برنامه ریزی گروههای مسلح در غوطه شرقی برای انجام حمله شیمیایی

برنامه ریزی گروههای مسلح در غوطه شرقی برای انجام حمله شیمیایی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گروه های مسلح در غوطه شرقی دمشق در حال برنامه ریزی برای استفاده از مواد سمی و شیمیایی با هدف متهم نمودن دمشق به استفاده از تسلیحات شیمیایی هستند.
بنا بر بیانیه صادره در این خصوص، وزارت دفاع روسیه همچنین از تشکیل فرماندهی مشترک گروه های تروریستی در منطقه غوطه شرقی خبر داد.
بر اساس این بیانیه، پنج گروه مسلح غیرقانونی جیش الاسلام، جبهه النصره، احرارالشام، فیلق الرحمن و فجرالامه هم اکنون در منطقه غوطه شرقی مرکز سرکردگی مشترکی تشکیل داده اند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 5 دقیقه پیش
ائتلاف آمریکا اردوگاه آوارگان سوری را در دیرالزور به خاک و خون کشید

ائتلاف آمریکا اردوگاه آوارگان سوری را در دیرالزور به خاک و خون کشید به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنگنده های ائتلاف بین المللی آمریکا اردوگاه آورارگان سوری را در شرق سوریه هدف حملات هوایی خود قرار دادند.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 دقیقه پیش
صهیونیست ها350 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری احداث می کنند

صهیونیست ها350 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری احداث می کنند به گزارش اسکای نیوز، کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ساختمان هایی را که شهرک نشینان صهیونیستی در نزدیکی شهر بیت لحم احداث کردند، تایید و قانونی کرد.
براساس این گزارش، واحدهای صهیونیستی در اراضی شخصی فلسطینی ها احداث شده است و قرار است 350 واحد مسکونی جدید نیز در این منطقه احداث شود.
بیش از این نیز مقام صهیونیستی با احداث هزاران واحد مسکونی در قدس و کرانه باختری موافقت کرده بودند.
مئیر توجمان معاون شهردار قدس و رئیس کمیته محلی برنامه ریزی پنجشنبه گذشته از تلاش صهیونیست ها برای احداث سه هزار واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 35 دقیقه پیش
کاخ سفید: فشار بر کره شمالی باید ادامه یابد

کاخ سفید: فشار بر کره شمالی باید ادامه یابد خبرگزاری فارس: آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که باید فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها علیه کره شمالی با هدف خاتمه یافتن برنامه اتمی این کشور ادامه یابد.
به نوشته خبرگزاری رویترز کاخ سفید در حالی امروز این موضع را گرفت که کره شمالی از آمادگی برای انجام گفت و گو با واشنگتن خبر داده بود.
کاخ سفید در بیانیه ای بدین منظور اعلام کرد: پیام امروز پیونگ یانگ را که مایل به برگزاری گفت وگو است مشاهده می کنیم و این اولین گام در مسیر خلع سلاح اتمی است. در همین حال، آمریکا و جهان باید همچنان آشکار نمایند که برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی در وضعیتی است که هیچ امیدی به پیشرفت ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 35 دقیقه پیش
ایران نقطه تقابل روسیه و انگلیس در شورای امنیت

ایران نقطه تقابل روسیه و انگلیس در شورای امنیت به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت فردا شب قطعنامه ای را در خصوص یمن بررسی می کند که در آن ایران محل اختلاف دو کشور صاحب حق وتو در این شورا قرار گرفته است.
پیش نویس قطعنامه ای که انگلیس به شورای امنیت داده حکایت از آن دارد که تحریم های یمن یک سال دیگر تمدید شود، اما این کشور در این قطعنامه گزارش ادعایی سازمان ملل را درباره اینکه ایران تحریم تسلیحاتی یمن را نقض کرده هم مد نظر قرار داده و به آنچه نقض تحریم تسلیحاتی یمن توسط ایران خوانده شده نیز اشاره کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 35 دقیقه پیش
ادعای تکراری اردوغان درباره بشار اسد

ادعای تکراری اردوغان درباره بشار اسد بنابر اعلام شبکه تی.آر.تی ترکیه، رجب طیب اردوغان امروز (یکشنبه) در سخنرانی خود در میان هواداران حزب عدالت و توسعه در استان غازی عینتاب واقع در جنوب این کشور گفت که از اینکه دنیا در کنار بشار اسد ایستاده است، تعجب می کند.
اردوغان با ادعای اینکه ترکیه از ظلم حمایت نکرده و هرگز نیز به ظالم ها کمکی نخواهد کرد، اسد را قاتل خواند و مدعی شد که وی با استفاده از سلاح های شیمیایی و کشنده، نزدیک به یک میلیون سوری را به کام مرگ کشانده است.
رئیس جمهوری ترکیه که از ابتدای اسفند ماه در شمال سوریه دست به انجام عملیات نظامی موسوم به شاخه زیتون زده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 35 دقیقه پیش
انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اعلام جنگ علیه مسلمانان است

انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اعلام جنگ علیه مسلمانان است به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، علی قره داغی، دبیرکل اتحادیه جهانی علمای اسلام در بیانیه ای تأکید کرد: ما خواستار خیزش و قیام محافل رسمی و مردمی فلسطینی، عربی و اسلامی علیه این تصمیم آمریکا هستیم؛ تصمیمی که تصویرگر تعرض به قبله نخست مسلمانان جهان و معراج گاه نبی مکرم اسلام (ص) است.
وی همچنین خواهان مقابله امت های عربی و اسلامی با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس شد.
وی یادآور شد: مساله قدس، مساله تمامی امت های عربی و اسلامی است و هرگونه کوتاهی در این خصوص اقدامی ننگین به شمار می رود که خداوند متعال و تاریخ و نسل ها از آن نخواهند گذشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 35 دقیقه پیش
ادعای تکراری اردوغان درباره بشار اسد

ادعای تکراری اردوغان درباره بشار اسد به گزارش مشرق، بنابر اعلام شبکه تی.آر.تی ترکیه، رجب طیب اردوغان امروز (یکشنبه) در سخنرانی خود در میان هواداران حزب عدالت و توسعه در استان غازی عینتاب واقع در جنوب این کشور گفت که از اینکه دنیا در کنار بشار اسد ایستاده است، تعجب می کند.
اردوغان با ادعای اینکه ترکیه از ظلم حمایت نکرده و هرگز نیز به ظالم ها کمکی نخواهد کرد، اسد را قاتل خواند و مدعی شد که وی با استفاده از سلاح های شیمیایی و کشنده، نزدیک به یک میلیون سوری را به کام مرگ کشانده است.
رئیس جمهوری ترکیه که از ابتدای اسفند ماه در شمال سوریه دست به انجام عملیات نظامی موسوم به شاخه زیتون زده است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 45 دقیقه پیش
وزارت دفاع روسیه: گروه های مسلح در حال برنامه ریزی برای حمله شیمیایی به دمشق هستند

وزارت دفاع روسیه: گروه های مسلح در حال برنامه ریزی برای حمله شیمیایی به دمشق هستند وزارت دفاع روسیه درباره احتمال حملات شیمیایی گروه های تروریستی و مسلح در غوطه شرقی هشدار داد.
به گزارش نامه نیوز، وزارت دفاع روسیه شامگاه یکشنبه اعلام کرد که گروه های مسلح حاضر در غوطه شرقی دمشق برای حمله شیمیایی به این شهر برنامه ریزی می کنند تا از این طریق دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی محکوم کنند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 45 دقیقه پیش
ورود ناوهای جنگی انگلیس به آبهای قطر برای رزمایش مشترک

ورود ناوهای جنگی انگلیس به آبهای قطر برای رزمایش مشترک به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، ناوهای جنگی انگلیس روز یکشنبه برای برگزاری رزمایش مشترک با قطر ، در آب های ساحلی این کشور پهلو گرفتند.
وزارت دفاع قطر در بیانیه ای توئیتری اعلام کرد دو فروند ناو جنگی انگلیس برای برگزاری رزمایش مشترک نیروهای ویژه انگلیس و قطر با هدف مبارزه با تروریسم و افراط گرایی وارد قلمرو آبی قطر شدند و در آب های ساحلی این کشور پهلو گرفتند.
در این بیانیه آمده است این ناوها که متعلق به نیروی دریایی سلطنتی انگلیس است برای مشارکت در رزمایش مشترک بین دو کشور وارد بندر دوحه شدند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 45 دقیقه پیش
کاخ سفید: فشار بر کره شمالی باید ادامه یابد

کاخ سفید: فشار بر کره شمالی باید ادامه یابد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که باید فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها علیه کره شمالی با هدف خاتمه یافتن برنامه اتمی این کشور ادامه یابد.
به نوشته خبرگزاری رویترز کاخ سفید در حالی امروز این موضع را گرفت که کره شمالی از آمادگی برای انجام گفت و گو با واشنگتن خبر داده بود.
کاخ سفید در بیانیه ای بدین منظور اعلام کرد: پیام امروز پیونگ یانگ را که مایل به برگزاری گفت وگو است مشاهده می کنیم و این اولین گام در مسیر خلع سلاح اتمی است. در همین حال، آمریکا و جهان باید همچنان آشکار نمایند که برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی در وضعیتی است که هیچ ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 5 دقیقه پیش
حیدرالعبادی: روابط عراق و عربستان در مسیر درست قرار دارد

حیدرالعبادی: روابط عراق و عربستان در مسیر درست قرار دارد به گزارش ایرنا، العبادی روز یکشنبه در دیدار یک هیات رسانه ای سعودی با وی، یادآور شد ملت عراق از مرحله فرقه گرایی سیاسی عبور کرد و امروز سیاستمداران فرقه گرا ناچار به سکوت شده اند.
خاورم**380**
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 25 دقیقه پیش
ناو های جنگی انگلیس در آب های ساحلی قطر

ناو های جنگی انگلیس در آب های ساحلی قطر خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، منابع قطری امروز اعلام کردند که دو ناو جنگی انگلیس برای انجام رزمایش مشترک با قطر در آبهای ساحلی این کشور پهلو گرفته اند.
وزارت دفاع قطر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ناوهای اچ ام اس بلایث به فرماندهی چارلز کولنز و ناو اچ ام اس لیدپری به فرماندهی لویس رای به بندر دوحه برای مشارکت در رزمایش نظامی مشترک میان دو کشور رسیده اند.
بر اساس این گزارش؛ وزارت دفاع قطر حضور این ناوها را در راستای همکاری نظامی مشترک میان قطر و انگلیس برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی دانست. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 25 دقیقه پیش
آمریکا: بهبود روابط بین دو کره منوط به حل برنامه هسته ای پیونگ یانگ است

آمریکا: بهبود روابط بین دو کره منوط به حل برنامه هسته ای پیونگ یانگ است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری رویترز؛ وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد بهبود روابط بین کره شمالی و کره جنوبی منوط به حل و فصل برنامه هسته ای پیونگ یانگ است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت ما در تماس نزدیک با کره جنوبی درباره واکنشی مشترک به کره شمالی هستیم. همانگونه که مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی اعلام کرد بهبود روابط بین کره شمالی و کره جنوبی نمی تواند جدا از حل و فصل برنامه هسته ای کره شمالی پیش برود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 25 دقیقه پیش
2021 تروریست در عملیات شاخه زیتون در سوریه کشته شده اند

2021 تروریست در عملیات شاخه زیتون در سوریه کشته شده اند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ستادکل ارتش ترکیه امروز یکشنبه و درحالیکه بیش از یک ماه از آغاز تجاوز نظامی ارتش این کشور به خاک سوریه اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات این کشور موسوم به شاخه زیتون در عفرین، دو هزار و 21 تروریست را کشته است.
در بیانیه صادره از سوی ستادکل ارتش ترکیه بدون اشاره به تداوم عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه بر خلاف موازین بین المللی و بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق در این خصوص آمده است که در ادامه عملیات شاخه زیتون مواضع گروه های تروریستی در قالب پناهگاه، انبار اسلحه و سنگر دفاعی نیز منهدم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 35 دقیقه پیش
زلزله 5.5 ریشتری ژاپن را لرزاند

زلزله 5.5 ریشتری ژاپن را لرزاند به گزارش ایرنا، رویترز به نقل از مرکز زمین شناسی آمریکا نوشت که این زلزله در عمق 6.2 مایلی زمین رخ داده است.
کانون این زلزله به فوکوشیما نزدیک تر است. زلزله و سونامی سال 2011 میلادی در فوکوشیما باعث آسیب به نیروگاه های برق هسته ای و بروز فاجعه هسته ای شد.
هنوز گزارشی از خسارات و تلفات احتمالی زلزله منتشر نشده اما شهروندان ژاپنی تصاویر و یا تجارب خود را از این زلزله در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند.
ژاپن روی کمربند موسوم به حلقه آتش قرار دارد. حلقه آتش ناحیه ای به شکل نعل اسب است که زلزله های زیادی و شدیدی در آن رخ می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 35 دقیقه پیش
16 شهید در حملات هوایی ائتلاف آمریکایی به اردوگاه آوارگان سوری در دیرالزور

16 شهید در حملات هوایی ائتلاف آمریکایی به اردوگاه آوارگان سوری در دیرالزور به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، بر اثر حملات هوایی جنگنده های ائتلاف آمریکایی به اردوگاه آوارگان در منطقه ظهره العلونی در حومه دیرالزور سوریه ، شانزده نفر از شهروندان سوری به شهادت رسیدند و ده ها تن دیگر مجروح شدند.
انتهای پیام/
ده ها شهید و زخمی بر اثر حملات جنگنده های ائتلاف آمریکایی به دیرالزور ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 35 دقیقه پیش
ناوهای جنگی انگلیس در آبهای ساحلی قطر

ناوهای جنگی انگلیس در آبهای ساحلی قطر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع قطری امروز اعلام کردند که دو ناو جنگی انگلیس برای انجام رزمایش مشترک با قطر در آبهای ساحلی این کشور پهلو گرفته اند.
وزارت دفاع قطر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ناوهای اچ ام اس بلایث به فرماندهی چارلز کولنز و ناو اچ ام اس لیدپری به فرماندهی لویس رای به بندر دوحه برای مشارکت در رزمایش نظامی مشترک میان دو کشور رسیده اند.
بر اساس این گزارش؛ وزارت دفاع قطر حضور این ناوها را در راستای همکاری نظامی مشترک میان قطر و انگلیس برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی دانست. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
از ایستادن جهانیان در کنار بشار اسد متعجب هستیم!

از ایستادن جهانیان در کنار بشار اسد متعجب هستیم! به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنانی که در مقابل حامیان حزب حاکم "عدالت و توسعه" در جنوب ترکیه ایراد کرد، با طرح این ادعای واهی و بی اساس که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه مسئول کشتن حدود دو میلیون تن از مردم سوریه با سلاح های کلاسیک و شیمیایی است، نسبت به این مسئله ابراز تعجب کرد که جهانیان در کنار نظام سوریه ایستاده و از اسد دفاع می کنند.
وی تاکید کرد که کشورش "در کنار ظلم نایستاده و نخواهد ایستاد و به ظالمان نیز یاری نخواهد رساند، بلکه همچنان از حقوق ستم دیدگان دفاع کرده و برای یاری رساندن به آنها تلاش می کند". ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
انگلیس و قطر مانور نظامی مشترک برگزار می کنند

انگلیس و قطر مانور نظامی مشترک برگزار می کنند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، وزارت دفاع قطر از مانور نظامی مشترک با انگلستان در خلیج فارس خبر داد.
وزارت دفاع قطر عصر یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که کشتی های جنگی انگلیس ساعاتی پیش وارد بندر دوحه، پایتخت قطر شدند.
بنا بر اعلام شبکه الجزیره، وزارت دفاع قطر هدف از این مانور نظامی را مقابله با تروریسم و افراطگرایی خشن اعلام کرد.
این دومین مانور نظامی مشترک قطر با کشوری خارجی بعد از قطع روابط چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر با دوحه است.
قطر سال گذشته بعد از بحران به وجود آمده با چهار کشور عربی، مانور نظامی مشترکی با ترکیه در آب های خلیج فارس برگزار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
واکنش اتحادیه عرب به آتش بس 30 روزه در سوریه

واکنش اتحادیه عرب به آتش بس 30 روزه در سوریه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم ، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب امروز یکشنبه از قطعنامه شماره 2401 شورای امنیت سازمان ملل برای آتش بس یک ماهه در سوریه استقبال کرد.
محمود عفیفی سخنگوی رسمی دبیرکل اتحادیه عرب گفت: ابوالغیط همه طرف های ذی ربط را به پایبندی به این قطعنامه و اجرای فوری آتش بس در سرتاسر سوریه دعوت کرده است.
وی افزود: دبیرکل اتحادیه عرب ضمن هشدار درباره پیامدهای ادامه نقض توافق های مربوط به کاهش تنش و عدم پایبندی به آتش بس به ویژه قطعنامه های مرتبط شورای امنیت، ابراز امیدواری کرد که قطعنامه 2401 شورای امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 55 دقیقه پیش
پیش نویس روس ها برای قطعنامه ای درباره یمن/ رقیب قطعنامه ضد ایرانی انگلیس

پیش نویس روس ها برای قطعنامه ای درباره یمن/ رقیب قطعنامه ضد ایرانی انگلیس به گزارش نامه نیوز، درحالیکه پیشتر اعلام شده بود شورای امنیت سازمان ملل متحد به احتمال زیاد فردا دوشنبه درباره پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی پیشنهاد شده از سوی انگلیس درباره نقش ادعائی ایران در یمن رأی گیری می کند، امروز یکشنبه خبرگزاری فرانسه با انتشار خبری اعلام کرد که نسخه روسی آن نیز به شورای امنیت ارائه شده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 55 دقیقه پیش
نبرد غوطه و منطقه جهنمی؛ چرا هیچیک از طرفین این دوزخ از مواضع خود کنار نمی آیند؟

نبرد غوطه و منطقه جهنمی؛ چرا هیچیک از طرفین این دوزخ از مواضع خود کنار نمی آیند؟ آفتاب نیوز :
دور آخر بمباران های هوایی در غوطه از شامگاه یکشنبه 17 فوریه آغاز شد. تاکنون دست کم 500 نفر جان خود را در جریان این حملات در این منطقه کوچک در حومه دمشق، پایتخت سوریه از دست داده اند. حداقل 108 تن از قربانیان این حملات کودک بوده اند.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ به نقل از یورونیوز، دولت سوریه از سال 2013 به بعد، یعنی زمانی که توانست پیشروی های مخالفان را در بسیاری از مناطق متوقف کند، غوطه را محاصره کرده است. در 3 سال گذشته، ارتش عربی و متحدان آن توانستند با تحت فشار گذاشتن مخالفان در بسیاری از مناطق این کشور آن ها را یا شکست داده و یا وادار به تسلیم و انتقال به ادلب کنند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 55 دقیقه پیش
دمشق، تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به قدس را محکوم کرد

دمشق، تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به قدس را محکوم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا )، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفت که جمهوری عربی سوریه تصمیم دولت آمریکا برای انتقال سفارت خود به قدس اشغالی در ماه مه آینده را که نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است، شدیدا محکوم می کند.
وی افزود: این تصمیم، بی توجهی آمریکا به اراده جامعه جهانی و میزان نفاق این کشور هنگام سخن گفتن از جامعه جهانی برای توجیه سیاست های خصمانه خود علیه ملت ها را به وضوح نشان می دهد.
این منبع اظهار داشت: تصمیم دولت آمریکا بار دیگر دشمنی شدید این کشور با امت عربی و نادیده گرفتن احساسات ملت های عربی را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 5 دقیقه پیش
مواضع نظامیان سعودی در جنوب عربستان هدف موشک های ارتش یمن قرار گرفت

مواضع نظامیان سعودی در جنوب عربستان هدف موشک های ارتش یمن قرار گرفت به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، یگان موشکی ارتش یمن مواضع نظامیان سعودی در رقابه سقام واقع در نجران عربستان را هدف قرار داد.
در همین حال یگان توپخانه ارتش یمن نیز پایگاه الشرفه در نجران را هدف گلوله توپ های خود قرار داد.
همچنین پایگاه نظامی المخیل نظامیان سعودی واقع در جیزان با موشک های کاتیوشای ارتش و کمیته های مردمی یمن هدف قرار گرفت.
ساعاتی پیش نیز مواضع مزدوران سعودی در استان مارب یمن هدف موشک بالستیک ارتش یمن قرار گرفت و منهدم شد.
براساس این گزارش، ارتش یمن با موشک بالستیک قاهر 2-M پایگاه نظامی ام الریش در مارب هدف قرار دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 5 دقیقه پیش
ترکیه: آتش بس در سوریه، شامل عفرین نمی شود

ترکیه: آتش بس در سوریه، شامل عفرین نمی شود خبرگزاری فارس: سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که توافق آتش بس 30 روز در سوریه، شامل عملیات نظامی ترکیه در عفرین سوریه نمی شود.
بنا بر اعلام شبکه تی.آر.تی ترکیه، بکر بوزداغ امروز (یکشنبه) در واکنش به تصویب طرح آتش بس در سوریه عملیات ترکیه در منطقه عفرین موسوم به شاخه زیتون را تحت الشعاع نخواهد داد.
شورای امنیت سازمان ملل متحد بالآخره بعد از 3 روز تأخیر برای رأی گیری در خصوص آتش بس در سوریه از جمله غوطع شرقی دمشق تشکیل جلسه داد و به اجماع آرا با آتش بس در این کشور موافقت کرد.
این توافق 30 روزه خواهان توفق همه درگیری ها در سوریه بوده و از طرف های درگیری می خواهد ورود کمک های ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
ناوهای جنگی انگلیس در آبهای قطر پهلو گرفتند

ناوهای جنگی انگلیس در آبهای قطر پهلو گرفتند به گزارش ایرنا، این بیانیه افزود: هدف از این رزمایش مشترک ، مبارزه با تروریسم و افراطی گری است.
این بیانیه توضیح بیشتری منتشر نکرد.
دو کشور انگلیس و قطر همکاری های گسترده ای در زمینه های نظامی دارند. مردادماه امسال بود که سومین رزمایش مشترک نیروهای نظامی قطر و انگلیس با نام تصمیم قاطع 13 پس از سه هفته تمرین در این انگلیس به پایان رسید.
همچنین دو کشور اواخر دی ماه گذشته و در جریان سفر خالدبن محمد العطیه وزیر دفاع قطر به لندن، توافق کردند یک ناوگان مشترک هوایی حفاظت از آسمان این کشور در جریان برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 را برعهده بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
قطر: اختلاف با ایران باید از طریق گفت وگو حل شود

قطر: اختلاف با ایران باید از طریق گفت وگو حل شود به گزارش ایسنا، روزنامه الوسط، محمدبن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در گفت وگو با روزنامه فرانسوی لوفیگارو در مورد روابط ایران و قطر، گفت: اختلافاتی با ایران داریم و باید به آن ها اعتراف کنیم و آن را از طریق گفت وگو حل کنیم، جز راه حل های سیاسی هیچ راهی وجود ندارد.
وی در رابطه با میدان گازی مشترک ایران و قطر نیز گفت: به منظور بهره برداری از میدان گازی روابط خوبی با ایران داریم و همه چیز خوب پیش می رود.
محمدبن عبدالرحمن در ادامه در رابطه با پیشنهاد توافق منطقه ای گفت: باید در رابطه با ایجاد راه حل برای پایان دادن به درگیری های منطقه به روش متمدن و پیشرفته و بدون پناه بردن به ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 25 دقیقه پیش
انفجار خودروی بمب گذاری شده در مسیر دمشق

انفجار خودروی بمب گذاری شده در مسیر دمشق به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) یکشنبه شب به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه حمله یک عامل انتحاری با خودروی بمب گذاری شده به شهر دمشق را ناکام گذاشتند.
این عامل انتحاری خودروی سواری پر از مواد منفجره را با سرعت زیاد از منطقه جوبر در غوطه شرقی به سمت دمشق درحال انتقال بود که به دست نیروهای ارتش سوریه منفجر شد.
خودروی بمب گذاری شده، پیش از رسیدن به دمشق همراه با راننده اش منفجر شد.
قطعنامه برقراری آتش بس 30 روزه از شب گذشته (شنبه) در سراسر سوریه به اجرا درآمد.
شبک**خاورم**8005**1392
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 25 دقیقه پیش
تجاوز شناور جنگی رژیم صهیونیستی به حریم دریایی لبنان

تجاوز شناور جنگی رژیم صهیونیستی به حریم دریایی لبنان به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، یک فروند شناور جنگی ارتش رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته (شنبه)، در مقابل ساحل رأس الناقوره با نقض قلمرو دریایی لبنان وارد آب های این کشور شد.
این موضوع از طریق نیروهای سازمان ملل متحد که به صورت موقت در جنوب لبنان استقرار دارند در حال پیگیری است.
انتهای پیام/
نقض حریم دریایی لبنان توسط شناور جنگی اسرائیل ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 25 دقیقه پیش
اردوغان دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرد

اردوغان دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، رئیس جمهوری ترکیه همتای سوری خود را به استفاده از سلاح های شیمیایی علیه مردم سوریه متهم کرد.
بنابر اعلام شبکه تی.آر.تی ترکیه، رجب طیب اردوغان امروز (یکشنبه) در سخنرانی خود در میان هواداران حزب عدالت و توسعه در استان غازی عینتاب واقع در جنوب این کشور گفت که از اینکه دنیا در کنار بشار اسد ایستاده است، تعجب می کند.
اردوغان با ادعای اینکه ترکیه از ظلم حمایت نکرده و هرگز نیز به ظالم ها کمکی نخواهد کرد، اسد را قاتل خواند و مدعی شد که وی با استفاده از سلاح های شیمیایی و کشنده، نزدیک به یک میلیون سوری را به کام مرگ کشانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
پیشروی ارتش سوریه از دو محور در غوطه شرقی

پیشروی ارتش سوریه از دو محور در غوطه شرقی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المیادین، یک منبع میدانی اعلام کرد پیشروی ارتش سوریه در جنوب شرق غوطه شرقی از دو محور حوش الظواهره و الصالحیه ادامه دارد.
انتهای پیام/
تداوم پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
لغو سفر رئیس جمهور مکزیک به آمریکا

لغو سفر رئیس جمهور مکزیک به آمریکا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
یک منبع وابسته به دولت واشنگتن ضمن تایید این لغو ملاقات، علت آن را تفاهم نداشتن طرفین در جریان مکالمه تلفنی عنوان کرد که موضوع اصلی آن بحث پیرامون هزینه ساخت دیوار مکزیک بوده است.
گفته شده ترامپ، در مکالمه 50 دقیقه ای که با پنیا نیتو داشته، زیر بار این مسئله نرفته که باید در ملاء عام موضع طرف مقابل مبنی بر مشارکت نداشتن مکزیک در هزینه های ساخت دیوار را تائید کند.
رئیس جمهور آمریکا در شعارهای انتخاباتی خود مدعی شده بود هزینه ساخت دیوار مرزی را که بخشی از برنامه ضد مهاجرتی دولت جدید واشنگتن خواهد بود، از دولت مکزیک خواهد گرفت. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
محبوبیت ترامپ به پایین ترین حد رسید

محبوبیت ترامپ به پایین ترین حد رسید به گزارش ایرنا، نتایج این نظرسنجی که یکشنبه منتشر شد، حاکی است که محبوبیت ترامپ با پنج درصد کاهش نسبت به ماه گذشته میلادی (ژانویه) به 35 درصد کاهش یافته است.
نظرسنجی دیگری که سی.ان.ان ماه دسامبر 2017 انجام داد، نشان داد که محبوبیت ترامپ به 35درصد کاهش یافت.
محبوبیت وی در ماه ژانویه به دلیل رشد بازارهای سهام و بهبود وضعیت اقتصادی شاهد افزایش نسبی بود اما مقبولیت رئیس جمهوری آمریکا نزد مردم این کشور بار دیگر کاهش یافته است.
محبوبیت ترامپ حتی در میان جمهوریخواهان هم کاهش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
اردوغان: از ایستادن جهانیان در کنار اسد متعجبیم

اردوغان: از ایستادن جهانیان در کنار اسد متعجبیم به گزارش ایسنا، روسیا الیوم گزارش داد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنانی که در مقابل حامیان حزب حاکم "عدالت و توسعه" در جنوب ترکیه ایراد کرد، با طرح این ادعای واهی و بی اساس که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه مسئول کشتن حدود دو میلیون تن از مردم سوریه با سلاح های کلاسیک و شیمیایی است، نسبت به این مسئله ابراز تعجب کرد که جهانیان در کنار نظام سوریه ایستاده و از اسد دفاع می کنند.
وی تاکید کرد که کشورش "در کنار ظلم نایستاده و نخواهد ایستاد و به ظالمان نیز یاری نخواهد رساند، بلکه همچنان از حقوق ستم دیدگان دفاع کرده و برای یاری رساندن به آنها تلاش می کند". ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
روابط عراق و عربستان در مسیر درست قرار دارد

روابط عراق و عربستان در مسیر درست قرار دارد خبرگزاری ایسنا: نخست وزیر عراق امروز (یک شنبه) اظهار کرد که روابط میان کشورش و عربستان در "مسیر درست" قرار دارد.
به نقل از سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در دیدار با یک هیات رسانه ای سعودی باحضور عبدالعزیز الشمری، سفیر عربستان در بغداد گفت: باید بر فرهنگ همزیستی میان کشورها و ملت هایمان تمرکز کنیم و باید همکاری جهت پایان دادن به بحران ها و تحقق امنیت و ثبات و رشد اقتصادی در منطقه صورت بگیرد.
وی تاکید کرد: روابط میان عراق و عربستان در مسیر درست قرار دارد و ما خواهان گسترش این روابط در تمامی زمینه ها هستیم که به منافع دو ملت برادر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
اموال "عبدالمنعم ابوالفتوح" توقیف شد

اموال "عبدالمنعم ابوالفتوح" توقیف شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، دادستان کل مصر دستور توقیف اموال عبدالمنعم ابوالفتوح نامزد سابق ریاست جمهوری مصر و رئیس حزب "مصر القویه"، را صادر کرد.
دستور توقیف اموال ابوالفتوح در حالی داده شده است که دادگاه جنایی قاهره چند روز قبل نام وی را در فهرست تروریسم قرار داد.
نیروهای امنیتی مصر حدود دو هفته قبل ابوالفتوح را بازداشت کردند.
عبدالمنعم ابوالفتوح نامزد انتخابات ریاست جهوری مصر بود که در سال 2012 میلادی در اولین انتخابات ریاست جمهوری بعد از سرنگونی حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع این کشور موفق شد یک پنجم آراء را از آن خود کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
زاخارووا، طنزهای کمدین های آمریکایی را الگوی سیاسی مقام های این کشور خواند

زاخارووا، طنزهای کمدین های آمریکایی را الگوی سیاسی مقام های این کشور خواند به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا در گفت وگو با شبکه یک تلویزیون دولتی روسیه، به شوخی مقام های آمریکایی را با کمدین مشهور آمریکا مقایسه کرد و گفت: نمی دانم چه کسی این موضوع (تحریم 13 شهروند روس به اتهام دست داشتن در انتخابات آمریکا) را در این کشور مطرح می کند، اما تحریم کردن شهروندان روسیه به این اتهام، تمسخرآمیز است.
وی با بیان این مطلب که آمریکایی ها با چنین تصمیماتی، بحران سیاسی در داخل کشورشان را به تصویر می کشند، گفت: آنها سعی دارند که به نوعی این بحران را متوقف کنند، اما امکانپذیر نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 15 دقیقه پیش
ساخت بازی 'دفاع مقدس' توسط حزب الله لبنان برای مقابله با جنگ نرم دشمنان

ساخت بازی 'دفاع مقدس' توسط حزب الله لبنان برای مقابله با جنگ نرم دشمنان به گزارش امروز (یکشنبه)رسانه های لبنانی، حزب الله فیلمی از بازی ویدیویی به نام 'دفاع مقدس' منتشر کرده که در آن بازی کنندگان در نقش سربازان حزب الله با تروریست های تکفیری وارد جنگ می شوند.
حزب الله هدف از ساخت این بازی را مقابله با دشمن تکفیری عنوان کرده و گفته این بازی نشان دهنده راه فداکارانه در مواجه با تفکیری هایی است که قصد داشتند مقدسات را نابود و به خاک وطن تعرض کنند.
این بازی به بازی کنندگان آن، این پیام را منتقل می کند که 'در دفاع از وطن و مقدسات خود به نیروهای مقاومت بپیوندید'. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
شکایت قبرس از آنکارا به سازمان ملل

شکایت قبرس از آنکارا به سازمان ملل ** دولت جمهوری قبرس در خصوص نقض حریم هوایی و دریایی خود توسط ترکیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرد.
نماینده قبرس (بخش جنوبی و یونانی نشین) در سازمان ملل متحد، شکایت کشورش از نقض حریم هوایی آن توسط جنگنده های ارتش ترکیه و به مخاطره انداختن پروازهای شرکت های هواپیمایی مسافربری و همچنین اعلام منطقه تردد ممنوع و محاصره سواحل قبرس توسط ناوهای نیروی دریایی ترکیه را در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تحویل داد.
دولت قبرس از شورای امنیت خواست تا با اقدام سریع، مانع تنش آفرینی ترکیه در این منطقه گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
گلوله باران دوباره عفرین

گلوله باران دوباره عفرین ** ارتش ترکیه با نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد بار دیگر تهاجم خود علیه مردم منطقه عفرین را از سر گرفت.
به گزارش منابع محلی، نیروهای ترکیه و گروه های تروریستی وابسته، با آتش توپخانه سنگین و راکت اندازها، شهرک های جندیرس، راجو و تعدادی از روستاها و شهرک های تابعه واقع در ریف شمالی حلب را گلوله باران کردند.
** قطعنامه برقراری آتش بس 30 روزه از شب گذشته (شنبه) در سراسر سوریه به اجرا درآمد.
این قطعنامه که به پیشنهاد کویت و سوئد مطرح شد، پس از برگزاری یک دور نشست شورای امنیت در روز پنج شنبه و چندین نشست غیر علنی و کارشناسی برای برطرف کردن موارد اختلافی اعضای این شورا در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
رییس پارلمان عراق با وزیر خارجه قطر دیدار کرد

رییس پارلمان عراق با وزیر خارجه قطر دیدار کرد وزارت خارجه قطر با انتشار این خبر ، اضافه کرد: در این دیدار دو طرف در مورد مسایل مورد علاقه و راه های توسعه آن و برخی موضوعات مشترک بحث و گفت و گو کردند.
این بیانیه توضیح بیشتری ارایه نکرد.
قطر در نشست بازسازی عراق که 25 بهمن ماه در کویت برگزار شد ، یک بسته یک میلیارد دلاری به صورت قرض و سرمایه گذاری برای طرح های زیربنایی و بازسازی به این کشور اختصاص داد. البته قطر مشخص نکرد چه بخشی از این مبلغ به عنوان قرض و چه بخشی به صورت سرمایه گذاری ارایه می شود.
وزارت خارجه پس از اجلاس کویت در بیانیه ای اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
تهدید به بمب گذاری منجر به تخلیه یک مرکز خرید در مسکو شد

تهدید به بمب گذاری منجر به تخلیه یک مرکز خرید در مسکو شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از اسپوتنیک، پس از آنکه تهدید بمب گذاری در مرکز خرید اوخوتنی ریاد واقع در مرکز مسکو اعلام شد، حداقل 4 هزار نفر از شهروندان حاضر در این فروشگاه به سرعت محل را تخلیه کردند.
شایان ذکر است، هنوز اطلاعات بیشتری از این موضوع به دست نیامده و تحقیقات در محل این فروشگاه در حال انجام است.
انتهای پیام/
تخلیه 4 هزار شهروند مسکو از یک فروشگاه در پی تهدید به بمب گذاری ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
دو حمله تروریستی در فرانسه خنثی شد

دو حمله تروریستی در فرانسه خنثی شد براساس این گزارش، وی با اعلام اینکه دو فرد مهاجم ماه گذشته میلادی بازداشت شدند، گفت که یکی از این دو قصد داشت یک مکان بزرگ ورزشی را هدف حمله قرار دهد.
فرد دوم که در ویدئویی با گروه تروریستی داعش بیعت کرده بود، نظامیان فرانسوی را در جریان گشت مبارزه با تروریسم هدف حمله قرار داد. در جریان بازرسی پلیس فرانسه از منزل این فرد، مقادیری تجهیزات مرتبط با ساخت بمب کشف شد.
وزیر کشور فرانسه گفت: از آنجا که داعش در حال محو شدن است، برخی در تلاشند برای منحرف کردن توجهات از شکست این گروه، حملاتی را در کشورهای غربی انجام دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
اردوغان خواستار استرداد رهبر دستگیر شده پ.ی.د از کشور چک شد

اردوغان خواستار استرداد رهبر دستگیر شده پ.ی.د از کشور چک شد به گزارش یکشنبه ایرنا، رسانه های ترکیه امروز اعلام کردند که صالح مسلم سرکرده سابق گروه پ.ی.د که در لیست قرمز پلیس بین الملل و تحت تعقیب ترکیه قرار داشت، در پایتخت جمهوری چک بازداشت شده است.
اردوغان امروز در ششمین نشست استانی حزب عدالت و توسعه ترکیه در استان شانلی اورفا ترکیه گفت: سرکرده پ.ی.د در پراگ دستگیر شده است و انتظار داریم که کشور چک وی را به ترکیه مسترد کند.
در همین حال بکیر بوزداغ معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که تلاش وزارتخانه های امور خارجه، کشور و دادگستری ترکیه برای استرداد صالح مسلم ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
پاپ فرانسیس خواستار توقف فوری خشونت ها در سوریه شد

پاپ فرانسیس خواستار توقف فوری خشونت ها در سوریه شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای اف پی، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان خواستار پایان فوری به خشونت ها در سوریه شد.
بر اساس این گزارش، پاپ فرانسیس دلیل این خواسته خود را مانع شدن خشونت ها از رساندن کمک های اولیه به غوطه شرقی اعلام کرده است.
پاپ امروز طی سخنانی گفت: ماه فوریه جاری یکی از خشونت بار ترین دوران طی هفت سال درگیری بوده است. تمامی این (خشونت ها) غیر انسانی است. کسی نمی تواند با شرّی به جنگ شر دیگر برود.
وی همچنین افزود: بنابراین من درخواست فوری خود را برای توقف فوری خشونت ها در جهت اجازه دسترسی به کمک های انسانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
سازمان ملل 46 نیروی صلح بان خود را به دلیل فساد غیراخلاقی در سودان جنوبی فراخواند

سازمان ملل 46 نیروی صلح بان خود را به دلیل فساد غیراخلاقی در سودان جنوبی فراخواند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، دفتر سازمان ملل متحد در سودان جنوبی اعلام کرد که 46 عضو خود را به دلیل اتهام مشارکت در اعمال نامشروع جنسی در محل زندگی و در اردوگاهی واقع در سودان جنوبی فراخوانده است.
به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس در بیانیه سازمان ملل متحد در این زمینه آمده است که نیروهای پلیس غنا که در خدمت سازمان ملل به عنوان صلح بانان بودند، از شهر وائو به جوبا، پایتخت سودان جنوبی فراخوانده شدند.
دیوید شیرر رئیس دفتر سازمان ملل در سودان جنوبی در این زمینه گفت: این نقض آشکار دستور العملی است که روابط جنسی با افراد آسیب پذیر را ممنوع می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
تبادل آتش توپخانه ای میان نیرو های هند و پاکستان در منطقه مورد مناقشه کشمیر

تبادل آتش توپخانه ای میان نیرو های هند و پاکستان در منطقه مورد مناقشه کشمیر به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان تلویزیون پرس تی وی از تبادل آتش توپخانه ای میان نیروهای هند و پاکستان در مرز مورد مناقشه میان دو کشور در منطقه کشمیر خبر داد.
پلیس هند مدعی شد این درگیری پس از اقدام ارتش پاکستان به گلوله باران منطقه ای در کشمیر هند اتفاق افتاد.
هنوز گزارشی در باره تلفات احتمالی این درگیری اعلام نشده است.
انتهای پیام/
درگیری نظامی میان نیروهای هند و پاکستان در کشمیر ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
نتانیاهو خطاب به ترامپ: رفیق قدیمی مایی!

نتانیاهو خطاب به ترامپ: رفیق قدیمی مایی! به گزارش نامه نیوز، به نقل از المیادین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد،: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است که در عید استقلال آتی، سفارت واشنگتن را از تل آویو به قدس انتقال دهد و آن روز، روز بزرگی برای شهروندان اسرائیلی و لحظه تاریخی برای دولت اسرائیل است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: این روز را با تمامی شهروندان اسرائیلی جشن خواهیم گرفت. این اقدام پیامدها و مفاهیم بلندمدتی را به همراه دارد.
وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس جمهوری آمریکا، وی را رفیق دیرین و صمیمی رژیم اسرائیل توصیف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
اردوغان: از ایستادن جهانیان در کنار بشار اسد متعجب هستیم!

اردوغان: از ایستادن جهانیان در کنار بشار اسد متعجب هستیم! به گزارش نامه نیوز، به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنانی که در مقابل حامیان حزب حاکم "عدالت و توسعه" در جنوب ترکیه ایراد کرد، با طرح این ادعای واهی و بی اساس که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه مسئول کشتن حدود دو میلیون تن از مردم سوریه با سلاح های کلاسیک و شیمیایی است، نسبت به این مسئله ابراز تعجب کرد که جهانیان در کنار نظام سوریه ایستاده و از اسد دفاع می کنند.
وی تاکید کرد که کشورش "در کنار ظلم نایستاده و نخواهد ایستاد و به ظالمان نیز یاری نخواهد رساند، بلکه همچنان از حقوق ستم دیدگان دفاع کرده و برای یاری رساندن به آنها تلاش می کند". ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
عراق، 16 زن ترکیه ای را محکوم به اعدام کرد

عراق، 16 زن ترکیه ای را محکوم به اعدام کرد خبرگزاری فارس: عبد الستار بیرقدار سخنگوی دادگاه جنایی مرکزی عراق 16 زن تبعه ی ترکیه را به جرم کمک رساندن به داعش به اعدام محکوم کرد.
به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، بیرقدار همچنین گفت: این زنان، با عناصر داعش ازدواج کرده بودند... این حکم ابتدایی است و در دادگاه تجدید نظر قابل اعتراض است.
دادگاه جنایی عراق هفته پیش نیز حکم حبس ابد 10 زن از اتباع چندین کشور را که به داعش پیوسته بودند، صادر کرد. یک زن ترکیه ای نیز به اعدام با طناب محکوم شد. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
استقبال اتحادیه عرب از قطعنامه آتش بس در سوریه

استقبال اتحادیه عرب از قطعنامه آتش بس در سوریه به گزارش مشرق، اتحادیه عرب امروز(یکشنبه) در بیانیه ای ضمن استقبال از قطعنامه شورای امنیت درباره برقراری آتش بس در سوریه، همه طرف های ذی نفع را به پایبندی به این قطعنامه فراخواند.
در این بیانیه آمده است که دبیرکل اتحادیه عرب بر اهمیت محترم شمردن و اجرای قطعنامه های بین المللی شورای امنیت تأکید می کند.
در این بیانیه درباره پیآمدهای هر گونه نقض توافقنامه های امضا شده برای کاهش تنش و عدم پایبندی به قطعنامه های آتش بس به خصوص قطعنامه های شورای امنیت هشدار داده شده است.
طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
کشف تسلیحات رژیم صهیونیستی از محل استقرار تروریست های داعش در دیرالزور

کشف تسلیحات رژیم صهیونیستی از محل استقرار تروریست های داعش در دیرالزور به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، ارتش سوریه از محل استقرار سابق تروریست های گروه وهابی-صهیونیستی داعش در دیرالزور ، مهمات و تسلیحات رژیم صهیونیستی کشف کرد.
انتهای پیام/
کشف تسلیحات اسرائیلی در محل استقرار تروریست های داعش در دیرالزور ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
نیرو های یمنی مواضع متجاوزان سعودی را با موشک و خمپاره هدف قرار دادند

نیرو های یمنی مواضع متجاوزان سعودی را با موشک و خمپاره هدف قرار دادند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه المسیره، نیروهای یمنی یک فروند موشک زلزال 2 و چند خمپاره به محل تجمع نظامیان سعودی در منطقه رقابه سقام در نجران شلیک کردند. نیروهای یمنی همچنین یک نفربر زرهی و یک دستگاه خودروی نظامی متعلق به نظامیان سعودی را در جیزان با شلیک گلوله های آر پی جی منهدم کردند.
انتهای پیام/
حملات موشکی و خمپاره ای نیروهای یمنی به مواضع متجاوزان سعودی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
سانا: ترکیه حملات خود را به عفرین سوریه از سرگرفت

سانا: ترکیه حملات خود را به عفرین سوریه از سرگرفت به گزارش ایرنا، سانا روز یکشنبه به نقل از منابع محلی گفت که ارتش ترکیه و گروه های هم پیمان آن بار دیگر به حملات خود علیه مردم منطقه عفرین واقع در ریف شمالی حلب ادامه دادند.
وی اظهار داشت که ارتش ترکیه با استفاده از انواع تجهیزات به شهرک های جندیرس، راجو و تعدادی از روستاها و شهرک های تابعه حمله کرده است.
سانا نوشت که نیروهای ترکیه و گروه های تروریستی وابسته، با آتش توپخانه سنگین و راکت اندازها شهرک های جندیرس و راجو واقع در ریف غربی عفرین را گلوله باران کردند که این امر خسارات سنگینی به منازل مسکونی وارد کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
پیام تبریک روحانی به رییس جمهور آفریقای جنوبی

پیام تبریک روحانی به رییس جمهور آفریقای جنوبی رئیس جمهور در پیامی انتخاب آقای ماتاملا سیریل رامافوزا به عنوان رییس جمهوری آفریقای جنوبی را به وی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط و همکاری های دو کشور دوست، در سطوح دوجانبه و بین المللی بیش از پیش گسترش و تحکیم یابد.
به گزارش ایسنا، متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای ماتاملا سیریل رامافوزا
رییس جمهوری آفریقای جنوبی
انتخاب جناب عالی به عنوان رییس جمهوری آفریقای جنوبی را صمیمانه تبریک می گویم.
امیدوارم در دوره ریاست جمهوری جناب عالی شاهد گسترش و تحکیم بیش از پیش روابط و همکاری های دو کشور دوست جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 5 دقیقه پیش
مصر، اموال عبدالمنعم ابوالفتوح را بلوکه کرد

مصر، اموال عبدالمنعم ابوالفتوح را بلوکه کرد خبرگزاری فارس: نبیل صادق دادستان کل مصر امروز یکشنبه دستور بلوکه شدن دارایی های عبدالمنعم ابوالفتوح از رهبران اخوان المسلمین و دیگر افرادی که نام آنها در فهرست تروریسم درج شده است، صادر کرد.
وبگاه الیوم السابع گزارش داد که این دستور دادستان کل در رابطه با قضیه شماره 440 مربوط به سال 2018 که مشخص شد اموال آنها در فعالیت های تروریستی استفاده شده است، صادر شد.
با برکناری محمد مرسی اولین رئیس جمهور مصر بعد از سقوط دولت حسنی مبارک ، دولت عبدالفتاح السیسی ، گروه اخوان المسلمین را ممنوع الفعالیت کرد و آن را گروهی تروریستی نامید. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 5 دقیقه پیش
نتانیاهو خطاب به ترامپ: رفیق قدیمی مایی!

نتانیاهو خطاب به ترامپ: رفیق قدیمی مایی! آفتاب نیوز :
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد،: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است که در عید استقلال آتی، سفارت واشنگتن را از تل آویو به قدس انتقال دهد و آن روز، روز بزرگی برای شهروندان اسرائیلی و لحظه تاریخی برای دولت اسرائیل است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: این روز را با تمامی شهروندان اسرائیلی جشن خواهیم گرفت. این اقدام پیامدها و مفاهیم بلندمدتی را به همراه دارد.
وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس جمهوری آمریکا، وی را رفیق دیرین و صمیمی رژیم اسرائیل توصیف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
قطر: اختلاف با ایران باید از طریق گفت وگو حل شود

قطر: اختلاف با ایران باید از طریق گفت وگو حل شود وزیر خارجه قطر گفت: به منظور بهره برداری از میدان گازی ارتباط بسیار خوبی با ایران داریم و همه چیز خوب پیش می رود.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه الوسط، محمدبن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در گفت وگو با روزنامه فرانسوی لوفیگارو در مورد روابط ایران و قطر، گفت: اختلافاتی با ایران داریم و باید به آن ها اعتراف کنیم و آن را از طریق گفت وگو حل کنیم، جز راه حل های سیاسی هیچ راهی وجود ندارد.
وی در رابطه با میدان گازی مشترک ایران و قطر نیز گفت: به منظور بهره برداری از میدان گازی روابط خوبی با ایران داریم و همه چیز خوب پیش می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
خالد مشعل: افراد سست عنصر باعث جنایت در حق قدس شدند

خالد مشعل: افراد سست عنصر باعث جنایت در حق قدس شدند به گزارش خبرگزاری 'اخبارفلسطین' خالد مشعل در دیدار با مسئولان برخی نهادهای جامعه مدنی ترکیه در استانبول افزود: کسانی که قدس را تنها گذاشتند عده ای منزوی هستند و بیشتر امت اسلامی با قدس همراه است.
وی اظهارداشت: تصمیم ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس، اصرار بر جنایت و تحریک احساسات فلسطینی هاست و انتخاب 14 ماه مه (24 اردیبهشت 1397) برای این انتقال، یک تصمیم تحریک آمیز به شمار می رود زیرا این تاریخ سالروز 'نکبت' فلسطین در سال 1948 است.
مشعل اضافه کرد: به ترامپ و بنیامین نتانیاهو اعلام می کنیم که قدس شاهرگ ماست و برای آن وارد نبردی می شویم که به اشغالگری پایان دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواستار قیام ضد تصمیم ترامپ شد

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواستار قیام ضد تصمیم ترامپ شد به نوشته پایگاه خبری فلسطینی (سما)، 'علی قره داغی' در بیانیه ای تاکید کرد: انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اعلام جنگ علیه مسلمانان و تعرض به قبله نخست مسلمانان جهان و معراج گاه نبی مکرم اسلام (ص) است.
وی خواستار مقابله امت عربی و اسلامی با تصمیم دولت آمریکا که همزمان با سالروز فاجعه اشغال سرزمین فلسطین توسط اسرائیل در سال 1948است، شد.
قره داغی خطاب به سران عربی و اسلامی گفت: قدس و مسجد الاقصی امانتی بر گردن شما است و هرگونه کوتاهی در این زمینه کوتاهی در حق مسجد الحرام است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
اعتصاب کارکنان سازمان ملل در ژنو در اعتراض به کاهش دستمزدها

اعتصاب کارکنان سازمان ملل در ژنو در اعتراض به کاهش دستمزدها براساس این گزارش، ده ها مقام عالیرتبه سازمان ملل متحد در این اعتصاب نیم روزه که در مقر اروپایی این سازمان در ژنو سوئیس برگزار می شود، شرکت می کنند.
ایان ریچاردز رئیس انجمن اتحادیه کارکنان سازمان ملل متحد در ژنو به خبرگزاری فرانسه گفت: قبلا دیگر شکل های اعتراض را امتحان کرده ایم، که بیهوده بوده است و آنها راه دیگری برای ما باقی نگذاشته اند.
وی یادآور شد که مشخص نیست چه تعداد از 9 هزار و 500 کارمند سازمان ملل متحد در ژنو، در اعتصاب روز سه شنبه شرکت می کنند.
این مقام مسئول سازمان ملل متحد همچنین به کم و کیف تاثیر این اعتصاب اشاره ای نکرد و صرفا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
رفیق قدیمی مایی!

رفیق قدیمی مایی! به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، به نقل از المیادین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد،: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است که در عید استقلال آتی، سفارت واشنگتن را از تل آویو به قدس انتقال دهد و آن روز، روز بزرگی برای شهروندان اسرائیلی و لحظه تاریخی برای دولت اسرائیل است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: این روز را با تمامی شهروندان اسرائیلی جشن خواهیم گرفت. این اقدام پیامدها و مفاهیم بلندمدتی را به همراه دارد.
وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس جمهوری آمریکا، وی را رفیق دیرین و صمیمی رژیم اسرائیل توصیف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
نتانیاهو خطاب به ترامپ: رفیق قدیمی مایی!

نتانیاهو خطاب به ترامپ: رفیق قدیمی مایی! به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد،: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است که در عید استقلال آتی، سفارت واشنگتن را از تل آویو به قدس انتقال دهد و آن روز، روز بزرگی برای شهروندان اسرائیلی و لحظه تاریخی برای دولت اسرائیل است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: این روز را با تمامی شهروندان اسرائیلی جشن خواهیم گرفت. این اقدام پیامدها و مفاهیم بلندمدتی را به همراه دارد.
وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس جمهوری آمریکا، وی را رفیق دیرین و صمیمی رژیم اسرائیل توصیف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
پاریس: 2 حمله تروریستی را در سال جاری خنثی کرده ایم

پاریس: 2 حمله تروریستی را در سال جاری خنثی کرده ایم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت کشور فرانسه امروز یکشنبه در بیانیه ای از خنثی سازی دو حمله تروریستی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون خبر داد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت کشور فرانسه در این باره آمده است: از روز اول ژانویه سال جاری میلادی تا کنون 2 حمله تروریستی را در مرحله برنامه ریزی شناسائی، کشف و خنثی کرده ایم.
بیانیه وزارت کشور فرانسه در این خصوص می افزاید: این کشور تلاش های خود را در مبارزه با تروریسم به صورت جدّی ادامه خواهد داد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
کره شمالی هرگونه محاصره توسط آمریکا را به مثابه اعلام جنگ دانست

کره شمالی هرگونه محاصره توسط آمریکا را به مثابه اعلام جنگ دانست به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه کره شمالی امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هرگونه محاصره حریم آبی این کشور توسط آمریکا را به مثابه اعلام جنگ علیه پیونگ یانگ تلقی می کند.
ادامه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
ترکیه: آتش بس در سوریه، شامل منطقه عفرین نمی شود

ترکیه: آتش بس در سوریه، شامل منطقه عفرین نمی شود خبرگزاری فارس: سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که توافق آتش بس 30 روز در سوریه، شامل عملیات نظامی ترکیه در عفرین سوریه نمی شود.
بنا بر اعلام شبکه تی.آر.تی ترکیه، بکر بوزداغ امروز (یکشنبه) در واکنش به تصویب طرح آتش بس در سوریه عملیات ترکیه در منطقه عفرین موسوم به شاخه زیتون را تحت الشعاع نخواهد داد.
شورای امنیت سازمان ملل متحد بالآخره بعد از 3 روز تأخیر برای رأی گیری در خصوص آتش بس در سوریه از جمله غوطع شرقی دمشق تشکیل جلسه داد و به اجماع آرا با آتش بس در این کشور موافقت کرد.
این توافق 30 روزه خواهان توفق همه درگیری ها در سوریه بوده و از طرف های درگیری می خواهد ورود کمک های ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 45 دقیقه پیش
گارد ساحلی رژیم صهیونیستی به سمت ماهیگیران فلسطینی آتش گشود

گارد ساحلی رژیم صهیونیستی به سمت ماهیگیران فلسطینی آتش گشود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های فلسطینی اعلام کردند که نیروی دریایی رژیم صهیونیستی به قایق ماهیگیران فلسطینی در ساحل فلسطین تیراندازی کرده است.
شبکه خبری قدس گزارش داد، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی در نزدیکی ساحل عسقلان به قایق ماهیگیری فلسطینی شلیک کرده اند که بر اثر آن یک نفر شهید و 2 تن دیگز زخمی شده اند.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 55 دقیقه پیش
داعش در چند کیلومتری غنی ترین استان عراق

داعش در چند کیلومتری غنی ترین استان عراق خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، منابع عراقی اعلام کردند که تروریستها در نزدیکی یکی از غنی ترین استانهای عراق کمین کرده اند.
این منابع بیان کردند: داعشی ها در غرب داقوق در 40 کیلومتری جنوب کرکوک قرار دارند و اوضاع نگران کننده است. خاکریزیهای نیروهای پیشمرگه در بیست کیلومتری داقوق قرار داشت و هم اکنون این خاکریزها تحت سیطره داعشی هاست اما نیروهای امنیتی و حشد شعبی در 5 کیلومتری داقوق هستند.
به گزارش این منابع؛ سید جواد سید حمیدو از شخصیت های دینی معروف در داقوق چند هفته قبل ربوده و سرنوشتش در هاله ای از ابهام قرار دارد و ربایندگان حتما داعشی هستند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 55 دقیقه پیش
ادعای نماینده دائم امارات در سازمان ملل: زمان پایان دادن به اقدامات ایران در منطقه فرا رسیده است

ادعای نماینده دائم امارات در سازمان ملل: زمان پایان دادن به اقدامات ایران در منطقه فرا رسیده است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ لانا نصیبه ، نماینده دائم امارات متحده عربی در سازمان ملل در مصاحبه با روزنامه نشنال ادعا کرد زمان برای پایان دادن به کمک های موشکی ایران به گروه های افراطی در منطقه (!) فرا رسیده است.
وی گفت: امارات از قطعنامه پیشنهادی انگلیس برای تجدید تحریم ها علیه افرادی که جنگ و درگیری در یمن را شدت می بخشند، حمایت می کند.
نصیبه ادامه داد: در پیش نویس قطعنامه پیشنهادی انگلیس، درباره ایران و ارسال موشک های این کشور به حوثی ها (!) ابراز نگرانی شده است. ما شاهد ادامه اشاعه فناوری موشکی به حوثی ها و گروه های دیگر هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 55 دقیقه پیش
ایران باید بخشی از گفتگوها برای امنیت در خاورمیانه باشد

ایران باید بخشی از گفتگوها برای امنیت در خاورمیانه باشد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در گقتگو با روزنامه لوفیگارو ضمن ابراز امیدواری برای آرام شدن اوضاع در خلیج فارس، تأکید کرد ایران باید بخشی از گفتگوها برای امنیت در خاورمیانه (غرب آسیا) باشد.
این نشریه فرانسوی زبان نوشت: از ژوئن 2017 تا کنون، قطر به اتهام حمایت از تروریسم و روابط نزدیک با ایران ، هدف تحریمهای اقتصادی و دیپلماتیک عربستان سعودی و امارات عربی متحده قرار گرفته است.
شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در پاسخ به این سؤال که آیا ایران باید جزئی از مذاکرات درباره امنیت منطقه ای باشد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 5 دقیقه پیش
آتش بس سوریه فرصتی برای تجهیز تروریست ها به تسلیحات آمریکایی

آتش بس سوریه فرصتی برای تجهیز تروریست ها به تسلیحات آمریکایی حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص مصوبه شورای امنیت در رابطه با آتش بس 30 روزه سوریه، گفت: متاسفانه نهادهای بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل به نحوی عمل کردند که به نفع تروریست ها و به ضرر مردم منطقه تمام می شود. این مصوبه آتش بس شورای امنیت نیز به ضرر ملت سوری است.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گروهی از افراد از جاهای مختلف دنیا تحت حمایت گروه های داعش و جبهه النصره و دیگر گروه ها به جنایت علیه مردم سوریه پرداختند، آتش بس در این شرایط تاثیرگذار نخواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 15 دقیقه پیش
حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوجوان 13 ساله +فیلم

حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوجوان 13 ساله +فیلم به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ بیش از نیم قرن از تجاوز وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطینیان می گذرد. در طول سال های اشغال فلسطین، بسیاری از مردم مظلوم این کشور، پیر و جوان و زن و مرد برای صیانت از مرزوبومشان به شهادت رسیده اند. آن ها با کمترین امکانات از سرزمین اشغال شده شان دفاع می کنند، اما اشغالگران دست از جنایت هایشان برنداشته و وحشیانه به حملات خود ادامه می دهند.
نظامیان رژیم اشغالگر قدس با استفاده از کمک های مالی سنگین حامی اصلی خود آمریکا، جان و مال مردم مظلوم فلسطین را به غارت می برند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 15 دقیقه پیش
دمشق: قویاً تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم می کنیم

دمشق: قویاً تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم می کنیم به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: جمهوری سوریه به شدت تصمیم دولت آمریکا برای انتقال سفارت خود به قدس اشغالی در ماه مه آتی در سالگرد نکبت را محکوم می کند که این اقدام نقض فاحش مصوبات مشروع بین المللی بوده و آشکارا، بی توجهی ایالات متحده نسبت به اراده جامعه بین الملل و میزان نفاق و ریا که در مواضع ایالات متحده وجود دارد، نشان می دهد؛ چراکه ایالات متحده به نمایندگی از این جامعه بین الملل برای به جریان انداختن سیاست های خصمانه خود علیه آرمان ها و منافع ملت ها صحبت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 25 دقیقه پیش
کره شمالی خواستار مذاکره با آمریکا شد

کره شمالی خواستار مذاکره با آمریکا شد به گزارش خبرآنلاین در همین حال بی بی سی نیز گزارش داد این خبر بعد از دیدار ژنرال کیم یونگ چول، یکی از مقام های ارشد اطلاعاتی کره شمالی با رئیس جمهور کره جنوبی در آستانه مراسم اختتامیه المپیک زمستانی اعلام شده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 25 دقیقه پیش
پوتین: آتش بس سوریه شامل عملیات های ضدتروریستی نمی شود

پوتین: آتش بس سوریه شامل عملیات های ضدتروریستی نمی شود رییس جمهوری روسیه در گفت وگو با همتای فرانسوی خود و صدراعظم آلمان اعلام کرد، آتش بس در سوریه شامل عملیات های ضدتروریستی نمی شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کرملین اعلام کرد، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در خصوص آخرین تحولات سوریه تلفنی گفت وگو کرد.
در تماس تلفنی رهبران روسیه، فرانسه و آلمان وضعیت بحرانی در غوطه شرقی و مشکلات مرتبط با دسترسی کمک های انسان دوستانه به این منطقه و سایر مناطق سوریه مورد بررسی قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
طالبان یا اشرف غنی؛ چه کسی برای انتقال گاز تاپی بیشتر تلاش کرده است؟

طالبان یا اشرف غنی؛ چه کسی برای انتقال گاز تاپی بیشتر تلاش کرده است؟ به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم در کابل، رئیس شبکه اصلاح و تغییر امروز در یک کنفرانس خبری تاکید کرد که در ماه خرداد آینده بر اساس قانون اساسی افغانستان باید اشرف غنی قدرت را واگذار کند.
وی اظهار داشت حکومت کنونی در حال حاضر سرگرم برنامه های انتخاباتی است.
به گفته وی، اشرف غنی از یک طرف پروژه انتقال گاز تاپی را به عنوان دستاورد خود محسوب می کند و از سوی دیگر از پول مالیات شرکت های مخابراتی که مردم پرداخت می کنند برنامه های انتخاباتی خود را به پیش می برد.
محمد سنگر امیرزاده رئیس شبکه اصلاح و تغییر در این نشست تاکید کرد پروژه تاپی که تلاشی بوده است که از زمان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
ترکیه: آتش بس در سوریه شامل منطقه عفرین نمی شود

ترکیه: آتش بس در سوریه شامل منطقه عفرین نمی شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزای فارس، سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که توافق آتش بس 30 روز در سوریه، شامل عملیات نظامی ترکیه در عفرین سوریه نمی شود.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
اختلاف با ایران باید از طریق گفت وگو حل شود

اختلاف با ایران باید از طریق گفت وگو حل شود به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه الوسط، محمدبن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در گفت وگو با روزنامه فرانسوی لوفیگارو در مورد روابط ایران و قطر، گفت: اختلافاتی با ایران داریم و باید به آن ها اعتراف کنیم و آن را از طریق گفت وگو حل کنیم، جز راه حل های سیاسی هیچ راهی وجود ندارد.
وی در رابطه با میدان گازی مشترک ایران و قطر نیز گفت: به منظور بهره برداری از میدان گازی روابط خوبی با ایران داریم و همه چیز خوب پیش می رود.
محمدبن عبدالرحمن در ادامه در رابطه با پیشنهاد توافق منطقه ای گفت: باید در رابطه با ایجاد راه حل برای پایان دادن به درگیری های منطقه به روش متمدن و پیشرفته و بدون پناه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
چرا مردم آمریکا، ایران را دشمن خود نمی دانند؟

چرا مردم آمریکا، ایران را دشمن خود نمی دانند؟ تابناک: موسسه افکار سنجی گالوپ در جدید ترین گزارش خود، دشمنان اصلی آمریکا را از نگاه رای دهندگان آمریکایی معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه گالوپ، طبق نتیجه به دست آمده ، مردم آمریکا از کره شمالی، روسیه، چین و ایران به عنوان بزرگترین دشمنان خود یاد می کنند.
نتایج این نظرسنجی به شرح زیر است:
دموکرات:
کره شمالی 45%
روسیه 30%
چین 7%
ایران 3%
جمهوری خواه:
کره شمالی 58%
چین 15%
ایران 10%
روسیه 9%
مستقل:
کره شمالی 50%
روسیه 19%
چین 11%
ایران 7% ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
چرا قانون حمل سلاح در آمریکا اصلاح نمی شود؟

چرا قانون حمل سلاح در آمریکا اصلاح نمی شود؟ آفتاب نیوز :
روزنامه "تاگس اشپیگل"، در گزارشی به قدرت لابی های سلاح در آمریکا پرداخته و نوشت: "مارکو روبیو"، از سناتورهای جمهوریخواه ایالت فلوریدا و مخالف تشدید قوانین حمل سلاح در این کشور است که اخیرا تحت فشار شدید بازماندگان حادثه تیراندازی در این ایالت قرار گرفته است.
چند روز پیش تیراندازی در دبیرستانی واقع در جنوب ایالت فلوریدا بار دیگر 17 کشته و تعداد زیادی زخمی بر جا گذاشت.
این حادثه فلوریدا تازه ترین نمونه از وقوع خشونت های مرگبار و گسترده ناشی از تیراندازی در ایالات متحده بود و بار دیگر به بحث ها درباره قوانین مالکیت و حمل سلاح در این کشور دامن زد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
حمله شهرک نشینان به مسجدالاقصی

حمله شهرک نشینان به مسجدالاقصی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری الیوم السابع گروهی از شهرک نشینان رژیم صهیونیستی صبح امروز یکشنبه (6 اسفندماه) از سمت باب المغاربه به مسجدالاقصی حمله کردند.
این حمله با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی انجام شد.
شاهدان عینی گزارش دادند: شهرک نشینان رژیم صهیونیستی در بخش های مختلف مسجدالاقصی گردش کردند و در منطقه باب الرحمه به سخنانی درباره معبد موهوم سلیمان گوش دادند و علاوه بر آن تلاش کردند آیین تلمودی در این منطقه برگزار کنند.
شهرک نشینان به شکل روزانه به مسجدالاقصی حمله می کنند و حرمت این مکان را می شکنند و در صدد هستند مانند مسجد ابراهیمی این مسجد را نیز تقسیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
آمریکا در حال بررسی انتقال اینجرلیک به مناطق کردنشین عراق یا سوریه است

آمریکا در حال بررسی انتقال اینجرلیک به مناطق کردنشین عراق یا سوریه است به گزارش سومریه نیوز، بنحاس عنبری، از پژوهشگران سرشناس اسرائیلی تاکید کرد: آمریکا طرحی برای انتقال پایگاه نظامی اینجرلیک از ترکیه به کردستان عراق یا مناطق کردنشین در شمال سوریه را در دست بررسی دارد.
وی در ادامه افزود: چنین تحولی به معنای فروپاشی مرزهایی است که توافق نامه سایکس پیکو آن ها را ترسیم کرده است.
عنبری همچنین تصریح کرد: این اقدام نشان گر حمایت واشنگتن از کردها و تشویق آن ها به تشکیل یک کشور کردی است.
اینجرلیک یک فرودگاه نظامی متعلق به نیروی هوایی ترکیه در جنوب این کشور است که با توجه به اینکه حدود پنج هزار نظامی آمریکایی و دها جنگنده آمریکا در این پایگاه مستقر ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 25 دقیقه پیش
مهم ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

مهم ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، اعزام 800 مشاور نظامی آمریکا به افغانستان، ترور معاون سابق مجلس سنای افغانستان، کشته و زخمی شدن 15 تن در پکتیکا، کشته شدن 27 عضو طالبان در شمال افغانستان، مهمترین رویدادهای امنیتی امروز یکشنبه 6 اسفند افغانستان است.
اعزام 800 مشاور نظامی آمریکا به افغانستان
قرار است در هفته های آینده 800 مشاور دیگر آمریکایی به افغانستان اعزام شوند.
به گزارش فارس، در گزارش نشریۀ میلیتری آمریکا، روز گذشته (شنبه، 5حوت) آمده است که ایالات متحده قرار است صدها مشاور نظامی را به افغانستان بفرستد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 25 دقیقه پیش
شلیک موشک بالستیک قاهر M2 یمن به تجمع مزدوران سعودی در مأرب

شلیک موشک بالستیک قاهر M2 یمن به تجمع مزدوران سعودی در مأرب به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، عملیات های ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه سعودیها و مزدوران آنها در مناطق مختلف همچنان ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته های مردمی یمن در همین راستا، تجمع مزدوران سعودی در مأرب را هدف قرار دادند.
تجمع مزدوران سعودی در استان مأرب با موشک بالستیک قاهر M2 نیروهای یمنی هدف قرار گرفت.
این در حالی است که پیشتر یگان موشکی ارتش یمن ساختمان مرکز فرماندهی نیروهای اماراتی در مأرب را هدف قرار داده بود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
استقبال اتحادیه عرب از قطعنامه آتش بس در سوریه

استقبال اتحادیه عرب از قطعنامه آتش بس در سوریه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، اتحادیه عرب امروز(یکشنبه) در بیانیه ای ضمن استقبال از قطعنامه شورای امنیت درباره برقراری آتش بس در سوریه، همه طرف های ذی نفع را به پایبندی به این قطعنامه فراخواند.
در این بیانیه آمده است که دبیرکل اتحادیه عرب بر اهمیت محترم شمردن و اجرای قطعنامه های بین المللی شورای امنیت تأکید می کند.
در این بیانیه درباره پیآمدهای هر گونه نقض توافقنامه های امضا شده برای کاهش تنش و عدم پایبندی به قطعنامه های آتش بس به خصوص قطعنامه های شورای امنیت هشدار داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 55 دقیقه پیش
دیدار بانوان برنده جایزه صلح نوبل با زنان مسلمان روهینگیایی

دیدار بانوان برنده جایزه صلح نوبل با زنان مسلمان روهینگیایی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از Deutsche Welle ،سه نفر از بانوان برنده جایزه صلح نوبل قرار است برای دیدار با زنان مسلمان روهینگیایی که از خانه و کاشانه خود آواره شده اند وارد بنگلادش شدند.
هدف این زنان افزایش آگاهی افکار عمومی از مصیبتی است که زنان روهینگیایی که مورد شکنجه و هدف تجاوز سربازان میانماری قرار گرفته اند به آن گرفتار شده اند.
برندگان جایزه صلح نوبل روز گذشته (شنبه پنجم اسفند) وارد بنگلادش شدند تا آگاهی نسبت به خشونت به ویژه خشونت جنسی علیه زنان را افزایش دهند.
حدود 700 هزار از مسلمانان روهینگیا از اواخر ماه آگوست سال گذشته میلادی تا کنون به بنگلادش فرار کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 5 دقیقه پیش
پاپ فرانسیس: خشونت های غیرانسانی در سوریه فوراً متوقف شود

پاپ فرانسیس: خشونت های غیرانسانی در سوریه فوراً متوقف شود به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در سخنرانی خود در میدان سنپیتر واتیکان امروز (یکشنبه) برای پایان فوری خشونت ها در سوریه دعا کرد.
او اظهار کرد: ماه فوریه جاری یکی از پرخشونت ترین ماه ها طی هفت سال جنگ و درگیری در سوریه بوده و صدها و هزاران تن از غیرنظامیان شامل کودکان، زنان و سالمندان قربانی شده اند و بیمارستان ها هدف قرار گرفتند و مردم قادر به دستیابی به غذا نیستند. این وضعیت غیرانسانی است.
رهبر مسیحیان کاتولیک جهان تاکید کرد: شما نمی توانید با توسل به شرارت با یک شرارت دیگر بجنگید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
ترکیه: سوری ها پس از پایان عملیات به عفرین باز می گردند

ترکیه: سوری ها پس از پایان عملیات به عفرین باز می گردند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی ، بن علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه در سخنانی تاکید کرد: ترکیه با ادامه عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه نه تنها از تمامیت ارضی اش محافظت و دفاع می کند بلکه نقش مهمی در ریشه کن کردن ناامنی و بی ثباتی در منطقه ایفا می کند.
وی تضمین داد که پناهجویان سوریه پس از پاکسازی کامل این منطقه از تروریست های داعش، پی وای دی و پ ک ک به خانه های خود بازخواهند گشت.
نخست وزیر ترکیه گفت: حدود 350 هزار نفر از مردم عفرین که هم اکنون در ترکیه به سر می برند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
رئیس جمهور در مسائل اقتصادی پسابرجام تجدید نظر کند

رئیس جمهور در مسائل اقتصادی پسابرجام تجدید نظر کند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آبادغرب در مجلس گفت: رئیس جمهور باید در مسائل اقتصادی پسابرجام تجدید نظر کند.
وی افزود: برخی از کشور ها از جمله فرانسه و انگلیس درباره برجام یکسری امتیازات اقتصادی به دست آوردند، ولی در کمال تعجب مشاده می کنیم که این کشور ها می خواهند در قالب پیش نویس قطعنامه جدید، موضوع ایران را زیر فصل 7 منشور سازمان ملل مطرح کنند که فرانسه، انگلیس و آمریکا در رأس این موضوع قرار دارند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید کرد: به واقع این عمل نشان دهنده شکست یک سیاست است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
یگان های مدافع خلق از قطعنامه آتش بس در سوریه استقبال کرد

یگان های مدافع خلق از قطعنامه آتش بس در سوریه استقبال کرد یگان های مدافع خلق سوریه در بیانیه ای پایبندی خود به این قطعنامه را اعلام و بر حق خود بر پاسخگویی به هر گونه تجاوز ارتش ترکیه و گروه های هم پیمان آن به منطقه عفرین تاکید کرد.
به گزارش نامه نیوز، این بیانیه افزود: یگان های مدافع خلق سوریه، امنیت هیات های سازمان ملل و سازمان های انسان دوستانه فعال در منطقه عفرین را برای تسهیل در ارائه خدمات انسانی، پزشکی و مداوای بیمارانی که در نتیجه بمباران مناطق مسکونی و زیرساخت های حیاتی از طرف ارتش ترکیه و گروه های هم پیمان آن وضعیت وخیمی دارند، تامین می کند.
قطعنامه برقراری آتش بس 30 روزه از شب گذشته (شنبه) در سراسر سوریه به اجرا درآمد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 25 دقیقه پیش
دیدار وزیر اوقاف سوریه با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف

دیدار وزیر اوقاف سوریه با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف به گزارش خبرگزاری شبستان، وزیر اوقاف سوریه با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و هیئت علمای اهل سنت ایران دوشنبه ساعت 14 تا 18 در محل سازمان اوقاف و امور خیریه دیدار و گفت و گو می کنند.
بنابراین گزارش در راستای پیگیری تفاهم نامه های قبلی و دیدار و گفت وگو با مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه، وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه در رأس هیأتی از علما و مفتی های اهل سنت این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است.
پایان پیام/ 49 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 35 دقیقه پیش
آتش بس مُسکن موقت برای توقف روند کشتار در سوریه/ توافق کشورهای درگیر راهکار حل بحران سوریه است

آتش بس مُسکن موقت برای توقف روند کشتار در سوریه/ توافق کشورهای درگیر راهکار حل بحران سوریه است جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص مصوبه شورای امنیت در رابطه با آتش بس 30 روزه سوریه، گفت: جنگ سوریه یکی از تلخ ترین تراژدی خاورمیانه است، در این جنگ تمام زیرساخت های کشور سوریه نابود و جمعیت چند صد هزار نفری کشته و بیش از 2 و نیم میلیون نفر از کشور سوریه آواره شدند.
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جنگ در سوریه زمینه رشد و فعالیت گروه های تندرویی چون داعش، جبهه النصره و سلفی را فراهم کرده است، همچنین زمینه دخالت کشورهای خارجی چون روسیه و آمریکا رد سوریه تعبیه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 45 دقیقه پیش
والی بلخ راهپیمایی علیه حکومت وحدت ملی را به تعویق انداخت

والی بلخ راهپیمایی علیه حکومت وحدت ملی را به تعویق انداخت به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از توییتر والی بلخ، عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان پیش از این به دولت این کشور هشدار داده بود که اگر شروط این حزب را نپذیرد تا پایان ماه جاری شاهد راهپیمایی بزرگ سراسری به سوی کابل خواهد شد.
اما وی امروز در گردهمایی در ولایت بلخ اعلام کرد که بر اساس درخواست جامعه بین المللی، فعالان مدنی و اقشار مختلف از مردم این کشور برگزاری راهپیمایی علیه دولت افغانستان را به تعویق انداخته است.
والی بلخ اظهار داشت: حزب جمعیت اسلامی از شرایط خود در مذاکره با دولت افغانستان عقب نشینی نخواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 45 دقیقه پیش
بعیدی نژاد: تنها 6 درصد مردم آمریکا، ایران را بزرگترین دشمن خود می دانند

بعیدی نژاد: تنها 6 درصد مردم آمریکا، ایران را بزرگترین دشمن خود می دانند به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم ، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس با اشاره به نظرسنجی موسسه گالوپ درباره ایران در آمریکا در کانال تلگرامی خود نوشت: بر اساس نظر خواهی جدید موسسه گالوپ در آمریکا، تنها شش و هفت دهم درصد مردم آمریکا، ایران را بزرگترین دشمن خارجی خود می دانند که این رقم در میان طرفداران حزب دمکرات 3 درصد است.
وی آورده است: پیش از این در سال 2006، 31 درصد آمریکایی ها ایران را بزرگترین دشمن خارجی خود می دانستند. این رقم در سال 2014 به 16 درصد کاهش یافته بود. بنظر می رسد که این روند کاهشی با توافق برجام ارتباط داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
عربستان و جمهوری آذربایجان یادداشت تفاهم امضا کردند

عربستان و جمهوری آذربایجان یادداشت تفاهم امضا کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت کشور جمهوری آذربایجان ، وزرای کشور جمهوری آذربایجان و عربستان سعودی یادداشت تفاهم همکاری در زمینه مسائل امنیتی و مبارزه با جرایم امضاء کردند.
یادداشت تفاهم همکاری باکو و ریاض در زمینه مسائل امنیتی و مبارزه با جرایم در جریان سفر ژنرال رامیل اوسوب اف ، وزیر کشور جمهوری آذربایجان به عربستان سعودی امضاء شد.
عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز، وزیر کشور عربستان سعودی از ژنرال رامیل اوسوب اف به خاطر پذیرش دعوت وی و سفر به این کشور تشکر و تاکید کرد روابط دو کشور در تمامی زمینه ها طی سال های اخیر گسترش یافته ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
آمادگی کردهای سوریه برای اجرای آتش بس در عفرین

آمادگی کردهای سوریه برای اجرای آتش بس در عفرین به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، کردهای سوریه روز یکشنبه با اعلام آمادگی برای توقف خصومت ها در استان عفرین سوریه بر حق پاسخ به هر حمله ای به مواضع خود تاکید کردند.
کردهای سوریه برای اجرای آتش بس بشر دوستانه که روز شنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شد اعلام آمادگی کردند و از دیگر گروه های مسلح خواستند این طرح را رعایت کنند.
گروه موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک در بیانیه ای اعلام کرد ما آمادگی خود را برای اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که توقف خصومت ها را علیه دشمنان خواستار شده است اعلام می کنیم و در همین حال حق واکنش به ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
مهار ایران در رأس اولویت های 2018 دولت رژیم صهیونیستی

مهار ایران در رأس اولویت های 2018 دولت رژیم صهیونیستی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، رسانه های اسرائیلی اعلام کردند از اولویت های برنامه کاری دولت رژیم صهیونیستی در سال جاری، مهار ایران، رسیدن به ثبات منطقه ای (مد نظر تل آویو) و حل وفصل اختلافات و تلاش در راستای ترسیم خط قرمزها در راستای نفوذ روزافزون ایران در منطقه است.
شبکه المیادین در پرداختی به این موضوع نوشت، بنا به اعلام رسانه های اسرائیلی، دولت این رژیم به موازات موارد ذکر شده به جنگ سوریه و تلاش برای اخراج ایران و متحدانش از این کشور است.
در ادامه این گزارش آمده است: از دیگر برنامه های دولت رژیم صهیونیستی برای سال جاری، افزایش شراکت با اردن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 5 دقیقه پیش
ماکرون و مرکل درباره آتش بس سوریه با پوتین گفت وگو می کنند

ماکرون و مرکل درباره آتش بس سوریه با پوتین گفت وگو می کنند به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، طبق بیانیه کاخ الیزه این مذاکرات که پس از تصویب آتش بس 30 روزه در سوریه برگزار می شود، بر اجرای این قطعنامه شورای امنیت و نقشه راه سیاسی مورد نظر برای برقراری صلح پایدار در سوریه متمرکز خواهد بود.
کاخ الیزه قطعنامه شورای امنیت را اولین گام ضروری برای حل بحران سوریه دانست و هشدار داد، طی ساعات و روزهای آتی باید درخصوص اجرای آتش بس هوشیار بود. لازم است توافق آتش بس رعایت شده و کاروان های حامل کمک های بشردوستانه بدون اتلاف وقت وارد مناطقی که بیشترین آسیب را از خشونت ها دیده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
جمهوری آذربایجان؛ میدان نبرد تازه ایران و عربستان

جمهوری آذربایجان؛ میدان نبرد تازه ایران و عربستان به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ،دیپلماسی ایرانی نوشت: در حالی که عربستان سعودی ایران را متهم به محاصره خود از طریق حمایت از شورشیان در یمن و همچنین حمایت از قطر می کند، خاندان آل سعود و جمهوری اسلامی رقابت تلخ خود را فراتر از خاورمیانه و به قفقاز برده اند.
میدان نبرد اخیر دو کشور در جمهوری آذربایجان است، حکومتی اقتدارگرا مملو از نفت و گاز، با اکثریت شیعه اما تحت حکومتی سکولار به جا مانده از شوروی سابق در شمال ایران. گزارش هایی منتشر شده است که سرویس های امنیتی آذربایجان به مقامات کشورشان در خصوص نفوذ روز افزایش ایران در این کشور هشدار داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
دبیرکل اتحادیه عرب از اعلام آتش بس در سوریه استقبال کرد

دبیرکل اتحادیه عرب از اعلام آتش بس در سوریه استقبال کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دبیرکل اتحادیه عرب با صدور بیانیه از صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای آتش بس 30 روزه در سوریه استقبال کرد.
اتحادیه عرب در بیانیه خود از همه طرف های درگیر در سوریه خواست تا به تصمیم شورای امنیت برای توقف درگیری ها در سوریه متعهد باشند و شرایط ورود کمک های بشر دوستانه بدون قید و شرط به سوریه فراهم شود.
احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب ضمن تأکید بر لزوم اجرایی شدن آتش بس در سوریه نسبت به نقض مکرر آتش بس و تشدید درگیری ها هشدار داده و ابراز امیدواری کرد تا این تصمیم به ایجاد آتش بس جامع در سوریه و فراهم شدن مقدمات حل و فصل سیاسی بحران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 55 دقیقه پیش
کشف 100 کمربند انتحاری و مواد منفجره در تونل های داعش در صلاح الدین و الانبار

کشف 100 کمربند انتحاری و مواد منفجره در تونل های داعش در صلاح الدین و الانبار به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، سازمان اطلاعات نظامی عراق اعلام کرد، طی عملیاتی با کمک داده های سازمان اطلاعات و اطلاعات فرماندهی عملیات صلاح الدین تعدادی از مهمان سراها و تونل های وابسته به داعش در استان صلاح الدین کشف شد.
سازمان اطلاعات نظامی عراق در بیانیه ای اعلام کرد، در داخل این تونل ها و مهمانسراها 25 بسته انفجاری به شکل خمپاره ها و تعدادی از مدارهای برق قابل استفاده برای انفجار و مقادیری کتاب واعلامیه مربوط به ترویج ایدئولوژی تکفیری را پیدا کرده است.
همچنین سازمان اطلاعات نظامی از کشف 100 کمربند انتحاری در انبار داعش در غرب استان الانبار خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 25 دقیقه پیش
ادامه ناآرامی ها در کرکوک؛ حمله به میدان نفتی و مقر حشد الشعبی

ادامه ناآرامی ها در کرکوک؛ حمله به میدان نفتی و مقر حشد الشعبی به گزارش مشرق ، یک منبع در پلیس استان کرکوک اعلام کرد که یک عامل انتحاری به همراه کمربند انفجاری خود صبح امروز خود را در نزدیکی یکی از مقرهای نیروهای حشد الشعبی در مرکز کرکوک منفجر کرد که این اقدام تروریستی خساراتی را برجای گذاشت.
به نوشته الغد پرس ، این انتحاری با لباس نظامی به این مقر در مرکز کرکوک حمله کرد. نیروهای محافظ نیز به سوی وی تیراندازی کردند و وی پیش از رسیدن به داخل مقر، منفجر شد و تنها سه نیروی عصائب زخمی شدند.
مقامات مسئول عصائب اهل الحق اطلاعاتی درباره این حمله و حملات مشابه دیگر علیه خود در دست داشتند و به همین دلیل در آماده باش به سر می برند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 35 دقیقه پیش
دیپلماسی نسبت به رفتار شرکت ها در خارج از کشور آسیب پذیر است

دیپلماسی نسبت به رفتار شرکت ها در خارج از کشور آسیب پذیر است به گزارش خبرگزاری مهر ، کیم هو سونگ پیش از ظهر امروز یکشنبه در نخستین سمینار بین المللی CSR با عنوان مسئولیت اجتماعی، دولت و توسعه پایدار که در اهواز برگزار شد، عنوان کرد: ابزار های سیاسی متفاوتی به منظور ایجاد ارتباط یک دیپلمات با سایر کشورها وجود دارد؛ اولین گزینه موجود در این خصوص کمک های خارجی است؛ از سوی دیگر نیز نیروهای نظامی هر کشور به عنوان دومین گزینه ای است که می تواند یک مسئله دیپلماتیک و سیاسی باشد.
وی افزود: سرمایه و تجارت نیز جز موارد مهم در این زمینه محسوب می شوند زیرا این حوزه نیز باعث ارتباط کشورهای مختلف در موضوعات متفاوت می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 35 دقیقه پیش
ترامپ: ژنرال های ارتش ما عاشق یک رژه نظامی هستند

ترامپ: ژنرال های ارتش ما عاشق یک رژه نظامی هستند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد ژنرال های ارتش این کشور "عاشق این هستند که یک رژه نظامی داشته باشند".
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این اظهارنظر را در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز مطرح کرد. ترامپ اخیرا به پنتاگون دستور داده یک رژه نظامی بزرگ را برنامه ریزی کند.
او به جنین پیرو، مجری فاکس نیوز گفت: ژنرال ها عاشق این هستند که این کار (رژه) را انجام دهند و این حرف من است و خود من هم عاشق آن هستم. من فکر می کنم که این بسیار مهم است و برای کشوری که سردمدار و الهام بخش است بسیار کار بزرگی است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
انتقال سفارت آمریکا به قدس؛ تقابل وزارت خارجه با رئیس جمهور و معاونانش

انتقال سفارت آمریکا به قدس؛ تقابل وزارت خارجه با رئیس جمهور و معاونانش به گزارش ایسنا، نشریه تایم در گزارشی نوشت، طبق توافق جدیدی که در 22 فوریه به امضای رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا رسید و جمعه اعلام شد، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا و گروه کوچکی از کارکنان ماه مه کارشان را در کنسولگری فعلی آمریکا در محله ارنونا در غرب قدس آغاز می کنند که با هفتادمین سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی همزمان می شود. به گفته وزارت خارجه آمریکا، توسعه این ساختمان تا پایان 2019 انجام می شود.
با این حال تصمیم مذکور نبرد متقابل شدیدی را در داخل دولت میان وزارت خارجه آمریکا از یک طرف و ترامپ، پنس، معاون وی و جارد کوشنر، داماد رئیس جمهوری آمریکا در طرف دیگر به راه انداخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
عربستان؛ عامل ناآرامی های غوطه شرقی سوریه

عربستان؛ عامل ناآرامی های غوطه شرقی سوریه به گزارش مشرق ، یک رسانه غربی ضمن اشاره به تحولات غوطه شرقی سوریه یکی از دلایل ناآرام های ا این منطقه را حضور گروه های تروریستی مورد حمایت عربستان سعودی عنوان کرد.
یورونیوز در گزارشی اعلام کرد: یکی از دلایل بالا گرفتن تنش ها در غوطه شرقی حضور گروه تروریستی جیش الاسلام در آن است و از آنجا که این گروه تا کنون هیچ چراغ سبزی از عربستان برای عقب نشینی از این منطقه دریافت نکرده وضعیت آن همچنان نابسامان است.
این رسانه غربی در ادامه مطلب خود می نویسد: دولت سوریه از سال 2013 به بعد، یعنی زمانی که توانست پیشروی مخالفان را در بسیاری از مناطق متوقف کند، غوطه شرقی را محاصره کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
معاون سفیر نمی تواند موضع رسمی روسیه را بیان کند/ایران هیچگاه آغازگر اقدام نظامی نبود

معاون سفیر نمی تواند موضع رسمی روسیه را بیان کند/ایران هیچگاه آغازگر اقدام نظامی نبود محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به اظهارات معاون سفیر روسیه در تل آویو مبنی بر حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران، گفت: فرض چنین موضوعی اشتباه است زیرا همگان اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه شروع کننده اقدام نظامی نبوده است. باید یادآور شد که تاریخ نیز طی صدها سال گذشته این موضوع را تایید می کند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: البته نباید از این مهم غافل شد که نمی توان موضع رسمی دولت روسیه را از زبان معاون سفیر درک کرد و به عبارتی وی در جایگاه بیان چنین مطلبی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 55 دقیقه پیش
رئیس شورای سیاسی یمن: ائتلاف عربی در جنگ یمن شکست خورده است

رئیس شورای سیاسی یمن: ائتلاف عربی در جنگ یمن شکست خورده است به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، صالح الصماد، رئیس شورای سیاسی انصارالله یمن در دیدار با فرماندهان و افسران گارد ریاست جمهوری و پلیس نظامی و عملیات ویژه گفت: ائتلاف عربی صدها میلیارد دلار در جنگ یمن خرج کرد تا دوستی جهان و نهادهای بین المللی را بخرد اما در مقابل پایداری مردم یمن از پا افتاد. همگان باید بدانند ما هدف قرار گرفته ایم اما تسلیم نمی شویم.
وی گفت: نیروهای یمنی حماسه های بزرگی را در جبهه های جنگ آفریدند. آنچه رسانه ها ترویج می کنند جنگ روانی است. توطئه بزرگی وجود دارد که یمن را به طور کامل هدف قرار داده است و تلاش هایی از سوی متجاوزان برای جذب افسران ارتش وجود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
امارات از بنادر جیبوتی اخراج شد

امارات از بنادر جیبوتی اخراج شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، مسئولان جیبوتی گفتند که قرارداد امتیازی (فرانشیز) با شرکت بنادر دبی به دلیل مفاد ظالمانه آن لغو شد.
مسئولان جیبوتی گفتند که احتمالا جمهوری سومالی لند نیز چنین تصمیمی اتخاذ نماید و به همکاری با امارات پایان دهد.
به گفته این مسئولان از جمله شروط ظالمانه و اجحاف آمیز این قرارداد، ممنوعیت توسعه تأسیسات بنادر یا ایجاد ساختمان های جدید و نابرابری تقسیم سود حاصله است و گذشته از آن مدیریت مالی آن نیز در دست شرکت بنادر جبل علی زیر مجموعه بنادر جهانی دبی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
بیست و سومین کنگره قلب و عروق ایران برگزار می شود

بیست و سومین کنگره قلب و عروق ایران برگزار می شود به گزارش ایسنا، بیست و سومین کنگره انجمن قلب و عروق ایران، دوازدهمین کنگره انجمن جراحان قلب ایران، دهمین کنگره انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، یازدهمین کنگره بیهوشی قلب ایران، اولین کنگره انجمن الکتروفیزیولوژی قلب ایران، اولین کنگره انجمن نارسایی قلب ایران، ششمین کنگره انجمن پرستاران قلب ایران، دهمین کنگره انجمن تکنولوژی گردش خون ایران، دهمین کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران با همکاری و مشارکت اعضای انجمن های قلب و عروق در قالب ششمین کنگره مشترک از 8 تا 11 اسفندماه در مرکز همایش های بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
(تصاویر) ایوانکا ترامپ در اختتامیه المپیک زمستانی

(تصاویر) ایوانکا ترامپ در اختتامیه المپیک زمستانی فرارو- دختر رییس جمهور آمریکا و ژنرال ارشد کره شمالی در مراسم اختتامیه المپیک زمستانی 2018 شرکت کردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، مراسم افتتاحیه این رقابت ها نیز با حضور خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و مایک پنس معاون ترامپ، برگزار شده بود.
کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ از ایوانکا درخواست کرده برای حضور در بازی های اختتامیه المپیک زمستانی به کره جنوبی سفر کند و رهبری هیات آمریکایی را برعهده داشته باشد.
کره شمالی نیز هیاتی هشت نفره را به رهبری ژنرال ارشد خود به مراسم اختتامیه اعزام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 15 دقیقه پیش
نخستین نیروهای خط مقدم آمریکا به افغانستان رسیدند

نخستین نیروهای خط مقدم آمریکا به افغانستان رسیدند آفتاب نیوز :
سایت Military.com این هفته گزارش کرد که رهبری نخستین تیپ کمکی نیروهای امنیتی به کابل رسیده است و سربازان برای نزدیکی بیشتر به خط مقدم درگیری، در پایگاه های مرزی سراسر کشور مستقر خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری طلوع، این نخستین بار در سال جاری است که نیروهای آمریکایی در خط مقدم حضور خواهند داشت. تا به امروز نیروهای آمریکایی به فرماندهان عالی رتبه افغان مشاوره می دادند اما تحت سیاست جدید دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، این نیروها نیروهای گردان ها را نیز راهنمایی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 15 دقیقه پیش
عربستان طرح بین المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند

عربستان طرح بین المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ریاض چاپ عربستان، اخیرا درخواست هایی در برخی کشورهای اسلامی مطرح شده مبنی بر اینکه اداره اماکن مقدس مسلمانان در مکه و مدینه از انحصار سعودی ها خارج شده و در اختیار تمام مسلمانان قرار گیرد.
اسامه بن محمد عبد الله الشعیبی، سفیر عربستان در اندونزی در پاسخ سوال خبرنگاری از موضعگیری عربستان درباره این مساله در دانشگاه دولتی اندونزی گفت: ریاض مخالف ورود به مذاکرات درباره بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین بوده و آن را به منزله اعلام جنگی علیه خود و حاکمیت ملی اش قلمداد می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 25 دقیقه پیش
برلوسکونی: کهنه شراب نابم

برلوسکونی: کهنه شراب نابم خبرگزاری ایرنا: نخست وزیر پیشین ایتالیا در پاسخ به منتقدانش با انتشار توییتی، خود را به 'شراب ناب کهنه ای ' تشبیه کرد که به 'کمال' رسیده است.
به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری فرانسه، برلوسکونی 81 ساله در پاسخ به منتقدینی که او را برای ورود دوباره به عرصه سیاست کهنسال توصیف کرده اند، چنین توییت کرده است: 'من آن کهنه شراب نابم که به کمال رسیده ام.'
این سیاستمدار جنجالی راست گرا در جریان تبلیغات انتخاباتی سال 2006 نیز خود را با ناپلئون و حضرت عیسی مقایسه کرده بود.
برلوسکونی در فروردین 1393دردادگاهی در میلان، به خاطر تخلفات مالیاتی به یک سال خدمات اجتماعی اجباری محکوم شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 25 دقیقه پیش
دعوت نتانیاهو از ترامپ برای شرکت در افتتاحیه سفارت آمریکا در قدس

دعوت نتانیاهو از ترامپ برای شرکت در افتتاحیه سفارت آمریکا در قدس به گزارش نامه نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دعوت کرد ماه مه به اراضی اشغالی سفر و در مراسم افتتاح سفارت این کشور در قدس شرکت کند.
نتانیاهو تصریح کرد: "این روزی بزرگ برای اسرائیل است و این تصمیم آمریکا، شور و سرور بیشتری به جشن سالروز استقلال ( سالروز اشغال فلسطین و تاسیس رژیم صهیونیستی) می بخشد."
لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرد که 14 ماه مه آینده سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی منتقل خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
حمله انتحاری نزدیک مسجد الغفران سوریه خنثی شد

حمله انتحاری نزدیک مسجد الغفران سوریه خنثی شد به گزارش خبرگزاری شبستان ، به نقل از شبکه خبری البوابه نیوز نیروهای گارد ریاست جمهوری سوریه حمله انتحاری یک خودروی بمب گذاری شده را در منطقه قابون در نزدیکی دمشق خنثی کردند.
شبکه خبری روسیا الیوم گزارش داد: عامل انتحاری یک خودروی سواری پر از مواد منفجره را با سرعت بالایی از محله جوبر که تحت کنترل گروه های مسلح است به سمت محله القابون در نزدیکی دمشق می راند که نیروهای گارد ریاست جمهوری متوجه این خودرو شدند و شروع به تیراندازی به سمت آن کردند.
به دنبال این تیراندازی خودروی بمب گذاری شده پیش از رسیدن به ایست بازرسی همراه با راننده اش منفجر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
دیپلمات سابق آمریکا: حل مشکل سوریه نیازمند یافتن زبان مشترک بین روسیه و آمریکاست

دیپلمات سابق آمریکا: حل مشکل سوریه نیازمند یافتن زبان مشترک بین روسیه و آمریکاست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "دبرا جونز" سفیر سابق آمریکا در لیبی و کویت در مصاحبه اختصاصی با روزنامه گازیتا.رو روسیه، با تشریح برخی اشتباهات دولت "باراک اوباما"، ابراز عقیده کرده است که مسکو و واشنگتن باید برای حل و فصل مشکلات در خاورمیانه به زبان مشترک دست یابند.
این دیپلمات سابق آمریکایی در مورد امکان همکاری روسیه و آمریکا در سوریه، با توجه به وضعیت کنونی روابط دو کشور، گفت: واقعیت جهان کنونی به صورتی است که در "دکترین اوباما" نشان داده شده بود و تنها در سایه مشارکت می توان با چالش های آن مقابله کرد و هیچ کشوری به تنهایی، نه آمریکا و نه روسیه، قادر به حل مشکلات نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 55 دقیقه پیش
سوء قصد به جان مدیر دفتر قذافی در آفریقای جنوبی

سوء قصد به جان مدیر دفتر قذافی در آفریقای جنوبی مدیر دفتر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی از تلاش برای ترور در آفریقای جنوبی جان سالم به در برد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، منابع لیبیایی اعلام کردند که بشیر صالح، مدیر دفتر معمر قذافی از سوی افراد مسلح ناشناس در ژوهانسبورگ مورد حمله قرار گرفت و با وجود اصابت گلوله، جان سالم به در برد.
به گفته منابع محلی وی در مرکز مراقبت های پزشکی در ژوهانسبورگ بستری است.
بشیر صالح از سال 1998 مدیر دفتر قذافی بود و ارتباط خوبی با مقامات فرانسوی داشت. او طی انقلاب فوریه برای برکناری قذافی با فرانسوی ها به توافق هایی رسید اما این معامله شکست خورد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 55 دقیقه پیش
پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند

پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند خبرگزاری ایسنا: صدها تن از فعالان دموکراسی خواه در تایلند در اعتراض به اقدام حاکمان نظامی این کشور در به تاخیر انداختن برگزاری انتخابات سراسری تظاهرات کرده و عده ای از این فعالان صورتکی را با چهره رهبر خونتای نظامی این کشور که با گذاشتن یک بینی دراز به پینوکیو تشبیه شده به صورت گذاشتند.
خونتای نظامی حاکم بر تایلند وعده برگزاری انتخابات سراسری را در این کشور از زمان کودتای سال 2014 تاکنون داده اما چندین بار این انتخابات را به تعویق انداخته است که آخرین مورد آن مربوط به تعیین ماه نوامبر برای برگزاری آن بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
پشت پرده مخالفت اوباما برای ترور سردار سلیمانی

پشت پرده مخالفت اوباما برای ترور سردار سلیمانی اخیرا تلویزیون دولتی اسرائیل با پخش گزارشی فاش کرده که دولت سابق آمریکا با ترور سرلشکر سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران مخالفت کرده است.
بر پایه این گزارش تلویزیونی، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا با قصد تل آویو برای ترور حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران مخالف بوده است.
همچنین العربی الجدید مدعی شده است: این تحقیقات تلویزیونی اسرائیل فاش کرده که مقامات اسرائیل بارها تلاش کرده اند که ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را ترور کند اما باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا با این اقدام مخالفت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
ایران و سوریه به قطعنامه آتش بس پایبندند/ حومه دمشق شامل آتش بس نیست/ شلیک 1200 خمپاره به سوی دمشق

ایران و سوریه به قطعنامه آتش بس پایبندند/ حومه دمشق شامل آتش بس نیست/ شلیک 1200 خمپاره به سوی دمشق به گزارش مشرق، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز ( یکشنبه 6 اسفند) در حاشیه همایش علوم و معارف دفاع مقدس در جمع خبرنگاران درباره قطعنامه آتش بس 30 روزه در حومه دمشق اظهار داشت: این بار هم مانند دفعات گذشته کسانی که خواهان امنیت و آرامش سوریه نیستند وقتی دیدند ارتش و حکومت سوریه می خواهد حومه دمشق را پاکسازی کند علم آتش بس برداشتند تا بتوانند از تروریست ها حمایت کنند.
وی افزود: ارتش سوریه بدنبال آن است تا سرزمین خودش را از تروریست ها پاکسازی کند تا بتواند امنیت مردم دمشق را تامین کند اما تاکنون 1200 خمپاره به سوی دمشق شلیک شده و امنیت و آرامش مردم را برهم زده است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
هشدار در خصوص بازگشت زنان داعشی به اروپا

هشدار در خصوص بازگشت زنان داعشی به اروپا خبرگزاری ایسنا: با شکست داعش، گروهی 1000 نفری از زنان این گروه تروریستی به غرب بازگشته و موج جدیدی از ترس را با خود به همراه می آورند.
سقوط داعش و شکست آن در مناطق تحت کنترلش، نگرانی بروکسل را درخصوص فرار زنان و کودکان داعشی از خاور میانه و بازگشت به غرب برانگیخته است.
گزارشی از جانب آژانس مرزی اتحادیه اروپا موسوم به "فرانتکس" هشدار می دهد که این تهدید "رو به افزایش" بوده و ارزیابی تهدید زنان بیوه و کودکان یتیم داعشی کار دشواری است.
این نگرانی در میانه گسترش هولناک زنان داعشی مطرح می شود که به دنبال "نقشی فعال تر" در فعالیت های تروریستی این گروه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
خط و نشان کشی انتخاباتی مسئولین حزب مردم برای نواز شریف

خط و نشان کشی انتخاباتی مسئولین حزب مردم برای نواز شریف به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، بلاول بوتو ضمن انتقاد از سیاست های نواز شریف گفت: وی می خواهد تمام کشور را نابود کند.
رئیس حزب مردم گفت: به زودی مردم تصمیم خواهند گرفت که به سیاه بازی حزب نواز رای می دهند یا به حزب مردم که به دنبال خدمت به کشور است .
فرزند بی نظیر بوتو گفت: فساد اقتصادی کلان نواز شریف سبب شده تا رسیدگی به پرونده آنان نیز حالتی ویژه به خود بگیرد.
وی تاکید کرد: ما اجازه نخواهیم داد که نواز شریف به اهداف خود برسد و پاکستان را قربانی مقاصد خود کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
مذاکرات نظامی عربستان و سودان در ریاض

مذاکرات نظامی عربستان و سودان در ریاض به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، عماد عدوی رئیس ستاد کل ارتش سودان شب گذشته در سفری رسمی وارد ریاض شد.
ارتش سودان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس ستاد کل ارتش این کشور در سفری چند روزه قرار است در نمایشگاه صنایع دفاعی عربستان مشارکت داشته و با همتای سعودی خود و شماری از مسئولان نظامی عربستانی در وزارت دفاع این کشور دیدار کند.
از سوی دیگر اخیرا علی بن حسن احمد جعفر سفیر عربستان در سودان اعلام کرده که قرار است چند قرارداد همکاری میان عربستان و سودان در زمینه نظامی و اقتصادی امضا شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 15 دقیقه پیش
تحولات سوریه| آغاز عملیات زمینی ارتش در محور حرستا و النشابیه / حملات سنگین به مواضع تروریست ها در حومه دمشق

تحولات سوریه| آغاز عملیات زمینی ارتش در محور حرستا و النشابیه / حملات سنگین به مواضع تروریست ها در حومه دمشق به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، ارتش سوریه عملیات زمینی خود را در محورهای الزریقیة حزرما به سمت شهرک النشابیة و تل فرزات همزمان با عملیات تهاجمی دیگر در محور حرستا آغاز کرده است.
بر اساس این گزارش، جنگنده های ارتش هم مواضع تروریست ها را در کفر بطنا، جسرین، عین ترما و حرستا" به شدت بمباران می کنند.
خبرها از پیشروی نیروهای ارتش در شهرک های حزرما والنشابیة در عمق غوطه شرقی حکایت می کند.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 25 دقیقه پیش
اذعان تمسخرآمیز رئیس اسبق سیا به مداخله آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر

اذعان تمسخرآمیز رئیس اسبق سیا به مداخله آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، پایگاه خبری ریل نیوز نوشت جیمز وولسی رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ضمن اذعان به مداخله دولت واشنگتن در امور سایر کشورهای خارجی لبخند زد و این در حالیست که دولت آمریکا ده ها دولت خارجی را سرنگون و نتیجه تعداد زیادی از انتخابات کشورهای خارجی را جعل و دستکاری کرده است.
رئیس اسبق سیا در مصاحبه اخیر خود با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز همراه با مجری این برنامه در واکنش به تاریخ مداخله آمریکا در انتخابات خارجی در سراسر جهان قهقهه زدند.
در طول این مصاحبه ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 25 دقیقه پیش
تمجید پوتین از نظامیان روسی شرکت کننده در عملیات سوریه

تمجید پوتین از نظامیان روسی شرکت کننده در عملیات سوریه خبرگزاری تاس گزارش داد: ولادیمیر پوتین در سخنانی گفت: نیروهای مسلح روسی که به ارتش سوریه در نابودی بزرگترین و مجهزترین گروه تروریستی کمک کرده اند، مدافعان واقعی میهن بوده و همگی قهرمان هستند.
به گزارش نامه نیوز، وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های روسیه در بخش نظامی گفت: طی سال های گذشته نیروهای مسلح کشور به گونه ای توسعه پیدا کرده اند که دقیقا مورد نیاز روسیه بوده و اکنون نیروهای مسلح به طور موثر از فناوری های جدید و منحصر به فردی استفاده می کنند که وظایف دشواری مانند جنگ علیه تروریسم در خاک سوریه را با موفقیت انجام داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 25 دقیقه پیش
درخواست حماس از ملت فلسطین برای مخالفت با ترامپ در 14 می

درخواست حماس از ملت فلسطین برای مخالفت با ترامپ در 14 می به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، دایره قدس در جنبش حماس با صدور بیانیه ای که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین دورنگار شد، از ملت فلسطین در داخل و خارج خواست تا با تصمیم واشنگتن مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس در چهاردهم می مخالفت کنند.
حماس همچین خواستار یکپارچه سازی تلاش ها و برپایی تظاهرات گسترده مخالفت آمیز با این تصمیم و همچینین برپایی تظاهرات به نشانه لزوم تحقق حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین شان و نیز شدت بخشیدن به انتفاضه و مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 35 دقیقه پیش
سردار باقری: ایران و سوریه به قطعنامه آتش بس پایبندند

سردار باقری: ایران و سوریه به قطعنامه آتش بس پایبندند به گزارش تسنیم سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز ( یکشنبه 6 اسفند) در حاشیه همایش علوم و معارف دفاع مقدس در جمع خبرنگاران درباره قطعنامه آتش بس 30 روزه در حومه دمشق اظهار داشت: این بار هم مانند دفعات گذشته کسانی که خواهان امنیت و آرامش سوریه نیستند وقتی دیدند ارتش و حکومت سوریه می خواهد حومه دمشق را پاکسازی کند علم آتش بس برداشتند تا بتوانند از تروریست ها حمایت کنند.
پاکسازی کند تا بتواند امنیت مردم دمشق را تامین کند اما تاکنون 1200 خمپاره به سوی دمشق شلیک شده و امنیت و آرامش مردم را برهم زده است، بر همین اساس می بایست در این مناطق پاکسازی صورت بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 35 دقیقه پیش
پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند

پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، خونتای نظامی حاکم بر تایلند وعده برگزاری انتخابات سراسری را در این کشور از زمان کودتای سال 2014 تاکنون داده اما چندین بار این انتخابات را به تعویق انداخته است که آخرین مورد آن مربوط به تعیین ماه نوامبر برای برگزاری آن بوده است.
ماه گذشته میلادی پارلمان تایلند که منصوب نظامیان این کشور است قانون انتخابات را تغییر داد و این اقدام نیز به تعویق دیگر این انتخابات تعبیر شد و عده ای معتقدند که این انتخابات در زودترین حالت اوایل سال 2019 برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 35 دقیقه پیش
دیدنی های امروز

دیدنی های امروز ایوانکا ترامپ دختر و مشاور رییس جمهوری آمریکا در المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی
سخنرانی بیل کلینتون رییس جمهوری اسبق آمریکا در اجلاس جنبش ایمنی بیماران در لندن. این جنبش هدف کاهش جهانی مرگ و میرهای بیمارستانی را دنبال می کند.
یازدهمین نمایشگاه جهانی تتو در برایتون بریتانیا
تظاهرات علیه کشتار غیر نظامیان در بمباران نیروی هوایی سوریه در غوطه شرقی شهر دمشق سوریه / شهر مونیخ آلمان
کاوشگران مصری در حال کار در یک مقبره 3 هزار ساله تازه کشف شده در جنوب مصر
نبرد گاوها در روستایی در جنوب غرب چین
گل نیلوفر آبی در کلمبو سریلانکا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 45 دقیقه پیش
تمجید پوتین از نظامیان روسی شرکت کننده در عملیات سوریه

تمجید پوتین از نظامیان روسی شرکت کننده در عملیات سوریه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، ولادیمیر پوتین در سخنانی گفت: نیروهای مسلح روسی که به ارتش سوریه در نابودی بزرگترین و مجهزترین گروه تروریستی کمک کرده اند، مدافعان واقعی میهن بوده و همگی قهرمان هستند.
وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های روسیه در بخش نظامی گفت: طی سال های گذشته نیروهای مسلح کشور به گونه ای توسعه پیدا کرده اند که دقیقا مورد نیاز روسیه بوده و اکنون نیروهای مسلح به طور موثر از فناوری های جدید و منحصر به فردی استفاده می کنند که وظایف دشواری مانند جنگ علیه تروریسم در خاک سوریه را با موفقیت انجام داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 5 دقیقه پیش
سردار باقری: ایران و سوریه به قطعنامه آتش بس پایبندند/ چند ماه آینده کل سوریه پاکسازی می شود

سردار باقری: ایران و سوریه به قطعنامه آتش بس پایبندند/ چند ماه آینده کل سوریه پاکسازی می شود به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز ( یکشنبه 6 اسفند) در حاشیه همایش علوم و معارف دفاع مقدس در جمع خبرنگاران درباره قطعنامه آتش بس 30 روزه در حومه دمشق اظهار داشت: این بار هم مانند دفعات گذشته کسانی که خواهان امنیت و آرامش سوریه نیستند وقتی دیدند ارتش و حکومت سوریه می خواهد حومه دمشق را پاکسازی کند علم آتش بس برداشتند تا بتوانند از تروریست ها حمایت کنند.
بیشتر بخوانید
سردار باقری: باید از تحریف و اغراق در دفاع مقدس دوری کرد
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 5 دقیقه پیش
ارتش ترکیه برای توسعه نفوذ خود در عفرین آماده می شود

ارتش ترکیه برای توسعه نفوذ خود در عفرین آماده می شود به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، در حالی که دیده بان حقوق بشر، ترکیه را به هدف گیری غیرنظامیان در عفرین و اهمال در تمیز دادن دقیق اهداف نظامی از غیرنظامی متهم کرد، ارتش ترکیه پس از کنترل بر مناطق مرزی عفرین، برای گسترش نفوذ خود در این منطقه واقع در شمال سوریه آماده می شود.
این در حالی است که شورای امنیت روز گذشته با صدور قطعنامه ای خواهان آتش بس فوری یک ماهه در سراسر خاک سوریه شد و دولت دمشق نیز تاکید دارد که این آتش بس باید شامل عفرین نیز بشود.
همچنین ارتش ترکیه از غیرنظامیان مستقر در منطقه "راجو" در نزدیکی عفرین خواست برای حفظ جانشان از این منطقه خارج شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
سوء قصد به جان مدیر دفتر قذافی در آفریقای جنوبی

سوء قصد به جان مدیر دفتر قذافی در آفریقای جنوبی سایت اینترنتی النشره گزارش داد: منابع لیبیایی اعلام کردند که بشیر صالح، مدیر دفتر معمر قذافی از سوی افراد مسلح ناشناس در ژوهانسبورگ مورد حمله قرار گرفت و با وجود اصابت گلوله، جان سالم به در برد.
به گزارش نامه نیوز، به گفته منابع محلی وی در مرکز مراقبت های پزشکی در ژوهانسبورگ بستری است.
بشیر صالح از سال 1998 مدیر دفتر قذافی بود و ارتباط خوبی با مقامات فرانسوی داشت. او طی انقلاب فوریه برای برکناری قذافی با فرانسوی ها به توافق هایی رسید اما این معامله شکست خورد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
درگیری لفظی ترامپ با رئیس جمهور مکزیک در مکالمه تلفنی

درگیری لفظی ترامپ با رئیس جمهور مکزیک در مکالمه تلفنی به گزارش نامه نیوز، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از به هم خوردن برنامه احتمالی سفر انریکه پنا نیتو رئیس جمهور مکزیک به آمریکا بعد از مکالمه تلفنی او با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بحث مجدد و اختلاف نظر آنها درباره تصمیمات ترامپ برای احداث دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک خبر داد.
بر اساس گزارش روز گذشته (شنبه) روزنامه آمریکایی واشنگتن پست ، بیشتر زمان مکالمه تلفنی اخیر 50 دقیقه ای روسای جمهور آمریکا و مکزیک به بحث درباره ساخت دیوار مرزی اختصاص داشت.
این روزنامه آمریکایی به نقل از منابع خبری آگاه و ناشناس نوشت که ترامپ در این مکالمه بار دیگر تاکید کرده است که مکزیک باید هزینه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
لغو سفر رئیس جمهور مکزیک به کاخ سفید

لغو سفر رئیس جمهور مکزیک به کاخ سفید یک مقام بلند پایه آمریکایی در این رابطه گفت: رهبران آمریکا و مکزیک موافق هستند که اکنون زمان مناسبی برای انجام این سفر نیست اما تیم آنها به مذاکره و همکاری ادامه خواهند داد.
مقام های مکزیکی درباره برگزاری یک نشست میان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و انریکه پنانیه تو، رئیس جمهور مکزیک در چند هفته آتی سخن گفتند اما به زمان دقیق آن اشاره ای نکردند.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، واشنگتن پست که شنبه به تاخیر در سفر پنانیتو اشاره کرده بود، گفت رهبران دو کشور سه شنبه (اول اسفند) 50 دقیقه مکالمه داشتند اما مکالمه آنها زمانی به بن بست رسید که ترامپ نخواست علنا موضع مکزیک مبنی بر این ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
تظاهرات احزاب رقیب در آستانه انتخابات ایتالیا

تظاهرات احزاب رقیب در آستانه انتخابات ایتالیا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از بروز خشونت ها در اعتراضاتی که اوایل ماه جاری صورت گرفت، وزارت کشور ایتالیا اعلام کرد که 5000 نیروی پلیس را طی بیش از 119 تظاهرات در سراسر کشور برای حفظ نظم به خیابان ها فرستاده است.
به گفته پلیس، در یک تجمع در قطب تجاری شمال میلان که به سرپرستی ماتئو سالوینی، رییس گروه ضد مهاجرتی "لیگ" برگزار شد، 15 تا 20 هزار تن شرکت کردند. این در حالی است که ترتیب دهندگان این تظاهرات می گویند، نزدیک به 50 هزار نفر در این تجمع حضور داشته اند.
این گروه که پیش تر با نام "لیگ شمالی" شناخته می شد، بخشی از ائتلاف جناح راست سیلویو برلوسکنی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
رایزنی روسیه، آلمان و فرانسه در مورد آتش بس سوریه

رایزنی روسیه، آلمان و فرانسه در مورد آتش بس سوریه خبرگزاری مهر: آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه قرار است امروز یکشنبه در مورد آتش بس سوریه که شب گذشته به تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفتگو کنند.
شورای امنیت سازمان ملل، شب گذشته قطعنامه ای را تصویب کرد که خواستار برقراری آتش بس 30 روزه در سراسر خاک سوریه بدون فوت وقت شده است.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه جمعه گذشته از ولادیمیر پوتین خواسته بودند تا از قطعنامه پیشنهادی شورای امنیت حمایت کند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
حق حمل سلاح، قانونی تعرض ناپذیر در آمریکا

حق حمل سلاح، قانونی تعرض ناپذیر در آمریکا به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، هفته نامه "اشپیگل" با اشاره به حادثه تیراندازی اخیر در فلوریداری آمریکا به بررسی علل قدرت و نفوذ بالای لابی اسلحه در آمریکا پرداخته و نوشت: حق حمل سلاح در آمریکا تعرض ناپذیر است. این اساسی ترین اصل انجمن ملی سلاح آمریکا (NRA) است. اما سوال این است که لابی اسلحه در آمریکا چگونه کار می کند و چگونه این اندازه نفوذ و قدرت دارد؟
انجمن ملی سلاح آمریکا بزرگترین سازمان لابی سلاح در آمریکا است. این انجمن در سال 1871 تاسیس شد. هدف آن ترویج و آموزش استفاده از اسلحه و تیراندازی ورزشی بود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 55 دقیقه پیش
این مرد دلیل طفره ترامپ برای خروج از برجام است

این مرد دلیل طفره ترامپ برای خروج از برجام است به گزارش ایسنا، مک مستر مثل رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا که چند نوبت به طور علنی در مخالفت با ترامپ صحبت کرده و ماندن آمریکا در برجام را ضروری دانسته است از انجام گفت وگوهای رسانه ای برای نشان دادن حمایت از برجام خودداری می کند و درواقع مرد عملگرای دولت ترامپ است که در راستای حفظ برجام تلاش می کند.
بی شک هربرت مک مستر نقش به سزایی در حفظ برجام دارد. رابطه ویژه او با ترامپ و اهمیت جایگاه در کاخ سفید باعث شده است تا این ژنرال چهار ستاره آمریکایی موقعیت منحصر به فردی در دولت ترامپ داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 55 دقیقه پیش
عملیات خونین داعش در جنوب یمن +عکس

عملیات خونین داعش در جنوب یمن +عکس به گزارش مشرق ، در جریان انفجارهای پی در پی انتحاری علیه پایگاه شبه نظامیان وابسته به منصور هادی دیکتاتور مستعفی و فراری یمن در منطقه التواهی بندر عدن این کشور تا کنون 55 تن کشته زخمی شده اند. بنابر این گزارش، دو عامل انتحاری سوار بر خودروهای مملو از مواد منفجره خود را در درب ورودی و ساختمان مرکزی شورای انتقالی جنوب یمن در داخل محوطه پایگاه نظامیان منصور هادی منفجر کردند که به تخریب گسترده ساختمانها و کشته و زخمی شدن ده ها تن منجر شد.
حمله انتحاری عوامل داعش با دو خودرو حامل مواد منفجره
ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
سرتیپ بازنشسته سوری: ترکیه در باتلاق عفرین غرق شد/ نیروهای مردمی با هر تجاوز خارجی مقابله خواهند کرد

سرتیپ بازنشسته سوری: ترکیه در باتلاق عفرین غرق شد/ نیروهای مردمی با هر تجاوز خارجی مقابله خواهند کرد به گزارش گروه دفاتر خارجی خبرگزاری تسنیم ، علی مقصود کارشناس نظامی و سرتیپ بازنشسته ارتش سوریه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در دمشق خاطر نشان کرد نیروهای مردمی سوری که وارد شهر عفرین شده اند، با هر تجاوز ترکیه به این شهر مقابله خواهند کرد، نظامیان ترکیه ای جرات ندارند با این نیروها بجنگند.
وی درباره پیام های ورود نیروهای مردمی سوریه به عفرین برای حمایت از مردم این شهر در برابر تجاوزات ترکیه و گروه های مسلح مورد حمایت این کشور اظهار داشت ورود نیروهای مردمی سوریه به عفرین با توجه به اینکه این نیروها از همه طیف های ملت سوریه هستند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
حماس: سخنان الجبیر باعث جسارت بیشتر رژیم صهیونیستی می شود

حماس: سخنان الجبیر باعث جسارت بیشتر رژیم صهیونیستی می شود به گزارش ایسنا، به نقل از العهد، جنبش حماس در بیانیه ای اعلام کرد که ادامه اظهارات تحریک آمیز عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان و توصیف جنبش حماس به افراط گری منجر به گمراه کردن افکار عمومی و بد نام کردن مقاومت ملت فلسطین می شود.
در این بیانیه همچنین آمده است: این اظهارات هیچ سنخیتی با سخن و مواضع ملت عربستان ندارد و با مواضع عربستان برای اعلام حمایت از پرونده فلسطینی و حق ملتمان در پای بندی به آرمانهای خود و حمایت از حق و حقوق و دفاع از آن مطابق نیست.
حماس همچنین اظهارات الجبیر را تشویق دشمن اسرائیلی به ادامه ارتکاب جرایم و جنایات و تجاوزات بیشتر در حق ملت فلسطین و چهره های برجسته ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
دانش آموزان تگزاسی در صورت اعتراض به خشونت های مسلحانه، تعلیق می شوند

دانش آموزان تگزاسی در صورت اعتراض به خشونت های مسلحانه، تعلیق می شوند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ایندیپندنت ، به دانش آموزان مدرسه ای در ایالت تگزاس آمریکا گفته شده است که اگر درباره خشونت های مسلحانه اعتراضی بکنند، معلق شده و از حضور در مدرسه منع خواهند شد؛ این ماجرا در همان روزی رخ داده است که یک پسربچه 14 ساله محلی با اتهام تهدید به تیراندازی مواجه شد.
سرپرست مدرسه نیدویل ایندیپندنت در نامه ای خطاب به والدین دانش آموزان نوشت که اجازه نخواهد داد که طی ساعات مدرسه دانش آموزی دست به هرگونه اعتراضی بزند .
وی افزود: اگر دانش آموزان چنین کاری کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
ایران را خانه دوم خود می دانم/ روابط دوشنبه-تهران به سطح بالای گذشته برمی گردد

ایران را خانه دوم خود می دانم/ روابط دوشنبه-تهران به سطح بالای گذشته برمی گردد به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه ، رمضان میرزایف سفیر سابق تاجیکستان در تهران در مراسم معرفی کتاب خود پیرامون روابط دوشنبه با تهران با اشاره به حضور محی الدین کبیری رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران و دست دادن وی با مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب اسلامی ایران و یا رئیس جمهور معمولا در پایان جلسات با مهمانان خارجی سلام و احوال پرسی می کنند که این مرسوم است.
میرزایف در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: من ایران را خانه دوم خودم می دانم، چرا که در فعالیت 9 ساله من در تهران تعاملات میان 2 کشور در سطح بسیار بالایی قرار داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
دموکرات ها یادداشت حمایت از اف بی آی در برابر ترامپ را منتشر کردند

دموکرات ها یادداشت حمایت از اف بی آی در برابر ترامپ را منتشر کردند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، کمیته مذکور که تحت کنترل جمهوریخواهان است اخیرا در اقدامی جنجالی یک یادداشت چهار صفحه ای اعضای جمهوریخواه خود را منتشر کرد که پلیس فدرال و مقامات سابق وزارت دادگستری آمریکا را به سوءاستفاده از قدرت و گمراه کردن یک قاضی برای دریافت حکم شنود مکالمات کارتر پیج، از اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، متهم کرده بود.
بنا بر نسخه جمهوریخواهان، اف بی آی در سال 2016 میلادی با استناد به گزارش بحث برانگیز و اثبات نشده یک مامور اطلاعاتی سابق بریتانیا (کریستوفر استیل) - که به سفارش ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 15 دقیقه پیش
فرمانده کرد سوری: از آغاز عملیات ترکیه در عفرین 187 تن کشته شده اند

فرمانده کرد سوری: از آغاز عملیات ترکیه در عفرین 187 تن کشته شده اند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع کرد که از فرماندهان شبه نظامیان کرد سوره است اعلام کرد که تعداد قربانیان حمله ترکیه به عفرین طی 36 روز به 187 کشته و 560 زخمی رسیده است که در میان آنها هم شبه نظامیان کرد هستند و هم تعداد قابل توجهی غیر نظامی.
این آمار در حالی منتشر شده است که ارتش ترکیه اعلام کرده، در یک ماه عملیات خود بیش از 1000 شبه نظامی کرد را از پای درآورده است.-
به گفته این منبع درگیری ها درحال حاضر در شهرک جندیرس در حومه عفرین و نزدیک به مرزهای ترکیه میان گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه و یگان های مدافع خلق کرد در جریان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
اکونومیست: عربستان و امارات درحال بلعیدن یمن هستند

اکونومیست: عربستان و امارات درحال بلعیدن یمن هستند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، نشریه اکونومیست در گزارش خود به مناطق نفوذ عربستان و امارات در یمن و انگیزه هر یک از آنها و منافع آنها در سیطره بر این مناطق پرداخت و نوشت: عربستان همواره در تلاش برای سلطه بر گذرگاهی به سمت دریای عرب بوده است و امارات نیز برای سلطه بر بنادری تلاش کرده است که بیشترین کشتیرانی و تردد کشتی ها از آنجا گذر می کند.
این نشریه افزود: مسئولان سعودی و اماراتی می گویند که استقرار نیروهای نظامی آنها در یمن در چارچوب جنگ است اما اگر برخی مسائل را کنار هم بگذاریم در می یابیم که عربستان راه را برای ایجاد یک گذرگاه جدید به سمت ساحل هموار می کند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
قرار ملاقات رؤسای جمهوری آمریکا و مکزیک به هم خورد

قرار ملاقات رؤسای جمهوری آمریکا و مکزیک به هم خورد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک منبع وابسته به دولت واشنگتن ضمن تایید لغو قرار ملاقات دونالد ترامپ و انریکه پنیا نیتو رؤسای جمهوری آمریکا و مکزیک، علت آن را عدم تفاهم طرفین در جریان مکالمه تلفنی عنوان کرد که موضوع اصلی آن بحث پیرامون هزینه ساخت دیوار مکزیک بوده است.
ظاهراً ترامپ طی مکالمه 50 دقیقه ای که با پنیا نیتو داشته زیر بار این مسئله نرفته که باید در ملاء عام موضع طرف مقابل مبنی بر عدم مشارکت مکزیک در هزینه های ساخت دیوار را تائید کند و همین موضوع هم بحث آنها را به بن بست کشانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
جلسه روسای نمایندگی های ایران در عراق /دیدار با همسر مرحوم طالبانی

جلسه روسای نمایندگی های ایران در عراق /دیدار با همسر مرحوم طالبانی به گزارش ایسنا، مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه با اعلام خبر فوق در مورد این جلسه گفت: روسای نمایندگی های ایران در کشور عراق به صورت دوره ای جلساتی را در مراکز نمایندگی های کشورمان به منظور بررسی مسائل مختلف و ارزیابی میزان پیشرفت در امور محوله برگزار می کنند که روز گذشته نیز این جلسه به ریاست آقای مسجدی برگزار شد.
وی در مورد محتوای این جلسات نیز گفت: در این مسائل سیاسی، اقتصادی، علمی و آموزشی به ویژه روابط دو جانبه ایران و عراق به صورت کارشناسانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و راهکارهای تقویت آن مورد بررسی قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
عربستان: بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین اعلام جنگ علیه ماست

عربستان: بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین اعلام جنگ علیه ماست سفیر عربستان در اندونزی طرح بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین به خاطر سوء مدیریت مناسک حج را اعلام جنگ علیه کشورش توصیف کرد.
به گزارش نامه نیوز به نقل از پایگاه خبری النشره، اسامه بن محمد عبدالله الشعیبی سفیر عربستان در اندونزی در واکنش به درخواست های بین المللی برای مدیریت بین المللی بر حرمین شریفین به خاطر تعلق آنها به همه مسلمانان جهان و سوء مدیریت مقامات سعودی گفت: "عربستان صرف بحث درباره بین المللی کردن حرمین شریفین را نمی پذیرد".
وی افزود: "این امر به منزله اعلام جنگ علیه عربستان و حاکمیت آن است". ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
این مرد، دلیل طفره ترامپ برای خروج از برجام است

این مرد، دلیل طفره ترامپ برای خروج از برجام است به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ،او مثل رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که چند نوبت به طور علنی در مخالفت با ترامپ صحبت کرده و ماندن آمریکا در برجام را ضروری دانسته است از انجام گفت وگوهای رسانه ای برای نشان دادن حمایت از برجام خودداری می کند و در واقع مرد عملگرای دولت ترامپ است که در راستای حفظ برجام تلاش می کند.
بی شک هربرت مک مستر نقش به سزایی در حفظ برجام دارد. رابطه ویژه او با ترامپ و اهمیت جایگاه در کاخ سفید باعث شده است تا این ژنرال چهار ستاره آمریکایی موقعیت منحصر به فردی در دولت ترامپ داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
سناتور روس خطاب به ترامپ: کلمه شرم آور مناسب اقدامات آمریکاست

سناتور روس خطاب به ترامپ: کلمه شرم آور مناسب اقدامات آمریکاست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری نووستی ، "لئونید اسلوتسکی" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه گفت، سخنان "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در مورد اهداف واشنگتن در سوریه و اقدامات شرم آور روسیه اصلا با واقعیت مطابقت ندارد و کلمه شرم آور دقیقا مناسب اقدامات آمریکاست که باعث شد تا کشور لیبی تجزیه شود، یوگسلاوی تقسیم شود و جنگ خانمان سوز عراق را نابود سازد.
دونالد ترامپ روز گذشته مدعی شده بود که آمریکایی ها فقط با یک هدف در خاک سوریه حضور دارند و آن، خلاص کردن این کشور از شر داعش است و بعد از آن به خانه بازخواهند گشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
واکنش ترکیه به انتقال سفارت آمریکا به قدس

واکنش ترکیه به انتقال سفارت آمریکا به قدس به گزارش مشرق ، وزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: انتقال سفارت آمریکا به قدس یک تصمیم فوق العاده نگران کننده است.
این بیانیه افزود: ترکیه به تلاش های قاطع خود همراه با جامعه بین المللی برای حمایت از حقوق مشروع مردم فلسطین در واکنش به این تصمیم آمریکا ادامه خواهد داد، تصمیمی که کاملا نگران کننده است.
وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرده است که ایالات متحده سفارتش در تل آویو را در روز 14 ماه می یعنی 24 اردیبهشت 97 از تل آویو به بیت المقدس منتقل خواهد کرد.
14 می روزی است که رژیم جعلی اسرائیل شکل گرفت و در سال 1948 میلادی از سوی آمریکا به رسمیت شناخته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد/ القاعده، النصره و داعش مستثنی شدند

قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد/ القاعده، النصره و داعش مستثنی شدند به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند.
غوطه شرقی منطقه ای راهبردی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه است که ارتش سوریه قصد دارد آن را از وجود تروریست ها پاک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
گفت وگوهای سیاسی ایران و مکزیک برگزار شد

گفت وگوهای سیاسی ایران و مکزیک برگزار شد به گزارش ایسنا، در این دیدار که محمدتقی حسینی، سفیر ایران در مکزیک حضور داشت، مقامات وزارت خارجه دو کشور در مورد آخرین مسائل دو جانبه و مذاکره برای اقدامات لازم جهت ارتقای سطح روابط دو کشور و دستیابی به توافق های پیشین رایزنی و تبادل نظر کردند.
پیش از این نیز این مقام وزارت خارجه در جریان سفر به آمریکای لاتین با مقامات کشورهای ونزوئلا و اکوادور دیدار و گفت وگو کرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
پاسخ النجباء به تلاش واشنگتن برای تحریم بغداد

پاسخ النجباء به تلاش واشنگتن برای تحریم بغداد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنبش مقاومت اسلامی النجباء از زیرمجموعه های نیروهای الحشد الشعبی عراق، قصد آمریکا برای اعمال تحریم علیه بغداد به دلیل برخورداری نیروهای الحشد از تانک های آبرامز را محکوم کرد.
ابووارث الموسوی سخنگوی این جنبش طی بیانیه ای اعلام کرد: الحشد یک نهاد نظامی زیر نظر فرماندهی کل نیروهای مسلح و است و به طور رسمی تحت نظارت دولت عراق قرار داد. دولت آمریکا حق هیچ گونه اعمال تحریم یا خلع سلاح نهاد نظامی تحت اداره دولت را ندارد.
این سخنان در حالی بیان می شود که برخی منابع از قصد واشنگتن برای اعمال تحریم علیه بغداد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
اما و اگر های معماری امنیتی جدید منطقه

اما و اگر های معماری امنیتی جدید منطقه به گزارش گروه دیگر رسانه های مجله فارس پلاس، وقتی عربستان سعودی برطبل جدایی و تفرقه در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس می کوبد و دنبال یارگیری از رژیم صهیونیستی به عنوان بزرگ ترین دشمن جهان اسلام و جهان عرب است و با آمریکای ترامپ رقص شمشیر می کند، جمهوری اسلامی ایران همه و حتی عربستان سعودی را به گفت وگو و مذاکره درباره تامین امنیت در منطقه فرا می خواند که آن را امنیت خود می داند و تنها راه رسیدن به آن را نیز مفاهمه در چارچوب یک مجمع منطقه ای بیان می کند.
ابر اقدام سیاست خارجی در برنامه ظریف
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
شورای امنیت دوشنبه درخصوص قطعنامه ضدایرانی رای گیری می کند

شورای امنیت دوشنبه درخصوص قطعنامه ضدایرانی رای گیری می کند آفتاب نیوز :
منصور العتیبی نماینده کویت در سازمان ملل متحد که ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده دارد، از تصمیم این شورا برای رای گیری در روز دوشنبه درخصوص قطعنامه ای پیشنهادی انگلیسی ها خبر داد که ایران را به اتهام واهی ارسال تسلیحات به یمن، محکوم می کند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پیش نویس این قطعنامه را انگلیس با حمایت آمریکا و فرانسه تدوین کرده است و علاوه بر تمدید تحریم تسلیحاتی یمن، ایران را به نقض آن متهم می کند.
نماینده روسیه اما هفته گذشته از مخالفت با این قطعنامه پیشنهادی خبر داده و تاکید کرده بود که شورای امنیت باید تنها تمدید ماموریت کارگروه سازمان ملل متحد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 45 دقیقه پیش
این مرد، دلیل طفره ترامپ برای خروج از برجام است

این مرد، دلیل طفره ترامپ برای خروج از برجام است او مثل رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که چند نوبت به طور علنی در مخالفت با ترامپ صحبت کرده و ماندن آمریکا در برجام را ضروری دانسته است از انجام گفت وگوهای رسانه ای برای نشان دادن حمایت از برجام خودداری می کند و در واقع مرد عملگرای دولت ترامپ است که در راستای حفظ برجام تلاش می کند.
به گزارش ایسنا، بی شک هربرت مک مستر نقش به سزایی در حفظ برجام دارد. رابطه ویژه او با ترامپ و اهمیت جایگاه در کاخ سفید باعث شده است تا این ژنرال چهار ستاره آمریکایی موقعیت منحصر به فردی در دولت ترامپ داشته باشد. گزافه نیست اگر علت اصلی حفظ برجام با وجود موج گسترده انتقادات در دولت ترامپ را مک مستر استراتژیست ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 45 دقیقه پیش
آغاز نشست روسای پزشکی قانونی کشورهای منطقه

آغاز نشست روسای پزشکی قانونی کشورهای منطقه به گزارش ایسنا، در این نشست احمد شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسا یا جانشین روسای سازمان پزشکی قانونی 18 کشور منطقه که شامل 25 نفر می شوند، حضور دارند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 55 دقیقه پیش
عربستان: بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین اعلام جنگ علیه ماست

عربستان: بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین اعلام جنگ علیه ماست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره ، اسامه بن محمد عبدالله الشعیبی سفیر عربستان در اندونزی در واکنش به درخواست های بین المللی برای مدیریت بین المللی بر حرمین شریفین به خاطر تعلق آنها به همه مسلمانان جهان و سوء مدیریت مقامات سعودی گفت: "عربستان صرف بحث درباره بین المللی کردن حرمین شریفین را نمی پذیرد".
وی افزود: "این امر به منزله اعلام جنگ علیه عربستان و حاکمیت آن است".
عبدالله الترکی مشاور دفتر پادشاهی و عضو هیئت علمای کبار سعودی نیز پیشتر مسئله بین المللی کردن حرمین شریفین را به زعم خود "صرفا تشویش افکار، خصومت و رفتار شیطنت آمیز" توصیف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 55 دقیقه پیش
قطر: گفت وگو با ایران ضرورت دارد

قطر: گفت وگو با ایران ضرورت دارد خبرگزاری ایرنا: شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در گفت وگو با روزنامه فرانسوی لوفیگارو گفت: ایران بخش واقعی از منطقه بزرگ ما محسوب می شود و گفت وگو با تهران ضرورت دارد.
شیخ محمد آل ثانی در این مصاحبه افزود: گفت وگوهای منطقه می بایست در چارچوب تمدنی و با احترام به حق حاکمیت و امنیت جمعی همه کشورها انجام گیرد نه متوسل شدن به برخی سیاست هایی که عربستان و امارات دنباله رو آن هستند.
وی تاکید کرد که تنش در روابط قطر و همسایگان تنها یکی از بحران های منطقه ما محسوب می شود لذا برای رسیدن به یک فهم مشترک ناچار به گفت وگو هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 55 دقیقه پیش
رئیس جمهور عراق: در درگیری های منطقه از هیچ طرفی جانبداری نمی کنیم

رئیس جمهور عراق: در درگیری های منطقه از هیچ طرفی جانبداری نمی کنیم فواد معصوم ، رئیس جمهور عراق در دیدار با یک هیات رسانه ای عربستانی در بغداد که موید، رئیس اتحادیه خبرنگاران عراق و عبدالعزیز الشمری، سفیر عربستان در عراق در آن حضور داشتند بر این مساله تاکید کرد که کشورش در درگیری های منطقه از هیچ طرفی جانبداری نمی کند.
به گزارش ایسنا به نقل از الیوم السابع، قرار است این هیات عربستانی با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، سلیم الجبوری، رئیس پارلمان و چند وزیر دیگر دیدار کنند.
این هیات رسانه ای عربستان که متشکل از روسا و چند تن از مسئولان رسانه ای این کشور است با دعوت سندیکای روزنامه نگاران عراق مصر جمعه چهارم اسفند به بغداد رسید. ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 55 دقیقه پیش
رئیس جمهور فرارسیدن روز ملی کویت را تبریک گفت

رئیس جمهور فرارسیدن روز ملی کویت را تبریک گفت به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی روز ملی کویت را به ملت و امیر کویت تبریک گفت. در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
عالیجناب شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح
امیر دولت کویت
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
فرا رسیدن روز ملی کشور دوست و برادر کویت را به جنابعالی و مردم آن کشور صمیمانه تبریک می گویم.
امیدوارم مناسبات دو کشور برادر و مسلمان در سایه اخوت، همکاری و مساعی مشترک در تمامی زمینه ها، بیش از پیش گسترش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 55 دقیقه پیش
تعلیق تعهدات در صورت تداوم سیاست های مخرب آمریکا

تعلیق تعهدات در صورت تداوم سیاست های مخرب آمریکا در ادامه این گفت وگو آمده است: معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران که برای برگزاری دور دوم گفت وگوهای میان ایران و بریتانیا به لندن سفر کرده است با حضور در اندیشکده چتم هاوس به بیان مواضع رسمی جمهوری اسلامی ایران درمورد تداوم اجرای برجام پرداخت. سید عباس عراقچی در سخنرانی خود با اشاره به سیاست های مخرب دونالد ترامپ درمورد آینده برجام گفت در صورت تداوم این سیاست ها، ایران دلیلی برای باقی ماندن در توافق هسته ای نخواهد داشت. روزنامه آسمان آبی در همین رابطه با سیدجلال ساداتیان، سفیر سابق ایران در لندن گفت وگو کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 5 دقیقه پیش
لبه پرتگاه و بازگشت؟

لبه پرتگاه و بازگشت؟ محمدمهدی مظاهری استاد دانشگاه در یادداشتی در روزنامه شرق، نوشت: پنجاه وچهارمین دوره کنفرانس امنیتی مونیخ 2018 از جمعه گذشته 27 بهمن ماه (16 فوریه) در هتل بایریشر هوف مونیخ آغاز شد و با توجه به اهمیت مسئله توافق هسته ای ایران و کشورهای 1+5، انتظار می رفت که دفاع از برجام و مرزبندی مشخص با سیاست دولت آمریکا دراین باره به طور برجسته در کنفرانس مونیخ مطرح شود. کنفرانس مونیخ روز شنبه نیز به صحنه دفاع اروپا و روسیه از برجام برابر آمریکا تبدیل شد و ارنست مونیز ، وزیر انرژی دولت باراک اوباما، در حضور جان سولیوان ، معاون وزارت خارجه دولت دونالد ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 5 دقیقه پیش
گردش بحران از عفرین تا غوطه

گردش بحران از عفرین تا غوطه در ادامه این گزارش آمده است: پس از تلاش های بین المللی با تبلیغات وسیعی که در مورد آینده سوریه صورت گرفت و در اجلاس سوچی و مذاکرات وین تبلور یافت، تقریباً 40 روز قبل دولت ترکیه در اقدامی با حمله به شمال سوریه و عفرین معادلات مدیریت بحران در این کشور جنگ زده را پیچیده تر ساخت. همزمان با این اتفاق و توافقی که یگان های مدافع خلق با دمشق برای حضور نیروهای دولتی به منطقه عفرین آن هم یکماه پس از حمله ترک ها به شمال سوریه انجام دادند! اینک مساله غوطه شرقی دمشق در راس اخبار جهانی قرار گرفته است.
پس از روزها نبرد میان دو گروه تروریستی داعش و جبهه النصره در غوطه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 15 دقیقه پیش
قدرت توپخانه

قدرت توپخانه روزنامه اعتماد در یادداشتی در ستون جهان به قلم داود هرمیداس باوند، آورده است: اقدام نظامی امریکایی ها در عراق، نتایج و آثاری به بار آورد که همچنان منطقه را تحت تاثیر خود قرار می دهد. هرچند اشغال نظامی عراق توسط امریکا به لحاظ حقوق بین الملل غیرقانونی بود، اما برخی کشورهای دیگر جهان و سازمان ملل متحد به صورت بالفعل De facto این عمل امریکا را پذیرفتند.
سازمان ملل متحد بعد از امریکایی ها وارد عراق شد، هر چند پس از مدتی با انفجار دفتر سازمان ملل در بغداد و کشته شدن معاون دبیرکل سازمان ملل در این اقدام، این کشور را ترک کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 15 دقیقه پیش
پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند

پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پلیس رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برای هشتمین بار بازجویی می کند. به نوشته روزنامه هاآرتص این بازجویی به عنوان بخشی از تحقیقات در جریان 2 پرونده فساد دولتی موسوم به پرونده 3000 و پرونده 4000 انجام می شود.
پرونده 3000 که به رسوایی زیردریایی اسرائیل نیز شهرت دارد، درباره زد و بند در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی با سوخت اتمی و چهار کشتی نظامی از آلمان است.
البته خود نتانیاهو مستقیما به عنوان یک متهم در این پرونده نیست اما دیوید شیمرون وکیل معتمد نتانیاهو و بیش از 7 مقام پیشین به دریافت رشوه 1 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 15 دقیقه پیش
جانسون: کشورهای صاحب نفوذ اجرای کامل آتش بس سوریه را تضمین کنند!

جانسون: کشورهای صاحب نفوذ اجرای کامل آتش بس سوریه را تضمین کنند! به گزارش خبرگزاری مهر ، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس در پیامی توئیتری از قطعنامه دیروز شورای امنیت درباره اعلام آتش بس 30 روزه در سوریه استقبال کرد.
وی همچنین خواستار دسترسی فوری کمک های بشردوستانه و پزشکی در سراسر سوریه به ویژه غوطه شرقی شد.
جانسون در نهایت بدون اشاره به تلاش محور غربی- عبری- عربی در تسلیح تروریست ها مدعی شد: اکنون آنهایی (ایران و روسیه) که بر دولت دمشق نفوذ دارند، باید تضمین کننده اجرای کامل آتش بس باشند.
گفتنی است شب گذشته، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در غوطه شرقی دمشق تصویب کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 15 دقیقه پیش
ششم اسفند | تیتر یک روزنامه های صبح ایران

ششم اسفند | تیتر یک روزنامه های صبح ایران آرمان امروز به نقل از رئیس جمهور : استادان را مشکوک ندانید
ابرار: همیشه مشکوک بودن به پژوهشگران و اساتید حرفی نادرست است
اسرار: نباید به اساتید و پژوهشگران خود مشکوک باشیم
ایران: نباید به دانشگاهیان مشکوک بود
شهروند: هیچ کشوری با انزوا پیشرفت نمی کند
اطلاعات: هیچ کشوری با انزوا به رشد و پیشرفت نخواهد رسید
پیام زمان از قول ظریف: ایران؛ قدرتمندترین و امن ترین کشور منطقه
شاخه سبز: برخی کشورهای منطقه استقلال خود را گرو گذاشتند تا امنیت بخرند
امتیاز به نقل از وزیر ارتباطات: دزدی آشکار برخی سایت های اینترنتی ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
رییس جمهوری فرا رسیدن روز ملی کویت را تبریک گفت

رییس جمهوری فرا رسیدن روز ملی کویت را تبریک گفت به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در بخشی از پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی خطاب به شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر دولت کویت آمده است: فرا رسیدن روز ملی کشور دوست و برادر کویت را به جناب عالی و مردم آن کشور صمیمانه تبریک می گویم.
وی در این پیام تاکید کرد امیدوارم مناسبات دو کشور برادر و مسلمان در سایه اخوت، همکاری و مساعی مشترک در تمامی زمینه ها ، بیش از پیش گسترش یابد.
رییس جمهوری در این پیام از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت امیر کویت و عزت و سربلندی مردم این کشور را مسالت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
AfD آلمان از نماینده حزب سبزها شکایت می کند

AfD آلمان از نماینده حزب سبزها شکایت می کند به گزارش خبرگزاری مهر ، مقامات حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) رسما از نماینده حزب سبزها به خاطر سخنانش علیه این حزب شکایت می کند.
برند باومان از مقامات فراکسیون پارلمانی AfD با بیان این مطلب به نشریه بیلد آم زونتاگ تاکید کرد سخنان این نماینده در نشست آتی شورای عالی پارلمان مطرح خواهد شد.
این حزب راستگرای افراطی آلمان مقام سابق حزب سبزها را متهم به ایراد سخنان خصمانه و نژادپرست خواندن خود کرده است.
با این حال اوزدمیر گفته است از این موضوع نگران نیست و انتظار طرح چنین اتهاماتی را داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
یک بام و دو هوای آمریکا در سوریه

یک بام و دو هوای آمریکا در سوریه به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: تروریست ها و مسلحین مورد حمایت آمریکا در سوریه، یک روز ادعای حکمرانی و حضور در میز مذاکره سیاسی را دارند و روز دیگر با سلاح های اهدایی کاخ سفید بر سر مردم مظلوم سوریه آتش و گلوله می بارند. این یعنی سیاست نفرت پراکنی آمریکا و بازی با تروریسم در میز مذاکره و میدان یک بام و دو هوا.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
اعتراف اسرائیل درباره قدرت جنگ الکترونیک ایران

اعتراف اسرائیل درباره قدرت جنگ الکترونیک ایران به گزارش مشرق ، یک افسر عالی رتبه در واحد 8200 رژیم صهیونیستی که ویژه جمع آوری اطلاعات سیگنالی (سیگینت) و کشف کد است و تحت امر رکن اطلاعات ارتش اسرائیل ( آمان ) فعالیت می کند به توانمندی ایران اذعان کرد. بنابر این گزارش، این افسر که نامش را فاش نکرد، در دیدار با برخی تحلیلگران رسانه های رژیم صهیونیستی گفت: بزرگترین چالش واحد 8200 جمع آوری اطلاعات از ایران است که مردم آن تابع رهبر جمهوری اسلامی هستند و مطابق با سیاست هایی که در سخنرانی هایش بیان می کند عمل می کنند.
واحد 8200 تنها به جمع آوری اطلاعات از برنامه هسته ای ایران نمی پردازد بلکه سعی می کند که راهبرد جمهوری اسلامی را بفهمد و ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
واکنش ترکیه به تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه

واکنش ترکیه به تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد پیرامون آتش بس در سوریه استقبال کرد.
به گزارش مهر به نقل از آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه از استقبال این کشور از تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آنکارا از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره آتش بس در سوریه استقبال می کند.
گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد شنبه شب قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در غوطه شرقی دمشق تصویب کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
سازمان ملل خواستار اجرای فوری آتش بس در سوریه شد

سازمان ملل خواستار اجرای فوری آتش بس در سوریه شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از النشره، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از قطعنامه شورای امنیت درباره آتش بس 30 روزه در سوریه استقبال کرد.
گوترش گفت: باید این قطعنامه، فوری و به شکل مستمر به ویژه برای تضمین ورود فوری، امن و مستمر کمک ها و خدمات انسانی و خارج کردن بیماران و مجروحان اجرا شود.
گوترش به تمامی طرف ها ماموریت قطعی شان در حمایت از غیرنظامیان را متذکر شد و خاطرنشان کرد که تلاش ها برای مبارزه با تروریسم جایگزین این تعهدات نمی شود.
اعضای شورای امنیت در نشست شب گذشته این شورا، قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه را با اجماع تصویب کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 55 دقیقه پیش
هیات بلندپایه کره شمالی وارد سئول شد

هیات بلندپایه کره شمالی وارد سئول شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی دولت کره جنوبی اعلام کرد، یک هیات بلندپایه از کره شمالی برای حضور در مراسم اختتامیه بازی های المپیک زمستانی وارد این کشور شده است.
این سخنگو تصریح کرد، ژنرال کیم یونگ چول ریاست هیات اعزامی کره شمالی را، که متشکل از 8 عضو است، بر عهده دارد. این هیات صبح امروز- یکشنبه- از طریق مرزهای به شدت امنیتی وارد این کشور شده است.
طبق این گزارش، قرار است ژنرال کیم در مدت اقامت خود در کره جنوبی، با مون جائه این رئیس جمهوری این کشور دیدار کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 15 دقیقه پیش
انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس باعث پایان مذاکرات سازش می شود

انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس باعث پایان مذاکرات سازش می شود فواد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل در گفت وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به اعلام آمریکا مبنی بر انتقال رسمی سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس در اردیبهشت 97، اظهار کرد: دونالد ترامپ در ابتدا که این موضوع را مطرح کرد، آمریکایی ها پیش بینی کردند که انتقال عملی سفارت چند سال طول خواهد کشید، اما دیروز اعلام کردند که در 17 ماه می سال جاری (27 اردیبهشت 97) این کار را انجام خواهند داد.
وی با بیان اینکه کاخ سفید تصمیم دارد همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس رژیم صهیونیستی این کار را انجام دهد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 15 دقیقه پیش
استقبال دبیرکل سازمان ملل از آتش بس در سوریه

استقبال دبیرکل سازمان ملل از آتش بس در سوریه آنتونیو گوترش روز شنبه پس از تصویب این قطعنامه به اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل متحد در پیامی اظهار کرد: از همه طرف ها در سوریه می خواهم اجازه دهند کمک های فوری اسنان دوستانه به مردم سوریه برسد.
شورای امنیت سازمان ملل متحد در عصر شنبه به وقت محلی قطعنامه ای را تصویب کرد که به موجب آن در سراسر سوریه به مدت حداقل 30 روز آتش بس برقرار می شود.
این آتش بس شامل مبارزه با داعش، جبهه النصره، القاعده و سایر گروه های که سازمان ملل آن ها را تروریستی شناخته است، نمی شود.
کویت و سوئد پیشنهاد دهندگان این قطعنامه بودند که به دلیل برخی ابهامات در عبارات و همچنین نادیده گرفته شدن حق ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 25 دقیقه پیش
کشف صدها جسد عناصر داعش در عراق/ادامه پاکسازی مناطق مختلف

کشف صدها جسد عناصر داعش در عراق/ادامه پاکسازی مناطق مختلف به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سازمان اطلاعات نظامی عراق اعلام کرد که تجهیزات گروه تروریستی داعش و تونلهای حفر شده به دست عناصر این گروه در منطقه جزیره الصینیه واقع در استان صلاح الدین توسط نیروهای عراقی شناسایی شد.
بر اساس این گزارش نیروهای عراقی به عملیات خود برای شناسایی و پاکسازی مناطق آزاد شده در این کشور با هدف کشف مخفیگاه های گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین ادامه می دهند.
از سوی دیگر یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد که نیروهای امنیتی مناطق مختلف این استان را برای شناسایی عناصر تروریستی داعش که در میان آوارگان عراقی وارد الانبار شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 35 دقیقه پیش
توصیه های دوستانه یک مرجع تقلید به آمریکایی ها

توصیه های دوستانه یک مرجع تقلید به آمریکایی ها سرویس تاریخ مشرق- مطابق اسناد لانه ی جاسوسی در پی انقلاب اسلامی برخی از افراد وابسته از جمله آیت الله کاظم شریعتمداری که خود را در جایگاه مرجعیت شیعه نفوذ داده بودند، دل نگران آمریکا بودند و در نقش مشاور سفارت آمریکا برای حمایت های آمریکا از رژیم سلطنتی و سرکوبگر شاه توجیه می تراشیدند. مامور سفارت آمریکا که با شریعتمداری جلسه خصوصی و محرمانه داشته است این گونه گزارش می دهد:
اخیراً با شریعتمداری به طور خصوصی صحبت کرده است و شریعتمداری صادقانه بیان کرد ... که آمریکا می تواند در این برهه از زمان به ایرانیان بگوید که اسلحه های خود را به زور به ایران نفروخته است و آمریکاییها تنها به ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 45 دقیقه پیش
روزهای سخت حزب طالبانی

روزهای سخت حزب طالبانی هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طالبانی، رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق به تازگی در نامه سرگشاده خود به کوسرت رسول علی،معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان نوشت: امیدوارم تا امروز (یک شنبه) نشست اعضای حزب را برگزار و زمان برگزاری کنگره حزب را تعیین کنید؛ در غیر این صورت مسئولیت تاریخی بر عهده خواهید گرفت.
وی در ادامه نامه خود افزود: من به عنوان یک خواهر از شما می خواهم که در سریع ترین زمان ممکن این نشست را برگزار کنید تا این که اعضای حزب را از نگرانی های موجود و چشم انتظاری نجات دهید و این تنها خواسته من نیست بلکه خواسته تمامی ارگان ها و نهادها و اعضا و طرفداران حزب است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 45 دقیقه پیش
رویدادهایی که امروز خبری می شود

رویدادهایی که امروز خبری می شود جزییات بیشتر رویدادهای خبری امروز ایران و جهان به شرح زیر است :
*** اخبار داخلی
** سیاسی
- دومین همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران با حضور معاون اول رییس جمهوری
** اجتماعی
- نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه
- همایش ملی علوم و معارف دفاع مقدس
- نشست روسای پزشکی قانونی 15 کشور منطقه در تهران
- دومین همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری توسعه پایدار
- نشست سالیانه روسای پلیس فتا
- امضا تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی (ره) با اتاق تعاون ایران
** فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
مرکل مخالف سرسخت خود را به هیئت دولت دعوت می کند

مرکل مخالف سرسخت خود را به هیئت دولت دعوت می کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه آلمانی بیلد آم زونتاگ در شماره یکشنبه خود نوشت آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ینس اسپاهن، معاون وزیر دارایی را به سمت وزیر بهداشت منصوب خواهد کرد.
تعیین اسپاهن، که در زمینه سیاست های مهاجرتی با آنگلا مرکل مخالف است، نشان می دهد مرکل در تلاش است از بار انتقادها علیه خود بکاهد.
بر اساس این گزارش، قرار است مرکل روز یکشنبه اسامی شش تن از اعضای هم حزبی دولت آینده ائتلافی را اعلام کند.
این در حالی است که حزب CDU - اتحاد دموکرات-مسیحی - در نشست روز دوشنبه خود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
54 کشته و زخمی در حملات عدن

54 کشته و زخمی در حملات عدن بر اساس اعلام این منابع، به دنبال حمله انتحاری بمب گذاران و تلاش افراد مسلح برای هدف قرار دادن مقر نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در عدن دست کم 14 تن و 40 تن دیگر زخمی شدند.
از سوی دیگر، گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی اعماق مسئولیت انجام این حملات بر عهده گرفت.
منابع امنیتی اعلام کردند: دو مهاجم انتحاری دو خودروی بمب گذاری شده را در ورودی این مقر منفجر کردند و شش فرد مسلح دیگر نیز به سمت آن تیراندازی نمودند.
یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفت، افراد مهاجم همگی توسط نیروهای محافظ کشته شدند و اجساد آنها به یک بیمارستانی نظامی انتقال یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند

پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پلیس رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برای هشتمین بار بازجویی می کند.
به نوشته روزنامه هاآرتص این بازجویی به عنوان بخشی از تحقیقات در جریان 2 پرونده فساد دولتی موسوم به پرونده 3000 و پرونده 4000 انجام می شود.
پرونده 3000 که به رسوایی زیردریایی اسرائیل نیز شهرت دارد، درباره زد و بند در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی با سوخت اتمی و چهار کشتی نظامی از آلمان است.
البته خود نتانیاهو مستقیما به عنوان یک متهم در این پرونده نیست اما دیوید شیمرون وکیل معتمد نتانیاهو و بیش از 7 مقام پیشین به ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400

تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، یک مقام ارشد دولت آمریکا درباره احتمال اعمال تحریم هایی علیه ترکیه درپی خرید سامانه های پدافند موشکی S400 از روسیه، هشدار داد.
این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با روزنامه حریّت گفت: ما (از خرید سامانه های S400 توسط ترکیه) نگرانیم و قبلا هم گفته ایم که این امر می تواند عواقبی برای همکاری های داخلی ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) داشته باشد.
وی با بیان اینکه آمریکا تمایلات ترکیه برای ارتقای پدافند هوایی خود را درک می کند اما هشدار داد که خرید این سامانه های روسی می تواند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
هیات بلند پایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد

هیات بلند پایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد هیات بلند پایه کره شمالی به ریاست 'کیم یونگ چول' معاون کمیته مرکزی حزب کار یعنی حزب حاکم بر کره شمالی به منظور شرکت در آیین اختتامیه المپیک زمستانی وارد کره جنوبی شد.
به گزارش ایرنا 'کیم یونگ چول' از مقامات کلیدی حزب کارگر در زمینه مسائل بین دو کره، صبح امروز یکشنبه از مرز دو کره گذشت و در راس هیاتی 8 نفره وارد کره جنوبی شد و سفر سه روزه خود را آغاز کرد.
'کیم یونگ چول' متهم است به طراحی غرق کردن یک کشتی نیروی دریایی کره جنوبی در سال 2010 میلادی که منجر به کشته شدن 46 ملوان شد و نام وی در فهرست تحریم های آمریکا و کره جنوبی قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 5 دقیقه پیش
اولین رآکتور هسته ای جهان اعراب افتتاح می شود

اولین رآکتور هسته ای جهان اعراب افتتاح می شود امارات متحده از آغاز فعالیت نخستین راکتور خود در نیروگاه هسته ای براکه در نزدیکی ابوظبی و با ظرفیت تولید 1400 مگاوات برق خبر داد.
به گزارش فارس، آنطور که مقام های امارات متحده عربی اعلام کرده اند نخستین راکتور هسته ای جهان عرب سال جاری در این کشور آغاز به کار می کند.
وبگاه روزنامه گالف تودی روز شنبه نوشت که امارات متحده در سال جاری میلادی نخستین راکتور خود و جهان عرب را راه اندازی می کند. این راکتور در نزدیکی ابوظبی است و ظرفیت تولید 1400 مگاوات برق را دارد.
سازمان انرژی هسته ای امارات در ماه ژانویه اعلام کرد که نخستین واحد از نیروگاه هسته ای براکه در حال راه اندازی است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 5 دقیقه پیش
از آموزش تروریست های داعش در مناطق تحت تصرف نیروهای دموکراتیک کرد تا طرح جدید آمریکا در شرق رود فرات + نقشه میدانی و تصاویر

از آموزش تروریست های داعش در مناطق تحت تصرف نیروهای دموکراتیک کرد تا طرح جدید آمریکا در شرق رود فرات + نقشه میدانی و تصاویر به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سال 96 را باید به نام شکست گروه تروریستی داعش و حامیانش ثبت کرد؛ این نخستین جمله فرمانده بلند پایه بسیج مردمی عراق در مصاحبه با مشرق است که در شمال غرب استان نینوا و مرزهای مشترک با سوریه ضبط شده است.
فرمانده می گوید: همه مردم منطقه در ماه های گذشته خبر متلاشی شدن ساختار گروه تروریستی داعش را در رسانه ها شنیده اند و ترجیح می دهم درباره طرح جدید آمریکا در شرق سوریه صحبت کنیم که در رسانه ها کمتر مورد بحث قرار گرفته و برای مخاطبان هم جالب است.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
پرداخت هزینه های سفارت آمریکا ازسوی یک کازینودار!

پرداخت هزینه های سفارت آمریکا ازسوی یک کازینودار! مقام های آمریکایی می گویند، دولت دونالد ترامپ در حال بررسی پیشنهادی از سوی یک حامی مالی متمول حزب جمهوری خواه درخصوص پرداخت تمام یا دست کم بخشی از هزینه های سفارت آمریکا در قدس است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چهار مقام آمریکایی به این خبرگزاری گفته اند، وکلای دستگاه دیپلماسی آمریکا در حال بررسی ابعاد حقوقی پذیرش کمک های بخش خصوصی برای تأمین بخشی یا تمامی هزینه های سفارت واشنگتن در قدس هستند.
این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا به تازگی اعلام کرد، واشنگتن قصد دارد سفارت خود در قدس را در ماه مه همزمان با هفتادمین "سالگرد نکبة" (سالگرد تشکیل اسرائیل) افتتاح کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
زیاده خواهی های فرابرجامی!

زیاده خواهی های فرابرجامی! روزنامه حمایت در یادداشتی به قلم ابراهیم کارخانه ای در واکنش به اظهارات جدید نیکی هیلی علیه کشورمان نوشت:
نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، در تازه ترین فرافکنی و فضاسازی خود علیه ایران اسلامی، ادعاهای نخ نما شده ای را تکرار و با گرفتن ژست حق به جانب، کوشید جای شاکی و متهم را عوض کرده، کشورمان را مقصر خروج احتمالی واشنگتن از برجام معرفی کند.
این در حالی است که جمهوری اسلامی از ابتدا صراحتاً تأکید کرده بود توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 صرفاً حول مسائل هسته ای است، نه موضوعات مدنظر آمریکا و اروپا. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
واکنش انصارالله یمن به شایعه شهادت الحوثی

واکنش انصارالله یمن به شایعه شهادت الحوثی انصارالله یمن به اخبار برخی رسانه ها درباره شهادت عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله در حمله هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به صعده واکنش نشان داد.
به گزارش مهر، منابع وابسته به انصارالله یمن به اخبار مربوط به شهادت رهبر این جنبش در جریان حملات هوایی به صعده واکنش نشان دادند و آنرا بی اساس دانستند.
به گزارش اسپوتنیک، انصارالله یمن به اخبار برخی رسانه ها درباره شهادت عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله در حمله هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به صعده واکنش نشان داد.
عبدالقدوس الشهاری از مسئولان رسانه ای انصارالله یمن در تماس تلفنی با اسپوتنیک گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
پشت پرده ارتش 30 هزار نفری آمریکا در سوریه

پشت پرده ارتش 30 هزار نفری آمریکا در سوریه به گزارش مشرق ، با شکست سنگین داعش در عراق و سوریه به دست محور مقاومت آمریکا بار دیگر تمام نقشه های خود را که ماه ها و یا سال ها زمان و بودجه های کلان را مصروف آن کرده بود نقش بر آب دید.پس از پاکسازی منطقه اما خیلی طول نکشید تا واشنگتن کارت های جدید بازی آشوب در خاورمیانه رو کند.
آمریکایی ها در جدیدترین اقدام خود در تدارک و تجهیز یک ارتش 30 هزار نفره از کردهای تجزیه طلب و تروریست ها ی باقی مانده در شمال سوریه هستند. هر چند که پنتاگون هدف از این اقدام را نابودی کامل داعش عنوان کرده ،اما به اعتقاد مروه عثمان کارشناس لبنانی هدف از این اقدام نیازهای جغرافیایی سیاسی آمریکا بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
تصویب آتش بس یک ماهه سوریه در شورای امنیت

تصویب آتش بس یک ماهه سوریه در شورای امنیت قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه با رأی مثبت تمام اعضای شورای امنیت تصویب شد.
به گزارش مهر، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در غوطه شرقی دمشق تصویب کرد.
این قطعنامه به اتفاق آراء به تصویب رسید.
نماینده کویت در سازمان ملل در خصوص این قطعنامه گفت: بر اساس قطعنامه 2401 گذرگاه هایی برای ارسال کمک به مناطق تحت محاصره ایجاد خواهد شد.
وی افزود: این قطعنامه حل موقت مشکل است، حل دائمی از راه های سیاسی است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
هیات بلند پایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد

هیات بلند پایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد هیات بلند پایه کره شمالی به ریاست 'کیم یونگ چول' معاون کمیته مرکزی حزب کار یعنی حزب حاکم بر کره شمالی به منظور شرکت در آیین اختتامیه المپیک زمستانی وارد کره جنوبی شد.
به گزارش ایرنا کیم یونگ چول، از مقامات کلیدی حزب کارگر در زمینه مسائل بین دو کره، صبح امروز یکشنبه از مرز دو کره گذشت و در راس هیاتی 8 نفره وارد کره جنوبی شد و سفر سه روزه خود را آغاز کرد.
'کیم یونگ چول' متهم است به طراحی غرق کردن یک کشتی نیروی دریایی کره جنوبی در سال 2010 میلادی که منجر به کشته شدن 46 ملوان شد و نام وی در فهرست تحریم های آمریکا و کره جنوبی قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 35 دقیقه پیش
نتانیاهو ترامپ را برای افتتاح سفارت دعوت می کند

نتانیاهو ترامپ را برای افتتاح سفارت دعوت می کند طبق پیش بینی برخی رسانه های خبری، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رئیس جمهور آمریکا برای شرکت در مراسم افتتاحیه سفارت آمریکا در بیت المقدس دعوت خواهد کرد.
به گزارش مهر به نقل از تایمز آو ایزرئیل، شبکه خبری هَدَشات روز شنبه در گزارش خود نوشت که انتظار می رود بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را برای شرکت در مراسم افتتاحیه سفارت آمریکا در شهر بیت المقدس دعوت نماید.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه با استقبال از تصمیم دولت آمریکا برای انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس در هفتادمین سالروز تأسیس رژیم اشغالگر قدس (چهاردهم ماه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 35 دقیقه پیش
قطر از قطعنامه آتش بس در سوریه حمایت کرد

قطر از قطعنامه آتش بس در سوریه حمایت کرد به گزارش ایرنا ، وزیر خارجه قطر در توئیتی نوشت ؛ بعد از صدور این قطعنامه می بایست کمک های انسانی و حمایت از غیر نظامیان در دستور کار قرار گیرد.
وزیر قطری از تلاش های کویت و سوئد برای تصویب این قطعنامه قدردانی کرد.
قطعنامه آتش بس 30 روزه در سراسر سوریه شنبه شب به تصویب اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد رسید.
این قطعنامه که به پیشنهاد کویت و سوئد مطرح شد، پس از برگزاری یک دور نشست شورای امنیت در روز پنج شنبه و چندین نشست غیر علنی و کارشناسی برای برطرف کردن موارد اختلافی اعضای این شورا در روز جمعه، سرانجام در بعدازظهر شنبه به وقت محلی به تصویب رسید.
خاورم**1508 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 35 دقیقه پیش
نتانیاهو بار دیگر بازجویی می شود

نتانیاهو بار دیگر بازجویی می شود به گزارش روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط چاپ لندن، پلیس رژیم صهیونیستی ضمن بیان این که بازجویی نتانیاهو در این پرونده، برای نخستین بار صورت می گیرد، اما اعلام کرد که آنها در نظر دارند ابتدا به شهادت نتانیاهو گوش دهند.
در همین حال پیش می بینی می شود، گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونسیتی که پیشتر وزیر ارتباطات این رژیم بوده است، در این پرونده گزارش خود را به پلیس ارائه دهد.
گلعاد تا پیش از تعیین شلومو فیلبر از سوی نتانیاهو به عنوان مدیر کل وزارت ارتباطات و توقف تمامی اصلاحات از سوی نخست وزیر اسرائیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
کره شمالی: احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا تا 200 سال دیگر وجود ندارد

کره شمالی: احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا تا 200 سال دیگر وجود ندارد به گزارش ایرنا از خبرگزاری مرکزی کره شمالی، 'کمیته صلح آسیا پاسیفیک' کره شمالی امروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای، دو روز پس از آنکه 'مایک پنس' معاون رییس جمهور آمریکا، 'کیم یو جونگ' خواهر رهبر کره شمالی را 'ستون شرارت و سرکوب' دولت پیونگ یانگ نامیده بود این اقدام امریکا را محکوم کرد.
این کمیته در بیانیه خود آورده است: غیر قابل بخشش این است که 'مایک پنس' جرات کرده است به دروغ، دولت کره شمالی را رژیم دیکتاتوری بنامد و فریبکارانه به هیات عالی رتبه کره شمالی از جمله مرد شماره دو این کشور توهین کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
زیر پوست غوطه شرقی چه می گذرد؟

زیر پوست غوطه شرقی چه می گذرد؟ به گزارش مشرق ، احمد کاظم زاده در یادداشت روزنامه جوان نوشت:
در اینکه باید برای وخامت اوضاع انسانی حاکم بر غوطه شرقی کاری کرد و راه حل عاجل پیدا کرد، تردیدی نیست اما وقتی تلاش هایی که به کار گرفته می شود به اغراض و اهداف سیاسی آغشته می شود یا به سلاحی در برابر دیگر طرف های مقابل تبدیل می شود نه تنها کارساز نمی افتد بلکه چه بسا باعث بدتر شدن اوضاع می شود.
پیش نویس قطعنامه ای که از طرف سوئد و کویت درباره برقراری آتش بس یک ماهه در سوریه به شورای امنیت ارائه شده و از سوی جناح غربی شورای امنیت یعنی امریکا ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
لغو توافق بندری امارات و جیبوتی

لغو توافق بندری امارات و جیبوتی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه الجزیره عربی، جیبوتی برای احقاق حقوق خود توافق ظالمانه با شرکت جهانی بنادر دبی را لغو کرد.
حسن عیسی بازرس کل دولت جیبوتی و مسئول پرونده مذاکرات با بنادر دبی گفت: جیبوتی پس از آنکه از در پیش گرفتن تمامی راه های قانونی طرفی نبست به توافق خود با شرکت جهانی بنادر دبی پایان داد.
حسن عیسی تاکید کرد: این تصمیم قطعی و بی بازگشت است.
وی خاطرنشان کرد: این تصمیم با هدف بازپس گرفتن حقوق جیبوتی اتخاذ شده است. حقوق ما با حیله ورزی و از راه های غیرقانونی و از طریق توافقنامه های غیرقانونی ربوده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
وزیر خارجه اسپانیا، نبض ایرانی ها را گرفت / جواب: تهران حاضر به افزودن بندهای تازه به برجام نیست / پیامی که آلفونسو داستیس از ایران به اروپا برد

وزیر خارجه اسپانیا، نبض ایرانی ها را گرفت / جواب: تهران حاضر به افزودن بندهای تازه به برجام نیست / پیامی که آلفونسو داستیس از ایران به اروپا برد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رای الیوم چاپ لندن نوشت: وزیر خارجه اسپانیا نبض ایرانی ها را در مورد امکان افزودن بندهای تازه به توافق هسته ای گرفت و تهران با هر گونه تعدیلی مخالفت کرد.
به گزارش انتخاب ؛ این روزنامه عرب زبان در ادامه آورده است: آلفونسو داستیس، وزیر خارجه اسپانیا سفری دو روزه به ایران داشت که رسانه های اسپانیایی آن را فرصتی برای تقویت جایگاه تجاری این کشور در بازار ایران، پس از رفع تحریمهای تهران، می دانند.
این نخستین سفر یک وزیر خارجه اروپایی پس از اعلام نیت ترامپ در مورد بازنگری در توافق هسته ای است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند

پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند به گزارش مشرق ، پلیس رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برای هشتمین بار بازجویی می کند.
به نوشته روزنامه هاآرتص این بازجویی به عنوان بخشی از تحقیقات در جریان 2 پرونده فساد دولتی موسوم به پرونده 3000 و پرونده 4000 انجام می شود.
بیشتربخوانید:
ایهود باراک: نتانیاهو تمام شد
پرونده 3000 که به رسوایی زیردریایی اسرائیل نیز شهرت دارد، درباره زد و بند در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی با سوخت اتمی و چهار کشتی نظامی از آلمان است.
البته خود نتانیاهو مستقیما به عنوان یک متهم در این پرونده نیست اما دیوید شیمرون وکیل معتمد نتانیاهو و ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 15 دقیقه پیش
دفتر العبادی هر گونه تغییر رقم بودجه عراق را تکذیب کرد

دفتر العبادی هر گونه تغییر رقم بودجه عراق را تکذیب کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از النشره، دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق هر گونه تغییر در رقم بودجه و افزودن مبلغی به سهم اقلیم کردستان عراق را رد کرد.
سعد الحدیثی سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق بیان کرد: بودجه سال 2018 دو هفته قبل به پارلمان ارسال شده است و پارلمان تنها طرفی است که می تواند اصلاحات انجام دهد و حذف و اضافه ای انجام دهد.
به گزارش مهر، وی بیان کرد: دولت اصلاحاتی در بودجه به عمل نیاورده است./
پایان پیام
حیدرالعبادی
بودجه ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 15 دقیقه پیش
هیئت بلندپایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد

هیئت بلندپایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک هیئت بلندپایه از مقامات کره شمالی وارد کره جنوبی شد.
انتهای پیام/
ورود مقاماتی از کره شمالی به همسایه جنوبی اش ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 15 دقیقه پیش
هیئت بلندپایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد

هیئت بلندپایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ، یک هیئت بلندپایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 25 دقیقه پیش
مکرون و مرکل درباره طرح آتش بس در سوریه با پوتین گفتگو می کنند

مکرون و مرکل درباره طرح آتش بس در سوریه با پوتین گفتگو می کنند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، الیزه اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان درباره طرح آتش بس در سوریه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفتگو خواهند کرد.
انتهای پیام/
آتش بس در سوریه، موضوع گفتگوی آلمان و فرانسه با روسیه ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 35 دقیقه پیش
چرا قانون حمل سلاح در آمریکا اصلاح نمی شود؟

چرا قانون حمل سلاح در آمریکا اصلاح نمی شود؟ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه "تاگس اشپیگل" ، در گزارشی به قدرت لابی های سلاح در آمریکا پرداخته و نوشت: "مارکو روبیو"، از سناتورهای جمهوریخواه ایالت فلوریدا و مخالف تشدید قوانین حمل سلاح در این کشور است که اخیرا تحت فشار شدید بازماندگان حادثه تیراندازی در این ایالت قرار گرفته است.
چند روز پیش تیراندازی در دبیرستانی واقع در جنوب ایالت فلوریدا بار دیگر 17 کشته و تعداد زیادی زخمی بر جا گذاشت.
این حادثه فلوریدا تازه ترین نمونه از وقوع خشونت های مرگبار و گسترده ناشی از تیراندازی در ایالات متحده بود و بار دیگر به بحث ها درباره قوانین مالکیت و حمل سلاح در این کشور دامن ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 45 دقیقه پیش
هیات بلند پایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد

هیات بلند پایه کره شمالی وارد کره جنوبی شد به گزارش ایرنا 'کیم یونگ چول' از مقامات کلیدی حزب کارگر در زمینه مسائل بین دو کره، صبح امروز یکشنبه از مرز دو کره گذشت و در راس هیاتی 8 نفره وارد کره جنوبی شد و سفر سه روزه خود را آغاز کرد.
'کیم یونگ چول' متهم است به طراحی غرق کردن یک کشتی نیروی دریایی کره جنوبی در سال 2010 میلادی که منجر به کشته شدن 46 ملوان شد و نام وی در فهرست تحریم های آمریکا و کره جنوبی قرار دارد.
دولت کره جنوبی اعلام کرد که سفر کیم را با وجود احساسات عمومی منفی قبول کرده است؛ زیرا معتقد است این سفر به بهبود روابط بین کره ای کمک می کند و راه گفتگو را برای صلح در شبه جزیره کره فراهم می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند

پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، پلیس رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برای هشتمین بار بازجویی می کند.
به نوشته روزنامه هاآرتص این بازجویی به عنوان بخشی از تحقیقات در جریان 2 پرونده فساد دولتی موسوم به پرونده 3000 و پرونده 4000 انجام می شود.
پرونده 3000 که به رسوایی زیردریایی اسرائیل نیز شهرت دارد، درباره زد و بند در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی با سوخت اتمی و چهار کشتی نظامی از آلمان است.
البته خود نتانیاهو مستقیما به عنوان یک متهم در این پرونده نیست اما دیوید شیمرون وکیل معتمد نتانیاهو و بیش از 7 مقام پیشین به دریافت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
مشعل خواهان مقابله با تصمیم آمریکا در قبال انتقال سفارت به قدس

مشعل خواهان مقابله با تصمیم آمریکا در قبال انتقال سفارت به قدس به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، خالد مشعل، رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در گفت وگوی مطبوعاتی در حاشیه همایشی که به همت دانشگاه سلطان محمد فاتح ترکیه برگزار شد، از جهانیان خواست که جلوی اجرایی شدن تصمیم دولت آمریکا در زمینه انتقال سفارت این کشور به قدس را بگیرند.
وی افزود: تصمیم دولت آمریکا مبنی بر افتتاح سفارت واشنگتن در قدس در ماه مه آینده، تداوم اشتباه و جنایت های کاخ سفید است و در ادامه تصمیمات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از چند هفته قبل تاکنون صورت می گیرد و مقدمه ای برای اعلام معامله قرن است که به معنای نابودی مسأله فلسطین خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 15 دقیقه پیش
آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟

آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟ به گزارش مشرق ، کمی از آغاز سفر محمد بن سلمان ولی عهد عربستان به آمریکا –همزمان با سفر وی به انگلیس و چند کشور اروپایی- گزارش هایی از مذاکرات سعودی-آمریکایی درباره توافق اتمی احتمالی این دو خبر داد؛ توافقی که به موجب آن آمریکا چند رآکتور اتمی در عربستان خواهد ساخت.
علی مراد تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گزارش خود در این باره نوشت: صحبت از این رآکتورها جدید نیست و مقامات آل سعود از دهه هشتاد از برنامه ریزی برای افتتاح و توسعه برنامه اتمی سخن می گویند اما آنطور که ادعا می کنند، این امر محقق نشده است. ادامه این گزارش به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 15 دقیقه پیش
2 قطعه از پازل برجامی ایران در مقابل آمریکا

2 قطعه از پازل برجامی ایران در مقابل آمریکا شواهد نشان می دهد که درباره برجام پالس های جدی و بی سابقه ای از سوی ایران به آمریکا و اروپا صادر می شود. به تازگی رهبر انقلاب در دیدار مردم تبریز به برخوردهایی که در این زمینه با غرب می شود اشاره و آن را برخوردهای خوب و قاطع توصیف کرده بودند: ...در قضیّه مذاکرات هسته ای اعتماد کردیم به این ها و از اعتمادمان سودی نبردیم. خوشبختانه من می بینم مسئولان کشور برخوردهای خوبی دارند و من واقعاً باید تشکر کنم از وزیر خارجه مان؛ برخوردش با خباثت آمریکایی ها و با یکی به نعلْ یکی به میخ زدنِ اروپایی ها، برخورد بسیار خوب و قاطعی بوده است؛ بعضی اش پخش شده و بعضی اش هم پخش نشده است که ما اطّلاع داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 15 دقیقه پیش
تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400

تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400 به گزارش مشرق ، یک مقام ارشد دولت آمریکا درباره احتمال اعمال تحریم هایی علیه ترکیه درپی خرید سامانه های پدافند موشکی S400 از روسیه، هشدار داد.
این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با روزنامه حریّت گفت:
ما (از خرید سامانه های S400 توسط ترکیه) نگرانیم و قبلا هم گفته ایم که این امر می تواند عواقبی برای همکاری های داخلی ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) داشته باشد.
وی با بیان اینکه آمریکا تمایلات ترکیه برای ارتقای پدافند هوایی خود را درک می کند اما هشدار داد که خرید این سامانه های روسی می تواند ترکیه را در معرض تحریم های جدیدی که کنگره وضع کرده، قرار دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 25 دقیقه پیش
استقبال ترکیه از تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه

استقبال ترکیه از تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه از استقبال این کشور از تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آنکارا از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره آتش بس در سوریه استقبال می کند.
گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد شنبه شب قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در غوطه شرقی دمشق تصویب کرد.
این قطعنامه به اتفاق آراء به تصویب رسید و تمامی اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به آن رأی مثبت دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 25 دقیقه پیش
سران آلمان و فرانسه برای تقویت آتش بس سوریه با پوتین گفت وگو خواهند کرد

سران آلمان و فرانسه برای تقویت آتش بس سوریه با پوتین گفت وگو خواهند کرد به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این گفت وگوها متمرکز بر نحوه اجرای آتش بسی 30 روزه خواهد بود که روز شنبه به اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسید.
بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه در این رابطه می افزاید که نقشه سیاسی برای دستیابی به صلح پایدار در سوریه از دیگر محورهای گفت وگوهای روز یکشنبه است.
تصویب قطعنامه آتش بس که با حمایت کویت، سوئد و فرانسه تدوین شده بود، پس از برگزاری یک دور نشست شورای امنیت در روز پنجشنبه و چندین نشست غیر علنی و کارشناسی برای برطرف کردن موارد اختلافی اعضای شورا صورت گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 35 دقیقه پیش
تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400

تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، یک مقام ارشد دولت آمریکا درباره احتمال اعمال تحریم هایی علیه ترکیه درپی خرید سامانه های پدافند موشکی S400 از روسیه، هشدار داد.
این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با روزنامه حریّت گفت: ما (از خرید سامانه های S400 توسط ترکیه) نگرانیم و قبلا هم گفته ایم که این امر می تواند عواقبی برای همکاری های داخلی ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) داشته باشد.
وی با بیان اینکه آمریکا تمایلات ترکیه برای ارتقای پدافند هوایی خود را درک می کند اما هشدار داد که خرید این سامانه های روسی می تواند ترکیه را در معرض تحریم های جدیدی که کنگره وضع کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 35 دقیقه پیش
بحران یمن؛ بررسی اختلافات عربستان و امارات

بحران یمن؛ بررسی اختلافات عربستان و امارات با آغاز تجاوز نظامی عربستان به یمن بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که این نبرد کمتر از یک ماه و با پیروزی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به پایان می رسد، اما استقامت مردم یمن و گروه های مقاومت باعث شد تا ائتلاف عربستان و امارات تا به امروز نتواند به اهداف کلان از پیش تعیین شده مانند بازگرداندن عبدربه منصورهادی به قدرت و پاکسازی صنعا از نیروهای مقاومت و انصارالله برسد. اما هرچه این جنگ به سمت فرسایشی شدن پیش می رود اختلافات میان عربستان و امارات بیشتر نمایان می شود. با شعله ور شدن آتش درگیری شبه نظامیان مورد حمایت امارات و عربستان در عدن گسل میان امارات و عربستان عمیقتر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 35 دقیقه پیش
وزیر بحرینی: همه می دانند ایران حامی تروریسم است!

وزیر بحرینی: همه می دانند ایران حامی تروریسم است! علی بن محمد الرمیحی وزیر اطلاع رسانی بحرین در سخنانی بار دیگر علیه قطر مطالبی را مطرح کرد.
به گزارش نامه نیوز بر اساس این گزارش، وی دراین خصوص گفت: آنچه که در ارتباط با قطر رخ داده است، منازع نیست بلکه یک موضع سیاسی ثابت است که توسط کشورهای چهارگانه و در راستای مبارزه با تروریسم اتخاذ شده است!
وی ادامه داد: 13 شرط کشورهای تحریم کننده برای پایان دادن به بحران قطر همچنان روی میز است و دوحه تا زمان عدم تحقق این شروط باید انتظار ادامه وضعیت کنونی را داشته باشد.
این مقام بحرینی همچنین ضمن منفی توصیف کردن نقش شبکه قطری الجزیره در پوشش تحولات جهان عراق گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
20 عکس برتر هفته/ داغ آسمان بر سینه دنا/ خواهر اسلاویِ نوروز

20 عکس برتر هفته/ داغ آسمان بر سینه دنا/ خواهر اسلاویِ نوروز آماده کردن پودرهای رنگی برای جشن هندی ها جستجو برای یافتن پیکرهای 65 مسافر و کادر پرواز هواپیمای ای تی آر در اطراف کوه دنا که طی یک سقوط دردناک جان خود را از دست دادند. هیجان دانش آموزان از صحنه مهیب فوران خاکستر در آتشفشان سینابونگ رونمایی از کپسول مسافربری که در دالانی بدون هوا قادر است فاصله دبی تا ابوظبی را که با ماشین شخصی 90 طول می کشد، به 12 دقیقه کاهش دهد. این کپسول قادر است هر ساعت تا 10000 مسافر را به صورت دوطرفه جابجا نماید. صحنه ای از مسابقه اسکیت سرعت 100 متر در بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ صحنه ای از پرسش اسکی بازان در بازی های المپیک زمستانی سیل در تاسیکمالای اندونزی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
شورای امنیت دوشنبه درخصوص قطعنامه ضدایرانی رای گیری می کند

شورای امنیت دوشنبه درخصوص قطعنامه ضدایرانی رای گیری می کند به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پیش نویس این قطعنامه را انگلیس با حمایت آمریکا و فرانسه تدوین کرده است و علاوه بر تمدید تحریم تسلیحاتی یمن، ایران را به نقض آن متهم می کند.
نماینده روسیه اما هفته گذشته از مخالفت با این قطعنامه پیشنهادی خبر داده و تاکید کرده بود که شورای امنیت باید تنها تمدید ماموریت کارگروه سازمان ملل متحد را مدنظر قرار دهد.
این قطعنامه برای تصویب نیازمند رای موافق 9 عضو شورای امنیت است؛ منوط به اینکه هیچ یک از اعضای دائمی این شورا آن را وتو نکند.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هفته گذشته تصریح کرده بود که ادعای ارسال موشک به یمن با ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
مسکو استفاده از سرویس پُست دیپلماتیک برای قاچاق کوکائین را رد کرد

مسکو استفاده از سرویس پُست دیپلماتیک برای قاچاق کوکائین را رد کرد به گزارش مشرق به نقل از رویترز، پس از یورش نیروهای پلیس به محفلی بین المللی از قاچاقچیان مواد مخدر در کشور آرژانتین ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه اعلام کرد که سرویس پُست دیپلماتیک روسیه برای قاچاق کوکائین در آرژانتین مورد استفاده قرار نگرفته است.
گفتنی است که تحقیقات در خصوص این پرونده قاچاق کوکائین در آرژانتین از سال 2016 و پس از آن آغاز شد که سفیر روسیه در بوئنوس آیرس در تماس با مقامات محلی گزارش داد که قاچاقچیان مواد مخدر سعی داشتند 16 عدد ساک حاوی کوکائین را از محل این سفارتخانه در بوئنوس آیرس بوسیله یک پرواز دیپلماتیک جابجا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
تلفات ادعایی ترکیه از شبه نظامیان کُرد در عفرین

تلفات ادعایی ترکیه از شبه نظامیان کُرد در عفرین به گزارش مشرق ، ارتش ترکیه ادعا کرد تا پایان سی وششمین روز از عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه حدود 1950 شبه نظامی کُرد از پای درآمده اند.
در بیانیه ستادکل نیروهای مسلح ترکیه آمده است که با از پای درآمدن 78 عضو یگان های مدافع خلق ( ی.پ.گ ) در جریان حملات هوایی به عفرین، تلفات نیروهای کُردی از ابتدای عملیات به 1951 نفر افزایش یافت.
بیشتر بخوانید:
هدف ترکیه از حضور در سوریه چیست؟ کُردهای عفرین: فقط به سپاه و ایران اعتماد داریم
به نوشته خبرگزاری آناتولی در این بیانیه همچنین آمده است که نیروهای ترکیه با پشتیبانی همپیمانان خود ( گروهک ارتش آزاد سوریه ) توانستند 2 روستای دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 5 دقیقه پیش
بین المللی کردن حرمین شریفین به مثابه اعلان جنگ است

بین المللی کردن حرمین شریفین به مثابه اعلان جنگ است به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از النشره، اسامه بن محمد عبدالله الشعیبی سفیر عربستان در اندونزی به شدت از درخواست هایی که درباره اداره امور حج به شکل بین المللی می شود، انتقاد کرد.
وی گفت: عربستان حتی طرح بحث مربوط به مدیریت بین المللی حرمین شریفین را هم مورد مخالفت قرار می دهد و این موضوع به مثابه اعلان جنگ به عربستان و حاکمیت آن است.
شایان ذکر است عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی قبلا اعلام کرده بود که عربستان سعودی، هرگونه پیشنهادی برای مدیریت بین المللی در خصوص اماکن مقدس اصلی مسلمان در مکه و مدینه را همانند اعلان جنگ بر می شمارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 15 دقیقه پیش
دبیرکل سازمان ملل از آتش بس در سوریه استقبال کرد

دبیرکل سازمان ملل از آتش بس در سوریه استقبال کرد به گزارش مشرق ، دبیرکل سازمان ملل متحد از تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه استقبال کرد.
بر اساس این گزارش، آنتونیو گوترش ضمن استقبال از این قطعنامه، ارسال فوری کمک های انسان دوستانه را خواستار شد.
بیشتر بخوانید:
ترکیه از تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه استقبال کرد تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه
گوترش پس از تصویب این قطعنامه به اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، در پیامی گفت: از همه طرف ها در سوریه می خواهم اجازه دهند کمک های فوری انسان دوستانه به مردم سوریه برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 25 دقیقه پیش
1951 نفر؛ تلفات ادعایی ترکیه از شبه نظامیان کُرد در عفرین

1951 نفر؛ تلفات ادعایی ترکیه از شبه نظامیان کُرد در عفرین به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، ارتش ترکیه ادعا کرد تا پایان سی وششمین روز از عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه حدود 1950 شبه نظامی کُرد از پای درآمده اند.
در بیانیه ستادکل نیروهای مسلح ترکیه آمده است که با از پای درآمدن 78 عضو یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) در جریان حملات هوایی به عفرین، تلفات نیروهای کُردی از ابتدای عملیات به 1951 نفر افزایش یافت.
به نوشته خبرگزاری آناتولی در این بیانیه همچنین آمده است که نیروهای ترکیه با پشتیبانی همپیمانان خود (گروهک ارتش آزاد سوریه) توانستند 2 روستای دیگر را در حاشیه غربی منطقه عفرین از کنترل ی.پ.گ خارج کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 35 دقیقه پیش
پایان دوران خرید امنیت منطقه ای از خارج

پایان دوران خرید امنیت منطقه ای از خارج ظریف در این سخنان وضعیت گذار در نظم بین الملل، شکست سرزمینی داعش، ناکارآمدی دولت های منطقه، نظم منطقه ای آینده و پایان دوران امنیت منطقه ای مبتنی بر ائتلاف سازی را تشریح کرد.
به گزارش نامه نیوز، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در سخنانی در همایش الگوهای نظم منطقه ای در جهان پس از داعش در دانشگاه تهران در 5 محور مهم به تشریح فضای منطقه ای و بین المللی پرداخت. ظریف در این سخنان وضعیت گذار در نظم بین الملل، شکست سرزمینی داعش، ناکارآمدی دولت های منطقه، نظم منطقه ای آینده و پایان دوران امنیت منطقه ای مبتنی بر ائتلاف سازی را تشریح کرد.
پیشنهاد مجمع گفت وگو در خلیج فارس ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 45 دقیقه پیش
نگرانی اسرائیل از پیشرفت های علمی جهان تشیّع و ایران

نگرانی اسرائیل از پیشرفت های علمی جهان تشیّع و ایران به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، روزنامه جروزالم پست در یادداشتی به بررسی تهدیدات جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی پرداخته و تاکید کرد تشیع برای اسرائیل بسیار خطرناک تر از تسنن است.
در ابتدای این یادداشت با تکرار ادعای تلاش ایران برای ساخت موشک های نقطه زن در لبنان، آمده است: نزدیک شدن ایران به مرزهای اسرائیل، عواقب نظامی و اقتصادی برای اسرائیل دارد.
جروزالم پست با بیان اینکه تفکر شیعی بُعدی دارد که آن را نسبت به تفکر سنّی برای اسرائیل خطرناک تر می کند، نوشت: ائتلاف ایران-سوریه-لبنان تحت حفاظت روسیه نه تنها از لحاظ توانایی نظامی بلکه از نظر هسته مفهومی مترقی بر اساس اصول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 55 دقیقه پیش
دادستان کل سابق ازبکستان به اتهام فساد مالی بازداشت شد

دادستان کل سابق ازبکستان به اتهام فساد مالی بازداشت شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از رویترز، دفتر دادستانی کل ازبکستان اعلام کرد دادستان کل سابق این کشور به اتهام اخاذی، ارتشا و سواستفاده از قدرت بازداشت شده است و تحت بازجویی قرار دارد.
از زمانی که شوکت میرضیایوف در اواخر سال 2016 به ریاست جمهوری ازبکستان رسیده است، پرونده جنایی علیه رشیدجون کودیروف Rashidjon Qodirov اولین پرونده اینچنینی علیه یک مقام ارشد دولت سابق این کشور به شمار می رود.
کودیروف که در بازداشت بسر می برد قبل از آنکه در سال 2015 قاضی دادگاه قانون اساسی ازبکستان شود به مدت 15 سال دادستان کل این کشور بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 55 دقیقه پیش
استقبال ترکیه از قطعنامه آتش بس در سوریه

استقبال ترکیه از قطعنامه آتش بس در سوریه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد آنکارا از قطعنامه شورای امنیت درباره آتش بس در سوریه استقبال می کند.
انتهای پیام/
ترکیه از آتش بس در سوریه استقبال کرد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست

بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست به گزارش مشرق ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه ضمن تکذیب کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در جریان عملیات عفرین ، گفت حامیان شبه نظامیان کُرد سوری را نیز شکست خواهند داد.
اردوغان طی سخنرانی در همایش استانی حزب عدالت و توسعه ( آ.ک.پ ) با بیان اینکه آمریکا با حمایت از شبه نظامیان کُرد سوری قصد دارد گذرگاهی تروریستی در جنوب مرزهای ترکیه ایجاد کند، گفت: آنها در ارتباط برقرار کردن با سازمان های تروریستی تعلل نمی کنند.
وی با هشداری شدیدالحن به آمریکا، تاکید کرد که ترکیه بال و پر گروه های تروریستی و حامیان آنها در منطقه را خواهد شکست و اجازه تشکیل این گذرگاه تروریستی را نخواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
انتشار یادداشت دموکرات ها مربوط به تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات

انتشار یادداشت دموکرات ها مربوط به تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، دموکرات ها در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا یادداشت مربوط به تحقیقات در ارتباط با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را منتشر کردند.
در یادداشت دموکرات های کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا انتشار زودهنگام یادداشت مربوط به جمهوریخواهان تلاشی آشکار برای تضعیف اف بی آی، وزارت دادگستری و دادستان ویژه رابرت مولر توصیف شده است.
دموکرات ها ادعا می کنند یادداشت جمهوریخواهان به صورت گزینشی بر اطلاعات طبقه بندی شده حساس از جمله مواردی از تحریف و ارائه تصویر غلط متمرکز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟

آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟ به گزارش فارس، کمی از آغاز سفر محمد بن سلمان ولی عهد عربستان به آمریکا –همزمان با سفر وی به انگلیس و چند کشور اروپایی- گزارش هایی از مذاکرات سعودی-آمریکایی درباره توافق اتمی احتمالی این دو خبر داد؛ توافقی که به موجب آن آمریکا چند رآکتور اتمی در عربستان خواهد ساخت.
علی مراد تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گزارش خود در این باره نوشت: صحبت از این رآکتورها جدید نیست و مقامات آل سعود از دهه هشتاد از برنامه ریزی برای افتتاح و توسعه برنامه اتمی سخن می گویند اما آنطور که ادعا می کنند، این امر محقق نشده است. ادامه این گزارش به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
دو گروه در غوطه از قطعنامه شورای امنیت اسقبال کردند

دو گروه در غوطه از قطعنامه شورای امنیت اسقبال کردند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، دو گروه (تروریستی) مخالف اصلی در غوطه از قطعنامه شورای امنیت که آتش بس 30 روزه را در سوریه درخواست می کند استقبال کردند.
بر اساس گزارش ها گروه تروریستی به اصطلاح جیش الاسلام و گروه تروریستی موسوم به فیلق الرحمن در بیانیه های جداگانه به حفاظت از کاروان های امدادرسان که وارد منطقه تحت محاصره در کنترل گروه های تروریستی نزدیک دمشق می شوند متعهد شدند.
انتهای پیام/
تعهد دو گروه تروریستی به قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
آلمان خواستار اجرای بدون تاخیر قطعنامه آتش بس سوریه شد

آلمان خواستار اجرای بدون تاخیر قطعنامه آتش بس سوریه شد به گزارش ایرنا ، در بیانیه وزارت امور خارجه آلمان از طرفهای درگیری در سوریه خواسته شده که خصومتها را متوقف کنند تا امکان ارسال کمکهای انسانی و تخلیه بیماران و مجروحان از مناطق درگیری فراهم شود.
وزارت خارجه آلمان با بیان اینکه هر دقیقه زمان و جان هر انسان حائز اهمیت است ، در عین حال تاکید می کند که بهبود دائمی اوضاع در سوریه تنها با حل و فصل سیاسی امکان پذیر است و از این رو این آتش بس می تواند برای پیشرفت در فرایند سیاسی ژنو نیز مورد استفاده قرار گیرد.
یادآور میشود، آلمان از کشورهایی است که بیشترین تاثیر را از بحران آوارگان ناشی از جنگ و فعالیتهای گروههای تروریستی در سوریه متحمل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟

آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟ چندین دهه است که گفته می شود رژیم صهیونیستی با برخورداری هر کشور عربی از برنامه مسالمت آمیز یا غیر مسالمت آمیز مخالفت خواهد کرد اما اکنون زمزمه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ولی عهد عربستان در سفر به آمریکا دنبال بستن قرارداد اتمی است.
به گزارش فارس، کمی از آغاز سفر محمد بن سلمان ولی عهد عربستان به آمریکا –همزمان با سفر وی به انگلیس و چند کشور اروپایی- گزارش هایی از مذاکرات سعودی-آمریکایی درباره توافق اتمی احتمالی این دو خبر داد؛ توافقی که به موجب آن آمریکا چند رآکتور اتمی در عربستان خواهد ساخت. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
آمریکا،انگلیس وفرانسه تنهاصدای تروریستها رامی شنوند نه مردم سوریه

آمریکا،انگلیس وفرانسه تنهاصدای تروریستها رامی شنوند نه مردم سوریه به گزارش مشرق به نقل از پایگاه النشره، نماینده سوریه در سازمان ملل متحد طی سخنانی در جلسه شورای امنیت پیرامون رای گیری درباره قطعنامه آتش بس در سوریه با بیان اینکه مقر هلال احمر در دمشق با 10 خمپاره توسط تروریست های غوطه شرقی هدف قرار گرفته است، تاکید کرد: آتش بس باید اجرا شود اما 29 قطعنامه سابق نیز باید مورد اجرا قرار گیرد.
بیشتر بخوانید:
رأی گیری شورای امنیت برای قطعنامه آتش بس در سوریه به تعویق افتاد
بشار الجعفری در واکنش به سخنان ماتیو رایکرافت نماینده انگلیس در شورای امنیت گفت: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
اردوغان: بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست

اردوغان: بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه ضمن تکذیب کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در جریان عملیات عفرین، گفت حامیان شبه نظامیان کُرد سوری را نیز شکست خواهند داد.
اردوغان طی سخنرانی در همایش استانی حزب عدالت و توسعه (آ.ک.پ) با بیان اینکه آمریکا با حمایت از شبه نظامیان کُرد سوری قصد دارد گذرگاهی تروریستی در جنوب مرزهای ترکیه ایجاد کند، گفت: آنها در ارتباط برقرار کردن با سازمان های تروریستی تعلل نمی کنند.
وی با هشداری شدیدالحن به آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
یک کازینودار می خواهد هزینه های سفارت آمریکا در قدس را بپردازد

یک کازینودار می خواهد هزینه های سفارت آمریکا در قدس را بپردازد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش آسوشیتدپرس، چهار مقام آمریکایی به این خبرگزاری گفته اند، وکلای دستگاه دیپلماسی آمریکا در حال بررسی ابعاد حقوقی پذیرش کمک های بخش خصوصی برای تأمین بخشی یا تمامی هزینه های سفارت واشنگتن در قدس هستند.
این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا به تازگی اعلام کرد، واشنگتن قصد دارد سفارت خود در قدس را در ماه مه همزمان با هفتادمین "سالگرد نکبة" (سالگرد تشکیل اسرائیل) افتتاح کند. دونالد ترامپ در این باره خاطرنشان کرد: همچنان معتقدم که به رغم انتقادات کشورهای مختلف تصمیم انتقال سفارت واشنگتن به قدس تصمیمی درست است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
دعوت نتانیاهو از ترامپ برای افتتاحیه سفارتخانه در قدس

دعوت نتانیاهو از ترامپ برای افتتاحیه سفارتخانه در قدس به گزارش مشرق ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای شرکت در مراسم گشایش سفارتخانه این کشور در قدس دعوت می کند.
شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه گزارش داد که نتانیاهو از ترامپ می خواهد در مراسم انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس و افتتاح آن در این شهر، شرکت کند.
نتانیاهو همچنین با انتشار پیامی ویدئویی ضمن تشکر از اعلام زمان گشایش سفارتخانه آمریکا در قدس، مدعی شد رخ دادن این اتفاق در سالروز تاسیس این رژیم لحظه بزرگی برای اسرائیل خواهد بود .
بیشتر بخوانید:
زمان انتقال سفارت آمریکا به قدس ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
جلسه رئیسان نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه برگزار شد

جلسه رئیسان نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه برگزار شد مرتضی عبادی در خصوص برگزاری این جلسه به رسانه ها گفت: رئیسان نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در عراق به طور دوره ای جلساتی را در مراکز نمایندگی های کشورمان به منظور بررسی مسائل مختلف و ارزیابی میزان پیشرفت در امور محوله برگزار می کنند که ریاست آن بر عهده سفیر کشورمان است.
وی در خصوص محتوای جلسه روز شنبه در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه افزود: مسائل سیاسی، اقتصادی، علمی و آموزشی ،به ویژه روابط دوجانبه تهران و بغداد بطور کارشناسانه مورد تجزیه و تحلیل و راهکارهای تقویت آن مورد بررسی قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
نیرو های عراقی با حمله عناصر داعش به جنوب کرکوک مقابله کردند

نیرو های عراقی با حمله عناصر داعش به جنوب کرکوک مقابله کردند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از تلویزیون الحدث اعلام کرد: نیرو های عراقی با حمله عناصر گروه تروریستی داعش به چاه نفتی در جنوب کرکوک مقابله کردند.
انتهای پیام/
دفع حمله داعش به چاه های کرکوک ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
اردوغان: بال و پر تروریست ها را خواهیم شکست

اردوغان: بال و پر تروریست ها را خواهیم شکست خبرگزاری فارس: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه ضمن تکذیب کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در جریان عملیات عفرین، گفت حامیان شبه نظامیان کُرد سوری را نیز شکست خواهند داد.
اردوغان طی سخنرانی در همایش استانی حزب عدالت و توسعه (آ.ک.پ) با بیان اینکه آمریکا با حمایت از شبه نظامیان کُرد سوری قصد دارد گذرگاهی تروریستی در جنوب مرزهای ترکیه ایجاد کند، گفت: آنها در ارتباط برقرار کردن با سازمان های تروریستی تعلل نمی کنند.
وی با هشداری شدیدالحن به آمریکا، تاکید کرد که ترکیه بال و پر گروه های تروریستی و حامیان آنها در منطقه را خواهد شکست و اجازه تشکیل این گذرگاه تروریستی را نخواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 25 دقیقه پیش
پادشاه قمار اسپانسر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس

پادشاه قمار اسپانسر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس به گزارش مشرق ، هنگامی که دونالد ترامپ بر خلاف 4 رئیس جمهور قبل از خود هنجار شکنی کرد و قانون قدس یکپارچه را امضا کرد، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، قطعیت یافت. چرا که حال قانونی برای این انتقال وجود دارد که لامحاله اجرا خواهد شد. از تاریخ امضای این قانون توسط دونالد ترامپ، هر روز وجوه مختلف این مسئله رسانه های منطقه ای و جهانی را به خود معطوف ساخته است. دولت ترامپ این هفته اعلام کرد این اقدام را در یوم النکبة 14 می 2018، 24 اردیبهشت 1397، اجرایی خواهد کرد.
پس از اعلام زمان انتقال سفارت آمریکا از سوی دولت ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 35 دقیقه پیش
سفیر روسیه در لبنان: نقشی در منازعه میان لبنان و رژیم صهیونیستی نداریم

سفیر روسیه در لبنان: نقشی در منازعه میان لبنان و رژیم صهیونیستی نداریم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سفیر روسیه در لبنان هرگونه اشاره ای به درگیری مرزی میان لبنان و رژیم اشغالگر قدس درباره بلوک 9 در منطقه مورد مناقشه آن ها برای استخراج نفت و گاز در پیام سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور به جبران باسیل همتای لبنانی اش را تکذیب کرد.
الکساندر زاسپکین با اشاره به اینکه روسیه نقش خاصی در خصوص این موضوع ندارد گفت: مساله برای همه و همچنین موضع لبنان برای همه جهان روشن است.
وی همچنین تاکید کرد: یک شرکت روسیه در بین شرکت های حفاری در میادین نفتی مشارکت دارد و اگر هرگونه اشکالی در مرحله آتی به وجود بیاید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 35 دقیقه پیش
یک کازینودار هزینه های سفارت آمریکا را در قدس می پردازد

یک کازینودار هزینه های سفارت آمریکا را در قدس می پردازد مقام های آمریکایی می گویند، دولت دونالد ترامپ در حال بررسی پیشنهادی از سوی یک حامی مالی متمول حزب جمهوری خواه درخصوص پرداخت تمام یا دست کم بخشی از هزینه های سفارت آمریکا در قدس است.
به گزارش ایسنا، چهار مقام آمریکایی به این خبرگزاری گفته اند، وکلای دستگاه دیپلماسی آمریکا در حال بررسی ابعاد حقوقی پذیرش کمک های بخش خصوصی برای تأمین بخشی یا تمامی هزینه های سفارت واشنگتن در قدس هستند.
این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا به تازگی اعلام کرد، واشنگتن قصد دارد سفارت خود در قدس را در ماه مه همزمان با هفتادمین "سالگرد نکبة" (سالگرد تشکیل اسرائیل) افتتاح کند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 35 دقیقه پیش
آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟

آیا رژیم صهیونیستی، عربستانِ اتمی را می پذیرد؟ خبرگزاری فارس: کمی از آغاز سفر محمد بن سلمان ولی عهد عربستان به آمریکا –همزمان با سفر وی به انگلیس و چند کشور اروپایی- گزارش هایی از مذاکرات سعودی-آمریکایی درباره توافق اتمی احتمالی این دو خبر داد؛ توافقی که به موجب آن آمریکا چند رآکتور اتمی در عربستان خواهد ساخت.
علی مراد تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گزارش خود در این باره نوشت: صحبت از این رآکتورها جدید نیست و مقامات آل سعود از دهه هشتاد از برنامه ریزی برای افتتاح و توسعه برنامه اتمی سخن می گویند اما آنطور که ادعا می کنند، این امر محقق نشده است. ادامه این گزارش به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 35 دقیقه پیش
استقبال ترکیه از قطعنامه آتش بس در سوریه

استقبال ترکیه از قطعنامه آتش بس در سوریه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد آنکارا از قطعنامه شورای امنیت درباره آتش بس در سوریه استقبال می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 35 دقیقه پیش
دعوت نتانیاهو از ترامپ برای شرکت در افتتاحیه سفارتخانه آمریکا در قدس

دعوت نتانیاهو از ترامپ برای شرکت در افتتاحیه سفارتخانه آمریکا در قدس به گزارش ایرنا، در حالی که انتظار می رفت انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی به شهر قدس دست کم 2 سال به طول بینجامد، مسئولان کاخ سفید، 4 اسفند اعلام کردند این اقدام تا 2 ماه دیگر انجام خواهد شد.
یک مقام دولت ترامپ که خواست نامش فاش نشود، افزود: سفارت جدید آمریکا در قدس 14 ماه می 2018 (24 اردیبهشت 97) افتتاح خواهد شد.
این روز با هفتادمین سالروز تاسیس غیر مشروع رژیم صهونیستی همزمان است که فلسطینیان از آن با عنوان 'روز نکبت' یاد می کنند.
روز نکبت، سالگرد اشغال اراضی فلسطین و آواره شدن صدها هزار فلسطینی، توسط رژیم صهیونیستی است که در 14 می سال 1948میلادی روی داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 45 دقیقه پیش
اعتراف مشاور پیشین تیم انتخاباتی ترامپ به توطئه علیه آمریکا

اعتراف مشاور پیشین تیم انتخاباتی ترامپ به توطئه علیه آمریکا به گزارش دویچه وله، سایت خبری شبکه یک آلمان، تاگس شاو در گزارش روز شنبه 24 فوریه (5 اسفند) به اظهارات جنجالی ریک گیتس، مشاور پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ پرداخته است. گیتس به چند مورد از اتهامات مطرح شده اعتراف کرده است.
تحقیقات پیرامون تماس های احتمالی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با مقامات روسیه کماکان ادامه دارد. یکی از کسانی که می بایست در برابر رابرت مولر، بازرس ویژه اف بی آی درباره تماس های پنهانی با روسیه پاسخگو باشد، ریک گیتس، مشاور سابق ترامپ بود.
اعترافات جنجالی گیتس
ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 45 دقیقه پیش
اردوغان: بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست

اردوغان: بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه ضمن تکذیب کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در جریان عملیات عفرین، گفت حامیان شبه نظامیان کُرد سوری را نیز شکست خواهند داد.
اردوغان طی سخنرانی در همایش استانی حزب عدالت و توسعه (آ.ک.پ) با بیان اینکه آمریکا با حمایت از شبه نظامیان کُرد سوری قصد دارد گذرگاهی تروریستی در جنوب مرزهای ترکیه ایجاد کند، گفت: آنها در ارتباط برقرار کردن با سازمان های تروریستی تعلل نمی کنند.
وی با هشداری شدیدالحن به آمریکا، تاکید کرد که ترکیه بال و پر گروه های تروریستی و حامیان آنها در منطقه را خواهد شکست و اجازه تشکیل این گذرگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 55 دقیقه پیش
یونیسف: چاد به کمک های بشردوستانه نیاز دارد

یونیسف: چاد به کمک های بشردوستانه نیاز دارد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در سال جدید میلادی چهار میلیون و چهارصد هزار نفر از مردم چاد به علت بحران ها و مشکلاتی که این کشور آفریقایی با آن ها مواجه است، به کمک های بشردوستانه فوری نیاز دارند.
فیلیپ بارانی-بیگو نماینده یونیسف در چاد در این بیانیه اعلام کرد بدون تامین نیاز های یونیسف، این نهاد قادر نخواهد بود با بحران غذایی مستمری که چاد با آن روبرو است، مقابله کند و ممکن است حتی خدمات پایه مهمی که این سازمان در حمایت از کودکان این کشور ارائه می کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 55 دقیقه پیش
انتشار یادداشت دموکرات ها مربوط به تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات

انتشار یادداشت دموکرات ها مربوط به تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز ، دموکرات های کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا یادداشت مربوط به تحقیقات در ارتباط با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا را منتشر کردند.
در یادداشت دموکرات های کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا انتشار زودهنگام یادداشت مربوط به جمهوریخواهان تلاشی آشکار برای تضعیف اف بی آی ، وزارت دادگستری و دادستان ویژه رابرت مولر توصیف شده است.
دموکرات ها ادعا می کنند یادداشت جمهوریخواهان به صورت گزینشی بر اطلاعات طبقه بندی شده حساس از جمله مواردی از تحریف و ارائه تصویر غلط متمرکز شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 56 دقیقه پیش
یک کازینودار می خواهد هزینه های سفارت آمریکا در قدس را بپردازد

یک کازینودار می خواهد هزینه های سفارت آمریکا در قدس را بپردازد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چهار مقام آمریکایی به این خبرگزاری گفته اند، وکلای دستگاه دیپلماسی آمریکا در حال بررسی ابعاد حقوقی پذیرش کمک های بخش خصوصی برای تأمین بخشی یا تمامی هزینه های سفارت واشنگتن در قدس هستند.
این در حالی است که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به تازگی اعلام کرده که سفارت خود را در قدس در ماه مه افتتاح خواهد کرد. وزارت خارجه آمریکا به تازگی اعلام کرد ، واشنگتن قصد دارد سفارت خود در قدس را در ماه مه همزمان با هفتادمین "سالگرد نکبة" (سالگرد تشکیل اسرائیل) افتتاح کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 5 دقیقه پیش
مسکو استفاده از سرویس پُست دیپلماتیک برای قاچاق کوکائین را رد کرد

مسکو استفاده از سرویس پُست دیپلماتیک برای قاچاق کوکائین را رد کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پس از یورش نیروهای پلیس به محفلی بین المللی از قاچاقچیان مواد مخدر در کشور آرژانتین ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه اعلام کرد که سرویس پُست دیپلماتیک روسیه برای قاچاق کوکائین در آرژانتین مورد استفاده قرار نگرفته است.
گفتنی است که تحقیقات در خصوص این پرونده قاچاق کوکائین در آرژانتین از سال 2016 و پس از آن آغاز شد که سفیر روسیه در بوئنوس آیرس در تماس با مقامات محلی گزارش داد که قاچاقچیان مواد مخدر سعی داشتند 16 عدد ساک حاوی کوکائین را از محل این سفارتخانه در بوئنوس آیرس بوسیله یک پرواز دیپلماتیک جابجا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 5 دقیقه پیش
کیان ارثی: اطلاعات جدیدی از سانچی دریافت نکردیم

کیان ارثی: اطلاعات جدیدی از سانچی دریافت نکردیم خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل شرکت ملی نفتکش گفت: تاکنون هیچ اطلاعات جدیدی در خصوص حادثه نفتکش سانچی از طریق کارشناسان کمیته چهارجانبه شامل کشورهای چین، پاناما، ایران و بنگلادش به شرکت ملی نفتکش ارسال نشده است.
سیروس کیان ارثی عصر شنبه در حاشیه مراسم چهلمین روز جانباختگان نفتکش سانچی که در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه مشترک رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و وزیر امور خارجه چین تلاش شده تا در این خصوص همکاری بیشتری صورت گیرد.
وی با بیان اینکه نفتکش سانچی در عمق 115 متری قرار دارد اظهار کرد: دسترسی به نفتکش غرق شده در حال حاضر سخت است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 5 دقیقه پیش
نتایج تجزیه سوریه از تأمین امنیت رژیم صهیونیستی تا بروز جنگ های داخلی

نتایج تجزیه سوریه از تأمین امنیت رژیم صهیونیستی تا بروز جنگ های داخلی حجت الاسلام علیرضا باطنی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به طرح آمریکایی ها برای تجزیه سوریه اظهار کرد: مجاورت سوریه با مرزهای رژیم صهیونیستی و موقعیت استراتژیک سوریه، باعث اهمیت جغرافیای این کشور نزد کشورهای حامی صهیونیست ها شده است، همسایگی سوریه با رژیم صهیونیستی همواره به عنوان یک خطر برای این رژیم محسوب می شود.
وی با بیان این که پل ارتباطی میان سوریه، لبنان و عراق یک موقعیت مناسب را برای سوریه فراهم کرده است، بیان کرد: طرح خاورمیانه بزرگ در دولت های قبلی آمریکا شکست خورد و به نظر می رسد این طرح امروز به گونه دیگر با تغییر جغرافیای سیاسی منطقه در حال انجام است و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
آتش بس در سوریه نباید در خدمت اهداف غیرقانونی باشد

آتش بس در سوریه نباید در خدمت اهداف غیرقانونی باشد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به تازگی قطعنامه آتش بس در سوریه را با رأی مثبت تمام اعضا به تصویب رساندند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این قطعنامه شامل اعمال آتش بسی 30 روزه در خاک سوریه می شود تا اجازه دسترسی های کمک های انسان دوستانه به ساکنان منطقه فراهم آید.
شورای امنیت بعد از چند بار به تأخیر انداختن رأی گیری درباره پیش نویس قطعنامه مطرح شده برای آتش بس یک ماهه در سوریه به ویژه در غوطه شرقی دمشق، رأی گیری را به امشب موکول کرد. این تأخیر به دلیل اختلافات میان روسیه و کشورهای غربی صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
دو گروه در غوطه از قطعنامه شورای امنیت اسقبال کردند

دو گروه در غوطه از قطعنامه شورای امنیت اسقبال کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز ، دو گروه (تروریستی ) مخالف اصلی در غوطه از قطعنامه شورای امنیت که آتش بس 30 روزه را در سوریه درخواست می کند استقبال کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
خطر از بیخ گوش نیروهای ارتش سوریه در استان قنیطره گذشت/ حملات سنگین تروریست ها برای اشغال شهر راهبردی البعث ناکام ماند + نقشه میدانی و تصاویر

خطر از بیخ گوش نیروهای ارتش سوریه در استان قنیطره گذشت/ حملات سنگین تروریست ها برای اشغال شهر راهبردی البعث ناکام ماند + نقشه میدانی و تصاویر به گزارش مشرق، آخرین خبرها از استان قنیطره سوریه حاکیست، دهها تن از عناصر تروریستی جبهه النصره حملات گسترده ای از از روستای الحمیدیه در نزدیکی جولان اشغالی علیه مواضع نیروهای سوری انجام دادند.
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات این حملات اشاره کرد و گفت: عناصر تروریستی با سوء استفاده از وضعیت نامساعد آب و هوا، ایستگاه های دفاعی نیروهای سوری را در مناطق المنشره و مشتل الزهور در حومه غرب شهر البعث هدف قرار دادند.
وی با بیان این که نیروهای سوری با وجود شرایط نامساعد جوی در آماده باش بودند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
درگیری داخلی بین گروه های تکفیری در شمال غرب سوریه

درگیری داخلی بین گروه های تکفیری در شمال غرب سوریه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، درگیری های شدید بین هیئت تحریرالشام (جبهه النصره سابق) و ائتلاف گروه های مسلح در شمال غرب سوریه در چارچوب منازعه بر سر نفوذ در جریان است و به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه روز شنبه این درگیری ها کشته شدن دست کم 5 غیرنظامی را به دنبال داشت.
این درگیری ها کمتر از یک هفته از اقدام جنبش احرار الشام و نورالدین زنکی، در ادغام در گروه موسوم به جبهه تحریر سوریه و درخواست از بقیه گروه ها برای پیوستن به خود صورت می گیرد.
تحلیلگران معتقدند این اقدام به افزایش نفوذ هیئت تحریرالشام که بخش های گسترده ای از استان ادلب را در ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 25 دقیقه پیش
حمله خمپاره ای تروریست ها به دمشق

حمله خمپاره ای تروریست ها به دمشق به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، تروریست ها دمشق را بلافاصله پس از تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه در شورای امنیت هدف حملات خمپاره ای قرار دادند.
انتهای پیام/
نقض آتش بس تروریست ها بلافاصله پس از تصویب قطعنامه آتش بس در سوریه ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 25 دقیقه پیش
نیروهای عراقی با حمله عناصر داعش به جنوب کرکوک مقابله کردند

نیروهای عراقی با حمله عناصر داعش به جنوب کرکوک مقابله کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، تلویزیون الحدث اعلام کرد:نیروهای عراقی با حمله عناصر داعش به چاه نفتی در جنوب کرکوک مقابله کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 25 دقیقه پیش
54 کشته و زخمی در حملات عدن/ داعش بر عهده گرفت

54 کشته و زخمی در حملات عدن/ داعش بر عهده گرفت به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اعلام این منابع، به دنبال حمله انتحاری بمب گذاران و تلاش افراد مسلح برای هدف قرار دادن مقر نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در عدن دست کم 14 تن و 40 تن دیگر زخمی شدند.
از سوی دیگر، گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی اعماق مسئولیت انجام این حملات بر عهده گرفت.
منابع امنیتی اعلام کردند: دو مهاجم انتحاری دو خودروی بمب گذاری شده را در ورودی این مقر منفجر کردند و شش فرد مسلح دیگر نیز به سمت آن تیراندازی نمودند.
یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 35 دقیقه پیش
قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه تصویب شد

قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه تصویب شد قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه با رأی مثبت تمام اعضای شورای امنیت تصویب شد.
به گزارش نامه نیوز قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 55 دقیقه پیش
پادشاه قمار اسپانسر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس

پادشاه قمار اسپانسر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، هنگامی که دونالد ترامپ بر خلاف 4 رئیس جمهور قبل از خود هنجار شکنی کرد و قانون قدس یکپارچه را امضا کرد، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، قطعیت یافت. چرا که حال قانونی برای این انتقال وجود دارد که لامحاله اجرا خواهد شد. از تاریخ امضای این قانون توسط دونالد ترامپ، هر روز وجوه مختلف این مسئله رسانه های منطقه ای و جهانی را به خود معطوف ساخته است. دولت ترامپ این هفته اعلام کرد این اقدام را در یوم النکبة 14 می 2018، 24 اردیبهشت 1397، اجرایی خواهد کرد.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 5 دقیقه پیش
تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه در شورای امنیت/ القاعده، جبهه النصره و داعش معاف از آتش بس

تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه در شورای امنیت/ القاعده، جبهه النصره و داعش معاف از آتش بس اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه را با رأی مثبت تمام اعضا به تصویب رساندند.
به گزارش ایسنا، نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت جمعه شب مذاکراتی را درباره آتش بس انسانی در غوطه شرقی دمشق برگزار کردند. شورای امنیت بعد از چند بار به تأخیر انداختن رأی گیری درباره پیش نویس قطعنامه مطرح شده برای آتش بس یک ماهه در سوریه به ویژه در غوطه شرقی دمشق، بار دیگر رأی گیری را به امشب موکول کرد.
این اقدام به دلیل اختلافات میان روسیه و کشورهای غربی صورت گرفته است. مسکو روز پنجشنبه خواهان اصلاحاتی در این پیش نویس شده بود. این پیش نویس از سوی کویت و سوئد ارائه شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 25 دقیقه پیش
مشعل خواهان مقابله با تصمیم آمریکا در قبال انتقال سفارت به قدس

مشعل خواهان مقابله با تصمیم آمریکا در قبال انتقال سفارت به قدس به گزارش ایسنا، خالد مشعل، رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در گفت وگوی مطبوعاتی در حاشیه همایشی که به همت دانشگاه سلطان محمد فاتح ترکیه برگزار شد، از جهانیان خواست که جلوی اجرایی شدن تصمیم دولت آمریکا در زمینه انتقال سفارت این کشور به قدس را بگیرند.
وی افزود: تصمیم دولت آمریکا مبنی بر افتتاح سفارت واشنگتن در قدس در ماه مه آینده، تداوم اشتباه و جنایت های کاخ سفید است و در ادامه تصمیمات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از چند هفته قبل تاکنون صورت می گیرد و مقدمه ای برای اعلام معامله قرن است که به معنای نابودی مسأله فلسطین خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 25 دقیقه پیش
بشار الجعفری: شورای امنیت باید قطعنامه های دیگر در مورد سوریه را نیز اجرا کند

بشار الجعفری: شورای امنیت باید قطعنامه های دیگر در مورد سوریه را نیز اجرا کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که مقر سازمان ملل در دمشق چندین بار مورد اصابت خمپاره تروریست ها قرار گرفته است.
بنابر اعلام شبکه الجزیره، بشار الجعفری شامگاه شنبه اعلام کرد که ده ها نفر در حملات خمپاره ای تروریست ها به دمشق کشته و زخمی شده اند.
وی ادامه داد که شهر دمشق با تداوم حملات تروریست ها شرایط سختی را پشت سر می گذارد.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 25 دقیقه پیش
کشته شدن نظامی سعودی در عربستان

کشته شدن نظامی سعودی در عربستان به گزارش مشرق، یک نظامی سعودی امروز(شنبه) به دست نیروهای تک تیرانداز ارتش یمن و انصارالله در منطقه جازان واقع در جنوب عربستان کشته شده است.
یگان تک تیرانداز از جمله یگان های موفق ارتش یمن و انصارالله در مقابله با مزدوران و شبه نظامیان ائتلاف سعودی به شمار می رود، چرا که از دقت بالایی در عملیات هدف گیری برخوردار است.
بیشتر بخوانید:
انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در عدن
عملیات های تک تیراندازان یمن در جبهه های داخلی و مرزی این کشور از ابتدای سال جدید میلادی افزایش پیدا کرده است و تاکنون ده ها نفر از نظامیان ارتش عربستان و شبه نظامیان ائتلاف سعودی کشته شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 35 دقیقه پیش
رتبه ایران در فساد

رتبه ایران در فساد تسنیم نوشت: سازمان بین المللی شفافیت (TI) طبق روال هر ساله خود گزارشی را در مورد میزان فساد کشورها تحت عنوان شاخص ادراک فساد (CPI) 2017 منتشر کرده است.
در رتبه بندی امسال که سطح فساد اداری 180 کشور بر اساس نظر کارشناسان و فعالان کسب وکارها مورد بررسی قرار گرفته است، نیوزیلند با نمره 89 توانست در جایگاه نخست به عنوان پاک ترین کشور بایستد. این درحالی است که در گزارش سال گذشته نیوزیلند و دانمارک با نمره مشابه 90 به طور مشترک در رده نخست قرار داشتند. پس از نیوزیلند، دانمارک با نمره 88در جایگاه دوم و کشورهای فنلاند، نروژ و سوئیس به طور مشترک در جایگاه سوم ایستاده اند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 35 دقیقه پیش
بمباران شدید عفرین توسط ارتش ترکیه

بمباران شدید عفرین توسط ارتش ترکیه به گزارش شفاف به نقل از المیادین، ارتش ترکیه به شدت در حال بمباران منطقه جندریس واقع در شمال سوریه و جبهه های درگیری است.
اوضاع در منطقه راجو نیز بهتر از منطقه جندریس نیست و این منطقه نیز به شدت از سوی ارتش ترکیه بمباران می شود.
بر اساس گزارش ها، ترکیه اطراف عفرین را زیر آتش قرار داده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 45 دقیقه پیش
شورای امنیت قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه را تصویب کرد

شورای امنیت قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه را تصویب کرد به گزارش شفاف ، نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت جمعه شب مذاکراتی را درباره آتش بس انسانی در غوطه شرقی دمشق برگزار کردند. شورای امنیت بعد از چند بار به تأخیر انداختن رأی گیری درباره پیش نویس قطعنامه مطرح شده برای آتش بس یک ماهه در سوریه به ویژه در غوطه شرقی دمشق، بار دیگر رأی گیری را به امشب موکول کرد.
این اقدام به دلیل اختلافات میان روسیه و کشورهای غربی صورت گرفته است. مسکو روز پنجشنبه خواهان اصلاحاتی در این پیش نویس شده بود. این پیش نویس از سوی کویت و سوئد ارائه شد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 45 دقیقه پیش
شورای امنیت قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه را تصویب کرد

شورای امنیت قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه را تصویب کرد به گزارش ایسنا، نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت جمعه شب مذاکراتی را درباره آتش بس انسانی در غوطه شرقی دمشق برگزار کردند. شورای امنیت بعد از چند بار به تأخیر انداختن رأی گیری درباره پیش نویس قطعنامه مطرح شده برای آتش بس یک ماهه در سوریه به ویژه در غوطه شرقی دمشق، بار دیگر رأی گیری را به امشب موکول کرد.
این اقدام به دلیل اختلافات میان روسیه و کشورهای غربی صورت گرفته است. مسکو روز پنجشنبه خواهان اصلاحاتی در این پیش نویس شده بود. این پیش نویس از سوی کویت و سوئد ارائه شد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 46 دقیقه پیش
قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد

قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد به گزارش فارس، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رای مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند.
غوطه شرقی منطقه ای راهبردی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه است که ارتش سوریه قصد دارد آن را از وجود تروریست ها پاک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
وزیر امور خارجه عراق: ایران در مصائب و سختی ها کنار ما باقی ماند/ بازار عراق به روی ایران باز است

وزیر امور خارجه عراق: ایران در مصائب و سختی ها کنار ما باقی ماند/ بازار عراق به روی ایران باز است وزیر امور خارجه عراق اظهار کرد: دولت عراق بارها به صورت شفاف اعلام کرده که به نیرو و پایگاه های نظامی دیگر کشورها در کشورش نیازی ندارد.
به گزارش ایسنا، ابراهیم جعفری در گفت وگو با برنامه سیاسی بدون مرز که ساعت 20 از شبکه 2 سیما پخش شد، در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات دولت عراق برای جلوگیری از بازگشت داعش به این کشور و همچنین ایجاد وحدت ملی در عراق تصریح کرد: همانطور که می دانید عراق از سپتامبر 2014 مقابله با داعش را آغاز و برنامه ای را برای چگونگی اخراج این گروه تروریستی از کشور، بازگرداندن آوارگان به خانه هایشان و همچنین بازسازی و سازندگی مناطق تخریب شده در پی جنگ را ترسیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد

قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد خبرگزاری فارس: قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند.
غوطه شرقی منطقه ای راهبردی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه است که ارتش سوریه قصد دارد آن را از وجود تروریست ها پاک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
اردوغان خطاب به آمریکا: شما از 10 هزار کیلومتر دورتر، برای چه نزدیک ما آمده اید؟

اردوغان خطاب به آمریکا: شما از 10 هزار کیلومتر دورتر، برای چه نزدیک ما آمده اید؟ آفتاب نیوز :
اردوغان روز شنبه در ششمین کنگره عمومی حزب عدالت و توسعه در استان قهرمان ماراش ترکیه، بدون نام بردن از کشوری و به صورت تلویحی خطاب به آمریکایی ها بیان کرد: شما از 10 هزار کیلومتر دورتر، برای چه به اینجا آمده اید؟ در حالی که ما وظیفه داریم که از مرز 911 کیلومتری خود محافظت کنیم.
وی با تاکید بر ادامه عملیات ارتش ترکیه در عفرین سوریه افزود: 'برخی افراد بی وجدان، بی اخلاق و بی ادب ادعا می کنند که نیروهای ترکیه غیرنظامیان را هدف قرار می دهند، در حالی که چنین صفتی در خون ما نیست، ولی در خون شما هست.' ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تصویب قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت

تصویب قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت آفتاب نیوز :
قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند.
غوطه شرقی منطقه ای راهبردی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه است که ارتش سوریه قصد دارد آن را از وجود تروریست ها پاک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
داعش مسئولیت انفجارهای عدن را برعهده گرفت

داعش مسئولیت انفجارهای عدن را برعهده گرفت داعش مسئولیت 2 انفجار انتحاری امروز در نزدیکی پایگاه نیروهای منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی یمن واقع در جنوب عدن را برعهده گرفت.
به گزارش مهر، گروه تروریستی داعش مسئولیت 2 انفجار انتحاری امروز در نزدیکی پایگاه نیروهای منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن واقع در جنوب عدن را برعهده گرفت.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این گروهک تروریستی با انتشار بیانیه ای در وبگاه خود مسئولیت انفجارهای مذکور را برعهده گرفته است.
ساعاتی پیش، دو انفجار در نزدیکی یک پایگاه وابسته به نیروهای وابسته به منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به وقوع پیوست. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه در شورای امنیت تصویب شد

قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه در شورای امنیت تصویب شد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در غوطه شرقی دمشق تصویب کرد.
این قطعنامه به اتفاق آراء به تصویب رسید.
نماینده کویت در سازمان ملل در خصوص این قطعنامه گفت: بر اساس قطعنامه 2401 گذرگاه هایی برای ارسال کمک به مناطق تحت محاصره ایجاد خواهد شد.
وی افزود: این قطعنامه حل موقت مشکل است، حل دائمی از راه های سیاسی است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
قطعنامه آتش بس سوریه 30 روزه تصویب شد

قطعنامه آتش بس سوریه 30 روزه تصویب شد به گزارش مشرق، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده ، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند.
بیشتر بخوانید:
نیکی هیلی: چرا باید در برجام بمانیم؟ رأی گیری شورای امنیت برای قطعنامه آتش بس در سوریه به تعویق افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه

تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه با رأی مثبت تمام اعضای شورای امنیت تصویب شد.
بر اساس متن قطعنامه شورای امنیت، قرار است در سرتاسر سوریه به مدت دستکم 30 روز آتش بس برقرار شود.
همچنین از طرف ها خواسته شده است که شرایط را برای انتقال فوری مجروحان و انتقال کمک های بشردوستانه به مناطقی که به کمک نیاز دارند، فراهم کنند.
در این قطعنامه، داعش، القاعده، النصره و دیگر گروه های تروریستی که در فهرست سازمان ملل قرار دارند، از آتش بس مستثنا شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
پیشنهاد 100 میلیون دلاری کویت برای خرید قایق های تندروی آمریکایی

پیشنهاد 100 میلیون دلاری کویت برای خرید قایق های تندروی آمریکایی به گزارش تارنمای خبری دیفنس پست، آژانس همکاری های امنیتی دفاعی وابسته به وزارت دفاع آمریکا با صدور یک بیانیه، درخواست کویت را تایید و از ارجاع آن به کنگره آمریکا خبر داده است.
کویت علاوه بر ارائه درخواست خرید قایق های تندرو، خواستار تجهیزات، خدمات پشتیبانی و برنامه های آموزشی و تدارکاتی است که ارزش قرارداد احتمالی را در مجموع به 100 میلیون دلار می رساند.
در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است که قایق های مذکور هر یک به دو تیربار کالیبر 50 مجهز خواهند بود و 6 تیربار هم به عنوان یدک ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه در شورای امنیت

تصویب قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه در شورای امنیت به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در سوریه تصویب کرد.
بر اساس متن قطعنامه شورای امنیت قرار است در سراسر سوریه به مدت دستکم 30 روز آتش بس برقرار شود.
در این قطعنامه همچنین ارائه دسترسی بشردوستانه به چند منطقه سوریه از جمله غوطه شرقی لحاظ شده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فرار زندانیان داعشی در سوریه

فرار زندانیان داعشی در سوریه منابع آمریکایی از فرار تعدادی از عناصر داعش از دست کُرد های تحت حمایت آمریکا، خبر دادند.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری المصدر نیوز، یک مقام آمریکایی امروز-شنبه- از فرار گروهی از زندانیان داعشی از دست نیروهای تحت حمایت آمریکا در سوریه خبر داد.
این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، محل نگهداری از عناصر داعش در سوریه را فاش نکرد.
گفته می شود صدها تن از عناصر داعش در چندین زندان در سرتاسر سوریه در اسارت نیرو های تحت حمایت آمریکا به سر می برند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
قطعنامه آتش بس غوطه شرقی در شورای امنیت تصویب شد

قطعنامه آتش بس غوطه شرقی در شورای امنیت تصویب شد به گزارش خبرگزاری مهر ، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در غوطه شرقی دمشق تصویب کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد

قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد به گزارش مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند.
غوطه شرقی منطقه ای راهبردی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه است که ارتش سوریه قصد دارد آن را از وجود تروریست ها پاک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رای گیری درباره آتش بس سوریه در نشست شورای امنیت

رای گیری درباره آتش بس سوریه در نشست شورای امنیت به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیپلمات ها خبر دادند نشست شورای امنیت برای رای گیری در خصوص آتش بس در سوریه آغاز شده است.
این نشست با حضور بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل آغاز شد.
بر اساس پیش نویس قطعنامه ای که از سوی کویت و سوئد ارائه شده، قرار است در سوریه به مدت 30 روز آتش بس اعلام شود.
در این پیش نویس همچنین ارائه دسترسی بشردوستانه به چند منطقه سوریه از جمله غوطه شرقی لحاظ شده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
روسیه پیش نویس قطعنامه شورای امنیت را می پذیرد

روسیه پیش نویس قطعنامه شورای امنیت را می پذیرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین ، روسیه پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص برقراری آتش بس در سوریه را می پذیرد.
در عین حال مسکو با بند نخست پیش نویس قطعنامه شورای امنیت در خصوص آتش بس در سوریه مخالف است.
این بند از همه طرف ها می خواهد که به مدت سی روز در سراسر خاک سوریه دست از نبرد بکشند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
درگیری شدید هوادار روس با پلیس باسک (عکس)

درگیری شدید هوادار روس با پلیس باسک (عکس) به گزارش "ورزش سه"، حدود 2 هزار هوادار اسپارتاک مسکو برای این دیدار از مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا به اسپانیا سفر کردند و همین مسئله باعث شد تا تدابیر امنیتی شدیدی در بیلبائو فراهم شود. گفته می شود 700 پلیس و 200 نیروی مخفی، برای جلوگیری از اغتشاشات به حالت آماده باش در آمدند اما این تدابیر مانع از ایجاد درگیری نشد.
آنطور که از تصاویر مخابره شده، مشخص است پلیس برای مقابله با هواداران روسی مجبور به اعمال خشونت شده است.
هواداران روس در زمان برگزار یورو 2016 هم مشکلات زیادی ایجاد کردند و با توجه به اینکه جام جهانی چهار ماه دیگر در این کشور برگزار خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ورزش ۳ دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
جلسه شورای امنیت برای برقراری آتش بس در سوریه بی نتیجه ماند

جلسه شورای امنیت برای برقراری آتش بس در سوریه بی نتیجه ماند این نشست که از ظهر پنج شنبه به وقت محلی تشکیل شد، در پی فشارهای کشورهای غربی به روسیه برای جلوگیری از ارسال کمک های انسانی به غوطه شرقی که محل حضور جبهه النصره است، به درخواست روسیه برگزار شد.
کویت، سوئد و فرانسه پیش نویسی ارائه کردند که در آن خواستار آتش بس 30 روزه در سراسر سوریه شده بودند اما این پیش نویس با اعتراض برخی کشورها به دلیل بی توجهی به ضمانت های اجرایی آن، نتوانست به رای گیری برسد.
در این نشست علاوه بر 15 عضو شورای امنیت، نماینده سوریه هم حضور یافت و به بیان نظرات خود پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
ترکیه اقدام پارلمان هلند درباره نسل کشی ارامنه را محکوم کرد

ترکیه اقدام پارلمان هلند درباره نسل کشی ارامنه را محکوم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، در ادامه تنش های اخیر در روابط هلند و ترکیه، حالا اقدام پارلمان هلند در موضوع کشته شدن ارامنه در زمان عثمانی سبب تنش تازه در روابط دو طرف شد.
نمایندگان پارلمان هلند روز پنجشنبه طرح به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه را با 142 رای مثبت در برابر 3 رای منفی تصویب کردند..
این اقدام در حالی صورت گرفته که روابط هلند و ترکیه به دنبال فراخواندن سفیر هلند از ترکیه در اوایل ماه فوریه و خودداری این کشور عضو اتحادیه اروپا از پذیرش سفیر آنکارا در خاک خود، به پایین ترین سطح رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
افزایش صادرات تسلیحات آلمان به ائتلاف جنگ علیه یمن

افزایش صادرات تسلیحات آلمان به ائتلاف جنگ علیه یمن به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، کشورهای شرکت کننده در جنگ یمن سال گذشته تسلیحاتی به ارزش بیش از یک میلیاردی از آلمان تحویل گرفته اند.
نشریه "دی سایت" این خبر را با استناد به پاسخ وزارت اقتصاد آلمان به یک درخواست پارلمانی فراکسیون حزب سبز پارلمان این کشور منتشر کرده است. بر این اساس میزان مصوبات صادرات تسلیحات به کشورهای شرکت کننده در ائتلاف نظامی علیه یمن سال گذشته نسبت به سال قبل از آن حدود 9 درصد افزایش یافته است.
بر این اساس دولت آلمان در سال 2017 صادرات تسلیحاتی به ارزش حدود 1.3 میلیارد یورو به ائتلاف جنگ علیه یمن تصویب کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اصابت 6 موشک یمنی به نجران در عربستان

اصابت 6 موشک یمنی به نجران در عربستان خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، حملات موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به جنایت های رژیم سعودی در این کشور ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک 6 موشک مواضع سعودیها در شهر مرزی نجران را هدف قرار دادند.
منابع یمنی اعلام کردند که هر 6 موشک شلیک شده توسط یمنی ها به شهر نجران اصابت کرده است.
این حملات در حالی است که عملیات نظامی متجاوزانه رژیم سعودی علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن طی سه سال گذشته خسارت های انسانی و مادی زیادی برجای گذاشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
چرا ترکیه درصدد گسترش حضور خود در سوریه است؟

چرا ترکیه درصدد گسترش حضور خود در سوریه است؟ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه ایزوستیا ، چاپ مسکو، در تحلیلی نوشته است: اکنون دیگر یک ماه از آغاز عملیات نظامی شاخه زیتون ترکیه در شمال سوریه گذشته است. هدف رسمی این عملیات که در تاریخ 20 ژانویه (30 دی ماه) آغاز شد، پاکسازی مناطق همجوار مرز ترکیه از وجود شبه نظامیان کرد بود که تهدید نظامی جدی برای امنیت ملی این کشور محسوب می شوند. 15 فوریه (26 بهمن ماه) مشص شد که نیروهای کرد با مقامات دمشق در مورد ورود ارتش سوریه به عفرین به منظور دفع حملات ترکیه و متحدانش به توافق رسیده اند. و در تاریخ 20 فوریه (اول اسفند) بود که واحد هایی از نیروهای دولتی وارد شهر عفرین شدند که این مسئله ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اختلاف انگلیس و اروپا با آمریکا درباره برجام جدی است

اختلاف انگلیس و اروپا با آمریکا درباره برجام جدی است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان موضع ایران و انگلیس را درباره حفظ اعتبار برجام و مخالفت با هرگونه تغییر در آن مشابه دانست و افزود: اختلاف انگلیس و کشور های اروپایی با آمریکا درباره برجام جدی است.
حمید بعیدی نژاد در کانال تلگرامی خود با اشاره به سفر عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران به انگلیس نوشت: سفر آقای عراقچی به انگلیس برای انجام دومین دور گفتگو های جامع سیاسی میان دو کشور در شرایط حساس جهانی و منطقه ای از اهمیت زیادی برخوردار بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اعتصاب کارکنان دویچه پست آلمان در اعتراض به دستمزدها

اعتصاب کارکنان دویچه پست آلمان در اعتراض به دستمزدها به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "ساربروکر سایتونگ" ، اتحادیه کارگری وردی آلمان در مناقشات بر سر دستمزدهای کارکنان دویچه پست آلمان فشارها را افزایش می دهد.
این اتحادیه کارگری برای روز پنج شنبه کارکنان دویچه پست در سه منطقه در ایالات راینلند-فالتز و سارلند را به اعتصاب و توقف کار فراخواند.
یک سخنگوی وردی دیروز قبل از ظهر اعلام کرد که اوضاع تا به حال خوب است و تا حالا حدود 250 تن از کارکنان دویچه پست برای اعلام نارضایتی خود جمع شده اند.
بر اساس اطلاعات اتحادیه وردی آلمان در این دو ایالت آلمان حدود 10500 نفر برای دویچه پست آلمان کار می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
امتحان بست های معلمین و ماموران اداره های دولتی در فراه برگزار می شود

امتحان بست های معلمین و ماموران اداره های دولتی در فراه برگزار می شود به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه گفت: هیاتی از وزارت تحصیلات عالی کشور وارد این ولایت شده و در ابتدا با معاون والی فراه دیدار کرده است.
در این دیدار که آمر اصلاحات اداری، معاون تدریسی ریاست معارف و رئیس دانشگاه دولتی نیز حضور داشت، در مورد ثبیت مکان بایمتریک و اخذ امتحان معلمین و مامورین بحث و گفتگو صورت گرفته است.
معاون والی فراه از برگزار کنندگان امتحانات خواسته تا این آزمون را به گونه شفاف برگزار کنند.
به گفته ی سخنگوی والی فراه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
لندن به اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی برای افزایش اختیار پس از برگزیت وعده داد

لندن به اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی برای افزایش اختیار پس از برگزیت وعده داد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت بریتانیا طی پیشنهادی اعلام کرده است که پس از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) برخی اختیارات را به دولت های تفویض اختیارشده یعنی اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی بازمی گرداند.
در این میان دولت های اسکاتلند و ولز از این اقدام لندن انتقاد کردند و دولت بریتانیا را همزمان با برگزیت متهم به بالا بردن قدرتی که در اختیار دارند کردند.
شایان ذکر است، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی به دنبال اطمینان از اختیارات بیشتر در مسایلی، چون ماهیگیری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
ترکیه تصمیم پارلمان هلند را محکوم کرد

ترکیه تصمیم پارلمان هلند را محکوم کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی اقدام پارلمان هلند در تایید به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارامنه ، وزارت خارجه ترکیه این تصمیم را محکوم کرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
50 مزدور سعودی در مرز عربستان و یمن کشته و یا زخمی شدند

50 مزدور سعودی در مرز عربستان و یمن کشته و یا زخمی شدند به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، عملیات مزدوران سعودی که از سمت ارتفاعات علیب و گذرگاه خضراء واقع در نجران عربستان قصد نفوذ به خاک یمن را داشتند، با حمله نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به آن ها ناکام ماند.
بنابراین گزارش ، این درگیری ها که با پوشش هوایی جنگنده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان حدود هشت ساعت به طول انجامید، در پایان با کشته و یا زخمی شدن 50 تن از مزدوران و انهدام تعدادی از خودروهای زرهی آن ها پایان یافت.
درهمین حال یگان توپخانه ارتش یمن نیز مواضع نظامیان سعودی در پایگاه عبادیه در جیزان عربستان هدف قرار دادند و منهدم کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
نتانیاهو در خط پایان؛ وزرای کابینه هم دیگر از فساد او دفاع نمی کنند

نتانیاهو در خط پایان؛ وزرای کابینه هم دیگر از فساد او دفاع نمی کنند گروه بین الملل خبرگزاری فارس - مهدی خدابخش؛
در حالی که حدود 10 روز از اعلام اتهام رسمی از سوی پلیس رژیم صهیونیستی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم می گذرد، حمایت های اعضای کابینه امنیتی و وزیرانش از او در برابر اتهامات، هر روز کمتر می شود.
پلیس اسرائیل سه شنبه هفته قبل بعد از یک سال تحقیقات، بازجویی ها و بررسی مدارک مختلف، نتانیاهو را به فساد مالی از جمله ارتشاء، کلاهبرداری، سوء استفاده از قدرت و خیانت در امانت متهم کرد. سارا همسر نتانیاهو نیز در بخشی از این پرونده های فساد مالی شریک شناخته شده است ( جزئیات بیشتر ). ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
وزارت خارجه سوریه: فرانسه شایستگی برقراری صلح در این کشور را ندارد

وزارت خارجه سوریه: فرانسه شایستگی برقراری صلح در این کشور را ندارد به گزارش پنجشنبه شب خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در پاسخ به نامه نماینده دائم فرانسه در تاریخ هفتم فوریه 2018 به سازمان ملل، در نامه ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد نوشت: دولت فرانسه تا زمانی که از تروریسم حمایت می کند و دستانش به خون مردم سوریه آلوده است، شایستگی برقراری صلح در این کشور را ندارد.
وزارت امور خارجه سوریه در این بیانیه تاکید کرد: سیاست فرانسه در شورای امنیت همواره با دروغ، ادعا های نادرست و در حمایت از تروریسم است که همچنان ادامه دارد.
در بیانیه آمده است که دولت فرانسه همانند دولت های پیشین این کشور اراده ای برای تغییر شیوه معمول در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
پوتین: روسیه به جایگاه برتر نظامی جهان بازگشته است

پوتین: روسیه به جایگاه برتر نظامی جهان بازگشته است به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین با بیان این مطلب افزود: حوادث سال های اخیر نشان داده است که روسیه به جایگاه برتر در جهان رسیده است.
وی تاکید کرد که امروز می توان با اطمینان گفت که امنیت روسیه به طور کامل تضمین شده است.
رئیس جمهوری روسیه همچنین وعده داد که در آینده توان بازدارندگی هسته ای راهبردی روسیه تقویت خواهد شد.
پوتین امروز همچنین با وزیران دفاع کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، ارمنستان، صربستان، ونزوئلا، مغولستان و قطر که برای شرکت در جشن روز مدافعان به مسکو دعوت شده اند، دیدار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
رای گیری طرح کویت و سوئد درباره غوطه شرقی در شورای امنیت؛ فردا

رای گیری طرح کویت و سوئد درباره غوطه شرقی در شورای امنیت؛ فردا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه؛ شورای امنیت سازمان ملل طرح پیشنهادی کویت و سوئد درباره غوطه شرقی دمشق را فردا به رای می گذارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
درخواست سازمان ملل برای اقدام فوری در جمهوری آفریقای مرکزی

درخواست سازمان ملل برای اقدام فوری در جمهوری آفریقای مرکزی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ اورسولا مولر، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور امدادهای فوری این سازمان روز پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی هشدار داد برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع بشری در جمهوری آفریقای مرکزی باید هم اکنون اقدام کرد .
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بانگی، مولر در پایان دیداری چهار روزه از جمهوری آفریقای مرکزی اعلام کرد جمهوری آفریقای مرکزی با بحرانی انسانی در سطحی گسترده مواجه است. ما باید همین اکنون اقدام کنیم تا از وخیم شدن مجدد اوضاع که پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه را بسیار دشوارتر خواهد ساخت، جلوگیری کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
ترکیه: محکومیت تصمیم پارلمان هلند در به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه

ترکیه: محکومیت تصمیم پارلمان هلند در به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ در پی اقدام پارلمان هلند در تایید به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارامنه، وزارت خارجه ترکیه این تصمیم را محکوم کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
بعیدی نژاد از تصمیمات مهم بین تهران و لندن برای حل بحران یمن خبر داد

بعیدی نژاد از تصمیمات مهم بین تهران و لندن برای حل بحران یمن خبر داد به گزارش نامه نیوز در یادداشت سفیر کشورمان آمده است:
سفر آقای عراقچی به انگلیس برای انجام دومین دور گفتگوهای جامع سیاسی میان دو کشور در شرایط حساس جهانی و منطقه ای از اهمیت زیادی برخوردار بود. با توجه به تحولات برجام از یکطرف و مذاکرات مهمی که د