مسکو و پیونگ یانگ درباره زمان بندی سفر کیم به مسکو رایزنی می کنند

مسکو و پیونگ یانگ درباره زمان بندی سفر کیم به مسکو رایزنی می کنند به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یوری اوشاکوف معاون رئیس جمهوری روسیه، در گفت وگو با روزنامه ایزوستیا گفت که مسکو و پیونگ یانگ درباره شیوه های گوناگون سفر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، به روسیه با یکدیگر گفت وگو خواهند کرد.
اوشاکوف تاکید کرد که مسکو انتظار ندارد رهبران کره شمالی و کره جنوبی هر دو در نشست اقتصاد شرق آسیا شرکت کنند.
اوشاکوف گفت: دعوت از کیم جونگ اون همچنان به قوت خود باقی است. این امر چندین بار مورد تایید قرار گرفته است. ما اشکال گوناگون دیدار کیم از روسیه را مد نظر قرار می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
ثروت پوتین واقعا چقدر است؟

ثروت پوتین واقعا چقدر است؟ اوایل امسال سی ان ان گزارش داد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه میزان دارایی رسمی خودش را اعلام کرده است و نشان می دهد او یک آپارتمان با وسعت 800 فوت مربع در سن پترزبورگ و دو خودروی متعلق به دوران شوروی و یک وانت آف رود دارد.
طبق این اطلاعیه، او طی شش سال گذشته 38.5 میلیون روبل (معادل 450 هزار پوند) از محل درآمد ریاست جمهوری، مزایا و سود پس اندازش دریافت کرده است. او همچنین در 13 حساب بانکی متفاوت 190 هزار پوند دارد.
جیسون بوش، تحلیلگر ارشد اوراسیا گروپ گفت: این ارقام با توجه به موقعیت او، بسیار اندک هستند اما آنها با درآمدهای پیشین او هماهنگی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
فشار اتحادیه اروپا بر شبکه های اجتماعی / تروریست ها ناک وت می شوند / تعیین اولتیماتوم برای حذف محتواهای خشونت بار

فشار اتحادیه اروپا بر شبکه های اجتماعی / تروریست ها ناک وت می شوند / تعیین اولتیماتوم برای حذف محتواهای خشونت بار پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اتحادیه اروپا اعلام کرد که آماده اقدام علیه شرکت های فناوری در مورد محتوای تروریستی است. این اقدام شامل جریمه های مختلف می شود.
به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی نت، اتحادیه اروپا قصد دارد جریمه های تبلیغاتی تروریستی جدیدی را اعمال کند. روزنامه تایمز روز یکشنبه گزارش داد که اتحادیه اروپا از شرکت های اینترنتی درخواست کرده در زمینه حذف اطلاعات تروریستی از اینترنت و برنامه ریزی برای تحمیل قوانین سختگیرانه با این سازمان همکاری کند .
تایمز گزارش داده است که اتحادیه اروپا رویکرد داوطلبانه ای را برای شرکت ها برای حذف تبلیغات تروریستی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
شمار سربازان اسرائیلی مبتلا به آسیب های روانی افزایش یافته است

شمار سربازان اسرائیلی مبتلا به آسیب های روانی افزایش یافته است به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان هاآرتص در گزارشی درباره وضعیت روحی روانی سربازان رژیم صهیونیستی نوشت: در سال گذشته میلادی حدود 47 هزار جلسه میان سربازان و افسران با بخش خدمات روانشناسی در ارتش اسرائیل انجام شد که این جلسات در مقایسه با سال 2013، 2500 بار افزایش یافته است.
به همین منظور، رئیس بخش روان درمانی نیروی هوایی رژیم صهیونیستی هشدار داده که روند افزایش تعداد سربازان تحت درمان از سال 2010 تا کنون ممکن است بر نحوه عملکرد روانپزشکان تاثیر بگذارد.
وی افزود: این افزایش بسیار شدید بوده و دلایل آن نیز مربوط به اوضاع دشوار اقتصادی و اجتماعی در اکثر بخش های اسرائیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 دقیقه پیش
پیام تسلیت روسای جمهور کشورهای آسیای مرکزی به مناسبت درگذشت کوفی عنان

پیام تسلیت روسای جمهور کشورهای آسیای مرکزی به مناسبت درگذشت کوفی عنان به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه ، روسای جمهور کشورهای آسیای مرکزی در پیام های جداگانه درگذشت دبیر کل اسبق سازمان ملل متحد را تسلیت گفتند.
نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان در پیامی درگذشت کوفی عنان دبیر کل اسبق سازمان ملل متحد را تسلیت گفت.
در پیام نظربایف آمده است: خبر درگذشت کوفی عنان دبیر کل اسبق سازمان ملل متحد را با اندوه دریافت کردم.
این سیاستمدار شناخته شده در عرصه بین الملل زندگی خود را وقف برقراری ثبات و صلح در سراسر جهان کرد.
مواضع مقامات قزاقستان و کوفی عنان در زمینه مسائل مربوط به توسعه جهانی همسان بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 10 دقیقه پیش
تعرفه های کاخ سفید تاثیر منفی بر اقتصاد آمریکا خواهد داشت

تعرفه های کاخ سفید تاثیر منفی بر اقتصاد آمریکا خواهد داشت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، براساس آخرین نظرسنجی انجام شده توسط انجمن ملی اقتصاددانان کسب و کار آمریکا (NABE) که توسط 251 اقتصاددان کسب و کار پاسخ داده شد، مشخص شد که تعرفه های کاخ سفید تاثیر منفی بر اقتصاد آمریکا خواهد داشت.
• 91 درصد پاسخ دهندگان گفتند که تعرفه ها اثرات نامطلوبی بر رشد اقتصادی آمریکا خواهد گذاشت.
• 67 پاسخ دهندگان خروج آمریکا از نفتا را دارای اثرات منفی می دانند.
• 76 درصد بر این باورند که سیاست های پولی فدرال در مسیر درست قرار دارد.
• 19 درصد احساس می کنند که سیاست های پولی فدرال بیش از حد تحریک آمیز است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 19 دقیقه پیش
ثروت پوتین واقعا چقدر است؟

ثروت پوتین واقعا چقدر است؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حقوق و درآمد رئیس جمهوری روسیه بر روی کاغذ، متوسط است اما همچنان سوالات بسیاری درباره احتمال وجود ثروت های پنهان او مطرح است.
به گزارش ایسنا، اوایل امسال سی ان ان گزارش داد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه میزان دارایی رسمی خودش را اعلام کرده است و نشان می دهد او یک آپارتمان با وسعت 800 فوت مربع در سن پترزبورگ و دو خودروی متعلق به دوران شوروی و یک وانت آف رود دارد.
طبق این اطلاعیه، او طی شش سال گذشته 38.5 میلیون روبل (معادل 450 هزار پوند) از محل درآمد ریاست جمهوری، مزایا و سود پس اندازش دریافت کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 30 دقیقه پیش
ماهاتیر محمد کمک چین را برای حل مسائل مالزی خواستار شد

ماهاتیر محمد کمک چین را برای حل مسائل مالزی خواستار شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی که به چین سفر کرده است روز دوشنبه کمک پکن را برای حل مسائل مالی مالزی از جمله از راه مذاکره دوباره در خصوص توافقنامه های دوجانبه نا متوازن خواستار شد.
ماهاتیر محمد 93 ساله که ماه مه به عنوان نخست وزیر مالزی انتخاب شد مخالف یک سری توافقنامه هایی است که بین شرکت های چینی و دولت نجیب رزاق، رقیب سیاسی او امضا شده است. نجیب رزاق، نخست وزیر پیشین مالزی به فساد مالی متهم شده است.
دولت مالزی حدود 22 میلیارد دلار از طرح های مورد حمایت چین در این کشور را به حال تعلیق در آورده است که از جمله ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 39 دقیقه پیش
ثروت پوتین واقعا چقدر است؟

ثروت پوتین واقعا چقدر است؟ به گزارش ایسنا، اوایل امسال سی ان ان گزارش داد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه میزان دارایی رسمی خودش را اعلام کرده است و نشان می دهد او یک آپارتمان با وسعت 800 فوت مربع در سن پترزبورگ و دو خودروی متعلق به دوران شوروی و یک وانت آف رود دارد.
طبق این اطلاعیه، او طی شش سال گذشته 38.5 میلیون روبل (معادل 450 هزار پوند) از محل درآمد ریاست جمهوری، مزایا و سود پس اندازش دریافت کرده است. او همچنین در 13 حساب بانکی متفاوت 190 هزار پوند دارد.
جیسون بوش، تحلیلگر ارشد اوراسیا گروپ گفت: این ارقام با توجه به موقعیت او، بسیار اندک هستند اما آنها با درآمدهای پیشین او هماهنگی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 49 دقیقه پیش
سخنگوی سفارت آمریکا در آنکارا حمله به این سفارتخانه را تایید کرد

سخنگوی سفارت آمریکا در آنکارا حمله به این سفارتخانه را تایید کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از رویترز؛ دیوید گینر سخنگوی سفارت آمریکا در آنکارا گفت ما تایید می کنیم که یک حادثه امنیتی در ساعات اولیه صبح روز دوشنبه در این سفارتخانه روی داد.
این سخنگو افزود:" ما در این باره که کسی زخمی شده باشد خبری دریافت نکرده ایم و در حال بررسی جزئیات هستیم."
شبکه تلویزیونی سی ان ان ترک اعلام کرد پلیس در حال جستجو برای یافتن مهاجمانی است که پس از حمله با یک دستگاه خودروی سفید فرار کردند.
این شبکه تلویزیونی اعلام کرد صدای شلیک چهار یا پنج گلوله شنیده شده است. یکی از گلوله ها به اتاقک نگهبانی اصابت کرده ولی کسی آسیب ندیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 59 دقیقه پیش
طالبان حمله به سه اتوبوس را در شمال افغانستان تایید کرد

طالبان حمله به سه اتوبوس را در شمال افغانستان تایید کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی طالبان اعلام کرد این گروه حمله به سه اتوبوس حامل مسافران را در شمال افغانستان تایید می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
رئیس ارتش اسرائیل: عربستان دشمن ما نمی شود

رئیس ارتش اسرائیل: عربستان دشمن ما نمی شود العهد لبنان گزارش داد، گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اظهار داشت، توافق کاملی بین اسرائیل و دولت عربستان وجود دارد مبنی بر اینکه عربستان هیچ وقت دشمن اسرائیل نباشد.
پیشتر شخصیت های اسرائیلی نظیر یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات جاسوسی رژیم صهیونیستی ضمن درخواست علنی از سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برای دعوت از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای سفر به عربستان اعلام کرده بودند: تل آویو می تواند در مقابل عادی سازی روابط پیشنهاد مشارکت امنیتی و اطلاعاتی را به عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس بدهد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
اس400 به هند هم می رود

اس400 به هند هم می رود دیمیتری شوگایف رئیس سازمان فدرال همکاریهای فنی-نظامی روسیه روز دوشنبه به ریانووستی گفت: در صورتی که قرارداد فروش اس-400 به هند امسال امضا شود، این تسلیحات در سال 2020 به این کشور تحویل داده خواهد شد.
روسیه و هند در ماه اکتبر سال 2016 ( آبان 1395) در جریان دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با نخست وزیر هند برای فروش اس-400 به این کشور توافق کردند.
سفیر هند در روسیه پیشتر اعلام کرد که کشورش با وجود فشار شدید آمریکا، به توافق با روسیه برای خرید تسلیحات پدافند موشکی اس-400 پایبند است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 19 دقیقه پیش
دیدار خانواده های جدا شده دو کره، پس از سال ها دوری

دیدار خانواده های جدا شده دو کره، پس از سال ها دوری به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی ان ان، گروهی از شهروندان کره جنوبی امروز -دوشنبه- از مرز این کشور با کره شمالی گذشتند تا با اعضای خانواده خود که از زمان جنگ کره آنها را ندیده اند، دیدار کنند.
این دیدار که برای نخستین بار از سال 2015 صورت می گیرد، یکی از مفاد توافق میان دیدار رهبران دو کشور در اوایل سال جاری بود که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، و مون جائه-این ، رئیس جمهوری کره جنوبی، آن را امضا کرده اند.
بیش از 57 هزار نفر انتظار داشتند که بتوانند در دیدارها شرکت داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
ارتش میانمار حدود 24 هزار روهینجایی را کشته است

ارتش میانمار حدود 24 هزار روهینجایی را کشته است به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، این آمارها در گزارشی موسوم به "مهاجرت اجباری روهینجا: تجربه ای ناگفته" توسط آژانس توسعه بین الملل "اونتاریو" انتشار یافته که شامل اطلاعاتی از سوی محققان و سازمان هایی از استرالیا، بنگلادش، کانادا، نروژ و فیلیپین است.
آوارگان روهینجایی که از میانمار به بنگلادش گریخته اند، می گویند بیش از 40 هزار روهینجایی به دلیل اصابت گلوله های نظامیان میانماری زخمی شده اند.
این تحقیق تعداد تخمینی روهینجایی های کشته شده را که در گزارش قبلی پزشکان بدون مرز 9400 تن بود، 23 هزار و 962 تن اعلام کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
اتهام زنی سفیر دولت مستعفی یمن در لبنان به ایران و حزب الله

اتهام زنی سفیر دولت مستعفی یمن در لبنان به ایران و حزب الله به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در یازدهم جولای (بیستم تیرماه) امسال (2018) خالد الیمانی وزیر خارجه دولت مستعفی یمن نامه ای به همتای لبنانی خود جبران باسیل نوشت و در آن از آنچه آن را مداخلات حزب الله و رفتارهای خصمانه این جنبش نامید، شکایت کرد. جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در پاسخ به الیمانی اعلام کرد، موضع کشورش در قبال بحران یمن، ضرورتاً با موضع تمام جریان های سیاسی در لبنان مطابق نیست ( جزئیات بیشتر ).
شنبه شب هفته جاری (27 مردادماه) نیز عکس و خبری از دیدار یک هیأت وابسته به انصارالله یمن با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله منتشر شد که بازخوردهای زیادی داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
خانواده های جدا افتاده دو کره امروز دیدار می کنند

خانواده های جدا افتاده دو کره امروز دیدار می کنند خبرگزاری ایسنا: ده ها شهروند سالخورده و فرتوت کره جنوبی امروز (دوشنبه) برای اولین دیدار با بستگانشان از زمان جدایی دو کره که حدود هفت دهه پیش اتفاق افتاد، وارد کره شمالی شدند.
این دیدار سه روزه که برای اولین بار پس از سه سال صورت می گیرد، احتمالا در منطقه کوهستانی کومگانگ صورت می گیرد که تفرجگاهی خوش منظره در کره شمالی است. این تحولات در پی آب شدن یخ روابط دیپلماتیک میان این دو کشور همسایه صورت می گیرد.
میلیون ها تن از مردم با جنگ کره در سال های 1950 تا 1953 از یکدیگر جدا شدند. خصومت ها نهایتا به آتش بس موقت ختم شد نه یک معاهده صلح و همین امر دو کره را، به لحاظ فنی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
خیانتی که بخشیده می شود /دانه های مصالحه میان کردها و دولت اسد

خیانتی که بخشیده می شود /دانه های مصالحه میان کردها و دولت اسد به گزارش خبرگزاری شبستان، دشت شمال شرقی سوریه تبدیل به مجمع الجزایر گورهای دسته جمعی شده است. در طول سه سالی که گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه بر این منطقه دورافتاده تسلط داشت، هزاران شهروند و سرباز سوری را قتل عام کرد بدون اینکه به خانواده هایشان اجازه بدهد آنها را دفن کنند.
به گفته پریانکا موتاپارتی، مدیر امور اضطراری در سازمان دیده بان حقوق بشر، رقه که پایتخت سابق دولت خود خوانده دولت به اصطلاح اسلامی داعش بود،حداقل 5 گور دسته جمعی داشت که در هر کدام از آنها دهها نفر دفن بودند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
داستان اعدام اسراء الغمغام

داستان اعدام اسراء الغمغام به گزارش خبرگزاری شبستان، کاربران شبکه های اجتماعی به انتشار یک فیلم ویدیویی در شبکه های اقدام کردند که یک زن با دستانی بسته و سری پوشیده را نشان می داد که برای اعدام آماده شده و پس از آن قطع شدن سر و فریادی فردی که می گوید: او را کشتم.
این کاربران پس از انتشار این فیلم ویدیویی ادعا کردند: این زن کسی نبود جز اسراء الغمغام فعال حقوق بشری عربستان از ساکنان قطیف.
انتشار این خبر در فضای مجازی باعث شد تا رسانه های عربی و غیر عربی این روزها به حقیقت ماجرا این فیلم ویدیویی بپردازند و بیند که این زن اسراء الغمغام بوده یا فردی دیگر. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
پرونده ویژه| نقش دولت افغانستان در حملات علیه شیعیان؛ نگاهی به واکنش کاربران در فضای مجازی

پرونده ویژه| نقش دولت افغانستان در حملات علیه شیعیان؛ نگاهی به واکنش کاربران در فضای مجازی به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، کاربران افغان در شبکه های اجتماعی واکنش های تندی علیه ریاست جمهوری و شورای امنیت ملی افغانستان داشته اند و نقش برخی از مقامات این کشور در حملات اخیر شهر غزنی همچنین حمله به مرکز آموزشی مهدی موعود در منطقه شیعه نشین کابل را پررنگ می دانند.
آنها دولت افغانستان را به سهل انگاری و حتی نقش داشتن در حملات علیه شیعیان متهم کرده اند.
با این حال، شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان که بخش عمده ای از فعالیت های سخنگویی اش را به انتشار نظریات دولت در فیسبوک اختصاص داده است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 50 دقیقه پیش
صهیونیست ها در پی راه اندازی جنگ دینی در قدس هستند

صهیونیست ها در پی راه اندازی جنگ دینی در قدس هستند به گزارش ایرنا، شهرک نشینان صهیونیست با همراهی و پشتیبانی پلیس رژیم صهیونیستی دیروز (یکشنبه) به صحن های مسجد الاقصی در قدس اشغالی یورش بردند.
یهودیان و شهرک نشینان صهیونیست به بهانه برگزاری نمازهای تلمودی وارد فضای مسجد می شوند.
این چندمین بار است که در مدت اخیر به ویژه پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آذر ماه سال پیش اعلام کرد قدس پایتخت کشور جعلی اسرائیل است، به مسجد الاقصی تعرض می شود.
افزون بر این همچنان گزارش هایی درباره حفاری های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در زیرزمین مسجد الاقصی برای کشف آنچه معبد سلیمان یاد می شود، منتشر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 59 دقیقه پیش
مناقشه گازی ایران و ترکمنستان به دادگاه بین المللی سپرده شد

مناقشه گازی ایران و ترکمنستان به دادگاه بین المللی سپرده شد خبرگزاری ترند آذربایجان روز دوشنبه به نقل از خبرگزاری دولتی ترکمن اعلام کرد : از آنجایی که نمایندگان دولت ترکمنستان بعد از چندین مرحله مذاکره با نمایندگان ایرانی نتوانستند موضوع بدهی قیمت گاز فروخته شده به تهران را حل و فصل کنند، عشق آباد تصمیم گرفت به پیشنهاد ایران این موضوع را به دادگاه داوری بین المللی ارجاع دهد تا آن مرجع قضایی بتواند یک راه حل عینی و قابل قبول برای حل این بحران پیدا کند.
براساس این گزارش، رئیس جمهوری ترکمنستان بعد از استماع گزارش نمایندگان شرکت ترکمن گاز برای عدم موفقت مذاکرات دوجانبه حل اختلاف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 59 دقیقه پیش
تشکیل کارگروه اقدام ایران مغایر قوانین بین المللی است

تشکیل کارگروه اقدام ایران مغایر قوانین بین المللی است به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان و هفته دولت در پاسخ به این سوال که اقدام دستگاه دیپلماسی ایران نسبت به تشکیل کارگروه اقدام ایران توسط آمریکا چیست، اظهارداشت: رفتار و اقدامات این کشور مغایر با همه موازین شناخته شده بین المللی است.
وی ادامه داد: این گونه اقدامات ره به جایی نخواهد برد و با مقاومت مردم و راهکارهایی که وجود دارد این اقدامات کنترل می شود و بیشتر یک بازی و جنگ روانی است.
این خبر در حال تکمیل است
سیام**1053**9314**
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 59 دقیقه پیش
برنان بار دیگر رفتار ترامپ را خائنانه خواند

برنان بار دیگر رفتار ترامپ را خائنانه خواند خبرگزاری ایسنا: جان برنان، مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که اخیرا گفته بود از اظهارنظرش درباره ارتکاب "خیانت" از سوی ترامپ کوتاه آمده، مجددا بر گفته اش مبنی بر اینکه دونالد ترامپ مرتکب رفتار "خائنانه" شده، تاکید کرده و از کنگره آمریکا تقاضا کرد تا جلوی تلاش های رئیس جمهور آمریکا برای محروم کردن مقام های سابق دیگر از مجوز امنیتی شان را بگیرد.
جان برنان، مدیر سابق سازمان سیا بعد از طرح اظهارنظر جنجالی خود درخصوص ارتکاب خیانت از سوی ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و اخیرا مواجه شدن با لغو مجوز امنیتی خود از سوی دونالد ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 10 دقیقه پیش
ارتش آمریکا با تغییرات گسترده در فرماندهان رده بالا مواجه است

ارتش آمریکا با تغییرات گسترده در فرماندهان رده بالا مواجه است به گزارش روز دوشنبه ایرنا از این روزنامه آمریکایی، مقام عملیاتی مذکور نقش مهمی را در حمله سال 2011 ( 1390) به بن لادن مغز متفکر سرکرده سابق القاعده داشت و انتصابات قریب الوقوع ترامپ بازتاب تاکید بر عملیات مخفی است.
تغییرات در ارتش آمریکا که شامل فرماندهان خاورمیانه و اروپا است، بیشترین تاثیر را در رهبری نظامی این کشور تاکنون خواهد داشت. این تغییرات شامل مقامات ارشد ناظر درگیری ها در خاورمیانه، سیاست آمریکا در مقابله با روسیه، مراکز بازداشتگاهی درخلیج گوانتانامو، کوبا و عملیات مخفی در جهان خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 19 دقیقه پیش
نگرانی مقام های اطلاعاتی آمریکا از ادامه جنجال های ترامپ و رئیس پیشین سیا

نگرانی مقام های اطلاعاتی آمریکا از ادامه جنجال های ترامپ و رئیس پیشین سیا به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که چند روز از تصمیم دولت ترامپ برای لغو گواهی عدم سوء پیشینه امنیتی جان برنان مدیر سابق سازمان سیا می گذرد، وی به شدت از سیاست های رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرده است.
بر اساس این گزارش، مقام های اطلاعاتی آمریکا روز یکشنبه نگرانی خود را نسبت به غرق شدن برنان در سیاست و انتقاد افراطی و بیش از حد از ترامپ ابراز داشته اند.
جیمز کلاپر مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا در این باره گفت: تصور می کنم جان بسیار شبیه به یک قطار باری و حمل و نقل شده و می خواهد هر آنچه را در ذهن دارد، بیان کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 19 دقیقه پیش
ایتالیا مهاجران غیرقانونی را به لیبی باز می گرداند

ایتالیا مهاجران غیرقانونی را به لیبی باز می گرداند وزیر کشور ایتالیا با انتقاد از وضعیت پناهجویان در اروپا از بازگرداندن مهاجران غیرقانونی به لیبی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی آ ار د، ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا ضمن تکرار مواضع مخالف رم با موضوع مهاجران و پناهجویان اظهار داشت: مدتی است که حدود 180 مهاجر غیرقانونی در یک کشتی در سواحل این کشور گرفتار شده اند و اکنون ما تصمیم داریم تا این افراد را به لیبی بازگردانیم.
معاون نخست وزیر در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: مذاکرات ایتالیا و مالت بر سر پذیرش این تعداد از پناهجویان بی نتیجه بوده و به همین علت ما چنین رویکردی را اتخاذ کرده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
دیدار خانواده های جدا افتاده 2 کره بعد از 6 دهه

دیدار خانواده های جدا افتاده 2 کره بعد از 6 دهه برخی خانواده های کره شمالی و کره جنوبی که از زمان جنگ دو کره در دهه 50 میلادی جدا شده بودند، بعد از گذشت بیش از 6 دهه برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند.
به گزارش فارس، صدها نفر از مردم کره شمالی و کره جنوبی که بعد از جنگ سال های 1950 تا 1953 از یکدیگر جدا افتاده بودند، امروز (دوشنبه) در فضایی کاملا احساسی و با چشمانی اشکبار برای اولین دیدار کردند.
به نوشته خبرگزاری یونهاپ، صدها نفر از خانواده های جداافتاده کره ای از زمان جنگ دو کره، اکنون پس از گذشته بیش از 6 دهه با یکدیگر دیدار کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
الاخبار: حریری تا اواسط سپتامبر کابینه لبنان را تشکیل می دهد

الاخبار: حریری تا اواسط سپتامبر کابینه لبنان را تشکیل می دهد به گزارش ایسنا، روزنامه الاخبار چاپ لبنان نوشت، سعد الحریری، نخست وزیر لبنان در تعطیلات آخر هفته رایزنی هایی با برخی از رهبران لبنان داشته و به آنها گفته که قصد دارد کابینه را تا پیش از 15 سپتامبر تشکیل دهد.
اما یکی از وزرای لبنان پس از رایزنی با حریری اظهار داشت، نخست وزیر تلاش می کند زمان بیشتری بخرد تا وقتی که بتواند مجوزی از خارج برای تشکیل کابینه دریافت کند.
این مسئول لبنانی افزود: حریری سرگرم کارهای شخصی اش از جمله مسایل مالی و سازمانی (مربوط به جریان المستقبل) است، به ویژه پس از آنکه اختلاف نظرها تا جایی بالا گرفت که بهیه الحریری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
آحارونوت: ارتش اسرائیل برای رویارویی با "دومین ارتش قدرتمند خاورمیانه" آماده می شود

آحارونوت: ارتش اسرائیل برای رویارویی با "دومین ارتش قدرتمند خاورمیانه" آماده می شود به گزارش ایسنا، یدیعوت آحارونوت در گزارشی با عنوان "برنامه های جدید ارتش اسرائیل برای مقابله با دومین ارتش قدرتمند خاورمیانه" آورده است، حزب الله انبارهای تسلیحاتی جدیدی برای خود ایجاد کرده که در آن همه چیز از دوربین های دید در شب با کیفیت عالی گرفته تا سیستم های جنگ الکترونیکی، صدها فروند پهپاد، خمپاره اندازهای سنگین و موشک هایی با قابلیت حمل نیم تن مواد منفجره پیدا می شود.
در این گزارش به توان عملیاتی بالایی که حزب الله در پی مشارکتش در جنگ سوریه در طول سال های گذشته به دست آورده، اشاره شده و آمده است: حزب الله به کندی به لبنان بازمی گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
رقص پوتین با خانم وزیر اتریشی خبرساز شد +فیلم

رقص پوتین با خانم وزیر اتریشی خبرساز شد +فیلم وزیر امور خارجه اتریش امروز (شنبه) با ولفگانگ میلینگر که تاجر است، ازدواج کرد و مراسم مربوط به ازدواج این دو در رستورانی در شهر گراز برگزار شد. ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه مهمان ویژه این مراسم ازدواج بود که پس از حضور در مراسم، به اتفاق عروس رقصید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
پایگاه سعودی در نجران هدف موشک بالستیک قرار گرفت

پایگاه سعودی در نجران هدف موشک بالستیک قرار گرفت به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شبکه المسیره ، یک مقام مسئول نظامی یمن با اعلام این مطلب افزود : موشک به هدف اصابت و خسارات زیادی را به این پایگاه نظامی وارد کرد.
به گفته این مقام مسئول پرتاب موشک بعد از رصد دقیق اهداف نظامی انجام شد.
ارتش و کمیته های مردمی شنبه گذشته هم یک پایگاه نظامیان ائتلاف و مزدوران آنها در جیزان را با موشک بالستیکی بدر یک هدف قرار دادند.
مقام مسئول یمنی تاکید کرد که هدف قراردادن این اهداف در چارچوب حق دفاع مشروع از مردم یمن انجام می شود.
عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
نماینده سازمان ملل:به دخالت خارجی درلیبی پایان دهید

نماینده سازمان ملل:به دخالت خارجی درلیبی پایان دهید به گزارش ایرنا، سلامه در مصاحبه با شبکه لیبیا الحدث گفت، بهترین راه برای متوقف کردن دخالت های خارجی در لیبی، تمرکز بر وحدت ملی و همکاری با شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل وکمک به نمایندگی سازمان ملل در لیبی و مردم آن است.
نماینده سازمان ملل در لیبی در ادامه گفت، اراده واحد مردم لیبی می تواند هرگونه تلاش قدرت های خارجی برای دخالت در لیبی را که بر یکپارچگی و ثبات این کشور تاثیر منفی دارد، ناکام بگذارد .
سلامه در ادامه گفت، در لیبی بی طرف است و تنها از دستورهای سازمان ملل فرمانبرداری می کند و همانند یک پزشک رفتار می کند که همواره به بهبود حال بیمارش امیدوار است و با تمام توان خود در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
داعش، توحیه ادامه حضور آمریکا در سوریه

داعش، توحیه ادامه حضور آمریکا در سوریه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز؛ حمله اخیر گروه وهابی- صهیونیستی داعش به مقر نظامیان آمریکایی و فرانسوی در میدان نفتی عمر در سوریه در حالی صورت گرفت که برخی از کارشناسان معتقدند آمریکا با این بهانه که مرحله پایانی مبارزه با داعش هنوز آغاز نشده است؛ قصد دارد ادامه حضور خود را در سوریه توجیه کند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
نیروهای سوریه دموکراتیک که اکثریت آنها کُرد هستند حمله داعش در شرق سوریه را دفع کردند. ساختمانهای متعلق به نظامیان فرانسوی و آمریکایی در میدان نفتی عمر یکی از مهمترین میدان های نفتی سوریه هدف این حملات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
مردم ترکیه آیفون های خود را به آتش کشیدند

مردم ترکیه آیفون های خود را به آتش کشیدند خبرگزاری ایسنا: شهروندان ترکیه به منظور مقابله با جنگ تجاری آمریکا علیه این کشور و حمایت از اظهارات رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر تحریم محصولات آمریکایی، این بار تصاویری از آتش زدن و خرد کردن گوشی های آیفون خود را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته اند.
پس از تحریم اقتصادی آمریکا علیه ترکیه و اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، مبنی بر تحریم محصولات آمریکایی بویژه کالاهای الکترونیکی نظیر گوشی های آیفون که در میان بسیاری از مردم ترکیه طرفدار دارد.
حالا تصاویر و گزارش های فراوانی در فضای مجازی مشاهده شده که نشان می دهد شهروندان و کاربران اهل ترکیه به منظور حمایت از سیاست های دولت این ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
ترامپ: نام نخست وزیر آینده اسرائیل محمد است!

ترامپ: نام نخست وزیر آینده اسرائیل محمد است! خبرگزاری ایسنا: کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از چند منبع مدعی شد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به تمسخر گفته است که حل و فصل نزاع فلسطینیان و اسرائیل از طریق تشکیل یک کشور طی چند سال آتی باعث می شود که اسرائیل نخست وزیری به اسم محمد داشته باشد!
این خبر بعد از آن منتشر شده که ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در دوم اوت گذشته به اردن رفت و با ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور دیدار و درباره نشست طرف اردنی با ترامپ در ژوئیه گذشته، بحث گفت وگو کرد.
در این دیدار ملک عبدالله به لودریان گفت که وی در دیدار با ترامپ اعلام کرده که شماری از جوانان فلسطینی ترجیح می دهند در یک ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 49 دقیقه پیش
کارمند سابق کاخ سفید: ترامپ دنبال جنگ نژادی در کشور است / رفتار او در خصوص جامعه آفریقایی-آمریکایی بی شرمانه است

کارمند سابق کاخ سفید: ترامپ دنبال جنگ نژادی در کشور است / رفتار او در خصوص جامعه آفریقایی-آمریکایی بی شرمانه است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون سابق کاخ سفید گفته، رفتار رئیس جمهوری آمریکا در خصوص جامعه آفریقایی-آمریکایی "بی شرمانه و بدون صراحت لهجه" است. وی ترامپ را متهم کرد که می خواهد یک "جنگ نژادی" راه بیندازد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، اوماروسا مانیگو نیومن، معاون سابق کاخ سفید در گفتگو با شبکه خبری ام.اس.ان.بی.سی. با اشاره به درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از رای دهندگان آفریقایی-آمریکایی در کمپین 2016، گفت: آنها خیلی چیزهای دیگری هم مانده که از دست بدهند. گمان می کنم که او(ترامپ) به دنبال آغاز یک "جنگ نژادی" در کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 59 دقیقه پیش
آمریکا پیشنهاد ترکیه برای تبادل کشیش بازداشتی با معاون هالک بانک را نپذیرفت

آمریکا پیشنهاد ترکیه برای تبادل کشیش بازداشتی با معاون هالک بانک را نپذیرفت به گزارش ایسنا، یک مقام ارشد کاخ سفید در گفت وگو با روزنامه وال استریت ژورنال گفت: آنکارا پیشنهاد تبرئه اندرو برانسون، کشیش بازداشتی آمریکایی را از اتهامات تروریستی در قبال تبرئه محمد هاکان آتیلا، معاون پیشین هالک بانک ترکیه که به اتهام فساد در آمریکا بازداشت است را داد اما آمریکا این پیشنهاد را رد کرد.
آمریکا خواستار آزادی برانسون بوده و در همین راستا دو مقام ترکیه را مورد تحریم قرار داده است. با این حال روز جمعه دادگاهی در ترکیه برای سومین بار دادخواست برای پایان یافتن حبس خانگی برانسون را رد کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 9 دقیقه پیش
وزیر خارجه آمریکا به اسلام آباد سفر می کند

وزیر خارجه آمریکا به اسلام آباد سفر می کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در تاریخ 5 سپتامبر (14 شهریور) به پاکستان سفر و با عمران خان نخست وزیر جدید این کشور دیدار خواهد کرد.
پمپئو نخستین مقام خارجی است که با نخست وزیر جدید پاکستان دیدار خواهد کرد.
وزیر امور خارجه آمریکا قبل از سفر به هند به پاکستان سفر خواهد کرد و در راستای بهبود روابط با اسلام آباد تلاش خواهد کرد.
آخرین تحولات افغانستان و احیای روابط گذشته با پاکستان محور سفر پمپئو به اسلام آباد است.
آلیس ولز نماینده آمریکا در آسیای جنوبی به احتمال زیاد در این سفر پمپئو را همراهی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 10 دقیقه پیش
مردم ترکیه آیفون ها را آتش زدند

مردم ترکیه آیفون ها را آتش زدند شهروندان ترکیه به منظور مقابله با جنگ تجاری آمریکا علیه این کشور و حمایت از اظهارات رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر تحریم محصولات آمریکایی، این بار تصاویری از آتش زدن و خرد کردن گوشی های آیفون خود را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، پس از تحریم اقتصادی آمریکا علیه ترکیه و اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، مبنی بر تحریم محصولات آمریکایی بویژه کالاهای الکترونیکی نظیر گوشی های آیفون که در میان بسیاری از مردم ترکیه طرفدار دارد، حالا تصاویر و گزارش های فراوانی در فضای مجازی مشاهده شده که نشان می دهد شهروندان و کاربران اهل ترکیه به منظور ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 29 دقیقه پیش
گزارش وزیر دفاع از اقدامات دفاعی کشور به وکلای ملت/ رئیس جمهور بعد از دیدار با رهبر انقلاب به مجلس می آید

گزارش وزیر دفاع از اقدامات دفاعی کشور به وکلای ملت/ رئیس جمهور بعد از دیدار با رهبر انقلاب به مجلس می آید سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: آمریکایی ها به خوبی به این موضوع پی برده اند که اقدامات نظامی ما پیش گیرانه خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه 29 مرداد) در جمع خبرنگاران درباره زمان حضور رئیس جمهور در مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان، گفت: سوال از رئیس جمهور بعد از دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب انجام می شود.
وی همچنین درباره جزئیات نشست غیرعلنی مجلس با امیرحاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
کارشناس عراقی: آمریکا در صدد افزایش پایگاه های خود در عراق است

کارشناس عراقی: آمریکا در صدد افزایش پایگاه های خود در عراق است به گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، صفاءالاعسم، کارشناس مسائل امنیتی عراقی در گفتگو با خبرگزاری معلومه اعلام کرد: تعداد پایگاه های نظامی نیرو های آمریکایی در استان های غربی و شمالی عراق به 9 پایگاه می رسد که برای آموزش و آماده سازی نیرو های آمریکایی که در ائتلاف بین المللی فعالیت می کنند، مورد استفاده قرار می گیرند.
وی گفت: آمریکا به دنبال افزایش دادن تعداد پایگاه های نظامی خود در عراق و تاسیس 3 پایگاه جدید در دوره آینده با هدف تسلط امنیتی و سیاسی بر حکومت است.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
افتتاح چندین پروژه بزرگ کشور در هفته دولت/سفر اعضای کابینه به مناطق محروم

افتتاح چندین پروژه بزرگ کشور در هفته دولت/سفر اعضای کابینه به مناطق محروم محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در پاسخ به این سوال که در آستانه هفته دولت چه خبر خوبی برای مردم دارید, اظهار کرد: چندین پروژه بزرگ کشور در هفته دولت افتتاح می شود و به نظرم افتتاح این پروژه ها مهمترین هدیه ای است که می توان به مردم داد.
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بر خلاف سال های گذشته تصمیم گرفتیم اعضای کابینه به مناطق محروم و شهرستان ها بروند و با مردم صحبت کنند.
وی با اشاره به کمپین فرزندت کجاست, نیز اظهار کرد: فکر می کنم اگر وارد چنین فضا هایی بشویم این فضا ها تمامی ندارد و هر روز ممکن است چیزی شبیه این کمپین مطرح شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
خانواده های جدا افتاده امروز دو کره دیدار می کنند

خانواده های جدا افتاده امروز دو کره دیدار می کنند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ده ها شهروند سالخورده و فرتوت کره جنوبی امروز (دوشنبه) برای اولین دیدار با بستگانشان از زمان جدایی دو کره که حدود هفت دهه پیش اتفاق افتاد، وارد کره شمالی شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دیدار سه روزه که برای اولین بار پس از سه سال صورت می گیرد، احتمالا در منطقه کوهستانی کومگانگ صورت می گیرد که تفرجگاهی خوش منظره در کره شمالی است. این تحولات در پی آب شدن یخ روابط دیپلماتیک میان این دو کشور همسایه صورت می گیرد.
میلیون ها تن از مردم با جنگ کره در سال های 1950 تا 1953 از یکدیگر جدا شدند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
تیراندازی و حمله فرد ناشناس به سفارت آمریکا در آنکارا +فیلم

تیراندازی و حمله فرد ناشناس به سفارت آمریکا در آنکارا +فیلم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شبکه خبری سی ان ان ترک گزارش داد که یک فرد ناشناس بامداد امروز دوشنبه سفارت آمریکا در آنکارا را مورد حمله قرار داده و اقدام به تیراندازی به سمت موانع امنیتی سفارت کرده است.
بر اساس گزارش این شبکه خبری تیراندازی حوالی ساعت 5 صبح دوشنبه صورت گرفته و عامل حادثه از داخل یک خودرو که شماره آن نیز غیر قابل تشخیص بوده اقدام به تیراندازی به سمت سفارت آمریکا کرده است.
دست کم 4 گلوله به سمت درب شماره 6 سفارت آمریکا در آنکارا شلیک شده که این گلوله ها به پنجره کابین نگهبانی درب سفارت برخورد کرده، اما این حادثه تلفاتی در پی نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
عدم دستیابی آمریکا به خواسته هایش دلیلی برای کشتن دیگران نیست/آمریکا قادر به حل همه مشکلات جهان نیست و نباید به هر مشکلی ورود پیدا کند

عدم دستیابی آمریکا به خواسته هایش دلیلی برای کشتن دیگران نیست/آمریکا قادر به حل همه مشکلات جهان نیست و نباید به هر مشکلی ورود پیدا کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نشنال اینترست در یادداشتی به سیاست خارجی تهاجمی آمریکا پرداخته و هشدار می دهد که آمریکا به سران عاقلی نیاز دارد که ارتش را تنها یکی از ابزار سیاست خارجی بدانند.
در این مقاله آمده است وابستگی بیش از حد آمریکا به ابزار نظامی برای حل مشکلات با کشور هایی مانند ایران، کره شمالی و روسیه مساله ای خطرناک است که به موازات استفاده بیشتر از آن ناامنی آمریکا نیز بسط بیشتری می یابد.
اگرچه بسیاری از آمریکایی ها با پاسخ نظامی به حادثه 11 سپتامبر موافق بودند، اما در واقع واشنگتن با اقداماتی که برای مبارزه با طالبان و القاعده انجام داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
جیمز کومی در واکنش به اظهارات وکیل ترامپ: حقیقت وجود دارد و مهم است

جیمز کومی در واکنش به اظهارات وکیل ترامپ: حقیقت وجود دارد و مهم است به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای گفته بود که ممکن است موکلش به عنوان بخشی از تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا در یک تله احتمالی شهادت دروغ گرفتار شود و نسبت به این مساله ابراز نگرانی کرده بود.
جیمز کومی، مدیر سابق اف . بی. آی در واکنش به این اظهارات جولیانی گفت: حقیقت وجود دارد و مهم است. حقیقت همیشه معیار و سنگ محک سیستم عدالت و حیات سیاسی کشور ما بوده است.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
تجلیل امیرعبداللهیان از کوفی عنان

تجلیل امیرعبداللهیان از کوفی عنان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما حسین امیرعبداللهیان در توئیتی نوشت: سازمان ملل در زمان دبیرکلی کوفی عنان دوره نسبتا مستقلی را تجربه کرد. او مردی بزرگ، با شخصیت و صاحب اندیشه بود.در گفتگوی خصوصی، وی رفتار غیرسازنده آمریکا را نکوهش کرد و وقتی فهمید آمریکا ، سعودی و متحدین آن،پشت ماجرای جنگ تروریستی سوریه اند از سمت نماینده سازمان ملل در سوریه کنار کشید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
ژنرال روس: طی ماه گذشته 45 پهپاد تروریست ها در سوریه نابود شده است

ژنرال روس: طی ماه گذشته 45 پهپاد تروریست ها در سوریه نابود شده است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه راسیسکایا گازیتا ، چاپ مسکو امروز نوشت: ژنرال "ایگور کوناشینکوف" رئیس اداره اطلاعات و ارتباطات جمعی وزارت دفاع روسیه در جمع خبرنگاران توضیح داد که چگونه تروریست ها در سوریه سعی دارند انواع مختلف ماشین های پرنده و پهپاد را علیه نظامیان روسی مورد استفاده قرار دهند.
ضمن اینکه این سخنان نه در دفتر وزارت دفاع، بلکه در پایگاه هوایی "حمیمیم" در خاک سوریه، جایی که هدف اصلی حملات پی در پی پهپادهای گروه های مسلح تروریستی قرار دارد، انجام گرفت. ضمن اینکه خبرنگاران خارجی نیز در این نشست خبری حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
توضیح ظریف در مورد احتمال دیدار روحانی و ترامپ

توضیح ظریف در مورد احتمال دیدار روحانی و ترامپ خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان درباره احتمال دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک توضیحاتی ارائه کرد.
ظریف در پاسخ به اینکه آیا حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیدار رو در رو با ترامپ خواهد داشت، با تاکید بر اینکه ابتدا باید توافق هسته ای موجود مورد احترام قرار گیرد ، افزود: وقتی پیشرفت شگرفی که ما قبلا داشتیم به دور انداخته شود، نه.
وی افزود: توافق پیشین برای ما آزمون این بود که می توانیم به آمریکا اعتماد کنیم یا خیر.
در ادامه این گفت و گو خبرنگار سی ان ان پرسید که آیا امکان توافقی پایدار با نویسنده کتاب هنر معامله وجود دارد؟ ظریف در پاسخ ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
نشریات ترکیه در یک نگاه|عوض شدن بیش از نیمی از شهرداران آکپارتی/ قطر در گام نخست 3 میلیارد دلار به ترکیه فرستاد

نشریات ترکیه در یک نگاه|عوض شدن بیش از نیمی از شهرداران آکپارتی/ قطر در گام نخست 3 میلیارد دلار به ترکیه فرستاد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، بسیاری از روزنامه های ترکیه، امروز در عکس و تیتر صفحه نخست، تغییر و تحول در حزب عدالت و توسعه را برجسته کرده اند. همچنین این روزنامه ها موضوعات دیگری مانند تنش سیاسی و اقتصادی با آمریکا، ساخت بالگرد ملی و تعطیلات عید قربان را مورد توجه قرار داده اند.
حریت:
- نخستین مرحله انتقال پول از قطر به ترکیه با مبلغ 3 میلیارد دلار
- پرواز252 هزار نفر در روز نخست تعطیلات قربان، با هواپیمایی ملی ترکیه
ملیت:
- چاووش اوغلو: آمریکا، دعوا با ترکیه را به خوراک انتخاباتی تبدیل کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
الاخبار : حریری از تصمیم خود برای معرفی کابینه تا 15 سپتامبر خبر داد

الاخبار : حریری از تصمیم خود برای معرفی کابینه تا 15 سپتامبر خبر داد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه الاخبار لبنان نوشت سعدالحریری نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید در جریان تعطیلات اواخر هفته با برخی رهبران لبنانی گفت وگو کرده است.
حریری طی این گفت وگوها از تصمیم خود برای معرفی اعضای کابینه تا پیش از شنبه 15 سپتامبر (24 شهریور)آتی خبر داده است.
بر اساس این گزارش، اما یکی از وزیران لبنانی پس از رایزنی با حریری ابراز عقیده کرد که نخست وزیر خواهان زمان بیشتری است تا شاید مجوز خارجی برای تشکیل دولت را دریافت کند. این وزیر گفته است حریری سرگرم امور خاص خود از جمله دارایی و تشکیلات(جریان المستقبل) است به ویژه پس از آنکه اختلافات به حدی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
درخواست مجدد ترامپ از مولر برای تحقیق درباره هیلاری کلینتون

درخواست مجدد ترامپ از مولر برای تحقیق درباره هیلاری کلینتون به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: هیچ تبانی و هیچ مانع تراشی صورت نگرفته به جز اینکه از سوی هیلاری "حیله گر و دموکرات ها" رخ داده است.
ترامپ در ادامه توئیت هایش نوشت: به رغم همه فساد و استعفاها با این حال باب مولری که شدیدا دچار سردرگمی است نمی خواهد حتی قبول کند که به مسیر دیگر نگاهی بیندازد. اصلا دروغ های برنان، کومی، مک کیب، استرزوک به کنگره یا ایمیل های آن حیله گر چه می شود!
ترامپ روز یکشنبه نیز در پست های دیگری به روزنامه نیویورک تایمز "شکست خورده" به سبب گزارشی که به گفته ترامپ نشان می دهد دان مک گان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
سازمان ملل: کشته شده 130 غیر نظامی از آغاز 2018 در لیبی

سازمان ملل: کشته شده 130 غیر نظامی از آغاز 2018 در لیبی سازمان ملل از کشته شدن بیش از 130 غیرنظامی در لیبی از آغاز سال 2018 میلادی خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سازمان ملل اعلام کرد: از آغاز سال 2018 دست کم 130 غیرنظامی در نتیجه چندین سال جنگ و درگیری در این کشور کشته و شماری زخمی شدند که از این تعداد چندین تن کودک هستند.
این سازمان همچنین اعلام کرد: در حال حاضر ما رنج و سختی غیرنظامیانی که به خاطر جنگ و درگیری ها ضرر دیده اند، را درک می کنیم و شجاعت کارکنان در زمینه انسانی را می ستاییم. خانواده های لیبیایی با اوضاع معیشتی سختی رو به رو هستند و زنان و دختران با خطرات زیادی مواجهند چرا که ممکن است در معرض خشونت جنسی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 19 دقیقه پیش
هشدار اینترپل در خصوص حمله تروریستی در اروپا

هشدار اینترپل در خصوص حمله تروریستی در اروپا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، پلیس اینترپل در خصوص حملات قریب الوقوع تروریستی در اروپا هشدار داد.
پایگاه خبری بی ان ال نیوز در صفحه توییتر خود گزارش داد: اینترپل در خصوص "حمله قریب الوقوع تروریستی" در اروپا هشدار داد. مسئولان اروپایی تصاویری از سه تروریست بسیار خطرناک تونسی را منتشر کردند که به گفته سرویس های اطلاعاتی در فرانسه حضور دارند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 19 دقیقه پیش
تیراندازی و حمله فرد ناشناس به سفارت آمریکا در آنکارا

تیراندازی و حمله فرد ناشناس به سفارت آمریکا در آنکارا به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شبکه خبری سی ان ان ترک گزارش داد که یک فرد ناشناس بامداد امروز دوشنبه سفارت آمریکا در آنکارا را مورد حمله قرار داده و اقدام به تیراندازی به سمت موانع امنیتی سفارت کرده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
جنگ تحمیلی؛ تهاجمی فرامنطقه ای با پشتیبانی استکبار جهانی

جنگ تحمیلی؛ تهاجمی فرامنطقه ای با پشتیبانی استکبار جهانی به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان این مرز وبوم با ایجاد تحریم، تهدید، حمله نظامی، صدور قطعنامه های بین المللی و ادعا های حقوق بشری و تروریستی درصدد کارشکنی و مقابله با نظام جمهوری اسلامی بر آمدند. در این میان می توان جنگ تحمیلی را یکی از بزرگترین برنامه ها برای تضعیف ایران نام برد.
جنگ ایران و عراق نمونه بارز و عینی تهدید امنیت ملی بود. بسیاری از تحلیلگران سیاسی، این جنگ را تهاجمی فرا منطقه ای و برخاسته از اراده برون مرزی می شمارند که در خلال آن عراق از حمایت های بی دریغ تسلیحاتی، مالی، سیاسی و بین المللی برخوردار بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
ایتالیا مهاجران غیرقانونی را به لیبی باز می گرداند

ایتالیا مهاجران غیرقانونی را به لیبی باز می گرداند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی آ ار د، ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا ضمن تکرار مواضع مخالف رم با موضوع مهاجران و پناهجویان اظهار داشت: مدتی است که حدود 180 مهاجر غیرقانونی در یک کشتی در سواحل این کشور گرفتار شده اند و اکنون ما تصمیم داریم تا این افراد را به لیبی بازگردانیم.
معاون نخست وزیر در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: مذاکرات ایتالیا و مالت بر سر پذیرش این تعداد از پناهجویان بی نتیجه بوده و به همین علت ما چنین رویکردی را اتخاذ کرده ایم.
این در حالی است که این تعداد از مهاجران غیر قانونی که چند روز پیش توسط گارد ساحلی ایتالیا نجات داده شده اند در ساحل بندر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 29 دقیقه پیش
رونمایی حزب الله لبنان از یک غافلگیری جنگ 33 روزه

رونمایی حزب الله لبنان از یک غافلگیری جنگ 33 روزه به گزارش مشرق ، مقاومت اسلامی لبنان دیروز از موشک خیبر 1 که چندین بار در جنگ 33 روزه مورد استفاده قرار گرفته بود، رونمایی کرده و چهار نسخه از آن را در نمایشگاه جهادی ملیتا واقع در منطقه اقلیم التفاح در جنوب لبنان در معرض دید عموم قرار داد.
موشک خیبر 1 یکی از غافلگیری های صورت گرفته در جریان جنگ جولای 2006 بود که نیروهای مقاومت برای هدف قرار دادن مواضع دشمن در شهرهای العفوله ( واقع در پانزده کیلومتری شهر حیفا و 52 کیلومتری مرزهای لبنان) و شهر الخضیرة ( واقع در 38 کیلومتری شهر حیفا و 75 کیلومتری مرزهای لبنان) از آن استفاده کردند.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 30 دقیقه پیش
اخراج 4 بسکتبالیست ژاپنی از بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا

اخراج 4 بسکتبالیست ژاپنی از بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبر گزاری فرانسه، کمیته المپیک ژاپن امروز دوشنبه اعلام کرد چهار بسکتبالیست این کشور در پی یک رسوایی غیراخلاقی از بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اخراج شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 39 دقیقه پیش
تلاش محمود عباس برای انحلال پارلمان فلسطین و جایگزینی شورای مرکزی "ساف" به جای آن

تلاش محمود عباس برای انحلال پارلمان فلسطین و جایگزینی شورای مرکزی "ساف" به جای آن به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع محلی رام الله گزارش داد، برخی منابع آگاه فاش کردند که محمود عباس در این نشست پس از خروج خبرنگاران و در جمع شرکت کنندگان اصلی اعلام کرده که از امروز شما نماینده عالی تشکیلات خودگردان در اراضی فلسطینی هستید و دو ماه بعد رسما عضو پارلمان فلسطین خواهید شد. این اظهارات عباس به معنای لغو عضویت اعضای کنونی است که اکثر آنها را نمایندگان پارلمانی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تشکیل می دهند.
منابع مذکور خاطرنشان کردند که این اظهارات عباس نشان می دهد که امیدی به موفقیت آشتی ملی با حماس وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
دولت به مقامات سیاسی طالبان پاسپورت توزیع می کند/ نشست کشورهای مختلف با طالبان با دولت افغانستان هماهنگ می شود

دولت به مقامات سیاسی طالبان پاسپورت توزیع می کند/ نشست کشورهای مختلف با طالبان با دولت افغانستان هماهنگ می شود سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان ضمن دعوت طالبان به مذاکرات بین الافغانی اعلام کرد که سفر مقامات سیاسی طالبان به کشورهای مختلف با پاسپورت افغانستان انجام می شود.
سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان در گفتگو با خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دولت افغانستان به منظور پیشبرد مذاکرات صلح با طالبان، میان اعضای دفتر سیاسی این گروه در قطر پاسپورت توزیع کرده است.
وی درباره سفرهای متعدد نمایندگان طالبان به کشورهای مختلف از جمله ازبکستان و اندونزیا اظهار داشت: سفر نمایندگان طالبان به کشورهای مختلف از سوی کشور میزبان با دولت افغانستان هماهنگ شده و هدف از این ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 49 دقیقه پیش
آمار تکان دهنده خودکشی در میان کهنه سربازان و نظامیان انگلیسی

آمار تکان دهنده خودکشی در میان کهنه سربازان و نظامیان انگلیسی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ خودکشی در میان سربازان انگیسی تبدیل به پدیده رایجی شده است، طوری که بر اساس گزارش ها آمار سربازان انگلیسی که خودکشی کرده اند از آمار تلفات ارتش انگلیس در جنگ افغانستان بالا زده است. فشار های عصبی، مشکلات روحی و روانی ناشی از دوری از خانواده و از دست دادن همقطاران برخی از علل این خودکشی ها عنوان شده است. خانواده های کهنه سربازانی که دست به خودکشی می زنند می گویند دولت از آن ها به اندازه کافی حمایت نکرده و همین موضوع علت اصلی خودکشی سربازان است.
روزنامه انگلیسی دیلی استار نیز در گزارشی به قلم فیلیسیتی کراس در پایگاه اینترنتی خود نوشته ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 49 دقیقه پیش
فاجعه بارترین زلزله های جهان در کدام کشور ها رخ داده است؟

فاجعه بارترین زلزله های جهان در کدام کشور ها رخ داده است؟ به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه سان، زلزله ها از جمله حوادث طبیعی در جهان هستند که می توانند تلفات جانی و مالی جبران ناپذیری در یک کشور ایجاد کنند. اما کدام کشورها بیشترین تعداد زمین لرزه را تجربه کرده اند و قدرتمندترین زلزله جهان در کدام کشور رخ داده است؟
به نوشته روزنامه سان، ژاپن بیشترین تعداد زلزله را در جهان ثبت کرده است؛ زیرا در منطقه ای زلزله خیز واقع شده است؛ اما تحقیقات سازمان زمین شناسی آمریکا نشان می دهد که پاسخ به این پرسش ها آنقدرها هم ساده به نظر نمی رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
وزیر خارجه آمریکا به زودی برای چهارمین بار به کره شمالی می رود

وزیر خارجه آمریکا به زودی برای چهارمین بار به کره شمالی می رود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
'جان بولتون' مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد: 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا، برای چهارمین بار به زودی راهی کره شمالی می شود.
به گزارش ایرنا از شینهوا، بولتون یکشنبه شب به وقت محلی در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: زمان دقیق سفر وزیر امور خارجه آمریکا به پیونگ یانگ معلوم نیست اما پیش بینی می شود در این سفر با 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی دیدار کند.
مشاور امنیت ملی آمریکا با اشاره به اینکه خلع سلاح شبه جزیره برای آمریکا خیلی مهم است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
اسم نخست وزیر اسرائیل، محمد می شود

اسم نخست وزیر اسرائیل، محمد می شود رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی با مزاح، گفته است حل و فصل نزاع فلسطینیان و اسرائیل از طریق تشکیل دولتی واحد می تواند طی چند سال آتی محقق شود که در آن زمان اسم نخست وزیر اسرائیل، محمد خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 59 دقیقه پیش
اعدام یک زن با شمشیر در عربستان سعودی+فیلم

اعدام یک زن با شمشیر در عربستان سعودی+فیلم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه ارتیکل 19(article19) ، انتشار ویدئویی دلخراش از اعدام یک زن با استفاده از شمشیر در عربستان سعودی جنجال آفرین شد و موجی از انتقاد و خشم را در فضای مجازی به راه انداخت.
تصاویری از یک زن منتشر شده است که فریاد می زند " من کسی را نکشته ام... این ناعادلانه است" اما جنایتکاران سعودی با شمشیر او را اعدام می کنند.
بسیاری از فعالان حقوق بشر در سراسر جهان به سرعت در شبکه های اجتماعی واکنش نشان دادند و مقامات سعودی را متهم کردند مخفیانه "اسراء الغمغام" فعال سیاسی را اعدام کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 59 دقیقه پیش
العبادی از آمریکایی ها خواسته تا در عراق باقی بمانند

العبادی از آمریکایی ها خواسته تا در عراق باقی بمانند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، جعفر الحسینی سخنگوی نظامی گردانهای حزب الله عراق تاکید کرد: حیدر العبادی نخست وزیری که دوره اش در عراق به پایان رسیده بدون تصویب پارلمان از آمریکایی ها خواسته تا در این کشور باقی بمانند.
الحسینی تاکید کرد: العبادی تلاش کرد تا به نیروهای مقاومت فشار آورد تا نظامیان آمریکایی در این کشور باقی بمانند.
وی در ادامه افزود: نظامیان آمریکایی بعد از شکست تمام طرح ها و پروژه های خود در عراق اعلام کردند که در این کشور باقی می مانند.
وی تصریح کرد: امروز نیروهای حشد شعبی و نیروهای مقاومت که مخالف حضور نظامیان آمریکایی در کشور هستند از موضع قدرت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
توافق بر سر تشکیل هسته اولیه فراکسیون اکثریت پارلمان عراق

توافق بر سر تشکیل هسته اولیه فراکسیون اکثریت پارلمان عراق به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت ملی، در بیانیه پایانی نشست رهبران جریان حکمت ملی، ائتلاف سائرون، نصر و الوطنیه آمده است: بر اساس تصمیم ملی که برخواسته از منافع کشور عراق و در راستای پاسخگویی به مطالبات شهروندان است بر سر تشکیل هسته اولیه فراکسیون اکثریت پارلمان به توافق رسیدیم .
یکشنبه شب سید مقتدا صدر رهبر ائتلاف سائرون، سید عمار حکیم رهبر ائتلاف حکمت، حیدرالعبادی رهبر ائتلاف النصر، صالح المطلک رهبر ائتلاف تحالف القوی و تعداد دیگری از رهبران سیاسی عراق در هتل بابل در مرکز بغداد گردهم آمدند تا تشکیل فراکسیون اکثریت را اعلام کنند اما این نشست ساعتی بعد با صدور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
کاهش حمایت یهودیان آمریکا از اسرائیل

کاهش حمایت یهودیان آمریکا از اسرائیل به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به نقل از آسوشیتدپرس از قدس، سیمون زیمرمن یهودی آمریکایی تبار و عضو یک گروه حمایت از فلسطینیان است که در هنگام تلاش برای ورود به سرزمین های اشغالی فلسطین از سوی ماموران اسرائیلی به مدت چهار ساعت بازجویی شد و ماموران از وی خواستند اطلاعات تماس فلسطینی هایی که می شناسد و همچنین نظر خود را در مورد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بگوید و گرنه او را اخراج خواهند کرد.
چندین حادثه مشابه از این دست در گذرگاه های مرزی اسرائیل نشان دهنده شکاف فزاینده میان دولت تندرو حاکم بر اسرائیل و یهودیان آمریکایی با سیاست های آن در موضوعاتی چون دین ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 20 دقیقه پیش
الحسینی: صدای الحشد الشعبی و مقاومت امروز قوی تر است

الحسینی: صدای الحشد الشعبی و مقاومت امروز قوی تر است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، جعفر الحسینی سخنگوی گردان های حزب الله عراق در گفت وگو با شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد احزاب سیاسی، که به آمریکایی های وعده ماندن در عراق را داده اند حضورشان در پارلمان کم رنگ می شود.
الحسینی خاطرنشان کرد، حیدر العبادی نخست وزیر عراق همان کسی است که خارج از تصمیم پارلمان، حضور آمریکایی ها در عراق را خواستار شده است.
سخنگوی گردان های حزب الله یادآور شد که نیروهای آمریکایی بعد از آن که تمام پروژه های شان در عراق شکست خورده است ادامه حضورشان در این کشور را اعلام می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 20 دقیقه پیش
هدف گروه اقدام ایران جنگ روانی است

هدف گروه اقدام ایران جنگ روانی است شیرین هانتر نویسنده و استاد روابط بین الملل و تاریخ جهان اسلام دانشگاه جورج تاون روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود دولت ترامپ می خواهد در دل مردم و مسئولان ایران ترس ایجاد کند و اساسا جنگ روانی، یک ضلع مهم از برنامه فشار همه جانبه آمریکا به ایران است.
وی با تاکید بر ضرورت دیپلماسی عمومی در مرحله کنونی اظهار کرد: ایران می تواند با اعلام شرط های خودش برای مذاکره مانع از بازی تبلیغاتی آمریکا درباره مخالفت جمهوری اسلامی با گفت وگو شود.
هانتر درباره راه انداختن گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا افزود: به نظر من گروه اقدام ایران بیشتر جنبه نمادین دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 20 دقیقه پیش
تصویر پوتین جنجالی شد + عکس

تصویر پوتین جنجالی شد + عکس آفتاب نیوز : کتی مارس مشاور حقوقی–دموکرات ایالت کلورادو به خاطر قرار دادن پورتره ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به جای عکس دونالد ترامپ در کاخ کنگره آمریکا (ساختمان کاپیتول) مجازات شد.
این اقدام مارس در جهت کمک به یک جنبش سیاسی بود و با همکاری سازمان ProgressNow صورت گرفت. مارچ به آنها کمک کرد تا از طریق ورودی خدمات وارد ساختمان شوند.
شرکت کنندگان در جنبش سیاسی سعی دارند تا از این طریق به نمایندگان حزب جمهوری خواه تلنگری بزنند. مسئولان پس از پی بردن به این موضوع ، مارس را مجبور کردند تا مقابل اعضای کاخ کنگره آمریکا عذرخواهی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
صفحه نخست روزنامه های دوشنبه

صفحه نخست روزنامه های دوشنبه به گزارش ایسنا، صفحه نخست روزنامه های دوشنبه را در ادامه مشاهده می کنید.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
وزیر خارجه آمریکا به زودی به کره شمالی می رود

وزیر خارجه آمریکا به زودی به کره شمالی می رود 'جان بولتون' مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد: 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا، برای چهارمین بار به زودی راهی کره شمالی می شود.
به گزارش ایرنا از شینهوا، بولتون یکشنبه شب به وقت محلی در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: زمان دقیق سفر وزیر امور خارجه آمریکا به پیونگ یانگ معلوم نیست اما پیش بینی می شود در این سفر با 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی دیدار کند.
مشاور امنیت ملی آمریکا با اشاره به اینکه خلع سلاح شبه جزیره برای آمریکا خیلی مهم است گفت: این سفر به منظور قانع کردن 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی برای پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
سکه طلای جورج واشنگتن نزدیک به 2 میلیون دلار فروش رفت

سکه طلای جورج واشنگتن نزدیک به 2 میلیون دلار فروش رفت یک سکه طلای متعلق به قرن هجدهم که چهره نخستین رئیس جمهور آمریکا، جورج واشنگتن بر آن حک شده، به قیمت 1 میلیون و 700 هزار دلار در یک حراجی به فروش رفت. حراجخانه هریتج تمام این پول را به خیریه خواهد بخشید.
این سکه متعلق به سال 1792، هرگز وارد بازار نشد، ولی گفته می شود پس از جنگ استقلال آمریکا، به عنوان نخستین طرح ضرابخانه ایالات متحده به جورج واشنگتن ارائه شد.بیانیه حراجخانه هریتج این سکه را یکی از مهمترین سکه های تاریخ آمریکا توصیف کرده است.
بر روی این سکه، چهره جورج واشنگتن نقش بسته و پشت آن تصویری از عقاب دیده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه اخبار داخلی
**********
* تهران- ایرنا- حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده را به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
* تهران- ایرنا- رئیس جمهوری گفت: با توجه به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس شورای اسلامی، عملکرد این وزارتخانه را در شرایط خطیر کنونی و انباشت مسائل مزمن اقتصادی سال های قبل، عملکردی مثبت و قابل قبول ارزیابی کرد.
* تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان با اشاره به اینکه آمریکا معتاد به تحریم کردن است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
مهمترین اخبار جهان (7-19)

مهمترین اخبار جهان (7-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، مهمترین اخبار و رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است...
پاکستان
/نخست وزیر جدید پاکستان بر ضرورت ایجاد اصلاحات با هدف کاهش فساد در کشورش خبر داد.عمران خان همچنین بر بهبود روابط با کشورهای همسایه پاکستان ، برقراری امنیت در استان لوچستان پاکستان و مناطق مرزی قبیله ای افغانستان تاکید کرد.
کره جنوبی
/: ده ها تن از شهروندان کره جنوبی روز دوشنبه برای دیدار با آشنایان و اعضای خانواده خود که هفت دهه پیش بر اثر وقوع جنگ از آنها جدا شدند راهی کره شمالی شدند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
اگر FATF بدبود چرا در سال های 86و88 که مقرراتش درمجلس اصولگرا و دولت احمدی نژاد تصویب شد،سکوت کردید؟

اگر FATF بدبود چرا در سال های 86و88 که مقرراتش درمجلس اصولگرا و دولت احمدی نژاد تصویب شد،سکوت کردید؟ به نوعی در شرایط فعلی، ورود به لیست سیاه کمی سخت تر از خروج از تعلیق است، چراکه اکنون تنها با تصویب قوانین مرتبط، ایران از حالت تعلیقی خارج خواهد شد و به وضعیت عادی در می آید، اما عدم تصویب قوانین در ایران، کشور را در دام یک انزوای 10 ساله مالی گرفتار خواهد کرد.
در این مساله نکته ابهام برانگیز اینجاست که آمریکا نیز خواستار انزوای مالی ایران است. نمایندگان سنای آمریکا بارها از وزارت خزانه داری این کشور خواسته اند که مانع خروج ایران از وضعیت تعلیق شود. نکته دیگر اینکه عمده مواد قانون مبارزه با پولشویی مصوب سال 1386 در راستای توصیه های کلیدی FATF بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
حمایت جان بولتون از سپردن جنگ افغانستان به بلک واتر

حمایت جان بولتون از سپردن جنگ افغانستان به بلک واتر به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت به پیشنهاد اریک پرینس، بنیانگذار شرکت امنیتی خصوصی بلک واتر مبنی بر گرفتن مسئولیت جنگ هفده ساله افغانستان از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و دادن آن به مزدوران خصوصی علاقمند شده است.
اظهارات بولتون در این رابطه پس از آن بیان شد که بر اساس گزارش ها ترامپ اجازه احتمال بکارگیری نیروهای مزدور شرکت های خصوصی به منظور بر عهده گرفتن مسئولیت جنگ افغانستان را بجای استفاده از مستشاران پنتاگون داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 9 دقیقه پیش
10 شخصیت توئیترباز دنیای سیاست

10 شخصیت توئیترباز دنیای سیاست روزنامه شهروند: 15 حساب اول کاربری در توییتر درمجموع بیش از یک میلیاردو سیصدونود هزار پیگیرکننده (فالوور) دارند. این عدد عجیب را دوباره برای خودتان تکرار کنید تا به نفوذ واقعی و تاثیرگذاربودن شبکه اجتماعی توییتر در معادلات افکار عمومی جهان و کشورها پی ببرید.
کیتی پری و جاستین بیبر و ریحانا و لیدی گاگا و تیلور سوییفت و کیم کارداشیان و جاستین تیمبرلیک و کریستیانو رونالدو با قدرت هر چه تمام تر در میان پر فالوورترین کاربران توییتر قرار دارند. اما آن چه که معادله تاثیرگذاری شبکه اجتماعی را پیچیده می کند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
حمله تروریستی به یک روستا در نیجریه

حمله تروریستی به یک روستا در نیجریه در پی حمله ستیزه جویان به روستایی در شمال شرقی نیجریه در ساعات آغازین روز یکشنبه دست کم 19 تن کشته شدند.
طبق اظهارات آباتچا عمر یکی از بازماندگان این حمله تروریستی، ستیزه جویان حدود ساعت 2 صبح به وقت محلی به روستای میلاری در منطقه گوزامالا در ایالت بورنو حمله کردند. این شاهد عینی گفت که نمی تواند بگوید این ستیزه جویان عضو گروه تروریستی بوکوحرام بوده اند یا داعش.
این حمله تازه ترین ضربه به تلاش های دولت نیجریه برای شکست شورش هایی است که به رهبری دو گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه و داعش در غرب آفریقا در جریان است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 20 دقیقه پیش
وزیر خارجه آمریکا به زودی به کره شمالی می رود

وزیر خارجه آمریکا به زودی به کره شمالی می رود به گزارش ایرنا از شینهوا، بولتون یکشنبه شب به وقت محلی در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: زمان دقیق سفر وزیر امور خارجه آمریکا به پیونگ یانگ معلوم نیست اما پیش بینی می شود در این سفر با 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی دیدار کند.
مشاور امنیت ملی آمریکا با اشاره به اینکه خلع سلاح شبه جزیره برای آمریکا خیلی مهم است گفت: این سفر به منظور قانع کردن 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی برای پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره انجام می شود.
پمپئو تا کنون سه بار به کره شمالی سفر و دو بار نیز با رهبر آن کشور دیدار و گفت و گو کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 29 دقیقه پیش
فراکسیون بزرگ عراق با محوریت صدر شکل نگرفت

فراکسیون بزرگ عراق با محوریت صدر شکل نگرفت برغم گردهم آمدن چندتن از رهبران برجسته ائتلاف های پیروز انتخاباتی، جلسه اعلام تشکیل فراکسیون بزرگ در پارلمان عراق که حق قانونی تشکیل دولت را خواهد داشت، با محوریت سید مقتدا صدر بی نتیجه پایان یافت.
به گزارش ایرنا، ساعتی پیش سید مقتدا صدر رهبر معنوی ائتلاف سائرون، سید عمار حکیم (ائتلاف حکمت)، حیدرالعبادی (ائتلاف النصر)، صالح المطلک (ائتلاف تحالف القوی) و تعداد دیگری از رهبران سیاسی عراق در هتل بابل در مرکز بغداد گردهم آمدند تا تشکیل فراکسیون اکثریت را اعلام کنند اما این نشست دقایقی پیش با صدور یک بیانیه و بدون اعلام تشکیل این فراکسیون پایان یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 40 دقیقه پیش
تصاویر : رهبر کره شمالی و همسرش در سرزمین پدری

تصاویر : رهبر کره شمالی و همسرش در سرزمین پدری پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به همراه ری سول جو، همسر خود و چند تن دیگر از مقامات عالیرتبه از یک پروژه توسعه در منطقه سامجیون جایی که به عنوان زادگاه پدر و پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی شناخته می شود، بازدید کرد.
به گزارش انتخاب ؛ کیم جونگ اون در این دیدار گفت: تحریم های مداوم نیروهای متخاصم و اقدامات مزاحم آنها یک مانع جدی بر سر راه پیشرفت سوسیالیسم ما است. اما غیرت مردم پرشور ما که در پاسخ به فراخوان حزب حاکم مثل یک کوه بار آمده اند تاریخی آکنده از معجزه های افسانه ای را به رغم دشوارترین شرایط برای ما خواهد ساخت. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 40 دقیقه پیش
آمریکا در جنایات جنگی بیشماری در یمن درگیر است /دست داشتن کاخ سفید در کشتار کودکان شرم آور است

آمریکا در جنایات جنگی بیشماری در یمن درگیر است /دست داشتن کاخ سفید در کشتار کودکان شرم آور است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پایگاه امریکن کانزرویتیو در گزارشی به خبر اخیر شبکه سی ان ان که اعلام کرده بود بمب استفاده شده از سوی ائتلاف عربستان در حمله به اتوبوس دانش آموزان یمنی ساخت آمریکا بوده است پرداخته و می نویسد: در طول جنگ یمن بار ها از دولت آمریکا خواسته شده که فروش سلاح به عربستان را متوقف کند، اما کاخ سفید تمایلی به این کار ندارد.
روز 9 آگوست جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی یک اتوبوس حامل دانش آموزان در شهر ضحیان را هدف قرار دادند که در پی این حمله وحشیانه 51 نفر به شهادت رسیدند که بیشتر آنان کودکان بودند و 79 نفر دیگر نیز مجروح شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 49 دقیقه پیش
تاکید عمران خان بر ضرورت ایجاد اصلاحات

تاکید عمران خان بر ضرورت ایجاد اصلاحات به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ عمران خان قهرمان سابق کریکت پاکستان در اولین نطق خود به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان ،از ایجاد اصلاحات با هدف کاهش فساد در کشور خبر داد.
وی همچنین هدف دیگر ایجاد اصلاحات در کشور را حمایت از توسعه یک کشور در حال رشد عنوان کرد که در عین حال نابرابری فاحش در آن به چشم می خورد.
نخست وزیر جدید پاکستان طی بیش از یک ساعت سخنرانی، بر اجرای وعده های انتخاباتی خود به ویژه، ایجاد کشوری با شاخصه الهی اسلامی تاکید کرد. وی به علاوه به مسائلی از جمله مبارزه با سوء استفاده های جنسی از کودکان و یا تغییرات آب و هوایی پرداخت که ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
19 کشته در شمال شرق نیجریه

19 کشته در شمال شرق نیجریه در حمله شبه نظامیان عضو یک گروه اسلام گرا به روستایی در شمال شرق این کشور در نخستین ساعات روز شنبه دست کم نوزده نفر کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته یک بازمانده حمله شبه نظامیان در نیجریه، درحمله شبه نظامیان عضو یک گروه اسلام گرا به روستایی در شمال شرق این کشور در نخستین ساعات روز شنبه دست کم نوزده نفر کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از مایدوگوری (نیجریه)، به گفته آباتچا عمر از بازماندگان این حمله، شبه نظامیان در حدود ساعت دو صبح به وقت محلی به روستای مایلاری واقع در منطقه گوازامالای ایالت بورنو حمله کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
آمریکایی ها از گذشته درس نگرفته اند

آمریکایی ها از گذشته درس نگرفته اند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی اختصاصی که با نیک پیتون والش خبرنگار سی ان ان در تهران داشت تاکید کرد آمریکا از گذشته خود درس نگرفته است.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان؛ ظریف گفت نوعی بیماری در آمریکا وجود دارد که همان اعتیاد به تحریم است. حتی در دوران اوباما، آمریکا بیشتر از تمرکز بر تعهدات خود و تحریم هایی که برداشته شده بودند، تاکید بیشتر خود را بر حفظ تحریم هایی گذاشته بود که هنوز برداشته نشده بودند.
وی درباره اینکه چرا با این اعتیاد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
پمپئو: زمان صلح در افغانستان فرارسیده

پمپئو: زمان صلح در افغانستان فرارسیده مایک پمپئو روز یکشنبه با استقبال از برقراری آتش بس مشروط میان دولت افغانستان و طالبان به مناسبت عید سعید قربان اظهار داشت که آمریکا برای حمایت و تسهیل روند مذاکرات صلح میان مقامات کابل و طالبان آمادگی دارد.
پمپئو با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا از اعلامیه دولت افغانستان مبنی بر موافقت با برقراری یک آتش بس مشروط با طالبان استقبال می کند. این طرح پاسخی به درخواست صریح و همیشگی مردم افغان برای بهره مندی از صلح است .
وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام آمادگی واشنگتن برای حمایت از مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان اظهار داشت: هیچگونه مانعی برای گفتگو ها وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 59 دقیقه پیش
ظریف: آمریکا بیماری اعتیاد به تحریم دارد

ظریف: آمریکا بیماری اعتیاد به تحریم دارد محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه با شبکه خبری سی ان ان درباره توافق هسته ای برجام و بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مصاحبه کرد.
به گزارش فارس، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه با شبکه خبری سی ان ان درباره توافق هسته ای برجام و بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مصاحبه کرد.
اعتیاد به تحریم
وزیر خارجه ایران در این مصاحبه که به نوشته سی ان ان در تهران انجام شده گفت: من معتقدم بیماری ای در ایالات متحده وجود دارد که اسمش اعتیاد به تحریم است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 9 دقیقه پیش
ظریف: فشارهای اروپا می تواند ترامپ را به تجدید نظر در تحریم های ایران وادار کند

ظریف: فشارهای اروپا می تواند ترامپ را به تجدید نظر در تحریم های ایران وادار کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، شبکه تلویزیونی پرس تی وی اعلام کرد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفته است فشارهای اروپایی ها می تواند ترامپ را به تجدید نظر در خصوص تحریم های ایران متقاعد کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
برجام بدون حضور آمریکا به حیات خود ادامه می دهد

برجام بدون حضور آمریکا به حیات خود ادامه می دهد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نخستین مصاحبه خود با رسانه های خارجی پس از خروج واشنگتن از برجام، با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در این باره گفت و گو کرد.
ظریف در این گفت و گو با بیان اینکه آمریکا یک بیماری دارد و آن اعتیاد به تحریم کردن است، گفت: حتی در زمان دولت اوباما (رئیس جمهوری پیشین آمریکا) نیز ایالات متحده بر تحریم هایی که رفع نکرده بود بیشتر تاکید می کرد تا اعمال تعهدات خود در مورد تحریم هایی که رفع کرده بود.
براساس گزارش تارنمای سی ان ان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
جمهوری خواهان برای بقا باید پشت سر ترامپ بایستند

جمهوری خواهان برای بقا باید پشت سر ترامپ بایستند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، استیو بنن استراتژیست سابق دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به شدت به جمهوری خواهان هشدار داد.
بنن گفت معتقد است اگر همین امروز انتخابات برگزار شود، جمهوری خواهان سی و پنج تا چهل کرسی مجلس نمایندگان را از دست خواهند داد و در نتیجه اکثریت را به دموکرات هایی واگذار می کنند که به باور وی به دنبال استیضاح ترامپ خواهند بود.
وی معتقد است هنوز فرصت کافی برای جلوگیری از چنین اتفاقی وجود دارد و به همین دلیل گروهی به نام شهروندان جمهوری آمریکا تاسیس کرده است تا نتایج انتخابات را به نفع ترامپ تغییر دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
والی سابق بلخ: "دولت افغانستان" باید تغییر کند

والی سابق بلخ: "دولت افغانستان" باید تغییر کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، عطامحمدنور والی سابق بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی بار دیگر خواستار تغییر نظام در این کشور شد.
اخیرا کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان اسدالله شریفی را از فهرست نهایی کاندیدای انتخابات پارلمانی این کشور حذف کرده است که اعتراض مردم ولایت بلخ را نیز به همراه داشت.
عطامحمد نور در گردهمایی که در حمایت از نامزدان حذف شده برگزار شده بود رهبران حکومت وحدت ملی را به زورگویی متهم کرد.
رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی گفت: رهبران حکومت وحدت ملی متوسل به زورگویی شدند ما از منطق حرف می زنیم ولی آنها باز هم زورگویی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
دستکم 19 کشته به دنبال حمله شبه نظامیان در نیجریه

دستکم 19 کشته به دنبال حمله شبه نظامیان در نیجریه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، طبق گفته آباتچا عمر یک بازمانده حمله شبه نظامیان در نیجریه ، حمله شبه نظامیان عضو یک گروه تروریستی در حدود ساعت دو صبح به وقت محلی به روستای مایلاری واقع در منطقه گوازامالای ایالت بورنو در شمال شرق این کشور، منجر به کشته شدن دست کم 19 نفر شد.
وی گفت نمی تواند با اطمینان بگوید آیا مهاجمان وابسته به شورشیان اسلام گرای نیجریه بودند یا با بوکوحرام و شاخه داعش در غرب آفریقا ارتباط داشتند.
این بازمانده حمله شبه نظامیان همچنین، تعداد کشته شدگان را 19 تن را اعلام است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
فوایدی که مذاکره ندارد !

فوایدی که مذاکره ندارد ! به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس روزنامه حمایت در یادداشتی از جواد منصوری نوشت:
در روابط خارجی و امور بین الملل، روش های مختلف و گوناگونی برای حل مسائل و گسترش روابط بکار گرفته می شود که مذاکره ، اولین و پرکاربردترین شیوه در این میان به شمار می رود. مذاکره بین نمایندگان کشورها از گذشته های دور متداول بوده و معمولاً به درک متقابل، زمینه سازی برای تثبیت فضای تعاملی بین دولت ها کمک شایانی کرده است ولی درعین حال، به صورت مطلق، نمی تواند کارساز و در جهت برداشتن موانع، مؤثر باشد. گفتگو و مذاکره اساساً زمانی راهگشا خواهد بود که طرفین از این مجرا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
ظریف: تحریم های آمریکا بر وضعیت داخلی ایران تأثیری ندارد

ظریف: تحریم های آمریکا بر وضعیت داخلی ایران تأثیری ندارد به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز یکشنبه در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه سی اِن اِن در تهران گفت: معتقدم که در آمریکا یک بیماری وجود دارد که همان اعتیاد به تحریم است. این بیماری در دوران ریاست جمهوری اوباما نیز وجود داشت؛ به طوری که حتی در آن زمان، آمریکا بیش از آنکه به اجرای تعهدات خود نسبت به تحریمهای لغو شده توجه داشته باشد، بر حفظ تحریمهایی تأکید داشت که به قوت خود باقی بودند .
ظریف در این مصاحبه یکساعته که در محل وزارت خارجه ایران انجام شد، بر این باور آشکار پای فشرد که توافق هسته ای ایران صرفنظر از خروج آمریکا همچنان می تواند به حیات خود ادامه دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
رودی جولیانی از همکاری کاخ سفید با تیم تحقیقات مولر خبر داد

رودی جولیانی از همکاری کاخ سفید با تیم تحقیقات مولر خبر داد به گزارش سرویس بین المل خبرگزاری صدا و سیما وکیل مک گان تایید کرد مشاور کاخ سفید با تیم مولر همکاری کرده است.
ویلیام بارک (William Burck) گفت "آقای مک گان به سوال های تیم بازرس ویژه به صورت کامل و صادقانه جواب داده است". وی توضیح داد رئیس جمهور از مک گان برای خودداری از بحث درباره هیچ موضوعی، درخواستی نکرده است.
رودی جولیانی مشاور امور حقوقی ترامپ نیز گفته است همکاری مک گان می تواند باعث تقویت ادعاهای ترامپ مبنی بر این باشد که وی هیچ کار اشتباهی انجام نداده است.
جولیانی در برنامه "Meet the Press" در شبکه ان بی سی گفته است "رئیس جمهور وی را به شهادت دادن تشویق کرده و از اینکه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 39 دقیقه پیش
چرا سقوط نفوذ آمریکا خبر بدی نیست؟

چرا سقوط نفوذ آمریکا خبر بدی نیست؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استفان والت استاد و نظریه پرداز برجسته روابط بین الملل در فارین پالسی نوشت: این هفته دیوید ایگنیشس در واشنگتن پست ، یادداشتی در مورد کاهش نفوذ آمریکا در خاورمیانه به نگارش در آورد. موضوع اصلی وی در این یادداشت این بود که عقب نشینی امریکا از منطقه خاورمیانه به بازیگران محلی اجازه داده تا خود مسیرهای دستیابی به اهداف خود را ترسیم کنند و اکنون بسیاری از آن ها تصمیمات بدی اتخاذ می کنند. به نظر او چشم انداز تغییر و تحولات مثبت در منطقه در حال پسروی است و همه شاهد نتایج بدتری خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 39 دقیقه پیش
19 کشته در شمال شرق نیجریه

19 کشته در شمال شرق نیجریه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته یک بازمانده حمله شبه نظامیان در نیجریه ، درحمله شبه نظامیان عضو یک گروه تروریستی به روستایی در شمال شرق این کشور در نخستین ساعات روز شنبه دست کم 19 نفر کشته شدند.
به گفته آباتچا عمر از بازماندگان این حمله، شبه نظامیان در حدود ساعت دو صبح به وقت محلی به روستای مایلاری واقع در منطقه گوازامالای ایالت بورنو حمله کردند.
وی گفت نمی تواند با اطمینان بگوید آیا مهاجمان وابسته به شورشیان اسلام گرای نیجریه بودند یا با بوکوحرام و شاخه داعش در غرب آفریقا ارتباط داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
نظام ایران جزو مقاوم ترین حکومت های منطقه است و با تحریم سرنگون نمی شود

نظام ایران جزو مقاوم ترین حکومت های منطقه است و با تحریم سرنگون نمی شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری الجزیره در گزارشی با اشاره به مقاصد دولت آمریکا برای براندازی نظام حاکم ایران، نوشته تحریم و تهدید باعث تغییر نظام ایران نخواهند شد.
سوزان کردلی ، نگارنده این یادداشت، با تصریح بر اینکه هیچ کدام از مشکلاتی که در حال حاضر پیش روی ایران قرار گرفته اند جدید نیستند می نویسد: از زمان انقلاب 1979 که شاه را سرنگون کرده و نظام اسلامی را در این کشور برقرار کرد، حکومت ایران ثابت کرده یکی از مقاوم ترین حکومت ها در منطقه است.
وی یادآوری کرده ایران بحران های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 10 دقیقه پیش
برجام بدون آمریکا نیز به حیات خود ادامه می دهد

برجام بدون آمریکا نیز به حیات خود ادامه می دهد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نخستین مصاحبه خود با رسانه های خارجی پس از خروج واشنگتن از برجام، با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در این باره گفت و گو کرد.
ظریف در این گفت و گو با بیان اینکه آمریکا یک بیماری دارد و آن اعتیاد به تحریم کردن است، گفت: حتی در زمان دولت اوباما (رئیس جمهوری پیشین آمریکا) نیز ایالات متحده بر تحریم هایی که رفع نکرده بود بیشتر تاکید می کرد تا تحریم هایی که حسب وظایف خود (در برجام) برداشته بود.
این خبر در حال تکمیل است...
شبد**9416**9122
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 20 دقیقه پیش
اصرار فتح بر تحریم غزه مغایر ادعای مخالفت با معامله قرن است

اصرار فتح بر تحریم غزه مغایر ادعای مخالفت با معامله قرن است به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی در حساب توئیتری خود افزود: غزه گروگان تحریم های جنبش فتح که به لحاظ فجیع بودن کمتر از محاصره غزه توسط رریم صهیونیستی نیست،باقی نخواهد ماند،
از آوریل 2017 تشکیلات خودگردان فلسطین یک سری مجازات های دسته جمعی را بر نوار غزه اعمال کرده که از جمله آنها کاهش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان تشکیلات در غزه و بازنشسته کردن هزاران تن از آنان و نیز کاهش برق رسانی، تامین دارو و کمک های پزشکی است.
تشکیلات خودگردان علاوه بر این از ماه مارس گذشته مجازات هایی را علیه دو میلیون فلسطینی ساکن نوار غزه در نظر گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
نوزده کشته در شمال شرق نیجریه

نوزده کشته در شمال شرق نیجریه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز،به گفته یک بازمانده حمله شبه نظامیان در نیجریه، درحمله شبه نظامیان عضو یک گروه اسلام گرا به روستایی در شمال شرق این کشور در نخستین ساعات روز شنبه دست کم نوزده نفر کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از مایدوگوری (نیجریه)، به گفته آباتچا عمر از بازماندگان این حمله، شبه نظامیان در حدود ساعت دو صبح به وقت محلی به روستای مایلاری واقع در منطقه گوازامالای ایالت بورنو حمله کردند.
وی گفت نمی تواند با اطمینان بگوید آیا مهاجمان وابسته به شورشیان اسلام گرای نیجریه بودند یا با بوکوحرام و شاخه داعش در غرب آفریقا ارتباط ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
مقام رسمی آمریکا بخاطر عکس پوتین مجازات شد

مقام رسمی آمریکا بخاطر عکس پوتین مجازات شد به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کتی مارس مشاور حقوقی–دموکرات ایالت کلورادو به خاطر قرار دادن پورتره ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به جای عکس دونالد ترامپ در کاخ کنگره آمریکا (ساختمان کاپیتول) مجازات شد. این اقدام مارس در جهت کمک به یک جنبش سیاسی بود و با همکاری سازمان ProgressNow صورت گرفت. مارچ به آنها کمک کرد تا از طریق ورودی خدمات وارد ساختمان شوند.
شرکت کنندگان در جنبش سیاسی سعی دارند تا از این طریق به نمایندگان حزب جمهوری خواه تلنگری بزنند. مسئولان پس از پی بردن به این موضوع ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 40 دقیقه پیش
کابینه رژیم صهیونیستی یک ماه پیش با جنگ علیه لبنان مخالفت کرد

کابینه رژیم صهیونیستی یک ماه پیش با جنگ علیه لبنان مخالفت کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، شیخ قاسم که در مراسمی در جنوب لبنان سخنرانی می کرد، افزود: حدود یک ماه پیش کابینه امنیتی اسرائیل با حضور مقام های امنیتی و نظامی گزینه های احتمالی جنگ علیه لبنان و نتایج آن را بررسی کرد.
به گفته معاون دبیرکل حزب الله، گزارش هایی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت به جای اینکه مربوط به اشغال لبنان و خسارت های این کشور باشد، بر تخریب ها و مشکلات و پیچیدگی هایی متمرکز بود که رژیم صهیونیستی در صورت جنگ با لبنان با آن روبه رو خواهد شد.
شیخ قاسم ادامه داد:مقام های رژیم صهیونیستی در جلسه کابینه امنیتی گفتند که در صورت وقوع جنگ باید صدها هزار شهرک نشین به ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 39 دقیقه پیش
ظریف: فکر می کردم آمریکایی ها بی اثر بودن تحریم ها را درک کرده اند

ظریف: فکر می کردم آمریکایی ها بی اثر بودن تحریم ها را درک کرده اند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه با شبکه خبری سی ان ان درباره توافق هسته ای برجام و بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مصاحبه کرد.
وزیر خارجه ایران در این مصاحبه که به نوشته سی ان ان در تهران انجام شده گفت: من معتقدم بیماری ای در ایالات متحده وجود دارد که اسمش اعتیاد به تحریم است.
او یادآوری کرده که این بیماری تنها مختص دولت فعلی آمریکا نیست و دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق آمریکا هم بیش از الزام به اجرای تعهداتش برای رفع تحریم ها به حفظ تحریم های رفع نشده تأکید داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 40 دقیقه پیش
هشدار اینترپل درباره حمله تروریستی در اروپا

هشدار اینترپل درباره حمله تروریستی در اروپا خبرگزاری فارس: پلیس بین الملل (اینترپل) درباره وقوع حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا هشدار داده است.
به گزارش بی ان ال نیوز ، مقام های اروپایی تصاویری از سه تروریست تونسی بسیار خطرناک منتشر کرده اند. ادعا شده این سه نفر مقیم فرانسه هستند.
روزنامه اسپانیایی LARAZON در تصویری از این سه تروریست ادعایی، جای عکس نفر سوم را خالی گذاشته است. ادعا شده که یکی از سه نفر در حال حاضر در پاریس است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 10 دقیقه پیش
اعتراض عراقی ها به بازگشایی کنسولگری عربستان

اعتراض عراقی ها به بازگشایی کنسولگری عربستان خبرگزاری فارس: عراقی های ساکن بصره امروز یکشنبه در محکومیت بازگشایی کنسولگری عربستان در بصره دست به تظاهرات زدند.
تظاهرات کنندگان بصره ای با سر دادن شعارهایی علیه عربستان، خواستار بسته شدن کنسولگری این کشور شدند.
معاون استاندار بصره در امور اداری، زمستان سال گذشته خبر بازگشایی کنسولگری عربستان در این استان پس از گذشت 28 سال از بسته شدن آن اعلام کرده بود.
روابط عربستان و عراق از سال گذشته میلادی، پس از سفر عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان به بغداد و دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق از عربستان، وارد مرحله جدیدی شد و روابط دوجانبه پس از سالها تیرگی رو به بهبود نهاد. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 20 دقیقه پیش
پمپئو: اکنون زمان صلح در افغانستان فرارسیده است

پمپئو: اکنون زمان صلح در افغانستان فرارسیده است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مایک پمپئو روز یکشنبه با استقبال از برقراری آتش بس مشروط میان دولت افغانستان و طالبان به مناسبت عید سعید قربان اظهار داشت که آمریکا برای حمایت و تسهیل روند مذاکرات صلح میان مقامات کابل و طالبان آمادگی دارد.
پمپئو با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا از اعلامیه دولت افغانستان مبنی بر موافقت با برقراری یک آتش بس مشروط با طالبان استقبال می کند. این طرح پاسخی به درخواست صریح و همیشگی مردم افغان برای بهره مندی از صلح است .
وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام آمادگی واشنگتن برای حمایت از مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 20 دقیقه پیش
روابط پاکستان با همسایگان گسترش می یابد

روابط پاکستان با همسایگان گسترش می یابد به گزارش ببامداد دوشنبه ایرنا، 'عمران احمد خان نیازی' یکشنبه ش در گفت و گوی تلویزیونی با مردم پاکستان پس از تحلیف و معرفی اعضای کابینه، وعده داد که با انجام اصلاحات فراگیر در این کشور، رفاه بر مبنای اسلام را در زمینه های مختلف در این کشور توسعه می دهد.
وی درباره سیاست خارجی دولت جدید پاکستان گفت که این دولت بهترین روابط را با همه کشورهابه ویژه همسایگان خواهد داشت.
عمران خان تاکید کرد:پاکستان به صلح اعتقاد دارد و باور داریم که بدون صلح و امنیت، هیچ پیشرفت و توسعه ای محقق نمی شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
نگران مداخله ایران در انتخابات میان دوره ای کنگره هستیم

نگران مداخله ایران در انتخابات میان دوره ای کنگره هستیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز گفت روسیه فقط یکی از چهار کشوری است که به احتمالا به صورت بالقوه سعی در مداخله در انتخابات میان دوره ای کنگره را دارد.
وی در ادامه گفت آمریکا همچنین نگران مداخله احتمالی چین، کره شمالی و ایران در انتخابات پیش رو است. بولتون افزود: ما در حال اتخاذ اقداماتی برای جلوگیری از مداخله این چهار کشور هستیم.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا در گذشته از چین موردی مشاهده کرده اید؟ پاسخ داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
خانواده های کره ای در دو سوی مرز با هم دیدار می کنند

خانواده های کره ای در دو سوی مرز با هم دیدار می کنند همزمان با کاهش تنش ها در روابط کره جنوبی و شمالی، روند دیدار خانواده هایی که طی چند دهه گذشته بدلیل عدم رابطه دو کشور در دو سوی مرز جا مانده اند، آغاز شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تی آر تی، در اولین دور از آغاز دیدار خانواده های جا مانده در دو سوی مرز کره شمالی و جنوبی که طی چند دهه گذشته از دیدار و ارتباط با هم محروم بوده اند، حداقل 21 خانواده در کره جنوبی موفق به ثبت نام برای دیدار خویشاوندان خود در کره شمالی شده اند.
هزاران خانوار کره ای از زمان جنگ و تقسیم دو کره در سال 1950 از هم جدا شده و بازماندگان آن ها همچنان بدنبال دیدار با اقوام و خویشان خود در آن سوی مرز می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
موافقت اشرف غنی با آتش بس مشروط با طالبان به مناسبت عید قربان

موافقت اشرف غنی با آتش بس مشروط با طالبان به مناسبت عید قربان رئیس جمهوری افغانستان با برقراری آتش بس مشروط با طالبان به مناسبت عید قربان موافقت کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان رئیس جمهوری افغانستان یک آتش بس سه ماهه مشروط را با گروه طالبان اعلام کرد.
به گفته وی این آتش بس از فردا دوشنبه 29 مرداد شروع و تا 4 آذر ادامه خواهد یافت.
رئیس جمهور افغانستان در مراسمی در قصر دارالامان در کابل اعلام کرد که این آتش بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و می تواند تا زمانی که این گروه بخواهد ادامه بیابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
وزیر دفاع مصر به روسیه می رود

وزیر دفاع مصر به روسیه می رود وزیر دفاع مصر در رأس یک هیأت بلندپایه نظامی به روسیه می رود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، محمد زکی وزیر دفاع مصر قرار است در سفر به روسیه در وزارت دفاع این کشور با مقامات دفاعی مسکو دیدار کند.
بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، وی در رأس یک هیأت بلندپایه نظامی عازم مسکو شده و در پنجمین نشست کمیسیون مشترک نظامی دو کشور شرکت خواهد داشت.
وزیر دفاع مصر قرار است درباره توسعه و تعمیق روابط نظامی و دفاعی میان دو کشور با مقامات نظامی روسیه دیدار داشته باشد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
انفجار بمب در کویته پاکستان 10 زخمی برجای گذاشت

انفجار بمب در کویته پاکستان 10 زخمی برجای گذاشت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، تلویزیون "جیو" پاکستان از انفجار بمبی در کنار جاده ای در مسیر حرکت نیروهای امنیتی در منطقه "درینگهار" شهر کویته پاکستان خبر داد.
به دنبال این حادثه 10 نیروی امنیتی زخمی شدند. پس از بررسی محل حادثه زخمی ها به بیمارستان منتقل شدند.
تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
مایک پمپئو با نخست وزیر جدید پاکستان دیدار می کند

مایک پمپئو با نخست وزیر جدید پاکستان دیدار می کند وزیر امور خارجه آمریکا به عنوان نخستین مقام بلندپایه خارجی برای مذاکره با نخست وزیر جدید پاکستان اوایل ماه سپتامبر راهی اسلام آباد می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه خبری گالف نیوز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نخستین هفته از ماه سپتامبر برای مذاکره با عمران خان نخست وزیر جدید پاکستان و اعضای کابینه وی پیرامون منافع دوجانبه، به اسلام آباد سفر می کند.
مایک پمپئو که قرار است روز پنجم سپتامبر به اسلام آباد وارد شود، احتمالاً نخستین مقام بلندپایه خارجی است که پس از برگزاری مراسم ادای سوگند عمران خان به عنوان 22 اُمین نخست وزیر پاکستان، با وی دیدار می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
برنامه هسته ای ایران؛ در صدر فهرست چالشهای بزرگ آمریکا واسرائیل!

برنامه هسته ای ایران؛ در صدر فهرست چالشهای بزرگ آمریکا واسرائیل! مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که برنامه تسلیحات هسته ای و موشک بالستیک ایران در صدر فهرست چالشهای بزرگ فراروی آمریکا و اسرائیل قرار دارند!
به گزارش تابناک به نقل از هاآرتص، جان بولتون یکشنبه شب در دیدار با بنیامین نتانیاهو ادعا کرد که در فهرست چالشهای بزرگ فراروی آمریکا و رژیم صهیونیستی، برنامه تسلیحات هسته ای و موشک بالستیک ایران در صدر قرار می گیرند .
در مقابل، نخست وزیر رژیم صهیونیستی جان بولتون را به عنوان یک دوست فوق العاده برای اسرائیل و یک قهرمان بی نظیر برای اتحاد آمریکا- اسرائیل مورد تمجید قرار داد و تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
صدای قربانیان تروریسم باید به گوش همه مردم جهان برسد

صدای قربانیان تروریسم باید به گوش همه مردم جهان برسد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در سخنرانی که در نمایشگاهی با موضوع نجات از تروریسم داشت، از قربانیان تروریسم در اقصی نقاط جهان خواست تا صدای خود را به گوش همه جهانیان برسانند.
دبیرکل سازمان ملل در این سخنرانی گفت: برای آنکه ریشه تروریسم برای نسل های آینده خشک شود افرادی که قربانی تروریسم بوده اند می بایست همه تلاش خود را به کار بندند تا تروریسم تاثیری بر نسل های آینده نداشته باشد.
وی در ادامه افزود: همه ما می توانیم از کسانی که تروریسم را تجربه کرده اند یاد بگیریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
مذاکره نتانیاهو و بولتون با موضوع ایران

مذاکره نتانیاهو و بولتون با موضوع ایران تسنیم نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پس از ورود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی با وی دیدار کرد. دو نفر در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: ما درباره چگونگی متوقف ساختن پیشرفتهای موشکی و و هسته ای ایران گفتگو خواهیم کرد.
پیش از این جان بولتون در توییتی خبر ورود خود را به اراضی اشغالی اعلام کرد و هدف سفر خود را دیدار با نخست وزیر و سایر مقامات اسرائیلی اعلام کرد: منتظر دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر و مقامات دیگری هستم که قرار است امروز آغاز شوند تا در آنها دغدغه های دوجانبه و شماری از موضوعات امنیت ملی را مورد بحث قرار دهیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 9 دقیقه پیش
تشکیل گروه اقدام ایران در آمریکا بیشتر اقدامی نمادین است تا هدفمند

تشکیل گروه اقدام ایران در آمریکا بیشتر اقدامی نمادین است تا هدفمند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک نشریه آمریکایی در تحلیلی به موضوع تشکیل گروه موسوم به گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا پرداخته است.
مایک پامپئو ، وزیر خارجه آمریکا که از زمان پیوستن به دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا هجمه های تبلیغاتی علیه ایران را یکی از محورهای فعالیتش قرار داده، روز پنجشنبه 25 مرداد تشکیل گروه اقدام ایران را اعلام کرد.
پامپئو ، برایان هوک 49 ساله که در حال حاضر رئیس دفتر برنامه ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا است را به عنوان رئیس گروه تازه تشکیل منصوب کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 10 دقیقه پیش
روسیه فناوری جنگنده نسل پنجم خود را به هند می دهد

روسیه فناوری جنگنده نسل پنجم خود را به هند می دهد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، یوری سلیوسار افزود: روسیه و هند آماده همکاری هستند و مذاکرات برای ساخت جنگنده نسل پنجم میان مقامات دو کشور در جریان است.
سلیوسار در واکنش به این پرسش که به نظر می رسد هندی ها به دنبال جایگزینی طرح دیگری هستند؟، افزود: اینطور نیست، دهلی نو از این پروژه خارج نشده اما پرسش های بسیاری برای آنها ایجاد شده است که روسیه به آنها پاسخ های قانع کننده ای داد.
این مقام شرکت هواپیماسازی روسیه با بیان اینکه این شرکت آماده انتقال اطلاعات خود به هندی ها است، مدعی شد که هیچ کشور دیگری این آمادگی را ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 10 دقیقه پیش
11 نیروی امنیتی در انفجار بمب کویته پاکستان زخمی شدند

11 نیروی امنیتی در انفجار بمب کویته پاکستان زخمی شدند به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا،تلویزیون 'جیو' پاکستان اعلام کرد که این بمب کنار جاده ای در مسیر حرکت نیروهای امنیتی منفجر شده است.
تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
بر اساس این گزارش، نیروهای مسئول تامین امنیت با حضور در محل حادثه، به بررسی بیشتر آن پرداخته و زخمی های این انفجار نیز به بیمارستان منتقل شده اند.
به گزارش ایرنا، بیست و پنجم مرداد نیز، انفجار بمب در منطقه 'چمن' از توابع ایالت بلوچستان پاکستان، به زخمی شدن شش نیروی پلیس منجر شد.
در آن حمله تروریستی، بمب در یک دستگاه موتور سیکلت جاسازی شده بود و از راه دور منفجر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 10 دقیقه پیش
مایک پمپئو با نخست وزیر جدید پاکستان دیدار می کند

مایک پمپئو با نخست وزیر جدید پاکستان دیدار می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه خبری گالف نیوز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نخستین هفته از ماه سپتامبر برای مذاکره با عمران خان نخست وزیر جدید پاکستان و اعضای کابینه وی پیرامون منافع دوجانبه، به اسلام آباد سفر می کند.
مایک پمپئو که قرار است روز پنجم سپتامبر به اسلام آباد وارد شود، احتمالاً نخستین مقام بلندپایه خارجی است که پس از برگزاری مراسم ادای سوگند عمران خان به عنوان 22 اُمین نخست وزیر پاکستان، با وی دیدار می کند.
پمپئو در جریان گفتگوها با مقامات پاکستان احتمالاً بر دو موضوع مهم متمرکز خواهد شد: اول، تلاش برای احیای روابط سابقاً نزدیک میان دو کشور و دوم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 10 دقیقه پیش
وزیر امور خارجه آمریکا از آتش بس اعلامی دولت افغانستان استقبال کرد

وزیر امور خارجه آمریکا از آتش بس اعلامی دولت افغانستان استقبال کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا از اعلام آمادگی آمریکا به منظور حمایت از گفتگو ها میان دولت افغانستان و طالبان خبر داد.
پمپئو درباره این موضوع گفت: واشنگتن از اعلامیه دولت افغانستان مبنی بر آتش بس مشروط به مشارکت طالبان استقبال می کند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 20 دقیقه پیش
احتمال وقوع یک حمله تروریستی در اروپا

احتمال وقوع یک حمله تروریستی در اروپا به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، پلیس بین الملل (اینترپل) ضمن اعلام وقوع احتمالی یک حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا، گفت :احتمال "یک حمله تروریستی قریب الوقوع" از سوی سه تروریست تونسی که "بسیار خطرناک" طبقه بندی شده اند وجود دارد.
اینترپل همچنین محل استقرار این سه نفر را فرانسه اعلام کرده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 30 دقیقه پیش
هشدار اینترپل درباره احتمال یک حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا

هشدار اینترپل درباره احتمال یک حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از بی تی نیوز، پلیس بین الملل (اینترپل) از وقوع احتمالی یک حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا خبر داد.
اینترپل هشدار داد احتمال یک "حمله تروریستی قریب الوقوع" از سوی 3 تروریست تونسی که "بسیار خطرناک" طبقه بندی شده اند وجود دارد.
اینترپل به نقل از منابع اسپانیایی اعلام کرد، این 3 نفر در حال حاضر در فرانسه مستقر هستند.
انتهای پیام/
اینترپل درباره حمله تروریستی در اروپا هشدار داد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
تسلیت برای ایتالیا؛ سکوت سهم کودکان مظلوم یمن

تسلیت برای ایتالیا؛ سکوت سهم کودکان مظلوم یمن به گزارش مشرق ، سه شنبه 23 مرداد بر اثر ریزش یک پل هوایی در شهر جنوا در ایتالیا حدود سی شهروند ایتالیایی از جمله یک کودک کشته شدند.
این حادثه واکنش رئیس جمهور کشورمان را در پی داشت و روحانی در پیام تسلیتی خطاب به همتای ایتالیایی خود نوشت: خبر ریزش پل هوایی در شهر جنوا که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم شد، سبب تاثر و تالم عمیق اینجانب گردید. ضمن ابراز تسلیت، از طرف دولت و ملت ایران مراتب همدردی خود را به جنابعالی ، دولت و مردم ایتالیا ، به ویژه خانواده قربانیان این حادثه دلخراش ابراز می نمایم. از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و سربلندی مردم ایتالیا را مسئلت دارم. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 0 دقیقه پیش
استقبال مایک پمپئو از آتش بس اعلامی دولت افغانستان

استقبال مایک پمپئو از آتش بس اعلامی دولت افغانستان به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام آمادگی آمریکا برای حمایت از گفتگو ها میان دولت افغانستان و طالبان گفت، واشنگتن از اعلامیه دولت افغانستان مبنی بر آتش بس مشروط به مشارکت طالبان استقبال می کند.
انتهای پیام/
وزیر خارجه آمریکا از آتش بس دولت افغانستان با طالبان استقبال کرد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 0 دقیقه پیش
پرده برداری از چهره شیطان

پرده برداری از چهره شیطان به گزارش مشرق ، نوید مؤمن در یادداشت روزنامه وطن امروز نوشت:
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی اخیرا در دیدار هزاران نفر از قشرهای مردم از استان های مختلف، در سخنان مهمی درباره شرارت های آمریکا و ترسیم فرمول مذاکره به سبک مقامات آمریکایی به نکات ارزنده و مهمی اشاره فرمودند: بر خلاف تصور عده ای در داخل، درخواست آمریکایی ها برای مذاکره مسأله جدیدی نیست و در 40 سال اخیر بارها تکرار اما با پاسخ منفی ایران مواجه شده است... آنها (آمریکایی ها) اهداف اصلی را کاملاً مشخص می کنند، البته همه این اهداف را اعلام نمی کنند اما در طول مذاکرات با دبه و چانه زنی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 9 دقیقه پیش
بحران خودکشی در پادگان های ارتش انگلیس

بحران خودکشی در پادگان های ارتش انگلیس به گزارش مشرق ، دیلی استار درباره شرایط نظامیان انگلیسی است.
خودکشی در میان سربازان انگیسی تبدیل به پدیده رایجی شده است، طوری که بر اساس گزارش ها آمار سربازان انگلیسی که خودکشی کرده اند از آمار تلفات ارتش انگلیس در جنگ افغانستان بالا زده است. فشارهای عصبی، مشکلات روحی و روانی ناشی از دوری از خانواده و از دست دادن همقطاران برخی از علل این خودکشی ها عنوان شده است. خانواده های کهنه سربازانی که دست به خودکشی می زنند می گویند دولت از آنها به اندازه کافی حمایت نکرده و همین موضوع علت اصلی خودکشی سربازان است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 10 دقیقه پیش
اشرف غنی آتش بس مشروط 3 ماهه با طالبان اعلام کرد

اشرف غنی آتش بس مشروط 3 ماهه با طالبان اعلام کرد رئیس جمهوری افغانستان یک آتش بس سه ماهه مشروط را با گروه طالبان اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، به گفته محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان این آتش بس از فردا (دوشنبه) شروع و تا 30 آبان که زادروز پیامبر اکرم (ص) است، ادامه خواهد یافت.
غنی در مراسم گرامی داشت استقلال افغانستان در قصر دارالامان در کابل اعلام کرد که این آتش بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و می تواند تا زمانی که این گروه بخواهد ادامه بیابد.
رئیس جمهوری افغانستان گفت که این تصمیم را پس از مشورت با اقشار مختلف مردم، از جمله علما اتخاذ کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 10 دقیقه پیش
فروپاشی، اشغال، ترور، سرنگونی؛ نتیجه مشترک اعتماد به آمریکا

فروپاشی، اشغال، ترور، سرنگونی؛ نتیجه مشترک اعتماد به آمریکا مجله فارس پلاس؛ میثم صابری: در بخش پیشین به بررسی برخی مصادیق داخلی کسانی که به آمریکا اعتماد کرده و با تکیه به وعده های واهی سران آمریکا موجب تحمیل هزینه های فراوان به خود و کشورشان شدند، پرداختیم. در این بخش به بازخوانی سرنوشت برخی مصادیق خارجی می پردازیم:
فروپاشی شوروی؛ نتیجه اعتماد گورباچف به آمریکا
بسیاری عامل مؤثر در فروپاشی شوروی را عملکرد دستگاه سیاست خارجی این کشور می دانند که رفتار و اقدامات خود در روابط بین الملل را بر پایه اعتماد به آمریکایی ها گذاشت و در مقابل امتیازات ارائه داده به غرب، به افتتاح شعبه ای از رستوران های مک دونالد در مسکو قناعت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 19 دقیقه پیش
قربانیان تروریسم باید صدای خود را به گوش جهانیان برسانند

قربانیان تروریسم باید صدای خود را به گوش جهانیان برسانند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از پایگاه خبری یونی ایندیا، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل گفت، قربانیان تروریسم در اقصی نقاط جهان باید صدای خود را به گوش همه جهانیان برسانند.
دبیرکل سازمان ملل گفت: برای آنکه ریشه تروریسم برای نسل های آینده خشک شود افرادی که قربانی تروریسم بوده اند می بایست همه تلاش خود را به کار بندند تا تروریسم تاثیری بر نسل های آینده نداشته باشد.
گوترش که در نمایشگاهی با موضوع نجات از تروریسم سخن می گفت افزود: همه ما می توانیم از کسانی که تروریسم را تجربه کرده اند یاد بگیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
گفتگوی ویژه خبری: استاد دانشگاه، آمریکا در پی تغییر نظام اسلامی است

گفتگوی ویژه خبری: استاد دانشگاه، آمریکا در پی تغییر نظام اسلامی است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمد جمشیدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه وزارت خزانه داری آمریکا با کار دیپلماتیک در پی ایجاد بیشترین فشار اقتصادی به ایران است افزود: مقامات دیگر کاخ سفید نیز فشار امنیتی را از سوی دیگر دنبال می کنند.
وی با اشاره به ایجاد کارگروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه امریکا افزود: آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که با فشار های کنونی جمهوری اسلامی ایران سر تسلیم فرو نمی آورد و آن ها در حوزه عملیات دیپلماتیک کمبود دارند و بر این اساس می خواهند با ایجاد این کارگروه کشور های دیگر را با خود همراه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 29 دقیقه پیش
تقابل آنکارا و ریاض در سوریه

تقابل آنکارا و ریاض در سوریه به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، طرح تحولات جدید در ارتباط با مناطق شمال شرق سوریه از آنجا آغاز شد که عربستان اعلام کرد مبلغ یکصد میلیون دلار برای بازسازی مناطق آزاد شده از تصرف داعش اختصاص داده است.
به دنبال این خبر آمریکا اعلام کرد کشورهای حاضر در ائتلاف به رهبری واشنگتن در سوریه برای بازسازی این مناطق مبلغ 200 میلیون دلار اختصاص می دهند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز انصراف این کشور را از اختصاص بسته 230 میلیون دلاری کمک به بازسازی این منطقه از سوریه ذکر کرد.
وی به دنبال این تصمیم با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود تاکید کرد که از این پس عربستان و سایر کشورهای ثروتمند منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 30 دقیقه پیش
پمپئو به پاکستان می رود

پمپئو به پاکستان می رود به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، تارنمای خبری روزنامه 'داون' پاکستان به نقل از منابع دیپلماتیک پاکستانی اعلام کرد:پمپئو هفته نخست ماه سپتامبر به منظور دیدار و گفت و گو با 'عمران خان' نخست وزیر جدید پاکستان و گفت و گو درباره موضوع های مربوط به منافع مشترک به اسلام آباد سفر می کند.
بر اساس این گزارش، پمپئو به احتمال زیاد، پنجم ماه سپتامبر (چهاردهم شهریورماه) به اسلام آباد سفر کرده و این دیدارنخستین سفر یک مقام مطرح خارجی برای دیدار با نخست وزیر جدید پاکستان است.
منابع آگاه به این رسانه گفتند که در سفر پمپئو به اسلام آباد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 40 دقیقه پیش
وقوع احتمالی یک حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا

وقوع احتمالی یک حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بی تی نیوز؛ پلیس بین الملل (اینترپل) از وقوع احتمالی یک حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا خبر داد.
اینترپل هشدار داد احتمال "یک حمله تروریستی قریب الوقوع" از سوی سه تروریست تونسی که "بسیار خطرناک" طبقه بندی شده اند وجود دارد.
اینترپل به نقل از منابع اسپانیایی اعلام کرد؛ این سه نفر در حال حاضر در فرانسه مستقر هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 40 دقیقه پیش
تأکید بولتون و نتانیاهو بر همکاری برای مهار ایران

تأکید بولتون و نتانیاهو بر همکاری برای مهار ایران خبرگزاری فارس: جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت آمریکا که به فلسطین شغالی سفر کرده، روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.
بر اساس ویدئویی که دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اظهارات نتانیاهو و بولتون در ابتدای این دیدار منتشر کرده، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بولتون را دوست قدیمی خود توصیف و بار دیگر از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل انتقال سفارت به قدس و خروج از توافق وحشتناک هسته ای با ایران تمجید کرده است.
وی در ادامه افزود: مشتاقم تا درباره مجموعه گسترده ای از موضوعات بحث کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 40 دقیقه پیش
ادعاهای نخ نما در دیدار مقام آمریکایی با نتانیاهو

ادعاهای نخ نما در دیدار مقام آمریکایی با نتانیاهو به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز؛ مشاور امنیت ملی آمریکا پس از ورود به مناطق اشغالی گفت: برنامه تسلیحاتی ایران و برنامه موشک بالستیک آن در صدر فهرست چالش های پیش روی آمریکا و اسرائیل و جهان قرار دارد.
جان بولتون یکشنبه وارد اسرائیل شد و در ضیافت شام بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل شرکت کرد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مشاور کاخ امنیت ملی کاخ سفید گفت: سالها است که دوستان خوبی هستیم و من می توانم شهادت دهم که شما دوست فوق العاده ای برای اسرائیل و قهرمان فوق العاده برای ائتلاف اسرائیل -آمریکا هستید. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 49 دقیقه پیش
استقبال مایک پمپئو از آتش بس اعلامی دولت افغانستان

استقبال مایک پمپئو از آتش بس اعلامی دولت افغانستان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام آمادگی آمریکا برای حمایت از گفتگوها میان دولت افغانستان و طالبان گفت واشنگتن از اعلامیه دولت افغانستان مبنی بر آتش بس مشروط به مشارکت طالبان استقبال می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 49 دقیقه پیش
جان برنان رئیس جمهور آمریکا را تهدید کرد

جان برنان رئیس جمهور آمریکا را تهدید کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از رویترز؛ جان برنان رییس سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای تلویزیونی تهدید کرد از دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور شکایت می کند.
این تهدید برنان پس از آن صورت می گیرد که ترامپ در اقدامی بی سابقه ظاهرا برای نمایش قدرت ریاست جمهوری اش به طور موقت صلاحیت دسترسی برنن را به اطلاعات طبقه بندی شده لغو کرد.
برنان در گفتگو با برنامه میت د پرس (دیدار با رسانه ها) شبکه ان بی سی گفت وی به هیچ وجه تحت تاثیر اقدام جنجالی ترامپ مبنی بر مسدود کردن دسترسی وی به اطلاعات طبقه بندی شده قرار نگرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 49 دقیقه پیش
فرمانده سپاه تهران: زندان های مخفی آمریکا هنوز در اروپا، آسیا و افریقا فعال است

فرمانده سپاه تهران: زندان های مخفی آمریکا هنوز در اروپا، آسیا و افریقا فعال است سردار سرتیپ دوم محمدرضا یزدی شامگاه یکشنبه در سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری که در شیراز برگزار شد افزود: ما در حقوق بشر به دنبال حق انسان ها و تکلیف دولت ها هستیم و حقوق بشر به عنوان قواعد و مقررات بین المللی در همه زمان ها و مکان ها از مقام و منزلت و کرامت انسانی سخن به میان می آورد.
وی بیان کرد: آمریکا 93 درصد از عمر 242 ساله اش را در جنگ سپری کرده است، جنگ هایی خارج از کشور خودشان که به آن ها ربط نداشته است. وی با بیان اینکه تشکیل سازمان ملل بعد از قدرت گیری آمریکا در جنگ جهانی دوم صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
اختلاف سردمداران صهیونیست درباره حمله به غزه

اختلاف سردمداران صهیونیست درباره حمله به غزه به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت آحرونوت' نوشت: بنت معتقد است که تسلیم لیبرمن در برابر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) منجر به بروز جنگ خواهد شد، اما در مقابل، لیبرمن نیز اعلام کرده است که بنت سعی دارد نظامیان ما را قربانی منافع حزبی و سیاسی خود کند .
بنت با حمله به لیبرمن تصریح کرده است که تسلیم وی در برابر حماس، روابط میان شرکای ائتلاف دولتی را تغییر خواهد داد و همه ما باید با حماس بجنگیم.
وی افزود: لیبرمن فکر می کند که مذاکره با حماس منجر به امنیت شهرک نشینان صهیونیست در شهرک های اطراف باریکه غزه خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 0 دقیقه پیش
شرط جنبش انصارالله برای آزادی اسرای دشمن

شرط جنبش انصارالله برای آزادی اسرای دشمن به گزارش مشرق به نقل از رسانه های یمن، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن از نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور خواست که اعدام اسرا توسط متجاوزان را محکوم کرده و نقش مؤثری برای آزادی همه اسرا ایفا کند.
وی افزود: کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی اسرا را به شکلی وحشیانه اعدام می کنند.
الحوثی گفت اگر ائتلاف متجاوز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن را که به اسارت در آمده اند آزاد کنند، ما نیز آمادگی داریم که قبل از عید قربان تمام اسرای آنها را آزاد کنیم.
شهادت 13 یمنی در حمله عربستان ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 0 دقیقه پیش
شمارش معکوس آغاز عملیات آزادسازی شمال سوریه/ گذرگاه شهرک ابوالظهور برای خروج ساکنان استان ادلب بازگشایی می شود +تصاویر و نقشه میدانی

شمارش معکوس آغاز عملیات آزادسازی شمال سوریه/ گذرگاه شهرک ابوالظهور برای خروج ساکنان استان ادلب بازگشایی می شود +تصاویر و نقشه میدانی به گزارش مشرق، هم زمان با نزدیک شدن آغاز عملیات پاک سازی شمال سوریه ، نیروهای تیپ پنجم ارتش سوریه به منظور انجام عملیات در محورهای مختلف ادلب، راهی شرق و جنوب استان شدند.
منابع میدانی به خبرنگار مشرق اعلام کردند: کاروانی از ارتش سوریه شامل صدها تانک در مدل های مختلف ازجمله T-90 ، موشک های خودروی نظامی، سکوهای خمپاره انداز و ... راهی محورهای مختلف استان های ادلب و حلب شدند.
از محور شرقی استان ادلب خبر می رسد، دولت سوریه قصد دارد در روزهای آینده گذرگاه انسانی را در شهرک ابوالظهور به منظور خروج ساکنان ادلب ایجاد کند تا شرایط برای انجام عملیات پاک سازی استان فراهم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 9 دقیقه پیش
بولتون برای گفت و گو درباره ایران با نتانیاهو دیدار کرد

بولتون برای گفت و گو درباره ایران با نتانیاهو دیدار کرد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا وارد فلسطین اشغالی شده و با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.
براساس اعلام دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در آغاز این دیدار بولتون را دوست خود و رژیم صهیونیستی خطاب کرده و گفت: حضور شما در اینجا بعد از تصمیم های خطیر رئیس جمهوری ترامپ برای انتقال سفارت (آمریکا در تل آویو) به قدس و خروج از توافق وحشتناک هسته ای ایران با اهمیت است.
نتانیاهو افزود: مشتاقم پیرامون طیف گسترده از مسائل گفت و گو کنیم که مهمترین آنها پیشگیری از نفوذ ایران در منطقه و اطمینان از عدم دستیابی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 10 دقیقه پیش
ادعای دوستی و همزمان تقابل آمریکا با پاکستان

ادعای دوستی و همزمان تقابل آمریکا با پاکستان به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، 'هدر نائورت با انتشار پیام تبریک به 'عمران احمدخان نیازی' نخست وزیر جدید پاکستان گفت که واشنگتن، همکاری و از سرگیری روابط دوستانه در همه زمینه ها با دولت جدید اسلام آباد را خواستار است.
وی در این پیام ادامه داد:انتخاب عمران خان به نخست وزیری نشان از شجاعت و عزم مردم پاکستان است.
به گزارش ایرنا، این ادعاها در حالی مطرح می شود که دولت ترامپ در ادامه سیاست فشار به اسلام آباد، گفته است که به قطع همکاری های خود با پاکستان در بخش آموزش نظامی مصمم است و از سوی دیگر نیز، واشنگتن بر سر اعطای کمک مالی صندوق بین المللی پول به اسلام آباد مانع تراشی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 19 دقیقه پیش
نقش ستون پنجم درون نهادهای مالی ,در کشورهای بحران زده نیکاراگوئه، ونزوئلا و اکوآدور

نقش ستون پنجم درون نهادهای مالی ,در کشورهای بحران زده نیکاراگوئه، ونزوئلا و اکوآدور گروه غرب از نگاه غرب خبرگزاری فارس: گزارش هایی درباره فساد و خشونت دولتی داخلی، موجبات نگرانی بسیاری از کشورها را برانگیخته است. این دروغ ها به نفرت پراکنی دامن می زنند و جامعه را درکلیت خود وارد یک چرخه شوم شایعه پردازی می کنند که به نوبه خود به کمک کشورهای سلطه گر می آیند و آنها از این دروغ ها برای بازکردن درها استفاده می کنند. طبل های جنگ به صدا در می آیند. جماعتی خواهان نظم تحمیلی خارجی، خواهان خون و تغییر رژیم می شوند. حرکتی که گروه های خارجی آن را تحریک می کنند؛ گروه هایی چون اقدام ملی برای دمکراسی و یو اس اید که عده ای از تبعه این کشورها را پنهانی در داخل و خارج از کشوری که در نهایت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 29 دقیقه پیش
اینترپل درباره احتمال وقوع حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا هشدار داد

اینترپل درباره احتمال وقوع حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا هشدار داد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پلیس بین الملل (اینترپل) درباره وقوع حمله تروریستی قریب الوقوع در اروپا هشدار داده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
رونمایی از موشک "خیبر 1" حزب الله برای اولین بار + عکس

رونمایی از موشک "خیبر 1" حزب الله برای اولین بار + عکس به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، مقاومت اسلامی لبنان روز یکشنبه برای اولین بار موشک خیبر 1 را در معرض دید عموم قرار داد.
بر اساس این گزارش، 4 نسخه از این موشک در باغ موزه ملیتا در جنوب لبنان به نمایش گذاشته شده است.
موشک خیبر 1 یکی از غافلگیری های حزب الله برای دشمن صهیونیستی در جنگ سی و سه روزه بود و مقاومت با این موشک مواضع صهیونیست ها را هدف قرار داد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
سفیر ایران در عمان عضو هیچ حزب سیاسی نیست

سفیر ایران در عمان عضو هیچ حزب سیاسی نیست به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، روابط عمومی وزارت خارجه اعلام کرد که خبر منتشر شده در خصوص عضویت محمدرضا نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، روابط عمومی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: خبر منتشره در خصوص عضویت محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
روابط عمومی وزارت خارجه همچینی می افزاید: طبق ماده 89 اساسنامه وزارت امور خارجه عضویت در احزاب، فرقه ها و دسته های سیاسی برای کارمندان وزارت امور خارجه ممنوع است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون علیه ایران

بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون علیه ایران آفتاب نیوز :
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ورود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی با وی دیدار کرد.
دو نفر در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: ما درباره چگونگی متوقف ساختن پیشرفتهای موشکی و و هسته ای ایران گفتگو خواهیم کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیش از این جان بولتون در توییتی خبر ورود خود را به اراضی اشغالی اعلام کرد و هدف سفر خود را دیدار با نخست وزیر و سایر مقامات اسرائیلی اعلام کرد: منتظر دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر و مقامات دیگری هستم که قرار است امروز آغاز شوند تا در آنها دغدغه های دوجانبه و شماری از موضوعات امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 40 دقیقه پیش
نیروهای آمریکایی تا هر زمان که لازم باشد در عراق خواهند ماند

نیروهای آمریکایی تا هر زمان که لازم باشد در عراق خواهند ماند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از آناتولی، ژنرال شون رایان ، سخنگوی نیروهای به اصطلاح ائتلاف ضد داعش، در نشستی خبری در شهر ابوظبی پایتخت امارات گفت: نیروهای خود را مادامی که فکر کنیم به این کار نیاز داریم، در عراق حفظ خواهیم کرد.
وی در ادامه مدعی شد: پس از شکست نظامی داعش تلاش ها برای اعاده ثبات در عراق صورت می گیرد و این یکی از دلایل ادامه حضور ما در این کشور است.
انتهای پیام/
بهانه تراشی آمریکایی ها برای ادامه حضور در عراق ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 49 دقیقه پیش
طالبان صدها اسیر را به مناسبت عید قربان آزاد می کند

طالبان صدها اسیر را به مناسبت عید قربان آزاد می کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
طالبان اعلام کرد که قصد دارد صدها نفر را که در اسارت این گروه به سر می برند به مناسبت عید قربان از بند رها کند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، گروه تروریستی طالبان اعلام کرد که صدها اسیر را به مناسبت روز عید قربان آزاد خواهد کرد.
محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان چندی پیش اعلام کرده بود که دولت در حال بررسی اقدامات و برنامه های لازم برای ایجاد آتش بس با طالبان به مناسبت عید قربان است.
در حال حاضر معلوم نیست که آیا گروه طالبان در روزهای عید قربان آماده آتش بس با دولت افغانستان است یا خیر. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 50 دقیقه پیش
نمایش موشک خیبر1 توسط حزب الله لبنان برای اولین بار

نمایش موشک خیبر1 توسط حزب الله لبنان برای اولین بار به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پایگاه مقاومت اسلامی لبنان برای اوین بار از موشک خیبر1 رونمایی کرده است.
به گزارش المنار، حزب الله لبنان از این موشک در جنگ 33 روزه لبنان در سال 2006 استفاده کرده بود.
پیش تر گزارش شده بود که حزب الله امشب (یکشنبه شب) در باغ موزه ملیتا از غافلگیری جدیدی که گفته می شود در حوزه موشکی است، رونمایی خواهد کرد.
یازدهم ماه جاری (مردادماه) بود که حزب الله به مناسبت دوازدهمین سالروز جنگ 33 روزه، بخشی از تسلیحات و تجهیزات نظامی خود را در باغ موزه ملیتا در ارتفاعات منطقه التفاح در جنوب لبنان به نمایش گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 50 دقیقه پیش
نگرانی بولتون از مداخله احتمالی چین، ایران و کره شمالی در انتخابات آمریکا

نگرانی بولتون از مداخله احتمالی چین، ایران و کره شمالی در انتخابات آمریکا به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت وگو با شبکه خبری ای بی س اظهار کرد: می توانم به طور قطع بگویم که نگرانی امنیت ملی قابل توجهی درباره مداخله چین، ایران و کره شمالی وجود دارد که ما در راستای جلوگیری از آن اقدام می کنیم و از این رو می توان گفت که این ها در مجموع چهار کشور هستند.
انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا ششم نوامبر سال میلادی جاری برگزار می شود.
آمریکا از سال 2016 بدین سو، روسیه را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری متهم کرده است؛ اتهامی که مسکو آن را رد و اعلام می کند که در امور داخلی سایر کشورها مداخله نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 50 دقیقه پیش
توافق آمریکا، روسیه و اسرائیل برای خروج ایران از سوریه

توافق آمریکا، روسیه و اسرائیل برای خروج ایران از سوریه به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای بی سی مدعی شد روسیه و آمریکا، با خروج ایران از سوریه موافق هستند.
بولتون گفت: فکر می کنم، هدف آمریکا، اسرائیل و همانطور که پوتین گفت، هدف روسیه، خارج شدن ایران و نیرو های وابسته به ایران از سوریه و عراق و توقف حمایت های تهران از حزب الله لبنان است.
وی مدعی شد باوجود اینکه مسکو و تهران، هردو از بشار اسد رییس جمهوری سوریه حمایت می کنند، اما منافع آنها در منطقه همسو نیست.
مشاور کاخ سفید افزود: پوتین در مذاکره با ترامپ خیلی واضح گفت که منافع آنها در سوریه با ایران همسو نیست. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 58 دقیقه پیش
روزنامه عکاظ عربستان: کودتا در ترکیه حتمی است!

روزنامه عکاظ عربستان: کودتا در ترکیه حتمی است! روزنامه عکاظ عربستان در یادداشتی مدعی شد که وقوع کودتایی دیگر در ترکیه قطعی است و این کودتا این بار به ثمر خواهد نشست. این روزنامه سعودی در یادداشتی کوتاه با حمله شدید به دولت ترکیه، مدعی شد که کودتا در ترکیه قطعی است و این بار موفقیت آمیز خواهد بود.
به گزارش فارس، احمد عوض در این یادداشت می نویسد: همان گونه که قرائن نشان می دهد، منطقه در آستانه یک کودتای نظامی است؛ اما این بار دیگر شکست نخواهد خورد. تردیدی در این نیست؛ مخصوصا وقتی به یاد می آوریم که 300 هزار نفر از دکتر و مهندس و پزشک و نظامی و مدرس و قاضی از کار بر کنار شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 58 دقیقه پیش
13 یمنی در ساحل غربی کشته شدند

13 یمنی در ساحل غربی کشته شدند شبکه المیادین گزارش داد که در این حمله هوایی، 13 نفر از یمنی ها کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.
یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله با پهپاد تهاجمی قاصف1 ، پایگاه های شبه نظامیان ائتلاف سعودی در ساحل غربی را هدف قرار داد.
حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، بیش از سه سال است که آغاز شده و موجب شهادت و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است.
مسئولان وابسته به انصارالله اعلام کردند که از ابتدای بمباران و حملات عربستان سعودی و ائتلاف آن به یمن در مارس 2015 تاکنون ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 59 دقیقه پیش
استقبال نتانیاهو از جان بولتون برای مذاکره درباره ایران

استقبال نتانیاهو از جان بولتون برای مذاکره درباره ایران به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و سفیر آمریکا در قدس اشغالی استقبال کرد.
نتانیاهو در محل اقامت خود در بیت المقدس از سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی و جان بولتون میزبانی می کند.
دفتر نتانیاهو به نقل از وی اعلام کرد که در این دیدار چگونگی مقابله با فعالیت های ایران در منطقه و حصول اطمینان از اینکه تهران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند، مطرح می شود.
به گزارش ایلنا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از بولتون به عنوان دوست واقعی اسرائیل و حامی اتحاد میان آمریکا و اسرائیل است. /
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 59 دقیقه پیش
برنامه هسته ای ایران؛ در صدر فهرست چالشهای بزرگ آمریکا واسرائیل!

برنامه هسته ای ایران؛ در صدر فهرست چالشهای بزرگ آمریکا واسرائیل! به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هاآرتص، جان بولتون یکشنبه شب در دیدار با بنیامین نتانیاهو ادعا کرد که در فهرست چالشهای بزرگ فراروی آمریکا و رژیم صهیونیستی، برنامه تسلیحات هسته ای و موشک بالستیک ایران در صدر قرار می گیرند .
در مقابل، نخست وزیر رژیم صهیونیستی جان بولتون را به عنوان یک دوست فوق العاده برای اسرائیل و یک قهرمان بی نظیر برای اتحاد آمریکا- اسرائیل مورد تمجید قرار داد و تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را سرنوشت ساز خواند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 0 دقیقه پیش
قربانیان تروریسم باید صدای خود را به گوش جهانیان برسانند

قربانیان تروریسم باید صدای خود را به گوش جهانیان برسانند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری یونی ایندیا؛ آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل گفت: قربانیان تروریسم در اقصی نقاط جهان باید صدای خود را به گوش همه جهانیان برسانند.
دبیرکل سازمان ملل گفت: برای آنکه ریشه تروریسم برای نسل های آینده خشک شود افرادی که قربانی تروریسم بوده اند می بایست همه تلاش خود را به کار بندند تا تروریسم تاثیری بر نسل های آینده نداشته باشد.
گوترش که در نمایشگاهی با موضوع نجات از تروریسم سخن می گفت افزود: همه ما می توانیم از کسانی که تروریسم را تجربه کرده اند یاد بگیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 10 دقیقه پیش
کشته شدن 13 یمنی در ساحل غربی

کشته شدن 13 یمنی در ساحل غربی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنگنده های ائتلاف سعودی یکشنبه شب دو قایق ماهگیری را در ساحل غربی یمن هدف قرار دادند.
شبکه المیادین گزارش داد که در این حمله هوایی، 13 نفر از یمنی ها کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.
یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله با پهپاد تهاجمی قاصف1 ، پایگاه های شبه نظامیان ائتلاف سعودی در ساحل غربی را هدف قرار داد.
حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، بیش از سه سال است که آغاز شده و موجب شهادت و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 10 دقیقه پیش
برت مک گورک در بغداد چه می کند؟

برت مک گورک در بغداد چه می کند؟ به گزارش نسیم آنلاین، به گفته این منابع، طی روزهای چهارشنبه تا جمعه دست کم پنج جلسه در بغداد و کرکوک با حضور مستقیم مک گورک برگزار شده تا واشنگتن بتواند نخست وزیر مطبوع خود را به جامعه عراق تحمیل کند.
تلاش برای ائتلاف کردها و اهل سنت برای تحمیل نخست وزیر به شیعیان
مک گورک در تلاش است تا از سویی کردها را وادار سازد تا مشکلات خود با حیدر العبادی را مرتفع ساخته و از سوی دیگر به گروه های سیاسی سنی فشار وارد می کند تا در رایزنی های انتخاب نخست وزیر اختیارات تام به ایاد علاوی و اسامه النجیفی بدهند تا واشنگتن از طریق دو فراکسیون بزرگ اهل تسنن و کردها بتواند گزینه مد نظر خود را به شیعیان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 18 دقیقه پیش
هلاکت یک افسر و 3 نظامی سعودی در عملیات ارتش

هلاکت یک افسر و 3 نظامی سعودی در عملیات ارتش شماری از مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن در منطقه مرزی علب در پی حملات نیرو های ارتش و کمیته های مردمی به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.
شکست سنگین مزدوران در حجه
یک منبع نظامی گفت که نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی به سمت "حیران" در حجه را به شکست کشاندند.
وی افزود که در پی این عملیات دفاعی ده ها تن از مزدوران به هلاکت رسیده و 10 خودروی نظامی آن ها منهدم شد.
این منبع نظامی گفت که نیرو های یمنی مزدوران را به سمت مناطق صحرایی حیران کشانده و خسارات سنگینی به آن ها وارد کردند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 19 دقیقه پیش
بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون: برای توقف پیشرفت های موشکی و هسته ای ایران گفتگو می کنیم

بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون: برای توقف پیشرفت های موشکی و هسته ای ایران گفتگو می کنیم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ورود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی با وی دیدار کرد.
دو نفر در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: ما درباره چگونگی متوقف ساختن پیشرفتهای موشکی و و هسته ای ایران گفتگو خواهیم کرد.
پیش از این جان بولتون در توییتی خبر ورود خود را به اراضی اشغالی اعلام کرد و هدف سفر خود را دیدار با نخست وزیر و سایر مقامات اسرائیلی اعلام کرد: منتظر دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر و مقامات دیگری هستم که قرار است امروز آغاز شوند تا در آنها دغدغه های دوجانبه و شماری از موضوعات امنیت ملی را ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 20 دقیقه پیش
نویسنده سعودی به 5 سال حبس محکوم شد

نویسنده سعودی به 5 سال حبس محکوم شد صفحه "معتقلی الرأی" (زندانیان اندیشه) در توئیتر نوشت که این نویسنده سعودی قبلا درباره خطر امارات برای عربستان و منطقه هشدار داده بود.
بر اساس این گزارش، این حکم در جلسه ای سری که پایان ماه می گذشته برگزار شد، صادر شد.
دادگاه رژیم سعودی همچنین این نویسنده را از نوشتن مطالب در شبکه های اجتماعی محروم کرده است.
از زمان انتخاب محمد بن سلمان به سمت ولیعهدی عربستان، ده ها تن از معارضان و منتقدان و فعالان زن بازداشت شده اند. سازمان های حقوقی از جمله دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل این بازداشت ها را محکوم و خواستار آزادی زندانیان شده اند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 29 دقیقه پیش
استقبال نتانیاهو از جان بولتون برای مذاکره درباره ایران

استقبال نتانیاهو از جان بولتون برای مذاکره درباره ایران به گزارش ایلنا به نقل از تایمز آف اسرائیل، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز-یکشنبه- از جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و سفیر آمریکا در قدس اشغالی استقبال کرد.
نتانیاهو در محل اقامت خود در بیت المقدس از سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی و جان بولتون میزبانی می کند.
دفتر نتانیاهو به نقل از وی اعلام کرد که در این دیدار چگونگی مقابله با فعالیت های ایران در منطقه و حصول اطمینان از اینکه تهران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند، مطرح می شود.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی از بولتون به عنوان دوست واقعی اسرائیل و حامی اتحاد میان آمریکا و اسرائیل است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 29 دقیقه پیش
نمایش موشک خیبر1 توسط حزب الله برای اولین بار +عکس

نمایش موشک خیبر1 توسط حزب الله برای اولین بار +عکس به گزارش مشرق ، پایگاه مقاومت اسلامی لبنان برای اولین بار از موشک خیبر1 رونمایی کرده است.
به گزارش المنار، حزب الله لبنان از این موشک در جنگ 33 روزه لبنان در سال 2006 استفاده کرده بود.
پیش تر گزارش شده بود که حزب الله امشب (یکشنبه شب) در باغ موزه ملیتا از غافلگیری جدیدی که گفته می شود در حوزه موشکی است، رونمایی خواهد کرد.
یازدهم ماه جاری (مردادماه) بود که حزب الله به مناسبت دوازدهمین سالروز جنگ 33 روزه، بخشی از تسلیحات و تجهیزات نظامی خود را در باغ موزه ملیتا در ارتفاعات منطقه التفاح در جنوب لبنان به نمایش گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
یمن| هلاکت یک افسر و 3 نظامی سعودی در عملیات ارتش؛ شکست سنگین مزدوران در حجه

یمن| هلاکت یک افسر و 3 نظامی سعودی در عملیات ارتش؛ شکست سنگین مزدوران در حجه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های یمنی، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی عملیات نظامی منحصر به فردی در غرب "ابواب الحدید" در عسیر انجام دادند که طی این عملیات یک افسر سعودی و 3 نظامی این رژیم به هلاکت رسیدند.
از سوی دیگر شماری از مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن در منطقه مرزی علب در پی حملات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.
شکست سنگین مزدوران در حجه
یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی به سمت "حیران" در حجه را به شکست کشاندند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 39 دقیقه پیش
21 شهید و زخمی در حمله هوایی متجاوزان به قایق های ماهیگیران یمنی

21 شهید و زخمی در حمله هوایی متجاوزان به قایق های ماهیگیران یمنی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، در حمله هوایی ائتلاف سعودی به قایق های ماهیگیران یمنی در ساحل غربی، سیزده نفر شهید و هشت نفر زخمی یا مفقود شدند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 39 دقیقه پیش
اعزام نیروهای نظامی برزیل به مرز ونزوئلا

اعزام نیروهای نظامی برزیل به مرز ونزوئلا این تصمیم دولت برزیل پس از تنش های صورت گرفته در مرز این کشورعلیه پناهجویان تازه وارد از ونزوئلا صورت می گیرد.
روز گذشته مقام های برزیلی اعلام کرده بودند که ساکنان شهر مرزی پاکارایما در شمال این کشور به مهاجران تازه وارد حمله کرده و پس از راندن آنها به ونزوئلا، اموالشان را سوزانده اند.
پاکارایما که این حادثه در آنجا رخ داده، یک شهر مرزی در ایالت رورایما در شمال برزیل و هم مرز با ونزوئلاست.
اگرچه طی چند سال گذشته ده ها هزار نفر از مردم ونزوئلا به دلیل تنش های سیاسی و شرایط نابسامان اقتصادی، مجبور به ترک خانه های خود و مهاجرت به برزیل شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 49 دقیقه پیش
جنجال دست ندادن مسلمانان در اروپا

جنجال دست ندادن مسلمانان در اروپا به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در پرونده نخست، یک زوج مسلمان در سوئیس به خاطر دست ندادن به افرادی از جنس مخالف که نشان از "بی احترامی به برابری جنسیتی" تلقی شده است، نتوانستند شهروندی این کشور را به دست بیاورند چون به عقیده مقام های دولتی سوئیس، این زوج نمی توانند در جامعه این کشور ادغام شوند و صلاحیت شهروندی ندارند.
در سوئد اما قضیه برعکس است؛ یک زن مسلمان پس از آنکه کارفرمایش وی را برای کار مناسب ندانست چون با مصاحبه گرش که یک مرد بود، دست نداد، وی را مستحق دریافت 4350 دلار غرامت دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 50 دقیقه پیش
تکذیب حضور پوتین در مراسم ازدواج صدراعظم سابق آلمان

تکذیب حضور پوتین در مراسم ازدواج صدراعظم سابق آلمان به نقل از تاس، روزنامه آلمانی بیلد چاپ برلین در اخبار روز یکشنبه خود دعوت از ولادیمرپوتین، رئیس جمهور روسیه را در مراسم عروسی گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان را محتمل عنوان کرد.
با این حال در واکنش به این خبر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه گفته است که کرملین اطلاعی از مراسم ازدواج صدراعظم سابق آلمان ندارد و پوتین نیز برنامه ای برای حضور در این مراسم نخواهد داشت.
گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان که در حال حاضر در سن 74 سالگی به سر می برد، قرار است ماه میلادی آینده با مترجمی از کره جنوبی ازدواج کند. این چهارمین ازدواج شرودر خواهد بود که در رسانه ها بازتاب زیادی داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 50 دقیقه پیش
بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون علیه ایران

بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون علیه ایران بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ورود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی با وی دیدار کرد.
پیش از این جان بولتون در توییتی خبر ورود خود را به اراضی اشغالی اعلام کرد و هدف سفر خود را دیدار با نخست وزیر و سایر مقامات اسرائیلی اعلام کرد: منتظر دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر و مقامات دیگری هستم که قرار است امروز آغاز شوند تا در آنها دغدغه های دوجانبه و شماری از موضوعات امنیت ملی را مورد بحث قرار دهیم. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 50 دقیقه پیش
بولتون و نتانیاهو با یکدیگر دیدار کردند؛ ایران محور اصلی گفتگو!

بولتون و نتانیاهو با یکدیگر دیدار کردند؛ ایران محور اصلی گفتگو! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هاآرتص، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که به فلسطین اشغالی سفر کرده است، در اولین روز سفر خود با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 59 دقیقه پیش
آمریکا زمانی که لازم باشد در عراق می ماند

آمریکا زمانی که لازم باشد در عراق می ماند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از آناتولی،
ژنرال شین رایان سخنگوی نیروهای به اصطلاح ائتلاف ضد داعش در نشستی خبری در شهر ابوظبی پایتخت امارات گفت: نیروهای خود را در عراق حفظ خواهیم کرد مادامی که فکر کنیم به این کار نیاز داریم. وی افزود: دلیل اصلی پس از شکست دادن نظامی داعش تلاش ها برای اعاده ثبات در این کشور است و این یکی از دلایل ادامه حضور ما در عراق است.
اخیرا داعش به دنبال شکست های سهمگینی که از ارتش عراق و نیروهای ائتلاف خورد اکثر اراضی تحت اشغال خود را که از سال 2014 در اختیار داشت، از دست داده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 59 دقیقه پیش
حملات عمدی به اصطلاح ائتلاف عربستان به نظامیان هوادار

حملات عمدی به اصطلاح ائتلاف عربستان به نظامیان هوادار به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الجزیره؛ روزنامه نگار یمنی معتقد است، حملات هوایی به اصطلاح ائتلاف عربستان به نیروهای خودی در برخی مناطق در یمن، اقدام عمدی است.
نبیل بُکَیری نویسنده یمنی در واکنش به حمله هوایی جنگنده وابسته به ائتلاف سعودی به مواضع نظامیان هوادار عبد ربه منصور هادی(رئیس جمهور مستعفی یمن) در استان جوف که به کشته شدن دست کم ده نفر منجر شد، گفت: این اقدامات عمدی است به ویژه اینکه بارها تکرار شده است و اهداف حملات نیز افسران عالی ارتش هستند.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 59 دقیقه پیش
بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون علیه ایران

بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون علیه ایران نتانیاهو و بولتون در دیدار مشترک با یکدیگر بیانیه مشترکی علیه ایران صادر کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ورود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی با وی دیدار کرد.
دو نفر در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: ما درباره چگونگی متوقف ساختن پیشرفتهای موشکی و و هسته ای ایران گفتگو خواهیم کرد.
پیش از این جان بولتون در توییتی خبر ورود خود را به اراضی اشغالی اعلام کرد و هدف سفر خود را دیدار با نخست وزیر و سایر مقامات اسرائیلی اعلام کرد: منتظر دیدار با نتانیاهو ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 0 دقیقه پیش
برزیل نیروی نظامی به مرز ونزوئلا اعزام می کند

برزیل نیروی نظامی به مرز ونزوئلا اعزام می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دولت برزیل اعلام کرده که گروهی از نظامیان این کشور را با هدف تامین امنیت به مرزهای خود با ونزوئلا اعزام خواهد کرد.
این تصمیم دولت برزیل پس از تنش های صورت گرفته در مرز این کشورعلیه پناهجویان تازه وارد از ونزوئلا صورت می گیرد.
روز گذشته مقام های برزیلی اعلام کرده بودند که ساکنان شهر مرزی پاکارایما در شمال این کشور به مهاجران تازه وارد حمله کرده و پس از راندن آنها به ونزوئلا، اموالشان را سوزانده اند .
پاکارایما که این حادثه در آنجا رخ داده، یک شهر مرزی در ایالت رورایما در شمال برزیل و هم مرز با ونزوئلاست . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 0 دقیقه پیش
اشرف غنی، آتش بس با طالبان را اعلام کرد

اشرف غنی، آتش بس با طالبان را اعلام کرد خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری افغانستان یک آتش بس سه ماهه مشروط را با گروه طالبان اعلام کرد.
به گفته محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان این آتش بس از فردا (دوشنبه) شروع و تا 30 آبان که زادروز پیامبر اکرم (ص) است، ادامه خواهد یافت.
غنی در مراسم گرامی داشت استقلال افغانستان در قصر دارالامان در کابل اعلام کرد که این آتش بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و می تواند تا زمانی که این گروه بخواهد ادامه بیابد.
رئیس جمهوری افغانستان گفت که این تصمیم را پس از مشورت با اقشار مختلف مردم، از جمله علما اتخاذ کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 0 دقیقه پیش
21 شهید و زخمی در حمله هوایی متجاوزان به قایقهای ماهیگیران یمنی

21 شهید و زخمی در حمله هوایی متجاوزان به قایقهای ماهیگیران یمنی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، در حمله هوایی ائتلاف سعودی به قایق های ماهیگیران یمنی در ساحل غربی، سیزده نفر شهید و هشت نفر زخمی یا مفقود شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 9 دقیقه پیش
واکنش خشم آلود دونالد ترامپ به گزارش نیویورک تایمز

واکنش خشم آلود دونالد ترامپ به گزارش نیویورک تایمز پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به گزارش روزنامه نیویورک تایمز واکنشی خشم آلود نشان داد و آن را خبر جعلی خواند. این روزنامه نوشته بود که دونالد مک گان وکیل کاخ سفید در نه ماه گذشته سه بار به عنوان شاهد داوطلبانه به سوال های رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پاسخ داده چرا که بیم داشته به ممانعت از اجرای عدالت متهم شود.
رئیس جمهور آمریکا در توئیتر گزارش نیویورک را جعلی خواند و نوشت که او خودش به مک گان و دیگران اجازه پاسخ گویی به سوالات رابرت مولر را داده نه اینکه او داوطلبانه این کار را کرده باشد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 9 دقیقه پیش
کنایه کارشناس عرب زبان شبکه من و تو به شورای امنست +عکس

کنایه کارشناس عرب زبان شبکه من و تو به شورای امنست +عکس به گزارش جام نیوز ، در روزهای گذشته عربستان سعودی جنایات خود در یمن را تکمیل کرده و در حمله ای وحشیانه به اتوبوسی شامل کودکان یمنی، ده ها تن از آنان را به خاک و خون کشید.
پس از این اتفاقات، خبرنگاری یمنی با انتشار فیلمی تکه هایی از بمب فرود آمده بر سر کودکان یمنی را به نمایش گذاشته که در آن آمریکایی بودن بمب به چشم می خورد.
شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا نیز در گزارشی اختصاصی اذعان کرده است بمبی که منجر به کشته شدن 40 کودک یمنی شد از نوع ام کی 82 ساخت کارخانجات لاکهید مارتین آمریکا است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 19 دقیقه پیش
حیدر العبادی خواستار تشکیل پارلمان جدید شد

حیدر العبادی خواستار تشکیل پارلمان جدید شد به گزارش المیادین، حیدر العبادی نخست وزیر عراق افزود: با تصویب نتایج انتخابات پارلمانی از سوی دادگاه فدرال، ما بر خود می دانیم که طبق قانون اساسی کشور به آن احترام بگذاریم.
او تاکید کرد که بعد از تصویب نتایج انتخابات، از رئیس جمهور این کشور می خواهم که پارلمان را به تشکیل جلسه اقدام کند.
دادگاه عالی فدرال عراق امروز یکشنبه با نتایج نهایی انتخابات پارلمانی که در ماه می گذشته برگزار شده بود، موافقت کرد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 39 دقیقه پیش
برنامه "هند" برای اعزام انسان به فضا، 15هزار شغل ایجاد می کند

برنامه "هند" برای اعزام انسان به فضا، 15هزار شغل ایجاد می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از رسانه های هند در روز شنبه، مقامات هند اعلام کرده اند این پروژه به خوبی در حال پیشرفت است و با تکمیل آن این کشور قادر خواهد اولین فضانورد خود را به فضا پرتاب کند.
روزنامه ایندین اکسپرس با اعلام این خبر از قول رییس برنامه هوا فضای هند نوشت: این تعداد اشتغال در پنج سال آینده در خدمت این پروژه خواهد بود.
روزنامه بیزینس استاندارد نیز در همین مورد خاطر نشان کرد که هند کشوری است که انتظارات از آن درحال افزایش است. با جمعیتی معادل 1.3 میلیارد نفر که انتظار می رود تا سال 2022 از چین فراتر رود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 39 دقیقه پیش
هشدار آمریکا به اتباعش درباره سفر به عراق

هشدار آمریکا به اتباعش درباره سفر به عراق به گزارش شفق نیوز، وزارت خارجه آمریکا در سایت رسمی خود اعلام کرد: شهروندان آمریکایی در عراق شدیدا در معرض خشونت و ربوده شدن هستند. گروه های تروریستی و شورشی زیادی در عراق فعالیت دارند و همواره به نیروهای امنیتی عراقی و غیرنظامیان حمله می کنند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: شبه نظامیان طایفه ای نیز احتمالا شهروندان آمریکایی و شرکت های غربی را در سرتاسر عراق تهدید می کنند. دولت آمریکا قادر است خدمات روتین را ارائه کند اما ارائه خدمات به اتباع آمریکایی در عراق در صورت وقوع حوادث غیرمنتظره بسیار محدود است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 40 دقیقه پیش
فرمانده سپاه تهران:آمریکا با تحریم ها مردم را هدف گرفته است

فرمانده سپاه تهران:آمریکا با تحریم ها مردم را هدف گرفته است به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا یزدی شامگاه یکشنبه 28 مردادماه در سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری افزود : ما در حقوق بشر به دنبال حق انسان ها و تکلیف دولت ها هستیم و حقوق بشر به عنوان قواعد و مقررات بین المللی در همه زمان ها و مکان ها از مقام و منزلت و کرامت انسانی سخن به میان می آورد.
وی بیان کرد: آمریکا 93 درصد از عمر 242 ساله اش را در جنگ سپری کرده است، جنگ هایی خارج از کشور خودشان که به آن ها ربط نداشته است.
وی با بیان اینکه تشکیل سازمان ملل بعد از قدرت گیری آمریکا در جنگ جهانی دوم صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 40 دقیقه پیش
العبادی، خواستار تشکیل جلسه پارلمان شد

العبادی، خواستار تشکیل جلسه پارلمان شد خبرگزاری فارس: حیدر العبادی نخست وزیر عراق خواستار تشکیل جلسه پارلمان با هدف انتخاب هیات رئیسه و مکلف کردن کاندیدای فراکسیون بزرگتر به تشکیل کابینه شد.
العبادی افزود:با تصویب نتایج انتخابات پارلمانی از سوی دادگاه فدرال، ما بر خود می دانیم که طبق قانون اساسی کشور به آن احترام بگذاریم
او تاکید کرد که بعد از تصویب نتایج انتخابات از رئیس پارلمان می خواهم که نمایندگان را به تشکیل جلسه دعوت کند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 49 دقیقه پیش
بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون: برای توقف پیشرفت های موشکی و هسته ای ایران گفتگو می کنیم

بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون: برای توقف پیشرفت های موشکی و هسته ای ایران گفتگو می کنیم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ورود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی با وی دیدار کرد.
دو نفر در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: ما درباره چگونگی متوقف ساختن پیشرفتهای موشکی و و هسته ای ایران گفتگو خواهیم کرد.
پیش از این جان بولتون در توییتی خبر ورود خود را به اراضی اشغالی اعلام کرد و هدف سفر خود را دیدار با نخست وزیر و سایر مقامات اسرائیلی اعلام کرد: منتظر دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر و مقامات دیگری هستم که قرار است امروز آغاز شوند تا در آنها دغدغه های دوجانبه و شماری از موضوعات امنیت ملی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
العبادی خواستار تشکیل پارلمان جدید شد

العبادی خواستار تشکیل پارلمان جدید شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت: با توجه به تایید نتایج انتخابات پارلمانی اخیر از سوی دادگاه فدرال لازم می دانم که از مردم عراق برای شرکت در انتخابات و از کسانی که در امر برگزاری موفقیت آمیز این انتخابات و بازشماری مجدد آراء سهیم بودند، قدردانی کنم.
العبادی ضمن تبریک به نمایندگان منتخب گفت: از نمایندگان منتخب می خواهم که به مسئولیت های خود در برابر مردم و خداوند عمل کرده و شایسته اعتماد مردم به خود باشند.
وی افزود: از فراکسیون های سیاسی می خواهم که هرچه سریع تر بر سر برنامه اداره کشور که باید خواسته های شهروندان را ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
حمله پهپادی یمن به مواضع شبه نظامیان

حمله پهپادی یمن به مواضع شبه نظامیان یک منبع یمنی وابسته به یگان پهپادی اعلام کرد که با پهپاد "قاصف1" مواضع شبه نظامیان را در صحرای میدی واقع در ساحل غربی هدف قرار داده ایم.
یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله در هفتم ماه جاری میلادی نیز مرکز فرماندهی ائتلاف متجاوز در پادگان عمبره واقع در ساحل غربی را منهدم کردند.
پهپاد قاصف 1 ، 250 سانتی متر طول و 300 سانتی متر بال دارد و مدت زمان پرواز آن 120 دقیقه است. مسافت پرواز قاصف، 150 کیلومتر و حامل کلاهک جنگی 30 کیلوگرمی است.
ماموریت پهپاد قاصف 1، تهاجمی و مجهز به سیستم هوشمند رصد و انواع کلاهک های جنگی است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
کیم جونگ اون باردیگر از تحریم های آمریکا انتقاد کرد

کیم جونگ اون باردیگر از تحریم های آمریکا انتقاد کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA)، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی امروز یکشنبه و برای دومین بار در طول یک هفته اخیر از تحریم های آمریکا علیه کشورش انتقاد کرد و آن را مانعی در راه پیشرفت پیونگ یانگ دانست.
رهبر کره شمالی امروز در جریان بازدید از پروژه های در حال احداث در منطقه گردشگری سامجیون (Samjiyon) در این خصو گفت: نیروهای متخاصم می کوشند تا ما را از پیشرفت دور نگه دارند.
این درحالیست که خبرگزاری رسمی کره شمالی جمعه گذشته نیز در واکنش به اقدامات تحریک آمیز آمریکا در وضع تحریم های جدید علیه این کشور و نیز پیشنهاد تحریم های جدید از سوی واشنگتن به شورای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 10 دقیقه پیش
حضور رهبران فهرست های پیروز در هتل بابل برای اعلام بزرگترین فراکسیون پارلمانی عراق

حضور رهبران فهرست های پیروز در هتل بابل برای اعلام بزرگترین فراکسیون پارلمانی عراق به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، برخی منابع به الفرات نیوز گفتند که رهبران فهرست های پیروز در انتخابات پارلمانی عراق به هتل بابل آمده اند تا تشکیل بزرگترین فراکسیون پارلمانی که دولت را تشکیل خواهد داد اعلام کنند.
دادگاه فدرال عراق سرانجام امروز یکشنبه پس از چند ماه، نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اردیبهشت ماه را تایید کرد.
انتخابات پارلمانی عراق روز شنبه 12 می 2018 برابر با 22 اردیبهشت 97 برگزار شد که طی آن ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر، ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری و ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی در رده های اول تا سوم طرف های پیروز قرار گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 19 دقیقه پیش
مقام سابق سازمان ملل: لزوم مذاکره جامعه بین المللی با اسد/ بشار اسد احتمالا پیروز جنگ سوریه است

مقام سابق سازمان ملل: لزوم مذاکره جامعه بین المللی با اسد/ بشار اسد احتمالا پیروز جنگ سوریه است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "کارلا دل پونته"، دادستان کل سابق دادگاه سازمان ملل متحد برای رسیدگی به جنایات جنگی و از اعضای سرشناس سابق کمیسیون تحقیق سازمان ملل درباره سوریه که خروج خود از این کمیسیون را به دلیل دلسردی ها اعلام کرده بود درباره دلیل این کار خود در مصاحبه با نشریه آلمانی "فوکوس" گفت: من نمی توانستم درست در این باره تحقیق کنم و عرصه سیاسی همواره در این راستا جلوی پای ما سنگ اندازی می کرد. اما من با این حال مدت طولانی به این فعالیت خود ادامه دادم به این امید که شورای امنیت سازمان ملل یک روزی یک دادگاه رسیدگی به جرائم در سوریه را تاسیس کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 19 دقیقه پیش
حضور پوتین در مراسم ازدواج شرودر تکذیب شد

حضور پوتین در مراسم ازدواج شرودر تکذیب شد روزنامه آلمانی بیلد چاپ برلین در اخبار روز یکشنبه خود دعوت از ولادیمرپوتین، رئیس جمهور روسیه را در مراسم عروسی گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان را محتمل عنوان کرد.
با این حال در واکنش به این خبر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه گفته است که کرملین اطلاعی از مراسم ازدواج صدراعظم سابق آلمان ندارد و پوتین نیز برنامه ای برای حضور در این مراسم نخواهد داشت.
گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان که در حال حاضر در سن 74 سالگی به سر می برد، قرار است ماه میلادی آینده با مترجمی از کره جنوبی ازدواج کند. این چهارمین ازدواج شرودر خواهد بود که در رسانه ها بازتاب زیادی داشته است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 19 دقیقه پیش
گزارش تازه از جنایات علیه مسلمانان میانمار؛ 24 هزار کشته و 17 هزار مورد تجاوز

گزارش تازه از جنایات علیه مسلمانان میانمار؛ 24 هزار کشته و 17 هزار مورد تجاوز به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نتایج تحقیق های جدید یک موسسه بین المللی مشخص کرد که بیش از 24 هزار مسلمان روهینگیا از اوت (مرداد) 2017 به این سو توسط نیروهای دولتی میانمار کشته شده اند.
خبرگزاری آناتولی روز یکشنبه در این زمینه نوشت: این گزارش توسط آژانس توسعه بین المللی اونتاریو منتشر شده و در آن محققان و سازمان هایی از استرالیا، بنگلادش، کانادا، نروژ و فیلیپین شرکت داشتند.
بر اساس این گزارش، بیش از 114000 نفر توسط نیروهای دولتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و چند هزار نفر هم به آتش کشیده شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 19 دقیقه پیش
موافقت کره شمالی با سفر بازرسان سازمان هوانوردی

موافقت کره شمالی با سفر بازرسان سازمان هوانوردی کره شمالی با سفر کارشناسان سازمان بین المللی هوانوردی به این کشور موافقت کرد.
به گزارش تسنیم، کره شمالی با حضور کارشناسان سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی در این کشور به منظور کنترل امنیت و وضعیت پرواز هواپیماهای مسافرتی موافقت کرد.
خبرگزاری کیودو به نقل از یکی از منابع سازمان بین المللی هوانوردی گزارش داد که کارشناسان تا سال آینده به کره شمالی سفر خواهند کرد. به نظر می رسد کارشناسان در این سفر از محل های پرتاب موشکهای بالستیک که قبلا مورد آزمایش قرار گرفته بود، نیز بازدید کنند.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 20 دقیقه پیش
طالبان صدها اسیر را به مناسبت عید قربان آزاد می کند

طالبان صدها اسیر را به مناسبت عید قربان آزاد می کند طالبان اعلام کرد که قصد دارد صدها نفر را که در اسارت این گروه به سر می برند به مناسبت عید قربان از بند رها کند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، گروه تروریستی طالبان اعلام کرد که صدها اسیر را به مناسبت روز عید قربان آزاد خواهد کرد.
محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان چندی پیش اعلام کرده بود که دولت در حال بررسی اقدامات و برنامه های لازم برای ایجاد آتش بس با طالبان به مناسبت عید قربان است.
در حال حاضر معلوم نیست که آیا گروه طالبان در روزهای عید قربان آماده آتش بس با دولت افغانستان است یا خیر. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 39 دقیقه پیش
حمله پهپادی یمن به مواضع شبه نظامیان

حمله پهپادی یمن به مواضع شبه نظامیان فارس نوشت: یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله با پهپاد تهاجمی قاصف1 ، پایگاه های شبه نظامیان ائتلاف سعودی در ساحل غربی را هدف قرار داد.
یگان پهپادی ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله امروز یکشنبه به محل تجمع شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در ساحل غربی حمله موشکی کردند.
یک منبع یمنی وابسته به یگان پهپادی اعلام کرد که با پهپاد "قاصف1" مواضع شبه نظامیان را در صحرای میدی واقع در ساحل غربی هدف قرار داده ایم.
یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله در هفتم ماه جاری میلادی نیز مرکز فرماندهی ائتلاف متجاوز در پادگان عمبره واقع در ساحل غربی را منهدم کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 50 دقیقه پیش
گزارش تازه از جنایات علیه مسلمانان میانمار؛ 24 هزار کشته و 17 هزار مورد تجاوز

گزارش تازه از جنایات علیه مسلمانان میانمار؛ 24 هزار کشته و 17 هزار مورد تجاوز به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نتایج تحقیق های جدید یک موسسه بین المللی مشخص کرد که بیش از 24 هزار مسلمان روهینگیا از اوت (مرداد) 2017 به این سو توسط نیروهای دولتی میانمار کشته شده اند.
خبرگزاری آناتولی روز یکشنبه در این زمینه نوشت: این گزارش توسط آژانس توسعه بین المللی اونتاریو منتشر شده و در آن محققان و سازمان هایی از استرالیا، بنگلادش، کانادا، نروژ و فیلیپین شرکت داشتند.
بر اساس این گزارش، بیش از 114000 نفر توسط نیروهای دولتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و چند هزار نفر هم به آتش کشیده شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 50 دقیقه پیش
گشت وگذار در فضای مجازی|ابراز تاسف یک گروه مسلح در سوریه از کمک مالی آل سعود به گروه های رقیب

گشت وگذار در فضای مجازی|ابراز تاسف یک گروه مسلح در سوریه از کمک مالی آل سعود به گروه های رقیب به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، این سرکرده الجیش الحر به نام مصطفی سیجری در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: تاسف آور است که برادران ما در پادشاهی عربستان سعودی به طور کامل حمایت از الجیش الحر را بنا به دلایل نامعلوم متوقف کرده اند و آنگاه می بینیم که با سخاوت پول های خود را به سمت گروه های جدایی طلبی سرازیر می کنند که برای بیرون راندن قشرهای عربی از سرزمین هایشان فعالیت می کنند و به دشمنی در حق آنها پرداخته و به ظلم و ستم و قتل آنها دست می زنند.
خاطر نشان می شود رئیس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود کشورهای عربی از جمله سعودی هزینه حضور نظامی این کشور در منطقه و حمایت از بقای رژیم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 59 دقیقه پیش
افزایش فعالیت های صلیب سرخ در سوریه در سال 2019

افزایش فعالیت های صلیب سرخ در سوریه در سال 2019 به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، رییس صلیب سرخ بین المللی امروز-یکشنبه- از افزایش فعالیت های این سازمان در سوریه از آغاز سال 2019 خبر داد.
پیتر مائورر رییس صلیب سرخ بین المللی تاکید کرد افزایش فعالیت های این سازمان در سوریه در همکاری با سازمان هلال احمر این کشور انجام می شود.
وی اضافه کرد: فعالیت در سوریه پس از پیروزی نیرو های دولتی راحت تر شده اما سرعت بهبود شرایط بشردوستانه در سوریه کند تر از آن چیزی است که انتظار می رفت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 10 دقیقه پیش
سازنده بمب های القاعده کشته شد

سازنده بمب های القاعده کشته شد روزنامه عربستانی عکاظ به نقل از مسئولان یمنی گزارش داد که ابراهیم العسیری، سازنده بمب های القاعده در یمن در حمله هوایی یک پهپاد آمریکایی کشته شده است.
این روزنامه نوشت که العسیری در شهرستان مأرب در شرق یمن کشته شد.
عکاظ در ادامه نوشت: در این حمله، العسیری و دو یا چهار تن از نیروهای القاعده که کنار خودروی وی ایستاده بودند، هدف قرار گرفته شدند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
زمین لرزه 7 ریشتری در یک جزیره توریستی در اندونزی

زمین لرزه 7 ریشتری در یک جزیره توریستی در اندونزی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مرکز لرزه نگاری آمریکا از وقوع زمین لرزه 7.2 ریشتری در 124 کیلومتری شمال شرق جزیره لومبوک اندونزی خبر داد.
به گزارش این مرکز، زمین لرزه فوق در عمق یک کیلومتری زمین رخ داده است.
هنوز هشداری درباره احتمال وقوع سونامی از سوی مرکز هشدار پاسیفیک سونامی منتشر نشده است.
پیش از این زمین لرزه امروز (یکشنبه) زمین لرزه ای به بزرگی 6.3 ریشتر این جزیره را لرزانده بود. این درحالی است که وقوع زمین لرزه ماه گذشته در این منطقه منجر به کشته شدن بیش از 430 نفر شده بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
مصاحبه| سلاح مقاومت را با آتش بس و مشوق های اقتصادی معامله نمی کنیم

مصاحبه| سلاح مقاومت را با آتش بس و مشوق های اقتصادی معامله نمی کنیم محمد عدلی الخطیب ابو فاخر معاون دبیرکل جنبش فتح انتفاضه در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم به تحولات کنونی عرصه فلسطین و مذاکرات جاری در قاهره درخصوص برقراری آتش بس و آشتی ملی پرداخت و گفت: دشمن صهیونیستی هیچ گاه تجاوزگری و به راه انداختن جنگ ها را متوقف نکرده است زیرا این امر بخشی از ماهیت آن به عنوان یک استعمارگر درسایه تفکر صهیونیستی است لذا بخشی اساسی از تجاوزگری ها ارتباط مستحکمی با نقش و ماموریتش و تلاش مداوم برای تسلیم کردن ملت فلسطین و پایان دادن به مقاومت فلسطین دارد.
وی افزود: تنش آفرینی اخیر در غزه در چارچوب بحث ها و گفته های رسانه ای و تبلیغاتی گسترده با هدف دستیابی به آتش بس صورت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
ترامپ از خبر نیویورک تایمز انتقاد کرد

ترامپ از خبر نیویورک تایمز انتقاد کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توییتری نوشت چیزی برای پنهان کردن از دادستان ویژه بررسی دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا ندارد و خبر ها درمورد اینکه مشاور ارشد او با همکاری در این تحقیقات به او پشت کرده را رد کرد.
ترامپ در چندین توییت به انتقاد از نیویورک تایمز پرداخت که در خبری مدعی شده بود دان مک گان، مشاور کاخ سفید به همکاری گسترده با رابرت مولر، دادستان ویژه پرداخته است.
ترامپ در توییت خود نوشت: من به او و تمام افراد دیگر اجازه دادم شهادت دهند – مجبور به انجام این کار نبودم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
فلسطین| تحصن گسترده در کرانه باختری در حمایت از مردم غزه

فلسطین| تحصن گسترده در کرانه باختری در حمایت از مردم غزه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، ده ها شهروند و فعال فلسطینی با برگزاری تحصن در داخل مقر سازمان آزادیبخش فلسطین در شهر رام الله در کرانه باختری خواستار رفع تحریم های تحمیلی علیه نوار غزه شدند.
شرکت کنندگان در این تحصن پارچه نوشته هایی همراه داشتند که در آن مجازات های تشکیلات خودگردان علیه نوار غزه محکوم شده بود.
"جنبش تحریم ها را رفع کنید" در بیانیه ای از رسانه ها و نهادهای حقوقی خواست که به مقر سازمان آزادیبخش فلسطین آمده و آنچه از سوی نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان بر سر فعالان در این اعتراض صلح آمیز آمده را پوشش بدهند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 29 دقیقه پیش
دیلی میل: ترامپ ملانیا را به لغو شهروندی آمریکا تهدید کرده است

دیلی میل: ترامپ ملانیا را به لغو شهروندی آمریکا تهدید کرده است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کارمند پیشین کاخ سفید در ادعایی تکان دهنده گفت رئیس جمهور آمریکا همسرش را با تهدید در کنار خود نگه داشته است.
به گزارش ایسنا، به نوشته دیلی میل، اوماروسا مانیگو نیومن، کارمند سابق کاخ سفید و نویسنده کتاب "روانی"، در ادعایی تکان دهنده اعلام کرد که بانوی اول از سوی رئیس جمهور تهدید می شود.
وی ادامه داد: ترامپ تهدید کرده است که اگر ملانیا در دوران ریاست جمهوری اش او را ترک کند به عنوان اقدامی تنبیهی ملانیا را آز آمریکا دیپورت خواهد کرد.
ملانیا در سال 2006 شهروند آمریکا شد و یکسال پس از آن با ترامپ ازدواج کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 30 دقیقه پیش
موافقت کره شمالی با سفر بازرسان سازمان هوانوردی

موافقت کره شمالی با سفر بازرسان سازمان هوانوردی به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، کره شمالی با حضور کارشناسان سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی در این کشور به منظور کنترل امنیت و وضعیت پرواز هواپیماهای مسافرتی موافقت کرد.
خبرگزاری کیودو به نقل از یکی از منابع سازمان بین المللی هوانوردی گزارش داد که کارشناسان تا سال آینده به کره شمالی سفر خواهند کرد. به نظر می رسد کارشناسان در این سفر از محل های پرتاب موشکهای بالستیک که قبلا مورد آزمایش قرار گرفته بود، نیز بازدید کنند.
در ماه می کره شمالی به نمایندگان سازمان بین المللی هوانوردی اعلام کرد که اقدامی در جهت به خطر انداختن هواپیماهای مسافربری بدون اطلاع رسانی به کشورهای دیگر منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 30 دقیقه پیش
روزنامه سعودی: کودتا در ترکیه حتمی است

روزنامه سعودی: کودتا در ترکیه حتمی است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روزنامه سعودی عکاظ در یادداشتی کوتاه با حمله شدید به دولت ترکیه، مدعی شد که کودتا در ترکیه قطعی است و این بار موفقیت آمیز خواهد بود.
احمد عوض در این یادداشت می نویسد: همان گونه که قرائن نشان می دهد، منطقه در آستانه یک کودتای نظامی است؛ اما این بار دیگر شکست نخواهد خورد. تردیدی در این نیست؛ مخصوصا وقتی به یاد می آوریم که 300 هزار نفر از دکتر و مهندس و پزشک و نظامی و مدرس و قاضی از کار بر کنار شده اند.
این روزنامه نزدیک به مراکز قدرت در عربستان در ادامه مدعی شد که هیچ کس نمی تواند جلوی کودتا را بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 50 دقیقه پیش
انتقاد توییتری ترامپ از خبر نیویورک تایمز

انتقاد توییتری ترامپ از خبر نیویورک تایمز به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توییتری نوشت چیزی برای پنهان کردن از دادستان ویژه بررسی دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا ندارد و خبرها درمورد اینکه مشاور ارشد او با همکاری در این تحقیقات به او پشت کرده را رد کرد.
ترامپ در چندین توییت به انتقاد از نیویورک تایمز پرداخت که در خبری مدعی شده بود دان مک گان، مشاور کاخ سفید به همکاری گسترده با رابرت مولر، دادستان ویژه پرداخته است.
ترامپ در توییت خود نوشت: من به او و تمام افراد دیگر اجازه دادم شهادت دهند – مجبور به انجام این کار نبودم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 50 دقیقه پیش
روزنامه عکاظ عربستان: کودتا در ترکیه حتمی است!

روزنامه عکاظ عربستان: کودتا در ترکیه حتمی است! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه عکاظ عربستان در یادداشتی مدعی شد که وقوع کودتایی دیگر در ترکیه قطعی است و این کودتا این بار به ثمر خواهد نشست.
این روزنامه سعودی در یادداشتی کوتاه با حمله شدید به دولت ترکیه، مدعی شد که کودتا در ترکیه قطعی است و این بار موفقیت آمیز خواهد بود.
احمد عوض در این یادداشت می نویسد: همان گونه که قرائن نشان می دهد، منطقه در آستانه یک کودتای نظامی است؛ اما این بار دیگر شکست نخواهد خورد. تردیدی در این نیست؛ مخصوصا وقتی به یاد می آوریم که 300 هزار نفر از دکتر و مهندس و پزشک و نظامی و مدرس و قاضی از کار بر کنار شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
عمران خان کابینه خود را معرفی کرد

عمران خان کابینه خود را معرفی کرد به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، فوآد چودری، سخنگوی حزب "تحریک انصاف پاکستان " به رهبری عمران خان، نخست وزیر تازه منتخب این کشور در بیانیه ای گفت: این کابینه فدرال شامل 15 وزیر و پنج مشاور غیرمنتخب است که همگی فردا (دوشنبه) در کاخ ریاست جمهوری سوگند یاد خواهند کرد.
ممنون حسین، رئیس جمهور پاکستان بر روند سوگند یاد کردن این کابینه جدید نظارت خواهد کرد؛ کابینه ای که ترکیبی از اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان و احزاب متحدش است.
نام اعضای کابینه و سمت هایشان به صورت زیر است:
شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه
اسد عمر، وزیر دارایی
پرویز خطاک، وزیر دفاع ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
کردستان عراق از تحریم های آمریکا علیه ایران پیروی نمی کند

کردستان عراق از تحریم های آمریکا علیه ایران پیروی نمی کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نوزاد غفور معاون مدیر اتاق بازرگانی استان سلیمانیه عراق تأکید کرد: تحریم های آمریکا علیه ایران هرگز تأثیری بر روابط اقتصادی منطقه کردستان با ایران نگذاشته و نخواهد گذاشت.
به نوشته پایگاه خبری الغد پرس، وی در یک کنفرانس خبری گفت: روابط تجاریی ایران و اقلیم کردستان صرف نظر از تصمیمات واشنگتن ادامه خواهد یافت.
او با تأکید بر رشد روابط اقتصادی فی مابین در بازه ی زمانی اخیر، بسته شدن گذرگاه های مرزی میان ایران و اقلیم کردستان را تکذیب کرد و گفت: هیچ تصمیمی مبنی بر بستن گذرگاه ها یا مرز میان دو طرف گرفته نشده است و اقلیم از تبادلات تجاری با ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 0 دقیقه پیش
الجزیره : کنگره دنبال توقف حمایت واشنگتن از جنگ سعودی در یمن است

الجزیره : کنگره دنبال توقف حمایت واشنگتن از جنگ سعودی در یمن است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، شبکه تلویزیونی "سی ان ان" آمریکا با افشاگری خود مسئولان آمریکایی را به چالش کشید زیرا فاش کرد که حمله به اتوبوس کودکان یمنی در شهر ضحیان در استان صعده با موشک های ساخت آمریکا صورت گرفت.
این افشاگری درحالی صورت گرفت که همزمان دموکرات های مجلس سنا در تلاش برای متوقف کردن حمایت کشورشان از جنگ سعودی علیه یمن هستند.
نمایندگان دموکرات در سومین تلاش خود در سال جاری برای متوقف کردن حمایت آمریکا از جنگ غیراخلاقی علیه یمن دل به قانون بالا دوخته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 0 دقیقه پیش
انتقاد شدید وزیر آموزش رژیم صهیونیستی از لیبرمن

انتقاد شدید وزیر آموزش رژیم صهیونیستی از لیبرمن نفتالی بنت وزیر آموزش رژیم صهیونیستی به شدت به توافق آتش بس با حماس حمله کرد و آنرا تسلیم شدن و تن دادن به خواسته های حماس دانست.
وی ضمن انتقاد از آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: لیبرمن در برابر حماس کرنش کرده و تسلیم شده است. گفتگوی لیبرمن با فلسطینی ها در غزه بی فایده، یاوه و از سر عدم مسئولیت است.
بنت گفت: لیبرمن به حماس هدیه و جایزه به حساب امنیت اسرائیل می دهد و سیاستش در قبال غزه طی 140 روز گذشته سبب آتش سوزی شهرکهای اطراف غزه شده است. حماس شروط خود را بر اسرائیل دیکته می کند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
موافقت اشرف غنی با آتش بس مشروط با طالبان

موافقت اشرف غنی با آتش بس مشروط با طالبان به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان رئیس جمهوری افغانستان یک آتش بس سه ماهه مشروط را با گروه طالبان اعلام کرد.
به گفته وی این آتش بس از فردا دوشنبه 29 مرداد شروع و تا 4 آذر ادامه خواهد یافت.
بیشتر بخوانید:
شرط تازه طالبان برای برقراری آتش بس
رئیس جمهور افغانستان در مراسمی در قصر دارالامان در کابل اعلام کرد که این آتش بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و می تواند تا زمانی که این گروه بخواهد ادامه بیابد.
به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس جمهوری افغانستان در مراسم تجلیل سالروز استقلال افغانستان که در دارالامان برگزار شد در این خصوص ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
حمله وزیر آموزش رژیم صهیونیستی به لیبرمن

حمله وزیر آموزش رژیم صهیونیستی به لیبرمن به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نفتالی بنت وزیر آموزش رژیم صهیونیستی به شدت به توافق آتش بس با حماس حمله کرد و آنرا تسلیم شدن و تن دادن به خواسته های حماس دانست.
وی ضمن انتقاد از آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: لیبرمن در برابر حماس کرنش کرده و تسلیم شده است. گفتگوی لیبرمن با فلسطینی ها در غزه بی فایده، یاوه و از سر عدم مسئولیت است.
بنت گفت: لیبرمن به حماس هدیه و جایزه به حساب امنیت اسرائیل می دهد و سیاستش در قبال غزه طی 140 روز گذشته سبب آتش سوزی شهرکهای اطراف غزه شده است. حماس شروط خود را بر اسرائیل دیکته می کند.
کد خبر 4379311 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
ابراز خرسندی آمریکا از انتخاب عمران خان

ابراز خرسندی آمریکا از انتخاب عمران خان خبرگزاری مهر: هیثر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی توئیتری با ابراز خرسندی از انتخاب عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان به عنوان نخست وزیر این کشور اعلام کرد: خواستار همکاری و از سرگیری روابط دوستانه در همه زمینه ها با دولت جدید پاکستان هستیم.
وی در ادامه افزود: انتخاب عمران خان به نخست وزیری نشان از شجاعت و عزم مردم پاکستان است. واشنگتن بی صبرانه در انتظار صلح و رفاهی که دستاورد دولت غیرنظامی جدید پاکستان برای کشور و منطقه خواهد بود، است.
این در حالیست که عمران خان به عنوان بیست ودومین نخست وزیر پاکستان روز گذشته سوگند یاد کرد تا به طور رسمی عهده دار این مسئولیت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
اشرف غنی آتش بس مشروط 3 ماهه اعلام کرد

اشرف غنی آتش بس مشروط 3 ماهه اعلام کرد به گزارش ایلنا به نقل از طلوع نیوز، اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان امروز-چهارشنبه- در مراسم روز استقلال این کشور، از برقراری آتش بس سه ماهه با طالبان خبر داد.
غنی تاکید کرد این آتش بس در صورتی اجرایی می شود که طالبان نیز به آن احترام گذاشته و آن را اجرایی کند.
رییس جمهوری افغانستان افزود این آتش بس از دوشنبه آغاز شده و تا 19 نوامبر ادامه خواهد داشت.
اشرف غنی گفت آتش بس از روز عرفه آغاز شده و تا ولادت پیامبر اکرم اسلام (ص) ادامه خواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
روزنامه عکاظ عربستان: کودتا در ترکیه حتمی است!

روزنامه عکاظ عربستان: کودتا در ترکیه حتمی است! احمد عوض در این یادداشت می نویسد: همان گونه که قرائن نشان می دهد، منطقه در آستانه یک کودتای نظامی است؛ اما این بار دیگر شکست نخواهد خورد. تردیدی در این نیست؛ مخصوصا وقتی به یاد می آوریم که 300 هزار نفر از دکتر و مهندس و پزشک و نظامی و مدرس و قاضی از کار بر کنار شده اند.
این روزنامه نزدیک به مراکز قدرت در عربستان در ادامه مدعی شد که هیچ کس نمی تواند جلوی کودتا را بگیرد، چرا که ترکیه با یک بحران واقعی مواجه است و نیازمند یک رهبر جدید است.
احمد عوض، در ادامه اردوغان را به پناه دادن به فراریان و طردشدگان متهم کرد و افزود: رئیس جمهور ترکیه به جای حل عاقلانه بحران اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
بولتون: نگران مداخله ایران در انتخابات میان دوره 2018 هستیم

بولتون: نگران مداخله ایران در انتخابات میان دوره 2018 هستیم به گزارش خبرنگار پارسینه ، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، در گفتگو با شبکه تلویزیونی ای بی سی نیوز مدعی شد که نه تنها درباره روسیه، بلکه نگرانی های کافی درباره مداخله ایران، چین و کره شمالی در انتخابات میان دوره آمریکا در سال جاری میلادی وجود دارد.
او در این گفتگو که در بیت المقدس اشغالی انجام شد گفت: می توانم قاطعانه بگویم که نگرانی امنیت ملی کافی درباره مداخله چینی ها، مداخله ایرانی ها، و مداخله کره شمالی وجود دارد و ما گام هایی برای مقابله با آن برداشته ایم، بنابراین، واقعا این چهار کشور هستند . ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
اشرف غنی آتش بس با طالبان را اعلام کرد

اشرف غنی آتش بس با طالبان را اعلام کرد محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در مراسم گرامی داشت استقلال افغانستان در قصر دارالامان در کابل اعلام کرد که این آتش بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و می تواند تا زمانی که این گروه بخواهد ادامه بیابد.
رئیس جمهوری افغانستان گفت که این تصمیم را پس از مشورت با اقشار مختلف مردم، از جمله علما اتخاذ کرده است.
او گفت که این آتش بس را به درخواست شورای عالی صلح، شورای سراسری علمای افغانستان، علمای جهان اسلام، سازمان همکاری های اسلامی و پادشاه عربستان اعلام کرده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
تصویب قانونی برای خاموش کردن مخالفان

تصویب قانونی برای خاموش کردن مخالفان به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، قوانین جدید مصر به دولت اجازه می دهد به بهانه "تهدید امنیت ملی" وبسایت ها را مسدود کند اما مخالفان می گویند این ابزاری است که دولت عبدالفتاح سیسی از آن برای خاموش کردن مخالفان خود سود خواهد برد.
عبداالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر روز شنبه (18 اوت) با امضای این قانون جدید آن را برای اجرا ابلاغ کرد.
این قانون که به عنوان کنترل جرایم سایبری تهیه شده به دولت اجازه خواهد داد وبسایت هایی که "تهدیدی برای امنیت ملی و یا اقتصاد مصر" قلمداد می شوند را مسدود کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
هشدار آمریکا به اتباع خود درباره سفر به عراق

هشدار آمریکا به اتباع خود درباره سفر به عراق خبرگزاری مهر: به شهروندان آمریکایی هشدار داده شده است که بدلیل تهدیدات ناشی از فعالیت گروه های مسلح و تروریستی در عراق از سفر به این کشور خودداری کنند.
در این بیانیه خطر امنیتی در عراق در سطح 4 اعلام شده که به معنای پرهیز از سفر به این کشور می باشد.
وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه خاطر نشان کرده است که بدلیل فعالیت گروه های تروریستی و شورشی در عراق، شهروندان آمریکایی در این کشور به شدت در معرض خشونت و ربوده شدن می باشند.
در بیانیه این وزارتخانه آمده است: شبه نظامیان طایفه ای نیز احتمالا شهروندان آمریکایی و شرکت های غربی را در سرتاسر عراق تهدید می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 49 دقیقه پیش
دوگانه عمل کردن استکبار در مواجهه با حقوق بشر

دوگانه عمل کردن استکبار در مواجهه با حقوق بشر به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ در نشست حقوق بشر آمریکایی در شیراز گفت: امروز استکبار نفرت را در دنیا می پراکند و به قول رهبری در تاریخ 100 سال گذشته دنیا بیشترین جنگ ها را غربی ها راه انداخته اند و در تمام آن ها آمریکا نقش تعیین کننده و اصلی را داشته است.
وی افزود: آن ها وقتی از دموکراسی دم می زنند مدعی هستند که آرای مردم تعیین کننده است، اما در ماجرای 28 مرداد همگان دیدند که دولت قانونی مصدق با کودتای آن ها کنار رفت.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
سفیر اسبق ایران در ونزوئلا مطلب اینستاگرامی منتسب به خود را تکذیب کرد

سفیر اسبق ایران در ونزوئلا مطلب اینستاگرامی منتسب به خود را تکذیب کرد به گزارش مشرق ، در پی انتشار مطالبی به نقل از احمد سبحانی سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا درباره فرزندش محمدرضا (ساشا) سبحانی در فضای مجازی در پی تشکیل کمپین #فرزندت_کجاست ، خبرنگار گروه سیاست خارجی در تماس با احمد سبحانی در خصوص صحت و سقم این مطلب سؤال کرد که وی آن را تکذیب کرد.
پست جعلی منتسب به احمد سبحانی
وی در عین حال با تأیید اینکه محمدجواد (ساشا) فرزند اوست، گفت: محمدرضا 31 ساله، فرزند اینجانب است اما از نظر روش و منش زندگی و عقاید متفاوت بوده و همه تلاش من برای هدایت وی ناموفق بوده و ارتباط ما با هم به کلی قطع شده و لذا وی مسئول عملکرد خودش می باشد که مورد تأیید و ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
تاکید جریان صدر عراق بر مخالفت با تحریم های آمریکا علیه ایران

تاکید جریان صدر عراق بر مخالفت با تحریم های آمریکا علیه ایران به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، حاکم الزاملی از مسئولان جریان صدر عراق، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین، درباره آخرین نتیجه رایزنی ها بین احزاب سیاسی عراق برای تشکیل فراکسیون اکثریت و نقش آمریکا در آن گفت: بدون شک از سال 2003 تا امروز آمریکاییها در خاک عراق حضور داشته اند. آنها پس از ورود به عراق، بازیگر اساسی در صحنه سیاسی و نیز در زمینه نظامی هستند. آنها تلاش می کنند بر تشکیل دولت عراق هم تاثیر بگذارند. دیدارهای سفیر و فرستاده آمریکا با همین هدف صورت می گیرد. سفارت آمریکا، سیا و پنتاگون هم اوضاع را در عراق زیر نظر دارند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 59 دقیقه پیش
هلاکت تعدادی تروریست در مرزهای عراق و سوریه

هلاکت تعدادی تروریست در مرزهای عراق و سوریه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه، عملیات محافظت از نوار مرزی میان عراق و سوریه و استفاده از فناوری های جدید باعث کشته شدن تروریست هایی شد که تلاش می کردند در خاک عراق نفوذ کنند.
نیروی هوایی ارتش عراق پس از عملیات حفاظتی و نظارت دقیق بر نوار مرزی با سوریه، بیشتر از سی تروریست را هنگام تلاش برای عبور از خاک سوریه و ورود به عراق هدف قرار داده و کشتند. فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق تاکید کرد پس از ناکام گذاشتن عملیات نفوذ تروریست ها و کشته شدن آنها تلاش تروریستها برای عبور از مرز کاهش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 59 دقیقه پیش
ادعای واهی بولتون درباره احتمال مداخله ایران در انتخابات 2018 آمریکا

ادعای واهی بولتون درباره احتمال مداخله ایران در انتخابات 2018 آمریکا به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا امروز-یکشنبه- مدعی شد کشور های ایران، چین و کره شمالی ممکن است در کنار روسیه برای مداخله در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده تلاش کنند.
بولتون گفت: می توانم بگویم قطعا نگرانی ما از احتمال مداخله ایران، چین و کره شمالی در انتخابات جدی بوده و ما برای جلوگیری از آن تلاش می کنیم.
وی افزود: خیلی وارد جزئیات نمی شوم که چه چیز هایی را دیده ام، اما به شما می گویم، در رابطه با انتخابات 2018، اینها کشور هایی هستند که بیش از همه نگرانشان هستیم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 0 دقیقه پیش
یک ماه پرسه زدن نماینده ترامپ در عراق برای چیست

یک ماه پرسه زدن نماینده ترامپ در عراق برای چیست به گزارش خبرنگار ایرنا، 'برت مک گورک' بعد از گفتگو با رهبران سیاسی در کردستان عراق، چند روزی است که وارد پایتخت عراق شده است.
مک گورک که سفیر آمریکا در بغداد او را در همه این دیدارها همراهی می کند، پنجشنبه گذشته با 'اسامه النجیفی' رهبر فهرست انتخابی 'القرار' دیدار کرد و قبل از آن نیز با 'سلیم الجبوری' رهبر فهرست انتخابی 'اتحاد قوا' و رییس سابق پارلمان عراق دیدار کرده بود.
نماینده ویژه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از شب گذشته دیدارهای جداگانه خود را با رهبران سیاسی شیعه از جمله 'سید عمار حکیم' رهبر جریان حکمت ملی و امروز شنبه با 'نوری المالکی' رهبر فهرست انتخابی 'دولت قانون' آغاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 9 دقیقه پیش
میرعمادی رئیس مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند شد

میرعمادی رئیس مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در حکم دکتر منصور غلامی خطاب به طاهره میرعمادی آمده است:
نظر به سوابق و تجارب ارزنده سرکار عالی و بر اساس هماهنگی با دبیرخانه کل اتحادیه حاشیه اقیانوس هند به موجب این حکم به مدت 3 سال به ریاست مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و با سعی و اهتمام خود براساس اهداف و سیاست های علمی این مرکز و تجارب استادان، پژوهشگران و صاحب نظران، گام های موثری به منظور ارتقای علم و فناوری بین کشور های عضو این اتحادیه بردارید. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
تونسی ها: سفیر جدید آمریکا یک خرابکار است

تونسی ها: سفیر جدید آمریکا یک خرابکار است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، محافل مدنی و سیاسی در تونس از قصد رئیس جمهور آمریکا برای انتصاب کاردار این کشور در لیبی به عنوان سفیر جدید واشنگتن در تونس که گرداننده توطئه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی محسوب می شود به خشم آمده اند و می گویند او به هر جایی که رفته آنجا را خراب کرده است.
دونالد ترامپ قصد دارد دونالد بلوم کاردار آمریکا را در لیبی به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار این کشور در تونس منصوب کند. بلوم گرداننده انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی و نیز فرمانده عملیات فعالسازی به رسمیت شناختن قدس اشغالی به ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
کمک های کانادا به "افغانستان" ادامه می یابد

کمک های کانادا به "افغانستان" ادامه می یابد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، عبدالله عبدالله رییس اجراییه افغانستان با فرانسوا ریویست سفیر کانادا در افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.
عبدالله در این دیدار، کانادا را از دوستان و متحدان افغانستان خواند و از کمک های این کشور به افغانستان تقدیر و ابراز امیدواری کرد که روابط میان دو کشور در آینده توسعه و بهبود یابد.
ریوست نیز در این دیدار، افغانستان را از دوستان و متحدان کانادا دانست و بر ادامه کمک های کشورش به افغانستان تاکید کرد.
وی دوران خدمت خود در افغانستان را ماندگار و ارزشمند خواند و افزود که کانادا خواهان حضور فعال تمام اقوام و جریان ها در حکومت افغانستان است و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
علمای یمن: سازمان ملل مسئول جنایات عربستان است/ حمله پهپادی ارتش به مواضع متجاوزان

علمای یمن: سازمان ملل مسئول جنایات عربستان است/ حمله پهپادی ارتش به مواضع متجاوزان به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، علمای یمن امروز یکشنبه در بیانیه ای سکوت بین المللی در برابر جنایات فجیع ائتلاف متجاوز سعودی علیه ملت یمن را که آخرین مورد آن جنایت حمله به اتوبوس دانش آموزان در ضحیان صعده بود، محکوم کردند.
علمای یمن در این بیانیه شورای امنیت و سازمان ملل را مسئول جنایات فجیع علیه ملت یمن دانسته و از همه آزادگان در دنیا و در رأس آنها رهبران و علمای مسلمان خواستند که به وظایف انسانی و دینی خود در قبال این جنایات عمل کنند.
در این بیانیه همچنین از ملت یمن خواسته شده که به مقاومت و انسجام و وحدت بیشتر ادامه داده و برای مقابله با متجاوزان از ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 19 دقیقه پیش
سفیر اسبق ایران در ونزوئلا مطلب اینستاگرامی منتسب به خود را تکذیب کرد

سفیر اسبق ایران در ونزوئلا مطلب اینستاگرامی منتسب به خود را تکذیب کرد در پی انتشار مطالبی به نقل از احمد سبحانی سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا درباره فرزندش محمدرضا (ساشا) سبحانی در فضای مجازی در پی تشکیل کمپین #فرزندت_کجاست ، خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در تماس با احمد سبحانی در خصوص صحت و سقم این مطلب سؤال کرد که وی آن را تکذیب کرد.
پست جعلی منتسب به احمد سبحانی
وی در عین حال با تأیید اینکه محمدجواد (ساشا) فرزند اوست، گفت: محمدرضا 31 ساله، فرزند اینجانب است اما از نظر روش و منش زندگی و عقاید متفاوت بوده و همه تلاش من برای هدایت وی ناموفق بوده و ارتباط ما با هم به کلی قطع شده و لذا وی مسئول عملکرد خودش می باشد که مورد تأیید و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 30 دقیقه پیش
شرکت نفت وگاز اسپانیایی در ایران باقی می ماند

شرکت نفت وگاز اسپانیایی در ایران باقی می ماند فرارو - در پی اعمال تحریم های آمریکا بر ایران، برخی از شرکت های اروپایی از ایران خارج شدند، اما شرکت اسپروئنکو اینترنشنال که در حوزه نفت و گاز فعالیت می کند، قصد دارد فعالیت هایش در ایران را افزایش دهد.
به گزارش فرارو، در حالی که برخی از شرکت های بزرگ اروپایی به دلیل ترس از تحریم های آمریکا، از ایران خارج شدند، یک شرکت اسپانیایی اعلام کرده با وجود تحریم ها، تجارت با ایران را ادامه خواهد داد.
کارلوس تولدو، مدیر روابط عمومی شرکت اسپروئنکو اینترنشنال، که در حوزه نفت و گاز تخصص دارد، در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک، به موضع شرکت متبوعش درباره تحریم های آمریکا علیه ایران پرداخت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 39 دقیقه پیش
تلاشی برای شناسایی منابع مالی تروریست در افغانستان

تلاشی برای شناسایی منابع مالی تروریست در افغانستان معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و سرپرست دفتر امور مبارزه با تروریست این نهاد بین المللی دیروز سه شنبه در کابل پایتخت افغانستان با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی این کشور دیدار کرد و از آمادگی دفترش در وین برای همکاری و کمک به منظور شناسایی منابع مالی تروریست ها در افغانستان سخن گفته بود.
ولادیمیر ایوانوویچ ورونکوف ضمن قدردانی از تلاش دولت و مردم افغانستان در مبارزه با تروریسم از حمایت همه جانبه سازمان ملل متحد در این مسیر اطمینان و از آمادگی سازمان ملل برای ظرفیت سازی برای مبارزه با تروریسم در افغانستان خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 59 دقیقه پیش
گزینه های پیش روی ریاست جمهوری پاکستان

گزینه های پیش روی ریاست جمهوری پاکستان به گزارش ایرنا نمایندگان پارلمان های ملی و ایالتی پاکستان و همچنین نمایندگان سنا که تعداد نهایی آنان یکهزار و 100 نفر است، رئیس جمهوری جدید کشور را برای مدت پنج سال انتخاب می کنند.
رئیس جمهوری در پاکستان، تقریبا مقام تشریفاتی به شمار می آید و نحوه انتخاب وی به این شیوه است که نمایندگان دو پارلمان پاکستان شامل 'مجلس ملی و سنا' به همراه چهار مجلس ایالتی 'سند، پنجاب، خیبرپختونخواه و بلوچستان' رئیس جمهور این کشور را با رأی گیری انتخاب می کنند.
روند اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری پاکستان در اسلام آباد تحت نظارت رئیس دادگاه عالی اسلام آباد برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 9 دقیقه پیش
فالح الفیاض و شماری از سران ائتلاف نصر به وحدت دعوت کردند

فالح الفیاض و شماری از سران ائتلاف نصر به وحدت دعوت کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ فالح الفیاض رئیس سازمان بسیج مردمی عراق و شماری از سران ائتلاف نصر بیانیه ای را درباره تشکیل بزرگترین فراکسیون در عراق صادر کردند.
فالح الفیاض و شماری از سران ائتلاف نصر (به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر فعلی عراق) اعلام کردند تأکید می کنیم لازم است تصمیمات اتخاذ شده در ائتلاف نصر در راستای وحدت باشد.
این بیانیه افزود ما باور داریم فراکسیون ملی حامی دولت، نماینده همه نیروهای سیاسی ملی باشد و استثنایی در این خصوص قائل نشود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 19 دقیقه پیش
انسداد پایگاه هوایی اینجرلیک هشداری برای پنتاگون

انسداد پایگاه هوایی اینجرلیک هشداری برای پنتاگون به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، محمدجواد جمالی نوبندگانی، در رابطه با بسته شدن پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه به روی هواپیما های آمریکایی گفت: ترکیه از آن جهت برای ناتو اهمیت بسیار زیادی دارد که بزرگ ترین ارتش ناتو مربوط به ترکیه است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ترکیه شاهراهی میان آسیا، خاورمیانه و اروپا، گلوگاه روس ها در دریای سیاه و مسلط بر تنگه بُسفُر در ترکیه است لذا این کشور از فاکتور سرزمینی مناسبی برخوردار است.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات میان ترک ها و آمریکایی ها عنوان کرد: حمایت بی، چون و چرای آمریکایی ها از تروریست های پ. ک. ک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 20 دقیقه پیش
نیویورک تایمز: آمیختگی حقیقت و دروغ در جنگ افغانستان

نیویورک تایمز: آمیختگی حقیقت و دروغ در جنگ افغانستان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، روزنامه نیویورک تایمز نوشت دو جنگ، کشور افغانستان را دچار تشنج کرده است، جنگ خون و دلاوری، و جنگ حقیقت و دروغ. هر دو جنگ این اواخر تلفات سنگینی بر جا گذاشته است.
این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود در گزارشی به قلم ران نوردلند نوشت: اولی همان جنگ درهم ریخته و آشفته ای است که در آن، همین هفته گذشته، بیش از 40 دانش آموز دبیرستانی در کلاس درس خود در انفجار تکه تکه شدند و صدها جسد به مدت یک هفته در خیابان های شهر غزنی در خیابان ها مانده بود یا اینکه به رودخانه ریخته شد، و دو واحد مهم ارتش افغانستان منهدم شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 29 دقیقه پیش
ترامپ ملانیا را به لغو شهروندی آمریکا تهدید کرد

ترامپ ملانیا را به لغو شهروندی آمریکا تهدید کرد خبرگزاری ایسنا: کارمند پیشین کاخ سفید در ادعایی تکان دهنده گفت رئیس جمهور آمریکا همسرش را با تهدید در کنار خود نگه داشته است.
اوماروسا مانیگو نیومن، کارمند سابق کاخ سفید و نویسنده کتاب "روانی"، در ادعایی تکان دهنده اعلام کرد که بانوی اول از سوی رئیس جمهور تهدید می شود.
وی ادامه داد: ترامپ تهدید کرده است که اگر ملانیا در دوران ریاست جمهوری اش او را ترک کند به عنوان اقدامی تنبیهی ملانیا را آز آمریکا دیپورت خواهد کرد.
ملانیا در سال 2006 شهروند آمریکا شد و یکسال پس از آن با ترامپ ازدواج کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 49 دقیقه پیش
قطر: عربستان مسئول عدم مشارکت حجاج قطری در حج امسال است

قطر: عربستان مسئول عدم مشارکت حجاج قطری در حج امسال است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام قطری امروز یکشنبه گفت که شهروندان قطری و اتباع خارجی مقیم این کشور امسال فرصتی برای سفر به حج ندارند.
این مسئول قطری که به نام وی اشاره نشده است، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه افزود که ثبت نام از حجاج قطری به دلیل عدم قطع رابطه این کشور با عربستان و عدم وجود هیأت های دیپلماتیک دو طرف، همچنان متوقف شده است و امکان صدور روادید برای حجاج قطری وجود ندارد.
چهار کشور عربی اعم از عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از حدود یک سال و نیم قبل روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و تمامی گذرگاه های زمینی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
ایران هژمونی آمریکا را در منطقه به خطر انداخت

ایران هژمونی آمریکا را در منطقه به خطر انداخت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه اینترنتی مرکز رسانه ای اینترنشنال میدل ایست با انتشار متن مصاحبه نوام چامسکی مورخ و زبان شناس آمریکایی نوشت: حمایت از اسرائیل در آمریکا رو به افول است و اینکه خروج آمریکا از برجام به تنش ها در منطقه دامن زده است.
چامسکی گفت: هدف راهبردی دولت آمریکا در وهله نخست این است که پایه های ائتلاف در حال توسعه اسرائیل و کشورهای عرب را برای مقابله با دشمن مشترک یعنی ایران - که هژمونی آمریکا را در منطقه به خطر انداخته و آزادی عمل اسرائیل را در توسل به خشونت با تهدید مواجه ساخته است - تقویت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
سفیر ایران: تهران آماده تحکیم روابط با پاکستان است

سفیر ایران: تهران آماده تحکیم روابط با پاکستان است مهدی هنردوست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد با اشاره به سطح بالای دوستی و ارتباط دیرینه ایران و پاکستان، افزود: امیدواریم این روابط و همکاری ها بیش از پیش گسترش یابد.
وی با اشاره نگاه مثبت مردم ایران به پیشرفت های پاکستان، از انتخابات اخیر در این کشور به عنوان گام موثر در تحقق مردم سالاری و تحقق اهداف دموکراتیک یاد کرد.
هنردوست گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا با ارتقاء و تقویت روابط، با دولت جدید پاکستان همکاری کند و گسترش این روابط در تمامی زمینه ها را با کشور همسایه خود خواستار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 0 دقیقه پیش
ظریف: گروه اقدام آمریکا شکست خواهد خورد

ظریف: گروه اقدام آمریکا شکست خواهد خورد به گزارش ایرنا، این خبرگزاری روز یکشنبه افزود: ظریف در شصت و پنجمین سالگرد کودتای مورد حمایت ایالات متحده برای سرنگونی نخست وزیر منتخب دمکراتیک ایران، این مطلب را بیان کرد.به این مناسبت احساسات ضد آمریکایی به ویژه در جمهوری اسلامی اوج می گیرد.
وی با مقایسه تحریم های تازه واشنگتن توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر تهران با کودتای 1953 که منجر به سرنگونی محمد مصدق نخست وزیر ملی گرای ایران شد، افزود: تهران اجازه نخواهد داد تاریخ تکرار شود.
ظریف در پیامی توئیتری نیز نوشت: ایالات متحده 65 سال پیش در چنین روزی دولت دمکراتیک دکتر مصدق را که به روش مردمی انتخاب شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 0 دقیقه پیش
تشدید شکاف در میان اعضای شورای همکاری/اظهارات شاه بحرین بر ضد قطر جنجال به پا کرد

تشدید شکاف در میان اعضای شورای همکاری/اظهارات شاه بحرین بر ضد قطر جنجال به پا کرد به گزارش گروه بین المللی خبرگزاری تسنیم، اظهارات پادشاه بحرین در روزنامه اخبار الخلیج بحرین با عنوان " پادشاه مالکیت آل خلیفه بر قطر از سال 1762 را تایید می کند" سروصدای زیادی به پا کرد و برخی آن را شدت مواضع تحریک آمیز علیه قطری ها دانستند.
این روزنامه بحرینی در یکی از عناوین صفحه اصلی خود نوشت: ما به همراه خانواده هایمان در شبه جزیره قطر یک ملت واحد هستیم که تاریخ و اصل و نسب مشترکی داریم و تجاوز 1937 در الزباره از ذهن ما پاک نخواهد شد.
محمد المختار الشنقیطی استاد اخلاق سیاسی دانشگاه حمد بن خلیفه در قطر در مورد این خبر روزنامه اخبار الخلیج در صفحه توئیتر خود با لحن اعتراض آمیز ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 0 دقیقه پیش
واکنش آمریکا به پیشنهادهای ما تهدید است

واکنش آمریکا به پیشنهادهای ما تهدید است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روزنامه
ملی گازته ، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد این کشور برای حل اختلافات با آمریکا، پیشنهادهایی را مطرح کرده است، اما آمریکا همچنان از زبان تهدید استفاده می کند. مولود چاووش اوغلو در کنفرانس خبری پس از مراسم افتتاح کنسولگری صربستان در آنتالیا، از همکاری ترکیه و آمریکا در خصوص امنیت منبج خبر داد و گفت: دو کشور به همراه یکدیگر درباره عقب نشینی ی.پ.گ از منبج، اتخاذ تدابیر مشترک برای تامین امنیت منبج و تعیین افراد محلی برای اداره منبج تلاش می کنند. پس از اتمام کار در منبج، این طرح در سایر مناطق شرق فرات نیز اجرا خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 19 دقیقه پیش
رهبران جهان از افراد در معرض درگیری محافظت کنند

رهبران جهان از افراد در معرض درگیری محافظت کنند به گزارش ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، آنتونیو گوترش روز یکشنبه در پیام خود آورده است: همه ساله در روز بشردوستی با افرادی که از بحران های انسانی آسیب دیده اند، ابراز همدردی و به کارکنان سازمان های بشردوستانه که به آنان کمک می کنند، ادای احترام می کنیم.
دبیرکل سازمان ملل متحد می افزاید: یادبود پانزدهمین سالگرد حمله به سازمان ملل متحد در بغداد را گرامی می داریم که 22 نفر از همکاران ما در آن کشته شدند.
در پیام گوترش آمده است: پس از آن اتفاق غم انگیز که سبب اختصاص این روز به روز جهانی بشردوستی شده است، بیش از چهار هزار امدادگر بشردوستانه کشته، زخمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
حزب الله لبنان در اقدامی غافلگیرکننده تصاویری از موشک های خود را منتشر می کند

حزب الله لبنان در اقدامی غافلگیرکننده تصاویری از موشک های خود را منتشر می کند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، حزب الله لبنان عصر امروز یکشنبه در اقدامی غافلگیرکننده، تصاویری از موشک های خود را به نمایش خواهد گذاشت.
پس از اینکه پایگاه اینترنتی العهد برای اولین بار تصاویر ویژه ای از پهپاد های مقاومت اسلامی لبنان منقش به شعار نیروی هوایی را منتشر کرد، این بار این پایگاه اینترنتی اطلاع یافت که حزب الله لبنان در صدد است امروز یکشنبه، با رونمایی از موشک های خود یک غافلگیری جدید داشته باشد.
در این تصاویر که برای نخستین بار منتشر می شوند، نسل جدیدی از موشک های مقاومت اسلامی که در دفاع از لبنان طی سال های گذشته از آن ها استفاده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 30 دقیقه پیش
اسلام آباد در تحریم علیه تهران تحت فشار آمریکا قرار نگیرد

اسلام آباد در تحریم علیه تهران تحت فشار آمریکا قرار نگیرد به گزارش روز یکشنبه ایرنا در سرمقاله روزنامه پرتیراژ نیشن پاکستان آمده است: وزارتخانه های مربوطه پاکستان باید این تحریمها را با در نظر داشتن روابط منطقه ای و بین المللی و رویکرد متعادل و متوازن بررسی کنند.
در ادامه این سرمقاله با بیان اینکه پاکستان در خصوص واردات تولیدات نفتی و تامین نیازهای انرژی خود به تهران نیاز دارد، آمده است: دو کشور همسایه ایران و پاکستان، روابط فرهنگی و تاریخی همزمان با مرز مشترک دارند و اخیرا نیز دو کشور پس از مدت طولانی شاهد آب شدن یخ روابط دوجانبه بوده اند.
در سرمقاله روزنامه 'نیشن' پاکستان آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 39 دقیقه پیش
نشریه آمریکایی: تهدید اصلی خاورمیانه، ترکیه است

نشریه آمریکایی: تهدید اصلی خاورمیانه، ترکیه است به گزارش روز یکشنبه ایرنا، 'مارتین جی' طی یادداشتی با عنوان 'تهدید واقعی در خاورمیانه برای آمریکا، ترکیه است نه ایران' افزود: پیشنهاد اخیر 'دونالد ترامپ' برای آمادگی دیدار با ایران بسیاری و به ویژه اسرائیل(رژیم صهیونیستی) را دچار شگفتی کرد. اما آمریکایی ها باید توجه خود را بیش از آنکه بر ایران متمرکز کنند، نگاه خود را به ترکیه معطوف کنند و همانگونه که 'استیو بنون' مشاور پیشین ترامپ، 'رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری این کشور را خطرناک ترین مرد جهان معرفی کرده است، باید در نظر داشته باشیم که این کشور بسیار سرکش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 39 دقیقه پیش
رمزگشایی از تاکید امریکا بر حضور نظامی در سوریه و عراق

رمزگشایی از تاکید امریکا بر حضور نظامی در سوریه و عراق به گفته دیوید ساترفیلد، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه، دونالد ترامپ رئیس جمهور کشورش به ولادیمیر پوتین همتای روس خود گفته است که تا تحقق پیروزی کامل بر داعش قصد ندارد نیروهای امریکایی را از سوریه خارج نماید.
پیش از این نیز برت مک گورک، نماینده ویژه رئیس جمهورآمریکا در ائتلاف ضد داعش اعلام کرده بود واشنگتن در سوریه می ماند و تمرکزش بر شکست داعش است و نیروهای آمریکایی در حال حاضر برای آغاز مرحله نهایی عملیات ضد داعش حاضر می شوند.
بر اساس گزارش رویترز شان رایان سخنگوی ائتلاف بین المللی علیه داعش نیز روز(یکشنبه) گفت، تا زمانیکه لازم باشد نیروهای آمریکایی در عراق می مانند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 40 دقیقه پیش
آتش بس دولت افغانستان با طالبان در هاله ابهام است

آتش بس دولت افغانستان با طالبان در هاله ابهام است به گزارش ایرنا ، معاون سخنگوی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان امروز یکشنبه که مصادف با نودونهمین سالروز بازگشت استقلال افغانستان پس از 80 سال استعمار انگلستان است، گفته که حکومت موضوع آتش بس را بررسی می کند و بزودی تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.
خبرگزاری صدای افغان به نقل از شاه حسین مرتضوی نوشته است که او این سخن را بدون اشاره به جزئیات بیشتر و توضیح در مورد پیش شرطی که طالبان برای پذیرش آتش بس گذشته، بیان کرده است.
همچنین امروز هارون چخانسوری سخنگوی نهاد ریاست جمهوری در صفحه توییتر خود نوشت که بحث درباره اعلام آتش بس دیروز شنبه ادامه داشت و حکومت با مشورت با همه صاحب نظران و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 49 دقیقه پیش
نزاع ترامپ با ترکیه به نفع ایران و روسیه است

نزاع ترامپ با ترکیه به نفع ایران و روسیه است به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت خبری بیزینس اینسایدر، دربخش هایی از این گزارش آمده است: کاخ سفید در روز سه شنبه هفته گذشته ترکیه را تهدید کرده که اگر کشیش آمریکایی تبار را آزاد نکند، تحریم های اقتصادی بیشتری علیه آن کشور اعمال خواهد کرد. اندرو برانسون که در ترکیه به ارتباط با سازمان های تروریستی متهم شده، دو سال گذشته را در حبس خانگی به سر برده است. درگیری دیپلماتیک و اقتصادی میان آمریکا و ترکیه بر سر آزاد کردن این کشیش صورت گرفته است. لیر ترکیه در روز جمعه حدود 5 درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 59 دقیقه پیش
زیباکلام: واقعیت کودتای 28 مرداد چیست؟

زیباکلام: واقعیت کودتای 28 مرداد چیست؟ صادق زیباکلام در ایران نوشت: زمینه های به وجود آمدن قیام ملی سی تیر، اختلافات به وجود آمده میان محمدرضا شاه و دکتر محمد مصدق بر سر کنترل ارتش بود. شاه اساساً خیلی با نخست وزیری دکتر مصدق از همان ابتدا یعنی اوایل سال 30 موافق نبود، اما بواسطه محبوبیتی که ملی کردن نفت برای دکتر مصدق ایجاد کرده بود از یک سو و از سوی دیگر بحران جدی رویارویی با انگلستان بر سر نفت، لاعلاج او به نخست وزیری مصدق تن می دهد.
در این حال شماری از فرماندهان نظامی طرفدار شاه بتدریج بدل به جدی ترین مخالفان دکتر مصدق شده و آشکارا درصدد تضعیف وی برآمده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 0 دقیقه پیش
رئیس سابق موساد: برای نابودی حزب الله باید لبنان را تحریم کرد

رئیس سابق موساد: برای نابودی حزب الله باید لبنان را تحریم کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی آر ت. فرانسه، یکی از روسای پیشین سازمان جاسوسی اسرائیل ( موساد ) طرحی را برای نابود کردن حزب الله لبنان ارائه کرد.
تامیر پاردو، از روسای پیشین موساد در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی جروزالم پست ادعا کرد تنها راه از بین بردن حزب الله، اعمال تحریم های شدید بر ضد لبنان است، درست همان کاری که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران انجام داده است.
پاردو در مصاحبه خود با جروزالم پست که هفدهم اوت صورت گرفت، گفت: پیروزی نظامی اسرائیل بر جنبش حزب الله لبنان دور از تصور است و تنها با اعمال تحریم بر ضد لبنان یعنی همان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 10 دقیقه پیش
هند و پاکستان،عملیات مشترک نظامی برگزار می کنند

هند و پاکستان،عملیات مشترک نظامی برگزار می کنند به گزارش ایرنا ،تارنمای خبری' تایمز آو اسلام آباد' روز یکشنبه به نقل از منابع خبری اعلام کرد:سربازان پاکستان و هند در تمرین نظامی برای مقابله با تروریسم در روسیه شرکت می کنند.
این تمرین نظامی هفته آینده توسط سازمان همکاری های شانگهای
(SCO) با هدف گسترش همکاری منطقه ای و دوجانبه کشورهای عضو برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی برگزار می شود.
برگزاری این مانور مشترک از آن نظر اهمیت دارد که اختلاف و تنش بین هند و پاکستان در هفت دهه گذشته بر سر مساله کشمیر باعث جان باختن بیش از هزاران نفر از نظامیان دو کشور شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 20 دقیقه پیش
نماینده انگلیسی: نخست وزیر برای جلب موافقت پارلمان درباره برگزیت با چالش مواجه می شود

نماینده انگلیسی: نخست وزیر برای جلب موافقت پارلمان درباره برگزیت با چالش مواجه می شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یاکوب ریس موگ رئیس گروه تحقیقات اروپا که از فراکسیون های حزب محافظه کار به شمار می رود، در مصاحبه ای تاکید کرد: ترزا می نخست وزیر انگلیس برای جلب موافقت پارلمان با توافق برگزیت با چالش ها و مشکلات جدی روبرو خواهد شد مگر اینکه پیشنهادات خود را تغییر دهد.
بر اساس این گزارش، یاکوب ریس موگ که از حامیان برگزیت به شمار می رود، در مصاحبه با ساندی تایمز افزود: من مخالف طرح و پیشنهاد فعلی نخست وزیر انگلیس درباره برگزیت هستم. اگر ترزا می همچنان بر پیشنهادات خود درباره برگزیت تاکید و پافشاری کند، با مخالفت مجلس عوام روبرو خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 29 دقیقه پیش
لیبرمن: به دنبال گفت وگوی مستقیم با اهالی غزه هستیم نه حماس

لیبرمن: به دنبال گفت وگوی مستقیم با اهالی غزه هستیم نه حماس به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت که مصلحت این رژیم اقتضا می کند که از آرامش و امنیت در نوار غزه حفاظت کند و اسرائیل به دنبال گفت وگوی مستقیم با مردم غزه و به دور از مقامات جنبش حماس است.
لیبرمن گفت: اسرائیل با حماس گفت وگو نمی کند، اما نمی تواند این حرف را به مصر و نیکولای ملادینوف، فرستاده سازمان ملل به خاورمیانه بزند. اسرائیلی ها باید عاقلانه با این مسائل برخورد کنند.
وی گفت: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به دنبال تیره کردن روابط با اسرائیل است و تلاش می کند تا پای ما را هم به درگیری داخلی فلسطین بکشاند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 30 دقیقه پیش
شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی یورش بردند

شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی یورش بردند به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری القدس العربی، 'فراس الدبس' مسئول اطلاع رسانی اداره اوقاف اسلامی گفت : نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی از ساعت 7 صبح امروز یکشنبه برای همراهی شهرک نشین های صهیونیست با ورود از باب المغاربه به صحن های مسجد الاقصی یورش بردند.
'الدبس' افزود: ماموران امنیتی رژیم صهیونیستی و شهرک نشین های صهیونیست ضمن تردد در صحن های مسجد الاقصی، آداب تلمودی یهودیان را در نزدیکی باب الرحمه (شرق مسجد) تا باب السلسله تحت حمایت پلیس رژیم صهیونیستی و نیروهای ویژه مسلح به جا آوردند.
شهرک نشینان صهیونیست که طی چندین نوبت به مسجد الاقصی یورش بردند با فلسطینیان درگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 49 دقیقه پیش
کوفی عنان؛ ماموریت دشوار صلح بانی در دوره پرآشوب

کوفی عنان؛ ماموریت دشوار صلح بانی در دوره پرآشوب به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری، رسانه های جهان دیروز شنبه بیست وهفتم مردادماه از درگذشت دبیر کل پیشین سازمان ملل در سن 80 سالگی خبر دادند و علت فوت او را بیماری عنوان کردند.
کوفی عنان نخستین و تنها دبیر کل سیاه پوست سازمان ملل بود که توانست دو دوره متوالی از سال 1996 تا 2007 بر بالاترین کرسی این سازمان مهم تکیه بزند؛ سازمانی که ریاست بر آن پنج ساله و تنها یک بار قابل تجدید است.
** از تولد تا دبیر کلی
عنان هشتم آوریل 1938میلادی در بخش کفاندرس شهر کومازی کشور غنای کنونی که در آن زمان یکی از مستعمرات بریتانیا محسوب می شد، تولد یافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 59 دقیقه پیش
جزئیات 2 سال مذاکره مصدق با آمریکا

جزئیات 2 سال مذاکره مصدق با آمریکا به گزارش مشرق، تصویب قانون ملی شدن صنعت نفت در روز 29 اسفندماه سال 1329 و پس از آن، اجرایی شدن این قانون در اردیبهشت ماه سال 1330، سرآغاز جنگی تمام عیار میان ملت ایران با استعمارگر پیر یعنی بریتانیای کبیر بود. انگلیس که خیال نداشت منافع سرشار چندین ساله خود در راهبردی ترین منطقه جهان را از کف بدهد، سعی کرد با اعمال فشارهای بی امان علیه دولت و ملت ایران، مسیر نهضت ملی شدن نفت را منحرف کند و به نقطه آغاز بازگرداند.
بیشتر بخوانید:
کودتایی که فقط 75 هزار دلار هزینه داشت +عکس
در این میان ایالات متحده آمریکا ، در ظاهر ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 0 دقیقه پیش
عوامل داخلی و خارجی مانع تشکیل دولت جدید لبنان است

عوامل داخلی و خارجی مانع تشکیل دولت جدید لبنان است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل شبکه تلویزیونی العالم، برخی محافل سیاسی معتقدند علت تأخیر سعد الحریری در تشکیل دولت لبنان به اختلافات با برخی طرفهای سیاسی بر سر سهم ها و وزارتخانه ها باز می گردد. این در حالی است که برخی طرفهای سیاسی دیگر می گویند علت تأخیر در تشکیل دولت ، برخی فشارهای منطقه ای به سعد الحریری است.
حسین عز الدین خبرنگار العالم در بیروت در گزارشی گفت فرآیند تشکیل دولت لبنان متوقف است و هیچ پیشرفتی که نشانه شکل گیری این دولت باشد وجود ندارد و علتش نیز مواضع مختلف طرفهای سیاسی در لبنان است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 0 دقیقه پیش
پنج کشور باقیمانده در برجام چقدر کالا به ایران صادر کردند؟

پنج کشور باقیمانده در برجام چقدر کالا به ایران صادر کردند؟ در اردیبهشت سال جاری بود که آمریکا از برجام خارج و به نوعی پایه های این توافق بین المللی متزلزل شد. بعد از خروج آمریکا از برجام حالا پرسش این بود که سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس که متحدان آمریکا می باشند و پای این توافق را امضا کرده اند در میدان عمل چه می کنند؟ آمارهای تجارت با این کشورها نشان می دهند که گویا این کشورها سعی کرده اند بعد از خروج آمریکا از برجام کمتر به ایران کالا صادر کنند.
به گزارش تابناک اقتصادی ، در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری بود که آمریکا از برجام خارج شد و این توافق را نقض کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 9 دقیقه پیش
آیا گفت وگوی پشت پرده ای میان ایران و آمریکا وجود دارد؟

آیا گفت وگوی پشت پرده ای میان ایران و آمریکا وجود دارد؟ به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین موسویان در گفت وگو با رادیو کالیفرنیا اظهار کرد که اگر آمریکا واقعا مایل به گفت وگو با ایران است باید برجام را اجرا کند. مهم ءترین بخش های این مصاحبه در ادامه می آید:
*از ابتدای مذاکرات هسته ای، ایران در مورد پایبندی آمریکا به تعهداتش مظنون بود. رهبر عالی ایران از همان ابتدایی که با مذاکرات موافقت کردند، مکرر اعلام کردند که به آمریکا نمی شود اعتماد کرد و آمریکا اهل عمل به تعهداتش نیست.
*مقامات دولت آمریکا مکررتاکید می کردند که موضوع هسته ای ایران، تهدید اول امنیت ملی آمریکاست ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 9 دقیقه پیش
جدال ترامپ و رسانه ها

جدال ترامپ و رسانه ها به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نزاع ترامپ و رسانه ها اخیرا جدی تر شده به طوری که حدود 350 رسانه آمریکایی علیه ترامپ مقاله نوشتند.
دانلود ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 19 دقیقه پیش
امیر الساعدی: ناکامی آمریکا در تحمیل تشکیل دولت ضد ایرانی در عراق

امیر الساعدی: ناکامی آمریکا در تحمیل تشکیل دولت ضد ایرانی در عراق به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، فرستاده ائتلاف آمریکایی تحرکات گسترده ای را در بغداد در آستانه تشکیل دولت جدید عراق آغاز کرده است. برت مک گورک با مسئولان هر یک از احزاب عراقی که توانست دیدار کرد. احزاب عراقی در دیدار با برت مک گورک حرف جدیدی برای گفتن نداشتند و او تلاش کرد حامل پیام جدیدی برای آنها باشد. او فقط فرستاده ویژه آمریکا در جنگ علیه داعش نیست، بلکه فرستاده ویژه در امور کل عراق است. مک گورک با گسترش ماموریتش از حضور در صحنه های میدانی به محافل سیاسی منتقل شد. او پیام های متعددی را درباره پرونده های مختلف به عراقیها منتقل می کند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
افزایش خودکشی در میان کهنه سربازان و نظامیان انگلیسی

افزایش خودکشی در میان کهنه سربازان و نظامیان انگلیسی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، دیلی استار در گزارشی به قلم فیلیسیتی کراس در پایگاه اینترنتی خود نوشت: یک سرباز صفر سابق انگلیسی در وبلاگ خود تصاویر ویدئویی هولناکی درباره رنج و عذاب روحی که می کشید منتشر کرد؛ تصاویری که موجب شناخت بیشتر درباره خودکشی همه گیر در میان کهنه سربازان ارتش انگلیس شد.
در شش هفته گذشته هشت عضو سابق یا در حال خدمت ارتش انگلیس خودکشی کرده اند. سه تن از آنها در عرض پنج روز خودکشی کردند که همگی شان یا از افسردگی رنج می بردند یا فشارهای عصبی و اختلالات روحی پس از جنگ. تازه ترین مورد خودکشی مربوط به جیمی دیویس است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
همیشه پای آمریکا در میان است

همیشه پای آمریکا در میان است به گزارش روز یکشنبه ایرنا، 'استفان والت' استاد روابط بین الملل دانشگاه 'هاروارد' در یادداشتی با عنوان 'عصبانیت آمریکا از نفوذ' نوشت؛ قدرت آمریکا رو به افول است اما این چیزی نیست که باید نگرانش باشیم.
نویسنده این یاداشت در ادامه با اشاره به مطلبی از واشنگتن پست در نکوهش نفوذ از دست رفته آمریکا ادامه می دهد: 'دیوید ایگناسیوس' این هفته در واشنگتن پست، در مطلبی جالب ضمن ابراز تاسف از کاهش نفوذ آمریکا در خاورمیانه، بر عدم استقرار مناسب واشنگتن در منطقه تمرکز کرده و رها کردن خاورمیانه توسط آمریکا را سبب قدرت گرفتن بازیگران محلی آن دانسته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
"جنبش تحریم اسرائیل" خواستار قطع فوری روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی شد

"جنبش تحریم اسرائیل" خواستار قطع فوری روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روزنامه الکترونیکی رای الیوم، جنبش تحریم رژیم صهیونیستی بر ضرورت قطع سریع روابط کشورهای مصر، اردن، عربستان سعودی، امارات، بحرین، قطر و مغرب که روابطی علنی و غیر علنی با این رژیم و شرکت ها و موسسات وابسته به آن دارند، تاکید کرد.
این روزنامه در یادداشتی به قلم زهیر اندراوس نوشت: جنبش تحریم جهانی اسرائیل BDS با صدور بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار رای الیوم قرار گرفت اعلام کرد: با توجه به اقدام کنست (پارلمان اسرائیل) در تصویب قانون نژادپرستانه سرزمین یهودیان که در قالب قانون به اقدامات نژادپرستانه رژیم اسرائیل -که از سال 1948 (در ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
آمریکا در صدد عملیات مخفی علیه ونزوئلاست

آمریکا در صدد عملیات مخفی علیه ونزوئلاست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری پرانسا لاتینا، اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی می گوید آمریکا با بهانه ای جدید در پی اقدام علیه ونزوئلا است.
اوو مورالس کمک های بشردوستانه آمریکا به آمریکای لاتین را پوششی برای حمله به شهروندان ونزوئلا توصیف کرد که در کلمبیا زندگی می کنند.
مورالس در صفحه توئیتر خود نوشت:" ما حمله مخفی از سوی واشنگتن از طریق اعزام کشتی پنتاگون به کلمبیا به بهانه ارائه کمک های بشردوستانه به برادران ونزوئلایی را محکوم می کنیم."
او در پیامی دیگز نوشت کشتی USNS Comfort با ظرفیت انتقال بالگردهای جنگی تهدیدی علیه ونزوئلا محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
آمریکا به دنبال مطیع کردن کشورها است

آمریکا به دنبال مطیع کردن کشورها است به نوشته روزنامه العربی الجدید ، وی در واکنش به بحران میان آمریکا و ترکیه تصریح کرد که داستان اندرو برانسون کشیش آمریکایی تنها یک بهانه است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می خواهد آن را بهانه ای برای حمله به ترکیه قرار دهد.
المرزوقی اضافه کرد که موضع ترکیه موضعگیری یک دولت مستقل است و آمریکا متحدان و دوستانی برای خود نمی خواهد، بلکه سعی دارد، کشورها مطیع، دنباله رو و وابسته آن باشند.
وی که در سال های 2011 تا 2014 ریاست جمهوری تونس را برعهده داشت، افزود که سرنوشت منطقه در گرو این موضعگیری ها است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
تشدید نبردها در سواحل غربی یمن

تشدید نبردها در سواحل غربی یمن به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از صنعا؛ نبردها در سواحل غربی یمن، شدت گرفته است و نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند با یورش به متجاوزان، امنیت را در منطقه الجاح در استان الحدیده برقرار کنند. همچنین جلوی پیشروی متجاوزان سعودی به سمت منطقه دریهمی گرفته شد.
وزارت دفاع یمن اعلام کرد: 140 نفر از متجاوزان به هلاکت رسیدند، 236 نفر زخمی شدند و 15 خودروی نظامی منهدم شد. همچنین متجاوزان در حین فرار، هدف هواپیماهای سعودی قرار گرفتند که در حمله به آنها، چهل نفر از مزدوران کشته شدند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
مصاحبه ها: ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 30 دقیقه پیش
شیخ نعیم قاسم: اکنون جبهه مقاومت است که معادلات منطقه را تعیین می کند

شیخ نعیم قاسم: اکنون جبهه مقاومت است که معادلات منطقه را تعیین می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی که به مناسبت پیروزی در جنگ 33 روزه در شهر الطیری واقع در جنوب لبنان برگزار شد، اعلام کرد پس از آنکه مجاهدان مقاومت اسلامی، اسرائیل را از لبنان اخراج کردند مسیر را برای دیگر گروه های مقاومت در منطقه برای مقابله با تروریسم تکفیری در لبنان، سوریه و عراق باز کرد.
بر اساس گزارش وبگاه النشره ، شیخ قاسم ادامه داد پیروزی در جنگ 33 روزه ( 12 ژوئیه تا 14 اوت 2006 /21 تیر تا 23 مرداد 1385) منجر به ثبات امنیتی و سیاسی برای لبنان و احترام به این کشور در سطح جهان شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 30 دقیقه پیش
رهبر کره شمالی از تحریم های آمریکا انتقاد کرد

رهبر کره شمالی از تحریم های آمریکا انتقاد کرد به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی کره شمالی، 'کیم جونگ اون' روز یکشنبه در جریان بازدید از پروژه های در دست ساخت در منطقه گردشگری 'سامجیون' اظهار کرد علیرغم تحریم های ظالمانه، مردم کره شمالی همچون کوه پشت حزب حاکم هستند و این شرایط سخت نیز با حمایت مردم خواهد گذشت.
او افزود: ساخت این مجتمع بزرگ نیز مانند مجتمع ساحلی وونسان - کالما در راستای شکست دشمنانی است که سعی دارند با تحریم و محاصره، مردم کره شمالی را سرکوب کنند.
رهبر کره شمالی روز جمعه هفته گذشته نیز در جریان بازدید از مجتمع توریستی در حال ساخت وونسان - کالما از تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور به شدت انتقاد کرده و کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
ائتلاف بین المللی: نیروهای آمریکا بعد از داعش هم در عراق می مانند

ائتلاف بین المللی: نیروهای آمریکا بعد از داعش هم در عراق می مانند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شان رایان، سخنگوی ائتلاف آمریکایی علیه داعش در یک نشست خبری در ابوظبی گفت: تا زمانیکه لازم باشد، نیروهای آمریکایی در عراق می مانند. علت اصلی ماندن در عراق پس از شکست داعش، اقداماتی برای برقراری ثبات در مناطقی از عراق است که پیشتر تحت کنترل داعش بوده و ما به این دلیل در آنجا می مانیم.
او که سرهنگ ارتش آمریکا است در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز هم گفت: داعش همچنان خطر آفرین است و در عراق از میان نرفته است. تا آنجا که بتوانیم در این کشور می مانیم تا داعش را کاملا ریشه کن کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
ائتلاف امریکایی عامل افزایش ناامنی در سوریه

ائتلاف امریکایی عامل افزایش ناامنی در سوریه به گزارش ایرنا، آمریکا و چند کشور محدود همپیمان آن، از اوت 2014 (مرداد 1393) به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه، ائتلافی به اصطلاح بین المللی تشکیل داده اند که تاکنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور، حسکه و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.
تجاوزهای ائتلاف بین المللی و جنایت های جنگی و ضد بشری آن در حق غیرنظامیان سوری به ویژه کشتار زنان و کودکان، افزایش یافته است به طوری که بارها شاهد قتل و عام دسته جمعی مردم بیگناه سوریه و عراق هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 49 دقیقه پیش
آمریکا: بعد از داعش هم تا زمانی که لازم باشد، در عراق می مانیم

آمریکا: بعد از داعش هم تا زمانی که لازم باشد، در عراق می مانیم به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سرهنگ شان رایان، سخنگوی ائتلاف آمریکایی علیه داعش در یک نشست خبری در ابوظبی گفت: تا زمانیکه لازم باشد، نیروهای آمریکایی در عراق می مانند. علت اصلی ماندن در عراق پس از شکست داعش، اقداماتی برای برقراری ثبات در مناطقی از عراق است که پیشتر تحت کنترل داعش بوده و ما به این دلیل در آنجا می مانیم.
برخی مسئولان عراقی تاکنون بارها خواستار خروج نیروهای خارجی از کشورشان شده اند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
کیودو: کره شمالی بازرسی از سایت پرتاب موشکی خود را پذیرفته

کیودو: کره شمالی بازرسی از سایت پرتاب موشکی خود را پذیرفته مقام های سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی از موافقت کره شمالی برای بازرسی از سایت پرتاب موشک این کشور خبر دادند.
به گزارش فارس، کره شمالی برای بازرسی از سایت پرتاب موشک این کشور موافقت کرد.
به ادعای خبرگزاری کیودو، کره شمالی با بازرسی کارمندان سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی از سایت پرتاب موشک این کشور به منظور اطمینان از امنیت برای پروازهای بین المللی موافقت کرد.
مقام های سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی به کیودو گفته اند، طی سفرشان به پیونگ یانگ یک مقام اداره کل هوانوردی غیرنظامی کره شمالی این اطمینان را به آن ها داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
الرأی: پنتاگون آماده تخلیه پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه است

الرأی: پنتاگون آماده تخلیه پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه الرأی کویت، در پی تحریم های اخیر آمریکا علیه ترکیه و تیرگی روابط دو کشور، برخی منابع بلندپایه آمریکایی اعلام کردند برای تخلیه پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه آمادگی کامل دارند.
این منابع در گفتگو با الرأی اعلام کردند: در پی تیرگی روزافزون روابط آنکارا و واشنگتن، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد مانعی برای تخلیه پایگاه هوایی اینجرلیک در جنوب شرق ترکیه نمی بیند و در صورت درخواست آنکارا آمادگی دارد از این پایگاه خارج شود.
به گفته این منابع ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
انتشار گزارشی تکان دهنده از زندگی 2 میلیارد انسان در فقر

انتشار گزارشی تکان دهنده از زندگی 2 میلیارد انسان در فقر به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، گزارش جهانی کمک های بشردوستانه سال 2018 نشان داد در حال حاضر 2 میلیارد نفر در سراسر جهان در فقر زندگی می کنند و 753 میلیون نفر هم فقر مطلق را تجربه کرده اند و همچنان برای زنده ماندن تلاش می کنند.
بر اساس این گزارش، وضع افرادی که از گرسنگی، خشکسالی، درگیری ها و حوادث طبیعی رنج می برند بسیار بدتر از قبل شده است. دست کم 201 میلیون نفر در 134 کشور مختلف در سال 2017 برای زنده مانده به کمک های بشردوستانه محتاج بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تلاش آمریکا برای توطئه علیه ونزوئلا

تلاش آمریکا برای توطئه علیه ونزوئلا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، خبرگزاری پرنسا لاتینا در گزارشی نوشت ایوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی اعلام کرد آمریکا با بهانه ای جدید در پی اقدام علیه ونزوئلا است.
در این گزارش آمده است ایوو مورالس کمک های بشردوستانه آمریکا به آمریکای لاتین را پوششی برای حمله به شهروندان ونزوئلا توصیف کرد که در کلمبیا زندگی می کنند.
مورالس در صفحه توئیتر خود نوشت: "ما حمله مخفی از سوی واشنگتن از طریق اعزام کشتی پنتاگون به کلمبیا به بهانه ارائه کمک های بشردوستانه به برادران ونزوئلایی را محکوم می کنیم." ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ظریف: گروه اقدام آمریکا آرزوی تکرار سناریو 28 مرداد را در سر می پروراند؛ دوباره هرگز!

ظریف: گروه اقدام آمریکا آرزوی تکرار سناریو 28 مرداد را در سر می پروراند؛ دوباره هرگز! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه طی پیامی به سالروز کودتای آمریکایی 28 مرداد و همزمانی آن با تشکیل گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا واکنش نشان داد.
در پیام ظریف آمده است: 65 سال قبل در چنین روزی، آمریکا دولت منتخب مردمی مرحوم دکتر مصدق را سرنگون نموده، رژیم خودکامه را دوباره حاکم کرد و برای 25 سال بعد مردم ایران را تحت استیلای خویش قرار داد. اکنون نیز گروه اقدام آن کشور از طریق فشار، دروغ پردازی و عوامفریبی آرزوی تکرار همان سناریو را در سر می پروراند. دوباره هرگز!
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تقلای فرانسه برای ورود به سوریه از دروازه اردن

تقلای فرانسه برای ورود به سوریه از دروازه اردن فرانسه با هدف بازیافتن نقش خود در دمشق از طریق اردن، پیشنهاد حمایت از مرزهای اردن با سوریه را به امان داده است.
به گزارش تابناک، روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نوشت، پاریس بارها به امان تأکید کرده که می خواهد از مرزهای اردن با سوریه محافظت کند و این درحالی است که هیچ کس حتی خود اردنی ها هم درک نمی کنند چه خطراتی قرار است از جنوب سوریه برای اردن به وجود بیاید که تنها فرانسه از آنها مطلع است. پیشنهاد فرانسه به اردن در کمتر از دو هفته دو بار تکرار شده است. ابتدا ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه این پیشنهاد را داد و بعد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
برنان از اظهاراتش کوتاه آمد: نگفتم ترامپ "خیانت" کرده است

برنان از اظهاراتش کوتاه آمد: نگفتم ترامپ "خیانت" کرده است مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در توضیح اظهاراتش در واکنش به کنفرانس خبری رهبر کشورش با روسیه در هلسینکی گفت منظورم این نبود که دونالد ترامپ مرتکب خیانت شده است. این در حالی است که او گفته بود این رایزنی "کمتر از خیانت" نبوده است.
به گزارش ایسنا، در پی آنکه ریچل مدو، خبرنگار ام اس ان بی سی تاکید کرد که جان برنان، مدیر سابق سیا گفته است که کنفرانس خبری دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین "به خیانت رسیده است"، این مقام سابق اطلاعاتی آمریکا به شفاف سازی درباره اظهاراتش پرداخت.
این مدیر سابق سیا در انکار توصیفات توئیتش درباره "خیانت" گفت که او احساس اجبار می کرده است تا پس از ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
القاعده به دفاع از اخوان المسلمین و انتقاد از ارتش مصر پرداخت

القاعده به دفاع از اخوان المسلمین و انتقاد از ارتش مصر پرداخت سازمان تروریستی القاعده با انتشار یک ویدئو از عدم مصالحه با گروه اخوان المسلمین از سوی دولت مصر و عملیات ارتش این کشور در صحرای سینا انتقاد کرد. این ویدیویی نادر از القاعده است که در آن توافق خود را با اخوان المسلمین مطرح می کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، حسام عبدالرئوف، یکی از سرکردگان القاعده در پیامی ویدیوئی با عنوان "فریبت دادند و گفتند: انتفاضه های عربی بزرگترین و عادلانه ترین قانون را ایجاد کردند"، اعلام کرد، در صحرای سینای مصر هیچ گونه عنصر تروریستی وجود ندارد و ارتش مصر به اهالی این منطقه حمله می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
هشدار آمریکا به اتباعش درباره سفر به عراق

هشدار آمریکا به اتباعش درباره سفر به عراق وزارت خارجه آمریکا به اتباعش درباره سفر به عراق هشدار داد و وضعیت عراق را در سطح خطر درجه چهار توصیف کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق نیوز، وزارت خارجه آمریکا در سایت رسمی خود اعلام کرد: شهروندان آمریکایی در عراق شدیدا در معرض خشونت و ربوده شدن هستند. گروه های تروریستی و شورشی زیادی در عراق فعالیت دارند و همواره به نیروهای امنیتی عراقی و غیرنظامیان حمله می کنند.
در بیانیه این وزارتخانه آمده است: شبه نظامیان طایفه ای نیز احتمالا شهروندان آمریکایی و شرکت های غربی را در سرتاسر عراق تهدید می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
سفر بولتون به سرزمین اشغالی/ دیدار با نتانیاهو و مقامات اسرائیلی در دستور کار

سفر بولتون به سرزمین اشغالی/ دیدار با نتانیاهو و مقامات اسرائیلی در دستور کار به گزارش خبرگزاری تسنیم ، جان بولتون در توییتی خبر ورود خود را به اراضی اشغالی اعلام کرد و هدف سفر خود را دیدار با نخست وزیر و سایر مقامات اسرائیلی اعلام کرد: منتظر دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر و مقامات دیگری هستم که قرار است امروز آغاز شوند تا در آنها دغدغه های دوجانبه و شماری از موضوعات امنیت ملی را مورد بحث قرار دهیم.
چند روز پیش سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که بولتون قرار است طی هفته جاری در ژنو با دبیر شورای امنیت روسیه دیدار و گفتگو کند.
انتهای پیام/. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
یادداشت| استفاده ابزاری از سالروز استقلال، سرپوشی بر ناکامی های دولت افغانستان

یادداشت| استفاده ابزاری از سالروز استقلال، سرپوشی بر ناکامی های دولت افغانستان به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، در ساعات اولیه صبح امروز ارگ نشینان افغانستان مراسم و تدابیرلازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم را آغاز کردند.
این مراسم ها در حالی برگزار می شود که هفته گذشته، شهر غزنی در جنوب افغانستان تحت حمله شدید و گسترده طالبان قرار داشت و دولت مرکزی افغانستان پس از چهار روز ا کمک های نظامی و غیرنظامی خود برای نجات شهروندان این شهر اعزام کرد.
همچنین پس از آن نیز حمله انتحاری در یک مرکز آموزشی، منجر به قتل عام تعداد زیادی از دانش آموزان شیعه در غرب شهر کابل شد.
استقلال افغانستان و برچیده شدن استعمار انگلیس ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
جشنواره موسیقی بوخوم خشم حامیان صهیونیست را برانگیخت

جشنواره موسیقی بوخوم خشم حامیان صهیونیست را برانگیخت به گزارش تارنمای 'آی 24 نیوز'، جشنواره 'روهرترینال' در شهر بوخوم آلمان با دعوت دوباره از یک گروه موسیقی اسکاتلندی ضداسرائیلی در برابر فشار جنبش جهانی تحریم اسرائیل( BDS) تسلیم شد. عوامل این جشنواره پیش تر موافقت کرده بودند که این گروه موسیقی در این جشنواره حضور پیدا نکند اما این گروه بار دیگر به این جشنواره دعوت شد.
در همین حال جامعه آلمان- اسرائیل (بزرگترین سازمان حامی روابط میان برلین- تل آویو) اعلام کرد که در شهر بوخوم تظاهراتی را علیه 'استفانی کارپ' مدیر این جشنواره برگزار می کند تا درخواست استعفای این مدیر را اعلام کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کیم جونگ اون بار دیگر به آمریکا به خاطر تحریم هایش تاخت

کیم جونگ اون بار دیگر به آمریکا به خاطر تحریم هایش تاخت آفتاب نیوز :
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور به همراه ری سول جو، همسر خود و چند تن دیگر از مقامات عالیرتبه از یک پروژه توسعه در منطقه "سامجیون" جایی که به عنوان زادگاه پدر و پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی شناخته می شود، بازدید کرد.
به گزارش خبرگزاری یونهاپ، بر اساس این گزارش کیم جونگ اون در این دیدار گفته است: تحریم های مداوم نیروهای "متخاصم و اقدامات مزاحم آنها" یک مانع جدی بر سر راه پیشرفت سوسیالیسم ما است. اما غیرت مردم پرشور ما که در پاسخ به فراخوان حزب حاکم مثل یک کوه بار آمده اند تاریخی آکنده از معجزه های افسانه ای را به رغم دشوارترین شرایط ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اسکورت پوتین در اتریش +عکس

اسکورت پوتین در اتریش +عکس به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ،رئیس جمهور روسیه برای شرکت در مراسم عروسی وزیر خارجه اتریش به این کشور سفر کرد.
انتهای پیام/
منبع: مشرق
خبرگزاری میزان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
پادشاه بحرین بحران جدید با قطر ایجاد کرد

پادشاه بحرین بحران جدید با قطر ایجاد کرد اظهارات پادشاه بحرین درباره حاکمیت این کشور بر قطر از سال 1762 جنجال بپا کرد.
به گزارش ایسنا، روزنامه "اخبار الخلیج" بحرین در عناوین فرعی خود در صفحه نخست این روزنامه نوشت: ما همچنان با فرزندانمان در شبه جزیره قطر مردمی واحد خواهیم بود که تاریخ مشترک و خویشاوندی با هم داریم. حوادثی که برای خانواده های ما در الزباره در زمان تجاوز 1937 رخ داد از ذهنمان بیرون نخواهد رفت.
این روزنامه در صفحه اول خود آورده است، "پادشاه بر حاکمیت آل خلیفه بر قطر از سال 1762 تأکید کرده است."
محمد المختار الشنقیطی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تروریستها حدود 2600 نفر را در سوریه زندانی کرده اند

تروریستها حدود 2600 نفر را در سوریه زندانی کرده اند به گزارش ایرنا، این دیدبان وابسته به مخالفان سوری روز یکشنبه در بیانیه ای افزود که این افراد به اتهام های مختلف در زندان های گروه تروریستی تحریرالشام هستند.
این زندانیان، بازداشتی ها و ربوده شدگان در زندان های 'العقاب'، 'الموقه' و 'حارم' و تعدادی نیز در زندان مرکزی و زندان های سری بخش های امنیتی و نظامی تحریرالشام در استان 'ادلب' محبوس هستند.
گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) با همکاری گروه 'الجبهة الوطنیة للتحریر' 10 روز قبل نیز 250 نفر را به اتهام پیوستن به آشتی ملی در استان های ادلب و حماه دستگیر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
پادشاه بحرین بحران جدید با قطر ایجاد کرد

پادشاه بحرین بحران جدید با قطر ایجاد کرد سخنان اخیر حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین و انتشار آن توسط یکی از روزنامه های این کشور در خصوص حاکمیت آل خلیفه بر قطر از سال 1762 واکنش های زیادی را به دنبال داشته است.
پادشاه بحرین در جریان نشست روز شنبه خود با شخصیت های برجسته قبیله النعیم بر نقش آن ها در ساختن کشور تاکید کرده و به اوضاع منطقه الزباره (یکی از شهر های تاریخی قطر واقع در شمال این کشور) و حاکمیت آل خلیفه بر شبه جزیره قطر! از زمان تشکیل حاکمیت آل خلیفه در منطقه الزباره در سال 1762 اشاره کرد. وی گفت که قبایل این منطقه از همان زمان با آل خلیفه که حاکمیتش تا شبه جزیره قطر و مرکز آن یعنی الزباره پیش می رفت بیعت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بازوهای اختاپوس داعش از آفریقا تا غرب

بازوهای اختاپوس داعش از آفریقا تا غرب به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از aleteia ، اشتباه است که فکر کنیم پس از شکست در عراق و سوریه ایدئولوژی وحشیانه گروه تروریستی داعش مرده است. داعش نمرده است بلکه در حال سفت کردن جای پای خود در آفریقا است.
نشریه اکونومیست اخیرا با انتشار مقاله ای نسبت به پا گرفتن داعش در آفریقا هشدار داد.
پس از اینکه ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در روز 29 ژوئن 2014 در مسجد جامع النوری موصل اعلام شکست کرد، مرحله تمرکز زدایی و تقسیم شدن داعش آغاز شد.
بسیاری از نیروهای داعش از عراق و همچنین سوریه فرار کرده و در آفریقا به ویژه در منطقه ساحل که میان صحرای بزرگ آفریقا و ساوانای سودان قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
حرکت واشنگتن در مسیر فراکسیون های عراق

حرکت واشنگتن در مسیر فراکسیون های عراق به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از المیادین، فراکسیون های سیاسی عراق به شدت برای تشکیل بزرگترین فراکسیون به منظور تشکیل دولت آتی و پست نخست وزیری تلاش می کنند.
براساس گزارش المیادین، مقتدی صدر رهبر جریان صدر به بغداد سفر کرد و انتظار می رود که با گروه ها و احزاب دیگر عراقی دیدار کند.
اطلاعات رسیده حاکی از آن است که طی ساعت های آتی بین حزب اصلی بزرگترین فراکسیون و فراکسیون مخالف همگرایی انجام گیرد.
در همین راستا، برت مک گورک نماینده ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین المللی ضد داعش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
عمار حکیم بر لزوم تشکیل دولتی بر اساس آرمان مردم عراق تاکید کرد

عمار حکیم بر لزوم تشکیل دولتی بر اساس آرمان مردم عراق تاکید کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، رئیس ائتلاف ملی عراق بر لزوم تشکیل دولتی به دور از منافع خصوصی و برای پاسخ به آرمان های مردم عراق تاکید کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه، عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق با برت مک گورک فرستاده رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف بین المللی برای مبارزه با تروریسم، تحولات سیاسی در کشور و منطقه را بررسی کرد.
حکیم در این دیدار گفت: عراق در مرحله بعد به یک دولت قوی نیاز دارد که بتواند به آرمان های مردم عراق، طبق شرط هایی که مرجعیت دینی بنا نهاده است پاسخ دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
روسیه فضانورد اماراتی به فضا می فرستد

روسیه فضانورد اماراتی به فضا می فرستد روسیه قصد دارد فضانوردی از امارات متحده عربی به فضا اعزام کند و برای این منظور گروهی از امارات به روسیه آمده اند.
به گزارش ایرنا، سازمان فضایی روسیه (روس کاسموس) با اعلام این خبر تاکید کرده است: نه نفر برای اعزام به فضا نامزد شده اند تا به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شوند.
این افراد از مرکز فضایی محمد بن رشید امارات به روسیه سفر کرده اند و هم اکنون آزمایشات پزشکی را پشت سر می گذارند.
از این گروه 9 نفره، یک نفر به عنوان فضانورد و یک نفر هم فضانورد ذخیره انتخاب خواهد شد و آزمایش های پزشکی برای انتخاب این شخص سه هفته طول می کشد و پس از آن مقدمات برای ماموریت فضانورد اماراتی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
انتقاد کاربران افغانستانی از تجلیل سالروز استقلال این کشور پس از ناامنی های اخیر

انتقاد کاربران افغانستانی از تجلیل سالروز استقلال این کشور پس از ناامنی های اخیر به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، تجلیل از سالروز استقلال افغانستان امسال در شبکه های مجازی این کشور با موجی از انتقادات گسترده از حکومت وحدت ملی همراه شده است.
بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی معتقدند که دولت در حادثه های چند روز اخیر کم کاری نموده و به این جهت، در این شرایط نباید جشنی برگزار گردد.
در هفته های گذشته کابل و چندین ولایت افغانستان شاهد حملات خونین شورشیان و تروریستان بوده است.
28 اسد سال 1298 هجری شمسی، سالروز به دست گرفتن استقلال افغانستان از انگلیس است و همه ساله در افغانستان از این روز تجلیل صورت می گیرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
شرط طالبان برای برقراری آتش بس موقت با دولت

شرط طالبان برای برقراری آتش بس موقت با دولت به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، یک مقام دولتی افغانستان که خواست نامش فاش نشود به تلویزیون یک گفت: طالبان از طریق یک هیئت دولتی از قطر که چندی قبل با مقامات کابل دیدار کرده بودند برای برقراری آتش بس خواستار آزادی یک هزار نفر از زندانیان خود شده است.
این اظهارات تاکنون از سوی دولت افغانستان و طالبان تایید نشده است.
این در حالی است که پیش از این، طالبان برای اعلام آتش بس در عید فطر پیش شرطی مطرح نکرده بود.
روز گذشته نیز طالبان پیام رهبر این گروه هبت الله آخوندزاده به مناسبت عید قربان را منتشر کرد اما به اعلام آتش بس احتمالی اشاره ای نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مخالفت لوس آنجلس با حمایت مالی دولتی از برنامه موهن به مسلمانان

مخالفت لوس آنجلس با حمایت مالی دولتی از برنامه موهن به مسلمانان به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از المسلم، الکس کومیسار، سخنگوی اریک گارسیتی شهردار لوس آنجلس آمریکا اعلام کرد: شهرداری این شهر با سرمایه گذاری دولتی به ارزش 425 هزار دلار در برنامه های موهن اسلام مخالف است.
وی افزود: وزرات امنیت داخلی اعلام کرده است که کمک مالی برای برنامه های افراط گرایانه (به دلایل اداری) پذیرفته نشده است.
با اتخاذ این تصمیم، لوس آنجلس، نخستین شهری است که از حمایت دولتی به منظور سرمایه گذاری بر برنامه مذکور امتناع کرده است.
از سوی دیگر، تعدادی از سازمان های مخالف ساخت این برنامه، تصمیم شهردار لوس آنجلس را ستودند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
جزییاتی از حضور پوتین در عروسی وزیر خارجه اتریش (+عکس)

جزییاتی از حضور پوتین در عروسی وزیر خارجه اتریش (+عکس) ازدواج "کارین کنایسل " وزیر امور خارجه 53 ساله اتریش با حضور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه بسیار خبرساز شده است.
به گزارش ع صرایران خانم کنایسل که از 18 دسامبر 2017 به سمت وزیر خارجه منصوب شده است، روز شنبه در رستورانی شهر کوچک " کراز" در اتریش با "ولفگانگ میلینگر" یک تاجر اتریشی ازدواج کرد.
حضور پوتین در مراسم عروسی این مقام اتریشی با واکنش های مختلفی روبرو شده است.
سفر پوتین به اتریش برای شرکت در مراسم ازدواج بنا به دلایل امنیتی تا لحظات آخر به طور کاملا محرمانه و از پیش اعلام نشده انجام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
"گزارشی از یک کودتا" امشب روی آنتن می رود

"گزارشی از یک کودتا" امشب روی آنتن می رود به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، کودتای 28 مرداد در 1332 با طراحی و حمایت مالی و اجرایی سازمان اطلاعات مخفی انگلیس و سازمان سیا آمریکا و با همراهی ارتش شاهنشاهی پهلوی بر ضد دولت محمد مصدق به انجام رسید. این مستند، روایت داستانی دارد از زمان ملی شده صنعت نفت تا زمان آشکار شدن دشمنی آمریکا با ایران. این مستند همچنین به ریشه های بروز کودتای 28 مرداد، نقش آیت ا...کاشانی و دکتر مصدق در ملی شدن صنعت نفت، نقش عوامل خارجی در سرنگونی دولت دکتر مصدق و همچنین پیامدهای این کودتای ننگین پرداخته است.
مستند"گزارشی از یک کودتا" به تهیه کنندگی سهراب فاضلیان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
معاون وزیر خارجه اسبق آمریکا: بانکهای مرکزی اروپابرای حفظ برجام خدمات بانکی به ایران ارائه دهند

معاون وزیر خارجه اسبق آمریکا: بانکهای مرکزی اروپابرای حفظ برجام خدمات بانکی به ایران ارائه دهند به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، اتحادیه اروپا تلاش می کند توافق هسته ای با ایران را نجات دهد. حال آنکه در برابر تحریم های آمریکا، دامنه عملکرد این اتحادیه بسیار محدود است .
قانونی که اتحادیه اروپا برای مقابله با تحریم های آمریکا پیش بینی کرده نسخه جدیدی است از قانونی به نام "Blocking Statute" که اتحادیه اروپا سال 1996 در برابر تحریم های کوبا توسط آمریکا تصویب کرده بود .
در سال 1996 نیز آمریکا سیاست تحریمی خود را علیه کوبا برخلاف میل و بدون همراهی اروپا وضع کرده بود. اروپا با وضع آن قانون، در برابر سیاست آمریکا مقاومت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
همکاری نظامی ترکیه- آمریکا در منبج برقراراست

همکاری نظامی ترکیه- آمریکا در منبج برقراراست به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه از تداوم همکاری نظامی آنکارا- واشنگتن در مسائل امنیتی منطقه سخن گفت.
وی در این باره گفت: انتظار می رود آموزش برای گشت زنی مشترک در شهر منبج به زودی آغاز شود.
پیشتر نیز جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا اظهارات مشابهی ایراد کرده بود.
توافق منبج مبتنی بر خواست ترکیه مبنی بر خروج یگان های ویژه مدافع خلق از این شهر است.
همکاری نظامی 2 کشور درحالی ادامه می یابد که رابطه واشنگتن- آنکارا به دلیل مسائلی چون بازداشت کشیش آمریکایی و خرید سامانه اس-400 روسی از سوی ترکیه، بیش از پیش دستخوش تنش است. ...