اجرای مشترک برنامه های هفته منابع طبیعی با همکاری دستگاه های دولتی زنجان

اجرای مشترک برنامه های هفته منابع طبیعی با همکاری دستگاه های دولتی زنجان به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدرضا گل محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های مدون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در هفته منابع طبیعی اظهار کرد: قبل از آغاز هفته منابع طبیعی دیدار مسؤولان و کارکنان اداره کل با ائمه جماعات استان با هدف بهره مندی از ظرفیت های فرهنگی و دینی این عزیزان و برگزاری نشست خبری به منظور تبیین ویژه برنامه های هفته منابع طبیعی و پوشش خبری مطلوب برنامه ها از برنامه های اداره کل قبل از آغاز رسمی هفته منابع طبیعی است.
وی کشت نهال و اجرای مشترک مراسم با شهرداری در نخستین روز از هفته منابع طبیعی در پارک بانوان را از برنامه های اداره ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 دقیقه پیش
چند لقمه نون و پنیر در رستوران بازی/ ایده هایی که به بازی بومی تبدیل می شوند

چند لقمه نون و پنیر در رستوران بازی/ ایده هایی که به بازی بومی تبدیل می شوند صفیه سادات موسویان امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون شکل گیری برنامه نون و پنیر و بازی اظهار داشت: این برنامه از سال پیش و با عنوان نون و پنیر و بازی شروع شد، هدف اصلی اجرای این برنامه حمایت و توانمندسازی و کادرسازی عاملین مرتبط با بازی است.
وی شناسایی ایده پردازان ایرانی و یا بازی های خارجی که توسط یک شخص ایرانی بومی سازی شده است را هدف اصلی این جشنواره دانست و افزود: اولین دوره این برنامه تابستان سال گذشته بدون فراخوان انجام شد و از 14 اجرا، 4 برنامه توسط پیمانکار و ایده پرداز انجام شد و باقی بازی ها به بازی های که بومی سازی شده بود و توسط دفتر تخصصی بازی شناسایی شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 24 دقیقه پیش
اعطای جایزۀ شهید اندرزگو در 4 بخش/ گفتمان پهلوی ها اباهه گری، اشرافی گری و بهاییت است

اعطای جایزۀ شهید اندرزگو در 4 بخش/ گفتمان پهلوی ها اباهه گری، اشرافی گری و بهاییت است به گزارش خبرگزاری فارس ، میثم_نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی در ابتدای این نشست گفت: سال گذشته از حدود تیرماه حرکتی در مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همفکری و هم آهنگی هیئت مدیره با موضوع بحث مقابله با تحریف تاریخ معاصر و تطهیر پهلوی شکل گرفت و به مرور توسعه پیدا کرد. و این جریان به صورت دغدغه ای جدی در ناشرهای جبهۀ انقلاب تشدید شد. هیئت علمی این حرکت از آذر ماه سال قبل شکل گرفت و ماده خام این کار ذره ذره به وجود آمد. اولین نشست و همایش ما با مشارکت ناشران و نویسندگان و نهادهای انقلابی در اسفند سال قبل برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 24 دقیقه پیش
آغاز به کار دوازدهمین نمایشگاه فروش بهاره در گلستان

آغاز به کار دوازدهمین نمایشگاه فروش بهاره در گلستان به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، در آستانه بهار 1397 و به منظور تعدیل و ثبات بازار دوازدهمین نمایشگاه فروش بهاره در گلستان از روز سه شنبه 15 الی 20 اسفندماه جاری آغاز به کار خواهد کرد.
ساعت بازدید از دوازدهمین نمایشگاه فروش بهاره گلستان ساعت 11 الی 22 در محل نمایشگاه های بین المللی استان گلستان پیش بینی شده و پذیرای شهروندان و همشهریان است.
در این نمایشگاه تولیدکنندگان پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه حضور خواهند داشت، همچنین کیف، کفش، آجیل، خشکبار، شیرینی و شکلات، مواد پروتئینی، انواع مختلف گوشت مرغ و ماهی، مواد غذایی و مواد شوینده در این نمایشگاه عرضه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 34 دقیقه پیش
بستک در زمینه های ورزشی بسیار توانمند است

بستک در زمینه های ورزشی بسیار توانمند است به گزارش خبرگزاری فارس از بستک، عبدالله پرتابیان شب گذشته در نشست با جامعه ورزشی شهرستان در راستای بررسی مسائل و مشکلات ورزشی شهرستان، در محل فرمانداری این شهرستان از خیّرین به جهت تامین زیرساخت های ورزشی و همچنین حمایت از ورزشکاران تشکر کرد.
وی، ضمن اشاره به توانمندی های شهرستان بستک در زمینه های ورزشی افزود: بسیاری از پروژه های نیمه تمام ورزشی در سطح شهرستان به همت دولت در حال اتمام است و زیرساخت های ورزشی دیگری نیز در نقاط مختلف در حال پیگیری و اجرا می باشد.
فرماندار شهرستان بستک تصریح کرد: یکی از شیوه های احصاء مشکلات و حل مسائل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 34 دقیقه پیش
بزرگترین شبکه تخصصی حفظ شبانه روزی قرآن کشور چشم انتظار کمک مردم و مسئولان

بزرگترین شبکه تخصصی حفظ شبانه روزی قرآن کشور چشم انتظار کمک مردم و مسئولان به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس مؤسسه بیت الاحزان حضرت زهرا(س) از مؤسسات موفق در تربیت حافظ قرآن کریم است که با راه اندازی چندین مرکز تخصصی حفظ شبانه روزی قرآن و همچنین گسترش شعب در سراسر کشور در این زمینه گام های مهم و مؤثری برداشته است.
راه اندازی 10 مرکز تخصصی و شبانه روزی حفظ قرآن از جمله برنامه های موفق در زمینه حفظ قرآن است که این مراکز در استان های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، قم، همدان و خوزستان راه اندازی شده و مراکز دیگری هم در حال راه اندازی است. البته این مراکز جدا از 150 شعبه مؤسسه بیت الاحزان است که در استان های مختلف به ارائه خدمات قرآنی می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 34 دقیقه پیش
مسابقات بتن و سازه های ماکارونی در دانشگاه پیام نور بوشهر انجام شد

مسابقات بتن و سازه های ماکارونی در دانشگاه پیام نور بوشهر انجام شد نرگس مقدسی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: در پنجمین دوره مسابقات سازه های ماکارونی و اولین دوره مسابقات منطقه ای بتن، 59 تیم دانش آموزی و 29 تیم دانشجویی شرکت کردند که در طی یک روز باهم به رقابت پرداختند.
وی افزود: مسابقات سازه های ماکارونی در دو گرایش راندمانی و سنگین برگزار شد و از هر رده سه تیم به عنوان برنده اعلام خواهند شد که بیش از 60 میلیون ریال جایزه برای برندگان در نظر گرفته شده است.
دبیر مسابقات بتن و سازه های ماکارونی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 44 دقیقه پیش
بازار چرم وضع خوبی ندارد/ انتظار رونق بازار هنوز محقق نشده است

بازار چرم وضع خوبی ندارد/ انتظار رونق بازار هنوز محقق نشده است سعید حیاتی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران درباره وضع بازار اظهار کرد: بازار از وضع خوبی برخوردار نیست و در رکود قرار دارد و فعالان صنف ما با مشکل مواجه اند.
وی ادامه داد: با تغییر فصل و ورود به فصل سرما انتظار رونق بازار را داشتیم؛ ولی متأسفانه این رونق تاکنون به خاطر شرایط جوی هنوز محقق نشده است.
رئیس اتحادیه چرم طبیعی، مصنوعی و لوازم کفش تهران با اشاره به اینکه نقدینگی مشکل اصلی فعالان صنف چرم طبیعی، مصنوعی و لوازم کفش است، تصریح کرد: به خاطر عدم نقدینگی برخی از کارخانجات تعطیل شده اند یا به شکل نیمه تعطیل فعالیت های خود را ادامه می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 54 دقیقه پیش
خواب خوش وزیر کشور برای پروژه قطار شهری اهواز/سال 97 قطار شهری اهواز افتتاح می شود؟

خواب خوش وزیر کشور برای پروژه قطار شهری اهواز/سال 97 قطار شهری اهواز افتتاح می شود؟ به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، پروژه قطار شهری اهواز در سال 84 هم زمان با استان های اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز باهدف کاهش ترافیک ها کلان شهرهای مرکز استان ها کار خود را آغاز کرد و بر همین اساس مقرر شد تا پایان پروژه مترو دولت 50 درصد اعتبارت موردنیاز پروژه را تأمین و 50 درصد دیگر به عهده شهرداری است.
بر اساس همین گزارش، باگذشت 12 سال از کلنگ زنی پروژه قطار شهری اهواز، این پروژه به گفته حسین حیدری عضو شورای شهر اهواز تنها 30 تا 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد این در حالی است که استان های نام برده از سال 89 به بعد شروع به افتتاح فازهای به بهره برداری رسیده خود کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 54 دقیقه پیش
مراسم ترحیم و بزرگداشت شهدای پاسداران تهران

مراسم ترحیم و بزرگداشت شهدای پاسداران تهران به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس ، مراسم ترحیم و بزرگداشت شهدای فاطمی عرصه نظم و امنیت امروز بعدازظهر از ساعت 14 تا 16 با حضور مقامات و مسئولان عالی رتبه کشوری و لشکری، خانواده شهدا و همرزمان آنها و مردم شهیدپرور در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می شود.
لازم به ذکر است، استوار دوم محمدعلی بایرامی، استوار دوم رضا امامی، سرباز رضا مرادی علمدار و بسیجی محمدحسین حدادیان دوشنبه شب در حادثه اغتشاش دراویش گنابادی در پاسداران تهران به درجه شهادت نائل شدند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
شهید ایرج مصباحی: نکند در رختخواب ذلت بمیرید

شهید ایرج مصباحی: نکند در رختخواب ذلت بمیرید به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش ، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
*تبرک لحظاتمان با شهید مصباحی: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
روانشناسی در ورزش کاربرد مؤثری دارد

روانشناسی در ورزش کاربرد مؤثری دارد علی اصغر ریاحی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری فارس استان البرز در فردیس، اظهار کرد: کارشناسان ورزشی معتقدند که رمز موفقیت هر ورزشکار یا تیم ورزشی صرفاً به مهارت های فنی آنان بستگی ندارد.
وی ادامه داد: حفظ روحیه، سطح انگیزش بالا، کنترل و هدایت هیجان ها در مسیر صحیح، کارگروهی و اولویت دادن به منافع تیمی در برابر منافع شخصی از عوامل مؤثر در موفقیت ورزشکاران محسوب می شود.
این کارشناس روانشناسی ورزشی بابیان اینکه المپیک اوج اهداف و آرزوهای یک ورزشکار است، افزود: در مسابقات حساس و بزرگی چون آوردگاه المپیک کلیه شرکت کنندگان و ورزشکاران حاضر از نخبگان رشته ی ورزشی خود می باشند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
90 درصد آثار جشنواره فجر، فیلم نبودند/ تصاویر بهم چسبیده فیلم نیست!

90 درصد آثار جشنواره فجر، فیلم نبودند/ تصاویر بهم چسبیده فیلم نیست! سعید مستغاثی، منتقد و کارشناس سینمایی درباره فیلم های اجتماعی پرتعداد امسال که در جشنواره فیلم فجر برخی از آن ها با انتقادات گسترده ای از سوی کارشناسان و منتقدان مواجه شد در گفت وگو با خبرنگار فارس خاطرنشان کرد: اعتقاد چندانی به اینکه فیلم های اجتماعی در سینمای ایران داریم به شخصه ندارم. در سال گذشته هفته فیلم در برلین داشتیم، منتقد یکی از نشریات متن جالبی را منتشر کرد. او تاکید داشت، فیلم های مدعی سینمای اجتماعی در ایران تنها درام خانوادگی هستند که به مصیبت منجر می شوند و نشانی از فیلم اجتماعی ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
نجواهای عاشقانه با ضریح مهربانی

نجواهای عاشقانه با ضریح مهربانی به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، بیست و سوم مهرماه روز عصای سفید و دوازدهم آذرماه سال جاری روز جهانی معلولان برای مددکاران تحت حمایت بهزیستی آذربایجان شرقی روز فراموش نشدنی بود چون در مراسمی که به مناسبت این دو روز برگزار شد، طی قرعه کشی صورت گرفته در مراسم، دعوتنامه حضور در حرم مطهر هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت جمعی از مددکاران جسمی وحرکتی، نابینایان ،کم بینایان و تعدادی از ناشنوایان تحت پوشش بهزیستی امضا شد.
در این مراسم مددکارانی که جواز حضور در حرم مطهر علی بن موسی الرضا به نامشان زده شده بود، سر از پا نمی شناختند چرا که به همین زودی عازم حریم حرم دوست می شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
صفحه نخست روزنامه های استان فارس

صفحه نخست روزنامه های استان فارس به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، صفحه نخست روزنامه های امروز(یکشنبه 6 اسفند) استان فارس را در زیر مشاهده کنید.
طلوع
شیراز نوین
خبرجنوب
سبحان
نیم نگاه
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
دانش آموزان عشایر در ایام نوروز سفرنامه کوچ می نویسند

دانش آموزان عشایر در ایام نوروز سفرنامه کوچ می نویسند محمدرضا سیفی سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با اشاره به ممنوعیت توزیع پیک نوروزی بین دانش آموزان دبستانی، اظهار داشت: در این طرح دانش آموزان دبستانی به جای حل تمارین خسته کننده، کتاب می خوانند و خلاصه می کنند، داستان های شنیده شده را روایت می کنند و یا داستان خلق می کنند.
وی افزود: لزومی ندارد که حتماً دانش آموزان دبستانی و پیش دبستانی کتاب داستان خریداری کنند؛ آنها می توانند از کتاب هایی که قبلاً داشته اند یا از داستان هایی که والدین آنها نقل می کنند، استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
برگزیده شدن راهنمای گردشگری سیستان و بلوچستان در اجتماع راهنمایان گردشگری ایران

برگزیده شدن راهنمای گردشگری سیستان و بلوچستان در اجتماع راهنمایان گردشگری ایران مجتبی میرحسینی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: 3 نفر از راهنمایان گردشگری سیستان و بلوچستان برای نخستین بار در قالب یک کارگروه عضو شده در کانون انجمنهای صنفی راهنمایان گردشگری ایران، در یازدهمین گردهمایی سراسری راهنمایان گردشگری کشور در کرمانشاه شرکت کردند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: در این رویداد مهم که هر ساله در ایام منتهی به روز جهانی راهنمایان گردشگری در یکی از استانها برگزار می شود، راهنمایان با نشان دادن انسجام و هماهنگی برای انجام فعالیت های هدفمند با جاذبه های استان مقصد و همکاران سراسر کشور آشنا شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
پایان کار نمایشگاه کتاب پس از 10 روز حضور باشکوه مردم

پایان کار نمایشگاه کتاب پس از 10 روز حضور باشکوه مردم به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از ستاد خبری پنجمین نمایشگاه کتاب دین، حسین نیازمند با اشاره به اینکه به لطف الهی و با همت جمعی مسوولان پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب قم در فضایی مملو از شور و اشتیاق مردم به کتاب برگزار شد، اظهار کرد: این رویداد بزرگ فرهنگی در مدت 10 روز برگزاری توانست مخاطب حداکثری را به مصلای قدس جذب کرده و نمایشی شکوهمند از فرهنگ بالای هموطنان عزیز در خصوص کتاب و کتابخوانی را به تصویر بکشد.
وی با اشاره به اینکه افتتاحیه نمایشگاه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله سبحانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 34 دقیقه پیش
اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال با حضور 127 تیم عملیاتی

اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال با حضور 127 تیم عملیاتی به گزارش خبرگزاری فارس از بستک، محمد رسول رحمانشناس شب گذشته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح واکسیناسیون علیه بیماری فلج اطفال در 2مرحله(مرحله اول از 5تا 8اسفند سال جاری و مرحله دوم از 18 تا 21فروردین ماه سال 97)به اجرا در خواهد آمد که کودکان زیر 5سال را در بر خواهد داشت.
وی افزود: 89 واکسیناتور، 33 رابط، 6 ناظر ستاد شبکه، 17 ناظر مراکز بهداشتی درمانی و 10 نیروی پشتیبان کار اجرایی این طرح در شهرستان بستک را انجام می دهند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک یادآور شد: در مجموع 191 نفر در قالب 127 تیم عملیاتی با همراه داشتن کارت شناسایی عکس دار و ممهور به مهر شبکه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 34 دقیقه پیش
تخلف 7 میلیارد ریالی واحدهای تخمگذار و جوجه یکروزه در گلستان/ آمادگی تعزیرات برای تشدید گشت های نظارتی

تخلف 7 میلیارد ریالی واحدهای تخمگذار و جوجه یکروزه در گلستان/ آمادگی تعزیرات برای تشدید گشت های نظارتی حسین حسن پور امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: سه فقره پرونده تخلف گرانفروشی واحد تولیدی تخم مرغ و چهار فقره پرونده تخلف برای گرانفروشی جوجه یکروزه به تعزیرات حکومتی استان گلستان گزارش شد که جریمه نقدی این هفت فقره پرونده تخلف بالغ بر 6 میلیارد و 705 میلیون و 149 هزار و 400 ریال است.
وی یکی از دلایل کاهش چشمگیر تخم مرغ و افزایش قیمت آن را شیوع ویروس آنفولانزای طیور در برخی استان های قطب تولید این محصول عنوان و تصریح کرد: بر اساس جلسه ای که اخیرا 28 بهمن در استانداری گلستان برگزار شد ستاد تنظیم بازار مقرر است تعادل را در بازار ایجاد کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 34 دقیقه پیش
اسلام اعتدالی، انحراف از اسلام ناب

اسلام اعتدالی، انحراف از اسلام ناب تقابل و خصومت با دین مبین اسلام سابقه ای 1400 ساله دارد. همزمان با آغاز آشکار شدن رسالت نبی مکرم اسلام تقابل با اسلام آغاز گردید و تاکنون نیز این تقابل و خصومت ادامه دارد. آنچه می بایست مورد توجه قرار گیرد شکل و شیوه تقابل با اسلام است.به عنوان مثال پس از رحلت پیامبر اسلام منافقان به کمک یهودیان پایه گزار اسلامی شدند که به اسلام اموی در مقابل اسلام علوی معروف شد.در عصر ما قرائت های دیگری از اسلام شکل گرفت که از جمله آنها قرائتی است که به کمالیسم معروف شد
در دوران مبارزات و شکل گیری انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب تقابل با اسلام ناب از سوی دشمنان انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 34 دقیقه پیش
آغاز موج جدید بارش ها در کردستان از روز دوشنبه/ افت 5 درجه ای دمای هوا در کردستان

آغاز موج جدید بارش ها در کردستان از روز دوشنبه/ افت 5 درجه ای دمای هوا در کردستان محمدطالب حیدری در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: تحلیل مدل ها و نقشه های پیش یابی، نشان می دهد امروز احتمال بارش پراکنده برف و باران بخصوص برای نواحی جنوبی استان پیش بینی می شود.
وی افزود: با ورود یک سامانه بارشی فعال، از صبح دوشنبه موج جدیدی از بارندگی ها در کردستان آغاز می شود که تا صبح چهارشنبه موجب بارش های قابل ملاحظه برف و باران در نواحی مختلف استان و کولاک برف در گردنه ها و ارتفاعات خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی کردستان عنوان کرد: بارندگی ها در مدت یادشده در نواحی شمالی استان بخصوص زرینه، سقز، بیجار، دیواندره و هزارکانیان بیشتر به صورت برف خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 34 دقیقه پیش
ضرورت خروج از تله برجام با چرخش در سیاست های راهبردی

ضرورت خروج از تله برجام با چرخش در سیاست های راهبردی در همان حال که آژانس بین المللی انرژی اتمی در دهمین گزارش خود پایبندی جمهوری اسلامی ایران به برجام را تأیید کرده است، آمریکا و اروپا به بهانه های واهی و حیله بازی، اجرای آن را معطل گذاشته و نه تنها از تعهدات خویش طفره می روند، بلکه با مستمسک قرار دادن توان موشکی و نفوذ منظقه ای جمهوری اسلامی، وقیحانه مذاکرات مجدد به روی برجام و تغییر بندهایی از آن را دنبال می کنند که سقف زمانی دارد. به عبارتی، آمریکا و متحدانش بدون انجام تعهداتی که در واقع برآورده شدن منافع جمهوری اسلامی ایران از برجام به حساب می آید، به دنبال تحمیل محدودیت های دائمی یا دائمی سازی هزینه های کشورمان از برجام هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 44 دقیقه پیش
تحلیل محتوای برنامه های توسعه جمهوری اسلامی ایران (برنامه سوم و چهارم) برمبنای نظریه توسعه ای استخراج شده از دیدگاه امام خمینی(ره)

تحلیل محتوای برنامه های توسعه جمهوری اسلامی ایران (برنامه سوم و چهارم) برمبنای نظریه توسعه ای استخراج شده از دیدگاه امام خمینی(ره) چکیده :
در حالی که از آرمان های اصلی انقلاب اسلامی و بنیان گذار آن یعنی حضرت امام خمینی(ره)، برقراری نظامی مبتنی بر آموزه ها و احکام اسلامی بویژه در ابعاد اقتصادی است. اما بررسی های صورت گرفته از برنامه های توسعه ای طراحی و تدوین شده در نظام جمهوری اسلامی نشان می دهد که طراحان و تدوین کنندگان این برنامه ها (سوم و چهارم) با تاثیر پذیری از الگوهای مسلطی همچون الگوی نئوکلاسیکی، و بدون توجه به شرایط جامعه و با مقدم دانستن رشد بر توزیع به ویژه در برنامه چهارم، به انتخاب گزینه رشد مبادرت ورزیده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
تیک آف دوباره سکه با سوخت هیجان/ تداوم حرکت شاخص روی خط ثابت

تیک آف دوباره سکه با سوخت هیجان/ تداوم حرکت شاخص روی خط ثابت به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بازارهای مالی شهر در اولین روز کاری هفته با نوسانات مثبت و خفیف بازار بورس همراه شدند، سکه تمام بهار آزادی 37 هزار تومان گران شد و ارزش دلار آمریکا 19 تومان دیگر کاهش یافت.
عمده تقاضای فعالان بورسی برای خرید سهام شرکت های خودرویی بود و همین امر منجر به افزایش قیمت سهام این شرکت های خودروساز شد. در مقابل با افت قیمت فلزات در بازارهای جهانی، ارزش سهام شرکت های فلزی نیز تحت تأثیر قرار گرفت و معاملات این بخش در جهت منفی به ثبت رسید.
در این میان مهم ترین اخباری که از گوشه و کنار بازارهای مالی شنیده شد و بر نوسانات این بازارها تأثیر گذاشت به ترتیب به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 4 دقیقه پیش
کشف 80 کیلوگرم تریاک در شهرستان خوسف

کشف 80 کیلوگرم تریاک در شهرستان خوسف به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از خوسف و به نقل از پایگاه خبری پلیس ، کاظم صادقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 80 کیلوگرم تریاک در بازرسی از یک دستگاه سواری سمند در شهرستان خوسف کشف شد.
وی افزود: در این رابطه دو متهم دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.
فرمانده انتظامی خوسف از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در زمینه خرید، فروش و حمل مواد مخدر سریعاً مراتب را جهت شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.
انتهای پیام/3404/ج ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 2 ساعت و 4 دقیقه پیش
زیاده خواهی های فرابرجامی!

زیاده خواهی های فرابرجامی! روزنامه حمایت در یادداشتی به قلم ابراهیم کارخانه ای در واکنش به اظهارات جدید نیکی هیلی علیه کشورمان نوشت:
نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، در تازه ترین فرافکنی و فضاسازی خود علیه ایران اسلامی، ادعاهای نخ نما شده ای را تکرار و با گرفتن ژست حق به جانب، کوشید جای شاکی و متهم را عوض کرده، کشورمان را مقصر خروج احتمالی واشنگتن از برجام معرفی کند.
این در حالی است که جمهوری اسلامی از ابتدا صراحتاً تأکید کرده بود توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 صرفاً حول مسائل هسته ای است، نه موضوعات مدنظر آمریکا و اروپا. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 4 دقیقه پیش
نقش خانواده در تجلی اقتصاد مقاومتی

نقش خانواده در تجلی اقتصاد مقاومتی این نوشته، تحلیلی از نقش خانواده ها در تجلی اقتصاد مقاومتی است که همانا مسئله ی مدیریت مصرف و بررسی ابعاد آن است. اصلاح الگوی مصرف، به عنوان راهبرد بلندمدت و هدایت مدگرایی فعلی و ایجاد مکانیسم مالی برای جذب سرمایه های خُرد به عنوان راهبرد کوتاه مدت مدیریت مصرف قابل طرح است.
مقدمه
اقتصاد مقاومتی مجموعه ای از استراتژی هایی است که در شرایط تحریم تجویز می شود. در این استراتژی تمامی عوامل اقتصادی اعم از دولت، تولیدکنندگان و خانوارها وظایفی را عهده دار می شوند که اجرای آن ها نه تنها آسیب پذیری اقتصاد در شرایط تحریم را به صفر می رساند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 4 دقیقه پیش
آغاز مرحله نهایی طرح استعدادیابی دوومیدانی در قم

آغاز مرحله نهایی طرح استعدادیابی دوومیدانی در قم علی رضایی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: روزهای شنبه تا دوشنبه هفته جاری مرحله نهایی طرح استعدادیابی دوومیدانی استان قم با برگزاری مسابقات دوومیدانی دانش آموزان در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان به میزبانی پیست دوومیدانی مجموعه ورزشی شهید جعفر حیدریان قم اجرا خواه شد.
وی در ادامه به پایان بی مدال حضور دوومیدانی کاران قم در رقابت های داخل سالن قهرمانی دختران جوان ایران اشاره و تصریح کرد: تمامی ورزشکاران اعزامی از قم در رده های سنی نونهالان و نوجوانان بودند که در یک و دو رده سنی بالاتر رقابت با دختران جوان ایران را تجربه کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 14 دقیقه پیش
رفتار مصرف کننده در ایران و نظریه اقتصاد اسلامی

رفتار مصرف کننده در ایران و نظریه اقتصاد اسلامی چکیده:
مصرف و رفتار مصرفی افراد در هر جامعه ای تحت تأثیر عواملی همچون بیکاری، فقر، توسعه نیافتگی و همچنین اعتقادات و ارزش های حاکم بر آن جامعه می باشند. از آنجایی که مصرف و رفتار مصرفی متأثر از عوامل ارزشی و هنجاری نیز می باشد؛ لازم است که بعد هنجاری اقتصاد نیز در کنار بعد اثباتی مد نظر قرار گیرد و این همان وجه تمایز اقتصاد اسلامی و اقتصاد متعارف می باشد. بنابراین، اصلاح الگوی مصرف در اقتصاد اسلامی هم به سبب توسعه یافتگی و هم به سبب بعد خودسازی انسان و مهار تمایلات غریزی همچون خودخواهی، حرص، طمع و تجمل گرایی از اهمیت خاصی برخوردار است و زمینه نظریه رفتار مصرف کننده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 24 دقیقه پیش
راهبرد جمهوری اسلامی ایران درباره بحرین

راهبرد جمهوری اسلامی ایران درباره بحرین نقش عربستان در تحولات سیاسی بحرین
بحرین ، از جمله کشورهایی است که می توان به جرأت گفت ، صددرصد مستقل نیست. علت این امر، به سبب نفوذ و دخالت جدی برادر بزرگ ترش در شورای هم کاری خلیج فارس، یعنی عربستان سعودی در امور داخلی این کشور است. حکومت بحرین ، مهم ترین شریک عربستان در شورای همکاری خلیج فارس (GCC) به شمار می آید. عربستان نیز خود یک رژیم هویتی است. (افضلی ، قالیباف ، پیشگاهی فرد ، 1392، ص 219) بنابراین، یکی از مسائل مهم در بررسی بیداری تحولات بحرین، نقش عربستان در وضعیت شیعیان بحرین به عنوان عاملی تأثیر گذار و مهم است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 24 دقیقه پیش
هفتمین نمایشگاه گل و گیاه در گلستان گشایش می یابد

هفتمین نمایشگاه گل و گیاه در گلستان گشایش می یابد به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، هفتمین نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و صنایع وابسته از هفتم الی 11 اسفندماه جاری در استان گلستان گشایش می یابد.
مبلمان پارک ها، فضای باز و خدمات شهری در این نمایشگاه تخصصی در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد همچنین نخستین نمایشگاه تخصصی باغبانی، گلخانه، ماشین آلات و صنایع وابسته، گیاهان دارویی، کود، بذر، سم و نهاده ها همزمان با هفتمین نمایشگاه تخصصی گل و گیاه به مدت پنج روز راه اندازی می شود.
این نمایشگاه تخصصی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی گرگان تدارک دیده شده است و ساعت بازدید برای علاقمندان از 16 الی 21 خواهد بود.
انتهای پیام/10/83001 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
جنگی بزرگ برای غلبه بر دشمنی به نام محرومیت

جنگی بزرگ برای غلبه بر دشمنی به نام محرومیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دهه چهارم زیست خویش با توجه به نیاز انقلاب اسلامی آرام آرام وارد موضوع محرومیت زدایی در کشور شد تا در کنار سازمان ها و مجموعه های مربوطه به روند رفع محرومیت در مناطق محروم و کم برخوردار کشور سرعت دهد؛ اما اهمیت یافتن موضوع محرومیت زدایی و ارتباط مستقیم آن با موضوع کارآمدی نظام سبب شد که طی دو سال اخیر فعالیت های محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دچار تحولات اساسی در حجم و نوع آن بشود، به صورتی که در گذشته محرومیت زدایی به دست سپاه در کشور به طور عمده در دو قالب اردوهای جهادی بسیجیان تحت نظر بسیج سازندگی و قرب محرومین کوثر از مجموعه های قرارگاه سازندگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
ورود سامانه جدید بارشی به فارس از 8اسفند

ورود سامانه جدید بارشی به فارس از 8اسفند عبدالکریم جامع امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: بارندگی اخیر تا دوشنبه هفتم اسفندماه در استان ادامه خواهد داشت.
وی برای نواحی شمال و شمال غرب و ارتفاعات استان نیز بارش برف پیش بینی کرد.
این مقام مسؤول همچنین از آب گرفتگی معابر در اثر بارندگی خبر داد و افزود: در قسمت جنوبی استان فارس به دلیل شدت بیشتر بازندگی احتمال آب گرفتگی معابر بیشتر است.
جامع اضافه کرد: وزش باد شدید در شمال و شمال شرق استان نیز در این 2 روز قابل پیش بینی است.
وی در پایان نیز گفت: سیستم بارشی بعدی نیز از روز سه شنبه همین هفته استان فارس را در بر خواهد گرفت که البته از سیستم فعلی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
برداشت 200 میلیون مترمکعبی چاه های غیرمجاز در تهران

برداشت 200 میلیون مترمکعبی چاه های غیرمجاز در تهران محمدرضا بختیاری در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران اظهار داشت: کاری در شرکت آب منطقه ای در سه بخش آغازشده که ابتدا انسداد چاه های غیرمجاز، نصب کنتور روی چاه های مجاز و اصلاح پروانه ها است که حدود 10 درصد از دو میلیارد و 350 میلیون مترمکعب از چاه های غیرمجاز است.
وی، اضافه کرد: کل برداشت چاه های غیرمجاز 200 میلیون مترمکعب است و باقی از چاه های مجاز است و این یعنی تنها با بستن چاه های غیرمجاز مشکل رفع نخواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: تمامی دشت های تهران ممنوع و بحرانی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
تفرجگاه"فنایی" ظرفیت گردشگری بزرگی برای خوی است

تفرجگاه"فنایی" ظرفیت گردشگری بزرگی برای خوی است محرم اکبرزاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در خوی، با اشاره به پروژه تفرجگاه فنایی این شهرستان اظهار داشت: فضاهای تفریحی و رفاهی از مهم ترین نیازهای توسعه فرهنگی و گردشگری در شهرها هستند و طبیعتاً وجود چنین فضاهایی، امکان جذب گردشگران را افزایش خواهد داد.
وی افزود: شهر خوی دارای مزیت های نسبی زیادی در حوزه طبیعی ، تاریخی و فرهنگی است و پرداخت دقیق، طراحی و برنامه ریزی طرح های مناسب برای استفاده از این ظرفیت ها می تواند در معرفی مناسب شهر و جذب گردشگر و علاقه مندان به شهرهای تاریخی همچون خوی تأثیرگذار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
بررسی جامعه شناختی نگرش مثبت به فرزند

بررسی جامعه شناختی نگرش مثبت به فرزند چکیده
پژوهش حاضر با هدف بررسی میزان نگرش مثبت به فرزند در بین زنان همسردار 40-18 سال شهر ایلام و شناسایی عوامل اجتماعی مؤثر در نگرش این جمعیت با روش پیمایش انجام شده است. نمونه ی پژوهش 190 نفر از زنان همسردار 18 تا 40 سال شهر ایلام است که با روش نمونه گیری خوشه ای انجام شده است. یافته های پژوهش حاکی است، نگرش مثبت به فرزند در بین زنان شهر ایلام در حد متوسطی قرار دارد. در تحلیل رگرسیون چند متغیره نیز 38/7 درصد از واریانس میزان نگرش مثبت به فرزند توسط متغیرهای نقش منفی ماهواره در داشتن تعداد فرزندان زیاد، نقش مثبت تلویزیون در داشتن تعداد فرزندان زیاد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 54 دقیقه پیش
خط اتوبوس تندرو در خیابان شهید بهشتی افتتاح شد

خط اتوبوس تندرو در خیابان شهید بهشتی افتتاح شد محمدجلال سبزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان البرز گفت: خط اتوبوس تندرو در خیابان شهید بهشتی با 7 دستگاه ترن باس راه اندازی شد.
وی افزود: اتوبوس های این خط بسیار پیشرفته بوده و از نوع اتوبوس های کشنده با 85 صندلی می باشند که در حالت ایستاده بیش از 120 نفر را در خود جای می دهند.
رئیس واحد ارتباطات و امور بین الملل سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری کرج با اشاره به افتتاح این خط گفت: خط جدید بی.آر.تی محسوب نمی شود و به عنوان خط ویژه تندرو نام گذاری مشود.
سبزی از احداث پل دسترسی در پایانه شهید کلانتری خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 54 دقیقه پیش
خرقه های وارونه

خرقه های وارونه چرا برخی از صوفیه به بهانه ی طریقت، از شریعت و احکام شرعی فاصله می گیرند؟ یا به راحتی فتوای مراجع مبنی برحرمت ساختن خانقاه و حرمت رفتن در مجالس صوفیه را مردود می شمارند؟ مجالس لهو و لعب، رقص و سماع حرام را مرتکب می شوند و دسته ای نیز به مواد مخدر و مصرف مسکرات رو می آورند و رفتارهای نامشروع مرتکب می شوند!
بحث پیرامون فرقه های صوفیه از دو جهت دارای حساسیت و اهمیت ویژه ای است: نخست آن که، این فرقه ها در جوامع اسلامی بسیار متنوع و تأثیرگذارند و به همین دلیل، داوری یکسانی نیز نمی توان بر آن ها داشت و لازم است با دقت و بدون پیش داوری آن ها را گزارش و توصیف کرد و سپس به تجزیه وتحلیل آن ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 3 ساعت و 4 دقیقه پیش
تمنای تکنولوژی

تمنای تکنولوژی عصر قاجار (از جنگ های روس تا تأسیس نظام مشروطیت) سرآغاز فصل جدیدی برای انتقال نگرش های ترقی خواهانه در میان ایرانیان بود؛ جدا از آنکه طیف وسیعی از مفاهیم همچون آزادی، مشروطیت، قانون، تفکیک قوا و... در این دوران متولد شد، ضعفی در بینش و نگرش رجال سیاسی و حتی روشن فکران ایرانی به وضوح به چشم می خورد. آن ضعف این است که کمتر دیده شده که ایده و تفکر تکنولوژی، مقدمه ورود تکنولوژی قرار بگیرد. در بهترین حالت، این دو همسان انگاری شده اند و در حالت بدبینانه نیز تکنولوژی برتر از ایده ی تکنولوژی و مقدم بر آن قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 4 دقیقه پیش
لزوم تعیین تکلیف سریع وضعیت سیمان خرم آباد

لزوم تعیین تکلیف سریع وضعیت سیمان خرم آباد محمد بیرانوندی در گفت وگو با خبرنگار فارس از خرم آباد، بیان کرد: به کرات به دولت مران و سایر مسئولان گفته شده که لرستان گذشته بسیار درخشانی داشته اما اصل 44 به جای اینکه به صنایع لرستان کمک کند آنها را تعطیل کرده به عنوان نمونه شرکت پارسیلون با ابهت فلج شده و هزار و 800 پتانسیل به کارگیری جوانان این دیار از دست رفته است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات کنونی لرستان را باید به زمین زده شدن کلنگ های مایوس کننده در دهه های گذشته دانست که متاسفانه تعدادی از طرح ها در بدو فعالیت و با وجود گذشت چند سال هنوز بلاتکلیف اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 4 دقیقه پیش
دو هزار و پانصد هکتار از اراضی ملی استان به امور اراضی واگذار شد

دو هزار و پانصد هکتار از اراضی ملی استان به امور اراضی واگذار شد به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از ر وابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ، حمید حسین پور اظهار کرد: در راستای وظایف ذاتی این اداره با همکاری کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری 526 هکتار از اراضی ملی در شهرستان های بندرعباس، سیریک، میناب، بستک، بندرلنگه، قشم، بندرخمیر ، حاجی آباد و پارسیان ضمن بررسی میدانی محدوده های مستعد جهت اجرای طرح های مختلف صنعتی و کشاورزی استعداد یابی شد.
رئیس اداره استعداد یابی و بهره برداری منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان در پایان ابراز امیدواری نمود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 14 دقیقه پیش
محور مقاومت در عرصه تحولات منطقه ای یک بازیگر مهم و تأثیرگذار است

محور مقاومت در عرصه تحولات منطقه ای یک بازیگر مهم و تأثیرگذار است احمدعلی مقدم امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمان به بررسی قدرت محور مقاومت در منطقه پرداخت و با اشاره به لزوم وجود این محور برای امنیت کشورهای اسلامی به ویژه ایران اظهار داشت: از آن زمان که رئیس جمهور پیشین آمریکا از محور شرارت یاد کرد در ادبیات سیاسی دنیا عبارت محور مقاومت در تقابل با آن شکل گرفت.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: شاید عنوان محور مقاومت اخیراً مسمی یافته است اما همگرایی عده ای از انسان ها برای یاری جبهه حق قدمتی به اندازه تاریخ بشریت دارد و همواره تقابل جریان حق و باطل کشاکشی به طول تاریخ دارد و در مقاطعی هرچند جنود شیطان توانسته اند پیروزی ظاهری یابند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 24 دقیقه پیش
بررسی برنامه های توسعه پنجم از نگاه اقتصاد اسلامی

بررسی برنامه های توسعه پنجم از نگاه اقتصاد اسلامی چکیده:
برنامه پنجم توسعه که به عنوان قانون برنامه توسعه بعداز انقلاب اسلامی و در دوره چشم انداز بیست ساله نظام به تصویب مجلس رسیده است و از طرف دیگر با توجه به الگوهای توسعه اسلامی-ایرانی در همه ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و با رویکرد پیشرفت عدالت محور طراحی شده است، آیا در تدوین اسلامی بوده است و با اهداف دولت اسلامی همخوانی داشته است؟ یافته ها نشان می دهد که در برنامه پنجم توسعه 61 هدف تعیین و برای دستیابی به آنها حجم وسیعی از سیاست ها و اقدامات آورده شده است دولت بیشترین مخاطب از حیث اجرای مفاد برنامه و معاونت از منظر حاکمیتی و نظارتی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 24 دقیقه پیش
دور شدن مدیران از رفتارهای جناهی و ثروت اندوزی نیاز راهبردی کشور است

دور شدن مدیران از رفتارهای جناهی و ثروت اندوزی نیاز راهبردی کشور است به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، بهزاد شهرابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول معتقد است که توجه به سطح کیفیت زندگی مردم و افزایش قدرت تولید ملی با بهبود فضای کسب و کار و بهبود وضعیت اشتغال و توجه به شاخصه های مطرح شده در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و توجه به رعایت اقتدار ملی و منافع آن با توجه به ولایت پذیری عملی و ایجاد وحدت و انسجام ملی از جمله مواردی است که به عنوان نیاز راهبردی کشور محسوب می شود، گفت وگوی تفضیلی خبرنگار فارس با این استادبسیجی را در ادامه بخوانید، خواندن این مصاحبه قطعا خالی از لطف نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 24 دقیقه پیش
نمایش عروسکی مبارک و شل شل بارون در نی ریز به روی صحنه رفت

نمایش عروسکی مبارک و شل شل بارون در نی ریز به روی صحنه رفت فاطمه قرایی در گفت وگو با خبرنگار فارس در نی ریز اظهار داشت: نمایش عروسکی مبارک و شل شل بارون کاری از گروه تئاتر میعاد صحنه انجمن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریزبا اشاره به اینکه نمایش مبارک و شل شل بارون آداب و رسوم نی ریز برای بارش باران است، ادامه داد: این نماش موزیکال به نویسندگی و کارگردانی هنرمند نی ریز سمیه تواضع در سرای آبی بی در حال اجرا است.
وی افزود: این نمایش عروسکی شاد و موزیکال به مدت 10 شب از 4 اسفندماه با بازی سعیدصالح اجرا می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 24 دقیقه پیش
مردم حفظ نظام و ارکان های انقلاب را جدای از مشکلات اقتصادی می دانند/ دولت مردان پاسخ جدی به مطالبات مردم بدهند

مردم حفظ نظام و ارکان های انقلاب را جدای از مشکلات اقتصادی می دانند/ دولت مردان پاسخ جدی به مطالبات مردم بدهند حجت الاسلام والمسلمین مرتضی میرکو در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دامغان درباره پیام راهپیمایی 22 بهمن به مسؤولان، اظهار کرد: طی این 39 سال و در آستانه 40 سالگی جمهوری اسلامی مردم لحظه ای خودشان را از ولایت و رهبری جدا نکردند و نخواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه درست است کشور مشکلات زیادی دارد، افزود: مردم در حوزه اقتصاد و معیشت با مشکل مواجه اند و در فشار هستند و تورم و بیکاری مردم را رنج می دهد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دامغان با تأکید بر اینکه مردم بحث حفظ نظام جمهوری اسلامی و ارکان های انقلاب را جدا از اقتصاد می دانند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 24 دقیقه پیش
بار دیگر وقاحت آمریکایی

بار دیگر وقاحت آمریکایی اخیرا دیوان عالی آمریکا در حکمی اعلام کرد اشیاء باستانی متعلق به ایران که در موزه ای در شیکاگو نگهداری می شوند را نمی توان برای پرداخت 71.5 میلیون دلار غرامت به خانواده های قربانیان ادعایی تروریسم مصادره کرد. اگرچه قضاوت دیوان عالی آمریکا با 8 رأی موافق و بدون هرگونه مخالفی در این پرونده به نفع ایران رأی دادند، اما اصل موضوع (تلاش نهادهای آمریکایی برای مصادره اموال ایران در آمریکا) همچنان به عنوان یک دغدغه مهم به قوت خود باقیست.
صورت مسئله در خصوص پرونده اخیر این بود که شاکیان پرونده تصمیم داشتند تا مجموعه ای از آثار هنری ایران که در دانشکده شرق شناسی دانشگاه شیکاگو نگهداری می شد را در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 34 دقیقه پیش
باشگاه عمادنظام به مصاف زمین سنج طلوع می رود/ باشگاه بزرگمهر قاینی هماورد انتظام خراسان جنوبی می شود

باشگاه عمادنظام به مصاف زمین سنج طلوع می رود/ باشگاه بزرگمهر قاینی هماورد انتظام خراسان جنوبی می شود عبدالحسین ملکی امروز در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی فارس در بیرجند اظهار داشت: سومین هفته از دور برگشت مسابقات لیگ والیبال خراسان جنوبی با رویارویی 6 تیم پیگیری می شود.
وی افزود: در نخستین بازی این دوره از رقابت ها تیم والیبال مرکز عکس و فیلم بشرویه در مقابل والیبال شهید دهقان زاده پهنایی ظاهر می شود.
رئیس هیأت والیبال خراسان جنوبی تصریح کرد: در دومین بازی از این دور مسابقات تیم زمین سنجش طلوع طبس به مصاف باشگاه عمادنظام فردوس می رود.
ملکی یادآور شد: آخرین بازی با رویارویی تیم والیبال انتظام خراسان جنوبی و باشگاه بزرگمهر قاینی انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 34 دقیقه پیش
ایران هراسی در سند امنیت ملی آمریکا پیگیری می شود

ایران هراسی در سند امنیت ملی آمریکا پیگیری می شود حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم شایق در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران درباره بندهایی از سند امنیت ملی آمریکا که علیه ایران ترسیم شده است، اظهار کرد: جهان به ویژه ایران در طول تاریخ همواره با چنین سندها، طرح ها و برنامه هایی از سوی استکبار جهانی مواجه بوده است.
وی با تأکید بر اینکه بیان 17 بار نام ایران در سند امنیت ملی آمریکا نشان دهنده هراس آمریکا از نام ایران است، تصریح کرد: این امر جای خود دارد ولی پشت پرده این سند، فراگیر کردن طرح ایران هراسی در جهان است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 44 دقیقه پیش
برون سپاری امور شهرداری زنجان طبق ضوابط انجام می شود، نه روابط

برون سپاری امور شهرداری زنجان طبق ضوابط انجام می شود، نه روابط احمد نصیری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در شورای شهر اخیرا مصوب شده و انجام خواهد شد، بحث تحقیق و تفحص از حوزه های مختلف شهرداری طی دوره چهار ساله گذشته شورای چهارم است.
وی با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی و هزینه های انجام گرفته برای پروژه سبزه میدان از جمله موارد تحقیق و تفحص از شهرداری زنجان در دوره چهار ساله گذشته است، اضافه کرد: به لحاظ ابهامات موجود در برخی هزینه کردها این اقدام انجام می شود که امیدواریم با ارائه گزارشی جامع دغدغه ها در این حوزه برطرف و به مردم گزارش شفاف و جامعی در این باره ارائه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 44 دقیقه پیش
امید زیادی برای درخشش در مسابقات جهانی یونان دارم

امید زیادی برای درخشش در مسابقات جهانی یونان دارم حسین قلیزاده، امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: بیست و چهارمین دوره مسابقات او-اسپرت قهرمانی کشور روز گذشته به میزبانی همدان به کار خود پایان داد که با افتخارآفرینی تیم منتخب استان اردبیل همراه شد.
وی با اشاره به اینکه در این رقابت ها در وزن 64 کیلوگرم حضور پیدا کرده بودم، افزود: با انجام رقابت های سخت و بسیار نزدیکی که مقابل حریفان باتجربه و نامدار کشور انجام دادم، موفق به کسب خوش رنگ ترین مدال این دوره از مسابقات شدم و به امید خدا در تلاش خواهم بود تا در طی سال آینده با تداوم تمرینات موفق به پوشیدن لباس مقدس تیم ملی و درخشش در مسابقات جهانی شوم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 44 دقیقه پیش
باید برای معلمان خوزستانی ایجاد انگیزه کرد

باید برای معلمان خوزستانی ایجاد انگیزه کرد به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش خوزستان ، محمد تقی زاده صبح امروز 5 اسفندماه 96 در جمع مدیران و معلمان ابتدایی شهرستان باوی با تقدیر از تلاش های ارزشمند آن ها در حوزه آموزش وپرورش اظهار کرد: بزرگ ترین رسالت و وظیفه ما توانمندسازی، بهسازی، تربیت و آموزش دانش آموزان این سرزمین به عنوان بزرگ ترین سرمایه اجتماعی یک جامعه است.
وی گفت: اگر ما امروزه یک دانش آموز اهل شناخت، شعور و معرفت در زمینه های مختلف داشته باشیم در آینده شهروندان آگاهی خواهیم داشت و دوام، توسعه، پیشرفت، صعود و سقوط هر جامعه ای بستگی به نوع عملکرد افراد آن جامعه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 44 دقیقه پیش
کارنامه مردودی دولت در اقتصاد مقاومتی

کارنامه مردودی دولت در اقتصاد مقاومتی روزنامه جوان در یادداشتی به قلم سید عبدالله متولیان نوشت:
یک سال دیگر هم در انتظار تحقق اقتصاد مقاومتی گذشت و کماکان مردم در انتظار آثار و نتایج اقدامات دولتمردان در این زمینه بر اوضاع نابسامان و پرمشکل معیشت، اشتغال، تولید و رونق اقتصادی کشور حسرت به دل ماندند.
مروری اجمالی بر کارنامه دولت های گذشته و کنونی از اقدامات نه چندان رضایت بخش آنان در زمینه اقتصاد مقاومتی حکایت می کند. هفت سال پیش که مقام معظم رهبری برای اولین بار در جمع کارآفرینان موضوع اقتصاد مقاومتی را به یک واجب و ضرورت برای مقاوم سازی اقتصاد کشور در برابر تکانه ها و زلزله های اقتصادی و کارشکنی و تحریم های غرب به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
مرور سیستماتیک مطالعات کاهش باروری در دو دهه ی اخیر

مرور سیستماتیک مطالعات کاهش باروری در دو دهه ی اخیر چکیده
در دهه های اخیر، ایران کاهش باروری چشمگیری را تجربه کرده است. کاهش شدید باروری در ایران، توجه بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرده و مطالعات و تحقیقات زیادی در این حوزه انجام شده است. این مقاله مروری بر تحقیقات انجام شده در زمینه ی کاهش باروری در دو دهه ی منتهی به سال 1390 است. هدف، ترکیب نتایج تحقیقات کاهش باروری، برای دست یابی به یک تحلیل کلان و یکپارچه از نتایج تحقیقات انجام شده، است. این مقاله، یافته های 50 عنوان پژوهش، که با معیارهای چندگانه غربال و انتخاب شده اند، را مرور کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 54 دقیقه پیش
پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند

پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، پلیس رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برای هشتمین بار بازجویی می کند.
به نوشته روزنامه هاآرتص این بازجویی به عنوان بخشی از تحقیقات در جریان 2 پرونده فساد دولتی موسوم به پرونده 3000 و پرونده 4000 انجام می شود.
پرونده 3000 که به رسوایی زیردریایی اسرائیل نیز شهرت دارد، درباره زد و بند در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی با سوخت اتمی و چهار کشتی نظامی از آلمان است.
البته خود نتانیاهو مستقیما به عنوان یک متهم در این پرونده نیست اما دیوید شیمرون وکیل معتمد نتانیاهو و بیش از 7 مقام پیشین به دریافت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 54 دقیقه پیش
تحلیل انتقادی فضایل اختصاصی عبدالله بن عباس در روایات

تحلیل انتقادی فضایل اختصاصی عبدالله بن عباس در روایات چکیده
عبدالله بن عباس در منابع روایی و تاریخی، دارای فضایل خاص و برجسته ای شمرده شده که هیچ یک از یاران پیامبر اسلام(ص) را یارای رسیدن به آن ها نبوده است. ادعای رؤیت جبرئیل از سوی وی، دعای ویژه پیامبر اسلام(ص) در حق او که موجب می شود سخنان ابن عباس در تفسیر قرآن جایگاهی بلامنازع یابد و القاب و مقامات ممتاز، از جمله این فضایل است. اما توجه به زمینه های شکل گیری خلافت عباسیان و درگیری های آنان با علویان و تحلیل روایات حاوی فضایل ابن عباس نشان می دهد که بنی عباس برای مشروعیت بخشی به قیام و حکومت خویش، نیاز به تقدیس اجدادشان داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
برگزاری کارگاه آموزشی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

برگزاری کارگاه آموزشی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از پایگاه خبری پلیس، امیر عباس شهبازی در خصوص لزوم برگزاری کارگاه اظهار داشت: امروزه آمار بالای مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی و فراوانی حوادث غیرمترقبه توجه جدی به آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی را برای همه خانواده ها در اهمیت بالا قرار داده است.
وی افزود: این کارگاه با هدف آشنایی و ارتقاء سطح آگاهی کارکنان با کمک های اولیه و فوریتهای پزشکی در سوانح و تصادفات و حوادث است، تا در زمان نیاز با آمادگی کامل در حساس ترین لحظات به یاری دردمندان بشتابیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
مناسبات فکری دو حوزه علمی تشیع قم و اهواز

مناسبات فکری دو حوزه علمی تشیع قم و اهواز چکیده
قم، کوفه و بغداد به عنوان کانون های اصلی فعالیت های علمی شیعیان در قرن دوم تا چهارم هجری، جایگاهی ویژه در مطالعات شیعه پژوهی دارند. اما حوزه علمی اهواز هم به عنوان یکی از مدارس مهم و کهن شیعه در ایران شایسته یادکرد است که به استناد منابع تاریخی، حدیثی و تراجم، نمایندگان قدرتمند و مشهوری در تاریخ فقه و حدیث شیعه داشته است. این مقاله بر آن است با نگاهی تاریخی و پس از مروری بر ریشه های تشیع اهواز، جایگاه حوزه علمی اهواز را در حفظ و گسترش مکتب اهل بیت(ع) از طریق واکاوی رابطه علمی بین قم و اهواز بنمایاند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
امدادرسانی به 32 حادثه دیده توسط نجات گران البرزی

امدادرسانی به 32 حادثه دیده توسط نجات گران البرزی به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز به نقل از روابطی جمعیت هلال احمر استان البرز ، داوود رجبی اظهار کرد: طی 7 روز گذشته درمجموع 10 مورد عملیات امدادی در استان انجام شده است.
وی ادامه داد: از مجموع این حوادث 8 مورد جاده ای، 2 مورد کوهستان بوده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: در این حوادث 15 نفر مصدوم شدند که از این تعداد 10 نفر به بیمارستان انتقال داده شده و 5 نفر نیز سرپایی درمان شدند.
رجبی اضافه کرد: شماره 112 به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به هم وطنان در سطح استان خواهد بود.
انتهای پیام/3393 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
مزایای سامانه حقوق و دستمزد مدیران

مزایای سامانه حقوق و دستمزد مدیران سال گذشته انتشار فیش حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی با اعتراضات زیادی از سوی مردم همراه شد و فضای اجتماعی به هم ریخت. قطعا افرادی که حقوق زیر یک میلیون تومان حقوق می گیرند از دولت و همه بخش های حکومتی زمانی که مشاهده کنند یک فرد در ماه 50 برابر وی حقوق دریافت می کند، ناراضی می شوند.
بعد از انتشار فیش حقوق های نجومی، برخی مدیران از سمت خود استعفا و مازاد حقوق های داده شده به خزانه دولت برگردانده شد، اما برای بازگشت سرمایه های معنوی و اجتماعی جامعه باید تلاشی صورت می گرفت که مسئولان قانونگذار بخوبی به این موضوع توجه کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
2 قطعه از پازل برجامی ایران در مقابل آمریکا

2 قطعه از پازل برجامی ایران در مقابل آمریکا شواهد نشان می دهد که درباره برجام پالس های جدی و بی سابقه ای از سوی ایران به آمریکا و اروپا صادر می شود. به تازگی رهبر انقلاب در دیدار مردم تبریز به برخوردهایی که در این زمینه با غرب می شود اشاره و آن را برخوردهای خوب و قاطع توصیف کرده بودند: ...در قضیّه مذاکرات هسته ای اعتماد کردیم به این ها و از اعتمادمان سودی نبردیم. خوشبختانه من می بینم مسئولان کشور برخوردهای خوبی دارند و من واقعاً باید تشکر کنم از وزیر خارجه مان؛ برخوردش با خباثت آمریکایی ها و با یکی به نعلْ یکی به میخ زدنِ اروپایی ها، برخورد بسیار خوب و قاطعی بوده است؛ بعضی اش پخش شده و بعضی اش هم پخش نشده است که ما اطّلاع داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
تقدیر از ناشران بین المللی نمایشگاه کتاب دین

تقدیر از ناشران بین المللی نمایشگاه کتاب دین به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از ستاد خبری پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین، در روز پایانی پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم، سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سیدمحمود حسینی مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران قم و حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان قم با حضور در تمام غرفه های نمایشگاه کتاب، به پاس حضور و تلاش ناشران با اهدای لوح تقدیر از آن ها تقدیر و تشکر کردند.
107 ناشر از کشورهای لبنان، عراق، سوریه، اردن، ترکیه، مصر، تونس، کویت و عربستان سعودی و 160 ناشر داخلی در نمایشگاه بین المللی کتاب دین شرکت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
کاربرد رسانه های اجتماعی – تعاملی وب 2 در انجام تحقیقات دانشگاهی

کاربرد رسانه های اجتماعی – تعاملی وب 2 در انجام تحقیقات دانشگاهی چکیده
در دهه اخیر، به دلیل خدمات گوناگون و متنوع وب 2 از جمله دستیابی به اطلاعات روزآمد و ارتباط موثر و سریع دانشمندان و صاحب نظران حوزه های مختلف علوم، گروه های مختلف به استفاده از این خدمات روی آورده اند که دانشجویان دانشگاه نیز از این پدیده استثناء نیستند. علی رغم استفاده روزافزون دانشجویان از خدمات وب 2 در کشورهای پیشرفته، تحقیقات کمی در مورد رفتار اطلاع یابی دانشجویان و میزان استفاده و کاربرد آنان از این شبکه و مشکلات کاربران و تاثیر وب 2 بر فعالیت های پژوهشی صورت گرفته است. ابزارهای وب 2 در انجام پژوهش خیلی موثرند و باعث بهبود کار دانشجویان در انجام پژوهش می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 ساعت و 14 دقیقه پیش
سیلوی حاجی آباد افتتاح می شود

سیلوی حاجی آباد افتتاح می شود به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 6کشور ، مسعود دشوارگر در تشریح این خبر اظهار داشت: پس از پیگیری های فراوان و حل شدن موانع، سیلوی حاجی آباد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده با حضور وزیر جهادکشاورزی افتتاح می شود.
وی زمان ورود وزیر جهادکشاورزی به استان را روز دوشنبه هفته ی جاری اعلام کرد و گفت: در این سفر نخستین سیلوی مکانیزه استان به بهره برداری می رسد.
دشوارگر گفت: از شروع تا پایان عملیات ساخت سیلو کمتر از یک سال زمان برد و در این پروسه بخش خصوصی را حمایت کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 14 دقیقه پیش
تحلیل و رتبه بندی روش های تأمین مالی بانک ها با استفاده از ابزارهای تأمین مالی بازار سرمایه

تحلیل و رتبه بندی روش های تأمین مالی بانک ها با استفاده از ابزارهای تأمین مالی بازار سرمایه چکیده:
امروزه استفاده از ابزارهای نوین و کارا، جهت تأمین مالی بنگاه های اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از آنجایی که عمده ابزارهای نوین تأمین مالی از طریق بازارهای مالی عرضه و منتشر می شوند، لذا در به گردش درآوردن چرخ های پیشرفت اقتصادی نقش مهمی را ایفا می کنند. به این صورت که توسعه و عملکرد صحیح آن ها می تواند اثرات قابل ملاحظه ای را بر توسعه بازارهای مالی و رشد اقتصادی داشته باشد. مقاله حاضر با روش تحلیلی و مطالعه میدانی از طریق توزیع پرسشنامه و با استفاده از منابع کتابخانه ای و اینترنتی، ضمن ارائه روش های تأمین مالی بانک ها از بازار سرمایه و تحلیل آن ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
استفاده از برون سپاری جهت بهبود چالش های بانکداری اسلامی

استفاده از برون سپاری جهت بهبود چالش های بانکداری اسلامی چکیده:
در سال های اخیر استفاده از راهبرد برون سپاری برای سازمان ها به یک الزام تبدیل شده است. از جمله مزایای برون سپاری کاهش هزینه، تمرکز بر شایستگی های محوری، استفاده از تخصص های بیرون از سازمان در جهت افزایش کارایی و اثربخشی، حذف مسائل دردسرساز برای مدیریت، به اشتراک گذاری ریسک با تامین کننده می باشد که به سازمان ها در محیط پویا و رقابتی عصر حاضر کمک شایانی می کند. پژوهش ها نشان می دهد که بانک ها نیز همچون سازمان های دیگر از برون سپاری بهره می گیرند و با تمرکز بیشتر بر فعالیت اصلی خود، به کارایی و بهره وری بیشتر دست می یابند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
1721 متوفی از آرامستان های شهرداری قزوین به شهرستان ها منتقل شدند

1721 متوفی از آرامستان های شهرداری قزوین به شهرستان ها منتقل شدند به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری قزوین ، حسین عمویی افزود: در 11 ماه گذشته تعداد سه هزار و 215 نفر به دیار باقی شتافتند که از این تعداد یک هزار و 945 نفر آقا و یک هزار و 270 نفر خانم بوده اند.
وی با اشاره به اینکه 24 نفر از متوفیات بین پنج تا 9 سال داشته اند، عنوان کرد: از این تعداد 15 پسر و 9 دختر به دلایل مختلف جان خود را از دست داده اند.
سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری قزوین ادامه داد: در این مدت یک هزار و 12 نفر آقا و 838 نفر خانم بالای 65 سال هم دعوت حق را لبیک گفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
کشف انواع مختلف کالای قاچاق و دستگیری سارقان حرفه ای در پیرانشهر

کشف انواع مختلف کالای قاچاق و دستگیری سارقان حرفه ای در پیرانشهر سیدجلیل موسوی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ارومیه در ارتباط با کشفیات صورت گرفته در مهاباد در یک ماهه گذشته، اظهار کرد: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید شیرازی در حال کنترل رفت و آمد خودروهای در حال حرکت از این ایستگاه به یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 به دلیل حمل کالای قاچاق دستور توقف دادند.
وی با بیان اینکه خودرو پس از توقف به منظور یافتن کالای قاچاق مورد بازرسی قرار گرفت، اضافه کرد: در بازرسی ها از خودرو 835 ثوب البسه قاچاق کشف شد که با بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ارزش ریالی آنها 300 میلیون ریال تخمین زده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
همایش ملی علامه خفری درجهرم برگزار می شود

همایش ملی علامه خفری درجهرم برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان جهرم، علیرضا صحرائیان اظهار داشت: همایش ملی علامه شمس الدین محمد خفری، نهم و دهم اسفند ماه در شهرستان جهرم برگزار می شود.
فرماندار ویژه جهرم با بیان اینکه این همایش در نهم اسفند در سالن شهید بارورز شهر باب انار بخش خفر و دهم اسفند در دانشگاه جهرم برگزار می شود،گفت: در این همایش میهمانان و سخنرانان داخلی و خارجی حضور داشته و به ایراد سخن و بررسی ابعاد شخصیتی و علمی این عالم می پردازند.
وی افزود: شناساندن علامه خفری و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های بخش خفر به کشور، از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400

تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت خرید سامانه های S400 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، یک مقام ارشد دولت آمریکا درباره احتمال اعمال تحریم هایی علیه ترکیه درپی خرید سامانه های پدافند موشکی S400 از روسیه، هشدار داد.
این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با روزنامه حریّت گفت: ما (از خرید سامانه های S400 توسط ترکیه) نگرانیم و قبلا هم گفته ایم که این امر می تواند عواقبی برای همکاری های داخلی ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) داشته باشد.
وی با بیان اینکه آمریکا تمایلات ترکیه برای ارتقای پدافند هوایی خود را درک می کند اما هشدار داد که خرید این سامانه های روسی می تواند ترکیه را در معرض تحریم های جدیدی که کنگره وضع کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
بحران یمن؛ بررسی اختلافات عربستان و امارات

بحران یمن؛ بررسی اختلافات عربستان و امارات با آغاز تجاوز نظامی عربستان به یمن بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که این نبرد کمتر از یک ماه و با پیروزی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به پایان می رسد، اما استقامت مردم یمن و گروه های مقاومت باعث شد تا ائتلاف عربستان و امارات تا به امروز نتواند به اهداف کلان از پیش تعیین شده مانند بازگرداندن عبدربه منصورهادی به قدرت و پاکسازی صنعا از نیروهای مقاومت و انصارالله برسد. اما هرچه این جنگ به سمت فرسایشی شدن پیش می رود اختلافات میان عربستان و امارات بیشتر نمایان می شود. با شعله ور شدن آتش درگیری شبه نظامیان مورد حمایت امارات و عربستان در عدن گسل میان امارات و عربستان عمیقتر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
ایمان و کار شایسته، کلید محبوبیت نزد مردم است

ایمان و کار شایسته، کلید محبوبیت نزد مردم است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، در آیه شریفه 96 سوره مریم می خوانیم:
إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَٰنُ وُدًّا
ترجمه: همانا آنان که به خدا ایمان آوردند و نیکوکار شدند خدای رحمان آنها را (در نظر خلق و حق) محبوب می گرداند.
تفسیر نور:
1- ایمان بدون عمل و عمل بدون ایمان، کارساز نیست. آمَنُوا وَ عَمِلُوا ...
2- ایمان و کار شایسته، کلید محبوبیّت نزد مردم است. إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ ... وُدًّا هرگاه دیدیم محبوبیّت ما کم شده، عقیده یا عملکرد خود تجزیه و تحلیل کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 4 ساعت و 34 دقیقه پیش
نحوه تبدیل سبزه میدان به پارکینگ سه شنبه نهایی می شود/ گنجایش محوطه 350 خودرو است

نحوه تبدیل سبزه میدان به پارکینگ سه شنبه نهایی می شود/ گنجایش محوطه 350 خودرو است عباس راشاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از طرح ها و پیشنهادات خوبی که به منظور استفاده بهینه از فضای باز پروژه سبزه میدان شده است، ایجاد پارکینگ موقت در این محل است.
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد این طرح به تصویب اولیه شهردار و معاون وی رسیده است، تصریح کرد: قرار است، سه شنبه هفته جاری تصمیمات نهایی درباره چگونگی تبدیل این محوطه به پارکنیگ موقت گرفته شده و بلافاصله انجام کارهای مربوط در این زمینه صورت گیرد.
رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه کمیسیون عمران موافقت خود را درباره تبدیل محوطه سبزه میدان به پارکینگ اعلام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 34 دقیقه پیش
نخاله های تپه تاریخی چناران جمع آوری شد

نخاله های تپه تاریخی چناران جمع آوری شد محمد طاهریان مقدم در گفت وگو با خبرنگار فارس در چناران گفت: با توجه به برخی ساخت وسازهای غیر مجاز این اداره با تقویت یگان حفاظت از کلیه مراکز تاریخی در شهرستان حفاظت و با هرگونه ساخت وساز غیر مجاز و حفاری غیر مجاز به شدت برخورد می شود.
وی شایعه آسیب به برج تاریخی رادکان چناران را رد کرد و گفت: برج تاریخی چناران سالم است و نگهبان مستقر یگان حفاظت میراث نیز به طور مستمر از آن مجموعه پاسداری می کند همچنین تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر آسیب به برج تاریخی رادکان چناران به ما نرسیده و این اداره هیج مجوز جدیدی برای هرگونه ساخت وساز در اطراف این برج صادر نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
اتفاقی در رونق بازار کفش نیفتاده است/ مشکلات زیادی دامن گیر تولیدکنندگان داخلی شده است

اتفاقی در رونق بازار کفش نیفتاده است/ مشکلات زیادی دامن گیر تولیدکنندگان داخلی شده است رسول شجری در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران درباره وضع بازار کفش در آستانه سال و اظهار کرد: اتفاقی در رونق بازار کسب و کار نیفتاده است و رکودی شدید بر بازار کفش داخلی حاکم است.
وی ادامه داد: مشکلات زیادی دامن گیر تولیدکنندگان داخلی شده است و این مشکلات روی صنف ما ساختاری مضاعف پیدا کرده است.
رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران با اشاره به اینکه واردات کفش را به گونه ای سامان دهی می کنند که آن را به شکلی قانونمند کنند، تصریح کرد: کفش در داخل به اندازه کافی تولید می شود؛ شرایط و بستر ایجادشده سخت است که تولیدکنندگان ما نمی توانند کار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
بررسی 3 پیشنهاد تدوین استانداردهای بین المللی توسط کمیته متناظر ارزیابی برند

بررسی 3 پیشنهاد تدوین استانداردهای بین المللی توسط کمیته متناظر ارزیابی برند به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد ایلام،
محمد شریفی اظهار داشت: تمام پیشنهادهای تدوین استانداردهای بین المللی که به هر کمیته متناظر مربوط باشند ابتدا توسط کمیته بررسی و پس از تأیید توسط سازمان ملی استاندارد ایران به دبیرخانه مرکزی ایزو ارسال می شود.
وی افزود: کمیته ارزیابی برند یک کمیته علمی- تخصصی است که اعضای آن از بین گروه های صلاحیت دار و علاقمند به مشارکت در تدوین و بازنگری استانداردهای بین المللی انتخاب می شوند.
وی اظهارداشت: این کمیته با هدف ارتقای توسعه و ترویج دانش مدیریت برند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
افتتاخ نمایشگاه عکس رنگ با هدف کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

افتتاخ نمایشگاه عکس رنگ با هدف کمک به زلزله زدگان کرمانشاه نمایشگاه گروهی عکس رنگ با نمایش آثار منتخب از بین حدود یک هزار و 300 اثر به همت شهرداری کرمانشاه با حضور هنرمندان مطرح و با هدف کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه افتتاح شد. عکس: فاطمه سلیمانی/ 04:14 - 1396/12/06 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
تفاوت های نسلی ارزش ازدواج

تفاوت های نسلی ارزش ازدواج چکیده
پژوهش حاضر با هدف بررسی تفاوت های نسلی ارزش ازدواج انجام شد. داده ها حاصل پیمایشی است که در سال 1393 بر روی 379 نفر (نسل جوان 163 نفر، نسل میان سال 175 نفر و نسل بزرگ سال 41 نفر) در شهر هشتگرد انجام گرفت. یافته ها نشان داد، تفاوت آماری معنی داری در ارزش ازدواج در نسل های مختلف وجود دارد و این تأثیر در حضور متغیرهای اقتصادی اجتماعی همچنان پابرجاست. با این حال ترکیبی از ارزش های سنتی و مدرن در ازدواج در سه نسل وجود دارد. بیشترین تفاوت نسلی مربوط به گویه های معاشرت دختر و پسر قبل از ازدواج و سپس ازدواج با اقوام نزدیک است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 54 دقیقه پیش
برخی فعالان فرهنگی و رسانه ای ما اهمیت مباحث راهبردی را درک نمی کنند

برخی فعالان فرهنگی و رسانه ای ما اهمیت مباحث راهبردی را درک نمی کنند خبرگزاری فارس - راهبرد فرهنگ: شهاب اسفندیاری رئیس دانشکده صداوسیما در پاسخ به سئوالات فارس پیرامون موضوع پیوتس فرهنگی در مسئله سوریه نکاتی را بیان کرد.
مشروح این مصاحبه تا ساعتی دیگر منتشر خواهد شد. در ذیل خلاصه برخی سخنان وی می آید:
*اگر ما اهمیتِ نسبتِ کار رسانه ای همزمان به موازات یا پیش از کار نظامی را درک می کردیم، الان با این مشکلاتی که در توجیه و اقناع بخشی از افکار عمومی با آن مواجه بودیم شاید با آن مواجه نبودیم. همین که شما می گویید ابتدا اینگونه عمل شد و بعد آنگونه عمل شد؛ یعنی ما استراتژیِ دقیق و مدونی نداشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 54 دقیقه پیش
دستگیری قاتل توسط پلیس خوزستان در کمتر از یک ساعت

دستگیری قاتل توسط پلیس خوزستان در کمتر از یک ساعت به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حیدر عباس زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل در مورخه 4 اسفندماه 96 در شهرستان بهبهان، تدابیر عملیاتی توسط فرمانده انتظامی شهرستان به کلانتری محل درگیری ابلاغ شد.
این مقام ارشد پلیس در ادامه افزود: مأموران انتظامی با تشکیل تیم های عملیاتی و استفاده از روش های نوین و علمی کشف جرم موفق به شناسایی محل اختفاء قاتل فراری شدند.
سردار عباس زاده اظهار کرد: مأموران پلیس با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی طی یک عملیات غافلگیرانه کمتر از یک ساعت قاتل را در مخفیگاهش محاصره و دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 4 ساعت و 54 دقیقه پیش
هفتمین همایش کارآفرینی "همسو" برگزار می شود

هفتمین همایش کارآفرینی "همسو" برگزار می شود به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان البرز به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج، احمد خیری بابیان این که در هفتمین همایش کارآفرینی "همسو"، شهردار کرج به عنوان میهمان ویژه کنار کارآفرینان حضور خواهند داشت و به سخنرانی خواهد پرداخت، افزود: رویداد "همسو" به همت جمعی از جوانان نخبه شهر و با حمایت های سازمان فرهنگی_اجتماعی شهرداری کرج، اعضای شورای شهر، اداره کل ICT البرز، مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپا، استانداری البرز، بنیاد نخبگان البرز، پارک علم و فناوری البرز و خانه استارتاپ هرساله با حضور فعالان استارتاپی، کارآفرین ها، سرمایه گذاران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 54 دقیقه پیش
دوره کشوری بازآموزی سرتیم های جستجو و نجات در کرمان آغاز شد

دوره کشوری بازآموزی سرتیم های جستجو و نجات در کرمان آغاز شد به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان، دوره کشوری بازآموزی سرتیم های جستجو و نجات در حوادث بین شهری جاده ای ویژه طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 97 به میزبانی استان کرمان در مرکز آموزش های تخصصی جمعیت هلال احمر آغاز شد و تا 11 اسفندماه سال جاری ادامه دارد.
در این دوره نجاتگرانی از استان های کرمان، یزد، هرمزگان، کیش، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی حضور دارند و سرفصل های آشنایی با خودرو نجات و تجهیزات، آشنایی با خودرو آمبولانس و تجهیزات آن، مدیریت صحنه حادثه، رها سازی و تثبیت خودرو آموزش داده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 4 دقیقه پیش
بررسی روابط سه گانه دانشگاه – صنعت - دولت در طرح های پژوهشی کاربردی در ایران

بررسی روابط سه گانه دانشگاه – صنعت - دولت در طرح های پژوهشی کاربردی در ایران چکیده
هدف: پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه بین نهادهای سه گانه (دانشگاه- صنعت- دولت) و طرح های پژوهشی کاربردی صورت گرفته است و با اثبات وجود رابطه بین این دو متغیر، می توان با حمایت از همکاری های بین نهادی به ارتقای سطح علمی و فنی طرح های پژوهشی کاربردی کمک نمود.
روش: این پژوهش از نوع مطالعات علم سنجی و کاربردی است و با بهره گیری از شاخص شناسایی پیچه سه گانه (دانشگاه- صنعت- دولت) به بررسی اطلاعات متقابل در بین نهادهای سه گانه (صنعت- دولت- دانشگاه) و طرح های پژوهشی کاربردی نمایه شده در سامانه سمات که به دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری وابسته است، می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 14 دقیقه پیش
داور تکواندو قم در جام نقش جهان نمونه شد

داور تکواندو قم در جام نقش جهان نمونه شد محمد جمشیدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: حسین سلیمانی داور شایسته تکواندو استان قم با قضاوت در پیکارهای لیگ دسته اول تکواندو مردان ایران جام نقش جهان به عنوان داور نمونه کشور در هفته پایانی این لیگ از سوی کمیته داوران فدراسیون تکواندو انتخاب شد.
وی در ادامه به برگزاری رقابت های چندجانبه باشگاهی تکواندو در قم اشاره و بیان کرد: این رقابت ها در بخش پسران به انجام رسید و تکواندوکاران رده های سنی نوگلان ، خردسالان و نوجوانان دارای کمربندهای زرد، سبز و آبی برای کسب عناوین برتر در خانه تکواندو با یکدیگر به رقابت پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 14 دقیقه پیش
آغاز گرده افشانی نخیلات در میناب

آغاز گرده افشانی نخیلات در میناب به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان میناب ، محمد سالاری با اشاره به آغاز گرده افشانی نخیلات، گفت: سطح زیر کشت نخیلات در شهرستان میناب 12 هزار و 620 هکتار است.
مدیر جهاد کشاورزی میناب عملکرد تولید در هر هکتار را 4/5 تن عنوان کرد و افزود: از این سطح زیر کشت پیش بینی می شود بیش از 56 هزار و 790 تن محصول تولید شود.
وی، بهترین ساعت گرده افشانی را بین ساعات12 تا 14 اعلام کرد و گفت: عملیات گرده افشانی در شهرستان میناب از اواخر بهمن آغاز و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 14 دقیقه پیش
اجرای 72 پروژه آبرسانی و 11 سایت آبشرین کن برای روستاهای هرمزگان

اجرای 72 پروژه آبرسانی و 11 سایت آبشرین کن برای روستاهای هرمزگان به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی هرمزگان، مهندس عبدالحمید حمزه پور در خصوص اجرای پروژه های آبرسانی اظهار کرد: با توجه به سکونت قابل توجهی از جمعیت استان در بخش روستایی معادل 45 درصد جمعیت، در هزار و 700 روستا، دسترسی به آب سالم، بهداشتی و پایدار یک از مولفه های مهم در حفظ و ماندگاری این جمعیت در سکونت گاه های روستایی محسوب می شود.
وی در ادامه افزود: به همین جهت در راستای دسترسی همه مردم روستایی به آب سالم و بهداشتی همچنین به روز کردن شبکه ها و تاسیسات آبرسانی مطابق استانداردهای مربوطه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 24 دقیقه پیش
1951 نفر؛ تلفات ادعایی ترکیه از شبه نظامیان کُرد در عفرین

1951 نفر؛ تلفات ادعایی ترکیه از شبه نظامیان کُرد در عفرین به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، ارتش ترکیه ادعا کرد تا پایان سی وششمین روز از عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه حدود 1950 شبه نظامی کُرد از پای درآمده اند.
در بیانیه ستادکل نیروهای مسلح ترکیه آمده است که با از پای درآمدن 78 عضو یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) در جریان حملات هوایی به عفرین، تلفات نیروهای کُردی از ابتدای عملیات به 1951 نفر افزایش یافت.
به نوشته خبرگزاری آناتولی در این بیانیه همچنین آمده است که نیروهای ترکیه با پشتیبانی همپیمانان خود (گروهک ارتش آزاد سوریه) توانستند 2 روستای دیگر را در حاشیه غربی منطقه عفرین از کنترل ی.پ.گ خارج کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 24 دقیقه پیش
ظرفیت فعلی استان سمنان برای حج تمتع 1148 نفر است/ ثبت نام حجاج از هشتم اسفندماه آغاز می شود

ظرفیت فعلی استان سمنان برای حج تمتع 1148 نفر است/ ثبت نام حجاج از هشتم اسفندماه آغاز می شود صادق دلپاک در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان در تشریح برنامه های پیرامون اعزام حجاج سمنانی به حج تمتع، اظهار کرد: ثبت نام حجاج از سه شنبه هشتم اسفندماه آغاز می شود.
وی ادامه داد: البته الآن کسانی که دارای فیش اولویت تا تاریخ 10 آبان 85 هستند، می توانند وارد سایت reserve.haj.ir شوند و اطلاعات خودشان را به صورت آنلاین وارد این سایت کنند و اطلاعات فیش خود را تکمیل کنند.
مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با بیان اینکه اسامی مدیران کاروان ها را دوشنبه وارد سایت می کنیم، تصریح کرد: تا اطلاع رسانی درست داشته باشیم تا عزیزان بتوانند کاروان هایشان را انتخاب کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 5 ساعت و 24 دقیقه پیش
گام هایی رو به در توسعه هنر اسلامی/استقبال شیرازی ها از هنر ارزشی

گام هایی رو به در توسعه هنر اسلامی/استقبال شیرازی ها از هنر ارزشی به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، اجرای برنامه هایی با مضامین هنری و اسلامی، نقش تأثیرگذاری بر جامعه دارد زیرا هنر، زیباترین روش برای انتقال مفاهیم به حساب می آید.
در کشوری که بعد از پایان دوران جنگ سخت، به شدت مورد هجوم جنگ نرم و شبیخون فرهنگی قرارگرفته است، راه پیدا کردن سیره ائمه و معصومین در زندگی افراد جامعه، نقش اثرگذاری برای رفع این توطئه ها دارد.
حضور هنرمندان و به ویژه هنرمندان جوان، نقطه امیدی برای گسترش چنین برنامه هایی است.
استان فارس در سال جاری و باهمت سپاه فجر فارس و همکاری برخی از دستگاه ها، پیشگام اجرای برنامه هایی بزرگ در این زمینه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
جامعه برای حل معضلات اقتصادی، بیکاری و گرانی نیازمند مدیران دلسوز است

جامعه برای حل معضلات اقتصادی، بیکاری و گرانی نیازمند مدیران دلسوز است به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای در دیدارهای مختلف به ویژه دیدار مردم قم و تبریز در خصوص دشمن شناسی و موقعیت کشور تاکید فرمودند برای حل مسائل به ویژه اشتغال و حل معضلات اقتصادی و فعالیت جهادی در مسائل بیکاری و اشتغال و گرانی باید مدیران دلسوز و زیرک و قاطع و نترس در مقابل استکبار وجود داشته باشد و از امکانات داخلی برای پیشرفت کشور به ویژه امور اجتماعی و فرهنگ استفاده کنند، در این راستا خبرنگار فارس در گفت وگوی تفضیلی با حجت الاسلام قربانعلی جمشیدی پیرامون برخی مسائل اقتصادی و سیاسی ترتیب داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
پیش بینی ایجاد 15 هزار شغل جدید در لرستان

پیش بینی ایجاد 15 هزار شغل جدید در لرستان علی آشتاب امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس از خرم آباد، بیان کرد: دولت برای بهبود وضعیت اشتغال امسال و سال آینده طرح اشتغال فراگیر را مدنظر قرار داده است.
وی اظهار کرد: بسته اشتغال فراگیر به حوزه های اشتغال روستایی، کارورزی، آموزش در محیط کار و مشاغل خانگی تقسیم می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: امسال با کمک سایر ادارات طرح های اشتغال زایی شناسایی شده و به بانک های عامل معرفی می شوند.
وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم که در سال آینده در استان 15هزار نفر فرصت شغلی جدید ایجاد شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
دستگیری قاتل فراری در شهرستان بجنورد

دستگیری قاتل فراری در شهرستان بجنورد به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار علیرضا مظاهری درباره دستگیری قاتل فراری در مرکز استان گفت: با تلاش های شبانه روزی پلیس آگاهی، محل اختفای این فرد شناسایی و قاتل دستگیر شد.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی در مورد این قتل، گفت: در ساعت 26 دقیقه بامداد جمعه 27 بهمن ماه امسال برابر اعلام مرکز فوریت های پلیس 110، یک مورد نزاع و درگیری منجر به قتل عمد دریکی از محله های حاشیه شهر بجنورد به وقوع پیوست که قاتل با مساعدت بستگان خویش متواری شده بود.
وی تصریح کرد: این درگیری بین دو جوان 25 و 26 ساله رخ داده بود که درنهایت جوان 25 ساله به علت اصابت چاقو توسط طرف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
کاهش 37 درصدی سرقت مغازه در دشتستان

کاهش 37 درصدی سرقت مغازه در دشتستان سیدجواد رضوی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: در راستای کاهش وقوع انواع سرقت ها و سرقت واحدهای صنفی و مغازه ها، ماموران پلیس با انجام اقدامات پیشگیرانه فرهنگی و آموزشی و برقراری تعامل و همکاری به کاهش آمار بزه ها کمک می کنند.
وی افزود: نزدیکی شهروندان با پلیس شاهد کاهش 37 درصدی وقوع سرقت واحدهای صنفی و مغازه ها در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان شده ایم .
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان تصریح کرد: استقرار عوامل انتظامی در ورودی و خروجی مکان های تجاری ، تقویت واحد های گشت بازارها ، کشف سریع سرقت مغازه ها ، دستگیری سارقان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
تیم بسکتبال دختران دانشگاه زنجان عنوان سومی مسابقات کشوری را کسب کرد

تیم بسکتبال دختران دانشگاه زنجان عنوان سومی مسابقات کشوری را کسب کرد علی سپهری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان، با بیان اینکه برنامه ها، سمینارها، کارگاه ها و همایش های مختلفی در دانشگاه زنجان برگزار می شود، اظهار کرد: برنامه های دانشگاه زنجان از تنوع خوبی برخوردار است.
وی از برگزاری کارگاه آموزشی بررسی مخاطرات شبکه های اجتماعی در دانشگاه زنجان خبر داد و گفت: این کارگاه آموزشی با همکاری مرکز تخصصی آپای دانشگاه زنجان به همت پلیس فتا و با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار می شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه این کارگاه با عنوان آسیب های اجتماعی دختران و بانوان با محوریت فضای مجازی برگزار خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
شهرداری اردبیل به مصاف اسپیدار تهران می رود

شهرداری اردبیل به مصاف اسپیدار تهران می رود به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، از هفته دهم لیگ دسته سه فوتبال کشور از ساعت 14:15 دقیقه امروز، شهرداری اردبیل به مصاف تیم خوب و یکدست اسپیدار تهران خواهد رفت.
همزمان با این دیدار سه دیدار دیگر نیز در شهرهای مختلف برگزار خواهد شد که از آن جمله می توان به دیدار امید حسن آباد در مقابل کیان تهران و آریا مینوی خرمده در مقابل صدرنشین گروه "اتحاد کامیاران" اشاره کرد.
در دیگر دیدار این گروه نیز طی روز دوشنبه تیم "شهدای رزکان کرج" که در قعر جدول مسابقات قرار گرفته است، پذیرای "دالاهوی کرمانشاه" خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
اشتغال 53 هزار نفر در واحدهای صنعتی قم

اشتغال 53 هزار نفر در واحدهای صنعتی قم محمود سیجانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به وضعیت صنعت استان قم اظهار کرد: اکنون دو هزار و 380 واحد صنعتی دارای پروانه در استان داریم که 53 هزار و 800 نفر در این واحدها شاغل هستند، برای احداث واحدهای صنعتی در استان قم تاکنون چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.
وی ادامه داد: عمده واحدهای صنعتی استان قم در زمینه مواد شیمیایی، مواد سلولزی، صنایع کانی و غیرفلزی، صنایع فلزی و ریخته گری، صنایع غذایی و مواد شوینده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: براساس سند آمایش استان باید واحدهای صنعتی دانش بنیان، کم آلاینده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 44 دقیقه پیش
نگرانی اسرائیل از پیشرفت های علمی جهان تشیّع و ایران

نگرانی اسرائیل از پیشرفت های علمی جهان تشیّع و ایران به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، روزنامه جروزالم پست در یادداشتی به بررسی تهدیدات جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی پرداخته و تاکید کرد تشیع برای اسرائیل بسیار خطرناک تر از تسنن است.
در ابتدای این یادداشت با تکرار ادعای تلاش ایران برای ساخت موشک های نقطه زن در لبنان، آمده است: نزدیک شدن ایران به مرزهای اسرائیل، عواقب نظامی و اقتصادی برای اسرائیل دارد.
جروزالم پست با بیان اینکه تفکر شیعی بُعدی دارد که آن را نسبت به تفکر سنّی برای اسرائیل خطرناک تر می کند، نوشت: ائتلاف ایران-سوریه-لبنان تحت حفاظت روسیه نه تنها از لحاظ توانایی نظامی بلکه از نظر هسته مفهومی مترقی بر اساس اصول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 44 دقیقه پیش
تکلیف استان تهران در ایجاد 126 هزار شغل تا پایان امسال محقق می شود

تکلیف استان تهران در ایجاد 126 هزار شغل تا پایان امسال محقق می شود به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، دهمین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران به ریاست استاندار سمنان و با حضور محمد امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تهران و جمعی از مدیران دستگاه ها و بانک های عضو کارگروه برگزار شد.
در این جلسه، موضوع بررسی آمار ثبت اشتغال ایجادشده از سوی دستگاه های استان در سامانه رصد در دستور کار قرار گرفت.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تا این لحظه 27 هزار و 302 مورد اشتغال ایجادشده از سوی دستگاه ها در سامانه رصد ثبت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 44 دقیقه پیش
سبزوار قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ بانوان خراسان رضوی شد

سبزوار قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ بانوان خراسان رضوی شد مجید نصرالله زاده در گفت وگو با خبرنگار فارس در سبزوار اظهار کرد: مسابقات بانوان سبک سوپرکنتاکت کیک بوکسینگ قهرمانی خراسان رضوی در روز چهارم اسفندماه سال جاری به میزبانی مشهد برگزار شد.
وی افزود: در این دوره از مسابقات شهرستانهای تربت حیدریه، مشهد، قوچان و سبزوار در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان طی مدت یک روز برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار بیان کرد: در پایان این مسابقات، شهرستان سبزوار با کسب 21 مدال در تمامی رده های سنی به مقام قهرمانی رسید.
انتهای پیام/70044 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 54 دقیقه پیش
نشست هم اندیشی سران طوایف و ریش سفیدان، متنفذین و معتمدین محلی با فرمانده انتظامی ماهشهر برگزار شد

نشست هم اندیشی سران طوایف و ریش سفیدان، متنفذین و معتمدین محلی با فرمانده انتظامی ماهشهر برگزار شد به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جلیل زبیدی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: نشست هم اندیشی با سران طوایف و ریش سفیدان، متنفذین و معتمدین محلی با موضوع پیشگیری از رسم غلط تیراندازی در مراسمات شادی و عزا با حضور تنی چند از مسئولان شهرستان و جمع کثیری از بزرگان طوایف در ماهشهر برگزار شد.
وی در ادامه افزود: تیراندازی در مراسمات شادی یا عزا، یک رسم نادرست است که باید با آن برخورد جدی شده و نهادهای فرهنگی، رسانه های ارتباط جمعی نیز برای ریشه کن کردن آن فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 54 دقیقه پیش
تفاوت قشربندی اجتماعی در مناطق شمالی و جنوبی جزیرة العرب و منطقه حجاز در آستانه ظهور اسلام

تفاوت قشربندی اجتماعی در مناطق شمالی و جنوبی جزیرة العرب و منطقه حجاز در آستانه ظهور اسلام چکیده
قشربندی اجتماعی در جزیرة العرب قبل از اسلام، متأثر از نظام قبیله ای و سنت های حاکم بر آن، سلسله مراتبی پلکانی داشت. این قشربندی در مناطق شمالی و جنوبی، با توجه به توسعه سازمان اجتماعی و همچنین رشد سیاسی و اقتصادی این مناطق، تفاوت هایی با قشربندی منطقه حجاز یافت. این مقاله می کوشد با رویکردی توصیفی تبیینی و با بهره گیری از منابع مربوط به دوره جاهلیت، تاریخ های عمومی، تاریخ های محلی، کتب رجالی و جغرافیایی این تفاوت را بررسی کند. بر اساس این پژوهش، توسعه نظام قبیله ای و سیاسی مناطق شمالی و جنوبی و رشد اقتصادی آن ها، بر نحوه توزیع ثروت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
دست فروشی و بساط گسترانی در مرکز کرج ممنوع است

دست فروشی و بساط گسترانی در مرکز کرج ممنوع است به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز به نقل از اداره کل اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج ، حشمت عزیزی گفت: در روزهای پایانی سال و پس از ساماندهی دست فروشان خیابان شهید بهشتی کرج، از هرگونه بساط گسترانی و دست فروشی جلوگیری به عمل می آید.
وی افزود: طرح ساماندهی و پاک سازی دست فروشان که از مدت ها قبل در کرج آغازشده، در روزهای پایانی سال با جدیت و نظارت شبانه روزی کارکنان اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری و حضور در خیابان شهید بهشتی پیگیری می شود.
به گفته مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
تبدیل حضور مردم در صحنه به فرصتی برای رفع مشکلات/ تصویب افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس در مجلس

تبدیل حضور مردم در صحنه به فرصتی برای رفع مشکلات/ تصویب افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس در مجلس حمیدرضا فولادگر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با لزوم تلاش مسؤولان برای حل مشکلات جامعه اظهار داشت: همان طور که بحث شد و در حضور و صحبت های مردم هم مشخص بود و رهبر معظم انقلاب هم در بیاناتشان در دیدار مردم تبریز این مسأله را کاملاً تبیین کردند، حضور مردم به عنوان اعلام وفاداریشان به اصل نظام، اسلام و انقلاب اسلامی بود.
وی افزود: ما مسؤولان به جای این که حضور مردم را به حساب خود و به عنوان رضایت از عملکرد خود بگذاریم، باید این حضور را به فرصتی برای حل مشکلات مردم تبدیل کنیم و مردم را دلگرم تر در صحنه برای حمایت از نظام و انقلاب نگه داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
ساختار و گونه های نهادهای علمی و آموزشی افریقیه در عصر بنوحفص (625941ق)

ساختار و گونه های نهادهای علمی و آموزشی افریقیه در عصر بنوحفص (625941ق) چکیده
بنوحفص (625941ق) که ابتدا به عنوان والی دولت موحدین (515668ق) بر تونس فرمان می راندند با زوال موحدین، اعلام استقلال کردند و ابوزکریای اول (625647ق) با انتخاب شهر تونس به عنوان پایتخت افریقیه، اداره امور این سرزمین را به دست گرفت. در این زمان، حمله مغول در شرق، ادامه جنگ های صلیبی در مصر و شام، سقوط تدریجی اندلس به دنبال نبرد عقاب (609ق) و آشفتگی مغرب اقصی در آستانه استیلای بنی مرین (614869ق) باعث کندی حرکت علمی و رکود مراکز و نهادهای آموزشی جهان اسلام شده بود. استقرار دولت بنوحفص و تأمین امنیت منطقه تونس و حمایت امرای بنوحفص و اختصاص اوقاف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
حلقه مغفول در مدیریت دانش پژوهشکده ها و موسسات پژوهشی

حلقه مغفول در مدیریت دانش پژوهشکده ها و موسسات پژوهشی چکیده
مفهوم مستندسازی در مدیریت و به ویژه مدیریت پروژه با مفهوم این اصطلاح در دیدگاه مدیریت دانش متفاوت است. آنچه در این پژوهش مورد نظر است، دیدگاه مدیریت دانش و حلقه مغفول در مدیریت دانش پژوهشکده ها و موسسات پژوهشی به منظور استفاده از زیست آزموده روسا و معاونان پژوهشکده ها و موسسات پژوهشی است. در مستندسازی از دیدگاه مدیریت دانش، هر تصمیم، رویداد و فعالیت موثر بر سازمان که دربرگیرنده دانش آشکار و ضمنی سازمان است، ارزش مستندسازی دارد. لذا ارزیابی تصمیمات و اقدامات انجام شده را در بر خواهد گرفت و از طریق دانش و اطلاعات گردآوری شده، بستری مناسب بر ارزیابی این اقدامات فراهم خواهد آورد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 5 دقیقه پیش
بارش های روز شنبه مشکلی برای تاسیسات شهری ایجاد نکرد

بارش های روز شنبه مشکلی برای تاسیسات شهری ایجاد نکرد محمد حسینی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم با اشاره به وضعیت شهرستان جم در پی بارندگی امروز اظهار داشت: تا به اینجای کار گزارشی از مشکلات حاد پس از باران در سطح شهرستان جم دریافت نکرده ایم ولی در طی هفته جاری بارندگی های شدیدی برای شهرستان جم پیش بینی شده و احتمال خسارت و خرابی دور از دسترس نیست.
وی بیان کرد: بارندگی از ساعت 16:30 روز یک شنبه در شهر جم آغاز شد و تا ساعت 19 نیز بارندگی ها ادامه یافت که سبب آبگرفتگی خیابان ها در برخی نقاط همراه با اشکالاتی در تردد مردم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
همکاری های پژوهشی و تعاملات استنادی نخبگان علمی

همکاری های پژوهشی و تعاملات استنادی نخبگان علمی چکیده
هدف از انجام این پژوهش، تحلیل شبکه های هم تالیفی و استنادی مستقیم برندگان مدال پرایس در حوزه اطلاع سنجی است. پژوهش حاضر از لحاظ هدف از نوع کاربردی بوده و با استفاده از شاخص های علم سنجی و تحلیل شبکه های اجتماعی انجام شده است. جامعه پژوهش شامل 3633 برونداد پژوهشی تالیف شده توسط 27 نفر از برندگان جایزه پرایس است که تا زمان گردآوری داده های پژوهش در انتهای سال 2016 میلادی در پایگاه وب علوم نمایه شده اند. نرم افزار تحلیل شبکه یو.سی.آی.نت نیز جهت ترسیم شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
نمایشگاه صنایع دریایی باید بین المللی برگزار شود

نمایشگاه صنایع دریایی باید بین المللی برگزار شود به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی ، هاشمی تختی در آئین افتتاح نمایشگاه صنایع دریایی در هرمزگان که با حضور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما یک کشور غنی با موهبت های الهی فراوان است که فرصت همجواری با دریا از جمله آنهاست اما غفلت تاریخی ما از دریا موجب شده تا بهره مندی مناسبی از آن نداشته باشیم.
وی افزود: با تاکید بر ضرورت داشتن نگاه راهبردی به دریا، تغییر رویکرد قوای مسلح کشور به دریا با تدابیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و عنوان داشت: ضروری است تا در حوزه اقتصاد دریایی و بندری و .. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
قیمت انواع میوه و تره بار در تاریخ ششم اسفندماه در بازار شهرکرد

قیمت انواع میوه و تره بار در تاریخ ششم اسفندماه در بازار شهرکرد به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، بر اساس اعلام سازمان اتحادیه میوه و تره بار، نرخ انواع میوه و تره بار در تاریخ یکشنبه 6 اسفندماه در مرکز استان چهارمحال و بختیاری تا اطلاع ثانوی به شرح زیر است. (قیمت ها به تومان و عمده فروشی است.)
نوع محصول ممتاز درجه 1 درجه 2
بادمجان گلخانه 2700 2200 1700
بادمجان بذر گلخانه 1500 1200 900
بادمجان دلمه و قصری 1200 1000 800
پیاز سفید *** 1900 1200
پیاز زرد 1600 1400 1200
پیاز قرمز بناب 2300 ---- ----
خیار اصلاح شده 3700 3200 2200
خیار گلخانه 2200 2000 1500
خیار بوته ای آویز 1800 رویال 1500 1200 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
ارزیابی اهداف و عملکرد بانکداری اسلامی در ایران و سایر کشورهای اسلامی

ارزیابی اهداف و عملکرد بانکداری اسلامی در ایران و سایر کشورهای اسلامی چکیده:
سیستم پولی و بانکی در اقتصاد هر جامعه ای مانند رگ های بدن، نقش حیاتی در جریان درست و مورد نیاز پول در اقتصاد دارد. از این رو در علم اقتصاد و هم چنین در دین اسلام توجه ویژه به این بخش شده است. اهداف سیستم پولی و بانکی اسلام را می توان در متون اصلی و چارچوب مدیریت اجتماعی این دین جستجو کرد. در این مقاله ابتدا، اهداف مهم بانکداری اسلامی از متون موثق دینی و هم چنین نتایج پژوهش های پیشین استخراج گردیده است. در مرحله بعدی شاخص های قابل اندازه گیری که در سطح بین المللی منتشر می شود، برای این اهداف معرفی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
مرخصی کلیه مدیران شهرستان لغو شد/پلیس و نیروهای امدادی در مکان های حادثه خیز قرار گیرند

مرخصی کلیه مدیران شهرستان لغو شد/پلیس و نیروهای امدادی در مکان های حادثه خیز قرار گیرند به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، حمید بردستانی شامگاه شنبه در نشست با مسئولان اجرایی شهرستان دشتی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارش های فراوان طی 24 ساعت آینده همه دستگاه ها باید در آمادگی صد در صد بسر ببرند و بنا به دستور فرماندار شهرستان دشتی، تا اطلاع ثانوی مرخصی کلیه مدیران شهرستان لغو و باید در شهرستان در دسترس قرار گرند.
وی تأکید کرد: ضروری است پلیس و سایر نیروهای امدادی در نقاط حادثه خیز مانند پل مند قرار گیرند تا ضمن کمک به مردم آسیب دیده، از هرگونه فاجعه ای نیز ممانعت به عمل آید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
فروردین 97 کرایه حمل و نقل درون شهری افزایش قیمت ندارد/توسعه آژانس تاکسی سرویس در بخش بانوان

فروردین 97 کرایه حمل و نقل درون شهری افزایش قیمت ندارد/توسعه آژانس تاکسی سرویس در بخش بانوان مجتبی عبدلی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 130 واحد مؤسسه حمل و نقل درون شهری در زنجان فعال است.
وی با اشاره به اینکه مؤسسات حمل و نقل شهری در نقاط مختلف زنجان فعالیت دارند، اضافه کرد: نرخ های مربوط به فعالیت آژانس ها تعیین شده و کسی حق تجاوز از این قیمت ها را ندارد.
رئیس مؤسسات حمل و نقل درون شهری زنجان با اشاره به نظارت مستمر دستگاه های نظارتی بر فعالیت آژانس ها بیان کرد: همشهریان می توانند برای گزارش تخلفات با دفتر اتحادیه تماس بگیرند، چرا که در این صورت با آژانس هایی که در ارائه خدمات از میزان کرایه اعلام شده تجاوز کرده باشند به صورت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
عده ای دور زدن مالیات را مایه فخرفروشی می دانند

عده ای دور زدن مالیات را مایه فخرفروشی می دانند به گزارش گروه اجتماعی_اقتصادی خبرگزاری فارس استان البرز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز ، جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنایع، اشتغال و امنیت قضایی سرمایه گذاری با موضوع مسائل مالیاتی و مشکلات بیش از 22 شرکت خصوصی با حضور دادستان عمومی و انقلاب کرج، معاونان رئیس کل، مدیران کل دستگاه های مرتبط در دادگستری کل استان البرز برگزار شد. احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در این نشست پس از طرح انتقاداتی توسط نمایندگان شرکت ها و صنایع تولیدی در مورد نحوه و میزان اخذ مالیات توسط اداره کل امور مالیاتی استان با تأکید بر اینکه پرداخت مالیات امری بدیهی و مرسوم در کشورهای پیشرفته جهان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
موتورسوار جهرمی قهرمان پیکارهای موتور ریس کشور شد

موتورسوار جهرمی قهرمان پیکارهای موتور ریس کشور شد عبدالرحیم خداجو در گفت وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت:مسابقات موتور ریس قهرمانی کشور در راند پنجم در پیست موتورسواری مجموعه آزادی تهران برگزار شد.
رییس اداره ورزش و جوانان جهرم افزود: در این مسابقه امین بردبار از جهرم در کلاس 250 سی سی بر جایگاه اول این مسابقات قرار گرفت و جایگاه دوم سال 96 را نیز بدست آورد.
انتهای پیام / 76026 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
آیین تجلیل از قهرمانان جودوی استان سمنان برگزار می شود

آیین تجلیل از قهرمانان جودوی استان سمنان برگزار می شود سعید کرکه آبادی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری فارس استان سمنان در تشریح برنامه های هیأت جودوی استان سمنان اظهار کرد: مسابقات خردسالان، نونهالان و نوجوانان استان سمنان با حضور 90 جودوکار در رده پایه برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه این رقابت ها به نوعی جنبه انتخابی استان سمنان را داشت، تصریح کرد: مسابقات کشوری در آینده نزدیک نداریم و تنها ملاک ما، انگیزه سازی بین جودوکاران پایه استان بود.
رئیس هیأت جودوی استان سمنان با تأکید بر اینکه مراسم تجلیل از قهرمانان جودوی استان سمنان برگزار می شود، اضافه کرد: این مراسم در اسفندماه برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
اسامی 1200 شاعر خراسان رضوی در بانک اطلاعاتی ثبت شده است

اسامی 1200 شاعر خراسان رضوی در بانک اطلاعاتی ثبت شده است ملیحه بذری در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: در دفتر شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، بانک اطلاعاتی از شاعران و نویسندگان فعال در عرصه ادبیات داستانی وجود دارد که کامل نیست.
وی ادامه داد: در بانک اطلاعاتی این اداره یک هزار و 200 شاعر و 300 نویسنده در عرصه ادبیات داستانی از این استان ثبت شده است.
سرپرست دفتر شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی مذکور در دو بخش است، اضافه کرد: در بخش اول بانک اطلاعاتی حاوی اطلاعاتی از شاعران و نویسندگان برای بیمه است و در بخش دوم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
بسته های سرمایه گذاری در بخش معدن تدوین شود

بسته های سرمایه گذاری در بخش معدن تدوین شود به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل ؛ اکبر بهنام جو عصر شنبه در جلسه شورای معادن استان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی به ویژه محیط زیست و منابع طبیعی با فعالان و شرکت های سرمایه گذار در حوزه پهنه های معدنی همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.
وی با بیان اینکه فرمانداران باید در جهت حل مشکلات پهنه های معدنی گام بردارند افزود: مس بالاترین ارزش افزوده و بهره وری را دارد.
استاندار اردبیل اضافه کرد: برای استفاده بهینه از پهنه های معدنی، بسته های سرمایه گذاری و ایجاد صنایع پایین دستی در این زمینه باید جهت ارائه به سرمایه گذاران آماده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
ارائه خدمات بهداشتی به 407 هزار میانسال همدانی

ارائه خدمات بهداشتی به 407 هزار میانسال همدانی مهتا سنگستانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان، اظهار کرد: تاکنون 149 هزار نفر از میانسالان در روستا و 81 هزار نفر از میانسالان نیز در شهرها پنج خدمت اصلی از خدمات نوین میانسالان را دریافت کرده اند.
وی با اشاره به اینکه گروه سنی میانسالان شامل زنان و مردان 30 تا 59 ساله هستند، گفت: 407 هزار نفر از زنان و مردان میانسال استان تاکنون حداقل یک خدمت را در مراکز خدمات جامع سلامت دریافت کرده اند.
رئیس گروه سلامت میانسالان و سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه تقریباً 400 مراقب سلامت در شهرها و یک هزار بهورز در روستاها خدمات بهداشتی را به افراد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
هیچ آبی از رودخانه های کرج به سمت شهریار نمی آید/ 60 درصد باغات شهریار از بین رفته است

هیچ آبی از رودخانه های کرج به سمت شهریار نمی آید/ 60 درصد باغات شهریار از بین رفته است حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد سادات الرسول در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران درباره تهدید ریزگردها علیه تهران و بیابانی شدن استان های حاشیه تهران اظهار کرد: در دشت قزوین و تهران آمدند ترکیب طبیعت را بر هم زدند.
وی ادامه داد: آب پنج سد اصلی را تهران جهت آب شرب مردم سرازیر کردیم، کلاً کشاورزی را از این آب ها محروم کردیم و به سراغ چاه ها رفتیم تا آب کشاورزی را تأمین کند و این هم زمانی جواب می دهد که سفره های زیرزمینی به وسیله رودخانه ها پر شود.
امام جمعه باغستان با اشاره به اینکه هیچ آبی از رودخانه های کرج به سمت شهریار نمی آید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
آموزش به 30 نفر از پارکبانان فعال در قزوین

آموزش به 30 نفر از پارکبانان فعال در قزوین به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین ، سعید جهانگیری اظهار داشت: همزمان با اجرای طرح کارت پارک افرادی با عنوان پارکبان آموزش های لازم را فرا گرفتند تا در پارکینگ های حاشیه ای مشغول خدمت شوند.
وی عنوان کرد: حضور پارکبانان در پارکینگ های حاشیه ای تأثیر بسزایی در انتظام بخشی پارک خودروها در حاشیه معابر و تقسیم عادلانه فضای پارک در این محدوده ها داشته است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: همچنین حضور پارکبانان موجب افزایش امنیت خودروهای پارک شده در حاشیه معابر شده و از سرقت خودرو جلوگیری می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
کشف ژن جدید بیماری قوز قرنیه

کشف ژن جدید بیماری قوز قرنیه به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، دکتر مجید فردایی با اعلام خبر گفت: در این مطالعه، برای نخستین بار با همکاری محققان چشم و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین محققان چشم دانشگاه کالیفرنیا، موفق به کشف ژن جدیدی در بیماری کراتوکونوس یا قوز قرنیه شدیم.
وی با توضیح این مطلب، ادامه داد: قرنیه بافت شفاف جلوی چشم است که شاید بتوان آن را به عنوان دریچه چشم تشبیه کرد، در واقع نور بعد از عبور از قرنیه و بقیه قسمت ها با انکسار خاصی که پیدا می کند به شبکیه برخورد و سیگنال هایی که ایجاد می شود، به مغز رسیده و باعث دیده شدن تصویر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
مریوان جهانی ترین شهر کردستان +عکس

مریوان جهانی ترین شهر کردستان +عکس به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، برای رسیدن به شهرستان زیبا و پر از جاذبه مریوان باید 128 کیلومتر را از مرکز کردستان طی کنید، فاصله پرپیچ و خمی دارد اما زیبایی های بکر طبیعت آن، طول مسیر را برای مسافران کوتاه می کند.
بهترین ایام برای سفر به مریوان، فصل بهار است، بهار که چهره زمستان را کنار می کشد و بر دامن طبیعت لبخند می زند، آنگاه است که جاذبه های دیدنی آن را هیچ قلمی یارای نوشتن نیست و هیچ تصویری قادر به نشان دادن.
و چه زیبا گفت، شنیدن کی بود مانند دیدن ، در میانه های مسیر سنندج به مریوان روستای نوگل قرار دارد که یکی از قدیمی ترین قرآن های کتابت شده تاریخ اسلام را در دل خود جای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
جهت گیری ارزشی زنان و کنترل باروری

جهت گیری ارزشی زنان و کنترل باروری چکیده
تحقیقات نشان می دهند که باروری و نگرش به آن در سال های اخیر تغییر کرده و نرخ های باروری به مرور کاهش یافته اند. در ایران نیز چند سالی است که زنگ خطر جمعیتی به صدا درآمده است. از نظر متفکران جمعیت شناسی بسیاری از ارزش ها و نگرش ها هم زمان با انتقال دوم جمعیتی دگرگون شده اند. این تغییرات ارزشی طیف به نسبت وسیعی از دگرگونی ها را در بر می گیرد که عمده ترین آن بنا بر دیدگاه تریاندیس، فردگرایی- جمع گرایی است. از این رو، سؤال و هدف اصلی در این پژوهش، مطالعه ی رابطه میان فردگرایی- جمع گرایی با نگرش به کنترل باروری و رفتار آن در عمل است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
خانه تکانی شهرداری برای نوروز 97

خانه تکانی شهرداری برای نوروز 97 به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مسعود امامی یگانه عصر شنبه در دوره آموزشی شهرداران سرعین اظهار کرد: به منظور تحقق مدیریت نظام مند و تابع قوانین مصوب نیازمند آشنایی بیشتر با قوانین شهرداری ها هستیم تا با علم به قانون در مجموعه شهری مدیریت مناسبی را شاهد باشیم.
وی افزود: هر شهر و منطقه ای از فرصت های خاص سرمایه گذاری برخوردار بوده که نیازمند شناسایی و معرفی صحیح هستند و رشد و توسعه شهری با توجه به چنین موقعیت هایی فراهم خواهد شد.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل تصریح کرد: به منظور ارتقای خدمات شهری نیازمند تدوین برنامه جامعه توسعه شهری با محوریت جذب سرمایه گذاران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
الویت اصلی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی مقاوم سازی منازل در برابر زلزله است

الویت اصلی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی مقاوم سازی منازل در برابر زلزله است علی اکبر رمضانی در گفتگو با خبرنگار فارس در بجنورد ضمن گرامیداشت روز مهندس و به کارگیری مهندسین خبره و آموزش دیده گفت: در سازمان نظام مهندسی استان مهندسین بر اساس صلاحیت ها در سه پایه مختلف فعالیت انجام می دهند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی از تشکیل کمیته کنترل مضاعف خبرداد و گفت: این کمیته متشکل از مهندسین پیشکسوت و باتجربه است که باهدف نظارت، کنترل نقشه و کنترل اجرا، نظارت لازم را انجام می دهند.
وی در رابطه با سطح علمی مهندسین افزود: سطح علمی مهندسین مربوط به زیرساخت های آموزشی است ممکن است دانش کافی را به دست آورده یا نیاورده باشند اما در حال حاضر در سازمان نظام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
صلح و سازش دو طایفه در زاهدان

صلح و سازش دو طایفه در زاهدان حجت الاسلام حمید رضا بندانی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: با ارجاع پرونده قتل عمدی به شوراهای حل اختلاف برای صلح و سازش، تلاش اعضای شورای حل اختلاف در این زمینه آغاز شد.
وی افزود: پس از برگزاری جلسات مختلف با بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان دو طایفه جلسه مردمی در شورای حل اختلاف شماره 19 شهرستان زاهدان تشکیل شد و راهکارها و توصیه های لازم ارائه شد.
بندانی ادامه داد: تلاش اعضای شورای حل اختلاف در این زمینه نیز اثرگذار واقع شد و خانواده مقتول از مجازات قصاص صرف نظر و به اخذ دیه رضایت داند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
استقلال با مربیگری شفر می تواند شگفتی ساز لیگ برتر شود

استقلال با مربیگری شفر می تواند شگفتی ساز لیگ برتر شود علی حاج اکبری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: استقلال در بازی امروز یک شگفتی دیگر را خلق کرد و با زدن 4 گل بازی خوب خود را تکمیل کرد.
بازیکن سابق استقلال تهران گفت: استقلال با مربیگری شفر می تواند شگفتی ساز شود، شاید نتواند قهرمان این فصل شود اما می توانند در مصاف با 5 رقیب خود برای تصاحب عنوان نایب قهرمانی شگفتی ساز شود.
حاج اکبری با اشاره به بازی خوب مهاجم سنگالی استقلال در بازی اخیر این تیم، گفت: مشکل استقلال در زدن توپ های آخر بود و به نوعی این مهاجم تمام کننده آبی های پایتخت بود که به خوبی توانسته این وظیفه را انجام دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
مدارس خوزستان تا آخرین روز اسفندماه دایر هستند/اجرای بازدیدهای استانی تا پایان سال 96

مدارس خوزستان تا آخرین روز اسفندماه دایر هستند/اجرای بازدیدهای استانی تا پایان سال 96 به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش خوزستان ، یوسف داوودی در کارگروه جبران عقب ماندگی های تحصیلی ناشی از ریزگردها در خوزستان با اشاره به تأکید مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان مبنی بر استمرار فعالیت های آموزشی تا پایان اسفندماه سال جاری در مدارس استان، اظهار کرد: باید خانواده ها و دانش آموزان در این خصوص توجیه شوند تا بتوانیم بخشی از آسیب های ناشی از تعطیلی های مدارس به دلیل پدیده ریزگردها را جبران کنیم.
وی با بیان اینکه مدارس 20 منطقه آموزشی در خوزستان طی سال تحصیلی درگیر پدیده ریزگردها و وارونگی هوا شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده

اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده عدالت جزو معدود مفاهیم و آرمان هایی است که تقریباً هیچ دین، مکتب فکری، اندیشه سیاسی و فرهنگی نتوانسته و نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند. مروری گذرا بر آموزه ها و تعالیم اسلامی نیز نشان می دهد این آرمان به شدت مورد توجه و تاکید بوده است. احادیث بسیار ائمه معصوم علیهم السلام در باب عدالت، گویای اهمیت و جایگاه این مسئله در منظومه فکری آن بزرگواران است، از جمله؛
- رسول اکرم(ص) می فرمایند: عادل ترین مردم کسی است که برای مردم همان را بپسندد که برای خود می پسندد و برای آنان نپسندد آنچه را برای خود نمی پسندد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
چرایی شکست اصلاحات اقتصادی عمر بن عبدالعزیز (م101ق)

چرایی شکست اصلاحات اقتصادی عمر بن عبدالعزیز (م101ق) چکیده
عمر بن عبدالعزیز (م101ق) در شرایطی به حکومت رسید که اوضاع اقتصادی جامعه در اثر بدکنشی های پیشینیانش بسیار آشفته بود. از این رو وی تصمیم گرفت با اصلاحات اقتصادی به نارضایتی شکل گرفته در میان طبقات گوناگون پایان دهد، اما این اصلاحات در عمل با شکست روبه رو شد. این پژوهش پس از مروری بر اصلاحات اقتصادی زمان عمر بن عبدالعزیز، از منظر جامعه شناسی تاریخی و با رویکردی توصیفی تحلیلی و با نگاهی انتقادی به منابع دست اول تاریخ اسلام و بررسی ریزسنجانه اسناد و شواهد تاریخی، چرایی شکست این اصلاحات را برمی رسد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
بدرقه 3 ملی پوش قم برای اعزام به رقابت های جهانی جوجیتسو

بدرقه 3 ملی پوش قم برای اعزام به رقابت های جهانی جوجیتسو مجید متقی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: امیرمحمد عابدینی، حسین سلیمانی و محمد طالبی سه تن از استعدادها و نخبه های جوجیتسو استان قم هستند که با دعوت به اردوی آماده سازی تیم ملی نوجوانان و جوانان جوجیتسو ایران برای اعزام به رقابت های جهانی برگزیده شدند.
وی با بیان اینکه اردوی تیم ملی جوجیتسو تا دهم اسفند ماه در تهران برگزار می شود، اضافه کرد: با توجه به حضور سه جوجیتسوکار استان قم در این اردو برای اعزام به مسابقات 2018 قهرمانی جهان، هیأت جودو، جوجیتسوو کوراش قم با هماهنگی مدیریت باشگاه سیدمعصوم مراسم بدرقه این ورزشکاران عزیز را برگزار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 14 دقیقه پیش
بیش از 17 هکتار از اراضی ملی استان هرمزگان رفع تصرف شد

بیش از 17 هکتار از اراضی ملی استان هرمزگان رفع تصرف شد به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداهر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ، عباس رحیمی نیا اظهار کرد: بیش از 17 هکتار از اراضی ملی در شهرستان بندرعباس که در سنوات گذشته توسط متصرفین تصرف شده بود در بهمن ماه در راستای اجرای احکام قضایی رفع تصرف و به انفال بازگردانده شد.
وی افزود: ارزش ریالی این میزان از اراضی ملی بیش از 780 میلیون ریال می باشد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخریب، تصرف، تخلف، آتش سوزی، قطع درختان، دام مازاد بر ظرفیت در عرصه های مرتعی شهرستان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 14 دقیقه پیش
قاچاقچیان مواد مخدر اسیر سرعت عمل و ذکاوت پلیس شاهرود شدند

قاچاقچیان مواد مخدر اسیر سرعت عمل و ذکاوت پلیس شاهرود شدند به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار روح الامین قاسمی گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر پس از دریافت خبری مبنی بر انتقال ده ها کیلو تریاک از استان سیستان و بلوچستان به یکی از استان های شمالی کشور، فوراً سه اکیپ از مأموران زبده این پلیس به همراه اکیپی از مرکز استان محورهای مواصلاتی شهرستان را تحت پوشش قرار دادند.
وی افزود: پس از شناسایی خودروهای حمل مواد در یکی از جاده های اطراف شاهرود به نامبردگان دستور ایست داده شد که رانندگان خودروها بدون توجه به فرمان پلیس متواری شده و از تجهیزات نصب شده روی خودرو در راستای فرار از چنگ مأموران استفاده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
واقع سازی فروض و نظریه رفتار مصرف کننده در جامعه اسلامی ایران

واقع سازی فروض و نظریه رفتار مصرف کننده در جامعه اسلامی ایران چکیده :
اقتصاد خرد رایج، در حقیقت از مجموعه ی پیش بینی های کلی درباره رفتار واحدهای اقتصادی تشکیل می شود. این اقتصاد برای پیش بینی رفتار، ابتدا هدفی را برای فاعل در نظر می گیرد و سپس روشی را برای دست یابی به آن هدف فرض می کند. محور بیشینه سازی منافع شخصی و روش عقلانی رفتار کردن در شکل ابزاری آن است. با در نظر گرفتن دو فرض مزبور، ارائه یک پیش بینی کلی برای واحد های اقتصادی میسر می شود. از دیدگاه اسلام دو پیش فرض مزبور، آنگونه تصویر شده اند که با ارزش های اسلامی همخوانی ندارد بلکه لازم است پیش فرض های دیگری متناسب با ارزش های اسلامی جانشین آن ها شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
جمع آوری جهیزیه برای 33 نوعروس در همدان

جمع آوری جهیزیه برای 33 نوعروس در همدان مهری مکاری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به فعالیت سازمان مردم نهاد آبشار عاطفه ها در همدان اظهار کرد: این سازمان در ماه رمضان سال 1380 به شماره 2310 در راستای اعتلای سیره عملی امیرالمومنین حضرت علی( ع ) به همت نیکوکارانی ثبت و تاسیس شده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون با گذشت 16 سال از تاریخ تاسیس، این سازمان توانسته 360 شعبه در سطح کشور راه اندازی کند، گفت: شعبه امام رضا(ع) در استان همدان با داشتن مجوز از وزارت کشور و استانداری فعالیت دارد.
مسؤول سازمان مردم نهاد آبشار عاطفه ها در همدان با بیان اینکه این سازمان در استان 2 هزار 142 خانواده شامل ایتام، سادات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
پیش فروش بلیت های نوروزی از 24 اسفندماه در ملایر

پیش فروش بلیت های نوروزی از 24 اسفندماه در ملایر جواد نگاهداری در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به برنامه های اداره راه و حمل و نقل جاده ای ملایر در نوروز اظهار کرد: برنامه ریزی های لازم در راستای خدمات دهی مناسب به همشهریان و مسافران نوروزی صورت گرفته است.
وی گفت: طرح پیش فروش بلیت های نوروزی به صورت حضوری و اینترنتی از 24 اسفندماه سال جاری آغاز می شود و مسافران نوروزی می توانند در این مدت بلیت های مسافرتی را تهیه کنند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ملایر از حضور ثابت نیروهای راهداری و حمل و نقل در طول اجرای طرح نوروزی در ترمینال بزرگ برون شهری برای نظارت و ارائه خدمات به مسافران خبر داد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
کشاورزان کردستانی برای تهیه کود مورد نیاز خود اقدام کنند

کشاورزان کردستانی برای تهیه کود مورد نیاز خود اقدام کنند به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، خالد جعفری شامگاه شنبه در پنجمین جلسه ستاد تغذیه استان کردستان که در محل سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: در سال های گذشته کشاورزان توجه کافی به نوع درخت و محصول را با توجه به اقلیم آب و هوایی استان نداشته اند لذا ضرورت دارد این مهم برای تولید محصول با کیفیت عالی و متناسب با شرایط استان در نظر گرفته شود.
وی خطاب به کشاورزان تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال، سال زراعی مناسبی است باید کشاورزان سهمیه لازم کود مصرفی خود را تا پایان سال جاری از عاملین توزیع بخش خصوصی و تعاون روستایی تحویل بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
وجود اسطوره هایی بی نام و نشان در خراسان رضوی

وجود اسطوره هایی بی نام و نشان در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، هر بومیت و ملیتی با توجه به فرهنگ و ارزش های منحصر به فرد خود، اسطوره هایی در زمینه هنرهای نمایشی دارد که پشت پرده هر کدام از اینها داستان های پرمغزی نهفته است، به عنوان مثال شخصیت حاجی فیروز برای ما ایرانیان از این ارزش برخوردار است، اما نکته مهم تر در مورد خودِ ایران مطرح می شود، قطعا ایران، کشوری است که تنوع فرهنگی گوناگونی دارد، پس بیش از یک یا دو اساطیر در هنر نقش دارند که سال های متوالی از آنها یاد می شود.
در همین دیار، خراسان رضوی، اسطوره هایی وجود دارند که با وجود بی نامی شان، تاثیر بسیاری در فرهنگ شرق ایران گذاشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
بیمه محصولات کشاورزی تا 10 اسفند در کردستان تمدید شد/افزایش مصرف کود اوره در سال جاری

بیمه محصولات کشاورزی تا 10 اسفند در کردستان تمدید شد/افزایش مصرف کود اوره در سال جاری به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرید سپری شامگاه شنبه در پنجمین جلسه ستاد تغذیه که در محل سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: امسال با توجه به اینکه 32 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش بارندگی در استان روی داده است، شرایط مطلوبی از لحاظ مقدار و میزان محصولات دیم زراعی و تا حدودی باغی داریم.
وی با بیان اینکه با توجه به شرایط آب و هوایی در سال جاری، مصرف کود اوره افزایش می یابد و به تبع آن، علی رغم تلاش های انجام شده کود شیمیایی باید در سطح بالاتری تامین شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
زنجان عنوان سومی مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی کشور را کسب کرد

زنجان عنوان سومی مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی کشور را کسب کرد علی مقدم امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان، با اشاره به اینکه فعالیت های هیأت دو و میدانی استان زنجان در بخش های مختلف در حال پیگیری است، اظهار کرد: در همین راستا ورزشکاران این رشته ورزشی در مسابقات قهرمانی کشور برای استان زنجان عناوین بسیار خوبی را کسب کرده اند.
وی با بیان اینکه تیم دو و میدانی جوانان بانوان استان زنجان در مسابقات داخل سالن قهرمانی جوانان کشور حضور پیدا کرد، تصریح کرد: این مسابقات در سالن آفتاب مجموعه انقلاب تهران برگزار شد.
رئیس هیأت دو و میدانی استان زنجان با بیان اینکه تیم دو و میدانی جوانان بانوان استان زنجان در مسابقات داخل سالن قهرمانی جوانان کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
برخی مسؤولان ذهن مردم را به حاشیه می کشانند چون به وعده ها عمل نکردند/ تحقق وعده ها با راحت طلبی همخوانی ندارد

برخی مسؤولان ذهن مردم را به حاشیه می کشانند چون به وعده ها عمل نکردند/ تحقق وعده ها با راحت طلبی همخوانی ندارد حجت الاسلام جعفر طزری در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران افزود: باید به این باور برسیم که برخی مسؤولان، حفظ امنیت ملی را در اولویت اول قرار نمی دهند و به این فکر نمی کنند که دشمن همیشه در کمین ماست و به فرموده مقام معظم رهبری برخی دشمن را توهم می دانند.
وی بیان داشت: از طرفی برخی مسؤولان نمی خواهند وعده هایی که به مردم دادند برایشان یادآوری شود، چراکه تحقق وعده ها زحمت دارد، این افراد حاشیه هایی را می سازند تا ذهن مردم از وعده ها دور شود یا این وعده ها را به اولویت های بعدی منتقل می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
قیمت کود اوره افزایش نمی یابد/35 قلم کود به کشاورزان معرفی شده است

قیمت کود اوره افزایش نمی یابد/35 قلم کود به کشاورزان معرفی شده است به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمد شهیاد شامگاه شنبه در پنجمین جلسه ستاد تغذیه استان کردستان که در محل سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: قیمت کود اوره ثابت است و به هیچ عنوان تا پایان سال جاری افزایش نمی یابد.
وی میزان تحقق کود از جلسه 10 بهمن ماه سال جاری شرکت خدمات حمایتی را از کل سهمیه ابلاغی 14 هزار و 823 تن عنوان کرد و گفت: 4 هزار و 201 تن از این میزان تحقق یافته و 10 هزار و 622 تن آن سهمیه باقیمانده تا پایان سال جاری است.
به گفته این مقام مسوول، در مقایسه با سال گذشته، میزان کود استان 15 درصد افزایش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
خدمات رایگان به 113 خانواده متوفی ارائه شد

خدمات رایگان به 113 خانواده متوفی ارائه شد به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری قزوین ، حسین عمویی با بیان اینکه در سال گذشته هم این اقدام در سازمان صورت گرفته بود، اظهار داشت: در سال 95 به 126 خانواده متوفی بی بضاعت و کم بضاعت خدمات رایگان کفن و دفن ارائه و قبر رایگان واگذار شده است.
وی ادامه داد: طبق قانون کفن و دفن اموات بلاصاحب توسط سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری صورت می گیرد و اعتبار مورد نیاز برای این کار در بودجه سنواتی مدیریت شهری لحاظ می شود.
سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری قزوین با اشاره به اینکه این سازمان برای اهداکنندگان عضو هم خدمات رایگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 35 دقیقه پیش
اردوغان: بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست

اردوغان: بال وپر تروریست ها و حامیان آنها را خواهیم شکست به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه ضمن تکذیب کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در جریان عملیات عفرین، گفت حامیان شبه نظامیان کُرد سوری را نیز شکست خواهند داد.
اردوغان طی سخنرانی در همایش استانی حزب عدالت و توسعه (آ.ک.پ) با بیان اینکه آمریکا با حمایت از شبه نظامیان کُرد سوری قصد دارد گذرگاهی تروریستی در جنوب مرزهای ترکیه ایجاد کند، گفت: آنها در ارتباط برقرار کردن با سازمان های تروریستی تعلل نمی کنند.
وی با هشداری شدیدالحن به آمریکا، تاکید کرد که ترکیه بال و پر گروه های تروریستی و حامیان آنها در منطقه را خواهد شکست و اجازه تشکیل این گذرگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
سارقان 370 رأس دام دستگیر شدند

سارقان 370 رأس دام دستگیر شدند به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ مصطفی جوکار گفت: در پی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر سرقت احشام از یکی از روستاهای شهرستان اشتهارد، مأموران کلانتری 11 مرکزی برای بررسی موضوع به روستا مذکور اعزام شدند.
وی افزود: مأموران در بررسی محل حادثه مشاهده کردند که قسمتی از دیوار چراگاه تخریب شده و یک دستگاه تریلی نیز در آن محل پارک شده است.
این مقام انتظامی بیان کرد: طبق اظهارات اهالی روستا چند فرد ناشناس با یک دستگاه خودرو سمند و تریلر قصد سرقت احشام را داشتند که با سروصدای ساکنان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
17 هزار تن کود اوره توسط سازمان تعاون روستایی تامین شود

17 هزار تن کود اوره توسط سازمان تعاون روستایی تامین شود به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیداحمد زکریایی نژاد شامگاه شنبه در پنجمین جلسه ستاد تغذیه استان کردستان که در محل سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون حدود 13 هزار و 541 تن کود اوره خریداری کرده ایم و فعلا مشکلی برای خرید کود نداریم.
وی به میزان تحقق کود اوره توسط سازمان تعاون روستایی استان گریزی زد و گفت: کل سهمیه ابلاغی کود اوره از 10 بهمن ماه امسال تاکنون 4 هزار تن بوده که از این میزان 565 تن تحقق یافته و 3 هزار و 435 تن سهمیه آن تا پایان سال جاری تامین می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
شکارچی غیرمجاز دراج و کبوتر در شوشتر دستگیر شد

شکارچی غیرمجاز دراج و کبوتر در شوشتر دستگیر شد به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ، یک نفر متخلف شکار که اقدام به شکار یک قطعه دراج و سه قطعه کبوتر وحشی نموده بود، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
بهروز نجاتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر، بابیان این خبر اظهار کرد: در پی عملیات گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این اداره در حوالی روستای قلعه خان از توابع بخش میان آب شهرستان شوشتر یک نفر متخلف شکار که بدون کسب پروانه اقدام به شکار یک قطعه پرنده حمایت شده دراج و سه قطعه کبوتر وحشی نموده بود شناسایی و دستگیر و از وی علاوه بر لاشه های پرندگان شکار شده یک قبضه اسلحه شکاری و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
نتایج تجزیه سوریه از تأمین امنیت رژیم صهیونیستی تا بروز جنگ های داخلی

نتایج تجزیه سوریه از تأمین امنیت رژیم صهیونیستی تا بروز جنگ های داخلی حجت الاسلام علیرضا باطنی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به طرح آمریکایی ها برای تجزیه سوریه اظهار کرد: مجاورت سوریه با مرزهای رژیم صهیونیستی و موقعیت استراتژیک سوریه، باعث اهمیت جغرافیای این کشور نزد کشورهای حامی صهیونیست ها شده است، همسایگی سوریه با رژیم صهیونیستی همواره به عنوان یک خطر برای این رژیم محسوب می شود.
وی با بیان این که پل ارتباطی میان سوریه، لبنان و عراق یک موقعیت مناسب را برای سوریه فراهم کرده است، بیان کرد: طرح خاورمیانه بزرگ در دولت های قبلی آمریکا شکست خورد و به نظر می رسد این طرح امروز به گونه دیگر با تغییر جغرافیای سیاسی منطقه در حال انجام است و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
کردستان هرساعت شاهد وقوع سه تولد است

کردستان هرساعت شاهد وقوع سه تولد است سید محمد صادق سجادی امروز در گفت وگو با خبرنگار قارس در سنندج اظهار کرد: امسال در استان کردستان شاهد افزایش آمار ولادت هستیم به طوریکه هر ساعت به طور متوسط سه واقعه ولادت به ثبت می رسد.
وی با اشاره به تعداد موالید استان در سال جاری بیان کرد: 25 هزار و 201 واقعه تولد در استان کردستان اتفاق افتاده که بیشترین میزان موالید استان مربوط به مرداد ماه است.
وی خاطر نشان کرد: مرداد ماه 96 حدود دو هزار و 833 تولد در استان روی داد و دیماه 96 نیز کمترین موالید را در استان شاهد بودیم.
معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال کردستان یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
اخبار برگزیده خبرگزاری فارس استان اردبیل در 5 اسفند

اخبار برگزیده خبرگزاری فارس استان اردبیل در 5 اسفند اخبار برگزیده خبرگزاری فارس استان اردبیل در روز گذشته (شنبه 5 اسفندماه) را در اینجا مشاهده می کنید:
نیروی انتظامی با خویشتن داری با آشوبگران خیابان پاسداران برخورد کرد/ امنیت خط قرمز مردم است
رئیس مجمع نماینگان استان اردبیل گفت: نیروی انتظامی با نهایت خویشتن داری و صبر و حوصله با آشوبگران خیابان پاسداران تهران برخورد کرد
جشن نیکوکاری امسال با شعار جشن جوانه لبخند در مدارس اردبیل برگزار خواهد شد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: جشن نیکوکاری امسال با شعار جشن جوانه لبخند در مدارس استان برگزار خواهد شد که طی آن 17 هزار پاکت نیکوکاری تهیه شده و در بین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
داور بازی پرسپولیس- استقلال خوزستان خونسرد و دونده بود

داور بازی پرسپولیس- استقلال خوزستان خونسرد و دونده بود نوذر رودنیل امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: به دلیل بارندگی شدید در ورزشگاه آزادی شاهد بازی خوبی نبودیم.
وی گفت: این کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: اما چند خطا را باید می گرفت و چند اخطار لازم بود که از آن ها چشم پوشی کرد.
وی با بیان اینکه در دقیقه 66 ادامه بازی درست بود افزود: در دقیقه 51 مشخص نشد که توپ گل شد یا نشد.
رودنیل خاطرنشان کرد: در دقیقه 75 باید پاس رو به عقب به دروازه بان را به نفع تیم پرسپولیس اعلام می کرد.
انتهای پیام/20/82009 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
انهدام باند سارقان در شهرستان دشتی

انهدام باند سارقان در شهرستان دشتی جهانبخش صیادی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از تلمبه خانه ها و سرقت شیرآلات کشاورزی، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران پلیس شهرستان دشتی قرار گرفت.
وی افزود: مأموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی و میدانی، سارقان شناسایی و با جمع آوری اطلاعات و مستندات در یک اقدام غافلگیرانه سه نفر این اعضای که یک باند بودند دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان دشتی تأکید کرد: با انجام تحقیقات و بازجویی های صورت گرفته، سارقان به 9 فقره سرقت شیرآلات کشاورزی در باغ های این شهرستان اعتراف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
تهیه سبدکالا برای بیماران سخت درمان نیازمند در همدان

تهیه سبدکالا برای بیماران سخت درمان نیازمند در همدان حمید شاکری صفت امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان از تهیه سبد کالا در آستانه فرارسیدن سال نو برای بیماران سخت درمان نیازمند با مشارکت خیرین توسط واحد مشارکت های مردمی و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان خبر داد.
وی با بیان اینکه بی شک دستگیری از دردمندان نزد خداوند منان بی اجر نخواهد ماند، گفت: گروهی از بیماران سخت درمان زیر پوشش مجمع خیرین سلامت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه در معرض ناامنی غذایی هستند و در تأمین معاش زندگی خود با مشکلاتی مواجه اند که این طرح نیز به مانند طرح های دیگر در راستای حمایت از آنها اجرایی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
اهدای کتاب از مرز نخل و آفتاب شهید یاسر بهشتی به مقام معظم رهبری

اهدای کتاب از مرز نخل و آفتاب شهید یاسر بهشتی به مقام معظم رهبری به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، جلد دوم کتاب زندگی نامه شهید یاسر بهشتی با قلم محمد یاسین جلالزهی شاعر آیینی استان که با همکاری کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان به چاپ رسیده است به مقام معظم رهبری اهدا شد.
محمد یاسین جلالزهی در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: کتاب از مرز نخل و آفتاب جلد دوم زندگی نامه شهید یاسر بهشتی سردار رشید سپاه است که به همت کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان و با ویراستاری خانم دکتر مریم شعبانزاده دانشیار دانشگاه سیسیتان و بلوچستان و دکتر واثق عباسی از اساتید دانشگاه سیستان و بلوچستان و پیشگفتار سردار معروفی فرمانده سپاه استان چاپ و منتشر شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
نریمان دربی بندرعباس را با پیروزی به پایان برد

نریمان دربی بندرعباس را با پیروزی به پایان برد به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در این هفته مقاومت میناب در خانه شکست خورد و آزادگان رودان مقابل دیدگان تماشاگران خودش به بیمارستان امام رضا(ع) باخت و نریمان بندرعباس هم همشهری خودش خویشاوند را از پیش رو برداشت.
تیم مقاومت میناب میزبان صدرنشین مسابقات سرخابی پوشان دو هزار بود که در پایان با نتیجه 5 بر 3 بازی را واگذار کرد و گل های تیم سرخابی پوشان اسماعیل حیدری دو گل و احسان احمدی سه گل زدند و برای مقاوت میناب هم محمد امین دشمه، محمد بالنجی و امیرمحمد مرادی گلزنی کردند و در این بازی شهرام جهانگیری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
بهره برداری از زمین در نظام اقتصاد اسلامی و عملکرد اقتصاد ایران

بهره برداری از زمین در نظام اقتصاد اسلامی و عملکرد اقتصاد ایران چکیده:
زمین به مثابه موهبت الهی برای همه نسل ها و دوره ها است. در واقع تصور حیات بدون بهره برداری از زمین ممکن نیست. بهره برداری از زمین، ماهیت بین دوره ای و لذا بین نسلی دارد و چارچوب اقتصاد رفاه ایستا نمی تواند تمام ابعاد رفاهی آن را بیان کند. این مقاله با شیوه مروری و کتابخانه ای تنظیم شده است. نظریه های بهره برداری از زمین در قالب نظام های بهره برداری سرمایه داری، اشتراکی مورد بحث قرار گرفته و سپس اهمیت زمین وشیوه بهره برداری از آن از دیدگاه اقتصاد اسلامی مورد مطالعه واقع می شود. سپس قوانین موجود در خصوص زمین در ایران بیان شده و عملکرد اقتصاد معاصر ایران در بهره برداری از زمین به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
ترکیه هم ارز مجازی ترک کوین راه اندازی می کند

ترکیه هم ارز مجازی ترک کوین راه اندازی می کند به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی ، رسانه های ترکیه اعلام کردند دولت و مقامات این کشور در حال بررسی طرح ایجاد ارز مجازی ترک کوین به پشتوانه منابع حساب ذخیره ملی این کشور هستند.
احمد تنان تنری کلو وزیر سابق صنعت و معاون کنونی حزب حرکت ملی ترکیه معتقد است جهان در حال حرکت به سمت یک نظام جدید دیجیتال است و ترکیه نیز باید قبل از اینکه خیلی دیر شود نظام ارزی و دیجیتال خود را ایجاد کند.
وی گفت: هم اکنون نیاز به قانونمند کردن این فضا بسیار واضح است و باید از استفاده غیرقانونی از ارزهای مجازی جلوگیری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
شاعران آیینی کرمانشاه پتانسیل بالایی دارند/ حضور خادمیاران هنرمند در رواق دعبل حرم مطهر رضوی

شاعران آیینی کرمانشاه پتانسیل بالایی دارند/ حضور خادمیاران هنرمند در رواق دعبل حرم مطهر رضوی به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، قاسم شاهد در نشست تخصصی ادبی و رضوی که شامگاه یکشنبه با حضور پیشکسوتان عرصه ادبیات خراسان، خادمان هنرمند رضوی، جمعی از شاعران آیینی و مداحان اهل بیت(ع) که به همت انجمن ادبی رضوی استان در محفلی صمیمی و معنوی در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه تقویت شعر آیینی و منویات حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی توجه به شعر آیینی کشور حائز اهمیت است.
دبیرانجمن ادبی رضوی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: مقرر شده که انجمن ادبی رضوی آستان قدس رضوی که از انجمن های آیینی حوزه شعر و ادبیات کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
نیروی انتظامی با کمال صبر و در عین حال مقتدرانه شر دراویش را دفع کرد

نیروی انتظامی با کمال صبر و در عین حال مقتدرانه شر دراویش را دفع کرد به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، در هفته گذشته اغتشاشاتی توسط دراویش گنابادی در تهران برپا شد که در اقدامات خصمانه ای که توسط آنان انجام شد، سه نفر از ماموران نیروهای انتظامی و دو نفر از نیروهای بسیج به شهادت رسیدند، مساله اصلی در این اغتشاشات، عملکرد نیروهای پلیس بود، طبق اسناد و فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی توزیع شده است پلیس در کمال صبر و مظلومیت با دست تقریباً خالی با آشوبگران پنجه در پنجه شده و در نبردی سخت و نفس گیر بالاخره امنیت را با تقدیم سه شهید به پایتخت بازگرداند.
در تصاویر منتشر شده حتی مواردی دیده شد که پلیس با سنگ هایی که از جانب اغتشاشگران به سمت وی پرتاب شده از خود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
مطالبات مردم رودبار را از مجرای قانونی حتی با سؤال از وزیر پیگیری می کنم/ مردم رودبار بیش ازاندازه در رابطه با پرداخت غیرمتعارف عوارضی صبر کرده اند

مطالبات مردم رودبار را از مجرای قانونی حتی با سؤال از وزیر پیگیری می کنم/ مردم رودبار بیش ازاندازه در رابطه با پرداخت غیرمتعارف عوارضی صبر کرده اند منوچهر جمالی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری فارس در رشت با انتقاد از پرداخت عوارضی به صورت کامل در محور آزادراه رشت- رودبار و بالعکس اظهار کرد: برخی ها روزانه از آزادراه تنها دو تا 10 کیلومتر استفاده می کنند و پرداخت عوارضی به صورت کامل هم به لحاظ قانونی و هم شرعی جایز نیست.
وی بابیان اینکه پرداخت فعلی عوارضی توسط مردمی که در رودبار و رشت از آن بهره مند هستند ازنظر قانونی و عرفی در تعارض است افزود: به مردم رودبار در رابطه با عوارضی ظلم بزرگی شده است که همه ما از آن ناراحت هستیم.
نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست های متعدد خود با وزیر راه و شهرسازی و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 34 دقیقه پیش
تحقق 93.5 درصدی تعهد اشتغال بخش کشاورزی خراسان جنوبی

تحقق 93.5 درصدی تعهد اشتغال بخش کشاورزی خراسان جنوبی به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند، هادی بیجاری امشب در کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی، به ارائه تسهیلات بانکی جهاد کشاورزی در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: در سال جاری تاکنون تسهیلاتی بالغ بر 761 میلیارد تومان به سیستم بانکی استان معرفی شده است.
وی با بیان اینکه 335 میلیارد تومان از این تسهیلات از ردیف بودجه صندوق ملی است، بیان داشت: تاکنون تسهیلات 10 هزار و 692 طرح با اعتباری بالغ بر 132 میلیارد و 462 میلیون تومان پرداخت شده است.
معاون برنامه ریزی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از تصویب 100 طرح در زمینه اشتغال روستائیان و عشایر خبر داد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 34 دقیقه پیش
بارش برف در بیشتر محورهای استان قزوین/تردد در گردنه آوج انجام می شود

بارش برف در بیشتر محورهای استان قزوین/تردد در گردنه آوج انجام می شود جواد حق لطفی معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین به خبرنگار فارس گفت:
هم اکنون در گردنه های آوج واقع در محور قزوین- همدان و قسطین لار و و بهرام آباد واقع در محور قزوین- الموت و طالقان واقع در محور آبیک - طالقان شاهد برف هستیم .
و این محورها با تلاش راهداران خدوم و پرتلاش باز است و تردد انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد: هموطنان عزیزی که قصد تردد درمحورهای کوهستانی را دارند زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و برای اطلاع از آخرین وضعیت راههای استان از طریق تلفن گویای 141 اطلاعات راههای استان را دریافت نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 34 دقیقه پیش
موزه حکیم نظامی آستارا باز یا بسته ؟!

موزه حکیم نظامی آستارا باز یا بسته ؟! به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی این شهرستان که چندی پیش خبر بازگشایی مجدد آن از طریق صداوسیما و تعدادی از خبرگزاری های رسمی کشور با آب وتاب رسانه ای شد گویا از فردای روز بازگشایی دوباره بسته شده است.
موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی شهرستان آستارا که همواره سرِ باز بودن این موزه، بین آموزش وپرورش و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کش وقوس های مدیریتی وجود دارد در اوقات بیشتر سال تعطیل بوده و فقط در روزهای به خصوص سال نظیر دهه فجر، هفته دولت و هفته میراث فرهنگی باز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 34 دقیقه پیش
دستگیری سارق سیم برق و کابل در تنگستان

دستگیری سارق سیم برق و کابل در تنگستان جوشن سهرابی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهر اهرم مرکز شهرستان تنگستان اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق در سطح شهرستان تنگستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس این فرماندهی قرار گرفت.
وی گفت: ماموران پلیس شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی و میدانی و هدفمند کردن گشت های انتظامی سارق را در حین سرقت و با در دست داشتن ابزار و ادوات سرقت شناسایی و دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان با اشاره به این که، سارق با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید با پلاک مخدوش برای انتقال و حمل اموال مسروقه دستگیر شد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 8 ساعت و 35 دقیقه پیش
بهره مندی 3 هزار نفر از دوره های پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان یزد

بهره مندی 3 هزار نفر از دوره های پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان یزد به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد ، حمید طالعی با اعلام این خبر، گفت: دوره آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد با موضوعات اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد، سبک زندگی اسلامی، دوری از آسیب های اجتماعی ازجمله اعتیاد در 30 مساجد استان برگزار شد.
طالعی افزود: تاکنون 30 کارگاه آموزشی پیشگیری اعتیاد در مساجد شهرستان های یزد، ابرکوه، اردکان، میبد، مهریز، بافق، خاتم، بهاباد، اشکذر، تفت با حضور بیش 3000 نفر برگزارشده است.
کارشناس آموزش اقشار تأثیرگذار اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 44 دقیقه پیش
حفظ جان مردم اولویت اول برنامه های ایام نوروز در نی ریز است

حفظ جان مردم اولویت اول برنامه های ایام نوروز در نی ریز است محمدرضا امیری در گفت وگو با خبرنگار فارس در نی ریز با اشاره به تعطیلات سال نو و سفرهای در پیش رو، اظهار داشت: در ایام عید و تعطیلات مهمترین موضوع بحث جاده ها و ایمنی آن است که تمامی دستگاه های ذیل ربط موظف به بررسی و پیگیری این موضوع هستند.
فرماندار نی ریز افزود: با توجه به اتفاقات گذشته نقاط حادثه خیز و خطرناک در شهرستان از جمله گردنه لای رز، مسیر آباده طشک، گردنه چاه سبز باید مورد بررسی قرار گیرد و عیب های آن شناسایی و تا حد امکان رفع شده تا از اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.
وی ادامه داد: شهرستان نی ریز دروازه ورودی استان های کرمان، سیستان و بلوچستان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 44 دقیقه پیش
خاطره جالب مدیرکل هنرهای نمایشی از پیشکسوت تئاتر

خاطره جالب مدیرکل هنرهای نمایشی از پیشکسوت تئاتر به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس ، مراسم گرامیداشت زنده یاد رکن الدین خسروی، شب گذشته 5 اسفند ماه با حضور دوستداران و علاقه مندان وی، شاگردان و اساتید و کارگردان ها و بازیگران تئاتر و سیمین خسروی همسر زنده یاد خسروی در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مسعود دلخواه که مجری گری این مراسم را بر عهده داشت، طی سخنانی عنوان کرد: همسر مرحوم خسروی از انگلستان برای حضور در این مراسم حضور یافتند. زنده یاد خسروی کارگردانی و اساس کار نمایش را درست یاد گرفتند و به حق شاگردان خوبی پرورش دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
برخی با سخنان خود فضای سیاسی را ملتهب می کنند تا خود را از زیر فشار افکار عمومی خارج کنند

برخی با سخنان خود فضای سیاسی را ملتهب می کنند تا خود را از زیر فشار افکار عمومی خارج کنند اکبر غفوری در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، در خصوص سخنان ساختارشکنانه و ضد وحدت برخی از مسئولین در خصوص برگزاری رفراندوم در کشور، گفت: رئیس جمهور در سخنرانی جنجال برانگیز خود در 22 بهمن امسال مبنی بر برگزاری همه پرسی برای بیرون رفت از بن بست ها و اینکه قانون اساسی ظرفیت بسیار بزرگی دارد، با واکنش های زیادی همراه است؛ چراکه طرح رفراندوم از سوی رئیس جمهوری در مراسم 22 بهمن خلاف وحدت است.
وی افزود: اگر در موضوعی اختلاف نظر وجود دارد، باید به اصل 59 مراجعه کرد که طبق این اصل باید به آرای مردم توجه ویژه ای کرد؛ همچنین اگر نگاهی گذرا با اصل 59 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
بخش زیادی از اغتشاشگران از نعمت کانون امن خانواده محروم بودند

بخش زیادی از اغتشاشگران از نعمت کانون امن خانواده محروم بودند به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی امشب در جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان اظهار داشت: امیرالمومنین در وصیت نامه خود با قسم جلاله حسنین (ع) را به اصلاح ذات البین توصیه می کنند و می فرمایند اصلاح ذات البین از هر نماز و روزه ای ثواب بیشتر دارد.
وی با بیان این که تضمینی وجود ندارد که فرزندان طلاق و کودکان فاقد سرپرست به جریانات انحرافی سیاسی و اجتماعی نپیوندند، گفت: وقتی نه پدری هست که الگوی مناسب فرزند باشد نه مادری که بر تربیت کودک اهتمام بورزد این فرد طعمه مناسبی برای هر جریان منحرف است که با اعتباری دروغین وی را جذب کنند و مسئولان امنیتی عنوان می کنند که بخش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
کارگران کوره های آجرپزی

کارگران کوره های آجرپزی گرمای طاقت فرسای کوره های آجر پزی و نیاز مردمان سختکوش به ادامه حیات آنان را در فصل گرما در سه ماه از سال در مناطقی دور از خانه هایشان به این حرفه مشغول ساخته است. کوره های آجرپزی مریوان که به صورت سنتی کار می کنند، هرسال کارگران زیادی را از منطقه غرب کشور به ویژه مناطق کردنشین جذب می کند که بیشتر به صورت خانوادگی کار می کنند. امسال به دلیل گرانی سوخت، حضور این کارگران کمتر از گذشته بود. عکس: الهام امی 00:10 - 1396/12/06 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
حرکات امروز احمدی نژاد پوست موزهای دشمن است

حرکات امروز احمدی نژاد پوست موزهای دشمن است به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، عضوهیئت علمی دانشگاه آزاداسلامی علی آبادکتول در یادداشتی پیرامون تحرکات احمدی نژاد و نامه به مقام معظم رهبری به مسائلی اشاره کرده است که خواندن آن خالی از لطف نیست.
داستان امروز احمدی نژاد و خیلی منتقدان نظام بر می گردد به اینکه می خواهند سریع همه را راه بیاندازند و جامعه نمونه اسلامی را به تمامه محقق ببینند، دیگر نمی دانند که خدای قادر و توانا، عالم را به گونه ای بنا کرد که مردم حرکت کنند و خودشان درست کنند.
آنجایی که رهبری فرمودند نظر رئیس جمهور احمدی نژاد به من نزدیک تر است نکته بین ها می دانستند که احمدی نژاد مطالبات و نظرات رهبری را مطرح کرد و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
بارش برف فیروزکوه را سفیدپوش کرد

بارش برف فیروزکوه را سفیدپوش کرد به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، بارش برف زمستانی همزمان با آخرین ماه از سال 96 نقاط مختلف شهرستان فیروزکوه را سفیدپوش کرد و طراوت خاصی به این شهرستان بخشید.
بارش برف که از دو ساعت پیش در شهرستان فیروزکوه آغاز شده است، هم اکنون ادامه دارد و خیابان ها، کوچه ها و سطح معابر شهرها و روستاهای این شهرستان رخت سپید بر تن کرده است.
بر اساس اخطاریه اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران به فرمانداران شهرستان های استان تهران درخصوص اعلام آمادگی و هوشیاری به علت ورود سامانه بارشی و فعال بودن آن تا ظهر روز یکشنبه، پیش بینی های لازم در این بخش انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
ملت ایران در طول تاریخ کرامت خود را به جهانیان اثبات کرده است

ملت ایران در طول تاریخ کرامت خود را به جهانیان اثبات کرده است به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از دست اندرکاران برگزاری دومین همایش ملی ریحانةالنبی که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، با اشاره به الگو گرفتن جامعه اسلامی از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها بیان داشت: تأثیر پذیرفتن و الگو گرفتن از وجود مبارک صدیقه کبری سلام الله علیها در انقلاب اسلامی خود را به خوبی نشان داد.
وی ادامه داد: ما باید دو اقدام مهم را در دستور کار خود داشته باشیم، اول اینکه یک فردوسی دیگر بپرورانیم و دوم اینکه به تشریح بزرگی و عظمت ذوات مقدس ائمه علیهم السلام بپردازیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
ارسال 140 طرح به دبیرخانه فستیوال نوآوری های حوزه سلامت کرمان

ارسال 140 طرح به دبیرخانه فستیوال نوآوری های حوزه سلامت کرمان نعمت اسماعیلی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: تاکنون 12 رویداد عرصه نوآوری ها و اختراعات و انعقاد 29 قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 257 میلیارد ریال توسط مرکز فن بازار ملی ایران، شرکت فرابورس ایران و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کشور برگزار شده است.
وی افزود: سیزدهمین رویداد را با عنوان فستیوال نوآوری های حوزه سلامت و همکاری فن بازار منطقه ای استان کرمان 9 اسفند ماه جاری در محل اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار می کنیم.
اسماعلیی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
ویزیت یک هزار بیمار از محل طرح خادمیاران رضوی در ملایر

ویزیت یک هزار بیمار از محل طرح خادمیاران رضوی در ملایر حجت الاسلام احسان ترکاشوند در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به اجرای طرح خادمیاران رضوی برای نخستین بار از سوی آستان قدس رضوی اظهار کرد: این طرح با هدف خدمت رسانی به مردم در بخش های فرهنگی، عمرانی، درمانی، اردوهای زیارتی، اشتغالزایی و... در حال انجام است.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح از مهرماه امسال در بخش درمانی کلید خورد گفت: در این زمینه تاکنون یک هزار بیمار در روستاهای مختلف شهرستان ملایر به صورت رایگان در بخش های عمومی، دندانپزشکی داخلی و... ویزیت شده و دارو دریافت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
اجرای طرح باغات الگویی در ملایر

اجرای طرح باغات الگویی در ملایر حمید نوری در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به فعالیت های پژوهشکده انگور و کشمش ملایر اظهار کرد: این فعالیت ها از سال 91 شروع شده و ادامه دارد.
وی از اجرای طرحی با عنوان باغات الگویی(نمونه) در ملایر خبر داد و افزود: این کار معمولا در دنیا انجام می شود.
رئیس پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملی ملایر افزود: در این طرح باغات ما در چهار رده abcd طبقه بندی می شود که بر اساس این طرح 40 باغ از باغات انگوری ملایر شناسایی و برای آنها به عنوان باغات الگویی شناسنامه صادر می شود.
وی بیان کرد: در این راستا این باغات زیر نظر کارشناسان و با نظارت پژوهشکده در زمینه های مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
سرانه 9.8 صدم درصدی کتاب به ازای هر دانش آموز/ وجود 117 میلیون جلد کتاب در مدارس

سرانه 9.8 صدم درصدی کتاب به ازای هر دانش آموز/ وجود 117 میلیون جلد کتاب در مدارس علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس ، با اشاره به وضعیت کتابخوانی در دانش آموزان، اظهار داشت: سرانه کتاب به ازای هر دانش آموز در سال 91، 6 جلد بود که این تعداد در سال 92 به 6.3 درصد رسید؛ در سال 93 به عدد 8.8 درصد و در سال 94 این عدد به 9.7 صدم درصد رسید و در نهایت، سرانه کتاب به ازای هر دانش آموز در سال 95 به 9.8 صدم درصد رسیده است.
وی با اشاره به تعداد کتاب های موجود در مدارس کشور، افزود: در سال 91، 80 میلیون و 128 هزار و 849 جلد کتاب در مدارس وجود داشت که این تعداد در سال 92، به 84 میلیون و 426 هزار و 96 کتاب رسید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
خبرنگار آلمانی گفت من وارد گلستانی به نام زندان شدم/ تروریست ها در اوین فوتبال بازی می کنند و به استخر می روند

خبرنگار آلمانی گفت من وارد گلستانی به نام زندان شدم/ تروریست ها در اوین فوتبال بازی می کنند و به استخر می روند گروه سیاسی خبرگزاری فارس - پرونده ویژه دادستان انقلاب : یک سال پس از فرار مسعود رجوی سرکرده منافقین از ایران، یعنی در سال 61، در پی تمرکز کمیته های انقلاب بر روی عناصر این گروهک در داخل، تعدادی از خانه های تیمی و لانه های مخفی این افراد لو رفته و برخی از آنها نیز دستگیر می شوند.
در جریان همین تقابل بود که هولناک ترین جنایات رقم خورد و افراد بی گناهی به فجیع ترین وضع ممکن شکنجه و سپس کشته شدند که شاید معروف ترین آنها، ماجرای شهادت 3 پاسدار کمیته انقلاب (شهیدان طالب طاهری، شاهرخ طهماسبی و محسن میرجلیلی) و یک کفاش (شهید عباس عفت روش) در مرداد 1361 بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
خودسوزی عاشق پیشه 18 ساله+عکس

خودسوزی عاشق پیشه 18 ساله+عکس به گزارش خبرنگار حوادث فارس، سرهنگ رسول نجفی در زمینه اتفاقی که در نازی آباد افتاده بود گفت: پسر نوجوانی خودش را سوزانده بود.
وی ادامه داد: این اتفاق یک مشکل خانوادگی بود که با اقدام به موقع از اتفاقی وحشتناک تر جلوگیری شد.
رئیس کلانتری 130 نازی آباد گفت: پسر نوجوانی که از خانواده اش می خواست برای او دختری را خواستگاری کنند وقتی با مخالفت اعضای خانواده روبرو شد به یک اقدام عجیب دست زد.
سرهنگ نجفی در ادامه افزود: این پسر 18 ساله با برداشتن مقداری بنزین خانواده را تهدید کرد که اگر به خواستگاری دختر مورد علاقه ام نروید حتما خودم را خواهم سوزاند و در حالیکه یک فندک نیز دستش بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
مهلت ثبت اطلاعات در سامانه شهریه مدارس غیردولتی تا 15 اسفند امسال

مهلت ثبت اطلاعات در سامانه شهریه مدارس غیردولتی تا 15 اسفند امسال مجید طهرانیان مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس ، اظهار داشت: سامانه شهریه مدارس غیردولتی برای ثبت اطلاعات برنامه های این مدارس جهت تعیین شهریه سال آینده راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه موسسان مدارس غیردولتی برای ثبت اطلاعات در سامانه شهریه تا 15 اسفندماه فرصت دارند، افزود: پس از اتمام مهلت و بسته شدن سامانه، امکان ورود اطلاعات میسر نخواهد بود.
طهرانیان ادامه داد: سال های گذشته در خرداد ماه شهریه مدارس اعلام می شد که این موضوع خانواده ها و موسسان را با نگرانی هایی مواجه کرده بود و ما تصمیم داریم شهریه مدارس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
اقدامات لازم به منظور مقابله با حوادث طبیعی صورت پذیرد

اقدامات لازم به منظور مقابله با حوادث طبیعی صورت پذیرد به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز ، مهدی مهرور با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اخطاریه سازمان مدیریت بحران کشور پیرامون پیش بینی وضعیت جوی بر اساس بررسی آخرین الگوهای پیش یابی طی روزهای شنبه و یکشنبه 5 و 6 اسفندماه آسمان استان ابری و مه آلود، وزش باد (گاهی شدید) ، رعدوبرق، بارش باران و برف (در ارتفاعات و جاده های منتهی به کوهستان بارش برف) مورد انتظار است.
وی افزود: در این راستا ضروری است اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم انجام گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
دولت نه تنها در گیلان شغلی ایجاد نکرده بلکه کارخانه های ما نیز در حال تعطیل شدن هستند

دولت نه تنها در گیلان شغلی ایجاد نکرده بلکه کارخانه های ما نیز در حال تعطیل شدن هستند اسدالله عباسی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری فارس در رشت، با انتقاد از عدو وجود زیرساخت های اشتغال در گیلان اظهار کرد: متأسفانه هیچ پروژه اشتغال زا و تولیدی هم تراز با سایر استان ها در گیلان توسط دولت روحانی اجرایی نشده است.
وی افزود: دولت نتوانسته پروژه ای اشتغال زا را در گیلان به اجرا دربیاورد که صدها نفر از جوانان بیکار در این استان مشغول به کار شوند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیر نزولی ظرفیت اشتغال در استان گیلان گفت: ما نه تنها از دولت ظرفیت افزایی در ایجاد اشتغال ندیده ایم بلکه کارخانه ها و شرکت های ما روزبه روز در حال تعطیل شدن هم هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
قیمت دلار دست تیم اقتصادی دولت است/ نمی توانید قیمت دلار را کنترل کنید، بروید!

قیمت دلار دست تیم اقتصادی دولت است/ نمی توانید قیمت دلار را کنترل کنید، بروید! امیر خجسته امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در همدان در رابطه با افزایش قیمت دلار اظهار کرد: از 6 ماه پیش به وزیر اقتصاد، رئیس جمهور و هیات دولت تذکر دادم که قیمت ارز افزایش پیدا می کند.
وی گفت: به خاطر افزایش قیمت دلار از وزیر اقتصاد سئوال کردم اما نتوانست جواب دهد و گفت چند روز به من فرصت دهید تا با تیم تخصصی ارز با شما صحبت کنم اما دو ماه گذشت و پاسخی نداد که در نهایت در صحن علنی مجلس، موضوع مطرح کردم.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت موضوع قیمت دلار را مدیریت می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
وصول مطالبات برق از ادارات و شرکت های صنعتی در شوش منفی است/ بحران بی سابقه برق در تابستان 97

وصول مطالبات برق از ادارات و شرکت های صنعتی در شوش منفی است/ بحران بی سابقه برق در تابستان 97 به گزارش خبرگزاری فارس از شوش نعیم سیاحی در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان شوش اظهار کرد: کاهش نزولات جوی در حوزه آبریز خوزستان طی 10سال گذشته بی سابقه بوده است و باعث کاهش تولید برق آبی در استان شده است.
وی با اشاره به کاهش 40درصد تولید برق در استان خوزستان گفت: 2هزار مگاوات تولید برق کاهش داشته که تابستان 97 با مشکل تامین برق مواجه خواهیم شد.
مدیر توزیع برق شوش افزود: امکان تامین برق از استانهای همجوار به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت لازم در این بازه زمانی و تامین هزینه های لازم وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
بشار الجعفری: شورای امنیت باید قطعنامه های دیگر در مورد سوریه را نیز اجرا کند

بشار الجعفری: شورای امنیت باید قطعنامه های دیگر در مورد سوریه را نیز اجرا کند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که مقر سازمان ملل در دمشق چندین بار مورد اصابت خمپاره تروریست ها قرار گرفته است.
بنابر اعلام شبکه الجزیره، بشار الجعفری شامگاه شنبه اعلام کرد که ده ها نفر در حملات خمپاره ای تروریست ها به دمشق کشته و زخمی شده اند.
وی ادامه داد که شهر دمشق با تداوم حملات تروریست ها شرایط سختی را پشت سر می گذارد.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
صدور 1129 مجوز مشاغل خانگی در خراسان جنوبی/ محقق شدن زمینه اشتغال 9391 نفر در استان

صدور 1129 مجوز مشاغل خانگی در خراسان جنوبی/ محقق شدن زمینه اشتغال 9391 نفر در استان به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا اشرفی امشب در کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی، به تشریح گزارش عملکرد برنامه های ابلاغی اشتغال خراسان جنوبی پرداخت و اظهار داشت: تعهد استان در اجرای طرح مهارت آموزی نیروی کار 560 نفر بوده که از این تعداد 675 مهارت آموز جذب شده که این مهم تحقق 120 درصدی طرح را نشان می دهد.
وی بیان داشت: برابر آمار آموزش فنی و حرفه ای استان، خراسان جنوبی رتبه یک کشور را در زمینه طرح مهارت آموزی نیروی کار کسب کرده است.
سرپرست تعاون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
سرپرست فرمانداری بهبهان معارفه می شود

سرپرست فرمانداری بهبهان معارفه می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، به دنبال انتصاب محمد حری به عنوان سرپرست جدید فرمانداری بهبهان، آئین تودیع فرماندار و معارفه سرپرست فرمانداری بهبهان دوشنبه 7 اسفندماه در محل این فرمانداری برگزار می شود.
برابر اعلام استانداری خوزستان در این آئین محمد حری به عنوان سرپرست فرمانداری بهبهان معارفه و علی مظفری نیز تودیع و قدردانی خواهد شد.
علی مظفری از 95 عهده دار فرمانداری بهبهان بوده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 24 دقیقه پیش
نسخه ای که در حرف ماند

نسخه ای که در حرف ماند به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، در پایان سال "اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال" هستیم اما هنوز لیست واردات اجناس عجیب و غریب و کالاهای مصرفی که دارای چندین نمونه داخلی است را می بینیم و هنوز هیچ خبری از افزایش صادرات نیست و سهم ما از صادرات به کشورهای همسایه تنها یک درصد است.
آن هم در وضعیتی که رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه جات سبب افزایش بیکاری و کاهش درآمدها شده است و در این میان بیشترین فشار اقتصادی به کارگران فصلی و روزمزد و در کل طبقه پایین جامعه وارد می شود.
مسئولان اقتصادی کشوری و استانی باید در کنار آمارهایی که در مورد اشتغال و بیکاری کاذب و واقعی ارائه می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 24 دقیقه پیش
جشنواره قرآن عترت و وحدت استان هرمزگان

جشنواره قرآن عترت و وحدت استان هرمزگان به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، امروز مصطفی کریمی اظهار کرد: بخش تلاوت شامل صوت، ترتیل، حفظ کل، حفظ 15 جز ویژه برادران و حفظ 15 جز ویژه خواهران و حفظ جز 30 ویژه خواهران بود که طی دو روز برگزار شد.
وی افزود: در روستای روتان برنامه های فاخر فرهنگی و قرآنی زیادی در سال های گذشته برگزار شده که برگزاری محافل قرآنی، طرح فعالان فرهنگی، اجرای طرح مادر مربی قرآنی، میزبانی دو سال پیاپی جشنواره قرآنی ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی سراسر کشور تنها نمونه ای از این برنامه هاست.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 ساعت و 34 دقیقه پیش
نظام بانکی برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک دارای مشکل است/ صدور 9 فقره ضمانت نامه برای صنایع کوچک خراسان جنوبی

نظام بانکی برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک دارای مشکل است/ صدور 9 فقره ضمانت نامه برای صنایع کوچک خراسان جنوبی به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدحسین مقیسه امشب در کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی، با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در سال 83 بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اظهار داشت: طی سال های 84 و 85 فعالیت این صندوق به تهیه و تدوین اساسنامه ها و آئین نامه ها انجام شد.
وی فراهم کردن ملزومات توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغال زایی با توجیه اقتصادی و با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تسهیل و تضمین وثیقه تسهیلات اعطایی بانک ها را از اهداف صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 44 دقیقه پیش
یادواره شهدای مدافع حرم در اهواز برگزار می شود

یادواره شهدای مدافع حرم در اهواز برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم، یکشنبه 6 اسفندماه ساعت 19:30 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) اهواز برگزار خواهد شد.
این مراسم با حضور خانواده های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با سخنرانی و مدیحه سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 4 دقیقه پیش
از خام فروشی منابع معدنی خراسان جنوبی چیزی به مردم نمی رسد/ گزارش های تکان دهنده ای از وضیت زندگی ساکنان این مناطق می شنویم

از خام فروشی منابع معدنی خراسان جنوبی چیزی به مردم نمی رسد/ گزارش های تکان دهنده ای از وضیت زندگی ساکنان این مناطق می شنویم به گزارش گروه اقتصادیی خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی امشب در دیدار با مشاورین وزیر نیرو و دست اندرکاران همایش تجلیل از ایثارگران، اظهار داشت: هر چه داریم از ایثار و گذشتی است که انسان های شایسته انجام دادند و این فرصت مدیریت به دست ما افتاده است.
وی ابراز کرد: زندگی همواره صحنه شکیبایی بوده که در درون با نفس و در بیرون با طبیعت است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید از فرصتی که ایثارگران برای ما ایجاد کردند به خوبی عمل کنیم، تصریح کرد: باید بر اساس آرمان های انقلاب با همتی بالا در همه جهات گام برداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 4 دقیقه پیش
استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در عسلویه ضروری است

استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در عسلویه ضروری است به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، عبدالنبی یوسفی امشب در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: شهرستان عسلویه با داشتن هنرمندانی ارزنده در عرصه فعالیت های مختلف هنری، به شدت از کمبود امکانات در عرصه زیرساخت های هنری در رنج است.
وی افزود: نبود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهرستان سبب شده تا متولی این بخش در سطح شهرستان مشخص نباشد و سبب سردرگمی هنرمندان شود.
فرماندار شهرستان عسلویه تصریح کرد: در صورت استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح این شهرستان، زمینه ارتقاء فعالیت های فرهنگی در عسلویه ایجاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 ساعت و 4 دقیقه پیش
کرمانشاه پتانسیل های هنری خوبی در عرصه شعر رضوی و آیینی دارد

کرمانشاه پتانسیل های هنری خوبی در عرصه شعر رضوی و آیینی دارد محمدجواد غفورزاده (شفق) امروز در حاشیه نشست تخصصی رضوی و در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: این محفل شعر ادبی با هدف آشنایی بیشتر با پتانسیل ادبیات آیینی، شعر رضوی و آثار شاعران اهل بیت(ع) استان به همت انجمن ادبی رضوی کرمانشاه برگزار شده است.
این شاعر و پیشکسوت شعر آیینی آستان قدس رضوی ادامه داد: استعدادهای خوب ادبی در استان کرمانشاه وجود دارد و تاکنون خادمان اهل بیت عصمت و طهارت با رسالتی که بر عهده دارند به شعر آیینی پرداختند تا ارادت خود را به ائمه(ع) بیان کنند و امیدواریم با پیشگیری و کار هنری بیشتر در خدمت گذاری به خاندان معصوم(ع) فعالیت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 ساعت و 14 دقیقه پیش
قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد

قطعنامه آتش بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد به گزارش مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند.
غوطه شرقی منطقه ای راهبردی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه است که ارتش سوریه قصد دارد آن را از وجود تروریست ها پاک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 14 دقیقه پیش
رویدادهای مهم 6 اسفند ماه را در این خبر بخوانید

رویدادهای مهم 6 اسفند ماه را در این خبر بخوانید به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، امروز شنبه 6 اسفند ماه 1396 شمسی برابر با 8 جمادی الثانی 1439 هجری و 25 فوریه 2018 میلادی است. رویدادهای مهم چنین روزی را در ادامه بخوانید:
رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( 6 اسفند 1396 )
- شهادت سردار حمید باکری قائم مقام لشکر 31 عاشورا در جزیره مجنون(1362ش)
- رحلت حکیم و فقیه بزرگوار آیت اللَّه میرمحمد حسین شهرستانی (1275ش)
- تصویب قانون احداث راه آهن سراسری ایران (1305ش)
- صدور اعلامیه روحانیان مبارز درباره قیام خونین تبریز (1356ش)
- بمباران کوهدشت، سقز، پل دختر و مهاباد توسط هواپیماهای عراق (1362ش) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 10 ساعت و 14 دقیقه پیش
ترکیه اقدام پارلمان هلند درباره نسل کشی ارامنه را محکوم کرد

ترکیه اقدام پارلمان هلند درباره نسل کشی ارامنه را محکوم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، در ادامه تنش های اخیر در روابط هلند و ترکیه، حالا اقدام پارلمان هلند در موضوع کشته شدن ارامنه در زمان عثمانی سبب تنش تازه در روابط دو طرف شد.
نمایندگان پارلمان هلند روز پنجشنبه طرح به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه را با 142 رای مثبت در برابر 3 رای منفی تصویب کردند..
این اقدام در حالی صورت گرفته که روابط هلند و ترکیه به دنبال فراخواندن سفیر هلند از ترکیه در اوایل ماه فوریه و خودداری این کشور عضو اتحادیه اروپا از پذیرش سفیر آنکارا در خاک خود، به پایین ترین سطح رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
شیاطین داخلی برای تضعیف ستون انقلاب با خارجی ها هم نوا شده اند

شیاطین داخلی برای تضعیف ستون انقلاب با خارجی ها هم نوا شده اند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ، آیت الله محمد محمدی ری شهری در مراسم ماهانه هیأت فرزندان شهدای اسلام در حرم مطهر حضرت امامزاده صالح (ع) و در جمع خانواده های معظم شهدا بیان کرد: خداوند منان را بسیار سپاسگزارم که در جوار مرقد مطهر یکی از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و در ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در جمع شما فرزندان و خانواده های عزیز شهدا حضور یافتم.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ابتکاری که تعدادی از خانواده ها و فرزندان شهدا برای تشکیل این محفل نورانی داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
برخورد با مراکز غیرقانونی درمانی در همدان/ دستگیری ماماهای دروغین

برخورد با مراکز غیرقانونی درمانی در همدان/ دستگیری ماماهای دروغین محمدرضا عبادیان در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به پلمب مراکز غیرقانونی طب سنتی در همدان، اظهار کرد: طی 6 ماهه امسال 33 متخلف که فعالیت غیرقانونی در حوزه پزشکی داشتند را با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دستگیر کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه امسال در این حوزه رکورد زده ایم، گفت: چند نفر که خود را به عنوان بهورز و ماما جا زده اند دستگیر شدند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه حوزه درمان از لحاظ درآمد پرجاذبه است و متاسفانه متخلفانی نیز در این زمینه فعالیت دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
کتاب های دین در سینمای شرق و غرب و تحلیل نفوذ فرهنگی کابالیستی در سینما در یزد رونمایی شد

کتاب های دین در سینمای شرق و غرب و تحلیل نفوذ فرهنگی کابالیستی در سینما در یزد رونمایی شد به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، شامگاه پنج شنبه و در نشستی که به همت تعدادی از مؤسسات مردمی و انقلابی یزد در محل پاتوق کتاب آسمان برگزار شد، کتاب های دین در سینمای شرق و غرب و تحلیل نفوذ فرهنگی کابالیستی در سینما از تألیفات جدید دکتر محمدحسین فرج نژاد از پژوهشگران جوان یزدی، با حضور مدیرکل صداوسیما یزد، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یزد و جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی استان رونمایی شد.
فرج نژاد در این نشست پیرامون کتاب دین در سینمای شرق و غرب که تألیف آن حدود هشت سال به طول انجامیده اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
زندگی نامه و سیره اخلاقی آیت الله بهجت(ره) منتشر شد

زندگی نامه و سیره اخلاقی آیت الله بهجت(ره) منتشر شد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، زندگی نامه و سیره اخلاقی آیت الله بهجت(ره) در قالب کتاب محرم حرم توسط موسسه فرهنگی دارالهدی تهیه و با همت نشریه تربیتی اخلاقی خلق منتشر شد.
کتاب محرم حرم از یک ویژه نامه به همین اسم در سال 1390 بر گرفته شده است و شامل عناوین مختلفی مانند شخصیت جامع آیت الله بهجت(ره) در تحصیل و تهذیب، اخلاق فردی و بندگی ایشان، رمز موفقیت آیت الله بهجت(ره)، شیوه شاگرد پروری، تاکید بر حفظ شعائر الهی، اخلاق و اجتماعی و همسایه داری است.
انتهای پیام/78023*10 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
635 خانواده زندانیان قزوین تحت حمایت کمیته امداد هستند

635 خانواده زندانیان قزوین تحت حمایت کمیته امداد هستند به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از سایت خبری کمیته امداد ، مدیرکل کمیته امداد و اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان قزوین در نشست مشترک به بررسی راه های افزایش همکاری برای ارتقای خدمت به خانواده زندانیان پرداختند.
مجید مؤمنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین در این نشست با اشاره به وجود برخی مشکلات و آسیب ها در جامعه بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی تلاش می کند تا خدمات خود را با رویکرد فرهنگی ارائه کند.
وی ادامه داد: بیش از 21 هزار خانوار در استان قزوین تحت حمایت کمیته امداد هستند که 635 خانوار آن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
قهرمانی ورزشکار یزدی در مسابقات پرس سینه قهرمانی کشور

قهرمانی ورزشکار یزدی در مسابقات پرس سینه قهرمانی کشور به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ، حامد فتاحی پور در مسابقات پرس سینه قهرمانی کشور که زیر نظر فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران که در اهواز برگزار شد به مقام نخست دست یافت و گردن آویز طلا را به گردن آویخت.
فتاحی پور هفته پیش طی دعوت نامه رسمی فدراسیون جهت شرکت در مسابقات آسیایی گرجستان به اردوی تیم ملی دعوت شد. او اولین پرس کار یزدی است که به صورت کاملاً رسمی به تیم ملی دعوت شده است.
انتهای پیام/3404 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
میدان چهارم آذر در اندیمشک احداث می شود

میدان چهارم آذر در اندیمشک احداث می شود مهرداد انصاری شب گذشته در گفت وگو با خبرنگار فارس در اندیمشک اظهار کرد: المان طراحی شده در میدان راه آهن اندیمشک توسط یک طراح بزرگ کشوری و با پاسداشت ایثار و مقاومت مردم یک هزار شهید اندیمشک در طول هشت سال دفاع مقدس صورت گرفته است.
وی افزود: این طرح و المان آن با نظر کارشناسان راه آهن و تفسیر نیاز کلی و از هزینه های داخلی راه آهن و فروش ضایعات راه آهن تهیه شده است
انصاری گفت: برای طرح میدان 4 آذر از معماران و طراحان دانشگاه های مختلف دعوت به عمل آمد که در پایان پس از 6 ماه تحلیل و بحث طرح یکی طراحان بزرگ کشوری انتخاب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پرندگاه مهاجر در پناهگاه حیاط وحش سلکه

پرندگاه مهاجر در پناهگاه حیاط وحش سلکه منطقه پناهگاه حیات وحش سلکه بر اساس مصوبه شماره 15 مورخه 17/10/1349 در محدوده ای به مساحت 360 هکتار به عنوان پناهگاه حیات وحش تعیین شد که در قسمت جنوبی تالاب انزلی و در محدوده شهرستان صومعه سرا قرار دارد که از شمال به تالاب از جنوب به حاشیه مزارع روستاهای هنده خاله و صوفیانده از غرب به رودخانه هنده خاله و از شرق به رودخانه ترابخاله محدود است. سلکه به عنوان اولین مرکز بازدیدکنندگان علاقه مند به حیات وحش در استان گیلان دنیایی را در مقابل شما به تصویر می کشد که متفاوت از مفاهیم روزمره است و سرعت انسانی شما را به یادتان می آورد این منطقه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست هرساله هزاران پرنده مهاجر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
"آخوندی"از وزرای ناکارآمد دولت دوازدهم است/ فرصت استیضاح چهار وزیر در سال 96 مسیر نیست

"آخوندی"از وزرای ناکارآمد دولت دوازدهم است/ فرصت استیضاح چهار وزیر در سال 96 مسیر نیست جلال محمودزاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به مسئله استیضاح چهار وزیر دولت روحانی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه برخی وزاری دولت دوازدهم کارایی چندانی نداشته و ناکارآمد هستند که این خود مشکلاتی را به وجود آورده است.
وی تصریح کرد: برای مثال اقدامات وزیر راه و شهرسازی مطابق برنامه پیش نرفته و به قول هایی که داده نتوانسته عمل کند و بنابراین مجلس شورای اسلامی از ابزار نظارتی خود استفاده می کند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در این رابطه بی تردید باید افراد نالایق کنار رفته و افراد توانمند جایگزین شوند چون هم اکنون وزیر راه و شهرسازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
وجود 600 اثر تاریخی شناسایی شده در مهریز / سال گذشته بیش از 50 هزار گردشگر از مهریز دیدن کردند

وجود 600 اثر تاریخی شناسایی شده در مهریز / سال گذشته بیش از 50 هزار گردشگر از مهریز دیدن کردند علی اصغر صمدیانی در گفتگو با خبرنگار فارس در مهریز، با اشاره به اینکه شعار امسال اداره میراث فرهنگی یزد جهانی، خدمات متفاوت است اظهار داشت: اولین پرونده ثبت بافت تاریخی شهرستان مهریز در پایان امسال انجام می گیرد.
وی افزود: شهرستان مهریز تقریباً 600 اثر تاریخی شناسایی شده دارد که تاکنون 95 مورد آن به ثبت آثار ملی رسیده است. دو اثر جهانی باغ پهلوان پور، قنات حسن آباد مشیر و دهنو در فهرست آثار جهانی قرارگرفته است.
وی با اشاره به اینکه مهریز ازنظر صنایع دستی غنی است گفت: که سه اثر صنایع دستی آن از قبیل سنگ تراشی، چاقوسازی و ترکه بافی به ثبت آثار ملی رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
سیگار قاچاق در چالدران کشف شد

سیگار قاچاق در چالدران کشف شد حسام صلاحی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ارومیه در ارتباط با کشف سیگارهای قاچاق در چالدران، اظهار کرد: پس از کسب خبری مبنی بر انباشت تعداد زیادی سیگار قاچاق خارجی در یکی از انبارهای سطح شهرستان رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی محل مورد نظر مورد شناسایی قرار گرفت، اضافه کرد: برای بازرسی از این مکان نیاز به کسب مجوز قضایی از مراجع مربوطه بود که با اخذ این مجوز ماموران انتظامی آن مکان را طی یک عملیات غافلگیرانه مورد بازرسی قرار دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
فرمان اتوبوس مرگ در دستان آمدنیوز/ کشته سازی پای ثابت رسانه های ضدانقلاب

فرمان اتوبوس مرگ در دستان آمدنیوز/ کشته سازی پای ثابت رسانه های ضدانقلاب اگر رد ناآرامی های اخیر کشور را بگیریم حتما یک سر آن به آمدنیوز می رسد که با دروغ هایش نقش بسزایی در دامن زدن به اغتشاشات ایفا می کند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
برقراری تعامل مطلوب بین مجریان نمایشگاه کتاب دین و ناشران/ شکوه نمایشگاه کتاب کم نظیر است

برقراری تعامل مطلوب بین مجریان نمایشگاه کتاب دین و ناشران/ شکوه نمایشگاه کتاب کم نظیر است به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمود حسینی پنجشنبه شب در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه این دوره از نمایشگاه با توجه به تغییر به وجود آمده در محل برگزاری نمایشگاه و انتقال آن به مصلای قدس با استقبال بسیار گسترده مخاطبان تخصصی و عمومی روبه رو شد و در روزهای باقیمانده از نمایشگاه شاهد افزایش میزان استقبال هستیم.
وی با اشاره به اینکه این دوره از نمایشگاه در دو بخش ناشران تخصصی حوزه دین و همچنین ناشران استان برگزار شده است بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
تبریز، ایستگاه پایانی دوازدهمین دوره جشنواره سراسری شعر فجر

تبریز، ایستگاه پایانی دوازدهمین دوره جشنواره سراسری شعر فجر به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد استان "محمد محمدپور" اظهار کرد: با توجه به برگزاری رویداد تبریز 2018 آیین اختتامیه جشنواره شعر فجر به عنوان مهمترین رویداد شعری کشور در تبریز برگزار می شود.
وی با اشاره بر لزوم ارج گذاشتن به شعرایی که در راه پیشرفت و اعتلای فرهنگ و ادب این مرز و بوم دلسوزانه و متعهدانه تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: جشنواره شعر فجر برای ارتقای سطح کیفی و کمی شعر و ادبیات حوزه انقلاب اسلامی و گسترش هرچه بیشتر آن، به عنوان پشتوانه فرهنگی و ثروت ملی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
ساخت و هنجاریابی آزمون سواد رسانه ای جوانان شهر تهران

ساخت و هنجاریابی آزمون سواد رسانه ای جوانان شهر تهران چکیده
هدف اصلی این پژوهش، ساخت و هنجاریابی پرسشنامه ای برای سنجش سواد رسانه ای بوده است. جامعه آماری پژوهش، جوانان 18 تا 40 ساله شهر تهران بودند که بر اساس نمونه گیری خوشه ای چندمرحله ای انتخاب شدند. ابتدا بر اساس مبانی نظری پژوهش، پرسشنامه مقدماتی با سه عامل اصلی و 45 سؤال تدوین شد. سپس از نظر روایی منطقی (تأیید استادان) مورد ارزیابی قرار گرفت. پرسشنامه در مرحله اول از یک نمونه 100 نفری و در مرحله بعد به تعداد 662 نفر از جامعه هدف، تکمیل شدند. در نهایت 35 سؤال که با کل آزمون همبستگی مثبت داشتند، انتخاب و پرسشنامه نهایی به عنوان آزمون سواد رسانه ای (MLT-35) نام گذاری شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
هیچ مانعی در اجرای پروژ آب های مرزی درکردستان وجود ندارد

هیچ مانعی در اجرای پروژ آب های مرزی درکردستان وجود ندارد به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، خالد جعفری در بازدید مجری طرح جامع شبکه های آبیاری و زهکشی پروژه آب های مرزی کشور در شهرستان مریوان، اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه حوزه آب های مرزی که در شهریور سال 95 برای آبی کردن 17 هزار و 102 هکتار از زمین های استان ابلاغ شده بود تاکنون حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: با وجود اینکه استان کردستان بعد از استان های دیگر شروع به اجرای این پروژه را آغاز کرده، اما عملکردی خوبی را داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
بزرگداشت سرداران و شهدای گلگون کفن شهرستان لارستان برگزار می شود

بزرگداشت سرداران و شهدای گلگون کفن شهرستان لارستان برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان، روز جمعه 4 اسفندماه 96 با حضور سردار حاج علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، حمیدرضا برقعی شاعر آیینی، شفیع شعله کار مجری، خانواده های معزز شهدا، بسیجیان و نظامیان، اقشار مختلف مردم، یادواره سرداران و شهدای گلگون کفن 8 سال دفاع مقدس شهرستان لارستان برگزار می شود.
این مراسم از ساعت 9 صبح در محل حسینیه اعظم شهر لار به اجرا درخواهد آمد.
به گزارش فارس، از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 40 ویژه برنامه با محوریت ایثار و شهادت در نقاط مختلف لارستان برگزارشده که 24 مورد آن توسط پایگاه های مقاومت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
منطقه آزاد بانه-مریوان ابهامات ورود کالای قاچاق را افزایش می دهد/ محصورسازی و کنترل محدوده پیشنهادی غیرممکن است

منطقه آزاد بانه-مریوان ابهامات ورود کالای قاچاق را افزایش می دهد/ محصورسازی و کنترل محدوده پیشنهادی غیرممکن است به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه توانا خبرگزاری فارس، مرکز پژوهش های مجلس، طی گزارشی کارشناسی به بررسی لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی ، چالش های ناشی از وسعت این مناطق و نیز بررسی اجمالی نقشه های پیوسته این لایحه پرداخته است. در سلسله گزارشات پیش رو هر یک از مناطق آزاد پیشنهادی جاسک، اردبیل، اینچه برون، بانه-مریوان، بوشهر، سیستان، قصر شیرین و مهران به صورت جداگانه مورد نقد و بررسی قرار می گیرد؛ فارس در چهارمین گزارش، به ویژگی های منطقه آزاد پیشنهادی بانه-مریوان طبق گزارش های مرکز پژوهش های مجلس پرداخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
هویت بخشی و ارتقای اعتمادبه نفس از دستاوردهای زنان در عرصه انقلاب است

هویت بخشی و ارتقای اعتمادبه نفس از دستاوردهای زنان در عرصه انقلاب است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، شهناز رمارم امشب در برنامه زنده تلویزیونی اشاره که از سیمای استانی خراسان رضوی پخش شد گفت: از دستاوردهای مهم زنان در عرصه انقلاب اسلامی هویت بخشی و ارتقای اعتمادبه نفس زنان و از حاشیه به متن آمدن آنان است.
وی با اشاره به اینکه زنان جلوتر از مردان و دوشادوش آنان در عرصه های سیاسی حضور داشتند، اظهار کرد: یکی از مهمترین تحولات زنان در پس از انقلاب در حوزه آموزش است.
عضو هیأت رئیسه شورای شهر مشهد در همین خصوص توضیح داد: به روایت آمار در پیش از انقلاب در سال 55، نرخ باسوادی زنان 35 درصد بوده است که در سال 95 به بیش از 80 درصد رسیده که دستاورد کمی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پرداخت ماهانه 81 میلیارد تومان یارانه در همدان/ یارانه صرف اشتغالزایی شود

پرداخت ماهانه 81 میلیارد تومان یارانه در همدان/ یارانه صرف اشتغالزایی شود سیدناصر محمودی در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان، اظهار کرد: یکی از کارهای کلیدی دولت دوازدهم مدیریت بدهی ها و مطالبات دولت بوده، به طوری که دولت آمار بدهکاری و طلبکاری خود را داشته باشد.
وی دستگاه ها باید ماهانه میزان مطالبات و بدهی های قطعی شده خود را در سامانه ثبت کنند، عنوان کرد: هماهنگی لازم انجام شده تا سازمان مدیریت و برنامه ریزی میزان بدهکاری را داشته باشد و میزان بدهی یکی از آیتم های تخصیص اعتبار باشد.
مدیرکل اقتصادی و دارایی استان همدان با بیان اینکه من به عنوان یک کارشناس و بی طرف موافق حذف یارانه ها هستم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
بخش خصوصی حق توقف کار پتروشیمی ابن سینا را ندارند/ منتظر پول از آسمان نباشید

بخش خصوصی حق توقف کار پتروشیمی ابن سینا را ندارند/ منتظر پول از آسمان نباشید امیر خجسته امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در همدان در ارتباط با موضوع انتقال پتروشیمی ابن سینا با بیان اینکه در مورد دو پروژه پتروشیمی ابن سینا و پتروشیمی هگمتانه ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم، اظهار کرد: در خصوص پتروشیمی ابن سینا چند شریک هستند که در هیات مدیره تصمیم به توقف کار گرفتند.
وی با طرح این سوال که مگر دست خود آنهاست که کار را متوقف کنند، ادامه داد: بخش خصوصی حق توقف کار پتروشیمی ابن سینا را ندارند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه سهامداران پتروشیمی ابن سینا از اصفهان، اسدآباد و.. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس کردستان در 3 اسفند ماه

پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس کردستان در 3 اسفند ماه به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، خبرهای زیر از پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس کردستان در 24 ساعت گذشته است که با کلیک بر روی تیترها، می توان اخبار را مشاهده کرد.
نقشی زادیان: مردم کردستان قدردان مدیرکل دامپزشکی هستند/کیخسروی: یک سری اختاپوس نمی گذارند بخش خصوصی وارد اقتصاد شود
یکی از فعالان بخش خصوصی کردستان وعضو اتاق بازرگانی سنندج گفت: اگرچه انتقادهایی از بخش دولتی وجود دارد اما مردم کردستان قدردان مدیرکل دامپزشکی هستند چرا که با هوشیاری و دقت نظر مانع شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کردستان شد و اجازه نداد سرمایه مردم از بین برود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
نتانیاهو در خط پایان؛ وزرای کابینه هم دیگر از فساد او دفاع نمی کنند

نتانیاهو در خط پایان؛ وزرای کابینه هم دیگر از فساد او دفاع نمی کنند گروه بین الملل خبرگزاری فارس - مهدی خدابخش؛
در حالی که حدود 10 روز از اعلام اتهام رسمی از سوی پلیس رژیم صهیونیستی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم می گذرد، حمایت های اعضای کابینه امنیتی و وزیرانش از او در برابر اتهامات، هر روز کمتر می شود.
پلیس اسرائیل سه شنبه هفته قبل بعد از یک سال تحقیقات، بازجویی ها و بررسی مدارک مختلف، نتانیاهو را به فساد مالی از جمله ارتشاء، کلاهبرداری، سوء استفاده از قدرت و خیانت در امانت متهم کرد. سارا همسر نتانیاهو نیز در بخشی از این پرونده های فساد مالی شریک شناخته شده است ( جزئیات بیشتر ). ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پربازدیدترین اخبار سوم اسفند

پربازدیدترین اخبار سوم اسفند پربازدیدترین خبرهای خبرگزاری فارس در پنجشنبه سوم اسفند را در زیر ببینید.
عجله صرافان برای فروش ارز
اٌفت شدید انواع نرخ ارز امروز در حالی ادامه یافت که گزارش ها از بازار ارز حاکیست کاهش ارزها باعث شده است بیشتر صرافان به جای خرید به فروش روی بیاورند و برای فروش ارز عجله نشان دهند.
افشای پشت پرده جنایات دراویش در خیابان پاسداران
دادستان کل کشور، پشت پرده جنایات دراویش در خیابان پاسداران تهران را افشا کرد و گفت: مدرک داریم که نقشه عملیات در آمریکا با حضور عناصر نفوذی طراحی شده است.
می خواهند سلیمانی برگردد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است

حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمد حججی امشب در یادواره شهدای مسجد المهدی اراک اظهار کرد: امروز خانواده شهید حججی به این مفتخر هستند که توانسته اند گلی را پرورش داده و آن را تقدیم رهبر و انقلاب و اسلام کنند.
وی تصریح کرد: شهید حججی باعث افتخار و سربلندی شیعیان و سخنگوی دیگر شهدا شد، پیام شهید حرکت در مسیر رهبری و تبعیت از رهبری است، پیروی از ولایت فقیه موجب سربلندی نظام مقدس شکوهمند انقلاب اسلامی خواهد شد.
عموی شهید حججی بیان کرد: امروز به واسطه خون حججی ها یک نوع بیداری در کشور به وجود آمده که دشمن می کوشد ملت را به خوابی که از آن بیدار شده بازگرداند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
فعالان اقتصادی برتر آذربایجان غربی در سال 96 معرفی شدند

فعالان اقتصادی برتر آذربایجان غربی در سال 96 معرفی شدند به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه امشب طی مراسمی با حضور سیدهادی سیدی معاون امور بین الملل و توسعه روابط تجاری سازمان توسعه تجارت ایران، علی عبدالعلی زاده رئیس کارگروه واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، عباس حسن خانی فرماندار ارومیه، حسن انتظار رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، جعفرصادق اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، داریاوش عزیزیان کشیش کلیسای شرق آشور و جمعی دیگر از مسئولان و فعالان اقتصادی استان در سالن همایش های اتاق ارومیه برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
نمایشگاه محصولات ارگانیک فرصتی برای معرفی خوراکی ها بر پایه گیاهی است

نمایشگاه محصولات ارگانیک فرصتی برای معرفی خوراکی ها بر پایه گیاهی است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، احمد نوروزی امشب در حاشیه افتتاحیه دومین نمایشگاه محصولات ارگانیک و مواد غذایی سالم که همزمان با جشنواره غذا در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: کشور دارای مزیت های بسیار زیادی در زمینه تولیدات به ویژه محصولات ارگانیک دارد که متاسفانه به اندازه توانمندی در تولید در این حوزه توانایی تبلیغات، معرفی و همچنین بازاریابی وجود ندارد.
وی در خصوص برگزاری دومین نمایشگاه محصولات ارگانیک و غذای سالم، ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی فرصت بسیار خوبی برای معرفی محصولاتی است که پایه گیاهی داشته که بیشتر در روستاها تولید می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
3 بوکسور نونهال استان راهی جشنواره نونهالان کشور می شوند

3 بوکسور نونهال استان راهی جشنواره نونهالان کشور می شوند به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، 3 بوکسور نونهال استان جهت حضور در جشنواره نونهالان عازم استان گلستان می شوند .
هیات بوکس استان آذربایجان شرقی علی قاسمی، آیدین کریمی و حسین کاظمی را جهت حضور در جشنواره نونهالان کشوری در گلستان معرفی کرد.
این اردو از 15 اسفند ماه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/60017 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
پربحث ترین خبرهای پنجشنبه 3 اسفندماه

پربحث ترین خبرهای پنجشنبه 3 اسفندماه وزیر کشور: کشته سازی، تهییج و ایجاد اغتشاش در گروه های اقلیتی هدف افراطیون بود.
وزیر کشور در مراسم تشییع شهدای فاطمیه ناجا گفت: می خواستند با تهدید و ایجاد اغتشاش در گروه های اقلیتی، فضای کشور را دچار تلاطم و با کشته سازی انگیزه لازم را برای تهییج فراهم کنند.
راه حل ترامپ برای اتمام تیراندازی های مرگبار در مدارس: معلمان مسلح شوند
رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه پیشنهاد کرد برای جلوگیری از تیراندازی های مرگبار در مدارس، معلمان مدارس به سلاح مسلح شوند.
سؤال از رئیس جمهور با 102 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
کره شمالی: رزمایش آمریکا و ژاپن فضای دوستی میان2 کره را تخریب خواهد کرد

کره شمالی: رزمایش آمریکا و ژاپن فضای دوستی میان2 کره را تخریب خواهد کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کمیته ملی صلح کره شمالی روز پنج شنبه (امروز) رزمایش موشکی مشترک ژاپن و امریکا را محکوم کرد.
به نوشته خبر گزاری یونهاپ ، کمیته ملی صلح کره اقدام ژاپن و آمریکا برای برگزاری رزمایش مشترک را اقدامی وحشیانه و گنگستری توصیف کرد.
در بیانیه این کمیته آمده است: چنین اقدام ددمنشانه ای، فضایی را که به سختی برای بهبود روابط 2 کره و برای صلح در شبه جزیره کره ایجاد شده، تخریب خواهد کرد و به عنوان یک اقدام نظامی محرک، می تواند جرقه ای برای جنگ باشد.
ژاپن و آمریکا قصد دارند رزمایش سالیانه مشترکی را روز جمعه (فردا) برای یک هفته آغاز کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
مانور بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر

مانور بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر مانور امداد و نجات و بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر، از دیروز چهارشنبه آغاز و تا امروز پنج شنبه سوم اسفند در 6 روستای محروم شهرستان ورامین با ایجاد بیمارستان صحرایی و ارائه خدمات درمانی به مردم محروم این مناطق برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
افزایش ساعات کاری ناوگان حمل نقل عمومی مشهد در ایام نوروز

افزایش ساعات کاری ناوگان حمل نقل عمومی مشهد در ایام نوروز به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس ، مجتبی بهاروند پیرامون دستور جلسه و مصوبات شورای همتای استان اظهار داشت: در این جلسه تصمیم گیری پیرامون طرح ترافیکی نوروز 97، ایجاد تمهیدات لازم برای سفرهای نوروزی و اتخاذ تصمیم برای بهره برداری از بیمارستان مادر در دستور کار جلسه قرار گرفت.
وی ادامه داد: مطابق با پیشنهاد نیروی انتظامی و با هدف کنترل ترافیک و تردد خودروها در محدوده هسته مرکزی شهر، تمهیدات لازم در نظرگرفته شده و به تصویب رسید.
بهاروند اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
تعیین تکلیف آموزش وپرورش پل دختر به زمان بازگشت وزیر ازسفر موکول شد

تعیین تکلیف آموزش وپرورش پل دختر به زمان بازگشت وزیر ازسفر موکول شد نعمت اله دستیاری شامگاه پنج شنبه در حاشیه بازدید از اداره آموزش و پرورش پلدختر در گفت وگو با خبرنگار فارس در پل دختر، اظهار داشت: روزهای آینده مسئله بلاتکلیفی سرپرست اداره آموزش و پرورش پل دختر پس از بازگشت وزیر از خارج از کشور حل وفصل خواهد شد.
وی افزود: در روزهای آینده اختلافات به وجود آمده در اداره آموزش و پرورش پل دختر در رابطه با مدیریت این اداره از طریق وزیر و با استفاده از جایگاه حقوقی ایشان به پایان رسیده و این موضوع خاتمه خواهد یافت.
فرماندار پل دختر گفت: در بازدید میدانی از اداره آموزش و پرورش پل دختر مشخص شد این موضوع در روند آموزش و فعالیت در این اداره تاثیر منفی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
فوتسالیست ناشنوای اردبیلی به اردوی تیم ملی دعوت شد

فوتسالیست ناشنوای اردبیلی به اردوی تیم ملی دعوت شد به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، با نزدیک شدن به آغاز مسابقات فوتسال قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه اردوی آماده سازی ملی پوشان وارد فاز جدیدی شده و تمرینات رنگ و بوی جدی تری را به خود خواهد گرفت.
با اعلام کادر فنی تیم ملی فوتسال ناشنوایان، محمد جهانگیری از استان اردبیل به اردوی تیم ملی دعوت شد تا در صورت جلب اعتماد نهایی مربیان، لباس مقدس تیم ملی را در مسابقات آسیایی 2018 بر تن داشته باشد.
علاوه بر این بازیکن اردبیلی، حسن شیخی نیز به عنوان مربی اردبیلی در اردوی مورد اشاره حاضر خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
الجعفری: سرنوشت حلب در انتظار تروریست های غوطه شرقی است

الجعفری: سرنوشت حلب در انتظار تروریست های غوطه شرقی است به گزارش گروه بین الملل خبرگزای فارس، نماینده دایم سوریه در شورای امنیت از موضع گیری کشورهای غربی علیه کشورش در ارتباط با حوادث غوطه شرقی دمشق انتقاد کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری شامگاه پنج شنبه در نشست شورای امنیت در مورد بررسی اوضاع غوطه شرقی که به پیشنهاد روسیه تشکیل شد، گفت که کشورهایی که از اصطلاح رژیم برای دولت قانونی سوریه استفاده می کند، واقع بین نیستند.
وی گفت که گروه های تروریستی در منطقه غوطه شرقی از افراد غیر نظامی این منطقه به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و مدارس و بیمارستان ها را به پادگان نظامی تبدل کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
وعده لندن به اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی برای افزایش اختیار پس از برگزیت

وعده لندن به اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی برای افزایش اختیار پس از برگزیت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، دولت بریتانیا پیشنهاد داده است بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) برخی قدرت ها رابه دولت های تفویض اختیارشده یعنی اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی بازگرداند.
به نوشته خبرگزاری رویترز، دولت های اسکاتلند و ولز ضمن انتقاد از دولت بریتانیا لندن را به بالا بردن قدرتی که در اختیار دارد همزمان با برگزیت متهم کرده بودند.
این کشورها به دنبال اطمینان از اختیارات بیشتر در مسایلی چون ماهیگیری، کشاوری و مسایل اقلیمی هستند و تمایل دارند برخی مسایل بعد از مارس 2019 کاملا در حیطه اختیارات خودشان بوده و در اختیار لندن نباشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
ترامپ مضحکه دست مردم ایالات متحده آمریکا شده است

ترامپ مضحکه دست مردم ایالات متحده آمریکا شده است به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار احمد حق طلب امشب در آیین مقدس یادواره شهدای بقعه متبرکه آقابابا حسن تازه آباد خواچکین از توابع بخش خمام این شهرستان در مسجد فاطمه(س) اظهار کرد: شهدا در راه انقلاب اسلامی و صیانت از وجب وجب خاک جمهوری اسلامی ایران مجاهدت های زیادی کرده اند.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری فرصت تنفسی دوباره به انقلاب اسلامی داد تصریح کرد: نهال انقلاب اسلامی در سایه هشت سال دوران دفاع مقدس رشد کرده و به درختی تنومند تبدیل شده که اکنون در منطقه و عرصه های بین الملل حرف هایی برای گفتن دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
دشمنی آمریکا با ایران با هیچ مذاکره ای به دوستی تبدیل نمی شود/ جنگ ترکیبی راهبرد جدید برای شکست ایران است

دشمنی آمریکا با ایران با هیچ مذاکره ای به دوستی تبدیل نمی شود/ جنگ ترکیبی راهبرد جدید برای شکست ایران است به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، امیر احمدرضا پوردستان امشب در یادواره شهدای مسجد المهدی اراک اظهار کرد: امروز دشمنان به ظاهر می کوشند از در دوستی با ملت ایران وارد شوند اما در تأکیدات اسلام و ائمه اطهار (ع) آمده است که باید از دشمنی که از در صلح و دوستی وارد می شود پرهیز کرد، چراکه این دشمن می کوشد از طریق دوستی غفلت ایجاد کرده و اهداف خود را پیش ببرد.
وی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب جهان از طریق دو قدرت آمریکا و شوروی اداره می شد و این دو کشور تمام جهان را تحت سیطره خود داشتند و ایران نیز تماماً تحت سلطه آمریکا قرار داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
زنده شدن پس از مرگ

زنده شدن پس از مرگ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
اخذ هر گونه مبلغ از گردشگران در اماکن تاریخی در ایام نوروز ممنوع است

اخذ هر گونه مبلغ از گردشگران در اماکن تاریخی در ایام نوروز ممنوع است به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، امین امینیان امشب در در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اظهار داشت: مسئولان و مردم باید برای جلب رضایت گردشگران تلاش کنند.
وی به وجود ظرفیت های گردشگری هشترود اشاره کرد و افزود: باید برای توسعه گردشگری شهرستان قدم های اساسی برداشت.
امینیان به وجود قلعه باستانی ضحاک، مسجد جامع، بقعه بایزید بسطامی و غار آهکی آغ بلاغ که جزء غارهای آهکی جهان بشمار می رود در این شهرستان اشاره کرد و گفت : اخذ هر گونه وجه از گردشگران در هنگام بازدید ازاین اماکن ممنوع بوده و رایگان خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
وزیر برای حوادث تلخ اخیر پاسخگو باشد

وزیر برای حوادث تلخ اخیر پاسخگو باشد علیرضا زاکانی امروز در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان البرز گفت: غرق شد کشتی نفت کش سانچی و سقوط هواپیما حوادث تلخی بود که وزیر باید نسبت به آن پاسخگو باشد.
وی افزود: برخی از وزیران نباید در همان ابتدا رأی اعتماد دریافت کنند و اگر رأی آوردن به واسطه این چنین بی کفایتی هایی استیضاح شوند.
نمایند اسبق مجلس تصریح کرد: کاستی هایی وجود دارد که به علت عدم توجه برخی وزرا دیده نمی شود و برای رفع آن افق روشنی تبیین نمی شود.
زاکانی ادامه داد: این کاستی ها بستری هستند که اتفاقات تلخ این چنینی در آن رخ می دهد و متأسفانه به آن توجه نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
اجرای نقاشی دیواری داستان های شاهنامه در میدان فردوسی

اجرای نقاشی دیواری داستان های شاهنامه در میدان فردوسی به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مصطفی حسن زاده با بیان این مطلب، گفت: 32 مورد نقاشی دیواری سطح یک و 2 با اعتبار 500 میلیون تومان ویژه نوروز 97 هم اکنون در دست اجرا قرار دارد و در فروردین سال آینده رونمایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه نقاشی دیواری در عمده مناطق شهر اجرایی خواهد شد، افزود: بیشترین تعداد پروژه های نقاشی دیواری در مناطق 10، 11، 4 و یک اجرایی می شود.
سرپرست مدیریت امور هنری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: موضوعات نقاشی دیواری بر حسب موقعیت های مکانی و موضوعات مرتبط با فراخوان خانه بهار انتخاب و اجرایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
جمعیت یک موضوع استراتژیک کشور است/ فعالیت شبکه های ماهواره ای برای تمسخر فرزندآوری

جمعیت یک موضوع استراتژیک کشور است/ فعالیت شبکه های ماهواره ای برای تمسخر فرزندآوری به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، دومین جلسه دوره مطالعاتی زن و خانواده دختران انقلاب ، از سوی واحد مطالعات زن و خانواده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی امروز با حضور دانشجویان نخبه و فعال فرهنگی دانشگاه های مشهد در آمفی تئاتر دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه موضوع جمعیت از حدود سال 90 به یک موضوع استراتژیک با ابعاد بسیار فراگیر در کشور تبدیل شده، اظهار کرد: بسیاری سعی داشتند این موضوع را سیاسی جلوه دهند که با مجاهدت رهبری در تکرار این موضوع و اهمیت آن منجر به این شد که به این نتیجه برسند موضوع جمعیت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
عدالت شهروندی در جامعه مغفول مانده است/به کسی که می تواند قانون را دور بزنند میگویند زرنگ است/تنها دور هم جمع نشویم تا بگوییم، همه چیز روبه راه است

عدالت شهروندی در جامعه مغفول مانده است/به کسی که می تواند قانون را دور بزنند میگویند زرنگ است/تنها دور هم جمع نشویم تا بگوییم، همه چیز روبه راه است به گزارش خبرگزاری فارس ایرج شهین باهر شامگاه امروز در مراسم تحلیف کارآموزان وکالت پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی بابیان اینکه در چنین روزهایی باید آسیب ها و تهدیدها شناسایی شود و راهکارهایی برای آن ارائه شود نه اینکه هر صنف در روز مشخصی دورهم جمع شوند و خودشان به یکدیگر تبریک بگویند، اظهار داشت: در بحث مدیریت شهری مهم ترین شاخصه ای که می تواند در رفاه و آسایش و آرامش مردم تأثیر بگذارد عدالت شهری است.
وی افزود: در شهری که یکسری امکانات کالبدی و فیزیکی وجود نداشته باشد شاید بتوان زندگی کرد اما در بحث آرامشی که وظیفه شهرداری و سایر نهادها بوده و لازم هست برای مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
واکنش دیپلمات غربی به تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی

واکنش دیپلمات غربی به تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، یک دیپلمات ارشد غربی روز پنجشنبه به اقدام ایران در مطلع کردن آژانس بین المللی انرژی اتمی از تصمیمش برای ساخت پیشران هسته ای دریایی در آینده واکنش نشان داد.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش فصلی خود درباره فعالیت های هسته ای ایران که روز پنجشنبه به رویت خبرگزاری فارس رسید اعلام کرده ایران آن نهاد بین المللی را از تصمیم خود برای ساخت پیشران دریایی هسته ای مطلع کرده است.
مقام های ایران، قبلاً هم درباره این تصمیم سخن گفته اند. در سال 2016، حسن روحانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
اولین کارگاه قالیبافی ویژه بانوان در ملایر افتتاح شد

اولین کارگاه قالیبافی ویژه بانوان در ملایر افتتاح شد به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، اولین کارگاه قالیبافی ویژه بانوان در روستای تاریخی انوج از توابع بخش سامن در شهرستان ملایر شد.
این کارگاه با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان ملایر، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی، بخشدار سامن ، و تعدادی از اهالی روستای انوج افتتاح شد.
عبدالعظیم رضایی فرماندار ویژه ملایر ضمن اشاره به اهمیت موضوع اشتغالزایی از طریق آموزش های مهارتی اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای رشته های دیگری نظیر کارگاه آموزشی منبت نیز با توجه به انتخاب شهر ملایر به عنوان شهر ملی منبت در این روستا دایر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
اجرای عملیات جوان سازی گیاهان چند ساله فضای سبز معابر اصلی شهر قم

اجرای عملیات جوان سازی گیاهان چند ساله فضای سبز معابر اصلی شهر قم به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان در خصوص توجه به مقوله حفظ، نگهداری و مراقبت از فضای سبز، اظهار داشت: عملیات جوان سازی گیاهان چند ساله فضای سبز معابر اصلی شهر Top working هم اکنون در معابر و خیابان های اصلی شهر قم در حال اجراست.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: در این طرح که با هدف طراوت بخشی و جوان سازی گیاه پرچینی نظیر "برگ نو" و سایر گونه های گیاهی اجرا می گردد، به صورت اصولی نسبت به کف بر کردن گیاهان و حذف شاخه و چوبهای خشک و خشبی شده که دارای آوندهای چوبی و آبکش مسدود شده است، اقدام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
احداث فروشگاه های همشهری در مناطق کم برخوردار قم

احداث فروشگاه های همشهری در مناطق کم برخوردار قم به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا مظفری با اشاره به افزایش تعداد فروشگاه های همشهری در سطح شهر، افزود: فروشگاه های بزرگ عرضه ارزاق عمومی با عنوان همشهری، با هدف تسهیل تامین مایحتاج شهروندان و کاهش سفرهای درون شهری راه اندازی می شود و افزایش تعداد این مراکز در مناطق هشتگانه علی الخصوص مناطق کم برخوردار؛ جهت رسیدن به این اهداف می باشد.
مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم با توجه به احداث فروشگاه همشهری 6 در بلوار شهید همّت منطقه 6 تصریح کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 1700 متر مربع و در 13 غرفه به متراژ 500 متر مربع احداث گردیده و آماده بهره برداری می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
اخذ مجوز احداث خانه رزمی و تخصیص 20 میلیارد ریال برای ترمیم پیست دوومیدانی رامهرمز

اخذ مجوز احداث خانه رزمی و تخصیص 20 میلیارد ریال برای ترمیم پیست دوومیدانی رامهرمز ناصر ربانی عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در رامهرمز، اظهار کرد: در حاشیه نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان که امروز در محل هتل بوستان اهواز برگزار شد، مشکلات ورزش رامهرمز نیز با حضور نماینده شهرستان و وزیر بررسی شد.
وی افزود: در نشستی که با حضور اقبال محمدیان و سلطانی فر برگزار شد، دستور و مجوز احداث خانه رزمی برای سال 97 اخذ شد. صبح امروز نیز یک تخته 100 تایی تاتامی که پیش تر مصوب شده بود تحویل اداره ورزش و جوانان شهرستان شد.
ربانی گفت: در ادامه پیگیری های انجام شده و از دیگر مصوبات جلسه امروز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
راهیابی 3 فرنگی کار قم به تیم های ملی نوجوانان و جوانان

راهیابی 3 فرنگی کار قم به تیم های ملی نوجوانان و جوانان احمد رضایی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان روزهای دوم تا دوازدهم اسفند ماه به میزبانی هیأت کرمان در شهرستان سیرجان برگزار می شود و علیرضا نجاتی و محمدرضا رضایی دو نماینده کشتی قم در این اردو خواهند بود.
وی اضافه کرد: نخستین مرحله اردوی تدارکاتی کشتی گیران فرنگی کار جوان، طبق برنامه ریزی کادر فنی تیم ملی بعد از پایان رقابت های انتخابی تا دوازدهم اسفند جریان خواهد داشت و کشتی گیران فرنگی کار قم در اوزان 60 و 82 کیلوگرم این اردو برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی تلاش می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
ضرورت تصویب قانون نظام وکالت خانواده و نظام اجباری شدن وکالت/باید قضاوت و وکالت را دریابیم، قاضی و وکیل را تضعیف نکنیم

ضرورت تصویب قانون نظام وکالت خانواده و نظام اجباری شدن وکالت/باید قضاوت و وکالت را دریابیم، قاضی و وکیل را تضعیف نکنیم به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز جواد سلیمی شامگاه امروز در مراسم تحلیف کارآموزان وکالت پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی بابیان اینکه یکی از شاخصه های ارزیابی تمدن های ملت ها، ارزیابی وضعیت وکیل و وکالت در جمعه است، اظهار داشت: اگر وکالت را بپذیریم و شأن وکالت را در حدش ادا کنیم می توانیم بگوییم جامعه ای پیشرفته و متمدن داریم.
وی بابیان اینکه نظام وکالت و وکیل خانواده در جامعه حتماً باید پیاده شود، افزود: تا زمانی که جامعه به یک جامعه وکالتی نظام مند تبدیل نشده و مردم ما از این خدمات به صورت عادلانه بهره مند و برخوردار نشوند جامعه عادلانه ای نخواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می کنیم

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می کنیم به گزارش خبرگزاری فارس ، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
هجمه ها علیه حرکت عظیم راهیان نور به دلیل اثربخشی بالای این برنامه است

هجمه ها علیه حرکت عظیم راهیان نور به دلیل اثربخشی بالای این برنامه است به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمد زارع عصر امروز در جمع دانشجویان بسیجی در محل سالن شهید علیزاده دانشکده پیراپزشکی با اشاره به استقبال بالایی که اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان از حرکت عظیم و تأثیرگذار راهیان نور داشتند، و برکات و کارکردهای فراوان این اردوها تصریح کرد: هجمه بالای دشمنان داخلی و خارجی و جوسازی های پیش از انداز پیرامون اردوهای راهیان نور به این دلیل است که دشمنان و بدخواهان این کشور و انقلاب از تأثیرگذاری این حرکت بی نظیر فرهنگی آگاه هستند و اهمیت و جایگاه آن را می دانند.
مسئول اردویی سپاه الغدیر یزد بابیان اینکه پس از زیارت امام رضا(ع) و زیارت اربعین حسینی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
باران نفس ریگانی ها را تازه کرد

باران نفس ریگانی ها را تازه کرد به گزارش خبرگزاری فارس از ریگان، مردم شهرستان ریگان طی یک سال که ریزگردها آرامش آنها را سلب کرده بود، امشب با نخستین بارش الهی، نفسی تازه کردند.
این باران موجب خوشحالی اهالی ریگان و نمناکی بلند ترین تپه های شنی ایران در این شهرستان شد.
امین باقری فرماندار ریگان در گفت وگو با خبرنگار فارس در ریگان اظهار داشت: بارش باران که در شهر ریگان با شدت خوبی همراه بود موجب شست وشوی غبار از چهره شهر ریگان شد.
وی افزود: 50 روستای گرفتار در محاصره ریزگردها و توفان های شن طی ماه های مدت گذشته، با بارش نخستین باران طراوت یافتند و باران در مناطق کوهستانی این شهرستان که از عصر امروز آغاز شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
ارتش سوریه خواستار تخلیه غوطه شرقی از غیر نظامیان شد

ارتش سوریه خواستار تخلیه غوطه شرقی از غیر نظامیان شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه از اهالی منطقه غوطه شرقی شهر دمشق، پایتخت این کشور خواست خود را به مناطق امن برسانند.
بالگردهای ارتش سوریه امروز (پنجشنبه) در آسمان این منطقه به پرواز درآمدند و اعلامیه هایی برای تخلیه این منطقه منتشر کردند.
در این اعلامیه ها از اهالی غوطه شرقی خواسته شده است برای در امان از درگیری های ارتش سوریه با تروریست ها و گروه های مسلح، از این منطقه خارج شوند و بعد از ریشه کن کردن تروریست ها می توانند به خانه های خود برگردند.
ارتش سوریه اعلام کرده است که منطقه غوطه به طور کامل در محاصره نیروهای ارتش بوده و تروریست ها راه فراری ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
ساخت بیمارستان در شهربرخوار آغاز شد

ساخت بیمارستان در شهربرخوار آغاز شد حسینعلی حاجی دلیگانی امشب در گفت وگو خبرنگار خبرگزاری فارس در شاهین شهر اظهار کرد: ساخت بیمارستان عمومی 96 تخت شهر برخوار با 5 میلیارد تومان اعتبار مصوب مجلس شورای اسلامی، با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.
وی افزود: این بیمارستان در مرحله نخست پس از بهره برداری خدمات عمومی به بیماران ارائه خواهد کرد و در مراحل تخصصی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان برای بیماران سکته مغزی مجهز خواهد شد.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به سفر اخیر وزیر بهداشت به دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار اشاره و خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
ارائه خدمات نوین سلامت به میانسالان و سالمندان همدان

ارائه خدمات نوین سلامت به میانسالان و سالمندان همدان مهتا سنگستانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به ارائه خدمات نوین سلامت به میانسالان و سالمندان در همدان، اظهار کرد: برای هر فردی با مراجعه به مرکز خدمات جامع، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت سلامت در سطح استان پرونده سلامت الکترونیک تشکیل می شود.
وی با بیان اینکه در این راستا تمام جنبه های سلامت از جمله شیوه زندگی مورد توجه بوده و در زمان تشکیل پرونده ارزیابی می شود، گفت: ارزیابی شیوه زندگی شامل الگوی تغذیه، فعالیت بدنی، وضعیت سلامت روان، پیشگیری و ترک دخانیات مورد توجه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
دشمن به دنبال جلوگیری از ترویج تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است

دشمن به دنبال جلوگیری از ترویج تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سید حسین راسخی عصر امروز در نشستی با حضور مسئولین بسیج دانشجویی استان در محل سالن شهید علیزاده دانشکده پیراپزشکی یزد با اشاره به هجمه های فراوان دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی، تصریح کرد: جنگ ترکیبی شیوه ای است که امروز موردتوجه دشمنان قرارگرفته است.
مسئول بسیج دانشجویی ادامه داد: هدف دشمنان در این راستا در درجه اول مهار انقلاب اسلامی و جلوگیری از پیشرفت تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است و پس از به دنبال ایجاد تغییر رفتار در نظام و درنهایت تغییر ساختار نظام اسلامی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
ضرورت تکمیل و توسعه چرخه تولید فرهنگی در خراسان رضوی

ضرورت تکمیل و توسعه چرخه تولید فرهنگی در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه اتاق گفت وگوی اصحاب فرهنگ و هنر استان با استاندار خراسان رضوی گفت: همه در استفاده از فرصت های موجود برای توسعه فرهنگ و هنر استان مسئولیم.
وی افزود: تلاش این است تا در قالب این اتاق گفت وگو، چرخه فرهنگ، ادب و هنر استان را سرعت بخشیم و ضمن شناسایی ظرفیت ها و استعدادها، آن ها را برای تولید آثار فاخر آموزش داده، هدایت و حمایت کنیم.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: باید برای دیده شدن و شنیده شدن و بهره مندی همه جامعه از هنر در قالب نشست های ادبی، نمایشگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
بازدید دانش آموزان اهوازی از یادمان های دفاع مقدس خوزستان

بازدید دانش آموزان اهوازی از یادمان های دفاع مقدس خوزستان به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، تعدادی از دانش آموزان اهوازی به همراه مربیان و معلمان خود ظهر امروز از یادمان های دفاع مقدس خوزستان بازدید کردند.
دانش آموزان در مدت دو روز اقامت در مناطق عملیاتی هویزه، شلمچه، طلائیه و یادمان شهید چمران از نحوه چگونگی پیروزی رزمندگان دوران دفاع مقدس با تاریخ و حماسه سازان آن دوران آشنا می شوند.
راویان همراه با کاروان دانش آموزی راهیان نور با روایت گری خود، آنان را با سیره و سبک زندگی شهدا آشنا می سازند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
طرح سه باره همه پرسی با چه هدفیست؟

طرح سه باره همه پرسی با چه هدفیست؟ به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، 257 از اساتید دانشگاه های استان نامه سرگشاده ای به رئیس جمهور نوشتند و در مورد همه پرسی از ایشان سؤال کردند.
متن این نامه بدین شرح است:
باسمه تعالی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی
با سلام و تحیت به استحضار می رساند در حالی انقلاب اسلامی وارد چهل سالگی خود می شود که از اولین روزهای پیدایش نهضت اسلامی علیه استبداد و استکبار تا شکل گیری و استقرار نظام جمهوری اسلامی مردم همیشه و در همه صحنه ها حضوری تعیین کننده و بی بدیل داشته اند و بر هیچ منصف مطلعی پوشیده نیست که حکومت جمهوری اسلامی ایران در ردیف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
بازدید وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال از "فولاد آرنا"

بازدید وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال از "فولاد آرنا" به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عصر امروز مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و برخی روسای دیگر فدراسیون ها، استاندار خوزستان و مدیرکل اداره ورزش و جوانان خوزستان از مراحل ساخت و تکمیل استادیوم اختصاصی تیم فوتبال فولاد خوزستان دیدن کردند.
وزیر ورزش و هیئت همراهش در این بازدید با استقبال اژدری زاده مدیرعامل فولاد و جمعی از مسئولان این تیم مواجه شد.
مسعود سلطانی فر در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کلنگ این ورزشگاه در سال 87 زده شده و 160 میلیارد تومان نیز برای ساخت آن هزینه شده است که این استادیوم یکی از شیک ترین و زیباترین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
نماینده اصفهان قهرمان نیم فصل شد

نماینده اصفهان قهرمان نیم فصل شد به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مرحله اول لیگ برتر بانوان کشور با صدرنشینی نامی نو نماینده اصفهان پس از انجام دو روز رقابت فشرده بین تیم های شرکت کننده به پایان رسید.
نامی نو در آخرین بازی این مرحله موفق شد تیم سولدوش را با نتیجه 5 بر یک شکست دهد تا با وجود هم امتیازی با این تیم به دلیل پیروزی در بازی رودررو با نه امتیاز، در صدر مرحله اول لیگ برتر بانوان باشگاه های کشور قرار بگیرد.
در این بازی منصوره رضایی، بازیکن تیم نامی با درخشش خود در بازی سرنوشت رودررو نقش مهمی در قهرمانی تیم نامی نو ایفا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
شجاعت شهدای عشایر بی نظیر است

شجاعت شهدای عشایر بی نظیر است به گزارش خبرگزاری فارس از مرودشت، یادواره 225 شهید سرافراز ایل باصری و شهیدان غلام قنبری و عزیز قلی استواری با حضور جمعی از مسئولان و مردم مرودشت در مسجد رسول این شهر برگزار شد.
هاشم جمالی در این یادواره به زمان شناسی شهیدان اشاره کرد و ابراز داشت: شهدا شاهدان بصیری هستند که با عمل به هنگام خود و تبعیت محض از ولی فقیه زمان خود با حضور به موقع درصحنه های کارزار، کار بزرگی را رقم زدند و با نثار جانشان درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.
فرمانده سپاه مرودشت به حماسه های مردم مرودشت در دوران مختلف اشاره کرد و ابراز داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
بازگشایی پیاده روهای مسیر پیاده راه ارم

بازگشایی پیاده روهای مسیر پیاده راه ارم به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا اقبالیان با اشاره به آخرین وضعیت احداث پیاده راه ارم اظهار کرد: عملیات اجرایی این پیاده راه از اواسط آذرماه در مسیر سه راه بازار تا ابتدای خیابان چهارمردان آغاز شده است و تاکنون با پیشرفت قابل توجهی در حال انجام می باشد.
وی به بخش های مختلف این پروژه اشاره کرد و افزود: این پروژه به طول 400 متر و عرض 21 متر شامل 14 متر پیاده راه و 7 متر سواره رو در حال اجرا است که 35 میلیارد ریال اعتبار نیز برای آن اختصاص یافته است.
شهردار منطقه هفت قم با بیان اینکه سنگ فرش مسیر پیاده در این پروژه به طور کامل انجام شده است اذعان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
مسافران کاشان، زمینی راهی مقصد شدند/ بازگشت دو پرواز به دلیل رعایت نکات ایمنی

مسافران کاشان، زمینی راهی مقصد شدند/ بازگشت دو پرواز به دلیل رعایت نکات ایمنی رضا معمار امشب در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: پرواز شماره 7458 کیش ایر که از کیش به سمت کاشان در حال حرکت بود، به دلیل شکستگی شیشه اتاق خلبان در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری کرد.
وی افزود: تعداد مسافران این پرواز محدود بوده و با توجه به زمینگیر شدن هواپیما، تاکسی برای مسافران تهیه شده و زمینی به کاشان راهی شدند.
مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان ادامه داد: با توجه به شرایط جوی نامساعد در مسیر پروازهای شیراز به اصفهان منجر به بازگشت این هواپیماها به مبدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
انقلابی گری شاخصه مهم منشور امام (ره)/ پیشرفت همه جانبه طلاب در گرو بازخوانی نظرات بنیانگذار جمهوری اسلامی

انقلابی گری شاخصه مهم منشور امام (ره)/ پیشرفت همه جانبه طلاب در گرو بازخوانی نظرات بنیانگذار جمهوری اسلامی به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله عباس کعبی با اشاره به سالروز صدور منشور روحانیت از سوی حضرت امام خمینی (ره)، توجه به این منشور را سبب رشد، شکوفایی و بالندگی حوزه های علمیه دانست و اظهار داشت: روحانیت شیعه بر پایه منشور حضرت امام (ره) و به کارگیری درون مایه های بلند آن، می تواند در شکل گیری تمدن نوین اسلامی نقشی حیاتی و ویژه داشته باشد و به بیداری هرچه بهتر ملت ها کمک کند.
وی سه اولویت مهم منشور روحانیت برای وضعیت کنونی حوزه های علمیه و روحانیون را دوری از تفکرات لیبرال و تحجرگرایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
معاون ترامپ: دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید نخواهیم کرد

معاون ترامپ: دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید نخواهیم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا که امروز در کنگره محافظه کاران آمریکا حضور یافته بود، از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور کشورش برای عدم تأیید پایبندی ایران به برجام خبر داد؛ این دومین عدم تأیید ترامپ خواهد بود.
ترامپ در روز 21 مهر ماه (13 اکتبر) سال جاری، تحت یکی از قوانین داخلی کشورش که اجرای یک تعهد بین المللی به اسم برجام به آن منوط شده، باید کنگره را از پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام مطلع می کرد؛ رئیس جمهور آمریکا به رغم اطلاع از گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی از پایبندی کامل ایران به مفاد برنامه جامع اقدام مشترک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
انقلابی گری شاخصه مهم منشور امام (ره)/ پیشرفت همه جانبه طلاب در گرو بازخوانی نظرات بنیانگذار جمهوری اسلامی

انقلابی گری شاخصه مهم منشور امام (ره)/ پیشرفت همه جانبه طلاب در گرو بازخوانی نظرات بنیانگذار جمهوری اسلامی به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله عباس کعبی با اشاره به سالروز صدور منشور روحانیت از سوی حضرت امام خمینی (ره)، توجه به این منشور را سبب رشد، شکوفایی و بالندگی حوزه های علمیه دانست و اظهار داشت: روحانیت شیعه بر پایه منشور حضرت امام (ره) و به کارگیری درون مایه های بلند آن، می تواند در شکل گیری تمدن نوین اسلامی نقشی حیاتی و ویژه داشته باشد و به بیداری هرچه بهتر ملت ها کمک کند.
وی سه اولویت مهم منشور روحانیت برای وضعیت کنونی حوزه های علمیه و روحانیون را دوری از تفکرات لیبرال و تحجرگرایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
نگاهی به جایگاه مشکی پوشان در جدول نداریم/ سپاهان شرایط خاصی داشت برای کمک آمدم

نگاهی به جایگاه مشکی پوشان در جدول نداریم/ سپاهان شرایط خاصی داشت برای کمک آمدم به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، منصور ابراهیم زاده امشب در نشست خبری پیش از بازی با مشکی پوشان در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام فاطمیه و جانباختن جمعی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیما در خصوص بازی فردا اظهار کرد: فوتبال شرایط ویژه ای دارد، خاطرات خوبی از حضور در مشهد دارم خاطرات حضورم در مشهد فراموش شدنی نیست الان هم در شرایط حساسی دو تیم با یکدیگر بازی دارند.
وی افزود: کار در بازی فردا سخت است، برای هر بازی انگیزه بالایی داریم و فقط برای برد به میدان می رویم. در نود دقیقه رقابت داریم اما بعد از بازی رفاقت ها پابرجاست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
جامعه فرهنگی موظف هستند تفکر انقلابی را ترویج دهند

جامعه فرهنگی موظف هستند تفکر انقلابی را ترویج دهند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان البرز در محمدشهر، سردار سرلشکر محسن رضایی ظهر امروز طی یک سخنرانی در میان نمازگزاران در مجموعه فرهنگی دشت بهشت گفت: اصحاب فرهنگی باید در این دوره از شرایط کشور احساس وظیفه کنند و اقدام به رفع مشکلات را در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: بیش از 70 درصد از جمعیت کشور در دوران انقلاب حضور نداشته اند و جامعه فرهنگی موظف می باشند تا تفکر انقلابی را ترویج و بر ذهن نسل جوان تأثیرگذار باشند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: برخی از افراد با کمک عناصر بیگانه در تلاش هستند در حافظه تاریخی ما خلل ایجاد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
فیلم/بزرگداشت شهید سعید قهاری سعید

فیلم/بزرگداشت شهید سعید قهاری سعید سرلشگر ایزدی: تیپ 32 انصارالحسین(ع) دایره المعارف ایثار است/ همدان، دژ مستحکم انقلاب دانلود معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه همدان دژ مستحکم انقلاب اسلامی است، گفت: تیپ 32 انصارالحسین(ع) یک دایره المعارف ایثار در انقلاب اسلامی است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
بسیاری از طلاق ها، ریشه در یک مسئله بی اهمیت دارد/ زندگی بدون مهر و با روش های معامله گرانه شیرین نمی شود

بسیاری از طلاق ها، ریشه در یک مسئله بی اهمیت دارد/ زندگی بدون مهر و با روش های معامله گرانه شیرین نمی شود به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت الاسلام علی تقوی، امشب در افتتاحیه دهمین کاروان ازدواج دانشجویی در رواق حضرت زهرا(س) حرم رضوی گفت: انشاالله این زیارت منبع خیر و برکت برای زندگی شما باشد، حامل پیام و سلام رهبر معظم انقلاب برای شما عزیزان هستم.
وی با بیان علاقه بسیار عمیق رهبر معظم انقلاب به جوانان بیان کرد: در جلساتی که ایشان با جوانان هستند، صحبت ها و گپ ها به موجب همین علاقه و دلبستگی، بسیار طولانی می شود، نامه ایشان برای شما از این قرار است:
بسم الله الرحمن الرحیم
همسری شما جوانان عزیز را که پیوند دل ها، جسم ها و سرنوشت هاست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
تکمیل اقدامات در بوستان های فدک و غدیر برای پذیرایی از زائران در نوروز 97

تکمیل اقدامات در بوستان های فدک و غدیر برای پذیرایی از زائران در نوروز 97 به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سیدامیر سامع با اشاره به زائرپذیری استان و اهمیت توجه به اسکان مسافران در ایام نوروز، اظهار داشت: با توجه به حجم بالای تردد مسافر به استان و شهر قم باید تدابیر این موضوع همواره موردتوجه بوده تا در طول سال نیز بتوانیم پاسخگوی نیازهای زائران باشیم.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: شهرداری مکان هایی برای این موضوع در نظر گرفته است، که سال های قبل در بسیاری از بوستان ها و معابر اصلی مثل بلوار زائر و رینگ جمکران برای برپایی چادر آماده سازی شده بود که از نظر ایمنی و سیمای شهری مناسب نبود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
برای پیشرفت و توسعه فهرج به اتحاد گروهای سیاسی نیاز داریم

برای پیشرفت و توسعه فهرج به اتحاد گروهای سیاسی نیاز داریم به گزارش خبرگزاری فارس از فهرج، غلامرضا نژادخالقی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان، یکی از نیازهای اساسی کشور را اتحاد و وحدت در جامعه دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی با حضور آحاد مختلف مردم به ثمر رسید و مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند.
وی خواستار اتحاد و وحدت همه گروه های سیاسی برای پیشرفت و توسعه شهرستان شد و تاکید کرد: مدیران دستگاه اجرایی، تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی به شهروندان را در دستور کار قرار دهند.
فرماندار فهرج با معرفی یوسف رهگویی به عنوان معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری این شهرستان عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
آثار هنرمندان کرمانشاهی به پانزدهمین "جشن تصویر سال" راه یافت

آثار هنرمندان کرمانشاهی به پانزدهمین "جشن تصویر سال" راه یافت کامران رضایی امروز در گفت وگو باخبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: آثار تعدادی از هنرمندان کرمانشاهی به پانزدهمین دوره جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر راه یافته است.
رئیس انجمن سینمای جوان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این مسابقات در رشته های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور و فیلم در اسفندماه امسال برگزار می شود.
مسؤول انجمن فیلم بسیج هنرمندان استان کرمانشاه یادآور شد: آثار منتخب در رشته های هنری فیلم، عکاسی، کاریکاتور و گرافیک راه یافته به "جشن تصویر سال" از دوم اسفندماه با در اختیار داشتن نگارخانه ها و تالارهای نمایش خانه هنرمندان ایران برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
حضور تنها کماندار چهارمحال و بختیاری در فینال فینالیست های تیراندازی با کمان کشور

حضور تنها کماندار چهارمحال و بختیاری در فینال فینالیست های تیراندازی با کمان کشور به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، تنها کماندار چهارمحال و بختیاری در فینال فینالیست های تیراندازی با کمان کشور حاضر می شود.
گفتنی است مهرداد نادری تنها تیرانداز چهارمحال و بختیاری است که در پایان مسابقه رنکینگ تیراندازی با کمان کشور در سال 96 با قرار گرفتن در 16نفر برتر رشته ریکرو مردان به مسابقه فینال فینالیست ها راه پیدا کرده است.
لازم به ذکر است این کماندار چهارمحال و بختیاری روز شنبه به رقابت با سایر کماندار کشور می پردازد.
گفتنی است مهرداد نادری دارای چندین عنوان برتر در رقابت های تیراندازی با کمان کشور است.
انتهای پیام/68020/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
یک بار نشده قوانین را به خاطر اینکه عادلانه نیست پس بزنیم /قانون می نویسیم اما این قانونی باعث ایجاد تبعیض و شکاف در جامعه می شود

یک بار نشده قوانین را به خاطر اینکه عادلانه نیست پس بزنیم /قانون می نویسیم اما این قانونی باعث ایجاد تبعیض و شکاف در جامعه می شود به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مسعود پزشکیان شامگاه امروز در مراسم تحلیف کارآموزان وکالت پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی بابیان اینکه در طول تاریخ آنچه مردم و پیامبران به دنبال آن بوده اند بحث عدالت بود، اظهار داشت: زمانی که پیامبران بین مردم آمدند برای برپایی عدالت بود و بر اساس فرموده امیرالمؤمنین علی (ع) نور چشم یک جامعه اقامه عدالت در آن جامعه است.
وی در ادامه بابیان اینکه هیچ حکومتی و ملتی روی سعادت نمی بینند که در آن نشود حق ضعیف را از زورگویان گرفت، افزود: بعضی وقت ها وقتی به جایی مراجعه می کنیم طرف مقابل به نوعی نگاه می کند که فرد مراجعه کننده حتی نمی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
پرواز بوشهر-اصفهان به فرودگاه شیراز تغییر مسیر داد

پرواز بوشهر-اصفهان به فرودگاه شیراز تغییر مسیر داد به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی فرودگاه اصفهان، پرواز 224 ایران ایر مسیر بوشهر-اصفهان به علت رعد و برق در مسیر به فرودگاه شیراز تغییر مسیر داد.
همچنین پروازهای 3872 آسمان مسیر اهواز اصفهان و 3379 ایران ایر از شیراز به اصفهان به همین علت از ادامه مسیر انصراف داده و به فرودگاههای اهواز و شیراز بازگشتند.
انتهای پیام/63058/ر/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
فرود اضطراری یک هواپیما در فرودگاه اصفهان

فرود اضطراری یک هواپیما در فرودگاه اصفهان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، به نقل از روابط عمومی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ، پرواز شماره 7458 کیش ایر که از کیش به سمت کاشان در حال پرواز بود، به دلیل شکستن شیشه جلو هواپیما اعلام وضعیت اضطراری کرد و در حالت نرمال در فرودگاه اصفهان به زمین نشست.
به گزارش فارس، 9 مسافر کیش- کاشان از طریق زمینی به کاشان منتقل شدند.
انتهای پیام/63062/پ/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
تبدیل کثرت ها به وحدت؛ راه احیاء مساجد/ مسجد حصاری در مقابل تهاجم به دین

تبدیل کثرت ها به وحدت؛ راه احیاء مساجد/ مسجد حصاری در مقابل تهاجم به دین به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس از خوسف، حجت الاسلام والمسلمین حامد شاهبیکی عصر امروز در گردهمایی ائمه جماعات، اعضای هیأت امنا و خدام مساجد شهرستان خوسف که در مسجد باقرالعلوم (ع) این شهر برگزار شد با اشاره به آیات قرآن کریم در شأن مسجد اظهار داشت: مساجد خانه خدا بر روی زمین بوده و اولیاء خدا و هرکس که به جایگاهی رسیده است ارتباطی با مساجد داشته است.
وی افزود: ائمه جماعات و اعضای هیأت امنا باید جایگاه مسجد را بالا ببرند چراکه این سنگر یک حصار در مقابل تهاجم به دین درست می کند.
امام جمعه خوسف اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
فرزندان خود را مسئولیت پذیر تربیت کنیم

فرزندان خود را مسئولیت پذیر تربیت کنیم به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مبلغان طرح "امین" حوزه علمیه استان قزوین اظهار کرد: باید شاکر خدای متعال باشیم که ما را در عرصه فعالیتی قرار داده است که انبیای الهی و ائمه اطهار (ع) در این وادی زحمات بسیاری کشیده اند و در طول قرن های مختلف عالمان فرهیخته و خادمان حقیقی قرآن و مسجد در این مسیر تلاش کرده اند و ماهم راه آن ها را ادامه می دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به نامه 31 نهج البلاغه افزود: امیرمومنان (ع) می فرمایند: دل نوجوان مانند زمین مستعد خالی است، زمینی که هرچیزی در آن قرار دهند رشد خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
برنامه عملیاتی سال 97 استانداری خراسان رضوی در مراحل پایانی تدوین است

برنامه عملیاتی سال 97 استانداری خراسان رضوی در مراحل پایانی تدوین است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، سیدجواد حسینی اظهار کرد: خوشبختانه برنامه عملیاتی سال 96 به صورت 100 درصد محقق شد و در سال جدید نیز ارتقای مدیریت استان در چهارچوب نظام برنامه ریزی با محورهای مهمی مانند ارتقای مدیریت، جوان گرایی، استفاده از زنان، اقوام و گروه ها در دستور کار است.
وی یکی از محورهای مهم برنامه عملیاتی استانداری خراسان رضوی را در راستای سیاست های دولت و بحث جوان گزینی در مدیریت های استان و کاهش میانگین عمر مدیریت از 48 به 40 سال برشمرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
لزوم صادرات خدمات مهندسی به خارج از کشور

لزوم صادرات خدمات مهندسی به خارج از کشور به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسدالله درویش امیری عصر امروز در همایش گرامیداشت پنجم اسفند روز مهندس با بیان اینکه پنجم اسفند ماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس نامگذاری شده است، اظهار کرد: در این روز باید توجه ویژه ای به ماهیت موضوع مهندس صورت گیرد.
وی با بیان اینکه 754 سال از درگذشت خواجه نصیرالدین طوسی سپری می شود، تصریح کرد: اما با این وجود دستاوردهای این دانشمند بزرگ همچنان محل رجوع است.
استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه امروز در 29 رشته معتبر مهندسی دانش پژوهان در حال فراگیری علوم هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
هرمزگان با درخشش بازیکنان مینابی نایب قهرمان شد

هرمزگان با درخشش بازیکنان مینابی نایب قهرمان شد به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، بانوان والیبالیست معلول استان هرمزگان با درخشش بازیکنان مینابی خود و سرمربیگری خانم ها سکینه خادم و به سرپرستی حمیده رنجبریان هر دو از میناب توانستند سرانجام پس ماه ها تمرین های سخت و دشوار با روحیه ای بالا و اراده ای قوی در مسابقات لیگ دسته یک کشور حاضر شده و پس از انجام بازی های زیبا و درخشان با چهارپیروزی و یک شکست به مقام نایب قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافتند.
اعضای تیم استان در این دوره از مسابقات:
بازیکنان؛ فرزانه حیدری، راحله حاجبی، معصومه خدمتکاری، طاهره محمدمرادی، سلیمه محمدی آهوان، سمیره محمدی، سکینه قریشی، فرشته توسلی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
هرگونه دلسوزی برای جنایتکاران خیابان پاسداران شرکت در جنایت آنهاست

هرگونه دلسوزی برای جنایتکاران خیابان پاسداران شرکت در جنایت آنهاست به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سید احمد خاتمی در پیامی به خانواده های سوانح هوایی و همچنین شهدای خیابان پاسداران تهران تسلیت گفت.
در این پیام آمده است: این روزها در ایام داغ جانگداز حضرت صدیقه طاهره (س) کشورمان مبتلا به دو داغ دیگر شده است، یکی سقوط هواپیما که تعدادی از هموطنان عزیزمان را داغدار کرد و به حق، داغ سنگینی بوده است و دیگری جنایت جانیان داعش صفت در تهران که چهار گل شاداب این کشور را پرپر کردند و تعدادی را مجروح کردند.
وی در بخش دیگری از پیام خود با تسلیت این حوادث به بازماندگان آورده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
30 درصد ساختمان های زنجان به صورت بنَایی است/ عمده شهرهای ایران در جوار و تهدید زلزله است

30 درصد ساختمان های زنجان به صورت بنَایی است/ عمده شهرهای ایران در جوار و تهدید زلزله است به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی بیت اللهی عصر امروز در همایش گرامیداشت پنجم اسفند روز مهندس، با بیان اینکه تعداد فارغ التحصیلان مهندسی نباید از استاندارد خارج شود، اظهار کرد: درصد بالای فارغ التحصیلان مشکلی است که جامعه مهندسان را تهدید می کند.
وی با بیان اینکه در بحث مذکور کیفیت نباید فدای کمیت شود، تصریح کرد: کشور ما کشور زلزله خیزی بوده و جزو 10 کشور پر لرزه جهان است.
سرپرست حوزه پژوهشی ساختمان و ابنیه فنی و رئیس بخش زلزله شناسی مهندسی و خطرپذیری ایران با اشاره به اینکه به لحاظ تلفات زلزله ایران در صدر کشورهای جهان قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
روشن کردن شمع با یاد جانباختگان هواپیمای ای تی آر در فرودگاه یاسوج

روشن کردن شمع با یاد جانباختگان هواپیمای ای تی آر در فرودگاه یاسوج با یاد جانباختگان هواپیمای ای تی آر در فرودگاه یاسوج روشن کردند. عکس: نسرین عابدیان پور 19:56 - 1396/12/03 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
مخالفان استقلال کانون وکلا، مانع استقرار عدالت در کشور هستند/ راه استقرار عدالت در جامعه به رسمیت شناختن قانون است

مخالفان استقلال کانون وکلا، مانع استقرار عدالت در کشور هستند/ راه استقرار عدالت در جامعه به رسمیت شناختن قانون است به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم شهرتی فر شامگاه امروز در مراسم تحلیف کارآموزان وکالت پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی در هفته وکیل مدافع، بابیان اینکه در ایران مسئله عدالت خانه خواهی مقدم بر قانون خواهی مطرح شد به طوری که در دوران انقلاب مشروطه توده مردم و رهبران مشروطه خواسته اولشان عدالت خانه بود، اظهار داشت: از دوره های گذشته عدالت خواهی و قانون خواهی از آرزوهای دیرین مردم ایران بوده است.
وی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان در 29 بهمن سال جاری در خصوص بحث کمبود عدالت در جامعه و ضرورت عذرخواهی در رابطه از مردم بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
تبریز 5 هزار هکتار بافت ناکارآمد دارد / سیاست های تشویقی شورا برای احیای بافت های حاشیه نشین و فرسوده

تبریز 5 هزار هکتار بافت ناکارآمد دارد / سیاست های تشویقی شورا برای احیای بافت های حاشیه نشین و فرسوده به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، فریدون بابایی اقدم در دیدار شهردار و تعدادی از اعضای شورای شهر با هیئت اجرایی شرکت عمرانی کوزوپارس اظهار داشت: 400 هزار نفر از شهروندان تبریزی در بافت های فرسوده و حاشیه حاشیه نشین شهر ساکن هستند .
بابایی اقدم گفت: سیاست کاری شورای پنجم برداشتن قدم های مثبت و اثرگذار برای احیا و ساماندهی این بافت ها است و در این خصوص برای تصویب سیاست های تشویقی مناسب در این زمینه در پارلمان محلی آمادگی داریم.
فریدون بابایی اقدم با اشاره به اینکه شهرداری تبریز 170 واحد برای سکونت خانوارهای مستقر در بافت حاشیه نشین احداث کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
نمایشگاه تولیدات صنایع دستی روستایی برپا می شود

نمایشگاه تولیدات صنایع دستی روستایی برپا می شود به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، بهرام نکیسا بعد از ظهر امروز در نشست با مسئولان و تعدادی از دهیاران استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به نگاه دولت به احیاء اشتغال در مناطق روستایی با تخصیص تسهیلات ارزا ن قیمت، شناسایی این ظرفیت ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در این راستا و به شکل نقطه ای اقدام به شناسایی مشاغل روستایی بر اساس ظرفیت های هر شهرستان کرده ایم که می تواند در حوزه تولید و اشتغال نقش مهمی ایجاد کند.
مدیرکل روستایی و امور شوراهای استانداری بوشهر تصریح کرد: یکی از مهمترین ظرفیت ها در مناطق روستایی استان بوشهر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه در جدیدترین گزارش فصلی اش درباره وضعیت برنامه هسته ای ایران، بار دیگر پایبندی جمهوری اسلامی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تایید کرد.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
افتتاحیه دومین تورنمت بین المللی کبدی در خرمشهر برگزار شد

افتتاحیه دومین تورنمت بین المللی کبدی در خرمشهر برگزار شد به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، دقایقی پیش افتتاحیه دومین تورنمت بین المللی کبدی فجر اروند در سالن آزادی خرمشهر برگزار شد.
این رقابت ها با حضور 6 تیم ایران، عراق، آذربایجان، گرجستان، جوانان اروند و شهرداری خرمشهر برگزار می شود.
گفتنی است که دومین تورنمت بین المللی کبدی فجر اروند از صبح امروز آغاز و تا فردا ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/72033 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
برخورد قاطع با مجرمین و آشوب طلبان/رسیدگی به جنایت آشوب طلبان منحرف در اولویت قرار گیرد

برخورد قاطع با مجرمین و آشوب طلبان/رسیدگی به جنایت آشوب طلبان منحرف در اولویت قرار گیرد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: پرسنل خدوم و جان برکف نیروی انتظامی و بسیج سرافراز در حالی که با تمام وجود برای تامین امنیت و نظم عمومی و دفاع از آرامش جامعه اسلامی مشغول خدمت صادقانه بودند با اقدام جنایتکارانه و وحشیانه جمعی آشوب طلب و اغتشاشگر، ناجوانمردانه به شهادت رسیدند و خون پاکشان نثار عموم ملت ایران اسلامی شد.
در این اطلاعیه آمده است: اگر چه خون پاک این شهیدان بر زمین ریخت و روح پاکشان از جمع یاران انقلاب و مردم پرواز کرد و بر سر خان رحمت الهی مهمان شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
سطح مسابقات باکو بالا بود/ هدفم مربیگری در تیم ملی است

سطح مسابقات باکو بالا بود/ هدفم مربیگری در تیم ملی است سعید شریفی عصرامروز در گفت وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، با اشاره به حضور خود و شاگردانش در تورنمنت بین المللی باکو که از 27 لغایت 30 بهمن ماه سال جاری در کشور آذربایجان برگزار شد، اظهار کرد: مسابقات در سطح بالایی برگزار شد مخصوصأ در استایل موی تای همه ورزشکاران عالی بودند و در واقع این رقابت ها نوعی انتخابی برای حضور در مسابقات آزاد MMA (مبارزه آزاد در قفس) بود که قرار است طی ماه های آینده به میزبانی شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان برگزار شود.
وی افزود: چهار بازیکنی که به این دوره از مسابقات اعزام شدند آینده خوبی را برایشان متصور هستم و با روند رو به رشدی در آنها می بینم قطعأ طی سال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
کشف 1800 لیتر فراورده نفت سفید قاچاق درمنطقه چهارمحال و بختیاری

کشف 1800 لیتر فراورده نفت سفید قاچاق درمنطقه چهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری ساسان تیموری از کشف 1800 لیتر فراورده نفت سفید قاچاق در استان خبر داد و اظهار کرد: 10 بشکه نفت سفید به مقدار 1800 لیتر در شهرستان بروجن توسط پلیس آگاهی استان از یک دستگاه وانت نیسان حین بازرسی شناسایی و کشف شد .
وی افزود: فرآورده های نفت سفید مکشوفه با همکاری پلیس آگاهی چهارمحال و بختیاری و اخذ دستور قضایی در انبار نفت شهرکرد مستهلک شد.
سرپرست شرکت ملی پخش فرآوره های نفتی چهارمحال و بختیاری ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
کمپ بید سوخته در پنجمین روز سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر/تلاش بی وقفه امداد گران و خبرنگاران صدا و سیما

کمپ بید سوخته در پنجمین روز سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر/تلاش بی وقفه امداد گران و خبرنگاران صدا و سیما کمپ بید سوخته در پنجمین روز سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر شاهد تلاش های بی فقه امدادگران و خبرنگاران صدا و سیما بودیم. عکس: 19:24 - 1396/12/03