جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی پنجم آبان ماه برگزار می شود

جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی پنجم آبان ماه برگزار می شود به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان ، بنا به تصمیم هیات رییسه مجلس جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهوری برای چهار وزارتخانه صنعت، راه، اقتصاد و رفاه شنبه 5 آبان ماه بعدازظهر برگزار می شود. زمان آغاز جلسه علنی مجلس در روز شنبه ساعت 13 اعلام شده است.
بنابر گزارش خبرگزاری شبستان، رییس جمهوری امروز در نامه ای دژپسند ، رحمانی ، اسلامی و شریعتمداری را به ترتیب برای وزارتخانه های اقتصاد، صنعت، راه و رفاه به مجلس معرفی کرد./
پایان پیام/ 33 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 دقیقه پیش
نشریه شبستان، شماره 80

نشریه شبستان، شماره 80 شماره هشتاد نشریه الکترونیکی شبستان را اینجا ببینید.
پایان پیام/ 553 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
صدور کیفرخواست برای هشت مدیر دولتی به اتهام تضییع اموال بیت المال

صدور کیفرخواست برای هشت مدیر دولتی به اتهام تضییع اموال بیت المال به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، محمدحسین صادقی ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از صدور کیفرخواست برای هشت مدیر سابق یک شرکت دولتی در این استان خبر داد.
وی گفت: اخیرا از سوی دادسرا برای هشت نفر از مدیرانی که با اقدامات خود باعث تضییع اموال دولتی شده اند با صدور کیفرخواست تقاضای تعیین کیفر و جبران خسارت وارده، شده است.
وی اظهار کرد: این افراد که از مدیران سابق یک شرکت دولتی هستند به علت عدم مطالعه کافی در خصوص نحوه اجرای پروژه قبل از انعقاد قرارداد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 4 دقیقه پیش
کرمانی ها 5 مقام کشوری در مسابقات قرآن سازمان اوقاف کسب کردند

کرمانی ها 5 مقام کشوری در مسابقات قرآن سازمان اوقاف کسب کردند به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمان و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، حجت الاسلام مختار یعقوبی، مسئول امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کرمان گفت: مرحله نهایی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کشور با شرکت 11 منتخب قرآنی استان در شهر اراک برگزار شد.
وی افزود: از استان کرمان 3 نفر در بخش معارفی و 7 شرکت کننده در بخش آوایی به این مسابقات راه یافتند که سعید شاهرخی، حائز رتبه عالی در رشته حفظ کل، فهیمه اصغر زاده، رتبه عالی در رشته ترتیل و مریم عظیمی مقام شایسته تقدیر را در رشته حفظ 10 جز کسب کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 4 دقیقه پیش
همکاری حوزه و دانشگاه در موضوع علوم انسانی اسلامی

همکاری حوزه و دانشگاه در موضوع علوم انسانی اسلامی خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : حسینعلی قبادی ، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، عصر روز شنبه، 28 مهر به همراه جمعی از مدیران این پژوهشگاه ضمن بازدید از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در نشستی صمیمی با رئیس و مدیران این مجموعه علمی، به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات اشتراکی جهت همکاری پرداخت.
بعد از بازدید قبادی و هیأت همراه از نمایشگاه آثار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و توضیحات حجت الاسلام نجف لک زایی درباره آثار منتشر شده در این پژوهشگاه، نشست صمیمانه ای بین رئیس و مدیران دو پژوهشگاه در محل تالار طبرسی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 11 ساعت و 4 دقیقه پیش
در طراحی لباس احسان حدادی از کاراکتر رستم ایده گرفتم

در طراحی لباس احسان حدادی از کاراکتر رستم ایده گرفتم زهره کاظمی ، طراح لباس احسان حدادی قهرمان رشته پرتاب دیسک بازی های آسیایی جاکارتا درباره ایده طراحی لباس این ورزشکار به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان گفت: هدف ما این بود که برای این لباس یک الگوی کاملا ایرانی طراحی کنیم، به همین دلیل از کاراکتر رستم پهلوان ایرانی به عنوان یک نماد استفاده کردیم.
وی ادامه داد: در ابتدا قرار بود تصویر گودرز موضوع طراحی باشد؛ چراکه کار گودرز بسیار شبیه به پرتاب دیسک احسان حدادی است. گودرز نیز یک گوی به نام منجبیق را پرتاب می کرد. در این لباس در کنار تصویر رستم شعر جهان آفرین تا جهان آفرید/ سواری چو رستم نیامد پدید را آوردیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 14 دقیقه پیش
ارسال 246 قطعه عکس به دبیرخانه سوگواره عکس عاشورا/ برپایی سه نمایشگاه در کردستان

ارسال 246 قطعه عکس به دبیرخانه سوگواره عکس عاشورا/ برپایی سه نمایشگاه در کردستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، مهدی سلطانی در جمع خبرنگاران رسانه های استان اظهار کرد: یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی و نخستین کنگره آیین های عاشورایی در اولین روزهای آبان سال جاری در سه بخش شعر، عکس و آیین های عاشورایی در شهرستان های سنندج، قروه و بیجار برگزار می شود .
وی ادامه داد: سوگواره استانی عکس عاشورا، یکی از بخش های نخستین کنگره آیین های عاشورایی است که دبیری این بخش به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار واگذار شد.
سلطانی به اعلام فراخوان بخش عکس در سطح استان اشاره کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 11 ساعت و 14 دقیقه پیش
گفتگوی تلفنی رحمانی فضلی با همتای پاکستانی خود/وزیر کشور: فعالیت های تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان باید متوقف شود

گفتگوی تلفنی رحمانی فضلی با همتای پاکستانی خود/وزیر کشور: فعالیت های تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان باید متوقف شود به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی ، وزیر کشور در گفتگوی تلفنی با شهریار آفریدی ، وزیر کشور پاکستان گفت: انتظار داریم دولت پاکستان بر اساس اسناد همکاری فیمابین بیش از پیش در تعقیب و سرکوب گروهکهای تروریستی با نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را به عمل آورد .
رحمانی فضلی در این گفتگوی تلفنی تاکید کرد: جمع آوری اطلاعات، تعقیب و سرکوب گروههای تروریستی مورد انتظار است و نیروهای نظامی و انتظامی ایران آمادگی دارند با همکاری طرف پاکستانی به اهداف مشترک در خصوص تامین امنیت مرزهای 2 کشور برسند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 4 دقیقه پیش
قزوین رتبه 20 در ازدواج و رتبه 10 در طلاق را داراست

قزوین رتبه 20 در ازدواج و رتبه 10 در طلاق را داراست به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان بیان کرد: اداره ثبت احوال فقط چهار اتفاق تولد، مرگ، ازدواج و طلاق را ثبت می کند و تحلیل اجتماعی و آسیب شناسی این آمارها بر عهده سایر نهادها و ارگان ها است .
استاندار قزوین ادامه داد: قزوین رتبه بیستم کشور را در آمار ازدواج دارد، از این نظر استان نسبت به کل کشور وضعیت مناسبی دارد اما رتبه دهم کشور در پدیده طلاق مناسب نیست .
وی در خصوص افرادی که ساکن قزوین نیستند، اما طلاق خود را در استان ثبت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 4 دقیقه پیش
پاسخ ایران به ادعاهای آمریکا مبنی بر دخالت در انتخابات پیش روی این کشور

پاسخ ایران به ادعاهای آمریکا مبنی بر دخالت در انتخابات پیش روی این کشور به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وزارت خارجه، بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه ضمن رد ادعای بی پایه اخیر نهادهای اطلاعاتی، قضایی و امنیتی دولت آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخات میان دوره ای آن کشور اظهار کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست و تلاش مقام های آمریکایی برای نسبت دادن دخالت و تاثیرگذاری در انتخابات کنگره آمریکا به جمهوری اسلامی ایران از اساس نادرست و ناراست بوده که احتمالا ناشی از نوعی توهم ناشناخته است.
این دیپلمات ارشد کشورمان با اشاره به اینکه ادعای مشابهی را نیز چندی پیش مشاور امنیت ملی آمریکا بدون هیچ سند و مدرکی مطرح ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 24 دقیقه پیش
ترامپ از تحریم های جدید سودی نمی برد/مردم به این بوق و کرناها عادت کرده اند

ترامپ از تحریم های جدید سودی نمی برد/مردم به این بوق و کرناها عادت کرده اند غلامعلی جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد تحریم های جدید آمریکا در مورد فولاد مبارکه و تراکتورسازی و همچنین چند بانک خصوصی گفت: ترامپ به بهانه تحریم برای دور زدن تولید ما استفاده می کند یعنی بهانه می آورد وگرنه اینها هیچکدامشان در مسایل مختلفی که به عنوان تخلف عنوان می کنند، دخالتی ندارند. تراکتورسازی و فولاد مبارکه به این داستان ها کاری ندارند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: ترامپ می خواهد با بهانه گیری هایش زهر و کین خودش را وارد کند و چون به دنبال فلج کردن اقتصاد ماست لذا بررسی می کند و واحدهای تولیدی ما که وضعیت مناسبی دارند را شناسایی می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 24 دقیقه پیش
بازدید از روند آماده سازی و فعالیت های موکب نورالحسین(ع) در کرمانشاه

بازدید از روند آماده سازی و فعالیت های موکب نورالحسین(ع) در کرمانشاه به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، مصطفی قبادی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، (شنبه، 28 مهر) به همراه مسئول روابط عمومی این دبیرخانه و دبیرخبر خبرگزاری شبستان دفتر نمایندگی استان کرمانشاه، از موکب های نورالحسین(ع) واقع در هوانیروز و میدان امام خمینی(ره) دیدن کرد.
قبادی، با اشاره به اهداف و برنامه های ستاد مردمی اربعین کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: موکب نورالحسین(ع) به عنوان یکی از موکب های شناسنامه دار استان کرمانشاه است که طی سال های اخیر برنامه های شاخصی در پذیرایی و اسکان از زائران امام حسین(ع) داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
مرکز رباتیک سما دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی افتتاح شد

مرکز رباتیک سما دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی افتتاح شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، علیرضا منظری توکلی ، رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز در حاشیه مراسم افتتاح مرکز رباتیک سما دانشگاه آزاد در جمع حبرنگاران اظهار داشت: اهمیت ویژه ای به مقوله علم و فناوری اهمیت قایل هستیم.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز به آموزش مهارت ها و آموزش های فنی و حرفه ای تاکید زیادی دارند، در نتیجه سازمان سما در بحث مهارت افرایی دانش اموزان یکی از وظایف و رسالت های خودش را بحث آموزش فنی و حرفه ای می داند.
رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 44 دقیقه پیش
کمیسیون فرهنگی مجلس توجه مهمی به مقوله کتابخوانی دارد

کمیسیون فرهنگی مجلس توجه مهمی به مقوله کتابخوانی دارد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، معصومه آقاپور ، عصر امروز در آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، خواستار توجه بیشتر به بانوان نویسنده و ناشر در نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز شد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب تبریز بهترین محل برای آگاهی از فعالیت بانوان نویسنده و ناشر است و شایسته است در این نمایشگاه توجه ویژه ای به این قشر فرهنگی شود.
وی تصریح کرد: تبریز شهر اولین ها و آذربایجان به فرموده مقام معظم رهبری سر ایران است و خوشحالیم که نمایشگاه کتاب تبریز با این کیفیت در شهر اولین ها برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 45 دقیقه پیش
نمایشگاه کتاب تبریز مورد حمایت ویژه قرار گیرد

نمایشگاه کتاب تبریز مورد حمایت ویژه قرار گیرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، محمداسماعیل سعیدی ، در آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز ، خواستار حمایت جدی از برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز شد.
نماینده مردم تبریز در مجلس خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب تبریز برای برگزاری هر چه بهتر، نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان کشور است و این نمایشگاه هرساله باید پرشورتر از سال های گذشته برگزار شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آمار، هر ساله 4 میلیارد و 800 میلیون تومان برای نمایشگاه کتاب تهران هزینه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 55 دقیقه پیش
سرانه کمک به کانون های مساجد کمتر از یک میلیون است

سرانه کمک به کانون های مساجد کمتر از یک میلیون است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، سیدهادی حسینی عصر امروز در افتتاحیه نمایشگاه کتاب تبریز، با بیان این که اعتبارات حوزه فرهنگی در کشور بسیار ناچیز است، اظهار داشت: تنها یک سیزدهم بودجه فرهنگی کشور مربوط به وزارت ارشاد است.
معاون پارلمانی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: از ابتدا کل بودجه فرهنگی کشور را کوچک در نظر گرفته اند که در این بین، رقم یک سیزدهم هم اصلا رقم قابل توجهی برای فرهنگ و هنر این کشور نیست.
حسینی بررسی بودجه سال آینده کشور در مجلس شورای اسلامی را یادآور شد و از نمایندگان مجلس خواست تا بودجه وزارت ارشاد را تقویت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 15 دقیقه پیش
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز گشایش یافت

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز گشایش یافت به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز عصر امروز با حضور معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی، استاندار آذربایجان شرقی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مدیران ارشد استانی و برخی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز آغاز شد.
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و ششمین نمایشگاه نشر دیجیتال قرار است از فردا تا 4 آبان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برای بازدید عموم علاقمندان از ساعت 10 الی 20 بازگشایی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
18 هزار ویزای اربعین در گیلان صادر شد

18 هزار ویزای اربعین در گیلان صادر شد حسن فعال، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، با بیان اینکه سامانه سماح تنها سامانه رسمی ثبت نام زائران اربعین است اظهارکرد: تا کنون 19 هزار نفر از متقاضیان تشرف به اربعین حسینی در این سامانه ثبت نام کرده اند.
مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به استقرار کنسولگری عراق در استان جهت سهولت در صدور روادید گفت: تا کنون برای 18هزار زائر روادید از کنسولگری عراق مستقر در رشت صادر شد.
فعال با بیان اینکه 54 دفتر زیارتی و مسافرتی جهت اعزام زائران در استان فعالیت می کنند تصریح کرد: زائرانی که ویزای آنها صادر شده می توانند ویزای خود را از دفاتری که در آن ثبت نام کرده اند، تحویل بگیرند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
25 سال زندان؛ حکم عامل آتش سوزی مسجد تگزاس

25 سال زندان؛ حکم عامل آتش سوزی مسجد تگزاس به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری القدس العربی مقامات آمریکایی، گفتند: مردی که در اقدامی نژادپرستانه اقدام به آتش زدن مسجدی در تگزاس کرده بود به 25 سال زندان محکوم شد، انگیزه این فرد متهم نفرت و نژادپرستی اعلام شد.
مارک بیرس 26 ساله مرکز اسلامی ویکتوریا در 200 کیلومتری جنوب غرب هیوستن را در سال 2017 میلادی به آتش کشید.
سازمان های حقوقی اسلامی این اقدام را جنایت آمیز خوانده و آن را موجی از نژادپرستی در ایالت متحده آمریکا دانستند.
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: این فرد متهم در سال 2017 میلادی اقدام به آتش سوزی در این مسجد و مرکز اسلامی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بررسی دوفوریت لایحه اصلاح مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران

بررسی دوفوریت لایحه اصلاح مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در دوره پنجم فردا یکشنبه، 29 مهرماه سال 97 برگزار شده و ادامه بررسی طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی را در دستور کار دارد.
همچنین در این جلسه دو فوریت لایحه اصلاح مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران، لایحه دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیر نقد بررسی می شود.
همچنین در ادامه جلسه بررسی صورت جلسه پانزدهم الی هجدهمین جلسه کمیسیون نام گذاری و نیز بررسی لایحه اعطای مجوز به شهرداری برای تسویه جرائم مالی آرا ماده 100 مربوط به املاک ریز دادنه در دستور کار شورا قرار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
عوامل موثر بر ارتقای بهره وری نیروی انسانی شناسایی شود

عوامل موثر بر ارتقای بهره وری نیروی انسانی شناسایی شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، مصطفی سالاری، عصر امروز (شنبه، 28 مهر) در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان که با حضور انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری، استخدامی کشور برگزار شد با بیان اینکه بخش عمده مسائل شورای راهبردی توسعه، ملی است گفت: باید راهکارهایی جهت کارآمد کردن دستگاه های اجرایی صورت گیرد و عوامل موثر در کارایی کارمندان شناسایی شود .
استاندار گیلان با بیان اینکه از بسیاری از ابزار ارتقا بهرهوری استفاده نامطلوب شد افزود: این ابزارها مانند کارانه ها از اهداف اولیه خود دور شدند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز شد

جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز شد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سازمان زندان ها، با آغاز فعالیت هیات مدیره جدید انجمن حمایت زندانیان مرکز، جبار باقری به عنوان مدیرعامل از سوی این هیات تعیین و حکم خود را از اصغر جهانگیر ، رئیس سازمان زندان ها و رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان دریافت کرد. جهانگیر در مراسم معارفه هیات مدیره جدید ضمن تقدیر از هبات مدیره قبلی و آقایان فرهادی، طلا و ولیی گفت: انجمن های حمایت جایگاه و کارکرد های مهم اجتماعی دارد و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در مسیر توسعه و رشد و توسعه قرار گرفته است که امیدواریم در کنار کاهش جمعیت زندانیان و به حداقل رسیدن آنها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ترکیه متعهد به آشکار کردن حقیقت درباره خاشقجی شد

ترکیه متعهد به آشکار کردن حقیقت درباره خاشقجی شد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اسپتونیک ، در پی انتشار اعلامیه اخیر دادستان کل عربستان سعودی درباره مرگ جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد سعودی، ترکیه متعهد به آشکار کردن حقیقت و هر آنچه اتفاق افتاده است شد.
آنکارا اعلام کرد که عجله ای برای نتجیه گیری درباره کشته شدن روزنامه نگار سعودی ندارد.
حسن چلیک ، حزب عدالت و توسعه حاکم بر ترکیه در این باره گفت: آنکارا آنچه اتفاق افتاده است را آشکار می کند. هیچ کس نباید شکی در این زمینه داشته باشد.
چلیک در عین حال اعلام کرد که ترکیه پیشاپیش هیچ کس را در این زمینه مقصر نخواهد دانست و هیچ چیز را پیش از اینکه اشکار شود، نمی پذیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
نشریه شبستان، شماره 41

نشریه شبستان، شماره 41 شماره چهل و یکم نشریه الکترونیکی شبستان را اینجا ببینید.
پایان پیام/ 552 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ترویج فرهنگ مقاومت در فضای مجازی

ترویج فرهنگ مقاومت در فضای مجازی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با توجه به اهمیت فضای مجازی و جایگاه این بخش در جامعه، مدیرعامل موزه، علی اصغر جعفری ، برنامه راه اندازی واحدی بعنوان تحریریه را، هدف گذاری نمود. بر همین اساس این بخش، با هدف تولید محتوای فضای مجازی، ارتقاء جایگاه موزه در شبکه های اجتماعی و همچنین پوشش خبری فعالیت های موزه، بعنوان زیرمجموعه ای از روابط عمومی و امور بین الملل، با نیروهای جوان و با سابقه مشخص در این حوزه، فعالیت های خود را آغاز نمود. همکاری با خبرگزاری های کشور، پوشش خبری تمام رویدادهای موزه، افزایش فعالیت در اینستاگرام و تلگرام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
نحوه عرض ادب به محضر حضرت حجت(عج)

نحوه عرض ادب به محضر حضرت حجت(عج) خبرگزاری شبستان ، گروه مهدویت و غدیر: در روایات درباره نحوه عرض ادب به محضر امام عصر(عج) تصریحاتی وجود دارد که به منتظران برای احترام به آن وجود مقدس کمک می کند.
چنان که از امام صادق(ع) سوال شد: علت قیام در هنگام ذکر نام قائم(عج) چیست؟
حضرت(عج) فرمودند: صاحب الامر غیبتی بسیار طولانی دارد و از کثرت لطف و محبتی که به دوستانش دارد، هر کس وی را به لقب قائم یاد کند آن حضرت(عج) هم نظر لطفی به او خواهد نمود و چون در این حال موردتوجه امام(عج) واقع می شود. شایسته است از باب احترام به پا خیزد و از خدا تعجیل در فرجش را بخواهد. 1 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
قطع فرآیند صدور روادید 48 ساعت مانده به اربعین

قطع فرآیند صدور روادید 48 ساعت مانده به اربعین به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، مدیر دفتر حج و زیارت آذربایجان شرقی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون 37 هزار و 220 نفر از آذربایجان شرقی و 16 هزار و 318 نفر نیز از آذربایجان غربی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
امیر روحی ملکی افزود: در آذربایجان شرقی از مجموع کل ثبت نام کنندگان، برای 29 هزار و 327 نفر و در آذربایجان غربی نیز برای 14 هزار و 968 نفر روادید سفر صادر شده است.
وی با بیان این که 20 موکب از آذربایجان شرقی در مرز مهران، سامرا و کربلا مستقر می شوند، افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
زمینه آشنایی کودکان و نوجوانان با ادبیات فاخر ایرانی اسلامی فراهم شود

زمینه آشنایی کودکان و نوجوانان با ادبیات فاخر ایرانی اسلامی فراهم شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، حجت الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان یزد در این نشست گفت: هدف از راه انداری کاروان دانایی آشنا کردن شهروندان به خصوص نسل جوان با مراکز فرهنگی و از جمله کتابخانه های عمومی است.
وی اظهار امیدواری کرد اجرای طرح کاروان دانایی در کتابخانه های استان، مقدمه ای برای اقبال مردم و به ویژه جوانان به کتابخانه و انس با کتاب و مطالعه شود.
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد با اشاره به سالروز بزرگداشت حافظ نیز بیان داشت: باید کودکان و نوجوانان را با ادبیات فاخر و بزرگان و مشاهیری همچون حافظ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
خداحافظی صمدیان از بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی

خداحافظی صمدیان از بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد شهید آذربایجان شرقی اظهار داشت: کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران توفیق سپاسگزاری از خداوند متعال را با خدمت به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر کسب کرده اند.
مهدی ایزدی با بیان اینکه مدیرکل سابق در دوران سه دهه خدمت باعزت به جامعه معزز ایثارگری، در راستای خدمت به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر قدم بردارد، افزود: کارکنان و همکاران بنیاد شهید باکار و تلاش خود، افضل ترین اعمال را انجام می دهند و بدون تردید فضیلت بیشتری را نیز کسب می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
زمینه بهره مندی همه افراد از خدمات بیمه و سلامت استفاده شود

زمینه بهره مندی همه افراد از خدمات بیمه و سلامت استفاده شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیران بیمه سلامت استان یزد با وی با اشاره به اینکه خدمت به بندگان خدا بالاترین ارزش ها را دارد اظهار داشت: خدمت در بخش سلامت از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و حتما باید نسبت به آن توجه بسیار ویژه ای صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در بحث خدمات سلامت باید به گرفتاری های مردم به ویژه در حوزه مالی توجه ویژه ای داشته باشیم گفت: بسیاری از مردم با مشکلات مالی مواجه هستند و نمی توانند هزینه های درمان را به صورت آزاد پرداخت کنند، این مشکلات مردم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ویژه برنامه جلوه اخوت در ایوان انتظار برگزار می شود

ویژه برنامه جلوه اخوت در ایوان انتظار برگزار می شود به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شرکت مترو حومه، احسان بیسادی با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و با هدف گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی به ویژه اهل بیت سلام الله علیهم و نیز پاسداشت شعائر مذهبی و دینی، برنامه فرهنگی و مذهبی جلوه اخوت در ایوان انتظار واقع در ایستگاه میدان حضرت ولی عصر (عج) برگزار می شود .
معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به سوابق تاریخی و فرهنگی بین دو کشور ایران و عراق در تشریح این برنامه افزود: این برنامه با مشارکت و همکاری رایزنی فرهنگی سفارت کشور جمهوری عراق و با شعار حب الحسین یجمعنا به اجرای برنامه های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جزییات کاروان اربعین دانشگاه شهید رجایی اعلام شد

جزییات کاروان اربعین دانشگاه شهید رجایی اعلام شد امیرمسعود شعبانی نیا در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره کاروان اربعین دانشگاه شهید رجایی گفت: حدود 360 نفر از دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه شهید رجایی به مدت 10 روزعازم کربلای معلی می شوند.
مسئول کاروان اربعین دانشگاه شهید رجایی افزود: اعزام این کاروان از روز دوشنبه 30 مهرماه آغاز می شود و 9 آبان ماه نیز زمان بازگشت است.
وی با بیان اینکه اکثر این دانشجویان معلمان و آینده سازان کشور هستند گفت: امسال خانواده فرهنگیان نیز در این کاروان حضور دارند و کوچکترین زائر ما 5 ماهه و کهنسال ترین زائر ما 70 ساله است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
رسانه ها تأثیر مستقیم در توسعه گردشگری دارند

رسانه ها تأثیر مستقیم در توسعه گردشگری دارند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، مرتضی آبدار در دومین نشست نقش و تاثیر رسانه ها در گردشگری با رویکرد تبریز 2018 ضمن تقدیر از خانه مطبوعات استان در راستای برگزاری این نشست، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر تبریز به دلیل غنای تاریخی، طبیعی و فرهنگی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شده است، لذا نیازمند معرفی و انتشار جامع این ظرفیت از سوی اصحاب رسانه در سطح ملی و فرا ملی است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه رسانه ها می توانند شکلی جدید به صنعت گردشگری بخشند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آمریکا راه گریزی از اجرای قرار موقت لاهه ندارد

آمریکا راه گریزی از اجرای قرار موقت لاهه ندارد به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان ، حکم دادگاه لاهه مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده ملزم است طبق تعهدات بین المللی خود برطبق عهدنامه مودت، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی مورخ 1334 شمسی (1955 میلادی)، موانع ناشی از اقداماتش به موجب تصمیم 8 می 2018 (18 اردیبهشت 1397) در ارتباط با صادرات اقلام دارو و تجهیزات پزشکی؛ اقلام غذایی و کشاورزی؛ قطعات و تجهیزات هواپیما و خدمات تامین و نگهداری لازم برای ایمنی هواپیمایی به جمهوری اسلامی را برطرف کند برای آمریکا لازم الاجرا شده است.
اگرچه آمریکا طی یادداشتی به وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرده که از عهدنامه مودت خارج می شود اما براساس مفاد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سلسله نشست های اخلاقی به سوی او در مسجد دانشگاه تهران

سلسله نشست های اخلاقی به سوی او در مسجد دانشگاه تهران به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، سلسله نشست های اخلاقی به سوی او در مسجد دانشگاه تهران روزهای چهارشنبه هر هفته بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار می شود.
بنابراین گزارش، این سلسله نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی در این مسجد انجام می شود.
یادآور می شود؛ مسجد دانشگاه، در میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران واقع شده است.
پایان پیام/ 40 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اقتصاد اسلامی به ایستگاه 70 رسید

اقتصاد اسلامی به ایستگاه 70 رسید خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه: هفتادمین شماره از دوره 18 فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی ویژه تابستان 97 از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
در این شماره از این فصلنامه مقالات زیر آمده است:
ضرورت مصرف کالاهای داخلی در پرتو اندیشه های مقام معظم رهبری نوشته سیدحسین میرمعزی و علی اکبر کریمی
طراحی قرارداد انگیزه سازگار کاهش مخاطره اخلاقی قراردادهای مشارکتی به قلم ایرج توتونچیان و مهدی بهرادامین
نقد و بررسی قانون زکات و ارائه راهکارهای اصلاحی نوشته سیدمحمدکاظم رجایی رامشه و میثم نعمتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سومین نمایشگاه لباس عاشورایی در تالار وحدت افتتاح شد

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی در تالار وحدت افتتاح شد به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان ، سومین نمایشگاه لباس عاشورایی ظهر امروز شنبه 28 مهر با حضور سید مجتبی حسینی ، معاون امور هنری و جمعی از طراحان و تولید کنندگان لباس عاشورایی در تالار وحدت افتتاح شد. این نمایشگاه که از امروز با شعار این جامه سیاه فلک در عزای کیست آ غاز بکار کرد تا 4 آبان ماه در تالار وحدت برپاست.در این نمایشگاه طراحان و تولید کنندگان آخرین نمونه های لباس عاشورایی برگرفته از نمادهای عاشورایی را که طراحی کرده اند به نمایش گذاشته اند؛اغلب آثار این نمایشگاه قرار است به تولید انبوه برسند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
حمام خون ائتلاف آمریکایی در دیرالزور / 62 شهروند در یک روز کشته شدند

حمام خون ائتلاف آمریکایی در دیرالزور / 62 شهروند در یک روز کشته شدند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اسپوتنیک ،این دومین بار در ماه جاری است که خبرگزاری های دولتی سوریه گزارش هایی را مبنی بر حملات هوایی ائتلاف آمریکایی به استان دیرالزور سوریه منتشر می کنند که نتیجه آن مرگ شهروندان سوری است.
تلویزیون دولتی سوریه (سانا) امروز (شنبه 28 مهر) در گزارشی اعلام کرد که 62 نفر در نتیجه حملات هوایی ائتلاف آمریکایی به دو روستا در استان دیرالزور سوریه،کشته شدند.
منابع سوریه گزارش دادند که ائتلاف آمریکایی با استفاده از تاکتیک های خاص در این منطقه، خانه ها و مکان های عبادت را همراه با مواضع تروریستی هدف قرار می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سلامت مادر تضمینی بر سلامت خانواده است

سلامت مادر تضمینی بر سلامت خانواده است به گزارش خبرگزاری شبستان از گرگان، کلثوم غفاری، امروز (شنبه 28 مهر) در کارگاه آموزش مهارت زندگی که در دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: در هفته سلامت ملی بانوان قرار داریم و برنامه های زیادی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و با توجه به هفته تربیت بدنی از سوی ورزش و جوانان تدارک دیده شده است.
وی تصریح کرد: کارگاه مهارت های زندگی ویژه بانوان و دستگاه های اجرایی با هدف پیشگیری برخی بیماران در بانوان برگزار شده است.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان ادامه داد: پیشگیری بهتر از درمان و آسان تر است و توصیه می کنیم که بانوان در این جلسات حضور یابند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نشریه شبستان، شماره 68

نشریه شبستان، شماره 68 شماره شصت و هشت نشریه الکترونیکی شبستان را اینجا ببینید.
پایان پیام/ 553 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
معاون وزیر ارشاد روند احیای مقبره الشعرای تبریز را بررسی کرد

معاون وزیر ارشاد روند احیای مقبره الشعرای تبریز را بررسی کرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، سیدهادی حسینی امروز در جریان سفر به استان آذربایجان شرقی و تبریز به بازدید از مقبره الشعرای تبریز رفت و از نزدیک در جریان پروژه احیای این مرکز فرهنگی قرار گرفت.
همچنین محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این بازدید به تشریح جزئیات این طرح پرداخت و گزارشی را در این زمینه ارائه داد.
گفتنی است، مقبره الشعرای تبریز به عنوان یکی از مراکز بزرگ و تاریخی این شهر مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی و از گنجینه های بی نظیر تاریخی و فرهنگی ایران است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بازداشت مدیر اطلاعات فلسطین در قدس اشغالی

بازداشت مدیر اطلاعات فلسطین در قدس اشغالی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از عرب 48، نیروهای رژیم صهیونیستی امروز(شنبه 28 مهر) جهاد الفقیه مدیر اطلاعات فلسطین در شهر اشغالی قدس را بازداشت کردند.
نیروهای اشغالگر، خودروی الفقیه را در ایست بازرسی نزدیک شهرک الجدیره در شمال غربی قدس اشغالی متوقف کردند.
این نیروها، الفقیه را که از ساکنان شهرک قطنه است، به مرکز بازجویی در المسکوبیه در قدس اشغالی منتقل کردند.
یک منبع امنیتی فلسطین گفت: بازداشت الفیقه در راستای سلسله بازداشت ها و حمله های مستبدانه در قدس اشغالی و خان الاحمر و همه مناطق فلسطینی است./
پایان پیام/ 44 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تظاهرات ضد برگزیت در لندن/ نارضایتی مردم بریتانیا از شرایط اقتصادی

تظاهرات ضد برگزیت در لندن/ نارضایتی مردم بریتانیا از شرایط اقتصادی به گزارش خبرگزاری شبستان ، بریتانیایی هایی که نگران خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) هستند ،امروز (شنبه 28 مهر) تظاهرات می کنند. بریتانیایی ها که نگران زندگی کردن در خارج از اتحادیه اروپا هستند از همه نقاط به لندن می آیند تا مانع جدایی کشورشان از این اتحادیه شوند.
راهپیمایی در مقابل پارلمان قرار است یک اتفاق پر سر و صدا باشد که دهها هزار نفر متحد می کند تا ترزا می نخست وزیر انگلیس را متقاعد به برگزاری دومین همه پرسی برای برگزیت کنند.
برگزار کنندگان این تظاهرات می گویند که اگر از هزینه های خروج از اتحادیه اروپا اطلاع داشتند در همه پرسی اول،طور دیگری رای می دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جنگنده های سعودی مسجدی را در الحدیده یمن بمباران کردند

جنگنده های سعودی مسجدی را در الحدیده یمن بمباران کردند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری 26 سپتمبر یک منبع محلی در استان الحدیده، گفت: جنگنده های سعودی روز پنجشنبه (26 مهر ماه) مسجد جامع الرحمه در مدیریت المراوعه را سه بار هدف حمله قرار دادند که بر اثر آن یک شهروند یمنی به شهادت رسید.
این منبع محلی تاکید کرد: این مسجد در مرکز محله های مسکونی قرار داشته است که باعث رعب و وحشت زنان و کودکان شد و به دلیل پرواز جنگنده های سعوی در این منطقه، نیروهای امدادی نتوانستند به آنجا بروند.
در دو حمله دیگر جنگنده های سعودی در شهر الحدیده نیز سه شهروند دیگر به شهادت رسیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
فروپاشی شورای جنگ داعش در عراق

فروپاشی شورای جنگ داعش در عراق به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الفرات نیوز، ژنرال فیصل کاظم العبادی فرمانده پلیس دیالی در عراق در بیانیه ای اعلام کرد: در طول سال 2018 میلادی ضربات مهلکی بر پیکره گروهک تروریستی داعش در عراق وارد آمد که بیشترین سرکرده های آن موسوم به الاجنحة العسکریة (بالهای نظامی) در دیالی از بین رفتند.
وی ادامه داد: شورای جنگ داعش از میان سرکرده های الاجنحه العسکریه تشکیل شد.
العبادی افزود: شورای جنگ در داعش به طور کامل فروپاشید.
فرمانده پلیس دیالی گفت: توانایی و امکانات داعش به پایان رسیده است و تنها فراری هایی از داعش در برخی از این مناطق پنهان شدند که در مقابله با نیروهای امنیتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مسجد امام حسن مجتبی (ع) سوگوار عزای اهل بیت (ع)

مسجد امام حسن مجتبی (ع) سوگوار عزای اهل بیت (ع) به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان ، مراسم عزاداری دهه دوم ماه صفر در مسجد امام حسن مجتبی (ع) برگزار می شود.
بنابراین گزارش، این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا زائری و با مرثیه خوانی محسن عیوضی در این مسجد از 28 مهر تا هفتم آبان ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برپا می شود.
یادآور می شود؛ مسجد امام حسن مجتبی (ع) در تهران نو، میدان امامت واقع شده است.
پایان پیام/ 40 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تاکید بر تسریع روند واگذاری سهام موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی به بخش خصوصی

تاکید بر تسریع روند واگذاری سهام موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی به بخش خصوصی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی در جلسه صبح شنبه 28 مهرماه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی ، رئیس جمهوری پس از ارائه گزارش رئیس کل بانک مرکزی در مورد چالش های نظام بانکی، بر حمایت از اقدامات بانک مرکزی در زمینه اصلاح نظام بانکی تاکید کردند.
بانک مرکزی نیز موظف شد که پیشنهادات اجرایی برای اصلاح نظام بانکی را به جلسه سران ارائه کند.
همچنین در این جلسه، اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی بر تسریع در روند واگذاری سهام موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی به بخش خصوصی در راستای اصل 44 قانون اساسی و تاکیدات مقام معظم رهبری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
ظریف میهمان کمیسیون فرهنگی می شود

ظریف میهمان کمیسیون فرهنگی می شود به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان ، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس این هفته پیش نویس ساماندهی پیام رسان های اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهند. همچنین احد آزادیخواه ، عضو این کمیسیون گزارشی از آخرین اقدامات ستاد مرکزی اربعین به نمایندگان ارایه می دهد.
بحث و بررسی پیرامون مسایل فرهنگی کشور و همچنین بحث و تبادل نظر در مورد دیپلماسی فرهنگی با حضور وزرای امور خارجه و مسئولان ذیربط از جمله دستور کارهای این هفته کمیسیون فرهنگی است.
اعضای کارگروه ارشاد و تبلیغات اسلامی این کمیسیون بحث و بررسی را پیرامون الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
در خیابان ها خبری از جنس خارجی نیست/ باید برای لباس کشور ارزش قائل شد

در خیابان ها خبری از جنس خارجی نیست/ باید برای لباس کشور ارزش قائل شد به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان ، مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه لباس عاشورایی پیش از ظهر امروز شنبه 28 مهر با حضور طراحان و تولید کنندگان لباس عاشورایی در تالار رودکی برگزار شد.
در این مراسم احمد داورزنی، عضو اتحادیه پوشاک گفت: امسال به ویترین های مغازه فروش لباس بانوان نگاه می کردم برای مراسم مختلف هرکدام خودش یک نمایشگاه عظیم امام حسینی بود، با این روند این فرهنگ سال های سال ادامه پیدا خواهد کرد.
وی افزود: ما داریم آهسته آهسته پیش می رویم و حرکتمان لاک پشتی است تا در تولید لباس جامعه به دیدگاه عاشورا برسیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
ظریف در جلسه غیر علنی مجلس حضور می یابد

ظریف در جلسه غیر علنی مجلس حضور می یابد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان ، محمد جواد ظریف ، وزیر امورخارجه کشورمان فردا یکشنبه (29مهر) با حضور در جلسه غیر علنی مجلس توضیحاتی را در رابطه با آخرین تحولات بین الملل و منطقه و گزارشی از اجلاس FATF و تصمیمات اتخاذ شده برای ایران به نمایندگان ارائه می دهد./
پایان پیام/ 33 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
اعلام اولین فراخوان تصویر اربعین

اعلام اولین فراخوان تصویر اربعین به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اولین جشنواره تصویر اربعین را برگزار می کند.
ستاد مردمی اربعین کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با توجه به شیطنت های اخیر شبکه ها و رسانه های معاند برای ایجاد اختلاف میان ملت های دوست و برادر ایران و عراق، این فراخوان را با شعار " الحسین یجمعنا" که سرلوحه فعالیت های موکب های ایرانی- عراقی این ستاد در شهرهای مقدس نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین قرار داده است، منتشر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ماجرای استعفای وزیر راه و شهرسازی

ماجرای استعفای وزیر راه و شهرسازی به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان ، عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی دقایقی پیش عکسی از نامه استعفای خود در کانال تلگرامی اش منتشر کرد و از رئیس جمهور خواست تا با این استعفا موافقت کند.
براساس آنچه در تصویر دیده می شود این نامه در 10 شهریور نوشته شده و در همان روزها نیز خبر استعفای وزیر راه و شهرسازی در رسانه ها منتشر شد اما مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی استعفای عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی را تکذیب کرد.
چندی است که تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پی استیضاح وزیر راه و شهر سازی هستند اما نتوانسته اند تعدادشان را به حد نصاب برای به جریان انداختن این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پیام آیت الله رشاد به رییس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه

پیام آیت الله رشاد به رییس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، درپی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین مهدی خاموشی به ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، آیت الله علی اکبر رشاد موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه های علمیه ی استان تهران پیام تبریکی صادر نمودند.
آیت الله رشاد، در این پیام، ضمن تصریح به این نکته که اگر کسی بخش اقتصاد تطوّعی نظام اقتصادی اسلام را، اعجاز نبوی(ص) بخواند پربیراه نخواهد بود؛ تاکید کرده است: بنده ی کمترین، اطمینان دارم در صورت مدیریت علمی و مشروع این موهبت خدادادی، می توان سرمایه و درآمد عمده ی رقبات و موقوفات کشور را طی مدت مشخصی دوچندان ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
تشریح برنامه های هفته سلامت در گلستان/ یک میلیون و 300 هزار گلستانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

تشریح برنامه های هفته سلامت در گلستان/ یک میلیون و 300 هزار گلستانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، سید محمد حسینی در گفت وگو با خبرنگاران گلستان با اشاره به برنامه های هفته سلامت اظهار کرد: روز نخست هفته بیمه سلامت را با شعار بیمه سلامت، توانمندسازی و ترویج فرهنگ عمومی آغاز کردیم و در طول این هفته برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: در قالب این هفته همه برنامه های در دست اقدام و برنامه های اولویت دار اجرایی می شود و وقتی صحبت از توانمند سازی می شود به این باور رسیدیم که برای افزایش کیفیت خدمات و سطح انتظارات مردم از موسسات ارائه خدمت و بلعکس اقدام کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه زرندیه+عکس

آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه زرندیه+عکس به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه از 26 مهرماه همزمان با دهه دوم ماه صفر سال 1440 هجری قمری در حسینیه شهدای پرندک در حال برگزاری است.
این سوگواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شده و در برگزاری آن بسیج هنرمندان ناحیه، بنیاد علمی تعزیه وهمایش های آیینی کشور وانجمن تعزیه شهرستان زرندیه همکاری دارند.
9 گروه تعزیه در این سوگواره از شهرها و روستاهای زاویه، پرندک، مامونیه، زرندیه، امیرآباد، خورشیدآباد، آسیابک و چلسبان به اجرا می پردازند.
اسماعیل مجللی، قاسم هادی پور و هوشنگ جاوید داوری این سوگواره را به عهده دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری مسابقه کتابخوانی راز خون به همت کانون احمدیه همدان

برگزاری مسابقه کتابخوانی راز خون به همت کانون احمدیه همدان "علی مختاری" در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: کتاب "راز خون" دو جلدی است که جلد اول آن به صورت مسابقه سال گذشته اجرا شد و جلد دوم آن امسال در حال برگزاری است.
مدیر کانون فرهنگی و هنری احمدیه همدان با بیان اینکه این مسابقه ویژه افراد 12 سال به بالا است، افزود: هر کتاب دارای 120 صفحه است و موضوع کتاب از صدر اسلام تا واقعه عاشورا و به مناسبت های بعد آن اشاره می کند.
وی عنوان کرد: علاقمندان می توانند پاسخ سوالات را که در انتهای کتاب ذکر شده است در قالب یک عدد 10 رقمی به سامانه پیامکی 5000295661 ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
مهلت ارسال اثر به جشنواره کتاب و رسانه تمدید شد

مهلت ارسال اثر به جشنواره کتاب و رسانه تمدید شد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب خوانی در هفته کتاب برگزار می شود. در این جشنواره طبق روال هر ساله، با بهره گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و کتاب، آثار رسانه ای انتشار یافته در زمینه کتاب و نشر بررسی می شود.
در این دوره از جشنواره کتاب و رسانه، علاوه بر بخش عکس که سال گذشته به بخش های جشنواره افزوده شد، دو مبحث آثار طنز و مطالب منتشر شده در فضای مجازی نیز به رقابت و داوری های این دوره اضافه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
ضرورت عِرفانَ الحُرمَة و هُدی وَ إستِقامَة برای منتظران

ضرورت عِرفانَ الحُرمَة و هُدی وَ إستِقامَة برای منتظران خبرگزاری شبستان ، گروه مهدویت و غدیر: از دعاهای منسوب به امام عصر(عج) دعای معروف اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِیقَ الطَّاعَةِ است که به زیبایی هر چه تمام و در فرازهایی کوتاه وظایف منتظران از اقشار و صنوف مختلف را بیان کرده و راه و رسم زندگی به سبک انتظار را نشان می دهد.
از این رو، در سلسله مطالبی شرح فرازهای نورانی و ژرف این دعا مرور می شود:
در ادامه دعا حضرت حجت(عج) می فرمایند: و عِرفانَ الحُرمَة؛ و شناختن آنچه حرمتش لازم است روزیمان کن
شناخت محرّمات الهی صفت دیگری است که استاد جوادی آملی لازم می داند، درونی شود: ترک معاصی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
ارز آوری 81 میلیون دلار ی حوزه صادرات استان سمنان

ارز آوری 81 میلیون دلار ی حوزه صادرات استان سمنان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، بهروز اسودی در گفتگو با خبرنگاران ،ارزش هرتن کالای صادراتی در استان سمنان را 460 دلار ذکر کردوگفت: بیشترین کالاهای صادراتی استان شامل پودرهای شوینده، سرب، ظروف یکبار مصرف، سود سوزآور، کولرآبی، آلایش غیرخوراکی دام، هیدروکربن سبک و ... است.
وی با بیان اینکه این کالاها به 39 کشور جهان از قبیل کشورهای افغانستان، عراق، امارات، ترکیه، پاکستان، چین، انگلستان، هند، کرواسی، صربستان هنگ کنگ، ارمنستان، آذربایجان، ایتالیا و ...صادرشده است افزود: در این مدت واردات کالا به استان سمنان کاهش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
آموزش ازدواج برای 49 هزار خانواده در گلستان

آموزش ازدواج برای 49 هزار خانواده در گلستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، ابراهیم غفاری، صبح امروز (شنبه 28 مهر) در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گلستان اظهار کرد: سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری و مداخلات طلاق رابطه تنگاتنگی با معاونت پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضائی دارد.
وی تصریح کرد: 19 مرکز مشاوره کلینیکی بهزیستی در مراجعات مربوط به طلاق اهتمام لازم را دارد و با مجموعه معاونت پیشگیری از وقوع جرم همکاری می کند.
مدیرکل بهزیستی گلستان ادامه داد: اقداماتی در خصوص پیشگیری از طلاق انجام شده در سال 1393 ما برای کاهش طلاق خانواده های نیازمند زوجه ای که به مراکزی مشاوره ارجاع داده می شدند بخشی از هزینه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
وقتی بازیگر 30میلیونی دستمزد 400میلیونی می خواهد

وقتی بازیگر 30میلیونی دستمزد 400میلیونی می خواهد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مهر، بهمن کامیار کارگردان و تهیه کننده سینما درباره ورود پول های مشکوک به شبکه نمایش خانگی و سینما گفت: پرداخت های بی حساب و کتاب در برخی از پروژه ها باعث می شود هزینه تولید به قدری بالا برود که به جز عده ای محدود، بقیه امکان تولید و تهیه فیلم نداشته باشند. از آنجا که برخی دغدغه بازگشت سرمایه ندارند از همین رو دستمزدهای آنچنانی می پردازند و وقتی شما با چنین مواردی مواجه می شوید ناخودآگاه به پول ها، دستمزدها و منبع این دستمزدها مشکوک می شوید چون هیچ پول تمیز و هدفمندی بدونِ دغدغه بازگشت سرمایه به هیچ بیزینسی وارد نمی شود و وقتی بازگشت سرمایه اولویت ندارد نشان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
آموزش های پیش از ازدواج اجباری شود

آموزش های پیش از ازدواج اجباری شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، هادی هاشمیان، صبح امروز (شنبه 28 مهر) در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گلستان اظهار کرد: شورای پیشگیری از جرم دستگاه قضایی استان از شورای موفق بوده و اقدامات خوبی در سطح استان اتفاق افتاده که به واسطه همکاری همه دستگاه ها است.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی اگر چه در پیشگیری از جرم بر اساس قانون وظایفی دارد ولی هیچگاه به تنهایی نمی تواند در این مسیر حرکت کند بلکه برنامه ارائه می کند و دستگاه های اجرایی در این مسیر قرار می گیرد.
رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
وقتی رسانه ملی به جان خودش می افتد/ بازی با احساسات مردم روی آنتن زنده تلویزیون

وقتی رسانه ملی به جان خودش می افتد/ بازی با احساسات مردم روی آنتن زنده تلویزیون به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری شبستان ، این اولین بار نیست که سیما با دستان خودش، اعتماد مخاطبانش را خدشه دار می کند. پس از ماجرای جمع آوری کمک های مردمی در برنامه فرمول یک که در واقع آخرین دستاورد سیما در پروسه بی اعتمادی سازی نسبت به خودش است، برای چندمین بار انتقادهای بسیاری از سوی مردم به سوی تلویزیون روانه شد.
بعد از پایین آمدن قیمت ارز، ویدئوی خوشحالی پدر یک کودک بیمار زنجانی از کاهش نرخ دلار در فضای مجازی منتشر شد و بلافاصله این پدر مهمان سیدعلی ضیاء در برنامه فرمول یک شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تقدیر از برگزیدگان جشنواره بچه های مسجد در شب میلاد حضرت زهرا(س)

تقدیر از برگزیدگان جشنواره بچه های مسجد در شب میلاد حضرت زهرا(س) به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی با اشاره به استقبال از جشنواره هنری بچه های مسجد، گفت: فعالان کانون های فرهنگی هنری بچه های مسجد از اواخر مرداد آثار هنری خود را در رشته های نمایش، عکس و سرود و ... به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند که پس از ارزیابی برترین های آن انتخاب می شوند .
وی افزود: قرار است برگزیدگان جشنواره بچه های مسجد در 10 رشته، پنجم اسفند و در شب میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها معرفی و قدردانی شوند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
پیاده روی اربعین با چنین مختصاتی مهمترین عامل جهانی شدن ابا عبد الله الحسین(ع)

پیاده روی اربعین با چنین مختصاتی مهمترین عامل جهانی شدن ابا عبد الله الحسین(ع) به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان شامگاه پنج شنبه (26 مهر) در همایش اختتامیه رویداد مسجد محور اشتراک گذاری تجربیات رسانه ای فعالان مردمی اربعین ، که مجموعه فرهنگی شهدای هفت تیر برگزار شد، گفت: امام حسین(ع) به شهادت رسیدند که اسلام رسانه ای شود، امام می دانستند که با شهادت ایشان همان زمان حکومت اسلامی ایجاد نمی شود اما اسلام تضمین شده به نسل های آینده خواهد رسید.
استاد حوزه و دانشگاه افزود: قیام امام حسین(ع) چیزی از جنس رسانه است؛ بنابراین ما باید در زندگی شخصی و اجتماعی به پیام های امام عمل کرده و همواره اولویت کار ما این باشد که عاشورا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
کانون های مساجد پایگاهی برای کادر سازی نظام اسلامی باشد

کانون های مساجد پایگاهی برای کادر سازی نظام اسلامی باشد به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، حجت الاسلام حسن خسروی شب گذشته (27 مهر) در نشست با مسئولین کانون های فرهنگی هنری مساجد بخش گندمان که به مناسبت بزرگداشت 19 مهر سالروز بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانون های فرهنگی و هنری مساجد و با حضور سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد در دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، گفت: اگر نسل جوان و نوجوان آگاه و با بصیرت تربیت کنیم این نسل می تواند رشد و پیشرفت کشور را محقق کند.
امام جمعه شهر گندمان در ادامه بابیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد پایگاه های مهمی برای کادر سازی نظام اسلامی به شمار می روند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
بزرگداشت مرحوم غلامحسین صدیقی برگزار می شود

بزرگداشت مرحوم غلامحسین صدیقی برگزار می شود خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : مراسم بزرگداشت مرحوم غلامحسین صدیقی جامعه شناس، مترجم و استاد دانشگاه تهران را با حضور علما، استادان، فرهیختگان و دوستداران علم و دانش از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
این مراسم روز سه شنبه، اول آبان ، از ساعت 17 تا 19 در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، در خیابان ولی عصر(عج)، پل امیر بهادر، خیابان سرلشکر علی اکبر بشیری، شماره 71 برگزار می شود.
پایان پیام/ 248 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
30 مهر؛ آخرین مهلت شرکت در دومین دوره جایزه ادبی بیژن نجدی

30 مهر؛ آخرین مهلت شرکت در دومین دوره جایزه ادبی بیژن نجدی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، خانه داستان بیژن نجدی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان دومین دوره جایزه ادبی داستان کوتاه نجدی ویژه داستاننویسان استان گیلان را برگزار می کند .
موضوع داستان ها آزاد بوده و هر داستان نویس فقط با یک داستان می تواند در این مسابقه شرکت کند.
داستان ارسالی نباید پیش از این جایزه ، در هیچ جایزه دیگری جزو آثار برنده اعلام شده یا در هیچ کتابی منتشر شده باشد.
علاقمندان جهت شرکت در مسابقه می توانند تا دوشنبه( 30 مهر) داستان خود را به نشانی اینترنتی najdee 1,1396 @gmail.com ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
نخستین کانون خیرین کارآفرین اشتغال در استان سمنان راه اندازی شد

نخستین کانون خیرین کارآفرین اشتغال در استان سمنان راه اندازی شد به گزارش خبرگزاری شبستان وبه نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان ، سید جواد رضوی با اشاره به اینکه این کانون در چارچوب نظام جذب خیرین و کارآفرین طراحی شده است اظهارداشت: کارآفرینان به عنوان نخبگان حوزه کسب وکار محسوب می شوند.
وی با اشاره به اینکه کارآفرینان عرصه اشتغال از نیاز بازار، خدمات و کالا آگاهی لازم و تجربه کافی را دارند افزود: کارآفرینان می توانند راهنما و الگوی مناسبی برای مددجویان جویای شغل باشند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان این کانون را مرجعی برای ارتباط با کارآفرینان و خیران برشمرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
هویت بخشی به کانون های فرهنگی هنری در مساجد ضروری است

هویت بخشی به کانون های فرهنگی هنری در مساجد ضروری است به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، محمدرضا مظاهری شب گذشته (27 مهر) در نشست با مسئولین کانون های فرهنگی هنری مساجد بخش گندمان که به مناسبت بزرگداشت 19 مهر سالروز بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانون های فرهنگی و هنری مساجد و با حضور امام جمعه شهر گندمان در دفتر امام جمعه گندمان برگزار شد، گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شایسته است تا از اختلافات دوری کرد و فعالیت تشکلات فعال در مساجد منسجم تر شود.
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری افزود: 425 کانون در مساجد استان راه اندازی شده که حدود 60 درصد کانون ها با مشکلاتی روبرو هستند که اختلافات داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
امنیت و ثبات در جامعه مرهون جانفشانی دلاور مردان نیروهای مسلح است

امنیت و ثبات در جامعه مرهون جانفشانی دلاور مردان نیروهای مسلح است به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت السلام صادقی نیارکی در دیدار مسئولان دستگاه ها و فرماندهان نیروهای مسلح گفت: جامعه ای که در آن نیروهای مسلح با اقتدار و صلابت خدمت کنند جامعه ای امن و با ثبات خواهد داشت و این امنیت و ثبات در کشورمان مرهون جانفشانی دلاور مردان نیروهای مسلح است که ما باید قدردان این نیروهای مخلص باشیم .
رییس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در هر جامعه ای مهم تر از امنیت هیچ چیز دیگری وجود ندارد، افزود: نیروهای مسلح با اتحاد و همدلی تحت فرماندهی رهبر فرزانه انقلاب با قدرت و شجاعت از نظام و آرمان های انقلاب محافظت می کنند و این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
عبرت های تاریخ شیعه به روایت محمدحسین رجبی دوانی

عبرت های تاریخ شیعه به روایت محمدحسین رجبی دوانی خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : سلسله جلسات عبرت های تاریخ شیعه با موضوع بررسی وقایع تاریخی زمان پیامبر (ص) از مکه تا مدینه و تطبیق با شرایط کنونی با سخنرانی محمد حسین رجبی دوانی ، استاد صاحبنام تاریخ اسلام برگزار می شود.
در این سلسله جلسات درباره موضوعات ذیل بحث می شود:
-13 سال حضور پیامبر (ص) در مکه
-محاصره بنی هاشم در شعب ابی طالب (تحریم – اقتصاد مقاومتی)
-اقدامات پیامبر (ص) در برابر توطئه های دشمنان جهت براندازی اسلام (قریش)
-حضور پیامبر (ص) در مدینه
-شکل گیری دولت اسلام
-نوع برخورد پیامبر (ص) با دشمنان اسلام
-دشمن شناسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تودهنی بابوی نفت/زاینده رود نظارت وزارتی می خواهد/ 600 هزار جنین در اصفهان فریز شده اند

تودهنی بابوی نفت/زاینده رود نظارت وزارتی می خواهد/ 600 هزار جنین در اصفهان فریز شده اند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، صفحه اول روزنامه های امروز شنبه (28 مهر) در اصفهان به شرح زیر است:
پایان پیام/ 121 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
سومین یادواره شهدای حفاظت نماز جمعه چابهار برگزار می شود

سومین یادواره شهدای حفاظت نماز جمعه چابهار برگزار می شود مصطفی راشدی دبیر اجرایی یادواره شهدای بسیجی حفاظت نماز جمعه چابهار با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان گفت: سومین یادواره شهدای حفاظت نماز جمعه چابهار به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان حامد بزی و مرتضی آسوده، امشب در مسجد امام حسین علیه السلام این شهرستان برگزار می شود.
وی افزود: در این یادواره بیش از 800 نفر شامل مسئولان استانی و شهری، اقشار مختلف مردم، خانواده های معظم شهدا و جانبازان حضور پیدا می کنند.
دبیر اجرایی یادواره شهدای بسیجی حفاظت نماز جمعه چابهار تصریح کرد: اجرای سرود ملی از سوی گروه مارش نیروی دریایی سپاه، اجرای گروه حاملین به قرآن از آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
یادواره شهیدان رجایی و باهنر در قزوین برگزار می شود

یادواره شهیدان رجایی و باهنر در قزوین برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، در آستانه برگزاری کنگره ملی 3 هزار شهید استان قزوین، هفتمین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و 63 شهید کارمند استان قزوین در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می شود.
این مراسم یکشنبه 29 مهر ماه با سخنرانی محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین و مداحی محمد اطهری نسب برگزار می شود که ستاد یادواره شهدای کارمند و سازمان بسیج کارمندان استان قزوین با همکاری سازمان های مختلف برگزار کننده این یادواره هستند.
پایان پیام/ 293 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
آغاز میزبانی جمکران از زائران اربعین/تدارک ویژه برای زائرانِ همسایه های شرقی کشور

آغاز میزبانی جمکران از زائران اربعین/تدارک ویژه برای زائرانِ همسایه های شرقی کشور حجت الاسلام یاسین حسین آبادی در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان و در تشریح برنامه های مسجد مقدس جمکران ویژه ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: میعادگاه منتظران از 28 مهرماه تا 17 آبان شرایط اسکان زائران اربعین حسینی و نیز زائران امام رضا(ع) را که از قم عبور کرده و به مشهدالرضا(ع) می روند، فراهم می کند.
مدیر مسجد مقام و شبستان های مسجد مقدس جمکران اضافه کرد: یعنی ابتدا میزبان زائران حسینی و سپس میزبان زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برای ایام پایانی ماه صفر می شویم.
وی درباره ظرفیت پیش بینی شده برای استقبال از زائران اربعین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
سلمان فارسی نخستین مترجم قرآن برای ایرانیان / اولین آیه چه بود؟

سلمان فارسی نخستین مترجم قرآن برای ایرانیان / اولین آیه چه بود؟ به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از رکنا، ترجمه قرآن به زبان های دیگر از همان صدر اسلام سابقه داشته و نمونه آن حدیثی است که از سلمان نقل شده که در آن بسم اللّه الرحمن الرحیم را بنام یزدان بخشاینده ترجمه کرده است . بنابراین می توان سلمان فارسی را اولین مترجم قرآن دانست.
برخی گفته اند که وی سوره حمد را نیز به فارسی ترجمه کرد تا فارسی زبانان بتوانند آن را بخوانند و بفهمند. این اتفاق در برخی کتب این گونه نقل شده است: مردم فارس طی نامه ای از سلمان خواستند تا برای ایشان سوره فاتحه را به فارسی بنویسد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
سه راه حل برای گران نشدن خودرو/تمدید تعلیق از لیست مالی

سه راه حل برای گران نشدن خودرو/تمدید تعلیق از لیست مالی به گزارش خبرگزاری شبستان، مهمترین عناوین روزنامه های امروز 28 مهر به شرح زیر است:
اطلاعات: خودروساران حق افزایش خودسرانه قیمت ها را ندارند
ایران: تمدید تعلیق از لیست مالی
اعتماد: اسرار جنایت ریاض در جنگل استانبول
جام جم: سه راه حل برای گران نشدن خودرو
جمهوری اسلامی : پیمان پولی دوجانبه
خراسان: رها سازی نرخخ سود بانکی
جوان: هشدار چندجانبه به امریکا
رسالت: تولید؛ شرط حیات اقتصادی کشور
شرق: فرصت دوباره به ایران
همشهری : صف آرایی اروپا علیه تحریم ها
کیهان: سکوت بانک مرکزی در قبال افزایش غیرقانونی سود سپرده های بانکی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
حمایت از مددجویان کمیته امداد دائمی نیست

حمایت از مددجویان کمیته امداد دائمی نیست به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین، مجید مومنی در دیدار با امام جمعه قزوین بیان کرد: اساس حرکت کمیته امداد امام (ره) برگرفته از دستورات الهی، سیره انبیا و ائمه معصومین (ع) است.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با تأکید بر مدیریت ورود و خروج مددجویان در سال جاری ادامه داد: اجرای برنامه توازن بخشی جمعیت مددجویان به تفکیک هر شهرستان از جمله اولویت های برنامه های این نهاد است .
وی اعلام کرد: فلسفه این نهاد حمایت دائمی از خانوارهای نیازمند نیست بلکه کمیته امداد امام (ره) به عنوان یک اورژانس اجتماعی به دنبال توانمندسازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
فعالیت بیش از 350 واحد گلخانه ای در خمینی شهر/برگزاری دومین جشنواره گل و گیاه فصلی و زینتی

فعالیت بیش از 350 واحد گلخانه ای در خمینی شهر/برگزاری دومین جشنواره گل و گیاه فصلی و زینتی محمود مسلم زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خمینی شهر گفت: شهرستان خمینی شهر در عرصه کشاورزی رتبه چهارم استان اصفهان را به دلیل ارزش افزوده ای که به وجود می آورد به خود اختصاص داده است.
فرماندار شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه بیش از 350 واحد گلخانه ای با مساحتی بالغ بر 75هکتار در شهرستان خمینی شهر فعالیت دارند ، افزود: 60هکتار از این واحدهای گلخانه ای در تولید گل های فصلی، زینتی و نشایی اختصاص دارد و عمده اشتغالی که به خود دارد حدود 600نفر به طور مستقیم است.
مسلم زاده اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
پیاده روی اربعین جلوه سیاسی و اجتماعی تمدن شیعی است

پیاده روی اربعین جلوه سیاسی و اجتماعی تمدن شیعی است خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : اگرچه پیاده روی اربعین حسینی در وهله اول آیینی عبادی مذهبی در لبیک گویی به ندای هل مِن ناصر یَنصُرُنی سیدالشهداء(ع) است اما بی تردید این گردهمایی عظیم و میلیونی و صلح آمیز دارای کارکردهای سیاسی اجتماعی نیز است که می تواند نه فقط جهان اسلام بلکه دنیا را متاثر کند.
از این رو، در بررسی ابعاد سیاسی اجتماعی و نیز رویکرد تمدنی پیاده روی اربعین با حجت الاسلام محمدمحسن مروجی طبسی ، استاد دانشگاه ادیان و مذاهب به گفت وگو پرداخته ایم که مشروح آن به حضورتان تقدیم می شود: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ایران پیروز نهایی جنگ اقتصادی است

ایران پیروز نهایی جنگ اقتصادی است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در جمع طلاب و روحانیون شهرستان های بیرجند، درمیان، خوسف، سربیشه و نهبندان مقیم در شهر قم اظهار کرد: روحانیت قبل از اینکه شغل باشد علاقه و عشق به خوبی ها و همچنین تنفر و انزجار از بدی هاست و کار حوزه نیز، سوق دادن جامعه به همین سمت و سو است.
وی با اشاره به اینکه نوکری امام حسین علیه السلام، بسیار ارزشمند است، و اگر بخواهیم در این زمینه موفق باشیم باید از نظر علمی پیشرفت کنیم، افزود: اگر طلبه نتواند در بحث علمی توانمند باشد و به شبهات پاسخ دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
استثنا کردن یک یا 2 نفر از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان دور زدن قانون است

استثنا کردن یک یا 2 نفر از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان دور زدن قانون است احمد بیگدلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: قانون منع بکارگیری بازنشستگان با رای بسیار بالای نمایندگان به تصویب رسید و دستگاه ها موظف هستند تا 24 آبان با مدیران و کارکنانی که مشمول این قانون می شوند، تسویه حساب و با آنها خداحافظی کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از سازمان ها این قانون را اجرایی کردند و با افرادی که شامل این قانون شده اند تسویه حساب کرده اند که اقدام این سازمان ها جای تقدیر دارد اما هنوز دستگاه ها و سازمان هایی هستند که در راستای اجرای این قانون عمل نکرده اند که قطعا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
برگزاری جشنواره درون دانشگاهی حرکت در قزوین

برگزاری جشنواره درون دانشگاهی حرکت در قزوین به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، یازدهمین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می شود که مراسم افتتاحیه این جشنواره شنبه 28 مهر ماه در سردرب اصلی دانشگاه برگزار می شود.
مراسم اختتتامیه جشنواره درون دانشگاهی حرکت هم دوشنبه 30 مهر ماه در تالار دهخدا دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار خواهد شد.
گفتنی است جشنواره درون دانشگاهی حرکت ویژه انجمن های علمی دانشگاه بوده که با رویکرد ارج نهادن به فعالیت های دانشجویان در حوزه انجمن های علمی و ارتقا نشاط و پویایی علمی دانشگاه هر ساله در 2 بخش دانشگاهی و ملی برگزار می شود که ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مراسم تکریم و معارفه ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود

مراسم تکریم و معارفه ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود به گزارش خبرگزاری شبستان ، مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز جزء میهمانان ویژه این مراسم هستند.
در این مراسم از خدمات حجت الاسلام محمدی رئیس سابق سازمان اوقاف و امور خیریه تقدیر به عمل می آید.
گفتنی است این مراسم در روز شنبه(28مهرماه) از ساعت 10صبح در ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
امکان جابه جایی زائران اربعین به عتبات عالیات با ناوگان عمومی میسر است

امکان جابه جایی زائران اربعین به عتبات عالیات با ناوگان عمومی میسر است به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی؛ علی شرفی اظهار داشت: کاروان هایی که قصد دارند برای شرکت در مراسم اربعین حسینی(ع) با ناوگان عمومی این استان به عراق سفر کنند، باید به شرکت های مسافری درخواست دهند تا اقدامات گمرکی برای ورود ناوگان این استان به کشور عراق پیگیری و انجام شود.
وی گفت: امسال با بسترهای ایجاد شده در طرح شبکه سیر، امکان فروش بلیت برای زائرانی که به صورت تک نفره در همایش پیاده روی اربعین شرکت می کنند،
وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
سفر هیئت تجاری گلستان به سرپرستی استاندار به استان منگستائو قزاقستان

سفر هیئت تجاری گلستان به سرپرستی استاندار به استان منگستائو قزاقستان به گزارش خبرگزاری شبستان از گرگان و به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، در این سفر یک روزه که صبح روز جمعه 27 مهر از فرودگاه بین المللی گرگان به مقصد اکتائو انجام شد، بازرگانان حوزه های گردشگری، کشاورزی، صنعتی و تعدادی از مدیران اجرایی مرتبط استاندار گلستان را همراهی می کنند.
در این سفر مقرر شد تفاهم نامه ای دو جانبه به امضای استانداران گلستان و منگستائو برسد که بر اساس آن آقایان ایرعالی توغژانوف و سید مناف هاشمی در توافق نامه ای دوازده ماده ای در زمینه مناسبات اقتصادی بلندمدت، تقویت و گسترش روابط و همکاری های دوجانبه براساس منافع متقابل دو استان از دو کشور دوست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تصمیم FATF موفقیت دیگری برای دیپلماسی تهران در برابر واشنگتن

تصمیم FATF موفقیت دیگری برای دیپلماسی تهران در برابر واشنگتن به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وزارت خارجه، بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه با استقبال از تصمیم گروه ویژه اقدام مالی (فاتف) در تمدید تعلیق کشورمان از فهرست کشورهای مشمول اقدامات سخت مقابله ای مالی و بانکی، آن را موفقیت دیگری برای دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تلاش های گسترده آمریکا دانست که با سوء استفاده از ریاست دوره ای خود بر فاتف و با کمک رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی در صدد بازگرداندن ایران به فهرست سیاه فاتف بود.
وی با ابراز خرسندی از اینکه اکثریت قابل توجه اعضای گروه ویژه اقدام مالی تحت تاثیر القائات سیاسی آمریکا و معدودی از متحدین آن قرار نگرفتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تاکنون 110 هزار ویزا برای خوزستانی ها صادر شده است

تاکنون 110 هزار ویزا برای خوزستانی ها صادر شده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، ناصر حویزاوی ، شامگاه (جمعه 27 مهر) در جلسه ستاد اربعین در قرارگاه چذابه، گفت: به منظور شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی، تاکنون برای 110 هزار نفر از خوزستانی هایی که در سایت سماح ثبت نام کردند، ویزا صادر شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون مشکلی از بابت صدور ویزا نداشته ایم، افزود: از روز پنج شنبه (26 مهر) تاکنون برای 100 نفر به دلیل اینکه جهت اعزام به کربلا از دفاتر رسمی اقدام نکردند، به صورت مجدد ویزا صادر شد و هزینه مضاعفی به زائران تحمیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
برگزیدگان جشنواره قصه گویی خوزستان معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره قصه گویی خوزستان معرفی شدند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی با معرفی برگزیدگان در دو بخش (14 تا 18 سال) و (18 سال به بالا) به کار خود پایان داد.
بر اساس این گزارش در بخش زنان و مردان (18 سال به بالا) ، آسیه رحمتی با قصه زیباترین هدیه دنیا از اندیمشک، زینب موسوی با قصه آخرین سبزپوش از هندیجان، فاطمه رشیدی با قصه تغییر باران از اهواز، فریده مرادی با قصه سرگذشت ایرج از آغاجاری و فرشته پور نعمتی با قصه قلقلی و آرزوهای بزرگ از آبادان با نظر هیأت داوران این جشنواره به عنوان نفرات اول تا پنجم معرفی و به مرحله منطقه ای راه یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
مدارس 11 شهر خوزستان فردا در نوبت صبح تعطیل است

مدارس 11 شهر خوزستان فردا در نوبت صبح تعطیل است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان، فردا (شنبه 28 مهر) به دلیل وقوع گرد و غبار مهدکودک ها و مقاطع ابتدایی و پیش دبستانی 11 شهر استان در نوبت صبح تعطیل است.
بر اساس این گزارش فردا شهرهای اهواز، باوی، کارون، حمیدیه، آبادان، خرمشهر، ماهشهر، امیدیه، شادگان، هندیجان، بندر ماهشهر و شهرهای تابعه در نوبت صبح تعطیل هستند.
به گفته کیامرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان، تنها مدارس ابتدایی این شهرستان ها تعطیل است و مدارس متوسطه اول و دوم، دانشگاه ها و ادارات طبق روال برقرار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
کمیسیون ماده صد به قلع و جمع آوری پل و تونل پالادیوم رای داد

کمیسیون ماده صد به قلع و جمع آوری پل و تونل پالادیوم رای داد به گزارش خبرگزاری شبستان ، محمد سالاری گفت: کمیسیون بدوی ماده صد شهرداری تهران به قلع و جمع آوری پل هوایی روی گذر معبر عمومی و پرکردن تونل زیرگذر معبر عمومی مجتمع موسوم به پالادیوم رای داد .
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: به موجب رای صادره از کمیسیون بدوی ماده صد شهرداری تهران که اخیرا به مالک و شهرداری منطقه یک ابلاغ شده است، مالک می بایست نسبت به جمع آوری پل هوایی احداث شده بین ساختمان شمالی و جنوبی و همچنین پر کردن تونل زیر گذرعمومی اقدام کند.
وی افزود: علاوه بر تخلفات مذکور کمیسیون ماده صد نسبت به قلع و جمع آوری 335 متر مربع در طبقه نهم با کاربری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش انتخاب شدند

شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش انتخاب شدند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش، برگزار شد و اعضای شورای مرکزی این تشکل انتخاب شدند.
اعضای شورای مرکزی به ترتیب رای به شرح ذیل است:
فریده اولاد قباد، فاطمه راکعی، مرضیه موسوی، ساجده کیانوش راد، نورا کنعانی، صدیقه شکوری راد، پرستو سرمدی، سارا خوشخوی، فضیله خانی، ماه سلطان کاشی، هدی صالحی، منیره شجاعی، الهام ملک زاده، حمیده عدالت و لیلا حیدری
اعضای علی البدل هم به ترتیب آرا به شرح ذیل است:
میمنت عطاریانی، طاهره رحیمیان و فرزانه دانشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی نمایش قدرت جهان اسلام است

راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی نمایش قدرت جهان اسلام است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تربت حیدریه، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی ظهر امروز(27 مهر)در خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه بزرگداشت شعائر اسلامی را یکی از بزرگترین نشانه های تقوای اهل ایمان دانست واظهارکرد: یقینا می توان گفت اربعین حسینی یکی از مصادیق بزرگ شعائر اسلامی است.
امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه همه ساله شاهد حضور بیشتر عاشقان حسینی دراین تجمع هستیم گفت: این تجمع دارای نشانه هایی برای صاحبان خرد، معنویت و فرهنگ و اندبشه است که چگونه و با کدام ابزار فرهنگی تبلیغی این شعور الهی بر روی کره زمین سامان داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
عزت و اعتبار امت اسلامی در ایام اربعین ظهور و بروز پیدا می کند

عزت و اعتبار امت اسلامی در ایام اربعین ظهور و بروز پیدا می کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مرکز خراسان شمالی با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین گفت: اربعین یک نام نیست؛ یک فرهنگ است؛ یک روز نیست یک روزگار است و یک پرچم حسینی است که باقی مانده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اربعین را نماد شکوه و بقای عزت حسینی دانست و افزود: حتی بهترین انسان های روی زمین هم پس از مرگشان؛ یک اربعین برایشان گرفته می شود اما برای امام حسین علیه السلام از زمان شهادت ایشان تاکنون که نزدیک به 1400 سال می گذرد هر سال برای ایشان اربعین گرفته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
پیاده روی اربعین حسینی مظهر اقتدار شیعیان است

پیاده روی اربعین حسینی مظهر اقتدار شیعیان است خبرگزاری شبستان، قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به اینکه هر گونه سیاست گذاری و برنامه ریزی که به عدالت اجتماعی برسد مصداق بارز معروف است، گفت: اگر سیاست گذاری ها توسط مدیران جامعه در راستای عدالت اجتماعی نبود و از عدالت اجتماعی جدا بود مصداق بارز منکر خواهد شد.
امام جمعه قم عدالت اجتماعی را دارای ابعاد مختلف توصیف کرد و افزود: مدیران جامعه باید به حقوق فقرا توجه جدی داشته باشند چرا که چین جامعه ای دارای عدالت خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
راهپیمایی اربعین حسینی، وحدت بخش و تقویت کننده روح اخوت دو ملت ایران و عراق است

راهپیمایی اربعین حسینی، وحدت بخش و تقویت کننده روح اخوت دو ملت ایران و عراق است به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت الاسلام شهاب الدین میهن پرست ، ظهر امروز (27 مهر) در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع این شهر، با اشاره به خطبه 83 کتاب شریف نهج البلاغه، اظهار کرد: حضرت امام علی (ع) در این خطبه می فرمایند که بزرگ ترین بلای آنجا فرود آمدن در آتش سوزان دوزخ و برافروختگی شعله ها و نعره های آتش است که از یک لحظه آرام گیرد تا استراحت کند و نه آرامشی وجود دارد که از درد او بکاهد و نه قدرتی که مانع کیفر او شود و نه مرگی که او را از این همه ناراحتی برهاند و نه خوابی که اندوهش را برطرف سازد در میان انواع مرگ ها و ساعت ها، مجازات گوناگون گرفتار است به خدا پناه می بریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
شکر در مقابل خدا نیاز به نعمت شناسی دارد

شکر در مقابل خدا نیاز به نعمت شناسی دارد به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر علوی تهرانی استاد حوزه علمیه در مراسم سوگواری ایام محرم و صفر که در مسجد امیر برگزار شد، گفت: خداوند در مقابل مومن شاکر قدرشناس است.
وی افزود: پیامبر(ص) فرمودند قدرشناسی در مقابل کسی است که شکرگزار باشد. بر اساس آیه 96 سوره اعراف شکرگزاری خدا به این شکل است که اگر اهل شهرها و آبادی ها ایمان آورند و تقوای الهی پیشه کنند ما برای آنها برکات خود را باز می کردیم.
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی با بیان اینکه اگر در جامعه ما برکات آسمانی نیست یعنی ایمان نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
به جای شلوغ کاری مشکلات معیشتی مردم را حل کنید /خاشفچی تنها بخشی از جنایات عربستان است

به جای شلوغ کاری مشکلات معیشتی مردم را حل کنید /خاشفچی تنها بخشی از جنایات عربستان است به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان ، آیت الله سید احمد خاتمی امروز جمعه(27مهرماه) در خطبه های دوم(سیاسی) با اشاره به ایام اربعین اظهار داشت: اربعین رزمایش ولایت است و از هدایای الهی برای امت ما این رزمایش هدفمند عاشقانه است، این رزمایش به نوعی رزمایش تجدید میثاق با آرمان های امام حسین(ع) است و خوشبختانه مسئولین و مردم در این مسیر به خوبی عمل کردند.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب طی چند هفته اخیر در دیدار با سران سه قوه، اجتماع ورزشگاه آزادی و جمع نخبگان تاکید کرد: در این دیدارها رهبری نکاتی را بیان کردند که یکی از آنها فراخوان ایشان در مورد الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
مسئولان اصفهان جلوی تعرض ها به خط لوله آب یزد را بگیرند / اگر نمی توانند نیرو برای حفاظت از خط بگذارند یزد می تواند

مسئولان اصفهان جلوی تعرض ها به خط لوله آب یزد را بگیرند / اگر نمی توانند نیرو برای حفاظت از خط بگذارند یزد می تواند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه های این هفته نماز جمعه یزد اظهار داشت: تنها ریسمانی که ما را به خداوند می رساند و از حیوانیت دورمان می کند تقوا است.
وی با اشاره به اینکه صداقت و راستگویی یکی از ابزارهایی است که انسان را به تقوا می رساند عنوان کرد: اگر ما در این مسیر قدم برداریم، حرف، کلام و گفتارمان را بر اساس سفارش قرآن کریم مستند و درست بیان کنیم با صادقین مشهور می شویم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تصریح کرد: اگر قرار باشد هر کسی هر نوع قضاوتی بکند و حرف هایش را بدون اینکه از صحت و کذب آن اطلاع داشته باشد و شنیده های بی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
توزیع پنج هزار قرص نان در محور شلمچه توسط موکب احمد بن موسی (ع) شیراز

توزیع پنج هزار قرص نان در محور شلمچه توسط موکب احمد بن موسی (ع) شیراز به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، محمدمهدی یقطین امروز (27 مهر) گفت: این موکب از ابتدای استقرار خود در شلمچه اقدام به آموزش چهره به چهره موکب داران کرده و با نصب 12 تخته چادر مشغول خدمت رسانی به زائران حسینی پیاده روی اربعین در مرز شلمچه است.
مسئول موکب احمد بن موسی، شاهچراغ (ع) شهرداری شیراز، پاکسازی و جمع آوری زباله در محور شلمچه و شستشوی مسیر حرکت زائران توسط سازمان مدیریت پسماند و نیز خدمت رسانی حمل و جابجایی مسافرین توسط سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز و پذیرایی شایسته از زائرین کربلا در محور شلمچه را از جمله مهمترین اقدامات موکب احمد بن موسی تا این لحظه دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
موکب احمد بن موسی (ع) از 28 مهرماه پذیرای زائران اربعین در کربلاست

موکب احمد بن موسی (ع) از 28 مهرماه پذیرای زائران اربعین در کربلاست به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کربلای معلی ، مسعود راستی با اشاره به اینکه موکب احمد بن موسی (ع) واقع در کربلای معلی از 28 مهرماه جاری میزبان زائران اربعین حسینی خواهد بود، گفت: هم اکنون تمامی خادمان موکب احمد بن موسی (ع) در کمیته های مختلف اعم از تاسیسات، پشتیبانی، درمان، فرهنگی، اسکان، امنیت، مخابرات، خواهران، اطلاع رسانی و غیره در کربلای معلی مستقر شده اند.
مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی (ع) با بیان اینکه تمام اقدام های لازم برای پذیرایی مناسب و با کیفیت از زائران اربعین حسینی با قوت تمام در حال انجام است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
نماهنگ/ قدم قدم...

نماهنگ/ قدم قدم... چندرسانه ای 1397/7/27 - 12:25 734579
نماهنگ قدم قدم با صدای حسن کاتب کربلایی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
شهدای دشت کربلا در خون خود غلطیدند که بشریت در نادانی غوطه ور نشود

شهدای دشت کربلا در خون خود غلطیدند که بشریت در نادانی غوطه ور نشود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، زهرا افتخاری امروز (26 مهر) در مراسم چهاردهمین سوگواره عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با اشاره به اینکه حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران با وفای ایشان زیباترین تابلو ایثار و فداکاری را نقش زدند، گفت: آنان برتر انسان هایی بودند که تاریخ به خود دیده است.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان در خون خود غلطیدند تا انسان در جهالت غوطه ور نشود، افزود: شهدای دشت کربلا برای همیشه تاریخ الگوهایی برای سنین مختلف به شمار می روند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
ظرفیت کانون های مساجد برای حضور بانوان طلبه در مساجد استفاده شود

ظرفیت کانون های مساجد برای حضور بانوان طلبه در مساجد استفاده شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی امروز(26 مهر) در دیدار با رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور اظهار داشت: طلاب چه در حوزه های علمیه خواهران و چه در حوزه های برادران باید به گونه ای تحصیل و مطالعه داشته باشند که بتوانند پاسخگوی نیاز جوانان و رفع شبهاتی که دشمنان در جامعه پخش می کنند باشند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه استکبار صدها شبکه ماهواره ای، وب سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی فارسی برای تخریب ارزش های ایرانی اسلامی ملت ما را به کار گرفته خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
بانک های عامل مکلف به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی هستند

بانک های عامل مکلف به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی هستند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چهل و دومین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی با بیان اینکه عملکرد بانک های عامل در پرداخت تسهیلات روستایی مطلوب بوده اما باید این روند تسریع یابد، از ابلاغ مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی متناسب با ارز نیمایی خبر داد.
وی با بیان اینکه برنامه ملی اشتغال روستایی با اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با هدف رونق اشتغال در مناطق روستایی، عشایری و مرزی در حال اجراست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
پرافتخارترین ورزشکار پاراآسیایی با شش مدال طلا در کرج تجلیل شد

پرافتخارترین ورزشکار پاراآسیایی با شش مدال طلا در کرج تجلیل شد به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری شبستان از البرز، شاهین ایزدیار قهرمان شایسته و پر افتخار البرزی پیش از ظهر پنجشنبه 26 مهر با حضور جمعی از ورزشکاران تجلیل و تقدیر شد.
پر افتخارترین ورزشکار پاراآسیایی البرزی در رشته شنا توانست طی این دوره مسابقات با کسب 6مدال طلا به وعده خود عمل کرد.
*عکس و خبر از محمد امین فرهنگ پور
پایان پیام/ 301 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
وزیر بهداشت از ربات آرش و پهباد امدادرسان رونمایی کرد

وزیر بهداشت از ربات آرش و پهباد امدادرسان رونمایی کرد به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از ستاد خبری جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت، دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از نمایشگاه رسانه های دیجیتال سلامت دیدن کرد و در این بازدید از پهباد امدادرسان و ربات آرش در غرفه شتابدهنده ای دی هلث رونمایی کرد.
بر اساس این گزارش، ربات آرش، یک ربات اجتماعی سیار است که به منظور کمک رسانی به بهبود فرآیند درمان کودکان سرطانی در محیط های بیمارستانی طراحی شده است . این ربات می تواند در محیط های بیمارستانی حرکت کند و با قرار گرفتن در کنار کودک با وی ارتباط و تعامل برقرار کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
نرخ باروری در سال 97 کاهش یافته است

نرخ باروری در سال 97 کاهش یافته است به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان : محمدجواد محمودی در پنل تخصصی تحولات ساختار خانواده و فرزندآوری که در حاشیه برپایی کنگره ملی خانواده برگزار شد، با بیان اینکه به راحتی نمی توانیم خانواده ها را مجاب کنیم که به سمت فرزندآوری بروند گفت : در حال حاضر باروری به زیر عدد 2 که نرخ جانشینی است، رسیده است.
این جمعیت شناس ادامه داد: اردیبهشت 93 سیاستهای ابلاغی جمعیت توسط رهبر انقلاب ابلاغ شد و سال 94 شاهد افزایش تولد بودیم.
محمودی تاکید کرد: در 6 ماهه سال 97 حدود 706 هزار تولد ثبت شد که گویای کاهش نرخ باروری در سال 97 است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
طلاق در روستاها افزایش یافته است

طلاق در روستاها افزایش یافته است به گزارش خبرگزاری شبستان: محمدتقی کرمی در حاشیه کنگره ملی خانواده در پنل عوامل و پیامدهای نرخ رشد طلاق با اشاره به اینکه موضوع طلاق امروزه بر شرایط جامعه تاثیرگذار است، اظهار داشت: امروز کارشناسان شرایط طلاق را به سه رویکرد تقسیم کرده اند که در رویکرد اول شرایط طلاق را بحرانی و فروپاشی خانواده ها می دانند، در رویکرد دوم می گویند وضعیت عادی است و رویکرد سوم رویکردی است که نه وضعیت بحرانی است و نه اتفاق خاصی در این حوزه افتاده است.
وی ادامه داد: نرخ خام طلاق در کشور رو به افزایش است و از 80 هزار به 150 هزار طلاق در سال رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
پرداخت بیش از 350 میلیارد ریال تسهیلات طرح تکاپو به واحدهای تولیدی و خدماتی منطقه آزاد انزلی

پرداخت بیش از 350 میلیارد ریال تسهیلات طرح تکاپو به واحدهای تولیدی و خدماتی منطقه آزاد انزلی به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مجید فاتحی با بیان اینکه از مجموع 510 میلیارد ریال تقاضای ارائه تسهیلات طرح تکاپو شش ماه ابتدایی امسال در این منطقه، بیش از 350 میلیارد ریال به تصویب رسیده و در حال سیر مسیر اداری پرداخت از سوی شبکه بانکی کشور است اظهار داشت: تاکنون در طرح اشتغال فراگیر منطقه، افزون بر 157 میلیارد ریال از مجموع 225 میلیارد ریال درخواست تسهیلات ارائه شده در حال طی مراحل اداری جهت پرداخت از سوی بانک های صادرات، ملی، ملت و توسعه تعاون است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
اجرای طرح نائب الشهید /برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه اربعین در نجف و کربلا

اجرای طرح نائب الشهید /برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه اربعین در نجف و کربلا به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، حجت الاسلام سعید مهدوی، امروز (پنج شنبه، 26 مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با محوریت اربعین حسینی با تاکید بر بزرگد اشت شعائر الهی و اسلامی در جامعه اظهار کرد: امروز اربعین حسینی دارای قداست و اهمیت مهم فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دینی در جامعه جهانی است.
رئیس جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به حضور میلیون ها مسلمان از سراسر جهان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی تصریح کرد: با وجود تبلیغات منفی رسانه های جهانی و شبیخون فرهنگی، خیل عاشقان ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) از گوشه و کنار جهان در این همایش عظیم شرکت می کنند که نشانه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
44 نفر از دانشجویان بیرجندی عازم شرکت در پیاده روی اربعین شدند

44 نفر از دانشجویان بیرجندی عازم شرکت در پیاده روی اربعین شدند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، برای اولین بار و به همت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند و بسیج دانشجویی، 44 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه بیرجند ظهر امروز (26 مهر) با بدرقه مسئولان دانشگاه از مقابل مسجد امام صادق علیه السلام عازم شرکت در پیاده روی بزرگ اربعین شدند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند در حاشیه این مراسم به خبرنگار شبستان گفت: دانشجویان دانشگاه بیرجند از مرز مهران، همگام با دیگر زائران حسینی، در راهیپمایی بزرگ اربعین شرکت می کنند.
حجت الاسلام محمدعلی جعفری با اشاره به اینکه هزینه این سفر برای هر یک از دانشجویان 850 هزار تومان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
مصاحبه با رستمی خواننده مذهبی و مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری

مصاحبه با رستمی خواننده مذهبی و مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری محمد علی رستمی، مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری امام رضا علیه السلام شهر کرمان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: بنده از سال 86 مدیر مسئول کانون هستم و از دوران کودکی این افتخار را دارم که مداح اهل بیت سلام لله علیه باشم اما این علاقه را داشتم که همانند صادق آهنگران و کویتی پور بتوانم محتوای مذهبی را در قالب آهنگ و موسیقی اجرا کنم چراکه متأسفانه تلویزیون برنامه های خاصی در این زمینه در مناسبت های مختلف مذهبی ندارد.
وی با اشاره به اینکه 2 سال قبل برای اینکه بتوانم به صورت اصولی به مداحی بپردازم و طول عمر مداحی خود را بالاتر ببرم سراغ یکی از دوستان رفتم که در زمینه تنظیم و آهنگ سازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
برنامه های فرهنگی را در اولویت قرار دهید

برنامه های فرهنگی را در اولویت قرار دهید به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، جعفر گوهرگانی، معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 26 مهر) در نشست شورای فرهنگی استانداری ، فرهنگ را سنگ بنای سایر فعالیت ها به ویژه توسعه دانست و اظهار داشت: دستگاه های فرهنگی با اهتمام ویژه و جدیت، پیگیر مطالبات فرهنگی باشند .
وی از تشکیل و راه اندازی کمیته های چهارگانه این شورا خبر داد و گفت: کمیته های عفاف و حجاب ، امر به معروف و نهی از منکر ، ایثار و شهادت و صیانت از حقوق شهروندی از جمله این کمیته هاست .
گوهرگانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
تشییع پیکر محیط بان شهید امروز در گلستان/ خط و نشان دادگستری گلستان برای شکارچیان غیرمجاز

تشییع پیکر محیط بان شهید امروز در گلستان/ خط و نشان دادگستری گلستان برای شکارچیان غیرمجاز به گزارش خبرگزاری شبستان از گرگان و به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان گفت: تعامل خوبی بین دو دستگاه قضایی و انتظامی استان گلستان و خراسان شمالی روی این پرونده وجود دارد و ان شاء الله به زودی همه شکارچیان فراری دستگیر می شوند.
وی افزود: در ادامه پیگیری های خود امروز بار دیگر تلفنی با رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان خراسان شمالی گفتگو و روند پرونده را جویا شدیم.
پارک ملی گلستان بین سه استان گلستان، خراسان شمالی و سمنان قرار گرفته و حفاظت از این پارک با محیط زیست استان گلستان است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
بسته بندی هدایای تبرکی رضوی برای میزبانان موکب های عراق

بسته بندی هدایای تبرکی رضوی برای میزبانان موکب های عراق مرتضی اخضمی، معاون امور خادمیاران نمایندگی آستان قدس در استان کرمان، در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: آستان قدس رضوی در جهت نشان دادن ارادت مردم ایران به مردم مهمان نواز عراق که در ایام اربعین حسینی به شکل شایسته ای از زوار ایرانی پذیرائی می کنند در اقدامی نمادین در کل کشور با استفاده از خادمیاران رضوی مبادرت به بسته بندی یک بسته تبرکی کرد.
وی افزود: این بسته شامل نمک و نبات متبرکه آستان قدس و بروشوری در نشان دادن اتحاد گسست ناپذیر دو ملت ایران و عراق آماده و از طریق دفاتر ستاد عتبات عالیات بین موکب های عراق توزیع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
ترکیه به دنبال معافیت از تحریم ایران

ترکیه به دنبال معافیت از تحریم ایران به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان ، شرکت توپراش ترکیه در حال مذاکره با مقام های آمریکایی است تا از تحریم های نفتی ایران معاف شود به این خاطر که ترکیه به شدت به واردات نفت برای تامین نیازهای انرژی خود وابسته است و ایران یکی از مهمترین تامین کنندگان نفت ترکیه به شمار می رود.
یک منبع آگاه در این باره گفت: ترکیه پیش از این تلاش هایی را برای کاهش خرید نفت از ایران در آستانه تحریم های آمریکا انجام داده است ولی ترجیح می دهد پس از نوامبر نیز به واردات نفت خود از ایران ادامه دهد.
ترکیه در ماه اوت حدود 97 هزار بشکه در روز و در ماه سپتامبر 133 هزار بشکه در روز از ایران خرید نفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
ثبت نام 14 هزار و 600 گلستانی در سامانه سماح/ 12 هزار و 720 روادید صادر شد

ثبت نام 14 هزار و 600 گلستانی در سامانه سماح/ 12 هزار و 720 روادید صادر شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، سیدعلی میرقاسم پور، امروز (پنجشنبه 26 مهر) در جمع خبرنگاران گفت: گفت: تا صبح امروز 14 هزار و 600 نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و برای 12 هزار و 720 نفر روادید اربعین اخذ شده است.
وی افزود: 52 دفتر خدمات زیارتی دائم و موقت در سراسر استان حتی در ایام تعطیل آماده خدمات رسانی به مشتاقان و حضور در حرکت عظیم اربعین حسینی (علیه السلام)هستند.
میرقاسم پور تصریح کرد: نام نویسی از متقاضیان زیارت اربعین حسینی درسامانه سماح از چهارم مهرماه آغاز شده و زائران می توانند برای دریافت ویزای اربعین همراه با پوشش بیمه ای و خدمات درمانی به یکی از ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
آخرین اخبار از وضعیت نیروهای مسلح ربوده شده در میرجاوه

آخرین اخبار از وضعیت نیروهای مسلح ربوده شده در میرجاوه به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، پس از آنکه 11 نفر از نیروهای مسلح کشورمان در مرز میرجاوه شامل یک نفر کادر مرزبانی ، 6 نفر بسیجی و چهار نفر از سربازان ناجا، بامداد 24 مهر به دست اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم ربوده شدند، تلاش های نهادهای دفاعی کشور به منظور یافتن و آزادسازی این نیروها آغاز شد که در همین رابطه فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: موضوع ناامنی یکی از اهداف بسیار مهمی است که دشمنان مردم ما و در راس آن ها آمریکا، اسرائیل، رژیم آل سعود و برخی مزدوران امپرالیسم و نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
آخرین تلاش های آمریکا برای انصراف اروپا از همکاری با ایران

آخرین تلاش های آمریکا برای انصراف اروپا از همکاری با ایران به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا پس از آنکه بر سر کار آمد رایزنی و مذاکره با کشورهای اروپایی را به منظور خروج آن ها از برجام کلید زد و با تصور اینکه اروپا همچون گذشته هم پیمان ایالات متحده در موارد مختلف باقی مانده است بر مقامات اتحادیه تاکید کرد که لازم است برجام را پاره کنند.
اما مخالفت های جدی اعضای اتحادیه اروپا با او منجر شد تا ترامپ در رایزنی های یک سال و نیم خود در این زمینه موفق نباشد و در نهایت به تنهایی از برجام خارج شود. این اقدام ترامپ اروپا را بیش از پیش به مخالفت با کاخ سفید وادار کرد و از هشتم می تاکنون کشورهای قاره سبز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
فعالیت کانونهای مساجد ترویج مبانی دینی در قالب هنر است

فعالیت کانونهای مساجد ترویج مبانی دینی در قالب هنر است خبرگزاری شبستان، همدان، علیرضا درویش نزاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، در همایش اختتامیه طرح غنی سازی اوقات فراغت "آسمانی ها" و همچنین بزرگداشت 19 مهر سالروز بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانونها ، صبح امروز (26 مهر) در مجتمع بوعلی سینای همدان گفت: مسجد نقطه اتصال همه خوبی هاست.
وی افزود: مسجد نقش ها و کارکردهای مختلفی دارد و مردان بزرگ از جمله شهید صیاد شیرازی، از مساجد رشد یافته و به درجات کمال دنیوی و اخروی رسیدند.
وی ادامه داد: فضا سازی مساجد و اجرای برنامه های نو و جذاب در مساجد خود مشوقی برای جذب نسل جوان به مساجد است و کانونهای مساجد نیز بر مبنای دین و ارزش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
پوستر یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در قروه رونمایی شد

پوستر یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در قروه رونمایی شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، امام جمعه قروه در آیین رونمایی از این پوستر اظهار کرد: لازم است نظرات و پیشنهادهای صاحبنظران و کارشناسان اهل فن در راستای هر چه بهتر برگزار کردن همایش ها و کنگره های ملی و مناسبتی سنجیده و لحاظ شود.
حجت الاسلام حسن بابائیان، برگزاری این کنگره را گامی در راه اعتلای هنر عاشورایی دانست و عنوان کرد: برگزاری 10 دوره کنگره ملی شعر عاشورایی سند افتخاری برای شهرستان قروه است.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ها و توانمندهای فرهنگی شهرستان های تابعه استان، افزود: برگزاری کنگره ملی با موضوع قیام عاشورا نیازمند کار کارشناسانه تطبیقی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
کانون های فرهنگی هنری نقش مهمی در آبادانی معنوی مساجد دارند

کانون های فرهنگی هنری نقش مهمی در آبادانی معنوی مساجد دارند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت الاسلام اسدالله رضوانی در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون های فر هنگی هنری مساجد استان که امروز (پنجشنبه 26 مهر) در دفتر امام جمعه بوئین زهرا برگزار شد، بیان کرد: امام خمینی (ره) می فرمود مسجد سنگر است و سنگرها را حفظ کنید؛ در ان دوران تصور ما این بود این سخت برای اوایل انقلاب است در حالی که هر چه از عمر انقلاب می گذرد، بیشتر به مساجد نیاز داریم.
امام جمعه بوئین زهرا افزود: مسجد نقش مهمی در پیروزی انقلاب و در دوران هشت سال دفاع مقدس داشت و مردم برای مسجد احترام ویژه ای قائل هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
ارتقا سواد رسانه ای با استفاده از ظرفیت کانون های مساجد

ارتقا سواد رسانه ای با استفاده از ظرفیت کانون های مساجد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت الاسلام علی رمضانی در دیدار با امام جمعه بوئین ز هرا که امروز (پنجشنبه 26 مهر) در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد، بیان کرد: نزدیک به 350 کانون فرهنگی هنری در سطح استان فعالیت دارد که در کشور بالغ بر 23 هزار کانون در سطح کشور وجود دارد.
مسئول دبیرخانه کانون های فر هنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: امسال بیست و ششمین سال فعالیت کانون های مساجد است که در سال 71 با توجه به فرمایش رهبری مبنی بر مقابله با شبیخون فرهنگی دشمن، مصوب شد تا ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون های مساجد تشکیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
نقش ورزش و سلامت جسمانی در اجابت دعای قَوِّ عَلَی خِدْمَتِکَ جَوَارِحِی

نقش ورزش و سلامت جسمانی در اجابت دعای قَوِّ عَلَی خِدْمَتِکَ جَوَارِحِی خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه: به مناسبت فرا رسیدن 26 مهرماه روز ورزش و تربیت بدنی با رویکرد اهمیت ورزش و تاثیر جسم سالم بر روح و روان آدمی و اثرات آن بر سبک زندگی و اعمال معنوی انسان گفت وگویی با حجت الاسلام حسین شریعتی نژاد ، معاون فرهنگی دانشگاه علوم اسلامی رضوی داشته ایم که در ادامه مشروح آن را می خوانید:
آیا اسلام و آموزه های دینی ما نسبت به ورزش و برخورداری از جسم سالم برای اعتلا و اصلاح سبک زندگی و رسیدن به حیات طیبه، نگاه و تجویزی دارند؟
پیرامون ورزش دو نوع روایت نقل شده است، برخی روایت در خصوص جسم سالم است و روایاتی نیز در خصوص ورزش و فعالیت بدنی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
راز دست زدن سیدالشهداء(ع) به قیام برای امر به معروف و نهی از منکر

راز دست زدن سیدالشهداء(ع) به قیام برای امر به معروف و نهی از منکر حجت الاسلام سیدمجتبی فلاح در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان و در ادامه شرح فرازهای زیارت ناحیه مقدسه، با اشاره به محتوای فراز پنجم این زیارت شریف اظهار کرد: این فراز گزارشی است از حوادث زمینه ساز واقعه کربلا و عاشورای حسینی، یعنی حوادثی که با این واقعه توام بودند که با این عبارت شروع می شود: حَتّی إِذَا الْجَوْرُ مَدَّ باعَهُ .
کارشناس مهدوی ادامه داد: این عبارت تاکید می کند بر آنکه ستمِ پنهان دست خود را به سوی امام حسین(ع) دراز کرد (جور به معنای ستم پنهان است) چراکه تا پیش از روی کار آمدن یزید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) در زنجان/ کتاب دریادلان خط شکن رونمایی می شود

یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) در زنجان/ کتاب دریادلان خط شکن رونمایی می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، این یادواره به میزبانی حسینیه اعظم زنجان و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برگزار می شود.
در این یادواره یادگاران و خانواده های معظم شهدای این گردان، از استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، قزوین و زنجان حضور خواهند داشت .
در مراسم یادواره شهدای غواص، از کتاب دریادلان خط شکن آلبوم روایی تصویری غواصان دریادل در عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) که به همت سید جعفر حسینی جمع آوری شده، رونمایی خواهد شد .
سردار اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب و سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان از سخنرانان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
پنجمین همایش منطقه ای شعر عاشورایی برگزار شد

پنجمین همایش منطقه ای شعر عاشورایی برگزار شد به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، 320 اثر به دبیرخانه پنجمین همایش منطقه ای شعر عاشورایی از 140 شاعر استان های مرکزی، قم، البرز، همدان و قزوین ارسال شد که درنهایت 8 اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شد.
این همایش با هدف تجلیل و تکریم از مقام شامخ حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران فداکارش، توجه به نقش ادبیات در ترویج و توسعه دین و مذهب تشیع، ایجاد فضا و محفلی برای گردهمایی شاعران و ادیبان با محوریت امام حسین(ع)، ارتقای سطح کیفی شعرآیینی و گسترش هرچه بیشترآن و ترویج فرهنگ و ارزش های اصیل اسلامی برگزار شد و در پایان از شاعران برتر با اهدا لوح و هدایایی تجلیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
سنت قصه گویی در مدارس بیرجند احیا می شود

سنت قصه گویی در مدارس بیرجند احیا می شود محمدرضا ضیایی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند با بیان اینکه سیاست جدید آموزش حرکت در جهت آموزش مهارت های عملی و زندگی است، اظهار داشت: براین اساس در آموزش و پرورش از حافظه محوری فاصله می گیریم و این حرکت از دوره ابتدایی آغاز شده تا دانش آموزان را به سمت تفکر و سبک زندگی پیش ببرد.
وی افزود: قصه گویی یکی از روش هایی است که از قدیم به عنوان روش آموزشی پایدار باقی مانده است و امروزه این روش آموزشی دوباره در مدارس احیا می شود.
به گفته وی، آموزش مهارت های زندگی به روش قصه گویی موجب افزایش خلاقیت دانش آموزان ابتدایی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
شمع قصه گویی مرحله استانی بیست و یکمین مسابقه بین المللی قصه گویی روشن شد

شمع قصه گویی مرحله استانی بیست و یکمین مسابقه بین المللی قصه گویی روشن شد به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی، همزمان با برگزاری آیین افتتاحیه مرحله استانی بیست و یکمین مسابقه بین المللی قصه گویی در خراسان جنوبی با حضور جمعی از مسئولان و کودکان شمع قصه گویی این مسابقه روشن شد تا نور آن روشنی بخش این مسابقه ی فرهنگی و گرمای آن گرمابخش خانه های دوست داران هنر قصه گویی شود.
براین اساس، ترویج و توسعه هنر قصه گویی برای کودکان از اهداف برگزاری این مسابقه به شمار می رود.
در همین حال این رویداد فرهنگی بر توسعه و ترویج قصه گویی به عنوان ابزار ارتباطی و فرهنگ ساز با شعار خوب زندگی کردن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
مهدیان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود شد

مهدیان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ،حجت الاسلام علی اصغر فضیلت با صدور حکمی رضا مهدیان را به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود منصوب کرد.
در این حکم خطاب به مهدیان آمده است: با احترام و استعانت از پروردگار متعال و با استناد به مصوبه کمیته انتصابات وزارت متبوع و کمیته نیروی انسانی اداره کل و با توجه به تعهد و تجربه جنابعالی و به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود منصوب می شوید.
در ادامه این حکم انتصاب بیان شده است: حساسیت و جایگاه امور فرهنگی و هنری در مسیر اعتلا و توسعه همه جانبه کشور برای نیل به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
اولین همایش ملی نماز، هویت و جوانان در دانشگاه بیرجند برگزار می شود

اولین همایش ملی نماز، هویت و جوانان در دانشگاه بیرجند برگزار می شود حجت الاسلام محمد علی جعفری در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند اظهار داشت: اولین همایش ملی نماز، هویت و جوانان در چهار محور روانشناسی، اخلاقی، اجتماعی و عرفان اسلامی به همت دانشگاه بیرجند در 28 آذرماه برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه علاقمندان به بخش روانشانسی با موضوعات نماز و هویت فردی، نماز و نیازهای فطری، نماز و تربیت، نماز و کاهش آسیب های روانشناختی، نماز و بهزیستی معنوی، نماز و خود تنظیمی، سیره اهل بیت علیهم السلام، قرآن، حدیث و توصیه ها برگزار می شود، افزود: همچنین بخش اخلاقی با موضوعات نماز و تعالی اخلاق، نماز و تقویت اراده، نماز و فضایل اخلاقی، نماز و حیات طیبه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
سوگواره خیمه عشق ویژه پیاده روی اربعین برگزار می شود

سوگواره خیمه عشق ویژه پیاده روی اربعین برگزار می شود مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی به خبرنگار شبستان گفت: سوگواره عکاسی، خاطره و دلنوشته به امام زمان(عج) با عنوان خیمه عشق به همت موکب و قرارگاه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) از مراسم پیاده روی بزرگ اربعین برگزار می شود.
حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار با اشاره به اینکه این سوگواره با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و به تصویر کشیدن زیباترین صحنه های پیاده روی اربعین از دریچه دوربین و قلم زائران برگزار می شود، افزود: فرهنگ نماز، کمک به همنوع، یاریگری و نوع دوستی، امر به معروف و نهی از منکر، آیین های عزاداری و زیارت در اربعین از جمله موضوعات این سوگواره است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
اعضای پدر 33ساله مهدی شهری به بیماران نیازمند اهدا شد

اعضای پدر 33ساله مهدی شهری به بیماران نیازمند اهدا شد به گزارش خبرگزاری شبستان وبه نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سمنان نوید دانایی ، با بیان اینکه پدر 33ساله مهدی شهری به بیماران نیازمند جانی دوباره بخشید، ابراز داشت: این فرد براثر پارگی دیافراگم دچار ایست قلبی و تنفسی شد که علیرغم تلاش های پزشکان در بیمارستان کوثر سمنان تلاش ها برای نجات وی بی نتیجه ماند.
وی بابیان اینکه بعد از تائید مرگ مغزی بیمار توسط پزشکان تیم پیوند اعضا برای گفتگو با خانواده وی شدند، افزود: با رضایت خانواده سید عباس حسینی تبار این فرد برای اهدا عضو به بیمارستان سینا تهران منتقل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
صیانت از زبان گیلکی/ اقتصاد روستا رونق یابد

صیانت از زبان گیلکی/ اقتصاد روستا رونق یابد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، به مناسبت روز جهانی روستا، نخستین همایش توانمند سازی زنان و مردان روستا، توسعه پایدار روستایی به همت کمیته امور بانوان و خانواده فرمانداری لنگرود ، بخشداری، بهزیستی، جهاد کشاورزی، ارشاد اسلامی و بانک کشاورزی امروز(25 مهر) در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اشلامی این شهرستان برگزار شد.
مهرداد لاهوتی، نماینده مجلس شورای اسلامی در لنگرود در این همایش گفت: در قانون برنامه ششم عدالتی بین خانم ها و اقایان برقرار می شود و در توزیع مدیریت کشور عدالتی برقرار و تا پایان برنامه ششم، 30 درصد مدیریت کشور خانم ها عهده دار خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
رتبه برتر ایران در میان 25 کشور برتر تولید کننده علم دنیا در 2017

رتبه برتر ایران در میان 25 کشور برتر تولید کننده علم دنیا در 2017 خبرگزاری شبستان ، گروه سیاسی: دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مقام معظم رهبری با دانشجویان ممتاز و استعدادهای برتر،گزارشی از شرایط علمی کشور و نخبگان ارائه کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل سخنرانی دکتر غلامی به شرح زیر است:
الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین.
با اهدای سلام و احترام محضر مبارک رهبر معظم و عالیقدر نظام جمهوری اسلامی ایران؛ عالمان، اندیشه ورزان ودانشجویان گرامی حاضر در این نشست مُعَظّم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
35درصد واحدهای اعتباری کشور در خراسان رضوی فعالیت می کنند

35درصد واحدهای اعتباری کشور در خراسان رضوی فعالیت می کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تربت حیدریه، محسن اسفندیاری امروز(25 مهر) در جلسه هم اندیشی تشکل هایی تعاون روستایی تربت حیدریه با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت های موجود درشهرستان بویژه در بخش کشاورزی برای حرکت وتوانمند سازی تشکل ها بهره گرفت، گفت:توزیع آرد روستایی، سوخت روستائیان از وظایف خدماتی تشکل ها است و نباید تشکل ها کارهای خود را به این وظایف محدود کنند بلکه باید به سمت اجرای برنامه های بازرگانی توسعه روستایی واجرای طرح های نوین کشاورزی حرکت کنند.
مدیر سازمان روستایی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت تسهیلات بانکی سامانه کارا شرایط خوبی برای اجرای طرح ها در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
خانواده معظم شهدا مایه فخر ملت و عزت کشور هستند

خانواده معظم شهدا مایه فخر ملت و عزت کشور هستند خبرگزاری شبستان ، گروه سیاسی، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار مادر و خانواده معظم شهیدان رسول و منصور ملاعباسی، دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را افتخاری برای مسئولان دانست و گفت: خانواده معظم شهدا مایه فخر ملت و عزت کشورند و ایثار و فداکاری آنان در راه دفاع از کشور و ملت ایران ماندگار خواهد بود.
رییس جمهور دعای پدران و مادران شهدا و خانواده ایثارگران را در پیشبرد بهتر برنامه ها موثر دانست و اظهار کرد: دولت و مسئولان نیز با جدیت در مسیر حل مشکلات کشور و بهبود زندگی مردم تلاش می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
دیدار صمیمی رییس جمهور با جانباز 70 درصد دفاع مقدس

دیدار صمیمی رییس جمهور با جانباز 70 درصد دفاع مقدس خبرگزاری شبستان ، گروه سیاسی: دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه، 25 مهرماه رئیس جمهور با حضور در منزل قاسم چنانی جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس با وی و خانواده اش در فضایی صمیمی دیدار و گفتگو کرد.
بنابر این گزارش، رییس جمهور در دیدار این جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس، گفت: جانبازان و همه کسانی که در راه دفاع از دین و وطن از خودگذشتگی کردند، اجر بزرگی نزد خداوند دارند.
روحانی تصریح کرد: خانواده جانبازان و بویژه همسران جانبازان نیز که پا به پای آنان، سختی های جانبازی را متحمل می شوند، به اندازه همان جانباز و چه بسا بیشتر، نزد خدا اجر و در دنیا و آخرت، عزت دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
مدافعین حرم ایرانی و عراقی نقطه پیوند و دوستی میان زوار اربعین

مدافعین حرم ایرانی و عراقی نقطه پیوند و دوستی میان زوار اربعین حجت الله قاسمی ، در گفت وگو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان ، با اشاره به محل استقرار موکب نورالحسین کرمانشاه اظهار کرد: این موکب در دو محل آماده خدمت رسانی به زائران است، یکی از محل های حضور ما در میدان آزادی کرمانشاه و دیگری رو به روی فرودگاه این استان جنب مسجد شهید زارعی قرار دارد.
وی ادامه داد: بر این اساس موکب نورالحسین واقع در میدان آزادی کرمانشاه پاسخگویی، تبلیغ و پذیرایی مختصری از زوار دارد و موکب دیگر که رو به روی فرودگاه و جنب مسجد شهید زاعری قرار دارد، بحث اسکان و تغذیه را بر عهده دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
انتقاد دکتر ظریف از تداوم اعتیاد آمریکا به تحریم

انتقاد دکتر ظریف از تداوم اعتیاد آمریکا به تحریم خبرگزاری شبستان ، گروه سیاسی به نقل از وزارت امور خارجه، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه از تداوم اعتیاد آمریکا به تحریم انتقاد کرد.
اعتیاد آمریکا به تحریم از کنترل خارج شده است. یک بانک خصوصی ایرانی که نقش عمده ای در واردات غذا و دارو داشته به دلیل ادعای ارتباط آنهم با 8 واسطه با یک هدف غیرقانونی دیگر تحریم شده است. در مقایسه، تمام انسان های روی زمین با 6 واسطه با یکدیگر ارتباط دارند! خودتان حساب کنید!
پایان پیام/ 9 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
کمیسیون اقتصادی مجلس آماده همکاری ستاد اجرایی فرمان امام است

کمیسیون اقتصادی مجلس آماده همکاری ستاد اجرایی فرمان امام است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز ( 25 مهر ) در آئین افتتاح و بهره برداری از پروژ های اشتغالزایی، توانمندسازی اقتصادی و زیربنایی برکت در شهرستان راور گفت: در 8 سال گذشته سالانه 50 هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام رضوان الله علیه ایجاد شده است که در مجموع 400 هزار شغل در کشور محقق شده است که نشان از اهتمام بلند این ستاد است.
وی افزود: این حرکت خوب در استان کرمان توسط رزم حسینی، استاندار سابق انجام شد که پایه گذار معین های اقتصادی بود و معین شهرستان راور را بنیاد برکت قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
پیشنهادات امام جمعه راور به بنیاد برکت/ اشتغال در راس امور باشد

پیشنهادات امام جمعه راور به بنیاد برکت/ اشتغال در راس امور باشد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام علی تویسرکانی، امام جمعه شهرستان راور امروز ( 25 مهر ) در آئین افتتاح و بهره برداری از پروژه های اشتغالزایی، توانمندسازی اقتصادی و زیربنایی برکت در شهرستان راور گفت: طبق هدف گذاری توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام رضوان الله علیه قرار بر این شد که از سال 96 به مدت 3 سال مشکل اشتغال شهرستان راور را مرتفع کنند و تا پایان زمان مورد نظر فرد بیکاری را نباید در این شهرستان داشته باشیم.
وی با بیان این مطلب که ایجاد اشتغال امروزه در رأس همه امور است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
800 شغل تا یک سال آینده در شهرستان راور اجرایی می شود

800 شغل تا یک سال آینده در شهرستان راور اجرایی می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، سعید جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت بعد از ظهر امروز ( 25 مهر ) در آئین افتتاح و بهره برداری از پروژه های اشتغالزایی، توانمندسازی اقتصادی و زیربنایی برکت در شهرستان راور بیان داشت: در سال 95 تفاهم نامه ای با استاندار سابق امضا شده که بر این اساس 3 هزار شغل تا پایان سال 98 در شهرستان راور ایجاد کنند که در آن سال جمعیت بیکار این شهرستان یک هزار و 600 نفر بود لذا در این زمینه تلاش کردیم که 2 هزار و 300 فرصت شغلی را در شهرستان راور ایجاد کنیم.
وی با بیان این مطلب که امروز آغاز طرح آسمان است و به دنبال ایجاد 800 شغل تا شهریورماه سال آینده هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
مسجدی مزین به نام امام حسن (ع) در دبی

مسجدی مزین به نام امام حسن (ع) در دبی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری شورای اداره اوقاف جعفری خیریه دبی مسجد امام حسن (ع) یکی از مساجد این کشور است که در منطقه البرشاء دبی امارات واقع شده است.
این مسجد نزدیک به هفت سال است که افتتاح شده است و در طول این سال ها، ده ها سخنرانی و مراسم در سالن آن برگزار شده است.
در این مسجد علاوه بر حضور گسترده نمازگزاران برای نمازهای یومیه، مراسم و مناسبت ها نیز برگزار می شوند.
این مسجد برای 800 نمازگزار مرد و 400 نمازگزار زن ظرفیت دارد.
پایان پیام/ 43 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
مدل اشتغالزایی در راور می تواند موجب نجات کشور شود

مدل اشتغالزایی در راور می تواند موجب نجات کشور شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمد مخبر دزفولی، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام رضوان الله علیه بعداز ظهر امروز ( 25 مهر ) در آئین افتتاح و بهره برداری از پروژ های اشتغالزایی، توانمندسازی اقتصادی و زیربنایی برکت در شهرستان راور ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین علیه السلام و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام افزود: نزدیک یک سال و 9 ماه پیش به کرمان آمدم قول دادیم که بیکاری را در این شهرستان ریشه کن کنیم که این تعهد سنگینی بود اما به نصرت الهی اطمینان داشتم.
وی با بیان این مطلب که همه ما جان نثار رهبری هستیم و با این فعالیت هایی که در راور انجام شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
همه باید به سهم خود در راستای اخلاق مداری و توجه به قرآن در جامعه بکوشند

همه باید به سهم خود در راستای اخلاق مداری و توجه به قرآن در جامعه بکوشند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، دکتر علی بهادر امروز (25 مهر) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانست در مسابقات قرآن و عترت، رتبه اول را کسب کند، گفت: این نشان می دهد اخلاق مداری و دین داری در میان دانشجویان، استادان و پرسنل ایجاد شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه قرآن معجزه و کتاب قرن هاست، افزود: همه باید به سهم خود در راستای اخلاق مداری و توجه به قرآن در جامعه بکوشند.
وی در خصوص بیمه ها و مرکزهای درمانی خصوصی هم گفت: چندین جلسه در این خصوص گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
پاستور میکروب را با هدایت امام سجاد(ع)کشف کرد/لزوم نامگذاری میدانی دربابل به نام صحیفه سجادیه

پاستور میکروب را با هدایت امام سجاد(ع)کشف کرد/لزوم نامگذاری میدانی دربابل به نام صحیفه سجادیه به گزارش خبرنگارخبرگزاری شبستان از ساری، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و رییس شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) عصر امروز(26مهر) در مراسم تجلیل از فعالان حوزه صحیفه سجادیه در بابل گفت: صحیفه سجادیه زبور آل محمد(صلی الله علیه وآله وسلم )است.
وی با بیان اینکه این کتاب می تواند حلقه وصل ما و جهان باشد، یادآورشد: بنابه هدایت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) صحیفه کتاب دعا فقط نیست کتاب زندگی است.
آیت الله نعیم آبادی اظهار داشت: مطالب این کتاب به دو قسم تقسیم می شود یک قسم عقاید خداشناسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
آیا اصفهانی دیگری جانشین کرباسیان می شود

آیا اصفهانی دیگری جانشین کرباسیان می شود به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، در دولت علیرغم اینکه تعداد زیادی از وزرا از دولت یازدهم بودند اما روحانی وزیری که توانسته بود رکورد رای اعتماد نمایندگان را به خود اختصاص دهد و طی 4 سال اقتصاد ایران را با ثبات خاصی اداره کند در آن لیست جای نداد و طیب نیا از دومین کاروان تدبیر و امید جا ماند.
مسعود کرباسیان وزیر اصفهانی کابینه حسن روحانی نیز از 4 شهریور ماه با استیضاح نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تصدی گری وزارت اقتصاد و دارایی کنار گذاشته شد و قرار است رئیس جمهور روز یکشنبه در نامه ای به وکلای ملت جانشین او را معرفی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
امکانات لازم در مرز چذابه برای خدمات رسانی به زائران فراهم شده است

امکانات لازم در مرز چذابه برای خدمات رسانی به زائران فراهم شده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، علی حسین حسین زاده ، امروز (چهارشنبه 25 مهر) در جلسه ستاد اربعین قرارگاه چذابه، از فراهم شدن زیرساخت های شلمچه خبر داد و گفت: زیرساخت های چذابه همانند شلمچه آماده نبود ولی با بسیج امکانات و تلاش همگانی توانستیم این زیرساخت ها را فراهم کنیم.
رئیس قرارگاه چذابه، با بیان اینکه این اقدامات در مرز چذابه با نگاه اعتقادی و نه اداری انجام شد، تصریح کرد: برای رفع مشکلات به جز با این نگاه جهادی و عمل انقلابی امکان پذیر نبود.
وی با اشاره به اینکه در استانداری هم همکاری لازم را انجام می دهیم و نیروهای مختلفی برای همکاری و هماهنگی های مورد نیاز در مرز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
درخشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بیست و سومین مسابقات قرآن و عترت وزارت بهداشت

درخشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بیست و سومین مسابقات قرآن و عترت وزارت بهداشت به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، دکتر کوروش عزیزی امروز (25 مهر) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این دانشگاه در بخش عمومی و رقابتی به مسئله فرهنگی پرداخته است، گفت: موفقیت دانشگاه را در بیست و سومین مسابقات قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با حدود 2 هزار نفر دانشجو، کارمند و استاد در منطقه زیبا کنار گیلان برگزار شد، را شاهد بودیم.
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه این دانشگاه توانست با فاصله 23 امتیازی نسبت به دانشگاه کاشان که رتبه دوم را کسب کرد، به مقام نخست کشور در این مسابقات دست یابد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
موفقیت تیم پارالمپیک یعنی محدودیت جسمی مانع افتخارات بین المللی نیست

موفقیت تیم پارالمپیک یعنی محدودیت جسمی مانع افتخارات بین المللی نیست خبرگزاری شبستان ، گروه سیاسی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیأت وزیران و پس از ارائه گزارش وزیر ورزش و جوانان از عملکرد موفق ورزشکاران پارالمپیکی ایران در رقابت های پارالمپیک آسیا، از کار خوب و ارزشمند مربیان، ورزشکاران و دست اندرکاران تیم پارالمپیک کشور قدردانی کرد.
دکتر روحانی تصریح کرد: جنبه مهم دیگر این موفقیت، انتقال این پیام است که محدودیت جسمی مانع از کسب افتخار در صحنه های بین المللی نمی شود و این پیام مثبتی برای همه جامعه است.
در ادامه این جلسه، سازمان اداری و استخدامی کشور گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا را ارائه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده در گفت وگوی ظریف با همتای پاکستانی خود

پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده در گفت وگوی ظریف با همتای پاکستانی خود خبرگزاری شبستان، گروه سیاسی به نقل از وزارت امور خارجه، دکتر محمدجواد ظریف امروز در گفت وگویی تلفنی با شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، سرنوشت نیروهای مرزی کشورمان را که روز گذشته در نقطه مرزی 103 در میرجاوه توسط گروه های تروریستی ربوده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند، پیگیری کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی ضمن تاکید بر ضرورت تضمین و افزایش امنیت مرزهای مشترک بین دو کشور براساس تفاهمات و گفتگوهای قبلی، خواهان اقدامات جدی و عاجل دولت پاکستان در تامین امنیت و سلامت جانی نیروهای ربوده شده و شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه تروریستی و غیرانسانی و بازگشت سریع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
دیدار و گفت وگوی معاون سیاسی وزیر امور خارجه با مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان

دیدار و گفت وگوی معاون سیاسی وزیر امور خارجه با مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان خبرگزاری شبستان ، گروه سیاسی به نقل از وزارت امور خارجه، خانم آنتیه لیندرتسه، مدیرسیاسی وزارت خارجه آلمان در سفر به تهران با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، علاوه بر گفتگو و تبادل نظر در خصوص طیفی از موضوعات دوجانبه و بین المللی، طرفین آخرین وضعیت اجرای برجام به ویژه تلاشهای صورت گرفته برای مقابله با آثار تحریم های غیرقانونی آمریکا بعد از خروج آن کشور از برجام را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر ضرورت اجرایی شدن هرچه سریعتر این راهکارها به ویژه کانال ویژه مالی تاکید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
تحریم های جدید آمریکا توهین آشکار به سازوکارهای بین المللی است

تحریم های جدید آمریکا توهین آشکار به سازوکارهای بین المللی است به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وزارت خارجه، بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اعلام لیست جدیدی از شرکت های ایرانی تحریم شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت: دولت آمریکا برخلاف ادعاها و اظهارات ریاکارانه خود در حمایت از مردم ایران، با اینگونه اقدامات در راه بهره مندی آنها از روابط اقتصادی خارجی و ارتباط اقتصادی و تجاری با جامعه بین المللی سنگ اندازی و مانع تراشی می کند و برخلاف موازین حقوق بین المللی و حقوق بشری منافع آنها را با تهدید مواجه می کند که البته راه به جایی نمی برد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
برگزاری همایش اسلام هراسی ؛ ریشه ها و پیامدها

برگزاری همایش اسلام هراسی ؛ ریشه ها و پیامدها به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از العربی الجدید، پنجمین همایش بین المللی با عنوان اسلام هراسی: نقش حقوق بشر و پدیده معاصر برای نژادپرستی به همت هیئت دایمی مستقل حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی از صبح امروز (چهارشنبه 25 مهر) در استانبول آغاز به کار کرد.
این همایش 2 روزه با همکاری وزارت دادگستری ترکیه و با حضور نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و نمایندگان موسسه ها و نهادهای ملی حقوق بشر و کارشناسان هیئت های بین المللی و منطقه ای مرتبط و مسئولان ارشد سازمان ملل و نمایندگان رسانه ها برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
می توان بازار اپلیکیشن ها را از دست کشورهای چین، کره و هند درآورد

می توان بازار اپلیکیشن ها را از دست کشورهای چین، کره و هند درآورد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، امیر سرکندی در نخستین پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن های موبایل در عصر تحریم با بیان اینکه این اولین پنل در این حوزه است و باید با برگزاری این برنامه ها به دنبال یافتن راهکار مناسب برای توسعه صادرات در حوزه اپلیکیشن ها باشیم، گفت: نوسانات قیمت دلار مشکلی است که در همه بخش ها وجود دارد و باید به این موضوع توجه داشت که هر موضوعی هم تهدید و هم فرصت محسوب می شود و چگونگی استفاده ما از آن است که توانمندی ما را مشخص می کند.
دبیر پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن های موبایل در عصر تحریم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
شب سینمایی شبکه چهار با فراستی/ فرم و تکنیک در سینما به قسمت دوم رسید

شب سینمایی شبکه چهار با فراستی/ فرم و تکنیک در سینما به قسمت دوم رسید به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما ، در اولین قسمت از شب سینمایی شب های هنر ، فرم و تکنیک در سینما با حضور سید ناصر هاشم زاده محقق، نویسنده و فیلمنامه نویس و جاناتان رُزنبام منتقد سینما مورد بررسی قرار گرفت و امشب (25 مهر ماه) در دومین قسمت از شب سینما، مسعود فراستی ادامه ی این موضوع را با حضور دکتر محمد شهبا مترجم، منتقد و استاد دانشگاه پیگیری می کند.
درباره نقد و لذت آن تقریبا تمام منتقدان بزرگ جهان هم نظر هستند اما با این حال هر کدام این لذت را به صورتی فردی تعریف می کنند و در سوی دیگر این لذت را با مفاهیم و چینش خاص خود بروز می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
یارانه مطبوعات در شش ماه دوم سال شرایط بهتری خواهد داشت

یارانه مطبوعات در شش ماه دوم سال شرایط بهتری خواهد داشت به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، سید عباس صالحی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با واردات کاغذ گفت: کارگروه کاغذ متشکل از وزارت خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان هایی چون بانک مرکزی، گمرک، صنوف مرتبط با مطبوعات و حراست وزارت اطلاعات است که با حضور اعضا این سازمان ها جلسات برگزار می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: چنانچه کاغذ به درستی یا به اندازه توزیع نشده باشد و حتی در قیمت آن مشکلی وجود داشته باشد ما نسبت به ثبت سفارش کاغذ در آینده بازنگری هایی را خواهیم داشت، به همین منظور وزارت اطلاعات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
احیای حقوق عامه موجب دلگرمی مردم به نظام می شود

احیای حقوق عامه موجب دلگرمی مردم به نظام می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب قزوین که امروز (چهارشنبه 25 مهر) در سالن اجتماعات دادگستری قزوین برگزار شد، بیان کرد: دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مردم است و بسیاری از کسانی که فریادشان به جایی نمی رسد و به حقوق آنها تعرض شده وقتی از همه جا می مانند به دستگاه قضایی مراجعه می کنند که دروازه ورود به دستگاه قضا، دادسرا است.
رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: دادستان شمشیر عدالت است که باید به موقع از غلاف بیرون آید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
اتحادیه اروپا سیاست های مستقلش را عملیاتی کند/ایران می تواند مکمل خوبی برای اروپا در منطقه باشد

اتحادیه اروپا سیاست های مستقلش را عملیاتی کند/ایران می تواند مکمل خوبی برای اروپا در منطقه باشد علی نجفی خوشرودی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد انتظار جمهوری اسلامی ایران از اروپا گفت: با خروج آمریکا از برجام این مسئله بیشتر برجسته شده است که اتحادیه اروپا سیاست مستقلی را داشته باشد و فکر می کنم این مسئله حیثیتی نیز هست.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اتحادیه اروپا از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و کشورهای اروپایی توانمندی زیادی دارند که می توانند از این ظرفیت بیشتر استفاده کنند البته اروپا باید بخواهد که سازوکارهایی را فراهم کند تا بتواند از این ظرفیت ها بیشتر استفاده کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
جشنواره شعر و ادب امام رضا(علیه السلام) در کرمانشاه برگزار می شود

جشنواره شعر و ادب امام رضا(علیه السلام) در کرمانشاه برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، (سه شنبه، 24 مهر) در نشست خبری که با حضور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان درسالن جلسات این اداره کل برگزارشد، گفت: برنامه های فرهنگی ویژه اربعین در استان تدارک دیده شده است.
وی افزود: جشنواره شعرو ادب امام رضا(علیه السلام) با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و با تلفیق از مناسبت های اربعین حسینی تا پایان صفر را در دهه آخر ماه صفر برگزار می کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
کنگره شعر عاشورایی سوگ قلم در آذرشهر برگزار می شود

کنگره شعر عاشورایی سوگ قلم در آذرشهر برگزار می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز، هفتمین کنگره شعر عاشورایی سوگ قلم امسال در بخش های ترکی و فارسی با موضوع حضرت ابوالفضل (ع) برگزار خواهد شد.
این همایش با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نشر معارف والای حماسه حسینی با تأثی از فرامین مقام معظم رهبری در رابطه با نقش چشم گیر شعر برای گسترش معارف اهل بیت(علیهم السلام) برگزار می شود.
نشر و گسترش فرهنگ شعر عاشورایی، اشاعه فرهنگ پایداری، زنده نگه داشتن روحیه شهادت طلبی و ایثار، شناسایی و معرفی آثار برجسته در حوزه شعر عاشورایی، تشویق شعرا و ادبای جوان، زمینه سازی برای آفرینش و گسترش شعر عاشورایی از دیگر اهداف این همایش است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
اولویت بندی فعالان و مجموعه های فرهنگی از اقدامات جدی اداره کل ارشاد گلستان است

اولویت بندی فعالان و مجموعه های فرهنگی از اقدامات جدی اداره کل ارشاد گلستان است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، عادله کشمیری، عصر روز سه شنبه (24 مهر) در نشست با اهالی فرهنگ و هنر استان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی برگزار شد، گفت: اولویت بندی فعالان و مجموعه های فرهنگی برای واگذاری و اعطای عادلانه امکانات و تجهیزات یکی از اقدامات جدی و برنامه های مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان است.
وی افزود: باید شرایط و زیرساخت های استان به گونه ای باشد تا همه گروه ها و انجمن ها و فعالان فرهنگی بتوانند رشد کنند و قابلیت های خود را به نمایش بگذارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
نخستین جشنواره استانی سرود بسیج در تبریز برگزار می شود

نخستین جشنواره استانی سرود بسیج در تبریز برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبزگزاری شبستان در تبریز ، غلامرضا میرزازاده در نشست خبری با اصحاب رسانه مساجد و مدارس را نخستین اماکن ظهور سرود انقلابی در کشور دانست و اظهارداشت: نقش سرود در دهه 60 بسیار مهم و از ارزش های اصلی انقلاب به شمار می رفت.
دبیر نخستین جشنواره استانی سرود بسیج آذربایجان شرقی با ابراز تاسف از کمرنگ شدن این حرکت ارزشی در پایگاه ها و مدارس و راکد شدن آن در برخی مساجد و مدارس، علت آن را غافل شدن برخی از متولیان امر و کوتاهی آن ها عنوان کرد.
وی برگزاری نخستین جشنواره سرود را فرصتی برای شناسایی و احیای گروه های سرود مساجد دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
مراسم گرامیداشت واقعه 24 مهر در کرمان+تصاویر

مراسم گرامیداشت واقعه 24 مهر در کرمان+تصاویر به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام مهدی عرب پور، رئیس ستاد اقامه نماز استان سه شنبه شب ( 24 مهر ) در مراسم گرامی داشت 24 مهر، سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان با اشاره به اینکه معمولا هر پیامبری که برای هدایت مردم مبعوث شده و یا کسانی که پیرو پیامبران قیام کرده اند، افراد آن جامعه در برابر ایشان به سه گروه تقسیم شده اند، افزود: گروهی از مردم پیامبران را یاری کرده اند، گروهی در مقابل آنان مبارزه کردند تا اهداف پیامبران تحقق پیدا نکند و عده دیگری نیز نه همراه پیامبران و نه علیه آنان بودند و امروزه از آنان به عنوان قشر خاکستری یاد می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
مراکز آموزشی علمی و کاربردی از چتر وابستگی دولت خارج می شوند/ هئیت علمی تمام وقت نداریم

مراکز آموزشی علمی و کاربردی از چتر وابستگی دولت خارج می شوند/ هئیت علمی تمام وقت نداریم به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حسن طغرانگار عصر امروز (سه شنبه 24 مهرماه) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: توسعه مطلوب هر جامعه انسانی است و بدون دانش این توسعه امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به اینکه سهم دانشگاه ها در تربیت نیروی انسانی ماهر در هر جامعه ای بی بدیل است، گفت: یکی از بال های دانشگاه آموزش نظری و بال دیگر آموزش مهارتی است.
این مقام مسوول افزود: دانشگاه جامع علمی و کاربردی متولی دانش های مهارتی و کاربردی است؛ این دانشگاه در دوسال گذشته تاکنون با رویکرد مبتنی بر محورهای؛ ساماندهی برخی امور دانشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
واکنش بنیاد شهید گیلان به شایعاتی در خصوص مادر شهید رمضانیان

واکنش بنیاد شهید گیلان به شایعاتی در خصوص مادر شهید رمضانیان عبدالله پاکاری در گفت وگو با خبرنگار شبستان با اشاره به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی مبنی برزندگی سخت مادر شهید گیلانی و عدم حمایت بنیاد شهید از وی گفت: متاسفانه برخی کانال های تلگرامی شایعاتی در خصوص زندگی سخت مادر شهید پرویز رمضانیان منتشر کرده که درست نیست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در تشریح اقدامات انجام شده برای مادر شهید رمضانیان از پرداخت حقوق ماهیانه به مادر این شهید والامقام خبر داد و افزود: تمام حقوق و مطالبات این مادر معزز شهید که مبتنی بر قوانین و قواعد مقرراتی است پرداخت شده و مستمری قابل پرداخت به وی بر اساس آنچه قانون تعیین کرده بصورت ماهیانه به حساب وی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
12 میلیون یمنی به زودی دچار قحطی می شوند

12 میلیون یمنی به زودی دچار قحطی می شوند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خبرگزاری فرانسه ، سازمان ملل هشدار داد که اگر موقعیت اقتصادی و امنیتی در یمن بهبود پیدا نکند حدود 12 میلیون یمنی به زودی در آستانه قحطی قرار می گیرد.
هرو ورهوسل ، سخنگوی برنامه جهانی غذا به خبرنگاران در ژنو گفت: یمن در حال حاضر با بدترین بحران گرسنگی در جهان مواجه است در حالی که حدود 18 میلیون از مردم این کشور نمی دانند که وعده بعدی غذایی شان از کجا می آید.
وی با اشاره به اینکه بیش از هشت میلیون یمنی در حال حاضر در آستانه قحطی قرار دارند، افزود که این موقعیت با افزایش بی رویه قیمت مواد غذایی که تنها در یک سال گذشته یک سوم افزایش داشته بدتر شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
فلسطینی ها باز هم تهدید شدند/دستور توقف تظاهرات بازگشت صادر شد

فلسطینی ها باز هم تهدید شدند/دستور توقف تظاهرات بازگشت صادر شد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خبرگزاری فرانسه ، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه 24 مهر) اعلام کرد که دیگر اجازه داده نمی شود، ماه ها اعتراض به ادعای او خشونت آمیز فلسطینی ها در مرز غزه ادامه پیدا کند.
آویگدور لیبرمن به نیروها و فرماندهان نظامی در پایگاه ریم که در نزدیکی مرز جنوبی اسرائیل با غزه قرار دارد در این باره گفت: وضعیت به گونه ای که امروز است نمی توان ادامه پیدا کند.ما نمی توانیم سطح خشونتی را که هر هفته شاهد آن هستیم را بپذیریم.
در اعتراض های هفتگی که از روز 30 مارس تاکنون در مرز غزه به راه افتاده است تاکنون حدود 205 فلسطینی جان خود را از دست داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
انتشار مجموعه هشت جلدی یاران آفتاب ویژه پیش دبستانی

انتشار مجموعه هشت جلدی یاران آفتاب ویژه پیش دبستانی خبرگزاری شبستان ، گروه مهدویت و غدیر: حجت الاسلام مهدوی نیا با اشاره به انتشار مجموعه 8 جلدی کتاب کار مهدویت ویژه پیش دبستانی ها، اظهار کرد: تربیت نسل منتظر و زمینه سازی برای ظهور امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در نگاه دین، دارای جایگاه و اهمیت والایی است.
مدیر مهد و پیش دبستان مهدوی افزود: اگر این امر طبق فرمایش امیرالمومنین علیه السلام که فرمودند: قلب کودک مانند زمین خالی است و آمادگی پذیرش هر چیزی را دارد در سنین کودکی انجام گیرد، تاثیر فراوانی در تربیت دارد.
مدیر مهد و پیش دبستان مهدوی واحد کودک و نوجوان مرکز تخصصی مهدویت تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
امیدوارم حکم موقت دادگاه بین المللی لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد

امیدوارم حکم موقت دادگاه بین المللی لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی ، رییس جمهوری روز سه شنبه 24 مهرماه پس از دریافت استوارنامه ژاک لویی ورنر ، سفیر جدید هلند در تهران ، با اشاره به اینکه تحکیم روابط با امستردام برای تهران بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: اطمینان دارم با همکاری های دوجانبه می توان روابط دو کشور را در عرصه های مختلف بویژه در زمینه بانکی و مالی هر چه بیشتر ارتقاء داد.
رئیس جمهوری با استقبال از مواضع سیاسی هلند و اتحادیه اروپا در زمینه برجام، گفت: باید همه تلاش کنیم تا از این توافق بسیار مهم و بین المللی به خوبی حفاظت و صیانت شود و امیدوارم حکم موقت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
تمرین عرق گیری ملی پوشان فوتبال پیش از مصاف با بولیوی

تمرین عرق گیری ملی پوشان فوتبال پیش از مصاف با بولیوی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پرسپولیس نیوز: بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان صبح امروز در زمین شماره دو آکادمی ملی فوتبال تمرینی سبک را انجام دادند.
تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت 19:30 امشب (سه شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف بولیوی می رود و کادرفنی تصمیم گرفت صبح امروز برای بازیکنان تمرینی سبک در نظر بگیرد.
بازیکنان تیم ملی فوتبال در زمین شماره دو آکادمی ملی فوتبال زیر نظر کادرفنی تمرینی سبک و عرق گیری داشتند تا شرایط بدنی شان برای دیدار دوستانه مقابل بولیوی آماده شود.
پایان پیام/ 35 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
وجود بیش از2 هزار دانش آموز اوتیسم در کشور

وجود بیش از2 هزار دانش آموز اوتیسم در کشور به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، محسن غفوریان در مراسم افتتاحیه مدرسه ویژه دانش آموزان اوتیسم دخترکه امروز (سه شنبه24 مهر ماه) برگزار شد گفت: خرسندم که بعد از مدت ها، شاهد ساخت مدرسه ویژه دانش آموزان اوتیسم هستیم.
معاون آموزشی و توانبخشی سازمان استثنایی با ابراز امیدواری نسبت به فراهم شدن امکانات مناسب برای دانش آموزان اوتیسم در آینده افزود: وجود مدرسه اوتیسم ضروری است.
وی با بیان اینکه تا کنون مدرسه اوتیسم ویژه دانش آموزان نداشتیم گفت: سعی می کنیم تا ارایه خدمات به دانش آموزان اوتیسم را بع سراسر کشور هم تعمیم دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
فعالیت نهادها در حوزه علوم انسانی در نیمه دوم مهرماه

فعالیت نهادها در حوزه علوم انسانی در نیمه دوم مهرماه خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : مراکز و پژوهشگاه های فعال در عرصه فکر و اندیشه برنامه های متعددی را در راستای ارتقای وضعیت علمی جامعه به ویژه تحول علوم انسانی و تولید علوم انسانی اسلامی طراحی و اجرا کرده اند. آنچه در ذیل مرور می شود نگاهی به برخی از این فعالیت ها در نیمه دوم مهرماه است.
مشارکت سازمان سمت و دانشگاه علوم معارف و قرآن کریم
در جلسه ای مشترک میان مسئولان سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) و دانشگاه علوم معارف و قرآن کریم، ابعاد تفاهم نامه همکاری دوسویه میان این دو نهاد، بررسی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
تهیه 10 جلد کتاب برای آموزش فضلیت و اخلاق دانش آموزان

تهیه 10 جلد کتاب برای آموزش فضلیت و اخلاق دانش آموزان به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، مسعود شکوهی در همایش هفته ی سلامت روان گفت: طرح های استعداد یابی، خدمات روانشناسی و مددکاری در بخش های مختلف آموزش و پرورش به صورت پراکنده صورت می گیرد .
مدیرکل مشاوره آموزش و پرورش گفت: یک سامانه به همین منظور راه اندازی کرده ایم که همه فعالیت ها در آن منجسم شده است .
شکوهی افزود: در طراحی و تولید محتوای این سامانه از همه نرم افزارها که در داخل وبیرون اموزش وپرورش بوده است استفاده کرده ایم تا تبدیل به سامانه جامع شود .
وی بیان کرد: این سامانه را ماه آینده با حضور مقام عالی وزارت رونمایی کنیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
جهان نمی تواند مسائل سیاسی را بدون حضور ایران حل کند

جهان نمی تواند مسائل سیاسی را بدون حضور ایران حل کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، سردار حسین سلامی، جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز ( 24 مهر ) در آئین تکریم و معارفه فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از زحمات مردم استان، گفت: مردم کهگیلویه و بویراحمد مردمی از جنس غیرت، مهربانی و محبت هستند .
سلامی به نقشه های دشمن اشاره کرد و گفت: امروز شگفتی های بی نظیری در طول این مجاهدت های سرسخت آفریده شد که در تاریخ معاصر سیاسی جهان و حتی در گذشته آن تکرار ناپذیر است.
وی با بیان اینکه این شگفتی ها بیشتر به معجزه شباهت دارد تا یک واقعیت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
نظارت همگانی موثرترین روش برای مبارزه با تخلفات است

نظارت همگانی موثرترین روش برای مبارزه با تخلفات است به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، محمد سالاری ، در جریان بررسی طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی در صحن شورا گفت: سازوکارهای موجود در حوزه شهرسازی و معماری اعم از نهادهای نظارتی درون شهرداری، نظارت کمیسیون های ناظر، سازمان بازرسی کشور،کمیته های رسیدگی به تخلفات کارکنان شهرداری و شوراهای انتظامی در سازمان های نظام مهندسی برای رسیدگی به تخلفات ناظرین متخلف، کمیسیون های ماده صد و ... برای مبارزه با تخلفات ساخت و ساز جوابگو نبوده است و هر روز ما شاهد وقوع تخلفات بیشتری در شهر تهران هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
اراده قوی تهران و دوحه توسعه همه جانبه روابط است/ دخالت سایر کشورها در امور داخلی کشورهای همسایه، قابل قبول نیست

اراده قوی تهران و دوحه توسعه همه جانبه روابط است/ دخالت سایر کشورها در امور داخلی کشورهای همسایه، قابل قبول نیست به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی ، رییس جمهوری روز سه شنبه پس از دریافت استوارنامه محمد حمد سعد الفهید الهاجری سفیر جدید قطر، با اشاره به اینکه در سال های اخیر روابط گرم و صمیمانه تری بین دو کشور ایجاد شده است، گفت: امروز در مسایل مختلف بویژه مسایل منطقه ای افکار و اندیشه های دو کشور بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک شده است و باید این روند را هر چه بیشتر تقویت نماییم.
رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه تهران خواهان امنیت و آرامش کامل در منطقه حساس و آبراه مهم خلیج فارس می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
دانش آموزان با نیازهای ویژه باید درمدارس عادی تحصیل کنند

دانش آموزان با نیازهای ویژه باید درمدارس عادی تحصیل کنند به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، مدرسه فرشتگان آسمانی اولین مدرسه اوتیسم ویژه دختران با حضور مسئولان آموزش و پرورش شهر تهران افتتاح شد.
در این مراسم عباسعلی باقری گفت: یکی از مصداق های عدالت، فرصت برابر برای آموزش و یادگیری است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزو د: اگربخواهیم ببینیم در کشوری عدالت برقرار است یکی از شاخص ها این است که فرصت یادگیری برای همه افراد فراهم شود.
باقری تصریح کرد: باید فرصتی برای تربیت، آموزش و یادگیری بهتر دانش آموزان اوتیسم فراهم شود.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
تیغ تیز جنایت علیه مسلمانان قره باغ / اتحاد و همدلی نیاز مهم جهان اسلام است

تیغ تیز جنایت علیه مسلمانان قره باغ / اتحاد و همدلی نیاز مهم جهان اسلام است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل ، بهنام صحرانورد ، در نشست بین المللی مقابله با اشغال و تروریسم با تاکید بر اشغال قره باغ در سالن همایش های مجتمع کوثر شورابیل گفت: مسلمان کشی را در بسیاری از جنگ های قرن بیست و یکم شاهد هستیم و باید در مقابل این جنایت ها و ترورها فریاد خود را به گوش جهانیان برسانیم.
عضو هیئت علمی مرکز فرهنگی قفقاز، تصریح کرد: تیغ تیز جنایت علیه مسلمانان قره باغ در سال های جنگ توسط کشورهای استکباری برای مبارزه با مسلمانان صورت گرفت و این حرکت ها همیشه محکوم به شکست است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
جایم در شورای شهر راحت است

جایم در شورای شهر راحت است به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، محسن هاشمی در حاشیه نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره تعیین تکلیف شهردار تهران گفت: تا قبل از حضور در جلسه امروز شورا نامه ای از وزارت کشور در این خصوص دریافت نکرده ایم.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نامه معاونت حقوقی رییس جمهوری درباره وضعیت شهرداران در قانون منع بکارگیری بازنشستگان توضیح داد: با توجه به اینکه حکم شهردار توسط وزیر کشور امضا می شود بنابراین وضعیت شهرداران را وزیر کشور مشخص می کند.
وی با اشاره به دو فوریت اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
تدوین سند جامع اربعین حسینی/ بازگشایی تونل بزرگ اربعین

تدوین سند جامع اربعین حسینی/ بازگشایی تونل بزرگ اربعین به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی، در نشست مشترک ستاد اربعین کشور و استان ایلام با حضور رحمانی فضلی، وزیر کشور، در پایانه مرزی مهران، اظهار کرد: سند جامع اربعین در حال تدوین است.
وی، با اشاره به آماده سازی و آسفالت 102 کیلومتر راه در مسیرهای منتهی به مرز مهران که 44 کیلومتر از آن بزرگراه است، افزود: 394 کیلومتر فیبر نوری در مسیرهای منتهی به مرز مهران اجراشده است.
استاندار ایلام از اجرای 26 کیلومتر چهار خطه کردن مسیر ایلام به مهران در سه نقطه از اربعین سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
چهار نوامبر یک تاریخ برای جنگ روانی است

چهار نوامبر یک تاریخ برای جنگ روانی است محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان در خصوص این که آیا قرار است در چهار نوامبر 2018 اقدام خاصی از سوی آمریکا صورت بگیرد؟ گفت: آمریکایی ها یک جنگ روانی را به راه انداختند که در کنار این که تحریم ها را افزایش می دهند تلاش می کنند که با اعلام تاریخ های متفاوت افکار عمومی را دچار تشنج کنند و بازار ایران را از رونق بیاندازند و مبادلات جهانی را دچار رعب و ترس کنند.
کارشناس بین المللی با بیان اینکه آمریکایی ها زمانی برای اتمام خشونت و دشمنی شان علیه ایران قائل نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
جیش العدل مسئولیت ربودن نیروهای امنیتی در میرجاوه را برعهده گرفت

جیش العدل مسئولیت ربودن نیروهای امنیتی در میرجاوه را برعهده گرفت به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، گروهک تروریستی جیش العدل در بیانیه ای مسئولیت ربوده شدن 14 نفر از نیروهای بسیجی طرح امنیت و هنگ مرزی میرجاوه برعهده گرفت.
7 نفر از این افراد نیروهای بسیج طرح امنیت، 5 نفر نیروهای هنگ مرزی میرجاوه و 2 نفر نیروهای اطلاعات سپاه هستند که بین ساعت چهار تا پنج بامداد امروز در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شده اند.
منطقه صفر مرزی لولکدان مربوط به بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه است که در 50 کیلومتری شهر میرجاوه قرار دارد.
کشتن نه مرزبان ایرانی در مرز میرجاوه در اردیبهشت سال 96 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
یادمان های هویتی مرجعیت محکم داشته باشند

یادمان های هویتی مرجعیت محکم داشته باشند به گزارش خبرگزاری شبستان ، سیدعباس صالحی پس از این بازدید در نشستی با رییس و مدیران انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با تاکید بر اینکه در حوزه یادمان های هویتی نیاز به مرجعیت محکم داریم گفت: فعالیت در حوزه بزرگان و مفاخر وقتی مرجعیت بیابد در قوانین بودجه ای نیز می توان برای آن اعتبار و ردیف بودجه ای در نظر گرفت.
وی افزود: در حوزه یادمان ها ضعف هویتی داریم و باید در این زمینه توجه بیشتری داشته باشیم و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در زمینه مستند سازی بزرگان و مفاخر می تواند نقش بسزایی داشته باشد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
آخر هفته با طعم کارآفرینی

آخر هفته با طعم کارآفرینی شفیع شفیعی ، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: دوره آموزشی آخر هفته با طعم کارآفرینی با همکاری مرکز شتابدهی تیک آپ و استانداری اردبیل به مدت سه روز برگزار می شود.
مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل، تصریح کرد: محورهای این رویداد کنترل و کاهش خشم، نوآوری و کارآفرینی اجتماعی، مشارکتی های شهروندان در فضای مجازی، مراقبت و توانمند سازی سالمندان و کودکان، کاربرد فناوری اطلاعات و بهبود خدمات شهری و ارتقای سلامت اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی است.
این مقام مسئول، اظهار داشت: این دوره آموزشی در 54 ساعت خواهد بود و از 23 تا 25 مهرماه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
دولت در محفل های غیررسمی افزایش قیمت حامل های انرژی در سال 98 را مطرح کرده است

دولت در محفل های غیررسمی افزایش قیمت حامل های انرژی در سال 98 را مطرح کرده است مهرداد لاهوتی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد احتمال افزایش قیمت حامل های انرژی گفت: برای سال 97 قطعا افزایش قیمت حامل های انرژی را نخواهیم داشت اما دولت در محفل های غیررسمی ای مسئله را که در لایحه بودجه 98 پیشنهاد افزایش قیمت حامل ها را خواهد آورد را مطرح کرده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشابه این پیشنهاد دولت در لایحه بودجه 97 نیز مطرح کرد اما بنا به دلایلی مجلس آن را نپذیرفت اما گویا در پیش نویس لایحه بودجه 97 که در حال تهیه است این موضوع را مطرح کردند که این مسئله در زمان خودش قابل بررسی است که آیا ما نیاز به افزایش قیمت حامل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
دولت برغم محدودیت ها، بودجه برنامه های پژوهشی و تحقیقاتی را تأمین می کند

دولت برغم محدودیت ها، بودجه برنامه های پژوهشی و تحقیقاتی را تأمین می کند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) عصر دوشنبه 23 مهرماه به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد. اسحاق جهانگیری با بیان اینکه عدم تأمین نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی کشور ممکن است آسیب های جبران ناپذیری برای کشور به همراه داشته باشد، تصریح کرد: با وجود آنکه بودجه دولت با محدودیت های زیادی روبرو است اما تلاش دولت این است که اعتبارات مورد نیاز برنامه های پژوهشی و تحقیقاتی را تأمین کند چرا که نمی توان برنامه های علمی و تحقیقاتی کشور را نادیده گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
هنر نمایشی، اثرگذار در روحیه پایداری و امید به پیروزی های بزرگ است

هنر نمایشی، اثرگذار در روحیه پایداری و امید به پیروزی های بزرگ است به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان ، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، شامگاه دوشنبه 23 مهر در پایان اجرای نمایش محیطی نقطه رهایی که در مصلی تهران برگزار شد، گفت: این نمایش یک تئاتر فرهنگی از گوشه هایی از دفاع مقدس بود، هنر نمایشی، اثر گذار در روحیه پایداری و امید به پیروزی های بزرگ است.
وی ا فزود: این نوع هنرهای نمایشی می تواند ما را در عبور از تنگه های سخت کمک کند، امروز ما در جایگاهی از اقتدار هستیم.
خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: امیدواریم با عبور از گذرگاه های جدی به ویژه در بحث اقتصادی شاهد موفقیت های بیش از پیش باشیم.
پایان پیام/ 32 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
اجرای نمایش محیطی نقطه رهایی آغاز شد

اجرای نمایش محیطی نقطه رهایی آغاز شد به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان ، مراسم افتتاحیه و نخستین اجرای نمایش محیطی نقطه رهایی شامگاه دوشنبه 23 مهر با حضور حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی فرد؛ امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی؛ دبیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، سعید اوحدی؛ رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.
این نمایش محیطی قرار است به مدت ده شب تا دوم آبان ماه در ضلع شمالی مصلی تهران به اجرا برود.
در واقع نمایش نقطه رهایی روایتی متفاوت از دفاع مقدس است که در آن با نوآوری در نحوه ارائه مضمون و فضاسازی دوران دفاع مقدس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
نمایشگاه کتاب نفش تاثیرگذاری در تقویت تقریب افکار و تبادل فرهنگی ایفا می کند

نمایشگاه کتاب نفش تاثیرگذاری در تقویت تقریب افکار و تبادل فرهنگی ایفا می کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی عصر امروز همزمان با ششمین روز از برگزاری هشتمین نمایشگاه کتاب استانی از این نمایشگاه بازدید کرد و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از ویژگی های نمایشگاه کتاب استانی دسترسی همه آحاد و اقشار جامعه به کتاب است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه نمایشگاه کتاب در جهت تقویت تقریب فکر و باورها انسان نقش مهمی را ایفا می کند، اذعان کرد: تبادل فکری و ارتباطاتی که به واسطه برپایی نمایشگاه کتاب ایجاد می شود موجب تقریب و نزدیک شدن افراد و مذاهب دیگر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
اعضا از پیشرفت ایران قانع شده اند/با بانک مرکزی همکاری می کنیم

اعضا از پیشرفت ایران قانع شده اند/با بانک مرکزی همکاری می کنیم به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان ، پس از 2 سال که ایران تلاش کرد شروط FATF را به منظور خروج از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی انجام دهد در این هفته اعضای FATF نظر خود را در این مورد اعلام می کنند .
بنابراین گزارش، نشست گروه ویژه اقدام مالی FATF از روز یکشنبه 22 مهرماه و به مدت 6 روز در پاریس برگزار می شود که در آن مقام های بیش از 200 کشور حضور دارند و قرار است در این نشست درباره ایران و اینکه نامش از لیست سیاه و اقدامات مقابله ای خارج شود تصمیم گیری صورت بگیرد .
اما در اولین اظهار نظر از سوی اعضای FATF راجع به ایران، دیوید لوئیس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
حضور مدیر ناحیه شهید مدرس در مدرسه شهید مطهری

حضور مدیر ناحیه شهید مدرس در مدرسه شهید مطهری به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، مدیر ناحیه شهید مدرس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران در قالب طرح پیوند مسجد و مدرسه در مدرسه شهید مطهری حاضر شد.
در این طرح مسئولان مدرسه اعم از مدیر، معاونان و مسئول پرورشی آن ها به همراه دانش آموزان مدرسه به صورت مکرر و مستمر در مسجد و نماز جماعت حضور خواهند داشت.
در زمان حضور دانش آموزان مدرسه در مسجد، با برنامه ریزی ناحیه مرکز رسیدگی به امور مساجد، امام جماعت مسجد، هدف برنامه های خود برای ارتباط موثر و جذب جوانان و نوجوانان به مسجد را به اجرا خواهد گذاشت.
پایان پیام/ 500 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
آموزش رایگان رشته های صنایع دستی به افراد کم توان مالی در اهواز

آموزش رایگان رشته های صنایع دستی به افراد کم توان مالی در اهواز غلامرضا جلیلی نیا ، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز، گفت: بر اساس صحبت هایی که با اساتید حاضر در خانه صنایع دستی اهواز داشتیم، موافقت این اساتید را جلب کردیم تا هریک از آنان 10 تا 15 نفر از کسانی که توان مالی برای حضور در کلاس های آموزشی را ندارند، به صورت رایگان آموزش دهند تا این افراد بتوانند وارد چرخه کار شوند و کسب درآمد کنند .
رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز، با بیان اینکه در حال حاضر چهار کارگاه فعال صنایع دستی در رشته های سفال گری، گلیم بافی، چهل تکه دوزی و باتیک در اهواز وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
نشریه شبستان، شماره 24

نشریه شبستان، شماره 24 شماره بیست و چهارم نشریه الکترونیکی شبستان را اینجا ببینید.
پایان پیام/ 553 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
کشف 403 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون/ انهدام 1290 باند و شبکه مواد مخدر

کشف 403 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون/ انهدام 1290 باند و شبکه مواد مخدر به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، سردار مسعود زاهدیان امروز در حاشیه همایش بررسی ابعاد مختلف تولید و انحراف پیشسازها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما باید مرزهای کشور را محکم کنیم، گفت: همچنین باید برنامه های پیشگیری را در سطح کشور ارتقا دهیم و تجهیزات و امکاناتی که می تواند در کنترل معابر و محورهایی که در آنها قاچاق مواد مخدر صورت می گیرد را تامین کنیم.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: متاسفانه جامعه جهانی تا امروز نقشی را که می بایست برای تامین نیازهای مبارزه با مواد مخدر به جمهوری اسلامی ایران ایفا کند، نکرده است و فقط به کمک های بسیار کوچک و ناچیز در مقاطعی خاص ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
نحوه صحیح رفتار رانندگان با دارندگان عصای سفید

نحوه صحیح رفتار رانندگان با دارندگان عصای سفید به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پلیس راهور، سرهنگ مسعود جبارزاده با اشاره به روز جهانی عصای سفید و وضعیت تردد روشندلان در سطح معابر شهری اظهار کرد: عصای سفید نشانه ای برای راننده محسوب می شود. رانندگان موظفند در مواجهه با افرادی که از عصای سفید استفاده می کنند، حتماً سرعت خود را کاهش دهند و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند .
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در همین رابطه اظهار داشت: سرعت مطمئنه به سرعتی گفته می شود که در آن، راننده از خطر تصادف احتراز کرده و از حدود مجاز سرعت تجاوز نمی کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
تعلق ارز دولتی به فرصت مطالعاتی دانشجویان

تعلق ارز دولتی به فرصت مطالعاتی دانشجویان به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، بالا رفتن ارز و نوسانات آن دانشگاه های کشوررا هم تحت الشعاع قرار داد. دانشجویان و دانشگاهیان مجبور هستند تا ارز دانشجویی را با نرخ آزاد خریداری کنند.
این موضوع مورد اعتراض روسای دانشگاهیان هم قرار گرفت و آنان این دوره را با جنگ تحمیلی نیز مقایسه کردند که در آن زمان ارز دولتی برای فرصت مطالعاتی اعطا شد.
در همین ارتباط، منصور غلامی خبر نوید بخشی را به دانشگاه داد و در حاشیه برگزاری مراسم بیست و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی درباره مورد حل مشکل ارز دانشجویی گفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
ضرورت طراحی برنامه کارشناسی و هدفمند برای ساماندهی آموزش عالی

ضرورت طراحی برنامه کارشناسی و هدفمند برای ساماندهی آموزش عالی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، منصور غلامی در جمع مدیران واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: در موقعیتی تاریخی به سر می بریم که نگاه خانواده ها و دانشجویان به اشتغال پذیری رشته های تحصیلی بیشتر شده و این بهترین زمان برای معرفی رشته های مهارتی و فنی در جامعه است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: برای راه اندازی نظام صلاحیت حرفه ای و توجه کارفرمایان به گواهی مهارت برای پذیرش کارجویان، باید با سازمان امور اداری و استخدامی و اتحادیه های صنفی مشاغل مختلف رایزنی کنیم تا ارائه گواهی مهارت را به عنوان شرط استخدام لحاظ کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
آشتی اقتصادی راهکار حفظ باغات کن است

آشتی اقتصادی راهکار حفظ باغات کن است به گزارش خبرگزاری شبستان ، سید حسن رسولی ، در بررسی یکی از دستورات جلسه امروز این شورا که به تعیین تکلیف باغات کن اختصاص داشت؛ راهکار برون رفت از مشکلات پیش آمده برای حفظ باغات کن را آشتی اقتصادی بین مالکان و مسئولان دانست.
رییس شورای شهرستان تهران تصریح کرد: تا زمانی که توافق ترازی طرفین صورت نگیرد، مسئولین بر روی کاغذ دستور حفظ باغات را می دهند و مالکین کم اطلاع متضرر می شوند و افراد سودجو از روزنه های پیش آمده سو استفاده می کنند.
وی گفت: اسناد بالادستی حکم می کند که از 1120 هکتار باغات کن حدود 700 هکتار آن با استدلال های صحیح محیط زیستی حفظ شود و از هرگونه ساخت و ساز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
مسکن 155 خانوار نیازمند استان از درآمدهای زکات تامین شده است

مسکن 155 خانوار نیازمند استان از درآمدهای زکات تامین شده است به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام سید محمد حسینی با اشاره به اینکه 90 درصد از زکات جذب شده در استان در امور محرومان و 10 درصد دیگر در امور عمرانی هزینه شده است گفت: در نیمه نخست امسال 13 میلیارد و 600 میلیون تومان زکات توسط مودیان نیکوکار به کمیته امداد پرداخت شد.
رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: 12 میلیارد و 300 میلیون تومان زکات در امور محرومان هزینه شده است که از اقدامات مهم در این بخش خرید، ساخت و یا بازسازی مسکن برای 155 خانوار نیازمند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
کمک 4.4 میلیارد تومانی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین کهگیلویه و بویراحمد

کمک 4.4 میلیارد تومانی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین کهگیلویه و بویراحمد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 23 مهر ) گزارشی از عملکرد حوزه اکرام و ایتام این نهاد در سال جاری ارائه داد.
علی حسن مظاهری، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 6 هزار و 968 خیر نیکوکار سرپرستی پنج هزار و 139 نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد را برعهده دارند، گفت: حامیان ایتام چهار میلیارد و 436 میلیون تومان در شش ماهه نخست سال جاری به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردند که دو میلیارد و 426 میلیون تومان نقدی و باقی آن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
سردیس های شکسته/ حفظ هویت فرهنگی یا بی فرهنگی!

سردیس های شکسته/ حفظ هویت فرهنگی یا بی فرهنگی! خبرگزاری شبستان - گیلان، شکل گیری شهری فرهنگی و انسان مدار، نیازمند توجه به محیط شهری و زیباسازی آن در مطابقت با هویت و فرهنگ شهر در قالب هایی چون دیوارنگاری، توسعه فضای سبز، نصب المان و سردیس های مختلف است تا بتواند فضایی شاد و توام با آگاهی را برای شهروندان فراهم کرده و حداقل حقوق شهروندی را رعایت کند.
این روزها نقش زیباسازی شهری در خدمت رسانی به شهروندان بر کسی پوشیده نیست اما باید توجه داشت که فضای شهر حداکثر ارتباط را با مردم و هویت شهر داشته و در انتقال تاریخ پرافتخار شهر به مردم موثر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
شب دنیا بررسی می شود

شب دنیا بررسی می شود به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان ، کتاب شب دنیا نوشته کامران پارسی نژاد این هفته در برنامه سه شنبه های کتاب با حضور محمد حنیف و قاسمعلی فراست به عنوان منتقد مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.این برنامه با همکاری کانون اندیشه جوان و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی سه شنبه، 24 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
پارسی نژاد، نویسنده و مدرس داستان نویسی در رمان شب دنیا که توسط کانون اندیشه جوان منتشر شده، به بازنگری وقایع جنگ پرداخته است.مسایلی همچون جبر و اختیار و فلسفه شهادت در این کتاب مطرح شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
فراخوان طراحی شخصیت جدید برای جشنواره گیم تهران

فراخوان طراحی شخصیت جدید برای جشنواره گیم تهران به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، جشنواره بازی های رایانه ای تهران که سالانه میزبان اهالی صنعت بازی های رایانه ای ایران است در دوره هشتم با رویکردی کاملا متفاوت در اسفند ماه برگزار خواهد شد.
جشنواره امسال با تغییرات متعددی نسبت به سال های گذشته برگزار می شود که از جمله این تغییرات می توان به تغییر شخصیت اصلی این رویداد اشاره کرد. به همین جهت طی فراخوان پیش رو از تمام طراحان علاقه مند به بازی های رایانه ای دعوت می شود که آثار خود را تا پایان آبان ماه به دبیرخانه هشتمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
بسیاری از مشکلات مردم به خاطر نداشتن مطالعه است

بسیاری از مشکلات مردم به خاطر نداشتن مطالعه است محمودرضا عرب امروز (23 مهر) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حوزه پیشگیری استراتژی بهزیستی فارس است ، گفت: رونمایی از کتاب یک صفحه ای هم بر اساس این سیاست است چرا که اهمیت کتاب بر هیچ کس پوشیده نیست و نقش مهمی در ارتقا سطح آگاهی انسان ها، ایفا می کند.
معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی فارس با اشاره به اینکه اهمیت علم و دانش بر هیچ کس پوشیده نیست، اضافه کرد: دانایی به ما قدرت و توانایی می دهد و هرجا کتاب است، سطح آگاهی بالاتر می رود و هرجا آگاهی باشد، آسیب ها هم کمتر می شود و بسیاری از مشکلات مردم به خاطر نداشتن مطالعه است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
رونمایی از فیلم های آموزشی همکلاسی در نمایشگاه کتاب گلستان

رونمایی از فیلم های آموزشی همکلاسی در نمایشگاه کتاب گلستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، مسئول موسسه باران علم در این مراسم گفت: حدود سه سال برای تولید این محصول کار شد.
نجمه جهانشاهی با بیان اینکه تلاش شده محصولی جدید وارد بازار شود، افزود: این محصول برای اولین بار در کشور تولید شده است.
وی ضمن یادآوری اینکه معلم در این فیلم به دانش آموز تدریس می کند، افزود: در این نرم افزار مشکلاتی که دانش آموزان در دروس داشتند، تدریس می شود.
به گفته جهانشاهی، این فیلم قابل استفاده برای معلمان هم است چرا که در کلاس می توانند برای دانش آموزان خود از این برنامه استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 8 ساعت پیش
رشد رسیدگی به پرونده های معوقه در شعب دیوان عدالت اداری

رشد رسیدگی به پرونده های معوقه در شعب دیوان عدالت اداری به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، گزارش عملکرد مقایسه ای واحدهای قضایی دیوان حاکی از آن است که در دوره پایان شهریور 96 تا پایان شهریور 97 درصد پرونده های معوقه (پرونده ها با عمر بیش از یک سال) در شعب بدوی دیوان معادل 64 درصد کاهش داشته است .
بر اساس این گزارش تعداد پرونده های معوقه شعب بدوی، از 19233 پرونده در شهریور 96 به 6919 فقره در شهریور 97 تقلیل یافته که نشان دهنده رسیدگی شعب بدوی دیوان به تعداد قابل توجهی از پرونده های معوقه در دوره پایان شهریور 96 تا پایان شهریور 97 می باشد این مقایسه نشان می دهد پرونده های معوقه شعب تجدیدنظر دیوان نیز معادل 4 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
ایمان به خدا با تفکر و مطالعه حاصل می شود

ایمان به خدا با تفکر و مطالعه حاصل می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، حجت الاسلام علی سلطانی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه ساری، بین عزاداران حضرت رقیه(سلام الله علیها) گفت: حدیثی از پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) است که اگر تمام خوبی های دنیا در یک مکان، جمع شوند اما دو خوبی، بالاتر از تمام خوبی ها هستند.
وی اظهار کرد: مَثَل من و شما، همانند راننده ای است که در جاده ای افتاده و بالای آن نوشته شده، دور زدن ممنوع به این معنا که تاریخ انقضای عمر هنگام پایان یافتن، شخص یک لحظه مهلت در این دنیا ماندن را ندارد.
حجت الاسلام سلطانی بیان کرد: خدا برای هر انسانی یک بلیط، تعیین کرده و هنگامی که زمان مرگ برسد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
پس از سالها جنگ/ بازگشایی گذرگاه نصیب بین اردن- سوریه

پس از سالها جنگ/ بازگشایی گذرگاه نصیب بین اردن- سوریه به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اسکای نیوز، گذرگاه مرزی بین اردن و سوریه جابر -نصیب در نیتجه توافق امان و دمشق پس از سه سال بسته شدن، ساعت 8:00 صبح امروز (دوشنبه 23 مهر) دوباره بازشد.
دروازه مرزی طرف اردن امروز باشد و بیش از 10 نیروی امنیتی و پلیس و گمرک در نزدیکی این دروازه مستقر شدند و هیچ مسئول اردنی در این مراسم حاضر نبود این درحالی است که تعدادی زیادی خودروی اردن برای ورود به سمت سوریه آماده بودند تا مرز بازشود.
جمانه غنمیات وزیر امور رسانه و سخنگوی رسمی دولت اردن گفت: کمیته های فنی اردن و سوریه بر تدابیر نهایی لازم به منظور بازگشایی این گذرگاه بین دو کشور در نشستی که روز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
78 درصد دستگاه های اجرایی استان زنجان درحوزه حقوق شهروندی وضعیت مطلوبی دارند

78 درصد دستگاه های اجرایی استان زنجان درحوزه حقوق شهروندی وضعیت مطلوبی دارند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، مسیح الله سلطانی امروز(دوشنبه 23 مهر) در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان زنجان گفت: سازمان های مردم نهاد نقش موثری در حقوق شهروندی دارند.
وی به گام های دولت در استان زنجان در جهت حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: دولت در راستای جلوگیری از تخلفات اداری و افزایش رضایت عمومی نظارت بر دستگاه ها را در دستور کار خود قرار داده است.
این مقام مسوول با یادآوری اینکه نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرای در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، منشور حقوق شهروندی و بند 9 انقلاب فرهنگی مصوبات 60 و 61 شورای اجتماعی کشور عملیاتی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
ولایت فقیه حکومت اسلام شناسان است در مقابل زورمداران و سرمایه داران

ولایت فقیه حکومت اسلام شناسان است در مقابل زورمداران و سرمایه داران خبرگزاری شبستان ، گروه مهدویت و غدیر : در کتاب ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که به اهتمام حسن ملایی گردآورده شده، آمده است:
حکومت اسلامی و ولایت فقیه در عصر غیبت
اگر مساله حکومت را، مساله ولایت را از دین بگیرند، دین یک مجموعه احکام متفرق و متشتتی خواهد شد که یقینا نخواهد توانست رسالت اساسی خود را به به انجام برساند... بدون امامت و ولایت و حکومت اسلامی، جامعه مسلمین دارای نظام نیست، ... در غیبت پیامبران، جانشینان و اوصیای آنها و در غیبت اوصیا، فقهای امت، دین شناسان، آگاهان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
مشکلات اقتصادی و نادیده گرفتن حقوق مردم موج نارضایتی مردم را در پی دارد

مشکلات اقتصادی و نادیده گرفتن حقوق مردم موج نارضایتی مردم را در پی دارد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، فردین خرازی امروز(دوشنبه 23 مهر) در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان زنجان گفت: یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی برقراری نظام سالم، عادلانه و عاری از فساد و تبعیض در جامعه است.
وی با اشاره به گام های بلندی که در این راستا برداشته شده است، گفت: با این حال بسیاری از اقدامات نادیده گرفته می شود و سعی می کنند ضعف ها را برجسته کنند.
این مقام مسوول یکی از دلایل نارضایتی عمومی را نوسانات ارزی و اقتصادی عنوان کرد و گفت: آثار این موضوع دامن جامعه را در برمی گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
همایش ملی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی برگزار می شود

همایش ملی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی برگزار می شود خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه: پنجمین همایش ملی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی ایران با رویکرد فرهنگ مشارکتی به همت خانه فرهنگ مشارکتی ایران برگزار می شود.
بنابر این گزارش، محورهای این همایش به شرح ذیل است:
الف: پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی
تعلیم و تربیت دینی و ترویج فرهنگی اسلامی
مدیریت، تحقیقات و تکنولوژی آموزشی
برنامه ریزی درسی و روش تدریس نوین
برنامه ریزی آموزشی و پیشرفت تحصیلی
مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی
آموزش و بهسازی منابع انسانی
رفتار شهروند سازمانی
آموزش الکترونیک
اخلاق اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
اینفوگرافی/ پیاده روی اربعین

اینفوگرافی/ پیاده روی اربعین اینفوگرافی پیاده روی اربعین رو از اینجا دریافت کنید.
پایان پیام/ 534 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
مرحوم شجاعی، عمر خود را صرف خدمات مخلصانه فرهنگی کردند

مرحوم شجاعی، عمر خود را صرف خدمات مخلصانه فرهنگی کردند به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ستادعالی کانون های مساجد کشور، متن این پیام به شرح زیر است :
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ .
درگذشت عالم وارسته مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سیدابوالقاسم شجاعی از علمای اعلام و از شاگردان خلف آیات عظام بروجردی، میلانی، مرعشی نجفی و حاج شیخ رجبعلی خیاط و از ادامه دهندگان راه خطیب مجاهد مرحوم آیت الله محمد تقی فلسفی، موجب تأثر و تأسف اینجانب و همکارانم در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور شد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در پیام نور هرمزگان

آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در پیام نور هرمزگان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، دکتر محمد خیری در گفتگویی خبری عنوان کرد: آن دسته از افرادی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده و همچنین کسانی که در آزمون ثبت نام نکرده اند، و آن دسته از متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 1397 موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می گردند، نیز می توانند در رشته و یا رشته های تحصیلی مربوط متقاضی شوند.
وی افزود: کلیه متقاضیان می توانند از امروز لغایت 15 آبان ماه، پس از خرید کارت اعتباری به مبلغ 220/000(دویست و بیست هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در جهت گسترش سرانه مطالعه تلاش کنیم

با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در جهت گسترش سرانه مطالعه تلاش کنیم به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، ابراهیم زارعی، در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: می طلبد در جامعه ما هم کتاب بخش عمده ای از سبد خانوارباشد .
وی با اشاره به اینکه تحقق مبحث مذکور نیاز به فرهنگ سازی دارد، عنوان کرد: فرهنگ استفاده از کتاب، وقت گذاشتن برای خرید و مطالعه باید در میان مردم ترویج و گسترش پیدا کند .
فرماندار شهرستان سنندج اضافه کرد: متاسفانه سرانه مطالعه در جامعه ما پایین است و این فقط مختص به استان ما نیست و مربوط به کل کشور است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
ورود معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی به بازار نشر

ورود معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی به بازار نشر خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : کتاب معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی شامل درسگفتارها، سخنرانی ها، گفتگوها و یادداشت های حجت الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی منتشر شد. این کتاب در 416 صفحه و قطع رقعی از سوی انتشارات آفتاب توسعه (ناشر اختصاصی مرکز پژوهش های صدرا) به زیور طبع آراسته شده است.
کتاب معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی از سه بخش کلی سخنرانی ها، گفتگوها و یادداشت ها تشکیل شده است. رضا غلامی در پیشگفتار کتاب می نویسد: از آنجا که بنده در سال های گذشته با انواع درس گفتارها، سخنرانی ها، گفتگوها، یادداشت ها یا مقالات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
مدیریت شهری با نگاه اعتدالی به زایران اربعین خدمت رسانی کند

مدیریت شهری با نگاه اعتدالی به زایران اربعین خدمت رسانی کند به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، سیدابراهیم امینی در نود و سومین جلسه علنی شورا با اشاره به مناسبت های هفته گفت: روز جهانی نابینایان را گرامی می داریم و امیدواریم مدیریت شهری بتواند فضای شهر و خدمات رسانی را برای استفاده مطلوب این قشر از جامعه از تجهیزات شهری فراهم کند.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به افتخارآفرینی کاروان ورزشی ایران در بازی های پاراالمپیک آسیایی اشاره کرد و افزود: کسب مقام سوم توسط ورزشکاران کشور افتخار بزرگی است.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین خاطرنشان کرد: نقش مدیریت شهری در برگزاری این مراسم بزرگ معنوی، عبادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 12 ساعت پیش
اسطوره های ایرانی، دینی و غربی در تقابل با هم نیستند

اسطوره های ایرانی، دینی و غربی در تقابل با هم نیستند به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان ، مجید قیصری، نویسنده عصر دیروز (یکشنبه 22 مهر )در نشست بررسی داستان نویسی ایران که در سرای اهل قلم برگزار شد، گفت: بررسی داستان نویسی ایران نیازمند یک پژوهش و آمار و ارقام است. چند مجله داریم که به طور تخصصی در زمینه داستان کار می کنند، محل عرضه داستان کوتاه مجله است، ما پل ارتباطی بین خواننده و نویسنده را نداریم.
قیصری اظهار داشت: در سال 57 تیراژ کتاب ما سه هزار نسخه بود. ناشر ما می دانست با چاپ اول کتاب سه هزار مخاطب دارد، امروز تیراژ کتاب هزار تاست در صورتی که جمعیت ما هشت میلیون نفر است یعنی جمعیتی سه برابر سال 57 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 12 ساعت پیش
تشکیل کمیته اندیشه ورز در کانون های مساجد استان تهران

تشکیل کمیته اندیشه ورز در کانون های مساجد استان تهران حجت الاسلام غلامعلی قدیریان در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان از تشکیل کمیته اندیشه وز در دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران خبر داد و گفت: این کمیته متشکل ازفرهیختگان اقشار و اصناف مختلفی هستند که با همفکری آنها تلاش می شود، برنامه ریزی منسجم و به روزی درکانون های مساجد داشته باشیم تا گامی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن برداشته شود.
سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان تهران با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از تهاجم فرهنگی دشمن خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این زمینه سه عنوان تهاجم فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 12 ساعت پیش
اختصاص 400 هزار هکتار پارکینگ در مرزهای غربی برای زائران اربعین

اختصاص 400 هزار هکتار پارکینگ در مرزهای غربی برای زائران اربعین به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، علی عبداللهی، در جلسه کمیته ترافیکی هماهنگی مراسم اربعین گفت: حدود 82 کیلومتر از راه های مواصلاتی در چهار پایانه مرزی زیر بار ترافیکی می رود همچنین طی هفته های گذشته چهار مرز برای تردد زائران اربعین مورد بازدید قرار گرفته و پل مهدی آباد در مرز مهران تا شروع مراسم به بهره برداری می رسد.
معاون عمرانی وزارت کشور بیان کرد: در 4 مرز مجاز کشور 400 هزار هکتار پارکینگ پیش بینی شده و زیرساخت های لازم هم برای حمام و سرویس های بهداشتی ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه1855 دستگاه اتوبوس در حوزه درون شهری برای جابجایی زائران بکار گرفته اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 12 ساعت پیش
تحلیل فلج کننده از تحریم فلج کننده بدتر است/ دولت سایه یک گفتمان است نه حزب

تحلیل فلج کننده از تحریم فلج کننده بدتر است/ دولت سایه یک گفتمان است نه حزب به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، دکتر سعید جلیلی در نشست تبیین دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که فرمودند خرمشهرها در پیش است ، اظهار داشت: این یعنی اینکه عملیات هایی در پیش است و این عملیات ها را باید تعریف و برای آنها برنامه ریزی لازم صورت گیرد، آن هم در زمانی که طرف مقابل با همه توان به میدان آمده است.
وی با بیان اینکه کسی که در انقلاب دغدغه دارد نمی تواند در روند انقلاب بی تفاوت باشد ، گفت: هر کسی یک وسعی دارد و خدا هم از انسان ها به اندازه وسع آنها کار می خواهد لذا باید بنگریم که آیا به اندازه وسع مان برای انقلاب کار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
بسیاری از اماکن شهری بدون توجه به نیاز معلولان احداث شده است

بسیاری از اماکن شهری بدون توجه به نیاز معلولان احداث شده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، مریم بیدخام در همایش گرامیداشت روز نابینایان بیان کرد: روشندلان باید با تکیه بر توانمندی های خود آینده ای روشن را برای خود و ایران اسلامی رقم بزنند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ادامه داد: روشندلان حق دارند مانند سایر مردم از امکانات شهری و حقوق شهروندی برخوردار باشند؛ بسیاری از فضاها و اماکن شهری بدون توجه به نیازها و شرایط معلولان و نابینایان ساخته شده و همین مسئله می تواند عاملی برای محدود شدن آنها برای حضور در عرصه اجتماعی شود از این رو مدیریت شهری قزوین باید تمام تلاش خود را برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز مهران/ زائران بدون ویزا به رمز مهران مراجعه نکنند

افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز مهران/ زائران بدون ویزا به رمز مهران مراجعه نکنند به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام ، در نشست قرارگاه رسانه ای اربعین حسینی در مرز مهران، اظهار کرد: از اقدامات ارزشمند نیروی انتظامی در سال گذشته که در امنیت و تردد و کنترل مرزی نهایت تلاش خود را به کار گرفت تشکر می کنیم.
وی، با قدردانی از صداوسیمای مرکز ایلام به خاطر انعکاس حماسه اربعین در سطح ملی و بین المللی ، اظهار کرد: بدون شک اطلاع رسانی دقیق نقش مهمی در راستای ایجاد نظم و امنیت و همچنین تسهیل در تردد زوار حسینی دارد.
استاندار ایلام، با تأکید بر اینکه زائران بدون ویزا به مرز مهران مراجعه نکنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده ای استان زنجان برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی

آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده ای استان زنجان برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان به نقل از روابط عمومی راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان، علی مدقالچی گفت: برگزاری جلسات با انجمن های صنفی و شرکت های حمل و نقل مسافر، نظارت بیشتر بر فعالیت شرکت های حمل و نقل مسافر، استفاده از ناوگان ایمن و مناسب برای جابجایی مسافران و هماهنگی با سایر دستگاه های ذیربط از جمله اقدامات انجام شده برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن برای زائران است .
این مقام مسوول افزود: امسال جهت ارائه خدمات شایسته به زائران حسینی نمایندگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان در محل پایانه مرزی مهران واقع در استان ایلام مستقر خواهد شد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
ثبت نام 8772 زائر اربعین گلستانی در سامانه سماح

ثبت نام 8772 زائر اربعین گلستانی در سامانه سماح سید علی میرقاسم پور به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: از ابتدای آغاز ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح تا روز گذشته (یکشنبه 22 مهر) 8 هزار و 772 نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند.
وی افزود: از این تعداد 5 هزار و 643 نفر روادید جهت شرکت زائران گلستانی در پیاده روی عظیم اربعین حسینی اخذ شده است.
میرقاسم پور تصریح کرد: 52 دفتر خدمات زیارتی دائم و موقت در سراسر استان روزانه حتی در ایام تعطیل آماده خدمات رسانی به مشتاقان و حضور در حرکت عظیم اربعین حسینی هستند.
وی ادامه داد: رواید زائران نیز توسط توسط دفتر موقت کنسولگری عراق در استان گلستان صادر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
آشنایی جوانان با خط اسلام و ولایت از رسالت کانونهای مساجد است

آشنایی جوانان با خط اسلام و ولایت از رسالت کانونهای مساجد است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان ، آیت الله سید محمد شاهچراغی در اختتامیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان در دیدار با مدیران مجری طرح اوقات فراغت کانون های مساجد استان ومدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان گفت : فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سازگار و منطبق با دین باشد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.
شاهچراغی با اشاره به پسوند اسلامی در عنوان فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این پسوند به معنای این است که تمام کارهایی که در ارشاد اسلامی انجام می شود باید رنگ اسلامی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
ضرورت بهره گیری از ظرفیت بانوان در عمق بخشی به پیاده روی اربعین

ضرورت بهره گیری از ظرفیت بانوان در عمق بخشی به پیاده روی اربعین به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام مسعود صفی یاری، در دومین جلسه کارگروه بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان زنجان گفت: نباید از نقش بانوان در پیاده روی اربعین غافل شد بیشک حضور بانوان در مسیر پیاده روی اربعین در رونق بخشی و شور آفرینی این حرکت بزرگ قابل توجه خواهد بود .
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد : باید از همه ظرفیت های بانوانی در راستای آموزش از مبداء زائران زنجان استفاده شود به همین منظور گروه های مختلف بانوان به منظور آموزش و آگاه سازی در راستای عمق بخشی به پیاده روی اربعین فعال خواهند شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
همایش سه ساله های حسینی در امامزاده سیدعباس علیه السلام بجنورد

همایش سه ساله های حسینی در امامزاده سیدعباس علیه السلام بجنورد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ روابط عمومی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها دو همایش محوری در بجنورد در دو نوبت صبح و شب روز دوشنبه بیست و سوم مهرماه برگزار می شود.
بر اساس این خبر، نخستین همایش سه ساله های حسینی ویژه خواهران، مادران و کودکان همراه با اجرای برنامه های کودکانه با قصه گویی حجت الاسلام بهادری صبح روز دوشنبه ساعت 9 صبح در محل امامزاده سیدعباس علیه السلام بجنورد برگزار می شود.
دومین همایش سه ساله های حسینی هم ویژه مادران و خواهران روز دوشنبه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
تشدید اتهامات واهی آمریکا ناشی از شکست های پی در پی آنها است

تشدید اتهامات واهی آمریکا ناشی از شکست های پی در پی آنها است به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وزارت خارجه، بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا و مشاور امنیت ملی وی و همچنین بخش هایی از سند راهبرد مقابله با تروریسم آمریکا که در آن با طرح اتهامات واهی و بی اساس، ایران را به حمایت از تروریسم و بی ثبات کردن منطقه غرب آسیا متهم کرده است، ضمن رد این اتهامات، اظهار داشت: این گونه اظهارنظرها، طرح اتهامات واهی و تکراری و خیال بافی هایی که اخیرا در سخنان مقامات آمریکایی، به ویژه رئیس جمهور این کشور و برخی افراد نزدیک به وی تشدید شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
هیات دولت برنامه حمایتی از خانوارهای کم درآمد را بررسی کرد

هیات دولت برنامه حمایتی از خانوارهای کم درآمد را بررسی کرد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه 22 مهرماه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ، منابع و مصارف برنامه حمایتی دولت از خانوارهای کم درآمد و نحوه تأمین منابع مورد نیاز و کیفیت بسته حمایتی و افراد و خانوارهایی که باید مورد حمایت قرار بگیرند را مورد بحث و بررسی قرار داد. در این جلسه همچنین اعضای دولت به بررسی آثار و پیامدهای هریک از جنبه های بسته حمایتی دولت پرداختند و ادامه مباحث به جلسه آینده موکول شد.
اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی کار تحقیقی و تبیینی نیاز است

برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی کار تحقیقی و تبیینی نیاز است به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، حجت الاسلام محمد احمدی شب گذشته (22 مهر) در دومین جلسه ی شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان شهرکرد که در شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان تشکیل شد، گفت: برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی کار تحقیقی و تبیینی نیاز است .
ضرورت تدوین دستاوردهای انقلاب برای آیندگان
رئیس شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان شهرکرد با اشاره به نقش انقلاب اسلامی در تحولات بین المللی افزود: به منظور ثبت و بهره برداری از دستاوردهای 40 سالگی انقلاب اسلامی در شهرستان شهرکرد برای آیندگان با توجه به شعار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
ایران در یک قدمی پیوستن به FATF

ایران در یک قدمی پیوستن به FATF به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان ، نشست گروه ویژه اقدام مالی FATF از روز یکشنبه و به مدت شش روز در پاریس برگزار می شود که در آن مقام های بیش از 200 کشور حضور دارند و قرار است در این نشست درباره ایران و اینکه نامش از لیست سیاه و اقدامات مقابله ای خارج شود تصمیم گیری صورت بگیرد.
پیش از این به ایران مهلت داده شده بود تا اقدامات لازم برای اجرای مقررات و توصیه های این گروه را انجام دهد تا بتواند از لیست سیاه خارج شود و ایران می بایست 41 توصیه را به اجرا در می آورد و برای اجرای این 41 توصیه ایران نیازمند تصویب لوایح چهارگانه دولت در مجلس بود که موفق به انجام آن شد اما هنوز شورای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
وظیفه همه علما مقابله علمی با حربه دشمنان اسلام است

وظیفه همه علما مقابله علمی با حربه دشمنان اسلام است به گزارش خبرگزاری شبستان در تبریز ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در جمع روحانیان و مبلغان حوزوی بعثه مقام معظم رهبری در استان که با عنوان یاوران اربعین در بیت امام جمعه تبریز گردهم آمده بودند، اظهار داشت: با بیان اینکه زیارت سید الشهدا(ع) در اکثر برهه های تاریخی به سختی انجام می شد و جان زائران در خطر بود گفت: اما با این وجود زائران با پای پیاده و عاشقانه خطرات را به جان می خریدند و به پابوسی امام حسین(ع) در روز اربعین نائل می شدند.
امام جمعه تبریز افزود: پیاده روی مراجع و علما تا زمان صدام ادامه داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 20 ساعت پیش
شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز در خدمت زائران اربعین خواهد بود

شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز در خدمت زائران اربعین خواهد بود به گزارش خبرگزاری شبستان در تبریز ، فرخ جلالی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده این اتوبوس ها با 160 راننده و نیروی خدمات، گروه فنی به همراه یک دستگاه اتوبوس امداد سیار با تمامی امکانات در قالب ستاد اربعین حسینی برای جابجایی زائران حسینی به مرز خسروی اعزام خواهند شد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با بیان اینکه سال گذشته با حضور اتوبوسرانان بخش خصوصی تبریز، سرویس دهی مطلوب و مناسبی به زائران امام حسین(ع) ارایه شد، اظهار داشت: در این راستا امسال کاروان اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تبریز برای رفاه و تسهیل در تردد زائران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
پیش فروش اینترنتی بن کتاب نمایشگاه بین المللی تبریز آغاز شد

پیش فروش اینترنتی بن کتاب نمایشگاه بین المللی تبریز آغاز شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، محمد محمدپور امروز در جمع خبرنگاران از آغاز فروش اینترنتی بن کتاب شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تبریز خبر داد و اظهار داشت: علاقه مندان می توانند در این سایت ثبت نام، کد رهگیری دریافت و در حین برگزاری نمایشگاه از طریق بانک شهر مستقر در نمایشگاه، بن های خود را دریافت کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: خرید اینترنتی بن کتاب نمایشگاه کتاب تبریز از طریق همه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پذیر بوده و فیش دریافتی پس از ثبت نام و خرید اینترنتی باید از سوی خریدار برای دریافت اصل بن در نمایشگاه ارایه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
دوران دانشجویی بهترین فرصت برای تربیت نفس است

دوران دانشجویی بهترین فرصت برای تربیت نفس است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در دیدار با جمعی از دانشگاهیان استان، اظهار داشت: استکبار جهانی توطئه های مختلفی برای مقابله با نظام تدوین کرده که در حال حاضر توطئه فرهنگی، اقتصادی و روانی بیشترین تهدید برای نظام به شمار می رود.
امام جمعه تبریز، خودسازی را برای تربیت روحی و تعالی دانشجویان مهم خواند و افزود: دوران دانشجویی بهترین فرصت برای تربیت نفس است که با آن می توان ارتباط خود را با خدا محکم کرد و با این ارتباط انسان کمتر دچار خطا می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
سعادت دنیا و آخرت بشر در گرو عمل به تعالیم الهی است

سعادت دنیا و آخرت بشر در گرو عمل به تعالیم الهی است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، حجت الاسلام رسول برگی، استاد حوزه علمیه تبریز امروز در سومین جلسه از سلسله جلسات مبانی اندیشه های اسلامی(طرح ولایت 2) کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی که در مسجد چهارده معصوم(ع) شهرک پرواز برگزار شد، با اشاره به ریشه اختلافات جامعه انسانی اظهار داشت: ریشه ای ترین این اختلافات بین انسان یک گروه براساس منابع شناختی مادی مانند چشم و گوش نیاز هایشان را درک می کنند و بیش از این اهتمامی به مسائل دیگر ندارند، این ها بر این عقیده هستند که اتفاقاً به وجود آمده و اتفاقاً نیز خواهند مرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
سرانه مطالعه در کشورها عدد دقیقی نیست

سرانه مطالعه در کشورها عدد دقیقی نیست به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، محمداسماعیل سعیدی در جمع خبرنگاران درباره شاخص های اندازه گیری سرانه مطالعه در کشور اظهار داشت: سرانه مطالعه قابل اندازه گیری است ولی نه به صورت دقیق، زیرا اکنون آرا درباره موضوعاتی همچون مطالعه در فضای مجازی، خواندن روزنامه، ادعیه، تفاسیر و مقالات متفاوت است، یعنی برخی آنها را جزو مطالعه محسوب می کنند و بعضاً محاسبه نمی کنند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: مثلاً منبع موثقی برای مشخص شدن این موضوع که چه تعداد کتاب دیجیتال دانلود می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
نجات از نفس اماره تنها در دنیا ممکن است

نجات از نفس اماره تنها در دنیا ممکن است به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان ، آیت الله علی جاودان استاد حوزه علمیه شامگاه شنبه (21 مهرماه) در جلسه درس اخلاق و در آستانه سوگواری شهادت حضرت رقیه در هیات محبان العباس(ع) در حیسینه امام عصر(عج) به سخنرانی پرداخت و گفت: دنیا سراسر جدی است، هیچ ذره از زمان یا مکان این عالم بیهوده با برای لهو و لعب خلق نشده است.
وی افزود: با اینکه همه عالم بیهوده خلق نشده است اما به انسان اختیار داده شده که بین بیهودگی و جدیت برای رسیدن به حقیقت که همان سعادت است تلاش کند؛ اکثر مردم عالم از دنیا ماسوای خور و خواب را شوخی و بازی تلقی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 22 ساعت پیش
همایش نوباوگان حسینی برگزار می شود

همایش نوباوگان حسینی برگزار می شود به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان ، باتوجه به فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت رقیه(س) همایش نوباوگان حسینی برگزار می شود.
براین اساس این همایش در روز جمعه(27مهرماه) از ساعت 9صبح در حسینیه فاطمه الزهرا(س) واقع در میدان سپاه خیابان پادگان ولیعصر(عج) برگزار می شود.
قرار است در این مراسم حجت الاسلام مصطفی کرمی به ایراد سخنرانی بپردازد، ضمنا حاج سید مهدی میرداماد نیز به مداحی خواهد پرداخت.
گفتنی است در این مراسم هدایایی به نونهالان حسینی بین دو تا شش سال دختر و پسر داده خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 22 ساعت پیش
80 میلیارد ریال به رفع آسیبهای اجتماعی استان اختصاص یافت

80 میلیارد ریال به رفع آسیبهای اجتماعی استان اختصاص یافت به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد رحیم نوروزیان در نشست شورای اداری شهرستان نیشابور افزود: حدود سه میلیارد ریال از مبلغ مزبور به بخش آسیبهای دختران دوره متوسطه اختصاص یافته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: کارگاههای آموزش مهارتهای زندگی پیش از ازدواج از 2 ساعت به 12 ساعت افزایش یافته و با دستور رئیس دادگاه خانواده، ازدواج دختران کمتر از 13 سال ممنوع شده است و در این راستا فعالیت کمیته ترویج ازدواج آسان در استان نیازمند مشارکت سمن ها، تشکل های مردمی و خیرین است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 23 ساعت پیش
آغاز حرکت کاروان پیاده روی 40 هزار نفری اربعین حسینی از اهواز به کربلا

آغاز حرکت کاروان پیاده روی 40 هزار نفری اربعین حسینی از اهواز به کربلا حجت الاسلام سید مهدی حسینی ، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز گفت: حرکت کاروان پیاده روی 40 هزار نفری زائران امام حسین (ع) به کربلا از فردا (دوشنبه 23 مهر) از روستای قجریه آغاز می شود.
مدیر کانون فرهنگی هنری مشکات اهواز، افزود: حرکت این کاروان از روستای قجریه در مسیر بخش اسماعیلیه معروف به جاده امام صادق (ع) در 45 کیلومتری اهواز آغاز می شود و شب در روستای ام الطمیر در 10 کیلومتری اهواز توقف می کنند.
وی تصریح کرد: این کاروان صبح روز دوم (سه شنبه 24 مهر) از روستای ام الطمیر حرکت می کند و ظهر برای ناهار و نماز در ملاشیه توقف می کند و در این فاصله زائران روستاهای حردان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
مراسم ختم والده معاون برادران اسماعیلی برگزار شد

مراسم ختم والده معاون برادران اسماعیلی برگزار شد به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان ، از دقایقی پیش در مسجد نور میدان فاطمی مراسم ختم والده پرویز اسماعیلی، معاون رییس جمهوری و محسن اسماعیلی، عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور مقامات آغاز شد .
بنابراین گزارش، تاکنون در این مراسم علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور، بهرام قاسمی سخنگوی وزیر امور خارجه، مجید تخت روانچی معاون سیاسی رییس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، احمد مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
30 قاری در قالب کاروان نور در اربعین حسینی/مصوبه مجمع عمومی ما را از ادغام اتحادیه های قرآنی خارج کرد

30 قاری در قالب کاروان نور در اربعین حسینی/مصوبه مجمع عمومی ما را از ادغام اتحادیه های قرآنی خارج کرد حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآنی کشور در گفتگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان ، در خصوص مهم ترین برنامه های در دستور کار اتحادیه تشکل های قرآنی گفت: اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور به عنوان نماینده موسسات و تشکل های قرآنی کشور فلسفه ذاتی وجودش حمایت از فعالیت های موسسات و هماهنگ سازی این فعالیت ها است.
وی ادامه داد: ما در اتحادیه چند اولویت داریم که این اولویت ها براساس کمیسیون های شورای توسعه و هم خود شورا ابلاغ شده است که یکی از این اولویت ها که مورد نظر رهبر معظم انقلاب هم هست حوزه حفظ و آموزش عمومی قرآن است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
بزرگداشت چهل سالگی انقلاب فرصت مناسبی برای اعلام وفاداری ملت ایران به انقلاب است

بزرگداشت چهل سالگی انقلاب فرصت مناسبی برای اعلام وفاداری ملت ایران به انقلاب است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، نصرت الله لطفی، امروز(یک شنبه 22 مهر) در جلسه شورای سیاست گذاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در زنجان، گفت: امسال به دلیل چهل سالگی انقلاب اسلامی برنامه ها تنها به برگزاری جشن های دهه فجر ختم نمی شود.
وی با اشاره به اینکه نگاه تبیینی به برنامه های بزگداشت چهل سالگی انقلاب از فجر 96 تا فجر 97 برنامه ریزی شده است، گفت: امروز دشمنان جنگ ترکیبی و تحمیلی را بر علیه نظام دینی به راه انداخته است.
لطفی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت مردمی در این برنامه ها استفاده شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
افزایش ثبت نام زائران اربعین در گیلان با کاهش نرخ ارز

افزایش ثبت نام زائران اربعین در گیلان با کاهش نرخ ارز به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، مصطفی سالاری، امروز (یکشنبه، 22 مهر) در جلسه هماهنگی ستاد اربعین در استانداری با اشاره به کاهش قیمت ویزای اربعین حس ی نی (علیه السلام) اظهار کرد: با تمهیدات دولت جهت تسهیل اعزام زائران به گردهمایی اربعین حسینی، نرخ ویزای اربعین کاهش یافته تا زائران مشکلی در این خصوص نداشته باشند.
وی با اشاره به کاهش 35 درصدی ارز توسط رئیس جمهور برای زائران حسینی تصریح کرد: این اقدام موجب افزایش ثبت نام زائران شده و پیش بینی می شود بیش از 30 هزار نفر از گیلان عازم اربعین حسینی شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
11 هزار زائر گیلانی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کردند

11 هزار زائر گیلانی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کردند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، حسن فعال، امروز (یکشنبه، 22 مهر) در جلسه هماهنگی ستاد اربعین در استانداری گیلان با بیان اینکه سامانه سماح تنها سامانه رسمی ثبت نام زوار اربعین است گفت: ثبت نام در این سامانه برای زائران اربعین از4 مهر آغاز شده است .
مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه تا کنون 11 هزار نفر از متقاضیان تشرف به اربعین حسینی در این سامانه ثبت نام کرده اند تصریح کرد: کاهش قیمت ویزای اربعین حسینی موجب افزایش ثبت نام ها در 48 ساعت گذشته شده است.
فعال با اشاره به استقرار کنسولگری عراق در استان جهت سهولت در صدور روادید اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
پیش بینی اعزام 30 هزار زائر گیلانی به اربعین حسینی

پیش بینی اعزام 30 هزار زائر گیلانی به اربعین حسینی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، نادر عبدالله پور امروز (یکشنبه، 22 مهر) در جلسه هماهنگی ستاد اربعین در استانداری با بیان اینکه سال گذشته 22 هزار نفر از گیلان عازم اربعین حسینی شدند اظهارکرد: پیش بینی می شود امسال بیش از 30 هزار نفر از گیلان جهت شرکت در همایش اربعین حسینی عازم کربلای معلی شوند.
دبیر ستاد اربعین گیلان ادامه داد: همچنین هفت هزار زائر خارجی حوزه قفقاز نیز از مرز آستارا عازم کشور عراق می شوند.
عبدالله پور تصریح کرد: پیش بینی می شود این تعداد به 13 هزار زائر خارجی قفقازی ، داغستانی و چچنی افزایش پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
12 موکب گیلان از زائران اربعین پذیرایی می کنند

12 موکب گیلان از زائران اربعین پذیرایی می کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، غلامرضا عباس پور امروز(یکشنبه، 22 مهر) در جلسه ستاد اربعین حسینی در استانداری گیلان با بیان اینکه گیلان دارای 12 موکب پذیرایی از زائران اربعین است گفت: این موکب ها در شهرهای ایلام، نجف، کربلا و آستارا دایر می شوند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با بیان اینکه یک موکب ویژه خواهران است تصریح کرد: این موکب برای دومین سال متوالی تشکیل شده و 300 نفر را پذیرایی می کند.
وی از اعزام برخی موکب ها به عراق و تجهیز آنها خبر داد و بیان کرد: این موکب ها وظیفه اسکان و تغذیه 15 هزار نفر را (پنج هزار نفر در کربلا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
دوره آموزشی طلایه داران فردا در گیلان برگزار می شود

دوره آموزشی طلایه داران فردا در گیلان برگزار می شود مهیار فتحی پور به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: دوره آموزشی طلایه داران فردا به منظور ایجاد آمادگی لازم در ابعاد مختلف مهارتی، تشکیلاتی و معرفتی برگزار می شود.
مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان با بیان اینکه در این دوره 100 دانش آموز پسر منتخب مدارس استان حضور دارند افزود: این دوره با هدف حضور فعال و منسجم مسئولان انجمن های اسلامی دانش آموزان دایر می شود.
وی تصریح کرد: دوره مذکور از 25 مهر به مدت 2 روز در اردوگاه شهید رجایی رضوانشهر برگزار می شود.
پایان پیام/ 84 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
ترجمه کتاب در گیلان افزایش یافت

ترجمه کتاب در گیلان افزایش یافت به گزارش خبرگزاری شبستان از رشت و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حسین ابراهیمیان گفت: طی مدت یادشده 382 عنوان کتاب منتشر شده که 343 مورد از این تعداد تالیف بوده است.
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار داشت: همچنین، صدور مجوز چاپ کتاب های کودک و نوجوان در گیلان از سال 93 تا کنون رشد 26 درصدی داشته و رشد انتشار کتاب در استان طی دوره چهار ساله، به 106 درصد رسیده است.
وی یادآور شد: تاریخ برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان ، اواخر آبان ماه تعیین شده که در صورت تکمیل اعتبار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
وقتی یک زن کانادایی در راهپیمایی اربعین مورد لطف امام حسین (ع) قرار می گیرد

وقتی یک زن کانادایی در راهپیمایی اربعین مورد لطف امام حسین (ع) قرار می گیرد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از تسنیم، مهدی امینی مستندساز است. او تجربه مستندسازی از راهپیمایی بزرگ اربعین را دارد و تاکنون دو مجموعه مستند جامانده ها و نامه به حضرت سیدالشهدا را پیرامون این راهپیمایی میلیونی تولید کرده است. فیلم مستند بلند جامانده ها به کارگردانی و تهیه کنندگی او در دومین سوگواره جهانی عبرات برگزیده شده و موفق به کسب دیپلم افتخار شده است.
امینی از تجربیات مستندسازی در مسیر کربلا سخت گفت و تاکید کرد: در راهپیمایی اربعین هیچ تفاوتی بین فقیر و غنی نیست. راهپیمایی اربعین جلوه ای از روز قیامت است به این معنی که همه در روز قیامت محشور می شوند و با هر نژاد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 9 ساعت پیش
هزینه صدور ویزا برای زایران اربعین 199 هزار و 875 تومان است

هزینه صدور ویزا برای زایران اربعین 199 هزار و 875 تومان است به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان ، حسین ذوالفقاری ، رییس ستاد مرکزی اربعین در نشست خبری امروز یکشنبه 22 مهر در گزارشی در رابطه با آخرین اقدامات ستاد اربعین گفت: مبلغ ویزا برای زایران امسال 199 هزار و 875 تومان است و مدت روادید 2 ماه است که ظاهرا می توانند به مدت یک ماه اقامت داشته باشند.
وی اظهار داشت: با کاهش ارزش پول ملی یکی از مشکلات پیش روی اربعین مسئله ویزا بود که اگر قرار بود با ارز آزاد صادر می شد هزینه زیادی برای زایران داشت که در پی هماهنگی وزیر کشور با بانک مرکزی و رییس جمهور و پیگیری نمایندگان مجلس نهایتا منجر به این شد که نهایتا با ارز ثانوی برای زایران موافقت شد در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 9 ساعت پیش
صدای دانش آموزان در جامعه کمتر شنیده می شود

صدای دانش آموزان در جامعه کمتر شنیده می شود به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، سیدعباس صالحی، امروز (یکشنبه 22 مهرماه) در نهمین دوره مجلس دانش آموزی که در مجلس قدیم در حال برگزاری است، گفت: مجلس شورای دانش آموزی از جهات مختلف متمایز است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تاثیر مجلس دانش آموزی افزود: یک نهاد مدنی است که فراجنسیتی، فرامنطقه ای و فرادینی تشکیل شده است که در این ساختار مدنی جوانان پرانرژی و تاثیرگذار حضور دارند.
وی با بیان اینکه این نهاد را می توان به چند گونه تعبیر کرد، گفت: مجلس شورای دانش آموزی را یک نهاد مدنی نمادین بدانیم که خوب و تاثیرگذار است و نمایه ای از حرکت رو به جلو محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 10 ساعت پیش
روزگار سخت ترامپ/راه پر پیچ و خم تحریم ایران

روزگار سخت ترامپ/راه پر پیچ و خم تحریم ایران به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان ، دونالد ترامپ ، رییس جمهوری آمریکا از 18 اردیبهشت که دستور بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را صادر کرد نمی توانست تصور کند چنین راه سختی را در پیش دارد.
او فکر می کرد بتواند با اعمال تحریم ها علیه ایران، تهران را فلج کند اما شاهد آن هستیم که روزگار آمریکا با آغاز این اقدام در عرصه سیاست خارجی و اقتصاد خارجی بیش از پیش سخت شده و واکنش های منفی بازار نفت و کشورهای مختلف به او نشان داده که راه اشتباهی را در پیش گرفته است.
در همین رابطه، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی با بیان اینکه راهبرد دولت آمریکا ناآرام کردن ایران از طریق تحریم ها است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 10 ساعت پیش
برای جوانان توانمند ایرانی، هیچ هدفی دور از دسترس نیست

برای جوانان توانمند ایرانی، هیچ هدفی دور از دسترس نیست به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهوری در پیامی به مناسبت افتتاحیه نهمین دوره مجلس دانش آموزی، با اشاره به اینکه امروز ملت ایران با وجود جوانان توانمند و استعدادهای درخشان به افق های دور دست می نگرد و قله های رفیع علم و دانش و توسعه را هدف گرفته است، تاکید کرد: با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت های فراوانی که در کشور وجود دارد، جایگاه کشور در صحنه بین المللی را روز به روز رفیع تر خواهیم ساخت.
متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 11 ساعت پیش
سوگواری شهادت حضرت رقیه (ع) در مسجد حضرت زینب (ع)

سوگواری شهادت حضرت رقیه (ع) در مسجد حضرت زینب (ع) حجت الاسلام علی میرحیدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، گفت: مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (ع) در روزهای 22 و 23 مهرماه از ساعت 5:30 تا 7:30 صبح در مسجد حضرت زینب (ع) برگزار می شود.
وی افزود: حجج اسلام مجتبی سفیدی و سیدحسین خادمیان، در مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (ع) سخنرانی می کنند.
امام جماعت مسجد حضرت زینب (ع) خاطرنشان کرد: هیات چهارده معصوم (ع) شهر ری که سابقه 50 ساله دارد و هر هفته در یکی از مساجد شهر ری، مجلس روضه برگزار می کند، مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (ع) را برگزار می کند.
یادآور می شود؛ مسجد حضرت زینب (ع) در شهر ری، خیابان داسار، واقع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 11 ساعت پیش
تربیت هنرمند متعهد، از مهمترین رسالت های کانون های مساجد است

تربیت هنرمند متعهد، از مهمترین رسالت های کانون های مساجد است حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری، در گفت وگو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان ، اظهار کرد: ما تلاش می کنیم تا فارغ از ایام تابستان که طولانی ترین ایام فراغت نوجوانان و جوانان محسوب می شود، بتوانیم در سایر ایام سال نیز تعاملی پایدار میان نسل جوان و مسجد ایجاد کنیم.
وی افزود: ما به اوقات فراغت به مثابه بهانه ای برای تقویت هرچه بیشتر تعامل میان نوجوانان و مسجد نگاه می کنیم و در گام بعد سعی می کنیم تا از این فرصت برای تربیت نسل جوان بهره مند شویم.
مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
جنبه مردمی بودن موکب های اباعبدالله الحسین (ع) حفظ شود

جنبه مردمی بودن موکب های اباعبدالله الحسین (ع) حفظ شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، حسن یوسفی ، در نشست ستاد اربعین دبیرخانه کانون های مساجد استان، گفت: هدف ما خدمت به زوار امام حسین (ع) است از این رو همه باید پای کار بیایند و با توجه به اینکه خوزستان از دو مرز میزبان زائران است باید برنامه ریزی دقیق تری در این راستا داشته باشیم.
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، اضافه کرد: چند موکب توسط کانون های مساجد در مزرهای شلمچه و چذابه مستقر می شود و دبیرخانه کانون های مساجد در کنار این موکب ها به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
کتاب به انسان نشاط فرهنگی می دهد/ حمایت مسئولان برای خرید کتاب اقشار مختلف جامعه

کتاب به انسان نشاط فرهنگی می دهد/ حمایت مسئولان برای خرید کتاب اقشار مختلف جامعه غلامرضا منتظری، رئیس بسیج اساتید استان گلستان در حاشیه بازدید از دوازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: نمایشگاه کتاب مثل یک سفره فرهنگی است که غذای روحی مردم در بین آن قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: اگر کتاب مناسب در اختیار مردم قرار دهیم در رشد و توسعه علمی جامعه نقش به سزایی خواهیم داشت.
مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: نمایشگاه کتاب امکان دسترسی آسان کتاب را برای جامعه فراهم می کند و وقتی نسل نوجوان و جوان ما در این نمایشگاه قدم می زند اثر روحی و فرهنگی برای آنها وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
تمام ظرفیت های شهرداری تهران در خدمت اربعین

تمام ظرفیت های شهرداری تهران در خدمت اربعین سعید اوحدی در گفتگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان ، در خصوص کاهش هزینه های شهرداری برای مراسم اربعین از ارقام 40 الی 50 میلیارد تومانی به 2.5میلیارد تومان و امکان کاهش اعزام نیروهای شهرداری گفت: خوشبختانه کاهش فعالیت را در شهرداری تهران نداشتیم، در شهرداری تهران یک ستادی به عنوان ستاد خدمات اربعین با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به ریاست مهندس یزدانی شکل گرفته است که همه ظرفیت این معاونت بنابر دستور شهردار تهران در خدمت اربعین قرار گرفته است.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
26 آبان؛ برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب

26 آبان؛ برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب محمد جواد محمدی نوری در گفت و گو با خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان از برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب در تاریخ 26 آبان خبر داد.
بازرس خانه احزاب با بیان این که در این مجمع انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب برگزار می شود، افزود: در این انتخابات از هر جریان 7 نفر به عنوان شورای مرکزی انتخاب می شوند.
نوری با اعلام اینکه همچنین در ادامه این مجمع 6 بازرس به عنوان بازرسین خانه احزاب با رای حاضرین انتخاب می شوند، گفت: در انتخابات شورای مرکزی نیز هر سه جریان کاندیدای خود را معرفی می کنند./
پایان پیام/ 34 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
برگزاری کلاس قرآن در کانون فرهنگی هنری نور شهر سامان

برگزاری کلاس قرآن در کانون فرهنگی هنری نور شهر سامان رضا صفاری سامانی، مسئول کانون فرهنگی هنری نور مسجد جامع شهر سامان امروز (22 مهر) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد گفت: کلاس های قرآن ویژه جوانان و نوجوانان به صورت هفتگی و منظم برگزار می شود.
وی بابیان اینکه بدلیل استفاده از اساتید مجرب استقبال از کلاس های قرآن بی نظیر است افزود: از ابتدای برگزاری کلاس های قرآنی جوانان و نوجوانان زیادی جذب کانون و مسجد شده اند.
مسئول کانون فرهنگی هنری نور مسجد جامع شهر سامان ابراز کرد: اعزام به اردوهای زیارتی مشهد مقدس و قم از دیگر دلایل جذب جوانان به مسجد است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
همایش طلیعه حضور برگزار شد

همایش طلیعه حضور برگزار شد خبرگزاری شبستان ، قم، همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدید الورود حوزه علمیه خواهران استان قم و کاشان در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با حضور 300 طلبه پایه اول برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین صالح رئیس مدیریت حوزه های علمیه استان قم در این همایش با اشاره به وظایف اجتماعی زنان بر حضور زنان در جامعه با هدف اقامه دین تاکید کرد و گفت: رسالت زن مسلمان جدای از اجتماع و جامعه نیست و بدون توجه به مقولات اجتماعی فرهنگی و سیاسی صورت نمی گیرد، زن و مرد در مقولات اجتماعی باید حضور فعال داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
نرخ غذای دانشجویی افزایش پیدا نمی کند

نرخ غذای دانشجویی افزایش پیدا نمی کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، دکتر فرهاد پورغلامی شب گذشته (21 مهر) در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه خراسان جنوبی ضمن تشریح اقدامات و مصوبات سفر خود به این استان، گفت: در حوزه آموزش عالی ظرفیت ها و توانمندی های استان را بررسی کردیم، دانشگاه بیرجند جزو دانشگاه هایی است که ظرفیت بالایی را از نظر آموزش دانشجو و انجام کارهای پژوهشی تحقیقاتی دارد.
وی با بیان اینکه اطلاعاتی که از دانشگاه بیرجند بدست آوردیم در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، افزود: همچنین در این سفر مقرر شد که برای ساخت خوابگاه دانشگاه صنعتی بیرجند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
وضعیت علمی کشور مورد رضایت مقام معظم رهبری است

وضعیت علمی کشور مورد رضایت مقام معظم رهبری است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، فرهاد پورغلامی شب گذشته (21 مهر) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در بازدیدی که از دانشگاه بیرجند و دانشگاه های استان داشتیم، ظرفیت ها و توانمندی ها شناسایی شد، گفت: برای بازدید از دانشگاه های کشور برنامه تنظیم شد که در اولین سفر در اوایل سال تحصیلی به خراسان جنوبی آمدم.
وی با بیان اینکه در جریان سفر به این استان برخی از پروژها افتتاح شد، افزود: این استان توان استفاده از خیرین در حوزه آموزش عالی را دارد و در این حوزه در استان ظرفیت خوبی وجود دارد ما نیازها را اعلام می کنیم به خود خیران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
فیلم سینمایی تنگه ابوقریب در دانشگاه آزاد زنجان اکران شد

فیلم سینمایی تنگه ابوقریب در دانشگاه آزاد زنجان اکران شد به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، در راستای طرح سینما سیار؛ فیلم سینمایی تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی صبح روز پنجشنبه در دانشگاه آزاد زنجان اکران شد .
طی تفاهم نامه ای که انجمن سینمای جوانان ایران با دانشگاه های آزاد ده استان کشور منعقد نموده است پس از این در هر ماه یک اکران در قالب طرح سینما سیار در ده دانشگاه های آزاد کشور اکران خواهد شد .
با اعلام آمادگی دانشگاه آزاد زنجان افتتاح این طرح با اکران فیلم سینمایی تنگه ابوقریب آغاز به کار کرد .
پایان پیام/ 73 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
زخم خشکسالی بر تن باغ های اصفهان/دوئل فقاهت و قضاوت/چه کسانی زاینده رود را خشک کردند؟

زخم خشکسالی بر تن باغ های اصفهان/دوئل فقاهت و قضاوت/چه کسانی زاینده رود را خشک کردند؟ به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، صفحه اول روزنامه های امروز یکشنبه (22 مهر) در اصفهان به شرح زیر است:
پایان پیام/ 121 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
سمنانی ها 18 میلیون تومان صدقه به روش نوین پرداخت کردند

سمنانی ها 18 میلیون تومان صدقه به روش نوین پرداخت کردند به گزارش خبرگزاری شبستان وبه نقل ازروابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان، سید جواد رضوی ،بابیان اینکه بیش از 90 هزار از خانوارهای استان سمنان مشترک خانگی صندوق های صدقه کمیته امداد استان سمنان هستند افزود: صدقه های جمع آوری شده در سرفصل های تأمین جهیزیه، هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، مسکن، درمان و پرداخت تسهیلات به افراد تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان هزینه می شود.
وی با اشاره به مردم نیک اندیش استان سمنان در نیمه نخست امسال دو میلیارد و 234 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند یادآور شد: از این مجموع دو میلیارد و 73 میلیون تومان از طریق صندوق های صدقه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 13 ساعت پیش
سی و سومین دوره آموزش فیلم سازی انجمن سینمای جوان زنجان برگزار شد

سی و سومین دوره آموزش فیلم سازی انجمن سینمای جوان زنجان برگزار شد به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، سی و سومین دوره آموزش فیلم سازی انجمن سینمای جوان زنجان با حضور 23 متقاضی شرکت در دوره فیلم سازی بعداز ثبت نام اولیه برگزارشد .
پس از این آزمون متقاضیان باید در مصاحبه حضوری این دوره نیز که متعاقبا زمانبندی آن توسط دفتر اعلام خواهد شد شرکت نموده و بعد از کسب نمرات لازم آزمون کتبی و مصاحبه، مجوز ورود به دوره را کسب کنند.
همچنین براساس دستورالعمل معاونت فرهنگی وآموزش سینمای جوانان ایران، شروع دوره های جدید آموزش فیلم سازی از ابتدای آبان ماه خواهد بود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 13 ساعت پیش
حذف یارانه سه دهک بالای جامعه در دستور کار دولت قرار گیرد

حذف یارانه سه دهک بالای جامعه در دستور کار دولت قرار گیرد سیدابوالفضل موسوی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد راهکارهای دولت برای کمک به بهبود معیشت و همچنین اقتصاد کشور گفت: دولت در لایحه بودجه 97 بحث افزایش قیمت حامل های انرژی را مطرح کرد که مجلس با آن مخالفت کرد البته بحث تظاهرات دی ماه نیز باعث شد که دولت از این پیشنهاد صرف نظر کند ولی همواره بحث اصلاح قیمت حامل های انرژی را در برنامه داشت.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر دولت بحث سهمیه بندی سوخت را مطرح می کند که این یکی از سناریوهایی است که برای شرایط فعلی با توجه به مشکلات موجود اندیشیده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 13 ساعت پیش
دانشگاه ها از آلودگی های فرهنگ منحط غرب پاک شوند

دانشگاه ها از آلودگی های فرهنگ منحط غرب پاک شوند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی شامگاه امروز (21 مهر) در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه همه انبیای الهی راه رشد انسان را در تربیت و تزکیه می دانستند، اظهار داشت: اگر تعلیم و ایمان با هم در جامعه ای وجود داشته باشد، باعث پیشرفت جامعه خواهد شد اما علم بدون تربیت و تزکیه نتیجه آن وحشی گری مدرن می شود که امروز در دنیا شاهد آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه علم باید جهت دار و هدفمند باشد، گفت: اصل و اساس رشد انسان به علم استوار است اما این علم باید هدفدار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
دانشجویان هنرِ جلب امکانات و کار بدون امکانات را داشته باشند

دانشجویان هنرِ جلب امکانات و کار بدون امکانات را داشته باشند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام مصطفی رستمی عصر امروز (21 مهر) در نشست با تشکل ها و کانونهای دانشجویی خراسان جنوبی اظهار کرد: دوره دانشجویی کوتاه و در حال سپردی شدن و تکرار نشدنی است.
وی با بیان اینکه باید دانشگاه را بشناسیم، افزود: دانشگاه تنها یک محیط فیزیکی و گرفتن مدرک نیست بلکه دانشجویان در دانشگاه در حال ساخته شدن هستید و جامعه را نیز می توانند بسازند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: اعتکاف به عنوان عملی مذهبی که جزو عبادت های خالص دین بود و مدتها تنها بعضی از طلبه ها معتکف می شدند اما دانشگاه جریان اعتکاف را به حرکت عمومی در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
پذیرش بیشتر دانشجوی خارجی در دانشگاه بیرجند بررسی می شود

پذیرش بیشتر دانشجوی خارجی در دانشگاه بیرجند بررسی می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، دکتر پورغلامی عصر امروز (21 مهر) در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: تمام تلاش دولت در حال حاضر در راستای کاهش مشکلاتی است که پیش آمده و تصمیم گیری ها برای حفظ شرایط بهتر و بهبود شرایط موجود خواهد بود.
وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی علاقه مند به علم و دارای سابقه در دانش هستند، گفت: امید از این ظرفیت ها در توسعه استان و کشور استفاده کنیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ظرفیت ها و توانمندی هایی که در خراسان جنوبی وجود دارد، بیشتر از آنچه که من فکر می کردم است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
شورای امنیت و توسعه خراسان جنوبی راه اندازی شد

شورای امنیت و توسعه خراسان جنوبی راه اندازی شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، محمدمهدی مروج الشریعه عصر امروز(21 مهر) در شورای اداری خراسان جنوبی با اشاره به در پیش بودن اربعین اظهار داشت: مدیرانی که در امر اربعین دخیل هستند با شکوه تر از گذشته در برپایی موکب های استان در عتبات عالیات همکاری لازم را داشته باشند.
وی با بیان اینکه شورای امنیت و توسعه پایدار شرق و غرب کشور بعد از وقفه طولانی، مجدد به همت وزیر کشور احیا شد و برخی از کمیته های آن تشکیل و کمیته اقتصادی به عنوان اولین کمیته آن تشکیل شد، گفت: خراسان جنوبی اولین استانی است که کمیته استانی شورای امنیت و توسعه پاسدار شرق کشور در آن شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
تربیت دانشجو بر اساس نیازهای استان صورت گیرد

تربیت دانشجو بر اساس نیازهای استان صورت گیرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، فرهاد فلاحتی عصر امروز (21 مهر) در شورای اداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه توجه به آموزش عالی استان باید صورت گیرد، گفت: سنگ بنای توسعه کشور و خراسان جنوبی آموزش عالی است.
وی با بیان اینکه پیشرفت های استان مدیون آموزش عالی است، اظهارداشت: توجه به آموزش عالی استان در مقایسه با دانشگاه های دیگر کشور یکی از مسائلی است که باید مورد توجه ویژه باشد.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس با اشاره به اینکه نباید دانشگاه های توانمند استان به دلیل برخی معذوریت هایی که در کشور است در حاشیه قرار گیرند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
بالغ بر 3 میلیارد ریال بن کارت خرید در نمایشگاه کتاب کردستان توزیع شد

بالغ بر 3 میلیارد ریال بن کارت خرید در نمایشگاه کتاب کردستان توزیع شد فریدون پوررضایی در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج اظهارداشت: در روز نخست نمایشگاه 574 میلیون ریال بن کارت از سوی شعبه مستقر در نمایشگاه به مردم عرضه شد .
وی بیان کرد: یک میلیارد و 337 میلیون ریال هم تا پایان روز دوم و یک میلیاردو 355 میلیون و 500 هزار ریال تا پایان روز سوم نمایشگاه بن کارت خرید کتاب به مردم پرداخت شد .
مدیرامورشعب بانک شهر کردستان از استقرار چهار باجه دراین نمایشگاه خبرداد و افزود: ما با نوآوری نرم افزاری و بهره مندی از تجهیزات مناسب توانسته ایم رضایت کامل مردم را در این گونه رویدادهای فرهنگی کسب کنیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
دستگیری یک تیم تروریستی تجزیه طلب در کرمانشاه

دستگیری یک تیم تروریستی تجزیه طلب در کرمانشاه به گزارش شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، این وزارت خانه اعلام کرد: با عنایت خداوند متعال و اقدامات تخصصی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات کرمانشاه، یک تیم تروریستی تجزیه طلب که از مرزهای غربی وارد و در خانه تیمی مستقر شده بودند، تحت رصد و اشراف قرار گرفته و دو نفر از تروریست ها در درگیری مسلحانه به هلاکت رسیدند .
از این تیم تروریستی چند قبضه سلاح، نارنجک، تجهیزات جنگی و اسناد درون گروهکی به دست آمده است.
این اسناد مبیّن حمایت کشورهای مرتجع عربی از اقدامات تروریستی در داخل کشور و برنامه عملیاتی این تیم برای چندین اقدام تروریستی در استان کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
فعالیت 20 موکب استان برای خدمت به زائران اربعین حسینی

فعالیت 20 موکب استان برای خدمت به زائران اربعین حسینی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز ، علی داداش زاده، مسؤول بازسازی ستاد عتبات عالیات در آذربایجان شرقی با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی بزرگ اربعین گفت: امسال مقرر شده 20 موکب استان از شهرهای مختلف برای پذیرایی روزانه 38 هزار زائر اربعین حسینی اعزام شوند.
وی خاطرنشان کرد: کاروان موکب آذربایجان شرقی امسال خدمت رسانی به زایران اباعبدالله حسین(ع) را در مرز شلمچه بر عهده دارد.
مسؤول بازسازی ستاد عتبات عالیات در آذربایجان شرقی افزود: کاروان 120 نفری خادمان آذربایجان شرقی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی با عنوان موکب شباب علی اکبر(ع) به شلمچه اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
کودکی به شکل نمادین به عنوان مدیر کل بهزیستی فارس، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد

کودکی به شکل نمادین به عنوان مدیر کل بهزیستی فارس، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، مراسم نمادین حضور کودک در سمت مدیر کل بهزیستی فارس امروز (21 مهر) برگزار شد، در این مراسم علی رحمانیان، از کودکان شیرازی به جای سید مرتضی موسوی، مدیرکل بهزیستی استان نشست به سئوالات خبرنگار پاسخ داد.
در این مراسم دیبا رحیمی، خبرنگار نمادین و سوگند پرتو آملی به عنوان تصویربردار نمادین حضور داشتند و از مدیر کل نمادین بهزیستی سئوالاتی در خصوص توجه به کودک و اهمیت هفته کودک پرسیدند.
سید مرتضی موسوی، مدیر کل بهزیستی فارس همچنین در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته کودک، گفت: یکی از بنیادها و بنیان های آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
19 مهر مطلع فجری جدید در افق کانون های مساجد است

19 مهر مطلع فجری جدید در افق کانون های مساجد است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس در برنامه تلویزیونی کاشانه مهر ضمن اشاره به برنامه های ویژه اوقات فراغت در قالب طرح آسمانی ها با همکاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس اجرا شد، گفت: یک هزار و 203 کانون فرهنگی هنری به عنوان پایگاه های اوقات فراغت در مساجد نقاط مختلف فارس از جمله شهرستان ها، شهرها و روستاهای تابعه فعالیت داشتند که 20 هزار برنامه در 9 محور برنامه های متنوعی را در زمینه های قرآنی، فرهنگی، هنری، آموزشی، اعتقادی، ادبی، ورزشی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
مسجد طراز اسلامی مجاهدپرور است

مسجد طراز اسلامی مجاهدپرور است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، محمدرضا سوقندی عصر امروز (21 مهر) در دیدار با مدیران کانون های تخصصی ایثار و شهادت خراسان جنوبی و کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت متعلق به هیچ جناح، حزب و گروهی نیست بلکه متعلق به اسلام و سطح آن ملی و مردمی است.
وی با اشاره به اینکه با بررسی های انجام شده مشخص می شود که کارهای مردمی که در حوزه ایثار و شهادت انجام شده، قابل افتخار، ماندگار و پایدار است، افزود: یکی از ویژگی های فرهنگ دفاع مقدس که ریشه در فرهنگ عاشورا دارد، پایداری و ماندگاری آن است و اگر نقش مردم را در این حوزه کم کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
سی سخت لرزید

سی سخت لرزید به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، زلزله ای به بزرگی 3/2 در مقیاس درونی زمین، ریشتر ساعت 18 و 43 دقیقه و 28 ثانیه شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.
بنابر اعلام مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، این زمین لرزه در عمق 6 کیلومتری زمین و با طول جغرافیایی 51.622 و عرض جغرافیایی 30.980 به وقوع پیوست .
از خسارات احتمالی این زلزله گزارشی ارسال نشده است.
پایان پیام/ 82 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
کانون فرهنگی و هنری مدینه النبی (ص) شیراز به عنوان کانون برتر جذب جوانان در کشور معرفی شد

کانون فرهنگی و هنری مدینه النبی (ص) شیراز به عنوان کانون برتر جذب جوانان در کشور معرفی شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، آئین اختتامیه طرح ملی اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی، مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، مسئولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ها، فعالان فرهنگی مساجد و مسئولان در سالن حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد که در این مراسم 16 مدیر کانون فرهنگی و هنری برتر مساجد در موضوعات مختلف مورد تجلیل قرار گرفتند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
نشست زبان کردی و گویش ها در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان برگزار شد

نشست زبان کردی و گویش ها در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان برگزار شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، نشست زبان کردی و گویش ها در چهارمین روز از هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی سنندج برگزار شد .
این نشست با حضور زانیار نقشبندی استاد دانشگاه کردستان و کرم الله پالیزبان استاد زبان شناسی دانشگاه ایلام و به ریاست عدنان برزنجی برگزار شد .
کرم الله پالیزبان استاد زبان شناسی دانشگاه ایلام نیز در این نشست گفت: زبان مردم استان ایلام به کوردی جنوبی معروف است .
وی عنوان کرد: تحقیق و پژوهش های زبان شناسی نشان داده که 90 درصد مردم ایلام کورد و 10 درصد زبان عربی و لری صحبت می کنند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
عرضه 6 میلیارد ریال بن تخفیف خرید در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان/ استقبال بی نظیر مردمی

عرضه 6 میلیارد ریال بن تخفیف خرید در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان/ استقبال بی نظیر مردمی جلال قلعه شاخانی در حاشیه برپایی هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج اظهار کرد: یکی از مزیت های برپایی نمایشگاه های استانی کتاب تخیف خرید کتاب است که با تخفیف حداقل 30 درصدی به علاقه مندان عرضه می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از عرضه بن کارت های تخفیف خرید کتاب خبر داد و گفت: هشتمین نمایشگاه کبین المللی کتاب کردستان با 6 میلیارد ریال بن تخفیف خرید کتاب در خدمت علاقه مندان عرصه کتاب و کتابخوانی است.
رئیس ستاد برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
مجموعه اقامتی باشگاه تراکتورسازی افتتاح می شود

مجموعه اقامتی باشگاه تراکتورسازی افتتاح می شود به گزارش خبرگزاری شبستان در تبریز ، این باشگاه پرطرفدار ایران پس از تغییر مالکیت و ساختار، تلاش می کند بهترین امکانات ممکن را در اختیار ورزشکاران و هواداران خود قرار بدهد که تدوین نمودار جدید سازمانی و سازمان دهی تشکیلات باشگاه، تخصیص پروازهای اختصاصی و چارتر هواپیمایی آتا، جذب بازیکنان ملی پوش و بازیکنان خوب خارجی از جمله این برنامه ها است.
ساخت و تجهیز مجموعه اقامتی - ورزشی تراکتورسازی در کنار زمین های تمرین، جدید ترین اقدام باشگاه است که تا سه ماه آینده در برنامه مرحله بندی شده افتتاح و مورد استفاده قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 2 ساعت پیش
اجرای طرح اخوت مساجد مساجد اهل سنت را نیز در بر می گیرد

اجرای طرح اخوت مساجد مساجد اهل سنت را نیز در بر می گیرد به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی در دیدار با سرپرست استانداری کرمان، با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائل، هویت است و به همین دلیل پیگیر تصویب اساسنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد بودیم؛ گفت: خوشبختانه کار خیلی بزرگی انجام شد و وزیر با تمام قوا به میدان آمد و این اساسنامه بعد از 25 سال از فعالیت کانون ها، به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید .
وی افزود: بحث دیگر اینکه شورای عالی سیاست گذاری کانون ها 25 سال تشکیل نشده بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
دین مهمترین رقیب نظام سلطه است

دین مهمترین رقیب نظام سلطه است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام مصطفی رستمی امروز ( 21 مهر) در مراسم اجلاسیه شهدای دانشجو و اساتید خراسان جنوبی اظهار کرد: بعد از ظهور نظام های غربی و شکل گیری نظام سلطه دنیا در روندی حرکت کرد تا انسان ها از نظر فکری حاکمیت غرب را بپذیرند و کشورها از نظر سیاسی و اقتصادی نیز تحت سلطه غرب باشند.
وی با بیان اینکه مهمترین رقیب نظام سلطه دین است، افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بساط نظام شاهنشاهی را جمع کرد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاکید بر اینکه تاریخ انقلاب اسلامی را به جوانان منتقل نکرده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 10 ساعت پیش
برپایی بزرگترین سفره حضرت رقیه(س) در رشت

برپایی بزرگترین سفره حضرت رقیه(س) در رشت به گزارش خبرگزاری شبستان از رشت، بزرگترین سفره حضرت رقیه(س) با هدف احیاء آئین های عزاداری سنتی، فردا (یکشنبه، 22 مهر) همز مان با شب شهادت حضرت رقیه بنت الحسین(س) در رشت برپا می شود .
این مراسم همزمان با 315 نقطه از سراسر ایران و جهان به همت هیئت روضات الحسین(ع) رشت برای دومین سال پیاپی بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن سمیعی، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان گیلان، در این مراسم سخنرانی کرده و حاج مسعود عارفی از ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و مهدی حسن زاده مداح نوجوان گیلانی، مداحی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 8 روز و 10 ساعت پیش
پاشنه آشیل آمریکا در مجامع بین المللی/رویکرد جدید ایران در مقاومت

پاشنه آشیل آمریکا در مجامع بین المللی/رویکرد جدید ایران در مقاومت خبرگزاری شبستان، گروه سیاسی-پریسا رهنما: از دهه 20 مبارزات ایرانی ها با استکبار کلید خورد. تا سال 1357 این مبارزات در قالب های مردمی صورت می گرفت اما پس از انقلاب اسلامی ایران مقابله با استکبار و استعمارستیزی از سوی حکومت با جدیت دنبال شد و تا به امروز که 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد این مقابله در قالب های مختلف انجام پذیرفته است که از دفاع نظامی و مذاکرات سیاسی می توان به عنوان نمونه ای از این مقاومت ها یاد کرد.
یکی از راه های مقابله ایران با زورگویی های استکبار به خصوص آمریکا اعلام مواضع مقاومتی در مجامع بین المللی و گفتن از سیاست های این کشور بوده است که از سال های اول انقلاب با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 10 ساعت پیش
کتاب مجموعه شعر شاعران استان در نمایشگاه کتاب گلستان رونمایی شد

کتاب مجموعه شعر شاعران استان در نمایشگاه کتاب گلستان رونمایی شد به گزارش خبرگزاری شبستان از گرگان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در این مراسم که با حضور نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس اسلامی، مدیرکل سیاسی و انتخابات و تقسیمات کشوری استاندار گلستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برپا شد از کتاب مجموعه شعر شاعران گلستان رونمایی شد.
کتاب مجموعه شعر شاعران گلستان توسط انتشارات شانی منتشر شده است و در آن آثار 95 شاعر گلستانی به چاپ رسیده است.
این مجموعه در سال گذشته برای نخستین بار به چاپ رسید و مورد استقبال چشمگیر مخاطبان قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 12 ساعت پیش
برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر در قزوین

برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر در قزوین به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در قزوین برگزار می شود.
این جشنواره در محورهای بصیرت و دشمن شناسی، مقاومت و دفاع مقدس، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، اقتصاد مقاومتی، مسائل صنفی خبرنگاران، مبارزه با آسیب های اجتماعی، خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی و اجلاسیه شهدا به عنوان بخش ویژه استانی برگزار می شود.
علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را تا تاریخ 25 آبان ماه سال جاری در قالب های تیتر، خبر، مصاحبه، عکس، یادداشت و مقاله، گزارش، کاریکاتور و موشن گرافی از طریق آدر س اینترنتی basijmedia.ir ارسال کنند. ...