ایران حمله تروریستی قندهار را محکوم کرد

ایران حمله تروریستی قندهار را محکوم کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را که به کشته و زخمی شدن جمعی از مسئولان و افراد حاضر در یک نشست دولتی منجر شد را محکوم و با دولت، ملت و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد.
قاسمی ضمن تاکید بر انجام گفتگوی ملی و پایان یافتن خشونت ها در افغانستان ابراز امیدواری کرد در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور گفتگو، برقراری امنیت و دستیابی به صلح در دستور کار جدی دولت و مخالفان قرار گیرد و جمهوری اسلامی ایران نیز از هر ابتکاری که تضمین کننده منافع و مصالح مردم رنج کشیده افغانستان باشد قویا حمایت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 8 دقیقه پیش
خودرو گران می شود!

خودرو گران می شود! دریافت 4 MB
کد خبر 4434578 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 27 دقیقه پیش
نامزدهای جوایز گاتهام اعلام شد/ اولین اصلاح شده پیشتاز نامزدها

نامزدهای جوایز گاتهام اعلام شد/ اولین اصلاح شده پیشتاز نامزدها به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، جوایز گاتهام که هرساله به تجلیل فیلم های مستقل می پردازد 18 اکتبر نامزدهای خود را معرفی کرد و فیلم اولین اصلاح شده با بازی ایثن هاوک بیشترین نامزدی را در جوایز گاتهام بدست آورد.
جوایز فیلم مستقل گاتهام که داوری آن را کمیته های کوچک خبرنگاران و منتقدان انجام می دهند هر ساله به عنوان پیش درآمدی بر فصل جوایز سینمایی شناخته می شود. سال گذشته فیلم برو بیرون پیشتاز این جوایز بود و سال قبل تر از آن منچستر بای د سی .
امسال فیلم اولین اصلاح شده با بازی ایثن هاوک بیشترین نامزدی را در جوایز گاتهام بدست آورده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 38 دقیقه پیش
ترکیه با دریافت حق السکوت از کنار پرونده قتل خاشقچی نمی گذرد

ترکیه با دریافت حق السکوت از کنار پرونده قتل خاشقچی نمی گذرد به گزارش خبرگزاری مهر ، حسین امیر عبداللهیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهارداشت: اقدامات ولیعهد عربستان در دو سال گذشته به ویژه در ماه های اخیر موجب شده که رقبای وی در اروپا و امریکا برای محدودیت اختیارات بن سلمان تلاش کنند که از جمله آن ها خارج کردن پرونده فلسطین از دست وی بود.
وی درباره پرونده قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در ترکیه گفت: وی از مشاوران رسمی حکومت سعودی بوده و معارض خیلی جدی برای این حکومت نبوده است.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل افزود: خاشقچی ابتدا از برخی سیاست های بن سلمان حمایت کرد، اما در ماه های اخیر نسبت به روی کار آمدن ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 38 دقیقه پیش
بعید می دانم استقلال این فصل نتایج درخشانی بگیرد

بعید می دانم استقلال این فصل نتایج درخشانی بگیرد جعفر مختاریفر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استقلال کار ساده ای مقابل سایپا در پیش ندارد چون سایپا هم خود را مدعی کسب سهمیه آسیا می داند. ضمن این که عملکرد تیم ما در نقل و انتقالات باعث شد تا نسبت به فصل گذشته ضعیف تر باشد.
وی افزود: با همه این اوصاف ما استقلالی هستیم و آرزوی ما موفقیت این تیم است و با همه وجود آرزو می کنم تا مقابل سایپا برنده باشیم.
کاپیتان سابق آبی پوشان بیان داشت: عملکرد ضعیف نقل و انتقالاتی در جریان مسابقات نمود پیدا می کند. این تیم فصل گذشته یک مهاجم به اسم تیام داشت که یک تنه بازی ها را در می آورد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 47 دقیقه پیش
محمود کریمی: نوحه به سمت دریا...

محمود کریمی: نوحه به سمت دریا... دریافت 16 MB
کد خبر 4434290 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 48 دقیقه پیش
برگزیدگان پژوهش و فناوری در جشنواره ابوریحان معرفی می شوند

برگزیدگان پژوهش و فناوری در جشنواره ابوریحان معرفی می شوند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این جشنواره پژوهشی همه ساله با هدف معرفی برگزیدگان عرصه علم، پژوهش، فناوری و نوآوری و نیز فراهم سازی بستر لازم و گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی اجرا می شود.
همزمان با برگزاری جشنواره، مراکز تحقیقاتی و دانشکده ها با حضور فعال در غرفه هایی که به منظور ارائه دستاوردهای پژوهشی آنان برپا می شود، به تبادل اطلاعات و تعامل در زمینه های پژوهشی می پردازند که از بین آنها غرفه برتر انتخاب می شود.
کد خبر 4433305 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 48 دقیقه پیش
صحبت هایم با مدیرعامل تراکتور محرمانه است

صحبت هایم با مدیرعامل تراکتور محرمانه است سعید آذری در گفتگو با خبرنگار مهر ، درباره دیدار امروز تیم ذوب آهن با سپیدرود در لیگ برتر فوتبال گفت: بازی سنگینی با تیم علی کریمی و بازیکنان و هواداران متعصب این تیم داریم. امیدوارم ذوب آهن از این هفته اوج بگیرد.
وی افزود: تغییر نگرش در تیم ما زمان برده است ولی این زمان هنوز از سال گذشته بیشتر نشده است. ان شاءالله اگر امروز با امتیاز به خانه برگردیم در مسیری که دلمان بخواهد قرار گرفته ایم.
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درباره وضعیت محسن مسلمان و احتمال بازی کردن این بازیکن در دیدار با سپیدرود تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 57 دقیقه پیش
کاربران اپل می توانند اطلاعات خود را تغییر دهند یا حذف کنند

کاربران اپل می توانند اطلاعات خود را تغییر دهند یا حذف کنند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، اپل به کاربران خود اجازه می دهد هرگونه اطلاعاتی از آنان جمع آوری شده را دانلود کنند.
روز چهارشنبه اپل یک پورتال حریم شخصی برای کاربران آمریکایی خود ارائه کرد که به آنان اجازه می دهد کپی از اطلاعات خود را درخواست کنند، اشتباهات را تصحیح کنند یا حتی حساب کاربری اپل خود را حذف کنند.
این درحالی است که یک پورتال حریم خصوصی برای کاربران اروپایی در ماه می راه اندازی شد. این بخشی از اقدامات اپل درجهت عمل به قانون حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا(GDPR) است. این قانون شرکت ها را ملزم می کند تا ابزارهایی برای حفاظت از کاربران و اطلاعاتشان فراهم کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 57 دقیقه پیش
نقاشی خط هایی در 17 قاب بزرگ/ بزرگان هنر کنار جوانان قرار گرفتند

نقاشی خط هایی در 17 قاب بزرگ/ بزرگان هنر کنار جوانان قرار گرفتند مرتضی شمیسا برگزارکننده نمایشگاه نقاشی خط کوچ که از جمعه 27 مهرماه در گالری شکوه برپاست به خبرنگار مهر گفت: نمایشگاه کوچ موضوع خاصی ندارد بلکه عنوان آن کوچ خوشنویسی ایرانی در عرصه نوین است که به بررسی فعالیت هنرمندان در بیرون از قالب کلاسیک خوشنویسی می پردازد.
وی با معرفی آثار این نمایشگاه به عنوان کارهایی که از شکل خوشنویسی سنتی خارج شده اند، بیان کرد: در این نمایشگاه زمینه های تازه ای از هنر نقاشی خط را در قطع بزرگ از 17 هنرمند صاحب سبک نسل سوم شاهد هستیم. آثار هنری نمایشگاه کوچ در قطع بزرگ هستند به طوریکه کوچکترین تابلوها یک متر در یک متر و بزرگترین آثار دو متر در 110 سانتی متر است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 58 دقیقه پیش
زوار از وسایط نقلیه عمومی برای سفر اربعین استفاده کنند

زوار از وسایط نقلیه عمومی برای سفر اربعین استفاده کنند به گزارش خبرنگار مهر ، شهریار حیدری صبح امروز جمعه در گفتگو با رادیو اربعین گفت: اقدام برخی از زائران برای کاپوتاژ خودرو شخصی در شرایط فعلی که مرزها درگیر ترافیک هستند موجب اتلاف وقت آنان می شود و زمان عبور آنها از مرز را افزایش می دهد.
وی با انتقاد از اقدام گمرک برای دادن مجوز رایگان کاپوتاژ به خودرو زائران افزود: دادن مجوز رایگان در شرایط فعلی که مرزها درگیر حجم تردد زوار و خودروهای مواکب و تجاری هستند بدون توجیه است و جز ایجاد مشکل برای مرزها و زوار نتیجه ای ندارد.
حیدری همچنین با اشاره به هزینه 120 دلاری گمرک عراق برای هر خودرو گفت: با احتساب اتلاف وقت و هزینه سنگین کاپوتاژ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 58 دقیقه پیش
مجلس مکلف است ایرادات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص را اصلاح کند

مجلس مکلف است ایرادات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص را اصلاح کند امیر خجسته عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار مهر در مورد هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: سازوکار نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام در مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام تعیین شده است. این مقررات اولین بار در سال 1384 و سپس در سال 1394 به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است.
وی ادمه داد: مطابق ماده (7) این مقررات، مجلس موظف است در طول مراحل تصویب یک مصوبه، مواردی را که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان مغایرت و عدم انطباق مصوبه با سیاست های کلی نظام اعلام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 7 دقیقه پیش
مهران مسیر دلدادگان حسینی/ اینجا همه هم دل خدمت می کنند

مهران مسیر دلدادگان حسینی/ اینجا همه هم دل خدمت می کنند خبرگزاری مهر ،گروه استان ها-مجتبی کاور: شور و اشتیاق آنها را نمی توان در چند سطر بیان کرد باید با زائرین هم قدم باشی تا حس آنها را خوب درک کنی ، چرا که گرسنگی، تشنگی وخستگی در این مسیر بی معناست.
این را زائرین می گویند. شاید باورش سخت باشد ولی این حقیقت ارزشمندی است که تنها در راهپیمایی بزرگ اربعین می توان آن را از نزدیک دید وباور کرد، در راهپیمایی اربعین سن وسال ملاک نیست چرا که پیر، جوان، نوجوان و کودک در آن به چشم می خورد.
مردم ایلام هم مثل سالهای گذشته همه با جان دل وارد میدان خدمت رسانی به زائرن شده اند و هر کس به اندازه توان خود در تلاش است تا خدمتی به زائران کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 8 دقیقه پیش
ایران از فرصت ایجاد شده در رقابت میان چین و هند استفاده کند

ایران از فرصت ایجاد شده در رقابت میان چین و هند استفاده کند نوذر شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص لزوم بهره برداری مناسب دستگاه سیاست خارجی کشور از موقعیت ایجاد شده در خصوص تمایل دو کشور چین و هند به خرید نفت از ایران علیرغم خواست و فشار دولت آمریکا اظهار داشت: به نظر من برای پی بردن به این مسئله که چرا چین و هند خواستند همچنان با ایران همکاری هایی را در حوزه انرژی بخصوص نفت داشته باشند پی برد، باید به رویکرد سیاست خارجی آن دو کشور و نوع نگاه و وضعیتی که آنها در آن قرار دارند توجه کرد.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: هندی ها به لحاظ تئوریک سیاست خارجی رئالیسم نوکلاسیک را در پیش گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 8 دقیقه پیش
محمدی ستاره المپیک جوانان بود/ به خانواده ام توهین کردند

محمدی ستاره المپیک جوانان بود/ به خانواده ام توهین کردند مهران بهنام فر در پایان مسابقات کاراته در المپیک جوانان 2018 آرژانتین با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر ، گفت: کاراته فضای جدیدی را در المپیک تجربه کرد و در میدانی بزرگ که اولین حضور نمایندگان کشورمان رقم خورد نمایش خوبی داشت. تیم کشورمان با کسب یک طلا، سه برنز و عنوان نایب قهرمانی به یک موفقیت بزرگ دست یافت.
وی افزود: تمام کاراته کاهایی که در این مسابقات حضور داشتند از بهترین های جهان بودند و این بازی ها به لحاظ کیفیت در بالاترین سطح فنی برگزار شد. از سوی دیگر حساسیت های فدراسیون جهانی و حضور مداوم رئیس فدراسیون جهانی و مسئولان IOC در محل برگزاری باعث شد مسابقاتی در کلاس بالا را شاهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 18 دقیقه پیش
اجرای شپش ادامه می یابد/ آغاز دوره جدید کارگاه کمدی خلاق

اجرای شپش ادامه می یابد/ آغاز دوره جدید کارگاه کمدی خلاق کوروش نریمانی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که دوره اول کارگاه کمدی خلاق را با حضور هنرجویان جوان تئاتر برگزار و خروجی این کارگاه را در قالب نمایش شپش در تماشاخانه تئاتر مستقل تهران به صحنه برد، درباره برنامه ریزی برای اجرای مجدد نمایش شپش به خبرنگار مهر گفت: اجرای مجدد نمایش شپش در ذهنم هست و قصد دارم که بار دیگر این اثر را روی صحنه ببرم. البته در اجرای مجدد این اثر بازیگران دوره اول کارگاه و بازیگران جوان جدید حضور خواهند داشت.
وی درباره دوره جدید کارگاه کمدی خلاق اظهار کرد: قصد دارم به زودی دوره دوم این کارگاه را برگزار کنم و از دل این کارگاه نیز با حضور هنرجویان جوان اثری را روی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 28 دقیقه پیش
ادعای کوچه بازاری درآمد میلیونی متکدیان/ پول ها کجا می رود

ادعای کوچه بازاری درآمد میلیونی متکدیان/ پول ها کجا می رود حسین مهاجر روان شناس و جمعیت شناس، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نزدیک به دو دهه از ابلاغ مصوبه سال78 شورای عالی اداری در خصوص ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در شهر تهران می گذرد و همچنان همان مصوبه ملاک عمل ارگان ها و نهادهای مسئول در مواجهه با آسیب های اجتماعی است، افزود: وقت آن سر رسیده تا با نگاهی تازه ، ضمن مواجهه با واقعیات جامعه امروز، این مصوبه و طرح های منبعث از آن مورد بازبینی قرار گیرد و صدای آسیب دیدگان اجتماعی شنیده شود.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات و دغدغه های جامعه شهری تهران به وِیژه در سال های اخیر موضوع آسیب های اجتماعی و نحوه مواجهه با آن است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 37 دقیقه پیش
جوایز فیلم هالیوود از گلن کلوز و هیو جکمن تجلیل می کند

جوایز فیلم هالیوود از گلن کلوز و هیو جکمن تجلیل می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، گلن کلوز و هیو جکمن در جوایز فیلم هالیوود که در روز 4 نوامبر در هتل بورلی هیلتون کالیفرنیا برگزار می شود تجلیل می شوند.
کلوز که در نقش اصلی فیلم همسر به عنوان زنی که زندگیش را وقف شوهر رمان نویسش کرده بازی می کند، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن هالیوود را دریافت خواهد کرد.
جکمن نیز که در فیلم پیشتاز نقش گری هارت نامزد شکست خورده ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال 1988 را ایفا کرده است، جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد هالیوود را دریافت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 48 دقیقه پیش
آزمون قضاوت 97 برگزار شد

آزمون قضاوت 97 برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، آزمون قضاوت امسال از دقایقی پیش آغاز شد.
داوطلبان دانشگاهی پذیرفته شده در آزمون تستی، روز جمعه مورخ 1397/09/30 در آزمون تشریحی شرکت خواهند کرد.
کد خبر 4433297
مهدیه محمدی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 57 دقیقه پیش
نهاد خانواده رها شده است/ضرورت مداخلات مردمی

نهاد خانواده رها شده است/ضرورت مداخلات مردمی به گزارش خبرنگار مهر ، فضه سادات حسینی دبیر علمی کنگره ملی خانواده در مراسم اختتامیه این کنگره با بیان اینکه دستگاه های زیادی وظیفه رسیدگی به موضوع خانواده دارند، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم هم افزایی نهاد خانواده رها شده است.
وی با اشاره به اینکه امروزه به دلیل مدرنیته خانواده ها از خانواده اسلامی فاصله گرفتند، گفت: باید همه ما با هم افزایی بتوانیم در این راستا فعالیتی انحام دهیم و اگر بتوانیم خانواده را هدفمند کنیم جامعه ای هدفمند خواهیم داشت.
دبیر علمی کنگره ملی خانواده افزود: مداخلات در خانوادها باید مردمی باشد و حاکمیت برنامه ریزی های کلان را انجام دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 58 دقیقه پیش
بهاره رهنما در نقش بیوه نویسنده فقید

بهاره رهنما در نقش بیوه نویسنده فقید به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه، نمایش مضرات دخانیات یا بیوه ی نویسنده فقید به نویسندگی و کارگردانی مقداد اسلامی از سه شنبه یکم آبان ماه در تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می رود. این نمایش شامل دو پرده است که بهاره رهنما بازیگر پرده بیوه ی نویسنده فقید و مقداد اسلامی بازیگر پرده مضرات دخانیات هستند.
دو پرده این نمایش به طور کامل از هم مجزا هستند اما در عین حال هر دو در قالبی کمدی به روابط زناشویی می پردازند. بیوه ی نویسنده فقید برای اولین بار است روی صحنه می رود و داستان زنی است که در یک برنامه تلویزیونی از همسر درگذشته اش که نویسنده بزرگی بوده است، صحبت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 58 دقیقه پیش
تیم فوتسال الماس شهر قم به دیدار نفت امیدیه می رود

تیم فوتسال الماس شهر قم به دیدار نفت امیدیه می رود به گزارش خبرنگار مهر ، هفته ششم لیگ دسته اول فوتسال ایران امروز جمعه برگزار می شود و نماینده فوتسال قم در این رقابت ها دیدار خود را در خانه برگزار می کند و امیدوار است صاحب دومین برد خود در این فصل شود.
تیم های فوتسال الماس شهر قم و نفت امیدیه در دیداری از هفته ششم لیگ دسته اول فوتسال از ساعت 16 امروز جمعه 27 مهر در سالن شهید حیدریان قم با هم روبرو می شوند در حالی که به دلیل قرعه استراحت تیم الماس شهر قم در هفته اول، این بازی، پنجمین مسابقه نماینده قم محسوب می شود.
تیم الماس شهر قم در هفته پنجم لیگ دسته اول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 7 دقیقه پیش
تیم فوتبال افشید قم به اولین پیروزی خود رسید

تیم فوتبال افشید قم به اولین پیروزی خود رسید به گزارش خبرنگار مهر ، هفته دوم رقابت های فوتبال لیگ برتر رده سنی نوجوانان باشگاه های کشور شامگاه پنج شنبه به پایان رسید و در یکی از بازی ها در قم، تیم افشید قم توانست اولین پیروزی خود را جشن بگیرد.
تیم های نوجوانان افشید قم و طلایی پوشان خرم آباد غروب پنج شنبه در ورزشگاه شهید حیدریان قم برابر هم صف آرایی کردند که در این بازی تیم افشید قم توانست با نتیجه 3 بر یک حریف خود را شکست دهد و 3 امتیاز این بازی را کسب کند.
در این بازی در نیمه نخست، دانیال محمدی، هومن هوشمند و میلاد اجلالی برای تیم افشید قم گلزنی کردند اما در نیمه دوم گلی برای نماینده قم به ثمر نرسید در مقابل بازیکنان تیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 8 دقیقه پیش
مراسم تجدید میثاق با آیت الله مهدوی کنی برگزار شد

مراسم تجدید میثاق با آیت الله مهدوی کنی برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، صبح جمعه و به مناسبت چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، جمعی از علما، علاقمندان، شاگردان و خانواده این عالم فقید بر سر مزار وی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی( ع) حاضر شده و با وی تجدید میثاق کردند.
این خبر تکمیل می شود...
کد خبر 4434520 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 28 دقیقه پیش
مخدوش کردن قیمت از سوی کارخانه دلیل چندنرخی بودن کالاهاست

مخدوش کردن قیمت از سوی کارخانه دلیل چندنرخی بودن کالاهاست رامین پهلوانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تخلفات مربوط به قیمت گذاری کالاها در واحدهای صنفی اظهار داشت: برخی از کارخانه های تولیدی از درج قیمت بر روی محصولات و مواد غذایی خودداری می کنند و برخی دیگر هم اگر قیمتی درج شده پاک می کنند.
رئیس بازرسی اتاق اصناف کرمانشاه افزود: البته برخی از مواد موجود در سوپرمارکت ها هم خرید قدیم هستند و باید بر اساس فاکتور قبلی به فروش برسد.
وی با بیان اینکه مشکل تفاوت قیمت از سوی کارخانه های واحدهای تولیدی است که قیمت ها را مخدوش کرده اند، گفت: در حال حاضر قیمت گذاری ها سیستمی انجام می شود و امکان حذف قیمت در سیستم وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 28 دقیقه پیش
مردم ایلام با تمام وجود آماده مهمان نوازی از زائران اربعین هستند

مردم ایلام با تمام وجود آماده مهمان نوازی از زائران اربعین هستند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین نورالله کریمی تبار شامگاه پنجشنبه در گفتگوی زنده خبری اظهار داشت: در گذشته استان ایلام حوزه علمیه قوی نداشته اما مردم استان معتقد بودند، در انقلاب مردم ایلام خوب پای صحنه آمدند و حقانیت جمهوری اسلامی را پذیرفتند و لبیک گفتند شهید دادند، اوج حضور مردم ما در دفاع مقدس بود.
وی تصریح کرد: فاصله شهر ایلام با صفر مرزی فاصله زیادی نیست اما آنچنان در مرز با دشمن جنگیدند دشمن را سد کردند که دشمن هرگز نتوانست این رویای تصرف ایلام را ادامه دهد که به این هدف شوم برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 48 دقیقه پیش
آیا ایستادن به هنگام شنیدن لقب قائم مستند شرعی دارد؟

آیا ایستادن به هنگام شنیدن لقب قائم مستند شرعی دارد؟ به گزارش خبرنگار مهر ، متن زیر جلسه بیست و چهارم از سلسله مباحث مهدویت است که توسط حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی ایراد شده است.
ما اهمیت و ضرورت امام را در گستره هستی و در زندگی خود تشخیص نمی دهیم و امام را یک موجود بیرون از زندگی خود می دانیم. ما باید اولاً امید به ظهور حضرت باشیم و ثانیاً این ظهور را نزدیک بدانیم و ثالثاً ایده آل خود را با او یکی بدانیم و رابعاً از وضعیت موجود نسبت به اینکه در جهان امروز ظلم وجود دارد، ناراحت باشیم. باید این امید ظهور وجود داشته باشد و اگر این امید باشد در روایات داریم که اگر مرگ هم سررسید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 57 دقیقه پیش
انفجار در رباط کریم/4 واحد مسکونی تخریب و 9 نفر مصدوم شدند

انفجار در رباط کریم/4 واحد مسکونی تخریب و 9 نفر مصدوم شدند سید رضا موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صبح جمعه یک مورد انفجار گاز در شهرک آبشناسان رباط کریم رخ داد.
این خبر تکمیل می شود...
کد خبر 4434510 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
ارائه خدمات سرپایی به 1777نفر از زائران اربعین

ارائه خدمات سرپایی به 1777نفر از زائران اربعین مرتضی سلیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر ، به تشریح خدمات امدادی جمعیت هلال احمر به زائران پیاده مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: پوشش امدادی اربعین حسینی97 از 21 الی26مهر، در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه صورت گرفته است.
وی با اشاره به مراجعه 2756 نفر از زائران به چادرها و پایگاه های امدادی هلال احمر، افزود: 14 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و 1777 نفر از خدمات سرپایی بهره مند شدند.
سلیمی از انجام تست فشار خون و قند خون 927 نفر از زائران در این مدت خبر داد و گفت: 38 نفر از زائران اسکان داده شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 3 ساعت و 6 دقیقه پیش
گفت هنوز کربلا نرفته ای!

گفت هنوز کربلا نرفته ای! مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: audio/mp3
دانلود
کد خبر 4434487 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 6 دقیقه پیش
نارسایی کبدی ناشی از استامینوفن/ تاثیر تنبلی چشم بر عملکرد مغز

نارسایی کبدی ناشی از استامینوفن/ تاثیر تنبلی چشم بر عملکرد مغز به گزارش خبرنگار مهر ، مهم ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند:
وجود همزمان دیابت و زوال عقل کُشنده است
نتایج مطالعه جدید نشان می دهد ریسک مرگ ناشی از قندخون پایین در بین سالمندان مبتلا به دیابت و زوال عقل به مراتب بیشتر از سالمندانی است که فقط به دیابت مبتلا هستند.
استامینوفن موجب نارسایی کبد می شود
مطالعات نشان می دهد مصرف مُسکن رایج استامینوفن یا پاراستامول که تسکین دهنده درد است می تواند عامل آسیب کبدی هم باشد.
تاثیر تغذیه بر استحکام استخوان ها بیش از ورزش است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 28 دقیقه پیش
ارتباط آسم کودکی با چاقی

ارتباط آسم کودکی با چاقی به گزارش خبرنگار مهر ، محققان دانشگاه کالیفرنیا جنوبی دریافتند کودکان مبتلا به آسم در مقایسه با کودکان فاقد آسم، 66 درصد بیشتر با ریسک ابتلا به چاقی روبرو هستند.
یافته ها نشان داد کودکان دارای علائم مداوم خس خس سینه، در مقایسه با کودکان فاقد این علامت، 50 درصد بیشتر با ریسک ابتلا به چاقی روبرو هستند.
طبق استدلال محققان، آسم مانعی برای فعالیت فیزیکی کودکان است که ممکن است منجر به تجمع چربی در بدن شود.
همچنین به گفته محققان، این فرضیه وجود دارد که مصرف دوز بالاتر داروی استنشاقی کورتیکواستروئید موجب افزایش ریسک چاقی در کودکان مبتلا به آسم می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 28 دقیقه پیش
مصرف فست فود ریسک افسردگی را افزایش می دهد

مصرف فست فود ریسک افسردگی را افزایش می دهد به گزارش خبرنگار مهر ، محققان دانشگاه جیمز کوک استرالیا دریافتند رژیم غذایی بد نظیر مصرف فست فود می تواند فرد را در معرض ریسک بالا ابتلا به افسردگی قرار دهد.
محققان به بررسی ارتباط بین افسردگی و رژیم غذایی در مردم جزیره تورس استریت که دسترسی به فست فود داشتند و مردم جزیره دورافتاده تری که در آنجا فست فود وجود نداشت، پرداختند.
تیم محققان از حدود 100 نفر از هر دو جزیره در مورد رژیم غذایی شان سوال کردند، آنها را از لحاظ افسردگی مورد معاینه قرار دادند و نمونه خون شان را گرفتند.
محققان دریافتند افراد ساکن در جزیره دورافتاده که هیچ فست فودی در آنجا وجود نداشت عمدتا غذاهای دریایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 28 دقیقه پیش
کاهش ریسک سرطان سینه با کم کردن وزن

کاهش ریسک سرطان سینه با کم کردن وزن به گزارش خبرنگار مهر ، مطالعه اخیر بر روی زنان پس از سن یائسگی نشان می دهد شرکت کنندگانی که وزن شان کاهش یافته بود در مقایسه با زنانی که وزن شان ثابت مانده یا افزایش یافته بود، کمتر با ریسک ابتلا به سرطان سینه تهاجمی مواجه بودند.
اگرچه چاقی ارتباط قوی ای با ریسک سرطان سینه دارد، اما مطالعات نشان می دهد کاهش وزن در کاهش این ریسک تاثیر دارد.
روآن چلوبووسکی ، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی سیتی هوپ کالیفرنیا، به همراه تیم تحقیقش، اطلاعات مربوط به 61,335 زن شرکت کننده در مطالعه جهانی را بررسی کردند. این زنان قبلا سرطان سینه نداشته و نتایج ماموگرافی شان نرمال بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 37 دقیقه پیش
افزایش ریسک شکستگی استخوان با مصرف بیش از حد ویتامین A

افزایش ریسک شکستگی استخوان با مصرف بیش از حد ویتامین A به گزارش خبرنگار مهر ، نتایج مطالعات محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان می دهد مصرف بیش از اندازه ویتامین A موجب کاهش ضخامت استخوان شده که نهایتا منجر به ایجاد استخوان های ضعیف و شکننده می شود.
ویتامین A که در گوشت، محصولات لبنی و سبزیجات یافت می شود منبع ضروری مهمی برای رشد، بینایی، سیستم ایمنی و عملکرد اعضای بدن است.
یافته ها نشان می دهد به موش های که دوز بالا ویتامین A ، معادل 4.5 تا 13 برابر میزان مصرف مجاز روزانه برای انسان، داده شده بود، استخوان ها در طول مدت 8 روز نازک شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
رشد اقتصادی چین به پایین ترین سطح 9 ساله خود می رسد

رشد اقتصادی چین به پایین ترین سطح 9 ساله خود می رسد به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، احتمال این وجود دارد که همین روزها سرمایه گذارن و سیاست گذاران جهان با هشدار شدیدی در مورد هزینه جنگ تجاری آمریکا-چین روبرو شوند؛ نظرسنجی رویترز پیش بینی می کند رشد اقتصادی ربع سوم چین به کندترین حد خود از بحران اقتصادی جهان تا کنون می رسد.
بالا گرفتن تنش های تجاری با آمریکا باعث شده است که درآمدهای صادرات این کشور کاهش یابد و چین سعی می کند با سیاست گذاری های مالی حمایتی و تسهیل مواضع خود در مورد ریسک زدایی از اقتصاد، از سرعت کند شدن دومین اقتصاد بزرگ جهان بکاهد، اما تاثیر کامل تعرفه های بالاتر آمریکا هنوز احساس نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 47 دقیقه پیش
جزئیات طرح ویژه بخش خصوصی برای مدیریت سوخت

جزئیات طرح ویژه بخش خصوصی برای مدیریت سوخت به گزارش خبرنگار مهر ، پس از طرحی که دولت برای احیای کارت سوخت دنبال کرده و مجلس نیز به موازات آن، طرح هایی را برای مدیریت مصرف بنزین ارایه نموده است، اکنون فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با ارسال طرحی به دولت، موضوع مصرف بنزین و جلوگیری از قاچاق سوخت را مدنظر قرار داده و پیشنهاداتی را ارایه کرده اند.
مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات طرحی که از سوی این نهاد خصوصی به دولت ارایه شده است، گفت: اتاق بازرگانی، صنایع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 47 دقیقه پیش
دعوای شهرداری ها و ایرلاین ها بر سر عوارض/ قانون در دست اصلاح است

دعوای شهرداری ها و ایرلاین ها بر سر عوارض/ قانون در دست اصلاح است به گزارش خبرنگار مهر ، قریب به 4 دهه از اعمال قانونی مبنی بر کسر 5 درصد از هزینه فروش بلیت از شرکت های هواپیمایی تحت عنوان عوارض شهرداری ها آن هم با مصوبه شورای انقلاب می گذرد. مصوبه ای که سال 87 به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ذیل قانون مالیات بر ارزش افزوده تبدیل شد.
در مصوبه شورای انقلاب آمده بود ده درصد از رقم مذکور (5 درصد عوارض شهرداری ها) به خود ایرلاین ها بابت کارمزد جمع آوری عوارض برمی گردد که در قانون مالیات بر ارزش افزوده این بند از آن حذف شد و کل عواید ناشی از کسر 5 درصد عوارض، به شهرداری ها می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
جزئیات توزیع سبد کالایی/بسته حمایتی یکشنبه نهایی می شود

جزئیات توزیع سبد کالایی/بسته حمایتی یکشنبه نهایی می شود انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات بسته حمایتی برای اقشار مختلف جامعه گفت: طی دو ماه گذشته بحث های مختلفی در خصوص مکانیزم حمایت از اقشار مختلف جامعه در قالب کالاکارت، سبد غذایی یا کوپن الکترونیک در سطح دولت انجام شد.
وی افزود: در نهایت جمع بندی به این صورت شد که حمایت اجتماعی به صورت سبد کالایی از اقلام مورد نیاز و اساسی جامعه باشد به این ترتیب که مبلغی در چند نوبت به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جمعیت تحت پوشش دریافت سبد کالا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 8 دقیقه پیش
آبخیزداری؛ تکلیف فراموش شده/وقتی سیلِ کم توجهی همه چیز رامی برد

آبخیزداری؛ تکلیف فراموش شده/وقتی سیلِ کم توجهی همه چیز رامی برد به گزارش خبرنگار مهر ، وقوع سیل و سیلاب های ویرانگر در کشور که هر از گاهی اتفاق می افتد و خسارات مالی و بعضا جانی زیادی بر جای می گذارد، توجه به بحث آبخیزداری را برای کنترل این حادثه برجسته می کند، بسیاری از کشورهای توسعه یافته دنیا به منظور جلوگیری از سیلاب ها به توسعه عملیات آبخیزداری از جمله کاشت پوشش گیاهی، احیای جنگل ها و احداث بندهای بتنی و خاکی روی آورده اند؛ با این وجود در کشور ما بودجه این بخش طی سالیان متمادی در کشور بسیار اندک بوده است.
وقوع سیل طی هفته گذشته در برخی استانهای کشور و خساراتی که بوجود آورد بار دیگر اهمیت آبخیزداری و متاسفانه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 18 دقیقه پیش
سران سعودی به دنبال مقصر معرفی کردن یک مقام امنیتی در قتل خاشقجی

سران سعودی به دنبال مقصر معرفی کردن یک مقام امنیتی در قتل خاشقجی به گزارش خبرگزاری مهر ، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که سران عربستان به دنبال مقصر معرفی کردن یکی از مقامات اطلاعاتی و مشاوران محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به عنوان قاتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی هستند.
این روزنامه آمریکایی پنجشنبه شب گزارش داد که عربستان قصد دارد برای نجات بن سلمان از بحران پرونده جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی، احمد العسیری معاون سرویس امنیت و اطلاعات خارجی این کشور را به عنوان مقصر قتل خاشقجی معرفی کند.
گفتنی است که جمال خاشقجی دو هفته پیش از این برای انجام کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و به گفته نامزدش که منتظر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 18 دقیقه پیش
دنیا باید در مقابل تضییع حقوق فلسطینیان مقاومت کند

دنیا باید در مقابل تضییع حقوق فلسطینیان مقاومت کند به گزارش خبرگزاری مهر ، غلامعلی خوشرو نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل که در نشست امروز شورای امنیت سخن می گفت، افزود: وضعیت در فلسطین رو به وخامت است و تنها در تظاهرات بازگشت فلسطینینان، تاکنون بیش از 200 نفر شهید و بیش از 22 هزار نفر نیز مجروح شده اند.
وی اضافه کرد: آنچه تظاهرات کنندگان فلسطینی می خواهند، بازگشت به خانه و کاشانه آباء و اجدادی خود و تشکیل دولت مستقل فلسطین است. این حق طبیعی آنها است.
نماینده کشورمان افزود: ولی رژیم اسرائل آنها را می کشد چون فلسطینی هستند؛ چون هیچ حقوقی حتی حق زندگی نیز برای آنها قائل نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
فرانسه دیدارهای سیاسی از عربستان را تعلیق کرد

فرانسه دیدارهای سیاسی از عربستان را تعلیق کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز پنج شنبه گفت که پاریس پس از هماهنگی با انگلیس، آلمان و هلند دیدارهای سیاسی به عربستان را تعلیق کرده است.
آنگونه که بلومبرگ گزارش داده است، رئیس جمهور فرانسه در گفتگو با خبرنگاران در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل افزود که منتظر توضیحات در خصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی است.
ماکرون گفت: با توجه به شرایط کنونی تصمیم گرفتیم برخی دیدارها و سفرها از جمله دیدارهای سیاسی را تعلیق کنیم.
وی همچنین افزود که سفر برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه به کنفرانس ابتکار سرمایه گذاری آینده که هفته آتی در عربستان برگزار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
سوریه اقدامات رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی را محکوم می کند

سوریه اقدامات رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی را محکوم می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که دمشق اقدامات رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی را قاطعانه رد و محکوم می کند.
بشار الجعفری پنجشنبه شب در نشست شورای امنیت به منظور بررسی اوضاع خاورمیانه، افزود: اراضی مورد اشغال سوریه با شیوه های مورد تائید منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های شورای امنیت آزاد خواهد شد.
وی گفت: بیش از هفت دهه از اشغال سرزمین های فلسطین و آوارگی بیش از پنج میلیون شهروند فلسطینی که از وطن خود اخراج شده اند، نیز می گذرد.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 48 دقیقه پیش
برنامه دیدارهای پایانی نیم فصل نخستِ لیگ برتر فوتسال بانوان

برنامه دیدارهای پایانی نیم فصل نخستِ لیگ برتر فوتسال بانوان به گزارش خبرنگار مهر ، دیدارهای پایانی نیم فصل نخستِ رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان، روز جمعه با برگزاری پنج دیدار برگزار می شود. نیم فصل مسابقات در حالی به پایان می رسد که شرکت ملی حفاری با کسب 27 امتیاز در پایان هفته دهم، قهرمانی اش را مسجل کرده است و در دیدار پایانی به مصاف تیم شهرداری رشت می رود.
تیم نامی نو اصفهان نیز که با کسب 22 امتیاز در مکان دوم جدول رده بندی قرار دارد و جدی ترین رقیب ملی حفاری به شمار می رود این هفته به مصاف تیم هیات قوتبال خراسان رضوی می رود که با کسب 6 امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد.
برنامه دیدارهای پایانی نیم فصل نخست لیگ برتر فوتسال بانوان: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
مدیریت شفر می تواند مشکلات استقلال را حل کند/ حسینی خط نمی خورد!

مدیریت شفر می تواند مشکلات استقلال را حل کند/ حسینی خط نمی خورد! ایوب اصغرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دیدار روز جمعه استقلال برابر سایپای تهران گفت: با توجه به دو پیروزی که آبی پوشان مقابل نفت مسجد سلیمان بدست آوردند حالا از شرایط روحی خوبی برخوردارند و اعتقاد دارم آمادگی این را دارند که بتوانند مقابل سایپا به پیروزی دست پیدا کنند.
وی تاکید کرد: شفر رفته رفته به ترکیب اصلی دست پیدا کرده و مطمئنا یک بازی هجومی را برابر سایپا به نمایش خواهد گذاشت تا بتواند با کسب 3 امتیاز این دیدار موقعیت خود را در جدول بهبود ببخشد.
پیشکسوت استقلال در مورد شرایط سایپا هم گفت: این تیم با حضور علی دایی عملکرد بسیار خوبی داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 38 دقیقه پیش
آمار نا امید کننده استقلال در هفته های نهم ادوار گذشته لیگ برتر

آمار نا امید کننده استقلال در هفته های نهم ادوار گذشته لیگ برتر به گزارش خبرنگار مهر ، تیم فوتبال استقلال تهران در هفته نهم رقابتهای لیگ برتر میهمان سایپا است و در شرایطی به مصاف این تیم می رود که تا هفته هشتم با 11 امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد. آبی پوشان در حالی برای این دیدار آماده می شوند که در هفته های نهم ادوار گذشته لیگ برتر نتایج چندان درخشانی نداشته اند.
طلسم پیروز نشدن خارج از خانه
آبی پوشان 17 بار در ادوار گذشته لیگ برتر در هفته های نهم به میدان رفته که در این 17 بازی تنها 3 بار پیروز شده اند و هیچ کدام از پیروزی های این تیم در شرایط میهمانی حاصل نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 47 دقیقه پیش
ورزش در اولویت آقایان نیست/ تمام رشته ها به مشکل خواهند خورد

ورزش در اولویت آقایان نیست/ تمام رشته ها به مشکل خواهند خورد به گزارش خبرگزاری مهر ، حمید بنی تمیم با بیان این مطلب افزود: توضیحاتی که از کارشناسان بانک مرکزی بابت اختصاص یورو 13 هزارتومانی به کشتی دادند قانع کننده نبود اما آن چه مشخص بود مسئولان وزارت ورزش تلاش خود را کردند اما این امر متاسفانه با عدم همکاری بانک مرکزی محقق نشد.
وی ادامه داد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که ایراد از جای دیگری است و اصلا ورزش در اولویت امور نیست.
وی در مورد اینکه اگر قرار بود درنهایت بانک مرکزی به جای یورو ده هزار تومانی، یوروی 13 هزارتومانی به کشتی اختصاص دهد دیگر چه نیازی به این همه پیگیری بود، اظهار داشت: همین طور است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 48 دقیقه پیش
دشمنان به قدرت جمهوری اسلامی ایران اعتراف دارند

دشمنان به قدرت جمهوری اسلامی ایران اعتراف دارند به گزارش خبرنگار مهر ، سردار علی فدوی پنجشنبه شب در یادواره شهدای وحدت و سرداران شهید شوشتری و محمدزاده در مشهد اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران طی 40 سال گذشته با تمام دشمنی ها به راه خود ادامه داده و توانسته ایم پیشرفت های زیادی در بخش های مختلف داشته باشیم و برای رسیدن به موفقیت باید به تکلیف خود عمل کنیم.
وی افزود: توطئه دشمنان انقلاب اسلامی ایران طی سال های گذشته به جایی نرسیده و حالا آنها به صورت علنی اعتراف می کنند ایران کشور قدرتمندی بوده و در اوج قدرت خود قرار دارد.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 8 دقیقه پیش
یک هیأت اردنی از گذرگاه مرزی نصیب وارد سوریه شد

یک هیأت اردنی از گذرگاه مرزی نصیب وارد سوریه شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، یک هیأت اردنی روز پنج شنبه بعد از گذشت سه سال از طریق گذرگاه مرزی نصیب وارد سوریه شد.
بر اساس این گزارش، هیأت اتحادیه وکلای اردن به ریاست مازن رشیدات از گذرگاه مرزی نصیب وارد سوریه شد.
رشیدات در دیدار با اعضای اتحادیه وکلای سوریه با بیان اینکه همه ما فرزندان جغرافیای طبیعی سوریه و یک ملت هستیم ، گفت که این هیأت آمده است که رهایی سوریه از تروریسم را با سوری ها جشن بگیرد و به آنها تبریک بگوید.
کد خبر 4434485 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 17 دقیقه پیش
کاروان ایران در المپیک جوانان هفتم شد

کاروان ایران در المپیک جوانان هفتم شد به گزارش خبرنگار مهر ، سومین دوره بازیهای المپیک جوانان در بوینس آیرس آرژانتین خاتمه یافت و کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در مجموع با 14 نشان شامل 7 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز و صعود 17 پله ای نسبت به دوره قبل در رده هفتم این بازیها جای گرفت .
کاروان ورزشی کشورمان در این دوره از بازیها با 49 ورزشکار در 17 رشته ورزشی حضور داشت. شمشیر بازی(یک)، دوومیدانی(3)، بسکتبال سه نفره(4)، تکواندو(6)، بوکس(1) ، کشتی آزاد و فرنگی(4)، وزنه برداری(2)، سوار کاری (1)، کاراته (5)، جودو(2)، شنا(1)، قایقرانی رویینگ و کانوکانادایی(3)، تنیس روی میز (1)، ژیمناستیک(1)، تیراندازی(2) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 18 دقیقه پیش
زائر سرای امام رضا (ع) زاهدان محل تجمع خادمان از راه دور اربعین

زائر سرای امام رضا (ع) زاهدان محل تجمع خادمان از راه دور اربعین دریافت 9 MB
خبرگزاری مهر ، گروه استان ها- جواد قنبری: امسال سومین سالی بود که برای تهیه گزارش به زائر سرای امام رضا (ع) زاهدان می رفتم و با توجه به اینکه این زائر سرا در ورودی شهر زاهدان قرار داشت باید مسافت نسبتا طولانی تری را برای رسیدن به آن طی می کردم. بالاخره به درب زائرسرا رسیدم، خودروهای زیادی در زائرسرا پارک شده بود و این نشان می داد که قطعا تعداد خادمان و افرادی که در زائر سرا هستند نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیری دارد. بر روی ورودی زائرسرا بنرهای خوش آمدگویی به زبان فارسی، اردو، عربی و انگلیسی نصب شده بود و تعداد نیروهای حفاظت هم بیشتر شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 11 ساعت و 18 دقیقه پیش
ترامپ: عواقب شدیدی در اتنظار عوامل قتل خاشقجی خواهد بود

ترامپ: عواقب شدیدی در اتنظار عوامل قتل خاشقجی خواهد بود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر گزارش های منتشر شده در خصوص قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی ها در ترکیه صحه گذاشت.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص سرنوشت روزنامه نگار مفقود شده در کنسولگری عربستان در استانبول گفت: به نظر می رسد خاشقجی کشته شده باشد.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه تاکید کرد عواقب بسیار شدیدی در انتظار افرادی خواهد بود که در پشت پرده این جنایت قرار دارند.
کد خبر 4434480 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 28 دقیقه پیش
فروش ارز در پایانه مرزی مهران

فروش ارز در پایانه مرزی مهران دریافت 34 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، خرید و فروش ارز در پایانه مرزی مهران انجام می شود.
طبق اعلام افراد حاضر که برای خرید و فروش حضور دارند، دینار با قیمت 13 هزار تومان ارائه می شود.
کد خبر 4433938 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
شلیک موشک زلزال2 ارتش یمن به مواضع سعودی در عسیر

شلیک موشک زلزال2 ارتش یمن به مواضع سعودی در عسیر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یک موشک بالستیک را به مواضع سعودی در جنوب عربستان شلیک کردند.
بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی یک فروند موشک زلزال 2 را به مراکز تجمع نیروهای هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و نظامیان عربستان در منطقه مجازه در عسیر عربستان شلیک کردند.
کد خبر 4434469 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 8 دقیقه پیش
شرکت جدید برای اجرای فاز دوم پتروشیمی راه به جایی نخواهد برد

شرکت جدید برای اجرای فاز دوم پتروشیمی راه به جایی نخواهد برد به گزارش خبرنگار مهر ، علی اکبری بعدازظهر پنج شنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: راه اندازی فاز دوم پتروشیمی مطالبه مردم خراسان شمالی از دولت است، بنابراین هرچه سریع تر طرح توسعه آن اجرایی شود.
اکبری افزود: آشکار است که حضور شرکت جدید برای اجرای فاز دوم پتروشیمی با 80 درصد سهام و همچنین با سرمایه گذاری 20 درصدی تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی آموزش و پرورش راهکار انحرافی است.
وی تصریح کرد: شرکت جدید علاوه بر نداشتن کارنامه کاری، ظرفیت و استعدادی نیز برای اجرای فاز دوم پتروشیمی ندارد، بنابراین نمی توان اعتماد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 18 دقیقه پیش
عملیات کربلای 5 مینیاتور تمام عملیات های دفاع مقدس محسوب می شود

عملیات کربلای 5 مینیاتور تمام عملیات های دفاع مقدس محسوب می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمد تقی اصانلو عصر پنج شنبه در یادواره غواصان دریا دل گردان ولیعصر عملیات کربلای 4و 5 که با حضور خانواده شهدا و رزمندگان غواص استانهای زنجان ،آذربایجان شرقی و غربی اردبیل و قزوین به میزبانی حسینیه اعظم شهر زنجان برگزار شد، با بیان اینکه مینیاتور تمام عملیات های کل 8 سال دفاع مقدس؛عملیات کربلای 5 است، افزود: نوع کار در عملیات کربلای 5 متفاوت بود چون غواصان موظف به عبور از آب و باتلاق بودند.
وی با بیان اینکه عملیات کربلای 5 بسیار مهم و ارزشمند است و هر کس آن را درک و زنده نگه دارد می تواند ادعای انقلابی بودن کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 37 دقیقه پیش
رابطه با غرب مشکلی را حل نخواهد کرد

رابطه با غرب مشکلی را حل نخواهد کرد از ازبه گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمدرضا نقدی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم افتتاحیه نشست سراسری هیئت های اندیشه ورز سازمان بسیج اصناف در مشهد اظهارکرد: امروز در حالی به 40 سالگی انقلاب رسیده ایم که پیشرفت های زیادی داشته ایم و دشمنان ما از جمله آمریکا روز به روز ضعیف تر می شوند.
وی افزود: کار به جایی رسده که تمام سران دنیا در سازمان ملل به سخنان رئیس جمهور آمریکا می خندند اما وقتی مسئولان ما در مجامع جهانی حضور می یابند و سخنرانی می کنند حتی دشمنان کشور نیز به احترام ایران بلند می شوند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 38 دقیقه پیش
یورش نظامیان سعودی به شهر شیعه نشین قطیف

یورش نظامیان سعودی به شهر شیعه نشین قطیف به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری خیبر، صدها نفر از نیروهای ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی طی دو روز گذشته با خودروهای زرهی و نظامی به شهر قطیف یورش برده و مناطق مسکونی را به گلوله بستند.
فعالان فضای مجازی در عربستان تصاویری از یورش نظامیان سعودی به این مناطق منتشر کردند و با هشتگ جنگ علیه شیعیان قطیف توجه کاربران فضای مجازی را به این اقدام جلب کردند.
در این میان وزارت کشور عربستان مدعی شده است که هدف از این حملات شناسایی و بازداشت افراد مسلح در شهر قطیف است.
ساکنان این شهر شیعه نشین ادعای وزارت کشور عربستان را زیر سوال برده و تاکید کرده اند که نظامیان سعودی با سلاح ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 38 دقیقه پیش
شاهرود میزبان گوش شکسته های جوان شد/ تلاش برای قهرمانی

شاهرود میزبان گوش شکسته های جوان شد/ تلاش برای قهرمانی خبرگزاری مهر ، گروه استان ها: سالن ورزشی البرز شرقی از صبح پنج شنبه حال و هوای دیگری دارد. بار دیگر بهانه ای برای روشن شدن چراغ های نورانی این سالن بزرگ و خروج از خواب زمستانی به دست آمده تا این بار هم مردم بزرگ ترین شهرستان استان سمنان برای یک رویداد ورزشی گردهم آیند، انگار همین دیروز بود که لیگ برتر تکواندو جام خلیج فارس یادواره شهید حسین غنیمت پور، اینجا برگزار می شد.
این بار اما نه تکواندو، بلکه دایره طلایی تشک های کشتی بهانه ای دست داد تا بار دیگر صدای شور و هیاهوی ورزشکاران و تماشاچیان، فضای سالن ورزشگاه را مملو از هیجان کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 47 دقیقه پیش
تصمیم گیری در خصوص بسته حمایتی هفته آینده انجام می شود

تصمیم گیری در خصوص بسته حمایتی هفته آینده انجام می شود به گزارش خبرنگارمهر، انوشیروان محسنی بند پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از ساختمان مرکز نگهداری وتوانبخشی معلولین آرزو قوچان اظهارکرد: خیران شرایطی فراهم کردندتا استاندارد ترین فضای فیزیکی برای نگهداری معلولان را در دو بخش خانم و آقایان هر کدام به ظرفیت 100 نفر ایجاد کنیم.
وی در خصوص آخرین و ضعیت بیمارستان پاراکلینیک تامین اجتماعی قوچان نیز گفت : این بیمارستان جزو نیازهای منطقه بوده که مراحل نهایی کارشناسی برای راه اندازی این مرکز در حال انجام است.
بندپی در خصوص طرح بسته حمایت اجتماعی نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 17 دقیقه پیش
طرح بازآفرینی شهری در گلپایگان زودتر از سایر شهرها اجرایی شد

طرح بازآفرینی شهری در گلپایگان زودتر از سایر شهرها اجرایی شد به گزارش خبرنگار مهر ، حسین یارمحمدیان شامگاه پنجشنبه در حاشیه برگزاری ششمین جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف، برنامه های احیاء، بهسازی و نوسازی سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر که با حضور مسئولین و دستگاه های ذیربط در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد، با تأکید بر اینکه در بحث بازآفرینی چند اشکال اصلی وجود دارد که لازم است از پایین به بالا آن را پیگیری کنیم، اظهار داشت: اولین مشکل اینکه دستگاه های استانی در راستای این طرح مطلع و در جریان موضوع نیستند و طبق مصوبه هیئت وزیران در این راستا 30 درصد از منابع مالی مورد نیاز برای مدارس، معابر، فضای سبز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 28 دقیقه پیش
تروریست ها در حادثه میرجاوه وحدت مردم را هدف قرار داده بودند

تروریست ها در حادثه میرجاوه وحدت مردم را هدف قرار داده بودند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه، سردار محمد پاکپور عصر امروز در دیدار صمیمی با سران طوایف و ریش سفیدان سیستان و بلوچستان گفت: حادثه ربودن مرزبانان در منطقه لولکدان میرجاوه مستقیما وحدت و اقتدار طوایف و مسئولیت پذیری آنان و جلوگیری از ناامنی در مرزها را نشانه گرفته است.
وی افزود: سپاه با همکاری شما سران طوایف بخش عمده ای از اقدامات خود را به محرومیت زادیی و مردم یاری معطوف کرده است و آنهایی که این اقدامات تروریستی را انجام می دهند عملا به دنبال جلوگیری از توسعه و پیشرفت استان و منطقه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 47 دقیقه پیش
آلتونی با شکست مقابل نماینده نروژ برنز گرفت

آلتونی با شکست مقابل نماینده نروژ برنز گرفت به گزارش خبرنگار مهر ، نگین آلتونی کاراته کای وزن +59 کیلوگرم تیم کشورمان در مرحله نیمه نهایی سومین دوره بازیهای المپیک جوانان به مصاف آنیکا سلید از نروژ رفت و با قبول شکست 4 بر صفر برنز گرفت.
وی در گروه A و اولین مبارزه خود برابر جانسا میشله فونسکا از پورتوریکو بدون کسب امتیاز به تساوی دست یافت و سپس ساکورا ساواشیما از ژاپن را 5 بر یک شکست داد و در ادامه برابر لائورا لیک از دانمارک یک بر صفر شکست خورد تا با یک پیروزی، یک شکست و یک تساوی راهی مرحله نیمه نهایی شود.
تیم کاراته ایران در این دوره از بازیها با سه کاراته کا در بخش دختران و دو کاراته کا در بخش پسران حضور داشت که توسط ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 7 دقیقه پیش
شاهرود 130 ورزشکار سازمان یافته در اتومبیل رانی دارد

شاهرود 130 ورزشکار سازمان یافته در اتومبیل رانی دارد هادی زحمتی در گفتگو با خبرنگار مهر ، ضمن بیان اینکه بزرگ ترین مشکل پیش روی ورزش اتومبیل رانی به خصوص برای قشر جوان نبود فضای مناسب برای این کار است، ابراز داشت: در حال حاضر با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهرستان بحث واگذاری جاده قدیم شاهرود میامی به هیئت موتورسواری و اتومبیل رانی برای احداث پیست از سمت اداره کل راه و ترابری در دست پیگیری است.
وی افزود: پیست موتور کراس رودیان تنها فضای موجود برای استفاده است که برای توسعه این ورزش و رشته های مهیج اتومبیل رانی و موتورسواری نیازمند به پیست مناسب تری هستیم که در شرایط حاضر بهترین گزینه محور بلااستفاده شاهرود و میامی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
تشکیل کمیته ویژه برای بررسی قصور شورای شهر در انتخاب شهردار

تشکیل کمیته ویژه برای بررسی قصور شورای شهر در انتخاب شهردار فضل الله رنجبر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نتیجه جلسه هیات حل اختلاف استان کرمانشاه برای بررسی پرونده شورای شهر کرمانشاه اظهار داشت: هیات حل اختلاف و رسیدگی به شوراهای استان به ریاست استاندار و با حضور تمامی اعضا تشکیل شد.
وی افزود: پس از بحث و بررسی مفصل در خصوص گزارش فرماندار کرمانشاه تصمیم گرفته شد در راستای اعمال ماده 91 قانون شوراها کمیته ای متشکل از سه نفر از مقامات استانی اسناد، مدارک و فیلم ها را در خصوص قصور و کوتاهی تک تک اعضای شورا و هم کلیت اقدام عدم انتخاب به موقع شهردار در مهلت قانونی سه ماهه را بررسی و این کمیته جمع بندی و نظر را ظرف مدت 10 روز به دبیرخانه هیات جهت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
چنین بازی هایی بحران می آفریند/فکر می کنم کامیابی نیا به السدبرسد

چنین بازی هایی بحران می آفریند/فکر می کنم کامیابی نیا به السدبرسد به گزارش خبرنگار مهر ، برانکو ایوانکوویچ پس از پیروزی یک بر صفر امشب پرسپولیس در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاهی کشور مقابل نود ارومیه در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی گفت: بعد از اردوی تیم ملی و تعطیلاتی که بود دوباره وارد بازی ها شدیم. جام حذفی بود و مهم ترین مساله در این بازی ها صعود به مرحله بعدی است.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: به بازیکنانم بابت این برد تبریک می گویم. البته نمی توانیم از این واقعیت که سه شنبه باتزی مهمی داریم فرار کنیم. به همین خاطر چنین بازی هایی می تواند بحران آفرینی کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 58 دقیقه پیش
مطالبات مردم در ساماندهی حاشیه نشینی باید مورد توجه قرار گیرد

مطالبات مردم در ساماندهی حاشیه نشینی باید مورد توجه قرار گیرد به گزارش خبرنگار مهر ، محمود زمانی قمی امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مناطق حاشیه ای شهر یزد طی سالهای اخیر به دلیل مهاجرت های بی رویه رشد پیدا کرده اما خوشبختانه دستگاه های دست اندرکار تلاش خود را برای کاهش آثار مخرب این پدیده آغاز کرده اند.
وی افزود: امروز دیگر همگان پذیرفته اند که حاشیه نشینی تبعات فرهنگی و اجتماعی بسیاری به دنبال دارد بنابراین این موضوع بیش از گذشته در محافل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
زمانی قمی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ برنامه منسجم و دقیقی برای مقابله با پدیده حاشیه نشینی در استان یزد نداشته ایم اما مدتی است که این موضوع به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 58 دقیقه پیش
انتقاد تشکیلات خودگردان از تصمیم جدید آمریکا علیه فلسطینیان

انتقاد تشکیلات خودگردان از تصمیم جدید آمریکا علیه فلسطینیان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، تشکیلات خودگردان فلسطین این اقدام آمریکا را به مثابه پاداشی برای جنایت های رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بخشی از مشکل است و نه بخشی از راه حل.
آمریکا اعلام کرده است که کنسولگری این کشور در قدس اشغالی را با سفارتش در این شهر ادغام می کند.
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای مدعی شد که هدف از این اقدام تغییر سیاست واشنگتن در قبال شهر قدس، کرانه باختری و نوار غزه نیست و این صرفا یک تصمیم داخلی است و بعد از این ارتباط فلسطینیان که از طریق کنسولگری صورت می گرفت از طریق سفارت انجام خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 7 دقیقه پیش
آماده باش ستاد بحران نهاوند

آماده باش ستاد بحران نهاوند مراد ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: ساعت 18 و 44 دقیقه زمین لرزه ای با قدرت 4.1 ریشتر در عمق 12 کیلومتری زمین در 5 کیلومتری جنوب شرقی نهاوند روستاهای حومه شهرستان را لرزاند.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تاکنون گزارشی از تلفات جانی اعلام نشده است، گفت: با توجه به شدت زمین لرزه پیش بینی می شود در برخی نقاط روستایی و شهری خسارت داشته باشم.
فرماندار نهاوند گفت: ستاد بحران شهرستان در پی وقوع این زلزله جهت بررسی وضعیت تشکیل جلسه داده و خسارت های احتمالی در حوزه های آب، برق، گاز و تلفن ارزیابی خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 7 دقیقه پیش
یزد پایلوت اجرای تبصره 19 شود/حضور 80 هزار افغانستانی در یزد

یزد پایلوت اجرای تبصره 19 شود/حضور 80 هزار افغانستانی در یزد به گزارش خبرنگار مهر ، سیدابوالفضل موسوی بیوکی امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد با اشاره به اینکه در کل کشور با پدیده طرح های نیمه تمام مواجه هستیم، اظهار داشت: در بسیاری از نقاط طرح های نیمه تمام به ساختمان های متروکه تبدیل شده که از یک سو ساخت و تکمیل آنها هزینه بسیاری دارد و از سوی دیگر، رها کردن آنها هدر دادن بیت المال است.
وی آمار پروژه های نیمه تمام کشور را 72 هزار پروژه اعلام کرد و بیان داشت: برای تکمیل این طرح ها به 600 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه راه برون رفت از این مشکل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 7 دقیقه پیش
از بازیکنانم مقابل مدعی قهرمانی آسیا کاملا راضی ام

از بازیکنانم مقابل مدعی قهرمانی آسیا کاملا راضی ام به گزارش خبرنگار مهر ، وحید بیات لو پس از باخت یک صفر نود ارومیه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاهی کشور در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی تهران گفت: از بازی تیمم خیلی راضی هستم. ما توانستیم مقابل تیمی چنین نتیجه ای بگیریم که در بین چهار تیم برتر بازی کرد.
سرمربی تیم فوتبال نود ارومیه ادامه داد:افتخار می کنیم حدود هفت الی هشت نفر از بازیکنان بومی بازی دادیم. کاپیتان تیم ما زیر 23 سال است. ما خیلی خوب عمل کردیم و توانستیم موفق ظاهر شویم. از اینکه به هدف خودمان در این بخحش رسیدیم خوشحالم. ما توانستیم چند بازیکن را به فوتبال ایران معرفی کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 8 دقیقه پیش
معلمان در بخش معیشت و سلامت دارای مشکل هستند

معلمان در بخش معیشت و سلامت دارای مشکل هستند به گزارش خبرنگار مهر ، صادق علی بیکی شامگاه پنجشنبه در نشست با همکاران اداری آموزش و پرورش بهشهر افزود: نقش معلمان و فرهنگیان در جامعه اثرگذار است و مهمترین وظیفه ما افزایش کیفیت کارکردها است .
وی اظهار داشت: هیچ قشری از جامعه همچون معلمان از اعتبار و اعتماد بالای اینچنینی در جامعه برخوردار نیست که باید برای برطرف کردن مشکلاتشان تلاش شود .
مدیر آموزش و پرورش بهشهر افزود: معلمان در صف ارزش های انقلاب، همواره در صف اول جامعه هستند و رتبه اول را دارند و انتظار است که مجلس شورای اسلامی نگاه ویژه به معیشت جامعه داشته باشند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 28 دقیقه پیش
صعود سخت پرسپولیس در شب آرام آزادی

صعود سخت پرسپولیس در شب آرام آزادی به گزارش خبرنگار مهر ، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 18 امروز پنجشنبه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاهی کشور به مصاف نود ارومیه رفت که با پیروزی یک بر صفر شاگردان برانکو ایوانکوویچ به اتمام رسید.
محمد انصاری (57) تک گل سرخپوشان پایتخت را به ثمر رساند.
سرخپوشان پایتخت که در نیمه نخست فشار زیادی را روی دروازه نماینده ارومیه وارد کردند با دفاع چندلایه میهمان خود روبرو شدند تا موفق به گلزنی نشوند.
روند تاکتیکی پرسپولیس در نیمه دوم نیز ادامه داشت تا بالاخره مدافع این تیم با شوت سرکش خود از راه دور بتواند دروازه نود ارومیه را باز کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 28 دقیقه پیش
افزایش 35 درصدی کمک های مردم اسلامشهر برای اربعین حسینی

افزایش 35 درصدی کمک های مردم اسلامشهر برای اربعین حسینی مسعود مرسلپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مردم مومن و مذهبی اسلامشهر در سال جاری نزدیک به یک میلیارد تومان به ستاد اربعین استان تهران کمک کردند، که این میزان در مقایسه با سال گذشته افزایش 35 درصدی داشته است.
وی افزود: اسلامشهری ها مانند سنوات گذشته 2 موکب نیز در مسیر نجف به کربلا راه اندازی کرده و اقدام به پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین( ع) خواهند کرد.
رییس ستاد اربعین شهرستان اسلامشهر اضافه کرد: همچنین با همکاری شرکت آب و فاضلاب اسلامشهر نیز تعداد زیادی آب آشامیدنی بسته بندی شده و بهداشتی در مسیر نجف به کربلا بین زائران اربعین حسینی توزیع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 38 دقیقه پیش
جنگل زدایی چالش اصلی محیط زیست است

جنگل زدایی چالش اصلی محیط زیست است به گزارش خبرنگار مهر ، علی محمد شاعری شامگاه پنجشنبه در نشست صمیمی با فرهنگیان بهشهر با اشاره به مشکلات مختلف زیست محیطی یادآور شد: طی 5تا 6 سال گذشته، جنگل زدایی چالش اصلی محیط زیست ایران بوده است وبخشی از جنگل ها خراب و تخریب شدند .
وی افزود: کشوری که 18میلیون هکتار حنکل داشت طی سالهای گذشته به 14میلیون هکتار و در برخی از گزارش ها به 12میلیون هکتار تقلیل یافته است و بین 4تا 6 میلیون هکتار جنگل از بین رفت .
شاعری با اشاره به اعتبارات نوسازی مدارس افزود: اختصاص اعتبارات نوسازی و تجهیز مدارس، اعتبارات کشوزی برای کل کشور است که توسط مجلس تصویب و مقرر شد تا پایان برنامه ششم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 38 دقیقه پیش
اتفاق عملی با پیوستن به FTAF رخ نمی دهد/ انتقاد به برجام

اتفاق عملی با پیوستن به FTAF رخ نمی دهد/ انتقاد به برجام به گزارش خبرنگار مهر ، سید علی ادیانی شامگاه پنجشنبه در نشست مطالبه گری دانشجویان بسیجی مازندران اظهار کرد: مفهوم تروریسم در گفتمان انقلاب با گفتمان غرب تضاد جدی دارد و غربی ها ، مجاهدان اسلام را تروریسم می دانند و داعش را تروریسم نمی دانند .
وی گفت: در آن موافقت نامه FATF که امضا شد و برای همه کشور ها است یک بحث رونمایی و پیوست ها دارد و کسی در بحث FATF نمی داند آن پیوست ها و گام های بعدی چیست .
ادیانی تصریح کرد: اگر 10 بار به FATF بپیوندیم اتفاق عملی صورت نخواهد گرفت و دلیل آن تحریم های ثانوی آمریکا است اگر با FATF موافق باشیم با تحریم های ثانوی آمریکا چکار کنیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 48 دقیقه پیش
ثبت نام بیش از 14 هزار گلستانی برای اربعین

ثبت نام بیش از 14 هزار گلستانی برای اربعین به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی حج و زیارت گلستان، سید علی میر قاسم پور اظهار کرد: 52 دفتر خدمات زیارتی دائم و موقت در سراسر استان حتی در ایام تعطیل آماده خدمات رسانی به مشتاقان و حضور در حرکت عظیم اربعین حسینی (ع) هستند.
وی افزود: تا پنج شنبه 26 مهرماه، 14 هزار و 600 نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
مدیرکل حج و زیارت گلستان تصریح کرد: از مجموع ثبت نام کنندگان برای 12 هزار و 720 نفر روادید اربعین اخذشده است.
میرقاسم پور در خصوص مبلغی که ثبت نام کنندگان در سامانه سماح باید بپردازند گفت: زائران موقع ثبت نام برای خدمات روادید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 48 دقیقه پیش
مشکل کسر امتیاز پدیده به خاطر بدهی رفع شد

مشکل کسر امتیاز پدیده به خاطر بدهی رفع شد به گزارش خبرنگار مهر ، یحیی گل محمدی بعدازظهر پنجشنبه در نشست خبری پس از پیروزی مقابل فولاد خوزستان در مشهد اظهار کرد:خدا را شکر می کنم که 3 امتیاز این بازی را نیز بدست آوردیم و توانستیم از فضاهای خالی حریف استفاده کرده و پیروز شویم.
وی افزود:باید روی دریافت اخطار توسط بازیکنان پدیده بیشر کار کنیم، البته فشار روی بازیکنانم در هفته های اخیر به شدت زیاد بوده و باید به بازیکنانم تاحدی حق بدهیم اما نباید این روند ادامه دار باشد.
سرمربی تیم فوتبال پدیده خاطرنشان کرد:خوشحالیم که بدهی پدیده به بازیکن فصل پیش اش پرداخت شد زیرا بازیکنان واقعا نگران بودند و هر بار در تمرین سوال می کردند که ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 48 دقیقه پیش
صرف بیش از 2000 میلیارد ریال برای اشتغال زایی در گلستان

صرف بیش از 2000 میلیارد ریال برای اشتغال زایی در گلستان به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 392 میلیارد ریال اعتبار اشتغال زایی و تولید در قالب تسهیلات روستایی، مشاغل خانگی و اشتغال فراگیر به متقاضیان این استان پرداخت شد .
وی افزود: از این تسهیلات پرداختی یک هزار و 700 میلیارد ریال در قالب تسهیلات روستایی، 192 میلیارد ریال مشاغل خانگی و 500 میلیارد ریال به طرح های اشتغال فراگیر پرداخت شد .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 58 دقیقه پیش
6 نفر در ارتباط با شهادت محیط بان گلستانی دستگیر شدند

6 نفر در ارتباط با شهادت محیط بان گلستانی دستگیر شدند امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پس از درگیری روز گذشته (چهارشنبه) در منطقه سولگرد پارک ملی گلستان که منجر به شهادت یک محیط بان و مجروح شدن یه محیط بان دیگر شد، 6 نفر دستگیر شدند.
وی به جزییات بیشتر این دستگیری اشاره کرد و افزود: چهار مظنون شامگاه چهارشنبه و دو نفر عصر پنج شنبه در ارتباط با این موضوع دستگیر شده اند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان تصریح کرد: افراد دستگیر شده همگی عاملان شهادت محیط بان گلستانی نیستند بلکه به موضوع شهادت محیط بان گلستانی مرتبط هستند.
کد خبر 4434369 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 58 دقیقه پیش
تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده نهاوند اعزام شدند

تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده نهاوند اعزام شدند علیمردان طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این زمین لرزه در ساعت 18 و 44 دقیقه و با بزرگی 4.1 ریشتر نهاوند واقع در استان همدان را لرزاند.
وی با اشاره به اینکه پس از این اتفاق تیم های ارزیاب بلافاصله به منطقه اعزام شدند، افزود: بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در عمق 12 کیلومتری زمین رخ داد.
طالبی ادامه داد: با توجه به اینکه این زمین لرزه در عمق 12 کیلومتری زمین رخ داده است تاکنون تلفاتی از آن گزارش نشده است.
وی عنوان کرد: پس از بررسی ها تکمیلی در صورت بروز هرگونه خسارت اطلاع رسانی لازم انجام می شود
کد خبر 4434362 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 8 دقیقه پیش
11 روز مانده به اربعین؛ #الحسین_یجمعنا

11 روز مانده به اربعین؛ #الحسین_یجمعنا دریافت 4 MB
کد خبر 4434359 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 18 دقیقه پیش
نیمه باقی مانده تسهیلات طرح اشتغالزایی روستایی ابلاغ شود

نیمه باقی مانده تسهیلات طرح اشتغالزایی روستایی ابلاغ شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا خباز بعداز ظهر پنج شنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی که با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون 50 درصد تسهیلات اشتغالزایی روستایی پرداخت شده و انتظار داریم هرچه سریع تر باقی مانده آن ابلاغ شود.
خباز با بیان اینکه روستاییان 45 درصد جمعیت خراسان شمالی را تشکیل داده اند، تصریح کرد: برای ماندگاری روستاییان در محل سکونت خود باید اعتبارات اشتغالزایی آنان را افزایش دهیم.
وی افزود: باتوجه به خشکسالی های چندساله اخیر و کاهش درآمد در روستاها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 28 دقیقه پیش
نوید محمدی به نیمه نهایی کاراته راه یافت

نوید محمدی به نیمه نهایی کاراته راه یافت به گزارش خبرنگار مهر ، نوید محمدی کاراته کای وزن 68+ کیلوگرم پسران کشورمان دور نخست برابر سین مک کارتی از ایرلند 5 بر 2 صاحب برتری شد.
وی در دومین مبارزه کیسی ساکیاما از ژاپن 2 بر صفر بازنده شد و در سومین مبارزه توماس کوزا از اسلواکی را یک بر صفر از. پیش رو برداشت و با دو پیروزی به نیمه نهایی صعود کرد .
نگین آلتونی دیگر نماینده کشورمان در روز دوم این مسابقات بود که در وزن 59+ کیلوگرم در گروه A در اولین مبارزه خود برابر جانسا میشله فونسکا از پورتوریکو بدون کسب امتیاز به تساوی دست یافت و سپس ساکورا ساواشیما از ژاپن را 5 بر یک شکست داد و در ادامه برابر لائورا لیک از دانمارک صاحب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 28 دقیقه پیش
28موکب استان مرکزی در مسیر پیاده روی اربعین در عراق مستقر می شوند

28موکب استان مرکزی در مسیر پیاده روی اربعین در عراق مستقر می شوند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد هاشم مرادی روز پنجشنبه اطلاع رسانی ستاد اربعین استان مرکزی در اراک اظهار داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده در ایام اربعین حسینی مقرر است 43 میلیون وعده غذا در موکب ها و ایستگاه های صلواتی استان مرکزی در داخل کشور و همچنین مسیر نجف و کربلا برای زائران حسینی فراهم می شود.
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی افزود: برمبنای برنامه قرار است موکب ها و ایستگاه های اربعین استان مرکزی در داخل کشور و همچنین کشور عراق، روزانه در چهار وعده از زائران اربعین حسینی پذیرایی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 37 دقیقه پیش
تساوی پرسپولیس مقابل نودارومیه در نیمه نخست

تساوی پرسپولیس مقابل نودارومیه در نیمه نخست به گزارش خبرنگار مهر ، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 18 امشب پنجشنبه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاهی کشور در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم دسته اولی نود ارومیه رفت.
کادرفنی پرسپولیس تصمیم گرفت در این بازی از ترکیب: بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، سیامک نعمتی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، آدام همتی، شایان مصلح، علی علیپور، گادوین منشا استفاده کند.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ با وجود حملات گسترده روی دروازه نماینده ارومیه موفق نشدند در 45 دقیقه ابتدایی به گل برسد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 37 دقیقه پیش
قیمت نفت به زیر 80 دلار سقوط کرد

قیمت نفت به زیر 80 دلار سقوط کرد به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، درحالی که افزایش ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی نشان داد که بازار با مازاد عرضه روبروست، قیمت نفت به زیر 80 دلار سقوط کرد.
بر خلاف داده های موسسه سوخت آمریکا که نشان می داد میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته اخیر کاهش یافته است، داده های اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد میزان این ذخایر 6.5 میلیون بشکه بالا رفته است این میزان افزایش حدود 3 برابر چیزی است که اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند. این چهارمین هفته متوالی ای است که میزان ذخایر آمریکا رشد می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 37 دقیقه پیش
3 تصادف با 3 نفر مجروح در محورهای خراسان شمالی

3 تصادف با 3 نفر مجروح در محورهای خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی خراسان شمالی سه مورد تصادف اعلام که بلافاصله ماموران نیز به محل های مورد نظر اعزام شدند .
حسین زاده با اشاره به اینکه این حوادث در محور های کیلومتر 27 جاده فاروج، جاده فرعی لوجعلی شیروان و جاده فرعی ینگه قلعه به وقوع پیوسته، افزود: در این رابطه در اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری 206 با سمند به علت عدم توجه به جلو خودروی 206، برخورد خودروی 405 با نیسان به علت انحراف به چپ خودروی 405 و برخورد یک دستگاه وانت پیکان با موتور سیکلت به علت گردش به چپ وانت پیکان ازجمله علت های این حوادث بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 16 ساعت و 57 دقیقه پیش
لزوم آمادگی برای مقابله جدی با آنفلوآنزادی فوق حاد پرندگان در یزد

لزوم آمادگی برای مقابله جدی با آنفلوآنزادی فوق حاد پرندگان در یزد به گزارش خبرنگار مهر ، عباس حیدری عصر امروز در جلسه ستاد شهرستانی پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یزد با اشاره به اینکه شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یک موضوع حاکمیتی است و غفلت از توصیه های پیشگیرانه موجب شیوع این بیماری در سطح جامعه و وارد آمدن خسارات بزرگی به صنعت تولید مرغ و تخم مرغ می شود، اظهار داشت: خوشبختانه اتفاقات ناگواری که در دو سه سال اخیر به دلیل شیوع این بیماری مهلک در صنعت دام و طیور شاهد بودیم در کنار خسارات هنگفت، تجارب بسیار ارزشمندی را به دنبال داشت.
وی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 58 دقیقه پیش
تمام مساجد و تکایای استان ایلام برای زائران باز است

تمام مساجد و تکایای استان ایلام برای زائران باز است به گزارش خبرنگار مهر ، سدار نورعلی یاری عصر پنجشنبه در نشست موکب داران مهران با حضور نماینده ولی فقیه گفت: علت ممنوعیت ایجاد موکب در مسیر اصلی پیاده روی زائران در شهر مهران تا پل زائر را برقراری امنیت و تسهیل در تردد زوار است.
وی گفت: هرچه داریم از مساجد است و تمام حرکت نظام از مسجد آغاز و به مسجد ختم می شود.
وی تصریح کرد: تمام تکایا و مساجد برای اسکان زائران باز بوده و کسی هم جلوگیری نکرده، چنانچه چیزی خلاف این بوده پیگیری می کنیم.
فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: در مسیر زائران از میدان شهدا، بلوار امام (ره) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 16 ساعت و 58 دقیقه پیش
امکان جابه جایی زائران اربعین به کربلا با ناوگان عمومی میسر است

امکان جابه جایی زائران اربعین به کربلا با ناوگان عمومی میسر است به گزارش خبرنگار مهر ، علی شرفی اظهار کرد: کاروان هایی که قصد دارند برای شرکت در مراسم اربعین حسینی با ناوگان عمومی این استان به عراق، سفر کنند، باید به شرکت های مسافری درخواست دهند تا اقدامات گمرکی برای ورود ناوگان این استان به کشور عراق پیگیری و انجام شود .
شرفی افزود: امسال با بسترهای ایجاد شده در طرح شبکه سیر، امکان فروش بلیت برای زائران که به صورت تک نفره در همایش پیاده روی اربعین شرکت می کنند، وجود دارد .
وی تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده های با همکاری پلیس امنیت عمومی، تلاش دارد تا ایمنی و امنیت مسافران به مرز را تامین کند .
کد خبر 4434337 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 7 دقیقه پیش
بدهی پدیده به بازیکن خارجی فصل گذشته اش پرداخت شد

بدهی پدیده به بازیکن خارجی فصل گذشته اش پرداخت شد به گزارش خبرنگار مهر ، بدهی تیم فوبتال پدیده به یکی از بازیکنان خارجی این تیم در فصل گذشته با کمک یکی ازشرکت های فولادی پرداخت و موضوع کسر امتیاز از این تیم لیک برتری منتفی شد.
استاندار خراسان رضوی در همین رابطه بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: با توجه به ضرب العجل تعیین شده برای پرداخت بدهی این تیم به بازیکن خارجی سابق آن "ایگور پراهیچ " و دغدغه جوانان و طرفداران تیم برای کسر 6 امتیازتیم از سوی فیفا و احتمال سقوط این تیم خراسانی به رده های پایین جدول در صورت عدم پرداخت طلب این بازیکن ، موضوع را پیگیری کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 7 دقیقه پیش
20000زائر در حال اعزام به راهپیمایی اربعین حسینی هستند

20000زائر در حال اعزام به راهپیمایی اربعین حسینی هستند به گزارش خبرنگار مهر ، علی محمد احمدی عصر پنجشنبه در گفتگو با رادیو اربعین ضمن اعلام این خبر گفت: تعداد زوار کهگیلویه و بویراحمد در روزهای آینده افزایش می یابد.
وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد اقدام به برپایی 12 موکب کرده که سه موکب در کربلا و نجف و 9 موکب در مسیر گچسارانف خوزستان و شلمچه مستقر شده اند و نسبت به ارایه خدمات به زوار اربعین حسینی اقدام می کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از هماهنگی کامل دستگاه های اجرایی این استان برای پشتیبانی و تدارک زوار اربعین حسنی نیز خبر داد و گفت: کمیته های ده گانه ستاد اربعین استان تمامی اقدامات لازم را برای بدرقه زوار اربعین انجام داده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 8 دقیقه پیش
ایران و چین قرارداد انتقال فناوری و ساخت آب شیرین کن امضاء کردند

ایران و چین قرارداد انتقال فناوری و ساخت آب شیرین کن امضاء کردند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فناوری پیشرفته فیلترهای ممبران در اختیار کشورهای آمریکا ، ژاپن ، کره و چین است و طبق این قرارداد این دانش فنی به همراه ماشین آلات خریداری شده است که ظرف 18 ماه آینده راه اندازی نهایی خواهد شد.
با احداث این کارخانه سالانه حود 50 هزار عدد فیلتر یک متری با قطر 8 اینچ برای مصارف شیرین کردن آب شرب و استفاده در صنایع پتروشیمی و فولاد کشور تولید می شود که حدود نیمی از نیاز سالانه کشور را از واردات بی نیاز خواهد کرد. به ازای تولید هرکدام از این فیلترها در کارخانه غشاگستر وابسته به ایدرو حدود 500 دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 18 دقیقه پیش
حوزه علمیه خواهران در استان یزد با کمبود فضای آموزشی مواجه است

حوزه علمیه خواهران در استان یزد با کمبود فضای آموزشی مواجه است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد کارگر بعدازظهر امروز در جلسه دیدار مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: تاکنون هزار و 480 نفر از خواهران استان یزد در سطوح دو، سه و چهار از حوزه های علمیه سراسر استان فارغ التحصیل شده اند.
وی با اشاره به فعالیت های بانوان مبلغه فارغ التحصیل از حوزه های علمیه بیان کرد: این بانوان در زمینه های مختلف از جمله حضور در مدارس، مساجد، بیمارستان ها، امامزادگان و ... حضور فعال دارند و به سئوالات شرعی مردم به ویژه بانوان پاسخ می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 27 دقیقه پیش
پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، منصور معظمی گفت: امروز به دلیل تغییرات در نرخ ارز به طور قطع قیمت تمام شده خودروسازان بسیار افزایش پیدا کرده است و خودروسازان درخواست جدی برای اصلاح قیمت ها دارند.
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: نکته مهم تر این است که خودروسازان ما قراردادهایی با قطعه سازان دارند که این قردادها بر مبنای نرخ ارز 3200 تومان و 3800 تومان است، اما امروز با افزایش 3 برابری قیمت ارز در سامانه نیما اگر قیمت قطعه سازان اصلاح نشود بسیاری از آنها دچار گرفتاری جدی می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 28 دقیقه پیش
ضرورت حضور خواهران مبلغ در حداقل نیمی از مساجد کشور

ضرورت حضور خواهران مبلغ در حداقل نیمی از مساجد کشور به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عبدالکریم بهجت پور بعدازظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از تشکیل 500 مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: حضور و علاقه خواهران به تحصیل در حوزه های علمیه از رشد خوبی برخوردار شده است.
وی با اشاره به اینکه 411 مدرسه علمیه تا سطح دو معادل کارشناسی، 55 مدرسه در سطح سه معادل کارشناسی ارشد و 12 مدرسه نیز در سطح چهار معادل دکتری در حال فعالیت هستند، افزود: در کنار این مدارس، مرکز تحقیقات زن و خانواده و برخی مراکز پژوهشی دیگر ویژه خواهران نیز در سطح کشور فعال هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 37 دقیقه پیش
مشکلات گوجه کاران در شهرستان دیر رفع می شود

مشکلات گوجه کاران در شهرستان دیر رفع می شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمدتقی منوچهری عصر پنجشنبه در بازدید از بخش کشاورزی شهرستان دیر اظهار داشت: در استان بوشهر 11 هزار و 500 هکتار اراضی زیر کشت گوجه فرنگی رفته است که چهار هزار و 500 هکتار مربوط به شهرستان دیر است.
وی از تولید 560 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: سال گذشته بیش از 80 هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر به کشورهای قطر، روسیه، افغانستان و عراق صادر شد.
بخشدار آبدان نیز به خبرنگار مهر گفت: در پی جلسه مشترک کشاورزان بخش آبدان با حضور مهندس منوچهری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و دکتر الماسی نماینده مردم در مجلس و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 37 دقیقه پیش
طرحهای فتنه افکنانه را همانند قبل در هم خواهیم شکست

طرحهای فتنه افکنانه را همانند قبل در هم خواهیم شکست به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در دیدار با کارکنان رادیو النور لبنانگفت: معرکه آگاهی و اطلاع رسانی در مقابله با طرحهایی که لبنان و مقاومت را هدف قرار می دهد، اساسی است.
دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: ما تهدید نظامی و امنیتی را تاحد زیادی پشت سرگذاشتیم اما باید آمادگی برای همه احتمالات داشته باشیم. مهمترین چالشی که ما هم اکنون با آن روبرو هستیم تلاش برای جدا کردن مقاومت از پایگاهش از طریق ایجاد فتنه حزبی، منطقه ای، عشایری و خانوادگی است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 37 دقیقه پیش
ایران قادر به ارائه راهکار برای حل مشکلات است

ایران قادر به ارائه راهکار برای حل مشکلات است به گزارش خبرگزاری مهر ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در کنگره نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: امروز تلاش های وسیعی در ابعاد داخلی و خارجی در جریان است تا برای ملت ایران مشکل ایجاد کند؛ مشکلاتی چند وجهی که حرکت آن به سمت و سوی سخت شدن، بیشتر شدن یا کاستن از سختی های آن بستگی به نقش آفرینان این عرصه در آینده دارد.
وی افزود: حاکمیت، دولت، نهادهای مدنی و طبقات مؤثر، نقش آفرینان اصلی جهت دهی شرایط آینده کشور هستند و باید همگان به وظایف خود به درستی عمل کنند.
معاون اول رئیس جمهور آینده ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
4 بسته حمایت اجتماعی تا پایان امسال اعطا می شود

4 بسته حمایت اجتماعی تا پایان امسال اعطا می شود به گزارش خبرنگار مهر ، انوشیروان محسنی بندپی بعدازظهر پنج شنبه در جمع اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: تا یک شنبه هفته آینده برنامه اعطای طرح بسته حمایت اجتماعی تعیین و تکلیف می شود.
محسنی بندپی با اشاره به تخصیص 13 میلیارد و 500 میلیون دلار برای اجرای طرح حمایت اجتماعی، بیان کرد: دولت و رئیس جمهور تاکید دارند بسته های حمایتی اجتماعی تا پایان امسال به مشمولان این طرح اعطا شود.
وی تصریح کرد: علت تاخیر ایجادشده در توزیع این بسته حمایتی به سبب پوشش قرار دادن تمامی واجدین شرایط بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
بیمارستان هزار تختخوابی همدان به زودی کلنگ زنی می شود

بیمارستان هزار تختخوابی همدان به زودی کلنگ زنی می شود به گزارش خبرنگار مهر ، حمیدرضا حاجی بابایی بعدازظهر پنج شنبه در شورای اداری استان همدان با تشکر از سپاه استان و کشور به خاطر برگزاری رزمایش اقتصاد مقاومتی، راهکارهای برون رفت از مشکلات امروز کشور، گفت: سپاه با این رزمایش یک بار دیگر اقتدار ملت ایران را یادآور شد.
وی بااشاره به برگزاری یادواره شهدای روستای هیزج گفت: روستای هیزج در دورترین منطقه قهاوند قرار دارد و برنامه های خوبی برای این یادواره پیش بینی شده بود که دیدار خانواده های شهدا در میان فعالیت هایی که سپاه انجام داد مورد توجه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
نیروی فضایی آمریکا؛ رقابت با رقیبان یا ایجاد بازار تسلیحاتی جدید

نیروی فضایی آمریکا؛ رقابت با رقیبان یا ایجاد بازار تسلیحاتی جدید خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل -عبدالحمید بیاتی: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر در اظهاراتی بر لزوم تشکیل نیروی فضایی این کشور تاکید کرده و در توجیه اصرار خود گفته که چون روسیه و چین در این زمینه پیشتاز هستند آمریکا نیز باید وارد این حوزه شود.
این اظهارات نشان می دهد که هدف اصلی آمریکا از تشکیل نیروی فضایی در درجه اول عقب نماندن از رقیب سنتی خود یعنی روسیه و رقیب نسبتا جدید واشنگتن یعنی چین است.
با دستور تشکیل نیروی فضایی، این نخستین بار پس از تصویب لایحه امنیت ملی در سال 1947 است که یک شاخه جدید به نیروهای مسلح آمریکا افزوده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
ذوب آهن و سپیدرود فردا برای کسب هر 3 امتیاز به میدان می روند

ذوب آهن و سپیدرود فردا برای کسب هر 3 امتیاز به میدان می روند به گزارش خبرنگار مهر ، امید نمازی بعدازظهر پنجشنبه در کنفرانس خبری پیش از بازی با سپیدرود رشت به تغییر و تحولات ایجاد شده در تیم گیلانی اشاره و اظهارکرد: سپیدرود رشت و ذوب آهن در بازی فردا به دنبال کسب هر سه امتیاز و جبران نتایج گذشته هستند.
نمازی افزود: ذوب آهن اصفهان نیز با توجه به اینکه نتوانسته در هفته های گذشته نتایج دلخواه را کسب کند در این بازی تنها به برد فکر می کند.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه های بنده در تیم ذوب آهن کسب نتایج خوب نسبت به فصل گذشته بوده است، گفت: متاسفانه تا به این هفته به دلیل بروز برخی اشتباهات فردی و قضاوت های ناعادلانه علیه ذوب آهن نتوانسته ایم به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
15پروژه بزرگ ورزشی استان سمنان در دست ساخت است

15پروژه بزرگ ورزشی استان سمنان در دست ساخت است به گزارش خبرنگار مهر ، محمد جهان شیر بعدازظهر پنج شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه 15پروژه بزرگ ورزشی استان در دست اجرا است، ابراز داشت: در صورت تأمین اعتبارات لازم برخی از این طرح ها امسال و مابقی سال اینکه افتتاح خواهد شد.
وی بابیان اینکه طی هفته تربیت بدنی سه طرح ورزشی بااعتبار 54 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید، افزود: زمین چمن مصنوعی سرخه بااعتبار 27 میلیارد ریال، استخر سرپوشیده بیارجمند بااعتبار 24 میلیارد ریال و یادمان شهدای تیم آزادی استان در استادیوم تختی سمنان ازجمله این طرح ها خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 18 دقیقه پیش
تیم فروشی را در فوتبال ایران ممنوع کردیم

تیم فروشی را در فوتبال ایران ممنوع کردیم به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در نشست کانون مربیان فوتبال که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد حمایت و پشتیبانی این فدراسیون از آنها را اعلام کرد و اظهار داشت: کانون مربیان فوتبال ایران مرکز تولید فکر است و همه اعضا برای ما قابل احترام هستند و نقد ها و نظرهای سازنده انها را می پذیریم.
رییس فدراسیون فوتبال حمایت های دولت و وزیر ورزش و جوانان از توسعه و پیشرفت این رشته ورزشی را به عنوان یک نقطه قوت دانست و در بخش دیگری از سخنانش پیشرفت فوتبال تهران را مورد توجه قرار داد و توضیح داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 18 دقیقه پیش
پدیده دست از صدرجدول برنمی دارد

پدیده دست از صدرجدول برنمی دارد به گزارش خبرنگار مهر ، رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران عصر امروز، پس از وقفه ای 20روزه با بازی تیم های فوتبال پدیده مشهد و فولاد خوزستان از سر گرفته شد.
شاگردان یحیی گل محمدی از ساعت 15 امروز در ورزشگاه امام رضا به مصاف فولاد رفتند و موفق شدند این تیم را با حساب دو بر صفر شکست دهند.
یونس شاکری (55) و محمدرضا خلعتبری (78) برای پدیده گلزنی کردند.
این تیم با کسب سه امتیازی بازی امروز، 20 امتیازی شد تا جایگاه خود را در صدرجدول رقابت های لیگ برتر تثبیت کند. فولاد با قبول شکست مقابل شاگردان گل محمدی، 9 امتیازی باقی ماند تا شرایط چندان خوبی پیدا نکند.
کد خبر 4434280 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 27 دقیقه پیش
بازدید از بزرگترین شیرخوارگاه شرق کشور در بجنورد

بازدید از بزرگترین شیرخوارگاه شرق کشور در بجنورد به گزارش خبرنگار مهر ، بزرگترین شیرخوارگاه شرق کشور در بجنورد با عنوان غنچه های رضوان با زیربنای یک هزار و 500 متر مربع و با ظرفیت 100 نفر از گروه سنی صفر تا دو سال نگهداری می شود.
گفتنی است، برای راه اندازی، تجهیز و توسعه این شیرخوارگاه بالغ بر 34 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رهبری در سال 91 هزینه شده است .
کد خبر 4434269
الهام یزدان پناه ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 37 دقیقه پیش
مسئولان باید با زبان نرم و رفتار نیکو از خود تواضع نشان دهند

مسئولان باید با زبان نرم و رفتار نیکو از خود تواضع نشان دهند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مظاهری، سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مرجع عالیقدر آیت الله مظاهری دیدار کرد.
آیت الله العظمی مظاهری در این دیدار، با تقدیر از تلاش و فعالیّت مسئولان و خیّرین به ویژه هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای بهبود وضعیّت سلامت و درمان مردم، خدمت رسانی به مردم را خصوصاً در شرایط کنونی، کاری بزرگ و عبادت آمیز برشمرد و تأکید کرد: تعامل و ارتباط مسئولان با مردم باید همراه با خوش رفتاری، گفتار نیکو، تواضع و مهربانی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 18 ساعت و 37 دقیقه پیش
احتمال بارش تگرگ در شمال و شرق خوزستان

احتمال بارش تگرگ در شمال و شرق خوزستان محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار کرد: حداکثر و حداقل دمای استان طی 24 ساعت گذشته به ترتیب ماهشهر و کشاورزی اهواز با 38.4 و ایذه 14.0 گزارش شده است .
وی افزود: با نگرش به بالا بودن شاخص های ناپایداری سطوح فوقانی جو و جنوبی بودن جریانات جوی از امروز صبح تا پایان هفته جاری تندبادهای لحظه ای و بارش های رگباری پراکنده و رعد و برق به ویژه در مناطق مرتفع شمالی و شرقی و نیز برخواستن گرد و غبار از صبح امروز پنجشنبه تا اواخر فردا جمعه و با شدت و ضعف دور از انتظار نیست .
سبزه زاری بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 47 دقیقه پیش
کتاب نقشه راه درمان اصفهان رونمایی شد

کتاب نقشه راه درمان اصفهان رونمایی شد به گزارش خبرنگار مهر ، طاهره چنگیز عصر پنجشنبه در آئین رونمایی از کتاب نقشه راه درمان استان اصفهان با حضور وزیر بهداشت اظهار داشت: این کتاب با همت گروه های تخصصی مختلف دانشگاه گردآوری شد و در 600 صفحه به چاپ رسیده است.
وی بیان داشت: مطالب این کتاب پس از هشت ماه تلاش بی وقفه خبرگان حوزه درمان جمع آوری و در پاییز 97 به چاپ رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: در این کتاب محورهای همچون توزیع تخت های بیمارستانی، ماموریت ها، سطوح ارجاع بین بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، خدمات تخصصی حوزه سلامت تا سال 1404 دیده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 48 دقیقه پیش
برگزاری کنفرانس میکروالکترونیک با حضور ایرانیان مقیم خارج

برگزاری کنفرانس میکروالکترونیک با حضور ایرانیان مقیم خارج به گزارش خبرنگار مهر ، عطاردی امروز در اجلاس هم اندیشی صنایع میکروالکترونیک کشور که در شهرک فناوری ارومیه برگزار شد، گفت: یکی از شرکت های تولید کننده لوازم خانگی سال گذشته 61 میلیارد دلار در حوزه میکروالکترونیک فروش داشته است که اگر ما بخواهیم با توجه به این موضوع به حوزه میکروالکترونیک وارد شویم باید اقدامات بزرگی را آغاز کنیم.
وی با تاکید بر برگزاری جلسات منظم در زمینه میکروالکترونیک افزود: قرار است دومین نشست فعالان عرصه میکروالکترونیک 28 آذرماه برگزار شود.
رئیس انجمن میکروالکترونیک ایران افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 8 دقیقه پیش
وضعیت تردد در گیت های گذرنامه پایانه مرزی مهران

وضعیت تردد در گیت های گذرنامه پایانه مرزی مهران دریافت 8 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، تردد زوار اربعین در پایانه مرزی مهران بدون هیچ مشکلی در جریان است.
بیش از 96 گیت گذرنامه در پایانه مرزی مهران فعال است و حداکر زمان معطل شدن هر زائر پنج ثانیه است.
کد خبر 4434240 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 8 دقیقه پیش
خانه دانشجویی علوم پزشکی اصفهان پاتوقی برای تشکل های علمی است

خانه دانشجویی علوم پزشکی اصفهان پاتوقی برای تشکل های علمی است به گزارش خبرنگار مهر ، طاهره چنگیز ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح خانه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور وزیر بهداشت، اظهار داشت: در تمام دنیا شاهد تخصیص یک واحد به دانشجویان علوم پزشکی هستیم که در واقع پاتوقی برای دانشجویان و بستری برای کارهای گروهی، تشکل های علمی و دانشجویی باشد.
وی بیان داشت: این مکان در طبقه فوقانی تریا و سلف غذاخوری و مسجد دانشجویان بنا شده است و به خاطر سازه سبکی که در آن بکار رفته است با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان با زیر بنای سه هزار مترمربع بنا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 8 دقیقه پیش
فرد مظنون به دست داشتن در ناپدید شدن خاشقجی در تصادف کشته شد

فرد مظنون به دست داشتن در ناپدید شدن خاشقجی در تصادف کشته شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، فردی که مظنون به دست داشتن در حادثه ناپدید شدن خاشقجی، نویسنده منتقد سعودی در ساختمان کنسولگری عربستان بود، در جریان یک حادثه رانندگی امروز پنجشنبه کشته شد.
در این ارتباط روزنامه ینی شفق ترکیه در گزارشی اعلام کرده است که مشعل سعد البوستانی که یکی از 15 مظنون به دست داشتن در پرونده قتل خاشقچی در کنسولگری است، در یک تصادف مشکوک با خودرو کشته شده است .
کد خبر 4434237 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 19 ساعت و 17 دقیقه پیش
حجت الله غلامی از اداره راه و شهرسازی اصفهان رفت

حجت الله غلامی از اداره راه و شهرسازی اصفهان رفت به گزارش خبرگزاری مهر ، با حکم عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی حمیدرضا امیرخانی به عنوان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان منصوب شد.
امیرخانی پیش از این معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان بود.
حجت الله غلامی نیز که تا این زمان مدیرکل راه و شهرسازی استان بود با حکم وزیر راه و شهرسازی به عنوان معاون و عضو هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن منصوب شد.
کد خبر 4434243 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 17 دقیقه پیش
تداوم اقدامات امنیتی مربوط به اربعین حسینی در کربلا

تداوم اقدامات امنیتی مربوط به اربعین حسینی در کربلا به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، فرقة العباس وابسته به حشد شعبی عراق با صدور بیانیه ای از شروع عملیات شهاب برای تامین امنیت مرزهای استان کربلا با صحرای غربی خبر داد.
در این بیانیه آمده است: در ساعات اولیه بامداد، عملیات شهاب برای تفتیش و تعقیب گروههای تروریستی که در نزدیکیصحرای غربی تا استان کربلا و به موازات دریاچه الرزازه از سمت الانبار قرار دارند، آغاز کردند که این عملیات با حمایت و پشتیبانی نیروهای وابسته به فرماندهی عملیات فرات مرکزی و پلیس عراق و پلیس استان کربلا انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 27 دقیقه پیش
سازمان تبلیغات اسلامی از ظرفیت حوزه های علمیه استفاده نکرده است

سازمان تبلیغات اسلامی از ظرفیت حوزه های علمیه استفاده نکرده است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد قمی ظهر پنج شنبه در دیدار با آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم اظهار داشت: ما سالها در محضر اساتیدی همچون شما که در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی پیشرو بوده اید شاگردی کرده ایم.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند تبیین انقلاب اسلامی موضوع مهمی است و ما این مرحله را با ایستادگی مردم پشت سر خواهیم گذاشت.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که تبیین اسلام انقلابی از جمله وظایف رهبری است اما بازوانی همچون سازمان تبلیغات اسلامی دارد که می تواند کمک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 19 ساعت و 28 دقیقه پیش
دامغانی ها 70 تن نذورات غیر نقدی به موکب اربعین اهدا کردند

دامغانی ها 70 تن نذورات غیر نقدی به موکب اربعین اهدا کردند علی اصغر مجد در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه دامغانی ها 70 تن نذورات غیر نقدی به اربعین اهدا کردند، ابراز داشت: این نذورات شامل حبوبات، خشکبار، آرد، روغن، برنج و قند و شکر می شود که به صورت خودجوش و از سوی عاشقان حسینی اهداء و جمع آوری شده است.
وی ضمن بیان اینکه ارزش ریالی نذورات غیر نقدی مردم دامغان 500 میلیون تومان برآورد شده است، افزود: در بحث اهداء نذورات نسبت به سال گذشته شاهد رشد 20 درصدی هستیم.
رئیس ستاد اربعین دامغان بابیان اینکه دو تن گوشت قرمز و سفید توسط مردم این شهرستان به موکبان اربعین حسینی اهدا شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 28 دقیقه پیش
برخی روش های آماری برای آمارگیری در طلاق اشتباه است

برخی روش های آماری برای آمارگیری در طلاق اشتباه است به گزارش خبرنگار مهر ،فاطمه قاسم پور عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده در حاشیه کنگره ملی خانواده و در پنل چالش ها و آسیب های حوزه خانواده با بیان اینکه برخی روش های آماری برای آمارگیری در طلاق اشتباه است، اظهار داشت: باید در خصوص مدل های آماری ثابتی در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه جمعیت افراد آماده ازدواج کاهش پیدا کرده است و افزایش خانواده متاهیلین بر آمارهای طلاق تاثیر گذار است، گفت: امروز حال خانواده ها متاسقانه خوب نیست؛ مهمترین موضوع که باید به آن توجه کرد تغییرات هویتی است که در زنان ومردان با آن مواجعه هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 37 دقیقه پیش
توقف یک دستگاه کامیون در گرم دره و کشف 52 کیلو تریاک

توقف یک دستگاه کامیون در گرم دره و کشف 52 کیلو تریاک به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ علی عسگری در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از حمل محموله مواد مخدر توسط یک دستگاه کامیون بنز در محور گرم دره مطلع شدند و رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت .
وی اضافه کرد: مأموران بلافاصله به محور مذکور اعزام و پس از پایش خودروهای عبوری موفق به شناسایی خودرو مذکور شده و با رعایت موارد حفاظتی و مراقبتی خودرو را متوقف و راننده آن دستگیر شد .
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز گفت: در بازرسی از خودرو مقدار 52 کیلوگرم تریاک با لفافه که در پوشش بار تجاری سنگ از استان های جنوبی کشور وارد البرز شده بود کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 19 ساعت و 48 دقیقه پیش
ترامپ تهدید به اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک کرد

ترامپ تهدید به اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی هشدار داد که ممکن است نیروی نظامی به مرز مکزیک اعزام کند.
ادامه دارد..
کد خبر 4434219 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 58 دقیقه پیش
بیمارستان الوان با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد

بیمارستان الوان با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد به گزارش خبرنگار مهر ، حسینعلی امیری پیش از ظهر امروز در سفری یک روزه وارد شهرستان شوش در استان خوزستان شد و عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 64 تختخوابی شهر الوان در شهرستان شوش را کلنگ زنی کرد.
این بیمارستان توسط علی عبدالخانی در چهار هکتار وسعت شامل درمانگاه عمومی و تخصصی احداث می شود و 640 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت آن در نظر گرفته شده است.
200 میلیارد ریال هزینه ساخت این بیمارستان را خیر یاد شده و 440 میلیارد ریال هزینه تجهیز آن را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقبل کرده اند و در دو سال آینده ساخت آن به اتمام خواهد رسید.
کد خبر 4434211 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 8 دقیقه پیش
تولید 3میدان نفتی افزایش می یابد/رشد روزانه 16هزار بشکه تولید نفت

تولید 3میدان نفتی افزایش می یابد/رشد روزانه 16هزار بشکه تولید نفت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، مراسم رسمی امضای قرارداد خدمات مهندسی، خرید کالا، حفاری، تکمیل، راه اندازی و تامین مالی چاه های میدان های سیوند، اسفند و دنا در منطقه سیری شرکت نفت فلات قاره ایران، امروز (چهارشنبه، 25 مهر ماه) برگزار و این قرارداد بین عبدالحمید اسفندیارپور، معاون مدیرعامل این شرکت و رهام قاسمی، مدیرعامل پتروایران امضا شد.
این قرارداد که در هشت بسته کاری تعریف شده است، به شکل EPD و با اعتباری حدود 105 میلیون یورو اجرا می شود که هدف اصلی از اجرای آن، حفاری، تعمیر و تکمیل 13 حلقه چاه در این سه میدان مشتمل بر حفاری چهار حلقه چاه جدید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 18 دقیقه پیش
برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است

برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار کرد: در ارتباط با پرونده حادثه تروریستی اهواز افرادی به دادسرا احضار شدند و از آنان تحقیق به عمل آمده است و برای تعدادی قرار صادر شد و هم اینک یک نظامی در بازداشت است.
وی افزود: تا پایان تحقیقات حادثه تروریستی اهواز نمی توان پیش داوری کرد و بعد از اتمام تحقیقات، اطلاع رسانی انجام می شود.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، تصریح کرد: این سازمان با هدف رسیدگی به جرایم احتمالی نیروهای مسلح که بزرگترین مسئولیت را در ایجاد امنیت جامعه دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 18 دقیقه پیش
دلیل عدم مصاحبه علی دایی با صداوسیما مشخص شد

دلیل عدم مصاحبه علی دایی با صداوسیما مشخص شد به گزارش خبرنگار مهر ، علی دایی بار دیگر حاضر نشد با دوربین های تلویزیونی مرتبط با سازمان صدا و سیما مصاحبه کند. سرمربی تیم فوتبال سایپا در حالی در نشست خبری پیش از بازی با استقلال تهران شرکت کرد که همچون هفته های گذشته حاضر نشد مقابل میکروفن دوربین های تلویزیونی بنشیند و صحبت کند.
دایی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چه زمانی قصد دارد به مشکل خود با صدا و سیما پایان دهد، گفت: من حکم آقایی که اکنون فراری است را در اتومبیلم دارم. اما آقایان به او تریبون می دهند تا صحبت کند. من تا زمانی که این قبیل مشکلات حل نشود دلیلی بر مصاحبه با آنها نمی بینم.
کد خبر 4434194 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 27 دقیقه پیش
7 طرح برای نجات زاینده رود در حال تدوین و اجراست

7 طرح برای نجات زاینده رود در حال تدوین و اجراست به گزارش خبرنگار مهر ، علی اصغر ذاکری پیش از ظهر پنجشنبه در اولین همایش روسای مجمع شوراهای اسلامی شهرستان های اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان و مبارکه اظهار کرد: یکی از اهداف شورای شهرستان و روستاها رصد مشکلات شهری و روستایی است که بهترین رابط بین مسئولین و مردم نمایندگان شورا هستند که مشکلات مردم را بررسی و راهکار ارائه دهند.
وی ادامه داد: برای اینکه بهتر به مشکلات شهرستان ها رسیدگی کنیم استان اصفهان را به چهار منطقه تقسیم کردیم که شاید از نظر جغرافیایی شباهتی به یکدیگر نداشته باشند اما از لحاظ مشکلات اجتماعی و نیازهای مردم به یکدیگر شبیه اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 28 دقیقه پیش
روان بودن محورهای منتهی به مرز مهران

روان بودن محورهای منتهی به مرز مهران به گزارش خبرنگار مهر ، سردار احمد نوریان ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار داشت: محورهای منتهی به مرز مهران روان است و پلیس برای ارائه خدمت به زائران آمادگی دارد.
وی گفت: مردم سفر خود را مدیریت کنند، تا این لحظه مشکل خاصی در تردد زائران پیش نیامده و هماهنگی های مرزبانان دوکشور برای تسهیل سفر انجام شده است.
کد خبر 4434195 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 37 دقیقه پیش
پرواز بمب افکن های آمریکایی بر فراز دریای چین جنوبی

پرواز بمب افکن های آمریکایی بر فراز دریای چین جنوبی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در حالی که قرار است بزودی وزرای دفاع آمریکا و چین در حاشیه نشست امنیت منطقه ای سنگاپور با هم دیدار و گفتگو کنند، خبرگزاری ها از پرواز دو بمب افکن غول پیکر بی-52 بر فراز دریای چین جنوبی و منطقه مورد مناقشه چین خبر داده اند.
نیروهای هوایی اقیانوس آرام (Pacific Air Forces - PACAF) که از زیرمجموعه فرماندهی های عمدهٔ نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا به شمار می رود با تائید پرواز این بمب افکن ها اعلام کرده که این عملیات در ادامه برنامه های تمرینی نیروهای آمریکایی در پایگاه هوایی اندرسون در جزیره گوام صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 37 دقیقه پیش
اربعین فرصتی طلایی برای معرفی اندیشه های حسینی است

اربعین فرصتی طلایی برای معرفی اندیشه های حسینی است به گزارش خبرنگار مهر ، همایش ما رایت الا جمیلا روز پنجشنبه با حضور سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و 500 نفر از بانوان استان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.
حجت الاسلام علی نعمت الهی در این مراسم در خصوص اهمیت رویداد مهم اربعین اظهار کرد: اربعین یک ظرفیت و فرصت مغتنمی است برای جهان اسلام و شاید همه دنیا که باید از آن بخوبی استفاده کنیم.
وی افزود: شعارهای امام حسین(ع) در این پیاده روی ابعاد جهانی خود را پیدا می کند زیرا در این راهپیمایی از همه ادیان کلیمی، زرتشتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 38 دقیقه پیش
7 موکب اربعین در ساوه برپا می شود/خدمات رسانی روزانه به30000 زائر

7 موکب اربعین در ساوه برپا می شود/خدمات رسانی روزانه به30000 زائر محمد بهاروند در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ایام اربعین سال جاری هفت موکب خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در شهرستان ساوه دایر می شود.
فرماندار شهرستان ساوه افزود: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته این هفت موکب هر کدام روزانه می توانند به هفت هزار زائر اربعین خدمات ارائه کنند.
بهاروند بیان کرد: بر همین مبنا طی ایام اربعین روزانه به بیش از 30 هزار زائر حسینی در شهرستان ساوه از طریق موکب ها خدمات رسانی خواهد شد.
فرماندار شهرستان ساوه خاطرنشان ساخت: در این موکب ها خدمات پذیرایی و اسکان موقت برای زائران اربعین فراهم می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 38 دقیقه پیش
تبعید فلسطینیان خان احمر یک جنایت جنگی است

تبعید فلسطینیان خان احمر یک جنایت جنگی است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا، فاتو بنسودا دادستان دیوان بین المللی کیفری اعلام کرد که رژیم صهیونیستی درصدد تبعید فلسطینیان روستای خان احمر در اراضی اشغالی است.
بر اساس این گزارش، بنسودا خاطرنشان کرد که تبعید فلسطینیان ساکن این روستا یک جنایت جنگی به شمار می رود.
وی تاکید کرد که دیوان بین المللی کیفری با نگرانی تحولات و رخدادها و اقدامات ویرانگرانه ارتش رژیم صهیونیستی در روستای خان احمر را دنبال می کند.
گفتنی است، رژیم صهیونیستی تاکنون بخش هایی از روستای خان احمر را تخریب کرده و اکنون نیز برای نهایی کردن فرایند تخریب، این روستا را تحت محاصره خود درآورده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 38 دقیقه پیش
طلاق در روستاها به صورت معناداری افزایش یافته است

طلاق در روستاها به صورت معناداری افزایش یافته است به گزارش خبرنگار مهر ، محمدتقی کرمی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در حاشیه کنگره ملی خانواده در پنل عوامل و پیامدهای نرخ رشد طلاق با اشاره به اینکه موضوع طلاق امروزه بر شرایط جامعه تاثیرگذار است، اظهار داشت: امروز کارشناسان شرایط طلاق را به سه رویکرد تقسیم کرده اند که در رویکرد اول شرایط طلاق را بحرانی و فروپاشی خانواده ها می دانند، در رویکرد دوم می گویند وضعیت عادی است و رویکرد سوم رویکردی است که نه وضعیت بحرانی است و نه اتفاق خاصی در این حوزه افتاده است.
وی ادامه داد: نرخ خام طلاق در جامعه رو به افزایش است و از 80 هزار به 150 هزار طلاق در سال رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 47 دقیقه پیش
خروج از سیستم مدیریتی سزای مدیران مانع تراش برای تولید

خروج از سیستم مدیریتی سزای مدیران مانع تراش برای تولید به گزارش خبرنگار مهر ، هوشنگ بازوند امروز پنجشنبه در جلسه شورای اشتغال استان کرمانشاه که در شهرستان صحنه برگزار شد، اظهار داشت:حمایت از تولید و اشتغال اولویت استان است و مدیرانی که در مسیر اشتغال و تولید مانع تراشی کنند جایی در سیستم مدیریتی استان ندارند.
وی افزود: مدیران حوزه آب در شرایطی مانع کشت برنج در شهرستان صحنه می شوند که همین آب مازاد به خوزستان می رود و در آنجا 60 هزار هکتار برنج کاری دارند لذا همین رویه ها باعث شده کرمانشاه همیشه در رده های بالای بیکاری کشور باشد.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این آب مازاد می تواند در اختیار کارآفرینان و سرمایه گذاران جهت اشتغال زایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 57 دقیقه پیش
تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد بالای65 سال

تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد بالای65 سال دریافت 3 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی خالدی امروز پنجشنبه در گفتگو با رادیو اربعین با بیان این مطلب ابراز داشت: تزریق واکسن باید یک هفته تا 10 روز قبل از اعزام به سفر اربعین انجام شود.
وی همچنین نکاتی درباره ملزومات سفر بیان داشت که در فایل صوتی زیر قابل استفاده است.
کد خبر 4434146 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 8 دقیقه پیش
هدف گذاری عرضه یک میلیارد مترمکعبی گاز در افق 1400

هدف گذاری عرضه یک میلیارد مترمکعبی گاز در افق 1400 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، حسن منتظر تربتی، در چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو، در نشست تخصصی دورنمای تولید و مصرف گاز و ارتباط آن با شدت مصرف انرژی گفت: اکنون میزان تولید گاز غنی در ایران 250 میلیارد مترمکعب در سال است که این رقم باید تا سال 1400 به 363 میلیارد مترمکعب افزایش یابد.
وی افزود: اکنون سالانه 230 میلیارد مترمکعب گاز شیرین وارد شبکه انتقال گاز می شود که این رقم تا سال 1400 باید به 340 میلیارد مترمکعب افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز با تاکید بر این که 70 درصد سبد انرژی کشور مربوط به گاز است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 8 دقیقه پیش
سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به محلات/بازدید از پژوهشکده گل

سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به محلات/بازدید از پژوهشکده گل به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری مرکزی، سعید فرخی با اعلام این خبر اظهار داشت: سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر نیم روزه خود به شهرستان محلات از کارخانجات سنگ این شهرستان بازدید می کند .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی افزود: در ادامه این سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بازدیدی از یک شرکت صنعتی و همچنین پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی خواهد داشت .
فرخی اضافه کرد: بازدید از مراکز آموزش عالی محلات از دیگر برنامه های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به این شهرستان است .
کد خبر 4434154 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 18 دقیقه پیش
حل مشکلات خبرنگاران را در اولویت برنامه ها قرار می دهیم

حل مشکلات خبرنگاران را در اولویت برنامه ها قرار می دهیم به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه تجلیل از پیش کسوتان انجمن صنفی روزنامه نگاران استان قزوین روز پنجشنبه با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار، داود محمدی، بهمن طاهرخانی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، محمد درافشانی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین، اعضا شورای شهر و جمعی از خبرنگاران در سالن جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد.
سیده حمیده زرآبادی در این مراسم گفت: جایگاه خبرنگاران والاست و همه باید آن را حفظ کنیم.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 18 دقیقه پیش
برنامه ریزی دشمن برای تحریف دین/ غیرتمندان مراقب باشند

برنامه ریزی دشمن برای تحریف دین/ غیرتمندان مراقب باشند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عبدالله حاج صادقی ظهر پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه مسئولان دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، با بیان اینکه دینی که دنیای مردم را آباد نکند،این دین خطرناک است، افزود: تلقی ما از جامعه مرده، جامعه ای است که در آن روحیه انقلابی حاکم نبوده و مردم نسبت به پیرامون (حق و باطل) خود بی تفاوت بوده و احساس مسئولیت نکنند.
وی با یادآوری اینکه از دیدگاه سید و سالار شهیدان، اگر حاکمیت دست خدا نبود و در دستان طاغوت بود که آن اسلام را باید مرده فرض کنیم، ادامه داد: فراموش نکنیم که نیاز امروز جامعه اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 18 دقیقه پیش
10 محدوده باستانی سنگ نگاره ای استان مرکزی در مرحله ثبت ملی است

10 محدوده باستانی سنگ نگاره ای استان مرکزی در مرحله ثبت ملی است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میراث فرهنگی استان مرکزی، سید محمد حسینی اظهار داشت: در بیش از 100 نقطه استان سنگ نگاره هایی شناسایی شده اند که 24 نقطه آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و 10 نقطه نیز در حال تکمیل پرونده برای ثبت قرار دارند. مابقی نقاط نیز با توجه به محدودیت ثبت به صورت سالانه مستند نگاری می شوند تا در اسرع وقت در این فهرست به ثبت رسند .
وی افزود: با توجه به این آمار می بایست استان مرکزی را پایتخت سنگ نگاره های ایران دانست، چراکه در تمام استان سنگ نگاره هایی وجود دارند که سرآمد آنها، کلونی بیشمار سنگ نگاره های تیمره خمین است که مجموعه ای بی نظیر را شکل داده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 26 دقیقه پیش
تأمین برق 700 واحد مجتمع صنفی شیخ آباد کرج پیگیری می شود

تأمین برق 700 واحد مجتمع صنفی شیخ آباد کرج پیگیری می شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی نجفی ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح پست برق سه مگاوات و عقد قرارداد لوله کشی گاز مجتمع صنفی - صنعتی شیخ آباد، اظهار کرد: پروژه ای که بتواند هفت هزار شغل ایجاد کند بسیار ارزشمند است و همه وظیفه دارند در این شرایط سخت برای تحقق فرصت های شغلی تلاش کنند.
وی با تأکید بر اینکه البرز درزمینهٔ فراهم آوری تسهیلات حوزه اشتغال و پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی جزو موفق ترین استان های کشور است، افزود: به یقین این توفیقات در آینده هم ادامه خواهد داشت .
استاندار البرز در ادامه راه اندازی مجدد مجتمع صنفی - صنعتی شیخ آباد را مهم ارزیابی کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 26 دقیقه پیش
ایران در مواجهه با دشمنان قاطعانه برخورد خواهد کرد

ایران در مواجهه با دشمنان قاطعانه برخورد خواهد کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسینعلی امیری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در دفتر امام جمعه اهواز اظهار داشت: حادثه تروریستی 31 شهریور ماه اهواز یک حادثه بسیار تلخ بود که همه ملت ایران را داغدار کرد.
وی با اشاره به اینکه تروریست ها در این حادثه به زن و بچه هم رحم نکردند افزود: آن ها بلافاصله پاسخ جنایاتشان را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتند.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یکی از مقرهای تروریست ها در سوریه تنها بخشی از تحقق فرمایشات رهبری بود که موشک ها با دقت به هدف های تعیین شده اصابت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 28 دقیقه پیش
10 تن مواد غذایی قاچاق در مشهد امحا شد

10 تن مواد غذایی قاچاق در مشهد امحا شد به گزارش خبرنگارمهر، رسول فرزادفر ظهر پنج شنبه در حاشیه مراسم امحا مواد غذایی قاچاق اظهار کرد: طبق آمار موجود از ابتدای امسال این سومین مرحله انهدام کالاهای قاچاق در استان است و این کالاها در قالب 4 کامیون به ارزش 450 میلیون ریال در محل سایت شماره دو بازیافت منهدم شد.
وی افزود:این کالاها شامل مواد خوراکی و میوه چون انبه و سیر بود که عدم امکان مصرف انسانی و ثانویه آن توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد و سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام شده بود و با حضور و نظارت دستگاه های ذیربط امحا شد.
کد خبر 4434134 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 28 دقیقه پیش
آمادگی پلیس چهارمحال و بختیاری برای خدمت به زائران اربعین

آمادگی پلیس چهارمحال و بختیاری برای خدمت به زائران اربعین به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، غلامعباس غلامزاده با اشاره به عظمت مراسم پیاده روی اربعین، گفت: دشمنان به اثرات ماندگار این مراسم بر مسلمانان و آزادگان عالم پی برده اند و درصدد تضعیف آن هستند که به حول و قوه الهی و با استعانت از ائمه اطهار در این هدف خود ناکام می مانند.
فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر آمادگی کامل پلیس استان برای تامین امنیت زائران اربعین، افزود: باید برنامه ریزی به نحوی باشد که بهترین خدمت به همه زائران ارائه شود چه زائرانی که از استان رهسپارند و چه زائرانی که به صورت کاروانی از استان چهارمحال و بختیاری عبور می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 37 دقیقه پیش
کشف 4 تن چوب جنگلی قاچاق در شهرستان کیار

کشف 4 تن چوب جنگلی قاچاق در شهرستان کیار به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، صادق محمدی گفت:در اجرای طرح تشدید برخورد با قاچاقچیان منابع ملی جنگلی ماموران این فرماندهی با هماهنگی مراجع قضایی اقدام به استقرارچند اکیپ ایست و بازرسی در نقاط مختلف شهرستان کردند.
وی افزود: در این طرح ماموران فرماندهی انتظامی بخش ناغان و پاسگاه انتظامی دوپلان با دستگیری پنج قاچاقچی پنج دستگاه خودرو سواری و وانت بار توقیف و چهارتن چوب قاچاق درخت جنگلی بلوط کشف کردند.
وی در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مرجع قضائی، تاکید کرد: برخورد قاطع و قانونی با قاچاقچیان و غارتگران منابع ملی جنگلی از برنامه های محوری این شهرستان در سالجاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
60 درصد تعهد ایجاد اشتغال خراسان رضوی محقق شده است

60 درصد تعهد ایجاد اشتغال خراسان رضوی محقق شده است به گزارش خبرنگارمهر، محمد سنجری ظهر پنج شنبه در جلسه کارگروه اشتغال فریمان اظهار کرد : با توجه به هدف گذاری و تعهد 110 هزار فرصت شغلی در سال جاری تا کنون 67741 فرصت شغلی در استان ایجاد شده که معادل 61 درصد تعهد استان است.
وی افزود:اگر بخواهیم در اجرای برنامه های اشتغال توفیق و عملکرد خوبی داشته باشیم باید در قالب صمیمیت ، همراهی و همکاری از تمامی ظرفیت ها استفاده کنیم.
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی تصریح کرد:از ابتدای انقلاب با مشکلات و سختی های فراوانی رو به رو بوده ایم و از تمامی آنها به خوبی عبور کرده ایم و به یاری خداوند با قدرت از این شرایط نیز عبور خواهیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
نظام جامع رسانه ای آماده شده است

نظام جامع رسانه ای آماده شده است به گزارش خبرنگار مهر ، سید عباس صالحی ظهر پنجشنبه درحاشیه اجلاسیه خانه های مطبوعات کشور با بیان اینکه رسانه های جدید نیز کارکرد خودشان را دارند گفت: سواد رسانه ای دارای کارکردهای مختلف است و در مناسبات بین وزارت ارشاد و خانه مطبوعات باید چشم اندازی ترسیم شود تا علاوه بر صیانت از رسانه های کلاسیک به رسانه های نوین نیز توجه شود.
وی افزود: برای رسیدن به اهداف باید وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تصدیگری ها را کاهش دهد و یکپارچه سازی نظام برنامه سبب می شود تا در تحقق برنامه ها موفقتر باشیم.
صالحی خواستار تقسیم کار روشن با نگاه صیانت از رسانه های سنتی و کلاسیک شد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
مجمع خیرین نهاد نماز جمعه استان قزوین راه ندازی می شود

مجمع خیرین نهاد نماز جمعه استان قزوین راه ندازی می شود به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب روز پنجشنبه در مجمع خیرین نماز جمعه شهر اقبالیه که در حسینیه کریم اهل بیت علیهم السلام قزوین با حضور امام جمعه شهر اقبالیه با موضوع تکمیل مصلی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال در آیات متعددی از قرآن کریم مومنان را تشویق به انفاق کرده که این مهم نشان دهنده اهمیت موضوع انفاق در جامعه دینی است.
وی افزود: برپایی نماز به ویژه نماز جمعه و انفاق دو موضوعی است که مورد پسند، تاکید و رضایت خداوند متعال می باشد و خیرین می توانند با هزینه کردن در راستای ساخت بنایی برای برپایی نماز جمعه از این ثواب اخروی بهره مند شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 21 ساعت و 47 دقیقه پیش
بعد از گذشت 40 سال مردم همچنان پشتیبان نظام اسلامی هستند

بعد از گذشت 40 سال مردم همچنان پشتیبان نظام اسلامی هستند به گزارش خبرنگار مهر ، محمد قاسم سیاوشی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان که به منظور بزرگداشت یوم الله 13 آبان برگزار شد، یوم الله سیزده آبان را یادآور سه واقعه مهم و تاریخ ساز عنوان کرد و اظهارداشت: با وجود فراز و نشیب های بسیار از ابتدای شکل گیری انقلاب تاکنون، کشور ما مورد هجمه های مختلف دشمنان قرار داشته و این مردم غیور همواره در برابر ظلم و خوی استکباری جهان خواران ایستادند.
وی افزود: امسال نیز مردم غیرتمند کردستان همپای سایر مردم ایران با حضور گسترده در راهپمایی یوم الله 13 آبان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 48 دقیقه پیش
تقویت روحیه استکبار ستیزی هدف اصلی راهپیمایی 13 آبان است

تقویت روحیه استکبار ستیزی هدف اصلی راهپیمایی 13 آبان است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الله نریمانی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان که به منظور بزرگداشت یوم الله 13 آبان برگزار شد، با بیان اینکه اکنون در آستانه جشن چهل سالگی انقلاب و دوران بلوغ و پختگی آن هستیم، اظهارداشت: باید این بلوغ و پختگی را در روز 13 آبان به منصه ظهور برسانیم و با تمام اعتقاد و ایمانمان به انقلاب، امام و رهبر فرزانمان در صحنه باشیم، چرا که استکبار جهانی با تمامی قدرت خود به میدان آمده است.
وی افزود: گذشته چهل ساله انقلاب سراسر عزت و افتخار و سربلندی است و امیدواریم با چشم انداز 50 ساله ای که مقام معظم رهبری ترسیم فرمودند شاهد پرچم داری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 48 دقیقه پیش
550 هزار طرح اشتغال زایی کمیته امداد پایش می شوند

550 هزار طرح اشتغال زایی کمیته امداد پایش می شوند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت عبدالملکی پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم آغاز به کار نخستین کانون خیران اشتغال زای استان سمنان بابیان اینکه 550 هزار طرح تحت نظارت کمیته امداد در بازه زمانی سه تا پنج ساله در سطح کشور پایش می شوند، تأکید کرد: کارشناسان کمیته امداد و فعال در حوزه اشتغال در نظارت بر طرح های اشتغال زایی کمیته امداد نقشی اساسی دارند.
وی بابیان اینکه طرح های اشتغال زایی باهدف توانمندسازی مددجویان کمیته امداد پایش و تصویب می شوند، افزود: پایش بیش از نیم میلیون طرح جز در سایه کار جهادی صورت نمی پذیرد.
اجرای برنامه های اشتغال زایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 58 دقیقه پیش
پرداخت 4300 میلیار ریال برای درمان بیمه شدگان سلامت

پرداخت 4300 میلیار ریال برای درمان بیمه شدگان سلامت به گزارش خبرنگار مهر ، کیومرث مظفری امروز پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بیمه سلامت برگزار شد، جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت را در کشور 40 میلیون نفر اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیون و 150 هزار نفر در قالب 5 صندوق در استان تحت حمایت بیمه سلامت هستند.
وی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت بیمه شدگان از جمله بیماران خاص دارای دفترچه بیمه رایگان هستند، افزود: طی سال گذشته 4 هزار و 370 میلیارد ریال بابت هزینه های درمانی به موسسات پرداخت کردیم که سهم بیماران خاص 250 میلیارد ریال بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 8 دقیقه پیش
دستاوردهای انقلاب برای جوانان تبیین شود

دستاوردهای انقلاب برای جوانان تبیین شود به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی شهرستان بهارستان که در دفتر امام جمعه گلستان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: طبق منویات مقام معظم رهبری باید در تبیین دستاوردهای انقلاب بیشتر از گذشته تلاش کنیم.
وی با انتقاد بر اینکه دستاوردهای انقلاب برای جوانان به خوبی شفاف سازی نشده است افزود: لازم است جوانان بدانند که این انقلاب چه خدماتی داشته است، باید بدانند این انقلاب و شهدای انقلاب بر گردن همه اقشار جامعه حق دارد، لذا باید برای این انقلاب جهادی به میدان بیاییم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 17 دقیقه پیش
تعیین تکلیف شکایات مشتریان مفتاح رهنورد در هفته آینده

تعیین تکلیف شکایات مشتریان مفتاح رهنورد در هفته آینده به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، روز گذشته تعدادی از خریداران خودروی شرکت مفتاح رهنورد، متعلق به میثم رضایی در مقابل وزارت صنعت تجمعی را برگزار کرده و خواستار رسیدگی به شکایات خود بودند.
تجمع کنندگان با بیان انتقادات خود، خواستار رسیدگی وزارت صنعت به موضوع بودند. در همین زمینه وزارت صنعت اعلام کرد که سازمان حمایت، موضوع کلاهبرداری این شرکت و شرکت های مشابه را در دست پیگیری دارد و پیوند دادن موضوع مدیرعامل شرکت مفتاح رهنورد،یعنی میثم رضایی به وزیر صنعت از حیث به حاشیه راندن اصل موضوع یعنی تخلف از قرارداد و برخورد با متخلف صورت گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 18 دقیقه پیش
تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی ظرف 48 ساعت پرداخت می شود

تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی ظرف 48 ساعت پرداخت می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، روح اله خدارحمی در دیدار با نمایندگان انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان تراکتور و کمباین، با اعلام این که تسهیلات پرداختی در زیربخش مکانیزاسیون کشاورزی نسبت به سال گذشته افزایش داشته، تاکید کرد هیچ محدودیتی از نظر منابع برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان زیر بخش مکانیزاسیون کشاورزی وجود ندارد و پس از تشکیل پرونده و تکمیل مدارک، ظرف 48 ساعت پرداخت تسهیلات انجام می شود.
وی اولویت اعتباری، سود پایین و نرخ 15 درصدی تسهیلات مکانیزاسیون را از اقدامات ویژه حمایتی بانک کشاورزی و فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 38 دقیقه پیش
استاندارد سکاندار هدایت انقلاب چهارم صنعتی در کشور باشد

استاندارد سکاندار هدایت انقلاب چهارم صنعتی در کشور باشد به گزارش خبرنگار مهر ، سودابه یحیی زاده ظهر پنجشنبه در همایش روز جهانی استاندارد افزود: مقامات تصمیم ساز کشور به خوبی به مسئله استاندارد واقف هستند و آنها این موضوع را به خوبی رصد، نقد، راهنمایی و هدایت می کنند و تصویب قانون سازمان ملی استاندارد در سال گذشته مصداق آن است.
وی با بیان اینکه زمینه فعالیت در تمام حوزه ها از بخش دولتی تا خصوصی و دانشگاه ها فراهم شده است، تصریح کرد: انقلاب صنعتی چهارم به سرعت رو به پیشرفت است و با دو نگاه متفاوت بررسی می شود که هم می شود از آن به عنوان تهدید و هم فرصت یاد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 38 دقیقه پیش
افزایش21درصدی تناژ حمل کالا/آمادگی ناوگان جاده ای برای حمل کالاها

افزایش21درصدی تناژ حمل کالا/آمادگی ناوگان جاده ای برای حمل کالاها به گزارش خبرگزاری مهر نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عبدالهاشم حسن نیا در خصوص میزان تناژ حمل شده طی هفته گذشته گفت: میزان تناژ بار حمل شده در مدت پنج روز گذشته بیش از 7 میلیون 848 هزار و 764 تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه در هفته ماقبل آن با 6 میلیون471 هزار416 تن، به میزان21 درصد افزایش یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه روند بارگیری و صدور بارنامه در پایانه ها و مراکز بارگیری با قوت انجام می شود، تصریح کرد: آمارهای یادشده حاکی است که رانندگان تلاشگر بخش حمل و نقل جاده ای و سایر تلاشگران در این عرصه کماکان باتمام توان درامر جابه جایی محمولات مورد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 48 دقیقه پیش
گسست نسلی روزنامه خوانی در کشور

گسست نسلی روزنامه خوانی در کشور به گزارش خبرنگار مهر ، سید عباس صالحی ظهر پنجشنبه در اجلاسیه خانه های مطبوعات کشور در ساری با بیان اینکه در باید در فضای رسانه ای کشور دارای چشم انداز باشیم گفت: باید رویکردهای رسانه ای را ترسیم و اهداف و چشم اندازها را مشخص کنیم.
وی با بیان اینکه میانگین مصرف رسانه ای در کشور 194 دقیقه است گفت: بالاترین میزان مصرف متعلق به استان های کرمان و آذربایجان با 156 و 152 دقیقه است و میانگین استفاده از شبکه های ماهواره ای در کشور 48 دقیقه که بالاترین میزان با 116 دقیقه مربوط به کردستان و کمترین میزان مربوط به خراسان جنوبی هشت دقیقه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 48 دقیقه پیش
شجاعی زند: جامعه ما زنده است/جلایی پور: دچار آشفتگی هستیم

شجاعی زند: جامعه ما زنده است/جلایی پور: دچار آشفتگی هستیم به گزارش خبرنگار مهر ، مجله تصویری زاویه چهارشنبه 25 مهر از شبکه چهار سیما پخش شد. در این برنامه که موضوع آن به نوعی ادامه برنامه هفته گذشته بود، حمید رضا جلایی پور و علیرضا شجاعی زند به بیان روایت های رقیب درباره معنا بخشی به وضعیت فعلی جامعه ایران پرداختند. برنامه هفته گذشته نیز به موضوع فروپاشی اجتماعی اختصاص داشت که در آن حسین کچویان و عباس عبدی دیدگاه های خود را پیرامون فروپاشی اجتماعی در جامعه کنونی ایران بیان کردند.
حمید رضا جلایی پور در ابتدای برنامه گفت: بعد از اتمام جنگ درباره وضعیت جامعه ایران در صدا و سیما بحث می شد که خیلی جالب بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 57 دقیقه پیش
30 باشگاه ورزشی در شادگان فعالیت می کنند

30 باشگاه ورزشی در شادگان فعالیت می کنند خلیل آمله در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهارکرد: درحال حاضر 30 باشگاه در شهرستان شادگان فعالیت دارند که از این تعداد 25 باشگاه مختص برادران و 5 باشگاه مختص خواهران است .
وی افزود: این باشگاه ها در رشته های فوتبال، کاراته پرورش اندام و غیره در سطح شهر شادگان مشغول به فعالیت هستند .
رئیس اداره ورزش و جوانان شادگان ادامه داد: تعدادی باشگاه بدون مجوز نیز در شادگان وجود داشت که مساعدت های لازم با این افراد در حال انجام است تا مجوز لازم برای فعالیت آنها اخذ شود .
آمله در پایان خواستار همکاری و تعامل تمامی دستگاه ها و مسئولان شهرستان شادگان برای ایجاد فضای شادی و نشاط برای جوانان و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
فعالیت های هنرمندان استان بوشهر حمایت شود

فعالیت های هنرمندان استان بوشهر حمایت شود به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح پنجشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه نقاشی مهر و ماه در برازجان اظهار داشت: حمایت از هنر و هنرمندان یک وظیفه همگانی است و باید شرایط ظهور و بروز استعدادهای هنرمندان فراهم شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: هنرمندان نقش مهم و تاثیرگزاری در جامعه دارند و می توانند پیام های والای اخلاقی و اجتماعی را در قالب هنر به مخاطبان خود ارائه کنند.
آیت الله صفایی بوشهری افزود: این مجموعه فاخر از فعالیت های ارزشمند هنری است و از بانیان آن تشکر می کنم و اینگونه اقدامات باید حمایت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 23 ساعت و 8 دقیقه پیش
نماینده ولی فقیه و استاندار ربودن مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند

نماینده ولی فقیه و استاندار ربودن مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند به گزارش خبرگزاری مهر ، در بخشی از بیانیه آیت الله عباسعلی سلیمانی و سید دانیال محبی آمده است: متاسفانه برخی مزدوران وابسته به استکبار جهانی با هدف ضربه زدن به اتحاد و همبستگی مردمان شریف خطه شهید پرور سیستان و بلوچستان و نیز ناامن جلوه دادن مرزهای ایران اسلامی، اقدام به گروگانگیری تعدادی از فرزندان جان بر کف و غیور این مرز و بوم کردند غافل از اینکه با این اقدام غیر انسانی نمود دیگری از پلیدی و زبونی ایادی استکبار و دشمنان ایران اسلامی را به نمایش گذاشته اند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 28 دقیقه پیش
پیکر محیط بان شهید ظهر پنجشنبه در گلستان تشییع می شود

پیکر محیط بان شهید ظهر پنجشنبه در گلستان تشییع می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: پیکر محیط بان تاج محمد باشقره ظهر پنجشنبه در گنبدکاووس تشییع و در زادگاهش روستای کوچک خرطوم استان گلستان به خاک سپرده خواهد شد.
وی افزود: تعامل خوبی بین دو دستگاه قضایی و انتظامی استان های گلستان و خراسان شمالی روی این پرونده وجود دارد و به زودی همه شکارچیان فراری دستگیر می شوند.
رئیس کل دادگستری گلستان تصریح کرد: در ادامه پیگیری های خود امروز بار دیگر تلفنی با رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان خراسان شمالی گفتگو و روند پرونده را جویا شدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 28 دقیقه پیش
چین ماه مصنوعی به آسمان می فرستد

چین ماه مصنوعی به آسمان می فرستد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، شهری در چین تصمیم دارد یک ماه مصنوعی به آسمان بفرستد که تا فاصله 50 مایلی را روشن می کند.
این ماهواره روشنایی بخش قرار است در 2020 میلادی در شهر چنگدو واقع در جنوب چین به آسمان ارسال شود. ماهواره مذکور 8برابر درخشانتر از ماه واقعی است و می تواند نوری در سراسر منطقه منتشر کند.
مقامات چینی جزئیات کمی درباره این پروژه منتشر کرده اند اما به گفته آنان ایده اصلی پروژه از یک هنرمند فرانسوی گرفته شده که گردنبندی از آینه ها را در اطراف زمین تصویر کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 37 دقیقه پیش
سرانه 68 سانتی متری فضای ورزشی در گیلان/ زیرساخت ها نامطلوب است

سرانه 68 سانتی متری فضای ورزشی در گیلان/ زیرساخت ها نامطلوب است به گزارش خبرنگار مهر ، مریم بخشی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جایگاه بالای ورزش و قهرمانان استان گیلان در سطح کشور، اظهار کرد: قهرمانان گیلانی در بسیاری از رشته های ورزشی جزو نفرات برتر کشوری محسوب می شوند.
بخشی با تأکید برلزوم پشتوانه سازی برای ورزش گیلان با توجه به سن محدود قهرمانی ورزشکاران، افزود: برگزاری طرح های استعدادیابی و پشتوانه سازی در ورزش گیلان برای سال های آینده نیز حضور این استان را در سطح اول ورزش کشور تضمین می کند.
وی با اشاره به اینکه توجه به سنین پایه در ورزش یکی از مهم ترین اولویت ها محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 38 دقیقه پیش
مجلس با تعقل بیشتری در مورد لایحه های حوزه خانواده ورود کند

مجلس با تعقل بیشتری در مورد لایحه های حوزه خانواده ورود کند به گزارش خبرنگار مهر ، قاسم جعفری بجنوردی در نشست بررسی طرح مجلس برای ممنوعیت ازدواج زیر18 سال که در حاشیه اولین کنگره ملی خانواده برگزار شد، گفت: سابقه این بحث در مجلس شورای اسلامی به حدود دو سال می رسد. واقعیت این است که نمایندگان مجلس باید برای صاحبان علم و منطق هم ادله بیاورند.
رئیس مرکز تحقیقات بنیادی اسلامی با انتقاد از بخشی از مصوبات مجلس گفت: چون سابقه نمایندگی مجلس را دارم باید بگویم که متاسفانه بخشی از مصوبات عوامانه رأی می آورند یعنی نمایندگان به بحث علمی طرح ها ورود نمی کنند و فراکسیونی و گروهی رأی می دهند، این خلاف فرمایش امام راحل است که فرمودند مجلس باید در رأس امور باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 38 دقیقه پیش
منوچهر مرادی بارئیس گروه دوستی پارلمانی اوکراین و ایران دیدار کرد

منوچهر مرادی بارئیس گروه دوستی پارلمانی اوکراین و ایران دیدار کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، منوچهر مرادی، سفیر ایران در اوکراین در روز گذشته (چهارشنبه) با لئونید کازاچنکو رئیس گروه دوستی پارلمانی اوکراین و ایران دیدار کرد.
در این دیدار که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف انجام شد، مقام اوکراینی از گسترش همکاری های ایران و اوکراین در زمینه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی حمایت کرد و همکاری های بین دو کشور در زمینه های مختلف اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
سفیر ایران نیز با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت روابط بین دو کشور در عرصه های مختلف بر استفاده بهینه از فرصت های موجود در جهت گسترش همکاری های دوجانبه تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 38 دقیقه پیش
تعیین مشوق های فرزندآوری بدون حضور خانواده ها بی نتیجه است

تعیین مشوق های فرزندآوری بدون حضور خانواده ها بی نتیجه است به گزارش خبرنگار مهر ، امیدعلی احمدی، جامعه شناس و استاد دانشگاه در پنل تخصصی تحولات ساختار خانواده و فرزندآوری که در حاشیه برپایی کنگره ملی خانواده برگزار شد، با تاکید بر اینکه خانواده با مشکلات زیادی رودر رو است، افزود: در حال حاضر همه خود را متولی خانواده می دانند این در حالی است که خانواده متولی نمی خواهد.
وی ادامه داد: خانواده ها باید در یک فضای مشترک تجارب خود را با تسهیل گری سازمانهای مردم نهاد به اشتراک بگذارند و تبادل اطلاعات و تجربیات داشته باشند.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: باید این نگاه تقویت شود که تنها نهادی که می تواند به خانواده کمک کند، خود خانواده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 46 دقیقه پیش
ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه به گزارش خبرگزاری مهر ،بنا به تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز(26 مهرماه) در شرق لرستان، کرمانشاه، جنوب استان های کردستان همدان و مرکزی، نیمه غربی اصفهان، بخش هایی از استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس، شمال و شرق بوشهر، شمال هرمزگان و جنوب کرمان افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. محدوده بارش طی فردا (27 مهرماه) علاوه بر این مناطق به جنوب استان های قزوین و زنجان، شرق استان های خوزستان و ایلام گسترش می یابد.
شنبه (28 مهرماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور بارش ها در دامنه های زاگرس مرکزی شروع می شود و به تدریج به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 48 دقیقه پیش
تظاهرات ضد دولتی در هائیتی به کشته شدن یکی از معترضان منجر شد

تظاهرات ضد دولتی در هائیتی به کشته شدن یکی از معترضان منجر شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، هزاران نفر از مردم هائیتی در اعتراض به فساد مقامات دولتی در خیابان های شهر پرتو پرنس، پایتخت این کشور اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.
معترضان خواستار بررسی و رسیدگی به ادعاها پیرامون فساد در قرارداد 3 میلیارد دلاری هائیتی در حوزه نفت شده اند.
معترضان هائیتی خواستار استعفای جووینیل مویس، رئیس جمهور این کشور به اتهام مشارکت در فساد قراردادهای کلان خارجی شده اند، هرچند مویس این اتهامات را رد کرده و وعده برگزاری دادگاه برای رسیدگی به فساد را داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 58 دقیقه پیش
انجام 54 هزار پیش ثبت نام درخواست ویزای اربعین در فارس

انجام 54 هزار پیش ثبت نام درخواست ویزای اربعین در فارس علی رضا زینلی در گفت و گو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اینکه کنسولگری در شیراز راه اندازی شده است، گفت: هیچگونه نگرانی بابت صدور ویزا در استان فارس وجود ندارد و ویزای اربعین طی کمتر از 4 روز صادر می شود.
وی تاکید کرد: تاکنون 34 هزار نفر در استان فارسویزای خود را دریافت کردند و در کل 54 هزار نفر نیز مراحل پیش ثبت نام خود را انجام دادند که برای آنها نیز ویزا صادر می شود.
مدیر حج و زیارت استان فارس یادآور شد: آنچه که مردم باید توجه ویژه داشته باشد مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی معتبر و دارای مجوز است تا شاهد بروز مشکلات نباشیم.
کد خبر 4433934 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 23 ساعت و 58 دقیقه پیش
شفاف سازی برنامه های اجرایی دستگاه های اجرایی ضروری است

شفاف سازی برنامه های اجرایی دستگاه های اجرایی ضروری است به گزارش خبرنگار مهر ، طهمورث الیاسی بختیاری شامگاه پنج شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه شفاف سازی برنامه های اجرایی دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری ضروری است، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه ها نباید موازی کاری داشته باشند.
وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی باید در مسیر اجرای برنامه ششم توسعه حرکت کنند و تلاش کنند این استان در تمام زمینه ها توسعه یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: توانمندی های بسیار زیادی در سطح استان وجود دارد که باید این ظرفیت های و پتانسیل ها شناسایی و در مسیر توسعه بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ارتقای ظرفیت توریستی صحنه در گرو تسهیلات بوم گردی است

ارتقای ظرفیت توریستی صحنه در گرو تسهیلات بوم گردی است به گزارش خبرنگار مهر ، نورالدین فرزادی امروز پنجشنبه در جلسه شورای اداری بخش دینور که با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در دینور اقدامات خوبی انجام گرفته است ولی نیازمندی هایی نیز در زمینه های مختلف وجود دارد .
وی افزود: شرکت گاز استان برنامه هایی در سطح دینور داشته اند ولی انجام نگرفته است که میتوان به پکیج منطقه گروس و برخی روستاهای دینور نام برد.
فرماندار شهرستان صحنه اصلاح و ساماندهی پیچ خزر آباد دینور را از جمله مطالبات مهم مردم این بخش دانست و تصریح کرد: بهسازی کانال های سنتی مزارع کشاورزی و احداث 12 حوزچه برای این منطقه مورد نیاز است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
لایحه رفع موانع کسب و کارهای نوپا هنوز به مجلس ارائه نشده است

لایحه رفع موانع کسب و کارهای نوپا هنوز به مجلس ارائه نشده است سید فرید موسوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه جیتکس و پاویون ایران در این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر بر لزوم تسهیل گری موانع موجود در سر راه کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها تأکید کرد و گفت: وضعیت اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز برخی مشکلات را برای کسب و کارها ایجاد کرده است و می توان با حرکت به سمت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بخشی از این مشکلات را کاهش داد.
وی با بیان اینکه نگرش های سنتی باید به سمت نگرش های نو، تغییر کند، تصریح کرد: هم اکنون پایه های جدید تولید بر مبنای کسب و کارهای نوپا است و هنوز در کشور ما نگرش ذهنی به سمت این کسب و کارها شکل نگرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ادارات استان سمنان با طرح جامع پدافند غیرعامل همکاری کنند

ادارات استان سمنان با طرح جامع پدافند غیرعامل همکاری کنند به گزارش خبرنگار مهر ، صدر الله پور برات در نشستی با اعضای ستاد پدافند غیرعامل استان سمنان که صبح پنج شنبه در استانداری برگزار شد، ضمن بیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل در استان های کشور تبیین و ابلاغ شده است، بیان کرد: تمام ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی می بایست از این طرح حمایت کنند.
وی بابیان اینکه هوشیاری و بستن راه های نفوذ دشمنان در زمره اهداف این طرح است، افزود: دو طرح شامل طرح جامع پدافند غیرعامل استان و طرح جامع پدافند غیرعامل شهری در زمره اقداماتی هستند که باهدف افزایش ضریب امنیت و مقابله با تهدیدات احتمالی تهیه شده و ابلاغ شده اند.
سمنان استانی استراتژیک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
برگزاری همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید مدیریت آب در بیرجند

برگزاری همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید مدیریت آب در بیرجند به گزارش خبرنگار مهر ، ابوالفضل اکبرپور صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در عصر حاضر مشکلات آب گریبان گیر کشور ایران شده است، افزود: ایران دارای اقلیم خشک و نیمه خشک بوده که این امر بر کمبود آب دامن می زند.
وی با اشاره به شرایط اقلیمی خراسان جنوبی بیان کرد: میزان بارندگی ها در این استان 170 میلی متر در سال است.
اکبرپور اظهار کرد: در سال زراعی گذشته میزان بارندگی های استان به 78 میلی متر شده که این امر نشان می دهد با کمبود و بحران آب مواجه هستیم.
دبیر همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب بیان کرد: طبق آمار وزارت نیرو، از 609 دشت موجود در کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ایران و مدیترانه شرقی در دندانپزشکی

همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ایران و مدیترانه شرقی در دندانپزشکی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر مهدی مقتدایی با بیان این مطلب افزود: طی انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)در نظر داریم دوره مشترک دندانپزشکی را برگزار کنیم تا در راستای بین المللی سازی دانشجویان خارجی در قالب کمیته جهت بازدید علمی به ایران سفر کنند و سفیر تبلیغی برای کشور ایران باشند.
وی افزود: طبق نظر رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، هدف از استقلال پردیس بین الملل بهبود وضعیت آموزشی دانشجویان پردیس است که مثل سایر اجزای آموزشی دانشگاه به دانشجویان خارجی و ایرانی رشته پزشکی و داروسازی که فعلاً تحصیل می کنند آموزش بهتری داده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
همایش ما رایت الا جمیلا در قزوین برگزار شد

همایش ما رایت الا جمیلا در قزوین برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، همایش ما رایت الا جمیلا روز پنجشنبه با حضور سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و 500 نفر از بانوان استان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد،
بتول نظرپور در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: جابر بن عبدالله انصاری، نخستین کسی بود که با پای پیاده از مدینه به زیارت حرم امام حسین (ع) رفت و این حرکت نمادین امروز بصورت یک حرکت خودجوش به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی و مذهبی توانسته میلیون ها نفر مشتاق اباعبدالله الحسین (ع) را با پای پیاده به کربلا بکشاند تا اینگونه عشق و اراده خود را به سالار شهیدان نشان دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ماهواره مخابراتی نظامی آمریکا به مدار زمین رفت

ماهواره مخابراتی نظامی آمریکا به مدار زمین رفت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، یک ماهواره مخابراتی پیشرفته نظامی آمریکا نیمه شب گذشته به فضا فرستاده شد.
موشک اطلس4 شرکت United Launch Alliance همراه ماهواره Advanced Extreamly High Frequncy4 از مقر کیپ کارناوال به آسمان رفت. این ماهواره می تواند ارتباطات جهانی ایمن و مقاوم در برابر نویز و سروصدا را برای نیروهای نظامی فراهم کند.
موشک اطلس حدود 3.5 ساعت پس از پرتاب، ماهواره را به مدار زمین و در ارتفاع 35888 کیلومتری زمین رساند. شرکت لاکهید مارتین با هزینه 1.8 میلیارد دلار این ماهواره مخابراتی را ساخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تصویر نیویورک در سینمای اسکورسیزی/ خالق رفتگان تجلیل می شود

تصویر نیویورک در سینمای اسکورسیزی/ خالق رفتگان تجلیل می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رپ، موزه هنرهای مدرن در مراسم خیریه امسال که از طرف شرکت شانل برگزار می شود جایزه افتخاری خود را به مارتین اسکورسیزی اهدا خواهد کرد، این موزه در روز 19 نوامبر از کارگردان برنده جایزه اسکارتجلیل می کند.
موزه هنرهای مدرن همچنین قرار است بین روزهای 30 اکتبر تا 7 نوامبر مجموعه ای از فیلم های مارتین اسکورسیزی را با تمرکز بر کارهای نیویورکی اش در شهر نیویورک به نمایش بگذارد.
در مجموعه موزه هنرهای مدرن 20 فیلم از کارهای اسکورسیزی وجود دارد که از جمله این فیلم ها می توان به آلیس دیگر اینجا زندگی نمی کند راننده تاکسی ، نیویورک، نیویورک ، گاو خشمگین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
لوپ ایرانی برای شکار گربه طلایی در ازمیر رقابت می کند

لوپ ایرانی برای شکار گربه طلایی در ازمیر رقابت می کند به گزارش خبرنگار مهر ، فیلم کوتاه لووپ ساخته امید صفایی به نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ازمیر راه یافت.
این جشنواره از 8 تا 13 آبان ماه در شهر ازمیر برگزار می شود و فیلم های کوتاه از سراسر جهان برای جایزه گربه طلایی در این جشنواره به رقابت خواهند پرداخت. لووپ در فضایی فانتزی و کمیک داستان یک پیشخدمت هتل را روایت می کند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: پسرک از مشکلی رنج می برد که موجب اختلال در ارتباطش با دیگران شده است تا اینکه با ورود یکی از مسافران که متوجه مشکل او نیست تغییری در زندگیش ایجاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فعالیت14موکب مجوز دار استان با پوشش زوار اربعین/ اعزام 250خادم

فعالیت14موکب مجوز دار استان با پوشش زوار اربعین/ اعزام 250خادم فرج الله نظرپور در گفتگو با خبرنگار مهر ، افزود: 9 موکب از مجموع 14 موکب مجوز دار استان در شهرهای نجف و کربلا مستقر خواهند شد.
نظرپور با بیان اینکه موکب هایی نیز با نام استان در مناطق مختلف خارج و داخل استان فعالیت می کنند، بیان داشت: در شهرهای شلمچه، امیدیه، بهبهان، باشت و گچساران نیز موکب هایی به ارائه خدمات به زائران می پردازد.
نظرپور گفت: همچنین موکب هایی بدون مجوز نیز در شهرهای استان فعال شده اند که در شهرستان گچساران شش موکب، شهر یاسوج 3 موکب، شهرستان دنا 2 موکب، و شهرهای دهدشت و چرام نیز هر کدام یک موکب فعالیت دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آسفالت 100هزار متر مربع از معابر/پیشرفت90درصدی سازه پل چهارم بشار

آسفالت 100هزار متر مربع از معابر/پیشرفت90درصدی سازه پل چهارم بشار نستهن مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر ، افزود: از شش ماهه دوم سال 96 تاکنون پوشش آسفالت بیش از 85 هزار متر مربع از معابر شهر یاسوج انجام شده است و تلاش می شود با تحقق عملیات های آسفالت در مناطق مختلف، این میزان به 100 هزار مترمربع تا پایان هفته افزایش یابد.
مقدم با بیان اینکه عملیات آسفالت در محله های جهاد و شرف آباد در دست اقدام است، اظهار کرد: عملیات آسفالت 12000 متر مربع از خیابان 20 متری شرف آباد به اتمام رسید.
وی افزود: در حال حاضر نیز با تلاش نیروهای معاونت فنی و سازمان عمران، تکمیل آسفالت خیابان های فرعی 20 متری جانبازان در دست اجرا است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
برداشت 36 هزار تن لوبیا در استان زنجان

برداشت 36 هزار تن لوبیا در استان زنجان به گزارش خبرگزاری مهر و نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی، حسین عامری گفت: کشاورزان زنجانی امسال 12 هزار 620 هکتار از زمین های خود را به کشت لوبیا اختصاص داده اند.
وی اظهار کرد: 36 هزار تن لوبیا در استان زنجان برداشت و روانه بازار مصرف شد و در حال حاضر بیش از 4 هزار هکتار از مزارع لوبیای استان زنجان به روش تیپ آبیاری می شود و زنجان رتبه نخست کشوری در اجرای آبیاری تیپ در مزارع لوبیا را دارد.
عامری تأکید کرد: 90 درصد محصول تولیدی به استان های همجوار استان زنجان ارسال می شود.
کد خبر 4433686 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کارتون های ممنوعه دیزنی در خانه ستاره هالیوود/با سیندرلا مخالفم

کارتون های ممنوعه دیزنی در خانه ستاره هالیوود/با سیندرلا مخالفم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، کیرا نایتلی بازیگر 33 ساله فیلم هایی همچون دزدان دریایی کارائیب در گفتگو با الن دی جنرس در برنامه الن شو گفت دخترش ادی اجازه ندارد سیندرلا را که در سال 1950 منتشر شده است ببیند برای این که شخصیت سیندرلا در انتظار یک مرد ثروتمند است تا او را نجات دهد، او گفت: من حقیقتا این اثر را دوست دارم اما این موضوعی است که واقعا اذیتم می کند؛ من با پیامی که می خواهد به دخترم بدهد مخالفم.
درباره پری دریایی کوچولو که آن هم در خانه ما ممنوع است باید بگویم من عاشق آن هستم، ترانه هایش عالیست ولی این جا نیز می گوید صدایت را برای یک مرد بلند نکن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تمهیدات لازم برای پوشش اینترنت طی ایام اربعین در مرزها

تمهیدات لازم برای پوشش اینترنت طی ایام اربعین در مرزها حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اقدامات جدیدی امسال برای خدمات دهی به مشترکان در بحث ارتباط در دستور کار ما قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: توسط دو اپراتور چندین سایت جدید به صورت دائمی نصب کردیم، در مسیر و هم در پایانه تعداد سه سایت ایرانسل، سه سایت همراه اول به صورت سایت موقت واضطراری راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: یک بالن برای پوشش اینترنت در مرز مهران مهیا شده که یک گیگابایت در ثانیه به پوشش اینترنتی مرز مهران اضافه خواهد کرد.
وی اظهار داشت: فناوری این بالن توسط متخصصین پژوهشگاه فضایی ساخته شده است و محموله اینترنتی آن هم یکی از اپراتورها برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
150اتوبوس زائران اربعین استان سمنان را منتقل می کنند

150اتوبوس زائران اربعین استان سمنان را منتقل می کنند به گزارش خبرنگار مهر ، احسان منصور کیایی صبح پنج شنبه در نشست ستاد اربعین استان سمنان ضمن بیان اینکه خدمات حمل ونقل به زائران اربعین استان داده می شود، تأکید کرد: 150 اتوبوس و وسیله نقلیه عمومی برای زائران اربعین استان سمنان آماده به کار هستند که با تصمیمات مأخوذه مقرر شد این ناوگان حمل ونقل کمترین هزینه زائران را به مرز برسانند.
وی بابیان اینکه تمام تمهیدات برای تردد زائران در نظر گرفته شده است، افزود: جلسات توجیهی با حضور انجمن های مرتبط با حمل ونقل و رانندگان کمیته حمل ونقل و سوخت ستاد اربعین استان سمنان برگزارشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در روش های مقابله با مواد مخدر هستیم

نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در روش های مقابله با مواد مخدر هستیم به گزارش خبرنگار مهر ، حسین هاشمی تختی چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی فرمانداران، روسای دادگستری، دادستان ها، فرماندهان انتظامی و مرزبانی سراسر استان که با حضور معاون دادستان کل کشور و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با بیان اینکه هماهنگی و ساز و کار مناسبی برای مقابله با مواد مخدر و سایر حوزه های قاچاق در استان شکل گرفته است، اظهار داشت: در اینگونه نشست ها باید به طور همه جانبه و طی فرآیندی مبتنی بر گزارش های تحلیلی امور را مورد بررسی قرار گیرد و به عنوان نمونه مشخص کنیم که مثلا وضعیت، حجم، اثرات و میزان شیوع مواد مخدر در استان و کشور به چه صورت است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کشف 10 انبار احتکار کالا در محلات حاشیه مشهد

کشف 10 انبار احتکار کالا در محلات حاشیه مشهد به گزارش خبرنگارمهر، سرهنگ ابراهیم قربان زاده صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان در اقدامی اطلاعاتی به سرنخ هایی از احتکار مقادیر زیادی کالای مصرفی شهروندان در 10 انبار واقع در حاشیه شهر مشهد دست یافتند.
وی افزود:ماموران پس از شناسایی دقیق این انبارها و اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضائی و در حضور کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت در چند عملیات که به طور همزمان انجام شد، از این انبار ها بازدید به عمل آوردند.
سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: در بازرسی به عمل آمده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دانش آموز گلستانی بر اثر تصادف درگذشت

دانش آموز گلستانی بر اثر تصادف درگذشت سرهنگ ایوب شرافتی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار کرد: صبح چهارشنبه (25 مهر) تصادفی بین یک دستگاه موتورسیکلت و خودروی پراید اتفاق افتاد.
شرافتی افزود: این تصادف در روستای قرنجیک در محور سیمین شهر ( 55 کیلومتری پاسگاه نوکنده) روی داد.
وی افزود: یکی از راکبان موتورسیکلت که دانش آموز 15 ساله بود و قصد رفتن به مدرسه را داشت فوت کرد و سرنشین دیگر مجروح شد.
شرافتی ادامه داد: عدم رعایت قوانین از طرف خودروی پراید عامل حادثه بوده است.
کد خبر 4433787 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
جلوگیری از اضافه برداشت 370 میلیون متر مکعب آب در خراسان رضوی

جلوگیری از اضافه برداشت 370 میلیون متر مکعب آب در خراسان رضوی به گزارش خبرنگارمهر، علی رضا رشیدیان چهارشنبه شب در جلسه تودیع و معارفه مدیر عامل آب و فاضلاب مشهد اظهار کرد: سال گذشته با اقداماتی که توسط بخش های زیرمجموعه وزارت نیرو در مشهد و استان در حوزه مدیریت مصرف در بخش های مختلف بویژه کشاورزی، نصب کنتورهای هوشمند صورت گرفت بالغ بر 370 میلیون متر مکعب اضافه برداشت از منابع آبی مدیریت و صرفه جویی شد.
وی افزود:با توجه به شرایط خاص خراسان رضوی و مشهد الرضا (ع) که سالانه بیش از 25 میلیون زائر و مسافر را با کسر ترددها و سفرهای درون استانی داراست ، پروژه هایی که در سطح استان شروع شده باید با قوت در دوره مدیر جدید آبفای مشهد پیگیری و به انجام برسد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اجرای 4 پروژه بهسازی، نوسازی و بازآفرینی در منطقه 13

اجرای 4 پروژه بهسازی، نوسازی و بازآفرینی در منطقه 13 به گزارش خبرگزاری مهر ، جلسه ای به منظور بررسی اقدامات منطقه13 در بافت فرسوده و پیگیری مصوبات ستاد باز آفرینی با حضور کاوه حاجی علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ، مرتضی رحمان زاده شهردارمنطقه13، معاونین سازمان نوسازی شهر تهران، معاونین اجرائی منطقه 13، شهردار ناحیه یک و تعدادی از مدیران صبح امروزمورخ 25 مهر ماه در سالن کنفرانس دفتر شهردار برگزار شد.
شهردارمنطقه13 در این جلسه یکی از معضلات این منطقه در بافت فرسوده را معضل مجرد نشینی عنوان کرد و افزود : با توجه به شعار شهردار تهران مبنی بر شهر زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
نمایشگاه بزرگ "از کربلا تا شام" در کرمانشاه برپا می شود

نمایشگاه بزرگ "از کربلا تا شام" در کرمانشاه برپا می شود مهدی عبدالمالکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کرمانشاه با وجود دارا بودن مردمانی که شهره محبان اهل بیت علیهم السلام هستند، در طول تاریخ افتخار میزبانی زوار امام حسین (ع) را برای خود ثبت کرده است.
وی افزود:استانی که در گذر تاریخ و در دوران دفاع مقدس، جوانان کربلایی اش نقش آفرینی ویژه ای در حماسه آفرینی و میهن پرستی داشتند و در منزل اخیر خود با هدیه 15 لاله گلگون کفن به عنوان شهدای مدافع حرم، احیاگر مسیری بودند که از کربلا آغاز شده و به شام رسیده و در پی وصال منتقم خون سالار شهدا است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
وضعیت روسای بازنشسته هیئات ورزشی تا 25 آبان مشخص می شود

وضعیت روسای بازنشسته هیئات ورزشی تا 25 آبان مشخص می شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمد سلطان حسینی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد اظهار داشت: ما موظفیم بر اساس شاخص هایی که برایمان تعیین می کنند مسیر خود را مشخص کنیم. این شاخص ها به دو دسته شاخص های عمومی و اختصاصی تقسیم و ارزیابی عملکرد سازمان های اجرایی بر اساس آنها انجام می گیرد.
وی ادامه داد: در زمینه شاهص های عمومی، اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در بین دستگاه های اجرایی استان با کسب 831 امتیاز از هزار امتیاز رتبه چهارم و در زمینه شاخص های اختصاصی با کسب 971 امتیاز رتبه دوم را کسب کرده است و در مجموع با کسب یک هزار و 802 امتیاز رتبه سوم ارزیابی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
افزایش ترددها در تمامی محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران

افزایش ترددها در تمامی محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران سرهنگ رضا همتی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان گفت: هر چه به روز اربعین نزدیک تر می شویم افزایش ترددها را در تمامی محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران را داریم.
وی افزود: در طرح ترافیکی اربعین حسینی که از 28 مهرماه شروع خواهد شد از تمامی ظرفیت ها برای امنیت در جاده ها استفاده خواهیم برد و در زمان طرح بیش از 100 تیم گشتی در طول محورهای مواصلاتی خواهیم داشت.
رئیس پلیس راه ایلام بیان داشت: در طول مسیر محورهای مواصلاتی از دوربین های ثبت تخلفات سرعت به صورت ثابت که در جاده ها نصب هستند و همچنین از دوربین های سیاری که در اختیار واحدهای گشتی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
یک سوال خصوصی از آقای وزیر!

یک سوال خصوصی از آقای وزیر! مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: audio/mp3
محمدرضا نعمت زاده وزیر 73ساله صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم بود که این روزها و در دولت دوازدهم، به عنوان مشاور وزیر نفت فعالیت دارد . اینجا گفتگوی او با برنامه پارک شهر رادیوتهران را می شنوید که در شرایط ویژه جسمی او انجام شده است. ضمن اینکه نعمت زاده در این گفتگو به سوالی مهم درباره وضعیت عجیب حکم دخترش که به احتکار دارو متهم شده بود، جواب می دهد.
کد خبر 4433736 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
3.5 درصد جمعیت کرمانشاه "ورزشکار"هستند

3.5 درصد جمعیت کرمانشاه "ورزشکار"هستند وحید خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده ورزشی به عنوان یکی از ملاک های ارزیابی استان ها در توسعه ورزش به شمار می رود.
وی افزود: استان ما نیز با توجه برخورداری از ظرفیت و زیر ساخت های ورزشی و نوع فرهنگ حاکم بر استان در جذب ورزشکاران موفق بوده است.
دبیر هیئت پزشکی_ورزشی استان کرمانشاه از وجود 369 مجموعه ورزشی و 501 باشگاه ورزشی در سطح استان در قالب 48 رشته ورزشی خبر داد و گفت:شمار ورزشکاران استان 70 هزار و 36 نفر است که شهرستان کرمانشاه با41 هزار و 205 نفر بیشترین تعداد ورزشکاران را به خود اختصاص داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
دست رد مقامات کویت بر سینه بن سلمان/احتمال ماجراجویی ولیعهد سعودی

دست رد مقامات کویت بر سینه بن سلمان/احتمال ماجراجویی ولیعهد سعودی خبرگزاری مهر - گروه بین الملل : این روزها اخبار زیادی درباره کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس؛ از باج گیری های مداوم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضد کشورهای ثروتمند به ویژه عربستان سعودی گرفته تا تشدید اختلافات میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس به گوش می رسد.
پس از اینکه قطر راه خود را از عربستان جدا کرد و عربستان به همراه امارات و بحرین فشارها را علیه دوحه تشدید کردند؛ هم اکنون اختلافات میان کویت و عربستان تشدید شده است که گرچه در ظاهر مقامات این کشورها در موضع گیری علنی به گونه ای جلوه می دهند که گویا همه چیز بر وفق مراد است و مشکلی وجود ندارد اما واقعیت به گونه ای دیگر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بیست وهشتمین شماره فصلنامه حلقه وصل منتشر شد

بیست وهشتمین شماره فصلنامه حلقه وصل منتشر شد به گزارش خبرگزاری مهر ، درشماره 28 حلقه وصل مطالب ،مقالات و اخبار گوناگونی با موضوع همکاری های دو نهاد حوزه و آموزش و پرورش به چشم می خورد.
بر پایه این گزارش از نخستین مطالب این نشریه بر بال اندیشه حاوی رهنمودهای کوتاه و کاربردی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه و مقام معظم رهبری در خصوص رسالت معلمان و روحانیون در باب تعلیم و تربیت اسلامی است.
توصیه های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید حضرات آیات ، صافی گلپایگانی ، وحید خراسانی ، جوادی آملی ، شبیری زنجانی ، مکارم شیرازی و نوری همدانی به معلمان و دانش آموزان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید از دیگر مطالب مفید و قابل استفاده این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
دفن بهداشتی دام های صاعقه زده در دالاهو

دفن بهداشتی دام های صاعقه زده در دالاهو به گزارش خبرنگار مهر ، اردلان جمشید بیگی امروز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: کارشناسان دامپزشکی دالاهو پس از دریافت گزارش تلفات دامی سریعا به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: گله دامها در ارتفاعات تنگ باریکه مشغول تعلیف بودند که به دلیل بارش های فصلی تعداد 17 راس از آنها بر اثر صاعقه زدگی تلف شدند.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دالاهو با اشاره به بررسی انجام شده توسط کارشناسان دامپزشکی، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت گفت: در ساعات اولیه رخداد حادثه به محل مراجعه کردیم و طبق بررسی های بعمل آمده مشخص شد که تعداد 10 راس گوسفند و 7 راس بز بر اثر صاعقه زدگی تلف شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اولین مدال المپیکی کاراته بدست آمد/خنکدار برنز گرفت

اولین مدال المپیکی کاراته بدست آمد/خنکدار برنز گرفت به گزارش خبرنگار مهر ، فاطمه خنکدار کاراته کای وزن 53- کیلوگرم کشورمان که با دو پیروزی و یک شکست راهی مرحله نیمه نهایی المپیک 2018 جوانان آرژانتین شده بود، در این مرحله به مصاف یاسمین نصر از مصر رفت و با قبول شکست 5 بر صفر به نشان برنز دست یافت.
وی در مرحله مقدماتی تانیا باروس از پرتغال را 6 برصفر و آیاکا اوکازاکی از تایلند را 2 بر صفر شکست داد و سپس یک بر صفر نتیجه را به رینکا تاهاتا از ژاپن واگذار کرد و به نیمه نهایی صعود کرد.
در مبارزات امروز تیم کاراته کشورمان سه نماینده داشت. علیرضا فرجی در وزن 61- کیلوگرم به شکست برابر اساما اداری از مراکش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تلاش پدیده برای حفظ صدر جدول/ چشم امید تعقیب کنندگان به فولاد

تلاش پدیده برای حفظ صدر جدول/ چشم امید تعقیب کنندگان به فولاد به گزارش خبرنگار مهر ، از آخرین باری که دو تیم پدیده و فولاد با هم دیدار داشتند مدت زمان زیادی نمی گذرد. این دو تیم آخرین بار در روز 13 مهر و در چارچوب رقابتهای جام حذفی یکدیگر را ملاقات کردند که در آن بازی شاگردان گل محمدی موفق شدند میهمان خود را با حساب 3 بر 2 مغلوب نمایند. این دیدار باید امروز یکبار دیگر در مشهد تکرار شود اما اینبار در چارچوب هفته نهم رقابتهای لیگ برتر.
تیم فوتبال پدیده، پدیده واقعی فصل جدید رقابتهای لیگ برتر که تا پایان هفته نهم توانسته جایگاه خود را در صدر جدول رده بندی حفظ کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
واگذاری زیرمجموعه های بانک ها توسط سازمان خصوصی سازی

واگذاری زیرمجموعه های بانک ها توسط سازمان خصوصی سازی جعفر سبحانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در جلسه سرپرست وزارت اقتصاد با مدیران عامل بانک ها، براساس پیشنهاد ارائه شده، مقرر گردید زیرمجموعه های بانک ها سریعتر به بخش خصوصی واگذار شود.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: با توجه به اینکه سازمان خصوصی سازی به صورت تخصصی بحث واگذاری را دنبال می کند، مقرر شد این واگذاری ها از طریق سازمان انجام شود اما اینکه کدام بنگاه ها در این لیست از واگذاری ها قرار می گیرند هنوز مشخص نشده است.
وی ادامه داد: از طرفی با توجه به اینکه این بنگاه ها به صورت وکالتی هستند و جزء سهام دسته اول دولتی محسوب نمی شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تاثیر تغذیه بر استحکام استخوان ها بیش از ورزش است

تاثیر تغذیه بر استحکام استخوان ها بیش از ورزش است به گزارش خبرنگار مهر ، محققان همچنین دریافتند حتی بعد از توقف فعالیت های ورزشی، موش ها مادامیکه رژیم غذایی غنی از مواد معدنی مصرف می کردند استحکام استخوان هایشان همچنان باقی مانده بود.
دیوید کوهن ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه میشیگان، در این باره می گوید: مصرف بلندمدت تر رژیم غذایی مملو از مواد معدنی نه تنها منجر به افزایش تراکم و استحکام استخوان ها می شود، بلکه توانایی حفظ سلامت استخوان ها را تا مدت ها بعد هم حفظ می کند.
دومین یافته مهم این است که رژیم غذایی به تنهایی، و بدون ورزش، بر استحکام استخوان ها تاثیر دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تاثیر پدران سیگاری در بروز مشکلات شناختی فرزند

تاثیر پدران سیگاری در بروز مشکلات شناختی فرزند به گزارش خبرنگار مهر ، محققان دانشگاه فلوریدا با مطالعه موش ها دریافتند این تاثیر ناشی از تغییرات اپی ژنتیک در ژن های اصلی در اسپرم پدر یا تغییرات قابل توارثی است که بدون تغییر در توالی DNA روی می دهد.
تحقیق قبلی نشان داده است که قرارگیری مادران در معرض نیکوتین و سایر ترکیبات دود سیگار یک فاکتور پرخطر قابل توجه برای اختلالات رفتاری از جمله اختلال بیش فعالی در چندین نسل بعد خواهد بود.
اما وجود این رابطه در مورد پدران کمتر مشخص بود چراکه تفکیک فاکتورهای ژنتیکی از فاکتورهای محیطی در مطالعات انسانی دشوار بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تاکید بر مصرف میوه و سبزیجات بیشتر در دوره سالمندی

تاکید بر مصرف میوه و سبزیجات بیشتر در دوره سالمندی به گزارش خبرنگار مهر ، آکادمی رژیم غذایی و تغذیه آمریکا به افراد سالمند توصیه می کند که مواد غذایی زیر را در رژیم غذایی شان لحاظ کنند:
- مصرف زیاد سبزیجات برگدار سبز نظیر اسفناج و سبزیجات نارنجی نظیر هویج؛
- مصرف انواع پروتئین ها از جمله نخود، لوبیا و ماهی؛
- خوردن غلات کامل، نان و پاستا به میزان 85 گرم در روز؛
- مصرف حداقل سه وعده محصولات لبنی غنی شده با ویتامین D نظیر شیر، پنیر و ماست؛
- انتخاب چربی های سالم مونواشباع نشده و پلی اشباع نشده؛
- مصرف انواع متعادل مواد غذایی و انجام ورزش منظم.
کد خبر 4433707 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کشف نمونه مشابه مرتبط با قتل خاشقجی در محل اقامت سرکنسول عربستان

کشف نمونه مشابه مرتبط با قتل خاشقجی در محل اقامت سرکنسول عربستان به گزار ش خبرگزاری مهر ، جمال الشایل خبرنگار شبکه خبری الجزیره در گزارشی اعلام کرد که کارشناسان پزشکی قانونی ترکیه پس از تفتیش محل اقامت سرکنسول عربستان سعودی در شهر استانبول به نمونه هایی مشابه با نمونه های یافت شده در محل کنسولگری عربستان برخورد کردند.
خبرنگار الجزیره به نقل از منابع آگاه در دفتر دادستان کل ترکیه اعلام کرد که این نمونه ها از وجود شواهد بیشتری دال بر قتل جمال خاشقجی در داخل ساختمان کنسولگری حکایت می کند .
متعاقب کشف این نمونه های مشابه، ترکیه از آمریکا خواسته است تا نمونه خون و دی ان اِی جمال خاشقجی را در اختیار آنکارا قرار دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
سرمایه گذار برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان جذب شود

سرمایه گذار برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان جذب شود به گزارش خبرنگار مهر ، مریم آذشب چهارشنبه شب در نشست هم افزایی کمیته تخصصی کودک و نوجوان اظهار داشت: آگاهی بخشی عمومی نسبت به حقوق شهروندی و مطالبه گری عمومی می تواند منجر به اجرای کیفی فعالیت های عام المنفعه شود.
وی بر لزوم اطلاع رسانی و آشناسازی مردم و خانواده ها به حقوق شهروندی خود در قبال نهادهای دولتی و غیردولتی ارائه دهنده خدمات تأکید کرد و ادامه داد: سازمان های مردم نهاد می توانند با تکیه بر ظرفیت و جایگاه اجتماعی خود با افزایش سطح آگاهی و دانش خانواده ها نسبت به برخورداری و بهره گیری از حقوق شهروندی زمینه نظارت عمومی بر عملکرد نهادها و مؤسسات دولتی و غیردولتی خدمت دهنده را توسط ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
استراتژی موکب های داخل کشور پذیرایی از زائران در مسیر برگشت باشد

استراتژی موکب های داخل کشور پذیرایی از زائران در مسیر برگشت باشد نوشاد نوشادی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اربعین حسینی امروز به یک گفتمان دینی تبدیل شده که این گفتمان باعث هم گرایی و وحدت بین امت اسلامی شده است.
وی اضافه کرد: پیاده روی اربعین کمر دشمنان انقلاب اسلامی را خم کرده است و این همایش عظیم و بی بدیل جهانی فرصتی مناسب برای تبلیغ دین و تبیین فرهنگ عاشورا و شهادت طلبی است که باید هرسال باشکوه تر از سال های گذشته و همراه با شور و شعور حسینی برگزار شود.
رئیس شورای هیئت های مذهبی کشور با بیان اینکه اکثر شهدای مدافع حرم از شرکت کنندگان پیاده روی اربعین بوده اند خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
اقدام نمایندگان آمریکا برای توقف فروش تسلیحات به عربستان

اقدام نمایندگان آمریکا برای توقف فروش تسلیحات به عربستان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، در پی انتشار اخباری دال بر قتل عامدانه جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد سعودی در محل کنسولگری عربستان در استانبول، مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس لایحه ای را ارائه کرد که اعطای هرگونه کمک نظامی و فروش تسلیحات آمریکا به عربستان سعودی را متوقف می سازد.
جیم مک گاورن عضو دموکرات کنگره آمریکا از ایالت ماساچوست، رئیس کمیسیون حقوق بشر و یکی از اعضای بلندپایه کمیته قوانین مجلس نمایندگان آمریکا که رهبری اقدامات قانونی برای معرفی این پیش نویس را به مجلس نمایندگان برعهده داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
انفجارانتحاری در مجاورت بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان

انفجارانتحاری در مجاورت بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مقامات دولت افغانستان روز چهارشنبه اعلام کردند که در پی حمله یک بمب گذار انتحاری به منطقه ای در نزدیکی بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان، دو غیرنظامی کشته و دست کم سه نظامی خارجی و دو غیرنظامی دیگر مجروح شدند.
محمد محفوظ ولی زاده رئیس پلیس استان پروان- محل استقرار پایگاه نظامی بگرام - در خصوص این حمله انتحاری گفت که فرد بمب گذار بصورت پیاده نظامیان خارجی را که در حال گشت زنی بودند، هدف حمله خود قرار داد.
بنابر گزارشها، هنوز ملیت نظامیان مجروح اعلام نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
خدمات جمعیت هلال احمر ریشه در تعالیم دینی و اخلاقی دارد

خدمات جمعیت هلال احمر ریشه در تعالیم دینی و اخلاقی دارد به گزارش خبرگزاری مهر ، آیت الله سید احمد میر عمادی نماینده ولی فقیه در لرستان روز چهارشنبه طی بازدید از پایگاه امداد جاده ای شهید سید نصرالله شاهرخی رازان از نزدیک در جریان فعالیت های ارائه شده در پایگاه و توانمندی های امدادگران قرار گرفت.
وی در سخنانی با بیان اینکه خدمات هلال احمر ریشه در تعالیم دینی و اخلاقی ما دارد، از فعالان در این عرصه خواست از هیچ کوششی برای رفع آلام بشری دریغ نکنند.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه دو نوع ایثار داریم، تصریح کرد: یک مورد ایثار مال یعنی بخشیدن مال و سرمایه است و یک مورد ایثار جان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
جنگنده های ائتلاف آمریکا نیروهای کُرد سوریه را بمباران کردند

جنگنده های ائتلاف آمریکا نیروهای کُرد سوریه را بمباران کردند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، دو جت جنگنده اف 15 متعلق به ائتلاف تحت رهبری آمریکا نیروهای کرد سوریه را که در حال اجرای عملیات تهاجمی علیه تروریستهای داعش بودند، هدف بمباران خود قرار دادند.
در این بمباران 6 تن کشته شدند.
منابع دیپلماتیک از آمریکا به دلیل عدم هماهنگی و غیر حرفه ای بودن انتقاد کردند.
کد خبر 4433720 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پوشش 40 میلیونی بیمه سلامت/ 34 میلیون نفر رایگان بیمه شده اند

پوشش 40 میلیونی بیمه سلامت/ 34 میلیون نفر رایگان بیمه شده اند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، طاهر موهبتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود:حدود 22 میلیون نفر از این تعداد شامل صندوق بیمه روستائیان می شود و کمترین تعداد هم شامل بیمه ایرانیان است.
او ادامه داد: امروز دیگر مانعی برای ورود و مراجعه به بیمه رایگان وجود ندارد.
موهبتی با بیان اینکه کسانی که توانایی دارند باید حق بیمه پرداخت کنند افزود: جمعیت بیمه شدگان رایگان در حال حاضر حدود 34 میلیون نفر است و این تعداد حدود 85 درصد بیمه پرداز نیستند.
او گفت: در حال حاضر پوشش بیمه خدمات درمانی اجباری شد و بر اساس مرکز آمار ایران حدود 10 و نیم درصد جمعیت کشور فاقد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
نسخه توسعه اقتصادی در دامن طبیعت/ بهشت گیاهان دارویی شکوفا نشد

نسخه توسعه اقتصادی در دامن طبیعت/ بهشت گیاهان دارویی شکوفا نشد خبرگزاری مهر - گروه استان ها: خراسان شمالی بیش از دو میلیون و 700 هزار هکتار وسعت دارد که اراضی ملی 70 درصد آن را در برگرفته است؛ همچنین شرایط توپوگرافی و اقلیمی و مجاورت آن با ناحیه خزری سبب رویش مناسب گونه های گیاهی در این استان شده به طوری که از بین یک هزار و 500 گونه گیاه دارویی در کشور، بیش از 350 گونه آن تاکنون توسط مرکز تحقیقات در خراسان شمالی شناسایی شده و همین امر سبب شده تا این استان به عنوان پایلوت کشت گیاهان دارویی در کشور انتخاب شود .
برداشت های بی رویه و غیرمجاز، فروش با قیمت نامشخص و مصرف داخلی در استان ازجمله مشکلاتی بود که سبب شد طرح های تحقیقاتی برای توسعه و صادرات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
ورود 6 هزار زائر پاکستانی به کشور/نیاز به کمک های مردمی وجود دارد

ورود 6 هزار زائر پاکستانی به کشور/نیاز به کمک های مردمی وجود دارد رضا بختیاری در گفت وگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: از صبح امروز تاکنون حدود 6 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی در قالب 103 دسگاه اتوبوس از طریق مرز میرجاوه وارد استان سیستان و بلوچستان شدند.
وی با اشاره به اینکه حدود یک هزار نفر از این زائران پاکستانی اربعین به طور موقت در میرجاوه اسکان داده شدند، افزود: مابقی این زائران عزیز هم به زائرسرای امام رضا (ع) زاهدان منتقل شدند که با توجه به محدودیت ظرفیت این زائرسرا و کمبود امکانات از جمله پتو و غذا، نیاز به کمک های نقدی و غیر نقدی هم استانی ها و هموطنان عزیز وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
کمبود فضای آموزشی و تجهیزات کارگاهی در هنرستان های دیر

کمبود فضای آموزشی و تجهیزات کارگاهی در هنرستان های دیر به گزارش خبرنگار مهر ، احمد عبدالله زاده عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش پرورش شهرستان دیر با اشاره به مشکلات هنرستان ها اظهار داشت: در حال حاضر 600 دانش آموز در 8 هنرستان کاردانش و فنی مشغول به تحصیل هستند که با توجه به افزایش دانش آموزان باید فضاهای آموزشی نیز توسعه یابد.
وی افزود: کمبود تجهیزات کارگاهی بویژه در رشته برق صنعتی از مهمترین مشکلات پیش روی آموزش و پرورش دیر است.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیرگفت: چهار مدرسه در تعهد وزارت نفت جهت احداث به مناقصه رفته که اولویت ما با احداث هنرستان فارابی به عنوان اولین ساختمان هنرستانی در شهرستان است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
نگهداری آثار تاریخی و میراث فرهنگی خارگ فراموش نشود

نگهداری آثار تاریخی و میراث فرهنگی خارگ فراموش نشود محمود رضایی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: میراث تاریخی و فرهنگی جزیره خارگ قدمتی بسیار دیرینه دارد، خارگ و بومیان خارگی از دیرباز محافظان این جزیره مهم و تاثیر گزار برای ایران بوده اند.
وی افزود: یکی از دغدغه های اصلی دولت و اهالی شریف خارگ حفظ و نگهداری آثار تاریخی و باورهای بومی و فرهنگی این جزیره کهن است، نباید به دلیل وجود صنایع دست بالا در این جزیره، نگهداری آثار تاریخی این جزیره را به فراموشی بسپاریم.
بخشدار ویژه خارگ با اشاره به اینکه میراث فرهنگی و تاریخی خارگ باید بصورت کامل شناسایی شود خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مشکل لنج داران گناوه رفع شود/ لزوم تامین سوخت شناورها

مشکل لنج داران گناوه رفع شود/ لزوم تامین سوخت شناورها به گزارش خبرنگار مهر ، سید علی پاکنژاد عصر چهارشنبه در جلسه تودیع و معارفه فرمانده دریابانی گناوه اظهار داشت: برای حفاظت از مرزها باید از تجهیزات و امکانات و آموزش های تخصصی مدرن بهره برد.
وی افزود: از عوامل مهمی که می تواند در برقراری امنیت و حفاظت از مرزها و انجام وظایف مرزبانان موثر باشد تجهیزات و امکانات مدرن، آموزش های تخصصی، توانایی و روحیه بالا و انظباط است.
فرماندار گناوه گفت: فرماندهی صحیح، اعمال مدیریت کارآمد متناسب با ماموریت های پیش آمده از دیگر موارد است که اگر این موارد تحقق یابد منجر به تحقق امنیت پایدار در مرزها خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
رشته های متناسب با صنایع پتروشیمی در شهرستان دیر دایر شود

رشته های متناسب با صنایع پتروشیمی در شهرستان دیر دایر شود به گزارش خبرنگار مهر ، حمزه اعتماد عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دیر با بیان اینکه انجمن اولیاء و مربیان تجلی پیوند خانه و مدرسه است، اظهار داشت: نهاد آموزش و پرورش مناسبت ترین بستر برای همکاری مردم در امر پیشبرد تعلیم و تربیت دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه مدرسه در شکل گیری شخصیت اجتماعی کودکان و نوجوانان نقش بسزای دارد، افزود: عمده ترین مشارکت اولیاء در تحقق هدف های آموزشی و تربیتی است.
فرماندار دیر با بیان اینکه در سال های اخیر اتفاقاتی خوبی در بحث تکمیل و احداث سالن ها در آموزش و پرورش رخ داده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
امنیت خوبی در مرزهای دریایی در خلیج فارس فراهم است

امنیت خوبی در مرزهای دریایی در خلیج فارس فراهم است .به گزارش خبرنگار مهر ، سردار ولی اله رضایی نژاد عصر چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانده دریابانی گناوه اظهار داشت: به تعبیر فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند، باید عزت نفس و رافت و مهربانی و امانت داری را در اولویت کاری خود قرار دهید، ما نیز باید این فرمایشات را سرلوحه کار خود قرار دهیم و اقتدار معنوی، عزت نفس، مهربانی و امانتداری از مهم ترین ویژگی های پلیس است که باید مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه از وظایف مهم دریابانی حفاظت از نظام و حفظ مرزهای آبی کشور است افزود: مبارزه با قاچاق کالا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
علت بیشتر خودکشیها در شهرستان بویراحمد تعارضات خانوادگی است

علت بیشتر خودکشیها در شهرستان بویراحمد تعارضات خانوادگی است به گزارش خبرنگار مهر ، شاهرخ کناری عصر چهارشنبه در کمیته آسیبهای اجتماعی شهرستان بویراحمد افزود: در این راستا تعامل مناسب خانواده ها با جوانان و نوجوانان می تواند در پیشگیری از این معضل و کاهش واکنشهای شدید احساسی به مسائل در جوانان کمک کند.
وی بیان داشت: در این راستا شناسایی افراد در معرض خطر خودکشی در قشرهای مختلف اجتماعی بسیار مهم است.
کناری اظهار داشت: شناسایی این افراد در میان دانش آموزان، دانشجویان و سربازان بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه مهمترین رکن کاهش آسیبهای اجتماعی تحقیق و پژوهش است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
کارگاه آموزشی نمایشنامه نویسی دفاع مقدس در یاسوج برگزار شد

کارگاه آموزشی نمایشنامه نویسی دفاع مقدس در یاسوج برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی لاهوتی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این کارگاه با حضور کورش نریمانی استاد برجسته نمایشنامه نویسی، بازیگر و کارگردان مطرح در یاسوج برگزار شد.
وی بیان داشت: شرکت کنندگان در این کارگاه با نحوه نمایشنامه نویسی در حوزه فرهنگ دفاع مقدس آشنا شدند.
لاهوتی اظهار داشت: این کارگاه آموزشی با شرکت بیش از 30 نفر از نمایشنامه نویسان استان به مدت دو روز برگزار شد.
کد خبر 4433688 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
30هزار هکتار از باغهای استان بارور هستند

30هزار هکتار از باغهای استان بارور هستند به گزارش خبرنگار مهر ، الیاس تاج الدینی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بقیه باغها نیز در مرحله نهال هستند.
وی با بیان اینکه در سال جاری، شش هزار تن انار از باغات استان برداشت می شود، تصریح کرد: 470 هکتار از مجموع باغهای انار استان بارور است.
تاج الدینی افزود: روستای کوشک که در 35 کیلومتری شهر یاسوج از مناطق ویژه تولید انار است .
تاج الدینی افزود: سطح زیر کشت باغات انار در این روستا 150 هکتار است.
وی متوسط برداشت انار در هرهکتار را 13 تا 20 تن عنوان کرد.
تاج الدینی توسعه 1500 هکتاری اراضی شیب دار را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
افزایش وام مسکن جامعه ایثارگری ساکن در روستاها از 35 به 38 میلیون

افزایش وام مسکن جامعه ایثارگری ساکن در روستاها از 35 به 38 میلیون به گزارش خبرنگار مهر ، محمود پاکدل شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیرکل و کارکنان این بنیاد شهید استان افزود: در سال جاری وام مسکن ویژه جامعه ایثارگری ساکن در شهرهای بالای یک میلیون نفر از 85 میلیون تومان به یکصد میلیون تومان افزایش یافته است.
وی بیان داشت: همچنین این وام در مراکز استانها از 70 میلیون به 77 میلیون تومان و در دیگر شهرستانها از 60 میلیون تومان به 66 میلیون تومان افزایش داشته است.
پاکدل نرخ سود این تسهیلات را چهار درصد وعنوان کرد و گفت: در سال گذشته بیش از 50 هزار فقره تسهیلات مسکن به جامعه ایثارگری در سراسر کشور پرداخت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ترافیک در محور ایلام- مهران منتهی به پایانه مرزی پر حجم است

ترافیک در محور ایلام- مهران منتهی به پایانه مرزی پر حجم است سرهنگ رضا همتی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ترافیک در محور ایلام- مهران منتهی به پایانه مرزی مهران پر حجم است و می طلبد رانندگان از عجله و شتاب پرهیز کرده و با صبر و حوصله تا مقصد رانندگی کنند.
گفتنی است روز گذشته 16 هزار زائرا اربعین از مرز مهران به عراق تردد داشته اند.
آمار ترددها در حال افزایش است و قطعا در روزهای آینده زوار بیشتری به این مرز برای رفتن به کربلا مراجعه می کنند.
کد خبر 4433697 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
برگزاری جلسه ستاد اربعین قرارگاه چذابه/ از توصیه پزشکی تا ازدحام

برگزاری جلسه ستاد اربعین قرارگاه چذابه/ از توصیه پزشکی تا ازدحام به گزارش خبرنگار مهر ، عصر امروز جلسه ستاد اربعین قرارگاه چذابه با حضور رئیس این قرارگاه برگزار و مسائل مختلف از توصیه پزشکی فوریت های پزشکی برای پیشگیری از بیماری های روده ای تا ازدحام کامیون ها در مرز مورد بررسی قرار گرفت .
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در این جلسه اظهار کرد: گروه مشایة الاهواز شب گذشته در عین دو حضور یافته و ظهر چهارشنبه هم به حمیدیه رسیدند .
حجت الاسلام سید محمود موسوی افزود: هرچند امسال خیلی کم توانستیم برای پذیرایی به موکب ها کمک کنیم ولی عمده کار بر دوش مردم است که حضور خوبی دارند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
کمبود اعتباردلیل عدم انجام امورنیست/لزوم پیگیری مستمر مسئولان قدس

کمبود اعتباردلیل عدم انجام امورنیست/لزوم پیگیری مستمر مسئولان قدس به گزارش خبرنگار مهر ، مجید کاویانی عصر چهارشنبه در صد و دهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرقدس طی سخنانی اظهار داشت: برگزاری چنین جلساتی در صورتی مفید و موثر است که استمرار داشته باشند و مسئولان پاسخگو هم حضور داشته باشند.
وی افزود: همدلی و همکاری همه مسئولان شهر موجب می شود که مصوبات خوب و وزینی داشته باشیم و ما نیز با همکاری با شورا و شهرداری تلاش می کنیم تا مسائل و مشکلات شهری کاهش پیدا کند.
دادستان شهرستان قدس گفت: در خصوص زیرگذر اسماعیل آباد چندین بار بازدید کردم ولی متاسفانه برخی مسئولان را باید برای انجام امور هل داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ چه کسانی می توانند پرچم حق را بلند کنند؟

تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ چه کسانی می توانند پرچم حق را بلند کنند؟ به گزارش خبرگزاری مهر ، خط حزب الله 155 با عنوان تشکیل اتاق جنگ اقتصادی منتشر شد.
خط حزب الله در این شماره بررسی می کند که با چه راهکاری دولت و مسئولین می توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟ در بخشی از آن متن چنین می خوانیم: "از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، موضوع اتاق جنگ اقتصادی، با شدت و حدت بیشتری دنبال شده است. در همین راستا، "گروه اقدام ایران " (IRAN ACTION GROUPE) به عنوان دومین اتاق جنگ اقتصادی آمریکا، به ریاست "برایان هوک " در وزارت خارجه ی این کشور، از حدود سه ماه پیش تشکیل شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
بروجن ظرفیت برگزاری مسابقات کشوری دوومیدانی را دارد

بروجن ظرفیت برگزاری مسابقات کشوری دوومیدانی را دارد به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود ملکی عصر چهارشنبه در جلسه هم اندیشی مسئولان هیئت های ورزشی و سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: پیست دوومیدانی تارتان بروجن یکی از مجهزترین سالن دوومیدانی کشور محسوب می شود که در صورت راه اندازی زمینه برگزاری مسابقات کشوری را در این شهرستان فراهم می کند.
وی بیان کرد: باید مشکلات و مسائل هیئت های ورزشی را بررسی و در مسیر رفع آنها اقدامات مطلوب و گام های موثر انجام شود.
وی در ادامه بیان کرد: کمیته برنامه ریزی امسال حدود 26 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده که از این رقم نزدیک به 18 میلیارد تومان توازن و مابقی تملک دارایی است که تمامی این اعتبارات تحقق پیدا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تقویت فرهنگ اسلامی در جامعه مورد توجه بیشتر قرار گیرد

تقویت فرهنگ اسلامی در جامعه مورد توجه بیشتر قرار گیرد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد علی نکونام عصر چهارشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه ضروری است، اظهار داشت: تقویت فرهنگ اسلامی در جامعه از ورود فرهنگ غربی به جامعه جلوگیری می کند.
وی ادامه داد: فرهنگ عمومی همان فرهنگ قران و اسلام است که باید در ترویج آن پیشرو باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد عنوان کرد: باید نظارت ها در جامعه در بخش های مختلف بیشتر شود و از بی حجابی در جامعه جلوگیری کرد.
کاهش آسیب های فرهنگی در چهارمحال و بختیاری مورد توجه بیشتر قرار گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
کمیته امداد از پشتوانه خیران برای رفع مشکلات اشتغال استفاده کند

کمیته امداد از پشتوانه خیران برای رفع مشکلات اشتغال استفاده کند به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله محمدرضا ناصری عصر امشب در دیدار با رئیس کمیته امداد کشور با تاکید بر اهمیت کار کمیته امداد در خدمت رسانی به مردم نیازمند اظهار داشت: فلسفه تشکیل کمیته امداد به دستور امام خمینی (ره)، رسیدگی به وضعیت محرومان و مستضعفان جامعه بود و خوشبختانه کمیته امداد از عهده این مسئولیت به خوبی بر آمده است.
وی با اشاره به اقدامات ارزشمندی که از سوی کمیته امداد انجام شده است، افزود: این فعالیت ها باید تا ریشه کنی فقر و خودکفایی محرومان و محرومیت زدایی از جامعه ادامه پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
رایزنی ابراهیم الجعفری با سعدحریری در لبنان

رایزنی ابراهیم الجعفری با سعدحریری در لبنان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری لبنان، ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق با سعد حریری نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان دیدار کرد.
منابع لبنانی اعلام کردند که عصر امروز به وقت محلی سعد حریری میزبان ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق بود که در جریان این دیدار آخرین تحولات داخلی لبنان و جهان عرب و روابط دوجانبه میان عراق و لبنان مورد رایزنی قرار گرفت.
شایان ذکر است که ابراهیم الجعفری پس از سفر به سوریه به لبنان رفته است و قبلا در نشست خبری مشترک با جبران باسیل وزیر خارجه لبنان شرکت کرده بود.
کد خبر 4433665 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
12 کمیته زیرمجموعه ستاد اربعین در استان مرکزی تشکیل شد

12 کمیته زیرمجموعه ستاد اربعین در استان مرکزی تشکیل شد به گزارش خبرنگار مهر ، محسن امیدی روز چهارشنبه در نشست کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان مرکزی در اراک اظهار داشت: 12 کمیته شامل کمیته امنیتی و انتظامی، اطلاع رسانی و مستند سازی، بهداشت و درمان، امداد و نجات، اطلاعاتی، حمل و نقل و سوخت، مشارکت مردمی اسکان و تغذیه، خدمات شهری، فرهنگی آموزشی، اعزام، زیرساخت و کمیته بانوان و جوانان با هدف آماده سازی امکانات و شرایط زائران در استان مرکزی تشکیل شده است.
دبیرستاد اربعین سال 97 استان مرکزی افزود: 12 کمیته اربعین با مسئولیت فرمانداران در شهرستان های استان تشکیل شده و فعال هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
جزئیات قتل قاشقجی به روایت نیویورک تایمز؛ انگشتان ابتدا قطع شد

جزئیات قتل قاشقجی به روایت نیویورک تایمز؛ انگشتان ابتدا قطع شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، براساس اطلاعات منتشر شده توسط یک مقام امنیتی ترکیه، قاتلان جمال خاشقجی نویسنده منتقد سعودی از دو هفته پیش از آن که او به کنسولگری عربستان در استانبول وارد شود، منتظر ورود او بوده اند.
در گزارش نیویورک تایمز گفته شده اطلاعات جدید مقام امنیتی ترکیه براساس یک صدای ضبط شده بدست آمده و نشان می دهد که قاتلان او از مدت ها قبل منتظر ورود به ساختمان کنسولگری بوده اند.
در این گزارش همچنین گفته شده که کسانی که خاشقجی را به قتل رساندند، اول انگشتان او قطع کرده و سپس گردن او را از پشت زدند.
کد خبر 4433658 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
آئین اربعین بایستی زمینه ارتقای دینی و اتحاد آفرینی را فراهم کند

آئین اربعین بایستی زمینه ارتقای دینی و اتحاد آفرینی را فراهم کند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام صفر قربان پور روز چهارشنبه در نشست خبری کمیته فرهنگی ستاد اربعین سال 97 در اراک اظهار داشت: رویکرد این جلسه تبیین و پیام رسانی ستاد اربعین استان مرکزی به جمعیت مخاطب، زائرین و خدمت گزاران است.
وی افزود: این پیام رسانی از روش و طرق مختلف باید صورت بگیرد. یک بخش چهره به چهره مبلغین با زائرین، بخش دیگر هم از طریق رسانه های جمعی و کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین انجام می شود.
رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان مرکزی در سال جاری ادامه داد: در کمیته فرهنگی ستاد اربعین تدابیر لازم برای خدمات فرهنگی در کنار دیگر خدمات پیش بینی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
تکمیل 21 هزار واحد بازسازی شده تا سالگرد زلزله

تکمیل 21 هزار واحد بازسازی شده تا سالگرد زلزله به گزارش خبرنگار مهر ، بابک عاطفی امروز چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در مناطق زلزله زده پرداخت و اظهار داشت: از ابتدای وقوع زلزله تا کنون 33 هزار و 184 واحد پی کنی در این مناطق صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در این مدت همچنین 31 هزار و 530 واحد فونداسیون اجرا شده است، افزود: همچنین 20 هزار و 975 واحد دیوار چینی، 27 هزار و 190 واحد اسکلت و 21 هزار و 690 واحد سقف تکمیل شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه از ساخت و تکمیل 14 هزار و 790 واحد مسکونی زلزله زده خبر داد و بیان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
دیدار صمیمی روحانی با خانواده جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس

دیدار صمیمی روحانی با خانواده جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس به گزارش خبرگزاری مهر ، رئیس جمهور با حضور در منزل قاسم چنانی جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس با وی و خانواده اش در فضایی صمیمی دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار این جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس، گفت: جانبازان و همه کسانی که در راه دفاع از دین و وطن از خودگذشتگی کردند، اجر بزرگی نزد خداوند دارند.
رئیس جمهور افزود: خانواده جانبازان و بویژه همسران جانبازان نیز که پا به پای آنان، سختی های جانبازی را متحمل می شوند، به اندازه همان جانباز و چه بسا بیشتر، نزد خدا اجر و در دنیا و آخرت، عزت دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
کشف 500تن مواد مخدر در کشور/دریابانی تجهیز می شود

کشف 500تن مواد مخدر در کشور/دریابانی تجهیز می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمد مسعود زاهدیان چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی فرمانداران، روسای دادگستری، دادستان ها، فرماندهان انتظامی و مرزبانی سراسر استان هرمزگان که با موضوع مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 408 تن انواع مواد مخدر توسط مجموعه نیروی انتظامی، مرزبانی و دریابانی در سراسر کشور کشف شده که افزایشی پنج درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی افزود: با احتساب میزان کشفیات سایر دستگاه های مقابله کننده رقمی بالغ بر 500 تن مواد مخدر طی سال جاری در کشور کشف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اولین جشنواره نقاشی روز جهانی غذا در شهرستان اهر برگزار شد

اولین جشنواره نقاشی روز جهانی غذا در شهرستان اهر برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، عصر امروز چهارشنبه به همت هنرمندان اهری، اولین جشنواره نقاشی روز جهانی غذا در ارسباران (قره داغ) با شرکت گروههای دانش آموزی و خانواده های هنر دوست شهرستان اهر در 2 بخش نقاشی روی دیوار و نقاشی روی کاغذ و مقوا همزمان با روز جهانی غذا در شهرستان اهر آغاز شد .
این جشنواره که با ترویج تغذیه مناسب و شعار رفتار ما، آینده ما را می سازد با استقبال خوب دانش آموزان و خانواده های هنر دوست قرار گرفت
.
در موضوعات اصلی این جشنواره به غذا و بدن سالم، غذا در جشن ها و مجالس مذهبی، غذا و صلح، غذا و مدرسه و... اشاره شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
عدم تحقق وعده وزیر آموزش و پرورش در جمع آوری مدارس کانکسی

عدم تحقق وعده وزیر آموزش و پرورش در جمع آوری مدارس کانکسی به گزارش خبرنگار مهر ، هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد ضمن بررسی آخرین اقدامات ساخت و ساز در این مناطق، اظهار داشت: در حادثه زلزله سال گذشته 115 باب مسجد دچار خسارت شدند که 36 باب آن احداثی و مابقی تعمیری بودند لذا دستگاههای اجرایی برای نظارت بر ساخت مساجد از طریق مشاور عمل کنند تا هر چه سریعتر کارها انجام شود.
وی به مشکل مستاجران زلزله زده اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مستاجران بابت زمین هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند شهرداری مابقی کارهای واجب برای ساخت و ساز از جمله تسهیلات و کمک های بلاعوض را انجام دهد و تا 21 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
من، پاسدار قاسم سلیمانی ...

من، پاسدار قاسم سلیمانی ... دریافت 5 MB
کد خبر 4433556 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
صلحی در کار نیست او فقط تنها بود!

صلحی در کار نیست او فقط تنها بود! دریافت 9 MB
کد خبر 4433608 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
روسیه در لیبی دخالتی ندارد

روسیه در لیبی دخالتی ندارد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا ، سخنگوی وزیر خارجه روسیه اعلام کرده است کشورش نه تنها هیچ گونه دخالتی در لیبی ندارد، بلکه هرگونه مداخله خارجی در امور این کشور را نیز محکوم می کند.
زاخارووا با رد برخی گزارشات درباره فعالیت های روسیه در لیبی گفته است مسکو خود را متعهد به قطعنامه های شورای امنیت در مورد لیبی می داند و از هر اقدامی در راستای بازگشت ثبات به این کشور حمایت خواهد کرد.
پیش از این روزنامه انگلیسی سان در گزارشی اعلام کرده بود که روسیه با ارسال نیرو و تجهیزات نظامی به لیبی بدنبال افزایش نفوذ خود در این کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مسکو: کلاه سفیدها هرچه سریعتر باید از سوریه خارج شوند

مسکو: کلاه سفیدها هرچه سریعتر باید از سوریه خارج شوند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل امروز چهارشنبه اعلام کرد: کلاه سفیدها هرچه سریعتر باید از سوریه خارج شوند.
ادامه دارد ... .
کد خبر 4433594 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
هیچ گونه محدودیتی برای برپایی موکب در مهران وجود ندارد

هیچ گونه محدودیتی برای برپایی موکب در مهران وجود ندارد به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ جلال میرزابیگی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هیچگونه محدودیتی برای ایجاد موکب در ورودی ها و خروجی های شهرمهران و مسیر های اصلی ترددات زائران اربعین حسینی(ع) دراستان ایلام وجود ندارد، گفت: ازمردم شریف ومیهمان نواز استان ایلام و به ویژه شهر مهران خواست درهماهنگی با پلیس نسبت به مشارکت در ایجاد ایستگاههای صلواتی وارائه خدمات به زائرین آقا امام حسین (ع) اقدام کنند.
وی با اعلام این موضوع که هم اکنون زائران حسینی(ع) در مسیر یازده کیلومتری پایانه مرزی و داخل پایانه نیازمند خدمات دهی هستند از مسئولان مربوطه بخاطر تاخیر درایجاد ایستگاه صلواتی انتقاد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
تیم والیبال کاله 3 بر 1 شهرآرای مشهد را شکست داد

تیم والیبال کاله 3 بر 1 شهرآرای مشهد را شکست داد به گزارش خبرنگار مهر ، هفته اول رقابت های لیگ برتر والیبال کشور شامگاه چهارشنبه تیم والیبال کاله آمل در سالن پیامبر اعظم (ص) این شهرستان میزبان تیم شهرآرای مشهد بود که تیم کاله نتیجه را سه بر یک به پیروزی رسید.
تیم کاله آمل در ست های اول ، دوم و چهارم به ترتیب با نتایج ( 23 - 25 )، ( 11 - 25 ) و ( 22 - 25 ) و تیم شهر آرا مشهد در ست سوم با نتیجه ( 20 - 25 ) پیروز شد تا تیم کاله آمل سه امتیاز این دیدار خانگی را کسب کند .
قضاوت این دیدار را داوود نافعی و قادر صادقی به عنوان داوران اول و دوم بر عهده داشتند و محمود کشفی و حمید حق بینی ناظر بر این دیدار نظارت کردند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
خنکدار به نیمه نهایی صعود کرد/ فرجی حذف شد

خنکدار به نیمه نهایی صعود کرد/ فرجی حذف شد به گزارش خبرنگار مهر ، این دوره از عصر امروز به وقت تهران به میزبانی آرژانتین در بوینس آیرس آغاز شد.در نخستین روز مبارزات کاراته، مبارزات اوزان 53- و 59- دختران و 61- کیلوگرم پسران امروز چهارشنبه 25 مهرماه برگزار برگزار می شود.
در وزن 61- کیلوگرم پسران علیرضا فرجی در اولین دیدار 4 بر صفر مقابل اساما اداری از مراکش شکست خورد. وی سپس بر صفر نتیجه را به ماساکی یامائوکا از ژاپن واگذار کرد و در ادامه برابر پدرو پابلو دلاروکا از گواتمالا یک بر صفر شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.
فاطمه خنکدار در وزن 53- کیلوگرم در اولین دیدار 6 بر صفر تانیا باروس از پرتغال را شکست داد و سپس 2 بر صفر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
محتوای منسوب به دیدار من با لاریجانی کذب محض است

محتوای منسوب به دیدار من با لاریجانی کذب محض است به گزارش خبرگزاری مهر ، سید محمدعلی افشانی در حاشیه مراسم اعزام کاروان خادم الحسین (ع) شهرداری تهران به عتبات عالیات با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محتوایی که در خصوص دیدار من با اقای لاریجانی مطرح می شود، کذب محض است، گفت: قطعاً بدانید کسانی که شایعاتی درباره این دیدار منتشر کردند دنبال آگاهی بخشی نیستند و عادت کرده اند با تخریب و اشاعه دروغ صدای خود را بلندتر کنند.
وی ادامه داد: با آقای لاریجانی تماس گرفتم و راجع به موضوعی عادی و نه آن چیزی که درباره آن شایعه کرده اند، صحبت کردم و در انتها از او خواستم که یک جلسه ملاقات داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
اقبال مردم به حضور در مراسم اربعین حسینی فراتر از پیش بینی ها است

اقبال مردم به حضور در مراسم اربعین حسینی فراتر از پیش بینی ها است به گزارش خبرنگارمهر،سید جواد حسینی ظهر چهارشنبه در دوازدهمین جلسه کارگروه زائران پیاده امام رضا(ع) در دهه پایانی ماه صفر اظهارکرد: پیاده روی بزرگ اربعین که با حضور میلیون ها زائر دلداده اهل بیت(ع) برگزار می شود کارکردهای مهم سیاسی و اجتماعی دارد.
وی افزود: استقبال مردم به حضور در پیاده روی اربعین در سال جاری فراتر از انتظار است زیرا تبا توجه به شرایط اقتصادی کشور پیش بینی کاهش ثبت نام برای زیارت اربعین نسبت به سال گذشته می شد اما آمار ثبت شده در سامانه سماح نه تنها کاهش نداشته بلکه با افزایش 11 هزار نفری مواجه بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
تاکید برضرورت اجرایی شدن کانال ویژه مالی پس ازخروج آمریکا ازبرجام

تاکید برضرورت اجرایی شدن کانال ویژه مالی پس ازخروج آمریکا ازبرجام به گزارش خبرگزاری مهر ، خانم آنتیه لیندرتسه مدیرسیاسی وزارت خارجه آلمان در سفر به تهران با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، علاوه بر گفتگو و تبادل نظر در خصوص طیفی از موضوعات دوجانبه و بین المللی، طرفین آخرین وضعیت اجرای برجام به ویژه تلاشهای صورت گرفته برای مقابله با آثار تحریم های غیرقانونی آمریکا بعد از خروج آن کشور از برجام را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر ضرورت اجرایی شدن هرچه سریعتر این راهکارها به ویژه کانال ویژه مالی تاکید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
گذر مازاری های یزد میزبان قصه گویی و نقاشی با موضوع استاندارد

گذر مازاری های یزد میزبان قصه گویی و نقاشی با موضوع استاندارد به گزارش خبرنگار مهر ، مدیرکل استاندارد استان یزد در حاشیه برگزاری مراسم ویژه استاندارد در گذر مازاری های یزد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور توسعه و ترویج همچنین فرهنگ سازی در زمینه استاندارد، برنامه های مرتبط با این مقوله مهم به جمع مردم آورده شده است.
محمدحسین ماجدی اردکانی عنوان کرد: در هفته استاندارد، در گذر مازاری های یزد برنامه ای در راستای توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد و محوریت شعار حمایت از کالای استاندارد ایرانی با حضور پر شور بیش از 120 نفر دانش آموز دختر و پسر دبستان های دخترانه جواد الائمه(ع) ناحیه یک و پسرانه حضرت مهدی(عج) یزد برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
گروه های دانشجویی بازوی علمی و اجرایی محیط زیست باشند

گروه های دانشجویی بازوی علمی و اجرایی محیط زیست باشند به گزارش خبرنگار مهر معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، در اختتامیه چهارمین گردهمایی دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور که امروز در شهر بابلسر در دانشگاه مازندران برگزار شد اظهار کرد: فعالیت گروه های دانشجویی در حوزه محیط زیست علاوه بر اینکه می تواند بازوی علمی کشور به حساب آید، قابلیت آن را دارد که بازوی اجرایی نیز باشد.
پروین فرشچی با تاکید بر اینکه دانشجویان و فعالیت های دانشجویی ثروت این کشور هستند،گفت: همه می دانند که در شرایط حاضر وضعیت اقتصادی دشواری داریم و باید از آن گذر کنیم. در چنین شرایطی تنها عنصری که می تواند شان ایرانی ما را نشان دهد اتحاد و همدلی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
نفرزاده: مصدومیت بهترین بازیکن به تیم ما شوک وارد کرد

نفرزاده: مصدومیت بهترین بازیکن به تیم ما شوک وارد کرد به گزارش خبرنگار مهر ، سی و دومین دوره رقابت های لیگ برتر والیبال امروز چهارشنبه در خانه والیبال تهران با دیدار دو تیم سایپا و عقاب نهاجا آغاز شد. تیم عقاب نهاجا که نخستین حضور خود در مسابقات لیگ برتر را تجربه می کند امروز مقابل تیم مدعی سایپا 3 بر یک شکست خورد.
فرهاد نفرزاده پس از پایان بازی در جمع خبرنگاران گفت: ابتدا به کادر فنی و بازیکنان سایپا برای بازی خوبی که ارائه دادند تبریک می گویم. سایپا از ابتدا تا انتهای بازی برنامه حساب شده ای را اجرا کرد و همین کار را برای ما سخت کرد. متاسفانه در اواسط ست دوم بهترین بازیکن خود را به دلیل آسیب دیدگی از دست دادیم و همین شوک روانی به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
سخنرانی سید حسین مومن برای خادمان موکب اربعین

سخنرانی سید حسین مومن برای خادمان موکب اربعین دریافت 6 MB
کد خبر 4433528 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
انجام فعالیت های گسترده برمبنای قرآن وعترت برای ایجاد وحدت اسلامی

انجام فعالیت های گسترده برمبنای قرآن وعترت برای ایجاد وحدت اسلامی به گزارش خبرنگار مهر ، عفت شریعتی عصر چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: این مجموعه یک کار تقریبی و وحدت را در داخل کشور و کشورهای مسلمان سامان دهی می کند.
وی با اشاره به اینکه سالی یک مرتبه اجلاس جهانی وحدت در کشور برگزار می شود، بیان کرد: در این اجلاس نزدیک به 100 نفر از رهبران کشورهای اسلامی شرکت می کنند.
مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: در سطح کشور یا حتی کشورهای همسایه فعالیت هایی بر مبنای وحدت و تقریب برگزار می شود تا از فتنه ها و توطئه های وهابیت، داعش و تکفیری جلوگیری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
بازی سختی مقابل فولاد خوزستان داریم/مشکلات پدیده حل نشده است

بازی سختی مقابل فولاد خوزستان داریم/مشکلات پدیده حل نشده است به گزارش خبرنگارمهر، یحیی گل محمدی بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیم های پدیده و فولاد خوزستان در مشهد اظهارکرد: امیدوارم بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم و ما 2 هفته قبل در جام حذفی با فولاد بازی کرده ایم.
وی افزود: فولاد تیم پرمهره وقدرتمندی بوده بازی سختی مقابل این تیم داریم و 3 امتیاز ایم بازی از اهمیت زیادی برخوردار است تا جایگاه خود در جدول را تثبیت کنیم.
سرمربی پدیده بیان کرد: در شرایط مالی تیم پدیده، من و بازیکنان چیزی کم نگذاشتیم و اگر کمک نشود 6 امتیاز به دلیل بدهی به ایگور پراهیچ از تیم کم می شود و هیچ انگیزه ای دیگر وجود نخواهدداشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
همراه داشتن داروی کدئین دار در عراق جرم است

همراه داشتن داروی کدئین دار در عراق جرم است دریافت 7 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر حسن نوری ساری چهارشنبه در گفتگو با رادیو اربعین گفت: همراه داشتن داروهای کدئین دار از نظر دولت عراق جرم تلقی می شود از این رو همراه آوردن داروهای حاوی متادون، ترامادول و استامینوفن خلاف مقررات عراق است.
وی افزود: کسانی که نیاز به مصرف دارو دارند می توانند از پایگاه های هلال احمر مستقر در عراق نسبت به تهیه دارو برای خود اقدام کنند.
کد خبر 4433466 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ظریف خواستار پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی شد

ظریف خواستار پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی شد به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در گفتگوی تلفنی با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان، سرنوشت نیروهای مرزی کشورمان را که روز گذشته در نقطه مرزی 103 در میرجاوه توسط گروههای تروریستی ربوده شده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند، پیگیری کرد.
ظریف در این گفتگوی تلفنی، ضمن تاکید بر ضرورت تضمین و افزایش امنیت مرزهای مشترک بین دو کشور براساس تفاهمات و گفتگوهای قبلی، خواهان اقدامات جدی و عاجل دولت پاکستان در تامین امنیت و سلامت جانی نیروهای ربوده شده و شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه تروریستی و غیرانسانی و بازگشت سریع تمامی مرزبانان ربوده شده به ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
اعزام 17 مبلغ از خراسان شمالی به مرز مهران

اعزام 17 مبلغ از خراسان شمالی به مرز مهران حجت الاسلام عظیم آسوده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این تعداد مبلغ و روحانی اعزامی به مرز مهران در موکب اماکن و بقاع متبرکه که از 6 استان کشور حضور دارند، وظیفه پاسخگویی به مسائل شرعی، احکام و مشاوره را برای زائران دارند.
آسوده تصریح کرد: تاکنون با ارسال دو دستگاه تریلی کالاهایی نظیر چادر، فرش، آرد و داربست از خراسان شمالی به مرز مهران ارسال شده است.
وی در ادامه به راه اندازی نانوایی سیار در مرز مهران، اشاره کرد و افزود: تاکنون 73 کیسه آرد برای پخت نان زائران ارسال شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
نتانیاهو: اگر حملات متوقف نشود ما آنرا متوقف خواهیم کرد!

نتانیاهو: اگر حملات متوقف نشود ما آنرا متوقف خواهیم کرد! به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقاومت فلسطین خط و نشان کشید.
وی ادعا کرد: اگر حملات به شهرک های اطراف غزه و بئرالسبع متوقف نشود ما آنرا متوقف خواهیم کرد. اسرائیل با قدرت زیاد واکنش نشان خواهد داد.
به گفته منابع صهیونیست، نتانیاهو این حرفها را پس از حضور در مقر فرماندهی مربوط به غزه و در حضور نظامیان این رژیم اعلام کرد.
شایان ذکر است که جنگنده های رژیم صهیونیستی اهدافی را در غزه بمباران کرده بودند. رزمندگان مقاومت فلسطین از غزه به سوی شهرک های اطراف غزه و بئرالسبع موشک شلیک کرده بودند.
کد خبر 4433457 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
25 نیروگاه برق وارد مدار می شود

25 نیروگاه برق وارد مدار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن طرزطلب چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران هدف از سفر به آذربایجان شرقی را بازدید از نیروگاه های استان اعلام کرد و افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی هریس باید تا قبل از پیک سال آینده وارد مدار شود .
وی خاطرنشان کرد: این نیروگاه مشکلاتی از جمله تامین راه و کمبود گاز دارد که با هماهنگی استان درصدد حل این مشکلات هستیم .
وی بازدید از نیروگاه سهند بناب که با اعتبار دولتی احداث می شود را از دیگر برنامه های سفر خود به اذربایجان شرقی اعلام کرد و اظهار داشت: این نیروگاه در سطح کلاس اف با ظرفیت تولید 450 مگاوات امروز کلنگ زنی می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
آمادگی همدان برای اسکان اضطراری 30000 زائر

آمادگی همدان برای اسکان اضطراری 30000 زائر دریافت 4 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، محمدناصر نیکبخت امروز چهارشنبه در گفتگو با رادیو اربعین گفت: در حال حاضر امکان اسکان موقت پنج هزار زائر به صورت روزانه در استان وجود دارد.
کد خبر 4433401 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
تقویت ارزش های اسلامی در جامعه ضروری است

تقویت ارزش های اسلامی در جامعه ضروری است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سید جعفر مرتضوی در دیدار با دانش آموزان دخترانه دبیرستان دوره دوم شهرستان فارسان با اشاره به اینکه کلید علم پرسش است، بیان کرد: متأسفانه با رشد شبکه های اجتماعی، اینترنت و فضای مجازی هر کس در موضوعات مختلف، بدون علم اقدام به اعلام نظر می کند و عده ی زیادی را با نظرات کذب و فاقد صلاحیت خود به اشتباه و گمراهی سوق می دهند.
وی افزود: عده ای ندانسته با رفتار ها و اعمال ناشایست و ایجاد خرافه به اعتقادات مردم هم ضربه می زنند و یکی از اهداف دانش آموزان مدارس صدرا باید کسب علم به منظور مقابله با این خرافه ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
درخواست حسین فرکی برای احیای تیم های ریشه دار فوتبال

درخواست حسین فرکی برای احیای تیم های ریشه دار فوتبال به گزارش خبرگزاری مهر ، تعدادی از اعضای کانون مربیان فوتبال از جمله پرویز مظلومی، حسین فرکی، نیما نکیسا، محمود یاوری و بهمن فروتن امروز در جلسه ای با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال شرکت و درخواستهایشان را مطرح کردند.
حسین فرکی در این جلسه گفت: از وزیر ورزش و جوانان می خواهم باشگاه های ریشه دار را احیا کند. امروز تیم های سازنده پاس و نفت کجا هستند؟ تقاضای من ای است که زمینه ای ایجاد کنید تا فوتبال کشور از تجربه ما بهره مند شود.
محمود یاوری در این نشست گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
احداث تصفیه خانه انتقال آب شرب طالقان به قزوین پیشرفت خوبی دارد

احداث تصفیه خانه انتقال آب شرب طالقان به قزوین پیشرفت خوبی دارد به گزارش خبرنگار مهر ، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم شهرهای قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در سالن کنفرانس شرکت آب منطقه ای استان قزوین در جمع8 خبرنگاران درخصوص انتقال آب از سد طالقان و ارتفاعات دو و سه هزار به قزوین مطالبی بیان کرد.
زرآبادی تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای قزوین توانسته است به خوبی مصوبه بانوان را اجرا کند و یکی از اقدامات شایسته این شرکت توجه به اشتغال بانوان و کاهش ساعت کار بانوانی است که دارای فرزند زیر شش سال و استثنایی هستند.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص انتقال آب از سد طالقان و ارتفاعات 2 و 3 هزار اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
539 هزار زنجانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

539 هزار زنجانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند به گزارش خبرنگار مهر ، خدیجه ابراهیم خانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه 539 هزار نفر از جمعیت استان شامل 55 درصد، در پنج صندوق کارمندی، سایر اقشار، روستاییان، همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: سال گذشته بیمه سلامت در استان زنجان با صرف هزینه 10 میلیارد تومان، 100 درصد از بیماران خاص را تحت پوشش قرار داد.
وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اهداف سازمان بیمه سلامت، مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع بوده و سامانه ارتباط مردمی 1666 نیز به همین منظور راه اندازی شده است، ادامه داد: یکی از وظایف مهم ما در برابر مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
کمالوندی با خانواده شهید کشاورز حداد دیدار کرد

کمالوندی با خانواده شهید کشاورز حداد دیدار کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس، مدیرکل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی و تیم حفاظت علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی با حضور در منزل خانواده شهید رحیم کشاورز حداد، از شهداء سپاه حفاظت انصار، با اعضای خانواده این شهید معزز دیدار و گفتگو کردند.
کمالوندی در این دیدار گفت: ما مدیون شهداء هستیم و هر چه داریم از شهداء داریم. آنها نزد خدایشان روزی می برند عند ربهم یرزقون انشاءالله ما را هم شفاعت کنند تا علیرغم فشارهای بین المللی کشور کارش را پیش ببرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
گسترش ایستگاه های موقت پلیس در محور ایلام به مهران

گسترش ایستگاه های موقت پلیس در محور ایلام به مهران به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ مهرداد علی محمدی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حریم، حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت اظهار داشت: مجموعه پلیس پیشگیری در سراسر استان با تلاش شبانه روزی برای تامین امنیت و ایمنی اقدام خواهند کرد.
وی گفت: پلیس پیشگیری استان ایلام به اتفاق نیروی های کمکی که از سایر استان ها به این استان اعزام شده اند برابر تدابیر قرارگاه های امام علی(ع) استان و قرارگاه ابوذر پلیس پیشگیری ناجا در طول مراسم راهپیمایی اربعین حسینی ضمن تامین امنیت و ایمنی محورها و توقفگاه های زائران اربعین حسینی(ع) نسبت به کنترل لایه به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
اعضای هیئت مدیره باشگاه شهر صدرا معرفی شدند

اعضای هیئت مدیره باشگاه شهر صدرا معرفی شدند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، جلسه مشترک مدیران صدرا و اداره ورزش و جوانان با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیر اداره ورزش و جوانان شیراز، مدیرعامل شرکت عمران، شهردار و رئیس شورای اسلامی این شهر جدید و مدیر اداره ورزش و جوانان صدرا درخصوص مسائل ورزشی شهر صدرا و بررسی مشکلات باشگاه ورزشی فرهنگی این شهر به میزبانی شرکت عمران برگزار شد.
در این جلسه حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان نگاه مثبت به مقوله ورزش را عامل رشد شهر صدرا دانست و گفت: ورزش تنها یک فعالیت بدنی نیست بلکه سلامت و نشاط را تأمین می کند و در حوزه های اجتماعی و فرهنگی بسیار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
65 محصول تولیدی کرمانشاه مشمول برچسب گذاری "تراریخته" است

65 محصول تولیدی کرمانشاه مشمول برچسب گذاری "تراریخته" است به گزارش خبرنگار مهر ، شهریار مستوفی امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی غذا اظهار داشت: "دستیابی به گرسنگی صفر تا 2030 امکان پذیر است" را شعار امسال روز جهانی غذا عنوان کرد و اظهار داشت: در ایران هم شعار امسال "تغییر و اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت" است.
وی افزود: در جهان بیش از دو میلیارد نفر سوءتغذیه پنهان دارند و تا سال 2030 و تحقق شعار جهانی تقاضای غذا 50 درصد و تقاضای آب 30 درصد افزایش می یابد اما در مقابل امکانات و منابع طبیعی برای پاسخگویی به این نیازها محدود است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
محصص: سرمربی تیم فوتبال جوانان به زودی انتخاب می شود

محصص: سرمربی تیم فوتبال جوانان به زودی انتخاب می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، مرتضی محصص با ارائه گزارشی از نشست اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: ما در جلسه اخیر پیرامون موضوع تیم های نوجوانان و جوانان بحث و گفت و گو داشتیم. ابتدا آقای چمنیان به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان گزارشی از عملکرد تیم در مسابقات مالزی ارائه دادند و اشاراتی به مشکلات این تیم داشتند. خصوصا شرایط ویژه آب و هوایی که در نخستین بازی فشار زیادی به تیم ما وارد کرد اما در بازی های بعدی دیدیم که رفته رفته کیفیت عملکرد اعضای تیم بهتر شد و نمایش بهتری را شاهد بودیم.
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در ادامه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
37درصد پروازهای تابستان با تاخیر انجام شد/آسمان؛ رکوردار تاخیر

37درصد پروازهای تابستان با تاخیر انجام شد/آسمان؛ رکوردار تاخیر به گزارش خبرنگار مهر ، سازمان هواپیمایی کشوری گزارش عملکرد شرکت های هواپیمایی از نظر انجام پروازهای به موقع و یا تأخیر دار را در خصوص پروازهای داخلی را پس از 3 ماه تأخیر اعلام کرد. این در حالی است که پیشتر این سازمان در پایان هر ماه، گزارش عملکرد مربوطه را بلافاصله منتشر می کرد که در سال جاری و پس از اعلام گزارش تأخیرات پروازی خرداد ماه، تا کنون از انتشار این گزارش خودداری کرده بود.
بر اساس این گزارش در تیرماه، شرکت هواپیمایی آسمان با انجام 52 درصد از پروازهای خود به صورت تأخیر دار، رتبه نخست تأخیرهای پروازی را کسب کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
نجات مادر باردار در نخستین ماموریت اورژانس هوایی گلستان

نجات مادر باردار در نخستین ماموریت اورژانس هوایی گلستان علیرضا کمال غریبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: صبح امروز طی تماس تلفنی با اورژانس 115 مبنی بر وخامت حال یک مادر باردار و صعب العبور بودن منطقه یک فروند بالگرد اورژانس به سرعت به منطقه مرزی داشلی برون اعزام شد
وی افزود: این بانو 18 ساله به دلیل پر خطر بودن شرایط بارداری و زایمان باید به سرعت به بیمارستان منتقل می شد که استفاده از اورژانس هوایی پس از اعزام جان او و فرزندش را نجات داد.
کمال غریبی خاطرنشان کرد: چنانچه امکان ارسال اورژانس هوایی به این منطقه نبود احتمال مرگ مادر و کودک زیاد بود.
کد خبر 4433236 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
تغییر تاریخ بازگشت تیم فوتسال المپیک به ایران

تغییر تاریخ بازگشت تیم فوتسال المپیک به ایران به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، داوود پرهیزگار سرپرست تیم فوتسال المپیک گفت: پیش از این قرار بود تا تیم امید روز شنبه 28 مهرماه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شود اما با اعلام مسئولان کمیته ملی المپیک و تغییر زمان پرواز، تیم روز یکشنبه 29 مهرماه ساعت 9:30 وارد تهران می شود.
تیم فوتسال المپیک ایران در مسابقات المپیک جوانان آرژانتین با قبول شکست مقابل برزیل و روسیه و پیروزی مقابل جزایر سلیمان و کاستاریکا نتوانست به مرحله نیمه نهایی راه یابد.
کد خبر 4433247 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
آغاز داوری پنجمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

آغاز داوری پنجمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع رسانی رویدادهای ترویج کتاب خوانی، فرمهر منجزی دبیر پنجمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی، از آغاز داوری مرحله نخست این رقابت فرهنگی از روز دوشنبه بیست و سوم مهرماه خبر داد و گفت: در مرحله اولیه همه آثار بررسی می شوند و آن دست کارها و آثاری که واجد ویژگی ها و مولفه های جشنواره تقدیر از مروجان کتاب خوانی هستند، و بیش ترین امتیاز را کسب کنند، به مرحله نهایی داوری راه پیدا خواهند کرد و نامزدهای به تفکیک افراد و نهادهای فعال در ترویج کتابخوانی به زودی معرفی خواهند شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
کارنامه شعری فریاد شیری نقد و بررسی می شود

کارنامه شعری فریاد شیری نقد و بررسی می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، نشست نگاهی به کارنامه ادبی فریاد شیری به بهانه چاپ گزیده شعر وی با عنوان فیلسوف مرده شوی خانه فردا پنجشنبه 26 مهر در کافه فراموشی برگزار می شود.
این نشست، یکی از سلسله نشست های ادبی کلمات است که با همکاری انتشارات آنیما و کافه فراموش برگزار می شوند.
دبیر این نشست سجاد بهارلو بوده و رزا جمالی و رضا روزبهانی به عنوان منتقد در این برنامه سخنرانی خواهند کرد.
نشست مذکور فردا پنجشنبه 26 مهر از ساعت 16 در کافه فراموشی واقع در خیابان سهروردی جنوبی، خیابان اورامان، نبش کوچه سلامی برگزار می شود.
کد خبر 4433037
صادق وفایی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
تور کنسرت های ناظری ها آغاز شد/ اجرا در کانادا بعد از ترک ایران

تور کنسرت های ناظری ها آغاز شد/ اجرا در کانادا بعد از ترک ایران به گزارش خبرگزاری مهر ، حافظ ناظری به همراه پدرش شهرام ناظری و گروه ناگفته تور کنسرت های کانادا را از روز 21 مهر ماه آغاز کرد. این خواننده روزهای 21 مهر در اتاوا، 22 مهر در مونترال کنسرت هایی را برگزار کرد.
وی در روزهای 29 مهر در تورنتو و 5 آبان در کلگری و 6 آبان در ونکوور تور کنسرت ناگفته را برگزار می کند.
کد خبر 4433219
علیرضا سعیدی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
امکان انجام آزمایشات حوزه ژئوتکنیک در کشور فراهم شد

امکان انجام آزمایشات حوزه ژئوتکنیک در کشور فراهم شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آزمایشگاه ژئوتکنیک پردیس گرمسار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به مساحت کلی 370 مترمربع مشتمل بر 285 مترمربع فضای آزمایشگاه و 85 مترمربع فضای اداری، با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر سید احمد معتمدی رییس دانشگاه و دکتر محمد حسینی ورکیانی رئیس پردیس گرمسار افتتاح شد.
عملیات ساخت این آزمایشگاه در دی ماه 1396 با هزینه ای بالغ بر 12 میلیارد ریال و خرید تجهیزات آزمایشگاه نیز با هزینه ای در حدود 8 میلیارد ریال انجام شد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
پیشنهاد وزارت نیرو برای تسویه و تهاتر بدهی شرکت های تابعه

پیشنهاد وزارت نیرو برای تسویه و تهاتر بدهی شرکت های تابعه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، این وزارتخانه در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت بند (و) تبصره (5) قانون بودجه و به منظور تسویه مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی و تسویه و تهاتر بدهی خود به شبکه بانکی و ضرورت تسهیل در اجرای برنامه تأمین آب و برق مطمئن و پایدار در تابستان آتی پیشنهاد داده است وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی نسبت به تسویه و تهاتر 200 هزار میلیارد ریال بدهی شرکت های تابعه وزارت فوق، اقدام لازم را معمول نمایند.
بر این اساس شرکت های تابعه وزارت نیرو در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت بند (و) تبصره (5) قانون بودجه سال 1397 کل کشور و به منظور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
محورهای دومین دوسالانه پیانوی باربد اعلام شد

محورهای دومین دوسالانه پیانوی باربد اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر ، دومین دوسالانه پیانو باربد روزهای پنجم و ششم اسفند ماه سال 97 به میزبانی فرهنگسرای نیاوران تهران و حمایت بخش خصوصی میزبان هنرمندان موسیقی است.
آرش اسماعیلی دبیر دومین دوسالانه پیانوی باربد درباره جزییات این فستیوال گفت: جایزه باربد اصالتا جایزه ای آموزش بنیان است که رویکرد دور نخست آن فراهم کردن شرایطی برای مواجهه پیانیست های مستعد رپرتوار پیانوی کلاسیک بود از این رو از یک پیانیست و مدرس فرانسوی با نام کریستوف بوکودجیان برای تدریس در مسترکلاس ها، اجرای کنسرت و داوری دعوت به عمل آمد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
یک سوم شرکت های ژاپنی از جنگ تجاری آسیب دیده اند

یک سوم شرکت های ژاپنی از جنگ تجاری آسیب دیده اند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، نظرسنجی رویترز نشان داد تعداد شرکت های ژاپنی ا که از جنگ تجاری آمریکا-چین آسیب دیده اند از 3 درصد در ماه می به یک سوم جهش کرده است. این درحالی است که شرکت ها نگران چشم انداز صادرات خود از چین و همچنین تقاضای کم تر چینی ها هستند.
این بررسی همچنین نشان داد که 53 درصد از شرکت ها نگران اثرات منفی بالا گرفتن تنش های تجاری هستند و درصد کمی هم شروع به بررسی خارج کردن تولیدات صادراتی خود از چین به کشورهای دیگر هستند.
از میان شرکت هایی که اعلام کردند تحت تاثیر منفی جنگ تجاری قرار گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
محور کندوان عصر جمعه یکطرفه می شود

محور کندوان عصر جمعه یکطرفه می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ علیرضا قدمی با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی مازندران اظهار داشت: به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه، محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان اعمال خواهد شد.
وی تصریح کرد: تردد موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر امروز (چهارشنبه) 25 مهرماه تا ساعت 6 صبح روز شنبه 28مهرماه از محورهای "کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه" ممنوع است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران، اضافه کرد: تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماَموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
تلاش نرم افزارهای ایرانی برای تصاحب بازار منطقه/ رایزنی در جیتکس

تلاش نرم افزارهای ایرانی برای تصاحب بازار منطقه/ رایزنی در جیتکس به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به جیتکس، شرکتهای دانش بنیان ایرانی مستقر در پاویون جمهوری اسلامی ایران در سی و هشتمین رویداد بین المللی فناوری اطلاعات جیتکس، با هدف گسترش و توسعه بازار صادرات در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.
در این زمینه شرکتهای نرم افزاری و تولیدکنندگان محتوا و انیمیشن با توجه به سابقه ایران در حوزه صادرات نرم افزار، امیدوار به دستیابی به بازار در خارج از کشور هستند.
معرفی نرم افزار ایرانی 3 زبانه مدیریت ارتباط با مشتری
علیرضا کلباسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
صنعت پتروشیمی در میانه راه هم نیست

صنعت پتروشیمی در میانه راه هم نیست به گزارش خبرنگار مهر ، احمد مهدوی ابهری در نخستین همایش تعاون، اقتصاد مقاومتی و صنایع پتروشیمی با اشاره به منابع غنی کشور در صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی گفت: با این همه منابع، نباید وضع اقتصاد و اشتغال کشور ما این گونه باشد. در حال حاضر، میزان استحصال گاز در کشور 34 تریلیون متر مکعب معادل 15 میلیارد بشکه نفت است؛ اما سؤال این است که این منابع را چه کرده ایم؛ ضمن اینکه حتی با وجود کاهش صادرات گاز به ترکیه، عایدی نصیب کشور نشده است.
وی با بیان اینکه امروز تولیدکنندگان در پیچ و خم مشکلات اداری و بانکی، با مشکلات و مشقت های بسیاری مواجه هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
نوکیا گوشی ارزان قیمت عرضه کرد

نوکیا گوشی ارزان قیمت عرضه کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، این گوشی که احتمالا در خارج از چین با عنوان نوکیا 7.1 پلاس توزیع می شود حدود 245 دلار قیمت خواهد داشت.
دقت نمایشگر ال سی دی این گوشی 1080 پیکسل است. پردازنده مرکزی این گوشی از نوع اسنپ دراگون 710 بوده و به دلخواه و علاقه کاربران 64 یا 128 گیگابایت حافظه بر روی آن نصب می شود.
باتری 3500 میلی آمپری این گوشی 18 ولتی است و از قابلیت شارژ سریع برخوردار است. دوربین اصلی این گوشی 12 مگاپیکسلی است، ولی یک حسگر 13 مگاپیکسلی برای افزودن بر عمق تصاویر همراه با این گوشی عرضه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
اعلام نظر درباره CFT به جلسات آینده شورای نگهبان موکول شد

اعلام نظر درباره CFT به جلسات آینده شورای نگهبان موکول شد عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه امروز این شورا، اظهار داشت: در جلسه امروز بررسی لایحه حفاظت از خاک در دستور کار قرار گرفت و بخش هایی از آن بررسی شد.
وی در خصوص بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم ( CFT ) نیز افزود: هیئت دولت از ما خواسته بود تا نمایندگانش در شورا حاضر شوند و توضیحاتی ارائه دهند که بر این اساس، امروز آقایان جهانگیری، ظریف و همتی در جلسه شورا حضور یافتند و توضیحاتی دادند و اعضای شورا نیز سوالاتشان را مطرح کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
شرکت نماینده پژوهشگاه علوم و فرهنگ در همایش شیعه پژوهی در آلمان

شرکت نماینده پژوهشگاه علوم و فرهنگ در همایش شیعه پژوهی در آلمان به گزارش خبرنگار مهر ، این همایش به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس نخستین کتابخانه تخصصی شیعه در اروپا به دست دکتر عبدالجواد فلاطوری، توسط دانشگاه کلن و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.
هدف همایش مطالعه نقش علمی و تاریخی مدینه در شیعه است. در این همایش به این مبحث از مناظر فلسفی، کلامی، فقهی و تاریخ سیاسی شیعه نگریسته می شود.
عنوان مقاله دکتر عبدالمجید مبلغی "زمینه های گسترش هویت شیعه در مدینه النبی با توجه به کارکرد فقه و کلام اسلامی" است.
وی در خصوص این مقاله اظهار داشت: در این نوشتار کوشیده ام تا نسبت مفاهیم مهم و مرکزی ای همچون عصمت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
صندوق های جسورانه فرصتی برای سرمایه گذاری سودده

صندوق های جسورانه فرصتی برای سرمایه گذاری سودده به گزارش خبرنگار مهر ، سیدمهدی علم الهدی در نشست خبری یک دیدار یک عرضه فرابورس با محوریت صندوق های جسورانه گفت: صندوق های جسورانه تاکنون تعهدات خوبی را ایجاد کرده و توانسته اند در فرابورس نقش آفرین باشند و اکنون ما می خواهیم این پیام را به سرمایه گذاران بدهیم که به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری می توانند در این صندوق ها وارد عمل شده و سرمایه گذاری کنند.
معاون فرابورس افزود: حجم معاملات ثانویه صندوق های جسورانه محدود است و شاید به خاطر همین باشد که عموم مردم آشنایی با آن ندارند و این در شرایطی است که سرمایه گذاری هایی که این صندوق ها در حوزه استارت آپ ها داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
اجرای 200 برنامه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب درکرمانشاه

اجرای 200 برنامه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب درکرمانشاه به گزارش خبرنگار مهر ، عباس سروری امروز چهارشنبه در همایش استانی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تعداد برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را توسط دستگاههای مختلف بیش از 200 برنامه عنوان کرد و گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مشت محکمی خواهد بود بر دهان کسانی که ادعا داشتند ایران چهلمین سالگرد را نخواهد دید.
وی با اشاره به اقتدار و آمادگی کشور، افزود: برای برگزاری همایش چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب 16 کارگروه زیر نظر مسئولین فعالیت خود را آغاز کردند.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
آخرین وضعیت اینترنت و مکالمه برای زائران اربعین در مرزها

آخرین وضعیت اینترنت و مکالمه برای زائران اربعین در مرزها دریافت 33 MB
حسین فلاح جوشقانی امروز در بازدید از مرز مهران در گفتگو با خبرنگار مهر آخرین وضعیت و تمهیدات اینترنت و مکالمات تلفن همراه برای زائران اربعین در مرزهای کشور را تشریح کرد.
وی گفت: مشکلات مرزها از جمله مرز مهران در بخش آنتش دهی تلفن همراه و اینترنت بررسی و حل می شود.
کد خبر 4433081 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
پیشکسوتان تئاتر از تست سلامت الکترونیک برخوردار شدند

پیشکسوتان تئاتر از تست سلامت الکترونیک برخوردار شدند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، تنی چند از پیشکسوت تئاتر روز سه شنبه 24 مهر 1397 به همت خانه تئاتر و همکاری شرکت سلامت الکترونیک برکت از چکاپ و پایش کل بدن مبتنی بر بستر سلامت الکترونیکی برخوردار شدند.
ژاله علو، اکبر زنجان پور، پرویز پورحسینی، سیاوش طهمورث، پری صابری، علی رفیعی، مجید قناد، مرجانه گلچین، مریم کاظمی، مریم معترف، سهراب سلیمی، محمود عزیزی، قطب الدین صادقی، کاظم هژیرآزاد، اصغر همت، افسر اسدی، مهدی قلعه، مهدی میامی، محمد امیریاراحمدی، بیژن افشار، سیامک زمردی مطلق و خسرو احمدی از جمله هنرمندانی بودند که برای انجام این تست در شرکت سلامت الکترونیک برکت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
صالحی: به دنبال افزایش یارانه مطبوعات در نیمه دوم سال هستیم

صالحی: به دنبال افزایش یارانه مطبوعات در نیمه دوم سال هستیم به گزارش خبرنگار مهر، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران از رایزنی برای افزایش یارانه مطبوعات در نیمه دوم سال خبر داد و اظهار داشت: یارانه مطبوعات در 6 ماه اول امسال خوب نبود و به دنبال افزایش یارانه مطبوعات هستیم و دستورات خوبی در این زمینه توسط آقای نوبخت داده شده است.
وی در ادامه از پیگیری بیمه خبرنگاران خبر داد و افزود: اگر چه این مساله راهکار اصلی حل مشکلات نیست اما به عنوان مسکن می تواند دغدغه آنها را کاهش دهد.
صالحی در پایان و در پاسخ به سوالی در خصوص کاغذ مطبوعات نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
رویکرد ناجا تأمین امنیت 100درصدی زائران حسینی است

رویکرد ناجا تأمین امنیت 100درصدی زائران حسینی است سرهنگ محمد صالحی در حاشیه بازدید از مرز چذابه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مأموریت اربعین یکی از بزرگترین مأموریت های عملیاتی در سطح ناجا است که مانند دیگر عملیات های بزرگ و سنگین از جمله تأمین نظم و امنیت تعطیلات نوروز و کاروان های راهیان نور به نحو احسن انجام می شود.
وی با اشاره به تأمین نظم و امنیت اربعین و تأثیرات این حرکت جهانی ادامه داد: رویکرد ناجا تأمین امنیت 100درصدی زائران حسینی است.
جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان با تأکید بر اینکه امنیت مردم خط قرمز ناجا است، تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
عملیات کارگاهی جاده های همدان در ایام اربعین تعطیل است

عملیات کارگاهی جاده های همدان در ایام اربعین تعطیل است به گزارش خبرنگار مهر ، حمید پرورشی خرم پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ایام اربعین حسینی تمام عملیات عمرانی که به نوعی موجب ترافیک می شود در محورهای مواصلاتی و به ویژه در محورهای شریانی همدان تعطیل است، از بهسازی محیطی راه های ارتباطی استان همدان پیش از فرا رسیدن ایام اربعین خبر داد.
وی افزود: استان همدان در ایام اربعین، به عنوان استان معین شناخته شده و یکی از مسیرهای پرتردد زائران اربعین حسینی(ع) است و به همین دلیل بهسازی و اصلاح جاده ها در این ایام در دستور کار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
ضرورت ایمن سازی مسیر منتهی به ایلام برای تردد آسان زائران اربعین

ضرورت ایمن سازی مسیر منتهی به ایلام برای تردد آسان زائران اربعین به گزارش خبرنگار مهر ، مرتضی چغلوند ظهر چهارشنبه در جلسه کمیته حمل و نقل ستاد اربعین لرستان در سخنانی اظهار داشت: در ایام اربعین سال گذشته وضعیت خط کشی جاده های استان استان عالی بود.
وی ادامه داد: در این راستا انتظار می رود که مسیر اصلی استان منتهی به ایلام از پل سفید تا کوهدشت و آزاد راه خط کشی، ایمن سازی و تابلوها و بنرهایی با محتوای فرهنگ ایمنی و هشدارهای ترافیکی نصب شود.
رئیس پلیس راه لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه گشت های راهداری در نوروز بسیار دقیق عمل کردند و تعدادشان بیشتر از گشت های پلیس بود، امیدواریم در ایام طرح اربعین نیز پلیس را یاری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
شیرآبه های مازندران تا پایان سال تصفیه می شوند

شیرآبه های مازندران تا پایان سال تصفیه می شوند به گزارش خبرنگار مهر ، محمداسلامی ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح سیستم تصفیه شیرآبه زباله در قائم شهر، با بیان اینکه محیط زیست لازمه نسل حاضر و نسل آینده است، اظهار کرد: ما حق نداریم از خزانه آیندگان هزینه کنیم، تولید زباله کمتر جزء شعائر و وظایف دینی، فردی و اجتماعی ما محسوب می شود و ربطی به وظیفه حاکمیتی ندارد.
استاندار مازندران افزود: ما به هوا و زمین پاک نیازمندیم و با مصرف بهینه، نباید آلودگی تولید کنیم.
وی با تأکید بر تفکیک زباله از مبدأ، گفت: از همه شهرها خواستیم این اقدام را انجام دهند و هر مسئولی که در این امر اهتمام داشته باشد مورد تقدیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
مردم نگران نباشند، به اندازه کافی کالای اساسی داریم

مردم نگران نباشند، به اندازه کافی کالای اساسی داریم دریافت 6 MB
کد خبر 4433052 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
گذری بر روند ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) در کرمان

گذری بر روند ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) در کرمان دریافت 9 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، کار ساخت گنبد مطهر حرم امام حسین (ع) در حالی در کرمان در حال انجام است که به گفته مسئولان این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام می رسد و بعد از آن گنبد به کربلا منتقل و در حرم مطهر نصب خواهد شد.
بتن خاص به کار رفته در این پروژه باعث شده که گنبد خاصیت ضد زلزله و ضد انفجار داشته باشد.
کد خبر 4433034 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
مشکلات امروز کشور مربوط به مسئولان است

مشکلات امروز کشور مربوط به مسئولان است به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی سپاه قزوین، سردار عروج روز چهارشنبه در مراسم یادواره 350 شهید شهرستان البرز بیان کرد: انتقال احوالات شهدا از نظر فلاسفه اسلامی بسیار سخت است اما به گفته امام راحل اگر دو علامت در شما دوجود داشت امکان این انتقال ممکن است.
وی گفت: یکی از این علامت ها این است که از نظر ظاهری شبیه به شهدا باشید. وقتی ظاهر شما شبیه انها شد کم کم باطن شما نیز شبیه به آنها می شود و آنگاه این احوالات از طریق شما به تمام بشریت انتقال می یابد.
مشاور فرمانده کل سپاه عنوان کرد: امام حسن(ع) در وصیت به امام حسین(ع) می فرمایند اجازه نده کسی بتو ظلم کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
عده ای محارب در سال 88 با دستور کروبی و موسوی مرتکب قتل شدند

عده ای محارب در سال 88 با دستور کروبی و موسوی مرتکب قتل شدند به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به واکنش های روز گذشته در مورد موضع اخیر حزب موتلفه اسلامی راجع به آقای مهدی کروبی اظهار داشت: فرزند آقای کروبی اخیراً در حالی گفته است، چگونه به خود اجازه می دهند به شخصیت مجاهدی مانند کروبی برچسب محارب بزنند که اولاً وی باید توضیح دهد پدرشان تا چه سالی مجاهد بوده اند؛ به نظر ما آقای مهدی کروبی از سوابق مبارزاتی خوبی قبل از انقلاب برخوردار بودند و بعد از انقلاب هم خدماتی در وسع مدیریتی خودشان داشته اند اما به خصوص در فتنه 88 راه برخی از اصحاب نزدیک به پیامبر اعظم(ص) را در پیش گرفت که تا قبل از شروع حکومت امیرالمومنین(ع) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
رئیس صندوق بین المللی پول به عربستان نمی رود

رئیس صندوق بین المللی پول به عربستان نمی رود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو آلمان، کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول قرار بود به منظور شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری آینده موسوم به داووس در صحرا در ماه جاری میلادی به عربستان سفر کند.
براساس اعلام بخش مطبوعاتی صندوق بین المللی پول لاگارد سفر خاورمیانه ای خود را به تعویق انداخته است. این منبع خبری همچنین عنوان کرده است که رئیس صندوق بین المللی پول بدون ذکر دلیلی سفر به عربستان را از برنامه کاری خود خارج کرده است.
این در حالی است که علاوه بر لاگارد مقامات بانک جی پی مورگان، مدیر عامل شرکت های سرمایه گذاری و اقتصادی مانند دیمون، بلک راک، بلک استون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تنها10درصد فضای مجتمع های ورزشی پردیس به ورزش اختصاص پیداکرده است

تنها10درصد فضای مجتمع های ورزشی پردیس به ورزش اختصاص پیداکرده است به گزارش خبرنگار مهر ، صادق بنیادی پیش از ظهر چهارشنبه در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و نوجوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس برگزار شده بود طی سخنانی با اشاره به استفاده ناصحیح از مجتمع های ورزشی که توسط دولت به افراد واگذار شده است اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که واگذاری این مجتمع های ورزشی بر اساس چه اولویت هایی به افراد واگذار شده است.
بنیادی در ادامه با اشاره به اینکه باید این مجتمع ها به افراد و ورزشکاران و سرمایه گذارانی واگذار می شد که دید ورزشی داشته باشند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
کاهش نسبی قیمت مرغ/نرخ به 9800 تومان رسید

کاهش نسبی قیمت مرغ/نرخ به 9800 تومان رسید مهدی یوسف خانی در گفتگو با خبرنگار مهر از کاهش 200 تومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: نرخ این کالا در مراکز خرده فروشی به کیلویی 9800 تومان رسیده است.
وی قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم را در عمده فروشی درب کشتارگاه 8750 تومان و توزیع درب واحدهای صنفی 8950 تومان است.
یوسف خانی افزود: قیمت خرده فروشی مرغ شمال 9350 تومان و نرخ عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن 8350 تومان است.
وی قیمت هرکیلوگرم سینه با کتف را 14000 تومان اعلام و اضافه کرد: قیمت هرکیلوگرم سینه بدون کتف 15000 است. فیله 160000 تومان تومان و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تیم ملی دراگون بوت عازم چین شد

تیم ملی دراگون بوت عازم چین شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات دراگون بوت قهرمانی جهان با حضور 12 تیم برتر جهان 27 تا 29 مهرماه به میزبانی شهر چونکینگ کشور چین برگزار می شود.
تیم های استرالیا، چین، روسیه، کانادا، چین تایپه، اوکراین، سوئیس، هنگ کنگ، انگلیس، جمهوری چک و تایلند به همراه تیم های ملی بانوان و آقایان کشورمان در این رقابت ها حضور خواهند داشت.
تیم های ایران شب گذشته در قالب دو تیم بانوان و آقایان عازم چین شدند.
سمیرا همتی، ثریا آبیار، معصومه داناپور، سمیه احمدی، اسما موثق، آسیه عرش یعقوب، الهام اسماعیل پور، دیانا امینی، مهسا محمدی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
خدمت رسانی 70 نیروی عملیاتی و ستادی اورژانس تهران در مراسم اربعین

خدمت رسانی 70 نیروی عملیاتی و ستادی اورژانس تهران در مراسم اربعین پیمان صابریان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تمهیدات اورژانس تهران برای مراسم پیاده روی اربعین حسینی گفت: نیروهای ستادی و عملیاتی اورژانس تهران از آغاز تا پایان مراسم اربعین حسینی در ایلام حاضر هستند و به ارائه خدمات می پردازند.
رئیس اورژانس تهران گفت: نیروهای اورژانس اعم از 20 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس به همراه خودروی دیسپج سیار جهت تقویت ارتباط بیسیم نیروهای اورژانس در مراسم حضور دارند.
وی اضافه کرد: خودروهای پشتیبانی نقلیه و مکانیک جهت تعمیرات خودروهای اورژانس با 70 نیروی عملیاتی و ستادی نیز برای پوشش مراسم اربعین حسینی فعالیت دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
مشکل تامین داروی بیماران خاص و مورد نیاز در فارس نداریم

مشکل تامین داروی بیماران خاص و مورد نیاز در فارس نداریم به گزارش خبرنگار مهر ، علی بهادر ظهر چهارشنبه در نشست خبری فعالیت های اخیر علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: با توجه به مشکلات کشور دانشگاه نیز تحت تاثیر است که برخی از کمبودهای دارویی که البته برخی خرید بیش از حد است باعث بروز مشکل شده است.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی خاص و برگزاری جلسات مختلف به دنبال رفع مشکلات هستیم و داروهای حساس ذخیره شده و امروز شاهدیم هیچگونه مشکلی برای ارائه خدمات نداریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: چندین جلسه در خصوص قراردادهای بیمه ها با بیمارستان های خصوصی داشته ایم و باید قبول کنند که منابع مالی کشور محدود است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
برای تهیه ارز مشکل داریم/ نمی دانیم برای اعزام تیم چه باید کرد

برای تهیه ارز مشکل داریم/ نمی دانیم برای اعزام تیم چه باید کرد به گزارش خبرنگار مهر ، ششمین دوره رقابت های واترپلو قهرمانی جوانان آسیا دوم تا شش آبان ماه به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار می شود. تا امروز (چهارشنبه) ارز ثانویه به فدراسیون نرسیده و اعزام تیم به مسابقات را با چالش جدی مواجه کرده است.
محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفتگو با خبرنگار مهر ، درباره اعزام تیم جوانان به رقابت های واترپلو قهرمانی آسیا گفت: برای تهیه ارز مشکل داریم. نمی دانیم چه باید کرد. وزارت ورزش پیگیر است اما بانک هنوز پولی پرداخت نکرده است. امیدوارم در چند روز باقیمانده مشکل حل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
قطعه الکترونیکی کسب اطلاعات ایمنی و سلامت خودرو ساخته شد

قطعه الکترونیکی کسب اطلاعات ایمنی و سلامت خودرو ساخته شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، یکی از استارتاپ های زیرمجموعه شتاب دهنده دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی و ساخت قطعه ای الکترونیکی برای کسب اطلاعات ایمنی و سلامت خودرو شدند.
این استارتاپ در زمینه اینترنت اشیا برای خودروها فعالیت می کند که تیم این استارت آپ متشکل از چهار دانشجو و فارغ التحصیل از رشته های فیزیک، مهندسی برق و MBA دانشگاه صنعتی شریف است.
این تیم قطعه ای الکترونیکی طراحی کرده است که با استفاده از حسگرهای تعبیه شده در آن، می توان بسیاری اطلاعات خودرو را به شکل آنی و با استفاده از بستر شبکه مخابرات به سرور ارسال و سپس این داده های ارسال شده را با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: