کره شمالی در نشست آسه آن شرکت نمی کند

کره شمالی در نشست آسه آن شرکت نمی کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کره شمالی دعوت از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای حضور در نشست هفته آینده کشورهای شرق آسیا موسوم به آسه آن را که قرار است در سئول برگزار شود، رد کرد.
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز ، کره شمالی اعلام کرده است به واسطه تیرگی روابط دو کره، هم اکنون زمان مناسبی برای مشارکت کیم در این نشست نیست.
مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی در تاریخ پنجم نوامبر (14 آبان ماه) دعوتنامه ای را برای کیم به منظور شرکت در این نشست ارسال کرده بود و همچنین پیشنهاد کرده بود در صورت عدم تمایل برای حضور در این نشست، نماینده ای را به سئول برای شرکت در این مراسم بفرستد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
کسری 1.25 میلیارد متر مکعبی منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی

کسری 1.25 میلیارد متر مکعبی منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مجتبی جلیل زاده امروز در جلسه هماهنگی اجرای طرح داناب در شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با حضور معاونان شرکت آب منطقه ای، جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران امور و منابع آب و ادارات آموزش و پرورش شهرستان های هدف این طرح شامل شهرستان های تبریز، شبستر، مرند، آذرشهر، اسکو، عجب شیر و هریس در شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با تأکید بر اهمیت آموزش و پرورش در اجرای موفق طرح داناب اظهار داشت: پیشرفت هر کشور وابسته به موفقیت آموزش و پرورش در تربیت نسل های آینده است و بدون همکاری نهاد آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
حضور طالبیان در اردوی تیم قایقرانی آب های آرام

حضور طالبیان در اردوی تیم قایقرانی آب های آرام به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، فدراسیون قایقرانی اسامی دعوت شدگان به دور جدید اردوی تیم ملی آب های آرام را اعلام کرد که اسم یک قایقران اصفهانی نیز در بین ملی پوشان دیده می شود.
احمدرضا طالبیان از اصفهان در بخش کایاک به همراه سایر ملی پوشان در بخش های کایاک و کانو از اول آذر ماه تمرینات خود را آغاز می کنند، این اردو به میزبانی دریاچه آزادی تا 26 آذر ماه ادامه خواهد داشت.
در این مرحله از اردوی تیم ملی قایقرانی ایرج اقلیمی مربی با سابقه کشورمان هدایت ملی پوشان را برعهده دارد؛ تیم ملی آب های آرام به منظور آمادگی و حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک 2020 اردو برپا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
مسؤولین به مطالبات منطقی مردم توجه کنند

مسؤولین به مطالبات منطقی مردم توجه کنند حجت الاسلام سید محسن شفیعی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در خصوص نحوه صحیح ابراز اعتراضات به حق مردم، اظهار کرد: حوادثی که اخیرا در کشور رخ داد، دو نگاه و مسئله را پیش روی ما می گذارد. اول اینکه حرف ها و دغدغه های به حق مردم باید شنیده شود که در این راستا یکی از وظایف نمایندگان مجلس با توجه به جایگاه قوه مقننه، انعکاس درخواست های مردم است.
وی افزود: هم مسؤولان و مدیران اجرایی و هم نمایندگان مجلس و نخبگان وظیفه دارند حرف مردم را شنیده و منتقل کنند که به نظر می رسد در این زمینه کوتاهی شده و حق مطلب ادا نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
فیلم | تدابیر برای بنزین در خراسان شمالی/ اشد مجازات برای گران فروشی!

فیلم | تدابیر برای بنزین در خراسان شمالی/ اشد مجازات برای گران فروشی! مسؤولان خراسان شمالی در کنار یکدیگر پس از افزایش قیمت بنزین تلاش می کنند تا منافع این طرح در استان به حداکثر خود برسد و از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری کنند، به نحوی که برای هر گونه گران فروشی اشد مجازات را در نظر خواهند گرفت. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 23 ساعت پیش
حمایت مجدد اربیل از بغداد؛ مسئله، انباشت مشکلات طی 15 سال اخیر است

حمایت مجدد اربیل از بغداد؛ مسئله، انباشت مشکلات طی 15 سال اخیر است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مسرور بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان عراق بار دیگر از مطالبات مشروع و قانونی مردم معترض عراق حمایت کرد.
بارزانی تأکید کرد که مردم عراق، شایسته زندگی بهتر و شیوه مناسبتری برای اداره کشور هستند تا از تمامی خدمات بهره مند شوند .
خبرگزاری آناتولی به نقل از نخست وزیر منطقه کردستان عراق گزارش داد که منطقه کردستان از مطالبات قانونی تظاهرات کنندگان حمایت می کند و تظاهرات کنندگان حق دارند که اعتراض کنند .
وی در عین حال گفت: ما دولت و نخست وزیر کنونی عراق را مسئول رخدادهای کنونی عراق نمی دانیم، بلکه معتقدیم این مسئله ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
پول سوخت به حساب بیش از 22 هزار مرزنشین کرمانشاه واریز می شود

پول سوخت به حساب بیش از 22 هزار مرزنشین کرمانشاه واریز می شود به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار صبح امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص ناآرامی های اخیر، اظهار داشت: عده ای فرصت طلب که برخی از آن ها با گروهک های تکفیری ارتباط داشتن فکر می کردند با هدفمند کردن سوخت می توانند نیات سوء خود را عملی کنند.
وی ادامه داد: این افراد با به آتش کشیدن ایستگاه های، آتش نشانی، آمبولانس ها، بانک ها، تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز نظامی قصد داشتن مخل نظم امنیت جامعه شوند.
به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، خوشبختانه با هوشیاری دستگاه های امنیتی، نظامی و انتظامی خط آشوبگران از مردم جدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
اغتشاشات اخیر، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بُرد / نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم

اغتشاشات اخیر، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بُرد / نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از یزد، بابیان اینکه در هر نقطه دنیا حق مردم است که مطالبات خود را از دولت ها داشته باشند گفت: مطالبه گری و پرسش گری یک اصل اساسی است و مردم هم می توانند از آن استفاده کنند و نظام جمهوری اسلامی هم از این حقوق دفاع می کند.
امام جمعه بخش مرکزی یزد با تأکید بر اینکه مطالبه گری و مطالبه حقوق باید در چارچوب قوانین و ضوابط باشد تصریح کرد: اگر این مطالبه گری خارج از قوانین باشد، به ضرر مردم خواهد بود و طبیعتاً کسانی از آن خارج می شوند که ازلحاظ فکری و یا بغض و عداوت با نظام، کشور یا مردم مشکل داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
برنی سندرز: ایران و عربستان سعودی را پای میز مذاکره می آورم

برنی سندرز: ایران و عربستان سعودی را پای میز مذاکره می آورم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، برنی سندرز ، یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 در مناظره انتخاباتی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گفت در صورتی پیروزی در انتخابات ایران و عربستان سعودی را پای میز مذاکره خواهد آورد.
سندرز با بیان اینکه عربستان سعودی متحد قابل اعتمادی برای آمریکا نیست گفت: ما باید ایران و عربستان سعودی را در یک اتاق گرد هم بیاوریم و از آنها بخواهیم تا مشکلشان را حل کنند.
این سناتور آمریکایی در ادامه گفت که واشنگتن باید با اسرائیل و فلسطین هم همین کار را بکند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
مجلس نمایندگان آمریکا هم طرحی مداخله جویانه درباره هنگ کنگ تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا هم طرحی مداخله جویانه درباره هنگ کنگ تصویب کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مجلس نمایندگان آمریکا هم بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) طرحی مداخله جویانه در هنگ کنگ که قبلا به تصویب مجلس سنا رسیده بود را به تصویب رساند.
طرح موسوم به لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ که به اتفاق آرا به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید خواستار تحریم افرادی است که در هنگ کنگ مرتکب نقض حقوق بشر شده اند.
شب گذشته، مجلس سنای آمریکا به اتفاق آرا دو مصوبه درباره هنگ کنگ تصویب کرده و این اقدام قانونگذاران آمریکایی با واکنش تند دولت چین مواجه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 7 ساعت پیش
تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز (پنجشنبه، 30 آبان) در قسمت پایین، قابل مشاهده است:
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 8 ساعت پیش
ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان نقطعه عطف توسعه سیاسی و اقتصادی

ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان نقطعه عطف توسعه سیاسی و اقتصادی به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در دیدار با مشاور معاون وزیر و رئیس نمایندگی های داخلی اظهار کرد: ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز ایران و آذربایجان نقطه عطفی برای توسعه سیاسی و اقتصادی دو کشور است و نقش وزارت خارجه در این تفاهم نامه مهم و موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه با تقویت و تجهیز این نمایندگی ارتباط با کشور همسایه تسهیل می شود، افزود: با تصویب مناطق آزاد تجاری و ایجاد شهرک مشترک صنعتی با آذربایجان لازم است نمایندگی وزارت خارجه در استان با تامین امکانات و نیروی انسانی تقویت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 8 ساعت پیش
قیمت نان افزایش نمی یابد/ کافی بودن ذخیره شکر و روغن

قیمت نان افزایش نمی یابد/ کافی بودن ذخیره شکر و روغن به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدمحمد جعفری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران از غرفه خبرگزاری فارس مازندران در نمایشگاه مطبوعات استان بازدید کرد، در طی این دیدار نشستی به همراه پرسش و پاسخ بین خبرنگاران خبرگزاری فارس مازندران و مدیرکل غله مازندران صورت گرفت که در زیر با هم می خوانیم.
*واردات برنج نداریم
فارس: وضعیت کنونی برنج در مازندران چگونه است؟
جعفری: براساس گزارش های اعلام شده توسط سازمان جهاد کشاورزی مازندران 15 درصد افزایش تولید برنج در سال جاری نسبت به سال گذشته داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 8 ساعت پیش
1.5 میلیون جلد کتاب در مدارس زنجان وجود دارد

1.5 میلیون جلد کتاب در مدارس زنجان وجود دارد جعفر گنج خانلو امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: فعالیت کتابخانه در فضای مدارس به توسعه فرهنگ کتابخوانی در زنجان کمک می کند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان تعداد 2 هزار و 253 کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی استان زنجان دایر شده است، عنوان کرد: تعداد یک هزار و 708 کلاس درس در مقطع ابتدایی در استان زنجان نیز فاقد کتابخانه کلاسی است.
وی تعداد مدارس ابتدایی دارای کتابخانه آموزشگاهی را شامل 535 مدرسه در استان زنجان اعلام کرد و افزود: تعداد 316 مدرسه متوسطه دوره اول دارای کتابخانه آموزشگاهی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 10 ساعت پیش
استقبال ریاض از تصمیم آمریکا برای لغو معافیت فردو

استقبال ریاض از تصمیم آمریکا برای لغو معافیت فردو به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی از تصمیم دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در تمدید نکردن معافیت های تاسیسات هسته ای فردو از تحریم ها استقبال کرد.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 10 ساعت پیش
راهپیمایی دفاع از امنیت و اقتدار برگزار می شود

راهپیمایی دفاع از امنیت و اقتدار برگزار می شود سرهنگ پاسدار رسول جهانداری شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: راهپیمایی وحدت و همدلی مردم هرمزگان در دفاع از امنیت و اقتدار کشور فردا پنجشنبه98/8/30 ساعت 10 صبح از میدان انقلاب تا مسجد جامع برگزار میشود.
وی ادامه داد: حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس سخنران این مراسم است و با قرائت قطعنامه و اقامه نماز جماعت به پایان خواهد رسید.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان تاکید کرد: از عامه مردم دعوت می کنیم در این برنامه شرکت داشته باشند و باری دیگر برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 25 روز و 10 ساعت پیش
روسیه اعزام نیروهای آمریکا به عربستان سعودی را محکوم کرد

روسیه اعزام نیروهای آمریکا به عربستان سعودی را محکوم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، میخائیل بوگدانوف ، معاون وزیر خارجه روسیه تصمیم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای مستقر کردن 3000 نظامی این کشور در عربستان سعودی را محکوم کرد.
رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب به وقت تهران در نامه ای خطاب به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با تهدید خواندن ایران، از استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی به عربستان و تداوم حضور آن ها در کشور تا مدتی نامعلوم خبر داد.
بوگدانوف با بیان اینکه این اقدام فقط به تشدید تنش ها منجر می شود درباره اقدام مقام های آمریکایی پرسید: مگر آنها می خواهند با کسی بجنگند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
هفته بسیج در شهرستان پارس آباد؛ از برگزاری 110 ویژه برنامه تا افتتاح درمانگاه بسیج

هفته بسیج در شهرستان پارس آباد؛ از برگزاری 110 ویژه برنامه تا افتتاح درمانگاه بسیج حسن نوری در گفت وگو با خبرنگار فارس اردبیل اظهار کرد: در راستای گرامی داشت چهلمین سالگرد هفته مبارک بسیج و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، 110 ویژه برنامه در سطح شهرستان پارس آباد با شعار محوری بسیج 40 سال خدمت، جهاد و شهادت برگزار می شود.
وی با بیان اینکه بسیج شاهکار و یادگار ارزنده امام راحل(ره) است، افزود: در طول چهل سال گذشته بسیج در عرصه های مختلف سازندگی و خدمت رسانی، فرهنگی، اجتماعی و دفاعی کارنامه درخشانی داشت.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پارس آباد با اشاره به برنامه های هفته بسیج تصریح کرد: عطر افشانی مزار شهدای شهرستان، دیدار با خانواده معظم شهدا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
اصابت گلوله به محیط بانان دزفول تکذیب شد

اصابت گلوله به محیط بانان دزفول تکذیب شد به گزارش فارس از دزفول، امروزخبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر اصابت گلوله به 3 محیط بان در پارک ملی دز حین انجام گشت زنی و تعقیب و گریز متخلفین صید غیرمجاز ماهی منتشر شد.
رضا قپانچی پور رئیس پاک ملی دز امشب در گفتگو با خبرنگار فارس، خبر منتشر شده را تکذیب کرد و گفت: این خبر مربوط به سال گذشته و در فصل ممنوعیت صید ماهی بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
فرهنگ مسؤولیت پذیری بین دانش آموزان ترویج شود

فرهنگ مسؤولیت پذیری بین دانش آموزان ترویج شود به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد دستورانی عصر امروز در گردهمایی مدیران و معاونان آموزشی مدارس دوره متوسطه استان سمنان با اشاره به نقش مدیران واحدهای آموزشی و مسؤولیت خطیر آنان در تربیت نوجوانان اظهار کرد: باید برای تربیت درست این نسل، فرهنگ مسؤولیت پذیری را در جامعه تقویت کرد تا دچار خسارت های غیرقابل جبران نشویم.
وی خطاب به مدیران مدارس گفت: در شرایط حساس کنونی باید اقدام و عمل شما متفاوت تر از سال قبل باشد و بهترین حکمران کسی است که مشکلات پیش روی خود را به مسأله تبدیل و سپس حل کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
نشست خبری سردار فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان

نشست خبری سردار فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان سردار سیدصادق حسینی ظهر امروز در یک نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در سنندج، ضمن تبریک هفته بسیج، به برنامه های این هفته در سطح استان اشاره و اظهار کرد: در هفته مبارک بسیج بیش از 1100 برنامه در قالب 87 عنوان در استان برگزار می شود که 990 برنامه در سطح سپاه ها و نواحی و 105 مورد آن نیز در سطح اقشار است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
چمران: آشوبگران باید 2 ماه قبل شناسایی می شدند

چمران: آشوبگران باید 2 ماه قبل شناسایی می شدند به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس ، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی شامگاه امروز در همایش "گام دوم انقلاب" که به همت جمعیت گام دوم برگزار شد، اظهار داشت: چهل سال اول انقلاب پایان یافت و این در حالیست که از همان روزهای نخستین وعده می دادند که در ماه ها و روزهای آینده این انقلاب پایان می یابد.
چمران ادامه داد: عده ای در ایام گذشته در رسانه ها خوشحالی می کردند که تمام شد و بلافاصله تشکیل حکومت می دهیم و دنبال ربع پهلوی سینه می زنند و فکر می کنند که خبری هست و از آن 250میلیارد دلاری که پهلوی برد چیزی به آنها می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 14 ساعت پیش
پدافند موشکی یمن، جنگنده اف 15 ائتلاف سعودی را فراری داد

پدافند موشکی یمن، جنگنده اف 15 ائتلاف سعودی را فراری داد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از شلیک پدافند موشکی یمن به هواپیمای مهاجم ائتلاف سعودی در شمال یمن خبر داد.
شبکه المسیره یمن شامگاه چهارشنبه (29 آبان) به نقل از سرتیپ یحیی سریع گزارش داد که پدافند موشکی یمن بعد از شناسایی و رهگیری یک فروند جنگنده اف 15 متعلق به ائتلاف سعودی در استان صعده، با یک فروند موشک زمین به هوا به سمت آن شلیک کرد و این پرنده مهاجم را مجبور به فرار کرد.
موقعیت استان صعده در شمال غرب یمن
سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان این که موشک استفاده شده از نوع ثاقب بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 15 ساعت پیش
فیلم/ تکل های برتر و عملکرد فوق العاده مدافعان در فصل 2019

فیلم/ تکل های برتر و عملکرد فوق العاده مدافعان در فصل 2019 کلیپی از بهترین عملکرد مدافعان اروپایی در فصل 2019-2020 را مشاهده کنید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 16 ساعت پیش
دلفی:بازیکنان در شرایط خوبی هستند/آماده رویارویی با قطر هستیم

دلفی:بازیکنان در شرایط خوبی هستند/آماده رویارویی با قطر هستیم به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال یونس دلفی در خصوص اردو و بازی های تیم امید در اندونزی گفت:فکر می کنماردوی مفیدی را پشت سر گذاشتیم. خود من از بلژیک راهی جاکارتا شدم که زمان سفر همینطور تفاوت ساعت بسیار زیادبود. در واقع چند روز زمان می برد تا به شرایط جدید عادت کنیم. با این وجود شرایط متفاوت این منطقه را تجربه کردیم. مهمترین نکته سفر همین بود که برای حضور در مسابقات تایلند از این تجربه استفاده کنیم و حداقل یک هفته زودتر به این کشور سفر کنیم.
دلفی همچنین در خصوص بازی با قطر گفت: بچه ها در شرایط خوبی قرار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
مسیرهای راهپیمایی محکومیت اعتششات در استان تهران

مسیرهای راهپیمایی محکومیت اعتششات در استان تهران به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از ورامین، سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیعات اسلامی استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر در استان تهران برگزار می شود.
مسیر های راهپیمایی محکومیت اغتشاشات آبان ماه سال 98 در شهرستان های استان تهران به شرح زیر است:
ورامین روز شنبه ساعت 10 صبح –از ابتدای شهرک مدرس به سمت خیرآباد
دماوند روز شنبه ساعت 10 صبح-از میدان امام تا میدان 17 شهریور
ملارد در روز چهارشنبه مراسم تشییع شهید برگزار شد
قدس روز پنجشنبه ساعت 10 صبح-از میدان آزادی تا مصلی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
خطرهای مختلف 97 درصد چهارمحال و بختیاری را تهدید می کند

خطرهای مختلف 97 درصد چهارمحال و بختیاری را تهدید می کند به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، مرتضی زمان پور ظهر امروز در ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری، گفت: مانور دانش آموزی 6 آذرماه امسال برگزار می شود.
مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با اشاره به بروز مشکلاتی برای عشایر در شهرستان های کیار و کوهرنگ در بارش های روزهای گذشته و اسکان آن ها، افزود: آتش سوزی بحث مهمی است که سرفصل آن دیده نشده بود، طی روزهای گذشته شاهد چندین مورد آتش سوزی در مزارع کشاورزی این استان بودیم.
وی با بیان اینکه مقرر شده است وزارت نیرو در ساماندهی رودخانه ها ورود کند اما رودخانه های چهارمحال و بختیاری در این طرح دیده نشده است این در حالی است که این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
بندرعباس میزبان جشن بزرگ نفس/تجلیل از خانواده اهداکنندگان عضو

بندرعباس میزبان جشن بزرگ نفس/تجلیل از خانواده اهداکنندگان عضو آمنه عابدینی بعدازظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس، اظهار داشت: آئین تجلیل از خانواده های اهدا کنندگان عضو در بندرعباس برگزار می شود.
وی افزود: این مراسم روز شنبه از ساعت 18 تا 22 در محل تالار شهید آوینی بندرعباس پذیرای عموم خواهد بود.
مددکار کوردیناتور اهدا عضو بیمارستان شهید محمدی بیان کرد: در این مراسم که با حضور خانواده های اهدا کنندگان عضو و گیرندگان آن برگزار می شود، از خانواده های اهدا کننده عضو تجلیل بعمل خواهد آمد.
عابدینی با اشاره به اینکه ورود عموم برای حضور در این مراسم آزاد است، عنوان داشت: این مراسم با حضور استاندار هرمزگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
نماز جمعه تریبون بیان مطالبات مردم است/ مسوولان باید پاسخگو باشند

نماز جمعه تریبون بیان مطالبات مردم است/ مسوولان باید پاسخگو باشند حجت الاسلام مرتضی موحدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان با بیان اینکه یکی از رسالت های تریبون نماز جمعه بیانگر مطالبات و مشکلات مردم است اظهار کرد: خطیب نماز جمعه باید زبان مردم باشد و درد را بیان کند، مسوولان هم باید در قبال تریبون نماز جمعه پاسخگو باشند.
وی با بیان اینکه بعضی از مسوولان نسبت به نماز جمعه موضع می گیرند و پاسخگو نیستند که این سنت غلط است ادامه داد: سنت اسلامی این است که مسوول جمهوری اسلامی باید در قبال تریبون نماز جمعه ضمن پاسخگوی و موظف به پیگیری مشکلات مطرح شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
جلیلی: خون شهید ابراهیمی شاهدی بر رذالت مزدوران آمریکاست

جلیلی: خون شهید ابراهیمی شاهدی بر رذالت مزدوران آمریکاست به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز(چهارشنبه 29 آبان) در حاشیه مراسم تشییع پیکر پاک فرمانده بسیجی، شهید مرتضی ابراهیمی در شهرستان شهریار گفت: همچنانکه شاه نتوانست به زورِ اسلحه، منافع اربابان آمریکایی خود را تأمین کند، امروز نیز مزدوران آمریکا نمی توانند با خشونت و وحشی گری، در برابر ملت ما بایستند، چرا که شهید مرتضی ابراهیمی ها و شهید مصطفی رضایی ها با صلابت و اقتدار از امنیت مردم دفاع می کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همانگونه که یاران شهید ابراهیمی، مزدوران داعشی آمریکا را رسوا کردند، خون این شهیدان عزیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
کشف کانتینر حامل 25 پناهجو در مسیر انگلیس

کشف کانتینر حامل 25 پناهجو در مسیر انگلیس به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پلیس هلند 25 پناهجو که قصد رسیدن به خاک انگلیس را داشتند در یک کانتینر یخچال دار پیدا کردند.
به نوشته روزنامه گاردین ، بر اساس بیانیه پایگاه اینترنتی دولت محلی هلند، 25 پناهجو داخل یک کانتینر یخچال دار در یک کشتی باری کشف شده اند که قصد داشتند به انگلیس بروند.
این پایگاه اعلام کرد همگی پناهجویان زنده هستند و یکی از آن ها کودک است.
همچنین اورژانس هلند اعلام کرد بجز دو نفر از این پناه جویان که دچار سرمازدگی شده بودند، باقی آنان پس از انجام معاینه پزشکی، به پلیس تحویل داده شدند. پلیس راننده حامل این کانتینر را نیز بازداشت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله خاتمی اقامه می شود

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله خاتمی اقامه می شود به گزارش خبرگزاری فارس، نماز جمعه این هفته تهران یکم آذرماه 1398 به امامت آیت الله خاتمی در مصلای تهران اقامه می شود.
پیش از خطبه ها، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت هفته بسیج سخنرانی می کند.
درب های مصلای تهران از ساعت 10 صبح باز می شود و مراسم نماز جمعه از ساعت 10:30 آغاز می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
برنامه های هفته بسیج در زنجان تشریح شد

برنامه های هفته بسیج در زنجان تشریح شد به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ابوالفضل طهماسبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان با اشاره به آغاز برنامه های هفته بسیج از 30 آبان تا ششم آذر ماه سال جاری اظهار کرد: چهل سالگی انقلاب اسلامی محور برنامه های هفته بسیج است.
جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه هفته بسیج فرصت مناسبی برای نمایش عمومی دستاوردهای چهل ساله انقلاب است، عنوان کرد: ظرفیت ها، توانمندی ها و برنامه ها در دست بسیج برای امید آفرینی اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه تبیین رویکردها و جایگاه ها و قابلیت های در فرآیند تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در هفته بسیج انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
100 عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در خمین

100 عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در خمین سید محمدمهدی میرهادی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک، با اشاره به اتفاقات اخیر کشور در خصوص افزایش بهای بنزین اظهار کرد: فتنه گرانی که دست پرورده دشمنان جمهوری اسلامی ایران هستند سعی کردند به بهانه افزایش بهای بنزین در کشور اغتشاش ایجاد کنند اما موفق نشدند.
وی افزود: دشمنان این مرز و بوم باید بدانند نه تنها مردم خمین بلکه ملت بزرگ ایران مانند گذشته بیدار و هوشیار بوده و با بصیرت پشت سر ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند.
فرمانده سپاه خمین تفکر بسیجی را یک تفکر عمیق الهی و ولایی دانست و افزود: تفکر و فرهنگ بسیجی برگرفته از نگاه علوی و فرهنگ عاشورایی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
سهمیه ایران در حج 99 بعد از امضاء تفاهم نامه با عربستان مشخص می شود

سهمیه ایران در حج 99 بعد از امضاء تفاهم نامه با عربستان مشخص می شود به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با حضور در شبکه خبر سیما با اشاره به لزوم تکمیل اطلاعات ودیعه گذاران حج تمتع اظهار داشت: با توجه به اهمیت برنامه ریزی بلندمدت درباره متقاضیان حج تمتع، تخصیص سهمیه استانی و نیروی انسانی، ساماندهی کاروان ها، نیروی منابع انسانی کارگزاری، برقراری ارتباط با زائران و همچنین آموزش های مورد نیاز آن ها ضرورت ایجاد می کند تا اطلاعات زائران به روزرسانی شود.
وی با بیان اینکه اطلاعات شخصی برخی از ودیعه گذاران ممکن است در طول سال هایی که برای تشرف به حج تمتع بودند با تغییراتی همراه شده باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
حل مشکلات معیشتی مردم دغدغه دائمی و روزمره مسؤولان باشد/ کارگران بیشتر حمایت شوند

حل مشکلات معیشتی مردم دغدغه دائمی و روزمره مسؤولان باشد/ کارگران بیشتر حمایت شوند به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار جمعی از مسؤولان ارشد استان قزوین با تأکید بررفع موانع تولید و ایجاد اشتغال اظهار کرد: مسؤولان در شرایط کنونی تلاش کنند مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانه ها برطرف شود و اگر کارگری هم بیکار شد، مورد حمایت قرار گیرد.
وی رونق تولید را یکی دیگر از رسالت های مسؤولان عنوان کرد و یادآور شد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند ما در عرصه ٔ جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم و باید در جنگ اقتصادی نیز همین رویه را در پیش بگیریم و این مهم باید در استان قزوین نیز با جدیت مورد توجه مسؤولان قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
توضیحات استیلی در مورد اردوی تیم فوتبال امید در اندونزی و بازی با قطر

توضیحات استیلی در مورد اردوی تیم فوتبال امید در اندونزی و بازی با قطر به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال حمید استیلی در آستانه دیدار تدارکاتی برابر قطر گفت:در فاصله کوتاه باقیمانده تا رقابت ها بهترین روش برای شناسایی نقاط ضعف تیم برگزاری بازی های تدارکاتی است. طبیعتا در این بازی ها تلاش می کنیم نفرات مختلف را در پست های گوناگون مورد آزمایش قرار دهیم، میزان آمادگی بدنی تیم را شناسایی کنیم همچنین استراتژی و شکل بازی مورد نظر خودمان را انتخاب کنیم.در اندونزی بیشتر روی برنامه های هجومی تیم کار کردیم که در خلق موقعیت بسیار موفق بودیم اما نقطه ضعف ما استفاده از موقعیت بود که باید این مشکل هم حل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
خروش تویسرکان علیه اغتشاشگران

خروش تویسرکان علیه اغتشاشگران به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، مردم ولایی و همیشه در صحنه تویسرکان با حضور فرماندار، امام جمعه و مسوولان اقدامات اخیر اغتشاشگران را با سر دادن فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر آشوبگر محکوم کردند.
امام جمعه تویسرکان در جمع راهپیمایان با اشاره به اینکه سهمیه بندی بنزین بهتر از این باید اجرا می شد اظهار کرد: با این وجود مردم ما منتخبین و مسوولان خود و سران قوا را حمایت می کنند، البته توقع دارند مسوولان بهتر تدبیر کنند تا فشار روی مردم کمتر باشد.
حجت الاسلام مرتضی موحدی با اشاره به اینکه امیدواریم مسولان در راستای جلب رضایت بیشتر مردم تلاش کنند بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
سرمایه های اجتماعی در برنامه ریزی امور کشور مورد توجه جدی قرار گیرند

سرمایه های اجتماعی در برنامه ریزی امور کشور مورد توجه جدی قرار گیرند به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، هدایت الله جمالی پور در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی استان قزوین با اشاره به برگزاری همایش ملی سرمایه اجتماعی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در آذر ماه امسال، بیان کرد: برای برگزاری یک همایش با موضوع سرمایه های اجتماعی بهتر است با نگاه بومی و محلی، آسیب ها شناسایی شده و راهکارهای آن از سوی دانشگاهیان در اختیار برنامه ریزان و سیاست گذاران قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بخشی از توسعهٔ کشور بر اساس روحیات جامعه شکل می گیرد و همراهی مردم در تحقق توسعه لازم است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
وزیر ورزش و جوانان به زودی درباره معاون قهرمانی جدید تصمیم می گیرد

وزیر ورزش و جوانان به زودی درباره معاون قهرمانی جدید تصمیم می گیرد به گزارش خبرگزاری فارس و پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش و جوانان درباره انتخاب جانشین داورزنی برای معاونت قهرمانی گفت: مسعود سلطانی فر وزیر ورزش بزودی درباره انتخاب معاون جدید در سال حساس کسب سهمیه المپیک تصمیم می گیرد. مطمئن باشید تا آن زمان هیچ برنامه ای از ورزش کشور و خصوصا فدراسیون های المپیکی بر زمین نمی ماند.
ناظمی درباره اسامی مطرح شده برای پست معاون قهرمانی وزارتخانه اظهار داشت: تمامی موارد را تکذیب می کنم و گمانه زنی رسانه ها و برخی محافل ورزشی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
شنبه مردم انقلابی اهواز علیه اغتشاشگران به خیابان می آیند

شنبه مردم انقلابی اهواز علیه اغتشاشگران به خیابان می آیند به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، بنا بر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان راهپیمایی مردم انقلابی اهواز در حمایت از اقتدار و امنیت کشور و محکومیت اغتشاشات اخیر شنبه دوم آذرماه برگزار خواهد شد.
این راهپیمایی از ساعت 9:30 صبح از محل میدان مولوی تا چهارراه سلمان فارسی به سمت چهارراه آبادان برگزار می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
نان گران نمی شود

نان گران نمی شود ناصر فغفوری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره مباحث مطرح شده در ارتباط با افزایش قیمت نان اظهار کرد: طبق مصوبه شورای آرد و نان استان، افزایش قیمتی درباره نان نداریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: طبق مصوبه شورای آرد و نان قرار است که تأمین آرد واحدهای نانوایی مناطق محروم برای جلوگیری از مشکلات تهیه آرد، تأمین شود.
به گزارش فارس، طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، قیمت گذاری نان به ستادهای استانی تنظیم بازار به ریاست استانداران محول شده و استان ها مختارند و بر اساس تورم و نوسانات قیمتی اقدام به افزایش قیمت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
ذات اصلی وجودی سمن ها ارتباطات اجتماعی است

ذات اصلی وجودی سمن ها ارتباطات اجتماعی است به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امید رشیدی ظهر امروز در جلسه اولین انتخابات نمایندگان سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل ها که در سالن اجتماعات کتابخانه امام خامنه ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: سمن ها در کردستان از نظر نخبه پروری و شایسه سالاری با استان های بزرگ کشور برابری می کند که نشانه سرمایه بزرگ اجتماعی در استان است.
وی افزود: در کردستان زمان آن رسیده که سمن ها و سازمان های مردم نهاد دیگر ثمر بدهند و جایگاه واقعی خود را به دست بیاورند.
رشیدی تصریح کرد: باید به این تفکر برسیم که نخبه ها را در اولویت انجام امور قرار دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
بنزین برای فتنه گران تنها یک بهانه بود

بنزین برای فتنه گران تنها یک بهانه بود به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی پیش از ظهر امروز در جمع مردم شرکت کننده در راهیپمایی مردمی با عنوان میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور اراک اظهار کرد: استان مرکزی استان امام راحل، آیت الله اراکی، نخبگان و 6 هزار و 200 شهید سرافراز و عزت آفرین است که اجازه سو استفاده به فتنه گران را نمی دهد.
وی افزود: افراد آشوب گر، فتنه انگیز با دغل بازی و با پیروی از اهداف اسرائیل، آمریکا، دشمنان عبری و عربی آمده بودند تا منافع ملی را به خطر بیاندازند، آنها نمی دانند که ملت ایران در خصوص عزت و امنیت خود با هیچ احدی همکاری نکرده و هیچ گاه دست دوستی به خائنان و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
داورزنی: فعلا بازنشسته نیستم/ آرای محمودی برای فدراسیون پیام داشت

داورزنی: فعلا بازنشسته نیستم/ آرای محمودی برای فدراسیون پیام داشت به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا داورزنی بعد از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون والیبال گفت: انتخابات در شرایطی کاملا آزادانه برگزار شد حضور کاندیداها در جلسه و اظهار نظرات نیز خیلی آزادانه انجام شد. طبق آنچه دغدغه مردم و جامعه والیبال است باید حال والیبال خوب شود. الان حال والیبال خوب نیست.
وی ادامه داد: باید تلاش کنیم اتفاقاتی که رخ دهد تا حال والیبال خوب شود. مردم دوست دارند رشته ای که باعث غرور و عزت ملی در کشور شده است به روزهای خوبش برگردد.
رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: نمی خواهم در مورد فرد خاصی یا بداخلاقی هایی که در 3-2 سال اخیر اتفاق افتاده، صحبت کنم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
افشاردوست دوباره دبیر والیبال می شود؟

افشاردوست دوباره دبیر والیبال می شود؟ به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال امروز برگزار و در نهایت پس از رای گیری، محمدرضا داورزنی با 26 رای به عنوان رئیس جدید فدراسیون والیبال برای 4 سال آینده انتخاب شد.
در این انتخابات محمود افشاردوست نیز به عنوان کاندیدا حضور داشت اما به نفع داورزنی انصراف داد. افشاردوست رابطه نزدیکی که با داورزنی دارد و ظاهرا توافقاتی صورت گرفته که در صورت پیروزی داورزنی در انتخابات والیبال، به عنوان دبیر فدراسیون انتخاب شود.
در دوره قبلی حضور داورزنی در فدراسیون نیز، افشاردوست به عنوان دبیر فدراسیون فعالیت می کرد و حالا به نظر می رسد که افشاردوست باز هم به پست قبلی خود بازخواهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
اختصاصی فارس | دستگیری لیدرهای دوتابعیتی در اغتشاشات اخیر البرز

اختصاصی فارس | دستگیری لیدرهای دوتابعیتی در اغتشاشات اخیر البرز به گزارش خبرنگار فارس، در میان دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر در البرز برخی افراد تابعیت دوگانه از کشورهای اروپایی و برخی کشورهای همسایه داشته اند.
تعدادی از لیدرهایی که در هدایت و خرابکاری اشرار نقش موثری داشت تابعیت آلمانی، ترکیه ای و افغانستانی داشتند و تجهیزات ویژه خرابکاری از آن ها کشف و ضبط شده است.
منابع امنیتی ضمن تایید و محرز شدن ارتباط این افراد با سرویس های بیگانه به خبرنگار فارس گفتند این افراد از مدت ها قبل در خارج از کشور آموزش های لازم را در رابطه با نافرمانی های مدنی و تخریب زیرساخت های شهری دیده و از طرف سرویس های خارجی تامین مالی می شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
وام 5 میلیارد دلاری روسیه به ایران

وام 5 میلیارد دلاری روسیه به ایران وزیر نیرو از وام 5 میلیارد دلاری روسیه به ایران خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
مسکو: حمله اسرائیل به سوریه غیرقانونی است/ استقرار آمریکایی ها در عربستان تنش زاست

مسکو: حمله اسرائیل به سوریه غیرقانونی است/ استقرار آمریکایی ها در عربستان تنش زاست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بعد از اینکه ارتش رژیم صهیونیستی مسئولیت حمله بامداد امروز (چهارشنبه) به پایگاه های مقاومت در سوریه را برعهده گرفت، وزارت خارجه روسیه این تجاوز جدید را محکوم کرد.
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه، این اقدام را حرکتی اشتباه توصیف کرد که ابعاد صلح در این کشور را به خطر می اندازد.
به نوشته خبرگزاری اینترفکس بوگدانوف با بیان اینکه حملات موشکی اسرائیل به خاک سوریه در تضاد آشکار با قوانین بین المللی است، افزود: بعد از حمله اسرائیل به سوریه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
جزئیات تور کنسرت محمد معتمدی در ایران/ خداپرست: با خوانندگان دیگر هم وارد مذاکره شده ایم

جزئیات تور کنسرت محمد معتمدی در ایران/ خداپرست: با خوانندگان دیگر هم وارد مذاکره شده ایم به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، چندی پیش محمد معتمدی با حضور در خبرگزاری فارس مطالب مهمی را درباره مافیای موسیقی عنوان کرد.
او در صحبت هایش تاکید کرد که تا زمانی که سامانه ملی فروش بلیط کنسرت توسط بخش دولتی راه اندازی نشود منهای رانت و منهای ویژه خواری، معضل مافیای موسیقی حل نخواهد شد.
معتمدی همچنین این موضوع را هم متذکر شده بود که مسئله دریافت 10 درصد مالیات کنسرت ها هم به هیچ عنوان محقق نخواهد شد چون اطلاعات بلیتی که در سایت فروش می رود، همه دست برگزار کننده است و آن فرد می تواند با یک کلیک همه سایت را پُر اعلام کند یا برعکس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
پیکر مطهر دو شهید مدافع امنیت در ملارد و شهریار+عکس و فیلم

پیکر مطهر دو شهید مدافع امنیت در ملارد و شهریار+عکس و فیلم به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، پیکر مطهر شهیدان مدافع امنیت مصطفی رضایی و مرتضی ابراهیمی در ملارد و شهریار با حضور خیل عظیم مردم تشییع شد.
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مصطفی رضایی از شهدای مدافع امنیت هم اکنون با حضور پرشور مردم و مسوولین شهرستان ملارد هم اکنون در حال برگزاری است.
این شهید بزرگوار روز یکشنبه 26 آبان در درگیری با منافقین و آشوبگران در شهر ملارد توسط اشرار و مخلان امنیت کشور به شهادت رسید. شهید مصطفی رضایی هم که خود از خانواده معظم شهدا بوده است، امروز در شهرستان ملارد تشییع و برای تدفین به رشت منتقل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
تهران در دومین ماه پاییز چند روز هوای آلوده داشت؟

تهران در دومین ماه پاییز چند روز هوای آلوده داشت؟ به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، امروز 29 آبان است و یک روز مانده تا دومین ماه پاییز به اتمام برسد.
بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای پایتخت از ابتدای آبان ماه تاکنون 18 روز در شرایط سالم و 11 روز به دلیل افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.
این آمار نسبت به مدت مشابه سال پیش متفاوت بود و روزهای آلوده تری داشت به طوری که آبان سال گذشته هوای پایتخت 4 روز در شرایط پاک، 22 روز سالم و چهار روز نیز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
وجود 3518 کتابخانه در کشور/کتابداران به داد بچه ها برسند

وجود 3518 کتابخانه در کشور/کتابداران به داد بچه ها برسند به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، میرعبداللهی امروز در آیین تکریم از خادمان کتاب، کتابداران کرمان اظهار داشت: محور فعالیت های نهاد کتاب است، این نهاد به واسطه عمومی بودن کتاب های عمومی را خریداری می کند و در حوزه تخصصی تا اندازه ای وارد شده است.
مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور ادامه داد: 3 هزار و 518 کتابخانه در سراسر کشور وجود دارد با این توصیف که در بعضی از نقاط ما مسجد نداریم اما کتابخانه داریم، یعنی کتابخانه مرجع فرهنگی آنها است.
میرعبداللهی افزود: کتابخانه های عمومی کشور نه همه کتاب ها اما حتما حجمی از کتاب هایی که تمایل به آنها بیشتر است موجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
مدیران از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند

مدیران از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حبیب الله خجسته پور پیش از ظهر امروز در آئین نخستین دوره انتخابات نمایندگان سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان سمنان اظهار کرد: خوشحالم از اینکه امروز در جمع مدیران سازمان های مردم نهادی حضور دارم که مجوز فعالیت خود را از استانداری سمنان دریافت کرده اند.
وی افزود: قانون سازمان های مردم نهاد در حال طی مراحل قانونی است و با اصلاح آن ما شاهد تعدد مراکز صدور مجوز فعالیت های سمن ها نخواهیم بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: همواره از مدیران دستگاه های اجرایی استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
افشاگری طالقانی درباره عابدینی؛ از پول های گمشده در پرسپولیس تا پشت پرده خارج نشینی

افشاگری طالقانی درباره عابدینی؛ از پول های گمشده در پرسپولیس تا پشت پرده خارج نشینی کاظم طالقانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره برخی اظهارات امیر عابدینی، عنوان کرد: متاسفانه هر چند وقت یک بار مباحثی را به دروغ مطرح می کنید و مشخص نیست حال و احوال شما اساسا چگونه است. البته علاقمندم بدانم کجاست و چرا به ایران نمی آید تا برخی مباحث برای افکار عمومی بیشتر روشن شود.
وی ادامه داد: خودت سرمنشا گرانی فوتبال هستی. یادت هست در دهه 70 چه بلایی بر سر باشگاههای ریشه دار آوردی؟ یادت هست ارقام قراردادی را چطور یکباره چندین برابر کردی و اینچنین باشگاههای قدیمی را نابود کردید. می دانی اصطلاح پول های نجومی از زمان باشگاهداری شما به فوتبال ما الصاق شد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
آیت الله جنتی: حساب معترضان از اشرار جداست

آیت الله جنتی: حساب معترضان از اشرار جداست به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز چهارشنبه (29 آبان 1398) در جلسه این شورا به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: جلب نظر مردم و اقناع آن ها و حمایت نخبگان، مقدمه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بود که مغفول واقع شد.
وی افزود: مسئولان می بایست برای چنین جراحی مهمی از مدت ها پیش اذهان و افکار عمومی را آماده می کرند و از فواید چنین طرحی همچون واریز بسته حمایتی که برای خود مردم مفید بود، سخن می گفتند و درمقابل به مضرات ارزانی بنزین همچون قاچاق گسترده سوخت اشاره می کردند که متأسفانه این اقدام به خوبی صورت نگرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
افول برای چین/ رتبه دوم جهان برای استناد به مقالات علمی

افول برای چین/ رتبه دوم جهان برای استناد به مقالات علمی به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا ، دولت چین اعلام کرد: این کشور از نظر استناد به مقالات علمی توسط محققان این کشور در رتبه دوم جهان قرار دارد.
در گزارشی که توسط انستیتوی اطلاعات علمی و فنی وزارت علوم و فناوری منتشر شده است، در میان مقاله های بسیار استناد شده جهان در یک دهه گذشته، دانشمندان چینی 20 درصد از سهم جهانی را به خود اختصاص داده اند.
این مؤسسه اعلام کرد که تا سپتامبر سال 2019، چین برای تعداد مقالات درجه یک با تعداد 1.056 کاهش در رتبه دوم جهان قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته کاهش بیشتری را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
خدمات رسانی بی وقفه به بیماران در حوادث اخیر شیراز

خدمات رسانی بی وقفه به بیماران در حوادث اخیر شیراز به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه در پی اتفاقات اخیر و مختل شدن عبور و مرور، ارائه خدمات به مراجعه کنندگان بیمارستان های دانشگاهی و غیر دانشگاهی به نحو شایسته انجام شد، اظهار داشت: در طی این مدت توانستیم از پتانسیل 20 بیمارستان دانشگاهی و غیر دانشگاهی استفاده و بدون وقفه به بیماران خدمات لازم را ارائه کنیم.
علی اکبری در تشریح نحوه ارائه خدمات رسانی در طی این مدت افزود: با تلاش خستگی ناپذیر پرسنل دانشگاه و دیگر پرسنل غیر دانشگاهی توانستیم به مراجعه کنندگان و بیماران بستری خدمات فوق تخصی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
ترکیه: برنامه ای برای قرارداد جدید خرید اس-400 نداریم

ترکیه: برنامه ای برای قرارداد جدید خرید اس-400 نداریم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ابراهیم کالین سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه روز چهارشنبه (امروز) گفت، آنکارا هیچ برنامه دیگری برای یک قرارداد جدید با روسیه پیرامون سیستم دفاع موشکی اس-400 ندارد.
به نوشته خبرگزاری تاس ، کالین اظهار داشت: همانطور که می دانید معامله ما (با روسیه) در آوریل سال 2017 منعقد شده است. روند (تامین سیستم دفاعی اس 400) تحت این توافق در حال انجام است. در حال حاضر هیچ صحبتی درباره امضا قرارداد جدید صورت نگرفته. اکنون در حال تلاش برای ادامه تحویل باتری ها، کارکنان آموزشی، استقرار سیستم ها و انتخاب مکان و تنظیم نرم افزار آن هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
ساخت یک باتری که قدرت خودرو را 2 برابر می کند

ساخت یک باتری که قدرت خودرو را 2 برابر می کند به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، شرکت نیکولا ، یک فناوری جدید باتری را اعلام کرده که به وسیله آن وسایل نقلیه با یک بار شارژ تا 800 مایل را می پیمایند .
کمپانی نیکولا موتور (Nikola Motor) یکی از تولیدکنندگان تازه وارد به صنعت خودروسازی است.
شرکت نیکولا باتری جدیدی را برای جایگزینی باتری های لیتیوم یونی انتخاب کرده که توسط آنها کارایی خودروهای سنگین به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
باتری جدید این شرکت می تواند دامنه وسایل نقلیه الکتریکی را بدون افزودن اندازه و وزن اضافی دو برابر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
فصل جدید مهد پویا اوایل زمستان روی آنتن می رود/ تمرکز روی حضور خانواده ها

فصل جدید مهد پویا اوایل زمستان روی آنتن می رود/ تمرکز روی حضور خانواده ها سارا روستاپور تهیه کننده و کارگردان برنامه تلویزیونی مهد پویا در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، درباره شروع پخش فصل جدید این برنامه گفت: از اوایل زمستان فصل دوم که فصل جدید این برنامه تلویزیونی است از شبکه پویا بروی آنتن می رود و تقریبا یکسال مشغول تولید این فصل از برنامه بودیم.
وی با اشاره به سختی های کار کردن با کودکان نیز افزود: کار کردن با کودکان بسیار سخت است و شاید باور نکنید اما به خاطر همین 9 ماه تولیدمان به تعویق افتاد. برای مثال بیشتر از هفته ای یکبار نمی توانیم با کودکان برنامه ضبط کنیم و به سرعت خسته می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
قهرمان قطری دوومیدانی جهان برترین ورزشکار عرب شد

قهرمان قطری دوومیدانی جهان برترین ورزشکار عرب شد به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه آس اسپانیا یک نظرسنجی را در مورد انتخاب برترین ورزشکار عرب در سال 2019 برگزار کرد که در پایان موتاز عیسی برشیم، قهرمان قطری دوومیدانی جهان، برترین ورزشکار انتخاب شد.
برشیم در المپیک لندن برنز گرفت و در المپیک ریو نیز صاحب مدال برنز شد. این پرنده قطری در مسابقات قهرمانی جهان در سال 2019 نیز مدال طلای پرش ارتفاع را در کشورش از آن خود کرد.
انتهای پیام/س ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
سازمان اطلاعاتی آمریکا:مرگ البغدادی تاثیری در بازسازی داعش نخواهد گذاشت

سازمان اطلاعاتی آمریکا:مرگ البغدادی تاثیری در بازسازی داعش نخواهد گذاشت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک سازمان اطلاعاتی مستقر در پنتاگون سه شنبه اعلام کرد که مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده داعش تاثیر کمی بر بازسازی این گروه تروریستی خواهد داشت.
به نوشته خبرگزاری روسی اسپوتنیک آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا گزارش داد که کشته شدن سرکرده داعش احتمالاً تاثیر کمی بر توانایی داعش در بازسازی خواهد داشت.
آمریکا طی هفته های از عملیات بالگردی نیروهای ویژه ارتش این کشور در استان ادلب سوریه علیه ابوبکر البغدادی و کشته شدن وی خبر داد. یک مقام ارشد پنتاگون در تشریح جزئیات این عملیات گفت که بعد از ورود نیروهای آمریکایی به محل استقرار البغدادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی بسیج در پارس آباد

افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی بسیج در پارس آباد به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صبح امروز به مناسبت هفته کتاب و فرارسیدن هفته بسیج با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، فرماندار و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، کتابخانه عمومی مشارکتی کانون بسیج شهرستان پارس آباد افتتاح شد.
پروانه رضاقلی زاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در آیین افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: با افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی بسیج شهرستان پارس آباد تعداد کتابخانه های عمومی مشارکتی استان به 17 باب و تعداد کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل به 80 باب رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
افزایش نظارت بر بازار تنگستان / با متخلفان برخورد می شود

افزایش نظارت بر بازار تنگستان / با متخلفان برخورد می شود آزاده محمدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرستان تنگستان، اظهار داشت: با توجه به سهمیه بندی بنزین و تغییر در قیمت سوخت، هیچ واحد صنفی اجازه افزایش قیمت در کالا و خدمات را نخواهد داشت و در صورت مشاهده تخلف با سودجویان برخورد قانونی می شود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تنگستان افزود: در کارگروه تنظیم بازار شهرستان تنگستان تاکید ویژه ای بر نظارت مستمر بر بازار صورت گرفته است و در این راستا شاهد افزایش نظارت ها هستیم.
وی با اشاره به تشدید بازرسی ها، گشت های مشترک و حضور مداوم بازرسان در سطح بازار خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
کاروان عراق بعد از تساوی مقابل بحرین عازم دوحه شد+عکس

کاروان عراق بعد از تساوی مقابل بحرین عازم دوحه شد+عکس به گزارش خبرگزاری فارس، سایت اسپورت عراق خبر داد که تیم ملی این کشور بعد از تساوی مقابل بحرین در انتخابی جام جهانی 2022 اردن را به مقصد قطر ترک کرد.
تیم ملی عراق قرار است در دوحه اردویی 4 روزه برگزار کند تا خود را برای حضور در مسابقات جام خلیج فارس آماده کند. اولین دیدار عراق در این مسابقات مقابل قطر است.
عراق با این تساوی 11 امتیازی شد و بحرین هم به امتیاز 9 رسید. تیم ملی ایران با یک بازی کمتر 6 امتیازی است. هنگ کنک با 5 امتیاز چهارم است و کامبوج هم با یک امتیاز قعرنشین است.
انتهای پیام/س ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
تیم های امدادی بوشهر در آماده باش کامل برای مقابله با سیل

تیم های امدادی بوشهر در آماده باش کامل برای مقابله با سیل به گزارش خبرگزاری فارس ازبوشهر، مهرداد ستوده در نشست ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به بارش باران در نقاط مختلف استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی تاکنون به طور متوسط 75 میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت و در این راستا نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران تشکیل شد.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با تاکید بر توجه به حوزه پیشگیری از وقوع حادثه در زمان بارش شدید باران گفت: در این راستا تمام شهرداری ها و دهیاری ها برای مقابله با حوادث از آمادگی بالایی برخوردار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
افزایش 3 برابری تولید کشاورزی از طریق بیوتکنولوژی/ مردی که نهال های عاری از ویروس تولید می کند

افزایش 3 برابری تولید کشاورزی از طریق بیوتکنولوژی/ مردی که نهال های عاری از ویروس تولید می کند به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علم بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان قدمت 70 ساله دارد و کشورهای پیشرفته و اروپایی از این علم درحوزه های مختلف از جمله پزشکی، زیست شناسی، ژنتیک، بیوشیمی، توسعه داروهای جدید و درمان، سوخت های زیستی، درمان بیولوژیکی، تولید مواد شیمیایی، کاغذ، منسوجات و مواد غذایی و به ویژه در محصولات کشاورزی استفاده می کنند.
در کشور ما نیز در یک دهه گذشته به استفاده از این علم در حوزه کشاورزی تمرکز شده است. استفاده از بیوتکنولوژی در بخش کشاورزی تولید محصولات کشاورزی به ویژه باغی را بیش از 3 برابر افزایش می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
اعمال تخفیف 25 درصدی پرداخت عوارض ساختمانی به مناسبت روز قم

اعمال تخفیف 25 درصدی پرداخت عوارض ساختمانی به مناسبت روز قم علی اصغر رنگرز جدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به برنامه شهرداری قم برای اعمال تخفیفات ویژه ایام ربیع الاول، اظهار کرد: شهرداری در نظر دارد به مناسبت فرارسیدن 23 ربیع الاول مصادف با سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم و روز قم، تا 22 بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به شهروندانی که برای پرداخت عوارض ساختمانی به شهرداری، که از طریق سامانه قم یار به صورت غیرحضوری ثبت درخواست می کنند، با تصویب شورای اسلامی شهر تخفیفاتی ارائه کنند.
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با تاکید بر اینکه مرحله اول این طرح از 30 آبان تا 19 دی ماه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
4 پیشنهاد برای تدوین آئین نامه اجرایی قانون توسعه ظرفیت پالایشی کشور

4 پیشنهاد برای تدوین آئین نامه اجرایی قانون توسعه ظرفیت پالایشی کشور به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در یک گزارش سیاستی، پیشنهادهایی جهت تدوین آئین نامه اجرایی قانون توسعه ظرفیت پالایشی و پتروپالایشی کشور ارائه کرد. این پیشنهادها که به منظور اجرای بهینه قانون و استفاده از ظرفیت آن در کاهش خام فروشی، مورد تاکید قرار گرفته اند شامل استفاده از روش های سهام محور به جای روش های اوراق قرضه محور ، خصوصی سازی واقعی صنایع پالایش و پتروشیمی ، تشکیل نهاد تنظیم گر بخش پالایش و پتروشیمی و اعطای ضمانت نامه برای تامین تجهیزات خارجی است.
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در یک گزارش سیاستی تحت عنوان الگوی کاهش خام فروشی از مسیر احداث پتروپالایشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
فارس من| گزارش ملی سیلاب ها آذرماه به مردم ارایه می شود

فارس من| گزارش ملی سیلاب ها آذرماه به مردم ارایه می شود به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من خواستار توجه به مقوله آبخیزداری به عنوان مانعی بر سر راه سیل و فرسایش خاک شده اند.
آنان بیان کرده اند که ایجاد هر سانتی متر خاک سال ها به طول می انجامد اما به راحتی فرسایش می یابد که حفظ سرمایه آبخیزداری راهکاری برای حفظ خاک، تغذیه سفره های زیرزمینی، مهار روان آب برای پیشگیری از سیل است.
* گزارش ملی سیلاب، راهبرد 10 سال آینده درباره سیلاب
محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران ایران و رئیس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب ها در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
کنترل بازار در زنجان شبانه روزی انجام می شود

کنترل بازار در زنجان شبانه روزی انجام می شود مرتضی ممیزی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و احتمالی که برای تخلف از سوی برخی اصناف پیش بینی می شد، گشت های نظارتی تعزیرات حکومتی بر بازار آغاز شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه گشت های تعزیرات حکومتی به صورت شبانه روزی انجام می شود، تصریح کرد: این گشت ها هم در مرکز استان و هم در شهرستان به صورت مستمر انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه روز گذشته نیز در زنجان تیم های بازرسی تشکیل و در بازار حضور داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
محققان آمریکایی: روزه بگیرید

محققان آمریکایی: روزه بگیرید به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد روزه داری ماهی یکبار به میزان قابل توجهی به بیماران دارای مشکلات قلبی و عروقی کمک می کند.
این پژوهش که توسط محققان آمریکایی صورت گرفته تأکید می کند، روزه داری ریسک نارسایی قلبی را کاهش می دهد و به طور کلی به طول عمر افراد کمک می کند.
این مطالعه جدید حاکی از آن است، اثرات بیماری مزمن که طی چند دهه بروز می کند با روزه گرفتن کاهش می یابد.
محققان دانشگاه یوتا تأکید می کنند، افرادی که به طور مرتب روزه می گیرند، دست کم 4 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
یک سیارک از کنار زمین عبور می کند

یک سیارک از کنار زمین عبور می کند به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، کارشناسان نجوم نسبت به عبور یک سیارک هشدار دادند. این سیارک به اندازه دو زمین فوتبال است و در فاصله ای کمتر از یک هزار مایلی زمین قرار دارد؛ سیارک رصد شده UN12 نام دارد.
براساس اخبار منتشرشده؛ سیارک UN12 هنگامی که در ساعت 1:42 بعد از ظهر به GMT نزدیک شد، از نزدیکی زمین عبور کرد.
هر جسمی که در فاصله 120 میلیون مایلی زمین عبور کند، توسط ناسا ردیابی می شود؛ به گفته ناسا، یک سیارک با پرواز 65 هزار مایل در ساعت در فاصله ای کمتر از یک میلیون مایلی زمین قرار داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
آسیب جدی به واحدهای صنفی و خدماتی اصناف/خسارت ها برآورد نشده است

آسیب جدی به واحدهای صنفی و خدماتی اصناف/خسارت ها برآورد نشده است مجتبی صفایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره میزان خسارت وارد شده به اصناف سراسر کشور بر اثر اغتشاشات چند روز اخیر، گفت: در حال حاضر در حال احصاء و دسته بندی میزان خسارت وارد شده به اصناف هستیم و آمار دقیقی در این رابطه تهیه نشده است.
سخنگوی اتاق اصناف ایران بیان داشت: در تهران تعدادی از واحدهای تولیدی آسیب جدی دیده اند اما آسیب های وارده به واحدها و بنگاه های صنفی در اطراف شهر تهران جدی تر بوده است.
وی با بیان اینکه در اقصی نقاط کشور تخریب و آسیب به واحدهای صنفی گزارش شده است، گفت: اصناف به این دلیل معترضند و شکایات خود به محاکم قضایی ارائه داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
نخستین مناظره انتخاباتی بوریس جانسون و جرمی کوربین

نخستین مناظره انتخاباتی بوریس جانسون و جرمی کوربین به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس و جرمی کوربین ، رهبر حزب کارگر انگلیس نخستین مناظره انتخاباتی خودشان را شامگاه سه شنبه برگزار کردند.
در این مناظره که شبکه تلویزیونی ITV میزبان آن بود رهبران حزب محافظه کار و حزب کارگر بر سر مسائل مختلف از جمله برگزیت، مسائل اقتصادی، نظام بهداشت و سلامت انگلیس و غیره مجادله کردند.
در حال تکمیل.... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
فارس من| بخت مجموعه گردشگری سرخه کِی باز می شود؟

فارس من| بخت مجموعه گردشگری سرخه کِی باز می شود؟ به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، شماری از مردم در سامانه فارس من که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می کند، موضوعی با عنوان 40 میلیارد بودجه دولتی برای مجموعه گردشگری سرخه چه شد؟ مطرح کرده اند.
آن ها با انتشار مطالبه ای در سامانه فارس من تصریح کردند که آذرماه 97 حدود 8 ماه پیش بود که رئیس جمهوری در سفر به استان سمنان قول یک مجموعه گردشگری مدرن و بزرگ را در مجاورت شهر سرخه داد که قرار بود خدمات بی نظیری به زائرین مشهدالرضا (ع) ارائه کند.
رئیس جمهوری برای این پروژه بزرگ 40 میلیارد تومان پول هم اختصاص داد ولی متأسفانه بعد از هشت ماه هنوز یک آجر روی آجر گذاشته نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
افتتاح نمایشگاه کتاب در اردکان + تصاویر

افتتاح نمایشگاه کتاب در اردکان + تصاویر به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد و جمع دیگری از مسؤولین شهرستان، نمایشگاه و فروشگاه کتاب در اردکان افتتاح شد.
در این نمایشگاه بیش از 5 هزار جلد کتاب با 1500 عنوان در موضوعات ادبیات، دفاع مقدس، تاریخی، مذهبی، طراحی، پزشکی، علمی، رمان، کودک و نوجوان با تخفیف 10 تا 50 درصد در معرض دید بازدیدکنندگان و علاقه مندان به مطالعه قرار داده شده است.
گفتنی است که این نمایشگاه توسط انتشارات گل بیتا و با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان تا بیست و دوم آذرماه سال جاری همه روزه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
مقابله پدافند هوایی سوریه با چندین موشک در دمشق

مقابله پدافند هوایی سوریه با چندین موشک در دمشق به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه دولتی سوریه بامداد چهارشنبه بعد از انتشار گزارش هایی درباره شنیده صدی انفجار در این کشور گفت پدافند هوایی سوریه چندین موشک را بر فراز دمشق رهگیری و منهدم کرده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
جوانان کانادایی در رنج سرطان مرتبط با چاقی

جوانان کانادایی در رنج سرطان مرتبط با چاقی به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا ، یک گزارش مطالعاتی در مورد افزایش سرطان در جوانان کانادایی حاکی از آن است، به دلیل چاقی و اضافه وزن میزان ابتلا به این بیماری در میان آنها روند صعودی طی می کند.
این گزارش که روز دوشنبه در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شد، توسط محققان دانشگاه کلگری و کنترل سرطان آلبرتا و همچنین محققان دانشگاه کارلتون دانشگاه مک مستر و انجمن سرطان کانادا انجام شد.
پژوهش اخیر که بیش از 5 میلیون مورد سرطان تشخیص داده شده در کانادا بین سال های 1971 تا 2015 را مورد بررسی قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
چراغپور: تغییر ویلموتس تیم ملی را پودر می کند/تساوی عراق و بحرین خیلی به سود ما نشد

چراغپور: تغییر ویلموتس تیم ملی را پودر می کند/تساوی عراق و بحرین خیلی به سود ما نشد جلال چراغپور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد تساوی بدون گل عراق و بحرین که باعث شد همچنان به صعود به عنوان تیم اول امیدوار بمانیم، گفت: به نظر من این مساوی خیلی هم به سود ما تمام نشد شاید از نظر جدول اگر عراق برنده می شد صعودش به مرحله بعد را قطعی می کرد به عنوان تیم اول به مرحله بعد راه پیدا می کرد و ما دیگر نمی توانستیم صدرنشین گروه شویم. اما این را در نظر بگیرید که در آن صورت بازی آخر عراق با ایران در ورزشگاه آزادی برای عراقی ها تشریفاتی می شد و این به سود ما بود. ما با کی روش که تیم ملی بسیار تنظیم شده ای داشت نتوانستیم عراق را ببریم و با این تیم مساوی کردیم اما وقتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
بهترین رژیم برای درمان آنفلوانزا

بهترین رژیم برای درمان آنفلوانزا به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد رژیم کم چرب و کم کربوهیدرات باعث آزاد شدن سلول های سیستم ایمنی بدن می شود که قبل از انتشار ویروس به دام می افتند.
این رژیم که اصطلاحاً به ان رژیم کتو می گویند، شامل مواد غذایی می شود که نه تنها کم چرب هستند، بلکه مواد غذایی کم کربوهیدرات را نیز شامل می شوند.
این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ییل صورت گرفته حکایت از آن دارد، رژیم کتو باعث ایجاد سلول های سیستم ایمنی در بدن شده و جدا از آنکه به درمان سریع تر آنفلوانزا کمک می کند منجر به بقای طولانی افراد نیز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
چهره 20 تیم صعود کرده به مرحله نهایی یورو 2020مشخص شد+عکس

چهره 20 تیم صعود کرده به مرحله نهایی یورو 2020مشخص شد+عکس به گزارش خبرگزاری فارس، مرحله مقدماتی یورو 2020 با برگزاری 9 دیدار در 4 گروه پیروزی شد و در نهایت تا کنون چهره 20 تیم صعود کننده به مرحله نهایی مشخص شد.
تنها 4 تیم دیگر باید جواز حضور در مرحله نهایی یورو 2020 را دریافت کنند.
تیم های صعود کرده به مرحله نهایی را در تصویر زیر مشاهده می کنید:
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زد

دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زد به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای شامگاه گذشته در دیدار 2 هزار و 500 نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم.
رهبر معظم انقلاب اسلامی هدف اصلی از جلسه با تولید کنندگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
حالا نوبت انتقام به ما رسیده

حالا نوبت انتقام به ما رسیده خبرگزاری فارس،گروه دیدگاه؛ حسین شریعتمداری در یادداشتی نوشت:
حق مقابله به مثل -Retortion- یا انتقام -Retaliation- یکی از اصول پذیرفته شده در حقوق بین الملل است و در آموزه های فقهی نیز به رسمیت شناخته شده است. بر اساس این اصل، هرگاه منافع ملی و یا جان و مال مردم کشوری از سوی کشور دیگر نقض شود و اسناد خالی از ابهامی درباره عمدی بودن این اقدام خصمانه وجود داشته و قابل ارائه باشد، کشوری که به منافع ملی و جان و مال مردمش تعرض شده است حق مقابله به مثل دارد و می تواند با انجام اقدام متقابل به حرکت خصمانه طرف متجاوز پاسخ بدهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
مسؤولان اجازه افزایش قیمت را به فرصت طلبان ندهند

مسؤولان اجازه افزایش قیمت را به فرصت طلبان ندهند به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز،نماینده ولی فقیه در استان خوزستان امشب در نشست هم افزایی ائمه جماعات مساجد و مسئولین هیئات مذهبی کلانشهر اهواز اظهار کرد: هیچ عقل سلیمی آشوب و اغتشاش و حرکات از این دست را نمی پسندد چون این کارها به ضرر کشور، نظام اسلامی و مردم است.
وی افزود: وقایع دلخراش اخیر امنیت عمومی مردم را نشانه رفت و دشمن از آن نه تنها سوء استفاده کرد بلکه عوامل اغتشاش گر را تشویق و وقیحانه از آنان حمایت کرد که البته این بار نیز با بصیرت و آگاهی ملت تیر دشمنان به سنگ خواهد خورد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
پیگیر مشکلات مسکن مهر ایلام هستیم / 188 واحد مسکن مهر در ایلام مشکل حقوقی دارند

پیگیر مشکلات مسکن مهر ایلام هستیم / 188 واحد مسکن مهر در ایلام مشکل حقوقی دارند به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر امروز در نشست شورای تأمین مسکن استان ایلام اظهار داشت: در طرح تأمین مسکن دولت، متقاضی باید سهم آورده داشته باشد تا این طرح به ثمر برسد.
وی افرود: البته دولت بایست در این امر مشارکت داشته باشد و حداقل 50 درصد هزینه ها توسط دولت تامین شود و باید در این حوزه فکری به حال دهک های پایین جامعه داشته باشد، به جد پیگیر مشکلات مسکن مهر در ایلام هستیم.
استاندار ایلام تصریح کرد: مجلس و دولت در این رابطه باید راهکاری ارائه دهند تا این طرح شامل حال دهک های پایین جامعه نیز بشود زیرا امکان این که این وام ها را دریافت کنند وجود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
دیپلمات روس: امارات خواهان کاهش تنش در منطقه است

دیپلمات روس: امارات خواهان کاهش تنش در منطقه است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سرگئی کوزنتسوف سفیر روسیه در امارات عربی متحده می گوید ابوظبی خواستار کاهش تنش در خلیج فارس بوده و طرح برقراری گفت وگو بین کشورهای منطقه را بررسی می کند.
کوزنتسوف در مصاحبه با خبرگزاری تاس ، گفت: دوستان اماراتی ما به کاهش تنش ها در خلیج فارس علاقمند هستند. آن ها دارند با دقت طرح های مربوطه روسیه به عنوان بخشی از راهبرد برقراری چارچوبی برای گفت وگوی برابر میان کشورها را بررسی می کنند. هدف [این طرح، اطمینان از ثبات و امنیت در این منطقه حائز اهمیت راهبردی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
راهپیمایی خرم آبادی ها در تبعیت از فرامین رهبری و تقویت امنیت برگزار می شود

راهپیمایی خرم آبادی ها در تبعیت از فرامین رهبری و تقویت امنیت برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، راهپیمایی مردم این شهرستان در حمایت از بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری، تقویت امنیت و محکومیت اقدامات اخیر آشوبگران به بهانه افزایش قیمت بنزین صبح روز فردا چهارشنبه برگزار می شود.
مردم ولایت مدار خرم آباد ساعت 10 صبح راهپیمایی خود را از میدان شهدا آغاز و پس از طی مسیر پل شهدا و خیابان انقلاب در مصلی الغدیر این شهرستان حاضر خواهند شد.
راهپیمایی کنندگان پس از تجمع در مصلی الغدیر، شنونده سخنان نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
واکنش باشگاه تاتنهام بعد از اخراج پوچتینو

واکنش باشگاه تاتنهام بعد از اخراج پوچتینو به گزارش خبرگزاری فارس، باشگاه تاتنهام در اقدامی غافلیگر کننده مربی ارزشمند و پایه گذار نتایج قابل قبول چند فصل اخیر خود مائوریسو پوچتینو را اخراج کرد.
دانیل لوی رئیس باشگاه تاتنهام در اینباره گفت: جدایی و برکناری پوچتینو تصمیم بسیار سختی است اما گرچه مایل به این کار نبودیم اما در نهایت با نظر اعضای هیات مدیر تصمیم به برکناری وی گرفتیم.
وی افزود: نتایج ناامید کننده پایان فصل در لیگ و ابتدای فصلی جاری یکی از دلایل برکناری وی بود.نتایج خوب پوچتینو با تیم برای همیشه بخشی زیبای از تاریخ ما خواهد بود و در هیمنجا از جانب مدیران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
مردم شهر قدس با تقدیم گل از حافظان امنیت تقدیر کردند

مردم شهر قدس با تقدیم گل از حافظان امنیت تقدیر کردند به گزارش خبرگزاری فارس، پس از چندین روز ناآرامی و آشوب و نشان دادن چهره ای غیرواقعی از شهرقدس در رسانه های مختلف، مردم و مسؤولین شهرقدس با حضور در میادین و معابر اصلی شهر با اهدای شاخه گلی از زحمات نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج تقدیر کردند.
مردم شهرقدس که ابتدای این هفته روزهای پرآشوبی را طی کردند با تقدیم گل از حافظان امنیت این شهر تشکر کردند.
حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه قدس نیز در حرکت مردمی حضور داشت.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
ترامپ استقرار 3000 نظامی آمریکایی در عربستان را به کنگره اطلاع داد

ترامپ استقرار 3000 نظامی آمریکایی در عربستان را به کنگره اطلاع داد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب به وقت تهران در نامه ای خطاب به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با تهدید خواندن ایران، از استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی به عربستان و تداوم حضور آن ها در کشور تا مدتی نامعلوم خبر داد.
ترامپ در بخشی از این نامه نوشت: همانطور که در 22 جولای (31 تیر) 2019 گفتم، نیروهای ارتش آمریکا جهت محافظت از منافع آمریکا و افزایش محافظت از منطقه برابر اقدامات خصمانه ایران و نیروهای نیابتی این کشور در منطقه مستقر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
استفاده دو دهه ای ایران از تراریخته ها/عمده گیاهان تراریخته در دنیا

استفاده دو دهه ای ایران از تراریخته ها/عمده گیاهان تراریخته در دنیا به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی، با حضور اساتید دانشگاه، دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه علوم پزشکی امروز در سالن امفی تئاتر شهدای گمنام دانشگاه کشاورزی ساری برگزار شد.
این نشست برای بار اول با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری کشور و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران برگزار شد.
علی دهستانی دبیر اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی در ابتدای این نشست اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست آشنایی بیشتر مردم و مخاطبان با محصولات تراریخته و مرور وضعیت محصولات تراریخته در ایران و کل دنیا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
پایان ناآرامی ها و دستگیری اغتشاش گران در جم / آرامش و امنیت کامل در شهر برقرار است

پایان ناآرامی ها و دستگیری اغتشاش گران در جم / آرامش و امنیت کامل در شهر برقرار است به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان جم، محمد حسینی امشب در جمع خبرنگاران در خصوص بسته شدن مسیر جم به سیراف اظهار داشت: به مدت دو روز مسیر اصلی ارتباطی به دلیل اعتراضات و اغتشاشات بسته بود که مشکلاتی را در تامین مطلوب سوخت و آب رسانی به شهرک های نفت و گاز ایجاد کرد.
فرماندار شهرستان جم افزود: در این مدت امکان رفت و آمد از مسیر جم به سیراف میسر نبود که الحمدلله بامداد امروز مشکل رفع شد و مسیر با دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی و با کمترین مشکل مجددا بازگشایی شد.
وی ابراز کرد: در حال حاضر تمام مسیرها باز است و مشکل امنیتی نیز به طور کامل رفع شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
فیلم| آشوبگران در شیراز چه کردند؟

فیلم| آشوبگران در شیراز چه کردند؟ آشوبگران طی روزهای گذشته ده ها پمب بنزین، خودرو و اماکن دولتی و خصوصی را در شیراز به آتش کشیده و 76 شعبه بانک (معادل یک ششم بانک های شهر) را به صورت صددر صد تخریب کرده اند. شیوه عملکرد هسته اصلی خشونت که خسارت ده ها میلیارد تومانی بر دستان مردم شیراز به جای گذاشته، نشان می دهد این افراد کاملاً آموزش دیده بوده و برخلاف بسیاری از مردم که از افزایش ناگهانی بنزین غافلگیر شده اند، این عناصر مترصد و آماده چنین موقعیتی بوده اند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
تمرین با نشاط تیم ملی فوتبال امید در اسپایر/تمرین اختصاصی قائدی

تمرین با نشاط تیم ملی فوتبال امید در اسپایر/تمرین اختصاصی قائدی به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال شاگردان حمید استیلی از ساعت 18:30 در زمین چمن شماره 2 مجموعه اسپایر تمرین خود را آغاز کردند.
تمرین پاس تک ضرب، هدف گیری دروازه، تعویض منطقه بازی، قطع توپ های ارسالی و بازی درونی تیمی همچنان حرکات ترکیبی بخش های مختلف این تمرین بود که به مدت 90 دقیقه با نشاط و شادابی بازیکنان زیر نظر کادر فنی دنبال شد.
رضا جبیره با پشت سر گذاشتن مصدومیت در این تمرین حضور یافت و مهدی قائدی به صورت اختصاصی نرم دوی کرد.
تیم فوتبال امید پنج شنبه شب در دوحه به مصاف تیم المپیک قطر می رود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
سرمای هوا مدارس بیجار را تعطیل کرد

سرمای هوا مدارس بیجار را تعطیل کرد به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: به علت برودت هوا و لغزندگی معابر مدارس شهری و روستایی نوبت صبح چهارشنبه 29 آبان ماه 98 شهرستان بیجار تعطیل است.
در این اطلاعیه اعلام شد: تعطیلی مدارس بر اساس تصمیم فرماندار بیجار انجام گرفته است.
انتهای پیام/2330/72/ح ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
دیدار دوستانه ملی فوتبال|پیروزی کرواسی مقابل گرجستان

دیدار دوستانه ملی فوتبال|پیروزی کرواسی مقابل گرجستان به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه دیدارهای دوستانه ملی فوتبال کرواسی میزبان گرجستان بود و این دیدار را با نتیجه دو بر یک به سود خود پایان داد.
گل های این بازی را کاشیا (گل به خودی 25) و پرشیچ 53 برای کرواسی به ثمر رساندند. تک گل گرجستان هم توسط پاپوناشویلی در دقیقه 18 به ثمر رساند.
در دیگر دیدار دوستانه مونتنگرو با دو گل بلاروس را شکست داد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرد

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ناوگروه تحت رهبری ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن آمریکا امروز از آب های تنگه هرمز عبور کرده است.
یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا با تأیید این خبر، گفته است که این اقدام بر اساس برنامه از پیش تعیین شده انجام گرفته است.
رسانه های انگلیسی نوشته اند که ناوشکن اچ ام اس دیفندر این کشور یکی از کشتی های ناوگروه تحت رهبری آبراهام لینکلن بوده است.
چند ماه پیش فرمانده نیروی دریایی آمریکا در منطقه گفته بود که این کشور قصد دارد یک ناو را از تنگه هرمز عبور دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
هشدار حماس به عربستان سعودی

هشدار حماس به عربستان سعودی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس سه شنبه شب در واکنش به بازداشت اعضای خود و دیگر فلسطینیان در عربستان گفت که این اقدام اعتبار عربستان را زیر سوال می برد و به وجهه آن آسیب می زند.
دیدبان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در ششم دسامبر گذشته بیانیه ای صادر و در آن اعلام کرد که عربستان سعودی حدود 60 فلسطینی را تحت بازداشت اجباری قرار داده، اموال آنها را صادر کرده و اجازه نمی دهد با خانواده یا وکیلشان تماس داشته باشند.
العاروری در بخش دیگری از اظهاراتش به معامله قرن اشاره کرد و گفت که معامله قرن اکنون در بدترین شرایط خود به سر می برد و سرانجام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
کارشناس آمریکایی: نقش سیا در آشوب ها در ایران مشهود است

کارشناس آمریکایی: نقش سیا در آشوب ها در ایران مشهود است به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، دنیل مک آدامز مدیرعامل اندیشکده آمریکایی ران پال روز سه شنبه گفت ناآرامی ها و آشوب های اخیر در ایران صرفا اعتراضاتی ناشی از افزایش قیمت سوخت نیست، بلکه آشوب هایی است که از الگوهای آشنای آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) پیروی می کند.
وی که با شبکه آر.تی گفت وگو می کرد، در این مورد گفت: فکر می کنم این نوع از ناآرامی بیشتر حاصل عملکرد مرکز مأموریت ایران" [در سیا] است که توسط دولت [دونالد] ترامپ راه اندازی شده است. اگر به یاد داشته باشید، پارسال "مایکل دی آندریا" مسئول این کار شد. او یک افسر سیا است که به آیت الله مایک معروف است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
وداع با پیکر شهیدان مدافع امنیت در معراج الشهدا+عکس و فیلم

وداع با پیکر شهیدان مدافع امنیت در معراج الشهدا+عکس و فیلم به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، عصر امروز مراسم وداع با پیکر شهیدان مدافع امنیت مرتضی ابراهیمی و مصطفی رضایی در معراج الشهدای تهران با حضور خانواده محترم آن شهیدان و خیل عظیمی از مردم برگزار شد.
این شهیدان روز یکشنبه 26 مرداد در درگیری با منافقین و آشوبگران شهر ملارد توسط اشرار و مخلان امنیت کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
همچنین مراسم تشییع پیکر پاک شهید مرتضی ابراهیمی ساعت 10 صبح فردا چهارشنبه 29 آبان ماه در شهریار برگزار می شود.
آیین تشییع پیکر بسیجی شهید مصطفی رضایی که خود از خانواده معظم شهدا است ساعت 10 صبح فردا چهارشنبه در شهرستان ملارد تشییع و برای مراسم تدفین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
اجتماع مردم اصفهان، شهرضا و نجف آباد در اعتراض به آشوب اشرار

اجتماع مردم اصفهان، شهرضا و نجف آباد در اعتراض به آشوب اشرار به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مردم انقلابی ایران پس از انقلاب اسلامی همواره در برهه های مختلف زمانی در شرایط حساس و با وجود تنگاها از کیان کشور و انقلاب اسلامی دفاع کرده اند و به دشمنان نظام اسلامی نشان داده اند که در برابر دشمنان اسلام همواره شعارشان وحدت است و اجازه نخواهند داد خدشه ای به انقلاب اسلامی وارد شود.
پس از آن که در روزهای اخیر و با تصمیم سران قوا، دولت اقدام به افزایش و سهمیه بندی قیمت بنزین کرد، برخی از مردم کشور نسبت به این موضوع به این موضوع اعتراض کردند و این موضوع را به صورت مسالمت آمیز در سراسر کشور نشان دادند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
دعوت 2 بسکتبالیست زنجانی به اردوی تیم ملی

دعوت 2 بسکتبالیست زنجانی به اردوی تیم ملی مهدی مرادی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: ورزش بستری مناسب برای رشد و شکوفایی معلولان و حضور موثر آنها در جامعه است.
رئیس هیأت جانبازان و معلولان استان زنجان با بیان اینکه بیش از 700 ورزشکار سازمان یافته در هیأت جانبازان و معلولان استان فعالیت می کنند، بیان کرد: ورزشکاران زنجانی با حضور و بهره گیری از مربیان همواره در مسابقات ورزشی درخشش داشته و موفقیت ها و مدال های رنگارنگی برای استان کسب کردند.
وی با بیان اینکه همواره ورزشکاران زنجانی در ترکیب تیم ملی بسکتبال یا ویلچر کشور حضور می یابند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
احتمال وقوع سیلاب در گلستان/ مسافران در حاشیه رودخانه های دائمی و فصلی توقف نکنند

احتمال وقوع سیلاب در گلستان/ مسافران در حاشیه رودخانه های دائمی و فصلی توقف نکنند به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: با توجه به اخطاریه سازمان هواشناسی کشور، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و وقوع سیلاب در استان به ویژه در دره ها و مناطق کوهستانی طی روز چهارشنبه 29 آبان 1398 و روزهای آتی وجود دارد.
حسن فرازجو اظهار کرد : با توجه به اخطاریه جوی شماره 56 سازمان هواشناسی کشور، برای چهارشنبه (29 آبان 98) بارش تجمعی سنگین در سطح استان گلستان پیش بینی شده است، لذا طی این مدت به علت وقوع رگبارهای شدید محلی و نقطه ای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
فیلم/ فیلم باشگاه بانوی پیر به مناسبت تمدید حضور بونوچی تا 2024

فیلم/ فیلم باشگاه بانوی پیر به مناسبت تمدید حضور بونوچی تا 2024 باشگاه یوونتوس تورین با انتشار کلیپی به مناسبت تمدید قرارداد بونوچی از وی تمجید کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
جزئیات نشست نمایندگان با رئیس قوه قضائیه/ آیت الله رئیسی: سیاست گذار در نحوه افزایش قیمت بنزین دولت بود

جزئیات نشست نمایندگان با رئیس قوه قضائیه/ آیت الله رئیسی: سیاست گذار در نحوه افزایش قیمت بنزین دولت بود ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به دیدار جمعی از نمایندگان با آیت الله رئیسی گفت: در این جلسه حدود 80 نفر از نمایندگان حضور داشتند و مسائل مختلفی نیز از جانب نمایندگان مطرح شد.
وی افزود: در جلسه جمعی از نمایندگان با رئیس دستگاه قضا 45 نفر از نمایندگان مطالب خود را مطرح کردند که عموماً از اینکه مجلس در جریان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین نبود، گله داشتند.
عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در این جلسه رئیس دستگاه قضا در پاسخ به این اظهارنظر نمایندگان عنوان کرد که سیاست گذار اصلی در ماجرای افزایش قیمت و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
بونوچی تا 2024 با یوونتوس تمدید کرد

بونوچی تا 2024 با یوونتوس تمدید کرد به گزارش خبرگزاری فارس، سایت باشگاه یوونتوس به صورت رسمی خبر تمدید قرارداد بونوچی را تایید و اعلام کرد.
براین اساس مدافع بلند قامت و 32 ساله بیانکونری قرارداد خود را تا انتهای فصل 2024 تمدید کرد.
این اتفاق در حالی رخ داد که وی دیشب در ترکیب تیم ملی ایتالیا دهمین برد متوالی در مقدماتی یورو 2020 کسب کرد.
شماره 19 بیانکونری مجموعا در 376 بازی با پیراهن یووه از فصل 2010 تا 2011 حضور داشته و در این فصل 1440 برای تیم تحت هدایت ساری بازی کرده است.
17 گل در مجموع در پرونده وی برای یووه مشاهده می شود.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
نخست وزیر جدید کویت سوگند یاد کرد

نخست وزیر جدید کویت سوگند یاد کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، صباح خالد الحمد الصباح ، نخست وزیر جدید کویت برای تصدی منصب نخست وزیری این کشور سوگند یاد کرد.
خبرگزاری رسمی کویت کونا شامگاه سه شنبه (28 آبان) گزارش داد که صباح خالد ساعاتی بعد از آنکه صباح الاحمد الجابر الصباح ، امیر کویت او را به عنوان نخست وزیر کویت معرفی کرد، رسماً این منصب را برعهده گرفت و سوگند یاد کرد.
جابر مبارک الحمد الصباح ، نخست وزیر پیشین کویت بعد از گذشت یک هفته از اعتراض های مردمی در رابطه با عملکرد کابینه، پنجشنبه هفته گذشته (23 آبان) استعفا داد و امیر کویت نیز با درخواست استعفای وی موافقت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
نماینده آمریکایی: موضع ترامپ قانون شکن درباره شهرک سازی ها، واقعیت را تغییر نمی دهد

نماینده آمریکایی: موضع ترامپ قانون شکن درباره شهرک سازی ها، واقعیت را تغییر نمی دهد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رشیده طلیب نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه در توئیتی شهرک سازی رژیم صهیونیستی را ناقض قوانین بین المللی خواند و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را نیز فردی قانون شکن و خودکامه توصیف کرد.
وی در توییتر نوشت: شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری ناقض قوانین بین المللی است. مهم نیست رژیم فاسد و بی اخلاق ترامپ (بله، او شاه واره ای دیکتاتور و قانون شکن است) چه می گوید. این موضوع واقعیت را تغییر نمی دهد.
ایلهان عمر نماینده دموکرات ایالت مینسوتا نیز در پیامی در توئیتر از تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن شهرک سازی اسرائیل انتقاد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
دیدار دوستانه ملی فوتبال| برد پرگل برزیل مقابل کره جنوبی در ابوظبی

دیدار دوستانه ملی فوتبال| برد پرگل برزیل مقابل کره جنوبی در ابوظبی به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه دیدارهای دوستانه ملی فوتبال، تیم ملی برزیل در ابوظبی به مصاف کره جنوبی رفت و به پیروزی 3 بر صفر رسید.
گل های این بازی را لوکاس پاکتا در دقیقه 9، کوتینیو 36 و دنیلو 60 به ثمر رساندند.
برزیل در شرایطی مقابل کره جنوبی بردی پرگل را بدست آورد که در دیدار تدارکاتی قبلی خود مقابل آرژانتین با یک گل شکست خورده بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
اردوغان: به ترامپ گفتم از اس-400 دست نمی کشیم

اردوغان: به ترامپ گفتم از اس-400 دست نمی کشیم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه گفت به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است که با وجود فشارهای واشنگتن، آنکارا از تصمیم خود برای به کارگیری سامانه روسی اس-400 عقب نشینی نخواهد کرد.
به نوشته خبرگزاری رویترز ، اردوغان که در جمع هم حزبی های خود در آنکارا صحبت می کرد، گفت: ما توافق کردیم که برای یافتن راهکاری در مورد اس-400، تلاش کنیم. من یک بار دیگر به ترامپ توضیح دادم که ما چطور به جایی رسیدیم که اس-400 بخریم.
وی افزود: من به او گفتم که ما از اس-400 دست نمی کشیم و ترکیه عقب نشینی نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
طرح ویژه تعزیرات برای کنتزل قیمت ها در فاز اول یک ماه اجرا می شود

طرح ویژه تعزیرات برای کنتزل قیمت ها در فاز اول یک ماه اجرا می شود به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص نظارت جدی بر قیمت ها و بازار گفت: سازمان تعزیرات از اولین ساعات بحث افزایش قیمت بنزین به ساسر کشور ابلاغ شد تا شعب ویژه ای برای رسیدگی به تخلفات مربوط به افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین اختصاص دهند.
وی افزود: مقرر شد این شعب ویژه رسیدگی هایشان را یک هفته ای انجام دهند و نتیجه رسیدگی ها را به استحضار هموطنان برسانند.
رایگانی خاطرنشان کرد: ما این نظارتهایمان در همه ایام سال وجود دارد اما در این طرح اخیر بضاعتمان را دو برابری کردیم و این ذهنیت ایجاد نشود که ما فقط الان مشغول این کار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
فتنه اخیر منجر به رشد جبهه اسلام ناب خواهد شد

فتنه اخیر منجر به رشد جبهه اسلام ناب خواهد شد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در جلسه شورای معاونین مسجد مقدس جمکران که امروز در سالن جلسات این مکان مقدس برگزار شد با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار کرد: نام و حضور ضمنی سپاه در میدان عمل زمینه ساز کاهش شرارت ها و اغتشاشات در روزهای اخیر شده است.
وی افزود: هر روز از حیات انقلاب می گذرد حکمت این فرمایش حضرت امام که اگر سپاه نبود کشور هم نبود بر ما روشن تر می شود.
تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: هر چند در اصل و جزئیات اقدام دولت انتقادات کارشناسی وجود دارد اما ورود حکیمانه و بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در همان لحظات اولیه وقوع فتنه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
تساوی حریف تیم ملی امید کشورمان مقابل امارات

تساوی حریف تیم ملی امید کشورمان مقابل امارات به گزارش خبرگزاری فارس، تیم امید کره جنوبی همگروهی تیم امید کشورمان در مسیر راهیابی به المپیک در دیداری دوستانه به مصاف امید امارات رفت.
کره ای ها در این دیدار مقابل اماراتی ها به تساوی یک بر یک دست یافتند.
در ادامه این رقابت های دوستانه ازبکستان دیگر حرف شاگردان استیلی به مصاف تیم امید عربستان می رود.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
هنگ کنگ با برتری مقابل کامبوج بیخ گوش شاگردان ویلموتس

هنگ کنگ با برتری مقابل کامبوج بیخ گوش شاگردان ویلموتس به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی و در گروه C منطقه آسیا از ساعت 15 و30 دقیقه دو همگروهی کشورمان کامبوج و هنگ کنگ در آغاز بازی های برگشت به مصاف هم رفتند.
این دیدار با برتری 2 بر صفر هنگ کنگ به پایان رسید.
برای هنگ کنگ گی ها جیمز 20 و روبرتو خیمنز83 گاگوگلزنی کرد.
در جدول گروه C هنگ کنک با برتری در این دیدار 5 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به تیم ملی کشورمان بیخ گوش شاگردان ویلموتس قرار گرفت.
از ساعت 17 و30 دقیقه عراق به مصاف بحرین می رود.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
شیرازی ها پنجشنبه حماسه می آفرینند

شیرازی ها پنجشنبه حماسه می آفرینند به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جامعه روحانیت شیراز در اطلاعیه ای خطاب به مردم این شهرستان برای شرکت در راهپیمایی که ساعت 9 و نیم صبح روز پنج شنبه، 30 آبان ماه برگزار می شود، دعوت کرد.
در این پیام آمده است:
مردم ولایت مدار شهر مقدس شیراز
همانگونه که مستحضرید در چند روز اخیر متأسفانه اشرار و افراد ناباب با سوءاستفاده از اعتراض مسالمت آمیز بخشی از مردم باعث ویرانی و تخریب اموال عمومی و شخصی گردیدند و خسارات زیادی را به وجود آوردند لذا به منظور محکوم کردن این قبیل اقدامات هنجارشکنانه از شما ولی نعمتان راستین نظام اسلامی دعوت به عمل می آید در مراسم راهپیمایی که در روز پنج شنبه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی ایران را به حمله راکتی به جولان متهم کرد

رژیم صهیونیستی ایران را به حمله راکتی به جولان متهم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اسرائیل کاتص وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه شنبه ایران را به حمله راکتی به منطقه جولان اشغالی متهم کرد.
به نوشته پایگاه یدیعوت آحارونوت ، کاتص گفت: این حادثه یک عملیات ایرانی علیه اسرائیل بود .
وی افزود: اسرائیل به اقدام بر اساس سیاست خود ادامه می دهد. این سیاست، جلوگیری از استقرار ایران در این منطقه بوده و خواهد بود.
صبح امروز رسانه های رژیم صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار حملات راکتی در شهرک های صهیونیست نشین جولان خبر دادند. ساعتی بعد ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که چهار راکت از سوریه به جولان شلیک شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
درخواست مهلت حاجی میرزایی از کمیسیون آموزش برای پاسخگویی به سوال نماینده سبزوار

درخواست مهلت حاجی میرزایی از کمیسیون آموزش برای پاسخگویی به سوال نماینده سبزوار سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه شنبه 28 آبان) این کمیسیون گفت: در این جلسه حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به منظور پاسخ به سوالات حسن کامران نماینده اصفهان، حسین مقصودی نماینده سبزوار، محمد علی پورمختار نماینده کبودرآهنگ در کمیسیون حاضر شد.
وی افزود: سوال نماینده اصفهان مبنی بر ضایع شدن حق برخی از داوطلبان کنکور در دانشگاه فرهنگیان بود که پس از اعلام قبولی به این افراد اعلام شده بود که به دلیل عدم کسب حد نصاب نمرات حق شرکت در کلاس ها را ندارند اما در نشست امروز این کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
دیدار دوستانه ملی فوتبال| شکست تحقیرآمیز ژاپن مقابل ونزوئلا

دیدار دوستانه ملی فوتبال| شکست تحقیرآمیز ژاپن مقابل ونزوئلا به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه دیدارهای دوستانه ملی فوتبال ژاپن در ورزشگاه سویتا به مصاف ونزوئلا رفت و با نتیجه تحقیرآمیز 4 بر یک شکست خورد.
در این بازی روندون بازیکن ونزوئلا هت تریک کرد و سوتلدو گل چهارم ونزوئلا را به ثمر رساند. تک گل ژاپن هم توسط یاماگوچی در دقیقه 70 زده شد.
ژاپن در شرایطی مقابل ونزوئلا شکست خورد که در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا مقابل ایران به پیروزی رسیده بود و در مرحله فینال با شکست مقابل قطر نایب قهرمان شده بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
حضور شرکت کنندگانی از مناطق دورافتاده در جشنواره نوای خرم

حضور شرکت کنندگانی از مناطق دورافتاده در جشنواره نوای خرم به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، نشست خبری ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم پیش از ظهر امروز (سه شنبه 28 آبان ماه 1398) در تالار وحدت و با حضور بردیا صدرنوری مدیر جشنواره، ناصر ایزدی دبیر جشنواره و رضا خرم عضو شورای سیاستگذرای جشنواره برگزار شد.
بردیا صدرنوری در ابتدای نشست ضمن تشکر از دفتر موسیقی و بنیاد رودکی گفت: مرحله رقابتی جشنواره نوای خرم از همین پنجشنبه آغاز می شود و تنها در سه پنج شنبه جمعه پیش رو به صورت متوالی برگزار خواهد شد. فراخوان جشنواره از تیرماه امسال منتشر شد و اکنون پس از مراحل داوری به مرحله نهایی رسیده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
شکست در جذب سرمایه گذاری خارجی و باج گیری خاندان سعودی درعرضه سهام آرامکو

شکست در جذب سرمایه گذاری خارجی و باج گیری خاندان سعودی درعرضه سهام آرامکو به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ ، دو سال پیش وقتی موضوع عرضه سهام شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان که بزرگترین شرکت نفت جهان محسوب می شود، مطرح شد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی مشتاق خرید سهم این شرکت سعودی بودند و کار به جایی کشید که ترامپ درصدد لابی کردن برای عرضه سهام آرامکو در آمریکا برآمد.
ترامپ در نوامبر سال 2017 در توئیتر نوشت: ما اقدام عربستان در عرضه سهام آرامکو در بورس نیویورک را تحسین و از آن استقبال می کنیم.
اما امروز و با قطعی شدن تصمیم سعودی ها برای عرضه سهام شرکت نفت خود و طی شدن روند این عرضه اولیه شاهد آن هستیم که نه تنها عرضه اولیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
فیلم| سفیر جدید یمن استوارنامه خود را تقدیم روحانی کرد

فیلم| سفیر جدید یمن استوارنامه خود را تقدیم روحانی کرد ابراهیم محمد بن محمد الدیلمی سفیر جدید جمهوری یمن در تهران استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهوری کشورمان کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
ابلاغ ثبت 4 محوطه فرهنگی تاریخی در ساوجبلاغ به استاندار البرز

ابلاغ ثبت 4 محوطه فرهنگی تاریخی در ساوجبلاغ به استاندار البرز به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار البرز، ثبت چهار محوطه فرهنگی تاریخی در شهرستان ساوجبلاغ این استان را ابلاغ کرد.
در یکی از نامه های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به عزیزالله شهبازی، استاندار البرز آمده است:
در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست های ذی ربط ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
باید تاب آوری سلامت روان جامعه را افزایش دهیم

باید تاب آوری سلامت روان جامعه را افزایش دهیم به گزارش خبرگزاری فارس، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، شکوه نوابی نژاد نائب رئیس شورای مرکزی، فریبرز درتاج دبیر شورای مرکزی، حسین اسکندری نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری در شورای مرکزی، ناصر صبحی قراملکی عضو هیأت بازرسان و حسن احدی مشاور عالی رئیس سازمان در محل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار ابتدا محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با معرفی حضار و تاریخچه تأسیس و ساختار کنونی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
فارس من| مشکل دریافت سوخت عشایر جرقویه حل می شود

فارس من| مشکل دریافت سوخت عشایر جرقویه حل می شود حسن جعفری هرندی در گفت وگو با خبرنگار فارس در شرق اصفهان اظهار کرد: سوخت مصرفی عشایر در جرقویه سفلی نفت است که عشایر برای دریافت کپن این نفت باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند.
بخشدار بخش جرقویه سفلی در ادامه تصریح کرد: این سامانه به گونه ای طراحی شده است که ثبت نام افرادی که انشعاب گاز دارند مجاز نیست؛ اکثر عشایر این منطقه نیز در نصرآباد منزل مسکونی دارند و چند ماه از سال را به استان چهارمحال و بختیاری و فارس کوچ می کنند.
وی عنوان کرد: به همین دلیل دارا بودن انشعاب گاز، عشایر نمی توانند در سامانه ثبت نام و نفت دریافت کنند البته در زمستان سال گذشته با رایزنی های انجام شده از سوی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
مسئولان مراقب باشند سهمیه بندی بنزین موجب افزایش قیمت کالاها نشود

مسئولان مراقب باشند سهمیه بندی بنزین موجب افزایش قیمت کالاها نشود امیرحسین رحمانخانلو دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در گفت وگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به اجرای طرح سهیمه بندی بنزین گفت: افزایش سه برابری قیمت بنزین در شرایط فعلی نباید موجب نابود کردن قشر ضعیف جامعه شود هر چند دولت اعلام کرده که این پول ها صرف اقشار ضعیف می شود ولی اگر رئیس جمهور از وضعیت مردم خبر داشت می دانست که 100 یا 200 هزار تومان مشکلی از مردم را حل نمی کند و نیاز است بسته های حمایتی بیشتری برای مردم در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
تدوام بارش برف در استان مرکزی/تمامی محورها باز هستند

تدوام بارش برف در استان مرکزی/تمامی محورها باز هستند علی زندی فر در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان مرکزی اظهار کرد: هم اکنون در اکثر محورهای دلیجان اصفهان، شازند ازنا، ساوه همدان، فرمهین کمیجان و توره شاهد بارش سنگین برف هستیم.
وی تصریح کرد: تا ساعت 7 صبح امروز 4 هزار و 400 کیلومتر از باندهای استان برف روبی و یک هزار و 100 تن شن، ماسه و نمک با به کارگیری 130 نیروی انسانی و 100 دستگاه ماشین آلات راهداری در سطح محورها توزیع شده است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی استان باز بوده و هیچ محوری مسدود نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
طالبان 2 شهروند آمریکایی را آزاد کرد

طالبان 2 شهروند آمریکایی را آزاد کرد به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، طالبان اعلام کرد دو استاد آمریکایی را آزاد کرده و به نیروهای این کشور در شرق افغانستان تحویل داده است.
یک مقام امنیتی افغان در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: ساعت 10 صبح امروز سه شنبه در ولایت زابل در شرق افغانستان این 2 شهروند آمریکایی تحویل نیروهای این کشور شدند.
کوین کینگ ، شهروند استرالیا و تیموتی ویکس ، شهروند آمریکا، دو تن از اساتید دانشگاه آمریکایی افغانستان بودند که در سال 2016 از سوی افراد مسلح در کابل ربوده شدند و نزد گروه طالبان نگهداری می شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس منصوب شد

رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس منصوب شد به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدباقر نوبخت در حکمی حسن نوروزی را به عنوان رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس منصوب کرد.
پیش از این ساسان تاج گردون مدیریت این سازمان در استان فارس را بر عهده داشته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
یاری: تمام کشتی گیران اردو را ترک کردند/ خیلی تلاش کردیم بچه ها را نگه داریم

یاری: تمام کشتی گیران اردو را ترک کردند/ خیلی تلاش کردیم بچه ها را نگه داریم بهروز یاری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره احتمال حضور تیم اترک خراسان شمالی در مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد گفت: دیگر کاری نمی توانیم انجام دهیم تمام کشتی گیران به دلیل بدقولی مسئولین تیم، اردو را ترک کردند.
وی ادامه داد: وقتی کشتی گیر رژیمش را می شکند و اقدام به ترک اردو می کند، دیگر چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ در این مدت خیلی تلاش کردیم با وعده و وعید بچه ها را نگه داریم، اشتباه هم از ما بود اما نشد.
مدیر فنی تیم کشتی آزاد اترک خراسان شمالی تصریح کرد: تیم های رقیب چندین برابر ما هزینه کردند و پرداختی های منظمی داشتند در حالی که کشتی گیران ما نهایتا 10 تا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
جودوکار قم قهرمان ایران شد

جودوکار قم قهرمان ایران شد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، پایان چهل و پنجمین دوره رقابت های جودو قهرمانی جوانان پسر کشور برای تیم اعزامی هیأت جودو استان قم شیرین و جذاب بود زیرا یکی از هشت مدال طلای توزیع شده در این دوره از پیکارها به صید کرد و یک بار دیگر قم به عنوان تیمی مدعی در جودو ایران مطرح شد.
در این دوره از رقابت ها که به میزبانی هیأت جودو استان ایلام در مجموعه ورزشی شهدای قلاویزان به انجام رسید، در پیکارهای روز نخست جودوکاران اوزان منهای 55، 60، 66 و 73 کیلوگرم به روی تاتامی رفتند و در روز دوم رقابت جودوکاران اوزان منهای 81، 90، 100 و به اضافه 100 به انجام رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
تیته: مقایسه مسی با پله اشتباه است

تیته: مقایسه مسی با پله اشتباه است به گزارش خبرگزاری فارس، تیته سرمربی تیم ملی برزیل، مقایسه پله اسطوره تیم ملی برزیل با لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی را اشتباه دانست.
تیته، سرمربی برزیل درباره این مقایسه به نشریه مارکا اسپانیا گفت: مسی بهتر از پله؟ پله بازیکنی غیرقابل وصف است. هر کسی که بخواهد پله را با بازیکنی دیگر مقایسه کند، سخت در اشتباه است.
وی افزود: مسی بازیکنی غیرعادی است اما درخشش او در چارچوب بشری قرار می گیرد اما پله از سیاره ای دیگر بود و درخشش او در چارچوب بشری قرار نداشت. این را به خاطر برزیلی بودنم نمی گویم. هر چه از پله بگویم، کافی نیست چون او شخصیتی استثنایی نیز دارد.
انتهای پیام/س ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
سیدافقهی: آمریکا گامی جدید برای تحقق معامله قرن برداشت

سیدافقهی: آمریکا گامی جدید برای تحقق معامله قرن برداشت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روز گذشته مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص مواضع دولت این کشور درباره شهرک سازی های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری، گفت، دولت ترامپ سیاستش در قبال شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری را هم تغییر داده و اعلام می دارد که این شهرک سازی ها به خودی خود نقض قوانین بین المللی به شمار نمی روند.
این جدیدترین اقدام دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جهت تضعیف تلاش های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
لیگ برتر کشتی آزاد| اترک خراسان شمالی از مرحله نهایی کناره گیری کرد

لیگ برتر کشتی آزاد| اترک خراسان شمالی از مرحله نهایی کناره گیری کرد به گزارش خبرگزاری فارس، مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه های کشور در حالی روز جمعه اول آذرماه با حضور 4 تیم راه یافته از دور مقدماتی این مسابقات در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود که اعضای تیم کشتی آزاد اترک به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان تصمیم به کناره گیری از حضور در این مسابقات کرده اند.
تیم های بازار بزرگ ایران و اترک خراسان شمالی به عنوان تیم های اول و دوم گروه الف و تیم های تا ثبت جهانی توس و دانشگاه آزاد مازندران بعنوان تیم های اول و دوم گروه ب به مرحله پایانی لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه های کشور راه یافته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
خیانت باعث تیرگی رابطه انریکه با مورنو شد

خیانت باعث تیرگی رابطه انریکه با مورنو شد به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه مارکا اسپانیا خبر داد که انریکه ، سرمربی سابق اسپانیا احساس می کند که مورنو به او خیانت کرده و در زمان نبودش در راس کادر فنی اسپانیا به خاطر بیماری دخترش جای او را گرفته است.
مورنو دستیار اول انریکه در تیم ملی اسپانیا بود که بعد از استعفای انریکه به خاطر بیماری دخترش روی صندلی اسپانیا نشست. این کار مورنو باعث شده تا رابطه انریکه با او بد شود.
مدیر تیم ملی اسپانیا شب گذشته بعد از پیروزی 5 بر صفر اسپانیا مقابل رومانی به مورنو خبر داد که او باید برود و انریکه به روی نیمکت تیم ملی اسپانیا برمی گردد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
قطع ناگهانی مذاکرات آمریکا و کره جنوبی درباره هزینه های نظامی

قطع ناگهانی مذاکرات آمریکا و کره جنوبی درباره هزینه های نظامی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که مذاکرات آمریکا و کره جنوبی درباره تامین هزینه های استقرار نظامیان آمریکایی در این کشور که صبح روز سه شنبه برگزار شد به دلیل خروج مذاکره کنندگان آمریکایی از اتاق مذاکرات، نصفه و نیمه پایان یافت.
طرف آمریکایی سئول را متهم کرده است که پیشنهادهایی که در این جلسه ارائه کرده است کاملا ناعادلانه و غیرمنصفانه بوده است.
براساس گزارش یونهاپ، پایان یافتن غیرمنتظره این نشست به دلیل اختلافات گسترده دو طرف بعد از درخواست واشنگتن مبنی بر افزایش پنج برابری سهم سئول در پرداخت هزینه های استقرار 28500 نظامی آمریکایی در خاک این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
برخورد با اقتدار دستگاه قضا با مخلان نظم و امنیت/ مردم بوشهر هوشیار باشند در دام اشرار نیفتند

برخورد با اقتدار دستگاه قضا با مخلان نظم و امنیت/ مردم بوشهر هوشیار باشند در دام اشرار نیفتند به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی حسن پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مخلان در نظم و امنیت تحت تعقیب و مجازات قانونی قرار می گیرند اظهار داشت: لازم است کسانی که در اغتشاشات دچار آسیب شده اند برای تحت تعقیب قرار دادن مخلان نظم و امنیت شکایت خود را به دادستانی تحویل دهند.
دادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت افزود: لازم است بانک ها، اماکن خصوصی و عمومی که به سبب اغتشاش برخی افراد دچار خسارت شده اند، شکایت خود را به همراه مستندات لازم برای رسیدگی به مراجع قضایی ارائه کنند چرا که کسانی که سبب خسارات اموال عمومی شده اند و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
روند طبیعی جابه جایی مسافران بین شهری با اتوبوس /افزایش استقبال از ناوگان عمومی جاده ای با اصلاح قیمت بنزین

روند طبیعی جابه جایی مسافران بین شهری با اتوبوس /افزایش استقبال از ناوگان عمومی جاده ای با اصلاح قیمت بنزین داریوش باقرجوان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه هیچ گزارش خاصی از توقف تردد ناوگان حمل ونقل عمومی بین شهری نداشته ایم، اظهار داشت: ناوگان اتوبوسی، مینی بوسی و سواری کرایه مثل گذشته به جابه جایی مسافران جاده ای مشغول هستند و گزارشی مبنی بر اینکه تردد این ناوگان در برخی استان ها متوقف شده باشد، نداریم .
وی با اشاره به مصوبه اصلاح نرخ بنزین ادامه داد: با واقعی تر شدن نرخ بنزین، استفاده از حمل ونقل عمومی جاده ای توجیه پذیرتر شده و بهره وری ناوگان مسافری جاده ای افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
گران نشدن حمل و نقل و مسکن در اثر گرانی بنزین را با جدیت دنبال می کنیم

گران نشدن حمل و نقل و مسکن در اثر گرانی بنزین را با جدیت دنبال می کنیم محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: عملکرد دولت در افزایش قیمت بنزین و نحوه عملکردش در این زمینه با بی تدبیری همراه بود و لازم بود تا پیش از اجرای طرح، با مجلس مشورت کند.
وی افزود: دولت باید یارانه حاصل از افزایش قیمت بنزین را پیش از گران کردن آن به حساب مردم واریز می کرد و نکته دیگر اینکه پیش از اجرای طرح موضوع را با مردم در میان می گذاشت و مردم را در جریان قرار می داد و ابعاد مختلف موضوع را برای ملت تشریح می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
رشد بیش از 300 درصدی تعداد ورزشکاران هیأت سه گانه کرمانشاه

رشد بیش از 300 درصدی تعداد ورزشکاران هیأت سه گانه کرمانشاه فاطمه واحدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: از ابتدای مدیریت هیأت جدید در رشته سه گانه برنامه های همگانی و قهرمانی بسیار زیادی در دستور کار هیأت قرار گرفت و همین مساله سبب افزایش تعداد مخاطبان این رشته است.
رئیس هیأت سه گانه استان کرمانشاه در خصوص جهش جذب مخاطب در رشته های این ورزش، گفت: با توجه به برنامه های همگانی و قهرمانی در هیأت سه گانه تعداد ورزشکاران این رشته بیش از 300 درصد رشد کرده اند.
وی ادامه داد: برگزاری چندین دوره استعدادیابی در سنین مختلف و در بخش آقایان و بانوان سبب شده که ورزشکاران بسیار مستعدی برای فعالیت در این رشته ورزشی شناسایی و تحت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
میرر:سانه با حضور در بایرن، پردرآمدترین بازیکن مونیخی ها می شود

میرر:سانه با حضور در بایرن، پردرآمدترین بازیکن مونیخی ها می شود به گزارش خبرگزاری فارس، در روزهای گذشته زمزمه جذب سانه توسط بایرن یکبار دیگر شنیده شده است.بعد از آنکه بایرن برای در اختیارگرفتن فوروارد 23 ساله و ژرمنی منچسترسیتی در تابستان سال جاری تلاش کرد اما به خاطر پارگی رباط صلیبی این بازیکن، به وی نرسید، هم اکنون گزارش می شود مونیخی ها بازهم خواهانش هستند.
در چند روز گذشته حتی منابع خبری گزارش کردند برخی از مقامات تصمیم گیرنده تیم آلمانی برای توافق با مهاجم سیتیزن ها و باشگاه لیگ برتری به انگلیس سفر کرده اند.
در همین ارتباط روزنامه دیلی میرر گزارشی جالب منتشر کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
لاریجانی: نظارت بر بازار و قیمت کالاها در سطح سران قوا پیگیری می شود

لاریجانی: نظارت بر بازار و قیمت کالاها در سطح سران قوا پیگیری می شود به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان طی تذکر شفاهی اظهار داشت: درخواست من و همه نمایندگان مجلس این است که جلساتی را برای نظارت بر بازار و عدم افزایش قیمت کالاها برگزار کنیم.
وی افزود: از فرامین رهبر معظم انقلاب هم این بود که اجازه ندهیم تغییر نرخ بنزین بر کالاها و سایر خدمات تأثیر بگذارد.
نقوی حسینی ادامه داد: آقای لاریجانی! هم شورای هماهنگی اقتصادی و هم مجلس به عنوان قوه ناظر باید نظارت کنند و این کارها نیاز به تمهیدات لازم دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
آزادی روی دیگری هم دارد

آزادی روی دیگری هم دارد خبرگزاری فارس-یادداشت؛ محمدحسین امینی هرندی: آشوب های جمعه شب تا یکشنبه شب در برخی شهرهای کشور بار دیگر نشان دادن برگزاری یک اعتراض مسالمت آمیز در کشور ما تا چه اندازه کار سختی است و مثابه راه رفتن روی یک لبه تیز که گاه می تواند یک خاموش کردن خودرو در خیابان تبدیل شود به یک آتش در بانک و خانه و سلاخی کردن سرباز نیروی انتظامی!
سؤالی که این روزها زیاد شنیده می شود این است که پس راه مسالمت آمیز اعتراض کدام است؟ اگر بنا بر همان مردم سالاری دینی باشد، ابتدایی ترین راه برای نشان دادن اعتراض صندوق انتخابات است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
اجتماع بزرگ بصیرتی گیلانیان در روز چهارشنبه/90 برنامه برای هفته بسیج در نظر گرفته شده است

اجتماع بزرگ بصیرتی گیلانیان در روز چهارشنبه/90 برنامه برای هفته بسیج در نظر گرفته شده است به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نشست خبری هفته بسیج صبح امروز به منظور تبیین برنامه های این هفته در گیلان در دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان برگزار شد.
نقش مؤثر بسیج، راز ماندگاری انقلاب است
فرمانده سپاه قدس گیلان در این نشست با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب و امام خمینی (ره) در تعریف مفهوم بسیج اظهار کرد: بسیج یک معجزه است که به جامعه معنا داد، وقتی تاریخ را بنگریم می بینیم تمام انقلاب های الهی ماندگار نشد اما بسیج انقلاب ما را با قاطعیت سرپا نگه داشت.
سردار محمد عبدالله پور بسیج را راز ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
بعد از مهدی خانی، صیادمنش هم اردوی تیم امید را ترک کرد

بعد از مهدی خانی، صیادمنش هم اردوی تیم امید را ترک کرد به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اللهیار صیادمنش گفت:خوشحالم که بعد از مدت ها به تیم المپیک اضافه شدم و در کنار بچه ها بودم. ما دو مسابقه برابر اندونزی انجام دادیم که متاسفانه نتوانستیم به نتیجه دلخواه برسیم. البته فکر می کنم بچه ها به هماهنگی بیشتری نیاز دارند و شرایط به گونه ای است که نمی توانیم مدت زیادی در کنار هم باشیم. امیدوارم این هماهنگی در اردوی آخر ایجاد شود. بچه ها و کادر انگیزه زیادی دارند و همه با تمام وجود برای موفقیت تیم تلاش می کنند. امیدوارم بتوانیم تا شروع مسابقات به هماهنگی و آمادگی لازم برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
خیرین مدرسه ساز به هوشمندسازی مدارس کمک کنند

خیرین مدرسه ساز به هوشمندسازی مدارس کمک کنند به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در همایش تجلیل از بانوان مدرسه ساز که صبح امروز در محل هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد با اشاره به تحولاتی که در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی پس از انقلاب اسلامی رخ داده است گفت: به گفته ناظران بین المللی تغییرات در این حوزه شگفت انگیز بوده است که بخشی از آن که مربوط به حرکت الهام بخش سوادآموزی و مدرسه سازی است.
وی ادامه داد: امروز شرایط ما از نظر آموزش و پرورش و آموزش عالی در میان کشورهای منطقه مناسب است اما باید در این زمینه تلاش هایمان را کنار نگذاریم تا دچار عقب ماندگی نشویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
اعضای بدن جوان 21 ساله کرمانی نجات بخش 3 بیمار شد

اعضای بدن جوان 21 ساله کرمانی نجات بخش 3 بیمار شد به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مجید گیلانی هماهنگ کننده پیوند اعضا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: مرحوم حسین سنگی زاده از بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی می شود.
وی افزود: خانواده این جوان 21 ساله پس از تایید مرگ مغزی وی از سوی تیم پزشکی، رضایت خود را نسبت به اهدای اعضای آن مرحوم اعلام می کنند که دو کلیه و کبد وی در بیمارستان افضلی پور به سه بیمار نیازمند دریافت عضو پیوند زده شد.
انتهای پیام/3388/ق ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
اسکالونی:از بازی آرژانتین مقابل اروگوئه راضی هستم

اسکالونی:از بازی آرژانتین مقابل اروگوئه راضی هستم به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال آرژانتین در دیداری دوستانه مقابل اروگوئه 2 بر 2 مساوی کرد.لیونل اسکالونی بعد از بازی گفت:از بازی تیمم راضی هستم.به نظرم تیم ملی عملکرد خوبی در زمین داشت.
وی ادامه داد:بازیکنان در زمین در مجموع خوب کارکردند.البته باید در یکسری مسائل بهتر شویم.نیاز هست یکسری تمرینات برای انجام بهتر کارهای تاکتیکی انجام دهیم.
در این مسابقه سرخیو آگوئرو 63 و لیونل مسی 90(پنالتی) برای آرژانتین گل زدند.
ادینسون کاوانی 34 و لوئیس سوارس 69 نیز زننده گل برای تیم اروگوئه در این مصاف بودند.
انتهای پیام/ا ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
دردسرهای انسداد در خیابان شهید پاکنژاد

دردسرهای انسداد در خیابان شهید پاکنژاد به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر در تذکری درباره انسداد خیابان شهید پاکنژاد اظهار داشت: شهروندان اعتراضات زیادی به دلیل انسداد این خیابان داشته و لازم است شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد.
وی افزود: مشکلات ترافیکی به دلیل کارگاه ساختمانی خط 7 مترو در ایستگاه دادمان در این محل دردسرساز شده و سرریز شدن ترافیک سنگین به خیابان های اطراف را به همراه داشته است.
این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: راه اندازی بازارچه های محلی نیز سبب افزایش ترافیک مسیر جنوب به شمال در این خیابان شده و استقرار کارگاه عمرانی به مشکلات دامن زده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
تذکر هاشمی به شهرداری به دلیل عدم تأمین سرانه های خدماتی در پایتخت

تذکر هاشمی به شهرداری به دلیل عدم تأمین سرانه های خدماتی در پایتخت به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محسن هاشمی در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر در تذکری به شهرداری اظهار داشت: طرح جامع و تفصیلی تهران و اسناد بعدی آن که از تصویب آن طرح بیش از 12 سال گذشته، هنوز به درستی اجرایی نشده است.
وی افزود: بحث تامین سرانه های خدماتی بر اساس استاندارد در تهران مدنظر قرار نگرفته و کمبودهایی به ویژه در زمینه تاسیسات و تجهیزات داریم که معضل سرویس بهداشتی از این جمله مسائل است.
رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری باید چند چشمه سرویس بهداشتی را تاکنون در پایتخت در نظر می گرفته ولی محقق نشده، هرچند که موضوع در کمیسیون ماده پنجم هم مطرح شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
ناسا وجود آب در مشتری را تأیید کرد

ناسا وجود آب در مشتری را تأیید کرد به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از ساینس الرت، تیمی به سرپرستی محققان خارج از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرین بولت، مریلند، اثری از بخار آب در بالای سطح یخی مشتری را تأیید کرده اند.
به گفته این آژانس، وجود آب یکی از مهم ترین اهداف در جستجوی ناسا برای زندگی فرازمینی است.
لوکاس پاگانینی، محقق برجسته و دانشمند سیاره ای ناسا در بیانیه ناسا گفت: در حالی که دانشمندان هنوز آب مایع را مستقیماً کشف نکرده اند ، ما بهترین چیز را پیدا کرده ایم: آب به صورت بخار که زوایای جدیدی از مشتری را در اختیار محققان می گذارد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
شهیدی که به عشق جبهه از فرصت معافیت سربازی چشم پوشید

شهیدی که به عشق جبهه از فرصت معافیت سربازی چشم پوشید به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، شهید حجت الله اژدری در سال 1340 در خانواده ای مستضعف به دنیا آمد و در همان اوان کودکی تحت تعلیم و تربیت پدر خود که فردی متعهد و مؤمن بود قرار گرفت. وی تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش اسفند آباد با موفقیت به پایان رساند و با میل و اشتیاق وارد دوره راهنمایی شد.
حجت الله هنوز دوره راهنمایی را سپری نکرده بود که برادرش به خدمت سربازی رفت و به این واسطه مقداری از مخارج روزانه آن ها که توسط برادرش تأمین می شد، دیگر به خانواده تزریق نشده و حجت الله که هنوز در حال تحصیل بود، همراه پدرش به کارگری می رفت و کمبود در آمد مخارج روزانه خانواده را جبران می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان با برگزاری نمایشگاه گلنکس گلستان/ راه اندازی سامانه استعلامات برای ارتباط آسان مردم با دولت

حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان با برگزاری نمایشگاه گلنکس گلستان/ راه اندازی سامانه استعلامات برای ارتباط آسان مردم با دولت به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، عزیزه امامی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: نهمین نمایشگاه تخصصی کامپیوتر، ماشین های اداری، فناوری اطلاعات و ارتباطات رسانه های دیجیتال، بانکداری الکترونیک و بیمه و تراکنش در گرگان برگزار می شود.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه از 30 آبان ماه جاری الی سوم آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گلستان دایر است و علاقه مندان می توانند از ساعت 16 الی 21 برای بازدید اقدام کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان با بیان اینکه امسال نهمین دوره نمایشگاه گلنکس (الکامپ گلستان) به عنوان یک رویداد با شعار گلستان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
افزایش قابل توجه پرداخت عوارض خودرو در قم

افزایش قابل توجه پرداخت عوارض خودرو در قم علی اصغر رنگرز جدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت عوارض خودرو در شهر قم، اظهار کرد: امسال با توجه به اطلاع رسانی که طی دو سال گذشته صورت گرفته و مردم از شرایط مطلع شده اند و آگاهی بیشتری در خصوص این طرح پیدا کردند استقبال مطلوب تر بوده است.
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با تاکید بر اینکه اگر مردم به موقع عوارض خودرو را پرداخت نکنند مشمول ماهیانه 2 درصد جریمه می شود که غیرقابل بخشودگی است، افزود: به همین خاطر رشد خوبی در دریافت عوارض خودرو در شهر داشته ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
همه ارکان دولت از افزایش قیمت ها پیشگیری کنند

همه ارکان دولت از افزایش قیمت ها پیشگیری کنند حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: دولت باید به تعهدات خود مبنی بر و واریز درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به حساب مردم هر چه سریع تر عمل کند.
وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید تلاش شود همه ارکان دولت از افزایش قیمت ها پیشگیری کنند و گران شدن قیمت بنزین بهانه ای برای این کار نباشد و باید تلاش شود بیش از این به مردم فشار وارد نشود.
نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
رقابت نزدیک و جذاب سپاهان با سایر مدعیان قهرمانی

رقابت نزدیک و جذاب سپاهان با سایر مدعیان قهرمانی به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تیم فوتبال سپاهان اصفهان در دوره قبلی مسابقات لیگ برتر پس از پرسپولیس در رده دوم قرار گرفت، نایب قهرمانی که حرف و حدیث های فراوانی در زمینه اشتباهات داوری به خصوص در بازی رو در رو با پرسپولیس و بازی هفته ماقبل پایانی با شهر خودرو داشت.
سپاهان پس از این که در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی مثل سیاوش یزدانی، مهرداد محمدی، ساسان انصاری و بختیار رحمانی را از دست داد تلاش کرد با توجه به تاکتیک ها و نیاز های سرمربی، بازیکنان مورد نیاز را جذب کند و موفق شد با بازیکنانی مثل محمدرضا حسینی، جورج ولسیانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز (سه شنبه، 27 آبان) در ادامه صفحه، قابل مشاهده است:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
هشدار آمریکا درباره سفر به فلسطین اشغالی بعد از بیانیه درباره شهرک سازی

هشدار آمریکا درباره سفر به فلسطین اشغالی بعد از بیانیه درباره شهرک سازی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در پی اعلام تصمیم دولت آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، سفارتخانه این کشور در فلسطین اشغالی بیانیه ای حاوی هشدار درباره سفر به این منطقه صادر کرد.
به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل سفارتخانه آمریکا در فلسطین اشغالی به دلیل احتمال وقوع اعتراض هایی نسبت به تصمیم اخیر کاخ سفید درباره شهرک سازی، از شهروندان خود خواست فعلا به قدس اشغالی، کرانه باختری و نوار غزه سفر نکنند.
در این بیانیه هشدارآمیز آمده است: سفارتخانه ایالات متحده به شهروندان آمریکایی در [فلسطین اشغالی] یا کسانی که قصد سفر به اورشلیم (قدس) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
برگزاری اولین کمپ گردشگری در یزد+تصاویر

برگزاری اولین کمپ گردشگری در یزد+تصاویر مجید سفید در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از یزد با اشاره به برگزاری اولین کمپ کارآفرینی سه روز در یزد، گفت: این کمپ باهدف ایجاد ارتباط بین ایده پردازان و سرمایه گذاران در حوزه گردشگری در محل مرکز علمی کاربردی جوادالائمه (ع) یزد برگزار شد.
سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی جوادالائمه یزد خاطرنشان کرد: گردشگری کارآفرینی هنر ایجاد اشتغال و درآمدزایی با استفاده از پتانسیل های باستانی، تاریخی و طبیعی است که در جای جای ایران اسلامی وجود داشته و نیازمند مدیریت و سرمایه گذاری است.
وی بابیان اینکه رشد گردشگری موجبات رشد فرهنگی و اقتصادی کشور را فراهم می کند تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
درس هایی از حوادث چند روز اخیر

درس هایی از حوادث چند روز اخیر محمدکاظم انبارلویی، طی یادداشتی در روزنامه رسالت نوشت:
9 سوره در قرآن مسلمانان را دعوت به دشمن شناسی می کند. از میان یکصد و چهارده سوره قرآن در آغاز 9 سوره به مسلمانان یادآور می شود که دوستی با خدا و محبت به او حساب و کتابی دارد و دشمنی با دشمنان خدا سفارش شده است. سوره های برائت، احزاب، محمد (ص)، ممتحنه، منافقون، معارج، بیّنه، کافرون و مسد از جمله این سوره ها هستند.
آیات مربوط به دشمن شناسی در قرآن بیش از آیات الاحکام است. یکصد و نود و یک مرتبه واژه ضَلّ ، پانصد و بیست و یک مرتبه واژه کفر و سی و هفت مرتبه واژه نفاق و چهل و پنج مرتبه واژه صّد در قرآن آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
ایجاد شرکت های صوری در مناطق آزاد به خاطر معافیت مالیاتی+ویدئو

ایجاد شرکت های صوری در مناطق آزاد به خاطر معافیت مالیاتی+ویدئو به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید حسن موسوی فرد کارشناس اقتصادی در گفت وگو با برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما با اشاره به اهداف ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: اصلی ترین هدف ایجاد این مناطق، توسعه صادرات بود. به این صورت که شرکت های خارجی و داخلی با استفاده از معافیت ها و امتیازاتی که برای این مناطق در نظر گرفته شده، کار تولید انجام دهند و بعد به خارج کشور صادر کنند. به همین معافیت های مختلفی از جمله معافیت مالیات، قوانین کار، بخشی از قوانین بانکی، قوانین سرزمینی، گمرک و امثالهم برای آنها لحاظ شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
برایان هوک هم از حمایت واشنگتن از اغتشاشات در ایران گفت

برایان هوک هم از حمایت واشنگتن از اغتشاشات در ایران گفت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، برایان هوک نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا و رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده بامداد سه شنبه ضمن تکرار اتهامات بی اساس علیه جمهوری اسلامی، طی اظهاراتی مداخله جویانه گفت واشنگتن قویاً از اغتشاشات و آشوب ها در این کشور حمایت می کند.
هوک در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز با بیان اینکه ایران باید حمایت از گروه های مقاومت منطقه ای را قطع کند، سعی کرد اعتراضات عراقی ها به فساد دولتی در کشورشان را به شکل دیگری جلوه دهد: مردم عراق خواستار پایان یافتن تسلط ایران بر کشورشان هستند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل آثار راه یافته به بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل با حضور گروه های هنری به مدت 4 روز در سالن های مجتمع فرهنگی هنری فدک و تالار بیضای اردبیل به روی صحنه خواهند رفت. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
فیلم/سوئیس با درهم کوبیدن جبل الطارق جواز صعود گرفت

فیلم/سوئیس با درهم کوبیدن جبل الطارق جواز صعود گرفت تیم ملی فوتبال سوئیس موفق شد با در هم کوبیدن جبل الطارق با نتیجه 6 بر یک جواز حضور در مرحله نهایی رقابت های یورو 2020 را کسب کند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
تمرین تیم فوتبال امید ایران در مجموعه اسپایر

تمرین تیم فوتبال امید ایران در مجموعه اسپایر به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال امیدهای فوتبال ایران از ساعت 18:30 در یکی از زمین های چمن مجموعه اسپایر دوحه تمرین خود را آغاز کردند.
حمید استیلی در آغاز تمرین خطاب به اعضای تیم گفت:رمز موفقیت ما این است که یکدل و هم قسم باشیم. همه بازیکنان باید با تمام وجود بجنگند و باور داشته باشیم بین بازی رسمی و تدارکاتی هیچ تفاوتی ندارد. باید احساس مسئولیت داشته باشیم تا در این مسیر به موفقیت برسیم.
در ادامه ابتدا تمرین توپ گیری همچنین حفظ توپ در دستور کار قرار گرفت و سپس بازی درون تیمی فشرده با تکیه بر پرسینگ مناسب و حفظ توپ در میانه زمین اجرا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی تصمیم آمریکا درباره شهرک سازی صهیونیست ها

جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی تصمیم آمریکا درباره شهرک سازی صهیونیست ها به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگی رژیم صهیونیستی در سازمان ملل خبر داد که شورای امنیت این سازمان قرار است روز چهارشنبه طی جلسه ای اضطراری تحولات اخیر در منطقه غرب آسیا از جمله تصمیم آمریکا درباره شهرک سازی ها در کرانه باختری را بررسی کند.
به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل طبق بیانیه نماینده تل آویو در سازمان ملل که بامداد سه شنبه منتشر شد، جلسه شورای امنیت قرار است ساعت 10 صبح چهارشنبه به وقت محلی (6:30 به وقت تهران) برگزار شود.
مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
غیاثی: کمیته داوران یک نفره موفق نمی شود/اصفهانیان و صفیری تأثیرگذار هستند

غیاثی: کمیته داوران یک نفره موفق نمی شود/اصفهانیان و صفیری تأثیرگذار هستند سیدرضا غیاثی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اعلام نفرات جدید کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: معرفی اعضای جدید کمیته داوران گامی رو به جلو است آن هم بعد از 3-4 ماه بی سامانی این کمیته و اداره تک نفره آن. مهدی تاج ریاست محترم فدراسیون تلاش زیادی کرد تا کمیته داوران سامان بگیرد. ایشان در گذشته زمانی رئیس کمیته داوران بود و اتفاقاً از طلایی ترین دوران داوری فوتبال همان زمانی بود که آقای تاج رئیس کمیته داوران بود و دستمزدها را افزایش داد و شرایط داوران را بهبود بخشید. او همیشه دلسوز داوری کشور بوده و هست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
مقدماتی یورو 2020|آتش بازی ایتالیا و برد پرگل اسپانیا؛ دانمارک و سوئیس هم صعود کردند

مقدماتی یورو 2020|آتش بازی ایتالیا و برد پرگل اسپانیا؛ دانمارک و سوئیس هم صعود کردند به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت های فوتبال راه یابی به یورو 2020، تیم ملی فوتبال ایتالیا در پالرمو میزبان ارمنستان بود و آتش بازی راه انداخت و با نتیجه 9 بر یک پیروز شد.
گل های این بازی را ایموبیله 2 بار، زانیولو 2 بار، بارلا و رومانولی، جورجینیو (پنالتی)، اورسولینی و فدریکو کیه زا موفق به گلزنی برای تیم ملی ایتالیا شدند.
تک گل ارمنستان توسط بابایان در دقیقه 79 زده شد.
آتزوری با این پیروزی 30 امتیازی شد و با اقتدار راهی مرحله بعد شد.
در دیگر دیدار برگزارشده تیم ملی فوتبال اسپانیا میزبان رومانی بود و با 5 گل پیروز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
رونمایی برای زین أب در حاشیه نمایشگاه کتاب

رونمایی برای زین أب در حاشیه نمایشگاه کتاب به گزارش خبرنگار فارس از شهرستان ساری، جشن رونمایی و جشن امضا کتاب روایت زندگی شهید مدافع حرم محمد بلباسی در حاشیه نمایشگاه کتاب مازندران برگزار شد.
نویسنده کتاب برای زین أب در آیین رونمایی از این کتاب اظهار کرد: 160 ساعت مصاحبه از خانواده این شهید گرفته شد و تدوین این کتاب کار سختی بوده است.
سمیه اسلامی با بیان اینکه ما اساسا دنبال خلق اسطوره و قهرمان نبودیم، افزود: تمام تلاش ما این بود که فردی را معرفی کنیم که تلاشش را کرد تادرست قدم بردارد و مسیر کمال را طی کند.
وی با بیان اینکه شهیدی را معرفی کردیم که برای جوانان و نوجوانان اسطوره باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
دیدار دوستانه فوتبال|مسی آرژانتین را مقابل اروگوئه نجات داد

دیدار دوستانه فوتبال|مسی آرژانتین را مقابل اروگوئه نجات داد به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه دیدارهای دوستانه ملی فوتبال آرژانتین به مصاف اروگوئه رفت و این دیدار را با تساوی دو بر دو به پایان رسید.
در این بازی کاوانی 34 و سوارز در دقیقه 68 برای اروگوئه گل زدند و آگوئرو در دقیقه 63 روی ارسال زیبای مسی موفق به گلزنی شد و در واپسین دقایق بازی و در دقیقه 2+90 مسی گلزنی کرد تا آلبی سلسته از شکست نجات یابد.
آرژانتین در شرایطی با مسی و سایر ستارگانش مقابل شاگردان اسکار تابارز به سختی به تساوی رسید که چند روز پیش برزیل را با یک گل شکست داده بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
نیشی که نوش شد/ پایی که برگشت....

نیشی که نوش شد/ پایی که برگشت.... خبرگزاری فارس همدان: ابتدای تیرماه سال 97 بود که مرکز لارودرمانی شفا برای درمان زخم پای بیماران دیابتی در کلینیک مهدیه همدان با کش و قوس های فراوان افتتاح شد.
این مرکز که در حال حاضر نخستین مرکز ماگوت تراپی غرب کشور است نه تنها به قطب درمان زخم پای بیماران دیابتی غرب کشور تبدیل شده بلکه بیمارانی را هم از کشور پذیراست.
متاسفانه با عدم وجود تکنیک لارودرمانی در کشور در گذشته، شاهد قطع عضو تعداد زیادی از بیماران بودیم اما امروزه با راه اندازی این مرکز توسط متخصصان با تجربه و مجرب، قطع عضو در کشور کاهش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
یار مهربان غریب آشنا حتی برای دانشجویان

یار مهربان غریب آشنا حتی برای دانشجویان خبرگزاری فارس از تبریز - موسی کاظم زاده: امسال بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با شعار حال خوش خواندن همچون سال های گذشته با اجرای ویژه برنامه های مختلفی از سوی نهادها و مراکز فرهنگی هنری در سراسر کشور و در راس آنها خطه آذربایجان آغاز شده است.
با این حال، براساس اطلاعات و آمارهای موجود سرانه مطالعه در کشورمان و در راس آنها در آذربایجان رضایت بخش نبوده و در وضعیت هشدار قرار گرفته است.
از سویی همچنین براساس داده ها و آمارهای اعلامی، هر چند آمار دقیقی از سرانه مطالعه کتاب در کشورمان و در این میان استان ها ارائه نمی شود، ولی براساس آمار موجود میزان سرانه مطالعه در ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
رد پیشنهاد حضور بدون اختیار در دپارتمان داوری فوتبال

رد پیشنهاد حضور بدون اختیار در دپارتمان داوری فوتبال به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علیرضا یزدانی و علی میرغفاری دو نفر از اعضای داوری بودند که پیشنهاد هدایت ممبینی را برای حضور در دپارتمان داوری نپذیرفتند. این دو ابتدا تصور می کردند که قرار است جانشین داود رفعتی رئیس سابق دپارتمان داوری شوند اما ممبینی به هر دوی آنها اعلام کرد تشکیلات دپارتمان داوری را راه اندازی نخواهد کرد و فقط یک هماهنگ کننده امور داوری می خواهد که با این شرایط هر دو نفر پیشنهاد ممبینی را نپذیرفتند.
سیدرضا غیاثی رئیس اسبق کمیته داوران در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با تأیید این خبر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
ستاری: همکاری ایران و ترکیه در حوزه علم و فناوری

ستاری: همکاری ایران و ترکیه در حوزه علم و فناوری سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار علمی دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به همکاری نزدیک ایران و ترکیه در حوزه علم و فناوری گفت: کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که در ارتباطات بین المللی در حوزه علم و فناوری نه تنها پیشرفت های خوبی داشته بلکه با کشور ایران به عنوان یک همراه استراتژیک تعاملات بسیار خوبی برقرار کرده است.
* ارتباطات بین المللی با کشور ترکیه را گسترش می دهیم
وی افزود: ما سعی داریم در راستای ارتباطات بین المللی با کشور ترکیه ارتباط خود را در حوزه علم و فناوری گسترش داده و از آنجایی که این کشور دارای دانشمندان زیادی است از آنها در حوزه ها و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
بخش از مترو اصفهان بازگشایی می شود

بخش از مترو اصفهان بازگشایی می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پس از 2 روز تعطیلی، از فردا سه شنبه 28 مرداد، متروی اصفهان از ایستگاه صفه تا ایستگاه امام حسین(ع) و بالعکس از ساعت 7 صبح به شهروندان خدمت رسانی می کند؛ بقیه مسیر در روزهای آینده با رسیدن به نقطه بازگشت به خدمت، فعال خواهد شد.
به گزارش فارس پس از آسیب رساندن برخی از آشوبگران به تاسیسات شهری اصفهان و به ویژه برخی ایستگاه های مترو این شهر، حرکت خطوط مترو به حالت تعلیق در آمده بود.
انتهای پیام/63086/ج/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
فیلم| ورنکش درگیر زمین لرزه و برف

فیلم| ورنکش درگیر زمین لرزه و برف روستای زلزله زده ورنکش در زمین لرزه اخیر آسیب دیده و با وجود گذشت 10 روز از زمین لرزه همچنان عملیات آواربرداری ادامه دارد و با توجه به سرد شدن فصل سرما و بارش برف خانواده های آسیب دیده با مشکلات دو چندان درگیر شده اند. در ساعت 2:17 بامداد 17 آبان زلزله 5.9 ریشتری در عمق 8 کیلومتری در استان آذربایجان شرقی به وقوع پیوست. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
رکورد جدید در تیم ملی فوتبال ایتالیا

رکورد جدید در تیم ملی فوتبال ایتالیا به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت های فوتبال مقدماتی راه یابی به یورو 2020، تیم ملی فوتبال ایتالیا میزبان ارمنستان است و به پیروزی 4 بر صفر دست یافته است.
در این بازی نیکولو زانیولو هافبک رمی تیم ملی ایتالیا موفق به گلزنی شد تا رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند.
وی که اولین گل ملی خود را در این بازی به ثمر رساند با 20 سال و 3 ماه و 29 روز به عنوان جوانترین بازیکن تیم ملی ایتالیا لقب گرفت که موفق به گلزنی می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
امام جمعه بوشهر: زیرساخت های حوزه استفاده معلولان توسعه یابد

امام جمعه بوشهر: زیرساخت های حوزه استفاده معلولان توسعه یابد به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری شامگاه دوشنبه در نشست با جمعی از کارکنان بهزیستی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از مهم ترین مسائل استان بوشهر مشکلات زیرساختی است، لذا ضرورت دارد که زیرساخت های حوزه استفاده معلولان استاندارد شده و توسعه یابد.
امام جمعه بوشهر افزود: در ساختار هندسه جامعه همه چیز به هم پیوسته است و مهم ترین بخش ارتباطی جامعه، انسان است. تمامی انسان ها به نحوی در ارتباط مستقیم و غیر مستقیم هستند به همین جهت بهزیستی محیط انسانی یک اصل بنیادین و استراتژیک است و یکی از کارهای بزرگ بهزیستی نیز ایجاد زیرساخت های مناسب برای جامعه هدفش است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
وقتی آسیایی ها به احترام بانوی ایرانی با لباس آستین کوتاه قضاوت نکردند

وقتی آسیایی ها به احترام بانوی ایرانی با لباس آستین کوتاه قضاوت نکردند نرگس افضلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان با اشاره به تجربیات خود در قضاوت در مسابقات آسیایی بزرگ سالان دختر و پسر ازبکستان اظهار کرد: در این رقابت ها به عنوان داوری محجبه قضاوت کردم و در آزمون ارتقای درجه دو آسیایی کاتا و کومیته حضور داشتم و به لطف خدا قبول هم شدم.
وی با تأکید بر اینکه مسابقات از سطح خیلی بالایی برخوردار بود، تصریح کرد: همه مدعیان جهان در این رقابت ها حضور داشتند و رقابت ها از حساسیت بالایی برخوردار بود.
رئیس هیأت کاراته استان سمنان با اشاره به اینکه با توجه به قضاوت های خوبی که در این مسابقات بنا به اعلام ارزیابان داشتم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
مسیر کسب سهمیه های پارادوومیدانی برای حضور در توکیو 2020/ در انتظار درخشش بیشتر

مسیر کسب سهمیه های پارادوومیدانی برای حضور در توکیو 2020/ در انتظار درخشش بیشتر به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی جهان طی روزهای 16 تا 24 آبان به میزبانی دبی در امارات برگزار شد که نمایندگان کشورمان موفق به کسب 3 مدال طلا، 4 نقره و 4 برنز شدند.
این مسابقات که نخستین رقابت های گزینشی نمایندگان کشورمان در رشته دوومیدانی محسوب می شد، با کسب 13 سهمیه برای پارادوومیدانی کاران ایران همراه بود، اما پارادوومیدانی کاران کشورمان برای کسب مجوز حضور در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو در چه رویدادهایی به میدان خواهند رفت؟
بر اساس اعلام بهمن رضایی، مسئول انجمن پارادوومیدانی دومین رویدادی که نمایندگان ایران در آن به میدان خواهند رفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
استقبال نتانیاهو از تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک سازی اسرائیل

استقبال نتانیاهو از تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک سازی اسرائیل به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه از تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری استقبال کرد.
مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه خبر داد که دولت ترامپ سیاستش در قبال شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری را هم تغییر داده و اعلام می دارد که این شهرک سازی ها به خودی خود نقض قوانین بین المللی به شمار نمی روند. ( جزئیات بیشتر )
این جدیدترین اقدام دولت دونالد ترامپ در جهت تضعیف تلاش های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل دانسته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
پامپئو: معافیت مربوط به همکاری هسته ای با ایران در فردو را لغو می کنیم

پامپئو: معافیت مربوط به همکاری هسته ای با ایران در فردو را لغو می کنیم به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، مایک پامپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا امروز دوشنبه در یک کنفرانس خبری به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.
پامپئو ایران را به اخاذی هسته ای متهم کرد و مدعی شد که تنها راه حل در قبال ایران، رسیدن به توافقی جامع با این کشور است که در آن به تمامی نگرانی ها درباره ایران پرداخته شده باشد.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
بهره برداری از آرامگاه دکتر حشمت در هفته رشت / همایش بزرگ 10 هزارنفری در پیاده راه رشت

بهره برداری از آرامگاه دکتر حشمت در هفته رشت / همایش بزرگ 10 هزارنفری در پیاده راه رشت به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت امشب در نود و پنجمین جلسه این کمیسیون در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان در رشت اظهار کرد: انتظار می رفت با توجه به تألیفاتی که شهرداری رشت، پیرامون حوزه ایثار و شهادت و مباحث مدیریت شهرداری دارد غرفه ای در این نمایشگاه به شهرداری رشت اختصاص پیدا می کرد.
فاطمه شیرزاد با اشاره به برگزاری سومین سالروز شهادت شهید بابک نوری هریس گفت: در این راستا با همکاری ستاد کنگره هشت هزار شهید دفاع مقدس گیلان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
تیراندازی اشرار مسلح به مردم

تیراندازی اشرار مسلح به مردم دوربین های مدار بسته در اغتشاشات چند روز گذشته تصاویر اشرار مسلح که در حال شلیک به مردم هستند را ضبط کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
حضور بیش از 2 هزار جوان در کلاس های آموزش های ازداوج

حضور بیش از 2 هزار جوان در کلاس های آموزش های ازداوج به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مهران قاسمی معاون اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزۀ جوانان اظهار کرد: 33 درصد از جمعیت فعال در سمن ها و یا سازمان های مردم نهاد به حوزۀ زنان اختصاص دارد.
وی افزود: چشم اندازی برای سال 1400 سال برای استان قزوین تعریف شده است و یکی از سیاست های استان این است که بتوانیم به ازای هر پنج هزار نفر یک سازمان مردم نهاد تشکیل دهیم لذا توجه جدی به این موضوع داریم و این امر باید در دستور کار قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
منچستر یونایتد به دنبال دو خرید رویایی در زمستان

منچستر یونایتد به دنبال دو خرید رویایی در زمستان به گزارش خبرگزاری فارس، منچستر یونایتد پس از الکس فرگوسن نتوانست آن تیم همیشگی شود و عملا ژوزه مورینیو هم عملکرد نه چندان موفقی را در این تیم داشت تا اولگونار سولسشر به این تیم بیاید.
سولسشر در ابتدای حضور خود در میانه های فصل گذشته عملکرد بدی نداشت و موفقیت های محدودی بدست آورد اما در این فصل شیاطین سرخ نتایج سینوسی را تجربه کردند.
از این رو آن ها به دنبال تقویت تیم خود در پنجره نقل و انتقالات زمستانی هستند.
بنا بر اعلام رسانه های انگلیسی منچستر یونایتد به دنبال جذب دو ستاره کم و سن سال فوتبال اروپا و باشگاه های بورسیا دورتموند و سالزبورگ اتریش است و می خواهد جیدون سانچو و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
کره شمالی رزمایش پدافندی برگزار کرد

کره شمالی رزمایش پدافندی برگزار کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های دولتی کره شمالی دوشنبه گزارش دادند که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، شخصاً رزمایش اخیر نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش خلق کره را هدایت کرد.
به نوشته خبرگزاری پرنسا لاتینا به نقل از خبرگزاری کره شمالی ، این رزمایش در شرایط بد جوی در فرودگاه کالما در وونسان در ساحل شمال شرقی کره شمالی انجام شد و رهبر کره شمالی از نیروهای شرکت کننده در این رزمایش ابراز رضایت کرد.
روزهای گذشته نیز رسانه ها گزارش دادند که رهبر کره شمالی خطاب به نیروهای حاضر در این رزمایش گفته بود که باید تحت هر شرایطی سعی کنند با ایده های خوب و تاکتیک مناسب با دشمنان تا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
گوترش درباره ایران هم ابراز نگرانی کرد

گوترش درباره ایران هم ابراز نگرانی کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز دوشنبه در مورد امور داخلی ایران بیانیه ای صادر کرده است.
به نوشته خبرگزاری رویترز ، یک سخنگوی گوترش گفت دبیر کل سازمان ملل با نگرانی تحولات روزهای اخیر در ایران را دنبال می کند و از جان باختن برخی افراد در جریان ناآرامی ها ابراز متأسف است.
پیش از این هم دولت های آمریکا، فرانسه و آلمان در بیانیه هایی مداخله جویانه از ناآرامی های اخیر در برخی مناطق در ایران حمایت کرده و توقف مقابله با ناآرامی ها را خواستار شده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
توزیع کتاب های فرهنگی به ارزش 3 میلیارد ریال به کتابخانه های گلستان

توزیع کتاب های فرهنگی به ارزش 3 میلیارد ریال به کتابخانه های گلستان احمد گلچین امروز با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: محموله فرهنگی کتاب با ارزش 300 میلیون تومان در بین کتابخانه های استان گلستان توزیع می شود.
وی با بیان اینکه کتاب محور دانایی است، تصریح کرد: بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن در حال برگزاری است قطعا در هر جامعه ای که به مطالعه کتاب پرداخته شود شاهد رشد قابل توجهی در همه حوزه ها خواهیم بود.
* همایش تجلیل از فعالان حوزه نشر در پنج شنبه هفته جاری در گلستان برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
از برگزاری جشنواره اسوه تا اجرای کرسی های آزاداندیشی در هفته بسیج کهگیلویه و بویراحمد

از برگزاری جشنواره اسوه تا اجرای کرسی های آزاداندیشی در هفته بسیج کهگیلویه و بویراحمد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج سرهنگ مصطفی مثنوی در نشست با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح برنامه های هفته بسیج با بیان این که دبیر برنامه های هفته بسیج معاونت فرهنگی سپاه است به بخشی از فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری در مورد بسیج اشاره کرد.
معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بسیج میراث امام و شهداست و امروز آن نهال نوپای اول انقلاب به درختی تنومند تبدیل شده است.
مثنوی به سال اولی که پا در گام دوم انقلاب گذاشته ایم اشاره کرد و گفت: گذشته پرافتخار خود در چهل ساله اول انقلاب را مدیون تفکر بسیجی و انقلابی هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
بسیج دانشگاه تهران: دولتمردان جلوگیری از افزایش قیمت ها را در اولویت قرار دهند

بسیج دانشگاه تهران: دولتمردان جلوگیری از افزایش قیمت ها را در اولویت قرار دهند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی برخی اعتراضات و ناآرامی ها پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، بسیج دانشجویی دانشگاه تهران بیانیه ای صادر کرد.
این تشکل در بیانیه خود آورده است: اکنون روزهایی را پشت سر می گذاریم که با توجه به شرایط سخت و جنگیِ اقتصادی و مضیقه مالی شدید کشور، دولت و خصوصاً شخص رئیس جمهور صاحب اختیاراتی است که پس از عزل بنی صدر در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه بوده است. اگرچه چنین اختیاراتی می تواند اقتضای شرایط خاص کشور باشد اما پرواضح است که این وضعیت نتیجه عملکرد سال های گذشته همین دولت و عدم توجه به توسعه زیرساختی و اقتصاد درون زاست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار برای تقویت زیر ساخت های کشتارگاه صنعتی دام ایلام هزینه شد

بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار برای تقویت زیر ساخت های کشتارگاه صنعتی دام ایلام هزینه شد به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، علی امامی مدیر کشتارگاه صنعتی دام ایلام عصر امروز در جمع اصحاب رسانه استان ایلام گفت: پروژه مجتمع کشتارگاه صنعتی دام ایلام با ظرفیت کشتار 1000 راس دام سبک و 100 راس دام سنگین در هر شیفت کاری در زمینی به مساحت 5/8 هکتار و زیربنای حدود 12 هزار متر در شهرک صنعتی ششدار در 6 کیلومتری شهر ایلام به منظور تامین گوشت استان ایلام در زمستان 1375 افتتاح شد.
وی افزود: مهمترین اهداف بهره برداری این پروژه جلوگیری از انتقال بیماری در اثر حمل و نقل دام، جلوگیری از کشتار غیرمجاز در سطح شهر و حومه، حمل گوشت به جای دام زنده به بازارهای مصرف، اشتغالزایی و... در کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
سه کشته در نیراندازی در فروشگاهی در اوکلاهمای آمریکا

سه کشته در نیراندازی در فروشگاهی در اوکلاهمای آمریکا به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در جریان تیراندازی در فروشگاه وال مارت در شهر اوکلاهمای آمریکا دست کم 3 نفر کشته شدند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
سازمان ملل: آمریکا رکورددار بازداشت کودکان در دنیا است

سازمان ملل: آمریکا رکورددار بازداشت کودکان در دنیا است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک گزارش سازمان ملل متحد می گوید آمریکا رکورددار بازداشت کودکان است و اقدام این کشور در بازداشت بیش از 100 هزار کودک در ارتباط با مسائل مربوط به مهاجرت خلاف قوانین بین المللی است.
مانفرد نواک ، مولف این گزارش می گوید در کل دنیا بیش از 7 میلیون کودک زیر 18 سال در زندان و تحت بازداشت پلیس هستند. از این میان، 330 هزار نفر کودکانی هستند که در بازداشت گاه های مهاجران نگاه داشته می شوند.
گزارش سازمان ملل متحد درباره کودکان محروم از آزادی می گوید بازداشت کودکان باید تا حد امکان از لحاظ زمانی کوتاه باشد و از آن صرفاً به عنوان آخرین راهکار استفاده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
حقوق آبان ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

حقوق آبان ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، امین پورذاکری با اعلام این خبر گفت: با تلاش های صورت گرفته و هماهنگی خزانه کل و سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ساعت 24 امشب به حساب این عزیزان واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود.
گفتنی است بیش از یک میلیون و 429 هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند و بخش عمده اعتبارات پرداخت حقوق ایشان توسط دولت تامین و پرداخت می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
سازمان ملل: تسلیح طرف های درگیر در لیبی باید متوقف شود

سازمان ملل: تسلیح طرف های درگیر در لیبی باید متوقف شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، غسان سلامه نماینده سازمان ملل در امور لیبی روز دوشنبه در یک نشست خبری از کشته و زخمی شدن ده ها نفر در بمباران کارخانه ای در منطقه وادی الربیع در جنوب طرابلس خبر داد و آن را نوعی جنایت جنگی خواند.
به نوشته پایگاه خبری شبکه الجزیره ، نماینده سازمان ملل در امور لیبی گفت که طرابلس به دلیل دخالت مستقیم برخی کشورها و نهادهای نظامی در معرض خطر قرار دارد.
غسان سلامه خواستار توقف تجهیز طرف های درگیر در لیبی به سلاح شد و افزود: با طرف های بین المللی مختلف برای حل بحران لیبی همکاری می کنیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
یواخیم لو: آلمان مدعی اصلی قهرمانی یورو 2020 نیست/6 تیم بالاتر از ما هستند

یواخیم لو: آلمان مدعی اصلی قهرمانی یورو 2020 نیست/6 تیم بالاتر از ما هستند به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال آلمان فردا در آخرین بازی خود در رقابت های مقدماتی یورو 2020 میزبان ایرلند شمالی است. ژرمن ها پیش از این موفق شدند جواز حضور در یورو را بدست آورند و فردا در صورت پیروزی می تواند به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شود.
یواخیم لو در نشست خبری خود پیش از این بازی اظهار داشت: ما بازی های سختی را پشت سر گذاشتیم تا بتوانیم جواز صعود بگیریم. تیم ما از روحیه بالایی برخورددار است و جاه طلب است و برای موفقیت بسیار با انگیزه هستیم. من به آن ها افتخار می کنم.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
انتصاب سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی

انتصاب سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر طی حکمی دکتر سید هادی موسوی را بعنوان سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی منصوب کرد.
سیدهادی موسوی دارای مدرک تحصیلی دکترای دندانپزشکی بوده و پیش از این به عنوان جانشین مدیر عامل و معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان فعالیت داشتند.
سعید کنعانی مدیر عامل سابق جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی طی حکمی از سوی رئیس جمعیت هلال احمر بعنوان رئیس مرکزسلامت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کشور آذربایجان (باکو) منصوب شده است.
انتهای پیام/60002 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
فاصله مطلوب نرخ بیکاری در قم با متوسط کشوری

فاصله مطلوب نرخ بیکاری در قم با متوسط کشوری به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ابوالفضل کاویانی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن جلسات امام جواد استانداری قم برگزار شد در ادامه با اشاره به اینکه نرخ بیکاری از سال 94 یک روند کاهشی در استان قم را داشته است، اظهار کرد: از سال 94 نرخ بیکاری جوانان مقدار بیشتری نسبت به نرخ بیکاری کلی استان داشته است.
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان قم فاصله بسیار زیادی با میانگین کشوری دارد، عنوان کرد: استان قم به دلیل اینکه یک شهر مهاجرپذیر است انتظار می رفت تا نرخ بیکاری بالاتری نسبت به میانگین کشوری داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
یک تیراندازی جمعی دیگر در کالیفرنیا؛ 10 نفر کشته یا زخمی شدند

یک تیراندازی جمعی دیگر در کالیفرنیا؛ 10 نفر کشته یا زخمی شدند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پلیس کالیفرنیا می گوید یکشنبه شب بر اثر تیراندازی در جریان یک مهمانی در شهر فرسنو ، دستکم چهار مرد کشته شده اند.
به نوشته پایگاه فرسنو بی ، در این حادثه که سومین تیراندازی جمعی در کالیفرنیا در کمتر از یک هفته گذشته است، شش نفر هم زخمی شده اند.
در آمریکا، به تیراندازی های کور که به سمت جمعیت انجام می شود و تلفات بر جای می گذارد، تیراندازی جمعی (Mass shooting) گفته می شود. آمریکا بیشترین آمار تیراندازی های جمعی در جهان را دارد.
به گفته پلیس، مهاجم مخفیانه وارد محل برگزاری این مهمانی شده و به سمت ده ها نفری که در حال تماشای یک مسابقه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
آخرین وضعیت جاده های استان اصفهان از زبان پلیس راه

آخرین وضعیت جاده های استان اصفهان از زبان پلیس راه به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، اصغر زارع اظهار داشت: هم اکنون برف در محورهای غربی استان اصفهان، داران-الیگودرز خصوصاً منطقه دره ساری و محور اصفهان-شهرکرد با شدت زیادی در حال بارش است.
جانشین پلیس راه استان اصفهان افزود: در محور کاشان-نطنز نیز باران با شدت زیادی در حال بارش است و در محور اصفهان-نائین خصوصاً منطقه سگزی مه گرفتگی شدید است.
وی با اشاره به اینکه در گردنه "قرقچی" نیز باران در حال بارش است، بیان داشت: هم اکنون اکثر محورهای ارتباطی این استان لغزنده و مه آلود هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
ژنرال صهیونیستی: قدرت نظامی جنبش جهاد اسلامی افزایش یافته است

ژنرال صهیونیستی: قدرت نظامی جنبش جهاد اسلامی افزایش یافته است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، لیون باتیتو فرمانده تیپ گردان جنوب غزه مستقر در مرز نوار غزه، برای اولین بار از زمان پایان درگیری ها، به افزایش قدرت نظامی جنبش جهاد اسلامی اعتراف کرد.
به نوشته وبگاه روسیا الیوم ، او در دیدار با اعضای شورای شهرک اشکول با اذعان به این موضوع گفت که تصمیم به ترور بهاء ابوالعطاء از فرماندهان سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی، پس از آن صورت گرفت که تل آویو متوجه تحرکاتی از جانب وی برای هدف قرار دادن اسرائیل شد.
این فرمانده صهیونیستی در ادامه مدعی شد که ارتش این رژیم از افزایش قدرت جهاد اسلامی غافلگیر نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
ترکیه: امیدواریم آرامش هرچه زودتر به ایران باز گردد

ترکیه: امیدواریم آرامش هرچه زودتر به ایران باز گردد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه امروز (دوشنبه) در اولین واکنش به برخی ناآرامی ها در شهرهای ایران، ابراز امیدواری کرد که آرامش هرچه زودتر به ایران بازگشته و حوادث پیش آمده در روزهای اخیر پایان یابد.
به نوشته خبرگزاری آناتولی ترکیه، چاووش اغلو در پارلمان ترکیه، گفت که این کشور تلاش می کند سیاست حسن همجواری با ایران در راستای منافع دو طرف را ادامه و همکاری ها با ایران در زمینه های مختلف به خصوص تجارت، گردشگری، ارتباطات و انرژی را توسعه دهد.
وزیر خارجه ترکیه همچنین بر ادامه مشورت ها با ایران در موضوعات منطقه ای به ویژه سوریه تأکید کرد و گفت که ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
رونالدو: زمین لوکزامبورگ شخم زده و آماده کاشت سیب زمینی بود

رونالدو: زمین لوکزامبورگ شخم زده و آماده کاشت سیب زمینی بود به گزارش خبرگزاری فارس، کریس رونالدو در بازی دیشب مقابل لوگزامبورگ در حالی که رسانه ها با تیترهای مختلف منتظر هت تریک وی بودند در نهایت با تک گل وی مواجه شدند.
رونالدو در گفت وکو با رسانه در مورد بازی دیشب گفت: در استادیوم لوکزامبورگ همه چیز آماده بود بجز شرایطی مناسب برای برگزاری یک بازی رسمی فوتبال.در اینگونه زمین ها جای بازی فوتبال نیست و زمین قبل از آغاز برای کاشت سیب زمینی شخم زده شده بود.
وی ادامه داد: سلامت بازیکنان در این بازی در خطر بود و هر لحظه امکان داشت با یک برخورد یک بازیکن مهم تیم را از دست بدهیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
30 درصد دانش آموزان در حوزه سلامت روان به توانمندسازی نیاز دارند

30 درصد دانش آموزان در حوزه سلامت روان به توانمندسازی نیاز دارند به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز به کار رسمی و رونمایی از چارچوب و نقشه راه کانون یاریگران زندگی در مدارس کشور که در دبیرستان شاهد شهدای هفتم تیر منطقه 6 تهران برگزار شد با ابراز خرسندی از شکل گرفتن یک حرکت جدید باهمت ستاد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور اظهار کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در کنار رویکردهای درمانی و مبارزه با بلای خانمان سوز اعتیاد به مواد مخدر، اولویت رویکرد پیشگیرانه را در نظر گرفته است.
وی نوع نگاه دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر را قابل تقدیر و ستایش دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
پاسخ به 10 سوال بنزینی شما / بخش اول

پاسخ به 10 سوال بنزینی شما / بخش اول مجله فارس پلاس: پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن، سوالات متعددی برای اقشار مختلف مردم پیش آمده است. خبرگزاری فارس جهت تنویر افکار عمومی مطلبی با عنوان از ما بپرسید؛ کارشناسان به سؤالات بنزینی شما پاسخ می دهند ، منتشر کرد. پس از انتشار این مطلب مخاطبان فارس سوالات متعددی را مطرح کردند که در بخش نخست، به تعدادی از این سوالات پاسخ داده می شود. خبرگزاری فارس در نظر دارد ضمن تماس با کارشناسان و مسوولان دولتی، در مطالب بعدی خود به سایر سوالات مردم نیز پاسخ دهد.
1- طبقات ضعیف چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند؟ این راهکار آیا به این قشر کمک می کند یا باعث ضعیف تر شدن طبقات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
خرده روایت های خبرنگاران از دل آشوب های حرفه ای!

خرده روایت های خبرنگاران از دل آشوب های حرفه ای! مجله فارس پلاس: شنبه 25 آبان 98. هوا سرد است و اولین برف پاییزی همه جا را سفیدپوش کرده است. اما زیبایی برف جایش را به خبرهایی درباره اعتراضات به گرانی بنزین داده است. اعتراضاتی که در برخی شهرها جای خود را به آشوب و تخریب اموال مردم و اموال عمومی داده است. مشاهدات میدانی خبرنگارها اما واقعیت دیگری را هم نشان می دهد. تبدیل اعتراضات به آشوب، عموما توسط افراد معدود و مشخصی انجام می گیرد که از تجهیزات ویژه برای تخریب استفاده می کنند. حتی شیوه عملکرد این افراد نشان می دهد که رفتار آنها هیجانی و از سر احساسات نیست و برای آن آموزش دیده و تجهیز شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
اخبار جشنواره رشد| طالب زاده: راهکار رسیدن به سینمای اسلامی داشتن یک مرکز فکری است

اخبار جشنواره رشد| طالب زاده: راهکار رسیدن به سینمای اسلامی داشتن یک مرکز فکری است به گزارش خبرگزاری فارس، نادر طالب زاده، سخنران اول نشست شب ملل اسلامی گفت: هنوز به فیلم هایی که با محوریت اسلام به خارج از مرزها نفوذ کرده باشد دست پیدا نکرده ایم، فیلم های اجتماعی که به اسکار دست پیدا کرده باشند ساخته ایم اما سینمای اسلامی که با نام و محوریت اسلام باشند نبوده اند البته اگر بتوان نامش را این گذاشت.
وی ادامه داد: همان فیلم هایی که تولید کرده ایم نیز به نتیجه نرسیده اند و باتوجه به این موضوع که نتوانسته اند نفوذی در دنیا داشته باشند می توانیم بگوییم راه بسیاری در پیش داریم. بخشی از سرگرمی ها یا سریال سازی های تلویزیونی با محوریت جهان اسلام توانسته اند موفق باشند و روی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
ارتش رژیم صهیونیستی قادر به شبیه سازی دفاع هوایی چند لایه نیست

ارتش رژیم صهیونیستی قادر به شبیه سازی دفاع هوایی چند لایه نیست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که سامانه دفاع موشکی پاتریوت ساخت آمریکا را برای شبیه سازی با قابلیت های سامانه های اس -300 و اس - 400 در جریان یک رزمایش هوایی تحت عنوان پرچم آبی در منطقه عملیاتی مستقر کرده است.
به نوشته وبگاه بلگاریا میلیتری در رزمایش اخیر هوایی با حضور برخی کشورهای اروپایی، نیروی هوایی اسرائیل سعی کرد مسیرهای عبور از لایه های دفاعی سامانه های موشکی پیشرفته از جمله اس - 300 و 400 را پیدا کند. در این رزمایش جنگنده های اف-35 نیروی هوایی اسرائیل نیز در قالب یک اسکادران در این عملیات حضور داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
بعیدی نژاد عنوان کرد: نمایش پیوند قوی بین دولت و ملت ایران در پی هدفمندسازی مصرف سوخت

بعیدی نژاد عنوان کرد: نمایش پیوند قوی بین دولت و ملت ایران در پی هدفمندسازی مصرف سوخت به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به تصمیم اخیر در طرح اصلاح قیمت بنزین، در صفحه توئیترش نوشت: دولت ایران در شرایط تحریم های ظالمانه آمریکا و تاثیرات آن بر زندگی و معیشت اقتصادی روزمره مردم عادی، تصمیم خیلی شجاعانه ای (هدفمندسازی مصرف سوخت) برای اصلاح ساختار اقتصادی اتخاذ کرد. این موضوع پیوند قوی بین دولت و ملت را در ایران به نمایش گذاشت، حقیقتی که هنوز توسط بسیاری در غرب نادیده گرفته می شود.
به گزارش فارس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن پیش از این نیز با اشاره به افزایش قیمت بنزین در صفحه توئیترش نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
پکن خواستار توقف مداخله آمریکا و انگلیس در امورداخلی هنگ کنگ شد

پکن خواستار توقف مداخله آمریکا و انگلیس در امورداخلی هنگ کنگ شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، لئو شیائومینگ سفیر چین در انگلیس امروز (دوشنبه) در واکنش به مداخلات مکرر انگلیس و آمریکا در امور داخلی هنگ کنگ بار دیگر به این دو کشور هشدار داد.
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز ، وی تصریح کرد که برخی کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا و بریتانیا باید مداخله در امور داخلی هنگ کنگ را متوقف کنند.
این دیپلمات چینی در پیامی هشدارآمیز گفت: برخی کشورهای غربی آشکارا از مجرمان به شدت خشن حمایت کرده اند. مجلس نمایندگان آمریکا قانون باصطلاح حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ را به تصویب درآورده اند تا آشکارا در امور هنگ کنگ که امور داخلی چین است، مداخله کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
مداخله فرانسه در امور داخلی ایران

مداخله فرانسه در امور داخلی ایران به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسکای نیوز وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه در اظهاراتی مداخله جویانه درباره امور داخلی ایران، خواستار احترام ایران به آزادی بیان و حق اعتراضات مسالمت آمیز در ایران شد.
پیش از این دولت آمریکا و آلمان نیز در بیانیه هایی که مداخله آشکار در امور داخلی یک کشور محسوب می شود، از اغتشاشات و ناآرامی ها در ایران حمایت کرده و خواستار برخورد مسالمت آمیز با تخریب گران اموال عمومی و مردمی شده بودند.
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ابراز حمایت و همراهی مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
تلاوتی از محمد الصیفی/ آیاتی از سوره مبارکه هود+صوت

تلاوتی از محمد الصیفی/ آیاتی از سوره مبارکه هود+صوت خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت های دینی: شیخ محمد الصیفی از قایان کهن جهان اسلام متولد 1885 و درگذشته 1956 در کشور مصر است.
در این گزارش تلاوتی از این قاری فقید شامل آیاتی از سوره مبارکه هود تقدیم می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
خسارات اغتشاشات سه روز گذشته به اموال عمومی در البرز

خسارات اغتشاشات سه روز گذشته به اموال عمومی در البرز اغتشاشات و ناآرامی های صورت گرفته توسط برخی اشرار در سه روز گذشته به اموال عمومی در استان البرز خسارات زیادی وارد کرده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
واشنگتن باز هم قاهره را درباره خرید سوخو 35 تهدید کرد

واشنگتن باز هم قاهره را درباره خرید سوخو 35 تهدید کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در حالی که در روزهای اخیر برخی نمایندگان پارلمان مصر به دخالت های آمریکا در امور داخلی مصر شامل تصمیم قاهره برای خرید تسلیحات روسیه اعتراض کرده اند، یک مقام واشنگتن بار دیگر مصر را به اعمال تحریم واکنش نشان داده است.
به نوشته رویترز ، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی- نظامی که برای شرکت در نمایشگاه هوایی دوبی به امارات رفته است، امروز دوشنبه بار دیگر تهدید واشنگتن علیه قاهره در موضوع خرید جنگنده های سوخو 35 روسیه را تکرار کرد.
کلارک کوپر خطاب به مصر اعلام کرد، خرید جنگنده های روسیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
توقیف 45 رأس دام قاچاق در آستارا

توقیف 45 رأس دام قاچاق در آستارا سرهنگ محمد نمازی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: مأموران ایست بازرسی سه راه قلعه این شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودروی خاور 508 مشکوک شده و آن را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی با بیان اینکه در جریان بازرسی از خودروی متوقف شده 45 رأس دام قاچاق به ارزش یک میلیارد و 440 میلیون ریال کشف و توقیف شد، گفت: در این راستا راننده 45 ساله خودروی حامل دام های قاچاق دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
فریب پیامک های جعلی ثبت نام یارانه را نخورید

فریب پیامک های جعلی ثبت نام یارانه را نخورید از شایعه تا واقعیت: با شنیده شدن زمزمه های خبر سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین آزاد به 3000 تومان و اعلام پرداخت یارانه جدید توسط دولت، برخی سودجویان در فضای مجازی اقدام به ارسال پیامک های مبنی بر قطع یارانه به برخی مشترکین کردند.
پیامک هایی که مشترکین را به یک سایت جعلی وارد می کند و با درخواست کارمزد، حساب بانکی آن ها را هک می کند.
سرهنگ پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در این رابطه با تاکید مجدد بر اینکه دولت برای ثبت نام پولی دریافت نمی کند از مردم خواست تا در ثبت نام در هر طرحی که از آنها پول درخواست کرده شک کرده و بدانند حتما کلاهبرداری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
رشد 8.5 درصدی تعداد صدور پروانه بهره برداری صنعتی در 6 ماهه

رشد 8.5 درصدی تعداد صدور پروانه بهره برداری صنعتی در 6 ماهه به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، طی 6 ماهه اول سال جاری 2926 فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 20 هزار و 365 میلیارد تومان و اشتغال 46 هزار و 962 نفر صادر شده است. مقایسه ارقام فوق با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده افزایش 8.5 درصد در تعداد و کاهش 38.8 درصدی در سرمایه و 8.3 درصدی در اشتغال است.
رشد منفی سرمایه گذاری در 6 ماهه اول سال جاری به دلیل صدور پروانه بهره برداری واحد نفت ستاره خلیج فارس با سرمایه گذاری بیش از 19 هزار میلیارد تومان در خرداد ماه سال 97 است. بدون احتساب واحد مذکور تغییرات میزان سرمایه گذاری و اشتغال در 6 ماهه اول سال جاری به ترتیب شامل افزایش 45 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
علی مطهری: حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا جوانمردانه بود

علی مطهری: حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا جوانمردانه بود به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، علی مطهری عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در توضیح بیانات روز گذشته رهبر انقلاب در ارتباط با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره افزایش قیمت سوخت، گفت: نفس فرمایشات مقام رهبری یک کار جوانمردانه بود. ایشان مسئولیت این تصمیم را پذیرفتند و خودشان را در معرض انتقادات قرار دادند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اظهارنظر مقام رهبری رفتار اخلاقی درستی بود، اقدامی شبیه اقدام امام خمینی(ره) در ارتباط با قطعنامه 598 و حاکی از تدبیر و جوانمردی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
حمله ناموفق اشرار مسلح به منزل و دفتر آیت الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در یزد

حمله ناموفق اشرار مسلح به منزل و دفتر آیت الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در یزد به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، بر اساس اعلام دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، شب گذشته تعدادی از اراذل واوباش با سلاح سرد قصد تعرض و سوءقصد به منزل و دفتر آیت الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد را داشتند، که توسط نیروهای حفاظت امام جمعه و نیروهای امنیتی مستقر، شناسایی و با درگیری مختصری پیش از آنکه موفق به عملی کردن هدف خود را داشتند، چهار نفر از این افراد دستگیر و تعدادی از آن ها متواری شدند.
بر اساس این گزارش، از این افراد، دو فقره قمه و شمشیر، یک چاقوی ضامن دار و یک عدد موتورسیکلت سرقتی کشف و ضبط و به همراه دستگیرشدگان به مراجع مربوطه تحویل شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری ابلاغ شد

تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری ابلاغ شد به گزارش خبرگزاری فارس، در اجرای ماده 29 قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب 1381.1.18 مجلس شورای اسلامی و به پیشنهاد شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری از سوی رئیس قوه قضائیه به مراجع قضایی ابلاغ شد.
متن کامل دستور العمل تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری به شرح ذیل است:
فصل اول – کلیات
ماده 1- دستمزد کارشناسان پس از گزارش و اظهارنظر کارشناسی در حدودصلاحیت آنها از طرف اشخاص حقیقی و یا حقوقی طبق مقررات این تعرفه محاسبه و پرداخت میگردد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
سن ژرمن موافق امضای قرارداد 5 ساله با ایکاردی

سن ژرمن موافق امضای قرارداد 5 ساله با ایکاردی به گزارش خبرگزاری فارس، در تابستانی که سپری شد، پاریسی ها اقدام به قرض گرفتن ایکاردی از اینترمیلان کردند.تیم متمول شهر پاریس تا پایان فصل جاری گلزن آرژانتینی را در اختیار دارد اما برای ادامه همکاری نیاز است که ستاره تکنیکی را به صورت قطعی درخدمت داشته باشد.
براساس اعلام سایت مرکاتو، مدیران سن ژرمن با این گلزن تکنیکی مذاکره می کنند تا نظرش را برای همکاری چند ساله جویا شوند.
طبق این نوشته بحث همکاری برای مدت 5 سال مطرح خواهد بود که البته سالیانه برای گلزن آرژانتینی درآمدی خالص 12 میلیون یورویی به ارمغان خواهد آورد. ایکاردی در فصل جاری در 10 بازی برای تیمش 9 گل زده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
نورافکن:در فوتبال نام ها بازی نمی کنند/بازی با اندونزی درس های زیادی داشت

نورافکن:در فوتبال نام ها بازی نمی کنند/بازی با اندونزی درس های زیادی داشت به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امید نورافکن که به همراه تیم المپیک در اردوی قطر حضور دارد، اظهار داشت: با وجود تمام سختی های یک سفر طولانی باید بگویم بازی مقابل اندونزی درس های زیادی برای ما داشت. علاوه بر اینکه از نظر سرایط آب و هوایی، اختلاف ساعت و وضعیت جوی وضعیت مشابه تایلند را تجربه کردیم فکر می کنم این مسابقه ما را هوشیار و بیدار کرده باشد.
نورافکن اضافه کرد:بچه های ما بازیکنان کوچکی نیستند، چند لژیونر در اختیار داریم و بازیکنانی که در لیگ برتر بازی می کنند. به نظرم اندونزی به ما یاد داد در فوتبال نام ها بازی نمی کنند، ما در حد واقعی خودمان نبودیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
ملی پوش سابق فرانسه در رادار جنووا قرار گرفت

ملی پوش سابق فرانسه در رادار جنووا قرار گرفت به گزارش خبرگزاری فارس، حاتم بن عرفه ماه های سختی را پشت سرگذاشته است.وی که از اواخر بهار گذشته به خاطر اتمام قراردادش با باشگاه رن فرانسه، بدون تیم است، احتمال حضور در فوتبال باشگاهی ایتالیا را دارد.
شبکه اسکای اسپورت در این مورد گزارش کرد نام این بازیکن 32 ساله تکنیکی در فهرست خرید جنووا دیده شده است.
این رسانه عنوان کرد با توجه به مصدومیت سنگین و چندین ماهه کریستین کوامه، هافبک ساحل عاجی، باشگاه ایتالیایی خواهان به خدمت گیری بن عرفه است تا بتواند به فعالیت در فصل جاری ادامه دهد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
جلسه 90 دقیقه ای انصاری فرد با معاونان باشگاه پرسپولیس

جلسه 90 دقیقه ای انصاری فرد با معاونان باشگاه پرسپولیس به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، جلسه مدیران و معاونین این باشگاه ظهر امروز به مدت 90 دقیقه با حضور محمدحسن انصاری فرد به عنوان مدیرعامل و معاونین و مدیران باشگاه برگزار شد و مباحث مختلفی درخصوص وضعیت باشگاه صورت گرفت.
در این جلسه معاونین فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و اجرایی باشگاه و همچنین مدیران مالی، ذیحسابی، اداری و روابط عمومی حضور داشتند.
با تصمیم مدیرعامل پرسپولیس مقرر شد جلسه معاونین و مدیران باشگاه با حضور پرسنل به شکل هفتگی و ماهانه و به صورت مستمر برگزار شود.
انتهای پیام/ا ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
72 دستگاه تردد شمار در جاده های کرمانشاه نصب شد

72 دستگاه تردد شمار در جاده های کرمانشاه نصب شد به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه، فریبرز کرمی، از نصب 72 دستگاه تردد شمار در سطح تمام جاده های اصلی استان خبر داد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، از قابلیت های سامانه ترددشماری (سانت) این تعداد دستگاه را محاسبه تردد آنلاین و قابل تفکیک برحسب پنج کلاس وسیله نقلیه، نرخ جریان تردد، سرعت متوسط تردد، تردد روزانه ماهانه و سالانه، ساعات اوج و تردد سنگین اعلام کرد.
وی گفت: با استفاده از وب سایت www.141.ir تصاویر دوربین های نظارت تصویری نصب شده در سطح جاده های استان به صورت هر پنج دقیقه بروزرسانی می شود و اطلاعات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
نخست وزیر دولت مستعفی یمن با 5 وزیر وارد عدن شد

نخست وزیر دولت مستعفی یمن با 5 وزیر وارد عدن شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، معین عبدالملک نخست وزیر دولت مستعفی یمن امروز (دوشنبه 18 نوامبر) به همراه پنج وزیر، پس از گذشت دو هفته از امضای توافق ریاض با گروه المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات، ریاض را به مقصد عدن ترک کرد.
بر اساس یکی از بندهای توافق ریاض که پنجم نوامبر در ریاض امضاء شد، دولت مستعفی یمن که خود را دولت قانونی می خواند؛ می بایست در هفته نخست پس از امضای این توافق، در عدن مستقر می شد.
به نوشته خبرگزاری آناتولی ، یک هواپیمای اختصاصی، امروز، ریاض را به مقصد عدن ترک کرد و به همراه نخست وزیر دولت مستعفی یمن، وزرای دارایی، برق ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
بسیج تریبون های نمازجمعه برای بیان نگرانی مردم از سهمیه بندی بنزین

بسیج تریبون های نمازجمعه برای بیان نگرانی مردم از سهمیه بندی بنزین به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به دنبال آغاز طرح سهمیه بندی بنزین در کشور، گاها نگرانی هایی در بین برخی از مردم به وجود آمده است که با ورود ضدانقلاب و میدان داری برخی از اشرار برای به حاشیه بردن مطالبه اصلی مردم عملا مردم فضایی برای بیان مطالباتشان پیدا نکردند.
از طرفی کارکرد مسجد از صدر اسلام تاکنون صرفا تبدیل شدن به نمازخانه نبوده است و مساجد باید پایگاهی باشد برای طرح بسیاری از موضوعات و مشکلات جامعه اسلامی؛ به همین بهانه به سراغ ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری رفتیم تا نظر آنان را در خصوص این موضوع جویا شویم؛ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
ناوگان حمل ونقل عمومی اجازه افزایش کرایه ندارد/ مردم افزایش قیمت را به سامانه 114 اعلام کنند

ناوگان حمل ونقل عمومی اجازه افزایش کرایه ندارد/ مردم افزایش قیمت را به سامانه 114 اعلام کنند محمدرضا نازک کار امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه ناوگان حمل ونقل عمومی باقدرت آماده خدمت رسانی به مردم است، اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و بارندگی های موجود در استان گیلان، ناوگان حمل ونقل عمومی در تمام ساعات روز در خدمت مردم بوده و آماده خدمات رسانی است.
وی با اشاره به عدم افزایش کرایه تاکسی در کشور گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین در کشور هیچ راننده ناوگان حمل ونقل عمومی در استان گیلان اجازه افزایش کرایه خود را ندارد.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان گیلان با درخواست از مردم برای اطلاع رسانی به مسؤولان در صورت بروز هرگونه تخلف و افزایش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
احصاء گنج دفاع مقدس یک وظیفه است

احصاء گنج دفاع مقدس یک وظیفه است به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار پاسدار محسن کریمی ظهر امروز در دهمین نشست گام دوم کنگره شهدای استان اظهار کرد: رسالت مهمی که بر روی دوش ما مسوولین گذاشته شده احصاء گنج دفاع مقدس است که این کار به برکت کنگره شهدای استان انجام شده است.
وی تصریح کرد: آنچیزی که به عنوان وظیفه دیگر باید به آن توجه کنیم تبیین درست ارزش های دفاع مقدس برای نسل جوان است که اگر به درستی انجام شود قطعا اثرات و نتایج موثری در پی خواهد داشت.
فرمانده سپاه روح الله استان با بیان اینکه برای ادامه کار کنگره شهدا طرح های زیاد و متنوعی برای نسل جوان برنامه ریزی شده که نیاز است دانشگاه ها برای اجرای آن همکار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
احزاب اعتراض ها و نقدها را به سمت سازنده شدن هدایت کنند

احزاب اعتراض ها و نقدها را به سمت سازنده شدن هدایت کنند عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی، در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: اصل طرح و ضرورت آن برای همه کارشناسان اثبات شده بود، اما در نحوه اجرا نظرات متعددی وجود داشت. ای کاش دولت از این نظرات متعدد مطلع می شد و برای تقویت این امر بسیار اساسی، تلاش می کرد.
وی ادامه داد: دولت ها باید بتوانند اقدامات کلانی صورت دهند؛ یکی از شاخص های مدیریت این است که بتواند ریسک های بزرگ کرده و کارهایی را که روی زمین مانده را انجام دهد. یکی از بحث هایی که روی زمین مانده بود و حتی نمایندگان مجلس سنوات گذشته حاضر نبودند تا مسئولیت افزایش قیمت بنزین را ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
دلیل صف های طولانی در برخی پمپ بنزین های کشور

دلیل صف های طولانی در برخی پمپ بنزین های کشور خبرگزاری فارس؛ سردبیری استان ها: صبح امروز صف های طویل در پمپ بنزین های برخی شهرهای کشور به چشم می خورد اما دلیل این صف های طولانی چه بود؟
در خوزستان آتش زدن و غارت حدود 10 پمپ بنزین در رامهرمز بهبهان و ماهشهر باعث کاهش جایگاه های عرضه بنزین شد. برخی جایگاه داران نیز به دلیل تهدید و ترس از آشوب طلبانی که پمپ بنزین های مجاور را آتش زده بودند، سوخت عرضه نمی کردند.
یک جایگاه دار در گفت و گو با فارس از تهدید موتورسواران ناشناس برای تعطیلی پمپ بنزین خبر داد.
مشاهدات خبرنگار نشان می دهد در برخی محورهای غربی استان تهران و جاده های خوزستان و مانند کوت عبدالله ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
بهره مندی 6 میلیون و 850 هزار روستایی از آب سالم

بهره مندی 6 میلیون و 850 هزار روستایی از آب سالم به گزارش خبرگزاری فارس از گرمسار، رضا اردکانیان ظهر امروز در آئین آب رسانی به 20 روستای شهرستان های گرمسار و آرادان اظهار کرد: جمهوری اسلامی نعمتی است که به واسطهٔ خون شهدا به ملت ما هدیه شد.
وی افزود: پس از سال 97، به عنوان یکی از خشک ترین سال های ایران طی 50 سال اخیر، شاهد بارش های بسیار خوب در کشور هستیم که بی شک مرهون شکرگذاری نعمت های خدا توسط مردم مهربان ایران است.
وزیر نیرو ادامه داد: تا سال 92 تلاش های زیادی در روستاهای کشور انجام شد و درمجموع 900 هزار نفر از آب سالم بهره مند شدند؛ اما از سال 92 تاکنون 6 میلیون و 850 هزار نفر دیگر به این تعداد اضافه شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
فراخوان جذب هیأت علمی 98 دانشگاه آزاد به زودی اعلام می شود

فراخوان جذب هیأت علمی 98 دانشگاه آزاد به زودی اعلام می شود به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد، بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه و رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جذب هیأت علمی توانمند در فراخوان 97 و 98 گفت: فراخوان 97 که از سال گذشته آغاز شده بود، نهایی و اسامی افرادی که از بین متقاضیان و داوطلبان غربالگری شده بودند به هیأت های اجرایی جذب استان ها ارسال شدند.
وی افزود: هیأت های اجرایی استان ها نیز اسامی قبول شدگان علمی را اعلام کرده و در جلسه گذشته هیأت جذب مرکزی، قبول شدگان فراخوان 97 نهایی شده و تا چند روز آینده اسامی آنها اعلام خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
صالحی: آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است

صالحی: آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است به گزارش خبرگزاری فارس، سیدعباس صالحی با تاکید بر این مطلب افزود: زبان و ادبیات فارسی از جوانب مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرفی کانون حفظ هویت ما است و از طرفی دیگر بخش قابل توجهی از میراث بشری به این زبان متصل است.
وی ادامه داد: همچنین بخشی از میراث انسانی از جمله میراث علمی، فلسفی، ادبی و ... به این زبان متصل است و بخش قابل توجهی از میراث اسلامی ما نیز پا به پای این زبان در جریان بوده است. بنابراین زبان فارسی از منظر میراث بانی فرهنگی، ادبی، علمی، انسانی و اسلامی ایرانی جایگاه ویژه ای دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
جام جهانی شمشیربازی| کسب مقام ششمی ایران با درخشش سابریست گیلانی

جام جهانی شمشیربازی| کسب مقام ششمی ایران با درخشش سابریست گیلانی به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رقابت های جام جهانی شمشیربازی در اسلحه سابر به میزبانی قاهره مصر در دو بخش انفرادی و تیمی به پایان رسید و تیم ملی کشورمان در سابر تیمی به مقام ششمی جهان رسید.
تیم ملی سابر کشورمان در این رقابت ها با ترکیب محمد رهبری، مجتبی عابدینی، محمد فتوحی و علی پاک دامن در رقابت های جام جهانی مصر حاضر شد، پیمان فخری سرمربیگری سابریست های کشورمان را عهده دار بود.
در سابر انفرادی، نمایندگان کشورمان دور از انتظار ظاهرشده و نتوانستند در جدول 64 نفره موفق عمل کرده و به مرحله بالاتر صعود کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
ربیعی: رئیس جمهور خود را فدای مردم و مصالح کلان کشور کرد

ربیعی: رئیس جمهور خود را فدای مردم و مصالح کلان کشور کرد علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز گفت: دولت واقف بود که اصلاح قیمت در این شرایط تبعاتی برای محبوبیت و مقبولیت خواهد داشت اما رئیس جمهور خود را فدای مصالح کلان کشور و مردم کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
امدادرسانی جمعیت هلال احمر به 882 حادثه دیده در برف و کولاک

امدادرسانی جمعیت هلال احمر به 882 حادثه دیده در برف و کولاک سید احمد مرتضوی فرد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد از وقوع 7 حادثه و آسیب به 949 نفر در پی بارش برف و باران در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر به 882 حادثه دیده امدادرسانی کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری افزود: 45 فرد گرفتار در برف و کولاک اسکان اضطراری داده شدند و در بین حادثه دیدگان 112 بسته غذایی توزیع شد.
وی خاطرنشان کرد: بیش تر حادثه دیدگان گرفتار در برف و کولاک در شهرستان کوهرنگ بودند و در بین حادثه دیدگان عشایر نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/68026/م ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
بازگشت کی روش به تمرینات گروهی سپاهان

بازگشت کی روش به تمرینات گروهی سپاهان به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کی روش استنلی مهاجم برزیلی تیم سپاهان که در بازی هفته گذشته مقابل تراکتور به علت مصدومیت زمین بازی را ترک کرده بود، حالا با تلاش کادر پزشکی زردپوشان روند بهبودی خوبی را در پیش گرفته و به تمرینات این تیم بازگشته است.
کی روش از روز گذشته به تمرینات گروهی تیم سپاهان اضافه شده و با وجود اینکه گفته می شود مقدار کمی احساس درد را در پای خودش می بیند، اما این مسأله آسیب رسان نیست و او مشکلی برای حضور در تمرینات ندارد.
گلزن برزیلی سپاهان که با تلاش های کادر پزشکی این تیم به آمادگی لازم رسیده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
29 کانون فرهنگی تربیتی دستاوردهای دانش آموزان را به نمایش گذاشتند

29 کانون فرهنگی تربیتی دستاوردهای دانش آموزان را به نمایش گذاشتند حجت الله نریمانی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: نخستین جشنواره استانی دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی از 26 تا 29 آبانماه در سنندج دایر شده است.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه و جشنواره در کانون امام خمینی(ره) سنندج دایر شده است، بیان کرد: علاقمندان و بازدیدکنندگان می تواننداز دستاوردهای دانش آموزان در این نمایشگاه بازدید کنند.
وی با اشاره به اینکه آثار ارائه شده در این نمایشگاه حاصل خلاقیت و دست ساخته خود دانش آموزان است؛ افزود: این آثار شامل صنایع دستی، هنرهای تجسمی، کارهای هنری تیمی و انفرادی در قالب کارگاه و انجمن های 22 گانه دانش آموزی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
نماینده مشکین شهر از پاسخ های حجتی قانع شد

نماینده مشکین شهر از پاسخ های حجتی قانع شد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سؤال ولی ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شوای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه27 آبان) از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد.
سؤال نماینده مشکین شهر از حجتی درباره علت به کار گماردن افراد غیرمتخصص در رفع بنگاه های اقتصادی زیر مجموعه این وزارتخانه بود.
ملکی پس از پاسخ های حجتی اعلام کرد به شرطی که دولت و وزارت جهاد کشاورزی لایحه ای را درباره تامین زمان حداکثر 2 ساله برای مدیریت نیابتی شرکت هایی که قصد واگذاری دارند تعیین شود، قانع شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
نجات گرفتار شدگان در برف گِردِنه سر سوادکوه با پیگیری فارس

نجات گرفتار شدگان در برف گِردِنه سر سوادکوه با پیگیری فارس خبرگزاری فارس مازندران؛ سرویس اجتماعی| روز گذشته یکی از شهروندان سوادکوهی طی تماس با خبرگزاری فارس مازندران و استمداد از این رسانه به دلیل گرفتار شدن یک خانواده پنج نفره در آلاشت سوادکوه خواستار پیگیری این مسئله شدند.
اعضای این خانواده که شامل یک زن و شوهر، دو فرزند خردسال و یک خانم هستند روز چهارشنبه به روستای گردنه سر واقع در آلاشت سوادکوه رفتند اما به دلیل بارش سنگین برف گرفتار شدند.
منابع محلی در این زمینه به خبرنگار فارس اطلاع داده بودند، که هلال احمر و نیروهای امدادی تا بخشی از مسیر را برای نجات این افراد طی کردند اما به دلیل سنگینی برف شرایط امدادرسانی فراهم نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
بیمارستان های رباتیک از راه می رسند

بیمارستان های رباتیک از راه می رسند به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت ، محققان دانشگاه استنفورد به تازگی ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده اند که می توانند قرص ها را جمع آوری و به بیماران دهند.
این دانشگاه یک بیمارستان جدید در محوطه بهداشت و درمان استنفورد افتتاح کرده که هدف آن این است که به اندازه تلفن موجود در جیب شما قادر و متصل باشد.
یک برنامه موبایل همراه به نام MyHealth می تواند به افراد در تماس با پزشک کمک کند یا آنها را از طریق سالن های بیمارستان راهنمایی کند؛ با این حال، اتوماسیون مطلق بیمارستان ممکن است کارایی های بی نظیری داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
سامانه نظارت بر پیشرفت وظایف دستگاه ها درباره مبارزه با قاچاق کالا سریع تر راه اندازی شود

سامانه نظارت بر پیشرفت وظایف دستگاه ها درباره مبارزه با قاچاق کالا سریع تر راه اندازی شود محمد مهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پیرامون لزوم عملیاتی شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا در کشور گفت: یکی از مسائل و مشکلات اقتصاد قاچاق کالاست که اقدامات دولت را خنثی می کند. علت به نتیجه نرسیدن بسیاری از تدبیرهای اقتصادی در کشور همین موضوع قاچاق است. در همین راستا پیام ها و دستورات بسیاری از سوی رهبر انقلاب برای مقابله با قاچاق کالا صادر شده و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز زیر نظر رئیس جمهور برای همین منظور ایجاد شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
آرفی: به جونیور گیر ندهید، مدیرعاملی که او را آورده باید پاسخگو باشد/ پرسپولیس خوب امتیاز گرفته است

آرفی: به جونیور گیر ندهید، مدیرعاملی که او را آورده باید پاسخگو باشد/ پرسپولیس خوب امتیاز گرفته است اشپیتیم آرفی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط تیم پرسپولیس بعد از گذشت یک سوم از مسابقات لیگ برتر، اظهار داشت: من تا اینجا نتوانسته ام همه بازی های پرسپولیس را ببینم اما فکر می کنم آن طور که هواداران می خواستند پرسپولیس عمل نکرده است. با این همه به نظر من پرسپولیس از نظر امتیازگیری عملکرد خوبی داشته و فعلاً شرایط خوبی دارند.
وی افزود: فراموش نکنیم که به خاطر پنالتی که علی علیپور مقابل ماشین سازی از دست داد، 2 امتیاز از دست رفت وگرنه الان پرسپولیس 21 امتیازی بود و شرایط خیلی بهتری داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
انبارهای استان مرکزی مملو از مایحتاج اساسی مردم است/ برخورد جدی با گرانفروشی

انبارهای استان مرکزی مملو از مایحتاج اساسی مردم است/ برخورد جدی با گرانفروشی به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سید علی آقازاده در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر هیچگونه نگرانی در خصوص تامین کالاهای اساسی استان وجود ندارد، چرا که انبارها و ذخایر استان مملو از کالاهای اساسی و مواد اولیه به ویژه مایحتاج مردم است.
وی افزود: در انبار ذخیره استان در خصوص کود شیمیایی سال خوبی را پشت سر گذاشتیم و در خصوص ذخیره نهاده های دامی، گوشت سفید، قرمز و همچنین گندم طی سه سال اخیر هیچگونه کمبودی در استان مشهود نیست.
استاندار مرکزی تاکید کرد: در تولید محصولات غذایی و کشاورزی استان مرکزی از شرایط ویژه ای برخوردار بود و به واسطه ارائه خدمات مناسب به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
مدارس بوشهر در نوبت عصر تعطیل شد

مدارس بوشهر در نوبت عصر تعطیل شد به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر اعلام کرد: مدارس نوبت عصر شهرستان بوشهر در کلیه مقاطع تحصیلی امروز دوشنبه تعطیل است.
در صورت اعلام تعطیلی مدارس در نقاط دیگر استان، متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
همچنین کلیه مدارس شهرستان های بوشهر، دشتی، دشتستان و مقطع ابتدایی شهرستان تنگستان در نوبت صبح امروز تعطیل اعلام شده بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
تردد روان با وجود بارش برف در محورهای غربی استان اصفهان

تردد روان با وجود بارش برف در محورهای غربی استان اصفهان مرضیه فراست امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در مورد آخرین وضعیت راه های استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر (ساعت 10 صبح دوشنبه 27 آبان ماه) در محورهای اردستان-کاشان ، نائین-اردستان و خمینی شهر-نجف آباد شاهد بارش باران هستیم.
رئیس مرکز مدیریت راه های استان اصفهان افزود: داران-الیگودر ، نطنز-کاشان ، فریدون شهر-پشت کوه ، فریدون شهر-داران ، داران-نجف آباد ، داران-چادگان ، گلپایگان-موته ، گلپایگان- خمین ، زرین شهر-شهرکرد ، سمیرم-پشته ، کنارگذر غرب اصفهان ، آزادراه نطنز و میمه-دلیجان نیز در حال حاضر برف می بارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
بارش پراکنده برف در محورهای همدان/ راه ها باز است

بارش پراکنده برف در محورهای همدان/ راه ها باز است بابک گردان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: بارش پراکنده برف در محورهای همدان از جمله گردنه اسدآباد، محور همدان رزن، همدان ساوه و آزادراه وجود دارد.
وی با بیان اینکه راه های همدان باز و تردد برقرار است افزود: در حال حاضر در محور همدان تویسرکان و همدان ملایر بارش برف گزارش می شود.
مدیر مرکز مدیریت راه های استان همدان ضمن تاکید بر رعایت مسائل ایمنی راه ها خاطرنشان کرد: شهروندان برای اطلاع از آخرین اطلاعات راه ها با شماره تلفن 141 یا سامانه پیامکی 1000141 تماس بگیرند.
انتهای پیام/89003/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 1 ساعت پیش
اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس

اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس (دوشنبه 27 آبان 98) از سوی هیات رئیسه اعلام شد که این اسامی عبارت است از:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
چرا امضا طلایی ها از مالیات معافند؟/اما و اگر فرار مالیاتی 3 هزار وکیل!

چرا امضا طلایی ها از مالیات معافند؟/اما و اگر فرار مالیاتی 3 هزار وکیل! گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس- مرضیه سعادت: براساس گزارش سازمان امور مالیاتی، در میان 50 گروه از صاحبان حرف و صنوف در کشور، پزشکان و وکلا جز گروههایی هستند که علی رغم درآمدهای نجومی خود، باید مالیات بپردازند اما طی سالهای اخیر توجه چندانی به این امر قانونی نداشته اند؛ بطوری که فقط 35 درصد پزشکان، دستگاه کارتخوان نصب کرده اند و یا گفته شده 3هزار وکیل پروند مالیاتی ندارند.
بنابراین با اینکه روند نصب کارتخوان رو به افزایش است؛ ولی آن چه تمکین مالیاتی را برای فعالان اقتصادی، کم می کند نابرابری هایی است که در قانون دیده می شود و عینیت این نابرابری ها در معافیت های مالیاتی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
گسترش همکاری محور گفت وگوی رؤسای جمهور ازبکستان و قرقیزستان

گسترش همکاری محور گفت وگوی رؤسای جمهور ازبکستان و قرقیزستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان در گفت وگویی تلفنی با سورنبای جین بیک اف همتای قرقیز خود موضوع گسترش بیش از پیش همکاری های عملی بین دو کشور را بررسی کردند.
رئیس جمهور ازبکستان در این گفت وگوی تلفنی بر تحکیم روابط دوجانبه، حسن همجواری و شراکت راهبردی تأکید کرد.
رؤسای جمهور همچنین برنامه دیدارهای قریب الوقوع در سطح عالی را نیز مورد بررسی قرار دادند.
هم اکنون ازبکستان و قرقیزستان در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه های اقتصادی و بازرگانی بیش از پیش همکاری می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
هنر ضدتحریم ها-14/نقش موثر مدیریت بهره برداری منابع انسانی در مقابله با تحریم ها

هنر ضدتحریم ها-14/نقش موثر مدیریت بهره برداری منابع انسانی در مقابله با تحریم ها خبرگزاری فارس؛ هنر ضد تحریم ها؛ پاسخی از درون میدان عنوان سلسله یادداشت هایی به قلم دکتر محمدرضا ناری ابیانه است که در این خبرگزاری منتشر می شود. این سلسله یادداشت ها در پاسخ به کتاب هنر تحریم ها؛ نگاهی از درون میدان اثر ریچارد نفیو، مسئول تیم طراحی تحریم های علیه ایران در دولت اوباماست. در ادامه قسمت چهاردهم این سلسله یادداشت ها آمده است:
راهبرد اصلی مقابله با تحریم ها، بهره برداری حداکثری از منابع ملی است. آسیب شناسی وضع موجود بهره برداری از منابع انسانی کشور موید وجود آسیب های متعدد در این حوزه است که برخی از آنها شامل موارد زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
ضربان قلب نامنظم سهم قدبلندان

ضربان قلب نامنظم سهم قدبلندان به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد افراد قد بلندتر با خطر ضربان قلب نامنظم مواجه هستند.
دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا با بررسی دی ان ای بیش از یک میلیون نفر دریافتند، انواع ژن مرتبط با قد به شدت با فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط است.
به گفته محققان آمریکایی، با هر یک اینچ قد بلندتر، خطر این بیماری حدود سه درصد در افراد افزایش می یابد.
کارشناسان علمی در همین راستا اضافه می کنند: ممکن است داشتن قد بلند یک نعمت محسوب شود اما همین موضوع می تواند خطر ضربان قلب نامنظم را نیز افزایش دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
نخستین جشنواره شعر دانش آموزی بسیج در قم برگزار می شود

نخستین جشنواره شعر دانش آموزی بسیج در قم برگزار می شود جواد الهی پور امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با تبریک چهلمین سالگرد تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: استعداد های فراوانی در مدارس ما وجود دارند که برای شکوفا شدن نیاز به بهانه هایی همچون برگزاری جشنواره دارد و امیدواریم برگزاری چنین جشنواره هایی پیش زمینه ای برای ظهور نسلی تازه نفس و درخشان در ادبیات معاصر باشد.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره شعر دانش آموزی سابقه چندانی در استان قم ندارد، افزود: ما به دنبال آن هستیم که با برگزاری جشنواره دوسالانه شعر در سطح دانش آموزان استان قم، خون تازه ای در رگ های پیکره شعر و ادب استان تزریق کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
فارس من|تحقق 20 درصد باقی مانده زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات تا یک سال آینده

فارس من|تحقق 20 درصد باقی مانده زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات تا یک سال آینده امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به پیشرفت 80 درصدی زیرساخت شبکه ملی اطلاعات توسط این وزارتخانه گفت: برنامه داریم 20 درصد باقیمانده این پروژه هر چه سریع تر به اتمام برسد. به نظر می رسد تا سال آینده 20 درصد باقیمانده زیرساخت شبکه ملی اطلاعات نیز توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کامل می شود.
تغییرات تکنولوژی در ارائه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات
وی افزود: با توجه به اینکه تکنولوژی هر روز توسعه پیدا می کند و اهداف نسبت با آن تغییر می کنند لذا زیرساخت ها نیز باید مجدداً بازنگری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
تقدیر از هنرمندان سبب خودباوری فرهنگی می شود

تقدیر از هنرمندان سبب خودباوری فرهنگی می شود گزارش خبرگزاری فارس از تفت، مجید جوادیان زاده در مراسم بزرگداشت دو هنرمند برجسته شهرستان تفت گفت: یکی از برنامه های اداره کل ارشاد تجلیل از هنرمندان در راستای خودباوری فرهنگی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بابیان اینکه خودباوری فرهنگی بحث مهمی در جامعه شناسی فرهنگی است افزود: هر انسانی باید به این باور برسد که در هر منطقه و جغرافیایی که زندگی می کند، می تواند بدرخشد و استعدادهایش شکوفا شود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری برنامه های تجلیل از هنرمندان در قید حیات و معرفی آن ها در جامعه در راستای خودباوری فرهنگی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
فعالیت نیروی انسانی در مدارس متناسب با جنسیت دانش آموزان

فعالیت نیروی انسانی در مدارس متناسب با جنسیت دانش آموزان به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، در حالی که در روزهای اخیر شایعه ای با عنوان فعالیت دو معلم آقا در یکی از مدارس دخترانه یکی از شهرستان زنجان شنیده می شد اما با پیگیری های انجام شده توسط خبرنگار خبرگزاری فارس موضوع رد شد.
رهبر طوماری مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان در این زمینه با اشاره به قوانین پیش بینی شده در زمینه جذب نیروهای انسانی در مدارس اظهار کرد: نیروهای فعال در مدارس باید متناسب با جنسیت انتخاب شوند و اجازه تدریس معلم آقا به دانش آموزان دختر داده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
اصلاح قیمت حامل های انرژی باید سالها قبل اجرا می شد

اصلاح قیمت حامل های انرژی باید سالها قبل اجرا می شد آلبرت بغزیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح قانون حامل های انرژی را مناسب ارزیابی می کنید یا خیر، گفت: به هر حال زمان زیادی برده شد که آیا اصلاح قانون حامل های انرژی مناسب است یا خیر از چرا که از سال ها پیش بحث این بود که قیمت حامل های انرژی باید اصلاح شود.
وی افزود:همه به خوبی می دانیم که قیمت تمام شده انرژی بالاتر از آن عددی است که مردم از آن استفاده و پرداخت می کنند. حال اینکه این یارانه باید پرداخت شود یا خیر بستگی به آن کشور دارد که هزینه یارانه را از چه طریقی تامین می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
فارس من| برخورد با دفتری که در ثبت سیم کارت تخلف می کند

فارس من| برخورد با دفتری که در ثبت سیم کارت تخلف می کند به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه فارس من سوژه ای با عنوان سو استفاده از پاسپورت زائران عتبات برای رجیستر گوشی همراه ثبت کرده و در خواست پیگیری داشتند، مسئله ای که خبرنگار فارس را بر آن داشت تا برای پیگیری این موضوع به سراغ علی بهرامی زاده مدیر ارشد ایرانسل در منطقه خراسان برود.
بهرامی زاده در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص این مسئله اظهار کرد: این مسائل پیش آمده و حتی وزارت اطلاعات هم چند وقت پیش اطلاعیه ای در این زمینه صادر کردند که باندی را در این خصوص دستگیر کردند و اینگونه بوده که برخی از آژانس هایی که افراد را به سفر عتبات می بردند با دفاتر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
48 خانه خیرساز در گرمسار؛ نیازمند تسهیلات ارزان قیمت

48 خانه خیرساز در گرمسار؛ نیازمند تسهیلات ارزان قیمت حسین هوشنگ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در تشریح وضع مسکن های باقیمانده خیرساز در استان سمنان اظهار کرد: پروژه های باقیمانده خیرساز در بخش مسکن، در روند تکمیل و بهره برداری قرار داشته؛ اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.
وی ادامه داد: مصالح ساختمانی گران شده است و این موضوع هزینه های اولیه تولید مسکن را بالا می برد و روی قیمت تمام شده قطعاً تأثیرگذار خواهد بود.
رئیس انجمن خیرین مسکن ساز استان سمنان تأکید کرد: 48 واحد مسکن خیرساز در گرمسار هنوز به مرز تکمیل و واگذاری به متقاضیان نرسیده و این پروژه ها با وجود گرانی مصالح کمتر از پنج درصد به پیشرفت فیزیکی گذشته آنها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
مسکو: چندین کشور غرب آسیا برای خرید اس-400 ابراز علاقه کرده اند

مسکو: چندین کشور غرب آسیا برای خرید اس-400 ابراز علاقه کرده اند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان همکاری فنی-نظامی فدرال روسیه اعلام کرد که چندین کشور در غرب آسیا تمایل خود را برای خرید سامانه دفاع هوایی اس-400 روسی اعلام کرده اند.
ماریا وروبیوفا سخنگوی این سازمان در نمایشگاه هوایی دبی که از روز یک شنبه آغاز به کار کرده است گفت: ما این درخواستها را بررسی می کنیم.
وی به غیر از عربستان سعودی اسم کشور دیگری را اعلام نکرد.
وی اضافه کرد، روسیه و عربستان سعودی در حال حاضر در حال گفت وگو درباره مفاد توافق سال 2017 هستند که دو طرف درباره تحویل سامانه اس-400 به ریاض امضا کرده اند تا اجرایی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
چاقی بحران این روزهای انگلیس

چاقی بحران این روزهای انگلیس به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، نرخ چاقی و اضافه وزن مردم انگلیس طی دو دهه گذشته دو برابر شده و روز به روز به این آمار افزوده می شود.
آمارها حاکی از آن است، شمار افراد چاق این کشور از 6 میلیون و 900 نفر از مرز 13 میلیون نفر گذشته و همین موضوع منجر به روند صعودی مبتلایان به دیابت نیز شده است.
کارشناسان علمی می گویند: بحران چاقی منجر به بحران دیابت نیز شده است و کشور انگلیس با جمعیت 55 میلیونی، 14 میلیارد و 400 میلیون پوند برای ابتلای عجیب مردم به دیابت هزینه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
فارس من| تدریس مدیران در کلاس های کم جمعیت برخی روستاهای خراسان رضوی الزامی است

فارس من| تدریس مدیران در کلاس های کم جمعیت برخی روستاهای خراسان رضوی الزامی است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مخاطبان فارس من سوژه ای با عنوان آموزش وپرورش خراسان رضوی مدیران را مجبور به تدریس در کلاس ها می کنند در این سامانه ثبت و خواستار پیگیری آن شدند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: در سال های قبل مدیران موظف به تدریس 6 ساعته در مدارس بودند تا ابلاغ حکم مدیریت آن ها کامل شود اما نزدیک به دو سال است تدریس برای مدیران ضروری نیست، مگر در مواردی که شخص مدیر علاقمند به تدریس باشد.
علی ابری اول اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
حقی که خوب ادا نشد!

حقی که خوب ادا نشد! خبرگزاری فارس،گروه دیدگاه؛ حسین شریعتمداری در یادداشتی نوشت:
1- به این آمار و ارقام که در گزارش تیتر یک دیروز کیهان آمده بود و در گزارش امروز کیهان با نمونه های بیشتری آمده است توجه کنید:
- ایران با 80 میلیون جمعیت، سالانه 69 میلیارد دلار از بیت المال را برای یارانه انرژی هزینه می کند و از این نظر رتبه اول جهان را دارد ! در همین حال کشور چین با یک میلیارد و پانصد میلیون جمعیت سالانه 44 میلیارد دلار بابت یارانه انرژی هزینه می کند! یعنی 19 برابر ما جمعیت دارد ولی 25 میلیارد دلار کمتر از ایران برای یارانه انرژی هزینه می کند! تعجب آور که چه عرض شود؟ تاسف آور نیست؟! ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
فیلم/ صعود ترک ها به مرحله نهایی با 3 گل خورده

فیلم/ صعود ترک ها به مرحله نهایی با 3 گل خورده ترکیه در حالی بالاتر از ایسلند راهی مرحله نهایی یورو 2020 شد که تنها 3 گل در 10 بازی دریافت کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
نانسی پلوسی: کارهایی که ترامپ کرده بدتر از نیکسون است

نانسی پلوسی: کارهایی که ترامپ کرده بدتر از نیکسون است به گزارش گروه بین الملل خبرگزرای فارس، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه سی بی اس ادعاهای جمهوریخواهان درباره اینکه دونالد ترامپ فرصتی برای رسیدگی به روند کنونی تحقیقات درباره استیضاحش نداشته است را رد کرد و تاکید کرد که ترامپ از هر فرصتی میتواند برای رسیدگی به این موضوع استفاده کند.
پلوسی افزود: رئیس جمهور می تواند مستقیم به کمیته(تحقیقات) بیاید و همه واقعیات موجود و هرچه که می خواهد را بگوید.
رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه مصاحبه خود گفت، اقدامات ترامپ بدتر از کارهایی است که ریچارد نیکسون رئیس جمهور پیشین آمریکا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
به علت بارندگی؛ مدارس ابتدایی بوشهر و جزیره خارگ تعطیل شد

به علت بارندگی؛ مدارس ابتدایی بوشهر و جزیره خارگ تعطیل شد به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، طبق اطلاعیه ای که دقایقی قبل توسط اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر اعلام شد، مدارس دوره ابتدایی شهر بوشهر و جزیره خارگ در شیفت صبح امروز دوشنبه 27 آبان ماه تعطیل خواهند بود.
در این اطلاعیه آمده: با توجه به شدت بارندگی و بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران شهرستان بوشهر، مدارس دوره ابتدایی شهرستان بوشهر به جز شهر عالیشهر تعطیل خواهند بود.
برای شیفت بعد از ظهر فردا هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است و در صورت هرگونه تصمیمی از سوی ستاد بحران شهرستان ها و مناطق اطلاع رسانی خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
گریژمان در جمع 8 گلزن برتر تاریخ فرانسه

گریژمان در جمع 8 گلزن برتر تاریخ فرانسه به گزارش خبرگزای فارس، در آخرین دیدارهای گروه H مرحله مقدماتی یورو 2020 فرانسه در دیداری خارج از خانه به مصاف آلبانی رفت و در حالی که به دنبال صعود به عنوان صدرنشین بود در نیمه اول دو گل وارد دروازه آلبانی کرد.
آنتوان گریژمان مهاجم خروس ها در این دیدار در دقیقه 30 گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا به روند گلزنی های خود با پیراهن ملی تداوم بخشد.
وی که در باشگاه بارسا با حاشیه های به دلیل نیمکت نشینی مواجه است با گلی که به ثمر رساند با پیراهن ملی تعداد گل های خود را به عدد 30 رساند و در بین 8 گلزن برتر تاریخ تیم ملی فرانسه قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
مدارس استان البرز در روز دوشنبه در همه مقاطع تعطیل است

مدارس استان البرز در روز دوشنبه در همه مقاطع تعطیل است علی درویش پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در گفت و گو با خبرنگار فارس در کرج از تعطیلی همه مدارس استان البرز در روز دوشنبه 27 آبان خبر داد.
درویش پور گفت: بنا بر تصمیمات گرفته شده، روز دوشنبه 27 آبان ماه تمامی مهدهای کودک، پیش دبستانی ها، مدارس ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در همه شهرستان های استان البرز و در هر دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.
انتهای پیام/ب ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
قول روحانی به مردم درباره کمک های معیشتی

قول روحانی به مردم درباره کمک های معیشتی رئیس جمهور در جلسه امروز هیات دولت به مردم قول داد که پرداخت پول حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم، تا پایان دولت ادامه می یابد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
کشته شدن کارگر بی گناه پمپ بنزین

کشته شدن کارگر بی گناه پمپ بنزین آشوبگران با به آتش کشیدن پمپ بنزین، جان یک کارگر بی گناه را گرفتند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
ستاره منچستر یونایتد تماشاگر رقابت های بسکتبال NBA+تصاویر

ستاره منچستر یونایتد تماشاگر رقابت های بسکتبال NBA+تصاویر به گزارش خبرگزاری فارس، پل پوگبا ستاره فرانسوی تیم فوتبال منچستر یونایتد برای تماشای یکی از دیدارهای رقابت های بسکتبال NBA در ورزشگاه حاضر شد. وی برای دیدن بازی جیمی باتلر در تیم میامی هیت نظاره گر آمده بود.
پوگبا از اواخر ماه سپتامبر با آسیب دیدگی در ناحیه مچ پا مواجه شده است.
وی به همین دلیل در ترکیب تیم ملی فرانسه حاضر نشد و ترجیح داد به آمریکا برود.
پوگبا که دوست صمیمی باتلر ستاره بسکتبال میامی است پس از این بازی پیراهن میامی هیت را به عنوان هدیه دریافت کرد.
ستاره فرانسوی منچستر مورد توجه باشگاه های رئال مادرید و یوونتوس تیم سابقش قرار دارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
وزنه برداری ترکیه| درخشش نقره ای موسوی/ بیرالوند آسیب دید

وزنه برداری ترکیه| درخشش نقره ای موسوی/ بیرالوند آسیب دید به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه تورنمنت وزنه برداری ترکیه جام نعیم سلیمان اغلو امروز مسابقات دسته 96 کیلوگرگرم برگزار شد و ایوب موسوی و رضا بیرالوند دو وزنه بردار ایران روی تخته رفتند.
موسوی در حرکت یک ضرب وزنه های 161، 166 و 169 کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوضرب نیز وزنه های 204 و 211 کیلوگرم را مهار کرد اما نتوانست وزنه 215 کیلوگرمی را بالای سر ببرد تا در نهایت با حدنصاب 370 کیلوگرم در مجموع مدال نقره را به گردن بیاویزد.
در همین دسته رضا بیرالوند دیگر وزنه بردار ایرانی با وجود مصدومیت از ناحیه پا در یکضرب 160 کیلو و در دوضرب 201 کیلو را بالای سر برد و با مجموع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
مدارس شیراز دوشنبه تعطیل شد

مدارس شیراز دوشنبه تعطیل شد به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، تمامی مدارس شیراز در مقاطع مختلف در نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه 27 آبان ماه تعطیل اعلام شد.
این تصمیم در پی ناآرامی های موجود در شیراز و از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گرفته شده است.
مدارس در شیراز امروز نیز در دو نوبت صبح و عصر بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
دیدار نخست وزیر تاجیکستان با سرمایه گذاران کویتی

دیدار نخست وزیر تاجیکستان با سرمایه گذاران کویتی به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در چارچوب سفر قاهر رسول زاده نخست وزیر تاجیکستان به کویت در محل اتاق صنایع و تجارت این کشور همایشی تحت عنوان فضای سرمایه گذاری در تاجیکستان برگزار شد.
رسول زاده در ابتدای این همایش در مورد سرمایه گذاری، امتیاز ها برای سرمایه گذاران، حفظ حقوق و منافع آنها در تاجیکستان سایر مسائل در این زمینه، صحبت کرد.
سپس فرخ همرلی زاده رئیس کمیته دولتی سرمایه گذاری و اداره اموال دولتی تاجیکستان در مورد فضای سرمایه گذاری در تاجیکستان سخنرانی و شرکت کنندگان این همایش را با فضای سرمایه گذاری آشنا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
سهمیه بندی بنزین نباید بهانه ای برای افزایش قیمت کالا و خدمات شود

سهمیه بندی بنزین نباید بهانه ای برای افزایش قیمت کالا و خدمات شود عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین نباید بهانه ای برای افزایش قیمت کالاها و خدمات در بازار شود و دولت باید با نظارت و کنترل بر بازار جلوی هرگونه سوءاستفاده فرصت طلبان بایستد.
وی افزود: با توجه به حمایت رهبر معظم انقلاب از تصمیم شورای اقتصادی سران قوا به دلیل اینکه منتخب مردم هستند، نمایندگان مجلس طرح دوفوریتی و سه فوریتی را از دستورکار خارج کردند. من معتقدم که این طرح از نظر کیفیت و زمان اجرا با اشکالاتی همراه بوده است از جمله اینکه شایسته بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
اصابت چند خمپاره به منطقه الخضرای بغداد

اصابت چند خمپاره به منطقه الخضرای بغداد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری المیادین از شنیده شدن صدای انفجار در مرکز پایتخت عراق خبر داد.
شبکه خبری اسکای نیوز گزاش داد که سه خمپاره به منطقه الخضرای بغداد اصابت کرده است.
شبکه خبری الجزیره نیز با انتشار خبر اصابت چند خمپاره به منطقه الخضرا اعلام کرد که صدای آژیر خطر در این منطقه که سفارت چند کشور در آن قرار دارد شنیده می شود.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
بارش برف مدارس تمامی مقاطع فریدن را به تعطیلی کشاند

بارش برف مدارس تمامی مقاطع فریدن را به تعطیلی کشاند بهزاد رحیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در فریدن با اشاره به بارش سنگین برف در شهرستان فریدن اظهار داشت: به علت برودت هوا و همچنین ادامه بارش ها، فردا دوشنبه 27 آبان ماه کلیه مدارس این شهرستان تعطیل خواهد بود.
مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش فریدن ادامه داد: بر این اساس کلیه مقاطع مهدهای کودک، پیش از دبستان، دبستان و متوسطه اول و دوم به علت بارش برف فردا تعطیل خواهند بود.
به گزارش فارس، پیش از این مدارس شهرستان فلاورجان نیز فردا دوشنبه 27 آبان، در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، دبستان و متوسطه اول در شهرستان فلاورجان تعطیل است.
انتهای پیام/63086/ج10/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
مخالفت مردم با تخریب اموال عمومی

مخالفت مردم با تخریب اموال عمومی مخالفت مردم با تخریب اموال عمومی را که از بخش خبری 19 شبکه یک سیما پخش شده ببینید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
نمایشگاه کتاب و دستاوردهای فرهنگی بشاگرد

نمایشگاه کتاب و دستاوردهای فرهنگی بشاگرد به مناسبت هفته کتاب، نمایشگاه کتاب و دستاوردهای فرهنگی در شهرستان بشاگرد افتتاح شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
تجمع بنزینی در دانشگاه تهران/ پاسخ دانشجویان به تندروی هنجارشکنان

تجمع بنزینی در دانشگاه تهران/ پاسخ دانشجویان به تندروی هنجارشکنان به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، درپی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه بندی بنزین، عصر امروز (یکشنبه 26 آبان ماه) تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران نسبت به نحوه اجرای این طرح توسط دولت برگزار شد.
این تجمع از ساعت 15:30 آغاز شد و دانشجویان تجمع کننده شعارهایی را با محتوای اعتراض به مسئولان دولتی درباره نحوه اجرایی شدن طرح مدیریت مصرف سوخت، مطرح کردند.
در ادامه، تعدادی دیگر از دانشجویان در قسمتی دیگر از دانشگاه تجمع کردند و با شعارهای تند خود، سعی در به انحراف کشیدن مطالبات دانشجویان داشتند.
روایت خبرنگار ما از این تجمع را در ذیل می خوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
واکنش گریژمان به نیمکت نشینی و عدم دریافت پاس از سوی مسی

واکنش گریژمان به نیمکت نشینی و عدم دریافت پاس از سوی مسی به گزارش خبرگزاری فارس، در ابتدای فصل جاری لالیگا گریژمان با قراردادی که شائبه های بسیاری داشت از اتلتیکو مادرید راهی بارسلونا شد و در حالی که امیدهای بسیاری برای درخشش ورد ترکیب کاتالان ها می رفت در نهایت وی به یک بازیکن تعویضی در تیم بارسا مبدل شد.
براساس خبر سایت اکیپ فرانسه، ویلی ساینول بازیکن اسبق تیم ملی فرانسه و کارشناس تیم ملی خروس ها در اینباره گفت: آنتوان گریژمان یکه مهر تاثیرگذار در تیم ملی است افت وی می تواند به خط حمله تیم ملی آسیب بزند.من هنوز نمی دانم رئیس باشگاه بارسا وقتی در پی جذب گریژمان بود با مسی به توافق رسیده بود یا نه؟اگر چنین اتفاقی رخ داده پس چرا در جریان بازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
اعضای تیم امید وارد دوحه شدند

اعضای تیم امید وارد دوحه شدند به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعضای تیم امید به منظور انجام دو مسابقه تدارکاتی برابر تیم المپیک قطر وارد دوحه شدند.
امیدها نخستین تمرین خود را فردا در مجموعه اسپایر برگزار می کنند و شامگاه پنج شنبه برابر تیم میزبان به میدان می روند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 16 ساعت پیش
سفیر آمریکا، تحریم روسیه تا بازگشت کریمه به اوکراین ادامه خواهد یافت

سفیر آمریکا، تحریم روسیه تا بازگشت کریمه به اوکراین ادامه خواهد یافت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سفیر آمریکا در اوکراین از عدم لغو تحریم ها علیه روسیه، تا خروج نیروهای این کشور از شبه جزیره کریمه ، قطع درگیری ها در دنباس و آزادی ملوانان دستگیر شده اوکراینی خبر داد.
به نوشته وبگاه اینفو-24 ماری یوانوویچ سفیر آمریکا در اوکراین دوشنبه شب شروط واشنگتن برای رفع تحریم ها علیه روسیه را اعلام کرد و خروج نظامیان روس از آنچه قلمروی اوکراین خواند، خواستار شد.
یوانوویچ در این ارتباط گفت: تا زمانی که روسیه [حاکمیت] شبه جزیره کریمه را به اوکراین بازنگرداند، تحریم ها به قوت خود پابرجا خواهد بود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
یک کشته و 6 مجروح در تصادف اتوبوس و تریلی

یک کشته و 6 مجروح در تصادف اتوبوس و تریلی محمد جواد مرادیان در گفت وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: ساعت 4 و هفت دقیقه صبح امروز با اعلام گزارش تصادف یک دستگاه اتوبوس و تریلی در محور شیراز -جهرم بلافاصله تکنسین های اورژانس با 3 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: متاسفانه در این حادثه راننده در دم جان باخت و 6 تن از مسافران نیز زخمی شدند.
مرادیان با اشاره به اینکه دو تن از مصدومان به صورت سرپایی درمحل درمان شدند، ادامه داد: 4 تن از مجروحان پس از دریافت خدمات پزشکی اولیه به درمانگاه کوارمنتقل شدند.
علت حادثه توسط کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
کربلای 4 عملیات اصلی بود/رزمندگان هرگز خود را طلبکار انقلاب نمی دانستند

کربلای 4 عملیات اصلی بود/رزمندگان هرگز خود را طلبکار انقلاب نمی دانستند محمود زارع زاده در گفتگو با خبرنگار فارس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، با اشاره به سرنوشت ساز بودن عملیات کربلای 4 گفت: قبل از عملیات کربلای 4 اعلام شد که اگر نیروهای مردمی در این جنگ حضورداشته باشند می توانیم به جنگ و زیاده خواهی های دشمن پایان دهیم. حتی می توانستیم با فتح بصره، دشمن را وادار کنیم تا برای بازپس گیری این شهر، امتیازهای بیشتری را به ایران بدهد.
وی افزود: در نهم آذرماه سال 65، 100 هزار نفر رزمنده بسیجی بعد از یک مانور و مراسم باشکوه در ورزشگاه آزادی، به مناطق جنوب اعزام شدند و در منطقه ای نامعلوم آموزش دیدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
پروازها در فرودگاه بین المللی مشهد تا اطلاع ثانوی انجام نمی شود

پروازها در فرودگاه بین المللی مشهد تا اطلاع ثانوی انجام نمی شود به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی فرودگاه بین المللی مشهد، پروازها در فرودگاه بین المللی مشهد به دلیل کاهش دید افقی و رعایت ایمنی تا اطلاع ثانوی انجام نمی شود.
مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه حتما با اطلاعات پرواز با شماره تلفن 199 یا تلفن مستقیم 051- 33400001 تماس بگیرند.
انتهای پیام/ 70031 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
احداث 16 هکتار باغ گردو در روستاهای بانه

احداث 16 هکتار باغ گردو در روستاهای بانه کریم شریفی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بانه اظهار کرد: در سال زراعی جاری بالغ بر 16 هکتار باغ گردوی پیوندی در روستاهای شهرستان بانه احداث شده است.
مدیر جهاد کشاورزی بانه تصریح کرد: این باغات شامل احداث 2.4 هکتار در روستای ساوان، 2.6 هکتار در روستای سماقان، 2 هکتار در روستای خوری آباد، روستاهای اوغل، خواجه امیر، سفیدکمره، بویین علیا و کانی ناو هرکدام 1 هکتار و همچنین غرس نهال در 3 هکتار از اراضی روستایی بوده است.
شریفی افزود: در قالب اجرای این طرح ها، بهره برداران پس از دریافت راهنمایی و مشاوره از سوی کارشناسان مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی شهرستان بانه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
وقوع سیل، برف و کولاک در 6 استان / امداد رسانی به مسافران در راه مانده

وقوع سیل، برف و کولاک در 6 استان / امداد رسانی به مسافران در راه مانده مرتضی سلیمی در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با وقوع سیل و آب گرفتگی در کشور اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته دو شهرستان تنگستان و دشتی استان بوشهر درگیر سیل شده و 7 شهر و روستا در این دو شهرستان امدادرسانی در آنها صورت گرفته است.
وی با اشاره به اسکان اضطراری برخی از حادثه دیدگان از طریق برپایی چادر، افزود: 13 واحد مسکونی تا کنون از آب تخلیه شده و تیم های امدادی مشغول امدادرسانی به حادثه دیدگان هستند.
رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: برف و کولاک طی 24 ساعت گذشته 5 استان اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
بیش از 10 هزار مسافر در فرودگاه بجنورد جابجا شدند

بیش از 10 هزار مسافر در فرودگاه بجنورد جابجا شدند فرشاد ساکنی در مصاحبه با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به میزان پروازهای انجام شده در فرودگاه بجنورد اظهار کرد: 85 پرواز طی هشت ماه اخیر به فرودگاه بجنورد از مبدأ تهران واردشده که نشان از کاهش 58 درصدی این پروازها نسبت به دوره مشابه در سال گذشته دارد.
مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد همچنین تعداد مسافرین واردشده به بجنورد را 5 هزار و 742 نفر اعلام و تصریح کرد: در همین مدت پنج هزار و 132 مسافر از بجنورد به سوی تهران عزیمت کرده اند که نشان از کاهش 60 درصدی مسافران ورودی و 63 درصدی مسافران خروجی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
شهید محمود قاسمی: با پیروی از دستورات ولی فقیه دشمن را نابود کنید

شهید محمود قاسمی: با پیروی از دستورات ولی فقیه دشمن را نابود کنید به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش ، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
تبرک لحظاتمان با شهید محمود قاسمی: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
شوتاور با بیشترین جمعیت و کمترین خدمات

شوتاور با بیشترین جمعیت و کمترین خدمات به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، بخش چاروسا یکی از بخش های بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد است که سال های سال است موضوع ارتقا و شهرستان شدن آن مورد بحث و تبادل نظر است اما این بخش بیش از 130روستا دارد که بین این روستاها روستای شوتاور از روستاهای بزرگ این منطقه است.
روستای شوتاور از روستاهایی است که به عنوان یکی از روستاهای بزرگ استان و شهرستان کهگیلویه است، از لحاظ جمعیت از روستاهای بزرگ استان و از لحاظ مساحت روستا هم از روستاهای بزرگ و بافت این روستا تقریبا پلکانی است که فصل بهار و تابستان فضای بسیار زیبا و دیدنی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
پرسپولیس توانایی خصوصی شدن را دارد/ پدیده شاکله فصل گذشته خود را حفظ کرد

پرسپولیس توانایی خصوصی شدن را دارد/ پدیده شاکله فصل گذشته خود را حفظ کرد به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد،شاید هنوز حسین بادامکی برای خداحافظی از مستطیل سبز تصمیم جدی نگرفته اما او همیشه جزو فوتبالیست های با کیفیت لیگ برتر بوده است، چه زمانی که در ابومسلم و در اوج جوانی درخشید و چه هنگامی که به پرسپولیس پیوست و در این تیم خوش درخشید، او همراه پرسپولیس قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرد.
یکی از ویژگی های او تعصب و غیرت بود او با دست شکسته در آخرین روز لیگ برتر از سقوط مشکی پوشان به لیگ دسته اول جلوگیری کرد.
این روزها حسین بادامکی با انحلال تیم مشکی پوشان عملا حضور فیزیکی در فوتبال ایران ندارد اما با توجه به علاقه ای که به مربی گری دارد توانست اخیرا با موفقیت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
پیروزی بانوان ذوب آهن با دستان خالی

پیروزی بانوان ذوب آهن با دستان خالی به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سمیه مصطفی پور مربی تیم فوتبال بانوان ذوب آهن در گفت وگو با خبرنگار فارس در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال بانوان ذوب آهن اذعان داشت: پس از پیروزی پر گل مقابل خلیج فارس شیراز در حال ادامه تمرینات خود برای آماده سازی بازیکنان در هفته ششم لیگ برتر هستیم تا بتوانیم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم.
مصطفی پور ادامه داد: تمام تلاشمان را برای حفظ جایگاه فعلی خود انجام خواهیم داد زیرا رقیبان ما هر هفته به ما نزدیک تر می شوند.
مربی ذوب آهن با بیان اینکه در بعضی از پست های این تیم دچار کمبود بازیکن هستند ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
همسفر تا بهشت

همسفر تا بهشت ویژه برنامه های طرح کشوری "همسفر تا بهشت" مخصوص زوج های دانشجوی سراسر کشور در مشهد در حال برگزاری است. عکس: مهدیه غفوریان 07:11 - 1397/10/11 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
افتتاحیه مرکز نوآوری شهری در مشهد

افتتاحیه مرکز نوآوری شهری در مشهد اولین مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد شامگاه دوشنبه 10 دی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در افتتاح شد. عکس: ایمان جنتی 07:09 - 1397/10/11 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
فاصله طبقاتی در دولت روحانی افزایش یافت + سند

فاصله طبقاتی در دولت روحانی افزایش یافت + سند به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، آمارهای مرکز آمار ایران در رابطه با ضریب جینی نشان می دهد علیرغم هدف گذاری برنامه ششم برای کاهش فاصله طبقاتی و عادلانه شدن توزیع درآمدها این ضریب در حال افزایش بوده بدان معنا که فاصله طبقاتی در حال بیشتر شدن است.
ماخذ مرکز آمار
براساس گزارش مرکز آمار ایران ضریب جینی در سال 96 به 0.398 درصد رسیده و نشان می دهد نسبت به گذشته افزایش یافته است.
طبق ماده 3 قانون برنامه ششم توسعه در بخش اقتصاد کلان عنوان شده به منظور دستیابی به رشد اقتصادی متوسط سالانه 8 درصد و ضریب جینی 0 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی(ره) در حرم مطهر رضوی

مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی(ره) در حرم مطهر رضوی مجلس بزرگداشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، آیت الله هاشمی شاهرودی(ره) شامگاه دوشنبه 10 دی در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی برگزار شد. عکس: محمدجواد مشهدی 07:08 - 1397/10/11 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
پایان تلخ 9 ماه چشم انتظاری برای مادر 34 ساله اقلیدی

پایان تلخ 9 ماه چشم انتظاری برای مادر 34 ساله اقلیدی به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، دوران بارداری یکی از دوران حساس، زیبا و پراسترس برای مادران و خانواده هاست که با شوق چشم انتظار تولد نوزادی سالم هستند.
با تمام دغدغه هایی که در طول این مدت برای سلامتی مادر و نوزاد ممکن است وجود داشته باشد، هیچ خانواده ای به پایان این دوران با مرگ مادر و فرزند، فکر نکرده و تصور این اتفاق برای همه غیرقابل تصور است اما متأسفانه خانواده ای از بخش حسن آباد اقلید این پایان غم انگیز را تجربه کردند که واکنش های بسیاری را در فضای مجازی و حقیقی شهرستان اقلید در پی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
غربالگری 4 هزار کودک نهاوندی در طرح سنجش بینایی

غربالگری 4 هزار کودک نهاوندی در طرح سنجش بینایی علی محمد محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه هر ساله اول آبان ماه تا 15 دی ماه طرح سنجش بینایی همزمان با سراسر استان در نهاوند نیز اجرا می شود اظهار کرد: امسال تاکنون 4 هزار نفر در طرح غربالگری بینایی شهرستان نهاوند شرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 240 نفر مشکوک به بیماری تنبلی چشم شناسایی شده اند افزود: امسال تاکنون 65 نفر در این غربالگری عینک دریافت کرده و چهار مورد نیز جراحی رایگان چشم داشته اند.
رئیس بهزیستی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه تاکنون در 40 مهدکودک موجود در شهرستان نهاوند 60 درصد طرح غربالگری بینایی به انجام رسیده است ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
دست وپنجه مردمان جرگلان با محرومیت

دست وپنجه مردمان جرگلان با محرومیت به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، روزنامه محلی خراسان شمالی در شماره امروز (سه شنبه) با اشاره به مشکلات روستاهای بخش ترکمن نشین شهرستان راز و جرگلان آورده است؛ در بخش مرزی جرگلان در کنار 46 روستایی که از برخی امکانات محروم اند، 37 کلاته با جمعیت 50 تا 80 نفر وجود دارند که بعضی از آن ها از ابتدایی ترین امکانات زندگی برخوردار نیستند و حدود 25 کلاته ساکنان دایمی دارند و اهالی 12 کلاته به صورت فصلی در آن ها زندگی می کنند.
در کلاته هایی از قبیل مزارجان، کنجلی، تاجلی، سرلی و ایشان قلی کودکانی قد می کشند که برخی مدرسه ندارند و به دلیل محرومیت از برق در عصری که اینترنت و شبکه های اجتماعی از ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
درگیری مسلحانه در شیروان نوجوان 13 ساله را مجروح کرد

درگیری مسلحانه در شیروان نوجوان 13 ساله را مجروح کرد به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از پایگاه خبری پلیس، علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی تماس با مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر یک مورد درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای شهرستان شیروان بلافاصله مأمورین انتظامی در محل حاضر شدند.
وی همچنین بابیان اینکه شامگاه دوشنبه 10 دی ماه، درگیری مسلحانه ای در یکی از روستاهای شهرستان شیروان منجر به مجروح شدن یک پسر بچه 13 ساله شد، گفت: متأسفانه ضارب قبل از رسیدن مأموران از محل متواری شده بود
فرمانده انتظامی خراسان شمالی افزود: ساعاتی پیش درگیری مسلحانه بین دو خانواده در یکی از روستاهای شهرستان شیروان رخ داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
خانه فضانوردان در مدار زمین چگونه ساخته شد+ فیلم

خانه فضانوردان در مدار زمین چگونه ساخته شد+ فیلم به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ایستگاه فضایی بین المللی یک خانه و آزمایشگاه علمی بسیار بزرگی است که در مدار زمین قرار دارد و کشورهای مختلفی برای تهیه و کار در آن با یکدیگر همکاری می کنند.
براساس گزارش ناسا ، این ایستگاه فضایی از قطعات بسیاری تشکیل شده است که توسط فضانوردان در فضا به یکدیگر متصل می شوند. مداری که این ایستگاه در آن قرار دارد حدود 250 مایلی بالای زمین است. این ایستگاه سرعتی معادل 17.500 مایل در ساعت دارد و در هر 90 دقیقه یکبار به دور زمین می چرخد.
ایستگاه فضایی بین المللی چند ساله است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
90 درصد مدارس روستایی کردستان سیستم گرمایشی دارند

90 درصد مدارس روستایی کردستان سیستم گرمایشی دارند ماجد احمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: از 12 هزار و 156 کلاس درس در استان کردستان، تعداد 11 هزار و 651 کلاس مجهز به سیستم گرمایشی است.
وی با اشاره به تعداد کلاس هایی که با بخاری نفتی گرم می شوند، افزود: 505 کلاس درس استان با بخاری نفتی گرم می شوند.
وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از کلاس های استان سیستم گرمایشی استاندارد ندارند، بیان کرد: تمامی بخاری های نفتی از نوع کاربراتوری هستند و بنا بر اظهار آموزش و پرورش استان هیچ مدرسه ای بخاری نفتی چکه ای ندارد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
جایی برای آزادی بیان در فضای دیکتاتوری دولت نمانده/ عدم استقبال دولت از مناظرات شفاف سازی

جایی برای آزادی بیان در فضای دیکتاتوری دولت نمانده/ عدم استقبال دولت از مناظرات شفاف سازی حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به عدم سعه صدر رئیس جمهور و دولت وی گفت: عملکرد دولت آقای روحانی و شخص ایشان در دولتهای یازدهم و دوازدهم نشان دهنده عدم سعه صدر و تحمل شنیدن صدای مخالف است.
وی افزود: متاسفانه دولت تلاش کرده تا فضای تک صدایی را در جامعه حاکم کند و به شدت از پخش صداهای منتقد و شفاف سازی اطلاعاتی آنها جلوگیری کرده است. این موضوع نه تنها در خصوص کارشناسان منتقد و استراتژیست ها به وقوع پیوسته بلکه دولت برای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم که براساس قانون اساسی ...