روزانه 90 میلیون لیتر بنزین و 80 میلیون لیتر گازوییل در کشور تولید می شود

روزانه 90 میلیون لیتر بنزین و 80 میلیون لیتر گازوییل در کشور تولید می شود به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در جلسه علنی امروز یکشنبه 29 مرداد و در پاسخ به سوالی در مورد آتش سوزی در پالایشگاه های کشور گفت: بخش مهمی از موضوع ایمنی فرهنگی است. ما از حادثه ای که یک سال و نیم قبل از پالایشگاه های تهران افتاد واقعا متاسفیم.
وی اظهار داشت: ما با مواد سمی سروکار داریم که استنشاق آنها ممکن است به مرگ منجر شود. در حال حاضر شش هزار جایگاه توزیع سوخت مایع و سی ان جی، 60 واحد پتروشیمی بالادستی در کشور داریم و البته باید یادآوری کنیم که 27 میلیون مشترک گاز داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
مسجد نصیرالملک و سه هوا

مسجد نصیرالملک و سه هوا خبرگزاری شبستان – شیراز:
آخرین خبری که از مسجد نصیرالملک شیراز منتشر شد، نصب سازه فلزی در این بنای تاریخی است، سازه ای که به گفته کاظم شفیعی، متولی موقوفه نصیرالملک ، بنا بوده قرینه این سازه با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی در طاق قرینه این مسجد ایجاد شود.
وی که نصب این سازه را با نظر مستقیم کارشناسان میراث فرهنگی می داند، می گوید: تمام مراحل به شکل کتبی به اداره کل میراث فرهنگی اعلام شده و پس از نظر کارشناسان میراث این سازه که برای ایجاد حجره بوده، نصب شده است.
شفیعی با اشاره به اینکه طرح آشنایی گردشگران با فرهنگ اسلامی از مرداد گذشته آغاز شد و در این طرح کارشناسان و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
آئین دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در کانون های مساجد منتخب استان اردبیل برگزار می شود

آئین دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در کانون های مساجد منتخب استان اردبیل برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل، نادر سقاء، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل امروز (29 مردادماه) در جلسه هماهنگی هفته جهانی مساجد گفت: فردا 30 مرداد ماه همزمان با زمزمه حجاج در سرزمین عرفات، دعای عرفه در کانون های مساجد استان نیز قرائت خواهد شد.
وی، افزود: درخواست مغفرت و آمرزش از خصوصیت های این روز است و امیدواریم دعای همه مومنین به درگاه احدیت مورد قبول قرار گیرد.
سقاء، تصریح کرد: برگزاری مناسبت های دینی همیشه با استقبال خوب نوجوانان و جوانان قرار می گیرد و تلاش می شود تا همه اعضای کانون های مساجد در این ویژه برنامه حضور فعال داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
اقامه نماز ظهر و عصر زائران در مسجد نمره

اقامه نماز ظهر و عصر زائران در مسجد نمره به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روزنامه الکترونیکی عاجل مسجد نمره از مهم ترین مساجد مکه مکرمه است که در مشعر عرفات واقع شده است و در روز عرفه با اقتدا به سنت پیامبر اکرم (ص) ده ها هزار زائر نماز ظهر و عصر خود را در آن اقامه می کنند.
این مسجد در نیمه قرن دوم هجری در زمان خلافت عباسی ساخته شده است و مکانی است که پیامبر اکرم (ص) در روز حجه الوداع در آن خطبه ایراد کردند.
مسجد نمره در طول تاریخ بارها مرمت شده است و بزرگ ترین عملیات توسعه این مسجد در زمان سعودی ها با هزینه 237 میلیون ریال انجام گرفته است و از طول آن از شرق به غرب به 340 متر و عرض آن از شمال به جنوب به 240 متر و مساحت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
اعزام 2 هزار دانش آموز فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز به مشهد مقدس

اعزام 2 هزار دانش آموز فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز به مشهد مقدس به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، حجت الاسلام کاظم شکری، سرپرست ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز بر جایگاه کانون های فرهنگی هنری مساجد در غنی سازی اوقات فراغت تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد، برپایی برنامه های اردویی و زیارتی است.
حجت الاسلام کاظم شکری افزود: بنابر هماهنگی صورت گرفته با ستاد اقامه نماز استان البرز، 2 هزار دانش آموز فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز به مشهد مقدس اعزام شدند.
به گفته وی، این دانش آموزان 9 وعده غذایی مهمان حرم مطهر بودند و ویژه برنامه های فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد

امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد به گزارش خبرگزاری شبستان، بیژن زنگنه، وزیر نفت در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مجلس از وی در پاسخ به سوالی پیرامون دریافت مبالغ غیرقانونی از مشترکین گاز مصرفی گفت: این سوال در نیمه سال 96 مطرح شد و مربوط به سال 95 است.
وزیر نفت در ادامه با اشاره به ماده ای در قانون الحاق برخی مواد به تنظیم مقررات مالی دولت که در سال 93 به تصویب رسید، عنوان کرد: در این ماده آمده است که به هر یک از وزارتخانه های نفت و نیرو از طریق شرکت های تابعه اجازه داده می شود مبلغی را که طبق قوانین بودجه سنواتی در قبوض گاز و برق برای هر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
بازاریابی وهابیت برای شیعه ستیزی در ایام حج/شبهاتی که شبیه جوک اند

بازاریابی وهابیت برای شیعه ستیزی در ایام حج/شبهاتی که شبیه جوک اند به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری شبستان : واقعیت آن است که تا سالیان سال تبلیغ وهابی ها در ایام حج به وسیله کتاب هایی به زبان عربی بود اما اکنون به زبان فارسی آن هم فارسی سلیس و روان آثار خود را به صورت رایگان در اختیار زوار می گذارند. افرادی حضور دارند که نسبت به افعال و کردار شیعیان موضع می گیرند و حتی از طرق مختلف به شیعه تهمت و افترا می زنند تا بگویند اسلامی که آنها می گویند عین حقیقت است نه اسلام شیعی.
اما حج یک فرصت است برای نشر اسلام حقیقی و اندیشه ناب شیعی با در نظر گرفتن شرایط و فضای مناسب جهت مباحثه یا پاسخ به سوالات. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
9 مرکز علمی کاربردی دراستان لرستان منحل شد

9 مرکز علمی کاربردی دراستان لرستان منحل شد به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، دکتر محمدحسین امید، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، امروز(29 مرداد) در جمع خبرنگاران، گفت: پیش بینی می شود امسال حدود سه هزار دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در مراکز علمی کاربردی مشغول تحصیل شوند.
وی افزود: در سال جاری، براساس مصوبه دولت 9 مرکز دولتی علمی کاربردی در سطح استان لرستان منحل شده است.
امید اظهار داشت: این مراکز تا فارغ التحصیلی دانشجویان کار خواهند کرد، اما امکان پذیریش دانشجوی جدید وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، با اشاره به اینکه اکثر این مراکز در شهر خرم آباد هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
خیانتی که بخشیده می شود /دانه های مصالحه میان کردها و دولت اسد

خیانتی که بخشیده می شود /دانه های مصالحه میان کردها و دولت اسد به گزارش خبرگزاری شبستان، دشت شمال شرقی سوریه تبدیل به مجمع الجزایر گورهای دسته جمعی شده است. در طول سه سالی که گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه بر این منطقه دورافتاده تسلط داشت، هزاران شهروند و سرباز سوری را قتل عام کرد بدون اینکه به خانواده هایشان اجازه بدهد آنها را دفن کنند.
به گفته پریانکا موتاپارتی، مدیر امور اضطراری در سازمان دیده بان حقوق بشر، رقه که پایتخت سابق دولت خود خوانده دولت به اصطلاح اسلامی داعش بود،حداقل 5 گور دسته جمعی داشت که در هر کدام از آنها دهها نفر دفن بودند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
داستان اعدام اسراء الغمغام

داستان اعدام اسراء الغمغام به گزارش خبرگزاری شبستان، کاربران شبکه های اجتماعی به انتشار یک فیلم ویدیویی در شبکه های اقدام کردند که یک زن با دستانی بسته و سری پوشیده را نشان می داد که برای اعدام آماده شده و پس از آن قطع شدن سر و فریادی فردی که می گوید: او را کشتم.
این کاربران پس از انتشار این فیلم ویدیویی ادعا کردند: این زن کسی نبود جز اسراء الغمغام فعال حقوق بشری عربستان از ساکنان قطیف.
انتشار این خبر در فضای مجازی باعث شد تا رسانه های عربی و غیر عربی این روزها به حقیقت ماجرا این فیلم ویدیویی بپردازند و بیند که این زن اسراء الغمغام بوده یا فردی دیگر. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
نتیجه زحمات خبرنگاران موجب پیشرفت جامعه می شود

نتیجه زحمات خبرنگاران موجب پیشرفت جامعه می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، دکتر محمدحسین امید، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، امروز(29 مرداد) در جمع خبرنگاران، با اشاره به سختی های حرفه خبرنگاری، گفت: خبرنگاران مطالبه گر هستند و تلاش های آنان در خصوص عرصه های مختلف زندگی است و در این راه خطراتی هم متوجه خبرنگاران می شود.
وی با بیان اینکه خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه است، افزود: خبرنگار باید خطر پذیر و ریسک پذیر باشد.
امید، با اشاره به اهمیت پرهیز از سیاه نمایی در حوزه اطلاع رسانی، اظهار داشت: نتیجه زحمات خبرنگاران با توجه به انصاف و سیاه نمایی موجب پیشرفت جامعه و بیان و رفع دغدغه های مردم می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
نیروهای مومن و متخصص سرمایه های کشور هستند

نیروهای مومن و متخصص سرمایه های کشور هستند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، سرهنگ جواد بخشی، معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران امروز(29مرداد) در نشست باخبرنگاران با بیان اینکه اربعین حسینی بزرگترین همایش شیعیان محسوب می شود، اظهار داشت: بیش از 50 هزار نفر سال گذشته از استان مازندران در این همایش شرکت کردند.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت رسانه ها و نقش آنان در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، افزود: اطلاع رسانی سبب شفافیت مسائل می شود ضمن اینکه نیروی انسانی مومن و متخصص در این حوزه از سرمایه های کشور به شمار می آیند.
معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران بر لزوم توجه به توانمندی ها و سرمایه های انسانی تاکید کرد و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
شرکت های دانش بنیان تحریم را به فرصتی برای شکوفایی اقتصاد تبدیل می کنند

شرکت های دانش بنیان تحریم را به فرصتی برای شکوفایی اقتصاد تبدیل می کنند به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان امروز (29 مرداد) در دیدار از سامانه پرتودهی گاما در شهرکرد گفت: شرکت های دانش بنیان با بهره گیری از دانش بومی و نیروی انسانی توانمند و نخبه می توانند خطر تحریم ها را خنثی و آن را به فرصت ارزشمندی برای کشور تبدیل کنند .
وی با اشاره به فعالیت 3 هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور، افزود: این شرکت ها با رونق کسب و کار خود توانستند سهم بالایی در رونق اقتصادی کشور ایفا کنند .
ستاری، سامانه پرتودهی گاما را از مهمترین طرح های علمی فناوری کشور عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
ارایه خدمات رایگان ورزشی به جامعه ایثارگری/ساخت فیلم سینمایی شهید بهشتی

ارایه خدمات رایگان ورزشی به جامعه ایثارگری/ساخت فیلم سینمایی شهید بهشتی به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، محمدرضا پورحاج رضایی، مدیر کل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار امروز 29 مردادماه در نشست خبری گفت: موسسه فرهنگی ایثار وابسته به بنیادشهید و ایثارگران است.
وی افزود: این موسسه ها در سه فاز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی وظیفه خدمت رسانی دارند و هدف آنها توانمندی ایثارگران است تا به لحاظ روحی و روانی در شرایط مناسبی قرار گیرند.
حاج رضایی با بیان اینکه توانمندسازی جامعه هدف در سلامت جسم موجب کاهش هزینه های درمانی می شود، گفت: همه جامعه هدف و ایثارگری آزادگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
مساجد برخوردار از مساجد ضعیف از لحاظ اقتصادی، دستگیری کنند

مساجد برخوردار از مساجد ضعیف از لحاظ اقتصادی، دستگیری کنند به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان ، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در افتتاحیه شانزدهمین اجلاس سراسری مسجد که از ساعات آغازین امروز صبح در حسینیه الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه این روز یک روز انقلابی است، گفت: این روز فرصتی برای شناخت مسجد و ظرفیت تاثیرگذار، حماسی و انقلابی آن از زاویه ای است که مورد کینه دشمنان اسلام بوده است.
وی با بیان اینکه ما به منظور انزجار و نفرت از صهیونیسمی که در خط اول مقابله با مسجد ابراهیمی قرار گرفته این روز را تشکیل داده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 13 دقیقه پیش
هیچ اطلاعات قابل دسترسی از حوادث رخ داده در صنعت نفت وجود ندارد

هیچ اطلاعات قابل دسترسی از حوادث رخ داده در صنعت نفت وجود ندارد به گزارش خبرگزاری شبستان، علیرضا محجوب در نشست علنی امروز (دو شنبه 29 مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال مشترک خود و نادر قاضی پور از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: نتایج ناشی از حوادث پالایشگاه ها بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در 17 آوریل 2013 برای مردم ایالت تگزاس آمریکا حادثه ای رخ داد که طی آن 12 آتش نشان جان خود را از دست دادند، سپس رئیس جمهور آمریکا در یک فرمان تاریخی 3 ماه فرصت داد تا همه رویه های ایمنی بازبینی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 13 دقیقه پیش
مسجد محل حرکت و فرهنگ سازی است/ روحانیون باید محرم اسرار مردم باشند

مسجد محل حرکت و فرهنگ سازی است/ روحانیون باید محرم اسرار مردم باشند به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت الاسلام علی قابل امروز (29 مرداد) در همایش روز جهانی مساجد که در شبستان امیرالمومنین مسجدالنبی قزوین برگزار شد، بیان کرد: جلسه تشکیل شده برای بزرگداشت روز مسجد است، در سال 1969 میلادی اتفاقی به دست پلید صهیونیسم جهانی علیه قبله اول مسلمانان و معبد مورد احترام تمام ادیان یعنی مسجدالاقصی رخ داد و این مکان مقدس را به آتش کشیدند.
وی ادامه داد: البته صهیونیست ها وقتی دیدند این کار افتضاحی به بار آورد، توجیه کردند بیمار روانی دست به این کار زده است ولی به واقع این فرد روانی نبود و واقعیت دیگری وجود داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 13 دقیقه پیش
عدالت در اخذ مالیات موجب کاهش فرار مالیاتی می شود

عدالت در اخذ مالیات موجب کاهش فرار مالیاتی می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام اسماعیل قدرتی در دومین نشست مشترک مراجع قضایی، انتظامی، نظارتی و مالیاتی بیان کرد: مالیات در بسیاری از کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا پایه و اساس گردش اقتصادی آن کشور محسوب می شود و ما باید به این باور و فرهنگ برسیم که پرداخت مالیات موجب گردش چرخه اقتصاد کشورمان می شود.
وی ادامه داد: بسیاری از فرارهای مالیاتی که در حال وقوع است به دلیل نبود یک فرهنگ درست در این خصوص است که همین امر موجب شده است که افراد مختلف با برخی شیوه های متقلبانه دست به فرار مالیاتی بزنند که لازم است فرهنگ پرداخت مالیات همانند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 42 دقیقه پیش
جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در خراسان جنوبی برگزار می شود

جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در خراسان جنوبی برگزار می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده در این نشست بیان داشت: منظور از باشگاه کتاب خوانی، گروه هایی از کودکان یا نوجوانان هستند که زیر نظر یک هماهنگ کننده بزرگسال در زمینه کتاب خوانی فعالیت دارند. این باشگاه ها می تواند در شهر و روستا در کتابخانه ها، مدارس، مراکز کانون، فرهنسگراها، مجتمع های مسکونی، مساجد، کانون های اصلاح و تربیت، مراکز بهزیستی و هرجایی که کودکان و نوجوانان گردهم می آیند، تشکیل شود.
وی به هدف برگزاری جشنواره باشگاه کتاب خوانی کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 43 دقیقه پیش
تمجید طعنه آمیز حمید فرخ نژاد به جوانان گروه های جهادی+عکس

تمجید طعنه آمیز حمید فرخ نژاد به جوانان گروه های جهادی+عکس به گزارش خبرگزاری شبستان ، فرخ نژاد نوشت: توی این وانفسا دزدی و اختلاس و بخور بخور، یه عده جوون عاشق و با خدا به روستاها و مناطق محروم میرن وتحت عنوان “گروههای جهادی” به مردم خدمت میکنن، دمتون گرم خدا خیرتون بده، کاش یه ذره از غیرتتون رو دم کلفتایی که سرمایه این مملکت رو حیف و میل و حاتم بخشی میکنن داشتن.
پایان پیام/ 52 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 53 دقیقه پیش
گسترش و تقویت خانه های قرآنی در سطح کشور

گسترش و تقویت خانه های قرآنی در سطح کشور به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین، حجت الاسلام حسین احمدیان در سفر یک روزه به قزوین در دیدار با مدیرکل کمیته امداد، مسئولان فرهنگی ادارات اجرایی و ائمه جماعات بیان کرد: توسعه زیرساخت های آموزشی برای خانواده ها و پشتیبانی از طرح های اجتماعی در این زمینه از مهم ترین برنامه های در دستور کار کمیته امداد است.
وی ادامه داد: ارتقای بینش فرهنگی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) یک سیاست جدی و حرکت راهبردی برای توانمندسازی محرومان در عرصه های مختلف است و با توجه به هجمه سنگین و جنگ فرهنگی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 53 دقیقه پیش
مراقب تحریف حدیث غدیر باشیم/ غدیر نیاید به نقطه اختلاف تبدیل شود

مراقب تحریف حدیث غدیر باشیم/ غدیر نیاید به نقطه اختلاف تبدیل شود به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله مکارم شیرازی شب گذشته(28مرداد) در دیدار ستاد برگزاری جشن های غدیر، با تقدیر از تلاش های دست اندرکاران مربوطه، جریان غدیر را یک واقعه مهم بی نظیر تاریخی و بسیار تاثیرگذار در تاریخ جهان اسلام ارزیابی کردند.
وی با بیان این که مسائل سیاسی بعد از واقعه غدیر به قدری پر رنگ بود که اجازه نداد این واقعه خود را نشان دهد تا جایی که برخی این واقعه مهم را فرموش کردند، افزود: گروهی از علما در سده ها و قرن های مختلف کتاب هایی نوشتند تا فراموشی این واقعه جبران شود و به قدری نیز جبران شد، گروهی از شعرا نیز قرن به قرن این مساله را در اشعار خود پر رنگ کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 5 ساعت و 53 دقیقه پیش
برگزاری دوره آموزشی تربیت کادر متخصص در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر

برگزاری دوره آموزشی تربیت کادر متخصص در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر جواد محمودی، دبیر مجمع عالی کانون های فرهنگی تبلیغی کشور امروز (29 مرداد) در سفر به شهرکرد با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی تبلیغی به عنوان مجموعه ای ولایت مدار و متشکل از عناصر مستعد، زنجیره بزرگ فرهنگی تبلیغی هستند که به صورت غیر حزبی و غیر جناحی و کاملا مردمی بر اساس اساسنامه سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد گفت: دوره های آموزشی مختلفی از سوی مجمع عالی کانون های تبلیغی کشور و کانون های زیر مجموعه این مجمع برنامه ریزی شده که به مرور زمان اجرایی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 53 دقیقه پیش
بازدید سرزده فرماندار جدید ابوموسی از بیمارستان پارس

بازدید سرزده فرماندار جدید ابوموسی از بیمارستان پارس به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، مهندس رضا پور بابایی در حاشیه این بازدید، گفت: این بیمارستان دارای 32 تخت فعال است که دارای بخش های اورژانس، جراحی، اتاق های عمل، داروخانه و پزشک متخصص زنان و زایمان، پزشک عمومی، به صورت شبانه روزی در حال خدمت به مرد شریف شهرستان ابوموسی هستند.
پوربابایی بر خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و عزیزان این جزیره و بر توسعه ی پزشکان متخصص تاکید کرد.
گفتنی است در این بازدید مهندس سراجی معاون فرماندار، بی نیاز بخشدار شهرستان، فرماندار را همراهی کردند.
پایان پیام/ 88 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
عکس خبری فقط برای زینت بخشیدن به یک خبر یا تیتر یک رسانه نیست

عکس خبری فقط برای زینت بخشیدن به یک خبر یا تیتر یک رسانه نیست خبرگزاری شبستان – شیراز :
28 مرداد در تاریخ ایران یادآور 2 اتفاق شوم است، کودتای 28 مرداد سال 32 علیه دولت مشروع دکتر محمد مصدق و واقعه وحشتناک سینما رکس آبادان، اما این گزارش ربطی به این 2 روز ندارد و به سال های دور باز می گردد، 19 آگوست در تقویم جهانی به عنوان روز عکاسی شناخته می شود.
همه اتفاقات زیر سر اشراف زاده فرانسوی به نام نیسفور نیپس بود، او را می توان یکی از بنیانگذاران هنر عکاسی نامید، کسی که توانست در سال 1826 را فرایندی که آن را هلیوگرافی می نامید، چشم انداز پنجره اتاق خود را روی صفحه ای منتشر کند، 11 سال بعد لویی داگر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
به چه جرمی کشته شدند؟

به چه جرمی کشته شدند؟ خبرگزاری شبستان: متن دل نوشته مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) در رثای شهادت مظلومانه کودکان و نوجوانان یمن و افغانستان به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
﴿...فَانْتَقَمْنَا مِنَ الَّذِینَ أَجْرَمُوا وَکَانَ حَقًّا عَلَیْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِینَ﴾ ﴿روم،آیه 47﴾
پس آنگاه که ما از مجرمان انتقام گرفتیم و همواره یاری کردن مومنان برعهده ما حق و لازم است.
* * *
آنچه از این آیه شریفه مستفاد می شود آن است که مومنان این حق را بر پروردگارشان دارند که خداوند در دنیا و آخرت یاریشان کند و یکی از مصادیق بارز این یاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
نمایشگاه مطبوعات برگزار نمی شود/مشکلات مالی دلیل این تصمیم است

نمایشگاه مطبوعات برگزار نمی شود/مشکلات مالی دلیل این تصمیم است به گزارش خبرنگار حوزه رسانه خبرگزاری شبستان طبق اعلام محمدرضا دربندی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری داخلی به احتمال بسیار قوی نمایشگاه مطبوعات امسال برگزار نخواهد شد.
تحمیل هزینه های فراوان برای برگزاری نمایشگاه اصلی ترین دلیلی است که مسئولان را از برگزاری نمایشگاه منصرف کرده است. این در شرایطی است که مطبوعات و برخی خبرگزاری ها هم در شرایط مساعد مالی قرار ندارند. بسیاری از روزنامه های این اواخر تعطیل شده یا مجبور به کاهش تعداد صفحات خود شده اند.
گفتنی است نمایشگاه مطبوعات عرصه ای برای ارزیابی رسانه ها و تقویت ارتباط آنها با یکدیگر، مردم و مسئولان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
ضرورت درک عمیق رسانه ها از وضعیت کشور/ در زمین دشمن بازی نکنیم

ضرورت درک عمیق رسانه ها از وضعیت کشور/ در زمین دشمن بازی نکنیم به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تهران، علی اکبر امیرزاده، مسئول روابط عمومی و روابط بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز(28مرداد) در نشست خبری اصحاب بسیج رسانه گیلان که در اتاق جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگاران باید مسیر خود را به گونه ای انتخاب کنند که به سوابق رسانه ای خود افتخار کنند.
وی با بیان اینکه در شکست استبداد صغیر گیلانیان پیشگام هستند، افزود: نخستین جمهوری ایران در رشت شکل گرفت.
مسئول روابط عمومی و روابط بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از درون جنگل ایران آرامشی برای نسل امروز به ارمغان آورده شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
جهاد علمی امام باقرعلیه السلام در تهاجم عظیم فرهنگی دشمن/ راهپیمایی اربعین باید تبدیل به انقلاب فرهنگی شود

جهاد علمی امام باقرعلیه السلام در تهاجم عظیم فرهنگی دشمن/ راهپیمایی اربعین باید تبدیل به انقلاب فرهنگی شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام حسین سازندگی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان، عصر امروز(28 مرداد) در دومین کارگروه استانی معاونت و شورای راهبردی فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی علیه السلام با تسلیت شهادت امام باقر علیه السلام گفت: هر یک از ائمه به تناسب موقعیت خود اقداماتی علیه ظلم انجام دادند.
وی با بیان اینکه پس از رحلت پیامبر صلی الله علیه وآله، مسئله غدیر به فراموشی سپرده شد و مسلمانان واقعی کم بودند؛ دوران ائمه اطهار علیهم السلام را هم به لحاظ سیاسی و هم فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 19 ساعت و 3 دقیقه پیش
تا سینمای ایران هست عزت الله انتظامی هم هست

تا سینمای ایران هست عزت الله انتظامی هم هست به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، مجید انتظامی، فرزند این هنرمند و آهنگساز در مراسم تشییع عزت الله انتظامی که صبح امروز یکشنبه 28 مرداد در مقابل تالار وحدت برگزار شد، گفت: ممنونم که ما را تنها نگذاشتید. هفتاد سال از پدرم می پرسیدم دلیل این ماندگاری چیست که او به من می گفت عاشق شو و مردم را دوست داشته باش. چند ماه پیش که حالش بهتر بود به من می گفت عاشق مردم باش که در این صورت آنها به تو کمک می کنند. من تمام تلاشم را در این باره می کنم. او جواهری بود که نتوانستم او را نگه دارم و از این بابت شرمنده ام. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اعلام فراخوان اولین جشنواره ملی و بین المللی نماهنگ در چهارمحال و بختیاری

اعلام فراخوان اولین جشنواره ملی و بین المللی نماهنگ در چهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، اولین جشنواره ملی و بین المللی نماهنگ با هدف ارتقای کیفی سطح تولیدات در قالب جذاب و پرطرفدار نماهنگ برگزار می شود که فراخوان این جشنواره امروز (28 مرداد) در چهارمحال و بختیاری اعلام شد.
ترویج فرهنگ دینی و گسترش سبک زندگی ایرانی با استفاده از قالب پرطرفدار نماهنگ، گسترش و توسعه آموزه های معنای و آرمان های والای انقلاب اسلامی در گستره جهان، شناخت هنرمندان معتمد با هدف دستیابی به وحدت فرهنگی در مقابله با آموزه های زندگی مادی، ترویج فرهنگ مقاومت و شناخت مفهوم استعمار مدرن در جهان و شناخت استعداد های جوان و خلاق در عرصه هنر در کشور از دیگر اهداف برگزاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اظهارات پنس و پمپئو صرفا در راستای تبلیغات سیاسی بیان شده است

اظهارات پنس و پمپئو صرفا در راستای تبلیغات سیاسی بیان شده است به گزارش خبرگزاری شبستان، محمدعلی وکیلی، عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی درباره محکومیت سخنان پنس معاون رئیس جمهور و پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص حقوق اقلیت های دینی در ایران را به شرح زیر قرائت کرد.
سخنان اخیر پنس، معاون رئیس جمهور و نیز پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مورد حقوق اقلیت های دینی در ایران، کلا بی پایه و اساس بوده، انطباقی با واقعیت های موجود نداشته و صرفا در راستای تبلیغات سیاسی با اهداف مشخص ضد ایرانی بیان شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بازوهای اختاپوس داعش از آفریقا تا غرب

بازوهای اختاپوس داعش از آفریقا تا غرب به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از aleteia ، اشتباه است که فکر کنیم پس از شکست در عراق و سوریه ایدئولوژی وحشیانه گروه تروریستی داعش مرده است. داعش نمرده است بلکه در حال سفت کردن جای پای خود در آفریقا است.
نشریه اکونومیست اخیرا با انتشار مقاله ای نسبت به پا گرفتن داعش در آفریقا هشدار داد.
پس از اینکه ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در روز 29 ژوئن 2014 در مسجد جامع النوری موصل اعلام شکست کرد، مرحله تمرکز زدایی و تقسیم شدن داعش آغاز شد.
بسیاری از نیروهای داعش از عراق و همچنین سوریه فرار کرده و در آفریقا به ویژه در منطقه ساحل که میان صحرای بزرگ آفریقا و ساوانای سودان قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
روستاهای حریم بجنورد نیازمند مدیریت شهری است

روستاهای حریم بجنورد نیازمند مدیریت شهری است به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از روابط عمومی شهرداری بجنورد؛ روح الله براتیان، شهردار بجنورد گفت: اکنون 18 روستا در حریم بجنورد وجود دارد که در معرض الحاق به نقاط شهری هستند.
وی با بیان اینکه توسعه و رشد این روستاها در آینده برای شهر بجنورد مشکل ساز می شود، افزود: چه بخواهیم و چه نخواهیم، این روستاها در آینده نه چندان دور به شهر ملحق می شوند و با این وضعیت ساخت و ساز و توسعه، به لحاظ مدیریت شهری مشکل ساز خواهند شد.
براتیان بیان کرد: غفلت از مدیریت شهری روستاهای حریم شهر تکرار مشکلاتی است که به علت غفلت از نقاط حاشه ای بجنورد گریبان گیر ما شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
صیانت از فرهنگ بومی، بستر حفظ وحدت ملی است

صیانت از فرهنگ بومی، بستر حفظ وحدت ملی است به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، سید موسی خادمی، استاندار لرستان، شامگاه(27 مرداد) در مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی لری، افزود: جشنواره موسیقی محلی، فرصتی برای تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه است.
وی با اشاره به اینکه اسلام شاد بودن جامعه را دوست دارد، افزود: باید از فرصت های فرهنگی برای انتقال مفهوم انقلاب اسلامی برای مردم بهره گرفته شود.
خادمی، با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تقویت خدمت رسانی به مردم و تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه مهم ترین وظیفه مسئولان درچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
شرکت دانش بنیان نمی تواند دولتی باشد/ پیش بینی صادرات یک میلیارد دلاری

شرکت دانش بنیان نمی تواند دولتی باشد/ پیش بینی صادرات یک میلیارد دلاری به گزارش خبرگزاری شبستان: سورنا ستاری در حاشیه مراسم افتتاحیه ایستگاه نوآوری شریف در جمع خبرنگاران در خصوص این مجموعه گفت: شهر فناوری یکی از بحث های جدی است.
وی افزود: 450 شرکت در اطراف محوطه دانشگاه شریف قرار دارند. این محیط نو آوری در شریف بستر جدی برای تمام استارت آپ و شرکت ها است.
معاون علم و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه شهر تهران اخیرا در رده بندی ها به عنوان 50 شهر هوشمند انتخاب شده است ادامه داد: شهر تهران توانسته در حوزه فناوری شناخته شود و پتانسیل های خوبی دارد.
ستاری ادامه داد: مجموعه ایستگاه نوآوری شریف نزدیک به 40 هزار متر مربع فضا دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
حرکت واشنگتن در مسیر فراکسیون های عراق

حرکت واشنگتن در مسیر فراکسیون های عراق به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از المیادین، فراکسیون های سیاسی عراق به شدت برای تشکیل بزرگترین فراکسیون به منظور تشکیل دولت آتی و پست نخست وزیری تلاش می کنند.
براساس گزارش المیادین، مقتدی صدر رهبر جریان صدر به بغداد سفر کرد و انتظار می رود که با گروه ها و احزاب دیگر عراقی دیدار کند.
اطلاعات رسیده حاکی از آن است که طی ساعت های آتی بین حزب اصلی بزرگترین فراکسیون و فراکسیون مخالف همگرایی انجام گیرد.
در همین راستا، برت مک گورک نماینده ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین المللی ضد داعش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مخالفت لوس آنجلس با حمایت مالی دولتی از برنامه موهن به مسلمانان

مخالفت لوس آنجلس با حمایت مالی دولتی از برنامه موهن به مسلمانان به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از المسلم، الکس کومیسار، سخنگوی اریک گارسیتی شهردار لوس آنجلس آمریکا اعلام کرد: شهرداری این شهر با سرمایه گذاری دولتی به ارزش 425 هزار دلار در برنامه های موهن اسلام مخالف است.
وی افزود: وزرات امنیت داخلی اعلام کرده است که کمک مالی برای برنامه های افراط گرایانه (به دلایل اداری) پذیرفته نشده است.
با اتخاذ این تصمیم، لوس آنجلس، نخستین شهری است که از حمایت دولتی به منظور سرمایه گذاری بر برنامه مذکور امتناع کرده است.
از سوی دیگر، تعدادی از سازمان های مخالف ساخت این برنامه، تصمیم شهردار لوس آنجلس را ستودند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اصل و علت دشمنی ها علیه انقلاب اسلامی باید به خوبی تبیین شود

اصل و علت دشمنی ها علیه انقلاب اسلامی باید به خوبی تبیین شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، امروز(28 مرداد)در دومین جلسه شورای سیاست گذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد: ما در رابطه با چهلیمن سالگرد پیروزی انقلاب باید به اموری توجه جدی کنیم و آن اینکه واقعا'' علت ایجاد انقلاب چیست و چه چیزهایی در بقای انقلاب تأثیر دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون به این موارد به صورت جدی کمتر پرداخته شده؛ گفت: درباره اصل انقلاب، بدون شک بعد از حضرات معصوم علیهم السلام چنین انقلابی سابقه نداشته و به راحتی هم نخواهد داشت و نقش مردم در ایجاد انقلاب بی نظیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
درخشش استعداد عزت الله انتظامی در نمایشنامه های ایرانی بود

درخشش استعداد عزت الله انتظامی در نمایشنامه های ایرانی بود به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، علی نصیریان، بازیگر سینما در مراسم تشییع عزت الله انتظامی که صبح امروز یکشنبه 28 مرداد در مقابل تالار وحدت برگزار شد با بیان اینکه عزت الله انتظامی هنرمند ملی ایران است، گفت: او متعلق به ملت و از جان و روح خودش در نقش هایش دمید و نقش هایش را تجسم کرد و این روح و جانی که در نقش هایش دمید بر دل ها نشست و ماندگار شد و می ماند، او نمرده است و می ماند.
وی افزود: آقای انتظامی من انتظار نداشتم پای تشییع تو باشم من می خواستم اینجا با تو باشم کار دیگری را داشتیم اجرا کنم، ما همسایه بودیم شبی که دور هم بودیم برایش آوازی خواندم گفت سر قبرم آواز می خوانید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
توزیع 2 هزار جلد کتاب در بین کانون های مساجد دیواندره

توزیع 2 هزار جلد کتاب در بین کانون های مساجد دیواندره عثمان سهرابی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج گفت: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی در غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان بالغ بر 2 هزار جلد کتاب در زمینه های مختلف در کانون فرهنگی هنری مساجد دیواندره توزیع شد.
وی، توسعه و تجهیز کانون های مساجد را یک ضرورت دانست و گفت: توزیع این کتاب ها در راستای ترویج و تقویت فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در سطح جامعه و بهره مندی کانون های فرهنگی هنری مساجد از تازه نشر، انجام شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیواندره به موضوع این کتاب ها اشاره کرد و عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مدرسه 6 کلاسه مرحوم انتظامی آذرماه سال جاری به بهره برداری می رسد

مدرسه 6 کلاسه مرحوم انتظامی آذرماه سال جاری به بهره برداری می رسد محمدرضا حیدری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام، در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: درگذشت هنرمندان عزیز کشور مرحوم عزت الله انتظامی ضایعه ای بسیار دردناک بوده است.
وی، بابیان اینکه مرحوم عزت الله انتظامی به عنوان اولین هنرمند خیر مدرسه سازی نقش مهمی در راستای کمک به ساخت فضاهای آموزشی در نقاط مختلف کشور داشته است، ابراز کرد: مرحوم عزت الله انتظامی در ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در استان ایلام مشارکت داشته و کمک های خوبی در این زمینه داشته است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شد

استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شد به گزارش خبرگزاری شبستان، علی اصغر یوسف نژاد، عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی را با 33 امضا اعلام وصول کرد.
یوسف نژاد در این زمینه گفت: وزیر براساس ماده 225 آیین نامه داخلی مجلس ظرف مدت 10 روز موظف به حضور در جلسه علنی و ارائه توضیحات درخصوص مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان است.
عضو هیات رئیسه مجلس همچنین طرح عادی ممنوعیت واگذاری سکه بهار آزادی را اعلام وصول کرد.
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
فرهاد رهبر از دانشگاه آزاد رفت/ طهرانچی سرپرست شد

فرهاد رهبر از دانشگاه آزاد رفت/ طهرانچی سرپرست شد به گزارش خبرگزاری شبستان: جلسه فوق العاده و فوری هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی تشکیل شد و با تصمیم اعضاء فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی عزل شد.
تهرانچی با تصمیم هیأت امنای دانشگاه به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد.
طهرانچی متولد سال 1344 رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی و استاد فیزیک این دانشگاه است. وی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه شهید بهشتی و دوره دکتری را نیز در دانشگاه فیزیک تکنولوژی مسکو طی کرد.
طهرانچی پس از گذراندن دوره های استادیاری و دانشیاری در دانشگاه شهید بهشتی در سال 1385 به کسب درجه استادی نائل شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
برای تاریخ ملی یک کشور گریه نکنید

برای تاریخ ملی یک کشور گریه نکنید به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینما در مراسم تشییع عزت الله انتظامی که صبح امروز یکشنبه 28 مرداد در مقابل تالار وحدت برگزار شد با بیان اینکه برای عزت الله انتظامی نباید گریه کرد، گفت: برای مردی که نود و چند سال با عزت و احترام و در اوج زندگی کرد نباید گریه کرد. من دلیلی برای گریه کردن ندارم برای اینکه به هر جا نگاه می کنم نشانی از عزت الله انتظامی می بینم .
این هنرمند خاطر نشان کرد: عزت الله انتظامی مردی که در کارش منضبط بود و بیشترین دستور را به کسانی داد که باید به هنرمند و بازیگر احترام بگذارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تشکیل حزب از سوی لاریجانی را تکذیب می کنم

تشکیل حزب از سوی لاریجانی را تکذیب می کنم به گزارش خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان، محمدجواد محمدی نوری، دبیر جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت درخصوص برگزاری کنگره حزب رفاه ملت ایران به خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان گفت: این کنگره با حضور جمعی از نمایندگان ادوار مجلس و معاونان وزارتخانه ها برگزار شد و پس از آن برخی گمانه زنی ها در رسانه ها به دلیل حضور فردی منتسب به علی لاریجانی در رسانه ها منعکس شد که این حزب همان حزب وعده داده شده لاریجانی باشد.
وی خاطرنشان کرد: حزب رفاه ملت به دبیر کلی علی محمدزاده در سال 81 مجوز فعالیت خود را به دست آورده است و تاکنون نیز به عنوان یکی از احزاب عضو جبهه پیشرفت و رفاه و عدالت محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
جلسه کمیته دستگاهی برگزاری کرسی های نظریه پردازی برگزار شد

جلسه کمیته دستگاهی برگزاری کرسی های نظریه پردازی برگزار شد به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان به نقل از دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی، نخستین جلسه کمیته دستگاهی برگزاری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره دبیرخانه دائمی کنگره، چهارشنبه، 24مردادماه در مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا برگزار شد.
این جلسه با حضور مصطفی اسماعیلی، رئیس کمیته های دستگاهی هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره، دکتر عطاء الله رفیعی آتانی، دبیر کمیته دستگاهی و رئیس دبیرخانه دائمی کنگره، سید سعید زاهد، عضو کمیته دستگاهی و رئیس کمیسیون ارتباطات و جامعه شناسی اسلامی کنگره، امیر سیاهپوش، قائم مقام رئیس دبیرخانه دائمی کنگره ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آغاز عصر تحول علمی و جنگ نرم در جهان اسلام با امام محمد باقر(ع)

آغاز عصر تحول علمی و جنگ نرم در جهان اسلام با امام محمد باقر(ع) حجت الاسلام سید قاسم رزاقی موسوی، استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان درباره اقدامات امام محمد باقر(ع) در خصوص حفاظت از فرهنگ و هویت شیعی گفت: در خصوص مقام علمی امام باقر(ع) هر آنچه که شنیده ایم در بحث جایگاه والای علمی و انقلاب فرهنگی است که در عصر خود بنیان نهادند.
حجت الاسلام رزاقی موسوی افزود: تعابیر بسیار بلند و زیبایی که اندیشمندان مسلمان از امام باقر(ع) به کار می برند طبیعی است ولی این مقام علمی را در اعترافات اندیشمندان اهل سنت هم می توان یافت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
انتظامی نمونه یک هنرمند مردمی بود

انتظامی نمونه یک هنرمند مردمی بود سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی در پاسخ به خبرنگار شبستان در خصوص شخصیت آن مرحوم گفت: آقای انتظامی یکی از ستاره های هنر ایران زمین بود، جامعه ی ایرانی در فراغ فقدان ایشان سوگوار است.
وی ادامه داد: مرحوم انتظامی بیش از پنج دهه با مردم این سرزمین زندگی کرد، نسل های زیادی از جامعه با ایشان خاطره دارند و ایشان توانست تبدیل به یک خاطره ماندگار برای نسل های مختلف مردم ایران شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد ویژگی بارز این هنرمند تاکید کرد: از ویژگی های ایشان این بود که آن مرحوم از بطن و متن مردم برخاست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سومین جشنواره برترین های مساجد در مریوان برگزار می شود

سومین جشنواره برترین های مساجد در مریوان برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، خسرو معین افشار، در جلسه برنامه ریزی جشنواره برترین های مساجد مریوان که در فرماندهی سپاه پاسداران مریوان برگزار شد، اظهار کرد: در 21 آگوست سال 1696 میلادی رژیم عاصب صهیونیستی مسجدالاقصی را به آتش کشید و کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی به خاطر ارج نهادن به این مرکز مقدس، 30 مرداد را به عنوان روزجهانی مساجد نامگذاری کردند .
وی ادامه داد: به همین مناسبت سومین جشنواره برترین های مساجد به مناسبت روز جهانی مسجد و روز قشر بسیج مساجد و اماکن متبرکه همزمان با روز یکشنبه 28 مرداد در مسجد امام شافعی مریوان برگزار می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اختصاص 378 میلیون تومان برای اشتغال زایی نیازمندان ایوانی

اختصاص 378 میلیون تومان برای اشتغال زایی نیازمندان ایوانی به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حمید ایران دوست با ارائه گزارشی از فعالیت های اشتغال زایی این نهاد، اظهار کرد: در چهارماهه نخست امسال برای 27 خانوار نیازمند جویای شغل این شهرستان از طریق ایجاد طرح های اشتغال زایی شغل ایجادشده است .
وی، افزود: در این مدت ده طرح اشتغال زایی از محل اعتبارات صندوق اشتغال امداد بااعتبار بیش از یک صد میلیون تومان و تعداد 17 طرح نیز از محل منابع بانکی بااعتبار بیش از 278 میلیون تومان راه اندازی شده است .
ایران دوست، با اشاره به اینکه طرح های اشتغال زایی برای نیازمند این شهرستان از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
خواب دیدیم عزت سینمای ایران رفته است

خواب دیدیم عزت سینمای ایران رفته است به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، پرویز پرستویی، بازیگر سینما در مراسم تشییع عزت الله انتظامی که صبح امروز یکشنبه 28 مرداد در مقابل تالار وحدت برگزار شد، گفت: خدمت جامعه هنری و مردم شریف ایران تسلیت عرض می کنم و تسلیتی هم به خانواده ضیاالدین دری نویسنده و کارگردان می گویم که او را نیز روز جمعه از دست دادیم.
وی افزود: به نام خدای سفر که سفر جانمان را به آتش می کشد، امروز روز دیگری است و من هستم و یک سینه حرف، مجلس است و یک قطار یاران رفته، تریبونی هست به قداست سینمای درد کشیده ایران، مگر این سینما چند عزت الله انتظامی داشت که یکی از آنها را از دست دادیم؟ مگر یک موجود زنده هرچند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سی امین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر گلستان برگزار می شود

سی امین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر گلستان برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، مرحله استانی سی امین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر گلستان در رشته های حفظ و قرائت قرآن کریم برگزار می شود.
این دوره از مسابقات از سوی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید استان گلستان، (9 شهریور) در دارالقرآن آموزش و پرورش شهرستان گرگان برگزار می شود.
مرحله کشوری این مسابقات در پائیز امسال برگزار می شود.
پایان پیام/ 83 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
وزارت جهاد کشاورزی مسئول مدیریت بر بهسازی خاک شد

وزارت جهاد کشاورزی مسئول مدیریت بر بهسازی خاک شد به گزارش خبرگزاری شبستان، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی با ماده 10 لایحه حفاظت از خاک که در رابطه با مدیریت و نظارت و تولید و بسته بندی انواع کودها و بهسازی های خاک است با 131 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
براساس این گزارش در ماده 10 لایحه حفاظت از خاک آمده است:
مسئولیت مدیریت و نظارت بر ورود، تولید، بسته بندی، توزیع، فروش، مصرف و ثبت و پایش کیفیت انواع کودها، بهسازی های خاک و بهبود دهنده های رشد شیمیایی- آلی و زیستی بر عهده وزارت می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی استیضاح کرباسیان

درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی استیضاح کرباسیان بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رییسه در مورد استیضاح وزیر اقتصاد به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: گزارش نهایی استیضاح وزیر اقتصاد از طرف کمیسیون اقتصادی نهایی شده است و به هیئت رییسه تحویل داده شده است.
وی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان درخواست کرده اند استیضاح وزیر اقتصاد بعد از سوال از رییس جمهور مطرح شود، گفت: البته باید ببینیم که چه پیش می آید. قاعدتا باید استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شود اما با درخواستی که نمایندگان داده اند باید ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد.
نعمتی با بیان اینکه در حال حاضر استیضاح وزرای صنایع و کشور نیز در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
باقرالعلوم(ع) بنیانگذارنهضت علمی شیعه

باقرالعلوم(ع) بنیانگذارنهضت علمی شیعه به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری، حجت الاسلام محمدعلی کمیجانی، کارشناس مذهبی امروز(27مرداد) در مراسم ویژه شهادت امام محمدباقر(علیه السلام) در جمع کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اوصاف ویژگی های اخلاقی این امام همام، گفت: پنجمین امام شیعیان جامع کمالات عبادی و اخلاقی به شمار می آمدند.
وی درخصوص بعد عبادی امام محمدباقر(علیه السلام) بیان کرد: درزیارت جامعه کبیره در مورد آن حضرت و اهل بیت(علیهم السلام) می خوانی که اهل بیت تنها مردم را به سوی خدا می خوانند و راهنمایی می نمایند؛ به خدا ایمان دارند و تسلیم خدا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
شب خاطره موج های بیقرار/ کتاب اسماعیل نذر آفتاب رونمایی می شود

شب خاطره موج های بیقرار/ کتاب اسماعیل نذر آفتاب رونمایی می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ بیست و نهمین قرار بی قراری، شب خاطره موج های بیقرار به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، بیست و نهم مرداد ماه سال جاری ساعت 20 در سالن گلشن بجنورد برگزار می شود.
بر اساس اعلام روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی؛ در این محفل، آزادگان خراسان شمالی به بیان خاطره از دوران دفاع مقدس و اسارتگاه موصل در عراق می پردازند و علاوه بر این کتاب اسماعیل نذر آفتاب برگرفته از خاطرات آزاده سرافراز اسماعیل کریمیان شاددل که به قلم اکرم صدیقی کلاته به رشته تحریر درآمده است، رونمایی می شود.
پایان پیام/ 71 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
دشمن از قالب هنر به شدت علیه انقلاب اسلامی استفاده می کند

دشمن از قالب هنر به شدت علیه انقلاب اسلامی استفاده می کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، رحمان جلالی، مسئول کمیته فضای مجازی ستاد بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی، امروز(28 مرداد)در دومین جلسه شورای سیاست گذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: هم اکنون درگیر جنگ ترکیبی هستیم که محور آن عملیات روانی و ابزار آن رسانه و فضای مجازی است.
وی با بیان این مطلب که قالب هنر به شدت مورد استفاده دشمن در این جنگ است و از طرفی مقام معظم رهبری فرمودند اندیشه ای که در قالب هنر نگنجد، ماندنی نیست تأکید کرد: ما باید اندیشه انقلاب را در قالب هنر منتقل می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بانوی پارلمان نشین، پاسخگوی اعتماد بانوان شهر خود باشید

بانوی پارلمان نشین، پاسخگوی اعتماد بانوان شهر خود باشید خبرگزاری شبستان - گیلان، زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی نقش مهم و غیرقابل انکاری در عرصه های مختلف داشته و مشارکت آنان بیانگر فعالیت و تلاش این قشر بوده اما در مسند مدیریت و تصمیم گیری درصد زنان به مراتب پائین تر از مردان بوده و سهم آنان قابل مقایسه با مردان نیست و متاسفانه تن ها تعداد محدودی از زنان در پست های مدیریتی و مهم تصمیم گیری کشور قرار دارند.
جامعه انسانی از عدم حضور واقعی زنان در عرصه های مختلف لطمات جبران ناپذیری دیده و برای رسیدن به تعادل و رفع تبعیضات که منجر به توسعه بهتر و کاملتر جامعه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اعلام وصول سوالی درباره اعطای حق شهروندی به ایران در پیوست برجام از وزیر اطلاعات

اعلام وصول سوالی درباره اعطای حق شهروندی به ایران در پیوست برجام از وزیر اطلاعات به گزارش خبرگزاری شبستان، احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز ( یکشنبه، 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصول شده را به شرح زیر قرائت کرد:
- طرح الحاق یک ماده به قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی
- طرح الحاق یک تبصره به ماده 98 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی
- در اجرای ماده 168 قانون آیین نامه داخلی مجلس تقاضای نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص رسیدگی به طرح بانکداری جمهوری اسلامی مطابق اصل 85 قانون اساسی اعلام وصول می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
برگزاری کارگاه توان افزایی زنان و خانواده/ 40 صندوق خرد روستایی در گلستان راه اندازی می شود

برگزاری کارگاه توان افزایی زنان و خانواده/ 40 صندوق خرد روستایی در گلستان راه اندازی می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، کلثوم غفاری، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان، امروز (28 مرداد) در نشست خبری با موضوع طرح های اشتغالزایی و توسعه کسب و کار حوزه زنان گفت: کارگاه سه روزه توان افزایی زنان و خانواده با رویکرد کارآفرینی از امروز با حضور یکصد نفر از بانوان به آغاز شده است.
وی با بیان اینکه گلستان، هشتمین استان برگزارکننده این دوره از کارگاه ها است، افزود: در پایان زمان برگزاری این کارگاه، نفرات برگزیده که حدود یک سوم افراد شرکت کننده هستند، به کارگاه کشوری در تهران اعزام می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ساخت 224 فضای آموزشی به همت خیرین مدرسه ساز در ایلام/ تحصیل دانش آموزان ایلامی 21 فضای آموزشی جدید

ساخت 224 فضای آموزشی به همت خیرین مدرسه ساز در ایلام/ تحصیل دانش آموزان ایلامی 21 فضای آموزشی جدید محمدرضا حیدری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام، صبح امروز(28 مرداد) در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: این تعداد فضای آموزشی شامل 84 کلاس درس با مساحت 9388 مترمربع زیربنا بااعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال ساخته شده است.
وی، بابیان اینکه این تعداد فضای آموزشی برای حضور دانش آموزان ایلامی در آغاز سال تحصیلی جدید آماده و تجهیز شده است، یادآور شد: این تعداد فضای آموزشی به صورت مشارکتی از محل منابع دولتی و 50 درصد مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان ایلام ساخته و آماده بهره برداری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
پیگیری برای رفع نواقص هواسازهای برخی از ایستگاه های خط 3 مترو

پیگیری برای رفع نواقص هواسازهای برخی از ایستگاه های خط 3 مترو به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، مهندس فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه هوا سازهای پر قدرت مترو، سازه های مهمی هستند که چه در بحث ایمنی مسافران و چه در بحث کیفیت هوای داخل ایستگاه ها و خطوط مترو، بسیار مؤثرند افزود: هوا ساز برخی از ایستگاه های خط سه راه اندازی نشده است اما پیگیر رفع نقص هواسازهای خط سه مترو هستیم و سعی می کنیم بهترین خدمات را ارایه دهیم.
وی بیان کرد: ارتقای سطح خدمات موجود و حفظ آن بسیار هزینه دارد و سعی می کنیم بهترین خدمات را ارایه دهیم؛ چرا که نواقص اتفاقی، موجب نارضایتی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کتابخانه های روستایی نیاز فرهنگی ملموس جامعه

کتابخانه های روستایی نیاز فرهنگی ملموس جامعه علی فیروز، مدیر کل کتابخانه های عمومی اذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار شبستان ، گفت: کتابخانه های به عنوان پایگاه های فرهنگی در جوامع نقش بی بدیلی را در اشاعه فرهنگ ایفا می کنند که نباید روستاییان از این نعمت فرهنگی بی بهره باشند.
وی افزود: 11 باب کتابخانه روستایی درروستا های استان در حال فعالیت مستمر هستند.
این مسئول با بیان اینکه تا کنون توانسته ایم در 6 شهرستان کتابخانه روستایی دایر کنیم، گفت: علاوه بر ارومیه در روستا های سلماس، میاندوآب، خوی، چایپاره، پیرانشهر وشاهین دژ نیز کتابخانه روستایی دایر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
عملکرد نادرست عده ای از مسئولان را نباید بر اصول انقلاب تطبیق داد

عملکرد نادرست عده ای از مسئولان را نباید بر اصول انقلاب تطبیق داد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمدجوادفدایی، سرپرست استانداری، امروز(28 مرداد) در دومین جلسه شورای سیاست گذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی متذکر شد: چهلمین سال را که برگزار می کنیم باید تفاوت هایی داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه باید مشخص شود اصول و مفاهیم حاکم بر این بزرگداشت چیست و چه حرفی را چگونه می خواهیم منتقل کنیم و پیامی که قرار است بدهیم چیست؟ خاطرنشان کرد: سئوالات{و ابهامات} را باید پاسخ داد و اشکال ندارد بپذیریم عملکرد ما در یک جاهایی عملکرد درستی نبوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تولید فیلم مستند اسبیید در حوزه هنری خوزستان

تولید فیلم مستند اسبیید در حوزه هنری خوزستان شهریار قلی گشتی، معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری خوزستان، از تولید فیلم مستند اسبیید با مضمونی اجتماعی در دفتر هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان خبر داد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز، گفت: این فیلم با هدف کشف و پرورش استعدادهای جوان و حمایت از آثار آنها تهیه و تولید شده است.
وی با بیان اینکه فیلم مستند اسبیید در خصوص یمی از آداب و رسوم ایل بختیاری است، افزود: این فیلم در خصوص پسر بچه ای است که به معلم خود قول می دهد برای مداوای پای مادرش تخم مرغ محلی ببرد که در بین راه تخم مرغ ها می شکنند و او به روستا برمی گردد اما به خاطر رسم محلی اون روزگار که سفیدی از خانه خارج نمی کند به همین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تقویت وحدت و همبستگی مردم به عنوان رویکردی مهم در برنامه های 40 سالگی انقلاب مد نظر است

تقویت وحدت و همبستگی مردم به عنوان رویکردی مهم در برنامه های 40 سالگی انقلاب مد نظر است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، مهدی صدفی، مسئول دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، امروز(28 مرداد)در جلسه شورای سیاست گذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از تشکیل هیئت اندیشه ورز در زیر مجموعه این شورا، 19 کارگروه با دربرگیری همه اقشار، تشکیل ستادهای شهرستانی و بخش ها، مکاتبه با ائمه جمعه استان و تشکیل دبیرخانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در محل شورای هماهنگی را از جمله این اقدامات فهرست کرد.
وی با بیان اینکه حدود 60 تشکل مردمی ساماندهی شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
حج تمتع 97 کار قربانی کردن گوسفند برعهده 65 ذابح

حج تمتع 97 کار قربانی کردن گوسفند برعهده 65 ذابح به گزارش خبرگزاری شبستان، حمید محمدی در جلسه آموزشی و توجیهی عوامل ذابحین با اشاره به زحمات آنان در حج گفت: امسال هیچ نیروی ستادی جایگاه واحد برای خدمت ضیوف الرحمان ندارد و به دلیل محدودیت نیرو، خدمات و کارهای متنوعی برای افراد ستادی تعریف شده است.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به خدمات ذابحین در ایام تشریق گفت: این عده در روزهای حضور در مکه و مدینه درحوزه های حمل و نقل شهری و واحد راهنمایان مشغول خدمت به ضیوف الرحمان بوده اند و این زحمات بر کسی پوشیده نیست.
محمدی با بیان اینکه امسال دو اصل امنیت وسلامت زائران را مورد توجه قرارداده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بحرین میزبان همایش جهانی بانکهای اسلامی

بحرین میزبان همایش جهانی بانکهای اسلامی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از البیان، شرکت مشاوره جهانی خاورمیانه اعلام کرد: بیست و پنجمین دوره همایش جهانی بانکهای اسلامی با حضور بیش از یکهزار و 200 نفر از رووسای بخش های اسلامی و سیاستگذاران و نوآوران از 26 تا 28 نوامبر در بحرین برگزار می شود.
سلسه نشست ها و گفتگوها در این همایش حول موضوع سرمایه گذاری اسلامی و رشد اقتصادی مداوم در عصر تحول دیجیتال برگزار می شود.
احسان عباس، رئیس شورای مدیریت شرکت خاورمیانه گفت: در طول بیش از 25 سال، همایش جهانی بانکهای اسلامی در ایجاد یک اکوسیستم قوی برای گسترش چارچوب سرمایه گذاری اسلامی با هدف همراهی تحولات جدید و حفظ اساسی ترین ارزش ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مراسم ختم قرآن در کانون فرهنگی هنری امام شافعی سروآباد برگزار شد

مراسم ختم قرآن در کانون فرهنگی هنری امام شافعی سروآباد برگزار شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، در این مراسم با اشاره به ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اظهار کرد: امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به ترویج فرهنگ و معارف قرآنی نیاز دارد.
منصور مرادی، پیشرفت و سعادت افراد را در گروه عمل به آموزه های قرانی و اسلامی دانست و عنوان کرد: قرآن روش درست زندگی کردن در کنار سعادت فردی، اجتماعی و اخروی برای انسان را به همراه دارد .
مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه معارف قرآن برای همه بشریت در هر عصر و زمانی درس زندگی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نهایی شدن انعقاد موافقت نامه در موضوع خزر باید به تصویب مجلس برسد

نهایی شدن انعقاد موافقت نامه در موضوع خزر باید به تصویب مجلس برسد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه 28 مرداد و در اخطار قانون اساسی گفت: طبق اصول 77 و 78 قانون اساسی تغییر در خطوط مرزی ممنوع است.
وی با بیان اینکه عهدنامه ها باید به تصویب مجلس برسد خطاب به لاریجانی گفت: شما باید به عنوان رییس مجلس، رییس جمهور و وزیر امور خارجه را احضار کنید تا در مورد دریای خزر گزارشی ارایه دهند و نمایندگان در جریان موضوع قرار گیرند.
قاضی پور بیان کرد: شبکه های مجازی و سلطنت طلب ها شایعاتی منتشر کردند که باید واقعیت قضیه مشخص شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
نمایش دو دلقک و نصفی در بابل به روی صحنه می رود

نمایش دو دلقک و نصفی در بابل به روی صحنه می رود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری، نمایش دو دلقک و نصفی از 24 مرداد در تماشاخانه آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی باغ آلبالو بابل آغاز شد و تا 4 شهریور ادمه دارد.
این نمایش ساعت 20 در بابل، حد فاصل میدان کارگر و سبزه میدان، کوچه فرهنگ 3 به اجرا در می آید.
نوسینده نمایش دو دلقک و نصفی، جلال تهرانی و بهزاد فیضی، کارگردان این نمایش است.
پایان پیام/ 286 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر موافقت کرد

مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر موافقت کرد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه 28 مرداد با گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی با 150 رای موافق، 29 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 222 رای موافقت کردند.
این تقاضای تحقیق و تفحص دارای هفت محور است که از مهمترین محورهای آن بررسی سوابق کاری و مالی سهامداران در ارتباط با این واگذاری، بررسی عوامل دخیل در واگذاری و برنده اعلام نمودن شرکت مذکور و بررسی ارقامی واقعی اعلام شده هلدینگ در زمان واگذاری است.
پایان پیام/ 33 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ابوالفضل بهرام پور استاد دوره فراگیری کلام نور از امام نور

ابوالفضل بهرام پور استاد دوره فراگیری کلام نور از امام نور به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، ابوالفضل بهرام پور استاد دوره فراگیری کلام نور از امام نور با موضوع نهج البلاغه است که از 7 – 3 شهریور در حسینیه عاشقان ثارالله(علیه السلام) قائمشهر برگزار می شود.
علاقه مندان جهت ثبت نام به خیابان کارگر(ساری)، خیابان ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، دفتر موسسه فرهنگی هنری رهپویان حق قائمشهر مراجعه کنند.
ثبت نام از 25 مرداد آغاز شده و تا 2 شهریور ادامه دارد و برای شرکت کنندگان، گواهی نامه صادر می شود.
پایان پیام/ 286 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
روشنگری های باقرالعلوم(ع) از مهدویت و الزامات عصر غیبت

روشنگری های باقرالعلوم(ع) از مهدویت و الزامات عصر غیبت به گزارش خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان ، مهدویت، غیبت و ظهور امام عصر(عج)، انتظار فرج و برکات آن و ... ازجمله مهمترین مباحثی است که از زمان پیامبر اکرم(ص) تا ائمه بعد از ایشان به تناسب و اقتضای زمانه و در شرایط مختلف از آنها صحبت شده تا نسبت به این مسئله مهم اذهان را آشنا ساخته و روشنگری کنند.
امام باقر(ع) نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با در پرتوی نهضت علمی حدیثی ای که راه اندازی کردند هم از مهدویت سخن به میان آورده و هم از این آموزه غنی و متعالی تشیع و اسلام دفاع کرده اند.
از این رو ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
توسعه حرم مطهر به یک فرد مربوط نیست و همه باید پای کار بیایند

توسعه حرم مطهر به یک فرد مربوط نیست و همه باید پای کار بیایند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، آیت الله سید علی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) شب گذشته (27 مرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، ظرفیت بسیار عظیمی برای همه کسانی که برای فرهنگ دینی و اسلامی دل می سوزانند و اهتمام می ورزند، گفت: امیداست این جلسه نتایج پرباری داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه حرم مطهر به یک فرد مربوط نیست و همه باید پای کار بیایند، اظهار داشت: ضرورت توسعه در ابعاد مختلف که بخشی از آن توسعه ظاهری حرم است که به 57 هکتاری شناخته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
توزیع 207 بسته مهر تحصیلی از محل نیات موقوفات در تویسرکان

توزیع 207 بسته مهر تحصیلی از محل نیات موقوفات در تویسرکان حمید رضا نوروزی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان از توزیع 207 بسته مهر تحصیلی از محل نیات موقوفات خبر داد و به خبرنگار شبستان گفت: در راستای اجرای طرح مهر تحصیلی 207 بسته حمایتی مهر تحصیلی از محل نیات موقوفه مرحوم حاج شکراله شفیعی در شهرستان تویسرکان توزیع می شود.
وی با اشاره به اینکه این بسته حمایتی از محل نیات واقفین خیراندیش تهیه شده است، افزود: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته این اقلام بین دانش آموزان نیازمند که زیر پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند طی مراسمی در مورخه 30 مرداد ماه در محل دفتر امام جمعه محترم شهرستان توزیع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
بازدید استاندار کرمانشاه از طرح نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو

بازدید استاندار کرمانشاه از طرح نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، در جریان سفر کاری امروز(28 مرداد خود به شهرستان اسلام آباد غرب با حضور در نیروگاه سیکل ترکیبی 484 مگاواتی فرآب، از روند پیشرفت و مراحل ساخت این واحد نیروگاهی دیدن کرد.
وی با اشاره به ساخت این نیروگاه دالاهو با سرمایه گذاری شرکت فرآب، افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی فرآب شامل دو واحد گازی 162 مگاواتی و یک واحد بخار 160 مگاواتی کلاس F است.
استاندار کرمانشاه، پست برق این نیروگاه را 400 کیلو ولت اعلام و اظهار کرد: تلاش می کنیم با حمایت لازم، شاهد شروع کار سنکرون واحد اول گازی تا پایان امسال باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین

برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین حجت الاسلام احمد باقری در گفتگو با خبرنگار شبستان در قزوین بیان کرد: یکی از مناسبت های مهم در طول سال روز عرفه است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هر ساله ویژه برنامه ای در این روز در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار می شود.
وی ادامه داد: در سال جاری هم در روز سه شنبه 30 مرداد ماه مصادف با نهم ذی الحجه روز عرفه و نیایش، مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه ساعت 15.30 با نوای حاج حسین نریمان در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار می شود.
مدیر آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
آمادگی انجمن 14 معصوم (ع) اهواز در سفارش ذبح گوسفند قربانی

آمادگی انجمن 14 معصوم (ع) اهواز در سفارش ذبح گوسفند قربانی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز، آماده انجام سفارش نیکوکاران برای تهیه و ذبح گوسفند قربانی، عقیقه، نذر و دریافت گوشت جهت توزیع میان ایتام و نیازمندان هستند.
ذبح با رعایت اصول شرعی و بهداشتی در کشتارگاه تحت نظر دامپزشکی صورت می گیرد و دریافت سفارش ذبح تا ظهر روز عید قربان است.
روش های ذبح به سه صورت مراجعه حضوری به دفاتر و شعب، واریز غیرحضوری وجه و تماس تلفنی با دفاتر و شعب است.
شعب انجمن چهارده معصوم (ع) اهواز:
دفتر مرکزی: اهواز، خیابان شریعتی (سی متری)، مقابل سقاخانه، تلفن: 9-32933800، پیامک: 100001400 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تقدم بافت تاریخی بر بافت فرسوده/ زمان بندی برای توسعه 57 هکتاری حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، شکل بگیرد

تقدم بافت تاریخی بر بافت فرسوده/ زمان بندی برای توسعه 57 هکتاری حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، شکل بگیرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، مهندس اسماعیل تبادار، استاندار فارس شب گذشته (27 مرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه امیدوارم این جلسه در راستا سیاست اثربخشی و جامعی برای شورای فرهنگ عمومی باشد و دستورالعملی در این خصوص تهیه و تدوین شود، گفت: در همه امور که آسیب شناسی شکل می گیرد و باید شورای فرهنگ عمومی هم آسیب شناسی شود.
وی با اشاره به اینکه از اینکه بیش از یکصد جلسه برگزار شده و هزار مصوبه داشته باید این موضوع آسیب شناسی و وارسی بر مصوبات گذشته شود، اظهار داشت: دلیل انجام نگرفتن مصوبات مورد بازنگری قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مردم و مسئولان در زمینه حجاب و عفاف دغدغه جدی داشته باشند

مردم و مسئولان در زمینه حجاب و عفاف دغدغه جدی داشته باشند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام حمید برازش، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 28 مرداد ) در جمع کارکنان نیروی انتظامی استان، گفت: بسیج همگانی برای فرهنگ عفاف و حجاب لازم و ضروری است .
وی با بیان اینکه مسئله عفاف و حجاب امری مهم در جامعه اسلامی است، اظهار داشت: نمی توان در جامعه اسلامی و ارزشی که آموزه های اهل بیت (علیهم السلام) حاکم است، نسبت به مسئله حجاب و عفاف بی اهمیت بود .
برازش به ضرورت فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اشاره و اضافه کرد: دین مبین اسلام به عنوان آئین جامع و کامل خداوند متعال در حمایت از شخصیت انسانی و معنوی زن در جهت حفظ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
آقای معمار چگونه خواننده معروف شد؟+عکس

آقای معمار چگونه خواننده معروف شد؟+عکس به گزارش خبرگزاری شبستان ، روزنامه ایران نوشت: او تاکنون 29 آلبوم موسیقی منتشر کرده و جدیدترین آلبوم اش قرار است در سال جاری منتشر شود. با او می توان درباره موسیقی، معماری و پژوهش نظری در هنر های مختلف به گفت وگو نشست. نسبت موسیقی و معماری در کار او با گریزی به کارنامه هنری این هنرمند چندوجهی موضوع صحبت ما قرار گرفت.
در کارنامه شما از یک طرف توجه به معماری به عنوان فیزیکال ترین هنر و موسیقی که انتزاعی ترین هنرهاست دیده می شود. این جمع نقیضین از کجا می آید؟
معماری کاری فیزیکال است به شرطی که شما وارد مرحله عمل و اجرا شوید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
رمان دفاع مقدس نداریم/ با خاطره نویسی می خواهیم "بورخس" شویم

رمان دفاع مقدس نداریم/ با خاطره نویسی می خواهیم "بورخس" شویم حسن شیردل از نویسندگان دفاع مقدس در پاسخ به این سوال که چرا از ژانر معمایی در ادبیات دفاع مقدس استفاده نمی شود، به خبرنگار شبستان گفت: ما اصلا وارد رمان دفاع مقدس نشدیم. تولیداتی که در حوزه دفاع مقدس شده، کپی از دست هم است و بیشتر رمان خاطره است. همان اتفاقاتی که 300 سال پیش در مورد هاکلبری فین افتاد و از روی آن کپی برداری شد در مورد دفاع مقدس نیز اتفاق افتاد.
اکثر آثار دفاع مقدس رمان خاطره است
شیردل ادامه داد: بعد از پایان جنگ عده ای تلاش کردند خاطرات رزمندگان اسلام را حفظ کنند. بر این اساس چاره ای جز مصاحبه با بچه های جنگ و خاطره نویسی که متداول است، نبود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تشرف 16 میلیون زائر در سال به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)

تشرف 16 میلیون زائر در سال به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس شب گذشته (27 مرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، کانون فرهنگی و مذهبی شهر شیراز است، گفت: حرم سوم اهل بیت (ع)، اقتضائات و مسائلی دارد که باید ما آن را در نظر بگیریم و با هماهنگی و هم فکری به این مهم برسیم.
وی با اشاره به اینکه مدیران شیراز باید به این تصمیم برسند که در رابطه با حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و تحقق حرم سوم چگونه باید عمل کنند، تاکید کرد: سالانه 16 میلیون نفر به حرم مطهر مشرف می شوند که این آمار روزانه 40 هزار نفر زائر را شامل می شود و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
بهره مندی 443 روستای قزوین از نعمت گاز

بهره مندی 443 روستای قزوین از نعمت گاز به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری بیان کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری، 4 هزار و 197 مشترک جدید به جمع مشترکان شرکت گاز استان قزوین پیوستند .
وی ادامه داد: از تعداد 4 هزار و 197 مشترک جدید گاز، تعداد 2 هزار و 543 مشترک شهری و یک هزار و 654 مشترک هم روستایی هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اشاره به اینکه 40 درصد مشترکان جدید خانوارهای روستایی هستند، افزود: این موضوع نشان از سرعت توسعه و نهایی شدن پروژه های گازرسانی به روستاها دارد به گونه ای که هم اکنون 443 روستای استان به شبکه سراسری گاز متصل هستند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
راهیابی نمایش هیچکس به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

راهیابی نمایش هیچکس به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر بهنام کاوه، کارگردان، طراح و نویسنده و بازیگر تئاتر، با بیان این مطلب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز گفت: نمایش میدانی هیچکس از شهرستان آبادان به بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر راه یافت.
وی که برای چهارمین بار است در جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شرکت می کند، ادامه داد: نمایش میدانی هیچکس با موضوع جانبازان و بیماران اعصاب و روان است که بعد از جنگ در آسایشگاه ها نگهداری می شوند.
وی در خصوص انتخاب موضوع نمایشف افزود: متاسفانه مشکلاتی که برای خانواده های این عزیزان پیش می آید و فاصله مردم از آنها و عدم آگاهی عمومی از رنجی که آنها متحمل می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نجات جوان کرمانشاهی از طناب دار با وساطت شورای حل اختلاف

نجات جوان کرمانشاهی از طناب دار با وساطت شورای حل اختلاف به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی اداره شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه، جبارتجری معاون قضایی رئیس کل در امور شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه، با اعلام این خبر گفت: با کوشش مثال زدنی و سعی فراوان اعضای ستاد تالیف قلوب شورای حل اختلاف کرمانشاه، اولیای دم مقتول از اجرای حکم قصاص محکوم ج.غ گذشت نمودند و نشان دادند لذت عفو بسیار بالاتر از انتقام است.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، تصریح کرد: با وساطت و تلاش شبانه روزی اعضای شورای حل اختلاف درستاد تألیف قلوب و بزرگان و معتمدان طی جلسات متعدد درطول سه سال توفیق مصالحه و گذشت از سوی اولیای دم در این پرونده حاصل شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بینایی در بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

بینایی در بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به گزارش خبرگزاری شبستان از رشت، بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، میزبان گروه های مختلف هنرهای نمایشی از سراسر کشور است و تئاتر بینایی از رشت مجوز حضور در این جشنواره را به خود اختصاص داده است.
محمد رسائلی کارگردان تئاتر بینایی در گفتگو با خبرنگار شبستان گفت: نمایش بینایی، داستان دو برادر با یک اسم است که از دو مادر بوده و در دهه 60 در یکی از روستاهای گیلان زندگی می کردند و یکی از آن دو تصمیم مهاجرت به پایتخت را گرفته و با مشکلات بسیار زیادی در مسیر دستیابی به اهدافش برخورد می کند و پس از سال ها برادری که به جنگ رفته برای درمان به تهران می رود و طی رخدادی یکدیگر را پیدا می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جمله ای که عزت الله انتظامی قبل از شروع پلان ها می گفت، چه بود؟

جمله ای که عزت الله انتظامی قبل از شروع پلان ها می گفت، چه بود؟ به گزارش خبرگزاری شبستان ، ابر نوشت: یادم هست این جمله را که همیشه قبل از شروع پلان می گفتید :
خدایا آبروی ما را نبر
حالا می فهمم که خدا صدای شما را چه خوب می شنید، عاقبت به خیر شدن همین است.
جایتان سبز.
عزت الله انتظامی
آقای بازیگر
1397_1303
پایان پیام/ 52 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
24 پروژه عمرانی برق رسانی در شهرستان شاهرود به بهره برداری می رسد

24 پروژه عمرانی برق رسانی در شهرستان شاهرود به بهره برداری می رسد به گزارش خبرگزاری شبستان وبه نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان سمنان، جمال فرخ زاده گفت: هفت پروژه نصب 23 دستگاه پست هوائی با ظرفیت یک هزار و 65 کیلوولت آمپر درمناطق مختلف شهرستان با اعتبار پنج میلیارد و 818 میلیون ریال ،از پروژه های قابل افتتاح می باشند.
فرخ زاده با اشاره به این که دو پروژه راه اندازی سرخط های پست هوائی با قدرت 285 کیلوولت آمپر با اعتبار یک میلیارد و 71 میلیون ریال بهره برداری خواهند شد افزود: دو پروژه تامین و تقویت روشنائی معابر با هزینه 746 میلیون ریال افتتاح می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بی اثر کردن تحریم ها را در بخش دفاعی هنر خود می دانیم/ رونمایی از 60 پروژه جدید تا سال آینده

بی اثر کردن تحریم ها را در بخش دفاعی هنر خود می دانیم/ رونمایی از 60 پروژه جدید تا سال آینده به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از صدا و سیما، سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه نگاه یک با اشاره به اینکه تمرکز بر اولویت ها از جمله توان موشکی کشور که نیازمند ارتقاء بیشتر بود از مهمترین اهداف ما در برنامه شش ماهه نیروهای مسلح بوده است، گفت: توسعه ما در زمینه موشکی قابل تامل است اما به لحاظ سرمایه گذارهای مالی دشمنان ما در حوزه ضدموشکی باید کیفیت را بالاتر می بردیم.
وی افزود: موشک فاتح مبین از جمله دستاوردهای توسعه یافته ماست زیرا چابکی و رادارگریزی و دقت و پایداری در مقابل جنگ الکترونیک ، پایداری در مقابل شرایط محیطی گوناگون از قابلیتهای این موشک است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
با دست اندازان به بیت المال قاطعانه و بدون اغماض برخورد می شود

با دست اندازان به بیت المال قاطعانه و بدون اغماض برخورد می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، حجت الاسلام کثیرلو بیان کرد: دستگاه قضایی استان در برخورد با دست اندازان به حقوق بیت المال و دولت جدیت دارد و در این مسیر با همه کسانی که بخواهند با سوء استفاده از جایگاه خود حقوق بیت المال را تضییع کنند قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب و همچنین رئیس معظم قوه قضائیه خواستار برخورد بدون اغماض دستگاه قضایی با مفاسد اقتصادی هستند، افزود: دستگاه قضایی در برابر مفسدان اقتصادی تمام قد ایستاده است و نخواهیم گذاشت حقوق این ملت توسط عده ای فرصت طلب، سودجو و زیاده خواه تضییع شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
حضرت امام محمد باقر (ع) در یک نگاه

حضرت امام محمد باقر (ع) در یک نگاه به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، امام محمد باقر(ع) پنجمین امام شیعه در روز اول رجب مصادف با روز جمعه در سال 57 هجری دیده به جهان گشود، پدر گرامی ایشان امام سجاد (ع) و مادر بزرگوارش فاطمه دختر امام حسن بود.
به این جهت ایشان را علوین و هاشمین (علوی و هاشمی از دو سو) خوانده اند. نام مبارک ایشان محمد و کنیه اش “ابوجعفر” است.
مشهورترین لقب ایشان “باقر” است . 3 ساله بود که واقعه عاشورا اتفاق افتاد و 38 سال در کنار امامت پدر عزیزش امام سجاد(ع) بود و با شهادت ایشان در سال 95 هجری دوران امامت ایشان آغاز شد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کیهان: کتاب نویسنده صهیونیست در تهران به چاپ سوم رسید!

کیهان: کتاب نویسنده صهیونیست در تهران به چاپ سوم رسید! به گزارش خبرگزاری شبستان ، کیهان نوشت: تعداد اندکی از ناشران، کتاب هایی را که به طور آشکار در جهت انکار دین و مذهب است را منتشر می کنند. به طور مثال، حدود یک ماه پیش کتابی به قلم یک نویسنده صهیونیست منتشر شد که هیچ استقبالی را هم در پی نداشت اما با شمارگان 200 نسخه و بدون اینکه حداقلی هم از این کتاب به فروش برسد، در طول یک ماه سه بار تجدید چاپ شد! این کار ترفندی است برای اینکه اگر کتاب ممنوع شد، نسخه هایی از آن در بازار موجود باشد.
این دومین کتابی بود که در طول یک سال اخیر از این نویسنده ملحد صهیونیست در ایران به چاپ می رسید. کتاب اول را سال گذشته دو ناشر به طور همزمان چاپ کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ادارات شهرستان با فرمانداران تعامل موثر داشته باشند

ادارات شهرستان با فرمانداران تعامل موثر داشته باشند به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با حضور مدیرکل، معاونین، مدیر حراست، روسای ادارات شهرستان و کارشناسان اداره کل پیرامون بیانات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف حل مسائل، مشکلات و تبیین سند چشم اندازی پیرامون فرهنگ و هنر استان تشکیل شد.
ناصر نبی زاده در این جلسه گفت: در مجموعه های اداری خود باید قدر فرصت به وجود آمده در راستای خدمت رسانی بی منت به مردم را بدانیم، وظیفه شناس باشیم و به اموری که به ما واگذار شده است، عمل کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
دومین یادواره شهدای روحانی در زنجان برگزار می شود

دومین یادواره شهدای روحانی در زنجان برگزار می شود حجت الاسلام مسعود صفی یاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به خبرگزاری شبستان در زنجان گفت: استان زنجان 43 شهید روحانی تقدیم اسلام کرده است که در راستای گرامیداشت یاد و خاطره این شهدا یادواره شهدای روحانی امروز برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه روحانیون نقش مهمی در عرصه دفاع مقدس ایفا کردند، گفت: این مراسم ساعت 10 صبح امروز یکشنبه در حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.
به گفته وی، شکست مذبوحانه دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی موجب شده است تا جنگ در عرصه فرهنگی آغاز شود که روحانیون هم در این نبرد پیشتاز میدان هستند و تلاش می کنند تا با روشنگری افکار عمومی اجازه نفوذ دشمن به اعتقادات و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
فعالیت های قرآنی و دینی آستان قدس رضوی در یزد افزایش یابد

فعالیت های قرآنی و دینی آستان قدس رضوی در یزد افزایش یابد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی با وی، با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام باقر(ع) اظهار داشت: مردم یزد علاقه بسیار زیادی به حضرت امام رضا(ع) دارند و خیلی از افرادی که در مشهد زندگی می کنند هم اصالت یزدی دارند.
وی با اشاره به اینکه این علاقه در وجود مردم یزد کاملا مشهود است خاطرنشان کرد: زمینه کار، رشد و پیشرفت فعالیت های فرهنگی در استان یزد وجود دارد.
نمایئده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه در یزد استعدادهای بسیار خوبی در زمینه فعالیت های قرآنی وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
فقر، زیبنده کشور اسلامی و مردم ایران نیست

فقر، زیبنده کشور اسلامی و مردم ایران نیست به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه اقشار مختلف مردم همیشه با حضور خود در عرصه های انقلاب حماسه های گرانقدری آفریده اند اظهار داشت: باید از این حضور همیشگی مردم در عرصه های مختلف صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.
وی با تاکید بر اینکه مردم استان یزد در عرصه های مختلف و امتحان های انقلاب موفق و سربلند بوده اند خاطرنشان کرد: ما در آستان قدس سه ماموریت را برای خود در نظر داریم و این سه ماموریت را دنبال می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
توسعه روستایی نیازمند به کارگیری رویکرد جامع است

توسعه روستایی نیازمند به کارگیری رویکرد جامع است به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، احمد کرمی در جلسه کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری استان، رویکرد جامع را لازمه توسعه روستایی برشمرد و اظهار کرد: بدون اجرایی نمودن این رویکرد، توسعه روستایی محقق نمی گردد .
وی، بابیان اینکه توجه بر یک بخش از توسعه روستایی، نباید ما را از توجه به سایر بخش ها دور کند، افزود: در کنار توجه به بخش اقتصاد روستا، بایستی به جنبه های زیربنایی و اجتماعی فرهنگی آن نیز توجه کنیم .
کرمی، با اشاره به اینکه لازم است خدمات موردنیاز زندگی مناسب را برای روستاییان فراهم نمائیم، ابراز داشت: در حال حاضر یکی از مشکلات مناطق روستایی کشور و استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
انتشار خبرهای کذب و ناامید کننده در فضای مجازی از اهداف دشمن است

انتشار خبرهای کذب و ناامید کننده در فضای مجازی از اهداف دشمن است به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان، اسداله درویش امیری در جلسه مشترک با مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان ضمن اشاره به رسالت رسانه ها اظهار کرد: انتشار خبرهای کذب و ناامید کننده در فضای مجازی یکی از ابزارهای دشمن برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .
استاندار زنجان با بیان اینکه بسیاری از دلسوزان کشور مردان روزهای سخت هستند؛ گفت: اگر مرد میدان هستیم باید در این روزهای سخت یار رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم .
وی دقت در گفتار و عمل را در شرایط فعلی جامعه مهم دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
استقرار 115 پایگاه جمع آوری نذورات مردم در روز عید قربان

استقرار 115 پایگاه جمع آوری نذورات مردم در روز عید قربان به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان زنجان، هدایت صفری از آمادگی این نهاد برای جمع آوری نذورات و کمک های مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد و اظهار کرد: به همین منظور 115 پایگاه جمع آوری نذورات و کمک های مردمی کمیته امداد در روز عید سعید قربان در استان زنجان راه اندازی می شود .
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه مردم برای مشارکت در این طرح می توانند نذورات خود را به دفاتر و پایگاه های کمیته امداد در سراسر استان تحویل دهند؛ گفت: کمک های جمع آوری شده در روز عید سعید قربان در اولین فرصت بین نیازمندان و ایتام این استان توزیع می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
چرا امسال خبری از مگس های سفید در تهران نبود؟!

چرا امسال خبری از مگس های سفید در تهران نبود؟! به گزارش خبرگزاری شبستان ، مهر نوشت: مگس سفید ، پشه سفید ، سفید بالک ، عسلک و... این ها همه اسم هایی بود که روی موجودات سفید رنگی گذاشته شده بود که طی چند سال گذشته در دل تابستان به آمدن دسته جمعی و طغیانشان در معابر شهر عادت کرده بودیم. مگس های سفیدی که حضورشان در کنار درختان توت پررنگ تر بود و در برهه ای از زمان به اندازه ای وجودشان آزار دهنده و چشم گیر شد که حتی برای کسانی که مشکلات تنفسی داشتند هم مشکل ساز شد.
هر کس بنا به فرضیه ای که داشت برای علت وجودی شان فرضیه ای را مطرح می کرد. برخی ها آن را به آب راکد دریاچه چیتگر در غرب تهران نسبت می دادند و بعضی دیگر از استفاده بیش از اندازه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
سایه سنگین رکورد بر بازار مسکن چهارمحال و بختیاری

سایه سنگین رکورد بر بازار مسکن چهارمحال و بختیاری خبرگزاری شبستان - چهارمحال و بختیاری
تامین سرپناه، خانه دار شدن و تامین مسکن به عنوان مهمترین دغدغه هر خانواده است.
مسکن به عنوان کالای اقتصادی رابطه و تاثیر بسیار زیادی با دیگر بخش های مختلف اقتصادی در کشور دارد که تعادل بین عرضه و تقاضا و نوسانات ساخت و ساز مسکن در این بخش نیازمند وجود نیروی کار، پایین بودن نرخ تورم، مناسب بودن قیمت زمین و فضای آرام بازار در ساخت و ساز و تامین مصالح ساختمانی است.
تقاضای مردم برای تامین مسکن و ساخت و ساز واحدهای مسکونی در کشور به عنوان نیاز خانوارها برای سکونت و تقاضا به عنوان داشتن دارایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
اعتراف نویسنده سریال پدر به شیطنت در صحنه جنجالی و پرحاشیه!

اعتراف نویسنده سریال پدر به شیطنت در صحنه جنجالی و پرحاشیه! به گزارش خبرگزاری شبستان ، ایسنا نوشت: حامد عنقا در مقام نویسنده سریال پدر با اشاره به سکانسی که بارها در شبکه های اجتماعی دست به دست و باعث خنده مخاطب شده است، اعلام کرد که در زمان ساخت این صحنه ها آگاه بوده که اتفاقاتی را در پی دارد و اظهار کرد: واقعیت این است که روزی که تصمیم گرفتیم این سکانس را بسازیم البته که حتما چشم های من یک برق شیطنتی هم داشت می زد اما در نهایت تصمیم خیلی خوبی بود.
در این برنامه مجری به سکانس پریدن شخصیت پسر از پنجره اشاره کرد و با خنده گفت که یکی از سکانس های ماندگار تاریخ تلویزیون بوده است که در نهایت به نفع سازندگان تمام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
ظاهر عجیب اشکان دژاگه بعد از اخطار گرفتن از کمیته انضباطی!+عکس

ظاهر عجیب اشکان دژاگه بعد از اخطار گرفتن از کمیته انضباطی!+عکس به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از تسنیم، اشکان دژاگه، ملی پوش کشورمان که به تازگی به عضویت تیم تراکتورسازی درآمده است، در نخستین بازی خود برای تراکتورسازی مقابل استقلال به میدان رفت. او پس از این دیدار به دلیل تاتوهایی که روی دستان خود دارد به کمیته اخلاق احضار شد و در این خصوص توضیحاتی را ارائه کرد.
هافبک ملی پوش تیم فوتبال تراکتورسازی با توجه به فشارهایی که وجود داشت، در دیدار این هفته تیمش مقابل سایپا با ظاهری متفاوت به میدان رفته و خالکوبی های دستان خود را پوشانده است.
پایان پیام/ 52 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
هنرمندی که با نقاشی های زیبای خود روی قهوه، همه را حیرت زده می کند!+تصاویر

هنرمندی که با نقاشی های زیبای خود روی قهوه، همه را حیرت زده می کند!+تصاویر به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از هنرمندان هستند که هنری باورنکردنی دارند و آن را در جایی استفاده می کنند که بسیاری از مردم بتوانند آن را ببینند؛ درست مانند این هنرمند خوش ذوق آمریکایی. او که در یکی از کافه رستوران های لاس وگاس کار می کند در اقدامی جالب با استفاده از رنگ غذا بر روی قهوه نقاشی و طراحی های رنگارنگ و بسیار جذابی را ایجاد کرده است.
او برای هر قهوه 15 دقیقه وقت می گذارد و قهوه ها را با قیمت 8 دلار می فروشد. هنر و خلاقیت وی نقش مهمی در جذب مشتری و البته سفارش نوشیدنی های بیشتر دارد که در نتیجه، موجب افزایش درآمد این کافه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بازیگران معروفی که جای مجریان تلویزیون را گرفته اند

بازیگران معروفی که جای مجریان تلویزیون را گرفته اند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از هنرآنلاین، جدا از سریال های تلویزیونی که همواره با مخاطبان بسیاری مواجه هستند، جنگ ها، تاک شوها و مسابقات نیز از دیگر برنامه هایی هستند که عمدتا از میزان قابل توجهی از مخاطب برخوردار هستند.
در طی سال های گذشته بسیاری از این برنامه ها با اجرای خوب مجریان تلویزیونی همراه شدند و مخاطبان خود را نیز داشتند که از جمله آن ها می توان به برنامه هایی چون “مثلث شیشه ای” با اجرای رضا رشیدپور یا “مسابقه بزرگ” با اجرای سید کاظم احمدزاده و جواد یحیوی اشاره کرد. همچنین در همان سال ها مجریان بسیاری بودند که علاوه بر تسلط بر اجرا می توانستند مخاطبان خود را نیز از پای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
فرمانداران مامور نظارت بر امحا زباله های بیمارستانی شدند

فرمانداران مامور نظارت بر امحا زباله های بیمارستانی شدند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از استانداری کرمانشاه، مهرداد سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، پس از انتشار گزارش ایرنا از رهاسازی زباله های بیمارستانی در اطراف سراب قنبر کرمانشاه، با بیان اینکه امحا زباله های بیمارستانی کاری تخصصی است، افزود: باید آلودگی های زباله های بیمارستانی به صورت کامل برطرف و پس از خردشدن به محل مورد نظر منتقل شوند که متاسفانه این کار در کرمانشاه به صورت کامل انجام نمی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه استانداری نسبت به نحوه رهاسازی زباله های بیمارستانی اعتراض دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ویراکاپ کرمانشاه پایان یافت

ویراکاپ کرمانشاه پایان یافت به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه، مسابقات استانی ویراکاپ که روز چهارشنبه(24 مرداد) با شرکت بیش از 200 دانش آموز استان کرمانشاه در جهاد دانشگاهی آغاز به کار کرد، امروز پایان یافت.
در این دوره از رقابت ها 24 نفر در بخش چرتکه، هفت نفر در بخش ریاضیات، سه نفر در بخش رباتیک و 2 نفر در بخش روبیک حائز رتبه شدند.
مسلم حدیدی قائم مقام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه، در گفت و گویی افزود: این مسابقات در سطح دانش آموزی سنین 6 تا 18 سال برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
امسال دو جشنواره تئاتر در استان یزد برگزار می شود

امسال دو جشنواره تئاتر در استان یزد برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مجید جوادیان زاده با اعلام این خبر افزود: شهر یزد امسال میزبان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی یزد و دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی با عنوان چتر زندگی است.
وی گفت: بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی یزد14 تا 16 شهریور و جشنواره ملی تئاتر خیابانی اول تا 4 آذر ماه برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد جشنواره تئاتر استانی در یزد در راستای گسترش و توسعه این هنر انسان ساز در استان و به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی تولیدات نمایشی از طریق تأکید بر اجراها ی عمومی و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
مدیرکل بنیاد شهید مرکزی به یاران شهیدش پیوست

مدیرکل بنیاد شهید مرکزی به یاران شهیدش پیوست به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی روز شنبه با صدور پیامی شهادت محمد صادق دوخایی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی را تسلیت گفت.
آیت الله دری نجف آبادی در این پیام آورده است: یکبار دیگر مردم انقلابی و ولایتمدار استان مرکزی در غم از دست دادن یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس به سوگ نشستند.
جانبازان اسناد زنده ای از فرهنگ غنی ایثار و جهاد می باشند که تداوم بخش روح سلحشوری و مقاومت در جامعه به ویژه در میان نسل های جوان و آینده ساز انقلاب اسلامی هستند که فیض وجودی آنان یکی پس از دیگری به عطر آسمانی شهادت عالم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
موجودی عجیب با ظاهری ترسناک و بدون صورت در ساحل روسیه!+تصاویر

موجودی عجیب با ظاهری ترسناک و بدون صورت در ساحل روسیه!+تصاویر به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از تسنیم، امواج دریای برینگ، موجودی عجیب را با ظاهری پشمالو و بدون صورت یا چشمانی مشخص به ساحل کامچاتکا واقع در روسیه آوردند. برخی از بومیان احتمال دادند این موجود عظیم الجثه لاشه یک اختاپوس باشد و برخی دیگر این لاشه بدبو را متعلق به ماموت ها دانستند.
اما سرگی کورنِو، زیست شناس دریایی که در موسسه تحقیقات شیلات و اقیانوس نگاری روسیه (VNIRO)، مشغول به کار است بر این باور است که آنچه امواج به ساحل آورده بخشی از لاشه نهنگی است که مدتها از مرگش می گذرد.
به گفته او، دریا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
نخستین جشنواره تجلیل از مروجان کتاب خوانی در استان یزد

نخستین جشنواره تجلیل از مروجان کتاب خوانی در استان یزد به گزارش خبرنگار خرگزاری شبستان از یزد، مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبرگفت:این جشنواره در بخش های؛ گروهها و نهادهای غیردولتی، افراد، نگاه ویژه و نشان استمرار برگزار می شود.
وی گفت:علاقه مندان تا پایان شهریورماه سالجاری فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد مستقر است ارسال کنند.
وی افزود: ارزیابی نهایی براساس شاخص های معرفی شده جشنواره یعنی تأثیر پایدار در گسترش کتابخوانی میان مردم، خلاقیت و نوآوری در برنامه ها و شیوه های اجرایی، استفادۀ مناسب از مشارکت مردم و چهره ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
بازار مسکن در همدان به بی ضابطه ترین بازار تبدیل شده/ همدان رتبه ششم گرانی مسکن را دارد

بازار مسکن در همدان به بی ضابطه ترین بازار تبدیل شده/ همدان رتبه ششم گرانی مسکن را دارد خبرگزاری شبستان- همدان: نوسانات گسترده قیمت های مسکن در همدان به اوج خود رسیده است ، بازار مسکن در همدان دائماً با معضل صعود ناگهانی مواجه است ، این تغییرات حتی روزانه و هفتگی است که موجب افزایش شیب بازار مسکن و ایجاد مشکلات متعدد برای خریداران شده است. در این باره با چند تن از مسئولین گفتگوی انجام داده تا علت را جویا شویم.
ابراهیم جمالیان ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک همدان در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: افزایش قیمت مسکن در استان از قبل عید شروع شده است و اکنون نیز نوسانات ارزی و افزایش قیمت بسیاری از کالاها موجب افزایش قیمت املاک و در نتیجه اجاره بها شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را رد کرد

شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را رد کرد به گزارش خبرگزاری شبستان، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان با اعلام رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی از سوی شورای نگهبان در یادداشتی در این باره نوشت: لایحه اصلاح قانون پولشویی در چهار بند مغایر با موازین شرع مقدس و قانون اساسی شناخته شد و جهت اصلاح به مجلس اعاده گردید. ملاک بررسی شورای نگهبان در مغایرت یا عدم مغایرت یک مصوبه، موازین شرع مقدس و قانون اساسی است.
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
اقامه نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام خاتمی

اقامه نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام خاتمی به گزارش خبرگزاری شبستان، نماز عید سعید قربان چهارشنبه 31 مرداد مصادف با روز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام سیداحمد خاتمی در محل مصلی امام خمینی(ره) تهران اقامه می شود.
طبق اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، وسیله ایاب و ذهاب برای نمازگزاران از میادین شهر به سمت مصلی امام خمینی(ره) مهیا شده است. درهای مصلی امام خمینی(ره) از ساعت 8 صبح روز عید سعید قربان به روی نمازگزاران باز می شود.
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
آیت الله سبحانی برای آیت الله قاسم طلب شفای عاجل کردند

آیت الله سبحانی برای آیت الله قاسم طلب شفای عاجل کردند عقیق: آیت الله جعفر سبحانی با ارسال نامه به آیت الله عیسی قاسم که اکنون در بیمارستانی در لندن به سر می برد، برای ایشان طلب شفای عاجل و عافیت کامل کردند.
بسم الله الرحمن الرحیم
آیت الله عیسی قاسم
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
خبر بیماری شما باعث تألم خاطر بود. از خداوند متعال خواستاریم که به شما شفای عاجل و عافیت کامل دهد و نعمت امنیت و سلامت را به شما ارزانی بخشیده و شما را به کشور خود و میان دوستدارانتان بازگرداند.
از خدواند مسئلت می جوییم که به حق حضرت محمد (ص) و خاندان پاکش، همه ی بدی ها و ناگواری ها را در دنیا و آخرت از شما دور گرداند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
دلیلی ندارد جهیزیه عروس در معرض دید عموم قرار بگیرد/ اگر با همسرمان نزاعی پیش آمد، مرد باشیم و کوتاه بیاییم

دلیلی ندارد جهیزیه عروس در معرض دید عموم قرار بگیرد/ اگر با همسرمان نزاعی پیش آمد، مرد باشیم و کوتاه بیاییم عقیق: حجت الاسلام شهاب مرادی، شب گذشته در جشن پیوند آسمانی 300 زوج جوان در امامزاده سلطان امیراحمد کاشان(ع)، با تاکید بر تسهیل و اصلاح فرهنگ ازدواج، گفت: فرهنگ تجمل و چشم و هم چشمی در امر ازدواج و خرید جهیزیه زوج های جوان که موجب فشار به طبقه کارگر و کارمند است، باید اصلاح شود.
وی با تاکید بر پرهیز از خرید لوازم غیرضروری جهیزیه، بر کنار گذاشتن رسم و رسوم زشت، غیر معمول و دوران جاهلیت ازدواج در بعضی از شهرهای کشور، گفت: مراسم دیدن جهیزیه زوج های جوان در جامعه برداشته شود، دلیلی ندارد که تمام جهیزیه عروس در معرض دید عموم قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
50 روز از مهلت سه ماهه FATF گذشت/ نهادهای تصمیم گیر چه زمانی اعلام نظر می کنند؟

50 روز از مهلت سه ماهه FATF گذشت/ نهادهای تصمیم گیر چه زمانی اعلام نظر می کنند؟ از ابتدای سال جاری کلیدواژه های FATF ، CFT ، پالرمو، پولشویی و امثال این ها در فضای مجازی و رسانه ها شنیده شده است، شاید هنوز هم بسیاری از مخاطبان رسانه ها سوالات بسیاری درباره معنا و مفهوم این واژگان داشته باشند.
به گزارش ایسنا، یک ماه و نیم تا پایان مهلت سه ماهه گروه اقدام مالی (FATF ) به ایران برای خارج شدن از لیست خاکستری و رفتن به منطقه سبز مانده، منطقه سبز همان منطقه است که مبادلات بانکی در آن بدون مشکل انجام خواهد شد کما اینکه 13 آبان دور دوم بازگشت تحریم های آمریکا نیز شروع خواهد شد.
در این گزارش FATF و آخرین وضعیت لوایح چهارگانه به زبان ساده توضیح داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
پاسخ آمریکا به پیام انفعال روحانی

پاسخ آمریکا به پیام انفعال روحانی روزنامه کیهان: آمریکا خود کاری کرده که شرایط مذاکره را از بین برده؛ با روند خوبی داشتیم مذاکره می کردیم، اما خودش آن را تخریب کرده و پل را خراب کرده و آن طرف ایستاده و می گوید باید چگونه عبور کنم؟! اگر می خواستید عبور کنید، چرا خراب کردید؟ اگر می خواستید همدیگر را ببینیم چرا پل را خراب کردید؟ خودشان پل را خراب کرده و آن طرف ایستاده و داد می زنند. اینکه نشد. اگر راست می گویید بیایید پل را دومرتبه درست کنید. پل را که درست کردید خودبه خود و به طور طبیعی رفت و آمد درست می شود؛ خودت مؤثر و مخرب و عامل این کار هستی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
هدیه پوتین برای عروسی وزیر امور خارجه اتریش چه بود؟

هدیه پوتین برای عروسی وزیر امور خارجه اتریش چه بود؟ به گزارش خبرگزاری شبستان ، باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک نوشت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ترانه های اجرا شده توسط گروه موسیقی فولکلوریک قزاق را به عنوان هدیه عروسی کارین کنایسل، وزیر امور خارجه اتریش، ارائه خواهد کرد.
همراه با پوتین برای عروسی 10 نفر از اعضای این گروه موسیقی به منظور اجرای ترانه های این گروه برای زوج جوان به عنوان هدیه ای از طرف رهبر روسیه حضور خواهند داشت.
گفتنی است، دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، پیشتر گفته بود که پوتین قصد دارد 18 اوت در ازدواج وزیر امور خارجه اتریش شرکت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ثبت نام از مشاغل خانگی در حوزه های فرهنگی و هنری در خراسان جنوبی

ثبت نام از مشاغل خانگی در حوزه های فرهنگی و هنری در خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با اعلام این خبر بیان داشت: هنرمندان خراسان جنوبی در راستای طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در حوزه های فرهنگی و هنری حمایت می شوند.
وی با بیان اینکه امروزه مشاغل خانگی زودبازده و کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای خوداشتغالی و ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می شوند، یادآور شد: قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بی شماری برای شاغلین آن ها می شود که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
قانون اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم منتشر شد

قانون اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم منتشر شد به گزارش خبرگزاری شبستان، متن قانون اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در روزنامه رسمی منتشر شد. متن این قانون را در زیر می خوانید:
قانون اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم
ماده1 ماده (1) قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مصوب 1394/11/13 و بند (الف) آن به شرح زیر اصلاح و تبصره های(1) تا (4) ذیل، جایگزین تبصره های (1) و (2) آن می شود:
ماده1 تهیه یا جمع آوری وجوه یا اموال به هر طریق چه دارای منشأ قانونی باشد یا نباشد و یا مصرف تمام یا بخشی از منابع مالی حاصله از قبیل قاچاق ارز، جلب کمکهای مالی و پولی، اعانه، انتقال پول، خرید و فروش اوراق مالی و اعتباری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
حمید فرخ نژاد: ترامپ از نشانه های آخرالزمان است!+عکس

حمید فرخ نژاد: ترامپ از نشانه های آخرالزمان است!+عکس به گزارش خبرگزاری شبستان ، فرخ نژاد نوشت: نه رو دراگم ، نه الکلیم ،نه مواد مخدر مصرف میکنم،سیگاری هم نیستم ،ولی اعتقاد دارم این ادم از نشانه های اخرالزمانه.
پایان پیام/ 52 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
آقای توکلی لااقل اسم 10 بدهکار بزرگ بانکی را بگوید!

آقای توکلی لااقل اسم 10 بدهکار بزرگ بانکی را بگوید! اردیبهشت امسال کمیسیون اصل 90 مجلس در گزارشی تفصیلی رقم مطالبات معوق بانکی را 136 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و حالا بعد از گذشت حدود چهار ماه از انتشار این گزارش احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده 110 هزار میلیارد تومان بدهی و معوقات بانکی متعلق به 108 نفر است.
شرق در ادامه نوشت: بنابراین اگر رقم برآوردی کمیسیون اصل 90 را کنار عدد اعلامی از سوی احمد توکلی بگذاریم، 26 هزار میلیارد تومان از مجموع مطالبات معوق بانکی برای تعداد زیادی از بدهکاران بانکی است و 108 نفر دانه درشت، 110 هزار میلیارد تومان به نظام بانکی بدهکار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
عکسی زیرخاکی از عزت الله انتتظامی در کنار علی نصیریان و جمشید مشایخی در 53 سال پیش

عکسی زیرخاکی از عزت الله انتتظامی در کنار علی نصیریان و جمشید مشایخی در 53 سال پیش به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خبرآنلاین، دو سال پیش، خبرآنلاین عکسی را از گریم سنگین سه بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر ایران که برای اولین بار دیده می شد، منتشر کرد.
حال به بهانه درگذشت عزت الله انتظامی یکی از سه بازیگر حاضر در این عکس، آن را بازنشر می کنیم.
این عکس، چهارم فروردین 1344 گرفته شده است؛ در آن زمان، هنرمندان تئاتر در قالب چند گروه نمایشی، در اداره هنرهای دراماتیک وقت (اداره تئاتر) به فعالیت هنری می پرداختند.
علی نصیریان و عزت الله انتظامی، پیش از آمدن به اداره هنرهای دراماتیک، کار را از صحنه دیگر تئاترهای تهران آغاز کرده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
عزت الله انتظامی در دوره جوانی + عکس

عزت الله انتظامی در دوره جوانی + عکس عزت الله انتظامی، آقای بازیگر سینمای ایران، پس از طی دوره ای بیماری در سن 94 سالگی درگذشت. دو عکس زیر وی را در روزگار جوانی نشان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
انتقاد تند پرویز پرستویی از کم کاری مسئولان +عکس

انتقاد تند پرویز پرستویی از کم کاری مسئولان +عکس پرویز پرستویی با بیان اینکه همه ما مدیون خون ریخته شده شهدا هستیم، تاکید کرد که اگر هر روز یاد این عزیزان را به یاد آوریم دیگر با اختلاس گران و دزدان بیت المال برخورد جدی خواهیم کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
از اعتراض به آذری تا دود ناشی از مصرف سیگار در مصاف ذوب آهن و سپاهان

از اعتراض به آذری تا دود ناشی از مصرف سیگار در مصاف ذوب آهن و سپاهان به نقل از ایسنا، تیم های ذوب آهن و سپاهان در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر فوتبال داربی اصفهان را در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار کردند که این دیدار در نهایت با پیروزی 2 بر یک سپاهان به اتمام رسید.
در این دیدار حدود 10 هزار هوادار در ورزشگاه فولادشهر حاضر شده بودند که با وجود برگزاری بازی در ورزشگاه خانگی ذوب آهن، تعداد تماشاگران سپاهان بیشتر بود. پیش از آغاز بازی بازیکنان ذوب آهن به سمت نیمکت سپاهان رفتند تا به امیر قلعه نویی سرمربی فصل گذشته سبزپوشان اصفهانی خوش آمدگویی کنند.
از تیم سپاهان هم استنلی کی روش که فصل گذشته در ذوب آهن توپ زده بود به سمت نیمکت تیم سابقش رفت و با اعضای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ماجرای پیرمرد و آمبولانس پیاده

ماجرای پیرمرد و آمبولانس پیاده به نقل از ایسناو به نقل از الجزیره، "فرانسیسکو پانچیتو اولاچی" سوار بر یک سوزوکی چهاردر با شیشه شکسته و تایرهای زهوار دررفته تا مرز ایالات متحده آمریکا در نوگالس مکزیک رانندگی می کند. این پرستار 57 ساله که روپوشی به رنگ آبی روشن بر تن کرده و یک گوشی پزشکی از گردنش آویزان است، به سمت گروه کوچک خانواده هایی که منتظرند در مورد پرونده پناهندگی شان با ماموران رسمی مهاجرت آمریکا صحبت کنند، حرکت می کند.
لوردس گونزالس، با پسر و دخترش روی یک روانداز نشسته و دو کیف بزرگ پر از خرت وپرت کنارش است. پانچیتو به گونزالس می گوید که یک پرستار است و می خواهد اگر مشکلی در زمینه سلامتی شان دارند با او در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
فعالیت خبری، حرکت در میدان مین است/اصحاب رسانه، تشخیص اولویت ها را از رهبری نظام بگیرند

فعالیت خبری، حرکت در میدان مین است/اصحاب رسانه، تشخیص اولویت ها را از رهبری نظام بگیرند به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی امشب (26 مرداد) در همایش رسولان کریمه که با حضور اصحاب رسانه از سوی آستان مقدس حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) در شبستان نجمه خاتون برگزار شد، عنوان کرد: شناخت های صحیح راهبردهای کشور و مصالح نظام و درک درست نسبت به اهم های نظام، لازمه کار خبرنگاران و نخبگان عرصه فرهنگ است.
ثبت و انتشار خبر نیاز به مهارت ها، ظرافت ها و پیچیدگی های خاصی دارد
امام جمعه قم اظهار داشت: ثبت و ضبط درست خبر به هنگام و قدرت فهم و درک لوازم و الزامات هر خبر متناسب با زمان و مکان و متناسب با درک و فهم مخاطبان و همچنین متناسب با مصالح نظام و کشور از ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
شکنجه های جسمی و روحی اسارت، آزادگان را تسلیم خواسته دشمن نکرد

شکنجه های جسمی و روحی اسارت، آزادگان را تسلیم خواسته دشمن نکرد به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، امیر علی اکبر ریزه وندی مدیر آموزش و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه، جمعه( 26 مرداد) در همایش بازگشت پرستوها در تالار گل نرگس برگزار شد، گفت: امروز مقارن با حماسه آزادسازی پاوه و بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است .
وی با اشاره به محاصره پاوه توسط گروه های ضد انقلاب، افزود: شهید دکتر مصطفی چمران و شهید ولی الله فلاحی فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش و شهید اصغر وصالی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که فرمانده وقت سپاه شهرستان بود در حماسه تاریخی پاوه حضور داشتند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
خاطره ای شنیدنی از عصبانیت مرحوم عزت الله انتظامی

خاطره ای شنیدنی از عصبانیت مرحوم عزت الله انتظامی به گزارش نخست نیوز، مرحوم عزت الله انتظامی در فیلم سینمایی خانه خلوت مهدی صباغ زاده با این کارگردان همکاری داشته است. صباغ زاده ضمن تاسف و تاثر از درگذشت این بازیگر در گفت و گو با خبرآنلاین به بیان خاطره ای از او پرداخت و از ویژگی های کاری و حرفه ای این بازیگر گفت.
مهدی صباغ زاده درباره درگذشت عزت الله انتظامی گفت: من جز اظهار تاسف حرف دیگری نمی توانم بزنم، هنرمندان عزیز و بزرگوار سینمایمان یکی از پس دیگری از دست می روند و ما را غمگین می کنند. واقعا برای سینمای ایران عذاب است اما با قسمت نمی شود جنگید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
مواد خوراکی برای مبارزه با زخم معده

مواد خوراکی برای مبارزه با زخم معده شفا آنلاین سلامت با ایجاد زخم در پوشش درونی معده که عمدتا ناشی از میزان بیش از اندازه زیاد اسید معده است، زخم معده ایجاد می شود که بسیار دردناک است.
به گزارش شفا آنلاین : علاوه بر شیوه های قراردادی درمان زخم معده، Gastric ulcer treatment محققان به گنجاندن برخی مواد غذایی در رژیم غذایی به منظور مقابله با درد ناشی از زخم معده تاکید دارند. این مواد خوراکی با ممانعت از رشد باکتری های عامل زخم معده به روند درمان بیماری کمک می کنند.
فلاونوئیدها: تحقیقات نشان می دهد فلاونوئیدها که به بیوفلاونوئیدها هم معروف هستند و به طور طبیعی در برخی میوه ها و سبزیجات وجود دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
درخواست نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از سازمان امورمالیاتی

درخواست نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از سازمان امورمالیاتی شفا آنلاین اجتماعی سلامت نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: طبق آمار سازمان امورمالیاتی به راحتی می توان درآمدهای پزشکان را ارزیابی کرد.
به گزارش شفا آنلاین :محمد نعیم امینی فرد ، درباره طرح برخی اخبار مبنی برعدم پرداخت مالیات Non-payment of taxes توسط نیمی از پزشکان در تهران، گفت: براساس آمار و برآورد سازمان امورمالیاتی پزشکان در پرداخت مالیات خلاف قانون عمل نمی کنند، البته که صحبت از عدم پرداخت مالیات توسط نیمی از پزشکان دقیق نیست؛ زیرا ممکن است برخی از پزشکان به هیچ عنوان فعالیتی در این حوزه انجام ندهند، یعنی پروانه فعالیت در استان تهران را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
ویدیو| فرهاد قائمی: از کودکی با اسب و سوارکاری بزرگ شدم

ویدیو| فرهاد قائمی: از کودکی با اسب و سوارکاری بزرگ شدم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
از اصلاح طلبی انحصار طلبانه تا اصلاح طلبی عمل گرایانه

از اصلاح طلبی انحصار طلبانه تا اصلاح طلبی عمل گرایانه کبنا ؛ متن ارسالی
روزی یکی از مسئولین سابق استان کهگیلویه و بویراحمد که شدیداً تحت فشار برخی از دوستان تحت لوای نام اصلاح طلبان بود، حرف زیبایی زد که باید با زر نوشته شود. او گفت در این استان برخی که خود را مدعی اصلاح طلبی می دانند که تنها لایه رویی و بیرونی آنان معرف این ادعاست و لایه های دیگر را که می شکافی می بینی از قوم سالاری و حامی پروری تا منطقه گرایی و باندبازی در آن مستتر است. او برای این ادعای خود مصداقی روشن آورد که از ذکر آن خود داری می کنم. با این حال هنوز کسانی هستند که که زیر بیرق اصلاحات اند و یادشان رفته اصلاح طلبی یک اندیشه فاخر است که در رفتار تجلی می یابد و به صرف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
عدم شناخت دشمن؛ بازی کردن در میدان هزار ترفند اوست/ ناامیدی بزرگترین آفت جامعه انقلابی

عدم شناخت دشمن؛ بازی کردن در میدان هزار ترفند اوست/ ناامیدی بزرگترین آفت جامعه انقلابی اصفهان شرق_سید روح الله رفعتی پور / ... دشمنان هر روزی توطئه ی جدیدی، یک حیله ی جدیدی و ترفند جدیدی را مطرح خواهند کرد؛ بایستی نیروهای مبتکر و مؤمن و آماده به کار ما، قبل از آنکه دشمن بخواهد ترفندی را اجرا بکند و شگرد جدیدی را وارد میدان بکند، آماده باشند؛ هم پاسخ بدهند هم پیشگیری کنند از آنچه دشمن ممکن است انجام بدهد.
جملات بالا، بخشی از فرمایشات امام خامنه ای در دیدار بسیجیان در روز اول آذر سال 96 است. اصولا در اندیشه ی سیاسی دین مبین اسلام، یکی از نکات مهم و اساسی، شناسایی دشمن و شناخت ترفندهای اوست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
حسن بخاطر یک دختر اعدام می شود! + عکس

حسن بخاطر یک دختر اعدام می شود! + عکس رکنا: پسر جوان که به خاطر یک دختر خانه رقیب عشقی اش را با کوکتل مولوتوف به آتش کشیده و مرگ تلخ وی و دوستش را رقم زده بود دیروز با حکم قضایی به دوبار قصاص و زندان محکوم شد. قضات دادگاه دو همدست وی را نیز به زندان محکوم کردند.
به گزارش رکنا، حسن 29 ساله تابستان سال 96 به خاطر اختلاف با میثم 30 ساله خانه وی در نظام آباد را با پرتاب کوکتل مولوتوف به آتش کشید و مرگ میثم و یکی از دوستان است به نام فرهاد را رقم زد. وی که به جنایت Crime با همدستی دو نفر از به نام های کیارش و بهنام اعتراف کرده بود هفته گذشته در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
مطمئن باشید به سطح فصل گذشته باز می گردیم/ حسینی بداند شماره 1 تیم استقلال است

مطمئن باشید به سطح فصل گذشته باز می گردیم/ حسینی بداند شماره 1 تیم استقلال است به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو ، شفر با حضور در برنامه ورزش و مردم درباره آخرین وضعیت استقلال گفت: بابت عملکرد استقلال در گذشته و حالا بسیار خوشحالم و همه می دانند که استقلال تیم بزرگی در آسیا است. ما یک راه بزرگ را طی می کنیم تا به موفقیت های تاریخی برسیم و باید از تیم و هواداران تشکر کنم. ما سخت کار کردیم اما مشکلاتی بابت بازیکنان جدید خود داشتیم. همه می دانند که ما در پایان بهترین فصل، 5 بازیکن را از دست دادیم و حالا باید تیم جدیدی را درست کنیم که به زمان نیاز دارد.
وی افزود: بازیکنان از باشگاه های دیگری آمدند و سبک بازی آنها با سبک بازی ما تفاوت دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را رد کرد

شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را رد کرد سخنگوی شورای نگهبان از اعاده لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید، عباسعلی کدخدایی در یادداشتی در این باره نوشت:
لایحه اصلاح قانون پولشویی در چهار بند مغایر با موازین شرع مقدس و قانون اساسی شناخته شد و جهت اصلاح به مجلس اعاده گردید. ملاک بررسی شورای نگهبان در مغایرت یا عدم مغایرت یک مصوبه، موازین شرع مقدس و قانون اساسی است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
امنیت کشور به اقتصاد گره خورده است/ لزوم تفویض اختیارات دولت به استان ها

امنیت کشور به اقتصاد گره خورده است/ لزوم تفویض اختیارات دولت به استان ها به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان اصفهان با بیان اینکه آمریکایی ها جنگ اقتصادی را پاشنه آشیل ما کرده اند، گفت: پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز از نفت ضربه می خوریم اما می دانیم که آمریکا هیچ وقت در زمینه ایدئولوژی با ما گفتگو نمی کند و در جنگ نظامی هم وارد نمی شود.
وی با تاکید بر رهایی کشور از نفت اظار داشت: این موضوع بارها مورد تذکر رهبر انقلاب اسلامی هم قرار گرفته است و باید با استفاده از نیروهای داخلی از نفت رهایی پیدا کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
رسانه تراز انقلاب اسلامی برمبنای تعهد و اخلاق حرکت می کند

رسانه تراز انقلاب اسلامی برمبنای تعهد و اخلاق حرکت می کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، ابراهیم نوروزی فر، رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز ظهر جمعه امروز 26 مرداد در مصلی نماز جمعه کرج گفت: روایتگری یا همان خبرنگاری سابقه ای دیرین در اندیشه اسلامی دارد آنگونه که باید گفت حضرت زینب(س) اولین زن خبرنگار جنگ بود؛ همان بانویی که از با حضورش در حادثه کربلا، روایتگری و خبرنگاری اش بعد از حادثه عظیم عاشورا، آن را بعد از 1400 سال همچنان رنده نگاه داشته است.
به گفته وی، اگر نبود روایتگری و خبرنگاری این بانوی بزرگ اسلام و سخنان ارزشمندش بعد از حادثه عاشورا، عمق این فاجعه عظیم درک و لمس نمی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
مخالفت رژیم آل خلیفه با درخواست سازمان ملل برای آزادی نبیل رجب

مخالفت رژیم آل خلیفه با درخواست سازمان ملل برای آزادی نبیل رجب به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل آزادی نبیل رجب و پرداخت غرامت به دلیل حبس غیرقانونی وی را خواستار شدند.
دولت بحرین نیز در بیانیه ای ضمن رد این درخواست کارشناسان حقوقی، مدعی شد که جرم نبیل رجب ارتباطی به دیدگاه های سیاسی اش ندارد بلکه محاکمه وی مستقل و شفاف است.
در این بیانیه آمده است که همانند دیگر کشورها، در بحرین نیز فرق زیادی بین انتقاد مشروع از دولت و تلاش برای تحریک مردم جهت ایجاد اخلال در نظم عمومی وجود دارد.
کمیته سازمان ملل متشکل از پنج نفر از کارشناسان مستقل در گزارشی با اشاره به مبهم بودن احکام قانون مجازات ها در بحرین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه با ابلاغ دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی های مجاز از سوی بانک مرکزی، دلالان به معاملات شبانه روی آورده و در حال انجام فعالیت های سفته بازی هستند.
به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، ارز از جمله بازارهایی بود که از سال گذشته تاکنون سر و صداهای زیادی در اقتصاد و سایر بخش های مرتبط در کشور ایجاد کرده، نوسان های لحظه ای، هجوم مردم عادی برای خرید و فروش و حضور پُررنگ و همیشگی دلالان در این بازار از جمله موضوعاتی بود که بازار ارز طی یک سال گذشته به خود دید .
بانک مرکزی و دولت نیز در سوی دیگر ماجرا بیکار ننشسته و هرگونه اقدامی که موجب آرامش و ثبات بازار و همچنین کوتاه شدن دست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
کمبود فضای فرهنگی و هنری در کشور/ جریان فرهنگ و هنر ایران زمین از حالت مرکز گرا به سمت ایران گرا حرکت می کند

کمبود فضای فرهنگی و هنری در کشور/ جریان فرهنگ و هنر ایران زمین از حالت مرکز گرا به سمت ایران گرا حرکت می کند به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، َدکتر سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز 26 مرداد در نشست اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان های ابهر، خرمدره، قیدار و سلطانیه در فرهنگسرای نور شهرستان ابهر با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان اظهار کرد: آزادگان رمز عزت، اقتدار و ماندگاری ما هستند.
وی با تسلیت به درگذشت مرحوم عزت الله انتظامی هنرمند بنام کشورمان خاطرنشان کرد: رویکرد نخست در وزارتخانه رونق افزایی فضای فرهنگ و هنر با کمترین حاشیه است.
به گفته وی، فضای حاکم بر سینماها در فروش، مخاطب و زیرساخت ها روبه جلو بوده است و 35 درصد از مخاطبان سینما افزایش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
عزت الله انتظامی دارفانی را وداع گفت

عزت الله انتظامی دارفانی را وداع گفت به گزارش خبرنگار شبستان، عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران صبح امروز 26 مرداد ماه در بیمارستان "باهنر تهران" به دیار باقی شتافت.
او که متولد سال 1303 در تهران بود با آثاری همچون گاو ، اجاره نشین ها ، هامون ، حاجی واشنگتن ، خانه عنکبوت ، شیر سنگی ، هامون ، روز فرشته ، روز واقعه ، روسری آبی ، دیوانه ای از قفس پرید و هزاردستان در سینما و تلویزیون ایران ماندگار شد.
اخبار مربوط به مراسم تشییع این هنرمند متعاقبا اعلام می شود.
خبرگزاری شبستان این ضایعه را به جامعه هنرمندان سینما و تئاتر کشور تسلیت می گوید.
پایان پیام/ 14 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
ظریف درگذشت عزت الله انتظامی را تسلیت گفت

ظریف درگذشت عزت الله انتظامی را تسلیت گفت خبرگزاری آریا - تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه در پیامی درگذشت عزت الله انتظامی پیشکسوت سینمای ایران را تسلیت گفت.
به گزارش روز جمعه ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در متن پیام تسلیت محمد جواد ظریف آمده است: خبر درگذشت هنرمند پیشکسوت و محبوب مرحوم استاد عزت الله انتظامی موجب تاثر گردید. این ضایعه بزرگ را به خانواده آن مرحوم، جامعه هنری کشور و مردم شریف و هنر پرور ایران تسلیت گفته، رحمت الهی برای آن فرهیخته ارجمند که عمری را در راه هنر متعهد، فاخر و مردمی سپری کرد از خداوند بزرگ مسالت می نمایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
رامین رضاییان در اوستنده می ماند

رامین رضاییان در اوستنده می ماند رامین رضاییان که فصل گذشته برای اولین بار راهی فوتبال اروپا شده بود، قصد داشت پس از عملکرد خوب در جام جهانی راهی تیم بزرگتری شود اما پس از بررسی تمام جوانب تصمیم گرفت در تیم اوستنده بلژیک بماند.
او پیش تر در اینستاگرام با انتشار پستی از هواداران، هم تیمی ها، مربیان و مدیران باشگاه خداحافظی و تشکر کرده بود اما حالا با قراردادن استوری نشان داده که به احتمال زیاد همچنان در اوستنده خواهد ماند.
او از چند روز قبل در تمرینات این تیم حضور پیدا کرده بود تا آمادگی بدنی اش را حفظ کند و حالا قصد دارد دومین و آخرین سال قراردادش را هم در اوستنده بلژیک سپری کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
الهه احمدی: نباید حتی یک تیر را از دست بدهیم

الهه احمدی: نباید حتی یک تیر را از دست بدهیم به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از پالمبانگ، الهه احمدی ملی پوش تیراندازی ایران در بازی های آسیایی 2018 در حاشیه تمرینات خود در محل این مسابقات اظهار کرد: ما همه حریفان خود را می شناسیم که از بهترین های المپیک و جهان هستند. می توانیم رکوردهای مورد نظرشان را پیش بینی کنیم.
بانوی پرچم دار ایران که در پالمبانگ مستقر است درباره سفر به جاکارتا و شرکت در رژه کاروان، افزود: خیلی خوشحالم که به عنوان پرچمدار انتخاب شدم. بویژه اینکه از رشته تیراندازی پرچم دار انتخاب شده است. ولی خب انتخابی که شده است همه چیز برنامه ریزی شده است ما هم طبق برنامه پیش می رویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
دروازه بان استقلال با تیم به تهران برنگشت!

دروازه بان استقلال با تیم به تهران برنگشت! به گزارش خبرنگار مهر، پس از شکست یک بر صفر استقلال برابر پارس جنوبی و ناراحتی سیدحسین حسینی از بازی نکردن مقابل حریف و اتفاقاتی که بین او و سرمربی تیم به وجود آمد، این بازیکن با پروازی که بازیکنان استقلال و پارس جنوبی در آن بودند به تهران بازنگشت.
خبرنگار مهر از چند تن از اعضای تیم در خصوص حسینی سؤال کرد که آنها از نبود او در هواپیما اظهار بی اطلاعی کردند.
حسین حسینی که فصل گذشته یکی از بهترین دروازه بان های فوتبال ایران بود، در چهار هفته اول لیگ هنوز به میدان نرفته و این باعث شده تا این بازیکن به شدت از این وضعیت ناراحت باشد.
منبع: مهر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
نام چهار داور زن ایرانی وارد سیستم آتنا شد

نام چهار داور زن ایرانی وارد سیستم آتنا شد به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، سایت اتحادیه جهانی کشتی، در خبری به کسب درجه بین المللی چهار داور زن کشتی کشورمان پرداخت.
این سایت نوشت: برای اولین بار در تاریخ کشتی ایران، چهار داور زن درجه سه بین المللی داوری کشتی را دریافت کردند.
داوران بین المللی کشتی کشورمان که در رقابت های نونهالان قهرمانی اروپا در مجارستان صاحب درجه بین المللی شدند، در مسابقات نونهالان قهرمانی آسیا در شهر کرج قضاوت کردند و رسما به جمع داوران بین المللی کشتی دنیا پیوستند.
ورزشی ** 2052**1584
منبع: ایرنا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
نرخ دلار در آخرین روز کاری هفته ثابت ماند

نرخ دلار در آخرین روز کاری هفته ثابت ماند روز پنجشنبه بانک مرکزی نرخ 39 ارز را اعلام کرد و براساس آن نرخ 20 ارز از جمله یورو و پوند افزایش و قیمت 10 واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ 9 ارز از جمله دلار نیز ثابت ماند .
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای پنج شنبه بیست و پنجم مردادماه بدون تغییر نسبت به روز چهارشنبه 42 هزار ریال قیمت خورد. همچنین نرخ هر پوند انگلیس با 66 ریال افزایش نسبت به روز گذشته 53 هزار و 404 ریال و هر یورو نیز با 192 ریال افزایش در مدت زمان مشابه 47 هزار و 763 ریال ارزش گذاری شد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
آرد گندم در بورس کالا معامله شد

آرد گندم در بورس کالا معامله شد چهارشنبه 24 مرداد ماه چهار نوع آردگندم با تناژهای مختلف در بورس کالای ایران عرضه شد که در نهایت 5 تن آرد به قیمت 1325 تومان در تالار معاملات به فروش رفت .
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، مدیر فروش و بازاریابی شرکت آرد تابان به عنوان عرضه کننده آرد در بورس کالای ایران گفت: برای اولین بار در سالجاری ، محصول شرکت آرد تابان در بورس کالای ایران عرضه شد و با موفقیت به فروش رفت .
علیرضا یزدجردی افزود: از سال گذشته تاکنون اقداماتی به منظور عرضه و فروش آرد در بورس کالا صورت گرفت که در نهایت امروز 5 تن از این محصول روی تابلوی بورس رفت و کل آن با قیمت 1325 تومان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
چشم انداز ورود ارز دیجیتال به بازار سرمایه

چشم انداز ورود ارز دیجیتال به بازار سرمایه بهزاد گلکار، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سامان درباره شرایط پیش روی بازار سرمایه برای پذیرش ارزهای رمزگذاری شده در بورس گفت: ارزهای دیجیتال به دلیل نوع غیرفیزیکی و غیرملموس بودن آن، نیازمند توجیه از نظر قوانین بیع و عرضه آن در بورس منوط به پذیرش کمیته فقهی است .
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سامان در خصوص ارز دیجیتال و عرضه آن در بورس، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: ابتدا باید دید که این ارز پس از تائید و پذیرش بانک مرکزی، مورد پذیرش کمیته فقهی بورس قرار می گیرد یا خیر؟ و آیا با توجه به عدم انتقال کالا و خدمت می تواند شرایط بیع را احراز کند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
یک هفته با بورس کالا

یک هفته با بورس کالا در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که "سیاست کشف قیمت در بورس کالا باید براساس سیاست ارزی جدید تغییر کند"، "حفظ منافع تولیدکننده و مصرف کننده با محوریت بورس کالا"، " آرامش بازار با توافق فولادی ها و بورس کالا" و " حمایت از صنایع با تغییر سیاست ارزی در کشف قیمت مواد اولیه در بورس کالا" از مهم ترین آنها بود .
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، در هفته گذشته معاون امور معدنی وزارت صمت در برنامه گفت و گوی ویژه خبری گفت: در حال حاضر از آهن اسفنجی تا لوله و پروفیل باید در بورس عرضه شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
کاهش تب دلار با استفاده از رمزینه ارز

کاهش تب دلار با استفاده از رمزینه ارز مدیرکل ارزیابی امنیتی محصولات سازمان فناوری اطلاعات گفت : در شرایط افزایش قیمت دلار و تحریم های کنونی، ارز دیجیتال یا به عبارت درست تر رمزینه ارز می تواند به راهکاری برای دور زدن دلار تبدیل شود که البته این موضوع نیازمند پذیرش از سوی حاکمیت و کشورهای همسایه است .
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، محمدرضا فروزنده دوست ، با بیان اینکه ارزهایی نظیر بیت کوین بهتر است رمزینه ارز نامیده شود، گفت: عنوان ارز دیجیتال برای اینگونه ارزها درست نیست؛ چراکه پولی که در کارت خود داریم هم ارز دیجیتال محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
خبر خوش رئیس گمرک ایران به واحد های تولیدی

خبر خوش رئیس گمرک ایران به واحد های تولیدی رئیس کل گمرک ایران از تسهیلات جدید گمرکی برای واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: علاوه بر حقوق ورودی، مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی هم مشمول ضمانت نامه و ترخیص نسیه شد .
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، فرود عسگری افزود: واحد های تولیدی که مشکلات نقدی دارند، می توانند کالای خود را به صورت نسیه ترخیص کرده و یا با تودیع ضمانت نامه بانکی از گمرکات خارج کنند .
وی اضافه کرد: تولید کنندگان پیش از این در حقوق ورودی با ارائه ضمانت نامه می توانستند کالای شان را به طور نسیه از گمرک ترخیص کنند اما از این پس نه تنها در حقوق ورودی که در مالیات بر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
قیمت گذاری در بورس باید آزاد باشد

قیمت گذاری در بورس باید آزاد باشد عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: قیمت گذاری در بورس باید آزاد باشد تا مصرف کنندگان نهایی وارد شده و خرید خود را انجام دهد و دلالان در این بین حذف شوند .
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا): سید رضا شهرستانی درباره وضعیت صنعت فولاد کشور اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته به دنبال آن هستیم که تولید فولاد کشوربه 26 میلیون تن برسد و از این مقدار نیمی را بتوانیم صادر کنیم که حدود 9 میلیون دلار ارز عاید کشور می شود .
وی درباره وضعیت تولید گفت: بخش زیادی از تولید ما با کوره های قوسی صورت می گیرد که نیاز به الکترود های گرافیتی است که باید برای واردات 50 هزار تن برنامه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
بی اثری تحریم نفتی با عرضه نفت در بورس و استفاده از ارز دیجیتال

بی اثری تحریم نفتی با عرضه نفت در بورس و استفاده از ارز دیجیتال سید حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی در یک برنامه رادیویی از عرضه نفت در بورس به عنوان یک راهکار برای بی اثر کردن تحریم های نفتی آمریکا خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، وی افزود:برای مقابله با تحریم ها سه راهکار پیش روی ما قرار دارد، یکی از این راهکارها نشان دادن توانمندی مدیریت عرضه و تقاضای دو میلیون بشکه نفت ایران در بازار های جهانی است و دیگری انتظار برای سرانجام مذاکرات اروپایی ها درباره برجام است که البته هم اکنون نیز پیگیر آن هستیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
بیشترین اشتغال در صنایع کوچک و متوسط است

بیشترین اشتغال در صنایع کوچک و متوسط است به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه،علی عبدلی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی، روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: در هر واحد صنعتی کوچک و متوسط حداقل بری 50 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.
وی گفت: در سطح کشور نیز چرخ صنعت با صنایع کوچک و متوسط ارتباط مستقیم دارد و در واقع 92درصد از صنایع در سطح کشور مربوط صنایع کوچک و متوسط است.
این مسئول ادامه داد: در سطح استان 34شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که از 26 واحد آن بهره برداری می شود.
عبدلی با بیان اینکه در سال جاری ناحیه های روستایی نیز تاسیس و بهره برداری خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
شهربانو بانویی که با زبانش همه کار می کند!

شهربانو بانویی که با زبانش همه کار می کند! به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از فارس؛ چند دقیقه هم نشینش شوی، رشته های ناامیدی ات را پنبه می کند. صلابت صدای نارسا اما امیدوارش در گوشت می پیچد وقتی با این حجم از ناتوانی، این درجه از معلولیت، به رویت می خندد و می گوید: همه چیز خوبه، خدا رو شکر. شهربانو همه معادله های ذهنی ات را به هم می ریزد. شعار نمی دهد. فقط کافی است چند دقیقه مقابل چشمانت با فشار دادن زبان بر روی اهرم ویلچر راه برود و لبخند روی لبانش را تماشا کنی. فقط کافی است چند لحظه کنارش بنشینی وقتی با صدایی لرزان که شاید همین روزها از نعمت همان هم محروم شود، آیه های قرآن را تلاوت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
سرعت باد های زابل در 33 سال اخیر بی سابقه بود

سرعت باد های زابل در 33 سال اخیر بی سابقه بود به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از ایسنا؛ محمود دیانتی اظهار کرد: بررسی داده های بلندمدت آماری نشان می دهد سال جاری میلادی، دومین سال وزش باد های با سرعت بیش از 100 کیلومتر بر ساعت در 55 سال اخیر در زابل است که برخلاف میانگین بلند مدت که حدودا سالی دو بار این شهر را فرا می گیرد، امسال 19 بار زابل را در نوردید و موجب کاهش دید و کیفیت هوا شد.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امسال وزش باد های با سرعت بیش از 100 کیلومتر بر ساعت در زابل 950 درصد نسبت به میانگین بلند مدت افزایش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
شکار 45 پهپاد در سوریه توسط روس ها

شکار 45 پهپاد در سوریه توسط روس ها به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از فارس؛ وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که ظرف یک ماه گذشته، تعداد 45 پهپاد متعلق به گروه های تروریستی در حریم هوایی اطراف پایگاه الحمیمیم سوریه سرنگون شده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری اینترفکس ، در ماه های اخیر چندین مورد پرواز پهپادهای مزاحم و ناشناس در نزدیکی پایگاه حمیمیم روسیه مخابره شده و ارتش روسیه هم در پاسخ به این پروازها، پهپادها را هدف قرار داده است.
اوایل زمستان سال گذشته بود که در اقدامی نادر، 13 پهپاد متعلق به تروریست ها به صورت همزمان به سمت پایگاه هوایی الحمیمیم و طرطوس حمله کردند؛ این دو پایگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
تارتار؛ دومین ایرانی که شفر را شکست داد

تارتار؛ دومین ایرانی که شفر را شکست داد به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از ورزش سه؛ وینفرد شفر با استقلال در لیگ برتر تنها سه باخت را تجربه کرده است. اولین شکست او به دیدار دربی باز می گردد که آبی ها با نتیجه یک بر صفر از حریف خود شکست خورد تا شفر برابر برانکو مغلوب شده است.
با این وجود امیر قلعه نویی اولین مربی ایرانی بود که موفق به شکست شفر شد و در لیگ برتر با نتیجه دو بر یک استقلال را از پیش رو برداشت. قلعه نویی یک مرتبه دیگر نیز موفق شد با ذوب آهن شفر را در آسیا شکست دهد اما در دیدار برگشت برابر تیم این سرمربی آلمانی حذف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
چرا چین به خرید نفت ایران ادامه خواهد داد؟

چرا چین به خرید نفت ایران ادامه خواهد داد؟ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از ایسنا؛ اندری یو، مدیر دفتر بین المللی فدراسیون صنعت نفت و مواد شیمیایی چین اظهار کرد: شرکت های چینی در هر شرایطی به نفت ایران نیاز دارند و به خرید آن ادامه می دهند. چین به تحریم های آمریکا علیه ایران توجهی نخواهد کرد. این یک روال عادی میان ایران و چین است و ارتباطی به آمریکا ندارد. نفت، گاز و تجارت نباید دیگر تحت تاثیر آمریکا قرار گیرد.
وی گفت: شرکت های چینی و روسی می توانند جای خالی توتال و سایر شرکت های اروپایی را پر کنند بنابراین بسیار غیرمحتمل است که ایران مشکلی در حفاری و سرمایه گذاری در نفت داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
همدلی و همزبانی لازمه عبور از فضای روانی دشمن است

همدلی و همزبانی لازمه عبور از فضای روانی دشمن است به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، دکتر سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با ابراز خرسندی از این دیدار اظهار کرد: استان زنجان از فرصت ها و قوت های بسیاری برخوردار است.
وی به پایین بودن درصد آسیب های اجتماعی در این استان اشاره کرد و گفت: آسیب های اجتماعی یکی از دغدغه های رهبری هستند و این نشان می دهد در سطح کشور آسیب های اجتماعی یک موضوع خطرساز در کشور محسوب می شود.
این مقام کشوری ادامه داد: تعصب مردم زنجان به نظام جمهوری اسلامی ، انقلاب و میهن نقطه قوتی برای استان محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
فضای همدلی و همزبانی در استان زنجان حاکم است

فضای همدلی و همزبانی در استان زنجان حاکم است به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، آیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: دولت در اطلاع رسانی عملکرد خود ضعیف عمل کرده است.
امام جمعه زنجان با یادآوری اینکه عدم دسترسی مردم به عملکرد مسوولان موجب می شود عموم در جنگ روانی که دشمن ایجاد کرده تحت تاثیر قرار گیرند، گفت: تعصب مردم ترکیه به دولت موجب شد تا با گران شدن دلار با تبدیل دلارها به لیر از واحد پول خود حمایت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان افزود: جلسات فرهنگ عمومی براساس مواردی که از مرکز اعلام می شود در زنجان اجرا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
هشدار نسبت به سلامتی جامعه: تخلیه حجم گسترده ای از زباله های عفونی بیمارستان ها

هشدار نسبت به سلامتی جامعه: تخلیه حجم گسترده ای از زباله های عفونی بیمارستان ها شفقنا -وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی موظف اند که به منظور جلوگیری از بروز تخلف بر زباله های عفونی تمام بیمارستان ها و درمانگاه ها نظارت کافی داشته باشند.
زباله های بیمارستانی اگر به درستی مدیریت و دفع نشود، به عنوان یکی از مهمترین معضلات جوامع شهری و تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود و این در حالی است که همواره شاهد حجم زیادی از زباله های رها شده در اطراف شهرها هستیم.
به گزارش شفقنا از ایرنا، بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی بیش از 40 درصد پسماندهای بیمارستانی عفونی هستند و سالانه 6 میلیون نفر در جهان به دلیل نبود مدیریت صحیح این پسماندها جان خود را از دست می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی به گزارش خبرگزاری شبستان زنجان، دکتر سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیشب به همراه جمعی از مسوولان زنجانی در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی حاضر شد.
وی پس از بازدید از غرفه های طبخ آش و گفتگو با آشپزهای حاضر در جشنواره که از سراسر کشور در زنجان حضور داشتند، از تک تک غرفه های صنایع دستی هم بازدید کردند.
در پایان کار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شب فرهنگی جشنواره ملی آش ایرانی حضور پیدا کرد.
سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی از 22 تا 26 مرداد در مجموعه تفریحی ائل داغی زنجان دایر است.
پایان پیام/ 73 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
ایجاد ارتباط ژئوپلیتیکی معنادار با مدیترانه از مسیر عراق و سوریه/ حوزه نفوذ منطقه ای، پیشران اهداف امنیتی است

ایجاد ارتباط ژئوپلیتیکی معنادار با مدیترانه از مسیر عراق و سوریه/ حوزه نفوذ منطقه ای، پیشران اهداف امنیتی است سرادر سرتیپ پاسدار یدالله جوانی در گفتگو با خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا در رابطه با طرح برخی شائبه ها از سوی عده ای از اساتید مطرح دانشگاه در خصوص تشخیص اشتباه جمهوری اسلامی در انتخاب غرب آسیا به عنوان عمق استراتژیک گفت: افرادی که این سخن را بر زبان می آورند باید به این پرسش پاسخ دهند اگر داعش در سوریه و عراق موفق می شد امروز وضعیت ایران چگونه بود؟ وقتی داعش به دنبال این بود بعد از سوریه و عراق به سمت ایران هجوم بیاورد، مطرح کنندگان این تشکیک در جامعه در این شرایط چه می کردند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
ضرورت بهره گیری از ظرفیت هنرمندان برای تحکیم مبانی جمهوری اسلامی

ضرورت بهره گیری از ظرفیت هنرمندان برای تحکیم مبانی جمهوری اسلامی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، اسدالله درویش امیری، استاندار زنجان عصر امروز 25 مرداد در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان های زنجان، ایجرود، طارم و ماهنشان اظهار کرد: فضای اجتماعی و فرهنگی زنجان خنده و گریه و اسک و سادی را باهم دارد، گفت: به همین دلیل زنجان یکی از شادترین استان های کشور است.
مقام عالی استان افزود: در فضای معرفتی و دینی استان برای شادی مردم هم برنامه هایی به صورت خودجوش و مردمی اجرا می شود.
درویش امیری با اشاره به برگزاری 22 کنسرت با کمترین مشکلات در زنجان برگزار شد، خاطرنشان کرد: شور و شوق جوانان این دیار در این اجتماعات شاهد بودم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
اختصاص 43 میلیارد تومان به توسعه برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری حوزه فرهنگ، هنر و رسانه استان زنجان

اختصاص 43 میلیارد تومان به توسعه برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری حوزه فرهنگ، هنر و رسانه استان زنجان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، فاطمه کرباسی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان عصر امروز(25 مرداد) در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستاهای زنجان، ایجرود، طارم و ماهنشان اظهار کرد: تفاهم نامه ای بین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار زنجان به امضا رسید که زمینه خوبی در زمینه پیشبرد برنامه های فرهنگی، هنری، ادبی و رسانه ای به مدت سه سال است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: این تفاهم نامه به اهمیت توسعه فرهنگی و سیاست های فرهنگی دولت خدمتگزار مبنی برعدالت در توزیع امکانات مختلف فرهنگی و هنری در تمام نقاط کشور و تعیین اهداف و برنامه های سه ساله ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ترامپ بازهم به رسانه های آمریکایی حمله کرد

ترامپ بازهم به رسانه های آمریکایی حمله کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی پیامی در توئیتر نوشت: رسانه های جعلی به حزب مخالف تبدیل شده اند و این برای کشور بزرگ ما بسیار بد است اما ما در حال پیروز شدن هستیم.
ترامپ در توئیتی دیگر نوشت: من خواهان چیزی بیشتر از آزادی رسانه در کشورمان نیستم. واقعیت این است که رسانه آزاد است که هر آنچه را که می خواهد بنویسد و بگوید اما بخش عمده ای از آن چیزی را که می گوید اخبار جعلی است و دستور العمل سیاسی را به پیش می برد یا تنها به دنبال آسیب رساندن به مردم است. صداقت پیروز خواهد شد.
ترامپ در حالی این مطالب را منتشر می کند که بیش از 350 روزنامه و نشریه در سرتاسر آمریکا امروز پنجشنبه در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ازدواج دخترهای زیر 13 سال در خنداب تکذیب شد

ازدواج دخترهای زیر 13 سال در خنداب تکذیب شد عبدالرضا حاج علی بیگی فرماندار خنداب درخصوص آمار عنوان شده در مورد عقد دختران زیر 13 سال در خنداب، که توسط کارشناس مسئول مرکز بهداشت استان در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده مطرح شده بود گفت: گزارشی که این کارشناس مطرح کرد دارای چند نقص است.
وی مشخص نبودن بازه زمانی این ازدواج ها و قید نشدن وضعیت آمار ها مبنی بر رسمی یا غیررسمی بودن آن ها را، نواقص گزارش ارائه شده عنوان کرد و گفت: ازدواج های زیر 13 سال توسط قانون قابل پذیرش نیست و امکان ثبت آن وجود ندارد مگراینکه شروط سه گانه ای که قانونگذار برای ازدواج دختران زیر 13 سال لحاظ کرده است، تامین شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ترافیک در محور هراز نیمه سنگین است

ترافیک در محور هراز نیمه سنگین است سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون ترافیک در محور قدیم جاجرود در مسیر تهران به بومهن پر حجم است، اما توقف خودرو ها را نداریم.
وی در خصوص وضعیت ترافیکی محور فیروزکوه نیز گفت: ترافیک در محور فیروزکوه در هر دو مسیر عادی و روان است، اما در محور تهران به دماوند محدوده گیلاونذ حجم خودرو ها افزایش یافته و ترافیک نیمه سنگین را شاهد هستیم.
رییس پلیس راه شرق استان تهران ادامه داد: در محور هراز نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین خودرو ها در مسیر جنوب به شمال هستیم، که حجم ترافیک در محدوده های رودهن و مشاء بالا رفته و توقف خودرو ها در این محدوده ها را شاهد هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
آزادگان با تاسی از سیره حضرت علی(ع) شکنجه ها را تحمل کردند

آزادگان با تاسی از سیره حضرت علی(ع) شکنجه ها را تحمل کردند به گزارش "ایثار"، عبدالله مرتضوی در مراسم تجلیل از 210 آزاده سرافراز در شهرستان اسلامشهر ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان اظهار داشت: آزادگان نماد استقامت، صبر و ایثارگری هستند که باید این استقامت به الگویی برای مردم و مسئولان تبدیل شود. وی خطاب به آزادگان بیان کرد: گفتن از سختی ها پیش شما دشوار است چرا که شما خود سختی را معنا کرده اید و با مشکلات و شکنجه های زیادی روبرو بودید. مدیرکل بنیاد شهید شهرستان های تهران با اشاره به نامگذاری در ادبیات عرب افزود: در مورد نامگذاری در ادبیات عرب مطرح می شود که آیا نامگذاری از ناحیه خداوند و یا انسان است که برخی از اسامی از جانب خداوند به بشر القا می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تجلیل از 169 آزاده سرافراز در شهرستان شهریار

تجلیل از 169 آزاده سرافراز در شهرستان شهریار به گزارش "ایثار"، عبدالله مرتضوی در مراسم تجلیل از 169 آزاده سرافراز در شهرستان شهریار با اشاره به اینک تحمل سخت ترین شکنجه ها توسط آزادگان لحظه ای آنان را از رسیدن به هدف والا بازنداشته است اظهار داشت: تحقق اهداف مقدس انقلاب اسلامی آرمانی است و کسانی که گام در این مسیر مقدس گذاشته اند هزینه های زیادی را پرداخته اند. وی بیان کرد: آخرین هدف ملت ایران برای رسیدن به جایگاه و شان شایسته رسیدن به انقلاب اسلامی بوده است و به همین دلیل دشمنان درصدد تضعیف مقاومت و همدلی و یکپارچگی ملت ایران هستند تا ارزش ها و اعتقادات این ملت را کمرنگ جلوه دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تاریخ رشادت های ایثارگران را فراموش نمی کند

تاریخ رشادت های ایثارگران را فراموش نمی کند به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در آستانه فرارسیدن 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی به دیدار خدیجه میرشکار و عباس ساعی طرقی از آزادگان دفاع مقدس که پدر شهید هادی ساعی نیز است، رفت و ضمن گرامیداشت یادوخاطره 44 شهید غریب گفت: اسرای ایران فقط جسمشان اسیر بود و گرنه روحشان آزادتر از جسمشان بود. وی ادامه داد: آرمان های شهدا باید در جامعه ترویج یابد و نسل جوان جامعه با سیره شهدا به ویژه شهدای غریب آشنا شوند. استاندار خراسان رضوی خاطر نشان ساخت: دشمن دشمن است هیچ فرفی نکرده فقط امروز با ابزار فرهنگی وارد شده که ما نیز با ابزار فرهنگ ایثار و شهادت باید پاسخش را بدهیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
مدیریت دانلود اپلیکیشن ها در فروشگاه گوگل

مدیریت دانلود اپلیکیشن ها در فروشگاه گوگل اخیرا گوگل قابلیت جدیدی را در گوگل پلی ارائه کرده است که این قابلیت امکان مدیریت دانلود اپلیکیشن های مختلف را در اختیار کاربران قرار می دهد. این قابلیت از دانلود اپلیکیشن ها توسط اینترنت موبایل جلوگیری می کند و حجم اینترنت شما هدر نخواهد رفت. برای دسترسی به این قابلیت جدید باید وارد تنظیمات گوگل پلی شوید و در گزینه ی App Download Preference یکی از وضعیت ها را انتخاب نمایید. این سه گزینه شامل دانلود با اتصال به هرگونه شبکه ای، دانلود فقط از طریق وای فای و قبل از دانلود هربار از من بپرس که از چه شبکه ای برای دانلود استفاده کنم است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
یک تبعه آلمانی دیگر در ترکیه دستگیر شد

یک تبعه آلمانی دیگر در ترکیه دستگیر شد خبرگزاری تسنیم: به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، مجددا یک تبعه آلمانی در ترکیه دستگیر شد. فرد دستگیر شده 46 ساله و اهل هامبورگ است که اصالت کرد دارد. وی متهم به تبلیغات برای حمایت از حزب ممنوعه کارگران کردستان موسوم به پ. ک. ک. است.
این تبعه آلمانی روز چهارشنبه توسط پلیس ترکیه دستگیر شد. وکیل این تبعه آلمانی گفته است که وی از طریق رسانه های اجتماعی تبلیغاتی برای حزب ممنوعه کارگران کردستان انجام داده است. این تبعه آلمانی یک راننده تاکسی اهل هامبورگ بوده است.
این تبعه آلمانی برای دیدار مادرش به ترکیه سفر کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
واکنش ترامپ به سرمقاله مشترک صد ها روزنامه آمریکایی

واکنش ترامپ به سرمقاله مشترک صد ها روزنامه آمریکایی خبرگزاری فارس: ساعتی پس از انتشار خبر درخواست مشترک بیش از 300 روزنامه آمریکایی برای مقابله با رسانه ستیزی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، وی در توئیتر به این ماجرا واکنش نشان داد و رسانه ها را به سوء استفاده از آزادی هایشان متهم کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
راهکارهای درمانی لک و پیس

راهکارهای درمانی لک و پیس به گزارش نخست نیوز، ،امیرهوشنگ احسانی متخصص پوست و مو ، در ارتباط با بیماری لک و پیس یا برص اظهار داشت: علت این بیماری نامشخص است ولی در اثر آن رنگدانه پوست از بین رفته و پوست رنگی سفید به خود می گیرد. این بیماری نوعی مشکل خودایمنی است و پس از بروز ممکن است به میزان آن اضافه شود و یا محدود بماند.
وی با بیان اینکه لک و پیس درمان قطعی ندارد و درمان های موجود نسبی است، گفت: دارودرمانی، نوردرمانی، لیزر و پیوند پوست از راهکارهای درمانی پیشنهادی برای مبتلایان به برص است که این موارد 60 تا 70 درصد ممکن است با موفقیت درمانی همراه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
قلعه نویی: به دنبال فوتبال هجومی هستیم/ دو هافبک فانتزی ذوب آهن را از بازی خارج می کنیم

قلعه نویی: به دنبال فوتبال هجومی هستیم/ دو هافبک فانتزی ذوب آهن را از بازی خارج می کنیم به گزارش خبرنگار ایمنا ، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار سپاهان و ذوب آهن،اظهار داشت: یک سال خوب را در ذوب آهن سپری کردم. هرچند اگر کم لطفی بعضی ها نبود، شاید سال گذشته می توانستیم به قهرمانی هم برسیم. این بازی هفتمین تجربه من در شهرآورد است و به دور از برد و باخت، همیشه یک فضای سالم و خوب حاکم در این بازی حاکم بوده که من به این مسئله افتخار می کنم. این شهرآورد همیشه الگو بوده چرا که در اصفهان، فرهنگ اولویت اول است و سپس نتیجه مطرح می شود.
وی اضافه کرد: امید نمازی یک مربی و دوست خوب برای من است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ملی پوش ایرانی ترابزون اسپور اردوی این تیم را ترک کرد + عکس

ملی پوش ایرانی ترابزون اسپور اردوی این تیم را ترک کرد + عکس ورزش 11 - باشگاه ترابزون اسپور ترکیه که امسال از دو ملی پوش ایرانی در فاز تدافعی و تهاجمی خود سود می برد دقایقی قبل خبری جالب را در وب سایت خود منتشر کرد.
به گفته سایت این باشگاه ترکیه ای وحید امیری ملی پوش ایرانی این باشگاه به دلیل به دنیا آمدن فرزندش اردوی این تیم را به مقصد تهران ترک کرده است. آن طور که در این گزارش آمده است فرزند امیری پسر و نام او کیان است.
توئیتر باشگاه ترابزون اسپور
سایت ورزش 11، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
پروژه راه آهن به مطالبه و نقطه امید مردم استان تبدیل شده است

پروژه راه آهن به مطالبه و نقطه امید مردم استان تبدیل شده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل امروز (25 مردادماه) در جلسه شورای اداری استان با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل گفت: آزادگان بخشی از تاریخ پر افتخار این انقلاب هستند که باید درس ایستادگی و استقامت را باید آنها آموخت زیرا با از جان گذشتگی مشکلات زمان اسارت را پشت سر گذاشته اند.
وی با یادآوری این مطلب که معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خود به عنوان سرباز و نماد اسوه خط امام هستند، تصریح کرد: دولت و ملت با وحدت و یکپارچگی می توانند در مقابل شرارت های استکباری آمریکا بایستد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
لطمه تحریم های ضدایرانی آمریکا بر عراق

لطمه تحریم های ضدایرانی آمریکا بر عراق به گزارش نشریه پولیتیکو، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، با اشاره به زمان آغاز دور اول تحریم های آمریکا علیه ایران در سال جاری اعلام کرد که در کنار آمریکا به تحریم ها پایند خواهد بود. چیزی نگذشت که در عرض یک هفته واقعیت برملا شد و مقامات عراقی تلاش کنند تا روابط تجاری ایران و بغداد پا بر جا باقی بماند.
عراق -کشوری که مرزی 1458 کیلومتری با ایران دارد – به علت تحریم های ضدایرانی به شدت لطمه خورده است. این کشور برای تامین آب، برق، گاز و مواد غذایی به همسایه شرقی اش متکی است. آمریکا به علت حمله نظامی اش به عراق در سال 2003 باعث شده تا این کشور محتاج تجارت و خدمات عمومی ایران شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
پارس جم – استقلال؛ رویای اولین صدرنشینی شفر

پارس جم – استقلال؛ رویای اولین صدرنشینی شفر آی اسپورت - یک هفته بعد از روزهای جنجالی سکوهای ورزشگاه های ایران استقلال امروز در جم میهمان پارس جنوبی است. شاگردان وینفرد شفر سرمست از یک پیروزی خوب در مقابل تراکتورسازی به دنبال دومین پیروزی پی در پی هستند تا شاید این مربی آلمانی بتواند اولین صدرنشینی اش در لیگ برتر را جشن بگیرد. کار بسیار سختی است. در جدول 3 تیم بالای استقلال هستند که نباید در بازی های این هفته شان پیروز شوند. در این صورت استقلال می تواند با شکست دادن میزبانش پارس جنوبی شفر را به رویای دوردستش برساند. استقلال دارد بازی به بازی بهتر می شود. این از روند این تیم در 3 بازی قبلی کاملا مشخص است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
طالبان یک شهر در استان غزنی افغانستان اشغال کرد

طالبان یک شهر در استان غزنی افغانستان اشغال کرد العالم - آسیا
"فقیری" عضو شورای استانی غزنی گفت شهرستان اجرستان بصورت کامل به اشغال طالبان در آمده است و اکنون درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان در شهرستان قره باغ ادامه دارد.
درگیری های چند روز پیش در شهر غزنی مرکز این استان بیش از 300 کشته برجای گذاشت . ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
دولت پاسخگوی مطالبات ملت / فعالیت دولت در اتاق شیشه ای موجب شفافیت خواهد شد

دولت پاسخگوی مطالبات ملت / فعالیت دولت در اتاق شیشه ای موجب شفافیت خواهد شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امروز (25 مردادماه) در جلسه شورای اداری استان اردبیل گفت: شرایط ظالمانه پیش آماده از سوی آمریکا یک جنگ اقتصادی است که باید در برابر آن ایستادگی کنیم.
وی با اشاره به اینکه برنامه دولت جلوگیری از آسیب شرایط اقتصادی در زندگی مردم است، تصریح کرد: اجرایی سیاست های حمایتی و ایجاد بستر سلامت اداری برای کارآمدی و کارآیی بیشتر در خدمت رسانی به مردم یکی از الزام ها و برنامه های دولت است.
ابتکار، خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
نمایندگان خواستار تغییرتیم اقتصادی هستند

نمایندگان خواستار تغییرتیم اقتصادی هستند تابناک فارس به نقل از فارس: مسعود گودرزی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در ابتدا با اشاره به آخرین وضعیت پتروشیمی ممسنی اظهار داشت: پس از تشکیل کارگروه ها و اظهارنظر کارشناسان بنا بر این شد که سهام پتروشیمی ممسنی به مجموعه هلدینگ اقتصادی تدبیر که یک شرکت قدرتمند است، سپرده شود که وزیر نفت نیز ارائه سهمیه خوراک آن را نیز پذیرفت.
وی افزود: اگر در هیات مدیره پتروشیمی ممسنی واگذاری سهام تائید شد، حرکت در اجرای پروژه آغاز خواهد شد.
این نماینده مجلس در مورد راه اندازی سد پارسیان نیز گفت: با مذاکرات فشرده و پیگیری های مداومی که با وزیر نیرو و حتی رئیس جمهور داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
لکه گیری راه های شهرستان نیر با بکارگیری 680 تن آسفالت گرم

لکه گیری راه های شهرستان نیر با بکارگیری 680 تن آسفالت گرم رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان نیر از به کارگیری 680تن آسفالت گرم برای لکه گیری راه های اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان در 4ماهه سال جاری خبر داد.
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل، مهدی نجف قلی زاده بابیان اینکه این میزان آسفالت در حجم 5هزار مترمربع و با هزینه بالغ بر 136میلیون تومان انجام شده است، افزود: به زودی عملیات روکش آسفالت نیر– سراب به طول 4کیلومتر بااعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان اجرائی خواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
60 درصد کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری در روستاها فعال است

60 درصد کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری در روستاها فعال است به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری امروز (25 مرداد) در آیین تکریم و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: کانون های مساجد به برای نسل جوان تبدیل شده مامنی منشا خیر است.
وی ادامه داد: 154کتابخانه بسته و 40 باب خانه نور نیز در کانون های مساجد استان فعال است.
کارگران، جذب جوانان و نوجوانان به مسجد را فلسفه وجودی کانون ها اعلام کرد و گفت: حدود 25 سال از عمر این نهاد می گذرد و توانسته در این راستا موفقیت هایی کسب کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
عبور هواپیما های آمریکایی از آسمان ایران با مجوز سازمان هواپیمایی

عبور هواپیما های آمریکایی از آسمان ایران با مجوز سازمان هواپیمایی به گزارش عصر امروز سال های طولانی است که شرکت های هواپیمایی مسافربری ایرانی در اقدامی مغایر با حقوق بشر و با بهانه های واهی از سوی آمریکا مورد تحریم واقع شدند و حتی اجازه خرید قطعات نیز به آن ها داده نمی شود.
البته با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، تحریم های آمریکا برای برخی شرکت های هواپیمایی ایران رفع شد و قرارداد هایی برای خرید هواپیما نیز میان شرکت های ایرانی و غربی به امضا رسید، اما با خروج یکجانبه ترامپ از توافق هسته ای، مجوز های فروش هواپیما به شرکت های هواپیمایی ایرانی نیز باطل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
طرح تلاوت نور از برنامه های شاخص کانون های مساجد است

طرح تلاوت نور از برنامه های شاخص کانون های مساجد است به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، حجت الاسلام مراد یوسفی، مسئول سابق دبیرخانه کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری امروز (25 مرداد) در آیین تکریم و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: در سال های گذشته این نهاد اقدامات شاخصی داشته و توانسته رتبه های نخست تا سوم را کسب کند .
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره های متعدد فرهنگی و قرآنی، گروه سرود، اجرای برنامه در مناسبت های ملی و مذهبی از دیگر برنامه های این نهاد است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
رایزنی پمپئو و دیمیستورا در خصوص سوریه

رایزنی پمپئو و دیمیستورا در خصوص سوریه به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، و استفان دیمیستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دیدار کرده و در خصوص تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی در سوریه به رایزنی پرداختند.
هدر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در بیانیه ای گفته است: این دیدار به دعوت وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن برگزار شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید، آنها در این دیدار در خصوص پیشرفت اقدامات سازمان ملل در زمینه تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی در سوریه مذاکره و رایزنی کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
احسان پهلوان مقابل سایپا به میدان می رود

احسان پهلوان مقابل سایپا به میدان می رود احسان پهلوان هافبک نفوذی تراکتورسازی تبریز در ترکیب این تیم دیدار حساس مقابل استقلال غایب بود تا یکی از غایبان بزرگ این دیدار لقب بگیرد. بعد از شکست سنگین این تیم به استقلال به نظر می رسید که تغییراتی در ترکیب این تیم شاهد باشیم که با تمرینات فنی جان توشاک در طول هفته مشخص شد که احسان پهلوان و مهدی زاده مدافع جوان این تیم نفراتی هستند که به احتمال زیاد مقابل سایپا از ابتدا در ترکیب تراکتور قرار خواهند گرفت.
دیدار دو تیم تراکتور سازی تبریز و سایپا فردا ساعت 20 در استادیوم یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
وقوع 2 زلزله نسبتاً شدید در مرز سمنان و گلستان

وقوع 2 زلزله نسبتاً شدید در مرز سمنان و گلستان حسن شکرالهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر گفت: دو زلزله نسبتاً شدید با قدرت 4.5 . 4.7 ریشتر به فاصله 4 دقیقه مرز استان های سمنان و گلستان و 20 کیلومتری کلاته خیج و روستای رامیان شهرستان شاهرود را لرزاند.
وی افزود: زلزله اول با قدرت 4.5 ریشتر در ساعت 11 و 7 دقیقه و زلزله دوم با قدرت 4.7 ریشتر در ساعت 11 و 11 دقیقه پیش از ظهر امروز مرز استان های سمنان و گلستان را لرزاند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه این زلزله در محدوده استان سمنان قرار ندارد گفت: این حادثه در 20 کیلومتری و 25 کیلومتری کلاته خیج و روستای رامیان شهرستان شاهرود و مرز با استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
تامین همه درخواست های تلفن ثابت استان بوشهر تا سه ماه آینده/ موضوع آلودگی هوای عسلویه را پیگیری خواهم کرد

تامین همه درخواست های تلفن ثابت استان بوشهر تا سه ماه آینده/ موضوع آلودگی هوای عسلویه را پیگیری خواهم کرد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، محمدجواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات، صبح امروز (پنجشنبه) به استان بوشهر سفر کرد و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام شهرستان عسلویه در نشست با فعالان اجتماعی، نخبگان و روحانیون اهل سنت این شهرستان، با اشاره به سابقه آشنایی اش با شهرستان عسلویه گفت: این منطقه از گذشته نه تنها برای ساکنان بومی بلکه برای افراد از نقاط دیگر کار ایجاد می کرد و به برکت نظام اسلامی انتظار این است که توسعه های بی نظیری که در عسلویه رخ داده است به صورت متوازن باشد و مردم بومی نیز شیرینی این توسعه ها را بچشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
کرانچار: برای شکست کره شمالی همه کار انجام خواهیم داد

کرانچار: برای شکست کره شمالی همه کار انجام خواهیم داد به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، زلاتکو کرانچار درباره دیدار تیم ملی فوتبال امید مقابل کره شمالی در بازی های آسیایی گفت: در مسابقه فردا فقط برای پیروزی به میدان می رویم هر اقدامی که نیاز باشد برای این کار انجام می دهیم. با تماشای بازی این تیم فکر می کنم با کیفیت تر هستیم. باید در دیدار فردا مقابل کره شمالی مانند نیمه دوم مقابل عربستان باشیم و در گلزنی موثرتر عمل کنیم. باید طراوت بیش تری داشته باشیم البته تغییراتی خواهیم داشت. به بازیکنانی که مقابل عربستان خسته هستند و زیاد دویده اند شاید استراحت بیش تری بدهیم با توجه به طراوتی که بازیکنان جدید دارند از تعدادی از آن ها استفاده خواهیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
ژنرال صهیونیست: اشغال غزه حماقت است

ژنرال صهیونیست: اشغال غزه حماقت است ژنرال 'یعقوب عمیدرور' رئیس سابق شورای امنیتی رژیم صهیونیستی گفت: اشغال نوار غزه نوعی حماقت است، زیرا مسئولیت دو میلیون فلسطینی را بر گردن اسرائیل می اندازد که قابل تحمل نیست.
عمیدرور افزود: آتش بس(میان حماس و رژیم صهیونیستی) در برابر هیچ طرفی بازدارنده نبوده است و با وجود شکست ارتش اسرائیل در جنگ 2006 علیه لبنان، نوعی آرامش در جبهه شمالی و سوریه به وجود آمد.
برخی خبرها حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با میانجیگری مصر بر سر توقف درگیری ها و دست یابی به آتش بس در غزه به توافق رسیده اند اما هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
بازدید آخوندی از پروژه های راهسازی و راهداری سبزوار

بازدید آخوندی از پروژه های راهسازی و راهداری سبزوار به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی، در جریان سفر یک روزه خود به سبزوار از محورهای سلطان آباد-جوین، جوین-جغتای، جغتای-سه راهی برغمد و سه راهی برغمد-سبزوار بازدید کرد.
وی همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص محور جغتای-برومد گفت: زیرسازی 4 کیلومتر از این پروژه انجام شده و الباقی در دست ساخت قرار دارند.
آخوندی افزود: البته در سفر رئیس جمهوری اعتباری به مبلغ 15 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
جلسات دادگاه با حضور خبرنگاران برگزار می شود/پس از فیلمبرداری از شبکه های مختلف صدا و سیما نیز پخش خواهد شد/با اجازه ای که رهبری صادر فرمودند با هجمه سنگین تری وارد صحنه خواهیم شد

جلسات دادگاه با حضور خبرنگاران برگزار می شود/پس از فیلمبرداری از شبکه های مختلف صدا و سیما نیز پخش خواهد شد/با اجازه ای که رهبری صادر فرمودند با هجمه سنگین تری وارد صحنه خواهیم شد خرداد: دادستان کل کشور گفت: جلسات دادگاه مفسدان اقتصادی به صورت علنی و با حضور خبرنگاران برگزار می شود.
به گزارش خرداد ، حجت الاسلام و المسلیمن منتظری در پایان کمیسیون سیاسی اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در قم اظهار کرد: دادگاه مفسدان اقتصادی علاوه بر علنی بودن پس از فیلمبرداری از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش خواهد شد.
وی از تشکیل پرونده های متعددی برای دانه درشت ها و عاملان فساد اقتصادی در موضوع ارز، سکه، طلا و خودرو خبر داد و افزود: با توجه به گستردگی این پرونده ها رسیدگی به این جرائم زمان بر خواهد بود اما به این معنا نیست که از حق قانونی خود کوتاه بیاییم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
اوپو اف 9: بهترین گوشی ناچ دار فعلی جهان

اوپو اف 9: بهترین گوشی ناچ دار فعلی جهان کارشناسان معتقدند گوشی تازه رونمایی شده Oppo F9 بهترین گوشی ناچ دار(شکاف بالای اسکرین) فعلی جهان است.
به گزارش خبرآنلاین، با یک نگاه جدی به این گوشی می توان فهمید طراحی لبه بالایی گوشی حتی بهتر از گوشی اسنشال شده است و کوچک و ظریف بودنش ستودنی است که ظاهری پانچ مانند به آن داده ، درحالی که روی برخی گوشی ها حالت اضافی و زائده مانند دارد.
اصالت طراحی ناچ/ Notch متعلق به اپل و آیفون است اما کمپانی چینی اوپو آن را به اوج رسانده است. این گوشی از سایز زوایا نیز گوشی جذابی محسوب می شود و پخش رنگ و بازتاب نور از یک گوش شروع شده و به گوشه دیگری ختم می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
اینستاگرام هک شده است؟

اینستاگرام هک شده است؟ با افزایش تعداد هک شدن کاربران اینستاگرام با یک روش و روش بازپس گیری اکانت از طریق یک ایمیل روسی، بیم آن می رود که این شبکه اجتماعی هک شده باشد.
به گزارش خبرآنلاین، یکی از کاربران با 4500 فالوور تائید کرد که پس از لاگ آوت نتوانسته است دوباره لاگین کند و با پیام این نام کاربری وجود ندارد مواجه شده است. وی فهمیده است که عکس های پروفایلش عوض شده و ایمیل و شماره موبایلش نیز تغییر کرده است. وی در تلاش برای بازیابی پسورد با ایمیل جدیدی روبرو شده که انتهای آن .ru است.
در هفته اخیر تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام (کمتر از 1000) با همین روش اکانت خود را ازدست داده و در سایت رددیت این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
تصویر لورفته از موتورولا پی 30

تصویر لورفته از موتورولا پی 30 موتورولا و لنوو قصد دارند گوشی های موسوم به سری P را راهی بازار موبایل کنند و اولین گوشی از این سری P30 خواهد بود که تصویر لورفته آن را مشاهده می کنید.
به گزارش خبرآنلاین، سه گوشی به نام های P30، P30 Note و P30 Play به زودی در بازار چین عرضه خواهند شد که بر اساس تصویر لورفته پی 30 شاهد یک طراحی مشابه آیفون ایکس هستیم که به صورت ناچ دار ساخته شده است.
پشت گوشی دو دوربینه تعریف شده و درواقع جلو و عقب گوشی شبیه آیفون شده است.
گوشی مذکور در سایز 6.2 اینچی(نسبت نمایشگر به بدنه 19:9) با رزولوشن فول اچ دی است و دو دوربین 16 و 5 مگاپیکسل در عقب و یک دوربین 12 مگاپیکسل هم در جلو نصب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
استایل جالب خانم بازیگر در نروژ

استایل جالب خانم بازیگر در نروژ به گزارش صدای ایران حدیثه تهرانی در توضیح این عکس نوشت:
تو گرمای تهران خاطره های خنک می چسبه ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
زمان نشستن و شعاردادن نیست/ مدیریت کشور سست و تنبل است

زمان نشستن و شعاردادن نیست/ مدیریت کشور سست و تنبل است به گزارش نصربه نقل از مهر، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی ظهر امروز پنج شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان هریس که در شهرک صنعتی بیلوردی برگزار شد اظهار داشت: کارآفرینان در ظاهر از مشکلات واحدهای تولیدی می گویند اما در حقیقت این مشکلات آنها نیست بلکه رفع مشکلات تولیدکنندگان رفع مشکلات نظام و خدمت به کشور است.
وی افزود: مشکلات تولید کنندگان فقط به خودشان متوجه نمی شود این در حالی است که اگر نسبت به حل مشکلات واحدهای تولیدی توجهی نشود تبعات و آثار منفی آن متوجه نظام اسلامی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
آزادگان درس هایی که خداوند متعال در قرآن به ما آموخته را در عمل پیاده کردند

آزادگان درس هایی که خداوند متعال در قرآن به ما آموخته را در عمل پیاده کردند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس امروز (25 مرداد) در دیدار با آزادگان سرافراز استان فارس، آزادگان درس هایی که خداوند متعال در قرآن به ما آموخته را در عمل پیاده کردند، گفت: انقلاب اسلامی ایران با اهداف بسیار والایی روی داد و در بخش هایی موفقیت ها و در بخش هایی مشکلات وجود داشته و دارد.
وی با اشاره به اینکه اگر بناست تغییری در جامعه رخ بدهد، باید حساب کرد که فرآیند تغییرات اجتماعی چقدر طول می کشد، اضافه کرد: انقلاب ما یک انقلاب اجتماعی بوده و تغییرات اجتماعی مقداری طول می کشد تا اثر خود را نشان دهد و از این رو خداوند در قرآن همه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
بیش از 20 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور فعال است

بیش از 20 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور فعال است به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، مهدی نصر اصفهانی، معاون پشتیبانی و توسعه منابع ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز (25 مرداد) در آیین تکریم و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: این تعداد کانون، حدود 2 میلیون نفر را تحت پوشش خود قرار داده است .
وی با اشاره به توسعه فعالیت های هنری در کانون های مساجد تصریح کرد: با پرداختن به مسائل فرهنگی، از مقوله هنر در کانون ها غافل شدیم از همین رو به تازگی پرداختن به تئاتر، خطاطی و سرود را در دستور کار قرار داده یم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری معرفی شد

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری معرفی شد به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، محمدرضا مظاهری، سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری امروز (25 مرداد) در آیین تکریم و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: پذیرش مسئولیت به معنای خدمت به مردم است .
وی با قدردانی از خدمات مسئول سابق دبیرخانه کانون های مساجد استان افزود: حجت الاسلام یوسفی با تدابیر و درایت خود و راهبرد در مسیر اهداف گام برداشت و شاهد دستاوردهای خوبی بودیم که جای تقدیر و تشکر دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
پیکان-گسترش فولاد؛ مچ اندازی مجید و فیروز

پیکان-گسترش فولاد؛ مچ اندازی مجید و فیروز آی اسپورت - پیکان در شرایطی پا به بازی چهارم می گذارد که در 3 بازی قبلی نتایج قابل فبولی گرفته است. آن ها از 3 بازی سخت در مقابل استقلال، سایپا و سپاهان 5 امتیاز گرفته اند و این نشان می دهد مجید جلالی علیرغم از دست دادن چند بازیکن خوبش، تیم منسجمی را ساخته است. حضور چند بازیکن باتجربه در پیکان باعث شده این تیم در داخل زمین هم وضعیت بهتری داشته باشد. جلالی روی نیمکت هم بازیکنان خوبی دارد. نشان به این نشان که در بازی قبلی این تیم نریمان جهان، آل کثیر و ماهان رحمانی از روی نیمکت به زمین آمدند. گسترش فولاد با فیروز کریمی اما اوضاع چندان خوبی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
امضا قرارداد با ژاپن برای حفاظت از ساحل هرمزگان

امضا قرارداد با ژاپن برای حفاظت از ساحل هرمزگان دانشگاه هرمزگان و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن(جایکا) قرارداد همکاری مشترک امضا کردند.
رئیس دانشگاه هرمزگان با اعلام این خبر گفت: این قرارداد با هدف تهیه و اجرای طرح حفاظت محیط زیست مناطق ساحلی هرمزگان بسته شده است.
علی اکبر شیخی فینی فراهم شدن زمینه همکاری میان اعضای هیات علمی دانشگاه هرمزگان و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن در زمینه حفاظت محیط زیست مناطق ساحلی هرمزگان از دیگر اهداف این قرارداد دانست و همکاری های بین المللی را راهی برای رفع مشکلات منطقه ای دانست.
همچنین مدیر گروه جایکا گفت: این طرح پس از مطالعات میدانی و جمع آوری اطلاعات، اجرایی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
واکنش نبیه بری به سخنان حریری درباره قطع رابطه با سوریه

واکنش نبیه بری به سخنان حریری درباره قطع رابطه با سوریه به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل ازالمنار، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: سخنان سعد الحریری نخست وزیر لبنان در خصوص رابطه با سوریه غیر واقعی بوده و هیچ فایده ای ندارد.
وی در ادامه افزود: دو کشور لبنان و سوریه روابط دیپلماتیک دارند و خودِ حریری چند ماه قبل سفیر لبنان در سوریه را تعیین کرد. ما همچنین یک شورای عالی لبنانی-سوری داریم.
بری تاکید کرد: لبنان اخیرا از سوریه خواسته تا به این کشور برق صادر کند و همکاری ها میان طرفهای لبنانی و سوری در خصوص مسائل مختلف از جمله 17 سوری به کشورشان ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
اجرای بیش از 6000 طرح بهداشت در کشور

اجرای بیش از 6000 طرح بهداشت در کشور به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی در سفر به استان آذربایجان غربی، مرکز جامع سلامت “نازلو” و پایگاه سلامت حضرت ولیعصر (عج) شهر ارومیه را افتتاح کرد.
در این دو افتتاح که دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و جمعی از مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت حضور داشتند، دکتر رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت از بخش های مختلف این دو مرکز بهداشتی بازدید و در جریان روند ساخت و آماده سازی این واحدها جهت ارائه خدمت قرار گرفت.
رییسی در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: با شروع طرح تحول سلامت 6 هزار و 230 طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور اجرا شده که بهره برداری از ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی علنی برگزار می شود / جلسات، پس از فیلمبرداری از شبکه های مختلف صداوسیما هم پخش خواهد شد

دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی علنی برگزار می شود / جلسات، پس از فیلمبرداری از شبکه های مختلف صداوسیما هم پخش خواهد شد حجت الاسلام منتظری گفت:دادگاه مفسدان اقتصادی به صورت علنی برگزار و از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش می شود.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید؛ حجت الاسلام و المسلمین منتظری،دادستان کل کشور در پایان کمیسیون سیاسی اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در قم گفت: دادگاه مفسدان اقتصادی علاوه بر علنی بودن پس از فیلمبرداری از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش خواهد شد.
وی از تشکیل پرونده های متعددی برای دانه درشت ها و عاملان فساد اقتصادی در موضوع ارز، سکه، طلا و خودرو خبر داد و افزود: با توجه به گستردگی این پرونده ها رسیدگی به این جرائم زمان بر خواهد بود اما به این معنا نیست که از حق قانونی خود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
سرمقاله 350 روزنامه آمریکایی درباره انتقاد از ترامپ و آزادی بیان

سرمقاله 350 روزنامه آمریکایی درباره انتقاد از ترامپ و آزادی بیان دویچه وله نوشت، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ده ها روزنامه در آمریکا در اقدامی مشترک به دفاع از کارکرد خود در آگاهگری و نقد و روشنگری پرداختند و در سرمقاله های خود اتهام دونالد ترامپ به رسانه ها را به باد انتقاد گرفتند. ترامپ روزنامه ها و رسانه های آمریکا را در وجه عمده دشمن مردم و ناشر اخبار جعلی توصیف کرده است.
فراخوان به این اقدام مشترک را روزنامه بوستون گلوب داده بود و تا کنون 350 رسانه آمریکا با آن همراهی کرده اند.
بوستون گلوب در فراخوان خود نوشت: جایگزین کردن رسانه های آزاد با رسانه هایی که از سوی دولت کنترل می شوند پیوسته از اهداف و اقدامات اولیه دولت های فاسد بعد از به قدرت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
تجمع بزرگ حوزویان با موضوع مطالبه عدالت اقتصادی در مدرسه فیضیه

تجمع بزرگ حوزویان با موضوع مطالبه عدالت اقتصادی در مدرسه فیضیه به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، تجمع بزرگ حوزویان قم با موضوع مطالبه عدالت اقتصادی ظهر امروز (25 مردادماه) با حضور علما، اساتید و طلاب حوزه های علمیه قم در راستای حمایت از بیانات و مطالبات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در سالن اجتماعات مدرسه فیضیه برگزار شد.
طلاب حوزه علمیه قم با در دست داشتن دست نوشته ها و سردادن شعارهایی درباره بهبود وضعیت اقتصادی، مجازات مفسدان اقتصادی و حمایت از سخنان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در این اجتماع بزرگ شرکت کردند.
طلاب و روحانیون حوزه، اعتراضات خود را نسبت به اوضاع اقتصادی کشور ابراز کردند و خواستار رفع مشکلات اقتصادی از مسئولان شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
وقوع چند انفجارمهیب در ادلب سوریه

وقوع چند انفجارمهیب در ادلب سوریه ناطقان: روند انفجارها در میان گروه های تروریستی حاضر در استان ادلب همچنان ادامه دارد.
پایگاه خبری معارض قاسیون گزارش داد که یک بسته انفجاری امروز در ورودی شهرک آفس در نزدیکی شهر سراقب منفجر شد.
قاسیون اعلام کرد، در جریان این انفجار که در یک ایست و بازرسی متعلق به ائتلاف تروریستی هیئة تحریر الشام -که جبهه النصره رکن اصلی آن است- رخ داد چند نفر کشته و زخمی شدند ولی آمار دقیقی از تعداد افراد کشته شده و زخمی ارائه نکرد.
بسته انفجاری دوم نیز زمانی منفجر شد که عناصر حاضر در این ایست و بازرسی سعی داشتند به افراد زخمی امداد رسانی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
انتقاد رییس پیشین سیا از ترامپ

انتقاد رییس پیشین سیا از ترامپ ناطقان: رئیس پیشین سازمان سیا که شب گذشته دسترسی اش به اطلاعات طبقه بندی شده آمریکا از سوی ترامپ سلب شد، در یادداشتی در نشریه نیویورک تایمز به این اقدام رئیس جمهوری آمریکا واکنش سختی نشان داد.
جان برنان، رئیس پیشین سازمان سیا در دوران ریاست جمهوری اوباما در یادداشت خود آورد: آقای ترامپ آشکارا برای حفاظت از خود و آن هایی که به او نزدیک هستند ناامیدتر شده است، که نشان دهنده چرایی تصمیم سیاسی اش برای لغو گواهی عدم سوءپیشینه امنیتی من [دسترسی من به اسناد طبقه بندی شده] و تلاش او برای ترساندن و به سکوت واداشتن دیگرانی است که ممکن است جرأت به چالش کشیدن وی را داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
پوستر “خون آشام کشی” رونمایی شد

پوستر “خون آشام کشی” رونمایی شد پوستر نمایش “خون آشام کشی” تازه ترین اثر نمایشی “حامد رحیمی نصر” روز گذشته در محل “استدیو سپندفیلم ” با حضور ” مهدی رایگانی” طراح پوستر، عوامل نمایش و برخی از هنرمندان برجسته کشور رونمایی شد.
“حامد رحیمی نصر” که پیشتر نمایش پرمخاطب “علیمردان خان” را کارگردانی کرده بود، اینبار کنسرت نمایش “خون آشام کشی” را به مخاطبین خود عرضه خواهد کرد.
“خون آشام کشی” درامی انتقادی_اجتماعی است که “سید جواد موسوی” آن را به رشته تحریر درآورده است. بیان گزنده و فرم و فضای موسیقیایی و بازخوانی ترانه های خاطره انگیز در این اثر نمایشی جالب توجه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
سکوت در جشنواره بین المللی مریتای آمریکا

سکوت در جشنواره بین المللی مریتای آمریکا فیلم کوتاه سکوت Silence به کارگردانی ایمان داوری به بخش فینال جشنواره بین المللی مریتا آمریکا راه یافت.
به گزارش سینماخانه و به نقل از فیلم کوتاه سکوت Silence به کارگردانی ایمان داوری به بخش فینال در چهارمین جشنواره Marietta International Film Festival آمریکا راه یافته و 25 اگوست (3 شهریور) در شهر مریتای آمریکا به نمایش در می آید.
این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های بین المللی دیگری از جمله ؛ بخش رقابتی جشنواره Black BOX Short Film سوییس سال 2017، بخش رقابتی جشنواره Bushman Film Festival آفریقا سال 2017، بخش داوری جشنواره Cefal Film Festival ایتالیا سال 2017 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
ورود کمیسیون اصل 90 به پرونده احتکار کالا

ورود کمیسیون اصل 90 به پرونده احتکار کالا به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از جلسه اعضای این کمیسیون با مسئولان دستگاه های نظارتی و قضائیه درباره موضوع احتکار کالا خبر داد.
امیر خجسته نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامیبا اشاره به اخبار منتشر شده از رسانه ها مبنی بر احتکار کالا، اظهار داشت:احتکار راهکاری است که مفسدین اقتصادی از طریق آن کالا هایی که با دلار دولتی وارد کرده اند را انبار می کنند تا بعداً با ارز آزاد به بازار عرضه کنند که این اقدام سبب اختلال در بازار و افزایش قیمت ها می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
چگونگی برگزاری دادگاه مفسدان اقتصادی

چگونگی برگزاری دادگاه مفسدان اقتصادی به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،دادستان کل کشور گفت: جلسات دادگاه مفسدان اقتصادی به صورت علنی و با حضور خبرنگاران برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلیمن منتظری در پایان کمیسیون سیاسی اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در قم اظهار کرد: دادگاه مفسدان اقتصادی علاوه بر علنی بودن پس از فیلمبرداری از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش خواهد شد.
وی از تشکیل پرونده های متعددی برای دانه درشت ها و عاملان فساد اقتصادی در موضوع ارز، سکه، طلا و خودرو خبر داد و افزود: با توجه به گستردگی این پرونده ها رسیدگی به این جرائم زمان بر خواهد بود اما به این معنا نیست که از حق قانونی خود کوتاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
حضور کادر فنی تیم ملی فوتسال در دیدار های هفته ششم لیگ برتر

حضور کادر فنی تیم ملی فوتسال در دیدار های هفته ششم لیگ برتر به گزارش فوتبال آنلاین کادر فنی تیم ملی فوتسال کشورمان تصمیم دارند تا برای بررسی بازیکنان حاضر در لیگ برتر کشورمان در دیدار های هفته ششم حاضر شوند.
برنامه حضور کادر فنی در مسابقات به شرح زیر می باشد:
مقاومت قرچک-پارسان شهر قدس-شهدا هفتم تیر-قرچک( حیدریان)
اهورا بهبهان-شهروند ساری- علی ابن ابی طالب- بهبهان( ناظم الشریعه)
گیتی پسند اصفهان-سن ایچ ساوه-پیروزی- اصفهان( هاشم زاده)
مقاومت البرز-مس سونگون ورزقان- انقلاب- کرج( ناظم الشریعه)
سوهان محمد سیما قم-آذرخش بندرعباس- شهید حیدریان- قم( میشل)
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
تکلیف کی روش فردا مشخص می شود

تکلیف کی روش فردا مشخص می شود به گزارش فوتبال آنلاین فدراسیون فوتبال کره جنوبی، که پس از جام جهانی 2018 به دنبال استخدام سرمربی جدیدی است و کارلوس کی روش را نیز به عنوان یکی از گزینه ها مدنظر دارد، نام سرمربی جدید تیم ملی را فردا (جمعه ) اعلام خواهد کرد.
یک مقام رسمی در فدراسیون فوتبال کره جنوبی اعلام کرد کیم پان گون، که ریاست کمیته انتخاب مربی تیم ملی را برعهده دارد، بعد از ظهر روز پنج شنبه از اروپا باز می گردد و ممکن است سرمربی جدید تیم بزرگسالان را روز جمعه معرفی کند.
کیم چهارشنبه گذشته به اروپا سفر کرد تا با نامزدهای مربیگری کره مذاکره کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
اعلام رشد 500 درصدی صادرات خودرو در 4 ماه نخست امسال

اعلام رشد 500 درصدی صادرات خودرو در 4 ماه نخست امسال معاون صادراتی وزیر صنعت،معدن و تجارت از رشد 500 درصدی صادرات خودرو در 4 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
مجتبی خسروتاج در نشست خبری خود با بیان این خبر افزود: صادرات خودرو و نیرومحرکه در 4 ماه نخست امسال با رشدی 500 درصدی بالغ بر 196 میلیون دلار بوده است.
وی افزود: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 29 میلیون دلار بوده است.
محمدرضا مودودی معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت نیز در این نشست با اشاره به سهم بالای صنعا در صادرات غیر نفتی اظهار کرد: در سال گذشته سهم صنعت از صادرات غیرنفتی به 28 درصد رسید که بالاترین بخش صادرات سال گذشته را به خود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
واکنش ای اف سی به بازگشت ایران به صدر قاره آسیا

واکنش ای اف سی به بازگشت ایران به صدر قاره آسیا به گزارش فوتبال آنلاین تیم ملی فوتبال کشورمان در تازه ترین رده بندی فیفا بار دیگر در جایگاه نخست آسیا قرار گرفت، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا ( ای اف سی) علت این امر را بازی های خوب ایران در جام جهانی روسیه دانست.
سایت ای اف سی نوشت: جمهوری اسلامی ایران در آخرین رده بندی فیفا که روز پنج شنبه منتشر شد، جایگزین استرالیا به عنوان برترین تیم آسیا شد.
ایران پس از عملکرد فوق العاده در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه، جایی که 1-0 مراکش را مغلوب کرد، 1-1 پرتغال را متوقف کرد و 1-0 به اسپانیا باخت، پنج پله صعود کرد و به رتبه 32 رسید تا جایگاه خود را به عنوان بهترین تیم این قاره پس بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
با درازترین خودروهای تاریخ جهان آشنا شوید + عکس

با درازترین خودروهای تاریخ جهان آشنا شوید + عکس از زمان ساخت اولین خودروها حداقل 100 سال می گذرد و خریداران خودرو همواره به دنبال خودروهای فوق العاده برای خود و خانواده شان بوده اند. مردم همیشه به انواع مختلفی از خودروها در زمان های مختلفی از تاریخ علاقه مند شده اند. برخی از مردم به ابرخودروها علاقه داشته و برای برخی دیگر اندک انرژی برای حرکت و رسیدن به مقصد کفایت کرده است. به همین دلیل خودروسازها در طول تاریخ انواع مختلفی از خودروها را با توجه به گستره بزرگ سلایق و نیازها ساخته اند.
یکی از عواملی که مردم همواره در طول تاریخ در حین خرید به آن توجه کرده اند، سایز خودرو است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
برانکو: همیشه مقابل تیم جدید لیگ اولین بازی سخت خواهد بود/ایمن حسین جوان و آینده دار است

برانکو: همیشه مقابل تیم جدید لیگ اولین بازی سخت خواهد بود/ایمن حسین جوان و آینده دار است به گزارش فوتبال آنلاین برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ظهر پنج شنبه در نشست خبری پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: مقابل تیم جدید لیگ بازی داریم. سال گذشته تیم فوتبال پارس چنوبی به عنوان تیم جدید لیگ چقدر خوب بود و ما را تعقیب می کرد. همیشه مقابل تیم جدید لیگ اولین بازی سخت خواهد بود چون با انگیزه بازی می کنند. آن ها مربی شان را عوض کرده اند و ویسی را استخدام کرده اند که دو سال پیش قهرمان لیگ شد. بازیکنان جدید اضافه کرده اند. تیم بسیار با تجربه و با کیفیتی هستند. آن ها بین 25 تا 30 ساله هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
خودروسازان عزیز به دنبال آزادسازی قیمت ها هستند !!!

خودروسازان عزیز به دنبال آزادسازی قیمت ها هستند !!! دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: خودروسازان و قطعه سازان برای خروج خودرو از شمول قیمت گذاری دستوری، جلساتی را با مسوولان دولتی مربوطه در یکی دو هفته اخیر برگزار و درخواست خود را برای آزادسازی فیمت خودرو ارائه کرده اند.
آرش محبی نژاد اظهار کرد: در حال حاضر که نرخ دلار در بازار ثانویه به حدود 9000 تومان رسیده است قیمت قطعات تولیدی و تحویلی به خودروسازان همچنان بر مبنای دلار 3200 تومانی چند سال پیش محاسبه می شود.
وی با بیان اینکه برآورد ما این است که برای حفظ بقای صنعت قطعه سازی، قیمت قطعات تحویلی به خودروسازان باید بین 80 تا 140 درصد نسبت به قیمت های فعلی افزایش یابد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
مرسدس - ای ام جی GT فیس لیفت در خیابان دیده شد

مرسدس - ای ام جی GT فیس لیفت در خیابان دیده شد آیا باور می کنید که مرسدس-ای ام جی GT به این زودی ها فیس لیفت خواهد شد؟ این کوپه شاید تنها سه ساله باشد اما ژرمن ها قبلاً در حال تست مدل به روز شده ی آن بوده و تصاویر جاسوسی این خودرو نیز منتشر شده است. در این تصاویر می توانیم حضور AMG GT فیس لیفت را با پوشش های استتاری زیاد در خیابان ببینیم.
اگرچه این خودروی اسپورت فیس لیفت شده اما حجم تغییرات زیاد نبوده است. نمای جلوی پوشیده شده تقریباً مشابه مدل فعلی بوده و همان جلوپنجره پانامریکانا را می بینیم. تنها گرافیک داخلی چراغ های جلو اصلاح شده اند؛ اما در نمای عقب احتمالاً شاهد استفاده از سپر مدل GT C خواهیم بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
حضور مردان نیمه آهنی در کارخانه خودرو سازی فورد + عکس

حضور مردان نیمه آهنی در کارخانه خودرو سازی فورد + عکس قبل از اینکه آینده ما توسط روبات ها اشغال شود، ماشین ها را برای کمک به انسان به دنیای خود اضافه خواهیم کرد. فورد در این راه به سمت استفاده از روبات ها برای کمک به نیروی جسمانی انسان ها برآمده و روبات های پوششی اسکلتی را برای کارگرانش در نظر گرفته تا علاوه بر افزایش قدرت از فرسایش و ایجاد خستگی زیاد جلوگیری به عمل آورد.
شعبه دیربورن این خودروسازی در طول چند سال گذشته از فناوری پوششی با نام "اسکووست" استفاده کرده است و بازخورد آن کمک به اصلاح فناوری و افزایش کیفیت خودروها عنوان شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
دودمان جای خود را به دهقانی داد/ تکیه دستغیب به صندلی ریاست برای بار دوم

دودمان جای خود را به دهقانی داد/ تکیه دستغیب به صندلی ریاست برای بار دوم به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، سیروس پاک فطرت، عضو شورای اسلامی شهر شیراز که امروز (25 مرداد) در جلسه تعیین هیئت رئیسه جدید شورا، اعلام کاندیداتوری کرده بود، هنوز نامزد ریاست نشده بود، در حین توزیع برگ تعرفه، انصراف داد.
سید احمدرضا دستغیب و نوذر امامی به رقابت پرداختند و در پایان با نتیجه هشت بر پنج از 13 رای، دکتر سید احمدرضا دستغیب، نوذر امامی را شکست داد و برای بار دوم به عنوان رئیس این شورا معرفی شد.
ابراهیم صبوری، سیروس پاک فطرت و لیلا دودمان نامزدهای نایب رئیسی این شورا بودند که در پایان ابراهیم صبوری با هفت رای به عنوان نایب رئیس شورا مشخص شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
شورا و شهرداری با فعالیت مضاعف به مردم خدمت کنند

شورا و شهرداری با فعالیت مضاعف به مردم خدمت کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، دکتر حیدر عالیشوندی، فرماندار شیراز امروز (25 مرداد) در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر شیراز گفت: همه تلاش کردید که با وحدت و همراهی خدمتگذاران خوبی برای نظام اسلامی باشید.
وی با اشاره به اینکه شورا و مجموعه شهرداری امور مربوط را در طول یک سال اجرا کرد، اظهار داشت: بعد از یک سال طبق قانون باید انتخابات هیئت رئیسه شوراها برگزار کنیم و بر این اساس نامه قانونی آن ارسال شده است.
فرماندار شیراز ضمن آرزوی موفقیت برای هیئت رئیسه جدید شورا، اضافه کرد: شرایط اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
کودک مرندی آزار دیده توسط پدر معتاد پیدا شد/پدر تحت تعقیب نیروی انتطامی است

کودک مرندی آزار دیده توسط پدر معتاد پیدا شد/پدر تحت تعقیب نیروی انتطامی است محسن ارشدزاده اظهار کرد: کودک مرندی که فیلم ضرب و شتم آن توسط پدر در فضای مجازی پخش شده بود، امروز حوالی ساعت 11 در محدوده خارج از شهر مرند پیدا شد.
وی افزود: طبق اطلاعات به دست آمده پدر این دختر زیر 5 سال معتاد بوده و مادرش نیز طلاق گرفته است.
مدیرکل بهزیستی استان بیان کرد: پدر از چند روز پیش تحت تعقیب بوده که خوشبختانه از طریق دوستان وی محل و مکان روزمره او شناسایی شد و در نهایت دختر کوچک به نام نازنین زهرا که در فیلم مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، پیدا شد.
وی با اشاره به اینکه کودک تحویل بهزیستی داده شده و ما نیز کارهای اداری آن را برای نگهداری موقت و انجام معاینات پزشک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
علی دایی به کنفرانس خبری تبریز نرسید

علی دایی به کنفرانس خبری تبریز نرسید در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال کشور فردا تیم تراکتورسازی تبریز میزبان تیم سایپای البرز است.
علی دایی سرمربی تیم سایپای البرز به دلیل تاخیر پرواز تیمش به تبریز، موفق به حضور در کنفرانس خبری پیش از بازی تراکتورسازی با سایپا نشده و این نشست خبری تنها با حضور جان توشاک سرمربی تیم تراکتورسازی برگزار شد.
تراکتورسازی در 3 بازی قبلی خود به 2 امتیاز دست یافته و تیم سایپا نیز با 4 امتیاز در میانه جدول حضور دارد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
توشاک: پیروزی در بازی فردا مهم ترین اولین ماست/بازیکنان ما برای هماهنگی نیاز به زمان بیشتری دارند

توشاک: پیروزی در بازی فردا مهم ترین اولین ماست/بازیکنان ما برای هماهنگی نیاز به زمان بیشتری دارند جان توشاک در نشست خبری پیش از بازی با سایپا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چیزی که برای بازی فردا بسیار مهم است، پیروزی در این دیدار است.
وی افزود: فکر نمیکنم بازیکن محروم و مصدومی داشته باشیم و خوشبختانه تمامی بازیکنانمان را در اختیار داریم.
سرمربی تیم تراکتورسازی درباره شناختش از سایپا خاطرنشان کرد: چیزی که همیشه من در کارم اهمیت می دهم این است که قبل از هر چیزی به تیم خودم فکر کنم و اولویت تیم خودم باشد. در حال حاضر هم سعی می کنیم مشکلات تیم خودمان را برطرف کنیم. هفته قبل بازی خوبی نبود و در طول هفته تمرکز کردیم که در بازی فردا به پیروزی دست پیدا کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
وجود عطش معنویت در جامعه / خطر انحراف نظام در دهه چهارم انقلاب وجود دارد

وجود عطش معنویت در جامعه / خطر انحراف نظام در دهه چهارم انقلاب وجود دارد به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حسن رحیم پور ازغدی ظهر امروز (25 مرداد) در تجمع بزرگ علما، اساتید و طلاب حوزه های علمیه قم در حمایت از بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و مراجع تقلید که با هدف پیگیری عدالت اقتصادی در مدرسه فیضیه برگزار شد، عنوان کرد: حوزه و روحانیت، خود را از طبقات محروم جامعه جدا نمی داند و در کنار عموم مردم ایستاده است.
انقلابی که در قم ایجاد شده است در قم هم پاسداری می شود
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بخشی از روحانیون از طبقات محروم جامعه هستند، یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
سینما هلال اهواز با قوت به حیات خود ادامه می دهد

سینما هلال اهواز با قوت به حیات خود ادامه می دهد به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز و به نقل از روابط عمومی هلال احمر خوزستان، علی پهلوان، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان، با اشاره به بازپس گیری سینما هلال اهواز از بهره بردار فعلی آن با توجه به حکم قطعی دادگاه خبر داد و گفت: با توجه به وجود جوانان و داوطلبان فعال هم در جمعیت هلال احمر و هم در استان در حوزه های فرهنگی و هنری، این جمعیت در نظر دارد که سینما هلال و واحدهای اطراف آن را به یک فرهنگسرا تبدیل کند تا همه جوانان علاقه مند و هنرمندان استان بتوانند فعالیت های خود را بیش از پیش در این مجموعه پیگیری و انجام دهند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
رویداد های مهم فرهنگی برای توسعه گردشگری کرمانشاه در راه است

رویداد های مهم فرهنگی برای توسعه گردشگری کرمانشاه در راه است به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، چهارشنبه( 24 مرداد) در جمع خبرنگاران، از احصاء تفاهم نامه مشترک میان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در راستای برگزاری 5 رویداد مهم فرهنگی در شهر کرمانشاه خبر داد .
وی با اشاره به ایجاد دبیرخانه دائمی فرهنگی و هنری در کرمانشاه، گفت: این رویدادهای ارزشمند برای اولین بار، با تعامل سه دستگاه فرهنگی تحت عنوان جشنواره های ملی عکس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
تلاش گیلان برای کسب عنوان پایتخت کتابخوانی

تلاش گیلان برای کسب عنوان پایتخت کتابخوانی پنجشنبه 25 مرداد 1397 04:50:03
تاریخ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
معرفی فیلم های هالیوودی که در آن به ایران اشاره شده است

معرفی فیلم های هالیوودی که در آن به ایران اشاره شده است به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روزیاتو، ناآگاهی از فرهنگ و تاریخ کشورمان و از آنسو لهجه بد بازیگرهای ایرانی در این فیلم ها و اطلاعات غلطی که از ایران به مخاطب داده می شود هم طبیعتا برای بیننده ایرانی آزار دهنده است. می خواهیم نگاهی داشته باشیم به صحنه هایی که نام ایران در فیلم های هالیوودی ذکر شده و آن ها را به چالش بکشیم.
300
معروف ترین و بی شرمانه ترین فیلمی است که درباره ایران و تاریخ ایران نوشته شده است. فیلم 300 که بر اساس یک نوول گرافیکی از فرانک میلر ساخته شده به طرز عجیبی جنگ بین ایران (خشایارشا و لشکر خودش) را با یونانیان نشان می دهد و تاریخ را البته نه برعکس ولی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
تحولی نو در صنعت ساختمان سازی بابلسر/ساخت ساختمان های انرژی محور توسط گروه بین المللی میلان

تحولی نو در صنعت ساختمان سازی بابلسر/ساخت ساختمان های انرژی محور توسط گروه بین المللی میلان در همین راستا با حضور ریاست و همکاران کمیته تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران بازدیدی از ساختمان مسکونی انرژی محور میلان 1، واقع در استان مازندران و شهرستان بابلسر، صورت گرفت.
آرش ناصریان، مدیر ارشد گروه بین المللی میلان و متخصصین جوان دفتر معماری تغییر، میزبان این دیدار بودند.
در ابتدای بازدید که با حضور جناب آقای دکتر خویی ریاست کمیته تخصصی نظام مهندسی ساختمان استان مازندران و هیئت همراه و اعضای کمیته تخصصی معماری نظام ساختمانی بابلسر برگزار شد، مدیر ارشد گروه بین المللی میلان، به شرح دغدغه ها، اهداف و چشم اندازهای این گروه پرداختند: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
22 راه پیشگیری از آنفلوانزا و درمان سریع سرماخوردگی

22 راه پیشگیری از آنفلوانزا و درمان سریع سرماخوردگی به گزارش شمال نیوز، بر اساس گفته های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها؛ هر ساله بزرگسالان دو یا سه بار با بیماری سرماخوردگی دست و پنجه نرم می کنند.بیشتر افراد تلاش می کنند خود را با واکسن آنفلوآنزا در امان نگه دارند.
علاوه بر شستن دست و صورت (با صابون و به مدت 20 ثانیه)، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توان از آن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری استفاده کرد. حتی اگر در فصل سرد سال دچار بیماری شدید، باز هم می توانید دوره آن را کوتاه تر کنید.
برای صبحانه ماست بخورید:
موجودات زنده ای که به ناراحتی سیستم گوارش کمک می کند و باعث بهبود آن می شود می تواند شما را از شر سرماخوردگی در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
سرطان کولون را بشناسیم/ عوامل بروز و علائم بالینی

سرطان کولون را بشناسیم/ عوامل بروز و علائم بالینی به گزارش خبرنگار مهر ، سرطان روده بزرگ (کانسر کولون) یکی از شایع ترین سرطان های دستگاه گوارش در جهان است. سالانه حدود 1.2 میلیون مورد سرطان کولون در جهان اتفاق می افتد که 50 درصد موارد منجر به مرگ می شود.
دکتر سیدرضا فاطمی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تومورهای روده بزرگ را نوعی تومور کشنده عنوان کرد و گفت: در دنیا دومین تومور شایع دستگاه گوارش به شمار می آید و در ایران سومین تومور شایع در خانم ها و پنجمین تومور شایع در مردان است.
بروز سالیانه سرطان های روده بزرگ در کشورهای غربی بسیار شایع تر از کشورهای شرقی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
30 سال خدمت رسانی خالصانه به نیازمندان توسط انجمن های خیریه 14 معصوم (ع) اهواز

30 سال خدمت رسانی خالصانه به نیازمندان توسط انجمن های خیریه 14 معصوم (ع) اهواز خبرگزاری شبستان _ اهواز
دستگیری از مستندان و کمک به نیازمندان امری پسندیده و مورد تاکید اسلام و قرآن است و در این خصوص روایات فراوانی از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار (ع) وجود دارد؛ چنانچه خداوند متعال درآیات متعددی از قرآن، به انفاق کنندگان وعده داده که چندین برابر مال بخشیده شده را به آنان برمی گرداند و تأکید بر این مطلب در آیات و روایات به حدی است که حتی افراد فقیر و تنگ دست هم به انفاق توصیه شده اند تا خداوند به مالشان برکت داده و آنان را از فضل خویش بهره مند سازد .
خوزستان، استانی زرخیر است که ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی در زمینه های کشاورزی، نفت، گاز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
نوربخش: تامین اجتماعی سرمایه گذاری می کند

نوربخش: تامین اجتماعی سرمایه گذاری می کند خبرگزاری مهر: سید تقی نوربخش افزود: سازمان تامین اجتماعی حدود 42 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و از این جمعیت 6 میلیون نفر مستمری بگیر هستند و ارائه مستمری، درمان و 16 مزیت بیمه ای از خدمات این سازمان به این افراد است.
وی افزود: در سال 97 ماهیانه 6700 میلیارد تومان توسط سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان و مستمری بگیران هزینه می شود که 5 هزار میلیارد تومان در بخش های مستمری و بیمه بیکاری و 1500 میلیارد تومان در بخش درمان است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: تامین منابع این سازمان بدون اتکا به نفت و مالیات انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
پیام تسلیت معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به دکتر سید علی اسماعیلی فرد

پیام تسلیت معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به دکتر سید علی اسماعیلی فرد فانوس زاگرس؛
دکتر ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در پیامی درگذشت برادر مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران را تسلیت گفت.
به گزارش فانوس زاگرس ، در پیام دکتر شجاع پوریان آمده است:
جناب آقای سیدعلی اسماعیلی فرد
مشاور و مدیرکل محترم دفتر شهردار تهران
با نهایت تاثر و تالم، درگذشت برادر گرامی تان را به جنابعالی و خانواده داغدارتان تسلیت عرض می نمایم و از خداوند رحمان برای آن مرحوم غفران و رحمت وبرای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.
ولی الله شجاع پوریان
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
پیام تسلیت مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به دکتر سیدعلی اسماعیلی فرد

پیام تسلیت مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به دکتر سیدعلی اسماعیلی فرد فانوس زاگرس؛
دکتر شاهرخ رضایی فر مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در پیامی درگذشت برادر مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران را تسلیت گفت.
به گزارش فانوس زاگرس ، در پیام دکتر رضایی فر آمده است:
جناب آقای دکتر سیدعلی اسماعیلی فرد
مشاور و مدیرکل محترم دفتر شهردار تهران
فقدان برادر بزرگوارتان ما را نیز اندوهگین ساخت.
غفران و رحمت الهی برای آن عزیز از دست رفته و سلامتی و طول عمر با عزت برای جناب عالی و بازماندگان از پروردگار متعال خواهانیم.
شاهرخ رضایی فر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
چه کسانی دچارگودی کمرمیشوند؟

چه کسانی دچارگودی کمرمیشوند؟ ناطقان: محمد تقی حلی ساز درباره گودی کمر و راه های درمان آن، گفت: گودی کمر بیش تر در افرادی که از چاقی موضعی رنج می برند، کسانی که عادت به خوابیدن روی شکم دارند و یا تجربه بارداری را داشته اند، دیده می شود.
وی افزود: این عارضه در افراد که از تناسب اندام برخوردار هستند کم تر دیده می شود، اما اگر این افراد بهداشت ستون فقرات را رعایت نکنند دچار گودی کمر می شوند.
این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با بیان اینکه گودی کمر به دنبال شیوه غلط زندگی مانند عدم رعایت شیوه صحیح خوابیدن، نشستن و ... ایجاد می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
نبرد علوی به سواحل مدیترانه رسیده است

نبرد علوی به سواحل مدیترانه رسیده است به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه،سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، سه شنبه( 23 مرداد) در مراسم تجلیل از خبرنگاران که از سوی بسیج رسانه در سالن شهید قهاری برگزار شد، گفت: حدود 38 سال پیش یک جنگ تمام عیار، همه جانبه نابرابر علیه ما تحمیل شد و هنوز هم در یک نبرد متقارن با دشمن قرار داریم .
وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی 10 سال گذشته باتوجه به تهدیدهای نظامی آمریکایی ها، این جنگ نامتقارن نبرد علوی نام نهاد این در حالی است که ما جنگ نامتقارن و نبرد علوی را از جنگ تحمیلی درس گرفتیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
آغاز فصل گرم کتاب در خراسان شمالی

آغاز فصل گرم کتاب در خراسان شمالی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ منیر صادقی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی با اعلام این خبر در جلسه شورای فرهنگی استان گفت: به منظور توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه، ارتقای مهارت های زندگی در مخاطبان، آشنایی بیشتر خانواده ها با فعالیت های کانون، غنی سازی اوقات فراغت و ایجاد نشاط اجتماعی این طرح کشوری در استان اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح از دفتر معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری به کلیه استان ها ابلاغ شده است، خاطر نشان کرد: این پویش در قالب ویژه برنامه های کتاب محور در بوستان ها و تفرجگاه های استان به اجرا در خواهد آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
3 انبار کالای احتکاری در البرز کشف شد

3 انبار کالای احتکاری در البرز کشف شد فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت که 3 انبار اجناس احتکار شده در این استان شناسایی و متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.
به گزارش سپاه استان البرز، سردار سید یوسف مولایی افزود: این انبارها با تلاش نیروهای سپاهی و بسیجی شناسایی شد.
وی بیان داشت: با توجه به رسالتی که سپاه و بسیج در صیانت از منافع ملت در عرصه دفاع، داخلی، اجتماعی، سیاسی و ...دارند، قطعا بسیج آمادگی دارد تمام تلاش خود را در راستای شناسایی مخلان فرایند و سیستم اقتصادی معطوف کند.
وی با اشاره به دستور اخیر سردار غیب پرور در جهت شناسایی محتکرین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
مدیرتعاون روستایی البرز: هیات مدیره شرکت های تعاونی روستایی موروثی نیست

مدیرتعاون روستایی البرز: هیات مدیره شرکت های تعاونی روستایی موروثی نیست مدیرتعاون روستایی استان البرز به مشکلات موجود در تشکل های تعاونی روستایی اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات موجود در بین بسیاری از اعضای این تشکل ها ، تفکر موروثی بودن اداره تعاونی ها است.
فردین شمس درآیین تجلیل از خبرنگاران به اهمیت زیرساخت های تشکل های روستایی اشاره کرد و افزود: ساختارسازی و جوان سازی تعاونی های روستایی ضروری است.
وی، توجه به دغدغه های تعاونی ها را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: بحث جوان سازی و استفاده از نیروهای تحصیل کرده، مجرب و آشنا به مسایل حسابرسی از نیازهای اصلی برای تشکل های تعاون روستایی است که درصدد انتشار فراخوان برای جذب این نیروهای جوان و تحصیل کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
آزاد سازی صنایع تملک شده در البرز 3 هزار شغل ایجاد می کند

آزاد سازی صنایع تملک شده در البرز 3 هزار شغل ایجاد می کند سرپرست شرکت شهرک های صنعتی البرز با بیان اینکه 153واحد تولیدی تملک شده بانکی در این استان وجود دارد گفت که با رفع مشکل این واحد ها و فعال سازی دوباره آنها 3 هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد می شود.
محمد امین بزازی پور فرشی درجمع خبرنگاران افزود: هم اکنون 153 واحد
تولیدی و صنعتی دراستان البرز وجود دارد که توسط بانک ها به تملک درآمده اند.
وی اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی البرز تکلیف دارد هر سال 30 تا 45 واحد غیر فعال و تملک شده را احیا کند که امسال بنا داریم این تعداد را به 100 واحد برسانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
قیمت کیسه آرد از 450 تومان به 1200 تومان رسیده است

قیمت کیسه آرد از 450 تومان به 1200 تومان رسیده است رییس انجمن آرد البرز گفت: شرایط هر روز از قبل بدتر می شود ولی برخی نمی خواهند از موضع خود کوتاه بیایند و بعد از 40 سال همچنان در مسیر آزمون و خطای اقتصادی هستند.
به گزارش البرز فردا به نقل از ایسنا محمدرضا طلایی ، اظهار کرد: وضعیت اقتصادی کشور به گونه ای غیرشفاف است که فعالان اقتصادی بیش از آنکه از تهدیدهای خارجی بترسند از شرایط داخلی نگرانند.
وی ادامه داد: برخی از آب گل آلودی که در پی نوسانات ارزی و اعمال جدید تحریم ها به وجود آمده خوب ماهی می گیرند و درآمدهای خوبی به جیب می زنند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
هفته فرهنگی شهروندی سقز به کار خود پایان داد

هفته فرهنگی شهروندی سقز به کار خود پایان داد به گزارش ایکنا از کردستان، آیین اختتامیه هفته فرهنگی شهروندی سقز با معرفی برگزیدگان سومین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند سقز با حضور جمعی از مسئولان، اعضای شورای شهر و هنرمندان برگزار شد.
امیر زارع زاده، مسئول کمسیون فرهنگی شورای شهر سقز در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از بانیان و دست اندرکاران برگزاری این حرکت فرهنگی گفت: این کار فرهنگی با رویکرد و سیاستی جدید و رفتن به مکان هایی که شهروندان در محلات حضور حداکثری داشتند، برگزار شد.
وی افزود: این جشنواره پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری که استان کردستان یک استان فرهنگی است برگزار شد و انتظار است این حرکت تقویت و گسترش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
فعالان بازار قوت قلب گرفتند

فعالان بازار قوت قلب گرفتند واکنش مثبت بازار به سخنان دیروز رهبری
سخنان دیروز رهبر انقلاب درباره سیاستهای ارزی وتحولات بین المللی، باعث قوت قلب فعالان بازار شده و امروز معاملات با اطمینان بیشتری در حال انجام است.
با سخنان هوشمندانه مقام معظم رهبری، بازار ارز سیگنال های مهمی دریافت کرد که آثار آن در معاملات امروز بازار خود را نشان داده است. ایشان در سخنان خود به این موضوع اشاره کردند که مبلغ 18 میلیارد دلار از ارز موجود کشور آن هم در حالی که برای تهیه ارز مشکل داریم، بر اثر بی تدبیری، به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوء استفاده کردند. این موارد مشکلات مدیریتی است و ارتباطی با تحریم ها ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
جزئیات حادثه فرو ریختن یک پل در ایتالیا/ 30 نفر کشته شدند

جزئیات حادثه فرو ریختن یک پل در ایتالیا/ 30 نفر کشته شدند در حالیکه وزیر حمل و نقل ایتالیا حادثه فرو ریختن یک پل در این کشور را تراژدی عظیم توصیف کرده است، تعداد کشته شدگان این حادثه تا کنون 30 نفر اعلام شده است.
به گزارش پرس شیعه به نقل از یورویوز، ریزش بخشی از یک پل معلق بر آزادراهی در شهر در نزدیکی شهر جنوا واقع در شمال ایتالیا ده ها کشته برجای گذاشته است.
دانیلو تونینلی وزیر حمل و نقل ایتالیا در این خصوص اعلام کرد که به نظر می رسد حادثه مذکور یک تراژدی عظیم باشد. یک اتاق بحران در ایتالیا برای پیگیری حادثه مستقر شده و نیروهای پلیس و امدادرسانان در محل حضور یافته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
غیر رسمی؛ انزونزی هافبک فرانسوی سویا به آس رم پیوست

غیر رسمی؛ انزونزی هافبک فرانسوی سویا به آس رم پیوست ورزش 11 - استیون انزونزی هافبک 29 ساله و ملی پوش باشگاه سویا در حال نهایی کردن انتقالش به تیم رم است و برای امضا قرارداد وارد شهر رم ایتالیا شده است.
استیون انزونزی
مبلغ انتقال این بازیکن فرانسوی 30 میلیون یورو + 4 میلیون یورو پاداش می باشد و او پس از پشت سر گذاشتن تست های پزشکی قرارداد خود را با تیم رم امضا خواهد کرد.
سایت ورزش 11، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
توییتر همچنان توقیف/ماجرای چرخش مواضع العبادی/پاکستان به دنبال جانشینی عمان

توییتر همچنان توقیف/ماجرای چرخش مواضع العبادی/پاکستان به دنبال جانشینی عمان به گزارش خبرگزاری شبستان ، توییتر رفع فیلتر نمی شود، حکایت واگذاری سهم 50 درصدی خزر، پاکستان به دنبال جانشینی عمان، ماجرای چرخش مواضع العبادی، نتیجه ای از مذاکره با آمریکا نمی گیریم از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در سه شنبه 23 مرداد 97 است که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
تصمیمی درباره تقسیم دریای خزر گرفته نشد/دولت جلوی تعیین سهم غیرعادلانه را گرفت
حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در انگلیس در توئیتی با اشاره به برخی حواشی ها در رابطه با کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گفت: در مرام ایرانی، جلب نظر مردم هدف نیست بلکه مردمی بودن باید با مروت و راستگویی همراه باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
هورالعظیم همچنان در فراق کرخه و دجله می سوزد

هورالعظیم همچنان در فراق کرخه و دجله می سوزد به گزارش مقیم به نقل از فارس، دود ناشی از آتش سوزی هورالعظیم صبح امروز بار دیگر آسمان شهر اهواز را فرا گرفت.
دود آتش سوزی در یک ماه اخیر موجب مختل شدن کار و زندگی مردم شهرهای بستان، سوسنگرد، هویزه و رفیع در غرب استان خوزستان شده و مردم اهواز و شهرهای مرکزی استان را نیز در برخی از روزها کلافه می کند.
توقف عملیات اطفای حریق
عملیات اطفای حریق هورالعظیم به وسیله بالگردها و هواپیماهای آبپاش با تأخیر زیادی آغاز شد ولی با وجود تلاش های صورت گرفته نتیجه بخش نبوده و در یک هفته اخیر متوقف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
گام های بزرگ موسسه ملل در توسعه پایدار کشور

گام های بزرگ موسسه ملل در توسعه پایدار کشور بسیاری از موسسات مالی و بانک ها به جای اینکه در بخش ساخت و ساز کشور به منظور توسعه مشارکت کند بلکه سعی می کنند با بنگاه داری و کارهای مخرب به کسب سودهای بزرگ اقدام می کنند .موسسه ملل از جمله موسساتی است که با ورود در توسعه صادرات کشور، در بخش های مختلفی سرمایه گذاری کرده است.این موسسه در سال های اخیر، در ساخت سه کارخانه روغن کشی، کارخانه تبدیلی صنایع بسته بندی، استخراج معادن شن و سنگ تزیینی در محلات، چناران و اصفهان و همچنین در بخش ساختمانی بطور عمده از طریق مشارکت با شهرداری ها، کار کرده و نقش توسعه ای خود را پررنگ کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
کنگره حزب رفاه ملت 25 مرداد ماه برگزار می شود

کنگره حزب رفاه ملت 25 مرداد ماه برگزار می شود محمدجواد محمدی نوری، دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت در مورد کنگره حزب رفاه ملت به خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان گفت: این کنگره 25 مرداد ماه در تهران با حضور جمعی از شخصیتهای لشکری، کشوری و مسئولان عالی نظام برگزار می شود.
وی تصریح کرد: در این کنگره موضوع اساسنامه و انتخابات شورای مرکزی و بحث بازرسان در دستور کار قرار دارد.
نوری خاطر نشان کرد: با غربالگری وزارت کشور در اجرای قانون جدید احزاب شاهد نمایان شدن احزاب واقعی و فعال خواهیم بود و این موضوع به نفع احزاب و نظام اسلامی است تا جلوی صدور پروانه های بی محتوا برای احزاب یک و یا دو نفره گرفته شود.
پایان پیام/ 34 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 21 ساعت پیش
تاکنون 1.4 میلیون مسلمان در عربستان برای ادای فریضه حج حاضر شدند

تاکنون 1.4 میلیون مسلمان در عربستان برای ادای فریضه حج حاضر شدند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از دیلی صباح ، به گفته مقامات سعودی،تعداد زائرانی که از کشورهای مختلف برای برگزاری مراسم حج امسال وارد عربستان شده اند تا کنون به یک میلیون و 400 هزار نفر رسیده است.
بر اساس گزارش اداره کل امور گذرنامه ها، آمار مربوط به افرادی که به عنوان تازه ترین گروه ها وارد عربستان شده اند مربوط به بازه زمانی 14 جولای تا 11 آگوست است.
روز اول جولای، وزارت امور حج عربستان سعودی اعلام کرد که برنامه ریزی ها برای پذیرایی از حدود دو میلیون زائر که پیش بینی می شود به عربستان می آیند،انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
گردش مالی 4 هزار میلیاردی نوشت افزار خارجی

گردش مالی 4 هزار میلیاردی نوشت افزار خارجی به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، سعید حسینی، مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی – اسلامی در افتتاحیه نمایشگاه ایران نوشت که در کانون پرورش فکری برگزار شد گفت: گردش مالی حوزه نوشت افزار 4 هزار میلیارد تومان است.
وی افزود: اگر بتوانیم تمام تولیدات نوشت افزار را داخلی و ایرانی کنیم، برای 50 هزار نفر در کشور شغل ایجاد می شود.
مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی – اسلامی تصریح کرد: در سال 1392، طرح های ایرانی بر روی نوشت افزار ها زیاد نبود. متاسفانه 10 شخصیت محبوب کودکان آمریکایی هستند. این موضوع بار فرهنگی زیادی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
محصولات الکترونیکی آمریکا را تحریم می کنیم

محصولات الکترونیکی آمریکا را تحریم می کنیم به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از آناتولیف رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز سه شنبه(23 مرداد) در سخنانی که به مناسبت هفدمین سالروز تاسیس حزب عدالت و توسعه ایراد کرد، گفت: ترکیه محصولات الکترونیکی آمریکا را که افتخار بخش صنعتی در آمریکا به شمار می آید، تحریم خواهد کرد.
اردوغان افزود: کشورش محصولاتی با مرغوبیت بهتر از این آنها را که با ارزهای خارجی وارد می کنند، خواهد ساخت و صادر خواهد کرد.
وی ادامه داد: ترکیه از شایستگی هایی برای تحقق این امر برخوردار است و تصمیم دارد تا انگیزه بیشتری را برای تجار و بازرگانان که مایل به سرمایه گذاری در ترکیه هستند، فراهم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
صیادان ایرانی درکام اژدهای چینی

صیادان ایرانی درکام اژدهای چینی قانون -فاطمه آقایی فرد
اخباری در ایران هر روز به گوش مردم می رسد که بی شک مختص به این مرز و بوم است و در مناطق دیگر این کره خاکی کمتر از وقوع این نوع رویدادها خواهیم شنید. در همین راستا چند روزی است که فیلمی در فضای مجازی منتشر می شود که در آن یک کشتی در حال بلعیدن آبزیان است. برخی می گفتند که این تصاویر مربوط به اجاره خلیج فارس و دریای عمان به چینی ها برای برداشت از منابع آبزیان است ولی عده ای دیگر طبق روال، سعی در لاپوشانی آن داشتند و موضوع را از اساس تکذیب کردند ولی این فاجعه حقیقت داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
باران میهمان 6 استان کشور/ کاهش دمای هوای پایتخت

باران میهمان 6 استان کشور/ کاهش دمای هوای پایتخت فرزاد عابدینی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای مناطق مختلف کشور به خبرنگار اجتماعی شبستان گفت: طبق تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، طی سه روز آینده در استان های ساحلی خزر، بارش باران، گاهی وزش باد پیش بینی می شود که شدت آن در 24 ساعت آینده در استان گیلان خواهد بود.
وی افزود: از بعدازظهر امروز در بخش های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، برخی نقاط اردبیل و دامنه های البرز مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و برای جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
قانون تکلیف مدیریت شهری در حوزه آسیب های اجتماعی را مشخص نکرده است

قانون تکلیف مدیریت شهری در حوزه آسیب های اجتماعی را مشخص نکرده است به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در نشست مدیریت شهری و آسیب های اجتماعی خطر آسیب های اجتماعی را به مثال بهمنی تشبیه کرد که هر لحظه صدای آن در حال بیشتر شدن است بر ضرورت برخورد عاقلانه نظام با آن تاکید کرد.
وی خانواده را مهمترین عنصر مبارزه با آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: هرچند خانواده کوچکترین نهاد اجتماعی است اما به عنوان موثرترین نهاد برای جلوگیری از آسیب اجتماعی است این در حالی است که مشکلات مختلف تشکیل خانواده را برای جوانان دچار بحران کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
تلاش های نفتی ایران برای مقابله با تحریم های نوامبر

تلاش های نفتی ایران برای مقابله با تحریم های نوامبر به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، تنها سه ماه به اجرای تحریم های نفتی آمریکا بر علیه ایران باقی مانده که گفته می شود طبق این تحریم شرکت های بزرگ جهانی موظف هستند تا 14 نوامبر خرید و فروش نفت خود از ایران را به صفر برسانند، تحریمی که از سال 1389 نیز بر علیه ایران از سوی آمریکا انجام شد و تا اجرایی شدن برجام هم ادامه داشت.
اما این بار تحریم های نفتی ایران از سوی آمریکا تفاوت هایی دارد که یکی از آنها را می توان به باز بودن دست ایران برای فروش نفت خود در ظرفیت بالا مرتبط دانست.
پس از آنکه دیپلماسی نفتی ایران در اوپک پاسخ داد و قرار شد ایران استثنایی برای افزایش تولید نفت در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
مسعود و نامادری اش پدر را کُشتند! / آنها چه رازی داشتند!

مسعود و نامادری اش پدر را کُشتند! / آنها چه رازی داشتند! پسر بی رحم همراه نامادری و همسرش سناریوی قتل وحشتناک پدر خود را رقم زد.
سرهنگ علی اکبر بای، رئیس پلیس Police رامیان گفت: دراوایل مردادماه امسال جسد سوخته یک مرد در دره پیدا شد که این موضوع حاکی از آن بود خودرویی به ته دره پرتاپ شد و در نهایت به سوختن خودرو و سر نشینش انجامید.
وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
بای افزود: فرزند متوفی به نام مسعود که همراه وی بوده اذعان داشت پدرم به علت سرعت بالا و کنترل نکردن خودرو به سمت دره منحرف شد، اما من به موقع از خودرو بیرون پریدم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
حکایت واگذاری سهم 50 درصدی خزر

حکایت واگذاری سهم 50 درصدی خزر به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، کنوانسیون حقوقی دریای خزر یکشنبه از سوی روحانی امضا شد و این امضا سر و صدای زیادی در کشور ایجاد کرد. از ابراز تاسف ها و نگرانی ها بابت از دست دادن سهم واقعی ایران از دریای خزر گرفته تا طنزهای فضای مجازی همگی این روزها داغ داغ شده و همین امر موجب شده تا وزارت امور خارجه نیز بیانیه های متعددی به منظور تنویر افکار عمومی صادر کند.
این نگرانی های افکار عمومی روز گذشته با یک اظهار نظر از سوی یک کارشناس روسی شدت یافت. کارشناسی به نام صفراف که در مصاحبه با یکی از رسانه های فارسی زبان خارجی اعلام کرد در سال 1996 میلادی و بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
الف لام خمینی آغاز امام شناسی است/ سایه امام(ره) هنوز بر تاریخ سنگینی می کند

الف لام خمینی آغاز امام شناسی است/ سایه امام(ره) هنوز بر تاریخ سنگینی می کند به گزارش خبرنگار شبستان، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، دبیر کل جامعه روحانیت مبارز عصر دیروز در رونمایی از کتاب الف.لام. خمینی که به همت خانه کتاب برگزار شد ضمن تشکر از موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی گفت: بعد از 40 سال فرصت خوبی است از امام صحبت کردن. امام به حق کلمه الله و کلمه طیبه بودند. شخصیت نظری امام فوق العاده است.
حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه امام (ره) فیلسوفی تمام عیار بودند، عنوان کرد: ایشان قامت فیلسوفانه بلند داشتند و صاحب نظر بودند، امام شخصیتی صاحب مسلک در حوزه عرفان بودند، در شرایط خاص و ویژه زمان خود امام (ره) در قله فلسفه و عرفان قرار گرفتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
کنگاور لرزید

کنگاور لرزید به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، ساعت 7 و 37 صبح روز سه شنبه( 23 مرداد) زمین لرزه ای به بزرگی 3.1 ریشتر شهرستان کنگاور را لرزاند .
بنابر اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در عمق 7 کیلومتری زمین رخ داده است .
این در حالی است که از زمان وقوع زلزله 7.3 ریشتری ازگله در آبان ماه سال گذشته، کرمانشاه بر روی خط لرزش قرار گرفته است .
بزرگ ترین زمین لرزه ای که اخیراً در کرمانشاه رخ داده است مربوط به زلزله 5.9 ریشتری تازه آباد ثلالاث باباجانی در 31 تیرماه سال جاری است .
پایان پیام/ 81 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
کوچ کسبه ایرانی به عراق

کوچ کسبه ایرانی به عراق به گزارش شیعه نیوز ، جهش نرخ ارز در ایران در کنار سرکوب قیمت ها، عملا باعث شده خرید کالاهای ایرانی در بازار کشورهای مجاور صرفه اقتصادی بالایی پیدا کند. در این وضع از یک سو مسافران کشورهای همسایه به خرید مایحتاج از بازار ایران علاقه مند شده اند و از سوی دیگر گفته می شود برخی کاسبان ایرانی نیز ترجیح داده اند کالاهای خود را به عراق بفرستند و در آنجا بساط کسب و کار خود را با گشایش مغازه و دفتر علم کنند.
آشفتگی های بازار ارز اگرچه برای مردم ایران به کابوس جهش قیمت کالاها تبدیل شده اما برای ساکنان مقاصد صادراتی ایران چندان هم بد نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
برپایی آئین ازدواج آسان به میزبانی مساجد

برپایی آئین ازدواج آسان به میزبانی مساجد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، صدای هلهله و شادی از کوی و روزن شنیده می شود، این روزها بسیاری از خانواده ها آئین ازدواج فرزندان خود را همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) برپا کرده اند.
بیش از این بسیاری از مساجد با همت هیئت امناء و امام مسجد و با همراهی و مساعدت مردم شرائط ازدواج آسان را با تأمین جهیزیه برای مردم برنامه ریزی کرده اند.
سبک زندگی ایرانی – اسلامی برای مردم مومن و دیندار استان البرز در قالب مساعدت و همیاری برای ازدواج آسان جوانان تبیین شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 15 ساعت پیش
پرونده ناظم مدرسه شهرک غرب به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شد

پرونده ناظم مدرسه شهرک غرب به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شد به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی اظهار کرد: پرونده اتهامی ناظم مدرسه شهرک غرب در پایان مهلت قانونی تجدیدنظر خواهی به محاکم تجدید نظر استان تهران ارجاع شد.
وی افزود: رای صادره به کلیه شکات، دادستان، متهم و وکیل وی ابلاغ گردیده و در آخرین روزهای مهلت قانونی وکیل متهم درخواست تجدیدنظر کرده است، ولی با پایان مهلت از ناحیه دادستان یا شکات اعتراض و تجدید نظرخواهی واصل نشده است.
رییس کل دادگستری تهران خاطرنشان کرد: براساس تدابیر اتخاذ شده پرونده در مرحله تجدیدنظر نیز به صورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 15 ساعت پیش
بیماری عجیب پیرمرد ترکیه ای +عکس

بیماری عجیب پیرمرد ترکیه ای +عکس شفا آنلاین حوادث پزشکی حسن یوسل ، پیرمردی 80 ساله از اهالی حومه آنکارا است که از شش سال گذشته به بیماری عجیب و ناشناخته ای مبتلا شده است. او در چله گرمای تابستان به شدت احساس سرمای شدید می کند و علاوه بر آنکه مجبور است در تابستان نیز لباس های زمستانی بپوشد، باید همواره اتاقش نیز با بخاری گرم شود.
به گزارش شفا آنلاین :یوسل که 30 سال از عمرش را به کار در کشور هلند سپری کرده است در سال 1998 به زادگاهش در ترکیه باز می گردد. او در سال 2012 به دلیل ابتلا به بیماری قلبی تحت عمل بای پس قرار می گیرد و پس از آن شرایط جسمی او کاملا تغییر کرده و هیچگاه احساس گرما نکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 15 ساعت پیش
بیش از 3 هزار گردشگر خارجی به چهارمحال بختیاری سفر کردند

بیش از 3 هزار گردشگر خارجی به چهارمحال بختیاری سفر کردند بهمن عسگری سوادجانی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری امروز (22 مرداد) به خبرنگار شبستان در شهرکرد گفت: این تعداد گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد چهار درصدی برخوردار شده است.
وی ادامه داد: 60 درصد این گردشگران از کشورهای آلمان، بلژیک، فرانسه، اتریش و هند به استان سفرکرده اند.
عسگری سوادجانی تصریح کرد: تعدادی از گردشگران با هدف دیدن جاذبه های گردشگری به استان سفر می کنند وتعدادی هم با مقاصد تجاری و صنعتی از کشور ترکیه و چین وارد استان شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
فرهنگ زیربنای توسعه همه جانبه است

فرهنگ زیربنای توسعه همه جانبه است به گزارش ایرنا محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در دیدار با دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در محل استانداری افزود: در حوزه های فرهنگی باید سرمایه گذاری زیادی صورت گیرد و جزیره ای عمل کردن در این حوزه یک آفت محسوب می شود.
وی بیان کرد: این روزها که کشور دچار مشکل است، عده ای سودجو اقدام به احتکار مواد مورد نیاز مردم کرده اند تا قیمت ها را افزایش دهند؛ این امر نشان می دهد که در زمینه فرهنگ عمومی عقب هستیم.
استاندار آذربایجان غربی تحول در آموزش و پرورش جهت توسعه فرهنگ عمومی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: ظرفیت های مختلف جهت توسعه فرهنگ عمومی باید به کار گرفته شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
ترویج و تبلیغ فرهنگ غدیر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد

ترویج و تبلیغ فرهنگ غدیر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد مومنی زاده عصر روز دوشنبه در جلسه ستاد برگزاری جشن های دهه ولایت و امامت که در محل بیت امام جمعه برگزار شد اظهار داشت: امام علی(ع) الگوی بی نقص و بی نظیر بشریت است و بایدتلاش کرد تا فرهنگ علوی و نبوی نشر داده شود.
وی افزود: امام علی(ع) اسوه اخلاق ، تقوا و عبادت است اما دشمن این الگوی وحدت مسلمانان را به عنوان الگوی تفرقه معرفی می کند، این نتیجه کوتاهی ما شیعیان است و باید تلاش کرد تا به وظیفه اصلی خود عمل کنیم.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
حجتی:13 هزار میلیارد تومان در بخش اصلاح زیرساخت ها و اجرای روش نوین آبیاری سرمایه گذاری کرده ایم/ اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش بهره وری آب در کشور

حجتی:13 هزار میلیارد تومان در بخش اصلاح زیرساخت ها و اجرای روش نوین آبیاری سرمایه گذاری کرده ایم/ اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش بهره وری آب در کشور وزیر جهاد کشاورزی گفت: 13 هزار میلیارد تومان در بخش اصلاح زیرساخت ها و اجرای روش نوین آبیاری سرمایه گذاری کرده ایم.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،محمود حجتی با اشاره به اینکه سال گذشته 9 هزار میلیارد تومان برای اصلاح و توسعه زیرساختها در بخش کشاورزی سرمایه گذاری شده است، افزود: علاوه بر این 4 هزار میلیارد تومان نیز برای اجرای شبکه های نوین آبیاری و بهره گیری از منابع آبهای مرزی و طرح احیای 550 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خوزستان صرف شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
خبرنگاران اخبار امیدبخش به جامعه تزریق کنند

خبرنگاران اخبار امیدبخش به جامعه تزریق کنند به گزارش خبرنگار ایرنا، شریف خسروی عصر دوشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری با بیان اینکه خبرنگاران وظیفه و تکلیف خود را آگاه کردن جامعه و جهت دهی به افکار عمومی جامعه تعریف کرده اند، اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان موظف به پاسخگویی به خبرنگاران هستند چرا که خبرنگاران به عنوان رکن چهارم دموکراسی در کنار قوای سه گانه محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران با کنکاش در همه لایه های اجتماعی مشکلاتی را که از دید مردم و مسئولان پنهان است آگاه سازی می کنند، افزود: رسانه باید برای جامعه، مردم و مسئولان اثربخشی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
اصفهان پایتخت سینمایی کودک و نوجوان کشور است

اصفهان پایتخت سینمایی کودک و نوجوان کشور است به گزارش ایرنا، سید احد میکاییل زاده عصر دوشنبه در نشست هم اندیشی مدیران رسانه با مسئولان جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان افزود: جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در بعضی از دوره ها در اصفهان برگزار نشد اما به اذعان همه کارشناسان و مسئولان، جشنواره هایی که در این استان برگزار شده نسبت به سایر جشنواره ها از کیفیت بهتری برخوردار بوده است.
وی با بیان اینکه بر اساس تفاهمنامه امضاء شده با شهرداری اصفهان، این جشنواره دیگر هیچوقت از این شهر بیرون نخواهد رفت، گفت: اصفهان دیگر فقط لوکیشن (موقعیت) برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان نیست بلکه بعنوان یک شخصیت برای برگزاری این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
تصادفات منجر به فوت در سردشت 44 درصد افزایش یافت

تصادفات منجر به فوت در سردشت 44 درصد افزایش یافت 'سرهنگ فیض الله علیزاده' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در این مدت 158 تصادف منجر به مصدومیت در شهرستان سردشت رخ داد، افزود: این تعداد پارسال 125 مورد بود و امسال 26 درصد افزایش دارد.
وی با بیان اینکه موتورسیکلت سواران 28 درصد از تصادفات امسال را به خود اختصاص داده اند، افزود: موتورسواران ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باید از کلاه ایمنی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه در تصادفات سه عامل انسان، وسیله نقیله و جاده دخیل است، گفت: بیشترین تصادفات شهرستانی مربوط به عامل انسانی بوده و ناشی از ناتوانی در رانندگی و غیره است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
گردشگری عامل توسعه اقتصادی و نشاط در جامعه است

گردشگری عامل توسعه اقتصادی و نشاط در جامعه است به گزارش ایرنا، حبیب الله خجسته پور روز دوشنبه در جلسه کمیسیون نظارت امنیت گردشگران لرستان اظهار داشت: امروزه کشور به سمت توسعه گردشگری پیش می رود و استان لرستان نیز در این مسیر قدم های خوبی برداشته است.
وی افزود: توسعه بیشتر این صنعت منوط به تامین امنیت گردشگران است که خوشبختانه در استان تاکنون در این مورد مشکل حاد و خاصی گزارش نشده است.
معاون استاندار لرستان افزود: در بحث های مرتبط با امنیت گردشگران پیشگیری مقدم بوده و بایستی راهکارهای پیشگیرانه مد نظر قرار گیرد که یکی از کارهای پیشگیرانه فرهنگ سازی در نقاط گردشگری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
مراسم پیاده روی اربعین حسینی باید باشکوه برگزار شود

مراسم پیاده روی اربعین حسینی باید باشکوه برگزار شود به گزارش عصر دوشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، ایرج زاهدپور در جلسه کمیته زیرساخت های ستاد اربعین اضافه کرد: بازدید از موکب ها و فعالیت های انجام شده در خصوص مراسم پیاده روی اربعین حسینی باید در اسرع وقت انجام شود تا در جریان چگونگی برنامه ها و اجرای این همایش بزرگ قرار بگیریم.
این مسئول ادامه داد: با توجه به مساعد بودن هوا، پیش بینی می شود امسال نسبت به سال های گذشته تقاضای بیشتری برای حضور در این مراسم عظیم وجود داشته باشد.
به گفته وی، ضروری است همه مسئولان ذیربط اهتمام ورزند تا خدمت رسانی مناسبی به زائران ارائه شود و همچنین مشکلات سال گذشته نیز مورد بررسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
پیام تسلیت سازمان اورژانس در پی درگذشت تکنیسین جوان پایگاه سوق

پیام تسلیت سازمان اورژانس در پی درگذشت تکنیسین جوان پایگاه سوق سازمان اورژانس کشور، فقدان درگذشت یکی از فرشتگان سپیدپوش اورژانس را تسلیت گفت
به گزارش ایلنا، متن پیام سازمان اورژانس کشور به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی فرشته ای سپیدپوش و همسنگر و همگام در نجات جان هموطنان و همکار گرامی جناب هجیر مظهری را دریافت کردیم. بدینوسیله فقدان درگذشت این همکار گرامی را خدمت خانواده بزرگ فرشتگان سپیدپوش در اورژانس سراسر کشور تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه حق تعالی برای آن مرحوم غفران الهی و برای خانواده محترم و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمائیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
فرماندار بیله سوار خواستار رفع کمبود نیروی انسانی گمرک شد

فرماندار بیله سوار خواستار رفع کمبود نیروی انسانی گمرک شد به گزارش ایرنا، حسن قبادی روز سه شنبه درنشست بررسی نسایل گمرک بیله سوار مغان با حضور معاون گمرک ایران افزود: ارتقای اداره گمرک بیله سوار به اداره کل می تواند بخشی از مشکلات موجود را رفع کند.
وی همچنین بر راه اندازی دستگاه ایکس ری در گمرک بیله سوار تاکید کرد و افزود: نصب و راه اندازی این دستگاه در گمرک برای شهرستان امری حیاتی است.
فرماندار بیله سوار مغان با اشاره به همسایگی با جمهوری آذربایجان گفت: مناسبات ایران و آذربایجان با توجه به اشتراکات موجود ریشه دار است وشرایط مناسبی برای گسترش همکاری ها بین دو کشور فراهم است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
اردبیل سهمی در صادرات کالاهای پتروشیمی ندارد

اردبیل سهمی در صادرات کالاهای پتروشیمی ندارد محمد حسن زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه نبود تنوع بازار و صادرات مهم ترین ضعف صادراتی استان اردبیل است، افزود: برای تقویت صادرات اسان باید به فکر تدوین برنامه های اساسی بود.
وی گفت: صادرات در اردبیل نیازمند توجه و اهتمام ویژه مسئولان است در غیر اینصورت این استان از توسعه صادرات عقب می افتد.
حسن زاده درباره افزایش صادرات چمدانی در اردبیل بیان کرد: اردبیل در صادرات چمدانی جزو استان های شاخص است و مقصد اصلی این صادرات شامل 2 کشور آذربایجان و عراق است.
وی افزایش بازارهای هدف برای صادرات را ضرروی خواند و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
کشته و زخمی شدن 13 غیرنظامی در حمله ائتلاف سعودی

کشته و زخمی شدن 13 غیرنظامی در حمله ائتلاف سعودی خبرگزاری فارس: جنگنده های وابسته به ائتلاف سعودی امروز دوشنبه به دو استان صعده و عمران واقع در شمال یمن حمله کردند.
منابع محلی یمن می گویند که در حمله هوایی ائتلاف سعودی به منطقه باقم استان صعده، دو نفر از غیرنظامیان کشته و چهار نفر دیگر از کودکان یمنی نیز زخمی شدند.
در استان عمران نیز دو نفر از غیرنظامیان یمنی در حمله هوایی به منطقه المزحاط در العمشیه شهرستان حرف سفیان کشته و پنج نفر دیگر نیز زخمی شدند.
به گزارش المسیره، واحد توپخانه ای و موشکی عربستان هم امروز شهرستان مرزی رازح در صعده واقع در شمال یمن را هدف قرار داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
باشگاه شهرداری ارومیه از نظر قانونی منحل نشده است

باشگاه شهرداری ارومیه از نظر قانونی منحل نشده است عباس حسن خانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص انحلال باشگاه شهرداری ارومیه هنوز به فرماندای ابلاغ نشده است.
وی بیان کرد: اسفند سال گذشته مصوبه ادامه فعالیت باشگاه شهرداری ارومیه توسط هیات تطبیق مصوبه های شورای اسلامی شهر که در محل فرمانداری برگزار شده بود، مورد تایید قرار گرفت ولی اگر در ادامه مصوبه ای دیگری دال بر انحلال و تعطیلی این باشگاه به فرمانداری ابلاغ شود به طور یقین مورد بررسی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: اگر مصوبه انحلال باشگاه شهرداری ارومیه مغایر با قوانین باشد رد و در غیر اینصورت مورد موافقت قرار خواهد گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش