تکریم سرمایه گذار و کاهش زمان صدور مجوز مهم ترین ماموریت مرکز سرمایه گذاری/ استفاده از تمام ظرفیت ها برای جذب سرمایه گذار

تکریم سرمایه گذار و کاهش زمان صدور مجوز مهم ترین ماموریت مرکز سرمایه گذاری/ استفاده از تمام ظرفیت ها برای جذب سرمایه گذار به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی عصر امروز در مراسم افتتاح رسمی پنجره واحد سرمایه گذاری استان و بازدید از مرکز خدمات سرمایه گذاری استان هرمزگان با اشاره به ظرفیت های موجود در استان اظهار داشت: فلسفه ایجاد مرکز خدمات سرمایه گذاری و راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، کاهش زمان صدور مجوز و تکریم سرمایه گذاران است.
وی در ادامه با تاکید برکاهش فرایند صدور مجوز سرمایه گذاری در استان، افزود: مرکز خدمات سرمایه گذاری بایستی در مدت زمان 2 هفته، تمام فرایند را بررسی و مجوزات لازم را با همکاری دستگاه های متولی، جهت ارائه طرح به سرمایه گذاران صادر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 دقیقه پیش
زمین های شهرک برق و فناوری کهناب قابل واگذاری به متقاضیان می باشد

زمین های شهرک برق و فناوری کهناب قابل واگذاری به متقاضیان می باشد به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، فرامرز نیک سرشت در گفت وگو با روابط عمومی استانداری زنجان، شرایط و نحوه واگذاری زمین در شهرک برق و فناوری کهناب زنجان را اعلام کرد و گفت: متقاضیان واجد شرایط با طی مراحل واگذاری می توانند با هماهنگی شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به دریافت زمین و فعالیت در این شهرک اقدام کنند.
وی با بیان اینکه متقاضیان در ابتدا می بایست مجوز فعالیت خود را از طریق دستگاه های متولی حوزه برق و فناوری استان دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 10 دقیقه پیش
لزوم بهسازی مسیر اتصال پردیسان به بلوار آیت الله بروجردی

لزوم بهسازی مسیر اتصال پردیسان به بلوار آیت الله بروجردی به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سیدمرتضی سقائیان نژاد در دیدار رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای پروژه های عمرانی در شهر قم اظهار کرد: یکی از پروژه های شاخص شهرداری بلوار آیت الله بروجردی است که با اجرای آن بخش عمده ای از مشکلات پردیسان حل خواهد شد.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی در تکمیل این بلوار اتصال به جاده ورجان بوده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات اتصال این بلوار به پردیسان با انسداد مسیر ورجان در حال انجام است و به زودی با تکمیل این بخش پروژه به بهره برداری خواهد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 دقیقه پیش
ایران عضو شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی شدسلطانی فر:کاهش سهمیه های وزنه برداری ایران در المپیک ناعادلانه است

ایران عضو شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی شدسلطانی فر:کاهش سهمیه های وزنه برداری ایران در المپیک ناعادلانه است به گزارش خبرگزاری فارس، سلطانی فر در مورد نتایج چهارمین اجلاس وزیران ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی در باکو، گفت: در مجموع دستاورد مناسبی از حضور در این اجلاس داشتیم که یکی از آنها پذیرفته شدن و تسهیل عضویت ایران بعنوان عضو شورای وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی بود .
وی افزود: استمرار این گونه نشست ها می تواند موجب گسترش تعاملات میان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شود و استفاده از ظرفیت های همه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در حوزه ورزش و جوانان می تواند به توسعه صلح ، امنیت و آرامش و پرهیز از افراطی گری و خشونت کمک کند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 20 دقیقه پیش
1000 میلیارد تومان اعتبار در سال 96 برای آب و فاضلاب خوزستان تخصیص یافت

1000 میلیارد تومان اعتبار در سال 96 برای آب و فاضلاب خوزستان تخصیص یافت به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول غلامرضا شریعتی در آیین افتتاح و کلنگ زنی سه طرح که ظهر امروز در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: آب و فاضلاب درواقع زیرساخت های کشور هستند، اگر بنا باشد که از تولید داخلی حمایتی صورت گیرد بدون حمایت از آب و برق این عمل امکان پذیر نخواهد بود.
وی افزود: چند ماه گذشته وقتی در پی مسئله ریزگردها قطعی برق گسترده و در پی آن قطعی آب صورت گرفت در یک روز ما تولید 700 هزار بشکه نفت را از دست دادیم که این اهمیت برق را می رساند.
استاندار خوزستان عنوان کرد: دولت پس ازآن اتفاق اقدامات مطلوبی انجام داده و به معنی واقعی کلمه برای اصلاح زیرساخت های استان خوزستان بسیج شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 39 دقیقه پیش
برج هنر ایلام نماد فرهنگ و هنر استان خواهد شد

برج هنر ایلام نماد فرهنگ و هنر استان خواهد شد به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی ایلام، سید کمال الدین میرجعفریان اظهار داشت: برج هنر اسلامی شهر ایلام که با مساعدت وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران ) و سایر اعتبارات استانی با معماری منحصر به فرد بر گرفته از طبیعت و پیشینه تاریخی استان در حال احداث است که نماد فرهنگ و هنر استان ایلام خواهد شد.
وی ادامه داد: فاز اول احداث برج هنر اسلامی شهر ایلام با اعتبار نزدیک به 5 میلیارد تومان حدود 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این فاز یعنی مرحله اسکلت و سقف به پایان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
سالن کشتی شهر معمولان در آستانه تعطیل شدن/ مسئولان در تکمیل پروژه های نیمه تمام همت کنند

سالن کشتی شهر معمولان در آستانه تعطیل شدن/ مسئولان در تکمیل پروژه های نیمه تمام همت کنند به گزارش خبرگزاری فارس از پل دختر، حجت الاسلام احمد حکیمی گیلانی روز پنج شنبه در مراسم افتتاح پمپاژ روستای سرنجه زیودار شهرستان پل دختر اظهار داشت: زمین چمن معمولان یکی از چند پروژه نیمه کاره شهر معمولان است که قول های مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان نسبت به تکمیل آن محقق نشد و هم اکنون قول تکمیل و تحویل آن را اوایل تیرماه سال جاری دادند.
وی افزود: طرح زمین چمن معمولان پروژه بزرگی در راستای رفع مشکلات و رفاه جوانان و مطالبه مردم است که باید موردتوجه قرار گیرد .
امام جمعه معمولان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
تلاش وزارت نیرو برای افتتاح سد بالارود اندیمشک تا پایان سال 97

تلاش وزارت نیرو برای افتتاح سد بالارود اندیمشک تا پایان سال 97 به گزارش خبرگزاری فارس از اندیمشک، رضا اردکانیان عصر امروز در آئین کلنگ زنی طرح های آب و فاضلاب اندیمشک، اظهار کرد: سد بالارود 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم با تأمین اعتبار موردنیاز به آن سرعت داده و تا پایان سال 97 این طرح را افتتاح کنیم.
وی افزود: واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک در سال 98 وارد مدار می شود.
وزیر نیرو گفت: در خصوص نیروگاه دوم دز نیز موافقت لازم از طرف وزارت نیرو به شورای اقتصاد ارسال شده و پیگیر هستیم تا به نتیجه برسد.
وی عنوان کرد: با همکاری دولت و مجلس شاهد تحقق اهداف مثبت در استان خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 50 دقیقه پیش
هر روز زیارت عاشورا می خواند تا شهید شد/ هر خانه این محله یک شهید و جانباز داده است/رهبر معظم انقلاب فرمودند عکس سجاد را در اتاقم دارم

هر روز زیارت عاشورا می خواند تا شهید شد/ هر خانه این محله یک شهید و جانباز داده است/رهبر معظم انقلاب فرمودند عکس سجاد را در اتاقم دارم به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، همزمان با سالروز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار، جمعی از خبرنگاران خبرگزاری فارس دفتر اصفهان با حضور در منزل پدر شهید سجاد شاهسنایی از شهدای اغتشاشات دی ماه 96، پای صحبت های پدر شهید و ناگفته هایی از زندگی شهید نشستند.
مشروح کامل گفتگو در ادامه آمده است.
فارس: از فرزندتان و خلق و خوی او بگوئید.
پدر شهید سجاد شاهسنایی: پسرم متولد سال 64 بود و دو فرزند پسر خردسال دارد، سجاد زمانی که وارد مقطع راهنمایی شد وارد یک فضای دیگری شد، به این معنا که به شدت دلبسته شهدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 50 دقیقه پیش
شهرداری ویترین کار و فعالیت در شهر است

شهرداری ویترین کار و فعالیت در شهر است به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سیدحسن رضوی در دیدار شهردار قم، با بیان اینکه پیشانی کار و ویترین فعالیت ها شهرداری است اظهار کرد: اینقدر که پروژه های شهری و زیرساختی می تواند در شهر رضایتمندی ایجاد کند سایر پروژه ها اینطور نیست.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش وحدت و همدلی بین مدیران استان گفت: اگرچه توان دولت اینقدر نیست که کمک آنچنانی به شهرداری کند اما ما در حد توان سعی داریم کمک جدی به پروژه های شهری داشته باشیم.
انتهای پیام/2258 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 50 دقیقه پیش
همدان از طریق راه آهن زنجان-تبریز کریدور شمال به جنوب کشور می شود

همدان از طریق راه آهن زنجان-تبریز کریدور شمال به جنوب کشور می شود به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حمیدرضا حاجی بابایی عصر امروز در آیین افتتاح مرکز قلب بیمارستان بوعلی اظهار کرد: علاقه مندیم همه کمک کنیم مطابق با شأن همدان یک بیمارستان بزرگ زنان در این استان راه اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه مدیری که قد و اندازه اش به اندازه وسعت همدان نباشد را مدیر موفقی نمی دانم، افزود: همدان باید در حوزه بهداشت و درمان، حوزه دانشگاهی و همه زمینه ها در سطح کشور نقش آفرینی کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در همین زمینه احداث یک بیمارستان دیگر بخش خصوصی با همت دکتر صفی آریان در جریان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 50 دقیقه پیش
5 تصفیه خانه بزرگ فاضلاب در خوزستان به بهره برداری می رسند

5 تصفیه خانه بزرگ فاضلاب در خوزستان به بهره برداری می رسند به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، صادق حقیقت پور ظهر امروز در آئین کلنگ زنی پروژه های آب و فاضلاب دزفول اظهار کرد: دزفول 726 کیلومتر شبکه توزیع آب دارد که تقریباً 320 کیلومتر از آن فرسوده است.
وی افزود: با مصوبه هیئت دولت و اختصاص 30 درصدی از بودجه 3 درصد سهم نفت تخصیص یافته به خوزستان که پس از چند سال، 60 درصد تعمیر حوزه آب و فاضلاب در دزفول و شهرهای اطراف داشته ایم.
حقیقت پور با اشاره به دو پروژه به ارزش 16 میلیارد تومان در دزفول اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم هدر رفتن آب را از 38 درصد کنونی در استان خوزستان به 20 درصد برسانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
راه اندازی نخستین مرکز جراحی قلب بخش خصوصی در همدان

راه اندازی نخستین مرکز جراحی قلب بخش خصوصی در همدان به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سیدحبیب الله موسوی بهار عصر امروز در آیین افتتاح مرکز قلب بیمارستان بوعلی اظهار کرد: افتتاح مرکز جراحی قلب باز و آنژیوگرافی بیمارستان بوعلی از طریق بخش خصوصی اتفاق خوبی برای بخش سلامت استان است.
وی افزود: این مسئله یک توسعه در ظرفیت های درمانی استان است که ما در بخش دولتی این خدمات را توسعه می دادیم و می دهیم اما در بخش خصوصی تاکنون سابقه نداشته است که مرکز آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب باز راه اندازی شود.
موسوی بهار تصریح کرد: وقتی بخش جراحی قلب باز افتتاح می شود چندین تخت سی سی یو ، آی سی یو ، پست سی سی یو ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
قطار انقلاب بدون مشارکت مردم و تلاش مسؤولان به مقصد نمی رسد

قطار انقلاب بدون مشارکت مردم و تلاش مسؤولان به مقصد نمی رسد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سید محمد سعیدی عصر امروز در دیدار مدیران شرکت شهرک های صنعتی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) انجام شد، با اشاره به اینکه یک انقلاب مردمی با انتقال شعارهای تحول ساز به مردم به پیروزی می رسد، اظهار کرد: این شعارها انتظارات مردم را نیز افزایش می دهد چراکه مردم بعد از پیروزی انقلاب انتظار دارند که شعارهای آن ها تحقق یابد.
وی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از شعارهای تحول ساز برای پیروزی یک انقلاب به رفع مشکلات اقتصادی مردم اختصاص دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
تفکر بسیجی و سپاهی در هر زمانی کارساز و اثرگذار است

تفکر بسیجی و سپاهی در هر زمانی کارساز و اثرگذار است حجت الاسلام محمد فولادی عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه ضمن تبریک میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار اظهار داشت: سیدالشهدا (ع) الگوی بی نظیر تاریخ است و پیروی از راه آن امام همام، برکاتی نظیر ظلم ستیزی، حفظ عزت و شرف و استقلال و اقتدار را به همراه دارد.
وی با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش به راحتی محقق نمی شود افزود: از مشخصه های مردان خدایی این است که در همه حال خود را مسؤول و وظیفه شناس می دانند.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندر لنگه تصریح کرد: امثال شهید حججی ها در تاریخ و رمز ماندگاری آنان تاثیرپذیری از قیام عاشورا و راه امام حسین(ع) است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
سهم 100 میلیارد تومانی دزفول از اعتبار 3000 میلیارد تومانی آب و فاضلاب خوزستان

سهم 100 میلیارد تومانی دزفول از اعتبار 3000 میلیارد تومانی آب و فاضلاب خوزستان به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، رضا اردکانیان در آئین افتتاح و کلنگ زنی سه طرح که ظهر امروز در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: درمجموع بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 18 طرح بااعتباری بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان در خوزستان انجام شد.
وی افزود: در طرح های استان خوزستان سهم دزفول بالغ بر 100 میلیارد تومان است که امیدواریم مشکلات دزفول را تا حدودی رفع کند.
اردکانیان گفت: علاوه بر کارهای انجام شده در حوزه آب و فاضلاب فهرست بلندی از کارهای انجام نشده وجود دارد که با اولویت بندی آن ها را انجام خواهیم داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
آدم های بافرهنگ ملایر در تهران

آدم های بافرهنگ ملایر در تهران به گزارش خبرگزاری فارس از همدان؛ با اعلام هیأت انتخاب کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی، 14 اثر برای شرکت در برنامه تئاتر با مردم مشخص شد که در بین آنها نمایش آدم های با فرهنگ به کارگردانی رضا فقیهی - هنرمند ملایری - هم به چشم می خورد.
در همین رابطه این کارگردان موفق تئاتر در گفت و گو با فارس اظها رکرد: این طرح که با عنوان تئاتر با مردم معرفی شده است از اردیبهشت ماه 97 شروع شده و هر نمایش هم 10 اجرا در نقاط مختلف سطح شهر تهران خواهد داشت.
رضا فقیهی گفت: بحمدالله در سری جدید این طرح که بعد از حدود پنج سال مجدداً اجرا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
اقامه نماز جمعه این هفته همدان به امامت آیت الله محمدی

اقامه نماز جمعه این هفته همدان به امامت آیت الله محمدی به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، نمازجمعه این هفته همدان فردا 97/1/31 رأس ساعت 13 با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید در حسینیه امام خمینی(ره) همدان آغاز خواهد شد.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی اقامه نمازجمعه این هفته همدان را برعهده خواهد داشت.
به گزارش فارس؛ سردار مهدی ظفری مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان به عنوان سخنران پیش از خطبه، به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
انتهای پیام/ 3140/ 10 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
تحقق 30 هزار شغل در همدان و بالاتر از تعهد کشوری

تحقق 30 هزار شغل در همدان و بالاتر از تعهد کشوری به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت عصر امروز در آیین افتتاح مرکز آنژیوگرافی و جراحی قلب بیمارستان بوعلی اظهار داشت: 19 هزار و 900 شغل برای سال 96 در استان تعریف شده بود که محقق شده است.
وی گفت: امروز شاهد تحقق 20 هزار و 716 شغل هستیم که تا تیرماه که پایان فرصت است به بالای 30 هزار نفر می رسد، ضمن اینکه با احتساب جایگزین بازنشستگان رقم اشتغالزایی ما از مرز 35 هزار نفر هم خواهد گذشت.
استاندار همدان افزود: امروز شاهد احداث و افتتاح حوزه جراحی و آنژیو بیمارستان بوعلی و شروع عملیات اجرایی یک کلینیک بزرگ در جوار بیمارستان قلب هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
زیرگذر شهید کریمی تا نیمه شعبان به بهره برداری می رسد

زیرگذر شهید کریمی تا نیمه شعبان به بهره برداری می رسد به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سیدمرتضی سقائیان نژاد در دیدار با رئیس کل دادگستری استان قم، با اشاره به بودجه 2 هزار و 200 میلیارد تومانی شهرداری قم در سال 96 اظهار کرد: بیش از 85 درصد بودجه شهر قم محقق شده که میانگین کلان شهرهای کشور حدود 50 درصد است و این در شرایطی است که 30 درصد افزایش بودجه صورت گرفته است.
وی با اشاره به دستیابی به اهداف شهرداری در سال 96 بیان کرد: چند پروژه هم امکان بهره برداری در سال 96 داشت اما بنا به دلایلی از جمله کاهش مشکلات ترافیکی از تکمیل آنها جلوگیری کردیم تا محدودیت ها برای تکمیل برای مردم مشکل ساز نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
فیلم/ تمام گل های ریوالدو در بارسلونا

فیلم/ تمام گل های ریوالدو در بارسلونا تمام گل های ریوالدو در بارسلونا را مشاهده کنید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
پرداخت 3 میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی هرمزگان

پرداخت 3 میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی هرمزگان امید ذاکری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، اظهارداشت: صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی استان هرمزگان بعنوان هفتمین صندوق کشور در نوع خود در شهریور ماه سال گذشته با عضویت 17 شرکت تعاونی فراگیر منابع طبیعی و با سرمایه ای بالغ بر ده میلیارد ریال با 51 درصد آن سهم بخش غیردولتی و 49 درصد سهم دولت و با هدف توانمندسازی و حمایت از فعالین غیردولتی بخش منابع طبیعی و آبخیزداری بویژه مرتعداران و کمک به گسترش اشتغال و و بهبود معیشت آنها تاسیس و شروع به فعالیت نموده است.
وی افزود: در همین مدت کم از شروع فعالیت این صندوق تاکنون نسبت به ارائه چهار مورد تسهیلات بدون سود و 4 درصد کارمزد به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 50 دقیقه پیش
شروع مقتدرانه تیم ملی والیبال نشسته ایران در تبریز

شروع مقتدرانه تیم ملی والیبال نشسته ایران در تبریز به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اولین دوره والیبال نشسته 6 تیم برتر جهان در تبریز با حضور 6 تیم برتر جهان در سالن صدرای تبریز آغاز شد.
تیم ملی ایران در بازی سوم روز اول به مصاف تیم ملی روسیه رفت که در 3 ست متوالی و با نتایج 25 بر 22، 25 بر 20 و 25 بر 17 به برتری رسید.
تیم ایران با این برد قاطع خود خط و نشان برای سایر تیم های حاضر در مسابقات کشید.
در روز اول مسابقات تیم های اکراین و بوسنی نیز برابر تیم های آلمان و آمریکا به برتری دست یافته بودند.
اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته با حضور تیم های ایران، بوسنی، آمریکا، روسیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 50 دقیقه پیش
فیلم/ تمام 17 پاس گل پل پوگبا در منچستریونایتد

فیلم/ تمام 17 پاس گل پل پوگبا در منچستریونایتد تمام 17 پاس گل پل پوگبا در منچستریونایتد را مشاهده کنید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
آغاز مطالعات بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر قم

آغاز مطالعات بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر قم به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاکریان با بیان اینکه در یک دهه اخیر روند انجام مطالعات جامع حمل و نقل شهری حرکتی شتابان داشته و کلانشهرها با استناد به راهبردهای این طرحها توانسته اند گامهای اساسی برای حل مشکلات حمل و نقل شهری فعلی و آتی خود بردارند اظهار کرد: با توسعه همه جانبه شهر قم در عرصه های ملی و استانی و رشد مسائل حمل و نقل و ترافیک شهری نیاز به بازنگری طرح جامع حمل و نقل به عنوان سند توسعه بلند مدت سیستم حمل و نقل در دستور کار قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری قم به عنوان متولی امور حمل و نقل و ترافیک شهر طی قراردادی انجام این کار را به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
حمایت های ایران مانع تصرف بغداد و دمشق توسط داعش شد/ یمن باتلاق عربستان سعودی می شود

حمایت های ایران مانع تصرف بغداد و دمشق توسط داعش شد/ یمن باتلاق عربستان سعودی می شود به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس ، آئین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با حضور علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل، سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی مشاور رهبری در امور نظامی، سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، علی عسگری رئیس رسانه ملی و جمعی از مسئولان قرآنی کشور در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) آغاز شد.
در این مراسم ولایتی طی سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع علم در اسلام، گفت: در قران بیش از 80 بار لفظ علم و مشتقاتش آمده. ابن فتاح می گوید اگر عالم یا مومنی فوت کرد پای درس علم نشستن ارجح است به اینکه به تشییع جنازه برویم و یا پای درس علم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
در امر به معروف و نهی از منکرها باید از ظرفیت های جامعه و مردم استفاده کرد

در امر به معروف و نهی از منکرها باید از ظرفیت های جامعه و مردم استفاده کرد به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان آیت الله احمد کلباسی بعد ظهر امروز در گردهمایی طلاب و ائمه جماعات اصفهان در آستانه ولادت حضرت امام حسین (ع) ضمن تبریک فرارسیدن ولادت امام حسین، امام قمر بنی هاشم، امام سجاد (ع) و اشاره به اعمال ماه شعبان اظهار کرد:
وی افزود: حاجت بعد از نماز حاجت در این دوران برای ظهور صاحب زمان، مشکلات جامعه دینی، نزول باران و جوانان باید در نظر گرفته شود. شب نیمه شعبان شب نزول رحمت است که از قول امام رضا (ع) جد ایشان امیر المومنین در سه شب عید فطر که شب مزد، شب 23 ماه رمضان و شب نیمه شعبان که شب های تقسیم ارزاق و نوشتن عجله ها است نمی خوابید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
کبدی کار قم به رقابت های جهانی ملبورن اعزام شد

کبدی کار قم به رقابت های جهانی ملبورن اعزام شد مسلم رشیدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: داوود یارجان علی نماینده کبدی کاران پرتوان استان قم در ترکیب تیم ملی بزرگسالان کشورمان اعزامی به مسابقات جهانی این رشته است، کبدی کاری که اواخر سال قبل در جام باشگاه های آسیا نیز به میدان رفت.
وی با بیان اینکه رقابت های سرکل کبدی قهرمانی جهان به میزبانی کشور استرالیا برگزار می شود، اضافه کرد: نماینده قم در جمع دیگر اعضای تیم ملی کشورمان راهی این رقابت ها شد تا با توجه به انگیزه بالا برای تداوم پیشرفت خود در این رشته، مهره ای موثر برای تیم ملی ایران باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
پدر معنوی آبیک درد دین و مردم داشت/ وجود امام جمعه بلاها را از شهر دور می کرد

پدر معنوی آبیک درد دین و مردم داشت/ وجود امام جمعه بلاها را از شهر دور می کرد به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، حجت الاسلام سیدابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک و پدر معنوی این شهر که به عنوان امام جمعه انقلابی، دلسوز، دغدغه مند اسلام، مشکلات مردم و نظام مشهور و زبانزد است روز چهارشنبه 29 فروردین ماه جاری بر اثر عارضه قلبی به دیار باقی شتافت.
خبر ارتحال این عالم ربانی، انقلابی و دلسوز مردم و مسؤولان را سوگوار کرد و همه را در شوک غریبی فرو برد.
حجت الاسلام موسوی که بیش از 18 سال امامت جمعه شهر آبیک را بر عهده داشت همواره شجاعانه، خالصانه و دلسوزانه در خصوص مسائل و مشکلات کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
اختصاص 27 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در سال گذشته

اختصاص 27 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در سال گذشته به گزارش خبرگزاری فارس از خوانسار، سید حسن شفعتی عصر امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان، اظهار کرد: نماینده شهرستان در مجلس انصافأ در جذب بودجه تلاش مستمری دارد که قدردانی می کنم.
وی با اشاره به نام گذاری شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی گفت: رهبر معظم انقلاب برای تقویت و حمایت از تولید خرید کالای ایرانی را به آحاد ملت توصیه کردند.
فرماندار خوانسار افزود: اگر تولید و اشتغال در کشور با خرید کالای ایرانی تقویت شود هیچ جوان ایرانی بیکار نخواهد بود و آمار بزهکاری در کشور را نخواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
دایره المعارف بازی های بومی و محلی در کشور تدوین می شود

دایره المعارف بازی های بومی و محلی در کشور تدوین می شود به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، غلامرضا جعفری عصر امروز در حاشیه نخستین جشنواره بازی های بومی محلی شرق کشور که در شهر ششتمد از توابع شهرستان سبزوار که در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو هزار و 400 نوع بازی در قالب 700 رشته در سطح کشور شناسایی شده که باید از مباحث آموزشی و تربیتی این بازی ها استفاده شود.
وی افزود: عمده فعالیت های فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی برگزاری جشنواره ها و دوره های آموزشی است.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی بابیان اینکه نیروی انسانی محور برنامه های توسعه ای است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
فروکروم با کیفیت بسیار بالا در رفسنجان تولید می شود

فروکروم با کیفیت بسیار بالا در رفسنجان تولید می شود به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، اوه عصر امروز در حاشیه افتتاح پروژه فروکروم در منطقه ویژه اقتصادی این شهر اظهار داشت: امروز خوشحالم در این مکان قرار دارم و از حضور شما مفتخرم، امروز شرایط خوبی برای من به وجود آمده و احساس خیلی خوبی نسبت به شما دارم باور دارم آینده بسیار خوبی شروع خواهم کرد زیرا شما هستید.
سرمایه گذار چینی بیان داشت: از زمانی که به ایران آمدم تاکنون 6 سال می گذرد لحظاتی که در ایران بودم بسیار دوست داشتنی بود کارخانه ما از زمانی که احداث شد تا الان تجارب بسیار زیادی را کسب کرد همراه با سختی های زیادی که کشیدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
خط قرمز آب نه شعار و نه اخطار است/قرارگیری کرمان در درون بحران آب

خط قرمز آب نه شعار و نه اخطار است/قرارگیری کرمان در درون بحران آب به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، علیرضا رزم حسینی عصر امروز در نشست مشترک شورای اداری شهرستان و افتتاح فاز اول پروژه فروکروم رفسنجان با قدردانی از سرمایه گذار چینی اظهار داشت: این سرمایه گذار به درستی تشخیص داد که ایران بازار بسیار بزرگ و کشور صاحب تمدن و تاریخ و دارای مردمان با صداقت است.
وی بیان داشت: زمانی که یک ایرانی به اعتبار خود شخص می تواند سرمایه گذاری را مستقیماً و بدون تشریفات اداری جذب کند نشان از تیزهوشی چینی ها است که این انتخاب را در ایران و در استان کرمان و در رفسنجان و این منطقه انجام دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 50 دقیقه پیش
اصحاب رسانه تکنیک های رسانه ای را در اختیار عالمان دینی قرار دهند

اصحاب رسانه تکنیک های رسانه ای را در اختیار عالمان دینی قرار دهند به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت الاسلام علی تقوی ظهر امروز در همایش ملی نقش رسانه های دیداری- شنیداری در تبیین دین اسلام که در سالن اجتماعات جامعه المصطفی العالمیه واحد گرگان برگزار شد، با تبریک حلول ماه مبارک شعبان اظهار کرد: اصحاب رسانه از ظرفیت های غنی و پربار پژوهش های دینی، حوزه و دانشگاه در تولیدات رسانه ای استفاده کنند.
وی تصریح کرد: ساختار و محتوای جهان معاصر بازتابی از داده های رسانه ای است رسانه شاخص n ترین نماد دنیای جدید است جهان امروزی به عصر رسانه نام گرفته و به انفجار اطلاعات شهرت دارد، فاصله های مکانی بی معنا شده و جهان تبدیل به دهکده های جهانی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 50 دقیقه پیش
رئیس جمهور جدید کوبا انتخاب شد

رئیس جمهور جدید کوبا انتخاب شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، دولت کوبا روز پنجشنبه میگوئیل دیاز-کانل ، معاون 57 ساله رئیس جمهور را به عنوان جانشین رائول کاسترو در سمت رئیس جمهوری این کشور منصوب کرد.
در حال تکمیل.. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
امسال دولت در بحث اقتصادی عزم جدی دارد

امسال دولت در بحث اقتصادی عزم جدی دارد به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، مسعود کرباسیان عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان اظهار داشت: اوقات خوبی بود که در جریان پیشرفت های استان قرار گرفتیم.
وزیر اقتصاد با ابراز خرسندی از افتتاح طرح های این منطقه افزود: این افتتاحیه ها به رونق و توسعه این شهر کمک می کند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از تصمیماتی که در کمیسیون اقتصادی گرفته شد و کمک کردند مناطق آزاد و ویژه بر عهده وزارت اقتصاد و دارایی قرار گرفت و مسائل به سمت اهداف اصلی در حال حرکت است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 19 دقیقه پیش
هیچ مجوزی برای صیادی بغیر از رشته و قلاب صادر نخواهد شد

هیچ مجوزی برای صیادی بغیر از رشته و قلاب صادر نخواهد شد به گزارش خبرگزاری فارس از بندرلنگه، نشست نمایندگان تعاونی های صیادی عصر امروز با حضور ناصر شریفی نماینده غرب هرمزگان، شاپور کاکلکی معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، ارسلان بهاری فرماندارشهرستان بندرلنگه و سید پرویز محبی مدیرکل شیلات هرمزگان در محل فرمانداری شهرستان بندرلنگه برگزار شد.
کاکلکی در این دیدار با اشاره به اقدامات اخیر سازمان شیلات ایران، اضافه کرد: راهکارهایی برای افزایش و رونق فضای اقتصادی و صیادی استان هرمزگان در نظر گرفته شده که از جمله آن برای شناورهای صید در اقیانوس آرام مجوز صادر شده است که دوستان و مسؤولان در استان هرمزگان باید مجوز صید پرساین و لانگ لاین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 19 دقیقه پیش
برگزاری بیست و نهمین سالگرد شهید حسینعلی تاجگی در اهواز

برگزاری بیست و نهمین سالگرد شهید حسینعلی تاجگی در اهواز عباس تاجگی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان اسلام و جمعی از جوانان اهوازی آئین بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید حسینعلی تاجگی از شهدای جاویدالاثر دوران هشت سال دفاع مقدس در اهواز برگزار می شود.
وی در تشریح آئین بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید حسینعلی تاجگی گفت: این برنامه امروز پنجشنبه 30 اردبیهشت ماه سال 1397 همزمان با شب ولادت فرخنده و خجسته سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) از ساعت 20:30 آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 20 دقیقه پیش
خدمت به مردم و حل مشکلات آنها یک عبادت است

خدمت به مردم و حل مشکلات آنها یک عبادت است به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، حجت الاسلام والمسلمین جواد حاجی زاده عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت: با وجود اینکه حوزه وظایف امام جمعه بیشتر در حوزه فرهنگی، اجتماعی و دینی است اما برای کمک به حل مشکلات مردم بخصوص امر اشتغال و سرمایه گذاری همیشه در کنار مسئولان ارشد شهرستان حامی و پیگیر مشکلات این عزیزان بوده ایم.
وی گفت: بیکاری یکی از مشکلات اساسی و جدی شهرستان اهر می باشد و در این زمینه همه باید تلاش کنیم تا با حمایت انسان های کارآفرین و راه اندازی و مراکز تولیدی زمینه اشتغال جمعی از جوانان منطقه فراهم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 20 دقیقه پیش
خواف از امکانات کم و استعدادهای زیادی برخوردار است

خواف از امکانات کم و استعدادهای زیادی برخوردار است به گزارش خبرگزاری فارس از خواف، سیدذبیح الله شمسیان ظهر امروز در مراسم واگذاری املاک مسکونی و تجاری به ساکنین "روستای سده بخش سلامی گفت: خداوند وعده داده است که روزی مستضعفین جهان صاحب کره زمین می شوند و همه کاره جهان مستضعفین خواهند شد.
وی افزود: قدرت، امکانات و اداره امور بنا به اراده پروردگار روزی در دستان مستضعفین قرار خواهند گرفت و امروزه بنیاد مستضعفان دنبال محقق کردن این نوید الهی است که امیدواریم به زودی وعده الهی محقق شود و صاحب اصلی نظام ظهور کند و جهان تبدیل به گلستان گردد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
پس از زلزله 5.9 ریشتری کاکی بوشهر

پس از زلزله 5.9 ریشتری کاکی بوشهر ریزش کوه نمک در تنگستان مشاهده شد دانلود پس از زلزله 5.9 ریشتری کاکی بوشهر، ریزش کوه نمک در تنگستان مشاهده شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
پرهام مقصودلو قهرمان مسابقات شطرنج مسترز شارجه شد

پرهام مقصودلو قهرمان مسابقات شطرنج مسترز شارجه شد به گزارش خبرگزاری فارس، دور نهم و پایانی رقابت های شطرنج مسترز شارجه در حالی از ظهر امروز آغاز شد که استاد بزرگ پرهام مقصودلو ستاره بی چون و چرای این رقابت ها به مصاف کریوروچکو از اوکراین رفت و پیش از پایان رقابتش و در پی تساوی دیدار التاج- وان در میز دو به عنوان قهرمانی رسید.
مقصودلو که هفت دور ابتدایی این رقابت ها را با پیروزی پشت سر گذاشته بود با تساوی دور هشتم خود با 7/5 امتیاز همچنان صدرنشین جدول رقابت ها باقی ماند و در دور پایانی نیز قهرمانی اش پیش از پایان مسابقات مسجل شد.
رقابت های شطرنج مسترز شارجه از یک هفته پیش آغاز شد و امروز با قهرمانی نماینده ایران به پایان رسید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
مدرکیان: دیگر خبری از زیرمیزی نیست/ ظاهری: با هر شکایتی، بلافاصله پزشک به صلابه کشیده نمی شود/ افخمی: طرح تحول سلامت موفق نبود/ بهاری فر: تفاوت برندها، دلیل اختلاف قیمت داروها

مدرکیان: دیگر خبری از زیرمیزی نیست/ ظاهری: با هر شکایتی، بلافاصله پزشک به صلابه کشیده نمی شود/ افخمی: طرح تحول سلامت موفق نبود/ بهاری فر: تفاوت برندها، دلیل اختلاف قیمت داروها به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، بعد از ظهر امروز اعضای سازمان نظام پزشکی همدان نشستی چند ساعته با اصحاب رسانه همدان برگزار کردند که هدف از این نشست آگاهی و اطلاع رسانی بیشتر در حوزه پزشکی بود.
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان ابتدا با بیان اینکه اعضای جدید سامان نظام پزشکی در تلاش هستند با ورود پرونده ها رسیدگی ها بهتر مردم و پزشکان به حق خود برسند، اظهار کرد: در راستای رسیدگی به شکایات مردمی شاید نظمی که در همدان حاکم است در سایر سازمان ها نباشد.
علیرضا مدرکیان با بیان اینکه مردم باید اطلاع کافی نسبت به خدمات و تعرفه ها داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
واکر: در هر ست بازی بهتری به نمایش گذاشتیم

واکر: در هر ست بازی بهتری به نمایش گذاشتیم به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، واکر در این خصوص گفت: بوسنی یکی از بهترین تیم های جهان است، با این وجود توانستیم در هر ست که از بازی می گذشت، سطح عملکردمان را بالاتر ببریم و کیفیت بهتری را به نمایش بگذاریم و در ست سوم تا امتیاز 23 هم رسیدیم و خوشحالم که بوسنی را تحت فشار گذاشتیم.
سرمربی تیم والیبال نشسته آمریکا افزود: نفراتی که با این ما به ایران آمده اند، باتجربه ترین بازیکنان این رشته در کشورمان هستند.
وی درباره حضور فقط 7 بازیکن در ترکیب آمریکا خاطر نشان کرد: این نفرات، بالاترین سطح عملکرد را در والیبال نشسته آمریکا دارند و در واقع ما باتجربه ترین بازیکنان را به ایران آورده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
پیروزی بوسنی برابر آمریکا در 3 ست

پیروزی بوسنی برابر آمریکا در 3 ست به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، در دومین بازی مسابقات والیبال نشسته لیگ جهانی تیم بوسنی به مصاف تیم آمریکا رفت که این بازی در پایان در 3 ست متوالی برابر حریفش به برتری دست یافت.
تیم بوسنی در این بازی 25 بر 15، 25 بر 16 و 25 بر 23 مقابل تیم آمریکا به پیروزی رسید.
در اولین بازی نیز صبح امروز تیم اکراین در 3 ست مقابل آلمان به برتری رسیده بود.
در آخرین بازی امروز تیم ملی ایران ساعتی دیگر مقابل تیم روسیه قرار می گیرد.
اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته با حضور تیم های ایران، بوسنی، آمریکا، روسیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
دانش آموز همدانی در شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا برنزی شد

دانش آموز همدانی در شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا برنزی شد محمد پورداوود امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه امیرحسام جلالوند، یکی از دانش آموز شناخته شده همدان است که موفق به کسب عنوان سوم مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا شد، اظهار کرد: این دانش آموز در بخش بلیتس جدول زیر هشت سال مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا شرکت کرد.
وی با اشاره به اینکه مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا در کشور تایلند برگزار شد، افزود: جلالوند در دبستان مهر ناحیه یک همدان مشغول به تحصیل است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در خصوص قدم های جدی و جامع در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان نسبت به امر تحصیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
نیازمند 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور هستیم

نیازمند 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور هستیم به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، مهرالله رخشانی مهر در حاشیه بازدید از ساختمان در حال احداث هنرستان ولی عصر(عج) این شهرستان، اظهار داشت: یکی از ماموریت های وزارت آموزش و پرورش بازسازی مدارس فرسوده و از طرفی مقاوم سازی مدارس درحال ساخت است که برای این مهم به اعتبارات ویژه و نیز نگاه خداپسندانه خیرین مدرسه ساز هستیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای بازسازی و تخریب 5 هزار مدرسه 5 ، 10 و 20 کلاسه در سطح کشور نیازمند 20 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.
رخشانی مهر در بازدید از این پروژه اظهار امیدواری کرد که با تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
نامه 500 نماینده پارلمان های تروئیکای اروپا به همتایان آمریکایی برای حفظ برجام

نامه 500 نماینده پارلمان های تروئیکای اروپا به همتایان آمریکایی برای حفظ برجام به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، 500 نفر از نمایندگان پارلمان های سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان با امضای نامه ای از قانونگذاران کنگره آمریکا درباره لغو توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 (برجام) هشدار داده و خواستار حفظ آن شده اند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
خیرین نگاه استانی داشته باشند/ اولویت سلامت در مناطق مختلف متفاوت است

خیرین نگاه استانی داشته باشند/ اولویت سلامت در مناطق مختلف متفاوت است به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، طاهره چنگیز ظهر امروز در هشتمین نشست سالیانه مجمع و انجمن خیرین بهداشت و سلامت شهرستان های استان اصفهان با اشاره به تلاش های خیرین در دسترسی مرد به خدمات باکیفیت اظهار کرد: نیازهای با اولویت در مناطق مختلف تغییر می کند شاید در جایی ساخت ساختمان بهداشت و در جایی دیگر تهیه دستگاه و تجهیزات در اولویت باشد.
وی افزود: باید در فهم اولویت ها در مناطق کوشا باشیم و نیازهای ضروری و نیازهای القایی و غیرضروری را از هم جدا کنیم، چرا که منابع در دست خیرین محدود است و ممکن است که وضعیت مالی به آن ها اجازه کمک بیشتر ندهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
صرف 2 میلیارد و 800 میلیون ریال برای آبرسانی به اردوگاه شهید بهاری بردسکن

صرف 2 میلیارد و 800 میلیون ریال برای آبرسانی به اردوگاه شهید بهاری بردسکن به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، غلامحسین غفوری در حاشیه بازدید مهرالله رخشانی مهر، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از اردوگاه 150 هکتاری شهید بهاری در روستای کبودان بردسکن، اظهار کرد: فضای اردوگاه شهید بهاری از آنجا که در منطقه کوهستانی و خوش آب و هوایی واقع شده است، اکثر برنامه های فرهنگی، ورزشی و هنری آموزش و پرورش بردسکن در این مکان برگزار می شود.
وی افزود: سالانه بیش از 30 هزار نفر در غالب اردوهای دانش آموزی و نیز برنامه های فرهنگیان و دیگر اقشار جامعه در این مکان به صورت گروهی و انفرادی برگزار می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
کاهش 40 درصدی بارندگی در همدان شوخی نیست

کاهش 40 درصدی بارندگی در همدان شوخی نیست به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی تعالی ظهر امروز در مراسم کلنگ زنی اجرای شبکه فاضلاب دره مرادبیک همدان اظهار کرد: یکی از وظایف شرکت آبفا این است که بتوانیم در حد بضاعتی که داریم در حیطه خدمت رسانی به مردم تلاش کنیم.
وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه بتوانیم به زودی 95 درصد مردم شهر همدان را زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار دهیم، گفت: امروز پروژه شبکه فاضلاب دره مرادبیک کلنگ زنی می شود و امیدواریم طبق زمان بندی تا سه ماه آینده به پایان برسد و سعی می کنیم در کمیته برنامه ریزی و توسعه فازهای بعدی نیز کمک کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 30 دقیقه پیش
بیش از 25 درصد کلاس های درسی کشور توسط خیران ساخته شده است

بیش از 25 درصد کلاس های درسی کشور توسط خیران ساخته شده است به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، علی اصغر فانی ظهر امروز همزمان با بیستمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان خوی و افتتاح مدرسه 6 کلاسه که به همت خیر نیک اندیش مرحومه توران قلیزاده افتتاح و به بهره برداری رسید اظهار کرد: آموزش و پرورش یک نهاد کاملا مردمی است و در کشور 520 هزار اتاق کلاسی وجود دارد که از این تعداد بیش از 100 هزار کلاس به دست خیرین بنا نهاده شده است.
وزیر سابق آموزش و پرورش افزود: بیش از 25 درصد کلاس های موجود در کشور توسط خیرین و مردم ساخته شده و از نمایندگان مجلس تشکر می شود که در مجلس تصویب کردند تا در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی به امر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
خیران مدرسه ساز به مشکلات داخلی و نیازهای مدارس ورود کنند

خیران مدرسه ساز به مشکلات داخلی و نیازهای مدارس ورود کنند به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حجت الاسلام عباس رمضانی پور پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از خیران مدرسه ساز شهرستان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: خیران با همت بلند همراه با تقوا، ایمان و اعتقاد آمدند و به زیرساخت ارزشمند همه نیازهای کشور که آموزش و پرورش است، کمک کردند.
وی بیان داشت: در قرآن کریم آمده اگر کسی حسنه و کار نیکی انجام دهد خداوند در دنیا 10 برابر به او پاداش می دهد اما در آخرت بیش از این پاداش دارد.
امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: آموزش و پرورش از دانشگاه و حتی بیمارستان هم مهمتر است شخصیت بچه ها در آموزش و پرورش شکل می گیرد حقیقتا اگر در دوران شکل گیری شخصیت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
قهرمان اروپا بازهم اول شد

قهرمان اروپا بازهم اول شد به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون اسکی، در این رقابت ها که در پیست اسکی توچال برگزار شد میشال نوواچیک از لهستان دارنده و نقره جام جهانی به مقام دوم رسید و رضا ساوه درودی از باشگاه اسکی توچال عنوان سوم را به خود اختصاص داد.
در پایان این رقابت ها از سوی بانک سپه حامی لیگ اسنوبرد ایران جوایز نقدی مجموعا به مبلغ 25 میلیون تومان و نیز اسنوبرد به نفرات برتر اهدا شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
وزیر سابق عراقی: تعدد فهرست های انتخاباتی شیعیان و اهل سنت فرصتی برای کُردهاست

وزیر سابق عراقی: تعدد فهرست های انتخاباتی شیعیان و اهل سنت فرصتی برای کُردهاست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هوشیار زیباری وزیر دارایی سابق دولت عراق و عضو دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق، خواستار استفاده احزاب کرد از فرصت عدم وجود فهرست های واحد انتخاباتی برای احزاب شیعی یا اهل سنت، در انتخابات آتی شد.
به نوشته روزنامه عراقی الاخبار ، وی افزود: عدم وجود فهرست های انتخاباتی واحد برای طرفهای سنی و شیعی در انتخابات آتی، فرصتی برای کردهاست تا به حقوق قانونی خود در پارلمان دست یابند.
وی با انتقاد از تعدد فهرست های انتخاباتی کردها برای انتخابات که قرار است 12 می (22 اردیبهشت آینده) برگزار شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
باغداران منطقه زیودار پل دختر با 1000 هکتار باغ انجیر با مشکل آب مواجه هستند

باغداران منطقه زیودار پل دختر با 1000 هکتار باغ انجیر با مشکل آب مواجه هستند به گزارش خبرگزاری فارس از پل دختر، سید حمیدرضا کاظمی روز پنج شنبه در آیین کلنگ زنی آبیاری تحت فشار باغات انجیر سیاه روستای زیودار شهرستان پل دختر اظهار داشت: پمپاژهای آب به ویژه پمپاژ آب روستای زیودار پل دختر از مطالبات جدی مردم این منطقه است.
وی با بیان اینکه آب به باغداران پایین دست نمی رسد افزود: امروز ایستگاه پمپاژ روستای سرنجه زیودار پل دختر باتوجه به دقت وتاکیدات استاندار لرستان به نتیجه رسید و افتتاح شد.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد کشاورزی شهرستان پل دختر با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ مشکل 300 هکتار از باغات انجیر سرنجه زیودار را حل کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
وزیر کشور: تا روز شنبه گزارشی کامل ارائه شود/ پلیس: بازرسی ناجا در حال بررسی موضوع است

وزیر کشور: تا روز شنبه گزارشی کامل ارائه شود/ پلیس: بازرسی ناجا در حال بررسی موضوع است به گزارش خبرنگار انتظامی فارس از صبح امروز یک فیلم چند دقیقه ای از ضرب و شتم یک دختر جوان در یکی از پارکهای تهران در فضای مجازی دست به دست می شود.
در این فیلم چند مأمور زن گشت ارشاد به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی از سوی چند دختر به آنها تذکر داده و در این حین با آنها درگیر شده و متعاقب این درگیری ضرب و شتم رخ می دهد.
به دنبال انتشار این فیلم وزیر کشور دستور بررسی جامع و ارائه گزارش آن تا روز شنبه را صادر کرد.
اما پیش از صدور دستور وزیر کشور برای ارائه گزارش از این ماجرا دفترسخنگوی ناجا ضمن ابراز تاسف از اتفاق صورت گرفته گفت پلیس به هیچ وجه چنین رفتارهایی راتایید نمیکند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
بسته پیشنهادی مصر به حماس برای رفع نگرانی تل آویو

بسته پیشنهادی مصر به حماس برای رفع نگرانی تل آویو به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه الحیاة به نقل از منابع دیپلماتیک مصر با هیأت حماس که اکنون به این کشور سفر کرده، امکان حصول یک توافق شامل آشتی، لغو محاصره غزه و تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی را بررسی می کند.
در ادامه این گزارش ادعا شده است حماس از طریق یک میانجی مصری پیام های غیرمستقیمی به رژیم صهیونیستی، تشکیلات خودگردان و قاهره مبنی بر آمادگی برای مذاکرات جدید درباره اسرا فرستاده و گفته است در راستای پایان اختلافات آماده عقب نشینی های مشروط است.
منابع آگاه افزوند: مصر پیشنهاد خروج از بحران محاصره غزه از طریق آشتی و بازگشت تشکیلات خودگردان به نوار غزه و تبادل اسرا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
بانوی خراسان جنوبی هماورد برترین های ایران می شود

بانوی خراسان جنوبی هماورد برترین های ایران می شود به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری فارس از بیرجند، در مسابقات قهرمانی دو ومیدانی لیگ طلایی کشور بانوی خراسان جنوبی هماورد برترین های ایران می شود.
مریم السادات اصغری در این ماراتن ملی برای کسب مدال رنگی با قریب بر 100 دوومیدانی کار به رقابت می پردازد.
مسابقات قهرمانی دو ومیدانی لیگ طلایی بانوان کشور 31 فروردین ماه به میزبانی تهران در پیست دو ومیدانی مجموعه ورزشی آفتاب برگزار می شود.
انتهای پیام/69014/ج30 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 0 دقیقه پیش
محرمی در ترکیب تیم منتخب هفته آخر لیگ قهرمانان آسیا+عکس

محرمی در ترکیب تیم منتخب هفته آخر لیگ قهرمانان آسیا+عکس به گزارش خبرگزاری فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا با اتمام هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم منتخب هفته را انتخاب کرد که صادق محرمی، مدافع جوان و آینده دار پرسولیس تنها نماینده ایران در این تیم بود.
پیش از این برترین های هفته انتخاب شده بود که در این لیست 8 نفره خبری از بازیکنان ایرانی نبود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
خواهرخواندگی آبادان با یکی از شهرهای برزیل

خواهرخواندگی آبادان با یکی از شهرهای برزیل به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، عزیزالله شهبازی ظهر امروز در نشست هماهنگی پیرامون سفر سفیر برزیل، اظهار کرد: باتوجه به انس و الفت اجتماعی مردم آبادان با کشور برزیل، اقدامات لازم را برای انجام تدارکات این سفر در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: طی هماهنگی های انجام شده با وزارت خارجه، سفیر برزیل در یک سفر دو روزه در 6 اردیبهشت ماه به آبادان می آید و یکی از برنامه های در نظرگرفته شده، ارائه تفاهم نامه خواهرخواندگی از سوی شهرداری آبادان است.
فرماندار آبادان بیان کرد: در تلاش هستیم که چنین برنامه ای همراه با تبادلات فرهنگی در یکی از شهرهای برزیل صورت گیرد و با همکاری متولیان و مسئولان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
مزیت خادمی و بزرگواری نسبت به احمدی و هاشمی/برای ایجاد وحدت آماده ایم

مزیت خادمی و بزرگواری نسبت به احمدی و هاشمی/برای ایجاد وحدت آماده ایم به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج؛ داریوش بهنیا فعال رسانه ای در استان کهگیلویه و بویراحمد طی یادداشتی به اختلافات پیش آمده میان استاندار و عدل هاشمی نماینده کهگیلویه بزرگ پرداخته و آورده است: آقای حاج عدل و استاندار محترم؛ به جای چنین فضایی به دنبال تکمیل محور پاتاوه به دهدشت و ده ها پروژه زخمی و ریز و درشت دیگر باشید و زور بازویتان را روی هم بگذارید تا لااقل این پروژه مهم ملی و حیاتی هر چه زودتر زیر بار ترافیک برود.
سردار عزیز و استاندار محترم؛ در برهه ای شاهد درگیری نمایندگانی از استان با استاندار وقت قوام نوذری بودیم و دیدیم که نه تنها چیزی عاید استان نشد بلکه فرصت های زیادی را در آن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
کلنگ زنی پروژه احداث پالایشگاه میعانات گازی در رفسنجان

کلنگ زنی پروژه احداث پالایشگاه میعانات گازی در رفسنجان به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، بعد از ظهر امروز با حضور وزیر اقتصاد، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان استان و شهرستان کلنگ احداث پالایشگاه میعانات گازی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به زمین زده شد.
رضا جعفری سرمایه گذار این پروژه اظهار کرد: این پالایشگاه 20 هزار بشکه ای با 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرا می شود که حدود 12 میلیارد تومان بخش خصوصی انجام داده و مابقی از تسهیلات استفاده می شود.
وی بیان داشت: تولیدات هیدورکربن های سبک و سنگین در این پالایشگاه انجام می شود و 125 نفر مستقیم در فاز اول اشتغالزایی دارد و تا 500 نفر فاز دوم اشتغالزایی خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 20 دقیقه پیش
حضور جمعی از بانوان فرهیخته مشهد در مقابل دادگستری

حضور جمعی از بانوان فرهیخته مشهد در مقابل دادگستری به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، ظهر امروز جمعی از بانوان فرهیخته مشهد در اعتراض به برنامه برج سلمان در مقابل دادگستری این شهر حضور یافتند.
این بانوان فرهیخته متشکل از مدیران و اساتید حوزه های علمیه خواهران، مدیران تشکل های فرهنگی خواهران، مادران و خانواده معظم شهدا و بانوان متدین و انقلابی مشهدبودند.
گفتنی است؛ سه نفر به نمایندگی از سایر بانوان با غلامعلی صادقی دادستان مشهد دیدار کردند و اعتراض و شکایت شدیدالحن خود را از برگزاری این برنامه اعلام کردند.
انتهای پیام/ 70031 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 5 ساعت و 20 دقیقه پیش
سفر سفیر برزیل به آبادان فرصت خوبی برای توسعه همکاری ها است

سفر سفیر برزیل به آبادان فرصت خوبی برای توسعه همکاری ها است به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، حسین حمیدپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: تمایل سفیر برزیل به عنوان یکی از اقتصادهای بزرگ جهان، فرصت خوبی برای توسعه همکاری ها با این کشور است.
وی گفت: در تلاشیم که به بهترین حالت از سفیر پذیرایی کنیم. با توجه به اینکه نقطه عطف این سفر، دیدن بازی صنعت نفت و استقلال خوزستان است، باید شرایطی را مهیا کنیم که تمایل داشته باشند دوباره به آبادان سفر کنند.
شهردار آبادان بیان کرد: این سفر می تواند نه تنها در حوزه ورزش بلکه در زمینه های فرهنگی و مشارکت اقتصادی، شرایط همکاری در پروژه های سرمایه گذاری و گردشگری را مهیا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 30 دقیقه پیش
کارخانه تجهیزات پزشکی در رفسنجان کلنگ زنی شد

کارخانه تجهیزات پزشکی در رفسنجان کلنگ زنی شد به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، بعداز ظهر امروز با حضور وزیر اقتصاد، جمعی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مقامات استان و مسؤولان محلی، کلنگ احداث کارخانه تجهیزات پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به زمین زده شد.
اشمیت مدیرعامل آلمانی این شرکت اظهار داشت: برای اولین بار در ایران کلیه وسایل سیلیکونی تجهیزات پزشکی را تولید می کنیم و بیماران از قیمت های گزافی که پرداخت می کردند معاف خواهند شد.
وی ادامه داد: تولیدات ما با کیفیت بالاست و کل فاز 20 میلیون یورو سرمایه گذاری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 30 دقیقه پیش
کشاورزان در وضعیت سختی قرار دارند/ فعالیت 150 هزار سفیر سلامت در اصفهان

کشاورزان در وضعیت سختی قرار دارند/ فعالیت 150 هزار سفیر سلامت در اصفهان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن مهرعلیزاده ظهر امروز در هشتمین نشست سالیانه مجمع و انجمن خیرین بهداشت و سلامت شهرستان های استان اصفهان اظهار کرد: در اصفهان 150 هزار نفر به عنوان سفیر سلامت مشغول خدمت هستند که آمار خوشحال کننده ای است.
وی افزود: این جمعیت می توانند دیگران را به کار خیر فرابخوانند که در این صورت استانی مملو از خیر بهداشت و سلامت خواهیم داشت و با این کار به توسعه نیروی انسانی و گسترش سلامت اجتماع و زندگی کمک کنند.
استاندار اصفهان ادامه داد: استان اصفهان با داشتن 800 خیریه و مجموعه اقدامات متنوعی که در کارهای خیر انجام داده است می تواند یک نمونه و الگو برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 30 دقیقه پیش
پرداخت 7519 میلیارد ریال تسهیلات در کردستان/تحقق 98 درصدی وصولات بانکی

پرداخت 7519 میلیارد ریال تسهیلات در کردستان/تحقق 98 درصدی وصولات بانکی به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسعد فهیمی بعد از ظهر امروز در نخستین جلسه کمیته سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان که به ریاست رئیس سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار کرد: در سال گذشته 40 هزار و 939 طرح به مبلغ 7 هزار و 519 میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی افزود: سهم تعین شده برای بانک کشاورزی در سال گذشته 7 هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با سال 95، یک هزار و 400میلیارد ریال افزایش پرداخت محقق شد.
مدیرعامل بانک کشاورزی استان کردستان گفت: در بحث وصولات بانک کشاورزی 6 هزار و 660 میلیارد ریال وصول با 98 درصد تحقق یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 39 دقیقه پیش
انتقال فرهنگ ایثار و شهادت هدف نهایی یادواره های شهدا

انتقال فرهنگ ایثار و شهادت هدف نهایی یادواره های شهدا به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، روح الله فیروزی بعد از ظهر امروز در آیین تکریم فرهنگیان ایثارگر داراب اظهار داشت: برپایی یادواره شهدا و تکریم ایثارگران از دو جنبه حائز اهمیت است یکی جنبه فرهنگی که برپایی این برنامه ها به جامعه یادآوری می کند که افرادی برای انقلاب و حفظ کیان کشور ازخودگذشتگی کردند و امروز امنیت ما مرهون رشادت آن ها است همچنین فرهنگ سپاس و قدردانی از ایثارگران در این مراسم نهادینه می کند.
وی بیان کرد: موضوع دیگر انتقال فرهنگ ایثار و جهاد به نسل جدید است که باید بدانند امنیت امروز ما حاصل جان فشانی ایثارگران و شهدا است و این مهم در موقعیت ها و مناسبت های مختلف برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
توضیح روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات احتمالی در لیگ دسته اول

توضیح روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات احتمالی در لیگ دسته اول به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،علی جوادی عنوان کرد:هنوز پرونده تخلفات احتمالی در رقابت های لیگ یک و باشگاه صبای قم به کمیته اخلاق واصل نشده است.فرآیند تکمیل گزارش در حال انجام است و بر این اساس،روند مربوطه مطابق برنامه طی خواهد شد.
انتهای پیام/س ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
ضرورت ارائه خدمات قبل، حین و پس از فروش به مصرف کنندگان/ دولت با گازرسانی رایگان واحدهای صنعتی را یاری کند

ضرورت ارائه خدمات قبل، حین و پس از فروش به مصرف کنندگان/ دولت با گازرسانی رایگان واحدهای صنعتی را یاری کند به گزارش خبرگزاری فارس از قم، نخستین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان قم ، ظهر امروز با حضور جمعی از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی استان قم، جمعی از مسؤولان استان و سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در محل اتاق بازرگانی این استان برگزار شد.
محمدجلال گلدوست ، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان قم در ابتدای این برنامه ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار کرد: تاریخچه حمایت از حقوق مصرف کننده بر می گردد به ایران باستان که قوانینی در این راستا نوشته شد و تا امروز نیز این مسئله ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
افتتاح طرح بزرگ پایانه ارتباطی در قصرشیرین/ مردم زلزله زده از عدم خدمات فناوری ارتباطی دولت انتقاد کردند

افتتاح طرح بزرگ پایانه ارتباطی در قصرشیرین/ مردم زلزله زده از عدم خدمات فناوری ارتباطی دولت انتقاد کردند به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدجواد جهرمی طی سفر یک روزه به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و بهره برداری از پروژه های فناوری ارتباطی استان کرمانشاه، طرح بزرگ پایانه ارتباطی زیرساخت فیبر نوری را افتتاح کرد.
براساس این گزارش، بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار برای طرح پایانه ارتباطی زیرساختی شهرستان قصرشیرین از توابع استان لحاظ و تخصیص شده است که برای پایش ترانزیت فناوری ارتباطی بین کشور ایران ک عراق خواهد بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی این سفر یک روزه از نقاط زلزله زده استان کرمانشاه و روستاهایی که دارای نقاط کور آنتن دهی و خدمات شبکه ارتباطی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
ورزشکار چهارمحال و بختیاری عازم اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان می شود

ورزشکار چهارمحال و بختیاری عازم اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان می شود به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری، دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان جانباز و معلول اعزامی به مسابقات پارا آسیایی جاکارتا از 31 فروردین ماه لغایت 7 اردیبهشت ماه در تهران در محل کمپ تیم های ملی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین برگزار می شود.
لازم به ذکر است این اردو با حضور ناظرین کمیته ملی پاراالمپیک و بر اساس مصوبه ستاد پاراالمپیک برگزار می شود.
شایان ذکر است دعوت شدگان به این اردو نیز باید ساعت 16 روز 31 فروردین ماه خود را به کادر فنی تیم ملی نوجوانان معرفی کنند.
انتهای پیام/68020/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
پوستر دوازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی رونمایی شد

پوستر دوازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی رونمایی شد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مراسم اختتامیه یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی با محوریت قرآن و استکبار ستیزی ظهر امروز در سالن همایش مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم رضا امانی، دبیر یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی به ارائه توضیحاتی پیرامون ارسال آثار و اهداف کلان همایش پرداخت.
حجت الاسلام محمدی رئیس سازمان اوقات و امور خیریه آسیب های متوجه قرآن و اسلام را مطرح و محققان را به پرداختن به ابعاد مختلف این دین دعوت کرد.
آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه نیز نکاتی اساسی در زمینه تفسیر صحیح قرآن و جاری کردن قرآن در زندگی برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
مالیات بردرآمد، کمر تولید کننده و کسبه را شکسته است

مالیات بردرآمد، کمر تولید کننده و کسبه را شکسته است به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حبیب الله نیکزادی ظهر امروز در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ستاد اقتصاد مقاومتی و فعالان اقتصادی استان کرمان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: شرکت های اقتصادی متعددی در استان کرمان فعالیت می کنند، اما حساب های مالی آنها در استان متمرکز نیست و ما هیچ منفعتی از منابع و حساب های آنها نداریم.
وی بیان داشت: همچنین حساب ها و پرونده های مالیاتی شرکت ها نیز در استان نیست و این مسئله باید به صورت جدی پیگیری شود.
نیکزادی با بیان اینکه مالیات بردرآمد در استان کرمان، کمر تولید کننده و کسبه را شکسته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 20 دقیقه پیش
برگزاری جشن میلاد امام زمان در 8000هیأت در فارس/ ضرورت تلاش مدیران برای توسعه فرهنگ مهدوی

برگزاری جشن میلاد امام زمان در 8000هیأت در فارس/ ضرورت تلاش مدیران برای توسعه فرهنگ مهدوی به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت الاسلام علیرضا حدائق ظهر امروز در جمع خبرنگاران هدف از نظام خلقت و خلقت انسان ها را رسیدن به شناخت و معرفتی که انسان را به سمت بندگی ربوبیت سوق دهد، دانست و اظهار داشت: ریشه تعلل و کوتاهی در امر عبادت پروردگار ناشی از بی معرفتی است.
وی افزود:باید سطح آگاهی و معرفت مردم بالا برود،زیرا افرادی که الفبای بندگی را به درستی بلد نیستند، ضعف معرفت خواهند داشت.
این مقام مسوول با اشاره به سخنی از امام حسین(ع) که می فرمایند: اگر خوب بندگی کردید خداوند شمارا تأمین می کند. ، اضافه کرد: راه رسیدن به طاعت خداوند شناخت ولی و امام زمان (ع) است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
چرا هیچ کس برای شهدای مرزبانی پست و توئیت نمی گذارد/ خیلی از ما وجود نداریم ثانیه ای جای آن ها باشیم

چرا هیچ کس برای شهدای مرزبانی پست و توئیت نمی گذارد/ خیلی از ما وجود نداریم ثانیه ای جای آن ها باشیم به گزارش خبرنگار مجله فارس پلاس، در روزهای اخیر خبر اعدام یکی از سارقان مسلح در فضای مجازیو به خصوص توسط برخی سلبریتی ها سروصدای زیادی به پاکرد درحالی که نسبت به خبر شهادت چندتن از مرزبانان جوان کشورمان بی توجه بودند.
میلاد کی مرام بازیگر کشورمان برخلاف بسیاری از سلبریتی ها با انتشار تصویری از شهدای مرزبانمان در اینستاگرامش نوشت: شامگاه 27 فروردین نیروهای مرزبانی میرجاوه با اشرار و گروهک تروریستی درگیر شدند. در این درگیری استوار یکم وحید حسین زاده و سرباز وظیفه ابوالفضل غلام پور، پاسدار محمد نور رجبیان و بسیجی ذکریا گمشادزهی به شهادت رسیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
لزوم آمادگی مدیران استان قم برای استقبال از زائرین مسجد جمکران در ایام نیمه شعبان

لزوم آمادگی مدیران استان قم برای استقبال از زائرین مسجد جمکران در ایام نیمه شعبان به گزارش خبرگزاری فارس از قم، جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم ظهر امروز در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری برگزار شد.
احمد حاجی زاده در ابتدای این جلسه با اشاره به وضعیت ایستگاه های صلواتی در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) اظهار کرد: سال گذشته 63 درصد این ایستگاه ها توسط اهالی استان قم برپا شد و ایجاد بقیه این ایستگاه ها توسط اهالی سایر استان ها و اتباع خارجی بود.
معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: عمده افرادی که در ایستگاه های صلواتی در ایام نیمه شعبان خدمت رسانی می کنند، نوجوان و جوان هستند، بیشتر این افراد مدارک لیسانس، ارشد و حوزوی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
دیدار معاونان وزرای خارجه تاجیکستان و ترکیه در دوشنبه

دیدار معاونان وزرای خارجه تاجیکستان و ترکیه در دوشنبه به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه ، احمد یلدیریم معاون وزیر امور خارجه ترکیه که در رأس یک هیأت وارد تاجیکستان شده با نظام الدین زاهدی همتای تاجیک خود ملاقات کرد.
طرفین در جریان این دیدار وضعیت مناسبات دوشنبه و آنکارا و مسائل مربوط به تقویت و گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور را بررسی کردند.
همکاری های دو کشور در حوزه تجارت، اقتصاد، گردشگری، فرهنگ، آموزش و پرورش، وضعیت امنیت منطقه بویژه افغانستان، مبارزه مشترک با تروریسم و افراط گرایی و سایر مسائل مهم مورد علاقه دو طرف از جمله موضوعاتی بود که در جریان این دیدار مورد بررسی معاونان زورای امور خارجه تاجیک و ترک قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 40 دقیقه پیش
شرایط داروسازان را درک می کنیم

شرایط داروسازان را درک می کنیم به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، تقی نوربخش، رییس سازمان تامین اجتماعی در گردهمایی اعتراضی داروسازان که صبح امروز در ساختمان نظام پزشکی برگزار شد اظهار داشت: به عنوان یک عضو شورای عالی نظام پزشکی، موضوع مصوبه دیوان عدالت در خصوص رد تعرفه داروسازان را به طور جدی پیگیری کرده ام و نکته اساسی در این میان آن است که قانونگذار در ماده 9، تعرفه را به رسمیت شناخته است.
وی در رابطه با اصلاح قرارداد داروخانه ها با سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: به عنوان رییس سازمان تامین اجتماعی، مطالب داروسازان در این خصوص را منطقی و صحیح می دانم و دستور لازم در این رابطه صادر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
رسانه مسوولیت پذیر باید اندیشه ورز و در تراز یک دانشگاه انسان سازی عمل کند

رسانه مسوولیت پذیر باید اندیشه ورز و در تراز یک دانشگاه انسان سازی عمل کند به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت الاسلام علی اصغر عطاران طوسی ظهر امروز در همایش ملی نقش رسانه های دیداری- شنیداری در تبیین دین اسلام که در سالن اجتماعات جامعه المصطفی العالمیه واحد گرگان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه ها و مضامین و تولیدات یک رسانه مسوولیت پذیر از دانش و اندیشه متعالی برخوردار است و در برخورد حوادث هوشمندانه عمل می کند و تصمیمات احساسی و شتابزده ندارد.
وی با بیان اینکه رسانه مسوولیت پذیر تحلیل واقع بینانه از حوادث و رخدادهای جامعه جهانی دارد، تصریح کرد: این رسانه تحقق امت واحده اسلامی را راهبری می کند و در فتنه ها و اختلافات طائفه ای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
واژگونی سمند در محور طبس - بردسکن یک کشته و 4 مجروح برجای گذاشت

واژگونی سمند در محور طبس - بردسکن یک کشته و 4 مجروح برجای گذاشت به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، حسن شاکری اظهار کرد: یک دستگاه سمند که از طبس به سمت بردسکن در حرکت بود، در کیلومتر 45 این محور به سمت بردسکن واژگون شد.
وی ادامه داد: راننده به خاطر شدت جراحات وارده در حین انتقال به بیمارستان فوت کرد و 4 نفر سرنشین دیگر برای مداوا به بیمارستان ولی عصر(عج) بردسکن انتقال داده شدند.
فرمانده پلیس راه بردسکن علت وقوع این حادثه را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خواب آلودگی اعلام کرد.
انتهای پیام/ 70050 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
تبدیل بیش از 5 هزار متر شبکه سیمی برق به کابل خودنگهدار در میامی

تبدیل بیش از 5 هزار متر شبکه سیمی برق به کابل خودنگهدار در میامی عباسعلی اسماعیلی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در میامی، با اشاره به اینکه در راستای طرح پیک سایی، 33 انشعاب اصلاح شده است، اظهار داشت: عملیات بهینه سازی 167 اشتراک برق در جهت کاهش تلفات به اجرا درآمده است.
وی بابیان اینکه در سال گذشته، هفت هزار و 600 متر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی احداث شده است، افزود: 17 هزار و 500 متر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی در زمان قیدشده دایر شده است.
وی با بیان اینکه 35 هزار و 500 متر شبکه های توزیع برق بهینه سازی شده، اظهار داشت: با تلاش نیروهای اجرایی این مدیریت، 21 ایستگاه هوایی توزیع برق نیز برقرار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
اقدامات موثر دهیاری های جوادآباد برای بازسازی مدارس

اقدامات موثر دهیاری های جوادآباد برای بازسازی مدارس به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، محمد حیدری ظهر امروز در جلسه شورای اداری جوادآباد اظهار کرد: تعاملات بسیار خوبی از سوی دهیاران بخش جوادآباد با نیروی انتظامی صورت گرفته است که زمین ساخت پاسگاه، ایستگاه نیروی انتظامی و یا خودروهای مختلف از سوی دهیاران ما در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته دهیاران بخش جوادآباد با فعالیت های گسترده خود توانستند اقدامات عمرانی، کارآفرینی، اجتماعی، فرهنگی و اقدامات دیگر به جهت افزایش رفاه بیشتر مردم صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
حمایت های خوب دهیاران و شوراهای روستا از آموزش و پرورش جوادآباد

حمایت های خوب دهیاران و شوراهای روستا از آموزش و پرورش جوادآباد به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، عباس کیوانلو در جلسه شورای اداری بخش جوادآباد شهرستان ورامین که در دهیاری محمدآباد عرب ها برگزار شد، بیان کرد: 5 مدرسه در حال ساخت در روستاهای بخش جوادآباد داریم که این ساخت وساز در حال اجرا بوده و فقط کلنگ زنی نیست.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری ساخت مدارس وظیفه رئیس ادارات آموزش وپرورش نیست، ولی در جهت ارتقاء سطح آموزشی منطقه در حال اجرای این اقدام هستیم.
مدیر آموزش وپرورش جوادآباد بابیان اینکه آموزش وپرورش متعلق به همه مردم و جامعه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
تهیه بانک اطلاعاتی ساماندهی تپه پیسا / تغییر نام تپه پیسا به مادستان

تهیه بانک اطلاعاتی ساماندهی تپه پیسا / تغییر نام تپه پیسا به مادستان به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سید رسول حسینی پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان، با اشاره به چهار دستور کار جلسه، اظهار کرد: برای نخستین بار در استان برای تمام مناطق آلوده به تفکیک هر شهرستان تشکیل گروه مشاوران انجام شد.
وی در ادامه به ارائه تسهیلات به بهبودیافتگان اشاره کرد و گفت: سال گذشته به 30 بهبودیافته تسهیلات ارائه شد و تلاش می کنیم تا پایان اردیبهشت ماه نیز به 50 نفر تسهیلات ارائه شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور وارد خلیل آباد شد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور وارد خلیل آباد شد به گزارش خبرگزاری فارس از خلیل آباد، مهراله رخشانی مهر برای افتتاح دو طرح آموزشی نظیر دبیرستان شهید محمد آسوده و دبستان ستارگان و افتتاح پروژه های آبیاری تحت فشار اردوگاه شهید جعفریان وارد این شهرستان شد.
در این سفر، هاشمی نسب مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ، حسین پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی نیز در این سفر معاون وزیر آموزش و پرورش را همراهی می کنند.
انتهای پیام/ 70053 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
استفاده از ظرفیت رسانه های کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری در حوزه مواد مخدر

استفاده از ظرفیت رسانه های کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری در حوزه مواد مخدر به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید محمدکاظم نظری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: این شورا در سال گذشته اقدامات خوبی انجام داد که این فعالیت ها در راستای مبارزه با مواد مخدر در سال جدید هم ادامه دارد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آسیب های اجتماعی گفت: اعتیاد هم یکی از آسیب های اجتماعی در جامعه است که رسانه ها می توانند بیشتر به حوزه آسیب های اجتماعی خصوصاً مواد مخدر ورود پیدا کنند و قلم بزنند.
وی با اشاره به اینکه انتظارات از رسانه ها برای ورود به حوزه آسیب های اجتماعی بیشتر است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
بسیج سازندگی استان زنجان برای 5 هزار نفر اشتغالزایی کرده است/ آمادگی فوق العاده تیپ انصارالمهدی(عج) استان زنجان

بسیج سازندگی استان زنجان برای 5 هزار نفر اشتغالزایی کرده است/ آمادگی فوق العاده تیپ انصارالمهدی(عج) استان زنجان به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سردار جهانبخش کرمی ظهر امروز در مراسم دیدار با امام جمعه زنجان به مناسبت فرا رسیدن روز پاسدار که در دفتر امام جمعه زنجان برگزار شد، اظهار کرد: با همت همه کارکنان و عوامل سپاه انصارالمهدی(عج)، در راستای ارتقای فرهنگی کارکنان در سپاه اقدامات فوق العاده با اهمیتی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه اجرای اقدامات فرهنگی همچنان استمرار داشته است، اضافه کرد: در بخش امر به معروف و نهی از منکر نیز در سه سطح اقدامات بسیار خوبی از سوی سپاه استان زنجان صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
سومین فرماندار داورزن منصوب شد

سومین فرماندار داورزن منصوب شد به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن، مراسم تودیع و معارفه فرمانداران داورزن با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی، مسئولان و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در این مراسم، رضا فلاحی عشرت آبادی تودیع و سید غلام علی خوشبین به عنوان سومین فرماندار داورزن معرفی شد.
رضا فلاحی با ارائه عملکرد 4 ساله خود در دوران تصدی فرمانداری داورزن پرداخت و گفت: ابتدای ارتقای این شهرستان بود که مسیر توسعه سختی را پیش رو داشتیم و انتظارات هم بالا بود، باید وضعیت محروم منطقه تغییر اساسی می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 0 دقیقه پیش
اسناد بخشی از املاک شهر کوت عبدالله به نام شهرداری اهواز است/نداشتن شبکه فاضلاب مشکل اصلی کوت عبدالله

اسناد بخشی از املاک شهر کوت عبدالله به نام شهرداری اهواز است/نداشتن شبکه فاضلاب مشکل اصلی کوت عبدالله به گزارش خبرگزاری فارس از کارون، خلیل الهایی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: اسناد بخشی از املاک شهر کوت عبدالله به نام شهرداری اهواز است و مذاکرات ما برای تملک آن ها بی نتیجه مانده است.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی شهر کوت عبدالله نداشتن شبکه فاضلاب است، افزود: 165 هزار جوی روباز وجود دارد که مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده و شهرداری کوت عبدالله 36 نیرو را برای لایروبی روزانه جوی ها اختصاص داده است.
شهردار کوت عبدالله با بیان اینکه بودجه شهرداری کوت عبدالله در سال جاری، 55 میلیارد تومان است، عنوان کرد: با توجه به مشکلاتی که این شهر با آن مواجه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 10 دقیقه پیش
بازی سپاهان - استقلال بدون تماشاگر شد

بازی سپاهان - استقلال بدون تماشاگر شد به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ، با توجه به رأی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دیدار تیم های تراکتورسازی و صنعت نفت آبادان در هفته بیست ونهم و همچنین دیدار تیم های سپاهان - استقلال و صنعت نفت آبادان – استقلال خوزستان در هفته سی ام مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/س ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
شناسایی 600 زن معتاد در کهگیلویه و بویراحمد

شناسایی 600 زن معتاد در کهگیلویه و بویراحمد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، آذر صفایی در نشست ظهر امروز شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از شناسایی 600 زن معتاد در استان خبر داد و گفت: زنان 5 دهم درصد از جمعیت معتادان در استان را تشکیل می دهند.
مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: 262 نفر از این زنان در مراکز درمانی، تحت درمان قرار گرفتند و 60 نفر هم در دوران پس از ترک هستند.
وی ادامه داد: 21 مرکز درمانی در سطح استان دایر است که یک مورد از این مرکز در حوزه بانوان فعالیت دارد، همچنین 44 مرکز MMT (متادون درمانی) در سطح استان است که به زنان و مردان گرفتار اعتیاد خدمات ارائه می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
پرداخت بیش از 100 میلیارد ریال زکات در استان تهران

پرداخت بیش از 100 میلیارد ریال زکات در استان تهران حسن ولیئی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان تهران اظهار کرد: کمیته امداد بر اساس وظایف ذاتی خود به دنبال حل مشکلات معیشتی و دیگر نیازهای قشر نیازمند جامعه است و در این راه از ظرفیت ها و کمک های خیرین و مردم بهره می برد.
وی بیان کرد: یکی از کمک هایی که به قشر نیازمند جامعه صورت می گیرد از طریق زکاتی که مردم پرداخت می کنند تأمین می شود که شامل زکات واجب، زکات مستحب، زکات فطره و کفارات است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران تصریح کرد: مردم این استان طی سال 96 بیش از 100 میلیارد ریال زکات دادند که نسبت به سال قبل از آن با رشد دو برابری همراه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
حوزه علمیه دماوند با 35 سال قدمت نیاز به تعمیرات اساسی دارد/ طلاب در فضای مجازی فعالیت گسترده ای را آغاز کنند

حوزه علمیه دماوند با 35 سال قدمت نیاز به تعمیرات اساسی دارد/ طلاب در فضای مجازی فعالیت گسترده ای را آغاز کنند حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دماوند با بیان اینکه حوزه علمیه برکات فراوانی دارد، اظهار کرد: حوزه علمیه دماوند با 35 سال قدمت ساخت نیاز به تعمیرات اساسی دارد.
وی افزود: طلاب پس از اتمام تحصیلات می توانند در عرصه های تبلیغ، تدریس، پژوهش، تألیف و برخی عرصه های مدیریتی وارد شوند.
رئیس حوزه علمیه امام صادق (ع) دماوند گفت: دانشگاه های کشور برای تدریس دروس معارف اسلامی به استادان مجرب، انقلابی، متدین و متعهد نیازمند هستند که برخی از این استادان در حوزه های علمیه تربیت می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
مجلل ترین سالن تنیس روی میز کشور در نصف جهان

مجلل ترین سالن تنیس روی میز کشور در نصف جهان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ظهر امروز خانه تنیس روی میز استان اصفهان که مجدد بازسازی شده بود با حضور رئیس فدراسیون تنیس روی میز و مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و جمعی از پیشکسوتان، خیران و مدیران و مسؤولان ورزشی افتتاح شد.
خانه تنیس روی میز استان اصفهان که بزرگ ترین مرکز تنیس روی میز در کشور است و یکی از مجمو عه های بی نظیر در خاورمیانه به حساب می آید، پیش از این نیز در اختیار هیأت مربوطه بود که امروز مجموعه بازسازی شده افتتاح شد.
این مجموعه با 12 میز تنیس روی میز مجهز به جدید ترین متد کف پوش مورد تائید فدراسیون جهانی، میزهای استاندارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
پورموسوی: تا کنون برای تیم ملی امید صحبتی با من نشده است

پورموسوی: تا کنون برای تیم ملی امید صحبتی با من نشده است سیداکبر پورموسوی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اهواز در واکنش به خبر حضورش در بین کاندیداهای سرمربیگری تیم ملی امید، اظهار کرد: نمی دانم کسانی که این خبر را منتشر کرده اند از کجا به این مطلب رسیده اند و باید اعلام کنم تاکنون هیچ تماس یا صحبتی در این باره با من نشده است.
سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: از صبح امروز تماس های زیادی درباره این موضوع با من گرفته شده که من از این قضیه اظهار بی اطلاعی کردم.
گفتنی است از صبح امروز خبر حضور سیداکبر پورموسوی در لیست فدراسیون جهت تصدی سمت سرمربیگری تیم ملی امید در برخی رسانه ها منتشر شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
کسب سهمیه متوالی فدراسیون تنیس روی میز در 6 دوره المپیک

کسب سهمیه متوالی فدراسیون تنیس روی میز در 6 دوره المپیک به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مهرداد علی قارداشی ظهر امروز در حاشیه افتتاح خانه تنیس روی میز استان اصفهان اظهار کرد: جذب یک سرمایه حدود 500 میلیون تومانی کار ساده ای حتی برای فدراسیون هم نیست و کار مشکلی است که نتیجه یک کار تیمی است.
وی افزود: تیم خوبی در هیأت تنیس روی میز استان اصفهان فعالیت دارند؛ اگر سالن تختی به مجموعه هیأت واگذار شده است، حاصل عملکرد خوب هیأت بوده است.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: تکابی تنها این مجموعه را بازسازی نکرده است و چند مجموعه را در سطح اصفهان ایجاد کرده اند و همه می دانیم برای توسعه ورزش های مختلف نیاز به داشتن سالن ها و باشگاه های مورد نیاز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
3 هزار و 500 نفر در مراکز فرهنگی گناباد در نوروز اسکان داده شدند

3 هزار و 500 نفر در مراکز فرهنگی گناباد در نوروز اسکان داده شدند به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، هادی محمدپور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش که در فرمانداری گناباد برگزار شد، با اشاره به اینکه ستاد اسکان آموزش و پرورش این شهرستان در تمام 24 ساعت شبانه روز به مسافران نوروزی، خدمت رسانی می کرد، اظهار داشت: 3 هزار و 500 نفر در تعطیلات عید نوروز 97 در مراکز فرهنگی آموزشی این شهرستان اسکان داده شدند.
وی با اشاره به برگزاری جشن یکصدمین سالگرد تاسیس آموزش و پرورش گناباد، گفت: این جشن با حضور وزیر آموزش و پرورش در دهه آخر اردیبهشت امسال برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 50 دقیقه پیش
کشف تعداد 300 قطعه انواع "پرنده" تزیینی و کمیاب در سراوان

کشف تعداد 300 قطعه انواع "پرنده" تزیینی و کمیاب در سراوان رضا زینلی" در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی این شهرستان حین گشت زنی های هدفمند و کنترل خودروهای عبوری در" محور جاده قدیم خاش" به یک دستگاه خودرو پژو405 که در حال تردد بود مشکوک شدند.
وی افزود: راننده خودرو با مشاهده ماموران بلافاصله بر سرعت خود افزوده که بعد از طی مسافتی تعقیب و مراقبت توسط پلیس، راننده در روستای های اطراف جاده سراوان به خاش خودرو را رها و قبل از رسیدن ماموران از محل متواری می شود که در بررسی به عمل آمده از خودرو پژو405 تعداد 300 قطعه پرنده تزیینی قاچاق و فاقد مجوز بهداشتی کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 8 ساعت و 50 دقیقه پیش
انتخابات زودهنگام برای خنثی کردن طرح های ضد ترکیه است/ اردوغان نامزد سه حزب است

انتخابات زودهنگام برای خنثی کردن طرح های ضد ترکیه است/ اردوغان نامزد سه حزب است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، بکر بوزداغ معاون و سخنگوی نخست وزیری ترکیه امروز (پنجشنبه) گفت در تاریخ 24 ژوئن (3 تیر) سیستم جدید حکومتی ترکیه با توجه به رای مردم، کار خود را شروع خواهد کرد.
بوزداغ در میزگرد خبری با سردبیری خبرگزاری آناتولی گفت: در تاریخ 24 ژوئن، صفحه جدیدی در دوران ترک ها ورق می خورد....برگزاری انتخابات زودهنگام (ریاست جمهوری) گامی برای خنثی کردن نقشه های کثیف علیه ترکیه است .
وی با دفاع از تصمیم دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام و اینکه سودی در به تعویق انداختن آن وجود ندارد، گفت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور فعلی ترکیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
زلزله امروز خساراتی در برنداشته است/ حضور بخشداران در کانون زلزله

زلزله امروز خساراتی در برنداشته است/ حضور بخشداران در کانون زلزله عبدالله نادری امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی اظهار داشت: زلزله پیش از ظهر امروز در منطقه کوه جاشک که تقریبا خالی از سکنه است رخ داده و بر اساس ارزیابی های اولیه این حادثه تاکنون خسارتی نداشته است.
وی بیان کرد: مدیریت بحران شهرستان دشتی تشکیل شده است و بخشدارها همگی به مرکز زلزله رفته اند تا از نزدیک گزارش لازم را تهیه کنند.
فرماندار دشتی اظهار داشت: هنوز از میزان خسارت و تلفات جانی احتمالی این حادثه گزارشی واصل نشده است و اخبار تکمیلی در این زمینه به زودی اعلام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
انصاری فرد المپیاکوس را ترک می کند/کریم به بوندسلیگا می رود

انصاری فرد المپیاکوس را ترک می کند/کریم به بوندسلیگا می رود به گزارش خبرگزاری فارس، سایت newsbeast یونان خبر داد که گزارش ها حاکی از آن است که کریم انصاری فرد، مهاجم ایرانی المپیاکوس در تابستان پس از مسابقات جام جهانی روسیه این تیم به مقصد بوندسلیگا ترک خواهد کرد.
انصاری فرد تای این جای فصل از رقابت های سوپر لیگ یونان با زدن 15 گل در صدر بهترین گلزنان قرار دارد.
انتهای پیام/س ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 30 دقیقه پیش
زمین لرزه ای با قدرت 5.9 دهم ریشتر کاکی در استان بوشهر را لرزاند

زمین لرزه ای با قدرت 5.9 دهم ریشتر کاکی در استان بوشهر را لرزاند به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، زمین لرزه ای به بزرگی 5.9 دهم ریشتر ساعت 11:04 دقیقه امروز در چهار کیلومتری شهر کاکی و در عمق 18 کیلومتری به وقوع پیوست.
هر چند تا کنون خبری از خسارت های احتمالی مخابره نشده است اما شاهدان عینی از روستای کردان به خبرنگار فارس در شهرستان دشتی گزارش دادند از زمان وقوع این زمین لرزه دود شدیدی از گنبد نمکی و کوه های همجوار برخواسته است و تا مخابره خبر ادامه دارد.
شاهدان عینی در کاکی نیز گفتند که این زمین لرزه مردم کاکی را به خیابان ها کشاند اما هیچ گونه خسارتی در شهر اتفاق نرخ نداد اما دود در کوه های غرب و جنوب غربی این شهر به هوا برخواسته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
شطرنج باز گیلانی قهرمان جام بزرگ شیراز

شطرنج باز گیلانی قهرمان جام بزرگ شیراز به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امیررضا پوررمضانعلی استاد بزرگ شطرنج ایران با کسب نه و نیم امتیاز در پایان 11 دور از مسابقات استاندارد شطرنج جام بزرگ شیراز به مقام نخست این جام دست یافت.
پوررمضانعلی در دور پایانی جام با پیروزی مقابل ندیمی فر توانست به صدر جدول راه یابد و به مقام قهرمانی جام دست یابد، مهدی غلامی با نه امتیاز و پوئن شکنی بهتر در جایگاه دوم و مصدق پور با همین امتیاز در جایگاه سوم جای گرفتند.
شطرنج باز گیلانی در دور نخست مقابل محمد زارعی، در دور دوم مقابل حسین علوی، در دور سوم مقابل مرتضی مهرابی، در دور چهارم مقابل پویا اوریاد، در دور ششم مقابل آرش داغلی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
انهدام باند 10 نفره قاچاقچیان موادمخدر

انهدام باند 10 نفره قاچاقچیان موادمخدر غلامعباس غلامزاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، از انهدام دو باند 10 نفره قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و اظهار کرد: در پی وصول گزارشی مبنی بر قصد چند سوداگر مرگ برای انتقال عمده موادمخدر به چهارمحال و بختیاری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان و شهرستان های فارسان و بروجن قرار گرفت.
وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و انجام کار اطلاعاتی دقیق سه دستگاه خودرو سواری این قاچاقچیان را در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری شناسایی و متوقف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
فعالیت واحدهای ضایعات فروشی در محدوده ورامین ممنوع است

فعالیت واحدهای ضایعات فروشی در محدوده ورامین ممنوع است به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، جلسه مدیریت پسماند شهرستان ورامین به ریاست عباسعلی سعیدیان در محل فرمانداری ورامین تشکیل و موضوع خروج سه واحد ضایعاتی مجوز دار از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین موردبررسی قرار گرفت.
عباسعلی سعیدیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین در این جلسه گفت: فعالیت واحدهای ضایعات فروشی در محدوده شهر ورامین ممنوع است و این واحدها باید به خارج از شهر منتقل شوند.
افزود: بر اساس قانون، واحدهای فروش ضایعات نباید در محدوده شهر فعالیت کنند و لازم است تا با پیگیری گشت مشترک ادارات و تیم بازرسی امور اتباع خارجه، این واحدها در محدوده شهر ساماندهی شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
برگزاری سومین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی ویژه فرهنگیان در خراسان شمالی / اصلی ترین هدف وزارت آموزش وپرورش ترویج فرهنگ قرآنی است

برگزاری سومین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی ویژه فرهنگیان در خراسان شمالی / اصلی ترین هدف وزارت آموزش وپرورش ترویج فرهنگ قرآنی است مهدی حسن زاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بجنورد در حاشیه مرحله استانی سومین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی فرهنگیان خراسان شمالی گفت: بحث فعالیت های قرآنی به دو بخش دانش آموزی و فرهنگیان تقسیم می شود که چندین سال است در دستور کار وزارت آموزش وپرورش بر برگزاری این مسابقات با وحدت و شدت بیشتری تأکید شده است.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش وپرورش خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: همه ساله مسابقات فرهنگیان طبق روال سال جاری که سومین دوره آن است برگزار می شود و هدف آموزش وپرورش از اجرای این مسابقات شناسایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 10 ساعت و 20 دقیقه پیش
رشد 24 درصدی اقامت در سیستان و بلوچستان در ایام نوروز

رشد 24 درصدی اقامت در سیستان و بلوچستان در ایام نوروز به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، علیرضا جلالزایی در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان در سال 97، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان سرزمین جاذبه های طبیعی و تاریخی بی رقیب، صنایع دستی بی نظیر با فرهنگ دلنشین میزبان مسافران و گردشگران نوروزی بود.
سرپرست میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان در آغازین روزهای سال 97 با لبیک به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سالی که به عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است فصل نوینی در خدمتگذاری به هموطنان و رونق صنعت گردشگری ایجاد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
2 طرح فرهنگی و ورزشی در سمنان به بهره برداری رسید

2 طرح فرهنگی و ورزشی در سمنان به بهره برداری رسید به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، دو طرح فرهنگی و ورزشی صبح امروز در سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان همزمان با اعیاد شعبانیه به بهره برداری رسید.
نماز خانه سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با حضور حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین مشاور استاندار و رئیس شورای اقامه نماز استان، مهندس اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و پرسنل سازمان همراه با قرائت زیارت عاشورا و مولودی خوانی اعیاد شعبانیه به بهره برداری رسید.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین رئیس شورای اقامه نماز استان از زحمات ریاست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
نبرد تن و مین

نبرد تن و مین به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدسعید ابراهیمی در یاداشتی نوشت:
یکایک آنان که در معرکه عشق به مصاف خصم می روند و شجاعانه جان در طبق اخلاص می نهند، از اهالی کوی ایثارند و به فرموده خدای، باری تعالی از بر زمین نشستگان و جاماندگان از قافله عشق، برتر و والاترند.
این سیادت و سروری ازآن رو است که این سنگرنشینان از کیان و تمامیت مرزهای اسلام و از سنگر شرف و عزت مسلمین، پاسداری می نمایند و حِصنِ حصینِ مردمان و زینت نفیس والیان اند.
این است فضیلت و رفعت منزلت سنگربانان که جایگاهی بس عظیم و سترگ است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
استاندار لرستان در سفر به معمولان مورد استقبال گرم مسئولان پلدختر قرار گرفت

استاندار لرستان در سفر به معمولان مورد استقبال گرم مسئولان پلدختر قرار گرفت به گزارش خبرگزاری فارس از پل دختر، روز پنج شنبه، سید موسی خادمی جهت بازدید از طرح های نیمه تمام شهرستان پل دختر و بررسی مسایل و مشکلات و کمبودهای این طرح ها به همراه مدیران استانی در شهر معمولان حضور یافت.
استاندار لرستان همراه با مدیران استانی در بدو ورود به شهر معمولان با استقبال گرم و صمیمی نماینده مردم پل دختر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار پل دختر، امام جمعه معمولان و دیگر مسئولان شهرستان قرار گرفت.
خادمی در این سفر ابتدا با حضور گلزار شهدای شهر معمولان با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
همایش ملی نقش رسانه ای بیداری و شنیداری در تبیین اسلام آغاز شد

همایش ملی نقش رسانه ای بیداری و شنیداری در تبیین اسلام آغاز شد به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت الاسلام علی عباسی در حاشیه همایش ملی نقش رسانه ای بیداری و شنیداری در تبیین اسلام در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: همایش ملی نقش رسانه ای بیداری و شنیداری در تبیین اسلام با حضور حجت الاسلام موسوی مقدم قائم مقام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسوولان در سالن اجتماعات جامعه المصطفی العالمیه واحد گرگان در حال برگزاری است.
معاون آموزش جامعه المصطفی العالمیه واحد گرگان تصریح کرد: یکی از ویژگی های بارز روزگار ما حضور چشمگیر و تعیین کننده رسانه های جمعیی است به ویژه رسانه های دیداری و شنیداری در عرصه زندگی فردی و اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
پویش سراسری تولد دوست آسمانی من در مشهد برگزار می شود

پویش سراسری تولد دوست آسمانی من در مشهد برگزار می شود محسن عابدینی در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد از برگزاری برنامه پویش سراسری تولد دوست آسمانی من همزمان با سراسر کشور در بوستان کوهسنگی راس ساعت 16 خبر داد و گفت: این پویش با هدف معرفی بهتر و بیشتر شهید ابراهیم هادی به صورت کاملا مردمی در سراسر کشور و مشهد برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه امسال تولید شهید ابراهیم هادی همزمان با میلاد حضرت ابوالفضل (ع) شده است، متذکر شد: در برنامه امروز عصر، علاوه بر خانواده شهدا و جانبازان، همه مردم نیز برای شرکت در این مراسم دعوت هستند.
خادم مسئول پویش سراسری تولد دوست آسمانی من در مشهد ادامه داد: در این مراسم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
استاندار قزوین درگذشت امام جمعه آبیک را تسلیت گفت

استاندار قزوین درگذشت امام جمعه آبیک را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین عبدالمحمد زاهدی با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه فقید آبیک راتسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت روحانی خدوم و انقلابی حجت الاسلام والمسلمین سید ابوتراب موسوی امام جمعه فقید شهرستان آبیک موجب تألم و تاثر خاطر شد.
بدون تردید آن عالم فقید و اخ الشهید، عمر شریف و بلند خویش را در راه تبلیغ احکام شریعت و خدمت رسانی به مردم صرف کرد.
اینجانب، فقدان این روحانی خدوم و عالم فقید را به بیت مکرم ایشان، مردم شریف و متدین شهرستان های آبیک و آوج تسلیت عرض نموده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 20 دقیقه پیش
ساخت 1700 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در آستانه

ساخت 1700 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در آستانه به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه ، شهرداری آستانه از احداث و بهره برداری بیش از یک هزار و 700 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری طی چند سال آینده در این شهر خبر داد.
تا پایان سال جاری میلادی در سمت چپ خیابان ساحلی شهر آستانه 47 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری احداث و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
تیمور بایکنجی اف رئیس پلیس اداری دپارتمان وزارت کشور شهر آستانه در این خصوص گفت: جاده های دوچرخه سواری در خیابان های کابانبای باتیر ، منگیلیک ال ، ریسقولاف ، بزرگراه کارکارالی ، کوچه های کونایف ، داستیک ، ماکاتایف و ساحل رودخانه ایشیم احداث می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 30 دقیقه پیش
مراسم تشییع پیکر پاک دو تن از شهدای حادثه تروریستی میرجاوه در زاهدان

مراسم تشییع پیکر پاک دو تن از شهدای حادثه تروریستی میرجاوه در زاهدان به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، مراسم تشییع پیکر پاک پاسدار شهید محمدنور رجبیان و بسیجی شهید زکریاگمشادزهی از شهدای حادثه تروریستی میرجاوه در زاهدان با حضور گسترده مردم برگزار شد.
انتهای پیام/3139 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
جهرمی از پروژه مجتمع ICT و دیتا سنتر کرمانشاه بازدید کرد

جهرمی از پروژه مجتمع ICT و دیتا سنتر کرمانشاه بازدید کرد به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در بدو ورود به استان در فرودگاه کرمانشاه مورد استقبال قرار گرفت و سپس راهی روند بررسی پروژه های حوزه های فناوری و ارتباطی استان شد.
براساس این گزارش، جهرمی پس از ورود به استان از پروژه مجتمع ساختمانی دیتاسنتر واقع در شهر کرمانشاه بازدید به عمل آورد.
پروژه مجتمع ICT و دیتاسنتر کرمانشاه با اعتبار 12 میلیاردتومان در سال 95 کلنگ زنی شده است و اکنون در مراحل اجرایی سفت کاری قرار دارد که در صورت پیشرفت فیزیکی در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 12 ساعت و 0 دقیقه پیش
نخستین سمینار استانی دانش آموزی ریاضی به میزبانی بروجرد برگزار شد

نخستین سمینار استانی دانش آموزی ریاضی به میزبانی بروجرد برگزار شد به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد،صبح امروز نخستین سمینار استانی دانش آموزی ریاضی به میزبانی بروجرد برگزار در حاشیه این سمینار نمایشگاهی دست ساخته های دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه استان لرستان به نمایش درآمد.
مدیر آموزش وپرورش بروجرد در حاشیه این سمینار در جمع خبرنگاران گفت: نخستین سمینار ریاضی دانش آموزی استان لرستان با هدف آشتی دانش آموزان با ریاضی، درک و زندگی کردن با آن و آشنایی دانش آموزان با ریاضی در حوزه های پژوهشی و تحقیقی برگزار شد.
شهاب روزبهانی اظهار کرد: ارتقا سطح آموزش وپرورش بروجرد و ایجاد تحرک و پویایی بیشتر آن از دیگر اهداف برگزاری این سمینار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 10 دقیقه پیش
درگیری جوانان ضایعات جمع کن رنگ خون گرفت

درگیری جوانان ضایعات جمع کن رنگ خون گرفت به گزارش خبرنگار حوادث فارس، سرهنگ سعید رضا جمشیدی رییس کلانتری 175 باقرشهر گفت: ساعت 15:30 روز گذشته مأموران کلانتری در جریان فوت جوانی 18 ساله در بیمارستان هفت تیر قرار گرفتند.
وی ادامه داد با حضور مأموران پلیس در محل فوت متوقی و در تحقیقات اولیه مشخص شد این فرد بر اثر جراحات وارده با قمه از ناحیه سر به قتل رسیده است.
رئیس کلانتری 175 باقرشهر گفت: با بررسی های میدانی کاشف به عمل آمد چند نفر اتباع افغانی در کارگاه ضایعات پلاستیکی در روستای قمصر باقر شهر به خاطر اختلاف بر سر ضایعات با مقتول ایرانی درگیر شدند که یکی از آنان با قمه به سر او ضربه زده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
قانونی برای کنترل مصرف پلاستیک وجود ندارد/ لزوم تعریف مالیات برای مصرف پلاستیک

قانونی برای کنترل مصرف پلاستیک وجود ندارد/ لزوم تعریف مالیات برای مصرف پلاستیک علی مریدی مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ، با اشاره به شعار پایان آلودگی پلاستیکی که امسال به عنوان شعار جهانی روز زمین پاک و با توجه به تبعات استفاده از پلاستیک بر اکوسیستم انتخاب شده است، گفت: ما در کشورمان از استفاده به صورت بی رویه پلاستیک مصرف می شود و به همین منظور شعار ( نه به کیسه های پلاستیکی) را به عنوان شعار سال زمین پاک انتخاب کردیم.
وی در ادامه اظهار داشت: از سه ماه گذشته چالش بی زباله در کشور آغاز به کار کرده است، و یکی از مباحث آن مربوط به کیسه های پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
قاتل فراری دیواندره ای در درگیری با ماموران انتظامی کشته شد

قاتل فراری دیواندره ای در درگیری با ماموران انتظامی کشته شد به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، یک داماد دیواندره ای دیروز به دلیل اختلافات خانوادگی، همسر، پدرزن، مادرزن و دو تن دیگر از بستگانش را با ضرب گلوله کشت.
وی پس از کشتن اعضای خانواده همسرش، متواری شد که بلافاصله اقدامات فنی پلیسی، چهارشنبه شب در شهرستان شاهین دژ، شناسایی شد که در حین درگیری مسلحانه با ماموران کشته شد.
گفتنی است، در این درگیری سروان خیرالله امان زاده یکی از ماموران انتظامی فرماندهی شاهین دژ به شهادت رسید.
انتهای پیام/2330/71 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 12 ساعت و 30 دقیقه پیش
برنامه "شب های آفتابی" در حسینیه اعظم زنجان اجرا می شود

برنامه "شب های آفتابی" در حسینیه اعظم زنجان اجرا می شود مجتبی شهامی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه های متعددی توسط حسینیه اعظم زنجان اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های حسینیه اعظم زنجان اجرای برنامه "شب های آفتابی" است، تصریح کرد: این برنامه از فردا 30 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه به مدت سه روز اجرا خواهد شد.
مدیرروابط عمومی حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه برنامه "شب های آفتابی" هر روز از ساعت 21 اجرا می شود، اضافه کرد: سخنران این مراسم نیز حجت الاسلام ریاضت خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 12 ساعت و 30 دقیقه پیش
ماجرای رسوایی جنسی در اروپا؛ چیرگی زن واقعی بر زن فلسفی

ماجرای رسوایی جنسی در اروپا؛ چیرگی زن واقعی بر زن فلسفی افشاگری در خصوص رسوایی جنسی در اروپا که با سخنان چند زن صاحب مقام در کشورهای اروپایی و آمریکایی کار خود را شروع کرد، حالا با کمپین من هم Me Too در حال رسواسازی تعداد بیشتری از مواردی است که در اروپا و آمریکا اتفاق افتاده است. این کمپین در حالی به کار خود ادامه می دهد که به سرعت در حال فراگیر شدن است. این در حالی است که این رسوایی ها بیشتر در خصوص زنان سرشناس غربی صورت می گیرد و خیل گسترده ای از زنانی که احتمالا درگیر این موضوع بودند ولی ناتوان از گفتن و یا افشاسازی این مسئله بوده اند را نادیده گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 30 دقیقه پیش
هنر ایرانی در جشنواره هنرهای تجسمی و صنایع دستی ازبکستان/بارش برف بهاری در قرقیزستان

هنر ایرانی در جشنواره هنرهای تجسمی و صنایع دستی ازبکستان/بارش برف بهاری در قرقیزستان به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس، هنر ایرانی در جشنواره هنرهای تجسمی و صنایع دستی ازبکستان، بارش برف بهاری در قرقیزستان و ممنوع الخروج شدن مردان زیر 30 سال در ترکمنستان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
افزایش 33 درصدی تجارت خارجی تاجیکستان در 3 ماه نخست 2018
آژانسی آمار تاجیکستان از افزایش بیش از 258 میلیون دلاری تجارت خارجی این کشور در 3 ماه اول سال جاری میلادی خبر داد.
افغانستان، داعش و تهدیدات امنیتی در دستور کار دبیرخانه پیمان امنیت جمعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 40 دقیقه پیش
ادارات و نهادهای برتر حوزه ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد تجلیل می شوند

ادارات و نهادهای برتر حوزه ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد تجلیل می شوند سید منصور موسوی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری فارس در یاسوج اظهار کرد: مدیران برتر دستگاه های اجرایی استان در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت معرفی و تجلیل می شوند.
موسوی خاطرنشان کرد: مصمم هستیم که همزمان با روز سوم خردادماه دستگاه های برتر را معرفی کنیم.
این مسؤول خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی مستندات خود را به واحد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد واقع در گلستان 14 تحویل دهند.
انتهای پیام/82009 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
تغییر روش درآمدزایی برای جوامع محلی از منابع طبیعی/توسعه گونه های بومی حوزه زاگرس در فارس با نگاه اقتصادی

تغییر روش درآمدزایی برای جوامع محلی از منابع طبیعی/توسعه گونه های بومی حوزه زاگرس در فارس با نگاه اقتصادی به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جنگل های زاگرس که در استان فارس واقع شده اند، رویشگاه گیاهان بومی همچون بلوط، بنه، بادام کوهی و ... هستند که در گذشته به دلیل بهره برداری بیش از حد در برخی از نقاط، دچار کاهش و خشکیدگی شده اند و امسال منابع طبیعی و آبخیزداری فارس همچون سال قبل، حفظ و توسعه این گونه های بومی را در دستور کار خود قرار داده است تا با وجود خشکسالی در استان، معضل خشکیدگی درختان جنگلی به حداقل برسد.
مدیرکل منابع طبیعی فارس با ابراز رضایت از عملکرد این اداره در زمینه توسعه و حفظ جنگل های بلوط استان می گوید: به دنبال اقدامات موثر صورت گرفته در این حوزه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
مرکز سلامت فاطمیه تبریز افتتاح شد

مرکز سلامت فاطمیه تبریز افتتاح شد به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز صبح امروز در آیین افتتاح مرکز سلامت فاطمیه تبریز اظهار کرد: این مرکز با زیربنای 600 مترمربع در سه طبقه و با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در تبریز افتتاح شد.
وی افزود: مرکز سلامت فاطمیه تبریز یکی از 33 مرکز سلامت در سطح شهر تبریز است که زمین آن توسط شهرداری تامین شده و دانشگاه علوم پزشکی با هزینه یک میلیارد تومان در اسفندماه سال 95 عملیات آن را آغاز کرد و در اسفند سال 96 به اتمام رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
انجام 888 عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق در سنندج

انجام 888 عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق در سنندج سهیل فضل وزیری در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: رسالت اصلی سازمان آتش نشانی امداد رسانی در کمترین زمان ممکن در راستای حفظ جان و مال شهروندان در مواقع بروز حوادث است.
وی بیان کرد: سال گذشته آتش نشانان این سازمان در عملیات های مختلفی در سطح شهر و بیرون از محدوده شهر در زمان بروز حوادث حضور بموقع داشته است.
وی از انجام 888 عملیات امداد و نجات واطفاء حریق در طی سال گذشته خبر داد و گفت: این تعداد عملیات انجام شده شامل 494 عملیات اطفاء حریق و 394 عملیات امداد و نجات است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
توقیف موتور لنج تجاری حامل بیش از 27 میلیارد ریال کالای قاچاق در پارسیان

توقیف موتور لنج تجاری حامل بیش از 27 میلیارد ریال کالای قاچاق در پارسیان به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی اصغر خرم روی صبح امروز در نشست با خبرنگاران گفت: مرزبانان شهرستان پارسیان حین گشت زنی و کنترل حوزه استحفاظی به یک فروند لنج باری مشکوک و شناور را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.
وی افزود: مرزبانان در بازرسی از شناور تجاری موفق شدند 27 میلیارد و 721 میلیون ریال انواع کالای قاچاق را که خارج از مجوز و مانیفیست قانونی بارگیری شده بود را کشف و ضبط کنند.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با اشاره به دستگیری یک متهم در این رابطه گفت:کالاهای کشف شده شامل 28 هزار و 800کیلوگرم برنج،444 دستگاه کولر، 50حلقه لاستیک، 2هزار و 40 جفت دمپایی، 350 تخته پتو ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 0 دقیقه پیش
وزارت بهداشت مشکلات آزمایشگاه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم را دریابد

وزارت بهداشت مشکلات آزمایشگاه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم را دریابد به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، امروزه اهمیت علوم آزمایشگاهی بر کسی پوشیده نیست و نخستین اقدام پزشکان نیز برای تشخیص نوع بیماری و مبارزه با آن، تجویز آزمایش می باشد.
همگان می دانند که انجام آزمایش ها در تشخیص و درمان بیماری ها بیش از 70 درصد نقش دارد که این خود نشان دهنده اهمیت علوم آزمایشگاهی می باشد.
با توجه به اهمیت و حساسیت این علم در تشخیص بیماری ها، باید تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی مجرب و مجهز به علم روز دنیا به تعداد کافی در آزمایشگاه ها اعم از دولتی و خصوصی فعالیت کنند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 10 دقیقه پیش
تجهیز 40 درصد از چاه های آب استان به کنتور هوشمند

تجهیز 40 درصد از چاه های آب استان به کنتور هوشمند به گزارش خبرنگار فارس از یزد، محمدمهدی جوادیان زاده، شامگاه چهارشنبه در نشست شب یزد با اشاره به نصب کنتور هوشمند بر 40 درصد چاه های استان گفت: این اقدام باید تا تجهیز تمام چاه های استان ادامه داشته باشد که بر همین اساس در اولویت ها بخش کشاورزی قرارگرفته است.
وی ادامه داد: طی بررسی ها و نیز تشکیل جلسه با کشاورزان استان در دشت ها و شهرستان های متعدد موفق به اجرای طرح 45 روزه خاموشی چاه ها در سطح استان شدیم که برآورد صرفه جویی از این اقدام 75 میلیون مترمکعب است.
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان یزد فرهنگ سازی با تبلیغات سازنده را یکی از مؤثرترین راه های رسیدن به هدف در عرصه آب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
جذب 410 میلیارد تومان تسهیلات بخش کشاورزی از 10 ردیف اعتباری

جذب 410 میلیارد تومان تسهیلات بخش کشاورزی از 10 ردیف اعتباری علی اصغر نقی ئی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه 10 ردیف اعتباری در استان همدان برای ارائه تسهیلات به کشاورزان وجود دارد، اظهار کرد: در حوزه تسهیلات رونق تولید 74 میلیارد تومان در بخش کشاورزی جذب شده است.
وی با اشاره به جذب 38 میلیارد تسهیلات صندوق توسعه ملی، ادامه داد: در حوزه تسهیلات اشتغال فراگیر 3 میلیارد تومان و در حوزه تسهیلات توسعه روستایی در قالب تفاهمنامه 10 میلیارد تومان در بخش کشاورزی جذب شده است.
مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه تسهیلات توسعه روستایی و عشایری 15 میلیارد تومان و تسهیلات مکانیزاسیون 40 میلیارد تومان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
تلاش می کنم حضور در تیم ملی فوتبال ایران را تجربه کنم

تلاش می کنم حضور در تیم ملی فوتبال ایران را تجربه کنم به گزارش خبرگزاری فارس از حاجی آباد، هاشمی جوان با انگیزه ای است، روحیه بسیار خوب، با انگیزه و اهداف بلندی دارد و با تلاش های خستگی ناپذیر خود قصد دارد با تجربه در تیم ملی فوتبال ایران و با بازی جذاب و دیدنی اش لحظه ای دل ملت ایران را شاد کند، سجاد هاشمی متولد 76 از شهرستان حاجی آباد دانشجوی مهندسی برق دانشگاه صنعتی سیرجان می باشد.
گفت وگویی با وی ترتیب دادیم که با هم می خوانیم:
* فوتبال را ازچه زمانی شروع کردید؟
مدت سه سال است که فوتبال را شروع کردم، یک سال اول به صورت انفرادی اما دو سال بعدی به صورت حرفه ای آغاز کردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
نگرانی از آمار استفاده از لوازم آرایشی در خراسان شمالی

نگرانی از آمار استفاده از لوازم آرایشی در خراسان شمالی حسن براتی زاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به آمار بالای استفاده از لوازم آرایش در کشور اظهار داشت: ایران در دنیا رتبه 6 استفاده از لوازم آرایش را دارد و این آمار تهدید جدی برای کشور محسوب می شود.
مدیر نظارت بر موادغذایی و آشامیدنی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در ادامه افزود: تعداد 200 مرکز عرضه لوازم آرایشی بهداشتی و 70 داروخانه که بخش عمده ای لوازم آرایشی دارند در سطح استان فعالیت می کند که گویای مصرف بالای لوازم آرایشی بهداشتی در سطح استان است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در خراسان شمالی توانستیم برای اولین بار در مراکز آموزشی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی از اهم وظایف دولت در سال 97

حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی از اهم وظایف دولت در سال 97 به گزارش خبرگزاری فارس از بستک، عبدالله پرتابیان امروز در اولین جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: سال جدید دولت روند اقتصاد مقاومتی را ادامه خواهد داد و در جهت ایجاد اشتغال و تولید تلاش خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات که از سوی دستگاه های اجرای به بانک معرفی شده اند جهت دریافت تسهیلات روند کاری خود را دنبال نمایند و بانک ها نیز موظفند در جهت جذب تسهیلات تلاش کنند و ریالی از شهرستان بستک برگشت داده نشود.
فرماندار شهرستان بستک با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 50 دقیقه پیش
مجموعه شعر انجمن طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی منتشر شد

مجموعه شعر انجمن طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی منتشر شد به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، کتاب خندیشه به کوششش عبدالرضا قیصری، طراحی جلد وحید عباسی و توسط انتشارات پرتو رخشید وارد بازار نشر شد.
در صفحه نخستین کتاب و بعد از فهرست، کتاب به طنزنویسان فارس از دیرباز تا همین امروز که در این کتاب مجال نبود از این عزیزان مطلبی بیاوریم ازجمله سعدی، حافظ و ... شما دوست عزیز! تقدیم شده است.
این کتاب دست چینی از نمونه کارهای بعضی از اعضای انجمن طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس بانام خندیشه است.
نمونه هایی از مطالب منتشرشده در این کتاب را در زیر آورده ایم.
محمدجواد فلاحی در مطلبی بانام وی نوشته است:
لپش می گیرم و می بوسمش هی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 13 ساعت و 50 دقیقه پیش
برنامه های حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در روز های نخست ماه شعبان

برنامه های حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در روز های نخست ماه شعبان به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برنامه های مختلف و متنوعی را برای ایام ماه شعبان المعظم تدارک دیده که سخنرانی و مدیحه سرایی از جمله آیتم های آن است.
برنامه سخنرانی های سه روز اول ماه شعبان به شرح ذیل است؛
پنجشنبه 30 فروردین همزمان با شب ولادت امام حسین(ع) سخنرانی حجت الاسلام فرحزاد و مدیحه سرایی مجید سمنانی.
جمعه 31 فروردین همزمان با شب ولادت حضرت ابوالفضل(ع) سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی و مدیحه سرایی و سیدامیر حاج احمدی.
شنبه اول اردیبهشت ماه همزمان با میلاد امام سجاد(ع) سخنرانی حجت الاسلام فرشاد یزدی و مدیحه سرایی مرتضی عزیزی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 0 دقیقه پیش
شهید عزت الله احمدی: پیروزی حتمی با ملت مسلمان است

شهید عزت الله احمدی: پیروزی حتمی با ملت مسلمان است به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش ، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
*تبرک لحظاتمان با شهید عزت الله احمدی: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 0 دقیقه پیش
واکاوی مسئلۀ نفوذ فرهنگی در کلام مقام معظم رهبری با تکیه بر آیات قرآن

واکاوی مسئلۀ نفوذ فرهنگی در کلام مقام معظم رهبری با تکیه بر آیات قرآن چکیده
هدف: محققان در این پژوهش، به دنبال تبیین ماهیت نفوذ فرهنگی در آیات قرآن و یافتن مصادیق به روز در عصر حاضر بودند؛ تا با تبیین در مراکز علمی، باعث روشنگری اذهان عمومی شود. روش: روش این نوشتار، کتابخانه ای از نوع تحلیلی- توصیفی بود که با بررسی بیانات مقام معظم رهبری و تطبیق آنها با آیات و مصادیق روز تدوین شده است. یافته ها: نظام سلطه گر و متجاوز غرب در سالهای اخیر چندین مرتبه از این حربه استفاده کرده است که از جملۀ آن می توان به مسئلۀ نفوذ فرهنگی در جشنوارۀ موسیقی اشاره کرد که دشمن برای نفوذ در کشور، مأمور مستقیم دستگاههای امنیتی خود را به عنوان یک فرد صاحب هنر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 10 دقیقه پیش
بررسی جولان هالیوود در عربستان

بررسی جولان هالیوود در عربستان چندی است که ولیعهد سعودی ظاهرا به دنبال اجرای تغییرات فرهنگی اجتماعی است. تغییر قوانین رانندگی این کشور و اعلام آزادی رانندگی زنان، ورود آنان به ورزشگاه، فتوای اجازه دادن مفتی سعودی برای خروج زنان از کشور بدون اجازه همسر و اخیراً بازگشایی سینماها و امضای قراردادهایی بین سعودی ها و شرکت های سینمایی جهانی برای نمایش آثار سینمای غربی در این کشور. گرچه اهداف ولیعهد عربستان را در بازی قدرت باید بررسی کرد اما نوع به اصطلاح اصلاحات حاکی از نوعی ناسازگاری روند ها با وضعیت عربستان است ، بخصوص در تصمیم اخیر ، یعنی جولان دادن به سینمای هالیود است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 14 ساعت و 20 دقیقه پیش
حمایت از کالای ایرانی در اولویت برنامه های فرهنگ و ارشاد

حمایت از کالای ایرانی در اولویت برنامه های فرهنگ و ارشاد یوسف امینی در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص برنامه های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد با توجه به شعار سال اظهار داشت: نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی دارای یک سیاست گذاری مشخص چند ساله است وچندین سال است رهبر معظم انقلاب نامگذاری سال را با رویکرد اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات ملی انجام می دهند.
وی ادامه داد: بسیاری از مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ما تابع مسائل اقتصادی است و قصد دشمن این است که از سمت اقتصاد به کشور ضربه بزند.
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه بسیاری از مسائل اقتصادی ما مربوط به درون کشور است و باید از ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 14 ساعت و 20 دقیقه پیش
بمباران در خواب یا خیانت؟

بمباران در خواب یا خیانت؟ به گزارش مجله فارس پلاس، روزنامه کیهان در یادداشت امروز خود با عنوان بمباران در خواب یا خیانت؟ نوشت:
جهان در هفته ای که گذشت سرگرم تجاوز موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه بود.
پیش از این حمله نیز رژیم صهیونیستی دست به حمله ای هوایی علیه سوریه زد.
اگر چه این تجاوزها به بهانه حمله شیمیایی به دوما انجام شد اما تشت رسوایی متجاوزان بسیار زودتر از آنچه فکرش را می کردند بر زمین افتاد و مشخص شد اصل ماجرا نمایشی بوده و با کارگردانی لندن و بازیگری کلاه سفیدها -سیاهی لشکر انگلیس در سوریه- صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 20 دقیقه پیش
تامین 90 درصد آب شرب شهر قم از سد کوچری

تامین 90 درصد آب شرب شهر قم از سد کوچری احمد حاج حسینی مسگر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به منبع تامین آب شهر قم اظهار کرد: سد کوچری منبع اصلی تامین آب این شهر است که 90 درصد آب شرب شهر قم را تامین می کند، البته اکنون نیازی به استفاده از منابع دیگر برای تامین آب شهر قم نداریم.
وی ادامه داد: در نیمه دوم سال 96 به دلیل کاهش نزولات جوی، میزان آب ورودی به سد کوچری از سرشاخه های دز یک پنجم شد، به همین دلیل در صورت عدم صرفه جویی ظرف هفته های آینده مجبور از استفاده از ذخایر سدهای 15 خرداد و کوچری برای تامین آب شرب شهر قم خواهیم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 20 دقیقه پیش
آزادی در اندیشه اقبال

آزادی در اندیشه اقبال چکیده
علامه محمد اقبال لاهوری (1873-1938م) یکی از مصلحین و پایه گذاران پاکستان و از شاعران برجسته متعهد در تاریخ معاصر است که درباره ی حسین بن علی(رض) و نهضت او اشعار و ابیاتی تأثیرگذار داشته است. وی با اهتمام به اوضاع مسلمانان شبه قاره هند و با الهام از آموزه های قیام حسین(رض)، آنان را از بردگی سیاسی و فرهنگی بیگانگان آگاه ساخته و توانست زیباترین تعابیر و مضامین را در تبیین قیام آن حضرت ابلاغ و گزارش نماید که در نوع خود از دیدگاه ادبی و عرفانی و تاریخی کم نظیر است.
این مقاله به طور کلی، حضرت حسین بن علی(رض) را از دیدگاه مولانا اقبال لاهوری مورد بررسی و کنکاش قرار می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
نبودم همیشگی نیست، با مربیگری برمی گردم / دلم می خواهد کامپوند بانوان همیشه بدرخشد حتی اگر من نباشم

نبودم همیشگی نیست، با مربیگری برمی گردم / دلم می خواهد کامپوند بانوان همیشه بدرخشد حتی اگر من نباشم به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، افسانه شفیعی فرزند دیار زاینده رود ورزشکار موفق تیراندازی با کمان بانوان در بخش کامپوند که سه سال و نیم سابقه حضور در تیم ملی را داشته و با 5 عنوان جهانی و آسیایی و نیز 18 مقام کشوری همواره درخشان و پرافتخار بوده است، چندی پیش از حضور در میادین خداحافظی کرد.
وی در سال 94 تیرانداز برتر کشور در بخش بانوان معرفی شد و تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت ورزشی ادامه داد؛ لازم به ذکر است که از رقابت های قهرمانی آسیایی 2015 که موفق به کسب مدال آسیایی در بخش بانوان شد تاکنون کسی نتوانسته به چنین عنوانی دست پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
از آغاز خودسرانه کوچ زودرس بهاره در دهدشت تا شانه خالی کردن مسوولان از بار مسئولیت خود

از آغاز خودسرانه کوچ زودرس بهاره در دهدشت تا شانه خالی کردن مسوولان از بار مسئولیت خود به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، جلسه ستاد کوچ بهاره عشایر شهرستان های کهگیلویه و چرام در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد.
شرمت الله حسینی پرور در این جلسه ضمن ابراز گلایه از بی توجهی در خصوص برنامه ریزی کوچ بهاره عشایر اظهار داشت: متأسفانه مسوولان عشایر را به حال خود رها کرده اند، جلسه کوچ عشایر در سطح استان بدون هیچ گونه کار کارشناسی شده برگزار شد.
بخشدار مرکزی کهگیلویه با توجه به کوچ زودرس توسط عشایرین گفت: به دلیل بی توجهی و اهمیت ندادن مسوولان، خود عشایر شروع به کوچ زودرس نمودند و نتیجه آن علف های خشک شده در گرمسیر و نابودی علف های نو رس در مناطق سردسیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 40 دقیقه پیش
ضرورت همکاری همه دستگاه ها جهت خدمات به کوچ بهاره عشایر

ضرورت همکاری همه دستگاه ها جهت خدمات به کوچ بهاره عشایر به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، جلسه ستاد کوچ بهاره عشایر شهرستان های کهگیلویه و چرام در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد.
علی پوزش در این جلسه با توجه به آغاز کوچ زودرس بهاره عشایر در کهگیلویه به تشریح وظایف دستگاه های متولی پرداخت.
فرماندار کهگیلویه خواستار حفاظت و نگهداری و امنیت عشایر در طول مسیر از نیرو انتظامی شد و اظهار داشت: اداره امور عشایر به موقع و در کمترین زمان ممکن عشایر به مقصد برسانند و آذوقه آن ها را تأمین نمایند.
وی با توجه به اینکه تردد عشایر بیشتر از حوزه سرفاریاب می گذرد خواستار تدابیر لازم در این راستا از بخشداری سرفاریاب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 40 دقیقه پیش
انجام روزانه 300 آزمایش در بیمارستان غرضی ملایر/ مشکلات نیروهای آزمایشگاهی دیده شود

انجام روزانه 300 آزمایش در بیمارستان غرضی ملایر/ مشکلات نیروهای آزمایشگاهی دیده شود رحیم فراهانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به اینکه آزمایشگاه بیمارستان غرضی ملایر در سال 75 افتتاح شد اظهار کرد: در آن زمان با توجه به کم بودن تعداد پرسنل و تجهیزات آزمایش های ساده در این بیمارستان انجام می شد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش های مختلف بیوشیمی، همولوژی، آنالیز، انگل شناسی، میکروب شناسی و سرولوژی بانک خون در بخش های این آزمایشگاه فعال است گفت: در سال های اخیر فعالیت های ما در این آزمایشگاه تخصصی تر شده و آزمایش های انجام شده با بهترین کیفیت به بیماران و مراجعین صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 50 دقیقه پیش
حاکمیّت مردم در اندیشه سیاسی غرب و اسلام؛ نظام دموکراتیک و نظام مبتنی بر شریعت مقدس در قانون اساسی ایران

حاکمیّت مردم در اندیشه سیاسی غرب و اسلام؛ نظام دموکراتیک و نظام مبتنی بر شریعت مقدس در قانون اساسی ایران چکیده
حاکمیّت مردم در اندیشه سیاسی غرب که در یک نظام دموکراتیک تجلی می یابد، از طریق شناسایی فرد به عنوان غایت آغاز می شود. در این اندیشه، فرد هویتی مستقل از جامعه و دولت دارد و تواناست تعریف خود از رابطه انسان با جهان هستی را ارائه نماید. بر همین اساس، حاکمیّت مردم، با مفهوم نمایندگی دولت درهم تنیده است و مردم در یک قرارداد اجتماعی، به تأسیس مبانی و اصول قانون اساسی می پردازند و مشروعیت قوانین و حکومت را ناشی از اراده و رضایت خود می پندارند. بدین ترتیب مهم ترین کارویژه ی دولت این است که به نمایندگی پایبند باشد و حقوق و آزادی های مردم را تضمین نماید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 50 دقیقه پیش
زندگی هایی که با مصرف دخانیات دود می شود

زندگی هایی که با مصرف دخانیات دود می شود به گزارش خبرگزاری فارس، براساس اعلام نظر محققان سن، تحصیلات، جنسیت، شغل و وضعیت تاهل با متغیر سیگار کشیدن ارتباط معنی دار دارند و کنجکاوی و خودنمایی در میان همسالان، داشتن تفکرتجربه حسی متفاوت با مصرف دخانیات، عدم فرهنگ سازی جامعه در خصوص تفریحات سالم و منع سیگار به عنوان یک هنجار و مهمتر از همه گرایش والدین به مصرف دخانیات از دلایل روی آوری جوانان به مصرف آن است.
اگرچه در صدر اسلام و زمان حیات پیامبر اکرم(ص) دخانیاتی مانند سیگار و قلیان وجود نداشته اما در آیاتی از قرآن به طور صریح اشاره شده که انسان نباید در راستای نابودی و به خطر افکندن جان خود گام بردارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 ساعت و 0 دقیقه پیش
صادرات بذر خارشتر از خراسان جنوبی

صادرات بذر خارشتر از خراسان جنوبی به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ، هاشم ولی پورمطلق در بازدید از مزرعه خارشتر در خراسان جنوبی با تأکید بر سودآوری این بذر برای استان در راستای حمایت از تولیدات داخلی، اظهار داشت: خراسان جنوبی توانست با تولید رقم نمونه بذر خارشتر علاوه بر تأمین نیاز استان این بذر را به سایر استان ها صادر کند.
وی افزود: خارشتر مقاومت بسیار بالایی در سرما، طوفان، خشکی و شوری دارد، این گیاه به وسیله بذر و ریزوم تکثیر می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 10 دقیقه پیش
نقش دینداری والدین بر تاب آوری و سلامت روان دانشجویان: نقش واسطه ای عقلانیت دینی

نقش دینداری والدین بر تاب آوری و سلامت روان دانشجویان: نقش واسطه ای عقلانیت دینی چکیده
هدف: هدف محققان در این پژوهش، بررسی نقش واسطه ای عقلانیت دینی بین رابطۀ دینداری والدین با تاب آوری و سلامت روان دانشجویان بود. روش: روش پژوهش، همبستگی و جامعۀ آماری آن، شامل دانشجویان دختر دانشگاه الزهرا و والدینشان بوده که نمونه ای به تعداد 308 نفر دانشجو و پدر و مادر آنها به روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شدند. دانشجویان به پرسشنامه های عقلانیت دینی میردریکوندی، سلامت روان گلدبرگ و تاب آوری کانر- دیویدسون و والدین آنان به پرسشنامۀ دینداری خدایاری فرد پاسخ دادند. پایایی پرسشنامه ها از روش آلفای کرونباخ و روایی آنها به کمک نظر متخصصان و اساتید روان شناسی در حد مطلوب گزارش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 10 دقیقه پیش
بازگشت تحریم های هسته ای یا ماندن در برجام؛ مسئله کدام است؟

بازگشت تحریم های هسته ای یا ماندن در برجام؛ مسئله کدام است؟ با نزدیک شدن به 22 اردیبهشت ماه، موعد تصمیم دولت ایالات متحده آمریکا در مورد تمدید تعلیق تحریم های هسته ای دولت این کشور در حال آشکار کردن نشانه های رفتاری است که به شدت می تواند منافع جمهوری اسلامی ایران را تحت تأثیر قرار داده و امکان حداقلی ترین انتفاع ایران از برجام را نیز از بین ببرد.
انتظار طبیعی این است که با فرارسیدن موعد 22 اردیبهشت ماه، دولت ایالات متحده یا تعلیق تحریم های هسته ای را تمدید کند و به تعهد حقوقی خود نسبت به برجام ادامه دهد و یا اینکه با عدم تمدید تعلیق تحریم های هسته ای، خروج آمریکا از توافق هسته ای را صراحتاً اعلام کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
خانواده و مهدکودک یک بام و دو هوای تربیتی

خانواده و مهدکودک یک بام و دو هوای تربیتی اصولاً مهدکودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
چند ملاحظه اصلی وجود دارد. اولین ملاحظه این است که چون با حضور در مهدکودک، کودک برای اولین بار است که از مادر جدا و وارد محیطی می شود که هم از لحاظ فضا و هم از لحاظ اشخاص کاملاً غریبه است، این برای کودک می تواند بسیار تنش زا باشد. پس اولین چیزی که در مهدکودک باید مورد ملاحظه قرا بگیرد، از جهت روانی است. دوم از جهت فضا باید رنگ، تزیینات و جذابیت ها هم مشابهت هایی با خانه داشته باشد. مهم ترین مؤلفه مهدکودک، نیروی انسانی است که کودک با آن ها سروکار دارد.
اثرات مثبت مهد کودک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
تحقق رشد اقتصادی در گرو فرهنگ حمایت از کالای ایرانی است

تحقق رشد اقتصادی در گرو فرهنگ حمایت از کالای ایرانی است به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، محمد جهین شب گذشته در نشست با روسای شوراهای بخش مرکزی با اشاره به برخی از سیاست های کلان کشوری در جهت توسعه همه جانبه روستاها، اظهار داشت: دهیاران و شوراها باید با تعامل هر چه بیشتر با هم در جهت تحقق اهداف و سیاست های هدف گذاری شده تلاش بیشتری داشته باشند.
وی یکی از معضلات در روستاها را مساله جمع آوری زباله عنوان کرد و افزود: با اخذ عوارض حداقلی در ماه از هر خانوار روستایی، می توان گام های بسیار خوبی در جهت حل این معضل برداشت.
بخشدار مرکزی قشم با تاکید بر جلب مشارکت های مردمی در اجرای امور به ویژه طرح های عمرانی و خدماتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
پیگیری مشکلات مردم مهمترین وظیفه شوراهاست

پیگیری مشکلات مردم مهمترین وظیفه شوراهاست به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، عبدالقادر صالحی شب گذشته در نشست با بخشدار و روسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی قشم با تاکید بر اینکه همکاری مردم برای آبادانی روستاها بسیار مهم و ضروری است، اظهار داشت: دهیاران منتخب شوراها به عنوان نمایندگان مردم هستند که باید با برنامه ریزی های صحیح و کاربردی زمینه مشارکت مردم در جهت زیباسازی و انجام امور فرهنگی و عمرانی در روستاها فراهم آورند.
وی با تاکید بر اینکه دهیاران باید تمام تلاش خود را در جهت اجرای مصوبات شوراها داشته باشند، افزود: رمز موفقیت در مسیر خدمت به مردم، وجود اتحاد و همدلی میان اعضای شوراها و دهیاران است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
روزی به نام پاسدار

روزی به نام پاسدار به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در واقع برای پاسداران میهن عزیزمان مایه مباهات است که روزی به نام روز پاسدار نام گذاری شده است که تولد سومین خورشید تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت حسین بن علی(ع)می باشد. مولایی که کشتی نجات مان می باشد و جان خود و یارانش را برای زنده نگهداشتن اسلام فدا نمود تا اسلام زنده بماند و حق و حقیقت پابرجا بماند.
این روز به نام روز پاسدار نام گذاری شده است تا پاسداران در خاطر داشته باشند که الگوی راستین آن ها حضرت اباعبدا... می باشد که برای پاسداری از اسلام و دین حتی از جان خود و عزیزانش گذشت و پاسداران هم در ادوار مختلف نشان داده اند که با الگوگیری از آن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
اهم اخبار خبرگزاری فارس آذربایجان غربی در 24 ساعت گذشته

اهم اخبار خبرگزاری فارس آذربایجان غربی در 24 ساعت گذشته به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، فرهنگ مدرسه سازی توسط خیرین سطح کشور نهادینه شود، منطقه آزاد ماکو پیشران و توسعه دهنده اقتصاد آذربایجان غربی است و رویکرد امسال مناطق آزاد حمایت از کالای ایرانی است اهم اخبار خبرگزاری فارس آذربایجان غربی در 24 ساعت گذشته است.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربابجان غربی:
فرهنگ مدرسه سازی توسط خیرین سطح کشور نهادینه شود
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربابجان غربی گفت: مدرسه سازی آثار و برکات ارزشمند فراوانی دارد و فرهنگ مدرسه سازی باید توسط خیرین و آحاد جامعه در سطح کشور نهادینه شود.
استاندار آذربایجان غربی: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
مهار آتش سوزی در اراضی مرتعی منطقه سیداحمدی بستک

مهار آتش سوزی در اراضی مرتعی منطقه سیداحمدی بستک به گزارش خبرگزاری فارس از بستک، حامد احمدپور شب گذشته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قسمتی از اراضی مرتعی در منطقه سیداحمدی شهرستان بستک در حاشیه جاده اصلی به مساحت یک هزار و 500 مترمربع دچار حریق شده بود که با حضور به موقع و تلاش ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری بستک در ابتدای وقوع آتش سوزی مهار و از سرایت آن به بخش های دیگر جلوگیری شد.
وی علت این آتش سوزی را بی احتیاطی راننده ها و احتمالاً پرتاب سیگار در حاشیه جاده دانست و افزود: از شهروندان خواسته با توجه به وجود پوشش علفی خشک در سطح مراتع شهرستان از برافروختن و رهاکردن آتش در عرصه های طبیعی جداً خودداری کنند و گزارشات مربوط ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
پایان کار سارقان سیم برق در بندر ماهشهر

پایان کار سارقان سیم برق در بندر ماهشهر به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جلیل زبیدی بابیان این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم برق در سطح شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران انتظامی این شهرستان با انجام اقدامات فنی و تخصصی دو سارق حرفه ای را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی طی عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ماهشهرتصریح کرد: متهمان دستگیرشده در تحقیقات پلیس به 24 فقره سرقت سیم برق اعتراف که با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
پروازهای فرودگاه زنجان به صورت ترکیبی برقرار می شود

پروازهای فرودگاه زنجان به صورت ترکیبی برقرار می شود محمد قاسمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به کنسل شدن پروازهای فرودگاه زنجان به مشهد و کیش اظهار کرد: این اقدام توسط شرکت چارتر کننده انجام شده است.
وی از برنامه ریزی برای برقراری مجدد پروازهای فرودگاه زنجان با همکاری شرکت هواپیمایی دیگری برای انجام پروازهای بین فرودگاه زنجان با مشهد و کیش خبر داد و تصریح کرد: این قرارداد همکاری در آینده نزدیک منعقد و اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیر فرودگاه زنجان در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه به نظر پروازهای فرودگاه زنجان- مشهد هم قربانی پروازهای زنجان- کیش شده است، گفت: قربانی نشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
17آوریل؛ روز اسیر فلسطین

17آوریل؛ روز اسیر فلسطین هفدهم آوریل هر سال مصادف با روز اسیر فلسطین است. در هفدهم آوریل 1974 شورای ملی فلسطین به پاسداشت فداکاری های اسرای فلسطینی این روز با نام روز اسیر فلسطین در تاریخ ثبت کرد.
کمیته اسرا و آزادگان فلسطینی با صدور گزارشی در آستانه روز اسیر فلسطین، از وضعیت بغرنج اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی خبر داد.
در این گزارش آمده است: در شرایط کنونی 6500 اسیر فلسطینی همچنان در زندان های رژیم صهیونیستی در اسارت قرار دارند که در بین آنها 350 کودک، 62 زن، 21 مادر فلسطینی، 8 کودک زیر سن قانونی، 6 نماینده مجلس، 500 نفر تحت بازداشت اداری، 1800 بیمار و 700 نفر نیازمند رسیدگی فوری پزشکی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
تابلوهای مفاخر متناسب با مناسبت های مختلف اکران می شوند

تابلوهای مفاخر متناسب با مناسبت های مختلف اکران می شوند مهدی ندایی در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد، از اکران تابلوهای مفاخر همزمان با مناسبت های مختلف خبر داد و اظهار کرد: علاوه براینکه تابلوهای مفاخر در مناسبت های مختلف در سطح شهر به نمایش درمی آیند، تصویر برخی از مفاخر همزمان با سالروز تولدشان اکران می شود.
وی با اشاره به اینکه در اکران های مفاخر، تأکید بر شخصیت های مشهدی است، افزود: برخی شخصیت های ویژه کشوری هم در اکران های ما قرار دارند.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد ادامه داد: در اکران فروردین پنج نفر از بزرگان شهر، آیت الله میلانی، آیت الله صالحی، آیت الله زنجانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 40 دقیقه پیش
واکاوی دیدگاه شیخ انصاری در استصحاب در حکم عقلی

واکاوی دیدگاه شیخ انصاری در استصحاب در حکم عقلی چکیده
استصحاب از مباحث مهم اصول فقه بوده که در میان اصول عملیه، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در استنباط مسائل فقهی، اهمیت بسیار دارد. یکی از این مباحث مورد بررسی در استصحاب، تقسیماتی است که برای آن مطرح است. یکی از این تقسیمات به اعتبار دلیل دالّ بر مستصحب است که این دلیل، عقلی است یا شرعی. حکم این استصحاب در احکام شرعی و احکام عقلی در بین اصولیان مورد اختلاف می باشد. از جمله علمای بزرگ، شیخ انصاری است که قائل به استصحاب در احکام عقلیّه و در احکام شرعیّه که مستند به احکام عقلیّه است، می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 40 دقیقه پیش
حمله شیمیایی دوما به روایت پسربچه ای که ناخواسته بازیگر یک صحنه سازی غربی شد

حمله شیمیایی دوما به روایت پسربچه ای که ناخواسته بازیگر یک صحنه سازی غربی شد به گزارش گروه مانیتورینگ خبرگزاری فارس ، رسانه ها و مقام های کشورهای غربی در هفته های گذشته هنگام بحث درباره وقوع حمله شیمیایی ادعایی در منطقه دوما به طور گسترده به فیلمی ارجاع دادند که در آن نیروهای امدادی در حال کمک رسانی به پسربچه ای هستند که ظاهراً در معرض گازهای سمی قرار گرفته است.
وزارت دفاع روسیه چند روز پیش اعلام کرد این فیلم در واقع ساختگی بوده و روز 7 آوریل حمله ای در منطقه واقع در دوما در منطقه غوطه شرقی به وقوع نپیوسته و مسکو عاملان ساخت این ویدئوی جعلی را شناسایی کرده است. ( +جزئیات بیشتر ) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 50 دقیقه پیش
تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز بیانات رهبری درباره نفوذ، مبارزه با شریانهای فساد، روز ارتش، کیش جایگزین ترکیه شود، آغاز مهاجرت از تلگرام، راز جویی از بازجویی سید امامی، جشن جنجالی قلهک، تغییر تاکتیک در بازار سکه عناوین اصلی روزنامه های امروز کشور را به خود اختصاص داده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 50 دقیقه پیش
بررسی تطبیقی مبانی اصل شفافیت از دیدگاه اسلام و نظریه حکمرانی خوب

بررسی تطبیقی مبانی اصل شفافیت از دیدگاه اسلام و نظریه حکمرانی خوب چکیده
شفافیت، مقوله ای است که در جهت تقویت رابطه حکومت با شهروندان، یک حرکت اساسی در بهبود سیاستگذاری قلمداد می شود و یکی از مؤلّفه های اساسی حکمرانی خوب به شمار می آید. از میان عناصر مختلف حکمرانی خوب، شفافیت را می توان یک رکن بنیادین جهت نیل به این تئوری در نظر گرفت که خود زمینه ساز و تقویت کننده دیگر مؤلفه ها نیز به شمار می آید. شفافیت و آگاهی عمومی مردم از آنچه در حکومت می گذرد، موضوعی نیست که به جوامع مدرن امروزی اختصاص یابد؛ بلکه در رویکرد دینی نیز به مفهوم و محتوای شفافیت اشاره شده؛ همچنان که سنّت پیشوایان اسلام مؤیّد اصل شفافیت و عدم احتجاب آنها در تعامل با جامعه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 50 دقیقه پیش
ایجاد کیوسک مطبوعاتی از سال 81 ممنوع است

ایجاد کیوسک مطبوعاتی از سال 81 ممنوع است بهروز ورمحمدی کرج در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز گفت: تعداد کیوسک های مطبوعاتی که در سطح شهر قرار دارد 342 عدد است که در سال های گذشته مجوز گرفته اند.
وی افزود: قانون ممنوعیت ایجاد کیوسک مطبوعاتی از سال 81 ایجاد شد و تاکنون مجوز کیوسکی به افراد داده نشده است و اگر کیوسکی در محل جدید ایجادشده مربوط به جابجایی آن بوده که به خاطر پروژه های کاری مانند ساخت زیرگذر و ایجاد پل و نظیر آن مجبور به انتقال اجباری شده است.
رئیس سازمان مشاغل و فرآورده ای کشاورزی شهرداری کرج با اشاره به هایپر شدن بعضی از کیوسک های مطبوعاتی اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 50 دقیقه پیش
مسئلۀ فرهنگی و مسئله شناسی فرهنگی ایران

مسئلۀ فرهنگی و مسئله شناسی فرهنگی ایران چکیده
هدف: با توجه به اهمیت فرهنگ، پویایی جوامع در گرو شناخت و حل به موقع مسائل فرهنگی است. بررسی علمی وضعیت فضای فرهنگی و نمادین جامعه، علاوه بر کمک به پالایش ساختار فرهنگ، سیاست های توسعه ای را نیز تسهیل می کند. هدف محققان در پژوهش حاضر، شناسایی مهم ترین مسائل فرهنگی کشور بود که مفهوم شناسی مسئلۀ فرهنگی ، از پیش شرط های چنین مطالعه ای تلقی می شود. روش: مطالعۀ حاضر از نوع اکتشافی بوده و از تکنیک تحلیل محتوا برای حصول به اهداف پژوهش استفاده کرده است. جامعۀ آماری با در نظر گرفتن معیارهای درون گنجی و صلاحیت های نخبگی، شامل 211 مطلب است که به صورت تمام شمار بررسی شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
لزوم عزم ملی، حاکمیتی و فراگیربرای آغاز یک انقلاب صنعتی، اقتصادی و فرهنگی در کشور

لزوم عزم ملی، حاکمیتی و فراگیربرای آغاز یک انقلاب صنعتی، اقتصادی و فرهنگی در کشور به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، هیات اندیشه ورز بسیج اساتید دانشگاه های لرستان بیانیه ای را با محوریت لزوم حمایت از کالای ایرانی برای تحقق شعار سال به شرح زیر صادر کرد:
به نام خدا
تاکید چندسال اخیر رهبر فرزانه انقلاب (مدظله) حول مسائل اقتصادی کشور از سویی و مطالبات معیشتی قاطبه مردم از سوی دیگر، باری است که سال ها بر دوش همه مسوولین کشور در هر سه قوه سنگینی می کند اما هنوز به منزل مقصود نرسیده است.
اما این بار چرخاندن انگشت اشاره رهبری از سمت مسوولین به سوی آحاد مردم، نشان دهنده ارجاع یک عزم ملی، حاکمیتی و فراگیر به قدرت آحاد ملت برای آغاز یک انقلاب صنعتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
ارزیابی تعاونی ها در فعال کردن ظرفیت اشتغال و جلوگیری از کارفرمایی شدن دولت

ارزیابی تعاونی ها در فعال کردن ظرفیت اشتغال و جلوگیری از کارفرمایی شدن دولت به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، تعاونی ها در نظام اقتصادی ایران از جایگاه بالایی برخوردار هستند و دولت ها برای برنامه ریزی های خود سهم تولیدات و صنایع تعاونی ها حساب ویژه ای باز می کنند تا جایی که بخش تعاونی در سال 1370 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
مجلس در ماده نخست قانون تعاونی ها جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت، اشتغال زایی، قرار دادن وسایل کار در اختیار کسانی که قادر به کارند ولی وسایل کار ندارند، پیشگیری از تمرکز و سرمایه و ثروت و غیره را از اهداف بخش تعاون در نظام اقتصادی برشمرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
حمایت از کالای داخلی؛ فرهنگی که باید نهادینه شود

حمایت از کالای داخلی؛ فرهنگی که باید نهادینه شود مقام معظم رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم رضوی در خصوص حمایت از کالای ایرانی فرمودند : ((کالای ایرانی یعنی محصول نهایی کار و سرمایه و فعّالیّت اقتصادی و ذهن و ابتکار و همه چیز..... بنابراین چیز باعظمتی است، چیز بسیار مهمّی است؛ این را بایستی حمایت کرد. در حمایت از این کالای ایرانی -که محصول تلاش فعّالان اقتصادی و فعّالان کارگری و سرمایه گذاران و برنامه ریزان و طرّاحان و مانند اینها است- هم مردم نقش دارند به عنوان تولید کننده ی کالای ایرانی، هم مردم نقش دارند به عنوان مصرف کننده ی کالای ایرانی؛ هم باید تولید کنند، هم باید مصرف کنند؛ هم باید در تولید تلاش کنند .... ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 10 دقیقه پیش
تولید تحت لیسانس نشانۀ خودباختگی است

تولید تحت لیسانس نشانۀ خودباختگی است اشاره
یکی از مشکلات حاد اقتصاد ایران، که از بدو ورود به بازار سرمایه داری دچار آن بوده، مسئلۀ خام فروشی است؛ چه در دورۀ قاجار که این خام فروشی ابریشم و مواد کشاورزی را شامل می شد و چه امروز که نفت مهم ترین مادۀ خامی است که عرضه می کنیم. بنابراین در کل این دوران، کارویژۀ ما در اقتصاد جهانی تغییر چندانی نکرده است. اصل این کارکرد عزت ما را خدشه دار می کند. بررسی خام فروشی در اقتصاد ایران، ما را برآن داشت تا با دکتر ساسان شاه ویسی به گفت وگو بنشینیم. وی دارای دکترای اقتصاد مدیریت از دانشگاه جرج واشنگتن و رئیس مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه تهران است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 30 دقیقه پیش
جای خالی ایران در بازار کشورهای سوریه و عراق پس از ایجاد آرامش/ حضور ایران در بازار کشورهای مقاومت دیپلماسی اقتصادی دولت را می طلبد

جای خالی ایران در بازار کشورهای سوریه و عراق پس از ایجاد آرامش/ حضور ایران در بازار کشورهای مقاومت دیپلماسی اقتصادی دولت را می طلبد به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امنیت پایدار در هر جامعه ای اساس توسعه برشمرده می شود و دولت ها برای تعالی و رشد خود در جهت اهداف توسعه ملی و منطقه ای و حتی بین المللی نیازمند امنیت هستند.
لازمه استقرار بازار و سرمایه گذاری در هر کشوری نیز امنیت است و اگر سرمایه گذار بخواهد در محلی سرمایه گذاری کند نیازمند امنیت پایدار برای بازگشت سرمایه و اساساً سود مورد انتظار است.
کشورهای همسایه جمهوری اسلامی در صادرات کالا و خدمات از نخستین مناطق برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی هستند و با توجه به اینکه امنیت به کشورهای همسایه ایران برگشته توجه به بازارهای آن ها قابل تأمل است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 40 دقیقه پیش
ماکرون، تعهد اروپا به توافقات جانبی بر برجام را برای ترامپ تشریح می کند

ماکرون، تعهد اروپا به توافقات جانبی بر برجام را برای ترامپ تشریح می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، دستیاران امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه اولویت های مسائلی که وی در دیدار با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در سفر به واشنگتن مطرح خواهد کرد را تشریح کرده اند.
برنامه جامع اقدامات مشترک (برجام) یا همان توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 که ترامپ تهدید کرده آمریکا را از آن خارج خواهد کرد یکی از اصلی ترین موضوعات گفت وگو میان سران دو کشور خواهد بود.
پایگاه خبری-تحلیلی نشنال بامداد پنجشنبه از قول دستیاران ماکرون گزارش داد رئیس جمهور فرانسه انتظار چندانی ندارد در سفر سه روزه به واشنگتن بتواند ترامپ را به ماندن در توافق هسته ای با ایران مجاب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 40 دقیقه پیش
کشف بیش از 5 کیلوگرم تریاک در مسجدسلیمان

کشف بیش از 5 کیلوگرم تریاک در مسجدسلیمان به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی حسینی در تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه قاطع با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی یک سوداگر مرگ را که در امر تهیه و توزیع مواد مخدر فعالیت داشت را شناسایی کردند.
وی افزود: پس از شناسایی دقیق مخفیگاه سوداگران مرگ، با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی منسجم و غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند که در بازرسی انجام شده مقدار پنج کیلو و 100 گرم مواد مخدر از نوع سوخته تریاک کشف شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 16 ساعت و 40 دقیقه پیش
مبانی فقهی جرم انگاری تخلّف از شروط تعدّد زوجات

مبانی فقهی جرم انگاری تخلّف از شروط تعدّد زوجات چکیده
تعدّد زوجات و مسائل پیرامونی آن، همواره از مباحث چالش برانگیز در عرصه حقوق خانواده بوده است. جرم انگاری مسئله مزبور در فرض عدم رعایت برخی از شروط قانونی توسط زوج، در قانون حمایت از خانواده(مصوّب 1391)، پذیرفته شده و تثبیت گردید. این جرم انگاری با برخی تشکیک ها از قبیل مغایرت آن با موازین شرع مواجه است و ابهامات بسیاری در مشروعیت چنین مجازاتی وجود دارد. این پژوهش، در پی آن است که پشتوانه های فقهی و شرعیِ اعمال چنین کیفرهایی را شرح دهد. نتایج تحقیق حاکی از آن است که جرم انگاری موارد مزبور در پرتو برخی از اصول و قواعد فقهی بلا اشکال و بلکه ضروری بوده و مطابق با موازین فقهی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 40 دقیقه پیش
برگزاری دوره مهارتی اپراتورهای پاسخگوی اضطراری در استان اصفهان

برگزاری دوره مهارتی اپراتورهای پاسخگوی اضطراری در استان اصفهان حسین درخشان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: دوره آموزشی-مهارتی اپراتورهای مراکز پاسخگویی اضطراری با حضور 110 نفر از کل کشور طی دو نوبت شنبه 25 فروردین ماه 97 تا دوشنبه و دوشنبه تا پنج شنبه 30 فروردین به میزبانی سازمان هلال احمر استان اصفهان در حال برگزاری است.
وی افزود: جمعیت هلال احمر با توجه به وظایف ذاتی خود در خصوص حوادث، سوانح و امدادرسانی، خط اضطراری با شماره 112 دارد که با نام خط ملی امداد و نجات شناخته شده و در سراسر کشور فعال و در حال امدادرسانی است.
مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 40 دقیقه پیش
برگزاری "پویش تولد دوست آسمانی من" در سبزوار

برگزاری "پویش تولد دوست آسمانی من" در سبزوار سعید قنبری مقدم در گفت وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با اشاره برگزاری "پویش تولد دوست آسمانی من" در شهرستان سبزوار، اظهار داشت: به مناسبت اعیاد شعبانیه در اوایل سال 97 به دنبال متبرک کردن فضای دانشگاه حکیم سبزواری به نام شهدا هستیم که به مناسب یکم اردیبهشت ماه مصادف با روز تولد شهید ابراهیم هادی ویژه برنامه ای با عنوان "بله برون" با حضور دانشجویان برگزار می شود.
وی بابیان اینکه امسال رنگ و لعاب "پویش دوست آسمانی من" به صورت دانشجویی است، افزود: اجرای کمدی داعش و روایتگری دوران هشت سال دفاع مقدس توسط حاج قاسم صادقی برای دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری از مهم ترین بخش های این برنامه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 40 دقیقه پیش
مطالعه تطبیقی ماهیت تعیین اجل در تعهدات قراردادی و براتی

مطالعه تطبیقی ماهیت تعیین اجل در تعهدات قراردادی و براتی چکیده
شناخت ماهیت توافق در تعیین اجل تعهدات قراردادی و براتی به منظور تعیین ضمانت اجرای عدم چنین توافقی و همچنین ضمانت اجراهای عدم اجرای تعهد در اجلِ تعیین شده کمک خواهد نمود. در حقوق ایران چنین توافقی در تعهدات قراردادی اجمالاً در قالب شرط صفت تبیین می شود که ضمانت اجرای عدم چنین توافقی، موجب حالّ محسوب شدنِ تعهد است. همچنین با توجه به قید تلقی شدن یا نشدنِ اجلِ تعیین-شده نسبت به تعهد، به ترتیب ضمانت اجرای منتفی شدنِ تعهد و یا ضمانت اجراهای عدم اجرای قرارداد را به همراه خواهد داشت. در حقوق انگلیس نیز توافق در تعیین اجل، در قالب شرط ضمن عقد تبیین می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 50 دقیقه پیش
مسابقات 5 جانبه کشتی فرنگی در اردبیل برگزار می شود

مسابقات 5 جانبه کشتی فرنگی در اردبیل برگزار می شود عبدالرضا اقبال، امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، با اشاره به برگزاری مسابقات 5 جانبه کشتی فرنگی به میزبانی استان اردبیل اظهار کرد: دومین دوره مسابقات چند جانبه کشتی فرنگی یادواره شهید مدافع حرم هاشم دهقانی نیا با همت آموزش پرورش استان اردبیل برگزار می شود.
وی افزود: این دوره از رقابت ها در رده های سنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان در سالن چندمنظوره شهید کاظم دیرین ناحیه دو آموزش پرورش شهرستان اردبیل روز پنج شنبه 30 فرودین ماه برگزار خواهد شد.
رئیس انجمن کشتی آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته تیم هایی از استان قم، گیلان، مازندران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 50 دقیقه پیش
ساخت و اعتباریابی مقیاس تعلقات دنیوی

ساخت و اعتباریابی مقیاس تعلقات دنیوی چکیده
هدف: هدف محققان در پژوهش حاضر، ساخت و اعتباریابی مقیاس تعلقات دنیوی بود. سؤال پژوهش این بود که آیا این مقیاس از پایایی و روایی مناسب برخوردار است یا خیر؟ روش: پایایی این مقیاس از دو طریق بازآزمایی و همسانی و روایی آن از طریق تعیین ضریب همبستگی بین این مقیاس با مقیاس صبر و پرسشنامه های نگرشهای ناکارامد و افسردگی و بالاخره، تحلیل عامل اکتشافی انجام شد. یافته ها: برای پایایی مقیاس(بازآزمایی و همسانی درونی) به ترتیب ضرایب پایایی 87/. و 88/. و برای روایی مقیاس(از طریق تعیین ضرایب همبستگی با سه مقیاس مذکور) به ترتیب ضرایب همبستگی 58/.-، 69/. و 42/. به دست آمد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 0 دقیقه پیش
تعطیلی واحدهای زیرزمینی غیرمجاز پرورش طیور در کرمان

تعطیلی واحدهای زیرزمینی غیرمجاز پرورش طیور در کرمان به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، حسین رشیدی در جلسه اضطراری پیرامون بررسی مسائل پیشگیری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با اعلام عاری بودن استان از این بیماری تاکنون اظهار داشت: جمع آوری و ممانعت از فعالیت تمام واحدهای غیرمجاز پرورش انواع طیور از جمله طیور بومی، بوقلمون، بلدرچین و انواع پرندگان زینتی در اسرع وقت صورت می پذیرد.
وی وجود این واحدهای زیرزمینی غیرمجاز پرورش طیور را با توجه به عدم داشتن شرایط امنیت زیستی و بهداشتی، یکی از عوامل اصلی خطر ورود بیماری به استان ها اعلام کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 0 دقیقه پیش
بررسی اهمیت تصویر در شعر کهن و امروز

بررسی اهمیت تصویر در شعر کهن و امروز به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان، هفتمین جلسه ی ادبی مرکز فرهنگی هنری کانون فین با حضور مسلم محبی شاعر استان و اعضای فعال ادبی نوجوان برگزارشد.
در ابتدای جلسه مسلم محبی در مورد متفاوت نویسی در خلق اثر گفت وگو کرد و ادامه داد : کسی که می خواهد شعر بگوید تصمیمش این است که از چیزی بگوید که دیگران نمی بیند با یک نگاه متفاوت، اینجاست که دنیای یک شاعر با دنیای دیگران متفاوت است.
وی افزود: همان قدر که ایجاد ارتباط میان اشیاء و پدیده ها در تازگی و اهمیت تصویر اهمیت دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
تبعیضی در اسلام در بین زن و مرد وجود ندارد/رعایت تقوا هیچ قیدی به جنسیت ندارد

تبعیضی در اسلام در بین زن و مرد وجود ندارد/رعایت تقوا هیچ قیدی به جنسیت ندارد هاجر تحریری نیک صفت شامگاه پنج شنبه در گفت وگو با خبرگزاری فارس در رشت با بررسی جایگاه زنان در فعالیت اجتماعی و سیاسی از نگاه اسلام اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید که ما شمارا از زن و مرد آفریدیم، اما این مسئله مایه برتری و تفاخر هیچ یک از شما نخواهد بود بلکه تقوا موجب گرامی تر بودن شما نزد خدا است.
وی با تأکید بر اینکه رعایت تقوا هیچ قیدی به جنسیت ندارد افزود: پروردگار زمینه کمال انسان را از طریق رعایت تقوا برای زن و مرد به طور یکسان فراهم کرده و عدم قید جنسیت در رعایت تقوا به این معناست که انسان ها فارغ از جنسیت بر مبنای شایستگی های خود می توانند از این موهبت برخوردار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
فرهنگ سازی محیط زیست بسته به نوع نگاه ما است

فرهنگ سازی محیط زیست بسته به نوع نگاه ما است سعید شفیعیان، در حاشیه مراسم تجلیل از دوچرخه سواران جاده بردسکن به طبس با شعار حامیان یوزپلنگ در گفت وگو با خبرنگار فارس بردسکن اظهار کرد: گونه های مختلف جانوری خراسان رضوی در طبیعت بردسکن وجود دارد و حضور یوزپلنگ آسیایی در منطقه درونه بردسکن به صورت قطعی دیده شده است.
وی سطح منطقه حفاظتی محیط زیست بردسکن را 200 کیلومتر ذکر کرد و افزود: شهرستان بردسکن از لحاظ محیط زیست طبیعی یکی از شهرستان های خاص خراسان رضوی است که منطقه حفاظت شده درونه به مساحت 66 هزار و 726 هکتار، پناهگاه حیات وحش است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 30 دقیقه پیش
الزامات و چالش های ایران در عبور موفق از پیچ تاریخی چیست؟

الزامات و چالش های ایران در عبور موفق از پیچ تاریخی چیست؟ در بخش قبلی این گفت و گو دکتر محمدباقر خرمشاد ، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، در راستای تبیین مفهوم پیچ تاریخی ، آن را مجموعه شرایطی دانستند که در آن، مجموعه ای از گفتمان ها و خرده گفتمان ها در حال رقابت هستند و افق آینده ی نظم جهانی را برآمدن طلایه هایی از شکل گیری تمدن نوین اسلامی با محوریت و مرکزیت ایران عنوان نمود. این گفت و گو را پی می گیریم.
الزامات ایران برای عبور موفق از پیچ تاریخی چیست؟
اولین نکته، داشتن بصیرت نسبت به آن چیزی است که در حال وقوع است؛ به عبارت دیگر، کسانی که در این زمینه مسئولیت و اختیار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 30 دقیقه پیش
جزئیات ویژه برنامه های دهه مهدویت حرم زینبیه

جزئیات ویژه برنامه های دهه مهدویت حرم زینبیه به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت زینب بنت موسی بن جعفر(ع) ، بهزاد صبری با بیان اینکه هم زمان با فرارسیدن نیمه شعبان و ایام میلاد باسعادت حضرت مهدی(عج) ویژه برنامه های متنوعی در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان تدارک دیده شده است، به تشریح برنامه های دهه مهدویت پرداخت.
وی افزود: مراسم ویژه میلاد باسعادت حضرت ولی عصر(عج) با برنامه هایی همچون سخنرانی، اجرای سرود و مولودی خوانی مداحان و ذاکران اهل بیت عصر روز 12 اردیبهشت ماه برپا خواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 30 دقیقه پیش
2 زنجانی به اردوهای تیم ملی وزنه برداری دعوت شدند

2 زنجانی به اردوهای تیم ملی وزنه برداری دعوت شدند هادی آپرا امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان، با بیان اینکه وزنه برداری استان زنجان در مسیر رشد و تعالی قرار گرفته است، اظهار کرد: ورزشکاران این رشته ورزشی از استان زنجان در رده های سنی مختلف پیشرفت داشته اند.
وی با بیان اینکه وزنه برداران زنجانی طی سال گذشته و امسال به اردوهای تیم ملی دعوت شده اند، تصریح کرد: حاصل این حضور کسب مدال برون مرزی برای نخستین بار در تاریخ وزنه برداری استان زنجان نیز بوده است.
مسؤول روابط عمومی هیأت وزنه برداری استان زنجان از دعوت دو وزنه بردار زنجانی به اردوی تیم ملی خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 30 دقیقه پیش
مبانی قاعده اضطرار در مسئولیت مدنی اشخاص و دولت

مبانی قاعده اضطرار در مسئولیت مدنی اشخاص و دولت چکیده
قاعده اضطرار، از مهم ترین قواعد فقهی حقوقی است. اضطرار، صفتی است که در اثر شرایط تهدیدآمیز و غیرقابل تحمل، مرتکب را به سوی فعل نادرست می کشاند. از چالش های اصلی در این قاعده، سلب ضمان است که غالب فقها، آن را تنها نافی حکم تکلیفی می دانند، ولی برخی بر این باورند که قاعده اضطرار بر حکم وضعی نیز دلالت دارد، به گونه ای که دیدگاه های گوناگونی در سلب مسئولیت ارائه گردیده است. در این پژوهش، پس از بررسی دیدگاه ها، روشن شد که نه تنها قاعدۀ اضطرار در باب مسئولیت مدنی اشخاص منشأ اثر است، بلکه تأثیر آن، در باب مسئولیت مدنی دولت نیز قابل اثبات است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 40 دقیقه پیش
بررسی خسارت انتظار ناشی از نقض قرارداد در کامن لا و حقوق ایران

بررسی خسارت انتظار ناشی از نقض قرارداد در کامن لا و حقوق ایران چکیده
نقض قرارداد به صورت عدم اجرا یا تأخیر در اجرا، تسلیم کالای معیوب، تسلیم کمتر یا بیشتر از مقدار و امثال آن، پدیدة شایعی است و نظام های حقوقی مختلف شیوه های متنوعی برای مقابله آن اندیشه اند. در نظام های کامن لایی، اولین و مهم ترین شیوة مقابله با نقض قرارداد، پرداخت خسارت یا غرامت پولی است، و الزام به اجرای تعهد، شیوة فرعی و استثنایی است. شایع ترین نوع خسارت در نظام های کامن لایی، خسارت انتظار است که هدف آن، قراردادن زیان دیده در وضعیتی است که اگر قرارداد اجرا می شد در آن وضعیت قرار می گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 50 دقیقه پیش
بررسی نقش رسانه های جمعی در کاهش موانع توسعۀ فرهنگی با رویکرد مدیریتی

بررسی نقش رسانه های جمعی در کاهش موانع توسعۀ فرهنگی با رویکرد مدیریتی چکیده
هدف: نظر به اهمیت مفهوم توسعه، به ویژه توسعۀ فرهنگی و نبود مطالعات جدی در این حوزه، پژوهش حاضر با هدف تعیین موانع توسعۀ فرهنگی و بررسی نقش رسانه های جمعی در کاهش این موانع صورت گرفت. روش: برای تحقق هدف، از روش تحلیل محتوای کیفی، با انجام مصاحبه های عمیق و نیمه ساخت یافته با گروهی از خبرگان و تلفیق دیدگاههای آنان با ادبیات نظری پژوهش و انجام مطالعات اسنادی، برای طراحی الگوی مفهومی استفاده شد. یافته ها: توسعۀ فرهنگی با موانع مختلفی از قبیل ساختاری، قانونی، تکنولوژیکی، اقتصادی، تاریخی، رفتاری و محیطی مواجه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 0 دقیقه پیش
توقیف خودروهای دارای پلاک مخدوش در کرمانشاه

توقیف خودروهای دارای پلاک مخدوش در کرمانشاه به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از پایگاه خبری پلیس، فضل الله شیری از اجرای طرح برخورد با وسایل نقلیه ای خبر داد که فاقد پلاک بوده و یا پلاک آن ها مخدوش باشد.
وی با بیان اینکه این طرح هفته آینده از اول تا پنجم اردیبهشت ماه سال جاری در استان کرمانشاه اجرا می شود، ادامه داد: پلاک وسیله نقلیه معرف هویت و شناسنامه سوابق آن است که متاسفانه برخی از متخلفان و مجرمان برای انجام اقدامات خلاف کارانه و فرار از اعمال مقررات اقدام به برداشتن، جعل و یا پوشاندن پلاک خودرو می کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه یادآور شد: این کار موجب تضییع حقوق سایر شهروندان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 0 دقیقه پیش
ترامپ: با حمله به سوریه مهارت بی مانند ارتش آمریکا را به نمایش گذاشتیم

ترامپ: با حمله به سوریه مهارت بی مانند ارتش آمریکا را به نمایش گذاشتیم به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در کنفرانس خبری با نخست وزیر ژاپن درباره حمله موشکی به سوریه اظهار نظر کرد.
وی گفت: با حمله به سوریه، یکبار دیگر مهارت بی مانند ارتش آمریکا را در معرض دید تمام جهان گذاشتیم.موشک ها شلیک شدند، آنها تلاش کردند موشک ها را هدف قرار دهند، اما هیچکدام را مهار نکردند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
میزبانی صبای قم از مرحله نهایی رقابت مدعیان صعود به لیگ برتر

میزبانی صبای قم از مرحله نهایی رقابت مدعیان صعود به لیگ برتر اصغر زرگر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: تیم فوتبال جوانان صبای قم به عنوان یکی از تیم های برتر گروه های سه گانه مرحله مقدماتی مجوز صعود به مرحله دوم رقابت های فصل 97 – 1396 لیگ دسته اول فوتبال جوانان باشگاه های کشور را کسب کرد.
وی ادامه داد: بازی های مرحله مقدماتی به شکل رفت و برگشت انجام شد و هم در قم میزبان بودیم و هم به خانه حریفان رفتیم اما بازی های مرحله دوم بر اساس برنامه ریزی سازمان لیگ فوتبال ایران به شکل مجتمع به انجام رسید و تیم صبای قم برای رویارویی با حریفان خود راهی رفسنجان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
افتتاح 792 پروژه در سفر وزیر ارتباطات به کرمانشاه

افتتاح 792 پروژه در سفر وزیر ارتباطات به کرمانشاه مسیب قبادیان امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه از سفر محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل مخابرات ایران به استان کرمانشاه خبر داد.
مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه با اشاره به اینکه تعداد 792 پروژه مخابراتی در استان کرمانشاه در جریان این سفر به افتتاح می رسد، ادامه داد: در این سفر همچنین بازدید از مناطق زلزله زده استان نیز انجام می گیرد.
وی میزان سرمایه گذاری انجام گرفته در حوزه شبکه تلفن ثابت طی سال گذشته را بیش از 250 میلیارد ریال اعلام کرد و متذکر شد: بخش عمده سرمایه گذاری انجام گرفته در بخش های توسعه فیبرنوری به متراژ 400 کیلومتر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
تجلی ارزش های دهه 60 در میان فرماندهان ارتش

تجلی ارزش های دهه 60 در میان فرماندهان ارتش به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ساده زیستی، پرهیز از تشریفات، حساسیت در استفاده از بیت المال، تواضع و فروتنی و ... از جمله ارزش هایی است که در دهه 60 مبنای کار مسئولین نظام در هر پست و مقامی بود. در این میان بسیاری از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی همچون شهید صیاد شیرازی، شهید بابایی و شهید یاسینی، پایبندی ویژه ای به این ارزش ها داشتند.
در این نوشتار نمونه هایی از تقید و پایبندی فرماندهان ارتش جمهوری تاسلامی ایران به ارزش های دهه 60 روایت می شود.
حساسیت در استفاده از بیت المال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
تجلیل از 314 معلم نمونه استان در هفته بزرگداشت مقام معلم

تجلیل از 314 معلم نمونه استان در هفته بزرگداشت مقام معلم به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی قنبرعلی خوش آینه در حاشیه جلسه بزرگداشت مقام معلم ضمن تقدیرو تشکر از زحمات کلیه عوامل ستاد بزرگداشت در سال گذشته اظهار داشت: از مجموع 314 معلم نمونه 222 معلم نمونه در 9 شهرستان و 91 معلم نمونه در استان و 1 معلم نمونه در کشور تجلیل می شود
وی بیان کرد: برای اولین بار جشنواره معلمین ماندگار در استان برگزار می گردد واز فرهنگیانی که در زمینه های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که دارای مقام هستند، تجلیل خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
نامه سی و یکم/ضرورت معرفت دینی

نامه سی و یکم/ضرورت معرفت دینی به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد،بخشی از نامه 31 نهج البلاغه به شرح زیر بیان و توسط حضرت آیت الله سیداحمد میرعمادی تفسیر شده است:
"وَ تَفَقَّه فِی الدِینِ"؛ فهم و شناخت خود را در دین به کمال رسان.
"تفقّه" از نظر معنا با "تعقل" پیوندی نزدیک دارد، تعقّل یعنی خوب فکر کردن، تفقّه یعنی خوب فهمیدن، فهمی که عمیق است و انسان باید تلاش بیشتری برای آن از خود نشان دهد.
اصطلاح فقیه که اکنون در عرف ما رایج است به همین معناست. از قرن سوم هجری به عده ای از دانشمندان که در فروع دین، تخصص های خاصی پیدا کردند اصطلاحاً فقیه گفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
شهید صافلی با عشق امام و انقلاب راهی جبهه شد

شهید صافلی با عشق امام و انقلاب راهی جبهه شد به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، در سال 1331 در روستای چهاربرج از توابع میاندوآب در یک خانواده متدین، کودکی چشم به این جهان گشود که او را غلامعلی نامیدند.
غلامعلی دوران طفولیت را در روستای خوش آب و هوای چهاربرج گذراند سپس زمان مدرسه رفتنش که فرا رسید، با شوق بسیار پا به سنگر علم و دانش نهاد و راهی مدرسه شد و تا پایان دوره ابتدایی تحصیلاتش را ادامه داد سپس برای کمک در تأمین معاش خانواده مشغول به کار شد.
در دوران حکومت شاهنشاهی با اینکه مکاتب و جلسات دینی محدود بودند اما وی در خانواده ای متدین رشد یافته بود و با احکام اسلامی و معرفت های دینی آشنا بود زمان هایی که از کار فارغ می شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
21 اردیبهشت ماه مسابقات استانی اسب دوانی در آرادان برگزار می شود/ پروژه موزه اسب سمنان کاری منحصربه فرد در کشور است

21 اردیبهشت ماه مسابقات استانی اسب دوانی در آرادان برگزار می شود/ پروژه موزه اسب سمنان کاری منحصربه فرد در کشور است محمدحسین متولیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در تشریح برنامه های هیأت سوارکاری استان سمنان، اظهار کرد: برنامه ریزی های ما در سال 97 ساختاری متنوع دارد و تدوین آن در حال انجام است و در آینده نزدیک نهایی می شود.
رئیس هیأت سوارکاری استان سمنان با اشاره به اینکه 21 اردیبهشت ماه مسابقات استانی اسب دوانی به میزبانی آرادان برگزار می شود، تصریح کرد: برنامه ریزی ها در این حوزه در حال انجام است.
متولیان با بیان اینکه بحث آموزش هم از محورهای مهم برنامه های سال 97 است، اضافه کرد: کارگاه های آموزشی را از اردیبهشت ماه با کمک فدراسیون آغاز خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
کیفیت مجالس اعیاد شعبانیه بر کمیت آن برتری دارد

کیفیت مجالس اعیاد شعبانیه بر کمیت آن برتری دارد احمد نیکبختیان از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در گفت وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری فارس با بیان اینکه طبق فرمایش معمار کبیر انقلاب باید محرم و صفر را زنده نگه داشت، درباره توجه به مجالس مذهبی پیرامون اعیاد شعبانیه گفت: محرم وصفر جزو شعائر است، تنها فقط گریه بر امام حسین(ع) نیست، در واقع بزرگداشت محرم و صفر بزرگداشت اساس اسلام است.
وی افزود: در اینجا نهضت و بزرگی اقدام امام حسین(ع) مطرح است، در هیأتی که ما در اعیاد شعبانیه شرکت می کنیم، بسیار بیشتر از محرم است، باید به بحث غنی بودن برنامه ها نگاه شود که کمیت و کیفیت را در نظر بگیریم، کیفیت این مجالس خیلی بالا است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
نمایش 11 فیلم ایرانی در اولین روز جشنواره جهانی فجر + جزئیات

نمایش 11 فیلم ایرانی در اولین روز جشنواره جهانی فجر + جزئیات به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس ، اولین روز از سی وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در حالی امروز (پنجشنبه 30 فروردین ماه) کار خود را در پردیس سینمایی چارسو آغاز می کند که قرار است در این روز 11 فیلم ایرانی در سینما چارسو و سینما فلسطین به نمایش درآید.
از این تعداد 7 فیلم در بخش بازار فیلم، 3 فیلم در بخش جشنواره جشنواره ها و یک فیلم در بخش فانوس خیال نمایش داده می شوند.
جزئیات این فیلم ها را در ادامه می خوانیم.
به وقت خماری
فیلم سینمایی به وقت خماری به کارگردانی محمد حسین لطیفی و تهیه کنندگی جمال گلی به تازگی مراحل تولید را پشت سر گذاشته و آماده نمایش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
رویکرد امام در مقابل توطئه ی انحلال ارتش

رویکرد امام در مقابل توطئه ی انحلال ارتش بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از مباحثی که مطرح شد، نوع تعامل نظام جدید با دستگاه ها و نهادهای باقی مانده از رژیم گذشته بود. یکی از این نهادها، ارتش بود که می توان گفت از همان 22 بهمن، بحث تداوم فعالیت و یا انحلال آن به یکی از مباحث روز مطرح شد.
در این میان، برخی از گروهک ها که نقشی در پیروزی انقلاب نداشتند و در جریان مبارزات مردم توانسته بودند با غارت اسلحه خانه ی برخی از پادگان ها یا کلانتری ها، مجهز به سلاح شوند، از همان فردای انقلاب دم از انحلال ارتش زدند و اعلام می کردند که تداوم فعالیت ارتشی که ساختار آن براساس رژیم گذشته شکل گرفته است، در حکومت انقلاب میسر نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
فعالیت در رسانه کار بسیار دشوار، حساس و مسئولیت زایی است

فعالیت در رسانه کار بسیار دشوار، حساس و مسئولیت زایی است به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از روابط عمومی خانه مطبوعات استان خوزستان، "علی حسین حسین زاده" در جلسه با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات اظهار کرد: جایگاه خانه مطبوعات باید توسط اعضا و نیز افراد خارج از مجموعه ارتقا یابد زیرا این مهم بر اثرگذاری این مجموعه تأثیر مستقیم و انکارناپذیری خواهد داشت.
وی پیرامون ساماندهی اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران یادآور شد: این موضوع از دیرباز مطالبه رسانه ها بوده و این امر نیازمند ورود ارشاد است زیرا حیطه نظارتی بر عهده ماست و مباحث اجرایی مستقیماً به ارشاد استان برمی گردد که در جلسه ای با حضور سه طرف استانداری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
جایگزینی یورو درمانی برای سونامی دلار نیست/ مردم باید بتوانند در آن سفته بازی انجام دهند

جایگزینی یورو درمانی برای سونامی دلار نیست/ مردم باید بتوانند در آن سفته بازی انجام دهند به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، معصومه آقاپورعلیشاهی، با اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر جایگزینی یورو به جای دلار اظهار داشت: این جایگزینی اقدام خوبی است؛اما یک شبه نمی تواند تغییری ایجاد کند،چراکه درحال حاضر نمی توان اسناد را از دلار به یورو تغییر داد و این کار زمان بر خواهد بود.
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگزینی یورو در میان مدت اثرگذار است،ادامه داد: چنین اقداماتی در کوتاه مدت نمی تواند درمانی برای سونامی دلار در کشور باشد.
نماینده مردم شبستر درمجلس دهم شورای اسلامی به راه حل های کوتاه مدت برای درمان سونامی دلار بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
ایران توانایی ساخت پیام رسان قدرتمند و امن را دارد

ایران توانایی ساخت پیام رسان قدرتمند و امن را دارد غلامرضا عسگری کارشناس فضای مجازی در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس البرز گفت: از گذشته های نه چندان دور و هم زمان با پیشرفت فنّاوری و روی کار آمدن تلفن های همراه هوشمند تا به امروز اکثریت مردم جامعه از پیام رسان های اینترنتی به جای پیامک استفاده می کنند که هریک از آن ها در هر برهه ای با کنار زدن دیگر رقبا از محبوبیت و کارایی خاصی برخوردار بودند.
وی افزود: پیام رسانی به نام تلگرام پا بر عرصه گسترده دنیای مجازی گذاشت و با کنار زدن پیام رسان های دیگر به تنها پیام رسان محبوب و کارآمد مجازی در ایران تبدیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
ضابطه مند سازی نظریة انقلاب نسبت

ضابطه مند سازی نظریة انقلاب نسبت چکیده
انقلاب نسبت، از جمله نظریات مهم مطرح در علم اصول است که به خاطر عمده اشکالِ ترجیح بلامرجح بودن تقدیم نسبت سنجی میان ادله، از سوی برخی رد شده است. دیگر دانشیان اصولی نیز تنها در برخی صور آن، مواردی را به عنوان مرجح مطرح و پذیرفته اند. در نوشتار پیش رو با بررسی و تحلیل های صورت گرفته، هشت ضابطة مختلف برای خروج از مشکلِ ترجیح بلامرجح، شناسایی شده که بر اساس این ضابطه ها می توان نظریه انقلاب نسبت را ضابطه مند کرده و پذیرفت. ضابطه های شناسایی شده عبارت است از: تقدیم بر اساس رابطه عام و مطلق؛ تقدیم به لحاظ اتصال و انفصال؛ تقدیم به لحاظ تاریخِ صدورِ روایات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
نصب مجدد تندیس استاد شهریار تا یک ماه آینده

نصب مجدد تندیس استاد شهریار تا یک ماه آینده اکبر صمدی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: دلیل برداشتن تندیس استاد شهریار از میدانی در شهرستان پارس آباد، مرمت و بازسازی بوده و تندیس فاخر استاد در کمتر از یکماه آینده در همان میدان نصب خواهد شد.
وی افزود: از چندین سال پیش یکی از میادین نزدیک به مجموعه های دانشگاهی پارس آباد به نام استاد شهریار نامگذاری و سردیس اوی نیز در آن مکان نصب شده بود که با گذشت زمان نیاز به اصلاح داشت.
فرماندار شهرستان پارس آباد تصریح کرد: بحث های اولیه انجام شده بود اما هنوز تشریفات قانونی امر صورت نگرفته است و این موضوع در شورای شهر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
ارتش ما یکی از نیروهای استوار در عرصه دفاع از مرزهای کشور است

ارتش ما یکی از نیروهای استوار در عرصه دفاع از مرزهای کشور است به گزارش خبرگزاری فارس، شامگاه گذشته، امام جمعه بردسکن و جمعی از مسئولان این شهرستان، با حضور در منزل سه شهید ارتشی دوران دفاع مقدس در این شهرستان، یاد و خاطره این شهدا را گرامی داشتند.
در این دیدار حسین سلیمانیان، شرکت اظهار کرد: امروز ارتش ما یکی از نیروهای استوار در عرصه دفاع از مرزهای کشور است.
وی با گرامیداشت، یاد شهدا و به ویژه شهدای اخیر که در مبارزه با اشرار از خدا بی خبر به شهادت رسیدند، افزود: استقامت و رشادت رزمندگان و نیروهای نظامی و انتظامی ما در سراسر کشور و مرزها، موجب ترس و وحشت دشمنان شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
توقف پیش فروش سکه یک ماهه/ بازار بورس همچنان کم حجم است

توقف پیش فروش سکه یک ماهه/ بازار بورس همچنان کم حجم است به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بازارهای مالی شهر در آخرین روز کاری از هفته آخر فروردین ماه، با نوسانات خنثی در بازار بورس همراه شدند و قیمت سکه نیز در بازار طلا بار دیگر روند صعودی گرفت و 40 هزار تومان گران تر از روز کاری قبل شد.
معاملات بازار ارز نیز در پی تثبیت قیمتی دلار، با نوسانات چندانی همراه نشد و فعالان بازار ارز و متقاضیان خرید دلار همچنان در انتظار دستورالعمل های تکمیلی بانک مرکزی مرتبط با دادوستدهای ارزی هستند.
در این میان مهم ترین اخباری که از گوشه و کنار بازارهای مالی شنیده شد و بر نوسانات این بازارها تأثیر گذاشت به ترتیب رتبه 22 برای کشور ایران در میان کشورهای پر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
افزایش گرد و غبار و وزش باد در کرمانشاه / هوا گرم می شود

افزایش گرد و غبار و وزش باد در کرمانشاه / هوا گرم می شود به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، وضعیت جوی استان کرمانشاه طی روزهای آینده براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی با وزش باد و افزایش ابر همراه خواهد بود.
هوای استان کرمانشاه در مناطق مختلف صاف تا قسمتی ابری است و دمای هوا نیز رفته رفته افزایش پیدا می کند که این وضعیت تا چند روز آینده با یک روند ثابت مواجه می شود و روز جمعه دمای هوا با یک ثبات نسبی، به صورت محسوس افزایش می یابد.
براساس این گزارش، امواج ناپایدار پس از گذر از جو نقاط مختلف استان کرمانشاه، تا روز دوشنبه هفته آینده مورخ اردیبهشت ماه سال جاری ادامه پیدا می کند و وزش باد را رقم می زند که وقوع رعد و برق نیز در آسمان منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
دوره ای بودن انتخابات در حقوق بین الملل بشر، و مسئله توقیت در نهاد ولایت مطلقه فقیه در فقه امامیه

دوره ای بودن انتخابات در حقوق بین الملل بشر، و مسئله توقیت در نهاد ولایت مطلقه فقیه در فقه امامیه چکیده
حسب اسناد بین المللی و منطق ه ای، حق بر مشارکت سیاسی، و به ویژه برگزاری انتخابات ادواری، از جمله حق های بشری قلمداد می گردد. این حق، در زمره حق های منفی و از جمله تعهداتِ به نتیجه یا به نتیجه ی فوری جای دارد. حق بر انتخابات و ادواری بودنِ آن، ارتباط وثیقی با حق بر تعیین سرنوشت دارد و شعب ه ای از آن به شمار می رود. این حق می تواند در شرایط خاصی مورد تحدید یا تعلیق قرار گیرد. در فقه امامیه، مسئله توقیت در ولایت مطلقه فقیه کمتر مورد تدقیق قرار گرفته است. مباحثات اندکی که پیرامون توقیت شده است بیشتر معطوف به مصالح و معذورات اجتماعی بوده و از مداقّه لازم فقهی برخوردار نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
از مادی گرایی تا محیط زیست گرایی

از مادی گرایی تا محیط زیست گرایی چکیده
هدف: مقالۀ حاضر، به ارزیابی اثر تعدیل گر هویت فرهنگی محلی بر رابطۀ مادی گرایی و گرایش به رفتارهای زیست محیطی پرداخته است. روش: این پژوهش مبتنی بر نمونه گیری از دانشجویان هفت دانشگاه در مناطق مختلف کشور است. مدل ساختاری با استفاده از نرم افزار Smart PLS 2.0 بررسی شده است. یافته ها: رابطۀ مثبت و معناداری بین ماتریالیسم و گرایش به رفتارهای زیست محیطی مشاهده شده است، اما میزان تأثیرگذاری آن قابل تأمل است. نتیجه گیری: نقش تعدیل گر هویت فرهنگی محلی، مدیران را ملزم می دارد که در تمرکز بر تولید و توزیع محصولات سازگار با محیط زیست توجه ویژه ای بر هویت فرهنگی محلی افراد داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
به روزرسانی ویندوز 10 برای برطرف کردن برخی آسیب پذیری ها

به روزرسانی ویندوز 10 برای برطرف کردن برخی آسیب پذیری ها به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت ، در این نسخه به روزشده برخی مشکلات و آسیب پذیری های امنیتی برطرف شده است و پایداری برخی مولفه های ویندوز نیز بیشتر شده است.
به روزرسانی جدید ویندوز باعث شده ورود به این سیستم عامل با استفاده از استاندارد FIDO 2.0 بدون وارد کردن کلمه عبور ممکن باشد. البته پیش از این با استفاده از دستیار صوتی ویندوز هلو کاربران قادر به ورود به ویندوز 10 بدون وارد کردن کلمه عبور بودند.
برای ورود به ویندوز بدون نیاز به کلمه عبور تنها کافیست از یک حافظه یو اس بی قابل اتصال به پرت یو اس بی استفاده کرد تا این ابزار به عنوان کلید امنیتی عمل کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 19 ساعت و 0 دقیقه پیش
سومین سالگرد شهید حبیب جنت مکان در اهواز برگزار می شود

سومین سالگرد شهید حبیب جنت مکان در اهواز برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سومین سالگرد شهید مدافع حرم حبیب جنت مکان، پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد امام زین العابدین(ع) واقع منطقه کمپلو در اهواز برگزار می شود.
این مراسم با سخنرانی و خاطره گویی همرزمان شهید و مداحی ذاکران اهل بیت (ع) انجام می پذیرد.
شهید مدافع حرم حبیب جنت مکان در تاریخ 27 فروردین ماه سال 1394 در شهر بیجی در کشور عراق و در دفاع از حریم اهل بیت (ع) به شهادت رسید.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
نادیده گرفته شدن صرفه و صلاح شهرداری در قرارداد موسوم به c pay

نادیده گرفته شدن صرفه و صلاح شهرداری در قرارداد موسوم به c pay به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، سیدعبدالرزاق موسوی از بررسی قرارداد موسوم به c pay در کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی خبر داد.
وی افزود: این قرارداد با موضوع پارک های حاشیه خیابان ها بین شهرداری و سازمان همیاری شهرداری های فارس منعقد شده است که با توجه به عدم رعایت نکات حقوقی و نادیده گرفته شدن صرفه و صلاح شهرداری در تنظیم قرارداد، این موضوع در کمیسیون بررسی شد.
موسوی افزود: مساعدت موسسه تحقیقاتی سیاستگذاری سلامت نیز در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
برخورد قانونی با نانوایان متخلف خلخالی انجام می شود

برخورد قانونی با نانوایان متخلف خلخالی انجام می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فریدون بابایی روز گذشته در بازدید از 9 واحد نانوایی شهرستان خلخال اظهار کرد: نانویان به کیفیت نان و نحوه پخت و توزیع آن در بین مردم باید توجه ویژه ای داشته باشند.
فرماندار خلخال با اشاره به افزایش میزان نسبی کیفیت نان در خلخال گفت: وزن چانه ها و توجه به کیفیت خمیر نان در زمان تعیین شده برای پخت از مواردی است که باید در اولویت کاری نانوایان در زمان فعالیت قرار گیرد.
فرماندارخلخال شغل نانوایی را امانت داری عنوان کرد و گفت:با توجه به گردشگر بودن شهر خلخال باید تمامی واحدها ضمن رعایت دستورالعمل های ستاد آرد و نان شهرستان خلخال به افزایش کیفیت نان توجه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
زلزله گیلان را لرزاند

زلزله گیلان را لرزاند به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، زمین لرزه ای به بزرگی سه و چهاردهم ریشتر، بامداد پنج شنبه برخی از شهرهای استان گیلان را لرزاند.
زمان وقوع این زلزله ساعت 1 و 50 دقیقه و 24 ثانیه بامداد پنج شنبه گزارش شده است که کانون وقوع زلزله نیز رانکوه املش بود.
تاکنون درباره خسارات احتمالی گزارشی اعلام نشده است.
انتهای پیام/3400 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 20 دقیقه پیش
پروژه سبزه میدان تخلف مالی نداشته است

پروژه سبزه میدان تخلف مالی نداشته است سید اسماعیل دویران امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری زنجان بنا به درخواست اعضای شورای شهر از طرح سبزه میدان و همچنین تیم فوتبال انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه گزارش تحقیق و تفحص از تیم فوتبال در آخرین جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان ارائه شد، تصریح کرد: نتیجه تحقیق و تفحص از سبزه میدان نیز در جلسه آتی شورا ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه طبق تحقیق و تفحص صورت گرفته، در طرح سبزه میدان مشکل خاصی وجود نداشت، اضافه کرد: با بررسی مشخص شد که هر هزینه ای انجام شده طبق مصوبه شورا بوده است و سبزه میدان هیچ گونه تخلف مالی و اداری نداشته ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 30 دقیقه پیش
برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه والدین در حاشیه شهر مشهد

برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه والدین در حاشیه شهر مشهد نیره عابدین زاده در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد از برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع تبعات و ممنوعیت های اجتماعی و قانونی ازدواج با اتباع بیگانه در مدارس مناطق حاشیه شهر مشهد خبر داد.
معاون دادستان مشهد در امور محاکم تجدید نظر و کیفری یک با بیان اینکه این کارگاه ها به همت بانوان قاضی مشهد درحال برگزاری است، ادامه داد: این کارگاه های آموزشی طی 10 جلسه در مدارس دخترانه مناطق حاشیه شهر برای والدین برگزار می شود.
وی با اشاره به استقبال شدید مردم از کارگاه های مذکور، بیان کرد: تاکنون در 3 مدرسه، 700 نفر از والدین آموزش دیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 30 دقیقه پیش
فشار کاخ سفید بر سناتورها برای تأیید صلاحیت پامپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا

فشار کاخ سفید بر سناتورها برای تأیید صلاحیت پامپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، منابع خبری می گویند کاخ سفید فشارها بر سناتورهای دموکرات را برای حمایت آنها از مایک پامپئو ، گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای تصدی ریاست وزارت خارجه این کشور و تأیید صلاحیت او در این مجلس تشدید کرده است.
اظهارات نماینده های مجلس سنا در روزهای گذشته نشان می دهد احتمال دارد اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنا در اقدامی نادر به صلاحیت پامپئو برای تصدی ریاست وزارت خارجه امریکا رأی منفی بدهند.
در صورتی که اعضای این کمیته صلاحیت پامپئو را رد کنند صحن عمومی سنا در این باره رأی گیری خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 30 دقیقه پیش
پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس استان اصفهان در 24 ساعت گذشته

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس استان اصفهان در 24 ساعت گذشته پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس استان اصفهان در روز گذشته (چهارشنبه، 29 فروردین ماه) را در اینجا مشاهده می کنید:
آوار سکه بر سر خریداران جدید/ تداوم سکوت ارزی صرافان
بازارهای مالی شهر در میانه هفته با نوسانات مثبت و خفیف در بازار بورس، تثبیت قیمتی در بازار ارز و عقب گرد قیمتی در بازار سکه و طلا همراه شدند.
مجرمان انتقال غیرقانونی آب از هر دولتی که هستند باید مجازات شوند/ ادامه تجمعات به ضرر کشاورزان است
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجرمان انتقال غیرقانونی آب از هر دولتی که باشند باید مجازات شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 40 دقیقه پیش
برگزاری سومین دوره مسابقات قرآنی ویژه فرهنگیان آذربایجان غربی در سلماس

برگزاری سومین دوره مسابقات قرآنی ویژه فرهنگیان آذربایجان غربی در سلماس تورج سلاطین تمر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار کرد: مسابقات قرآن و عترت ویژه فرهنگیان با حضور 130 شرکت کننده از مناطق 24 گانه استان در 4 رشته قرائت، حفظ، نهج البلاغه و احکام به مدت دو روز در تاریخ 19 و 20 اردیبهشت برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در پایان این مسابقات از 3 نفر برتر در هر رشته به تفکیک جنسیت با اهدای جوایز تجلیل به عمل خواهد آمد.
معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش سلماس با بیان اینکه اگر زمینه معرفت دینی در بین دانش آموزان و خانواده ها فراهم شود بسیاری از آسیب ها و مشکلات اجتماعی حل می شود، تصریح کرد: برگزاری مسابقات قرآن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 19 ساعت و 40 دقیقه پیش
گل قیچی تیم ته جدولی به یووه به سبک رونالدو+عکس

گل قیچی تیم ته جدولی به یووه به سبک رونالدو+عکس به گزارش خبرگزاری فارس، یوونتوس در هفته سی و سوم سری آ ایتالیا مقابل کروتونه ته جدولی با تساوی یک بر یک متوقف شد تا فاصله اختلاف ناپولی با شاگردان آلگری به 4 امتیاز برسد.
در دقیقه 65 بازی نونانکو سیمی بازیکن تیم ته جدولی کروتونه به سبک کریس رونالدو در حالی که بازهم بن عطیه در صحنه حضور داشت با یک ضربه قیچی برگردان دروازه یووه را باز کرد تا صحنه گل رونالدو در لیگ قهرمانان دوباره تداعی شود.
مقایسه این دو گل نشان می دهد که بازهم بن عطیه و پیانیچ در صحنه گل حضور دارند.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 40 دقیقه پیش
فیلم/ خلاصه بازی رئال مادرید یک - اتلتیک بیلبائو یک

فیلم/ خلاصه بازی رئال مادرید یک - اتلتیک بیلبائو یک در چارچوب هفته سی و سوم لالیگا، رئال مادرید در خانه مقابل بیلبائو به تساوی رسید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 40 دقیقه پیش
بررسی مبانی رعایت قواعد بشردوستانه توسط گروه های غیردولتی، از منظر اسلام و حقوق بشردوستانه بین المللی

بررسی مبانی رعایت قواعد بشردوستانه توسط گروه های غیردولتی، از منظر اسلام و حقوق بشردوستانه بین المللی چکیده
در سال 2002 میلادی، سازمانی در عراق پایه گذاری شد که بعدها داعش نام گرفت. این گروه غیردولتی، با کنترل بخش قابل توجهی از قلمرو سرزمینیِ کشورهای سوریه و عراق، اقدام به عملیات تروریستی گسترده ای کرد. داعش که ماهیتاً گروهی تروریستی است برای رسیدن به اهداف خود از شیوه های تروریستی استفاده می کند. اقدامات داعش در عراق و سوریه از آن دسته اقدامات تروریستی موردی و پراکنده نیست که بتوان از طریق روش های مسالمت آمیز و راهکارهای قضاییِ مندرج در معاهدات ضد تروریسم، با آن مقابله نمود. با توجه به تعریف مندرج در ماده (2) 1 پروتکل دوم مصوب 1977، وضعیت سوریه و عراق تا پیش از پایان فعالیت داعش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 50 دقیقه پیش
115 هنرمند و پیشکسوت حوزه فرهنگ و هنر بندر امام خمینی (ره) تجلیل شدند

115 هنرمند و پیشکسوت حوزه فرهنگ و هنر بندر امام خمینی (ره) تجلیل شدند سید ستار فاطمی در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندر امام خمینی (ره)، اظهار کرد: برای نخستین بار در روز جهانی تئاتر از 115 هنرمند، حامی و پیشکسوت حوزه تئاتر و فرهنگ بندر امام خمینی (ره) تقدیر شد.
وی با تبریک روز جهانی تئاتر به هنرمندان این حوزه، افزود: انجمن های فرهنگی و هنری ستون های اصلی اداره فرهنگ ارشاد اسلامی هستند و در بندر امام خمینی (ره) شاهد فعالیت 6 انجمن فرهنگی و هنری هستیم که از بین 2 گروه نمایشی تئاتر نیز دارای پروانه نمایش هستند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر امام خمینی (ره)، عنوان کرد: پذیرش نقد را در دستور کار خود می دانم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 50 دقیقه پیش
گوش به فرمان رهبری بودن بزرگترین قدرت ارتش و نیروهای مسلح

گوش به فرمان رهبری بودن بزرگترین قدرت ارتش و نیروهای مسلح به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین المل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده با گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ارزش های معنوی از جمله بصیرت و ولایت مداری، باور، تعصب ،عرق ملی و توان نظامی مهمترین ویژگی برجسته ارتش است.
وی این ویژگی ها را در بین ارتش های جهان بی نظیر توصیف کرد و با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح ایران تاکید کرد: اقتدار برگرفته از اتحاد و انسجام و گوش به فرمان رهبری بودن هم اکنون بزرگترین قدرت ارتش و سایر نیروهای مسلح است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 50 دقیقه پیش
پنتاگون احتمال جایگزینی نظامیان آمریکا با نیروهای عربی در سوریه را رد نکرد

پنتاگون احتمال جایگزینی نظامیان آمریکا با نیروهای عربی در سوریه را رد نکرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، یک سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه گزارش های مطرح شده در رسانه ها درباره طرح دولت آمریکا برای تشکیل یک قوای نظامی عربی و اعزام آنها به سوریه را رد نکرد.
پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده بود دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا به دنبال جمع آوری یک نیروی عربی و جایگزین کردن آن با نظامیان آمریکایی در سوریه برای دوران پس از داعش است.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، اریک پوهان یکی از سخنگوهای وزارت دفاع آمریکا در پاسخ به سوالی در این باره گفن: ترامپ قبلاً گفته از شریکان و متحدان آمریکا می خواهد کمک های بیشتری در سوریه بکنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 0 دقیقه پیش
فیلم/ جام حذفی فرانسه؛ کان یک - پاری سن ژرمن 3

فیلم/ جام حذفی فرانسه؛ کان یک - پاری سن ژرمن 3 در چارچوب دیدار نیمه نهایی جام حذفی فرانسه، پاری سن ژرمن مقابل کان به برتری رسید و به فینال راه پیدا کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
فیلم/ خلاصه بازی فیورنتینا 3 - لاتزیو 4

فیلم/ خلاصه بازی فیورنتینا 3 - لاتزیو 4 در چارچوب هفته سی و سوم سری آ ایتالیا، لاتزیو در دیداری پرگل و پرحاشیه مقابل فیورنتینا به برتری رسید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
واگذاری 103 هکتار املاک رایگان به مردم خواف

واگذاری 103 هکتار املاک رایگان به مردم خواف به گزارش خبرگزاری فارس از خواف، به نقل از بنیاد مستضعفان طی مراسمی با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و جمعی از ائمه جمعه و جماعات استان و منطقه و مقامات ارشد سیاسی استان خراسان رضوی 2000 فقره از اسناد املاک علوی به مردم خواف اهدا می شود.
طی این مراسم که صبح امروز در محل مسجد جامع روستای سده خواف برگزار می شود 103 هکتار زمین با کاربری مسکونی و تجاری به ارزش 215 میلیارد ریال به صورت کاملا ً رایگان به مردم منطقه خواف اهدا می شود.
پیش از این محمد سعیدی کبا رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم آغاز مرحله سوم طرح حمایتی بنیاد مستضعفان در آذربایجان شرقی از واگذاری 61 هزار املاک علوی در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
مشروح گزارش صندوق بین المللی پول از 12 شاخص اقتصادی ایران در سال 2017

مشروح گزارش صندوق بین المللی پول از 12 شاخص اقتصادی ایران در سال 2017 به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل فارس، صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش، برآورد خود از 12 شاخص کلان اقتصادی ایران در سال 2017، و پیش بینی تا پایان سال 2018 را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2017 به 431 میلیارد و 920 میلیون دلار رسیده است. این رقم برای سال 2016 بالغ بر 404 میلیارد و 447 میلیون دلار بوده است اما این رقم در سال 2018 کاهش خواهد یافت و به 418 میلیارد و 875 میلیون دلار خواهد رسید.
* کاهش رشد اقتصادی به یک سوم
بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی ایران در سال 2017 به 4.3 (4.278) درصد کاهش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
فیلم/ خلاصه بازی ناپولی 4 - اودینزه 2/فاصله ناپلی ها با یووه به 4 امتیاز رسید

فیلم/ خلاصه بازی ناپولی 4 - اودینزه 2/فاصله ناپلی ها با یووه به 4 امتیاز رسید در چارچوب هفته سی و سوم سری آ ایتالیا، ناپولی مقابل اودینزه به برتری رسید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 20 دقیقه پیش
فیلم/ خلاصه بازی تورینو یک - میلان یک ؛ پنالتی از دست رفته تورینی ها

فیلم/ خلاصه بازی تورینو یک - میلان یک ؛ پنالتی از دست رفته تورینی ها در چارچوب هفته سی و سوم سری آ ایتالیا، میلان در خانه تورینو در حالی به تساوی دست یافت که بلوتی یک پنالتی را برای تورینو از دست داد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 20 دقیقه پیش
رضایت مردم شرط صحت یک حکومت است/ اندیشه ظهور حضرت مهدی (عج) برای آمریکا خطرساز است

رضایت مردم شرط صحت یک حکومت است/ اندیشه ظهور حضرت مهدی (عج) برای آمریکا خطرساز است به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سید شهاب الدین چاوشی چهارشنبه شب در دیدار با علما و روحانیون سمنان اظهار کرد: نظامی که در کشور ایران شکل گرفته و دوران بلوغ کامل را در آستانه 40 سالگی سپری می کند، مبتنی بر اندیشه و تفکر دینی است.
وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری بسیار قوی و مقتدر در جهان مطرح است، خاطرنشان کرد: اندیشه ظهور حضرت مهدی (عج) برای آمریکا خطرساز است.
استاندار سمنان با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ع) مبنی بر اینکه با حضور و همراهی مردم حکومت اسلامی تحقق پیدا خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
حمایت بانک ها از بخش تولید و صنعت نقشی تاثیرگذار در افزایش رونق اقتصادی کشور دارد

حمایت بانک ها از بخش تولید و صنعت نقشی تاثیرگذار در افزایش رونق اقتصادی کشور دارد به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، به تقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی محمد صمدی در اولین جلسه کمیته بررسی قوانین مرتبط با حوزه بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی، بهبود مستمر محیط کسب وکار دستور این جلسه را بررسی مشکلات بخش خصوصی در حوزه بانکی وارائه پیشنهادات مناسب جهت تسهیل گری و بررسی ماده 81 قانون الحاق 2 در خصوص وزارتخانه های نیرو، نفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد.
وی در رابطه با مشکلات بانکی واحدهای تولیدی و صنعتی استان اظهارداشت: پرداخت وام های بانکی بالا با بهره 24 درصد به واحدهای تولیدی مشکلات عدیده ای را برای صنعتگران وتولید کنندگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
شخصیت ابراهیم هادی قابل فهم برای نسل جوان است

شخصیت ابراهیم هادی قابل فهم برای نسل جوان است مجتبی هاشم زاده در گفت وگو با خبرنگار فارس در گناباد گفت: جامعه هدف در برگزاری "پویش تولد دوست آسمانی من" نسل جوان هستند و در این مراسم سعی ما بر این است که نسل جوان با زندگی ابراهیم هادی آشنا شوند.
وی اضافه کرد: شهید ابراهیم هادی با تمام افراد جامعه با هرگونه رفتار اجتماعی حتی نامناسب معاشرت داشته و آنها تحت تاثیر رفتار شهید اصلاح می شدند و این وجه از رفتار او می تواند برای نسل جوان ما جذاب باشد.
مسوول برگزاری مراسم "پویش تولد دوست آسمانی من" در گناباد اضافه کرد: شهید ابراهیم هادی در بحث قهرمانی و ورزشی نیز می تواند الگوی مناسبی برای جوان امروز باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
صعود سن ژرمن به فینال/شاگردان امری حریف تیم گمنام

صعود سن ژرمن به فینال/شاگردان امری حریف تیم گمنام به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام حذفی فرانسه از ساعت 23 و35 دقیقه سن ژرمن قهرمان لوشامپیونه به مصاف کان رفت.
سن رژمن در این دیدار با نتیجه 3 بر یک به برتری دست یافت و راهی فینال شد تا در آستانه کسب دوگانه در فصل جاری قرار بگیرد.
برای شاگردان امری ام باپه 25 و 81 و انکونکو 90 برای کان اسماعیل دیومانده 43 گلزنی کردند.
هر دو گل سن رژمن روی پاس کاوانی به ثمر نشست.
دیومانده بازیکن کان در دقیقه 90 با دریافت کارت قرمز اخراج شد
هربیرز با غلبه بر تولوز راهی فینال جام حذفی شده بود.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
کارهای انجام نشده زیادی در استان گلستان وجود دارد

کارهای انجام نشده زیادی در استان گلستان وجود دارد به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سیدمناف هاشمی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر و مراسم تجلیل از نوروزبانان بی نوروز اظهار کرد: در سال جاری و سال آینده باید اشتغال استان بیش از 50 درصد، صادرات بیش از 50 درصد و سرمایه گذاری را 50 درصد و 100 درصد افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم ظرفیت های گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری گلستان را در خارج از مرزهای کشور معرفی کنیم.
استاندار گلستان گفت: باید با حضور فعال در تورنمنت های بین المللی و پذیرایی و مهمان نوازی و توجه ویژه به سرمایه گذاری سهم خود را از کشورهای منطقه کسب کنیم.
این خبر تکمیل می شود... ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
قاعدة انجبار ضعف سند با عمل مشهور

قاعدة انجبار ضعف سند با عمل مشهور چکیده
قاعدة انجبار ضعف سند روایت با عمل مشهور، از قواعد محوری دانش اصول به شمار می آید و در استنباط احکام شرعی تأثیر به سزایی دارد؛ زیرا باعث می شود صدها روایت ضعیف و غیرمعتبر در سلسله روایات معتبر قرار گیرد. از باب مثال، اگر شخصی در سند روایتی که مشهور به آن عمل کرده اند، بر مبنای مسلک وثوقِ مخبری، در ده ها سند روایات دیگر قرار گیرد، محکوم به اعتبار است هرچند مشهور به آن روایات عمل نکرده باشد.
با توجه به این جایگاه بسیاری از زوایای قاعده یا مورد بحث واقع نشده و یا کمتر بحث شده است. از باب نمونه؛ شرط قاعده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
فیلم/ جام حذفی آلمان ؛ خلاصه بازی شالکه صفر - اینتراخت فرانکفورت یک

فیلم/ جام حذفی آلمان ؛ خلاصه بازی شالکه صفر - اینتراخت فرانکفورت یک در چارچوب نیمه نهایی جام حذفی آلمان، اینتراخت فرانکفورت مقابل شالکه به برتری رسید تا در فینال حریف بایرن مونیخ شود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
واژگونی مینی بوس در شهرستان پارس آباد 18 مصدوم به جای گذاشت

واژگونی مینی بوس در شهرستان پارس آباد 18 مصدوم به جای گذاشت فرهاد غیبتی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ساعاتی پیش طی تماسی با 115 مبنی بر چپ کردن یک دستگاه مینی بوس حامل کشاورزان کارگر در پنج کیلومتری جاده شهرک غفاری اکیپ اورژانس در محل حاضر شده و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند.
وی افزود: علت واژگونی مینی بوس، ترکیدگی لاستیک جلو سمت راننده بوده و خوشبختانه این اتفاق تلفات جانی نداشته است.
سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: 18 مصدوم حادثه برای مداوا با پنج آمبولانس به بیمارستان امام خمینی (ره) پارس آباد منتقل شدند.
انتهای پیام/3356/59/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
آرپیچی زن گیلانی در سومار به شهادت رسید

آرپیچی زن گیلانی در سومار به شهادت رسید به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهید کیومرث سیاه پوش در تاریخ 18 شهریور 1345 در خانواده ای مؤمن و مذهبی در روستای عثماوندان شهرستان شفت دیده به جهان گشود.
او تحصیلات خود را در مقطع پنجم ابتدایی در مدرسه ای در همان روستا به نام کنونی شهدای عثماوندان سپری کرد و به دلیل مشکلات خانوادگی که در آن زمان تقریباً گریبان گیر اکثر روستاییان بود ناتمام گذاشت.
وی با سن پایین در همان دوران کودکی مشغول به کار برای کمک به خانواده شد و از همان ابتدای نوجوانی نیز در فعالیت های بسیج روستا شرکت داشت و خدمت به دوستان و همسایگان از اولویت های شهید بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
نگاه ویژه مجلس به ورزش/ کاهش آسیب های اجتماعی با ورزش

نگاه ویژه مجلس به ورزش/ کاهش آسیب های اجتماعی با ورزش به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سمیه محمودی شامگاه چهارشنبه در مراسم فینال مسابقات فوتسال جام نوروز که با حضور فوتبالیست های تیم های دهاقان و شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: به دو تیم موفق و پیروز این مسابقات تبریک می گویم و امیدواریم که شاهد پیروزی آنان در مراحل بعدی باشیم.
وی افزود: از رئیس هیأت فوتبال دهاقان تقدیر و تشکر می کنیم که توانست این مسابقات را باکیفیت برگزار کند و جان تازه ای به فوتسال دهاقان بدهد.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: این مسابقات باکیفیت و با اخلاق برگزار شد و در ماه رمضان هم شاهد برگزاری فوتسال جام رمضان بعد از چندین سال هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس گیلان در 29 فروردین

پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس گیلان در 29 فروردین به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس استان گیلان در 24 ساعت گذشته به شرح زیر است که مخاطبان این رسانه می توانند با کلیک بر روی تیتر خبر موردنظر از جزئیات آن مطلع شوند.
نایب قهرمانی کمترین حق بچه های ما بود / به بازیکنمان زنگ می زدند مواظب پایت باش
مدیرعامل باشگاه شاهین انزلی گفت: هرچند در ابتدای فصل مدعی قهرمانی بودیم بااین حال نایب قهرمانی مسابقات هم برای ما ارزشمند است.
نیروهای مسلح در جنگ نرم مقتدرانه از کیان و اعتقادات ملی و مذهبی ما دفاع کنند
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
بحث خصوصی سازی بعد از 40 سال شعار در کشور مظلوم است/ تغییر گرایش کارمندی نیاز به فرهنگ سازی و آموزش دارد

بحث خصوصی سازی بعد از 40 سال شعار در کشور مظلوم است/ تغییر گرایش کارمندی نیاز به فرهنگ سازی و آموزش دارد به گزارش گروه اقتصادی فارس از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی اظهارداشت: صنعت گردشگری یکی از صنایعی است که می تواند اشتغال سریع در جامعه ایجاد کرده و توسعه آن در رفع بیکاری و مشکل اشتغال مؤثر است.
وی با بیان اینکه رونق گردشگری منشأ برکات زیادی بوده و فرهنگ یک منطقه می تواند در گردشگری تأثیرگذار باشد، یادآور شد: گردشگران خارجی بسیار قانون مند هستند اگر ابتدا آداب و رسوم یک منطقه برایشان توضیح داده و بازگو شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
سرکشی از خانواده شهدا یک واجب شرعی است

سرکشی از خانواده شهدا یک واجب شرعی است به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت الاسلام ابراهیم حاتمی شامگاه چهارشنبه در جریان دیدار و سرکشی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران اظهار کرد: شهادت و ایثارگری عنایت خداوند نسبت به بندگان خاص بوده و بدون تردید این توفیق شامل حال هرکس نمی شود.
وی با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری های خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران تصریح کرد: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را زمانی که کشور به آن ها نیاز داشت در راه اسلام، نظام و انقلاب تقدیم کردند و این فداکاری و گذشت اجر بی پایان در نزد خداوند دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
اوج حساسیت در لیگ برتر والیبال کرمان

اوج حساسیت در لیگ برتر والیبال کرمان به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، از سری مسابقات لیگ برتر والیبال استان جام شهید محسن حججی با سه دیدار از گروه الف روز پنجشنبه و سه دیدار از گروه ب روز جمعه برگزار می شود که این مسابقات به اوج حساسیت خود می رسند در این بازی ها تکلیف بعضی از تیم ها برای صعود مشخص می شود و از هر گروه دو تیم به دور بعد صعود می کنند.
از ساعت 15 امروز دو تیم امید جیرفت و فولاد ایرانیان سیرجان به مصاف هم می روند، امید جیرفت که بازی اول خود را واگذار کرده این امید را دارد تا بتواند در این بازی سه امتیاز را کسب کرده تا در ادامه امیدوار به بازی آخر خود باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
عناوین پربازدید 24 ساعت گذشته

عناوین پربازدید 24 ساعت گذشته پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس خراسان جنوبی در روز گذشته (چهارشنبه 29 فروردین 1397) را در این خبر مشاهده می کنید:
استکبار جهانی زبان قدرت را می فهمد/ نیروهای مسلح در بالاترین مرتبه عبادت قرار دارند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمنان قصد دارند انقلاب اسلامی را ضعیف کنند، گفت: همواره باید در مقابل مهاجمان مانند استکبار جهانی قد علم کرد زیرا آن ها تنها زبان قدرت را می فهمند.
جان گرفتن دوباره زمین از بارش های بهاری/ نوید آمدن روزهای خوش برای کشاورزان
در آخرین روزهای اولین ماه از فصل بهار شاهد جان گرفتن دوباره زمین و حاکم شدن حال و هوایی زمستانی در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 0 دقیقه پیش
70 درصد تخمه آجیلی کشور در میدان خشکبار خوی توزیع می شود/ممنوعیت استفاده از ارز مبادله ای برای واردات محصولات آجیلی

70 درصد تخمه آجیلی کشور در میدان خشکبار خوی توزیع می شود/ممنوعیت استفاده از ارز مبادله ای برای واردات محصولات آجیلی سید تقی کبیری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به حضور دیروز وزیر اقتصاد در مجلس شورای اسلامی و پاسخ وی در خصوص سوال یکی از نمایندگان مجلس نسبت به تعرفه کم واردات محصولات کشاورزی به خصوص برنج، اظهار داشت: تعرفه های پایین واردات برخی از محصولات کشاورزی، یک معضل برای تولیدات داخلی و کشاورزان، محسوب می شود.
وی افزود: به منظور حمایت از کشاورزان تولید کننده داخل به خصوص کشاورزان منطقه آذربایجان غربی و شهرستان های خوی و چایپاره و همچنین چالدران، با تصویب هیئت دولت، تعرفه واردات برخی اقلام آجیلی از جمله تخمه کدو و همچنین آفتابگردان را از 5 درصد به 40 و 55 درصد افزایش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 0 دقیقه پیش
بهره برداری از نود و دومین واحد مسکونی خانواده های دارای بیش از دو معلول

بهره برداری از نود و دومین واحد مسکونی خانواده های دارای بیش از دو معلول به گزارش خبرگزاری فارس از اسفراین مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی طی مراسمی در این شهرستان گفت: در حال حاضر 105 واحد برای خانواده های دارای بیش از دو معلول شناسایی و عملیات اجرایی آن آغازشده که امروز در شهرستان اسفراین شهد افتتاح نود و دومین واحد مسکونی این خانواده ها هستیم.
محمدی افزود: این واحدها طبق تفاهم نامه بین سازمان های بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، انجمن خیرین، سازمان بهزیستی و راه و شهرسازی است.
وی بابیان اینکه در روستاها 18 میلیون برای هر واحدی کمک بلاعوض پرداخت می شود گفت: علاوه بر آن تسهیلات مسکن روستایی داده می شود و بنیاد مسکن موظف است در روستاهایی که زمین دارد نیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 10 دقیقه پیش
امنیت مطلوب و پایدار در مرزهای اردبیل حاکم است

امنیت مطلوب و پایدار در مرزهای اردبیل حاکم است به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سردار هوشنگ حسینی در بازدید از مرزهای شمالی استان اردبیل اظهار کرد: با تلاش و زحمات شبانه روزی مرزبانان و همکاری خوب مردم مرزنشین، امنیت مطلوب و پایدار در مرزهای استان اردبیل حاکم است.
وی افزود: هنگ پارس آباد و گرمی، گروهان هایی که در کنار مرز مستقر هستند و تمامی پاسگاه ها، توانسته اند با فعالیت خود رضایت تمام مرزنشینان را حاصل کنند.
فرمانده مرزبانی استان اردبیل ادامه داد: خوشبختانه باعث افتخار است که روابط کشور جمهوری اسلامی ایران و مرزبانان جمهوری آذربایجان بسیار عالی ست و از آنجا که امنیت برای استیفای حقوق دولت و مرزنشینان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 10 دقیقه پیش
جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در اهواز برگزار می شود

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در اهواز برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان، جشن میلاد سرداران کربلا در اهواز برگزار می شود.
در این مراسم که همراه با مداحی و اجرای مسابقه است، حاج آقا امینی سخنرانی می کند.
این مراسم جشن با شکوه پنج شنبه 30 فروردین بعد از نماز و مغرب عشا در مسجد فاطمه زهرا (س) واقع در کوی طالقانی برگزار می شود.
انتهای پیام/72057/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
تجهیز خانه های ورزش روستایی از برنامه های کلیدی است/ خانه کشتی سرعین افتتاح می شود

تجهیز خانه های ورزش روستایی از برنامه های کلیدی است/ خانه کشتی سرعین افتتاح می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بهرام آقاخانی عصر امروز در جلسه شورای عالی ورزش استان اردبیل که در سالن شیخ صفی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته در ورزش روستایی بیش از 700 برنامه اعم از مسابقات و همایش های پیاده روی و کوهنوردی برگزار شد که نسبت به سال 95 افزایش 40 درصدی را نشان می دهد.
وی بر اهمیت توجه به ورزش های روستایی اشاره کرد و گفت: توجه به ورزش در نقاط مختلف اعم از حواشی شهر و روستاها باید مورد تأکید قرار گرفته و از فواید حاصل از آن در ایجاد نشاط اجتماعی و دوری از آسیب های اجتماعی غافل نشد.
خانه های ورزش روستایی تجهیز و احداث می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس آذربایجان شرقی در 24 ساعت گذشته

پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس آذربایجان شرقی در 24 ساعت گذشته به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس آذربایجان شرقی (چهارشنبه 29 فروردین ماه) را در لینک های زیر مشاهده کنید.
تراز دریاچه ارومیه یک متر و 6 سانتی متر نسبت به اول دولت تدبیر و امید کاهش یافت/رئیس جمهور: به وعده خود عمل کردم
نزدیک پنج سال از نخستین مصوبه دولت تدبیر و امید در 27 مرداد 92 می گذرد، دریاچه ارومیه در فروردین 97 با کاهش یک متر و 6 سانتی متر تراز دریاچه در مقایسه با فروردین 92 مواجه بوده و ناامیدکننده تر از آن مسوولانی که این روزها، این امر را دستاویزی برای تبلیغات در آستانه سفر روحانی به استان ساخته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
دهستان های محروم لرستان توانمند می شوند

دهستان های محروم لرستان توانمند می شوند به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، رضا آریایی شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی طرح های محرومیت زدایی سپاه در لرستان بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با همکاری دستگاه های دولتی طرح محرومیت زدایی را در 6 دهستان لرستان اجرایی خواهد کرد.
وی ادامه داد: این دهستان ها شامل ذلقی شرقی، شاهیوند شمالی، کشور، میانکوه غربی، هومیان و زرون، میربک جنوبی هستند.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری لرستان عنوان کرد: قرار بر این شد در زمینه های پروژه های عمرامی و سایر موارد کارگروه هایی را سپاه حضرت ابولفضل (ع) لرستان با هماهنگی دستگاه های اجرایی تشکیل داده و طرح های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
تولید پودرهای صحنه جرم بومی در پلیس آگاهی اصفهان

تولید پودرهای صحنه جرم بومی در پلیس آگاهی اصفهان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، مهدی معصوم بیگی اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال 97 به نام حمایت از کالای ایرانی و همچنین در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نگاه به درون کشور و حمایت از کارشناسان و متخصصان داخلی به منظور قطع نیازمندی های خود از کشورهای خارجی، بومی سازی دانش تجهیزات پلیسی در دستور کار کارشناسان فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفته است.
وی افزود: در همین رابطه کارشناسان و متخصصان پلیس آگاهی استان اصفهان موفق شدند نمونه داخلی پودرهای صحنه جرم را که به منظور تشخیص اثر انگشت مجرمان مورد استفاده قرار می گیرد برای نخستین بار در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 40 دقیقه پیش
با مناجات شعبانیه مأنوس شوید

با مناجات شعبانیه مأنوس شوید به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،یکی از نغزترین، معروف ترین و زیباترین ادعیه، مناجات شعبانیه است که به روایت ابن خالویه ، این مناجات را حضرت امیر(ع) و امامان دیگر در ماه شعبان می خواندند.
1. راه درست حرف زدن با خدا
من و شما اگر بخواهیم با خدای متعال حرف بزنیم و یک مطالبه ای داشته باشیم، یک چیزی را از خدا درخواست کنیم، حقیقتاً درست بلد نیستیم. این دعاها با بلیغ ترین زبان، یاد می دهند به ما که از خدای متعال چه بخواهیم و با خدا چه جوری حرف بزنیم. همین مناجات شریف شعبانیه، فِقراتی که از اوّل تا آخر [این ] دعا هست، هرکدام از اینها یک دریایی از معرفت است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 21 ساعت و 40 دقیقه پیش
محصولات کشاورزی 8 شهرستان همدان دچار سرمازدگی شد

محصولات کشاورزی 8 شهرستان همدان دچار سرمازدگی شد احد ظفری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه از 9 شهرستان استان همدان هشت شهرستان دچار خسارت سرمازدگی شدند، اظهار کرد: در حوزه باغی محصولاتی مانند گردو، هلو، شلیل، بادام آبی و دیم، زرد آلو، انگور، آلبالو و گیلاس خسارت دیده اند.
وی با اشاره به اینکه میزان خسارات در محصولات باغی از 10 تا 40 درصد متفاوت است، ادامه داد: در حوزه زراعت محصولاتی از جمله گندم آبی و دیم، جو آبی و دیم، کلزا و چغندرقند دچار خسارت شدند.
رئیس اداره بحران و مخاطرات جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه میزان خسارت در محصولات زراعی از 10 تا 20 درصد بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 50 دقیقه پیش
دایی بخاطر طلبش از پرسپولیس حاضر به مکاتبه با AFC نشد/ بدهی ها استقلال و پرسپولیس را در آسیا تهدید می کند؟

دایی بخاطر طلبش از پرسپولیس حاضر به مکاتبه با AFC نشد/ بدهی ها استقلال و پرسپولیس را در آسیا تهدید می کند؟ به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی با یک برنامه سه ساله وارد باشگاه پرسپولیس شد اما در نهایت به او فرصت اجرای این برنامه داده نشده و دایی از پرسپولیس رفت بدون اینکه مطالباتش پرداخت شود. دایی حتی مجبور شد از جیب خودش هم هزینه کند زیرا از سوی اداره مالیات تحت فشار قرار گرفته بود. مدیران وقت باشگاه پرسپولیس بارها با وعده و وعید به دایی امیدواری دادند که مطالباتش پرداخت می شود اما هر بار خلف وعده شد.
در نهایت رفتار پرتناقض مدیران وقت باشگاه پرسپولیس با علی دایی چاره ای به جز شکایت از پرسپولیس برای او باقی نگذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 50 دقیقه پیش
زمان رسمی ال کلاسیکو مشخص شد/یک شنبه 16 اردیبهشت

زمان رسمی ال کلاسیکو مشخص شد/یک شنبه 16 اردیبهشت به گزارش خبرگزاری فارس،تاریخ و زمان برگزاری ال کلاسیکو با اعلام رسمی سایت لالیگا مشخص شد.
بر این اساس دیدار برگشت ال کلاسیکو در تاریخ یک شنبه 16 اردیبهشت از ساعت 23 و 15 دقیقه در ورزشگاه نیوکمپ برگزار خواهد شد.
دیدار رفت با نتیجه 3 بر صفر به سود شاگردان والورده خاتمه یافته بود.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 10 دقیقه پیش
نخستین جلسه کمیته های هیأت ووشو در سال 97 برگزار شد/ سرپرست هیأت ووشو هرمزگان: امسال 10 مسابقه ووشو به صورت زنده پخش می شود

نخستین جلسه کمیته های هیأت ووشو در سال 97 برگزار شد/ سرپرست هیأت ووشو هرمزگان: امسال 10 مسابقه ووشو به صورت زنده پخش می شود به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علیرضا بهرمن امشب در نخستین جلسه کمیته های هیأت ووشو استان هرمزگان در سال 97 ضمن اعلام برنامه های هیأت ووشو در سال 97 از تلاش های بی منت تمامی اعضای هیأت استان در راستای رشد و توسعه ووشو در میان جوانان هرمزگانی تقدیر کرد و اظهار داشت: موفقیت های هیأت ووشو هرمزگان طی سال های گذشته بدون حمایت های بی دریغ اعضای هیأت ناممکن بود و مسؤولان کمیته ها در تمامی بخش ها پرتلاش ظاهر شدند.
وی به حضور ملی پوشان هرمزگانی در تمامی عرصه های بین المللی پیش رو اشاره کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 10 دقیقه پیش
ارتش یمن: هیچ گاه سودان را به حمله موشکی تهدید نکرده ایم

ارتش یمن: هیچ گاه سودان را به حمله موشکی تهدید نکرده ایم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که هیچ مقام نظامی یمن، دولت سودان را تهدید نکرده که با موشک های بالستیک، فرودگاه خارطوم را هدف قرار می دهد؛ هر چند این حق مشروع یمنی ها است.
او روز چهارشنبه در گفت وگو با پایگاه اسپوتنیک گفت: با وجود اینکه نیروهای سودانی در صفوف اولیه مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی در داخل اراضی یمن قرار دارند، ولی ما خارطوم را به حمله موشکی تهدید نکردیم.
شرف لقمان تصریح کرد: ما روزانه تعدادی از نظامیان سودانی را در خاک یمن از پای در می آوریم، اما تهدید نکردیم، زیرا تهدید این کشور در اولویت ما نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 20 دقیقه پیش
انتصاب یک فرهنگی زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

انتصاب یک فرهنگی زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش طی حکمی، مریم رشتچی را به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان منصوب کرد.
رشتچی عضو هیأت تخلفات اداری آموزش و پرورش استان زنجان بود که ریاست تربیت معلم الزهرا(س) زنجان و مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان را در کارنامه کاری خود دارد.
چندی پیش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بود که به دنبال کاهش سن مدیریتی و استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت های عالی ستادی، استانی و مناطق است.
پیش از این نیز مریم آشور به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه به عنوان نخستین انتصاب زن در استان سمنان صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 20 دقیقه پیش
مصوبات شورای آموزش و پرورش راهگشای نظام تعلیم و تربیت است

مصوبات شورای آموزش و پرورش راهگشای نظام تعلیم و تربیت است به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، دانش هاشمی پور شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: مجموع دستاوردهای شورا پشتوانه گرانسنگی برای پیشبرد برنامه هاست و قطعا با این سرمایه مهم می توان کارهای بزرگ و ماندگاری در استان انجام داد.
وی در ادامه با اشاره به جزییات مصوبات این جلسه افزود: در اجرای تدابیر رئیس شورای آموزش و پرورش استان، امسال هفته بزرگداشت مقام معلم با رویکرد جدیدی همراه خواهد بود و با مسؤولیت اخلاقی پور مدیرکل امور اجتماعی استانداری، کمیته ای متشکل از تمام دستگاه ها جهت پیگیری برنامه های این هفته تشکیل خواهد شد تا شاهد استفاده از همه ظرفیت ها برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 30 دقیقه پیش
شاگردان شجاعی در دقیقه 5+90 فینالیست شدند

شاگردان شجاعی در دقیقه 5+90 فینالیست شدند به گزارش خبرگزاری فارس، در دیدار برگشت جام حذفی فوتبال یونان آاک آتن میزبان لاریسا بود و با یک گل به پیروزی رسید.
تک گل آک آتن توسط کریستودولوپولوس در دقیقه 5+90 زده شد.
با توجه به اینکه دیدار رفت در خانه لاریسا با برتری دو بر یک لاریسا به پایان رسیده بود یاران شجاعی به دلیل گل زده در خانه حریف راهی مرحله بعد شدند.
مسعود شجاهی از دقیقه 64 وارد میدان شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 40 دقیقه پیش
آموزش و پرورش هرمزگان در انتخاب راهبردها عملکرد موفقی دارد/ مشارکت همگانی در بزرگداشت هفته معلم

آموزش و پرورش هرمزگان در انتخاب راهبردها عملکرد موفقی دارد/ مشارکت همگانی در بزرگداشت هفته معلم به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه در جامعه است و همه باید در کنار این مجموعه مشارکت کنند تا شاهد اعتلای نظام تعلیم و تربیت در جامعه باشیم.
وی تصریح کرد: قطعا هر چه این مجموعه بیشتر حمایت شود آثار خوب آن در همه بخش ها خود را نشان می دهد چرا که آموزش و پرورش زیربنای توسعه و پیشرفت در جامعه است.
استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته معلم گفت: تجلیل از مقام والای معلم نباید بر عهده خود معلم و مجموعه آموزش و پرورش باشد بلکه همه کسانی که علم و دانش خود را مدیون معلم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 40 دقیقه پیش
اجرای طرح هادی با اعتبار 300 میلیون تومان در روستای زیزار شهرستان دشتی

اجرای طرح هادی با اعتبار 300 میلیون تومان در روستای زیزار شهرستان دشتی به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، عبدالله نادری امشب در نشست با معتمدین، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای زیزار شهرستان دشتی اظهار داشت: هر چه داریم به برکت خون شهداست و بزرگ ترین فعالیت برای ادامه راه شهدا، خدمت بی منت به مردم است.
وی افزود: خدمت و جلب رضایتمندی مردم خدمت به نظام اسلامی است که از وصایای شهدا و تداوم راه شهید است.
فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: روستای زیزار یکی از روستاهایی است که دارای افراد تحصیل کرده و کارآمد است که در سمت های حساس و مختلف کشور مسؤولیت دارند و انسان های بافرهنگ به شمار می روند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 50 دقیقه پیش
پدافند هوایی یمن پهپاد آمریکایی را بر فراز الحُدیده شکار کرد

پدافند هوایی یمن پهپاد آمریکایی را بر فراز الحُدیده شکار کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش یمن یک فروند پهپاد پیشرفته آمریکا را در جنوب غرب یمن سرنگون کرد.
شبکه المسیره شامگاه چهارشنبه گزارش داد، پدافند هوایی ارتش و کیمته های مردمی یمن پهپاد ام کیو 9 را در آسمان استان الحُدیده هدف قرار داده است.
استان الحدیده در غرب یمن جای گرفته و میزبان مهمترین بندر یمن به نام بندر الحدیده است.
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی طی بیش از سه سال تجاوز نظامی به یمن، تلاش کرده این بندر حیاتی را به اشغال خود درآورد.
جنبش انصارالله یمن بارها در مورد تلاش ائتلاف عربستان برای اشغال این بندر هشدار داده و گفته از دست دادن بندر الحدیده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 50 دقیقه پیش
از مشکلات مناطق زلزله زده تا ضعف های مدیریتی در کرمانشاه

از مشکلات مناطق زلزله زده تا ضعف های مدیریتی در کرمانشاه سید قاسم جاسمی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان دیداری با استاندار کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی داشتند که مباحث مختلفی در این جلسه مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جلسه یاد شده به بررسی موضوعاتی از قبیل امهال وام ها و عدم تمکین بانک ها به تصمیمات اتخاذ شده اختصاص یافت، گفت: تخطی از وعده ای که به مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه توسط دولت مردان داده شده، جای تاسف و تاثر دارد.
جاسمی نهایی نشدن سند آمایش استان و قرار گرفتن کرمانشاه در رده های پایین این حوزه در کشور را موضوعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 50 دقیقه پیش
جشنواره رسانه ای ورزش های بوی و محلی در کرمانشاه برگزار می شود

جشنواره رسانه ای ورزش های بوی و محلی در کرمانشاه برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، صابر طاهری کولانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امشب به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در ورزشگاه آزادی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تعریف یک کشور از فرهنگ ملی در واقع مجموعه ای از آداب و رسوم و سنت های آن منطقه است، که با تلاش اهالی روستاها می توان به احیای فرهنگ به ویژه در عرصه های ورزش های بومی و محلی وارد عمل شد.
جانشین مسؤول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با اشاره به جشنواره ورزش های محلی و بومی در پیش روی استان خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه می توانند در کنار این جشنواره با مساعدت هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان در راستای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 50 دقیقه پیش
دیدار وزیر نیرو با آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان

دیدار وزیر نیرو با آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان رضا اردکانیان وزیر نیرو امشب در ادامه برنامه های سفر خود به خوزستان با آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار و گفت وگو کرد. عکس: محمدحسن عامری 23:00 - 1397/01/29 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 0 دقیقه پیش
آتش بازی جهانبخش در شب پیروزی آلکمار/هت تریک و پاس گل از آن ملی پوش ایرانی

آتش بازی جهانبخش در شب پیروزی آلکمار/هت تریک و پاس گل از آن ملی پوش ایرانی به گزارش خبرگزاری فارس، از هفته سی و دوم رقابت های لیگ هلند (اردی ویزه) آلکمار میزبان ویتسه بود و با نتیجه 4 بر 3 پیروز شد.
علیرضا جهانبخش ستاره ایرانی آلکمار در این بازی درخشش خیره کننده ای داشت و به نوعی آتش بازی به راه انداخت.
وی موفق شد 3 گل به ثمر برساند و یک پاس گل هم برای هم تیمی خود مهیا کرد.
جهانبخش در دقایق 12، 45 و 53 موفق به گلزنی شد و در دقیقه 63 تعویض شد.
ملی پوش ایرانی با این گل هایی که به ثمر رساند تعداد گل های خود را به عدد 18 رساند تا در صدر گلزنان برتر اردی ویزه قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 0 دقیقه پیش
پیروزی قاطعانه گیلانمهر مقابل خوشه طلایی ساوه

پیروزی قاطعانه گیلانمهر مقابل خوشه طلایی ساوه به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، دیدار تیم های گیلانمهر فومن و خوشه طلایی ساوه از هفته هشتم مرحله نهایی رقابت های لیگ دسته دوم از ساعت 16:45 در ورزشگاه آزادی فومن آغاز شد.
گیلانمهر برای فرار از قعر جدول و بازگشت به کورس مدعیان صعود چاره ای جز پیروزی مقابل صدرنشین گروه الف لیگ دسته دوم ندارد، از سوی دیگر، شاگردان عاشوری می خواهند با کسب امتیاز برابر گیلانمهر، همچنان به عنوان مدعی اصلی صعود به لیگ دسته اول باقی بمانند.
گیلانمهر بازی را بهتر آغاز کرد و حملات پردامنه ای بر روی دروازه میهمان تدارک دید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
قاهره: به سوریه نیرو اعزام نمی کنیم

قاهره: به سوریه نیرو اعزام نمی کنیم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی دیروز سه شنبه در نشست خبری مشترکی با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در شهر ریاض، کشورش به آمریکا گفت که حاضر است برای مبارزه با تروریسم به سوریه نیرو اعزام کند.
وزیر خارجه عربستان سعودی دیروز اعلام کرد که ریاض پیشنهاد اعزام نیروهای ائتلاف موسوم به ائتلاف اسلامی ضد تروریسم (که مصر هم در این ائتلاف شرکت دارد) به سوریه را داده است.
الجبیر پس از آن، این مساله را عنوان داشت که روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی فاش کرد، آمریکا در نظر دارد با خروج از سوریه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
فیلم/گل سوم و دیدنی جهانبخش به ویتسه

فیلم/گل سوم و دیدنی جهانبخش به ویتسه جهانبخش در دیدار مقابل ویتسه برای سومین بار دروازه حریف را باز کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 30 دقیقه پیش
حکمی مبنی بر فیلتر تلگرام به دست من نرسیده است/ سیاست فیلترینگ به تنهایی پاسخگو نیست

حکمی مبنی بر فیلتر تلگرام به دست من نرسیده است/ سیاست فیلترینگ به تنهایی پاسخگو نیست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حکمی مبنی بر فیلتر تلگرام به دست من نرسیده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 23 ساعت و 30 دقیقه پیش
حکمی مبنی بر فیلتر تلگرام به دست من نرسیده است

حکمی مبنی بر فیلتر تلگرام به دست من نرسیده است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حکمی مبنی بر فیلتر تلگرام به دست من نرسیده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 23 ساعت و 30 دقیقه پیش
زیرساخت های مرز بین المللی مهران در حوزه فناوری اطلاعات تا اربعین 97 تکمیل می شود/ بقایای جنگ مانع پیشرفت کار در مرز چیلات می شود

زیرساخت های مرز بین المللی مهران در حوزه فناوری اطلاعات تا اربعین 97 تکمیل می شود/ بقایای جنگ مانع پیشرفت کار در مرز چیلات می شود به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در بدو ورود به ایلام در فرودگاه شهدای شهر ایلام اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای استان ایلام برنامه ریزی لازم را انجام داده است.
وی اضافه کرد: یکی از اساسی ترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد زیرساخت های این استان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است تا این حوزه متحول شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وضعیت زیرساخت های حوزه ارتباطات این استان به نسبت کشوری در میانه های جدول قرار دارد، عنوان کرد: اما در تلاش هستیم این وضعیت را ارتقا دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
بررسی پیشرفت های استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی

بررسی پیشرفت های استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مسعود کرباسیان امشب در بدو ورود به کرمان در جمع خبرنگاران، هدف این سفر را آشنایی با اقدامات و پیشرفت های صورت گرفته در استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی دانست.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به همراهی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، مدیران عامل بانک ها، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در این سفر ابراز داشت: در این سفر به بررسی راهکارها در راستای ادامه فعالیت های اقتصادی در استان هم خواهیم پرداخت.
کرباسیان عنوان کرد: در شهرستان رفسنجان نیز طرح های خوب اقتصادی در دست اقدام است که مورد افتتاح قرار می گیرند و بازدیدی از دیگر طرح ها در این شهرستان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
مرد شماره 2 ارتش لیبی از ترور جان سالم به در برد

مرد شماره 2 ارتش لیبی از ترور جان سالم به در برد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عبدالرازق الناظوری رئیس ستاد مشترک ارتش لیبی امروز چهارشنبه از تلاش برای ترور وی با خودروی بمب گذاری شده در شرق بنغازی جان سالم به در برد.
به گزارش اسپوتنیک، ارتش لیبی اعلام کرد که یک خودروی بمب گذاری شده به محض عبور خودروی وی از آن در منطقه سیدی خلیفه در بنغازی، منفجر شد و بدین ترتیب عبدالرازق الناظوری از تلاش برای ترور نجات پیدا کرد.
پایگاه خبری بوابه الوسط لیبی به نقل از منابع بنغازی گزارش داد که خودروی الناظوری به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر منجر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
قرارداد دروازه بان پرسپولیس تمدید شد

قرارداد دروازه بان پرسپولیس تمدید شد به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، باشگاه امروز چهارشنبه پس از آنکه با پیگیری های انجام شده شاهد ترخیص امید عالیشاه و بازگشت وی به جمع سرخپوشان بود، در ادامه تمدید قرارداد با بازیکنان پس محسن ربیع خواه، با بوژیدار رادو شوویچ هم قرارداد جدیدی را به امضا رساند. بوژیدار امروز در باشگاه حضور پیدا کرد و پس جلسه ای با گرشاسبی توافق حاصل شد و قرارداد به امضا رسید.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
ترکیب یوونتوس، ناپولی و میلان مقابل رقبا مشخص شد+عکس

ترکیب یوونتوس، ناپولی و میلان مقابل رقبا مشخص شد+عکس به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب هفته سی و سوم لالیگا از ساعت 23 و 15 دقیقه دو تیم یوونتوس و میلان به مصاف رقبا می روند.
ترکیب یوونتوس مقابلکروتونه به شکل زیر است:
شزنی، لیخ اشتاینر، بن عطیه، روگانی، ساندرو، ماتویدی، مارچیسیو، استورارو، داگلاس کاستا، هیگواین، دیبالا
ترکیب میلان مقابل تورینو به این شرح است:
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
ترکیب اصلی منچستریونایتد مقابل بورنموث /نیمکت نشینی لوکاکو

ترکیب اصلی منچستریونایتد مقابل بورنموث /نیمکت نشینی لوکاکو به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس از ساعت 23:15 منچستریونایتد در ویتالیتی میهمان بورنموث است.
ترکیب اصلی منچستریونایتد به شرح زیر است:
دخه آ، دارمیان، جونز، اسمالینگ، شاو، هررا، فلینی، پوگبا، لینگارد، راشفورد و مارسیال
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
زیرساخت های مرز بین المللی مهران در حوزه فناوری اطلاعات تا اربعین 97 تکمیل خواهد شد/ بقایای جنگ مانع پیشرفت کار در مرز چیلات می شود

زیرساخت های مرز بین المللی مهران در حوزه فناوری اطلاعات تا اربعین 97 تکمیل خواهد شد/ بقایای جنگ مانع پیشرفت کار در مرز چیلات می شود به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در بدو ورود به فرودگاه شهدای شهر ایلام اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای استان ایلام برنامه ریزی لازم کرده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از اساسی ترین برنامه های وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد زیرساخت های این استان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است تا این حوزه متحول شود.
وی با بیان اینکه وضعیت زیرساخت های حوره ارتباطات این استان به نسبت کشوری در میانه های جدول قرار دارد ادامه داد: اما در تلاش هستیم این وضعیت را ارتقاء دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
قاسمی: نهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام تقدیم مجلس شد

قاسمی: نهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام تقدیم مجلس شد به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه نهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه در خصوص اجرای برجام تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، اظهار داشت: در نهمین گزارش ارسالی به مجلس، با اشاره به انتشار دهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر تائید پایبندی کامل جمهوری اسلامی ایران به تعهدات هسته ای خود، استمرار فعالیت های هسته ای کشور در چارچوب راهبرد 6 و برنامه ی درازمدت هسته ای جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار گرفته و تصریح شده است که طی سه ماه اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فیلم/ گل دوم و چیپ جهانبخش مقابل ویتسه

فیلم/ گل دوم و چیپ جهانبخش مقابل ویتسه در چارچوب هفته سی و دوم لیگ هلند، گل دوم جهانبخش و سوم آلکمار را مشاهده کنید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رهاسازی پسماندهای پزشکی در برخی نقاط مشهد خطرساز است

رهاسازی پسماندهای پزشکی در برخی نقاط مشهد خطرساز است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، معاون دادستان مشهد با ارسال نامه ای به رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص رهاسازی پسماندهای پزشکی در برخی نقاط مشهد هشدار داد.
در این نامه آمده است:
پیرو مکاتبه شماره 4638/الف پ مورخ 1396.7.2 با عنوان وضعیت پسماندهای پزشکی و بیمارستاتی که خطاب به فرماندار شهرستان مشهد و رئیس کمیسیون سلامت و امنیت غذایی صورت گرفت؛ علی رغم گذشت نزدیک به 6 ماه همچنان در مواردی مشاهده می گردد پسماندهای ناشی از مراقبت های پزشکی که به عنوان پسماند پزشکی ویژه تلقی می شود در برخی نقاط شهر بدون بی خطرسازی رها شده که می تواند تهدید جدی علیه بهداشت و سلامت عمومی تلقی گردد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فیلم/ ماجرای جشنی که در شب شهادت امام موسی کاظم(ع) با حضور هنرمندان برگزار شد!

فیلم/ ماجرای جشنی که در شب شهادت امام موسی کاظم(ع) با حضور هنرمندان برگزار شد! سفارت انگلیس در شب شهادت امام موسی کاظم (ع) به مناسبت روز ملی انگلیس با حضور برخی از هنرمندان و ورزشکاران کشورمان مراسم جشنی هنجارشکنانه برگزار کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فیلم/ بهترین گل های هری کین در لیگ برتر انگلیس

فیلم/ بهترین گل های هری کین در لیگ برتر انگلیس بهترین گل های هری کین در لیگ برتر انگلیس را مشاهده کنید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
وزیر نیرو با نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار کرد

وزیر نیرو با نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار کرد به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، وزیر نیرو امشب با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، با آیت الله موسوی جزایری دیدار کرد.
رضاا اردکانیان در این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از برنامه های خود در سفر به اهواز خطاب به آیت الله جزایری، اظهار کرد: در این سفر هفت پروژه کلنگ زنی شد و 11 پروژه و طرح نیز به بهره برداری رسید که جمعاً حدود سه هزار میلیارد تومان برای این پروژه ها هزینه شده یا خواهد شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
برگزاری مرحله نهایی لیگ بدمینتون فارس

برگزاری مرحله نهایی لیگ بدمینتون فارس به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، با مشخص شدن چهار تیم نهایی لیگ بدمینتون استان فارس این دوره از مسابقات وارد مرحله پایانی خود می شود.
مرحله نیمه نهایی و نهایی نخستین دوره لیگ بدمینتون فارس جام فجر روز جمعه 31 فروردین ماه در تالار بدمینتون شیراز با رقابت تیم های هیات بدمینتون فیروزآباد، هیات بدمینتون فسا، سه گام اسپورت جهرم و شهید چمران لار برگزار می شود.
مسابقات نیمه نهایی، رده بندی و فینال بانوان صبح جمعه ساعت 8 تا 12 و مسابقات نیمه نهایی، رده بندی و فینال آقایان نیز عصر جمعه از ساعت 14 تا 18 انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
موافقت کنسرسیوم بانک ها برای تامین مالی 3000 میلیاردی احداث کارخانه ذوب مس سونگون/تبریز به عنوان قطب سوم خودورسازی

موافقت کنسرسیوم بانک ها برای تامین مالی 3000 میلیاردی احداث کارخانه ذوب مس سونگون/تبریز به عنوان قطب سوم خودورسازی به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مجید خدابخش امشب در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه های سفر رئیس جمهور اظهار کرد: سه شنبه هفته آینده شاهد سفر رئیس جمهور به استان خواهیم بود و این سفر به دو منظور تداوم سفرهای استانی و افتتاح رویداد تبریز 2018 صورت می گیرد.
وی افزود: ما دو روز گذشته در تهران با دکتر واعظی و نماینده تام الاختیار سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از وزرا جلسه داشتیم؛ که با نمایندگان وزارتخانه ها پروژه های عمرانی و با دکتر واعظی پروژه های اقتصادی استان و پیشنهادات را مرور کردیم.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
طب ایرانی – اسلامی مکمل و کامل کننده طب مدرن است

طب ایرانی – اسلامی مکمل و کامل کننده طب مدرن است حجت اسلام محمد شمسایی در گفت و با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری در سال که فرمود، دغدغه قلبی من احیای طب اسلامی است، در خصوص تاریخ و پیشینه طب اسلامی گفت: طب سنتی برگرفته از کلام انبیاء و وحی است و در ایران پیشینه 5 هزارساله دارد لذا در این زمینه ما سرمایه ای عظیم داریم.
مسئول کارگروه سلامت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) در ادامه تصریح کرد: الگوت سفیر انگلیس در دربار قاجار در کتاب تاریخ پزشکی ایران می گوید، ایرانیان باستان طب را قبل از عاشوریان داشته اند و حتی طب یونانی برگرفته از طب ایرانیان است چراکه اسکندر مقدونی بعد از حمله به ایران دستور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
حسینی: مشکلات پارس جنوبی بزودی رفع می شود/هواداران خبرهای خوبی خواهند شنید

حسینی: مشکلات پارس جنوبی بزودی رفع می شود/هواداران خبرهای خوبی خواهند شنید محمد حسینی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم به مشکلات مالی تیم فوتبال پارس جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: مسئوولان استان بوشهر و شهرستان جم پیگیر رفع مشکلات مالی تیم فوتبال پارس جنوبی جم هستند و این مش