مذاکره دارویی با ترامپ در واقع اینستکس آمریکایی است

مذاکره دارویی با ترامپ در واقع اینستکس آمریکایی است ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به ادعای ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایران برای کاهش تحریم ها درخواست نداده است تا تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود، گفت: تلاش یا به قولی چراغ سبز ترامپ برای مذاکره و کاهش تحریم ها در واقع چاهی است که می خواهند به اسم برداشتن تحریم های دارویی ایران را در آن بندازند، چرا که طبق برجام اساس نباید تحریمی اعمال می شد که برای برداشتنش اقدام شود.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: طبق 14 گزارش سازمان بین المللی انرژی اتمی و سازمان ملل ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
تشکیل اتاق فکر برای بررسی تبعات محدودیت های کرونا / خسارات کرونا بر نشریات کاغذی

تشکیل اتاق فکر برای بررسی تبعات محدودیت های کرونا / خسارات کرونا بر نشریات کاغذی محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ،در مورد ممنوعیت انتشار رسانه های کاغذی گفت: درگیری کشور با ویروس کرونا محدودیت هایی را ایجاد کرده و کادر درمانی هشدارهایی مبنی بر انتقال بیماری ویروس را می دهند، یکی از راه های انتقال بیماری ماندگاری این ویروس روی اجسام برای ساعت های طولانی است بر همین اساس انتشار کاغذی رسانه ها در کشور تا پایان دوره بیماری با محدودیت های اجتماعی کرونا مواجه شد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود : چاپ کاغذی رسانه عاملی برای انتقال بیماری کووید 19 در کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق ادامه سناریوی انتقام از حشدالشعبی است

تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق ادامه سناریوی انتقام از حشدالشعبی است سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره ادعای مشاور ترامپ مبنی بر تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق گفت: این مقام مسئول در دولت آمریکا مدعی شده این اقدام بعد از فروکش کردن بحران کرونا صورت می گیرد در حالی که در روزهای اخیر تحرکات مشکوک آمریکایی ها در عارق دیده شده است.
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی دراین باره افزود: اگر به واقع دولت آمریکا چنین دغدغه هایی درباره وضعیت مقابله جانی با کرونا دارد، لزومی نداشت از این زمان این بحث را مطرح کند علاوه بر این رفتار دولت آمریکا در قبال تحریم های جدید ایران و برخی دیگر از کشورها به خوبی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
هشدار رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص دست کم گرفتن شیوع کرونا و دخالت افراد غیر مسئول

هشدار رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص دست کم گرفتن شیوع کرونا و دخالت افراد غیر مسئول به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی نوبخت، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در توئیتی در خصوص دست کم گرفتن شیوع کرونا و دخالت افراد غیر مسئول هشدار داد.
متن توئیت به شرح زیر است:
عدم رضایت ضوابط علمی و اجرایی ستاد ملی مبارزه با کرونا و ساده اندیشی و دست کم گرفتن شیوع کرونا و دخالت اشخاص حقیقی و حقوقی غیر مسئول و تلاش در عادی جلوه دادن موضوع و عجله در شروع فعالیت های جمعی؛ تلفات وسیع انسانی را بهمراه خواهد داشت./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
سیستم آموزشی با اجبار در استفاده از اپلیکیشن های داخلی به جایی نمی رسد

سیستم آموزشی با اجبار در استفاده از اپلیکیشن های داخلی به جایی نمی رسد سیدحمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه مل ت درباره تدریس معلمان در فضای مجازی، گفت: گوشی تلفن همراه وسیله ای شخصی است، هیچ معلمی را نمی توان مجبور کرد بر خلاف میل باطنی، پیام رسان و یا هر اپلیکیشن دیگری را بر روی آن نصب کند.
نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر وزارت آموزش و پرورش چنین توقعی دارد باید به تعداد معلمان گوشی و تبلت تهیه و مانند یک ابزار تدریس در اختیار معلمان قرار دهد تا صرفا برای امر آموزش مورد استفاده قرار گیرد.
وی یادآور شد: تمام پیامرسان های معرفی شده ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
"جهش تولید" شاه کلید خروج از اقتصاد نفتی و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی است

"جهش تولید" شاه کلید خروج از اقتصاد نفتی و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی است سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید"، گفت: جهش تولید شاه کلید خروج از اقتصاد نفتی و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی است، مقام معظم رهبری در سال گذشته بر رونق تولید تاکید داشتند اما سال جاری را " جهش تولید " نامگذاری کردند زیرا رونق تولید کافی نبوده و نیاز است همه نهادها تمام توان خود را برای حرکت جهنده به سوی بهبود وضعیت تولید به کار برند.
جهش تولید موجب بهبود وضعیت معیشتی مردم می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 96 روز و 15 ساعت پیش
شیوه پیش فروش خودرو در سال 99 اصلاح شود

شیوه پیش فروش خودرو در سال 99 اصلاح شود یحیی کمالی پور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بازار خودرو در سال گذشته، گفت: به نظر می رسد در حال حاضر هیچ نهادی توان لازم برای کنترل و نظارت بر بازار خودرو را ندارد. اگرچه صحبت و برنامه های بسیاری برای ساماندهی وضعیت بازار خودرو ارائه می شود، اما اقدام عملی انجام نگرفته و بازار به حال خود رها شده است.
مصرف کنندگان اصلی نمی توانند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند
نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 96 روز و 15 ساعت پیش
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پیامی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی از جانبازان دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آب هرگز نمی میرد.حاج میرزا چه کردی، در توسل های عاشقانه ات، در شب شهادت کوثر رسول الله، که در همان سحرگاه، پهلوی زخمی ات تداعی گر، پهلوی شکسته،مادر سیدالشهداء گردید.
حاج میرزا چه کردی در توسل های عاشقانه ات، با بزرگ جانباز کربلا، که شهره شدی، به روضه های مشک ابوالفضل العباس... ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 9 ساعت پیش
اطلاعیه روابط عمومی قوه مقننه درباره ابتلای رییس مجلس به کرونا

اطلاعیه روابط عمومی قوه مقننه درباره ابتلای رییس مجلس به کرونا به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه ای منتشر کرد. متن این اطلاعیه بدین شرح است:
"در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، به آگاهی می رساند حسب اطلاع واصله از حوزه ریاست مجلس، به دنبال بروز برخی علائم ، از ایشان آزمایش کرونا به عمل آمد و با توجه به نتیجه مثبت آن در حال حاضر در قرنطینه و تحت درمان می باشند".
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 11 ساعت پیش
آقای ضرغامی! کرونا ابزار عقده گشایی سیاسی نیست/ رییس مجلس بیش از حدود وظایف و اختیارات پیگیر بحران کرونا بود

آقای ضرغامی! کرونا ابزار عقده گشایی سیاسی نیست/ رییس مجلس بیش از حدود وظایف و اختیارات پیگیر بحران کرونا بود غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، اظهارات اخیر درباره تعطیل بودن مجلس در ایام نوروز را بی انصافی و نوعی بی اخلاقی سیاسی خواند و افزود: اینکه فردی همچون آقای ضرغانی با سابقه کار اجرایی، وقوع بحرانی در سطح و اندازه کرونا را به ابزار سیاسی تبدیل می کند نشان از ضعف پایه های تفکرات اعتقادی ایشان دارد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایطی که مردم نهایت همکاری را با مسئولان برای عبور از بحران دارند اقدام برخی شخصت های سیاسی قابل تامل است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 14 ساعت پیش
شفافیت در بازار اجاره مسکن مهم ترین حُسن نظام اجاره داری حرفه ای

شفافیت در بازار اجاره مسکن مهم ترین حُسن نظام اجاره داری حرفه ای مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت برای اجرای طرح نظام اجاره داری حرفه ای، گفت: در شرایط کنونی قطعا یکی از عوامل بروز تنش و آشفتگی در بازار مسکن، فعالیت دلالان در برخی مراکز مشاوران املاک است، آن ها با استفاده از ارتباطاتشان نسبت به افزایش قیمت مسکن اقدام می کنند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی دولت به دنبال آن است که موسسات اجاره داری حرفه ای را در کشور فعال کند تا مالکان و مستأجران از طریق تیم های حقوقی مستقر در این موسسات اقدام به انعقاد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 14 ساعت پیش
تلاش دولت برای ایجاد مسکن استیجاری؛ تهاتر زمین با واحدهای مسکونی بخش خصوصی

تلاش دولت برای ایجاد مسکن استیجاری؛ تهاتر زمین با واحدهای مسکونی بخش خصوصی سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، برنامه وزارت راه و شهرسازی برای تهاتر زمین دولتی با واحدهای مسکونی ساخته شده یا نیمه کاره را مثبت ارزیابی کرد و گفت: دولت به دنبال آن است که با تبادل و تهاتر اراضی خود با واحدهای مسکونی، این موارد را در قالب مسکن اجاره ای ارائه کند.
کمبود مسکن استیجاری یکی از مشکلات کنونی بازار مسکن است
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمبود مسکن استیجاری یکی از مشکلات کنونی بازار مسکن است، در شرایط فعلی مستأجران برای تأمین مسکن خود با مشکل مواجه هستند و تاکنون دولت اقدام قابل قبولی در این عرصه صورت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 16 ساعت پیش
بررسی تبعات اقتصادی کرونا و راهکارهای "جهش تولید"

بررسی تبعات اقتصادی کرونا و راهکارهای "جهش تولید" حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح پنجمین نشست کمیسیون متبوعش، به حضور نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه های اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه، اتاق های بازرگانی و اصناف اشاره کرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز تبعات اقتصادی کرونا و راهکارهای جهش تولید مورد بررسی قرار گرفت، افزود: در نشست امروز کمیسیون گزارش مرکز پژوهش ها، دیدگاه بخش خصوصی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 14 ساعت پیش
توزیع بسته های حمایتی در بین کارگران روزمزد/ تدارک دستگاه های اقتصادی برای جهش تولید

توزیع بسته های حمایتی در بین کارگران روزمزد/ تدارک دستگاه های اقتصادی برای جهش تولید به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در پی ابلاغ اولویت های " جهش تولید" از سوی رییس مجلس شورای اسلامی ، امروز ( چهارشنبه 13 فروردین ماه) پنجمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 با استفاده از فناوری دیجیتال دوسویه در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در این نشست که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت، بخش خصوصی و مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد، نظرات حاضران درباره آثار اقتصادی کرونا و راهکارهای جهش تولید مورد بررسی قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 15 ساعت پیش
تلاش بی سرانجام کاخ سفید برای احیاء حیثیت از دست رفته آمریکا

تلاش بی سرانجام کاخ سفید برای احیاء حیثیت از دست رفته آمریکا محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در در واکنش به حضور و تحرکات نظامی آمریکا در عراق، گفت: به نظر می رسد آمریکایی ها به چندین دلیل تحرکاتی را در منطقه خاورمیانه آغاز کردند؛ نخست تاثیرگذاری بر انتخاب نخست وزیر عراق است که از نظر اجرایی، بالاترین مقام اجرایی عراق است. با توجه به نفوذ معنوی ایران در عراق و روابط مناسب ایران و عراق، امریکا به دنبال روی کار آمدن فردی است که به این مناسبات ضربه بزند. عندان الزرفی هم که به عنوان نخست وزیر پیشنهادی معرفی شده است بر خلاف قواعد انتخاباتی عراق معرفی شده و زن و فرزند این فرد تابعیت آمریکایی دارند و در آمریکا زندگی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 98 روز و 17 ساعت پیش
سیل زدگان بی سرپناه سیستان و بلوچستان برای مقابله با کرونا در کدام خانه بمانند؟

سیل زدگان بی سرپناه سیستان و بلوچستان برای مقابله با کرونا در کدام خانه بمانند؟ علیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد روند ساماندهی سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان با یادآوری اینکه این پروسه زمان بر است، گفت: در چند ماه اخیر وقوع سیل خساراتی را به روستاهای این استان وارد کرده است که دومین بار مصادف با شیوع ویروس کرونا شد.
تقدیر از رسانه ها برای تشریح وضعیت مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: منازل مسکونی در این منطقه که در پی وقوع سیل دچار خسارت شدند، مطابق با استانداردهای شهرسازی نبوده و اغلب مردم در این بخش پراکنده زندگی کرده یا کپرنشین بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 18 ساعت پیش
دولتمردان به فکر تامین اقلام خوراکی ماه رمضان باشند/ ضرورت ارائه بسته های معیشتی به کارمندان

دولتمردان به فکر تامین اقلام خوراکی ماه رمضان باشند/ ضرورت ارائه بسته های معیشتی به کارمندان نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت کاهش قیمت مواد غذایی، گفت: در کشورهای اسلامی با برنامه ریزی دقیق قیمت اجناس و کالاها را در ماه مبارک رمضان کاهش می دهند تا مردم توانایی مالی کافی برای خرید مواد پروتئینی و میوه جات را داشته باشند این در حالی است که در کشور ما قیمت کالاهای اساسی همزمان با ماه رمضان گران می شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همزمان با حمایت از واحدهای تولیدی با نظارت دقیق، قیمت کالاها را کاهش داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 19 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی به حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی

پیام تسلیت دکتر لاریجانی به حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت اخوی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
سلام علیکم بما صبرتم
درگذشت اخوی مکرم ، موجب تاسف و تاثر گردید. ضمن عرض تسلیت و تعزیت به جنابعالی، بیت شریف و سایر وابستگان معزز، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم مغفور ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 7 ساعت پیش
دکتر لاریجانی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

دکتر لاریجانی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت حاج محمدتقی فهمیده، پدر شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اندوه بار حاج محمدتقی فهمیده، پدر بزرگوار، صبور و فداکار شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را به خانواده معزز ایشان تسلیت و تعزیت گفته، از خداوند متعال، رضوان الهی، علو درجات و همجواری روح مطهر این پدر مومن و گرانقدر با ارواح طیبه فرزندان عزیز و حماسه آفرینش را طلب می کنم و برای بستگان و بازماندگان محترم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 8 ساعت پیش
پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا/ باید در سال 99 با مردم مهربان تر بود

پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا/ باید در سال 99 با مردم مهربان تر بود غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به پیامدهای اقتصادی شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: سال 99 برای کشور به لحاظ اقتصادی به چند دلیل سال سختی است، ابتدا اینکه کاهش قیمت نفت و پیامدهای دیگر آن به تنهایی این سال را به لحاظ اقتصادی سخت کرده، همچنین شیوع بیماری کرونا به عنوان یک مشکل غیرمنتظره این وضعیت را تشدید می کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در روزهای کرونایی به دلیل تحریم های ناجوانمردانه شرایط سخت تری را نسبت به کشورهای دیگر پشت سر می گذارد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 99 روز و 9 ساعت پیش
اقدامات جنایتکارانه آمریکا دامنگیر جهان غرب شد

اقدامات جنایتکارانه آمریکا دامنگیر جهان غرب شد جلیل مختار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، ضمن تبریک به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران ، گفت: این اولین آری ملت ایران به جمهوری اسلامی بود که توسط 98 درصد آرا محقق شد و نتیجه آن ایجاد نظامی قدرتمند در کشور بود که توانست با اقتدار در مقابل استکبارگران جهان قد علم کند و مانع از زیاده خواهی جهان غرب شود.
ایران پاسخ کوبنده ای به تهدیدکنندگان منافع ملی می دهد
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش ایران در مقابله با تعدی دشمنان به منطقه، ادامه داد: آمریکا بار دیگر درصدد است که در امور کشورهای منطقه همچون عراق مداخله کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 12 ساعت پیش
مردم صاحبان اصلی جمهوری اسلامی ایران هستند

مردم صاحبان اصلی جمهوری اسلامی ایران هستند حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به مناسبت دوازدهم فروردین ماه روز جمهوری اسلامی ایران ، گفت: مردم در سال 58 به جمهوری اسلامی ایران رای آری دادند که امام خمینی(ره) تاکید کرده بودند، بدون یک کلمه کم یا زیاد اعمال شود که جمهوری به معنای حضور مردم در صحنه و اسلامی یعنی اداره کشور بر اساس شرع اسلام است.
جمهوری اسلامی بر پایه نظر مردم و شرع اسلام بنیان نهاده شد
نماینده مردم بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مردم با رای بیش از 98 درصدی خود به جمهوری اسلامی ایران خواستار تشکیل نظامی شدند که بر اساس رای مردم و شرع اسلام فعالیت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 12 ساعت پیش
ولایت و وحدت رمز تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران

ولایت و وحدت رمز تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران نصرالله پژمان فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت سالروز رای مردم به نظام جمهوری اسلامی در پی همه پرسی دوازدهم فروردین سال 1358، گفت: رمز تداوم جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته حمایت و وحدت مردم در کنار رهبریِ امام (ره) و مقام معظم رهبری است و از آنجا که حضور گسترده مردم در رفراندوم 12 فروردین در هیچ جای دنیا تجربه نشده است دشمنان تلاش می کنند با بمباران رسانه ای به اصل نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کنند اما در پی رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، توطئه های آن ها در ادوار مختلف خنثی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 13 ساعت پیش
انتشار هرچه سریعتر مطبوعات در دستور کار ستاد مبارزه با کرونا قرار گیرد

انتشار هرچه سریعتر مطبوعات در دستور کار ستاد مبارزه با کرونا قرار گیرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خطاب به دکتر روحانی، رئیس جمهور نوشت:
بسمه تعالی
رییس محترم جمهور، جناب آقای دکتر حسن روحانی، دام عزه
سلام عرض می کنم و اعیاد را تبریک می گویم. همانطوری که مطلعید ستاد مبارزه با کرونا تا اطلاع ثانوی چاپخانه ها و در پی آنها روزنامه ها را تعطیل اعلام کرده است. در اینکه همه اقشار و صنوف باید تصمیمات ستاد را محترم شمارند و اوامر و نواهی اش را گردن بگذارند تردیدی نیست اما در این میان نباید از آسیب جدی تعطیلی رسانه های مکتوب غافل ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 14 ساعت پیش
همبستگی مردم در اوج شیوع کرونا بیش از پیش نمایان شد

همبستگی مردم در اوج شیوع کرونا بیش از پیش نمایان شد سید محمد جواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت سالروز رای مردم به نظام جمهوری اسلامی در پی همه پرسی دوازدهم فروردین سال 1358، گفت: رای به جمهوری اسلامی به دنبال تکمیل پیروزی انقلاب در 22 بهمن سال 1357 رخ داد و بسیاری از کارشناسان حوزه جامعه شناسی سیاسی معتقدند؛ هوشمندی امام (ره) در به رای گذاشتن نظام جمهوری اسلامی بسیار بالا بوده است چراکه با این کار توانست مانع هجمه های وارده به اصل انقلاب شود.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شواری اسلامی ادامه داد: برخی از گروه های سیاسی در آن زمان اعتقادی به رفراندوم نداشتند و می گفتند؛ پیروزی انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 14 ساعت پیش
تمجید رییس کمیسیون آموزش مجلس از سریال پرمخاطب "پایتخت"

تمجید رییس کمیسیون آموزش مجلس از سریال پرمخاطب "پایتخت" به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن دفاع از سریال محبوب پایتخت در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: بعنوان یک ایرانی، گلایه دارم از کسانیکه در دفتر کارشان با ماسک و دستکش و فاصله دو متری از همکارانشان نشسته اند و غیرمنصفانه نقد کردند و ندیدند زحمات شبانه روزی گروه سازنده ⁧سریال پایتخت⁩ را که تا آخرین روز اسفند 98 با عشق به هموطنان و بدون در نظر گرفتن خطرات ویروس منحوس ⁧کرونا⁩ کنار هم نشستند، بازی کردند و ساختند تا بتوانند برای ساعتی در این ایام سخت و پراز دلهره ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 14 ساعت پیش
روز جمهوری اسلامی نماد اتحاد ملت ایران است

روز جمهوری اسلامی نماد اتحاد ملت ایران است زهرا ساعی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت ، روز جمهوری اسلامی ایران را آغازی بر تثبیت انقلاب اسلامی دانست و افزود: روز دوازدهم فروردین یادآور تلاش های شهدا، امام شهدا و ملت ایران برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران است که در پی مقاومت در طول هشت سال جنگ تحمیلی محقق شد.
فداکاری در قالب مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه روز جمهوری اسلامی نماد مقاومت، ایثار و اتحاد ملت ایران است، ادامه داد: ملت ایران نه تنها در دوران جنگ تحمیلی بلکه بعد از آن نیز در عرصه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان به ویژه آمریکا جهانخوار و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 15 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت والده مهدی عیسی زاده منتخب مجلس یازدهم

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت والده مهدی عیسی زاده منتخب مجلس یازدهم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت والده مهدی عیسی زاده منتخب مردم میاندوآب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت .
متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است :
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای مهدی عیسی زاده
منتخب محترم مردم شریف میاندوآب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
درگذشت والده مکرمه تان را به جنابعالی و خانواده ارجمند تسلیت گفته، از درگاه خداوند منان برای آن مرحومه مغفوره، آمرزش و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می کنم.
علی لاریجانی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 16 ساعت پیش
وحدت رمز تداوم جمهوری اسلامی علی رغم وجود دشمنی ها و تحریم ها

وحدت رمز تداوم جمهوری اسلامی علی رغم وجود دشمنی ها و تحریم ها اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت سالروز همه پرسی تاریخی نظام جمهوری اسلامی در دوازدهم فروردین سال 1358، گفت: زمان پیروزی انقلاب موضوع تعیین حاکمیت بر کشور و نظام مطرح شد و با رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و همفکری سیاستمداران همه پرسی برگزار شد که در نهایت با موافقت و نظر مردم نظام جمهوری اسلامی پایه گذاری شد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیش از چهل و یک سال از زمان پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران می گذرد و مردم با وحدت و یکپارپگی در شرایط مختلف جنگ تحمیلی، جهاد سازندگی، بحران های طبیعی مانند سیل و زلزله با وجود تحریم های سخت دشمن ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 17 ساعت پیش
ادعای دروغ کاخ سفید درباره شکست داعش توسط آمریکا / واشنگتن در تحریف تاریخ سابقه دار است

ادعای دروغ کاخ سفید درباره شکست داعش توسط آمریکا / واشنگتن در تحریف تاریخ سابقه دار است حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا به مناسبت سالگرد شکست خلافت داعش، یادآور شد که گزارشات مربوط به پیروزی آمریکا و شکست دادن تروریست های گروه داعش در سوریه صحت ندارد و گفت: واشنگتن در تحریف تاریخ سابقه دار است و اینبار نیز می خواهد سند مبارزه با گروهی که خود نطفه آن را پایه گذاری کرد و در راستای حمایت مالی از آن گام برداشت را به نام خود بزند.
نماینده مردم بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در سالی که پشت سر گذاشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 19 ساعت پیش
گره کور کرونا در دامن طبیعت/ کرونا در کمین سیزده به در

گره کور کرونا در دامن طبیعت/ کرونا در کمین سیزده به در به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت؛ روز سیزدهم فروردین یا همان سیزده به در از جمله روزهایی است که حکایت های فراوانی با خود به همراه دارد و جالب آنکه متداول ترین حکایت درباره این روز، نادرست ترینِ این تعبیرهاست از نحسی این روز تا آشتی با طبیعت همه در یک روز جمع نمی شود؛ مردم طی یک باور اشتباه که برای رفع نحسی سیزده به بیرون خانه رفته و این روز را در طبیعت سپری می کنند؛ آنچه سیزده به در امسال را نسبت به سال های دیگر متفاوت می کند گره کور کرونا در این روز است.
علیرغم تمام توصیه مسئولان مبنی شیوع گسترده کرونا در کشور و ممنوعیت برگزاری چهارشنبه سوری باز شاهد هجوم تعدادی از مردم در ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 99 روز و 19 ساعت پیش
امکان برگزاری جلسات مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با کمک صدا و سیما

امکان برگزاری جلسات مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با کمک صدا و سیما به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد جعفری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت : با توجه به شرایطی که ستاد ملی مقابله با کرونا برای کشور در نظر گرفته و این که هنوز اعلام نکرده است شیوع این بیماری چه زمانی قابل کنترل خواهد بود، هیئت رییسه مجلس راهکارهای مختلفی را دنبال کرده تا جلسات مجلس با رعایت الزامات پزشکی این ستاد برگزار شود.
جعفری افزود: هیئت رییسه مجلس تصمیم دارد جلسه علنی آینده را با حضور نمایندگان در صحن برگزار کند؛ اما با توجه به الزامات پزشکی ستاد مقابله با کرونا و منع های صریحی که تا کنون از سوی این ستاد صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 100 روز و 10 ساعت پیش
حمایت دولت از واحدهای اقتصادی باید ضابطه مند و قانون مند باشد/ برخی اعتبارات حمایتی در گذشته به خطا رفت

حمایت دولت از واحدهای اقتصادی باید ضابطه مند و قانون مند باشد/ برخی اعتبارات حمایتی در گذشته به خطا رفت محمدمهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، بر لزوم تدوین سازوکار دقیق و شفاف برای ارائه کمک های دولتی به واحدهای اقتصادی و دولتی تأکید کرد و گفت: دولت برای ارائه کمک و حمایت از بخش های تولیدی و اقتصادی متضرر از شیوع بیماری کرونا باید قانون مند، ضابطه مند و کارشناسانه اقدام کند تا اعتبارات و حمایت های مذکور به درستی به افراد و فعالان اقتصادی نیازمند برسد.
تجربیات ناموفق در حمایت های مالی از واحدهای اقتصادی؛ برخی اعتبارات به راه های ناصواب همچون دلالی هدایت شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 100 روز و 15 ساعت پیش
مراکز پژوهشی شناسنامه دار برای فضای مجازی تولید محتوا کنند

مراکز پژوهشی شناسنامه دار برای فضای مجازی تولید محتوا کنند سیدحمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها به علت شیوع ویروس کرونا به معنای تعطیلی علم و آموختن دانش نیست، عنوان کرد: در حال حاضر جامعه بیش از هر زمان دیگری به راهکارهای جدید برای برون رفت از بحران های پدید آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا احتیاج دارد و در این زمینه مراکز پژوهشی کشور می توانند در حوزه های مختلف بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی راهکار ارائه دهند.
نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 100 روز و 18 ساعت پیش
موسوی لارگانی : جهش تولید در گرو تسهیل فضای کسب و کار و تامین امنیت سرمایه گذار است

موسوی لارگانی : جهش تولید در گرو تسهیل فضای کسب و کار و تامین امنیت سرمایه گذار است سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید " گفت: نام گذاری سال 99 توسط معظم له با توجه به شرایط فعلی کشور بوده است از این نظر انتظار می رود همه در دولت و مجلس و تمامی دستگاه های اجرایی به جای پیگیری برای عقد انعقادهای بدون سرانجام با غربی ها برای بهبود وضعیت اقتصادی ، تمام انرژی خود را بهبود این مسیر متمرکز کنند.
نماینده مردم فلاورجان در ادامه با بیان این که برای ایجاد جهش در تولید باید مهره های اصلی این مساله و دست اندازهای فعلی این پروسه را بشناسیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 100 روز و 19 ساعت پیش
دولت به نرخ ارز نهاده های دام و طیور یارانه می دهد

دولت به نرخ ارز نهاده های دام و طیور یارانه می دهد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دولت از 21 فروردین ماه یکسان سازی نرخ ارز را با اعلام قیمت هر دلار 4200 تومان کلید زد و در روزهای گذشته ضمن تهیه و تصویب دستورالعمل های تامین ارز مورد نیاز هموطنان در دولت، شیوه های تخصیص ارز نیز از سوی بانک مرکزی اعلام شده است.
محمود حجتی در آیین تجلیل از حسن رکنی معاون سابق وزیر جهاد کشاورزی درباره مساله ارز و دلار و قیمت نهاده ها نیز گفت: نهاده ها و کالاهای اساسی در بخش کشاورزی که عمده واردات ذرت و کنجاله سویا را به خود اختصاص می دهند از حساسیت بالایی برای مسئولان برخوردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 101 روز و 0 ساعت پیش
کمبود تقاضا به رکود لوازم خانگی دامن زده است/ سیستم بانکی؛عامل عدم اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا

کمبود تقاضا به رکود لوازم خانگی دامن زده است/ سیستم بانکی؛عامل عدم اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا علی اکبرکریمی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با اشاره به رکود صنایع و بخش های تولیدی درکشور گفت:این رکود ناشی از کمبودتقاضا در بازار است و کمبود تقاضا به دلیل کاهش درآمد بوده و مردم انگیزه ای برای مصرف درآمد ندارند و مردم ترجیح می دهند که پس انداز خود را حفظ کنند.
نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه شرایط برای خرید باید جذاب تر شود،افزود:امروز بسیاری از صنایع لوازم خانگی با رکود مواجه بوده و تقاضای برای خرید اندک است،مقرر شده بود دولت کارت های اعتباری خرید کالا را برای خروج از رکود اجرا کند، تا از طریق این کارت ها مردم این امکان را پیدا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 101 روز و 7 ساعت پیش
یکی از راه حل های اصلی غلبه بر مشکلات اقتصادی، جهش تولید است

یکی از راه حل های اصلی غلبه بر مشکلات اقتصادی، جهش تولید است محمد قمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی در جهت جهش تولید گفت: فضای مجازی یک تکنولوژی و فن آوری جدید است که در اختیار بشر قرار گرفته است، می توان از آن استفاده مطلوب و بهینه داشت و یا از آن سوءاستفادهای نادرستی کرد که به ضرر بشر و کل جهان هستی باشد با تمام این تفاسیر می توانیم آن را به فرصت و یا تهدیدی در سطح ملی یا فراملی تبدیل کنیم.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود : فضای مجازی در شرایط کنونی که کشور درگیر ویروس کرونا است نقش پررنگی را ایفا می کند به فرض مثال دانشجویان و دانش آموزان در دانشگاه ها و مدارس در طول یکماه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 101 روز و 15 ساعت پیش
جانفشانی های کادر درمانی فداکار به مردم منعکس شود/ ضرورت پخش برنامه های آموزشی شبکه سلامت در مورد مقابله با کرونا از شبکه های پرمخاطب

جانفشانی های کادر درمانی فداکار به مردم منعکس شود/ ضرورت پخش برنامه های آموزشی شبکه سلامت در مورد مقابله با کرونا از شبکه های پرمخاطب به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، علی نوبخت حقیقی رئیس کمیسیون بهداشت و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای از رئیس شورای عالی سلامت صدا و سیما خواست تا نسبت به تهیه کلیپ هایی از اقدامات فداکارانه کادر درمانی و انعکاس آن به مردم و همچنین پخش برنامه های آموزشی شبکه سلامت در مورد مقابله با کرونا از شبکه های پرمخاطب دیگر اقدام نماید.
متن نامه به شرح زیر است:
جناب اقای دکتر قاسمی
رییس محترم شورایعالی سلامت صدا و سیما
با سلام و احترام
نظر به جانفشانی و ایثارگری های کادر معظم پزشکی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 101 روز و 15 ساعت پیش
جلسه غیر علنی مجلس با استفاده از فناوری دیجیتال

جلسه غیر علنی مجلس با استفاده از فناوری دیجیتال به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه غیر علنی مجلس، امروز با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر لاریجانی و نمایتدگان با استفاده از فناوری دیجیتالی دو سویه برگرار و نمایندگان از طریق فناوری دیجیتالی دوسویه درباره تدابیر مقابله با کرونا و حمایت از اقشار آسیب پذیر به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه آقایان حاجی دلیگانی، فرهنگی، میرزایی، تجری و فولادگر نطق میان دستور داشتتد.
همچنین مقرر شد فولادگر، رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید، گزارش تخصصی این کمیسیون را در جلسه آتی به نمایندگان ارائه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 101 روز و 16 ساعت پیش
خرید و فروش کارت شهروندی برای تردد به جزیره قشم غیرمنطقی است

خرید و فروش کارت شهروندی برای تردد به جزیره قشم غیرمنطقی است احمد مرادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهارات رئیس جمهور در ستاد مرکزی مدیریت کرونا و نقل قول از استاندار هرمزگان مبنی بر خرید و فروش کارت شهروندی قشم برای تردد به این جزیره در این برهه را امری غیرمنطقی دانست.
نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی از فعالان اقتصادی جزیره قشم که در ایام درآمدزایی با بستن اصناف برای شکسته شدن زنجیره انتقال کرونا همکاری کردند تقدیر کرد و افزود: کاش به جای محکوم کردن مردم دریا دل قشم از آنها برای همراهی با مسئولان تقدیر می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 101 روز و 17 ساعت پیش
برگزاری سومین نشست مجازی مجلس/ بررسی حمایت از اقشار آسیب پذیر و بنگاه های تولیدی در نشست امروز

برگزاری سومین نشست مجازی مجلس/ بررسی حمایت از اقشار آسیب پذیر و بنگاه های تولیدی در نشست امروز به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، اسدالله عباسی عباسی امروز (یک شنبه، 10 فروردین ماه) در جمع خبرنگاران از برگزاری سومین نشست مجازی آزمایشی مجلس برای بررسی مسائل جاری کشور خبر داد، گفت: در نشست امروز در مورد طرح فاصله گذاری اجتماعی و ابعاد شیوع کرونا ، برنامه های دولت و اعتبارات اختصاص یافته برای درمان آن بحث و گفت و گو شد و در رابطه با برگزاری کم و کیف جلسات مجلس از نمایندگان نظرخواهی صورت گرفت.
وی با بیان اینکه در ادامه نشست امروز جلسه هیات رئیسه برگزار و در مورد کم و کیف برگزاری جلسات آینده مجلس تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 101 روز و 18 ساعت پیش
اعمال محدودیت های بیشتر در طرح فاصله گذاری اجتماعی / استفاده از قوه قهریه در مبارزه با ویروس کرونا

اعمال محدودیت های بیشتر در طرح فاصله گذاری اجتماعی / استفاده از قوه قهریه در مبارزه با ویروس کرونا محمد حسین قربانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اجرای طرح فاصله اجتماعی در مبارزه با بیماری کرونا گفت: در حال حاضر بیشتر کشورهای دنیا درگیر بیماری کرونا هستند و هر یک پروتکل های درمانی خاص نسبت به شرایط کشور خود صادر کرده اند، قرنطینه در 4 سطح در جهت مبارزه با بیماری کووید19 از جمله اقداماتی بود که در کشور ما هم مورد توجه قرار گرفت و به مرحله اجرا درآمد.
نماینده مردم آستانه اشرفیه افزود: سطح چهارم قرنطینه، برخورد شدید قوه قضائیه است برای افرادی که قرنطینه را نپذیرفته و باعث گستردگی شیوع بیماری کرونا در کشور شده اند که همان استفاده از قوه قهریه برای قرنطینه برخی از مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 101 روز و 19 ساعت پیش
شرکت های دولتی 70درصد بودجه کشور را می بلعند/ پایین تر نشان دادن بودجه شرکت های دولتی برای فرار مالیاتی

شرکت های دولتی 70درصد بودجه کشور را می بلعند/ پایین تر نشان دادن بودجه شرکت های دولتی برای فرار مالیاتی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه بودجه کل کشور شامل بودجه عمومی و بودجه شرکت های دولتی می شود، گفت: مطالعه روند تصویب قوانین بودجه سنواتی در مجلس شورای اسلامی طی سال های اخیر تبیین کننده این است که نمایندگان عموما به بررسی ارقام بودجه عمومی دولت پرداخته و بودجه شرکت های دولتی پس از حداقل تغییرات و کمترین بحث و بررسی مورد تصویب قرار می گیرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:این در حالی است که براساس ارقام قانون بودجه سال 1396 کل کشور حدود 70 درصد از بودجه کل کشور به بودجه شرکت های دولتی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 102 روز و 2 ساعت پیش
قدردانی از زحمات و لزوم حفظ حرمت نیروی انتظامی در صیانت از سلامت مردم/ بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل

قدردانی از زحمات و لزوم حفظ حرمت نیروی انتظامی در صیانت از سلامت مردم/ بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، امروز شنبه 9 فروردین در تماس با آقایان سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، همتی، رییس کل بانک مرکزی، حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش و استاندار سمنان، ضمن دریافت گزارش اقدامات بعمل آمده برای صیانت از سلامت عمومی ، کمک به رفع نیازهای بهداشتی و درمانی، اقتصادی و آموزشی خانواده ها و بخشودگی جرائم بانکی ، توصیه های لازم برای حل مشکلات مردم در ابعاد سه گانه سلامت، معیشت و تحصیل را در شرایط مبارزه با کرونا ارائه کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی، درگفت و گو با سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 102 روز و 10 ساعت پیش
لطفی با صدور پیامی روز پاسدار و جانباز را تبریک گفت

لطفی با صدور پیامی روز پاسدار و جانباز را تبریک گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حسن لطفی نماینده مردم رزن و درجزین و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی میلاد امام حسین علیه السلام و روز پاسدار را تبریک گفت.
متن پیام به شرح زیر است؛
سلام بر شعبان المعظم و اعیادش. سلام بر حسین (ع) و پاسدار شش ماهه اش. سلام بر زین العابدین (ع) و سجده های طولانی اش، سلام بر عباس (ع) و دستان بریده اش و سلام بر مهدی (عج) و سجاده و شمشیر و عدالت و منتظرانش.
سلام بر صاحب این ماه و پیروانش. سلام بر خالق بی همتای آسمانها و زمین، که همه جا را پر از نور اهل بیت نمود تا بندگانش مدام در روزنه دل خود کور سوی هدایت بیابد و در هدایت به مسیر ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 102 روز و 15 ساعت پیش
راهبردهای هوشمندانه سپاه موجب امید مردم و مایه خوف اشرار و نظام سلطه شده است

راهبردهای هوشمندانه سپاه موجب امید مردم و مایه خوف اشرار و نظام سلطه شده است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی میلاد امام حسین علیه السلام و روز پاسدار را تبریک گفت.
متن پیام به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
در سوم شعبان، نظام تکوین همه شادی ها و تحیّت خود را به پای گهواره مولودی تجمیع نمود که مکوّن عالم و آدم، خالق حکیم به واسطه جبرئیل امین، نامش را حسین نهاده و خَلق و خُلقِ این ودیعه الهی را مصباح هدایت بشر در عالم ناسوت و سفینه نجات انس و جن در عالم لاهوت قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 102 روز و 15 ساعت پیش
استراتژی دولت برای حفظ کارگران در بخش های تولیدی؛ از معافیت بیمه ای کارفرما تا پرداخت بخشی از حقوق کارگر

استراتژی دولت برای حفظ کارگران در بخش های تولیدی؛ از معافیت بیمه ای کارفرما تا پرداخت بخشی از حقوق کارگر الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به برنامه ریزی های دولت برای حمایت از بخش های تولیدی و کسب وکارهای کوچک، گفت: قطعا وضعیت به گونه ای است که اگر شیوع بیماری کرونا و تحریم نیز در کار نبود، باید اقدامات لازم در حوزه اقتصاد صورت می گرفت، از طرف دیگر جهش تولید یک الزام عقلانی و طبیعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی از یک طرف درآمد کشور کاهش یافته و قیمت نفت پایین آمده و از طرف دیگر نیز صادرات نفتی ما از سال قبل هم کمتر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 102 روز و 16 ساعت پیش
بروجردی از زحمات پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه در شرایط مقابله با ویروس کرونا تشکر کرد

بروجردی از زحمات پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه در شرایط مقابله با ویروس کرونا تشکر کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی میلاد امام حسین علیه السلام و روز پاسدار را تبریک گفت. متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
میلاد با سعادت و سراپا نور سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بر همه عاشقان آنحضرت بویژه فرزند برومندشان حجت خداوند متعال بر روی زمین امام زمان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و نایب برحقشان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی مبارکباد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 102 روز و 16 ساعت پیش
جانبازان ارزش های نظام و کشور هستند/ ضرورت توجه به ایثارگران در تصمیم گیری ها

جانبازان ارزش های نظام و کشور هستند/ ضرورت توجه به ایثارگران در تصمیم گیری ها یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تبریک ولادت حضرت ابوالفضل العباس ( ع ) و روز جانباز، گفت: در هشت سال دفاع مقدس فرزندان این مملکت شهامت، شجاعت و پایمردی هایی را به نمایش گذاشتند و فراموش نمی کنیم در روزهای آغازین جنگ با دست خالی در مقابل دشمنی ایستادگی و دفاع کردیم که با چنگ و دندان مسلح و از حمایت های همه کشورهای خارجی بهره مند بود به گونه ای که نزدیک به 100 کشور دنیا از عراق حمایت می کردند و این جنگ نابرابر علیه ما شروع شد.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 102 روز و 18 ساعت پیش
تشکیل کارگروه های هفت گانه در پلیس پایتخت برای مقابله با ویروس کرونا

تشکیل کارگروه های هفت گانه در پلیس پایتخت برای مقابله با ویروس کرونا به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سردار حسین رحیمی با تاکید بر ضرورت ماندن در خانه و خودداری از حضور در مجامع و مراکز عمومی برای قطع زنجیره شیوع کرونا، بیان داشت: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از روز گذشته 7 کارگروه در زمینه های کنترل مبادی خروجی، حمل و نقل درون شهری، اصناف، پارک ها و بوستان ها، فضای مجازی، عملیات روانی و اطلاع رسانی و بهداری در پلیس پایتخت تشکیل که وظایف هر کدام مشخص و ابلاغ شده است .
سردار رحیمی با اشاره به کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر تهران و برخورد با افراد متخلف ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 102 روز و 19 ساعت پیش
مسعودی: لزوم تبیین نقش فرهنگ در راستای اشباع بازار داخلی از کالای ایرانی/ رسانه ملی نقش کلیدی دارد

مسعودی: لزوم تبیین نقش فرهنگ در راستای اشباع بازار داخلی از کالای ایرانی/ رسانه ملی نقش کلیدی دارد اصغر مسعودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری نامگذاری سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری به نقش فرهنگ در جهش تولید اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران، کشوری با جمعیت حدود 80 میلیون، منابع غنی و نیازمندی های مختلف است. ما با داشتن پانزده همسایه و روابطی که می توانیم با آنها داشته باشیم، مشکلی برای فعالیت های اقتصادی و تولید پیدا نخواهیم کرد. زیر بنای رونق تولید و جهش آن را می توان مسئله فرهنگ و نگرش ما به کار، تلاش، تولید، رفع نیازهای مختلف، برداشتن موانع دانست.
افزایش بهره وری و جلب اعتماد مردم با توجه به کیفیت کالاهای داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 102 روز و 20 ساعت پیش
جهش تولیدات داخلی با بِرندسازی محصولات ملی

جهش تولیدات داخلی با بِرندسازی محصولات ملی معصومه آقاپورعلیشاهی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد کاهش واردات و عدم وابستگی به تولیدات خارجی در سال جدید گفت: کاهش واردات و عدم وابستگی به تولیدات خارجی ازجمله اقداماتی است که باید در سال جهش تولید به آن توجه شود؛ در همین راستا باید کمیت و کیفیت کالاها افزایش پیدا کنند و سطح استاندارد کالاها، کاهش قوانین و مقررات و استفاده از منابع در بخش عرضه تا جایی که به نقطه مطلوب برسیم مورد توجه قرار بگیرد تا سطح انتظار متقاضیان و تقاضا کنندگان مرتفع کند.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 102 روز و 20 ساعت پیش
رفع مشکلات درمان جانبازان و ایثارگران اولویت دولت و مجلس باشد

رفع مشکلات درمان جانبازان و ایثارگران اولویت دولت و مجلس باشد رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تبریک اعیاد شعبانیه و نام گذاری این اعیاد به نام روز جانباز و روزپاسدار،گفت: امنیت امروز ایران اسلامی مرهون و مدیون زحمات و خدمات ایثارگران، جانبازان و رزمندگان است.
وی با بیان اینکه رزمندگان، ایثارگران و جانبازان پیرو خط ولایت هستند، ادامه داد: این قشر بهترین الگو برای نسل جوان امروز جامعه محسوب می شوند، رهروی خط ولایت فقیه یک خصوصیت اصلی برای این عزیزان است.
بیشتر بخوانید:
نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحیه جهادی و انقلابی باید در بین مسئولین ادامه داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 103 روز و 13 ساعت پیش
تشریح اقدامات پاسدارن انقلاب اسلامی در حوزه سلامت؛ از ریشه کنی فلج اطفال تا مبارزه با ویروس کرونا

تشریح اقدامات پاسدارن انقلاب اسلامی در حوزه سلامت؛ از ریشه کنی فلج اطفال تا مبارزه با ویروس کرونا محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه نامگذاری روز ولادت امام حسین (ع) به نام روز پاسدار به هدف الگوگیری پاسداران انقلاب اسلامی از صفات و ویژگی های سیدالشهدا بود گفت: بعد از به ثمر نشستن انقلاب اسلامی، کشور نیازمند مجموعه ای از افراد معتقد و متعهد به آرمان های کشور و انقلاب بود که بتوانند برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب در صحنه حضور جدی و همه جانبه داشته باشند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر اساس همین نیاز بود که حضرت امام (ره) دستور تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را صادر کردند ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 103 روز و 16 ساعت پیش
واکاوی احزاب سیاسی روسیه

واکاوی احزاب سیاسی روسیه مهدی سنایی،سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و نماینده ادوار مجلس در یادداشتی به تشریح آخرین وضعیت احزاب سیاسی در روسیه پرداخت و نوشت: در بحث از احزاب روسیه قبل از هر چیز سابقه تاریخی کوتاه آنهاست که جلب توجه می کند. این سابقه کوتاه به خاطر این است که بیش از 70 سال حزب کمونیست در اتحاد شوروی انحصار قدرت را در دست داشت و احزاب دیگری در این کشور وجود نداشتند. اما در اواخر دهه 1980 یک سیستم چندحزبی ایجاد شد که با فروپاشی شوروی توسعه یافت.
فعلا مهم ترین احزاب روسیه به ترتیب بیشترین کرسی ها در انتخابات دومای 2011 عبارتند از: روسیه متحد، حزب کمونیست، روسیه عادل و حزب لیبرال دموکرات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 104 روز و 0 ساعت پیش
بازدید دکتر لاریجانی از بیمارستان تخصصی سیار 500 تختخوابی نیروی زمینی سپاه

بازدید دکتر لاریجانی از بیمارستان تخصصی سیار 500 تختخوابی نیروی زمینی سپاه رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بیمارستان تخصصی سیار 500 تختخوابی شهید آیت الله صدوقی بازدید کرد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 104 روز و 13 ساعت پیش
جنگ قیمتی نفت از مدت ها قبل آغاز شده است/ افول اوپک از چه زمانی آغاز شد؟

جنگ قیمتی نفت از مدت ها قبل آغاز شده است/ افول اوپک از چه زمانی آغاز شد؟ گروه اقتصادی- پس از آنکه عربستان قیمت رسمی فروش نفت خود را کاهش داد و برنامه هایی برای افزایش تولید در ماه آوریل سال 2020 میلادی مشخص کرد، قیمت نفت با درصد بسیار بالایی، کاهش یافت و در جهت شدیدترین افت روزانه خود از سال 1991 میلادی تاکنون حرکت کرد. سقوط نادر قیمت نفت، در پی افزایش تنش بین عربستان سعودی و روسیه اتفاق افتاده است.
به همین منظور بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل کاهش قیمت جهانی نفت، گفت: از سال های 2016 و 2017 شکاف های جدی میان اوپکی ها و کشورهای صادرکننده نفت غیراوپکی اتفاق افتاده چراکه در آن زمان اوپک به دلیل اقدامات عربستان دچار تنزل شد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 104 روز و 15 ساعت پیش
سپاه همه اقدامات خود را برای کمک به مردم بسیج کرد/ غربالگری ملی در دنیا کم نظیر بود/ ایران در مقابله با کرونا ، پیشرو تر از بسیاری کشورها

سپاه همه اقدامات خود را برای کمک به مردم بسیج کرد/ غربالگری ملی در دنیا کم نظیر بود/ ایران در مقابله با کرونا ، پیشرو تر از بسیاری کشورها به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی صبح امروز (پنجشنبه 7 فروردین ماه 98) با حضور در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همزمان با اجرای رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت در جریان اقدامات قرارگاه های منطقه ای ده گانه نیروی نزمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت .
دکتر لاریجانی ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه از اقدامات جهادی سپاه در حوزه مبارزه با کرونا قدردانی کرد و گفت: این حادثه در ایران اسلامی و دنیا فراگیر شده و در قرن حاضر رخدادی منحصربه فرد است، زیرا میزان فراگیری آن سریع و جهنده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 104 روز و 17 ساعت پیش
دکتر لاریجانی از بیمارستان تخصصی سیار 500 تختخوابی نیروی زمینی سپاه بازدید کرد

دکتر لاریجانی از بیمارستان تخصصی سیار 500 تختخوابی نیروی زمینی سپاه بازدید کرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی صبح امروز (پنجشنبه 7 فروردین ماه 98) با حضور در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بیمارستان تخصصی سیار 500 تختخوابی شهید آیت الله صدوقی بازدید کرد.
گفتنی است این مجموعه درمانی دارای 500 تختخواب و بخش های MRI و سی تی اسکن سیار است.
همچنین این بیمارستان دارای اتاق عمل، بخش های مراقبت های ویژه و رادیولوژی است.
این گزارش می افزاید؛ سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و همچنین سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی نیز در این بازدید رئیس قوه مقننه را همراهی کردند./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 104 روز و 19 ساعت پیش
مردم با در خانه ماندن از ضرر بیشتر کسب و کارها جلوگیری کنند

مردم با در خانه ماندن از ضرر بیشتر کسب و کارها جلوگیری کنند غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت در خانه ماندن مردم در شرایط کنونی، گفت : مادامیکه زنجیره انتقال کرونا قطع نشود کشور با این ویروس درگیر خواهد بود و از آنجایی که انسان های ناقل ویروس کرونا هستند، سفر و دید و بازدید عید به شیوع آن سرعت بخشیده و افراد بیشتری را مبتلا می کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که برخی افراد به توصیه های وزارت بهداشت مبنی بر در خانه ماندن عمل نمی کنند روز به روز بر تعداد مبتلایان ویروس کرونا افزوده شده و کشور مدت بیشتری با این بیماری درگیر خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 104 روز و 20 ساعت پیش
تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه اولویت اصلی مجلس یازدهم

تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه اولویت اصلی مجلس یازدهم صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اولویت مجلس یازدهم در حوزه عمران، گفت: به طور حتم مهم ترین اولویت کمیسیون عمران مجلس در دوره یازدهم، ساماندهی بازار مسکن است، در سال های اخیر قیمت مسکن به دلایل مختلف دچار تلاطم و تنش شده و این مسئله مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس یازدهم در نخستین گام باید دولت را مکلف به ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن کند تا از این طریق بتوان بازار را مدیریت کرده و با سوداگران و دلالان مقابله کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 105 روز و 19 ساعت پیش
تداوم افزایش قیمت مصالح ساختمانی؛ قوای مجریه و قضائیه جلوی فعالیت دلالان را بگیرند

تداوم افزایش قیمت مصالح ساختمانی؛ قوای مجریه و قضائیه جلوی فعالیت دلالان را بگیرند حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با انتقاد از افزایش روز افزودن مصالح ساختمانی طی یک سال اخیر، گفت: متأسفانه در سه سال اخیر شاهد افزایش تدریجی قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی در کشور هستیم، در سال 96 و 97 به واسطه افزایش دلار قیمت مصالح بالا رفت و در سال 98 نیز این روند افزایشی تداوم یافت.
افزایش قیمت مصالح ساختمانی یکی از عوامل اصلی در گرانی شدن مسکن
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، افزایش قیمت مصالح ساختمانی را یکی از عوامل اصلی در گران شدن مسکن دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 105 روز و 19 ساعت پیش
توقف فعالیت پزشکان بدون مرز در بیمارستان امین اصفهان

توقف فعالیت پزشکان بدون مرز در بیمارستان امین اصفهان زهرا سعیدی مبارکه در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بعد از اعلام خبر حضور پزشکان بدون مرز در استان اصفهان از سوی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی این استان در نامه ای به وزارت بهداشت خواستار لغو فعالیت پزشکان بدون مرز شدیم گفت: در این زمینه با ارسال نامه ای به دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام نگرانی و اعتراض مردم شریف استان اصفهان نسبت به حضور پزشکان بدون مرز خواستار لغو فعالیت این گروه در احداث بیمارستان صحرایی مقابله با کرونا با ظرفیت 48 تخت در بیمارستان امین اصفهان شدیم که دستور لغو آن صادر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 106 روز و 6 ساعت پیش
پیام تسلیت رییس مجلس در پی درگذشت مادر همسر دبیرکل حزب الله لبنان

پیام تسلیت رییس مجلس در پی درگذشت مادر همسر دبیرکل حزب الله لبنان به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی با صدور پیامی درگذشت مادر همسر دبیرکل حزب الله لبنان را تسلیت گفت.
متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سید حسن نصرالله
دبیرکل محترم حزب الله لبنان
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
خبر درگذشت ام الزوجه جنابعالی ، بانوی صبور و مومنه حاجیه خانم رئوفه نورالدین موجب تالم و تاسف خاطر شد.
با تقدیم صمیمانه ترین مراتب تسلیت و همدردی ، از درگاه خداوند منان برای آن بانوی مرحومه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 106 روز و 10 ساعت پیش
طاهرخانی: دلسوزان واقعی نظام و کشور باید وارد عرصه تولید شوند

طاهرخانی: دلسوزان واقعی نظام و کشور باید وارد عرصه تولید شوند بهمن طاهرخانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک سال جدید با یادآوری نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید، گفت: در شرایطی که تحریم های ظالمانه یکجانبه و غیرعادلانه علیه کشورمان به واسطه قلدری و زورگویی های آمریکا اعمال شده و کشورهای اقماری و تحت سلطه آمریکا از این اقدام غیر انسانی تبعیت می کنند باید متکی به توانمندی ها، اقتدار و نوآوری های خودمان باشیم تا بتوان در مقابل آنها ایستادگی کرد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: باید مدیریت جهادی و انقلابی را در بحث تولید باشیم که جهش تولید و در کنار آن بحث رونق تولید محقق شود همچنین ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 106 روز و 11 ساعت پیش
برزگر کلشانی: فرمول نجات اقتصاد ایران و ایجاد جهش تولید، اجرای اصل 44 است

برزگر کلشانی: فرمول نجات اقتصاد ایران و ایجاد جهش تولید، اجرای اصل 44 است شهروز برزگر کلشانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به بررسی چگونگی تحقق شعار سال 99 تحت عنوان جهش تولید پردخت و گفت: سال ها است که شعار سال با عناوین اقتصادی است و اکنون کشور این آمادگی را پیدا کرده که در سال 99 به سمت جهش تولید حرکت کند.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در تمامی جوامع و کشور ما اقتصاد در بسیاری از مسائل حرف اول را می زند، عنوان کرد: اگر سرمایه گذاری در تولید را فعال کنیم تحریم ها بی اثر می شوند.
وی افزود: عریض و طویل بودن روند اخذ مجوزها یکی از موانعی است که سرمایه گذاری و تولید را با مشکل مواجه می کند که توجه به دولت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 106 روز و 13 ساعت پیش
بهره برداری از قطعات جدید آزادراه همت کرج؛ کاهش ترافیک آزدراه تهران به البرز

بهره برداری از قطعات جدید آزادراه همت کرج؛ کاهش ترافیک آزدراه تهران به البرز مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بهره برداری از قطعات 2 و 3 آزادراه همت کرج، گفت: این دو قطعه، منطقه گرمدره را به شهرک جهان نما و این شهرک را به جاده چالوس متصل می کند که مجموعا این دو قطعه حدود 10 کیلومتر است.
نقش آزادراه همت کرج در کاهش ترافیک غرب تهران و استان البرز
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش آزادراه همت کرج در کاهش ترافیک غرب تهران و استان البرز، ادامه داد: بر اساس بررسی های صورت گرفته، با افتتاح آزادراه همت کرج ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 106 روز و 18 ساعت پیش
حسین زاده بحرینی: نظارت بر اجرای قانون حذف سود مرکب پیش نیاز جهش تولید است

حسین زاده بحرینی: نظارت بر اجرای قانون حذف سود مرکب پیش نیاز جهش تولید است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمدحسین حسین زاده بحرینی رئیس کمیته پول، بانک و بازار سرمایه مجلس شورای اسلامی درباره نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید " در صفحه اینستاگرامی خود نوشت:
تکمیل فرآیند تصویب طرح اصلاح نظام بانکی در مجلس دهم، و نظارت بر اجرای قوانین اصلاح نظام مالیاتی ، حذف سود مرکب و حداکثر استفاده از توان تولید داخل توسط مجلس یازدهم، پیش نیاز جهش تولید و تحقق فرمان رهبری است./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 106 روز و 18 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی به رییس مجلس نمایندگان کرواسی در پی زلزله زاگرب

پیام تسلیت دکتر لاریجانی به رییس مجلس نمایندگان کرواسی در پی زلزله زاگرب به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، در پیامی به گردان یاندروکوویچ رئیس مجلس نمایندگان کرواسی وقوع حادثه زلزله در شهر زاگرب پایتخت این کشور را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل است:
جناب آقای گردان یاندروکوویچ
رئیس محترم مجلس نمایندگان کرواسی
عالیجناب
خبر حادثه زلزله در شهر زاگرب و جان باختن و مصدوم شدن تعدادی از هموطنان تان موجب تأسف و تأثر اینجانب گردید.
ضمن اظهار همدردی و تسلیت خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جنابعالی و نمایندگان محترم آن پارلمان، از خداوند متعال شفای عاجل مصدومان این حادثه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 4 ساعت پیش
هر استان، یک سپر زیستی در برابر کرونا

هر استان، یک سپر زیستی در برابر کرونا به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، در این گفت و گوها، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر اساس پیگیری های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته تاکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی اغلب استان های کشور در مواجهه با بیماری کرونا قابل تقدیر است و آمارهای امید بخشی در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می شود؛ لذا هریک از استان هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با تصمیمات ملی ، مدیریت میدانی و همکاری مردم سپر زیستی در برابر کرونا ایجاد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 10 ساعت پیش
افزایش مناسبات اقتصادی چندجانبه راهکار خنثی سازی تحریم های ایالات متحده است

افزایش مناسبات اقتصادی چندجانبه راهکار خنثی سازی تحریم های ایالات متحده است مسعود گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اعمال تحریم های جدید وزارت خارجه آمریکا علیه ایران، گفت: واشنگتن تحریم های متعددی را علیه تهران اعمال و اجرایی کرده است اما هدف غایی همه آنها ضربه زدن به عرصه اقتصادی کشورمان است.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکایی ها هر چند وقت یکبار تلاش می کنند با تحریم اشخاص حقیقی و همچنین شرکت های حقوقی به فضاسازی سیاسی علیه کشورمان بپردازند.
وی با اشاره به اینکه اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا به سردادن شعار مردم دوستی رییس جمهور این کشور در تناقض است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 107 روز و 11 ساعت پیش
نشست بررسی راهکارهای تحقق اهداف سال جهش تولید

نشست بررسی راهکارهای تحقق اهداف سال جهش تولید در پی نامگذاری سال 99 به نام سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب و دستورات ایشان در خصوص تحقق اهداف این سال نشست بررسی راهکارهای دستیابی به این اهداف امروز (دوشنبه 4 فروردین ) با حضور محمد قاسمی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس و هادی قوامی، عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 107 روز و 11 ساعت پیش
کدام عاقلی کمک آمریکا را که متهم به تولید ویروس است قبول می کند

کدام عاقلی کمک آمریکا را که متهم به تولید ویروس است قبول می کند حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز یکشنبه 3 فروردین 1399 در سخنانی زنده و تلویزیونی خطاب به ملت بزرگ و شریف ایران، با درخواست از پروردگار متعال برای رفع هرچه سریع تر بیماری کرونا از سر ملت ایران و همه بشریت و با تأکید برضرورت عمل به همه دستورالعمل های بهداشتی، نسخه مبتنی بر حقایق بعثت مبارک پیامبر خاتم را نسخه نجات بخش بشریت در طول تاریخ خواندند و افزودند: عمل به حقایق بعثت بویژه صبر و استقامت تنها راه رسیدن ملت شریف ایران عزیز به قله رفیع پیشرفت و قدرت است. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 107 روز و 12 ساعت پیش
پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال 1399 هجری شمسی، سال جهش تولید

پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال 1399 هجری شمسی، سال جهش تولید پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال 1399 هجری شمسی سال جهش تولید ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 12 ساعت پیش
افتتاح ایستگاه برق سرچشمه شهرستان رامهرمز / مردم دیگر قطعی مداوم برق را تجربه نخواهند کرد

افتتاح ایستگاه برق سرچشمه شهرستان رامهرمز / مردم دیگر قطعی مداوم برق را تجربه نخواهند کرد اقبال محمدیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از بهره برداری از ایستگاه برق سرچشمه شهرستان رامهرمز خبر داد و گفت: ایستگاه برق سرچشمه رامهرمز با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان پس از گذشت 8 ماه از زمان کلنگ زنی ، همزمان با عید بزرگ مبعث نبی گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) وارد مدار شد.
نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فاز اول پست سرچشمه 30 مگاولت آمپر است و یک کیلومتر خط ارتباطی برای آن نیز در نظر گرفته شده است ؛ با اجرای طرح دائم این پروژه ، 100 مگاولت آمپر ظرفیت به طرح افزوده خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 13 ساعت پیش
الماسی: افزایش اشتغال و ارزش افزوده با توسعه زنجیره ارزش در حوزه انرژی

الماسی: افزایش اشتغال و ارزش افزوده با توسعه زنجیره ارزش در حوزه انرژی سکینه الماسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با نامگذاری سال به عنوان "جهش تولید" ازسوی مقام معظم رهبری، گفت: نکات بسیار مهمی پیرامون زنجیره ارزش و تولید صادرات محور در کشور ایران مغفول مانده است. ریشه اصلی مساله را باید در زنجیره ارزش افزوده محصولات جستجو کرد. مطالعه مرکز پژوهش های مجلس نشان می دهد که عمده محصولات صادراتی ایران در حوزه انرژی در حلقه های اولیه زنجیره ارزش قرار دارند .
وضعیت فعلی صادرات صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کشور چگونه است؟
نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت فعلی صادرات صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کشور توضیح ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 19 ساعت پیش
امینی: دور زدن تحریم ها با تولید زنجیره ای ممکن می شود

امینی: دور زدن تحریم ها با تولید زنجیره ای ممکن می شود سلام امینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با نامگذاری سال به عنوان "جهش تولید" ازسوی مقام معظم رهبری، گفت : اگرچه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای تحقق شعار سال گذشته که رونق تولید نام داشت قدم های خوبی برداشته شده است اما پیشرفت مطابق خواسته معظم له صورت نگرفته لذا انتظار است سال جاری در حوزه تولید جهش بیشتری صورت گیرد.
نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تولید می تواند علاوه بر صادرات بیشتر، مشکل اشتغال و در مجموع بسیاری از دیگر مشکلات کشور را حل کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 107 روز و 19 ساعت پیش
صفری: مجلس مانع از اجحاف در حق واحدهای تولیدی شود

صفری: مجلس مانع از اجحاف در حق واحدهای تولیدی شود احمد صفری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با نامگذاری سال به عنوان "جهش تولید" ازسوی مقام معظم رهبری، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند جهش تولید نباید در حد شعار باقی بماند بلکه باید به طور عملی به آن پرداخته شود، همچنین با توجه به اینکه وابستگی بودجه به نفت کاهش یافته، انتظار است جهش تولید با قدرت اتفاق بیافتد به همین دلیل امید است وزرای وزارتخانه های نفت، صمت و... دست در دست هم این مهم را امکان پذیر کنند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر شهرک های صنعتی از ظرفیت خود کامل استفاده نمی کنند به همین دلیل بیکاری در شهرستان هایی همچون ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 107 روز و 19 ساعت پیش
مردم در پویش" در خانه بمانیم" شرکت کنند/ مسافرت ها به تابستان موکول شود

مردم در پویش" در خانه بمانیم" شرکت کنند/ مسافرت ها به تابستان موکول شود حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت در خانه ماندن مردم در شرایط کنونی، گفت : میزان شیوع کرونا با تردد و رفت و آمد مردم در جامعه رابطه مستقیم داشته و هرچه افراد با یکدیگر ارتباط بیشتری داشته باشند تعداد مبتلایان به کرونا افزایش می یابد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه در شرایط کنونی کادر درمانی کشور با تمام قوا درحال مجاهد و مبارزه با کرونا هستند، افزود: پیشگیری از درمان مهم تر است و تحقق این مهم در گرو قطع زنجیره انتقال ویروس است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 20 ساعت پیش
قاچاق کالا مانع اصلی رونق تولید در کشور / ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی، قاچاق را بی اثر می کند

قاچاق کالا مانع اصلی رونق تولید در کشور / ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی، قاچاق را بی اثر می کند سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسب فرا رسیدن روز مبعث رسول اکرم (ص) درباره لزوم مقابله با قاچاق و واردات بی رویه جهت تقویت تولید کشور، گفت: در شرایط کنونی تقویت و جهش تولید یکی از مهم ترین عوامل بهبود اقتصاد کشور است و ما امروز به توسعه کسب و کارهای تولیدی نیاز داریم تا این مسیر بتوانیم در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.
نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از عوامل و موانع شکوفایی تولید کشور، معضل قاچاق کالا است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 107 روز و 20 ساعت پیش
رضایی: عمده مشکلات کشور تولید و اقتصاد است

رضایی: عمده مشکلات کشور تولید و اقتصاد است محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به نامگذاری سال 99 به جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: چندین سال است که مقام معظم رهبری طبق سیاست هایی شعار سال را اقتصادی انتخاب می کنند، سال گذشته توانستیم در رونق تولید اقدامات و دستاوردهای مناسبی را رقم بزنیم و تا حدودی مشکلات اقتصادی کشور بر طرف شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس ادامه داد: در سال گذشته زیر ساخت های یک حرکت جدی و جهشی در عرصه اقتصادی فراهم شده و باید ثمره آن را برداشت کرد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحقق جهش تولید در سایه عمل و با تکیه بر دانش ممکن است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 20 ساعت پیش
سازمان غذا و دارو سلامت تجهیزات و داروهای وارد شده به کشور را بررسی کند

سازمان غذا و دارو سلامت تجهیزات و داروهای وارد شده به کشور را بررسی کند بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون وجود اتهام تولید ویروس کرونا توسط آمریکا و عدم اعتماد به کمک دارویی و پزشکی این کشور به ایران، گفت: طراحی حمله بیولوژیکی کرونا توسط آمریکا هنوز به اثبات نرسیده و برای تایید آن لازم است دانشمندان داخلی و خارجی بر این موضوع نظر واحدی داشته باشند، از این رو رهبری با تدبیری هوشمندانه تاکید کردند که باید در این زمینه مراقب و هوشیار باشیم.
نماینده مردم کاشمر و بردسکن خلیل اباد کوهسرخ یادآور شد: اینکه دولت آمریکا مدعی شده ایران باید رسما درخواست کمک کند تا محموله های دارویی و پزشکی به این کشور ارسال ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 20 ساعت پیش
مردم برای حفظ جان خود و دیگران در خانه بمانند

مردم برای حفظ جان خود و دیگران در خانه بمانند بشیر خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه قطع زنجیره انتقال کرونا بدون رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه حاصل نمی شود، گفت: مردم باید کرونا را جدی بگیرند و برای کنترل آن به هیچ وجه سفر نروند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: مردم برای حفظ جان و امنیت خود و دیگران باید در خانه بمانند و از سفرهای غیرضرور برون شهری و درون شهری اجتناب کنند تا بتوان سریع تر این ویروس را کنترل کرد و تداوم نیابد.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی کرونا را جدی نمی گیرند و توجهی به توصیه های بهداشتی ندارند و تصور میکنند این ویروس تنها سالمندان و بیماران مزمن را درگیر ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 107 روز و 20 ساعت پیش
کاهش سرعت اینترنت پس از اتمام سقف مصرف منصفانه بازنگری می شود

کاهش سرعت اینترنت پس از اتمام سقف مصرف منصفانه بازنگری می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مطابق با مصوبه جدید اینترنت، اپراتورهای اینترنت می توانند برای حجم مصرفی کاربران نسبت به میزان سرعتی که دریافت می کنند، سقف مصرف تعیین کنند که این مدل با عنوان مصرف منصفانه شناخته می شود.
در مدل جدید فروش اینترنت، اگر مصرف کاربر از سقف مدنظر اپراتور بالاتر رود سرعت دسترسی کاربر به اینترنت با 128 کیلوبیت کاهش می یابد و یا اینکه کاربر می تواند گیگ اضافه خریداری کند.
در این زمینه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود از بازنگری در این تصمیم خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 108 روز و 1 ساعت پیش
استثنای هیئت علمی دانشگاه ها از مداخله در معاملات دولتی و کشوری خلاف قانون برنامه نیست

استثنای هیئت علمی دانشگاه ها از مداخله در معاملات دولتی و کشوری خلاف قانون برنامه نیست به گزارش خبرگزاری خانه ملت( www.icana.ir )، در جلسه علنی امروز عصر مجلس - یکشنبه 11 اردیبهشت - و در ادامه بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه 90 "احمد توکلی" نماینده تهران و "محمدکریم شهرزاد" نماینده اصفهان، بند 20 این لایحه را مخالف ماده 17 قانون برنامه پنجم و اصل 141 قانون اساسی ارزیابی کردند و خواستار اخذ 2 سوم آرا برای تصویب آن شدند اما "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی تایید بند یاد شده را خلاف برنامه و قانون اساسی ندانست و گفت: تایید این بند نیاز به اخذ 2 سوم رای ندارد.
در بند 20 آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 108 روز و 9 ساعت پیش
گفت و گو ی دکتر لاریجانی با فرزندان شهید سپهبد سلیمانی و ابومهدی المهندس و تبریک عید مبعث

گفت و گو ی دکتر لاریجانی با فرزندان شهید سپهبد سلیمانی و ابومهدی المهندس و تبریک عید مبعث به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی، امروز ، یکشنبه سوم فروردین در گفت و گو با فرزند سردار دلها ، سپهبد شهید قاسم سلیمانی و نیز فرزندان شهدا ابومهدی المهندس، پورجعفری، فرامرزی و همسر شهید مظفری نیا، با تبریک عید مبعث و بزرگداشت نام و یاد این شهدا،خانواده های این شهدا را در اجر و ثواب آنها سهیم و صبر ایشان را را الهام بخش ملت ایران و تداوم بخش حرکت پویای انقلاب اسلامی دانست.
رییس مجلس در تماس تلفنی با فرزند سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت : این شهید سرافراز الگویی درخشان از تربیت یافتگان مکتب اسلام است که همه جوانی پاک خود را در جبهه های شرف و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 108 روز و 10 ساعت پیش
احتمال حمله بیولوژیکی به کشور جدی گرفته شود

احتمال حمله بیولوژیکی به کشور جدی گرفته شود علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری درباره موضوع کمک آمریکایی ها به ایران، اظهار کرد: آمریکایی ها در بزنگاه های مختلف تاریخی، دشمنی خود را به ایران نشان داده اند و این دشمنی در کودتای 28 مرداد، کمک تسلیحاتی به صدام در جنگ تحمیلی، حمله موشکی به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و ترور سردار شهید سلیمانی و همچنین تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران خود را نشان داده است.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری فرمایشات رهبری درباره احتمال حمله بیولوژیکی به کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 108 روز و 12 ساعت پیش
ادعاهای آمریکا در خصوص کمک به ایران برای مقابله با کرونا ریاکاری است

ادعاهای آمریکا در خصوص کمک به ایران برای مقابله با کرونا ریاکاری است احمد همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت بعثت رسول اکرم (ص) در خصوص غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای ارسال کمک های دارویی و پزشکی به ایران جهت مقابله با کرونا، گفت: آمریکا حتی قبل از ویروس کرونا هم ریا کاری خاصی در خصوص دارو و تجهیزات پزشکی داشت چرا که اعلام می کرد حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ایران تحریم نبوده اما از طرف دیگر با استفاده از ترفندهای مختلف دسترسی ایران به این اقلام را محدود می کرد.
نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 108 روز و 12 ساعت پیش
کاهش آمار قاچاق کالا با اجرای قانون جدید مجلس / دولت برای کنترل تورم مسیر قاچاق و واردات کالا را باز نگذارد

کاهش آمار قاچاق کالا با اجرای قانون جدید مجلس / دولت برای کنترل تورم مسیر قاچاق و واردات کالا را باز نگذارد سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسب فرا رسیدن روز مبعث رسول اکرم (ص) درباره لزوم مقابله با قاچاق و واردات بی رویه جهت تقویت تولید کشور، گفت: به طور حتم یکی از مولفه های اصلی جهت توسعه تولید و کسب و کارهای داخلی، جلوگیری از ورود قاچاق و مقابله با واردات بی رویه به کشور است.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند ماه اخیر نمایندگان مجلس اقداماتی را برای تقویت مقابله با مقوله قاچاق صورت داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 108 روز و 16 ساعت پیش
فشار اروپایی ها برای لغو تحریم ها در بحران کرونا بی تاثیر نیست

فشار اروپایی ها برای لغو تحریم ها در بحران کرونا بی تاثیر نیست محمد کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه دارو جزو تحریم های ایران نیست ، گفت: لغو تحریم ها امر بعیدی نیست، البته اگر آمریکایی ها بویی از انسانیت برده باشند در شرایط بحرانی تحریم دارو و وسایل پزشکی را لغو می کنند.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: ایران در بخش واردات دارو و وسایل پزشکی به خصوص برای مبارزه با ویروس کرونا کمبودهایی دارد از این رو انتظار می رود که لغو تحریم ها در حوزه پزشکی عملی شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها صرفا حرف می زنند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 108 روز و 18 ساعت پیش
عدم تحریم دارویی ایران عوام فریبی است

عدم تحریم دارویی ایران عوام فریبی است علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه دارو جزو تحریم های ایران نیست ، گفت : سیاست های آمریکا در قبال ایران روشن است، در شرایطی که پول ایران بلوکه شده است و کشورهای تولید کننده لوازم بهداشتی و درمانی اجازه تجارت با ایران را ندارد، صحبت ها پمپئو در واقع عوام فریبانه است و حاکی از آن است که آنها نمی خواهد مسئولیت خود را در این زمینه بپذیرند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس در خصوص وضعیت پزشکی و دارویی کشور در این شرایط بحرانی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 108 روز و 18 ساعت پیش
بدری: بی نیازی کشور به درآمدهای نفتی با رونق تولید داخل / بعد از توسعه تولید باید صادرات را افزایش دهیم

بدری: بی نیازی کشور به درآمدهای نفتی با رونق تولید داخل / بعد از توسعه تولید باید صادرات را افزایش دهیم صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به نام گذاری سال 99 به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: ابتدای باید از معظم له بابت حمایت گسترده از بخش تولید و اقتصاد کشور تقدیر و تشکر کنیم، نام گذاری چند سال اخیر از سوی ایشان نشان می دهد که کشور برای برون رفت از مشکلات نیاز به توسعه تولید دارد.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال های اخیر به ویژه سال 98 اقداماتی برای تقویت و توسعه تولید صورت گرفت، اما به نظر می رسد که این اقدامات برای رونق و جهش تولید در کشور کافی نبوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 109 روز و 8 ساعت پیش
یارمحمدی: رونق تولید، کشور را در برابر تحریم ها واکسینه می کند / جهش تولید باید همراه با تولید کالاهای با کیفیت باشد

یارمحمدی: رونق تولید، کشور را در برابر تحریم ها واکسینه می کند / جهش تولید باید همراه با تولید کالاهای با کیفیت باشد علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام سال جهش تولید، گفت: ابتدا باید از مقام معظم رهبری بابت نام گذاری سال جدید برای حمایت از تولید تشکر کنم زیرا راه کار خروج کشور از مشکلات اقتصادی، تکیه بر تولید داخل است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا در این برهه زمانی کشور راهی جزء حمایت از تولید و تقویت کسب و کار های تولیدی در کشور وجود ندارد، البته جهش تولید باید همراه با تولید محصولات و کالاهای با کیفیت باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 109 روز و 16 ساعت پیش
ضرورت تلاش برای رفع بیماری از سراسر کشور

ضرورت تلاش برای رفع بیماری از سراسر کشور به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پیامی فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت.
در متن پیام این نماینده مجلس به شرح زیر است
بسم الله الرحمن الرحیم
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ
بهار پر طراوت، فصل رویش مهربانی و شادابی و تجلی نعمت های بی کران الهی، همچنین سرآغاز بالندگی و شکوفایی و تحول راستین دل هاست .
نوروز عید نیکی ها، دوستی ها و پاکی هاست . ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 109 روز و 16 ساعت پیش
حاجی دلیگانی: اصناف با نظارت بر کیفیت تولید کالا بازار مصرف ایران را در دست بگیرند

حاجی دلیگانی: اصناف با نظارت بر کیفیت تولید کالا بازار مصرف ایران را در دست بگیرند حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اینکه سال 98، شرایط رونق تولید فراهم شد به گونه ای که طبق فرمایش مقام معظم رهبری در سال 99 می توانیم به سمت جهش تولید حرکت کنیم، گفت: چند عامل اعم از تحریم، عدم فروش نفت خام، افزایش قیمت دلار که باعث کاهش قاچاق و افزایش چرخه صادرات شد و همچنین تلاش شرکت های دانش بنیان باعث شد کالاهای مورد نیاز کشور تأمین شده و به رونق نسبی در تولید برسیم.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون زمان آن فرا رسیده که جهش تولید به نحوی باشد که آثار آن بر زندگی مردم نیز مشهود باشد از این رو رونق ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 109 روز و 18 ساعت پیش
میرزاده: برای رفع نیازهای داخلی و مقابله با تحریم ها چاره ای جز جهش و رونق تولید نداریم

میرزاده: برای رفع نیازهای داخلی و مقابله با تحریم ها چاره ای جز جهش و رونق تولید نداریم سیدحمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تبریک سال جدید با یادآوری نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید، گفت: مقام معظم رهبری با انتخاب این شعار مانند سال های گذشته اهمیت تولید را گوشزد کردند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: برای استقلال و خوداتکایی باید به سمت تولید داخل گام برداریم و اگر می خواهیم کشوری توسعه یافته باشیم چاره و راهی جز توجه به تولید و آن هم به صورت جهش وار نداریم.
وی ادامه داد: در شرایط آرام و عادی نمی توان گفت که به تولید توجه داریم بلکه باید آستین ها را بالا بزنیم و به گونه ای گام برداریم که ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 109 روز و 18 ساعت پیش
علوی: توسعه تولید، لازمه ایستادگی کشور با تحریم هاست

علوی: توسعه تولید، لازمه ایستادگی کشور با تحریم هاست سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به نام گذاری سال جدید تحت عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: به طور حتم در شرایط کنونی لازمه بهبود وضعیت کشور، تنها توسعه اقتصادی است که این مهم تنها با رونق و جهش تولید صورت می گیرد.
نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب سال گذشته را سال رونق تولید اعلام کرد و انصافا در یک سال اخیر اقدامات خوبی برای تقویت تولید و رونق این بخش صورت گرفت، این در حالی است که کشور در این مدت با شدید ترین تحریم ها روبه رو بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 109 روز و 18 ساعت پیش
کرونا یک جنگ بیولوژیک است /گردشگری داخلی و خارجی قربانی کرونا زیر سایه تحریم ها

کرونا یک جنگ بیولوژیک است /گردشگری داخلی و خارجی قربانی کرونا زیر سایه تحریم ها اصغر مسعودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اپیدمی کرونا گفت: ویروس کرونا واقعیت تلخی است که امروز از حالت اپیدمی خارج و به حالت پاندمی درآمده است، یعنی از نقطه آغاز شهر ووهان چین شروع و امروز در بیشتر کشورها شیوع پیدا کرده و متاسفانه هنوز دارویی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است.
نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: ویروس کرونا معروف به کووید 19 تنها نظام سلامت کشورها را تحت تاثیر قرار نداده است بلکه سیاست، اقتصاد و حتی مسائل فرهنگی و مذهبی را هم تحت تاثیر قرار داده است.
کرونا یک جنگ نرم به لحاظ بهداشتی است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 109 روز و 18 ساعت پیش
همدلی و دلبستگی از صفات خاص ملت ایران است

همدلی و دلبستگی از صفات خاص ملت ایران است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه مل ت ، حیدر علی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پیامی فرارسیدن سال نو را تبریک گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
" یامقلب القلوب والابصار "
بحران اخیر به ما نشان داد که از آنچه می پنداریم به هم دلبسته تر و همدل تر هستیم. گر چه در دنیا رگه هایی از این صفات دیده می شود ولی این نعمت خاص ملت سربلند ایران به خصوص پرستاران و پزشکان تلاشگر و ایثارگر کشورمان است.
با آرزوی سلامتی برای پرستاران و پزشکان و کادر بهداشت و درمان کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 109 روز و 19 ساعت پیش
چگونگی اندازه گیری هزینه های تحقیق و توسعه بر اساس راهنمای فراسکاتی

چگونگی اندازه گیری هزینه های تحقیق و توسعه بر اساس راهنمای فراسکاتی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ( www.icana.ir ) به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری های نوین این مرکز با بیان این که یکی از شاخص های مهم در برنامه پنجم توسعه، نسبت هزینه های تحقیق و توسعه به تولید ناخالص داخلی است که قرار است تا پایان برنامه پنجم به 3 درصد افزایش پیدا کند، افزود: هر چند برآوردها و محاسباتی در این زمینه انجام شده است، اما این که وضعیت فعلی این شاخص در کشور ما به چه صورتی است، به درستی و به طور قابل اطمینان مشخص نیست.
در این گزارش تصریح شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 110 روز و 5 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی درگذشت امیر ارسلان فلاح حجت انصاری نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت جناب آقای امیر ارسلان فلاح حجت انصاری نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی موجب تالم و تاثر گردید .
اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده معزز و بازماندگان محترم آن مرحوم ،برای ایشان از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت می کنم .
علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی/
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 110 روز و 7 ساعت پیش
سفر در شرایط فعلی نتایج جبران نشدنی به دنبال دارد/ مردم در خانه بمانند

سفر در شرایط فعلی نتایج جبران نشدنی به دنبال دارد/ مردم در خانه بمانند فریدون احمدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت در خانه ماندن مردم در شرایط کنونی، گفت: اگرچه تمام ایرانیان، پدر و مادر و فرزندان خود را دوست دارند اما در شرایط کنونی که ویروس کرونا سلامت خانواده ها را تهدید می کند، باید با در خانه ماندن شرایطی فراهم کرد که زنجیره انتقال قطع شود.
اگر خانواده خود را دوست داریم باید در منزل بمانیم
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است برخی مطرح کنند که مسافرت های کوتاه مدت رفته یا نزد خانواده های خود در شهرستان می روند اما این سفرها ثمره ای جز بیماری ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 7 ساعت پیش
مسئولان اجرایی در صورت هرگونه کوتاهی در مقابله با کرونا باید در مقابل مجلس پاسخگو باشند

مسئولان اجرایی در صورت هرگونه کوتاهی در مقابله با کرونا باید در مقابل مجلس پاسخگو باشند حیدر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به کلیپ منتشر شده از رئیس جمهور در فضای مجازی مبنی بر اینکه 70 درصد مردم به ویروس کرونا مبتلا می شوند، گفت: اظهارات آقای روحانی در فضای مجازی دست به دست می چرخد و در آن به استناد صحبت معاون وزیر بهداشت و درمان تاکید می کند به مردم بگویید که 70 درصد مردم به کرونا مبتلا خواهند شد و چنین استنباط می شود که دولت دچار استیصال و ناتوانی شده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: در این شرایط حساس که اکثریت مردم با رعایت توصیه های بخش سلامت خانه نشینی را اختیار کرده و کمترین تماس اجتماعی را دارند و از طرفی استرس ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 9 ساعت پیش
تبریک نوروزی رییس مجلس شورای اسلامی به شماری از رؤسای مجالس

تبریک نوروزی رییس مجلس شورای اسلامی به شماری از رؤسای مجالس به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه ای به رؤسای مجالس کشورهای افغانستان، ترکیه، تاجیکستان، عراق، آذربایجان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، ترکمنستان و پاکستان فرارسیدن عید سعید باستانی نوروز سال 1399 را تبریک گفت.
متن این پیام ها به این شرح است :
السلام علیکم؛
نوروز، پیشاهنگ دگرگونی طبیعت، همواره با طراوت، شادابی و شکوفایی همراه است. امیدوارم سال پیش رو، همگام با تحول و پیشرفت روزافزون و عدالت برای ملت ها باشد .
خرسندم به مناسبت فرارسیدن عید سعید باستانی نوروز ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 11 ساعت پیش
داداشی: رسانه ملی نقش اساسی در فرهنگ سازی برای استفاده از کالای داخلی دارد

داداشی: رسانه ملی نقش اساسی در فرهنگ سازی برای استفاده از کالای داخلی دارد ولی داداشی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر برنامه ریزی همه جانبه از سوی قوای کشور برای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید ، گفت: در مجلس دهم قوانین مختلفی برای حمایت از رونق کسب و کار و رفع موانع تولید به تصویب رسید اما نیاز به نظارت بیشتر و دقیق تر مجلس دهم و مجلس یازدهم داریم.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس به تولید علم و تقویت جنبش نرم افزاری تأکید و اظهار کرد: تقویت جنبش نرم افزاری و همچنین حمایت از شرکت های دانش بنیان همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است و تولید علم می تواند روش های صحیح دستیابی به جهش تولید را تبیین کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 11 ساعت پیش
کریمی: رونق تولید، سکوی پرش نظام اقتصادی کشور است

کریمی: رونق تولید، سکوی پرش نظام اقتصادی کشور است علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید"، گفت : تجربه سال های گذشته نشان داد، علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران، ظرفیت اقتصادی کشورمان بسیار است به گونه ای که اگر سیاست گذاری مربوط به این حوزه به درستی تدوین و عملیاتی شود، تحولات زیادی در اقتصاد ایجاد خواهد شد.
نقدینگی موجود در جامعه یکی از پتانسیل های مناسب برای بهبود وضعیت تولید
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نقدینگی موجود در جامعه را یکی از پتانسیل های مناسب برای بهبود وضعیت تولید ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 110 روز و 13 ساعت پیش
پیام تبریک سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به مناسبت فرا رسیدن نوروز

پیام تبریک سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به مناسبت فرا رسیدن نوروز سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 17 ساعت پیش
پیام تبریک سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس به مناسبت فرا رسیدن نوروز

پیام تبریک سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس به مناسبت فرا رسیدن نوروز سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 17 ساعت پیش
ابوترابی: شرکت های دانش بنیان برای جهش تولید تقویت شوند

ابوترابی: شرکت های دانش بنیان برای جهش تولید تقویت شوند ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به شعار سال مبنی بر جهش تولید که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، گفت: برای داشتن جهش تولید باید به سمت تقویت شرکت های دانش بنیان برویم.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان در سال 98 توانستند 120 هزار میلیارد تومان یعنی به اندازه یک چهارم بودجه تحقق یافته، برای کشور تولید ثروت کنند که نشان می دهد این توانایی را دارند تا ره 50 ساله را در یک سال طی کنند که به معنای واقعی جهش تولید است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 110 روز و 17 ساعت پیش
نعمتی: میادین مختلف اقتصادی کشور ظرفیت جهش تولید را دارند

نعمتی: میادین مختلف اقتصادی کشور ظرفیت جهش تولید را دارند بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، ضمن تبریک سال نو و تسلیت به داغداران سال 98 به خاطر حوادثی همچون سیل، زلزله، سقوط هواپیما، بیماری کرونا و شهادت سردار شهید سلیمانی، گفت: امیدوارم ملت ایران سال خوبی را در پیش رو داشته باشند و سختی های متعددی که به خصوص در حوزه اقتصادی در سال 98 تجربه کردیم در سال 99 از بین برود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه منویات مقام معظم رهبری فصل الخطاب قوای سه گانه و مجموعه کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 110 روز و 19 ساعت پیش
رنجبرزاده: صاحبان سرمایه و برنامه وارد میدان عملی جهش تولید شوند

رنجبرزاده: صاحبان سرمایه و برنامه وارد میدان عملی جهش تولید شوند اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به شعار "جهش تولید" برای سال 99 ، گفت: در سال های اخیر مقام معظم رهبری بر توانمندی داخلی، تقویت پایه های اقتصادی و رونق اقتصادی تاکید داشتند از این جهت شعال سال 99 نیز حول همین محور انتخاب شد.
این عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در سال گذشته بحث رونق تولید مطرح بود و امسال جهش تولید مورد تاکید قرار گرفت، این به این معنا است که رضایت نسبی از رونق تولید در سال 98 حاصل شده هر چند که این رونق به صورت ملموس در زندگی مردم خود را نشان نداده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 20 ساعت پیش
99 سالِ افتتاح طرح های بزرگ، تحول در زندگی مردم و روابط اقتصادی با جهان و تعاملات با همسایگان است

99 سالِ افتتاح طرح های بزرگ، تحول در زندگی مردم و روابط اقتصادی با جهان و تعاملات با همسایگان است متن کامل پیام نوروزی رئیس جمهور به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدالله والصلوه علی رسوله و آله و صحبه
عید سعید نوروز را به محضر همه ایرانیان عزیز در سراسر کشور و خارج از کشور و همچنین آنهایی که نوروز را در سراسر منطقه گرامی می دارند تبریک و تهنیت عرض می کنم.
یاد می کنیم از پدر برومند امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، پدر فاطمه معصومه(علیهاالسلام) ، پدر احمدبن موسی شاه چراغ و به آن اسوه ایستادگی و مقاومت احترام می گذاریم و ایام بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام و میلاد سرور آزادگان و پرچمدارش و فرزندش، زینت بخش همه عبادت کنندگان تبریک و تهنیت عرض می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 110 روز و 22 ساعت پیش
مقام معظم رهبری سال 99 را سال جهش تولید نامگذاری کردند

مقام معظم رهبری سال 99 را سال جهش تولید نامگذاری کردند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1399 هجری شمسی، با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) به پیشگاه مقدس آن حضرت سلام و درود فرستادند و با تبریک عید سعید مبعث و عید پر طراوت نوروز به همه ملت بویژه خانواده های معظم شهیدان و جانبازان، جهادگران عرصه سلامت و همه خدمتگزاران سختکوش، سال جدید را سال جهش تولید نامگذاری کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تسلیت و تبریک به خانواده های شهدای سال 98 از جمله شهدای دفاع از حرم و مرزها و در رأس آنان شهید بزرگوار سردار سلیمانی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 110 روز و 23 ساعت پیش
دستور ویژه رئیس جمهور به وزیر کشور برای بررسی تعطیلی مراکز تجاری و ادارات تا 15 فروردین

دستور ویژه رئیس جمهور به وزیر کشور برای بررسی تعطیلی مراکز تجاری و ادارات تا 15 فروردین عضو کمیسیون بهداشت مجلس از ماموریت جدید رئیس جمهور به وزیر کشور برای بررسی تعطیلی مراکز تجاری و ادارات تا 15 فروردین در نشست امروز سران قوا خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 111 روز و 11 ساعت پیش
عباسی: خودکفایی در تولید بنزین بیانگر عزم جدی مسئولان برای رهایی از واردات است

عباسی: خودکفایی در تولید بنزین بیانگر عزم جدی مسئولان برای رهایی از واردات است اسدالله عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به عملکرد مسئولان در تحقق بخشیدن به شعار سال جاری مبنی بر رونق تولید، گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته شاهد خودکفایی در عرصه های مختلفی بوده ایم.
نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عنوان مثال می توان یادآور شد در سال جاری توانستیم در راستای تحقق بخشیدن به شعار رونق تولید، در عرصه تولید فرآورده های نفتی به ویژه تولید بنزین به خودکفایی برسیم و جلوی واردات این محصول مهم را بگیریم.
وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان نیز توانستند در عرصه نیازهای هوافضا، داروسازی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 111 روز و 15 ساعت پیش
تروئیکای اروپا از تهدید ایران درباره برجام دست بردارد

تروئیکای اروپا از تهدید ایران درباره برجام دست بردارد شهروز برزگر کلشانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست شورای حکام که درباره برجام صادر شد، گفت: صرف نظر از قسمت های تکراری در این بیانیه که درباره خروج آمریکا از برجام بود اما هیچگاه تأثیری نداشت، بخش هایی از این بیانیه مجددا تهدید ایران محسوب می شود.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها دائما ایران را به استفاده از مکانیزم ماشه تهدید می کنند، گفت: بر این اساس تروئیکای اروپا یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس قصد دارند با شکایت از ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 111 روز و 15 ساعت پیش
دامن زدن به سیاست ایران هراسی، هدف قرار دادن شرکت های خارجی در لیست تحریمی اخیر است

دامن زدن به سیاست ایران هراسی، هدف قرار دادن شرکت های خارجی در لیست تحریمی اخیر است اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اعمال تحریم های جدید وزارت خارجه آمریکا علیه ایران، گفت: کاخ سفید همواره تلاش کرده در شرایط سخت تحریم ها و محدودیت های نمادینی را علیه کشورمان اعمال کند تا به دنیا بگوید دست برتر را دارد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بدون شک قرار دادن نام چندین شرکت از کشورهای چین، هنگ کنگ و آفریقای جنوبی در لیست تحریمی برای دامن زدن به سیاست ایران هراسی است.
وی ادامه داد: نباید فراموش کرد چندی پیش نیز وزارت خزانه داری آمریکا تحریم هایی مشابهی را اعمال کرد از این رو محدودیت خاص و جدیدی در عرصه واقعیت رخ نداده ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 111 روز و 17 ساعت پیش
دکتر لاریجانی قانون بودجه سال 99 کل کشور را ابلاغ کرد

دکتر لاریجانی قانون بودجه سال 99 کل کشور را ابلاغ کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور قانون بودجه سال 99 کل کشور را ابلاغ کرد.
متن نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:
عطف به نامه شماره 117858 مورخ 1398/9/16 در اجرای اصل یکصد و بیست وسوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون بودجه سال 1399 کل کشور که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، براساس إذن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اصول پنجاه و هفتم (57) و هشتاد و پنجم (85) قانون اساسی با تصویب در جلسه روز دوشنبه مورخ 1398/12 ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 112 روز و 7 ساعت پیش
نحوه افزایش حقوق در سال 99 از زبان رییس کمیسیون بودجه مجلس

نحوه افزایش حقوق در سال 99 از زبان رییس کمیسیون بودجه مجلس به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 مجلس درباره نحوه افزایش حقوق در سال آینده در صفحه اینستاگرامی خود نوشت:
امروز کار بودجه در فرآیند بررسی بین شورای نگهبان و مجلس به اتمام رسید و باید بودجه به دولت ابلاغ گردد. شاید خیلی از صاحب نظران و حتی خود من به دلیل اینکه فرایند قانون اساسی در روال طبیعی بررسی بودجه رعایت نشده بود ایراد داشته باشیم ولی واقعیت این است که اگر می خواستیم با توجه به شرایط کنونی کشور، اول سال کشور بودجه مصوب داشته باشد طی فرایند انجام شده،الزام آور بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 112 روز و 8 ساعت پیش
گردشگری مجازی راهکاری موثر برای سرگرمی مردم در قرنطینه

گردشگری مجازی راهکاری موثر برای سرگرمی مردم در قرنطینه سید فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت طرح گردشگری مجازی (( تهران را در خانه ببینیم )) را در شرایط فعلی گامی موثر برای معرفی جاذبه ها و اماکن گردشگری پایتخت دانست و گفت: در حال حاضر که مردم در قرنطینه خانگی به سر می برند باید برنامه های جذابی از سوی دستگاه های ذیربط برای سرگرمی و در خانه ماندن آنها پیش بینی و ارائه شود.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: به طور قطع طرح گردشگری مجازی می تواند تاثیر مناسبی در سرگرم کردن مردم داشته و برای سفرهای آینده آنها مفید باشد البته برگزاری مسابقه پس از معرفی جاذبه های گردشگری هم می تواند باعث جذب بیشتر علاقه مندان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 112 روز و 8 ساعت پیش
پشت پرده تشدید اقدامات نظامی علیه فلسطینیان، کمک به یهودی سازی قدس است

پشت پرده تشدید اقدامات نظامی علیه فلسطینیان، کمک به یهودی سازی قدس است احد آزادی خواه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به افزایش حملات هوایی صهیونیست ها به نوار غزه، گفت: بهره گیری از ابزارهای نظامی علیه فلسطینیان طی دهه های گذشته مهمترین راهبرد اسرائیلی ها بوده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع صهیونیست ها به خوبی می دانند توانایی رویارویی مستقیم به گروه های مقاومت را ندارند از این رو با حملات هوایی ضعفشان را جبران می کنند.
وی با اشاره به اینکه خوشخبتانه نیروهای مقاومت نیز توانسته اند طی سالیان گذشته توانایی نظامی خود را ارتقاء دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 112 روز و 9 ساعت پیش
سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران با رایزنی های دیپلماتیک درهم شکسته می شود

سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران با رایزنی های دیپلماتیک درهم شکسته می شود علیرضا ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اهمیت افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: بدون تردید می توان اذعان کرد سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران با رایزنی های دیپلماتیک درهم شکسته می شود.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: به عبارتی دیپلمات های ایرانی می توانند موانع موجود بر سر راه فعالان اقتصادی کشورمان با دنیا را از طریق دیپلماسی برطرف کنند.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها برای اعمال سیاست فشار حداکثری به تک تک کشورهای همسایه سفر کدند و رایزنی های جدی سیاسی انجام دادند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 112 روز و 13 ساعت پیش
اولویت مجلس یازدهم باید معیشت مردم باشد

اولویت مجلس یازدهم باید معیشت مردم باشد سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه انتخابات همواره در کشور ما به نوعی پشتیبانی از نظام و ولایت بوده است، گفت: هرچه انتخابات در کشور ما اعم از انتخابات مجلس، شوراها و ریاست جمهوری و هرکدام از اینها نمایش قدرت در مقابل دشمنان قسم خورده ما است.
وی افزود: ملت ایران در این روزهای اخیر بعد از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی قدرت نمایی کردند که شاید هنوز دشمنان انقلاب متحیر و متعجب هستند که این سیل جمعیت که آنها به خیال باطل خودشان می گفتند که مردم از نظام جدا شده و فاصله گرفته اند؛ دیدیم که چگونه در اقصی نقاط ایران این انتخابات را برگزار کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 112 روز و 17 ساعت پیش
تدوین طرح حمایت از واحدهای اقتصادی متضرر از کرونا/ حمایت مالیاتی، بانکی، بیمه ای و مالی از کسب وکارهای کوچک

تدوین طرح حمایت از واحدهای اقتصادی متضرر از کرونا/ حمایت مالیاتی، بانکی، بیمه ای و مالی از کسب وکارهای کوچک محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از تدوین طرح دو فوریتی حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا و کسب و کارهای کوچک خبر داد و گفت: شیوع بیماری کرونا در هفته های اخیر تمام کشورهای دنیا را تحت تأثیر قرار داده و این مسئله آثار و پیامدهای بسیاری را در تمام بخش ها به ویژه حوزه اقتصادی داشته است، از این رو باید راه کارهای مناسب در جهت رفع مشکلات فعالان اقتصادی به ویژه کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 112 روز و 18 ساعت پیش
تاکید بر رفع تحریم های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا علیه مردم ایران

تاکید بر رفع تحریم های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا علیه مردم ایران به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سیده فاطمه ذوالقدر ، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس گروه پارلمانی ای پی ای مجلس شورای اسلامی در پیامی به رییس مجمع مجالس آسیایی مهار کرونا را نیازمند اقدامات مشترک و جمعی دانست و بر لزوم رفع تحریم های آمریکا علیه مردم ایران تأکید کرد.
متن پیام به شرح زیر است:
سرکار خانم آسومان اردوغان،
رئیس محترم APA ،
همان گونه که استحضار دارید جهان با شیوع ویروس همه گیر کرونا مواجه شده و جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از کشورهایی است که به شدت درگیر آن است جلوگیری و مهار این بیماری خطرناک نیازمند اقدامات مشترک و جمعی است . ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 112 روز و 18 ساعت پیش
گسترش تبادلات تجاری با دنیا در گرو افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی است

گسترش تبادلات تجاری با دنیا در گرو افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی است احد آزادی خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: بدون شک سفارتخانه ها و رایزن های ایرانی در کشورهای دنیا، در خط مقدم مبارزه با فشارهای ظالمانه و یکجانبه ایالات متحده قرار دارند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه مقامات کاخ سفید تلاش کردند طی چهار دهه گذشته با اجرای سیاست ایران هراسی، کشورهای دنیا را مجاب کنند با ایرانیان مبادله اقتصادی نداشته باشند.
وی در این رابطه، ادامه داد: البته باید اذعان کرد با افزایش سطح دیپلماسی کشورمان و ایجاد روابط دوجانبه و چندجانبه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 112 روز و 19 ساعت پیش
همدردی رییس مجلس با خانواده جان باختگان بانک ها / تقدیر از خدمات بانک ها در بحران کرونا

همدردی رییس مجلس با خانواده جان باختگان بانک ها / تقدیر از خدمات بانک ها در بحران کرونا به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار محمدرضا حسین زاده، رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی و مدیر عامل بانک ملی ایران، از خدمات فعالانه شبکه نظام بانکی به مردم در شرایط بحران کرونا تشکر و قدردانی کرد.
دکتر لاریجانی همچنین با اظهار همدردی و تسلیت به مناسبت جان باختن شماری از کارکنان خدوم شبکه بانکی کشور بر اثر ویروس کرونا در جریان روند خدمت به مردم ، برای آنان رحمت واسعه و برای خانواده هایشان از خداوند متعال، خواستار صبر و شکیبایی شد.
رییس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدامات بانک ملی ایران و دیگر بانک های کشور در ارائه گسترده خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 112 روز و 19 ساعت پیش
تحریم های آمریکا، تلاش برای مبارزه با کرونا را با مانع جدی مواجه کرده است

تحریم های آمریکا، تلاش برای مبارزه با کرونا را با مانع جدی مواجه کرده است به گزاری خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر خطاب به آسومان اردوغان، رئیس مجمع مجالس آسیایی ( APA ) اظهار داشت: تحریم های ایلات متحده در ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و سایر ملزومات مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع کووید- 19، تلاش ها برای مبارزه با این بیماری را با مانع جدی مواجه ساخته و این اقدامات، مغایر با اصول حقوق بین المللی بشردوستانه و کنوانسیون های مرتبط با آن و در تعارض آشکار با منشور ملل متحد و اساسنامه بهداشت جهانی بوده و تهدید کننده صلح و رفاه بشری است.
متن کامل پیام بدین شرح است:
سرکار خانم آسومان اردوغان
رئیس محترم APA ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 113 روز و 12 ساعت پیش
پیش آمد موضوعات مختلف ، بررسی بودجه را به بعد از انتخابات موکول کرد / مجلس زمانی را هدر نداد

پیش آمد موضوعات مختلف ، بررسی بودجه را به بعد از انتخابات موکول کرد / مجلس زمانی را هدر نداد پروانه مافی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری برخی گمانه زنی ها مبنی بر اینکه مجلس می توانست بررسی لایحه بودجه سال 99 را از دهم آذر (زمان تقدیم لایحه به مجلس) تا اوایل اسفند ماه به پایان برساند، گفت: مجلس دهم و نمایندگان لحظه ای را برای بررسی بودجه از دست ندادند. ما موضوعات مختلف را در دستور کار داشتیم که لایحه بودجه هم به عنوان یکی از دستورکارها روند قانونی خود را طی کرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه بودجه سال 99 طبق زمان بندی آیین نامه داخلی در کمیسیون های تخصصی بررسی شد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 113 روز و 18 ساعت پیش
کرونا فتیله گرانی روزانه خودور را پایین کشید

کرونا فتیله گرانی روزانه خودور را پایین کشید رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار خودرو، گفت: اگرچه در هفته های گذشته در اثر کاهش عرضه خودرو به بازار قیمت چارچرخ ها روزانه افزایش می یافت تا جایی که بهای پراید از مرز 60 میلیون تومان نیز عبور کرد اما با شیوع ویروس کرونا بازار خودرو کساد و میزان خرید و فروش ها اُفت چشم گیری پیدا کرد.
نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی افزود: رکود خرید و فروش ها سبب شده از ابتدای اسفند ماه تاکنون کاهش قیمت خودروهای تولید داخل را در بازار شاهد باشیم و این روند با توجه به کاهش حجم تقاضا ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 113 روز و 21 ساعت پیش
هدایت نقدینگی، لازمه مهار بازار مسکن در سال 99

هدایت نقدینگی، لازمه مهار بازار مسکن در سال 99 صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه بازار مسکن در سال آینده، بازاری باثبات خواهد بود، گفت: با توجه به وضعیت و روند بازار، به نظر نمی رسد که قیمت مسکن در سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد و وضعیت بازار کم نوسان خواهد بود.
هدایت نقدینگی لازمه مهار بازار مسکن در سال 99
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته عدم بروز تلاطم و تنش در بازار الزامات و شرایطی دارد که از مهم ترین اقدامات پیش روی دولت برای مدیریت بازار مسکن این است که دولت باید برای مدیریت نقدینگی موجود در جامعه و سرمایه های خرد و کلان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 113 روز و 21 ساعت پیش
پیام تسلیت فراکسیون زنان مجلس در پی درگذشت پدر معاون اجرایی مجلس

پیام تسلیت فراکسیون زنان مجلس در پی درگذشت پدر معاون اجرایی مجلس به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت پدر غلامرضا نوری معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است :
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای مهندس غلامرضا نوری
معاون محترم اجرایی مجلس شورای اسلامی
درگذشت پدر بزرگوارتان موجب تاثر و تالم گردید، این ضایعه را خدمت جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض می نماییم و از درگاه خداوند تبارک و تعالی برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نماییم./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 113 روز و 21 ساعت پیش
کمبود آب بهداشتی مانع اجرای توصیه های بهداشتی در سیستان و بلوچستان می شود

کمبود آب بهداشتی مانع اجرای توصیه های بهداشتی در سیستان و بلوچستان می شود علیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با وضعیت بهداشتی و درمانی استان سیستان و بلوچستان در شرایط بحرانی شیوع کرونا، گفت: شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان در حالی مردم را با مشکل مواجه کرده که بسیاری از زیر ساخت های اساسی استان به دلیل وقوع سیل در ماه های اخیر از بین رفته است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان زندگی ساده و مختصر مردم را تحت تاثیر قرار داده و معیشت آنها را با مشکل مواجه کرده است ازطرفی تعطیلی مناطق گردشگری، امکان عمومی و بازار ها موجب بیکاری و کاهش شدید درآمدی مردم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 114 روز و 18 ساعت پیش
پیام تسلیت رئیس مجلس در پی درگذشت آیت الله بطحایی

پیام تسلیت رئیس مجلس در پی درگذشت آیت الله بطحایی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، در پی در گذشت آیت الله سید هاشم بطحایی گلپایگانی، دفتر دکتر علی لاریجانی پیام تسلیتی به این شرح صادر کرد؛
بسم الله الرّحمن الرّحیم
انا لله و انا الیه راجعون
رحلت عالم فاضل و مهذب، آیت الله حاج سید هاشم بطحایی گلپایگانی نماینده محترم مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و از اساتید گرانقدر حوزه و دانشگاه موجب تالم و تاثر گردید.
ایشان سالها به تبیین شعائر اسلامی ، خدمت به مکتب اهل بیت علیهم السلام، تالیف آثار ارزشمند فکری و اعتقادی و تربیت طلاب و دانشجویان علوم دینی اهتمام داشتند و در مسئولیت های گوناگون از جمله نخستین استاندار چهارمحال وبختیاری و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 114 روز و 19 ساعت پیش
دریافت خسارت کنسلی از بلیط های نوروزی خلاف قانون است/ وزارت راه با متخلفان برخورد کند

دریافت خسارت کنسلی از بلیط های نوروزی خلاف قانون است/ وزارت راه با متخلفان برخورد کند سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دستورالعمل جدید وزیر راه و شهرسازی درباره الزام ایرلاین ها و شرکت های حمل و نقل ریلی برای عودت هزینه بلیط به مسافران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدام قطعا موجب افزایش اعتماد مسافران به حوزه حمل و نقل کشور می شود، در سال های اخیر به دلیل افزایش حمل و نقل هوایی و ریلی، مردم برای مسافرت و تهیه بلیط مناسب با مشکل مواجه شده اند.
وی گفت: به طور حتم اگر بلیط هواپیما یا قطار به وسیله خود مسافر لغو می شد، آن فرد باید خسارت کنسلی پرداخت می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 114 روز و 20 ساعت پیش
لایحه حمایت از سهامداران خُرد به چکش کاری نیاز دارد/ ضرورت حمایت از کسب و کارهای کوچک

لایحه حمایت از سهامداران خُرد به چکش کاری نیاز دارد/ ضرورت حمایت از کسب و کارهای کوچک معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تقدیم لایحه حمایت از سهامداران خُرد به مجلس، گفت: این لایحه نواقص بسیاری دارد به طور مثال یکی از مشکلات لایحه حمایت از سهامداران خُرد، محدود بودن آن به صدور مجوزها است در واقع در لایحه مذکور به مسائل دیگری که کسب و کارها با آن درگیر هستند، توجهی نشده است.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: لایحه حمایت از سهامداران خُرد باید در مجلس چکش کاری شود تا با تصویب آن مشکلات پیش روی کسب و کارها کوچک رفع شده و رتبه ایران در رده بندی فضای کسب و کار جهان بهبود یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 114 روز و 20 ساعت پیش
سناریو حمله موشکی به پایگاه التاجی؛ تلاش واشنگتن برای بحران سازی جدید در عراق

سناریو حمله موشکی به پایگاه التاجی؛ تلاش واشنگتن برای بحران سازی جدید در عراق احمد سالک کاشانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره حمله موشکی به پایگاه التاجی در بغداد گفت: این حمله از چند جهت قابل بررسی است چرا که ادعای دست داشتن ایران در این حمله و یا دست داشتن گروه هایی که ارتباط خوبی با جمهوری اسلامی دارند، مشخصا قابل رد است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در اینباره ادامه داد: این حمله بهانه ای برای حمله مجدد نظامیان آمریکایی علیه چند پایگاه نیروهای مقاومت در بوکمال شد بنابراین مشخصا می توان به این سناریو رسید که ابتدا یک حمله نمایشی به پایگاه خودی ترتیب داده شده تا به بهانه تلافی آن بتوان اقدامات نظامی بیشتری انجام داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 115 روز و 20 ساعت پیش
مجلس یازدهم اصلاح ساختار بودجه را در اولویت قرار دهد

مجلس یازدهم اصلاح ساختار بودجه را در اولویت قرار دهد کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اقدامات مجلس دهم، گفت: مجلس یازدهم باید ادامه دهنده کارهایی باشد که مجلس دهم آنها را پایه گذاری کرد و مهمترین اقدام اصلاح ساختار بودجه کشور است. قوانین و مقررات نیز باید به سمت و سویی رود که این هدف را تثبیت کند.
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورا اسلامی تصریح کرد: در شرایطی که تحریم ها به بدترین شکل علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شده، FATF تصمیمات سختی را علیه جمهوری اسلامی گرفته است، بانک های دنیا با ما همکاری نمی کنند و پیش از پیش نیاز است که روی پای خود بایستیم و برای رفع مشکلات برنامه ریزی کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 115 روز و 20 ساعت پیش
نجار: آمادگی مقابله با زلزله تهران را نداریم/خضری: وزارتخانه ها بهایی به سازمان مدیریت بحران نمی دهند/ لاهوتی: نبود اعتبارات مشکل اصلی مدیریت بحران کشور

نجار: آمادگی مقابله با زلزله تهران را نداریم/خضری: وزارتخانه ها بهایی به سازمان مدیریت بحران نمی دهند/ لاهوتی: نبود اعتبارات مشکل اصلی مدیریت بحران کشور خبرگزاری خانه ملت- زهره ترسایی: وقوع زمین لرزه های متعدد در نقاط مختلف کشور این روزها به حدی رسیده که گفته می شود هر روز 60 درصد کشور تکانه هایی در ریشترهای مختلف را تجربه می کند اما نکته پراهمیت در بروز حوادث مدیریت بحران است؛ موضوعی که گفته می شود حلقه مفقوده میان دستگاه های مختلف در زمان بروز بحران است.
رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران با عمری نزدیک به 10 سال در مدیریت بحران های کشور کارایی لازم را نداشته، بر این باور است که مدیریت بحران در کشور محقق نخواهد شد مگر در سایه تشکیل وزاتخانه مدیریت بحران. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 116 روز و 0 ساعت پیش
گزارش وزارت کشور از آسیب های اجتماعی و فرهنگی به مجلس، اردیبهشت سال آتی

گزارش وزارت کشور از آسیب های اجتماعی و فرهنگی به مجلس، اردیبهشت سال آتی سید علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کشور در جلسه امروز (دوشنبه، 17 اسفند) کمیسیون فرهنگی مجلس، درباره آن گفت: میرباقری گزارشی از پیگیری هایی که اخیرا در خصوص آسیب های اجتماعی و فرهنگی جامعه مانند حاشیه نشینی در شهرها موضوع طلاق اعتیاد و ... در وزارت کشور و با کمک دستگاههای مختلف و هر سه قوه انجام شده، ارائه کرد.
نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در خصوص بودجه سال آتی این معاونت بحث و مقرر شد در کمیسیون تلفیق پیشنهادها مطرح شود زیرا آقای باهنر هم اعلام کرده بود که پیگیری می کنند تا در بحث بودجه هم کمکی به ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 116 روز و 5 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت همشیره محمدعلی پورمختار

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت همشیره محمدعلی پورمختار به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی در پیامی درگذشت همشیره محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت .
متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای محمدعلی پورمختار
نماینده محترم بهار و کبودرآهنگ
درگذشت همشیره مکرمه تان را به جنابعالی و بستگان گرانقدر تسلیت گفته، از درگاه خداوند متعال برای آن فقیده سعیده رحمت و غفران و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می کنم .
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 116 روز و 5 ساعت پیش
تلویزیون فیلم های برتر سینمای ایران را خریداری و پخش کند

تلویزیون فیلم های برتر سینمای ایران را خریداری و پخش کند سید فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه تلویزیون باید برای ماندن مردم در خانه ها برنامه های متنوع و سرگرم کننده ای را تدارک ببیند، گفت: ویروس کرونا سلامت مردم را تهدید می کند و مردم برای در امان ماندن از این ویروس باید در خانه بمانند و از سفرهای غیر ضرور خودداری کنند اما برای این زمان طولانی تلویزیون باید توجه ویژه ای به تهیه و تولید برنامه های مناسب برای رده های سنی مختلف داشته باشد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه برای ماندن مردم در خانه ها باید برنامه ریزی داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 116 روز و 14 ساعت پیش
بلااستفاده بودن اینستکس در بحران کرونا اثبات شد

بلااستفاده بودن اینستکس در بحران کرونا اثبات شد علی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه درباره وضعیت ارسال غذا و دارو به ایران در توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت : علی رغم تبلیغات فراوان درباره کانال مالی اینستکس برای امکان ارسال دارو و اقلام پزشکی به ایران، با محدودیت هایی که آمریکا در اینباره وضع کرده و انفعالی که اروپا از خود نشان می دهد در عمل در شرایط فعلی مبارزه با کرونا دیدیم که این کانال مالی را برای ایران بلااستفاده است.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در اینباره تاکید کرد که اروپا می توانست در شرایط فعلی حداقل برای حفظ وجهه و ادعای انسان دوستی خود درباره ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 116 روز و 15 ساعت پیش
آپارتمان های کوچک برای ایزوله افراد مشکوک به کرونا مناسب نیستند

آپارتمان های کوچک برای ایزوله افراد مشکوک به کرونا مناسب نیستند همایون هاشمی ، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه پروتکل های اصول بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا ساده سازی شده است، گفت: مردم باید با مشاهده علائم کرونا و مثبت شدن تست آزمایشگاهی وارد فاز قرنطینه شوند و خود را به کادر پزشکی بسپارند و چنانچه افرادی با این شرایط در مقابل قرنطینه مقاومت کردند باید برای ایزوله آنها از ابزارهای قانونی استفاده شده و قوه قضائیه در این زمینه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمک کند.
دستگاه های حمایتی واحدهایی را به ایزوله افراد مشکوک به کرونا اختصاص دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 116 روز و 15 ساعت پیش
اصل حاکمیت سرزمینی سوریه به رسمیت شناخته شود

اصل حاکمیت سرزمینی سوریه به رسمیت شناخته شود جلال دهقانی فیروز آبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اصل حاکمیت سرزمینی را یکی از مهم ترین اصول در روابط بین الملل بر شمرد و گفت:مسئولیت دولت ها در مبارزه با تروریسم در این راستاست بر این اساس دولت سوریه حق دارد حاکمیت خود را بر تمامی سرزمین هایی که ناحق از سوی تروریست مورد نقض قرار گرفته اعمال کند.
وی با اشاره به حضور غیر قانونی آمریکا در سوریه ادامه داد: دولت این کشور می تواند جلوی تجاوز غیر قانونی ایالات متحده را بگیرد چرا که این کشور سرزمین های سوریه را مورد تاخت و قرار داده و نیروی های خود را وارد سوریه کرده است پس باید هرچه زودتر از سوریه خارج شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 116 روز و 16 ساعت پیش
کمیسیون انرژی عملکرد پتروشیمی ها در بحران کرونا را بررسی می کند

کمیسیون انرژی عملکرد پتروشیمی ها در بحران کرونا را بررسی می کند عدل هاشمی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به نقش پتروشیمی ها در تولید البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی کننده باوجود شیوع ویروس کرون اشاره کرد و گفت: اگرچه مدیریت کشور تصور و آمادگی مواجه با چنین بحرانی را نداشت اما این اتفاق می تواند منجر به شناسایی آسیب ها، تقویت نقاط قوت و از بین بردن ضعف ها در تمام حوزه ها و به ویژه تولید محصولات بیمارستانی توسط پتروشیمی ها باشد به همین دلیل کمیسیون انرژی در نخستین جلسه آتی خود به عملکرد پتروشیمی ها در بحران کرونا ورود خواهد کرد.
نماینده مردم کهکیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 116 روز و 20 ساعت پیش
سردار جعفری درگذشت ناصر شعبانی را تسلیت گفت

سردار جعفری درگذشت ناصر شعبانی را تسلیت گفت به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ محمد جعفری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس، درگذشت ناصر شعبانی از فرماندهان سرافراز دفاع مقدس را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام
درگذشت فرمانده شجاع و سردار سرافراز دوران دفاع مقدس مرحوم" ناصر شعبانی" موجب تالم و تاثر گردید.
ضمن عرض تسلیت به عزیزان همرزم، ارادتمندان ، خانواده گرانقدر و سایر بستگان محترم ایشان، از درگاه احدیت برای آن فقید سعید، رحمت و آمرزش و همجواری با همرزمان شهیدش و برای خانواده محترم و سایر بازماندگان صبر و شکیبایی طلب می نمایم.
محمد جعفری ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 117 روز و 8 ساعت پیش
تولید ماسک در 30 خط یک شرکت دانش بنیان

تولید ماسک در 30 خط یک شرکت دانش بنیان به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس، در پیامی از تولید ماسک در 30 خط تولید شرکتِ دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان تقدیر و تشکر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
مدیر عامل محترم و پرسنل پرتلاشِ شرکتِ دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان
با سلام و تحیات الهی
عرصه علم و دانش در ایران اسلامی در سایه توجهات لایزال الهی و به مدد توانمندی جوانان فرهیخته کشورمان به یکی از مظاهربالندگی و نمادی از رشد و توسعه در جهان تبدیل شده است.
شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان در برهه حساس کنونی، که کشورمان دوران جنگ اقتصادی را سپری می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 117 روز و 11 ساعت پیش
مردم با سفر به گیلان داوطلبانه به استقبال کرونا می روند

مردم با سفر به گیلان داوطلبانه به استقبال کرونا می روند غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با انتقاد از حرکت سیل جمعیت مسافران به سمت استان گیلان، گفت: مسافران به این مهم توجه کنند که کاهش مراجعه به بیمارستان های گیلان بیانگر کنترل ویروس کرونا نیست، بلکه به این دلیل است که مردم در پی آلودگی بیمارستان ها و افزایش میزان مرگ و میز در آنها به این مراکز مراجعه نمی کنند، چرا که اعتماد خود را از دست داده اند.
آمار دقیقی از مبتلایان به کرونا در گیلان وجود ندارد
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمار ابتلا به کرونا هنوز بالا است و عدم مراجعه مردم به بیمارستان ها به دنبال خودقرنطینگی باعث نبود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 117 روز و 12 ساعت پیش
مبنای افزایش یک میلیون و 300 هزار تومانی حقوق کارگران مشخص نیست

مبنای افزایش یک میلیون و 300 هزار تومانی حقوق کارگران مشخص نیست منصور مرادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تعیین نرخ حداقل دستمزد کارگران در سال 99، گفت: حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال 97 یک میلیون و 500 هزار تومان در نظر گرفته شد، اما گفته شده در سال 99 این حقوق نباید کمتر از دو میلیون و 800 هزار تومان باشد، این در حالیست که مبنای افزایش یک میلیون و 300 هزار تومانی حقوق کارگران مشخص نیست که باید با توجه به تورم و افزایش افسارگسیخته قیمت ها، منبع تامین این افزایش حقوق ها، شفاف شود تا دولت در میانه سال برای پرداخت آن مشکل پیدا نکند.
نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 118 روز و 1 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر علی لاریجانی به دکتر هادی انصاری

پیام تسلیت دکتر علی لاریجانی به دکتر هادی انصاری به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت مادر همسر دکتر هادی انصاری را تسلیت گفت.
متن این پیام بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و اناالیه راجعون
جناب آقای دکتر هادی انصاری
درگذشت مادر مکرمه همسر گرامیتان رابه جناب عالی و همه بستگان به ویژه فرزندان محترم آن مرحومه تسلیت گفته، از درگاه خداوند متعال برای آن فقیده سعیده، رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می کنم.
علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 118 روز و 6 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر محمد جعفری به دکتر هادی انصاری

پیام تسلیت دکتر محمد جعفری به دکتر هادی انصاری به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمد جعفری مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی درگذشت مادر همسر دکتر هادی انصاری را تسلیت گفت.
متن این پیام بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام
جناب آقای دکتر هادی انصاری
درگذشت مادرگرامی همسر بزرگوارتان را به جناب عالی و جمیع بستگان محترم به ویژه فرزندان ارجمند آن مرحومه مغفوره تسلیت عرض می کنم و از حضرت احدیت برای آن بانوی مومنه، رحمت و آمرزش و برای شما و خانواده معزز صبر و شکیبایی خواستارم.
محمد جعفری
مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 118 روز و 6 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت دکتر موسی زرگر

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت دکتر موسی زرگر به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت دکتر موسی زرگر نماینده ادوار اول دوم و پنجم مجلس شورای اسلامی و دومین وزیر بهداری و بهزیستی کشور را تسلیت گفت.
متن این پیام بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت جناب آقای دکتر موسی زرگر نماینده ادوار اول دوم و پنجم مجلس شورای اسلامی و دومین وزیر بهداری و بهزیستی کشور موجب تالم و تاثر گردید .
ایشان چهره ماندگار پزشکی ایران و از خدمتگزاران دلسوز عرصه درمان و پژوهش های علمی در حوزه سلامت بودند که خدمات شایانی به هموطنان عرضه داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 118 روز و 6 ساعت پیش
قرارگاه بهداشتی و درمانی برای سازماندهی خدمات به مردم تشکیل شود

قرارگاه بهداشتی و درمانی برای سازماندهی خدمات به مردم تشکیل شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلّح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک قرارگاه بهداشتی و درمانی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید و خاطرنشان کردند: این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال حمله ی بیولوژیکی بودن این رویداد را مطرح کرده می تواند جنبه ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.
متن فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسمه تعالی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 118 روز و 9 ساعت پیش
تسلیت دکتر لاریجانی به سردار پاسدار حاج حسن پلارک

تسلیت دکتر لاریجانی به سردار پاسدار حاج حسن پلارک به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی شهادت افسر سرافراز سرهنگ پاسدار محمود پلارک، برادر سردار پاسدار حاج حسن پلارک ، مشاور و دستیار ویژه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.
متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
برادر ارجمند، سردار پاسدار حاج حسن پلارک
مشاور و دستیار ویژه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
شهادت اخوی ارجمندتان افسر سرافراز سرهنگ پاسدار محمود پلارک، از جانبازان شیمیایی دوران مقدس و مدافع امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 118 روز و 10 ساعت پیش
ادعای کذب آژانس انرژی تحت تاثیر فشارهای سیاسی آمریکا

ادعای کذب آژانس انرژی تحت تاثیر فشارهای سیاسی آمریکا سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست مجدد مدیرکل آژانس اتمی برای دسترسی به دو مکان در ایران و ادعای آژانس مبنی بر عدم همکاری تهران با آژانس، گفت: بیانیه های گذشته آژانس گویا و مبین همکاری کامل جمهوری اسلامی ایران در زمینه هسته ای با آژانس است. آژانس بعد از امضای برجام تاکنون شانزده بیانیه منتشر کرده که در تمامی آنها همکاری ایران با آژانس را تایید کرده است.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر رفتار آژانس بین المللی انرژی اتمی بعد از انتشار شانزده گزارش همکاری با ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 118 روز و 15 ساعت پیش
بهره گیری از ظرفیت های اتحادیه بین المجالس برای لغو تحریم های ضدانسانی ضروری است

بهره گیری از ظرفیت های اتحادیه بین المجالس برای لغو تحریم های ضدانسانی ضروری است سیدمحمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت نامه رییس قوه مقننه به اتحادیه بین المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف در راستای ضرورت مداخله جهانی برای لغو تحریم های ضدانسانی در بحران کرونا، گفت: نگارش نامه دیپلماتیک به مجالس کشورهای دنیا سبب حساس شدن افکار عمومی دنیا به جنایات آمریکا می شود.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه آمریکایی ها برای دستیابی به اهداف شومشان از هیچ اقدام غیرانسانی چشم پوشی نمی کنند که تحریم دارویی مصداق این امر بشمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 118 روز و 20 ساعت پیش
منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس متولی مقابله با کرونا در جنوب استان بوشهر شد

منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس متولی مقابله با کرونا در جنوب استان بوشهر شد سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیحات تکمیلی راجع به اقدامات انجام شده برای مقابله با کروناویروس توسط وزارت نفت در جنوب استان بوشهر، گفت: با پیگیری از وزیر نفت و همکاری های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس کمیته شرایط اضطراری در منطقه تشکیل شده و تا کنون 5 جلسه برگزار کرده و مرتب وضعیت منطقه را تحت نظارت دارند.
الماسی در رابطه با کمک هایی که به بیمارستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه شده است، اظهارداشت: تاکنون دستکش، ماسک، تب سنج، گان پزشکی و کیت بیمارستانی به هر 4 شهرستان جنوبی استان بوشهر توسط منطقه ویژه تحویل داده شده است و در روزهای آتی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 118 روز و 20 ساعت پیش
تلاش کمیسیون بهداشت برای بهره مند شدن مدافعان سلامت از مزایای قانون جامع ایثارگران

تلاش کمیسیون بهداشت برای بهره مند شدن مدافعان سلامت از مزایای قانون جامع ایثارگران علی نوبخت حقیقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت حمایت از مدافعان سلامت، گفت: یکی از مصوبات بسیار مهم کمیسیون بهداشت بهره مند شدن تمامی پرسنلی که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و آنهایی که بنا به تشخیص وزیر بهداشت خدمات شاخص و برجسته ای ارائه می کنند از مزایای قانون جامع ایثارگران است و این موضوع را به هیات رئیسه ارسال کردیم و باید در صحن علنی مجلس بررسی شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد انگیزه در پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 119 روز و 15 ساعت پیش
روایت نماینده مردم رشت از کمبود تجهیزات درمانی در بیمارستان ها

روایت نماینده مردم رشت از کمبود تجهیزات درمانی در بیمارستان ها غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد رشد فزاینده ویروس کرونا در شهرهای شمالی گفت: شیوع بیماری کرونا در شهرهای شمالی کشور به شدت درحالت صعودی و رشد فزاینده ای قرار گرفته است، متاسفانه تعداد افراد مبتلا به این بیماری در حال رشد هستند، از ابتدای شیوع این بیماری مردم با آن به صورت جدی برخورد نکردند.
نماینده مردم رشت در مجلس شواری اسلامی افزود: تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا روز به روز در حال افزایش است و اگر این بیماری کنترل نشود بدون شک آسیب های جبران ناپذیر به کشور وارد می شود.
شهرهای شمالی کشور در شرایط حاد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 119 روز و 15 ساعت پیش
کودکان کار مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می شوند

کودکان کار مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می شوند همایون هاشمی ، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از کودکان کار، خیابانی و زباله گردها به عنوان عامل تسریع انتشار بیماری کرونا یاد کرد و گفت: این کودکان به لحاظ نوع رفتار اجتماعی که دارند، مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می شوند، چرا که همچون سایر کودکان ممکن است به این بیماری مبتلا نشوند، اما می توانند ناقل این ویروس بوده و آن را به بزرگترها منتقل کنند.
هیچ برنامه ای از سوی دستگاه های مربوطه برای بررسی کودکان کار ارائه نشده است
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 119 روز و 21 ساعت پیش
نشست مشترک مجمع نمایندگان استان تهران با حضور جمعی از مدیران شهرداری

نشست مشترک مجمع نمایندگان استان تهران با حضور جمعی از مدیران شهرداری نشست مشترک مجمع نمایندگان استان تهران با حضور جمعی از مدیران شهرداری امروز(سه شنبه 22 دی )برگزار شد./عکس:محسن نوروزی فرد ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 119 روز و 23 ساعت پیش
گزارش تصویری/دکتر لاریجانی در دیدار نوروزی با خبرنگاران خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری/دکتر لاریجانی در دیدار نوروزی با خبرنگاران خبرگزاری خانه ملت دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نوروزی خود با خبرنگاران خبرگزاری خانه ملت که عصر امروز(سه شنبه، 15 فروردین ماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن تبریک سال جدید به بیان نکاتی در خصوص فعالیت های این خبرگزاری پرداخت و گفت: زمان آن فرا رسیده تا حوزه کاری خبرگزاری که به صورت تخصصی در حوزه مجلس است ارتقاء یابد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 119 روز و 23 ساعت پیش
فوت برخی شخصیت های نظام به علت ترور بیولوژیک/آیت الله ربانی املشی اولین قربانی بیوتروریسم

فوت برخی شخصیت های نظام به علت ترور بیولوژیک/آیت الله ربانی املشی اولین قربانی بیوتروریسم جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور دبیر شورای عالی امنیت ملی برای پیگیری موضوع "بیوتروریسم"، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب به ویژه بروز جنگ، ما شاهد استفاده دشمنان از ابزار جدید برای کشتار مردم ایران بودیم، به طوری که در هشت سال دفاع مقدس، رژیم بعث عراق با حمایت کشورهای غربی از بمب های شیمیایی و میکروبی بر علیه مردم استفاده کرد، در شرایط کنونی نیز از ابزار به روز تر برای ترور بیولوژیک استفاده می کند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قطعا زرادخانه های رژیم صهیونیستی و کشورهای استکباری مانند آمریکا مملو از تسلیحات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 120 روز و 1 ساعت پیش
تلاش بیهوده برخی رسانه ها برای موج سواری بر محکومیت رحیمی

تلاش بیهوده برخی رسانه ها برای موج سواری بر محکومیت رحیمی به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛محمدرضا اسفنانی نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی صدور حکم محمدرضا رحیمی و برگزاری دادگاه برای او را نفساً کاری ارزشمند خواند و گفت: از آنجا که ذهنیتی در جامعه به وجود آمده بود که قانون فقط برای افراد ضعیف جامعه است و کسانی که وابستگی های حکومتی داشته و یا مقام و منصبی دارند از حاشیه امن برخوردارند محاکمه و صدور حکم مجرمیت برای معاون اول سابق رئیس جمهور امری پسندیده است.
وی با اشاره به اینکه اصل متهم شدن یک مقام ارشد دولتی به فساد مالی در جمهوری اسلامی موضوعی بسیار تلخ است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 120 روز و 3 ساعت پیش
فاجعه ای که در انتظار کشورهای وابسته به نفت است

فاجعه ای که در انتظار کشورهای وابسته به نفت است گروه اقتصادی- پس از آنکه عربستان قیمت رسمی فروش نفت خود را کاهش داد و برنامه هایی برای افزایش تولید در ماه آوریل سال 2020 میلادی مشخص کرد، قیمت نفت روز دوشنبه 25 درصد کاهش یافت و در جهت شدیدترین افت روزانه خود از سال 1991 میلادی تاکنون حرکت کرد. سقوط نادر قیمت نفت به پایین ، در پی افزایش تنش بین عربستان سعودی و روسیه اتفاق افتاده است.
اتفاق نامبارک جلسه اخیر اوپک
به همین منظور اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل کاهش 25 درصدی قیمت جهانی نفت، گفت: اتفاق افتاده در جلسه اخیر اوپک بسیار نادر بود این در حالی است که تاکنون تصمیمات کشورهای عضو اوپک و عضو ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 120 روز و 6 ساعت پیش
کاهش 40 درصدی عرضه خودرو به بازار/ واردات خودروهای لوکس تاثیری بر قیمت چارچرخ ها ندارد

کاهش 40 درصدی عرضه خودرو به بازار/ واردات خودروهای لوکس تاثیری بر قیمت چارچرخ ها ندارد ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره علت افزایش قیمت خودرو در هفته های گذشته، گفت: از آنجایی که در تجارت، عرضه و تقاضا قیمت را تعیین می کند و در شرایط کنونی عرضه چارچرخ ها نسبت به سنوات گذشته 40 درصد اُفت داشته، تورم در بازار خودرو موضوع دور از انتظاری نیست.
سرازیر شدن نقدینگی موجود در جامعه به سمت بازار یکی از دلایل گرانی خودرو
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی سرازیر شدن نقدینگی موجود در جامعه به سمت بازار خودرو را یکی دیگر از دلایل گرانی این کالا دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 120 روز و 6 ساعت پیش
فروش گوشت قرمز بیش از 105 هزار تومان گرانفروشی است

فروش گوشت قرمز بیش از 105 هزار تومان گرانفروشی است محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره گرانی کالاهای اساسی در روزهای اخیر، گفت: از 2 سال پیش تامین گوشت قرمز موردنیاز کشور با مشکلاتی روبه رو بود که برخی علت اصلی این امر را خشکسالی پی در پی در سال های اخیر و کاهش تولید دام زنده می دانند.
دام زنده سبک به میزان کافی در شهرستان های استان تهران موجود است
وی افزود: حدود 2 ماه پیش جلسه ای در استانداری تهران به منظور بررسی مشکل حوزه گوشت قرمز تشکیل شد، براساس گزارش های ارائه شده، در شهرستان های استان تهران دام زنده سبک به میزان کافی موجود است که می تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 120 روز و 11 ساعت پیش
سرنوشت نامعلوم 9 هزار ثبت سفارش صورت گرفته با ارز دولتی؛ پرداخت ارز 4200 تومانی بدون واردات کالا

سرنوشت نامعلوم 9 هزار ثبت سفارش صورت گرفته با ارز دولتی؛ پرداخت ارز 4200 تومانی بدون واردات کالا محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی و تخلفات صورت گرفته در این حوزه در سال 97، گفت: براساس مصوبه هیات وزیران در سال گذشته، مقرر شد؛ به تمامی کالاهای وارداتی ارز4200 تومانی پرداخت شود این تصمیم تا مرداد ماه سال مذکور اجرایی شد اما پس از آن به دلیل کمبود ارز، تخصیص ارز دولتی به واردات کالاهای اساسی محدود شد .
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارش تفریغ بودجه سال 97 حدود 9 هزار و 658 ثبت سفارش توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با ارز دولتی صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 120 روز و 13 ساعت پیش
اسامی روسای گرو ه های دوستی پارلمانی در دور دهم مجلس شورای اسلامی

اسامی روسای گرو ه های دوستی پارلمانی در دور دهم مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی ؛ گروه های دوستی پارلمانی مجلس شورای اسلامی در دور دهم، در 25 گروه و با 123 کشور دنیا تشکیل شده است. در هفته های 17 گروه (85 کشور) روسای خود را شناخته اند و برگزاری انتخابات هیات رئیسه گروه های دوستی پارلمانی باقیمانده نیز در روزهای آتی صورت خواهد گرفت تا با تکمیل فرآیند تشکیل همه گروه های دوستی پارلمانی در مجلس دهم شاهد فعالیت جدی اعضای این گروه ها باشیم.
اسامی روسای انتخاب شده تاکنون به شرح زیر است:
آقای علی اردشیر لاریجانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با کشورهای سوریه و لبنان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 120 روز و 13 ساعت پیش
بازار کرونایی را چه کسی درمان می کند

بازار کرونایی را چه کسی درمان می کند فرصت شب عید برای مشاغل از دست رفته در حالی خیلی ها در بازار زیر بار تعهد مالی هستند ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 120 روز و 13 ساعت پیش
قوه قضائیه می تواند مجازات اعدام را برای محتکران لوازم بهداشتی در نظر بگیرد

قوه قضائیه می تواند مجازات اعدام را برای محتکران لوازم بهداشتی در نظر بگیرد یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اظهارات آیت الله رئیسی مبنی بر اینکه دادگاه محتکران اقلام بهداشتی باید خارج از نوبت و علنی برگزار شود، گفت: احتکارکنندگان با سلامت و جان مردم بازی کردند بنابراین باید برای آنها اشد مجازات و مجازات اعدام در نظر گرفته شود.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: قوه قضائیه در شرایط بحرانی مکلف و موظف است با محتکران متناسب با جرم صورت گرفته برخورد کند.
وی قاطعیت در برخورد و کوتاه کردن زمان رسیدگی به پرونده های محتکران را خواست و مطالبه جدی تمامی مردم دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 120 روز و 14 ساعت پیش
گزارش تصویری(1) نشست صمیمی دکتر لاریجانی با خبرنگاران پارلمانی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار

گزارش تصویری(1) نشست صمیمی دکتر لاریجانی با خبرنگاران پارلمانی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که ظهر امروز (شنبه، 16 مردادماه) با حضور اصحاب رسانه در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت و روز خبرنگار، گفت: از همکاری رسانه ها تشکر می کنم که روی هم رفته احساس مسئولیت نسبت به سرگذشت کشور داشته و مسیر را به خوبی تشخیص می دهند تا با از بین بردن ناهمواری ها شرایط را بهتر کنند. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 120 روز و 15 ساعت پیش
گزارش تصویری/ دیدار دکتر لاریجانی با ایاد علوی

گزارش تصویری/ دیدار دکتر لاریجانی با ایاد علوی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای حضور در اجلاس بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به کشور عراق سفر کرده، امروز (سه شنبه 6 بهمن ماه) با ایاد علوی دیدار و گفت وگو کرد./عکس :حمید راهل ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 120 روز و 21 ساعت پیش
دکتر لاریجانی گزارشی از روند مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور و قم به مراجع عظام تقلید ارائه کرد

دکتر لاریجانی گزارشی از روند مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور و قم به مراجع عظام تقلید ارائه کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با مراجع عظام تقلید، سیزدهم رجب، سالروز ولادت مولای متقیان امام علی(ع) را تبریک گفت و گزارشی از روند اقدامات انجام شده در مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور ارائه کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرخنده میلاد مولی الموحدین، امام علی(ع) طی تماس تلفنی با مراجع تقلید، حضرات آیات عظام صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، شبیری زنجانی، سبحانی، جوادی آملی، نوری همدانی، علوی گرگانی و مظاهری سالروز ولادت مولای متقیان حضرت امام علی(ع) را تبریک گفت و درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در سراسر کشور و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 121 روز و 15 ساعت پیش
کاخ سلطنتی آل سعود آبستن درگیری برای تصاحب تخت پادشاهی

کاخ سلطنتی آل سعود آبستن درگیری برای تصاحب تخت پادشاهی جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به رخدادهای اخیر در خاندان سلطنتی سعودی و بازداشت تعدادی از شاهزادگان از سوی بن سلمان، گفت: سیستم های حکومتی خانوادگی و سیستم هایی که به صورت غیردموکراتیک حاکمان خود را انتخاب می کنند، در خاورمیانه زیاد هستند که عربستان سعودی نیز یکی از این کشورها است که به صورت شورای خانوادگی و فامیلی برای آن تصمیم گیری می شود.
نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه شاه آینده بر اساس سفارش پادشاه فعلی و مشورت با شورا ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 121 روز و 15 ساعت پیش
بازدید حسینی صدر و فاطمه رهبر از خبرگزاری خانه ملت

بازدید حسینی صدر و فاطمه رهبر از خبرگزاری خانه ملت موید حسینی صدر نماینده مردم خوی و چایپاره و فاطمه رهبر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از خبرگزاری خانه ملت بازدید کردند./ عکس: محمد صوری ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 121 روز و 15 ساعت پیش
ضرورت انعکاس رسانه ای همه جانبه رفتار خشونت آمیز هندوهای افراطی با مسلمانان

ضرورت انعکاس رسانه ای همه جانبه رفتار خشونت آمیز هندوهای افراطی با مسلمانان حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به وضعیت اسفبار مسلمانان هندی به واسطه وضع قانون مغرضانه حقوق شهروندی در هندوستان و آزار و اذیت آنها توسط هندوهای افراطی، گفت: اگرچه در حال حاضر شرایط کشور به گونه ای است که درگیر موضوع ویروس کرونا هستیم اما نباید مقابله با این موضوع باعث شود نسبت به سایر مسائل داخلی و خارجی به خصوص مشکلات مسلمانان دنیا بی تفاوت باشیم.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: موضوع هند و کشتار مسلمانان این کشور توسط هندوهای افراطی، آواره کردن آنها و تخریب و آتش زدن منازلشان که حاکی از اوج توحش در قرن 21 است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 121 روز و 19 ساعت پیش
فیلم/ تصاویر پخش نشده از حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی

فیلم/ تصاویر پخش نشده از حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی تصاویر پخش نشده از حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی به روایت دوربین خبرگزاری خانه ملت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 122 روز و 9 ساعت پیش
عراق باید 1100 میلیارد دلار غرامت به ایران بپردازد

عراق باید 1100 میلیارد دلار غرامت به ایران بپردازد حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با مهر، درخصوص موضوع پرداخت غرامت جنگی عراق به جمهوری اسلامی ایران به ماده 6 قطعنامه 598 مبنی بر لزوم مشخص شدن آغاز کننده جنگ اشاره کرد و یاد آور شد بنا بر این ماده گزارش دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت عراق را مقصر اصلی و آغازگر جنگ معرفی کرد و بر این اساس این کشور ملزم به پرداخت غرامت به ایران است.
5 درصد بودجه عراق صرف پرداخت خسارت به کویت می شود
نماینده مردم اسلام آباد غرب درمجلس به جنگ عراق و کویت اشاره کرد و اظهار داشت: علیرغم نیاز شدید عراق به بودجه سالیانه خود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 123 روز و 1 ساعت پیش
نحوه تجدیدنظر در آرای صادره برای قاچاق مشخص شد

نحوه تجدیدنظر در آرای صادره برای قاچاق مشخص شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ نمایندگان مجلس شورای اسلامی٬ در نشست علنی امروز یکشنبه (25 دی ماه) در جریان بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز٬ ماده 45 این لایحه را با 125 رای موافق٬ 3 رای مخالف و 12 رای ممتنع به تصویب رساندند.
طبق این ماده؛ آراء شعب بدوی تعزیرات در مورد قاچاق کالا و ارز که ارزش آنها کمتر از بیست میلیون (20.000.000) ریال باشد، قطعی است. در سایر موارد آراء شعب ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ با درخواست محکوم علیه قابل تجدیدنظرخواهی است.
در تبصره 1 این ماده آمده است؛ جهات تجدیدنظرخواهی در شعب تعزیرات حکومتی مطابق قانون آئین دادرسی کیفری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 123 روز و 3 ساعت پیش
پای تخته سیاه جادویی چه می گذرد

پای تخته سیاه جادویی چه می گذرد در حالی که کلاس های مدارس تعطیل شده اند عرصه آموزش وارد چالشی شده که تجربه آن می تواند تا سالها کمک حال آموزش و پرورش باشد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 123 روز و 10 ساعت پیش
بروجردی درگذشت فاطمه رهبر را تسلیت گفت

بروجردی درگذشت فاطمه رهبر را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، درگذشت فاطمه رهبر منتخب مردم تهران برای حضور در مجلس یازدهم و نماینده ادوار مجلس را تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با تاسف و تاثر غم دیگری بر دلها نشست و سرکار خانم فاطمه رهبر نماینده محترم ادوار و منتخب مردم شریف تهران جان به جان آفرین تسلیم نمود.
ایشان از خواهران متدین، فرهیخته و انقلابی بودند که خدمات فراوانی انجام دادند و عمر پر برکتی داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 123 روز و 10 ساعت پیش
دورنمای مناسبی برای رابطه با انگلیس وجود ندارد

دورنمای مناسبی برای رابطه با انگلیس وجود ندارد یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اینکه دولت لندن خواستار بهبود روابط و توسعه مناسبات دوجانبه با ایران در پسابرگزیت شده است، گفت : سیاست دولت انگلیس نسبت به ایران تغییر ناپذیر است کما اینکه تا امروز ثابت کردهاند که در سیاست هایشان هیچ حسن نیتی ندارند.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در طول سال های گذشته چندین بار شاهد بازگشایی و تعطیلی سفارت انگلیس در ایران بودیم، ما بارها به حرف آنها اعتماد کردیم اما پشت حرف های آنها جز سوءنیت و بیاعتمادی چیزی دیگر وجود نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 123 روز و 15 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر محمد جعفری در پی درگذشت فاطمه رهبر

پیام تسلیت دکتر محمد جعفری در پی درگذشت فاطمه رهبر به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد جعفری، مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت خانم دکتر فاطمه رهبر نماینده ادوار و منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس را تسلیت گفت .
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام
درگذشت بانوی ارجمند، سرکار خانم دکتر فاطمه رهبر، نماینده ادوار و منتخب مردم تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس دریازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب تاسف و تاثر گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 123 روز و 15 ساعت پیش
پیام تسلیت فراکسیون زنان مجلس در پی درگذشت فاطمه رهبر

پیام تسلیت فراکسیون زنان مجلس در پی درگذشت فاطمه رهبر به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت دکتر فاطمه رهبر منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است :
بسم الله الرحمن الرحیم
و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انالله و اناالیه راجعون.
در کمال تاسف و تاثر با خبر شدیم که خانم دکتر فاطمه رهبر منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دار فانی را وداع گفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 123 روز و 15 ساعت پیش
حرکت آمریکایی-انگلیسی علیه مسلمانان هندوستان در حال وقوع است

حرکت آمریکایی-انگلیسی علیه مسلمانان هندوستان در حال وقوع است ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به کشتار و آزار و اذیت مسلمانان هندی بعد از به تصویب رسیدن قانون موسوم به حقوق شهروندی که مسلمانان را مستثنا قرار داده است، گفت: تصویب این قانون و افزایش فشارها علیه مسلمانان دقیقا بعد از سفر رئیس جمهور آمریکا به هندوستان صورت گرفت.
نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: برخی از مسئولان هندی که اخیرا سمت هایی دریافت کرده اند کینه دیرینه ای نسبت به مسلمانان داشته و به صورت افراطی با آنها برخورد می کنند که بعد از به قدرت رسیدن این فشارها را افزایش دادند و سفر ترامپ نیز به این ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 123 روز و 15 ساعت پیش
هندوستان تاریخ خود را مدیون مسلمانان است/ کنگره هند اجرای قانون مغرضانه حقوق شهروندی را لغو کند

هندوستان تاریخ خود را مدیون مسلمانان است/ کنگره هند اجرای قانون مغرضانه حقوق شهروندی را لغو کند سید محمد جواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضع قانون ناعادلانه حقوق بشری در هندوستان که باعث افزایش آشوب ها علیه مسلمانان از سوی گروه های افراطی هندو شده است، گفت: انتظار ما از دولتمردان هند این نبود که قانونی وضع کنند تا نسبت به اقوام و مذاهب مختلف در این کشور به خصوص مسلمانان ایجاد آزار و اذیت شود.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با یادآوری این مطلب که اسلام هیچگاه از حکومت های مختلف هندوستان جدا نبوده است، عنوان کرد: از زمانی که گاندی استقلال هند را اعلام کرد و از زمان نهرو ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 123 روز و 19 ساعت پیش
ضعف در زیرساخت ها مانع موفقیت کسب و کارهای اینترنتی

ضعف در زیرساخت ها مانع موفقیت کسب و کارهای اینترنتی نصرالله پژمان فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات (شبکه ملی اینترنت) در کشور، گفت: از آنجا که در جهان پیشرفته، بخشی از درآمد مردم از طریق فضای فیزیکی و بخشی نیز در فضای مجازی شکل می گیرد، به همین دلیل ایران نیز باید تلاش کند علاوه بر حمایت از اقتصاد مردم در دنیای فیزیکی، از اقتصاد آن ها در فضای مجازی نیز حمایت کند. نخستین اقدام جهت تحقق این مهم حاکمیت بر فضای مجازی با ایجاد شبکه ملی اطلاعات است اما اکنون به دلیل نبود موفقیت در این فضا، ضرر و زیان های ریز و درشتی به مردم می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 123 روز و 19 ساعت پیش
دست سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است

دست سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره گرانی خودرو در بازار، گفت: از آنجایی که در حال حاضر مبنای قیمتی مشخصی برای خودرو وجود ندارد، نمی توان با گرانفروشی در بازار برخورد کرد زیرا سازمان تعزیرات برای برخورد با گرانفروشان باید مبنای قیمتی داشته باشد به طور مثال زمانیکه سازمان مسئول، قیمت گوشت قرمز را 100 تومان اعلام می کند اگر این کالا در بازار 101 تومان به فروش رسد مصداق گرانفروشی بوده و ما به آن به راحتی برخورد می کنیم.
وی با بیان اینکه هیچ سازمانی قیمت خودرو را تعیین نکرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 123 روز و 19 ساعت پیش
این روزها می گذرد، فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ!

این روزها می گذرد، فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ! به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تازه ترین پست اینستاگرامی خود از امید و همت بلند ملت ایران به ویژه مردم شریف استان های قم، گیلان و تهران در مقابله با شیوع کرونا قدردانی کرد. در بخشی از این پست اینستاگرامی خطاب به شهر مقدس قم که تا کنون بیشترین رنج حاصل از شیوع این بیماری را متحمل شده آمده است، "فاستقم کما امرت! با تکیه بر مهربانی کریمه اهل بیت(س) از بستر کسالت برخیز! این روزها می گذرد و می دانم بر دامن کبریات ننشیند گرد..."
متن کامل پست اینستاگرامی دکتر لاریجانی از این قرار است: ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 123 روز و 19 ساعت پیش
جولان محتکران و سوداگران در سایه نبود سامانه جامع تجارت الکترونیک

جولان محتکران و سوداگران در سایه نبود سامانه جامع تجارت الکترونیک سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازار، گفت : با شیوع ویروس کرونا نوعی ناامنی در جامعه و میان مردم ایجاد و هجوم برخی افراد به فروشگاه ها و حجم خرید آنها افزایش یافت، بنابراین تعادل عرضه و تقاضا از بین رفت.
نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه برخی علت افزایش قیمت کالاها را از بین رفتن تناسب میان عرضه و تقاضا در بازار می دانند اما نبود سامانه جامع تجارت الکترونیک ریشه اصلی گرانی ها در روزهای اخیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 124 روز و 5 ساعت پیش
برای منافع شخصی تیشه به ریشه درختان نزنید

برای منافع شخصی تیشه به ریشه درختان نزنید به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت؛ 15 اسفند به مناسبت روز درختکاری هر ساله مراسمی در کشور برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها در همه نقاط کشور اقدام به کاشت نهال می کنند. ایرانیان با کاشت هر درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین و نمایشی رستاخیز بهار زندگی را به زمین باز می گردانند.
در نگاه اول؛ براساس آیات قرآن کریم درختان یکی از مواهب و نعمت های خداوند هستند که یکی از ویژگی های بهشت در آیات کریمه و روایات همان درختان و نهرهای آب است که بارها به آن اشاره شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 125 روز و 3 ساعت پیش
کمیسیون امنیت ملی مجلس کشتار مسلمانان هند را محکوم کرد

کمیسیون امنیت ملی مجلس کشتار مسلمانان هند را محکوم کرد سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این بیانیه ضمن محکومیت کشتار بی رحمانه مسلمانان هند، از دولت این کشور خواسته به مسئولیت خود عمل و حقوق یکصد و هشتاد میلیون مسلمان را حفظ کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در این بیانیه آمده است که کمیسیون از همه نهادهای بین المللی و کشورها و سازمان های اسلامی به ویژه وزارت امور خارجه انتظار دارد هر اقدام لازم برای جلوگیری از کشتار مسلمانان در هند را انجام دهند./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 125 روز و 3 ساعت پیش
شیوع ویروس کرونا؛ تلنگری برای بهبود شرایط آموزش از راه دور

شیوع ویروس کرونا؛ تلنگری برای بهبود شرایط آموزش از راه دور محمد قمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه روش های آموزش غیر حضوری نمونه های فراوانی در دنیا و سوابق و تجربه های کوچک تری در کشور خودمان دارد، اظهار کرد: برای نمونه کشور استرالیا به دلیل پهناوری و وسعتی که دارد آموزش دانشگاهی و حتی مدارس خود را از طریق تلویزیون و فیلم های آموزشی ضبط شده پیگیری می کنند که البته به صورت ماهانه هم تک جلساتی برای رفع اشکالات درسی برگزار می شود.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: با پدید آمدن این شرایط خاص در کشور نیز ما باید از الگوهای آزموده شده سایر کشورها بهره ببریم که البته امروز شبکه آموزش صدا و سیما گامی در همین جهت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 125 روز و 3 ساعت پیش
رئیس مجلس درگذشت آیت الله حاج شیخ محسن حبیبی را تسلیت گفت

رئیس مجلس درگذشت آیت الله حاج شیخ محسن حبیبی را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت آیت الله حاج شیخ محسن حبیبی را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
انا لله و انا الیه راجعون
رحلت عالم وارسته و مهذب، آیت الله حاج شیخ محسن حبیبی، مدیر مدرسه علمیه مجتهدی(ره) تهران موجب تالم و تاثر گردید.
ایشان سالها به نشر علوم و معارف اسلامی در مراکز حوزوی و دانشگاهی اهتمامی شایسته و مستمر داشتند و در دوران مبارزات انقلاب، در صفوف پر خطر، حاضر و تاثیرگذار بودن. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 125 روز و 3 ساعت پیش
آمادگی ترکیه در تامین تجهیزات مورد نیاز ایران برای غلبه بر کرونا

آمادگی ترکیه در تامین تجهیزات مورد نیاز ایران برای غلبه بر کرونا به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، عصر پنجشنبه، 15 اسفند در گفت و گوی تلفنی با مصطفی شنتوپ، رییس مجلس ترکیه در خصوص مناسبات دو جانبه و اوضاع منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ابتدای این گفت و گوی تلفنی آخرین وضعیت مبارزه با ویروس کرونا در ایران و کشورهای منطقه مورد تبادل نظر دو طرف قرار گرفت و ترکیه آمادگی خود را برای کمک به ایران برای غلبه بر این بیماری و تامین تجهیزات مورد نیاز اعلام کرد.
در ادامه این گفت و گوی تلفنی، دو طرف پیرامون وضعیت مسلمانان در هندوستان به رایزنی و مشورت پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 125 روز و 3 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت حاج جواد کریمی

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت حاج جواد کریمی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی در پیامی درگذشت حاج جواد کریمی ذاکر اهل بیت(ع) را تسلیت گفت .
متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت خادم صدیق نظام و ذاکر اهل بیت(ع) مرحوم حاج جواد کریمی را به خانواده معزز، دوستان و سایر وابستگان ایشان تسلیت گفته، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید گرامی، رحمت و مغفرت و برای عموم بازماندگان، صبر و اجر مسالت دارم .
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی/
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 126 روز و 5 ساعت پیش
توزیع بسته های بهداشتی و آموزش های مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا به ساکنان محله هرندی تهران

توزیع بسته های بهداشتی و آموزش های مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا به ساکنان محله هرندی تهران جمعی از داوطلبان انجمن های مردم نهاد و جمعیت هلال احمر، بسته های بهداشتی و آموزش های مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا را به ساکنان محله هرندی تهران توزیع و ارائه کردند. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 127 روز و 5 ساعت پیش
کاسبان کرونا مرتکب محاربه می شوند

کاسبان کرونا مرتکب محاربه می شوند محمد جواد کولیوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت برخورد با محتکران اقلام دارویی و لوازم بهداشتی، عنوان کرد: قانون کاملا دست دستگاه قضا را برای برخورد با محتکران اقلام دارویی و بهداشتی باز گذاشته است و در این زمینه صراحت دارد.
نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احتکار اقلام دارویی و لوازم بهداشتی به صورت مستقیم با جان مردم سر و کار دارد، افزود: قطعا از برخورد قاطع قوه قضاییه با محتکران حمایت می کنیم، ضمن اینکه قانون نیز اشد مجازات را برای محتکران تعیین کرده است.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 127 روز و 5 ساعت پیش
شیوع بیماری کرونا، بلای جان ایرلاین های داخلی / دولت باید از شرکت های هواپیمایی تا زمان مهار بیماری حمایت کند

شیوع بیماری کرونا، بلای جان ایرلاین های داخلی / دولت باید از شرکت های هواپیمایی تا زمان مهار بیماری حمایت کند سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به تشدید مشکلات ایرلاین های داخلی در سه هفته اخیر، گفت: شیوع بیماری کرونا در عرصه منطقه ای و بین المللی تبعات اقتصادی بسیاری را برای تمام بخش ها از جمله فعالیت ایرلاین ها داشته است، متأسفانه در چند هفته اخیر میزان فعالیت و فروش بلیط هواپیما به میزان چشمگیری کاهش یافته و این موضوع نتیجه ای جزء تشدید ضررهای مالی برای شرکت های هواپیمایی ندارد.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 127 روز و 5 ساعت پیش
وضعیت بهداشتی پادگان ها نیازمند رسیدگی فوری است / اجتماعات غیرضروری در پادگان ها لغو شود

وضعیت بهداشتی پادگان ها نیازمند رسیدگی فوری است / اجتماعات غیرضروری در پادگان ها لغو شود سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به تصمیم اخیر ستاد کل نیروهای مسلح برای لغو اعزام مشمولان به دوره آموزشی در اسفندماه، عنوان کرد: این تصمیم در مقطع کنونی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت سربازان عزیز اتخاذ شده است.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ویروس کرونا بسیار جدی بوده ولی وحشت آور نیست لذا اگر روی اصول جلوگیری از سرایت این بیماری کار کنیم، دلیلی برای انتقال این بیماری وجود ندارد که یکی از مهم ترین این اصول عدم برگزاری هرنوع تجمعی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 127 روز و 18 ساعت پیش
طرح بازآفرینی شهری، راه کار تأمین مسکن پایتخت نشینان / دست خالی دولت در تأمین اراضی

طرح بازآفرینی شهری، راه کار تأمین مسکن پایتخت نشینان / دست خالی دولت در تأمین اراضی محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسکن در تهران، گفت: در شرایط کنونی شهر تهران گنجایش و ظرفیت انبوه سازی مسکن را ندارد، بنابر این باید از دیگر پتانسیل های موجود پایتخت برای تولید مسکن استفاده کرد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت مسکن در دو سال اخیر در شهر تهران افزایش چشمگیری داشته و می توان گفت که تشدید قیمت ها در پایتخت بر استان ها و دیگر کلانشهرهای کشور نیز اثر منفی می گذارد، از این رو اگر مشکل کمبود مسکن در تهران تا حدودی حل شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 127 روز و 18 ساعت پیش
احتکارکنندگان اقلام دارویی به تعداد انگشتان دست هستند

احتکارکنندگان اقلام دارویی به تعداد انگشتان دست هستند احمد بیگدلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر ضرورت برخورد با احتکار کنندگان اقلام دارویی در مقطع حساس کنونی، اظهار کرد: برخورد با احتکارکنندگان باید همواره در دستور کار دستگاه های نظارتی باشد و در شرایط امروز که ویروس کرونا در کشور همه گیر شده، احتکار اقلام دارویی و لوازم بهداشتی بازی با جان مردم است.
نماینده مردم خدابنده در مجلس دهم با بیان اینکه تعداد احتکارکنندگان بسیار اندک و کم است که در این شرایط جان مردم را به خطر می اندازند، گفت: این افراد باید هرچه سریع تر شناسایی و برخورد قاطعی برای عبرت سایرین با آنان صورت گیرد.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 127 روز و 19 ساعت پیش
تقویت اعتماد ملی در اجرای طرح خانه به خانه شناسایی کرونا

تقویت اعتماد ملی در اجرای طرح خانه به خانه شناسایی کرونا محمد حسین قربانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد بسیج ملی 300 هزار اکیپ تخصصی درمان کرونا گفت: وزیر بهداشت در چند روز گذشته از بسیج ملی 300 هزار اکیپ تخصصی برای غربالگری خانه به خانه هموطنان و شناسایی موارد مشکوک به بیماری کرونا در سطح کشور خبر داد اگر این طرح به درستی اجرا شود طرح مناسبی در جهت درمان ویروس کرونا خواهد بود .
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی افزود : با توجه هشدارهای پلیس مبنی انجام تست کرونا به صورت سرپایی منجر به کمین شیادان و سارقان و بهانه ای برای ورود به منزل و سرقت شده است در این خصوص وزارت بهداشت و درمان باید طرح غربالگری خانه به ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 127 روز و 19 ساعت پیش
تشکیل کمیته مقابله با کرونا در فراکسیون امید

تشکیل کمیته مقابله با کرونا در فراکسیون امید مهرداد محمدی دبیر فراکسیون امید مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، گفت: کمیته پزشکی و مقابله با کرونا متشکل از جمعی از نمایندگان عضو فراکسیون امید تشکیل شده و اولین جلسه آن نیز امروز یا فردا برگزار خواهد شد.
وی افزود: انگیزه تشکیل این کمیته این است که نسبت به هرگونه کمکی که دوستان در ستاد مقابله با کرونا و شخص وزیر بهداشت نیاز دارند اعلام آمادگی شود و در همان راستا عمل شود./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 128 روز و 2 ساعت پیش
مدعی العموم باید مجازات حبس طولانی مدت برای احتکارکنندگان ماسک تعیین کند

مدعی العموم باید مجازات حبس طولانی مدت برای احتکارکنندگان ماسک تعیین کند محمد کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد انتشار خبری پیرامون ارسال نامه ای از سوی دادستان کل کشور خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در آن مجازات اخلال در نظام سلامت را در حد افساد فی الارض دانسته است، گفت: البته تطبیق اخلال در نظام سلامت از طریق احتکار و ممانعت از عرضه لوازم مورد نیاز برای مقابله با ویروس کورنا با افساد فی الارض امری دشوار است، اما باید مجازات سختی در حد حبس طولانی مدت برای این افراد در نظر گرفته شود.
مجازات احتکارکنندگان ماسک با استناد به قانون تشدید مجازات اخلالگران در حوزه اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 128 روز و 2 ساعت پیش
سیامند رحمان قهرمان مردمی و ملتزم به رعایت صفات پهلوانی بود

سیامند رحمان قهرمان مردمی و ملتزم به رعایت صفات پهلوانی بود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، در پیامی درگذشت ناگهانی قهرمان محبوب و مردمی و رکورددار جهان در رشته وزنه برداری معلولان ، آقای سیامند رحمان را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ
درگذشت قهرمان و اسطوره ورزش ایران ،جهان پهلوان سیامند رحمان موجب تاثر وتالم گردید.
سالهای حیات این قهرمان مردمی، متعهد و ملتزم به رعایت صفات پهلوانی از ابتدای دوران قهرمانی تا افتخار آفرینیهای پیاپی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 128 روز و 2 ساعت پیش
دست آشکار مشاوران املاک در افزایش قیمت مسکن؛ تولید مسکن فعالیت دلالان را بی اثر می کند

دست آشکار مشاوران املاک در افزایش قیمت مسکن؛ تولید مسکن فعالیت دلالان را بی اثر می کند محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به افزایش 24 درصدی قیمت مسکن طی دو ماه اخیر، گفت: در شرایط کنونی افزایش قیمت مسکن هیچ منطق اقتصادی و کارشناسی ندارد و می توان گفت که نقش دلالان و واسطه ها در افزایش قیمت ها کاملا مشهود است.
قیمت مسکن توسط مشاوران املاک تعیین می شود
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد در شرایط کنونی، قیمت مسکن توسط برخی مشاوران املاک تعیین می شود و این میان املاکی ها با هماهنگی با تولیدکنندگان مسکن، قیمت ها را بالا و پایین می برند، بنابر این وزارت راه و شهرسازی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 128 روز و 2 ساعت پیش
هجوم ملخ ها تهدیدی برای جنوب ایران

هجوم ملخ ها تهدیدی برای جنوب ایران جواد کاظم نسب الباجی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد اعلام آماده باش به استان های جنوبی و جنوب شرقی کشور از سوی مدیریت بحران برای مقابله با هجوم ملخ ها ، گفت: با توجه به اینکه ملخ ها به استان خوزستان وارد شده و بیشتر در شهر شادگان مشاهده می شوند، بنابراین این خطر برای کل استان نیز وجود دارد، کما اینکه اداره کل مدیریت بحران خوزستان جلساتی نیز در این خصوص و آمادگی برای مقابله با هجوم ملخ ها و آسیب ناشی از آن برگزار کرده است.
ملخ ها تمام مزارع و کشاورزی را از بین می برند
ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 128 روز و 2 ساعت پیش
برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق بودجه 1399 در محل صحن علنی مجلس

برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق بودجه 1399 در محل صحن علنی مجلس نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه 11 اسفند 1398 برای اولین بار به دلیل احتمال شیوع کرونا، در محل صحن علنی و در قالب کمیسیون تلفیق، به بررسی لایحه بودجه سال آینده پرداختند . در این جلسه، موضوعاتی همچون مجوز دولت برای تولید مسکن با اولویت خانوارهای کم درآمد در سال 99 و نیز حقوق و دستمزدها در سال آتی مورد بررسی قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
درخواست سخنگوی کمیسیون آموزش برای تشکیل نشست فوری درباره بخشنامه اخیر دولت

درخواست سخنگوی کمیسیون آموزش برای تشکیل نشست فوری درباره بخشنامه اخیر دولت به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، پس از بخشنامه اخیر دولت در خصوص افزایش 50 درصدی امتیازات فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه های اجرایی، سیدحمایت میرزاده از مسئولان مربوط در آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و سایر مسئولان مرتبط درخواست برگزاری نشست فوری کرد که متن آن به شرح ذیل است:
لطفا جهت رفع نگرانی های بسیار ایجادشده، حل مشکل، ایجاد امید و پاسخ یکسان به فرهنگیان شریف و رسانه ها از طرف مجلس و دولت، در مورد مشکلات جدید آموزش و پرورش از جمله شکاف ایجاد شده پس از بخشنامه موسوم به رتبه بندی و افزایش حقوق پنجاه درصدی بین حقوق کارمندان سایر ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
آموزش از راه دور، مانع عقب ماندگی تحصیلی است

آموزش از راه دور، مانع عقب ماندگی تحصیلی است حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آموزش از راه دور که از شبکه آموزش سیما به جهت تعطیلی مدارس پخش می شود گفت: از یک سو لازم بود که وزارت آموزش و پرورش تدابیری را اتخاذ کند که دانش آموزان از آسیب ویروس کرونا در امان باشند که بر این اساس تعطیلی مدارس را در دستور کار خود قرار داد.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر باید تدابیری اتخاذ می شد که دانش آموزان دچار عقب ماندگی تحصیلی نشوند.
وی ادامه داد: شبکه آموزش سیما کار بسیار درستی را انجام داد که البته خانواده ها نیز باید همکاری کرده و فرزندانشان را مدیریت کنند تا به ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
شبکه آموزش همه استان ها را تحت پوشش ندارد

شبکه آموزش همه استان ها را تحت پوشش ندارد سیدحمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقدیر از دست اندرکاران شبکه آموزش صدا و سیما به دلیل تدریس دروس مقاطع مختلف تحصیلی در دوران تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا ، اظهار کرد: این اقدام مثبت، آن هم تنها چند روز پس از شروع تعطیلی های نابهنگام و پیش بینی نشده کرونا جای تشکر و قدردانی ویژه دارد.
نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته این کار بزرگ با ایراداتی هم مواجه است بطور مثال شبکه آموزش در سراسر کشور اصطلاحاً آنتن نمی دهد؛ برای نمونه، در حوزه انتخابیه ام گرمی مغان شبکه آموزش پوشش ندارد و ما باید بدانیم همه کشور تهران نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
رعایت بهداشت فردی مهمترین اصل مقابله با کرونا است

رعایت بهداشت فردی مهمترین اصل مقابله با کرونا است احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به افزایش 500 درصدی قیمت زنجبیل و300 درصدی لیموترش، گفت: مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید اصول اولیه و نکاتی که وزارت بهداشت اعلام می کند را رعایت کنند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: لیموترش حاوی ویتامین C است و زنجبیل هم خواص زیادی دارد اما زیاده روی در مصرف زنجبیل عوارضی را به دنبال دارد و مردم نباید برای پیشگیری از کرونا تنها به مصرف این دو روی بیاورند.
نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه گنج در مجلس دهم ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
نحوه افزایش حقوق در سال 99 مشخص شد / تخصیص 60 لیتر سهمیه بنزین برای نوروز یا تعطیلات تابستانی

نحوه افزایش حقوق در سال 99 مشخص شد / تخصیص 60 لیتر سهمیه بنزین برای نوروز یا تعطیلات تابستانی علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه دولت درباره نحوه افزایش حقوق و مزایا در سال 99، گفت: براساس تصمیم کمیسیون دولت در سال آینده باید از محل ردیف خاص نسبت به ترمیم دریافتی رتبه بندی معلمان تا سقف افزایش متوسط امتیازات مربوطه در قانون اقدام کند.
نماینده مردم ساری در مجلس به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق اشاره کرد و افزود: دولت باید در سال 99 از محل منابع ردیف خاص نسبت به تأمین تفاوت تطبیق حکم حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگانی که میزان دریافتی آنها کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان است، اقدام کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
تعلل هندی ها در سرمایه گذاری در بندر چابهار؛ اعلام آمادگی بسیاری از کشورها برای سرمایه گذاری

تعلل هندی ها در سرمایه گذاری در بندر چابهار؛ اعلام آمادگی بسیاری از کشورها برای سرمایه گذاری علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با انتقاد از عملکرد پیمانکاران هندی در اجرای طرح توسعه بندر چابهار، گفت: متأسفانه تاکنون شرکت های هندی نتوانستند به تعهداتشان در توسعه بندر چابهار و پس کرانه های آن عمل کنند و این مسئله موجب شده که روند تقویت زیرساخت های این بندر به آهستگی صورت گیرد.
هندی ها از برنامه توسعه بندر چابهار عقب هستند
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته در چند ماه اخیر اقداماتی توسط پیمانکاران هندی برای توسعه بندر چابهار صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
ارزش 10 میلیارد دلاری صنعت بانکرینگ در منطقه؛ بنادر جنوبی باید در صنعت سوخت رسانی فعال شوند

ارزش 10 میلیارد دلاری صنعت بانکرینگ در منطقه؛ بنادر جنوبی باید در صنعت سوخت رسانی فعال شوند علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به روند توسعه صنعت بانکرینگ در بنادر کشور، گفت: متأسفانه با وجود تأکید برنامه های پنجساله پنجم و ششم توسعه کل کشور برای تقویت و توسعه صنعت بانکرینگ و فروش مستقیم سوخت به کشتی های خارجی، اما متأسفانه قدم های کوچکی در این عرصه برداشته شده است.
سهم کوچک ایران از درآمدهای فروش سوخت به کشتی ها
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارها ارزش منطقه ای صنعت بانکرینگ حدود 10 میلیارد دلار است که متأسفانه به علت تعلل در این حوزه، ایران سهم کوچکی از این بازار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
ترکیه تمامیت ارضی سوریه را به رسمیت بشناسد / تهران آماده برگزاری اجلاس سه جانبه

ترکیه تمامیت ارضی سوریه را به رسمیت بشناسد / تهران آماده برگزاری اجلاس سه جانبه علاءالدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به افزایش تنش های نظامی میان ترکیه و سوریه در مرز میان دو کشور، گفت: ترکیه بازی خطرناکی را در برابر سوریه آغاز کرده که نه به نفع این کشور و نه به نفع امنیت منطقه است.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ترکیه سال ها است که از پدیده شوم تروریسم آسیب های جدی دیده است، عنوان کرد: با این حال معتقدیم که تروریسم، تروریسم است و تفاوت عناوین، فرقی در ماهیت آن ایجاد نمی کند.
وی در ادامه با بیان اینکه تروریسم چه در داخل ترکیه و چه در خارج آن قابل قبول نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
آزادی 5هزار زندانی طالبان، آغازگر موج جدیدی از ناامنی در افغانستان است

آزادی 5هزار زندانی طالبان، آغازگر موج جدیدی از ناامنی در افغانستان است اصغر مسعودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره توافق میان طالبان و آمریکا که اخیرا بعد از گذشت 18 ماه مذاکره در قطر صورت گرفته است، گفت: افغانستان حدود 40 سال درگیر جنگ های مختلف است و از سال 2001 که القاعده مسئولیت حادثه 11 سپتامبر را بر عهده گرفت، حمله آمریکا به طالبان آغاز شد.
نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شرایط افغانستان اظهار داشت: وقتی کشوری 40 سال درگیری نظامی دارد و زمانی دولت آن سرنگون شده و بخش هایی تحت اشغال است، شرایط آنچنان سخت است که اکنون عموم مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: خارجی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی + جدول

میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی + جدول به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ (جمعه 2 اسفندماه) برگزار شد و مردم تکلیف کاندیداهای 208 حوزه انتخابیه را مشخص کردند، البته در برخی حوزه های انتخابیه نتیجه نهایی در مرحله دوم انتخابات مشخص می شود. مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم روز جمعه 29 فروردین سال آینده برگزار می شود.
براساس آمار رسمی، از میان 57 میلیون و 918 هزار نفر واجد شرایط، 24 میلیون و 512 هزار و 404 نفر با حضور در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، نام کاندیدا یا کاندیداهای مورد نظر خود را در صندوق های رای انداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
سناریوی چند دوازدهم شدن لایحه منتفی است / تلاش مجلس برای تصویب بودجه تا قبل از پایان سال

سناریوی چند دوازدهم شدن لایحه منتفی است / تلاش مجلس برای تصویب بودجه تا قبل از پایان سال به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، (یکشنبه، 11 بهمن ماه) در تشریح آخرین نشست خبری کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آتی از فعالیت نمایندگان در مجلس با وجود شیوع بیماری کرونا جهت بررسی لایحه بودجه و تلاش نمایندگان برای تصویب بودجه تا قبل از پایان سال خبر داد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق گزارش خود درباره لایحه را جمع بندی کرده است و به زودی آن را به هیات رئیسه مجلس تقدیم میکند، افزود: پس از این مجلس یا به روال عادی لایحه بودجه را بررسی خواهد کرد و نمایندگان با حضور در صحن علنی ابتدا کلیات و سپس ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
مدارس با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند

مدارس با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند فریده اولادقباد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد کمبود نیرو در آموزش و پرورش گفت: تامین نیروی انسانی براساس آمایش سرزمینی باید صورت بپذیرد. در چند سال اخیر آموزش و پرورش با مشکلاتی نظیر کمبود نیروی انسانی مواجه بوده و از زمانی که پذیرش نیروی تربیت معلم در کشور محدود شد، تعداد معلمان جوابگوی ظرفیت پیش بینی شده دانش آموزان در کشور نبوده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش با کمبود معلم در دروس تخصصی مثل معلم ورزش، مشاوره تحصیلی و بهداشتی روبرو است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
مقابله با کرونا تنها وظیفه وزارت بهداشت نیست / رئیس جمهور با جدیت بیشتری ورود کند

مقابله با کرونا تنها وظیفه وزارت بهداشت نیست / رئیس جمهور با جدیت بیشتری ورود کند محمد حسین قربانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد نامه گلایه آمیز نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رئیس جمهور، گفت: متاسفانه علیرغم اعلام وضعیت فوق العاده جهانی توسط سازمان بهداشت جهانی ما هنوز بحران کرونا را جدی نگرفته ایم در حالی که اغلب کشورها با تمام ظرفیت پای کار آمده اند.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی کشور چین با بحران کرونا مواجه شد رئیس جمهور این کشور به موضوع ورود کرد و روسای جمهور سایر کشورهایی که با کرونا مواجه هستند هم پای کار آمدند اما متاسفانه برخی سازمان ها و نهادهای ما تصور می کنند بار این بحران باید بر عهده ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
پیشنهاد برخی اعضای کمیسیون تلفیق به دولت برای پرداخت یارانه کرونا

پیشنهاد برخی اعضای کمیسیون تلفیق به دولت برای پرداخت یارانه کرونا جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری پیشنهاد برخی اعضای کمیسیون تلفیق به دولت برای پرداخت یارانه به استان های درگیر با کرونا ، گفت: نزدیک یک ماه است کارگران بیکار و کارخانجات تعطیل شده اند و مشاغل زیادی تحت تاثیر این ویروس قرار گرفتند.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، افزود: بنابراین با توجه به شیوع بیماری کرونا در برخی شهرها مانند قم، رشت و تهران و تحت تاثیر قرار گرفتن برخی مشاغل در شهرهایی که به عنوان کانون اصلی این ویروس بودند در نشست کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادیم دولت یارانه حمایتی پیش بینی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 تقدیم هیات رئیسه مجلس شد

گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 تقدیم هیات رئیسه مجلس شد علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه دولت درباره نحوه بررسی بودجه سال 99، گفت: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 نظرات خود درباره بودجه سال آینده را جمع بندی و در گزارشی تقدیم هیات رئیسه مجلس کرد.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: هیات رئیسه مجلس گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 را به معاونت قوانین ارجاع داده است تا این معاونت براساس وظایف و تکالیف خود گزارش مذکور را از نظر تنقیحی، مسائل نگارشی و ویرایشی بررسی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق بودجه در محل صحن علنی مجلس/ اجازه به دولت برای تولید مسکن خانوارهای کم درآمد

برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق بودجه در محل صحن علنی مجلس/ اجازه به دولت برای تولید مسکن خانوارهای کم درآمد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، نمایندگان مجلس صبح امروز در محل صحن علنی و در قالب کمیسیون تلفیق، به بررسی لایحه بودجه سال آینده پرداختند . در این جلسه، موضوعاتی همچون مجوز دولت برای تولید مسکن با اولویت خانوارهای کم درآمد در سال 99 و نیز حقوق و دستمزدها در سال آتی مورد بررسی قرار گرفت.
اسدالله عباسی با بیان اینکه بحث بودجه دو یا سه دوازدهم قطعی نیست، تصریح کرد: در این باره کمیسیون تلفیق تصمیم خواهد گرفت و شیوه تصویب نهایی، به طریق مذکور یا عادی یا مطابق اصل 85 قانون اساسی خواهد بود ./پیش از این سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفته بود نمایندگان در صحن علنی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 129 روز و 11 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت حجت الاسلام شفیعی کاس احمدانی نماینده ادوار مجلس

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت حجت الاسلام شفیعی کاس احمدانی نماینده ادوار مجلس به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت حجت الاسلام محمدرضا شفیعی کاس احمدانی نماینده ادوار سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت .
متن پیام رئیس مجلس بدین شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
درگذشت حجت الاسلام محمدرضا شفیعی کاس احمدانی نماینده ادوار سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی را به خانواده محترم ایشان و سایر بستگان و بازماندگان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و آمرزش و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می کنم .
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 132 روز و 4 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت والده میرمحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت والده میرمحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی در پیامی درگذشت والده سید محمد میرمحمدی عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و همسر مرحوم آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی را تسلیت گفت .
متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای دکتر سید محمد میرمحمدی
عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
درگذشت والده مکرمه تان، همسر محترمه مرحوم آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی (ره)، موجب تاسف و تاثر گردید .
ضمن عرض تسلیت و تعزیت به جنابعالی و خاندان مکرم به ویژه حجت الاسلام والمسلمین سید علی یثربی و سایر وابستگان معزز ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 132 روز و 4 ساعت پیش
پیام تسلیت احمد مازنی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی

پیام تسلیت احمد مازنی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، متن پیام تسلیت احمد مازنی نماینده مردم نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:
خبر درگذشت عالم وارسته آیت الله حاج سیدهادی خسروشاهی موجب تاثر و تالم شد. این روحانی مبارز، از یاران صدیق امام راحل(ره) بود و تمام عمر او صرف خدمت به اسلام و مردم شد.
آثار علمی ارزشمند و تالیفات مهم او در پاسداشت ارزشهای اسلامی مورد استفاده همگان بود که به نشر حقایق و روشنگری تاریخ معاصر ایران و جهان اسلام می پرداخت. از خداوند متعال برای آن عالم مجاهد رحمت و مغفرت و برای خانواده، بازماندگان و یاران و همراهانش صبر و اجر مسالت می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 132 روز و 4 ساعت پیش
پیام تسلیت نوری در پی درگذشت همسر معاون نظارت مجلس

پیام تسلیت نوری در پی درگذشت همسر معاون نظارت مجلس به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلامرضا نوری معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت همسر غلامرضا اسداللهی معاون نظارت قوه مقننه را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای دکتر غلامرضا اسداللهی
معاون محترم نظارت مجلس شورای اسلامی
سلامٌ علیکم بما صبرتم؛
ضمن عرض تسلیت، مراتب همدردیِ خود را در فقدان همسر گرامیتان، ابراز می دارم .
امید است خداوند متعال، آن بانوی مؤمنه را در جوار لطف شفیعۀ محشر، حضرت صدیقه اطهر، زهرای مرضیه سلام الله علیها مأوا داده و به جنابعالی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 133 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری جلسه کمیته پدافند زیستی مجلس

برگزاری جلسه کمیته پدافند زیستی مجلس به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، امروز (چهارشنبه 7 اسفندماه) دومین جلسه کمیته پدافند زیستی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
این جلسه به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه و کنترلی و با حضور اعضای کمیته پدافند غیرعامل مجلس، معاونت اجرایی، ادارات کل سلامت، مهندسی و پشتیبانی، توسعه منابع انسانی، مرکز برنامه ریزی و فناوری، مدیرکل حوزه ریاست، مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی و برخی ادارات ذیربط برگزار و ضمن بررسی اقدامات جاری، تصمیماتی اتخاذ گردید.
در جلسه قبلی این کمیته، اقداماتی همچون تهیه اقلام بهداشتی از قبیل ماسک و دستکش کارکنان بهداری و خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 133 روز و 7 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت برادر وزیر دادگستری

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت برادر وزیر دادگستری به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت برادر سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و اناالیه راجعون
جناب آقای سید علیرضا آوایی
وزیر محترم دادگستری
درگذشت برادر بزرگوارتان را به جنابعالی و خانواده ارجمند تسلیت گفته، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و غفران و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می کنم./
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 134 روز و 9 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت اخوی نماینده منتخب مردم دزفول

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت اخوی نماینده منتخب مردم دزفول به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت اخوی سید احمد آوایی نماینده منتخب مردم دزفول در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای سید احمد آوایی
منتخب محترم مردم شریف دزفول در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
درگذشت اخوی ارجمندتان را به جنابعالی و خانواده مکرم تسلیت گفته، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم ، آمرزش و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می کنم./
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 134 روز و 9 ساعت پیش
دولت با نظارت محتکران شب عید را نقره داغ کند

دولت با نظارت محتکران شب عید را نقره داغ کند محسن کوهکن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص گران شدن کالاهای مختلف در بازار شب عید، گفت: طبق روال همیشکی تقاضا در شب عید افزایش پیدا می کند بنابراین دولت باید برآورد صحیحی از تقاضا داشته باشد، درواقع باید علاوه بر ذخیره سازی کافی اجناس و محصولات مختلف برای شب عید، مدیریت توزیع صحیحی نیز داشته باشد، هرچند گاهی به درستی ذخیره سازی و مدیریت می کند اما به دلیل عدم اطلاع رسانی درست به مردم، ازسوی سودجویان جو روانی ایجاد شده که سبب بالا رفتن قیمت ها می شود.
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی اطلاع رسانی درست مبنی بر اینکه جنس به کفایت در بازار موجود است را یکی از عوامل مهم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 135 روز و 7 ساعت پیش
امیرعبداللهیان: آمریکا با انتقال داعش از سوریه به افغانستان نقشه هولناکی را مدنظر دارد

امیرعبداللهیان: آمریکا با انتقال داعش از سوریه به افغانستان نقشه هولناکی را مدنظر دارد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حسین امیرعبداللهیان (یکشنبه 4 اسفندماه) در ابتدای دیدار با جمعی از علمای افغانستان تاکید کرد: اسلام دین واحد دو کشور است و اشتراکات زبانی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در مسیر تاریخی خود، باعث قرابت و نزدیکی دو کشور شده است .
وی همچنین افزود: اهمیت گسترش و توسعه تعاملات دوستانه جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در حوزه های مختلف منجر به ارتقاء مناسبات و تقویت روابط دینی _ فرهنگی فیمابین شده است .
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی مسئله ی صلح افغانستان و گفتگو مذاکره با طرف های مختلف افغانی را برای نیل به این مهم ضروری دانست و بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 135 روز و 19 ساعت پیش
کلیات بودجه سال 99 رد شد

کلیات بودجه سال 99 رد شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 5 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، کلیات بودجه سال 99 را با 67 رای موافق، 114 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 191 نماینده حاضر در مجلس رد کردند . /
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 135 روز و 19 ساعت پیش
نتیجه حضور مردم در انتخابات تشکیل مجلسی کارآمد است

نتیجه حضور مردم در انتخابات تشکیل مجلسی کارآمد است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده مردم مشهد و کلات و عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی در پیامی از مردم شهرستان های مشهد مقدس و کلات به دلیل مشارکت گسترده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد.
در متن پیام آمده است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
مَنْ لَمْ یَشْکُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِینَ لَمْ یَشْکُرِ اللَّهَ عَزَّوَجَلَّ
مشارکت گسترده مردم شریف شهرستان های مشهد مقدس و کلات در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، علیرغم فضاسازی و تبلیغات مسموم دشمنان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 136 روز و 11 ساعت پیش
جدول نتایج حوزه های انتخابیه به تفکیک هر استان

جدول نتایج حوزه های انتخابیه به تفکیک هر استان به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، وزارت کشور به صورت رسمی نتایج انتخابات برخی حوزه های انتخابیه مربوط به انتخابات مجلس یازدهم را اعلام کرده که به شرح زیر است. در برخی حوزه های انتخابیه، انتخابات به دور دوم کشیده شد که بر اساس اعلام قبلی 29 اردیبهشت سال 99 انتخابات مجدد این حوزه ها برگزار می شود.
استان
حوزه انتخابیه
نام
نام خانوادگی
آذربایجان شرقی
اهر و هریس
احمد
محرم زاده یخفروزان
بستان آباد
غلامرضا
نوری قزلجه
بناب
محمد
باقری
تبریز، آذرشهر و اسکو
مسعود
پزشکیان
احمدعلی
رضابیگی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 136 روز و 11 ساعت پیش
سازمان سنجش بدون اخذ نظر داوطلبان زمان کنکور ارشد را تعیین کرد

سازمان سنجش بدون اخذ نظر داوطلبان زمان کنکور ارشد را تعیین کرد فرهاد فلاحتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اطلاع رسانی دیر هنگام سازمان سنجش کشور درباره تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد، اظهار کرد: متأسفانه سازمان سنجش بدون اطلاع قبلی زمان آزمون کارشناسی ارشد را از خردادماه به 29 فروردین و پس از آن به اردیبهشت ماه تغییر داد.
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضروت دارد سازمان سنجش درباره علت تغییر چند باره زمان کنکور کارشناسی ارشد پاسخگو باشد، افزود: حتی برخی داوطلبان عنوان می کنند که سرفصل دروس، ضرایب دروس و منابع درسی تعیین شده برای کنکور کارشناسی ارشد نیز دست خوش تغییر شده که این موضوع به هیچ ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 136 روز و 20 ساعت پیش
سهم معادن از تولید ناخالص داخلی 1.2درصد/ استفاده نامناسب از ظرفیت معادن

سهم معادن از تولید ناخالص داخلی 1.2درصد/ استفاده نامناسب از ظرفیت معادن حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت استفاده از ظرفیت معادن، گفت: اگرچه در سال گذشته سهم معادن از تولید ناخالص داخلی بیش از یک درصد و حدود 1.2 شد، اما فعالیت این بخش کمتر از 37 درصد ظرفیت آنها است.
ظرفیت معادن کشور به درستی استفاده نمی شود
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ظرفیت معادن کشور به درستی استفاده نمی شود، افزود: براساس برآوردها، ذخایر معادن کشور حدود 50 تا 60 میلیارد تُن است که تنها بخش کمی از این ظرفیت اکتشاف می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 137 روز و 15 ساعت پیش
نقش آفرینی چهره ها در حماسه دوم اسفند؛ از حضور مقامات رسمی تا مشارکت فعالان سیاسی

نقش آفرینی چهره ها در حماسه دوم اسفند؛ از حضور مقامات رسمی تا مشارکت فعالان سیاسی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛ سپهر درخشان جمهوری اسلامی ایران امروز 2 اسفند ماه حماسه دیگر به خود دید. مسئولان در کنار مردم از نخستین دقایق آغاز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری پای صندوق های رأی حاضر شدند و یکبار دیگر بر همگان ثابت شد که ملت مستحکم ایران سرنوشت خود را معامله نمی کند و همواره متحد در صحنه حاضر و از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع می کند.
سران سه قوه، مراجع تقلید، شخصیت های نظامی و سیاسی امروز ضمن مشارکت در انتخابات بر نقش انکارناپذیر مردم در تعیین سرنوشت خود تاکید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 138 روز و 13 ساعت پیش
حضور رئیس جمهور در ستاد انتخابات کل کشور

حضور رئیس جمهور در ستاد انتخابات کل کشور حضور حسن روحانی، رئیس جمهور در ستاد انتخابات کل کشور از زاویه دید دوربین خبرگزاری خانه ملت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 138 روز و 15 ساعت پیش
لایحه بودجه سال 99 هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می شود

لایحه بودجه سال 99 هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی از تاریخ 5 لغایت 8 اسفند به شرح ذیل اعلام شد :
گزارش کمیسیون تلفیق در مورد: لایحه بودجه سال 1399 کل کشور
ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده
گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد: لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و کلانشهرها با مشارکت بخش غیردولتی
گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد: طرح اصلاح مواد (1) و (10) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 139 روز و 9 ساعت پیش
نشست خبری دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

نشست خبری دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نشست خبری دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز 30 بهمن ماه 1398 از زاویه دید دوربین خبرگزاری خانه ملت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 140 روز و 10 ساعت پیش
سایه سنگین بوروکراسی اداری بر سر معادن؛ ظرفیتی که مغفول ماند

سایه سنگین بوروکراسی اداری بر سر معادن؛ ظرفیتی که مغفول ماند خبرگزاری خانه ملت - سرویس اقتصادی ؛ ایران در منطقه ای واقع شده که کشورهای اطراف آن مانند ترکیه، کشورهای حاشیه خلیج فارس و... با توجه به آهنگ رشد و توسعه اقتصادی به منابع معدنی بسیاری نیاز دارند این در حالی است که این کشورها از نظر ذخایر معدنی فقیر هستند، بنابراین ایران می تواند منبع خوبی برای تامین نیاز این کشورها باشد .
تنوع و پراکندگی ذخایر معدنی کشور و قابلیت تولید محصولات دارای ارزش افزوده صادراتی بیانگر ضرورت توجه به ظرفیت معادن و صنایع معدنی است. علیرغم اینکه از ظرفیت معادن در ایران به درستی استفاده نمی شود اما بخش معدنی سهم زیادی از صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 140 روز و 17 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی به نماینده کشورمان در سازمان ملل متحد

پیام تسلیت دکتر لاریجانی به نماینده کشورمان در سازمان ملل متحد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت برادر مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل متحد را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
جناب آقای دکتر مجید تخت روانچی
نماینده محترم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد
درگذشت برادر ارجمندتان را به جنابعالی و خانواده معزز تسلیت می گویم و از درگاه ایزدمنان برای آن فقید گرامی، رحمت و مغفرت، برای عموم بازماندگان، صبر و اجر و برای شما سلامتی و مزید توفیق مسئلت دارم.
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی/ ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 141 روز و 22 ساعت پیش
دیدار نخست وزیر لبنان با دکتر علی لاریجانی

دیدار نخست وزیر لبنان با دکتر علی لاریجانی حسان دیاب نخست وزیر لبنان امروز 28 بهمن ماه 1398 با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 142 روز و 13 ساعت پیش
دیدار دکتر لاریجانی و رئیس جمهور لبنان

دیدار دکتر لاریجانی و رئیس جمهور لبنان دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه 28 بهمن ماه با میشل عون، رئیس جمهور لبنان دیدار و گفت و گو کرد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 142 روز و 14 ساعت پیش
نمی توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد

نمی توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال99 مبنی بر واردات خودروهای هیبریدی و برقی با ارز منشا خراجی در سال 99، گفت: نمی توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد بلکه باید با توجه به نیاز کشور، واردات خودرو آزاد شود به طور مثال میسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده با توجه به نیاز کشور، تصمیم گرفت، واردات خودروهای هیبریدی و برقی با ارز منشا خارجی آزاد شود.
واردات خودروهای هیبریدی موجب کاهش آلودگی هوا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 142 روز و 14 ساعت پیش
سوریه یکی از محور های مهم مقاومت است

سوریه یکی از محور های مهم مقاومت است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دمشق، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان در مصاحبه با خبرنگاران سوریه را کشور دوست و برادر توصیف کرد که یکی از محور های مقاومت است.
حضور رئیس مجلس در حرم حضرت زینب (س)
رئیس مجلس کشورمان پس از استقبال همتای سوری خود در فرودگاه ، به حرم حضرت زینب (س) در ریف دمشق رفت. دکتر لاریجانی قرار است، با بشار اسد رئیس جمهور و حموده صباغ رئیس مجلس سوریه دیدار و گفتگو کند.
رئیس مجلس سوریه: پیروزی در مقابل تروریسم و تکفیر حتمی است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 143 روز و 15 ساعت پیش
مجلس یازدهم با توجه به مسائل معیشتی و شفاف سازی، به توسعه عدالت کمک کند

مجلس یازدهم با توجه به مسائل معیشتی و شفاف سازی، به توسعه عدالت کمک کند یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در توضیح اقدامات مجلس دهم شورای اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ارتباط با عدالت و تقسیم امکانات عمومی کشور، گفت: مجلس در راستای انجام وظیفه قانونگذاری خود طرح و لوایح متعددی را بررسی و به تصویب رساند که از آن جمله لایحه شفافیت، اجرای قوانین در حوزه های قضایی و مدنی است.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در کنار قانونگذاری وظیفه نظارت خود را به صورت دقیق انجام داد تا با اعتمادسازی عمومی و مبارزه با فساد کفه ی عدالت را در تقسیم امکانات عمومی سنگین تر کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 143 روز و 16 ساعت پیش
مجلس دهم نقطه عطفی در تاریخ قانونگذاری علیه استکبار به ویژه آمریکا است

مجلس دهم نقطه عطفی در تاریخ قانونگذاری علیه استکبار به ویژه آمریکا است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ارتباط با عزّت ملّی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن توصیه کردند که این سه مورد از شاخه های اصلِ عزّت، حکمت، و مصلحت در روابط بین المللی اند و در شرایط امروز صحنه ی جهانی، شاهد پدیده هایی است که تحقّق یافته یا در آستانه ی ظهورند؛ مانند تحرّک جدید نهضت بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت در برابر سلطه ی آمریکا و صهیونیسم، شکست سیاست های آمریکا در منطقه ی غرب آسیا و زمین گیر شدن همکاران خائن آنها در منطقه، گسترش حضور قدرتمندانه ی سیاسی جمهوری اسلامی در غرب آسیا و بازتاب وسیع آن در سراسر جهان سلطه. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 144 روز و 17 ساعت پیش
انصراف جمالی نوبندگانی از کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم

انصراف جمالی نوبندگانی از کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس دهم شورای اسلامی از کاندیداتوری برای انتخابات مجلس یازدهم انصراف داد.
جمالی نوبندگانی در حال حاضر نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، عضو و سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، دبیر کل شورای اجرایی نمایندگان ایران در اتحادیه بین المجالس جهانی ( IPU ) و عضو دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از مردم فلسطین و از چهره های فعال مجلس دهم است./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 146 روز و 13 ساعت پیش
جریانات سیاسی از نمد برخی ضعف های مجلس برای خود کلاه نسازند / کارنامه مثبت مجلس دهم در قانونگذاری

جریانات سیاسی از نمد برخی ضعف های مجلس برای خود کلاه نسازند / کارنامه مثبت مجلس دهم در قانونگذاری سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در مجلس دهم اقدامات مهمی صورت گرفته که توانسته است از مشکلات مردم بکاهد، گفت: طرح ها و لوایح بسیاری در این مجلس به تصویب رسید که حاصل کار جمعی نمایندگان بود.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم در ادامه با تأکید بر اینکه برخی افراد نباید با نیت سوءاستفاده، از این نمد برای خود کلاه بسازند تا عرصه ورود به مجلس را برای خود هموار کنند، عنوان کرد: زیر سؤال بردن مجلس، علیرغم تمام ایرادات کار آن، امری غلط است.
وی در ادامه با اشاره به برخی اقدامات مجلس در راستای حل مشکلات جامعه اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 147 روز و 9 ساعت پیش
رونق بخش ساخت و ساز مهم تر از اخذ مالیات است

رونق بخش ساخت و ساز مهم تر از اخذ مالیات است فرج الله رجبی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به تدوین پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، گفت: یکی از مفاد و محورهای این لایحه، مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است، در موضوع مالیات بر عایدی سرمایه، توجه به مابه التفاوت مازاد ارزش روز زمان واگذاری املاک و حق واگذاری محل نسبت به ارزش زمان تملک یا قیمت تمام شده، مهم است.
اخذ مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در تمام کشورهای دنیا مرسوم است
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخذ مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در تمام کشورهای دنیا مرسوم بوده و یکی از راه کارهای اساسی برای مدیریت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 147 روز و 22 ساعت پیش
افزایش قیمت دلار در شب عید جنبه روانی دارد / عرضه و تقاضا تحت کنترل است

افزایش قیمت دلار در شب عید جنبه روانی دارد / عرضه و تقاضا تحت کنترل است مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش قیمت دلار در ماه های منتهی به پایان سال، گفت: از آنجا که عرضه و تقاضای محصولات در بازار تناسب ندارند شاهد افزایش قیمت دلار هستیم اما جای نگرانی نیست چراکه بانک مرکزی جلوی تقاضاهای غیرضرور را گرفته است بنابراین افزایش قیمت دلار در شب عید بیشتر جنبه روانی دارد.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه دولت و بانک مرکزی باید عملیات بازار باز را اجرایی کنند، افزود: هر قدر دولت دخالت خود را در بازار کمتر کند وضعیت بهتری به لحاظ اقتصادی در جامعه حاکم می شود بنابراین دولت مسائل را صرفا باید ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 147 روز و 22 ساعت پیش
لابی مراکز آزاد آموزشی برای جلوگیری از حذف کنکور / باید زیرساخت های حذف کنکور فراهم شود

لابی مراکز آزاد آموزشی برای جلوگیری از حذف کنکور / باید زیرساخت های حذف کنکور فراهم شود محمود نگهبان سلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره آخرین وضعیت اصلاح کنکور، گفت: ما در مجلس قبلی "طرح سنجش و پذیرش" را در راستای حذف تدریجی کنکور تهیه و تدوین کردیم که بر اساس آن طرح قرار بر این بود که هر سال 15 درصد از آزمون کم شود و تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان بیشتر شود.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی بسیاری از کدرشته ها در دانشگاه هایی چون آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور بدون آزمون انجام می شود اما همچنان در برخی از رشته ها به ویژه در دانشگاههای خاص، رقابت برای کنکور بسیار فشرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 148 روز و 7 ساعت پیش
مهم ترین مشکل احزاب، فعالیت فراقانونی است

مهم ترین مشکل احزاب، فعالیت فراقانونی است مهدی شیخ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اصلاح قانون احزاب، گفت: در دوره دهم مجلس شورای اسلامی قانون احزاب اصلاح شد و به پیشنهاد فراکسیون احزاب تشکل های صنفی و مدنی نیز در قانون لحاظ و مشکل فعالیت آنها نیز رفع شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از مهم ترین مشکلات ما در خصوص فعالیت احزاب فرا قانونی است. متاسفانه احزاب قائل به فرد هستند حال آنکه حزب تشکیل می شود تا مشارکت مدنی در جامعه افزایش یابد و مردم نسبت به مسائل سیاسی شناخت پیدا کنند و درگیر آنها شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 148 روز و 9 ساعت پیش
شکست های مستمر ائتلاف عربی بیانگر توانمندی نظامی یمن است / تجاوز نظامی راه به جایی نخواهد برد

شکست های مستمر ائتلاف عربی بیانگر توانمندی نظامی یمن است / تجاوز نظامی راه به جایی نخواهد برد یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طولانی شدن تجاوزگری ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها در یمن، گفت: یمنی ها در ابتدای درگیری های نظامی نشان دادند گروه های متجاوز در جنگ زمینی شانسی ندارند و اکنون نیز با تکیه بر توانمندی داخلی توانسته اند در عرصه هوایی نیز پاسخ های کوبنده ای به ائتلاف عربی دهند.
نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها تلاش می کند از طریق تشدید حملات هوایی به یمن، زمینه افزایش فشار سیاسی بر گروه های مقاومت این کشور را فراهم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 148 روز و 14 ساعت پیش
راهپیمایی 22 بهمن با حضور پر شور مردم آغاز شد

راهپیمایی 22 بهمن با حضور پر شور مردم آغاز شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دقایقی پیش مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن امروز در تهران و بیش از 5200 نقطه در کشور آغاز شد.
راهپیمایی 22 بهمن امسال همزمان با اربعین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است از این رو مراسم جشن پیروزی رنگ و بوی دیگری دارد.
بیش از شش هزار خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری می دهند. سخنران مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه در تهرانرئیس جمهور است. آیت الله ابراهیم رییسی رئیس قوه قصاییه در مراسم 22 بهمن مشهد سخنرانی می کند.
همچنین اسحاق جهانگیری در زاهدان، محمدباقر نوبخت در گرگان، حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات در خرم آباد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 148 روز و 21 ساعت پیش
برهم ریختن موازنه شرق و غرب، مهم ترین تأثیر انقلاب اسلامی بر جهان

برهم ریختن موازنه شرق و غرب، مهم ترین تأثیر انقلاب اسلامی بر جهان سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن و جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و صدور انقلاب اسلامی به اقصی نقاط جهان، گفت: اساساً بنیان انقلاب و اهدف انقلاب و منویات رهبرکبیر انقلاب اسلامی براین بوده است که جهان شمول باشد.
وی افزود: انقلاب اسلامی با عدالت و ارزش های که دنبال می کرد و احیای ارزش های اسلامی که در حقیقت نه برای ایران ،بلکه برای دنیای اسلام بود و جا داشت که این ارزش ها تسری پیدا کند؛ جهان اسلام باید از آن بهره مند می شد.
علوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، عدالت ،برابری و توازن را تعقیب می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 149 روز و 10 ساعت پیش
دکتر علی لاریجانی در جمع خبرنگاران

دکتر علی لاریجانی در جمع خبرنگاران دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه 21 بهمن ماه در جمع خبرنگاران درخصوص تاثیر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: روز 22 بهمن روزی است که به ملت ایران تعلق دارد و ملت ایران در این روز عزت و عظمت خود را تامین کرد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 149 روز و 12 ساعت پیش
حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمن را مایوس خواهد کرد

حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمن را مایوس خواهد کرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی در جمع خبرنگاران درخصوص اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: روز 22 بهمن روزی است که به ملت ایران تعلق دارد و ملت ایران در این روز عزت و عظمت خود را تامین کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری باشکوه راهپیمایی 22 بهمن عزت ملی کشور را تامین می کند و در همه سال ها نیز همین طور بوده است، البته با توجه به شرایط سختی که آمریکا برای ایران فراهم کرده و شهادت سردار سلیمانی و اظهارات بی ادبانه ترامپ در پارلمان آن کشور نسبت به ملت ایران و شخصیت محبوبمان سردار شهید سلیمانی، حضور چشمگیر مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 149 روز و 12 ساعت پیش
انتخابات باید همدلی را افزایش دهد

انتخابات باید همدلی را افزایش دهد علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص اقداماتی که باید برای قوی شدن کشور انجام شود، اظهار داشت: برای قوی شدن کشور، سخت ترین برنامه هایی که باید انجام شود، اقدامات در حوزه سیاسی است.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای رسیدن به قدرت، وحدت و یکپارچگی نیازمند همدلی هستیم و در مباحث سیاسی همدل شدن در ابعاد سیاسی دشوار است، امیدواریم این موضوع مهم از لفظ به عمل و از شعار به اجرا درآید.
وی با بیان اینکه نیاز اصلی کشور تحقق همدلی است، افزود: راهکار برای ایجاد قدرت، وحدت و یکپارچگی در بخش سیاسی حرکت در مسیر رسیدن به همدلی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 151 روز و 19 ساعت پیش
معامله قرن طرحی روی کاغذ است / رونمایی از معامله قرن، پوششی برای پاک کردن حوادث عین الاسد

معامله قرن طرحی روی کاغذ است / رونمایی از معامله قرن، پوششی برای پاک کردن حوادث عین الاسد مسعود گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به موضوع معامله قرن گفت: در موضوع "معامله " یکسری قدم هایی را آمریکا و اسرائیل توامان دارند با هم برمی دارند.
وی افزود:این قدم هایی که آنها بر می دارند؛یکی این بود که انتقال پایتخت و سفارتخانه که می خواستند انجام بدهند و قدم دیگر در موضوع معامله قرن موضوع آوارگان بود که این موضوع باعث شد که در سرزمین های اشغالی واکنش های عجیبی شکل گرفت و راهپیمایی بزرگ انجام شد و مردم فلسطین تا کرانه باختری می رفتند و برمی گشتند.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 151 روز و 19 ساعت پیش
مالیات علی الراس در انتظار پزشکان فراری از پرداخت مالیات

مالیات علی الراس در انتظار پزشکان فراری از پرداخت مالیات سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درمورد فرار مالیاتی پزشکان گفت: فرار مالیاتی یکی از مواردی است در کشور ما بسیار رواج دارد تا جایی که قوانین ریز و درشتی برای دریافت مالیات از اقشار مختلف جامعه وضع شده است، پزشکان، هنرمندان و وکلا جزو اقشار پردرآمد جامعه هستند که خود را کمتر مجاب به پرداخت مالیات می دانند و این موضوع بارها در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: فرار مالیاتی پزشکان با نصب نکردن کارتخوان مشهودتر از هر زمان دیگری است که امروز با رسیدن به وقت پایانی مهلت نصب ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 151 روز و 22 ساعت پیش
طرح گام چاره کار واحدهای تولیدی نیست / صنایع اولویت های مهم تری از تقویت سرمایه در گردش دارند

طرح گام چاره کار واحدهای تولیدی نیست / صنایع اولویت های مهم تری از تقویت سرمایه در گردش دارند معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به رونمایی سامانه اعطای تسهیلات طرح گام، گفت: این طرح با هدف ارائه گواهی اعتبار مولد در جهت حمایت از نقدینگی در گردش واحدهای تولیدی رونمایی و اجرایی شده است، البته به نظر من این طرح بسیار زودتر از زمانی کنونی باید عملیاتی می شد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی کشور درگیر بحران سرمایه گذاری بوده و امکانات لازم برای جذب سرمایه گذاری خارجی نیز به صورت حداقلی وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 151 روز و 22 ساعت پیش
دشمن شایعه را می سازد، دوست نادان آن را پرورش می دهد

دشمن شایعه را می سازد، دوست نادان آن را پرورش می دهد این عضو فراکسیون اقلیت در گفت وگو با ایسنا، سرمایه های اصلی نظام را در مرحله اول دین مبین اسلام، مردم و رهبری برشمرد و عنوان کرد: البته اگر مردم نباشند، آن دو رکن دیگر نیز رونق چندانی پیدا نخواهد کرد.
وی ادامه داد: در دوران امام خمینی (ره) برخی تلاش می کردند کسانی که حامیان رهبر هستند را به اسم دلسوزی مورد لطمه قرار دهند؛ چرا که احساس می کردند اگر به خود رهبر بخواهند اهانت کنند جلویشان گرفته می شود.
نماینده ی کاشمر در مجلس همچنین از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از این سرمایه ها نام برد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 151 روز و 23 ساعت پیش
گزارش تصویری/ نشست خبری رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی

گزارش تصویری/ نشست خبری رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی نشست خبری امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی از زاویه دید دوربین خبرگزاری خانه ملت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 152 روز و 9 ساعت پیش
سرزمین فلسطین قابل معامله نیست

سرزمین فلسطین قابل معامله نیست به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، بیانیه 14 ماده ای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در محکومیت طرح پیشنهادی ترامپ موسوم به معامله قرن منتشر شد که به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سرزمین فلسطین قسمت لاینفک پیکره و موضوع اصلی جهان اسلام است، که سال هاست تحت اشغال یک رژیم جعلی وظالم قرار گرفته وتا حق تعیین سرنوشت مردم این سرزمین به رسمیت شناخته نشود، بحران در منطقه غرب آسیا فروکش نخواهد کرد.
طرح پیشنهادی ترامپ با عنوان معامله قرن که طبق این طرح، اسرائیل در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی بخش فلسطین و قطعنامه های شورای امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 153 روز و 7 ساعت پیش
معامله قرن به رسمیت شناختن اشغال فلسطین است

معامله قرن به رسمیت شناختن اشغال فلسطین است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین طی بیانیه ای با محکوم کردن طرح موسوم به معامله قرن بر تداوم مبارزه و مقاومت در برابر تجاوز و زیاده خواهی های رژیم اشغالگر قدس تأکید کرد.
متن بیانیه گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین به شرح ذیل است:
گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی طرح جدید آمریکا موسوم به معامله قرن در خصوص بحران دیرپای فلسطین را تعمیق اشغالگری و به رسمیت شناختن اشغال و غصب هفتاد ساله سرزمین فلسطین توسط صهیونیسم جهانی می داند و آ ن را شدیداً محکوم می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 153 روز و 7 ساعت پیش
معامله قرن فرصت همگرایی میان جریانات فلسطینی را ایجاد کرده است

معامله قرن فرصت همگرایی میان جریانات فلسطینی را ایجاد کرده است امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به رونمایی طرح معامله قرن توسط رئیس جمهور امریکا گفت: پس از شهادت سپهبد سلیمانی و سکوت برخی از کشور های عربی در مقابل اقدامات خصمانه دولت امریکا، رئیس جمهور این کشور هر روز بیش از گذشته بر رفتارهای گستخانه خود تاکید می کند و اگر این روند استمرار یابد به زودی ترامپ به سراغ همین کشور های عربی خواهد رفت و سران و پادشاهان این دولت های به ظاهر مسلمان باید در کاخ های خود از سربازان صهیونیستی و آمریکایی پذیرایی کنند .
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 153 روز و 7 ساعت پیش
بازگشت دانشجویان ایران از چین ناشی از مسئولیت پذیری ایران است

بازگشت دانشجویان ایران از چین ناشی از مسئولیت پذیری ایران است محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اقدام جمهوری اسلامی ایران در بازگشت دانشجویان ایرانی که با تلاش مستمر مسئولان وزارت خارجه در پکن و تهران، دانشجویان و هموطنان عزیز مقیم ووهان چین در سلامت کامل به سوی میهن پرواز کردند، گفت: این اقدام حاکی از مسئولیت پذیری ایران در قبال اتباع خود در سایر کشورها است.
این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: یکی از مشکلات ایجاد شده در خصوص ویروس کرونا وجود دارد، شایعات و اثرات روحی و روانی حواشی این بیماری است که در این بخش ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 153 روز و 9 ساعت پیش
توسعه علمی ایران برای دنیا خیره کننده است / بی سوادی پس از انقلاب اسلامی به کمترین میزان رسید

توسعه علمی ایران برای دنیا خیره کننده است / بی سوادی پس از انقلاب اسلامی به کمترین میزان رسید داود محمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت یادآوری دستاوردهای انقلاب اسلامی طی چهار دهه گذشته همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر، گفت: خوشخبتانه در حوزه آموزش و توسعه علمی کشور تحولات اساسی طی چهل سال گذشته رخ داده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عنوان مثال تعداد دانشگاه ها از لحاظ کمیت در تراز خوبی قرار دارد و توانسته ایم تراز جهانی را پشت سر بگذاریم. اکنون در همه استان ها دانشگاه های خوبی ایجاد شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 153 روز و 9 ساعت پیش
دکتر لاریجانی وارد شهر اهواز شد

دکتر لاریجانی وارد شهر اهواز شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی صبح امروز (سه شنبه 15 بهمن ماه) در جریان سفری یک روزه به استان خوزستان سفر کرده است صبح امروز وارد فرودگاه بین المللی شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز شد.
در جریان سفر یک روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان تعدادی از پروژه های عمرانی این استان به بهره برداری می رسد./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 155 روز و 22 ساعت پیش
حضور دکتر علی لاریجانی در نشست گفتگوهای راهبردی الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت

حضور دکتر علی لاریجانی در نشست گفتگوهای راهبردی الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت حضور دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز 14 بهمن ماه 1398 در نشست گفتگوهای راهبردی الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت از زاویه دید دوربین خبرگزاری خانه ملت. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 156 روز و 16 ساعت پیش
تلاش نمایندگان مجلس برای حمایت از زوج های نابارور در بودجه

تلاش نمایندگان مجلس برای حمایت از زوج های نابارور در بودجه همایون هاشمی ، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد اظهارنظر دبیر ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی رئیس جمهور مبنی بر اینکه مجلس خدمات ناباروری را تحت پوشش کامل بیمه قرار دهد، گفت: عدم توجه به درمان ناباروری مغایر با سیاست های کلی نظام بوده که بر ترغیب خانواده ها به افزایش موالید تاکید کرده است.
عدم توجه به درمان زوج های نابارور مغایر با سیاست های کلی نظام است
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: افزایش باروری از جمله مواردی بوده که به عنوان یک سیاست کلی در بسیاری از کشورها اجرا می شود و حتی مشوق هایی هم به منظور تحقق این مهم برای ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 156 روز و 16 ساعت پیش
آمادگی کامل مسئولان حوزه سلامت برای مقابله با ویروس کرونا

آمادگی کامل مسئولان حوزه سلامت برای مقابله با ویروس کرونا حیدر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت و درمان در برنامه ریزی، پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری های واگیردار ، گفت: متخصصان و دانشمندان بسیار خوبی در زمینه کنترل بیماری های واگیردار در ایران حضور دارند. از طرفی موفقیت های چشمگیری در حوزه سلامت و پیشگیری از شیوع بیماری ها در طول چهار دهه پس از انقلاب داشتیم.
ایران همواره در زمینه کنترل بیماری های واگیردار موفق بوده است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون در خصوص کاهش مرگ و میر کودکان زیر 5 سال و زیر یک سال، جلوگیری از فوت مادران باردار ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 156 روز و 16 ساعت پیش
عملکرد مجلس نباید دستاویز سیاه نمایی جناح ها قرار گیرد

عملکرد مجلس نباید دستاویز سیاه نمایی جناح ها قرار گیرد جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه اگر قرار است قضاوتی پیرامون عملکرد مجلس صورت گیرد باید نسبت به شرایط کل کشور سنجیده شود، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم، مجلس نیز همانند دولت به خاطر مشکلات موجود تحت فشار بود که این مشکلات ناشی از کمبود اعتبارات و کاهش فروش نفت بوده است.
اصلاح قانون مواد مخدر منجر به کاهش اعدام ها شد
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه با این حال مجلس اقدامات بسیار مثبتی در روند کاهش مشکلات کشور داشته است، عنوان کرد: با اصلاح قانون مواد مخدر کاهش اعدام ها را داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 156 روز و 16 ساعت پیش
اجرای طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق متوقف نشده است/ انبارهای پوشاک پر است

اجرای طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق متوقف نشده است/ انبارهای پوشاک پر است محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره اجرای طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق، گفت: در ماه های پایانی سال گذشته جلسه ای به درخواست ستاد مبارزه باقاچاق کالا و ارز در استانداری برگزار و مقرر شد با برندهای محرز پوشاک قاچاق برخورد شود؛ منظور از برندهای محرز پوشاک قاچاق، برندهایی است که در ایران نمایندگی ندارند و نمی تواند کالایی از مبادی قانونی وارد کشور کنند بنابراین وجود این برندها در بازار به منزله ی قاچاق آنها است.
وی افزود: در طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق یک هفته به مغازه دارانی که دارای برندهای محرز قاچاق هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 156 روز و 16 ساعت پیش
حال ناخوش تالاب های کشور زیر سایه سوء مدیریت

حال ناخوش تالاب های کشور زیر سایه سوء مدیریت خبرگزاری خانه ملت -گل زری فرخنده بخش : 13 بهمن ماه مصادف با 2 فوریه که برگرفته از تاریخ تصویب کنوانسیون رامسر در سال 1971 است به نام روز جهانی تالاب ها نامگذاری شده است.
این کنوانسیون از قدیمی ترین معاهده بین المللی در جهان به شمار می رود و طرف های معاهده موظفند با تعیین تالاب های حائز اهمیت خود بکوشند تعداد پرندگان آبزی را در آنها افزایش دهند و منطقه را به اکوسیستمی تحت حمایت و مفید تبدیل کنند.
تالاب ها به عنوان اکوسیستم طبیعی و تاثیرگذار در کره زمین در حفظ تعادل زندگی انسان ها و سایر موجودات نقش حائز اهمیتی داشته و بر اساس تحقیقات انجام شده حداقل 10 برابر اکوسیستم های زراعی و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 157 روز و 12 ساعت پیش
رفع آسیب های اجتماعی متضمن کاهش آمار طلاق است

رفع آسیب های اجتماعی متضمن کاهش آمار طلاق است سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد انتشار خبری مبنی بر اعمال محدودیت ثبت طلاق در دفترخانه ها به درخواست کانون سردفتران ازدواج و طلاق و موافقت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضائیه ، گفت: دلیلی برای اعمال این محدودیت وجود ندارد، چرا که اگر قرار باشد توزیع مناسب ثبت طلاق ها هدف بوده باشد، افراد در این مورد حق انتخاب داشته و می توانند به دفترخانه های مورد نظر خود مراجعه می کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 157 روز و 19 ساعت پیش
بررسی حساب اطرافیان کاندیداها در گام بعدی اجرای قانون شفاف سازی منابع مالی تبلیغات

بررسی حساب اطرافیان کاندیداها در گام بعدی اجرای قانون شفاف سازی منابع مالی تبلیغات محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب قانون شفاف سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی گفت: با توجه به اینکه موضوع این قانون هزینه های انتخاباتی است، نمایندگان تلاش داشتند با بررسی این طرح به صورت دوفوریت، آن را به انتخابات آتی مجلس در اسفندماه برسانند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مواد این طرح برای اجرا نیاز به زمان دارد، اظهار داشت: قسمتی از قانون شفاف سازی مثل راه اندازی سامانه و تعیین سقف هزینه های تبلیغاتی در حوزه های انتخابیه مختلف، نیاز به زمان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 158 روز و 15 ساعت پیش
پارلمان ها باید در مورد تشکیل گروه های دوستی تخصصی تر عمل کنند

پارلمان ها باید در مورد تشکیل گروه های دوستی تخصصی تر عمل کنند محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در توضیح نقش دیپلماسی پارلمانی در بهبود روابط منطقه ای و بین المللی، گفت: اگرچه محور دیپلماسی وزارت امور خارجه است اما سایر قوا به خصوص پارلمان ها می توانند کمک کننده و حتی در این زمینه ها موثر باشند. مجالس جهانی از جمله اتحادیه پارلمان های آسیایی و اسلامی نیز تشکیل شده و حتی برخی از دبیرخانه های این اتحادیه ها در تهران است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زبان نمایندگان مجالس متفاوت از زبان دیپلماتیک صرف است، بنابراین این ارتباطات از نوع و جنس خود کمک کننده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 158 روز و 15 ساعت پیش
مالیات بر پرداخت ها به افراد غیر مشمول بیمه بازنشستگی 10درصد تعیین شد

مالیات بر پرداخت ها به افراد غیر مشمول بیمه بازنشستگی 10درصد تعیین شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 21 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم با بند 20 این لایحه موافقت کردند که براساس آن پرداخت هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نمی باشند، با عنوان حق المشاوره، حق حضور در جلسات، حق التدریس، حق التحقیق و حق پژوهش پرداخت می کنند، این قانون مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد(10%) می باشد.
در این بند آمده است تبصره ماده(86) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 162 روز و 6 ساعت پیش
مصوبه اخذ مالیات از خودرو و مساکن لوکس گامی موثر برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی

مصوبه اخذ مالیات از خودرو و مساکن لوکس گامی موثر برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 برای دریافت مالیات از مساکن با ارزش بالای 10 میلیارد تومان و خودروها با ارزش بالای یک میلیارد تومان، گفت: در لایحه بودجه سال 99 تقدیمی دولت، نه پایه مالیاتی تغییر کرده و نه مالیات جدیدی اضافه شده بود، بلکه دولت تنها به دنبال مقابله با فرارهای مالیاتی بود.
ظرفیت های مالیاتی بیش از عملکرد کنونی دستگاه ها موجود است
نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ظرفیت های مالیاتی بیش از عملکرد کنونی دستگاه ها موجود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 162 روز و 14 ساعت پیش