استقبال ایران از توافقات اولیه میان یمنی ها

استقبال ایران از توافقات اولیه میان یمنی ها خبرگزاری مهر: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات صورت گرفته میان طرفین با نظارت نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد، گام های مثبت اعتمادساز و توافقات اولیه حاصله را برای استمرار گفتگوها امیدوارکننده خواند.
قاسمی، توافق حاصله در خصوص شهر و بندر الحدیده را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: این تفاهم نشان می دهد گروه های یمنی حاضر در گفتگوها به دقت و درستی شرایط اسفبار بار مردم مظلوم یمن را درک کرده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در آن کشور به دلیل تشدید درگیری ها در اطراف الحدیده استمرار وصول ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
ترامپ: من به مایکل کوهن نگفتم قانون شکنی کند!

ترامپ: من به مایکل کوهن نگفتم قانون شکنی کند! دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سه توئیت پیاپی نوشت من هیچگاه به مایکل کوهن (وکیل شخصی سابق ترامپ) دستور ندادم که قانون شکنی کند. او یک وکیل بود و باید قانون را می دانست. کار وکیل همین توصیه های قانونی است و اگر اشتباهی صورت گیرد مسئولیت با خود وکیل است.
او افزود آن ها به همین خاطر پول می گیرند. به رغم این مسئله، بسیاری از وکلای مالی ستاد انتخاباتی من اعلام کرده اند که من در ارتباط با قوانین مالی ستاد انتخاباتی اشتباهی نکرده ام. کوهن به علت چندین اتهام نامرتبط با من مجرم شناخته شده است. او درباره دو اتهامی اعتراف کرده است که جنایی نیستند و احتمالا درباره هیچیک از این اتهامات حتی اگر ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
حضور آمریکا در سوریه مانع از نبرد با تروریست ها می شود

حضور آمریکا در سوریه مانع از نبرد با تروریست ها می شود به گزارش بولتن نیوز، به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، حضور نظامی آمریکا در سوریه، مانعی واقعی در برابر نبرد با تروریسم در این کشور به شمار می آید. ایم مقام روس همچنین گفت نمایندگان فرستاده روس به رایزنی های فشرده خود با ترکیه درباره کمیته قانون اساسی سوریه ادامه می دهند.
زاخارووا تصریح کرد: تلاش برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه ادامه دارد و اکنون نمایندگان ویژه روسیه تماس های فشرده ای در منطقه دارند. به نظر من به زودی، از تحولی مهم در این زمینه خبر خواهیم داد . ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 دقیقه پیش
سرنگونی پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی در مرز یمن

سرنگونی پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی در مرز یمن به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یک فروند پهپاد جاسوسی وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه "وادی جاره" در جیزان سرنگون شد.
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن از ابتدای تجاوز عربستان به این کشور ده ها فروند پهپاد جاسوسی، بالگرد و جنگنده متجاوزان را سرنگو کرده اند.
عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه ای به جز قربانی شدن میلیون ها انسان بیگناه و ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 دقیقه پیش
تمجید حزب الله از عملیات های استشهادی علیه اشغالگران صهیونیست

تمجید حزب الله از عملیات های استشهادی علیه اشغالگران صهیونیست به گزارش تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای بر حمایت خود از عملیات های استشهادی مقاومت فلسطین در قدس و رام الله تاکید کرد.
حزب الله در این بیانیه از عملکرد منحصر به فرد نیروهای مبارز فلسطینی و ابتکار عمل آنها در وارد کردند ضربات متعدد به دشمن صهیونیستی در چندین مکان و به طور همزمان تمجید و اعلام کرد که این عملیات ها بیانگر آمادگی همیشگی مقاومت در مقابله با اشغالگران است.
حزب الله افزود: عملیات های امروز بیان درستی از انتخاب مقاومت توسط مردم فلسطین به عنوان تنها راه آزادسازی سرزمینشان است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
سفیر ایران در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان دیدار کرد

سفیر ایران در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان دیدار کرد به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس ، در این دیدار دو طرف پیرامون مسائل جاری و آخرین تحولات مربوط به موضوعات کنسولی و چگونگی تردد از مرزهای گرجستان تبادل نظر کردند.
همچنین اطلاعات مربوط به تحولات و حوادث اخیر با طرح جزئیات بررسی و مقرر شد، برنامه های آتی جهت توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف کنسولی ارزیابی و راهرهای رفع موانع موجود مورد شناسایی قرار گیرد تا در کمیسیون مشترک کنسولی که در ماه فوریه به همین منظور برگزار خواهد شد نهایی گردد.
سفیر ایران، در این دیدار اجرای شفاف توافقنامه رژیم لغو روادید میان دو کشور را خواستار شد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 دقیقه پیش
ترامپ مراسم شام سالانه کاخ سفید با خبرنگاران را لغو کرد

ترامپ مراسم شام سالانه کاخ سفید با خبرنگاران را لغو کرد به گزارش بولتن نیوز ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، در ادامه تنشهای جنجالی خود با رسانه های این کشور مراسم ضیافت شام سالانه کاخ سفید برای خبرنگاران و اصحاب رسانه را لغو کرد.
به نوشته فاکس نیوز، دونالد ترامپ مراسم سنتی پذیرایی کاخ سفید از روزنامه نگاران و رسانه های مختلف را قربانی روابط تنش آمیز خود با چند خبرگزاری اصلی کرد.
البته دونالد ترامپ در دو سال گذشته نیز از شرکت در این مراسم سنتی خودداری کرده بود. در این مراسم سالانه علاوه بر خبرنگاران و اصحاب رسان،ه چهره های مطرح هنری و خبری نیز شرکت می کنند و رئیس جمهور و بانوی اول کاخ سفید میزبان این مراسم هستند و معمولاً مهمانها در ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 دقیقه پیش
استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها

استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات صورت گرفته میان طرفین با نظارت نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد، گام های مثبت اعتمادساز و توافقات اولیه حاصله را برای استمرار گفتگوها امیدوارکننده خواند.
قاسمی توافق حاصله در خصوص شهر و بندر الحدیده را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: این تفاهم نشان می دهد گروه های یمنی حاضر در گفتگوها به دقت و درستی شرایط اسفبار بار مردم مظلوم یمن را درک کرده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در آن کشور به دلیل تشدید درگیری ها در اطراف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 12 دقیقه پیش
آغاز رویه اجرای توافق آتش بس حدیده از روز جمعه

آغاز رویه اجرای توافق آتش بس حدیده از روز جمعه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ سفیر عربستان در یمن گفت رویه اجرای توافق آتش بس حدیده از روز جمعه آغاز می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 دقیقه پیش
استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها

استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، در واکنش به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات صورت گرفته میان طرفین با نظارت نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد، گام های مثبت اعتماد ساز و توافقات اولیه حاصل شده را برای استمرار گفتگوها امیدوار کننده خواند.
این دیپلمات ارشد کشورمان، توافق حاصله در خصوص شهر و بندر الحدیده را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: این تفاهم نشان می دهد گروه های یمنی حاضر در گفتگوها به دقت و درستی شرایط اسفبار مردم مظلوم یمن را درک کرده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در آن کشور به دلیل تشدید درگیری ها در اطراف الحدیده استمرار وصول کمک ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 21 دقیقه پیش
واکنش وزارت خارجه به ادعای عملیات نظامی داخل ایران

واکنش وزارت خارجه به ادعای عملیات نظامی داخل ایران سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: خواب های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نخواهد شد.
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 22 دقیقه پیش
ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها استقبال کرد

ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها استقبال کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات صورت گرفته میان طرفین با نظارت نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد، گام های مثبت اعتمادساز و توافقات اولیه حاصله را برای استمرار گفتگوها امیدوارکننده خواند.
قاسمی توافق حاصله در خصوص شهر و بندر الحدیده را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: این تفاهم نشان می دهد گروه های یمنی حاضر در گفتگوها به دقت و درستی شرایط اسفبار بار مردم مظلوم یمن را درک کرده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در آن کشور به دلیل تشدید درگیری ها در اطراف الحدیده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 22 دقیقه پیش
کینه توزی جدید ترامپ علیه رسانه ها

کینه توزی جدید ترامپ علیه رسانه ها به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک مراسم مهمانی سنتی به مناسبت تعطیلات در کاخ سفید را که برای خبرنگاران هر ساله ترتیب داده می شد، امسال لغو کرده است.
بنا بر گزارش پایگاه هیل نزدیک به کنگره آمریکا، کاخ سفید به درخواست این پایگاه برای اظهارنظر در این خصوص پاسخی نداده است.
مراسم سالانه کاخ سفید برای رسانه ها، چندین دهه بود که در این موقع از سال، به صورت یک سنت دیرینه در تمام دولت های آمریکا برگزار شده بود.
شبکه فاکس نیوز گزارش کرد، هر سال به دلیل اینکه فهرست مهمانان کاخ سفید برای این مراسم بسیار طولانی بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 22 دقیقه پیش
افشاگری جدید درباره قتل خاشقجی

افشاگری جدید درباره قتل خاشقجی ماجرای قتل جمال خاشقجی و نقش بن سلمان ولیعهد عربستان در این جنایت با ابعاد جدیدی همراه شده است.
به گزارش اعتماد آنلاین ماجرای قتل جمال خاشقجی و نقش بن سلمان ولیعهد عربستان در این جنایت، حالا با گزارش رئیس سیا به نمایندگان مجلس آمریکا ابعاد تازه ای پیدا کرده است چرا که نشان می دهد دستگاه اطلاعاتی آمریکا به طور کامل در جریان سناریوی عربستان و ولیعهد این کشور برای قتل این روزنامه نگار سعودی بوده است.
این خبر در حالی اعلام شد که جینا هاسبل رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا، دیروز پشت درهای بسته گزارش مفصلی را در مورد نحوه قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی و عاملان پشت پرده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 22 دقیقه پیش
کشته شدن یک نظامی ترکیه در سوریه

کشته شدن یک نظامی ترکیه در سوریه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد یک نظامی این کشور روز پنجشنبه در منطقه عفرین سوریه در تیراندازی نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) سوریه کشته شد.
این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد ارتش ترکیه با شلیک به سوی تل رفعت به این حمله واکنش نشان داد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 دقیقه پیش
عبدالسلام: آتش بس در الحدیده پیروزی ملت یمن است

عبدالسلام: آتش بس در الحدیده پیروزی ملت یمن است به گزارش بولتن نیوز، "محمد عبدالسلام" رئیس هیئت ملی یمن در مذاکرات سوئد در مصاحبه با شبکه المسیره گفت: گفت وگوی حقیقی در سوئد با جامعه جهانی صورت گرفت نه با هیئت ریاض و جامعه جهانی با هیئت ملی یمن مذاکره کرد نه با کشورهای دیگر.
وی ضمن قدردانی از مردم "تهامه" و ساحل غربی که در مرحله ای تاریخی در برابر متجاوزان مقاومت کردند گفت: توقف عملیات نظامی در الحدیده و آزادی اسرا پیروزی برای ملت یمن به شمار می رود.
عبدالسلام گفت: مقامات محلی موجود در الحدیده از طریق هماهنگی با سازمان ملل رسما کنترل این شهر را در دست خواهند گرفت و برقراری امنیت بر عهده آنها خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 31 دقیقه پیش
عباس خواستار اجرای قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل شد

عباس خواستار اجرای قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل شد به گزارش بولتن نیوز، به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و رئیس هیأت مذاکره کننده فلسطینی، اعلام کرد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان، از وی خواسته است لزوم اجرای قطعنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و همچنین حمایت های بین المللی از فلسطین را از شورای امنیت سازمان ملل طلب کند.
عریقات افزود محمود عباس همچنین از وی خواسته است از دیوان بین المللی کیفری بخواهد درباره مسائلی از جمله تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس تصمیم گیری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 31 دقیقه پیش
طرح آمریکا برای کمک مالی به مخالفان ایران

طرح آمریکا برای کمک مالی به مخالفان ایران به گزارش مشرق، تام مک کلینتاک عضو مجلس نمایندگان آمریکا یکی از افراد نزدیک به موسسه ای به نام سازمان اجتماع آمریکایی های ایرانی تبار که ارتباط نزدیکی با سازمان منافقین دارد این طرح را ارائه کرده است.
بیشتر بخوانید مجلس نمایندگان آمریکا طرحی برای تحریم ایران تصویب کرد+جزئیات
وی هدف این قطعنامه را حمایت از آنچه آرزوی مردم ایران، ایرانی دموکراتیک، سکولار و غیر هسته ای خوانده است.
این قطعنامه مورد حمایت 103 عضو مجلس نمایندگان آمریکاست.
وی در گفتگو با صدای آمریکا گفته واشنگتن برای پایان دادن به حکومت ایران باید از مخالفان ایرانی حمایت مادی کند. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 31 دقیقه پیش
دیپلمات های اروپایی احتمال پذیرش 12 شرط آمریکا توسط ایران را مسخره می کنند

دیپلمات های اروپایی احتمال پذیرش 12 شرط آمریکا توسط ایران را مسخره می کنند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک دیپلمات اروپایی گفته تلاش دولت آمریکا برای ایجاد ائتلاف بین المللی علیه ایران شکست خورده است.
مایک پامپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه چهارشنبه شب شورای امنیت ملی آمریکا درباره اجرای قطعنامه 2231 این شورا خواستار به کارگیری تدابیر سخت گیرانه تر علیه برنامه موشکی ایران شد.
وبگاه آمریکایی المانیتور گزارش داده در همین حال، متحدان اروپایی آمریکا گفته اند تردید دارند آنچه به کارزار فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا معروف شده بتواند موفقیتی در تحقق هدفش برای رسیدن به توافقی بهتر از برجام به دست آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 32 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد

اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد به گزارش فارس، منابع خبری امروز پنجشنبه خبر دادند اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی علیه روسیه را تمدید کرد.
تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه از سال 2014 و بعد از استقلال جمهوری کریمه از اوکراین و پیوستن آن به فدراسیون روسیه اعمال شده اند.
جمهوری کریمه مارس 2014 برای پیوستن به روسیه همه پرسی برگزار کرد و با کسب اکثریت قاطع آرای ساکنان منطقه، جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه را اعلام کرد.
کی یف و متحدان اروپایی آن نتایج همه پرسی را به رسمیت نشناختند و مسکو را به تنش زایی و افزایش بحران در شرق اوکراین متهم کردند. این موضوع به اعمال تحریم و نمایش قدرت علیه روسیه منجر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 32 دقیقه پیش
ارائه پیش نویس قعطنامه ای به سنا برای معرفی بن سلمان به عنوان مسئول قتل خاشقجی

ارائه پیش نویس قعطنامه ای به سنا برای معرفی بن سلمان به عنوان مسئول قتل خاشقجی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از تلویزیون المیادین، باب کورکر ، رئیس جمهوری خواه کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، پیش نویس قطعنامه ای را به سنا ارائه کرده که در آن محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی، مسئول قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد عربستانی، معرفی شده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 41 دقیقه پیش
اقدام جنجالی دیگری از رئیس جمهور آمریکا/ترامپ مراسم شام سالانه کاخ سفید با خبرنگاران را لغو کرد

اقدام جنجالی دیگری از رئیس جمهور آمریکا/ترامپ مراسم شام سالانه کاخ سفید با خبرنگاران را لغو کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از فاکس نیوز، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، در ادامه تنشهای جنجالی خود با رسانه های این کشور مراسم ضیافت شام سالانه کاخ سفید برای خبرنگاران و اصحاب رسانه را لغو کرد.
به نوشته فاکس نیوز، دونالد ترامپ مراسم سنتی پذیرایی کاخ سفید از روزنامه نگاران و رسانه های مختلف را قربانی روابط تنش آمیز خود با چند خبرگزاری اصلی کرد.
البته دونالد ترامپ در دو سال گذشته نیز از شرکت در این مراسم سنتی خودداری کرده بود. در این مراسم سالانه علاوه بر خبرنگاران و اصحاب رسان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 41 دقیقه پیش
تظاهرات صد ها شهرک نشین در مقابل منزل نتانیاهو

تظاهرات صد ها شهرک نشین در مقابل منزل نتانیاهو به گزارش تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، صد ها شهرک نشین صهیونیست با برگزاری تظاهرات در مقابل منزل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم بر مخالفت خود با سیاست های او و وضعیت امنی در فلسطین اشغالی تاکید کردند.
سه نیروی رژیم صهیونیستی امروز پنج شنبه در عملیات جوانان فلسطینی در یک دو راهی بین دو شهرک صهیونیست نشین در نزدیکی شهر رام الله در کرانه باختری کشته شده و دو نفر دیگر از آن ها زخمی شدند.
این در حالی است که نیرو های رژیم صهیونیستی بامداد امروز اشرف نعالوه و صالح عمر البرغوثی را در دو عملیات نظامی در اردوگاه فلسطینی عسکر در شهر نابلس و در رام الله در کرانه باختری ترور کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 42 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد

اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد به گزارش بولتن نیوز، منابع خبری امروز پنجشنبه خبر دادند اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی علیه روسیه را تمدید کرد.
تحریم ها ی اتحادیه اروپا علیه روسیه از سال 2014 و بعد از استقلال جمهوری کریمه از اوکراین و پیوستن آن به فدراسیون روسیه اعمال شده اند.
جمهوری کریمه مارس 2014 برای پیوستن به روسیه همه پرسی برگزار کرد و با کسب اکثریت قاطع آرای ساکنان منطقه، جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه را اعلام کرد.
کی یف و متحدان اروپایی آن نتایج همه پرسی را به رسمیت نشناختند و مسکو را به تنش زایی و افزایش بحران در شرق اوکراین متهم کردند ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 42 دقیقه پیش
عبدالسلام: آتش بس در الحدیده پیروزی ملت یمن است؛ لزوم حمایت از جبهه ها

عبدالسلام: آتش بس در الحدیده پیروزی ملت یمن است؛ لزوم حمایت از جبهه ها به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "محمد عبدالسلام" رئیس هیئت ملی یمن در مذاکرات سوئد در مصاحبه با شبکه المسیره گفت: گفت وگوی حقیقی در سوئد با جامعه جهانی صورت گرفت نه با هیئت ریاض و جامعه جهانی با هیئت ملی یمن مذاکره کرد نه با کشورهای دیگر.
وی ضمن قدردانی از مردم "تهامه" و ساحل غربی که در مرحله ای تاریخی در برابر متجاوزان مقاومت کردند گفت: توقف عملیات نظامی در الحدیده و آزادی اسرا پیروزی برای ملت یمن به شمار می رود.
عبدالسلام گفت: مقامات محلی موجود در الحدیده از طریق هماهنگی با سازمان ملل رسما کنترل این شهر را در دست خواهند گرفت و برقراری امنیت بر عهده آنها خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 42 دقیقه پیش
حزب الله لبنان: عملیات قدس و رام الله دست برتر مقاومت را نشان داد

حزب الله لبنان: عملیات قدس و رام الله دست برتر مقاومت را نشان داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حزب الله لبنان در بیانیه ای، عملیات امروز (پنجشنبه) مقاومت فلسطین در شهرهای قدس و رام الله را برهم زننده اقدامات امنیتی رژیم صهیونیستی و تائیدی بر قدرت مقاومت و دست برتر آن عنوان کرد.
حزب الله در این بیانیه که پنجشنبه شب منتشر شد اقدام متفاوت مجاهدان فلسطین در حملات همزمان در مکان های متفاوت را ستود و آن را بیانگر توانایی و آمادگی دائمی مقاومت در مقابل دشمن دانست.
در این بیانیه آمده است: عملیات امروز تعبیر صادقانه ای از اتکای ملت فلسطین به مقاومت به عنوان تنها راه آزادسازی سرزمین است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 42 دقیقه پیش
اعتراض کنگره آمریکا به سیاست های ترامپ در رابطه با عربستان

اعتراض کنگره آمریکا به سیاست های ترامپ در رابطه با عربستان به گزارش جام نیوز به نقل از دویچه وله، مجلس سنای آمریکا قطعنامه ای را برای پایان دادن به حمایت های آمریکا از عملیات نظامی عربستان سعودی در یمن طرح کرده است. این بخش از کنگره روز چهارشنبه 21 آذرماه (12 دسامبر) در یک رای گیری با به رای گذاشتن متن نهایی این قطعنامه موافقت کرد. 11 رای از مجموع 60 رای مثبت این رای گیری متعلق به نمایندگان جمهوری خواه سنا بوده است.
به گفته دویچه وله، این قطعنامه گام قاطع و روشنی در مخالفت با سیاست های ترامپ در قبال عربستان سعودی محسوب می شود. رای گیری نهایی روز پنج شنبه 22 آذرماه (13 دسامبر) برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 42 دقیقه پیش
محمود عباس خواستار عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل شد

محمود عباس خواستار عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل شد به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و رئیس هیأت مذاکره کننده فلسطینی، اعلام کرد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان، از وی خواسته است لزوم اجرای قطعنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و همچنین حمایت های بین المللی از فلسطین را از شورای امنیت سازمان ملل طلب کند.
عریقات افزود محمود عباس همچنین از وی خواسته است از دیوان بین المللی کیفری بخواهد درباره مسائلی از جمله تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس تصمیم گیری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 52 دقیقه پیش
تظاهرات صدها صهیونیست در قدس اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو

تظاهرات صدها صهیونیست در قدس اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، همزمان با تشدید اوضاع امنیتی در کرانه باختری فلسطین اشغالی از شهر قدس اشغالی خبر می رسد که صهیونیست ها دست به تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی زده اند.
رسانه های رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه (22 آذر) گزارش دادند که از ساعتی پیش شماری از صهیونیست ها در شهر قدس اشغالی به نشانه اعتراض به اوضاع بد امنیتی در کرانه باختری تظاهرات کرده اند.
شبکه تلویزیونی المیادین شمار معترضان به اقدامات کابینه نتانیاهو را صدها نفر اعلام کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 52 دقیقه پیش
سعودی، ترکیه و اردن کانون تبلیغات ضد عراقی در فیسبوک هستند

سعودی، ترکیه و اردن کانون تبلیغات ضد عراقی در فیسبوک هستند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مرکز رسانه های دیجیتال عراق اعلام کرد که بر اساس بررسی های انجام شده، کشورهای سعودی، ترکیه و اردن کانون بیشترین تبلیغات تخریبی و انتشار اخبار کذب علیه عراق در شبکه اجتماعی فیسبوک هستند.
این مرکز روز پنجشنبه در گزارشی نتیجه بررسی فعالیت ضد عراق در فیسبوک که بعنوان پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی درعراق شناخته می شود را اعلام کرد.
در این گزارش آمده است که صفحاتی در خارج از عراق که اقدام به نشر اخبار دروغ و گمراه کننده درباره این کشور می کنند عمدتا در سعودی، ترکیه و اردن ایجاد شده و مشغول فعالیت هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 52 دقیقه پیش
(تصاویر) کارت شناسایی پوتین در زمان جاسوسی اش در آلمان شرقی

(تصاویر) کارت شناسایی پوتین در زمان جاسوسی اش در آلمان شرقی فرارو- کارت شناسایی منتسب به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در بایگانی پلیس مخفی وزارت امنیت آلمان شرقی سابق، اشتازی در شهر درسدن پیدا شده است.
به گزارش بی بی سی، در زمانی که پوتین جاسوس شوروی در آلمان شرقی بود، این، کارت ورودی او به این نهاد امنیتی بوده است.
رئیس جمهور روسیه قبلا از زمان ماموریتش در دهه 1980 میلادی به عنوان مامور کا گ ب با افتخار یاد کرده است.
این کارت شناسایی در جریان تحقیقاتی درباره ارتباطات و همکاری نزدیک میان کا گ ب و وزارت امنیت آلمان شرقی پیدا شد.
این کارت در سال 1985برای آقای پوتین، زمانی که او سرگرد کاگ ب بود، صادر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 53 دقیقه پیش
روسیه دوباره تحریم شد!

روسیه دوباره تحریم شد! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، منابع خبری امروز پنجشنبه خبر دادند اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی علیه روسیه را تمدید کرد.
تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه از سال 2014 و بعد از استقلال جمهوری کریمه از اوکراین و پیوستن آن به فدراسیون روسیه اعمال شده اند.
جمهوری کریمه مارس 2014 برای پیوستن به روسیه همه پرسی برگزار کرد و با کسب اکثریت قاطع آرای ساکنان منطقه، جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه را اعلام کرد.
کی یف و متحدان اروپایی آن نتایج همه پرسی را به رسمیت نشناختند و مسکو را به تنش زایی و افزایش بحران در شرق اوکراین متهم کردند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 53 دقیقه پیش
ارائه قطعنامه ضدایرانی به کنگره آمریکا از سوی قانونگذار وابسته به منافقین

ارائه قطعنامه ضدایرانی به کنگره آمریکا از سوی قانونگذار وابسته به منافقین به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، تام مک کلینتاک ، عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا که روابط بسیار نزدیکی با گروهک تروریستی منافقین دارد، به تازگی قطعنامه ای را علیه ایران به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرده است.
تام مک کلینتاک مدعی شده هدف از ارائه این قطعنامه، حمایت از تلاش های مردم ایران برای تحقق ایرانی دموکراتیک، سکولار و غیرهسته ای است.
این مقام آمریکایی وابسته به منافقین که سه شنبه در مراسم سازمان اجتماع آمریکایی های ایرانی تبار شرکت کرده بود، در گفتگو با صدای آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 2 دقیقه پیش
موافقت ایران، روسیه و ترکیه با تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه

موافقت ایران، روسیه و ترکیه با تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشور های تضمین کننده آتش بس و دستاورد های مذاکرات آستانه با تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی سوریه موافقت کردند.
سلیم الخطیب ، نماینده مخالفان دولت سوریه موسوم به ائتلاف ملی و عضو هأت سیاسی مخالفان در مذاکرات آستانه مدعی شد سه کشور مذکور موافقت کردند که کمیته قانون اساسی ویژه تهیه و تنظیم پیش نویس قانون اساسی جدید در سوریه تشکیل شود.
او در گفتگو با وبگاه خبری عنب گفت که وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه قرار است در روز های هجدهم و نوزدهم ماه میلادی جاری (دسامبر) در ژنو سوئیس دور هم جمع شوند و تشکیل این کمیته را اعلام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 2 دقیقه پیش
ترکیه تولید کننده انبوه موشک های میانبرد می شود

ترکیه تولید کننده انبوه موشک های میانبرد می شود به گزارش بولتن نیوز ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در جریان نشستی تحت عنوان تشریح برنامه صد روزه دوم اعلام کرد که تصمیم به تولید انبوه موشک های میانبرد در ترکیه دارد.
اردوغان گفته است این موشک های میانبرد بصورت زمین به زمین خواهند بود و ترکیه با تولید آن در جمع کشورهای تولید کننده موشک های میانبرد قرار خواهد گرفت.
اردوغان در این نشست همچنین از امضای قرارداد ساخت پهپادهای پیشرفته با قابلیت ارتفاع گیری بالا و ویژگی تهاجمی خبر داده که بزودی کار ساخت انبوه آن در ترکیه آغاز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 2 دقیقه پیش
حمایت حزب الله از عملیات ضدصهیونیستی جوانان فلسطینی

حمایت حزب الله از عملیات ضدصهیونیستی جوانان فلسطینی به گزارش بولتن نیوز، جنبش حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای از عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان در قدس اشغالی و رام الله تمجید کرد. جنبش حزب الله لبنان در این بیانیه، چندین عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان علیه صهیونیست ها در روزهای اخیر را برجسته و متمایز خواند که نشان از آمادگی مقاومت فلسطین برای مقابله با دشمن صهیونیستی دارد.
حزب الله لبنان در این بیانیه همچنین یاد اشرف نعالوه و صالح البرغوثی را گرامی داشت.
جوانان فلسطینی به تلافی یورش دیشب و امروز (پنج شنبه) ارتش رژیم صهیونیستی به مناطقی در کرانه غربی و به شهادت رساندن اشرف نعالوه و صالح البرغوثی و یک جوان فلسطینی دیگر درقدس ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 2 دقیقه پیش
واکنش ایران به یاوه گویی نتانیاهو

واکنش ایران به یاوه گویی نتانیاهو سخنگوی وزارت امور خارجه به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت، اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 2 دقیقه پیش
سرقت اطلاعاتی هتل ماریوت، اقدامی از سوی چین در جنگ تجاری با آمریکا

سرقت اطلاعاتی هتل ماریوت، اقدامی از سوی چین در جنگ تجاری با آمریکا حمله ی سایبری به مجموعه هتل های ماریوت (Marriot) باعث فاش شدن اطلاعات نزدیک به 500 میلیون میهمان این هتل شد. دو منبع آگاه نزدیک به جریان تحقیقات این حمله، اعلام کردند که حملات احتمالا در ادامه ی تلاش های چینی ها برای جمع آوری اطلاعات آمریکایی های بوده است. در بخش های دیگری از تلاش ها، به بیمه های سلامت حمله شد تا اطلاعات میلیون ها آمریکایی دیگر، جمع آوری شود.
منابع آگاه به تحقیقات پیرامون حمله های انجام شده، اعتقاد دارند هکرها ازطرف وزارت امنیت و اطلاعات چین فعالیت می کنند. این بخش، به عنوان آژانس جاسوسی چین با سیاست های کاری کاملا کمونیستی شناخته می شود ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 3 دقیقه پیش
اولین واکنش عربستان به توافق طرف های یمنی در سوئد

اولین واکنش عربستان به توافق طرف های یمنی در سوئد به گزاش مهر به نقل از اسپوتنیک، خالد بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا در حساب کاربری اش در توئیتر نوشت: توافق امروز گامی بزرگ در بازگرداندن امنیت به یمن و منطقه از جمله امنیت دریای سرخ و گذرگاه تجاری حیاتی است.
وی مدعی شد: امیدواریم حوثی ها کار برای ایران را کنار گذاشته و به خاطر یمن کار و تلاش کنند!
بن سلمان ادامه داد: عربستان از توافقی که در سوئد حاصل شد استقبال و از تلاش های سازمان فرستاده سازمان ملل در حصول این توافق قدردانی می کند و آن را اقدامی مهم برای استقلال یمن می داند.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 3 دقیقه پیش
ارائه پیش نویس قعطنامه ای به سنای آمریکا درباره قتل خاشقچی

ارائه پیش نویس قعطنامه ای به سنای آمریکا درباره قتل خاشقچی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین؛ سناتور باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، پیش نویس قطعنامه ای را به سنا ارائه داده که در آن ولیعهد سعودی مسئول قتل جمال خاشقجی معرفی شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
سناتور جمهوریخواه بن سلمان را مسئول قتل خاشقچی معرفی کرد

سناتور جمهوریخواه بن سلمان را مسئول قتل خاشقچی معرفی کرد سناتور جمهوریخواه باب کورکر در این قطعنامه محمد بن سلمان را مسئول قتل جمال خاشقچی معرفی کرده است و خواستار مجازات کسانی که در قتل این روزنامه نگار عربستانی دست داشتند شد.
کورکر روز سه شنبه اعلام کرده بود که قصد دارد این قطعنامه را مستقیما به صحن سنا ببرد.
این سناتور ایالت تنسی ابراز امیدواری کرده بود که سنا حمایت گسترده ای از آن به عمل آورد.
هفته گذشته سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام نیز از سوی شماری از سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات قطعنامه ای را ارائه کرد که بن سلمان را در قتل خاشقچی همدست معرفی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
قاسمی : ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها استقبال کرد

قاسمی : ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها استقبال کرد به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه،بهرام قاسمی توافق حاصله در خصوص شهر و بندرالحدیده را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: این تفاهم نشان می دهد گروه های یمنی حاضر در گفت وگوها به دقت و درستی شرایط اسف بار مردم مظلوم یمن را درک کرده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع درآن کشور به دلیل تشدید درگیری ها در اطراف الحدیده استمرار وصول کمک های انسانی را بر منافع گروهی خود ترجیح داده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد: بندر حدیده و سایر بنادر و فرودگاه های یمن از جمله فرودگاه صنعا هر چه سریع تر برای دریافت کمک های انسان دوستانه و فعالیت های مدنی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
قطعنامه ضد ایرانی در راه کنگره آمریکا

قطعنامه ضد ایرانی در راه کنگره آمریکا یک قانونگذار آمریکایی وابسته به گروهک تروریستی منافقین به تازگی قطعنامه ای علیه ایران تقدیم کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا کرده است.
تام مک کلینتاک ، قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا یکی از افراد نزدیک به موسسه ای به نام سازمان اجتماع آمریکایی های ایرانی تبار این طرح را ارائه کرده است. این سازمان، ارتباطات نزدیکی با گروهک تروریستی منافقین دارد.
وی هدف از این قطعنامه که از حمایت 103 قانونگذار در مجلس نمایندگان برخوردار است را حمایت از آرزوی مردم ایران برای تخقق ایرانی دموکراتیک، سکولار و غیرهسته ای عنوان کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
رأی گیری درباره برکسیت پیش از 21 ژانویه صورت می گیرد

رأی گیری درباره برکسیت پیش از 21 ژانویه صورت می گیرد به گزارش بولتن نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی ترزا مِی، نخست وزیر انگلیس، گفت رأی گیری درباره لایحه برکسیت در اولین فرصت ممکن در ماه ژانویه و پیش از 21 ژانویه صورت خواهد گرفت. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
ترامپ وکیل سابقش را به دروغگویی متهم کرد/ کوهن باز هم به کنگره خواهد رفت

ترامپ وکیل سابقش را به دروغگویی متهم کرد/ کوهن باز هم به کنگره خواهد رفت آفتاب نیوز :
شبکه خبری سی ان ان به نقل از مقام های دولتی مطلع گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از محکوم شدن مایکل کوهن، وکیل سابقش به دستیارانش گفته است: او دروغگوست.
به گفته این منابع، رئیس جمهوری آمریکا با دقت پوشش تلویزیونی دادگاه کوهن را دنبال می کرد. این منابع همچنین گفتند رئیس جمهوری آمریکا مرتبا تکرار می کرد که این وکیل سابقش در شهادت خود دروغ گفته است.
ترامپ به سوال خبرنگاران درباره محکومیت سه ساله کوهن و اتهام طرح جرایم فدرال علیه خودش پاسخی نداد. کاخ سفید هم به محکومیت کوهن واکنش رسمی نداشته است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
ایران، روسیه و ترکیه به زودی تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را اعلام می کنند

ایران، روسیه و ترکیه به زودی تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را اعلام می کنند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده مخالفان دولت سوریه در مذاکرات می گوید کشورهای ضامن روند آستانه با تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه موافقت کردند و تا آواخر دسامبر اعلام خواهد شد.
سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای تضمین کننده آتش بس و دستاوردهای مذاکرات آستانه با تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی سوریه موافقت کردند.
سلیم الخطیب ، نماینده مخالفان دولت سوریه موسوم به ائتلاف ملی و عضو هأت سیاسی مخالفان در مذاکرات آستانه مدعی شد سه کشور مذکور موافقت کردند که کمیته قانون اساسی ویژه تهیه و تنظیم پیش نویس قانون اساسی جدید در سوریه تشکیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
سعودی، ترکیه و اردن کانون تبلیغات ضد عراقی در فیسبوک هستند

سعودی، ترکیه و اردن کانون تبلیغات ضد عراقی در فیسبوک هستند به گزارش ایرنا، این مرکز روز پنجشنبه در گزارشی نتیجه بررسی فعالیت ضد عراق در فیسبوک که بعنوان پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی درعراق شناخته می شود را اعلام کرد.
در این گزارش آمده است که صفحاتی در خارج از عراق که اقدام به نشر اخبار دروغ و گمراه کننده درباره این کشور می کنند عمدتا در سعودی، ترکیه و اردن ایجاد شده و مشغول فعالیت هستند.
این بررسی پس از فعال سازی امکان جدید فیسبوک است که شناخت کشور اصلی ادمین صفحات و در نتیجه کانون حملات و اخبار نادرست در این شبکه اجتماعی را فراهم می کند.
مرکز رسانه های دیجیتال عراق افزوده است که بر اساس بررسی انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
قطعنامه اروپا علیه خط لوله گاز جریان شمالی 2 تحت فشار آمریکا صادر شد

قطعنامه اروپا علیه خط لوله گاز جریان شمالی 2 تحت فشار آمریکا صادر شد به گزارش ایرنا، ویاچسلاو والودین روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: درخواست پارلمان اروپا برای توقف اجرای طرح خط لوله گاز جریان شمالی 2 که برای کشورهای اروپایی و ملت های این قاره سودمند است، پس از تهدیدهای مکرر کنگره آمریکا علیه شرکت های سازنده این خط لوله اعلام شد.
والودین ادامه داد: این چیزی جز رقابت غیرمنصفانه نیست که از سوی سیاستمداران مدعی دمکراسی و اقتصاد آزاد اجرا می شود.
رئیس دومای روسیه، دفاع از منافع اقتصادی برخی کشورها با کمک فشار سیاسی را رویکرد غیرقابل قبول خواند و گفت: رای دهندگان اروپایی در آستانه انتخابات در پارلمان اروپا باید به این واقعیت فکر کنند که نمایندگان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
شهادت یک فلسطینی در کرانه باختری

شهادت یک فلسطینی در کرانه باختری به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، نظامیان صهیونیست یک فلسطینی را در شهرک البیره واقع در کرانه باختری بدون اینکه اقدام به عملیات زیر گرفتن با خودرو کند، هدف قرار دادند و به شهادت رساندند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 22 دقیقه پیش
گشوده شدن صفحه ای جدید در مقاومت در برابر اشغالگران در کرانه باختری

گشوده شدن صفحه ای جدید در مقاومت در برابر اشغالگران در کرانه باختری به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در فلسطین طی سخنانی در مراسم ختم شهید "اشرف نعالوه" و شهید "صالح البرغوثی" گفت که یخ سالها رکود در کرانه باختری در حال ذوب شدن است و به وسیله خون و شهادت و آتش صفحه جدیدی در زمینه مقاومت در برابر اشغالگران گشوده شده است.
وی افزود: ملت ما هرگز خون شهدای خود را پایمال نخواهد کرد و آنها همیشه ثابت کرده اند که شهادت آنها را مقاوم تر و سر سخت خواهد کرد.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار داشت: ما امکان ندارد که تسلیم اشغالگران شویم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 32 دقیقه پیش
رأی گیری درباره لایحه برکسیت پیش از 21 ژانویه صورت می گیرد

رأی گیری درباره لایحه برکسیت پیش از 21 ژانویه صورت می گیرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی ترزا مِی ، نخست وزیر انگلیس، گفت رأی گیری درباره لایحه برکسیت در اولین فرصت ممکن در ماه ژانویه و پیش از 21 ژانویه صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
سناتور آمریکایی قطعنامه ای معرفی کرد که بن سلمان را مسئول قتل خاشقچی معرفی می کند

سناتور آمریکایی قطعنامه ای معرفی کرد که بن سلمان را مسئول قتل خاشقچی معرفی می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، باب کورکر ، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا قطعنامه ای مرفی کرده که محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی را مسئول قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد سعودی معرفی می کند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 42 دقیقه پیش
مرگ پیشمرگ و شاعر قدیمی اشعار جنگی تروریستهای حزب دمکرات

مرگ پیشمرگ و شاعر قدیمی اشعار جنگی تروریستهای حزب دمکرات گروه رصد ضد انقلاب : گویا قرار نیست سایه مرگ از سر پیشمرگان قدیمی و جنایتکار گروهک تروریستی حزب دمکرات کردستان ایران، کنار برود.
به گزارش بولتن نیوز از شمال عراق، یکی از کادرهای بلندپایه گروهک تروریستی حزب دمکرات که در دهه 60، در بیشتر عملیاتهای مسلحانه بر علیه شهروندان کشورمان، حضور داشته و دستش به خون افراد بیگناه زیادی آلوده بود، جانش را از دست داد.
انور سلطان پناه پیشمرگ قدیمی این گروهک شاعر و ترانه سرای شناخته شده سرودهای قدیمی و به اصطلاح پیشمرگانه این گروهک بود که ترانه ها و اشعار او سالهاست در رادیو و تلویزیون این گروهک استفاده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 42 دقیقه پیش
قاسمی: خواب های سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود

قاسمی: خواب های سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت، اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی میشود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 43 دقیقه پیش
تا رفع توقیف کشتی های اوکراینی ترامپ با پوتین دیدار نمی کند

تا رفع توقیف کشتی های اوکراینی ترامپ با پوتین دیدار نمی کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: تا زمانی که مسکو کشتی های جنگی و ملوانان اوکراین را آزاد نکند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین دیدار نخواهد کرد.
بولتون در اندیشکده بنیاد هریتیج در واشنگتن اظهار داشت: تا وقتی که کشتی ها و خدمه آنها آزاد نشوند فکر نمی کنم که در آینده قابل پیش بینی چنین دیداری رخ دهد.
ترامپ و پوتین ماه ژوئیه در هلسینکی پایتخت فنلاند دیدار کردند. قرار بود دو طرف در حاشیه نشست سران گروه 20 که نهم و دهم آذرماه در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار شد دوباره ملاقات کنند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
حزب الله لبنان: عملیات قدس و رام الله دست برتر مقاومت را نشان داد

حزب الله لبنان: عملیات قدس و رام الله دست برتر مقاومت را نشان داد به گزارش ایرنا حزب الله در این بیانیه که پنجشنبه شب منتشر شد اقدام متفاوت مجاهدان فلسطین در حملات همزمان در مکان های متفاوت را ستود و آن را بیانگر توانایی و آمادگی دائمی مقاومت در مقابل دشمن دانست.
در این بیانیه آمده است: عملیات امروز تعبیر صادقانه ای از اتکای ملت فلسطین به مقاومت به عنوان تنها راه آزادسازی سرزمین است.
حزب الله همچنین شهادت 'اشرف نعالوه' و 'صالح عمر البرغوثی' عامل دو عملیاتی را که در روزهای پیش انجام شد، به ملت و گروه های مقاومت فلسطین تبریک گفت.
در عملیات مقاومت که ظهر امروز پنجشنبه در کرانه باختری انجام شد، سه نظامی رژیم صهیونیستی کشته شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
حمایت حزب الله لبنان از عملیات ضدصهیونیستی جوانان فلسطینی

حمایت حزب الله لبنان از عملیات ضدصهیونیستی جوانان فلسطینی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، جنبش حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای از عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان در قدس اشغالی و رام الله تمجید کرد. جنبش حزب الله لبنان در این بیانیه، چندین عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان علیه صهیونیست ها در روزهای اخیر را برجسته و متمایز خواند که نشان از آمادگی مقاومت فلسطین برای مقابله با دشمن صهیونیستی دارد.
حزب الله لبنان در این بیانیه همچنین یاد اشرف نعالوه و صالح البرغوثی را گرامی داشت.
جوانان فلسطینی به تلافی یورش دیشب و امروز (پنج شنبه) ارتش رژیم صهیونیستی به مناطقی در کرانه غربی و به شهادت رساندن اشرف نعالوه و صالح البرغوثی و یک جوان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
کینه توزی جدید ترامپ علیه رسانه ها/ مراسم سالانه خبرنگاران در کاخ سفید لغو شد

کینه توزی جدید ترامپ علیه رسانه ها/ مراسم سالانه خبرنگاران در کاخ سفید لغو شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک مراسم مهمانی سنتی به مناسبت تعطیلات در کاخ سفید را که برای خبرنگاران هر ساله ترتیب داده می شد، امسال لغو کرده است.
بنا بر گزارش پایگاه هیل نزدیک به کنگره آمریکا، کاخ سفید به درخواست این پایگاه برای اظهارنظر در این خصوص پاسخی نداده است.
مراسم سالانه کاخ سفید برای رسانه ها، چندین دهه بود که در این موقع از سال، به صورت یک سنت دیرینه در تمام دولت های آمریکا برگزار شده بود.
شبکه فاکس نیوز گزارش کرد، هر سال به دلیل اینکه فهرست مهمانان کاخ سفید برای این مراسم بسیار طولانی بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 2 دقیقه پیش
انگلیس در کویت پایگاه دریایی تأسیس می کند

انگلیس در کویت پایگاه دریایی تأسیس می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه قطری به نقل از منابع دیپلماتیک از گفت و گوهای چند ماهه میان کویت و انگلیس در خصوص همکاری نظامی خبر داد و نوشت که این گفت و گوها به تأسیس یک پایگاه نظامی انگلیس در کویت منجر شده است.
طبق این گزارش ، قرار است مسئولان دو طرف در نشست کمیته همکاری های مشترک ابعاد مختلف همکاری میان کویت و انگلیس در حوزه های نظامی، امنیتی، اقتصادی فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.
این منابع همچنین اعلام کردند که کمیته همکاری های مشترک دومین نشست خود را در یکشنبه آینده با هدف برنامه ریزی برای شش ماه آتی برگزار می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 2 دقیقه پیش
چراغانی خیابان های دمشق برای استقبال از کریسمس

چراغانی خیابان های دمشق برای استقبال از کریسمس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خیابان های دمشق پایتخت سوریه برای استقبال از کریسمس چراغانی شدند.
به گزارش آسیاویژن به نقل از اتحادیه رادیو تلویزیون های عربی ASBU؛ مسیحیان سوریه برای استقبال از جشن کریسمس و آغاز سال نو میلادی خانه ها, ساختمان ها, مراکز خرید, خیابان ها و درخت ها را چراغانی کرده اند.
یک شهروند سوری می گوید پس از 7 سال جنگ اکنون آرامش به این کشور بازگشته است و مردم احساس شادی می کنند. امیدوارم صلح در سراسر جهان برقرار شود.
یکی دیگر از شهروندان می گوید برگزاری جشن کریسمس در سوریه قدمتی طولانی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
خواب های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود

خواب های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی پنجشنبه در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، افزود: گر چه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت، اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
تا رفع توقیف کشتی های اوکراینی ترامپ با پوتین دیدار نمی کند

تا رفع توقیف کشتی های اوکراینی ترامپ با پوتین دیدار نمی کند به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از رویترز، بولتون در اندیشکده بنیاد هریتیج در واشنگتن اظهار داشت: تا وقتی که کشتی ها و خدمه آنها آزاد نشوند فکر نمی کنم که در آینده قابل پیش بینی چنین دیداری رخ دهد.
ترامپ و پوتین ماه ژوئیه در هلسینکی پایتخت فنلاند دیدار کردند. قرار بود دو طرف در حاشیه نشست سران گروه 20 که نهم و دهم آذرماه در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار شد دوباره ملاقات کنند. اما رئیس جمهوری آمریکا دیدار با همتای روس خود را به دلیل تنش ها بر سر اوکراین لغو کرد.
روسیه چندی پیش دو کشتی اوکراینی و یک یدک کش را به دلیل ورود به آب های سرزمینی در دریای آزوف در دریای سیاه توقیف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
حزب الله از عملیات های استهشادی علیه صهیونیستها حمایت کرد

حزب الله از عملیات های استهشادی علیه صهیونیستها حمایت کرد به گزارش بولتن نیوز، جنبش حزب الله از عملیات های استشهادی فلسطینیان علیه اشغالگران صهیونیست در کرانه باختری اعلام حمایت کرد.
حزب الله در بیانیه خود که شامگاه پنجشنبه منتشر شد به دو عملیات استشهادی در قدس اشغالی و رام الله اشاره کرد و این عملیات ها را به مقاومت و مردم فلسطین تبریک گفت.
در این بیانیه آمده است: حزب الله عملکرد عالی و متمایزی را که مجاهدان فلسطینی از خود در ضربات عدیده به دشمن در چندین منطقه و به طور همزمان نشان دادند، می ستاید. عملکردی که نشان از آمادگی دائم مقاومت فلسطین برای رویارویی با دشمن دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
تلاش آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران شکست خورده است

تلاش آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران شکست خورده است به گزارش بولتن نیوز، یک دیپلمات اروپایی گفته تلاش دولت آمریکا برای ایجاد ائتلاف بین المللی علیه ایران شکست خورده است.
مایک پامپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه چهارشنبه شب شورای امنیت ملی آمریکا درباره اجرای قطعنامه 2231 این شورا خواستار به کارگیری تدابیر سخت گیرانه تر علیه برنامه موشکی ایران شد.
در همین حال، متحدان اروپایی آمریکا گفته اند تردید دارند آنچه به کارزار فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا معروف شده بتواند موفقیتی در تحقق هدفش برای رسیدن به توافقی بهتر از برجام به دست آورد. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
سقوط یک قبیله!

سقوط یک قبیله! آل سعود قریب به چهار سال است که شبانه روز در یمن به این بهانه جنایت می کند که یمنی ها نمی خواهند تابع و منقاد عربستان باشند. روزی نیست که خادمین حرمین شریفین مدرسه ای را بمباران نکنند، مجالس عروسی را به عزاداری مبدل نکنند، زیرساخت ها را ویرانه نسازند، غذا و آب را به روی کودکان، زنان و غیرنظامیان نبندند و در یک کلام، فجیع ترین جنایات نیم قرن گذشته را رقم نزنند.
اشغالگران توهم داشتند که طی سه هفته خواهند توانست خاک یمن را به توبره بکشند اما درحالی که سومین سال تجاوزشان در حال کامل شدن است، نه تنها نتوانسته اند به ابتدایی ترین اهداف خود دست یابند بلکه نقاط مهم و راهبردی شان ازجمله فرودگاه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
قاسمی: خواب های سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود

قاسمی: خواب های سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود به گزارش خبرگزاری مهر ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت، اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی میشود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
انتظار نابودی موشک های دفاعی ایران نابخردانه است

انتظار نابودی موشک های دفاعی ایران نابخردانه است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سیدحسین موسویان پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای ایران در مقاله ای برای پایگاه خبری-تحلیلی المانیتور با اشاره به پرتنش بودن منطقه خاورمیانه تاکید کرد: انتظار اینکه ایران موشک های دفاعی خود را نابود کند نابخردانه است.
موسویان ادامه داد :شورای امنیت سازمان ملل در 12 دسامبر (21 آذر) در مورد اجرای برجام تشکیل جلسه داد. در این جلسه وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که سرعت توسعه فعالیت های موشکی ایران بعد از برجام کاهش پیدا نکرده است و ایالات متحده می کوشد تا محدودیت های وضع شده در قطعنامه 1929 شورای امنیت را برگرداند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 13 دقیقه پیش
ادامه کشتار مردم بی گناه با بمب های ممنوعه فسفری ائتلاف غربی + نقشه میدانی

ادامه کشتار مردم بی گناه با بمب های ممنوعه فسفری ائتلاف غربی + نقشه میدانی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، از نوار ساحلی شرق رود فرات در جنوب و جنوب شرق استان دیرالزور سوریه خبر می رسد، درگیری میان شبه نظامیان کُرد و عناصر تروریستی داعش در حومه شهرک هجین همچنان در جریان است.
این شهرک مهم ترین پایگاه تروریست های داعش در شرق رود فرات به شمار می آید؛ به گفته منابع میدانی، درگیری ها میان تروریست های داعش و نیرو های شبه نظامی کُرد در حومه ارتفاعات باغور گزارش شده است.
بیشتر بخوانید : تحولات سیاسی جدید عراق فضای منطقه را به سمت ثبات می برد
براساس اطلاعات به دست امده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
ان بی سی: آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل تنها شد

ان بی سی: آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل تنها شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، پایگاه اینترنتی شبکه خبری ان بی سی در گزارشی درباره نشست روز گذشته شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای برجام اذعان کرد آمریکا در انتقاد از توافق هسته ای با ایران تنها بود و همه اعضای دیگر از این توافق حمایت کردند.
شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه برای بحث درباره ششمین گزارش آنتونیو گوترش دبیر کل این سازمان در خصوص اجرای قطعنامه 2231 تشکیل جلسه داد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به نمایندگی این کشور در این نشست حضور داشت و به روال همیشگی مقامات واشنگتن اتهامات بی اساسی را علیه ایران مطرح و از خروج یک جانبه و غیرقانونی دونالد ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
دولت فرانسه جلیقه زردها را به پایان اعتراض دعوت کرد

دولت فرانسه جلیقه زردها را به پایان اعتراض دعوت کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دولت فرانسه روز پنجشنبه از معترضان جلیقه زرد خواست طبق برنامه معمول خود، تظاهرات اعتراضی بعدی در روز شنبه هفته آینده را برگزار نکنند.
بنجامین گریوو سخنگوی دولت فرانسه با استناد به آسیب به نیروهای امنیتی پس از حمله سه شنبه شب به بازار کریسمس شهر استراسبورگ، معترضان ضد دولتی را به رفتار عاقلانه و منطقی دعوت کرد.
این درخواست در حالی مطرح شد که پلیس فرانسه برای دومین روز متوالی در جستجوی فرد مسلح فراری است که به بازار کریسمس شهر استراسبورگ در شرق فرانسه حمله کرد و سه تن را کشت و 13 نفر را زخمی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 22 دقیقه پیش
قانونگذار وابسته به منافقین قطعنامه ای علیه ایران در کنگره آمریکا ارائه کرد

قانونگذار وابسته به منافقین قطعنامه ای علیه ایران در کنگره آمریکا ارائه کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک قانونگذار آمریکایی وابسته به گروهک تروریستی منافقین به تازگی قطعنامه ای علیه ایران تقدیم کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا کرده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
واکنش ایران به یاوه گویی نتانیاهو

واکنش ایران به یاوه گویی نتانیاهو به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، بهرام قاسمی در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت، اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
ظریف: آمریکا از مهمل گویی دست بردارد/ آن ها هستند که صد ها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند

ظریف: آمریکا از مهمل گویی دست بردارد/ آن ها هستند که صد ها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنج شنبه با انتشار نمودارهایی از میزان فروش سلاح های غربی به عربستان سعودی، فضاسازی آمریکا و متحدانش علیه برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران را مهمل گویی ریاکارانه خواند و گفت این واشنگتن و مشتریان منطقه ای او هستند که عامل بلاهایی هستند که بر سر منطقه غرب آسیا آمده است.
وی در توییتر نوشت: آمریکا و متحدانش باید از این مهمل گویی ریاکارانه در مورد موشکها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند. این، آنها هستند که صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 32 دقیقه پیش
افشاگری جدید درباره قتل خاشقجی

افشاگری جدید درباره قتل خاشقجی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ماجرای قتل جمال خاشقجی و نقش بن سلمان ولیعهد عربستان در این جنایت، حالا با گزارش رئیس سیا به نمایندگان مجلس آمریکا ابعاد تازه ای پیدا کرده است چرا که نشان می دهد دستگاه اطلاعاتی آمریکا به طور کامل در جریان سناریوی عربستان و ولیعهد این کشور برای قتل این روزنامه نگار سعودی بوده است.
این خبر در حالی اعلام شد که جینا هاسبل رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا، دیروز پشت درهای بسته گزارش مفصلی را در مورد نحوه قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی و عاملان پشت پرده آن در اختیار مجلس نمایندگان آمریکا قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 32 دقیقه پیش
ظریف: آمریکایی ها مسئول رنج و بدبختی های خاورمیانه هستند، نه ایران

ظریف: آمریکایی ها مسئول رنج و بدبختی های خاورمیانه هستند، نه ایران آفتاب نیوز :
وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز پنجشنبه در صفحه توییتر خود با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت: "آمریکا و متحدانش باید از سخنان بی ربط و منافقانه شان در خصوص موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند. این، آنها هستند که صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند. آنها و اذناب آنها -و نه ایران- مسئول رنج و بدبختی های منطقه از صدام تا داعش هستند." ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 32 دقیقه پیش
جنگ تجاری تنها بخشی از کوه یخی اختلافات چین و آمریکا است

جنگ تجاری تنها بخشی از کوه یخی اختلافات چین و آمریکا است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، 'جک ما' روز پنجشنبه در همایش اقتصادی راه ابریشم در هنگ کنگ گفت که اختلافات دو کشور آنقدر فراوان است که به جرات می تواند مدعی شد جنگ تجاری بخش کوچکی از آن است.
او که عنوان ثروتمندترین فرد چین را هم یدک می کشد گفت مناقشات میان چین و آمریکا هر روز ریشه دار تر می شود و اصلا نمی توان پیش بینی کرد این منازعات به سرعت و در کوتاه مدت برطرف شود.
رییس بزرگترین و قویترین شرکت تجارت الکترونیکی چین و یکی از برترین شرکت های دنیا در این عرصه حتی براورد کرد که این اختلافات دستکم برای 20 سال دیگر دو کشور را درگیر خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 32 دقیقه پیش
وزارت خارجه یمن: عربستان و امارات در یمن شکست خوردند

وزارت خارجه یمن: عربستان و امارات در یمن شکست خوردند به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا) ، یک مقام مسئول در وزارت خارجه این کشور روز پنجشنبه گفت: مذاکرات سوئد به دنیا ثابت کرد که رهبری سیاسی در صنعا که در حکومت نجات ملی و شورای عالی سیاسی تبلور یافته است برای پایان دادن به رنج های ملت یمن که ناشی از جنگ و محاصره 44 ماهه کشور است ، جدی است.
وی افزود: این جدیت در استقبال از همه پیشنهادها و تعامل مثبت با همه طرح ها برای کاهش این رنج ها، آشکار است.
این مقام مسئول تصریح کرد: مظلومیت ملت یمن بر هیچ ملت و دولتی در جهان پنهان نیست.
وی گفت: اظهارات اخیر وزیر خارجه فنلاند که جنگ یمن را لکه ننگی بر پیشانی جهان دانست و توقف صادرات سلاح و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
سخنگوی ترزا می: رای گیری درباره لایحه برگزیت پیش از 21 ژانویه صورت می گیرد

سخنگوی ترزا می: رای گیری درباره لایحه برگزیت پیش از 21 ژانویه صورت می گیرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ سخنگوی ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت رای گیری درباره لایحه برگزیت در اولین فرصت ممکن در ماه ژانویه و پیش از 21 ژانویه صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
محمود عباس خواستار اجرای قطعنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل شد

محمود عباس خواستار اجرای قطعنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، صائب عریقات ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و رئیس هیأت مذاکره کننده فلسطینی، اعلام کرد محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان، از وی خواسته است لزوم اجرای قطعنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و همچنین حمایت های بین المللی از فلسطین را از شورای امنیت سازمان ملل طلب کند.
عریقات افزود محمود عباس همچنین از وی خواسته است از دیوان بین المللی کیفری بخواهد درباره مسائلی از جمله تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
ظریف: آمریکایی ها مسئول رنج و بدبختی های خاورمیانه هستند، نه ایران

ظریف: آمریکایی ها مسئول رنج و بدبختی های خاورمیانه هستند، نه ایران به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز پنجشنبه در صفحه توییتر خود با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت:
"آمریکا و متحدانش باید از سخنان بی ربط و منافقانه شان در خصوص موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند. این، آنها هستند که صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند. آنها و اذناب آنها -و نه ایران- مسئول رنج و بدبختی های منطقه از صدام تا داعش هستند."
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 42 دقیقه پیش
فراخوان جلیقه زرد های فرانسه برای اعتراضات بزرگ شنبه

فراخوان جلیقه زرد های فرانسه برای اعتراضات بزرگ شنبه به نقل از اسپوتنیک، یکی از فعالان مدنی مرتبط با اعتراضات جلیقه زرد ها در فرانسه گفته است: اعتراضات علیه سیاست های دولت ماکرون تا یکشنبه آینده و با هدف برآورده شدن کامل انتظارت و خواسته ها ادامه خواهد داشت.
پریسکیلیا لودسکی، از فعالان جنبش جلیقه زرد ها در فرانسه در جریان یک نشست مطبوعاتی در کاخ ورسای اعلام کرد که ما خواستار کاهش مالیات و هزینه های مسکن، انرژی و موادغذایی می باشیم و تا برآورده شدن این خواسته ها، اعتراضات نیز ادامه خواهد داشت.
روز گذشته رسانه های فرانسوی اعلام کردند که جلیقه زرد ها قصد دارند راهپیمایی بزرگی را شنبۀ آینده در سراسر فرانسه برگزار کنند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 43 دقیقه پیش
دیپلمات اروپایی: تلاش آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران شکست خورده است

دیپلمات اروپایی: تلاش آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران شکست خورده است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک دیپلمات اروپایی گفته دولت آمریکا در تلاش برای جلب حمایت بین المللی از کارزار فشار علیه ایران شکست خورده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 52 دقیقه پیش
ترکیه تولید کننده انبوه موشک های میانبرد می شود

ترکیه تولید کننده انبوه موشک های میانبرد می شود به گزارش مهر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در جریان نشستی تحت عنوان تشریح برنامه صد روزه دوم اعلام کرد که تصمیم به تولید انبوه موشک های میانبرد در ترکیه دارد.
اردوغان گفته است این موشک های میانبرد بصورت زمین به زمین خواهند بود و ترکیه با تولید آن در جمع کشورهای تولید کننده موشک های میانبرد قرار خواهد گرفت.
اردوغان در این نشست همچنین از امضای قرارداد ساخت پهپادهای پیشرفته با قابلیت ارتفاع گیری بالا و ویژگی تهاجمی خبر داده که بزودی کار ساخت انبوه آن در ترکیه آغاز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 53 دقیقه پیش
جان بولتون: نباید به کشورهایی که علیه ما رأی می دهند کمک کنیم

جان بولتون: نباید به کشورهایی که علیه ما رأی می دهند کمک کنیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته آمریکا نباید به کشورهایی که مرتباً علیه این کشور رأی می دهند کمک خارجی ارائه کند.
جان بولتون ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز چهارشنبه گفت کشورهایی که مرتباً علیه آمریکا رأی می دهند نباید از کمک های خارجی این کشور برخوردار شوند.
بولتون که در نشستی در اندیشکده هریتیج حضور داشت گفت: کشورهایی که از کمک آمریکا برخوردار می شوند از لحاظ ملاک های پاسخگویی، مسئولیت هایشان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
او همچنین گفت: کشورهایی که مرتباً علیه ایالات متحده رأی می دهند.. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 53 دقیقه پیش
ظریف: آمریکا از بی ربط در مورد موشک های ایران دست بردارد

ظریف: آمریکا از بی ربط در مورد موشک های ایران دست بردارد وزیر امور خارجه نوشت: آمریکا و متحدانش باید از این مهمل گویی ریاکارانه در مورد موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند.
به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در توئیتی با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت: " آمریکا و متحدانش باید از سخنان بی ربط و منافقانه شان در خصوص موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند.
این، آنها هستند که صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند. آنها و اذناب آنها - و نه ایران - مسئول رنج و بدبختی های منطقه از صدام تا داعش هستند." ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 2 دقیقه پیش
فراخوان جلیقه زردهای فرانسه برای اعتراضات بزرگ شنبه

فراخوان جلیقه زردهای فرانسه برای اعتراضات بزرگ شنبه به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، یکی از فعالان مدنی مرتبط با اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه گفته است: اعتراضات علیه سیاست های دولت ماکرون تا یکشنبه آینده و با هدف برآورده شدن کامل انتظارت و خواسته ها ادامه خواهد داشت.
پریسکیلیا لودسکی، از فعالان جنبش جلیقه زردها در فرانسه در جریان یک نشست مطبوعاتی در کاخ ورسای اعلام کرد که ما خواستار کاهش مالیات و هزینه های مسکن، انرژی و موادغذایی می باشیم و تا برآورده شدن این خواسته ها، اعتراضات نیز ادامه خواهد داشت.
روز گذشته رسانه های فرانسوی اعلام کردند که جلیقه زردها قصد دارند راهپیمایی بزرگی را شنبه آینده در سراسر فرانسه برگزار کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 2 دقیقه پیش
آمریکا، پرداخت وام به پاکستان را مشروط کرد

آمریکا، پرداخت وام به پاکستان را مشروط کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در دور جدید مذاکرات هیات پاکستانی و صندوق بین المللی پول(IMF)، نفوذ و سلطه آمریکا در این صندوق، از سخنان هیات صندوق بین المللی پول قابل مشاهده بود.
بر اساس این خبر، به مقامات پاکستانی نیز با ارسال پیامی گفته شده است که، برای دریافت وام از صندوق بین المللی پول(IMF)، این کشور باید شرط های آمریکا، مخصوصا شرط آن در رابطه با همکاری پاکستان با آمریکا در زمینه صلح در افغانستان را بپذیرد.
مقامات آمریکایی نیز با سفر خود به پاکستان به دولت این کشور گفته اند که، باید در زمینه صلح افغانستان با آمریکا همکاری کرده و طالبان نیز به میز مذاکرات دعوت شود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 2 دقیقه پیش
همایش حمایت از مردم فلسطین در اسلام آباد برگزار شد

همایش حمایت از مردم فلسطین در اسلام آباد برگزار شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ همایش حمایت از فلسطین در اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.
در این همایش که با تلاش شورای همبستگی ملی پاکستان برگزار شد بسیاری از شخصیت های برجسته سیاسی، مذهبی، فعالان اجتماعی و دیپلمات هایی از کشورهای مختلف حضور داشتند.
سخنرانان پاکستانی در این اجلاس از دولت خواستند که سیاست خارجی خود را بر اساس خواسته بنیانگذاران پاکستان تنظمیم کند و اسرائیل را هرگز به رسمیت نشناسند و همیشه در مجامع جهانی موضع شفافی در زمینه فلسطین دنبال کنند.
حاضران در این همایش همچنین نگرانی عمیق خود را از تقویت لابی گری ها در حمایت از اسرائیل و اظهارات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 12 دقیقه پیش
آمریکا از مهمل گویی ریاکارانه در مورد موشک های ایران دست بردارد

آمریکا از مهمل گویی ریاکارانه در مورد موشک های ایران دست بردارد به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در توئیتی با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت: " آمریکا و متحدانش باید از سخنان بی ربط و منافقانه شان در خصوص موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند.
این، آنها هستند که صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند. آنها و اذناب آنها - و نه ایران - مسئول رنج و بدبختی های منطقه از صدام تا داعش هستند." ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 12 دقیقه پیش
ظریف: آمریکا و متحدانش عامل بلاهایی هستند که بر سر منطقه آمده

ظریف: آمریکا و متحدانش عامل بلاهایی هستند که بر سر منطقه آمده محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنج شنبه با انتشار نمودار هایی از میزان فروش سلاح های غربی به عربستان سعودی، فضاسازی آمریکا و متحدانش علیه برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران را مهمل گویی ریاکارانه خواند و گفت: این واشنگتن و مشتریان منطقه ای او هستند که عامل بلا هایی هستند که بر سر منطقه غرب آسیا آمده است.
وی در توییتر نوشت: آمریکا و متحدانش باید از این مهمل گویی ریاکارانه در مورد موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند. این، آن ها هستند که صد ها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 12 دقیقه پیش
آمریکا و متحدانش مسئول بدبختی های منطقه هستند

آمریکا و متحدانش مسئول بدبختی های منطقه هستند به گزارش بولتن نیوز، محمدجواد ظریف در توئیتی با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت: " آمریکا و متحدانش باید از سخنان بی ربط و منافقانه شان در خصوص موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند.
این، آنها هستند که صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند. آنها و اذناب آنها - و نه ایران - مسئول رنج و بدبختی های منطقه از صدام تا داعش هستند." ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 12 دقیقه پیش
وقتی مجرم خود را در جایگاه مدعی قرار می دهد + فیلم

وقتی مجرم خود را در جایگاه مدعی قرار می دهد + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل میزبان یک جلسه ویژه بود. برخلاف انتظارات، دستورکار جلسه ناآرامی های اخیر فرانسه و حملات پی در پی سعودی ها به یمن نبود، بلکه توافق هسته ای ایران بود و البته برنامه دفاع موشکی کشورمان هم مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر خارجه آمریکا تمام تلاش خود را کرد تا جای شاکی و متهم را عوض کرده و ایران را به مسائل گوناگون متهم کند.
بیشتر بخوانید: تلاش انگلیس و فرانسه برای محکومیت ایران ناکام ماند
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
حواشی جلسه دیشب شورای امنیت + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 22 دقیقه پیش
ترامپ: من به مایکل کوهن نگفتم قانون شکنی کند!

ترامپ: من به مایکل کوهن نگفتم قانون شکنی کند! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در سه توئیت پیاپی نوشت من هیچگاه به مایکل کوهن (وکیل شخصی سابق ترامپ) دستور ندادم که قانون شکنی کند. او یک وکیل بود و باید قانون را می دانست. کار وکیل همین توصیه های قانونی است و اگر اشتباهی صورت گیرد مسئولیت با خود وکیل است.
او افزود آن ها به همین خاطر پول می گیرند. به رغم این مسئله، بسیاری از وکلای مالی ستاد انتخاباتی من اعلام کرده اند که من در ارتباط با قوانین مالی ستاد انتخاباتی اشتباهی نکرده ام. کوهن به علت چندین اتهام نامرتبط با من مجرم شناخته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 22 دقیقه پیش
زاخارووا: حضور آمریکا در سوریه مانع از نبرد با تروریست ها می شود

زاخارووا: حضور آمریکا در سوریه مانع از نبرد با تروریست ها می شود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ماریا زاخارووا ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، حضور نظامی آمریکا در سوریه ، مانعی واقعی در برابر نبرد با تروریسم در این کشور به شمار می آید. ایم مقام روس همچنین گفت نمایندگان فرستاده روس به رایزنی های فشرده خود با ترکیه درباره کمیته قانون اساسی سوریه ادامه می دهند.
زاخارووا تصریح کرد: تلاش برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه ادامه دارد و اکنون نمایندگان ویژه روسیه تماس های فشرده ای در منطقه دارند. به نظر من به زودی، از تحولی مهم در این زمینه خبر خواهیم داد . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 23 دقیقه پیش
روسیه به هند اس-400 می فروشد

روسیه به هند اس-400 می فروشد به گزارش مشرق، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) از نهایی شدن قراردادهای تجاری-نظامی با هند برای تحویل تجهیزات نظامی از جمله سامانه های پدافند هوایی اس-400 ، به رغم فشارهای خارجی خبر داد.
بیشتر بخوانید
تیر آخر آمریکا برای انصراف ترکیه از خرید " اس400 "
آمریکا به عراق درخصوص خرید اس400 هشدار داد
بنا بر گزارش خبرگزاری تاس ، ایگور مورگولف معاون وزیر خارجه روسیه نیز گفت که مذاکرات میان روسیه و هند در خصوص برخی قراردادهای همکاری نظامی و فنی برای تضمین قابلیت های دفاعی و امنیت ملی این کشور در مرحله نهایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 32 دقیقه پیش
خانم شکنجه گر وارد می شود!/بودجه 98 زیر ذره بین مجلس/ قو های سفید در حیاط خلوت آمریکا/باید و نباید های استخاره

خانم شکنجه گر وارد می شود!/بودجه 98 زیر ذره بین مجلس/ قو های سفید در حیاط خلوت آمریکا/باید و نباید های استخاره به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، در این بسته خبری، گلچینی از پربازدیدترین اخبار گروه وبگردی را مشاهده می کنید.
آمادگی یک زن برای سلب قدرت از بن سلمان/ خانم شکنجه گر وارد می شود!
رئیس سازمان سیا دومین بار است که برای توضیح در مورد جزئیات مرگ جمال خاشقجی به جمع نمایندگان آمریکایی رفت.
از خوردن کف گیر فتنه گری به تَه خمره شامورتی بازی تا زن خانه دار ساده ای که دشمن درجه یک ایران از آب درآمد! +تصاویر
این روزها یکی از کیس های مورد حمایت مسیح علینژاد در تبلیغ بی حجابی، خواستار تحریم ایرانی ها شده؛ موضوعی که واکنش های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
کشور پاکستان پیگیر آزادی مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه

کشور پاکستان پیگیر آزادی مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان، معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان در اجلاس کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان با بیان این مطلب گفت: آزادی مرزبانان ربوده شده یکی از محورهای مورد بحث در این اجلاس بود.
مرعشی افزود: در خصوص امنیت برخورد با قاچاقچیان، اشرار و تروریست نیز تصمیمات مهمی اتخاذ شد.
وی با بیان اینکه در این اجلاس در حوزه اقتصادی هم تصمیماتی اتخاذ شد گفت: طرف های پاکستانی قبول کردند در کنار بازارچه های مرزی ما به ساخت بازارچه های مرزی اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 42 دقیقه پیش
جان بولتون: نباید به کشورهایی که علیه ما رأی می دهند کمک کنیم

جان بولتون: نباید به کشورهایی که علیه ما رأی می دهند کمک کنیم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز چهارشنبه گفت کشورهایی که مرتباً علیه آمریکا رأی می دهند نباید از کمک های خارجی این کشور برخوردار شوند.
بولتون که در نشستی در اندیشکده هریتیج حضور داشت گفت: کشورهایی که از کمک آمریکا برخوردار می شوند از لحاظ ملاک های پاسخگویی، مسئولیت هایشان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
او همچنین گفت: کشورهایی که مرتباً علیه ایالات متحده رأی می دهند... نباید از کمک های خارجی سخاوتمندانه آمریکا برخوردار شوند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 52 دقیقه پیش
انجام عملیات استشهادی جدید در کرانه باختری

انجام عملیات استشهادی جدید در کرانه باختری به گزارش مشرق، رسانه های رژیم صهیونیستی پنجشنبه (22 آذر) از وقوع عملیات استشهادی جدید در کرانه باختری فلسطین اشغالی خبر دادند.
بیشتر بخوانید محاصره وزارت مالی تشکیلات خودگردان
شبکه قدس فلسطین به نقل از این رسانه ها گزارش داد که یک نظامی صهیونیست در این عملیات استشهادی که در شهر البیره صورت گرفته، زخمی شده است.
طی این عملیات یک شهروند فلسطین با خودور به سمت نظامیان رژیم صهیونیستی حرکت کرده و آن ها را زیر گرفته است.
رسانه های رژیم صهیونیستی می گویند مجری این عملیات حین انجام عملیات به شهادت رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 52 دقیقه پیش
تلاش ایران برای هک ایمیل های مقامات آمریکایی

تلاش ایران برای هک ایمیل های مقامات آمریکایی به گزارش بولتن نیوز، خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه گزارش ادعایی خود آورده است: یک گروه هکر به اسم "چارمینگ کیتن" در یک ماه گذشته در تلافی بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران تلاش کرده است به ایمیل های شخصی چندین مقام دولتی آمریکا ، مدافعان، معترضان و مجریان توافق هسته ای با ایران و همچنین دانشمندان هسته ای عرب، چهره های جامعه مدنی ایران و پرسنل اندیشکده های مستقر در واشنگتن دسترسی پیدا کند.
فردریک کاگان یک کارشناس اندیشکده امریکن اینترپرایز به آسوشیتدپرس گفت که احتمالا این اقدامات برای این بوده است که دریابند چه اتفاقی پیرامون تحریم ها در حال روی دادن است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 52 دقیقه پیش
آمریکا باید از مهمل گویی ریاکارانه در مورد رفتار ایران در منطقه دست بردارد

آمریکا باید از مهمل گویی ریاکارانه در مورد رفتار ایران در منطقه دست بردارد به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب توئیتری خود نوشت:آمریکا و متحدانش باید از این مهمل گویی ریاکارانه در مورد موشک ها و رفتار منطقه ای ایران، دست بردارند.
حقایق، خود گواهند. این، آن ها هستند که صد ها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی ها می فروشند.
این آن ها و مشتریان آن ها - نه ایران - هستند که عامل بلا هستند، از صدام تا داعش.
آماری از فروش تسلیحات به عربستان سعودی از 2013 تا 2018: 61% آمریکا، 23% بریتانیا، 4% فرانسه و 12% کشور های دیگر
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
من به مایکل کوهن نگفتم قانون شکنی کند

من به مایکل کوهن نگفتم قانون شکنی کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در سه توییت پیاپی نوشت من هیچگاه به مایکل کوهن (وکیل شخصی سابق ترامپ) دستور ندادم که قانون شکنی کند. وی یک وکیل بود و باید قانون را می دانست. کار وکیل همین توصیه های قانونی است و اگر اشتباهی صورت گیرد مسئولیت با خود وکیل است.
وی افزود آنها به همین خاطر پول می گیرند. به رغم این مسئله، بسیاری از وکلای مالی ستاد انتخاباتی من اعلام کرده اند که من در ارتباط با قوانین مالی ستاد انتخاباتی اشتباهی نکرده ام. کوهن به علت چندین اتهام نامرتبط با من مجرم شناخته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
دولت فرانسه جلیقه زردها را به پایان اعتراض دعوت کرد

دولت فرانسه جلیقه زردها را به پایان اعتراض دعوت کرد به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، بنجامین گریوو سخنگوی دولت فرانسه با استناد به آسیب به نیروهای امنیتی پس از حمله سه شنبه شب به بازار کریسمس شهر استراسبورگ، معترضان ضد دولتی را به رفتار عاقلانه و منطقی دعوت کرد.
این درخواست در حالی مطرح شد که پلیس فرانسه برای دومین روز متوالی در جستجوی فرد مسلح فراری است که به بازار کریسمس شهر استراسبورگ در شرق فرانسه حمله کرد و سه تن را کشت و 13 نفر را زخمی کرد.
گفته می شود که شریف شکات مهاجم استراسبورگ پس از تبادل آتش با نیروهای امنیتی فرانسه، زخمی شده اما موفق به فرار از صحنه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
آموزش نظامی نوجوانان لبنانی توسط حزب الله +فیلم

آموزش نظامی نوجوانان لبنانی توسط حزب الله +فیلم به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان , اگر به اوضاع و شرایط رژیم صهیونیستی در ادوار مختلف طی سالیان اخیر در تقابل با نیروهای حزب اللّه لبنان و نیروهای مقاومت فلسطین به دیده ی قیاس بنگریم، پرواضح است که به مسئله ای جز قدرت یافتن روزافزون لشکر حزب اللّه و رو به ضعف و زوال رفتن صهیونیست های شیطان کردار برنخواهیم خورد. و صد البته که ادعای فوق شعار نیست بلکه موضوعی حقیقی و دارای پشتوانه و مصداق بارز است.
در ادامه ویدئویی از آموزش نظامی کودکان و نوجوانان لبنانی توسط نیروهای حزب اللّه لبنان را مشاهده می کنید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 22 دقیقه پیش
صهیونیست ها به دنبال احداث منطقه دیپلماتیک در قدس اشغالی

صهیونیست ها به دنبال احداث منطقه دیپلماتیک در قدس اشغالی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، پایگاه اینترنتی نشریه یدیعوت آحارونوت نوشت: وزارت مسکن و ساخت و ساز اسرائیل که امیدوار است سفارتخانه کشور های دیگر هم پس از اقدام آمریکا و گواتمالا ساختمان سفارت خود را از تل آویو به قدس (اشغالی) منتقل کنند، در حال برنامه ریزی برای ساخت یک مجتمع دیپلماتیک برای سفارتخانه های خارجی است.
این طرح که از سوی وزیر مسکن و ساخت و ساز اسرائیل ارائه شده است شامل ساخت ساختمان سفارتخانه ها، ساختمان های مسکونی برای کارکنان سفارت و محل سکونت سفراست.
طرح ساخت مجتمعی جدید برای سفارتخانه ها اخیرا به اداره برنامه ریزی ارائه شده و به زودی به کمیته های ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 22 دقیقه پیش
سناتور آمریکایی: ادامه هم پیمانی با ریاض به ضرر واشنگتن است

سناتور آمریکایی: ادامه هم پیمانی با ریاض به ضرر واشنگتن است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، کریس مورفی ، سناتور آمریکایی ضمن اذعان به حمایت آمریکا از رژیم سعودی در کشتار یمنی ها و نابودی یمن بطور تلویحی اقدامات محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی را احمقانه و برای آمریکا هزینه بر خواند و درباره ادامه هم پیمانی واشنگتن با ریاض هشدار داد.
کریس مورفی، عربستان را هم پیمان آمریکا خواند اما تأکید کرد وقتی هم پیمانت در برکه ای پر از کوسه شیرجه می زند تو نباید برای نجاتش وارد این برکه شوی.
مورفی با پیش بینی اینکه پیش نویس قانون توقف حمایت آمریکا از حملات علیه یمن تصویب خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
پیش نویس توافق یمنی ها درباره شهر الحدیده و بندر های آن

پیش نویس توافق یمنی ها درباره شهر الحدیده و بندر های آن به نقل از المیادین، پیش نویس توافق یمنی ها درباره شهر الحدیده و بندر های آن مبتنی بر آتش بس فوری در استان الحدیده و شهر الحدیده و بندر های آن و مناطق "الصلیف" و "رأس عیسی" است.
طبق این پیش نویس نیرو هایی از دو طرف در بندر های الحدیده، الصلیف، و رأس عیسی و شهر الحدیده استقرار خواهند یافت.
بر اساس این توافق طرف های یمنی متعهد می شوند که هیچگونه تجهیزات نظامی در استان و شهر الحدیده مستقر نکنند و شهر الحدیده از تمام تجهیزات نظامی تخلیه شود.
مذاکرات حل بحران یمن که از چند روز پیش بین طرف های درگیر در سوئد آغاز شده بود امروز پنج شنبه به پایان رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 52 دقیقه پیش
گفت وگوی وزیر انرژی آمریکا و مسرور بارزانی درباره ایران

گفت وگوی وزیر انرژی آمریکا و مسرور بارزانی درباره ایران به گزارش ایسنا، ریک پری وزیر انرژی آمریکا که در هفته جاری به عراق سفر کرده بود روز پنجشنبه (امروز) در پیامی در صفحه توئیتر خود گفت که با مسرور بارزانی مشاور امنیت اقلیم کردستان عراق درباره ایران رایزنی کرده است.
وی در پیام خود نوشت: آخرین دیدار من در عراق با مسرور بارزانی بود که ما در آن به گفت وگوها درباره اهمیت همکاری در حوزه انرژی و نقشی که (اقلیم) کردستان در انرژی عراق ایفا می کند و حذف نفوذ ایران ادامه دادیم.
ریک پری در این سفر با نخست وزیر عراق نیز دیدار و درباره تحریم های واشنگتن علیه ایران گفت وگو کرده بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 52 دقیقه پیش
پلیس فرانسه عکس متهم حمله استراسبورگ را منتشر کرد

پلیس فرانسه عکس متهم حمله استراسبورگ را منتشر کرد نیرو های امنیتی، یک روز پس از این حمله هنوز نتوانسته اند شریف را -که در جریان درگیری تیر خورده است- باز داشت کنند.
به گزارش یورو نیوز، در پی تیراندازی مرگبار سه شنبه شب در استراسبورگ واقع در شمال شرق فرانسه، دولت این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. این حمله دست کم 3 کشته و 12 مجروح برجای گذاشت که حال 6 نفر از زخمی ها وخیم است. کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه از افزایش کنترل مرزها، بویژه مرز آلمان خبر داد. همچنین کنترل ها در بازار های کریسمس در فرانسه افزایش یافته است.
وی همچنین گفت که گشت نیرو های ارتش را در سراسر فرانسه بعنوان راه حلی مکمل افزایش می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
در بندر حدیده یمن آتش بس اعلام شد

در بندر حدیده یمن آتش بس اعلام شد به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، وی که در جلسه اختتامیه مذاکرات چند روزه صلح یمن در استکهلم سوئد حضور یافت، افزود که طرف های یمنی توافق کردند که در بندر الحدیده آتش بس برقرار شده و به منطقه بی طرف تبدیل شود.
گوترش همچنین خبر داد که دور بعدی این مذاکرات در ماه ژانویه آینده برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد که توافق هایی که در این مذاکرات بین دو طرف حاصل شده برای مردم یمن بسیار اهمیت دارد.
دبیر کل سازمان ملل متحد تصریح کرد که در این مذاکرات توافق شد که نیروهای درگیر در الحدیده از این مناطق خارج و در این استان آتش بس برقرار شود و نیروهای بی طرف در آن حضور داشته و گذرگاه های برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 2 دقیقه پیش
رئیس دفتر رئیس جمهور کشورمان امروز وارد ترکیه می شود

رئیس دفتر رئیس جمهور کشورمان امروز وارد ترکیه می شود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول ، رییس دفتر رییس جمهور کشورمان عصر امروز در صدر هیاتی وارد استانبول ترکیه می شود تا درباره مقدمات سفر رییس جمهور ایران به ترکیه بامسئولان این کشور گفتگو کند .
در این سفر شماری از مسولان وزارتخانه ها محمود واعظی را همراهی می کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 12 دقیقه پیش
واعظی عازم ترکیه شد

واعظی عازم ترکیه شد به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور عصر امروز برای دیدار و گفت وگو با مقام های ارشد ترکیه ای، در صدر یک هیئت عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم آنکارا شد.
واعظی در جریان این سفر همچنین تمهیدات سفر رئیس جمهور به ترکیه را برای شرکت در پنجمین نشست مشترک رؤسای جمهوری و وزیران ارشد دو کشور، فراهم می کند.
وی را در این سفر شماری از مسؤلان وزارتخانه های اقتصادی و سیاسی همراهی می کنند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 12 دقیقه پیش
واعظی عازم ترکیه شد

واعظی عازم ترکیه شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمود واعظی در جریان این سفر همچنین تمهیدات سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور به ترکیه را برای شرکت در پنجمین نشست مشترک روسای جمهوری و وزیران ارشد دو کشور، فراهم می کند.
وی را در این سفر شماری از مسوولان وزارتخانه های اقتصادی و سیاسی همراهی می کنند.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 12 دقیقه پیش
هکر های ایرانی ایمیل های مقامات آمریکایی را هک کرده اند

هکر های ایرانی ایمیل های مقامات آمریکایی را هک کرده اند خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی مدعی شد بر اساس اطلاعاتی که از مرکز امنیت سایبری "سرتفا" در لندن بدست آورده، یک گروه هکری که اغلب با نام "بچه گربه جذاب" شناخته می شوند طی ماه اخیر تلاش داشته اند که ایمیل های شخصی ده ها مقام وزارت خزانه داری آمریکا را هک کنند.
سرتفا مدعی است که گروه سایبری بچه گربه جذاب به دولت ایران نزدیک است. از دیگر کسانی که مورد حمله این گروه هکری قرار گرفته اند کسانی هستند که در توافق هسته ای میان تهران و واشنگتن دخیل بوده اند. دانشمندان هسته ای عرب، شخصیت های اجتماعی ایران و کارمندان اندیشکده های آمریکایی از دیگر کسانی بوده اند که مورد حمله هکری این گروه ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
عبدالسلام: به توافق آتش بس در الحدیده دست یافتیم

عبدالسلام: به توافق آتش بس در الحدیده دست یافتیم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، محمد عبدالسلام رئیس هیئت صنعا در مذاکرات سوئد گفت: ما به توافق آتش بس در استان و شهر الحدیده دست یافتیم.
وی افزود: توافق کردیم که سازمان ملل بر روند بازرسی کشتی ها در بندر الحدیده نظارت داشته باشد.
عبدالسلام اظهار داشت: ما برای نجات ملت یمن امتیازات بسیار زیادی درباره الحدیده دادیم و از مواضعمان بسیار کوتاه آمدیم.
رئیس هیئت صنعا در مذاکرات صنعا گفت: پیشنهاد دادیم که هواپیماهای مسافربری قبل از عزیمت به فرودگاه صنعا به اردن و مصر بروند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 22 دقیقه پیش
پیش نویس توافق یمنی ها درباره الحدیده

پیش نویس توافق یمنی ها درباره الحدیده به گزارش مشرق به نقل از المیادین، پیش نویس توافق یمنی ها درباره شهر الحدیده و بندرهای آن مبتنی بر آتش بس فوری در استان الحدیده و شهر الحدیده و بندرهای آن و مناطق "الصلیف" و "رأس عیسی" است.
بیشتر بخوانید توافق یمنی ها برای آتش بس در الحدیده عکس/ مذاکرات صلح یمن در استکهلم سوئد
طبق این پیش نویس نیروهایی از دو طرف در بندرهای الحدیده، الصلیف، و رأس عیسی و شهر الحدیده استقرار خواهند یافت.
بر اساس این توافق طرف های یمنی متعهد می شوند که هیچگونه تجهیزات نظامی در استان و شهر الحدیده مستقر نکنند و شهر الحدیده از تمام تجهیزات نظامی تخلیه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
مفاد توافق میان گروههای یمنی درباره الحدیده

مفاد توافق میان گروههای یمنی درباره الحدیده به گزارش خبرگزاری مهر ، المیادین مفاد توافق میان گروههای یمنی را منتشر کرد.
بر اساس این توافق؛ در الحدیده، و بنادر الحدیده، الصلیف و راس عیسی آتش بس فوری برقرار می شود. نیروها از بنادر الحدیده و الصلیف و راس عیسی به مواضع مورد توافق درباره آن می روند.
طبق این توافق؛ هیچ تقویت نظامی از سوی طرفین در این استان رخ نمی دهد و طرفین به آن پایبند هستند.
بر اساس این توافق؛ کمیته هماهنگی درباره بحث استقرار مشترک و مورد توافق به ریاست سازمان ملل تشکیل می شود.
طبق این توافق؛ رئیس کمیته هماهنگی گزارش هفتگی از طریق دبیر کل به شورای امنیت درباره اجرا شدن آن توافق می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
واکنش امارات به توافق یمنی ها در سوئد

واکنش امارات به توافق یمنی ها در سوئد به نقل از اسپوتنیک، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفت که ما از توافق سوئد استقبال می کنیم.
وی مدعی شد که فشار های نظامی بر نیرو های انصارالله در الحدیده نتیجه بخش بود.
مذاکرات حل بحران یمن که از چند روز پیش بین طرف های درگیر در سوئد آغاز شده بود امروز پنج شنبه به پایان رسید.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نشستی خبری که در پایان مذاکرات سوئد برگزار شد گفت: باید این مذاکرات به منظور رسیدن به حل سیاسی بحران یمن ادامه یابد.
وی افزود: ما به نتایج مهمی در جریان این دور از مذاکرات حل بحران یمن در سوئد دست یافتیم و بر سر تسهیل امور در استان تعز توافق کردیم. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 32 دقیقه پیش
حصول توافق میان گروه های یمنی در سوئد

حصول توافق میان گروه های یمنی در سوئد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در نشست مطبوعاتی اختتامیه گفتگو های یمنی در استکهلم سوئد از توافق گروه های یمنی درباره بندر الحدیده و شهر تعز خبر داد.
او افزود درباره بندر الحدیده توافق شده است و سازمان ملل متحد به تلاش ها برای توزیع کمک های بشردوستانه در این کشور کمک خواهد کرد. سازمان ملل نقشی کلیدی در اداره بندر راهبردی الحدیده خواهد داشت. همچنین بر سر کاهش تنش در تعز و تبادل اسرا میان دو طرف توافق شده است. دور جدید مذاکرات صلح یمن اواخر ژانویه پیش بینی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 42 دقیقه پیش
نگاه دوگانه واشنگتن و تل آویو به تحریم لبنان

نگاه دوگانه واشنگتن و تل آویو به تحریم لبنان به گزارش ایرنا، روز گذشته (چهارشنبه) روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از یک مقام علی رتبه در دولت جعلی اسرائیل نوشت که تل آویو چند بار از واشنگتن درخواست وضع تحریم علیه بیروت را کرده است.
یکی از این دفعات درست پیش از شروع عملیات سپر شمال با ادعای وجود تونل های منتسب به حزب الله در مرز لبنان و فلسطینی اشغالی بوده که نتانیاهو در دیدار ده روز پیش خود با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بروکسل از او خواسته بود تا ارتش و دولت لبنان را تحریم کند چرا که به ادعای وی وجود تونل ها، نقض آشکار فطعنامه 1701 و تجاوز به مرزهای اسرائیل است و بنابراین لبنان باید مجازات شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 42 دقیقه پیش
رزمایش مشترک چین و هند، گامی به سوی تنش زدایی در منطقه

رزمایش مشترک چین و هند، گامی به سوی تنش زدایی در منطقه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ؛ دو تحلیگر روسی و چینی هفتمین رزمایش مشترک هند و چین موسوم به "دست در دست هم" را که روز سه شنبه با محوریت مبارزه با تروریسم در شهر چنگدو چین آغاز شده است، گامی به سوی تنش زدایی در منطقه توصیف کردند.
این دو تحلیلگر در گفتگو با این خبرگزاری اعلام کردند این تمرین ها یک سال پس از توقف آن برگزار می شود. اختلاف هند و چین بر سر منطقه مرزی "دوکلام" (Doklam) سال گذشته موجب توقف رزمایش مشترک دو کشور شد. این رزمایش به برقراری اعتماد دو جانبه میان پکن و دهلی نو کمک می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
چند قدم تا آغاز انتفاضه مسلحانه فلسطینیان

چند قدم تا آغاز انتفاضه مسلحانه فلسطینیان به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رای الیوم نوشت تشدید عملیات مقاومت فلسطین با هدف انتقال فشار از نوار غزه به کرانه باختری و سرزمین های اشغالی و در عین حال سلامت و آزادی عاملان این عملیات ترس و وحشت رژیم صهیونیستی را در پی داشته و نشانگر ضعف امنیتی شدید این رژیم و صد البته هشداری برای آغاز انتفاضه مسلحانه فلسطینیان است.
روزنامه رای الیوم در ستون سرمقاله خود نوشت: در حالی که اذهان عمومی کشورهای عربی و اسرائیل با عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در شمال الجلیل نزدیک مرزهای لبنان و جستجوی تونل های حزب الله و نابودی آن درگیر است، کرانه باختری رو به تنش می رود و از لحاظ نظامی در آستانه انفجار است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 52 دقیقه پیش
پیش بینی عضو کمیسیون امنیت ملی از مذاکرات مجدد یمن

پیش بینی عضو کمیسیون امنیت ملی از مذاکرات مجدد یمن به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،مسعود گودرزی ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که جمهوری اسلامی ایران از انجام مذاکرات صلح یمن و رسیدن به راه حل های مردمی برای حل بحران استقبال می کند.
وی با اشاره به برگزاری دور جدید گفت وگوهای صلح یمن با حضور طرف های درگیر و با نظارت سازمان ملل در استکهلم سوئد، اظهار کرد: با مروری به روند بحران های منطقه این فرمول به خوبی مشهود است که بعد از وقوع بحران شاهد اطاله آن و سپس شروع مذاکرات مجددا و اطاله آن خواهیم بود.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 52 دقیقه پیش
بیانیه دوپهلوی تشکیلات خودگردان بعد از شهادت چند فلسطینی

بیانیه دوپهلوی تشکیلات خودگردان بعد از شهادت چند فلسطینی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، تشکیلات خودگردان در پی تحولات اخیر کرانه باختری و انجام چند عملیات استشهادی طی 24 ساعت گذشته بیانیه صادر کرد.
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین صفا ، در این بیانیه آمده است: فضایی که یورش هایی مکرر (رژیم صهیونیستی) به شهرها، بعلاوه تحریک علیه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان (در اشاره به دعوت ها برای ترور عباس در فلسطین اشغالی) ایجاد کرده در کنار نبودِ افق صلح منجر به این سریال خشونت شده که ما آن را محکوم می کنیم؛ هر دو طرف (فلسطینی و اسرائیلی) بهای این فضا را می پردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 52 دقیقه پیش
واکنش ظریف به اظهارات پمپئو

واکنش ظریف به اظهارات پمپئو به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدجواد ظریف در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت:
" وزیر امور خارجه آمریکا در تازه ترین سوءاستفاده مضحک خود از شورای امنیت سازمان ملل متحد:
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت لاف زده و از برنامه هایش برای نقض بیشتر آن (قطعنامه) گفت.
- تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها به مواد قطعنامه ملغی شده 1929 تکیه دارند.
- آمریکای منزوی را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را به دلیل پایبندی به قطعنامه های شورای امنیت تنبیه می کند. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 2 دقیقه پیش
توافق یمنی ها برای آتش بس در الحدیده

توافق یمنی ها برای آتش بس در الحدیده به گزارش مشرق به نقل از واشنگتن پست، آنتونیو گوترس دبیر کل سازمان ملل از توافقات به عمل آمده در جریان گفتگو میان گروههای یمنی در استکهلم سوئد خبر داد.
ببینید عکس/ مذاکرات صلح یمن در استکهلم سوئد
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل که برای شرکت در گفت وگوهای صلح یمن در سوئد به سر می برد، از دستیابی گروه های یمنی به توافق اولیه خبر داد.
به گفته دبیرکل سازمان ملل، گروه های یمنی بر سر دستیابی به یک آتش بس در بندر الحدیده و ورود کمک های انسانی به این بندر به توافق رسیدند، هرچند همچنان در مورد فرودگاه صنعا توافقی صورت نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
هنیه هفته آینده راهی قاهره و مسکو می شود

هنیه هفته آینده راهی قاهره و مسکو می شود به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه فلسطینی اعلام کرد که اسماعیل هنیه قرار است نخست به قاهره سفر کند و پس از آن راهی مسکو شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت خارجه روسیه اخیرا از هنیه برای سفر به این کشور دعوت کرد.
باسم نعیم، عضو دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی مطبوعاتی گفته بود که هنیه این دعوت را پذیرفته و قرار است به زودی به مسکو سفر کند.
نعیم اظهار داشت که هنیه در این سفر با مقامات روسیه دیدار و با آن ها در مورد آخرین تحولات داخلی و سیاسی فلسطین بحث و گفتگو خواهد کرد.
وی تصریح کرد که هدف از این دیدارها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
البرادعی: برجام را اساس قرار دادن رویکردی منطقی برای رسیدگی به نگرانی هاست

البرادعی: برجام را اساس قرار دادن رویکردی منطقی برای رسیدگی به نگرانی هاست به گزارش ایسنا، محمد البرادعی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال های 1997 تا 2009 در پیامی توئیتری نوشت: تنش کنونی میان ایران و آمریکا به شدت نگران کننده است. موثرترین بازدارندگی برای همگان کماکان اعتمادسازی و گفت وگو است.
البرادعی در ادامه تصریح کرد: رسیدگی به دیگر مسائل بر مبنای توافق هسته ای یک رویکرد منطقی است. یک جنگ دیگر در منطقه فاجعه بار خواهد بود.
وی در حالی این اظهارات را بیان کرده است که در ادامه رویکرد خصمانه واشنگتن درقبال تهران، مقامات آمریکایی روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی روند قطعنامه 2231 تلاش کردند با تکرار ادعاهای خود علیه کشورمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
واعظی عازم ترکیه شد

واعظی عازم ترکیه شد به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی در جریان این سفر همچنین تمهیدات سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به ترکیه را برای شرکت در پنجمین نشست مشترک روسای جمهوری و وزیران ارشد دو کشور، فراهم می کند.
وی را در این سفر شماری از مسئولان وزارتخانه های اقتصادی و سیاسی همراهی می کنند.
به گزارش ایرنا، دوره ریاست جمهوری حجت الاسلام حسن روحانی، رئیسان جمهوری ایران و ترکیه دو بار به طور رسمی به کشور مقابل سفر کرده اند و قرار است پنجمین دیدار رسمی روسای جمهور دو کشور به زودی به میزبانی ترکیه انجام شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
سفیر آمریکا دوباره به وزارت خارجه پاکستان احضار شد

سفیر آمریکا دوباره به وزارت خارجه پاکستان احضار شد به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، واشنگتن اخیرا در تازه ترین اقدام خود علیه پاکستان، نام این کشور را به لیست سیاه کشورهای نقض کننده آزادی مذهبی افزود.
'مایک پمپئو' وزیر امورخارجه آمریکا روز سه شنبه هفته جاری در بیانیه ای اعلام کرد که وی نام پاکستان را در گزارش سالانه خود به کنگره افزوده است و این به معنای افزایش فشار دولت آمریکا به دولت پاکستان می باشد که حتی می تواند به اعمال تحریم علیه اسلام آباد منتهی شود.
وزیر خارجه آمریکا در این باره اعلام کرد: اسلام آباد را در لیست کشورهائی با نگرانی های خاص در ارتباط با محافظت از مردم در عبادت هایشان مطابق با اعتقادات آن ها قرار داده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 22 دقیقه پیش
روایتی از کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه در سال 2013 / چرا حکومت نیجریه باشیعیان اینگونه برخود می کند؟

روایتی از کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه در سال 2013 / چرا حکومت نیجریه باشیعیان اینگونه برخود می کند؟ به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه است که در 13 دسامبر 2015 پس از کشتار بیش از صد ها شیعه در یک حسینیه و در حین عزاداری توسط دولت سکولار این کشور دستگیر شد.
در این روز که شیعیان طرفدار شیخ زکزاکی در شهر زاریا در حال عزاداری بودند مورد هجوم وحشیانه نیرو های حکومت نیجریه قرار می گیرند و بسیاری آن ها از جمله چند پسر شیخ زکزاکی به شهادت رسید و خود او هم پس از مجروحیت شدید دستگیر می شود.
سوالی که اینجا اذهان مختلف را به خود مشغول کرده این است که چرا حکومت نیجریه با یک گروه غیر مسلح که هیچگونه فعالیت غیرقانونی نداشته اند تا این حد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 22 دقیقه پیش
واکنش امارات به توافق یمنی ها در سوئد

واکنش امارات به توافق یمنی ها در سوئد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفت که ما از توافق سوئد استقبال می کنیم.
وی مدعی شد که فشارهای نظامی بر نیروهای انصارالله در الحدیده نتیجه بخش بود.
مذاکرات حل بحران یمن که از چند روز پیش بین طرف های درگیر در سوئد آغاز شده بود امروز پنج شنبه به پایان رسید.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نشستی خبری که در پایان مذاکرات سوئد برگزار شد گفت: باید این مذاکرات به منظور رسیدن به حل سیاسی بحران یمن ادامه یابد.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 32 دقیقه پیش
نخست وزیر انگلیس برای چانه زنی درباره برگزیت راهی بروکسل شد

نخست وزیر انگلیس برای چانه زنی درباره برگزیت راهی بروکسل شد به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ترزا می در این نشست دوروزه به دنبال تعهداتی الزام آور از سوی اروپا است تا از ایجاد مرز اقتصادی میان انگلیس و ایرلند شمالی در دوره پسابرگزیت جلوگیری کند.
درواقع دولت انگلیس می خواهد دو کار متناقض را به طور هم زمان پیش ببرد. نخست اینکه طبق معاهده بلفاست که در زمان تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس امضا و موجب پایان درگیری ها در ایرلند شمالی شد، از مرز کشیدن بین دو ایرلند پرهیز کند.
طبق این معاهده، جمهوری ایرلند از ادعای ارضی بر ایرلند شمالی دست برداشت و در عوض خواستار آن شد که بین ایرلند شمالی و جنوبی نباید مرز سخت یعنی سیم خاردار یا ایست بازرسی و غیره ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
تمجید حماس از عملیات ضد صهیونیستی امروز مبارزان فلسطینی

تمجید حماس از عملیات ضد صهیونیستی امروز مبارزان فلسطینی به گزارش المیادین، جنبش حماس به عملیات ضد صهیونیستی امروز در کرانه باختری واکنش نشان داد.
در بیانیه حماس آمده است: ما به ملت مبارزمان عملیات قهرمانانه ای که گروهی از فرزندان قهرمان ملت فلسطین در کرانه باختری انجام دادند و آخرین آن تیراندازی به سوی نظامیان صهیونیست و کشته شدن سه نظامی رژیم صهیونیستی بود را مورد تمجید قرار می دهیم.
حماس خطاب به سران رژیم صهیونیستی اعلام کرد: امنیتی در اراضی ما ندارید و باید بروید. گزینه ملت ما درآزادسازی اراضی اش است و از آن دست برنمی دارد.
از سوی دیگر کمیته های مقاومت فلسطین هم بیان کردند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 42 دقیقه پیش
واعظی عازم ترکیه شد

واعظی عازم ترکیه شد رئیس دفتر رئیس جمهور عصر پنجشنبه برای دیدار و گفت وگو با مقام های ارشد ترکیه ای، در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم آنکارا شد.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی در جریان این سفر همچنین تمهیدات سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور به ترکیه را برای شرکت در پنجمین نشست مشترک روسای جمهوری و وزیران ارشد دو کشور، فراهم می کند.
وی را در این سفر شماری از مسوولان وزارتخانه های اقتصادی و سیاسی همراهی می کنند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 42 دقیقه پیش
گروههای یمنی درباره بندر الحدیده و شهر تعز به توافق رسیدند

گروههای یمنی درباره بندر الحدیده و شهر تعز به توافق رسیدند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل که خود را به گفت و گوهای صلح یمن در سوئد، رسانده، از توافق بر سر بندر الحدیده و رسیدن کمک ها به شهر تعز و کاهش درگیری ها در این شهر خبر داد.
به گزارش شبکه العربیه، او با بیان اینکه طرف های گفت و گو توانستند نتایج خوبی را رقم بزنند گفت که آن ها می توانند شرایط را تغییر دهند.
همچنین اعلام کرد که گفت و گوهای بعدی در ژانویه سال آتی برگزار می شود
در حال تکمیل.. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 42 دقیقه پیش
هکرهای ایرانی ایمیل های شخصی 10 مقام وزارت خزانه داری آمریکا را هدف قرار دادند

هکرهای ایرانی ایمیل های شخصی 10 مقام وزارت خزانه داری آمریکا را هدف قرار دادند به گزارش ایلنا، اسوشیتدپرس در گزارشی مدعی شد پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، ماه گذشته مجددا تحریم های شدید اقتصادی را علیه ایران اعمال کرد، هکرها تلاش کردند تا به ایمیل های شخصی مقام های آمریکایی مرتبط با اجرای این تحریم ها دست پیدا کنند.
اسوشیتدپرس با طرح ادعای دست داشتن ایران در این حمله نوشت که یکی از نشانه های این ادعا در ساختار روابط ایالات متحده و ایران مشهود است.
در گزارش اسوشیتدپرس که به اطلاعات جمع آوری شده توسط گروه سایبری امنیتی کرتفا در لندن متکی است تاکید شده که گروهی به نام بچه گربه جذاب ماه گذشته تلاش خود را صرف شکستن ایمیل های خصوصی بیش از 10 تن ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 52 دقیقه پیش
رئیس آسه آن در آستانه انتخابات سراسری

رئیس آسه آن در آستانه انتخابات سراسری به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، تایلند درماه جاری به عنوان رئیس جدید اتحادیه جنوب شرق آسیا 'آسه آن' انتخاب شد و ناظران منطقه اعلام تاریخ انتخابات پس از چندین دوره تاخیر در این کشور جنوب شرق آسیا را ناشی از این موضوع می دانند.
طبق گزارش رسانه های تایلندی کمیته انتخابات این کشور پس از بارها به تعویق افتادن انتخابات زمان برگزاری نهایی انتخابات سراسری این کشور جنوب شرق آسیا را روز 24 فوریه 2019( 5 اسفند97) اعلام کرد.
با این وجود فعالیت سیاسی احزاب تا روز دوم ژانویه 2019(12 دی ماه 97) پس از اعلام فرمان پادشاه تایلند برای اعلام زمان رسمی برگزاری انتخابات نمی توانند فعالیت خود را آغاز کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 12 دقیقه پیش
روسیه یک وابسته نظامی اسلواکی را اخراج کرد

روسیه یک وابسته نظامی اسلواکی را اخراج کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، ریانووستی به نقل از وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد روسیه یک وابسته نظامی را در سفارت اسلواکی در مسکو عنصر نامطلوب خواند و به این دیپلمات دو روز فرصت داد این کشور را ترک کند.
اینترفکس گزارش داد وزارت امور خارجه روسیه اخراج یک دیپلمات روس را از اسلواکی در روز بیست و دوم ماه نوامبر اقدامی غیردوستانه توصیف کرد.
مقامات اسلواکی اوایل این ماه مدعی شدند این دیپلمات روس را پس از دریافت اطلاعاتی از بخش اطلاعات ارتش اخراج کردند، اطلاعاتی که نشان می داد این دیپلمات روس در فعالیت های جاسوسی در این کشور عضوِ ناتو و اتحادیه اروپا دست داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
انتقاد بازیگر زن یهودی هالیوود به رژیم صهیونیستی

انتقاد بازیگر زن یهودی هالیوود به رژیم صهیونیستی به گزارش مشرق، ناتالی پورتمن بازیگر سرشناس هالیوود در ادامه انتقادات خود از رژیم صهیونیستی ، قانون موسوم به کشور ملی یهود را نژادپرستانه و اقدامی اشتباه توصیف کرد.
پورتمن امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با دفتر پایگاه خبری القدس العربی در لندن گفت: این (قانون) اشتباه بود که (نباید انجام می شد) و من با آن موافق نیستم. سخت است اهل جایی باشی که زندگی شما امکانات کافی را نداشته باشد .
بیشتر بخوانید:
توییت علیزاده درباره بایکوت اسرائیل توسط ناتالی پورتمن بازیگر زنی که برای مصونیت از تجاوز ازدواج کرد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در کرانه باختری

حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در کرانه باختری به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، شبکه تلویزیونی العالم به نقل از منابع فلسطینی از درگیری هایی بین جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم اشغالگر در غرب ناحیه شویکه در شمال طولکرم در کرانه باختری و همچنین درگیری های دیگری در ورودی شمالی شهر اشغالی البیره در کرانه باختری خبر داد.
در همین حال، تزیپی لیونی رهبر حزب مخالف در رژیم صهیونیستی گفت: اوضاع کرانه باختری به شدت وخیم است و باید به این نابسامانی پایان داد .
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 23 دقیقه پیش
آغاز درگیر فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در شمال طولکرم و شهر البیره

آغاز درگیر فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در شمال طولکرم و شهر البیره به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما شبکه تلویزیونی العالم به نقل از منابع فلسطینی، از آغاز درگیری هایی بین جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم اشغالگر در غرب ناحیه شویکه در شمال طولکرم در کرانه باختری و همچنین درگیریهای دیگری در ورودی شمالی شهر اشغالی البیره در کرانه باختری خبر داد.
در همین حال؛ تزیپی لیونی رهبر حزب مخالف در رژیم صهیونیستی گفت: اوضاع کرانه باختری به شدت وخیم است و باید به این نابسامانی پایان داد . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
دولت انگلیس : رأی گیری در پارلمان برای توافق برگزیت در ماه ژانویه انجام می گیرد

دولت انگلیس : رأی گیری در پارلمان برای توافق برگزیت در ماه ژانویه انجام می گیرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از لندن، دولت انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد رأی گیری در پارلمان انگلیس برای توافق برگزیت در ماه ژانویه انجام می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
نتانیاهو: در صورت بی ثباتی عربستان جهان بی ثبات می شود/کشورهای عربی دقیقا می فهمند که اسرائیل دشمن نیست

نتانیاهو: در صورت بی ثباتی عربستان جهان بی ثبات می شود/کشورهای عربی دقیقا می فهمند که اسرائیل دشمن نیست آفتاب نیوز :
به گزارش شبکه خبری دویچه وله، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست با رسانه های خارجی در بیت المقدس در باره روابط جدید میان اسرائیل و جهان عرب مدعی شد: کشورهای عربی دقیقا می فهمند که اسرائیل دشمن نیست، بلکه شریکی غیر قابل چشم پوشی است.
رژیم صهیونیستی که تنها با دو کشور عربی مصر و اردن ارتباطات دیپلماتیک دارد اخیرا به توسعه این روابط در منطقه تمایل پیدا کرده است. بخصوص روابط نزدیک تر با عربستان سعودی.
نتانیاهو با اشاره به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان در سفارت این کشور در استانبول گفت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 52 دقیقه پیش
پاکستان سفیر آمریکا را احضار کرد

پاکستان سفیر آمریکا را احضار کرد گزارش ها حاکی است پس از آنکه آمریکا نام پاکستان در لیست کشورهای ناقض حقوق اقلیت های مذهبی قرار داد سفیر این کشور در پاکستان به وزارت خارجه احضار شد.
وزارت خارجه پاکستان که پیش از این ادعای آمریکا را رد کرده بود طی نامه ای شدید الحن اعتراضات خود را به وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد.
در این نامه آمده است: آمریکا بهتر است به جای اتهام زنی به پاکستان مشکل مسلمانان کشمیری که سال ها است از سوی هند تحت ظلم قرار گرفته اند را حل کند.
وزارت خارجه پاکستان تاکید کرد: کشورهای دوست و هم پیمان آمریکا به نقض آشکار حقوق اقلیت های مذهبی از جمله مسلمانان دست می زنند ولی واشنگتن هیچ برخوردی انجام ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 52 دقیقه پیش
آغاز اجرای برنامه ملی فضایی ترکیه

آغاز اجرای برنامه ملی فضایی ترکیه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی آناتولی، ترکیه از تاسیس سازمان فضایی ملی این کشور خبر داد.
سازمان ملی فضایی ترکیه در چارچوب وظایف، اختیارات و بودجه خود برای عملی کردن برنامه ملی فضایی کشور فعالیت خواهد کرد. این سازمان وابسته به وزارت صنعت و تکنولوژی ترکیه خواهد بود و وظیفه تدوین برنامه های میان مدت و بلندمدت فضایی ترکیه را برعهده خواهد داشت.
ایجاد صنعت فضایی قابل رقابت، توسعه صنعت فضایی، گسترش استفاده از فناوری های صنعت فضایی برای افزایش رفاه عمومی و آموزش منابع انسانی ماهر برای صنعت فضایی ترکیه از جمله وظایف اصلی سازمان فضایی ترکیه اعلام شده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 2 دقیقه پیش
30 نظامی سعودی در فهرست تبادل اسرا میان هیئت های مذاکره کننده یمنی در سوئد

30 نظامی سعودی در فهرست تبادل اسرا میان هیئت های مذاکره کننده یمنی در سوئد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از روزنامه القدس العربی؛ منابع آگاه اعلام کردند 30 نظامی سعودی در فهرست تبادل اسرا میان طرفهای درگیر در یمن قرار دارند.
طرفهای درگیر در یمن در گفتگوهای صلح که با نظارت سازمان ملل در سوئد برگزار می شود، درباره برخی موضوعات و پرونده ها به توافقاتی دست یافتند. برخی منابع اعلام کردند دولت (مستعفی و فراری) یمن و انصارالله در زمینه بازگشایی فرودگاه صنعا به توافق رسیدند.
دو منبع آگاه به گفتگوهای صلح یمن در سوئد اعلام کردند طرفین توافق کردند پروازهای هوایی بین المللی قبل از ورود به صنعا و یا خروج از آن ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 11 دقیقه پیش
نتانیاهو: در صورت به خطر افتادن موجودیت اسرائیل به ایران حمله می کنیم

نتانیاهو: در صورت به خطر افتادن موجودیت اسرائیل به ایران حمله می کنیم آفتاب نیوز :
به گزارش سایت روزنامه " جروزالم پست اسراییل" نتانیاهو روز چهارشنبه در نشست خبری سالانه خود در برابر رسانه های خارجی در شهر قدس، با اعلام این مطلب افزود: "اسراییل اگر برای امنیت خود ضروری بداند حتی اقدام نظامی داخل مرزهای ایران را هم از نظر دور نخواهد داشت."
او افزود: "بقای ما خط قرمز ماست. ما هر کار لازمی را انجام می دهیم تا اسراییل را از تهدیهای ناشی از ایران مصون نگه داریم؛ رژیم ایران آشکارا خواهان محو دولت یهود شده است."
نتانیاهو در ادامه گفت: "من هیچ گزینه ای را برای دفاع از خودمان کنار نمی زنم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 12 دقیقه پیش
حمله سایبری به پایگاه وزارت خارجه فرانسه

حمله سایبری به پایگاه وزارت خارجه فرانسه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، پایگاه ارم نیوز در خبری فوری اعلام کرد اطلاعات ثبت شده بر روی پایگاه وزارت خارجه فرانسه هدف حمله سایبری قرار گرفت.
تاکنون اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
بیانیه الحشد الشعبی در محکومیت گزارش شبکه آمریکایی

بیانیه الحشد الشعبی در محکومیت گزارش شبکه آمریکایی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان الحشدالشعبی (نیروهای داوطلب مردمی) امروز (پنجشنبه) گزارش شبکه آمریکایی الحرة درباره قاچاق نفت توسط این نیروها را محکوم و اعلام کرد حق قانونی خود برای محاکمه این شبکه را محفوظ می داند.
بر اساس گزارش المسله ، در بیانیه این نیروها آمده است سازمان الحشدالشعبی گزارش شبکه الحرة درباره قاچاق نفت را شدیدا محکوم می کند؛ گزارشی که در آن عمدا از نیروهای الحشد الشعبی به صورت بسیار پررنگ نام برده می شود.
در ادامه این بیانیه آمده است الحشد الشعبی همزمان با تکذیب اتهام های مذکور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
تغییر در نزدیکان بن سلمان پس از رسوایی قتل خاشقچی

تغییر در نزدیکان بن سلمان پس از رسوایی قتل خاشقچی به گزارش تسنیم ، روزنامه فایننشنال تایمز انگلیس در گزارشی از تغییراتی در افراد حلقه نزدیک محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خبر داد و نوشت: ریاض به ویژه بعد از بحران قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی می خواهد اینگونه نشان دهد که تدابیری را برای حل و فصل مشکلات خودش اتخاذ می کند.
این روزنامه افزود: حلقه نزدیک ولیعهد سعودی نفوذی استثنایی دارند که فراتر از سمت های معمول آنها است، اما در سایه تلاش سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی برای مهار بحران خاشقچی، این حلقه اطراف بن سلمان بیشتر در معرض هرگونه تغییراتی قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
مادورو: آمریکا پشت پرده توطئه ترور من است

مادورو: آمریکا پشت پرده توطئه ترور من است به گزارش بولتن نیوز ، نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا از آن چه توطئه ای برای ترور خود تحت هدایت کاخ سفید و با مشارکت دولت های راستگرای کلمبیا و برزیل خواند، انتقاد کرد.
مادورو، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا را به مدیریت طرحی برای ایجاد هرج و مرج در خاک ونزوئلا با هدف سرنگون کردن دولت سوسیالیست این کشور متهم کرد.
رئیس جمهور ونزوئلا در جمع خبرنگاران خارجی در کاراکاس اعلام کرد دولتش اطلاعات خوبی در اختیار دارد که نشان می دهد بولتون ماموریت هایی برای اقدامات تحریک آمیز نظامی در مرز تعیین می کند . ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 52 دقیقه پیش
هلاکت دو نظامی صهیونیست در کرانه باختری اشغالی

هلاکت دو نظامی صهیونیست در کرانه باختری اشغالی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل ازپایگاه خبری فلسطینی "سما"، دو نظامی رژیم صهیونیستی در عملیات تیراندازی در دو راهی بین دو شهرک صهیونیست نشین در نزدیک شهر رام الله کشته شده و دو نفر دیگر از آنها زخمی شدند.
رسانه های رژیم صهیونیستی گفتند: تیراندازی از سمت یک خودروی عبوری در دو راهی نزدیک دو شهرک جعفات اساف و بیت ایل صورت گرفت و نیروهای ارتش و امدادرسان به محل اعزام شدند.
الن بن دیوید خبرنگار نظامی رژیم صهیونیستی گفت: دو نفر در تیراندازی فلسطینی هایی که از خودروی خود پیاده شده و از فاصله نزدیک تیراندازی کردند، کشته شدند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 53 دقیقه پیش
ظاهر شدن جلیقه زردها این بار در اردن

ظاهر شدن جلیقه زردها این بار در اردن به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رای الیوم، درحالیکه اردن در ماه های گذشته صحنه اعتراضات مردمی به سیاست های اقتصادی بوده است، این بار معترضان با جلیقه های زرد به خیابان ها آمدند.
از تاریخ 17 نوامبر (26 آبان) شمار زیادی از مردم فرانسه با پوشیدن جلیقه های زرد در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت امانوئل مکرون در پاریس و دیگر شهرهای بزرگ فرانسه تظاهرات کردند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 22 دقیقه پیش
تصاویر روز: از سقوط آزاد پیرزن 102 ساله با چتر در استرالیا تا محکوم شدن وکیل ترامپ به 3 سال حبس

تصاویر روز: از سقوط آزاد پیرزن 102 ساله با چتر در استرالیا تا محکوم شدن وکیل ترامپ به 3 سال حبس به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلگراف، تصاویر خبری روز پنجشنبه 22 آذر عبارتند از:
سقوط آزاد پیرزن 102 ساله از ارتفاع 4300 متری با چتر در ولینگتون، استرالیا
عکس گرفتن ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ با ارتشیان در یک پایگاه نظامی در ویرجینیا
تصویری از مجسمه تخریب شده طاق پیروزی در یک نمایشگاه در پاریس، فرانسه
مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال خروج از دادگاه پس از محکوم شدن به 3 سال حبس، نیویورک، آمریکا
عزاداری گروهی از مردم برای گریس میلین ، گردشگر انگلیسی که در نیوزیلند کشته شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 23 دقیقه پیش
پاسخ یک سناتور آمریکایی به ادعای برجامی ترامپ

پاسخ یک سناتور آمریکایی به ادعای برجامی ترامپ به گزارش نامه نیوز، تیم کین سناتور ایالت ویرجینیا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به توئیت روز چهارشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد که در آن نوشته بود: دموکرات ها و رئیس جمهور اوباما 150 میلیارد دلار به ایران پرداختند و هیچ چیز دریافت نکردند اما نمی توانند پنج میلیون دلار برای امنیت ملی و یک دیوار بپردازند.
سناتور کین با اشاره به این توئیت ترامپ نوشت: رئیس جمهور ترامپ متوهم است و مشخص است که هرگز توافق هسته ای را نخوانده است.
وی همچنین نوشت: توافق هسته ای با ایران یک پنی به این کشور نداد؛ فقط پول های خود ایران را که در حساب های بانکی مسدود شده بود، آزاد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
چین از دیدار با نماینده تجاری آمریکا استقبال می کند

چین از دیدار با نماینده تجاری آمریکا استقبال می کند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوا ن به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت بازرگانی چین در نشست خبری امروز (پنجشنبه) گفت این کشور از هر دیداری با نماینده تجاری آمریکا استقبال می کند.
در این نشست خبری، خبرنگاران درباره سفر نماینده تجاری چین به آمریکا و همچنین سفر گروهی آمریکایی به چین پرسیدند. این سخنگو در پاسخ اظهار داشت چین از دیدار با نماینده آمریکا استقبال می کند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در این ماه به توافق رسیدند که برنامه اعمال تعرفه 200 میلیارد دلاری (158 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
جریمه شرکت چینی بابت نقض تحریم های نفتی ایران

جریمه شرکت چینی بابت نقض تحریم های نفتی ایران گروه خدمات میدان نفتی Yantai Jereh چین موافقت کرد برای حل و فصل اتهامات مربوط به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران، بیش از 2.7 میلیون دلار جریمه پرداخت کند.
به گزارش ایسنا، وزارت خزانه داری آمریکا با اعلام این خبر، به 11 مورد انتقال آشکار لوازم مربوط به میدان نفتی مانند قطعات یدکی و دستگاه های پمپ اشاره کرد و با توجه به این که گروه Yantai Jereh به نقض تحریم های آمریکا اقرار نکرده بود، آن را یک مورد آشکار خواند.
بر اساس گزارش رویترز، در اطلاعیه ای که در وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شده، آمده است: نقض آشکار تحریم ها شامل صادرات یا صادرات مجدد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 52 دقیقه پیش
درگیری پلیس با معترضان در بوداپست؛ شلیک گاز اشک آور

درگیری پلیس با معترضان در بوداپست؛ شلیک گاز اشک آور به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از وین، معترضان ضد اصلاحات در قانون کار دولت راست افراطی ویکتور اوربان نخست وزیر این کشور که روز گذشته در مجلس این کشور به تصویب رسیده بود، دست به راهپیمایی و اعتراض زدند.
اتحادیه های کارگری این قانون جدید را قانون برده داری نامیده است.
پلیس مجارستان می گوید که معترضان تصمیم به ورود به داخل ساختمان مجلس را داشتند که منجر به درگیری با پلیس شد .
دراین درگیری پلیس مجارستان از گازاشک آور استفاده کرد و پنج تن از نیروهای پلیس هم دراین درگیری مجروح شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 1 دقیقه پیش
زاخارووا: حضور نظامی آمریکا در سوریه مانعی برای مبارزه با تروریسم است

زاخارووا: حضور نظامی آمریکا در سوریه مانعی برای مبارزه با تروریسم است به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: بر اساس ارزیابی روسیه، (حضور آمریکا) منافع از بین بردن نهائی تروریست های بین المللی در خاک سوریه را نه تنها برآورده نمی کند، بلکه مانع واقعی در مقابل حل این ماموریت شده است.
پیشتر فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به سوریه گفت که حضور ایالات متحده برای مدتی نامعلوم در سوریه، برای کشورهای تضمین کننده روند آستانه (روسیه، ایران و ترکیه) قابل مفهوم نیست و عدم تعیین زمانی برای حضور آمریکا، مایه نگرانی است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
مردم افغانستان خواستار خروج نیروهای خارجی هستند

مردم افغانستان خواستار خروج نیروهای خارجی هستند به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، عضو مجلس سنای افغانستان در سخنانی تاکید کرد که پس از گذشت 17 سال از حضور نظامیان کشورهای ناتو در این کشور، هنوز هم ده ها و صدها سرباز و غیر نظامی افغانستان همه روزه جان خود را از دست می دهند.
فیصل سمیع گفت: حضور نیروهای ناتو در افغانستان اهداف اعلام شده حفظ امنیت در کشور را برآورده نساخت و مردم خواستار خروج نیروهای خارجی هستند.
وی تاکید کرد: تجربه 17 سال حضور ناتو در افغانستان نتایج منفی برجا گذاشته و متاسفانه انتظارات مردم به هیچ وجه برآورده نشد؛ دلیل این امر این است که پس از 17 سال حضور نظامی کشورهای ناتو ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
گلوبال تایمز: چین در صورت خودداری کانادا از آزادی مدیر مالی هوآوی، انتقام خواهد گرفت

گلوبال تایمز: چین در صورت خودداری کانادا از آزادی مدیر مالی هوآوی، انتقام خواهد گرفت به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین اعلام کرد کانادا در صورتیکه منگ وانگ ژو، مدیر مالی ارشد شرکت هوآوی را آزاد نکند، باید منتظر انتقامی به مراتب سخت تر از بازداشت یک دیپلمات سابق باشد.
روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین نوشت: منگ وانگ ژو با قرار وثیقه آزاد شد، اما کانادا باید اقدامات بیشتری برای پایان بخشیدن به این ماجرا از خود نشان دهد. در غیر این صورت چین قطعا اقدامات انتقامجویانه ای را علیه کانادا اتخاذ خواهد کرد.
این روزنامه همچنین به نقل از استادیار دانشکده روابط بین الملل نورمن پترسون دانشگاه کارلتون کانادا نوشت: چین ساکت نخواهد نشست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 3 دقیقه پیش
نمی توانیم به عربستان چک سفید امضا بدهیم

نمی توانیم به عربستان چک سفید امضا بدهیم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، الیوت انگل در پاسخ به سئوال خبرنگار الجزیره اگر چه حاضر نشد درباره مشروح دیدار نمایندگان با جینا هاسپل مدیر "سی آی ای" سخن بگوید اما اظهار داشت, روابط ما با عربستان بسیار خوب است با این حال به این معنا نیست که چک سفید امضا به این کشور داده باشیم.
وی افزود: ما با کشورهای مختلف جهان ارتباط و هم زمان از رفتار برخی از آنها انتقاد داریم, روابط میان آمریکا و عربستان هم بسیار مهم است و معتقدم تا حد ممکن باید در پی حفظ این روابط بود اما این موضوع بدان معنا نیست که این کشور چک سفید امضا دارد و اگر جنایتی مرتکب شد باید ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 11 دقیقه پیش
پاسخ سناتور آمریکایی به ادعای برجامی ترامپ

پاسخ سناتور آمریکایی به ادعای برجامی ترامپ یک سناتور آمریکایی در واکنش به ادعای رئیس جمهور کشورش مبنی بر اینکه برجام 150 میلیارد دلار پول نصیب ایران کرد، ترامپ را متوهم توصیف و تاکید کرد که این پول متعلق به خود ایران بوده است.
به گزارش ایسنا، تیم کین سناتور ایالت ویرجینیا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به توئیت روز چهارشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد که در آن نوشته بود: دموکرات ها و رئیس جمهور اوباما 150 میلیارد دلار به ایران پرداختند و هیچ چیز دریافت نکردند، اما نمی توانند پنج میلیون دلار برای امنیت ملی و یک دیوار بپردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
هشدار روحانی و امنیتی که اروپا ممکن است از دست بدهد

هشدار روحانی و امنیتی که اروپا ممکن است از دست بدهد به گزارش ایرنا، دکتر روحانی رییس جمهوری شنبه گذشته در دومین کنفرانس روسای مجالس ایران، افغانستان ، پاکستان ، ترکیه، چین و روسیه در سخنانی اظهار داشت که ایران به حکم رسالت بزرگ خود امروز، سد بزرگی در برابر سوداگران خشونت و دلالان فلاکت بوده است و بهای سنگین این ایستادگی را هزاران نفر از دلاوران ما با جانشان پرداخته اند. ما سالانه 800 میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر صرف می کنیم که نتیجه آن تضمین سلامتی افزون تر ملت ها از شرق اروپا تا غرب آمریکا و از شمال آفریقا تا غرب آسیاست.
وی افزود که برای لحظه ای تصور کنید که اگر رخنه ای در این سد ایجاد شود چه فاجعه ای به بار می آید ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
سوئد: نتایج مذاکرات یمن را در اختیار شورای امنیت می گذاریم

سوئد: نتایج مذاکرات یمن را در اختیار شورای امنیت می گذاریم به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، مارگوت والستروم، وزیر خارجه سوئد گفت، راینزنی هایی که هفته گذشته در این کشور آغاز شد، با "روحیه ای مثبت و نیتی پاک" انجام گشت.
وی تاکید کرد که هر توافقی درمورد ادامه رایزنی ها موفق خواهد بود.
طرف های یمنی روز گذشته درمورد بازگشایی فرودگاه صنعاء برای انجام سفرهای داخلی به توافق رسیدند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
ظریف: پامپئو برنامه های آمریکا برای نقض بیشتر قطعنامه شورای امنیت را مشخص کرد

ظریف: پامپئو برنامه های آمریکا برای نقض بیشتر قطعنامه شورای امنیت را مشخص کرد به گزارش شفاف ، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران بامداد پنجشنبه به سخنان مایک پامپئو در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 واکنش نشان داد.
ظریف در توئیترش نوشت:
پامپئو، در جدیدترین سوءاستفاده مضحک از شورای امنیت سازمان ملل متحد؛
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرده و برنامه هایش برای نقض بیشتر [این قطعنامه را] مشخص کرد؛
- تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها[ی ایران] به قطعنامه ملغی شده 1929تکیه دارند؛
- آمریکای منزوی شده را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را بابت پایبندی به قطعنامه ها تنبیه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
مشخص شدن وضعیت بندر راهبردی الحدیده در آخرین روز برگزاری مذاکرات صلح یمن

مشخص شدن وضعیت بندر راهبردی الحدیده در آخرین روز برگزاری مذاکرات صلح یمن به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، امروز (روز آخر مذاکرات صلح یمن) به جمع مذاکره کنندگان خواهد پیوست. پیش از این، دو طرف درگیر بر سر بازگشایی فرودگاه صنعا و از سرگیری صادرات نفت توافق کرده اند، اما در خصوص بندر راهبردی الحدیده در دریای سرخ توافقی صورت نگرفته است.
دو طرف بر سر وضعیت بندر الحدیده به توافق نرسیدند. این بندر شریان حیاتی میلیون ها نفر در یمن است.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، چهارشنبه وارد سوئد محل برگزاری مذاکرات صلح یمن شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
سال 2018 برای خبرنگاران سال سختی بوده است

سال 2018 برای خبرنگاران سال سختی بوده است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز ؛ در سال 2018 تعداد قابل توجهی از خبرنگاران در سراسر جهان به دلیل فعالیت های خود محکوم به حبس شده اند.
گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می دهد تعداد تقریبا بی سابقه ای از خبرنگاران در سراسر جهان از جمله دو گزارشگر رویترز که زندانی شدن آنها در میانمار با انتقاد بین المللی مواجه شده است، به دلیل فعالیت هایشان در حبس به سر می برند.
کمیته حفاظت از روزنامه نگاران در گزارش سالانه خود اعلام کرد: از اول دسامبر، 251 خبرنگار به دلیل فعالیت های حرفه ای خود زندانی شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 22 دقیقه پیش
تاکید اعضای اروپایی شورای امنیت بر تعهدشان در قبال برجام

تاکید اعضای اروپایی شورای امنیت بر تعهدشان در قبال برجام به گزارش بولتن نیوز، این گروه با صدور یک بیانیه و با استفاده از حروف آغازین نام رسمی توافق هسته ای (JCPOA) و قطعنامه تأیید کننده این توافق در شورای امنیت اعلام کرد: ما، به عنوان اعضای اتحادیه اروپا حاضر در شورا، تمایل داریم که بر تعهد و حمایت دائم خود از اجرای کامل و مؤثر برجام [برنامه جامع اقدام مشترک] و قطعنامه 2231 تأکید کنیم .
در ادامه این بیانیه آمده است: تداوم پایبندی ایران به تعهدات هسته ای خود [ذیل برجام] تأیید شده است. برجام بطور چشمگیری از برنامه هسته ای ایران جلوگیری کرده و عدم توسعه سلاح هسته ای توسط ایران را تضمین نمود . ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 32 دقیقه پیش
وحشت رژیم صهیونیستی از عملیات مسلحانه مقاومت فلسطین

وحشت رژیم صهیونیستی از عملیات مسلحانه مقاومت فلسطین به گزارش بولتن نیوز ، رأی الیوم نوشت تشدید عملیات مقاومت فلسطین با هدف انتقال فشار از نوار غزه به کرانه باختری و سرزمین های اشغالی و در عین حال سلامت و آزادی عاملان این عملیات ترس و وحشت رژیم صهیونیستی را در پی داشته و نشانگر ضعف امنیتی شدید این رژیم و صد البته هشداری برای آغاز انتفاضه مسلحانه فلسطینیان است.
روزنامه الکترونیکی رأی الیوم در ستون سرمقاله خود نوشت: در حالی که اذهان عمومی کشورهای عربی و اسرائیل با عملیات ارتش اسرائیل در شمال الجلیل نزدیک مرزهای لبنان و جستجوی تونلهای حزب الله و نابودی آن درگیر است، کرانه باختری رو به تنش می رود و از لحاظ نظامی در آستانه انفجار است ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 32 دقیقه پیش
رونمایی از اسلحه ای به قدرت تانک در ارتش آمریکا +عکس

رونمایی از اسلحه ای به قدرت تانک در ارتش آمریکا +عکس به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، میلیتاری تایمز گزارش داد اسلحه اتوماتیک نسل جدید قرار است از 2022 وارد فاز عملیاتی شود.
اسلحه جدید نه تنها نیروی بیشتری دارد، بلکه دقت بیشتری هم در هدف گرفتن داشته و می تواند در تمام حالت های آب و هوایی هدف را در فاصله دور با دقت بزند.
به گفته مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، این اسلحه بهترین در نوع خودش در جهان بوده و قرار است جایگزین M16 و M249 شود. به گفته وی گلوله های این سلاح از هر نوع جلیقه ضدگلوله عبور می کند و رنج پرتابی آن (دست کم 600 متر) از هر نوع سلاح موجود در جهان بیشتر بوده و سیستم موسوم به target acquisition system ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 32 دقیقه پیش
وضعیت دردناک در اردوگاه پناهجویان فرانسه؛ از شکنجه های روحی تا زدن اسپری گاز اشک آور در دهان افراد+ تصاویر

وضعیت دردناک در اردوگاه پناهجویان فرانسه؛ از شکنجه های روحی تا زدن اسپری گاز اشک آور در دهان افراد+ تصاویر به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اخیرا و در حالی که موارد متعددی از خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان جلیقه زرد منتشر شده است گروهی از ناظران حقوق بشری مستقر در شمال این کشور و محلی که هزاران پناهجو در آن ساکن هستند گزارشی از خشونت و نقض حقوق بشر علیه پناهجویان از سوی پلیس فرانسه را منتشر کرده اند که حقایق تکان دهنده ای را برملا می کند.
حدود دو سال از حکم دادگاه فرانسه مبنی بر بسته شدن اردوگاه کاله در شمال این کشور می گذرد، اما هنوز تعداد زیادی پناهجو با کمترین امکانات در این پناهگاه زندگی می کنند که مورد هدف قاچاقچیان انسان قرار می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 42 دقیقه پیش
تلاش بانک مرکزی عراق در راستای گشایش مسیر مبادلات مالی با ایران

تلاش بانک مرکزی عراق در راستای گشایش مسیر مبادلات مالی با ایران به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، علی محسن العلاق رئیس بانک مرکزی عراق در مصاحبه با العربی الجدید اعلام کرد: به زودی توافقنامه ای میان عراق و آمریکا امضا می شود که به موجب آن بغداد در مبادلات تجاری خود با ایران به معافیت های مالی دست می یابد.
وی در پاسخ به این سوال که با وجود تحریم های آمریکا علیه ایران ، موضع بانک مرکزی عراق در تعاملات تجاری خود با تهران چگونه است، گفت: فعالیت بانک مرکزی عراق منطبق با تحریم های آمریکا است و تعاملات دلاری با ایران از سال 2012 متوقف شده است. در واقع نمی توان در این شرایط داد و ستدی انجام داد چرا که معاملات با دلار به دلیل گذر از سامانه مالی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 42 دقیقه پیش
حمایت مجدد هشت کشور اروپایی از برجام

حمایت مجدد هشت کشور اروپایی از برجام به گزارش نامه نیوز، هشت کشور اروپایی شامل بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان، سوئد و انگلیس پس از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی پایبندی ایران به قطعنامه 2231 یک بیانیه مشترک منتشر کردند.
در این بیانیه آمده است: ما به عنوان اعضای اروپایی شورای امنیت خواهان آن هستیم که بر تعهد و ادامه حمایت مان از اجرای کامل و موثر برنامه جامع اقدام مشترک بر جام و قطعنامه 2231 تاکید کنیم.
در ادامه این بیانیه آمده است: همان طور که مورد تایید قرار گرفته است ایران به اجرای کامل تعهدات مرتبط هسته ای اش ادامه می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 3 دقیقه پیش
عطوان: دخالت آمریکا باعث نفوذ روسیه در ونزوئلا شده است

عطوان: دخالت آمریکا باعث نفوذ روسیه در ونزوئلا شده است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، دخالت های نظامی و اقتصادی امریکا در ونزوئلا باعث نفوذ روسیه در این کشور شده و زمینه را برای ورود دو بمب افکن هسته ای روسیه به آن فراهم کرده است و بعید نیست ونزوئلا سوریه را الگوی خود قرار دهد و به همپیمان روس خود اجازه دهد در خاک ونزوئلا پایگاه نظامی بسازد.
روزنامه الکترونیکی رای الیوم که از لندن به روز می شود، در یادداشتی به قلم عبدالباری عطوان نوشت: جدیدترین پرده جنگ سرد که بین روسیه و آمریکا در چند نقطه از جهان در گرفته است، خود را با اعزام دو بمب افکن هسته ای راهبردی روسیه از نوع تو 160 دارای کلاهک های هسته ای کوتاه برد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
هیلی:ازغیرقابل پیش بینی بودن ترامپ استفاده می کنم/دولت سعودی و بن سلمان مسئول قتل خاشقجی هستند

هیلی:ازغیرقابل پیش بینی بودن ترامپ استفاده می کنم/دولت سعودی و بن سلمان مسئول قتل خاشقجی هستند به گزارش ایسنا، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در برنامه "امروز" ان بی سی گفت: او بحث را پیش می کشد و بعد من نزد سفیرها می روم و می گویم "خب او خیلی ناراحت است. نمی توانم به شما قول بدهم که او چه می کند یا نمی کند اما می توانم به شما بگویم که اگر ما این تحریم ها را انجام دهیم، جلوی پیشروی او را می گیرد."
هیلی گفت: سعی می کنم کارم را خوب انجام دهم. من با حقیقت گویی کارم را انجام می دهم اما همچنین اجازه می دهم او غیر قابل پیش بینی باقی بماند و دستمان را نشان نمی دهم.
سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین در سخنانی که به نظر می رسد با موضع دولت ترامپ تناقض دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
پیام تسلیت سخنگوی وزارت خارجه در پی درگذشت ملی پوش فوتبال ایران

پیام تسلیت سخنگوی وزارت خارجه در پی درگذشت ملی پوش فوتبال ایران به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در پیامی درگذشت ایرج دانایی فرد اسطوره ملی پوش فوتبال ایران را به بازماندگان ایشان، جامعه ورزشی و مردم ورزش دوست کشور تسلیت گفت و برای وی روحی شاد و رحمت الهی مسالت کرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
گم شدن دومین کانادایی در چین

گم شدن دومین کانادایی در چین به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مفقود شدن مایکل اسپاور، بازرگان کانادای که با کره شمالی فعالیت تجاری داشته است، به دنبال اعلام بازداشت مایکل گوریک،دیپلمات سابق کانادایی که برای گروه بین المللی بحران کار می کرد رخ داده است. رسانه دولتی چین گفته است که کوریگ به دلیل فعالیت هایی که به امنیت چین آسیب می رساند، مورد بازجویی قرار گرفته است.
چین به دستگیری منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شرکت چینی هواوی در اول دسامبر واکنش خشمگینانه ای داشنه و احتمالا مفقود شدن مایکل اسپاور، تاجر کانادایی باعث افزایش تنش ها در این جدال دیپلماتیک شود. دستگیری منگ بنابر درخواست واشنگتن صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
واکنش ظریف به اظهارات اخیر پمپئو

واکنش ظریف به اظهارات اخیر پمپئو به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت:
" وزیر امور خارجه آمریکا در تازه ترین سوءاستفاده مضحک خود از شورای امنیت سازمان ملل متحد:
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت لاف زده و از برنامه هایش برای نقض بیشتر آن (قطعنامه) گفت.
- تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها به مواد قطعنامه ملغی شده 1929 تکیه دارند.
- آمریکای منزوی را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را به دلیل پایبندی به قطعنامه های شورای امنیت تنبیه می کند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 23 دقیقه پیش
نشست فرماندهان نظامی 4 کشور عضو مرکز امنیتی مشترک برگزار می شود

نشست فرماندهان نظامی 4 کشور عضو مرکز امنیتی مشترک برگزار می شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، عثمان الغانمی، رئیس ستاد ارتش عراق می گوید که طی روز های آینده نشست هایی میان هیئت های سوری، عراقی، ایرانی و روس در چارچوب پیشبرد فعالیت مرکز امنیتی مشترک برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت که در جریان دیدار با سفیر و وابسته نظامی روسیه در بغداد درباره موضوع تقویت مناسبات نظامی و امنیتی میان بغداد و مسکو بررسی شد.
این مقام نظامی عراق با بیان اینکه بغداد در ارتباط کامل با مرکز امنیتی مشترک 4 جانبه با ایران، روسیه و سوریه است افزود که طی روز های آینده شاهد دیدار هایی میان مقام های این 4 کشور خواهیم بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 32 دقیقه پیش
هشدار آمریکا به افزایش حملات سایبری هکرهای چینی

هشدار آمریکا به افزایش حملات سایبری هکرهای چینی به گزارش ایسنا، راب جویس، یکی از مقامات ارشد سازمان امنیت ملی آمریکا ( NSA ) در کنفرانس امنیت و در گفت وگویی با وال استریت ژورنال از حملات سایبری و فعالیت های اخیر هکرهای چینی برای نفوذ به نهادهای اطلاعاتی، دولتی، امنیتی و تحقیقاتی آمریکا خبر داده و خاطرنشان کرده است که این فعالیت های مشکوک در ماههای اخیر رو به رشد و افزایش بوده است.
وی در ادامه سخنانش همچنین از احتمال حمله سایبری هکرهای چینی به زیرساخت های صنایع مختلفی همچون انرژی، بخش سلامت و درمان، مالی و بانکی و همچنین حمل و نقل سخن گفت و جزئیات و اطلاعات مرتبط دیگری را نیز تشریح کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 33 دقیقه پیش
وقتی جای همسر و دختر ترامپ با هم عوض می شود!

وقتی جای همسر و دختر ترامپ با هم عوض می شود! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اکسپرس، از سال 2015 که دونالد ترامپ فعالیت های خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز کرد خانواده اش از جمله ایوانکا ترامپ همیشه در کنار او بودند. در سال 2017، وقتی ترامپ وارد کاخ سفید شد، از دخترش، ایوانکا، که یک تاجر حرفه ای بود، برای حمایت سیاسی از خودش استفاده کرد. حتی او را به سمت مشاور خود در کاخ سفید برگزید.
ایوانکا به دلیل داشتن برخی خصوصیت های شخصیتی، مانند اعتماد به نفس بالا حتی توانست برخی از وظایف بانوی اول کاخ سفید (ملانیا ترامپ) را بر عهده بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
نگرانی روسیه درباره عملیات نظامیان صهیونیست در رام الله

نگرانی روسیه درباره عملیات نظامیان صهیونیست در رام الله به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای از عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رام الله ابراز نگرانی کرد و مخاطرات حاصل از این عملیات را بر ضد جان غیر نظامیان و امنیت دفاتر و نیرو های خارجی مستقر در رام الله به تل آویو خاطرنشان کرد.
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از مسکو، در این بیانیه با اشاره به حمله نیرو های اسرائیلی به دفتر خبرگزاری فلسطینی وفا آمده است: این عملیات چندین ساعت به طول انجامید. نیرو ها و خودرو های نظامی اسرائیلی در این عملیات همه راه های منتهی به دفتر خبرگزاری وفا را مسدود کردند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
واکنش ظریف به اظهارات وزیر خارجه آمریکا

واکنش ظریف به اظهارات وزیر خارجه آمریکا آفتاب نیوز :
محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران بامداد پنجشنبه به سخنان مایک پامپئو در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 واکنش نشان داد.
ظریف در توئیترش نوشت:
پامپئو، در جدیدترین سوءاستفاده مضحک از شورای امنیت سازمان ملل متحد؛
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرده و برنامه هایش برای نقض بیشتر [این قطعنامه را] مشخص کرد؛
- تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها[ی ایران] به قطعنامه ملغی شده 1929تکیه دارند؛
- آمریکای منزوی شده را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را بابت پایبندی به قطعنامه ها ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
حمایت بی سابقه نتانیاهو از آل سعود

حمایت بی سابقه نتانیاهو از آل سعود به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم نقل کردند بی ثباتی عربستان ممکن است به بی ثباتی جهان منجر شود.
پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد رژیم آل سعود، به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، حاکمان ریاض تحت فشار بین المللی شدید قرار گرفته اند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی می کوشد به دلیل خدمات گسترده عربستان به اسراییل از رژیم آل سعود حمایت کند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
مهم/ هشدار جدی کانادا به آمریکا + جزئیات

مهم/ هشدار جدی کانادا به آمریکا + جزئیات به گزارش نامه نیوز، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا چهارشنبه شب در نشستی خبری درباره بازداشت مدیر ارشد مالی شرکت بزرگ هوآوی چین در کانادا، به درخواست آمریکا، و بازداشت دیپلمات سابق کانادایی در چین اظهارنظر کرد.
وزیر خارجه کانادا با اشاره به بازداشت مدیر ارشد مالی شرکت هوآوی و دختر بنیانگذار این شرکت چینی در کانادا به درخواست آمریکا و اظهارات اخیر دونالد ترامپ تاکید کرد که کشورش با سیاسی کردن این موضوع توسط واشنگتن برای استفاده در مذاکرات تجاری با پکن مخالف است.
پانزدهم آذر رسانه ها از بازداشت منگ وانژو مدیر ارشد شرکت هوآوی به اتهام نقض تحریم های ایران در کانادا و احتمال استرداد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 53 دقیقه پیش
نهادینه سازی بی سروصدای ناتوی عربی/ آینده شورای همکاری خلیج فارس چگونه خواهد بود؟

نهادینه سازی بی سروصدای ناتوی عربی/ آینده شورای همکاری خلیج فارس چگونه خواهد بود؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض عربستان با وجود آنکه ملک سلمان در جلسه افتتاحیه از ضرورت حفظ این شورا و تقویت نقش آن سخن گفت و نیز با وجود آنچه امیر کویت گفت؛ مبنی بر اینکه برگزاری این نشست نشانگر تمایل همه برای ایفای نقش شورای همکاری خلیج فارس است؛ اما واقعیت به گونه ای دیگر است.
بیشتربخوانید : نقشه شوم امارات برای ایران/ آرزویی که محمد بن زاید به گور خواهد برد
به نظر می رسد که بحرانی که شورای همکاری خلیج فارس با آن دست و پنجه نرم می کند متفاوت از بحران های سالیان قبل است زیرا با مشکلات داخلی عدیده ای روبرو است که کیان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
چند قدم تا آغاز انتفاضه مسلحانه فلسطینیان

چند قدم تا آغاز انتفاضه مسلحانه فلسطینیان به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، رأی الیوم نوشت تشدید عملیات مقاومت فلسطین با هدف انتقال فشار از نوار غزه به کرانه باختری و سرزمین های اشغالی و در عین حال سلامت و آزادی عاملان این عملیات ترس و وحشت رژیم صهیونیستی را در پی داشته و نشانگر ضعف امنیتی شدید این رژیم و صد البته هشداری برای آغاز انتفاضه مسلحانه فلسطینیان است.
روزنامه رأی الیوم در ستون سرمقاله خود نوشت: در حالی که اذهان عمومی کشورهای عربی و اسرائیل با عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در شمال الجلیل نزدیک مرزهای لبنان و جستجوی تونل های حزب الله و نابودی آن درگیر است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
حمایت بی سابقه نتانیاهو از آل سعود

حمایت بی سابقه نتانیاهو از آل سعود نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد بی ثباتی عربستان ممکن است به بی ثباتی جهان منجر شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم نقل کردند بی ثباتی عربستان ممکن است به بی ثباتی جهان منجر شود.
پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد رژیم آل سعود، به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، حاکمان ریاض تحت فشار بین المللی شدید قرار گرفته اند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی می کوشد به دلیل خدمات گسترده عربستان به اسراییل از رژیم آل سعود حمایت کند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 3 دقیقه پیش
شکستی دیگر برای آمریکا

شکستی دیگر برای آمریکا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر خارجه آمریکا در حالی مدعی شد ایران این قطعنامه را نقض کرده که این کشور از برجام خارج شده است. وزیر خارجه امریکا در ابتدای این نشست سعی کرد اعضای شورای امنیت را از اقدامات موشکی بهراساند. پمپئو مدعی شد ایران با آزمایش های موشکی خود برجام و قطعنامه 2231 را نقض کرده است. اظهارات پمپو اما با همراهی جدی دیگر کشورها همراه نبود.
* هشت کشور اروپایی شورای امنیت در ابتدای نشست با صدور بیانیه ای ابتدا تلاش کردند خود را نگران فعالیت های موشکی ایران نشان دهند اما در ادامه از حفظ برجام سخن گفتند ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 3 دقیقه پیش
تمایل روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در جمهوری آذربایجان

تمایل روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در جمهوری آذربایجان به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ینی مساوات ، رسانه های باکو از پیشنهاد شرکت روس اتم روسیه به رییس جمهور آذربایجان برای ساخت نیروگاه اتمی در این کشور خبر دادند.
یک منبع مطلع در شرکت روس اتم گفته است: در جمهوری آذربایجان صنعت اتمی وجود دارد، اما نیروگاه هسته ای وجود ندارد. در این باره، شرکت روس اتم پیشنهاد خود را داده است و طرف آذربایجانی نیز در حال بررسی است. در دوره شوروی، محل احداث نیروگاه اتمی، در جمهوری آذربایجان انتخاب شده بود و می توان در همان محل، ساخت این نیروگاه را آغاز کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 22 دقیقه پیش
واکنش ظریف به اظهارات پمپئو

واکنش ظریف به اظهارات پمپئو ظریف در توئیترش نوشت: پمپئو، در جدیدترین سوءاستفاده مضحک از شورای امنیت سازمان ملل متحد؛ درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرده و برنامه هایش برای نقض بیشتر [این قطعنامه را] مشخص کرد؛ تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها [ی ایران]به قطعنامه ملغی شده 1929تکیه دارند؛ آمریکای منزوی شده را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشور های دیگر را بابت پایبندی به قطعنامه ها تنبیه می کند.
مایک پمپئو در جلسه شورای امنیت برای بررسی ششمین گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 این شورا که چهارشنبه شب برگزار شد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 22 دقیقه پیش
پیام تسلیت سخنگوی وزارت خارجه در پی درگذشت ملی پوش فوتبال ایران

پیام تسلیت سخنگوی وزارت خارجه در پی درگذشت ملی پوش فوتبال ایران به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در پیامی درگذشت ایرج دانایی فرد اسطوره ملی پوش فوتبال ایران را به بازماندگان ایشان، جامعه ورزشی و مردم ورزش دوست کشور تسلیت گفت و برای وی روحی شاد و رحمت الهی مسالت کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 23 دقیقه پیش
عذرخواهی کره شمالی از ویتنام در پرونده قتل کیم جونگ نام

عذرخواهی کره شمالی از ویتنام در پرونده قتل کیم جونگ نام به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، 'کیم جونگ نام ' برادر ناتنی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی 13 فوریه 2017 (25 بهمن 95) هنگام بازگشت به خانه خود در ماکائو از فرودگاه بین المللی کوالالامپور، مورد حمله دو زن با ملیت های اندونزیایی و ویتنامی قرار گرفت و ساعتی بعد به سبب مسمومیت شدید ناشی از اسشتمام گاز اعصاب درگذشت.
'دوان زی هونگ'29 ساله ویتنامی و 'سیتی آسیه'25 ساله اندونزیایی از ابتدای دستگیری مدعی شدند که تصور می کردند تمامی صحنه جنایت تنها یک فیلم برداری دوربین مخفی بوده و آنها در قتل برادر رهبر کره شمالی بی گناه بوده و خود را قربانی یک توطئه می دانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 32 دقیقه پیش
فرمانده ستاد ارتش پاکستان: حفاظت از تاجران و آورده های آنان به عهده ما است

فرمانده ستاد ارتش پاکستان: حفاظت از تاجران و آورده های آنان به عهده ما است به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ستاد ارتش پاکستان اعلام کرد: بهتر شدن شرایط امنیتی درپاکستان باعث ورود سرمایه گذاران خارجی و همچنین تجار شده است.
وی تصریح کرد: در این شرایط وظیفه ارتش پاکستان حفاظت از آورده های این سرمایه گذاران است و ما امنیت تمام فعالیت های اقتصادی را تضمین می کنیم.
باجوا افزود: عملیات های ضد تروریستی ما در مرزهای پاکستان ادامه خواهند یافت و تازمانی که تروریسم به صورت کامل نابود نشود دست از تلاش بر نمی داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 33 دقیقه پیش
موضوع مسلح شدن معلمان آمریکایی دوباره مطرح شد

موضوع مسلح شدن معلمان آمریکایی دوباره مطرح شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هیل، یک کمیسیون دولتی ایالات فلوریدای آمریکا که درباره حادثه تیراندازی در دبیرستانی در پارکلند تحقیق می کند چهارشنبه (دیروز) پیشنهاد داد معلم هایی که آموزش های لازم را دیده اند در مدرسه با خود اسلحه حمل کنند.
در گزارش سان سنتینال آمده است 13 نفر از 14 عضو کمیته امنیت عمومی این مدرسه رای مثبت دادند که قانونگذار دولتی این پیشنهاد را که معلم ها بتوانند در مدرسه سلاح حمل کنند، تصویب کند. در این پیشنهاد از معلم هایی که می خواهند مسلح شوند خواسته شده است آموزش های لازم را ببینند و تحت کنترل قرار بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 42 دقیقه پیش
واکنش ظریف به رجزخوانی های وزیر امور خارجه آمریکا در شورای امنیت

واکنش ظریف به رجزخوانی های وزیر امور خارجه آمریکا در شورای امنیت به گزارش نامه نیوز، "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر به سخنانی اخیر"مایک پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا واکنش نشان داد.
وی در توئیتر نوشت: پامپئو، در اقدامی دیگر با به سخره گرفتن شورای امنیت سازمان ملل متحد؛
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرده و برنامه هایش برای نقض بیشتر [این قطعنامه را] مشخص کرد؛
- تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها[ی ایران] به قطعنامه ملغی شده 1929تکیه دارند؛
- آمریکای منزوی شده را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را بابت پایبندی به قطعنامه ها تنبیه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 52 دقیقه پیش
مخالفت روسیه با تحقیقات درباره برنامه موشکی ایران

مخالفت روسیه با تحقیقات درباره برنامه موشکی ایران تاس گزارش داد، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شب گذشته در نشست ویژه شورای امنیت درباره ایران تاکید کرد که این کشور مخالف انجام تحقیقات توسط دبیرخانه سازمان ملل درباره برنامه موشکی ایران، بدون مجوز شورای امنیت این سازمان است.
وی گفت: هرگونه فعالیت بازرسی یا نظارت و انجام تحقیقات غیرمجاز دبیرخانه، با هر مضمونی که انجام شود، نمی تواند سازنده باشد و چنین اقداماتی باید یکبار و برای همیشه متوقف گردد. گزارش تهیه شده درباره برنامه موشکی ایران نباید شامل اطلاعات غیرموثق از منابع غیرقابل اطمینان یا کشورهای خاص باشد و مهمتر از همه آنکه این اقدامات نباید بدون اطلاع شورای امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 53 دقیقه پیش
هشدار وزیر خارجه کانادا به آمریکا: مسئله استرداد تبعه چینی را سیاسی نکنید!

هشدار وزیر خارجه کانادا به آمریکا: مسئله استرداد تبعه چینی را سیاسی نکنید! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، یک روز پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ممکن است در مسئله بازداشت منگ وانگ ژو ، مدیر مالی ارشد شرکت هواوی که به درخواست آمریکا در کانادا در بازداشت به سر می برد، مداخله کند، کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا روز گذشته (چهارشنبه) به آمریکا هشدار داد که از سیاسی کردن مسئله استرداد این تبعه چینی بپرهیزد.
وی با اشاره به اینکه مسئله حقوقی نباید به منظور دستیابی به اهداف سیاسی مورد سوء استفاده قرار بگیرد، گفت: شرکای ما در استرداد مجرمین ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 2 دقیقه پیش
4 کشته در سانحه قطار استانبول

4 کشته در سانحه قطار استانبول به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، در ساعات اولیه صبح امروز قطار سریع السیر استانبول - قونیه با خروج از ریل دچار سانحه شد.
بر اساس گزارش وزارت راه و ترابری ترکیه در این سانحه که هنوز علت اصلی آن مشخص نشده است 4 نفر کشته و 43 نفر زخمی شده اند. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
سقوط بالگرد ارتش در شمال غرب افغانستان

سقوط بالگرد ارتش در شمال غرب افغانستان به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، یک فروند بالگرد نیروهای ارتش افغانستان روز گذشته در ولایت فاریاب بر اثر نقص فنی دچار سانحه شده و سقوط کرده است.
شمار مجموعی بالگردهای روسی ارتش افغانستان که در 6 ماه گذشته سقوط کرده است به 9 فروند افزایش یافت.
سرهنگ محمد عسکر سرحدی فرمانده تیپ نیروهای ارتش در فاریاب تصریح کرد که یک فروند بالگرد ارتش در این ولایت بر اثر نقض فنی به فرود اضطراری مجبور شده است.
غفور احمد جاوید سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز در بیانیه اعلام کرد که یک فروند بالگرد ارتش در شهرستان پشتون کوت ولایت فاریاب دچار سانحه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
واکنش ظریف به رجزخوانی های پامپئو در شورای امنیت

واکنش ظریف به رجزخوانی های پامپئو در شورای امنیت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر به سخنانی اخیر"مایک پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا واکنش نشان داد.
وی در توئیتر نوشت: پامپئو، در آخرین اقدام مضحک در شورای امنیت سازمان ملل متحد؛
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرده و برنامه هایش برای نقض بیشتر [این قطعنامه را] مشخص کرد؛
- تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها[ی ایران] به قطعنامه ملغی شده 1929تکیه دارند؛
- آمریکای منزوی شده را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را بابت پایبندی به قطعنامه ها تنبیه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
آینده شورای همکاری خلیج فارس و تحرکات جاری برای شکل گیری ناتو عرب

آینده شورای همکاری خلیج فارس و تحرکات جاری برای شکل گیری ناتو عرب خبرگزاری مهر - گروه بین الملل : سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض عربستان با وجود آنکه ملک سلمان در جلسه افتتاحیه از ضرورت حفظ این شورا و تقویت نقش آن سخن گفت و نیز با وجود آنچه امیر کویت گفت؛ مبنی بر اینکه برگزاری این نشست نشانگر تمایل همه برای ایفای نقش شورای همکاری خلیج فارس است؛ اما واقعیت به گونه ای دیگر است.
به نظر می رسد که بحرانی که شورای همکاری خلیج فارس با آن دست و پنجه نرم می کند متفاوت از بحران های سالیان قبل است بحرانی که شورای همکاری خلیج فارس با آن دست و پنجه نرم می کند متفاوت از بحران های سالیان قبل است زیرا با مشکلات داخلی عدیده ای روبرو است که کیان سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 41 دقیقه پیش
چرا جنگ میان ایران و اسرائیل فعلا بعید است؟

چرا جنگ میان ایران و اسرائیل فعلا بعید است؟ المانیتور نوشت: هر چقدر تنش ها میان اسراییل و ایران و حزب الله بالا می گیرد، صحبت از وقوع جنگ نیز بیشتر می شود. این فرایند سال هاست که مرسوم است و با قدرت گرفتن بیشتر هر طرف، وحشت عمومی از آغاز جنگ نیز افزایش می یابد. اما علیرغم جو ایجاد شده، احتمال وقوع یک جنگ واقعی بسیار اندک است.
به گزارش انتخاب ؛ از روز چهارم دسامبر، دنیا عملیات سپر شمالی ارتش اسراییل در مرز با لبنان را پیگیری می کند. طبق گفته مقامات اسرائیلی، هدف عملیات، این است که تونل هایی که در مرز (سرزمین های اشغالی) از سمت لبنان حفر شده اند را بیابد و تخریب کند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
تشدید اختلاف کانادا - چین بر سر مدیر هوآوی

تشدید اختلاف کانادا - چین بر سر مدیر هوآوی به گزارش رویترز، یک روز پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که ممکن است در قضیه مدیر بازداشت شده شرکت چینی هوآوی در کانادا پادرمیانی کند؛ کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا روز چهارشنبه به دولت آمریکا هشدار داد که از سیاسی کردن قضیه استرداد این مدیر چینی بپرهیزد.
فریلند در گفتگو با خبرنگاران گفت که یک تبعه کانادا ممکن است در چین به دردسر بیفتد. مقامات چین در حال حاضر مایکل کاوریگ دیپلمات پیشین را که روز دوشنبه در این کشور دستگیر شده است، همچنان در بازداشت نگه داشته اند.
وزیر خارجه کانادا در ادامه گفت که فرآیند حقوقی نباید برای اهداف و مقاصد سیاسی مورد سوء استفاده قرار ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
آمارهای وحشتناک خرید و فروش تسلیحات نظامی/ وداع تلخ خانم کلانتر از سازمان ملل/جنایات آمریکا به روایت تاریخ/طمع تروریست های اقتصادی به نگین توسعه شرق ایران

آمارهای وحشتناک خرید و فروش تسلیحات نظامی/ وداع تلخ خانم کلانتر از سازمان ملل/جنایات آمریکا به روایت تاریخ/طمع تروریست های اقتصادی به نگین توسعه شرق ایران به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان ، در هفته ای که گذشت گزارش های مختلفی در صفحه سیاسی خبرگزاری میزان منتشر شد؛ از آمارهای وحشتناک خرید و فروش تسلیحات نظامی تا جنایات آمریکا به روایت تاریخ .
آمارهای وحشتناک خرید و فروش تسلیحات نظامی/ اروپا هم گاو شیرده منطقه را می دوشد!
رژیم آمریکا 34 درصد کل صادرات سلاح را در اختیار دارد و رژیم سعودی با خرید 18 درصد و امارات با 7.4 درصد، در صدر مشتریان آمریکا هستند. مقصد 48 درصد صادرات تسلیحاتی انگلیس، ریاض است و فرانسه، آلمان و ایتالیا جزء بزرگترین فروشندگان تجهیزات نظامی به سعودی ها هستند. بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا معرفی شد+ عکس

سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا معرفی شد+ عکس به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، با انتخاب هدر نائورت به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل از سوی دونالد ترامپ، نائورت، رابرت پلادینو را به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه معرفی کرد.
نائورت در حساب توئیتری خود با اعلام انتخاب رابرت پلادینو به عنوان سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشت: ما به همکاری خود برای تشریح و پیشبرد سیاست خارجی کشور در داخل و خارج ادامه خواهیم داد.
پلادینو پیش از این به عنوان معاون سخنگو در وزارت خارجه آمریکا مشغول به کار بوده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 2 دقیقه پیش
هشدار روحانی و امنیتی که اروپا ممکن است از دست بدهد

هشدار روحانی و امنیتی که اروپا ممکن است از دست بدهد به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر روحانی رییس جمهوری شنبه گذشته در دومین کنفرانس روسای مجالس ایران، افغانستان ، پاکستان ، ترکیه، چین و روسیه در سخنانی اظهار داشت که ایران به حکم رسالت بزرگ خود امروز، سد بزرگی در برابر سوداگران خشونت و دلالان فلاکت بوده است و بهای سنگین این ایستادگی را هزاران نفر از دلاوران ما با جانشان پرداخته اند. ما سالانه 800 میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر صرف می کنیم که نتیجه آن تضمین سلامتی افزون تر ملت ها از شرق اروپا تا غرب آمریکا و از شمال آفریقا تا غرب آسیاست.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند

ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند نمایندگان حزب محافظه کار انگلیس شامگاه چهارشنبه در جریان رأی گیری درون حزبی، با ادامه رهبری ترزا می بر این حزب و سکان داری وی بر دولت انگلیس موافقت کردند.
به گزارش ایرنا، در جریان رأی گیری امشب 200 نماینده در مقابل 117 نفر دیگر به رهبری می اعلام وفاداری کردند وبه این ترتیب رهبری او بر اساس رویه سیاسی، یک سال دیگر تضمین شد. این رأی گیری پس ازآن آغاز شد گراهام بردلی دبیر کمیته 1922 حزب محافظه کار صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که 48 نامه درباره اعلام بی اعتمادی به صلاحیت رهبری ترزا می را دریافت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
نظامیان صهیونیست یک دختر فلسطینی را زخمی کردند

نظامیان صهیونیست یک دختر فلسطینی را زخمی کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره ، نظامیان اشغالگر صهیونیست به یک دختر فلسطینی با این ادعا که وی عامل حمله با سلاح سرد به دو نظامی صهیونیست در نزدیکی باب الاسباط در قدس اشغالی بوده است تیراندازی و او را زخمی کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
هند در حال منزوی شدن از روند "صلح افغانستان" است

هند در حال منزوی شدن از روند "صلح افغانستان" است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، بی کی شارما ژنرال بازنشسته ارتش هند با اشاره به نشست اخیر صلح افغانستان در مسکو اظهار داشت: در حالی که روند صلح کابل و طالبان جریان دارد هند در حال منزوی شدن و کنار گذاشته شدن از این روند است.
به گزارش ایندیا تریبون، این ژنرال هندی گفت: دهلی نو در حال منزوی شدن است؛ روسیه در حال بازی است تا انتقام خروج شوروی سابق از آمریکا در سال 1989 را بگیرد و چین نیز بازی زیرکانه ای را در پیش گرفته است.
این کارشناسان مسایل سیاسی در حالی از کنار گذاشته شدن هند ابراز نگرانی می کند که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور صلح افغانستان در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه اخبار داخلی
*********
نیویورک - سفیر ایران در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با موضوع قطعنامه 2231 گفت: دنیا باید آمریکا را به خاطر اقدامات نادرست و غیرمسئولانه اش محکوم کرده و آن را مسئول بداند.
تهران - وزیر نفت با بیان اینکه تاکنون برای سهمیه بندی و قیمت سوخت در دولت تصمیمی گرفته نشده است اعلام کرد، مالکان خودرو که دارای کارت سوخت نیستند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
باکو - سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس گفت: بخشی از مشکلات موجود را دشمنان روابط ایران و گرجستان سامان می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
ظریف: آمریکا هنوز به قطعنامه های لغو شده استناد می کند

ظریف: آمریکا هنوز به قطعنامه های لغو شده استناد می کند محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بامداد پنجشنبه در پاسخ به اظهارات همتای آمریکایی خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، در صفحه توئیتر خود نوشت: سخنان او نشان داد که منبع استناد آمریکا و شرکایش، قطعنامه لغوشده 1929 است.
به گزارش ایرنا، ظریف نوشت: در جدیدترین شیوه تمسخر شورای امنیت، پمپئو درخصوص نقض قطعنامه 2231 گزافه گویی کرد و سپس نقشه راهی برای نقض بیشتر این قطعنامه ارائه داد.
وی افزود: او آمریکای منزوی را به نخستین عضو دائمی شورای امنیت بدل کرد که کشورها را به علت پایبندی به قطعنامه ها، ملامت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
ظریف: پامپئو برنامه های آمریکا را مشخص کرد

ظریف: پامپئو برنامه های آمریکا را مشخص کرد محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران بامداد پنجشنبه به سخنان مایک پامپئو در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 واکنش نشان داد.
ظریف در توئیترش نوشت:
پامپئو، در جدیدترین سوءاستفاده مضحک از شورای امنیت سازمان ملل متحد؛
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرده و برنامه هایش برای نقض بیشتر [این قطعنامه را] مشخص کرد؛
- تایید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها[ی ایران] به قطعنامه ملغی شده 1929تکیه دارند؛
- آمریکای منزوی شده را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را بابت پایبندی به قطعنامه ها تنبیه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
رژیم صهیونیستی عامل عملیات برکان نابلس را به شهادت رساند

رژیم صهیونیستی عامل عملیات برکان نابلس را به شهادت رساند به گزارش خبرگزاری صفا فلسطین، رسانه های صهیونیستی گزارش دادند: یگان های ویژه تل آویو، نعالوه را پس از چندین هفته تعقیب به شهادت رسانند.
نظامیان صهیونیست مدعی شدند، نعالوه در هفتم اکتبر (15 مهرماه) به روی صهیونیست ها آتش گشوده بود که در جریان آن یک تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.
این عملیات شهاد طلبانه موسوم به عملیات برکان در منطقه صنعتی به همین نام در شهرک نشین ارئیل در شمال کرانه باختری رود اردن روی داده بود.
این دومین جوان فلسطینی است که در چند ساعت گذشته به دست نظامیان صهیونیستی به شهادت رسید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
تذکر نماینده روسیه به نقض قطعنامه 2231

تذکر نماینده روسیه به نقض قطعنامه 2231 نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد متذکر شد که دبیرخانه این سازمان بین المللی نمی تواند بدون کسب اجازه از شورای امنیت، در مورد فعالیت ایران تحقیق و تجسس نماید.
به گزارش مهر به نقل از تاس، واسیلی نبنزیا روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد پیرامون ایران گفت: ما باید به شما یادآوری کنیم که دبیرخانه سازمان ملل نمی تواند بدون حکم و فرمان صریح شورای امنیت در مورد نقض عهدهای احتمالی قطعنامه 2231 [که پشتیبان توافق هسته ای ایران است] به تحقیق و تجسس بپردازد .
وی در ادامه افزود: هرگونه فعالیت بازرسی یا دیده بانی توسط دبیرخانه سازمان ملل، صرف نظر از قصد و نیت آنان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
تشدید اختلاف کانادا و چین بر سر مدیر هوآوی

تشدید اختلاف کانادا و چین بر سر مدیر هوآوی وزیر امور خارجه کانادا در پی بازداشت یک تبعه این کشور در چین، به دولت آمریکا هشدار داد که از سیاسی کردن قضیه استرداد مدیر ارشد شرکت هوآوی پرهیز کند.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک روز پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که ممکن است در قضیه مدیر بازداشت شده شرکت چینی هوآوی در کانادا پادرمیانی کند؛ کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا روز چهارشنبه به دولت آمریکا هشدار داد که از سیاسی کردن قضیه استرداد این مدیر چینی بپرهیزد.
فریلند در گفتگو با خبرنگاران گفت که یک تبعه کانادا ممکن است در چین به دردسر بیفتد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 42 دقیقه پیش
از رأی اعتماد مجدد به ترزا می تا بازگشت حتمی کارت سوخت

از رأی اعتماد مجدد به ترزا می تا بازگشت حتمی کارت سوخت تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری ها و سایت های خبری قرار گرفته، پارسینه تلاش می کند هر بامداد مهم ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. صحت و سقم رویداد ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.
ترزا می به عنوان رهبر حزب محافظه کار رای اعتماد گرفت
ترزا می، رهبر کنونی حزب محافظه کار بریتانیا و نخست وزیر این کشور، موفق شد تا از هم حزبی های خود رای اعتماد بگیرد و کماکان مقام رهبری حزبش را حفظ کند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 43 دقیقه پیش
گفته های پمپئو در شورای امنیت حرف های تو خالی بود

گفته های پمپئو در شورای امنیت حرف های تو خالی بود باربرا اسلاوین روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره تلاش آمریکا برای تحریم ایران به دلیل برنامه موشکی دفاعی آن افزود: شورای امنیت سازمان ملل متحد دست به اقدامی علیه برنامه موشکی بالستیک ایران نخواهد زد. این موضوع قبلا در قطعنامه 2231 شورای امنیت گنجانده شده است و ایران می گوید که آزمایش هایش آن را نقض نکرده است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه برای بررسی ششمین گزارش دبیرکل این سازمان درباره اجرای قطعنامه 2231 تشکیل جلسه داد.
وزیر خارجه آمریکا در اقدامی که ناشی از ناآگاهی به مسایل دیپلماتیک است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 51 دقیقه پیش
دیدار هیئت مشترک روسی با رئیس جمهور سوریه

دیدار هیئت مشترک روسی با رئیس جمهور سوریه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئت مشترک وزارت دفاع و وزارت امور خارجه روسیه جدیدترین تحولات سوریه و منطقه و روند تشکیل کمیته قانون اساسی را بررسی کرد.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه، معاون وزیر خارجه و دو نماینده از وزارت دفاع روسیه این هیئت را که برای دیدار با رئیس جمهور سوریه به دمشق سفر کرد همراهی کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
تلاش انگلیس برای بهره مندی ایران از منافع برجام

تلاش انگلیس برای بهره مندی ایران از منافع برجام کارن پیِرس نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد در نشست روز چهارشنبه شورای امنیت در ارتباط با قطعنامه 2231 ، با حمایت مجدد از برجام، بر لزوم بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی و دبیرکل سازمان ملل متحد در ارتباط با صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران گفت: انتظار داریم که این پایبندی ادامه یابد و از ایران می خواهیم که همچنان به تعهدات خود در توافق عمل کند.
پیرس افزود: انگلیس در حال همکاری و رایزنی با آلمان و فرانسه برای حصول اطمینان از تداوم بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی لغو تحریم ها مطابق ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
صندوق اسرار ترامپ به 3 سال زندان محکوم شد

صندوق اسرار ترامپ به 3 سال زندان محکوم شد مایکل کوهن ، وکیل شخصی سابق ترامپ به 3 سال زندان محکوم شده است.
وی کارچاق کن سابق ترامپ و صندوقچه اسرار او محسوب می شد.
اتهام مایکل کوهن که به خاطر آن مجرم شناخته شده و به زندان محکوم گردیده، پرداخت حق السکوت از طرف ترامپ به دو زنی بوده که رئیس جمهور آمریکا پیش از تصدی این سمت با آنها ارتباط نامشروع داشته است.
دیگر اتهام کوهن که به خاطر آن به دو ماه زندان محکوم شده، دروغ گویی به کنگره در خصوص یک پروژه شرکت ترامپ در روسیه بوده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
می نخست وزیر انگلیس باقی ماند

می نخست وزیر انگلیس باقی ماند در جریان رأی گیری امشب 200 نماینده در مقابل 117 نفر دیگر به رهبری می اعلام وفاداری کردند وبه این ترتیب رهبری او بر اساس رویه سیاسی، یک سال دیگر تضمین شد. این رأی گیری پس ازآن آغاز شد گراهام بردلی دبیر کمیته 1922 حزب محافظه کار صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که 48 نامه درباره اعلام بی اعتمادی به صلاحیت رهبری ترزا می را دریافت کرده است.
می پیش از برگزاری این رأی گیری، به هم حزبی هایش اطمینان داد که قبل از انتخابات سراسری انگلیس در سال 2022 از مقام نخست وزیری کنار خواهد رفت. او به گفته نمایندگان حزب محافظه کار که در این نشست شرکت داشتند طی سخنانی احساسی اذعان داشت که از عدم محبوبیتش در ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
کانادا از مفقود شدن دومین تبعه این کشور در چین خبر داد

کانادا از مفقود شدن دومین تبعه این کشور در چین خبر داد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، کانادا اعلام کرد دومین تبعه این کشور در چین پس از انجام بازجویی ها مفقود شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
توئیت ظریف درباره آخرین تمسخر شورای امنیت به وسیله پمپئو

توئیت ظریف درباره آخرین تمسخر شورای امنیت به وسیله پمپئو به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، محمد جواد ظریف در حساب توئیتری خود نوشت: پمپئو در آخرین مورد از تمسخر شورای امنیت سازمان ملل متحد، درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرد و برنامه هایش برای نقض بیشتر آن را مشخص نمود، تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها به مفاد قطعنامه ملغی شده 1929 تکیه دارند و در نهایت آمریکای منزوی را به اولین عضو دائم شورای امنیت بدل کرد که کشورهای دیگر را به علت پایبندی شان به قطعنامه ها تنبیه می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
شهادت مجری عملیات "برکان" در نابلس

شهادت مجری عملیات "برکان" در نابلس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از گروه خبری قدس، "اشرف ولید نعالوه" که از زمان اجرای عملیات شهرک صهیونیست نشین "برکان" در ماه اکتبر گذشته تحت تعقیب بود، صبح امروز پنج شنبه پس از درگیری مسلحانه با نظامیان اشغالگر در داخل یکی از منازل اردوگاه "عسکر الجدید" در شمال شرق نابلس به شهادت رسید.
طبق بیانیه دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (شاباک)، نیروهای یگان ویژه تلاش کردند نعالوه را بازداشت کنند ولی وی پس از درگیری مسلحانه با این نیروها به شهادت رسید. در همین چارچوب، منابع محلی تأیید کردند نظامیان رژیم اشغالگر با یورش به این اردوگاه و همزمان با وقوع درگیری ها ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
رئیس جمهور قزاقستان خواهان گسترش همکاری ها با تهران شد

رئیس جمهور قزاقستان خواهان گسترش همکاری ها با تهران شد به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از آلماتی؛ رئیس جمهور قزاقستان گفت جمهوری اسلامی ایران شریک اصلی ما در منطقه است و به گسترش و توسعه همکاری های سودمند با تهران، به ویژه در زمینه های حمل و نقل، کشاورزی و معادن، علاقه مند هستیم.
نورسلطان نظربایف ، پس از دریافت استوارنامه مجید صابر سفیر جدید کشورمان در قزاقستان که در مراسمی در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان، (آک اردو) برگزار شد، افزود اطمینان دارم که کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر که در شهر آکتائو به امضا رسیده است، انگیزه مضاعفی برای تقویت تعاملات متقابل بین کشورها، ایجاد خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
تشدید تدابیر امنیتی در سراسر فرانسه

تشدید تدابیر امنیتی در سراسر فرانسه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل شبکه تلویزیونی فرانس 24، به دنبال سوءقصد شب سه شنبه در شهر استراسبورگ فرانسه، موازین امنیتی در این کشور بیش از هر زمانی تشدید شد.
شریف شیکات عامل 29 ساله تیراندازی که به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن سیزده نفر دیگر (از جمله یک مرگ مغزی) انجامید، همچنان فراری است و پلیس می کوشد با بازجویی نزدیکانش از محل اختفای وی با خبر شود.
فرانس 24 افزود: این سوءقصد باعث شد دولت موازین امنیتی را در سراسر فرانسه تشدید کند که در راس آن بازارهای مربوط به پایان سال میلادی و به طور اخص بازارهای نوئل است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
بازداشت سه تن از رهبران حماس به دست اشغالگران صهیونیست

بازداشت سه تن از رهبران حماس به دست اشغالگران صهیونیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم ، برخی منابع فلسطینی اعلام کردند اشغالگران رژیم صهیونیستی ، فازع صوافطه و شیخ عمر دراغمه و محمد صوافطه از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را در منازل خود در شهر طوباس بازداشت کردند.
تاکنون سیزده تن از فعالان و طرفداران حماس در قدس اشغالی بازداشت شده اند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
تعطیلی دولت آمریکا، اهرم فشار ترامپ برای ساخت دیوار مکزیک/ دموکرات ها برای استیضاح، با مشکل جدی روبه رو هستند

تعطیلی دولت آمریکا، اهرم فشار ترامپ برای ساخت دیوار مکزیک/ دموکرات ها برای استیضاح، با مشکل جدی روبه رو هستند علی بیگدلی تحلیلگر مسائل آمریکا در تشریح دلایل تهدید رئیس جمهوری ایالات متحده به تعطیلی دولت فدرال در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: از زمانی که دو پرونده قتل جمال خاشقجی و دخالت روسیه در انتخابات 2016 وارد فاز جدید شده و حیات سیاسی ترامپ مورد تهدید قرار گرفته است، شاهد آن هستیم که دونالد ترامپ به شدت از این روند ناراحت و عصبانی شده و حتی اخیراً حملات زیادی علیه دموکرات ها صورت داده است. یکی از عواملی که عصبانیت او را تشدید کرده ارائه اطلاعات جدید از سوی جینا هاسپل (رئیس سازمان سیا) بوده که حتی برخی از نزدیکان ترامپ گفته اند که وی به دنبال برکناری هاسپل است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
حمایت نماینده انگلیس در سازمان ملل از برجام

حمایت نماینده انگلیس در سازمان ملل از برجام وی با اشاره به گزارش های متعدد شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد در ارتباط با صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران گفت: انتظار داریم که این پایبندی ادامه یابد و از ایران می خواهیم که همچنان به تعهدات خود در توافق عمل کند.
پیرس افزود: انگلیس در حال همکاری و رایزنی با آلمان و فرانسه برای حصول اطمینان از تداوم بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی لغو تحریم ها مطابق با برجام بوده است.
نماینده انگلیس با اشاره به ساز و کار مالی ویژه اتحادیه اروپا (SPV) برای حفظ روابط تجاری با ایران گفت: امیدواریم که بزودی، شاهد اعلام پیشرفت های بیشتری در این زمینه باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 43 دقیقه پیش
پاریس: مذاکره مجدد درباره برگزیت نداریم

پاریس: مذاکره مجدد درباره برگزیت نداریم ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در حالی اعلام کرد هرگونه مذاکره مجدد درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت را رد می کند که ترزا می نخست وزیر انگلیس با تهدید رای عدم اعتماد به دلیل برگزیت مواجه شده است.
وزیر امور خارجه فرانسه در مجمع ملی این کشور اعلام کرد : ترزا می فردا با سران 27 کشور اروپایی دیدار و درباره نظرات لندن پیرامون برگزیت گفتگو می کند اما مذاکرات مجدد در کار نخواهد بود.
وی افزود : احتمالا نظراتی (در این مورد) وجود داشته باشد و همانطور که می دانید نخست وزیر انگلیس با مشکلاتی در حزب خود مواجه است، بنابراین ما در وضع پیچیده ای قرار داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
رابطه با سعودی برای آمریکا بیشتر هزینه است تا سرمایه /بن سلمان سمی است

رابطه با سعودی برای آمریکا بیشتر هزینه است تا سرمایه /بن سلمان سمی است به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، لیندسی گراهام ، نماینده مجلس سنای آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) بار دیگر با لحنی تند از عربستان سعودی و محمد بن سلمان ، ولیعهد این کشور انتقاد کرد.
گراهام در یک کنفرانس خبری گفت: روابط فعلی با عربستان سعودی برای آمریکا کارآمد نیست. آنها متحد راهبردی ما بوده اند و می توانند در آینده هم باشند، اما در حال حاضر، این رابطه بیشتر هزینه است تا سرمایه.
این سناتور آمریکایی گفت که در گذشته گاهاً همراه با سناتور جان مک کین به تنهایی از روابط راهبردی آمریکا با عربستان سعودی دفاع کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
انصار الله:برای برقراری آتش بس دریمن به پیشرفت های خوبی رسیدیم

انصار الله:برای برقراری آتش بس دریمن به پیشرفت های خوبی رسیدیم به گزارش ایرنا، عبدالسلام در گفت وگوی تلفنی با شبکه تلویزیونی المسیره تصریح کرد: هیات ملی (هیات انصارالله) برای بررسی کاهش درد و رنج شهروندان یمنی در تمامی زمینه ها آمادگی داشته است.
عبدالسلام درباره تبادل اسیران میان انصارالله و هیات دولت مستعفی و مورد حمایت عربستان هم گفت: این موضوع از آغاز مذاکرات مورد قبول ما بود، اما فهرست هیات مقابل دارای نواقص بسیاری است.
سخنگوی انصارالله یمن تصریح کرد: این توافق، شامل آزادی تمامی اسیران حتی یمنی های دربند در زندان های عربستان و امارات است. بر این اساس، آزادی تمامی زندانیان ما در برابر زندانیان طرف مقابل خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 53 دقیقه پیش
موافقت اکثریت محافظه کاران با ادامه نخست وزیری ترزا می

موافقت اکثریت محافظه کاران با ادامه نخست وزیری ترزا می رأی گیری درباره اعتماد به ترزا می نخست وزیر انگلیس در حزب محافظه کار این کشور برگزار شد که در جریان آن 200 نماینده به او رأی اعتماد دادند. این در حالی است که در جریان این رأی گیری 117 قانون گذار حزب محافظه کار بر این باور بوده اند که ترزا می دیگر شایستگی رهبری انگلیس و هدایت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را ندارد.
در حال حاضر نخست وزیر انگلیس به دنبال مخالفت جناح مخالف با طرح بریگزیت وی با چالش جدی مواجه شده است.
وی روز دوشنبه رأی گیری در پارلمان بر سر این توافق را به تعویق انداخت زیرا می دانست در صورت برگزاری رأی گیری شانسی برای تصویب طرح خود نخواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 3 دقیقه پیش
تقدیم استوارنامه سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در آستانه به رئیس جمهور قزاقستان

تقدیم استوارنامه سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در آستانه به رئیس جمهور قزاقستان به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، مجید صابر سفیر جدید کشورمان در آستانه، صبح امروز طی مراسم رسمی در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان، استوارنامه خود را به آقای نور سلطان نظربایف رئیس جمهور این کشور تقدیم نمود.
در این مراسم آقای نظربایف در سخنانی ضمن تبریک آغاز رسمی ماموریت دیپلماتیک در جمهوری قزاقستان اظهار داشت، این بسیار نمادین است که مراسم امروز در آستانه روز استقلال قزاقستان برگزار می شود. ما جمهوری اسلامی ایران را به عنوان شریک اصلی خود در منطقه می دانیم و به گسترش و توسعه همکاری های سودمند با تهران، به ویژه در زمینه های حمل و نقل، کشاورزی و معادن، علاقه مند هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 12 دقیقه پیش
مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب قطعنامه ضد رژیم سعودی را بست

مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب قطعنامه ضد رژیم سعودی را بست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، قانونگذاران حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب هر گونه قطعنامه در کنگره این کشور که خواستار پایان دادن به حمایت واشنگتن از ائتلاف متجاوز سعودی در جنگ یمن است را بستند.
به گزارش هیل، این اقدام با تصویب متممی صورت گرفت که به طرح دیگری اضافه شده بود. طرح مورد نظر با 206 رأی موافق در برابر 2013 رأی مخالف به تصویب رسید.
در یکی از بندهای این مصوبه عنوان شده قانونگذاران کنگره آمریکا نمی توانند در مدت زمان باقی مانده از دوران فعالیت کنگره صدوپانزدهم قطعنامه ای در خصوص یمن صادر کرده و به قانون اختیارات جنگ استناد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 32 دقیقه پیش
چرا جنگ میان ایران و اسرائیل فعلا بعید است؟

چرا جنگ میان ایران و اسرائیل فعلا بعید است؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
المانیتور نوشت: هر چقدر تنش ها میان اسراییل و ایران و حزب الله بالا می گیرد، صحبت از وقوع جنگ نیز بیشتر می شود. این فرایند سال هاست که مرسوم است و با قدرت گرفتن بیشتر هر طرف، وحشت عمومی از آغاز جنگ نیز افزایش می یابد. اما علیرغم جو ایجاد شده، احتمال وقوع یک جنگ واقعی بسیار اندک است.
به گزارش انتخاب ؛ از روز چهارم دسامبر، دنیا عملیات سپر شمالی ارتش اسراییل در مرز با لبنان را پیگیری می کند. طبق گفته مقامات اسرائیلی، هدف عملیات، این است که تونل هایی که در مرز (سرزمین های اشغالی) از سمت لبنان حفر شده اند را بیابد و تخریب کند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 32 دقیقه پیش
در اردوگاه پناهجویان فرانسه چه می گذرد؛ از زدن اسپری گاز اشک آور در دهان افراد تا تخریب اموال پناجویان+فیلم و تصاویر

در اردوگاه پناهجویان فرانسه چه می گذرد؛ از زدن اسپری گاز اشک آور در دهان افراد تا تخریب اموال پناجویان+فیلم و تصاویر به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، گزارش هایی که اخیرا منتشر شده حاکی از آن است که خشونت پلیس فرانسه علیه پناهجوان اردوگاه کاله به شدت در حال افزایش است و این خشونت به امری معمول در زندگی روزمره آن ها تبدیل شده است.
حدود دو سال از حکم دادگاه فرانسه مبنی بر بسته شدن اردوگاه کاله در شمال این کشور می گذرد، اما هنوز تعداد زیادی پناهجو با کمترین امکانات در این پناهگاه زندگی می کنند که مورد هدف قاچاقچیان انسان قرار می گیرند.
پ
یش از تخریب اردوگاه کاله حدود 8 هزار پناهجو در این اردوگاه زندگی می کردند و این آمار در برخی از مقاطع زمانی به 10 هزار نفر نیز می رسید که در پی تخریب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 33 دقیقه پیش
ترزا می: باید آنگونه که مردم خواسته بودند از اتحادیه اروپا خارج شویم

ترزا می: باید آنگونه که مردم خواسته بودند از اتحادیه اروپا خارج شویم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی، ترزا می -- نخست وزیر انگلیس -- بعد از کسب رأی اعتماد از پارلمان انگلیس گفت بعد از این رأی گیری، باید کار خروج از اتحادیه اروپا ( برگزیت ) را برای مردم انگلیس ادامه دهیم و آینده بهتری برای این کشور رقم بزنیم، برگزیتی که مردم در آرای خود آن را خواسته بودند، کاری است که باعث می شود به پول، مرزها و قوانین خودمان تسلط یابیم و از فرصت های شغلی و اتحادیه مان حمایت کنیم، چیزی که باعث می شود کشور بار دیگر متحد شود نه اینکه دچار شکافت و گسست شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 42 دقیقه پیش
نتانیاهو: بی ثباتی در عربستان ممکن است به بی ثباتی جهان منجر شود

نتانیاهو: بی ثباتی در عربستان ممکن است به بی ثباتی جهان منجر شود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم نقل کردند بی ثباتی عربستان ممکن است به بی ثباتی جهان منجر شود.
پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد رژیم آل سعود، به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، حاکمان ریاض تحت فشار بین المللی شدید قرار گرفته اند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی می کوشد به دلیل خدمات گسترده عربستان به اسراییل از رژیم آل سعود حمایت کند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 42 دقیقه پیش
خارجی ها شش ممیز هفت دهم درصد جمعیت فرانسه را تشکیل می دهند

خارجی ها شش ممیز هفت دهم درصد جمعیت فرانسه را تشکیل می دهند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس اطلاعات اداره آمار فرانسه و بر اساس سرشماری سال 2015، خارجی ها شش ممیز هفت دهم درصد جمعیت فرانسه را تشکیل می دهند.
بر اساس اطلاعات اداره آمار فرانسه که ابتدای ماه دسامبر منتشر شد جمعیت خارجی ها در فرانسه به چهار میلیون و چهارصد هزار نفر یعنی شش ممیز هفت دهم درصد جمعیت این کشور می رسد.
تعداد مهاجران (فرزندان خارجی هایی که در خارج به دنیا آمدند و توانستند تابعیت فرانسوی بگیرند) نیز به شش میلیون و دویست هزار نفر یعنی نه ممیز سه دهم درصد جمعیت فرانسه رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 43 دقیقه پیش
ظریف: پامپئو درباره نقض قطعنامه شورای امنیت توسط آمریکا رجزخوانی می کند

ظریف: پامپئو درباره نقض قطعنامه شورای امنیت توسط آمریکا رجزخوانی می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران بامداد پنجشنبه به سخنان مایک پامپئو در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 واکنش نشان داد.
ظریف در توئیترش نوشت:
پامپئو، در جدیدترین سوءاستفاده مضحک از شورای امنیت سازمان ملل متحد؛
- درباره نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت رجزخوانی کرده و برنامه هایش برای نقض بیشتر [این قطعنامه را] مشخص کرد؛
- تأیید کرد که آمریکا و متحدانش درباره موشک ها[ی ایران] به قطعنامه ملغی شده 1929تکیه دارند؛ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 43 دقیقه پیش
ترزا می در سمت رهبر حزب محافظه کار انگلیس ابقا شد

ترزا می در سمت رهبر حزب محافظه کار انگلیس ابقا شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، ترزا می نخست وزیر انگلیس شامگاه چهارشنبه در مراسم اخذ رأی اعتماد از پارلمان این کشور، با کسب آرای موافق 200 تن از هم حزبیان خود در حزب محافظه کار- در برابر 117 رأی مخالف به طرح برگزیت- توانست در مقام خود به عنوان رهبر حزب محافظه کار انگلیس ابقا شود.
لازم به ذکر است که ترزا می برای ابقا در مقام رهبری این حزب، به دست کم 158 رأی اعتماد از جانب هم حزبیان خود نیاز داشت.
نخست وزیر انگلیس در گفتگو با مطبوعات در مقابل دفتر نخست وزیری، تصدیق کرد که شمار قابل توجهی از اعضای پارلمان به وی رأی منفی دادند؛ اما او از این نتیجه استقبال می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 53 دقیقه پیش
شکست حمله مزدوران سعودی به عسیر

شکست حمله مزدوران سعودی به عسیر به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلویزیون المیادین، حمله مشترک نیروهای وابسته به منصور هادی (رئیس جمهور فراری یمن) و نظامیان سعودی در نزدیکی گذرگاه علب در عسیر که 24 ساعت طول کشید و از پشتیبانی جنگنده ها و بالگردهای آپاچی برخوردار بود، با شکست مواجه شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 3 دقیقه پیش
هم حزبی های ترامپ به پیشبرد قطعنامه ضدسعودی رای مثبت دادند

هم حزبی های ترامپ به پیشبرد قطعنامه ضدسعودی رای مثبت دادند به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، رای 11 نفر از اعضای حزب جمهوریخواه به همراه نمایندگان دمکرات کافی بود تا با رسیدن به حد نصاب 60 رای، راه برای طرح موضوع دخالت آمریکا در جنگ یمن و توقف حمایت از ائتلاف سعودی باز شود.
با توجه به اینکه اعضای مجلس نمایندگان آمریکا هرگونه اقدامی در این ارتباط را به سال آینده میلادی و شروع به کار مجلس جدید موکول کرده اند، رای گیری چهارشنبه سنای آمریکا جنبه ای نمادین داشت و نشان دهنده کاهش شدید حامیان ریاض در عرصه سیاسی آمریکا بود.
با شروع به کار کنگره جدید آمریکا تا چند هفته دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 3 دقیقه پیش
واکنش ظریف به سخنان پامپئو در جلسه شورای امنیت

واکنش ظریف به سخنان پامپئو در جلسه شورای امنیت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران بامداد پنجشنبه به سخنان مایک پامپئو در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 واکنش نشان داد.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
کوهن: ماموریتم سرپوش گذاشتن بر اقدامات کثیف ترامپ بود

کوهن: ماموریتم سرپوش گذاشتن بر اقدامات کثیف ترامپ بود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، دادگاهی فدرال در نیویورک، مایکل کوهن -- وکیل سابق ترامپ -- را به سه سال زندان محکوم کرد. کوهن در فرآیند دادگاه اعلام کرد مأموریتش سرپوش گذاشتن بر "اقدامات کثیف" رئیس جمهور بوده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
سناتور آمریکایی: قتل خاشقچی معادله روابط با ریاض را عوض کرد

سناتور آمریکایی: قتل خاشقچی معادله روابط با ریاض را عوض کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، لیندسی گراهام ، نماینده مجلس سنای آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گفت قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سعودی معادلات واشنگتن درباره روابط با ریاض را تغییر داده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
مادورو: امریکا طرح ترور مرا برنامه ریزی کرده بود

مادورو: امریکا طرح ترور مرا برنامه ریزی کرده بود به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، مادرو این سخنان را چهارشنبه شب در کاراکاس و دریک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کد.
وی با بیان این که امریکایی ها برنامه کودتا علیه من و تشکیل حکومت انتقالی را طراحی کرده بودند، تصریح کرد: مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ با راستگراهای افراطی ونزوئلایی ارتباط دارد.
مادورو افزود: بولتون، کلمبیا را به پایگاه اجرای عملیات و تحقق برنامه های دیوانه وار خود مبدل کرده است و دوکه نیز در این طرح دست دارد.
دوکه مارکز، نامزد راستگرا رئیس جمهوری عوامگرای کلمبیا، خردادماه گذشته با کسب بیش از 54 درصد آرا، پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
راه اندازی نهادی جدید از سوی آمریکا برای حمله رسانه ای علیه ایران

راه اندازی نهادی جدید از سوی آمریکا برای حمله رسانه ای علیه ایران به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، یک روزنامه آمریکایی اعلام کرد واشنگتن نهاد جدیدی برای انجام حمله رسانه ای علیه فعالیت های رسانه ای روسیه، ایران و چین راه اندازی می کند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
تشدید اختلاف اُتاوا- پکن بر سر مدیر هوآوی/ هشدار کانادا به آمریکا

تشدید اختلاف اُتاوا- پکن بر سر مدیر هوآوی/ هشدار کانادا به آمریکا به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک روز پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که ممکن است در قضیه مدیر بازداشت شده شرکت چینی هوآوی در کانادا پادرمیانی کند؛ کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا روز چهارشنبه به دولت آمریکا هشدار داد که از سیاسی کردن قضیه استرداد این مدیر چینی بپرهیزد.
فریلند در گفتگو با خبرنگاران گفت که یک تبعه کانادا ممکن است در چین به دردسر بیفتد. مقامات چین در حال حاضر مایکل کاوریگ دیپلمات پیشین را که روز دوشنبه در این کشور دستگیر شده است، همچنان در بازداشت نگه داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
مقام آمریکایی: برای شهروندان آمریکایی توصیه جدیدی درباره مسافرت به چین نداشته ایم

مقام آمریکایی: برای شهروندان آمریکایی توصیه جدیدی درباره مسافرت به چین نداشته ایم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری روریترز، ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا گفت تا جایی که من می دانم دولت آمریکا برای شهروندان خود درباره سفر به چین توصیه جدیدی نداشته است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
نتانیاهو: بی ثباتی عربستان به ثباتی جهان منجر می شود!

نتانیاهو: بی ثباتی عربستان به ثباتی جهان منجر می شود! به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم نقل کردند بی ثباتی عربستان ممکن است به بی ثباتی جهان منجر شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
ترزا می بعد از گرفتن رأی اعتماد: باید برگزیتی را که مردم می خواهند به اجرا بگذاریم

ترزا می بعد از گرفتن رأی اعتماد: باید برگزیتی را که مردم می خواهند به اجرا بگذاریم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بی بی سی؛ ترزا می، نخست وزیر انگلیس بعد از کسب رأی اعتماد از پارلمان انگلیس گفت بعد از این رأی گیری، باید کار خروج از برگزیت را برای مردم انگلیس ادامه دهیم و آینده بهتری برای این کشور رقم بزنیم، برگزیتی که مردم در آرای خود آن را خواسته بودند، کاری است که باعث می شود به پول، مرزها و قوانین خودمان تسلط یابیم و از فرصت های شغلی و اتحادیه مان حمایت کنیم، چیزی که باعث می شود کشور بار دیگر متحد شود نه اینکه دچار شکافت و گسست شود.
نخست وزیر انگلیس افزود به نوبت خود، آنچه که پارلمان در خصوص ایرلند شمالی گفت گوش کردم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 43 دقیقه پیش
سناتور آمریکایی: ترامپ اصلا برجام را نخوانده است

سناتور آمریکایی: ترامپ اصلا برجام را نخوانده است به گزارش ایرنا، کین ادامه داد: برجام حتی یک پنی هم به ایران نبخشید، بلکه پول این کشور را که در حساب های بانکی مسدود شده بود، آزاد کرد.
وی مدعی شد: این توافق موجب اعمال چند دهه محدودیت و نظارت روی ایران شده و این کشور را از دستیابی یا توسعه تسلیحات هسته ای بازداشته بود.
این ادعا در شرایطی است که تهران هیچ گاه به دنبال ساخت سلاح هسته ای نبوده و بارها مقامات کشورمان توسعه و استفاده از آن را غیر شرعی دانسته اند.
سناتور آمریکایی در ادامه توئیت های روز چهارشنبه خود نوشت: رئیس جمهور ترامپ با وجود مخالفت فرماندهان نظامی دولتش و تنها به علت احساس کمبود نسبت به اوباما ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 53 دقیقه پیش
سناتور آمریکایی: برجام یک پنی به ایران نداد

سناتور آمریکایی: برجام یک پنی به ایران نداد یک نماینده مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه تصریح کرد برجام حتی یک پنی پول در اختیار ایران قرار نداده، بلکه پول های مصادره شده این کشور را آزاد کرده است.
سناتور تیم کین این اظهارات را در واکنش به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا مطرح کرده که پیش از این ادعا کرده بود توافق هسته ای 150 میلیارد دلار پول در اختیار ایران قرار داده است.
ترامپ ساعاتی پیش در شناسه کاربری اش در توئیتر نوشت: دموکرات ها و رئیس جمهور اوباما 150 میلیارد دلار به ایران دادند و هیچ چیزی به دست نیاوردند. آنها حالا نمی توانند 5 میلیارد دلار بابت امنیت ملی و ساخت یک دیوار هزینه کنند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 3 دقیقه پیش
آلمان در مورد پناهجویان رد شده سخت گیری بیشتری می کند

آلمان در مورد پناهجویان رد شده سخت گیری بیشتری می کند آفتاب نیوز :
هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در مصاحبه با روزنامه آلمانی "پاسائور نویه پرسه" گفت، کسانی را که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده، نمی توان به کشورشان بازگرداند، زیرا مخفی می شوند و پلیس نمی تواند آنها را پیدا کند.
وزیر کشور آلمان اکنون قصد دارد با شروع سال 2019 میلادی قوانین جدیدی برای جلوگیری از پنهان شدن پناهجویان رد شده به دولت ائتلافی پیشنهاد کند.
او در این زمینه تاکید کرد: اگر قرار است کسی پس فرستاده شود، باید تحت الحفظ قرار بگیرد تا در زمان اخراج پنهان نشود.
ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 13 دقیقه پیش
رهبر زندانی کُردهای ترکیه: من قربانی پرونده سیاسی هستم

رهبر زندانی کُردهای ترکیه: من قربانی پرونده سیاسی هستم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، صلاح الدین دمیرتاش -- از مخالفان کُرد ترکیه -- در اولین حضورش در دادگاه پس از تصمیم دادگاه حقوق بشر اروپا، خود را قربانی پرونده سیاسی دانست.
بر این اساس، دادگاه حقوق بشر اروپا بیستم نوامبر از ترکیه خواست در کوتاهترین زمان ممکن به بازداشت موقت صلاح الدین دمیرتاش، از سران حزب دموکراتیک خلق ها پایان دهد. با این وجود، ترکیه حکم دادگاه اروپایی را درباره دمیرتاش رد کرد.
دمیرتاش در جلسه استماع دادگاه گفت این دادگاه را سیاسی می دانم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
اطلاعات تایید نشده نباید به گزارش های سازمان ملل راه یابد

اطلاعات تایید نشده نباید به گزارش های سازمان ملل راه یابد به گزارش ایرنا، وی با قدردانی از ذکر مواردی همچون لزوم حفظ روابط تجاری با ایران و اجرای برجام گفت: از سوی دیگر معتقدیم که گزارش باید متوازن و بی طرفانه و بازتاب دهنده وضعیت اجرای قطعنامه 2231 باشد و نگرانی های ایران را مورد توجه قرار دهد. دبیرکل باید منحصرا در حوزه اختیارات خود فعالیت و از افزودن اطلاعات تایید نشده اجتناب کند.
ما ادامه داد: برجام به عنوان توافقی بین المللی و مورد حمایت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، در حکم قانونی بین المللی بوده و دستاوردی بزرگ در عرصه چندجانبه گرایی به حساب می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
اشپیگل خبر داد: آلمان به طور غیر مستقیم به صادرات تسلیحات به عربستان پایبند است

اشپیگل خبر داد: آلمان به طور غیر مستقیم به صادرات تسلیحات به عربستان پایبند است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل" ، آلمان بعد از قتل روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان در ترکیه اعلام کرد که همه صادرات تسلیحات به این کشور را تا زمان روشن شدن این پرونده متوقف می کند. اما حالا هفته نامه "اشپیگل" از استثنائاتی در این زمینه از طرف دولت آلمان خبر داده است.
به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، دولت آلمان با وجود توقف صادرات تسلیحات به عربستان سعودی نمی خواهد دیگر کشورهای اروپایی را از ارسال سیستم های تسلیحاتی به عربستان سعودی که آلمان هم در توسعه آن مشارکت دارد منع کند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
دیدار هیأت روابط پارلمانی ایران با اروپا با رئیس مجلس لوکزامبورگ

دیدار هیأت روابط پارلمانی ایران با اروپا با رئیس مجلس لوکزامبورگ کاظم جلالی رئیس هیات روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا و غلامرضا تاجگردون، زهرا ساعی، سیدمهدی فرشادان، کمال دهقانی فیروزآبادی و سیامک مره صدق از اعضای این هیات که به منظور دیدار و گفتگو با مقامات سیاسی و مسئولان پارلمان اروپا، عازم بروکسل شده اند با بارتولومئو رئیس مجلس لوکزامبورگ دیدار و گفتگو کردند و دفتر یادبود مجلس این کشور را امضا کرد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
پمپئو: برنامه موشک ایران از کنترل خارج شده است!

پمپئو: برنامه موشک ایران از کنترل خارج شده است! به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از صدای آمریکا، مایکل پمپئو – وزیر خارجه آمریکا – پس از نشست شورای امنیت که برای بررسی گزارش دبیرکل از اجرای قطعنامه 2231 برگزار شد، گفت: واشنگتن روشن کرد برنامه موشک بالستیک ایران از کنترل خارج شده است. آزمایش های موشکی ایران باید پایان یابد و تحت نظارت عدم اشاعه درآید.
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد می خواهیم با تمام اعضای شورای امنیت همکاری کنیم تا محدودیت های سخت تری را در سازمان ملل متحد علیه موشک های بالستیک ایران اعمال کنیم.
پمپئو ادامه داد: باید محدودیت هایی که در قطعنامه 1929 بوده است، بار دیگر اعمال شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 23 دقیقه پیش
لیندسی گراهام: تا زمانی که بن سلمان در قدرت باشد روابط با ریاض طبیعی نخواهد بود

لیندسی گراهام: تا زمانی که بن سلمان در قدرت باشد روابط با ریاض طبیعی نخواهد بود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "لیندسی گراهام" سناتور آمریکایی در کنفرانس خبری گفت: اتفاقی که برای خاشقجی افتاد با روابط ما با عربستان همخوانی ندارد.
وی گفت: عربستان به آمریکا بیش از آن نیاز دارد که ما به آنها نیاز داریم و می توانیم نفت بیشتری در مکان دیگری پیدا کنیم.
این سناتور آمریکایی هشدار داد: تا زمانی که ولیعهد عربستان در قدرت باشد روابط با ریاض طبیعی نخواهد بود.
گراهام هشدار داد: چشم پوشی از تمام خطاهای عربستان خطرناک خواهد بود.
وی تاکید کرد: آیا درست است که فناوری و سلاح به شخصی دهیم که یک روزنامه نگار را در ترکیه به قتل رسانده است.
انتهای پیام/. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 43 دقیقه پیش
موافقت سنای آمریکا با بررسی قطعنامه توقف حمایت نظامی از عربستان

موافقت سنای آمریکا با بررسی قطعنامه توقف حمایت نظامی از عربستان به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، مجلس سنای آمریکا برای رأی گیری در خصوص قطعنامه غیر الزام آور توقف حمایت نظامی از عربستان در جنگ یمن تشکیل جلسه داد.
بر این اساس، مجلس سنای آمریکا با 60 رأی موافق در مقابل 39 رأی مخالف با بررسی قطعنامه توقف حمایت نظامی از عربستان در جنگ علیه یمن موافقت کرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب قطعنامه ضدعربستان را بست

مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب قطعنامه ضدعربستان را بست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، قانونگذاران حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب هر قطعنامه ای که خواستار پایان دادن به حمایت دولت این کشور از ائتلاف متجاوز سعودی به یمن است را بستند.
به گزارش هیل، این اقدام با تصویب متممی صورت گرفت که به طرح دیگری اضافه شده بود. طرح مورد نظر با 206 رأی موافق در برابر 2013 رأی مخالف به تصویب رسید.
در یکی از بندهای این مصوبه عنوان شده قانونگذاران کنگره آمریکا نمی توانند در مدت زمان باقی مانده از دوران فعالیت کنگره صدوپانزدهم قطعنامه ای در خصوص یمن صادر کرده و به قانون اختیارات جنگ استناد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 2 دقیقه پیش
مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب قطعنامه ضدعربستان در جنگ یمن را بست

مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب قطعنامه ضدعربستان در جنگ یمن را بست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب هر قطعنامه ای که خواستار پایان دادن به حمایت دولت این کشور از ائتلاف متجاوز سعودی به یمن است را بستند.
در حال تکمیل.... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 26 دقیقه پیش
مجلس نمایندگان آمریکا جلوی اقدام کنگره علیه عربستان سعودی را گرفت

مجلس نمایندگان آمریکا جلوی اقدام کنگره علیه عربستان سعودی را گرفت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب طرحی در روز چهارشنبه راه رأی گیری بر سر هر قطعنامه ای که خواستار پایان دادن به حمایت واشنگتن از ائتلاف متجاوز سعودی به یمن است را بستند.
در حال تکمیل.... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 26 دقیقه پیش
کشف انبارهای سلاح و داروی بر جا مانده از تروریست ها در حومه درعا+ تصاویر

کشف انبارهای سلاح و داروی بر جا مانده از تروریست ها در حومه درعا+ تصاویر به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای سوری در ادامه بازرسی مناطق آزاد شده از لوث تروریسم دو انبار حاوی مقادیر زیادی دارو و سلاح از جمله موشک های "لاو" ساخت رژیم صهیونیستی را در غرب شهر "نوی" در حومه درعا کشف کردند.
یک منبع سوری گفت که در این انبارها سلاح هایی همچون موشک های " مالیوتکا"، موشک های ضد زره "لاو" وجود دارد که برخی از این موشک ها ساخت اسرائیل است.
این منبع از وجود مقادیر زیادی مهمات جنگی و ماده تی ان تی، گلوله های آرپی جی، مین های ضد نفر، سکوهای پرتاب موشک، دوشکا ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 35 دقیقه پیش
فرانسه: بهای فروپاشی برجام را همه خواهیم پرداخت

فرانسه: بهای فروپاشی برجام را همه خواهیم پرداخت خبرگزاری ایرنا: فرانسوا دلاتره نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت این سازمان با تاکید مجدد بر اهمیت برجام و پایبندی به آن هشدار داد: فروپاشی توافق به معنای گامی جدی رو به عقب خواهد بود و بهای آن را همه خواهیم پرداخت.
وی برجام را برجسته ترین دستاورد سال های گذشته در حوزه منع اشاعه تسلیحات هسته ای خواند و گفت: امروز هیچ جایگزین معتبری برای این توافق وجود ندارد.
نماینده فرانسه با اشاره به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد که پیرو برجام به تصویب رسید، یادآور شد که این قطعنامه مورد حمایت همه اعضای این شورا قرار گرفته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
سندرز: دخالت آمریکا مانع دستیابی به راه حل سیاسی در بحران یمن است

سندرز: دخالت آمریکا مانع دستیابی به راه حل سیاسی در بحران یمن است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، برنی سندرز – سناتور مستقل آمریکایی – گفت حمایت آمریکا از جنگ یمن مانعی برای دستیابی به راه حل سیاسی بحران یمن خواهد بود.
سندرز افزود کنگره دخالت واشنگتن در جنگ یمن را تصویب نکرد و به این ترتیب مشارکت در جنگ یمن غیرقانونی است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
چرا دور اول مذاکرات یمنی - یمنی در سوئد امید بخش نبود؟

چرا دور اول مذاکرات یمنی - یمنی در سوئد امید بخش نبود؟ اصغر زارعی، در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که این دور از مذاکرات با نظارت ویژه نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و همچنین معاون کمک های بشر دوستانه و انسان دوستانه دبیر کل سازمان ملل متحد برگزار شده بود ، اظهار کرد: این مذاکرات از روز پنج شنبه هفته گذشته آغاز شد و آن ها در جریان این مذاکرات سه دستور کار مشخص داشتند.
وی در توضیح این دستور کارها اظهار کرد: تبادل اسرا و بازداشت شدگان، تصمیم گیری در مورد وضعیت فرودگاه صنعا برای پرواز هواپیماها جهت ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم یمن و برقراری آتش بس در شهرهای تعز و الحدیده، سه دستور کار مهم این دور از مذاکرات بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
مادورو: جان بولتون نقشه ترور من را کشیده بود

مادورو: جان بولتون نقشه ترور من را کشیده بود خبرگزاری ایلنا: نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا، جان بولتون مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا را به دست داشتن در ترور نافرجام وی، متهم کرد.
مادورور گفت: جان بولتون نقشه گسترش ناآرامی و خشونت، اجرای یک کودتا و معرفی دولتی انتقالی را در سر دارد. بولتون نقشه ترور من را برنامه ریزی می کند. او در مکان های مختلف با کمک کلمبیا نیروهایی را برای اجرای اهدافش آموزش می دهد. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 46 دقیقه پیش
سناتورهای آمریکا: باید فروش سلاح به عربستان متوقف شود

سناتورهای آمریکا: باید فروش سلاح به عربستان متوقف شود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، برنی سندرز سناتور مستقل و نامزد ریاست جمهوری در انتخابات 2016 آمریکا در واکنش به حمایت های واشنگتن از ائتلاف متجاوز سعودی در جنگ یمن گفت: کنگره هرگز مشارکت آمریکا در جنگ یمن را که اقدامی بر خلاف قانون اساسی است ، تصویب نخواهد کرد.
سناتور باب مندز هم گفت : باید برای توقف جنگ در یمن از فروش سلاح به عربستان جلوگیری کرد و از تمامی اختیارم استفاده خواهم کرد تا قانون مجازات و پیگیرد ریاض برای جنگ در یمن تصویب شود.
از سوی دیگر لیندزی گراهام هم افزود: از پیش نویس قطعنامه سندرز برای مجازات عربستان به خاطر نقض حقوق بشر در یمن حمایت می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 56 دقیقه پیش
ملت فلسطین به جنایت اشغالگران در رام الله پاسخ خواهد داد

ملت فلسطین به جنایت اشغالگران در رام الله پاسخ خواهد داد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، مصطفی البرغوثی دبیر کل جنبش ابتکار ملی فلسطین در گفتگو با این شبکه در خصوص عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و شهادت یک جوان فلسطینی در شهرک کوبر رام الله گفت: رژیم اشغالگر اسرائیل، صالح برغوثی را بیگناه به شهادت رساند. بیانیه ارتش رژیم اشغالگر دست داشتن او در عملیات عوفر را تأیید نکرده بود. اسرائیل با به شهادت رساندن شهید صالح برغوثی از خانواده او انتقام گرفت. ملت فلسطین به این جنایت رژیم اشغالگر اسرائیل پاسخ خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 6 دقیقه پیش
ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند

ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند خبرگزاری تسنیم: ترزا می، رهبر کنونی حزب محافظه کار انگلیس و نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه موفق شد تا از هم حزبی های خود رای اعتماد بگیرد و کماکان مقام رهبری حزبش را حفظ کند. در این انتخابات 200 نفر از هم حزبی هایش به وی رای موافق و 117 نفر نیز به وی رای مخالف دادند.
بدین ترتیب می کماکان نخست وزیر بریتانیا باقی خواهد ماند.
وی پس از آنکه توانست از هم حزبی های خود رای اعتماد بگیرد جلوی خبرنگاران حاضر شد و گفت: هم اکنون باید گام ها را برای به سرانجام رساندن برگزیت برداریم.
نخست وزیر انگلیس اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 6 دقیقه پیش
گوترش خواستار رفع نگرانیها از برنامه موشکی ایران شد

گوترش خواستار رفع نگرانیها از برنامه موشکی ایران شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کانال تلویزیونی پنسیلوانیا، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت ضمن استقبال از حمایت مجدد طرفهای امضاکننده برجام از این توافق- به جز آمریکا که در ماه مه بطور یکجانبه از آن خارج شد- از دولت ایران خواست تا به نگرانیهای مطروحه از جانب کشورهای عضو سازمان ملل در خصوص فعالیتهای موشکی خود به دقت توجه و رسیدگی نماید .
رزماری دی کارلو معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی در اینباره گفت: لازم است که این برنامه برای تمام طرفهای درگیر آن همچنان مؤثر باشد؛ از جمله با ارائه مزایای اقتصادی ملموس به مردم ایران . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
شهادت مجری عملیات شهادت طلبانه عوفرا در فلسطین اشغالی+تصاویر

شهادت مجری عملیات شهادت طلبانه عوفرا در فلسطین اشغالی+تصاویر به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیست با حمله به منزل صالح البرغوثی جوان 29 فلسطینی مجری عملیات شهادت طلبانه در نزدیکی شهر عوفر واقع در کرانه باختری فلسطین پس از درگیری شدید وی را به شهادت رساندند.
به گفته شاهدان عینی صدها تن از نظامیان صهیونیست ضمن محاصره روستای "کوبری" واقع در حاشیه شهر رام الله پس از درگیری مسلحانه مجری عملیات شهادت طلبانه یک جوان دیگر را نیز دستگیر کردند.
برخی منابع رسانه ای صهیونیست مدعی شدند فرد دستگیر شده راننده خودرویی است که سه شب پیش به سوی تجمع صهیونیستها آتش گشوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
توافق برای آغاز صادرات نفت و گاز از یمن

توافق برای آغاز صادرات نفت و گاز از یمن به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، شماری از اعضای شرکت کننده در مذاکرت سوئد، از دستیابی طرف های درگیر در بحران یمن به توافقنامه آغاز صادرات نفت و گاز خبر دادند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
سناتورهای آمریکا : باید فروش سلاح به عربستان متوقف شود

سناتورهای آمریکا : باید فروش سلاح به عربستان متوقف شود به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، برنی سندرز سناتور مستقل و نامزد ریاست جمهوری در انتخابات 2016 آمریکا در واکنش به حمایت های واشنگتن از ائتلاف متجاوز سعودی در جنگ یمن گفت: کنگره هرگز مشارکت آمریکا در جنگ یمن را که اقدامی بر خلاف قانون اساسی است ، تصویب نخواهد کرد.
سناتور باب مندز هم گفت : باید برای توقف جنگ در یمن از فروش سلاح به عربستان جلوگیری کرد و از تمامی اختیارم استفاده خواهم کرد تا قانون مجازات و پیگیرد ریاض برای جنگ در یمن تصویب شود.
از سوی دیگر لیندزی گراهام هم افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
آلمان: کسانی که حق پناهندگی ندارند کشور را سریعا ترک کنند

آلمان: کسانی که حق پناهندگی ندارند کشور را سریعا ترک کنند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در مصاحبه با روزنامه آلمانی "پاسائور نویه پرسه" گفت، کسانی را که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده، نمی توان به کشورشان بازگرداند، زیرا مخفی می شوند و پلیس نمی تواند آنها را پیدا کند.
وزیر کشور آلمان اکنون قصد دارد با شروع سال 2019 میلادی قوانین جدیدی برای جلوگیری از پنهان شدن پناهجویان رد شده به دولت ائتلافی پیشنهاد کند.
او در این زمینه تاکید کرد: اگر قرار است کسی پس فرستاده شود، باید تحت الحفظ قرار بگیرد تا در زمان اخراج پنهان نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
سخنان ترزا می پس از کسب رأی اعتماد برای نخست وزیری

سخنان ترزا می پس از کسب رأی اعتماد برای نخست وزیری به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، ترازا می اظهاراتی که همراه بالکنت زبان و نشان از خستگی او بود، در مقابل دفتر نخست وزیری بیان کرد: امروز روز طولانی و پر چالشی بود و در نهایت خرسندم از اینکه همکارانم از رهبری من حمایت کردند.
وی افزود: هرچند من از حمایت آن ها استقبال می کنم اما تعداد قابل توجهی از همکارانم علیه من رأی دادند و من به نگرانی های آن ها گوش دادم.
نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه بایستی اختلافات را کنار گذاشت از هم حزبی هایش خواست تا اینک روی خروج از اتحادیه اروپا و ایجاد اتحاد در داخل کشور متمرکز شوند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
کورکر: بن سلمان از کنترل خارج شده است

کورکر: بن سلمان از کنترل خارج شده است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "باب کورکر" رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در کنفرانس خبری هشدار داد که "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان از کنترل خارج شده و این موضوع تنها مربوط به قتل "جمال خاشقجی" روزنامه نگار منتقد سعودی نبوده بلکه تا محاصره قطر و تحت اقامت اجباری قرار دادن نخست وزیر لبنان نیز ادامه دارد.
"برنی سندرز" عضو مجلس سنای آمریکا نیز در این کنفرانس خبری گفت که آمریکایی ها با احساسات "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در قبال ولیهد عربستان همراهی ندارند.
وی افزود که کنگره حمایت آمریکا از عربستان در جنگ یمن را تصویب نکرده و کنگره سالهاست که به نقش خود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
آیا دستگیری مدیر ارشد هواوی با اعترافات رضا ضراب مرتبط است؟/ چگونه رضا ضراب هر آن چه می دانست را درباره راه های دور زدن تحریم لو داد!

آیا دستگیری مدیر ارشد هواوی با اعترافات رضا ضراب مرتبط است؟/ چگونه رضا ضراب هر آن چه می دانست را درباره راه های دور زدن تحریم لو داد! آیا دستگیری مدیر ارشد هواوی با اعترافات رضا ضراب مرتبط است؟/ چگونه رضا ضراب هر آن چه می دانست را درباره راه های دور زدن تحریم لو داد!
تام برای گرفتن جری خودش را به در و دیوار می زند. یک سال پس از دستگیری رضا ضراب که به بحرانی تمام عیار در رابطه آمریکا و ترکیه بدل شد حالا دستگیری نفر دوم هواوی به بهانه دور زدن تحریم ها علیه ایران به بحران تازه ای در رابطه آمریکا، چین و کانادا بدل شده است. هفت صبح در ادامه می نویسد: طوری که چین دیروز به شکلی کاملا اتفاقی یک دیپلمات کانادایی را دستگیر کرد و خبر تأیید نشده ای هم مخابره شده که یک مقام قضایی چین فروش آیفون (به جز آیفون 10) در این کشور را ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 36 دقیقه پیش
ترکیه: اجازه آموزش تروریست ها توسط آمریکا در مرز خود را نمی دهیم

ترکیه: اجازه آموزش تروریست ها توسط آمریکا در مرز خود را نمی دهیم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار -- وزیر دفاع ترکیه -- گفت اجازه تشکیل کریدور ترور با حمایت آمریکا در شرق فرات را نخواهیم داد. آموزش نظامی گروه های تروریستی توسط آمریکا اقدامی برای تشکیل کریدور ترور در شرق فرات و مرزهای جنوبی ترکیه است.
بر این اساس، خلوصی آکار در مراسم بزرگداشت کشته شدگان جنگ داخلی بوسنی و هرزگوین در آنکارا، با اشاره به تصمیم پنتاگون برای آموزش نظامی گروههای تروریستی "پ ک ک" و "ی پ گ" در نزدیکی مرزهای جنوبی ترکیه، افزود: اجازه نخواهیم داد با این اقدام غیرمعقول آمریکا، کریدور ترور در شرق فرات تشکیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 36 دقیقه پیش
استعفا این بار به دلیل آزار جنسی

استعفا این بار به دلیل آزار جنسی به گزارش خبرگزاری فرانسه، کیز سپتامبر گذشته (شهریور/ مهرماه) گفت: وی برای از میان بردن شبهات درخصوص اسمش، مرخصی خواهد گرفت.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، این اظهارات کیز پس از آن صورت می گیرد که وی متهم به آزار جنسی جولیا سالازار شده است، نماینده ای که اخیرا به عنوان نماینده ایالت نیویورک به کنگره آمریکا راه یافته است.
روزنامه تایمز اسرائیل سپتامبر (شهریورماه/ مهرماه) 97 اعلام کرد که افزون بر سالازار، 11 زن دیگر نیز اعلام کردند که کیز آنان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
حمایت نماینده انگلیس در سازمان ملل از برجام/ تلاش می کنیم ایران از منافع برجام بهره مند شود

حمایت نماینده انگلیس در سازمان ملل از برجام/ تلاش می کنیم ایران از منافع برجام بهره مند شود وی با اشاره به گزارش های متعدد شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد در ارتباط با صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران گفت: انتظار داریم که این پایبندی ادامه یابد و از ایران می خواهیم که همچنان به تعهدات خود در توافق عمل کند.
پیرس افزود: انگلیس در حال همکاری و رایزنی با آلمان و فرانسه برای حصول اطمینان از تداوم بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی لغو تحریم ها مطابق با برجام بوده است.
نماینده انگلیس با اشاره به ساز و کار مالی ویژه اتحادیه اروپا (SPV) برای حفظ روابط تجاری با ایران گفت: امیدواریم که بزودی، شاهد اعلام پیشرفت های بیشتری در این زمینه باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 46 دقیقه پیش
می : ماموریت دولت اجرای برگزیت و ایجاد اتحاد در کشور است

می : ماموریت دولت اجرای برگزیت و ایجاد اتحاد در کشور است به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، ترازا می اظهاراتی که همراه بالکنت زبان و نشان از خستگی او بود، در مقابل دفتر نخست وزیری بیان کرد: امروز روز طولانی و پر چالشی بود و در نهایت خرسندم از اینکه همکارانم از رهبری من حمایت کردند.
وی افزود: هرچند من از حمایت آن ها استقبال می کنم اما تعداد قابل توجهی از همکارانم علیه من رأی دادند و من به نگرانی های آن ها گوش دادم.
نخست وزیر انگلیس بابیان اینکه بایستی اختلافات را کنار گذاشت از هم حزبی هایش خواست تا اینک روی خروج از اتحادیه اروپا و ایجاد اتحاد در داخل کشور متمرکز شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 54 دقیقه پیش
قطعنامه ضد سعودی در سنای آمریکا یک گام دیگر به تصویب نزدیک تر شد

قطعنامه ضد سعودی در سنای آمریکا یک گام دیگر به تصویب نزدیک تر شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس سنای آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با پیشبرد طرحی که برای اولین بار خواستار نظارت بر اختیارات رئیس جمهور این کشور جهت استفاده از نظامیانش در خارج از این کشور است، موافقت کردند.
نمایندگان مجلس سنا با 60 رأی موافق و 39 رأی مخالف با آغاز گفت وگوها در این مجلس برای تصویب قطعنامه ای که خواستار پایان حمایت آمریکا از ائتلاف سعودی در جنگ یمن است، موافقت کردند.
اما روزنامه واشنگتن اگزماینر نوشته با آنکه این رأی گیری نشانه ای دیگر از عصبانیت نماینده های کنگره از حمایت های دولت دونالد ترامپ از عربستان سعودی به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
پاریس: مذاکره مجدد درباره برگزیت نداریم

پاریس: مذاکره مجدد درباره برگزیت نداریم به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در حالی اعلام کرد هرگونه مذاکره مجدد درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت را رد می کند که ترزا می نخست وزیر انگلیس با تهدید رای عدم اعتماد به دلیل برگزیت مواجه شده است.
وزیر امور خارجه فرانسه در مجمع ملی این کشور اعلام کرد : ترزا می فردا با سران 27 کشور اروپایی دیدار و درباره نظرات لندن پیرامون برگزیت گفتگو می کند اما مذاکرات مجدد در کار نخواهد بود.
وی افزود : احتمالا نظراتی (در این مورد) وجود داشته باشد و همانطور که می دانید نخست وزیر انگلیس با مشکلاتی در حزب خود مواجه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند

ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند نخست وزیر انگلیس روی چهارشنبه موفق شد تا از هم حزبی های خود رای اعتماد بگیرد و همچنان به عنوان نخست وزیر انگلیس باقی بماند.
به گزارش تسنیم به نقل از بی بی سی، ترزا می، رهبر کنونی حزب محافظه کار انگلیس و نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه موفق شد تا از هم حزبی های خود رای اعتماد بگیرد و کماکان مقام رهبری حزبش را حفظ کند. در این انتخابات 200 نفر از هم حزبی هایش به وی رای موافق و 117 نفر نیز به وی رای مخالف دادند.
بدین ترتیب می کماکان نخست وزیر بریتانیا باقی خواهد ماند.
وی پس از آنکه توانست از هم حزبی های خود رای اعتماد بگیرد جلوی خبرنگاران حاضر شد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
حمایت آمریکا از جنگ یمن مانعی برای پایان بحران است

حمایت آمریکا از جنگ یمن مانعی برای پایان بحران است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ برنی سندرز سناتور مستقل آمریکایی گفت حمایت آمریکا از جنگ یمن مانعی برای دستیابی به راه حل سیاسی بحران یمن خواهد بود.
سندرز افزود کنگره آمریکا مشارکت آمریکا را در جنگ یمن تصویب نکرد و به این ترتیب مشارکت در جنگ یمن غیرقانونی است.
باب کورکر: معتقدم ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است
باب کورکر سناتور آمریکایی گفت معتقدم ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقجی را در کنسولگری داده و بر آن نظارت داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
سناتور ایالت ویرجینیا: توافق هسته ای ایران حتی یک پنی هم نصیب ایران نکرد

سناتور ایالت ویرجینیا: توافق هسته ای ایران حتی یک پنی هم نصیب ایران نکرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ سناتور ایالت ویرجینا گفت توافق هسته ای ایران حتی یک پنی هم نصیب ایران نکرد، اینها پول های بلوکه شده خود ایران در حسابهای بانکی بودند که آزاد شد.
تیم کین (Tim Kaine) با انتشار مجدد توئیت ترامپ که در آن رئیس جمهور آمریکا مدعی شده بود که دموکرات ها و اوباما 150 میلیارد دلار به ایران دادند اما نمی توانند 5 میلیارد دلار برای امنیت ملی و احداث دیوار در مرز مکزیک هزینه کنند، نوشت رئیس جمهور ترامپ هذیان می گوید و روشن است که توافق هسته ای ایران را هرگز نخوانده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
سخنگوی نتایناهو به خاطر آزار جنسی استعفا کرد

سخنگوی نتایناهو به خاطر آزار جنسی استعفا کرد به گزارش خبرگزاری فرانسه، کیز سپتامبر گذشته (شهریور/ مهرماه) گفت: وی برای از میان بردن شبهات درخصوص اسمش، مرخصی خواهد گرفت.
این اظهارات کیز پس از آن صورت می گیرد که وی متهم به آزار جنسی جولیا سالازار شده است، نماینده ای که اخیرا به عنوان نماینده ایالت نیویورک به کنگره آمریکا راه یافته است.
روزنامه تایمز اسرائیل سپتامبر (شهریورماه/ مهرماه) 97 اعلام کرد که افزون بر سالازار، 11 زن دیگر نیز اعلام کردند که کیز آنان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.
پرونده سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که متولد آمریکاست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
رژیم صهیونیستی "صالح البرغوثی" را در کرانه باختری به شهادت رساند

رژیم صهیونیستی "صالح البرغوثی" را در کرانه باختری به شهادت رساند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، نظامیان رژیم صهیونیستی طی عملیاتی در خیابان موازی با روستای سردا در شمال شهر رام الله در کرانه باختری با شلیک گلوله به سوی یک خودروی عمومی، راننده آن را که یک جوان فلسطینی با نام "صالح البرغوثی" بوده به شهادت رسانده و یکی دیگر از سرنشینان خودرو را مجروح کردند.
این تیرانداری پس از آن صورت گرفت که ارتش رژیم صهیونیستی در حال گشت زنی برای پیدا کردن مظنونان عملیات شهرک عوفرا بودند.
نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان به گشت زنی و حمله به منازل فلسطینیان در کوبر ادامه داده و بر اساس اعلام منابع میدانی حدود 80 نفر را در یک اتاق زندانی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
فاز جدید دعوای دولتی ها بر سر دلار جهانگیری/رژیم فرانسه دست به دامان داعش/هزینه اضافه خودروسازان روی دوش مردم

فاز جدید دعوای دولتی ها بر سر دلار جهانگیری/رژیم فرانسه دست به دامان داعش/هزینه اضافه خودروسازان روی دوش مردم تصاویر صفحه نخست روزنامه های سیاسی کشور را که صبح امروز عرضه می شود، مشاهده می کنید.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، تصاویر صفحه نخست روزنامه های سیاسی کشور که صبح امروز (پنجشنبه، 22 آذر ماه) در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود، به شرح زیر است:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
وزیر خارجه آمریکا: برنامه موشکی ایران از کنترل خارج شده/ برجام فاجعه بود

وزیر خارجه آمریکا: برنامه موشکی ایران از کنترل خارج شده/ برجام فاجعه بود به گزارش صدای آمریکا، مایکل پمپئو – وزیر خارجه آمریکا – پس از نشست شورای امنیت که برای بررسی گزارش دبیرکل از اجرای قطعنامه 2231 برگزار شد، گفت: واشنگتن روشن کرد برنامه موشک بالستیک ایران از کنترل خارج شده است. آزمایش های موشکی ایران باید پایان یابد و تحت نظارت عدم اشاعه درآید.
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد می خواهیم با تمام اعضای شورای امنیت همکاری کنیم تا محدودیت های سخت تری را در سازمان ملل متحد علیه موشک های بالستیک ایران اعمال کنیم.
پمپئو ادامه داد: باید محدودیت هایی که در قطعنامه 1929 بوده است، بار دیگر اعمال شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
بیانیه 8 کشور اروپایی درباره برجام

بیانیه 8 کشور اروپایی درباره برجام به گزارش مشرق، نمایندگان 8 کشور بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان و سوئد در بیانیه ای خواستار اجرای کامل و موثر برجام شدند.
این بیانیه با یادآور شدن پایندی ایران به برجام تصریح کرده است: تا زمانی که ایران تعهداتش را به طور کامل اجرا کند، اتحادیه اروپا به طور کامل اجرای آن را ادامه خواهد داد. وزرای خارجه اتحادیه اروپا بر این تأکید کردند.
بیشتر بخوانید:
پاداش به آمریکا به خاطر خروج از برجام ! مقام آمریکایی: ایران نباید قادر به حفظ توان غنی سازی باشد صالحی: نظام اراده کند غنی سازی 20 درصد را از سر می گیریم ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 6 دقیقه پیش
نیروهای رژیم صهیونیستی یک فلسطینی را به شهادت رساندند

نیروهای رژیم صهیونیستی یک فلسطینی را به شهادت رساندند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای رژیم صهیونیستی یک فلسطینی را به اتهام تیراندازی به شهادت رساندند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
موافقت اکثریت محافظه کاران با ادامه نخست وزیری ترزا می

موافقت اکثریت محافظه کاران با ادامه نخست وزیری ترزا می به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رأی گیری درباره اعتماد به ترزا می نخست وزیر انگلیس در حزب محافظه کار این کشور برگزار شد که در جریان آن 200 نماینده به او رأی اعتماد دادند. این در حالی است که در جریان این رأی گیری 117 قانون گذار حزب محافظه کار بر این باور بوده اند که ترزا می دیگر شایستگی رهبری انگلیس و هدایت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را ندارد.
در حال حاضر نخست وزیر انگلیس به دنبال مخالفت جناح مخالف با طرح بریگزیت وی با چالش جدی مواجه شده است.
وی روز دوشنبه رأی گیری در پارلمان بر سر این توافق را به تعویق انداخت زیرا می دانست در صورت برگزاری رأی گیری شانسی برای ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
ترزا می، رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر انگلیس باقی ماند

ترزا می، رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر انگلیس باقی ماند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، نمایندگان حزب حاکم محافظه کار در پارلمان انگلیس که شمار آنان در حال حاضر 317 نفراست پس از بحث و بررسی و تعهد خانم می به کناره گیری از رهبری حزب محافظه کار تا انتخابات بعدی( سال 2022 ) با ادامه رهبری او بر حزب محافظه کار و نخست وزیری اش موافقت کردند.
در این نشست که دو ساعت ادامه داشت نمایندگان موافق و مخالف با رهبری خانم می بر حزب محافظه کار دیدگاه های خود را بیان کردند و خانم می نیز ضمن دفاع از اقداماتش و تشریح شرایط کشور توانست با 200 رای موافق در برابر117 رای مخالف رهبری حزب و کرسی نخست وزیری را همچنان در اختیار داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 16 دقیقه پیش
رای اعتماد حزب محافظه کار انگلیس به ترزا می

رای اعتماد حزب محافظه کار انگلیس به ترزا می به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه الجزیره، ترزا می -- نخست وزیر انگلیس -- توانست رای اعتماد حزب محافظه کار این کشور را کسب کند.
ترزا می توانست با کسب 200 رای موافق در برابر 117 رای مخالف، رای اعتماد اعضای حزب محافظه کار پارلمان را برای ادامه کار به عنوان رئیس این حزب بدست آورد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 16 دقیقه پیش
انگلیس: در تلاش برای بهره مندی ایران از منافع برجام هستیم

انگلیس: در تلاش برای بهره مندی ایران از منافع برجام هستیم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی با اشاره به گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی و دبیرکل سازمان ملل متحد در ارتباط با صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران گفت: انتظار داریم که این پایبندی ادامه یابد و از ایران می خواهیم که همچنان به تعهدات خود در توافق عمل کند.
پیرس افزود: انگلیس در حال همکاری و رایزنی با آلمان و فرانسه برای حصول اطمینان از تداوم بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی لغو تحریم ها مطابق با برجام بوده است.
نماینده انگلیس با اشاره به ساز و کار مالی ویژه اتحادیه اروپا (SPV) برای حفظ روابط تجاری با ایران گفت: امیدواریم که بزودی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 16 دقیقه پیش
انصارالله : دور جدید مذاکرات در صنعا برگزار شود

انصارالله : دور جدید مذاکرات در صنعا برگزار شود به گزارش ایرنا، چهارمین دور مذاکرات صلح یمن پنجشنبه گذشته با میانجیگری 'مارتین گریفیث' نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در استکهلم سوئد آغاز شد.
ریاست هیات مذاکره کننده انصارالله را محمد عبدالسلام سخنگوی این جنبش و ریاست هیأت دولت مستعفی یمن (هیأت ریاض) را خالد الیمنی وزیر امورخارجه دولت عبدربه منصورهادی برعهده دارند.
الحوثی در ادامه این توئیت نوشت: به همه طرف ها می گوییم که در مذاکرات آینده شرکت کنند، چرا که کسی که نتواند در مذاکرات در صنعا حاضر شود، چگونه خواهد توانست در این شهر حضور داشته باشد و از این جا کشور را اداره کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 25 دقیقه پیش
ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند

ترزا می نخست وزیر انگلیس باقی ماند به گزارش مشرق به نقل از بی بی سی، ترزا می ، رهبر کنونی حزب محافظه کار انگلیس و نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه موفق شد تا از هم حزبی های خود رای اعتماد بگیرد و کماکان مقام رهبری حزبش را حفظ کند.
بدین ترتیب می کماکان نخست وزیر بریتانیا باقی خواهد ماند.
بیشتر بخوانید:
ترزا می: در انتخابات عمومی آینده نامزد نخواهم شد درخواست نخست وزیر پیشین برای نخست وزیر فعلی
منتقدین ترزا می درون حزب محافظه کار که خواستار این رای گیری شده بودند، با توافقی که او با اتحادیه اروپا بر سر خروج از این اتحادیه به دست آورده موافق نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 25 دقیقه پیش
شکار بزرگ نیروهای ارتش سوریه در شمال استان حماه/ نقره داغ شدن تروریست ها در 5 شهرک راهبردی + نقشه میدانی

شکار بزرگ نیروهای ارتش سوریه در شمال استان حماه/ نقره داغ شدن تروریست ها در 5 شهرک راهبردی + نقشه میدانی به گزارش مشرق، جدیدترین خبرها از تحولات میدانی شمال سوریه حاکیست، نیروهای ارتش، گارد ریاست جمهوری، دفاع ملی و نیروهای ویژه تحت فرمان سهیل نمر روزهای پرکاری را در استان های ادلب و حماه پشت سر می گذارنند.
براساس اطلاعات به دست آمده، یگان های توپخانه و موشکی ارتش سوریه با همکاری نیروهای اطلاعات موفق شدند سکوهای پرتاب خمپاره و پایگاه تروریست ها را در شهرک های معرکبه و لحایا در شمال استان حماه شناسایی و منهدم کنند.
بیشتر بخوانید:
آخرین تحولات میدانی شمال سوریه/ دفع حملات سنگین تروریست ها در شمال غرب استان حماه و شمال شرق استان لاذقیه + نقشه میدانی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 26 دقیقه پیش
پاکستان دو بخش صدای آمریکا را مسدود کرد

پاکستان دو بخش صدای آمریکا را مسدود کرد فواد چودری یک هفته پیش گفته بود که شماری از وب سایت ها در پاکستان به دلیل نشر ' خبرهای دروغ' مسدود می شود.
وی در این خصوص گفت: اخباری که آنها نقل می کنند تنها برجسته سازی روایتی خاص و جانبدارانه است؛ در حالی که اخبار و رویدادهایی بسیار مثبتی در پاکستان رخ می دهد که این رسانه آن را نقل انعکاس نمی دهد.
گفته می شود که صدای آمریکا نیز، مسدود شدن وبسایت های اردو و پشتوی خود در پاکستان را تایید کرده است. به گزارش برخی رسانه های پاکستان، وبسایت صدای امریکا به دلیل انتشار خبرهای مرتبط با فعالیت منظور پشتین رهبر تحریک تحفظ پشتون مسدود شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا مشخص شد

سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا مشخص شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هیثر ناوئرت ، سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا که به تازگی از سوی رئیس جمهور دونالد ترامپ برای تصدی سمت نمایندگی این کشور در سازمان ملل متحد انتخاب شده بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) جایگزینش در سمت قبلی را مشخص کرد.
وی در توئیترش نوشت رابرت پالادینو از این پس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواهد شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
زور منتقدان نرسید، خانم نخست وزیر ماندنی شد

زور منتقدان نرسید، خانم نخست وزیر ماندنی شد در جریان رأی گیری امشب 200 نماینده در مقابل 117 نفر دیگر به رهبری می اعلام وفاداری کردند وبه این ترتیب رهبری او بر اساس رویه سیاسی، یک سال دیگر تضمین شد. این رأی گیری پس ازآن آغاز شد گراهام بردلی دبیر کمیته 1922 حزب محافظه کار صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که 48 نامه درباره اعلام بی اعتمادی به صلاحیت رهبری ترزا می را دریافت کرده است.
می پیش از برگزاری این رأی گیری، به هم حزبی هایش اطمینان داد که قبل از انتخابات سراسری انگلیس در سال 2022 از مقام نخست وزیری کنار خواهد رفت. او به گفته نمایندگان حزب محافظه کار که در این نشست شرکت داشتند طی سخنانی احساسی اذعان داشت که از عدم محبوبیتش در ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی