دیدار رؤسای گروههای دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنا و ملّی فرانسه با رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

دیدار رؤسای گروههای دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنا و ملّی فرانسه با رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، فیلیپ بونکارر ، رئیس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه و خانم دلفین او، رئیس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملّی فرانسه که در رأس هیأتی از گروه دوستی پارلمانی به تهران سفر کرده اند پیش از ظهر امروز یکشنبه 29 مهر 1397 با حشمت اله فلاحت پیشه ، رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
فلاحت پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور گفت: گسترش مناسبات ایران و فرانسه در عرصه های مختلف به نفع دو ملت است و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند افزایش ارتباطات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 دقیقه پیش
عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا: سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی

عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا: سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رند پال سناتور ایالت کنتاکی و عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز درباره قتل منتقد عربستان در کنسولگری سعودی در استانبول گفت: به نظر من سعودی ها دولتی مستبد هستند و به صورت از بالا به پایین اداره می شوند. من مطمئنم که ولیعهد عربستان در این موضوع دخیل بوده و آن را هدایت کرده است.
عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ادامه داد: بر این اساس، به نظر من نمی توانیم رابطه با او را ادامه دهیم. باید جانشینی برای او تعیین شود. باید به فروش تسلیحات به این کشور توجه(بازنگری) کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 5 دقیقه پیش
اردوغان از زوایای پنهان قتل خاشقچی می گوید

اردوغان از زوایای پنهان قتل خاشقچی می گوید به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا ، اردوغان امروز در سخنانی در استانبول افزود که نتیجه آخرین تحقیقات در پرونده خاشقچی را روز سه شنبه در جلسه هفتگی حزب عدالت و توسعه در مجلس ترکیه اعلام خواهد کرد.
وی ماهیت فشارها و تهدیدهای اعمال شده علیه ترکیه را در حال تغییر عنوان کرد و ادامه داد: برای اعلام واقعیات در پرونده قتل خاشقچی مصمم هستیم.
رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد که ما در این پرونده دنبال تحقق عدالت هستیم و همه واقعیت مربوط به این رویداد، به طور آشکار و عریان مشخص خواهد شد.
اردوغان همچنین ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 دقیقه پیش
عقب نشینی آشکار آمریکا از تحریم کامل نفتی ایران

عقب نشینی آشکار آمریکا از تحریم کامل نفتی ایران به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، استیون منوچین ، وزیر خزانه داری آمریکا، امروز (یکشنبه)، در گفتگو با خبرگزاری رویترز، در عقب نشینی آشکار از موضع پیشین این کشور مبنی بر تحریم کامل نفتی ایران ، گفت کشورهای دیگر برای گرفتن معافیت تحریمی (به منظور خرید نفت از ایران)، کار دشوارتری نسبت به دوران ریاست جمهوری اوباما (رئیس جمهور پیشین آمریکا) خواهند داشت.
منوچین افزود این کشورها برای گرفتن معافیت تحریمی از آمریکا باید خرید نفت خود از ایران را بیش از 20 درصد میزان کاهش سطح خرید خود در فاصله بین سال های 2013 و 2015 میلادی کاهش دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 5 دقیقه پیش
نگرانی آمریکا از کمک روسیه به ایران برای دور زدن تحریم های نفتی

نگرانی آمریکا از کمک روسیه به ایران برای دور زدن تحریم های نفتی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، یک مقام ارشد دولت آمریکا روز یکشنبه از اینکه روسیه ممکن است به ایران برای دور زدن تحریم ها علیه ایران کمک کند ابراز نگرانی کرد و گفت واشنگتن تلاش خواهد کرد مسکو را از این کار منصرف کند.
روزنامه فایننشال تایمز به نقل از این عضو ارشد دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که اشاره ای به نامش نشده نوشته است: ایران ممکن است برای دور زدن تحریم ها به دنبال این باشد که روسیه نفت آنها را در بازارهای جهانی بفروشد.
این مقام دولت ترامپ اضافه کرد: روسیه را حتی از بررسی این موضوع برحذر می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 6 دقیقه پیش
بلژیک صادرات سلاح به عربستان را تعلیق می کند

بلژیک صادرات سلاح به عربستان را تعلیق می کند به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ویلی بورسو رئیس شرکت صنایع نظامی منطقه والونیای بلژیک امروز گفت که احتمال می رود صادرات سلاح به عربستان در پی مرگ خاشقچی روزنامه نگار سعودی به طور موقت ممنوع شود.
وی افزود: در صورت اطمینان از کشته شدن خاشقچی ما توقف صدور سلاح به عربستان را بعید نمی دانیم.
فرماندار شهر والونیا نیز از درخواست اتحادیه اروپا از عربستان برای انجام تحقیقات جدی و همه جانبه در این باره به طور کامل حمایت کرده است.
مقام های دولت ریاض بامداد شنبه با صدور بیانیه ای به کشته شدن خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در ساختمان کنسولگری سعودی در استانبول ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 دقیقه پیش
عضو سنای آمریکا؛ سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی

عضو سنای آمریکا؛ سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی به گزارش مهر، رند پال سناتور ایالت کنتاکی و عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز درباره قتل منتقد عربستان در کنسولگری سعودی در استانبول گفت: به نظر من سعودی ها دولتی مستبد هستند و به صورت از بالا به پایین اداره می شوند. من مطمئنم که ولیعهد عربستان در این موضوع دخیل بوده و آن را هدایت کرده است.
عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ادامه داد: بر این اساس، به نظر من نمی توانیم رابطه با او را ادامه دهیم. باید جانشینی برای او تعیین شود. باید به فروش تسلیحات به این کشور توجه(بازنگری) کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 16 دقیقه پیش
اختلاف نظر قانون گذاران آمریکایی درباره خارج شدن از پیمان منع سلاح های هسته ای میان برد

اختلاف نظر قانون گذاران آمریکایی درباره خارج شدن از پیمان منع سلاح های هسته ای میان برد به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، به نظر می رسد قانون گذاران آمریکایی درباره تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور مبنی بر خارج شدن از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، اختلاف نظر دارند.
سناتور رند پائول گفت: خارج شدن از توافقی تاریخی با روسیه اشتباهی بزرگ است. دو طرف یکدیگر را به نقض مفاد این پیمان متهم می کنند، اما باید در این رابطه مذاکرات عقلانی انجام شود.
سناتور باب کورکر رییس کمیته روابط امور خارجه سنا ابراز امیدواری کرد که این اقدام ترامپ تنها برای آوردن روسیه به میز مذاکرات باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 26 دقیقه پیش
دارنده مدال نقره المپیک پس از 2 سال تبعید به کشورش بازگشت

دارنده مدال نقره المپیک پس از 2 سال تبعید به کشورش بازگشت به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه نوشت: لیلِسا 28 ساله که در المپیک ریو مدال نقره را به گردن آویخت؛ در لحظه عبور از خط پایان در مقابل دوربین های زنده تلویزیونی، به نشانه اعتراض به دولت پیشین بر کشورش دست های خود را به حالتی که تداعی کننده تصویر یک زندانی دستبند به دست بود، بالای سر برد؛ حرکتی که موجب شد تا از آن زمان تاکنون در تبعید به سر برده و شهر فلگ اِستف در ایالت آریزونا کشور آمریکا را به عنوان پناهگاه امن خود برگزیند.
با این حال، ورکنه گبیه هو وزیر امور خارجه اتیوپی به همراه تنی چند از مقامات بلندپایه دولت اصلاح طلب اَبی احمد نخست وزیر این کشور که در آوریل روی کار آمد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 26 دقیقه پیش
سوریه دروغ پردازی های فرانسه درباره رقه را محکوم کرد

سوریه دروغ پردازی های فرانسه درباره رقه را محکوم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه به خبرگزاری سوریه گفت: همه جهان شاهد ویرانی هدفمند کامل شهر رقه از سوی ائتلاف آمریکایی و اجساد تکه تکه شده غیرنظامیان بی گناه در خیابان های این شهر و آواره شده سایر ساکنان آن بودند که این امر در سطح نسل کشی است و باید درباره آن بازخواست صورت گیرد. این در حالی است که همزمان گذرگاه های امنی برای خروج تروریست های داعش تحت حفاظت نیروهای ائتلاف آمریکایی - فرانسوی برای استفاده از آنها در مناطق دیگری با هدف پیچیده کردن بحران در سوریه و طولانی کردن مدت آن انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 34 دقیقه پیش
تمدید حالت فوق العاده در مصر به مدت 3 ماه دیگر

تمدید حالت فوق العاده در مصر به مدت 3 ماه دیگر مجلس مصر با درخواست عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور در باره تمدید سه ماهه حالت فوق العاده، موافقت کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، به موجب مصوبه مجلس مصر اجرای حالت فوق العاده به مدت سه ماه دیگر در سراسر این کشور تمدید می شود.
مجلس مصر تاکید کرده است که قانون مربوط به حالت فوق العاده، به نیروهای امنیتی این کشور اجاز می دهد تا فعالیت خود را روی نابودی هسته های تروریستی و کشف منابع مالی آنها متمرکز کنند.
السیسی 16 اکتبر(24 مهر) خواستار تمدید سه ماهه حالت فوق العاده در سراسر این کشور شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 35 دقیقه پیش
4 ناظر انتخابات پارلمانی در ولایت بلخ افغانستان کشته شدند

4 ناظر انتخابات پارلمانی در ولایت بلخ افغانستان کشته شدند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آوا، سرور حسینی سخنگوی فرماندهی پلیسِ ولایت بلخ افغانستان عصر امروز اعلام کرد: 4 ناظر انتخاباتی توسط افراد مسلح ناشناس در منطقه افغانیه شهرستان نهرشاهی کشته شده اند.
سخنگوی فرماندهی پلیسِ ولایت بلخ افغانستان دراین خصوص ادامه داد: آنها دیروز ربوده و امروز کشته شده اند. اجساد آنان به شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ منتقل شده است. تاکنون شخص یا گروهی مسئولیت این جنایت را برعهده نگرفته است.
گفتنی است روند سومین دوره انتخابات پارلمانی افغانستان پس از سقوط طالبان و هفدمین دوره از زمان تشکیل قوه مقننه این کشور، علیرغم تهدیدات امنیتی و مشکلات فنی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 35 دقیقه پیش
آمریکا: به خریداران نفت ایران معافیت می دهیم

آمریکا: به خریداران نفت ایران معافیت می دهیم به گزارش خبرگزاری مهر ، استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز اعلام کرد: به خریداران نفت ایران معافیت می دهیم.
ادامه دارد ...
کد خبر 4437250 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 36 دقیقه پیش
اردوغان: روز سه شنبه تمام جزئیات پرونده خاشقجی را اعلام می کنیم

اردوغان: روز سه شنبه تمام جزئیات پرونده خاشقجی را اعلام می کنیم به گزارش مشرق به نقل از الجزیره، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: روز سه شنبه تمام جزئیات درباره پرونده جمال خاشقجی نویسنده سعودی را اعلام خواهیم کرد.
بیشتر بخوانید:
الجبیر: نمی دانیم خاشقجی چگونه کشته شده و جسد وی کجاست! اندیشمندان بین المللی درباره پرونده خاشقجی چه می گویند؟
حکومت آل سعود در بیانیه ای که بامداد روز شنبه منتشر کرد، کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد. دادستان کل عربستان در بیانیه ای بامداد شنبه مدعی شد خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری به قتل رسیده و 18 شهروند سعودی در ارتباط ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 36 دقیقه پیش
بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان علیه عربستان

بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان علیه عربستان در بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان که امروز یکشنبه صادر شد سه کشور بر ضرروت شفاف سازی فوری در خصوص مرگ خاشقجی تاکید و اعلام کردند روایت ارائه شده از سوی عربستان (درباره مرگ خاشقجی) نیازمند حقایق قابل اعتبار است.
در این بیانیه آمده است: در کنار فرضیه هایی که تاکنون از سوی عربستان مطرح شده و باید با حقایق معتبر پشتیبانی شود، نیاز فوری به شفاف سازی درباره آنچه واقعا در 2 اکتبر به وقوع پیوسته، همچنان وجود دارد. هر سه کشور تلاش های بیشتر برای کشف حقیقت به صورتی جامع، شفاف و قابل اعتبار را خواستار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 45 دقیقه پیش
سرنوشت خاشقچی درانتظار این زن فعال حقوقی سعودی بود + عکس

سرنوشت خاشقچی درانتظار این زن فعال حقوقی سعودی بود + عکس پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری القدس العربی چاپ لندن، شریف که فعال مدافع حقوق زنان است و در مجله تایم به عنوان یکی از 100 فرد تاثیرگذار در جهان معرفی شده است، در حساب شخصی خود در توئیتر از گفت و گوی خود با 'سعود القحطانی' مشاور سابق دیوان پادشاهی عربستان در ماه سپتامبر (شهریور- مهر) پرده برداشت.
این بانوی فعال حقوقی که به دلیل فعالیت هایش در زمینه دفاع از حقوق زنان از جمله حق اجازه رانندگی برای زنان سعودی، جوائز بین المللی زیادی کسب کرده است، در توئیت خود نوشت: در سپتامبر 2017 با سعود القحطانی صحبت و برای پسرم درخواست ویزا کردم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 45 دقیقه پیش
حالت فوق العاده در مصر تمدید شد

حالت فوق العاده در مصر تمدید شد به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، به موجب مصوبه مجلس مصر اجرای حالت فوق العاده به مدت سه ماه دیگر در سراسر این کشور تمدید می شود.
مجلس مصر تاکید کرده است که قانون مربوط به حالت فوق العاده، به نیروهای امنیتی این کشور اجاز می دهد تا فعالیت خود را روی نابودی هسته های تروریستی و کشف منابع مالی آنها متمرکز کنند.
السیسی 16 اکتبر(24 مهر) خواستار تمدید سه ماهه حالت فوق العاده در سراسر این کشور شده بود.
مقام های مصری بهار سال 2017 پس از انفجار در دو کلیسا که منجر به کشته شدن 45 نفر شد، حالت فوق العاده اعلام کردند که در صورت لزوم هر سه ماه یک بار تمدید می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 55 دقیقه پیش
بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان علیه عربستان

بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان علیه عربستان در بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان که امروز یکشنبه صادر شد سه کشور بر ضرروت شفاف سازی فوری در خصوص مرگ خاشقجی تاکید و اعلام کردند روایت ارائه شده از سوی عربستان (درباره مرگ خاشقجی) نیازمند حقایق قابل اعتبار است.
در این بیانیه آمده است: در کنار فرضیه هایی که تاکنون از سوی عربستان مطرح شده و باید با حقایق معتبر پشتیبانی شود، نیاز فوری به شفاف سازی درباره آنچه واقعا در 2 اکتبر به وقوع پیوسته، همچنان وجود دارد. هر سه کشور تلاش های بیشتر برای کشف حقیقت به صورتی جامع، شفاف و قابل اعتبار را خواستار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 55 دقیقه پیش
نتایج پرونده خاشقچی سه شنبه اعلام می شود

نتایج پرونده خاشقچی سه شنبه اعلام می شود خبرگزاری فارس: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه خاطرنشان کرد، نتایج تحقیقات این کشور درباره قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود روز سه شنبه این هفته اعلام می شود.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان تاکید کرد که روز سه شنبه آینده اظهارات ضروری و همه جزئیات مربوط به پرونده جمال خاشقچی را عنوان خواهد کرد.
رئیس جمهور ترکیه افزود: پس فردا خواهم گفت که چرا 15 نفر از عربستان وارد استانبول و 18 نفر در ریاض بازداشت شدند.
وی با بیان اینکه آنکار در خصوص پرونده خاشقچی جدی است، گفت: جزئیات مربوط به آن را با دقت اعلام خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 6 دقیقه پیش
سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی

سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی به گزارش خبرگزاری مهر ، رند پال سناتور ایالت کنتاکی و عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز درباره قتل منتقد عربستان در کنسولگری سعودی در استانبول گفت: به نظر من سعودی ها دولتی مستبد هستند و به صورت از بالا به پایین اداره می شوند. من مطمئنم که ولیعهد عربستان در این موضوع دخیل بوده و آن را هدایت کرده است.
عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ادامه داد: بر این اساس، به نظر من نمی توانیم رابطه با او را ادامه دهیم. باید جانشینی برای او تعیین شود. باید به فروش تسلیحات به این کشور توجه(بازنگری) کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 6 دقیقه پیش
فلاحت پیشه: تا دو روز آینده سند مربوط به مناسبات اقتصادی اروپا با ایران باید آماده شود

فلاحت پیشه: تا دو روز آینده سند مربوط به مناسبات اقتصادی اروپا با ایران باید آماده شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، حشمت الله فلاحت پیشه پس از جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود : در این جلسه نمایندگان مجلس سوالات مختلفی را مطرح کردند که مهم ترین سوالات درباره شرایط پسابرجام ، مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه و نقش وزارت امور خارجه در شرایط اقتصادی فعلی بود .
وی گفت : همچنین موضوع تنش زدایی با کشورهای منطقه ، بحث امنیت مرز به ویژه در میرجاوه، رژیم حقوقی دریای خزر و روادید برخی کشورهای منطقه در جلسه امروز مطرح شد که نمایندگان مجلس از حدود 70 درصد پاسخ های وزیر امور خارجه قانع شدند و ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 6 دقیقه پیش
نمی دانیم جسد خاشقجی کجاست!!!

نمی دانیم جسد خاشقجی کجاست!!! به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز،
عادل الجبیر وزیر امورخارجه عربستان سعودی گفت سعودی ها
نمی دانند خاشقجی چگونه کشته شد یا اینکه جسد او کجاست.
وی گفت ولیعهد این اتفاق را رد می کند و از آن آگاه نبود.
وزیر امور خارجه عربستان سعودی افزود سعودی ها اطلاعات مرتبط با خاشقجی را به محض اینکه در دسترس آنها قرار بگیرد منتشر خواهند کرد.
عادل الجبیر گفت سعودی ها در حال تلاش برای یافتن محل جسد خاشقجی و آنچه که در مورد وی اتفاق افتاد هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 15 دقیقه پیش
ممانعت از ورودهزار زائرایرانی به عراق

ممانعت از ورودهزار زائرایرانی به عراق یک منبع عراقی مطلع در گذرگاه های مرزی این کشور اعلام کرد که نیرو های امنیتی عراق پس از شناسایی ویزای تقلبی زائران ایرانی که قصد داشتند از گذرگاه های شلمچه و زرباطیه وارد عراق شوند، از ورود آن ها به کشور خودداری کردند.
این منبع عراقی که نامش فاش نشده، گفت: نیرو های امنیتی اقدامات گسترده ای را در گذرگاه های مرزی با ایران در نظر گرفته اند و روزانه بیش از 100 هزار ایرانی برای مراسم اربعین وارد کشور می شوند.
در همین راستا نیرو های عراق، اقدامات گسترده ای را به منظور جلوگیری از حملات احتمالی گروه تروریستی داعش، در امتداد مسیر هایی که از استان های جنوبی و بغداد به کربلا منتهی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 15 دقیقه پیش
کانادا:توضیحات عربستان درمورد قتل قاشقچی بی اعتبار است

کانادا:توضیحات عربستان درمورد قتل قاشقچی بی اعتبار است به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، خانم فری لند که توئیت هایش در مورد وضعیت اسفناک حقوق بشر در عربستان سعودی اوایل سال جاری سبب تیرگی روابط دیپلماتیک ریاض و اتاوا شد، با صدور بیانیه ای گفت که توضیحات عربستان دربارعه قتل خاشقچی بی اعتبار است.
عربستان در نخستین واکنش به اعتراض بین المللی در مورد ناپدید شدن خبرنگار منتقد ناراضی سعودی اظهار بی اطلاعی کرده بود و دوهفته پس از این حادثه براثر فشار افکار عمومی دنیا اعلام کرد که خاشقچی در نزاعی داخل کنسولگری کشته شده و یک ساعت پس از این بیانیه، یک مقام ریاض گفت که وی بر اثر خفگی جان سپرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 16 دقیقه پیش
ترامپ عربستان را به دروغگویی متهم کرد

ترامپ عربستان را به دروغگویی متهم کرد به گزارش یکشنبه شب خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، ترامپ از موضع قبلی خود مبنی بر موثق بودن توضیحات عربستان در مورد قتل خاشقچی عقب نشینی کرد، اما در عین حال گفت که به توانایی رهبری محمد بن سلمان ولیعهد سعودی اطمینان دارد.
این خبر تکمیل می شود...
شبد**اروپام**9109**1379
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 26 دقیقه پیش
درگیری ها در نیجریه 55 کشته برجا گذاشت

درگیری ها در نیجریه 55 کشته برجا گذاشت به گزارش ایرنا ، تارنمای افریکن وویس دیلی نوشت، رئیس جمهوری نیجریه تاکید کرد سوء تفاهم ها را می توان به صورت مسالمت آمیز حل کرد، هیچ دین و فرهنگی تعرض به جان انسان ها را جایز نمی داند.
بخاری از رهبران گروه های مختلف خواسته است فرهنگ تسامح و همزیستی مسالمت آمیز را میان مردم ترویج کنند و اجازه ندهند اختلاف نظرها به خشونت منجر شود
ریاست جمهوری نیجریه در بیانیه ای اعلام کرد این درگیری ها میان جوانان مسیحی و مسلمان در یک بازار درگرفت و رئیس جمهوری این خشونت ها را محکوم کرد.
احمد عبدالرحمن فرمانده پلیس استان کادونا نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 26 دقیقه پیش
نمایندگان انگلیس خواستار تحریمهای مشابه قضیه سالزبری علیه عوامل قتل خاشقچی شدند

نمایندگان انگلیس خواستار تحریمهای مشابه قضیه سالزبری علیه عوامل قتل خاشقچی شدند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از العالم، جمعی از نمایندگان پارلمان انگلیس و فعالان سیاسی این کشور گفته اند که مقام های عربستان سعودی دخیل در قتل خبرنگار منتقد حکومت آل سعود در کنسولگری ریاض در ترکیه، باید تحریم شوند.
به نوشته روزنامه تلگراف ، این افراد خواستار تحریم های مشابهی شدند که ترزا می نخست وزیر انگلیس در قضیه مسمومیت سالزبری و اتهام به روسیه مبنی بر دست داشتن مسکو در مسمومیت یک جاسوس سابق روس تبار در خاک انگلیس اعمال کرده بود.
اندرو میچل وزیر اسبق توسعه بین المللی انگلیس خواستار اجرای قانون ماگنیتسکی برای همه افراد دخیل در مرگ خاشقچی شد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 26 دقیقه پیش
از ادعاهای جدید عربستان درباره قتل خاشقجی تا رد ادعای انتقال سلاح از ایران به لبنان و توهین پسر نتانیاهو به مجری زن

از ادعاهای جدید عربستان درباره قتل خاشقجی تا رد ادعای انتقال سلاح از ایران به لبنان و توهین پسر نتانیاهو به مجری زن به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، گزیده ای از اخبار جالب و خواندنی سراسر جهان در تاریخ بیست و نهم مهرماه را با کلیک بر روی لینک خبر بخوانید.
ادعاهای جدید عربستان درباره قتل خاشقجی
پس از محکوم شدن عربستان در جامعه بین المللی در خصوص اقدام به قتل جمال خاشقجی، این کشور ادعاهای جدیدی را در خصوص این پرونده مطرح کرد.
رای الیوم: عربستان به زودی می گوید خودم کردم که لعنت بر خودم باد
رای الیوم در گزارشی به بررسی ابعاد مختلف قتل جمال خاشقجی و حمایت دونالد ترامپ از این جنایت عربستان سعودی پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 34 دقیقه پیش
عکس بن سلمان روی جلد اشپیگل/شاهزاده و قتل، جنایتی وحشتناک که جهان را تکان داد

عکس بن سلمان روی جلد اشپیگل/شاهزاده و قتل، جنایتی وحشتناک که جهان را تکان داد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، نشریه آلمانی اشپیگل عکس روی جلد نسخه جدید خود را به ماجرای قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد سعودی اختصاص داد.
این نشریه عکس محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی را منتشر کرد و کنار آن این عبارت را نوشت: "شاهزاده و قتل... جنایتی وحشتناک که جهان را تکان داد. "
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 35 دقیقه پیش
نمی دانیم جسد خاشقجی کجاست

نمی دانیم جسد خاشقجی کجاست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان،عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز ادعا کرد نمی دانیم خاشقجی چگونه کشته شده و جسد وی کجاست.
در حال تکمیل/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
الجبیر: نمی دانیم خاشقجی چگونه کشته شده و جسد وی کجاست!

الجبیر: نمی دانیم خاشقجی چگونه کشته شده و جسد وی کجاست! به گزارش مشرق، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در ادعائی مضحک اعلام کرد: ریاض نمی داند خاشقجی چگونه کشته شده است. ما نمی دانیم جسد وی کجاست! ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 46 دقیقه پیش
آلمان: آمریکا عواقب خروج از پیمان موشکی 1987 را لحاظ کند

آلمان: آمریکا عواقب خروج از پیمان موشکی 1987 را لحاظ کند آفتاب نیوز :
هایکو ماس، رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان به تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در راستای خروج واشنگتن از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد واکنش نشان داد.
وزیر امور خارجه آلمان از واشنگتن خواسته است، عواقب خروج از این پیمان را از جمله تأثیر آن بر امنیت اروپا و تلاش های آتی برای خلع سلاح هسته ای مدنظر قرار دهد.
ماس بیان کرد: این پیمان در 30 سال گذشته عنصر مهمی از ساختار امنیت اروپا بوده است.
رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان گفت: ما از روسیه خواستیم به اتهام های جدی درباره این که این پیمان را مورد تعرض قرار می دهد، رسیدگی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
نماینده ویژه آلمان در افغانستان: مذاکرات صلح باید "بین الافغانی" باشد

نماینده ویژه آلمان در افغانستان: مذاکرات صلح باید "بین الافغانی" باشد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، مارکوس پوتسل نماینده ویژه آلمان در افغانستان و پاکستان به دویچه وله گفت: برلین نیز مانند دیگر کشورها با طالبان ارتباط دارد و این گفت وگوها مقدماتی و به منظور زمینه سازی برای مذاکرات صلح بین الافغانی انجام می شود.
پوتسل که پیش از این سفیر آلمان در کابل نیز بوده است، تصریح کرد: مذاکرات صلح باید بین افغان ها باشد زیرا این جنگ داخلی از بیرون شعله ور شده است.
وی درباره نقش آلمان در روند صلح افغانستان نیز گفت: ما از اعتماد زیاد مردم افغانستان، به ویژه از دولت این کشور برخوردار هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 56 دقیقه پیش
اردوغان: سه شنبه همه جزئیات ماجرای خاشقجی را اعلام می کنیم

اردوغان: سه شنبه همه جزئیات ماجرای خاشقجی را اعلام می کنیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد این کشور روز سه شنبه همه جزئیات تحقیقات مربوط به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را اعلام خواهد کرد.
به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ رئیس جمهور ترکیه گفت: جزئیات ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول را روز سه شنبه در نشست پارلمانی فراکسیون پارلمانی عدالت و توسعه اعلام خواهم کرد و توضیح خواهم داد که چرا پانزده نفر به استانبول آمدند و هجده نفر در عربستان بازداشت شدند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 56 دقیقه پیش
انگلیس، فرانسه و آلمان خواستار توضیح ریاض درباره قتل خاشقچی شدند

انگلیس، فرانسه و آلمان خواستار توضیح ریاض درباره قتل خاشقچی شدند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان روز یکشنبه با صدور بیانیه ای قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی را به شدت محکوم کردند.
این سه کشور در بیانیه ای مشترک قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول را به شدیدترین لحن ممکن محکوم کرده اند. این کشورها همچنین تأکید کرده اند که هیچ بهانه ای نمی تواند کشتن این روزنامه نگار را توجیه کند.
در بخشی از این بیانیه که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه این سه کشور منتشر شده، آمده است: هرچند چند روزی بود که بیم مرگ خشونت بار جمال خاشقچی داخل سرکنسولگری سعودی در استانبول وجود داشت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 5 دقیقه پیش
ادامه اعتراض فلسطینینان به تخریب خان الاحمر توسط رژیم صهیونیستی

ادامه اعتراض فلسطینینان به تخریب خان الاحمر توسط رژیم صهیونیستی به گزارش جام نیوز به نقل از المنار، ولید آصف وزیر فلسطین در امور شهرک های رژیم صهیونیستی ضمن دفاع از اراضی عرب های بدوی گفت: به اشغالگران اسرائیلی و رسانه های آنان اعتمادی نداریم. تا زمان قطعی شدن حکم توقف تخریب خان الاحمر در حومه قدس شرقی هوشیار بوده و تظاهرات خود را ادامه خواهیم داد.
دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس دیروز اعلام کرد: به منظور بررسی پیشنهادات فلسطیمیان، تخریب روستای خان الاحمر به تعویق انداختیم. وی این پیشنهادات یا گزینه ها اشاره ای است.
بسیاری از فلسطینیان در حمایت از روستای خان الاحمر از ماه مه تاکنون به صورت شبانه روز در منطقه تجمع می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 5 دقیقه پیش
سه شنبه جزئیات تحقیقات ترکیه درباره قتل خاشقچی منتشر می شود

سه شنبه جزئیات تحقیقات ترکیه درباره قتل خاشقچی منتشر می شود به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رجب طیب اردوغان که روز یکشنبه 29 مهر در یک اجتماع عمومی صحبت می کرد، افزود: ما به دنبال اجرای عدالت در این پرونده هستیم، و تمام حقایق فاش خواهد شد، نه فقط از طریق برداشتن گام های معمولی بلکه کل حقیقت مشخص خواهد شد .
وی گفت: من روز سه شنبه در نشست حزب در این زمینه صحبت می کنم. چرا 15 نفر آمدند... چرا 18 نفر بازداشت شدند... درباره این جزئیات صحبت خواهد شد .
به گزارش رادیو فردا، اشاره رئیس جمهوری ترکیه به ورود یک تیم 15 نفره از عربستان با دو جت خصوصی به این کشور برای قتل جمال خاشقچی است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 6 دقیقه پیش
پوتین با بولتون ملاقات می کند

پوتین با بولتون ملاقات می کند به گزارش نامه نیوز، دیمیتری پسکوف ، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه، کرملین اعلام کرده است که ولادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه قرار است بزودی با جان بولتون ، مشاور ترامپ دیدار و گفتگو کند.
با این حال پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا پوتین در ارتباط با خروج آمریکا از پیمان منع تسلیحات هسته ای میان برد نیز با مقام آمریکایی گفتگو خواهد کرد یا نه؟، به جزئیات زیادی اشاره نکرده و تنها گفته است این ملاقات بزودی برگزار خواهد شد.
جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید عصر امروز با هدف گفتگو با رئیس جمهور روسیه وارد مسکو شد و آن گونه که اعلام شده مذاکرات دو طرف فردا و پس فردا دنبال می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 6 دقیقه پیش
موافقت پارلمان مصر با تمدید 3 ماهه وضعیت فوق العاده

موافقت پارلمان مصر با تمدید 3 ماهه وضعیت فوق العاده آفتاب نیوز :
مصر برای اولین بار پس از بمب گذاری های آوریل 2017 که دست کم 45 کشته بر جای گذاشت، اعلام وضعیت فوق العاده کرد و پس از آن، این وضعیت را چندین بار تمدید کرده است.
تمدید وضعیت فوق العاده از 15 اکتبر از سوی دولت اعلام شد و لازم بود که پارلمان این دستور ریاست جمهوری را ظرف مدت هفت روز تأیید کند.
وضعیت فوق العاده به نیروهای دولتی اجازه می دهد تدابیر لازم را برای مقابله با خطرات و جلوگیری از تأمین منابع تروریستی به کار بندند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در متن دستور اخیر عبدالفتاح سیسی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
توقف صادرات تسلیحاتی آلمان به عربستان

توقف صادرات تسلیحاتی آلمان به عربستان به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرده است که میزان صادرات جنگ افزار این کشور به عربستان سعودی حتی پیش از ماجرای قتل جمال خاشقچی نیز کاهش یافته بود.
هایکو ماس در عین حال گفته است: به باور من، مادام که تحقیقات پیرامون قتل خاشقچی هم چنان ادامه دارند و تا زمانی که ما به درستی ندانیم واقعا چه اتفاقی افتاده است، دلیلی برای موافقت با تقاضای صدور تسلیحات به عربستان وجود ندارد.
به گزارش رادیو فردا، عربستان سعودی یکی از بزرگ ترین خریداران جنگ افزار از آلمان است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
دومین روز انتخابات پارلمانی افغانستان

دومین روز انتخابات پارلمانی افغانستان به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، روند اخذ رای در انتخابات پارلمانی افغانستان دست کم در 14 ولایت و 400 مرکز رای گیری که دیروز شنبه به دلیل مشکلات فنی و تهدیدات امنیتی برگزار یا باز نشده بودند، امروز یکشنبه از ساعت 07:00 صبح به وقت محلی آغاز شده است.
مشکلاتی مانند نبودن اوراق رای گیری، فعال نبودن دستگاه های بیومتریک و عدم حضور برخی کارمندان مراکز رای گیری باعث شد بسیاری از مراکز رای گیری با تاخیری چند ساعته باز شوند. 401 مرکز رای از جمله 45 مرکز در کابل بسته بود که در نتیجه کمیسیون انتخابات افغانستان تصمیم گرفت تا رای گیری در این مراکز امروز انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
پوتین با جان بولتون دیدار می کند

پوتین با جان بولتون دیدار می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف ، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه، کرملین اعلام کرده است که ولادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه قرار است بزودی با جان بولتون ، مشاور ترامپ دیدار و گفتگو کند.
با این حال پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا پوتین در ارتباط با خروج آمریکا از پیمان منع تسلیحات هسته ای میان برد نیز با مقام آمریکایی گفتگو خواهد کرد یا نه؟، به جزئیات زیادی اشاره نکرده و تنها گفته است این ملاقات بزودی برگزار خواهد شد.
جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید عصر امروز با هدف گفتگو با رئیس جمهور روسیه وارد مسکو شد و آن گونه که اعلام شده مذاکرات دو طرف فردا و پس فردا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
نگرانی سازمان ملل از تاثیر تحریم ها بر مردم ایران

نگرانی سازمان ملل از تاثیر تحریم ها بر مردم ایران ایسنا نوشت: گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص تاثیرات تحریم بر بهره مندی از حقوق بشر با ابراز نگرانی درباره تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر اعمال خواهد شد، تاکید کرد: تحریم هایی که به شهروندان و مردم آسیب می زند، باید هرچه فوری متوقف شود.
ادریس جزایری درخصوص تاثیرات تحریم های یک جانبه بر بهره مندی از حقوق بشر که به تازگی گزارش خود در این زمینه را به مجمع عمومی سازمان ملل ارئه داده است، نسبت به تاثیرات منفی تحریم های یک جانبه بر بهره مندی افراد از حقوق بشر در سوریه، ایران، ونزوئلا، غزه و زیمبابوه ابراز نگرانی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 16 دقیقه پیش
آناتولی: هزار زائر ایرانی از ورود به عراق منع شدند

آناتولی: هزار زائر ایرانی از ورود به عراق منع شدند به گزارش آناتولی، یک منبع عراقی مطلع در گذرگاه های مرزی این کشور اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق پس از شناسایی ویزای تقلبی زائران ایرانی که قصد داشتند از گذرگاه های شلمچه و زرباطیه وارد عراق شوند، از ورود آنها به کشور خودداری کردند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این منبع عراقی که نامش فاش نشده، گفت: نیروهای امنیتی اقدامات گسترده ای را در گذرگاه های مرزی با ایران در نظر گرفته اند و روزانه بیش از 100 هزار ایرانی برای مراسم اربعین وارد کشور می شوند.
در همین راستا نیروهای عراق، اقدامات گسترده ای را به منظور جلوگیری از حملات احتمالی گروه تروریستی داعش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 16 دقیقه پیش
آمریکا حامی جنایات سعودی ها در یمن است

آمریکا حامی جنایات سعودی ها در یمن است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: بر اسرائیل پیروز شدیم و آنها را شکست دادیم و قواعد درگیری را تغییر دادیم و معادله را برعکس کردیم و به جای اینکه اسرائیل در اراضی دیگران بجنگد درگیری در اراضی اشغالی است و به جای اینکه جنگنده ها و ادوات نظامی اش بترساند از جنگ افزارهای مقاومت می ترسد.
وی افزود: احدی به تهدیدات اسرائیل توجهی ندارد و می داند که تهدیداتش اثری بر ما ندارد زیرا ما در آمادگی کامل به خواست خدا در هر زمان و مکانی هستیم تا در حالت رویارویی واقعی که به پیروزی های متوالی منجر شود، قرار گیریم و این را اسرائیل می داند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
ممانعت از ورود 1000 زائر ایرانی به عراق به دلیل ویزای تقلبی

ممانعت از ورود 1000 زائر ایرانی به عراق به دلیل ویزای تقلبی خبرگزاری آناتولی گزارش داد که مقام های عراقی از ورود هزار زائر ایرانی اربعین به این کشور به دلیل داشتن ویزای تقلبی ممانعت کردند.
به گزارش آناتولی، یک منبع عراقی مطلع در گذرگاه های مرزی این کشور اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق پس از شناسایی ویزای تقلبی زائران ایرانی که قصد داشتند از گذرگاه های شلمچه و زرباطیه وارد عراق شوند، از ورود آنها به کشور خودداری کردند.
این منبع عراقی که نامش فاش نشده، گفت: نیروهای امنیتی اقدامات گسترده ای را در گذرگاه های مرزی با ایران در نظر گرفته اند و روزانه بیش از 100 هزار ایرانی برای مراسم اربعین وارد کشور می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 36 دقیقه پیش
ضربه سنگین یمنی ها به نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی

ضربه سنگین یمنی ها به نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، نیروهای یمنی در 24 ساعت گذشته با حمله به مواضع نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی، ضربات سنگینی بر آن ها وارد کردند.
در حالیکه جنگ یمن در چهارمین سال خود به سر می برد و برای عربستان و امارات روند فرسایشی به خود گرفته، عملیات نیروهای یمنی به صورت جنگ های نا منظم و ایذائی روزانه ادامه دارد.
به نوشته پایگاه خبری مؤتمر نت، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با استفاده از پهپادها و توپخانه و یگان موشکی در 24 ساعت گذشته ضربات سنگینی به نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی وارد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 36 دقیقه پیش
بیانیه کمیته های جنبش مردمی شبه جزیره عرب علیه اقدامات رژیم سعودی در قطیف

بیانیه کمیته های جنبش مردمی شبه جزیره عرب علیه اقدامات رژیم سعودی در قطیف به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی مرآة الجزیره، کمیته های جنبش مردمی شبه جزیره عرب با انتشار بیانیه ای، حمله نظامی رژیم سعودی را به منطقه قطیف محکوم کرد.
کمیته های جنبش شبه جزیره عرب حمله چند روز پیش نظامیان سعودی را به منطقه شمال قطیف محکوم کرد.
کمیته های جنبش مردمی شبه جزیره عرب در بیانیه ای که به همین منظور صادر شده، نوشته است: با توجه به بحران سیاسی و امنیتی که میان رژیم سعودی و جهان به وجود آمده است، توسل این رژیم به انتقام جویی از پیروان اهل بیت علیهم السلام در منطقه الشرقیه، موضوع عجیبی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
اردوغان سه شنبه جزئیات تحقیقات قتل خاشقجی را اعلام می کند

اردوغان سه شنبه جزئیات تحقیقات قتل خاشقجی را اعلام می کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد این کشور روز سه شنبه همه جزئیات تحقیقات مربوط به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را اعلام خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
خاشقچی گیت| بیانیه شدیداللحن انگلیس، فرانسه و آلمان درباره قتل خاشقجی

خاشقچی گیت| بیانیه شدیداللحن انگلیس، فرانسه و آلمان درباره قتل خاشقجی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه ای با شدیدترین لحن، قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار را محکوم کرده و خواستار افزایش تلاش ها برای آشکار شدن حقیقت درباره این قتل شدند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
زن فعال عربستانی: نزدیک بود من هم به سرنوشت خاشقجی دچار شوم

زن فعال عربستانی: نزدیک بود من هم به سرنوشت خاشقجی دچار شوم به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، منال الشریف، فعال حقوقی عربستانی که جوایز بین المللی زیادی در زمینه حقوق زنان عربستانی کسب کرده، از صحبت هایی که با سعود القحطانی، مشاور سابق دفتر سلطنتی عربستان داشته پرده برداشت.
وی در صفحه خود در توییتر نوشت: سپتامبر 2017 با سعود القحطانی صحبت کردم و برای پسرم حمزه ویزا خواستم. بعد از گفت وگوی تلفنی مان او مرا به عبدالله الفهد از مسؤولان دستگاه امنیت کشور وصل کرد. آن ها خواهان مهر اسناد و مدارک پسرم در سفارت عربستان در استرالیا شدند.
وی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 46 دقیقه پیش
آلمان:تصمیم آمریکا برای خروج از توافق تسلیحاتی تاسف آور است

آلمان:تصمیم آمریکا برای خروج از توافق تسلیحاتی تاسف آور است به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی با یادآوری اینکه پیمان یادشده ، رکن مهم ساختار امنیت اروپا است، افزود که تصمیم ترامپ، ابهام های دشواری را پیش روی ما و اروپا قرار می دهد.
وزیر خارجه آلمان گفت که کشورش بارها از مسکو خواسته در مورد اتهام های مطرح شده مبنی بر نقض پیمان موشک های میان برد هسته ای روشنگری کند، با این حال روسیه تاکنون این کار را انجام نداده است.
وی از واشنگتن خواست تبعات احتمالی تصمیم خروج از این پیمان برای اروپا و تمهیدات آتی در زمینه خلع سلاح را مورد بررسی و توجه قرار دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 56 دقیقه پیش
انفجار خودروی بمب گذاری شده در ادلب

انفجار خودروی بمب گذاری شده در ادلب به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، منابع محلی در سوریه امروز-یکشنبه- از انفجار خودروی بمب گذاری شده در منطقه ادلب خبر دادند.
طبق اظهارات معارضان سوری، این انفجار دست کم 4 کشته و 11 زخمی برجای گذاشت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 15 دقیقه پیش
اظهارنظر عجیب ترامپ در مورد پرونده خاشقجی/ دوست دارم ولیعهد سعودی بی گناه باشد

اظهارنظر عجیب ترامپ در مورد پرونده خاشقجی/ دوست دارم ولیعهد سعودی بی گناه باشد به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا امروز-یکشنبه- طی اظهارنظری عجیب، گفت که دوست دارد محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در پرونده قتل جمال خاشقجی خبرنگار سعودی بی گناه باشد.
ترامپ سرانجام روز گذشته اعتراف کرد که داستان های عربستان درباره چگونگی کشته شدن خاشقجی مشکل دارد. وی اما مدعی شد بن سلمان احتمالا نقش مستقیم در قتل خاشقجی نداشته است.
رییس جمهوری آمریکا اما در نهایت گزینه دست داشتن بن سلمان در قتل خبرنگار سعودی را رد نکرد و گفت: کسی به من نگفته که او(بن سلمان) بی گناه است، کسی هم به من نگفته که او گناه کار است. باید منتظر پایان یافتن تحقیقات باشیم. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
میخائیل گورباچف: خروج ترامپ از توافقنامه قدیمی با مسکو اشتباه است

میخائیل گورباچف: خروج ترامپ از توافقنامه قدیمی با مسکو اشتباه است رئیس جمهور پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق و از امضا کنندگان پیمان منع موشک های اتمی میان برد روز یکشنبه تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در زمینه خروج از این پیمان را اشتباه خواند.
خبرگزاری رویترز به نقل از اینترفکس نوشت: میخائیل گورباچف، آخرین رئیس جمهور شوروی سابق از سال (1985 تا 1991) اقدام رئیس جمهور آمریکا در زمینه تهدید برای خروج از یک پیمان قدیمی را اشتباه توصیف کرد.
گورباچف در این زمینه گفت: تحت هیچ شرایطی نباید توافقنامه های گذشته در زمینه خلع سلاح اتمی را پاره کنیم... آیا آن ها در واشنگتن واقعا نمی دانند این اقدام چه عواقبی دارد؟ خروج از این پیمان یک اشتباه است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
واکنش روسیه به اعلام خروج آمریکا از پیمان آی ان اف

واکنش روسیه به اعلام خروج آمریکا از پیمان آی ان اف گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از واکنش روسیه به اعلام خروج آمریکا از پیمان منع گسترش موشکهای میانبرد هسته ای
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
سناتور رند پال: اعزام 15 نفر برای قتل یک معارض، بدون اطلاع بن سلمان امکان پذیر نیست

سناتور رند پال: اعزام 15 نفر برای قتل یک معارض، بدون اطلاع بن سلمان امکان پذیر نیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، تلویزیون الجزیره گزارش داد: سناتور رند پال نماینده سنای آمریکا تاکید کرد اعزام پانزده نفر برای قتل یک معارض عربستانی، بدون موافقت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی امکان پذیر نیست. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
ترامپ تلویحا به قدرت ایران اعتراف کرد

ترامپ تلویحا به قدرت ایران اعتراف کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ رئیس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه ما به سعودی ها به عنوان یک نیرو در مقابل ایران نیاز داریم، به طور تلویحی به قدرت ایران اعتراف کرد.
خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه آنچه برای جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول اتفاق افتاده غیرقابل قبول است به خبرنگاران گفت به این مسئله باید با دقت رسیدگی شود زیرا ریاض متحد مهم آمریکا در مقابل ایران است و میلیاردها دلار قرارداد تسلیحاتی در معرض خطر قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 26 دقیقه پیش
پادشاه اردن قرارداد اجاره اراضی الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی را لغو کرد

پادشاه اردن قرارداد اجاره اراضی الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی را لغو کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هاآرتص، پادشاه اردن ، لغو پیوست های قراردادی را اعلام کرد که به رژیم صهیونیستی اجازه می داد مناطقی از این کشور را اجاره کند.
به نوشته وب سایت هاآرتص ، پس از تظاهرات و اعتراضات روزهای اخیر، ملک عبدالله الحاقیه معاهده صلح بین این کشور و تل آویو در سال 1994 را لغو کرد که به موجب آن، به مدت 25 سال اراضی لباقوره و الغمر به اجاره اسرائیل در می آمد. پنج شنبه هفته جاری این قرارداد 25 ساله به پایان می رسد.
طی روزهای اخیر نمایندگان پارلمان و مردم اردن با حضور در خیابانهای این کشور از ملک عبدالله خواستند تا از تمدید اجاره این اراضی به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
روز های پایانی مردِ عاقل دولت ترامپ!

روز های پایانی مردِ عاقل دولت ترامپ! فرارو: زمانی که اچ آر مک مستر، مشاور سابق امنیت ملی، و رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق، از دولت دونالد ترامپ رفتند، جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا، در دولت تنها ماند. چرا که گفته می شود مواضع او به تیلرسون و مک مستر نزدیک تر بود. اکنون ترامپ درباره وزیر دفاعش سخنانی گفته است که استمرار متیس در دولت را در هاله ای از ابهام قرار داده است.
هفته گذشته نیکی هیلی از دفتر ترامپ در کاخ سفید اعلام کرد که تا آخر سال جاری از سمتش به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل خارج خواهد شد. دان مک گان، مشاور کاخ سفید، هم در حال خروج از دولت است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 36 دقیقه پیش
گفتگو ی نتانیاهو با وزیر خزانه داری آمریکا در مورد ایران

گفتگو ی نتانیاهو با وزیر خزانه داری آمریکا در مورد ایران به نقل از تایمزآواسرائیل، استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در آغاز سفرش به شش کشور در خاورمیانه، با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و در مورد تحریم های ایران و همکاری های میان آمریکا و اسرائیل برای مبارزه با تروریسم گفتگو کرد.
در اظهارات پیش از این دیدار، نخست وزیر اسرائیل از قدرت رهبری دو کشور برای فعالیت در زمینه خنثی کردن آنچه آن را بلندپروازی هسته ای ایران خواند، تجلیل کرد.
وی همچنین گفت: من از این اتحاد و قدرت روابطمان در زمینه های مختلف مانند اطلاعات، امنیت، همکاری های تجاری و اقتصادی و البته رویکرد مشترکمان در جلوگیری از دشمنی و تجاوز در این منطقه، قدردانی می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
توضیحات عربستان درباره مرگ خاشقجی باورپذیر نیست

توضیحات عربستان درباره مرگ خاشقجی باورپذیر نیست به گزارش خبرگزاری فرانسه، "کریسیتا فریلند" وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد: کانادا کشته شدن روزنامه نگار جمال خاشقجی را که عربستان سعودی روی دادن این اتفاق در کنسولگری اش در استانبول را تایید کرده محکوم می کند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی در ادامه افزود: توضیحاتی که تا به امروز داده شده فاقد ثبات و باورپذیری است.
حکومت آل سعود در بیانیه ای که بامداد روز شنبه منتشر کرد، کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد. دادستان کل عربستان در بیانیه ای بامداد شنبه مدعی شد خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 46 دقیقه پیش
اصرار حزب القوات اللبنانیه بر کسب وزارت دادگستری عامل تعویق تشکیل دولت جدید لبنان

اصرار حزب القوات اللبنانیه بر کسب وزارت دادگستری عامل تعویق تشکیل دولت جدید لبنان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المنار به رغم ممانعت حزب القوات اللبنانیه، امیدها برای تشکیل دولت جدید لبنان از بین نرفته است.
اصرار حزب القوات اللبنانیة بر کسب وزارت دادگستری در دولت جدید باعث به تعویق افتادن اعلام تشکیل دولت شده است.
نبیه بری رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد تاکنون توافق نهایی درباره تشکیل دولت صورت نگرفته است. حزب القوات اللبنانیة اصرار دارد که وزارت دادگستری را در اختیار داشته باشد اما سعد الحریری با این مسئله مخالف است و به آنها وزارتخانه دیگری را پیشنهاد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
نگرانی آلمان از تمایل آمریکا برای خروج از پیمان آی ان اف

نگرانی آلمان از تمایل آمریکا برای خروج از پیمان آی ان اف به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خروج آمریکا را از پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد اعلام کرده است وزیر امور خارجه آلمان درباره این تصمیم ابراز تأسف کرد و از واشنگتن خواست به پیامدهای آن بیندیشد.
هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به این تصمیم گفت " اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره تمایل خود برای کناره گیری از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد باعث تأسف است. این امر اروپا و ما را با مشکلات پیچیده ای مواجه می کند زیرا این پیمان از 30 سال گذشته همانند ستون مهمی در معماری امنیت اروپا به شمار آمده ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
سناتور آمریکایی: واردات نفت از عربستان را متوقف کنید

سناتور آمریکایی: واردات نفت از عربستان را متوقف کنید به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هیل، مارتین هنریچ سناتور دموکرات آمریکا روز یکشنبه در اعتراض به قتل جمال خاشقجی خبرنگار مخالف رژیم سعودی توسط این رژیم خواستار ممنوعیت واردات نفت از عربستان سعودی شد. هنریچ که در انتخابات کنگره نیز شرکت کرده است در خصوص روایت عربستان از مرگ خاشقجی بیانیه ای منتشر کرد.
این مقام آمریکایی در این بیانیه گفت: آمریکا نمی تواند اجازه دهد چنین اقداماتی که نقض حقوق بشر است بدون پاسخ بمانند. به همین دلیل من خواستار ممنوعیت واردات نفت از عربستان سعودی هستم تا زمانیکه عالی رتبه ترین مقامات سعودی مسئولیت کاری که کرده اند را بپذیرند . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
رژیم صهیونیستی بازداشت استاندار قدس را تمدید کرد

رژیم صهیونیستی بازداشت استاندار قدس را تمدید کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون القدس، رژیم صهیونیستی مدت بازداشت عدنان غیث استاندار قدس را برای 4 روز دیگر تمدید کرد و پرونده وی را به دادگاه نظامی عوفر ارجاع داد. در همین حال هیات امور اسرا و آزادگان فلسطینی نامه ای به دادگاه عوفر ارسال کرد و آزادی غیث را خواستار شد.
عدنان غیث استاندار قدس روز گذشته از داخل خودرو شخصی اش در محله بیت حنینا در قدس اشغالی ربوده شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
تصمیم ترامپ اشتباه و عاری از فکر و اندیشه بود

تصمیم ترامپ اشتباه و عاری از فکر و اندیشه بود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ میخائیل گورباچوف آخرین رئیس جمهور شوروی سابق تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج از معاهده نیروهای هسته ای میان برد با روسیه را محکوم کرد و این تصمیم را اشتباه و عاری از هرگونه فکر و اندیشه دانست.
رویترز نیز به نقل از اینترفاکس گزارش داد گورباچوف تصمیم ترامپ برای خروج از این معاهده هسته ای را "خیلی عجیب" توصیف کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 56 دقیقه پیش
سوریه موضوع گفت وگوی دستیار ظریف و یک کقام سیاسی از سازمان ملل

سوریه موضوع گفت وگوی دستیار ظریف و یک کقام سیاسی از سازمان ملل به گزارش ایسنا، سوزانه رز مدیر خاورمیانه و آسیای غربی دپارتمان سیاسی دبیرخانه سازمان ملل متحد، عصر امروز یکشنبه 29 مهر 1397 در مقر وزارت امور خارجه در تهران با حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار طرفین ضمن بررسی آخرین تحولات و روندهای منطقه ای، در خصوص راه های کمک به پایان سریع تر بحران های سوریه و یمن از طریق تسهیل گفت وگوهای سوری - سوری و یمنی - یمنی، رایزنی و تبادل نظر کردند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
ناپدید یا کشته شدن یک شاهزاده سعودی

ناپدید یا کشته شدن یک شاهزاده سعودی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، در شبکه های اجتماعی، خبرهایی از ناپدید یا کشته شدن امیر سابق ریاض دست به دست می شود.
به نوشته العهد الجدید این روزها خبرهایی که صحت آنها تقریبا مسجل است، به گوش می رسد مبنی بر اینکه امیر ترکی بن عبدالله (برادر زاده شاه عربستان و امیر سابق ریاض) که در بازداشت بود، ناپدید یا کشته شده است. وی یکی از شاهزادگانی بود که در هتل ریتز در ریاض در بازداشت بود و از آن زمان هیچ خبری از او در دست نیست. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 6 دقیقه پیش
وزارت خارجه اردن پایان مهلت الحاقیه ها را به اطلاع تل آویو رساند

وزارت خارجه اردن پایان مهلت الحاقیه ها را به اطلاع تل آویو رساند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، اردن امروز یکشنبه پایان بهره برداری از اراضی اردنی الباقوره و الغمر که به دنبال توافق صلح میان طرفین در سال 1994 رخ داده بود را به اطلاع تل آویو رساند.
وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در راستای اجرای فرمان عبدالله دوم پادشاه اردن، وزارت خارجه اردن امروز به وزارت خارجه اسرائیل تصمیم اردن برای پایان دادن به الحاقیه های مربوط به مناطق الباقوره و الغمر در معاهده صلح را ابلاغ کرد.
در این بیانیه آمده است: دو یادداشت در زمینه پایان الحاقیه ها به اسرائیل بر اساس الحاقیه های شماره 1(ب) و 1(ج) که به مدت 25 سال از تاریخ معاهده صلح ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 16 دقیقه پیش
25 شاهد دیگر در پرونده قتل خاشقچی به دادگاه فراخوانده شدند

25 شاهد دیگر در پرونده قتل خاشقچی به دادگاه فراخوانده شدند به گزارش روز یکشنبه ایرنا، روزنامه ینی شفق ترکیه دو روز پیش اعلام کرد که پرونده جمال خاشقچی روزنامه نگار که در اقدامی جنایتکارانه در ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده، 45 نفر شاهد دارد که همه آنها تبعه ترکیه و کارمند محلی این کنسولگری هستند.
دادستانی استانبول دو روز پیش با فراخوانی 20 نفر از این افراد، اظهارات آنها را به عنوان شاهد ثبت کرد.
بنا به اعلام رسانه های ترکیه، همه کارکنان کنسولگری عربستان در استانبول در برابر دادستان دفتر مبارزه با ترور و گروه های تروریستی استانبول حاضر شده و درباره سرنوشت خاشقچی به ارائه توضیحات خواهند پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 26 دقیقه پیش
شاه اردن خواستار بازگرداندن اراضی اردنی از سوی تل آویو شد

شاه اردن خواستار بازگرداندن اراضی اردنی از سوی تل آویو شد به گزارش روز یکشنبه روزنامه اردنی 'الغد'، شاه اردن در کاخ پادشاهی در میان شماری از شخصیت های سیاسی این کشور اعلام کرد: معاهده صلحی که در سال 1994 میلادی با رژیم صهیونیستی برای اجاره دو منطقه الباقوره و الغمر امضاء شده بود، به پایان رسیده و اسرائیل باید این اراضی را به اردن بازگرداند.
عبد الله دوم گفت: اولویت ما در چنین شرایط دشوار منطقه ای، حفاظت از منافع خود و تلاش برای حفظ حق اردن و اردنی ها است.
روز پنجشنبه هفته گذشته مدت 25 ساله قرارداد اجاره اراضی الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی به پایان رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 26 دقیقه پیش
لندن: روایت سعودی از قتل خاشقجی معتبر نیست

لندن: روایت سعودی از قتل خاشقجی معتبر نیست به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دومینیک راب وزیر امور مرتبط با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت امروز یکشنبه در اظهاراتی اعلام کرد: روایت سعودی از قتل خاشقجی معتبر نیست و به نظر لندن فعلاً باید به درستی معلوم شود که چه اتفاقی افتاده است.
وزیر برگزیت انگلیس ادامه داد: لندن بر آن است تا در گام آتی واکنش عقلائی را به این موضوع از خود نشان دهد.
این در حالیست که جمعی از نمایندگان پارلمان انگلیس و فعالان سیاسی این کشور ساعاتی پیش گفته اند که مقامات عربستان سعودی دخیل در قتل خبرنگار منتقد حکومت آل سعود در کنسولگری ریاض در ترکیه، باید تحریم شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 26 دقیقه پیش
ابراز نگرانی گزارشگر ویژه سازمان ملل از تاثیر تحریم ها بر مردم ایران

ابراز نگرانی گزارشگر ویژه سازمان ملل از تاثیر تحریم ها بر مردم ایران گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص تاثیرات تحریم بر بهره مندی از حقوق بشر با ابراز نگرانی درباره تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر اعمال خواهد شد، تاکید کرد: تحریم هایی که به شهروندان و مردم آسیب می زند، باید هرچه فوری متوقف شود.
به گزارش ایسنا، ادریس جزایری گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص تاثیرات تحریم های یک جانبه بر بهره مندی از حقوق بشر که به تازگی گزارش خود در این زمینه را به مجمع عمومی سازمان ملل ارئه داده است، نسبت به تاثیرات منفی تحریم های یک جانبه بر بهره مندی افراد از حقوق بشر در سوریه، ایران، ونزوئلا، غزه و زیمبابوه ابراز نگرانی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
ادامه راهپیمایی هزاران تبعه هندوراس از مکزیک به سمت آمریکا

ادامه راهپیمایی هزاران تبعه هندوراس از مکزیک به سمت آمریکا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از سیوداد هیدالگو ( مکزیک) ، هزاران نفر از اتباع هندوراس روز یکشنبه به راهپیمایی خود از شهر سیوداد هیدالگو در جنوب مکزیک به سمت آمریکا ادامه دادند.
مقامات مکزیکی روز پنجشنبه توانسته بودند این " کاروان " مهاجران را در یک پل مرزی مسدود کنند اما شمار بسیاری از مهاجران از طریق رودی که مکزیک را از گواتمالا جدا می کند به طور غیرقانونی وارد آمریکا شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
افغانستان از پاکستان شناسایی عاملان ترور فرمانده پلیس قندهار را خواستار شد

افغانستان از پاکستان شناسایی عاملان ترور فرمانده پلیس قندهار را خواستار شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل ، دولت افغانستان از پاکستان خواست عاملان ترور فرمانده پلیس استان قندهار را شناسایی کند.
وزارت خارجه افغانستان در بیانیه ای اعلام کرد: صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در تماس تلفنی درباره کشته شدن ژنرال عبدالرازق فرمانده پلیس استان قندهار گفتگو کردند.
ربانی در این گفتگوی تلفنی گفت: دولت افغانستان تحقیقاتی را درباره چگونگی کشته شدن ژنرال عبدالرازق آغاز کرده و با توجه به اینکه گروه طالبان مسئولیت این ترور را برعهده گرفته است و سران این گروه در پاکستان حضور دارند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
تصویر روزنامه نگار منتقد سعودی در موزه نیوزیوم در واشنگتن

تصویر روزنامه نگار منتقد سعودی در موزه نیوزیوم در واشنگتن به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی نوشت: مسئولان موزه نیوزیوم (اخبار و روزنامه نگاری) در واشنگتن که در نزدیکی کنگره قرار دارد تصویر جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد آل سعود را بر دیوار این موزه نقش بسته است.
رابین بل بنیانگذار موسسه بل ویژوالز (Bell Visuals) متخصص در امور تصویر و ویدئو در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: تصویر جمال خاشقجی را بر دیوار موزه نیوزیوم نقش بستیم. او به دست خاندان حاکم بر عربستان کشته شد زیرا حقیقت را بیان می کرد. این خاندان از سوی رئیس جمهور ما که میزان زیادی رشوه از آنها دریافت کرده است حمایت می شود تا او به منافع ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
درخواست عراق از اردن برای بازگرداندن مجسمه صدام

درخواست عراق از اردن برای بازگرداندن مجسمه صدام یک منبع مطلع اعلام کرد که دولت عراق از اردن خواسته است مجسمه مسی دیکتاتور سابق این کشور را به عراق تحویل دهد.
به گزارش ایسنا، روزنامه "القبس" اردن به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد که دولت عراق از دولت اردن خواسته است مجسمه مسی صدام، دیکتاتور سابق این کشور را تحویل عراق دهد.
اردن این مجسمه را از یک شهروند آمریکایی که در تلاش بود آن را در سال 2003 قاچاق کند، مصادره کرده است.
این منبع افزود: با اینکه قانونی در اردن وجود دارد که اجازه فروش اشیاء مصادره شده گمرکی را پس از سه ماه از تاریخ مصادره می دهد، اما مقامات این کشور به دلیل حساسیت موضوع با فروش آن مخالفت کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 45 دقیقه پیش
تاثیر رسانه ها در اعتراف عربستان چقدر بود؟

تاثیر رسانه ها در اعتراف عربستان چقدر بود؟ می گویند مطالبات رسانه های جهان، عربستان را مجبور به اعتراف قتل جمال خاشقجی کرد؛ راست می گویند، اما نمی دانند که اگر تصمیم نهادهای امنیتی ذی نفع نبود، داستان تلخ قتل این روزنامه نگار، همانند برخی روزنامه نگاران دیگر مسکوت باقی می ماند یا تا این اندازه جریان ساز نمی شد.
به گزارش ایسنا، به دنبال قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار عربستانی که برای انجام کاری به کنسولگری عربستان در ترکیه مراجعت کرده بود، جریان رسانه ای بزرگی در جهان به راه افتاد. این جریان با یک صدایی بسیاری از رسانه های جهان و به ویژه آنهایی که منتقد سیاست های ترامپ و عربستان بودند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 45 دقیقه پیش
نگرانی گزارشگر ویژه سازمان ملل از تاثیر تحریم های آمریکا بر مردم ایران

نگرانی گزارشگر ویژه سازمان ملل از تاثیر تحریم های آمریکا بر مردم ایران به گزارش ایسنا، ادریس جزایری گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص تاثیرات تحریم های یک جانبه بر بهره مندی از حقوق بشر که به تازگی گزارش خود در این زمینه را به مجمع عمومی سازمان ملل ارئه داده است، نسبت به تاثیرات منفی تحریم های یک جانبه بر بهره مندی افراد از حقوق بشر در سوریه، ایران، ونزوئلا، غزه و زیمبابوه ابراز نگرانی کرد.
وی تاکید کرد: تحریم های یک جانبه ای که مردم بی گناه را از غذا و دارو محروم می کند، باید هرچه فوری پایان یابد.
بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی سازمان ملل، جزایری ادامه داد: تحریم های یک جانبه که هرگونه تراکنش مالی را محدود می کند و یا هدفش جلوگیری از تعامل تجاری کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 56 دقیقه پیش
پاکستان: هند با خرید سامانه موشکی "اس 400" از روسیه منطقه را متشنج خواهد کرد

پاکستان: هند با خرید سامانه موشکی "اس 400" از روسیه منطقه را متشنج خواهد کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از داون نیوز، محمد فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: معاهده خرید سامانه موشکی اس400 میان مسکو و دهلی نو به افزایش تنش در منطقه منجر خواهد شد.
وی تصریح کرد: خرید این سامانه موشکی رقابتی خطرناک را در منطقه جنوب آسیا به دنبال خواهد داشت که کشورهای منطقه از آن سودی نمی برند.
محمد فیصل گفت: ما واهمه ای از این خرید هند نداریم زیرا تکنولوژی موشکی که ما در اختیار داریم از این سامانه عبور می کند.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان افزود معاهده 5میلیارد و 430میلیون دلاری خرید اسلحه میان هند و روسیه نشان دهنده این است که دولت دهلی نو در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 6 دقیقه پیش
دمشق: فرانسه سیاست خصمانه و نابودکننده در قبال سوریه دارد

دمشق: فرانسه سیاست خصمانه و نابودکننده در قبال سوریه دارد به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که تمامی جهان شاهد تخریب کامل شهر رقه توسط ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به رهبری واشنگتن، اجساد غیرنظامیان بی گناه در خیابان های این شهر و آوارگی بقیه ساکنان آن بدون پناهگاه است.
منبع مذکور همچنین اعلام کرد: در زمانی که گذرگاه های امن برای خروج تروریست های "داعش" تحت حمایت نیروهای ائتلاف آمریکایی - فرانسوی گشوده شده که از آن ها در اماکن دیگر با هدف پیچیده کردن بحران سوریه و طولانی تر کردن زمان آن در جهت خدمت به برنامه های استعمارگران غربی استفاده شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 6 دقیقه پیش
عربستان برای مقابله با مخالفان توئیتری، ارتش الکترونیک تشکیل داد

عربستان برای مقابله با مخالفان توئیتری، ارتش الکترونیک تشکیل داد به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، روزنامه نیویورک تایمز نوشت که عربستان سعودی در تلاش برای مقابله با جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد و دیگر منتقدان سعودی بانفوذ و محرک افکار عمومی نسبت به دربار در توئیتر، ارتش الکترونیک تشکیل داده که مقر آن در ریاض است و با همکاری جاسوسان داخلی توئیتر، حساب کاربران را کنترل می کند.
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، توئیتر هیچ توضیحی در این زمینه نداده و کاردار سفارت عربستان در آمریکا پاسخی به درخواست های مطرح شده برای توضیح این خبر نداده است.
این روزنامه نوشته است که فعالان سعودی حامی دربار پادشاهی در سال 2010 میلادی برای در تنگنا قرار دادن ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 6 دقیقه پیش
وزیر خزانه داری آمریکا توضیحات عربستان درباره قتل خاشقجی را ناکافی دانست

وزیر خزانه داری آمریکا توضیحات عربستان درباره قتل خاشقجی را ناکافی دانست به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، وزیر خزانه داری آمریکا توضیحات حکومت عربستان درباره قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان ، را ناکافی دانست.
به نوشته رویترز، همزمان با افزایش فشارهای بین المللی برای روشن شدن سرنوشت مبهم روزنامه نگار ناپدیدشده سعودی، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه بیانیه توضیحی عربستان درباره نحوه قتل خاشقجی را گامی مثبت اما ناکافی دانست.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی منتقد محمد بن سلمان، سه شنبه 10 مهر پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و برخی گزارش ها حاکی از پیدا شدن جسد مثله شده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 15 دقیقه پیش
واکنش شدیداللحن روسیه به تهدید ترامپ

واکنش شدیداللحن روسیه به تهدید ترامپ مقامات سیاسی و پارلمانی روسیه تهدید جدید "ترامپ" درباره خروج از پیمان موشکی را ادامه تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر مسکو ارزیابی کردند که عواقب منفی برای ثبات راهبردی داشته و می تواند جهان را در آستانه جنگ اتمی قرار دهد.
"سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در تفسیر تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خارج شدن از پیمان مربوط به نابودی موشک های دارای برد کوتاه و متوسط اعلام کرد که مسکو اقدام جدید ایالات متحده که تلاش تازه ای برای تهدید و اعمال فشار بر روسیه با هدف دادن امتیاز گرفتن از این کشور درعرصه ثبات راهبردی است را به شدت محکوم می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 16 دقیقه پیش
اردن پیوست های توافقنامه صلح با رژیم صهیونیستی را لغو کرد

اردن پیوست های توافقنامه صلح با رژیم صهیونیستی را لغو کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، اردن لغو پیوست های توافقنامه صلح با اسرائیل را به این رژیم اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 24 دقیقه پیش
باج خواهی ترامپ از قتل خاشقجی

باج خواهی ترامپ از قتل خاشقجی عبدالباری عطوان تحلیلگر مطرح جهان عرب در سرمقاله روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نوشت: روایت رسمی عربستان سعودی، که به کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار در کنسولگری کشورش در استانبول پر از چاله چوله بود و تلاش ناامیدانه برای خرید زمان را بازتاب می دهد از این رو با شک و تردید های همراه شده و درخواست ها برای اجرای تحقیقات بین المللی شفاف افزایش یافته است.
این روایت، که خاشقجی در اثر درگیری با اشخاصی، که با آن ها در کنسولگری مواجه شد، به قتل رسید، ساده لوحانه است و هرگز قانع کننده نیست. این مرد به کنسولگری برای درگیر شده نرفت بلکه برای دریافت سند حقوقی رفت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 25 دقیقه پیش
در صورت خروج یکجانبه آمریکا،اقدام تلافی جویانه انجام می دهیم

در صورت خروج یکجانبه آمریکا،اقدام تلافی جویانه انجام می دهیم به گزارش بولتن نیوز، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به خروج آمریکا از از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد گفت که این اقدام آمریکا گامی بسیار خطرناک است.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک ، ریابکوف امروز (یکشنبه) گفت که اگر آمریکا به خروج یکجانبه از توافق ها ادامه دهد، روسیه دست به اقدامات تلافی جویانه خواهد زد که شامل اقدامات نظامی نیز می شود.
ریابکوف همچنین گفت که تلاش های اخیر واشنگتن به منظور متقاعد کردن روسیه برای امتیاز دادن در مسئله ثبات راهبردی را محکوم می کند.
ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 25 دقیقه پیش
سیاست ترامپ در قبال ایران باعث گستاخی عربستان شده است

سیاست ترامپ در قبال ایران باعث گستاخی عربستان شده است به گزارش بولتن نیوز، نوربرت روتگن نماینده سابق پارلمان آلمان در گفتگو با روزنامه ولت ام زونتاگ با توجه به رویدادهای اخیر درباره مرگ منتقد و روزنامه نگار برجسته سعودی در استانبول اظهار داشت: در شرایط کنونی دولت باید طرح اخراج دیپلمات های سعودی را در برنامه های خود قرار دهد.
وی با اشاره به قرارداد تسلیحاتی میان ریاض-برلین خاطر نشان کرد: پس از اخراج دیپلمات های سعودی باید به قراردادهای تسلیحاتی با سعودی ها پرداخته شود، چرا که ریاض همواره شریکی پر دردسر برای آلمان به حساب آمده است.
این سیاستمدار آلمانی با انتقاد از مواضع ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و سیاست های وی در ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 26 دقیقه پیش
حزب دموکرات برنده انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق

حزب دموکرات برنده انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق به گزارش جام نیوز به نقل از رادیو فردا، بر اساس اعلام نتایج انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق، حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی با کسب 45 کرسی در صدر قرار گرفت.
خبرگزاری رویترز روز یکشنبه، 29 مهر، گزارش داد؛ این آرا را به نقل از کمیته عالی انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق منتشر کرده است. حزب دموکرات کردستان در حال حاضر نیز حزب حاکم در دولت منطقه ای اقلیم است.
حزب اتحادیه میهنی کردستان به عنوان رقیب همیشگی حزب دموکرات کردستان نیز با کسب 21 کرسی در جایگاه دوم این انتخابات قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 26 دقیقه پیش
بلومبرگ: بحران قتل خاشقجی قدرت ولیعهد عربستان را زیرسؤال برد

بلومبرگ: بحران قتل خاشقجی قدرت ولیعهد عربستان را زیرسؤال برد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از بلومبرگ؛ بحران ناشی از قتل جمال خاشقجی به منزله آزمونی برای سنجش میزان قدرت ولیعهد عربستان محسوب می شود.
این پایگاه اینترنتی آمریکایی نوشت: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، خود را به عنوان حاکم بعدی بزرگترین تامین کننده نفت جهان در چند دهه آینده معرفی کرده است. اکنون این جایگاه متزلزل شده است. اکنون بحران روز افزون ناشی از مرگ جمال خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول تردیدهایی را درباره اینکه آیا ولیعهد می تواند همچنان تمام اهرم های قدرت را در چنگ خود نگاه دارد یا اینکه پدرش یا حتی رقبا او را مهار خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
جو بایدن: نگران علاقه بیش از حد "ترامپ" به "دیکتاتورها" هستم

جو بایدن: نگران علاقه بیش از حد "ترامپ" به "دیکتاتورها" هستم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ای بی سی نیوز به نقل از جو بایدن، معاون سابق رییس جمهور آمریکا در توییتی نوشت: نگران است که رییس جمهور ترامپ به نظر می رسد که علاقه زیادی دارد تا با خودکامه ها روابط عاشقانه، با دیکتاتورها روابط نوازشگرانه داشته باشد از جمله، کیم جونگ اون در کره شمالی، ولادیمیر پوتین در روسیه و پادشاهی سعودی در عربستان.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 46 دقیقه پیش
اختلاف جمهوری خواهان و ترامپ بر سر مرگ خاشقچی بالا گرفت

اختلاف جمهوری خواهان و ترامپ بر سر مرگ خاشقچی بالا گرفت به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این هفته نامه آمریکایی امروز نوشت: لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه از کارولینا از جمله سناتورهایی بوده است که با توضیحات عربستان قانع نشده اند؛ توضیحاتی که به تغییری اساسی در روایت اولیه سعودی ها در تکذیب هر گونه دخالت در ناپدید شدن خاشقچی اشاره دارد.
تلویزیون دولتی عربستان روز جمعه اعلام کرد که مرگ خاشقچی نویسنده روزنامه واشنگتن پست در نتیجه مشت زنی در کنسولگری عربستان در استانبول اتفاق افتاد و 18 مظنون دخیل در قتل او بازداشت شده اند.
گراهام در توئیتی نوشت: اگر بگویم که به روایت جدید سعودی ها درباره خاشقچی شک دارم، حقیقت مطلب را نگفته ام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 6 دقیقه پیش
امتیاز ایران در ایجاد روابط بین الملل با سایر کشورها در زمینه تحقیقات مشترک علمی/ لزوم سرمایه گذاری دولت برای تحقیقات بین المللی

امتیاز ایران در ایجاد روابط بین الملل با سایر کشورها در زمینه تحقیقات مشترک علمی/ لزوم سرمایه گذاری دولت برای تحقیقات بین المللی بهنام گفت: ایران کشوری دارای امتیازات فراوان از جمله جوانان نخبه و تحصیل کرده برای جذب سایر کشورها در انجام تحقیقات علمی مشترک است.
سارا بهنام محقق مرکز CNR ایتالیا و عضو پروژه H2O2O اروپا در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ درباره لزوم روابط بین المللی دانشگاه های کشور با دانشگاه های جهان گفت: برقراری روابط بین المللی ایران در زمینه تحقیقات، کارایی فوق العاده ای دارد و ایران برای پیشرفت راهی جز وارد شدن به جامعه جهانی ندارد، در هیچ جای دنیا تحقیقات در مرز نمی ماند و ایران هم قصد این کار را ندارد و برای تحقیقات بین المللی اقداماتی را آغاز کرده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 16 دقیقه پیش
وزیر خزانه داری آمریکا: هنوز زود است درباره تحریم عربستان صحبت کنیم/ به ریاض می روم

وزیر خزانه داری آمریکا: هنوز زود است درباره تحریم عربستان صحبت کنیم/ به ریاض می روم به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اظهارکرد: تا اینجای کار اطلاعات درباره تحقیقات حاکی از یک گام نخست خوب اما غیر کافی است.
وی در گفت وگو با خبرنگاران در قدس خاطرنشان کرد: زود است که بخواهیم درباره تحریم صحبت کنیم. زود است که بخواهیم به طور واقعی به موضوعات بپردازیم زیرا باید تحقیقات مسیر خود را طی کند و به انتها برسد.
منوچین تصریح کرد که در کنفرانس سرمایه گذاری موسوم به "داووس صحرا" در عربستان که روز سه شنبه برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 16 دقیقه پیش
جلوگیری ترامپ از قرارداد زیمنس با عراق، آلمانی ها را شاکی کرد

جلوگیری ترامپ از قرارداد زیمنس با عراق، آلمانی ها را شاکی کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فدراسیون صنایع آلمان اعلام کرد فشار آمریکا برای جلوگیری از قرارداد نیروگاه 15 میلیارد دلاری زیمنس با عراق غیرقابل قبول است و نشان می دهد چگونه سیاست "نخست آمریکا"ی ترامپ بر تصمیمات تجاری تاثیر می گذارد.
به گزارش ایسنا، عراق در 15 اکتبر پس از این که مقامات آمریکایی به حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق، هشدار دادند اگر دولت وی قرارداد با زیمنس را بپذیرد روابط آمریکا و عراق به خطر خواهد افتاد، تفاهم نامه ای را با شرکت جنرال الکتریک امضاء کرد. در این بین ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 26 دقیقه پیش
145 مرکز رای دهی در روز دوم انتخابات نیز مسدود بودند

145 مرکز رای دهی در روز دوم انتخابات نیز مسدود بودند به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که از مجموع 401 مرکز رای گیری که در سراسر افغانستان مسدود مانده بود، امروز یکشنبه تنها 256 مرکز باز شده است.
مقامات کمیسیون مستقل انتخابات گفته اند از مجموع 256 مرکزی که امروز به روی رأی دهندگان باز شده، 45 مرکز آن در کابل بوده است.
علت بسته ماندن بیشتر این مراکز، چالش های امنیتی عنوان شده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
الجزایر بزرگترین مشتری سلاح های آلمانی در جهان است

الجزایر بزرگترین مشتری سلاح های آلمانی در جهان است به گزارش ایرنا، تارنمای تی اس ای الجزایر امروز یکشنبه نوشت، وزارت اقتصاد آلمان در پاسخ به سوال نمایندگان پارلمان این کشور در خصوص فروش اسلحه به کشورهای مختلف و از جمله عربستان، اعلام کرد، طی 9 ماه نخست سال جاری میلادی ، آلمان سلاح هایی به ارزش 741.5 میلیون یورو به الجزایر فروخته است و این کشور از این جهت رتبه نخست را در میان مشتریان اسلحه آلمانی در جهان دارد و طی همین مدت سلاح هایی به ارزش 417 میلیون یورو به عربستان فروخته است.
تارنمای تی اس ای افزود، آلمان در حالی به فروش اسلحه به عربستان ادامه می دهد که مقام های برلین از عملکرد عربستان در خصوص جنگ یمن انتقاد دارند و پرونده ناپدید شدن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 36 دقیقه پیش
ترامپ اقدام جدی علیه عربستان در پرونده خاشقجی اتخاذ نخواهد کرد

ترامپ اقدام جدی علیه عربستان در پرونده خاشقجی اتخاذ نخواهد کرد خبرگزاری مهر - گروه بین الملل : خبر ناپدید شدن جمال خاشقجی نویسنده و منتقد سرشناس سعودی بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول و بعد از آن انتشار خبر ترور وی توسط عناصر رژیم آل سعود موجی از واکنشها را در قبال سیاستهای سرکوبگرانه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به دنبال داشته است؛ ولیعهدی که هیچ گونه انتقادی را علیه سیاستهایش بر نمی تابد و به بدترین شکل ممکن به هرگونه انتقادی واکنش نشان می دهد .
روزنامه آی چاپ انگلیس در مقاله ای تحت عنوان اشتباه محاسباتی سعودی ها درباره خاشقجی نوشت: توطئه کشتن جمال خاشقجی روزنامه نگار مخالف عربستانی نشان دهنده اقدامات و سیاست وحشیانه ای است که ریاض ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 45 دقیقه پیش
واکنش انگلیس به تفسیر عربستان از مرگ خاشقچی

واکنش انگلیس به تفسیر عربستان از مرگ خاشقچی به گزارش مشرق، وزیر دولت انگلیس گفته است تفسیری که عربستان سعودی از مرگ جمال خاشقچی ، خبرنگار عربستانی مخالف ریاض ارائه کرده، نامعقول است.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، دومینیک راب وزیر برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) دولت انگلیس درباره مرگ خاشقچی گفته است، پیش از آنکه تصمیمی برای هر اقدامی اتخاذ شود، باید معلوم شود که چه اتفاقی افتاده است.
بیشتر بخوانید:
واکنش کانادا به توضیحات عربستان درباره مرگ خاشقجی باج خواهی ترامپ از قتل خاشقجی
افشاگری رویترز از سرنوشت جسد خاشقجی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 55 دقیقه پیش
تاکید وزیر خزانه داری آمریکا بر شرکت نکردن در کنفرانس سرمایه گذاری ریاض

تاکید وزیر خزانه داری آمریکا بر شرکت نکردن در کنفرانس سرمایه گذاری ریاض به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: وزیر خزانه داری آمریکا بار دیگر تاکید کرد در کنفرانس سرمایه گذاری عربستان در ریاض شرکت نخواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 5 دقیقه پیش
زمانی که معاون دوم رئیس جمهور افغانستان با مرکز خالی اخذ رای روبرو می شود +فیلم

زمانی که معاون دوم رئیس جمهور افغانستان با مرکز خالی اخذ رای روبرو می شود +فیلم به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، روند انتخابات افغانستان علاوه بر تنش های داخلی، مخالفت احزاب و چالش های امنیتی با مشکلات فنی نیز روبرو بوده است که از انتظار یک ساعته معاون رئیس جمهور افغانستان در برابر یکی از مراکز رای دهی می توان به عنوان نمونه از سهل انگاری مسئولان کمیسیون انتخابات این کشور یاد کرد.
روز گذشته در نخستین روز از آغاز روند رای دهی، سروردانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در منطقه فیض محمد کاتب به مرکز رای دهی مدرسه باقرالعلوم مراجعه کرد که با درهای بسته این مرکز و صفوف طولانی مردم روبرو شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 5 دقیقه پیش
طرح داعش برای نفوذ به ایران شکست خورد

طرح داعش برای نفوذ به ایران شکست خورد آفتاب نیوز :
به گزارش خبرگزاری اس ان جی عراق، ابو علی البصری، رئیس گروه اطلاعاتی الصقور و مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق اعلام کرد که این گروه اطلاعاتی( الصقور) که در گروهک های تروریستی نفوذ کرده است اطلاعاتی در رابطه با نشست ها و تحرکات گروهک تروریستی داعش به ائتلاف چهارگانه عراق، سوریه ، ایران و روسیه داده است.
وی افزود : تروریست ها برای انجام عملیات تروریستی در ترکیه ، ایران و استان سلیمانیه برنامه ریزی می کردند.
البصری در ادامه گفت: حملات هوایی متعددی که جنگنده های روسی بنا بر اطلاعاتی که گروه اطلاعاتی الصقور رصد کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 6 دقیقه پیش
واکنش شدیداللحن روسیه به تهدید ترامپ درباره خروج از پیمان موشکی: این اقدام می تواند جهان را در آستانه جنگ اتمی قرار دهد

واکنش شدیداللحن روسیه به تهدید ترامپ درباره خروج از پیمان موشکی: این اقدام می تواند جهان را در آستانه جنگ اتمی قرار دهد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقامات سیاسی و پارلمانی روسیه تهدید جدید "ترامپ" درباره خروج از پیمان موشکی را ادامه تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر مسکو ارزیابی کردند که عواقب منفی برای ثبات راهبردی داشته و می تواند جهان را در آستانه جنگ اتمی قرار دهد.
"سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در تفسیر تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خارج شدن از پیمان مربوط به نابودی موشک های دارای برد کوتاه و متوسط اعلام کرد که مسکو اقدام جدید ایالات متحده که تلاش تازه ای برای تهدید و اعمال فشار بر روسیه با هدف دادن امتیاز گرفتن از این کشور درعرصه ثبات راهبردی است را به شدت محکوم می ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با جابری انصاری دیدار و گفتگو کرد

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با جابری انصاری دیدار و گفتگو کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، پیتر مائورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) که به تهران سفر کرده، امروز (یکشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه و همچنین مذاکرات یمن دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار آخرین تحولات سوریه و روند مذاکرات آستانه، عملکرد کمیته تبادل بازداشت شدگان و مفقودان، شرایط انسانی ویژه ادلب و مسائل مرتبط با بازگشت آوارگان سوری به خانه و کاشانه خود و همچنین تحولات یمن و جدیدترین تلاش های در حال انجام برای حل بحران این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 16 دقیقه پیش
انتقاد سناتور رند پل از خروج آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میان برد با روسیه

انتقاد سناتور رند پل از خروج آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میان برد با روسیه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک؛ یک سناتور جمهوریخواه آمریکا اعلام کرد برنامه های کنونی این کشور برای خروج از پیمان نیروهای هسته ای میان برد دهها سال تلاش دیپلماتیک دوجانبه بین آمریکا و روسیه برای کنترل تسلیحاتی را بی اثر خواهد کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه خروج این کشور از پیمان نیروهای هسته ای میان برد را با ادعای نقض این پیمان از سوی روسیه، اعلام کرد.
سناتور رند پل شنبه شب در توئیتی نوشت: این اقدام چند دهه تلاش دو حزبی برای کنترل تسلیحاتی را که به زمان رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق آمریکا باز می گردد بی اثر خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 25 دقیقه پیش
شکست سناریوهای آل سعود در اعتراف به قتل روزنامه نگار منتقد/ موضوع قتل خاشقجی از جنگ جهانی اول و دوم خطرنا ک تر است

شکست سناریوهای آل سعود در اعتراف به قتل روزنامه نگار منتقد/ موضوع قتل خاشقجی از جنگ جهانی اول و دوم خطرنا ک تر است به گزارش ایلنا به نقل از رأی الیوم، به دنبال اعتراف رسمی عربستان سعودی به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد، صفحات دیگری از بحران ورق خورده و پرسش های بی شماری را در این زمینه ایجاد کرده است. چرا داستان پردازی های آل سعود در اعتراف به جنایت قتل خاشقجی پس از انکار این موضوع، در اقناع بسیاری با شکست مواجه شد؟ گام دوم مورد نظر ترامپ چیست؟ کدام مهره در دام دادگاه پایانی گرفتار خواهد شد؟
بیانیه رسمی عربستان سعودی در اعتراف به قتل روزنامه نگار منتقد در کنسولگری این کشور مملو از نقص ها و شکاف هایی است که نشان دهنده تلاش های مأیوسانه آنها در کسب زمان بیشتر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 25 دقیقه پیش
نتایج انتخابات ریاست جمهوری مالدیو تایید شد

نتایج انتخابات ریاست جمهوری مالدیو تایید شد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاه عالی مالدیو امروز یکشنبه در پی اعتراض "عبدالله یامین"، رئیس جمهوری کنونی به نتیجه انتخاباتی که در آن شکست خورد، اعلام کرد نتایج انتخابات ریاست جمهوری معتبر است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 26 دقیقه پیش
عراق: خنثی شدن طرح داعش برای نفوذ به ایران

عراق: خنثی شدن طرح داعش برای نفوذ به ایران یک مسئول عراقی اعلام کرد که جنگنده های روسی با کمک یک گروه اطلاعاتی وابسته به وزارت کشور عراق توانستند برنامه داعش برای نفوذ به ایران، ترکیه، عراق و برخی کشورهای اروپایی را خنثی کنند.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اس ان جی عراق ، ابو علی البصری، رئیس گروه اطلاعاتی الصقور و مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق اعلام کرد که این گروه اطلاعاتی( الصقور) که در گروهک های تروریستی نفوذ کرده است اطلاعاتی در رابطه با نشست ها و تحرکات گروهک تروریستی داعش به ائتلاف چهارگانه عراق، سوریه ، ایران و روسیه داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
فاصله زیادی با کشف جنازه خاشقجی نداریم

فاصله زیادی با کشف جنازه خاشقجی نداریم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مقامات ترکیه براساس آخرین تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته خیابان کنسولگری عربستان در استانبول، اعلام کردند به کشف جنازه خاشقجی نزدیک شده اند.
پایگاه سان نوشته است که تیم های تجسس ترکیه همچنان برای یافتن بدن روزنامه نگار 59 ساله سعودی که دوم اکتبر در کنسولگری عربستان به قتل رسید، تلاش می کنند. نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که جنازه خاشقجی به جنگلی در اطراف استانبول منتقل شده است.
مقامات ترکیه که پیشتر اعلام کرده بودند به زودی از سرنوشت جنازه خاشقجی اطلاع خواهند یافت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 36 دقیقه پیش
مخالفت گسترده با روایت ریاض از قتل خاشقجی

مخالفت گسترده با روایت ریاض از قتل خاشقجی روایت رسمی عربستان سعودی از کشته شدن جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود با مخالفت های گسترده کشور های دنیا مواجه شده است، به طوری که حتی کاخ سفید هم که ابتدا از بیانیه دادستان کل پادشاهی عربستان استقبال کرد، در محافل غیرعلنی آن را قانع کننده نمی داند.
عربستان سعودی، بعد از چندین بار تغییر روایت و اصرار های اولیه بر خروج خاشقچی ازکنسولگری عربستان سعودی در استانبول اندکی بعد از ورود، سرانجام بامداد شنبه اعتراف کرد که وی در داخل این ساختمان کشته شده است. ریاض، به رغم این تلاش کرد نقش عوامل رده بالای حکومتی در این قتل را انکار کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
ترامپ ضربه هسته ای را زد آمریکا: به روسیه اجازه تسلیحاتی نمی دهیم| لاوروف نسبت به وقوع جنگ هشدار داد

ترامپ ضربه هسته ای را زد آمریکا: به روسیه اجازه تسلیحاتی نمی دهیم| لاوروف نسبت به وقوع جنگ هشدار داد به گزارش نامه نیوز، به نقل از وب سایت خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد این کشور را پس از بیش از سه دهه، از پیمان منع تولید و آزمایش موشک های هسته ای میان برد و کوتاه برد با روسیه خارج کند.
رئیس جمهور آمریکا در حالی این تصمیم را می گیرد که در شرف بستن یک پیمان هسته ای و موشکی با کره شمالی است. چندی پیش ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نسبت به حمله اتمی هشدار داده بود .
ترامپ معتقد است، روسیه به این پیمان متعهد نبوده و بارها با آزمایش موشک های جدید آن را نقض کرده است. بر این اساس او اعلام کرده که آمریکا از این پیمان خارج می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 6 دقیقه پیش
ایهود باراک: در 3 دقیقه بیش از 300 عضو حماس را کشتیم

ایهود باراک: در 3 دقیقه بیش از 300 عضو حماس را کشتیم به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، ایهود باراک، نخست وزیر اسبق این کشور در گفتگو با رادیوی محلی در تل آویو ضمن انتقاد از دولت کنونی اسرائیل اذعان کرد زمانی که وزیر دفاع بوده در سه دقیقه بیش از 300 نفر از اعضای جنبش حماس را کشته است.
وب سایت روزنامه معاریف اسرائیل، وی به جزئیات این حمله اشاره نکرد اما منابع پزشکی فلسطینی گفتند در 27 دسامبر 2008 در حملات هوایی اسرائیل به ساختمان پلیس در غزه 225 فلسطینی از جمله زنان و کودکان به شهادت رسیدند.
باراک همچنین تصریح کرد: ما طی عملیاتی دیگر یکی از رهبران حماس را نیز کشتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 6 دقیقه پیش
اسرائیل کودکان فلسطینی را برای فروش اعضای بدن شان می کشد

اسرائیل کودکان فلسطینی را برای فروش اعضای بدن شان می کشد به گزارش روز شنبه این خبرگزاری، این نماینده چپ گرا در تارنمای خبری 'د ورلد مورگن' بلژیک افزود: مردم غزه از گرسنگی می میرند و مسموم می شوند. کودکان شان ربوده شده و برای اعضای بدن شان کشته می شوند.
به نوشته جوییش تلگرافیک، در پی شکایتی که از 'د وِرِلد مورگن' بخاطر نشر آنچه مطالب ضد یهودیت خوانده شده، این تارنما بخش دزدی اعضای بدن را از مطلب خود حذف کرده اما مطالب در مورد ایجاد مسمومیت و مرگ بر اثر گرسنگی را نگهداشته است.
این تارنمای خبری در اصلاحیه خود اسرائیل را به 'کشتن' و 'ربودن' کودکان فلسطینی و اقدامات دیگر به عنوان جنایات جنگی متهم می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
افزایش پدیده بیگانه هراسی در ایتالیا

افزایش پدیده بیگانه هراسی در ایتالیا به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، تدابیر سختگیرانه دولت علیه مهاجرت های غیر قانونی، بستن بنادر به روی کشتی های حامل پناهجویان، تبلیغات منفی رسانه ای، خشونت علیه مهاجران خارجی و مشکلات اقتصادی باعث شده است تا پدیده بیگانه هراسی تبدیل به یکی از موضوعات مورد بحث میان سیاستمداران ؛ روشنفکران ، کارگران، دانشجویان و بزرگسالان در ایتالیا شود.
'میشل باچلت' کمیسرعالی جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل در شهریور ماه گذشته اعلام کرد که سازمان ملل متحد درصدد اعزام یک گروه ضد نژادپرستی به ایتالیا است تا درباره گزارش های رسیده مبنی بر افزایش قابل توجه اقدام های خشونت آمیز و نژادپرستانه در قبال پناهجویان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
حمله به سفارت کانادا در آتن

حمله به سفارت کانادا در آتن به گزارش خبرگزاری مهر ، اسپوتنیک در خبری فوری از حمله افراد ناشناس به سفارت کانادا در آتن خبر داد.
هنوز اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است.
کد خبر 4436732
عبدالحمید بیاتی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
رایزنی نتانیاهو و وزیر خزانه داری آمریکا درباره تحریم های ایران

رایزنی نتانیاهو و وزیر خزانه داری آمریکا درباره تحریم های ایران به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و استیون منوشین ، وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه با یکدیگر دیدار و ادعاها درباره ایران را تکرار کردند.
به نوشته روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، نخست وزیر اسرائیل در این دیدار با منوشین درباره روش های به چالش کشیدن قدرت ایران در منطقه گفت وگو کرد.
نتانیاهو گفت دو طرف درباره آنچه روش های مهار ایران از منظر پیگیری سلاح های هسته ای و برنامه هایش برای تصرف خاورمیانه خوانده شده رایزنی کرده اند.
جمهوری اسلامی ایران همواره ادعاهای رژیم صهیونیستی و آمریکا درباره تلاش برای تصرف خاورمیانه یا پیگیری ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 16 دقیقه پیش
قتل خاشقچی ضربه سهمگینی به آوازه بن سلمان بود

قتل خاشقچی ضربه سهمگینی به آوازه بن سلمان بود به گزارش روز یکشنبه ایرنا، 'حسن حسن' از اعضاء ارشد دانشگاه جرج واشنگتن در برنامه افراط گرایی در یادداشتی با عنوان 'آنچه که از داستان سعودی ها در مورد خاشقچی ناگفته مانده است' افزود: داستان مقامات سعودی در مورد خاشقچی در داخل و خارج پادشاهی متفاوت است.
هفده روز پس از ناپدید شدن 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار سعودی مستقر در آمریکا مقامات سعودی در نهایت مرگ او را تائید کردند. براساس روایت مقامات عربستان، مرگ خاشقچی در اثر درگیری فیزیکی میان وی و تعدادی مرد در کنسولگری عربستان در استانبول رخ داده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 46 دقیقه پیش
تهدید و ترور هم جلودار مردم افغانستان در انتخابات نشد

تهدید و ترور هم جلودار مردم افغانستان در انتخابات نشد به گزارش ایرنا، تحلیلگران تاکید می کنند که حضور گسترده مردم نشان داد که رویدادهای هراس افکنانه نتوانسته است جلوی رفتن آنان را به پای صندوق های رأی دهی بگیرد.
ویس احمد برمک ، وزیر امور داخلی افغانستان به رسانه های محلی گفت که در جریان انتخابات امروز یکشنبه در کشور 192 رویداد ضد امنیتی بزرگ و کوچک در کشور رخ داده اند و نیروهای امنیتی توانستند از تعداد زیادی از این موارد ناامنی جلوگیری کنند.
وی گفت: در رویدادهای گوناگون امروز در کشور، 17 غیرنظامی کشته و 83 غیرنظامی دیگر زخمی شده اند. به گفته او در این روز، 11 تن از نیروهای امنیتی نیز کشته و 19 تن دیگر آنان هم مجروح شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 46 دقیقه پیش
مخالفت گسترده با روایت ریاض از قتل خاشقجی/ کاخ سفید هم به جرگه مرددان پیوست

مخالفت گسترده با روایت ریاض از قتل خاشقجی/ کاخ سفید هم به جرگه مرددان پیوست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روایت رسمی عربستان سعودی از کشته شدن جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود با مخالفت های گسترده کشورهای دنیا مواجه شده است، به طوری که حتی کاخ سفید هم که ابتدا از بیانیه دادستان کل پادشاهی عربستان استقبال کرد، در محافل غیرعلنی آن را قانع کننده نمی داند.
عربستان سعودی، بعد از چندین بار تغییر روایت و اصرارهای اولیه بر خروج خاشقچی ازکنسولگری عربستان سعودی در استانبول اندکی بعد از ورود، سرانجام بامداد شنبه اعتراف کرد که وی در داخل این ساختمان کشته شده است. ریاض، به رغم این تلاش کرد نقش عوامل رده بالای حکومتی در این قتل را انکار کند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 55 دقیقه پیش
گرامیداشت 45 سال روابط ایران و ویتنام برگزار می شود

گرامیداشت 45 سال روابط ایران و ویتنام برگزار می شود به گزارش ایسنا، در این مراسم که از سوی انجمن دوستی ایران و ویتنام با همکاری سفارت این کشور در ایران برگزار می شود، یکی از مقامات وزارت امور خارجه به همراه سفیر ویتنام در تهران و همچنین سیدکمال الدین سجادی، رئیس انجمن دوستی ایران و ویتنام سخنرانی می کنند.
گفتنی است این مراسم در روز دوشنبه 30 مهرماه ساعت 18 و 30 دقیقه در موزه دفاع مقدس، به آدرس میدان ونک، بزرگراه حقانی، خیابان سرو، سالن هویزه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 5 دقیقه پیش
چرا آلمان ارتش خود را تقویت می کند؟

چرا آلمان ارتش خود را تقویت می کند؟ دولت آلمان با توجه به چالش های جدید، یک بار دیگر به تعهداتش در قبال پیمان ناتو تأکید کرده ولی برای کشوری که غالبا متهم به عدم تمایل استفاده از توان نظامی اش بوده، این که از نظر نظامی نقش اصلی تر و مهم تری ایفا کند، چه معنی خواهد داشت؟
در صبحگاهی که برخلاف معمول فصل، هوای ملایمی داشت، آفتاب به تدریج بر یک اردوگاه آموزشی نظامی، در پابراده در لیتوانی، می تابید. اینجا عملا جبهه شرقی ناتو محسوب می شود. بلاروس که با روسیه همسایه است، تنها چند کیلومتر با این اردوگاه فاصله دارد.
درست خارج این محدوده دفاعی سیم کشیده شده، چند تانک جنگی مدل لئوپارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
کوبا چگونه از لیست سیاه FATF خارج شد؟

کوبا چگونه از لیست سیاه FATF خارج شد؟ مجید شاکری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: گاه موافقان تکمیل فوری برنامه اقدام FATF ویژه ایران استدلال می کنند که اگر آمریکا ( و در کنار ان ارژانتین و شورای همکاری) امکان ایجاد مخالفت موثر در مجمع عمومی FATF برای جلوگیری از خروج کامل ایران از وضعیت مشمول کانترمژر را دارند چرا از این مخالفت موثر برای جلوگیری از خروج کوبا( دشمن امریکا) از بیانیه استفاده نکرده اند؟ و حق به جانب ادامه می دهند که FATF یک نهاد فنی است و نه سیاسی و این که مخالفان تعجیل در تکمیل برنامه اقدام تا چه حد غیر فنی هستند و نکاتی از این دست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
ترامپ آلمانی ها را شاکی کرد

ترامپ آلمانی ها را شاکی کرد به گزارش ایسنا، عراق در 15 اکتبر پس از این که مقامات آمریکایی به حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق، هشدار دادند اگر دولت وی قرارداد با زیمنس را بپذیرد روابط آمریکا و عراق به خطر خواهد افتاد، تفاهم نامه ای را با شرکت جنرال الکتریک امضاء کرد. در این بین، معاون وزیر برق عراق برای امور تولید و پروژه ها اظهار کرد: این کشور همچنین تفاهم نامه ای را با زیمنس امضا کرده که هر دو تفاهم نامه غیرالزام آور هستند.
یواخین لانگ، مدیرکل فدراسیون صنایع آلمان، به روزنامه ولت ام سونتاگ گفت: اجرای دکترین "نخست آمریکا" به این شکل در رقابت جهانی شرکت های چند ملیتی قابل قبول نیست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 25 دقیقه پیش
روسیه: خروج آمریکا از پبمان هسته ای گامی خطرناک خواند

روسیه: خروج آمریکا از پبمان هسته ای گامی خطرناک خواند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت روسیه روز شنبه اعلام کرد خروج آمریکا از پیمان نیرو های هسته ای میان برد بین دو کشور موسوم به پیمان INF گامی خطرناک است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 35 دقیقه پیش
زمان پایان فجایع علیه مردم فلسطین فرا رسیده است

زمان پایان فجایع علیه مردم فلسطین فرا رسیده است به گزارش روز یکشنبه ایرنا از تارنمای خبری روزنامه نیوز پاکستان ، خانم 'ملیحه لودهی' در سخنانی در شورای امنیت سازمان ملل متحد افزود:ناکامی و موانع برای پایان دادن به رنج مردم فلسطین باعث افزایش خشم و ناامنی در منطقه شده است.
سفیر پاکستان با تاکید بر تلاش برای دستیابی به آرامش برای مردم مظلوم فلسطین گفت:با وجود قطعنامه های شورای امنیت در خصوص وضعیت بیت المقدس، اسرائیل حضور خود را در سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.
لودهی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین خطاب به شورای امنیت گفت که اگر می خواهیم ظلم پایان یابد باید قاطعانه در برابر بی عدالتی و ستم درهر جای جهان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
قدردانی وزیر امور خارجه آذربایجان از ترکمنستان در خصوص قره باغ

قدردانی وزیر امور خارجه آذربایجان از ترکمنستان در خصوص قره باغ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه کرونیکلز ترکمنستان ، باکو و عشق آباد دور جدید مشورت های سیاسی خود را در مورخ 18 اکتبر با حضور المار محمد یاراف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان و رشید مرداف، وزیر امور خارجه ترکمنستان برگزار کردند.
در این دور از گفت و گوها طرفین پیرامون حمایت متقابل در چارچوب سازمان های بین المللی و توسعه زیرساخت های حقوقی تعاملات میان دو کشور را مورد بحث و گفت و گو قرار دادند.
در همین راستا وزرای خارجه دو کشور برنامه مشارکت آذربایجان و ترکمنستان را طی سال های 2019 و 2020 به امضا رساندند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 54 دقیقه پیش
بایدن: تعامل ترامپ با پرونده خاشقجی "خجالت آور" و "خطرناک" است

بایدن: تعامل ترامپ با پرونده خاشقجی "خجالت آور" و "خطرناک" است به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا اعلام کرد آمریکا بر اساس ایده آمریکایی به عنوان یک اصل بنیادی تاسیس شده اما در حال حاضر این اصل تکه تکه شده است.
وی ادامه داد: ارزش های آمریکا توسط رئیس جمهوری که تنها به فکر خودش است تکه تکه شده و وی تنها به فکر دونالد ترامپ است.
تاکنون بارها بایدن از عملکرد ترامپ در دوران ریاست جمهوری اش انتقاد کرده است. انتظار می رود بایدن در سال 2020 برای انتخابات ریاست جمهوری در مقابل ترامپ کاندیدا شود.
جو بایدن از نحوه تعامل ترامپ با حادثه قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی انتقاد کرد و آن را "خجالت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 14 دقیقه پیش
واکنش ترامپ به رابطه کوشنر و ولیعهد سعودی

واکنش ترامپ به رابطه کوشنر و ولیعهد سعودی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام های رسمی آمریکایی نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده بر این باور است که رابطه به جارد کوشنر داماد و مشاور ارشدش با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، یک تعهد و مسئولیت است.
بر اساس این گزارش اظهارات ترامپ در شرایطی است که مرگ جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در ساختمان کنسولگری عربستان در شهر استانبول موجب برخی تنش ها در روابط واشنگتن و ریاض شده است.
حکومت آل سعود در بیانیه ای که شنبه منتشر کرد، کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی داخل کنسولگری این کشور در استانبول تأیید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 25 دقیقه پیش
78 کشته و 470 زخمی در نخستین روز از انتخابات پارلمانی افغانستان

78 کشته و 470 زخمی در نخستین روز از انتخابات پارلمانی افغانستان به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که آمار حدودی مقامات امنیتی و مقامات در وزارت بهداشت افغانستان پس از بسته شدن مراکز رای دهی نشان می دهد که روز گذشته بر اثر حملات مخالفان مسلح دولت افغانستان دستکم 78 نفر کشته شدند که 28 نفر از قربانیان را نیروهای امنیتی افغان تشکیل می دهند.
این نشریه آمریکایی افزود که دستکم 70 نفر نیز بر اثر حملات و انفجارها به مراکز رای دهی زخمی شدند که بیشتر آن ها را غیرنظامیان تشکیل می دهند.
بنیاد انتخابات شفاف افغانستان موسوم به تیفا نیز اظهار داشت که پس از آغاز رای گیری خشونت ها در 12 ولایت تشدید شد و همچنین ناظران ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 25 دقیقه پیش
سندرز: ترامپ الگوهای وحشتناکی برای کودکان ما ایجاد کرده است

سندرز: ترامپ الگوهای وحشتناکی برای کودکان ما ایجاد کرده است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، برنی سندرز سناتور دموکرات روز شنبه در یک تظاهرات در کارولینای جنوبی گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک الگوی وحشتناک را برای کودکان ما به وجود آورده است.
وی در ادامه افزود: من 4 فروند و 7 نوه دارم، ما سعی می کنیم تا بچه های خود را راستگو تربیت کنیم و با دیگران با احترام و مهربانی رفتار کنند و فارغ از اینکه دیدگاه های سیاسی شما چگونه باشد، چه شما محافظه کار یا ترقی خواه باشید، شما می خواهید کودکان تان راستگو و نجیب باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 35 دقیقه پیش
وزیر امور خارجه ژاپن خواستار تحقیقات جامع درباره قتل خاشقجی شد

وزیر امور خارجه ژاپن خواستار تحقیقات جامع درباره قتل خاشقجی شد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عربستان سعودی پس از دو هفته تلاش برای انکار داشتن اطلاعی از اینکه جمال خاشقجی کجاست و چرا ناپدید شده، نهایتا روز جمعه اعتراف کرد که خاشقجی در درگیری در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول در تاریخ 2 اکتبر سال جاری میلادی کشته شده است. ریاض اعلام کرده تاکنون 18 تن به خاطر مشارکتشان در این رویداد بازداشت شده اند.
تارو کونو، وزیر امور خارجه ژاپن در جریان سفرش به دانمارک گفت: این مسئله تاسف بار است. ما خواستار تحقیقاتی جامع در خصوص این رویداد و اتخاذ اقدامات متقابل شفاف و عادلانه هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
ای پی جی: "پاکستان" در مبارزه با پولشویی قوی تر عمل کند

ای پی جی: "پاکستان" در مبارزه با پولشویی قوی تر عمل کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، با ورود گروه ویژه مبارزه با پولشوییِ آسیا- پاسفیک (APG)، دور جدید گفت و گو و مذاکرات دولت پاکستان با مقامات بلند پایه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از روز دوشنبه شانزدهم مهرماه در اسلام آباد آغاز شد.
یک تیم از گروه آسیا و اقیانوس آرام وابسته به کارگروه ویژه اقدام مالی از کشورهای آمریکا، انگلیسی، ترکیه، اندونزی چین و مولداوی در سفر به اسلام آباد ضمن دیدار با مقامات دولتی پاکستان درباره اقدامات انجام شده از سوی دولت پاکستان برای مباره با پولشویی و ضد تامین مالی تروریسم به تبادل نظر پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 6 دقیقه پیش
توضیح عربستان درباره قتل خاشقچی کافی نیست

توضیح عربستان درباره قتل خاشقچی کافی نیست به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، نیز نسبت به توضیحات عربستان درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی ابراز تردید کرد. عربستان سعودی پیش تر اعلام کرده بود که خاشقجی در پی درگیری در داخل کنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است.
آلمان این توجیه را ناکافی دانست و خواستار توضیحات بیشتر از سوی عربستان شد.
ترامپ نیز در سفر به نوادا برای شرکت در کارزاری انتخاباتی در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت: نه، تا زمانی که حقیقت معلوم نشود، راضی نخواهم بود. اما توضیح عربستان قدمی اولیه، مثبت و بزرگ بود. اما از آن ها جواب می خواهم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 15 دقیقه پیش
موضع تازه آمریکا درباره ایران، بشار اسد و سوریه

موضع تازه آمریکا درباره ایران، بشار اسد و سوریه به گزارش روزنامه رأی الیوم، جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه در سفر به ترکیه گفت: ما نیروهایی در ترکیه داریم که با نیروهای این کشور برای گشت زنی در منبج آموزش می بینند و هدف از این اقدام ایجاد منطقه امن است. ترکیه ای ها از این مسئله خرسند هستند چراکه این منطقه نزدیک مرز ترکیه است. ما نیز بسیار خرسندیم و ساکنان محلی در امنت هستند و یگان های مدافع خلق به بخش شرقی رود فرات بازمی گردند.
وی گفت: آنچه موجب نگرانی ترکیه است این است که این منطقه به اقلیم مستقل یا شبه مستقلی که مرتبط با حزب کارگران کردستان ترکیه(پ ک ک) باشد، تبدیل شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 16 دقیقه پیش
ترامپ بار دیگر نظرش را درباره خاشقجی عوض کرد

ترامپ بار دیگر نظرش را درباره خاشقجی عوض کرد به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: از توضیح عربستان سعودی درباره شرایط کشته شدن خاشقجی راضی نیستم. فریب و دروغ وجود دارد روشن است که نیرنگ و دروغی در کار است، هیچ کسی در عربستان سعودی اعلام نکرده که مسؤول این اتفاق است. همچنین کسی هم نگفته در این پرونده مسؤولیتی ندارد.
وی افزود: تا زمانی که به جواب نرسیم از شیوه تعامل عربستان با پرونده خاشقجی راضی نیستم اما باید بگویم گام اولیه بزرگی برداشته شده که گام خوبی است اما من می خواهم به جواب برسم.
ترامپ در ادامه به دفاع از عربستان سعودی پرداخت و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 16 دقیقه پیش
انتخابات مجلس در افغانستان

انتخابات مجلس در افغانستان روزنامه اطلاعات در یادداشتی به قلم ابوالقاسم قاسم زاده، آورده است: انتخابات مجلس در کشور همسایه ما افغانستان بعد از 3 سال تاخیر آغاز شده است. دوره قبلی انتخابات مجلس افغانستان در سال 1389 برگزار شد. براساس قانون بعد از پنج سال یعنی سال 1394 انتخابات مجلس برای تشکیل دوره هفدهم باید انجام می گرفت. اما بر اثر دو مشکل: اول نبود امنیت عمومی، و دوم اختلاف هایی که در اصلاح قانون انتخابات بخصوص پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال 1393 پیش آمد، در عمل اکنون پس از سه سال تاخیر قرار شده است در سال 1397 همراه انتخابات شوراها ولسوالی ها انجام پذیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 24 دقیقه پیش
نماینده آمریکا: به تمامیت ارضی سوریه پایبندیم

نماینده آمریکا: به تمامیت ارضی سوریه پایبندیم رأی الیوم گزارش داد، جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه در سفر به ترکیه گفت: ما نیروهایی در ترکیه داریم که با نیروهای این کشور برای گشت زنی در منبج آموزش می بینند و هدف از این اقدام ایجاد منطقه امن است. ترکیه ای ها از این مسئله خرسند هستند چراکه این منطقه نزدیک مرز ترکیه است. ما نیز بسیار خرسندیم و ساکنان محلی در امنت هستند و یگان های مدافع خلق به بخش شرقی رود فرات بازمی گردند.
وی گفت: آنچه موجب نگرانی ترکیه است این است که این منطقه به اقلیم مستقل یا شبه مستقلی که مرتبط با حزب کارگران کردستان ترکیه(پ ک ک) باشد، تبدیل شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 25 دقیقه پیش
مغولستان محور امنیتی مرکز آسیا است

مغولستان محور امنیتی مرکز آسیا است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو آلمان، اورزلا فون در لاین وزیر دفاع آلمان در دیدار با نیاما اینخبولد همتای مغولستانی خود تاکید کرد: مغولستان می تواند در تامین امنیت آسیای مرکزی نقش محوری داشته باشد.
وزیر دفاع آلمان پس از دیدار و گفتگو با همتای مغولستانی خود از نظامیان مستقر در این کشور بازدید به عمل آورد. نظامیان آلمانی در کنار نظامیان مغولستانی تحت آموزش های نظامی قرار دارند که قرار است برای انجام فعالیتهای صلح طلبانه در افغانستان گماشته شوند.
فون در لاین قرار است امروز راهی پکن پایتخت چین شده و در دیدار با مقامات این کشور درباره همکاری های دفاعی- امنیتی گفتگو کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 36 دقیقه پیش
تظاهرات مخالفان برگزیت در لندن

تظاهرات مخالفان برگزیت در لندن به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شرکت کنندگان که از سراسر شهرهای انگلیس در این حرکت اعتراضی شرکت کرده بودند، پرچم های آبی و طلایی اتحادیه اروپا را به اهتزاز درآورده و شعار نوشته هایی را در دست داشتند که روی آن عبارت هایی همچون 'برگزیت مرده است'، 'برگزیت را متوقف کنید'، 'برگزیت را رها کنید'، 'خواهان برگزاری مجدد همه پرسی هستیم' و 'وقت عقب گرد از برگزیت است' نوشته شده بود.
این اجتماع منجر به قفل شدن مناطق مرکزی پایتخت شد.
پلیس تاکنون آمار دقیقی از میزان مشارکت در این حرکت اعتراضی اعلام نکرده با این حال گزارش ها حاکی است افزون بر 700 هزار شرکت کننده در تظاهرات روز شنبه حاضر ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 45 دقیقه پیش
تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد/ انصراف استرالیا از شرکت در نشست ریاض/ تجمع دوستان خاشقجی در برابر کنسولگری سعودی در استانبول

تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد/ انصراف استرالیا از شرکت در نشست ریاض/ تجمع دوستان خاشقجی در برابر کنسولگری سعودی در استانبول به گزارش ایلنا، وزرای استرالیایی اعلام کردند که پس از تایید کشته شدن خبرنگار سعودی، مشارکت در نشست اقتصادی ریاض کار مناسبی نیست.
- سفیر پیشین کانادا در عربستان گفت که قانون احمقانه ای که به این کشور اجازه می دهد دارایی های ایران را مصادره کند، دلیل اصلی ناتوانی اوتاوا در بهبود روابط با تهران بوده است.
- هواپیمای ایسلند ایر پس از شکسته شدن شیشه کابین خلبان، مجبور به فرود در کانادا شد.
- دوستان خبرنگار مقتول سعودی با تجمع مقابل کنسولگری عربستان در استانبول، از ریاض خواستند بقایای جسد وی را تحویل دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 45 دقیقه پیش
سعودی ها در پی اغوای ترامپ با قراردادهای تجاری و تسلیحاتی| سناتورهای جمهوریخواه: محمد بن سلمان باید کنار گذاشته شود

سعودی ها در پی اغوای ترامپ با قراردادهای تجاری و تسلیحاتی| سناتورهای جمهوریخواه: محمد بن سلمان باید کنار گذاشته شود آفتاب نیوز :
سرویس بین الملل- نشریه "فارین پالسی" در گزارشی ضمن انتقاد از موضع ترامپ درباره عربستان سعودی و رفتار آن کشور در قبال کشته شدن "جمال خاشقجی"، روزنامه نگار سعودی می نویسد: "ترامپ تنها گفت که بسیار ناراحت کننده است که مشخص شده خاشقجی به قتل رسیده است.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ این نخستین نشانه ای بود که ترامپ ممکن است با نتیجه گیری مقام های ترکیه مبنی بر این که محمد بن سلمان و تیم امنیتی او عامل قتل خاشقجی بوده اند موافقت کرده باشد. با این حال، مقام ها و تحلیگران می گویند که واکنش ترامپ تنها آغاز یک جنگ جدی میان خواسته و اراده واشنگتن و ریاض است که می تواند بر روابط میان دو ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 56 دقیقه پیش
ترامپ: از توضیح عربستان درباره کشته شدن خاشقجی راضی نیستم

ترامپ: از توضیح عربستان درباره کشته شدن خاشقجی راضی نیستم رئیس جمهوری آمریکا از توضیحی که عربستان سعودی درباره ابعاد مختلف پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد این کشور در کنسولگری اش در شهر استانبول ارائه کرده ابراز نارضایتی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: از توضیح عربستان سعودی درباره شرایط کشته شدن خاشقجی راضی نیستم. فریب و دروغ وجود دارد روشن است که نیرنگ و دروغی در کار است، هیچ کسی در عربستان سعودی اعلام نکرده که مسؤول این اتفاق است. همچنین کسی هم نگفته در این پرونده مسؤولیتی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 5 دقیقه پیش
3 طرح کارشناسان برای ادامه کار در ایستگاه فضایی بین المللی

3 طرح کارشناسان برای ادامه کار در ایستگاه فضایی بین المللی به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری نووستی روسیه، یک منبع مطلع در شرکت صنایع موشکی و فضایی انرگیا گفت: "تمام گزینه ها براساس توانایی های موجود برای پرتاب ناوهای باربری بدون سرنشین و سفینه سرنشین دار است و فقط در تاریخ های پرتاب تفاوت دارند."
به گفته این منبع این پیشنهادها ظرف روزهای اخیر به سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) رای انتخاب و تایید ارائه خواهند شد. این منبع افزود که گزینه ای برای زنده نگاه داشتن ایستگاه فضایی بین المللی جز سناریوهای پیشنهادی وجود ندارد و محور همه پرتاب ناو سرنشین دار سایوز ام.اس-11 در اوایل ماه دسامبر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 5 دقیقه پیش
روشن شدن ابعاد قتل خاشقجی برای ترکیه مسئله ناموسی است

روشن شدن ابعاد قتل خاشقجی برای ترکیه مسئله ناموسی است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت: روشن شدن ابعاد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در سرکنسولگری عربستان در استانبول برای ترکیه یک مسئله ناموسی است.
به گزارش پایگاه اینترنتی خبر 7 ترکیه، عمر چلیک دیروز گفت: در این باره هیچکس نباید تردید کند که ترکیه آنچه را که در سرکنسولگری عربستان در استانبول روی داده است، آشکار خواهد کرد.
وی گفت: ما تحقیقات مستقل خود را انجام می دهیم. روشن شدن موضوع برای ما یک مسئله ناموسی است و ما در این زمینه از همه امکانات خود استفاده خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 6 دقیقه پیش
دیدار امیرعبداللهیان با مدیرکل منطقه ای کمیته صلیب سرخ

دیدار امیرعبداللهیان با مدیرکل منطقه ای کمیته صلیب سرخ به گزارش خبرگزاری صدا وسیما به نقل از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان عصر روز شنبه در دیدار با فابریزیو کاربنی، مدیرکل جدید منطقه ای کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن تبریک به مناسبت آغاز فعالیت وی دراین سمت، اظهار داشت: کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) در مذاکرات آستانه تلاش مثبتی انجام داده است؛ با این وجود کمیته در شرایطی قرار دارد که می تواند اقدامات بزرگی در جهت ایجاد صلح و آرامش و کمک به کاهش آلام انسانی در کشورهای درگیر جنگ مانند سوریه و یمن داشته باشد.
وی تصریح کرد: در دیدارهای قبلی که با آقای پیتر ماورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی (ICRC) داشتم ایشان در آن شرایط سخت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 6 دقیقه پیش
نماینده آمریکا: به تمامیت ارضی سوریه پایبندیم/ 40 درصد خاک سوریه خارج از کنترل اسد است

نماینده آمریکا: به تمامیت ارضی سوریه پایبندیم/ 40 درصد خاک سوریه خارج از کنترل اسد است نماینده آمریکا در امور سوریه تأکید کرد که اهداف این کشور در سوریه خروج ایران، آرام کردن اوضاع در ادلب و ازسرگیری روند سیاسی در این کشور است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه در سفر به ترکیه گفت: ما نیروهایی در ترکیه داریم که با نیروهای این کشور برای گشت زنی در منبج آموزش می بینند و هدف از این اقدام ایجاد منطقه امن است. ترکیه ای ها از این مسئله خرسند هستند چراکه این منطقه نزدیک مرز ترکیه است. ما نیز بسیار خرسندیم و ساکنان محلی در امنت هستند و یگان های مدافع خلق به بخش شرقی رود فرات بازمی گردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 15 دقیقه پیش
سندرز: ترامپ یک مثال وحشتناک برای فرزندان ماست!

سندرز: ترامپ یک مثال وحشتناک برای فرزندان ماست! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، برنی سندرز ، سناتور دموکرات ایالت ورمونت روز گذشته (شنبه) در یک گردهمایی در کارولینای جنوبی بار دیگر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را به باد انتقاد گرفت و گفت او یک مثال وحشتناک برای کودکان است.
سندرز در این خصوص اعلام کرد: من 4 فرزند و 7 نوه دارم. ما سعی می کنیم کودکانمان را طوری بار بیاوریم که صادق باشند و با مردم با احترام و دلسوزی رفتار کنند و چه مثال وحشتناکی هم داریم. آن شخصی که در داخل کاخ سفید است (منظور ترامپ) چه مثال وحشتناکی برای فرزندان ماست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 15 دقیقه پیش
8 پرسش درباره روایت عربستان از قتل خاشقچی

8 پرسش درباره روایت عربستان از قتل خاشقچی حکومت عربستان سعودی بامداد شنبه، بعد از گذشت 18 روز از ناپدید شدن جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود سرانجام به کشته شدن او داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعتراف کرد.
از زمان ورود خاشقچی در روز 10 مهرماه به ساختمان کنسولگری تا چند ساعت قبل از صدور بیانیه دادستان کل عربستان سعودی در تأیید کشته شدن او، رسانه های مختلف بین المللی به جوانب مختلفی از این پرونده پرداختند و جزئیات مختلفی را درباره آن از عاملان قتل گرفته تا نحوه انجام آن افشا کردند.
در بیانیه رسمی که دادستان کل پادشاهی عربستان سعودی صادر کرد دست کم 8 پرسش درباره این قتل بی پاسخ ماند و شاید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 16 دقیقه پیش
اردوغان برای ریاض خط و نشان کشید

اردوغان برای ریاض خط و نشان کشید به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه در جمع خبرنگاران در جریان بازگشتش از مولداوی گفت: به هیئت سعودی گفتم شما کنسولی دارید که به صورت بی پروا رفتار می کند و با یکی از فرستاده های آژانس های خبری دیدار می کند و خزانه کنسولگری را به او نشان می دهد. حقیقت این است که رفتارهای این کنسول قابل فهم نیست.
اردوغان افزود: من در تماس تلفنی که شب جمعه با ملک سلمان، پادشاه عربستان داشتم به او گفتم رفتارهای محمد العتیبی، کنسول عربستان شایسته نیست و ملک سلمان نیز این انتقاد را با روی باز پذیرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 16 دقیقه پیش
اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، بنا بر اعلام کمیته انتخابات در اقلیم کردستان عراق حزب مسعود بارزانی با اختلاف زیادی از دیگر رقبای خود توانسته در صدر بنشیند.
نتایج نهایی انتخابات به شرح زیر است:
-حزب دموکرات کردستان 45 کرسی.
-حزب اتحادیه میهنی کردستان 21 کرسی.
-جنبش تغییر 12 کرسی.
-جنبش نسل جدید 8 کرسی.
-جماعت اسلامی 7 کرسی.
-لیست اصلاح 5 کرسی.
-ائتلاف عصر یک کرسی.
-لیست آزادی یک کرسی.
انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق 30 سپتامبر برگزار شد اما اعلام نتایج نهایی به دلیل شکایت هایی که ارائه شده بود به تأخیر افتاد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 16 دقیقه پیش
معاون رئیس مجلس مالزی: لزوم توقف اسلام هراسی در غرب

معاون رئیس مجلس مالزی: لزوم توقف اسلام هراسی در غرب به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ رونالد کیاندی معاون رئیس مجلس مالزی خواستار توقف موج اسلام هراسی در غرب شد.
معاون رییس مجلس اندونزی در برنامه بدون مرز گفت: بی تردید اتحاد کشورهای مسلمان و موضع گیری واحد آنها در قبال مشکلات جهان اسلام می تواند به حل این مشکلات کمک کند.
وی تاکید کرد: اسلام هراسی مشکلی است که جهان غرب آن را دامن زده است و متاسفانه کشورهای اسلامی در این زمینه تنها سکوت کرده اند و به نظرم اعتراضات در سطوح بین الملل و انتشار صدای واحد از جهان اسلام می تواند به دنیای غرب هشدار دهد و بگوید که این رفتارشان به ضرر آنها نیز خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
واکنش محافل سیاسی آلمان به روایت رسمی ریاض درباره کشته شدن "خاشقجی"

واکنش محافل سیاسی آلمان به روایت رسمی ریاض درباره کشته شدن "خاشقجی" به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، نمایندگان دولتی و اپوزیسیون آلمان نسبت به روایت اخیر عربستان سعودی درباره مرگ "جمال خاشقجی"، روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری ترکیه تردید دارند.
"رالف موتسنیچ"، معاون فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان در این باره اظهار داشته است شواهد قبلی نشان می دهد که نسخه منتشر شده از طرف آل سعود غیر قابل باور است.
"یورگن هاردت"، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان هم کشتن خاشقجی را نقض غیر قابل قبول حقوق بشر توصیف و تأکید کرد که جامعه بین المللی باید قاطعانه با چنین اقداماتی مقابله کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
عقب نشینی رژیم صهیونیستی از تخریب روستای خان الاحمر

عقب نشینی رژیم صهیونیستی از تخریب روستای خان الاحمر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این رژیم از تصمیم خود مبنی بر تخریب روستای فلسطینی خان الاحمر واقع در کرانه باختری تا زمان نامشخصی عقب نشینی کرده است.
در این بیانیه آمده است: ما می خواهیم به گزینه های دیگر از جمله مذاکرات و پیشنهاداتی که از طرفهای دیگر طی روزهای اخیر در خصوص روستای خان الاحمر دریافت کردیم فرصت دهیم.
روستای خان الاحمر واقع در شرق قدس اشغالی و در مسیر اصلی شهر قدس و اریحا است که حدود 200 شهروند فلسطینی را در بر می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
پیروز انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان

پیروز انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از رویترز، کمیسیون انتخابات در اقلیم کردستان عراق بامداد روز یکشنبه اعلام کرد که در انتخابات پارلمانی این منطقه، حزب حاکم دموکرات کردستان (KDP) با کسب 45 کرسی و به عنوان حزب پیروز در این دور از انتخابات، مأمور تشکیل کابینه دولت بعدی اقلیم کردستان شد.
در واقع، یکسال پس از تلاش نافرجام کردهای عراق برای اعلام استقلال، آنها ماه گذشته در انتخابات پارلمانی رأی دادند که می تواند موازنه قوای شکننده را در این منطقه دستخوش تلاطم سازد.
شایان ذکر است که نتیجه نهایی این انتخابات پس از سه هفته تأخیر و بررسی دقیق 1045 مورد تخلف انتخاباتی اعلام ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
بوکوحرام 12 کشاورز نیجریه ای را سر برید

بوکوحرام 12 کشاورز نیجریه ای را سر برید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقام های نظامی نیجریه گزارش دادند: گروه تروریستی بوکوحرام در حمله به روستایی 12 کشاورز نیجریه ای را سر برید.
به گزارش شنبه شب خبرگزاری فرانسه، شورشیان بوکوحرام به روستای کاله واقع در فاصله 20 کیلومتری شهر مایدوگوری مرکز استان بورنو در شمال شرق نیجریه حمله کردند.
براساس این گزارش، نیرو های امنیتی و نظامی نیجریه اجساد 12 نفر را در مزارع روستای کاله یافتند.
طی سال های گذشته، بوکوحرام به حملات خود علیه کشاورزان با هدف غارت مواد غذایی یا به اتهام حمایت روستاییان از ارتش نیجریه افزوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمان کردستان عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمان کردستان عراق به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از السومریه نیوز، کمیساریای عالی انتخابات و همه پرسی در اقلیم کردستان عراق، شنبه شب نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در این اقلیم را اعلام کرد.
طبق اعلام کمیساریای عالی انتخابات، حزب دموکرات کردستان به ریاست مسعود بارزانی با به دست آوردن 45 کرسی در جایگاه نخست، حزب اتحادیه میهنی با کسب 21 کرسی و حزب تغییر با به دست آوردن 12 کرسی به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.
وی افزود نسل جدید هشت کرسی، جماعت اسلامی هفت کرسی و به سوی اصلاح پنج کرسی را از آن خود کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 36 دقیقه پیش
اعتراف سخت زیر فشار رسانه ها

اعتراف سخت زیر فشار رسانه ها اعتراف سخت سعودی ها در حالی که پیش از این همه چیز را از اساس، منکر شده بودند، در نوع خود جالب توجه است. سوالی که اینک افکار عمومی جهان دارند این است که مگر نیروهای خودسر در کنسولگری مشغول به کار هستند؟ آیا هر کسی از در کنسولگری وارد شد، کارمند آن جا می شود؟ نکته دیگر این که اگر خاشقچی خیلی اتفاقی کشته شده، پس چرا ردی از جسدش باقی نمانده است و برخی جاهای کنسولگری، رنگ شده اند؟ اره برقی از قبل در کنسولگری برای چه کاری خریداری شده است؟ و هزاران سوال دیگری که سناریوی مضحک و کودکانه سعودی ها را درباره نحوه قتل خاشقجی زیر سوال می برد!
** تفاوت بیانیه عربستان با ترکیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 44 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا و دموکرات ها در برخی موارد با ترامپ همسویی دارند/ مبانی اتهامات غرب، با تصحیح ساختار داخلی بی رنگ می شود

اتحادیه اروپا و دموکرات ها در برخی موارد با ترامپ همسویی دارند/ مبانی اتهامات غرب، با تصحیح ساختار داخلی بی رنگ می شود داوود هرمیداس باوند در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در خصوص آغاز تحریم های جدید در آبان ماه و در واکنش به این موضوع که برخی می گویند اتفاق جدید در آن مقطع رخ نمی هد چرا که آمریکا هر فشاری که می خواست اعمال کرده است، گفت: فکر می کنم تحریم های مجدد و اعمال فشارها با این هدف آغاز شد تا جمهوری اسلامی ایران را مجاب کند برای بحث پیرامون برخی مسائل با آمریکا وارد مذاکره شود.
وی ادامه داد: البته در این شرایط مذاکره مکانیزمی است که باید در آن بدون قید و شرط با اعتماد متقابل مشکلات به بحث گذاشته و حل شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
لیبی پس از قذافی

لیبی پس از قذافی به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری، با اینکه هفت سال از سرنگونی تراژیک معمر قذافی در تاریخ 20 اکتبر 2011 گذشته اما لیبی هنوز رنگ و بوی آرامش و رفاه را به خود ندیده است. تنها یک سال طول کشید تا خودسوزی یک جوان تحصیلکرده در تونس، موجی را در خاورمیانه و شمال آفریقا به راه انداخت که مستبدترین حکامی که ده ها سال سیطره بی چون وچرایی را بر کشورهای خود داشتند را در چشم بر هم زدنی سرنگون ساخت. یکی از آخرین مقصدهای بهارعربی با تحولات در لیبی همراه بود.
قتل معمر قذافی دیکتاتور لیبی در یک لوله فاضلاب (در سال 2011) داستان سرگذشت وی را در طول حکومت و حتی نحوه مرگ منحصر به فرد ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 54 دقیقه پیش
اردوغان: به ملک سلمان گفتم کنسول عربستان رفتار بی پروایی دارد

اردوغان: به ملک سلمان گفتم کنسول عربستان رفتار بی پروایی دارد رئیس جمهوری ترکیه فحوای مذاکراتش با هیئت سعودی که در پی ناپدید شدن جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول در ترکیه حاضر شده بود را فاش کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه در جمع خبرنگاران در جریان بازگشتش از مولداوی گفت: به هیئت سعودی گفتم شما کنسولی دارید که به صورت بی پروا رفتار می کند و با یکی از فرستاده های آژانس های خبری دیدار می کند و خزانه کنسولگری را به او نشان می دهد. حقیقت این است که رفتارهای این کنسول قابل فهم نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 55 دقیقه پیش
توکیو کشورهای عضو 'آ سه آن' را به رزمایش هوایی دعوت کرد

توکیو کشورهای عضو 'آ سه آن' را به رزمایش هوایی دعوت کرد به گزارش ایرنا شبکه خبری آسیا تایمز روز یکشنبه گزارش کرد 'تاکه شی ایوایا' وزیر دفاع جدید ژاپن روز گذشته نسبت به تشدید چالش های امنیتی در منطقه هشدار داد و گفت به همین منظور لازم است یک همکاری مشترک و جمعی برای رویارویی با این تهدیدها صورت گیرد.
وی در اجلاس وزیران دفاع چین ، آمریکا ، ژاپن و 'آ سه آن' در سنگاپور خاطر نشان کرد که از همه اعضای این اتحادیه دعوت می شود تا افسران نیروی هوایی خود را برای تماشای این تمرینات اعزام کنند اما به زمان این تمرینات اشاره نکرد.
تاکه با اشاره به نفوذ فزاینده چین در منطقه گفت که منطقه هند و پاسیفیک یک منطقه پر از چالش های امنیتی با شرایطی بسیار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 4 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات کامل و شفاف درباره قتل خاشقجی شد

اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات کامل و شفاف درباره قتل خاشقجی شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن مشکل ساز توصیف کردن شرایط پیرامون به قتل رسیدن جمال خاشقجی خواستار تحقیقات معتبر، کامل و شفاف درباره این موضوع شد.
فدریکا موگرینی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: شرایط ایجاد شده پیرامون مرگ خاشقجی عمیقا دردسرساز هستند و این موضوع به خصوص نقض شوک برانگیز کنوانسیون 1963 وین در خصوص روابط دیپلماتیک به شمار می رود.
موگرینی گفت: بنابراین اتحادیه اروپا مانند شرکای خود بر ضرورت انجام تحقیقات کامل، معتبر و شفاف برای آشکار شدن وضعیت پیرامون قتل خاشقجی و نیز اطمینان حاصل کردن از پاسخگویی عوامل آن تأکید می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 4 دقیقه پیش
گفتگوی تلفنی رحمانی فضلی با همتای پاکستانی خود/وزیر کشور: فعالیت های تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان باید متوقف شود

گفتگوی تلفنی رحمانی فضلی با همتای پاکستانی خود/وزیر کشور: فعالیت های تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان باید متوقف شود به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی ، وزیر کشور در گفتگوی تلفنی با شهریار آفریدی ، وزیر کشور پاکستان گفت: انتظار داریم دولت پاکستان بر اساس اسناد همکاری فیمابین بیش از پیش در تعقیب و سرکوب گروهکهای تروریستی با نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را به عمل آورد .
رحمانی فضلی در این گفتگوی تلفنی تاکید کرد: جمع آوری اطلاعات، تعقیب و سرکوب گروههای تروریستی مورد انتظار است و نیروهای نظامی و انتظامی ایران آمادگی دارند با همکاری طرف پاکستانی به اهداف مشترک در خصوص تامین امنیت مرزهای 2 کشور برسند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
افزایش درخواست ها برای برگزاری همه پرسی دیگری بر سر برگزیت

افزایش درخواست ها برای برگزاری همه پرسی دیگری بر سر برگزیت به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ ده ها هزار مخالف جدایی انگلیس از اتحادیه اروپایی در مرکز لندن تظاهرات کردند تا در اقدامی که به نظر می رسد نشان از ناامیدی دارد تلاش کنند ترزا می، نخست وزیر این کشور را متقاعد سازند دومین همه پرسی برگزیت را برگزار کند.
معترضان می گویند اگر هزینه های برگزیت را می دانستند رای شان حتما متفاوت بود و هیچ گاه به خروج از اتحادیه اروپایی رای نمی دادند.
پیتر هنکاک، مالک کسب و کار خرد با همسرش در تظاهرات شرکت کرده بود. وی گفت: فکر می کنم مردم را به شیوه های مختلف گمراه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 6 دقیقه پیش
اردوغان: به ملک سلمان گفتم کنسول عربستان رفتار بی پروایی دارد/ریاض باید تمام ابهامات را رفع کند

اردوغان: به ملک سلمان گفتم کنسول عربستان رفتار بی پروایی دارد/ریاض باید تمام ابهامات را رفع کند به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه در جمع خبرنگاران در جریان بازگشتش از مولداوی گفت: به هیئت سعودی گفتم شما کنسولی دارید که به صورت بی پروا رفتار می کند و با یکی از فرستاده های آژانس های خبری دیدار می کند و خزانه کنسولگری را به او نشان می دهد. حقیقت این است که رفتارهای این کنسول قابل فهم نیست.
اردوغان افزود: من در تماس تلفنی که شب جمعه با ملک سلمان، پادشاه عربستان داشتم به او گفتم رفتارهای محمد العتیبی، کنسول عربستان شایسته نیست و ملک سلمان نیز این انتقاد را با روی باز پذیرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 6 دقیقه پیش
صفحه نخست روزنامه های یکشنبه

صفحه نخست روزنامه های یکشنبه به گزارش ایسنا، صفحه نخست روزنامه های یکشنبه را در ادامه مشاهده می کنید.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 15 دقیقه پیش
اعلام برنده انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان

اعلام برنده انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان کمیسیون انتخابات در اقلیم کردستان عراق بامداد روز یکشنبه اعلام کرد که در انتخابات پارلمانی این منطقه، حزب حاکم دموکرات کردستان (KDP) با کسب 45 کرسی و به عنوان حزب پیروز در این دور از انتخابات، مأمور تشکیل کابینه دولت بعدی اقلیم کردستان شد.
در واقع، یکسال پس از تلاش نافرجام کردهای عراق برای اعلام استقلال، آنها ماه گذشته در انتخابات پارلمانی رأی دادند که می تواند موازنه قوای شکننده را در این منطقه دستخوش تلاطم سازد.
شایان ذکر است که نتیجه نهایی این انتخابات پس از سه هفته تأخیر و بررسی دقیق 1045 مورد تخلف انتخاباتی اعلام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 24 دقیقه پیش
هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای

هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در توییتی نوشت همه سطوح دولت و نیروهای امنیتی و پلیس به دقت هر گونه تقلب انتخاباتی از جمله تقلب احتمالی در رای گیری های اولیه را زیر نظر دارند. متقلبان خود را به خطر می اندازند. ناقضان قوانین انتخاباتی هدف شدیدترین مجازات های مدنی و جنایی قرار خواهند گرفت. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
پاسخ ایران به ادعاهای آمریکا مبنی بر دخالت در انتخابات پیش روی این کشور

پاسخ ایران به ادعاهای آمریکا مبنی بر دخالت در انتخابات پیش روی این کشور به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وزارت خارجه، بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه ضمن رد ادعای بی پایه اخیر نهادهای اطلاعاتی، قضایی و امنیتی دولت آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخات میان دوره ای آن کشور اظهار کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست و تلاش مقام های آمریکایی برای نسبت دادن دخالت و تاثیرگذاری در انتخابات کنگره آمریکا به جمهوری اسلامی ایران از اساس نادرست و ناراست بوده که احتمالا ناشی از نوعی توهم ناشناخته است.
این دیپلمات ارشد کشورمان با اشاره به اینکه ادعای مشابهی را نیز چندی پیش مشاور امنیت ملی آمریکا بدون هیچ سند و مدرکی مطرح ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
کانادا هم روایت عربستان از قتل خاشقچی را رد کرد

کانادا هم روایت عربستان از قتل خاشقچی را رد کرد کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا اعلام کرد: کانادا قتل خاشقچی را که عربستان تایید کرده در سفارتش در استانبول رخ داده است، محکوم می کند.
وی افزود: توضیحاتی که تاکنون ارائه شده فاقد انسجام و اعتبار است.
خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود دوم اکتبر (دهم مهر) برای انجام امور مربوط به ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و بعد از آن ناپدید شد. ترکیه گفته که طبق اسناد صوتی و تصویری که در اختیار دارد، خاشقچی به قتل رسیده است.
عربستان این روایت ترکیه را رد کرد اما در نهایت اعتراف کرد که این روزنامه نگار در کنسولگری اش در استانبول کشته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 26 دقیقه پیش
ارتش توئیتری عربستان برای ارعاب روزنامه نگاران منتقد از جمله خاشقجی

ارتش توئیتری عربستان برای ارعاب روزنامه نگاران منتقد از جمله خاشقجی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه گفت، عربستان یک ارتش آنلاین را در شبکه توئیتر برای ارعاب جمال خاشقجی روزنامه نگار مخالف و دیگر منتقدان این پادشاهی مستقر کرده بود.
این روزنامه نوشت تلاش ها برای حمله به خاشقجی و دیگر افراد صاحب نفوذ سعودی و تحریک افکار عمومی علیه آن ها در شبکه های اجتماعی شامل جاسوسی از حساب های کاربران بود.
در ریاض صد ها نفر در اماکنی موسوم به مزرعه ترول ها به تلاش برای ارعاب و اذیت منتقدان مشغول بودند.
این برنامه، علاوه بر این ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
مهمترین خبرهای جهان (7-19)

مهمترین خبرهای جهان (7-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مهمترین عناوین خبری 12 ساعت گذشته به شرح زیر است:
نیوزلند:
نیوزیلند اعلام کرد هیچ یک از مسئولان نیوزیلندی در کنفرانس داووس صحرا در ریاض شرکت نخواهند کرد.
آمریکا:
رئیس جمهور آمریکا گفت: پیروزی دموکرات ها در انتخابات ماه نوامبر در حقیقت دعوت از همه قاچاقچیان انسان و مواد مخدر برای ورود به کشور خواهد بود.
رئیس جمهور آمریکا مدعی شد پیشرفت بسیاری در بررسی ها در زمینه مرگ روزنامه نگار سعودی صورت گرفته و خیلی زود قرار است با ولیعهد عربستان در این باره گفتگو کند.
عربستان: ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا خواهان ادامه تحقیقات در پرونده قتل خاشقجی

اتحادیه اروپا خواهان ادامه تحقیقات در پرونده قتل خاشقجی فدریکا موگرینی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه خواهان انجام تحقیقات و بررسی کامل، معتبر و شفاف درباره پرونده قتل جمال خاشقجی است.
او در بیانیه ای تأکید کرد: شرایط به وجود آمده در پی مرگ جمال خاشقجی بسیار مشکل ساز بوده و شامل نقض حیرت آور کنوانسیون 1963 وین در خصوص روابط کنسولی می شود.
موگرینی تصریح کرد: از این رو، اتحادیه اروپا همانند شرکای خود بر ضرورت ادامه تحقیقات به طور کامل، معتبر و شفاف تأکید دارد تا از این طریق، وضعیت قتل آشکار شود و از مسئولیت پذیری تمامی عوامل اطمینان حاصل آید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
واکنش روسیه به قصد آمریکا برای خروج از پیمان

واکنش روسیه به قصد آمریکا برای خروج از پیمان وزارت خارجه روسیه بامداد یکشنبه به سخنان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا درباره قصد این کشور برای خروج از یک توافق هسته ای میان دو کشور واکنش نشان داد.
به گزارش فارس، وزارت خارجه روسیه بامداد یکشنبه به سخنان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا درباره قصد این کشور برای خروج از یک توافق هسته ای میان دو کشور واکنش نشان داد.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه روسیه را به نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان برد متهم و تهدید کرد کشورش را از آن خارج می کند.
ترامپ شنبه شب در جمع خبرنگاران در شهر الکو ایالت نوادا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 36 دقیقه پیش
اعلام آماده باش برای جنگ ایران و عربستان

اعلام آماده باش برای جنگ ایران و عربستان گروه بین الملل نامه نیوز: بالاخره عربستان قتل خاشقچی را تایید کرد. در حال حاضر وضعیت بر خلاف خاندان سعودی پیش می رود. محمد بن سلمان که در ابتدای حضور خود در قدرت به فکر یک عربستان مدرن بود و در این مسیر اصلاحات خاصی را پیش برد، حالا در تنگنای عجیبی گرفتار شده است. او به دست داشتن در قتل خاشقجی روزنامه نگار عربستانی متهم است و سخت بتواند از این وضعیت به راحتی بیرون بیاید. اما در این وضعیت درونمای روابط ایران و عربستان چه خواهد شد؟ می توان انتظار رکود طولانی مدت این روابط را داشت یا وضعیت دیگری رقم خواهد خورد؟ در این باره با جلال چراغی کارشناس مسائل خاورمیانه گفت و گو کرده ایم که از نظر می ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 36 دقیقه پیش
تردید اروپا در روایت ریاض درباره قتل خاشقچی| تهدید برلین به قطع معاملات تسلیحاتی

تردید اروپا در روایت ریاض درباره قتل خاشقچی| تهدید برلین به قطع معاملات تسلیحاتی آفتاب نیوز :
کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا شنبه اعلام کرده اند که روایت رسمی حکومت عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود آنها را قانع نکرده است.
به گزارش آفتاب نیوز؛ آلمان، فرانسه و اتحادیه اروپا همگی خواستار توضیحات بیشتر از سوی رژیم سعودی درباره پرونده خاشقچی شده و بر ضرورت تحقیقات کامل در این خصوص و پاسخگو کردن عاملان آن تأکید کردند.
ژان ایو لودریان ، وزیر امور خارجه فرانسه، ضمن محکوم کردن این قتل با شدیدترین لحن ، روایت عربستان سعودی را اولین گام در مشخص شدن حقیقت توصیف و تصریح کرد هنوز پرسش های زیادی بی پاسخ مانده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 36 دقیقه پیش
هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای

هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در توییتی نوشت همه سطوح دولت و نیروهای امنیتی و پلیس به دقت هر گونه تقلب انتخاباتی از جمله تقلب احتمالی در رای گیری های اولیه را زیر نظر دارند. متقلبان خود را به خطر می اندازند. ناقضان قوانین انتخاباتی هدف شدیدترین مجازات های مدنی و جنایی قرار خواهند گرفت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 45 دقیقه پیش
برنده انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان اعلام شد

برنده انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان اعلام شد کمیسیون انتخابات در اقلیم کردستان عراق حزب دموکرات کردستان را پیروز نهایی انتخابات پارلمانی در این منطقه اعلام کرد.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، کمیسیون انتخابات در اقلیم کردستان عراق بامداد روز یکشنبه اعلام کرد که در انتخابات پارلمانی این منطقه، حزب حاکم دموکرات کردستان (KDP) با کسب 45 کرسی و به عنوان حزب پیروز در این دور از انتخابات، مأمور تشکیل کابینه دولت بعدی اقلیم کردستان شد.
در واقع، یکسال پس از تلاش نافرجام کردهای عراق برای اعلام استقلال، آنها ماه گذشته در انتخابات پارلمانی رأی دادند که می تواند موازنه قوای شکننده را در این منطقه دستخوش تلاطم سازد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 45 دقیقه پیش
شروع کارزار سایبری عربستان برای ارعاب منتقدان

شروع کارزار سایبری عربستان برای ارعاب منتقدان به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، نیویورک تایمز نوشت، عربستان به منظور مرعوب کردن منتقدانی مانند جمال خاشقچی و تغییر افکار عمومی به نفع خود، یک مرکز 'ترول' (اوباش های اینترنتی) در ریاض ایجاد کرده و یک جاسوس در توئیتر را به کار گرفته بود تا بر حساب های کاربران نظارت داشته باشد.
نیویورک تایمز به نقل از مقام های آمریکایی و عربستانی نوشت، عناصر سعودی کمپین خود در شبکه های اجتماعی را از سال 2010 آغاز کردند. سعود القحطانی مشاور برکنار شده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی این راهبرد سایبری را تدوین کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 45 دقیقه پیش
هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای آمریکا

هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای آمریکا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در توییتی نوشت همه سطوح دولت و نیرو های امنیتی و پلیس به دقت هر گونه تقلب انتخاباتی از جمله تقلب احتمالی در رای گیری های اولیه را زیر نظر دارند.
ترامپ افزود: متقلبان خود را به خطر می اندازند. ناقضان قوانین انتخاباتی هدف شدیدترین مجازات های مدنی و جنایی قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 46 دقیقه پیش
"انتخابات" در 92 درصد مراکز رای گیری افغانستان برگزار شد

"انتخابات" در 92 درصد مراکز رای گیری افغانستان برگزار شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، عبدالبدیع صیاد شنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی حضور یافت و گفت که انتخابات این دوره از مجلس از نگاه تعداد شعب رای گیر فعال ، موفق تر از انتخابات گذشته است و حضور مردم هم در پای صندوق های رای گسترده گزارش شده است.
وی گفت که سه نوع کاستی در برگزاری انتخابات دیروز خودنمایی کرد و افزود: نوع اول مشکل فنی بود که در برخی مراکز دستگاه های بیومتریک به دلایل مختلف کار نکرد یا فهرست ها رای دهندگان مشکلاتی داشت و یا هم مواد انتخاباتی سر وقت به شعب نرسید.
به گفته صیاد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 56 دقیقه پیش
کانادا هم روایت عربستان از قتل خاشقچی را رد کرد

کانادا هم روایت عربستان از قتل خاشقچی را رد کرد وزیر خارجه کانادا با انتشار بیانیه ای گزارش عربستان درباره قتل جمال خاشقچی را فاقد اعتبار و انسجام خواند و خواستار تحقیقات جامع در این باره شد.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا اعلام کرد: کانادا قتل خاشقچی را که عربستان تایید کرده در سفارتش در استانبول رخ داده است، محکوم می کند.
وی افزود: توضیحاتی که تاکنون ارائه شده فاقد انسجام و اعتبار است.
خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود دوم اکتبر (دهم مهر) برای انجام امور مربوط به ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و بعد از آن ناپدید شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 56 دقیقه پیش
دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه خوارزمی با سخنگوی وزارت امور خارجه

دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه خوارزمی با سخنگوی وزارت امور خارجه به گزارش ایرنا، جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد رشته های روابط بین الملل و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی به سرپرستی خانم محمد علی پور روز شنبه ( 28 مهرماه) ضمن بازدید از وزارت امور خارجه با بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه دیدار کردند.
سخنگوی وزارت امور خارجه در این دیدار با تاکید بر لزوم ارتباط حوزه عملی دیپلماسی در وزارت امور خارجه و حوزه نظری سیاست خارجی در دانشگاهها به تشریح جایگاه دیپلماسی عمومی و رسانه ای در سیاست خارجی و لزوم تقویت آن در کشور با همکاری دانشگاهها پرداخت و به سئوالات دانشجویان در حوزه های مختلف دیپلماسی و سیاست خارجی پاسخ گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 56 دقیقه پیش
تردید اروپا در روایت ریاض درباره قتل خاشقچی

تردید اروپا در روایت ریاض درباره قتل خاشقچی کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا شنبه اعلام کرده اند که روایت رسمی حکومت عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود آنها را قانع نکرده است.
به گزارش فارس، کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا شنبه اعلام کرده اند که روایت رسمی حکومت عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود آنها را قانع نکرده است.
آلمان، فرانسه و اتحادیه اروپا همگی خواستار توضیحات بیشتر از سوی رژیم سعودی درباره پرونده خاشقچی شده و بر ضرورت تحقیقات کامل در این خصوص و پاسخگو کردن عاملان آن تأکید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 5 دقیقه پیش
نصب 4 موشک بر روی پیکان ایرانی/ نیروی دریایی چگونه پیکان را به آب انداخت؟

نصب 4 موشک بر روی پیکان ایرانی/ نیروی دریایی چگونه پیکان را به آب انداخت؟ به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در جریان عملیات مروارید که 7 آذر 1359 یعنی 67 روز بعد از شروع تجاوز ارتش بعث انجام شد، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ضربه زدن به ناو های نیروی دریایی ارتش بعث و اسکله های البکر و الامیه، هم صادرات نفت عراق برای چند سال دچار آسیب جدی کردند و هم کاری کردند که نیروی دریایی ارتش بعث تا پایان دفاع مقدس، به طور کلی فلج شود.
ناو موشک انداز پیکان که در جریان این عملیات شجاعانه جنگید، در نهایت مورد اصابت یکی از موشک های نیروی دریایی بعث قرار گرفت و غرق شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 5 دقیقه پیش
انتخابات میاندوره ای کنگره نقطه تغییر سیاست ترامپ خواهد بود

انتخابات میاندوره ای کنگره نقطه تغییر سیاست ترامپ خواهد بود باربارا اسلاوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود نظرسنجی ها حکایت از پیشتازی حزب دمکرات آمریکا در حداقل یکی از دو مجلس کنگره دارد و به احتمال زیاد، آنها در انتخابات ماه نوامبر (آبان)، اکثریت مجلس نمایندگان را از آن خود خواهند کرد.
وی احتمال دارد پس از انتخابات ماه نوامبر، رئیس جمهوری آمریکا دست به دور تازه ای از تغییرات و برکناری ها در کابینه خود بزند و ادامه داد: به دلیل شخصیت ترامپ، انتظار ثبات در کابینه وی، توهم خواهد بود.
**متیس و دیگران در لیست برکناری
اسلاوین بر ادامه تغییرات در کابینه ترامپ تاکید کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 5 دقیقه پیش
کانادا هم روایت عربستان از قتل خاشقچی را رد کرد

کانادا هم روایت عربستان از قتل خاشقچی را رد کرد به گزارش یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا اعلام کرد: کانادا قتل خاشقچی را که عربستان تایید کرده در سفارتش در استانبول رخ داده است، محکوم می کند.
وی افزود: توضیحاتی که تاکنون ارائه شده فاقد انسجام و اعتبار است.
خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود دوم اکتبر (دهم مهر) برای انجام امور مربوط به ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و بعد از آن ناپدید شد. ترکیه گفته که طبق اسناد صوتی و تصویری که در اختیار دارد، خاشقچی به قتل رسیده است.
عربستان این روایت ترکیه را رد کرد اما در نهایت اعتراف کرد که این روزنامه نگار در کنسولگری اش در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 6 دقیقه پیش
عقب نشینی صهیونیست ها از تصمیم تخریب روستای خان الاحمر

عقب نشینی صهیونیست ها از تصمیم تخریب روستای خان الاحمر به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی تخریب روستای فلسطینی خان الاحمر را به تأخیر انداخت.
دفتر نخست وزیری اسرائیل مدعی شد این اقدام با این هدف صورت گرفته است تا راه های جایگزین تخریب این روستا مورد بررسی قرار گیرد.
آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل گفت این تصمیم مخالف موضع او است.
در مقابل ولید عساف رئیس هیئت مقاومت در برابر دیوار و شهرک نشینی درباره اهداف اشغالگران اسرائیلی از این تصمیم ابراز تردید کرد و گفت اقدام های لازم برای تحصن زمستانه در خان الاحمر انجام خواهد شد و به همین منظور چادر هایی در این ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 6 دقیقه پیش
نخبگان آمریکا خواستار کنترل رفتار عربستان هستند/ اروپا در انتظار فروکش کردن گردوغبار پرونده خاشقجی

نخبگان آمریکا خواستار کنترل رفتار عربستان هستند/ اروپا در انتظار فروکش کردن گردوغبار پرونده خاشقجی امیرعلی ابوالفتح تحلیلگر مسائل آمریکا در تشریح واکنش ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی نسبت به پذیرش مسئولیت قتل جمال خاشقجی توسط عربستان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: قتل خاشقجی را باید یک پرونده ویژه طی چند دهه اخیر دانست که بخشی از آن به ماهیت این فرد برمی گردد و بخشی دیگر به روابط میان کشورها مربوط است. در این بین حقایق مربوط به این پرونده آرام آرام در حال روشن شدن است و در اینجاست که موضع گیری کشورها بسیار مهم و کلیدی جلوه می کند که یکی از این کشورها ایالات متحده خواهد بود. بدون تردید محکوم کردن جدی این پرونده از سوی ترامپ ابعاد مختلفی دارد که این مسائل دقیقاً نشان می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 15 دقیقه پیش
ترامپ: پیروزی دموکرات ها دعوت از قاچاقچیان برای ورود به کشور خواهد بود

ترامپ: پیروزی دموکرات ها دعوت از قاچاقچیان برای ورود به کشور خواهد بود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، رئیس جمهور آمریکا گفت: پیروزی دموکرات ها در انتخابات ماه نوامبر در حقیقت دعوت از همه قاچاقچیان انسان و مواد مخدر برای ورود به کشور خواهد بود.
رئیس جمهور آمریکا گفت: خسارت باز کردن مرز به دست دموکرات ها واقعا زیاد است. سیاست مهاجرتی دموکرات ها اجازه می دهد قاچاقچیان مواد مخدر و قاتلان ام اس 13 به کشور ما بیایند.
دونالد ترامپ گفت: دموکرات ها بزهکاران خطرناک را از زندان خارج و وارد جامعه شما کردند. پیروزی دموکرات ها در نوامبر در حقیقت دعوت از همه قاچاقچیان انسان و مواد مخدر خواهد بود. قاچاق انسان به بیشترین حد رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
فشار رسانه ها و کنگره بر روی ترامپ برای اتخاذ موضعی قاطع علیه سعودی رو به افزایش است

فشار رسانه ها و کنگره بر روی ترامپ برای اتخاذ موضعی قاطع علیه سعودی رو به افزایش است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره عربی برخی از اعضای جمهوری خواه و دموکرات کنگره آمریکا با ابراز تردید در روایت سعودی از قتل خاشقجی از دولت ترامپ خواستند به صورت مستقل مسئولان کشته شدن خاشقجی را مشخص کند.
مراد هاشم خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد در آمریکا به استثنای ترامپ که روایت سعودی درباره کشته شدن خاشقجی را قابل اعتماد دانسته بود اغلب واکنش ها به روایت سعودی چه از سوی رسانه ها و چه از سوی اعضای کنگره آمریکا، ابراز تردید در صحت این روایت بود. آن ها همچنین در مورد اعتبار هرگونه تحقیقی که ریاض عهده دار آن باشد نیز تردید کردند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
چگونه عربستان جنگ یمن را به فاجعه ای بشری تبدیل کرد؟

چگونه عربستان جنگ یمن را به فاجعه ای بشری تبدیل کرد؟ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، منازعه سه ساله یمن سبب شد تا سازمان ملل از آن به عنوان بدترین بحران انسانی ساخت دست بشر در عصر حاضر یاد کند. بازارها، بیمارستان ها و دیگر اماکن غیرنظامی بار ها مورد حمله قرار گرفته اند. بیماری و گرسنگی در رقابت با بمباران و حملات زمینی خطراتی هستند که زندگی روزمره مردم را تهدید می کنند. یمن که پیش از این جنگ نیز فقیرترین کشور غرب آسیا بود، با جنگ به سوی قحطی سوق داده شد. براساس بررسی های انجام شده سازمان ملل، ائتلاف تحت سرکردگی عربستان سعودی و دولت یمن که تحت حمایت ریاض قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
مقاله نیویورک تایمز: توضیحات سعودی قانع کننده نیست

مقاله نیویورک تایمز: توضیحات سعودی قانع کننده نیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، پایگاه اینترنتی نیویورک تایمز در گزارشی تحت عنوان ‹‹توضیحات عربستان سعودی درباره علت مرگ جمال خاشقجی قانع کننده نیست›› به قلم دیوید دی. کرکپاتریک David D. Kirkpatrick و بن هوبارد Ben Hubbard نوشت:
عربستان سعودی اکنون می گوید جمال خاشقجی، روزنامه نگار ناراضی مخالف ریاض، بعد از مشاجره ای در داخل ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول کشته شده است. بیانیه ای که دولت سعودی در ارتباط با قتل جمال خاشقجی منتشر کرد تنها به تشدید خشم جهانی از این قتل دامن زد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
ترامپ: آمریکا از پیمان موشکی 1987 با روسیه خارج می شود

ترامپ: آمریکا از پیمان موشکی 1987 با روسیه خارج می شود آمریکا سال هاست که روسیه را به نقض این معاهده متهم می کند؛ اتهامی که مسکو آن را رد می کند.
پیمان منع موشک های هسته ای میان برد (آی ان اف) در سال 1987 در واشنگتن میان رهبران ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی برای حذف موشک های میان برد و کوتاه برد امضا شد و رونالد ریگان، رئیس جمهوری آمریکا و میخائیل گوباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی آن را امضا کرده اند. این پیمان تولید و آزمایش موشک های کوتاه برد 500 کیلومتر تا میان بردهایی 5500 کیلومتری را منع می کرد.
دونالد ترامپ می گوید، روسیه این پیمان را با آزمایش نسل جدید موشک های خود نقض کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 26 دقیقه پیش
عربستان ارتشی را در توئیتر برای ارعاب روزنامه نگاران منتقد از جمله خاشقجی مستقر کرده بود

عربستان ارتشی را در توئیتر برای ارعاب روزنامه نگاران منتقد از جمله خاشقجی مستقر کرده بود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه گفت عربستان یک ارتش آنلاین را در شبکه توئیتر برای ارعاب جمال خاشقجی روزنامه نگار معارض و دیگر منتقدان این پادشاهی مستقر کرده بود.
این روزنامه گفت تلاش ها برای حمله به خاشقجی و دیگر افراد صاحب نفوذ سعودی و تحریک افکار عمومی علیه آنها در شبکه های اجتماعی شامل جاسوسی از حساب های کاربران بود.
این روزنامه گفت در ریاض صدها نفر در اماکنی موسوم به مزرعه ترول ها به تلاش برای ارعاب و اذیت منتقدان مشغول بودند.
این برنامه، علاوه بر این ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 36 دقیقه پیش
هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای آمریکا

هشدار ترامپ درباره تقلب در انتخابات میان دوره ای آمریکا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در توییتی نوشت همه سطوح دولت و نیروهای امنیتی و پلیس به دقت هر گونه تقلب انتخاباتی از جمله تقلب احتمالی در رای گیری های اولیه را زیر نظر دارند. متقلبان خود را به خطر می اندازند. ناقضان قوانین انتخاباتی هدف شدیدترین مجازات های مدنی و جنایی قرار خواهند گرفت. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 46 دقیقه پیش
عقب نشینی صهیونیست ها از تصمیم تخریب روستای خان الاحمر

عقب نشینی صهیونیست ها از تصمیم تخریب روستای خان الاحمر به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی تخریب روستای فلسطینی خان الاحمر را به تأخیر انداخت.
دفتر نخست وزیری اسرائیل مدعی شد این اقدام با این هدف صورت گرفته است تا راه های جایگزین تخریب این روستا مورد بررسی قرار گیرد.
آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل گفت این تصمیم مخالف موضع او است.
در مقابل ولید عساف رئیس هیئت مقاومت در برابر دیوار و شهرک نشینی درباره اهداف اشغالگران اسرائیلی از این تصمیم ابراز تردید کرد و گفت: اقدام های لازم برای تحصن زمستانه در خان الاحمر انجام خواهد شد و به همین منظور چادرهایی در این ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 46 دقیقه پیش
8 پرسش که در روایت عربستان سعودی از قتل خاشقچی بی پاسخ ماند

8 پرسش که در روایت عربستان سعودی از قتل خاشقچی بی پاسخ ماند به گروه فارس، حکومت عربستان سعودی بامداد شنبه، بعد از گذشت 18 روز از ناپدید شدن جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود سرانجام به کشته شدن او داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعتراف کرد.
از زمان ورود خاشقچی در روز 10 مهرماه به ساختمان کنسولگری تا چند ساعت قبل از صدور بیانیه دادستان کل عربستان سعودی در تایید کشته شدن او، رسانه های مختلف بین المللی جزئیات مختلفی درباره جوانب مختلف این قتل، از عاملان آن گرفته تا جزئیات انجام این جنایت افشا کرده بودند و انتظار می رفت روایت رسمی ریاض به این موارد پرداخته و درباره آنها شفاف سازی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 46 دقیقه پیش
دو شخصیت سیاسی امریکا بر تاثیرات منفی ترامپ بر کودکان تاختند

دو شخصیت سیاسی امریکا بر تاثیرات منفی ترامپ بر کودکان تاختند به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای هیل، جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در سخنانی در لاس وگاس اظهار داشت: 'ایالات متحده براساس ایده آمریکایی نجابت بنیادین بنا نهاده شد و این ایده اینک درحال تکه تکه شدن است'.
وی افزود: خدای من، ببینید که چه اتفاقی می افتد. این ارزش ها به دست رئیس جمهوری نابود می شود که فقط به فکر خودش است؛ فقط به فکر دونالد.
بایدن که خود یک دموکرات است از حزب جمهوریخواه نیز انتقاد کرد و گفت که این حزب علاقه به وطن را فدای موفقیت های سیاسی خود کرده است. وی ادامه داد: آنها حزب را به کشورشان ترجیح داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 46 دقیقه پیش
برخی گروه های تروریستی تسلیحات سنگین خود را از غرب حلب خارج کردند

برخی گروه های تروریستی تسلیحات سنگین خود را از غرب حلب خارج کردند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، گروه های تروریستی مسلح فیلق الشام و ثوار الشام تسلیحات سنگین شان را از محله جمعیت الزهرا واقع در غرب حلب سوریه خارج کردند.
این اقدام گروه های مسلح در راستای اجرای توافق سوچی انجام شد.
گروه نورالدین الزنکی نیز از دیگر گروه های تروریستی است که به جهت اجرای توافق سوچی تسلیحات سنگین خود را از این منطقه خارج کرده است.
انتهای پیام/
خروج تسلیحات سنگین گروه های تروریستی از غرب حلب ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 56 دقیقه پیش
واشنگتن پست: نمی توان به عربستان اجازه داد داستانی جعلی برای حفظ آبرویش بسازد

واشنگتن پست: نمی توان به عربستان اجازه داد داستانی جعلی برای حفظ آبرویش بسازد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، روزنامه واشنگتن پست در بیانیه ای با اشاره به اعلام رسمی تلویزیون دولتی عربستان مبنی بر کشته شدن جمال خاشقجی ، ستون نویس همین روزنامه و منتقد حکومت آل سعود اعلام کرد، عربستان هیچ دلیلی برای اثبات ادعا های خود ارائه نمی دهد و در مقابل انتظار دارد جهان باور کند خاشقجی بر اثر یک درگیری فیزیکی کشته شده است.
واشنگتن پست افزود آنچه عربستان در خصوص کشته شدن خاشقجی بیان کرد یک روایت نیست، بلکه سرپوش گذاشتن بر قضیه است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 6 دقیقه پیش
واکنش واعظی به تغییر در تعطیلات رسمی کشور

واکنش واعظی به تغییر در تعطیلات رسمی کشور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان , با اشاره به آخرین وضعیت طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور اظهار کرد: به هر حال جز کشور هایی هستیم که روز های تعطیل مان در سال بسیار زیاد است و این موضوع می تواند به کسب و کار و برخی از فعالیت های برنامه ریزی شده کشور لطمه وارد کند.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: باید کمیته ای درباره این طرح تشکیل شود و به بررسی ابعاد آن بپردازد و دولت هم از این مسئله حمایت می کند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 6 دقیقه پیش
تردید اروپا در روایت ریاض درباره قتل خاشقچی/ تهدید برلین به قطع معاملات تسلیحاتی

تردید اروپا در روایت ریاض درباره قتل خاشقچی/ تهدید برلین به قطع معاملات تسلیحاتی به گزارش فارس، کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا شنبه اعلام کرده اند که روایت رسمی حکومت عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود آنها را قانع نکرده است.
آلمان، فرانسه و اتحادیه اروپا همگی خواستار توضیحات بیشتر از سوی رژیم سعودی درباره پرونده خاشقچی شده و بر ضرورت تحقیقات کامل در این خصوص و پاسخگو کردن عاملان آن تاکید کردند.
ژان ایو لودریان ، وزیر امور خارجه فرانسه، ضمن محکوم کردن این قتل با شدیدترین لحن ، روایت عربستان سعودی را اولین گام در مشخص شدن حقیقت توصیف و تصریح کرد هنوز پرسش های زیادی بی پاسخ مانده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 6 دقیقه پیش
واشنگتن پست: تردید کاخ سفید از روایت سعودی درباره قتل خاشقجی

واشنگتن پست: تردید کاخ سفید از روایت سعودی درباره قتل خاشقجی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره عربی، واشنگتن پست نوشت: کاخ سفید در خفا درباره روایت مقامات سعودی پیرامون قتل خاشقجی ابراز تردید می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 16 دقیقه پیش
کانادا: توضیحات عربستان درباره مرگ خاشقجی باورپذیر نیست

کانادا: توضیحات عربستان درباره مرگ خاشقجی باورپذیر نیست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، "کریسیتا فریلند" وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد: کانادا کشته شدن روزنامه نگار جمال خاشقجی را که عربستان سعودی روی دادن این اتفاق در کنسولگری اش در استانبول را تایید کرده محکوم می کند.
وی در ادامه افزود: توضیحاتی که تا به امروز داده شده فاقد ثبات و باورپذیری است. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 16 دقیقه پیش
ناکامی های ولیعهد جوان

ناکامی های ولیعهد جوان این زلزله به دنبال خود پس لرزه هایی را نیز دارد که اکنون یکی پس از دیگری در عربستان ابتدا به عنوان پیش خبر و در ادامه نیز خبر منتشر می شود که در این ارتباط می توان از اخبار غیررسمی در خصوص برخی تحرکات برای برکناری محمد بن سلمان ولیعهد و عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان و چند تن از مقام ها و مسوولان امنیتی به عنوان مصادیق آن نام برد.
ولیعهد جوان امروز عربستان از سال 2009 با فعالیت در تشکیلات محلی ریاض وارد عالم سیاست شد و با جلوس سلمان بن عبدالعزیز بر تخت پادشاهی این کشور بعد از عبدالله بن عبدالعزیز پای وی به وزارت دفاع عربستان از 25 مارس 2015 میلادی باز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 16 دقیقه پیش
برخی گروه های تروریستی تسلیحات سنگین خود را از غرب حلب خارج کردند

برخی گروه های تروریستی تسلیحات سنگین خود را از غرب حلب خارج کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین گروه های مسلح فیلق الشام و ثوار الشام تسلیحات سنگین شان را از محله جمعیت الزهرا واقع در غرب حلب خارج کردند.
این اقدام گروه های مسلح در راستای اجرای توافق سوچی انجام شد. گروه نورالدین الزنکی نیز از دیگر گروه های تروریستی است که به جهت اجرای توافق سوچی تسلیحات سنگین خود را از این منطقه خارج کرده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 16 دقیقه پیش
موگرینی: اروپا بر ضرورت تحقیق درباره مرگ خاشقجی و بازخواست عاملان آن تاکید دارد

موگرینی: اروپا بر ضرورت تحقیق درباره مرگ خاشقجی و بازخواست عاملان آن تاکید دارد به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به خبر اعلام رسمی عربستان مبنی بر مرگ جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی گفت، اتحادیه اروپا بر ضرورت تحقیقات کامل، معتبر و شفاف درباره مرگ خاشقجی و اطمینان از بازخواست کامل از همه عاملان آن تاکید دارد.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی روزنامه واشنگتن پست روز 2 اکتبر برای تنظیم اسناد ازدواجش به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول رفت، ولی هرگز خارج نشد.
مقامات عربستان سعودی پس از 18 روز ناچار شدند به کشته شدن او اعتراف کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 26 دقیقه پیش
کانادا: روایت عربستان از مرگ خاشقجی انسجام و اعتبار ندارد

کانادا: روایت عربستان از مرگ خاشقجی انسجام و اعتبار ندارد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، کانادا هم در واکنش به خبر تایید رسمی تلویزیون دولتی عربستان مبنی بر نحوه مرگ جمال خاشقجی ، روزنامه نگار و منتقد مفقود شده سعودی ضمن رد آن اعلام کرد روایت عربستان سعودی درباره کشته شدن خاشقجی فاقد انسجام و اعتبار است.
انتهای پیام/
کانادا روایت عربستان از قتل منتقد سعودی را رد کرد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 26 دقیقه پیش
ترامپ: آمریکا از پیمان موشکی 1987 با روسیه خارج می شود

ترامپ: آمریکا از پیمان موشکی 1987 با روسیه خارج می شود به گزارش ایسنا، آمریکا سال هاست که روسیه را به نقض این معاهده متهم می کند؛ اتهامی که مسکو آن را رد می کند.
پیمان منع موشک های هسته ای میان برد (آی ان اف) در سال 1987 در واشنگتن میان رهبران ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی برای حذف موشک های میان برد و کوتاه برد امضا شد و رونالد ریگان، رئیس جمهوری آمریکا و میخائیل گوباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی آن را امضا کرده اند. این پیمان تولید و آزمایش موشک های کوتاه برد 500 کیلومتر تا میان بردهایی 5500 کیلومتری را منع می کرد.
دونالد ترامپ می گوید، روسیه این پیمان را با آزمایش نسل جدید موشک های خود نقض کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 26 دقیقه پیش
برکناری العسیری خبر بدی برای اسرائیل است

برکناری العسیری خبر بدی برای اسرائیل است به نقل از النشره، رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که برکناری احمد العسیری معاون رئیس اطلاعات سعودی خبر بسیار بدی برای اسرائیل است.
شایان ذکر است که ملک سلمان دستور به عزل عسیری داد.
نیویورک تایمز اعلام کرده بود: گزارش ها حاکی از این است که عسیری به طوری شفاهی از محمد بن سلمان برای بازداشت خاشقجی به منظور بازجویی اش در عربستان دستور دریافت کرده؛ اما یا وی این دستور را بد فهمیده یا از حدود اختیارات خود تجاوز کرده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 26 دقیقه پیش
کانادا توضیحات سعودی ها در قتل خاشقچی را نامعتبر دانست

کانادا توضیحات سعودی ها در قتل خاشقچی را نامعتبر دانست به گزارش خبرنگار ایرنا، کریستیا فریلند شامگاه شنبه به وقت محلی با صدور بیانیه ای مطبوعاتی افزود: ما صادقانه به خدیجه چنگیز، خانواده و دوستداران خاشقچی تسلیت می گوییم. داغی که آنها در نتیجه این تراژدی متحمل شده اند، اندوهبار است.
وی با تکرار لزوم همکاری با مقامات ترکیه برای انجام تحقیق کامل در موضوع قتل خاشقچی تاکید کرد: کسانی که مسئول قتل هستند باید پاسخگو شده و به دست عدالت سپرده شوند.
جمال خاشقچی روزنامه نگار ناراضی سعودی دوم اکتبر (10 مهر) برای انجام امور مربوط به ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد و ناپدید شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 36 دقیقه پیش
ترامپ تهدید کرد از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج می شود

ترامپ تهدید کرد از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج می شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد به این دلیل که روسیه پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نقض می کند از این پیمان خارج می شود.
رئیس جمهور آمریکا که در جمع خبرنگاران در ایالت نوادا صحبت می کرد، گفت: آمریکا این توافق را رعایت می کند اما روسیه از آن پیروی نمی کند بنابراین ما به این توافق پایان داده و از آن خارج می شویم.
ترامپ هشدار داد که آمریکا به این توافق خاتمه خواهد داد و این سلاح را می سازد مگر آنکه روسیه و پکن با توافق جدید موافقت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 36 دقیقه پیش
واشنگتن پست: نمی توان به عربستان اجازه داد داستانی جعلی برای حفظ آبرویش بسازد

واشنگتن پست: نمی توان به عربستان اجازه داد داستانی جعلی برای حفظ آبرویش بسازد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، روزنامه واشنگتن پست در بیانیه ای با اشاره به اعلام رسمی کشته شدن خاشقجی اعلام کرد: عربستان هیچ دلیلی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نمی دهد و در مقابل انتظار دارد جهان باور کند خاشقجی بر اثر یک درگیری فیزیکی کشته شده است.
واشنگتن پست افزود آنچه عربستان در خصوص کشته شدن خاشقجی بیان کرد یک روایت نیست، بلکه سرپوش گذاشتن بر قضیه است. ترامپ، کنگره آمریکا و جهان متمدن باید یک دلیل قابل اعتماد از عربستان طلب کنند. نمی توان به عربستان اجازه داد داستانی جعلی برای حفظ آبرویش بسازد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 6 دقیقه پیش
مثلث برمودا برای مرگ مشکوک خاشقچی!

مثلث برمودا برای مرگ مشکوک خاشقچی! به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، در چند روز گذشته دوباره خاورمیانه پرحاشیه، در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفت،این بار مرگ مشکوک یک خبرنگار منتقد در مکانی دیپلماتیک که به صورت کاملا محترمانه کشته و قطعه قطعه شده بود، اسب رسانه های جهان را به سمت غرب آسیا دواند؛جمال خاشقچی همان خبرنگار است؛ فردی سعودی که با تبعید خود خواسته به واشنگتن خواست از تیغ تیز خفقان عربستان جان سالم به در ببرد اما، لاجرم گذرش به دباغ خانه آل سعود در استانبول افتاد و جان خود را از دست داد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 6 دقیقه پیش
انگلیس: مسببین قتل خاشقچی پاسخگو باشند

انگلیس: مسببین قتل خاشقچی پاسخگو باشند خبرگزاری مهر : وزارت خارجه انگلیس امروز شنبه و به دنبال اذعان ریاض به وقوع قتل جمال خاشقجی منتقد خود در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه در بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: در حال برسی اقدامات بعدی سعودی هستیم.
در بیانیه وزارت خارجه انگلیس در این باره آمده است: این امر اقدامی وحشتناک بوده و مسببین باید پاسخگو باشند.
وزارت خارجه انگلیس در ادامه همچنین این حادثه تلخ را به خانواده مقتول تسلیت گفت.
گفتنی است دادستان کل عربستان شب گذشته علیرغم انکارهای گذشته، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بر اثر درگیری در کنسولگری این کشور در استانبول کشته شده است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 36 دقیقه پیش
5 کشته و زخمی به دنبال حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی

5 کشته و زخمی به دنبال حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ شبکه تلویزیونی العالم از به شهادت رسیدن یک تن و زخمی شدن 4 تن دیگر در پی مورد هدف قرار گرفتن گروهی از مردم الحدیده که در صف پر کردن کپسول گاز و ایستگاه اتوبوس بودند خبر داد.
این حملات در منطقه الحالی در الحدیده، به وقوع پیوست.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 46 دقیقه پیش
یک شهید و 4 زخمی در حملات هوایی متجاوزان سعودی به الحدیده

یک شهید و 4 زخمی در حملات هوایی متجاوزان سعودی به الحدیده به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی گروهی از مردم الحدیده را که در صف پر کردن کپسول گاز و ایستگاه اتوبوس بودند هدف قرار دادند.
در حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه الحالی در الحدیده، یک نفر شهید و 4 نفر زخمی شدند.
انتهای پیام/
5 شهید و زخمی در حمله هوایی متجاوزان سعودی به الحدیده ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 46 دقیقه پیش
آلمان: توضیحات ریاض کافی نیست

آلمان: توضیحات ریاض کافی نیست صدراعظم و وزیر خارجه آلمان می گویند، از عربستان سعودی انتظار می رود شرایط و پس زمینه قتل جمال خاشقجی را شفاف سازی کند. در بیانیه مشترک آنگلا مرکل و هایکو ماس آمده که توضیحات ارائه شده پیرامون ماوقع در کنسولگری کافی نیست و مسببان این اقدام باید در برابر قانون پاسخگو باشند.
بر اساس گزارش دویچه وله، آلمان مساله قتل جمال خاشقجی در کنسولگری ریاض در استانبول را به شدت محکوم کرد و گفت که توضیحات عربستان درباره این مسأله کافی نبوده است.
مرکل در یک بیانیه مشترک با هایکو ماس اعلام کرد که آلمان به شدیدترین شکل ممکن این اتفاق را محکوم می کند و از عربستان سعودی انتظار دارد که درباره وضعیت مرگ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 46 دقیقه پیش
ولیعهد سعودی از مرگ خاشقجی بی اطلاع بوده است/ لغو قرارداد تسلیحاتی به ضرر ماست

ولیعهد سعودی از مرگ خاشقجی بی اطلاع بوده است/ لغو قرارداد تسلیحاتی به ضرر ماست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دفاع از محمدبن سلمان ولیعهد سعودی مدعی شد که احتمال دارد محمد بن سلمان از شرایط مرگ خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود بی اطلاع بوده باشد. وی افزود که به نظر نمی رسد کسی از محل جسد خاشقچی اطلاع داشته باشد.
رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: نمی توانیم قرارداد های تسلیحاتی را با ریاض لغو کنیم، چون به ضرر ماست.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
بحران در بیمارستان های عدن یمن

بحران در بیمارستان های عدن یمن این پایگاه اطلاع رسانی به نقل از منابع بیمارستانی روز شنبه اعلام کرد که ده ها جنازه و زخمی حاصل از درگیری متجاوزان و مزدوران آن ها با ارتش و کمیته های مردمی یمن در ساعات گذشته وارد بیمارستان های عدن شده است.
این منابع افزودند: شمار زیادی کشته و زخمی از استان الحدیده با آمبولانس به بیمارستان های الجمهوریه، البریهی و الوالی منتقل شده است.
مسئولان بیمارستان الجمهوریه عدن نیز اعلام کردند که بیشتر کشته و زخمی ها، از ساکنان جنوب یمن هستند که با متجاوزان همکاری می کنند.
براساس اعلام این مسئولان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 6 دقیقه پیش
حزب دموکرات کردستان عراق پیروز نهایی انتخابات پارلمانی این منطقه اعلام شد

حزب دموکرات کردستان عراق پیروز نهایی انتخابات پارلمانی این منطقه اعلام شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه، کمسیون عالی انتخابات منطقه کردستان عراق با انتشار بیانیه ای حزب دموکرات کردستان عراق را پیروز نهایی انتخابات پارلمانی این منطقه اعلام کرد.
در این بیانیه آمده است: حزب دموکرات کردستان عراق با کسب 45 کرسی و حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با کسب 21 کرسی به ترتیب در جایگاه اول و دوم قرار دارند. جنبش تغییر با کسب 12 کرسی، جنبش نسل نو با 8 کرسی، جماعت اسلامی کردستان عراق با 7 کرسی و فهرست به سوی اصلاح با 5 کرسی به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند.
انتهای پیام/ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 6 دقیقه پیش
ترامپ: از توضیح عربستان در مورد مرگ خاشقجی قانع نشدم!

ترامپ: از توضیح عربستان در مورد مرگ خاشقجی قانع نشدم! به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در ارتباط با توضیح ریاض در خصوص چگونگی قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد برجسته سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول گفت که این توضیحات وی را قانع نکرده است.
رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در ایالت نوادا افزود که این امکان وجود دارد محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از مرگ خاشقجی اطلاعی نداشته است!
این در حالی است که ترامپ روز گذشته در اظهارات خود، صحبت کردن در مورد پیامدهای این پرونده را خیلی زود دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 16 دقیقه پیش
روسیه: آمریکا رویای دنیای تک قطبی را در سر می پروراند

روسیه: آمریکا رویای دنیای تک قطبی را در سر می پروراند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای ضمن اشاره به تهدید ترامپ مبنی بر خروج از پیمان منع گسترش موشک های هسته ای میان برد اعلام کرد آمریکا با این تصمیم رویای دنیای تک قطبی را در سر می پروراند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روسیه را به نقض این پیمان متهم کرده و تهدید کرده بود از آن خارج می شود.
دولت آمریکا هم برای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه در هفته آینده آماده می شود.
پیمان منع گسترش موشک های هسته ای میان برد در سال 1987 میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی منعقد شد و یکی از اقدامات اساسی در جهت تنش زدایی دوران ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 35 دقیقه پیش
قدیمی ترین اسیر فلسطینی را بشناسید

قدیمی ترین اسیر فلسطینی را بشناسید سمیر ابراهیم محمود ابونعمه 58 ساله قدیمی ترین اسیر فلسطینی ساکن قدس است که امروز شنبه وارد سی و سومین سال اسارت در زندان های اشغالگران شده است.
رژیم صهیونیستی بیستم اکتبر 1986 میلادی سمیر را در خیابان صلاح الدین قدس اشغالی بازداشت و وی را به بازداشتگاه المسکوبیه منتقل کرد. دادگاه این رژیم، سمیر را به اتهام وابستگی به جنش فتح و منفجر کردن اتوبوس شماره 18 مقابل ایستگاه مرکزی در خیابان یافا در سال 1983 که منجر به هلاکت 6 شهرک نشین (صهیونیست) و شمار زیادی زخمی شد، متهم کرد، اشغالگران همچنین وی را به تسلیح عاملان عملیات باب المغاربه که یک نظامی صهیونیست در جریان آن کشته و 69 نفر دیگر زخمی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 35 دقیقه پیش
فروش تسلیحات نظامی آلمان به عربستان به پرونده خاشقجی بستگی دارد

فروش تسلیحات نظامی آلمان به عربستان به پرونده خاشقجی بستگی دارد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان روز شنبه اظهار داشت تا زمانی که تحقیقات در خصوص چگونگی مرگ جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد برجسته سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول به پایان نرسد، مقامات برلین نباید با فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی موافقت کنند.
هایکو ماس در مصاحبه با یک برنامه تلویزیونی در آلمان گفت: تا زمانی که روشن نشود چه اتفاقی برای خاشقجی افتاده است، دلیلی وجود ندارد که با فروش [تسلیحات نظامی] موافقت شود .
این اظهارات وزیر خارجه آلمان کاملاً خلاف تصمیم ماه گذشته برلین برای صدور مجوز فروش سیستمهای توپخانه به ریاض است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 35 دقیقه پیش
محدوده ویرانگری 250 کیلومتری اس 300 تحویل داده شده به سوریه

محدوده ویرانگری 250 کیلومتری اس 300 تحویل داده شده به سوریه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، "ایگور گوروتچنکو" مدیر مرکز تحلیل تجارت جهانی اسلحه گفت که سامانه دفاع موشکی اس 300 که اخیرا در سوریه مستقر شده می تواند اهدافی را تا فاصله 250 کیلومتری مورد هدف قرار دهد.
وی افزود: نمونه اس 300 که به "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه داده شده محدوده ویرانگری 250 کیلومتری دارد.
مدیر مرکز تحلیل تجارت جهانی اسلحه اضافه کرد: این سامانه توانایی فوق العاده ای در خنثی کردن حملات جنگنده ها دارند.
مسکو روز دوم اکتبر انتقال سامانه دفاع موشکی اس 300 به دمشق را با هدف افزایش امنیت نیروهای روسی مستقر در این کشور را تکمیل کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
فرانسه کشته شدن خاشقجی را محکوم کرد

فرانسه کشته شدن خاشقجی را محکوم کرد به گزارش نامه نیوز ژان ایو لودریان، رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه ضمن محکوم کردن قتل جمال خاشقجی، خبرنگار سعودی که در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد، خواستار بررسی جدی درباره این پرونده شد.
لودریان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: فرانسه این قتل را به شدت محکوم می کند.
او افزود: تایید کشته شدن خاشقجی گامی نخست به سمت مشخص شدن حقیقت محسوب می شود اما با این حال بسیاری از پرسش ها بدون پاسخ باقی مانده است.
وزیر امور خارجه فرانسه ضمن ابراز همدردی با خانواده خاشقجی، اظهار کرد: افرادی که مسئول مرگ وی هستند، باید محاکمه شوند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
تروریست ها سلاح های سنگین را از حومه حلب خارج می کنند

تروریست ها سلاح های سنگین را از حومه حلب خارج می کنند به گزارش شبکه خبری المیادین به نقل از منابع آگاه، گروه های تروریستی فیلق شام ، ثوار شام و گروه تروریستی نور الدین زنکی سلاح های سنگین خود را از منطقه جمعیت الزهراء واقع در حومه غربی حلب خارج کردند.
بر اساس این گزارش، خروج سلاح های سنگین این گروه های تروریستی در چهارچوب توافق سوچی صورت گرفته است.
بر اساس توافق صورت گرفته میان روسیه و ترکیه در سوچی، بخش هایی از استان ادلب و حومه حلب به عنوان مناطق حائل عاری از سلاح محسوب می شود و گروه های تروریستی بایستی سلاح های سنگین خود را از این مناطق خارج کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 56 دقیقه پیش
حزب دموکرات کردستان عراق پیروز نهایی انتخابات پارلمانی این منطقه اعلام شد

حزب دموکرات کردستان عراق پیروز نهایی انتخابات پارلمانی این منطقه اعلام شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه، کمسیون عالی انتخابات منطقه کردستان عراق با انتشار بیانیه ای حزب دموکرات کردستان عراق را پیروز نهایی انتخابات پارلمانی این منطقه اعلام کرد.
در این بیانیه آمده است: حزب دموکرات کردستان عراق با کسب 45 کرسی و حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با کسب 21 کرسی به ترتیب در جایگاه اول و دوم قرار دارند. جنبش تغییر با کسب 12 کرسی، جنبش نسل نو با 8 کرسی، جماعت اسلامی کردستان عراق با 7 کرسی و فهرست به سوی اصلاح با 5 کرسی به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
یک شهید و چهار زخمی در حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده

یک شهید و چهار زخمی در حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی گروهی از مردم الحدیده را که در صف پر کردن کپسول گاز و ایستگاه اتوبوس بودند هدف قرار دادند. در حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه الحالی در الحدیده، یک نفر شهید و چهار نفر زخمی شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
آمریکا از یک معاهده هسته ای با روسیه خارج می شود

آمریکا از یک معاهده هسته ای با روسیه خارج می شود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از الکو (آمریکا)، دوناد ترامپ اعلام کرد آمریکا از معاهده مربوط به سلاح های هسته ای که در دوران جنگ سرد با روسیه امضا کرده است، خارج خواهد شد. ترامپ همچنین مسکو را متهم کرد "از سال ها پیش" این معاهده را نقض کرده است.
رئیس جمهور آمریکا درباره معاهده سلاح های هسته ای میان برد که در سال 1987 رونالد ریگان، رئیس جمهور وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، دبیرکل حزب کمونیست وقت اتحاد جماهیر شوروی سابق امضا کرده اند، گفت "روسیه معاهده را رعایت نکرده است. بنابراین ما به توافقنامه پایان و این سلاح ها را توسعه خواهیم داد". ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 6 دقیقه پیش
واکنش روسیه به تهدید آمریکا برای خروج از یک توافق

واکنش روسیه به تهدید آمریکا برای خروج از یک توافق خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه بامداد یکشنبه به سخنان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا درباره قصد این کشور برای خروج از یک توافق هسته ای میان دو کشور واکنش نشان داد.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه روسیه را به نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان برد متهم و تهدید کرد کشورش را از آن خارج می کند.
ترامپ شنبه شب در جمع خبرنگاران در شهر الکو ایالت نوادا گفت: ما طرفی هستیم که داخل توافق مانده ایم و آن را رعایت کرده ایم ولی روسیه، متأسفانه، از آن پیروی نکرده است. بنابراین، ما این توافق را خاتمه خواهیم داد و از آن خارج می شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 16 دقیقه پیش
آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج می شود

آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج می شود به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شد به این دلیل که روسیه پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نقض می کند، از این پیمان خارج می شود.
پیشتر روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بود که آمریکا قصد دارد از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج شود.
جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفرش به مسکو، مقام های روسیه را در جریان این تصمیم قرار داده است.
بولتون در صفحه خود در توییتر نوشت که مذاکرات او ادامه بحث هایی است که در جریان نشست هلسینکی بین دو کشور آغاز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 16 دقیقه پیش
ترامپ: از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج می شویم

ترامپ: از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج می شویم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دونالد رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن را از پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد (INF) با روسیه خارج می کند.
به گزارش هیل، ترامپ گفت: ما این توافق را فسخ نمی کنیم اما می خواهیم از آن خارج شویم .
وی افزود: ما باید چنین سلاح هایی را توسعه دهیم. این غیرقابل قبول است که روسیه و چین این سلاح ها را توسعه دهند اما ما به توافق پایبند باشیم .
نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد: پنتاگون برای مقابله با سلاح هایی که چین مستقر کرده، سلاح های هسته ای را توسعه داده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 16 دقیقه پیش
ادعای ترامپ: ولیعهد سعودی از ماجرای کشته شدن خاشقجی اطلاعی نداشته است!

ادعای ترامپ: ولیعهد سعودی از ماجرای کشته شدن خاشقجی اطلاعی نداشته است! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی از قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد آل سعود بی اطلاع بوده است.
رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: نمی توانیم قرارداد های تسلیحاتی را با ریاض لغو کنیم، چون به ضرر ماست.
انتهای پیام/
ترامپ گفت نمی توان قرارداد های تسلیحاتی با ریاض را لغو کرد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 26 دقیقه پیش
رژیم صهیونیستی از تخریب روستای خان احمر عقب نشینی کرد

رژیم صهیونیستی از تخریب روستای خان احمر عقب نشینی کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ روزنامه صهیونیستی هاآرتص روز شنبه از تصمیم مقام های صهیونیستی برای به تعویق انداختن تخریب روستای خان احمر واقع در اطراف قدس اشغالی تا اطلاع ثانوی و به منظور بررسی راه حل های جایگزین تخریب این روستا خبر داد.
دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد به منظور بررسی جایگزین های دیگر تخریب روستای خان احمر به تعویق افتاده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 36 دقیقه پیش
مجلس یمن خواستار رفع تحریم شورای امنیت علیه این کشور شد

مجلس یمن خواستار رفع تحریم شورای امنیت علیه این کشور شد به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، در این نامه از شورای امنیت خواسته شده است تا تحریم ها علیه شهروندان یمنی که در قطعنامه های شماره 2140 سال 2014 و 2216 سال 2016 قید شده، لغو شود.
'یحیی علی الراعی' رئیس مجلس شورای یمن در این نامه نوشته است: امیدواریم که تحریم ها علیه شهروندان یمنی از جمله تحریم احمدعلی عبدالله صالح سفیر جمهوری یمن در امارات متحده عربی که نقشی در تصمیم گیری ها سیاسی نداشته و هیچ اقدام مغایری با قوانین یمن و قوانین بین المللی انجام نداده برطرف شود.
رئیس مجلس شورای یمن در پایان ابراز امیدواری کرده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد با رفع تحریم ها از شهروندان یمنی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
ترامپ: از روایت عربستان درباره قتل خاشقچی ناراضی هستم

ترامپ: از روایت عربستان درباره قتل خاشقچی ناراضی هستم به گزارش ایرنا، ریاض پیش تر گفته بود که خاشقچی در همان روز دوم اکتبر (دهم مهر) از کنسولگری عربستان در استانبول خارج شده است اما بامداد شنبه با تغییر این روایت اعلام کرد که این روزنامه نگار در جریان دعوایی در کنسولگری کشته شده است. ریاض شواهدی برای این ادعا ارائه نکرد.
به گزارش بامداد یکشنبه رویترز، ترامپ در جریان سفری به نوادا با بیان اینکه از این روایت راضی نیست، افزود: نه، تا زمانی که پاسخ را پیدا نکنیم راضی نخواهیم شد. اما این اولین قدم بود و اولین قدم خوبی بود. با این حال، من خواهان پاسخ هستم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
هیلی: سازمان ملل هیات کوبایی را تنبیه کند

هیلی: سازمان ملل هیات کوبایی را تنبیه کند به گزارش خبرنگار ایرنا، نیکی هیلی روز شنبه در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواست علیه رفتار هیات کوبایی و بولیویایی در زمان برگزاری نشست مربوط به زندانیان سیاسی در کوبا و صدمه زدن به اموال این سازمان اقدام کند.
اشاره سفیر مستعفی آمریکا به نشستی است که آمریکا با سوء استفاده از سازمان ملل متحد و در حالی که در پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی که در کنسولی سعودی در استانبول به قتل رسیده، موضع سکوت را برگزیده بودند، نشستی را علیه کوبا به بهانه بازداشت یک روزنامه نگار برگزار کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 56 دقیقه پیش
محمد بن سلمان به دنبال جنگ با ایران است!

محمد بن سلمان به دنبال جنگ با ایران است! تابناک: پس از آنکه دربار سعودی در یک بیانیه رسمی-اما پر از تردید- به کشتن جمال خاشقچی در کنسولگری خود در استانبول اعتراف کرد، واکنش های زیادی از سوی کشورها، رسانه ها، مقامات سیاسی و نهادهای بین المللی را شاهد بوده ایم.
در همین زمینه، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از همان ابتدا ماجرای خاشقجی را به صورت گسترده ای پوشش داده بود، در یادداشتی به قلم نیکلاس کریستف بیایه دولت سعودی را توهین آمیز خواهند و در ادامه نوشت ممکن است محمد بن سلمان بخواهد برای انحراف افکار عمومی دست به ریسک های زیادی بزند که یکی از این ریسک ها می تواند رویارویی مستقیم با ایران به صورت مستقیم یا به واسطه آمریکا باشد و ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 5 دقیقه پیش
ترامپ: از پیمان هسته ای آمریکا با روسیه خارج می شویم

ترامپ: از پیمان هسته ای آمریکا با روسیه خارج می شویم رئیس جمهور آمریکا به بهانه نقض ادعایی پیمان هسته ای منعقده در سال 1987 از سوی مسکو اعلام کرد که واشنگتن از پیمان منع موشکهای هسته ای میان بُرد با روسیه خارج می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن از پیمان منع موشکهای هسته ای میان بُرد (INF) که با روسیه منعقد کرده است، خارج خواهد شد.
ترامپ در توجیه این خروج غیرمنتظره به نقض ادعایی این پیمان از سوی روسیه متوسل شد و در عین حال توسعه این موشکهای هسته ای را وعده داد. وی روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 5 دقیقه پیش
تجارت ترامپ با خون خاشقجی

تجارت ترامپ با خون خاشقجی به گزارش مشرق ، تاجر مسلکی اولین لقبی است که بسیاری از ناظران بین المللی بلافاصله بعد از روی کار آمدن ترامپ به او داده اند، اما تجارت با خون یک روزنامه نگار مطرح جهان به نام جمال خاشقچی ، مقوله ای است که کمتر ناظری حتی به آن فکر می کند.
بیشتر بخوانید:
مقام ترکیه ای: نمونه های DNA خاشقجی تهیه شده است ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟ بن سلمان خواسته بود قتل ⁧ خاشقجی وحشیانه و رعب آور باشد قشون کشی بن سلمان علیه مخالفان با ترول های اینترنتی
این دست و آن دست کردن ترامپ در خصوص اعمال تحریم های آمریکا علیه عربستان سعودی در پی قتل خاشقچی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 5 دقیقه پیش
تلفات سنگین ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه الدوار در الحدیده

تلفات سنگین ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه الدوار در الحدیده به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به حملات متعدد مزدروان ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه الدوار در جبهه ساحل غربی که با پشتیبانی گسترده دریایی و هوایی همراه بود، خسارت های سنگینی به آنان وارد کردند.
انتهای پیام/
شکست سخت متجاوزان سعودی در پاتک نیروهای یمنی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 6 دقیقه پیش
خزانه داری آمریکا پیگیر تعهدات سریع تر ایران به FATF

خزانه داری آمریکا پیگیر تعهدات سریع تر ایران به FATF به گزارش مشرق ، روزنامه کیهان در ویژه های خود نوشت:
به گزارش ایسنا به نقل از رادیو لیبرتی اروپا، معاون وزیرخزانه داری آمریکا در بخش حمایت مالی از تروریسم گفت: از ایران انتظار داریم به سرعت تعهداتی که مدت ها پیش در سطح بالایی تقبل کرده بود را اجرا کند.
بیشتر بخوانید:
شروط FATF برای ایران
گروه اقدام مالی ( FATF ) تا فوریه 2019 به ایران مهلت داده است تا اصلاحات لازم را برای رسیدن به استانداردها اعمال کند و در غیر این صورت تحریم های بیشتری را متحمل خواهد شد.
مارشال بلینگزلی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 16 دقیقه پیش
توطئه تروریستی منافقین برای فتنه گری در اربعین

توطئه تروریستی منافقین برای فتنه گری در اربعین به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، این مسؤول امنیتی که خواست نامش فاش نشود با بیان اینکه نیروهای امنیتی عراق از چند ماه قبل، تحرکات گروهک های تروریستی و تکفیری ها را تحت نظر دارند ، گفت: رصد نیروهای ما حاکی است که طی ماه های گذشته، چند نفر از عناصر وابسته به گروهک تروریستی منافقین، تحت پوشش هسته های خفته و در پوشش زائران انفرادی، وارد خاک کشور ما شده اند.
وی افزود: گزارش های ما نشان می دهد برنامه این تروریست ها با توجه به تدابیر شدید امنیتی در اربعین امسال و آماده باش ده ها هزار نیروی نظامی، انتظامی و امنیتی؛ نه معطوف به اقدام مسلحانه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 16 دقیقه پیش
عقب نشینی صهیونیست ها از تخریب روستای خان احمر

عقب نشینی صهیونیست ها از تخریب روستای خان احمر به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین به نقل از هاآرتص، مقام های صهیونیستی تصمیم گرفتند تا اطلاع ثانونی و برای بررسی راه حل های جایگزین تخریب روستای خان احمر را به تعویق بیاندازند.
درهمین حال دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه ای اعلام کرد به منظور بررسی جایگزین های دیگر تخریب روستای خان احمر به تعویق افتاده است.
رژیم صهیونیستی 23 سپتامبر ( 1مهر ) به اهالی روستای خان احمر هشدار داده بود تا اول اکتبر( 9مهر) خانه های خود را تخلیه کنند.
دیوان عالی رژیم صهیونیستی نیز پیش تر تخریب روستای خان احمر را تایید کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 26 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا خواهان ادامه تحقیقات در پرونده قتل خاشقجی

اتحادیه اروپا خواهان ادامه تحقیقات در پرونده قتل خاشقجی به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه خواهان انجام تحقیقات و بررسی کامل، معتبر و شفاف درباره پرونده قتل جمال خاشقجی است.
او در بیانیه ای تأکید کرد: شرایط به وجود آمده در پی مرگ جمال خاشقجی بسیار مشکل ساز بوده و شامل نقض حیرت آور کنوانسیون 1963 وین در خصوص روابط کنسولی می شود.
موگرینی تصریح کرد: از این رو، اتحادیه اروپا همانند شرکای خود بر ضرورت ادامه تحقیقات به طور کامل، معتبر و شفاف تأکید دارد تا از این طریق، وضعیت قتل آشکار شود و از مسئولیت پذیری تمامی عوامل اطمینان حاصل آید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 26 دقیقه پیش
مقام اتریشی: اروپا برای برخورد با آل سعود دست به کار شود

مقام اتریشی: اروپا برای برخورد با آل سعود دست به کار شود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، آندریاس شیدر، رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش خواهان برخورد با عربستان سعودی درخصوص قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد سعودی شد.
در بیانیه ای که از سوی دفتر مرکزی حزب سوسیال دمکرات منتشر شد، "آندریاس شیدر" آورده است: اذعان به قتل خاشقجی، منتقد سعودی از سوی رژیم عربستان تنها نمونه کوچکی از انبوه موارد نقض حقوق بشر در عربستان سعودی است.
وی افزود: نباید این موضوع را نادیده گرفت، بلکه باید در سطح ملی و اتحادیه اروپا اندیشید که چگونه باید با آن رفتار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 35 دقیقه پیش
خسارات سنگین ائتلاف متجاوز سعودی در الحدیده

خسارات سنگین ائتلاف متجاوز سعودی در الحدیده به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد، به دنبال پاسخ ارتش و کمیته های مردمی یمن به حملات متعدد مزدروان ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه الدوار در جبهه ساحل غربی و با کمک گسترده دریایی و هوایی ، خسارت های سنگینی به آنان وارد شده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 35 دقیقه پیش
ترامپ: از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج می شویم

ترامپ: از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج می شویم به گزارش مشرق ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه روسیه را به نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان برد متهم و تهدید کرد کشورش را از آن خارج می کند.
پیش از این روزنامه گاردین به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود جان بولتون ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حال تلاش برای خارج کردن آمریکا از این توافق است که در سال 1987 میان دو کشور امضا شد.
بیشتر بخوانید:
ادعای ترامپ از شورش هر روزه در ایران به کجا رسید؟ ادعای نماینده کنگره آمریکا درباره نقش کوشنر در قتل خاشقچی ادعای واشنگتن پست درباره فایل صوتی مرگ خاشقچی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 35 دقیقه پیش
ترامپ: پیمان هسته ای با روسیه را فسخ می کنم

ترامپ: پیمان هسته ای با روسیه را فسخ می کنم خبرگزاری مهر : دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن از پیمان منع موشکهای هسته ای میان بُرد (INF) که با روسیه منعقد کرده است، خارج خواهد شد.
ترامپ در توجیه این خروج غیرمنتظره به نقض ادعایی این پیمان از سوی روسیه متوسل شد و در عین حال توسعه این موشکهای هسته ای را وعده داد. وی روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: در صورتیکه چین و روسیه با انعقاد یک پیمان جدید موافقت نکنند، ما [واشنگتن] این توافق را فسخ خواهیم کرد و پس از آن تسلیحات [موشکی] خود را توسعه خواهیم داد . ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 35 دقیقه پیش
خروش مخالفان برگزیت در لندن پایه های قدرت می را تهدید کرد

خروش مخالفان برگزیت در لندن پایه های قدرت می را تهدید کرد به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، شرکت کنندگان که از سراسر شهرهای انگلیس در این حرکت اعتراضی شرکت کرده بودند، پرچم های آبی و طلایی اتحادیه اروپا را به اهتزاز درآورده و شعار نوشته هایی را در دست داشتند که روی آن عبارت هایی همچون 'برگزیت مرده است'، 'برگزیت را متوقف کنید'، 'برگزیت را رها کنید'، 'خواهان برگزاری مجدد همه پرسی هستیم' و 'وقت عقب گرد از برگزیت است' نوشته شده بود.
پلیس تاکنون آمار دقیقی از میزان مشارکت در این حرکت اعتراضی اعلام نکرده با این حال گزارش ها حاکی است افزون بر 700 هزار شرکت کننده در تظاهرات روز شنبه حاضر بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
ترامپ: پیمان هسته ای آمریکا با روسیه را فسخ می کنم

ترامپ: پیمان هسته ای آمریکا با روسیه را فسخ می کنم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن از پیمان منع موشکهای هسته ای میان بُرد (INF) که با روسیه منعقد کرده است، خارج خواهد شد.
ترامپ در توجیه این خروج غیرمنتظره به نقض ادعایی این پیمان از سوی روسیه متوسل شد و در عین حال توسعه این موشکهای هسته ای را وعده داد. وی روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: در صورتیکه چین و روسیه با انعقاد یک پیمان جدید موافقت نکنند، ما [واشنگتن] این توافق را فسخ خواهیم کرد و پس از آن تسلیحات [موشکی] خود را توسعه خواهیم داد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
وزیرخارجه فرانسه خواستار تحقیق جامع درباره قتل خاشقچی شد

وزیرخارجه فرانسه خواستار تحقیق جامع درباره قتل خاشقچی شد به گزارش نامه نیوز ژان ایو لودریان در بیانیه خود اعلام کرد: به شدت کشته شدن خاشقچی را محکوم می کنیم.
وی افزود: همچنان سوال های زیادی درباره موضوع کشته شدن خاشقچی وجود دارد که بی پاسخ باقی مانده است.
در بیانیه آمده است: تایید قتل خاشقچی، گام نخست در مسیر پی بردن به حقیقت است و بایستی تحقیقات کافی و دقیق برای مشخص کردن تمام کسانی که در قتل خاشقچی دست داشتن صورت بگیرد و با آن ها برخورد شود. فرانسه انتظار دارد تا عربستان در این مسیر گام بردارد.
لودریان همچنین به خانواده و دوستان خاشقچی تسلیت گفت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
مقامات روسیه و قطر درباره تحولات سوریه به گفتگو پرداختند

مقامات روسیه و قطر درباره تحولات سوریه به گفتگو پرداختند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان هیأت نمایندگی روسیه و قطر به دنبال دیداری که در مسکو داشتند، درباره اوضاع سوریه به گفتگو و رایزنی پرداختند.
وزارت خارجه روسیه همچنین با انتشار بیانیه ای از رایزنی "الکساندر لاورنتیف"، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور سوریه، با نمایندگان دولت قطر درباره مسائل خاورمیانه و به ویژه اوضاع سوریه خبر داد.
دو طرف ضمن تاکید بر اینکه هیچ جایگزینی به جز راه حل سیاسی برای بحران سوریه وجود دارد، حمایت خود را از تمامیت ارضی سوریه و افزایش تلاشها برای مبارزه با تروریسم در منطقه اعلام کردند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 45 دقیقه پیش
هایکو ماس: پیش از تکمیل تحقیقات درباره قتل خاشقجی، برلین نباید سلاح به عربستان بفروشد

هایکو ماس: پیش از تکمیل تحقیقات درباره قتل خاشقجی، برلین نباید سلاح به عربستان بفروشد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان گفت تا زمانی که تحقیقات مربوط به شرایط مرگ جمال خاشقجی ، روزنامه نگار و منتقد مفقود شده سعودی کامل نشده است کشورش نباید فروش سلاح به عربستان را تصویب کند.
وزیر خارجه آلمان گفت: وقتی هنوز روشن نیست چه بر سر خاشقجی آمده دلیلی ندارد فروش سلاح تصویب شود.
این اظهارات عقب نشینی آشکار از تصمیم آلمان در ماه گذشته میلادی برای تصویب فروش سیستم های توپخانه به دولت عربستان است.
ماس گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 46 دقیقه پیش
هیچ دلیلی برای فروش تسلیحات آلمانی به عربستان وجود ندارد

هیچ دلیلی برای فروش تسلیحات آلمانی به عربستان وجود ندارد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور ضمن بیان اینکه هنوز مشخص نیست چه اتفاقی که بر سر خاشقجی افتاده است، گفت: تا زمانی که تحقیقات مربوط به شرایط مرگ جمال خاشقجی کامل نشده است کشورش نباید فروش سلاح به عربستان را تصویب کند. تا وقتی نمی دانیم چه اتفاقی رخ داده است دلیلی ندارد تصمیم مثبتی درباره صادرات سلاح به عربستان سعودی بگیریم.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 55 دقیقه پیش
تنش میان رم و پاریس به استقرار دائمی پلیس مرزی منجر شد

تنش میان رم و پاریس به استقرار دائمی پلیس مرزی منجر شد به گزارش نامه نیوز 'متئو سالوینی' وزیر کشور ایتالیا در پی انتشار ویدیویی از انتقال دو پناهجوی آفریقایی به داخل خاک ایتالیا توسط ماموران پلیس ژاندارمری فرانسه، از استقرار دائمی پلیس ایتالیا در مرز با فرانسه برای جلوگیری از ورود پناهجویان خبر داد.
پاریس از اقدام اخیر پلیس ژاندارمری فرانسه، از ایتالیا عذرخواهی کرد. اما سالوینی یک ویدیوی دیگر نشان داد که در آن ماموران پلیس فرانسه دو پناهجوی دیگر را وارد خاک ایتالیا می کنند. فرانسه این بار آنرا تکذیب و اعلام کرد که این اقدام پلیس جهت بازگرداندن پناهجویان به عقب (ایتالیا ) بود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 56 دقیقه پیش
از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج می شویم

از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج می شویم به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای هیل، ترامپ گفت: ما این توافق را فسخ نمی کنیم اما می خواهیم از آن خارج شویم .
وی افزود: ما باید چنین سلاح هایی را توسعه دهیم. این غیرقابل قبول است که روسیه و چین این سلاح ها را توسعه دهند اما ما به توافق پایبند باشیم .
نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد: پنتاگون برای مقابله با سلاح هایی که چین مستقر کرده، سلاح های هسته ای را توسعه داده است. این خبر در آستانه سفر جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا به روسیه منتشر می شود.
پیمان منع موشک های هسته ای میان برد سال 1987 بین واشنگتن و مسکو (INF) امضا شد و چین عضو آن نیست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 56 دقیقه پیش
تلفات سنگین ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه الدوار در الحدیده

تلفات سنگین ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه الدوار در الحدیده به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به حملات متعدد مزدروان ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه الدوار در جبهه ساحل غربی که با پشتیبانی گسترده دریایی و هوایی همراه بود، خسارت های سنگینی به آنان وارد کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 5 دقیقه پیش
بزرگترین تظاهرات ضد برگزیت در لندن

بزرگترین تظاهرات ضد برگزیت در لندن به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن، صدها هزار نفر از قشرهای مختلف انگلیس با برگزاری گسترده ترین تظاهرات، ضمن اعتراض به وضع موجود خواستار برگزاری انتخابات مردمی درباره برگزیت شدند. تظاهرات کنندگان با تهیه طومار ضمن حمایت از اتحادیه اروپا، رجوع به نظر مردم با رای گیری مستقیم برای توافق نهایی درخصوص برگزیت را خواستار شدند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
مصاحبه شوندگان: شهروندان انگلیسی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
مقام اتریشی: اروپا برای برخورد با آل سعود دست به کار شود

مقام اتریشی: اروپا برای برخورد با آل سعود دست به کار شود به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از وین، رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش خواهان برخورد با عربستان سعودی درخصوص قتل جمال خاشقچی شد.
در بیانیه ای که از سوی دفتر مرکزی حزب سوسیال دمکرات منتشر شد، "آندریاس شیدر" آورده است: اذعان به قتل خاشقجی، منتقد سعودی از سوی رژیم عربستان تنها نمونه کوچکی از انبوه موارد نقض حقوق بشر در عربستان سعودی است.
وی افزود: نباید این موضوع را نادیده گرفت، بلکه باید در سطح ملی و اتحادیه اروپا اندیشید که چگونه باید با آن رفتار کرد.
رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
تحلیل متفاوت مشاور سابق یاسر عرفات از علل پرونده خاشقچی

تحلیل متفاوت مشاور سابق یاسر عرفات از علل پرونده خاشقچی بسام ابوشریف ، نویسنده مشهور فلسطینی و از مشاوران سابق یاسر عرفات ، رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین در یادداشتی با عنوان سناریو بزرگ برای تسلط کامل بر نفت عربستان و تجزیه این کشور به تشریح عوامل ماجرای خاشقچی از بُعدی تازه پرداخت.
این یادداشت که در روزنامه الکترونیکی رأی الیوم منتشر شده، آورده است، جیمز متیس ، وزیر دفاع آمریکا اگر نخواهد تسلیم استراتژی ماجراجویی ترامپ برای خدمت به جبهه صهیونیسم و اسرائیل شود، بزودی از منصب خود کنار گذاشته می شود؛ سناریوی بزرگ در پایان سال دوم حضور ترامپ در کاخ سفید برای اجرای برنامه صهیونیستی-اسرائیلی آغاز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 26 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا: قتل خاشقچی نقض معاهده روابط کنسولی وین است

اتحادیه اروپا: قتل خاشقچی نقض معاهده روابط کنسولی وین است به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه ای که فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تارنمای پارلمان اروپا منتشر کرده، آمده است: مساله قتل جمال خاشقچی بسیار نگران کننده است و نقض آشکار معاهده سال 1963 روابط کنسولی و به طور مشخص ماده شماره 55 این توافق است.
در ادامه این بیانیه آمده است: بنابراین اتحادیه اروپا نیز همانند سایر شرکای این اتحادیه، بر لزوم انجام تحقیقات شفاف، جامع و موثق تاکید دارد که ابهام ها در مورد این قتل را برطرف و کسانی که مسئول آن هستند مجازات شوند.
همچنین اتحادیه اروپا با ابراز همدردی با خانواده و دوستان خاشقچی افزوده است: خاشقچی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 26 دقیقه پیش
سفر هیات پارلمانی ایران به برزیل

سفر هیات پارلمانی ایران به برزیل به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ هیات پارلمانی ایران، در سفر چند روزه به برزیل با وزیر کار و معاون وزیر ورزش این کشور در برازیلیا دیدار و گفتگو کردند.
در دیدارهای هیات ایرانی با مقامات برزیلی، درباره چگونگی استفاده از مناسبات پارلمانی و گسترش روابط و همکاری های اقتصادی و تجاری، صدور خدمات فنی ومهندسی و همکاریهای بهداشتی ودرمانی و همچنین گسترش مناسبات ورزشی میان دو کشور از جمله کمک برزیل به ارتقای فوتبال ایران و کمک ایران به ارتقای کشتی، ورزش های رزمی و وزنه برداری برزیل گفتگو شد . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه می گردد

مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه می گردد به گزارش نامه نیوز سرگئی ریابکوف افزود: بدیهی است که آمریکا امکانات و توانمندی خود را بیش از اندازه واقعی ارزیابی می کند و همزمان به ترساندن افکار عمومی این کشور و جهان از هکرها و بلاگرهای روسی ادامه می دهد.
رسانه های روسیه امروز اعلام کردند که خانم یلنا حسینووا حسابدار آژانس اخبار فدرال روسیه موسوم به فان است که از طرف آمریکا متهم به سازماندهی حملات هکری علیه ایالات متحده با دهها عضو شده است.
به گفته معاون وزیر امور خارجه روسیه، واشنگتن سعی دارد با متهم کردن روسیه در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره، از این فضا پیش از انتخابات کنگره استفاده سیاسی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
پارلمان آلمان حضور نیروهای خود در عراق را تمدید کرد

پارلمان آلمان حضور نیروهای خود در عراق را تمدید کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس خبری که رسانه های عراقی به نقل از منابع آلمانی منتشر کرده اند: دولت آلمان در ماه گذشته با تمدد ماموریت های ارتش این کشور موافقت کرده بود.
این سایت افزود: این ماموریت ها شامل عملیات شناسایی، سوخت رسانی، تامین نیرو و مشارکت در سیستم اخطار و کنترل هوابرد (آواکس) می باشد.
همچنین روزنامه تنسن آمریکا روز شنبه از استقرار تیپ یکم رزمی که مقر آن در پایگاه فورت کامبل از نیروهای هوایی 101 مستقر در عراق می باشد برای حمایت از عملیات ائتلاف بین المللی طی زمستان آینده خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
تمدید حضور نیروهای آلمانی در عراق و سوریه

تمدید حضور نیروهای آلمانی در عراق و سوریه پارلمان آلمان به تمدید حضور نیروهای دفاعی فدرال این کشور در عراق و سوریه در چارچوب فعالیت های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا تا 31 اکتبر 2019 (9 آبان 1398) رای داد.
به گزارش ایرنا، بر اساس خبری که رسانه های عراقی به نقل از منابع آلمانی منتشر کرده اند: دولت آلمان در ماه گذشته با تمدد ماموریت های ارتش این کشور موافقت کرده بود.
این سایت افزود: این ماموریت ها شامل عملیات شناسایی، سوخت رسانی، تامین نیرو و مشارکت در سیستم اخطار و کنترل هوابرد (آواکس) می باشد.
همچنین روزنامه تنسن آمریکا روز شنبه از استقرار تیپ یکم رزمی که مقر آن در پایگاه فورت کامبل از نیروهای هوایی 101 مستقر در ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 36 دقیقه پیش
آمریکا با فروش تسلیحات به انگلیس موافقت کرد

آمریکا با فروش تسلیحات به انگلیس موافقت کرد خبرگزاری مهر: آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور با فروش 16 فروند بالگرد از نوع بوئینگ سی اچ- 47 شینوک (Boeing CH-47 Chinook ) با بُرد تقویت شده به انگلیس موافقت کرده است.
بر اساس اعلام آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا، ارزش این قرارداد 3.5 میلیارد دلار است.
موافقت آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا طی امروز به کنگره آمریکا نیز اعلام خواهد شد.
لازم به ذکر است برای تحقق این فروش مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا ظرف 30 روز نباید به آن اعتراض کنند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
رژیم صهیونیستی استاندار قدس را ربود

رژیم صهیونیستی استاندار قدس را ربود به گزارش نامه نیوز عدنان غیث استاندار قدس در شهرک حنینا واقع در شمال قدس ربوده شده است.
براساس این گزارش، استاندار قدس پس از ربوده شدن به دست نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به مکان نامعلومی منتقل شده است.
درهمین حال صبح شنبه نیز نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی جهاد الفقیه مدیر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطینی را در نزدیکی شهرک الجدیره واقع در شمال غرب قدس بازداشت کردند.
منابع امنیتی تاکید کردند: بازداشت مقام های سیاسی و امنیتی فلسطینی در راستای سیاست های تهاجمی رژیم صهیونیستی علیه مردم قدس، خان احمر و اراضی اشغالی صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 46 دقیقه پیش
ترامپ: از موضع عربستان درباره مرگ خاشقجی راضی نیستم

ترامپ: از موضع عربستان درباره مرگ خاشقجی راضی نیستم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا گفت که از موضع عربستان درباره مرگ خاشقجی راضی نیست.
انتهای پیام/. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 46 دقیقه پیش
وزیر کشور خواستار سرکوب تروریست ها در مرز ایران وپاکستان شد

وزیر کشور خواستار سرکوب تروریست ها در مرز ایران وپاکستان شد به گزارش نامه نیوز عبدالرضا رحمانی فضلی ساعتی قبل در گفت وگوی تلفنی با شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان، افزود: انتظار داریم دولت پاکستان براساس اسناد همکاری فیمابین بیش از پیش در تعقیب و سرکوب گروهک های تروریستی با نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را به عمل آورد.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه پاکستان کشور دوست و برادر ماست و امنیت، توسعه و همکاری مبنای روابط دو کشور است، به موضوع اربعین پرداخت و خواستار تسهیل در اعزام زائران پاکستانی از سوی دولت این کشور، از طریق خاک جمهوری اسلامی ایران شد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
28 کشته در حملات تروریستی امروز افغانستان

28 کشته در حملات تروریستی امروز افغانستان وزیر کشور افغانستان تعداد کشته های حملات پراکنده تروریست ها را که امروز شنبه همزمان با برگزار سومین دوره انتخابات مجلس نمایندگان این کشور انجام شد، 28 نفر اعلام کرد.
به گزارش ایرنا؛ ویس احمد برمک در مصاحبه با شبکه خبری طلوع نیوز گفت که تا ساعت 16، میزان تلفات محدود بود، اما بعد از حلمه انتحاری در شمال شهر کابل این رقم افزایش یافت و در مجموع تا ساعت 18 کشته شدن 17 غیرنظامی و 11 تن از نیرو های نظامی در سطح کشور گزارش شده است.
به گفته وی، امروز براثر همین حملات تروریستی که تمامی به گروه طالبان نسبت داده می شود 83 غیرنظامی زخمی شده اند و از نیرو های امنیتی نیز 19 تن مجروح شدند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
بعیدی نژاد از افشاگری های گاردین تقدیر کرد

بعیدی نژاد از افشاگری های گاردین تقدیر کرد به گزارش بولتن نیوز، حمید بعیدی نژاد روز شنبه در توئیتی نوشت: مقالات اخیر روزنامه ی گاردین در افشای دخالت های خارجی به ویژه عربستان در سیاست روزنامه ها، خبرگزاری های بین المللی و ایجاد و شکل دهی به رسانه های فارسی زبان، باید به عنوان دفاع محکمی از روزنامه نگاری حرفه ای موردتقدیر تمامی رسانه های معتبر بین المللی قرار گیرد.
روزنامه گاردین دیروز در تازه ترین سلسله گزارش های خود، از رابطه نشریه خبری ایندیپندنت فارسی و شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال پرده برداشت.
دراین گزارش آمده است: گروه تحقیقات و بازاریابی سعودی به عنوان کارفرمای بخش زبان های خارجی نشریه ایندیپندنت به یک خبرنگار ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش به قتل خاشقچی واکنش داد

کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش به قتل خاشقچی واکنش داد به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، در این بیانیه آمده است: اذعان به قتل خاشقچی، منتقد سعودی از سوی رژیم عربستان تنها به عنوان نمونه کوچکی از انبوه موارد نقض حقوق بشر در عربستان سعودی قلمداد می شود. نباید این موضوع را نادیده گرفت، بلکه باید در سطح ملی و اتحادیه اروپا اندیشید که چگونه باید با آن رفتار کرد. اکنون از اتریش به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا و به ویژه صدراعظم' کورتز' و وزیر امور خارجه 'کارین کنایسل' درخواست می شود که رایزنی ها در مورد اینکه چه تبعات و تحریم هایی در این زمینه متصور و معقول است را آغاز کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
روسیه: آمریکا خواستار ازسرگیری مذاکرات درباره کره شمالی شد

روسیه: آمریکا خواستار ازسرگیری مذاکرات درباره کره شمالی شد به گزارش ایرنا، ایگور مورگولوف روز شنبه در گفت وگو با تاس با اشاره به دیدارش با استفان بیگن نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی در مسکو گفت: این نخستین رایزنی با نماینده جدید آمریکا در امور کره شمالی بود.
وی مذاکرات با طرف آمریکایی را سازنده و مفید توصیف کرد و افزود: ما درباره وضعیت شبه جزیره کره تبادل نظر کرده و ارزیابی هایی خود را در این خصوص ارایه کردیم.
مورگولوف گفت: ما درخصوص مسائلی که روسیه و آمریکا می توانند درخصوص آنها به توافق برسند همچون خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره و ایجاد ساز و کار تامین صلح و امنیت پایدار در این منطقه تبادل نظر کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
الجزایر به یک گنج اطلاعاتی در مورد داعش دست یافته است

الجزایر به یک گنج اطلاعاتی در مورد داعش دست یافته است به گزارش ایرنا، اخبار لیبیا افزود، دستگاه امنیتی الجزایر با همکاری و هماهنگی با طرف های مختلف در منطقه و با توجه به تجربیات گذشته خود در مبارزه با تروریسم، به تازگی هزاران سند در خصوص اطلاعات شخصی 22 هزار عنصر مسلح داعش از طریق یکی از اعضای جدا شده این گروه تروریستی به دست آورده است که این اطلاعاتی از نظر امنیتی بسیار مهم است و می تواند منشا کشف اطلاعات بیشتری از داعش شود.
این تارنمای لیبیایی در ادامه نوشت، این اسناد حکم صندوق سیاه هواپیماها را دارد؛ جزئیات مهمی از فعالیت داعش در کشورهای مختلف، عناصر آن که قصد انجام عملیات تروریستی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
حمله سعودی ها به نیروهای یمنی در جنوب عربستان ناکام ماند

حمله سعودی ها به نیروهای یمنی در جنوب عربستان ناکام ماند به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، عملیات نیروهای سعودی را در منطقه الصوح واقع در اطراف نجران دفع کردند.
بنابراین گزارش، شماری از نیروهای سعودی در این عملیات ناموفق، کشته یا زخمی شدند.
عملیات نیروهای سعودی تنها ساعاتی پس از عملیات نخست آن ها صورت گرفت که بدون پیشروی با انهدام تجهیزات نظامی و کشته یا رخمی شدن شماری از آن ها متوقف شد.
در همین حال نیروهای یمنی با یک فروند موشک زلزال1 مواضع نیروهای سعودی در جیزان عربستان را هدف قرار دادند.
پهپاد یمنی نیز روز شنبه مقر فرماندهی نیروهای امارات متحده عربی را در منطقه ساحل غربی در استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
(تصاویر) مبارزه برای دموکراسی

(تصاویر) مبارزه برای دموکراسی العلم یک عکاس و خبرنگار سیاسی در بنگلادش است که به دلیل فعالیت سیاسی و پس از سخنرانی در اعتراضات دانشجویی به زندان افتاده است. کار این خبرنگار در راستای آشکار کردن فساد قدرت بوده و بارها از سوی مقامات سیاسی بنگلادش مورد سرزنش قرار گرفته است.
چند ساعت بعد از مصاحبه اش با الجزیره و آپلود کردن ویدئو هایی در فیسبوک و بیان همکاری اش با دانشجویان معترض و محکوم کردن فساد دولت دستگیر شد.
وی به تاتیک های خشونت آمیز نظامی در برخورد با دانشجویان معترض از جمله شلیک گلوله های ساچمه ای، استفاده از گاز اشک آور و باتوم های چوبی اشاره کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 6 دقیقه پیش
وقت ملاقات دادن پوتین به نتانیاهو سوژه رسانه ها شد!

وقت ملاقات دادن پوتین به نتانیاهو سوژه رسانه ها شد! یکی از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی در مصاحبه با خبرنگار کانال 10 تلویزیون این رژیم، از تغییر مولفه های حاکم بر روابط صهیونیست ها و روسیه خبر داده است.
آنطور که این مقام ارشد و مطلع گفته، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی 2 هفته قبل در نشست کابینه این رژیم گفته بوده که با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مذاکراتی داشته و بنا شده که طرفین به زودی یکدیگر را ملاقات کنند.
این مقام گفته که پیش از این برای ترتیب دادن ملاقات میان این دو نفر، فقط 24 تا 48 ساعت وقت لازم بود ، ولی این بار، پس از گذشت 2 هفته، هنوز روس ها پاسخی به درخواست طرف صهیونیست نداده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 6 دقیقه پیش
بی توجهی پوتین به درخواست نتانیاهو پس از گذشت دو هفته

بی توجهی پوتین به درخواست نتانیاهو پس از گذشت دو هفته پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش المیادین به نقل از رسانه های اسراییل، بنیامین نتانیاهو خواستار دیدار با پوتین است، اما پوتین عجله ای برای این دیدار ندارد.
رسانه های اسراییل تاخیر در پاسخ طرف روسی برای انجام دیدار میان نتانیاهو و پوتین را تحولات اخیر و تنش های به وجود آمده میان دو طرف تفسیر کردند.
نخست وزیر رژیم اسراییل دو هفته پیش اعلام کرد که قرار است به زودی با رئیس جمهوری روسیه دیدار کند.
روابط مسکو و تل آویو پس از سقوط هواپیمای ایلوشین 20 روسیه در سوریه با تنش مواجه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
میدل ایست آی: سعودی ها در مخمصه افتاده اند

میدل ایست آی: سعودی ها در مخمصه افتاده اند به گزارش بولتن نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی میدل ایست آی، یک منبع اطلاعاتی غربی به این پایگاه خبری گفت دربار سلطنتی عربستان سعودی درحال بحث و گفتگو درباره احتمال تغییر در ترکیب جانشینی پادشاهی در عربستان است و دولت آمریکا می خواهد مشارکتی مستقیم در این فرایند داشته باشد.
این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: در حالی که فشار ها به ریاض درخصوص قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار، منتقد سعودی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول رو به افزایش است، سعودی ها در مخمصه افتاده اند.
این پرونده، توجهات را به سوی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، متمرکز کرده است که بر اساس گزارش ها ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
3 داعشی در کرکوک به هلاکت رسیدند

3 داعشی در کرکوک به هلاکت رسیدند به گزارش بولتن نیوز، الحشد الشعبی روز جمعه با صدور اطلاعیه ای گفت: نیروهای الحشد الشعبی با داشتن اطلاعاتی دقیق از حضور مجموعه ای از تروریست های داعش در منطقه الرشاد در شهر الحویجه (جنوب استان کرکوک) توانستند آنها را به هلاکت برسانند.
در این اطلاعیه آمده است که نیروهای الحشد الشعبی با کمین کردن در منطقه الرشاد پس از به هلاکت رساندن دو تروریست این گروه توانستند فرد سوم این مجموعه را پس از تعقیب نیز به هلاکت برسانند.
اطلاعیه الحشد الشعبی همچنین از هلاکت 'مساهر نجم عبدالله الجوالی' یکی از سران گروهک تروریستی داعش که در ترور افسران نیروهای امنیتی عراق شرکت کرده بود، خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
اشپیگل: بن سلمان خواسته بود قتل خاشقجی وحشیانه و رعب آور باشد

اشپیگل: بن سلمان خواسته بود قتل خاشقجی وحشیانه و رعب آور باشد مجله آلمانی اشپیگل روز شنبه به نقل از منابعی در اداره تحقیقات فدرال آمریکا اف بی آی نوشت: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، خواسته بود قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد وی، وحشیانه و رعب آور باشد.
علی سوفان مأمور سابق اف بی آی درباره هدف محمد بن سلمان از قتل وحشیانه خاشقجی به اشپیگل گفته است: ولیعهد عربستان می خواسته این پیام را به مخالفان خود ارسال کند که هر کجا باشید، در چنگ من خواهید بود. او بر وحشیانه بودن قتل اصرار داشت، چون این نحوه کشتن پیام را به خوبی منتقل می کرد.
وی همچنین در خصوص پیامدها و عواقب سیاسی قتل خاشخجی با اشاره به اینکه محمد بن سلمان برای ارائه تصویری ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 16 دقیقه پیش
ریاض قتل جمال خاشقجی را پذیرفت

ریاض قتل جمال خاشقجی را پذیرفت به گزارش بولتن نیوز، عربستان پس از 18 روز و در پی فشار افکار عمومی جهان، ناگزیر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی را گردن گرفت.
تلویزیون دولتی عربستان بامداد امروز -شنبه- با تایید قتل جمال خاشُقجی ادعا کرد وی بر اثر درگیری در داخل کنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است! این در حالیست که کلیه شواهدی که تاکنون توسط مقامات ترکیه ای ارائه شده، حاکی از قتل وحشتناک و سازماندهی شده وی به دست عوامل مرتبط با عربستان است.
ساعاتی قبل از اعلام این خبر، دادستانی عمومی عربستان نیز اعلام کرد تحقیقات اولیه، مرگ جمال خاشقجی در پی مشاجره لفظی را تأیید می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 26 دقیقه پیش
مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه است

مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه است معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: آمریکا برای اعمال تحریم های جدید علیه روسیه به دنبال بهانه می گردد و طرح اتهام علیه یلنا حسینووا تبعه روس از سوی ایالات متحده با همین هدف صورت گرفته است.
سرگئی ریابکوف افزود: بدیهی است که آمریکا امکانات و توانمندی خود را بیش از اندازه واقعی ارزیابی می کند و همزمان به ترساندن افکار عمومی این کشور و جهان از هکرها و بلاگرهای روسی ادامه می دهد.
رسانه های روسیه امروز اعلام کردند که خانم یلنا حسینووا حسابدار آژانس اخبار فدرال روسیه موسوم به فان است که از طرف آمریکا متهم به سازماندهی حملات هکری علیه ایالات متحده با دهها عضو شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 26 دقیقه پیش
داووس در برهوت

داووس در برهوت به گزارش بولتن نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست، نشست سرمایه گذاری ریاض که به داووس در بیابان معروف است، برای ریاض اهمیت فراوانی دارد، چراکه به نوعی مانند یک آهن ربا برای سرمایه گذاران، غول های صنعت و فناوری، رهبران کشورها و رؤسای رسانه ها تلقی می شود.
تمام این ها نشان از آن دارد که نشست داووس در بیابان برای این کشور شیخ نشین از اهمیت بسیاری برخوردار است. لوچیانو زاکارا محقق سیاست های خلیج فارس در دانشگاه قطر، در این باره گفت: نشست سرمایه گذاری ریاض از اهمیت بسیاری در زمینه ایجاد روابط تجاری برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 36 دقیقه پیش
کشته شدن 4 نظامی کلمبیایی در پی سقوط بالگرد

کشته شدن 4 نظامی کلمبیایی در پی سقوط بالگرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر دفاع کلمبیا اعلام کرد چهار نظامی کلمبیایی که در عملیات علیه قاچاق مواد مخدر شرکت داشتند براثر حادثه ای که روز شنبه در غرب این کشور برای بالگرد آنها اتفاق افتاد، کشته شدند.
مقامات نظامی اعلام کردند گروهی از کارشناسان متخصص به محل حادثه اعزام شده اند تا علت سقوط بالگرد حامل این نظامیان را بررسی کنند.
این بالگرد در حالی که از پایگاه نظامی پوپایان مرکز کائوکا بازمی گشت به علتی نامشخص ناپدید شد. این منطقه یکی از مناطقی است که در آن ناراضیان گروه چریکی سابق فارک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 55 دقیقه پیش
اشپیگل: محمد بن سلمان خواسته بود قتل خاشقجی وحشیانه و رعب آور باشد

اشپیگل: محمد بن سلمان خواسته بود قتل خاشقجی وحشیانه و رعب آور باشد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از الجزیره، نشریه آلمانی اشپیگل گزارش داد که دستور چگونگی قتل روزنامه نگار سعودی را ولیعهد این کشور صادر کرد است.
مجله آلمانی اشپیگل روز شنبه به نقل از منابعی در اداره تحقیقات فدرال آمریکا اف بی آی نوشت: محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی، خواسته بود قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد وی، وحشیانه و رعب آور باشد.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی منتقد محمد بن سلمان، سه شنبه 10 مهر پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و برخی گزارش ها حاکی از پیدا شدن جسد مثله شده وی در یکی از خیابان های استانبول است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 55 دقیقه پیش
پاریس: هنوز بسیاری از سوالات مربوط به قتل خاشقچی بدون جواب مانده است

پاریس: هنوز بسیاری از سوالات مربوط به قتل خاشقچی بدون جواب مانده است ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در پی اعتراف عربستان سعودی به قتل خاشقچی اعلام کرد که سوالات زیادی درباره قتل روزنامه نگار مطرح سعودی وجود دارد که هنوز پاسخی به آن ها داده نشده است.
به گزارش روسیاالیوم، جان اف لودریان قتل خاشقچی را به شدت محکوم و بر ضرورت حمایت از روزنامه نگاران و اصحاب آزادی بیان تاکید کرد.
وی خاطر نشان کرد، فرانسه با توجه به اطلاعات به دست آمده، تاکید دارد که خاشقچی در داخل کنسولگری سعودی در استانبول به قتل رسیده است و خواستار اجرای تحقیقات جامع در خصوص این پرونده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 56 دقیقه پیش
تنش میان رم و پاریس به استقرار دائمی پلیس مرزی منجر شد

تنش میان رم و پاریس به استقرار دائمی پلیس مرزی منجر شد به گزارش روز شنبه ایرنا، 'متئو سالوینی' وزیر کشور ایتالیا در پی انتشار ویدیویی از انتقال دو پناهجوی آفریقایی به داخل خاک ایتالیا توسط ماموران پلیس ژاندارمری فرانسه، از استقرار دائمی پلیس ایتالیا در مرز با فرانسه برای جلوگیری از ورود پناهجویان خبر داد.
پاریس از اقدام اخیر پلیس ژاندارمری فرانسه، از ایتالیا عذرخواهی کرد. اما سالوینی یک ویدیوی دیگر نشان داد که در آن ماموران پلیس فرانسه دو پناهجوی دیگر را وارد خاک ایتالیا می کنند. فرانسه این بار آنرا تکذیب و اعلام کرد که این اقدام پلیس جهت بازگرداندن پناهجویان به عقب (ایتالیا ) بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 4 دقیقه پیش
آلمان: توضیحات ریاض کافی نیست

آلمان: توضیحات ریاض کافی نیست به گزارش ایسنا، صدراعظم و وزیر خارجه آلمان می گویند، از عربستان سعودی انتظار می رود شرایط و پس زمینه قتل جمال خاشقجی را شفاف سازی کند. در بیانیه مشترک آنگلا مرکل و هایکو ماس آمده که توضیحات ارائه شده پیرامون ماوقع در کنسولگری کافی نیست و مسببان این اقدام باید در برابر قانون پاسخگو باشند.
بر اساس گزارش دویچه وله، آلمان مساله قتل جمال خاشقجی در کنسولگری ریاض در استانبول را به شدت محکوم کرد و گفت که توضیحات عربستان درباره این مسأله کافی نبوده است.
مرکل در یک بیانیه مشترک با هایکو ماس اعلام کرد که آلمان به شدیدترین شکل ممکن این اتفاق را محکوم می کند و از عربستان سعودی انتظار دارد که ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 4 دقیقه پیش
کدام کشورهای عربی از ریاض در رابطه با ماجرای قتل خاشقجی حمایت کردند؟

کدام کشورهای عربی از ریاض در رابطه با ماجرای قتل خاشقجی حمایت کردند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کشورهای مصر، امارات متحده عربی و بحرین حمایت خود را از تصمیمات دولت عربستان سعودی پس از قتل جمال خاشقجی در سرکنسولگری این کشور در استانبول اعلام کردند.
وزارت امور خارجه مصر ضمن استقبال از نتایج تحقیقات درباره قتل خاشقجی اعلام کرده که اقدامات و تدابیر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی اصولی و عادلانه است.
خبرگزاری امارات متحده عربی نیز تصمیمات پادشاه عربستان سعودی را قابل ستایش، در راستای برقراری عدالت و برای کمک به روشن شدن حقایق دانسته است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 4 دقیقه پیش
فرانسه: افرادی که مسئول مرگ خاشقجی هستند، باید محاکمه شوند

فرانسه: افرادی که مسئول مرگ خاشقجی هستند، باید محاکمه شوند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ژان ایو لودریان، رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه ضمن محکوم کردن قتل جمال خاشقجی، خبرنگار سعودی که در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد، خواستار بررسی جدی درباره این پرونده شد.
لودریان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: فرانسه این قتل را به شدت محکوم می کند.
او افزود: تایید کشته شدن خاشقجی گامی نخست به سمت مشخص شدن حقیقت محسوب می شود اما با این حال بسیاری از پرسش ها بدون پاسخ باقی مانده است.
وزیر امور خارجه فرانسه ضمن ابراز همدردی با خانواده خاشقجی، اظهار کرد: افرادی که مسئول مرگ وی هستند، باید محاکمه شوند.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
واکنش ایران به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا

واکنش ایران به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا خبرگزاری ایسنا: بهرام قاسمی ضمن رد ادعای بی پایه اخیر نهادهای اطلاعاتی، قضایی و امنیتی دولت آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخات میان دوره ای آن کشور اظهار کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست و تلاش مقام های آمریکایی برای نسبت دادن دخالت و تاثیرگذاری در انتخابات کنگره آمریکا به جمهوری اسلامی ایران از اساس نادرست و ناراست بوده که احتمالا ناشی از نوعی توهم ناشناخته است.
این دیپلمات ارشد کشورمان با اشاره به اینکه ادعای مشابهی را نیز چندی پیش مشاور امنیت ملی آمریکا بدون هیچ سند و مدرکی مطرح ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
دبیرکل سازمان ملل: عاملان قتل خاشقجی باید مجازات شوند

دبیرکل سازمان ملل: عاملان قتل خاشقجی باید مجازات شوند به گزارش مهر، به نقل از واشنگتن پُست، استفان دوجاریک سخنگوی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل پس از تایید قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دبیرکل سازمان ملل از این حادثه به شدت اندوهگین شده و با خانواده و دوستان وی ابراز همدردی می کند.
در بیانیه سخنگوی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل به نقل از وی در این باره آمده است: گوترش تاکید کرد که باید تحقیقاتی فوری، کامل و شفاف در خصوص شرایط مرگ خاشقجی صورت بگیرد و عاملان آن مجازات شوند.
گفتنی است دادستان کل عربستان شب گذشته علیرغم انکار های گذشته ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
حمایت چند کشور عربی از ریاض در رابطه با ماجرای قتل خاشقجی

حمایت چند کشور عربی از ریاض در رابطه با ماجرای قتل خاشقجی به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، کشورهای مصر، امارات متحده عربی و بحرین حمایت خود را از تصمیمات دولت عربستان سعودی پس از قتل جمال خاشقجی در سرکنسولگری این کشور در استانبول اعلام کردند.
وزارت امور خارجه مصر ضمن استقبال از نتایج تحقیقات درباره قتل خاشقجی اعلام کرده که اقدامات و تدابیر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی اصولی و عادلانه است.
خبرگزاری امارات متحده عربی نیز تصمیمات پادشاه عربستان سعودی را قابل ستایش، در راستای برقراری عدالت و برای کمک به روشن شدن حقایق دانسته است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 16 دقیقه پیش
ترامپ: درباره تنظیم قوانین مهاجرتی جدید، با من تماس بگیرید

ترامپ: درباره تنظیم قوانین مهاجرتی جدید، با من تماس بگیرید به گزارش مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری از مقامات دموکرات این کشور خواست تا برای مذاکره درباره تنظیم قوانین مهاجرتی جدید، با وی تماس بگیرند.
وی در این پیام توئیتری نوشت: اگر دموکرات ها دست از کارشکنی بردارند، می توانیم در کمتر از یک ساعت قوانین مهاجرتی جدیدی را تنظیم و درباره آن توافق کنیم.
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خطاب به بزرگان حزب دموکرات اعلام کرد: چاک (شومر)، نانسی (پلوسی) با من تماس بگیرید.
این درحالیست که رئیس جمهوری آمریکا بار ها خواستار ممانعت از ورود مهاجرانی به آمریکا شده است که از آمریکای لاتین روانه کشورش می شوند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 16 دقیقه پیش
امیرعبداللهیان: به مردم ⁧عربستان ⁩تسلیت ⁩می گویم

امیرعبداللهیان: به مردم ⁧عربستان ⁩تسلیت ⁩می گویم دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل آمر قتل خاشقجی را تروریست جدید و نئو ⁧ وهابی دانست ⁩.
حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: قتل جمال ⁧ خاشقچی ⁩ را محکوم و به خانواده و مردم ⁧ عربستان ⁩ سعودی ⁧ تسلیت ⁩ می گویم. هر کسی که آمر این جنایت است، تروریست جدید و نئو ⁧ وهابیست . حمایت ⁧ ترامپ ⁩ از نو تروریسم سعودی، روزی واشنگتن را هم هدف قرار می دهد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 16 دقیقه پیش
شلیک موشک زلزال 1 به مواضع مزدوران عربستان

شلیک موشک زلزال 1 به مواضع مزدوران عربستان به گزارش مشرق به نقل از المسیره، یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با یک فروند موشک زلزال 1 مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در حجه واقع در غرب یمن را هدف قرار دادند.
بیشتر بخوانید:
دست رد مقامات کویت بر سینه بن سلمان آمریکا و حکام سعودی در تنگنای بسیار شدید قرار دارند
از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن حملات گسترده مزدوران ارتش سعودی برای پیشروی به سمت تپه "غازی" در منطقه " الصوح " در اطراف نجران را دفع کردند که در پی این عملیات شماری از مزدوران کشته و یا زخمی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 26 دقیقه پیش
ترامپ خطاب به دمکرات ها: دست از کارشکنی بردارید و با من تماس بگیرید

ترامپ خطاب به دمکرات ها: دست از کارشکنی بردارید و با من تماس بگیرید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی دمکرات ها را به مانع تراشی در تدوین سیاست های مهاجرتی متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترامپ در توئیتی نوشت:
اگر دمکرات ها دست از کارشکنی بردارند، می توانیم در کنار هم و در مدت کمتر از یک ساعت قوانین جدیدی را تنظیم و درباره آن توافق کنیم. نگاه کنید که چه اتفاقات وحشتناکی در مرزها رخ می دهد. چاک و نانسی با من تماس بگیرید!
لینک کوتاه کپی لینک
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترامپ در توئیتی نوشت: ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 35 دقیقه پیش
پاسخ ایران به ادعای "دخالت تهران در انتخابات آمریکا"

پاسخ ایران به ادعای "دخالت تهران در انتخابات آمریکا" سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: در حالی که رئیس جمهور آمریکا مدعی است از زمان روی کار آمدن او ایران سرگرم مسائل داخلی خود است و حتی توان فکر کردن به مسائل منطقه ای را ندارد، پس چگونه چنین کشورِی به زعم آنان "به خود مشغول و درون گرا" می تواند در انتخابات پارلمانی "چنان کشوری" دخالت و اثرگذاری کند؟!
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی ضمن رد ادعای بی پایه اخیر نهادهای اطلاعاتی، قضایی و امنیتی دولت آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخات میان دوره ای آن کشور اظهار کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست و تلاش مقام های آمریکایی برای نسبت دادن دخالت و ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 35 دقیقه پیش
ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا توهم است

ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا توهم است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد ادعای بی پایه اخیر نهاد های اطلاعاتی، قضایی و امنیتی دولت آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخات میاندوره ای آن کشور، اظهارداشت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست و تلاش مقام های آمریکایی برای نسبت دادن دخالت و تاثیرگذاری در انتخابات کنگره آمریکا به جمهوری اسلامی ایران از اساس نادرست و ناراست بوده که احتمالا ناشی از نوعی توهم ناشناخته است.
قاسمی با اشاره به این که ادعای مشابهی را نیز چندی پیش مشاور امنیت ملی آمریکا بدون هیچ سند و مدرکی مطرح ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 36 دقیقه پیش
مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه می گردد/ ایالات متحده با متهم کردن روسیه بدنبال استفاده سیاسی از فضای انتخابات کنگره است

مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه می گردد/ ایالات متحده با متهم کردن روسیه بدنبال استفاده سیاسی از فضای انتخابات کنگره است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرگئی ریابکوف افزود: بدیهی است که آمریکا امکانات و توانمندی خود را بیش از اندازه واقعی ارزیابی می کند و همزمان به ترساندن افکار عمومی این کشور و جهان از هکرها و بلاگرهای روسی ادامه می دهد.
رسانه های روسیه امروز اعلام کردند که خانم یلنا حسینووا حسابدار آژانس اخبار فدرال روسیه موسوم به فان است که از طرف آمریکا متهم به سازماندهی حملات هکری علیه ایالات متحده با دهها عضو شده است.
به گفته معاون وزیر امور خارجه روسیه، واشنگتن سعی دارد با متهم کردن روسیه در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 46 دقیقه پیش
تکذیب ادعای دخالت ایران در انتخابات میان دوره ای آمریکا

تکذیب ادعای دخالت ایران در انتخابات میان دوره ای آمریکا به گزارش اقتصادآنلاین ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد ادعای بی پایه اخیر نهادهای اطلاعاتی، قضایی و امنیتی دولت آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخات میاندوره ای آن کشور، اظهارداشت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست و تلاش مقام های آمریکایی برای نسبت دادن دخالت و تاثیرگذاری در انتخابات کنگره آمریکا به جمهوری اسلامی ایران از اساس نادرست و ناراست بوده که احتمالا ناشی از نوعی توهم ناشناخته است.
قاسمی با اشاره به این که ادعای مشابهی را نیز چندی پیش مشاور امنیت ملی آمریکا بدون هیچ سند و مدرکی مطرح ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 46 دقیقه پیش
انتخابات افغانستان در فضایی خشونت بار

انتخابات افغانستان در فضایی خشونت بار به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
انتخابات مجلس نمانیدگان افغانستان با سه سال تاخیر درحالی در فضای ناامنی برگزار می شود که با امریکا دارای پیمان امنیتی است و این کشور در مدت 18 سال حضور