تکالیف جدید "سازمان بیمه سلامت"/ کاهش 15 درصدی خدمات بیمه سلامت در سال 97

تکالیف جدید "سازمان بیمه سلامت"/ کاهش 15 درصدی خدمات بیمه سلامت در سال 97 به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مهندس طاهر موهبتی با اشاره به تکالیف جدید بیمه ها از جمله سازمان بیمه سلامت در قالب قانون بودجه 97 و بویژه پوشش بیمه ای چهار بیماری جدید و اضافه کردن آنها به فهرست بیماران خاص، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که "بخشی" از خدمات دارویی و درمانی بیماران نازایی و چند بیماری دیگر مشمول بیمه پایه سلامت قرار گیرند. بنابراین دولت باید آیین نامه اجرایی این مصوبه را تدوین کند. البته اگر دولت بخواهد آیین نامه اجرایی این مصوبه را تدوین کند، طبق قانون احکام دایمی و ماده هفت برنامه ششم توسعه حتما باید بار مالی آن دیده شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 دقیقه پیش
آتش بس در سوریه نباید در خدمت اهداف غیرقانونی باشد

آتش بس در سوریه نباید در خدمت اهداف غیرقانونی باشد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به تازگی قطعنامه آتش بس در سوریه را با رأی مثبت تمام اعضا به تصویب رساندند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این قطعنامه شامل اعمال آتش بسی 30 روزه در خاک سوریه می شود تا اجازه دسترسی های کمک های انسان دوستانه به ساکنان منطقه فراهم آید.
شورای امنیت بعد از چند بار به تأخیر انداختن رأی گیری درباره پیش نویس قطعنامه مطرح شده برای آتش بس یک ماهه در سوریه به ویژه در غوطه شرقی دمشق، رأی گیری را به امشب موکول کرد. این تأخیر به دلیل اختلافات میان روسیه و کشورهای غربی صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 33 دقیقه پیش
بارندگی در 10 استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها

بارندگی در 10 استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مهر، سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه ای اعلام کرد، بارش قابل ملاحظه باران، برخی نقاط رعد وبرق و وزش باد شدید، در نقاط سردسیر بارش برف و در مناطق مستعد، بارش تگرگ به شرح زیر پیش بینی می شود.
یکشنبه مورخ 96/12/06: خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، برخی نقاط استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال استانهای تهران، البرز، قزوین و سمنان.
دوشنبه مورخ 96/12/07: شرق هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، پاره ای نقاط خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و از اواخر این روز در غرب کردستان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
برخی اختیارات مالی و اداری دولت، مخل استقلال قوه قضاییه است

برخی اختیارات مالی و اداری دولت، مخل استقلال قوه قضاییه است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی در مراسم تحلیف دوره 194 کارآموزان قضایی استان تهران گفت: شما باید یادگیری، آموزش و فعالیت علمی را با اهتمام ادامه دهید و در ضمن از تجربه دیگران استفاده کنید. تجربه مافوق علم است؛ باید تجربه دیگران را پذیرا باشید و از این سرمایه ارزشمند غافل نباشید. زمانی که شما به عنوان یک قاضی تازه کار در یک مجموعه قرار می گیرید که در آن قضات باتجربه حضور دارند و خود را به تجربه آنها وصل می کنید، در واقع برای خودتان نوعی ایمنی خاطر فراهم می کنید.
ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 43 دقیقه پیش
بررسی لایحه شهرداری تهران درباره تعیین قیمت بلیت مترو در سال 97

بررسی لایحه شهرداری تهران درباره تعیین قیمت بلیت مترو در سال 97 به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، اعضای شورای شهر تهران فردا(یکشنبه) در چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران، نامه فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی شهر تهران را بررسی می کنند و گزارش کمیسیون حمل و نقل در این خصوص قرائت خواهد شد.
همچنین گزارش رسولی خزانه دار شورای شهر تهران در خصوص حساب های درآمد و هزینه شهرداری در دی ماه 96 ارائه خواهد شد.
گفتنی است؛ اعضای شورای شهر تهران تقاضای تحقیق و تفحص در عملکرد مالی و اجرایی موسسه همشهری در فاصله سال های 84 تا 96 را بررسی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 3 دقیقه پیش
ملت ایران در طول تاریخ کرامت خود را به جهانیان اثبات کرده است

ملت ایران در طول تاریخ کرامت خود را به جهانیان اثبات کرده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اسراء، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از دست اندرکاران برگزاری دومین همایش ملی ریحانه النبی که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، با اشاره به الگو گرفتن جامعه اسلامی از حضرت فاطمه(س) بیان داشت: تأثیر پذیرفتن و الگو گرفتن از وجود مبارک صدیقه کبری(س) در انقلاب اسلامی خود را به خوبی نشان داد.
وی ادامه داد: ما باید دو اقدام مهم را در دستور کار خود داشته باشیم؛ اول اینکه یک فردوسی دیگر بپرورانیم و دوم اینکه به تشریح بزرگی و عظمت ذوات مقدس ائمه علیهم السلام بپردازیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 3 دقیقه پیش
برخورد قهرآمیز با مهندسان درست و شایسته نیست

برخورد قهرآمیز با مهندسان درست و شایسته نیست به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، بیت الله عبدالهی در بازدید از نظام مهندسی ساختمان شهرستان اهر به مناسبت روز مهندس با اشاره به اینکه هزینه ای که در احداث ساختمان در قالب نظارت به مهندسان داده می شود با مجموع هزینه کردها هم خوانی ندارد، اظهار داشت: متاسفانه برخورد قهرآمیز با مهندسان اصلاً اقدامی درست و شایسته نیست اگر مهندسی اشکالی دارد می توان اشکلاتشان را گوش زد کرد نه اینکه برخورد شدید شود.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس افزود: به نظر بنده کلیات نظام مهندسی ساختمان در کشور صحیح بوده و باید از آن حمایت و تقویت کنیم شاید گفته شود ضعف هایی دارد اما کدام سازمان غیردولتی را داریم که بدون ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
دیدار دکتر لاریجانی با خانواده شهیدان عبوری

دیدار دکتر لاریجانی با خانواده شهیدان عبوری دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امشب پنجشنبه 3 اسفند 1396 با خانواده شهیدان عبوری دیدار و گفت و گو کرد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
آغاز نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره غوطه شرقی دمشق

آغاز نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره غوطه شرقی دمشق به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از العهد، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی اوضاع غوطه شرقی دمشق آغاز شد.
بر اساس این گزارش، پیشتر لاوروف با تأکید بر احتمال گنجاندن تروریست ها در شمول مفاد قطعنامه آتش بس پیشنهادی تأکید کرده بود: ظاهراً دوستان غربی ما متأسفانه نمی خواهند تروریست ها را از نظام آتش بس خارج کنند. این امر سئوالات و تردیدهای زیادی را ایجاد کرده و مسکو اعلام می کند که تحت چنین شرایطی این طرح پیشنهادی را رد خواهد کرد.
به گزارش مهر، وی در ادامه تصریح کرده بود: مسکو آماده است تا پیشنهاد مذکور را مورد بررسی قرار دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین دیدار کرد

بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین دیدار کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روسیا الیوم، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص تحولات سیاسی و میدانی سوریه گفتگو کرده و تأکید کردند که مبارزه با تروریسم باید ادامه یابد.
اسد و لاورنتیف همچنین بر لزوم تلاش برای یافتن راهکار سیاسی برای برون رفت از بحران سوریه طبق توافقات حاصل شده در نشست سوچی تأکید کردند.
به گزارش مهر، لاورنتیف تأکید کرد: تشدید جنایت های گروه های تروریستی علیه غیرنظامیان سوری به ویژه در حومه دمشق و همچنین حمایت های کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مهر به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می کنم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین المللی است

تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین المللی است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، عراقچی در گفت و گو با خبرنگاران ایرانی در لندن، در پاسخ به سؤالی مبنی بر نقش کشورهای اروپایی در حفظ برجام گفت: حفظ برجام مسئولیت مشترک همه کشورهای مشارکت کننده در برجام و فراتر از آن جامعه جهانی است. برجام یک توافق بین ایران و شش کشور نیست بلکه یک توافق بین المللی متعلق به کل جامعه بین المللی است. بنابراین تقابلی که ترامپ با برجام پیدا کرده تقابل با جامعه بین المللی است و به همین دلیل منزوی شده و هر تلاشی برای پاره کردن برجام صورت داده موفق نبوده است.
وی یادآور شد که ترامپ پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا وعده داده بود که برجام را پاره خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، آخرین شب مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی با تبیین عوامل درونی و بیرونی ارتجاع و جلوه های آن خاطرنشان کرد: ارتجاع به معنی بازگشت به بینش ها، ارزش ها و رفتارهای جاهلیت است و اگر جامعه دچار ارتجاع شد، همه ارزش ها از بین خواهد رفت.
سخنران مراسم با تاکید بر اهمیت عبرت آموزی از ایام فاطمیه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
ممنوعیت خروج افراد توسط بانک ها خلاف حقوق شهروندی است

ممنوعیت خروج افراد توسط بانک ها خلاف حقوق شهروندی است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلامحسین شافعی در نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در اتاق بازرگانی مشهد افزود: بخشنامه جلوگیری از ممنوع خروج شدن افراد توسط بانک ها، از سوی بانک مرکزی به سایر بانک ها ارسال شده اما بانک ها به آن عمل و تمکین نمی کنند.
وی اظهار کرد: ممنوعیت خروج افراد باید با حکم دادگاه صالحه انجام شود.
وی همچنین با اشاره به افزایش نرخ ارز گفت: بانک مرکزی در این زمینه اقدام به صدور گواهی سپرده ارزی کرده است.
شافعی افزود: افزایش نرخ ارز قابل پیش بینی بود و اینکه برخی اعلام می کنند این افزایش حباب است، با نظر اقتصاد دانان و فعالان اقتصادی منافات دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، بنابر سندی که در این باره در اختیار رویترز قرار گرفته است، مقادیر اورانیوم ایران با غنای 3.67 درصد از حد تعیین شده عبور نکرده است. ایران همچنین اورانیوم را با غنای بیش از 3.67 درصد که توسط آژانس تعیین شده بود غنی سازی نکرده است.
به گزارش ایسنا، آژانس بین المللی انرژی اتمی طی دو سال گذشته همواره پایبندی ایران به برجام را در گزارش های مختلف خود تایید کرده است./
پایان پیام
آژانس بین المللی انرژی اتمی
برجام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
19 کشته و یا زخمی در جدیدترین جنایت ائتلاف سعودی - آمریکایی در یمن

19 کشته و یا زخمی در جدیدترین جنایت ائتلاف سعودی - آمریکایی در یمن به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی - آمریکایی در 28 نوبت مناطق مختلف یمن را بمباران کردند و برخی مناطق مرزی این کشور نیز توسط توپخانه ارتش سعودی هدف قرار گرفت.
براساس این گزارش ، در حمله جنگنده های متجاوزان به شماری از تاکسی ها در منطقه آل عمار بخش الصفرا استان صعده 15 شهروند یمنی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.
یک شهروند دیگر نیز در بمباران عشایر کوچ رو منطقه آل ابوجباره بخش کتاف استان صعده زخمی شد.
جنگنده های ائتلاف متجاوزان به یمن در 24 ساعت گذشته بخش های کتاف،منبه و شدا در استان صعده، سنحان در استان صنعا، حرض و میدی در استان حجه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
امضای هر توافق دیگری به اجرای صحیح برجام بستگی دارد

امضای هر توافق دیگری به اجرای صحیح برجام بستگی دارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه اختصاصی با بی بی سی به سوال های خبرنگار این رسانه پاسخ داد.
عراقچی در پاسخ به سوالی درباره درگیری های غوطه شرقی دمشق و درخواست سازمان ملل متحد از ایران، ترکیه و روسیه برای میانجی گری، گفت: البته که مناطق کاهش تنش برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این سیاست ما است و برای رسیدن به آن تلاش زیادی کردیم.
وی افزود: تشکیل مناطق کاهش تنش هدف ایران، ترکیه و روسیه بوده و ما آن را دنبال می کنیم. درباره غوطه شرقی هم با دولت سوریه در ارتباط خواهیم بود تا ببینیم چگونه می توانیم برای کاهش تنش و شمار تلفات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
پشتیبانی از نیروهای مسلح یک وظیفه است/ مقابله با خاطیان هنجارشکن جزء اصول مورد توافق همه جناح ها

پشتیبانی از نیروهای مسلح یک وظیفه است/ مقابله با خاطیان هنجارشکن جزء اصول مورد توافق همه جناح ها به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدرضا تابش در پی حادثه تلخ خیابان پاسداران تهران و مجروح شدن و شهادت چند تن از نیروهای انتظامی و بسیجی و خسارات مالی وارده به مردم منطقه، در تماس تلفنی جداگانه با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران، شهادت حافظان امنیت در پایتخت را تسلیت گفت و با مجموعه نیروهای انتطامی و نظامی و خانواده های داغدار آنان ابراز همدردی کرد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با محکومیت حوادث خشونت بار اخیر از سعه صدر و مدارای پلیس در برخورد با قانون شکنان برای جلوگیری از صدمه به مردم تقدیر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
برجام سندی مهم برای توسعه سطح روابط ایران و آلمان است

برجام سندی مهم برای توسعه سطح روابط ایران و آلمان است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حسین امیری خامکانی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان ظهر امروز (پنج شنبه، 3 اسفند) با نمایندگان شرکت نوردکس آلمان که در زمینه انرژی های تجدیدپذیر فعال است، دیدار و گفتگو کرد.
امیری خامکانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار گفت: ما به عنوان پارلمان ایران از توسعه همکاری ها با پارلمان آلمان برای تسهیل و تسریع روابط دو کشور استقبال می کنیم.
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان در ادامه این دیدار با اشاره به برنامه ششم توسعه کشور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
پلیس انقلابی ایران اجازه ایجاد ناامنی به آشوبگران نمی دهد

پلیس انقلابی ایران اجازه ایجاد ناامنی به آشوبگران نمی دهد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محسن رضایی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: نیروی انتظامی، شهدای فراوانی در مسیر مبارزه با اشرار، قاچاقچیان مواد مخدر و متجاوزان به حریم امنیت شهروندان تقدیم کرده است که تازه ترین هایشان در رویارویی با برهم زنندگان نظم عمومی در خیابان پاسداران تهران به شهادت رسیدند.
به گزارش مهر، وی ادامه داد: ضمن قدردانی از حسن تدبیر و مدیریت فعالانه فرماندهی نیروی انتظامی که بی آن که به کسی آسیب وارد کنند، نظم وامنیت را برقرار کردند، شهادت جانسوز مأموران فداکار آن نیرو را تسلیت می گویم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
گردشگری ایران ثبات مدیریتی ندارد/ پیگیری تصویب وزارت"گردشگری" در سال 97

گردشگری ایران ثبات مدیریتی ندارد/ پیگیری تصویب وزارت"گردشگری" در سال 97 به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، جبار کوچکی نژاد در نشست خبری یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور که در کرمانشاه در حال برگزاری است، با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی درحوزه گردشگری چند بحث را بصورت جدی در دستورکار خود قرار داده است، اظهارکرد: یکی از این مباحث موضوع تشکیل وزارت گردشگری است که یک فوریت آن به تصویب رسیده و یک کمیسیون ویژه برای آن شکل گرفت.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هرچند مخالفت هایی برای این موضوع وجود دارد، اما یکی از اولویت های مجلس در سال 97 خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
رویکرد کنونی به بخش خصوصی باید تغییر کند

رویکرد کنونی به بخش خصوصی باید تغییر کند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سید کمال الدین شهریاری در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اظهار کرد: برای تحقق این مهم خام فروشی نفت باید به فراموشی سپرده شود زیرا هر کشوری بر پایه فعالیت آحاد مردمش استوار است.
نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: قرار نیست دولت به عنوان توزیع کننده ثروت، ذخایر و منابع را بفروشد و آنها را بین مردم توزیع کند و مردم به عنوان جیره خوار دولت زندگی کنند زیرا چنین سبکی تداوم نخواهد داشت.
شهریاری افزود: دولت به عنوان سهیم در رشد و توسعه و خدمتگزار مردم و بخش خصوصی باید تلاش خود را برای چالاکی و چابکی بخش ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
برخی با شعار عدالت از ولایت عبور کردند

برخی با شعار عدالت از ولایت عبور کردند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علیرضا زاکانی در همایش اصحاب حق که در مجموعه فرهنگی دشت بهشت برگزار شد، با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی دو جبهه حق و باطل در جدال بود، اظهار کرد: الگوگیری از غرب برای پیروزی اشتباه است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تلاش برای الگوبرداری از غرب برخی از مسئولان پیشین و کنونی کشور را غیر قابل قبول عنوان کرد و افزود: برای تشخیص اشتباهات در کشور باید به بیانات مقام معظم رهبری و امام راحل توجه داشته باشیم.
وی ترویج فرهنگ غربی در کشور را بزرگترین آفت دانست و گفت: این فرهنگ به اشتباه در کشور به وجود آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
تکرار قهرمانی تیم ملی تیرو کمان جوانان ایران نیازمند حمایت از استعدادهای جوان است

تکرار قهرمانی تیم ملی تیرو کمان جوانان ایران نیازمند حمایت از استعدادهای جوان است سیدفرید موسوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به قهرمانی تیم ملی تیر و کمان در مسابقات جهانی آمریکا گفت: قهرمانی ارزشمند تیم ملی جوانان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی جهان، در آمریکا را به مردم کشور و جامعه ورزشی کشور تبریک می گویم و امیدوارم این موفقیت ها با برنامه ریزی تداوم داشته باشد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان باید قدردان استعدادهای کشور باشند و زمینه رشد و بالندگی جوانان ورزشکار کشور را فراهم کنند و باید در بخش استعدادیابی و پرورش استعدادهای بیشتر کار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
پیام حضرت آیت الله خامنه ای برای درگذشت فرزندم تسلی بخش بود

پیام حضرت آیت الله خامنه ای برای درگذشت فرزندم تسلی بخش بود به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب، از پیام تسلیت بزرگوارانه ایشان تشکر کرد.
به گزارش فارس، متن نامه احمد توکلی بدین شرح است:
رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی ایران
حضرت آیه الله خامنه ای دام عزه
سلام خداوند مهربان و مهرآفرین بر شما باد.
وظیفه میدانم تشکر ویژه خود و همسر صبور و خانواده مهربانم را از پیام تسلیت حضرتعالی تقدیم کنم. این بذل معنوی و تفقد مهرآمیز مایه تسکین اینجانب و تسلی اعضای خانواده گردید.
خداوند را شاکرم که محمد، محبِ اهل بیت، دلسوز مردم و ضد ظلم وتبعیض، بخشنده و حامی مستضعفان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
استیضاح آخوندی یک هفته به تاخیر افتاد/ وزیر راه از مردم بابت سقوط هواپیما عذرخواهی هم نکرد

استیضاح آخوندی یک هفته به تاخیر افتاد/ وزیر راه از مردم بابت سقوط هواپیما عذرخواهی هم نکرد محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص استیضاح وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: استیضاح وزیر راه و شهرسازی برای جلسه یکشنبه هفته آینده در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار گرفته بود اما به دلیل تعطیلی مجلس شورای اسلامی با تاخیر یک هفته ای بررسی می شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این استیضاح از طریق هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به کمیسیون ارجاع داده شده است، گفت: کمیسیون نیز باید بر اساس قانون جلسه ای را تشکیل دهیم و بعد از برگزاری جلسه در کمیسیون گزارش آن تقدیم هیات رئیسه و سپس در دستور کار صحن قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
برخی به بهانه های واهی درصدد حذف سپاه هستند/ هیچ حادثه ای به وحشتناکی داعش در طول تاریخ در منطقه نداشته ایم

برخی به بهانه های واهی درصدد حذف سپاه هستند/ هیچ حادثه ای به وحشتناکی داعش در طول تاریخ در منطقه نداشته ایم به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از سایت رسمی سپاه ثارالله، پیش از ظهر امروز با حضور فرماندهان، پاسداران و پیشکسوتان سپاه ثارالله استان کرمان، لشکر 41 ثارالله و یگان های سپاه مستقر در شهرستان کرمان از زحمات و تلاش های سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آزاد سازی عراق و سوریه از لوث وجود گروهک تروریستی داعش و صدور انقلاب اسلامی با اهدای قرآن کریم و لوح تقدیر به عمل آمد.
در این دیدار که در مقر لشکر 41 ثارالله برگزار شد، سردار سلیمانی با تشریح جایگاه سپاه در حفظ انقلاب اسلامی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پرداخت 6000 میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی طی روزهای آینده

پرداخت 6000 میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی طی روزهای آینده به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سیدتقی نوربخش در جلسه ای با اعضای کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: محدودیتی برای تعامل با تشکل های بازنشستگی و کارگری نداریم و آماده دریافت نظرات این عزیزان هستیم. رسیدگی به خواسته های بازنشستگان و ارتقای خدمات به آنها همواره در اولویت سازمان تامین اجتماعی قرار دارد. نمایندگان و اعضای تشکل های بازنشستگان نیز بهترین ارتباط را با این سازمان دارند و همواره خواسته ها و دغدغه های اقشار مختلف بازنشستگان را به مدیریت سازمان منتقل می کنند.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهیانه 6000 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان و خدمات درمانی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
اقدامات اخلال گرانه اساساً محکوم است/ نیروی مخلص و فداکار ناجا با استواری در راستای تحقق امنیت بایستد

اقدامات اخلال گرانه اساساً محکوم است/ نیروی مخلص و فداکار ناجا با استواری در راستای تحقق امنیت بایستد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال، در محکومیت ناآرامی های اخیر پاسداران تهران و اقدامات وحشیانیه تعدادی از دروایش افراطی، بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش فارس، در این بیانیه آمده است: ناآرامی ها و آشوب و درگیری هایی که در روز دوشنبه گذشته در محلّه پاسداران تهران رخ داد و دردمندانه به شهادت سه تن از خادمان ایثارگر نیروی انتظامی و دو بسیجی یاور انقلاب انجامید، باعث نگرانی شدید آحاد مردم شده است.
چنین اعمال اخلال گرانه ای که نظم و اتحاد اجتمااعی را هدف گرفته، و آرامش عمومی را مخدوش می سازد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
تاکید رییس دادگستری تهران بر برخورد قاطع و سریع با اغتشاشگران

تاکید رییس دادگستری تهران بر برخورد قاطع و سریع با اغتشاشگران به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلامحسین اسماعیلی در مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا که در حادثه خیابان گلستان هفتم منطقه پاسداران به شهادت رسیدند، گفت: دستگاه قضا وظیفه دارد در جهت پاسداری از حقوق مردم و همچنین برخورد به هنگام با کسانی که اغتشاش کرده و امنیت مردم را به خطر می اندازند و جان نیروهای خدوم را می گیرند، به شدت و به سرعت برخورد قاطع کند.
وی ادامه داد: در دادگستری تهران ابلاغ شده که دادسرا و دادگاه با عموم کسانی که بابت اغتشاش دستگیر شده اند، برخورد جدی و قاطع و سریع شود.
به گزارش ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
جزئیاتی از اغتشاشات پاسداران به روایت جانشین قرارگاه ثارالله

جزئیاتی از اغتشاشات پاسداران به روایت جانشین قرارگاه ثارالله به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سردار محمداسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص اغتشاشات خیابان پاسداران تهران، گفت: شروع این این موضوع مربوط به طرفداران فرقه خاصی نبوده و مربوط به دستگیری دو نفر از افراد متخلف به جرم سرقت توسط نیروی انتظامی بود که پس از آن برخی افراد با قلدری و آسیب رساندن به خودروهای ناجا، آنها را فراری دادند.
وی افزود: زمانی که این افراد شناسایی شدند ناجا برای دستگیری یکی از آنها اقدام کرد که چون در منطقه پاسداران بوده است، کسانی که اطراف منزل تابنده تجمع کرده بودند خواستار آزادی این فرد که تخلف مشخصی داشت شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
احمدی نژاد سال 88 اصرار داشت بدون بررسی شکایات نتیجه انتخابات تأیید شود

احمدی نژاد سال 88 اصرار داشت بدون بررسی شکایات نتیجه انتخابات تأیید شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت از فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در کانال شخصی خود در واکنش به نامه اخیر محمود احمدی نژاد به رهبر انقلاب نوشت:
ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز. علیرغم شلوغی کارها، با مشورت دبیر محترم و در ساعت مقرر به دفتر ایشان رفتم. در دفتر با آقای الهام مواجه شدم. به شوخی گفتم معلوم شد موضوع چیست و کار، کار چه کسی است؟ اظهار بی اطلاعی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
ایران برجام را موفق نمی داند/ تحریمها برداشته نشده است

ایران برجام را موفق نمی داند/ تحریمها برداشته نشده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران در اندیشکده سلطنتی روابط بین الملل چتم هاوس در لندن درباره توافق هسته ای 14 جولای سال 2015 میلادی (23 تیر ماه سال 94) موسوم به برجام به سخنرانی پرداخت.
معاون وزیر خارجه ایران در این سخنرانی اعلام کرد: ما در برجام محدودیت های 10 تا 15 ساله را پذیرفتیم تا اعتمادسازی کنیم؛ اما این محدودیت ها ابدی نخواهد بود.
عباس عراقچی ادامه داد: فکر می کنم برجام با این وضعیت پابرجا نخواهد ماند، اگر فضای ابهام زایی ادامه یابد، اگر شرکت ها نتوانند با ما کار کنند، ما در توافقی که منافعی برایمان نداشته باشد، نخواهیم ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
طرح سوال جدید از رییس جمهور اعلام وصول نشده است

طرح سوال جدید از رییس جمهور اعلام وصول نشده است جواد هروی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر اعلام وصول سوالی جدید از رییس جمهور توسط هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، گفت: اعلام وصول هر طرحی در مجلس، موکول به اعلام وصول هیئت رییسه است؛ لذا امروز تا آخرین لحظه صحن علنی مجلس هیچ موضوعی از سوی هیئت رییسه مبنی بر اعلام وصول از هیچ کدام از اعضای هیئت دولت یا رییس جمهور انجام نشد.
معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی رییس جمهور افزود: حجت همگان و آنچه که تحت عنوان اعلام وصول برای استیضاح برای هر یک از اعضای هیئت دولت مطرح می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
مشخص بودن نقطه استقرار جعبه سیاه هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج

مشخص بودن نقطه استقرار جعبه سیاه هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلام محمد زارعی اظهار کرد: براساس گفته های مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان با بررسی های فنی جعبه سیاه هواپیمای ای تی آر تهران – یاسوج نقطه زنی شده است.
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، افزود: هم اکنون تیم های مستقر و متولیان امر در حال برنامه ریزی برای رسیدن به جعبه سیاه و انتقال آن هستند که پس از مساعد شدن وضعیت جوی انتقال انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: به موازات کارهای امدادرسانی و انتقال اجساد، بررسی های فنی برای مشخص شدن علت سانحه هوایی در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
تشکر 266 نماینده از رهبر انقلاب به جهت انتصاب حجت الاسلام ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران

تشکر 266 نماینده از رهبر انقلاب به جهت انتصاب حجت الاسلام ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی به پیام تقدیر و تشکر 266 نماینده از محضر مقام معظم رهبری برای انتصاب دو دانشمند برجسته جناب آقایان حجت الاسلام علی اکبری به عنوان شورای سیاستگذاری و حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران اشاره کرد./
پایان پیام
اقدامات آخوندی رمق سازمان نظام مهندسی را گرفته است
لزوم تلاش مجلس و دولت برای جلوگیری از نسل کشی اردوغان در عفرین
عدالت در تصویب مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان رعایت نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
لزوم تلاش مجلس و دولت برای جلوگیری از نسل کشی اردوغان در عفرین

لزوم تلاش مجلس و دولت برای جلوگیری از نسل کشی اردوغان در عفرین به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، منصور مرادی در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: از دیاری آمده ام که مردمش اسطوره تلاشند و الگوی صلح دوستی، عصاره مهربانی و جوهرشان در وجودشان چون خورشید درخشان است. نوعدوستی یکی از هزاران ویژگی آنان است.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: آری، من از کردستان سخن می گویم، کردستانی که همواره مردمانش حافظان فرهنگ و تمدن و صلح دوستی بوده اند، تاریخ گواهی بر این مدعاست، اما سالهاست که این ملت نجیب عرصه تاخت و تاز دیکتاتورهای زبون هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
اقدامات آخوندی رمق سازمان نظام مهندسی را گرفته است

اقدامات آخوندی رمق سازمان نظام مهندسی را گرفته است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهرام کوسه غراوی در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت به خانواده های جان باختگان هواپیمای تهران- یاسوج به ویژه خانواده های عبدالاحد مرادی و عبدالقاسم فرهمندی که از همشهریان وی بودند در تذکری شفاهی، گفت: مسئولان برای نوسازی ناوگان هوایی سریعا اقدام کرده و جواب قانع کننده ای در خصوص حادثه اخیر داشته باشد یا حداقل مسببان امر از مردم و خانواده های این قربانیان عذرخواهی کنند.
نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی با تذکر به رئیس جمهور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
قدردانی 159 نماینده از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه

قدردانی 159 نماینده از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی نامه 159 نفر از نمایندگان مجلس را در خصوص تقدیر و تشکر از رئیس سازمان تامین اجتماعی قرائت کرد.
بنابراین گزارش 159 نفر از نمایندگان مجلس در نامه ای تقدیر و تشکر خود را از عملکرد خوب دکتر سید محمد تقی نوربخش مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه ابراز داشتند./
پایان پیام
قدردانی 159 نماینده از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه
صداوسیما احترام به اقوام را نادیده می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
35 هزار و 500 میلیارد تومان به یارانه ها اختصاص یافت

35 هزار و 500 میلیارد تومان به یارانه ها اختصاص یافت به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با اصلاحیه تبصره 14 ماده واحده این لایحه که به کمیسیون تلفیق بودجه برای بررسی مجدد ارسال شده بود، با 154 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند که در جریان این مصوبه مبلغ یارانه های نقدی و غیرنقدی به عدد 35 هزار و 500 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
ادامه دارد ...
نظام، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد قاطع کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
نظام، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد قاطع کنند

نظام، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد قاطع کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالحمید خدری در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهور و معاون اول وی گفت: رئیس جمهور در مناظرات انتخاباتی خود تاکید کردند که ته لنجی، قاچاق نیست؛ اما متاسفانه مدتی است که به علت بی تدبیری در استان بوشهر، معیشت مردم به ویژه در این ماه به مخاطره افتاده است.
نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می رود با یک دستور سریع این مشکل مرتفع شود.
وی در تذکری خطاب به وزیر اطلاعات و قوه قضائیه تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
سوال جدیدی از رییس جمهور درباره مشکلات اقتصادی به هیئت رییسه رسید

سوال جدیدی از رییس جمهور درباره مشکلات اقتصادی به هیئت رییسه رسید اسدالله عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از طرح سوال جدیدی با امضای 102 نماینده از رییس جمهور درباره مشکلات اقتصادی خبر داد و گفت: نوسانات نرخ ارز، رکود اقتصادی و مشکلات موسسات مالی و اعتباری از جمله محورهای این سوال است.
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به اینکه این سوال به هیئت رییسه رسیده، به کمیسیون اقتصادی ارجاع می شود و اگر سوال کنندگان از پاسخ نمایندگان رییس جمهور اقناع نشوند، در صحن علنی مجلس طرح می شود./
پایان پیام
اسدالله عباسی ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
مجلس هفته آینده جلسه ندارد

مجلس هفته آینده جلسه ندارد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی پس از تصویب لایحه بودجه سال 97 کل کشور، گفت: باید منتظر ماند تا شورای محترم نگهبان بررسی های لازم را درخصوص لایحه بودجه سال 97 انجام دهد؛ بنابراین این لایحه همچنان در دستور کار مجلس قرار دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شورای محترم نگهبان 10 روز فرصت بررسی لایحه بودجه را داشته و مجلس از همین فرصت استفاده می کند و هفته آینده به زمان سرکشی نمایندگان برای حوزه های انتخابیه اختصاص پیدا می کند، بنابراین اگر شورای نگهبان در این 10 روز نظرات خود را برای لایحه بودجه اعلام کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
جامعه آماده پذیرش استعفاء مدیران ناتوان است/استعفاء مدیرعامل آسمان راه دوری نمی رود

جامعه آماده پذیرش استعفاء مدیران ناتوان است/استعفاء مدیرعامل آسمان راه دوری نمی رود علیرضا ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص علل رواج نیافتن فرهنگ استعفاء و برکناری مسئولان از سمت هایی که توانایی انجام امورش را ندارند، گفت: باید اذعان کرد که یکی از نقاط برجسته کارنامه کاری مدیران این است که در اگر اشتباه یا خطایی کردند نسبت به آن مهم اقدام به عذرخواهی کنند.
نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس، تصریح کرد: بر این اساس می توان گفت که استعفاء از مسئولیت یکی از ابزارهایی است که می توان ناتوانی را بر اساس آن جبران کرد اما اما متأسفانه فرهنگ عذرخواهی و استعفاء در بین مدیران مشاهده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
آستانه تحمل مردم کم شده است

آستانه تحمل مردم کم شده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت از ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: سال 96 واپسین روزهای خود را پشت سر می گذارد؛ سالی متفاوت نسبت به سال های قبل و پر از حوادثی غیر منتظره. سالی که در آن مردم، با حضور پرشور پای صندوق های رای، یکی از بالاترین نرخ مشارکت سیاسی در تاریخ حدودا چهار دهه ای جمهوری اسلامی را رقم زدند. البته جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام مردم سالار با پشتوانه دینی نه با این دست مشارکت های سیاسی همچون انتخابات اردیبهشت 96 بیگانه است و نه با اعتراضات دی ماه امسال ناآشناست. با این همه، واقعیت این است که اعتراضات اخیر در نخستین ماه زمستان 96 و همچنین درگیری های یکی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
تلاش 40 امدادگر برای انتقال اجساد سرنشینان هواپیمای تهران - یاسوج

تلاش 40 امدادگر برای انتقال اجساد سرنشینان هواپیمای تهران - یاسوج به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، از ساعات اولیه بامداد امروز عملیات تجسس و انتقال پیکرها آغاز شد اما هوای منطقه مساعد نیست و سازمان هواشناسی نیز پیش بینی برف داشته است.
با این حال 40 امدادگری که از شب گذشته در کمپی در ارتفاع حدود 4000 متری و نزدیک به لاشه هواپیما مستقر شدند، اقدامات لازم را برای انتقال پیکرها انجام خواهند داد.
به گزارش ایسنا، تاکنون پیکر 32 تن از سرنشینان پرواز بی بازگشت هواپیمایی ATR72 در ارتفاعات دنا پیدا شده است و تلاش برای یافتن پیکر سایر سرنشینان و انتقال آنها به پایین کوه به رغم برودت هوا و شرایط نامساعد جوی ادامه دارد./
پایان پیام
عملیات تجسس ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اختصاص اعتبار 2هزار میلیاردتومانی به منظور بهبود معیشت کارکنان ارتش

اختصاص اعتبار 2هزار میلیاردتومانی به منظور بهبود معیشت کارکنان ارتش به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی یک تبصره 16 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
براساس بند الحاقی 1 تبصره 16 لایحه مذکور؛ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است در جهت بهبود معیشت کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران، از طریق بانکهای عامل و با هماهنگی فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نسبت به اختصاص دوازده هزار میلیارد (12.000.000.000.000) ریال از محل منابع سپرده های پس انداز و جاری قرض الحسنه سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهیزیه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
تامین هزینه های بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر از محل شرکت انرژی اتمی ایران

تامین هزینه های بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر از محل شرکت انرژی اتمی ایران به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با جزء 2 بند الف تبصره 15 ماده واحده این لایحه در خصوص پرداخت هزینه های بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر با 175 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
جزء 2 بند الف تبصره 15 این لایحه عبارت است از؛ شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران مکلف است منابع تعیین شده در بودجه مصوب سالانه خود را به شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر بابت هزینه های بهره برداری پرداخت کند./ ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
آلمان مانند توپ فوتبال با ما رفتار نکند

آلمان مانند توپ فوتبال با ما رفتار نکند به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه"، "عادل الجبیر"، وزیر امور خارجه عربستان بعد از گذشت سه ماه از تنش در روابط برلین – ریاض به دلیل اظهارات وزیر امور خارجه آلمان درباره دخالت عربستان در مسائل لبنان بار دیگر این مناقشات را پیش کشیده و گفت: نمی توان بازگشت سفیر عربستان به برلین که از ماه نوامبر گذشته از آلمان خارج شده است را قبل از تشکیل دولت جدید این کشور پیش بینی کرد.
وی در مصاحبه ای با خبرگزاری آلمان تاکید کرد: من می توانم بگویم که ما از اظهارات اخیر که از دولت آلمان شنیده ایم خرسند نیستیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
روسیه خواستار نشست شورای امنیت درباره اوضاع غوطه شرقی شد

روسیه خواستار نشست شورای امنیت درباره اوضاع غوطه شرقی شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، واسیلی نبنزیا (Vassily Nebenzia) نماینده روسیه در سازمان ملل امروز چهارشنبه خواستار نشست فوری شورای امنیت درباره آخرین تحولات در غوطه شرقی سوریه شد.
به گزارش مهر، نماینده روسیه در سازمان ملل در این خصوص اعلام کرد: با توجه به اخبار نگران کننده ای که امروز شنیده ایم، لازم است که با هدف حصول اطمینان از اینکه همه طرف ها بتوانند به بیان دیدگاه ها و ادراک خود پرداخته و برای برون رفت از این اوضاع تصمیماتی را اتخاذ کنند، این نشست فردا پنجشنبه برگزار شود./
پایان پیام
واسیلی نبنزیا ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
معادله اسرائیل مردود است

معادله اسرائیل مردود است به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از النشره، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان بر ضرورت تسریع در تصویب بودجه سال 2018 این کشور تاکید کرد و گفت: همان گونه که امنیت مرزهای کشور و امنیت جامعه اهمیت دارد؛ بودجه یکی از پایه های آن است.
وی افزود: اگر بودجه تا پنجم ماه مارس آینده به پارلمان نرسد، تصویب آن محال است.
رئیس پارلمان لبنان بیان کرد: موضع لبنان در حمایت از حاکمیت زمینی و دریایی مان، یکپارچه است و همبستگی کامل میان لبنانی ها وجود دارد.
به گزارش مهر، نبیه بری گفت: معادله کنونی بر پایه این اصل قرار دارد که مال من مال من است و مال شما برای ما و شما است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
حجم مبادلات ایران و فرانسه در سال گذشته به رقم 3.8 میلیارد یورو رسید

حجم مبادلات ایران و فرانسه در سال گذشته به رقم 3.8 میلیارد یورو رسید به گزارش خبرگزاری خانه ملت از سفارت ایران در فرانسه، بر اساس این گزارش مبادلات تجاری فرانسه با ایران که به علت تحریم های اقتصادی 2011 به بعد از رقم 4.3 میلیارد یورو در سال 2006 به 515 میلیون یورو در سال 2014 کاهش یافته بود در پایان سال 2017 به رقم 3.8 میلیارد یورو افزایش یافت.
بر این اساس صادرات فرانسه به ایران پس از افزایش 28 درصدی و رسیدن به رقم 722 میلیون یورو در سال 2016، در پایان سال 2017 به رقم 1.5 میلیارد یورو رسید.
391 میلیون یورو از این رقم مربوط به صادرات قطعات هواپیما (افزایش 26 درصدی) و 144 میلیون یورو آن به صادرات قطعات خودرو (6 ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
دمشق با تهاجم نیروهای آنکارا به عفرین مقابله می کند

دمشق با تهاجم نیروهای آنکارا به عفرین مقابله می کند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، ریاض حداد سفیر سوریه در مسکو در جمع خبرنگاران گفت که اطلاعی از ورود واحدهای ارتش سوریه به شهر عفرین ندارد.
خبرگزاری اینترفاکس به نقل از سفیر سوریه در روسیه نوشت: آنچه را که ارتش ترکیه انجام داد، تجاوز است و از هر وسیله ممکن برای مقابله با آن استفاده می کنیم.
ریاض حداد گفت: این تجاوز علیه مردم سوریه و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور است.
وی خاطرنشان کرد، سوریه از شیوه ای که آنکارا در عفرین بکار گرفت، در مورد ترکیه استفاده خواهد کرد.
ارتش ترکیه بیش از یک ماه پیش عملیات موسوم به 'شاخه زیتون' را در عفرین در شمال سوریه آغاز کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
نظر نوبخت درباره حذف یارانه دهک های پردرآمد

نظر نوبخت درباره حذف یارانه دهک های پردرآمد به گزارش خبرگزاری خانه ملت از ایسنا، محمدباقر نوبخت در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:
حذف یارانه دهک های پردرآمد طی سه ماه امکان پذیر نیست.
امنیت اقتصادی با سرکشی به حساب های بانکی مخدوش می شود. /
پایان پیام
محمدباقر نوبخت
یارانه ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
هیات دولت با سرعت و گشاده دستی به کمک زلزله زدگان کرمانشاه آمد

هیات دولت با سرعت و گشاده دستی به کمک زلزله زدگان کرمانشاه آمد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، روابط عمومی استانداری کرمانشاه به نقل از علیرضا تابش در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه افزود: با وجود هزینه های سنگین استقرار ستادهای معین، از امروز ستادهای معین استانهای خراسان رضوی و مازندران در سرپل ذهاب به کمک بازسازی شهر آمده اند.
وی اظهار کرد: مقررات اداری در استان کرمانشاه در بازسازی مناطق زلزله زده بسیار دست و پاگیر بوده است، بوروکراسی ادارات در استانهای دیگری که زلزله زده بوده اند به اندازه کرمانشاه دست و پاگیر نبوده لذا از مدیران استان خواهش می کنم با جسارت بیشتری به کمک زلزله زدگان بیایند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
رفتارهای خشونت بار برخی منسوبان به دراویش را محکوم می کنم/با عاملان حادثه اخیر مطابق قانون برخورد شود

رفتارهای خشونت بار برخی منسوبان به دراویش را محکوم می کنم/با عاملان حادثه اخیر مطابق قانون برخورد شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، نورعلی تابنده، سرسلسله دراویش گنابادی طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن رفتار برخی منسوبان به دراویش، خواستار برخورد با عاملان حادثه خشونت بار اخیر در خیابان پاسداران شد.
به گزارش فارس، متن این بیانیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در پی بیانیه ای که دیروز نوشته بودم، برخی نکات وجود داشت که باعث ایجاد ابهام و سؤالاتی شد، لذا لازم دیم مطالب ذیل را در تکمیل و توضیح آن بیانیه ذکر کنم.
اخیراً حوادثی تلخ و برخلاف اصول شرعی و عرفانی به بهانه های واهی از جمله صدور حکم دستگیری در اطراف منزل اینجانب رخ داد که موجب أثر و تأسف شدید همه ما گردید ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
قاسمی قهرمانی تیم ملی جوانان تیر و کمان ایران را تبریک گفت

قاسمی قهرمانی تیم ملی جوانان تیر و کمان ایران را تبریک گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مهر، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه نخستین قهرمانی غرورانگیز تیم ملی جوانان تیر و کمان ایران در مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا را به ملت ایران، این قهرمانان و جامعه ورزشی کشور تبریک گفت./
پایان پیام
بهرام قاسمی
قهرمانی تیم ملی جوانان ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
آمریکا با خروج و یا نقض برجام خود را منزوی می کند

آمریکا با خروج و یا نقض برجام خود را منزوی می کند به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با اسپوتنیک در پاسخ به پرسشی با این مضمون شما چندی پیش در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کردید و اعلام نمودید در صورت نقض برجام، ایران پاسخ مناسبی خواهد داد. اکنون اوضاع پیرامون برجام چگونه است؟ شرکت کنندگان اروپایی گروه شش چه نظری در این خصوص ابراز کردند؟ آیا آنها از تمایل آمریکا جهت پاره کردن برجام حمایت خواهند کرد؟ گفت:
آنچه که به نظر می رسد، کل جامعه بین المللی، همچنین بخشی از آمریکایی ها به استثنای دولت آقای ترامپ و اسرائیل و دو یا سه کشور منطقه اتفاق نظر دارند بر اینکه برجام یک توافق بین المللی است و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
دیوان عالی آمریکا اشیای باستانی ایران را غیرقابل مصادره اعلام کرد

دیوان عالی آمریکا اشیای باستانی ایران را غیرقابل مصادره اعلام کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، دیوان عالی آمریکا در حکمی اعلام کرد که اشیای باستانی متعلق به ایران که در موزه ای در شیکاگو نگهداری می شوند را نمی توان برای پرداخت 71.5 میلیون دلار غرامت به خانواده های قربانیان ادعایی تروریسم مصادره کرد.
قضاوت دیوان عالی آمریکا با 8 رأی موافق و بدون هرگونه مخالفی در این پرونده به نفع ایران رأی دادند.
به گزارش مهر، شکّات این پرونده تصمیم داشتند تا مجموعه ای از آثار هنری ایران که در دانشکده شرق شناسی دانشگاه شیکاگو نگهداری می شد را در ازای آنچه مدعی غرامت برای قربانیان حادثه ادعایی انتحار 3 عضو حماس در سپتامبر سال 1997 میلادی در بیت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
انتقال پیکر جانباختگان هواپیمای ای. تی. آر پنجشنبه با جدیت ادامه می یابد

انتقال پیکر جانباختگان هواپیمای ای. تی. آر پنجشنبه با جدیت ادامه می یابد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، عزیز فیلی اظهار داشت: فردا پنج گروه امدادی و کوهنوردی اهل کهگیلویه و بویراحمد در قالب حدود 30 نفر به محل سقوط هواپیما اعزام می شوند.
وی افزود: این گروه در ارتفاع سه هزار و 800 متری کوه های اطراف روستای نقل مستقر می شوند و به عنوان پشتیبان عمل خواهند کرد.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اکنون یک گروه امدادی و کوهنوردی 6 نفره از استان لرستان در ارتفاع چهار هزار و 80 متری این کوه مستقر شده اند.
فیلی عنوان کرد: تعدادی از امدادگران و کوهنوردان در قرارگاه منطقه کوه گل سی سخت مستقر هستند و برای اعزام به محل سقوط هواپیما آمادگی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
پیام تسلیت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پی شهادت ماموران نیروهای انتظامی و بسیج

پیام تسلیت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پی شهادت ماموران نیروهای انتظامی و بسیج به گزارش خبرگزاری خانه ملت از ایسنا، در این پیام آمده است:
بسم رب الشهداء و الصدیقین
سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری
فرمانده محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
شهادت سه تن از سربازان رشید نیروی انتظامی و دو تن از بسیجیان سرافراز را تسلیت گفته و از حسن تدبیر آن نیرو در برخورد با واقعه اخیر صمیمانه تشکر می نمایم.
حوصله و صبر توأم با صلابت و قانونمداری در راه ایجاد نظم و امنیت در جامعه و برخورد با اخلال گران، نشانه اقتدار سربازان غیور کشور در نیروی انتظامی و بسیج است.
از خداوند متعال علو درجات را برای این شهیدان سرافراز مدافع امنیت کشور خواستارم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
درک اروپا از سیاست خارجی ایران بهتر از آمریکا است

درک اروپا از سیاست خارجی ایران بهتر از آمریکا است به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از صداوسیما، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، با اشاره به دیدارهای امروز خود با وزرای خارجه اسپانیا و هلند، گفت: وزرای خارجه اسپانیا و هلند اعتراف داشتند که جمهوری اسلامی ایران قدرت مهم منطقه است و با کمک ایران می توان امنیت و آرامش را به منطقه بازگرداند.
وی گفت: هر کدام از مسؤولان غربی که امروزه با مسئولان جمهوری اسلامی دیدار می کنند، ضمن اینکه اعتراف می کنند ایران قدرت اول منطقه است، از ایران می خواهند همانطور که در مورد داعش عمل کرد تا این تروریست ها از بین بروند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
روحانی قهرمانی تیم ملی جوانان تیر و کمان ایران را تبریک گفت

روحانی قهرمانی تیم ملی جوانان تیر و کمان ایران را تبریک گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی قهرمانی تیم ملی جوانان تیر و کمان ایران در مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی جهان در آمریکا که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور بدست آمده را تبریک گفت.
به گزارش مهر، متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
قهرمانی ارزشمند تیم ملی جوانان تیر و کمان ایران (ریکرو) در مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی جهان در آمریکا که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور بدست آمد؛ به ملت بزرگی که پرورش دهنده ورزشکاران جوانمرد و اخلاق مدار است، شادی بخشید. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، رؤسای قوای مجریه و مقننه، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عالی با اشاره به اهمیت حفظ حرمت مقدسات و با بیان اینکه خانه و خانواده امری مقدس و محل تربیت و اصلاح ضعف هاست، گفت: مهمترین رکن تربیت فرزندان، اخلاق و عمل والدین است.
به گزارش مهر، همچنین در این مراسم، آقای حدادیان به مرثیه خوانی و نوحه سرایی در عزای حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها پرداخت./
پایان پیام ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
تقدیر وزیر بهداشت از عملکرد ناجا در وقایع اخیر

تقدیر وزیر بهداشت از عملکرد ناجا در وقایع اخیر به گزارش خبرگزاری خانه ملت از ایسنا، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی، دریادداشتی با عنوان پیروزی متانت بر جنایت و خشونت که در کانال تلگرامی اش منتشر کرده، نوشت: "طی چند روز گذشته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، یکی از خشن ترین رفتارها از سوی برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی را تجربه کرد که متاسفانه منجر به شهادت پنج تن و مجروح شدن تعدادی از دلاوران نیروی انتظامی و بسیج شد. نکته مهم اما آن که این تعرض، با خشونت پاسخ داده نشد و ما شاهد درایت، مدیریت، صبر و غلبه بر احساسات فرماندهان حاضر در میدان بودیم که به واقع چنین عکس العملی در چنان شرایطی قابل تقدیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
ارتجاع و اشرافی گری ناشی از عدم نظارت و نرسیدن به حساب یکدیگر است/ کره و ژاپن تولید را امری ناموسی می دانند نه ارتباط با آمریکا و اروپا

ارتجاع و اشرافی گری ناشی از عدم نظارت و نرسیدن به حساب یکدیگر است/ کره و ژاپن تولید را امری ناموسی می دانند نه ارتباط با آمریکا و اروپا به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سیّدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با بیانات رهبر معظ ّم انقلاب در مورد خطر ارتجاع اظهار داشت: وقتی به قرآن، نهج البلاغه، سنت پیغمبر و تاریخ 1400 ساله اسلام مراجعه می کنیم می بینیم که ارتجاع، اشرافی گری، دنیاطلبی، خودشیفتگی و امثال این ها را مطرح کرده است.
وی افزود: پیامبر اسلام(ص) در زمان حیات خود هشدار می داد که بازگشت به گذشته خودتان و زمان قبل از انقلاب نداشته باشید.
اکرمی لزوم نظارت و حسابرسی را مورد تأکید قرار داد و ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
چند هزار کارتن خواب در تهران وجود دارد؟/کارتن خوابی باید به صورت ریشه ای حل شود

چند هزار کارتن خواب در تهران وجود دارد؟/کارتن خوابی باید به صورت ریشه ای حل شود روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، وجود 15 هزار کارتن خواب در پایتخت را هشدار جدی دانست و گفت: متاسفانه به دلیل بی توجهی نسبت به ساماندهی و انجام اقدامات مقطعی تعداد کارتن خواب ها روز به روز در حال افزایش است.
نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کارتن خوابی باید به صورت ریشه ای حل شود، افزود: دستگاه های متعددی مانند بهزیستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،کمیته امداد، ستاد مبارزه با مواد مخدر و برخی دستگاه ها تلاش هایی برای ساماندهی کارتن خواب ها داشته اند اما متاسفانه این اقدامات تاکنون موثر نبوده و کاهش تعداد کارتن خواب ها را در ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
پیام تسلیت آیت الله جنتی به مناسبت شهادت تعدادی از نیروهای سرافراز انتظامی و بسیج

پیام تسلیت آیت الله جنتی به مناسبت شهادت تعدادی از نیروهای سرافراز انتظامی و بسیج به گزارش خبرگزاری خانه ملت از فارس، به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان متن پیام تسلیت آیت الله جنتی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
تامین امنیت و آرامش مردم شریف ایران اسلامی بار دیگر قربانی گرفت و در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) سه تن از دلاورمردان نیروی انتظامی و دو نفر از بسیجیان فداکار، مظلومانه در این راه جان باختند.
اینجانب شهادت این عزیزان را به خانواده های داغدار، فرماندهی محترم و کارکنان ازخودگذشته نیروی انتظامی و بسیجیان مخلص تسلیت می گویم و از خداوند مهربان علو درجات این شهدای گرانقدر را خواستارم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
تسلیت وزیر کشور به مناسبت شهادت جمعی از پرسنل نیروی انتظامی و بسیجیان فداکار در جریان وقایع اخیر

تسلیت وزیر کشور به مناسبت شهادت جمعی از پرسنل نیروی انتظامی و بسیجیان فداکار در جریان وقایع اخیر به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی به سردار سرتیپ پاسدار اشتری فرمانده نیروی انتظامی شهادت جمعی از پرسنل نیروی انتظامی و بسیجیان فداکار را در جریان وقایع اخیر تسلیت گفت.
به گزارش فارس، متن این پیام بدین شرح است:
نظر به اینکه در جریان وقایع اخیر، عده ای قانون گریز و مخل امنیت عمومی با سوء استفاده از سعه صدر و خویشتنداری کارکنان خدوم و زحمتکش ناجا علاوه بر آسیب رسانیدن به اموال عمومی و مضروب و مجروح نمودن مردم و عوامل انتظامی، تعدادی از نیروهای عزیز و تلاشگر ناجا و بسیجیان فداکار را نیز به طرز ناجوانمردانه ای به شهادت رسانیده اند اینجانب ضمن عرض ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
رئیس جمهور اختیار تشکیل شورای عالی محیط زیست را به معاون اول اعطا کند

رئیس جمهور اختیار تشکیل شورای عالی محیط زیست را به معاون اول اعطا کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، 2 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزرای جهاد کشاورزی و کشور اظهار داشت: خشکسالی در استان یزد وجود دارد و برخی از شهرها یک الی 2 میلیون متر باران داشته است.
نماینده بافق، خاتم و مهریز و ابرکوه با بیان اینکه در شهرستان های خاتم و بافق 1.5 میلیمتر بارندگی داشته ایم، بیان کرد: دام ها تلف و محصولات کشاورزان از بین رفته ولی وزارت خانه های کشاورزی و کشور ، حتی کمکی به این کشاورزان ندادند، مشخص نیست چه کسی به این وزارتخانه ها آمار می دهند و این چه نگاهی است که به مناطق محروم دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
پیکر هفت تن از جانباختگان هواپیمای تهران - یاسوج از ارتفاعات دنا به پایین منتقل شد

پیکر هفت تن از جانباختگان هواپیمای تهران - یاسوج از ارتفاعات دنا به پایین منتقل شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، امیر سرتیپ ' نوذر نعمتی ' روز چهارشنبه پس از بازگشت نخستین تیم جستجوی ارتش در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به سمیرم در عین حال تصریح کرد: تعداد دقیق اجساد انتقال یافته از ارتفاعات نُقُل محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج را باید مسئولان دادستانی و پزشک قانونی مشخص و اعلام کنند.
وی با بیان اینکه محل دقیق سقوط هواپیما برای ما مشخص شده است، بیان کرد: محل اجساد و قطعاتی که در ارتفاعات دنا قرار دارد توسط تکاوران ارتش بصورت ویژه شناسایی و مشخص شده است و چنانچه شرایط جوی منطقه بهبود یابد برای جمع آوری اجساد و قطعات به تجسس زیاد نیاز نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
تشکر نماینده خاش و میرجاوه از توجه ویژه مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان

تشکر نماینده خاش و میرجاوه از توجه ویژه مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، علی کرد نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین، نصرت آباد، ایرندگان، نوک آباد، لادیز و ریگ ملک در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی خواستار توجه ویژه و خاص به حوزه انتخابیه خود و استان سیستان و بلوچستان شده است.متن این یادداشت به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
با سپاس به پیشگاه یزدان پاک خالق یکتای زمین و افلاک و درود بر منجی عالم بشریت و سلام بر روح ملکوتی امام راحل و آرزوی طول عمر پربرکت برای مقام معظم رهبر و آرزوی توفیق هر چه بیشتر برای دولت کریمه تدبیر و امید آقای دکتر روحانی، همکاران گرانقدر همان طور که میدانید ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
دکتر لاریجانی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت

دکتر لاریجانی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت پدر شهیدان حجت الله، ابوالقاسم و محمدعلی عبوری را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت مرحوم حاج حسن عبوری پدر شهیدان حجت الله، ابوالقاسم و محمدعلی عبوری موجب تاسف و تاثر گردید.
ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم برای آن مرحوم که اینک در جوار فرزندان شهیدش آرام گرفته رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.
علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی./
پایان پیام ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
استفاده از مصالح سنتی دربازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه غیرقابل توجیه است

استفاده از مصالح سنتی دربازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه غیرقابل توجیه است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، فرهاد تجری در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، 2 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به ریاست جمهوری گفت: بنیاد مسکن مجری بازسازی مناطق زلزله زده است اما باند بازی به راه انداخته و برخلاف نیازمندی منطقه به جای استفاده از مصالح نوین از مصالح سنتی استفاده می کند.
نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه پس لرزه های زیادی رخ داده که ساختمان های مسکونی را دچار صدمه مجدد کرده اما در زمینه رسیدگی اعتنا و توجهی نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
اختلاف 4 ساله امید به زندگی مردان نسبت به زنان در کشور / دلایل مرگ و میر بیشتر در مردان چیست؟

اختلاف 4 ساله امید به زندگی مردان نسبت به زنان در کشور / دلایل مرگ و میر بیشتر در مردان چیست؟ سیدمرتضی خاتمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت یکی از شاخص های مهم سلامت در دنیا میزان امید به زندگی خواند و گفت: بر این اساس در دنیا همواره میزان امید به زندگی مردان کمتر از زنان بوده است و در کشور ما نیز این امر صادق بوده بطوریکه این شاخص همواره به میزان 4 تا 5 سال کمتر از زنان گزارش شده است؛ بنابراین ضرورت دارد به این اختلاف پرداخته و در جهت ارتقاء آن کوشیده شود که چرا امید به زندگی در مردان که بیشتر از نیمی از جمعیت را به خود اختصاص داده است از زنان کمتر است.
نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از همین رو است که هفته اول اسفند هر سال را بنام هفته ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
رفتار مجرمان حوادث پاسداران، داعش گونه بود/ورود دادستانی به حادثه

رفتار مجرمان حوادث پاسداران، داعش گونه بود/ورود دادستانی به حادثه به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام محسنی اژه ای در واکنش به حوادث اخیر خیابان پاسداران، گفت: اگر کسانی از طریق قانون شکنی مخل نظم و امنیت و آرامش مردم شوند و بخواهند با فشارهای داخل و بیرون برای مردم اضطراب و دلهره ایجاد کنند، باید به طور جد در مقابل آن ایستاد.
وی افزود: یک فردی به اتهام سرقت یا احیانا داشتن ماشین سرقتی مورد بازخواست قرار گرفته و می خواهند از او تحقیق کنند. عده ای به صورت قلدرمابانه و برخلاف قانون می خواهند خواسته خود را به کرسی نشانده و در مقابل پلیس ایستادگی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
اختصاص صد میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از بیماری های دامی به سازمان دامپزشکی

اختصاص صد میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از بیماری های دامی به سازمان دامپزشکی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نمایندگان در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، 2 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با تبصره 13 ماده واحده این لایحه با 149 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
لازم به ذکر است نمایندگان بند د تبصره 13 این لایحه را نیز با 146 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.
در بند د تبصره 13 این لایحه آمده است؛ معادل یکهزار میلیارد ریال از محل منابع ماده (10)قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و منابع ماده(12)قانون ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
برخورد قاطع با اغتشاشگران/ تخلف عده ای را نباید به حساب کل جامعه دراویش گذاشت

برخورد قاطع با اغتشاشگران/ تخلف عده ای را نباید به حساب کل جامعه دراویش گذاشت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه درپایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تسلیت به خانواده شهدای نیروی انتظامی و بسیج در حوادث خیابان پاسداران تهران تاکید کرد: البته با مخلان امنیت قاطعانه برخورد می شود و هیچ گفت وگویی نیز با اغتشاشگران نمی شود.
وزیر کشور گفت: برخورد همراه با خویشتنداری نیروهای انتظامی با اغتشاشگران به مفهوم انفعال نهادهای امنیتی در قبال آنان نیست.
وی افزود: نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی کشور در عین رعایت خویشتنداری زمانی که اراده کردند موضوع در مدت 15 دقیقه جمع شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
حجاج در حج امسال با مشکل خاصی مواجه نبودند/ وزارت خارجه قاطعانه پیگیر مطالبات خانواده های شهدای منا باشد

حجاج در حج امسال با مشکل خاصی مواجه نبودند/ وزارت خارجه قاطعانه پیگیر مطالبات خانواده های شهدای منا باشد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ شهروز برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بی کفایتی آل سعود در نحوه مدیریت مناسک حج اظهار داشت: حادثه منا و سقوط جرثقیل که منجر به جان باختن تعداد زیادی از هموطنانمان شد، موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت، عربستان باید به وظایف بین المللی خود پاسخ جدی و قاطع بدهد؛ چراکه این حادثه های تلخ و بزرگ در خاک این کشور رخ داده است.
این نماینده خانه ملت با اشاره به اینکه در سال های گذشته اقدامات خوبی از سوی مقامات ایرانی در خصوص پرداخت دیه توسط عربستان به خانواده های جان باختگان حادثه منا انجام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
تلفات 25 میلیونی مرغ تخم گذار و یک میلیونی مرغ گوشتی/ آنفولانزا به اصفهان برسد کل کشور درگیر می شود

تلفات 25 میلیونی مرغ تخم گذار و یک میلیونی مرغ گوشتی/ آنفولانزا به اصفهان برسد کل کشور درگیر می شود علی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اینکه آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور در حال فراگیری است، گفت: این موضوع تلفات بسیار زیادی گرفته که هیچ، در حال حاضر از استان هایی که تاکنون علائمی نداشته اند خبرهای درگیری این بیماری مطرح می شود.
رییس کارگروه دام و طیور کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بعد از استان های شمالی اگر استان های مطرح همانند اصفهان نیز درگیر شوند قطعا در تولید تخم مرغ و مرغ گوشتی با مشکل جدی روبه رو می شویم، افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
مجلس پنجشنبه جلسه علنی دارد

مجلس پنجشنبه جلسه علنی دارد اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از برگزاری جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در روز پنجشنبه (3 اسفندماه) خبر داد و گفت: در جلسه غیرعلنی صبح امروز رأی گیری برای این موضوع صورت گرفت و نمایندگان با آن موافقت کردند.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با این حال منتظر نظر هیأت رئیسه مجلس در این باره بودیم که به صورت رسمی اعلام شد قرار است فردا جلسه علنی برگزار شد.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جلسه علنی فردای مجلس به صورت یک نوبته برگزار می شود./
پایان پیام
جلسه علنی - اکبر رنجبرزاده ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
انحلال مراکز علمی – کاربردی دولتی، دستور رئیس جمهور و لازم الاجراست

انحلال مراکز علمی – کاربردی دولتی، دستور رئیس جمهور و لازم الاجراست منصور غلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص مصوبه شورای عالی اداری در مورد دانشگاه های جامع علمی کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی ، آن را لازم الاجرا دانست و گفت: طبق این مصوبه دانشگاه ها و مراکز علمی کاربردی فوق باید از وزارتخانه علوم جدا شوند.
دانشگاهی علمی کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی می توانند فعالیت خود را در قالب بخش خصوصی ادامه دهند
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: یک راه برای این جدایی، منحل شدن واحدهای دانشگاهی مورد نظر است اما نظر ما بر این است که این دانشگاه ها می توانند به صورت مراکز عمومی با مدیریت بخش خصوصی ادامه کار دهند و دانشگاه جامع ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
قاضی پور: وزیر کشور به دلیل اتفاقات اخیر خیابان پاسداران استعفا دهد/ دکتر لاریجانی: موضوع پیگیری شده و می شود

قاضی پور: وزیر کشور به دلیل اتفاقات اخیر خیابان پاسداران استعفا دهد/ دکتر لاریجانی: موضوع پیگیری شده و می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نادر قاضی پور در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه، 2 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی گفت: بر اساس 40 قانون اساسی هیچ کس نمی تواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دکتر لاریجانی از شما به دلیل رعایت آیین نامه داخلی مجلس قدردانی می کنم چرا که در اول جلسه امروز مجلس در خصوص مسائل مهم کشور صحبت داشتید.
قاضی پور خطاب به دکتر لاریجانی افزود: آیا جامعه نیروهای انتظامی و بسیجیان تا این اندازه بی ارزش شده اند که بعضی ها در خصوص حادثه اخیر خیابان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
واردات خودرو در کشور مطابق استانداردها صورت می گیرد/ هیچ خودرویی بدون گذر از مرحله تعرفه وارد کشور نمی شود

واردات خودرو در کشور مطابق استانداردها صورت می گیرد/ هیچ خودرویی بدون گذر از مرحله تعرفه وارد کشور نمی شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره انتقاد برخی نمایندگان مجلس در خصوص وجود رانت و مافیا در حوزه واردات خودرو و قصور وزارتخانه متبوعش در این باره، اظهار کرد: واردات خودرو در کشور مطابق استانداردها صورت می گیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: همه قطعات خودرویی که نیازمند استاندارد اجباری است توسط سازمان استاندارد نظارت می شوند و بدون تایید این سازمان شماره گذاری خودروهای وارداتی صورت نمی گیرد.
وی گفت: هیچ خودرویی بدون گذر از مرحله تعرفه که مصوبه هیئت وزیران است، وارد کشور نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
انجام مبادلات ایران و هند با روپیه مشکلی در اقتصاد کشور ایجاد نمی کند

انجام مبادلات ایران و هند با روپیه مشکلی در اقتصاد کشور ایجاد نمی کند به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد شوهانی عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر رئیس جمهور به دهلی نو اظهار کرد: هندوستان یک کشور بزرگ، تأثیرگذار، پرجمعیت و پرجاذبه است و در سیاست خارجی ایران در اولویت قرار دارد.
وی با بیان اینکه ایران و هند در گذشته نیز روابط خوبی با یکدیگر داشته اند، تصریح کرد: تعاملات بین این دو کشور به عنوان دو قطب قدرتمند در آسیا و تأثیرگذار در سطح بین المللی برای هر دو کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.
شوهانی با اشاره به اینکه سفر روحانی به دهلی نو موجب شتاب گرفتن سطح روابط اقتصادی و دیپلماتیک با این کشور می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
بدهی63 هزار میلیاردی دولت به بانک مرکزی

بدهی63 هزار میلیاردی دولت به بانک مرکزی به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا، روند رشد بدهی های دولت به شبکه بانکی همچنان ادامه دارد. در کنار طلبی که بانک ها از دولت دارند و تا 25 هزار میلیارد تومان می رسد، بانک مرکزی نیز رقم قابل توجهی از آن طلبکار است. بررسی صورت وضعیت شبکه بانکی نشان می دهد که بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان آذرماه امسال به 63 هزار و 300 میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با 57 هزار و 600 میلیارد پایان سال قبل حدود 6300 میلیارد تومان افزایش دارد.
در مجموع بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی از آذرماه 1394 تا آذرماه امسال نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان رشد داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
قیمت مرکبات مازندران 10سال بدون رشد/ اعطای یارانه صادراتی راهکاری برای بهبود بازار مرکبات کاران

قیمت مرکبات مازندران 10سال بدون رشد/ اعطای یارانه صادراتی راهکاری برای بهبود بازار مرکبات کاران شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت قیمت مرکبات در استان مازندران،گفت: شرایط تولید در کشور بسیار دشوار است و ازسوی دیگر نیز متاسفانه مرکبات کشاورزان نیز با بهای مناسب خریداری نمی شود و این در حالی است که قیمت زمین نیز در این استان روز به روز افزایش است؛ لذا ادامه فعالیت اقتصادی با توجه به شرایط نامناسب تولید برای کشاورزان توجیه اقتصادی ندارد.
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ازسویی به کشاورزان فشار می آوریم که به حرفه خود بپردازند اما هیچ گونه مساعدتی از طرف نهادهای دولتی در این راستا انجام نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
تمجید دکتر لاریجانی از قاری نوجوان در صحن علنی

تمجید دکتر لاریجانی از قاری نوجوان در صحن علنی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه 2 اسفند) مجلس شورای اسلامی از محمدباقر محسنی قاری نوجوان که تلاوت آیات قرآن کریم قبل از شروع نشست علنی را برعهده داشت، تمجید کرد.
گفتنی است محمدباقر محسنی قاری نوجوان کشورمان، مقام اول مسابقات ملی سروش وحی را کسب کرده است./
پایان پیام
دکتر علی لاریجانی - تمجید - محمدباقر نحسنی - قاری برتر
تمجید دکتر لاریجانی از قاری نوجوان در صحن علنی
هفدهمین جلسه بررسی لایحه بودجه 97 در مجلس آغاز شد ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
انجام گفت وگوی ملی ضرورت اجتناب ناپذیر برای ایران است

انجام گفت وگوی ملی ضرورت اجتناب ناپذیر برای ایران است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ علی جنتی درخصوص لزوم انجام گفت وگوی ملی گفت: انجام گفت وگوی ملی یک ضرورت اجتناب ناپذیر در شرایط کنونی برای ایران است.
وی با بیان اینکه هیچ راهی برای شکست دادن بن بست های موجود جز گفت وگو نداریم، اظهار داشت: این گفت وگوها باید در میان نخبگان میان حکومت، نخبگان خارج از حکومت، شخصیت های دانشگاهی و شخصیت های روحانی در راستای ایجاد یک آشتی ملی میان نیروهای مختلف صورت بگیرد تا بتوانیم انسجام و اتحادمان را حفظ کنیم.
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: اگر در داخل کشور انسجام خود را حفظ کنیم به هیچ وجه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
توضیحات دکتر لاریجانی درباره حوادث گلستان هفتم پاسداران

توضیحات دکتر لاریجانی درباره حوادث گلستان هفتم پاسداران بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح نشست غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این جلسه توضیحاتی پیرامون قائله دراویش در گلستان هفتم پاسداران به نمایندگان ارائه داد./
پایان پیام
بهروز نعمتی ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
ماموریت گرا شدن دانشگاه ها رشد علمی را به همراه دارد/ برخی دانشگاه ها مقاومت می کنند

ماموریت گرا شدن دانشگاه ها رشد علمی را به همراه دارد/ برخی دانشگاه ها مقاومت می کنند سیدجواد ساداتی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت ماموریت گرا شدن دانشگاه ها ، گفت: ماموریت گرا کردن دانشگاه ها اقدام مناسبی در جهت ساماندهی این مراکز است؛ اگر دانشگاه ها متناسب با ظرفیت خود برای انجام وظیفه ای مامور شوند، رشد علمی کشور را به همراه دارد.
نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود : دانشگاه های دولتی می توانند با توجه به ظرفیت های منطقه ای ماموریت های ویژه ای را برعهده بگیرند به طور مثال در دانشگاه های جنوب کشور رشته های مرتبط به دریا آموزش داده شود و یا در نزدیکی کویر دانشجویان در رشته های انرژی خورشیدی و منابع کویر و معادن ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
بانک مرکزی برای تسهیل مبادلات اقتصادی شب عید چه اقداماتی انجام دهد؟

بانک مرکزی برای تسهیل مبادلات اقتصادی شب عید چه اقداماتی انجام دهد؟ رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت دستگاه های خودپرداز در روزهای پایانی سال گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی توسط بانک ها در راستای توسعه خدمات بانکداری الکترونیک انجام شده اما همچنان تا سطح مطلوب فاصله وجود دارد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ایام نوروز باید تمامی بانک ها گروه های کشیک داشته باشند تا به وضعیت دستگاه های خودپرداز رسیدگی شود و درصورت بروز نقص دستگاه ها، اقدامات لازم برای سرویس دستگاه های خودپرداز انجام شود.
نماینده مردم آباده ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
ایالات متحده؛ متهم ردیف اول دخالت در کشورها

ایالات متحده؛ متهم ردیف اول دخالت در کشورها به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، تجربه تاریخی بسیاری از کشورها از نیمه دوم قرن بیستم به بعد حکایت از آن دارد که با افزایش قدرت ایالات متحده در سطح جهان، بر میزان مداخلات این کشور در امور داخلی کشورهای دیگر هم افزوده شد.
آمریکا با هدف تعیین ساختار نظام و حکومت کشورهای دیگر از انواع ترفندهای نرم و سخت همچون کودتا، جنگ، تطمیع، تبلیغ و جاسوسی و ... استفاده کرد.
جمهوری اسلامی ایران نیز در دوره پهلوی از پیامدهای ویران کننده این سیاست ها بی نصیب نماند. مهمترین نمونه از آن نیز تلاش همه جانبه سیاسی و اقتصادی کاخ سفید برای سرنگونی دولت مردمی و قانونی محمد مصدق به علت اتخاذ سیاست های ملی گرایانه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ادامه تجاوز عربستان به یمن با کشتن پنج غیرنظامی در تعز

ادامه تجاوز عربستان به یمن با کشتن پنج غیرنظامی در تعز به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از شبکه خبری المسیره، جنگنده های سعودی-آمریکایی یک دستگاه کامیون و افراد غیر نظامی را در جاده الوازعیه به شهرستان مقبنه در استان تغز هدف قرار دادند که به کشته شدن پنج غیر نظامی انجامید.
بر اساس این گزارش، در روز های اخیر حمله به غیر نظامیان در شهرستان های ساحلی استان تعز افزایش یافته و تاکنون ده ها کشته و زخمی برجای گذاشته است.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
ناتو اجازه استفاده از فضای عراق علیه ایران را ندارد

ناتو اجازه استفاده از فضای عراق علیه ایران را ندارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، 'حیدر العبادی' در کنفرانس خبری هفتگی خود، همچنین در خصوص حادثه اخیر کمین علیه نیروهایی الحشد الشعبی در شمال عراق که منجر به کشته شدن 27 تن از این نیروها به دست تروریست ها شد گفت که دستور تحقیق در این حادثه را داده است.
وی ادامه داد: درخواست شده تا عامل صادر کننده دستور به این یگان کوچک الحشد الشعبی برای حرکت به منطقه 'السعدونیه' از توابع الحویجه در جنوب غربی کرکوک، شناسایی شود.
'حاکم الزاملی' رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز گفته است که یک فرد که با الحشد الشعبی کار می کند و در عین حال مرتبط با تروریست ها است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
محاصره غزه باید پایان یابد

محاصره غزه باید پایان یابد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، فرانسوا دلاتره در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که درباره فلسطین برگزار شد، افزود: 25 سال از توافق اسلو گذشته است و همچنان موضوع باقی است. از آن زمان یک نسل جدید از فلسطینی ها و اسرائیلی ها متولد شده اند که تنها شاهد درگیری و رنج بوده اند.
وی ادامه داد: موضوع رو به وخامت است و یکی از علت های اصلی آن توسعه شهرک سازی هاست. خشونت از طرف همه طرف ها و خصوصا حماس رو به افزایش است.
نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد اضافه کرد: با همه اینها باید بگوییم که ما هرگز تهدید امنیت اسرائیل را نمی پذیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
تصمیم آمریکا در خصوص انتقال سفارت به قدس تغییر نخواهد کرد

تصمیم آمریکا در خصوص انتقال سفارت به قدس تغییر نخواهد کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تایمز اسرائیل، نیکی هیلی نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت در خصوص قدس گفت سازمان ملل بارها به مسأله فلسطین و اسرائیل پرداخته است بدون اینکه اقدام جدی در این خصوص صورت بگیرد.
وی با اظهار نظر درباره اوضاع خاورمیانه و بدون اشاره به نقش عربستان در تجاوز به یمن اعلام کرد که این کشور با یکی از بدترین بحران های انسانی در جهان مواجه شده است که میلیون ها انسان را با خطر گرسنگی درگیر کرده است.
با این حال وی ضمن متهم کردن ایران به تسلیح حوثی ها (انصار الله) گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
با روحانی و پوتین در خصوص عفرین به توافق رسیده ایم

با روحانی و پوتین در خصوص عفرین به توافق رسیده ایم به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از راشا تودی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و حسن روحانی رئیس جمهور ایران در خصوص مسأله عفرین به توافق رسیده است.
وی ضمن تأکید بر اینکه مرحله جدیدی از عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه آغاز خواهد شد گفت که حمله توپخانه ای به مواضع نیروهای مردمی وابسته به ارتش سوریه در عفرین باعث شد تا این نیروها از این شهر خارج شوند.
اردوغان که به خاک سوریه تجاوز کرده است افزود: اجازه نخواهیم داد هیچ نیرویی برای حمایت از گروه های مسلح کُرد وارد شهر عفرین شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
فراخوان برای تجمع دوباره آشوبگران در نطفه خفه شد

فراخوان برای تجمع دوباره آشوبگران در نطفه خفه شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، این منبع آگاه شامگاه سه شنبه افزود: این آشوبگران در راستای اقدام برای تخریب اموال و برهم زدن نظم عمومی دراین فراخوان که از صبح امروز به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود از مردم برای برپایی تجمعی اعتراضی در ساعت 18 دعوت کرده بودند.
این مقام آگاه در پلیس پایتخت اظهار کرد: درهمین ارتباط پلیس تهران بزرگ در راستای انجام ماموریت های ذاتی خود برای برقراری نظم و امنیت عمومی و تامین آسایش و آرامش مردم،با انجام یک کار اطلاعاتی و هوشمندانه این اقدام گروههای آشوبگر و مخرب را ناکام گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
ورود هیأت فرانسوی به تهران/ علت سقوط با سازندگانATR بررسی می شود

ورود هیأت فرانسوی به تهران/ علت سقوط با سازندگانATR بررسی می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: براساس استانداردهای بین المللی، کشور طراح و سازنده هواپیما می تواند پس از بروز سانحه، نماینده ای برای شرکت در بررسی سانحه هواپیما اعزام کند.
به همین منظور تیمی از کشور طراح و سازنده هواپیما شامل سه نفر از اعضای کمیته بررسی سوانح دولت فرانسه و 4 نفر از نمایندگان کارخانه سازنده ATR هم اکنون وارد تهران شدند.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، موتور هواپیما تولید کشور کاناداست که نمایندگان این کشور نیز برای همکاری اعلام آمادگی کردند تا در صورت نیاز مشاورانی از کارخانه سازنده موتور نیز به ایران سفر خواهند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
ثبت نام زائران عتبات نوروز 97 به هفتم اسفند موکول شد

ثبت نام زائران عتبات نوروز 97 به هفتم اسفند موکول شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار کرد: ثبت نام افرادی که در مرحله پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات، نام نویسی کرده بودند از تاریخ دوم به هفتم اسفند ماه موکول شد.
آقایی تصریح کرد: بر این اساس ثبت نام متقاضیان عتبات نوروزی سال 97 در کاروان های زیارتی که قرار بود در چهارشنبه دوم اسفند ماه آغاز شود، به دوشنبه هفته آینده(هفتم اسفندماه) موکول شد و با 5 روز تاخیر انجام می شود.
وی در ادامه اضافه کرد:با توجه به بالا بودن هزینه سفرهای هوایی عتبات تهران-نجف ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
33 جان باخته هواپیمای تهران-یاسوج اهل تهران هستند

33 جان باخته هواپیمای تهران-یاسوج اهل تهران هستند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، احمد عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در شورای تأمین شهرستان دنا اظهار کرد: از مسافران هواپیما 33 نفر تهرانی، یک نفر از استان فارس، سه نفر البرز، پنج نفر مازندران، یک نفر قزوین، یک نفر قم، دو نفر بوشهر، گلستان یک نفر، کرمان یک نفر و دو نفر نیز از نیروهای امنیتی هستند.
وی افزود: یکی از مساله های اصلی برای انتقال اجساد شرایط جوی فردا است که قرارگاه شمالی و قرارگاه جنوبی تشکیل خواهد شد.
به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: آقای نجار ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
پیکرها به محض انتقال به پایین کوه به یاسوج منتقل می شود

پیکرها به محض انتقال به پایین کوه به یاسوج منتقل می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی محمد احمدی در جمع خبرنگاران در ستاد بحران استان افزود: طبق آخرین آمار بیش از 32 پیکر شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه اجساد قابل شناسایی به سرعت به خانواده ها تحویل داده می شود، گفت: دیگر پیکرها نیز در اسرع وقت توسط پزشکی قانونی شناسایی و به خانواده ها تحویل داده می شود.
وی بیان داشت: مراسم تشییع همه مسافران با حضور همه مردم شهر یاسوج انجام می شود.
احمدی تصریح کرد: اولین گزینه برای انتقال اجساد استفاده از بالگرد است و در غیر اینصورت این کار از طریق زمینی انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
مماشات با فساد نزدیکان و نورچشمی ها موجب ارتجاع انقلاب می شود

مماشات با فساد نزدیکان و نورچشمی ها موجب ارتجاع انقلاب می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و تولیت آستان قدس رضوی در اجتماع عظیم عزاداران فاطمی تهران ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) طی سخنانی اظهار داشت: جریانی می خواست امامت را در خلافت هضم کند و تمام تلاش های پیامبر(ص) را در پوشش نفاق از بین ببرد اما فاطمه اطهر(س) با دو وسیله خطبه های روشنگر و آتشین و اشک نقاب را از چهره نفاق کنار زد.
رئیسی ادامه داد: قرآن این سوال را مطرح می کند که اگر روزی وجود مقدس پیامبر(ص) بین شما نبود، قرار است به عقب برگردید و زحمات پیامبر و تلاش های ایشان به هیچ انگاشته شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر از 10 اسفند ماه

آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر از 10 اسفند ماه به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سید ابوالفضل رضوی در بجنورد اظهار کرد: پرداخت 120 هزار میلیارد ریال اعتبار با نرخ کارمزد تک رقمی چهار درصدی برای روستائیان و عشایر مرزنشین و شش درصدی برای روستائیان و عشایر سایر مناطق که با پیگیری های فراوان و با ارائه لایحه دوفوریتی به نتیجه رسید، انجام می شود.
وی ادامه داد: براساس سه فرمول معکوس درآمد خانوار، جمعیت و نرخ بیکاری روستایی سهم هر استان مشخص شده است که سهم خراسان شمالی 3.13 درصد از مبلغ 120هزار میلیارد ریال است که نزدیک سه هزار و 700 میلیارد ریال می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
حضور بخش خصوصی در عراق نیازمند فراهم شدن زیرساخت ها توسط دولت است

حضور بخش خصوصی در عراق نیازمند فراهم شدن زیرساخت ها توسط دولت است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری با اشاره به قرارداد بانک عراقی با بانک آمریکایی به ارزش 3 میلیارد دلار در اجلاس کویت، گفت: بارها به وزرای مختلف، معاونان رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در جلسات کمیسیون امنیت ملی اعلام کرده ایم که دیپلماسی اقتصادی ما ضعیف است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علاوه بر اینکه حضورمان در منطقه فعال نیست، متأسفانه بهره مندی لازم را از کشورهای همپیمان و دوست قوی مان مانند عراق نداشته ایم.
ذوالنور تأکید کرد: در صورتی که ما بیشترین حمایت را در جریان حمله داعش به عراق از آنها داشته ایم و بیشترین حضورمان در کنار مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
بررسی 11 طرح در سومین اجلاس شورای عالی استان ها

بررسی 11 طرح در سومین اجلاس شورای عالی استان ها به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان ها اظهار کرد: سومین اجلاس شورای عالی استان ها روز پنج شنبه هفته جاری با نطق سه تن از اعضا آغاز شده و سپس گزارش نهایی کمیسیون ها به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
وی ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی را محل برگزاری اجلاس اعلام کرد و افزود: آقایان امیر شهلا، نماینده خراسان رضوی، علیرضا ایزدی، نماینده خراسان شمالی و عباس محمد صالحی، نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها ناطقان پیش از دستور اجلاس سوم خواهند بود.
به گزارش ایسنا، الویری با اشاره به دستور جلسات تصریح کرد: بررسی طرح اصلاح ماده (91) قانون تشکیلات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
جستجوی پیکرها شبانه انجام می شود/ فعلا آمار دقیقی نداریم

جستجوی پیکرها شبانه انجام می شود/ فعلا آمار دقیقی نداریم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، جهانبین با بیان اینکه اکنون 24 امدادگر در محل لاشه هواپیما هستند، گفت: جستجوی پیکر مسافرین هواپیمای تهران - یاسوج ادامه دارد و آمار دقیقی از تعداد پیکرها نداریم و با توجه به شرایط، هویت برخی پیکرها باید توسط پزشکی قانونی مشخص شود.
وی در ادامه به گرفتار شدن سه نفر از مردم در ارتفاعات اشاره کرد و افزود: این افراد به صورت انفرادی و بدون هماهنگی وارد منطقه شده اند.
وی بیان داشت: گرفتار شدگان با خانواده های خود تماس داشته اند و نیروهای هلال احمر از این طریق در جستجوی آنها هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسینیه امام خمینی (ره)

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسینیه امام خمینی (ره) به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، در این مراسم که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین عالی در سخنانی با اشاره به ترفندها و فریب های شیطان در آخرالزمان، گفت: شیطان، خانواده ها و پیوندهای خانوادگی را هدف گرفته است و اگر این پیوندها از بین برود، سقوط انسان ها آسان، و جامعه دچار فروپاشی خواهد شد.
سخنران مراسم با بیان اینکه در فرهنگ دینی، خانه و خانواده محل عبادت، ریاضت و تربیت است، افزود: خانه ی امیرالمؤمنین علیه السلام و حضرت زهرا علیهاالسلام سرشار از صفا، مهر، محبت و احترام بود و این خانواده ی نورانی باید الگوی خانواده های مسلمان باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
تلاش برای انتقال سریع پیکرها/ بهمن جان امدادگران را به خطر انداخت

تلاش برای انتقال سریع پیکرها/ بهمن جان امدادگران را به خطر انداخت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در یک گفتگوی تلویزیونی در خصوص انتقال اجساد حادثه دیده هواپیمایی تهران- یاسوج گفت: از صبح فردا عملیات را با نیروهای بیشتر دنبال می کنیم. انتقال پیکرها کار سخت و دشواری است و جان امدادگران ما در کوهستان به دلیل بهمن هایی که در منطقه می آید در معرض تهدید است. اما سعی می کنیم آرامش را به خانواده های عزادار هدیه کرده و انتقال اجساد در سریع ترین زمان اتفاق بیفتد.
به گزارش مهر، وی افزود: تدابیری برای انتقال اجساد از راه زمین نیز اندیشیده شده و با همکاری فدراسیون کوهنوردی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
اعمال حاکمیت در دریا نباید با رویکرد سختگیرانه باشد/ کشتی های خاطی قبل از پرداخت تمام خسارت رها نمی شوند

اعمال حاکمیت در دریا نباید با رویکرد سختگیرانه باشد/ کشتی های خاطی قبل از پرداخت تمام خسارت رها نمی شوند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره ادعاهایی که نسبت به اعمال حاکمیت سازمان بنادر در آب های تحت مسئولت این سازمان شده تاکید کرد: اعمال حاکمیت الزاما به مفهوم رویکردهای سختگیرانه در دریا نیست.
وی با بیان اینکه کشورهای ساحلی باید متعهد به وظایفی هم در راستای مقررات داخلی خود و هم در راستای کنواسیون های بین المللی باشند، اظهار داشت: موضوع مهم در اعمال حاکمیت های دریایی، تامین ایمنی دریانوردی است. به این معنا که باید در آب های تحت مسئولیت خودمان شرایط لازم برای اینکه دریانوردی به صورت ایمن انجام شود، فراهم کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
هنوز پیکر 36 نفر از سرنشینان هواپیمای آسمان پیدا نشده است/ اجساد فردا منتقل می شوند

هنوز پیکر 36 نفر از سرنشینان هواپیمای آسمان پیدا نشده است/ اجساد فردا منتقل می شوند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلام محمد زارعی با بیان اینکه تمام تجهیزات برای انتقال اجساد به منطقه لاشه هواپیما رسیده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه به غروب آفتاب نزدیک هستیم و با تاریکی هوا امکان پرواز بالگردها دیگر وجود ندارد و انتقال اجساد فردا انجام می شود.
نماینده مردم دنا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ارتفاعات دنا هم به سمت شمال و هم به سمت جنوب ارتفاعات مسیر بسیار صعب العبور و سرمای هوا در آن منطقه بسیار شدید است بنابراین در حال حاضر امکان انتقال اجساد وجود ندارد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، که در منطقه حضور دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
مرحوم مظاهری حیات معنوی دارد

مرحوم مظاهری حیات معنوی دارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام ناطق نوری در مراسم چهلم درگذشت حجت الاسلام مظاهری با اشاره به اینکه اخلاصی که در وجود مرحوم مظاهری وجود داشت سبب شده بود تا دعای کمیل او به دل همه بنشیند، اظهار داشت: خیلی از افراد به خاطر همین جذبه مرحوم، جذب دعای کمیل می شدند.
وی ادامه داد: هدایت بسیاری از جوانان با دعاهای مرحوم مظاهری و نفس ایشان محقق شده است و از همین رو در دارالقرآن ایشان نه تنها قرآن تلاوت و آموزش داده می شد بلکه بسیاری از معارف و اخلاقیات هم وجود داشت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ایشان طبق آموزه های قرآنی فوت نکرده اند بلکه حیات معنوی ایشان تداوم دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
آشوب های شب گذشته در تهران به هر بهانه ای که باشد محکوم است/ مردم انتظار برخورد با اخلالگران نظم و امنیت را دارند

آشوب های شب گذشته در تهران به هر بهانه ای که باشد محکوم است/ مردم انتظار برخورد با اخلالگران نظم و امنیت را دارند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد قمی با اشاره به آشوب های شب گذشته در منطقه پاسداران تهران گفت: بر هم زدن امنیت و آسایش مردم به هر دلیل و بهانه ای که باشد محکوم است و اگر این افراد خواسته به حق و منطقی هم داشته باشند باید از مجاری قانونی خواسته خود را پیگیری کنند.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما هزینه های زیادی را برای تأمین امنیت مردم داده ایم و نیروی انتظامی در این راه شهدای زیادی را تقدیم کرده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار داشت: مردم انتظار دارند تا مجموعه نظام برخورد لازم را با برهم زنندگان امنیت مردم در شب گذشته داشته باشد تا دیگر شاهد این ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
وزیر راه در 5 محور استیضاح می شود/ بررسی استیضاح طی هفته آینده

وزیر راه در 5 محور استیضاح می شود/ بررسی استیضاح طی هفته آینده به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، صدیف بدری در پاسخ به این سؤال که آیا این حوادث از دلایل استیضاح وزیر راه و شهرسازی است، ادامه داد: سانحه هوایی یاسوج از جمله دلایلی بود که استیضاح وزیر راه و شهرسازی را کلید زده است.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، متذکر شد: خودداری از ارائه توضیحات کافی به مردم و نمایندگان در خصوص حوادث و نحوه مدیریت آن و همچنین بی توجهی به تعهداتی که وزیر در هنگام اخذ رأی مطرح کرده بود، از علل استیضاح است.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بخشی از تعهدات وزیر راه در خصوص ناوگان حمل ونقل عمومی هنوز به اجرا درنیامده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
وزیر دفاع کویت به تهران دعوت شد

وزیر دفاع کویت به تهران دعوت شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، عنایتی در این دیدار همچنین پیام تبریک امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به مناسبت انتصاب شیخ ناصر صباح الاحمد الصباح به مقام جدید، به وی تقدیم کرد.
به گزارش ایرنا، شیخ ناصر صباح الاحمد الصباح 69 ساله، فرزند ارشد شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت است که در 11 دسامبر 2017 (20 آذر1396) از سوی وی به عنوان معاون اول نخست وزیر و وزیر دفاع این کشور عربی حوزه خلیج فارس منصوب شد./
پایان پیام
امیر سرتیپ امیر حاتمی - علی رضا عنایتی ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
سه روز در سمیرم عزای عمومی است

سه روز در سمیرم عزای عمومی است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، اصغر سلیمی در جمع خبرنگاران در محل سقوط هواپیمای یاسوج افزود: در راستای رفاه حال خانواده ها و مردم، مدارس در این چند روز در اختیار مردم قرار گرفت.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از ابتدای حادثه کمیته تحقیق و تفحص تشکیل شد و منطقه دنگزلو و نغول در اختیار نیروها و مردم قرار داشت.
سلیمی تصریح کرد: همه نیروها در این چند روز با جان و دل تلاش می کردند.
به گزارش مهر، این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: حضور نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در کنار خانواده بازماندگان و در محل وقوع حادثه دلگرمی بسیار بزرگی است./ ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
پرداخت یارانه مراکز خدماتی بهزیستی تا پایان هفته جاری/حقوق اسفند از نیمه این ماه پرداخت می شود

پرداخت یارانه مراکز خدماتی بهزیستی تا پایان هفته جاری/حقوق اسفند از نیمه این ماه پرداخت می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه بازدید از مجتمع توانبخشی معلولان ذهنی تهران در جمع خبرنگاران به بیان برخی تصمیمات دولت درباره وضعیت پرداخت یارانه به انجمن های خدمات بهزیستی پرداخت و اظهار کرد: از آغاز سال 96 تاکنون بیش از چهار هزار میلیارد تومان نسبت به اسفند سال 95 اعتبار بهزیستی و کمیته امداد برای پرداخت یارانه ها افزایش یافته است و در حال حاضر نیز هر ماه رقمی حدود 3800 میلیارد تومان یارانه به خانواده ها از جمله افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته اختصاص می یابد.
ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
دستگاه های اطلاعاتی باید پاسخگوی تساهل در برابر اغتشاشات دراویش باشند

دستگاه های اطلاعاتی باید پاسخگوی تساهل در برابر اغتشاشات دراویش باشند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام حسن نوروزی درباره اغتشاشات اتفاق افتاده در منطقه پاسداران تهران توسط افراد معروف به دراویش گنابادی اظهار کرد: اگر اغتشاشاتی رخ داده از سهل انگاری خود ماست.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: این نوع و روش درویشی متعلق به شهرستان بیدخت گناباد واقع در استان خراسان رضوی است و اینها افرادی هستند که قبل از انقلاب اسلامی، مورد حمایت حکومت پهلوی بودند و به اعتبار اینکه اسدالله علم از مناطق نزدیک گناباد بود، مورد حمایت شاه قرار داشتند و جرم های مختلفی را مرتکب می شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
قاطعانه با اغتشاشگران برخورد شود

قاطعانه با اغتشاشگران برخورد شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلامرضا کاتب ضمن محکوم کردن جنایات شب گذشته اغتشاشگران در تهران گفت: جنایت وحشیانه اغتشاشگران که منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از عوامل نیروی انتظامی و بسیج شد نشان داد، دشمنان به دنبال ایجاد ناآرامی در کشور هستند.
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: نیروی انتظامی در راستای ماموریت اصلی خود شب گذشته وظیفه قانونی خود را انجام داد و در برابر اغتشاگران ایستادگی کرد.
وی افزود: تخریب اموال عمومی و به شهادت رساندن نیروهای امنیتی کشورمان را محکوم می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
عباس عراقچی در راس هیاتی وارد لندن شد

عباس عراقچی در راس هیاتی وارد لندن شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، وی پیش از سفر به لندن، در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ به خبرنگاران در باره این سفر گفته بود: این قبیل گفت وگوها یک بار در تهران و یک بار در لندن برگزار می شود که اکنون نوبت لندن است تا میزبان گفت وگوهای دوره ای سیاسی دو کشور باشد.
وی خاطر نشان کرد: در گفت وگوهای دو جانبه، مجموعه ای از مسایل منطقه ای، بین المللی، مسایل مربوط به برجام و آخرین تحولات آن در گفت وگوی فشرده یک روزه مورد بحث قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، عراقچی قرار است بر اساس برنامه اعلام شده، روز پنجشنبه نیز در اندیشکده چتم هاوس لندن سخنرانی کند که اولویت های سیاست خارجی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
اعطای تابعیت به محکوم امنیتی از سوی دولت سوئد قابل پذیرش نیست

اعطای تابعیت به محکوم امنیتی از سوی دولت سوئد قابل پذیرش نیست یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به اقدام دولت سوئد دراعطای تابعیت به احمدرضاجلالی محکوم امنیتی ایرانی، گفت: در حوزه مقررات بین المللی اعطای تابعیت تابع حقوق شهروندی و مسائل سیاسی است؛ درشرایطی که فردی دارای محکومیت امنیتی بوده و به منافع کشور خود یا کشور دیگری ضرر و آسیب رسانده باشد، ضمن اینکه درحال پیگرد مقررات قانونی نیز باشد؛ هرکشوری که اعطای تابعیت و حمایت از این فرد را دنبال کند، به نوعی دخالت در امور کشور مبدأ محسوب می شود.
نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اینگونه اقدامات خلاف منافع ایران محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
آماده/14/چرا به لحاظ حقوقی آمریکا امکان تحریم انصارالله، حزب الله و حشد الشعبی را ندارد؟

آماده/14/چرا به لحاظ حقوقی آمریکا امکان تحریم انصارالله، حزب الله و حشد الشعبی را ندارد؟ ابوالفضل حسن بیکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص لایحه تحریمی علیه جنبش نُجَباء در کنگره آمریکا، گفت: محور مقاومت در منطقه غرب آسیا به بازیگر مهم و موثری تبدیل شده و نقش ایفا می کند که این امر به ضرر ایالات متحده تمام شده است.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گروه های مقاومت به نوعی گروه های رسمی و ملی هستند، اظهار کرد: گروه های انصارالله، حزب الله، حشد الشعبی و غیره به دنیا اعلام می کنند بر اساس قوانین بین المللی و با هماهنگی دولت مرکزی از کشورشان حفاظت می کنند لذا آمریکا نمی تواند آنها را به بهانه واهی تحریم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
شبکه سازی امنیتی چه تاثیری بر ارتقا روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای منطقه د ارد

شبکه سازی امنیتی چه تاثیری بر ارتقا روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای منطقه د ارد ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص پیشنهاد امیر قطر مبنی بر امضای توافق امنیتی مشابه اتحادبه اروپا در خاورمیانه، گفت: دیپلماسی جمهوری اسلامی در تلاش برای تثبیت امنیت در منطقه است از این رو برخی مسئولان برای تامین امنیت جان فشانی کردند، هرچند شورای همکاری خلیج فارس تاکنون اقدام موثری نکرده است.
نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی برای برچیده شدن داعش از منطقه و تامین امنیت گام های اساسی برداشته و از هر پیشنهادی در این زمینه هم استقبال می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
تغییرات در حوزه آموزش نباید سیاسی و جناحی باشد

تغییرات در حوزه آموزش نباید سیاسی و جناحی باشد محمدباسط درازهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تغییر رؤسای برخی واحدهای دانشگاه آزاد و تغییرات گسترده در سطح مدیران رده بالای آن، گفت: تغییرات گسترده در دانشگاه آزاد اسلامی نگرانی های فراوانی در سطح جامعه و حوزه آموزش ایجاد کرده است.
نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تغییرات در حوزه آموزش نباید سیاسی، سلیقه ای و جناحی باشد، افزود: تغییرات فراوان در سطح رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد آن هم ظرف مدتی کوتاه چنین فرضی را در اذهان تقویت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
هواپیمای شرکت آسمان در 30 متری قله کوه و درارتفاع 13 هزار پایی سقوط کرده است

هواپیمای شرکت آسمان در 30 متری قله کوه و درارتفاع 13 هزار پایی سقوط کرده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محسن مهر علیزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به پیدا شدن لاشه هواپیمای ATR72 هواپیمایی آسمان مسیر تهران- یاسوج افزود: عملیات برای یافتن اجساد سرنشینان و جعبه سیاه هواپیما آغاز شده است.
پس از اقدامات وسیع و پیگیری های فراوان و 48 ساعت تلاش بی وقفه همه عوامل اجرایی، امدادی، نظامی و انتظامی و مدیریت بحران لاشه هواپیما پیدا شد.
وی با بیان اینکه بقایای هواپیما در ارتفاع چهار هزار متری منطقه نقل پیدا شده است، تصریح کرد: از روز گذشته چندین سورتی پرواز بر فراز منطقه صورت گرفت که در برخی از این پروازها خود حضور داشتم و سپس در جلسه ای که با جانشین نیروی زمینی و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
واریز کمک های مردمی به حساب سلبریتی ها منطقی نیست/ هنرمندان و رزشکاران با نهادهای مردمی همراه شوند

واریز کمک های مردمی به حساب سلبریتی ها منطقی نیست/ هنرمندان و رزشکاران با نهادهای مردمی همراه شوند احد آزادی خواه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برخی اعتراض ها به جمع آوری کمک های مردمی توسط سلبریتی ها و افراد مشهور در شبکه های مجازی به این دلیل که ماهیت سازمان های مردم نهاد را زیر سوال می برد، گفت: حاکمیت، دولت و نهادی رسمی مردم نهاد باید در مقابل حوادث ناگواری که در کشور رخ می دهد به منظور کمک به حادثه دیدگان اقدام لازم را همچون جمع آوری کمک های مردمی را به درستی انجام دهند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته امداد، بهزیستی و هلال احمر جزو سالم ترین دستگاه های مردمی کمک رسان به مردم به شمار می آیند که تاکنون خبری مبنی بر اختلاس و تخلف مالی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
تشریح شباهت های سیاست خارجی انگلستان و آمریکا در حوزه برجام / تصمیم نهایی لندن در موضع گیری در حوزه برجام چیست؟

تشریح شباهت های سیاست خارجی انگلستان و آمریکا در حوزه برجام / تصمیم نهایی لندن در موضع گیری در حوزه برجام چیست؟ محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص گفت وگوی سیاسی ایران و انگلستان در در حاشیه کنفرانس مونیخ بر سر مسائل دوجانبه، منطقه ای بین المللی و البته مسائل برجامی، گفت: استراتژی برخورد ایالات متحده آمریکا و اروپا با ایران یکسان است اما در تاکتیک ها کمی تفاوت وجود دارد.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه همه طرف های برجام متعهد به انجام وظایف خود هستند و این موضوع بر اساس قوانین حاکم بر توافقات بین المللی قابل تامل است، اظهار کرد: علی رغم اینکه اتحادیه اروپا اذعان دارد جمهوری اسلامی ایران همه تعهداتش را انجام داده است اما متاسفانه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
دانشگاه پیام نور در ارائه تسهیلات به دانشجویان شهرهای زلزله زده کرمانشاه تبعیض قائل نشود

دانشگاه پیام نور در ارائه تسهیلات به دانشجویان شهرهای زلزله زده کرمانشاه تبعیض قائل نشود حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تذکر کتبی خود در صحن علنی مجلس به وزیر علوم درخصوص پیگیری فوری اقدام تبعیض آمیز دانشگاه پیام نور در استان کرمانشاه و محروم کردن برخی از شهرستان ها از مصوبات کمک به زلزله زدگان، گفت: خط زلزله استان کرمانشاه و مناطقی که از این حادثه در امان نمانده اند کاملا مشخص است لذا مسئولان نباید در ارائه تسهیلات به این منطقه تبعیض قائل شوند.
نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشگاه پیام نور تسهیلات و تحفیف شهریه را تنها برای برخی از شهرهای زلزله زده این استان در نظر گرفته است اما برای دانشگاه های پیام ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
آیا نحوه هزینه کرد حق درمان کارگران شفاف است؟/ تأمین اجتماعی مختار به برداشت از حساب حق درمان است

آیا نحوه هزینه کرد حق درمان کارگران شفاف است؟/ تأمین اجتماعی مختار به برداشت از حساب حق درمان است اکبر ترکی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درخصوص تصویب واریز حق درمان کارگران به خزانه کل کشور در لایحه بودجه 97، گفت: مناقشه ای طی سالیان گذشته میان وزارت بهداشت و درمان و وزارت رفاه درنحوه هزینه کرد حق درمان کارگران وجود داشت، به طوری که مسئولان وزارت بهداشت معتقدند که تامین اجتماعی حق درمان کارگران را درحوزه سلامت هزینه نمی کند؛ این درحالی است که مسئولان تامین اجتماعی معتقدند که بیش از نیاز حق درمان را درحوزه سلامت هزینه کردند.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان درمجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
توضیحات رییس سازمان هواپیمایی درباره جزییات حادثه

توضیحات رییس سازمان هواپیمایی درباره جزییات حادثه به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی عابدزاده در نشست خبری با موضوع وضعیت رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای atr 72-600 شرکت هواپیمایی آسمان گفت: در خصوص این حادثه، شرکت فرودگاه ها چند دقیقه بعد از آنکه، هواپیما از رادار خارج شد اطلاعیه صادر کرد و سازمان حدود یک ربع به 10 روز سانحه متوجه شد که چه اتفاقی افتاده است. در همان زمان می دانستیم که چند دقیقه است که از هواپیما خبری نداریم. بلافاصله ستاد رسیدگی به سانحه را در سازمان هواپیمایی تشکیل دادیم. همزمان موضوع را به وزیر راه و شهرسازی اطلاع رسانی کردیم. وی بلافاصله به همراه چند نماینده مجلس در این ستاد حاضر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی ایجاد می شود

نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی ایجاد می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، شهیندخت مولاوردی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه بیش از یک سال از رونمایی منشور حقوق شهروندی می گذرد، در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه این منشور و برنامه های پیش رو گفت: باور داریم که بعد از یک صد سال که از تاریخ مبارزات حق طلبی و آزادی خواهی ملت ایران می گذرد دولتی بر سر کار آمده که تلاش دارد اراده خود را برای پیگیری حقوقی که البته در قانون اساسی ایران به رسمیت شناخته شده، بکار ببندد.
وی با بیان اینکه در برخی موارد مثل دسترسی به فضای مجازی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
فرماندارانی که در محل خدمت خود سکونت نداشته باشند، برکنار می شوند

فرماندارانی که در محل خدمت خود سکونت نداشته باشند، برکنار می شوند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از برگزاری نخستین همایش فرمانداران دولت دوازدهم در اسفندماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این همایش به منظور تشریح برنامه ها، سیاست ها و اولویت های دولت در سال 97 در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و عمرانی در محل وزارت کشور برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، منشور حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، ارتقاء نشاط سیاسی، تکمیل پروژه های نیمه تمام، جذب سرمایه و ایجاد اشتغال از مهمترین برنامه هایی است که باید فرمانداران پیگیری و دنبال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
انتظار داریم تا بعدازظهر امروز اجساد هواپیمای سانحه دیده منتقل شود

انتظار داریم تا بعدازظهر امروز اجساد هواپیمای سانحه دیده منتقل شود علی محمد احمدی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ، با یادآوری پیدا شدن لاشه هواپیمای ساقط شده تهران- یاسوج با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های روز گذشته مبنی بر مساعد بودن هوا امروز به لاشه این هواپیما دست یافتیم، گفت: از بعداظهر دیروز به این جمع بندی رسیدیم که باید از بالگردهای قدرتمندتری برای ادامه عملیات جست و جو استفاده کرد.
وی افزود: بنابراین تعدادی از بالگردهای هوافضای سپاه و نیروی هوایی نسبت به گرفتن عکس هوایی از منطقه اقدام کردند.
احمدی ادامه داد: خوشبختانه ساعت 9 امروز بالگرد قدرتمندی که بر منطقه متمرکز شده بود قطعاتی از لاشه هواپیما را پیدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
کمیته 6 نفره نمایندگان جهت بررسی بودجه 98 تشکیل می شود/ نمایندگان از تصمیم شورای ترافیک گله مند هستند

کمیته 6 نفره نمایندگان جهت بررسی بودجه 98 تشکیل می شود/ نمایندگان از تصمیم شورای ترافیک گله مند هستند محمدرضا عارف در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح نشست مجمع نمایندگان استان تهران با محمدحسین مقیمی؛ استاندار تهران اظهار داشت: مقرر شده تا مجمع نمایندگان استان تهران جلسات منظمی را با استاندار داشته باشد زیرا استان تهران در بسیاری از بخش ها وضعیتی پایین تر از متوسط کشور دارد، به خصوص در شهرستان های استان تهران وضعیت خوبی وجود ندارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه در بخش سلامت، آسیب های اجتماعی و زیربناها در استان تهران مشکلات زیادی را شاهد هستیم، بیان کرد: با برگزاری چنین جلساتی و با هماهنگی دستگاه های مختلف به اولویت های تهران به خصوص آلودگی هوا و بافت های ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
وظیفه حاکمیت ایجاد امنیت برای آحاد مختلف مردم است

وظیفه حاکمیت ایجاد امنیت برای آحاد مختلف مردم است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام نصرالله پژمان فر ، با اشاره به آشوب های شب گذشته تعدادی از دراویش در خیابان پاسداران گفت: امروز وظیفه حاکمیت ایجادد امنیت برای آحاد مختلف مردم است و اساساً تشکیل حاکمیت بر همین پایه و مبناست.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، افزود: متأسفانه در جامعه ما کسانی هستند که با رویکرد فرار رو به جلو زورگویانه و قلدرانه حقوق مردم را تضییع می کنند و این کار امنیت جامعه را با چالش مواجه می کند.
سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: متاسفانه اتفاقی که شب گذشته در خیابان پاسداران تهران رخ داد حادثه بسیار تلخی بود و ما شاهد بودیم که به صورت غیر ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای کمتر از 45 میلیون تومان بدون منطق است / گرانی خودرو در بازار از طرف کارخانه نیست

جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای کمتر از 45 میلیون تومان بدون منطق است / گرانی خودرو در بازار از طرف کارخانه نیست ولی ملکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص اختلاف قیمت کارخانه تا بازار خودرو در ایام شب عید، اظهار داشت: قیمت خودرو تابع عوامل متعددی است و یکی از دلایل آن افزایش تعرفه های واردات خودرو بود که ایجاد حباب قیمتی کرد و بر محصولاتی که شامل قیمت گذاری نیز نبودند اثر گذاشت.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواد اولیه تشکیل دهنده قیمت خودرو در حال حاضر منبعث از تورم موجود قیمت مواد پلاستیکی، فولادی و الکتریکی است که 35 درصد افزایش قیمت دارد، گفت: شورای رقابت از افزایش قیمت خودروها تا سقف45 میلیون تومان جلوگیری می کند که از نظر من منطقی نیست اما سایر ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
رییس کمیسیون بهداشت سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج را تسلیت گفت

رییس کمیسیون بهداشت سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس امروز ( سه شنبه 1 اسفند) درپیامی سانحه دلخراش سقوط هواپیمای پرواز تهران به یاسوج و واژگونی اتوبوس محور تبریز به زنجان را تسلیت گفت. متن پیام نماینده مردم تهران به شرح ذیل است:
انا لله و انا الیه راجعون
خبر دلخراش جان باختن جمعی از هموطنان عزیز در سانحه ی سقوط هواپیمای تهران به یاسوج و واژگونی مرگبار اتوبوس تبریز به زنجان موجب تاثر و تالم وافر و اندوه بسیار گردید.
اینجانب به نمایندگی از اعضای محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز همدردی با خانواده های سوگوار ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
اولویت مدیریت شهری حل معضل ترافیک و آلودگی است

اولویت مدیریت شهری حل معضل ترافیک و آلودگی است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد علیخانی در مراسم اختتامیه هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل ونقل، با بیان اینکه تمامی حاضران به مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا آگاه هستند، گفت: اولویت شورای شهر تهران حل معضل ترافیک و آلودگی است به همین دلیل حدود از یک سوم بودجه شهرداری در سال 97 به حوزه حمل ونقل تخصیص داده شده است.
وی با بیان اینکه در کنار بودجه مصوب برای حوزه حمل و نقل، 180 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و بهسازی اتوبوسرانی شهر تهران و توسعه موتورسیکلت های برقی در سال آینده تخصیص داده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
داغ شهادت دخت نبی اکرم (ص) و درگذشت هموطنان در سانحه هوایی یاسوج در انبوه پیام های تسلیت نمایندگان / وزیران راه و کار انتخاب کنند؛ یا استعفا یا استیضاح / تشکر رهبری معظم از مواضع ظریف

داغ شهادت دخت نبی اکرم (ص) و درگذشت هموطنان در سانحه هوایی یاسوج در انبوه پیام های تسلیت نمایندگان / وزیران راه و کار انتخاب کنند؛ یا استعفا یا استیضاح / تشکر رهبری معظم از مواضع ظریف به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.
بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود از استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در صفحه اینستاگرام خود پستی در خصوص نامه سرگشاده جمعی از نمایندگان همراه دولت به رییس جمهور در خصوص لزوم استعفای وزرای راه و شهرسازی و کار و تعاون منتشر کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
یافتن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توسط بالگردهای سپاه/امکان هلی برد پس از مساعدشدن شرایط جوی

یافتن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توسط بالگردهای سپاه/امکان هلی برد پس از مساعدشدن شرایط جوی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سردار رمضان شریف گفت: صبح امروز سه شنبه بالگردهای نیروی هوا فضای سپاه در حین جست وجو برای یافتن لاشه هواپیمای آسمان که از تهران عازم یاسوج بود، لاشه این هوایپیما را حدود نیم ساعت پیش در ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند.
وی افزود: دو فروند بالگرد هوافضا به مختصاتی که پهبادها اعلام کرده بودند اعزام شدند و موفق شدند نقطه جغرافیایی هواپیما را پیدا کنند.
سردار شریف تصریح کرد: تصاویر دقیقی هم از نقطه سقوط و شرایط لاشه هواپیما گرفته شده است.
سردار شریف تصریح کرد: با توجه به مکان و مختصاتی که پهپادها داده بودند بالگردها به محل اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
اجحاف در حق پرستاران زیبنده نظام سلامت نیست/ دولت قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا کند

اجحاف در حق پرستاران زیبنده نظام سلامت نیست/ دولت قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا کند یعقوب شیویاری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره حذف اورژانس از قانون ارتقاء بهره وری ، گفت: افرادی که در اورژانس و بخش پرستاری مراکز درمانی مشغول به فعالیت هستند، در بیشتر مواقع و شرایط مشکلات بسیاری داشته و درمعرض آسیب های مختلف قرار دارند؛ به عنوان مثال نیروهای فوریت های پزشکی و اورژانس در دراعزام به محل حادثه و مشاهدات حوادث گاهی دچار مشکلات روحی و روانی می شوند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بخشی از وظایف هلال احمر و اورژانس در امدادرسانی ها مشترک است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
سال آینده چند میلیون ایرانی یارانه نقدی دریافت می کنند؟

سال آینده چند میلیون ایرانی یارانه نقدی دریافت می کنند؟ علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از پرداخت یارانه نقدی به 55 میلیون ایرانی در سال آینده خبر داد و گفت: دولت در لایحه بودجه سال 97 پیشنهاد داده بود که 23 هزار میلیارد تومان برای یارانه های نقدی و غیر نقدی به خانوار اختصاص یابد، البته کل رقم هدفمندی یارانه ها در بخش پرداخت های نقدی، 37 هزار میلیارد تومان بوده است، از این مقدار، 23 هزار میلیارد تومان برای خانوار و 7 هزار میلیارد تومان برای کمیته امداد و 3 هزار و 700 میلیارد تومان نیز به بخش سلامت و 3 هزار و 300 میلیارد تومان نیز برای نان و خرید تضمینی گندم بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
دسترسی زمینی به این منطقه ممکن نیست/نیروها هلی برد می شوند

دسترسی زمینی به این منطقه ممکن نیست/نیروها هلی برد می شوند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلام محمد زارعی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران در محل سقوط هواپیما افزود: با تلاش های همه دستگاههای اجرایی و گروههای امدادی لاشه هواپیما در روز سوم حادثه کشف شد.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: این امر با از خود گذشتگی انجام شد و همه امدادگران از همه بخشها تلاش کرده و همه نقاط محتمل نیز بررسی شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: این نقطه در ارتفاع بالای 3600 متر دنا قرار داشته و بسیار سخت گذر است.
به گزارش مهر، وی افزود: کوهنوردان و تکاورها نیز برای انتقال اجساد به محل اعزام شده اند./
پایان پیام ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
پیدا شدن لاشه هواپیمای یاسوج – تهران در ارتفاعات 3600 متری دنا/ طولانی شدن عملیات طبیعی است

پیدا شدن لاشه هواپیمای یاسوج – تهران در ارتفاعات 3600 متری دنا/ طولانی شدن عملیات طبیعی است غلام محمد زارعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه با تلاش سه روزه تیم های تفحص و امدادگران لاشه هواپیمای ساقط شده تهران- یاسوج پیدا شد، گفت: با تلاش تمامی تیم های تفحص لاشه هواپیما امروز در ارتفاعات3600 متری دنا در محدوده سمیرم استان اصفهان پیدا شد.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، طولانی شدن عملیات جستجوی لاشه هواپیمای سانحه دیده را به دلیل شرایط جوی و شرایط سوق الجیشی منطقه دانست و گفت: این موضوع امری طبیعی است و در برخی موارد کشف لاشه هواپیما نیز بیش از یک سال زمان برده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
اظهارنظرها درباره تهران –یاسوج به پس از پیدا شدن جعبه سیاه موکول شود

اظهارنظرها درباره تهران –یاسوج به پس از پیدا شدن جعبه سیاه موکول شود حسن خسته بند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، گفت: سقوط هواپیما تنها مختص کشور ما نیست و به تازگی در روسیه نیز هواپیمایی سقوط کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمی توان تا پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما در خصوص علل منتج به سقوط اظهارنظر کرد افزود: خلبان این هواپیما یکی از ماهرترین خلبان ها بوده و بنده چندباری به همراه وی سفر داشته ام.
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تحریم و اعمال محدودیت های بسیار از سوی کشورهای استکبار نوسازی ناوگان هوایی ما را با وقفه مواجه کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
کدام کشور مانع اصلی تحقق رویای از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی است؟

کدام کشور مانع اصلی تحقق رویای از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی است؟ ابوالفضل حسن بیکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ درباره عواقب تداوم حضور ایران در سوریه برای این رژیم گفت: رژیم صهیونیستی می داند که حضور ایران در سوریه مانع از تحقق رویای از نیل تا فرات این رژیم است.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود:در طول سال های تشکیل این رژیم جعلی، منطقه خاورمیانه درگیر جنگ های قبیله ای و طائفه ای بوده است. جنگ های این رژیم با اعراب و اشغال مناطقی از جولان و صحرای سینا و هم چنین جنگ های 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه نشان میدهد این رژیم قصد دارد آرامش را از منطقه خاورمیانه از بین ببرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
واردات چای بدون کار کارشناسی به تولید داخل ضربه می زند

واردات چای بدون کار کارشناسی به تولید داخل ضربه می زند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، نظر افضلی در خصوص معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت تعرفه، بیان کرد: زمانی که ما تولید داخلی داریم و چای ما از کیفیت خوبی برخوردار است، واردات بدون کارشناسی سبب آسیب زدن به تولید داخل می شود.
نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به در تضاد بودن این کار با اقتصاد مقاومتی، گفت: وزارت کشاورزی باید متناسب با میزان محصولات تولید داخل کشور، در خصوص واردات آن اقدام کند و سایر وزارت خانه ها نباید در این کار مداخله کنند.
به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: وزارت کشاورزی باید تولید داخل را در نظر بگیرد و در صورت نیاز واردات انجام دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
صحبت های رهبری حجت را بر همه تمام کرده است

صحبت های رهبری حجت را بر همه تمام کرده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، اکبر ترکی درباره محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب افزود: رهبر معظم انقلاب از اول امسال به خصوص تاکیدشان بر این بود که با اتحاد و انسجامی که سه قوه پیدا می کنند در مسیر شعار سال که اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید داخلی بوده حرکت شود.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه که ما از برخی افراد دیدیم این است که در این مسیر کم حرکت انجام داده اند. الان هم با فرمایشاتی که رهبری در ماههای اخیر و به خصوص در صحبت آخرشان حجت بر همه تمام است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
مشکلات جامعه به دلیل غفلت از آموزش و پرورش است

مشکلات جامعه به دلیل غفلت از آموزش و پرورش است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمدرضا امیرحسنخانی در آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی قلم چی در شهرستان فردوس افزود: شهرستان فردوس نخبگان و متخصصان زیادی در سطح کشور و حتی خارج از کشور دارد.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، گفت: کتابخانه شهرستان فردوس متعلق به 50 سال قبل است و شهری با قدمت فردوس که در گذشته سه حوزه علمیه فعال داشته و از فرهنگ بسیار غنی برخوردار است باید از کتابخانه استاندارد و فضای مطالعاتی مناسبی برخوردار باشد.
وی تصریح کرد: احداث کتابخانه در شهرهای مختلف کشور توسط بنیاد قلم چی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
آغاز روز سوم جست وجوی لاشه هواپیمای ای تی آر

آغاز روز سوم جست وجوی لاشه هواپیمای ای تی آر به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، استاندار کهگیلویه وبویراحمد صبح سه شنبه در این زمینه گفت: با توجه به تجهیزات و افزایش نیروی انسانی و بهبود شرایط جوی، ممکن است تا ظهر امروز لاشه هواپیما پیدا شود.
علی محمد احمدی افزود: آخرین گمانه زنی ها و نظر کارشناسی مبنی بر این است که قله بیژن در استان کهگیلویه وبویراحمد محل سقوط احتمالی هواپیماست که امروز جست وجوی بیشتری در این قسمت خواهد شد.
وی عنوان کرد: منطقه جست وجوی هواپیما در پهنه ای به وسعت 19 در 6 کیلومتر است که بخش عمده این مناطق جست وجو شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
نگاهی به نظام سیاسی منحصر به فرد لبنان در دنیا / آیا مردم لبنان دوباره به حزب المستقبل اعتماد می کنند؟

نگاهی به نظام سیاسی منحصر به فرد لبنان در دنیا / آیا مردم لبنان دوباره به حزب المستقبل اعتماد می کنند؟ محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص آینده سیاسی لبنان و برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در سال جاری میلادی گفت: متأسفانه اقدامی که اروپایی ها بخصوص فرانسوی ها بعد از خروج از لبنان انجام دادند، نظام سیاسی را طائفه ای و قبیله ای قرار دادند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: این گونه تقسیم بندی ها در دنیا منحصر به فرد است از جمله اینکه رئیس جمهور حتما باید مارونی باشد و نخست وزیر از اهل سنت و رئیس مجلس از تشیع باشد و حتی اگر ترکیب جمعیتی هم در لبنان تغییر کرد، این گونه تقسیم بندی ها با هیچ کدام از موازین حقوق بین الملل هم خوانی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
رئیس جمهوری نیکاراگوئه سانحه سقوط هواپیمای ایرانی را تسلیت گفت

رئیس جمهوری نیکاراگوئه سانحه سقوط هواپیمای ایرانی را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در نیکاراگوئه، در متن این پیام آمده است:
آیت الله سید علی حسینی خامنه ای رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران
پیام همبستگی و همدردی مردم نیکاراگوئه را به مناسبت سانحه سقوط هواپیمای مسافربری که بر اثر آن جمعی از خانواده های ایرانی به خاطر از دست دادن عزیزان و دوستان خود به سوگ نشسته و داغدارند، تقدیم می نماییم.
مردم نیکاراگوئه همدلی خود را با خانواده های عزادار و ملت ایران ابراز نموده و اینجانب به عنوان رئیس جمهور نیکاراگوئه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
دوحه و تهران نیاز به ارتباط مداوم با یکدیگر دارند

دوحه و تهران نیاز به ارتباط مداوم با یکدیگر دارند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، وزیر خارجه قطر در گزارشی به نمایندگان مجلس شورای این کشور اظهار داشت: روابط دو کشور ایران و قطر مبنا و اساس واضحی دارد و آن همسایگی جغرافیایی و شراکت در بزرگ ترین میدان گاز منطقه و جهان است.
وی تاکید کرد: با وجودی که ایران از قطر در دوران تحریم حمایت کرده است بین دو کشور در خصوص برخی موارد سیاست خارجی اختلافاتی وجود دارد.
عربستان، امارات، بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با طرح حمایت قطر از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
چراغ سبز ترامپ برای اصلاح قوانین فروش سلاح در آمریکا

چراغ سبز ترامپ برای اصلاح قوانین فروش سلاح در آمریکا به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری خود در این رابطه گفت: در شرایطی که گفت وگوها ادامه دارد و اصلاحات پیشنهادی در دست بررسی است، رئیس جمهوری از تلاش ها برای بهبود نظام فدرال بررسی سابقه افراد حمایت می کند.
چراغ سبز ترامپ برای اصلاح قوانین مربوطه در شرایطی است که وی سال گذشته میلادی، مانع اجرای قانونی شده بود که با تسهیل دسترسی فروشندگان سلاح به یک بانک اطلاعاتی سلامت، تشخیص افراد دارای پیشینه اختلالات روانی را میسر می کرد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در آن زمان مدعی شده بود که اجرای این قانون مصوب دولت باراک اوباما ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
وعده وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت معوقات حق التدریسی ها

وعده وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت معوقات حق التدریسی ها به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سیده فاطمه ذوالقدر اظهار کرد: پیرو تذکر کتبی جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش در مورد معوقات حق التدریسی ها، آقای بطحایی صبح امروز در نشستی با نمایندگان کمیسیون آموزش گفتند که معوقات حق التدریسی ها امشب پرداخت می شود و عیدی آنها نیز تا دو سه روز آینده واریز خواهد شد.
به گزارش ایسنا، عضو مجمع نمایندگان استان تهران یادآور شد: قرار بود حقوق معوقه آبان و آذر معلمان حق التدریس دو هفته پیش واریز شود که با توجه به تاخیر در پرداخت آن نمایندگان خواستار تعیین تکلیف این موضوع شدند و وزیر آموزش و پرورش هم وعده پرداخت آن را مطرح کرد./
پایان پیام ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
رفتار قطر تغییر نکرده است

رفتار قطر تغییر نکرده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از النشره، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان گفت: ما حامی ماموریت نماینده سازمان ملل در امور یمن هستیم.
وی مدعی شد: جنبش انصارالله مسئول وضع انسانی در یمن است.
وزیر خارجه عربستان که در نشست خبری با همتای اتریشی خود سخن می گفت بیان کرد: قطر رفتارش را تغییر نداده است و این کشور باید از حمایت تروریسم دست بردارد.
به گزارش مهر، شایان ذکر است که عربستان با به راه انداختن جنگ علیه ملت یمن بسیاری را به شهادت رسانده است که در میان آنها کودکان و زنان به چشم می خورند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
ظریف در تهران

ظریف در تهران به گزارش خبرگزاری خانه ملت از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان پس از سفر به آلمان و روسیه برای شرکت و سخنرانی در دو نشست مهم بین المللی اجلاس امنیتی مونیخ و والدای مسکو و دیدار و گفتگو با تعدادی مقامات و شخصیت های سیاسی و بین المللی شرکت کننده در این دو اجلاس ساعتی پیش به تهران بازگشت./
پایان پیام
محمدجواد ظریف ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
اعزام سه فروند پهباد ارتش برای تفحص هواپیمای مفقود شده

اعزام سه فروند پهباد ارتش برای تفحص هواپیمای مفقود شده به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سرهنگ شهرام حسن نژاد فرمانده گروه پهپاد نیروی زمینی ارتش به همراه 18 نفر از نیروهای مجرب این گروه با سه فروند پهباد مهاجر 2 نوین برای شرکت در عملیات جستجوی هواپیمای مفقود شده عازم منطقه شدند.
روز گذشته یک هواپیمای مسافربری در مسیر تهران به یاسوج دچار سانحه هوایی شد و با 66 مسافر و کادر پروازی مفقود گردید.
به گزارش ایسنا، از لحظه وقوع حادثه تاکنون هیچ نشانه ای از این پرنده مشاهده نشده است./
پایان پیام
شهرام حسن نژاد ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
هشدار پلیس به برهم زنندگان امنیت و اقدامات غیرقانونی

هشدار پلیس به برهم زنندگان امنیت و اقدامات غیرقانونی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سردار 'سعیدمنتظر المهدی' سخنگوی ناجا با اشاره به اینکه همگان بدانند کسی را یارای تعدی به امنیت عمومی که محصول خون هزاران شهید این دیار است، نیست افزود: قاتلان در کسری از زمان دستگیر شدند و اوضاع تحت کنترل پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت شهادت این سه نیروی فداکار ،متعهد و از جان گذشته به محضر حضرت زهرای اطهر (س)، فرماندهی معظم کل قوا و ملت انقلابی و شهید پرور به ویژه خانواده معزز این شهیدان والامقام ،به برهم زنندگان امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
باید مدیریت روستا مشخص شود

باید مدیریت روستا مشخص شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی قربانی در جمع دهیاران خراسان شمالی اظهار کرد: لایحه دهیاری ها 2سال است که در دست بررسی مجلس است و باید هرچه سریع تر این موضوع تعیین تکلیف شود.
نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان ادامه داد: در سال جاری مبلغ 2 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار برای بیمه زنان خانوار در نظر گرفته شده است اما دهیاران روستاها که تمام وقت خود را برای انجام کارهای اجرایی روستا می گذارند، هنوز بیمه نیستند.
وی تاکید کرد: باید سنوات خدمت در دهیاری ها جزو سوابق اجرایی محسوب شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
عملیات جستجوی هواپیما تهران- یاسوج همچنان ادامه دارد و متوقف نشد

عملیات جستجوی هواپیما تهران- یاسوج همچنان ادامه دارد و متوقف نشد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، جلال پورانفرد افزود: گروه های پیاده امداد و نجات هلال احمر، سپاه و بسیج، نیروهای انتظامی و نیروهای مردمی هنوز در ارتفاعات دنا در حال جست و جو هستند.
وی بیان کرد: این گروه ها تا امشب نیز در ارتفاعات به جست و جوی خود ادامه می دهند
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: عملیات جستجوی هواپیمای تهران – یاسوج همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است.
به گزارش ایسنا، پورانفرد اضافه کرد: از صبح فرادسه شنبه پروازها شروع می شوند و همچنان گروه های امدادی پیاده نیز در حال جستجو هستند./
پایان پیام
جلال پورانفرد ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
تایید شهادت 3 تن از نیروهای ناجا در خیابان پاسداران

تایید شهادت 3 تن از نیروهای ناجا در خیابان پاسداران به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سردار سعید منتظرالمهدی با تایید حوادث رخ داده در خیابان پاسداران گفت: عوامل فریب خورده در اقدامی خبیثانه سه مامور پلیس را در این خیابان با استفاده از یک دستگاه اتوبوس به شهادت رساندند.
سخنگوی ناجا گفت که عامل این جنایت به همراه 8 نفر دیگر در اقدامی قاطعانه دستگیر شدند.
سردار منتظرالمهدی افزود: هم اکنون اوضاع در خیابان پاسداران هم اکنون تحت کنترل پلیس است.
به گزارش ایرنا، نیروی انتظامی حاضر در منطقه برای متفرق کردن تجمع کنندگان اقدام به شلیک تیر هوایی کرده است موضوعی که محسن همدانی معاون امنیتی استانداری تهران نیز آن را تایید کرده است./ ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حضور رهبرانقلاب

برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حضور رهبرانقلاب به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با تبیین علل افول جوامع از ارزش ها، گفت: از دیدگاه ام الائمه سلام الله علیها وجود نفاق، دوری از قرآن، شکستن حرمت حضرت رسول الله (ص)، پیروی از شیطان و ایجاد تفرقه و اختلاف، عوامل اصلی سقوط جامعه از ارزش های دینی هستند.
به گزارش فارس، سخنران مراسم افزود: امروز لازم است با درس گرفتن از تاریخ مانع تکرار اتفاقات تلخ شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
برنامه های راهبردی منشور حقوق شهروندی از سال آینده عملیاتی می شود

برنامه های راهبردی منشور حقوق شهروندی از سال آینده عملیاتی می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، شهیندخت مولاوردی در نشست مشترک کارگروه امور بانوان و خانواده و ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان مرکزی افزود: با تلاش ها و پیگیری های انجام شده، ساز و کارهای مدنی حقوق شهروندی رنگ و بوی اجرایی گرفته و در واقع سال 97، سال اقدام و عمل در برنامه های تدوین شده است.
وی ادامه داد: برای توسعه مشارکت هدفمند نهادهای غیر دولتی و سمن ها در حوزه منشور حقوق شهروندی، مقرر شده زمینه ایجاد 2 سازمان مردم نهاد در هر استان، تسهیل شود.
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: ستاد صیانت از حقوق شهروندی ظرفیت ارزشمندی است و باید از این سرمایه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
همه ما در بی عدالتی موجود مقصریم/ نمی شود کسی را متهم کرد و دیگری خود را کنار بکشد

همه ما در بی عدالتی موجود مقصریم/ نمی شود کسی را متهم کرد و دیگری خود را کنار بکشد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ختمی فرزند احمد توکلی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون عقب ماندگی در حوزه عدالت، اظهار داشت: عواملی که باعث شده ما به این نقطه برسیم محصول دخالت همه است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: تا نگاه مان را اصلاح نکنیم عدالت درست نمی شود و این نگاه با گفتن درست شدنی نیست.
پزشکیان در همین راستا خاطرنشان کرد: نگاه را باید درست کرد که این نگاه تبدیل به تغییر رفتار شود. همچنین این تغییر نگاه باید از درون باشد نه ظاهری. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
طولانی شدن عملیات تحفص ا توجه شرایط جوی و سوق الجیشی طبیعی است/ تکذیب خبر کشف قطعاتی از لاشه هواپیما

طولانی شدن عملیات تحفص ا توجه شرایط جوی و سوق الجیشی طبیعی است/ تکذیب خبر کشف قطعاتی از لاشه هواپیما به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ غلام محمد زارعی درباره انتشار خبری مبنی بر کشف قطعاتی از لاشه هواپیمای ای.تی .آر آسمان اظهار داشت: علی رغم تمام تلاش های تیم های جست وجو و انجام پروازهایی با هلی کوپترها و پهپادها متاسفانه هنوز چیزی از لاشه هواپیما یافت نشده است.
وی با بیان اینکه عملیات هوایی متوقف شده است، گفت: عملیات زمینی توسط 40 گروه ماهر که در بین آنها کوهنوردان فاتح قله اورست هم وجود دارد، همچنان در ساعات شب هم ادامه خواهد داشت.
نماینده مردم دنا با تاکید بر اینکه از هیچ تلاشی برای پیدا کردن لاشه هواپیما فروگذار نیستیم، گفت: با توجه به شرایط جوی و شرایط سوق الجیشی منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
قانون اطلاعات سپاه را در مسائل جاسوسی و نفوذ ضابط قضایی معرفی کرده/ انتقاد از اظهارنظرهای تفرقه افکنانه درباره نیروهای امنیتی

قانون اطلاعات سپاه را در مسائل جاسوسی و نفوذ ضابط قضایی معرفی کرده/ انتقاد از اظهارنظرهای تفرقه افکنانه درباره نیروهای امنیتی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سیدحسین نقوی حسینی ضمن تقدیر از اقدام اخیر سازمان اطلاعات سپاه در دستگیری تعدادی از جاسوسان که با عنوان انجام پروژه های محیط زیستی اطلاعات محرمانه کشور را ثبت و ضبط و به خارج از کشور منتقل می کردند، گفت: طبق قانون اساسی و همچنین مصوبات مجلس شورای اسلامی و در قوانین مصوبه مجلس ازجمله قانون شرح وظایف وزارت اطلاعات و اساسنامه سپاه، سازمان اطلاعات سپاه به عنوان ضابط قضایی عنوان شده و وظایف بسیار مهمی بر عهده آن گذاشته شده است، به ویژه در حوزه های امنیتی و ضدجاسوسی و حوزه های نفوذ بیگانه در داخل کشور که مستقیماً مسئول ضابط قضایی در این حوزه ها بر عهده سازمان اطلاعات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
ملاقات با حدود 40 نفر از بازداشت شدگان حوادث اخیر استان همدان

ملاقات با حدود 40 نفر از بازداشت شدگان حوادث اخیر استان همدان به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ محمد کاظمی با اشاره به بازدید چندی پیش خود از زندان همدان و محل نگهداری بازداشت شدگان اعتراض های دیماه اعلام کرد: در راستای برنامه بازدید از زندان ها که از سوی کمیسیون قضایی و همچنین جمعی از نمایندگان دنبال می شود اخیرا از زندان همدان بازدید کرده و با تعدادی از بازداشت شدگان در اعتراض های دهه نخست دیماه امسال ملاقات کردم.
وی افزود: خوشبختانه وضعیت عمومی زندان مطلوب بود و مشکل خاصی احساس نمی شد و همه از وضعیت راضی بودند.
نماینده اصلاح طلب مردم ملایر در مجلس در عین حال خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
ورود سازمان هوا و فضا برای رصد ماهواره ای محل سقوط هواپیما/ انجام بیش از 60 سورتی پرواز برای جستجو در مناطق کوهستانی

ورود سازمان هوا و فضا برای رصد ماهواره ای محل سقوط هواپیما/ انجام بیش از 60 سورتی پرواز برای جستجو در مناطق کوهستانی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ اسماعیل نجار درباره آخرین وضعیت امدادرسانی و جستجو در منطقه سقوط هواپیمای مسیر تهران یاسوج اظهار کرد: با تسلیت دوباره برای این حادثه و آرزوی صبر برای بازماندگان این سانحه دردناک باید اعلام کنم که عملیات جستجو برای پیدا کردن لاشه هواپیما همچنان در این مناطق ادامه دارد.
وی با بیان اینکه طبق گزارش ها تا کنون بیش از 60 سورتی پرواز در استان های اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد برای جستجو در مناطق کوهستانی انجام شده است، گفت: در دومین روز نیز با توجه به پیدا نشدن محل دقیق سقوط هواپیما و نیز تاریکی هوا و بارش شدید برف و مه آلود بودن برخی مناطق ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
سیاست های اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا نشده است/ نبود عزم و اراده جدی در این زمینه

سیاست های اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا نشده است/ نبود عزم و اراده جدی در این زمینه به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حسن بهرام نیا با اشاره به اینکه به تازگی وارد پنجمین سال ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی شده ایم، عنوان کرد: در این سال ها حاصل جمع عملکرد دولت موفق نبوده است. ما از ظرفیت ها و بسته های حمایتی به خوبی استفاده نکردیم.
وی افزود: طی این سال ها ما واردات را افزایش دادیم؛ درحالی که باید در زمینه صادرات حرکت می کردیم. ما از ظرفیت های نیروی انسانی، طبیعی، اقتصادی، کشاورزی و صنعتی خود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به خوبی استفاده نکردیم و بنابراین دولت در این زمینه عملکرد موفقی نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
نوع اعلام مواضع ظریف در اجلاس امنیتی مونیخ قابل تقدیر است

نوع اعلام مواضع ظریف در اجلاس امنیتی مونیخ قابل تقدیر است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ علی اصغر زارعی در خصوص قدردانی رهبر معظم انقلاب از ظریف و تاکید ایشان بر تداوم مواضعی که وزیر خارجه نسبت به غربی ها در پیش گرفته است اظهار داشت: مواضعی که آقای ظریف در اجلاس امنیتی مونیخ اتخاذ کرد مواضعی بسیار روشن و شفاف و مورد تائید نظام بود. بیان دیدگاه و نقطه نظرات نظام جمهوری اسلامی توسط آقای ظریف مورد تایید و تصدیق مقام معظم رهبری است که در بیانات اخیرشان به مناسبت روز 29 بهمن ، روز قیام مردم تبریز علیه نظام ستمشاهی و یادآوری این مساله، از مواضع اعلامی آقای ظریف و حضورشان در عرصه دیپلماسی قدردانی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
برخی سلبریتی ها به دنبال مجتمع سازی در مناطق زلزله زده هستند/بازی با افکار عمومی خیانت به مردم است

برخی سلبریتی ها به دنبال مجتمع سازی در مناطق زلزله زده هستند/بازی با افکار عمومی خیانت به مردم است سیدجواد حسینی کیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به مسدود شدن حساب علی دایی که به کمک برای زلزله زدگان اختصاص داشت گفت: در ابتدا باید به حال خود تاسف بخوریم که مردم اعتمادشان نسبت به مسئولان را از دست داده اند که در پی آن به افراد حقیقی پناه می برند و این در حالی است که هر اقدامی باید سازوکار معینی داشته باشد، کما اینکه برای رفع مشکلات زلزله زدگان، هلال احمر مرجعی بوده که در تمام بحرا ن ها حضور دارد و مردم باید آن را به رسمیت بشناسند.
نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 15 ساعت پیش
گزارش دهی ستاد خدمات اجرایی سفرهای نوروزی / کنترل نرخ بلیت ها و بررسی آمادگی ستاد، محورهای گزارش

گزارش دهی ستاد خدمات اجرایی سفرهای نوروزی / کنترل نرخ بلیت ها و بررسی آمادگی ستاد، محورهای گزارش سیداحسن علوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با تاکید بر ضرورت بهبود خدمات رسانی به مسافران در ایام نوروز، از برگزاری نشستی با عوامل ستاد خدمات اجرایی سفرهای نوروزی خبر داد.
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: ابتدای اسفندماه سال جاری نشستی با حضور پلیس راه، نیروهای امدادی، راهداری، هلال احمر، اورژانس، ناجا، مسئولان سازمان های هواپیمایی، ریلی و دریایی در کمیسیون عمران مجلس برگزار خواهد شد.
کمک مجلس برای رفع ناهماهنگی ها در خدمات رسانی به مردم
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
صفحه نخست روزنامه های صبح یکشنبه 29 بهمن 1396

صفحه نخست روزنامه های صبح یکشنبه 29 بهمن 1396 صفحه نخست روزنامه های صبح کشور، با کیفیت بالا، مناسب برای دانلود و مطالعه. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
صدا و سیما به جای نقض حریم خصوصی شهروندان از حقوق مردم دفاع کند

صدا و سیما به جای نقض حریم خصوصی شهروندان از حقوق مردم دفاع کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمود صادقی در نشست علنی عصر امروز (شنبه، 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: ابتدا یک موضوع را به همکاران نماینده مجلس یادآور میشوم که معمولا با استناد به اصل 110 قانون اساسی، قواعد عام حقوقی را استثنا می کنیم و دستگاه های زیرمجموعه و وابسته به رهبری را از شمول قوانین خارج می کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید تمامی اصول قانون اساسی را مد نظر قرار دهیم از جمله اصل 107، 19، 20 ، بند 6 و 9 اصل سوم، اصل 107 در سطر آخر مقرر شده که رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
تعداد زنان فارغ التحصیل و شاغل در کشور با یکدیگر متناسب نیست/ دولت دغدغه زدایی کند

تعداد زنان فارغ التحصیل و شاغل در کشور با یکدیگر متناسب نیست/ دولت دغدغه زدایی کند سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد فارغ التحصیلان زن در دو دهه اخیر در کشور، گفت: تعداد زنان فارغ التحصیل و شاغل در کشور با یکدیگر متناسب نیست؛ اگرچه ممکن است برخی از زنان تحصیل کرده به دنبال کسب درآمد نباشند اما برای آنهایی که به دنبال اشتغال هستند باید تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : بانوان می توانند در بخش خصوصی با کم ترین سرمایه کارآفرینی کنند اما تحقق این امر در پی اختصاص مشوق ها و تسهیلات ویژه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
قصه کوچک سازی دولت همچنان ادامه دارد

قصه کوچک سازی دولت همچنان ادامه دارد به گزارش خبر گزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود و عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 مجلس شورای اسلامی، در "برنامه بهارستان" رادیو گفتگو درخصوص درآمدها و هزینه های نظام بودجه ریزی97، اظهار کرد: در جلسه کمیسیون تلفیق بحث کوچک سازی دولت مطرح شد زیرا بنا بر این بود که تا قانون برنامه ششم دولت در حدود 15 درصد کوچک سازی می شد؛ به این معنا که باید سالی 3 درصد آثار این امر دربودجه دیده شود.
وی افزود: در حال حاضر کمیته های متفاوت در حوزه های مختلف مسائل بودجه را مورد بررسی قرار داده اند و سپس پیشنهادات خود را به کمیسیون تلفیق ارائه می دهند و این کمیسیون اصلاحاتی را روی این ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
وجود دغدغه های امنیتی و سیاسی مانعی در راه صدور مجوز تجمعات/ تشریح کلیات تهیه پیش نویس لایحه تجمعات

وجود دغدغه های امنیتی و سیاسی مانعی در راه صدور مجوز تجمعات/ تشریح کلیات تهیه پیش نویس لایحه تجمعات جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تهیه پیش نویس لایحه مربوط به تجمعات و هم اندیشی وزارت کشور و معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای تحقق اصل 27 قانون اساسی، گفت: ظرفیت های گوناگونی در قانون اساسی وجود دارد که مغفول مانده است؛ به عنوان مثال ظرفیت مربوط به شوراها مصداق بارز این امر است که نشان داد مردم چه نقش خوبی در اداره امور ایفا می کنند.
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید حق مردم در این زمینه احیا شود، اظهارکرد: بنابراین وزارت کشور باید فرض را بر این بگیرد حق عام و گسترده برای مردم وجود دارد که بر اساس آن می ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
تنها 40 درصد زلزله زدگان کانکس گرفته اند/ استاندار کرمانشاه مدیران بی کفایت مناطق زلزله زده را عزل کند

تنها 40 درصد زلزله زدگان کانکس گرفته اند/ استاندار کرمانشاه مدیران بی کفایت مناطق زلزله زده را عزل کند شهاب نادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه هنوز با مصائب بسیاری مواجه هستند گفت: بنیاد مسکن و بانک ها خود بنای یک زلزله اقتصادی را ایجاد کرده اند، چرا که از زمانی که دولت مصوب کرده که به زلزله زدگان وام هایی اعطا شود، مدیران بانک ها با برخورد سلیقه ای خود به دلیل ایجاد شرایط همراه با استرس، مشکلاتی را برای مردم این مناطق به وجود آورده اند.
نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی، در مورد کمبود کانکس ها به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات مردم زلزله زده ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
عصبانیت نتانیاهو از اشاره های تاریخی مقام لهستانی به جنایتکاران یهودی

عصبانیت نتانیاهو از اشاره های تاریخی مقام لهستانی به جنایتکاران یهودی به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری رویتر، ماتئوش موراویه تسکی نخست وزیر لهستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که در جنگ جهانی دوم یهودیان نیز مرتکب جنایت شده اند.
پارلمان لهستان اوایل بهمن ماه قانونی تصویب کرد که براساس آن استفاده از لفظ هایی مثل کمپ های مرگ لهستان که جنایات نازی ها را به این کشور نسبت می دهد، می تواند تا 3 سال حبس را به دنبال داشته باشد.
در حاشیه کنفرانس مونیخ نخست وزیر لهستان در پاسخ به پرسشی پیرامون این قانون، با یادآوری اینکه هر اظهار نظری درباره نقش لهستانی ها در جنایات جنگ جهانی دوم جرم نیست، گفت: (در این جنگ) جانیان یهودی هم بودند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 19 ساعت پیش
انتقاد روسیه از رویکرد تبعیض آمیز غرب نسبت به منافع منطقه ای ایران

انتقاد روسیه از رویکرد تبعیض آمیز غرب نسبت به منافع منطقه ای ایران به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سرگئی لاوروف در پاسخ به پرسش خبرنگاران در پایان سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ بر لزوم توجه به منافع ایران همانند سایر کشورهای منطقه تاکید کرد.
وی افزود: ایجاد اختلاف بین کشورهای سنی و شیعه یا یارکشی میان کشورهای دوست و غیر دوست روسیه یا اتحادیه اروپا رویکردی خطرناک و مرگبار است.
لاوروف گفت که تشدید اختلاف در منطقه خاورمیانه راه حل مشکلات نیست و شرایط را خطرناکتر می کند.
وزیر خارجه روسیه گفت: همه باید بپذیریم که تمام کشورهای خاورمیانه منافع قانونی دارند و با مشارکت جامعه جهانی در رفع اختلافات بکوشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 20 ساعت پیش
بازار فروش مهم ترین چالش صنایع دستی کشور

بازار فروش مهم ترین چالش صنایع دستی کشور به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، بهمن نامورمطلق اظهار کرد: در بیمه هنرمندان صنایع دستی و فرش در روستا مشکلی وجود ندارد اما در شهرها هنرمندان صنایع دستی با مشکل بیمه ای روبه رو هستند.
وی افزود: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری هیچ مسئولیتی در قبال بیمه هنرمندان صنایع دستی ندارد و این موضوع کاملا مرتبط با تامین اجتماعی است.
نامورمطلق تصریح کرد: تامین اجتماعی باید سالی هزار میلیارد تومان برای بیمه هنرمندان صنایع دستی هزینه کند و دولت نیز به دلیل کمبود بودجه نمی تواند این مبلغ را به تامین اجتماعی پرداخت کند در نتیجه چالش بیمه ای برای هنمرمندان صنایع دستی به وجود می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
جنگنده های رژیم صهیونیستی چندین نوبت نوار غزه را هدف قرار دادند

جنگنده های رژیم صهیونیستی چندین نوبت نوار غزه را هدف قرار دادند به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تلویزیون المیادین، جنگنده های متجاوز رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه حمله کردند.
یکی از مواضعی که هدف حملات هوایی قرار گرفت موضع تونس در منطقه حی الزیتون در شرق نوار غزه است. بر اثر این حمله آن چهار فلسطینی زخمی شدند.
این حملات پس از جلسه ای انجام شد که به ریاست ستاد مشترک ارتش اسرائیل (رژیم صهیونیستی) و فرمانده منطقه جنوبی و فرمانده نیروی هوایی این رژیم برای ارزیابی اوضاع پس از حمله به نظامیان اسرائیلی در مرز با نوار غزه تشکیل شده بود.
شبکه تلویزیونی المنار نیز در خبری به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 22 ساعت پیش
لزوم تسهیل گری سیاست های اصل 44 از سوی دولت

لزوم تسهیل گری سیاست های اصل 44 از سوی دولت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی آقامحمدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: دولتی و نفتی بودن دو عیب اصلی اقتصاد کشور است.
وی گفت: رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی همزمان با ایجاد اشتغال و کاهش تورم سه هدف اساسی در اقتصاد کشور است.آقامحمدی با بیان اینکه سالانه 500 میلیارد دلار ارزش افزوده در کشور ایجاد می شود، افزود: حدود 200 میلیارد دلار پس اندازهای مردم است که سرمایه گذاری نمی شود.
وی گفت: یکی از مشکلات اساسی اقتصاد کشور نرخ رشد سرمایه گذاری است که کاهنده شده است.آقامحمدی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 23 ساعت پیش
همه کشورهای دنیا به مبارزه با تروریسم برخیزند

همه کشورهای دنیا به مبارزه با تروریسم برخیزند به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از السومریه، حیدر العبادی نخست وزیر عراق در نشست خبری در حاشیه برگزاری نشست مونیخ گفت: عراق بستر مناسب برای سرمایه گذاری و بازسازی را آماده کرده است. چالش آتی خدمات رسانی در مناطقی است که داعش آنرا ویران کرده است.
وی افزود: عراق شاهد بزرگترین بسیج داوطلبانه ای بود که مرجعیت دینی نجف خواستار آن شد و ما موفق به وحدت ملت عراق در برابر داعش شدیم.
نخست وزیر عراق از همه کشورهای دنیا خواست که در راستای مبارزه با تروریسم و هسته های خفته آن برخیزند.
العبادی تاکید کرد: پس از غلبه بر داعش در عراق باید در منطقه نیز با آن مبارزه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
بررسی تاخیر پروازها تا نوروز ادامه دارد/ استقرار در فرودگاه ها

بررسی تاخیر پروازها تا نوروز ادامه دارد/ استقرار در فرودگاه ها به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، ناصر سراج در خصوص آخرین وضعیت ورود سازمان بازرسی به موضوع تاخیر پروازها و اتفاقات پیش آمده ناشی از برف اخیر گفت: همچنان نیروهای ما در فرودگاه ها موضوع نظارت را دنبال می کنند.
رئیس سازمان بازرسی افزود: در حال حاضر مشکل حادی در خصوص تاخیر پروازها وجود ندارد و وضعیت فعلا مناسب است.
سراج از ادامه بررسی وضعیت پروازها در سراسر کشور خبر داد و گفت: این بررسی ها تا سفرهای نوروزی ادامه دارد تا مردم مشکلی نداشته باشند.
وی در خصوص آخرین وضعیت ورود سازمان بازرسی به موضوع حادثه کشتی سانچی گفت: بررسی ها در این رابطه هنوز ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
گمرک ایران مقام اول مبارزه با قاچاق مواد مخدر دنیا را دارد

گمرک ایران مقام اول مبارزه با قاچاق مواد مخدر دنیا را دارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی بعیدی مفردنیا در مراسم معارفه ناظر گمرکات استان گیلان و مدیرکل گمرک بندرانزلی، دقت و سرعت را دو مولفه اصلی فعالیت گمرک دانست و اظهار کرد: توازن دقت و سرعت انجام امور گمرکی با استفاده از فناوری های نوین محقق می شود.
وی با اشاره به سابقه 50 ساله فعالیت گمرک در کشور، افزود: ماهیت گمرک به عنوان یک دستگاه نظارتی تغییر کرده و از نقش دریافت عوارض و مالیات صرف خارج شده است. در واقع مردم انتظار خرید کالاهایی سالم، با کیفیت و استاندارد را دارند.
معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران، با اشاره به نقش صیانتی این دستگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 2 ساعت پیش
درک صحیح از حقوق شهروندی، سنگ بنای توسعه است

درک صحیح از حقوق شهروندی، سنگ بنای توسعه است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، شهین دخت مولاوردی در همایش حقوق شهروندی و آسیب های اجتماعی که در فرهنگ سرای امام خمینی(ره)برگزار شد، با تاکید بر اینکه درک صحیح از حقوق شهروندی می تواند سنگ بنای توسعه در هر جامعه ای باشد، افزود: امروز نیاز مبرم به این موضوع داریم که حقوق شهروندی را در بخش های مختلف مورد توجه قرار داده و به رسمیت بشناسیم؛ چرا که تنها در این صورت قادر خواهیم بود جامعه را در مسیر توسعه قرار دهیم.
وی با بیان اینکه مباحث جدی از قبیل حقوق شهروندی نباید به واسطه بخشنامه ها و آیین نامه ها ترویج یابد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 2 ساعت پیش
چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی برگزار می شود

چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی برگزار می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت چهارمین همایش سالانه اقتصادمقاومتی فردا 29 بهمن ماه با موضوع تقویت تولید داخلی و ایجاد اشتغال پایدار در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
براساس این گزارش در این مراسم محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، سخنرانی خواهد کرد؛ همچنین رحیم زارع رییس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس، محمود بهمنی و محمد حسین حسین زاده بحرینی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس حضور خواهند داشت./
پایان پیام
اقتصاد مقاومتی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
دولت تصمیم جدیدی درخصوص تغییر سود سپرده های بانکی نگرفته است

دولت تصمیم جدیدی درخصوص تغییر سود سپرده های بانکی نگرفته است به گزارش خبرگزاری خانه ملت از ایسنا، این مرکز اعلام کرد: یک روزنامه تیتر"چراغ سبز دولت به سود بانکی 25 درصد" را برای مصاحبه با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انتخاب کرد در حالی که این تیتر استنباطی نادرست از متن مصاحبه انجام شده بوده است.
لذا تاکید می شود دولت هیچ گونه تصمیم جدیدی برای تغییر سود سپرده های بانکی اتخاذ نکرده و هرگونه تغییر در تصمیمات قبلی از سوی مراجع ذیربط و بانک مرکزی اطلاع رسانی خواهد شد./
پایان پیام
سود بانکی
سپرده های بانکی ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
ضرورت فعالیت پنجره واحد کارآفرینی و سرمایه گذاری در مرکزی

ضرورت فعالیت پنجره واحد کارآفرینی و سرمایه گذاری در مرکزی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد حسینی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال در جامعه و حمایت از کارآفرینی، اظهار داشت: کارآفرینی و ایجاد اشتغال امروز یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است، در این زمینه باید آستین همت را بالا زده و به این مهم جامه عمل بپوشانیم.
نماینده مردم تفرش ، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از نمونه بارز ایجاد اشتغال، تولید و کارآفرینی در شهرستان آشتیان به منصه ظهور رسیده، که علیرغم وجود مشکلات عدیده در این شهرستان، امروز شاهد آن هستیم که در کارخانه مذکور به صورت مستقیم 200 نفر شاغل هستند آن هم در وضعیتی که تولید شرایط خوبی را ندارد، رکود حاکم است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
بیشتر خودروهای مورد استفاده در کشور حداقل استانداردها را ندارند

بیشتر خودروهای مورد استفاده در کشور حداقل استانداردها را ندارند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، قلی الله قلی زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه نگاه ها به استاندارد این گونه است که اگر بگوییم فلان چیزی از استانداردهای لازم برخوردار بوده حتماً خوب و بی همتاست در حالی که استاندارد یعنی گرفتن نمره 10 از 20 و به نوعی می توان گفت که استاندارد کف الزامات است.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی آذربایجان شرقی، اگر قرار باشد آزادراه تهران – قم به سیستم روشنایی تجهیز شود آذربایجان شرقی به لحاظ کوهستانی بودن و مه گیر بودن ایجاد سیستم روشنایی در آزادراه تبریز – تهران و سایر آزادراه ها به مراتب اولویت دار تر ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
مشکل کنونی مردم اشتغال و مسائل اقتصادی است نه رفراندوم/ به شعار اکتفا نکنیم

مشکل کنونی مردم اشتغال و مسائل اقتصادی است نه رفراندوم/ به شعار اکتفا نکنیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ احمد صفری با اشاره به سخنان رئیس جمهور در روز 22 بهمن درباره رفراندوم اظهار داشت: متاسفانه ما تنها حرف می زنیم. مردم را به راهپیمایی دعوت کردیم و طبق معمول همیشه حماسه آفریدند اما ما مسئولین شرمنده آن ها هستیم و تاکنون نتوانسته ایم به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر خشک کردن ریشه فساد و تبعیض در جامعه عنوان کرد: چرا برخی مسئولین چند شغل دارند و از آن سو زندگی برخی افراد به خاطر نبود شغل از هم می پاشد.
صفری با بیان اینکه ما مسئولین باید عدالت محور باشیم، تاکید کرد: مردم ما عزیز، نجیب و قدرشناس هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 20 ساعت پیش
دولت و مجلس توجه ویژه ای به حوزه فرهنگی داشته باشند

دولت و مجلس توجه ویژه ای به حوزه فرهنگی داشته باشند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ احمد مرادی در حاشیه اکران فیلم "سرو زیر آب" در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بندرعباس اظهار کرد: به مناسبت دهه فجر و جشنواره فیلم فجر برای تماشای فیلم سرو زیر آب که فیلمی در ژانر دفاع مقدس بود به سینما آمدم، این فیلم انصافاً فیلم جذاب، با معنا پرمحتوایی بود.
وی اضافه کرد: استقبال خوبی که از جشنواره فیلم فجر شده نشان دهنده این است که مردم به فیلم، آن هم فیلمی که هم زمان با تهران اکران شود، علاقه مند هستند.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به این که ظرفیت فرهنگی خوبی در بندرعباس وجود دارد و باید به افزایش فضاهای فرهنگی به خصوص سینما کمک کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
راهپیمایی 22 بهمن بزرگترین قدرت نمایی مردم سالاری جمهوری اسلامی در منطقه/ حضور مردم به معنی تفکر زنده و پویا

راهپیمایی 22 بهمن بزرگترین قدرت نمایی مردم سالاری جمهوری اسلامی در منطقه/ حضور مردم به معنی تفکر زنده و پویا به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در جمع کارکنان ستاد این قرارگاه با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: مردم ایران نشان دادند که ارتباط بین مردم و ولایت فقیه نزدیک است؛ چراکه سه روز قبل از راهپیمایی روز 22 بهمن مقام معظم رهبری فرمودند: امسال به یاری خداوند 22 بهمن راهپیمایی دیدنی و تماشایی خواهیم داشت .
وی افزود: همگان دیدند که یک راهپیمایی میلیونی در سراسر کشور انجام شد که بزرگترین قدرت نمایی مردم سالاری جمهوری اسلامی در منطقه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
برنامه اصلی وزارت ورزش در سال 97 تقویت راهیان نور است

برنامه اصلی وزارت ورزش در سال 97 تقویت راهیان نور است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس درباره همکاری وزارتخانه متبوعش با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، اظهار داشت: همانطور که در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور تلاش کردیم تا آرمان های شهدا و ارزش های دفاع مقدس به خوبی حفظ شود، در حال حاضر هم در وزارت ورزش این امر در حال انجام است.
وی ادامه داد: تمام بخش های وزارت ورزش و جوانان را به خط کردیم تا همه این آثار حفظ و نسبت به انتشار آن در جامعه اقدام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
میلیارد ها متر مکعب از آب دریای جنوب و عمان باید شیرین و به داخل کشور منتقل شود

میلیارد ها متر مکعب از آب دریای جنوب و عمان باید شیرین و به داخل کشور منتقل شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به سفر اخیر خود به چین گفت: در سفر اخیر به چین دو نکته حائز اهمیت بود.
وی افزود: در این سفر چینی ها درباره سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی ایران اعلام آمادگی کردند که یکی از موضوعات مربوط به بحث آب بود.
بروجردی با بیان اینکه موضوع آب یکی از مشکلات اساسی امروز کشور است، گفت: باید میلیارد ها متر مکعب از ظرفیت بزرگ آبی کشور علی الخصوص در دریای جنوب و عمان را شیرین و به داخل کشور منتقل کنیم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مذاکرات با طرف های چینی درباره خطوط ریلی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
نمایشگاه جلوه های تحول تجلی تدابیر مقام معظم رهبری در زمینه تمدن نوین اسلامی/ اندیشه و منظومه فکری ایشان در دنیای امروز بی نظیر است

نمایشگاه جلوه های تحول تجلی تدابیر مقام معظم رهبری در زمینه تمدن نوین اسلامی/ اندیشه و منظومه فکری ایشان در دنیای امروز بی نظیر است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه بازدید از نمایشگاه جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین (ع) اظهار داشت: مجموعه ای از اقدامات و طرح هایی که تاکنون در دانشگاه برای آینده انجام شده، در این نمایشگاه وجود دارد.
فرمانده کل ارتش با بیان اینکه نقاط عطف و برجسته در نمایشگاه جلوه های تحول کاملا مشهود است، ادامه داد: تدابیر و فرمایشات فرمانده معظم کل قوا که در این نمایشگاه برجسته و عملیاتی شده، مبنای کارهای آینده دستگاه ها و نیروهای مسلح خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 9 روز و 2 ساعت پیش
خیرین مدرسه ساز فرهنگ خیری را در بین جوانان گسترش دهند/ در مقابل فشارها ایستادگی خواهم کرد

خیرین مدرسه ساز فرهنگ خیری را در بین جوانان گسترش دهند/ در مقابل فشارها ایستادگی خواهم کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ سید محمد بطحایی در دیدار با روسای مجامع خیرین مدرسه ساز سراسر کشور که در سالن اجتماعات سازمان نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس برگزارشد، اظهارکرد: هر آجری که توسط خیرین در ساخت مدرسه استفاده می شود ساختمان یک مدرسه را نمی سازد بلکه فرهنگ آینده یک کشور را می سازد و تمدن یک مملکت را به وجود می آورد.
وی افزود: هرچند ممکن است تلاش های خیرین از دید مسولین پنهان بماند اما اجر اخروی آن همواره نزد خدای متعال محفوظ خواهد بود.
وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: وقتی صحبت از تحول در یک جامعه می شود منظور فقط معنای آکادمیک و مدیریتی آن نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 3 ساعت پیش
محبوبیت شهید حججی کار و حکمت خداوند است/ مددکاری یکی از خصوصیات اصلی شهدا است/ به یاوران بیشتری برای مددکاری نیازمندیم

محبوبیت شهید حججی کار و حکمت خداوند است/ مددکاری یکی از خصوصیات اصلی شهدا است/ به یاوران بیشتری برای مددکاری نیازمندیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ سید پرویز فتاح صبح امروز (پنجشنبه) در حاشیه سفر به اصفهان و در دیدار با خانواده شهید حججی و پس از حضور در گلزار شهدای مدافع حرم و زیارت آرامگاه این شهید، اظهار کرد: در مراسم بزرگداشت شهید حججی در تهران علی رغم اینکه تجارب زیادی از برگزاری مراسم های اینچنینی داشتیم اما کنترل مراسم از دستمان خارج شد.
وی ادامه داد: این نشان می دهد اقشار گوناگون مردم به این شهید بزرگوار علاقه دارند و خدا اگر بخواهد محبت کسی را در دل مردم بیاندازد نیاز به تبلیغ ندارد. خداوند محبت این شهید بزرگوار را در دل مردم انداخت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
بحران خشکسالی در کرمان جدی است/ برخی از وزرای شجاعت تفویض اختیارات را ندارد

بحران خشکسالی در کرمان جدی است/ برخی از وزرای شجاعت تفویض اختیارات را ندارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ شهباز حسن پور پیش از ظهر امروز 26 بهمن ماه در جلسه شورای اداری استان کرمان با حضور رییس کل دیوان محاسبات گفت: سطح هماهنگی و یکپارچگی مدیران استان کرمان مثال زدنی است.
وی با بیان اینکه قطار توسعه استان کرمان با سرعت خیلی خوبی در حال حرکت است، تصریح کرد: استاندار کرمان با روحیات جهادی استان کرمان را به خوبی مدیریت می کنند.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وضعیت خشکسالی استان کرمان یک بحران جدی تبدیل شده است و میزان بارندگی در برخی از شهرستان ها در سال جاری کمتر از 5 میلیمتر است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 6 ساعت پیش
رئیس کمیسیون عمران مجلس درگذشت والده یوناتن بت کلیا را تسلیت گفت

رئیس کمیسیون عمران مجلس درگذشت والده یوناتن بت کلیا را تسلیت گفت به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضایی در پیامی درگذشت والده نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
برادر ارجمند جناب آقای یوناتن بت کلیا نماینده محترم مسیحیان آشوری و کلدانی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
درگذشت والده ارجمندتان را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت گفته برای آن مرحومه مغفوره رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 11 ساعت پیش
انتظار داریم اروپا گام های دقیق تری برای صلح و امنیت جهانی بردارد

انتظار داریم اروپا گام های دقیق تری برای صلح و امنیت جهانی بردارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران خواستار تحقق و تحکیم صلح و امنیت همسایگان و منطقه حساس و پر التهاب خاورمیانه است و در این راه و با در نظر داشت اصول ثابت خود که تقویت ثبات و امنیت برای خود و همه منطقه است، تمامی تلاش و توان خود را در جهت مبارزه با تهدیدات امنیتی و بی ثبات ساز گروه های تروریستی به کار گرفته است.
وی افزود: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش و تروریسم تکفیری به درخواست برخی دولت ها و با همکاری و مشارکت دیگر دولت های منطقه انجام شده است و این اقدامات نه تنها ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 11 ساعت پیش
اشاره روحانی به اصل 59 قانون اساسی یادآوری حقوق ملت است

اشاره روحانی به اصل 59 قانون اساسی یادآوری حقوق ملت است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به موضوع اصل 59 قانون اساسی و موضوع مطرح شده توسط رئیس جمهور مبنی بر برگزاری همه پرسی در موارد مورد اختلاف اظهار کرد: این که به اصلی از قانون اساسی و ظرفیت های آن و به بخشی از حقوق ملت مبنی بر این که می توانند پیرامون مسائل اساسی نظام از طریق همه پرسی تصمیم گیری کند، اشاره کنیم به صورت کلی ایرادی ندارد، اما به نظر من در این شرایط ضرورت طرح این موضوع زیاد احساس نمی شود.
وی افزود: ظرفیت های درون نظام دینی وجمهوری جامعه ای که در آن زندگی می کنیم، تعریف شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 9 روز و 13 ساعت پیش
روابط ایران و هند در مسیر صحیحی قرار دارد

روابط ایران و هند در مسیر صحیحی قرار دارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ، رییس جمهور صبح پنجشنبه پیش از ترک تهران به منظور عزیمت به حیدرآباد هندوستان در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهداف سه روزه خود به هندوستان اظهار کرد: این سفر رسمی به دعوت نخست وزیر محترم هندوستان و در پاسخ به سفر سال قبل ایشان به تهران انجام می شود. در این سفر علاوه بر ملاقات با نخست وزیر و رییس جمهور و برخی از مقامات این کشور، تعدادی سند همکاری میان مقامات دولتی و همچنین کارآفرینان و تجاری که در این سفر حضور دارند با همتایان خود به امضا خواهد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 13 ساعت پیش
چهاردهمین جلسه بررسی لایحه بودجه سال 1397 در صحن علنی مجلس

چهاردهمین جلسه بررسی لایحه بودجه سال 1397 در صحن علنی مجلس چهاردهمین جلسه بررسی لایحه بودجه سال 1397 کل کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی عصر امروز چهارشنبه 25 بهمن 1396 از زاویه دید دوربین خبرگزاری خانه ملت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 14 ساعت پیش
"جشن دلتنگی" هشداری تامل برانگیز در رابطه با آسیب های مخرب شبکه های مجازی

"جشن دلتنگی" هشداری تامل برانگیز در رابطه با آسیب های مخرب شبکه های مجازی طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص فیلم سینمایی "جشن دلتنگی" به کارگردانی پوریا آذربایجانی و نویسندگی مونا سرتوه که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به تماشا نشسته است، گفت: این اثر سینمایی درخصوص یکی از آسیب ها و دغدغه های مهم اقشار مختلف جامعه امروز، یعنی تاثیر شبکه های اجتماعی در زندگی روزانه آن ها است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورود دائمی خانواده ها به این فضا و نداشتن تعریف مشخص از حریم خصوصی خودشان در آن ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 روز و 16 ساعت پیش
تلف شدن چند پرنده مهاجر در اطراف دریاچه چیتگر/ احتمال ابتلای شهروندان به آنفولانزای پرندگان

تلف شدن چند پرنده مهاجر در اطراف دریاچه چیتگر/ احتمال ابتلای شهروندان به آنفولانزای پرندگان جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با هشدار نسبت به اینکه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان به سرعت در کشور در حال پیشروی و گسترش است، گفت: عامل این بیماری، ویروس بوده و کوچ پرندگان مهاجر، مهمترین عامل اشاعه این بیماری محسوب می شود بنابراین این بیماری به سرعت در کشور در حال گسترش است و بر اساس اظهارات مسئولان اداره محیط زیست تهران لاشه سه پرنده مبتلا به این ویروس در اطراف دریاچه چیتگر مشاهده شده است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احتمال انتقال ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان به شهروندان تهرانی وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 17 ساعت پیش
ترخیص نسیه کالا از گمرک برای بنگاه های تولیدی میسر شد

ترخیص نسیه کالا از گمرک برای بنگاه های تولیدی میسر شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، فرود عسگری در چهل و دومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان تهران از اتصال منطقه آزاد اروند به عنوان اولین منطقه آزاد کشور به پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده در گام بعدی این سامانه در منطقه آزاد ارس عملیاتی خواهد شد.
عسگری یادآوری کرد گمرک ایران 16 رویه گمرکی دارد و با 22 سازمان در داخل کشور در ارتباط مستقیم است که پارسال استقرار گمرک الکترونیک و یکپارچه در چهار مرحله پیاده سازی زیرساخت ها و سیستم های امنیت اطلاعات، اجرای سامانه یکپارچه امور گمرکی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 19 ساعت پیش
ارتقای روابط با ایران برای مردم دو کشور مفید است

ارتقای روابط با ایران برای مردم دو کشور مفید است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سید اکبرالدین افزود: ایران و هند کشورهایی هستند که پیوندهای تمدنی دارند، ما نداریم کشوری که صدها سال با هم ارتباط داشته باشند. ارتباطات ما در بالاترین سطح گرمی و صمیمیت بوده است.
وی ادامه داد: ایران و هند در بسیاری از زمینه ها همکاری دارند، برای این که اقتصاد ما مکمل یکدیگر است.
نماینده دائم هند در سازمان ملل متحد یادآور شد: ایران و هند در زمینه هایی همچون جنبش عدم تعهد، همکاری های جنوب- جنوب و روابط دوجانبه همکاری دارند و ما امیدواریم در همه زمینه ها بتوانیم دست همکاری بیشتری به یکدیگر بدهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 20 ساعت پیش
بیمه سلامت 9 میلیارد تومان بدهی دارد/6 میلیون نفر فاقد بیمه هستند

بیمه سلامت 9 میلیارد تومان بدهی دارد/6 میلیون نفر فاقد بیمه هستند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، طاهر موهبتی با بیان اینکه 22 سال از عمر بیمه سلامت می گذرد، اظهار داشت: تا امروز حدود 41 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش این سازمان هستند که در استان کرمانشاه بیش از 60 درصد تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
مدیر عامل بیمه سلامت کشور خاطر نشان کرد: استان کرمانشاه 599 هزار نفر تحت پوشش بیمه روستائیان و 370 هزار نفر عضو صندوق بیمه همگانی سلامت هستند.
وی ابراز داشت: همچنین در کشور جمعیتی بالغ بر 34 میلیون نفر یعنی حدود 65 درصد در سازمان بیمه سلامت، بیمه رایگان دارند که در استان کرمانشاه هم 65 درصد تحت شمول بیمه رایگان قرار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
فرانسه خواستار حفظ توافق هسته ای با ایران است

فرانسه خواستار حفظ توافق هسته ای با ایران است به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون با اشاره به توافق بین المللی برجام میان ایران و شش قدرت جهانی گفت: از آنجا که پیشنهاد بهترین مطرح نشده است فرانسه خواستار حفظ توافق هسته ای ایران است.
وی گفت که خواستار دور جدیدی از گفت وگوها بین اعضای دائم شورای امنیت و طرف های منطقه ای مانند آنچه برای توافق هسته ای ایران انجام داده شده است.
مکرون همچنین در ادامه مدعی شد که برنامه موشکی بالستیک ایران باید تحت نظارت بین المللی قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، رئیس جمهور فرانسه در ادامه مدعی شد نیروهای یمنی از موشک های ایرانی استفاده می کنند و برنامه موشکی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
جامعه با شناخت حضرت فاطمه(س) به تکامل می رسد

جامعه با شناخت حضرت فاطمه(س) به تکامل می رسد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در پایان درس خارج فقه و اصول خود که در مدرسه آیت الله گلپایگانی برگزار شد، با بیان اینکه ما طلبه ها باید نسبت به فاطمیه و احیای آن تلاش کنیم، اظهار داشت: اگر بخواهیم تعالی روح پیدا کنیم و به تقرب الی الله برسیم، این مهم از راه حب حضرت فاطمه(س) و خدمت به ایشان به دست می آید.
وی خطاب به طلاب تأکید کرد: به تبع دستور بزرگان و مراجع دینی، فاطمیه را دنبال کنید و مبادا وسوسه هایی بیاید که مگر صد سال پیش این خبرها بوده؟ که در پاسخ باید گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 9 روز و 23 ساعت پیش
مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور حدود سه میلیون نفر هستند

مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور حدود سه میلیون نفر هستند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد باقر الفت، عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در یزد، افزود: فعالیت های حوزه پیشگیری و کنترل کاهش آسیب های اجتماعی باید 2خصیه اصلی داشته باشد یکی اینکه فراقوه ای عمل و به صورت علمی مباحث پیگیری شود.
وی اظهار کرد: اقداماتی که در استان یزد در این راستا صورت گرفته است به صورت مشترک بین دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی به ویژه بهزیستی انجام شد و نتایج خوبی هم داشت، امیدواریم این روند ادامه یابد.
الفت تصریح کرد: همچنین در کشور هم موفقیت های چشمگیری در پیشگیری و کنترل کاهش آسیب های اجتماعی در مورد کودکان کار، طلاق ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
جزئیات برنامه دولت برای کنترل ارز اعلام شد/3 مجوز به شبکه بانکی

جزئیات برنامه دولت برای کنترل ارز اعلام شد/3 مجوز به شبکه بانکی به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از بانک مرکزی در طول این مدت شاخص های اقتصادی کشور رو به بهبود گذاشت و افق امیدوارکننده ای ترسیم کرد.
علی رغم روند مذکور، در یکی دو ماه اخیر بازار ارز دچار اختلال شد و قیمت ارز رشد غیرمنتظره ای را در پیش گرفت که با متغیرها و شاخص های کلان و بنیادین اقتصادی کشور تناسب ندارد بلکه عمدتاً متاثر از بداخلاقی ها، سیاسی کاری ها و القائات خارجی و عملیات سوداگرانه داخلی می باشد؛ تداوم این روند نگرانی هایی را برای هموطنان عزیز درخصوص حفظ ارزش دارایی های خود ایجاد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد

جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مهر، جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری با هدف بررسی و تعیین تکلیف طرح های ارجاعی از هیئت رئیسه و اجلاس گذشته برگزار شد./
پایان پیام
مجلس خبرگان رهبری ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
با حزب الله ائتلاف نمی کنیم

با حزب الله ائتلاف نمی کنیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از النشره، سعد حریری نخست وزیر لبنان در سیزدهمین سالگرد ترور رفیق حریری گفت: 13 سال گذشت و منطقه در بحران، جنگ، انقلاب و فتنه به سر می برد. سوریه به عرصه ای برای آزمایش ارتشها و شبه نظامیانی از همه کشورها تبدیل شد و عراق، یمن و لیبی در بحران به سر می برند اما با وجود این لبنان در امنیت به سر می برد.
وی افزود: روح رفیق حریری با ما است و لبنان دچار جنگ داخلی جدید نمی شود زیرا کسانی که در راستای توافق طایف حرکت می کنند نمی توانند که همزیستی را از بین ببرند.
ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
کمک جهانی به بازسازی عراق سرمایه گذاری در جهت جلوگیری از ظهور مجدد افراطیون است

کمک جهانی به بازسازی عراق سرمایه گذاری در جهت جلوگیری از ظهور مجدد افراطیون است به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، کنفرانس بین المللی بازسازی عراق به مدت سه روز با مشارکت فعالان بانکی تجار و مقامات سیاسی نزدیک به 50 کشور جهان در کویت در حال برگزاری است.
امروز چهارشنبه آخرین روز کنفرانس بین المللی بازسازی عراق است و حیدر العبادی نخست وزیر این کشور شخصا در آن حضور یافته است.
به گزارش ایرنا، متن کامل سخنرانی ارائه شده از سوی هیات ایرانی در کنفرانس بین المللی بازسازی عراق در کویت به شرح زیر است:
'بسم الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس،
حضار محترم،
خانمها و آقایان، ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 4 ساعت پیش
بودجه سال97 حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصویب شد

بودجه سال97 حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصویب شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، در ادامه جلسه چهل و ششمین شورا و در نوبت بعد از ظهر محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورا و در بررسی ردیف های بودجه حوزه ماموریتی حمل و نقل گفت : در این حوزه ما یک جابجایی 180 میلیارد تومانی داشتیم که جا دارد از اعضا تشکر کنیم بابت این افزایش.
وی ادامه داد: برای استفاده از این افزایش اعتبار ما دو پیشنهاد داریم نخست نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، می نی بوسرانی و تاکسیرانی و نیز تبدیل موتور سیکلت های بنزینی به برقی.
وی ادامه داد: پیشنهاد دوم این است که این اعتبار در یکی از خطوط مترو یا پایانمه ها و ایستگاه های مترو هزینه شود که به طور مشخص ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 5 ساعت پیش
تغییر رفتار نمایندگان اروپایی پس از شنیدن واقعیت برجام، حقوق بشر و تروریسم

تغییر رفتار نمایندگان اروپایی پس از شنیدن واقعیت برجام، حقوق بشر و تروریسم کوروش کرم پور حقیقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مباحث مطروحه در دیدار نمایندگان پارلمان اروپا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، گفت: این جلسات به دلیل رد و بدل شدن اطلاعات و واقعیت ها، بسیار مهم به شمار می آیند چراکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی واقعیت موضوعاتی همچون حقوق بشر، برجام، تروریسم، مافیای مواد مخدر و... را برای نمایندگان پارلمان اروپا شفاف سازی کردند.
نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که شخصا قربانی نوعی از پایمال شدن حقوق بشر در دوران دفاع مقدس هستم در این دیدارها به بمباران شیمیایی در 8 سال دفاع مقدس ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 6 ساعت پیش
عزم جمهوری اسلامی ایران برای حراست از حقوق حقه خود

عزم جمهوری اسلامی ایران برای حراست از حقوق حقه خود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، این دیدار عباس عراقچی با تشریح مواضع کشورمان پیرامون تحولات منطقه ای و بین المللی، بر اهمیت تداوم رایزنی های مستمر بین طرفین تاکید کرد.
وی همچنین با تشریح مواضع کشورمان در خصوص برجام، اقدامات مخرب و غیر مسئولانه هیات حاکمه آمریکا در بی اعتنایی به چندجانبه گرایی و تعهدات بین المللی این کشور را مردود دانسته و بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای حراست از حقوق حقه خود تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، ریابکوف وزیرخارجه روسیه نیز در این دیدار با پراهمیت توصیف کردن مشورت های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 6 ساعت پیش
ایران به زودی سرآمد کشورهای منطقه در فعالیت های دانش بنیان می شود

ایران به زودی سرآمد کشورهای منطقه در فعالیت های دانش بنیان می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمود حجتی در آیین رونمایی از 8 واکسن دامی و انسانی که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدعلی نجفی استاندار البرز در شهرک صنعتی نظرآباد که عصر چهارشنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه مردم ایران شایسته بهترین محصولات و خدمات در حوزه های مختلف هستند، ادامه داد: ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری وجود دارد ولی مشروط به اینکه در زمینه های گوناگون به باور برسیم.
وی با اشاره به مشکلات و برخی نارسایی در اداره امور، گفت: با همکاری همگانی می توان در جهت رفع مشکلات قدم برداشت و سرآمد کشورها بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 6 ساعت پیش
ایران از هیچ گونه همکاری و مشارکت برای بازسازی عراق دریغ نخواهد کرد

ایران از هیچ گونه همکاری و مشارکت برای بازسازی عراق دریغ نخواهد کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف عصر امروز -چهارشنبه- در حاشیه کنفرانس بین المللی بازسازی عراق در دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق در کویت با بیان این مطلب افزود: ما عراق را یک شریک مهم سیاسی و اقتصادی برای خود می دانیم.
وزیر امور خارجه افزود: با توجه به علاقه مردم و بنگاه های اقتصادی و تجاری ایرانی به حضور در عراق امیدواریم حجم مناسبات بویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری دو کشور جهش قابل توجهی داشته باشد.
** تقدیر از مشارکت شرکت های ایرانی در عملیات بازسازی عراق ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 7 ساعت پیش
گزارش بطحائی از اقدامات ایران در زمینه مقابله با خشونت علیه کودکان

گزارش بطحائی از اقدامات ایران در زمینه مقابله با خشونت علیه کودکان به گزارش خبرگزاری خانه ملت و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، غلامرضا کریمی گفت: پنجمین اجلاس وزاری امور کودک کشورهای اسلامی از دوم لغایت سوم اسفندماه با همکاری دبیرخانه سازمان همکاری های کشورهای اسلامی و سازمان آیسسکو در رباط پایتخت کشور مراکش (مقر اصلی سازمان آیسسکو) برگزار می گردد.
در این اجلاس، هیئتی به ریاست سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش شرکت کرده و این هیئت را نمایندگانی از سایر سازمان ها و دستگاه های مرتبط با امور کودکان همراهی خواهد کرد.
کریمی با اشاره به موضوع این اجلاس اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 7 ساعت پیش
اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مراسم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران از ساعت 10:50 در مصلای امام خمینی (ره) با قرائت زیارت آل یاسین آغاز و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ادامه می یابد.
در ادامه سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، با موضوع تشریح اهداف و برنامه های این قرارگاه به سخنرانی می پردازد.
سپس حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن معین شیرازی پیرامون سبک زندگی دانشمندان اسلامی پیش از خطبه ها به ایراد سخن خواهد پرداخت.
نماز عبادی سیاسی جمعه پس از ایراد خطبه ها ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 10 روز و 7 ساعت پیش
امنیت دفاعی و نظامی کشور بخشی از ماموریت ذاتی سپاه است

امنیت دفاعی و نظامی کشور بخشی از ماموریت ذاتی سپاه است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از نمایشگاه جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین (ع) اظهار کرد: از بهترین اقداماتی که به موازات اقدامات میدانی و عملیاتی در حوزه های گوناگون در دستور کارسپاه پاسداران بوده، افزایش قدرت فنی و تکنولوژیکی خود در حوزه های مختلف است.
مسئول روابط عمومی سپاه ادامه داد: امروز سپاه صاحب نیروهای دریایی ، هوافضا و زمینی بومی است که قادر هستند طرح های عملیاتی و امکانات دفاعی مورد نیاز را خودشان طراحی و تامین کنند و تقویت و تداوم این روند و روزآمدسازی آن نیازمند نقش پذیری ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 7 ساعت پیش
همواره روابط ایران با همسایگانش بر پایه تعامل بوده است

همواره روابط ایران با همسایگانش بر پایه تعامل بوده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی اکبر ولایتی در دیدار با دیوید مک آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا و تعدادی از نمایندگان عضو این پارلمان تصریح کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و به تعبیر شما خاورمیانه همکاری متقابل با تمامی کشورهای منطقه به منظور ایجاد ثبات ، امنیت و صلح پایدار بوده و مخالف با هر گونه دخالت خارجی در این منطقه هستیم.
وی در ادامه با ارائه یک تقسیم بندی از همسایگان ایران خاطرنشان کرد : همواره روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگانش بر پایه تعامل ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 8 ساعت پیش
فرار از مسئولیت سعودی ها دلیل عدم پرداخت دیه شهدای منا/ عربستان با پول دهان مجامع بین المللی و حقوقی را بسته است

فرار از مسئولیت سعودی ها دلیل عدم پرداخت دیه شهدای منا/ عربستان با پول دهان مجامع بین المللی و حقوقی را بسته است محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص آخرین وضعیت پیگیری دریافت دیه قربانیان حادثه سقوط جرثقیل و فاجعه منا در حج سال 1394 و امتناع عربستان از پرداخت دیه شهدای منا ، گفت: عربستان سعودی نسبت به قواعد و قوانین بین المللی پایبند نیست و از سوی دیگر کشورهایی حامی سعودی ها نیز به دلیل گرفتن پول از این رژیم، مشکل خود را در جوامع بین الملل حل کردند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری کشتار و جنگ و خونریزی سعودی ها در یمن، تصریح کرد: بان کی مون در این خصوص اعلام کرد که گزارش جنایت عربستان در یمن به دلیل پولی که پرداخت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 8 ساعت پیش
نگاهی بر روند هزینه های سلامت در ایران و جهان و نحوه مدیریت آن

نگاهی بر روند هزینه های سلامت در ایران و جهان و نحوه مدیریت آن به گزارش خبرگزاری خانه ملت،دفتر مطالعات اجتماعی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در مطالعه ای با عنوان نگاهی بر روند هزینه های سلامت در ایران و جهان و نحوه مدیریت آن با بیان اینکه بررسی روند هزینه های سلامت در جهان نشان دهنده افزایش مخارج سلامت در غالب کشورهاست، می افزاید؛ این امر موجب شده تا سیاستگذاران اهرم های سیاستی را به منظور مقابله با آن به کار برند. این راهکارها با توجه به وضعیت هر کشور متفاوت بوده است و طیف گسترده ای از اقدامات را در هر دو سوی عرضه و تقاضای خدمات در برگرفته اند. بررسی دقیق تر نشان می دهد که عمده اقدامات صورت گرفته به منظور مهار هزینه های سلامت در سمت تقاضای خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 9 ساعت پیش
سیر تکوینی ساختار کمیسیون های مجلس از سال 1285 تاکنون

سیر تکوینی ساختار کمیسیون های مجلس از سال 1285 تاکنون به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دفتر مطالعات اجتماعی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی سیر تکوینی ساختار کمیسیون های مجلس از زمان تشکیل اولین مجلس شورای ملی تاکنون، گزارشی با عنوان سیر تکوینی ساختار کمیسیون های مجلس (از سال 1285 تاکنون) را تهیه و تدوین کرده است.
ویژگی های ساختاری که در این گزارش مورد توجه قرار گرفته است شامل تعداد و ماهیت کمیسیون ها، تعداد اعضای کمیسیون ها، وظایف کمیسیون ها، محدودیت های عضویت همزمان در کمیسیون ها و کمیته های فرعی است که برای این منظور تلاش شده تا تغییرات کمیسیون ها با استناد به آیین نامه های داخلی مجلس، بررسی اسناد کمیسیون ها ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 9 ساعت پیش
امروز کردها هیزم تنور جنگ خاورمیانه هستند/وزارت خارجه برای توقف جنگ در عفرین با مقامات ترک گفت و گو کند

امروز کردها هیزم تنور جنگ خاورمیانه هستند/وزارت خارجه برای توقف جنگ در عفرین با مقامات ترک گفت و گو کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی فرشادان درنشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، 25 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: همگان می دانیم که امروز کردها هیزم تنور جنگ خاورمیانه هستند و تاریخ گواه تراژدی تکراری است.
نماینده مردم سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حلبچه سند زنده ستم تاریخ بر مردم بی دفاع کرد است، اظهار کرد: مردم بی دفاع کرد روزی در کوبانی و روزی در شنگال و امروز در عفرین مورد ستم قرار گرفته اند. روزی صدام کردها را قتل عام می کرد و امروز رجب طیب اردوغان این کار را انجام می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 9 ساعت پیش
رئیس جمهور حل موضوع ریزگردها را جهانگیری بسپارد

رئیس جمهور حل موضوع ریزگردها را جهانگیری بسپارد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد فتحی درنشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، 25 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکرشفاهی خود خطاب به رییس جمهور در موضوع ریزگردهای خوزستان ، گفت: خوزستان مهم ترین سند افتخار کشور است و این وضعیت مقابله با ریزگردها به هیچ نتیجه ای منتج نمی شود و نیاز به عزم جدی دارد که مجلس هم با بودجه ای که به این موضوع اختصاص می دهد، می تواند آن را برطرف کند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکری به وزیر کار و رفاه اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 9 ساعت پیش
نمی دانیم درباره نرخ ارز و نابسامانی بازار آن به چه کسی تذکر بدهیم

نمی دانیم درباره نرخ ارز و نابسامانی بازار آن به چه کسی تذکر بدهیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ بهروز نعمتی در جلسه علنی بعدازظهر امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری اظهار کرد: 90 نماینده درباره موضوع ارز به آقای رییس جمهور تذکر داده اند. ما نمی دانیم باید به چه کسی درباره نرخ ارز و نابسامانی بازار ارز تذکر بدهیم.
وی از رییس مجلس خواست تا این موضوع را در دستورکار قرار دهد.
علی لاریجانی رییس مجلس نیز در پاسخ به این تذکر از هیات رییسه مجلس خواست موضوع را پیگیری کنند./
پایان پیام
بهروز نعمتی ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 10 ساعت پیش
گفتاردرمانی برای کارگر پول نمی شود

گفتاردرمانی برای کارگر پول نمی شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس در تذکری به وزیر نیرو، گفت: آقای اردکانیان از زمان ابتدای دوران وزارت شما اعلام شد شهرستان خور و بیابانک در فاصله 400 کیلومتری مرکز استان با مشکل بی آبی و کم آبی در حوزه آب آشامیدنی و آب مصرفی روبروست.
وی افزود: مردمی که در کویر و در فاصله 400 کیلومتری مرکز استان با کمترین امکانات دست و پنجه نرم می کنند باید از حداقل ها که آب آشامیدنی و آب مصرفی است برخوردار باشند. این مردم همیشه در صحنه های مختلف حضور داشته اند ولی امروز در بهمن ماه می گویم اگر در این باره تدبیر نشود در ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 10 ساعت پیش
مالیات سیگار در ایران بسیار پایین و در حد شوخی است/ سود سرشار کارخانه های تولید دخانیات

مالیات سیگار در ایران بسیار پایین و در حد شوخی است/ سود سرشار کارخانه های تولید دخانیات به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدمرتضی خاتمی افزود: بحث افزایش مالیات سیگار یکی از مواردی است که در کشور به فراموشی سپرده شده است، در حالی که با توجه به عوارض متعدد جسمی ایجاد شده در اثر مصرف سیگار، باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم.
این نماینده مجلس یادآور شد: با افزایش مالیات سیگار، علاوه بر اینکه درآمد دولت افزایش پیدا می کند، از آمار مصرف سیگار نیز کاسته می شود.
وی با اشاره به تجربیات موفق اغلب کشورها در زمینه افزایش مالیات سیگار اظهار کرد: کشور ترکیه در سال های 2010 تا 2012 و با افزایش 75 درصدی مالیات سیگار موفق شد میزان درآمد دولت را افزایش دهد و به موازات آن از میزان مصرف ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 10 ساعت پیش
تشکیل کمیته ی نظارت بر ساماندهی بازار ارز در مجلس / آیا ساماندهی صرافی ها می تواند به التهابات ارزی پایان دهد؟

تشکیل کمیته ی نظارت بر ساماندهی بازار ارز در مجلس / آیا ساماندهی صرافی ها می تواند به التهابات ارزی پایان دهد؟ محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص ساماندهی صرافی ها گفت: ساماندهی صرافی ها یک اولویت بدیهی که باید بانک مرکزی با جدیدیت انجام این مهم، را پیگیری کند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:متاسفانه در برخی اوقات به دلیل ضعف در نظارت بر عملکرد صرافی ها، فضا به نحوی فراهم شد که برخی از صرافی ها هر اقدامی را که خواستند، انجام داده اند و گاهی نیز برای اعمال نظارت حداکثری، موادی از قانون تجارت در خصوص تشکیل شرکت ها نقض شده است بنابراین در نحوه نظارت بر عملکرد صرافی باید مقررات رعایت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 11 ساعت پیش
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه، 25 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.
تذکر احمد صفری و حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین در مجلس خطاب به رئیس جمهور در خصوص تسریع در افتتاح راه آهن کرمانشاه که احداث آن از سال 1380 آغاز شده است.
در تذکر زهرا سعیدی ، ناهید تاج الدین،هاجر چنارانی،حمیده زرآبادی، سمیه محمودی و اکبر رنجبرزاده نمایندگان مبارکه، اصفهان، نیشابور، قزوین، شهرضا، دهاقان و اسدآباد به وزیر علوم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 12 ساعت پیش
دولت سازمان هدفمندسازی یارانه ها را به سازمانی واسطه ای تبدیل کرده است/گزارش تفحص از سازمان هدفمندی خرداد 97 نهایی می شود

دولت سازمان هدفمندسازی یارانه ها را به سازمانی واسطه ای تبدیل کرده است/گزارش تفحص از سازمان هدفمندی خرداد 97 نهایی می شود جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به آخرین جزییات جلسات هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها، گفت: برای تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها با تمامی دستگاه ها شامل دستگاه هایی که منابع می دهند و دستگاه هایی که هزینه ای هستند، جلسه گذاشته ایم و در این راستا حدود 9 وزارتخانه هزینه ای و 2 وزارتخانه نفت و نیرو درآمدی هستند که درآمدها را به سازمان هدفمندی یارانه ها می دهند.
رییس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها، با بیان اینکه اشکالات زیادی در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 13 ساعت پیش
پیش از طرح اصل رفراندوم بایستی ضرورت های آن مشخص شود

پیش از طرح اصل رفراندوم بایستی ضرورت های آن مشخص شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ محمد محمودی شاه نشین درباره سخنان رئیس جمهور در راهپیمایی 22 بهمن درخصوص برگزاری رفراندوم اظهار کرد: در قانون اساسی وظایف سه قوه مشخص است، هم زمان هایی که لازم است رفراندوم برگزار شود و هم زمان هایی که دستگاه های اجرایی دولت باید پاسخگوی ملت باشد. وظایف هرکس، حتی مقام معظم رهبری در اصولی از قانون اساسی مشخص شده و این قانون اساسی است که باید مشخص کند چه وقت و چطور باید از مردم رفراندوم گرفته شود.
وی با بیان اینکه اساس کار ما مردم سالاری دینی است، گفت: بر این اساس همه مقررات کشور از شورای شهر و محله گرفته تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 14 ساعت پیش
موتلفه پیشگام گفت وگو با اصلاح طلبان

موتلفه پیشگام گفت وگو با اصلاح طلبان به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در یادداشتی نوشت: این روزها صحبت از گفت وگوی ملی بین جریان های سیاسی در فضای رسانه ای کشور مطرح است، نفس گفت وگوی ملی همچون وحدت ملی ضرورتی برای نظام است که به طور مستمر مورد هجمه و تهدید مکرر فرهنگی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی بیگانگان قرار دارد. اما در درجه اول باید هدف و منظور گفت وگو مشخص باشد، چرا که در غیر این صورت، نتیجه ای نخواهد داشت.
با روشن شدن هدف گفت وگو است که می توان قضاوتی شفاف تر درباره ایده گفت و گو داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 16 ساعت پیش
آمار بالای مهاجرت دانشجویان به معنای ضعف سیستم آموزشی نیست/ غول کنکور عامل مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور است

آمار بالای مهاجرت دانشجویان به معنای ضعف سیستم آموزشی نیست/ غول کنکور عامل مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور است سید حمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آمار بالای مهاجرت دانشجویان ایرانی به خارج از کشور و رتبه 11 ایران در ارسال دانشجوی مهاجر به آمریکا، گفت: قطعا نمی توان آمار بالای مهاجرت دانشجویان ایرانی را رد کرد البته این مهاجرات به دلایل مختلفی رخ می دهد که بخش عمده ای از آن به سیستم آموزشی ایران مربوط نمی شود.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار بالای مهاجرات دانشجویان ، فقط به معنای کیفیت پایین آموزش در ایران نیست بلکه دلایل گوناگونی دارد، افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 17 ساعت پیش
جریان جدید انقلابیون در انتخابات حضور خواهد یافت / تندروهای اصولگرا موفق نمی شوند

جریان جدید انقلابیون در انتخابات حضور خواهد یافت / تندروهای اصولگرا موفق نمی شوند احد آزادی خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به مقایسه دولت دوم اصلاحات با دولت دوازدهم توسط برخی افراد و ارزیابی احتمالی مبنی بر قدرت گرفتن مجدد جریان اصولگرایی در عرصه سیاست، گفت: باید اذعان کرد که چنین ارزیابی صحیح است زیرا طی چند ماه گذشته که دولت دوم آقای روحانی روی کار آمده، تغییر در روش، استراتژی ها و رویکردها مشخص است لذا اگر این روند به همین شکل حرکت کند حتما ادامه مسیر به نفع جریان نوپای انقلابیون تمام خواهد شد.
ملت ایران اهل فاصله گرفتن از انقلاب نیستند
ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 17 ساعت پیش
بررسی پیش نویس جدید نقشه راه معدن پس از تصویب بودجه در صحن / بخش خصوصی از این پس حق گلایه ندارد

بررسی پیش نویس جدید نقشه راه معدن پس از تصویب بودجه در صحن / بخش خصوصی از این پس حق گلایه ندارد داریوش اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بررسی پیش نویس نقشه راه معدن در فراکسیون معادن و صنایع معدنی، گفت: بلافاصله پس از این جلسه پیش نویس نقشه راه معدن را برای 15 نفر از فعالان معدن در بخش خصوصی شامل نظام مهندسی معدن، شرکت ملی صنایع مس، کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، انجمن سنگ آهن ایران، کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران، مجموعه های بزرگ همانند مدیریت گل گهر و چادرملو و معاونان قبلی وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال کردیم.
رییس دبیرخانه تعامل دولت و مجلس در بخش معدن و صنایع معدنی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 17 ساعت پیش
تاخیر 5 ماهه در اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزان را سردرگم کرده است / نوع نگاه دولت به مسائل اساسی نشان از بی تفاوتی دارد

تاخیر 5 ماهه در اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزان را سردرگم کرده است / نوع نگاه دولت به مسائل اساسی نشان از بی تفاوتی دارد علی وقف چی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص عدم اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بعد از گذشت چند ماه از موعد مقرر، اظهار داشت: حداقل عامل میزان رضایت مندی کشاورزان مشخص یودن تکلیف آنها است، متاسفانه با وجود تمام تذکر ها و توصیه ها به اعضای هیات دولت در زمینه بحث اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی مخصوصا گندم به عنوان یک محصول استراتژیک تا کنون قیمت ها اعلام نشده است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی جلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بعد از گذشت حدود پنج ماه از موعد مقرر موجب سردرگمی کشاورزان شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 17 ساعت پیش
افزایش تعرفه واردات خودرو باعث ضرر مصرف کنندگان می شود

افزایش تعرفه واردات خودرو باعث ضرر مصرف کنندگان می شود به گزارش حبرگزاری خانه ملت ،برنامه مناظره رادیو گفتگو با موضوع افزایش تعرفه واردات خودرو؛ بایدها و نبایدها و با حضور محمد بیاتیان عضو سابق کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.
محمد بیاتیان نماینده سابق مجلس در آغاز با اشاره به تلاش ایران برای عضویت در سازمان تجارت جهانی، عنوان کرد: برای عضویت در این سازمان رعایت یکسری قواعد لازم است که از آن جمله کاهش تعرفه ها به چهار درصد است اما در حال حاضر برای ورود خودرو، تعرفه های زیادی را مشاهده می کنیم.
وی با بیان اینکه فارغ از این موضوع که خودروهای وارداتی توسط چه قشری از جامعه استفاده می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 19 ساعت پیش
دولت در حوزه واردات خودرو شفافیت ندارد

دولت در حوزه واردات خودرو شفافیت ندارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه مناظره رادیو گفتگو با موضوع افزایش تعرفه واردات خودرو؛ بایدها و نبایدها و با حضور سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.
سعید باستانی نماینده مجلس ضمن تائید این موضوع که در حوزه واردات خودرو، دولت شفافیت ندارد، گفت: متاسفانه انحصار واردات یکی از مشکلاتی است که در حوزه واردات خوردو وجود دارد و در طول مدتی که به عنوان خودروساز فعالیت می کنیم، تولیدکننده خودرو نبوده ایم و تنها یک مونتاژ کار غیر حرفه ای بوده ایم که با استفاده از ضوابط و شرایط کشور کار کرده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 19 ساعت پیش
کاهش تعداد پناهجویان راهی شده به سمت آلمان

کاهش تعداد پناهجویان راهی شده به سمت آلمان به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتد پرس، مقام های آلمان از کاهش 12285 نفری تعداد پناهجویان راهی شده به سمت خاک این کشور در ماه ژانویه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته میلادی خبر دادند.
بر اساس اسناد دولتی منتشر شده از سوی دولت آلمان، در ژانویه امسال تعداد 14476 پناهجو وارد خاک این کشور شده اند. این درحالیست که این تعداد در دسامبر سال گذشته میلادی 13082 نفر ثبت شده است.
به گفته وزارت کشور آلمان عمده پناهجویان وارد شده به این کشور در ماه ژانویه را شهروندان سوریه، عراق و نیجریه تشکیل می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 19 ساعت پیش
پلیس اسرائیل خواستار پیگرد قضایی نتانیاهو به اتهام رشوه خواری شد

پلیس اسرائیل خواستار پیگرد قضایی نتانیاهو به اتهام رشوه خواری شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از راشاتودی، پلیس رژیم صهیونیستی پس از تحقیقاتی 14 ماهه پیرامون اتهامات مطروحه علیه بنیامین نتانیاهو در خصوص دریافت غیرقانونی هدایای گران قیمت از تجار و صاحبان کسب و کارها (رشوه خواری)، به دفتر دادستان کل این رژیم توصیه های خود را ارائه کرد.
در این توصیه ها، پلیس رژیم صهیونیستی خواستار پیگرد قضایی شخص نخست وزیر به اتهام ارتشاء، کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد عمومی شد.
اتهامات مزبور به دنبالِ انجام دو تحقیق جداگانه تحت عناوین پرونده 1000 و پرونده 2000 مطرح شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
محمود عباس خواستار حمایت مسلمانان روسیه از قدس شد

محمود عباس خواستار حمایت مسلمانان روسیه از قدس شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمود عباس پس از بازدید از مسجد جامع مسکو در مقر شورای مفتی های روسیه که در جوار مسجد قرار گرفته است حضور یافت و با شیخ راویل عین الدین رئیس این شورا دیدار کرد.
ابتدا رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گزارشی درباره دیدار دیروز (دوشنبه) خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ارائه کرد و سپس راویل عین الدین رئیس شورای مفتی های روسیه گفت که مسلمانان روسیه سیاست رهبری این کشور در قبال فلسطین و جهان اسلام و کشورهای عربی را می پذیرند.
سایت اینترنتی دفتر مطبوعاتی شورای مفتی های روسیه به نقل از عین الدین در دیدار با محمود عباس خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 21 ساعت پیش
شرایط برای سرمایه گذاران مهیا است

شرایط برای سرمایه گذاران مهیا است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، به نقل از سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در نشست بازسازی عراق که در کویت برگزار شده است، گفت: شرایط در عراق برای سرمایه گذاران مهیا است.
وی تصریح کرد که یک کمیته عالی برای تسهیل ورود و فعالیت سرمایه گذاران تشکیل شده است.
العبادی خاطرنشان کرد که باید تحقق اصلاحات در کشورش ادامه داشته باشد.
در همین حال، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا از امضای یادداشت تفاهمی به ارزش سه میلیارد دلار جهت حمایت از عراق با چندین طرح خبر داد.
وی بر حمایت دولت آمریکا از نخست وزیر عراق در مبارزه با فساد و تروریسم تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 22 ساعت پیش
تاکید موگرینی بر لزوم حفظ وحدت نظامی در اروپا

تاکید موگرینی بر لزوم حفظ وحدت نظامی در اروپا به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی سخنانی مطرح شدن اظهاراتی در خصوص تصمیم بروکسل برای تشکیل یک ارتش اروپایی که به دنبال به چالش کشیدن رهبری آمریکا بر ناتو باشد را رد کرد.
بر اساس این گزارش، وی که این سخنان را در اندیشکده ایتالیایی تصمیم ایتالیا مطرح می کرد گفت: (نیروی) دفاعی اروپا طی ماه های گذشته افزایش یافته است. این (آژانس دفاعی) که بر اساس پیمان رم شکل گرفت، در 60 سالگی خود به سر می برد. تشکیل (این آژانس) به عنوان واکنشی از سوی 27 عضو اتحادیه اروپا و در جهت بازتشکیل پروژه پیوستگی اروپا انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 23 ساعت پیش
الزام کارگران به ارائه دادخواست اینترنتی برای شکایت از کارفرمایان

الزام کارگران به ارائه دادخواست اینترنتی برای شکایت از کارفرمایان به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، احمد مشیریان در حاشیه نشست تخصصی گفتگوی اجتماعی سه جانبه، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه سالانه بیش از 300 هزار دادخواست در حوزه های مختلف از جمله بیمه، اخراج و حقوق معوقه در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور به ثبت می رسد، هدف از راه اندازی سامانه ثبت اینترنتی شکایات مربوط به روابط کار کارگران و کارفرمایان را جلوگیری از مراجعه حضوری انان و سهولت در رسیدگی به دادخواست شاکیان دانست.
وی داشتن کدعبور را برای ورود همه کارگران و کارفرمایان به این سامانه ضروری اعلام کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 0 ساعت پیش
ایران کشور مهر، ادبیات و تمدن است

ایران کشور مهر، ادبیات و تمدن است به گزارش خبرگزاری خانه ملت و به نقل از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، محمد زین العابدین هنگام ورود به نمایشگاه صنایع دستی و معرفی فرهنگ ایرانی گفت، ایران کشور ادبیات، شعر، فرهنگ ،تمدن، هنر و عرفان است ، اکنون احساس می کنم وارد یک کشور که فرهنگ و تمدنی کهن دارد، شده ام.
وزیر فرهنگ تونس افزود: ایران و تونس روابط بسیار خوبی به ویژه در حوزه فرهنگی دارند ، ما هر روز شاهد توسعه این روابط هستیم ، امیدوارم همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه فرهنگی افزایش یابد.
زین العابدین در ادامه بازدید خود ابراز امیدواری کرد به زودی هفته فرهنگی تونس در تهران برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 11 روز و 2 ساعت پیش
دانشجو باید همیشه آماده پذیرش تحول باشد

دانشجو باید همیشه آماده پذیرش تحول باشد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، معصومه ابتکار در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: دوران دانشجویی در زمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مظهر بیداری، عدالت طلبی و مبارزه با سلطه و دیکتاتوری بود و امروز نیز بیدار، پرشور، زنده و بسیار نقش آفرین است.
وی اظهار کرد: دورانی بوده که دانشجویان با محدودیت ها و سختی های زیادی روبرو بوده اند، در برخی دوره ها دانشجویان هزینه زیادی داده اند.
وی با تاکید بر اینکه دانشجو در مسیر حقیقت طلبی و گفتن حقیقت با همه هزینه هایی که داده، عقب ننشسته است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 11 روز و 3 ساعت پیش
تکمیل اطلاعات در سامانه حج؛ پیش شرط ثبت نام در کاروان های حج 97

تکمیل اطلاعات در سامانه حج؛ پیش شرط ثبت نام در کاروان های حج 97 به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، وحید اسکندری گفت: طی فراخوان اخیر سازمان حج و زیارت لازم است دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع در مرحله اول تا پایان آبان ماه سال 1385 در صورت تمایل به اعزام به حج آینده، اطلاعات خود را در سامانه reserve.haj.ir تکمیل نمایند. ضمنا اولویت های بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد.
سرپرست اداره کل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: دارندگان فیش اولویت دار حج، برای ثبت نام در کاروان های حج که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد، بایستی حتما در سامانه حج اطلاعات خود را تکمیل یا اصلاح کرده و کد رهگیری دریافت کرده باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 11 روز و 3 ساعت پیش
راهپیمایی عظیم 22 بهمن سیلی به گوش یاوه گویان و دشمنان بود

راهپیمایی عظیم 22 بهمن سیلی به گوش یاوه گویان و دشمنان بود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، جواد کریمی قدوسی با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن با تاکید بر اینکه این حماسه مصادق واقعی جهاد کبیر بود، گفت: حضور ملت ایران در راستای همان فراخوان خداوند متعال از مومنین و پیامبر که در برابر فشار دشمنان مقاومت کنید و از آنها اطاعت نکنید اهمیت زیادی داشت.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، به حضور و سخنرانی سردار سلیمانی در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه او یک چهره شناخته شده در عرصه جهاد و مقاومت برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی است مواضعش در یک شرایط ویژه ای مطرح شد به ویژه در حوزه دفاع از ولایت فقیه. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 4 ساعت پیش
ضرورت گفت وگوی سازنده با هدف کمک به رفع سوءتفاهمات/انتقاد از تداوم حملات نظامی و محاصره انسانی علیه یمن

ضرورت گفت وگوی سازنده با هدف کمک به رفع سوءتفاهمات/انتقاد از تداوم حملات نظامی و محاصره انسانی علیه یمن به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دیوید مکآلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی و هیأت 20 نفره همراه که به کشورمان سفر کرده اند عصر امروز (سه شنبه 24 بهمن) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس در امور بین الملل و مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب و رو به گسترش ایران و اتحادیه اروپا گفت: مجلس شورای اسلامی از تقویت همکاری ها با پارلمان اروپایی و برگزاری جلسات دوره ای به منظور تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی استقبال می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 11 روز و 4 ساعت پیش
حضور رئیس مجلس در مراسم ترحیم والده محمد جعفری (2)

حضور رئیس مجلس در مراسم ترحیم والده محمد جعفری (2) مراسم ختم والده محمد جعفری، مشاور حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی، با حضور دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان، مدیران و کارکنان مجلس شورای اسلامی و مقامات بلند پایه لشکری و کشوری عصر امروز سه شنبه 24 بهمن 1396 در مسجد فخرآباد تهران برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 6 ساعت پیش
توضیحات تکمیلی درباره دستگیری اعضای شبکه جاسوسی

توضیحات تکمیلی درباره دستگیری اعضای شبکه جاسوسی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، جعفری دولت آبادی اعلام کرد: در نوزده دی ماه سال جاری حسب گزارش کتبی یکی از نهادهای امنیتی که به دادسرای شهید مقدس ارجاع شده است، به موجب دستورات قضایی و با آغاز تحقیقات انجام شده، مشخص گردید متهمان پرونده با هدایت افسران اطلاعاتی سیا و موساد ماموریت های سه گانه ای را شامل موضوعات زیست محیطی، نفوذ در جامعه علمی ایران و جمع آوری اطلاعات از اماکن حساس و حیاتی کشور از جمله پایگاه های موشکی کشور، دنبال می کرده اند؛ در تحقیقات انجام شده برخی متهمان به انجام سفرهای متعدد به سرزمین های اشغالی از جمله به منظور شرکت در کنفرانس منارید که با حضور افسر اطلاعاتی موساد در رژیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 6 ساعت پیش
موضوع فوت سیدامامی روی میز فراکسیون محیط زیست مجلس

موضوع فوت سیدامامی روی میز فراکسیون محیط زیست مجلس به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ فاطمه ذوالقدر افزود: فراکسیون محیط زیست برای شفاف سازی و رفع ابهامات مرگ سیدامامی ساعت هفت صبح با مسوولان ذی ربط تشکیل جلسه خواهد داد.
وی اظهارکرد: جلسه به دلیل برخی درخواست ها مبنی بر شفافیت این موضوع تشکیل می شود و جمعی از نمایندگان مجلس نیز حضور خواهند داشت.
به گزارش ایرنا، کاووس سیدامامی استاد دانشگاه امام صادق 19 بهمن ماه در زندان اوین درگذشت.
علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس روز گذشته از برگزاری جلسه ای با حضور علی مطهری نایب رئیس مجلس درباره مرگ کاووس سیدامامی در زندان اوین خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 6 ساعت پیش
برای خدمات اعضای هیئت علمی نمی توان قیمت گذاشت

برای خدمات اعضای هیئت علمی نمی توان قیمت گذاشت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس درباره مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 مبنی بر منع افزایش حقوق استادان و اعضای هیات علمی، اظهار کرد: اعضای هیات علمی، سرمایه های کشور هستند و باید به آنان توجه ویژه ای شود.
وی با تاکید بر ضرورت اصلاح مصوبه کمیسیون تلفیق درباره کاهش حقوق اعضای هیات علمی، گفت: استادان و اعضای هیئت علمی سرمایه و ذخیره کشور هستند و برای خدمات این قشر فرهیخته جامعه نمی توان قیمتی تعیین کرد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه کشور هزینه های زیادی می کند تا یک فرد استاد تمام شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 6 ساعت پیش
خودکشی سیدامامی قطعی است/ وی مسائل امنیتی را به سرویس های خارج از کشور فروخته است

خودکشی سیدامامی قطعی است/ وی مسائل امنیتی را به سرویس های خارج از کشور فروخته است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس درباره علت دستگیری کاووس سیدامامی، اظهار کرد: اتهام سیدامامی جاسوسی بوده و وی مسائل امنیتی کشور را به سرویس های خارجی فروخته است.
وی با اشاره به اینکه گویا سیدامامی در بازجویی های خود این اتهام ها را انکار کرده است، ادامه داد: در جلسات بازجویی سیدامامی، افرادی را با وی روبه رو می کردند که اعتراف به کمک یا دستور سیدامامی برای جاسوسی کرده اند.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی تصریح کرد: طبق اظهارات اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که فیلم خودکشی سیدامامی را دیده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 6 ساعت پیش
جزئیات دستور موقت کاهش تعرفه واردات خودرو/ دولت مکلف به اجرا است

جزئیات دستور موقت کاهش تعرفه واردات خودرو/ دولت مکلف به اجرا است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ محسن قائمی نسب مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری با اشاره به حکم صادره دیوان عدالت اداری با موضوع افزایش تعرفه واردات خودرو گفت: دستور موقت توقف مصوبه هیئت وزیران درباره افزایش تعرفه واردات خودرو بر اساس ماده 34 و 35 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری صادر شده و طبق ماده 39 آئین دادرسی سازمان ها، ادارات و هیئت ها و ماموران طرف شکایت پس از صدور و ابلاغ دستور موقت مکلفند طبق دستور عمل کنند.
وی در خصوص صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر این که هنوز دستور موقت دیوان عدالت اداری ابلاغ نشده و من ندیده ام ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 6 ساعت پیش
مدیران دوتابعیتی استعفا دهند/ دوتابعیتی ها نمی تواند مدیر ارشد نظام باشند

مدیران دوتابعیتی استعفا دهند/ دوتابعیتی ها نمی تواند مدیر ارشد نظام باشند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، با اشاره به گزارش تحقیق و تفحص از دوتابعتی ها گفت: ممکن است برخی از افراد دو تابعیتی افراد خوبی باشند، اما نباید دور از رصد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی ما محفوظ بمانند.
وی افزود: قانون این اجازه را به ما نمی دهد تا فرد دو تابعیتی از بین مسئولان ارشد نظام باشد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه برخی آقایان فکر می کنند با انکار این موضوع بدیهی می توانند افکار عمومی را اقناع کنند، تصریح کرد: معتقدم اقدامات ما می توانست بیش از این باشد، اما ما آمدیم و در یک سطحی به این مسئله ورود کردیم که به نظر مهم می آمد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 7 ساعت پیش
رهبر انقلاب ساده زیست ترین فرد کشور هستند/ دولت می خواهد اقتصاد مقاومتی را در قلمرو خودش عملیاتی کند/ برداشت برخی ها از آزادی به معنای ولنگاری است

رهبر انقلاب ساده زیست ترین فرد کشور هستند/ دولت می خواهد اقتصاد مقاومتی را در قلمرو خودش عملیاتی کند/ برداشت برخی ها از آزادی به معنای ولنگاری است به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ متولد 1330 در خانوادهای مذهبی در مشهد است. از حضورش در مبارزات علیه رژیم ستمشاهی که می پرسیم میگوید همزمان با اوج گرفتن انقلاب اسلامی، به طور گسترده در راهپیمایی های مردمی علیه رژیم منحوس پهلوی حضور داشته و در درگیری های طلاب با ساواک و نیروهای گارد شاهنشاهی در 19 دی سال 56 در مدرسه فیضیه قم هم نقش داشته است. همین فعالیت های انقلابی اش موجب می شود تا دو بار به دستگاه اطلاعاتی رژیم پهلوی (ساواک) احضار شود که یکبار آن در شهر قم و بار دوم در گچساران بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 7 ساعت پیش
دستگاه های امدادی برای مواجهه با سامانه بارشی جدید آماده باشند/ شهرداری تجهیزات لازم را برای جلوگیری از مسدود شدن خیابان ها تامین کند

دستگاه های امدادی برای مواجهه با سامانه بارشی جدید آماده باشند/ شهرداری تجهیزات لازم را برای جلوگیری از مسدود شدن خیابان ها تامین کند علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر در راه بودن سامانه بارشی جدید با تاکید بر لزوم آماده باش دستگاه های امدادی، گفت: متاسفانه در برف اخیر پایتخت شاهد ضعف عملکرد شهرداری و سایر دستگاه ها بودیم و شیوه خدمات رسانی مدیریت شهری به هیچ وجه شایسته پایتخت کشور نبود.
نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید به گونه ای برای مواجهه با بارش ها گام برداشت که مردم مانند برف اخیر ساعت ها در اتوبان ها معطل نشوند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 7 ساعت پیش
هزینه 100 میلیاردی بازسازی ساختمان بنیاد مستضعفان فاجعه برای انقلاب است/ ضرورت گزارش دهی برخی بنیادها به مجلس

هزینه 100 میلیاردی بازسازی ساختمان بنیاد مستضعفان فاجعه برای انقلاب است/ ضرورت گزارش دهی برخی بنیادها به مجلس به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه درباره خبر هزینه یکصد میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای بازسازی ساختمان این بنیاد اظهار داشت: نمی دانم این خبر تا چه حد صحیح است اما به اعتقاد من یک دسته از بنیادها و سازمان ها پس از انقلاب شکل گرفتند که امانتدار ثروت هایی بودند که در انقلاب اعلام شد متعلق به ملت ایران است. در حکومت سابق این ثروت ها میان برخی تقسیم شده بود و در انقلاب قرار شد متعلق به مردم باشد.
وی با بیان اینکه این ثروت ها در اختیار بعضی دستگاه ها مثل بنیاد مستضعفان گذاشته شد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 7 ساعت پیش
شهادت 40 نفر برای تایید صلاحیت افراد کفایت نمی کند

شهادت 40 نفر برای تایید صلاحیت افراد کفایت نمی کند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ سید جواد حسینی کیا با اشاره به سخنان رئیس جمهور در راهپیمایی 22 بهمن مبنی بر اینکه اگر 40 نفر شهادت دادند فردی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده است، اگر بد هم باشد از گناهانش می گذرند، اظهار داشت: این موضوع در مسائل فردی صادق است؛ نه در مسائل اجتماعی، برای مسائل اجتماعی شاخص وجود دارد.
وی افزود: ببینید برای کسی که قرار است امام جماعت شود و مردم فقط پشت سرش نماز بخوانند، چقدر شاخص گذاشته اند؟ وقتی قرار است کسی ازدواج کند، صرف اینکه چند نفر بگویند آدم خوبی است، طرف دیگر به ازدواج تن می دهد؟ زمانی که قرار است برای مسائل اداری کسی استخدام شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 8 ساعت پیش
آغاز فصل جدید شکست های بزرگ رژیم صهیونیستی/ پرونده نفت کش ایرانی در کمیسیون امنیت ملی باز است

آغاز فصل جدید شکست های بزرگ رژیم صهیونیستی/ پرونده نفت کش ایرانی در کمیسیون امنیت ملی باز است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد در مجلس با اشاره به حملات نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به مواضعی در سوریه گفت: معتقدم از سال 2000 میلادی به این طرف یعنی ظرف 18 سال گذشته معادله قدرت در منطقه غرب آسیا و مشخصا در رابطه با رژیم صهیونیستی تغییر کرده است.
وی افزود: در همه جنگ های قبل از این سال به عنوان مثال حزب الله لبنان موفق شد سرزمین های اشغالی جنوب لبنان را آزاد کند که این خود یک آغاز مبارکی برای تغییر معادله در همه جنگ های بعدی طی سال های 2006، 2008، 2012 و 2014 بود که جبهه مقاومت پیروز شد و رژیم صهیونیستی شکست خورد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 8 ساعت پیش
مجلس توپ مالیات سیگار را به زمین دولت انداخت

مجلس توپ مالیات سیگار را به زمین دولت انداخت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ احمد حمزه افزود: در این جلسه اعضای کمیسیون، پیشنهاداتی در خصوص نحوه تعیین عوارض سیگار مطرح شد که به دلیل این که هر کدام از پیشنهادات باید دو سوم رای اعضای کمیسیون را به دست می آورد، آرای لازم را کسب نکرد و بنابراین هیچیک از پیشنهادها مورد قبول واقع نشد.
وی در مورد این که آیا بحث عوارض سیگار در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد، اظهار کرد: بنظر نمی آید موضوع مالیات سیگار در صحن بررسی شود، اما از آن جهت که اختیارات به دولت واگذار شده است، ممکن است رای گیری صورت گبرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 9 ساعت پیش
برخی تا 2 تار مو می بینند،می گویند این هم شد انقلاب/گناه نکردن مردم وظیفه ما نیست

برخی تا 2 تار مو می بینند،می گویند این هم شد انقلاب/گناه نکردن مردم وظیفه ما نیست به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی آقامحمدی شامگاه دوشنبه در آیین نکوداشت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تجلیل از پیشکسوتان کمیته انقلاب اسلامی یادآوری کرد: برخی تا 2 تار مو می بینند، می گویند این هم شد انقلاب، در حالیکه نمی دانند ما کشور را با چه وضعیت حجابی در دست گرفتیم و حال که از آن شرایط عبور کرده ایم، عده ای به وضعیت کنونی حجاب گلایه می کنند.
آقامحمدی تاکید کرد: وظیفه ما نیست که مردم گناه نکنند، بلکه ما مکلف هستیم مسائل را نظم دهیم و با رفتارمان مردم را به دامن اسلام برگردانم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 10 ساعت پیش
هیچ مورد امنیتی در راهپیمایی 22 بهمن نداشتیم

هیچ مورد امنیتی در راهپیمایی 22 بهمن نداشتیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سردار محمد اسماعیل کوثری با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: دشمنان ایران اسلامی بعد از 39 سال هنوز ملت ما را نشناخته اند و این نشاندهنده آن است که علیرغم مدعی بودن هیچ شناختی از مسائل و ملت ها ندارند.
وی ادامه داد: دشمنان هر چقدر تحریک ها و فشارها را افزایش داده و علنی تر کنند و بیشتر بی ادبی کنند، ملت ایران حضور خود را در صحنه بیشتر کرده و حمایت خود را از انقلاب و نظام و ولایت نشان می دهند.
جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران افزود: حضور گسترده مردم براساس پیش بینی که مقام معظم رهبری داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 10 ساعت پیش
تجهیز مراکز آتش نشانی اولویت اصلی مجلس و شورای شهر تهران/ جانثاری نیروهای آتش نشان کمبودها را جبران کرده است

تجهیز مراکز آتش نشانی اولویت اصلی مجلس و شورای شهر تهران/ جانثاری نیروهای آتش نشان کمبودها را جبران کرده است سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تایید پیشنهاد یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر ضرورت تخصیص حداکثر اعتبارات به سازمان آتش نشانی در بودجه 97 گفت: یکی از اتفاقاتی که به طور مکرر در پایتخت تکرار می شود، وقوع حریق در بخش های مختلف شهر بوده و گاه عمق آنها تا جایی است که یا منجر به فوت یا بروز خسارات گسترده می شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی تردید اگر امدادرسانی برای اطفای حریق به سرعت انجام شود از بروز بسیاری از وقایع ناگوار جلوگیری می شود اما نداشتن امکانات کافی باعث عدم موفقیت عملیات های امداد و نجات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 10 ساعت پیش
تشریح دستاوردهای 40ساله سلامت/ اجرای قانون برنامه اصلی وزارت بهداشت

تشریح دستاوردهای 40ساله سلامت/ اجرای قانون برنامه اصلی وزارت بهداشت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی با اشاره به برخی دستاوردهای حوزه سلامت در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: یکی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان که با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد، توفیق جمهوری اسلامی در ارتقای بهداشت عمومی است که حاصل آن کاهش جدی بیماری های واگیر و مرگ ومیر ناشی از آنها در کشور بود. به طوری پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 70 درصد مرگ ومیرها در کشور ناشی از بیماری های واگیر بود، اما امروز کمتر از 10 درصد مرگ ها به دلیل این دسته از بیماری ها رخ می دهد. دلیل بروز چنین دستاوردی هم دسترسی بیشتر مردم به آب آشامیدنی سالم، بهره مندی از برق ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 11 روز و 10 ساعت پیش
تهیه پیش نویس طرح حفظ داده های شخصی در کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع

تهیه پیش نویس طرح حفظ داده های شخصی در کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ رمضانعلی سبحانی فر اظهار کرد: بیش از یک سال است که با همکاری مرکز پژوهش های مجلس روی پیش نویس طرحی کار می کنیم که محور اصلی آن روی داده های مربوط به پرونده های الکترونیک سلامت، تراکنش های بانکی، بیگ دیتاها، پیامک های تبلیغاتی و کسب و کار متکی بر تلگرام است.
نماینده مردم سبزوار علت تهیه پیش نویس این طرح را عدم اختیار مشترکان اپراتورهای تلفن همراه در میزان دسترسی به اطلاعات شخصی و گردش ها و تراکنش های اطلاعاتی شان در دستگاه های دولتی و خصوصی اعلام کرد و افزود: در حال حاضر مشترکان اپراتورهای کشور هیچ اختیار و امکانی برای در اختیار داشتن داده ها و اطلاعات شخصی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 11 روز و 10 ساعت پیش
زیر و بم یک طرح بی سرانجام برای اشتغال / منبعی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده برای تسهیل اشتغال جوانان دیده نشده است

زیر و بم یک طرح بی سرانجام برای اشتغال / منبعی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده برای تسهیل اشتغال جوانان دیده نشده است جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص توجه به اشتغال و موضوع اشتغال جوانان در لایحه بودجه سال 97، اظهار داشت: در بحث اشتغال فهم مشترکی در کشور وجود ندارد، زمانی که گفته می شود اشتغال باید به تولید، خدمات و نیروی کار ماهر فارق التحصیل فکر کنیم و آیتم های پایین دست اشتغال را ببینیم و سپس بگوییم اشتغال ایجاد کرده ایم.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرف دولت در خصوص ایجاد یک میلیون اشتغال عجیب است، گفت: این مسئله نیازمند داشتن منابع، اصلاح روش ها و راهکار است، بیاییم به تولید و خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 12 ساعت پیش
دولت قانون احکام دائمی در خصوص کاهش سالانه 10 درصد از تلفات جاده ای را اجرا کند

دولت قانون احکام دائمی در خصوص کاهش سالانه 10 درصد از تلفات جاده ای را اجرا کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا انصاری در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر نیرو گفت: آیا اطلاع دارید ظرفیت سد رودبال داراب در حال حاضر به لطف بارش های الهی سال گذشته تکمیل است اما مردم نجیب زرین دشت از آب شرب محروم هستند اگر خبر دارید وای بر شما و اگر خبر ندارید نیز وای بر شما.
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای وزیر به چه دلیل آب موجود است اما برای تکمیل خط انتقال آب از سد رودبال داراب به زرین دشت مشکلاتی وجود دارد، صبوری مردم در یک نقطه لبریز می شود و خسران آن متوجه جنابعالی و مدیران شما خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 12 ساعت پیش
توزیع پیک نوروزی ممنوع /داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی می شود

توزیع پیک نوروزی ممنوع /داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان زنده یاد علاقه مندان این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به نقش کلیدی رسانه ها در فرهنگسازی جامعه، اظهار داشت: فرصت کودکی با تصمیم وزیر آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون در دوره ابتدایی، به کودکان این دوره بازگشت.
وی افزود: داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی می شود و هفت و نیم میلیون داستان در نوروز امسال تولید خواهد شد.
حکیم زاده اضافه کرد: به دلیل طولانی بودن ایام نوروز، کودکان از فضای آموزشی دور می شوند و برای تقویت فعالیت هایی که در طول سال تحصیلی کمتر مورد توجه قرار می ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 11 روز و 13 ساعت پیش
شورای نگهبان درباره شرایط اختصاصی رجل سیاسی به نتیجه رسیده است/ باید نمایندگان را قانع کنیم که معیار شورای نگهبان درباره رجل سیاسی را دستکاری نکنند

شورای نگهبان درباره شرایط اختصاصی رجل سیاسی به نتیجه رسیده است/ باید نمایندگان را قانع کنیم که معیار شورای نگهبان درباره رجل سیاسی را دستکاری نکنند به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد کولیوند نماینده کرج و رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از احتمال ارائه لایحه جامع انتخابات قبل از پایان سال خبر داد و گفت: لایحه جامع انتخابات 166 ماده دارد و تاکنون دولت بر روی 120 ماده آن کار کرده است. با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم احتمالا تا قبل از پایان سال این لایحه را به مجلس می دهند. که بررسی آن در مجلس به سال 97 موکول می شود.
وی در پاسخ به سوالی پیرامون مشخص شدن معیارهای رجل سیاسی، خاطرنشان کرد: کمیسیونی در این راستا متشکل از نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس، مرکز پژوهش های شورای نگهبان، وزارت کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 13 ساعت پیش
نحوه دخل و خرج درآمد حاصل از ویزا شفاف نیست/ضرورت اختصاص بخشی از درآمد به توسعه گردشگری

نحوه دخل و خرج درآمد حاصل از ویزا شفاف نیست/ضرورت اختصاص بخشی از درآمد به توسعه گردشگری فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سیاست مالی ایران درخصوص درآمد حاصل از ویزا چندان شفاف نیست ، گفت: اگرچه درآمد حاصل از ویزا و سفارتخانه ها به خزانه عمومی کشور می رود تا دولت برای نحوه دخل و خرج آن تصمیم بگیرد اما بهتر است صندوقی در نظر گرفته شود و بخشی از این درآمدها برای توسعه گردشگری و تکمیل زیرساخت های گردشگری خرج شود اما متاسفانه درآمد حاصل از ویزا در ایران چندان شفاف نیست.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: سفارت خانه های ایران باید بتواند به مقداری از درآمد حاصل از ویزا دسترسی داشته باشند اما باید برای ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 13 ساعت پیش
همان یک احمدی نژاد برای 70سال بس است/ دستگیری500 نفر از پیرمردان گاردجاویدان درناآرامی های اخیر/ شانس رئیسی برای رأی آوردن در 1400 از ضرغامی و فتاح بیشتر است

همان یک احمدی نژاد برای 70سال بس است/ دستگیری500 نفر از پیرمردان گاردجاویدان درناآرامی های اخیر/ شانس رئیسی برای رأی آوردن در 1400 از ضرغامی و فتاح بیشتر است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛با وجودی که تا یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای دو سال و تا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیش از 3 سال زمان باقی است اما اصولگرایان به تنها موضوعی که فکر می کنند پاره کردن نوار شکست هایی است که از سال 92 تا کنون به آن مبتلا شدند.
روزی تصور آنها این بود که ورود به انتخابات باید به همان ایام محدود تبلیغات انجام شود چراکه اصولگرایی گفتمان همیشه پیروز است و رقیب ندارد اما گویا این رویکرد را دیگر منسوخ شده می دانند. اصولگرایان مولفه های موثر در مدل انتخاباتی خود را نیز تغییر دادند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 14 ساعت پیش
بانک مرکزی مجاز به پرداخت تسهیلات جهت اجرای طرح های توسعه تولید و اشتغال شد

بانک مرکزی مجاز به پرداخت تسهیلات جهت اجرای طرح های توسعه تولید و اشتغال شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 97 با بند (2) ماده الف تبصره 18 این لایحه با 149 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
گفتنی است در بند (2) ماده الف تبصره 18 آمده است که به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می شود از طریق بانکهای عامل، معادل منابع موضوع بند (الف) و جزء (الف- 1) به طرح های توسعه تولید و اشتغال موضوع این حکم، تسهیلات اعطاء نماید./
پایان پیام ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 14 ساعت پیش
اسامی مهمانان جلسه علنی امروز 24 بهمن مجلس

اسامی مهمانان جلسه علنی امروز 24 بهمن مجلس به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدعلی وکیلی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، اسامی مهمانان جلسه علنی مجلس را به شرح زیر قرائت کرد:
- جمعی از دانشجویان رشته حسابداری دانشگاه پیام نور شهرستان شهرضا استان اصفهان.
- جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان سنقر کلیایی استان کرمانشاه.
- دانش آموزان آموزشگاه پسرانه شهید احمدی روشن، از منطقه 18 تهران.
- دانش آموزان آموزشگاه پسرانه شهید معززی، از منطقه 7 تهران.
- دانش آموزان آموزشگاه پسرانه ماریامیان، از منطقه 8 تهران. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 15 ساعت پیش
ابوترابی: نفقه ومهریه برعهده مردان است، اولویت اشتغال هم باید با پسران باشد/سلحشوری: ملاک برای استخدام شایسته سالاری است نه جنسیت

ابوترابی: نفقه ومهریه برعهده مردان است، اولویت اشتغال هم باید با پسران باشد/سلحشوری: ملاک برای استخدام شایسته سالاری است نه جنسیت خبرگزاری خانه ملت - زهره ترسایی: اشتغال به عنوان مهم ترین دغدغه مسئولان در حالی به گره کور اقتصاد کشور تبدیل شده که مسئولان هر از چند گاهی ایده ای برای عبور از آن مطرح می کنند.
در این زمینه اولویت دادن به اشتغال پسران تحصیلکرده طی روزهای اخیر از سوی نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم مطرح شد موضوعی که البته واکنش های زیادی را به دنبال داشت.
ابوالفضل ابوترابی در دفاع از طرح ایده اولویت اشتغال پسران تحصیلکرده، مهم ترین نفع آن را متوجه زنان می داند و می گوید: زنان به لحاظ فیزیکی علاقه ای به حضور در محیط کار و انجام کارهای سخت ندارند با این حال چون داشتن پشتوانه اقتصادی برای آنها از ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 15 ساعت پیش
انارکی محمدی:افزایش قیمت دلار بهانه جدیدی برای تحمیل گرانی به اقتصاد خانوارها است

انارکی محمدی:افزایش قیمت دلار بهانه جدیدی برای تحمیل گرانی به اقتصاد خانوارها است احمد انارکی محمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص تنظیم بازار شب عید گفت:تجربه بیانگر این است در ایام پایانی سال میزان خریدهای مردم برای سال نو با افزایش روبرو می شود که بدیهی است اگر تدابیری برای ایجاد تعادل در بازار اتخاذ نشود قیمت ها در بازار با افزایش روبرو می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:متاسفانه افزایش قیمت دلار با رشد تقاضا در روزهای پایانی سال همراه شده و این موضوع باعث شده نرخ برخی کالاها با افزایش قابل توجهی روبرو شود.
اقتصاد خانوارها ظرفیت تحمیل گرانی جدید را ندارد ...