آزادکاران نوجوان اعزامی به رومانی به اردو رفتند

آزادکاران نوجوان اعزامی به رومانی به اردو رفتند به گزارش خبرگزاری مهر ، اسامی نفرات دعوت شده به این اردو که روزهای 31 اردیبهشت تا زمان اعزام به رقابت های بین المللی رومانی ادامه خواهد داشت به شرح زیر است:
45 کیلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران) ابراهیم خواری (مازندران)
48 کیلوگرم: مهدی ویسی (مازندران) عباس ابراهیم زاده (مازندران) مجتبی سلطان زاده (مازندران)
51 کیلوگرم: سید عرفان جعفریان (مازندران) کیان محمودجانلو (مازندران)
55 کیلوگرم : سجاد گودرزی (تهران) عرفان الهی (مازندران)
60 کیلوگرم: اکبر فضلی (مازندران) امیرارسلان دارابی (تهران)
65 کیلوگرم: محمد کریمی (مازندران) سهراب ادهم خلیلی (لرستان) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 9 دقیقه پیش
اسنداد موقتی محور چالوس در روزهای میانی هفته

اسنداد موقتی محور چالوس در روزهای میانی هفته به گزارش خبرنگار مهر ، پلیس راه کشور اعلام کرد: محور کرج-چالوس از تاریخ 1397/02/30 الی 1397/03/08 و هم چنین از تاریخ 1397/03/19 الی 1397/03/22 ،روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چندروزه ،در حوزه استان مازندران محدوده مرزن آباد از ساعت 21:00 و در حوزه استان البرز محدوده میدان امیرکبیر کرج از ساعت 22:30 الی 05:00 صبح روز بعد مسدود می گردد.
در زمان انسداد تردد از سایر محورهای شمالی صورت می گیرد.
کد خبر 4302017 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 دقیقه پیش
تکلیف اصناف به اجرای خالص فروشی/مردم هزینه جعبه کالاها را ندهند

تکلیف اصناف به اجرای خالص فروشی/مردم هزینه جعبه کالاها را ندهند محمد علی اسفنانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص اجرای مصوبه خالص فروشی در ماه مبارک رمضان، گفت: قانون صراحتا در این رابطه مشخص کرده است که کالایی که به مردم فروخته می شود باید دقیق و خالص باشد و اگر بیشتر از وزن مربوطه، هزینه اخذ شود مصداق کم فروشی است که اصطلاحا به آن خالص فروشی هم می گویند.
وی در خصوص خالص فروشی در قنادی ها گفت: یکی از مصادیق اصلی خالص فروشی، در قنادی ها است چرا که نباید کاغذ و جعبه زولبیا و بامیه و شیرینی ها با وزن این کالا حساب شود. در این رابطه قانون وجود دارد و نیازی به مصوبه جدید ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 29 دقیقه پیش
نتایج متفاوت نیروی انتظامی درفوتسال و والیبال/ورزش محلات جان گرفت

نتایج متفاوت نیروی انتظامی درفوتسال و والیبال/ورزش محلات جان گرفت به گزارش خبرنگار مهر ، مسابقات ورزشی جام رمضان در گرگان شامگاه یکشنبه همزمان با چهارمین روز از ماه مبارک رمضان در رشته های فوتسال مردان و والیبال مردان و زنان پیگیری شد.
در شب نخست رقابت های فوتسال سه بازی برگزار شد، 10 بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد و یک بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید.
در نخستین بازی این دوره از گروه یک تیم خدمات کشاورزی جعفر روشنی با نتیجه دو بر یک از سد نیروی انتظامی گذشت و اولین برنده جام نام گرفت. محمد فاضل پور و حسن لگزایی گل های تیم خدمات کشاورزی را به ثمر رساندند و تک گل تیم انتظامی را سعید سعیدی وارد دروازه حریف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 29 دقیقه پیش
112 فلسطینی شهید و بیش از 13 هزار تن دیگر زخمی شده اند

112 فلسطینی شهید و بیش از 13 هزار تن دیگر زخمی شده اند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت و درمان فلسطین با صدور بیانیه ای تاکید کرد که از آغاز تظاهرات بازگشت در 30 مارس گذشته تاکنون 112 فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده و بیش از 13 هزار تن نیز زخمی شده اند. 13 تن از شهدا را کودکان زیر 18 سال تشکیل می دهند.
در این بیانیه تاکید شده است که ارتش اسرائیل هنوز پیکر 6 تن از این شهدا را به خانواده هایشان تحویل نداده است.
طبق این بیانیه، از مجموع 13190 مجروح 7618 تن زخمی و 5572 تن دیگر دچار حالت خفگی شدند، در میان این مجروحان 2096 کودک و 1029 زن دیده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 39 دقیقه پیش
نمایشگاه عکس کرمانشاه در قالب 150 تابلوی فاخر برپا شد

نمایشگاه عکس کرمانشاه در قالب 150 تابلوی فاخر برپا شد جلیل بالایی در گفتو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی نمایشگاه عکس در نگارخانه شهر کرمانشاه برپا شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این نمایشگاه در قالب 150 تابلوی فاخر و ارزشمند در مجموعه نگارخانه شهر کرمانشاه برپا است.
بالایی در ادامه بیان کرد: این نمایشگاه تا سوم خرداد از 8 صبح تا 8 عصر پذیرای علاقه مندان است.
وی اظهار داشت: آثار و کارهای ارزشمندی از هنرمندان استان در این نمایشگاه قرار داده شده است.
کد خبر 4301965 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 48 دقیقه پیش
ساعت کار کارکنان دولت در ماه رمضان هیچ تغییری نکرده است

ساعت کار کارکنان دولت در ماه رمضان هیچ تغییری نکرده است طهمورث الیاسی در خصوص احتمال تغییر ساعات کاری ادارات در ماه مبارک رمضان در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: بر اساس قانون، کارکنان دولت باید 175 ساعت در ماه و 6 روز در هفته اشتغال داشته باشند و در محل های کارخود حضور بیابند.
الیاسی همچنین بیان کرد: تاکنون ساعت های کار هیچ تغییری نکرده است و طبق روال انجام می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه گفت: بر این اساس کارکنان دولت باید رأس ساعت مقرر در محل کار خود حضور یابند.
کد خبر 4301964 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 48 دقیقه پیش
طرح های اشتغالزایی برای دریافت تسهیلات نیازمند کارشناسی هستند

طرح های اشتغالزایی برای دریافت تسهیلات نیازمند کارشناسی هستند علی اشرف یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بانک های عامل نیاز به فرصت بیشتری دارند تا کار کارشناسی برای تسهیلات به این گونه طرح ها صورت گیرد.
طبق اعلام مسئولان استان ایلام، 9 هزار طرح ثبت نامی سامانه کارا در پیچ و خم پرداخت تسهیلات منتظر چراغ سبز بانک ها هستند.
وی در این ارتباط افزود: حلقه مفقوده ای در بررسی کارشناسانه طرح ها وجود دارد.
یوسفی تصریح کرد کمیته ای برای نظارت و روند طرح های معرفی شده تا زمان پرداخت تسهیلات فعالیت کنند.
کد خبر 4301975 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 29 دقیقه پیش
اروپا و ایران بهانه خوبی برای کنار گذاشتن دلار آمریکا دارند

اروپا و ایران بهانه خوبی برای کنار گذاشتن دلار آمریکا دارند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشا تودی، طبق نظر مکس کیسر، مجری برنامه گزارش کیسر راشاتودی، بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران و تهدید آمریکا برای مجازات شرکت های اروپایی دارای تجارت با ایران، فرصت خوبی برای کنار گذاشتن دلار به وجود آورده است.
کیسر می نویسد: آمریکا از دلار به عنوان اسلحه ای برای برقراری هژمونی دلار و سلطنت آمریکا، استفاده می کند. دنیا حالا به وضوح متوجه شده است که دلار آمریکا یک طرح پونزی در دست بانک مرکزی آمریکاست و پشتوانه آن اعمال بیش از حد خشونت آمیز پنتاگون است که بودجه چند تریلیون دلاری آن صرف جنگ، شکنجه و مداخله در انتخابات های سراسر جهان می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 9 دقیقه پیش
شهادت اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی

شهادت اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، عزیز عویسات اسیر فلسطینی اهل قدس اشغالی که مورد شکنجه نیروهای صهیونیستی در زندان ایشل قرار گرفته بود شامگاه یکشنبه در بیمارستان صهیونیستی اساف هرویه به شهادت رسید.
در همین راستا، عیسی قراقع رئیس هیات امور اسرا و آزادگان، رژیم صهیونیستی را مسئول شهادت عزیز عویسات 53 ساله دانست و خواستار تشکیل کمیته تحقیق بین المللی برای بررسی این جنایت شد.
عویسات که تقریبا اکثر اعضای جسد وی از کار افتاده بود و در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان اساف هرویه زیر دستگاه تنفس مصنوعی به سر می برد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 29 دقیقه پیش
با مسئولان خاطی حادثه خط5 مترو برخورد می شود/ روند کند تکمیل خط 7

با مسئولان خاطی حادثه خط5 مترو برخورد می شود/ روند کند تکمیل خط 7 محمد علیخانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اتفاقات روز چهارشنبه در خط 5 گفت: دلیل اصلی این اتفاقات نقص فنی واگن هاست و مشکل قدیمی کمبود واگن که خوشبختانه پیش از عید قرارداد ورود 600 واگن به متروی تهران در وزارت کشور بسته شد.
وی در پاسخ به این پرسش ها که این واگن ها سال 98 به خطوط مترو افزوده می شود و در کوتاه مدت وضعیت تغییری نخواهد کرد، گفت: همین که روند بهبود وضعیت قطارهای مترو آغاز شده، غنیمت است. تهران برای بهبود وضعیت مترو به دو هزار واگن نیاز دارد که ورود 600 واگن آغاز خوبی برای خدمات رسانی بهتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
خودکشی با قلیان کشی/ تنباکوهایی که طعم سرطان می دهند

خودکشی با قلیان کشی/ تنباکوهایی که طعم سرطان می دهند به گزارش خبرنگار مهر ، گرایش روز افزون نسل جوان به خصوص دختران، به استعمال مواد دخانی به ویژه قلیان، سلامت جامعه را به شدت تهدید می کند و این در حالی است که برخوردهای مقطعی در جمع آوری قلیان ها از اماکن عمومی، آن طور که باید و شاید نتوانسته راهکار مناسبی برای کاهش مصرف قلیان در جامعه باشد.
تا اواخر قرن نوزدهم میلادی و اوایل قرن بیستم، مصرف قلیان با توتون بسیار تند و طبیعی بیشتر در بین افراد مسن و اغلب در منطقه خاور میانه شایع بود. با افزودن مواد معطر به توتون قلیان در اوایل دهه 1990، مصرف قلیان به شدت در بین جوانان این منطقه رواج یافت و به سرعت به سایر کشورهای جهان گسترش پیدا کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
قارچ های مرگ آور در سبد غذایی مردم/ وجود 100 نوع قارچ سمی

قارچ های مرگ آور در سبد غذایی مردم/ وجود 100 نوع قارچ سمی به گزارش خبرنگار مهر ، در روزهای اخیر، اخبار متعددی از چند استان کشور به گوش می رسد مبنی بر اینکه تعداد زیادی از هموطنان بر اثر خوردن قارچ های سمی، دچار مسمومیت شده و یا اینکه جان خود را از دست داده اند. این در حالی است که هشدارهای مسئولین وزارت بهداشت و سایر مسئولین مربوطه، حکایت از این واقعیت دارد که عده ای برای امرار معاش، حاضر شده اند جان هموطنان خود را به خطر بیاندازند.
کاسبی با سلامت مردم، موضوع تازه ای نیست و ما همواره با اخبار و رویدادهای مختلفی در گذر زمان مواجه بوده ایم که برخی افراد، آگاهانه یا ناآگاهانه با توزیع و فروش برخی محصولات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
اضطراب زنان به سلامت استخوان های آنها آسیب می زند

اضطراب زنان به سلامت استخوان های آنها آسیب می زند به گزارش خبرنگار مهر ، محققان دانشگاه مسینا ایتالیا در این مطالعه به بررسی حدود 200 زن بعد از سن یائسگی پرداختند.
دکتر آنتونیو کاتالانو ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: یافته های ما بسیار تعجب آور است چراکه برای اولین بار ارتباط بین میزان اضطراب و سلامت استخوان ها را نشان می دهد.
وی در ادامه می افزاید: نظر ما این است که زنان مضطرب بیشتر گرفتار رفتارهای ناسالم نظیر سیگار کشیدن یا رژیم غذایی ضعیف هستند. همچنین تاثیرات منفی هورمون های استرس بر وضعیت استخوان ها نیز به عنوان یک فاکتور پرخطر در افزایش ریسک شکستگی در نظر گرفته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
خوردن دو وعده ماهی در هفته از بیماری قلبی پیشگیری می کند

خوردن دو وعده ماهی در هفته از بیماری قلبی پیشگیری می کند به گزارش خبرنگار مهر ، انجمن قلب آمریکا مصرف دو وعده 100 گرمی ماهی در هفته را توصیه می کند. بهترین گزینه در این مورد، ماهی های چرب با دوز بالا اسیدهای چرب اُمگا3 است. این نوع ماهی ها شامل سالمون، ماهی تن، خال مخالی، قزل آلا دریاچه، شاه ماهی و ساردین است.
البته این گروه قلب هشدار می دهند هر نوع ماهی ای انتخاب کنید، اما آن را سرخ نکنید. چراکه مطالعات نشان می دهد ریسک نارسایی قلبی در افرادی که ماهی سرخ کرده مصرف می کنند 48 درصد افزایش می یابد.
به گفته محققان، اسیدهای چرب اصلی اُمگا3 موجود در ماهی EPA و DHA هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 28 دقیقه پیش
رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ تر شدن مغز می شود

رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ تر شدن مغز می شود به گزارش خبرنگار مهر ، پیروی از یک رژیم غذایی سالم از سلامت مغز حفاظت کرده و می تواند یک شیوه پیشگیرانه مناسب در حفظ و تقویت شناخت (فکر و حافظه) در افراد سالم باشد.
محققان دانشگاه اراسموس هلند در این مطالعه، بیش از 4200 فرد 45 سال به بالا را مورد بررسی قرار دادند. داوطلبان مطالعه، نظرسنجی ای را در مورد نوع و مقدار غذایی که در طول ماه گذشته خورده بودند تکمیل کردند. این نظرسنجی شامل حدود 400 نوع ماده خوراکی بود.
به کیفیت رژیم غذایی براساس نمرات 0 تا 14 امتیاز داده شد که نمره 14 نشانه سالم ترین رژیم غذایی بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 29 دقیقه پیش
شدت اسهال خونی با گروه خونی مرتبط است

شدت اسهال خونی با گروه خونی مرتبط است به گزارش خبرنگار مهر ، باکتری E. coli هر ساله موجب میلیون ها مورد ابتلا به اسهال و صدها هزار مورد مرگ در جهان می شود. اکثر قربانیان این باکتری کودکان جوان و مسافران به کشورهای در حال توسعه هستند.
برخی افراد مبتلا به این نوع E. coli دچار اسهال شدید آبکی می شوند. در برخی دیگر ممکن است فقط علائم خفیف ظاهر شده یا هیچ علامتی وجود نداشته باشد.
حال محققان دریافتند نوع گروه خونی ممکن است نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.
افراد دارای گروه خونی A در مقایسه با افراد دارای گروه خونی O یا B که آلوده به این نوع E. coli می شوند، دچار اسهال شدیدتری می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 29 دقیقه پیش
فاکتورهای پرخطر سرطان سینه را بشناسید

فاکتورهای پرخطر سرطان سینه را بشناسید به گزارش خبرنگار مهر ، محققان برای هشدار در مورد فاکتورهای پرخطر ابتلا به سرطان سینه موارد زیر را عنوان می کنند:
عدم تحرک فیزیکی: عدم تحرک فیزیکی موجب اضافه وزن می شود. اضافه وزن موجب می شود بدن استروژن و انسولین بیشتری تولید کند، هورمون های که می توانند تحریک کننده رشد سرطان باشند. از اینرو حفظ تناسب اندام در هر مرحله از زندگی ضروری است و با ورزش سموم بدن دفع می شوند.
عدم مصرف الکل و سیگار: هر چقدر سیگار بیشتری کشیده یا نوشیدنی الکلی بیشتری مصرف کنید بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 29 دقیقه پیش
واحد درمان سکته مغزی در بیمارستان شهید گنجی برازجان راه اندازی شد

واحد درمان سکته مغزی در بیمارستان شهید گنجی برازجان راه اندازی شد نظر غلامی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:تلاش مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اجرای طرح تحول سلامت، افزایش خدمت رسانی به بیماران از لحاظ کمی و کیفی بوده است.
وی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت، روند خدمت رسانی به مردم، مطلوب تر و بار سنگین هزینه های درمان تا حدود زیادی از دوش مردم برداشته شده است.
غلامی بیان داشت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، علاوه بر کم شدن هزینه های درمان، در زمینه تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
سالانه 20 هزار نفر به جمعیت استان اضافه می شود/رشد منفی جمعیت تفت

سالانه 20 هزار نفر به جمعیت استان اضافه می شود/رشد منفی جمعیت تفت به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی مکرمی امشب در جمع خبرنگاران خبرگزاری های استان یزد به مناسبت روز ملی جمعیت اظهار داشت: بر اساس سرشماری سال 95 جمعیت کشور 79 میلیون و 926 هزار نفر و جمعیت استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر است که یزد با رتبه 24 در بین استانهای کشور ، 1.4 درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده است.
وی بیان کرد: نرخ رشد سالانه کشور 1.24 و نرخ رشد استان یزد 1.17 درصد است ضمن اینکه 51 درصد جمعیت استان یزد مرد و 49 درصد زن، 85 درصد شهرنشین و 15 درصد نیز روستانشین هستند.
مکرمی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
انهدام پهپاد جاسوسی عربستان سعودی در غرب یمن

انهدام پهپاد جاسوسی عربستان سعودی در غرب یمن به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یک منبع نظامی یمنی از انهدام یک پهپاد جاسوسی عربستان سعودی در غرب یمن خبر داد.
بر اساس این گزارش، پدافند هوایی ارتش یمن روز یکشنبه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را در منطقه جبل النار واقع در بخش مرزی حرض در استان حجه سرنگون کرد.
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن از زمان آغاز تجاوز عربستان به یمن تاکنون، ده ها پهپاد جاسوسی عربستان و ائتلاف تحت سرکردگی این کشور را سرنگون کرده اند.
رژیم سعودی بیش از سه سال است با همراهی چند کشور عربی دیگر وابسته به خود تجاوز به یمن را آغاز کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
رایزنی العامری با صدر ودیگر ائتلافهای پیروزانتخابات پارلمانی عراق

رایزنی العامری با صدر ودیگر ائتلافهای پیروزانتخابات پارلمانی عراق به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، دفتر مقتدی صدر رهبر جریان صدر و رئیس ائتلاف سائرون عراق از دیدار وی با هادی العامری رئیس سازمان بدر و ائتلاف الفتح خبر داد.
در این دیدار که در مقر اقامت رهبر جریان صدر در بغداد پایتخت عراق برگزار شد دو طرف در خصوص تحولات روند سیاسی عراق و انتخابات پارلمانی اخیر در این کشور رایزنی کردند.
مقتدی صدر در این دیدار بر ضرورت تشکل دولت در سریعترین زمان ممکن برای خدمات رسانی به مردم و پاسخگویی به مطالبات آنها تاکید کرد. وی همچنین بر اهمیت مشارکت تمام فراکسیون ها که روند ملی را برای تشکیل دولت آینده در پیش گرفته اند تاکید نمود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 49 دقیقه پیش
نقش فرهنگسازی در کاهش تخلفات رانندگان/گروه هدف درست انتخاب نشد

نقش فرهنگسازی در کاهش تخلفات رانندگان/گروه هدف درست انتخاب نشد خبرگزاری مهر ، گروه جامعه: به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، مهمترین روش ارتقاء فرهنگ ترافیک در جامعه آموزش است. آموزش باید با استفاده از همه ابزار موجود از جمله رسانه های تصویری، گفتاری و نوشتاری به صورت مستمر و با در نظر گرفتن ویژگی های فراگیر انجام شود. ترافیک امروز با زندگی روزمره شهروندان عجین شده و یکی از مسائل مهم و پیچیده شهری است؛ عدم جامعه پذیری الگوهای رفتاری ترافیکی و فقدان فرهنگ صحیح رانندگی از جمله مهمترین علل ترافیک است .
سردار محمد رضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ عقیده دارد در آموزش فرهنگ ترافیک باید به کیفیت آموزش نیز توجه شود و هر چه این آموزش ها هدفمندتر و با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 19 دقیقه پیش
16 نفر براثر مصرف قارچ سمی در خوی مسموم شدند

16 نفر براثر مصرف قارچ سمی در خوی مسموم شدند به گزارش خبرگزاری مهر ، جبار زاده در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان گفت: بارندگی های مناسب اردیبهشت ماه امسال، باعث رویش انواع قارچ بویژه نوع سمی شده و مصرف این قارچ ها نیز موجب مسمومیت این افراد در سه روزگذشته شده است.
وی افزود: 10 نفر از این افراد پس از درمان از بیمارستان مرخص شده اند وشش نفر دیگر نیز که برای درمان بیشتر به بیمارستانهای ارومیه اعزام شده بودند امروز مرخص شدند.
جبارزاده با تاکید برخودداری مردم ازبرداشت، مصرف و از خرید قارچهای خودرو خواست مردم از قارچهای بسته بندی عرضه شده از مبادی قانونی و بهداشت استفاده کنند.
کد خبر 4301934 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 39 دقیقه پیش
بار دیگر یک جرثقیل در مسجدالحرام سقوط کرد

بار دیگر یک جرثقیل در مسجدالحرام سقوط کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سقوط دوباره یک جرثقیل در مسجدالحرام واقع در مکه مکرمه یک زخمی بر جای گذاشت.
در همین راستا، امارت مکه مکرمه در توئیتر اعلام کرد که در پی سقوط بازوی این جرثقیل، راننده آن زخمی شده است.
بر اساس این اعلام، این حادثه در محوطه کاری روی داده است نه محل عبور زائران و حجاج.
گفتنی است که جمعه 20 شهریورماه سال 1394 حوالی ساعت 17 به وقت محلی طوفانی در مکه مکرمه آغاز شد و به دلیل اهمال کاری شرکت ساختمانی بن لادن به عنوان شرکت مجری پروژه توسعه مسجدالحرام؛ جرثقیل مستقر در باب السلام حرم امن الهی سقوط کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 48 دقیقه پیش
تصاویرفوق العاده هنگام حرف زدن و آواز خواندن

تصاویرفوق العاده هنگام حرف زدن و آواز خواندن دریافت 4 MB
کد خبر 4301698 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
فعالیت های قرآنی باید با تدبر همراه باشند

فعالیت های قرآنی باید با تدبر همراه باشند به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری شامگاه امروز یکشنبه در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان در موزه هنرهای معاصر خوزستان اظهار کرد: ماه رمضان بهار قرآن است و دل های مرده در این ماه با انس با خدا زنده می شوند .
وی افزود: فعالیت های قرآنی باید با تدبر باشد و مرحله بعد از آن عمل به قرآن است .
نماینده ولی فقیه در خوزستان در پایان تصریح کرد: وقتی در قرآن تدبر کردیم و معنایش را فهمیدیم باید به آن عمل کنیم.
کد خبر 4301924 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
ساخت زبانه های آتش رنگی

ساخت زبانه های آتش رنگی دریافت 2 MB
کد خبر 4301439 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
رافائل نادال قهرمان تنیس مسترز رم شد

رافائل نادال قهرمان تنیس مسترز رم شد به گزارش خبرگزاری مهر ، رافائل نادال روز یکشنبه در دیدار نهایی رقابتهای مسترز هزار امتیازی رم به مصاف ساشا زورف رفت و به پیروزی 2 بر یک دست یافت.
نادال ست نخست را 6 بر یک برنده شد ولی در ست دوم با همین نتیجه شکست خورد. در ست سوم نادال برتری 6 بر 3 را رقم زد. این مسابقه بخاطر بارش باران با وقفه ای مواجه شده بود.
رافائل نادال با این پیروزی بار دیگر به صدر جدول رنکینگ جهانی بازگشت.
کد خبر 4301926 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 9 دقیقه پیش
پایان خوش میلان با کسب سهمیه اروپا/ برد ناپولی در آخرین بازی فصل

پایان خوش میلان با کسب سهمیه اروپا/ برد ناپولی در آخرین بازی فصل به گزارش خبرگزاری مهر ، هفته پایانی رقابتهای سری آ ایتالیا یکشنبه شب با برگزاری دیدارهای همزمان ادامه یافت که طی آن تیم میلان در ورزشگاه سن سیرو با حساب 5 بر یک فیورنتینا را شکست داد.
جیوانی سیمئونه در دقیقه 20 تیم فیورنتینا را پیش انداخت اما در ادامه شاگردان گتوزو 5 گل به ثمر رساندند.
هاکان چالهان اوغلو (23)، پاتریک کوترونه (42 و 59)، نیکلا کالینیچ (49) و جیاکومو بوناونتورا (76) برای میلان گل زدند.
تیم میلان با این برد 64 امتیازی شد و در رده ششم جدول باقی ماند و سهمیه لیگ اروپا را کسب کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 49 دقیقه پیش
تخفیف 60 درصدی در نمایشنامه قرآن و عترت خوزستان

تخفیف 60 درصدی در نمایشنامه قرآن و عترت خوزستان به گزارش خبرنگار مهر ، سید کریم موسوی شامگاه امروز یکشنبه در آیین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان در موزه هنرهای معاصر اهواز اظهار کرد: امسال به نیت رضایتمندی خانواده ها و جذب نگاه های مختلف، نمایشگاه را برگزار کردیم .
وی افزود: امسال نمایشگاه ترکیبی از هنر، محصولات فرهنگی، حجاب و کتاب است و تلاش شده تا همه نگاه ها را در نمایشگاه داشته باشیم .
دبیر دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان با بیان اینکه نخستین ویژگی این نمایشگاه حضور نهادها و به ویژه اوقاف بود، تصریح کرد: امسال نمایشگاه با تخفیف 50 تا 60 درصدی به علاقه مندان و دوستداران قرآن عرضه می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 10 ساعت و 59 دقیقه پیش
مراسم ترحیم حجت الاسلام طباطبایی برگزار شد

مراسم ترحیم حجت الاسلام طباطبایی برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم ترحیم حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی، شامگاه 30 اردیبهشت با حضور تعدادی از چهره ها در مسجد موسی بن جعفر(ع) واقع در خیابان 17 شهریور تهران برگزار شد.
در این مراسم، علی لاریجانی، محمدرضا عارف، محسن هاشمی، قاضی سراج، مصطفی پورمحمدی، اسماعیل کوثری، علی اکبر محتشمی پور و سیدرضا اکرمی حضور پیدا کردند.
کد خبر 4301910
حسام رضایی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 11 ساعت و 18 دقیقه پیش
اروپا ضرر شرکت ها از تحریم آمریکا علیه ایران را جبران کند

اروپا ضرر شرکت ها از تحریم آمریکا علیه ایران را جبران کند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، برونو لو ماریه، وزیر مالی فرانسه گفت که کشورش به دنبال این است که آیا اتحادیه اروپا می تواند ضررهای شرکت های اروپایی را که به علت تجارت با ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفته اند، جبران کند یا خیر.
لو ماریه با اشاره به قوانین اروپا از 1996 که به گفته او به اتحادیه اروپا اجازه می داد برای حفاظت از شرکت های اروپایی در برابر تحریم های آمریکا، مداخله کند، اضافه کرد: فرانسه از اتحادیه اروپا می خواهد مواضع محکم تری در این حوزه اتخاذ کند.
در 1996، وقتی که ایالات متحده سعی کرد شرکت های خارجی را که با کوبا تجارت دارند، مجازات کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
رفع مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی استان سمنان در اولویت باشد

رفع مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی استان سمنان در اولویت باشد به گزارش خبرنگار مهر ، حیدر آسیابی عصر یکشنبه در جلسه برنامه ریزی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه قضا در استان سمنان، ضمن بیان اینکه رفع مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی استان سمنان در اولویت باشد، تأکید کرد: اگر می خواهیم اقتصاد مقاومتی و در سایه آن تولید داخلی موردحمایت قرار گیرد باید شرایط را برای تولیدکنندگان تسهیل کنیم که یکی از این موارد، مقوله مالیات است.
وی افزود: اجرای طرح بخشودگی جرائم مالیاتی و پیگیری جدی آن از سوی دستگاه های ذی صلاح یکی از مسائلی است که در تحقق اقتصاد مقاومتی می تواند مؤثر باشد.
نقش دستگاه قضا در اقتصاد مقاومتی جدی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 59 دقیقه پیش
موجودی پرونده های حوزه قضائی فاریاب 4 درصد کاهش یافته است

موجودی پرونده های حوزه قضائی فاریاب 4 درصد کاهش یافته است به گزارش خبرنگار مهر ، محمدباقر اسلامی عصر یکشنبه در آیین تودیع ومعارفه رئیس حوزه قضائی شهرستان فاریاب اظهار داشت: در سال گذشته 2 هزار و 260 پرونده در حوزه قضائی شهرستان فاریاب مورد رسیدگی قرار گرفته است .
وی عنوان کرد: با تلاش کارکنان قضائی و اداری موجودی پرونده های آخر سال 96 نسبت به ابتدای سال چهار درصد کاهش یافته است .
اسلامی تصریح کرد: اقامه عدل و استقلال دستگاه قضائی، دسترسی آسان به عدالت، ایجاد امنیت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم، مبارزه با فساد و کوتاه کردن مسیر دادرسی از جمله موارد مهمی است که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به عنوان نقشه راه دستگاه قضائی تبیین کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 59 دقیقه پیش
135 زندانی جرائم غیر عمد در استان سمنان چشم انتظار جشن گل ریزان

135 زندانی جرائم غیر عمد در استان سمنان چشم انتظار جشن گل ریزان به گزارش خبرنگار مهر ، محمود باهنر عصر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت اعلام برنامه های جشن گل ریزان در سراسر استان سمنان، بیان کرد: این مراسم در سمنان هم زمان با سی و یکمین روز از اردیبهشت ماه 97 به میزبانی باغ شهر برگزار و طی آن مردم نیک اندیش مرکز استان به کمک زندانیان جرائم غیر عمد و دیه می آیند.
وی افزود: مراسم گل ریزان ویژه این زندانیان در شاهرود روز هفتم خردادماه در کانون شهید بهشتی، در دامغان 20 خردادماه به میزبانی تالار جوان و در گرمسار نهم خردادماه در سالن فرهنگیان خانه معلم برگزار می شود تا مردم نیک اندیش سراسر استان به کمک 135 زندانی جرائم غیر عمد نقدی بیایند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 19 دقیقه پیش
دهیاران و شوراها نقش بسزایی در ایجاد امنیت اجتماعی دارند

دهیاران و شوراها نقش بسزایی در ایجاد امنیت اجتماعی دارند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ منوچهر نوری در دیدار با دهیاران و اعضای شورای شهر منوجان گفت: دهیاران و شوراها به عنوان معتمدان پلیس، سهم بسزایی در ایجاد امنیت اجتماعی دارند و پلیس از ظرفیت های همکاری این افراد بهره گیری می کند.
وی افزود: این افراد می توانند پل ارتباطی مردم با پلیس باشند و با توجه به آشنایی با محیط جغرافیائی و مسائل فرهنگی منطقه خود به خوبی پلیس را در برقراری امنیت یاری کنند.
سرهنگ نوری با توجه به نقش اثرگذار تعامل دهیاران و شوراها در اجرای ماموریت های پلیس تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 19 دقیقه پیش
آسیب شناسی جمعیتی در مناطق شهری و روستایی ضروری است

آسیب شناسی جمعیتی در مناطق شهری و روستایی ضروری است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ملانوری در شورای راهبردی جمعیت به مناسبت 30 اردیبهشت ماه هفته جمعیت با تاکید بر اینکه باید مسئله فراز و فرود در بحث جمعیت با برنامه بلندمدت مدیریت شود تصریح کرد: در این راستا باید به سایر عوامل تاثیرگذار در این فراز و فرود به صورت کارشناسی توجه شود ضمن آنکه برای ساماندهی جمعیت در ایران باید ابتدا امید و اعتماد را در جامعه افزایش داده تا شاهد افزایش جمعیت باشیم.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه منابع انسانی جوان، تحصیلکرده و متخصص یکی از لازمه های توسعه جوامع خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 28 دقیقه پیش
نهضت تاریخ شفاهی دفاع مقدس در خوزستان آغاز شده است

نهضت تاریخ شفاهی دفاع مقدس در خوزستان آغاز شده است به گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمد علیپور در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که شامگاه امروز در استانداری خوزستان برگزار شد، دفاع مقدس را ظرفیتی بسیار بزرگ برای ایران، خوزستان و مسلمانان برشمرد و اظهار کرد: در چهار سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انجام و گزارش هایی در این شورا ارائه شده است.
وی افزود: خوزستان در زمینه دانشنامه دفاع مقدس که یکی از اقدامات اساسی در حوزه دفاع مقدس به شمار می رود، اقدامات زیرساختی مناسبی را انجام داده و بالغ بر دو هزار و 785 مدخل در موضوعات جغرافیا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 12 ساعت و 29 دقیقه پیش
سایپا طی بخشنامه ای تکمیل وجه با شرایط خاص را اعلام کرد

سایپا طی بخشنامه ای تکمیل وجه با شرایط خاص را اعلام کرد به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا نیوز، طبق اعلام حوزه بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا، برای آن دسته از مشتریانی که شامل این شرایط می شوند، دعوتنامه جدید از طریق نمایندگی های گروه سایپا، مجددا ارسال خواهد شد و این افراد می توانند در بازه زمانی مقرر شده، اقدام به تکمیل وجه و تحویل خودرو خود با قیمت فروردین ماه سال جاری کنند.
گفتنی است مهلت اعلام شده در دعوتنامه های جدید ارسالی جهت بهره گیری از این بخشنامه محدود بوده و بعد از پایان زمان در نظر گرفته شده، به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
کد خبر 4301850 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 49 دقیقه پیش
فوت یک عابر پیاده در تصادف شبانه محور سیرجان-شهربابک

فوت یک عابر پیاده در تصادف شبانه محور سیرجان-شهربابک به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ یوسف نجفی بیان کرد: در پی اعلام یک فقره تصادف در محور سیرجان- شهربابک بلافاصله مأموران پلیس راه این حوزه به محل اعزام شدند.
وی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد یک دستگاه کامیون هنگام تردد در این محور با یک نفر عابر پیاده برخورد کرده که در اثر آن فرد عابر در دم جان خود را از دست می دهد.
رئیس پلیس راه شمال استان کرمان تصریح کرد: در وقوع این قبیل حوادث سرعت زیاد و عدم توجه به جلو نقش دارد اما به هر صورت عابران پیاده در هنگام عبور از معابر برون شهری به ویژه در زمان تاریک بودن هوا باید بسیار با احتیاط عمل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 12 ساعت و 59 دقیقه پیش
پیشگیری از اعتیاد ومبارزه با آسیبهای آن نیازمند مشارکت مردم است

پیشگیری از اعتیاد ومبارزه با آسیبهای آن نیازمند مشارکت مردم است به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان که عصر یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند یک عزم همگانی است و باید همه را دخالت دهیم تا فعالیتها نتیجه بخش باشد.
زاهدی بیان کرد: اعتیاد معضلی است که اگر غفلت کنیم همه ابعاد جامعه را دربر می گیرد و کسی نمی تواند خود را از تهدید آن در امان بداند و اگر تدبیر نکنیم آسیب می بینم.
وی اظهارداشت: باید مبارزه با اعتیاد در همه ابعاد جدی گرفته شود و با بردن ابعاد مبارزه با آن در محلات از مشارکت مردم هم استفاده کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 59 دقیقه پیش
مشاجره زوج جوان در دزفول به قتل زن منجر شد

مشاجره زوج جوان در دزفول به قتل زن منجر شد سرهنگ علی الهامی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شدت گرفتن مشاجره لفظی بین یک زن و مرد در پی اختلاف خانوادگی به قتل زن جوان با شلیک اسلحه منجر شد.
وی افزود: این زوج سوار بر خودرو و در حال عبور از پل پنجم دزفول بودند که با هم درگیر شدند.
سرهنگ الهامی تصریح کرد: هنگامی که زن جوان از خودرو پیاده شده بود از سوی شوهرش مورد هدف قرار گرفته و با شلیک اسلحه به شدت مصدوم شد.
فرمانده انتظامی شهرستان دزفول گفت: زن جوان پس از اصابت گلوله برای مداوا به بیمارستان منتقل شد ولی تلاش برای نجات وی بی نتیجه ماند و جان باخت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 13 ساعت و 9 دقیقه پیش
ترامپ افشاگری نیویورک تایمز را برای تضعیف جمهوریخواهان دانست!

ترامپ افشاگری نیویورک تایمز را برای تضعیف جمهوریخواهان دانست! به گزارش خبرگزاری مهر ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه در چندین پیام توئیتری خشم خود را از افشاگری روزنامه نیویورک تایمز درباره تبانی احتمالی وی با امارات و عربستان در جریان انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر سال 2016 میلادی در این کشور نشان داد.
رئیس جمهوری آمریکا در این باره نوشت: اوضاع واقعا دارد مضحک می شود. نیویورک تایمز ورشکسته و متقلب (البته نه به متقلبی هیلاری کلینتون) گزارشی طولانی و کسل کننده ای منتشر کرد که نشان می د هد پرهزینه ترین تحقیق انگ زنی تاریخ هیچ چیز درباره ارتباط من و روسیه پیدا نکرده، بنابراین حالا دارند بقیه دنیا را می گردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 39 دقیقه پیش
اعلام برنامه های بیست ونهمین سالگرد ارتحال امام(ره) در کرمانشاه

اعلام برنامه های بیست ونهمین سالگرد ارتحال امام(ره) در کرمانشاه به گزارش خبرنگار مهر ، برنامه های بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران در استان کرمانشاه اعلام شد.
بر این اساس، سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد، به ترتیب در ساعت 18 روز 14 خرداد در مسجد جامع کرمانشاه و ساعت 18 روز 15 خرداد در مسجدالنبی(ص) برگزار می شود.
در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد، آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ضرورت تبیین مجاهدت ها و آرمان امام خمینی را یادآور شد.
وی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 49 دقیقه پیش
واکنش حماس به مخالفت تل آویو با تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره غزه

واکنش حماس به مخالفت تل آویو با تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره غزه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، حماس اعلام کرد که مخالفت اشغالگران اسرائیلی با تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی درباره حوادث غزه نشان دست داشتن آنها در جنایت جنگی آنها علیه افراد بی گناه است.
عبداللطیف القانوع سخنگوی حماس گفت: مخالفت اشغالگران با تشکیل کمیته حقیقت یاب نشانگر وحشی گری آن و خوی تروریستی اش در کشتن ملت ماست. این ضربه ای به نهادهای بین المللی و سازمان ملل و نادیده گرفتن تصمیمات آن است.
وی افزود: تداوم کشتار مردم فلسطین به دست نظامیان صهیونیست، جنایت جنگی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 59 دقیقه پیش
کمک 250میلیونی رییس جمهور به جشن گلریزان

کمک 250میلیونی رییس جمهور به جشن گلریزان به گزارش خبرنگار مهر حسن روحانی، رییس جمهور به جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد 250میلیون تومان کمک کرد.
در این مراسم همچنین رییس قوه قضاییه 50میلیون و رییس مجلس 10میلیون تومان کمک کردند.
کد خبر 4301836 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 59 دقیقه پیش
قلب تک تک مردم ایران با پسران من است/ دایی سفیر فوتبال شود

قلب تک تک مردم ایران با پسران من است/ دایی سفیر فوتبال شود به گزارش خبرنگار مهر ، کارلوس کی روش در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال در تالار وحدت اظهار کرد: بسیار خوشحالم از مراسمی که برگزار می شود. حضور این همه جمعیت انگیزه زیادی به ما می دهد. این حمایت وظیفه ما را بیشتر می کند. این حمایت نشان می دهد که ما قلب تک تک ایرانیان را با خود در جام جهانی خواهیم داشت و انگیزه پسرانم دو چندان خواهد شد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: اصولا در مراسم های اینگونه افراد متفاوتی حضور دارند اما امروز می خواهم از علی دایی نام ببرم که سفیر و حامی همیشگی فوتبال ایران بودند. (در این لحظه کی روش دایی را دعوت کرد که به روی سن بیاید) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 59 دقیقه پیش
تاج:پولی که در فوتبال خرج می کنیم قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست

تاج:پولی که در فوتبال خرج می کنیم قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی تاج در مراسم رونمایی از سرود تیم ملی و آیین بدرقه این تیم گفت: خوشحالم همه در این مراسم هستند. از تمام مسئولان و رسانه ها تشکر می کنم که دعوت ما را پذیرفتند. از سرمربی تیم ملی و بازیکنان به همراه مدیران باشگاه ها هم تشکر می کنم و به آنها خیر مقدم عرض می کنم.
وی افزود: پیوند موسیقی و هنر با فوتبال امروز رخ خواهد داد. فوتبال یک پدیده اجتماعی است که با هیچ پدیده ای قابل مقایسه نیست. بسیاری از مردم به فوتبال مشغول هستند. بیش از 4 میلیارد نفر فوتبال را می بینند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 29 دقیقه پیش
کره شمالی: تخریب مرکز آزمایش هسته ای جزئی از سیاست جدید ما است

کره شمالی: تخریب مرکز آزمایش هسته ای جزئی از سیاست جدید ما است به گزارش خبرگزاری مهر ، کره شمالی امروز یکشنبه از برچیده شدن کامل مرکز آزمایش هسته ای پانگی-ری در این کشور خبر داد و این اقدام را جزئی از سیاست جدید این کشور اعلام کرد.
بر اساس اعلام خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA)، حزب حاکم این کشور (DPRK) در واکنش به انتقادات مطرح درباره عدم پذیرش درخواست روزنامه نگاران کره جنوبی برای مشارکت در برنامه تخریب مرکز آزمایش هسته ای پانگی-ری اعلام کرد: پیونگ یانگ تخریب این سایت را اقدامی معنادار و در راستای توافق میان سران دو کره علیرغم تعلیق ادامه رایزنی های فیمابین می داند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 38 دقیقه پیش
اراده شما از هر عاملی قوی تر است

اراده شما از هر عاملی قوی تر است 
دکتر روحانی در دیدار مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال:
"بازی خوب" شما غرور ملی را ارتقا داده و نام ایران را پرافتخارتر می کند/ در عید فطر و اولین بازی، عیدی مضاعفی به ملت ایران بدهید/ هر زمان در بخش ورزش نیاز به حمایت رئیس جمهور بوده، به فوریت انجام گرفته است/ اراده شما از هر عاملی قوی تر است؛ خیلی به اینکه مقابل چه تیمی هستید فکر نکنید/ نمایندگان کشوری با عظمت، با فرهنگ، کهن و پرافتخار هستید/ قدردانی از همه دست اندرکاران ورزش و تیم ملی فوتبال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
مشکلات اقتصادی توان تشکیل خانواده را از جوانان گرفت

مشکلات اقتصادی توان تشکیل خانواده را از جوانان گرفت به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرضا چراغعلی عصر یکشنبه در نشست خبری روز ملی جمعیت اظهار کرد: عصر پنهان کاری آمار به سر آمده و دستگاه های اجرائی استان موظف به ارائه آمار دقیق در حوزه مدیریتی خود هستند.
وی افزود: بنا بر تحقیقات انجام شده دستگاه های اجرائی گلستان آمار دقیقی در بخش های ارائه نمی دهند و آمار آنان مغایرت زیادی با ثبت احوال دارد.
چراغعلی افزود: به عنوان نمونه در حوزه کودکان بازمانده از تحصیل، زنان بی سرپرست و یا بدسرپرست و دیگر آسیب های اجتماعی آمار ارائه شده، مغایرت زیادی با آمار واقعی موجود در استان دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 49 دقیقه پیش
عرضه شیل اویل و اوپک می تواند قیمت نفت را تعدیل کند

عرضه شیل اویل و اوپک می تواند قیمت نفت را تعدیل کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز از لندن، باب دادلی معتقد است که افزایش عرضه نفت شیل آمریکا و افزایش تولید اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) می تواند سبب کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی شود.
هم اکنون قیمت نفت خام در بازارهای جهانی از 80 دلار برای هر بشکه فراتر رفته، که این اتفاق در چند سال اخیر بی سابقه بوده است.
گفته می شود تحولات ژئوپولیتیک اخیر در کنار کاهش عرضه نفت ونزوئلا در بازار سبب افزایش قیمت ها در بازار شده که از سال 2014 بی سابقه بوده است.
این در حالی است که مدیرعامل بی پی معتقد است قیمت ها به 50 یا 60 دلار کاهش می یابد که دلیل آن عرضه نفت شیل و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 8 دقیقه پیش
اعتراف سارقان به 68 فقره سرقت درون خودرو در شیراز

اعتراف سارقان به 68 فقره سرقت درون خودرو در شیراز به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "دلاور القاصی مهر"، بیان کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت درون خودرو در برخی از مناطق شهر شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پلیس با انجام اقدامات فنی و گشت زنی نامحسوس، هشت نفر را در این خصوص شناسایی و طی دو عملیات غافلگیرانه و ضربتی آنها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
سرهنگ دلاور القاصی مهر تصریح کرد : متهمان دستگیر شده در تحقیقات فنی پلیس به 68 فقره سرقت درون خودرو اعتراف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 18 دقیقه پیش
فعالیت 416 شعبه شورا های حل اختلاف در فارس

فعالیت 416 شعبه شورا های حل اختلاف در فارس به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی گفت: شوراهای حل اختلاف براساس یک تفکر عمیق ،دقیق ،منطقی و قرآنی در سال 1381 در پهنه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی متولد شد و همزمان با برخی دیگر از استانهای کشوردر 5 نقطه از استان فارس نیز شروع به کار کرد و در سال 84 و 85 به ثبت رسید و در حال حاضر با 419 شعبه شورا های حل اختلاف در کل استان مشغول خدمت رسانی است.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس، فلسفه تشکیل شوراها را برگرفته از قرآن و تأکید آن بر صلح و سازش و همچنین فرهنگ باستانی ریش سفیدی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 18 دقیقه پیش
چکیده مقالات هفتاد و سومین شماره از فصلنامه علمی پژوهشی ذهن

چکیده مقالات هفتاد و سومین شماره از فصلنامه علمی پژوهشی ذهن به گزارش خبرگزاری مهر ، هفتاد و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی ذهن با ارایه مقالات زیر منتشر شده است:
معناشناسی لوحِ محفوظ درقرآن/علیرضا فخاری، فرزاد دهقانی و علی شریفی
چکیده:
یکی از واژگانی که در حوزه معنایی کتابت در قرآن قرار میگیرد، لوح محفوظ است. واژه لوح محفوظ یک مفهوم بنیادین بوده و به این شکل تنها یکبار در قرآن آمده و همین امر سبب به وجودآمدن اختلاف نظرها درباره ماهیت این واژه از دیرباز میان قرآن پژوهان بوده است. واژه شناسان در بررسی معنای لوح از تورات، قرآن و منابع عصر نزول استفاده کرده و معانی الواح موسی، تخته های کشتی و هر چیزی را که بتوان بر روی آن نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 19 دقیقه پیش
احمد ابوالقاسمی ؛ قاری اولین محفل انس با قرآن در نمایشگاه

احمد ابوالقاسمی ؛ قاری اولین محفل انس با قرآن در نمایشگاه یوسف افراش مدیر کمیته محافل قرآنی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام برنامه های این کمیته در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: با مشارکت مصلی بزرگ تهران، هر شب محفل نورانی انس با قرآن کریم در محل نمایشگاه از ساعت 21 و 40 دقیقه دائر خواهد شد.
افراش با بیان اینکه فضا نیازمند عطرآگینی صوت قرآن دارد، افزود: این برنامه ها حال و فضای نمایشگاهی را که با برنامه های مختلف با ابعاد وجودی قرآن کریم معطر شده و جلوه های مختلف هنری قرآن کریم چه به صورت مکتوب و دیجیتال و فضای مجازی و سایر ابعاد هنری به آن پرداخته شده کمیته محافل قرآنی را بر آن داشت تا صوت دل انگیز قرآن کریم را هم در فضای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 19 دقیقه پیش
سلطانی فر: تیم ملی می تواند در بازی با مراکش به مردم عیدی بدهد

سلطانی فر: تیم ملی می تواند در بازی با مراکش به مردم عیدی بدهد به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود سلطانی فر در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی روسیه با حضور حسن روحانی گفت: رییس جمهور همواره در جریان موفقیت ها و خواسته های جامعه ورزش قرار دارد. دولت از تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی و همینطور حضور در جمع برترین های جهان در روسیه همه گونه حمایتی داشته است.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: تیم ملی فوتبال این بار صعودی مقتدرانه و بدون دغدغه های همیشگی داشت و مطمئنم در جام جهانی از اعتبار فوتبال ایران دفاع می کند. تیم ایران در جام جهانی روسیه در گروه سختی قرار دارد ولی همچون گذشته هرجا که فعل خواستن صرف شده بهترین نتیجه را گرفته ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 29 دقیقه پیش
داستان هلن توسط نویسنده زنجانی منتشر شد

داستان هلن توسط نویسنده زنجانی منتشر شد به گزارش خبرنگار مهر ، این کتاب روایت گر ماجرای یک دختر شهرستانی به نام هلن است که در تهران مشغول ادامه تحصیل و کار است. طی اتفاقاتی هلن یا یک پیر زن ارمنی آشنا می شود و ناخواسته وارد گذشته پر پیچ و خم و پر از راز آن پیرزن می شود، دست تقدیر آینده این دختر را به طرز عجیبی با زندگی این پیر زن گره می زند.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم: همان طور که رو به رویش نشسته بودم چشمم به طاقچه گوشه سالن افتاد که مجسمه حضرت مریم روی آن قرار داشت.
با دقت بیشتری به گوشه و کنار نگاه کردم، این معماری خاص و سبک جالب وسایل نشان از متفاوت بودن مذهب و دین این زن است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ماه آینده

پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ماه آینده به گزارش خبرگزاری مهر ، جمشید تقی زاده اظهار داشت: حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری عصر امروز (یکشنبه) به حساب این عزیزان واریز می شود و احکام افزایش حقوق سالانه و همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری در سال 97 طی روزهای آینده صادر و مابه التفاوت مربوط به ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری با حقوق ماه آینده پرداخت خواهد شد.
کد خبر 4301720
مهناز قربانی مقانکی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 28 دقیقه پیش
اوپک عجله ای برای افزایش تولید ندارد

اوپک عجله ای برای افزایش تولید ندارد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کردند که با وجود تداوم افزایش قیمت نفت، همچنان تمایلی برای افزایش تولید خود و نادیده گرفتن توافق کاهش تولید ندارد.
نمایندگان و منابع اوپک به خبرگزاری رویترز گفتند: افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی تنها یک پدیده کوتاه مدت است که بیشتر تحت تاثیر نگرانی های ژئوپلتیک شکل گرفته است و ارتباطی با بنیادهای بازار و نگرانی از کمبود عرضه نفت در بازار ندارد.
یکی از منابع اوپک که با سیاست های ریاض در بازار نفت آشنایی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 38 دقیقه پیش
25 روز تا آغاز جام جهانی 2018روسیه

25 روز تا آغاز جام جهانی 2018روسیه دریافت 3 MB
کد خبر 4301703 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 39 دقیقه پیش
ماریانا راخوی: مادرید به کنترل کاتالونیا ادامه می دهد

ماریانا راخوی: مادرید به کنترل کاتالونیا ادامه می دهد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دفتر ماریانا راخوی نخست وزیر اسپانیا امروز یکشنبه اعلام کرد: مادرید بر آن است تا کنترل دولت محلی کاتالونیا را ادامه دهد.
در بیانیه صادره از سوی دفتر نخست وزیری اسپانیا در این خصوص آمده است: مادامیکه یک دولت کامل و قانونی در کاتالونیا مستقر نشود، مادرید به صورت کاملی در این منطقه اعمال قانون خواهد کرد.
واکنش دولت اسپانیا در حالی مطرح می شود که کیم تورا (Quim Torra) نخست وزیر جدید منطقه خودمختار کاتالونیا (رئیس دولت محلی) روز گذشته نام 4 وزیر کابینه خود که در تبعید و یا زندان به سر می برند را اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 49 دقیقه پیش
تلاش برای توانمندسازی مردم در حوزه سلامت/ لزوم اصلاح سبک زندگی

تلاش برای توانمندسازی مردم در حوزه سلامت/ لزوم اصلاح سبک زندگی به گزارش خبرنگار مهر ، فیض اله منصوری امروز یکشنبه در جلسه شورای پیام رسان سلامت با اصحاب رسانه، ضمن تاکید بر اجتماعی کردن بحث سلامت در جامعه گفت: این مردم هستند که نقش اساسی در بحث سلامت را در جامعه ایفا می کنند.
معاون امور اجتماعی دانشگاه کرمانشاه افزود: در این راستا برای توانمند کردن مردم در بحث سلامت تمام توان را باید بکار بگیریم.
منصوری گفت: امروز متاسفانه فست فودها در جامعه به یک معضل تبدیل شده اند که اگر طی آموزشهایی مردم را از خطرات آن آگاه کنیم که از آن فاصله بگیرند بدون شک بسیاری از بیماریهای ناشی از مصرف آنها در جامعه کاهش خواهد یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 58 دقیقه پیش
فعالیت 18 اکیپ بازرسی بهداشتی از کارگاه های تولید مواد غذایی

فعالیت 18 اکیپ بازرسی بهداشتی از کارگاه های تولید مواد غذایی راشد جزایری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت 18 اکیپ بازرسی بهداشتی از مراکز تولیدی چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: این اکیپ های بازرشی شامل 36 کارشناس هستند.
وی عنوان کرد: این کارشناسان بر روند تولید و عرضه فرآورده های غذایی در این استان نظارت می کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: بازرسی از کارگاه های تولید شیرینی های ویژه ماه رمضان از مهمترین برنامه های این اکیپ های بازرسی به شمار می روند.
وی بیان کرد: رعایت نکات بهداشتی در واحد های تولیدی ضروری است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.
کد خبر 4301725 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 59 دقیقه پیش
راه حل مشکلات مزمن اصفهان استفاده حداکثری از منابع است

راه حل مشکلات مزمن اصفهان استفاده حداکثری از منابع است به گزارش خبرنگار مهر ، امیراحمد زندآور ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: پیشرفت جوامع در زمان کنونی مدیون روحیه نوآوری، کارآفرینی و مسئولیت مدنی است.
وی گفت: جوامع و شهرهایی موفق هستند که توسط پیشگامان آینده نگر طراحی و مدیریت شده اند.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مدیریت شهری باید اثر بخشی خود را در مقابله با مسائل قدیمی و چالش های تازه از جمله مسائل زیست محیطی و فناوری های نو بالا ببرد.
وی اضافه کرد: مدیریت شهری باید با بهره گیری از قدرت کشش مدنی و به صحنه آوردن قدرت اجتماعی برای حل مسائل پیش رو استفاده کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 59 دقیقه پیش
تایوان از تشدید تدابیر امنیتی مقابل چین خبر داد

تایوان از تشدید تدابیر امنیتی مقابل چین خبر داد به گزارش خبرگزاری مهر ، خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز یکشنبه اعلام کرد که تایوان از افزایش تدابیر امنیتی این کشور برای واکنش به تهدیدات نظامی از سوی چین خبر داده است.
بر این اساس، تسای اینگ-ون (Tsai Ing-wen) رئیس تایوان در اظهاراتی اعلام کرد: با هدف تأمین امنیت خود، تدابیر امنیتی گسترده ای را درنظر داریم.
وی بدون ارائه توضیحات بیشتری در این زمینه از توسعه صنایع نظامی تایپه در واکنش به افزایش فشارهای از سوی چین خبر داد.
لازم به ذکر است، روزنامه چاینا دیلی روز گذشته اعلام کرد که ارتش چین برای نخستین بار بمب افکن های دوربرد H-6K خود را در فرودگاهی واقع در دریای چین جنوبی فرود آورده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 9 دقیقه پیش
ارسال پرونده قاتل ماموران ناجا و بنیتا به اجرای احکام

ارسال پرونده قاتل ماموران ناجا و بنیتا به اجرای احکام به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان تهران ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به موضوع آسیب های اجتماعی و نقش رسانه ها در کاهش و کنترل آن اشاره کرد و با تبیین نقش مهم رسانه ها در بیان و ارائه راهکارها برای رفع آسیب های اجتماعی، گفت: اگر بیش از حد نیاز به آسیب های اجتماعی پرداخته شود و به سیاه نمایی تبدیل گردد، نکته منفی برای نظام اسلامی را به دنبال دارد ولی اگر انعکاس دهنده مشکلات و مطالباتِ مردم یا مسؤولان باشد، آثار مثبت در پی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 19 دقیقه پیش
6000 هزار واحد صنفی تولیدی در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند

6000 هزار واحد صنفی تولیدی در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند نعیم امامی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شش هزار واحد صنفی تولیدی در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند، اظهار داشت: این واحد های تولید در بخش های مختلف پوشاک، مواد غذایی، قنادی و... فعالیت می کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در حال حاضر 30 هزار و 538 واحد صنفی در استان چهارمحال و بختایری فعالیت می کنند.
16 هزار واحد صنفی در بخش توزیع فعالیت می کنند
وی بیان کرد: از تعداد کل واحدهای صنفی بیش از 16 هزار واحد صنفی توزیعی هستند.
رئیس سازمان صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 19 دقیقه پیش
دستگیری مأمور قلابی کمیته امداد در کرج/اعتراف به 45 فقره سرقت

دستگیری مأمور قلابی کمیته امداد در کرج/اعتراف به 45 فقره سرقت به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ جواد صفایی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره پلیس آگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به افزایش سرقت از منزل در مناطق مرفه نشین کرج، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این استان قرار گرفت .
وی در ادامه با اعلام اینکه پس از تحقیقات از شکات مشخص شد که سارقان از شیوه ای خاص برای سرقت استفاده می کنند، گفت: سارقان فقط فرش، تابلو فرش، طلا و جواهرات را سرقت می کردند .
رئیس پلیس آگاهی استان البرز بابیان اینکه مأموران پلیس آگاهی با اقدامات پلیسی توانستند اعضای این باند دو نفره را در حین سرقت دستگیر کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 17 ساعت و 28 دقیقه پیش
ورود سامانه بارشی به استان مرکزی/ پیش بینی رگبار و افزایش وزش باد

ورود سامانه بارشی به استان مرکزی/ پیش بینی رگبار و افزایش وزش باد مرتضی ذوالفقاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برمبنای ارزیابی و بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی، یک سامانه بارشی به کشور وارد شده که طی اواسط هفته جاری بر هوای استان مرکزی نیز تاثیر خواهد گذاشت.
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی افزود: ورود این سامانه بارشی به استان برای نقاط مختلف با رگبار و بارش همراه است و این وضعیت تا پایان هفته در استان برقرار است.
ذوالفقاری بیان کرد: همچنین وقوع رعد و برق و افزایش سرعت باد در برخی نقاط استان از دیگر آثار فعالیت این سامانه بارشی خواهد بود و در برخی نقاط استان ممکن است دمای هوا به ده درجه سانتی گراد کاهش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 39 دقیقه پیش
جلسه ای با 17 سخنران/ از ماجرای یک سیل کوچولو تا توصیه روان پزشکی

جلسه ای با 17 سخنران/ از ماجرای یک سیل کوچولو تا توصیه روان پزشکی به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه کارگروه اطفای حریق جنگل های لرستان امروز یکشنبه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تشکیل شد، جلسه ای با حاشیه های پررنگ تر از متن!
عدم مدیریت مناسب جلسه باعث شد تا دو ساعت از زمان جلسه صرف ارائه سخنرانی فرمانداران و شهرداران شود و عملا 17 نفر از اعضای جلسه زمانی بگیرند و سخنی بگویند. موضوعی که مورد اعتراض برخی اعضای جلسه نیز قرار گرفت.
مقدمه چینی و تقدیر و تشکر را حذف کنید
نورالدین درمنان فرماندار رومشکان در واکنش نسبت به طولانی شدن جلسه با ارائه سخنان تکراری و غیر مفید، گفت: مقدمه چینی و تقدیر و تشکر را از صحبت ها حذف کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 49 دقیقه پیش
کارگاه پژوهشی متد نقد کتاب برگزار می شود

کارگاه پژوهشی متد نقد کتاب برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، کارگاه پژوهشی متد نقد کتاب (مولفه و ساختار نقد علمی، قوت ها و کاستی های آثار علمی و تدوین گزارش نقد در حوزه علوم انسانی) به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
این کارگاه پژوهشی با ارائه حجت الاسلام سیدحسین حسینی، عضوهیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، برپا می شود.
هدف از این کارگاه افزایش دانش نظری درباره مبانی، روش و اصول نقد علمی و ارتقای مهارت علمی نقد کتاب و متون علوم انسانی است.
مدت زمان دوره کارگاه پژوهشی متد نقد کتاب 10ساعت، 4جلسه 2 و نیم ساعته در 2 روز در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 49 دقیقه پیش
کنگره زیست فناوری شهریورماه در دانشگاه زنجان برگزارمی شود

کنگره زیست فناوری شهریورماه در دانشگاه زنجان برگزارمی شود علی سپهری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کنگره زیست فناوری شهریورماه سالجاری به میزبانی دانشگاه سراسری زنجان برگزار می شود، افزود: مهلت ارسال مقاله به نخستین کنگره بین المللی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های کوهی تا 30 اردیبهشت ماه بود.
وی اظهار کرد: این کنگره پنجم و ششم شهریورماه به میزبانی دانشگاه سراسری زنجان برگزار می شود.
سپهری افزود : مهندسی ژنتیک ، تنوع ژنتیکی ، داروهای گیاهی و طبیعی مبتنی بر زیست فناوری ، زیست فناوری و زیست شناسی قارچ های کوهی ، صنایع مرتبط با زیست فناوری ، از جمله 8 محور این کنگره است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
روابط علمی و دانشگاهی ایران و لبنان گسترش می یابد

روابط علمی و دانشگاهی ایران و لبنان گسترش می یابد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سید محسن رحیمی مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر بعنوان نماینده معاونت آموزشی وزارت بهداشت جهت پیگیری مسایل آموزشی به لبنان سفر کرده است.
رحیمی در ملاقاتی با رئیس دانشگاه لبنان بر ارتقای سطح تبادلات علمی بین دو کشور تاکید کرد.
در این ملاقات که سفیر جمهوری اسلامی در بیروت نیز حضور داشت، رئیس دانشگاه لبنان اظهار داشت: این دانشگاه با 17 دانشکده و 75 هزار دانشجو ، با توجه به مشترکات فرهنگی بسیار زیاد بین دو کشور تمایل و آمادگی دارد که تبادلات علمی خود را با دانشگاه های ایران گسترش دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
81 درصد حجم ذخیره سد اکباتان همدان پر شده است

81 درصد حجم ذخیره سد اکباتان همدان پر شده است به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، منصور ستوده اظهار داشت: 27 میلیون و 240 هزار متر مکعب معادل 81 درصد حجم ذخیره سد اکباتان پر از آب شده است.
وی گفت: مقدار ورودی آب به این سد 6 هزار و 360 لیتر در ثانیه و خروجی آن 302 لیتر است که برای تأمین آب شرب شهروندان همدان مصرف می شود.
ستوده بیان کرد: از ابتدای سال آبی 96-97 تاکنون 25 میلیون و 200 هزار مترمکعب آب وارد سد شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 54 میلیون و 500 هزار متر مکعب بوده است.
وی اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
181 مدرسه در استان قزوین فاقد نمازخانه است

181 مدرسه در استان قزوین فاقد نمازخانه است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی انصاری در جلسه ستاد اقامه نماز قزوین که روز یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: اگر در جامعه به نماز اهمیت داده شود بسیاری از مشکلات کم می شود و گرفتاری های ما ناشی از دوری از امور دینی است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: به نظر می رسد با بحران معنویت در جامعه روبرو هستیم و در برخی مواقع خدا محوری جای خود را به شخصی محوری داده و دچار چالش های جدی هستیم.
وی اضافه کرد: حضور روحانیون در برنامه های فرهنگی بسیار تاثیرگذار است و اگر در مدارس هم از وجود روحانیون بیشتر استفاده کنیم دستاوردهای خوبی خواهد داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 9 دقیقه پیش
بوئینگ هواپیمایی با بال های تاشونده می سازد

بوئینگ هواپیمایی با بال های تاشونده می سازد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، مسافران هواپیماهای 777 بوئینگ احتمالا به راحتی می توانند بدون آنکه مسافتی طولانی را با اتوبوس طی کنند، نزدیک دروازه های ورودی فرودگاه از هواپیما پیاده شوند.
این درحالی است که بال های این هواپیما بزرگتر است و به همین دلیل راهبری هواپیما در ترمینال ها سخت تر خواهد بود.
اما این شرکت تاییدیه سازمان هوایی فدرال برای استفاده از بال هایی را دریافت کرده که لبه آن تا می شود. به این ترتیب هواپیما می تواند در دروازه های فرودگاهی که به اندازه مدل بویینگ 777باشد، توقف کند.
پس از فرود بویینگ 777X ،لبه های بال به سمت بالا می چرخند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 9 دقیقه پیش
تدوین کتاب گزارش عملیات رمضان در جنگ ادامه دارد

تدوین کتاب گزارش عملیات رمضان در جنگ ادامه دارد عبدالرضا سالمی نژاد نویسنده و ناشر ادبیات دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: این روزها مشغول آماده سازی 2 جلد از مجموعه نگاهی به حضور حماسی لشگر 7 ولی عصر در دفاع مقدس هستم که کارهایش را از سال 93 شروع کردم. تا امروز 5 جلد از این مجموعه به چاپ رسیده است.
وی افزود: این مجموعه در نهایت با 14 جلد به پایان خواهد رسید و ویژگی عناوین اش این است که پر راوی هستند؛ نکته ای که بین کتاب های دفاع مقدسی سراغی از آن ندارم؛ یعنی تعدادی راوی های بالای 200 نفر. هر کدام از کتاب های مجموعه مذکور بین 250 تا 270 راوی دارند؛ از فرمانده لشگر و گردان گرفته تا دیگر رزمندگان سال های جنگ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 19 دقیقه پیش
بروکراسی از اصلی ترین دلایل ناکارآمدی نظام اداری در کشور است

بروکراسی از اصلی ترین دلایل ناکارآمدی نظام اداری در کشور است به گزارش خبرنگار مهر ، معروف بسطامی روز یکشنبه در جلسه بررسی طرح سیماک اظهار داشت: امروز رشد فناوری های جدید در دنیا به مرحله ای رسیده که انسان کمترین نقش را در امور ایفا می کند و تقریبا تمامی مراحل به شکل سیستمی انجام می شود.
وی افزود: روند رسیدگی کاغذی در کشورهای پیشرفته منسوخ شده ولی متاسفانه در کشورمان همچنان در بسیاری از امور شاهد انجام دستی فعالیت ها هستیم.
فرماندار ایلام حرکت به سمت دولت الکترونیک را اصلی ترین راهکار در این حوزه برشمرد و گفت: تسهیل در ارائه خدمات ، جلوگیری از سوء استفاده و دخل و تصرف افراد سودجو و کاهش مراجعات مردم به دستگاه های اجرایی از مزایای اجرای دولت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 19 دقیقه پیش
دیدار معاون سازمان سینمایی با منتقدان جشنواره جهانی فیلم فجر

دیدار معاون سازمان سینمایی با منتقدان جشنواره جهانی فیلم فجر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، جلسه شورای مرکزی کانون کارگردانان با محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی امروز 30 اردیبهشت ماه برگزار شد.
محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی درباره این جلسه گفت: پیرو نامه شورای مرکزی کانون کارگردانان به رییس سازمان سینمایی درباره جشنواره جهانی فیلم فجر و ارجاع آن برای بررسی به این معاونت جلسه ای برگزار شد و گفتگوهای خوبی صورت گرفت که قرار شد در جلسه دیگری ادامه پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 19 دقیقه پیش
تکلیف کریمی را بزودی مشخص می کنیم/ استقلال یک ماه فرصت دارد

تکلیف کریمی را بزودی مشخص می کنیم/ استقلال یک ماه فرصت دارد هوشنگ نصیرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ، در رابطه با وضعیت فیروز کریمی و اینکه بالاخره تکلیف این مربی در گسترش فولاد تبریز و برای فصل پیش روی لیگ برتر چه شد؟ ، گفت: طی فصل گذشته قراردادی با فیروز کریمی منعقد کردیم که به موجب آن وی برای فصل پیش رو نیز با تیم ما همکاری خواهد داشت با همه اینها در جلسه ای که به زودی خواهیم داشت، تکلیف این مسئله را مشخص می کنیم.
هفته هاست که از برگزاری این جلسه صحبت می کنید. چرا تا به امروز برگزار نشده است؟ ، وی در پاسخ به این پرسش گفت: دلیل خاصی ندارد. پیگیری خیلی از کارها هستیم اما در اولین فرصت جلسه با فیروز کریمی را هم برگزار می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 19 دقیقه پیش
تاریخ رفتن شفر از ایران مشخص نیست

تاریخ رفتن شفر از ایران مشخص نیست به گزارش خبرنگار مهر ، وینفرد شفر شب گذشته در ورزشگاه آزادی حضور یافت تا تنها مربی لیگ برتر باشد که به تماشای آخرین بازی تیم ملی در ایران قبل از حضور در جام جهانی رفته باشد. باوجود گذشت چند روز از پایان فصل و اتمام کار تیم استقلال در هر سه جام، شفر هنوز تهران را ترک نکرده است.
پیگیری های خبرنگار مهر مشخص کرد تاریخ رفتن شفر به صورت دقیق هنوز مشخص نیست اما احتمال این که وی تا آخر هفته تهران را ترک کرده و برای استفاده از یک مرخصی 20 روزه تهران را ترک خواهد کرد. شفر در این چند روزی هم که در تهران و پیگیر امور نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال بود و مرتبا با مدیریت باشگاه جلساتی مرتبط با این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 29 دقیقه پیش
امکان سنجی تولید سوخت بیودیزل در ایران

امکان سنجی تولید سوخت بیودیزل در ایران به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دلیل اهمیت روز افزون نقش انرژی در جهان از یک طرف و تجدیدناپذیری سوخت های فسیلی و مسائل زیست محیطی ناشی از این دسته از سوخت ها از طرف دیگر، در سال های اخیر سرمایه گذاری و مطالعات چشمگیری به منظور تامین منابع مناسبی از سوخت های جایگزین در کشورهای مختلف جهان صورت گرفته است.
در همین راستا تحقیقاتی در دانشگاه تربیت مدرس انجام گرفت که در قالب این طرح پژوهشی، خودروهای دیزل سنگین، موتورهای ثابت و خودروهای غیرجاده ای شناسایی و برای گروه های خودرو، روش استفاده از بیودیزل ارائه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 29 دقیقه پیش
تذکرات 27 نماینده به روحانی در مورد تعطیلی مبادلات مرزی

تذکرات 27 نماینده به روحانی در مورد تعطیلی مبادلات مرزی به گزارش خبرنگار مهر ، در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی علی اکبر رنجبرزاده متن تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
محمودزاده نماینده مردم مهاباد با امضای 26 نفر از نمایندگان به وزیر کشور و رئیس جمهور نسبت به بی اهمیتی درخصوص اعتراضات گسترده مردم شهرستان های کردنشین و بلوچ در رابطه با تعطیلی مبادلات مرزی غرب و شرق کشور تذکر دادند.
زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور و وزیر صنعت و معدن در تذکری تاکید کرده، با توجه به اینکه در سال جاری محصول پسته صرفا حدود 10 درصد نسبت به سال قبل است و نوعی بحران ایجاد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 39 دقیقه پیش
انفجار بمب دست ساز در نزدیکی یک بازار محلی در جنوب بغداد

انفجار بمب دست ساز در نزدیکی یک بازار محلی در جنوب بغداد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز ، یک منبع در پلیس عراق اعلام کرد که در پی انفجار بمب دست ساز در یک بازار در جنوب بغداد دست کم سه غیرنظامی عراقی زخمی شدند.
این منبع تأکید کرد که این بمب در نزدیکی بازار محلی الیوسفیه در جنوب بغداد کار گذاشته شده است که منجر به زخمی شدن سه غیرنظامی شده است.
با وجود طرح های امنیتی گسترده در بغداد، ثبات این شهر همواره با عملیات های تروریستی متعددی به خطر افتاده است. روز گذشته نیز صدای چندین انفجار در بغداد به گوش رسیده بود.
نهادهای امنیتی عراقی اعلام کرده بودند که صدای این انفجارها مربوط به انفجار بمب های دست سازی بوده که در منطقه ابی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 58 دقیقه پیش
تمدید تخفیف 23 درصدی اخذ مطالبات شهرداری تهران

تمدید تخفیف 23 درصدی اخذ مطالبات شهرداری تهران به گزارش خبرنگار مهر ، در شصت و چهارمین جلسه شورا بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه مجوز تقسیط و چگونگی اخذ مطالبات شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت.
مرتضی الویری در تشریح این امر گفت: این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد به مدت سه ماه تمدید گردد.
وی ادامه داد: همچنین شهرداری تهران موظف است با هماهنگی کمیسیون برنامه و بودجه طرح جامعی در خصوص چگونگی اخذ مطالبات شهرداری در چارچوب احکام ماده 59 قانون "رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نطام مالی کشور" قبل از اتمام مدت تعیین شده جهت تصویب به شورا ارایده نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 29 دقیقه پیش
اجرای طرح محدودیت تردد خودرو در مرکز شهر اصفهان

اجرای طرح محدودیت تردد خودرو در مرکز شهر اصفهان به گزارش خبرنگار مهر ، فتح الله معین ظهر دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: افزایش روزافزون ورود به شهر و افزایش سفرهای درون شهری با خودروهای شخصی یکی از علت های اصلی اجرای طرح محدودیت تردد در معابر مرکزی شهر است.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه بخشی از این طرح در محدوده استفاده مردم از ایستگاه های قطار شهری قرار گرفته می توان نتیجه گرفت که رفت و آمد مردم با مشکل مواجه نخواهد شد.
رئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه در سال های گذشته شهرداری اصفهان خدمات ارزنده ای به مردم در ایام ماه رمضان ارائه کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 59 دقیقه پیش
117 بوستان جنوب تهران مهیای میزبانی افطار تا سحر شهروندان است

117 بوستان جنوب تهران مهیای میزبانی افطار تا سحر شهروندان است به گزارش خبرنگار مهر ، سید احمد صفوی ظهر یکشنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و فصل بهار که زمان مناسبی برای بهره مندی شهروندان از بوستان ها است، فضاهای سبز و تفرجگاهی این منطقه برای خدمات رسانی به شهروندان در زمان های افطار تا سحر آماده شده اند.
صفوی افزود: با توجه به حضور خیل عظیمی از شهروندان دیگر مناطق و شهرها در اماکن مذهبی منطقه 20 همزمان با ماه مبارک رمضان، فضاهای پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزادگان واجب التکریم با نگاه ویژه رسیدگی می شود و عوامل امورشهری در آماده باش کامل هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 9 دقیقه پیش
بروکسل پرداخت غرامت به شرکت های مرتبط با ایران را بررسی می کند

بروکسل پرداخت غرامت به شرکت های مرتبط با ایران را بررسی می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه امروز یکشنبه در اظهاراتی گفت: مقامات در حال بررسی راه هایی هستند که به اتحادیه اروپا اجازه می دهد به شرکت هایی که به موجب مبادله با ایران ممکن است با تحریم های آمریکا مواجه شوند، غرامت بپردازد.
اسپوتنیک توضیح بیشتری در این رابطه نداده است.
در هفته گذشته ژاد کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که بروکسل در نظر دارد با اجرای قانون 1996 به شرکت هایی اروپایی این امکان را بدهد تا از تحریم های آمریکا به موجب داد و ستد با ایران تبعیت نکنند.
کد خبر 4301479
عبدالحمید بیاتی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 9 دقیقه پیش
الزام بانک مرکزی به تشکیل هیات حل اختلاف بانکها و واحدهای تولیدی

الزام بانک مرکزی به تشکیل هیات حل اختلاف بانکها و واحدهای تولیدی به گزارش خبرنگار مهر ، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر در دستور کار قرار گرفت و اصلاحات صورت گرفته در این طرح، به تصویب صحن مجلس رسید.
یکی از این اصلاحات الزام بانک مرکزی به تشکیل هیاتی از افراد مورد وثوق بانکی و اقتصادی در استان ها برای حل و فصل اختلاف بانک ها و واحدهای تولیدی در موضوع ارائه تسهیلات بوده است.
بر اساس این اصلاحیه که به عنوان یک تبصره به ماده 62 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اضافه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 19 دقیقه پیش
اجرای برنامه های خروجی محور در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی

اجرای برنامه های خروجی محور در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی به گزارش خبرنگار مهر ، علی محمد احمدی ظهر یکشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: در بخش اجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مواد مخدر، تحقق برنامه های کیفی و جلوگیری از هزینه کرد غیر اصولی و پول پاشی مورد تاکید است.
احمدی با بیان اینکه برنامه ها باید قابلیت اجرایی شدن با کیفیت مناسب و پوشش جامعه هدف را داشته باشند، گفت: باید دستگاه های متولی با نگاه صحیح و جلوگیری از موازی کاری برای تولید محتوا و برنامه برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی اقدام کنند.
استاندار ابراز داشت: با پیام هنری می توان هشدارهایی در حوزه آسیب های اجتماعی ارائه داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 19 دقیقه پیش
پویش کتابخوانی بخون، قهرمان شو برگزار می شود

پویش کتابخوانی بخون، قهرمان شو برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، مرکز اوج کودک و نوجوان، فدراسیون فوتبال، انتشارات قدیانی، شبکه امید و اپلیکیشن طاقچه نخستین پویش کتابخوانی نوجوانانه با عنوان بخون، قهرمان شو! از 31 اردیبهشت تا 31 تیرماه ویژه نوجوانان دختر و پسر برگزار می شود.
این مسابقه کتابخوانی به مناسبت جام جهانی 2018 و با محوریت کتاب جام جهانی در جوادیه نوشتۀ داوود امیریان برگزار شده و همزمان با بدرقه تیم ملی فوتبال کشورمان در تالار وحدت کار خود را آغاز خواهد کرد و تا پایان جام جهانی 2018 ادامه خواهد داشت.
این پویش با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و قابل اعتماد بودن نوجوان با همکاری مرکز اوج کودک و نوجوان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 29 دقیقه پیش
ضرورت اطلاع رسانی بر مبانی صداقت و اخلاص در روابط عمومی ها

ضرورت اطلاع رسانی بر مبانی صداقت و اخلاص در روابط عمومی ها به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، محمدرضا اکبری زاده صبح امروز در دیدار مدیریت و کارشناسان روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان که به مناسبت هفته روابط عمومی برگزار شد، ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: روابط عمومی دادگستری در طول این سال ها در جهت انعکاس واقعیت های دستگاه قضائی زحمات زیادی کشیده و برای انعکاس بهتر اخبار و رویدادها اخلاص در عمل ضروری است تا مطلب بر دل مخاطب تاثیر بگذارد .
وی اظهار داشت: سردار بزرگ سپاه اسلام حاج حسین خرازی توصیه ای به نیروهایش دارد که امروز ما بدان نیاز جدی داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 39 دقیقه پیش
ایران چکها، بدون درج مهر شعبه هم معتبر هستند

ایران چکها، بدون درج مهر شعبه هم معتبر هستند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، در حال حاضر کارکرد ایران چک این بانک و همچنین فرآیند انتشار و توزیع آن مشابه اسکناس بوده و به همین علت، ممهور کردن ایران چک به مهر شعبه، فاقد ضرورت اولیه آن است .
همچنین درج مهر بر روی ایران چک مشکلاتی را در خصوص شمارش و پاکسازی آن ایجاد و این امر علاوه بر ایجاد هزینه، مانع استفاده بهینه از تجهیزات نوین تفکیک اسکناس می شود .
بر این اساس و با تصمیم کمیسیون پولی و بانکی بانک مرکزی مقرر شد ایران چک های تحویلی به بانک ها، بدون درج مهر شعبه در اختیار مشتریان قرار گیرند .
پیش از این ممهور بودن ایران چک ها به مهر شعبه الزامی بود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 39 دقیقه پیش
هند و اتحادیه اروپا برای تلافی تعرفه های آمریکا اقدام کردند

هند و اتحادیه اروپا برای تلافی تعرفه های آمریکا اقدام کردند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی ان بی سی، مستندات سازمان تجارت جهانی (دابلیوتی او) نشان می دهد، هند و اتحادیه اروپا برای تلافی تعرفه های وضع شده از سوی دونالد ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم، فهرستی از کالاهای آمریکایی را به سازمان تجارت جهانی ارائه کرده اند که می توانند مشمول تعرفه هایی سنگین شوند.
اتحادیه اروپا اعلام کرده است که تعرفه های فولاد ترامپ می تواند 1.5 میلیارد دلار هزینه ایجاد کنند و 100 میلیون دلار دیگر هم با تعرفه های آلومینیوم اضافه خواهند شد. این اتحادیه میوه کران بری، ذرت، کره بادام زمینی و محصولات فولادی آمریکا را برای تعرفه های احتمالی خود معرفی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
اصلاح مجازات های جرایم شکار و صید

اصلاح مجازات های جرایم شکار و صید به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، حمید ظهرابی معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود: با توجه به اینکه قانون شکار و صید مصوب سال 1346، آخرین بار در سال 1375 مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت، با گذشت حدود 22 سال از آخرین بازنگری قانون یاد شده، مجازات های نقدی تعیین شده در این قانون برای جرایم شکار و صید فاقد بازدارندگی لازم و اثربخشی مطلوب بود.
وی تصریح کرد: بر این اساس ضمن بهره گیری از نظرات دفاتر تخصصی سازمان، کارشناسان و متخصصین حیات وحش و همچنین حقوقدانان آشنا با مسایل زیست محیطی و امور مرتبط با شکار و صید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
افزایش 2 برابری نرخ داروهای پیوند کلیه/ 130 هزار کارت اهدای عضو

افزایش 2 برابری نرخ داروهای پیوند کلیه/ 130 هزار کارت اهدای عضو به گزارش خبرنگار مهر ، نادر معینی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز اهدای عضو افزود: شیراز طی 6 سال گذشته رتبه اول پیوند کلیه و کبد را در جهان کسب کرده که نشان از جایگاه والای علمی استان فارس است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 176 شعبه انجمن حمایت از بیماران کلیوی در فارس فعال است که طی دو ماه اول سال جاری 56 پیوند کبد و کلیه در فارس انجام شد.
رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس یادآور شد: در سال گذشته 839 نفر بیمار پیوندی و 24 هزار و 374 نفر نیز بیمار دیالیزی بودند.
معینی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
لزوم ترجمه کتاب اطلس شیعه به زبان انگلیسی

لزوم ترجمه کتاب اطلس شیعه به زبان انگلیسی به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا باقری وابسته فرهنگی ایران در کراچی اکستان با سید جمیل حسن کاظمی، رییس بخش جغرافیای دانشگاه کراچی و رییس انجمن استادان دانشگاه کراچی دیدار و با وی درباره ایجاد و گسترش همکاری های دوجانبه فرهنگی و پروژه های تخصصی مختلف علمی تحقیقی گفت وگو کرد.
جمیل کاظمی در این دیدار آمادگی خود و بخش جغرافیای دانشگاه کراچی را برای همکاری های دوجانبه علمی و فرهنگی با وابستگی فرهنگی ایران اعلام کرد.
وی همچنین بر لزوم ترجمه کتاب اطلس شیعه (انتشاریافته از سوی سازمان جغرافیای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران) به زبان انگلیسی تأکید کرد.
کد خبر 4301319 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
نماز از روی تکلیف خواندن با نماز باعشق خواندن فرق دارد

نماز از روی تکلیف خواندن با نماز باعشق خواندن فرق دارد به گزارش خبرگزاری مهر ، ویژه برنامه نجوا به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با موضوع نماز اول وقت در ماه مبارک رمضان و با حضور حجت الاسلام رضا شاه محمدی کارشناس مذهبی و مدرس دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.
حجت الاسلام شاه محمدی در ابتدا گفت: خداوند در قرآن کریم به بندگان خود دستور می دهد نماز را بر پا دارید. این جمله یعنی نماز فقط خم و راست شدن نیست و پس از آن در ادامه می فرماید از خداوند پروا کنید زیرا به سوی خداوند گردآوری می شوید.
وی با بیان اینکه نماز ارتباط بین عبد با خداوند است افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
محسن مسلمان در آستانه حضور در لیگ ستارگان قطر

محسن مسلمان در آستانه حضور در لیگ ستارگان قطر به گزارش خبرنگار مهر ، محسن مسلمان که در بیشتر بازی های پرسپولیس در شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال و لیگ قهرمانان آسیا روی نیمکت می نشست در آستانه جدایی از این تیم قرار گرفت.
هافبک سرخپوشان پایتخت که قراردادش با باشگاه پرسپولیس به اتمام رسیده است حاضر نیست به نیمکت نشینی اش در این تیم ادامه دهد و ساز جدایی کوک کرده است. مسلمان که در فصل گذشته تبدیل به محبوب ترین بازیکن بین هواداران شده بود از سپاهان اصفهان نیز پیشنهاد دارد اما برای اینکه رو در روی هواداران پرسپولیس قرار نگیرد دنبال راه خروج از فوتبال باشگاهی ایران بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
دو واحد پالایشگاه دوباره راه اندازی شد/افزایش تولید بنزین پالایشگ

دو واحد پالایشگاه دوباره راه اندازی شد/افزایش تولید بنزین پالایشگ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده های نفتی، اسفندیار دائم الذکر با اشاره به این که رقم تولید پالایشگاه آبادان از زیر 10 به 12 میلیون لیتر در روز رسیده است، افزود: برای تحقق این هدف 2 واحد پالایشگاه که برای مدت چهار سال فعالیتش متوقف مانده بود دوباره راه اندازی شد و این نوید را می دهیم که همه بنزین پالایشگاه آبادان تا پایان امسال، با کیفیت یورو 4 تولید شود .
وی، دستاورد راه اندازی این واحدهای راهبردی را تولید بنزین باکیفیت و اکتان 96 درصد عنوان کرد و درباره دلیل از خط تولید خارج شدن واحدهای یاد شده گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
ظریف: برجام بیماری درحال مرگ است

ظریف: برجام بیماری درحال مرگ است محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر امور خارجه، دبیر شورای عالی امنیت ملی، وزیر امور اقتصادی و دارایی و عراقچی معاون وزیر امور خارجه برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم برگزار شد، اظهار داشت: در این لایحه تعیین مصادیق تروریسم را در اختیار غربی ها قرار می دهیم. پیش از این ما به این کنوانسیون تبصره ای اضافه کرده بودیم که بر اساس آن، گروه هایی که برای مبارزه با اشغالگران فعالیت می کنند، تروریست نیستند، اما طرف های غربی اصرار دارند که این تبصره حذف شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
روحانی نتوانست به وعده های خود عمل کند

روحانی نتوانست به وعده های خود عمل کند به گزارش خبرگزاری مهر ، علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت در گفتگو با روزنامه شرق با اشاره به وعده های انتخاباتی حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای روحانی نتوانسته به وعده های خود عمل کند. شاید وعده های بیش از اندازه هم داد. در رقابت انتخاباتی همه شعار می دهند، آقای روحانی هم شعار داد. تا یک زمانی شعار نداد اما احساس کرد [آرای او در حال ریختن است] و مجبور شد شعار دهد. این خاصیت انتخابات است.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه شعارهای آقای روحانی مثل چاپ اسکناس بدون پشتوانه بود و الان نقدینگی ایجاد کرده است؟ تصریح کرد: منکر این موضوع نیستم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
جوایز تونی به کدام تئاتری ها می رسد/ حضور یک ایرانی آمریکایی

جوایز تونی به کدام تئاتری ها می رسد/ حضور یک ایرانی آمریکایی خبرگزاری مهر - گروه هنر- محمدامین شکاری: مراسم اعطای جوایز تئاتر تونی که جایگاهی همسان اسکار در سینما، امی در تلویزیون و گرمی در موسیقی دارد، هرساله در نیمه اول ماه ژوئن در شهر نیویورک برگزار می شود. معادل این جایزه در کشورهای انگلستان و فرانسه با نام های اولیویه و مولیر به برگزیدگان تئاتر اهدا می شود. آخرین دوره این جوایز در سال گذشته به میزبانی کوین اسپیسی تنها چند ماه پیش از افشای رسوایی های جنسی وی برگزار شد. انتخاب اسپیسی به عنوان مجری برای افزایش مخاطبان تلویزیونی این مراسم بود که با شکست مواجه شد و نتیجه آن کاهش 30 درصدی مخاطبان تلویزیونی نسبت به دوره قبل از آن بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
25.7 درصد مساحت شهری کردستان جزو بافت ناکارآمد است

25.7 درصد مساحت شهری کردستان جزو بافت ناکارآمد است به گزارش خبرنگارمهر، جمشید اسدی امروز یکشنبه در همایش هم اندیشی طرح ملی بازآفرینی شهری با تاکید بر احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد استان کردستان که در سنندج برگزارشد، با اشاره به اینکه در گذشته از ناحیه بانک ها همواره با مشکلاتی در تخصیص و پرداخت تسهیلات مواجه بودیم، گفت: ولی امروز تحولی ایجاد شده و بانک ها برای مشارکت همه جانبه و جلب سرمایه گذار پیشقدم شدند .
وی عنوان کرد: مدل توسعه ای که از گذشته ها دور در اکثر کشورها به ویژه کشورما وجود داشته توسعه از مرکز بوده و همین باعث مغفول ماندن ابعاد همه جانبه توسعه در شهرهای کوچک شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
مصرف برق در هرمزگان 2.5برابر متوسط مصرف در کشور است

مصرف برق در هرمزگان 2.5برابر متوسط مصرف در کشور است به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از توزیع برق هرمزگان، محمد ذاکری گفت: در این مدت در هرمزگان بیش از 918 میلیون کیلووات ساعت برق مصرف شد که 4 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.
ذاکری با بیان اینکه افزایش تعداد مشترکان برق مهم ترین دلیل افزایش مصرف برق در استان است، اظهار کرد: بیشترین مصرف برق در شهرستان بندرعباس و کمترین در شهرستان بشاگرد است.
وی از شهروندان خواست در ساعت های اوج مصرف یعنی از ساعت 13 تا 17 در مصرف برق صرفه جویی کنند، تصریح کرد: شستشوی به موقع وسایل سرمایشی و تنظیم آن ها در دمای 24 درجه از مهم ترین راهکارهای کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
ظریف: الحاق ایران بهCFT مشکلی برای حمایت از مقاومت ایجاد نمی کند

ظریف: الحاق ایران بهCFT مشکلی برای حمایت از مقاومت ایجاد نمی کند یک نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه غیر علنی امروز (یکشنبه 30 اردیبهشت) مجلس گفت: محمد جواد ظریف در این جلسه گفت "آمریکا در برجام شکست خورد و ایران در برجام پیروز شد. هیچ مشکلی برای سرمایه گذاری در ایران بعد از خروج آمریکا از برجام وجود ندارد. سرمایه گذاران به ایران بیایند و مردم امید داشته باشند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: ظریف در خصوص لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم نیز گفت "این لایحه هیچ مشکلی برای حمایت از محور مقاومت و همچنین مبارزه با تروریسم ایجاد نخواهد کرد."
کد خبر 4301261 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 58 دقیقه پیش
نخستین محموله کانتینر یخچالی از بندر لنگه به امارات صادر شد

نخستین محموله کانتینر یخچالی از بندر لنگه به امارات صادر شد به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، قاسم عسکری نسب با تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: در قالب این محموله و با استفاده از دو فروند شناور لندینگ کرافت ، میزان 200 تن کالای غیرنفتی که عمدتاً شامل میوه و تره بار بود، به بندر دبی در کشور امارات متحده عربی صادر شد.
وی مزیت مهم بندر لنگه را فاصله 67 مایلی آن با بنادر دبی و شارجه برشمرد و گفت: این مسیر دریایی به عنوان نزدیکترین فاصله سواحل جنوبی ایران با بنادر اصلی کشور امارات متحده محسوب می شود.
عسکری نسب ضمن اشاره به تخصیص محوطه اختصاصی در بنادر غرب هرمزگان برای صادرات کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 19 دقیقه پیش
حماس: تظاهرات ضد صهیونیستی فلسطینیان در حیفا ستودنی است

حماس: تظاهرات ضد صهیونیستی فلسطینیان در حیفا ستودنی است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا، جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه ای از تظاهرات ضد صهیونیستی فلسطینیان در شهر مهم و حساس حیفا استقبال کرد و آن را گرامی داشت.
بر اساس این گزارش، این جنبش در بیانیه خود آورده است: فلسطینیان با خیزش خود علیه رژیم صهیونیستی در شهر اشغالی حیفا ثابت کردند که تمامی تلاش های مذبوحانه صهیونیستها برای پاکسازی هویت فلسطینی با شکست مواجه شده است.
حماس همچنین تأکید کرد: تظاهرات ضد صهیونیستی فلسطینیان در حیفا همچنین نشان داد که پروژه های یهودی سازی صهیونیستها برای نابودی مسأله فلسطین به نتیجه نخواهد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 19 دقیقه پیش
برگزاری یادواره شهدا ؛ زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهداست

برگزاری یادواره شهدا ؛ زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهداست به گزارش خبرنگار مهر ، فاطمه خمسه شنبه شب در جلسه کمیته پشتیبانی و مهندسی، رزمی جنگ جهاد سازندگی استان قزوین ویژه کنگره بزرگداشت 3 هزار شهید استان که در سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: جهاد کشاورزی نهادی مقدس برخواسته از متن انقلاب اسلامی است.
وی افزود: جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس علاوه بر مشارکت در عمران و آبادانی روستایی یکی از نهادهایی بود که نقش بسزایی در پشتیبانی و نیروهای رزمی در دفاع مقدس داشته است.
خمسه به نقش جهادگران عرصه سازندگی و دفاع مقدس اشاره کرد و تصریح کرد: جهاد کشاورزی استان قزوین در دوران مقدس 19 شهید، 43 جانباز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 28 دقیقه پیش
دبیرخانه دائمی روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر مستقر شود

دبیرخانه دائمی روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر مستقر شود به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالکریم گراوند صبح یکشنبه در مراسم تجلیل از عوامل برگزاری همایش روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: شاهد یک کار خوب در مورد خلیج فارس بودیم که این اقدام حاصل کار دسته جمعی همه دستگاه های اجرایی بود.
وی ضمن تقدیر از عوامل برگزاری همایش روز ملی خلیج فارس از تاخیر در ارسال گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی در مورد روز ملی خلیج فارس انتقاد کرد و اظهار داشت: معاون سیاسی استانداری چهارم اردیبهشت ماه به دستگاه های اجرایی اعلام کرده که گزارش عملکرد خود در مورد برنامه های روز ملی خلیج فارس را ارسال کنند اما بعد از 26 روز تنها چند اداره محدود گزارش خود را ارسال کردند و این تاخیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 39 دقیقه پیش
پرتره ای از زندگی یک کارآفرین موفق ایرانی در به اضافه مستند

پرتره ای از زندگی یک کارآفرین موفق ایرانی در به اضافه مستند به گزارش خبرگزاری مهر ، در شصت و چهارمین قسمت از برنامه به اضافه مستند و پس از پخش مستند عالی نسب ، سید مرتضی افقه عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در رشته اقتصاد و وحید شقاقی شهری پژوهشگر برتر کشور و دکترای اقتصاد از دانشگاه تربیت مدرس مهمان برنامه خواهند بود و پیرامون موضوع مستند عالی نسب ، شرایط اقتصاد روز کشور و اهمیت توجه به اقتصاد مقاومتی صحبت خواهند کرد. همچنین، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.
مستند عالی نسب ، پرتره ای از زندگی و فعالیت سید میرمصطفی عالی نسب یکی از چهره های مهم اقتصاد معاصر ایران در دهه 30 است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 39 دقیقه پیش
کمین حشد شعبی برای تکفیریها در کرکوک/5 داعشی کشته شدند

کمین حشد شعبی برای تکفیریها در کرکوک/5 داعشی کشته شدند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، عملیات های ضد تروریستی ارتش عراق و نیروهای حشد شعبی در نقاط مختلف این کشور ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، در همین راستا نیروهای حشد شعبی اخیرا کمینی را برای تروریست های تکفیری داعش در جنوب غرب کرکوک ایجاد کردند.
رسانه های عراقی اعلام کردند که در این کمین، نیروهای حشد شعبی موفق شدند 5 عنصر تکفیری داعش را به هلاکت برسانند.
در این کمین همچنین نیروهای عراقی موفق شدند مقادیری از تسلیحات داعشی ها را کشف و ضبط کنند.
کد خبر 4301202 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 39 دقیقه پیش
موزه های غیرمیراثی در روز جهانی موزه تعطیل بودند

موزه های غیرمیراثی در روز جهانی موزه تعطیل بودند به گزارش خبرنگار مهر ،حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی شورا در جریان شصت و پنجمین جلسه شورا با اشاره به فعالیت شبانه روزی خانه موزه های زیر نظر مدیریت شهری و سازمان میراث فرهنگی به صورت رایگان گفت: همانطور که مستحضرید، موزه نقشی بسیار مهم در انتقال میراث گذشته به نسل های بعدی دارد. اقدام ارزنده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای افزایش تعامل شهروندان با موزه ها، همزمان با گرامی داشت روز جهانی موزه، همچون رایگان شدن بهای بازدید از موزه ها و نیز افزایش ساعت بازدید که با استقبال بسیار گسترده شهروندان نیز مواجه شد، درخور تقدیر و تشکر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
پارسال 144 هزار تن گندم در مازندران آسیاب شد

پارسال 144 هزار تن گندم در مازندران آسیاب شد به گزارش خبرگزاری مهر ، سید محمد جعفری بابیان اینکه تحریم های خارجی و افزایش قیمت ارز نباید ما را دچار اختلال کند عنوان کرد: باید باقدرت بیشتر ادامه دهیم و باید به صنعت آرد استان کمک کرد و برای همه دولت ها امنیت غذایی اولویت درجه اولی است و دیپلماسی گندم بسیار مهم است زیرا غلات به عنوان یک کالای استراتژیک و راهبردی به استقلال دولت ها و ملت ها کمک می کند.
جعفری با اشاره به اینکه تعامل خوب دستگاه های اجرایی با کارخانه ها آرد استان و به تبع آن اقدامات خوب صورت گرفته حاکی از آن است که این صنعت در مسیری صحیح و اصولی قرارگرفته اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
نوری زاده در لیست اعزام به چین قرار گرفت

نوری زاده در لیست اعزام به چین قرار گرفت به گزارش خبرنگار مهر ، مسابقات گرندپری جودو طی روزهای چهارم تا ششم خردادماه به میزبانی چین در هوهات برگزار می شود. برای حضور در این مسابقات 385 جودوکار از 49 کشور ثبت نام کرده اند.
فدراسیون جودو کشورمان که پیش از این قلم قرمز خود را بر روی نام 6 جودوکار کشیده بود، روز گذشته نام قاسم نوری زاده را وارد لیست کرد تا تیم اعزامی کشورمان به چین را 5 جودوکار تشکیل دهند.
بر همین اساس علیرضا خجسته و قاسم نوری زاده در وزن 66- کیلوگرم، محمدمحمدی بریمانلو در وزن 73- کیلوگرم، وحید نوری در وزن 90- کیلوگرم و جواد محجوب در وزن 100+ تیم ملی را همراهی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
سفر زودهنگام مربیان تکواندو به محل مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام

سفر زودهنگام مربیان تکواندو به محل مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام به گزارش خبرنگار مهر ، فدراسیون جهانی تکواندو چندی پیش به فدراسیون عضو اعلام کرده که مربیانی که قصد هدایت تیم های ملی را داشته و در مسابقات رسمی زیر نظر WT روی صندلی مربیگری خواهند نشست، باید در یک دوره کلاس آموزشی ویژه تحت نظارت این فدراسیون شرکت کنند.
این کلاس در قاره آسیا و پیش از آغاز رقابتهای قهرمانی کهن در ویتنام برگزار خواهد شد. به همین منظور کادر فنی تیم های ملی کشورمان شب گذشته راهی این کشور شدند تا در این کلاس شرکت کنند.
فریبرز عسگری، علی محمد بسحاق، پیام خانلرخانی، مهدی احمدی، مهرو کمرانی و ریحانه فولادی مربیانی بودند که جهت حضو در این کلاس راهی هوشیمینه شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 19 دقیقه پیش
جاذبه های گردشگری گلباف ناشناخته مانده است

جاذبه های گردشگری گلباف ناشناخته مانده است به گزارش خبرنگار مهر ، علی بابایی صبح یکشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی گلباف با اشاره به پیشرفت های این منطقه نسبت به گذشته اظهار کرد: باید اقدامات بیشتری برای رونق و پیشرفت این شهر انجام شود.
وی با اشاره به لزوم جذب گردشگر به گلباف گفت: جاذبه های گردشگری این منطقه ناشناخته مانده است و باید در این خصوص اطلاع رسانی بیشتری انجام شود.
بابایی از قلعه خندق، کوه های رنگی گلباف، آبگرم و بُندر جوشان به عنوان جاذبه های گردشگری این منطقه نام برد و گفت: برگزاری چهارمین جشنواره گیاهان دارویی و ترخون طی سال جاری اقدامی موثر برای معرفی جذابیت های بخش گلباف است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 19 دقیقه پیش
همکاری اندونزی با افغانستان در زمینه بانکداری اسلامی

همکاری اندونزی با افغانستان در زمینه بانکداری اسلامی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، سفارت اندونزی در کابل اعلام کرد که کشورش آماده است تا افغانستان را در ترویج بانکداری اسلامی کمک کند.
مسئولان در این سفارت اعلام کردند که به دلیل تجربه بالای اندونزی در بانکداری اسلامی، این کشور علاقمند است با بانک های اسلامی افغانستان در زمینه های فنی، همکاری کند.
سام آریادی معاون سفیر اندونزی در کابل گفت که کشورش تلاش دارد تا روابط افغانستان را با بانک های اسلامی کشورش گسترش دهد.
در همین حال٬ شماری از آگاهان اقتصادی می گویند که همکاری های دوجانبه بین اندونزی و افغانستان٬ می تواند باعث توانمند شدن سیستم بانکداری اسلامی در این کشور شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 29 دقیقه پیش
اجرای طرح استعدادیابی اسکواش برای دانش آموزان قمی

اجرای طرح استعدادیابی اسکواش برای دانش آموزان قمی وحید مولوی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار کرد: تلاش ما در هیئت اسکواش استان قم این است که بتوانیم با قوت و توان بیشتری با موج توسعه و پیشرفت اسکواش ایران در سطح آسیا همراه شویم و فدراسیون اسکواش پس از کسب موفقیت در آسیا به دنبال شناسایی قهرمانان جوان برای پشتوانه سازی آینده اسکواش ایران در سطح استان ها است.
وی افزود: یکی از برنامه های مهم و کلیدی برای این منظور انجام یک طرح دانش آموزی برای استعدادیابی دانش آموزان قمی در رشته اسکواش است به طوری که در این طرح، هدف اول این است که دانش آموزی با این رشته، مقررات و البته جذابیت های آن آشنا شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 29 دقیقه پیش
تولد دوقلوهای اسلامشهری در آمبولانس اورژانس

تولد دوقلوهای اسلامشهری در آمبولانس اورژانس محمد کرم درآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حوالی ساعت 17 روز گذشته طی تماس تلفنی از اسلامشهر مبنی بر درد شدید خانم باردار 29 ساله سریعا یک دستگاه آمبولانس اورژانس 115 به محل اعزام شد.
وی افزود: آمبولانس به سرعت در محل حاضر و خانم باردار به داخل آمبولانس انتقال داده شد.
مدیر روابط عمومی اورژانس 115 تهران ادامه داد: پس از معاینه بیمار، کارشناسان فوریت های پزشکی اورژانس متوجه زمان زایمان بیمارشده و برای نجات جان مادر و نوزاد تصمیم به زایمان در داخل آمبولاس گرفتند و اقدامات تخصصی برای زایمان انجام گرفت و سپس 2 نوزاد دوقلو و مادر به بیمارستان شهید فیاض بخش منتقل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 29 دقیقه پیش
نشست آشنایی با نهادهای بین المللی حقوقی مستقر در لاهه

نشست آشنایی با نهادهای بین المللی حقوقی مستقر در لاهه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، پنجمین نشست آشنایی با نهادهای بین المللی حقوقی یکم خردادماه با محوریت شناخت دیوان بین المللی کیفری برگزار می شود.
این نشست با سخنرانی برخط و ویدیویی دکتر هیراد از مسئولان این نهاد بین المللی حقوقی در لاهه هلند برگزار می شود.
ورود دانشجویان رشته های حقوق و علوم سیاسی تمامی دانشگاه ها به این نشست آزاد است.
کد خبر 4301106
زهرا ساختمانیان ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 29 دقیقه پیش
صدای سرداران شهید از پلاک هشت به گوش می رسد

صدای سرداران شهید از پلاک هشت به گوش می رسد به گزارش خبرگزاری مهر ، برنامه پلاک هشت هر روز از ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه پخش می شود و مباحثی از جمله تاریخ دفاع مقدس، دستاوردهای دفاعی، رویدادهای فرهنگی و تشریح پایه های اقتدار ایران در آن طرح می شود.
این برنامه به تازگی شروع به پخش صدای سرداران و فرماندهان شهید کرده است که هر روز به مدت چهار دقیقه در پلاک هشت شنیده می شود و تاکنون صدای سردارانی همچون شهید محمدرضا دستواره، شهیدان باکری، شهید چمران، شهید کاظمی، شهید باقری، شهید کاوه، حاج حمید عبدالوهاب، مرتضی صفاری و محمد شهبازی در این برنامه پخش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 23 ساعت و 39 دقیقه پیش
شب بازار گرگان مشتری ندارد/تقاضای دستفروشان برای تغییر مکان

شب بازار گرگان مشتری ندارد/تقاضای دستفروشان برای تغییر مکان خبرگزاری مهر - گروه استان ها: نزدیک به سه ماه از انتقال شب بازار گرگان از خیابان مطهری شمالی و فلکه کریمی به ترمینال پایانه شرق گلستان می گذرد. مدیریت شهری آن زمان هدف این جابجایی را برقراری نظم در سطح شهر عنوان کرد تا به نوعی هم شهروندان و هم دستفروشان در مکانی مناسب حضور یابند و به امکاناتی از قبیل روشنایی، سرویس بهداشتی و ... دسترسی داشته باشند.
اما حال پس از گذشت سه ماه دستفروشان این شب بازار از مکان فعلی خود که پایانه سابق شرق گرگان واقع در بلوار جرجان بوده ناراضی هستند و خواهان برگشت به محل سابق (خیابان مطهری شمالی و خیابان روزبه) برای دستفروشی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 49 دقیقه پیش
عروسک قوم ترکمن ثبت می شود/معرفی عروسک بومی به عزم ملی نیاز دارد

عروسک قوم ترکمن ثبت می شود/معرفی عروسک بومی به عزم ملی نیاز دارد لیلا کفاش زاده در گفتگو با خبرنگار مهر از ثبت ملی قورچوق عروسک قوم ترکمن در فهرست میراث ناملموس خبر داد و افزود: تاکنون دوتوک عروسک خراسان جنوبی، دهتولوک عروسک قشم، لیلی بازبازک عروسک متحرک، تکم عروسک آیینی نوروزی، بوکه بارانه عروسک باران خواهی، بی بی کگ عروسک آیینی اقوام زرتشتی و عروسک های قاشقی خراسان رضوی در فهرست آثار ناملموس ثبت شده اند. قورچوق عروسک قوم ترکمن نیز به زودی در فهرست آثار میراث ناملموس کشور ثبت خواهد شد.
مسئول دفتر پژوهش و آموزش کودکان و نوجوانان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در پاسخ به این که بعضی معتقدند ثبت در فهرست میراث ملی و حتی جهانی تنها باعث موزه ای شدن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آغاز رقابت کمانداران ایران و جهان در جام جهانی داخل سالن از فردا

آغاز رقابت کمانداران ایران و جهان در جام جهانی داخل سالن از فردا به گزارش خبرنگار مهر ، فدراسیون جهانی تیروکمان در هر سال میلادی برگزارکننده مسابقات جام جهانی داخل سالن است که در چهار مرحله برگزار می شود و در نهایت هم با برگزاری فینال فینالیست ها، برترین ها را معرفی می کند.
مرحله نخست این مسابقات در سال جاری میلادی، اواسط فروردین ماه در شانگهای چین برگزار شد اما تیم ملی تیروکمان ایران در این رقابت ها شرکت نکرد. با این حال حضور در مرحله دوم مسابقات در برنامه مصوب فدراسیون برای ملی پوشان قرار گرفت. این مرحله از رقابت ها از فردا دوشنبه در آنتالیا ترکیه آغاز آغاز می شود و تا 5 خردادماه ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
150 نفر در مناطق آسیب پذیر گرگان خدمات درمانی دریافت کردند

150 نفر در مناطق آسیب پذیر گرگان خدمات درمانی دریافت کردند به گزارش خبرنگار مهر ، تیم پزشک عمومی مرکز بهداشت گرگان شامگاه شنبه با حضور در مرکز نیکوکاری اباعبدالله الحسین (ع) گرگان به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر خدمات درمانی ارائه دادند.
این خدمات درمانی شامل ویزیت و توزیع داروی رایگان بین بیماران و نیازمندان بود.
در این طرح 150 نفر ویزیت شدند و خدمات رایگان دریافت کردند.
مرکز نیکوکاری اباعبدالله الحسین (ع) گرگان در کوی محتشم، یکی از محله های آسیب پذیر گرگان واقع است.
کد خبر 4300985 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بهره برداری از مدارس بازسازی شده در نقاط زلزله زده تا پاییز امسال

بهره برداری از مدارس بازسازی شده در نقاط زلزله زده تا پاییز امسال به گزارش خبرنگار مهر ، هوشنگ بازوند امروز یکشنبه در نشست پیگیری ساخت و ساز مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که با حضور رخشانی مهر، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در محل سالن تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه و مجموعه ایشان، مخلصانه در بازسازی مدارس مناطق زلزله زده عملکردمطلوبی داشتند.
وی با اشاره به خدمات نیروهای مسلح در امدادرسانی به زلزله زدگان، گفت: عملکرد ارتش و سپاه در امدادرسانی به زلزله زدگان به ویژه در مبحث امداد و نجات درخشان و قابل تقدیر بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مینا و دوستان 3 نوشته شد/ انیمیشن های ما کارگردان هنری ندارد

مینا و دوستان 3 نوشته شد/ انیمیشن های ما کارگردان هنری ندارد علیرضا محمدی نیکجه تهیه کننده مجموعه مینا و دوستان درباره فصل جدید این مجموعه به خبرنگار مهر گفت: فکر می کنم مینا و دوستان 2 از خرداد در شبکه دو پخش می شود و ما هم به دنبال تصویب ساخت فصل سوم این مجموعه هستیم.
وی درباره مینا و دوستان 3 بیان کرد: فیلمنامه فصل سوم و سیناپس های آن نگارش شده و قرار است در چهار فاز ساخته شود. فاز اول این مجموعه 26 قسمت 11 دقیقه ای است که در مرکز صبا ساخته می شود و حدود 2 ماه دیگر وارد پیش تولید این فصل می شویم.
این تهیه کننده درباره وضعیت انیمیشن در تلویزیون و اینکه چرا با توجه به تولید انیمیشن ها باز هم شبکه های پخش کننده ماهواره ای در حوزه انیمیشن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فکری: منتظر حامی مالی هستیم/ نمی دانم چه اتفاقی می افتد

فکری: منتظر حامی مالی هستیم/ نمی دانم چه اتفاقی می افتد محمود فکری در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص شرایط حضورش در نفت مسجد سلیمان گفت: هنوز نمی دانم چه اتفاقی قرار است رخ بدهد زیرا حامی مالی تیم ما مشخص نیست و با این شرایط تکلیف من هم برای ماندن یا نماندن معلوم نیست. شاید حامی مالی جدید خودش بخواهد سرمربی جدیدی را به خدمت بگیرد و نخواهد با من کار کند اما در مجموع چند روز آینده وضعیت مشخص خواهد شد.
سرمربی نفت مسجد سلیمان در پاسخ به این سئوال که آیا وضعیت حامی مالی مشخص نشده است یا خیر گفت: هنوز هیچ چیزی معلوم نیست و ما هم منتظر این هستیم تا ببینیم چه کسی حامی مالی خواهد شد و آیا حاضر با همکاری با ما هست یا خیر؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اصغر رحیمی:مدال آوران المپیک آرژانتین پاداش پای سکو اهدا می گیرند

اصغر رحیمی:مدال آوران المپیک آرژانتین پاداش پای سکو اهدا می گیرند اصغر رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیگیری برنامه های مربوط به آماده سازی کاروان اعزامی به بازی های المپیک جوانان آرژانتین در مورد ترکیب این کاروان و اینکه چه زمانی نهایی می شود؟ توضیح داد و گفت: بازی های المپیک جوانان مهرماه برگزار می شود. طبق اعلام کمیته برگزاری بازی ها تا تیرماه هم فرصت داریم تا ترکیب ورزشکاران مان در هر رشته و کادر فنی آنها را مشخص و نهایی کنیم. قاعدتا در همین فاصله زمانی ترکیب کاروان را نهایی می کنیم.
وی با یادآوری اینکه برای کاروان المپیک جوانان آرژانتین تا به امروز 32 سهمیه کسب شده است، ادامه داد: البته هنوز فرصت داریم تا این تعداد سهمیه را بیشتر کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
شهرداری باید به تعهد خود در ایجاد خانه تئاتر هنرمندان عمل کند

شهرداری باید به تعهد خود در ایجاد خانه تئاتر هنرمندان عمل کند به گزارش خبرنگار مهر ، مهدیه قافله باشی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که شنبه شب برگزار شد گفت: شورای شهر قزوین در جلسه با هنرمندان تعهداتی را داده است اما به نظر می رسد عزم جدی برای عمل به آن دیده نمی شود.
وی اضافه کرد: قرار بود خانه تئاتر هنرمندان را پیگیری و احداث کنیم اما هنوز هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و هنرمندان از این موضوع گلایه دارند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: بسیاری از پروژه هایی که قرار بود در روز شورا آماده افتتاح شود هنوز نیمه تمام مانده و باید پیگیر باشیم تا تکمیل شود.
چگینی: ورودی های شهری ساماندهی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نمایش 36 عکس با موضوع زن در نمایشگاه گروهی بانوان کردستانی

نمایش 36 عکس با موضوع زن در نمایشگاه گروهی بانوان کردستانی به گزارش خبرنگارمهر، نخستین نمایشگاه عکس گروهی جمعی از بانوان عکاس استان کردستان شامگاه گذشته در گالری هنر سنندج با حضور علاقمندان به این هنر برپا شد.
36 اثر از 21 عکاس زن از شهرهای مختلف استان کردستان با موضوع زن در این نمایشگاه در معرض دید همگان قرار گرفته و اینگونه بخشی از توانمندی بانوان فعال در حوزه هنر عکاسی به نمایش درآمده است.
اطلاع رسانی زمان و مکان برپایی این نمایشگاه طی دو هفته گذشته ازطریق شبکه های اجتماعی و پیامک انجام شده بود، با این وجود جای مسئولان به ویژه مدیران زن استان در این برنامه خالی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دخالت در امور شهرداری موجب غافل شدن شورا از وظایف نظارتی خود است

دخالت در امور شهرداری موجب غافل شدن شورا از وظایف نظارتی خود است به گزارش خبرنگار مهر ، علی جعفر محصولی روز شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اراک اظهار داشت: شورای شهر بیشتر نقش نظارتی دارد و دخالت در امور شهری و شهرداری روند درستی نیست، باید بدانیم که نظارت با دخالت متفاوت است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اراک افزود: دخالت در امور شهری و شهرداری، مدیریت شهری را به قهقرا می برد و در این صورت شورا از انجام وظایف نظارتی خود فاصله می گیرد.
محصولی عنوان کرد: نقش و وظیفه شورای اسلامی که منتخب و امانت دار مردم می باشد، ضمن پیگیری مطالبات مردم از مسئولین شهری، نظارت بر کار شهرداری و برخی از دستگاه ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
پذیرش کامل برنامه اقدام FATF، چه عواقبی برای کشور دارد؟

پذیرش کامل برنامه اقدام FATF، چه عواقبی برای کشور دارد؟ به گزارش خبرگزاری مهر ، میثاق حمیدیان در یادداشتی، تبعات الحاق ایران به برنامه اقدام FATF را مورد اشاره قرار داده است که از نظرتان می گذرد:
گفته می شود قرار است، در مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا، بحث اجرای توصیه های گروه ویژه اقدام مالی از طرف اروپا به ایران تحمیل شود و هم چنین با توجه به اینکه حدود یک ماه تا اجلاس ماه ژوئن FATF باقی مانده است و ایران نیز (مجلس ایران) باید، 4 خواسته اصلی FATF، یعنی تصویب کامل دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم و اصلاح لوایح دو قانون مبارزه با پولشوئی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
پلیس صهیونیستی 21 فلسطینی را در حیفا بازداشت کرد

پلیس صهیونیستی 21 فلسطینی را در حیفا بازداشت کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، پلیس رژیم اشغالگر در برخورد با شرکت کنندگان در تظاهرات حمایت از غزه در شهر اشغالی حیفا، بیست و یک نفر را بازداشت کرد.
برای اولین بار طی چند دهه گذشته فلسطینیان ساکن شهر اشغالی حیفا در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، دست به برگزاری تظاهرات گسترده در این شهر زدند.
گفتنی است این تظاهرات در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه انجام شد.
کد خبر 4301009 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
توسعه محور شرق چشم انتظار بودجه/قرارگاه خاتم پیش قدم شود

توسعه محور شرق چشم انتظار بودجه/قرارگاه خاتم پیش قدم شود به گزارش خبرنگار مهر ، پروژه ریلی 1340 کیلومتری چابهار سرخس که قرار بود محور توسعه استان های محروم و مرزی شرق کشور قرار گیرد هم اکنون بعد از گذشت 8 سال از شروع عملیات عمرانی آن به کندی پیش می رود. زیرساختی که به واسطه فعال کردن حمل و نقل ریلی در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی و فعال کردن ظرفیت عظیم معادن شرق کشور و به تبع آن، اشتغال زایی باعث شکوفایی اقتصادی این مناطق خواهد شد.
احداث این محور ریلی همچنین درآمدهای سرشاری از حمل بارهای ترانزیتی برای کشور به ارمغان خواهد آورد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
افزایش نرخ خودکشی در بین نوجوانان آمریکایی

افزایش نرخ خودکشی در بین نوجوانان آمریکایی به گزارش خبرنگار مهر ، به گفته دکتر گریگوری پلمونس ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واندربیلت کارولینای شمالی، این یافته ها تعجب اور نیستند و دانشکده ها و کالج ها هم در مورد افزایش چشمگیر شیوع اضطراب و افسردگی در بین دانشجویان و در استفاده از خدمات مشاوره گزارش داده اند.
وی در ادامه می افزاید: ما از بررسی مطالعات قبلی هم می دانیم که کمتر از نیمی از افراد جوان مبتلا به اختلالات روانی درصدد درمان برمی آیند. برنامه ما تشویق پزشکان مراقبت های اولیه به آغاز غربالگری برای افسردگی است.
به گفته محققان، در حال حاضر خودکشی سومین عامل مرگ و میر در بین نوجوانان آمریکایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نظام هر زمان اراده کند،فیلتر شکن ها را کاملا مسدود می کند

نظام هر زمان اراده کند،فیلتر شکن ها را کاملا مسدود می کند به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر عبدالصمد خرم آبادی در قالب یادداشتی در کانال خود در پیام رسان سروش نوشت: مسدود سازی تلگرام بطور موفقیت آمیز طبق برنامه پیش می رود.
فیلتر ومسدود سازی قسمتی از تلگرام در ایران باعث سقوط فاحش رتبه تلگرام در ایران و جهان شده است.
آنچه در نمودار فوق مشاهده می کنید منحی سقوط ناگهانی و آبشاری رتبه تلگرام است که سایت الکسا آن را ترسیم کرده است.
ظرف چند روز رتبه telegram.me یکصد پله در ایران و دهها پله در جهان سقوط کرد
با وجودی که به منظور انتقال آرام مردم به پیام رسان های داخلی هنوز برخی از نسخه های فارسی تلگرام مسدود نشده اند و علیرغم اینکه هنوز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
کشف 342 کیلو تریاک و حشیش در یزد

کشف 342 کیلو تریاک و حشیش در یزد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدحسین ستوده نیا اظهار داشت: در راستای مبارزه بی امان با سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان با کار اطلاعاتی از خبری پیرامون حرکت قاچاقچیان با یک محموله موادمخدر از استان های جنوبی به سمت پایتخت مطلع شدند.
وی افزود: روز گذشته ماموران پلیس حین کنترل محورهای مواصلاتی، یک دستگاه خودرو سواری مربوط به قاچاقچیان را مشاهده و آن را متوقف کردند.
ستوده نیا ادامه داد: ماموران در این عملیات، 342 کیلو انواع موادمخدر شامل 209 کیلو تریاک و 133 کیلو حشیش را کشف و سه نفر از سوداگران مرگ را نیز دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
توقف رئال مادرید در زمین ویارئال/ اتلتیکو مادرید نایب قهرمان شد

توقف رئال مادرید در زمین ویارئال/ اتلتیکو مادرید نایب قهرمان شد به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم فوتبال رئال مادرید شنبه شب در هفته سی و هشتم رقابتهای لالیگا در زمین ویارئال به میدان رفت و برابر این تیم 2 بر 2 متوقف شد.
رئال مادرید ابتدا با گل های گرت بیل (11) و کریستیانو رونالدو (32) از مهمان خود پیش افتاد و نیمه نخست را با برتری به پایان برد.
در نیمه دوم ویارئال شرایط را به سود خود تغییر داد. مارتینز (70) و سامو کاستیلیو (86) با گل های خود کار را به تساوی کشاندند.
رئال مادرید با این تساوی 76 امتیازی شد و در رده سوم باقی ماند. با این نتیجه نایب قهرمانی اتلتیکو مادرید هم مسجل شد. این تیم با 78 و یک بازی کمتر در مکان دوم ایستاده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
حیدر العبادی: انتخابات عراق، پیروزی بزرگ برای دموکراسی بود

حیدر العبادی: انتخابات عراق، پیروزی بزرگ برای دموکراسی بود به گزارش خبرگزاری مهر ، حیدر العبادی نخست وزیر عراق با اشاره به شرکت آزادانه مردان و زنان عراقی در انتخابات دوازدهم ماه می، این اتفاق را موجب مباهات و افتخار مردم عراق نامید.
وی در مطلبی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد تاکید کرد این انتخابات که چهارمین انتخابات سراسری عراق از سال 2003 تا کنون به شمار می رود، یک پیروزی بزرگ برای دموکراسی بود.
به نوشته العبادی با وجود این که مشارکت در این دوره از انتخابات آنگونه که انتظار می رفت نبود، اما شرکت کنندگان به نامزدهای خود فراتر از فرقه و قوم و گروه بندی رای دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
افتخارات استان یزد باید با زبان هنر ماندگار شود

افتخارات استان یزد باید با زبان هنر ماندگار شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی طالبی امشب در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس خبری شکوه مشارکت به مناسبت سالگرد انتخابات 29 اردیبهشت، با بیان اینکه استان یزد در سال گذشته و در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا توانست به لحاظ درصد مشارکت رتبه اول را در کشور به دست آورد، اظهار داشت: امسال در اولین سالگرد این افتخارآفرینی بزرگ روابط عمومی استانداری تصمیم گرفت صحنه هایی از این حضور و مشارکت مردمی را دوباره به نمایش بگذارد .
وی با بیان اینکه مشارکت 93 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
اروپا با تنگ تر شدن حلقه تحریم های آمریکا ایران را رها نمی کند

اروپا با تنگ تر شدن حلقه تحریم های آمریکا ایران را رها نمی کند به گزارش خبرنگار مهر ، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه اگر آمریکا حلقه تحریم های خود علیه ایران را تنگ تر کند آیا در ایران باقی می مانند توضیح داد: من و تیم همراهم به ایران آمدیم تا موانع و مشکلات مربوط به حضورشرکت های اروپایی در ایران را بررسی کنیم و راه حل هایی برای آن ارائه دهیم اما روند کلی اتحادیه اروپا به این ترتیب نیست که اگر آمریکایی ها تحریم ها را تشدید کردند ایران را ترک کنیم.
میگل آریاس کانیته در مراسم دیدار با رضا اردکانیان وزیر نیرو با تاکید بر اینکه به همراه اعضایی که از اتحادیه اروپا به ایران آمده اند قصد داریم طی چندین جلسه با مسئولین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
در جام جهانی با قدرت بازی خواهیم کرد/ ازبکستان حریف آسانی نبود

در جام جهانی با قدرت بازی خواهیم کرد/ ازبکستان حریف آسانی نبود به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا جهانبخش پس از پیروزی یک بر صفر تیم ملی مقابل تیم ملی ازبکستان در ورزشگاه آزادی گفت: بازی خوبی را از دو تیم شاهد بودیم. ما در شرایط خوبی بسر می بریم اما هنوز به ایده آل نرسیده ایم و زمان می برد تا بتوانیم به هماهنگی کامل دست پیدا کنیم.
وی تاکید کرد: ازبکستان حریف سختی برای ما بود و اعتقاد دارم از تیم اصلی شان بهتر بودند و در مواقعی هم ما را در این دیدار اذیت کردند.
مهاجم تیم ملی ایران افزود: جام جهانی سختی پیش رو داریم و در گروهی قرار گرفته ایم که سه تیم بزرگ دنیا در آن قرار دارند اما مطمئن باشید با قدرت بازی خواهیم کرد تا بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
شیرینی کاسمسا زیر زبان همسایه ها/سفره افطار عطر برساق می گیرد

شیرینی کاسمسا زیر زبان همسایه ها/سفره افطار عطر برساق می گیرد خبرگزاری مهر - گروه استان ها: رمضان آرام آرام قدم های مبارکش را به چشم های منتظر گذاشته تا یک ماه دیگر مهمان دل های مشتاقان خود باشد و این مردم لرستان هستند که چشم بر جاده زمان دوخته بودند که هرچه زودتر مسافر رمضان از راه برسد تا با دست های به آسمان و سینه های معطر از عطر وجود خدا را در آغوشش گیرند.
دست پاکی ها و خوبی ها بر شانه روزه داران
رمضان ماه شستشوی دل ها از غبار گناهان و ماهی است که انگشت اشاره به آنچه خوبی هاست نشانه می رود، این است که شمار گناه در این 30 روزه خدایی کاهش یافته و این روزه دار است که دست به دامان پاکی ها می شود تا سپری بسازد از دعا و مناجات رو به آنچه از ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
تیم ملی والیبال ایران برابر صربستان شکست خورد

تیم ملی والیبال ایران برابر صربستان شکست خورد به گزارش خبرنگار مهر ، تیم ملی والیبال که به منظور برپایی اردوی تدارکاتی پیش از مسابقات لیگ ملت ها در صربستان حاضر است امشب در دومین دیدار دوستانه خود مقابل صربستان با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شد.
تیم ایران با ترکیب معروف، غفور، موسوی، فائزی، عبادی پور، شریفی ومرندی آغاز گر بازی بود و در سه ست متوالی با امتیازهای 25 ، 23، 25 ، 20 و 25 بر 21 نتیجه را واگذار کرد.
ملی پوشان شب گذشته در نخستین دیدار دوستانه مقابل صربستان 3 بر1 پیروز شده بودند.
شاگردان ایگور کولاکوویچ در هفته های اول تا چهارم لیگ ملت های والیبال در کشورهای فرانسه، آرژانتین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
ایران 1- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه

ایران 1- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه دریافت 7 MB
کد خبر 4300969 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
انفجار در تاسیسات شیمیایی تگزاس 20 زخمی بر جا گذاشت

انفجار در تاسیسات شیمیایی تگزاس 20 زخمی بر جا گذاشت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، وقوع یک انفجار در تاسیسات شیمیایی در نزدیکی شهر هوستون واقع در ایالت تگزاس موجب زخمی شدن 20 نفر و مفقود شدن دست کم یک نفر شد.
این انفجار که با یک آتش سوزی عظیم همراه بود در تاسیسات کارخانه شیمیایی در پاسادنا و پیش از ساعت 11 به وقت محلی رخ داد.
بنا بر گزارش ها دقایقی پس از این انفجار، گروه های آتش نشان و امداد گر به محل حادثه اعزام شدند. بر این اساس دو نفر از زخمی ها به خطر شدت جراحات به بیمارستان منتقل شدند.
کد خبر 4300970 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
ایران توانایی صعود از گروهش را دارد/ کی روش مربی باهوشی است

ایران توانایی صعود از گروهش را دارد/ کی روش مربی باهوشی است به گزارش خبرنگار مهر ، تیمور کاپادزه پس از باخت یک بر صفر امشب تیم ملی فوتبال ازبکستان در ورزشگاه آزادی تهران مقابل تیم ملی فوتبال ایران در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی تهران گفت: تیم ایران تیمی بسیار خوب و جنگنده و تاکتیک پذیر است. در گروهی قرار گرفته اید که گروه سختی است. با این حال کی روش مربی باهوشی است و فکر می کنم با این شرایط بتوانید از گروه تان صعود کنید.
وی در مورد تیم ملی ازبکستان نیز گفت: از جمع بازیکنانی که در دیدار برابر ایران به میدان رفتند هفت تا هشت بازیکن در جام ملت های آسیا برای تیم ملی ازبکستان بازی خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
کشف 41 کیلو هروئین و 50 کیلو حشیش در البرز/دستگیری چهار نفر

کشف 41 کیلو هروئین و 50 کیلو حشیش در البرز/دستگیری چهار نفر سرهنگ علی عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار کرد: در راستای اقدامات اطلاعاتی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز بر روی عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر از فعالیت سه نفر در امر تهیه و توزیع مواد مخدر و محل دپو مواد در تهران مطلع شدند .
وی در ادامه افزود: مأموران این پلیس با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ و طی یک عملیات مشترک پس از تحت نظر قرار دادن محل دپو مواد مخدر در یک فرصت مناسب پس از ورود به مکان موردنظر، در بازرسی ازآنجا مقدار 41 کیلو و 200 گرم هرویین و مقدار 823 گرم مرفین کشف و یک دستگاه خودرو پراید وانت از قاچاقچیان توقیف و در این رابطه سه نفر دستگیر شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
برنامه های ستاد گرامیداشت روز ملی مقاومت در گیلان اعلام شد

برنامه های ستاد گرامیداشت روز ملی مقاومت در گیلان اعلام شد به گزارش خبرنگار مهر ، بعدازظهر شنبه جلسه ستاد هماهنگی برنامه های گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت با حضور اعضای ستاد در رشت برگزار شد. در این جلسه هرکدام از اعضای برنامه های مربوط به حوزه خود را بیان کردند.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به فرارسیدن سی و ششمین سالگرد آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: در همین راستا برنامه های مختلفی در سطح استان پیش بینی شده است.
رسول جلائی با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت مردم خرمشهر، رزمندگان و همچنین امدادهای غیبی الهی سبب بدست آوردن این پیروزی بزرگ و تأثیرگذارشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پیروزی تیم ملی فوتبال برابر ازبکستان/ آغاز راه سخت در دیداری آسان

پیروزی تیم ملی فوتبال برابر ازبکستان/ آغاز راه سخت در دیداری آسان به گزارش خبرنگار مهر ، تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی آماده می کند، از ساعت 21 امروز شنبه در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی ازبکستان رفت که این بازی با برتری یک بر صفر شاگردان کی روش به پایان رسید. روزبه چشمی(16) برای ایران گل زد.
در این بازی که در ورزشگاه آزادی تهران و با حضور بیش از 20 هزار تماشاگر برگزار شد امیر عابدزاده، وریا غفوری، محمدرضا خانزاده، سید مجید حسینی، علی قلی زاده، روزبه چشمی، کریم انصاریفرد، احسان حاج صفی، مهدی ترابی، رضا قوچان نژاد و مهدی طارمی از ابتدا برای تیم ملی به میدان رفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
برندگان فستیوال کن معرفی شدند/ جایزه بزرگ برای اسپایک لی

برندگان فستیوال کن معرفی شدند/ جایزه بزرگ برای اسپایک لی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، فستیوال فیلم کن دقایقی پیش مراسم اختتامیه خود را شروع و کیت بلانشت رییس هیات داوران جوایز بخش های اصلی رقابت را به برندگان اهدا کرد.
مراسم در ساعت 7:15 به وقت محلی (9:45 به وقت تهران) آغاز شد و ادوارد بائر به عنوان مجری روی صحنه رفت.
جایزه دوربین طلایی بهترین فیلم بلند اول به فیلم دختر ساخته لوکاس دونت رسید. ویکتور پولستر ستاره 16 ساله فیلم دونت جمعه شب در بخش جانبی نوعی نگاه موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر شده بود.
جایزه دوربین طلایی توسط هیات داورانی اهدا شد که از اعضای آن می توان به اورسولا مایر کارگردان سوئدی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
چلسی فاتح جام حذفی انگلیس شد/ ناکامی مورینیو مقابل تیم سابق

چلسی فاتح جام حذفی انگلیس شد/ ناکامی مورینیو مقابل تیم سابق به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم های فوتبال چلسی و منچستر یونایتد روز شنبه دیدار نهایی رقابتهای جام حذفی باشگاههای انگلیس را در ورزشگاه اولدترافورد برگزار کردند که در پایان آبی پوشان لندنی یک بر صفر پیروز شدند.
ادن هازارد در دقیقه 22 از روی نقطه پنالتی دروازه شیاطین سرخ را باز کرد.
بازیکنان منچستر یونایتد به شدت نسبت به این پنالتی اعتراض داشتند. در تصاویر تلویزیونی نیز مشخص شد فیل جونز روی ادن هازارد مرتکب پنالتی نشده بود با این حال مایکل اولیور، داور این بازی چنین اعتقادی نداشت. اولیور در بازی رئال مادرید برابر یوونتوس نیز یک پنالتی پر سر و صدار را به سود مادریدی ها اعلام کرده بود که ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
دستگیری سارق حرفه ای در کرج/اعتراف به 17 فقره سرقت

دستگیری سارق حرفه ای در کرج/اعتراف به 17 فقره سرقت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت پلیس، سرهنگ حسنعلی فیروز خواه اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از برخی از مغازه ها و مراکز خرید در سطح شهر کرج، دستگیری سارق در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت .
وی در ادامه افزود: مأموران کلانتری 16 حصارک با گشت زنی های نامحسوس و انجام اقدامات اطلاعاتی و بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته در محل های وقوع سرقت، موفق به شناسایی تصویر فرد و خودرویی شدند که در تمامی سرقت ها وجود داشت .
فرمانده انتظامی کرج تأکید کرد: پس از شناسایی مخفیگاه متهم و تحت نظر قرار دادن ترددهای وی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
رسانه ملی حافظ ارزشهای انقلاب است

رسانه ملی حافظ ارزشهای انقلاب است به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام نجفقلی زاده سرایی در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در این دیدار ضمن تبیین نقش رسانه ملی در حفظ و گسترش ارزشهای انقلاب اسلامی گفت: چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی هجمه های بی شماری علیه صدا و سیما وارد می شود که خدمتگزاران نظام اسلامی در این رسانه با از خودگذشتگی و تلاش خستگی ناپذیر به نحو موثری با این هجمه ها مقابله می کنند.
وی با اشاره به رسالت سنگین رزمندگان حوزه های مختلف در دفاع از انقلاب اسلامی، فعالیت و اقدامات صدا و سیما را در مبارزه با قداست زدایی دشمنان بسیار ارزنده دانست و از تلاش های مجدانه صدا و سیمای مرکز آذربایجان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
تالاب قوپی باباعلی مهاباد احیا شد

تالاب قوپی باباعلی مهاباد احیا شد به گزارش خبرگزاری مهر ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد در این خصوص گفت: به سبب بارشهای بهاری 300 هکتار ازتالاب قوپی باباعلی احیاء شده است.
فاروق سخنور افزود: بارشهای بهاری و پرآبی رودخانه مهاباد، نزدیک به 300 هکتار از یک هزار و200 هکتاری تالاب قوپی باباعلی را که در سالهای گذشته خشک شده بود احیاء کرده و هم اکنون میزبان پرندگان مهاجر است که در آن لانه گذاری کرده اند.
وی ادامه داد: همچنین به سبب بارشهای بهاری وضعیت بخشی از تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد که در معرض خطر خشک شدگی قرار داشت در وضعیت بسیار مناسبی قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
محور خلخال – پونل به دلیل رانش کوه مسدود شد/اعلام مسیر جایگزین

محور خلخال – پونل به دلیل رانش کوه مسدود شد/اعلام مسیر جایگزین رئیس پلیس راه استان اردبیل در این خصوص طی گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد که رانش کوه در کیلومتر 35 این محور از سمت خلخال به پونل رخ داده و موجب مسدود شدن جاده ارتباطی بین دو استان شده است.
سرهنگ حجت فتاحی با بیان اینکه که این محور یکی از محورهای اتصالی استان اردبیل به استان گیلان است، تصریح کرد: در اثر رانش کوه 150 متر از طول جاده به ارتفاع بیش از یک متر با سنگ پوشیده شده است.
وی با تاکید براینکه تردد در این مسیر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست، ادامه داد: رانندگان و مسافرانی که از سمت خلخال قصد سفر به استان گیلان را دارند می توانند از محور خلخال – اسالم استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
ساخت تالار مرکزی شیراز در حال پی گیری است

ساخت تالار مرکزی شیراز در حال پی گیری است به گزارش خبرنگار مهر ، جمشید جعفرپور، شنبه شب در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با توجه به دوران مدیریت بهزاد مریدی در جایگاه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: به گواه ناظران و کارشناسان فرهنگی و هنری در این دوره تلاش مشکوری و کارنامه درخشانی رقم خورد که کم نظیر است.
نماینده مردم خنج، لارستان و گراش در عین حال انتصاب صابر سهرابی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را نمونه ای از بکار گیری نیروهای متعلق به اهل فرهنگ دانست و افزود: باید این روند را در سپردن امور به اهلش به فال نیک گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
سرخط خبرهای 29اردیبهشت ماه

سرخط خبرهای 29اردیبهشت ماه مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: audio/mp3
کد خبر 4300935 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
پرش از بالن بدون چتر نجات

پرش از بالن بدون چتر نجات دریافت 5 MB
کد خبر 4300938 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
اختتامیه فستیوال فیلم کن آغاز شد

اختتامیه فستیوال فیلم کن آغاز شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، فستیوال فیلم کن دقایقی پیش مراسم اختتامیه خود را شروع و کیت بلانشت رییس هیات داوران جوایز بخش های اصلی رقابت را به برندگان اهدا کرد.
مراسم در ساعت 7:15 به وقت محلی (9:45 به وقت تهران) آغاز شد و ادوارد بائر به عنوان مجری روی صحنه رفت.
این خبر تکمیل می شود...
کد خبر 4300933 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند/9 فوتی داشته ایم

مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند/9 فوتی داشته ایم به گزارش خبرگزاری مهر ، مجتبی خالدی، گفت: افرادی که به طبیعت می روند و یا به تجربه سال های گذشته، قارچ هایی را از کوهستان ها و کوهپایه ها جمع آوری می کردند، امسال به دلیل بارش های بهاری مراقب باشند که قارچ های سمی را نچینند.
وی تصریح کرد: مصرف و حتی لمس قارچ های سمی کوهپایه ای یا کوهستانی ممکن است مسمومیت ایجاد کند اما تمام افرادی که دچار مسمومیت گوارشی شدند، سابقه مصرف این گونه قارچ ها در سالهای گذشته را داشته اند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: برخی افراد قارچ های کوهی و طبیعی را جمع آوری و برای فروش و امرار معاش به مغازه ها ارائه می دادند و مردم هم به ویژه در استانهای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
خداحافظی احساسی بوفون همراه با تشویق هواداران

خداحافظی احساسی بوفون همراه با تشویق هواداران دریافت 2 MB
کد خبر 4300926 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
نمایندگان شیراز دولت را اذیت نمی کنند

نمایندگان شیراز دولت را اذیت نمی کنند به گزارش خبرنگار مهر ، هادی حسینی شامگاه شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تبریک حلول ماه رمضان خطاب به اصحاب فرهنگ، هنر و ادب استان با اشاره به اینکه جامعه نیاز به نشاط دارد تصریح کرد: جامعه اگر شادی نداشته باشد منفجر خواهد شد، زیرا از شیراز انتظار داریم فردای کشور را مددکار باشد.
وی درخصوص انتخاب صابر سهرابی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تصریح کرد: با توجه به اینکه مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در میان مسئولان استان مانند چراغ بدرخشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
بازدید واعظی از نمایشگاه عکس دوباره ایران

بازدید واعظی از نمایشگاه عکس دوباره ایران به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز به مناسبت سالگرد برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از نمایشگاه عکس با موضوع حضور پر شور مردم در انتخابات سال 96 بازدید کرد.
محمود واعظی ضمن بازدید از این نمایشگاه که با عنوان دوباره ایران در فرهنگ سرای هنر برگزار شده است از عکاسان، هنرمندان و دست اندرکاران این نمایشگاه قدردانی کرد.
در این نمایشگاه حدود 150 قطعه عکس از عکاسان بنام کشورمان از شورهیجان مردم در انتخابات 29 اردیبهشت سال 96 به نمایش گذاشته شده است.
کد خبر 4300918
جواد بخشی الموتی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
روحانی:دولت آمریکا می خواست ایران را منزوی کند اما نتیجه عکس گرفت

روحانی:دولت آمریکا می خواست ایران را منزوی کند اما نتیجه عکس گرفت به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه شنبه در دیدار صمیمی با جمعی از زنان، جوانان و دانشجویان با بیان اینکه ماه رمضان، ما را برای تحمل و گذر از سختی ها آماده می کند، گفت: راه ما به سمت پیروزی، استقامت و امید است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه از 29 اردیبهشت 96 تاکنون یعنی در یک سال گذشته با سختی ها و حوادث بسیار زیادی مواجه بودیم، اظهار داشت: گاهی این مشکلات بخاطر رفتار طبیعت با ما بود آنجایی که سیل و زلزله را تجربه کردیم و گاهی هم سخنان و شیوه های ناپسندی که نشان می داد که برخی هنوز هم 29 اردیبهشت 96 را باور نکرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مراسم گرامیداشت شهادت پاسدار کرمانشاهی برگزار می شود

مراسم گرامیداشت شهادت پاسدار کرمانشاهی برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ؛ پاسدار شهید دانیال صفری از نیروهای تیپ ویژه صابرین چند روز گذشته در دفاع از حریم ولایت در جنوب شرق کشور به شهادت رسید.
قرارگاه منطقه ای نجف اشرف و سپاه حضرت نبی اکرم طی اطلاعیه ای با تسلیت شهادت این شهید والامقام اعلام کرد: به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره این شهید مراسمی فردا یکشنبه از ساعت 14:30 با حضور مردم شهید پرور و قدر شناس کرمانشاه در مسجدالنبی (ص) واقع در بلوار طاق بستان برگزار می شود.
کد خبر 4300917 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
غرق شدن مرد 39 ساله در رودخانه بازفت کوهرنگ

غرق شدن مرد 39 ساله در رودخانه بازفت کوهرنگ بیژن طاهری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به غرق شدن مرد 39 ساله در رودخانه بازفت کوهرنگ، اظهار داشت: جسد این مرد 39 ساله در رودخانه بازفت پیدا شده است و به پزشک قانونی منتقل شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون چهار نفر در شهرستان کوهرنگ غرق شده اند، بیان کرد: سه نفر از آنها در پی وقوع سیلاب جان خود را از دست داده اند.
کوهرنگ در فاصله 90 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
کد خبر 4300911 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
انتظار کی روش و شاگردان برآورده نشد

انتظار کی روش و شاگردان برآورده نشد به گزارش خبرنگار مهر ، دیدار تیم های فوتبال ایران و ازبکستان در حالی از ساعت 21 در ورزشگاه آزادی آغاز شد که حاشیه هایی را پیش از شروع بازی به همراه داشت:
* در حالیکه بازی با ازبکستان آخرین دیدار تیم ملی در ورزشگاه آزادی تهران در اردوی داخلی پیش از بازی های جام جهانی محسوب می شود استقبال کمی توسط هواداران صورت گرفته بود. این در حالی است که تماشای بازی تیم ملی ایران و ازبکستان رایگان اعلام شده بود و حدود 10 هزار نفر پیش از شروع بازی در ورزشگاه آزادی حضور داشتند.
* استیج مخصوصی برای ورود ملی پوشان به داخل زمین تهیه شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ترکیب تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان مشخص شد

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان مشخص شد به گزارش خبرنگار مهر ، ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای بازی دوستانه امشب مقابل تیم ملی فوتبال ازبکستان مشخص شد که به شرح زیر است:
امیر عابدزاده، وریا غفوری، محمدرضا خانزاده، سید مجید حسینی، علی قلی زاده، روزبه چشمی، کریم انصاریفرد، احسان حاج صفی، مهدی ترابی، رضا قوچان نژاد و مهدی طارمی.
کد خبر 4300899
مهدی مرتضویان ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
نشست شفر با مسئولان باشگاه استقلال/ برنامه آینده آبی ها مرور شد

نشست شفر با مسئولان باشگاه استقلال/ برنامه آینده آبی ها مرور شد به گزارش خبرگزاری مهر ، جلسه ای عصر روز شنبه در دفتر سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور وینفرد شفر سرمربی، اکبرعباسی ملکی عضو هیات مدیره و سید پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال برگزار شد.
در این جلسه پیرامون برنامه های پیش روی استقلال و نحوه آماده سازی تیم برای فصل آینده صحبت هایی میان سرمربی و کادر مدریتی باشگاه رد و بدل شد.
کد خبر 4300908 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
سوختن برنده جایزه اصلی فیپرشی کن شد/ معرفی چند برنده

سوختن برنده جایزه اصلی فیپرشی کن شد/ معرفی چند برنده به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، سوختن ساخته لی چانگ-دونگ کارگردانی از کره جنوبی به عنوان برنده جایزه اصلی فیپرشی جشنواره فیلم کن 2018 و به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد.
در بخش جوایز کلیسای جهانی نیز جایزه اصلی به کفرناحوم فیلمی از نادین لبکی رسید و از فیلم مرد سیاه کوکلوس کلن ساخته اسپایک لی نیز تجلیل ویژه به عمل آمد.
دختر ساخته لوکاس دونت نیز از سوی فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) به عنوان بهترین فیلم بخش نوعی نگاه انتخاب شد و یک روز ساخته سوفا زیلاگی بهترین فیلم دو هفته کارگردان ها یا هفته منتقدان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
7 تورنمنت ورزشی بین المللی در گلستان برگزار می شود

7 تورنمنت ورزشی بین المللی در گلستان برگزار می شود بهمن طیبی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار کرد: امسال هفت تورنمنت ورزشی بین المللی بزرگ به میزبانی استان گلستان برگزار می شود و توافقات لازم با فدراسیون های مربوطه انجام شده است.
وی افزود: هفتمین دوره مسابقات بین المللی ووشو جام پارس از اول تا پنجم تیرماه در شهرستان گرگان برگزار می شود که تیم های پارس جنوبی و منتخب گلستان، نمایندگان ایران در این رقابت ها خواهند بود.
طیبی تصریح کرد: میزبانی مسابقات بسکتبال جوانان غرب آسیا در گرگان مورد تائید رئیس فدراسیون قرار گرفته و در صورت تائید کنفدراسیون بسکتبال آسیا این رقابت ها مردادماه در مرکز استان گلستان برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اعتراض مردم پلدختر نسبت به سخنرانی مدیرکل ارشاد لرستان

اعتراض مردم پلدختر نسبت به سخنرانی مدیرکل ارشاد لرستان به گزارش خبرنگار مهر ، عصر شنبه مراسم سومین کنگره شهید شکارچی که در سالن ارشاد پلدختر برگزارشد با اعتراض عده ای نسبت به سخنرانی حجت الاسلام حمیدرضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به تشنج کشیده شد.
در این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به عنوان سومین سخنران پس از حجت الاسلام سوری امام جمعه پلدختر و حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی روی سن رفت که با اعتراض تعدادی از شرکت کنندگان در کنگره مواجه شد.
تعدادی از شرکت کنندگان در این مراسم با آغاز سخنرانی مدیرکل ارشاد استان لرستان به نشانه اعتراض به حضور وی به سردادن شعار هایی پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اعزام 160 استاد تفسیر قرآن به سراسر کشور

اعزام 160 استاد تفسیر قرآن به سراسر کشور به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سیدمرتضی میرکتولی، ظهر شنبه در نشستی خبری با بیان اینکه قرآن کریم دارای دو نزول مستقیم و غیرمستقیم و بی واسطه است، افزود: قرآن کریم یک بار بر قلب مهربان و نازنین پیامبر(ص) نازل شد و نزول دوم نیز نزول برای همه توده ها و آحاد مردم در همه عصرها و نسل ها بوده است.
وی با بیان اینکه خداوند در درون انسان فطرت را قرار داد و این فطرت الهی نیاز به یک همراه دارد، اظهار داشت: بدون مبالغه قرآن کریم برترین کتاب عالم و سلطان بر همه کتب قبلی است.
دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه تأکید کرد: اگر قرآن نبود چهره الهی انبیاء مخدوش بود و اثری از ادیان قبلی باقی نبود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
سرپرست جدید دانشگاه محقق اردبیلی معرفی شد

سرپرست جدید دانشگاه محقق اردبیلی معرفی شد به گزارش خبرنگار مهر ، در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه محقق اردبیلی که بعد از ظهر شنبه برگزار شد، سرپرست جدید این دانشگاه طی سخنانی برلزوم شناسایی نیازها و پاسخگوی به آنها تاکید کرد و افزود: امروز رشد علم و فناوری شتاب روز افزونی دارد و این شتاب سبب چالش دانشگاه ها شده است .
عزیز حبیبی با بیان اینکه در این خصوص باید رشد دانشگاه را از شتاب فناوری ها بیشتر کرده و حتی از آن جلوتر باشیم، تصریح کرد: دومین چالش پیش روی آموزش عالی، تغییر جمعیتی است زیرا زمانی دانشجویان دنبال دانشگاه ها بودند اما الان باید با ارتقای کیفیت خدمات، دانشگاه ها دنبال جذب دانشجویان برتر باشند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
یک محکوم به قصاص در مراوه تپه با گذشت اولیای دم بخشیده شد

یک محکوم به قصاص در مراوه تپه با گذشت اولیای دم بخشیده شد به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، مرتضی اسدی اظهار کرد: یک جوان 27 ساله که به قصاص محکوم شده بود با رضایت اولیای دم بخشیده شد.
وی افزود: این جوان سال 91 هنگامی که 21 سال داشت با چاقو دوستش را به قتل رسانده بود که از آن زمان تا کنون در زندان تا نهائی شدن حکمش به سر می برده است.
اسعدی افزود : قاضی پس از رسیدگی به پرونده و درخواست خانواده مقتول، برای این جوان حکم قصاص صادر کرد.
به گفته رئیس دادگستری شهرستان مراوه تپه، حکم قصاص پس از تایید این رای در دیوان عالی کشور و اجازه اجرای حکم ( استیذان) از سوی رئیس قوه قضاییه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
نمایش ماجرای دیو تک آباد در قم به روی صحنه رفت

نمایش ماجرای دیو تک آباد در قم به روی صحنه رفت مهدی ملایی در گفت وگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اجرای مجدد نمایش ماجرای دیو تک آباد در قم، اظهار کرد: این نمایش شاد که برای گروه سنی کودکان آماده شده است، از ابتدای ماه مبارک رمضان به مدت 14 شب پس از افطار ساعت 22 در سالن بعثت فرهنگسرای جوان به روی صحنه می رود.
وی، خلاصه داستان این نمایش شاد را مورد توجه قرارداد و گفت: این نمایش که به مدت 40 دقیقه اجرا می شود، روایت روستایی خیالی به نام تک آباد است که در آن ماجراهایی رخ می دهد که برای کودکان جذابیت دارد.
سرپرست گروه عمو زنجیر باف به عوامل اجرایی این نمایش اشاره و تصریح کرد: این نمایش به کارگردانی محمد یوسفی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
پرچمداران ایران در افتتاحیه و اختتامیه پاراآسیایی مشخص شدند

پرچمداران ایران در افتتاحیه و اختتامیه پاراآسیایی مشخص شدند به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، جوانمردی تنها ورزشکار پارالمپیکی ایران است که برای دومین بار پیاپی در فاصله دو سال مانده به بازی های پارالمپیک موفق به کسب جواز ورودی این بازی ها شده است.
پارا تیرانداز طلایی کشورمان همچنین افتخارات فراوان دیگری در عرصه های بین المللی کسب کرده و به همین منظور پرچمداری کاروان ایران در مراسم افتتاحیه بازیهای پارا آسیایی جاکارتا به وی سپرده شده است.
سمیر ارم که وی هم عضو تیم ملی تیراندازی است، از سوی کمیته ملی پارالمپیک به عنوان پرچمدار ایران در مراسم اختتامیه این بازی ها انتخاب شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
رعایت حقوق شهروندی از وظایف ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی است

رعایت حقوق شهروندی از وظایف ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی شکری عصر شنبه در نشستی با شرفیه رئیس گروه ارزیاب ستاد صیانت از حقوق شهروندی استانداری سمنان به میزبانی دفتر خود در شاهرود، ضمن بیان اینکه رعایت حقوق شهروندی از وظایف ذاتی کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی است که درباره آن برنامه های متنوعی به اجرا درمی آید، تأکید کرد: یکی از سازوکارهای اساسی این نهاد در مقوله حقوق شهروندی، استفاده از ظرفیت ها همچون روحانیان، مداحان، هیئات مذهبی و ... است.
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با داشتن ظرفیت هایی مانند روحانیان اعزامی و مستقر، شبکه تبلیغی شامل مداحان، تشکل های دینی و مذهبی، هیئات مذهبی، مؤسسات قرآنی و دینی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
خندان دل سرپرست معاونت عمرانی وزارت کشور شد

خندان دل سرپرست معاونت عمرانی وزارت کشور شد به گزارش خبرگزاری مهر ، عبد الرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حکمی، هوشنگ خندان دل را به سمت سرپرست معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب کرد.
در متن این حکم خطاب به هوشنگ خندان دل آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، درایت و تجارب موثر و به موجب این حکم جنابعالی را به سمت سرپرست معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب می نمایم. توسعه و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهرها، گسترش و بهبود فضای سبز، کاهش آلودگی هوا، تقویت مدیریت شهری و ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری ها، رسیدگی به امور شوراهای اسلامی شهر و روستا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
قوانین جدید کشتیرانی قیمت نفت را به 90 دلار می رساند

قوانین جدید کشتیرانی قیمت نفت را به 90 دلار می رساند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک، طبق گزارش تحلیل گر بانک مورگان استنلی، تلاش های بین المللی برای کاهش آلودگی هوا، امیدهای تاجران نفت را بالا برده است، چراکه انتظار می رود قوانین جدید کشتی رانی، تقاضا برای سوخت های با سولفور پایین را افزایش بدهد که این باعث رشد تقاضا برای نفت خام می شود. با کاهش تولیدات اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران، اخیرا رشد قیمت های نفت، از پیش بینی های قبلی هم فراتر رفته است.
گزارش مورگان استنلی پیش بینی می کند قیمت نفت برنت تا سال 2020 به بشکه ای 90 دلار برسد. این درحالی است که با پشتیبانی قوانین جدید کشتی رانی، تقاضا برای نفت 1 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
سوره توبه امان را از مشرکین برمی دارد

سوره توبه امان را از مشرکین برمی دارد به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله العظمی جعفر سبحانی بعد از ظهر شنبه در درس تفسیر قرآن کریم که در مدرسه حجتیه برگزار شد، به تفسیر سوره توبه پرداخت.
وی با بیان اینکه این سوره نهمین سوره است و برخی تعداد آیات آن را 129 و برخی نیز 130 آیه دانسته اند، گفت: تعداد آیات خیلی مهم نیست بلکه آن چه مهم است چیزی است که خداوند در این سوره می خواهد به ما بفهماند.
این مرجع تقلید عنوان کرد: در ابتدا این سوره امان را از مشکرین بر می دارد هرچند پیامبر(ص) و اسلام هر دو مظهر رحمت هستند ولی مشرکان با اصل اول قانون اساسی اسلام یعنی لا اله الا الله مخالف هستند لذا در جامعه اسلامی مشرکین جایی ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
کُلزای کرمانشاه از مرغوب ترین کُلزاهای کشور است

کُلزای کرمانشاه از مرغوب ترین کُلزاهای کشور است خسرو شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: در حوزه کشت کلزا، استان کرمانشاه همچون سالهای گذشته در جایگاه مطلوبی در سطح کشور قرار دارد و مزارع فعالی داریم.
شهبازی گفت: در بازدیدی که توسط کارشناسان آلمانی و فرانسوی انجام گرفت، اذعان داشتند که کلزای کرمانشاه از بهترین کلزاهای کشور است و در حد اتحادیه اروپا و شاید پیشرفته تر از آن است.
وی گفت: 7800 هکتار سطح زیرکشت سبز داریم و برداشت نیز از 22 اردیبهشت آغاز شده و در منطقه قصرشیرین و سرپل ذهاب و منطقه گیلانغرب نیز برداشت آغاز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
وزیر کشور درگذشت عضو حقوقدان شورای نگهبان را تسلیت گفت

وزیر کشور درگذشت عضو حقوقدان شورای نگهبان را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری مهر ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم محمدرضا علیزاده عضو حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان، از درگاه احدیت برای او رحمت و غفران الهی و برای خانواده وی صبر و شکیبایی مسالت کرد.
متن پیام وزیر کشور به شرح زیر است:
بسمه تعالی
خانواده محترم جناب آقای علیزاده
سلام علیکم
با کمال تأسف و تاثر ضایعه درگذشت جناب آقای علیزاده عضو حقوقدان و قائم مقام محترم دبیر شورای نگهبان را تسلیت عرض نموده از درگاه حضرت احدیت برای آن فقید سعید که متحمل زحمات ومنشأ خدمات بسیاری در مسیر بالندگی انقلاب اسلامی شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
سفر از پیش برنامه ریزی شده لاوروف به آرژانتین و کوبا لغو شد

سفر از پیش برنامه ریزی شده لاوروف به آرژانتین و کوبا لغو شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سفر از پیش برنامه ریزی شده سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به آرژانتین و کوبا به دلایل امرو مرتبط با دولت جدید این کشور لغو شد.
وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد: به دلیل پاره ای از فعالیت های مرتبط با دولت جدید، سفر وزیر خارجه به کشورهای مذکور نمی تواند در تاریخ مشخص شده انجام شود.
در ادامه بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: معاون وزیر خارجه به نمایندگی از مسکو در نشست آتی وزرای خارجه عضو گره 20 در بوئنوس آیرس در روزهای 20 و 21 ماه می سال جاری میلادی شرکت خواهد کرد.
کد خبر 4300740 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
وقف در بخش سلامت نیاز به فرهنگ سازی دارد

وقف در بخش سلامت نیاز به فرهنگ سازی دارد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام جعفر جنتی ظهر شنبه در جمع خیرین استان زنجان در محل اداره کل اوقاف استان زنجان، به ثبت وقف جدید در استان زنجان طی سال جاری اشاره کرد و افزود: از اول سال 97 تا 10 اردیبهشت ماه شش وقف در حوزه های مختلف در استان ثبت شده است.
وی اظهار کرد: این وقف ها در بخش زمین برای احداث مسجد، روضه خوانی و زمین برای مرقد امامزادگان و حوزه درمان و بهداشت بوده و باید وقف در بخش سلامت فرهنگ سازی شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از وجود دو هزار و 763 موقوفه در استان زنجان خبر داد و ابراز کرد: در استان زنجان 26 هزار و 680 رقبه وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
حجت الاسلام طباطبایی نقش کلیدی در پیروزی انقلاب داشت

حجت الاسلام طباطبایی نقش کلیدی در پیروزی انقلاب داشت به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم گرامیداشت ارتحال حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی شامگاه جمعه در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.
در این مراسم آیات عظام جوادی آملی و شبیری زنجانی از مراجع تقلید و نیز آیت الله حسینی بوشهری عضو خبرگان رهبری، آیت الله شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیستانی در ایران، آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت الله علوی بروجردی و تعدادی از اعضای جامعه مدرسین و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در این مراسم به بیان ویژگی های شخصیتی این عالم بزرگ پرداخت و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
استقبال کم نظیر شهروندان گرگانی از مسابقات والیبال محلات

استقبال کم نظیر شهروندان گرگانی از مسابقات والیبال محلات به گزارش خبرنگار مهر ، مسابقات ورزشی جام رمضان در گرگان شامگاه جمعه همزمان با دومین روز از ماه مبارک رمضان در رشته والیبال در دو سطح شهری و محلات شهرستان پیگیری شد.
در شب دوم این رقابت ها و در رشته والیبال مردان ابتدا از گروه یک تیم هیئت والیبال گرگان در دو ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 15 و 25 بر 23 بر تیم شهدای آهنگرمحله غلبه کرد.
در ادامه و از گروه دو، تیم مدرسه والیبال بردیا نیز با حساب دو بر صفر و نتایج 25 بر 19 و 25 بر 20 بر دهیاری قلندرمحله پیروز شد.
آخرین بازی شب گذشته که قرار بود از گروه سه بین تیم های دهیاری شموشک علیا و ایثار للدوین برگزار شود به علت عدم حضور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
لاوروف: برای حفظ برجام هنوز فرصت هست

لاوروف: برای حفظ برجام هنوز فرصت هست به گزارش خبرگزاری مهر ، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت برای حفظ برجام که پس از سال ها مذاکره به دست آمده است، فرصت باقی است.
وی در گفتگو با یک روزنامه آرژانتینی بر لزوم خوش بینی برای حفظ برجام تاکید کرد. لاوروف در ادامه مصاحبه مذکور که در پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه منتشر شده، اقدام آمریکا در خروج از برجام را دلسرد کننده خواند.
وزیر خارجه روسیه یادآور شد خروج ترامپ از برجام با وجود قطعنامه های شورای امنیت انجام گرفت و نشان داد که آمریکا به دنبال منافع خود بوده و به قوانین بین المللی احترام نمی گذارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
دیدار مقتدی صدر با سفرای چند کشور همسایه عراق

دیدار مقتدی صدر با سفرای چند کشور همسایه عراق به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری ان آر تی، سفرای کشورهای عربستان، کویت، ترکیه، سوریه و اردن با رهبر جریان صدر عراق دیدار کردند.
این دیدار در دفتر مقتدی الصدر در شهر نجف اشرف صورت گرفته است.
ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی الصدر در انتخابات اخیر عراق با کسب 54 کرسی بیشترین آراء را از آن خود کرده است.
مقتدی صدر بعد از پیروزی ائتاف خود به دنبال تشکیل فراکسیون در پارلمان عراق است.
بر همین اساس وی روز پنجشنبه با عمار الحکیم ، رئیس جریان حکمت ملی عراق دیدار و در مورد تشکیل بزرگترین فراکسیون گفتگو کرد.
کد خبر 4300067 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
امیر قطر: مسئله فلسطین نباید گروگان اختلافات سیاسی ما باشد

امیر قطر: مسئله فلسطین نباید گروگان اختلافات سیاسی ما باشد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، امیر قطر که در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول در مورد مسئله فلسطین شرکت کرده است، عنوان کرد: محوریت مسئله فلسطین، باید اولویت کشورهای عربی و محل اجماع این کشورها باشد و نباید گروگان اختلافات سیاسی میان دولت های ما باشد.
وی افزود: تحقق صلح در منطقه ما بدون حل و فصل مسئله فلسطین امکان پذیر نخواهد بود و این حل و هرگونه راه حلی بدون قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین ناعادلانه خواهد بود.
درهمچنین شیخ صباح الاحمد جابر الصباح امیر کویت نیز ر نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
زخمی شدن 23 فلسطینی در هشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت

زخمی شدن 23 فلسطینی در هشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز عربی، صدها نفر از مردم غزه در اولین جمعه ماه مبارک رمضان در مرزهای شرقی نوار غزه راهپیمایی کردند.
این راهپیمایی تحت عنوان جمعه وفاداری به شهدا و مجروحان برگزار شد.
در این راهپیمایی همچنین ده ها تن بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار آسیب شدند.
در پی راهپیمایی بزرگ بازگشت که از 30 مارس آغاز شده، تاکنون ده ها فلسطینی به شهادت رسیده اند که نقطه اوج آن، دوشنبه گذشته همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی بود و 64 فلسطینی از جمله یک نوزاد شیرخواره 8 ماهه تنها در این روز شهید شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
گسترش فرهنگ قرآنی در لرستان/ ستاد تفسیر قرآن تشکیل شد

گسترش فرهنگ قرآنی در لرستان/ ستاد تفسیر قرآن تشکیل شد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام دانشی در مراسم افتتاحیه جلسات تفسیر قرآن نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در سخنانی بابیان اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهد گسترش فرهنگ قرآن و معارف در کشور هستیم اظهار داشت: در استان شهیدپرور و ولایت مدار لرستان نیز به برکت وجود نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد شاهد گسترش این فرهنگ و برگزاری جلسات تفسیر، جزء خوانی و جمع خوانی قرآن کریم هستیم.
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر ضرورت توجه و ترویج فرهنگ قرآن و معارف در جامعه عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
اهدا عضو در ایران/از سنت ها تا فرهنگ سازی

اهدا عضو در ایران/از سنت ها تا فرهنگ سازی دریافت 14 MB
کد خبر 4300027 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
کتاب تفسیر سوره حدید نوشته آیت الله میرعمادی رونمایی شد

کتاب تفسیر سوره حدید نوشته آیت الله میرعمادی رونمایی شد به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم افتتاحیه جلسات تفسیر قرآن آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد شامگاه جمعه در مسجد بعثت خرم آباد برگزار شد.
این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم خرم آباد به خصوص جوانان در مسجد بعثت خرم آباد برگزار شد و در قالب این مراسم به طور رسمی جلسات تفسیر قرآن آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ماه مبارک رمضان آغاز شد.
همچنین در این مراسم از کتاب تفسیر سوره حدید نوشته آیت الله میرعمادی که مربوط به تفسیر این سوره در ایام ماه مبارک رمضان سال گذشته رونمایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
برخورد کامیون با گله گوسفند در پلدختر

برخورد کامیون با گله گوسفند در پلدختر سرهنگ صفر عبدالوند در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برخورد یک دستگاه کامیون ایسوزو با گله گوسفند در جاده پلدختر-اندیمشک اظهار داشت: این حادثه در 35 کیلومتری جنوب پلدختر در روستای چم گز رخ داد.
وی خاطرنشان کرد: در این حادثه تعداد 5 راس دام زیر چرخ های کامیون تلف و 5 گوسفند دیگر مجروح شد.
فرمانده انتظامی پلدختر گفت: علت حادثه توسط کارشناس پلیس راه ملاوی در دست بررسی است.
کد خبر 4300040 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
سقوط هواپیمای مسافربری در کوبا دهها کشته برجا گذاشت

سقوط هواپیمای مسافربری در کوبا دهها کشته برجا گذاشت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، یک هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 که از فرودگاه بین المللی خوزه مارتی هاوانا بلند شده بود سقوط کرد.
بر این اساس این هواپیما که حامل بیش از 100 مسافر بود، یک ساعت و 20 دقیقه پس از بلند شدن از زمین سقوط کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا که در صحنه سقوط این هواپیما حاضر شده بود از کشته شدن دهها نفر در این حادثه خبر داده است.
اطلاعات بیشتری از این سانحه منتشر نشده است.
کد خبر 4300039 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
روایت تصویری از بنگاه ازدواج یک روحانی

روایت تصویری از بنگاه ازدواج یک روحانی دریافت 9 MB
مجله مهر : عارف چراغی/نعیمه موحد : حاج آقا رضائیان 56ساله، هم امام جماعت مسجد سیدعزیزالله در خیابان جیحون است، هم مشاور خانواده و امور تربیتی در مدارس، هم در کار ساخت و ساز و معماری خانه است و هم با محوریت ازدواجآسان ، 10سال است دختران و پسران خواهان زندگی مشترک را به هم می رساند.پوشه ها و زونکن های روی میز و کمد اتاق حاج آقا از 800 فرم متقاضی و 140 مورد عقد انجام شده توسط امام جماعت مسجد سیدعزیزالله خبر می دهد.او که شش فرزند دارد، چهار فرزند خود را هم از همین طریق به خانه بخت فرستاده است.
این فرم ها، خانه بخت درست می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
استمرار امنیت و عزت در کشور به برکت شهدای مدافع حرم است

استمرار امنیت و عزت در کشور به برکت شهدای مدافع حرم است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محسن محمودی بعد از ظهر جمعه در مراسم اربعین پاسدار شهید الی بیت المقدس شهید حامد رضایی که در مسجد النبی(ص) تهرانسر برگزار شد، طی سخنانی گفت: شهدای مدافع حرم سربازی امام عصر(عج) و ولایتمداری خود را با نثار خون مطهر خویش اثبات کردند.
وی با بیان این که بدا به حال کسانی که به این خون ها خیانت کنند، گفت: اگر امروز انقلاب استمرار دارد و ما در کشور امن زندگی می کنیم، به لطف مدافعان حرم است، اگر مدافعان حرم نبودند، مشخص نبود، برخی از افرادی که برخی مطالب هتاکانه را بیان می کنند، اکنون کجا بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
تایم لپس زیبا از نیوزلند

تایم لپس زیبا از نیوزلند دریافت 4 MB
کد خبر 4300026 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
کشیدن هواپیمای بوئینگ توسط خودروی جدید تسلا

کشیدن هواپیمای بوئینگ توسط خودروی جدید تسلا دریافت 2 MB
کد خبر 4300018 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
فعالیت صنفی و کسب و کار اینترنتی در بستر تلگرام ممنوع است

فعالیت صنفی و کسب و کار اینترنتی در بستر تلگرام ممنوع است به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر عبدالصمد خرم آبادی در قالب یادداشتی در کانال خود در پیام رسان سروش نوشت:فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است. واحد های صنفی و کسب و کارهای اینترنتی فعالیت های خود را به شبکه های اجتماعی داخلی منتقل نمایند
هفته گذشته جلسه ای با حضور نمایندگان مرکز ملی فضای مجازی, مرکز امور اصناف و بازرگانی وزارت صنعت معدن تجارت, مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، اتاق اصناف ایران ، پلیس اماکن ناجا و اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور برگزار شد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
100 دست کله پاچه غیربهداشتی گلپایگان در جنوب تهران کشف شد

100 دست کله پاچه غیربهداشتی گلپایگان در جنوب تهران کشف شد به گزارش خبرنگار مهر ، سرگرد محمد رضا ملکوتی از کشف 100 دست کله پاچه گوسفندی و 2 دست کله گاوی غیر بهداشتی در جنوب تهران خبر داد و افزود: ماموران پلیس در پی کنترل تردد خودروهای عبوری در محدوده اتوبان خلیج فارس ، به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند.
وی اضافه کرد: ماموران بلافاصله به خودرو مشکوک ایست داده و آن را متوقف کرده و مشغول بازرسی از خودرو شدند.
رئیس کلانتری 171 ادامه داد: در بازرسی انجام شده از این خودرو تعداد 100 دست کله پاچه گوسفندی و 2 دست کله گاوی فاقد هرگونه مجوز دامپزشکی کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
اردوغان: دفاع از بیت المقدس دفاع از اسلام است

اردوغان: دفاع از بیت المقدس دفاع از اسلام است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، اردوغان عنوان کرد: اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود از تل آویو به شهر بیت المقدس، مخالف قوانین بین المللی است و کشتار مردم فلسطین توسط رژیم اسرائیل، تروریسم دولتی است.
رئیس جمهوری ترکیه اظهار داشت انتقال سفارت آمریکا به قدس به شعله ور شدن منطقه دامن خواهد زد و همه مسلمانان، یهودی ها و مسیحی ها از این اقدام متضرر خواهند شد.
اردوغان تصریح کرد: باید رژیم صهیونیستی را در دادگاه های بین المللی به دلیل جنایت هایی که در فلسطین مرتکب شده، محاکمه کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
اشغال فلسطین توسط کیان صهیونیستی بزرگ ترین تهدیدِ جهان اسلام است

اشغال فلسطین توسط کیان صهیونیستی بزرگ ترین تهدیدِ جهان اسلام است به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام حسن روحانی در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، با ارائه شش ابتکار و پیشنهاد عملی، از همه مسلمانان و دولت های اسلامی خواست با وحدت در عمل و همکاری و همراهی در ساختن منطقه ای قویتر و پایدارتر، و دوری از منازعات بیهوده و فرساینده، زمینه پایان اشغالگری را فراهم ساخته و منطقه پهناور خاورمیانه و آسیای غربی را یکبار دیگر به مکان همزیستی ادیان ابراهیمی تبدیل کنند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه جمعه خطاب به سران کشورهای اسلامی شرکت کننده در این اجلاس فوق العاده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
مرز جایزه بخش نوعی نگاه کن را برد

مرز جایزه بخش نوعی نگاه کن را برد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، بخش نوعی نگاه هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن به ریاست بنسیو دل تورو فیلم مرز ساخته علی عباسی ایرانی -دانمارکی را به عنوان برنده جایزه اصلی خود معرفی کرد.
در این بخش رقابتی 18 فیلم به نمایش درآمدند.
مرز که دوکمین فیلم بلند این کارگردان است بر مبنای داستان کوتاهی با عنوان اجازه بده فرد درست وارد شود نوشته جان اجوید لیندکوییست ساخته شده است. این فیلم که در روزهای نخست جشنواره در بخش نوعی نگاه به نمایش درآمد موفق به کسب نظر مثبت تماشاگران و منتقدان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول آغاز شد

نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول آغاز شد به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام حسن روحانی و سایر سران و مسوولان کشورهای اسلامی شرکت کننده در این اجلاس در بدو ورود به محل برگزاری اجلاس از سوی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مورد استقبال قرار گرفتند و پس از ثبت عکس یادگاری، نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی با محوریت موضوع فلسطین آغاز شد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران قرار است در این نشست طی سخنانی مواضع و دیدگاههای کشورمان پیرامون مسئله فلسطین را بیان کند.
کد خبر 4300019
جواد بخشی الموتی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در مصلی حضرت امام تبریز

برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در مصلی حضرت امام تبریز به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، رحیم عبدالجباری با بیان این مطلب اظهار کرد: مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان با حضور قاریان ممتاز استانی و کشوری در مصلی حضرت امام (ره) تبریز برگزار می شود .
وی افزود: این مراسم با همکاری صدا و سیما و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار می شود که همه روزه بعد از ظهر، قرآن کریم به صورت جزخوانی در محل مصلی تبریز به صورت زنده و مستقیم از شبکه سهند پخش می شود .
مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان از پخش ویژه برنامه سحری با عنوان "اوباشدانلیق" خبر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
27 روز تا جام جهانی روسیه

27 روز تا جام جهانی روسیه دریافت 3 MB
کد خبر 4299808 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
10 گل زن مشهور تاریخ جام جهانی

10 گل زن مشهور تاریخ جام جهانی دریافت 4 MB
کد خبر 4299821 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
برگزاری مناقصه پایانه کانتینری بندر امام خمینی

برگزاری مناقصه پایانه کانتینری بندر امام خمینی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد با بیان اینکه مدیران بنادر باید به سمت ارتقای کیفیت خدمات به صاحبان کالا، تجار و سرمایه گذاران حرکت کنند، افزود: با افزایش کیفیت خدمات بندری می توان عملیات تخلیه و بارگیری کالا را افزایش داد .
وی تأکید کرد: برای آنکه شاهد رشد کیفی بنادر باشیم نیازمند پایش متناوب فعالیت های بندری هستیم .
ضرورت شناسایی نقاط ضعف بنادر
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: اگر فعالیت های صورت گرفته در بنادر به صورت مستمر بررسی شود می توان نقاط ضعف را شناسایی و برای رفع آن اقدام کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
18هزار لیتر مشروبات الکلی در آذربایجان شرقی کشف شد

18هزار لیتر مشروبات الکلی در آذربایجان شرقی کشف شد به گزارش خبرگزاری مهر ، مجید خدابخش در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با تاکید بر لزوم توسعه برنامه های ایجابی در راستای اثرگذاری فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: اگر در مباحث اجتماعی به موضوعات ایجابی توجه داشته باشیم، روند اجرای معروف در جامعه تسهیل می شود .
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این نشست بر گسترش برنامه های فرهنگی مبتنی بر آموزه های دینی برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و جلوگیری از منکرات تأکید کرد و گفت: تذکر لسانی صرف نظر از نتیجه آن، وظیفه ای همگانی است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
یک گردشگر اهوازی در دزفول غرق شد

یک گردشگر اهوازی در دزفول غرق شد به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالحسین معظم فر در این باره گفت: در ساعت 17:50 دقیقه امروز طی تماس شهروندی با سامانه 125 این سازمان، گزارش غرق شدن جوانی 28 ساله اهل و ساکن اهواز در رودخانه دز اطلاع رسانی شد.
معظم فر افزود: ستاد فرماندهی عملیات سریعا آتش نشانان ایستگاه شماره 2 را به محل حادثه واقع در مجموعه تفریحی ساحلی علی کله اعزام و بلافاصله با قایق موتوری پیمانکاران این مجموعه اقدام به گشت زنی و جستجو در این محدوده کردند که بدون نتیجه پایان یافت.
وی تصریح کرد: فرد مذکور که به همراه تعدادی از آشنایان از اهواز به این مکان آمده بود با بی توجهی به علائم هشدار و تابلوی نصب شده مبنی بر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
تلاش همه جانبه برای رونق تولید و گسترش صادرات

تلاش همه جانبه برای رونق تولید و گسترش صادرات به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، محسن نریمان گفت: تعامل و همکاری دو سویه بین مناطق آزاد و صدا و سیما و نگاه رسانه ای مسئولان این حوزه در دست یابی به اهداف تعیین شده بسیار مهم است .
وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد از جمله بخش های مهم نظام اقتصادی کشور هستند افزود : مناطق آزاد به واسطه قرار گرفتن در حوزه استثنائات تجاری، بستری برای توسعه اقتصادی و صنعتی هستند و مسیر را برای ورود به بازارهای جهانی از طریق تقویت تولید، صادرات و سرمایه گذاری خارجی برای اقتصاد کشور فراهم می کنند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
طرح ملی توان افزایی زنان در اردبیل برگزار می شود

طرح ملی توان افزایی زنان در اردبیل برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، فریبا محمدلو عصر جمعه در حاشیه بازدید از کارگاه های تولیدی بانوان کارآفرین در اردبیل اضافه کرد: این طرح با هدف آگاه سازی مخاطبان از مزیت های اقتصادی و فرصت های کسب و کار بومی، آشنایی با فرآیند راه اندازی کسب و کار و ترغیب جوانان برای ورود به عرصه کارآفرینی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به همکاری مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در اجرای این طرح بیان داشت: در این طرح 100 نفر از جوانان علاقمند استان شناسایی و در سه روز از خدمات آموزشی و مشاوره ای طرح بهرمند می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
صدراعظم آلمان سوم و چهارم خرداد به چین سفر می کند

صدراعظم آلمان سوم و چهارم خرداد به چین سفر می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روزهای 24 و 25 ماه جاری میلادی (سوم و چهارم خرداد) به چین سفر می کند.
بر اساس اعلام دفتر وی، در سفر هفته آینده مرکل به چین، وی قرار است با شی جین پینگ رئیس جمهوری این کشور دیدار و رایزنی داشته باشد.
دیدار و گفتگو با لی کگیانگ نخست وزیر چین از دیگر برنامه های سفر مرکل به پکن اعلام شده است.
کد خبر 4299982 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
100 میلیارد تومان برای زیرساخت های منطقه آزاد اروند اختصاص یافت

100 میلیارد تومان برای زیرساخت های منطقه آزاد اروند اختصاص یافت به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالله کعبی ظهر امروز در بین دو خطبه نماز جمعه خرمشهر اظهار کرد: ایجاد منطقه آزاد اروند در خرمشهر و آبادان، جزئی از اولین خواسته های مردم این دو شهر در برهه ای از زمان بود. در مرحله اول بخش کوچکی از آبادان و خرمشهر منطقه آزاد بود و بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، آبادان و خرمشهر تحت پوشش منطقه آزاد قرار گرفت.
وی افزود : لازمه تحقق اهداف منطقه آزاد در این دو شهر، محصور کردن منطقه بود که در نهایت این اتفاق رخ داد و قانون ورود کالای همراه مسافر نیز به مرحله عملیاتی رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
ادغام سازمان های حمایتی قابل اجرا نیست

ادغام سازمان های حمایتی قابل اجرا نیست به گزارش خبرگزاری مهر ، سلمان خدادادی در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر ادغام سازمان های حمایتی، وجود تشکیلات موازی متعدد را معضلی جدی برای کشور دانست و اظهار داشت: این موضوع باعث صرف انرژی زیاد و ایجاد اختلاف در رسیدگی ها می شود .
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: با ادغام تمام سازمان های موازی مسوولیت، جوابگویی ها و مرجع رسیدگی به مشکلات مشخص و در رسیدگی به امور مردم تسریع می شود .
وی با تاکید بر لزوم ادغام سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی گفت: تعداد پرسنل بهزیستی و کمیته امداد در تمام شهرستان ها به اندازه ای است که می توانند به تمام مسائل مددجویان کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
ریزش کوه در محور هراز صحت ندارد/تردد عادی و روان در شرق تهران

ریزش کوه در محور هراز صحت ندارد/تردد عادی و روان در شرق تهران سرهنگ سیاوش محبی در گفت وگو با خبرنگار مهر ریزش کوه در محور هراز و فیلم منتشر شده در این خصوص را رد کرد و افزود: هیچگونه ریزش کوه و یا حادثه ای از این دست در محور هراز، در حوزه شرق استان تهران وجود نداشته است.
وی اظهار داشت: هم اکنون تردد در تمام محورهای مواصلاتی شرق استان تهران به صورت عادی و روان در جریان است و شاهد مشکل ترافیکی نیستیم.
رییس پلیس راه شرق استان تهران از رانندگان خواست از تعجیل برای رسیدن به مقصد در هنگام افطار ماه رمضان خودداری کنند و افزود: شتاب زدگی در این مواقع می تواند، سبب بروز حوادث جاده ای شود.
کد خبر 4299990 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
پیکر حجت الاسلام طباطبایی در قم تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر حجت الاسلام طباطبایی در قم تشییع و به خاک سپرده شد به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم تشیع و تدفین پیکر حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی عصر جمعه با حضور شخصیت های لشکری و کشوری و خیل عظیم مردم برگزار شد.
در این مراسم شخصیت هایی از جمله آیت الله سیداحمد خاتمی، آیت الله حسینی بوشهری، آیت الله عباس کعبی، آیت الله علوی بروجردی، سیدمهدی صادقی استاندار قم، علما، فضلا، اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، طلاب و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
پیکر مرحوم حجت الاسلام طباطبایی پس از تشییع در تهران به قم منتقل و پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله العظمی شبیری زنجانی از مراجع عظام تقلید در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
عمل به فرامین قرآن نقش مهمی در کاهش پرونده های قضایی دارد

عمل به فرامین قرآن نقش مهمی در کاهش پرونده های قضایی دارد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی کنگرلو، پیش از خطبه های نماز جمعه امروز ری طی سخنانی با بیان این که توجه به مفاهیم و برنامه زندگی قرآن کریم جامعه را از آسیب های اجتماعی دور می کند، گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای قرآنی کردن زندگی است.
وی با اشاره به نزول قرآن در ماه مبارک رمضان گفت: طبق روایات اهل بیت(ع) ماه رمضان بهار قرآن است و قرائت و تدبر در قرآن در این راه ثواب و آثار زیادی برای روزه داران دارد.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری افزود: تشکیل کلاس ها و محافل قرآنی مقدمه ای برای توجه به مفاهیم قرآن وتدبر و استفاده از آن در برنامه زندگی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
جهانگیری در گذشت حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی را تسلیت گفت

جهانگیری در گذشت حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری مهر ، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در پیام تسلیتی به مناسبت ارتحال عالم ربانی وارسته و استاد اخلاق حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی رضوان الله تعالی علیه تصریح کرد: ضایعه مصیبت بار فقدان این روحانی بزرگوار و مردمی که عمر پربرکت خود را در راه خدمت به اسلام، انقلاب، مردم و ترویج ارزش های اسلامی و اخلاقی در جامعه صرف نمود را به همه دوستداران و علاقه مندان و به ویژه بیت شریف ایشان صمیمانه تسلیت می گویم.
متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
منطقه ویژه اقتصادی بجنورد تا هفته دولت امسال عملیاتی می شود

منطقه ویژه اقتصادی بجنورد تا هفته دولت امسال عملیاتی می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا صالحی پیش از ظهر جمعه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی علاوه بر ایجاد اشتغال سبب حضور سرمایه گذار خارجی و فرصتی برای صادارات محصولات استان است.
صالحی همچنین با اشاره به افتتاح گمرک ریلی در شهرستان جاجرم، بیان کرد: راه اندازی گمرک ریلی در شهرستان جاجرم نقطه قوت برای خراسان شمالی خواهد بود.
وی در ادامه به وقوع زلزله 5.7 ریشتری اردیبهشت ماه سال گذشته اشاره کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ریزش آوار در نیاوران سبب مرگ 4 نفر شد

ریزش آوار در نیاوران سبب مرگ 4 نفر شد به گزارش خبرنگار مهر ، سید جلال ملکی از ریزش آوار در خیابان نیاوران خبر داد.
این خبر تکمیل می شود...
کد خبر 4299928 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
سانحه جاده ای در محور قدیم ساوه-همدان 7مجروح برجای گذاشت

سانحه جاده ای در محور قدیم ساوه-همدان 7مجروح برجای گذاشت نعمت الله عزیزی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این حادثه رانندگی جاده ای ظهر امروز(جمعه) در کیلومتر 20 محور قدیم ساوه-همدان محدوده شهرستان ساوه رخ داد که طی آن دو دستگاه خودروی ال90 و پژو پارس با یکدیگر برخورد کردند.
سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ساوه افزود: پس از اطلاع رسانی حادثه بلافاصله نیروهای امدادی اورژانس ساوه و همچنین نیروهای هلال احمر پایگاه شهید چمران این شهرستان به محل سانحه اعزام شدند.
وی بیان کرد: این حادثه رانندگی جاده ای خوشبختانه تلفات جانی به همراه نداشت، اما هفت نفر از سرنشینان هر دو خودرو مصدوم شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
پیشنهاد الحوثی به ائتلاف سعودی برای تبادل اسراء

پیشنهاد الحوثی به ائتلاف سعودی برای تبادل اسراء به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در صفحه خود در توئیتر نوشت: ما آماده ایم تا همان طور که در تاریخ 31 ژانویه هم اعلام کردیم یا به صورت مستقیم یا از طریق صلیب سرخ اقدام به تبادل اسیران کنیم.
وی در ادامه فزود: ما در دیدارهای گذشته و در دیدار اخیر با مسئولان سازمان صلیب سرخ این پیشنهاد را به آنها ابلاغ کردیم و اگر آنها بخواهند این روند در ساعت 10 صبح (به وقت محلی) در خصوص اسیران یمنی و هم چنین سعودی اجرا خواهد شد.
کد خبر 4299920 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
وقوع چند انفجار در اطراف فرودگاه نظامی سوریه

وقوع چند انفجار در اطراف فرودگاه نظامی سوریه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، بر اساس گزارش های رسانه ای صدای انفجارهایی در اطراف فرودگاه نظامی حماه سوریه به گوش رسیده است.
هنوز جزئیات بیشتری از ماهیت این انفجارها منتشر نشده است.
کد خبر 4299924 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
پوتین و آبه 6 خرداد دیدار می کنند

پوتین و آبه 6 خرداد دیدار می کنند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کاخ کرملین امروز جمعه در بیانیه ای از دیدار رؤسای جمهوری ژاپن و روسیه خبر داد.
کرملین در این باره اعلام کرد که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در روز 26 ماه جاری میلادی (6 خرداد) با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار می کند.
کاخ کرملین در ادامه اضافه کرد: شینزو آبه مهمان افتخاری مجمع اقتصادی سنپترزبورگ در این کشور خواهد بود.
کد خبر 4299890 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ایران آماده بازسازی سوریه/دمشق: تسهیلات می دهیم

ایران آماده بازسازی سوریه/دمشق: تسهیلات می دهیم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عماد خمیس، در دیدار با عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، راه های تقویت روابط اقتصادی و اجرای توافقنامه های امضا شده و انعقاد موافقت نامه های جدید برای گسترش همکاری تجاری و سرمایه گذاری در زمینه های حمل و نقل، گمرک، بانکداری، امور مالی، بیمه و بازسازی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
نخست وزیر سوریه تاکید کرد: دمشق از مشارکت ایران در فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در مرحله بازسازی استقبال می کند.
وی با تاکید بر اهمیت پیشبرد روابط در تمامی زمینه ها و شکل گیری طرح های مشترک که سود حاصل از آنها عاید هر دو کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ساخت و سازها در گناوه براساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی نیست

ساخت و سازها در گناوه براساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی نیست به گزارش خبرنگار مهر ، حسام منصوری مطلق بعد از ظهر جمعه در نشست با رئیس سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: جایگاه سازمان نظام مهندسی در شهرستان گناوه کمرنگ و غیر فعال است.
معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: ساخت و ساز ها متاسفانه بر اساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی انجام نمی گیرد که باید در این زمینه تحول اساسی صورت بگیرد.
منصوری مطلق بیان داشت: برای اصول شهرسازی شهرستان گناوه سیستم تعریف نشده و به همین شیوه غلط و نادرست تخلفات متعددی تا کنون در سطح شهر گناوه صورت گرفته است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
بهره گیری از ظرفیت های غیرنفتی ضروری است/ لزوم ارتقای کیفیت تولید

بهره گیری از ظرفیت های غیرنفتی ضروری است/ لزوم ارتقای کیفیت تولید به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: امروز در کشور باید از اشتغالزایی و کارآفرینی به نحو مطلوب حمایت کنیم تا با ارتقای کیفیت محصولات، تولید داخلی رونق گیرد و با ادامه این روند، زمینه افزایش رقابت پذیری برای حضور در بازار جهانی و تقویت صادرات فراهم شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: برای اینکه بتوانیم اقتصاد کشور را ساماندهی کنیم و بر خود تکیه داشته باشیم، بایستی اتکا به درآمدهای حاصل از نفت کاهش یابد و در مقابل، پتانسیل های سایر حوزه ها را بارور کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
تیم کشتی ایران نایب قهرمان رقابت های نظامیان جهان شد

تیم کشتی ایران نایب قهرمان رقابت های نظامیان جهان شد به گزارش خبرگزاری مهر ، در پایان سی وسومین دوره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی نظامیان جهان که روز 25 تا 27 اردیبهشت ماه در شهر مسکو پایتخت کشور روسیه برگزار شد تیم ایران با 2 مدال طلای مهران رضا زاده در وزن 57 کیلوگرم و یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم، 3 مدال نقره حامد رشیدی در وزن 74 کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن 79 کیلوگرم و امیر محمدی در وزن 97 کیلوگرم و یک مدال برنز محمد نامجو مطلق در وزن 61 کیلوگرم و کسب 163 امتیاز پس از تیم روسیه به عنوان نایب قهرمانی رسید.
رده بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
مشکلات اقتصادی جامعه رفع شود/ لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی

مشکلات اقتصادی جامعه رفع شود/ لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد در خطبه های امروز نماز جمعه آبدان اظهار داشت: یکی از راه های میان بر که ما را زود به هدف می رساند و به گوهر تقوا پیوند می دهد روزه است.
وی اضافه کرد: درباره روزه گرفتن حضرت امام رضا از پدران خود نقل می فرماید که رسول اکرم در خطبه شعبانیه می فرماید: ای مردم ماه خدا به سوی شما آمده است. ماهی که برکت به همراه دارد، بخشش گناهان در پی آن است. بهترین ساعات عمر شماست. وقتی انسان در ماه رمضان روزه می گیرد نفس های انسان نیز عبادت به شمار می رود.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
متولیان فرهنگی و امنیتی با معضل تیراندازی های ماهشهر مقابله کنند

متولیان فرهنگی و امنیتی با معضل تیراندازی های ماهشهر مقابله کنند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان با تبریک حلول ماه رمضان اظهار کرد: ماه رمضان ماه بهار قرآن و ماه مغفرت الهی است و باید حداکثر بهره را از این ماه مبارک برد و از منابر و مجالس وعظ نهایت استفاده را ببریم.
وی افزود: مؤمنانی که می توانند در این ماه سفره افطار بگسترانند به شرط گستراندن سفره ساده و دعوت از نیازمندان، حتماً نسبت به این عمل پسندیده اقدام کنند.
خطیب جمعه بندر ماهشهر در ادامه با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: به تعبیر امام راحل (ره) خرمشهر را خدا آزاد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آخرین کتاب استیون هاوکینگ پاییز منتشر می شود

آخرین کتاب استیون هاوکینگ پاییز منتشر می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، آخرین کتاب استیون هاوکینگ اکتبر 2018 منتشر می شود.
این کتاب با عنوان پاسخ های کوتاه به سوال های بزرگ آخرین کتابی است که هاوکینگ پیش از درگذشتش مشغول نوشتن آن بود.
پاسخ های کوتاه به سوال های بزرگ که از سوی ناشر وی جان موری منتشر می شود به سوال هایی از دوران ما پاسخ می دهد.
در این کتاب هاوکینگ از کشف ها و چشم اندازهایش درباره هر چیزی از آفرینش جهان تا سیاه چاله ها و هوش بیگانگان، وجود خدا و اهمیت سلطه فضایی پرداخته است و از خطرات هوش مصنوعی سخن گفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
انتقال سفارتخانه آمریکا توطئه جدیدی برای مقابله باجبهه مقاومت است

انتقال سفارتخانه آمریکا توطئه جدیدی برای مقابله باجبهه مقاومت است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت المقدس یک توطئه جدید برای مقابله با جبهه مقاومت است، اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل به دنبال تضعیف جبهه مقاومت هستند.
وی بیان کرد: جبهه مقاومت زنده است و مردم فلسطین هیچگاه از مواضع خود عقب نشینی نخواهند کرد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه آمریکا دشمن بزرگ مسلمانان است، بیان کرد: آمریکا و اسرائیل جنایت های بسیار بزرگی را انجام داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
برجام نیازمند نقشه راه جدیدی است/ ضرورت تضمین عملی اروپا

برجام نیازمند نقشه راه جدیدی است/ ضرورت تضمین عملی اروپا به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نخستین نماز جمعه ماه مبارک رمضان سال جاری در مصلای بزرگ شاهرود، ضمن اشاره به خروج آمریکا از برجام، تأکید کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند ما از گروه دیپلماسی خود حمایت می کنیم اما در شرایط جدید باید یک نقشه راه تازه برای برجام ترسیم کرد.
وی افزود: اروپا در طول چهار دهه نشان داده که همواره دنبال روی آمریکا بلکه بعضاً جلوتر از آن نیز بوده است اما درعین حال اگر اروپا تصمیم بگیرد که جدای از آمریکا و مستقل از آن کشور تضمینی عملی به ایران برای ادامه برجام می دهد که البته رفتار سران برخی قدرت های اروپایی این امر را ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
سه کشور اروپایی برای ادامه برجام فاقد شفافیت هستند

سه کشور اروپایی برای ادامه برجام فاقد شفافیت هستند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: فقدان شفافیت سه کشور اروپایی برای ادامه برجام و عدم تضمین در لغو تحریم ها علت اصلی بی اعتمادی مردم به اروپایی ها است.
وی ادامه داد: بی تعهدی و ناتوانی و فقدان اراده کشورهای اروپایی فقط مربوط به دوران مذاکرات هسته ای و 15 سال قبل نیست بلکه بدعهدی و خیانت های کشورهای اروپایی در حق ملت ایران در طول تاریخ روابط با ایران تاریخ غم انگیز و ناگواری دارد.
لطفی تصریح کرد: مگر خوی استعماری آنان تغییر پیدا کرده و یا اینکه در برابر آمریکایی ها استقلال در تصمیم گیری دارند و علاوه بر این آیا موضع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
جمعه بازار هر هفته در ابتدای میدان هفت باغ برگزار می شود

جمعه بازار هر هفته در ابتدای میدان هفت باغ برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، محمد بابایی اظهار کرد: زمینی به متراژ دو هزار و 500 متر طول برای برگزاری جمعه بازار در ابتدای میدان هفت باغ تسطیح و آماده سازی شده و از تاریخ 14 اردیبهشت ماه جاری شروع به فعالیت کرده است .
وی افزود: این جمعه بازار، جمعه هر هفته از ساعت هشت صبح تا 23 با همکاری شهرداری منطقه سه و چهار و همچنین نیروی انتظامی، در ابتدای میدان هفت باغ برگزار می شود .
سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری کرمان بیان کرد: در این جمعه بازار علاوه بر میوه و تره بار و مواد پروتئینی، مواد خوراکی، پوشاک و ظروف آشپزخانه نیز عرضه می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
دولت بر توان داخلی کشور و نیروی انسانی متخصص تکیه کند

دولت بر توان داخلی کشور و نیروی انسانی متخصص تکیه کند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نماز عبادی سیاسی اولین جمعه ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی(ره) شهرستان خمین، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار ارزشمند برای مناجات خالصانه با پروردگار و ترک معصیت است .
وی ادامه داد: در این ماه وظیفه همگانی است که با منکرات در جامعه برخورد جدی و منطقی شود و نباید به این مساله بی تفاوت بود، باید تذکر داده شود .
امام جمعه خمین ادامه داد: رواج بدحجابی و کشف حجاب یکی از مهمترین منکرات در جامعه و از خواسته های اصلی دشمن است که باید با برخورد قاطع و منطقی از آن جلوگیری شود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
اهتزاز پرچم سوریه بر فراز آسمان شهرک عقرب در حومه حماه

اهتزاز پرچم سوریه بر فراز آسمان شهرک عقرب در حومه حماه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، پرچم سوریه در شهرک عقرب واقع در حومه جنوبی استان حماه به اهتزاز درآمد.
بر اساس این گزارش، این اتفاق پس از آن رخ داد که شهرک عقرب به طور کامل از گروه های مسلح خالی شد.
طی روزهای اخیر گروه های مسلح طی توافقی با دولت دمشق، مناطق مختلفی از حماه از جمله شهرک عقرب را تخلیه کرده و به ادلب رفتند.
کد خبر 4299825 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
حضور ورزشکار نظرآبادی در تیم ملی فوتسال بانوان افتخار است

حضور ورزشکار نظرآبادی در تیم ملی فوتسال بانوان افتخار است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین جعفر محسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته نظرآباد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: باید بکوشیم تا از فضایل این ماه مبارک استفاده کنیم .
وی در ادامه با اشاره به حماسه جاودانه آزادی خرمشهر و بیرون راندن متجاوزان رژیم بعث عراق از این شهر، عنوان کرد: کشور ایران با تفکر و روحیه بسیجی پس از هشت سال جنگ پیروز شد .
حجت الاسلام محسن زاده با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه بسیجیان در جنگ تحمیلی نشان دادند که با مدیریت صحیح می توان اسلام را فاتح کرد، خطاب به بسیجیان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
جوی آرام و ترافیکی روان در جاده های کشور

جوی آرام و ترافیکی روان در جاده های کشور سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت جوی و ترافیکی گفت: از صبح امروز شاهد ترافیک روان و جوی آرام در همه محورهای مواصلاتی بوده ایم.
وی گفت: حادثه خاصی گزارش نشده است و وضعیت باثباتی را شاهد هستیم.
کد خبر 4299827 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
اسامی بازیکنان تیم فوتسال امید ایران اعلام شد

اسامی بازیکنان تیم فوتسال امید ایران اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر ، علی صانعی ، سرمربی تیم ملی فوتسال المپیک اسامی 21 بازیکن دعوت شده به اردوی معاینات پزشکی را در حالی اعلام کرد که بازیکنان بایدد روز یکشنبه 30 اردیبهشت ماه راس ساعت 17 خود را به کادر فنی در مرکز ملی فوتبال معرفی کنند. اسامی بازیکنان به شرح زی راست:
عیلرضا صدیق- رضا تمیزی از مرکزی
ابوالفضل حسن خانی- مسعود یوسفی-مهدی مهدی خانی از اصفهان
علی علیمردانی-علیرضا بیات-عرفان محمدیان از تهران
محمدرضا طهماسبی- سجاد دارابی- مهدی علیزاده از ایلام
سجاد سرباز و سجاد عادلی پور از خراسان رضوی
شادمان کریمی از کردستان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
دلالان تعاونی های صیادی در چابهار و کنارک را از دور خارج کردند

دلالان تعاونی های صیادی در چابهار و کنارک را از دور خارج کردند ناخدا علیم افشار در گفت وگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: در فصل دریاروی، صیادن وقتی از دریا بازمی گردند باید سریع لنج پر از ماهی خود را خالی کنند و بفروشند و دوباره به دریا بازگردند که همین موضوع موجب رشد دلالان ماهی تحت عنوان عاملان شده که مرتب از صیادان دلالی می کنند.
وی افزود: صیادان پس از بازگشت از دریا، چون باید لنج خود را سریع تخلیه کنند و به دریا بازگردند، چاره ای جز فروختن ماهی های خود به عاملان ندارند، عاملان هم 20 درصد پول ماهی های هر لنج را که به طور متوسط 50 تا 70 تن صید دارد می دهند و بقیه را 4 ماه بعد به صیادان پرداخت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
کنایه جناب خان به ارز4200 تومانی!

کنایه جناب خان به ارز4200 تومانی! دریافت 3 MB
کد خبر 4299787 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
مرحوم طباطبایی استاد اخلاق و مردانگی بود

مرحوم طباطبایی استاد اخلاق و مردانگی بود به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا رشیدیان با صدور پیامی ضمن تسلیت درگذشت حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی یاد و نام وی را گرامی داشت.
در این پیام آمده است: مرحوم سید مهدی طباطبایی ، استاد اخلاق و مرد انصاف،اعتدال، مردانگی و مروت ، فهم و شجاعت و انسان ممتاز کوی معرفت امروز اول ماه رمضان بدیار باقی شتافت.
حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی را بسیاری می شناسند اما بسیار زمان باید بگذرد تا روزگار چنین شخصیت والایی تربیت کند ،انسانی متخلق به اخلاق حسنه، روحانی فروتن، مردمی و آشنا با دردهای مردم و پیر حق گو و زبان عدالت جو ، مردی که از صفات رذیله ای چون چاپلوسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
پسربچه 4ساله مینابی از دست آدم ربایان رها شد

پسربچه 4ساله مینابی از دست آدم ربایان رها شد به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از پلیس هرمزگان، محمد رستمی با بیان این خبر اظهار کرد: به گزارش کلانتری 11مبنی بریک فقره آدم ربایی با تلاش مأموران آگاهی میناب و پس از دستور مقام قضایی این امر به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت و گروگان کمتر از 72 ساعت به آغوش گرم خانواده خود بازگشت.
وی افزود: با استفاده از کار اطلاعاتی و پلیسی مشخصات آدم ربایان شناسایی و با اخذ دستور دادستان دو اکیپ ویژه از پلیس آگاهی میناب وارد مخفیگاه آدم ربایان شدند که در این رابطه سه نفر از آدم ربایان شناسایی و یک دستگاه خودرو پژو 405 کشف و ضبط شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
گفتگوی وزارت بهداشت با مدیران سازمان جهانی بهداشت درباره فلسطین

گفتگوی وزارت بهداشت با مدیران سازمان جهانی بهداشت درباره فلسطین به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر مریم حضرتی در این دیدارها با اشاره به فلسفه پرستاری مبنی بر حمایت از حق سلامتی همه مردم فارغ از دین، مذهب و ملیت با ابراز نگرانی از فجایع اخیر، نقش پرستاران در محکومیت این قبیل رفتارها را مهم ارزیابی کرد.
بنابر اعلام وبدا، مریم حضرتی - معاون پرستاری و فرح بابائی - رئیس اداره مامائی وزارت بهداشت در کارگروه های تخصصی برگزار شده به تشریح فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه حرفه های پرستاری و مامائی و خدمات آنها در جهت ارتقای سلامت پرداختند.
نجاتیان - مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری نیز که در نشست تخصصی سازمان های تنظیم مقررات پرستاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
11 هزار شغل جدید در استان زنجان ایجاد شده است

11 هزار شغل جدید در استان زنجان ایجاد شده است به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در جلسه شورای مشورتی ایثارگران استان، با اشاره به 40 سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار کرد: امسال دشمنان انقلاب به این چشم دوخته اند تا ببینند سرنوشت 40 سالگی انقلاب و اهداف، آرمان ها و خروجی نظام به کجا ختم می شود و تلاش می کنند تا نظام اسلامی را نظامی، ناکارآمد و ناتوان و به گونه ای که مردم از نظام، مایوس شده اند، جلوه دهند.
وی ادامه داد: گلایه ها و انتقادهایی که صورت می گیرد، به سود نظام نیست و همه کسانی که دل در گروِ استمرار آرمان های امام (ره)، شهدا و رهبری دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
پیام رییس شورای شهر درپی درگذشت حجت الاسلام طباطبایی

پیام رییس شورای شهر درپی درگذشت حجت الاسلام طباطبایی به گزارش خبرگزاری مهر ، در متن پیام محسن هاشمی آمده است:
انالله و انا الیه راجعون
در نخستین روز از میهمانی خداوند، روح بلند و ملکوتی استاد بزرگ اخلاق و روحانی فروتن و بزرگوار جنوب تهران، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی به ملکوت اعلی پیوست و میهمان پیامبر اکرم (ص) و اجداد طاهرینش شد.
اینجانب به نمایندگی از بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی این ضایعه را به خانواده این مبارز خستگی ناپذیر و مجاهد سرافراز عرصه جهاد اکبر تسلیت می گویم.
شجاعت، اخلاص، بصیرت و معنویت او در مجلس شورای اسلامی و عرصه های فرهنگی و سیاسی کشور کم نظیر بود و خلاء وجود چنین شخصیت مردمی و ساده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
روحانی درگذشت محمدرضا علیزاده را تسلیت گفت

روحانی درگذشت محمدرضا علیزاده را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم محمدرضا علیزاده از حقوقدانان شورای نگهبان، از درگاه احدیت برای ایشان، رضوان الهی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت کرد.
متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
ضایعه درگذشت مرحوم دکتر محمدرضا علیزاده، از حقوقدانان متعهد و با سابقه شورای محترم نگهبان، موجب تاثر خاطر شد.
آن مرحوم سالیان متمادی و در مسوولیت های مختلف علمی، حقوقی و قضایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
پیام تسلیت وزیر بهداشت درپی درگذشت حجت الاسلام طباطبایی

پیام تسلیت وزیر بهداشت درپی درگذشت حجت الاسلام طباطبایی به گزارش خبرگزاری مهر ، در متن پیام دکتر سیدحسن هاشمی آمده است: انا لله و انا الیه راجعون. امروز در میان آنان که بانگ رحیل، به دیار باقی خواندشان، حکمت پروردگار بر این قرار گرفت که ما از نعمت وجود استادی فرزانه و اندیشمندی متخلق به اخلاق الهی محروم شویم.
در نخستین روز از ماه مبارک رمضان، روح بلند عالم وارسته حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی، به ملکوت اعلی پر کشید و از این پس، جای آن پیر فرزانه در میان هموطنان خالی خواهد بود، اما او مرد نکونامی است که نمیرد هرگز.
معلمی شریف که با کلام دلنشین و لحن شیرینش به ما آموخت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
امدادرسانی به 21880 نفر در بارش های اخیر

امدادرسانی به 21880 نفر در بارش های اخیر به گزارش خبرگزاری مهر ، مرتضی سلیمی در توضیح گزارش پایانی عملیات امدادگران در سیل و آبگرفتگی از 18 تا 27 اردیبهشت ماه گفت: در این بازه زمانی 22 استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، همدان و یزد تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار داشتند.
وی افزود: طی این مدت به 239 شهر، روستا و مناطق عشایرنشین امدادرسانی شد و 21 هزار و 880 تن نیز خدمات امدادی دریافت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
ایران خواهان استقلال و قدرتمندی عراق است

ایران خواهان استقلال و قدرتمندی عراق است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما چهارشنبه شب در نشست با رایزن فرهنگی جمهوری عراق اظهار داشت: ایران و عراق ارتباط دیریه و عمیقی با یکدیگر داشته و دارند.
وی افزود: سابق همه علمای ایران تحصیل کرده نجف اشرف بودند و ایرانیان سفرهای طولانی به این کشور داشته اند و همچنین مبادلات تجاری گسترده ای خصوصا از مرز کرمانشاه با این کشور وجود داشت.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: دشمنان همواره به دنبال تفرقه میان کشورهای مسلمان هستند و برای جدایی ایران و عراق نیز توطئه های بزرگی انجام داده اند اما امام خمینی (ره) و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
حریت و آزادگی از ویژگی های بارز مرحوم طباطبایی بود

حریت و آزادگی از ویژگی های بارز مرحوم طباطبایی بود به گزارش خبرنگار مهر ، سید محمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی های شخصیتی مرحوم طباطبایی، گفت: وی انسانی بصیر و ژرف نگر بود که به صورت سطحی به مسائل نگاه نمی کرد و همچنین حریت و آزادگی از خصوصیات شخصیتی این عالم مردمی بود.
وی افزود: این شخصیت بزرگوار هرگز فکر نمی کرد که بخاطر بیان آنچه را که به او می رسد، تریبون و میکروفن را از دست بدهد.
وزیر اطلاعات در پایان تاکید کرد: ایشان روح علمایی داشت و در هر کاری رضای خدا را مدنظر می داد، هر چند رضای خدا در قبال بنده خدا نارضایتی ایجاد کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
زمین لرزه خوسف خسارت نداشت

زمین لرزه خوسف خسارت نداشت ابوالحسن میرجلیلی در گفتگو با مهر اظهارکرد: زلزله ای به بزرگی 4.4 ریشتر بامداد امروز جمعه در ساعت 16 دقیقه بامداد شهرستان خوسف را لرزانده است.
وی با بیان اینکه عمق این زمین لرزه در 10 کیلومتری زمین ثبت شده است، بیان داشت: خوشبختانه به دلیل کوهستانی بودن منطقه خسارت نداشته ایم.
وی با بیان اینکه مرکزیت این زمین لرزه در جنوب شهرستان خوسف و حوالی روستاهای بصیران و ماژان بوده است، افزود: این زمین لرزه از جنوب ماژان تا قلعه زری احساس شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
توشه تبلیغ ویژه مبلغین حوزه های علمیه عرضه شد

توشه تبلیغ ویژه مبلغین حوزه های علمیه عرضه شد به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد مصطفی حسینی مدیر اجرایی کتابخانه همراه نور با اعلام این خبر گفت: با توجه به فرارسیدن بهار قرآن، ماه مبارک رمضان و آغاز ایام تبلیغی مبلغان حوزوی، همراه نور ارائه بسته دیجیتالی توشه تبلیغ را با شصت عنوان کتاب کاربردی ویژه تبلیغ در موضوعات متنوع در دستور کار قرار داده و با عنایت پروردگار این بسته از ابتدای ماه مبارک رمضان در اختیار مبلغان و علاقه مندان قرار داده شد.
وی افزود: اعتقادات، احکام، اخلاق اسلامی، آموزه های قرآن، شیوه های جذاب سازی تبلیغ، معارف اسلامی برای جوانان، شناخت معصومین علیهم السلام، آشنایی با ویژگیهای ماه رمضان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
کشته شدن یک نظامی اماراتی دیگر در حمله موشکی نیروهای یمنی

کشته شدن یک نظامی اماراتی دیگر در حمله موشکی نیروهای یمنی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، دفتر فرماندهی نیروهای مسلح یمن پنجشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که سعید محمد الهاجری در یمن کشته شد.
بر اساس این گزارش، در این بیانیه به مکان و چگونگی کشته شدن الهاجری اشاره ای نشده است.
در همین راستا، یک منبع نظامی یمن گفت: این نظامی اماراتی در حمله موشک بالستیکی یمن که بامداد روز پنجشنبه به سمت پایگاه العند در استان لحج واقع در نزدیکی شهر عدن شلیک شد، کشته شد.
گفتنی است، از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی تاکنون، ده ها نظامی اماراتی در حملات موشکی یمن از پای درآمده اند.
کد خبر 4299689 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
نماینده ولی فقیه در فارس پذیرای تمامی افکار و جناح ها باشد

نماینده ولی فقیه در فارس پذیرای تمامی افکار و جناح ها باشد به گزارش خبرنگار مهر ، فرج الله رجبی پیش از ظهر جمعه در جلسه شورای اداری استان فارس تاکید کرد: اصلاح طلب و اصولگرا همواره از زمان پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و.. حضور داشتند و همیشه در کنار نظام بوده اند.
وی تصریح کرد: به همین دلیل امیدوارم نماینده جدید ولی فقیه در فارس پذیرای تمام افکار و نظرات سیاسی باشد.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: در مباحث مختلف نگاه جوانان به علما و بزرگان است زیرا اگر جوانان را از کاری منع می کنیم باید راه دیگری برای آنها ایجاد کرد.
رجبی با اشاره به اینکه نمایندگان فارس همواره برای رشد استان تلاش می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
قدردانی سید عمار حکیم از نقش تأثیرگذار مرجعیت عالی عراق

قدردانی سید عمار حکیم از نقش تأثیرگذار مرجعیت عالی عراق به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر اطلاع رسانی حکمت ملی، سید عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق و رئیس جریان حکمت ملی این کشور و مقتدی صدر، رئیس ائتلاف سائرون با یکدیگر دیدار و سپس در کنفرانس خبری شرکت کردند.
در این دیدار، دو طرف تحولات اخیر اوضاع سیاسی کشور، نتایج انتخابات و چارچوب کلی ائتلاف های مدنظر برای تشکیل دولت آینده را مورد بررسی قرار دادند.
سید عمار حکیم با قدردانی از مرجعیت عالی و نقش تأثیر گذار وی در نظارت بر خط مشی عمومی مردم، از تمام ملت عراق، نیروهای مسلح، احزاب سیاسی، کسانی که در انتخابات شرکت و رقابت کردند و همچنین کمیسیون عالی انتخابات تشکر و سپاسگزاری کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
100 جلسه قرآن در مساجد گناباد برگزار می شود

100 جلسه قرآن در مساجد گناباد برگزار می شود حجت الاسلام محمدرضا رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در ماه رمضان مؤمنان با مقدمه سازی و فراهم کردن زمینه های معنوی در ماه های رجب و شعبان هر سال خود را برای ورود به این ماه شریف و پربرکت آماده می کنند و با حلول این ماه با شور و اشتیاق و دادن اطعام و افطاری به نیازمندان، شب زنده داری و عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه داری روح و جان خود را از سرچشمه فیض الهی سیراب می کنند.
وی افزود: در مساجد شهرستان توسط 158 مبلغ برنامه هایی شامل احکام، تفسیر قرآن و برگزاری کلاس قرآن برای نوجوانان برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
مسابقات جام رمضان 50 رشته ورزشی در شمال تهران برگزار می شود

مسابقات جام رمضان 50 رشته ورزشی در شمال تهران برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سعید کارگران پیش از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با بیان این خبر اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان فعالیت ایستگاه های ورزشی همچنان ادامه خواهد یافت و ورزشکاران علاقمند می توانند به صورت رایگان و با حضور مربیان مجرب در دو نوبت صبح و عصر به این ایستگاه ها مراجعه و از برنامه های آن بهره مند شوند.
وی گفت: برگزاری مسابقات ورزشی در بیش از 50 رشته و فعالیت 25 ایستگاه فعالیت بدنی ویژه بانوان و آقایان در نواحی ده گانه از برنامه های اجرایی در ماه رمضان است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران با اشاره به تلاوت قرآن کریم در برخی ایستگاه های ورزشی خاطر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
پلیس رژیم صهیونیستی بار دیگر نتانیاهو را مورد بازجویی قرار می دهد

پلیس رژیم صهیونیستی بار دیگر نتانیاهو را مورد بازجویی قرار می دهد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پلیس رژیم صهیونیستی بار دیگر از بنیامین نتانیاهو به خاطر ارتباطش با ارنون موزیس ناشر روزنامه یدیعوت آحارانوت در پرونده فساد موسوم به پرونده 2000 بازجویی خواهد کرد.
پلیس رژیم صهیونیستی از آغاز سال 2017 تاکنون بارها نتانیاهو را به اتهامات فساد و اختلاس تحت بازجویی قرار داده است.
تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز پیشتر اعلام کرده بود که پلیس این رژیم قصد دارد بازجویی ها از بنیامین نتانیاهو را به دلیل دست داشتن در پرونده های فساد مالی مجددا آغاز کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
احتمال همکاری دی کاپریو و اسپیلبرگ در یک فیلم جدید پررنگ شد

احتمال همکاری دی کاپریو و اسپیلبرگ در یک فیلم جدید پررنگ شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، استیون اسپیلبرگ و لئوناردو دی کاپریو هر 2 در حال مذاکره هستند تا در فیلمی زندگینامه ای درباره اولیس اس گرانت شرکت کنند.
خبر ساخت این فیلم سال پیش مطرح شده بود و دی کاپریو تهیه کنندگی آن را پذیرفته بود.
از این فیلم با عنوان گرانت یاد می شود که شخصیت اصلی فیلم و رهبری نظامی بود که در زمان آبراهام لینکلن نقشی مهم در جنگ های داخلی آمریکا داشت. لینکلن برده داری را از میان برد و تلاش زیادی برای نابود کردن گروه نژادپرست کوکلوس کلان کرد.
دیوید جیمز کلی فیلمنامه اقتباسی این فیلم را می نویسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
دوره تربیت مربی قرآن کریم در حوزه اصفهان برگزار می شود

دوره تربیت مربی قرآن کریم در حوزه اصفهان برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، دوره تربیت مربی قرآن کریم حوزه علمیه اصفهان از ابتدای تیرماه برگزار می شود.
هدف از برگزاری این دوره، پرورش و تربیت نیروی متخصص و متعهد برای آموزش و تعلیم قرآن کریم است.
این کلاس ها به صورت حضوری و به مدت 3 ماه برگزار خواهد شد.
کد خبر 4299619
زهرا ساختمانیان ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
انتقال سفارت آمریکا به قدس برای جلب حمایت آیپک در انتخابات بعدی

انتقال سفارت آمریکا به قدس برای جلب حمایت آیپک در انتخابات بعدی سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس، در گفتگو با خبرنگار مهر ، با محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس و با یادآوری شهادت و زخمی شدن بیش از دو هزار نفر از مردم فلسطین در هفته گذشته اظهار داشت: اقدام رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس، بازی با آتش است و مسلما عواقب و تبعات سنگینی برای صهیونیست ها و ایالات متحده در پی خواهد داشت.
وی با تاکید بر ماهیت اسلامی قدس افزود: بیت المقدس متعلق به مردم مظلوم فلسطین و پاره تن امت اسلامی است و انتقال سفارت آمریکا به این شهر هم اقدامی خطرناک است و موجب اتحاد کشورها و ملت های مسلمان به رغم خیانت و همدستی برخی حکومت های خائن و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
درخواست افزایش دستمزد بوسکتس از بارسلونا

درخواست افزایش دستمزد بوسکتس از بارسلونا به گزارش خبرگزاری مهر ، هر روز که می گذرد بیشتر مشخص می شود که تیم فوتبال بارسلونا برنامه خاصی برای فصل نقل و انتقالات ندارد و از ترکیب فعلی تیم راضی است اما شاید بتوان گفت مهم ترین وظیفه این تیم رسیدگی به وضعیت بازیکنان فعلی است، مخصوصا که سرخیو بوسکتس درخواست کرده دستمزدش را افزایش دهند.
این تیم به آنتون گریزمن نسبت داده می شود اما بعید است به غیر از او بازیکن دیگری در رادار آبی و اناری ها باشد. البته یکی از اموری که این تیم باید در بازار نقل و انتقالات انجام دهد فروش چند بازیکن است و به غیر از آن قرار است با جدایی آندرس اینیستا از این تیم و در نتیجه آن به خاطر کم شدن پرداختی دستمزد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
قیمت نفت خام از 80 دلار فراتر رفت

قیمت نفت خام از 80 دلار فراتر رفت به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، پنج شنبه شب، با نگرانی از این که تحریم های آمریکا علیه ایران تجدید شود، برای اولین بار از نوامبر 2014 تا کنون، قیمت نفت از 80 دلار برای هر بشکه فراتر رفت و به رکورد جدیدی طی سالهای گذشته دست یافت.
در عین حال، نگرانی های ژئوپولیتیکی افزایش یافته و بازارها همچنان بالاتر رفتند.
جین مک گیلیان، معاون تحقیقات تریدینگ انرژی، گفت: ما شاهد افت عرضه نفت ایران ظرف 6 ماه آینده خواهیم بود و ونزوئلا هم نشان نداده است که توانایی جلوگیری از سقوط تولید خود را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
ضبط شرایط خاص به پونک رسید/ پیگیری مراحل فنی همزمان با کار

ضبط شرایط خاص به پونک رسید/ پیگیری مراحل فنی همزمان با کار به گزارش خبرنگار مهر ، بیش از 80 درصد از سریال شرایط خاص به کارگردانی وحید امیرخانی و تهیه کنندگی سیدمرتضی فاطمی ضبط و تصویربرداری شده است. تصویربرداری این سریال به صورت رج زنی انجام می شود و تا چند هفته دیگر کار به پایان می رسد.
تصویربرداری این سریال پیش از این در لوکیشنی در منطقه پاسداران انجام شد و در چند روز گذشته بازیگرانی از جمله کامبیز دیرباز، سیروس گرجستانی، بهرام افشاری و نادر سلیمانی جلوی دوربین بودند.
این روزها نیز عوامل این سریال به صورت شب کار فعالیت دارند و تصویربرداری سریال در منطقه پونک در لوکیشنی نزدیک امامزاده عینعلی و زینعلی ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
بیماری های غیر واگیر بیشترین علت مرگ و میر در ایران

بیماری های غیر واگیر بیشترین علت مرگ و میر در ایران به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر علیرضا رئیسی، افزود: برای برخورد با بیماری های غیرواگیر باید چگونگی برخورد با بیماری ها را در نظر داشته باشیم و براساس سوالات کلیدی که در این زمینه وجود دارد از راهکارهای درستی استفاده کنیم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: بهتر است در تمام سطوح مختلف جامعه بحث سلامت مطرح شود تا آسیب کمتری متوجه مردم شود. به همین دلیل نباید تمام بار و کمبودها را بر دوش وزارت بهداشت انداخت زیرا اینگونه به نتیجه ای نخواهیم رسید و تمام ارگان ها در کشور باید در زمینه سلامت فعالیت داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
احمدعلی بابایی برای چهار سال سکان دار هیئت شطرنج استان همدان شد

احمدعلی بابایی برای چهار سال سکان دار هیئت شطرنج استان همدان شد به گزارش خبرنگار مهر ، مجمع انتخاباتی هیئت شطرنج استان همدان شامگاه امروز با حضور محمدرضا پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج کشور، رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان و معاون توسعه ورزشی قهرمانی اداره کل ورزش استان برگزار شد.
در این مجمع انتخاباتی احمد علی بابایی تنها کاندید شرکت کننده بود که پس از ارائه گزارش عملکرد خود در 4 سال گذشته یک بار دیگر با اعتماد اعضای هیئت شطرنج استان همدان با 15 رأی از 16 رأی مأخوذه بار دیگر سکان هدایت شطرنج استان همدان را در دست گرفت.
همچنین در پایان مجمع پوستر مسابقات بین المللی شطرنج ابن سینا همدان با رویکرد همدان 2018 رونمایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
هشت محور مواصلاتی کشور مسدود است/ اعلام محدودیت های ترافیکی

هشت محور مواصلاتی کشور مسدود است/ اعلام محدودیت های ترافیکی به گزارش خبرنگار مهر ، براساس اعلام پلیس راه کشور در حال حاضر هشت محور به شرح زیر مسدود است:
1-محور اولنگ –شاهرود در استان های گلستان و سمنان.
2-محور دیزین-شمشک در استان های تهران و البرز.
3-استان ایلام محور دره شهر -پلدختر محدوده واریانات چشمه شیرین )به علت ریزش کوه مسدود شد و مسیر جایگزین جاده قدیم چشمه شیرین است.
4-استان خوزستان محور شوش -فتح المبین به علت طغیان رودخانه و تخریب پل.(تردد وسایل نقلیه سنگین ممنوع است)
5-استان آ.شرقی(کمربندی آذرشهر به پل غله زار)بعلت سیلابی شدن رودخانه پایه های پل شکسته شده و مسیر جایگزین از داخل شهر آذر شهراست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
ارتش یمن موشک به شهرک اقتصادی جنوب عربستان شلیک کرد

ارتش یمن موشک به شهرک اقتصادی جنوب عربستان شلیک کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد جمعه شهرک اقتصادی جیزان واقع در جنوب عربستان را با موشک هدف قرار داد.
یک منبع نظامی از شلیک موشک بالستیک از نوع بدر1 به شهرک اقتصادی جیزان واقع در جنوب عربستان خبر داد.
کد خبر 4299582 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
کنایه جناب خان به سانسور در تلویزیون

کنایه جناب خان به سانسور در تلویزیون دریافت 3 MB
کد خبر 4299577 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
آمریکا بار دیگر چند شخص و نهاد مرتبط با حزب الله را تحریم کرد

آمریکا بار دیگر چند شخص و نهاد مرتبط با حزب الله را تحریم کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه شب شماری دیگر از اشخاص و نهادهای مرتبط با حزب الله لبنان را به فهرست تحریم های خود افزود.
بر اساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا علی عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در ایران و محمد ابراهیم بزی سرمایه دار لبنانی را تحریم کرده است.
همچنین چند موسسه و نهاد دیگر نیز در لیست تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند.
گفتنی است که آمریکا روز چهارشنبه نیز تحریم هایی را علیه حزب الله لبنان اعمال کرد. بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
سنای آمریکا زن شکنجه گر جنجالی رابه عنوان رئیس جدید سیا تایید کرد

سنای آمریکا زن شکنجه گر جنجالی رابه عنوان رئیس جدید سیا تایید کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا بامداد جمعه صلاحیت جینا هاسپل برای تصدی ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را تأیید کرد.
جینا هاسپل که با تایید سنا نخستین زنی است که به ریاست سیا می رسد، مأمور مخفی و کهنه کار سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) است که از سوی دونالد ترامپ به عنوان گزینه ای برای هدایت سازمان سیا معرفی شد و به رغم برخورداری از حمایت گسترده جامعه اطلاعاتی آمریکا با انتقادات فراوانی نیز روبروست.
طبق گفته های مقامات کنگره و برخی مأموران اطلاعاتی که با هاسپل همکاری کرده اند، وی در سال 2002 و در دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
یک کشته و 3 مجروح در ریزش معدن در نور

یک کشته و 3 مجروح در ریزش معدن در نور به گزارش خبرگزاری مهر زکریا اشکپور سرپرست روابط عمومی اورژانس استان مازندران از ریزش یک معدن ذغال سنگ در شهرستان نور خبر داد و گفت: در این حادثه که عصر دیروز رخ داد، یک نفر کشته و 3 نفر مجروح شد.
وی از اعزام نیروهای امدادی به محل حادثه خبر داد و تصریح کرد: ریزش معدن در منطقه لاویج شهرستان نور بوده است.
کد خبر 4299567 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
شکست های سنگین تاریخ بارسلونا

شکست های سنگین تاریخ بارسلونا دریافت 5 MB
کد خبر 4299563 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
بازیکن سابق پرسپولیس از نابینایی نجات یافت

بازیکن سابق پرسپولیس از نابینایی نجات یافت به گزارش خبرنگار مهر ، آنهایی که پرسپولیس رویایی دهه شصت و بازی های دلنشین این تیم در آن دوران را به یاد دارند، مدافع چپی که با شماره 17 در ترکیب ثابت این تیم همواره حضور داشت را هم به خاطر می آورند. روح الله عبادزاده مدافع با اخلاق دهه شصت پرسپولیس که از بهترین های این تیم در آن دهه بود اما بعد از اتمام دوران فوتبالش کمتر نام او در محافل فوتبالی شنیده شد.
پیشکسوت سرخ پوشان سالهاست با بیماری دیابت شدید دست و پنجه نرم می کند و این بیماری بسیاری از اندام او را با خطر مواجه کرده است. از جمله حمله این بیماری به شبکیه چشم این پیشکسوت بود که منجر به خونریزی شد تا خطر نابینایی وی را تهدید کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
روابط عمومی ها از نقد نهراسند

روابط عمومی ها از نقد نهراسند به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی محمدی، عصر پنجشنبه در جلسه روابط عمومی ها، اظهار داشت: روابط عمومی به عنوان پیشانی دستگاه ها باید راهنمای خوب مردم باشد و سرویس مناسب به ارباب رجوع ارائه دهد و از این طریق بخشی از کار و مسئولیت رئیس اداره را به عهده بگیرد .
وی ضمن تقدیر از خبرنگاران قائم شهری که صادقانه امر اطلاع رسانی را انجام می دهند، اظهار داشت: روابط عمومی ها اخبار و عملکرد ادارات خود را در اختیار رسانه های فعال قرار دهند و از همکاری با کانال های مجازی و کسانیکه صلاحیت ندارند، خودداری کنند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
تیتراژ ماه عسل97

تیتراژ ماه عسل97 دریافت 6 MB
کد خبر 4299559 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
کی روش خوشبخت ترین سرمربی ایران/ اسلحه هایی برای شلیک شادی بخش

کی روش خوشبخت ترین سرمربی ایران/ اسلحه هایی برای شلیک شادی بخش خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: کمتر از یک ماه به آغاز رقابتهای جام جهانی باقی است و تیم ملی ایران نیز مانند دیگر تیم هایی که در این مسابقات حضور دارند مراحل آماده سازی را طی می کند. کارلوس کی روش برای دومین دوره پی در پی با تیم ملی ایران به جام جهانی می رود تا در تاریخ فوتبال ایران اولین مربی باشد که برای دومین بار در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی می نشیند.
اما باید کی روش را خوشبخت ترین مربی تیم ملی در تاریخ فوتبال ایران هم دانست. چرا که او قرار است از یکسری مهاجم در جام جهانی سود ببرد که هر کدام شان از ستاره های لیگ های اروپایی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
انتصاب هیأت رئیسه،نایب رئیس، دبیر و خبره ورزشی فدراسیون کشتی

انتصاب هیأت رئیسه،نایب رئیس، دبیر و خبره ورزشی فدراسیون کشتی به گزارش خبرگزاری مهر ، طی احکامی جداگانه از سوی مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، سه عضو هیات رئیسه، نایب رئیس، دبیر و خبره ورزشی فدراسیون کشتی منصوب شدند.
بر اساس این احکام که به امضای وزیر ورزش رسید، مجید قاسمی، حسن قشقاوی و مجتبی یزدانی به عنوان عضو هیأت رئیسه فدراسیون کشتی منصوب شدند.
همچنین حمید بنی تمیم به عنوان نایب رئیس، رضا لایق به عنوان دبیر و امیررضا خادم به عنوان خبره ورزشی این فدراسیون منصوب شدند.
کد خبر 4299400 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
کرملین از دیدار پوتین با بشار اسد در سوچی خبر داد

کرملین از دیدار پوتین با بشار اسد در سوچی خبر داد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، کاخ کرملین روز پنج شنبه از دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با بشار اسد همتای سوری خود در شهر سوچی خبر داد.
کد خبر 4299551 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
زنگ مقاومت در مدارس استان سمنان نواخته خواهد شد

زنگ مقاومت در مدارس استان سمنان نواخته خواهد شد به گزارش خبرنگار مهر ، محمد دستورانی عصر پنج شنبه در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های آموزش وپرورش در هفته مقاومت و ایثار، تأکید کرد: هم زمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر همیشه قهرمان، زنگ مقاومت و ایثار باهدف ترویج فرهنگ شهادت طلبی و آشنایی دانش آموزان با معارف دفاع مقدس، در یک هزار مدرسه استان سمنان نواخته می شود.
وی افزود: این مراسم معنوی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در هشت شهرستان، 19 نقطه شهری و ده ها روستای سطح استان سمنان هم زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار می شود.
معارف دفاع مقدس تبیین شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
رئیس مجلس درگذشت حجت الاسلام طباطبایی را تسلیت گفت

رئیس مجلس درگذشت حجت الاسلام طباطبایی را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی با صدور پیامی درگذشت خطیب توانمند و استاد برجسته اخلاق حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی را تسلیت گفت.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت خطیب توانمند و استاد برجسته اخلاق حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی موجب تاسف و تاثر گردید.
این روحانی بزرگوار از شاگردان قدیمی حضرت امام (ره) و از مبارزان دوران ستمشاهی و عالمی وارسته و چهره متعهد و دلسوز برای نظام و کشور بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در مورد حوادث اخیر فلسطین

نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در مورد حوادث اخیر فلسطین به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان به عنوان رئیس جلسه، با تأکید بر اینکه انتقال سفارت آمریکا به قدس به طور کامل اشتباه است، از انتقادات گسترده جامعه جهانی در قبال تصمیم آمریکا استقبال کرد.
وی گفت که انتقال سفارت آمریکا به قدس، مخالف قوانین بین المللی است و با منافع فلسطین در تضاد است.
احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب تصریح کرد که تصمیم آمریکا در مورد انتقال سفارت به بیت المقدس، رژیم صهیونیستی را به خشونت و کشتار شهروندان بی دفاع تشویق کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
آژیرهای خطر در جولان اشغالی به صدا درآمد

آژیرهای خطر در جولان اشغالی به صدا درآمد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که در پی حمله راکتی و موشکی به جولان اشغالی آژیرهای خطر در این منطقه به صدا درآمده است.
رسانه های رژیم صهیونیستی همچنین از سرنگونی پهپادی که به دنبال ورود به جولان اشغالی بود خبر دادند.
همچنین رسانه های صهیونیستی مدعی شدند که سامانه گنبد آهنین یک فروند موشک را در جولان ردگیری و منهدم کرده است.
کد خبر 4299505 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
بازدید وزیر کار از کارخانه فرآوری زعفران در مشهد

بازدید وزیر کار از کارخانه فرآوری زعفران در مشهد به گزارش خبرنگار مهر ، علی ربیعی بعدازظهر پنجشنبه با حضور در شهرک صنعتی توس مشهد از شرکت بسته بندی و فرآوری زعفران بازدید کردند.
این خبر تکمیل می شود...
کد خبر 4299496 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
شهرداری در مسابقات انتخابی کشتی همدان خوش درخشید

شهرداری در مسابقات انتخابی کشتی همدان خوش درخشید امیرحسین اسکندریان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به درخشش کشتی گیران باشگاه شاهد شهرداری در مسابقات انتخابی کشتی همدان اظهار داشت: در مسابقات انتخابی کشتی نوجوانان همدان که با حضور 97 کشتی گیر در محل خانه کشتی همدان برگزار شد از 11 وزن مسابقات؛ کشتی گیران باشگاه شاهد شهرداری موفق به کسب قهرمانی در 9 وزن شدند.
وی افزود: در مسابقات انتخابی نونهالان همدان نیز که با حضور 154 کشتی گیر از 6 باشگاه حضور داشتند باز هم کشتی گیران نونهال باشگاه شهرداری موفق به درخشش شدند.
معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان با اشاره به نتایج مسابقات کشتی نوجوانان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
جلفا به شهر سالم و ایمن جهان در سال 2020 تبدیل می شود

جلفا به شهر سالم و ایمن جهان در سال 2020 تبدیل می شود به گزارش خبرنگار مهر ، محسن نریمان عصر امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان حضور گردشگران داخلی و خارجی طی تعطیلات نوروزی در منطقه آزاد ارس گفت: مجموع گردشگرانی که از 6 منطقه آزاد تجاری کشور در ایام نوروز بازدید کرده بودند به میزان حضور گردشگران داخلی و خارجی در منطقه آزاد ارس نرسید به طوری که بیش از 4 میلیون و 52 هزار گردشگر در منطقه آزاد ارس بازدید کردند.
نریمان از احداث 6 هتل در منطقه آزاد تجاری ارس خبر داد و گفت: در طول سال جاری 3 هتل مورد بهره برداری قرار می گیرد و در راستای تسهیل در اقامت و تردد مسافران به منطقه آزاد ارس برنامه ها و اقداماتی دیگری را نیز شروع کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
تصادف رانندگی در ایلام یک کشته برجا گذاشت

تصادف رانندگی در ایلام یک کشته برجا گذاشت به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: بر اثر تصادف خودروی 405 با کامیون کمپرسی در محور ایلام به سرابله، تقاطع کارزان، کیلومتر 12 متاسفانه یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد.
وی گفت: کارشناسان پلیس راه ، علت تامه تصادف را انحراف به چپ کامیون کمپرسی اعلام کرده اند.
کد خبر 4299460 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
مسئولان به وعده های خود عمل کنند

مسئولان به وعده های خود عمل کنند به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان روز پنجشنبه با حضور حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، مریم نخستین شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر محمدیه در سالن کنفرانس شهرداری این شهر برگزار شد.
حمیده زرآبادی در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان حل مشکلات محمدیه و مهرگان را نیازمند عزم و همدلی مسئولان دانست و گفت: برای حل مشکلات اساسی مردم و تحقق مطالبات به حق و قانونی آنها از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.
نماینده قزوین در مجلس شورای افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به خراسان جنوبی سفر می کند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به خراسان جنوبی سفر می کند حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با مهر پیرامون جلسه دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، اظهار داشت: در دیداری که با دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور داشتیم قرار شد تا به خراسان جنوبی سفر کنند.
وی با بیان اینکه کمبود آب باعث ایجاد وضعیت اقلیمی بسیار سختی در استان شده است، عنوان کرد: کارهای بزرگی که در حوزه آب های ژرف انجام شده با جدیدترین فناوری ها و امکانات مورد پیگیری قرار گرفته که با توجه نتایج تحقیقات ارائه شده توسط معاون علمی فناوری رئیس جمهور رضایت بخش بوده است.
قول کمک های ویژه برای طرح های تحقیقاتی دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
دستگیری گردانندگان کانال های تلگرامی مزاحم در مازندران

دستگیری گردانندگان کانال های تلگرامی مزاحم در مازندران به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ حسن محمدنژاد اعلام کرد: درپی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر این که شخصی ناشناس با انتشار مطالبی در قالب صوت، تصویر و فیلم در چندین کانال تلگرامی، وی را مورد تمسخر قرار داده است موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا استان مازندران، افزود: پس از انجام بررسی های فنی و پلیسی مشخص شد، هر یک از کانال های موردنظر توسط چندین نفر به هویت های معلوم مدیریت می شوند.
سرهنگ محمدنژاد، تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با استفاده از روش های فنی و مهندسی اجتماعی، ادمین اصلی کانال های موردنظر را شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
پایش مداوم آمادگی دستگاه های اجرایی در برابر بحران ضروری است

پایش مداوم آمادگی دستگاه های اجرایی در برابر بحران ضروری است به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی زندیه وکیلی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه سرپرست مدیریت بحران استانداری مرکزی در اراک، اظهار داشت: از طریق رصد و ارزیابی آمادگی دستگاه های اجرایی در مقابله با بحران، می توان وضعیت موجود را بررسی و ارزیابی و برای حل کمبودها برنامه ریزی کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی افزود: همچنین مدیریت بحران باید ارتقای آمادگی دستگاه ها در مقابله با بحران را در دستور کار قرار دهد که این مهم از طریق پایش مداوم صورت می پذیرد.
وی بیان کرد: مدیریت بحران همچنین نقش هماهنگی میان دستگاه ها در مواجهه با بحران را دارد و در کنار این مباحث باید اطلاع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
3 کشته و 8 زخمی در حمله انتحاری در پاکستان

3 کشته و 8 زخمی در حمله انتحاری در پاکستان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه پاکستان، حمله انتحاری در نزدیکی پاسگاه امنیتی واقع در شهر نوشهره در ایالت خیبرپختونخواه پاکستان منجر به کشته شدن 3 نظامی و زخمی شدن 8 تن دیگر شد.
هنوز هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.
کد خبر 4299428
بنفشه اسماعیلی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
برگزاری کنگره های ملی باید به حرکتی ماندگار منجر شود

برگزاری کنگره های ملی باید به حرکتی ماندگار منجر شود به گزارش خبرنگار مهر ، ابوالفضل یاری در جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی که روز پنجشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: وقتی از مکتب ها صحبت می شود باید محتوای قابل توجهی داشته باشد و مانند تعزیه بتواند احساس لازم را در مخاطب ایجاد کند و دست ما از منابع قابل ارائه پر باشد.
رئیس برنامه و بودجه استان قزوین تصریح کرد: برگزاری دوسالانه ها، همایش و کنگره های دینی و علمی باید هدفمند باشد و برای مردم هم دستاوردی داشته باشد لذا باید برنامه ریزی ما بر اساس خروجی موثر باشد.
یاری تصریح کرد: با بررسی نواقص و مشکلات اولین کنگره واعظ قزوینی باید برای امسال به گونه ای برنامه ریزی کنیم که این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
خروج آمریکا از برجام خللی در فعالیت اقتصادی ما نداشت

خروج آمریکا از برجام خللی در فعالیت اقتصادی ما نداشت به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از منطقه آزاد کیش، مرتضی بانک چهارشنبه شب در مراسم بهره برداری از 2 مجتمع مسکونی دهکده ساحلی خلیج فارس در جزیره کیش افزود: ترامپ رییس جمهوری آمریکا با خروج از برجام، انتظار داشت که بحران روحی و روانی برای کشور و بویژه فعالان اقتصادی و مردم ما ایجاد کند و به خیالی واهی گمان می برد که فردای بعد از خروج از برجام، کشور ایران دچار آشفتگی خواهد شد.
وی اظهار کرد: اما مردم ما به طور کامل این تحلیل و انتظار واهی ترامپ را نقش بر آب کردند و با هوشیاری، آگاهی، همراهی و همدلی بیشتر، عادی از کنار این تصمیم رییس جمهوری آمریکا عبور کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
برگزاری کنگره های دینی و علمی باید نقشه راه داشته باشد

برگزاری کنگره های دینی و علمی باید نقشه راه داشته باشد به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالمحمد زاهدی روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی شئونات فرهنگی که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: در عرصه فرهنگی دچار انحطاط تاریخی شده ایم و بسیاری از آئین های دینی، مذهبی و ملی خود را به فراموشی سپرده ایم که این موضوع به فرهنگ ما آسیب زده است.
استاندار قزوین بیان کرد: هنوز هم در میان مداحان کسانی هستند که به عنوان شغل به این موضوع نگاه نمی کنند و با مداحی در مسیر انتقال پیام دینی همت کرده اند و ما وظیفه داریم برای غنا بخشیدن به مداحی اشعار مورد نیاز این افراد را تامین کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
چهل آینه به تبریز رسید

چهل آینه به تبریز رسید به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاهی از مجموعه ای از تابلوهای تصویر نسخه های خطی سوره فاتحه الکتاب گنجینه قرآنی کتابخانه و موزه ملی ملک را در برگرفته است که گوشه ای از پیوند هنر و مضمون های دینی را در گستره فرهنگ و هنر دیرینه اسلامی- ایرانی به نمایش می گذارد. این نمایشگاه جذاب همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و فرارسیدن روز جهانی موزه در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 در موزه قرآن و کتابت تبریز افتتاح شد. کتابخانه و موزه ملی ملک این بسته نمایشگاهی را با هدف گسترش فرهنگ قرآنی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
تصرف قدس آغاز حرکتی خطرناک برای استعمار کشورهای مستقل است

تصرف قدس آغاز حرکتی خطرناک برای استعمار کشورهای مستقل است به گزارش خبرنگار مهر ، جیم دبلیو دین ظهر پنجشنبه در نشست خبری قدس پایتخت همیشگی فلسطین که در بندرعباس برگزار شد، با بیان داستان زندگی خود بیان داشت: در بخش جنوبی ایالات متحده آمریکا زندگی می کنم. ما آخرین گروه بودیم که تا پایان جنگ جهانی دوم مقاومت کردیم، این مقاومت زمانی بود که گمرکی واردات تمام کالاها فقط یک دلار قیمت داشت اما وقتی که محموله قصد خروج داشت دو دلاردریافت می شد. توسعه صنعتی در منطقه جنوب آمریکا اینگونه شکل گرفت و دهه ها این حالت وجود داشت.
وی عنوان کرد: قصد داشتم یک داستان شخصی را بگویم، زیرا آنچه امروز می بینیم جهانی چند قطبی است که ترامپ در حال تشکیل آن است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
امداد رسانی به 414 منزل مسکونی گرفتار در سیل

امداد رسانی به 414 منزل مسکونی گرفتار در سیل به گزارش خبرنگار مهر ، سید مجتبی احمدی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت سامانه بارشی در شهرهای مختلف خراسان رضوی موجب آبگرفتگی 414 منزل مسکونی در کلات،تایباد،سرخس،تربت حیدریه ،تربت جام،سبزوار،خواف ،گناباد ونیشابور شد.
وی افزود:پس از اعلام آبگرفتگی 120 نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب 25 گروه شامل پرسنل و نجاتگران با 30 دستگاه خودروی کمک دار سبک و سنگین، آمبولانس و 31 دستگاه موتور پمپ برای امدادرسانی وارد عمل شدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی تصریح کرد:در بارش های روز چهارشنبه تا کنون به 628 نفر امدادرسانی شده است واقلامی از جمله موکت،پتو،فانوس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
مردم جزیره خارگ از اعضای شورای شهر انتظار شفافیت دارند

مردم جزیره خارگ از اعضای شورای شهر انتظار شفافیت دارند مهدی بخشی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای عزمم برای ورود به شورای خارگ تا شعار انتخاباتیم، تغییرات در سایه شفافیت، تا امروز که قریب یکسال از انتخابم توسط شما مردم آگاه و غیور خارگ می گذرد، بالاترین افتخارم و آنچه به واقع به آن می بالم حمایت تمام و کمال از حقوق همشهریان عزیزم در تمام جلسات و مجامع بوده و هست.
وی افزود : شفافیت تنها یک واژه نیست. شفافیت یک منش، یک مرام، یک باور، یک رویه و یه اعتقاد عملی است که باید در تمام شئونات زندگی همگان به خصوص مسئولین نهادینه باشد.
عضو شورای شهر خارگ تصریح کرد: با تمام وجود از هر مسئولی که جسارت ایجاد شفافیت داشته ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
افزایش 35 درصدی کشفیات جرایم فضای مجازی در فارس

افزایش 35 درصدی کشفیات جرایم فضای مجازی در فارس به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ حبیب الله رجبلی در این رابطه بیان کرد: امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت و فضای مجازی دسترسی انسان ها به یکدیگر بسیار راحت شده و اغلب کارها مانند عملیات بانکی، جابه جایی حساب و یا انتقال وجه در فضای مجازی و توسط اینترنت انجام می شود.
وی افزود: با توسعه شبکه های اینترنتی، جرائم اینترنتی نیز افزایش داشته و مجرمان و افرا سودجو وارد دنیای مجازی شده و به روش های مختلف از کاربران کلاهبرداری کنند.
رئیس پلیس فتا استان فارس با بیان اینکه آسیب های فضای مجازی بسیار جدی است و امروزه این آسیب ها در دنیای واقعی خود را نشان می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
مشکل چهار واحد تولیدی در دشتی مرتفع شد

مشکل چهار واحد تولیدی در دشتی مرتفع شد داریوش رزمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اخیرا فرماندار دشتی به اتفاق برخی از مدیران از چهار واحد صنفی در شهر خورموج بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات آنها بررسی کردند.
وی افزود: در این بازدید به حمد الله برخی از مشکلات این واحدها با پرداخت تسهیلات جهت توسعه و خرید تجهیز مورد نیاز بر طرف شد.
رزمی بیان کرد: همچنین در این بازدید فرماندار در راستای حمایت از واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی در سطح شهر خورموج به شهردار دستور دادند که مصالح مورد نیاز خود را در سطح شهر تامین کنند که با تحقق این مهم کارگاهی که غیر فعال بوده مجدد فعال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
تمهیدات لازم برای افزایش ایمنی آزادراه های استان زنجان انجام شود

تمهیدات لازم برای افزایش ایمنی آزادراه های استان زنجان انجام شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، مهرداد سلطانی در نخستین کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان زنجان افزود: باید پیگیری لازم برای افزایش ایمنی در اتوبان با ایجاد نیوجرسی و روشنایی از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی و استانداری به عمل آید.
وی ادامه داد: با بررسی دلایل افزایش تصادفات جاده ای در استان و حتی سطح کشور، می توان تمهیدات لازم برای مدیریت حوادث و کاهش سوانح جاده ای را برنامه ریزی کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه می توان با آموزش های لازم،امر امدادرسانی را تسریع کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
1 کشته در درگیری شهرستان کازرون/ وضعت تحت کنترل است

1 کشته در درگیری شهرستان کازرون/ وضعت تحت کنترل است به گزارش خبرنگار مهر ، اسماعیل تبادار ظهر پنجشنبه در حاشیه کارگروه صادرات فارس در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت شهرستان کازرون تاکید کرد: مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و آنچه مورد تایید است تنها 1 کشته است.
وی تصریح کرد: درگیری پراکنده در برخی مناطق وجود دارد اما وضعیت تحت کنترل است.
تبادار یادآور شد: اینگونه تجمعات کاملا غیر قانونی بوده و به طور حتم شرکت کنندگان در این برنامه ها به دنبال پیشرفت شهرستان کازرون نیستند.
استاندار فارس تصریح کرد: وضعیت شهرستان به طور کامل تحت کنترل است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
حمایت از کالای ایرانی مصداق امربه معروف است

حمایت از کالای ایرانی مصداق امربه معروف است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عباس امینی در جلسه معاونت های ستاد امربه معروف و نهی از منکر شاهرود که پیش از ظهر پنج شنبه به میزبانی دفتر خود برگزار شد، ضمن تأکید بر استفاده از فرصت طلایی ماه رمضان برای ترویج معروف هایی مانند تبیین شعار سال برای مردم، تأکید کرد: حمایت از کالای ایرانی مصداق امربه معروف و عدم حمایت از آن مصداق منکر است.
وی افزود: هر کس در هر قشر و نهادی که وجود دارد، در حد وظایف خود باید در ماه مبارک رمضان به ترویج معروفات بپردازد و یکی از مهم ترین مصادیق این معروف ها، تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
ارتباطات تشنه بازنگری در فرم و محرک های محتوا

ارتباطات تشنه بازنگری در فرم و محرک های محتوا به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا نیوز، در عصری که به لطف کانال های ارتباطی سهولت دسترسی و انتقال اطلاعات به بالاترین سطح در طول تاریخ حیات بشر رسیده است باید در لحظه گسیل ارتباط را بررسی کرد و در زمانی که برای هر نوع ارتباط کانال های ارتباطی مختلف در حال رقابت هستند، یک موضوع اهمیت ویژه ای دارد و آن تهیه محتوای مناسب برای پیام هایی است که می خواهد مخاطب را جذب کند.
محتوا یکی از ابزارهای انتزاعی است که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با مخاطب ارتباط برقرار می کند و از آنجا که انسان ها موجوداتی کنجکاو هستند و میل به کشف حقیقت در وجودشان نهادینه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش