جنجگویان داعش ابزاری برای تخلیه شمال افغانستان از حامیان ژنرال دوستم

جنجگویان داعش ابزاری برای تخلیه شمال افغانستان از حامیان ژنرال دوستم به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، برخی گزارش های غیررسمی حاکی از آن است که شورای امنیت ملی افغانستان و نظامیان آلمانی مستقر در این کشور طرحی را برای بیرون راندن باتور دوستم رئیس حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان از ولایت جوزجان اجرای کرده اند.
به گزارش خبرگزاری کوکچه ، نیروهای داعش روسی و اروپایی در افغانستان نیز هسته رهبری نظامی این گروه تروریستی را در جوزجان تشکیل داده اند.
در ادامه این گزارش آمده است که در حال حاضر وضعیت گذرگاه های مواصلاتی به ولایت جوزجان مناسب نیست و گروه تروریستی داعش فعالیت خود را با گرم شدن هوا افزایش خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
پادشاه اردن با همتای عربستانی خود در ریاض دیدار کرد

پادشاه اردن با همتای عربستانی خود در ریاض دیدار کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پادشاه اردن با همتای عربستان خود در ریاض، پایتخت عربستان دیدار کرد.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
یک تحلیلگر: امنیت اروپا به بیرون از مرزهایش گره خورده است

یک تحلیلگر: امنیت اروپا به بیرون از مرزهایش گره خورده است آفتاب نیوز :
یاسر نورعلیوند در سمینار تروریسم، افراط گرایی و امنیت منطقه ای در غرب آسیا در مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: تروریسم و گونه های مختلف کنش های تروریستی امروزه به امری معمول در کشورهای اروپایی تبدیل شده است.
نورعلیوند ادامه داد: تعدد دفعات وقوع و حجم تلفات انسانی و غیرانسانی آن در سال های اخیر از یک سو و تحول در روش های نوین اقدامات تروریستی پس از هر پاسخ و راهکار ضدتروریستی اروپایی از سوی دیگر باعث شده دولت های اروپایی همواره از کنترل و مقابله با پویایی های این تهدید باز بمانند و از سر استیصال در محافل عمومی و کارشناسی خود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
خشم ترامپ از هیلی بابت حمایت از زنان افشاگر مفاسد جنسی او

خشم ترامپ از هیلی بابت حمایت از زنان افشاگر مفاسد جنسی او به گزارش مشرق، گزارش ها حاکی است دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از اظهارات نیکی هیلی ، نماینده این کشور در سازمان ملل متحد در حمایت از کسانی که وی را به مفاسد جنسی متهم کرده اند خشمگین است.
نیکی هیلی در یک مصاحبه تلویزیونی در واکنش به ادعاهای زنانی که گفته اند ترامپ آنها را مورد آزار جنسی قرار داده گفته بود: بایستی حرف آنها را شنید و به مسئله آنها رسیدگی کرد.
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در ادامه با اشاره به افشاگری های مطرح شده در زمان انتخابات درباره رفتارهای جنسی نامناسب ترامپ با زنان گفت: و من فکر می کنم ما حرف های این زنان را قبل از انتخابات هم شنیدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
بحرانی شدن وضعیت منطقه با اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی

بحرانی شدن وضعیت منطقه با اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، واهرام باغداساریان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز سه شنبه (21 آذر ماه) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
بروجردی در ابتدای این دیدار بر اهمیت توسعه و گسترش ارتباطات فیمابین در عرصه های مختلف تأکید کرد و گفت: ارتباطات تاریخی دوستانه 2 ملت همسایه ایران و ارمنستان پشتوانه محکمی در مسیر ارتقاء سطح مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی فراهم کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
شهادت 7 تن از نیروهای جبهه مقاومت در دفع حملات سنگین داعش برای اشغال مجدد شهر البوکمال + نقشه میدانی

شهادت 7 تن از نیروهای جبهه مقاومت در دفع حملات سنگین داعش برای اشغال مجدد شهر البوکمال + نقشه میدانی به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شرق سوریه حاکیست، عناصر تروریستی داعش پس از متحمل شدن ضربات مهلک در کرانه غربی رود فرات، شب گذشته حملات گسترده ای را برای جبران شکست های سنگین خود علیه نیروهای جبهه مقاومت ترتیب دادند.
دهها تن از عناصر تروریستی داعش حملات خود را از شرق رود فرات و منطقه هجینه آغاز کردند و در گام نخست درصدد بودند با عقب راندن نیروهای جبهه مقاومت، مناطق الجلاء و الرمادی را در حومه شمالی شهر البوکمال در غرب رود فرات اشغال کنند.
قطع ارتباط نیروهای جبهه مقاومت در حد فاصل شهر المیادین - البوکمال هدف نخست عناصر تروریستی داعش بود ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
ابراز نگرانی کرملین درباره اظهارات ساکاشویلی

ابراز نگرانی کرملین درباره اظهارات ساکاشویلی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت کرملین فعالیت های میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهوری سابق گرجستان و فرماندار پیشین منطقه اودسا را با نگرانی رصد می کند.
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از مسکو، دمیتری پسکوف در ارتباط با اظهارات ساکاشویلی مبنی بر همکاری اش با سرویس امنیتی روسیه افزود مسکو بیانیه های وی را صرفاً از نظر ملاحظات بشردوستانه زیر نظر دارد و از اتفاقات پشت پرده نگران است.
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه از پاسخ به سوالات درباره اینکه آیا مسکو در صورت ارتباط ساکاشویلی با سرویس امنیتی این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
یک تحلیلگر: امنیت اروپا به بیرون از مرزهایش گره خورده است

یک تحلیلگر: امنیت اروپا به بیرون از مرزهایش گره خورده است به گزارش ایسنا، یاسر نورعلیوند در سمینار تروریسم، افراط گرایی و امنیت منطقه ای در غرب آسیا در مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: تروریسم و گونه های مختلف کنش های تروریستی امروزه به امری معمول در کشورهای اروپایی تبدیل شده است.
نورعلیوند ادامه داد: تعدد دفعات وقوع و حجم تلفات انسانی و غیرانسانی آن در سال های اخیر از یک سو و تحول در روش های نوین اقدامات تروریستی پس از هر پاسخ و راهکار ضدتروریستی اروپایی از سوی دیگر باعث شده دولت های اروپایی همواره از کنترل و مقابله با پویایی های این تهدید باز بمانند و از سر استیصال در محافل عمومی و کارشناسی خود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
درس دشمن شناسی دانش آموزان گیلانی به جهانیان + تصاویر

درس دشمن شناسی دانش آموزان گیلانی به جهانیان + تصاویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، دانش آموزان گیلانی امروز در تجمعی اعتراض آمیز انزجار خود از اقدامات اخیر دولت آمریکا مبنی بر معرفی قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به گوش جهانیان رساندند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در این مراسم با اشاره به اقدام خبیثانه دولت آمریکا در معرفی قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اظهار داشت: حضور امروز شما دانش آموزان نشان از بینش عمیق سیاسی شما دارد.
مهدی حاجتی با بیان اینکه دانش آموزان امروز جامعه اسلامی به بلوغ و رشد سیاسی رسیده اند عنوان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
احیای جاده ابریشم به منع جهان سوم

احیای جاده ابریشم به منع جهان سوم وب سایت دیپلماسی ایرانی: نوزدهمین کنگره حرب کمونیست چین این را مشخص کرد که جاده ابریشم جدید که کمربند و جاده ابتکار (BRI)هم نامیده می شود توسط رئیس جمهور شی جین پینگ برای چهار سال آینده راه اندازی خواهد شد. این جاده مفهوم کاملی از سیاست خارجی چین در آینده خواهد بود.
این جاده نماد صدمین سالگرد جمهور خلق چین در سال 2049 خواهد بود. تقریبا در هر گوشه و کناری از دولت چین روی استراتژی موفقیت آمیز BRI سرمایه گذاری شده است: بازیگران اقتصادی، بازیگران مالی، شرکت های دولتی، بخش خصوصی، دستگاه دیپلماتیک، اتاق های فکر و البته رسانه ها همه دست اندرکارند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
تصاویر : محافظت پرندگان شکاری از محل اقامت پوتین

تصاویر : محافظت پرندگان شکاری از محل اقامت پوتین پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقامات کاخ کرملین از پرندگان شکاری برای محافظت از این کاخ استفاده می کنند.
به گزارش انتخاب ؛ پرندگان شکاری مختلف از جمله عقاب، شاهین و جغد سال هاست که در روسیه آموزش می بینند تا کلاغ ها را از بناهای باستانی موجود در محوطه کاخ بزرگ کرملین مسکو که اقامتگاه رسمی رییس جمهور روسیه است دور کنند.
کلاغ ها از آن جهت برای این کاخ خطرناکند که با نوک زدن به بناهای قدیمی به آن ها آسیب زیادی می رسانند و حتی تکه های طلا موجود در گنبدها را از این بناها جدا می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 21 دقیقه پیش
موافقت آمریکا با ریاست جمهوری اسد تا سال 2021

موافقت آمریکا با ریاست جمهوری اسد تا سال 2021 نیویورکر به نقل از منابع اروپایی و آمریکایی، از آمادگی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تداوم حضور بشار اسد بر مسند قدرت سوریه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2021 خبر داد.
این در حالی است که این تصمیم با ادعاهای قبلی واشنگتن مبنی بر لزوم کناره گیری اسد به عنوان بخشی از راه حل صلح، مغایرت دارد.
به نوشته نیویورکر، این تصمیم حاکی از محدود بودن گزینه های پیش روی ترامپ با توجه به موفقیت ایران، روسیه و حزب الله در میدان عملیاتی سوریه است.
با توجه به واقعیت های نظامی و سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 21 دقیقه پیش
شهادت دو فلسطینی در نوار غزه

شهادت دو فلسطینی در نوار غزه پایگاه خبری سما فلسطین روز سه شنبه گزارش داد که جنگنده های رژیم صهیونیستی یک موتور را در نوار غزه بمباران کردند که در اثر آن دو شهروند به شهادت رسیدند.
در جریان این حمله، سه فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.
گردان سرایا القدس جناح نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که دو فرد شهید شده حسن نصرالله و مصطفی السلطان از اعضای این جنبش بودند.
این در حالی است که جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که از آغاز اعتراضات به تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا درباره شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تاکنون یک هزار و 795 نفر در نوار غزه و کرانه باختری زخمی شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 دقیقه پیش
تجمع ضد استکباری دانشجویان گیلانی+تصاویر

تجمع ضد استکباری دانشجویان گیلانی+تصاویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، دانشجویان دانشگاه گیلان در اعتراض به سخنان اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیرامون انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به قدس تجمع کردند.
این دانشجویان انقلابی با سردادن شعارهای "مرگ بر آمریکا"، " مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر استکبار" نشان دادند که جامعه دانشگاهی همواره هوشیار و آماده دفاع از ملت های مظلوم جهان است.
دانشجویان و اسانید دانشگاهی حاضر در این تجمع با حضورشان ثابت کردند که همچنان پس از گذشت قریب به 40 سال از عمر انقلاب اسلامی ایران، کماکان مسیر شهدای دانشجو ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 31 دقیقه پیش
دبیرکلی استولتنبرگ در ناتو تا سال 2020 تمدید شد

دبیرکلی استولتنبرگ در ناتو تا سال 2020 تمدید شد به گزارش خبرگزاری مهر ، وبگاه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو امروز سه شنبه در بیانیه ای از تمدید دوران دبیرکلّی ینس استولتنبرگ در این نهاد تا سال 2020 میلادی خبر داد.
بر این اساس، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی دوره دبیرکلی استولتنبرگ را تا سال 2020 میلادی تمدید کرد.
در بیانیه مذکور اعلام شده است که 29 کشور عضو این نهاد اعتماد کاملی را به وی داشته و از این بابت ابراز خوشحالی می کند.
لازم به ذکر است، ینس استولتنبرگِ 55 ساله در روز اول اکتبر سال 2014 میلادی به این سمت منصوب شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 41 دقیقه پیش
تمدید دوره ماموریت دبیرکل فعلی ناتو تا سال 2020

تمدید دوره ماموریت دبیرکل فعلی ناتو تا سال 2020 به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ناتو مدت زمان حضور ینس استولتنبرگ به عنوان دبیر کل این سازمان را تا سال 2020 تمدید کرد.
استولتنبرگ دبیر کل سازمان ناتو نخست وزیر سابق نروژ است که از مارس سال 2014 تاکنون در این سمت حضور دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 51 دقیقه پیش
انتقاد 5 قدرت اقتصادی اروپایی از برنامه مالیاتی ترامپ

انتقاد 5 قدرت اقتصادی اروپایی از برنامه مالیاتی ترامپ به گزارش مشرق، وزرای 5 قدرت بزرگ اقتصادی اروپایی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هشدار دادند که طرح مالیاتی (مورد نظر وی) ضمن اینکه قوانین تجارت جهانی را نقض می کند، با برتری دادن به شرکت های آمریکایی در زمینه رقبای خارجی، به اقتصاد جهانی هم آسیب وارد می کند.
بنابر گزارش دیلی میل، ترامپ برنامه اصلاحات مالیاتی را در دست دارد که می تواند قوانین مربوط به مالیات بازرگانی را تغییر دهد. وزرای دارایی 5 کشور اروپایی هم در این مورد ابراز نگرانی کرده اند و اعلام کرده اند که چنین اقدامی می تواند تاثیر منفی قابل توجهی در روابط بازرگانی اروپا و آمریکا داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
مقامات سومالی از حمله هوایی آمریکا در جنوب سومالی خبر دادند

مقامات سومالی از حمله هوایی آمریکا در جنوب سومالی خبر دادند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما یک مقام بلند پایه اطلاعاتی سومالی اعلام کرد در یک حمله هوایی که احتمالا به وسیله آمریکا انجام شد یک دستگاه مینی بوس نزدیک روستای تحت کنترل شورشیان در جنوب سومالی، منهدم شد.
این مقام که خواست نامش فاش نشود خاطر نشان کرد این حمله اواخر روز دوشنبه به وسیله یک هواپیمای بدون سرنشین نزدیک روستای مبارک واقع در شبیلی سفلی انجام شد.
یک مقام اطلاعاتی دیگر سومالی نیز با تایید این حمله هوایی تصریح کرد مینی بوسی که هدف قرار گرفت احتمالا در مسیر موگادیشو قرار داشته است و قرار بوده حمله ای را انجام دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
ادامه تظاهرات ضد آمریکایی مردم افغانستان

ادامه تظاهرات ضد آمریکایی مردم افغانستان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از کابل، در ادامه تظاهرات ضد آمریکایی مردم افغانستان در اعتراض به تصمیم رییس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی صدها نفر از مردم استان های بدخشان و غور در شمال شرق و مرکز افغانستان تظاهرات کردند.
تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل تصمیم رییس جمهور آمریکا را محکوم کردند و از دولت افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی خواستند روابط خود را با آمریکا تا زمان لغو این تصمیم ظالمانه به تعلیق در آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
دبیر کلی استولتنبرگ در ناتو تا 2020 تمدید شد

دبیر کلی استولتنبرگ در ناتو تا 2020 تمدید شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) روز سه شنبه دوره دبیر کلی ینس استولتنبرگ را تا سال 2020 تمدید کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
انگیزه عامل بمب گذاری نیویورک انتقام گیری از اسرائیل بود

انگیزه عامل بمب گذاری نیویورک انتقام گیری از اسرائیل بود به گزارش خبرنگار پارسینه به نقل از خبرگزاری فرانسه، عقاید الله ، عامل بنگلادشی الاصل بمب گذاری در نیویورک به پلیس گفته است که حمله اسرائیل به غزه برانگیزاننده او برای این اقدام بوده است.
صبح دیروز به وقت نیویورک، در پی انفجاریک بمب لوله ای در گذرگاهی پر رفت و آمد در متروی شهر، سه نفر زخمی شدند. عامل حمله، وسیله انفجاری دست ساز را به خودش بسته بود.
این انفجار که در ایستگاه مترو پایانه اتوبسرانی پورت آتوریتی در نزدیکی میدان مشهور تایمز رخ داد، باعث وحشت مردم و اختلال در سرویس حمل و نقل عمومی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
کرملین: توییت های ترامپ را به منزله بیانیه رسمی او می دانیم

کرملین: توییت های ترامپ را به منزله بیانیه رسمی او می دانیم به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، کاربر پرکار توییتر بود، پس از ورود به کاخ سفید نیز به بهره گیری از چارچوب این شبکه اجتماعی برای بیان دیدگاه های خود درخصوص سیاست و امور جهانی ادامه داد.
دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، امروز (سه شنبه) گفت، در جایگاهی نیست که درخصوص اقدامات ترامپ اظهار نظر کند اما اظهار کرد: در هر صورت، هر چیزی که از حساب توییتر ترامپ منتشر شود، مسکو آن را به منزله بیانیه رسمی او می داند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
حزب کنگره ملی یمن پس از علی عبدالله صالح

حزب کنگره ملی یمن پس از علی عبدالله صالح به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه الرای الیوم چاپ لندن طی مقاله ای نوشت: دکتر "عبدالعزیز بن حبتور" نخست وزیر دولت نجات یمن بود. او توانست بین حوثی ها و "علی عبدالله صالح " ائتلاف ایجاد کند. طی چند روز گذشته بن حبتور با قدرت به عرصه تحولات یمن بازگشته است. او در بحران اخیر بین انصارالله ( حوثی ها) و حزب کنگره ملی ( علی عبدالله صالح) موضع بی طرفی مثبت در پیش گرفت.
مخالفت با ائتلاف عربی
این روزنامه فرامنطقه ای با نگاهی به پیشنیه سیاسی دکتر عبدالعزیز بن حبتور نوشت: او حدود دو سال قبل از حزب کنگره ملی نامزد نخست وزیری یمن شد و بدین سمت منصوب گشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
تیراندازی به سمت جوان فلسطینی و مجروحیت شدید وی

تیراندازی به سمت جوان فلسطینی و مجروحیت شدید وی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، نظامیان رژیم صهیونیستی یک جوان فلسطینی را سلفیت در کرانه باختری با گلوله جنگی هدف قرار دادند و حال این جوان فلسطینی وخیم گزارش شده است.
بر اساس گزارش pnn فلسطین، صهیونیست ها تنها به این دلیل که شک کرده بودند این جوان فلسطینی چاقو به همراه داشته و قصد انجام عملیات مقاومتی در نزدیکی شهرک آرئیل را دارد، هدف قرار دادند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
واکنش پنتاگون به خروج نیروهای روسیه از سوریه

واکنش پنتاگون به خروج نیروهای روسیه از سوریه مقام های وزارت دفاع آمریکا به خبر اعلام خروج نیروهای روسیه از سوریه واکنش نشان داده اند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه در جریان سفر به سوریه و بازدید از پایگاه حمیمیم، دستور خروج بخش زیادی از نیروهای نظامی کشورش از سوریه را صادر کرد.
رئیس جمهور روسیه در جمع نظامیان روسی به وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورش دستور داد اقدامات برای خروج گروهی از نظامیان از سوریه را آغاز کنند.سخنگوی پنتاگون، علی رغم این مدعی شده که نمی تواند اظهارات مقام های روسیه درباره هر گونه تغییر در سطح حضور نظامیان روسیه در سوریه را باور کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
تیراندازی نظامیان اشغالگر به طرف یک جوان فلسطینی درکرانه باختری

تیراندازی نظامیان اشغالگر به طرف یک جوان فلسطینی درکرانه باختری به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، شبکه تلویزیونی المیادین، لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: نظامیان اشغالگر به طرف یک جوان فلسطینی به ادعای تلاش برای حمله با سلاح سرد، نزدیک شهرک آریئل در شمال کرانه باختری تیراندازی کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
تحلیلی بر سخنان سخیف حکمتیار در خوست

تحلیلی بر سخنان سخیف حکمتیار در خوست به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، صلح با گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان که یکی از مخالفان دولت کابل بوده است، به نوعی یک دستاورد برای دولت وحدت ملی به رهبری اشرف غنی تلقی می شود، اما با این حال مواضع گاه و بیگاه و اظهارات وی در خصوص موضوعات مختلف افغانستان و منطقه، ما را بر آن داشت تا درباره سخنان اخیر وی با اسماعیل باقری از کارشناسان مسائل افغانستان گفتگویی صورت گیرد که در ادامه ارائه می شود.
باقری تحلیلگر مسائل افغانستان گفت: مهمترین محور های ارائه شده توسط گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی که روز یکشنبه 19 آذر در استان خوست واقع در شرق افغانستان صورت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
درخواست نخست وزیر فلسطین برای متوقف کردن اشغالگری رژیم صهیونیستی

درخواست نخست وزیر فلسطین برای متوقف کردن اشغالگری رژیم صهیونیستی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، نخست وزیر دولت فلسطین از سازمان ملل متحد خواست به مسئولیت تاریخی خود عمل کند و رژیم صهیونیستی را وادار سازد به اشغال اراضی فلسطینی به ویژه در شرق شهر قدس پایان دهد.
رامی حمد الله در کنفرانس خبری پیش از نشست هفتگی هیئت دولت در رام الله گفت: سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان باید به مسئولیت تاریخی خود عمل و رژیم صهیونیستی را به توقف اشغال اراضی فلسطینی مجبور کنند. مردم، دولت و ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
ادامه جنایات سعودی ها در سکوت مدعیان حقوق بشر

ادامه جنایات سعودی ها در سکوت مدعیان حقوق بشر به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، بیست و نه شهروند یمنی در ادامه اقدام جنگنده های متجاوز سعودی به بمباران مناطق کتاف در شهر صعده، موزع در تعز، عسیلان در شبوه، حیس در الحدیده و اطراف دانشکده جنگ در صنعا پایتخت به شهادت رسیدند و دهها شهروند دیگر زخمی شدند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
مصاحبه ها:
1-حسن الکمیم- شهروند یمنی
2-عبدالله ابو دجاجه- نیروی کمیته های مردمی یمن ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
سخنگوی اخراجی دولت ترامپ درباره کاخ سفید چه می گوید؟

سخنگوی اخراجی دولت ترامپ درباره کاخ سفید چه می گوید؟ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی میل ، شان اسپایسر، سخنگوی پیشین کاخ سفید (در دوران ترامپ) قرار است کتابی را درباره دوران شش ماهه کاری خود در دولت ترامپ منتشر کند.
روز گذشته بود که اسپایسر در گفت وگو با فاکس نیوز از نوشتن این کتاب خبر داد، کتابی با عنوان The Briefing (به معنای نشست خبری یا نشست توجیهی) که قرار است در 23 جولای سال آینده منتشر شود و در آن جزئیات دوران کاری اسپایسر به عنوان دبیر مطبوعاتی (سخنگو) کاخ سفید ارائه می شود.
اسپایسر همچنین اعلام کرد در این کتاب علیه رسانه های خبری که نسبت به ترامپ رویکردی خصمانه دارند خواهد نوشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
تصمیم آمریکا در شناسایی قدس شریف به عنوان پایتخت صهیونیسم فاقد اعتبار است

تصمیم آمریکا در شناسایی قدس شریف به عنوان پایتخت صهیونیسم فاقد اعتبار است به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، راجح صابر عبود الموسوی سفیر عراق در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در این دیدار پیروزی نیروهای مسلح، دولت، مردم و مرجعیت دینی عراق علیه تروریسم را غرورآفرین خواند و ضمن تاکید بر روابط ممتاز دو کشور، از تلاش های ارزنده دولت و ملت عراق درحسن مهمان نوازی و برگزاری مراسم پرشکوه اربعین حسینی قدردانی کرد.
وی افزود: تلاش های سفیر جمهوری عراق در تهران در جهت توسعه و تحکیم مناسبات دوجانبه و همچنین اقدامات شبانه روزی سفیر در اعطای روادید به سیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
فلسطینی ها از حالت دفاعی به حالت هجومی درآمده اند

فلسطینی ها از حالت دفاعی به حالت هجومی درآمده اند به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الحیاة، پیش از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بمب به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را منفجر کند، فلسطینی ها در وضعیت دفاعی بودند و همواره در نه گفتن به دعوت های آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات با اسرائیل بدون رعایت پایبندی تل آویو به شرط اصلی و قدیمی یعنی توقف شهرک سازی ها مردد بودند.
اما امروز آنها در پی کسب حمایت های بین المللی گسترده ای در برابر تصمیم ترامپ که سرنوشت شهر قدس را مشخص کرد از حالت دفاعی به حالت هجومی درآمده اند.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
آمریکا با ادامه ریاست جمهوری اسد تا سال 2021 موافق است

آمریکا با ادامه ریاست جمهوری اسد تا سال 2021 موافق است به گزارش خبرگزاری مهر ، نیویورکر به نقل از منابع اروپایی و آمریکایی، از آمادگی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تداوم حضور بشار اسد بر مسند قدرت سوریه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2021، خبر داد.
این درحالی است که این تصمیم با ادعاهای قبلی واشنگتن مبنی بر لزوم کناره گیری اسد به عنوان بخشی از راه حل صلح، مغایرت دارد.
به نوشته نیویورکر، این تصمیم حاکی از محدود بودن گزینه های پیش روی ترامپ با توجه به موفقیت ایران، روسیه و حزب الله در میدان عملیاتی سوریه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
واشنگتن تایمز از احتمال خروج ترامپ از توافق هسته ای خبر داد

واشنگتن تایمز از احتمال خروج ترامپ از توافق هسته ای خبر داد به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، کنگره آمریکا احتمال دارد ضرب الاجل رسیدگی به درخواست های دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای اتخاذ موضع سختگیرانه تر در قبال توافق هسته ای با ایران را از دست بدهد، با تحریم های جدید علیه تهران موافقت نکند و تعیین آینده این توافق را دوباره به ترامپ بسپارد.
تلاش جمهوری خواهان برای ایجاد عواملی جدید که بتواند تحریم های شدیدی را علیه ایران که به واسطه توافق هسته ای رفع شده بود، وضع کند تا آستانه روز سه شنبه (امروز) به جایی نرسید. روز سه شنبه پایان ضرب الاجل 60 روزه غیر رسمی است که توسط کنگره وضع شده تا در صورت عدم تایید توافق از سوی دولت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
تاملی برسفر نتانیاهو به اروپا/گدایی دیپلماسی با اسم رمز یهودستیزی

تاملی برسفر نتانیاهو به اروپا/گدایی دیپلماسی با اسم رمز یهودستیزی خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل -حنیف غفاری: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در دیدار با شورای روابط خارجی اروپا، از اتحادیه اروپا خواست تا از رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در قبال قدس پیروی کند.
همچنین نتانیاهو در این دیدار بار دیگر نکاتی را در خصوص آنچه یهودی ستیزی در اروپا خوانده بود مطرح کرد. فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز ضمن تاکید بر اینکه سفر نتانیاهو، نخستین سفر یک مقام رژیم صهیونیستی به مقر اتحادیه اروپا طی 22 سال اخیر محسوب می شود، از این دیدار به عنوان دیداری تاریخی یاد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
عراقچی وارد وین شد

عراقچی وارد وین شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نشست کمیسیون مشترک برجام فردا چهارشنبه با شرکت ایران، کشورهای پنج بعلاوه یک (آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، چین و روسیه) و اتحادیه اروپا در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای خارجه کشورهای ذیربط در هتل کوبورگ وین برگزار می شود.
معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه کشورمان پیشتر در تهران گفته بود که محورهای نشست کمیسیون مشترک برجام بحث های مربوط به هسته ای و تعهدات ایران، همکاری هایی که میان دو طرف صورت می گیرد و رفع تحریم ها و مشکلات موجود است.
نشست کمیسیون مشترک برجام هر سه ماه یک بار در وین برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
13 پیامد تصمیم عجیب دولاند ترامپ/ قوانین بین المللی بازیچه دست ترامپ می شود!

13 پیامد تصمیم عجیب دولاند ترامپ/ قوانین بین المللی بازیچه دست ترامپ می شود! به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اعلام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر پایتختی قدس اشغالی برای رژیم صهیونیستی و تعیین ضرب الاجل دو ساله جهت انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس که این روز ها موج گسترده ای از محکومیت و اعتراضات را در جهان اسلام به دنبال داشته، اقدامی خطرناک با پیامد های ریشه دار حقوقی و سیاسی است.
این موضوع می طلبد که مواضع و راهکار های حقوقی فلسطینی و عربی و بین المللی مبنی بر ارزشمند دانستن قطعنامه های سازمان ملل متحد در تمامی شاخه های اصلی و فرعی آن مورد توجه قرار گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
دی میستورا: مخالفان سوری دیگر از هیچ حمایت بین المللی برخوردار نیستند

دی میستورا: مخالفان سوری دیگر از هیچ حمایت بین المللی برخوردار نیستند به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه به مخالفان دولت این کشور ابلاغ کرد که دولت با مذاکرات مخالف است.
دی میستورا افزود، شکست مذاکرات ژنو به منزله جایگزینی آن با کنفرانس سوچی است.
وی به مخالفان گفت، در حال حاضر آنها از هیچ حمایت بین المللی برخوردار نیستند و ترکیه روند سوچی را حمایت می کند.
همچنین این مقام مسؤول به مخالفان دولت سوریه گفت، تغییر نظام تنها از طریق قانون اساسی و یا انتخابات امکان پذیر است.
این در حالی است که هیئت دمشق نیز به مقر سازمان ملل در ژنو رفته تا با دی میستورا نشست برگزار کند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 22 دقیقه پیش
اعتراض به حمایت از سوخت های فسیلی در فرانسه

اعتراض به حمایت از سوخت های فسیلی در فرانسه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ معترضان در فرانسه خواستار توقف حمایت دولت ها از سوخت های فسیلی شدند.
سازمان های غیر دولتی همزمان با برگزاری نشست آب و هوا در پاریس در برابر پانتئون در پاریس تظاهرات کردند.
صدها تظاهرکننده خواستار متوقف شدن حمایت مالی دولت ها از طرح های مربوط به سوخت های فسیلی شامل گاز، نفت و زغال سنگ شدند. سوخت های فسیلی عامل سه چهارم انتشار دی اکسید کربن در سراسر جهان است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
2 هزار خانواده جوزجانی در درگیری "طالبان و داعش" آواره شدند

2 هزار خانواده جوزجانی در درگیری "طالبان و داعش" آواره شدند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان ، لطف الله عزیزی، والی جوزجان گفته است که درگیری بین گروه طالبان و داعش از چندی به این طرف در شهرستان قوش تپه جریان دارد و دو طرف تلاش دارند، مناطق بیشتر را در کنترل بگیرند.
عزیری افزود که بیشتر آوارگان از شهرستان قوش تپه جوزجان هستند و مدارس در این شهرستان ، نیز به روی دانش آموزان بسته شده است.
به گفته وی ، در نتیجه درگیری دو طرف تنها در شهرستان درزاب بیش از 58 باب مکتب بسته شده که باعث محروم شدن حدود 30 هزار دانش آموز از مدارس شده است.
بیشتر آوارگان به شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان پناه آورده اند که اکنون با کمبود مواد پوشاکی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 42 دقیقه پیش
قدس و تصمیم ترامپ؛ اشتباهی تاریخی یا فرصتی بزرگ؟

قدس و تصمیم ترامپ؛ اشتباهی تاریخی یا فرصتی بزرگ؟ آفتاب نیوز : تاریخ گواه صادقی است که شهر قدس هیچگاه نمی تواند در اقدام یکجانبه آمریکا تغییر ماهیت داده و در دامن اسرائیل قرار گیرد. اقدام اخیر آمریکا به عنوان یک اجرای تاریخی در صفحات تاریخ قدس به ثبت می رسد اما لزوما به معنای پیروزی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در یک نبرد بزرگ تاریخی قلمداد نمی شود.
این خاصیت رویدادهای بزرگ تاریخی است که جزر و مدها و شکست ها و پیروزی های کوچک و بزرگ را در خود دارد اما هرگز به معنای برتری مطلق و یا حاکمیت مطلق یک طرف بر طرف دیگر تلقی نمی شود و مسیر تاریخی این رویدادها نشان می دهد که اقدامات متقابل طرف های دیگر می تواند هر لحظه موازنه ها را تغییر داده و طرف ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
تاکید وزیران دفاع ایران و ترکیه بر توسعه همکاری ها

تاکید وزیران دفاع ایران و ترکیه بر توسعه همکاری ها به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ وزیر دفاع کشورمان در گفت وگو با نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه با ابراز خرسندی از روابط دو کشور در تعامل مشترک نسبت به ماهیت تحولات منطقه گفت: برخی قدرت های منطقه ای و بین المللی در چند سال گذشته در پی جدا سازی ایران و ترکیه از یکدیگر بودند که به لطف الهی و در سایه اراده رهبران دو کشور ، نقشه شوم آنها به شکست انجامید.
امیر سرتیپ امیرحاتمی با تبریک اضمحلال داعش به دولت و ملت ترکیه اظهار داشت: نابودی داعش یکی از مصادیق همکاری های منطقه ای و نتیجه تعامل کشورهای ایران ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
لاوروف: مساله افغانستان بدون مشارکت جمعی حل نمی شود

لاوروف: مساله افغانستان بدون مشارکت جمعی حل نمی شود به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی در محل بنیاد موسوم به بنیاد بین المللی ویوکاناندا در ارتباط با روابط روسیه با هند اظهار داشت: پیوستن هند به سازمان همکاری شانگهای به حل بحران های مربوط به افغانستان نیز کمک خواهد کرد.
لاوروف در عین حال اظهار داشت: سیاست خارجه مستقل و مسئولانه یک فاکتور مهم تاثیرگذار در امنیت و ثبات منطقه ای و جهانی به شمار می آید و اظهار امیدواری کرد که چنین میراثی در هند حفظ و تقویت شود.
او همچنین تاکید کرد: حجم فعلی تجارت میان دو کشور راضی کننده نیست و هدف روسیه افزایش حجم تجارت دو طرف به 30 میلیارد دلار ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
بی توجهی به جامعه جهانی استراتژی دولت ترامپ شده است

بی توجهی به جامعه جهانی استراتژی دولت ترامپ شده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ مسعود گودرزی با اشاره به اقدام اخیر ترامپ در معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، گفت: این موضوع مصوبه دوره ریاست جمهور بیل کلینتون در سال 1995 است که تا الان روسای جمهور آن را عملیاتی نکردند.
وی با بیان اینکه در دوره ترامپ شاهد یکسری برخورد های جدید با مسائل بین الملل هستیم، افزود: بی توجهی به خواست جامعه جهانی رویکردی شده که در دولت ترامپ به صورت استراتژی درآمده است.
نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود عملیاتی نشدن این مصوبه تا زمان ترامپ و تماس تلفنی سران کشورهای عربی جهت جلوگیری از معرفی قدس به عنوان پایتخت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 2 دقیقه پیش
پسکوف: دیگر به حضور گسترده نیروهای نظامی روسیه در سوریه نیازی نیست

پسکوف: دیگر به حضور گسترده نیروهای نظامی روسیه در سوریه نیازی نیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز سه شنبه اعلام کرد دیگر به استقرار و حضور گسترده نیروهای نظامی روسیه در سوریه نیازی نخواهد بود.
به گزارش خبر گزاری رویترز از مسکو ، دیمتری پسکوف امروز با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت : ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور داده است تا بخش چشمگیری از یگان های نظامی ارتش روسیه عملیات خروج و عقب نشینی از سوریه را آغاز کنند و اعلام کرد بخش اعظم وظایف نظامیان روسیه در سوریه پایان یافته است.
پسکوف در عین حال خاطر نشان کرد روسیه در صورت نیاز ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
همسران سه مقام مسئول داعش در عراق بازداشت شدند

همسران سه مقام مسئول داعش در عراق بازداشت شدند پلیس استان نینوی اعلام کرد که همسران سه تن از فرماندهان و مسئولان بلندپایه گروه تروریستی داعش در غرب این استان بازداشت شدند.
سروان احمد العبیدی از فرماندهان پلیس استان نینوی به روزنامه الصباح عراق گفت: پلیس محلی استان، موفق شد همسران سه نفر از سران بارز گروه تروریستی داعش را که قصد داشتند از یکی از ایست های بازرسی منطقه العیاضه از توابع شهرستان تلعفر در غرب استان عبور کنند، شناسایی و بازداشت کرد.
زنان بازداشت شده همسران احمد حمدون والی موصل، خالد کوکجلی وزیر دارایی (یا مالی) و فردی ملقب به ابو جهل مسئول ترور ها در گروه تروریستی داعش هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
کرملین: هیچ دلیلی وجود ندارد که تعداد زیادی از نیروهای روسیه در سوریه بمانند

کرملین: هیچ دلیلی وجود ندارد که تعداد زیادی از نیروهای روسیه در سوریه بمانند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرده که مسکو به حمایت از حاکمیت مشروع سوریه ادامه می دهد و در راه حل سیاسی سوریه مشارکت خواهد کرد.
بنا بر گزارش شبکه راشاتودی ، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه همچنین گفته است، عملیات نجات سوریه به پایان رسیده است و هیچ دلیلی وجود ندارد که تعداد زیادی از نیروهای روسیه در سوریه باقی بمانند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
مرکوسور و اتحادیه اروپا توافقنامه تجارت آزاد امضا می کنند

مرکوسور و اتحادیه اروپا توافقنامه تجارت آزاد امضا می کنند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، اتحادیه اروپا و بازار مشترک جنوب موسوم به "مرکوسور" سرانجام پس از هجده سال مذاکره پیچیده و دشوار به زودی توافق نامه تجارت آزاد امضا می کنند.
احتمالا مقامات دو منطقه ظرف چند روز آینده در کنفرانس وزارتی سازمان جهانی تجارت که در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار می شود، خبر انعقاد این توافق نامه را اعلام خواهند کرد.
جاناتان هیپبرن از مسئولان مرکز بین المللی تجارت و توسعه پایدار اعلام کرد مذاکرات میان مرکوسور و اتحادیه اروپا پیشرفت های خوبی داشته است و احتمال این که به زودی خبر توافق دو طرف برای انعقاد موافقت نامه تجارت آزاد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
جانسون: از ایران خواستم نازنین زاغری را آزاد کند

جانسون: از ایران خواستم نازنین زاغری را آزاد کند وزیر امورخارجه انگلیس پس از بازگشت از سفر خود به ایران با ارزشمند خواندن این سفر، گفت که از مقامات ایرانی خواسته به دلایل انسان دوستانه زندانیان بریتانیایی را آزاد کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه در باره سفرش به ایران به پارلمان کشورش توضیحاتی ارائه داد. وی گفت که در دیدار با مقام های ایرانی بر خواست خود مبنی بر آزادی زندانیان بریتانیایی در ایران پافشاری کرده است.
جانسون اظهار داشت: من در ایران با استناد به دلایل بشر دوستانه خواستار آزادی زندانیان بریتانیایی بازداشت شده شدم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
قدس و تصمیم ترامپ؛ اشتباهی تاریخی یا فرصتی بزرگ؟

قدس و تصمیم ترامپ؛ اشتباهی تاریخی یا فرصتی بزرگ؟ به گزارش خبرنگار "ایسنا " در لبنان، تاریخ گواه صادقی است که شهر قدس هیچگاه نمی تواند در اقدام یکجانبه آمریکا تغییر ماهیت داده و در دامن اسرائیل قرار گیرد. اقدام اخیر آمریکا به عنوان یک اجرای تاریخی در صفحات تاریخ قدس به ثبت می رسد اما لزوما به معنای پیروزی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در یک نبرد بزرگ تاریخی قلمداد نمی شود.
این خاصیت رویدادهای بزرگ تاریخی است که جزر و مدها و شکست ها و پیروزی های کوچک و بزرگ را در خود دارد اما هرگز به معنای برتری مطلق و یا حاکمیت مطلق یک طرف بر طرف دیگر تلقی نمی شود و مسیر تاریخی این رویدادها نشان می دهد که اقدامات متقابل طرف های دیگر می تواند هر لحظه موازنه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
جنگنده های عربستان صنعا را بمباران کردند

جنگنده های عربستان صنعا را بمباران کردند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، جنگنده های ائتلاف سعودی بار دیگر بامداد روز سه شنبه مناطقی درشهر صنعا، پایتخت یمن، را بمباران کردند.
شبکه تلویزیونی المسیره یمن گزارش داد که در پی حمله جنگنده های سعودی به منطقه الروضه در شهر صنعا سه نفر کشته و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند.
بنا به این گزارش جنگنده های ائتلاف سعودی همچنین منطقه الرزه استان صعده در شمال غربی یمن را روز سه شنبه در دو نوبت بمباران کردند.
جنگنده های سعودی روز دوشنبه نیز دست کم 14 نفر از مردم یمن را در استانهای مختلف این کشور به قتل رساندند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
علوی: جریان های تروریستی به دنبال تملک زمین هستند

علوی: جریان های تروریستی به دنبال تملک زمین هستند وزیر اطلاعات گفت: جریان های تروریستی همچون داعش با وجود اینکه ضربات اساسی خورده اند ، امروز به دنبال تملک زمین هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی امروز - سه شنبه - در سمینار تروریسم، افراط گرایی و امنیت منطقه ای در غرب آسیا، اظهار کرد: کار امنیتی چه در بخش نرم افزار و چه در بخش سخت افرازی وظیفه دستگاه های اجرایی و امنیتی است ولی مطالعه آن مختص به ما نیست بلکه همه دستگاه ها باید در این باره همراهی و هم اندیشی کنند.
وی ادامه داد: یک نمود اطلاعات 36 میلیونی مدنظر امام که به اطلاعات 80 میلیونی تبدیل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 51 دقیقه پیش
هلاکت تعدادی از تروریستهای النصره در استان ریف دمشق سوریه

هلاکت تعدادی از تروریستهای النصره در استان ریف دمشق سوریه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، یگان های ارتش سوریه 17 تن از عناصر تروریستی جبهه النصره را در جنوب غربی استان ریف دمشق به هلاکت رسانده یا زخمی کردند.
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منابع خبری، یگان های ارتش سوریه در ادامه عملیات نظامی برای نابودی و ریشه کنی تروریست های جبهه النصره مورد حمایت رژیم صهیونیستی در جنوب غربی استان ریف دمشق دست کم 17 تروریست این گروه را به هلاکت رسانده یا زخمی کردند.
منابع خبری افزودند توپخانه های ارتش سوریه محور تردد شماری از عناصر جبهه النصره را در اطراف روستای مغرالمیر گلوله باران کردند که به هلاکت و زخمی شدن 17 تن از ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 51 دقیقه پیش
تحریم و سرما در کمین میلیون ها ساکن کره شمالی

تحریم و سرما در کمین میلیون ها ساکن کره شمالی به گزارش خبرنگار پارسینه به نقل از سی ان ان، زید رعد الحسین، مقام عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفت: کمک های انسان دوستانه که از سوی آژانس های سازمان ملل متحد و دیگران فراهم می شود، برای حفظ نزدیک به 13 میلیون فرد به شدت آسیب پذیر حیاتی است، اما تحریم ها می توانند تاثیری معکوس بر این کمک حیاتی داشته باشند .
زید که پیش از نشست شورای امنیت ملل متحد درباره کره شمالی از طریق ویدیو کنفرانس سخن می گفت، اظهار داشت که تشدید تنش ها بر سر برنامه اتمی و موشکی کره شمالی به بدتر شدن شرایط زندگی شهروندان کره شمالی منجر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 51 دقیقه پیش
راز فرار آسان داعش از حلب

راز فرار آسان داعش از حلب رسانه های محلی گزارش دادند، داعش مسیر عبور آزاد از خاک سوریه را که "تحت کنترل گروه تروریستی پ ک ک/پ ی د بود"، به قیمت کمتر از 200 دلار برای هر نفر خرید.
به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی، اوت سال گذشته 2000 تروریست داعشی از شهر منبج در استان حلب سوریه زمانی که آنجا به دست پ ک ک /پ ی د افتاد، فرار کردند.
طلال سلو، فرمانده سابق و سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (اس دی اف) در مصاحبه ای گفت، تروریست های داعش اوراقی از اس دی اف خریدند که اجازه فرار به آنها می داد. این گروه تحت حمایت آمریکا عمدتا از سوی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) و حزب اتحاد دموکراتیک (پ ی د) کنترل می شود و شامل ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
کشته شدن 3 نظامی افغان در جنوب شرق افغانستان

کشته شدن 3 نظامی افغان در جنوب شرق افغانستان به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، شب گذشته چند ایست و بازرسی نیروهای امنیتی افغان در ولایت غزنی هدف حمله طالبان قرار گرفت.
رئیس پلیس ولایت غزنی در بیانیه ای اعلام کرد در حمله طالبان به یک ایست و بازرسی در شهرستان مقر این ولایت یک نظامی افغان کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شد.
در ادامه این بیانیه آمده است که طالبان در حمله ای دیگر در بامداد امروز به یک ایست و بازرسی در روستای نانی شهرستان اندر نیز حمله کردند.
به گزارش طلوع نیوز براساس این بیانیه، در این دو حمله دست کم سه نظامی افغان کشته و پنج نفر دیگر نیز زخمی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
ترکیه: دیگر دولت سوریه را تهدید نمی دانیم

ترکیه: دیگر دولت سوریه را تهدید نمی دانیم وزیر امور خارجه ترکیه گفته است که آنکارا دیگر، دولت سوریه را تهدید نمی بیند.
بنا بر گزارش المیادین ، وزیر خارجه ترکیه همچنین گفته است، با روسیه در عملیات علیه کردهای سوریه در صورت ضرورت هماهنگ می شویم .
وی در ادامه تأکید کرد: با مشارکت کردها در راه حل سیاسی سوریه مخالفتی نداریم اما لیست گروه های کردی که می توانیم با آنها تعامل داشته باشیم را تحویل روسیه خواهیم داد .
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه هفته گذشته در دیدار با قانونگذاران حزب توسعه و عدالت ترکیه انگیزه واقعی واشنگتن در تأمین سلاح برای نیروهای دموکراتیک سوریه زیر سوال برد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
پس از داعش به دنبال مواجهه با ایران هستیم/ از نزدیکی بغداد و ریاض استقبال می کنیم

پس از داعش به دنبال مواجهه با ایران هستیم/ از نزدیکی بغداد و ریاض استقبال می کنیم به گزارش ایلنا به نقل از اسکای پرس، دوگلاس سلیمان سفیر آمریکا در عراق امروز –سه شنبه- با بیان اینکه واشنگتن پس از داعش به دنبال مقابله با ایران است، تاکید کرد که آمریکا برای محدود کردن نفوذ ایران در عراق تلاش می کند.
وی که در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس سخن می گفت، افزود: آمریکا به حکومت مرکزی عراق در بغداد کمک خواهد کرد که اختلافاتش را با اقلیم کردستان عراق حل و فصل کند.
سلیمان ادامه داد: با اعلام عراق مبنی بر پایان جنگ علیه افراطی ها، واشنگتن بر محافظت از صلح و بازسازی متمرکز خواهد شد و نفوذ ایران در عراق را یک مشکل می داند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
دولت آمریکا با ادامه ریاست جمهوری اسد تا انتخابات 2021 موافق است

دولت آمریکا با ادامه ریاست جمهوری اسد تا انتخابات 2021 موافق است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از خبرگزاری اس وتنیک یک نشریه آمریکایی به نقل از مقامات آمریکایی و اروپایی نوشت کاخ سفید با ادامه یافتن ریاست جمهوری بشار اسد در سوریه تا زمان برگزاری انتخابات آینده در این کشور در سال 2021 موافقت کرده است.
نشریه نیویورکر نوشت این تصمیم برخلاف همه موضع گیری های قبلی کاخ سفید در خصوص ضرورت کناره گیری بشار اسد به عنوان نخستین گام به سوی صلح است. این نشریه همچنین اعلام کرد موضع جدید واشنگتن منعکس کننده گزینه های محدود دولت آمریکا در دنیای واقعی به علت پیروزی های نظامی ارتش سوریه و هم پیمانانش است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
علوی: داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است

علوی: داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است به گزارش شفاف ، حجت الاسلام و المسلمین علوی طی سخنانی در سمینار تروریسم، افراط گرایی و امنیت منطقه ای در غرب آسیا در بخشی از سخنان خود ضمن تشریح علل ایجاد گروهای تروریستی تصریح کرد: داعش امروز زمین را از دست داده است ولی همچنان وجود دارد و اسلحه خود را بر روی زمین نگذاشته است و به دنبال تصاحب زمین در مناطقی چون افغانستان، پاکستان، آسیا میانه و یا هر نقطه دیگری که بتوانند، هستند تا ایده خلافت را احیا کنند.
وی گفت: حاکمیت جریان های تروریستی پایان یافته است ولی وجود آن ها پایان نیافته است.
ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 41 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا: نشست کمیسیون مشترک فرصتی برای بررسی اجرای برجام است

اتحادیه اروپا: نشست کمیسیون مشترک فرصتی برای بررسی اجرای برجام است به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا با انتشار اطلاعیه ای که روی وب سایت این اتحادیه قرار گرفته است، اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) به سرپرستی هلگا اشمید به نمایندگی از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه 13 دسامبر 2017 در وین برگزار خواهد شد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: نمایندگان گروه 3+3 (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس، آمریکا) و ایران نیز در این نشست شرکت خواهند کرد.
اتحادیه اروپا در اطلاعیه خود آورده است که این نشست فرصتی برای بررسی اجرای برجام تا زمانی که مسائل هسته ای و مرتبط با تحریم ها مورد اهمیت است، ایجاد خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 52 دقیقه پیش
از سوی دادگاهی آمریکایی یک تاجر ترک به تجارت غیرقانونی با ایران متهم شد

از سوی دادگاهی آمریکایی یک تاجر ترک به تجارت غیرقانونی با ایران متهم شد دادستانی آمریکا یک تاجر ترکیه ای را به کمک برای انتقال غیرقانونی ژنراتورهای قایق و موتورهای بیرونی به نیروی دریایی ایران متهم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رزیت تاوان 40 ساله یک شهروند ترکیه ای است که روز دوشنبه از سوی دادگاه منطقه ای میلواکی در ایالت ویسکانسین آمریکا به تلاش برای کمک به انتقال ژنراتورهای قایق و موتورهای بیرونی به نیروی دریایی ایران به صورت عیر قانونی متهم شده است.
وی که در ماه ژوئن در رومانی بر اساس یک حکم بین المللی بازداشت شد، به همراه شرکت ترکیه ای اش و یکی از مدیران آن متهم است که آمریکا را برای انتقال غیر قانونی تجهیزات ساخت آمریکا به ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
آناتولی: نیروهای دموکراتیک سوریه با نفری 200 دلار به داعش اجازه فرار دادند

آناتولی: نیروهای دموکراتیک سوریه با نفری 200 دلار به داعش اجازه فرار دادند به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، اوت سال گذشته 2000 تروریست داعشی از شهر منبج در استان حلب سوریه زمانی که آنجا به دست پ ک ک /پ ی د افتاد، فرار کردند.
طلال سیلو، فرمانده سابق و سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (اس دی اف) در مصاحبه ای گفت، تروریست های داعش اوراقی از اس دی اف خریدند که اجازه فرار به آنها می داد. این گروه تحت حمایت آمریکا عمدتا از سوی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) و حزب اتحاد دموکراتیک (پ ی د) کنترل می شود و شامل اعضای آنهاست.
طلال سیلو به این روزنامه گفت، حتی فرماندهان ارشد داعش قادر بودند اوراقی را به کمتر از چند هزار دلار بخرند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
تصمیم اخیر آمریکا ناشی از احساس شکاف و اختلاف میان امت اسلامی است

تصمیم اخیر آمریکا ناشی از احساس شکاف و اختلاف میان امت اسلامی است وزیر دفاع در گفتگوی تلفنی با وزیر دفاع ترکیه؛
اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نشان از استیصال آمریکا در منطقه دارد
به گزارش ایلنا، امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه با ابراز خرسندی از روابط دو کشور در تعامل مشترک نسبت به ماهیت تحولات منطقه گفت: برخی قدرت های منطقه ای و بین المللی در چند سال گذشته در پی جدا سازی ایران و ترکیه از یکدیگر بودند که به لطف الهی و در سایه اراده رهبران دو کشور نقشه شوم آنها به شکست انجامید.
وی با تبریک اضمحلال داعش به دولت و ملت ترکیه اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
بدون نقش روسیه بحران افغانستان حل نمی شود

بدون نقش روسیه بحران افغانستان حل نمی شود به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، وزیران خارجه روسیه، چین و هند روز گذشته در نشستی مشترک بر گسترش همکاری ها برای مبارزه با تروریسم و تامین صلح و امنیت در افغانستان تاکید کردند.
در این دیدار که در دهلی نو برگزار شد سه کشور همچنین بر رفع بحران افغانستان از طریق سیاسی تاکید کردند.
به گزارش خبرگزاری خامه ، سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز در این نشست تصریح کرد همه طرف های دخیل در بحران افغانستان و همسایگان این کشور باید بدانند که بدون نقش مسکو بحران کنونی افغانستان حل نخواهد شد.
وزیران خارجه روسیه، چین و هند همچنین بر مبارزه جدی با مواد مخدر در افغانستان تاکید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 2 دقیقه پیش
سرایا السلام دستور مقتدی صدر را اجابت می کنند

سرایا السلام دستور مقتدی صدر را اجابت می کنند به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، صفاء التمیمی، سخنگوی رسمی گردان های سرایا السلام گفت: سلاحی که در جنگ علیه داعش از آن استفاده کردیم سلاح دولت بود و براساس دستوری که مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق صادر کرده سلاح را به دولت پس خواهیم داد.
التمیمی گفت: اوضاع شهر سامرا همانطور که همگان می دانند با اوضاع شهرهای دیگر فرق دارد چراکه یک شهر مقدس است و قبلا در معرض حادثه تروریستی قرار گرفت. به خاطر ممانعت ار وقوع حوادثب ار این دست تصمیم گرفته شده که سرایا السلام در سامرا بمانند و از آن حفاظت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
ماکرون اوایل فوریه به تونس می رود

ماکرون اوایل فوریه به تونس می رود به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که در یکم و دوم ماه فوریه به تونس؛ کشوری که فرانسه خواهان همکاری گسترده با این کشور به ویژه در راستای مبارزه با تروریسم است، سفر خواهد کرد.
رئیس جمهوری فرانسه با باجی قائد السبسی، همتای تونسی اش در پاریس جهت مشارکت در نشست سران آب و هوا تصریح کرد که روابط پاریس با تونس در اولویت است، زیرا روابط میان این دو کشور استثنایی است.
با توجه به این که تونس به دلیل مرزهایش با لیبی به طول 450 کیلومتر در خط مقدم خطرات و تهدیدها قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
استعفای سناتور ایرانی تبار پارلمان استرالیا

استعفای سناتور ایرانی تبار پارلمان استرالیا پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یکی از قانونگذاران اپوزیسیون بانفوذ استرالیا که با اهداکنندگان سیاسی ثروتمند چینی در ارتباط بود و مورد انتقاد قرار گرفت، در راستای منافع حزبی از سنا کناره گیری می کند. پیشتر دولت کانبرا علیه مداخلات خارجی در امور سیاسی هشدار داده بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "سهند دستیاری" اعلام کرد از مقام سناتوری حزب چپ میانه کارگر پیش از نشست آتی پارلمان استرالیا در فوریه کناره گیری می کند. این اقدام پس از آن انجام می شود که پیتر داتون، وزیر کابینه دوشنبه از او به عنوان "عامل دوگانه چین" یاد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 12 دقیقه پیش
معامله پنهانی منشی پارلمان افغانستان با وزیر پیشنهادی دولت برای کسب رای اعتماد از مجلس

معامله پنهانی منشی پارلمان افغانستان با وزیر پیشنهادی دولت برای کسب رای اعتماد از مجلس به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، فرشته امینی نماینده نیمروز در پارلمان افغانستان اعلام کرد که قادرزازی منشی پارلمان افغانستان در ازای جمع آوری رای تعدادی از نمایندگان افغان، از وزیر پیشنهادی دولت خواسته است تا دو نفر از افراد وی را در یکی از گمرکات این کشور تعیین کند.
این نماینده افغان به کلید گفت: زازی به یکی از وزرای پیشنهادی دولت افغانستان اطمنینان داده است که 62 نفر از اعضای مجلس به او رای اعتماد می دهند.
وی افزود: منشی پارلمان افغانستان در ازای این آرا از نامزد وزیر پیشنهادی خواسته بود تا دو نفر از افراد وی را در یکی از گمرکات این کشور تعیین کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 12 دقیقه پیش
انهدام یک شبکه تروریستی در روسیه/حملات تروریستی تعطیلات سال جدید خنثی شد

انهدام یک شبکه تروریستی در روسیه/حملات تروریستی تعطیلات سال جدید خنثی شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، سرویس امنیت فدرال روسیه یک شبکه تروریستی که قصد انجام حملات تروریستی در تعطیلات آغاز سال جدید و نیز کمپین های انتخاباتی در روسیه را داشته متلاشی کرده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 32 دقیقه پیش
ثبت 4 مورد نقض آتش بس در سوریه طی 24 ساعت گذشته

ثبت 4 مورد نقض آتش بس در سوریه طی 24 ساعت گذشته به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای از ثبت 4 مورد نقض آتش بس در سوریه خبر داد.
بر اساس این گزارش، این وزارتخانه اعلام کرده است: آتش بس عمدتا در حومه استان های حلب، حمص و لاذقیه نقض شده است.
طبق اعلام این وزارتخانه، این آمار طی 24 ساعت گذشته به ثبت رسیده است.
گفتنی است، پیشتر نیز وزارت خارجه سوریه مواردی از نقض آتش بس در سوریه توسط افراد مسلح را گزارش داده بود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 42 دقیقه پیش
نخست وزیر ترکیه خواستار اتحاد مسلمانان در قبال مسئله قدس شد

نخست وزیر ترکیه خواستار اتحاد مسلمانان در قبال مسئله قدس شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی ، بن علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه دوشنبه در سخنانی در پارلمان این کشور از کشورهای اسلامی جهان خواست تا در برابر تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، متحد باشند.
وی تاکید کرد: فلسطینی ها هرگز در برابر این تصمیم ناعادلانه، غیرقانونی و خودسرانه تنها نیستند. کشورهای اسلامی باید در برابر این اقدام آمریکا متحد باشند.
نخست وزیر ترکیه افزود: آنکارا هرگز بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت نمی شناسد تا زمانی که راهکاری بین فلسطین و اسرائیل پیدا شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 42 دقیقه پیش
ترامپ: حملات هوایی آمریکا علیه نیروهای دولتی سوریه "قانونی" است!

ترامپ: حملات هوایی آمریکا علیه نیروهای دولتی سوریه "قانونی" است! رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد، واشنگتن به عنوان بخشی از کمپین نظامی ائتلاف ضد داعش حملات "قانونی" را علیه نیروهای دولت سوریه و نیروهای حامی دولت انجام داده است!
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نامه ای به کنگره کشورش نوشت، از زمان آخرین گزارش دوره ای نیروهای مسلح آمریکا که در کمپین ضد داعش که در سوریه شرکت دارند تعداد محدودی حملات هوایی علیه نیروهای دولت سوریه و نیروهای حامی آن انجام داده اند.
وی افزود: این حملات اقداماتی "قانونی برای مقابله با تهدید قریب الوقوع علیه آمریکا و نیروهای ائتلافی شرکت کننده در این کمپین" بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 51 دقیقه پیش
پوتین عقل و قلب هزاران شهروند کشورهای اسلامی را تسخیر کرد/ رئیس جمهوری روسیه درهای خاورمیانه را به روی خود گشود

پوتین عقل و قلب هزاران شهروند کشورهای اسلامی را تسخیر کرد/ رئیس جمهوری روسیه درهای خاورمیانه را به روی خود گشود به گزارش ایلنا، عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه رای الیوم در سرمقاله این روزنامه به بررسی سفر روز گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به سوریه پرداخت.
تور خاورمیانه ای رئیس جمهوری روسیه شامل سه ایستگاه اصلی در سوریه، مصر و ترکیه بود که بیانگر نفوذ قدرتمند مسکو با سرعت بسیار بالا در مقابل کاهش نفوذ آمریکا در منطقه و همچنین قدرتمند شدن محور مقاومت و بازگشت آن به اصلی ترین مساله عربی بیش از هر زمان دیگری است.
طبیعی بود که رئیس جمهوری روسیه این تور خاورمیانه ای را با بازدید از پایگاه هوایی حمیمیم در منطقه لاذقیه در شمال سوریه آغاز کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 52 دقیقه پیش
در پی عدم همراهی کنگره، ترامپ احتمالا به طور کامل از برجام خارج شود

در پی عدم همراهی کنگره، ترامپ احتمالا به طور کامل از برجام خارج شود مهلت دو ماهه کنگره آمریکا برای تصمیم گیری در خصوص برگرداندن تحریم های ایران در حال پایان یافتن است ولی اعضای کنگره تاکنون نتوانسته اند قانون جدیدی را به تصویب برسانند که خواسته ترامپ در اعمال فشار بیشتر به ایران را محقق کند. روزنامه واشنگتن تایمز با توجه به شرایط موجود احتمال خروج آمریکا از برجام در میانه ماه ژانویه را جدی دانسته است.
به گزارش تابناک و به نقل از واشنگتن تایمز، مهلت شصت روزه کنگره آمریکا برای تصمیم گیری درباره برگرداندن تحریم های ایران امروز سه شنبه دوازدهم دسامبر پایان خواهد یافت ولی کارکنان کنگره اظهار امیدواری کرده اند که تا پیش از موعد تصمیم گیری بعدی ترامپ درباره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
برجام ، ترامپ و سناریوهای پیش رو-امیرعلی ابوالفتح*

برجام ، ترامپ و سناریوهای پیش رو-امیرعلی ابوالفتح* این قانون که از سوی اکثریت جمهوریخواه کنگره برای تحت فشار قرار دادن دولت دموکرات باراک اوباما، رییس جمهوری وقت امریکا در سال 2015 به تصویب رسید، رییس جمهوری امریکا را ملزم می کند هر 90 روز یکبار به چهار سوال از جمله این که ' آیا ایران به برجام پایبند بوده است ؟ ' پاسخ دهد. در این قانون پیش بینی شده است که اگر به هر دلیلی رییس جمهوری امریکا پایبندی ایران را تائید نکرد ، کنگره 60 روز فرصت خواهد داشت تا در مورد بازگرداندن تحریم های تعلیق شده هسته ای یا تصویب تحریم های جدید هسته ای علیه ایران تصمیم گیری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
تظاهرات مردم شیلی در حمایت از قدس

تظاهرات مردم شیلی در حمایت از قدس به گزارش شفاف ، معترضان با حمل دست نوشته هایی با مضمون قدس از آن ماست ، خشم خود را از تصمیم بی هدف آمریکا اعلام کردند، اقدامی که در سایه آن نتایج ناگواری برای خاورمیانه در پی خواهد داشت و خط بطلانی بر روند سازش میان فلسطینی ها و اسرائیل خواهد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 15 آذرماه 96 تصمیم خود برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور به این شهر را اعلام کرد.
این تصمیم، موجی از اعتراض ها و تظاهرات گسترده را در بسیاری از کشورهای عربی، اسلامی و غربی در پی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
ترامپ احتمالا به طور کامل از برجام خارج شود

ترامپ احتمالا به طور کامل از برجام خارج شود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در گزارشی نوشت که کنگره احتمالاً ضرب الاجل رسیدگی به تقاضاهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اتخاذ یک موضع سخت تر در قبال برجام را فراموش می کند و با تحریم های جدید علیه تهران موافقت نمی کند و تعیین آینده برجام را مجدداً به ترامپ محول می کند.
اقدام جمهوری خواهان برای ایجاد عاملی که بتواند تحریم های شدیدی را علیه ایران که طبق برجام لغو شده بود، مجدداً وضع کند، تا آستانه روز سه شنبه (امروز)، راه به جایی نبرد. روز سه شنبه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
جسد سلیمان شاه به سوریه بازگردانده می شود

جسد سلیمان شاه به سوریه بازگردانده می شود به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، بن علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه، روز گذشته طی سخنانی در پارلمان این کشور، اعلام کرد که با بازگشت امور به روال عادی در سوریه، جسد سلیمان شاه به جایگاه سابق خود بازگردانده خواهد شد.
ییلدریم گفت: قطعه زمینی که آرامگاه سلیمان شاه در آن قرار داشت، تحت مالکیت ترکیه است و این جسد برای مدت کوتاهی و به دلایل امنیتی به کشور منتقل شده است.
ارتش ترکیه در تاریخ 22 نوامبر 2015، طی عملیات نظامی شاه فرات جسد سلیمان شاه، پدربزرگ عثمان غازی موسس دولت عثمانی و 38 نظامی ترکیه که نیروهای محافظ محوطه آرامگاه سلیمان شاه در روستای قره قوزاق در استان حلب (شمال سوریه) بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
وزیر خارجه انگلیس: از ایران خواستم نازنین زاغری را به دلایل بشردوستانه آزاد کند

وزیر خارجه انگلیس: از ایران خواستم نازنین زاغری را به دلایل بشردوستانه آزاد کند وزیر امورخارجه انگلیس پس از بازگشت از سفر خود به ایران با ارزشمند خواندن این سفر، گفت که از مقامات ایرانی خواسته به دلایل انسان دوستانه زندانیان بریتانیایی را آزاد کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه در باره سفرش به ایران به پارلمان کشورش توضیحاتی ارائه داد. وی گفت که در دیدار با مقام های ایرانی بر خواست خود مبنی بر آزادی زندانیان بریتانیایی در ایران پافشاری کرده است.
جانسون اظهار داشت: من در ایران با استناد به دلایل بشر دوستانه خواستار آزادی زندانیان بریتانیایی بازداشت شده شدم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
طرح کارشناسان آمریکایی برای مهار برنامه موشکی ایران

طرح کارشناسان آمریکایی برای مهار برنامه موشکی ایران فرارو - مقامات آمریکایی به طور پیوسته برنامه موشک بالستیکی ایران را یک خطر قلمداد می کنند. دو کارشناس آمریکایی طی یادداشتی، راهکاری برای مقابله با این برنامه ارائه کردند.
به گزارش فرارو، هنری اسکولسکی، مدیر اجرایی مرکز سیاست عدم اشاعه در ویرجینیا و ویلیام توبی، پژوهشگر ارشد مرکز امور بین الملل دانشگاه هاروارد به طور مشترک طی یادداشتی در نشریه نشنال اینترست به برنامه موشکی ایران پرداختند و نوشتند: آمریکا برای محدود کردن ایران، بایستی سایر قدرت های بزرگ را متحد کند نه تقسیم.
در این یادداشت آمده: اگر واشینگتن بخواهد (با برنامه موشکی ایران مقابله کند) تنها نخواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
لیبرمن: نمایندگان عرب زبان کنست "جنایتکاران جنگی" هستند!

لیبرمن: نمایندگان عرب زبان کنست "جنایتکاران جنگی" هستند! به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تازه ترین اظهارات نژادپرستانه یک روز پس از درخواست تحریم اقتصادی ساکنان عرب منطقه "وادی عاره" که به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمرریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اعتراض کرده بودند، نمایندگان عرب زبان کنست را مورد هجمه قرار داد و آن ها را "جنایتکاران جنگی" توصیف کرد.
این اظهارات لیبرمن در واکنش به یادداشت "فهرست یکپارچه احزاب عربی" مطرح شد که شامل نمایندگان عرب کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و جزو سومین فراکسیون مهم پارلمان اسرائیل است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
رژیم صهیونیستی بار دیگر نوار غزه را مورد حمله قرار داد

رژیم صهیونیستی بار دیگر نوار غزه را مورد حمله قرار داد به گزارش پایگاه خبری 'فلسطین الیوم'، رژیم اشغالگر قدس مدعی شد که این حملات در پاسخ به موشک شلیک شده توسط نیروهای فلسطینی از داخل نوار غزه به 'شورای منطقه ای اشکول' در سرزمین فلسطین اشغالی صورت گرفته است.
منابع وزارت بهداشت فلسطین اعلام کردند که حمله هوایی و توپخانه ای ارتش صهیونیستی به نوار غزه، تلفات جانی در میان شهروندان فلسطینی نداشته است.
'اویخای ادرعی' سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد: حمله توپخانه ای و هوایی امروز به مواضع گروه های فلسطینی در پاسخ به موشکی بود که به منطقه باز شورای منطقه ای اشکول شلیک شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
با طرح ترامپ، سازش مرد / 2018 شاهد انتفاضه فلسطین خواهیم بود

با طرح ترامپ، سازش مرد / 2018 شاهد انتفاضه فلسطین خواهیم بود وی درگفت و گو با خبرگزاری آناتولی عربی که بخشی از آن روز سه شنبه در پایگاه اینترنتی این خبرگزاری منتشر شد، افزود: درسال 2018 شاهد انتفاضه فلسطین خواهیم بود و با از بین رفتن گزینه سازش با اسرائیل فرصت بزرگی بوجود آمده است.
وی با بیان اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از دو بعد سیاسی و قانونی با چالش مواجه است، اظهار داشت : به لحاظ بعد سیاسی باید گفت رئیس جمهوری آمریکا سقوط کرد و اعتبار مردمی خود را تا حد زیادی از دست داد و در بعد قانونی، اقدامات حقوقی جدی و سفت و سخت آمریکا در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه دارد و شامل مشاوران نزدیک ترامپ می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
ترکیه میزبان نشست 3 جانبه امنیتی است

ترکیه میزبان نشست 3 جانبه امنیتی است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، هولسی آکار رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه اعلام کرد که این کشور پنجشنبه 14 دسامبر (23 آذر) میزبان نشست 3 جانبه امنیت منطقه ای با حضور نمایندگان عراق و آمریکا خواهد بود.
قرار است در این نشست، آکار با عثمان غنیمی همتای عراقی، کرتیس اسکاپاروتی فرمانده آمریکایی نیروهای ناتو و جوزف وتل رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، دیدار کند.
این نشست در مقر ستاد مشترک ارتش ترکیه برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
اعلام پیروزی نظامی و سیاسی کره شمالی بر آمریکا/ نشست شورای امنیت

اعلام پیروزی نظامی و سیاسی کره شمالی بر آمریکا/ نشست شورای امنیت به گزارش شبکه خبری راشاتودی، شورای امنیت سازمان ملل وضعیت حقوق بشر در کره شمالی را روز دوشنبه و به درخواست آمریکا، فرانسه و انگلیس و شش کشوری که عضویت دائم ندارند، مورد بررسی قرار داد. این جلسه با وجود مخالفت هایی از سوی چین و روسیه برگزار شد. پکن این مساله را مورد بررسی قرار داد که زمان بندی این نشست بر تنش در منطقه می افزاید.
این نشست چند روز پس از آزمایش یک موشک بالستیک قاره پیما در اواخر نوامبر از سوی کره شمالی برگزار شد. روسیه با محکوم کردن این آزمایش موشکی، آمریکا را مقصر تحریک کره شمالی دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 42 دقیقه پیش
ترامپ: دلیل حمله نیویورک، سیستم "مهاجرت زنجیره ای" است/ ویزای خانوادگی لغو شود

ترامپ: دلیل حمله نیویورک، سیستم "مهاجرت زنجیره ای" است/ ویزای خانوادگی لغو شود به گزارش پایگاه اینترنتی راشاتودی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این بیانیه را پس از حمله تروریستی روز دوشنبه منتشر کرد؛ حمله ای که توسط عقائدالله تبعه بنگلادشی و ساکن بروکلین آمریکا صورت گرفت. وی بمبی را در زیرگذر عابر پیاده خیابان چهل و دوم واقع در منهتن منفجر کرد که باعث زخمی شدن خودش و سه تن دیگر شد.
ترامپ در این بیانیه گفت: مظنون تروریستی امروز از طریق مهاجرت زنجیره ای خانوادگی که مغایر با امنیت ملی ماست وارد کشور شده است. آمریکا باید سیستم مهاجرتی سهل انگارانه خود را اصلاح کند؛ سیستمی که اجازه می دهد بسیاری از افراد خطرناک و افرادی که تحت نظارت و بررسی کمی قرار گرفته اند وارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 42 دقیقه پیش
میخ ترامپ بر تابوت صلح؟!

میخ ترامپ بر تابوت صلح؟! شرایط جدید باعث خواهد شد تا فلسطینیها از تجربه شبهدولت خودگردان که کاریکاتوری از حاکمیت فلسطینی بدون اختیارات لازم برای اعمال حاکمیت است، استفاده کرده و به سمت تشکیل حکومت واقعی بر کل سرزمین فلسطین بروند.
یکجانبه گرائی ترامپ در صحنه بین المللی از آغاز فعالیتش در کاخ سفید به تدریج سنگهای زیر بنای روابط بین المللی را برداشته و بی اعتمادی غیر قابل وصفی را در میان افکار عمومی جهانیان بوجود آورده است. اقدام اخیرش در شناسائی بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و درخواست انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به این شهر که به اعلامیه بالفور آمریکائی معروف شد که یکصد سال پیش نوع انگلیسی آن در سال ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 42 دقیقه پیش
نخست وزیر پاکستان به ترکیه می رود

نخست وزیر پاکستان به ترکیه می رود به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان برای شرکت در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی به ترکیه می رود.
این اجلاس به منظور بررسی عملکرد کشورهای اسلامی در برابر تصمیم ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تبدیل بیت المقدس به پایتخت رژیم صیهونیستی برگزار می شود.
به گزارش رادیو پاکستان ، قرار است شاهد خاقان عباسی حمایت کامل دولت و ملت پاکستان از مردم فلسطین را در این اجلاس اعلام کند.
اسلام آباد ضمن مخالفت با تصمیم آمریکا درباره قدس شریف راهکارهای مجبور کردن واشنگتن برای تجدید نظر در این تصمیم را با کشورهای اسلامی بررسی خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 52 دقیقه پیش
رژیم صهیونیستی یک مقر مقاومت در غزه را بمباران کرد

رژیم صهیونیستی یک مقر مقاومت در غزه را بمباران کرد به گزارش فلسطین الیوم، جنگنده های رژیم صهیونیستی یک موضع مقاومت در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.
همچنین توپخانه رژیم صهیونیستی نیز چندین بار مناطق شرق غزه و خان یونس را هدف قرار داد.
رژیم صهیونیستی مدعی شد که این حملات در واکنش به شلیک راکت توسط مقاومت به سمت شهرک صهیونیست نشین عسقلان صورت گرفته است.
این رژیم همچنین مدعی شد که یک راکت را توسط گنبد آهنین رهگیری کرده است.
بر اساس برخی گزارش ها تعداد موشک های شلیک شده به سمت شهرک صهیونیست نشین عسقلان را 6 فروند اعلام کرده اند و این در حالی است که 2 فروند آن به وسیله سامانه موسوم به گنبد آهنین صهیونیست ها هدف قرار گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 1 دقیقه پیش
نیروهای روسی خروج خود از سوریه را آغاز کردند

نیروهای روسی خروج خود از سوریه را آغاز کردند به گزارش روسیاالیوم، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت که نیروهای مسلح این کشور بازگشت از سوریه را آغاز کرده اند.
وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره زمان مطلوب بازگشت نیروهای روسیه گفت: این بستگی به اوضاع دارد.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه طی سفر به سوریه و بازدید از پایگاه حمیمیم، دستور خروج بخش زیادی از نیروهای نظامی کشورش از سوریه را صادر کرد.
رئیس جمهور روسیه پیش از این در ماه مارس سال 2016 میلادی، دستور خروج بخش زیادی از نیروهای این کشور از سوریه را صادر کرده بود. وی در آن زمان گفت که روسیه به تعهدات خود در خصوص تجهیز دولت سوریه به سلاح و مهمات و آموزش نظامیان ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 1 دقیقه پیش
بلژیک از اسرائیل غرامت خواست

بلژیک از اسرائیل غرامت خواست به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلویزیونی "آر.تی.بی.اف" بلژیک، الکساندر دی کرو، معاون نخست وزیر بلژیک در امور بشردوستانه به همراه شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از اسرائیل خواست برای تخریب ها و مصادره زیر ساخت ها مانند مدارس سیار و باتری های خورشیدی در کرانه باختری که با حمایت مالی اروپا ساخته شده اند، غرامت بپردازد.
این منبع دیپلمات در بروکسل اعلام کرد: احتمالا مبلغ غرامت به حدود 30 هزار یورو به هر کشور درخواست کننده از جمله بلژیک، فرانسه، ایتالیا، لوکزامبورگ، اسپانیا، ایرلند، سوئد و دانمارک برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 2 دقیقه پیش
اعتیاد باورنکردنی ترامپ

اعتیاد باورنکردنی ترامپ به گزارش جام نیوز ، افراد نزدیک به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به نیویورک تایمز گفتند، او هر روز حداقل چهار ساعت را مقابل تلویزیون می گذراند، و حتی گاهی اوقات هشت ساعت مشغول تماشای تلویزیون است.
نیویورک تایمز گزارش کرد، به گفته دوستان ترامپ، او روز خود را از حدود ساعت 5:30 صبح و با تماشای شبکه CNN شروع می کند سپس برنامه Fox & Friends شبکه فاکس نیوز را می بیند. گاهی هم برنامه Morning Joe از شبکه MSNBC را تماشا می کند.
Fox & Friends و برنامه های فاکس نیوز در ساعاتی که بیشترین بیننده را دارد، برنامه های تلویزیونی مورد علاقه رییس جمهور آمریکا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 2 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های یونان - سه شنبه 21 آذر

سرخط روزنامه های یونان - سه شنبه 21 آذر ** کاتی مرینی
- اروپا: بهبود نسبی وضع اقتصادی یونان، دلیلی برای خروج از بحران مالی نیست
- افزایش مالیات ها و کاهش حقوق ها، عامل افزایش درآمد دولت یونان
- حزب مخالف:غیر قابل قبول بودن فروش اسلحه یونانی به داعش
- روشن شدن جرقه تنشی خطرناک با تصمیم ترامپ درباره قدس
** تانیا
- حزب مخالف دولت یونان: ادامه دار بودن مشکلات مالی مردم بخاطر سیاست های غلط دولت
- دخالت بی سابقه دولت یونان در امور قوه قضایی
- بودجه امسال یونان؛ ادامه سیاست ریاضت اقتصادیست
- انفجار در یک ایستگاه اتوبوس در نیویورک آمریکا
** اوگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 11 دقیقه پیش
برنامه ای برای گفتگوی تلفنی پوتین و ترامپ وجود ندارد

برنامه ای برای گفتگوی تلفنی پوتین و ترامپ وجود ندارد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، یوری یوشاکوف مشاور رئیس جمهور روسیه با اعلام این مطلب در ادامه گفت: هیچ مکالمه تلفنی میان روسای جمهور روسیه و آمریکا برنامه ریزی نشده است.
وی در اداه تاکید کرد: تا این لحظه توافقی برای انجام چنین مکالمه ای انجام نشده است.
آخرین باری که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ ئریس جمهور آمریکا با یکدیگر گفتگوی تلفنی داشتند مربوط به تاریخ 21 نوامبر است. در آن تاریخ 2 طرف در مورد مسائل زیادی از جمله وضعیت موجود در سوریه، عملیات های مشترک ضد تروریسم، وضعیت شبه جزیره کره ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 11 دقیقه پیش
تظاهرات مردم شیلی در حمایت از قدس

تظاهرات مردم شیلی در حمایت از قدس خبرگزاری رویترز گزارش کرد: هزاران تن از مردم شیلی روز دوشنبه با حمل دست نوشته هایی، تصمیم اخیر ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
به گزارش ایرنا، معترضان با حمل دست نوشته هایی با مضمون قدس از آن ماست ، خشم خود را از تصمیم بی هدف آمریکا اعلام کردند، اقدامی که در سایه آن نتایج ناگواری برای خاورمیانه در پی خواهد داشت و خط بطلانی بر روند سازش میان فلسطینی ها و اسرائیل خواهد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 15 آذرماه 96 تصمیم خود برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
غیبت وزیر خارجه آلمان در نشست اتحادیه اروپا با نتانیاهو در بروکسل

غیبت وزیر خارجه آلمان در نشست اتحادیه اروپا با نتانیاهو در بروکسل به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، برخی منابع در وزارت خارجه آلمان اعلام کردند، زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه این کشور دلیل عدم حضورش در نشست روز دوشنبه را بیماری یکی از اعضای خانواده اش عنوان کرد.
پس از این اعلام شد که نماینده آلمان در سازمان ملل به جای گابریل در این نشست حضور خواهد یافت.
خبرگزاری آلمان به نقل از برخی منابع تاکید کرد، عدم حضور گابریل هرگز موجب نارضایتی مسئولان اروپایی و اسرائیلی نخواهد شد، برخی کارشناسان این اقدام وزیر امور خارجه آلمان را به لغو دیدارش در آوریل گذشته با بنیامین نتانیاهو ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
بینعالی ییلدیریم: قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت نخواهیم شناخت

بینعالی ییلدیریم: قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت نخواهیم شناخت به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ نخست وزیر ترکیه گفت: قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت نخواهیم شناخت.
به گزارش پایگاه اینترنتی خبرگزاری آناتولی ترکیه، بینعالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه دیروز در مجلس ترکیه با اشاره به اینکه تعداد زیادی از سازمان های دولتی اسرائیل در قدس مستقر هستند، گفت: ما قدس را به هیچ وجه به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت نشناخته ایم و تا زمانی که مسئله اسرائیل و فلسطین حل نشود نیز به رسمیت نخواهیم شناخت.
نخست وزیر ترکیه با اشاره به اینکه سلیمان دمیرل رئیس جمهور اسبق ترکیه سال 1996 میلادی در سفر رسمی به اسرائیل 6 موافقتنامه با اسرائیل امضا ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
کاخ سفید: قصد خارج کردن نیروهایمان از سوریه را نداریم/کردهای سوری: خروج روسیه ربطی به ما ندارد

کاخ سفید: قصد خارج کردن نیروهایمان از سوریه را نداریم/کردهای سوری: خروج روسیه ربطی به ما ندارد به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: به رغم اینکه روسیه تصمیم گرفته نیروهایش را از سوریه خارج کند اما نیروهای آمریکا در سوریه می مانند. آمریکا همچنان به پیشروی و اتخاذ تمامی اقدامات برای پیروزی بر داعش در تمامی جبهه ها ادامه می دهد. نیروهای آمریکایی همچنان به اقدامات خود برای ریشه کن کردن داعش ادامه می دهند و تلاش می کنند تا مانع بازگشت تروریست ها به سوریه شوند.
اریک باهون، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز تأکید کرده بود که دستور ولادیمیر پوتین ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
جهان اسلام سرسختانه مقابل به رسمیت یافتن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می ایستد

جهان اسلام سرسختانه مقابل به رسمیت یافتن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می ایستد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، احمد علیرضابیگی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - بلغارستان در راس هیاتی از اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که در صوفیا به سر می برد، با انگل جامبازکی نماینده بلغارستان در پارلمان اروپا دیدار و گفت وگو کرد.
علیرضابیگی اظهار امیدواری کرد که این سفر بتواند زمینه تقویت و توسعه هر چه بیشتر مناسبات فی مابین ایران و بلغارستان و همچنین ایران و اتحادیه اروپا را در همه زمینه های سیاسی - امنیتی، اقتصادی و تجاری را فراهم نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 32 دقیقه پیش
سازمان ملل: بیش از هشت میلیون یمنی در یک قدمی قحطی قرار دارند

سازمان ملل: بیش از هشت میلیون یمنی در یک قدمی قحطی قرار دارند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از رویترز ،یکی از مقامات بلندپایه سازمان ملل اعلام کرد که طرف های درگیر در یمن باید اجازه دهند کمک های بیشتری به دست هشت میلیون و 400 هزار نفر از یمنی هایی که در یک قدمی قحطی قرار دارند،برسانند.
ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی که با نیروهای انصارلله در یمن در حال جنگ است ماه گذشته بنادر این کشور را محاصره کرد.
جیمی مک گلدریک هماهنگ کننده عملیات بشردوستانه سازمان ملل در یمن گفت که محاصره بنادر یمن تا حدی کاهش پیدا کرده است اما شرایط در این کشور همچنان سخت و هولناک باقی مانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 32 دقیقه پیش
آغاز عملیات نیروهای عراقی برای ایمن سازی نوار مرزی با سوریه/ تبریک پنتاگون به ارتش عراق

آغاز عملیات نیروهای عراقی برای ایمن سازی نوار مرزی با سوریه/ تبریک پنتاگون به ارتش عراق به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، یک منبع نظامی عراقی اعلام کرد، تلاش های بخش مهندسی ارتش عراق برای ایمن سازی نوار مرزی عراق و سوریه از شهر القائم در غرب عراق تا شهر ربیعه در نینوا آغاز شده است.
وی افزود، بر این اساس، پایگاه های دفاعی، خاکریزها و خندق هایی ایجاد می شود و ارتش و گارد مرزی نیز مراکز ایست بازرسی را برای دفع هرگونه حمله داعش از سوریه به سمت عراق مستقر می سازند.
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق یک سال پس از آغاز عملیات نظامی در موصل واقع در شمال عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی کاملاً مرزهای سوریه و عراق را تحت کنترل خود درآورده و جنگ علیه داعش در عراق پایان یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 41 دقیقه پیش
اسکورت هواپیمای پوتین توسط جنگنده های سوخو 35 + فیلم

اسکورت هواپیمای پوتین توسط جنگنده های سوخو 35 + فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
ویدئوهای بیشتر را در لینک زیر مشاهده کنید
پیانو نواختن پوتین در همایشی در پکن + فیلم
آموزش جودو توسط پوتین رئیس جمهور روسیه + فیلم
ماهیگیری پوتین رئیس جمهور روسیه + فیلم ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 41 دقیقه پیش
دست رد اتحادیه اروپا بر سینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی

دست رد اتحادیه اروپا بر سینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا درخواست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره قدس را نپذیرفته است. فدریکا موگرینی مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که ریاست نشست با نتانیاهو را برعهده داشت، به خبرنگاران گفته است هیچ یک از کشورهای آن اتحادیه قصد اقدام مشابه با آن چه دولت آمریکا در انتقال سفارتش از تل آویو به قدس را انجام داده، ندارد. این در حالی ست که نتانیاهو این پیش بینی را مطرح کرده بود که بسیاری از کشورهای اروپایی اقدام مشابهی انجام خواهند داد.
نتانیاهو در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل مدعی شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با اعلام قدس به عنوان پایتخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
انتقال سفارت آمریکا چرا؟

انتقال سفارت آمریکا چرا؟ به گزارش خبرگزاری فارس ، در پی اعلام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و برنامه ریزی برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، سردار محمدرضا نقدی معاون فرمانده کل سپاه در یادداشتی به تشریح توطئه جدید آمریکایی ها در قبال منطقه و قضیه فلسطین پرداخته است.
متن یادداشت به شرح زیر است:
این روزها در پی تصمیم رژیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت خود در فلسطین اشغالی به بیت المقدس، تحلیل گران برابر روال خود دست به قلم شده اند و یا با حضور در مصاحبه با رسانه ها در مورد ابعاد این مسأله اظهار نظر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
اعتراض کوبا به آمریکا بابت توقف صدور روادید در سفارت آمریکا

اعتراض کوبا به آمریکا بابت توقف صدور روادید در سفارت آمریکا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روابط میان آمریکا و کوبا بعد از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شد و بخش زیادی از دستاوردهای باراک اوباما، رئیس جمهور سابق در بهبود روابط دو کشور را خنثی کرد سردتر شد.
در ماه سپتامبر مقام های آمریکا بعد از اتهاماتی که درخصوص حملات انجام شده علیه سلامت دیپلمات های این کشور در شهر هاوانا مطرح کردند، اقدام به کاهش شدید تعداد کارکنان سفارت آمریکا در کوبا کردند و در نتیجه آن فرایند صدور روادید این سفارتخانه متوقف شد.
وزارت خارجه کوبا در بیانیه ای اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 52 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های لبنان-سه شنبه 21 آذر

سرخط روزنامه های لبنان-سه شنبه 21 آذر **الاخبار
-اعلام قیام عمومی در فلسطین
-نصرالله به نام محور مقاومت: قدس و فلسطین در اولویت خواهند بود
-پوتین در پایگاه حمیمیم سوریه سخنرانی پیروزی ایراد کرد
-سلیمانی خطاب به القسام و سرایا القدس : آماده حمایت از شما هستیم
-اروپا: ثبات لبنان در راستای منافع مستقیم ماست
**النهار:
-نصرالله در تظاهرات گسترده ضاحیه خواستار انتفاضه سوم شد
-اروپا خطاب به نتانیاهو: ما آمریکا نیستیم
-عون فردا مکانیسم رویارویی با تصمیم آمریکا را مطرح خواهد کرد
-پوتین خاورمیانه را از دروازه های سوریه و مصر و ترکیه در کنترل می گیرد
**البناء: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 52 دقیقه پیش
مقداد بار دیگر بر پایبندی سوریه به قوانین انسانی و بین المللی تاکید کرد

مقداد بار دیگر بر پایبندی سوریه به قوانین انسانی و بین المللی تاکید کرد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سانا؛ فیصل مقداد معاون وزیر خارجه و رئیس کمیته ملی سوری قانون انسانی بین المللی بار دیگر بر پایبندی سوریه به احترام و اجرای مقررات و مبانی قوانین انسانی بین المللی تاکید کرد.
وی افزود: سوریه مبانی و مقررات انسانی بین المللی را همواره مد نظر دارد.
وی ابراز افتخار کرد که ارتش سوریه و هم پیمانان آن با قانون انسانی بین المللی در تمامی جنگ های خود علیه تروریسم پایبند هستند.
به نوبه خود معاون رئیس کمیته بین المللی هلال احمر در سوریه خانم والریا گامبونی تاکید کرد: هدف از کار گاه ها معرفی کردن قانون انسانی بین المللی و انتشار آرمان های آن است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 1 دقیقه پیش
سازمان ملل ایرانی بودن موشک های شلیک شده به عربستان را تایید نمی کند

سازمان ملل ایرانی بودن موشک های شلیک شده به عربستان را تایید نمی کند به گزارش ایلنا به نقل از اینترفاکس، کارشناسان سازمان ملل، که قطعات پخش شده از موشک های شلیک شده به فرودگاه ملک خالد در حومه ریاض از سوی یمن را بررسی کرده اند، تایید نکرده اند که این موشک ها ساخت ایران بود.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل اعضای شورای امنیت را در جریان نتایج گزارش این کارشناسان قرار داده است. طبق این گزارش، قُطر موشک هایی، که از یمن در 22 جولای گذشته و 4 نوامبر جاری از سوی انصارالله به عربستان سعودی شلیک شدند، معادل قُطر موشک های سکود و نسخه اصلاح شده قیام- 1 ایرانی است.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 2 دقیقه پیش
تشدید عملیات گشت زنی نیروی هوایی چین در مجاورت تایوان

تشدید عملیات گشت زنی نیروی هوایی چین در مجاورت تایوان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، در پی تهدید یک دیپلمات چینی مبنی بر حمله به تایوان در صورت پهلو گرفتن هر ناو جنگی آمریکایی در بنادر این جزیره، نیروی هوایی چین از اجرای عملیات بیشتر گشت زنی در آب های اطراف این جزیره خبر داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پکن، سخنگوی نیروی هوایی چین امروز با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرد شمار زیادی از جت های جنگنده، بمب افکن ها و هواپیما های شناسایی این کشور عملیات گشت زنی معمول و برنامه ریزی شده خود را در آب های مجاور تایوان به منظور محافظت از تمامیت ارضی و تامین حاکمیت ملی چین انجام می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 11 دقیقه پیش
همایش بین المللی روز بی طرفی در عشق آباد /افزایش 17 درصدی استخراج طلا در تاجیکستان

همایش بین المللی روز بی طرفی در عشق آباد /افزایش 17 درصدی استخراج طلا در تاجیکستان به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس ، همایش بین المللی روز بی طرفی در عشق آباد ، افزایش 17 درصدی استخراج طلا در تاجیکستان و ازبکستان دومین مقصد سفر رسمی رئیس جمهور جدید قرقیزستان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
استرداد 3 شهروند تاجیک از افغانستان به تاجیکستان
مقامات امنیتی افغانستان یک زن و 2 مرد تاجیک متهم به اقدامات تروریستی را به دولت تاجیکستان تحویل دادند.
هدف از تصمیم آمریکا در مورد قدس تداوم بی ثباتی در خاورمیانه است
وزیر خارجه ازبکستان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 11 دقیقه پیش
وزارت دفاع روسیه: اغاز بازگشت نظامیان روس از سوریه/ کاخ سفید: در سوریه می مانیم

وزارت دفاع روسیه: اغاز بازگشت نظامیان روس از سوریه/ کاخ سفید: در سوریه می مانیم به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روسیا الیوم سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه شامگاه دوشنبه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور بازگشت از روسیه را آغاز کرده اند.
سرگئی شویگو در مصاحبه با خبرنگاران گفت: نظامیان روسیه، بازگشت از سوریه به وطن خود را آغاز کرده اند.
وزیر دفاع روسیه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد زمان خروج کامل نیروهای روسیه از سوریه توضیح داد: این موضع به شرایط بستگی دارد.
پس از انتشار این خبر، کاخ سفید اعلام کرد علی رغم این تصمیم مسکو، واشنگتن قصد ندارد نیروهای خود را از سوریه و عراق خارج کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 22 دقیقه پیش
قدس، اسلامی می ماند

قدس، اسلامی می ماند به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، محمد ایرانی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: الحاق قدس و بیت المقدس به اسرائیل با وجود قطعنامه های گوناگونی که به این موضوع دامن می زد، از سوی اروپائیان به رسمیت شناخته نشده اما اخیرا صهیونیستها اقداماتی برای یهودی سازی منطقه آغاز کرده اند که در پس این اقدام موضوع شهرک سازی صهیونیستها به حاشیه می رود.
وی ادامه داد: درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین می توان به وجود ترامپ بعنوان یک ساختار شکن اشاره کرد وی در مورد موضوع برجام هم بعنوان طرف مقابل ما سعی در برهم زدن قوانین بین المللی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 22 دقیقه پیش
مهمترین اخبار جهان(7-19)

مهمترین اخبار جهان(7-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ مهمترین اخبار جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است..
آمریکا
// به درخواست کشورهای غربی نشست دیگری در شورای امنیت با موضوع انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی برگزار می شود.
//آمریکا روز دوشنبه تهدیدهای نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را مبنی بر جلوگیری از حضور احزاب مخالف در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور، محکوم کرد.
//سناتور ریچارد بلاکrichard black سناتور جمهوری خواه ایالت ویرجینیا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی گفت: عامل حمله نیویورک از جمله افرادی است که از وهابیگری عربستان پیروی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 32 دقیقه پیش
نتانیاهو منفورترین سیاست مدار خاورمیانه/نفوذ ایران در منطقه افزایش یافته است

نتانیاهو منفورترین سیاست مدار خاورمیانه/نفوذ ایران در منطقه افزایش یافته است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نتایج جدیدترین نظرسنجی انجام شده از سوی یک موسسه آمریکایی نشان می دهد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی منفورترین سیاست مدار خارومیانه است.
این نظرسنجی جدید که از سوی مؤسسه تحقیقاتی پیو انجام شده نتایج آن نشان می دهد بنیامین نتانیاهو منفورترین سیاست مدار در خاورمیانه است.
این نظرسنجی در تونس، لبنان، اردن، ترکیه و فلسطین اشغالی انجام شده و حتی در کشوری مانند اردن که از سال 1994 پیمان صلح با رژیم صهیونیستی دارد 95 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نتانیاهو را منفورترین چهره سیاسی انتخاب کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 32 دقیقه پیش
پایبندی کامل ایران به برجام در گزارش دبیر کل سازمان ملل

پایبندی کامل ایران به برجام در گزارش دبیر کل سازمان ملل به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آنتونیو گوترش در این گزارش با انتقاد از خودداری رئیس جمهور آمریکا از تأیید پایبندی ایران به توافق هسته ای گفت: اقدام ترامپ آینده این توافق را در هاله ای از ابهام فرو برده است و بازگرداندن تحریم ها می تواند آینده توافق هسته ای ایران را تهدید کند.
گوترش در این گزارش مدعی شد آمریکا تاکنون به برجام پایبند بوده است. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
نماینده مجلس: وحدت و اتحاد در مقابل استکبار نیاز امروز جهان اسلام است

نماینده مجلس: وحدت و اتحاد در مقابل استکبار نیاز امروز جهان اسلام است منصور مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با محکوم کردن اظهارات و اقدامات دونالد ترامپ اظهار کرد: سخنان خود سرانه و وقیح رئیس جمهوری آمریکا نشان از عدم آگاهی او به انسجام و اراده پولادین مسلمین جهان، سرخوردگی از عدم موفقیت شان در امور بین الملل و برملا شدن نقشه های شیطانی آنها دارد.
وی افزود: سیاست های غلط آمریکا در جهان گویای استراتژی های مستکبرانه و متجاوزانه آنان و عدم پایبندی به حقوق دیگر کشورهاست ولی سردمداران آنها باید به این موضوع مهم توجه کنند که هر گونه تجاوز به خاک پاک قدس شریف مشت محکم و اتحاد تمام مسلمین جهان را به همراه خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
اردن: حکمی از سوی دادگاه کیفری دریافت نکرده ایم

اردن: حکمی از سوی دادگاه کیفری دریافت نکرده ایم به گزارش ایسنا، یک منبع رسمی اردنی در مصاحبه با اسپوتنیک گفت، اردن هیچ چیزی پیرامون حکم دادگاه کیفری بین المللی مبنی بر ارجاع پرونده عدم همکاری خود با این دادگاه پیرامون بازداشت عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان دریافت نکرده است.
این منبع گفت: ما هنوز چیزی دریافت نکردیم، اردن بر اساس منشور اتحادیه عرب، تمامی رهبران عربی را به نشست سران عرب دعوت کرد.
دادگاه کیفری بین المللی روز گذشته اعلام کرد که پرونده اردن را به دلیل عدم همکاری اش درخصوص بازداشت عمر البشیر به شورای امنیت ارجاع می دهد.
البشیر در مارس گذشته برای مشارکت در نشست سران عرب، وارد امان شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 51 دقیقه پیش
آیا نتانیاهو می تواند اتحادیه اروپا را به تله بیندازد؟

آیا نتانیاهو می تواند اتحادیه اروپا را به تله بیندازد؟ این طرح زمینه را برای تکمیل پروژه یهودی سازی شهر بیت المقدس از طریق بنا گذاشتن مجسمه هیکل در مسجد الاقصی و اخراج حدود 400 هزار فلسطینی ساکن این شهر و حومه آن فراهم می کند. وی به همین منظور به استراتژی فریب و تله گذاری متوسل شده و مدعی شده است که خطر اصلی برای منطقه ایران است نه انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس حال آنکه برای همگان بخصوص برای اروپائیان آشکار و مبرهن است که تطویل بحران فلسطین تاکنون صدمات و لطمات جبران ناپذیری برای این اتحادیه فراهم کرده و بحران های واقع در خاورمیانه و شمال افریقا که همگی زاییده استمرار و تطویل بحران فلسطین هستند سیاست های این اتحادیه را در خیلی از موارد از ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 51 دقیقه پیش
بیانیه ترامپ درباره حمله در نیویورک

بیانیه ترامپ درباره حمله در نیویورک به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای در واکنش به حمله تروریستی در متروی شهر نیویورک، بار دیگر تلاش کرد از چنین حملاتی برای زیر سوال بردن نظام مهاجرتی این کشور و حمله به مهاجران بهره برداری کند.
در این بیانیه که در تارنمای کاخ سفید منتشر شد آمده است: حمله دیروز در نیویورک که دومین حمله تروریستی در این شهر ظرف دو ماه گذشته محسوب می شود، بار دیگر اهمیت انجام اصلاحات قانونی از سوی کنگره در جهت حمایت از مردم آمریکا را نشان داد.
در درجه نخست همانطور که من از زمانی که نامزدی خود را برای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کردم گفته ام ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 51 دقیقه پیش
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه داخلی
*****
آبادان - اسحاق جهانگیری دوشنبه در آیین افتتاحیه فاز یک شرکت فولاد کاوه اروند در خرمشهر اظهار کرد: هدف ما ایجاد 700 هزار فرصت شغلی در سال 97 است.
تهران - فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تماس با فرماندهی گردان های شهید عزالدین قسام و فرماندهی گردان های جهاد اسلامی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مقامت اسلامی فلسطین اعلام کرد.
تهران- رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با برچیده شدن موسسه های غیرمجاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 51 دقیقه پیش
پایتختی قدس غربی برای رژیم صهیونیستی؛ سناریویی خطرناک برای فلسطین

پایتختی قدس غربی برای رژیم صهیونیستی؛ سناریویی خطرناک برای فلسطین در عصر روز 15 آذر ترامپ در سخنانی ضمن آنکه قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد، دستور تلاش برای انتقال سفارت به قدس را هم صادر نمود. البته باید توجه داشت ترامپ انتقال سفارت را برای یک بازه شش ماهه دیگر هم تعلیق کرد تا شرایط این کار فراهم شود. در روزهای اخیر مسئله فلسطین پس از مدت ها نه به مسئله نخست جهان اسلام، بلکه به موضوع اول موضع گیری و تبادل بحث کشورهای غیر اسلامی و مجامع بین المللی تبدیل شد.
با آنکه بر اساس قطعنامه مشهور تقسیم فلسطین که به موجودیت اسرائیل هم مشهور است، مجموعه بیت المقدس را یک منطقه بین المللی اعلام کرده بود اما رژیم صهیونیستی شهر قدس را به اشغال خود در آورد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 52 دقیقه پیش
روسیه مخالف مداخله نظامی ترکیه در عفرین سوریه است

روسیه مخالف مداخله نظامی ترکیه در عفرین سوریه است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، کارشناس سیاسی ترکیه ای تاکید کرد روسیه مخالف مداخله نظامی ترکیه در عفرین سوریه است.
بکر آتاجان در گفتگو با شبکه الحدث درباره گفتگوهای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود در آنکارا گفت: این گفتگوها درباره موضوعات مختلفی به ویژه سوریه بوده است. مدت زیادی بوده که توافقاتی میان روسیه و ترکیه درباره پرونده سوریه حاصل شده است ولی همچنان اختلافاتی میان مسکو و آنکارا درباره برخی از نقاط به ویژه منطقه عفرین پابرجاست. ترکیه خواهان ورود به این منطقه بوده است ولی روسیه به شدت مخالف این مسئله است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
سازمان ملل: بیش از 8 میلیون یمنی در معرض خطر قحطی قرار دارند

سازمان ملل: بیش از 8 میلیون یمنی در معرض خطر قحطی قرار دارند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، جیمی مک گلودریک نسبت به مواجه شدن بیش از هشت میلیون یمنی با خطر قحطی هشدار داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اعلام کرد: به دنبال تداوم جنگ در این کشور، بیش از 8 میلیون یمنی در معرض مواجهه با خطر قحطی قرار گرفته اند.
این مقام سازمان ملل افزود: ممانعت از رسیدن کمک های بشردوستانه به یمنی ها موجب بروز یک بحران انسانی در یمن شده است.
وی تصریح کرد: محاصره دائمی یمن موجب شده تا حداقل میزان سوخت و غذا و داروی مورد نیاز یمنی ها هم قابل تأمین نباشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
اردوغان: آمریکا در خون هایی که ریخته می شود شریک جرم است

اردوغان: آمریکا در خون هایی که ریخته می شود شریک جرم است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر به اقدام رئیس جمهوری آمریکا علیه قدس اشغالی واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: آمریکا در خون هایی که ریخته می شود شریک جرم است.
اردوغان که به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی حقوق بشر سخن می گفت، تأکید کرد: ما امروز در جهانی زندگی می کنیم که در آن حقوق بشر به ویژه در قدس اشغالی زیر پا گذاشته شده است.
وی ادامه داد: جهانی در مسأله قدس در کنار مظلوم نمی ایستد حق ندارد از صلح سخن بگوید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
درخواست تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا درباره آزار جنسی ترامپ

درخواست تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا درباره آزار جنسی ترامپ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، بیش از 50 قانونگذار دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه انجام تحقیقات درباره شکایتهای آزار جنسی را که چند زن علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارائه کردند خواستار شدند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، این نمایندگان در نامه ای مکتوب اعلام کردند : نمی توانیم زنانی را که اتهاماتی را علیه آقای ترامپ مطرح کرده اند نادیده بگیریم.
اما به علت سیطره جمهوری خواهان بر برنامه کنگره احتمال نمی رود تحقیقات رسمی در خصوص این اتهامات صورت بگیرد. ترامپ این اتهامات را رد می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
گزارش سازمان ملل از فقر شدید و نابرابری در آمریکا؛ از بیماری عفونی کرم قلابدار تا ساعت های طولانی کار

گزارش سازمان ملل از فقر شدید و نابرابری در آمریکا؛ از بیماری عفونی کرم قلابدار تا ساعت های طولانی کار به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، رسانه های آمریکایی گزارش دادند یک مقام سازمان ملل برای بررسی نزدیک مسئله فقر و نابرابری در آمریکا از روزهای گذشته سفر دوهفته ای خود به این کشور را آغاز کرده است.
اگرچه ذهن انسان امروزی با شنیدن واژه های فقر و نابرابری، ناآگاهانه به دوردست ها و مناطق دورافتاده و یا جهان های دوم و سوم و مناطق پیرامونی کشیده می شود و مرکز و جهان نخست را عاری از هرگونه نداری و تبعیض می داند و یا بهتر اینکه در نتیجه بمباران تبلیغاتی امپراطوری رسانه ای نظام حاکم جهانی،چندان گرایشی به دیدن نابرابریهای کشورهای پیشرفته از جمله آمریکا وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
تاکید بر همکاری پارلمانی ایران و عراق/پیروزی مردم عراق علیه تروریست ها غرورآفرین است

تاکید بر همکاری پارلمانی ایران و عراق/پیروزی مردم عراق علیه تروریست ها غرورآفرین است به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، راجح صابر عبود الموسوی سفیر عراق در تهران امروز عصر ( دوشنبه، 20 آذرماه ) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد. امیرعبداللهیان در این دیدار پیروزی نیروهای مسلح، دولت، مردم و مرجعیت دینی عراق علیه تروریسم را غرورآفرین خواند و ضمن تاکید بر روابط ممتاز دو کشور، از تلاش های ارزنده دولت و ملت عراق درحسن مهمان نوازی و برگزاری مراسم پرشکوه اربعین حسینی قدردانی کرد.
وی افزود: تلاش های سفیر جمهوری عراق در تهران در جهت توسعه و تحکیم مناسبات دوجانبه و همچنین اقدامات شبانه روزی سفیر در اعطای روادید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
ناو تهاجمی آبی-خاکی یو اس اس کیرسارج

ناو تهاجمی آبی-خاکی یو اس اس کیرسارج ایالات متحده با توجه به موقعیت جغرافیایی دور از قاره های اروپا و آسیا برای حملات نظامی و لشکرکشی های خود به خاک این دو قاره همواره نیاز به کشتی های بزرگی بوده که بتواند نیروها و تجهیزات خود را با آن به این قاره ها حمل کند. یو اس اس کیرسارج /USS Kearsarge یکی از مهم ترین ناوهای آبی -خاکی آمریکا است که برای انتقال نیروها به ساحل استفاده می شود همچنین یکی از بهترین بیمارستان های سیار آمریکا را در خود جای داده است و از سامانه های دفاعی قدرت مندی نیز بهرمند است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 22 دقیقه پیش
گفتگوهای سوریه 20 و 21 دسامبر در آستانه برگزار می شود

گفتگوهای سوریه 20 و 21 دسامبر در آستانه برگزار می شود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، به گزارش ایتارتاس از آستانه، وزارت خارجه قزاقستان روز دوشنبه اعلام کرد دور دیگر گفتگو های سوریه روز های 21 و 22 دسامبر در آستانه برگزار خواهد شد.
این وزارت خانه اعلام کرد نشست بین المللی سوریه در آستانه در این دو روز برگزار می شود.
بر اساس اعلام وزارت خارجه قزاقستان گفتگو ها برای تنظیم کارگروه آزاد سازی زندانیان، تبادل اجساد کشته شدگان و جستجوی ناپدید شدگان انجام خواهد شد؛ شرکت کنندگان در این دور از گفتگو ها درباره موضوعات مربوط به اجرای منطقه کاهش تنش و اجرای بیانیه مشترک بشر دوستانه درباره مین زدایی در سوریه از جمله در مناطق مربوط ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
شکایت یک گروه طرفدار حقوق مدنی در امریکا از دولت ترامپ

شکایت یک گروه طرفدار حقوق مدنی در امریکا از دولت ترامپ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، یک گروه طرفدار حقوق مدنی در آمریکا از دولت ترامپ به علت حمله به خانه های مهاجران غیرقانونی به شدت انتقاد کرده است و خواستار پرداخت غرامت دولت به این خانواده ها شده است.
نشریه هیل نوشت گروه موسوم به مرکز قانون فقر جنوبی از دولت فدرال آمریکا شکایت کرده و دولت را متهم کرده است با حمله به خانه های مهاجران قانون اساسی را نقض کرده است.
این گروه با طرح شکایتی در دادگاه جرجیا اعلام کرده است نیروهای پلیس مهاجرت آمریکا بدون مجوز وارد خانه های مهاجران غیرقانونی شده اند که این نقض متمم چهارم قانون اساسی آمریکا است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
انتفاضه جدید تا تحقق حقوق ملت فلسطین ادامه خواهد یافت/ در کنار ملت فلسطین خواهیم ماند

انتفاضه جدید تا تحقق حقوق ملت فلسطین ادامه خواهد یافت/ در کنار ملت فلسطین خواهیم ماند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور در تماس تلفنی رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با وی، تصریح کرد: ملت مظلوم فلسطین و امت اسلامی بی تردید با وحدت، مقاومت و ایستادگی خود ، این طرح آمریکایی – صهیونیستی را با شکست مواجه خواهند کرد.
رییس جمهور با بیان اینکه "جمهوری اسلامی ایران این اقدام آمریکا را بشدت محکوم می کند"، گفت: این اقدام ناصحیح، ماهیت آمریکا و رژیم صهیونیستی را بیش از پیش نزد جهانیان آشکارتر کرد و نشان داد که آنها به هیچ عنوان نمی خواهند حقوق ملت فلسطین را به رسمیت بشناسند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
70 درصد جمعیت کره شمالی با کمبود شدید غذا مواجه هستند

70 درصد جمعیت کره شمالی با کمبود شدید غذا مواجه هستند زید رعد الحسین کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز دوشنبه در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که بالغ بر 18 میلیون تن یا 70 درصد جمعیت این کشور با کمبود شدید غذا مواجه هستند.
به گزارش ایرنا به نقل از بلومبرگ، وی تصریح کرد که 13 میلیون تن از جمعیت این کشور تحت پوشش حمایتی نهادهای امداد رسانی بین المللی قرار دارند؛ اما افزایش تحریم ها این فرآیند را با اخلال مواجه کرده است.
رعد الحسین در این رابطه افزود: تحریم هایی که نظارت بر تراکنش های بانکی بین المللی را افزایش داده، موجب کاهش سرعت عملیات های سازمان ملل متحد و تحویل جیره های غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
کمیساریای عالی حقوق بشر: 70 درصد جمعیت کره شمالی با کمبود شدید غذا مواجه هستند

کمیساریای عالی حقوق بشر: 70 درصد جمعیت کره شمالی با کمبود شدید غذا مواجه هستند به گزارش ایرنا به نقل از بلومبرگ، وی تصریح کرد که 13 میلیون تن از جمعیت این کشور تحت پوشش حمایتی نهادهای امداد رسانی بین المللی قرار دارند؛ اما افزایش تحریم ها این فرآیند را با اخلال مواجه کرده است.
رعد الحسین در این رابطه افزود: تحریم هایی که نظارت بر تراکنش های بانکی بین المللی را افزایش داده، موجب کاهش سرعت عملیات های سازمان ملل متحد و تحویل جیره های غذایی، بسته های بهداشتی و کمک های بشردوستانه شده است.
وی از شورای امنیت خواست که ارزیابی جامعی از تاثیرات تحریم ها بر کره شمالی انجام دهد و پیامدهای آن را به حداقل برساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 32 دقیقه پیش
استیو بنن: تامین مالی تروریسم اسلامی افراطی باید متوقف شود

استیو بنن: تامین مالی تروریسم اسلامی افراطی باید متوقف شود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مشاور سابق امور راهبردی کاخ سفید گفت: تامین مالی تروریسم اسلامی افراطی باید متوقف شود.
به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز؛ استیو بنن در سخنرانی خود در آلاباما گفت: باید تامین مالی تروریسم اسلامی افراطی در اروپا و آمریکا متوقف شود و آن کشور ها یعنی امارات عربی متحده و سعودی ها اقدام کردند. آن ها اقدامات جسورانه ای کردند. این رهبری دونالد جی ترامپ است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 32 دقیقه پیش
بنت: ایران باید به خاطر حزب الله حساب پس دهد

بنت: ایران باید به خاطر حزب الله حساب پس دهد وزیر آموزش رژیم صهیونیستی گفت ایران باید به خاطر حزب الله، حساب پس دهد.
به گزارش فارس، نفتالی بنت وزیر آموزش رژیم صهیونیستی مدعی شد ایران باید به خاطر اقدامات حزب الله در لبنان و سوریه، حساب پس دهد.
بنت طی مصاحبه با وبگاه تایمز اسرائیل ضمن بیان اینکه اسرائیل تمایلی به درگیری نظامی با ایران ندارد، گفت اما هر کاری را برای ممانعت از تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه انجام می دهند.
وی اضافه کرد: رویکرد من این است که به صورت تدریجی ایران را مسئول اقداماتش قرار دهیم. و هر راکتی که از جنوب لبنان به حیفا شلیک شود را موشکی ایرانی بدانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 42 دقیقه پیش
دیدار عباس و السیسی درباره وضعیت قدس

دیدار عباس و السیسی درباره وضعیت قدس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس جمهور مصر درباره وضعیت قدس پس از تصمیم آمریکا، دیدار کردند.
به گزارش فارس، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار کرد.
در این دیدار عباس و السیسی درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره قدس و روابط دوجانبه گفت وگو کردند.
به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل این دو توافق کردند که به همکاری ها و مشاوره با کشورهای عربی جهت مقابله با خطرات پیش رو از جمله تصمیم آمریکا درباره قدس، ادامه دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 51 دقیقه پیش
انتقال سفارت امریکا چرا؟

انتقال سفارت امریکا چرا؟ به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، این روزها در پی تصمیم رژیم امریکا مبنی بر انتقال سفارت خود در فلسطین اشغالی به بیت المقدس، تحلیلگران برابر روال خود دست به قلم شده اند یا با حضور در مصاحبه با رسانه ها در مورد ابعاد این مسئله اظهارنظر می کنند. بخش زیادی از این تحلیل ها و اظهارنظرها مربوط است به چرایی این تصمیم امریکا و پاسخ به این سؤال که چرا در این مقطع زمانی امریکا چنین تصمیمی را گرفت. با نهایت احترام به همه تحلیلگرانی که در پاسخ به این سؤال دلایلی را مطرح می کنند می توان با قاطعیت گفت که هر کس در تحلیل خود برای این اقدام دلایل منطقی و قابل درک نه فقط در جهت منافع امریکا ولو در ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 51 دقیقه پیش
روسیه و ترکیه درباره قدس هم عقیده اند

روسیه و ترکیه درباره قدس هم عقیده اند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در چارچوب سفری کاری به ترکیه رفته است تا با مقام های آنکارا در رابطه با همکاری های دوجانبه، آخرین تحولات سوریه و تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در قبال قدس تبادل نظر کند.
وی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: مسکو و آنکارا بر این عقیده هستند که تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی وضعیت پیچیده منطقه را بی ثبات تر می کند.
رئیس جمهوری ترکیه نیز در این رابطه خاطرنشان کرد: اقدام ترامپ باعث ناامیدی مسلمانان، مسیحی ها و حتی یهودی ها شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 52 دقیقه پیش
خبر جدید اتحادیه اروپا درباره برجام

خبر جدید اتحادیه اروپا درباره برجام اتحادیه اروپا تاریخ دور تازه نشست کمیسیون مشترک برجام را اعلام کرد.
به گزارش فارس، در حالی که آمریکا متهم است به تعهدات بین المللی خود در مورد توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 عمل نکرده، قرار است دور تازه نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار شود.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرده که 13 دسامبر(22 آذر) دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام در شهر وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 1 دقیقه پیش
دستِ بسته امریکا و رژیم صهیونیستی در قضیه فلسطین

دستِ بسته امریکا و رژیم صهیونیستی در قضیه فلسطین به گزارش مشرق ، سعدالله زارعی طی یادداشتی نوشت:
اقدام روز چهارشنبه دونالد ترامپ در اعلام انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس که در واقع اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل است، بیش از آنکه به صهیونیست ها کمکی کند، آنان را دچار مخمصه ای پیچیده می کند این در حالی است که خیلی بعید است که امثال نتانیاهو به این زودی بتوانند قدس را پایتخت خود بخوانند چرا که اقدام یکجانبه آمریکا نه به قدرت اسرائیلی ها می افزاید و نه مشروعیتی برای این اقدام پدید می آورد.
واکنش گسترده ای که به اظهارات دونالد ترامپ نه فقط از سوی کشورهای اسلامی بلکه از سوی طیف وسیعی از کشورها و دولت ها و گروه های ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 2 دقیقه پیش
ویرانگرترین سلاح هیتلر را بشناسید

ویرانگرترین سلاح هیتلر را بشناسید به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از ایندیپندنت، آدولف هیتلر ، دیکتاتور آلمان نازی که علاقه زیادی هم به حمله به فرانسه داشت، دستور ساخت یک توپخانه غول پیکر را داده بود که به راحتی می توانست خط دفاعی ماژینو در فرانسه را ویران کند. خط دفاعی ماژینو که پیش از جنگ جهانی دوم بوسیله فرانسوی ها ساخته شد، تنها مانع اصلی میان آلمان و غرب اروپا بود. این خط دفاعی، دیواری محکم و بتُنی به طول 322 کیلومتر بود.
در سال 1941 یک شرکت تولیدکننده سلاح آلمانی به نام فردریک کروپ ای.جی ساخت سلاح ویرانگر آدولف هیتلر را آغاز کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 2 دقیقه پیش
ایران به طور کامل به برجام پایند بوده است

ایران به طور کامل به برجام پایند بوده است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ دبیر کل سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت این سازمان از وفاداری کامل ایران به توافق هسته ای سال 2015 خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مقر سازمان ملل در نیویورک، آنتونیو گوترش در گزارشی که قرار است روز هجدهم دسامبر در شورای امنیت به بحث گذاشته شود، تاکید کرد توافق هسته ای 2015 بهترین راه برای تضمینی است که ماهیت صرفا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را نشان می دهد.
وی خاطر نشان کرد شوربختانه، خودداری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از تایید کردن تعهد ایران به توافق هسته ای، آینده این توافق را در هاله ای از ابهام فرو برده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
تقسیم دریای خزر در سکوت خبری؟!

تقسیم دریای خزر در سکوت خبری؟! روزنامه شرق: اگرچه از سال هایی که میخاییل گورباچف به عنوان یکی از رهبران قدرتمند جهان، از اخبار ایران حذف شده و اتحاد جماهیر شوروی فروپاشیده، 26 سال می گذرد؛ اما هنوز ماجرای ایران و سهمش از خزر که بعد از این فروپاشی و اعلام استقلال جمهوری های شمالی شکل دیگری به خود گرفته، پایان نیافته است.
سال هاست که می شنویم مقامی از ایران برای حضور در اجلاس رژیم حقوقی خزر به مسکو، آستاراخان، باکو و عشق آباد رفته یا نمایندگان این کشورها برای شرکت در نشستی مرتبط با این موضوع به تهران آمده اند. مانند هفته گذشته که محمدجواد ظریف برای حضور در هفتمین اجلاس وزیران خارجه پنج کشور ساحلی دریای خزر با مرکزیت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
بیش از 8 میلیون یمنی در معرض قحطی قرار دارند

بیش از 8 میلیون یمنی در معرض قحطی قرار دارند به گزارش مشرق به نقل از رویترز، یک مقام ارشد سازمان ملل متحد اعلام کرد که طرف های درگیر در یمن باید اجازه دهند 8.4 میلیون یمنی که در معرض قحطی قرار دارند به کمک های بیشتر دسترسی داشته باشند.
جیمی مک گولدریک هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل گفت: ادامه محاصره بنادر عرضه سوخت، مواد غذایی و دارو را محدود کرده و شمار مردم آسیب پذیر را به شدت افزایش داده است.
وی افزود: جان میلیونها یمنی از جمله 8.4 میلیون نفری که یک قدم تا قحطی فاصله دارند به توانایی ما برای ادامه عملیات کمک رسانی و تامین بهداشت، آب سالم، غذا، سرپناه و حمایت غذایی از آنها بستگی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
ترامپ خواستار محدودیت های مهاجرتی سختگیرانه تر شد

ترامپ خواستار محدودیت های مهاجرتی سختگیرانه تر شد رئیس جمهور آمریکا و دستیاران وی در کاخ سفید در واکنش به حمله تروریستی روز دوشنبه در شهر نیویورک، خواستار وضع محدودیتهای مهاجرتی سختگیرانه تر شدند.
به گزارش مهر به نقل از یو اِس ای تودی، روز دوشنبه در پی بازداشت یک آمریکایی بنگلادشی تبار به اتهام مبادرت به یک حمله تروریستی در منهتن نیویورک، دونالد ترامپ و دستیاران وی در کاخ سفید خواستار وضع محدودیتهای مهاجرتی سختگیرانه تر شدند.
ترامپ در بیانیه ای مکتوب اعلام کرد: آمریکا باید سیستم مهاجرتی راحت و آسان گیر خود را تصحیح نماید؛ سیستمی که به شمار بسیاری از افراد خطرناک که سوابق آنها به دقت و به طور مناسب مورد بررسی قرار نمی گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
سیاست خارجی بحران ساز

سیاست خارجی بحران ساز به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، تاکید بر مسائل داخلی آمریکا و دور نگهداشتن واشنگتن از درگیری ها و بحران های جهانی ازجمله محورهای عمده تبلیغاتی دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی بود و توانست به کمک این تبلیغات، گروه هایی مختلف از جامعه را به سوی خود جلب کند.
ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی بشدت از حضور نظامی واشنگتن در کشورهای دیگر ازجمله در افغانستان و عراق انتقاد می کرد و آن را برخلاف منافع ملی آمریکا می دانست. وی تاکید داشت وقت آن رسیده که آمریکا به مسائل داخلی خود بپردازد و از بحران های جهانی دوری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
بولتون: ترامپ از خشونت نمی ترسد

بولتون: ترامپ از خشونت نمی ترسد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در حساب توئیتری خود نوشت انتقال سفارت آمریکا نشان می دهد رئیس جمهور آمریکا برخلاف دولت های قبلی از خشونت نمی ترسد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 21 دقیقه پیش
هشدار گوترش درباره امنیت آب و منابع آب

هشدار گوترش درباره امنیت آب و منابع آب دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به نشست مقامات دست اندر کار در حوزه آب آسیا-اقیانوس آرام، همکاری کشورها در استفاده از رودخانه های مشترک مرزی را ضروری دانست و بر امنیت آب برای دستیابی به توسعه پایدار تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، آنتونیو گوترش روز دوشنبه در این پیام افزود: من از تمرکز بر همکاری های بین المللی و چندجانبه سپاسگزارم. بیشتر کشورهای عضو سازمان ملل متحد، رودخانه ها یا حوضچه های آبی مشترک با همسایگان دارند.
وی با بیان این که بیش از 270 حوضچه و رودخانه های مشترک بین المللی، منبع اصلی آب شیرین حدود 40 درصد جهان را به خود اختصاص داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 21 دقیقه پیش
دستِ بسته امریکا و رژیم صهیونیستی در قضیه فلسطین

دستِ بسته امریکا و رژیم صهیونیستی در قضیه فلسطین اقدام روز چهارشنبه دونالد ترامپ در اعلام انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس که در واقع اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل است، بیش از آنکه به صهیونیست ها کمکی کند، آنان را دچار مخمصه ای پیچیده می کند این در حالی است که خیلی بعید است که امثال نتانیاهو به این زودی بتوانند قدس را پایتخت خود بخوانند چرا که اقدام یکجانبه آمریکا نه به قدرت اسرائیلی ها می افزاید و نه مشروعیتی برای این اقدام پدید می آورد.
واکنش گسترده ای که به اظهارات دونالد ترامپ نه فقط از سوی کشورهای اسلامی بلکه از سوی طیف وسیعی از کشورها و دولت ها و گروه های غیراسلامی صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 21 دقیقه پیش
کشته شدن خبرنگار سومالیایی بر اثر انفجار خودرو

کشته شدن خبرنگار سومالیایی بر اثر انفجار خودرو به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از احمد محمد خبرنگار شبکه تلویزیونی کالسان تی وی گفت: همکار این شبکه محمد ابراهیم پس از زخمی شدن بر اثر انفجار بمبی در خودروی شخصی اش در بیمارستان جان خود را از دست داد.
به گزارش آسوشیتدپرس از موگادیشو، هنوز گروهی مسئولیت این بمب گذاری را برعهده نگرفته است.
سومالی یکی از خطرناک ترین کشور ها برای اهالی رسانه محسوب می شود. طبق گزارش کمیته محافظت از خبرنگاران، 59 خبرنگار از سال 1992 در این کشور کشته شده اند. مرگبارترین سال برای خبرنگاران نیز سال 2012 با 18 کشته ثبت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
وزیر امور خارجه آمریکا به کانادا می رود

وزیر امور خارجه آمریکا به کانادا می رود یک منبع آگاه در اوتاوا اعلام کرد که وزیر امور خارجه آمریکا طی روزهای آتی با نخست وزیر کانادا دیدار می کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، قرار است رکس تیلرسون، رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در دیدار آتی خود با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا به بحران ناشی از برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی بپردازد.
کانادا و آمریکا نشستی از وزیران امور خارجه را در ماه ژانویه در ونکوور میزبانی می کنند که محوریت آن تحولات کره شمالی است.
تیلرسون قرار است در جریان سفر خود به اوتاوا که 19 دسامبر انجام خواهد شد، با کریستیا فریلند، همتای کانادایی خود نیز دیدار کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
هزاران تن از مردم شیلی، تصمیم اخیر ترامپ درباره قدس را محکوم کردند

هزاران تن از مردم شیلی، تصمیم اخیر ترامپ درباره قدس را محکوم کردند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، خبرگزاری رویترز گزارش کرد: هزاران تن از مردم شیلی با حمل دست نوشته هایی، تصمیم اخیر ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
معترضان با حمل دست نوشته هایی با مضمون قدس از آن ماست ، خشم خود را از تصمیم بی هدف آمریکا اعلام کردند، اقدامی که در سایه آن نتایج ناگواری برای خاورمیانه در پی خواهد داشت و خط بطلانی بر روند سازش میان فلسطینی ها و اسرائیل خواهد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 15 آذرماه 96 تصمیم خود برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
عکس/ رژه ارتش عراق در بغداد

عکس/ رژه ارتش عراق در بغداد واحدهای مختلف نظامی ارتش، پلیس و نیروهای مردمی موسوم به حشد الشعبی در منطقه سبز بغداد از مقابل حیدر عبادی نخست وزیر و فرمانده نیروهای مسلح این کشور رژه رفتند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
پاسخ سخنگوی کاخ سفید در دفاع از ترامپ

پاسخ سخنگوی کاخ سفید در دفاع از ترامپ سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز دوشنبه مدعی شد که مردم آمریکا با انتخاب دونالد ترامپ به مقام ریاست جمهوری، به اتهامات در خصوص فساد اخلاقی وی پاسخ دادند.
به گزارش مهر به نقل از وبگاه خبری مدیا ایت، سارا سندرز روز دوشنبه در نشست خبری کاخ سفید در دفاع از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در برابر موج جدیدی از اتهامات فساد اخلاقی، مدعی شد که اینگونه اتهامات اخلاقی مدتها پیش از انتخاب [ترامپ] به مقام ریاست جمهوری مطرح شده بود و مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به مقام ریاست جمهوری به این اتهامات پاسخ دادند! ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 32 دقیقه پیش
تظاهرات مردم شیلی در حمایت از قدس و محکومیت تصمیم ترامپ

تظاهرات مردم شیلی در حمایت از قدس و محکومیت تصمیم ترامپ به گزارش ایرنا، معترضان با حمل دست نوشته هایی با مضمون قدس از آن ماست ، خشم خود را از تصمیم بی هدف آمریکا اعلام کردند، اقدامی که در سایه آن نتایج ناگواری برای خاورمیانه در پی خواهد داشت و خط بطلانی بر روند سازش میان فلسطینی ها و اسرائیل خواهد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 15 آذرماه 96 تصمیم خود برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور به این شهر را اعلام کرد.
این تصمیم، موجی از اعتراض ها و تظاهرات گسترده را در بسیاری از کشورهای عربی، اسلامی و غربی در پی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
تصمیم یونان برای تخلیه برخی جزایر خود از هزاران پناهجو و آواره

تصمیم یونان برای تخلیه برخی جزایر خود از هزاران پناهجو و آواره به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از آتن، منابع دولتی یونان روز دوشنبه اعلام کردند مطابق با توافق نامه ای که یونان با ترکیه به منظور تسهیل بازگشت آوارگان و پناهجویان به کشور های متبوعشان امضا کرده است، مقامات آتن تصمیم گرفته اند برخی از جزایر کشورشان را که به مراکز نگهداری آوارگان تبدیل شده است، تخلیه کنند.
اوایل این هفته روزنامه یونانی کاتیمرینی چاپ آتن چنین خبری را منتشر کرده بود و روز دوشنبه نیز یک منبع دولتی یونان در همین راستا اعلام کرد مقامات آتن و آنکارا توافق کرده اند که ترکیه در چارچوب توافق نامه ای که با اتحادیه اروپا امضا کرده است با ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
آمریکا، روسیه و عربستان چطور به نفوذ ایران بر چهار پایتخت عربی کمک کردند؟

آمریکا، روسیه و عربستان چطور به نفوذ ایران بر چهار پایتخت عربی کمک کردند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بنجامین میلر، استاد روابط بین المللدر مقاله ای برای مجله آمریکایی نشنال اینترست نوشت: چهار حادثه در تقویت تاثیر ایرانی در خاورمیانه سهیم بوده و تهران برنده اصلی تشنج هایی است که منطقه در سالهای اخیر شاهد آن بوده است. روسیه موفق شد اهداف خود در سوریه را محقق کرده و نظام اسد را حفظ کند؛ همزمان، ایران نفوذ خود در چهار پایتخت عربی یعنی بغداد، دمشق، بیروت و صنعاء را توسعه می داد.
به گزارش انتخاب ؛ به عقیده مللر، اوباما قادر به متوقف کردن نفوذ ایران در منطقه نبوده است و دلایل واقعی صعود ایران بعنوان یک قدرت منطقه ای ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
بوریس جانسون در سفرهای خارجی آبروی انگلیس را می برد!

بوریس جانسون در سفرهای خارجی آبروی انگلیس را می برد! به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، یک نماینده حزب کارگر انگلیس گفت که بوریس جانسون ، وزیر خارجه این کشور در سفر برون مرزی اش، لطمه بزرگی به آبروی انگلیس وارد کرده است.
به گزارش یاهونیوز، این نماینده مجلس اعیان انگلیس، جانسون را متهم کرده که قبل از فکر کردن حرف می زند.
لورد سالی ، نماینده حزب کارگر، در یک حمله شخصی نادر به جانسون گفت که او شهرت بدی بابت این موضوع در داخل کشور و خارج از آن دارد.
مطابق این گزارش، سالی این موضوع را بعد از سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران مطرح کرد.
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 51 دقیقه پیش
سرمایه گذاری بلندمدت پوتین

سرمایه گذاری بلندمدت پوتین به گزارش مشرق ، سید رحیم نعمتی در یادداشت روزنامه جوان نوشت:
فوریه دو سال قبل بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به قاهره رفت تا با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، دیدار و گفت وگو کند. آن پس از سه سفری بود که السیسی به مسکو داشت و همین حجم بالا از ملاقات های دو طرف باعث شد رسانه های منطقه مثل روزنامه مشهور الاهرام یا خبرگزاری گلف نیوز در آن زمان توجه خاصی به آمدن پوتین به قاهره داشته باشند و آن را تلاشی برای احیای رابطه نزدیکی ارزیابی کنند که دو کشور در دهه های 50 و 60 داشتند.
ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
29 مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج می شویم

29 مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج می شویم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، ترزا می، نخست وزیر انگلیس هم اکنون در حال ارائه گزارشی درباره موضوعات مختلف به پارلمان این کشور است.
وی با بیان اینکه تصمیمات مهم باید به جای لوگزامبورک در اینجا گرفته شود، گفت: حدود 3 میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا هم اکنون در بخش های مختلف کشور ما در حال خدمت کردن هستند.
نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه رسیدن به هرگونه توافقی مستلزم رعایت حقوق این افراد نیز است، عنوان کرد: شهروندان اروپائی در لندن از حقوق اروپائی خود، اما با توجه با قوانین دادگاه عالی در این کشور برخوردار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
اذعان عضو ارشد فتح: محمود عباس به طرح های جدید آمریکا امیدوار بود

اذعان عضو ارشد فتح: محمود عباس به طرح های جدید آمریکا امیدوار بود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان عضو ارشد جنبش فتح در گفتگو با شبکه الحدث گفت: باید کشور های عربی موضع قاطع و محکمی درباره تصمیم ترامپ در خصوص قدس داشته باشند.
نبیل عمرو در گفتگو با این شبکه از رام الله درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ، اظهار داشت: این سیاست، غیرقابل پیش بینی و نامناسب بوده است. باید کشور های عربی موضع قاطع و محکمی درباره تصمیم ترامپ داشته باشند. موضع قاطع باعث می شود که تحرکات کشور های عربی متقاعد کننده و تاثیرگذار باشد و می توان حمایت های بیشتری را در جهان برای دفاع از قدس جذب کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
محمود عباس و السیسی درباره تحولات قدس رایزنی کردند

محمود عباس و السیسی درباره تحولات قدس رایزنی کردند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، رئیس جمهور مصر شامگاه دوشنبه در دیدار با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر موضع ثابت مصر در مخالفت با تصمیم آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی تاکید کرد.
بنا بر بیانیه صادره از سوی بسام راضی سخنگوی ریاست جمهوری مصر، السیسی در این دیدار بر موضع ثابت قاهره در ضرورت حفظ وضعیت تاریخی و قانونی قدس در چارچوب قوانین بین المللی تاکید کرده است.
از سوی دیگر، محمود عباس گفت که تصمیم اخیر آمریکا علیرغم تمام نرمش هایی که تشکیلات خودگردان برای دستیابی به راهکاری بر مبنای مرزهای 1967 انجام داده است غافلگیرکننده بود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
آمریکا در جنگ آینده بازنده است

آمریکا در جنگ آینده بازنده است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، اندیشکده آمریکایی رند در جدیدترین ارزیابی خود در خصوص رقبای نظامی آمریکا هشدار داد و نوشت: آمریکا در جنگ آینده، بازنده خواهد بود.
در این گزارش با نام بردن از کره شمالی، چین، روسیه و ایران آمده است: اینک فراهم آوردن قدرت نظامی خواسته شده بر مبنای راهبرد امنیت ملی بلند پروازانه آمریکا نه تنها ساده نبوده بلکه به طور قابل توجهی چالشی تر شده است.
اندیشکده رند با اشاره به قدرت موشکی بالستیک کره شمالی نوشت: آمریکا نمی تواند با تهدید موشکی کره شمالی به سادگی مقابله کند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
سناتور زن آمریکایی: رئیس جمهور ترامپ باید خیلی فوری استعفا کند

سناتور زن آمریکایی: رئیس جمهور ترامپ باید خیلی فوری استعفا کند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان؛ کریستن گیلیبرند از جمله سناتور هایی است که همه دوره کاری خود را برای برخورد با بدرفتاری و آزار جنسی در ارتش و در محیط های دانشگاهی اختصاص داده و به تازگی هم پویش زنان مجلس سنا را برای وادار کردن سناتور ال فرانکن به استعفا مدیریت می کرد. سناتور فرانکن به بدرفتاری جنسی متهم شده بود.
سناتور گیلیبرند به سی ان ان گفت: رئیس جمهور ترامپ خواه خودش را مسئول بداند خواه نداند باید استعفا کند زیرا سخنانی که این زنان (زنانی که ترامپ را به آزار جنسی متهم کرده اند) بر زبان آورده اند و تجربه های بسیار تلخی که داشته اند آنقدر زشت و تکان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
تاریخ قطعی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اعلام شد

تاریخ قطعی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اعلام شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، ترزا می، نخست وزیر انگلیس هم اکنون در حال ارائه گزارشی درباره موضوعات مختلف به پارلمان این کشور است.
وی با بیان اینکه تصمیمات مهم باید به جای لوگزامبورک در اینجا گرفته شود، گفت: حدود 3 میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا هم اکنون در بخش های مختلف کشور ما در حال خدمت کردن هستند.
نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه رسیدن به هرگونه توافقی مستلزم رعایت حقوق این افراد نیز است، عنوان کرد: شهروندان اروپائی در لندن از حقوق اروپائی خود، اما با توجه با قوانین دادگاه عالی در این کشور برخوردار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
عامل انفجار نیویورک تحت تأثیر داعش بوده است

عامل انفجار نیویورک تحت تأثیر داعش بوده است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رسانه های آمریکایی روز دوشنبه از زخمی شدن دست کم دو نفر بر اثر انفجار یک بمب لوله ای در داخل یک تونل متروی نیویورک خبر داد.
گزارش ها حاکی است عامل این انفجار شهروند 27 ساله بنگلادشی بوده که از هفت سال قبل در آمریکا سکونت داشته است. وی بر اثر این انفجار به شدت زخمی شده است.
فارس
506 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
سیدحسن نصرالله: ترامپ تنها و منزوی شده است

سیدحسن نصرالله: ترامپ تنها و منزوی شده است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دبیرکل حزب الله لبنان عصر روز دوشنبه پس از پایان تظاهرات به مناسبت حمایت از قدس در ضاحیه واقع در جنوب بیروت ، سخنرانی و اقدام ترامپ درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرده است.
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود به همه کسانی که در برابر تصمیم ترامپ درباره اعلام قدس به عنوان رژیم صهیونیستی ایستادگی و آن را محکوم کردند، درود فرستاد.
دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تقدیر از مردم فلسطین در غزه و بیت المقدس جهت خیزش علیه صهیونیست ها ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 12 دقیقه پیش
دیدار عباس و السیسی درباره وضعیت قدس

دیدار عباس و السیسی درباره وضعیت قدس به گزارش مشرق ، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار کرد.
در این دیدار عباس و السیسی درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره قدس و روابط دوجانبه گفت وگو کردند.
به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل این دو توافق کردند که به همکاری ها و مشاوره با کشورهای عربی جهت مقابله با خطرات پیش رو از جمله تصمیم آمریکا درباره قدس، ادامه دهند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعات پایانی روز چهارشنبه ضمن به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسرائیل، دستور انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس را امضا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 12 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های چین سه شنبه 21 آذرماه

سرخط روزنامه های چین سه شنبه 21 آذرماه *گلوبال تایمز:
- دیدار پوتین از سوریه، مصر و ترکیه
- برگزاری مانور نظامی مشترک آمریکا، کره جنوبی و ژاپن
- چین و هند در مسیر توسعه روابط سیاسی و تقویت مبادلات اقتصادی
* چاینا ارگ:
- وام 250 میلیون دلاری بانک زیر ساخت آسیا به پکن
- آغاز جشنواره هنر بین المللی جاده ابریشم دریایی در چین
- حمایت چین از حفظ ثبات و یکپارچگی عراق
*مردم:
- ادامه محکومیت تصمیم رییس جمهوری آمریکا در مورد قدس در کشورهای مختلف
- برگزاری مراسم سالانه یادبود قربانیان قتل عام نانجینگ در چین
- بازگشت سوریه به مذاکرات صلح ژنو
*چاینا دیلی: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 21 دقیقه پیش
اتهامات 20 زن علیه ترامپ

اتهامات 20 زن علیه ترامپ اتهام ها علیه رفتارهای نامناسب جنسی رئیس جمهور آمریکا چیز تازه ای نیست اما این نخستین بار است که صدایی از داخل دولت او، در حمایت از زنان قربانی صحبت می کند. نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل که همیشه مواضعی حمایتی از رئیس جمهور آمریکا داشته و او را نزدیک ترین فرد به ترامپ می دانند، در برنامه ای تلویزیونی گفته است که صدای این زنان باید شنیده شود. اشاره او به 20زنی است که رئیس جمهور آمریکا را به رفتارهای نامناسب جنسی متهم می کنند.
پیش تر در جریان کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری، صدای ضبط شده ای از ترامپ به صورت گسترده پخش شد که در آن ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 21 دقیقه پیش
ترامپ خواستار وضع محدودیتهای مهاجرتی سختگیرانه تر شد

ترامپ خواستار وضع محدودیتهای مهاجرتی سختگیرانه تر شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه یو اِس تودی، روز دوشنبه در پی بازداشت یک آمریکایی بنگلادشی تبار به اتهام مبادرت به یک حمله تروریستی در منهتن نیویورک، دونالد ترامپ و دستیاران وی در کاخ سفید خواستار وضع محدودیتهای مهاجرتی سختگیرانه تر شدند.
ترامپ در بیانیه ای مکتوب اعلام کرد: آمریکا باید سیستم مهاجرتی راحت و آسان گیر خود را تصحیح نماید؛ سیستمی که به شمار بسیاری از افراد خطرناک که سوابق آنها به دقت و به طور مناسب مورد بررسی قرار نمی گیرد، اجازه ورود به خاک آمریکا را می دهد .
پیش از این، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفته بود: ما باید از مرزهای خود محافظت کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 22 دقیقه پیش
آمریکا: دستور خروج نیروهای روسیه، تاثیری روی اولویت های ما در سوریه نمی گذارد

آمریکا: دستور خروج نیروهای روسیه، تاثیری روی اولویت های ما در سوریه نمی گذارد سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای خروج نیروهای این کشور از سوریه واکنش نشان داد و گفت: این موضوع تاثیری روی اولویت های آمریکا نمی گذارد.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آدریان رانکین گالوی در این خصوص مدعی شد: اظهارات روس ها در ارتباط با خروج نیروهایشان اغلب با کاهش واقعی شمار سربازان همراه نیست.
وی ادامه داد: ائتلاف (تحت هدایت آمریکا) همچنان به عملیات در سوریه در حمایت از نیروهای زمینی محلی ادامه می دهد تا شکست نظامی داعش و ایجاد ثبات در مناطق آزاد شده را تکمیل کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 22 دقیقه پیش
اجلاس آب و هوایی پاریس با حضور سران 50 کشور جهان

اجلاس آب و هوایی پاریس با حضور سران 50 کشور جهان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیم ا از پاریس؛ اجلاس بین المللی آب و هوایی پاریس با عنوان " یک سیاره " با حضور سران حدود 50 کشور جهان امروز سه شنبه در پاریس گشایش می یابد.
براساس اعلام کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) در مجموع 2 هزار نفر از بخش های دولتی و خصوصی کشورها و سازمان های بین المللی در نشست امروز پاریس با موضوع آب و هوا شرکت می کنند و قرار است 10 اطلاعیه مهم قرائت شود.
برای نشست یک سیاره از سران حدود 100 کشور جهان دعوت شده بود که در نهایت حدود 50 تن از سران کشورهای جهان شرکت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 22 دقیقه پیش
همراهی نماینده مجلس با جنگ روانی رسانه های غربی علیه ایران

همراهی نماینده مجلس با جنگ روانی رسانه های غربی علیه ایران به گزارش مشرق ، این درحالی است که پس از افشای خشونت های جنسی اخیر در غرب که از آن به عنوان یک فاجعه انسانی یاد می شود، سیل نظرسنجی ها، علیه این معضل مهیب امروز جامعه بشری به راه افتاده است. اما گویی برخی از جمله این نماینده مجلس به شدت تحت تاثیر جنگ روانی برخی رسانه ها و موسسات نظرسازی غربی قرار دارند.
قابل ذکر اینکه نظرسنجی ها یا در واقع نظرسازی های امثال این موسسات حتی در خود آمریکا و غرب هم همواره مورد اعتراض و انتقاد قرار داشته و به کرات علیه آنها افشاگری شده است. از جمله دیوید مور (قائم مقام سابق موسسه گالوپ و استاد علوم سیاسی و افکارسنجی دانشگاه نیوهمپشایر ) در کتابی به نام ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 32 دقیقه پیش
ارسال پیش نویس قطعنامه به شورای امنیت علیه تصمیم ترامپ

ارسال پیش نویس قطعنامه به شورای امنیت علیه تصمیم ترامپ به گزارش خبرنگار ایرنا، در نشست روز دوشنبه این سفیران در سازمان ملل متحد، پیش نویس یک قطعنامه به شورای امنیت فرستاده شد و همچنین خواستار برگزاری نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای ارائه پیش نویس قطعنامه مشابه شدند.
محمد حسین بحر العلوم نماینده دائم جمهوری عراق در سازمان ملل متحد نیز پیشنهادی ارائه کرد که به موجب آن گروهی از وزیران کشورهای عرب به عنوان گروه حرکت بین المللی علیه تصمیم اخیر آمریکا و پیامدهای این اقدام در مورد صلح و امنیت بین المللی تشکیل شود.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه (15 آذر) در اقدامی که سازمان های بین المللی و کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 52 دقیقه پیش
ماکرون: به ترامپ گفته بودم تصمیمش درباره قدس نادرست است

ماکرون: به ترامپ گفته بودم تصمیمش درباره قدس نادرست است به گزارش مشرق ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت پیش از اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، به دونالد ترامپ تاکید کرده این اقدام اشتباه است.
ماکرون طی مصاحبه با شبکه سی بی اس گفت ترامپ پیش از ایراد سخنرانی خود درباره قدس، با او تماس گرفته و او نیز به ترامپ تاکید کرده که اعلام قدس به پایتختی اسرائیل، یک اشتباه و اقدامی یک جانبه است که با مباحثات و قوانین بین المللی همخوانی ندارد.
وی همچنین افزود که به ترامپ تاکید کرده این اقدام، به تسهیل فرایند صلح کمکی نمی کند و اعلامیه درستی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 52 دقیقه پیش
دبیر کل سازمان ملل از وفاداری کامل ایران به توافق هسته ای خبر داد

دبیر کل سازمان ملل از وفاداری کامل ایران به توافق هسته ای خبر داد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از مقر سازمان ملل در نیویورک، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت این سازمان از وفاداری کامل ایران به توافق هسته ای سال 2015 خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 52 دقیقه پیش
دیدار عباس و السیسی درباره وضعیت قدس

دیدار عباس و السیسی درباره وضعیت قدس به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار کرد.
در این دیدار عباس و السیسی درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره قدس و روابط دوجانبه گفت وگو کردند.
به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل این دو توافق کردند که به همکاری ها و مشاوره با کشورهای عربی جهت مقابله با خطرات پیش رو از جمله تصمیم آمریکا درباره قدس، ادامه دهند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعات پایانی روز چهارشنبه ضمن به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسرائیل، دستور انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس را امضا کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 52 دقیقه پیش
هشدار پنج اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا در مورد برنامه مالیاتی آمریکا

هشدار پنج اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا در مورد برنامه مالیاتی آمریکا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس از بروکسل، پنج اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا به آمریکا هشدار داده اند که تغییرات اساسی مالیاتی آمریکا ممکن است باعث نقض تعهدات بین المللی این کشور شده و خطر ایحاد تاثیر بزرگی بر تجارت بین المللی را به همراه بیاورد.
وزرای دارایی کشور های آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا در نامه ای به استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا، نگرانی های بزرگ خود را درباره سه طرح مالیاتی آمریکا مطرح کرده اند.
این پنج کشور در این نامه نوشته اند این مهم است که برنامه دولت آمریکا در مورد سیاست مالیات داخلی به گونه ای اجرایی شود که ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 2 دقیقه پیش
روابط ایران و ترکمنستان از عقلانیت کافی برخوردار است

روابط ایران و ترکمنستان از عقلانیت کافی برخوردار است به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم ، ترکمنستان، کشوری با حدود 6 میلیون نفر جمعیت و 488100 کیلومتر مربع وسعت در شمال شرقی ایران است که به واسطه مرز مشترکی نزدیک به 1000 کیلومتر، دروازه ورود زمینی ایران به منطقه آسیای مرکزی محسوب می شود. این کشور، به رغم جمعیت نسبتاً اندک، از نظر بازار مصرف و مبادلات تجاری برای بخش هایی از اقتصاد ایران دارای اهمیت ویژه است. علاوه بر آن، موقعیت ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی ترکمنستان، هم برای ایران و هم برای رقبای منطقه ای و فرامنطقه ای ایران جالب توجه است. ترکمنستان، علاوه بر این ها ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 2 دقیقه پیش
ماکرون: به ترامپ گفته بودم تصمیمش درباره قدس نادرست است

ماکرون: به ترامپ گفته بودم تصمیمش درباره قدس نادرست است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت پیش از اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، به دونالد ترامپ تاکید کرده این اقدام اشتباه است.
ماکرون طی مصاحبه با شبکه سی بی اس گفت ترامپ پیش از ایراد سخنرانی خود درباره قدس، با او تماس گرفته و او نیز به ترامپ تاکید کرده که اعلام قدس به پایتختی اسرائیل، یک اشتباه و اقدامی یک جانبه است که با مباحثات و قوانین بین المللی همخوانی ندارد.
وی همچنین افزود که به ترامپ تاکید کرده این اقدام، به تسهیل فرایند صلح کمکی نمی کند و اعلامیه درستی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
بنت: ایران باید به خاطر حزب الله حساب پس دهد

بنت: ایران باید به خاطر حزب الله حساب پس دهد به گزارش مشرق ، نفتالی بنت وزیر آموزش رژیم صهیونیستی مدعی شد ایران باید به خاطر اقدامات حزب الله در لبنان و سوریه، حساب پس دهد.
بنت طی مصاحبه با وبگاه تایمز اسرائیل ضمن بیان اینکه اسرائیل تمایلی به درگیری نظامی با ایران ندارد، گفت اما هر کاری را برای ممانعت از تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه انجام می دهند.
وی اضافه کرد: رویکرد من این است که به صورت تدریجی ایران را مسئول اقداماتش قرار دهیم. و هر راکتی که از جنوب لبنان به حیفا شلیک شود را موشکی ایرانی بدانیم.
بنت با بیان اینکه سعی دارد دیگر وزیران کابینه رژیم صهیونیستی را به عقاید خودش درباره ایران مجاب کند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
سازمان ملل: بیش از 8 میلیون یمنی در یک قدمی قحطی هستند

سازمان ملل: بیش از 8 میلیون یمنی در یک قدمی قحطی هستند جیمی مک گولدریک مسئول هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای دوشنبه شب نسبت به اوضاع غیر انسانی یمن هشدار داد و گفت: هشت میلیون و 400 هزار یمنی در یک قدمی قحطی قرار دارند.
به گزارش رویترز، مک گولدریک تاکید کرد: محاصره بندرگاه های یمن سبب کاهش شدید سوخت، مواد غذایی، دارو در این کشور شده و بر شمار نیازمندان به کمک های بشردوستانه افزوده است.
براساس گزارش کنونی سازمان ملل متحد، حدود 400 هزار تن دیگر به شمار کسانی که در یک قدمی قحطی قرار دارند، افزوده شده است.
گرت کابیلیاری مدیر منطقه ای صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز در ابتدای ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
سخنگوی دولت عراق: بیش از دو میلیون آواره عراقی به مناطق خود بازگشته اند

سخنگوی دولت عراق: بیش از دو میلیون آواره عراقی به مناطق خود بازگشته اند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، سعد الحدیثی سخنگوی دولت عراق در گفتگو با این شبکه گفت: با وجود مشکلاتی که وجود دارد، روند بازگشت آوارگان در اوائل سال 2016 آغاز شد و در طی این مدت بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر از آوارگان به مناطق خود بازگشته اند. این افراد نیمی از جمعیت آوارگان را تشکیل می دهند. با وجود شرایط اقتصادی و مالی بد کشور و همچنین تهدیدات تروریستی و درگیری ها در برخی از مناطق ولی این برنامه وجود دارد که باید امنیت مناطق آزاد شده تقویت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
فرمان جدید ترامپ: سفر انسان به کره ماه

فرمان جدید ترامپ: سفر انسان به کره ماه به گزارش یورونیوز، هوگان گیدلی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ با امضای این فرمان به ناسا، سازمان ملی فضایی آمریکا اجازه خواهد داد تا یک برنامۀ اکتشاف فضایی را با هدف فرستادن یک فضانورد آمریکایی به کره ماه و پس از آن به سیاره مریخ رهبری کند.
او افزود که این اقدام ترامپ بر اساس توصیه های شورای ملی فضایی این کشور انجام خواهد شد.
هوگان گیدلی گفت: دونالد ترامپ سیاست های فضایی ملی را تغییر خواهد داد تا به آمریکا کمک کند که به عنوان یک نیروی محرک در صنعت فضایی و برای کسب دانش های جدید از کیهان وارد عمل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
درخواست ترامپ از کنگره برای تصویب لایحه اصلاح قوانین مهاجرت آمریکا

درخواست ترامپ از کنگره برای تصویب لایحه اصلاح قوانین مهاجرت آمریکا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد حمله روز دوشنبه نیویورک نیاز عاجل را برای اقدام کنگره در تصویب لایحه مربوط به اصلاح مهاجرت ، برجسته کرد.
انتهای پیام/
ترامپ از کنگره تصویب لایحه اصلاح قوانین مهاجرت را درخواست کرد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
کشته شدن خبرنگار سومالیایی بر اثر انفجار خودرو

کشته شدن خبرنگار سومالیایی بر اثر انفجار خودرو به گزارش سرویس ین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ یک خبرنگار سومالیایی روز دوشنبه بر اثر انفجار خودرو کشته شد.
احمد محمد خبرنگار شبکه تلویزیونی کالسان تی وی گفت همکار این شبکه محمد ابراهیم پس از زخمی شدن بر اثر انفجار بمبی در خودروی شخصی اش در بیمارستان جان خود را از دست داد.
به گزارش آسوشیتدپرس از موگادیشو، هنوز گروهی مسئولیت این بمب گذاری را برعهده نگرفته است.
سومالی یکی از خطرناک ترین کشورها برای اهالی رسانه محسوب می شود. طبق گزارش کمیته محافظت از خبرنگاران، 59 خبرنگار از سال 1992 در این کشور کشته شده اند. مرگبارترین سال برای خبرنگاران نیز سال 2012 با 18 کشته ثبت شده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
گسترش همکاری های علمی چین و الجزایر با پرتاب ماهواره

گسترش همکاری های علمی چین و الجزایر با پرتاب ماهواره به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای یی سی چین، این ماهواره که به 'الکوم ست 1 ' موسوم است، روز دوشنبه از مرکز پرتاب 'شی چانگ' در استان 'سی چوان' در جنوب غرب چین پرتاب شد و با موفقیت در مدار تعیین شده قرار گرفت.
گزارش حاکی است پس از این اقدام موفق علمی، 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین و عبدالعزیز بوتفلیقه همتای الجزایری وی پیام های تبریکی ارسال کرده اند.
در پیام رییس جمهوری چین آمده است این اولین بار است که یک ماهواره برای الجزایر توسط چین در مدار زمین قرار می گیرد و این موضوع می تواند باعث پیشبرد روابط راهبردی دو کشور شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
بنت: ایران باید به خاطر حزب الله حساب پس دهد

بنت: ایران باید به خاطر حزب الله حساب پس دهد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، نفتالی بنت وزیر آموزش رژیم صهیونیستی مدعی شد ایران باید به خاطر اقدامات حزب الله در لبنان و سوریه، حساب پس دهد.
بنت طی مصاحبه با وبگاه تایمز اسرائیل ضمن بیان اینکه اسرائیل تمایلی به درگیری نظامی با ایران ندارد، گفت اما هر کاری را برای ممانعت از تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه انجام می دهند.
وی اضافه کرد: رویکرد من این است که به صورت تدریجی ایران را مسئول اقداماتش قرار دهیم. و هر راکتی که از جنوب لبنان به حیفا شلیک شود را موشکی ایرانی بدانیم.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
دوره گردی نتانیاهو به لاهه رسید

دوره گردی نتانیاهو به لاهه رسید به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان بنیامین نتانیاهو پس از پاریس و بروکسل؛ امروز سه شنبه در سفری غیر رسمی به هلند و پایتخت اداری این کشور یعنی لاهه می رود.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به لاهه با نخست وزیر و خانواده سلطنتی هلند دیدار و درباره تصمیم اخیر امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت و گو می کند.
این سومین مقصد سفر اروپایی نتانیاهو خواهد بود. پیش از این، وی در دیدار با مکرون، رئیس جمهور فرانسه در پاریس و حضور غیردیپلماتیک در جمع وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل و دیدار با خانم موگرینی مسئول سیاست خارجی این اتحادیه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های مالزی - سه شنبه 21 آذر

سرخط روزنامه های مالزی - سه شنبه 21 آذر ** روزنامه نیواستریت تایمز:
- اتحادیه اروپا روابطش را با تایلند ازسرمی گیرد
- همکاری سه بانک مرکزی مالزی، اندونزی و تایلند برای تقویت ارز بومی در روابط تجاری سه گانه
- رهبران کشورهای اسلامی باید پاسخ مناسبی به اقدام ترامپ علیه قدس بدهند
** روزنامه استار:
- بیماری دیفتری در اندونزی 42 درصد افزایش یافته است
- شرکت سانوفی فرانسه خواستار لغو ممنوعیت تزریق واکسن دنگی در فیلیپین شد
- دولت ویتنام هزاران تن از معتادان را برای درمان به مراکز کار اجباری می فرستد
** روزنامه سان دیلی: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
تاکید سخنگوی کاخ سفید بر ادامه مذاکرات سازش!

تاکید سخنگوی کاخ سفید بر ادامه مذاکرات سازش! به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز؛ سخنگوی کاخ سفید آمریکا در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید:در رابطه با اقدام هفته پیشی رئیس جمهور در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، ما شاهد تظاهرات و اقدامات خشونت بار بوده ایم. آیا این موضوع سبب نشده است که تغییری در سفر پیش بینی شده معاون رئیس جمهور به منطقه ایجاد شود. آیا رئیس جمهور معتقد نیست که این تصمیم سبب افزایش تنش در این منطقه ناآرام شده است، مدعی شد: ما همچنان خواهان حفظ آرامش هستیم.ما خواهان ادامه مذاکره در رابطه با توافق صلح هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
حملات تروریستی در آمریکا گسترش پیدا خواهد کرد

حملات تروریستی در آمریکا گسترش پیدا خواهد کرد به گزارش سرویس ین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ داگ ویکس کارشناس امور تروریسم در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی گفت: با فروپاشی داعش در عراق و سوریه در آینده شاهد حملات تروریستی بیشتری در آمریکا خواهیم بود.
ویکس در در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:ما تصاویر ویدئویی تایید نشده و گزارش هایی درباره حمله امروز نیویورک دریافت کرده ایم،نظر شما در این زمینه چیست،گفت: به نظرم هنوز لازم است که اطلاعات بیشتری درباره حمله امروز در نیویورک منتشر شود. امیدواریم مقاماتی که مرتبط با تحقیقات در رابطه با این حمله هستند اطلاعات بیشتری را در این زمینه منتشر کنند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
نخست وزیر انگلیس بر حفظ حقوق متقابل شهروندان انگلیسی و اروپایی تاکید کرد

نخست وزیر انگلیس بر حفظ حقوق متقابل شهروندان انگلیسی و اروپایی تاکید کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، ترزا می نخست وزیر انگلیس که در جلسه مجلس عوام انگلیس برای ارائه گزارش درباره میزان پیشرفت مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) حاضر شده بود، گفت:می خواهم تازه ترین خبر ها را درباره مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اطلاع مجلس برسانم. صبح روز جمعه، دولت و کمیسیون اروپا، گزارش مشترکی را درباره پیشرفت های بدست آمده در مرحله نخست مذاکرات، منتشر کردند.
بر مبنای این گزارش و در پی گفتگو هایی که من در هفته گذشته داشتم، ژان کلود یونکر به شورای اروپا پیشنهاد کرده است که با توجه به پیشرفت کافی که بدست آمده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 51 دقیقه پیش
لاوروف: برای مقابله با زیرساخت های تروریست ها به پاکستان کمک می کنیم

لاوروف: برای مقابله با زیرساخت های تروریست ها به پاکستان کمک می کنیم وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو درصدد کمک به پاکستان برای از میان بردن زیرساخت های تروریست ها در این کشور است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد که مسکو به پاکستان کمک خواهد کرد تا زیرساخت های گروه های تروریستی را در قلمرو این کشور نابود کند.
روسیه، هند و چین به دنبال افزایش همکاری های خود برای مقابله با تروریسم بوده اند. در بیانیه مشترکی که از سوی وزیران امور خارجه این سه کشور که در دهلی نو منتشر شد، بر تلاش های منسجم توسط جامعه بین المللی در راستای متوقف کردن فعالیت های تروریستی تاکید شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
گوترش از وفاداری کامل ایران به توافق هسته ای خبر داد

گوترش از وفاداری کامل ایران به توافق هسته ای خبر داد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از مقر سازمان ملل در نیویورک، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت این سازمان از وفاداری کامل ایران به توافق هسته ای سال 2015 خبر داد.
انتهای پیام/
دبیر کل سازمان ملل گفت ایران به توافق هسته ای 2015 وفادار است ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
بیش از هشت میلیون یمنی، یک قدم با قحطی فاصله دارند

بیش از هشت میلیون یمنی، یک قدم با قحطی فاصله دارند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز؛ یک مقام ارشد سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد طرف های درگیر در یمن باید اجازه دهند 8/4 میلیون یمنی که یک قدم با قحطی فاصله دارند به کمک های بیشتر دسترسی داشته باشند. ائتلاف سعودی از ماه گذشته بنادر یمن را مسدود کرده است.
خایمه مک گولدریک هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل برای یمن گفت: این محاصره بنادر یمن اخیرا کاهش یافته، اما اوضاع غیرنظامیان یمنی همچنان خطیر باقی مانده است. مک گولدریک با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ادامه محاصره بنادر عرضه سوخت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
ترامپ: کنگره به مهاجرت زنجیره ای پایان دهد/ تروریست ها لایق مجازات مرگ هستند

ترامپ: کنگره به مهاجرت زنجیره ای پایان دهد/ تروریست ها لایق مجازات مرگ هستند به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری نیویورک پست، در بیانیه روز دوشنبه ترامپ آمده است: تلاش (نافرجام) امروز برای کشتار دسته جمعی در نیویورک، دومین حمله تروریستی در این شهر در دو ماه گذشته، یک بار دیگر ضرورت اصلاحات قانونی برای حمایت از مردم آمریکا را یادآور شد.
وی می افزاید: همانطور که از زمان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری گفته ام، آمریکا باید نظام سست مهاجرتی خود را که به افراد خطرناک زیادی اجازه ورود می دهد، اصلاح کند.
رئیس جمهوری آمریکا در این بیانیه به انتقاد از آنچه که مهاجرت زنجیره ای خواند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
ائتلاف آمریکایی به عملیات در سوریه ادامه می دهد تا شکست نظامی داعش تکمیل شود

ائتلاف آمریکایی به عملیات در سوریه ادامه می دهد تا شکست نظامی داعش تکمیل شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای خروج نیروهای این کشور از سوریه واکنش نشان داد و گفت: این موضوع تاثیری روی اولویت های آمریکا نمی گذارد.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، آدریان رانکین گالوی در این خصوص مدعی شد: اظهارات روس ها در ارتباط با خروج نیروهایشان اغلب با کاهش واقعی شمار سربازان همراه نیست.
وی ادامه داد: ائتلاف (تحت هدایت آمریکا) همچنان به عملیات در سوریه در حمایت از نیروهای زمینی محلی ادامه می دهد تا شکست نظامی داعش و ایجاد ثبات در مناطق آزاد شده را تکمیل کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
رویای ترامپ برای آمریکا

رویای ترامپ برای آمریکا به گزارش مشرق ، امیر علی ابوالفتح در یادداشت روزنامه خراسان نوشت:
بعد از چند دهه تلاش آمریکا برای عهده داری رهبری جهانی ، این کشور خواسته و ناخواسته در مسیر حرکت به سمت انزوا قرار گرفته است . نمونه های متعددی از این رویکرد نیز وجود دارد . از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا ، این کشور از پیمان اقلیمی پاریس ، مشارکت ترانس - پاسیفیک و سازمان یونسکو خارج شده است .
همچنین رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی جنجالی ، شهر تقسیم شده و اشغالی قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرد و خبر داد که سفارت آمریکا از تل آویو به قدس منتقل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 12 دقیقه پیش
آن روی سکه آمریکا

آن روی سکه آمریکا در خلال جنگ جهانی اول، فلسطین که جزئی از امپراطوری عثمانی بود به تصرف قوای متّفقین درآمد و در سال 1920 میلادی با حکم جامعه ملل، قیمومت این سرزمین به بریتانیا سپرده شد.
از آنجا که بریتانیا نیاز مبرمی به تسلط دائم بر سواحل مدیترانه -به عنوان حلقه اتصال غرب و شرق- داشت، درصدد ایجاد یک دولت دست نشانده در آن ناحیه بود؛ در طول مدت قیمومت بر فلسطین، شمار زیادی از یهودیان را از گرداگرد جهان به این سرزمین کوچاند.
یک سال پیش از پایان قیمومت انگلستان بر فلسطین، مجمع عمومی سازمان ملل، این سرزمین را میان اعراب و یهودیان مهاجر تقسیم کرد و اندکی بعد، با به فرجام رسیدن قیمومت بریتانیا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
تصمیم یونان برای تخلیه برخی جزایر خود از هزاران پناهجو و آواره

تصمیم یونان برای تخلیه برخی جزایر خود از هزاران پناهجو و آواره به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از آتن، منابع دولتی یونان روز دوشنبه اعلام کردند مطابق با توافق نامه ای که یونان با ترکیه به منظور تسهیل بازگشت آوارگان و پناهجویان به کشورهای متبوعشان امضا کرده است، مقامات آتن تصمیم گرفته اند برخی از جزایر کشورشان را که به مراکز نگهداری آوارگان تبدیل شده است، تخلیه کنند.
اوایل این هفته روزنامه یونانی کاتیمرینی چاپ آتن چنین خبری را منتشر کرده بود و روز دوشنبه نیز یک منبع دولتی یونان در همین راستا اعلام کرد مقامات آتن و آنکارا توافق کرده اند که ترکیه در چارچوب توافق نامه ای که با اتحادیه اروپا امضا کرده است با بازگشت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک

اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: این حمله تأکیدی است بر اینکه کنگره باید با رئیس جمهور در زمینه اصلاحات مهاجرتی همکاری کند تا امنیت ملی و عمومی ما تحکیم شود.
این سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: ما باید از مرزهایمان حفاظت و از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که افرادی که وارد کشورمان می شوند، به مردم ما آسیبی نخواهند زد.
سندرز گفت، سیاست های ترامپ مبتنی بر این است که مهاجرت زنجیره ای در آمریکا متوقف شود.
وی افزود، حملات تروریستی در حالی اتفاق می افتد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا همچنان موفقیت هایی در مبارزه با داعش به دست می آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
آمریکایی ها بمب سنگینی را منفجر کرده اند

آمریکایی ها بمب سنگینی را منفجر کرده اند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما عضو ارشد جنبش فتح در گفتگو با شبکه الحدث گفت: باید کشورهای عربی موضع قاطع و محکمی درباره تصمیم ترامپ در خصوص قدس داشته باشند.
نبیل عمرو در گفتگو با این شبکه از رام الله درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: این سیاست، غیرقابل پیش بینی و نامناسب بوده است. باید کشورهای عربی موضع قاطع و محکمی درباره تصمیم ترامپ داشته باشند. موضع قاطع باعث می شود که تحرکات کشورهای عربی متقاعد کننده و تاثیرگذار باشد و می توان حمایت های بیشتری را در جهان برای دفاع از قدس جذب کند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
انفجار نیویورک دستمایه ترامپ برای پیشبرد طرح منع مهاجرت

انفجار نیویورک دستمایه ترامپ برای پیشبرد طرح منع مهاجرت به گزارش مشرق ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به انفجار ایستگاه اتوبوس در نیویورک، آن را نشان دهنده نیاز فوری برای تصویب اصلاحات قانون مهاجرت در کنگره دانست.
به نوشته وبگاه روزنامه واشنگتن پست ترامپ طی بیانیه ای ضمن توصیف انفجار در نیویورک به تلاش برای حمله کشتار جمعی گفت مظنون این حمله از طریق مهاجرت خانوادگی به آمریکا آمده که برای امنیت ملی آنها خطرناک است.
وی در ادامه ضمن انتقاد از سیستم مهاجرپذیری آمریکا مدعی شد این سیستم به افراد خطرناکی که به اندازه کافی مورد بررسی و تحقیقات قرار نگرفته اند اجازه ورود به ایالات متحده می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
مکرون و مرکل در تلاش برای جلب حمایت بین المللی بیشتر از گروه ضدتروریستی ساحل آفریقا

مکرون و مرکل در تلاش برای جلب حمایت بین المللی بیشتر از گروه ضدتروریستی ساحل آفریقا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه ، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و سران پنج کشور منطقه ساحل آفریقا روز چهارشنبه در نشستی در لاسل سن کلود La Celle-Saint-Clou نزدیک پاریس تلاش خواهند کرد جامعه جهانی را به حمایت هر چه بیشتر از نیروی مشترک ضدتروریستی منطقه ساحل آفریقا موسوم به جی 5 ساحل G5 Sahel ترغیب کنند.
گروه پنج کشور ساحل که شامل کشور های بورکینافاسو، مالی، موریتانی، نیجر و چاد است، در سال دو هزار و چهارده تشکیل شد. شش ماه پیش این گروه با حمایت رئیس جمهور فرانسه یک نیروی منطقه ای مشترک با هدف مبارزه با افراط گرایی و تروریسم تشکیل داد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
انفجار نیویورک دستمایه ترامپ برای پیشبرد طرح منع مهاجرت

انفجار نیویورک دستمایه ترامپ برای پیشبرد طرح منع مهاجرت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به انفجار ایستگاه اتوبوس در نیویورک، آن را نشان دهنده نیاز فوری برای تصویب اصلاحات قانون مهاجرت در کنگره دانست.
به نوشته وبگاه روزنامه واشنگتن پست ترامپ طی بیانیه ای ضمن توصیف انفجار در نیویورک به تلاش برای حمله کشتار جمعی گفت مظنون این حمله از طریق مهاجرت خانوادگی به آمریکا آمده که برای امنیت ملی آنها خطرناک است.
وی در ادامه ضمن انتقاد از سیستم مهاجرپذیری آمریکا مدعی شد این سیستم به افراد خطرناکی که به اندازه کافی مورد بررسی و تحقیقات قرار نگرفته اند اجازه ورود به ایالات متحده می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 42 دقیقه پیش
نگاه انتقاد آمیز رسانه های آلمانی به تصمیم ترامپ

نگاه انتقاد آمیز رسانه های آلمانی به تصمیم ترامپ به گزارش مشرق ، تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس با واکنش های بین المللی بسیاری روبرو شده است.
رسانه های آلمانی نیز با دید انتقادی به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند.
روزنامه آلمانی "نویس دویچلند" چاپ برلین درباره عواقب این تصمیم ترامپ و تشدید خشونت ها هشدار داده است.
روزنامه "نورنبرگر سایتونگ" آلمان هم با اشاره به این مسئله که هم نخست وزیر اسرائیل و هم برخی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از این تصمیم ترامپ خوشحال شدند همچنین نوشت: البته این تصمیم ترامپ می تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 42 دقیقه پیش
تمام آزادی خواهان جهان مدافع مظلومیت ملت فلسطین هستند

تمام آزادی خواهان جهان مدافع مظلومیت ملت فلسطین هستند محمدحسین مقیمی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران در جریان تجمع طلاب و دانشجویان در میدان فلسطین تهران در اعتراض به طرح معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر وحدت بیشتر مسلمانان تأکید دارند و باید به هر وسیله ای مخالفت خود را به ترامپ باید نشان دهیم.
وی ادامه داد: باید نشان دهیم پشتیبان ملت فلسطین هستیم؛ تا زمانی که استقلال خود را پیدا کنند و بتوانند سرنوشت خود را خودشان تعیین کنند.
استاندار تهران با تأکید بر اینکه تصمیم گیرنده در مورد فلسطین خود مردم فلسطین هستند نه ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 51 دقیقه پیش
اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک

اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک سخنگوی کاخ سفید گفت، حمله اخیر در نیویورک نشان دهنده نیاز به سیاست های مهاجرتی جدی تر است تا از ورود تروریست ها به خاک ایالات متحده جلوگیری شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: این حمله تأکیدی است بر اینکه کنگره باید با رئیس جمهور در زمینه اصلاحات مهاجرتی همکاری کند تا امنیت ملی و عمومی ما تحکیم شود.
این سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: ما باید از مرزهایمان حفاظت و از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که افرادی که وارد کشورمان می شوند، به مردم ما آسیبی نخواهند زد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
سناتور زن آمریکایی: رئیس جمهور ترامپ باید خیلی فوری استعفا کند

سناتور زن آمریکایی: رئیس جمهور ترامپ باید خیلی فوری استعفا کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان؛ نماینده دموکرات نیویورک در مجلس سنای آمریکا با اشاره به قابل اعتبار بودن اتهام های آزار و بدرفتاری جنسی ضد رئیس جمهور این کشور تاکید کرد دونالد ترامپ باید استعفا کند.
کریستن گیلیبرند از جمله سناتورهایی است که همه دوره کاری خود را برای برخورد با بدرفتاری و آزار جنسی در ارتش و در محیط های دانشگاهی اختصاص داده و به تازگی هم پویش زنان مجلس سنا را برای وادار کردن سناتور ال فرانکن به استعفا مدیریت می کرد. سناتور فرانکن به بدرفتاری جنسی متهم شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
یکی از دیپلمات های آمریکایی در سومالی با انتشار نامه ی به شدت انتقادی از سمت خود کناره گیری کرد

یکی از دیپلمات های آمریکایی در سومالی با انتشار نامه ی به شدت انتقادی از سمت خود کناره گیری کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، به نقل از سی ان ان، الیزابت شکلفورد، سفیر پیشین آمریکا در سومالی و کنیا در نامه ی به شدت انتقادی خود از دولت نوشت: جایگاه وزارت امور خارجه در بین دستگاه های دولتی از بین رفته است و ما (وزارت امور خارجه) اختیارات خود را به پنتاگون (وزارت دفاع) واگذار کرده ایم تا به نیابت از کاخ سفید، سیاست خارجی (آمریکا) را به پیش ببرد. چنین واگذاری به جایگاه ما در دنیا آسیب می زند. این روندی در سایه ی مدیریت شما (وزیر امور خارجه) همراه با کاهش بودجه و کاستن از شمار کارکنان وزارتخانه شتاب می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
نتانیاهو منفورترین سیاستمدار خاورمیانه

نتانیاهو منفورترین سیاستمدار خاورمیانه به گزارش مشرق ، یک نظرسنجی جدید نشان داد بنیامین نتانیاهو منفورترین رهبر سیاسی در خاورمیانه شناخته شده و اینکه نفوذ ایران و روسیه نسبت به یک دهه گذشته افزایش یافته است.
این نظرسنجی که توسط موسسه پیو و برای سنجش دیدگاه ها درباره ژئوپلتیک منطقه ای در تونس، لبنان، اردن، ترکیه و فلسطین اشغالی انجام شد، نشان می دهد 64درصد شرکت کنندگان نفوذ امروز روسیه را بیشتر از یک دهه قبل می دانند.
به نوشته وبگاه روزنامه هاآرتص 53 درصد از نظردهندگان نیز معتقدند طی 10 سال گذشته، نفوذ منطقه ای ایران افزایش یافته است. تنها کشوری که از نظر مخاطبان نفوذ خود را طی یک دهه از دست داده، مصر (با 46 درصد) است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 1 دقیقه پیش
نگاه انتقاد آمیز رسانه های آلمانی به تصمیم ترامپ درباره قدس

نگاه انتقاد آمیز رسانه های آلمانی به تصمیم ترامپ درباره قدس به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس با واکنش های بین المللی بسیاری روبرو شده است.
رسانه های آلمانی نیز با دید انتقادی به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند.
روزنامه آلمانی "نویس دویچلند" چاپ برلین درباره عواقب این تصمیم ترامپ و تشدید خشونت ها هشدار داده است.
روزنامه "نورنبرگر سایتونگ" آلمان هم با اشاره به این مسئله که هم نخست وزیر اسرائیل و هم برخی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از این تصمیم ترامپ خوشحال شدند همچنین نوشت: البته این تصمیم ترامپ می تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 2 دقیقه پیش
ژنرال صهیونیست: یک هلال ایران تبدیل به دو هلال شده است

ژنرال صهیونیست: یک هلال ایران تبدیل به دو هلال شده است به گزارش مشرق ، روزنامه کیهان در ویژه های خود نوشت:
ژنرال گادی آیزنکوت در گفت وگو با تارنمای جی فروم وابسته به یهودیان فرانسه گفت: طرح ایران تسلط بر خاورمیانه از طریق دو هلال شیعی است: اولین هلال از ایران آغاز شده، از عراق و سوریه عبور کرده و به لبنان منتهی می شود و هلال دوم از بحرین و یمن عبور کرده و به دریای سرخ ختم خواهد شد.
این ژنرال اسرائیلی افزود: این چیزی است که ما باید از وقوع آن در خاورمیانه جلوگیری کنیم.
ادعای ژنرال صهیونیست درباره سلطه طلبی ایران در حالی است که از عراق و سوریه و لبنان تا بحرین و یمن، این ملت ها هستند که پای کار بیداری و مقاومت اسلامی آمده اند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به اتهامات فساد اخلاقی وی پاسخ دادند!

مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به اتهامات فساد اخلاقی وی پاسخ دادند! به گزارش مشرق به نقل از وبگاه خبری مدیا ایت، سارا سندرز روز دوشنبه در نشست خبری کاخ سفید در دفاع از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در برابر موج جدیدی از اتهامات فساد اخلاقی، مدعی شد که اینگونه اتهامات اخلاقی مدتها پیش از انتخاب [ترامپ] به مقام ریاست جمهوری مطرح شده بود و مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به مقام ریاست جمهوری به این اتهامات پاسخ دادند!
سندرز گفت: رئیس جمهور مستقیماً به بررسی این اتهامات پرداخت و تمام این ادعاها را رد کرد. این مسئله مدتها قبل از انتخاب وی به ریاست جمهوری مطرح شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 21 دقیقه پیش
7 کشته در خشونت های بانگی

7 کشته در خشونت های بانگی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از بانگی، در تازه ترین درگیریها میان گروههای مسلح رقیب در آفریقای مرکزی دست کم هفت نفر کشته شدند.
منابع پلیس در بانگی پایتخت آفریقای مرکزی اعلام کردند در درگیریهای شدیدی که میان دو گروه مسلح که روز دوشنبه در منطقه ای در بانگی روی داد ده نفر کشته شدند. یک مسئول امنیتی جمهوری آفریقای مرکزی که نامش فاش نشده است اعلام کرد یکی از اعضای یک گروه مسلح صبح روز دوشنبه کشته شد و این حادثه مقدمه ای بود برای حملات تلافی جویان بعدی که سه کشته بر جا گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 22 دقیقه پیش
تاکید وزیر امورخارجه روسیه بر پایبندی کشورش به اصول تاسیس حکومت فلسطین

تاکید وزیر امورخارجه روسیه بر پایبندی کشورش به اصول تاسیس حکومت فلسطین به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه بر پایبندی کشورش به اصول تاسیس حکومت فلسطین تاکید کرد.
لاوروف روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو گفت: روسیه به توافق های به دست آمده در مورد قدس در چارچوب اصول تاسیس حکومت مستقل فلسطین پایبند است.
پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به سخنان لاوروف امکان نقش پیشروی مسکو در حل مناقشه اسراییل و فلسطین را رد کرد و به نقل از وی نوشت: هیچگاه مدعی نبوده ایم که می توانیم مسائل فلسطین و اسراییل را به تنهایی حل و فصل کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 22 دقیقه پیش
وابستگی متقابل اقتصادی عامل مهم همراهی ترکیه با ایران در تحریم ها

وابستگی متقابل اقتصادی عامل مهم همراهی ترکیه با ایران در تحریم ها در ماه های اخیر رضا ضراب بازرگان ترکیه ای در کشور آمریکا مورد محاکمه قرار گرفته است. جرم این بازرگان ترکیه ای همکاری با ایران در دور زدن تحریم های مالی آمریکا عنوان شده است.
بر اساس اعترافات ضراب در دادگاه آمریکا، مقامات ایرانی و ترکیه ای در طول سال های تحریم مالی ایران از سوی آمریکا، برنامه مشترکی را با هدف ایجاد دسترسی ایران به نظام بانکی جهانی اجرایی نموده اند.
بر اساس ادعای مقامات آمریکایی این طرح مشترک ایران و ترکیه از سال 2012 میلادی و با شدت گرفتن تحریم های ایران آغاز شده است و حتی بعد از انعقاد توافق هسته ای ایران نیز ادامه داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 31 دقیقه پیش
نتانیاهو منفورترین سیاستمدار خاورمیانه/ افزایش نفوذ روسیه و ایران طی یک دهه گذشته

نتانیاهو منفورترین سیاستمدار خاورمیانه/ افزایش نفوذ روسیه و ایران طی یک دهه گذشته به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، یک نظرسنجی جدید نشان داد بنیامین نتانیاهو منفورترین رهبر سیاسی در خاورمیانه شناخته شده و اینکه نفوذ ایران و روسیه نسبت به یک دهه گذشته افزایش یافته است.
این نظرسنجی که توسط موسسه پیو و برای سنجش دیدگاه ها درباره ژئوپلتیک منطقه ای در تونس، لبنان، اردن، ترکیه و فلسطین اشغالی انجام شد، نشان می دهد 64درصد شرکت کنندگان نفوذ امروز روسیه را بیشتر از یک دهه قبل می دانند.
به نوشته وبگاه روزنامه هاآرتص 53 درصد از نظردهندگان نیز معتقدند طی 10 سال گذشته، نفوذ منطقه ای ایران افزایش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 32 دقیقه پیش
2 کشته به دنبال انفجار انتحاری در مسجدی در کامرون

2 کشته به دنبال انفجار انتحاری در مسجدی در کامرون به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، دست کم دو تن در جریان یک انفجار انتحاری در مسجدی در شهر کراوا در شمال کشور آفریقایی کامرون کشته شدند.
به نقل از خبرگزاری شینهوا، هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است؛ اما گمان می رود نیروهای بوکوحرام در آن دست داشته باشند.
این انفجار ساعت 5:45 دقیقه صبح به وقت محلی رخ داد و در جریان آن امام جمعه و موذن مسجد کشته شدند.
انفجارهای انتحاری در کامرون سابقه دار است. چند ماه پیش انفجار دو عامل انتحاری در شهر مرزی وازا در شمال شرق این کشور بیش از 14 کشته و 30 زخمی برجای گذاشته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 32 دقیقه پیش
هشدار پنج اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا در مورد برنامه مالیاتی آمریکا

هشدار پنج اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا در مورد برنامه مالیاتی آمریکا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از آسوشیتدپرس از بروکسل، پنج اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا به آمریکا هشدار داده اند که تغییرات اساسی مالیاتی آمریکا ممکن است باعث نقض تعهدات بین المللی این کشور شده و خطر ایحاد تاثیر بزرگی بر تجارت بین المللی را به همراه بیاورد.
وزرای دارایی کشورهای آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا در نامه ای به استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا، نگرانی های بزرگ خود را درباره سه طرح مالیاتی آمریکا مطرح کرده اند.
این پنج کشور در این نامه نوشته اند این مهم است که برنامه دولت آمریکا در مورد سیاست مالیات داخلی به گونه ای اجرایی شود که پایبندی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 32 دقیقه پیش
به صدا در آمدن آژیر هشدار در سرزمین های اشغالی

به صدا در آمدن آژیر هشدار در سرزمین های اشغالی به گزارش پایگاه النشره، رسانه های صهیونیست بامداد سه شنبه از به صدا درآمدن آژیر حمله موشکی در جنوب فلسطین اشغالی و نزدیک نوار غزه خبر دادند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، این منابع از شلیک راکت از نوار غزه به سمت شهرک های صهیونیستی خبر دادند.
در همین حال، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک راکت از نوار غزه به سمت عسقلان شلیک شده که توسط سامانه پدافندی گنبد آهنین هدف قرار گرفت.
از سوی دیگر، منابع فلسطینی از حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به مناطقی در شمال غزه خبر دادند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 32 دقیقه پیش
سخنگوی دولت عراق: بیش از دو میلیون آواره عراقی به مناطق خود بازگشته اند

سخنگوی دولت عراق: بیش از دو میلیون آواره عراقی به مناطق خود بازگشته اند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، سخنگوی دولت عراق اظهار داشت: بیش از دو میلیون آواره عراقی به مناطق خود بازگشته اند.
سعد الحدیثی در گفتگو با این شبکه گفت: با وجود مشکلاتی که وجود دارد، روند بازگشت آوارگان در اوائل سال 2016 آغاز شد و در طی این مدت بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر از آوارگان به مناطق خود بازگشته اند. این افراد نیمی از جمعیت آوارگان را تشکیل می دهند. با وجود شرایط اقتصادی و مالی بد کشور و همچنین تهدیدات تروریستی و درگیری ها در برخی از مناطق ولی این برنامه وجود دارد که باید امنیت مناطق آزاد شده تقویت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
به صدا درآمدن آژیرهای خطر در عسقلان درپی پرتاب موشک از نوار غزه

به صدا درآمدن آژیرهای خطر در عسقلان درپی پرتاب موشک از نوار غزه به گزارش مشرق ، آژیرهای حمله موشکی در جنوب فلسطین اشغالی و نزدیک نوار غزه به صدا درآمدند.
تعداد دقیق راکت های پرتاب شده مشخص نیست اما برخی منابع رقم آن را 6 فروند اعلام می کنند.
ارتش رژیم صهیونیستی اما تایید کرد یک راکت از نوار غزه به سمت شهر عسقلان پرتاب شده که توسط سامانه پدافندی گنبد آهنین هدف قرار داده شد.
خبرنگار آسوشیتدپرس در نوار غزه گزارش داد راکت هدف قرار گرفته توسط گنبد آهنین، به احتمال زیاد از نوع گراد بوده که برای اولین طی ماه ها اخیر شلیک شده است.
درپی این حمله، شبکه العربیه گزارش داد جنگنده های رژیم صهیونیستی بر فراز نوار غزه به پرواز درآمدند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک

اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک به گزارش اسپوتنیک، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: این حمله تأکیدی است بر اینکه کنگره باید با رئیس جمهور در زمینه اصلاحات مهاجرتی همکاری کند تا امنیت ملی و عمومی ما تحکیم شود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: ما باید از مرزهایمان حفاظت و از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که افرادی که وارد کشورمان می شوند، به مردم ما آسیبی نخواهند زد.
سندرز گفت، سیاست های ترامپ مبتنی بر این است که مهاجرت زنجیره ای در آمریکا متوقف شود.
وی افزود، حملات تروریستی در حالی اتفاق می افتد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا همچنان موفقیت هایی در مبارزه با داعش به دست می ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
بعید است عربستان به خاطر قدس روابطش با واشنگتن را خدشه دار کند

بعید است عربستان به خاطر قدس روابطش با واشنگتن را خدشه دار کند به گزارش تسنیم، روزنامه نیزاویسیمایا گازیتا ، چاپ مسکو، در تحلیلی می نویسد: تیرگی روابط بین آمریکا و کشورهای اسلامی بعد از اعلام "دونالد ترامپ" در مورد اینکه ایالات متحده قدس را پایتخت اسرائیل می داند، شدت یافته است. اتحادیه عرب خواستار تغییر مواضع واشنگتن در قبال شهر قدس شده است. البته به نظر می رسد در کاخ سفید هم تصمیم گرفته اند انتقاد را با انتقاد پاسخ دهند: مقامات آمریکایی در مباحثات داخلی از امکان کاهش حمایت از عملیات نظامی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در یمن، صحبت می کنند.
بعد از سخنان ترامپ در مورد به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 51 دقیقه پیش
به صدا درآمدن آژیر هشدار در سرزمین های اشغالی

به صدا درآمدن آژیر هشدار در سرزمین های اشغالی خبرگزاری مهر: به نقل از پایگاه النشره، رسانه های صهیونیست بامداد سه شنبه از به صدا درآمدن آژیر حمله موشکی در جنوب فلسطین اشغالی و نزدیک نوار غزه خبر دادند.
این منابع از شلیک راکت از نوار غزه به سمت شهرک های صهیونیستی خبر دادند.
در همین حال، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک راکت از نوار غزه به سمت عسقلان شلیک شده که توسط سامانه پدافندی گنبد آهنین هدف قرار گرفت.
از سوی دیگر، منابع فلسطینی از حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به مناطقی در شمال غزه خبر دادند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
روسیه بر پایبندی به اصول تاسیس حکومت فلسطین تاکید کرد

روسیه بر پایبندی به اصول تاسیس حکومت فلسطین تاکید کرد به گزارش ایرنا، لاوروف روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو گفت: روسیه به توافق های به دست آمده در مورد قدس در چارچوب اصول تاسیس حکومت مستقل فلسطین پایبند است.
پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به سخنان لاوروف امکان نقش پیشروی مسکو در حل مناقشه اسراییل و فلسطین را رد کرد و به نقل از وی نوشت: هیچگاه مدعی نبوده ایم که می توانیم مسائل فلسطین و اسراییل را به تنهایی حل و فصل کنیم.
وی افزود: در حل مساله فلسطین همواره در قالب جمعی اقدام کرده و تلاش های خود را در این زمینه در گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه انجام داده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
واکنش کاخ سفید درباره انفجار نیویورک

واکنش کاخ سفید درباره انفجار نیویورک خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کاخ سفید گفت، حمله اخیر در نیویورک نشان دهنده نیاز به سیاست های مهاجرتی جدی تر است تا از ورود تروریست ها به خاک ایالات متحده جلوگیری شود.
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: این حمله تأکیدی است بر اینکه کنگره باید با رئیس جمهور در زمینه اصلاحات مهاجرتی همکاری کند تا امنیت ملی و عمومی ما تحکیم شود.
این سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: ما باید از مرزهایمان حفاظت و از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که افرادی که وارد کشورمان می شوند، به مردم ما آسیبی نخواهند زد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
درخواست سخنگوی کاخ سفید از کنگره دریاره اصلاح قانون مهاجرتی

درخواست سخنگوی کاخ سفید از کنگره دریاره اصلاح قانون مهاجرتی سارا سندرز روز دوشنبه در نشست خبری خود به نمایندگی از رئیس جمهوری آمریکا از شجاعت نیروهای امنیتی و حضور به موقع آن ها در محل انفجار سپاسگزاری کرد.
وی با تاکید بر حفاظت از مرزهای کشورشان مدعی شد حمله انتحاری امروز در پی حملات مداوم ائتلاف آمریکایی ضد داعش است سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد ما باید ایدئولوژی شیطانی پشت سر داعش را منهدم کنیم.
سندرز در حالی که می گفت بر روی چگونگی دستیابی به این هدف همچنان در حال بررسی هستیم، اقرار کرد ایدئولوژی داعش هیچ مرزی ندارد اما ما باید آن را ریشه کن کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 1 دقیقه پیش
به صدا درآمدن آژیر هشدار درسرزمینهای اشغالی درپی شلیک راکت از غزه

به صدا درآمدن آژیر هشدار درسرزمینهای اشغالی درپی شلیک راکت از غزه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، رسانه های صهیونیست بامداد سه شنبه از به صدا درآمدن آژیر حمله موشکی در جنوب فلسطین اشغالی و نزدیک نوار غزه خبر دادند.
این منابع از شلیک راکت از نوار غزه به سمت شهرک های صهیونیستی خبر دادند.
در همین حال، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک راکت از نوار غزه به سمت عسقلان شلیک شده که توسط سامانه پدافندی گنبد آهنین هدف قرار گرفت.
از سوی دیگر، منابع فلسطینی از حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به مناطقی در شمال غزه خبر دادند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 1 دقیقه پیش
از ایران دفاع کنید

از ایران دفاع کنید به گزارش مشرق ، روزنامه صبح نو در سرمقاله خود نوشت:
سوریه سرزمینی اسطوره ای است و وعده های آخر الزمان همگی ربطی به شام دارد. نزاع گسترده ای که در هفت سال اخیر در این منطقه صورت گرفته، کاملاً سویه ای مذهبی - سیاسی داشته و حالا بعد از صرف هزینه های انسانی و مالی گسترده، شاهد شکست پروژه دولت اسلامی داعشی هستیم.این اتفاق بی شک ماحصل تدابیر، اقدامات و استقامت ایران بوده است و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که هم ما سهم اصلی در پیروزی داشته ایم و هم قدرت های درگیر دیگر، بخشی کمتر.
حالا وقت خوشه چینی و تحقق آرزوها و آرمان هایی است که برای آن خون های بسیار داده شده ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 2 دقیقه پیش
دوره گردی نتانیاهو به لاهه رسید

دوره گردی نتانیاهو به لاهه رسید به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس؛ دوره گردی نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای همراه کردن کشورهای اروپایی در تصمیم نابخردانه آمریکا درباره قدس اشغالی به هلند رسید.
بنیامین نتانیاهو پس از پاریس و بروکسل؛ امروز سه شنبه در سفری غیر رسمی به هلند و پایتخت اداری این کشور یعنی لاهه می رود. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به لاهه با نخست وزیر و خانواده سلطنتی هلند دیدار و درباره تصمیم اخیر امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت و گو می کند.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 11 دقیقه پیش
درخواست ترامپ از کنگره برای تصویب لایحه اصلاح قوانین مهاجرت آمریکا

درخواست ترامپ از کنگره برای تصویب لایحه اصلاح قوانین مهاجرت آمریکا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد حمله روز دوشنبه نیویورک نیاز عاجل را برای اقدام کنگره در تصویب لایحه مربوط به اصلاح مهاجرت، برجسته کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 11 دقیقه پیش
اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک

اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره انفجار نیویورک به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: این حمله تأکیدی است بر اینکه کنگره باید با رئیس جمهور در زمینه اصلاحات مهاجرتی همکاری کند تا امنیت ملی و عمومی ما تحکیم شود.
این سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: ما باید از مرزهایمان حفاظت و از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که افرادی که وارد کشورمان می شوند، به مردم ما آسیبی نخواهند زد.
سندرز گفت، سیاست های ترامپ مبتنی بر این است که مهاجرت زنجیره ای در آمریکا متوقف شود.
وی افزود، حملات تروریستی در حالی اتفاق می افتد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا همچنان موفقیت هایی در مبارزه با داعش به دست می آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 11 دقیقه پیش
بیش از هشت میلیون یمنی، یک قدم با قحطی فاصله دارند

بیش از هشت میلیون یمنی، یک قدم با قحطی فاصله دارند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ یک مقام ارشد سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد طرفهای درگیر در یمن باید اجازه دهند 8/4 میلیون یمنی که یک قدم با قحطی فاصله دارند به کمک های بیشتر دسترسی داشته باشند. ائتلاف سعودی از ماه گذشته بنادر یمن را مسدود کرده است.
خایمه مک گولدریک هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل برای یمن گفت این محاصره بنادر یمن اخیرا کاهش یافته اما اوضاع غیرنظامیان یمنی همچنان خطیر باقی مانده است. مک گولدریک با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ادامه محاصره بنادر عرضه سوخت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 12 دقیقه پیش
شلیک تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

شلیک تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به گزارش فارس، تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی در واکنش به پرتاب راکت از نوار غزه، چند نقطه از این منطقه را هدف قرار دادند.
به نوشته وبگاه روزنامه جروزالم پست سخنگوی ارتش اسرائیل گفت در این حملات، که ساعات پایانی روز دوشنبه انجام شد، مواضعی از جنبش مقاومت اسلامی حماس در جنوب غزه هدف قرار داده شده است.
پیشتر منابع محلی از پرتاب شدن یک راکت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی و فرود آمدن آن در فضایی باز در شهرک اشکول خبر دادند.
در حالی که این راکت هیچ تلفاتی برجای نگذاشت و گروه مسئول پرتاب آن نیز مشخص نیست اما ارتش رژیم صهیونیستی گفت حماس را مسئول هرگونه تبادل آتش از نوار غزه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 21 دقیقه پیش
سخنگوی کاخ سفید خواستار اصلاح قانون مهاجرت برای امنیت آمریکا شد

سخنگوی کاخ سفید خواستار اصلاح قانون مهاجرت برای امنیت آمریکا شد به گزارش خبرنگار ایرنا، سارا سندرز روز دوشنبه در نشست خبری خود به نمایندگی از رئیس جمهوری آمریکا از شجاعت نیروهای امنیتی و حضور به موقع آن ها در محل انفجار سپاسگزاری کرد.
وی با تاکید بر حفاظت از مرزهای کشورشان مدعی شد حمله انتحاری امروز در پی حملات مداوم ائتلاف آمریکایی ضد داعش است سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد ما باید ایدئولوژی شیطانی پشت سر داعش را منهدم کنیم.
سندرز در حالی که می گفت بر روی چگونگی دستیابی به این هدف همچنان در حال بررسی هستیم، اقرار کرد ایدئولوژی داعش هیچ مرزی ندارد اما ما باید آن را ریشه کن کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 22 دقیقه پیش
به صدا درآمدن آژیرهای خطر در عسقلان درپی پرتاب موشک از نوار غزه

به صدا درآمدن آژیرهای خطر در عسقلان درپی پرتاب موشک از نوار غزه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، آژیرهای حمله موشکی در جنوب فلسطین اشغالی و نزدیک نوار غزه به صدا درآمدند.
تعداد دقیق راکت های پرتاب شده مشخص نیست اما برخی منابع رقم آن را 6 فروند اعلام می کنند.
ارتش رژیم صهیونیستی اما تایید کرد یک راکت از نوار غزه به سمت شهر عسقلان پرتاب شده که توسط سامانه پدافندی گنبد آهنین هدف قرار داده شد.
خبرنگار آسوشیتدپرس در نوار غزه گزارش داد راکت هدف قرار گرفته توسط گنبد آهنین، به احتمال زیاد از نوع گراد بوده که برای اولین طی ماه ها اخیر شلیک شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 22 دقیقه پیش
سفیر آمریکا در سومالی با نوشتن نامه ای تلخ استعفا کرد

سفیر آمریکا در سومالی با نوشتن نامه ای تلخ استعفا کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان، الیزابت شکلفورد، سفیر پیشین آمریکا در سومالی و کنیا در نامه ی به شدت انتقادی خود از دولت نوشت: جایگاه وزارت امور خارجه در بین دستگاه های دولتی از بین رفته است و ما (وزارت امور خارجه) اختیارات خود را به پنتاگون (وزارت دفاع) واگذار کرده ایم تا به نیابت از کاخ سفید، سیاست خارجی (آمریکا) را به پیش ببرد. چنین واگذاری به جایگاه ما در دنیا آسیب می زند. این روندی در سایه ی مدیریت شما (وزیر امور خارجه) همراه با کاهش بودجه و کاستن از شمار کارکنان وزارتخانه شتاب می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 31 دقیقه پیش
شلیک تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

شلیک تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به گزارش مشرق ، تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی در واکنش به پرتاب راکت از نوار غزه، چند نقطه از این منطقه را هدف قرار دادند.
به نوشته وبگاه روزنامه جروزالم پست سخنگوی ارتش اسرائیل گفت در این حملات، که ساعات پایانی روز دوشنبه انجام شد، مواضعی از جنبش مقاومت اسلامی حماس در جنوب غزه هدف قرار داده شده است.
پیشتر منابع محلی از پرتاب شدن یک راکت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی و فرود آمدن آن در فضایی باز در شهرک اشکول خبر دادند.
در حالی که این راکت هیچ تلفاتی برجای نگذاشت و گروه مسئول پرتاب آن نیز مشخص نیست اما ارتش رژیم صهیونیستی گفت حماس را مسئول هرگونه تبادل آتش از نوار ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 32 دقیقه پیش
نگرانی شهروندان ولایت تخار از حضور افراد مسلح غیر مسئول در این ولایت

نگرانی شهروندان ولایت تخار از حضور افراد مسلح غیر مسئول در این ولایت به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، عبدالله عبدالله ، رئیس اجرائی دولت افغانستان با شماری از شهروندان ولایت تخار دیدار کرد.
در آغاز این نشست، بزرگان ولایت تخار، ناامنی و حضور افراد مسلح غیر مسئول و شبه نظامی در شماری از ولسوالی های این ولایت را به عنوان بزرگ ترین مشکل شان مطرح کردند.
آنان همچنان گفتند: زورمندان محلی و افراد مسلح غیرمسئول در شماری از ولسوالی های ولایت تخار مانع تطبیق پروژه های عام المنفعه می گردند.
بر اساس گفته های آنها، در این زمینه بارها به نهادهای محلی ولایت تخار مراجعه نموده اند؛ اما به مطالبات شان توجهی صورت نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 32 دقیقه پیش
تاکید ترزا می بر حفظ حقوق متقابل شهروندان انگلیسی و اروپایی

تاکید ترزا می بر حفظ حقوق متقابل شهروندان انگلیسی و اروپایی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ترزا می نخست وزیر انگلیس که در جلسه مجلس عوام انگلیس برای ارائه گزارش درباره میزان پیشرفت مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) حاضر شده بود، گفت:می خواهم تازه ترین خبر ها را درباره مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اطلاع مجلس برسانم. صبح روز جمعه، دولت و کمیسیون اروپا، گزارش مشترکی را درباره پیشرفت های بدست آمده در مرحله نخست مذاکرات، منتشر کردند.
بر مبنای این گزارش و در پی گفتگو هایی که من در هفته گذشته داشتم، ژان کلود یونکر به شورای اروپا پیشنهاد کرده است که با توجه به پیشرفت کافی که بدست آمده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 32 دقیقه پیش
مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به اتهامات فساد اخلاقی وی پاسخ دادند!

مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به اتهامات فساد اخلاقی وی پاسخ دادند! به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه خبری مدیا ایت، سارا سندرز روز دوشنبه در نشست خبری کاخ سفید در دفاع از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در برابر موج جدیدی از اتهامات فساد اخلاقی، مدعی شد که اینگونه اتهامات اخلاقی مدتها پیش از انتخاب [ترامپ] به مقام ریاست جمهوری مطرح شده بود و مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به مقام ریاست جمهوری به این اتهامات پاسخ دادند!
سندرز گفت: رئیس جمهور مستقیماً به بررسی این اتهامات پرداخت و تمام این ادعاها را رد کرد. این مسئله مدتها قبل از انتخاب وی به ریاست جمهوری مطرح شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 41 دقیقه پیش
پایان مهلت برجامی کنگره

پایان مهلت برجامی کنگره بی عملی کنگره توپ برجام را دوباره به زمین ترامپ برگشت داد تا اکنون این پرسش مطرح باشد که سرنوشت توافق هسته ای ایران با 1+5 در واشنگتن چگونه رقم خواهد خورد؟
به گزارش دنیای اقتصاد، مهلت 60 روزه کنگره برای واکنش به عدم تایید برجام از سوی دونالد ترامپ به پایان رسید. 60 روز قبل در 13 اکتبر دونالد ترامپ پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نکرد و این موافقت نامه را به کنگره ارجاع داد. از آن تاریخ کنگره 60 روز مهلت داشت تا اقدام به تصمیم گیری علیه ایران و توافق هسته ای کند.
اما در این دوره کنگره در برابر عدم تایید برجام واکنشی نشان نداد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 41 دقیقه پیش
گفتگوی مقامات نظامی روسیه با هیئت سازمان ملل درباره صلحبانی

گفتگوی مقامات نظامی روسیه با هیئت سازمان ملل درباره صلحبانی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس از مسکو، ارتش روسیه در مرکز اصلی ضد مین خود از هیئت سازمان ملل میزبانی کرد.
ژان پیر لاکروکس ، دیپلمات فرانسوی که نماینده دبیر کل سازمان ملل در ماموریت های حفظ صلح است، ریاست این هیئت سازمان ملل را بر عهده داشت.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد مقامات روس و سازمان ملل در طول دیدار روز دوشنبه، در مورد چشم انداز همکاری و اقدام مشترک صحبت کردند. لاکروکس با تقدیر از تجربیات روسیه در عملیات پاکسازی میدان های مین خاطرنشان کرد سازمان ملل انتظار دارد همکاری با روسیه در حوزه حفظ صلح توسعه یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 42 دقیقه پیش
دولت برای گسترش مشارکت سیاسی زنان اراده ای قوی دارد

دولت برای گسترش مشارکت سیاسی زنان اراده ای قوی دارد به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، دلبر نظری ، وزیر امور زنان افغانستان گفت: دولت برای گسترش مشارکت سیاسی زنان اراده ای قوی دارد.
وی که در نشستی به مناسبت پایان کمپاین 16 روزه جلوگیری از خشونت علیه زنان سخنرانی می کرد اظهار داشت: اکنون 11 زن در وزارتخانه ها به عنوان معاون و 12 درصد زنان در سطح رهبری ادارات دولتی اجرای وظیفه می کنند.
وی افزود: در مجموع، 26 درصد کارمندان ادارات دولتی از بانوان هستند.
وزیر امور زنان افغانستان تاکید کرد که حکومت برای تقویت زنان در بخش های سیاسی و اقتصادی اراده ای راسخ دارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 42 دقیقه پیش
قرارداد برق کاسا یک هزار امضا شد

قرارداد برق کاسا یک هزار امضا شد به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، قراردادهای انتقال برق کاسا یک هزار و ساخت سب استیشن 500 کیلوولت ارغندی، در آغاز جلسۀ شورای عالی اقتصاد با حضور مقامات دولت وحدت ملی به امضا رسید.
در این مراسم که در ارگ انجام شد، قرارداد لین انتقال برق کاسا یک هزار به ارزش 235.16 میلیون دالر، میان امان الله غالب ، رئیس اجرائی شرکت برشنا و مسئولین کمپانی های هندی KPTL و KEC به امضا رسید.
پروژه کاسا یک هزار یا انتقال برق 500 کیلوولت از کشورهای آسیای میانه به پاکستان، حدوداً 765 کیلومتر طول دارد که 563 کیلومتر آن از افغانستان عبور می کند و در سه بخش در خاک افغانستان تطبیق می ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 42 دقیقه پیش
روسیه و ترکیه درباره قدس هم عقیده اند

روسیه و ترکیه درباره قدس هم عقیده اند خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری روسیه در جریان سفرش به ترکیه گفت که مسکو و آنکارا بر این باورند که تصمیم اخیر ترامپ در قبال قدس عامل بی ثباتی است.
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در چارچوب سفری کاری به ترکیه رفته است تا با مقام های آنکارا در رابطه با همکاری های دوجانبه، آخرین تحولات سوریه و تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در قبال قدس تبادل نظر کند.
وی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: مسکو و آنکارا بر این عقیده هستند که تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی وضعیت پیچیده منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 51 دقیقه پیش
گرفتاری جدید بن سلمان درباره شاهزادگان بازداشت شده سعودی

گرفتاری جدید بن سلمان درباره شاهزادگان بازداشت شده سعودی آفتاب نیوز :
یک رسانه عرب زبان به ورطه واقعی که ولیعهد عربستان در موضوع شاهزاده های بازداشت شده به آن گرفتار شده و عدم امتیاز دهی ولید بن طلال پرداخته است.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از مهر، منابع عالی رتبه در پاریس به رای الیوم اعلام کردند که فرستاده ویژه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به همراه سفیر این کشور در ریاض با گروهی از شاهزادگان بازداشت شده در هتل ریتزکارلتون دیدار کرده است و ولید بن طلال هر گونه تفاهم را رد می کند و خواستار محاکمه علنی است.
بر اساس این گزارش؛ فرستاده ویژه رئیس جمهور فرانسه قصد داشته است که با هر یک از شاهزاده ها به شکل جداگانه گفتگو کند اما محمد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 52 دقیقه پیش
آمریکا خواستار مقابله با ایران در عراق شد

آمریکا خواستار مقابله با ایران در عراق شد فرارو: با پایان جنگ علیه داعش و شکست این گروه تروریستی، مقامات آمریکایی از تمایل کشورشان برای مقابله با نفوذ ایران در عراق خبر می دهند.
به گزارش فرارو، دوگلاس سیلیمان، سفیر آمریکا در عراق، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته آمریکا به دنبال عقب راندن نفوذ ایران در عراق و کمک به دولت مرکزی در بغداد برای حل اختلافاتش با اقلیم کردستان است.
سیلیمان در سپتامبر 2016 تنها چند هفته پیش از شروع عملیات آزادسازی موصل از داعش، به عنوان سفیر آمریکا در عراق منصوب شد. او اعلام کرده پس از پایان جنگ با داعش، واشینگتن بر استمرار صلح در عراق و بازسازی آن متمرکز شده و نفوذ ایران در این کشور را یک مشکل می ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 1 دقیقه پیش
حمله رژیم صهیونیستی به مواضع حماس در نوار غزه

حمله رژیم صهیونیستی به مواضع حماس در نوار غزه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد پس از اینکه فلسطینیان یک راکت به مناطق جنوبی اراضی اشغالی فلسطین شلیک کردند، آن ها به مواضع نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه حمله کردند.
در این حمله جنگنده ها و تانک های رژیم صهیونیستی روز دوشنبه اراضی فلسطینیان را مورد هدف قرار دادند. هیچ زخمی در این حملات گزارش نشده است.
حمله روز دوشنبه در حالی صورت گرفت که روز پیش از آن رژیم صهیونیستی گفت: یک پناهگاه حماس را تخریب کرده است. حماس در پی این موضوع رژیم صهیونیستی را به پرداخت بهای سنگین تهدید کرد.
انتهای پیام/ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 2 دقیقه پیش
روزنامه روسی: داعش و قاچاقچیان مواد مخدر آسیای مرکزی را تهدید می کنند

روزنامه روسی: داعش و قاچاقچیان مواد مخدر آسیای مرکزی را تهدید می کنند به گزارش ایرنا، اجلاس وزیران خارجه کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان روز دوشنبه در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شد و در دستور کار آن تهدیدهای ناشی از افغانستان در وهله نخست داعش و قاچاق مواد مخدر قرار داشت.
روزنامه نزاویسیمایا گازتا در مقاله خود به قلم ویکتوریا پانفیلووا مفسر سیاسی این روزنامه نوشت: تغییر آرایش رزمی نیروهای رادیکال در افغانستان، رخنه عملیات رزمی به شمال این کشور و تشدید قاچاق مواد مخدر به تهدیدی جدی برای منطقه و روسیه شده است.
آندره قازانتسف مدیر مرکز مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان دانشگاه دولتی روابط بین الملل مسکو (وابسته به وزارت خارحه روسیه) در مصاحبه با ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 11 دقیقه پیش
سفیر آمریکا در سومالی با نوشتن نامه ای تلخ استعفا کرد

سفیر آمریکا در سومالی با نوشتن نامه ای تلخ استعفا کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان، الیزابت شکلفورد، سفیر پیشین آمریکا در سومالی و کنیا در نامه ی به شدت انتقادی خود از دولت نوشت: جایگاه وزارت امور خارجه در بین دستگاه های دولتی از بین رفته است و ما ( وزارت امور خارجه) اختیارات خود را به پنتاگون (وزارت دفاع) واگذار کرده ایم تا به نیابت از کاخ سفید، سیاست خارجی (آمریکا) را به پیش ببرد. چنین واگذاری به جایگاه ما در دنیا آسیب می زند. این روندی در سایه ی مدیریت شما (وزیر امور خارجه) همراه با کاهش بودجه و کاستن از شمار کارکنان وزارتخانه شتاب می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
هشدار جدی سازمان ملل نسبت به اوضاع غیر انسانی یمن

هشدار جدی سازمان ملل نسبت به اوضاع غیر انسانی یمن به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، جیمی مک گولدریک مسئول هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای دوشنبه شب نسبت به اوضاع غیر انسانی یمن هشدار داد و گفت: هشت میلیون و 400 هزار یمنی در یک قدمی قحطی قرار دارند.
مک گولدریک تاکید کرد: محاصره بندرگاه های یمن سبب کاهش شدید سوخت، مواد غذایی، دارو در این کشور شده و بر شمار نیازمندان به کمک های بشردوستانه افزوده است.
براساس گزارش کنونی سازمان ملل متحد ، حدود 400 هزار تن دیگر به شمار کسانی که در یک قدمی قحطی قرار دارند، افزوده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
روسیه و ترکیه درباره قدس هم عقیده اند

روسیه و ترکیه درباره قدس هم عقیده اند رئیس جمهوری روسیه در جریان سفرش به ترکیه گفت که مسکو و آنکارا بر این باورند که تصمیم اخیر ترامپ در قبال قدس عامل بی ثباتی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در چارچوب سفری کاری به ترکیه رفته است تا با مقام های آنکارا در رابطه با همکاری های دوجانبه، آخرین تحولات سوریه و تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در قبال قدس تبادل نظر کند.
وی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: مسکو و آنکارا بر این عقیده هستند که تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی وضعیت پیچیده منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
موضوع نازنین زاغری را از منظر انسانی پیگیری می کنیم

موضوع نازنین زاغری را از منظر انسانی پیگیری می کنیم وزیر امور خارجه (ایران) نیز در جریان این گفت وگوها اعلام کرد که با توجه به مسائل انسان دوستانه موضوع این خانم را با مقامات ایرانی مطرح می کند ولی این یک موضوع قضائی است.
به گزارش شهروند، سخنگوی وزارت خارجه در مورد سفر اخیر بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس به تهران و همچنین مباحث احتمالی که در جریان این سفر در ارتباط با موضوع نازنین زاغری مطرح شده است، گفت: در این سفر در مورد مجموعه ای از مسائل متعدد با موضوعات مختلف گفت وگو شد. یکی از موضوعاتی که احتمالا آقای جانسون در این سفر مطرح کردند موضوع خانم زاغری بود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
شلیک تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

شلیک تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، تانک ها و جنگنده های رژیم صهیونیستی در واکنش به پرتاب راکت از نوار غزه، چند نقطه از این منطقه را هدف قرار دادند.
به نوشته وبگاه روزنامه جروزالم پست سخنگوی ارتش اسرائیل گفت در این حملات، که ساعات پایانی روز دوشنبه انجام شد، مواضعی از جنبش مقاومت اسلامی حماس در جنوب غزه هدف قرار داده شده است.
پیشتر منابع محلی از پرتاب شدن یک راکت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی و فرود آمدن آن در فضایی باز در شهرک اشکول خبر دادند.
در حالی که این راکت هیچ تلفاتی برجای نگذاشت و گروه مسئول پرتاب آن نیز مشخص نیست اما ارتش رژیم صهیونیستی گفت حماس را مسئول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
بازگشت نظامیان روس از سوریه آغاز شده است

بازگشت نظامیان روس از سوریه آغاز شده است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که بازگشت نظامیان روسیه از سوریه آغاز شده است.
گفتنی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه با ورود به سوریه از پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه بازدید به عمل آورد.
بر اساس این گزارش، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در جریان بازدید پوتین از پایگاه حمیمیم در لاذقیه از وی استقبال کرد. دو طرف دیداری را نیز با یکدیگر برگزار کردند.
رئیس جمهوری روسیه دستور آغاز عقب نشینی نیروهای این کشور از سوریه را صادر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
اسرائیل جنوب غزه را بمباران کرد

اسرائیل جنوب غزه را بمباران کرد به گزارش شبکه خبری العالم، در این حملات پست رصد و دیده بانی گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در شرق خان یونس با دو خمپاره بمباران شد؛ همچنین موضع دیگری نیز با یک خمپاره هدف قرار گرفت.
منابع اسراییلی اعلام کردند که این اقدام در واکنش به شلیک سه موشک از جانب نیروهای مقاومت فلسطینی صورت گرفته است که در پایگاه نظامی کیسوفیم در شرق خان یونس و نیز موشک دیگری که در منطقه ای باز در اطراف شهرک نشین اشکول سقوط کردند.
ارتش رژیم اشغالگر در پایگاه کیسوفیم حالت آماده باش اعلام کرد. همچنین طبق اعلام برخی منابع ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
تاکید ترزا می بر حفظ حقوق متقابل شهروندان انگلیسی و اروپایی

تاکید ترزا می بر حفظ حقوق متقابل شهروندان انگلیسی و اروپایی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ نخست وزیر انگلیس بر ضرورت حفظ حقوق شهروندان انگلیسی مقیم سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حقوق شهروندان سایر کشورهای اروپایی در داخل انگلیس تاکید کرد.
ترزا می که در جلسه مجلس عوام انگلیس برای ارائه گزارش درباره میزان پیشرفت مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت ) حاضر شده بود، گفت:می خواهم تازه ترین خبرها را درباره مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اطلاع مجلس برسانم. صبح روز جمعه، دولت و کمیسیون اروپا، گزارش مشترکی را درباره پیشرفت های بدست آمده در مرحله نخست مذاکرات، منتشر کردند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
اردوغان: تصمیم آمریکا درباره قدس پیروان تمام ادیان را خشمگین ساخت

اردوغان: تصمیم آمریکا درباره قدس پیروان تمام ادیان را خشمگین ساخت به گزارش خبرگزاری مهر ، رجب طیب اردوغان روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با ولادیمیر پوتین که متعاقب دیدار و گفتگوی دوجانبه آنها برگزار شد، خطاب به اصحاب رسانه اظهار داشت: امروز، من و دوستمان ولادیمیر پوتین نه تنها در مورد موضوعات دوجانبه بلکه در مورد موضوعات منطقه ای گفتگو کردیم که اولین و مهم ترین موضوع، بحث تحولات کنونی در فلسطین اشغالی و شناسایی رسمی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دولت آمریکا است که خشم و انزجار نه تنها مسلمانان و مسیحیان، بلکه یهودیان را نیز به همراه داشت .
وی در ادامه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 32 دقیقه پیش
پرفسور جان مرشایمر: راهبرد بوش در قبال خاورمیانه در دولت اوباما تغییر نکرد، فقط باراک هوشمندتر بود/ رقابت ایران با عربستان و ترکیه به منافع ملی ایران مرتبط است نه ایدئولوژی+ صوت کامل و تصاویر

پرفسور جان مرشایمر: راهبرد بوش در قبال خاورمیانه در دولت اوباما تغییر نکرد، فقط باراک هوشمندتر بود/ رقابت ایران با عربستان و ترکیه به منافع ملی ایران مرتبط است نه ایدئولوژی+ صوت کامل و تصاویر سرویس جهان مشرق - جان مرشایمر پرفسور علوم سیاسی در دانشگاه شیکاگو است. وی که با کتاب های جنجالی خود مانند تراژدی سیاست قدرت های بزرگ ، چرا راهبران دروغ می گویند و لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا خبرساز شده است، به دعوت مؤسسه ایران-یوریکا به کشورمان سفر کرده و در چند نشست تخصصی و همایش علمی به سخنرانی پرداخت. او مبدع نظریه رئالیسم تهاجمی است. در ادامه، خلاصه ای از سخنان وی را که در دانشگاه تهران به تاریخ 20 آذر 1396 شمسی در همایش چشم انداز سیاست قدرت های بزرگ در قرن 21 بیان شد، در اختیار مخاطبان مشرق قرار می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 32 دقیقه پیش
اسرائیل جنوب غزه را بمباران کرد

اسرائیل جنوب غزه را بمباران کرد توپخانه رژیم صهیونیستی شامگاه امروز (دوشنبه) سه خمپاره به مواضع فلسطینی در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه شلیک کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری العالم، در این حملات پست رصد و دیده بانی گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در شرق خان یونس با دو خمپاره بمباران شد؛ همچنین موضع دیگری نیز با یک خمپاره هدف قرار گرفت.
منابع اسراییلی اعلام کردند که این اقدام در واکنش به شلیک سه موشک از جانب نیروهای مقاومت فلسطینی صورت گرفته است که در پایگاه نظامی کیسوفیم در شرق خان یونس و نیز موشک دیگری که در منطقه ای باز در اطراف شهرک نشین اشکول سقوط کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 32 دقیقه پیش
هیچ مدرکی مبنی بر حمایت روسیه از طالبان وجود ندارد

هیچ مدرکی مبنی بر حمایت روسیه از طالبان وجود ندارد به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه هیچگاه از گروه افراطی طالبان حمایت نکرده و به آنها سلاح نداده است.
وی تاکید کرد: همان گونه که برخی مقامات آمریکایی در این مورد اشاره کرده اند، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه روسیه از طالبان پشتیبانی می کند و یا حتی اینکه ما طالبان را مسلح کرده ایم وجود نداشته است.
در ماه های اخیر مقامات غربی بارها روسیه را به پشتیبانی از طالبان متهم کرده اند. با این حال آنها تصریح نموده اند که مدرکی دال بر این مطلب وجود ندارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
گفتگوی مقامات نظامی روسیه با هیئت سازمان ملل درباره صلحبانی

گفتگوی مقامات نظامی روسیه با هیئت سازمان ملل درباره صلحبانی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از آسوشیتدپرس از مسکو، ا رتش روسیه در مرکز اصلی ضد مین خود از هیئت سازمان ملل میزبانی کرد.
ژان پیر لاکروکس ، دیپلمات فرانسوی که نماینده دبیر کل سازمان ملل در ماموریت های حفظ صلح است، ریاست این هیئت سازمان ملل را بر عهده داشت. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد مقامات روس و سازمان ملل در طول دیدار روز دوشنبه، در مورد چشم انداز همکاری و اقدام مشترک صحبت کردند. لاکروکس با تقدیر از تجربیات روسیه در عملیات پاکسازی میدان های مین خاطرنشان کرد سازمان ملل انتظار دارد همکاری با روسیه در حوزه حفظ صلح توسعه یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
در مورد قدس دیدگاه مشترکی با روسیه داریم

در مورد قدس دیدگاه مشترکی با روسیه داریم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان،رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با ولادیمیر پوتین، همتای روسیه ای خود تصمیم دولت آمریکا برای شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را تصمیمی اشتباه و گامی نسنجیده است.
وی گفت:دیدگاه مشترکی با روسیه درباره بیت المقدس داریم.
اردوغان افزود:اسرائیل همچنان به سرکوب ملت فلسطین ادامه می دهد و نمی توان آن را نادیده گرفت.
ولادیمیر پوتین نیز گفت: تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، باعث بر هم خوردن اوضاع منطقه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
مشاور محمود عباس: روابط با آمریکا را قطع نمی کنیم

مشاور محمود عباس: روابط با آمریکا را قطع نمی کنیم خبرگزاری ایسنا: مشاور سیاسی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که تماس با دولت آمریکا پیرامون روند صلح دچار مشکلاتی شده است، اما ارتباطات در مسائل دیگر همچنان ادامه دارد.
نبیل شعث، مشاور سیاسی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه با پایگاه تایمز اسرائیل گفت: ما روابط خود با آمریکا را قطع نمی کنیم. ما به اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تنها اعتراض می کنیم.
وی افزود: ما بر این باور هستیم که دونالد ترامپ به گونه ای رفتار کرد که باعث شده است فعالیت آمریکا به عنوان یک میانجی گر صادق امری غیرممکن شود، ما صرفاً این مسئله را بیان می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
کاخ کرملین:پوتین تصمیم ترامپ درباره قدس را عامل بی ثبات کننده خواند

کاخ کرملین:پوتین تصمیم ترامپ درباره قدس را عامل بی ثبات کننده خواند به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین شامگاه دوشنبه نوشت: پس از دیدار با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود به خبرنگاران گفت: روسیه و ترکیه بر این باورند که تصمیم رهبری ایالات متحده برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسراییل و انتقال سفارتخانه آمریکا به این شهر به حل و فصل مسائل خاورمیانه کمک نمی کند.
وی افزود: این تصمیم برعکس اوضاع منطقه خاورمیانه را که بدون این اقدام هم پیچیده است، بی ثبات می کند و در واقع می تواند دورنمای حل و فصل مناقشه اسراییل و فلسطین را از بین ببرد.
رئیس جمهوری روسیه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است

بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که بازگشت نظامیان روسیه از سوریه آغاز شده است.
گفتنی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه با ورود به سوریه از پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه بازدید به عمل آورد.
بر اساس این گزارش، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در جریان بازدید پوتین از پایگاه حمیمیم در لاذقیه از وی استقبال کرد. دو طرف دیداری را نیز با یکدیگر برگزار کردند.
رئیس جمهوری روسیه دستور آغاز عقب نشینی نیروهای این کشور از سوریه را صادر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
واکنش کاخ سفید به اتهامات جنسی ترامپ

واکنش کاخ سفید به اتهامات جنسی ترامپ به گزارش مشرق، سارا سندرز ، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه به اتهامات فساد جنسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.
وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره ادعاهای چند زن مبنی بر آزار جنسی آنها توسط ترامپ گفت: رئیس جمهور به این اتهامات مستقیم پاسخ داده است و تمام اینها را تکذیب کرده است.
سندرز اضافه کرد: مردم آمریکا انتخاب قاطعی داشتند و از رئیس جمهور ترامپ حمایت کردند. من فکر می کنم این ادعاها در طول این فرایند پاسخ داده شده اند.
سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا پیروزی در انتخابات به معنی حل و فصل مسائل پیرامون ادعاهای جنسی است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 1 دقیقه پیش
محمد بن سلمان در تنگنای جدی قرار دارد

محمد بن سلمان در تنگنای جدی قرار دارد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، منابع عالی رتبه در پاریس به رای الیوم اعلام کردند که فرستاده ویژه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به همراه سفیر فرانسه در ریاض با گروهی از شاهزادگان بازداشت شده در هتل ریتزکارلتون دیدار کرده است و ولید بن طلال هر گونه تفاهم را رد می کند و خواستار محاکمه علنی است.
بر اساس این گزارش؛ فرستاده ویژه رئیس جمهور فرانسه قصد داشته است که با هر یک از شاهزاده ها به شکل جداگانه گفتگو کند اما محمد بن سلمان مخالفت کرده است. فرانسوی ها خواستار گفتگو با ولید بن طلال و متعب بن عبدالله بودند اما طرف سعودی اجازه نداده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 2 دقیقه پیش
محمود عباس به دنبال ایجاد اتحاد با کشورهای اسلامی برای قدس

محمود عباس به دنبال ایجاد اتحاد با کشورهای اسلامی برای قدس به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، خبرگزاری رویترز گزارش داد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای متحد کردن مواضع کشورهای اسلامی منطقه درباره قدس و مقابله با اعلام اخیر واشنگتن در شناسایی این شهر به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، عازم قاهره و آنکارا می شود.
به گزارش روز دوشنبه رویترز، دفتر محمود عباس اعلام کرد که رئیس تشکیلات خودگردان تلاش های خود را برای متحدکردن مواضع کشورهای منطقه برای مقابله با تصمیم اخیر ترامپ درباره قدس، افزایش داده است.
طبق این گزارش، عباس قرار است درباره وضعیت قدس با رهبران کشورهای عربی رایزنی کند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 2 دقیقه پیش
پوتین با سفر به کشورهای همپیمان آمریکا می خواهد نفوذ خود را به رخ بکشد

پوتین با سفر به کشورهای همپیمان آمریکا می خواهد نفوذ خود را به رخ بکشد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ پوتین تلاش می کند از روابط پر فراز و نشیب آمریکا و کشورهای هم پیمانش در منطقه به سود خود استفاده کند و نفوذش را در منطقه به رخ بکشد.
به گزارش الجزیره انگلیسی ، ولادیمیر پوتین در پایگاه هوایی حمیمم در شهر لاذقیه با نظامیان روسی در سوریه نیز دیدار کرد. سفر پوتین به سوریه برای نخستین بار ، هفت سال پس از آغاز جنگ داخلی در این کشور اتفاق می افتد. نظامیان روسیه از سال 2015 به درخواست دولت سوریه در این کشور مستقر شده اند و در جنگ ضد تروریسم با دمشق همکاری می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 11 دقیقه پیش
وزیر دفاع روسیه: بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است

وزیر دفاع روسیه: بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر دفاع روسیه از آغاز بازگشت نظامیان این کشور از سوریه خبر داد.
به گزارش روسیا الیوم، سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که بازگشت نظامیان روسیه از سوریه آغاز شده است.
گفتنی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه با ورود به سوریه از پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه بازدید به عمل آورد.
بر اساس این گزارش، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در جریان بازدید پوتین از پایگاه حمیمیم در لاذقیه از وی استقبال کرد. دو طرف دیداری را نیز با یکدیگر برگزار کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 11 دقیقه پیش
خبر جدید اتحادیه اروپا درباره برجام

خبر جدید اتحادیه اروپا درباره برجام به گزارش مشرق، در حالی که آمریکا متهم است به تعهدات بین المللی خود در مورد توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 عمل نکرده، قرار است دور تازه نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار شود.
اتحادیه اروپا امروز دوشنبه اعلام کرده که 13 دسامبر(22 آذر) دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام در شهر وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 12 دقیقه پیش
اندیشکده رند: آمریکا در جنگ آینده بازنده است

اندیشکده رند: آمریکا در جنگ آینده بازنده است به گزارش مشرق، یک اندیشکده آمریکایی در ارزیابی نسبت به رقبای آمریکا ضمن اشاره به روسیه، چین و کره شمالی به توان موشکی ایران نیز پرداخت.
اندیشکده آمریکایی رند در جدیدترین ارزیابی خود در خصوص رقبای نظامی آمریکا هشدار داد و نوشت: آمریکا در جنگ آینده، بازنده خواهد بود.
در این گزارش با نام بردن از کره شمالی، چین، روسیه و ایران آمده است: اینک فراهم آوردن قدرت نظامی خواسته شده بر مبنای راهبرد امنیت ملی بلند پروازانه آمریکا نه تنها ساده نبوده بلکه به طور قابل توجهی چالشی تر شده است.
اندیشکده رند با اشاره به قدرت موشکی بالستیک کره شمالی نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 12 دقیقه پیش
تصمیم آمریکا درباره قدس خاورمیانه را بی ثبات می کند

تصمیم آمریکا درباره قدس خاورمیانه را بی ثبات می کند به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، روسای جمهوری روسیه و ترکیه امروز-دوشنبه- در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا دیدار و درباره مسائل منطقه رایزنی کردند.
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در دیدار با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، گفت تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، منطقه خاورمیانه را بی ثبات می کند.
وی همچنین در نشست خبری مشترک با اردوغان درباره امضای قرارداد نظامی با ترکیه ابراز امیدواری کرد.
پوتین امروز همچنین در سفر به سوریه از کاهش نیرو های روسیه در این کشور خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 21 دقیقه پیش
ترزا می: 29 مارس از اتحادیه اروپا خارج می شویم

ترزا می: 29 مارس از اتحادیه اروپا خارج می شویم خبرگزاری مهر: ترزا می، نخست وزیر انگلیس هم اکنون در حال ارائه گزارشی درباره موضوعات مختلف به پارلمان این کشور است.
وی با بیان اینکه تصمیمات مهم باید به جای لوگزامبورک در اینجا گرفته شود، گفت: حدود 3 میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا هم اکنون در بخش های مختلف کشور ما در حال خدمت کردن هستند.
نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه رسیدن به هرگونه توافقی مستلزم رعایت حقوق این افراد نیز است، عنوان کرد: شهروندان اروپائی در لندن از حقوق اروپائی خود، اما با توجه با قوانین دادگاه عالی در این کشور برخوردار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 21 دقیقه پیش
واکنش کاخ سفید به اتهامات جنسی ترامپ

واکنش کاخ سفید به اتهامات جنسی ترامپ سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز دوشنبه به اتهامات درباره فساد جنسی رئیس جمهور آمریکا پاسخ داد.
به گزارش فارس، سارا سندرز ، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه به اتهامات فساد جنسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.
وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره ادعاهای چند زن مبنی بر آزار جنسی آنها توسط ترامپ گفت: رئیس جمهور به این اتهامات مستقیم پاسخ داده است و تمام اینها را تکذیب کرده است.
سندرز اضافه کرد: مردم آمریکا انتخاب قاطعی داشتند و از رئیس جمهور ترامپ حمایت کردند. من فکر می کنم این ادعاها در طول این فرایند پاسخ داده شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
عامل انفجار نیویورک تحت تأثیر داعش بوده است

عامل انفجار نیویورک تحت تأثیر داعش بوده است به گزارش مشرق، رسانه های آمریکایی روز دوشنبه از زخمی شدن دست کم دو نفر بر اثر انفجار یک بمب لوله ای در داخل یک تونل متروی نیویورک خبر داد.
گزارش ها حاکی است عامل این انفجار شهروند 27 ساله بنگلادشی بوده که از هفت سال قبل در آمریکا سکونت داشته است. وی بر اثر این انفجار به شدت زخمی شده است. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
محمود عباس: تصمیم ترامپ باطل است

محمود عباس: تصمیم ترامپ باطل است محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه خطاب به پارلمان عربی گفت که شهر قدس، پایتخت ابدی دولت فلسطین است و این شهر در برابر هرگونه تلاش برای از بین بردن هویت یا جعل تاریخ آن، مقاوم خواهد ماند.
محمود عباس در پیامی که توسط ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین در مراسم افتتاحیه نشست فوق العاده پارلمان عربی در قاهره قرائت شد، گفت: تصمیم ترامپ تجاوز آشکار به حقوق تاریخی، قانونی و طبیعی ملت فلسطین و هدف قراردادن خواسته های مشروع آن ها در رسیدن به آزادی و استقلال به شمار می رود و این تصمیم به شکلی عامدانه تلاش های صورت گرفته برای تحقق صلح را از بین می برد و تندروی را تقویت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 31 دقیقه پیش
پست توئیتری مقام اروپایی برای سخنان ظریف

پست توئیتری مقام اروپایی برای سخنان ظریف به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، کارل بیلدت رئیس شورای روابط خارجی اروپا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: ظریف، وزیر امورخارجه ایران می گوید که توافق هسته ای یک نمونه نادر از پیروزی دیپلماسی بر تقابل است. این درست است و به علاوه بسیار مهم است که (توافق) حفظ شود.
محمد جواد ظریف در یادداشت امروز خود در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، با اشاره به کارشکنی های واشنگتن در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) نوشت: متأسفانه، طی 11 ماه گذشته (از زمان اجرای برجام)، پاسخ حسن نیت ایران، با کج خلقی و بدعهدی دولت ترامپ مواجه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 31 دقیقه پیش
اسرائیل جنوب غزه را بمباران کرد

اسرائیل جنوب غزه را بمباران کرد به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری العالم، در این حملات پست رصد و دیده بانی گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در شرق خان یونس با دو خمپاره بمباران شد؛ همچنین موضع دیگری نیز با یک خمپاره هدف قرار گرفت.
منابع اسراییلی اعلام کردند که این اقدام در واکنش به شلیک سه موشک از جانب نیروهای مقاومت فلسطینی صورت گرفته است که در پایگاه نظامی کیسوفیم در شرق خان یونس و نیز موشک دیگری که در منطقه ای باز در اطراف شهرک نشین اشکول سقوط کردند.
ارتش رژیم اشغالگر در پایگاه کیسوفیم حالت آماده باش اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
آمریکا در جنگ آینده بازنده است

آمریکا در جنگ آینده بازنده است خبرگزاری فارس: اندیشکده آمریکایی رند در جدیدترین ارزیابی خود در خصوص رقبای نظامی آمریکا هشدار داد و نوشت: آمریکا در جنگ آینده، بازنده خواهد بود.
در این گزارش با نام بردن از کره شمالی، چین، روسیه و ایران آمده است: اینک فراهم آوردن قدرت نظامی خواسته شده بر مبنای راهبرد امنیت ملی بلند پروازانه آمریکا نه تنها ساده نبوده بلکه به طور قابل توجهی چالشی تر شده است.
اندیشکده رند با اشاره به قدرت موشکی بالستیک کره شمالی نوشت: آمریکا نمی تواند با تهدید موشکی کره شمالی به سادگی مقابله کند. جنگ افزارهای اتمی کره شمالی به این مفهوم هستند که این کشور توان بالقوه را برای خسارت وارد کردن فراوان به ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
پوتین و اردوغان در پی یافتن راه حل سیاسی برای سوریه هستند

پوتین و اردوغان در پی یافتن راه حل سیاسی برای سوریه هستند سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه از تماس های رئیس جمهور این کشور با رئیس جمهور ترکیه در آینده نزدیک برای یافتن راه حل سیاسی جهت رفع بحران سوریه خبر داده است.
به گزارش فارس، روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که با ترکیه بابت یافتن راه حل سیاسی در پایان دادن به بحران سوریه به رایزنی خواهد پرداخت.
به نوشته خبرگزاری رویترز دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز دوشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای یافتن یک راه حل سیاسی ممکن در خاتمه دادن به بحران سوریه به رایزنی خواهند پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 41 دقیقه پیش
ترزا می : پرداخت صورت حساب برگزیت درگرو توافق تجاری با اروپا است

ترزا می : پرداخت صورت حساب برگزیت درگرو توافق تجاری با اروپا است به گزارش ایرنا، ترزا می که درباره جزئیات توافق فاز اول مذاکرات برگزیت میان انگلیس و اتحادیه اروپا سخن می گفت، تصریح کرد که پیشنهاد انگلیس برای تسویه صورت حساب برگزیت مشروط به توافق دو طرف در رابطه با آینده همکاری های تجاری خواهد بود.
پرداخت این مبلغ هنگفت که ممکن است سال ها به طول بینجامد، برخلاف ادعای حامیان برگزیت مبنی بر صرفه جویی کلان در هزینه های تحمیل شده به موجب حضور در اتحادیه اروپا است.
در همین حال طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا نیز نگران هستند که پرداخت این مبلغ بهای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تلقی شود و تاثیری بر مذاکرات تجاری میان دو طرف نداشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 41 دقیقه پیش
گزارش وزیر خارجه انگلیس از سفرش به تهران

گزارش وزیر خارجه انگلیس از سفرش به تهران بوریس جانسون ، وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه در مجلس اعیان این کشور گزارشی از سفر خود به چند کشور از جمله ایران ارائه کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، جانسون هنگام توضیح درباره سفرش به ایران گفت: در ایران با مقام های ارشد این کشور ملاقات کردم. در آنجا، با صراحت درباره مسائلی که کشورهایمان با یکدیگر اختلاف دارند صحبت کردم، اما مذاکراتمان سازنده بود.
وی حصول توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 (برجام) را به منزله آغاز فصلی جدید در روابط کشورش با ایران توصیف کرد و گفت که در دیدار با مقام های ایرانی بر اهمیت حداکثری حفظ این توافق برای بریتانیا تأکید کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
واکنش کاخ سفید به اتهامات جنسی ترامپ

واکنش کاخ سفید به اتهامات جنسی ترامپ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، سارا سندرز ، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه به اتهامات فساد جنسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.
وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره ادعاهای چند زن مبنی بر آزار جنسی آنها توسط ترامپ گفت: رئیس جمهور به این اتهامات مستقیم پاسخ داده است و تمام اینها را تکذیب کرده است.
وی اضافه کرد: مردم آمریکا انتخاب قاطعی داشتند و از رئیس جمهور ترامپ حمایت کردند. من فکر می کنم این ادعاها در طول این فرایند پاسخ داده شده اند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
محمود عباس: تصمیم ترامپ باطل است و فورا باید لغو شود

محمود عباس: تصمیم ترامپ باطل است و فورا باید لغو شود رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن باطل دانستن تصمیم ترامپ گفت: قدس پایتخت ابدی فلسطین است.
به گزارش تسنیم به نقل از القدس العربی، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه خطاب به پارلمان عربی گفت که شهر قدس، پایتخت ابدی دولت فلسطین است و این شهر در برابر هرگونه تلاش برای از بین بردن هویت یا جعل تاریخ آن، مقاوم خواهد ماند.
محمود عباس در پیامی که توسط ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین در مراسم افتتاحیه نشست فوق العاده پارلمان عربی در قاهره قرائت شد، گفت: تصمیم ترامپ تجاوز آشکار به حقوق تاریخی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
تاکید وزیر دفاع روسیه بر بازگشت نظامیان کشورش از سوریه

تاکید وزیر دفاع روسیه بر بازگشت نظامیان کشورش از سوریه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، وزیر دفاع روسیه از آغاز روند بازگشت نظامیان این کشور از سوریه خبر داده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز دوشنبه در سفری غیرمنتظره وارد پایگاه الحمیم سوریه شد و در این سفر کوتاه، با بشار اسد همتای سوری خود دیدار کرد.
رئیس جمهور روسیه در این سفر، دستور آغاز روند خروج نظامیان روس از سوریه را هم صادر کرد؛ دستوری که واکنش پنتاگون را هم به دنبال داشته است.
حالا وزیر دفاع روسیه هم درباره خروج نظامیان روس از سوریه اظهارنظر کرد.
سرژئی شویگو تاکید کرده که بازگشت نظامیان روسیه از سوریه آغاز شده و در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
اردوغان: هفته آینده برای نهایی کردن قرارداد اس 400 گرد هم می آییم

اردوغان: هفته آینده برای نهایی کردن قرارداد اس 400 گرد هم می آییم رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با همتای روسیه ای خود اقدام رئیس جمهور آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را نسنجیده خواند.
به گزارش فارس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با ولادیمیر پوتین ، همتای روسیه ای خود تصمیم دولت آمریکا برای شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اقدامی نسنجیده خواند.
وی گفت: شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، تصمیمی اشتباه و گامی نسنجیده است که باعث اتفاقاتی شده که شاهد آن هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 51 دقیقه پیش
وزیر دفاع روسیه: بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است

وزیر دفاع روسیه: بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است وزیر دفاع روسیه در پاسخ به سوالی درباره دستور روز دوشنبه رئیس جمهور این کشور برای شروع خروج نظامیان روس از سوریه تاکید کرده که این روند آغاز شده و در حال انجام شدن است.
به گزارش فارس، وزیر دفاع روسیه از آغاز روند بازگشت نظامیان این کشور از سوریه خبر داده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز دوشنبه در سفری غیرمنتظره وارد پایگاه الحمیمیم سوریه شد و در این سفر کوتاه، با بشار اسد همتای سوری خود دیدار کرد.
رئیس جمهور روسیه در این سفر، دستور آغاز روند خروج نظامیان روس از سوریه را هم صادر کرد؛ دستوری که واکنش پنتاگون را هم به دنبال داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 51 دقیقه پیش
رئیس جمهور روسیه وارد پایتخت ترکیه شد

رئیس جمهور روسیه وارد پایتخت ترکیه شد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از دیدار با همتایان سوری و مصری خود در سفر به این کشورها، حالا وارد آنکارا پایتخت ترکیه شده است.
به گزارش فارس، رئیس جمهور روسیه پس از حضور در سوریه و مصر، دقایقی قبل وارد پایتخت ترکیه شد.
ولادیمیر پوتین صبح امروز دوشنبه در سفری غیرمنتظره به سوریه رفت و در پایگاه الحمیمیم این کشور ضمن دیدار با بشار اسد، دستور آغاز خروج نظامیان روس از سوریه را صادر کرد.
رئیس جمهور روسیه پس از سوریه، به مصر رفت و در قاهره مورد استقبال عبدالفتاح السیسی همتای مصری قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 51 دقیقه پیش
سازمان ملل، تحریم کره شمالی را به زیان مردم این کشور دانست

سازمان ملل، تحریم کره شمالی را به زیان مردم این کشور دانست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از مقر سازمان ملل در نیویورک، سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی بر روند کمک های بشردوستانه به مردم این کشور تاثیر منفی می گذارد.
زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در نشست سالانه شورای امنیت در خصوص وضع حقوق بشر در کره شمالی، گفت: تحریم ها روند اجرای عملیات سازمان ملل را کند می کند . زید، با تاکید بر لزوم تلاش برای رفع این پیامدها، خاطر نشان کرد تحریم های اقتصادی بر روند ارسال کمک های غذایی، بهداشتی و دیگر موارد بشردوستانه تاثیر منفی می گذارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 51 دقیقه پیش
هشدار شدید الحن چین به تایوان

هشدار شدید الحن چین به تایوان به نوشته خبرگزاری رویترز تایوان در مقابل با متهم کردن پکن گفته است که این کشور معنای دموکراسی را درک نمی کند.
لی ککسین دیپلمات چین در آمریکا حین مراسمی در سفارت این کشور در واشنگتن در جمعه گذشته گفته بود که به اطلاع مقام های آمریکا رسانیده در صورتی که این کشور کشتی های جنگی خود را به تایوان اعزام نماید، چین نیز از قانون بکارگیری نظامیان برای عدم جدا شدن این جزیره استفاده می کند.
چین موضوع تایوان را مهم ترین و حساس ترین موضوع بین خود و آمریکا می داند. این در حالی است که کنگره آمریکا در سپتامبر 2018 قانونی را تصویب کرد که به موجب آن کشتی های این کشور و تایوان می توانند از بنادر ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 51 دقیقه پیش
بازتاب دستور خروج نظامیان روسیه از سوریه در رسانه های اسپانیا

بازتاب دستور خروج نظامیان روسیه از سوریه در رسانه های اسپانیا به گزارش ایرنا، روزنامه 'ال موندو' در گزارش خود ضمن اشاره به اینکه سفر پوتین به سوریه غیر منتظره بود نوشت، وی در پایگاه روسیه در 'حمیمم' از سوی مقامات مختلف از جمله بشار اسد رئیس جمهوری سوریه مورد استقبال قرار گرفت.
ال موندو به نقل از پوتین نوشت: در طول دو سال و نیم نیروهای مسلح روسیه به همراه ارتش سوریه ، قدرتمندترین گروه های تروریستی بین المللی از نظر نظامی را نابود کردند و به همین دلیل تصمیم گرفتم که بخش قابل توجهی از نیروهای نظامی روسیه در این جمهوری عربی را به خانه هایشان در روسیه بازگردانم . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
روحانی در تماس با مقام حماس: مقابل حرکت ترامپ بایستید

روحانی در تماس با مقام حماس: مقابل حرکت ترامپ بایستید به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حسن روحانی عصر دوشنبه در تماس تلفنی اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با وی، اظهار داشت: ملت مظلوم فلسطین و امت اسلامی بی تردید با وحدت، مقاومت و ایستادگی خود، این طرح آمریکایی _ صهیونیستی را با شکست مواجه خواهند کرد.
رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران این اقدام آمریکا را بشدت محکوم می کند، گفت: این اقدام ناصحیح، ماهیت آمریکا و رژیم صهیونیستی را بیش از پیش نزد جهانیان آشکارتر کرد و نشان داد که آنها به هیچ عنوان نمی خواهند حقوق ملت فلسطین را به رسمیت بشناسند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
اردوغان: هدف اسرائیل بدتر کردن اوضاع در منطقه است

اردوغان: هدف اسرائیل بدتر کردن اوضاع در منطقه است به گزارش ایرنا، اردوغان دوشنبه شب پس از دیدار و مذاکره با ولادیمیر پوتین در آنکارا در مصاحبه مشترک با خبرنگاران افزود: اسرائیل روند اخیر را برای افزایش اقدامات خشونت آمیز و فشار علیه فلسطینی ها یک فرصت می داند.
وی بیان کرد: هر کسی که دارای وجدان، اخلاق و اصول است، نمی تواند نسبت به کشتار های اسرائیل چشم پوشی کند و بی تفاوت باشد.
وی همچنین گفت: امروز با رییس جمهوری روسیه علاوه بر روابط دو جانبه، در خصوص مسائل منطقه ای به خصوص در زمینه تحولات مربوط به قدس نیز گفت و گو کردیم.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
گوترش: همکاری در استفاده از رودخانه های مشترک/امنیت آب ضروری است

گوترش: همکاری در استفاده از رودخانه های مشترک/امنیت آب ضروری است به گزارش خبرنگار ایرنا، آنتونیو گوترش روز دوشنبه در این پیام افزود: من از تمرکز بر همکاری های بین المللی و چندجانبه سپاسگزارم. بیشتر کشورهای عضو سازمان ملل متحد، رودخانه ها یا حوضچه های آبی مشترک با همسایگان دارند.
وی با بیان این که بیش از 270 حوضچه و رودخانه های مشترک بین المللی، منبع اصلی آب شیرین حدود 40 درصد جهان را به خود اختصاص داده اند، ادامه داد: کشورها باید با یکدیگر همکاری کنند تا آب به طور مداوم و متعادل مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن با توجه به اختلالاتی که تغییرات آب و هوایی در چرخه هیدرولوژیکی جهان به وجود آورده است، اطمینان از امنیت آب برای آینده ای پایدار ضروری است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
هشدار عراقچی درباره یک رقابت خطرناک تسلیحاتی

هشدار عراقچی درباره یک رقابت خطرناک تسلیحاتی به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه در همایش ملی "قدرتهای بزرگ و امنیت منطقه غرب آسیا" که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، اظهار کرد: منطقه غرب آسیا در شرایط خطیری قرار دارد و با تهدیدات مختلف و عوامل تنش آفرین مواجه است.
وی با اشاره به یکی از مهمترین مشکلات منطقه گفت: رقابت تسلیحاتی یکی از معضلاتی است که امروز منطقه غرب آسیا با آن روبروست و مطابق برآوردهای صورت گرفته، خاورمیانه بزرگترین بازار تسلیحاتی دنیا است و از سال 2012 تا کنون رشد 10 درصدی را تجربه کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
اردوغان: ترکیه با روسیه در موضوع بیت المقدس هم نظر است/ شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نسنجیده است

اردوغان: ترکیه با روسیه در موضوع بیت المقدس هم نظر است/ شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نسنجیده است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با ولادیمیر پوتین ، همتای روسیه ای خود تصمیم دولت آمریکا برای شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اقدامی نسنجیده خواند.
وی گفت: شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، تصمیمی اشتباه و گامی نسنجیده است که باعث اتفاقاتی شده که شاهد آن هستیم.
اردوغان همچنین گفت: اسرائیل همچنان به سرکوب ملت فلسطین ادامه می دهد و نمی توان آن را نادیده گرفت.
وی تصریح کرد: ترکیه با روسیه در موضوع بیت المقدس هم نظر است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 2 دقیقه پیش
قرعه کشی دور یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا

قرعه کشی دور یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداو سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، قرعه کشی دور یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا روز دوشنبه در مقر اتحادیه فوتبال اروپا ، یوفا ، در نیون سوئیس برگزار شد.
در سید بندی این مرحله 12 تیم سر گروه دور گروهی در پات اول و 12 تیم دوم گروه ها در پات دو قرار گرفتند. تیم های هم گروه و تیم های حضور یافته از یک کشور در این دور برابر هم قرار نمی گیرند. همچنین 8 تیم سوم در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا که به لیگ اروپا خواهند آمد بر حسب عملکرد در دور گروهی در دو پات قرار گرفته بودند.
نتایج قرعه کشی انجام شده و زمان رقابت ها به شرح زیر است :
دیدار های رفت: ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 2 دقیقه پیش
29 مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج می شویم

29 مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج می شویم نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه این کشور برگزیت موفقی خواهد داشت، گفت: در 29 مارس 2019 قطعا از اتحادیه اروپا خارج خواهیم شد.
به گزارش خبرگزار مهر، ترزا می، نخست وزیر انگلیس هم اکنون در حال ارائه گزارشی درباره موضوعات مختلف به پارلمان این کشور است.
وی با بیان اینکه تصمیمات مهم باید به جای لوگزامبورک در اینجا گرفته شود، گفت: حدود 3 میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا هم اکنون در بخش های مختلف کشور ما در حال خدمت کردن هستند.
نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه رسیدن به هرگونه توافقی مستلزم رعایت حقوق این افراد نیز است، عنوان کرد: شهروندان اروپائی در لندن از حقوق اروپائی خود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 11 دقیقه پیش
پنتاگون به خروج نظامیان روسیه از سوریه واکنش نشان داد

پنتاگون به خروج نظامیان روسیه از سوریه واکنش نشان داد وزارت دفاع آمریکا در واکنش به خروج نظامیان روسیه از سوریه اعلام کرد: این اقدام مسکو در روند عملیات های ما در سوریه تأثیری نداشته و فاقد اولویت برای واشنگتن است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا پنتاگون امروز به اخبار منتشره درباره دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مبنی بر خروج نیروهای مسلح این کشور از سوریه واکنش نشان داد.
وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد: این اقدام مسکو در روند عملیات های ما در سوریه تأثیری نداشته و فاقد اولویت برای واشنگتن است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 11 دقیقه پیش
حیدر العبادی برای شرکت در اجلاس آب و هوایی عازم فرانسه شد

حیدر العبادی برای شرکت در اجلاس آب و هوایی عازم فرانسه شد نخست وزیر عراق برای شرکت در اجلاس آب و هوایی امروز عراق را به مقصد پاریس ترک کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق امروز در رأس هیأتی به منظور شرکت در اجلاس آب و هوایی عازم پارس شد. قرار است حیدر العبادی با تعدادی از مسئولان بین المللی شرکت کننده در این اجلاس دیدار داشته باشد.
دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه ای درباره این سفر اعلام کرد: عراق چشم انداز خود درباره این اجلاس را ارائه خواهد کرد و سندی ارائه داده تا بخش های مهم خود از شرایط اقتصادی و محیطی تاثیرپذیر نباشد و واین سند تاثیری مستقیم در زندگی شهروندان و امنیت غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 11 دقیقه پیش
عامل انفجار نیویورک تحت تأثیر داعش بود

عامل انفجار نیویورک تحت تأثیر داعش بود خبرگزاری فارس: فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد عامل انفجار امروز در منطقه منهتن در شهر نیویورک تحت تأثیر داعش بوده است.
رسانه های آمریکایی روز دوشنبه از زخمی شدن دست کم دو نفر بر اثر انفجار یک بمب لوله ای در داخل یک تونل متروی نیویورک خبر داد.
گزارش ها حاکی است عامل این انفجار شهروند 27 ساله بنگلادشی بوده که از هفت سال قبل در آمریکا سکونت داشته است. وی بر اثر این انفجار به شدت زخمی شده است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 11 دقیقه پیش
دیدار روسای جمهور ترکیه و روسیه در آنکارا

دیدار روسای جمهور ترکیه و روسیه در آنکارا رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با همتای روسیه ای خود اقدام رئیس جمهور آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را نسنجیده خواند.
به گزارش فارس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با ولادیمیر پوتین ، همتای روسیه ای خود تصمیم دولت آمریکا برای شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اقدامی نسنجیده خواند.
وی گفت: شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، تصمیمی اشتباه و گامی نسنجیده است که باعث اتفاقاتی شده که شاهد آن هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 11 دقیقه پیش
وزیر دفاع روسیه: بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است

وزیر دفاع روسیه: بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزیر دفاع روسیه از آغاز روند بازگشت نظامیان این کشور از سوریه خبر داده است.
در حال تکمیل