پایان من با شعر خواهد بود

پایان من با شعر خواهد بود به گزارش خبرگزاری مهر ، یازدهمین جلسه نقد و بررسی کتاب شعر زنان با معرفی و بررسی دو کتاب اخیر چیستا یثربی با عنوان های وقتی تو نباشی چرا دو صندلی؟ و نگاهت همیشه دوشنبه است برگزار شد.
در ابتدای این نشست چیستا یثربی ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در نشست شعر زنان در حوزه هنری گفت: حوزه هنری همواره یادآور خاطرات خوبی برای من است. خاطراتی که بار دیگر تکرار نخواهند شد. از آنجایی که من علاوه بر شعر در دنیای تئاتر نیز حضور فعالی دارم، دو نمایش را در حوزه هنری روی صحنه بردم. یکی از این نمایش ها با عنوان بانویی برای همیشه بود که به حضرت فاطمه(س) اختصاص داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 دقیقه پیش
معرفت به خدا حفظ کننده جامعه از ناهنجاری های اجتماعی است

معرفت به خدا حفظ کننده جامعه از ناهنجاری های اجتماعی است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام احمد رضایی ظهر یکشنبه در جمع کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در راستای رابطه و شناخت مردم نسبت به حضرت حق تلاش می کند.
وی ادامه داد: جامعه ای که مردم آن بر اساس معرفت و شناخت زندگی می کنند، از تمامی بلایا و مشکلات اعم از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی حفظ می شود.
حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه معرفت نسبت به خدا، انقلابی درون ما ایجاد می کند، افزود: همچنین معرفت به خدا باعث موفقیت و پیشرفت در تمامی عرصه های زندگی مانند تحصیل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 10 دقیقه پیش
تجمع دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل در مشهد

تجمع دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل در مشهد به گزارش خبرنگار مهر ، جمعی از دانشجویان ظهر یکشنبه با تجمع مقابل دفتر سازمان ملل در بولوار سجاد مشهد ضمن اعلام حمایت از مردم فلسطین، اقدام رئیس جمهور آمریکا در تغییر پایتخت اسرائیل را محکوم کردند.
تجمع کنندگان در این مراسم با در دست داشتن پرچم های فلسطین و حزب الله لبنان و با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ، حمایت خود را از مردم فلسطین نشان دادند.
دانشجویان در این مراسم همچنین خواستار محاکمه سران داعش و حامیان آنان در دادگاه های بین المللی شدند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 19 دقیقه پیش
خوشبینی اوپک به متوازن شدن بازار نفت تا اواخر 2018

خوشبینی اوپک به متوازن شدن بازار نفت تا اواخر 2018 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز؛ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) انتظار دارد که بازار نفت تا اواخر سال 2018 میلادی همزمان با روند کاهش مازاد عرضه در بازار به توازن برسد.
این کاهش مازاد عرضه در پی استمرار کاهش تولید اعضای اوپک و تولید کنندگان غیر عضو از جمله روسیه پس از توافق تاریخی اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان با وجود انتظار افزایش عرضه آمریکا حاصل شد. اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه خود پیش بینی درباره تقاضای برای نفت خام اعضای اوپک در سال 2018 را با 270 هزار بشکه به 33 میلیون و 150 هزار بشکه در روز رساند که این کاهش به دلیل افزایش تولید آمریکا خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 30 دقیقه پیش
پرداخت تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی در اولویت است

پرداخت تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی در اولویت است به گزارش خبرنگار مهر ، اقبال عباسی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بانک ها موظفند در خصوص پرداخت تسهیلات اولویت را به طرح های اقتصاد مقاومتی بدهند چراکه با تحقق این مهم سبب توسعه و گسترش همه جانبه استان و همچنین باعث ایجاد اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و توسعه گردشگری و جذب سرمایه گذار خواهد شد.
وی در ادامه گفت: کارخانجات و کارگاه های تولیدی باید در راستای چهار چوب قانون و مقررات تعیین شده امور خود را انجام دهند تا شاهد تقویت نظام مالی بانک ها در استان باشیم.
کارگاه های غیر فعال در چهارمحال و بختیاری شناسایی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 39 دقیقه پیش
اشتغال اولویت اول استان است/تزریق اعتبارات با خروجی اشتغال وتولید

اشتغال اولویت اول استان است/تزریق اعتبارات با خروجی اشتغال وتولید به گزارش خبرنگار مهر ، علی محمد احمدی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: پول و اعتبار باید منجر به تولید و اشتغال شود و ارائه تسهیلات مناسب توسط بانک ها نیز ضروری است.
احمدی با بیان اینکه ارائه 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر توسط دولت در کشور هدفگذاری شده است، ابراز داشت: همچنین شش هزار میلیارد تومان در قالب اشتغال روستایی در اختیار چند حوزه قرار می گیرد و با شش هزار میلیارد تومان آورده بانک ها در راستای توسعه اشتغال روستایی هزینه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 39 دقیقه پیش
همایش مادران چشم به راه در آران و بیدگل برگزار می شود

همایش مادران چشم به راه در آران و بیدگل برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سعید افروز ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این همایش در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیز تکریم مادران شهدای جاویدالاثر، در شهری که به عنوان سمبل ایثار و مقاومت در کشور شناخته می شود، برگزار می شود.
وی با بیان اینکه شهرستان آران و بیدگل 40 شهید جاویدالاثر دارد، افزود: شهر آران و بیدگل دارای 20 شهید مفقود الاثر بوده که از این تعداد، تنها مادران 12 شهید در قید حیات هستند.
مدیر همایش مادران چشم به راه با بیان اینکه از خانواده شهید محسن حججی برای حضور در این مراسم دعوت شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
فصل هفتم کاوش های باستان شناسی شهر تاریخی گرگان آغاز شد

فصل هفتم کاوش های باستان شناسی شهر تاریخی گرگان آغاز شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبد کاووس ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود: گروه کاوش و گمانی زنی شهر تاریخی گرگان (جرجان) به سرپرستی دکتر محمد مرتضایی عضو هیئت علمی پژوهشکده باستان شناسی از تاریخ 20 آذر ماه 1396 جهت انجام بررسی و گمانه زنی فصل هفتم پژوهش های باستان شناسی شهر تاریخی جرجان به شهرستان گنبد کاووس اعزام گردید و فعالیت خود را شروع کرد.
وی ادامه داد : نیروهای یگان حفاظت پایگاه شرق استان برای حفظ و امنیت ازمیراث گرانبهای شهر تاریخی جرجان بصورت مستمر در محل کاوش حضور دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
پروژه های عمرانی موزه فرش افتتاح می شود

پروژه های عمرانی موزه فرش افتتاح می شود به خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ در راستای ارتقاء سطح کیفی و استاندارد سازی موزه فرش، مراسم افتتاح فاز یک پروژه های عمرانی موزه فرش 27 آذرماه در موزه فرش برگزار می شود.
رویا ساعتیان رئیس اداره فنی مهندسی اداره کل موزه ها با اعلام این خبر گفت:با توجه به محدویت اعتبارات و مشکلات موجود در موزه فرش و همچنین در راستای ارتقاء سطح کیفی و استانداردسازی موزه، در فاز نخست بخشی از اقدامات عمرانی صورت گرفته در زیرزمین موزه فرش، بخشی از فضاهای داخلی و محل استقرار یگان حفاظت موزه و برخی از فضاهای خدمات و غیره.. افتتاح می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
نخستین وقف با نیت استکبارستیزی و آزادی قدس شریف به ثبت رسید

نخستین وقف با نیت استکبارستیزی و آزادی قدس شریف به ثبت رسید به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام محمد کاروند در گفت وگو یی از ثبت نخستین وقف با نیت استکبارستیزی در همدان خبر داد و اظهار کرد: این وقف در شهرستان نهاوند به ثبت رسید.
وی بیان کرد: واقف نیک اندیش یک دستگاه آپارتمان نوساز به مساحت 70 متر مربع و به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال را با نیت مبارزه با استکبار جهانی خصوصاً رژیم غاصب صهیونیستی و کمک به مردم مظلوم فلسطین وآزادی قدس وقف کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان این که این وقف از نوع منفعتی است، افزود: ثبت این نیت به عنوان نخستین وقف در حوزه استکبارستیزی است که در استان دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان به ثبت رسیده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 49 دقیقه پیش
نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی با حضور روحانی برگزار می شود

نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی با حضور روحانی برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور اعلام کرد که نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی روز سه شنبه 28 آذر ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور برگزار می شود.
اسماعیلی ضمن اعلام این مطلب افزود: در این اجلاس پس از تقدیم گزارش دستگاههای منتخب از عملکرد خود در زمینه اجرای منشور حقوق شهروندی، رییس جمهور نیز به موجب بند 5 سازوکار اجرا و نظارت بر منشور، گزارش پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع در زمینه تحقق منشور حقوق شهروندی را به مردم ارائه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 49 دقیقه پیش
مصدومیت 7 نفر بر اثر دو تصادف در اصفهان

مصدومیت 7 نفر بر اثر دو تصادف در اصفهان غفور راستین در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: براساس تصادف موتور و خودروی سواری در مسیر نجف آباد و امیر آباد، پنج نفر شامل یک مرد، دو زن و دو کودک مصدوم شدند.
وی بیان داشت: مصدومان به بیمارستان شهید منتظری نجف آباد انتقال یافتند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان تصریح کرد: همچنین براساس تصادف پراید و نیسان در محور دامنه - خوانسار، دو کد اورژانس به محل حادثه اعزام شدند و یک زن و یک کودک مصدوم شدند.
وی ادامه داد: در این تصادف سه نفر از جمله دو مرد و یک زن نیز جان خود را از دست دادند و به بیمارستان شهید رجایی داران انتقال یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 50 دقیقه پیش
شهروندان اصفهانی شهر را طلاق عاطفی داده اند

شهروندان اصفهانی شهر را طلاق عاطفی داده اند به گزارش خبرنگار مهر ، فریده روشن پیش از ظهر یکشنبه در شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به هفته پژوهش اظهار داشت: پژوهش استفاده از کاربرد روش علمی برای حل هر مساله است و باید در مدیریت شهری از این روش برای رفع مشکلات استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت موجود شهرداری اصفهان اعم از توان فکری، زیرساخت ها و نرم افزارها استفاده بهینه داشته باشیم و از مراکز دانش بنیان استفاده کنیم، افزود: مدیریت شهری باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان شهر در اجرای پروژه ها و برنامه ریزی ها استفاده کند.
مدیریت شهری فعلی اصفهان میراث دار شهری بحران زده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
نسبت فلسفه اصول و فلسفه فقه

نسبت فلسفه اصول و فلسفه فقه به گزارش خبرگزاری مهر ، آیت الله علی اکبر رشاد، موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در درس فلسفه اصول روز شنبه مورخ 25 آذرماه جاری، که در حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد، در باب نسبت فلسفه اصول و فلسفه فقه به ایراد سخن پرداخت. متن کامل سخنان این استاد حوزه به شرح زیر است:
از آنجا که برخی مباحث در هر دو دانش نوظهور فلسفه اصول و فلسفه فقه قابل طرح است، مثلاً بحث از مبادی احکامیه بخش عمده ای از فلسفه فقه را تشکیل می دهد. این درحالی است که همین مبحث، یعنی مبادی احکامیه، در فلسفه اصول هم مطرح می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
مرز پرویزخان بازگشایی می شود

مرز پرویزخان بازگشایی می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، در پی نشست کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق کرمانشاه با حضور جناب آقای رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص مسدود ماندن مرز پرویز خان و پیامدهای ناشی از این امر ، مرز پرویز خان به زودی بازگشایی خواهد شد
در پی نشست کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با جناب آقای رحمانی فضلی وزیر کشور طی امروز، و درخواست و مطالبه بازگشایی فوری مرز پرویزخان، با موافقت و دستور فوری وزیر محترم کشور این مرز متعاقبا بازگشایی خواهد گردید ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
توجه به تجاری سازی در طراحی مد و لباس ضروری است

توجه به تجاری سازی در طراحی مد و لباس ضروری است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، فروشگاه های زنجیره ای مانگ که عمده فروش محصولات آن مانتو است، مدت هاست با افتتاح شعب مختلف در سراسر کشور به عرضه محصولات خود اقدام کرده است .
حمید قبادی، رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، حمیدرضا نیک طبع، دبیر کمیسیون بخش صنعت کارگروه به همراهی جمعی از طراحان و صاحبان مزون از شعبه پاسداران این مجموعه بازدید و در ارتباط با راهکارهای هر چه بهتر ارتباط میان طراحان و بازار با تکیه بر طرفیت های موجود به تبادل نظر پرداختند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
دُکانی به نام کنکور را بهتر بشناسید!

دُکانی به نام کنکور را بهتر بشناسید! مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: audio/mp3 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 19 دقیقه پیش
7 دفتر خدمات قضائی در استان کرمان راه اندازی شد

7 دفتر خدمات قضائی در استان کرمان راه اندازی شد به گزارش خبرنگار مهر ، حمید خالقی پیش از ظهر یکشنبه در جمع مدیران دفاتر خدمات قضائی سراسر استان کرمان اظهار داشت: راه اندازی دفاتر قضایی حجم کار را از روی دوش سیستم قضایی برداشته و زمان فرآیند دادرسی را کاهش می دهد.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی این دفاتر دسترسی مردم به عدالت قضایی را تسهیل می دهد، افزود: همچینین با راه اندازی دفاتر قضایی از رفت و آمد های غیر ضروری مراجع کننده ها به مجتمع های قضایی جلوگیری می شود.
خالقی بیان داشت: این دفاتر توسط کارشناسان حقوقی تشکیل شده و با جدیدترین تکنولوژی های روز از حیث تجهیزات فنی برخوردار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
مهلت ارسال آثار به مسابقه طراحی پوستر مد ولباس تمدید شد

مهلت ارسال آثار به مسابقه طراحی پوستر مد ولباس تمدید شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مسابقه طراحی پوستر و تصویر سازی مد و لباس به منظور تولید آثار تصویری خلاقانه و الهام بخش و رقابت سودمند هنری و ارتقای سطح تصویرسازی در حوزه مد و لباس و نیز شناسایی و معرفی هنرمندان متعهد، به همت بنیاد ملی مد و لباس اسلامی و ایرانی در دو حوزه عمومی و مفهومی برگزار می شود.
نظربه استقبال علاقه مندان، مهلت ارسال آثار به مسابقه طراحی پوستر و تصویر سازی مد ولباس تا اخر دی ماه تمدید شده است.
از مهمترین اهداف این رویداد می توان به کشف استعدادها و ترغیب طراحان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
احتمال تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی استان تهران در روز دوشنبه

احتمال تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی استان تهران در روز دوشنبه حسن کریمی، در گفتگو با خبرنگار مهر از احتمال تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی در صورت افزایش آلاینده ها برای روز دوشنبه خبر داد و افزود: فردا طرح ترافیک در در محدوده زوج و فرد اعمال خواهد شد.
وی از تشکیل جلسه کمیته اضطرار ساعت 16 یا 17 امروز خبر داد و گفت: پیش بینی ها حکایت از افزایش غلظت آلاینده ها و پایداری آلودگی در هوای پایتخت دارد.
معاون استاندار تهران ادامه داد: فروش طرح ترافیک همچنان متوقف است و این طرح تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت.
کریمی گفت: در صورت تداوم الاینده ها در وضع موجود مهد کودک ها پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهر تهران و شهرستان های استان به جز دماوند و فیروزکوه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
پیکرشهید سیدعلی احمد جعفری صبح دوشنبه در مشهد تشییع می شود

پیکرشهید سیدعلی احمد جعفری صبح دوشنبه در مشهد تشییع می شود به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سیدعلی احمد جعفری ساعت 9صبح روز دوشنبه 27 آذرماه از مقابل مسجد امام رضا(ع) واقع در خیابان رسالت، 20 متری قائم، قائم 25 تشییع و در بهشت رضا(ع) مشهد در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده می شود.
همچنین مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم، یکشنبه 26 اذرماه در مسجد بلال حبشی واقع در بیست متری بلال انتهای بلال3 بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود.
گفتنی است شهید مدافع حرم سید علی احمد جعفری در 29فروردین 1369 چشم به جهان گشود و در 28آبان ماه سال جاری در دفاع از حرم حضرت زینب (س) در نبرد حق علیه باطل به دست ایادی کفر به مقام رفیع شهادت نائل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 9 دقیقه پیش
نمایشگاه دستاوردهای بانوان شهرستان ورامین برپا شد

نمایشگاه دستاوردهای بانوان شهرستان ورامین برپا شد به گزارش خبرنگار مهر ، در این نمایشگاه که به همت دفتر امور بانوان فرمانداری ورامین برپا گردیده توانمندی بانوان شهرستان ورامین در قالب 20 غرفه شامل صنایع دستی ، صنایع تبدیلی ، زیورآلات ، کیف و کفش ، محصولات غذایی ، شیرینی ، فرش ، گل و گیاه به طور مستقیم به علاقمندان عرضه می شود.
فرماندار ورامین در حاشیه این مراسم گفت : دومین نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های بانوان شهرستان ورامین به منظور به نمایش گذاشتن توانمندی های این قشر عظیم از جامعه و در اختیار قرار دادن فرصت عرضه تولیدات بانوان کارآفرین برپا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 ساعت و 9 دقیقه پیش
ارایه گزارش میزان تحقق طرح تفصیلی طی سه ماه آینده به شورا

ارایه گزارش میزان تحقق طرح تفصیلی طی سه ماه آینده به شورا به گزارش خبرنگار مهر ، علی اعطا طی سخنانی در جلسه امروز شورا با اشاره به جزئیات طرح الزام شهرداری تهران به ارایه گزارش میزان تحقق طرح تفصیلی شهر تهران گفت: از سال 91 بخشی از اقدامات شهرداری تهران در مغایرت با طرح تفصیلی انجام شده، به شکلی که در برخی مناطق به نظر می رسد شیرازه امور در مواردی مثل تراکم و جمعیت پذیری از هم پاشیده است.
وی گفت: برای هر اظهار نظری نیاز به تصویر روشنی از وضعیت مناطق 22 گانه تهران در مقایسه طرح مصوب داریم؛ البته در این زمینه مطالعات متعددی انجام شده است اما نتایجی که بر اساس این مطالعات به دست آمده متفاوت است و همچنین مواردی وجود دارد که چندان مورد تایید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
اشک تمساح در ارمنستان روی پرده رفت/ ساخت لحظه آخر

اشک تمساح در ارمنستان روی پرده رفت/ ساخت لحظه آخر رضا حسین آبادی کارگردان فیلم سینمایی اشک تمساح در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت این فیلم گفت: این فیلم هم اکنون در سینماهای 2 شهر بزرگ ارمنستان با نام های ایروان و گیومری در حال نمایش است و خودم هم در این کشور حضور دارم. این را هم باید بگویم که این فیلم در ایروان به زبان ارمنی و در برخی از سکانس ها با دوبله ارمنی در حال اکران است.
وی با اعلام اینکه تاکنون استقبال خوبی از این اثر شده است، افزود: اشک تمساح محصول مشترک ایران و ارمنستان است و 2 تهیه کننده ایرانی و ارمنی دارد.
حسین آبادی عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 ساعت و 39 دقیقه پیش
کارگاه بازیگری تئاتر و سینما در گناوه برگزار شد

کارگاه بازیگری تئاتر و سینما در گناوه برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، جهانشیر یاراحمدی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر صبح یکشنبه در حاشیه این کارگاه گفت: آموزش به عنوان رکن اصلی در حوزه نمایش نقش مهمی در توسعه تئاتر هر منطقه ای ایفا می کند.
وی با بیان اینکه آموزشگاه های آزاد هنرهای نمایشی می توانند در حوزه توانمندسازی هنرمندان حوزه نمایش نقش مهمی را ایفا کنند افزود: در سال های اخیر و با افزایش تعداد آموزشگاه تئاتر این روند رشد خوبی داشته است.
یاراحمدی با تشکر از حضور سیروس همتی در بوشهر افزود: حضور مربیان و اساتید با تجربه در آموزشگاه های استان می تواند کمک بسیار خوبی به توسعه تئاتر استان کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 ساعت و 50 دقیقه پیش
توسعه حمل و نقل عمومی رفع مشکلات ترافیکی را به همراه دارد

توسعه حمل و نقل عمومی رفع مشکلات ترافیکی را به همراه دارد به گزارش خبرنگار مهر ، حیدراسکندرپور ظهر یکشنبه در همایش روز ملی حمل و نقل افزود: آنچه که به عنوان اولویت برای ما مد نظر قرار داده شده توسعه حمل و نقل عمومی است که در این راستا برنامه ریزی مناسبی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه توسعه و راه اندازی کامل مترو شیراز مد نظر است، یادآور شد: 6 خط مترو در شیراز برنامه ریزی شد که با گذشت 16 سال تاکنون یک خط آن بهره برداری رسیده و این هم به دلیل هزینه های بالا است.
شهرداری شیراز تاکید کرد: با تمام مشکلات مالی عملیات اجرایی خط 2 مترو آغاز شده که در این راستا دولت نیز قول همکاری داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 50 دقیقه پیش
برگزاری همایش بزرگداشت هفته شورای آموزش و پرورش در استان

برگزاری همایش بزرگداشت هفته شورای آموزش و پرورش در استان به گزارش خبرنگار مهر ، هادی زارع پور ظهر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: هدفگذاری برای اجرای این همایش با حضور 400 نفر در استان انجام گرفته است و اعتبار پیش بینی شده برای اجرای آن 47 میلیون تومان است.
زارع پور از اجرای طرح تعالی مدیریت مدرسه در راستای استاندارد سازی مدارس و دریافت گواهینامه ایزو خبر داد و اظهار کرد: از 12 مدرسه معرفی شده استان، شش مدرسه به مقام برتر دست یافتند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به جشنواره نوجوان خوارزمی گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی در چهار سطح مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
مرزهای سوریه و عراق کاملا امن است

مرزهای سوریه و عراق کاملا امن است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، حمید العلوانی رئیس شورای استانداری الأنبار اعلام کرد که مرزهای سوریه و عراق کاملا امن شده است.
بر اساس این گزارش، وی همچنین افزود: هماهنگی سطح بالایی میان دستگاه های امنیتی در مرزهای الأنبار در جریان است.
وی ادامه داد: پس از نابودی داعش، اکنون الأنبار از نعمت امنیت برخوردار است. ارتش عراق به طور کامل بر مرزهای مشترک با سوریه اشراف دارد.
گفتنی است، چندی پیش نیروهای حشد شعبی از آزادسازی کامل مرزهای سوریه و عراق خبر داده بود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
نمایشنامه های دژاکام تنه به تنه آثار کلاسیک ایرانی می زند

نمایشنامه های دژاکام تنه به تنه آثار کلاسیک ایرانی می زند به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، نشست معرفی و بررسی مجموعه نمایشنامه عروسی چاه ، نوشته امیر دژاکام، رحمت امینی، آرش دادگر و حسین آشتیانی به عنوان مجری برگزار شد، با نمایشنامه خوانی آثار شیشه و ضیافت شیطان نیز همراه بود. بازیگران این نمایشنامه خوانی مرتضی آقاحسینی، بهرام ابراهیمی، تینو صالحی، ابوالفضل جمشیدی، حسن شهبازی، حامد پورمحمد، روشنک شهبازی و آزاده آقاخانی بودند.
پس از خوانش نمایشنامه شیشه ، آرش دادگر به تاثیر امیر دژاکام، محمد رحمانیان و محمد چرمشیر بر تاتر کلاسیک ایران اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 19 دقیقه پیش
کتاب با علی(ع) در صحرا: شرح دو حکمت از نهج البلاغه منتشر شد

کتاب با علی(ع) در صحرا: شرح دو حکمت از نهج البلاغه منتشر شد به گزارش خبرگزاری مهر ، کتاب با علی(ع) در صحرا: شرح دو حکمت از نهج البلاغه به قلم آیت الله حائری شیرازی و تدوین حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا رنجبر منتشر شد.
کتاب با علی(ع) در صحرا شرح و بسط دو حکمت از حکمت های حکیمانه امیرالمومنین علی(ع) است که مشتمل بر لُباب معرفت است. حکمت نخست، در باب بیان سخن های آن امام همام با جناب کمیل بن زیاد نخعی است و حکمت ثانی، در باب بیان علل و رازها درخصوص پاره ای از احکام خداوند.
در بخش هایی از کتاب می خوانیم:
محبت خداوند به انسان یک طرف قضیه است؛ طرف دیگر آن، محبت انسان به خداوند است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 3 ساعت و 19 دقیقه پیش
ضرورت توسعه حمل ونقل عمومی با اولویت مترو/ نقش آی.تی در ترافیک

ضرورت توسعه حمل ونقل عمومی با اولویت مترو/ نقش آی.تی در ترافیک به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن پور سید آقایی گفت: در تقویم کشور 26 آذرماه به پاس خدمات ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل و برای آگاهی هر چه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه این بخش در اقتصاد، به عنوان روز حمل و نقل انتخاب شده تا ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند دست اندرکاران این حوزه، بازنگری نیز در نیازها و مشکلات این بخش صورت گیرد..
وی در ادامه بر ضرورت توسعه حمل و نقل همگانی به عنوان نیاز ضروری شهر تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه های مجموعه مدیریت شهری نوسازی و گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 29 دقیقه پیش
عدم توان، زخم عمیق بر پیکره اقتصاد ایران

عدم توان، زخم عمیق بر پیکره اقتصاد ایران به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: واقعیت آن است که عدم توازن و تعادل یک زخم بسیار عمیقی بر پیکر کشور نه تنها در حوزه اقتصاد، بلکه در حوزه اجتماعی و امنیتی است.
وزیر کشور افزود: مشکل اصلی کشور، در نظام برنامه ریزی، بودجه ریزی و بانکی است و هیچ کشور توسعه یافته ای در دنیا، نظام برنامه ریزی بخشی و کلان ندارد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 29 دقیقه پیش
جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران نقش مهمی در ترویج فرهنگ دارد

جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران نقش مهمی در ترویج فرهنگ دارد مصطفی کریمی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اگر ادبیات قوی با ظرفیت هایی مانند شاهنامه، بوستان و گلستان را نداشتیم فرهنگ ما مورد هجوم بیگانگان قرار می گرفت.
کریمی زاده با اشاره به مسئولیت های نویسنده در قبال جامعه، تصریح کرد: می توان از ظرفیت نویسندگان برای مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد چرا که هنر نقش مهمی در اصلاح فرهنگ عمومی دارد.
وی با بیان اینکه نقش ادبیات در جوامع تبدیل حافظه کوتاه مدت به بلند مدت است، گفت : قصّه و داستان گویی مهم ترین وسیله و ابزار کتب آسمانی برای نشر و انذار بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 29 دقیقه پیش
سه اولویت فضای سبز، موضوعات شهرسازی و ساماندهی دستفروشان

سه اولویت فضای سبز، موضوعات شهرسازی و ساماندهی دستفروشان به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدحسین هنجنی با بیان اینکه این پیام ها در مدت زمان فروردین تا آذر 96 ثبت شده است گفت: بیشترین مواردی که مردم در مجموع نسبت به آن انتقاد یا پیشنهاد داشتند مرتبط با موضوعات خدمات شهری بوده و بیش از 23 هزار پیام را به خود اختصاص داده است.
بازرس و مسئول سامانه های 137 و 1888 منطقه 6 ادامه داد: رسیدگی به موضوعات شهرسازی و معماری و فنی و عمران از دیگر درخواست های شهروندان بوده است که بالغ بر 12 هزار پیام را به خود اختصاص داده است.
مدیر بازرسی شهرداری منطقه 6 با بیان اینکه با راه اندازی این دو سامانه مشارکت شهروندان در خصوص موضوعات شهری بالا رفته است تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
مقامات سعودی صبیح المصری میلیاردر فلسطینی را آزاد کردند

مقامات سعودی صبیح المصری میلیاردر فلسطینی را آزاد کردند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، صبیح المصری میلیاردر فلسطینی با تابعیت سعودی از بند آزاد شد.
بر اساس این گزارش، مقامات عربستان پیشتر وی را به اتهام فساد مالی بازداشت کرده بودند. طبق اعلام منابع رسانه ای، به زودی به المصری اجازه داده خواهد شد تا عربستان را ترک کند.
پیشتر القدس العربی در خصوص بازداشت المصری اعلام کرده بود: این اقدام سعودی تلاشی برای مجازات اردن و فلسطین از نظر سیاسی و اقتصادی است زیرا المصری بزرگترین تاجری است که تابعیت اردنی، عربستانی دارد و اصالتا فلسطینی است و بانک عربی با پیشینه تاریخی بزرگ در فلسطین و اردن را مدیریت می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 39 دقیقه پیش
رونمایی از سامانه مدیریت یکپارچه ناوگان

رونمایی از سامانه مدیریت یکپارچه ناوگان به گزارش خبرنگار مهر ، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته در محل مصلی امام خمینی با حضور در غرفه سامانه مدیریت و برنامه ریزی یکپارچه ناوگان (مبین) که در زمینه ارائه خدمات مدیریت حمل و نقل یکپارچه و هوشمند به صاحبان کالا و فعالان صنعت حمل و نقل، خدمات ارائه می دهد، رونمایی کرد.
به گفته میثم نایبی مدیر این سامانه، سامانه مبین اولین پایانه مجازی حمل بار در کشور است که با 40 هزار راننده و سه هزار شرکت حمل و نقل و صاحب کالا همکاری دارد.
نایبی با بیان اینکه این سامانه به حمل و نقل جاده ای داخلی، خدمات می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 39 دقیقه پیش
کاشی های هوشمند با فرستنده وای فای و بلوتوث !

کاشی های هوشمند با فرستنده وای فای و بلوتوث ! به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پاپ ساینس، قبلا پوشش هایی برای کف خیابان ساخته شده اند که روشن می شوند، انرژی جذب می کنند و از گام های کاربران برق تولید می کنند. اکنون ناسا بخشی از تمام این موارد را در یک فضای پیاده روی تازه ترکیب کرده است. این کفپوش در مرکز فضایی کندی ساخته شده است.
منطقه مذکور با هزینه 2 میلیون دلار و از هزار کاشی در فضایی به مساحت 3700متر مربع ساخته شده است. این کاشی ها تصویری موزاییکی از زمین، مریخ و ماه و ایستگاه فضایی بین المللی می سازند.
هر کاشی حاوی مدار، 6 پنل خورشیدی کوچک، یک باتری، چراغ های ال ای دی، دستگاه ارسال سیگنال بلوتوث و وای فای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 ساعت و 40 دقیقه پیش
شرکت های توانمند ایرانی به فاز 11 پارس جنوبی دعوت شدند

شرکت های توانمند ایرانی به فاز 11 پارس جنوبی دعوت شدند به گزارش خبرنگار مهر ، شرکت نفت و گاز پارس به عنوان بازوی توسعه ای شرکت ملی نفت در پارس جنوبی در پاسخ به مصاحبه تفصیلی این خبرگزاری با هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق نفت از دانشگاه تهران با تیتر هیچ شرکت ایرانی به مناقصه توتال دعوت نشد/ فساد، حاصل نگاه سیاسی است جوابیه ای تنظیم کرده است که در ادامه می خوانید:
با عنایت به توضیحات چندباره در باره ابهامات و جزئیات قرارداد توسعه فاز 11، به نظر می رسد وارد کردن اشکالات بی پایه و اساس به رئوس این قرارداد از حد طرح انتقادات فنی و کارشناسی خارج شده و رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
مدافع پیشین استقلال به ذوب آهن پیوست

مدافع پیشین استقلال به ذوب آهن پیوست به گزارش خبرنگار مهر ، میلاد فخرالدینی که بعد از جدایی از استقلال در تیم های نفت و گسترش فولاد تبریز بازی می کرد، با جدایی از تیم تبریزی رسما به تیم ذوب آهن پیوست.
این مدافع 27 ساله که سابقه کار کردن با امیر قلعه نویی در استقلال را داشت، با پیوستن به تیم ذوب آهن بار دیگر شاگرد امیر قلعه نویی شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
هر هفته در شبکه پرس تی وی خورشید طلوع خواهد کرد

هر هفته در شبکه پرس تی وی خورشید طلوع خواهد کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، برنامه هفتگی خورشید طلوع خواهد کرد (The Sun Will Rise) به تهیه کنندگی روشن محمد صالح و احمد کابالو هر هفته به مدت 25 دقیقه از لندن روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود.
برنامه گفتگومحور خورشید طلوع خواهد کرد با اجرای روشن محمد صالح به بحث و بررسی راه و روش هایی که مردم فلسطین برای دستیابی به موفقیت طی می کنند، می پردازد.
تصویر - نریشن معرفی موضوع، پخش گزارش خبرنگار از غزه و کرانه باختری و مرور شبکه های اجتماعی از جمله آیتم های برنامه خورشید طلوع خواهد کرد است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
جوانان هویزه و دشت آزادگان از بیکاری رنج می برند

جوانان هویزه و دشت آزادگان از بیکاری رنج می برند به گزارش خبرنگار مهر ، ناظم ثبوتی صبح امروز در نشست مشترک با مدیران وزارت نفت اظهارکرد: چاه های متعدد استخراج نفت در محدوده شهرستان هویزه قرار دارد و با توجه به وجود صنایع و چاه های نفت در محدوده این شهرستان، انتظار می رود شرکت نفت در جذب نیروهای بومی منطقه بیش از پیش اقدام کند.
وی با تاکید بر اینکه جوانان زیادی در شهرستان های هویزه و دشت آزادگان، جویای کار هستند و از معضل بیکاری رنج می برند، بیان کرد: مدیران شرکت های نفتی باید در به کارگیری نیروهای بومی منطقه توجه بیشتری داشته باشند تا از این طریق بخشی از مشکل بیکاری که در شهرستان شاهد آن هستیم، به حداقل برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
محمد شاه محمدی داور یک جشنواره استرالیایی شد

محمد شاه محمدی داور یک جشنواره استرالیایی شد به گزارش خبرنگار مهر ، محمدحسن شاه محمدی فیلمساز ایرانی داور جشنواره فیلم Short Soup استرالیا شد.
این جشنواره که توسط موسسه سینه وست استرالیا در شهر سیدنی برگزار می شود در پانزدهمین دوره خود میزبان محمدحسن شاه محمدی فیلمساز ایرانی و عضو انجمن فیلم کوتاه ایران به عنوان داور است.
شاه محمدی همراه با داورانی از کشورهای استرالیا و سوییس فیلم های این دوره از جشنواره را داوری می کنند.
برگزیدگان پانزدهمین دوره جشنواره فیلم Short Soup استرالیا روز 28 ژانویه 2018 در المپیک پارک سیدنی معرفی می شوند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
تولید شمش طلا 78 درصد افزایش یافت

تولید شمش طلا 78 درصد افزایش یافت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مجتمع طلای موته از ابتدای فروردین تا پایان مهر، 301 کیلوگرم شمش طلا تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 169 کیلوگرم بود. همچنین میزان تولید این مجتمع نسبت به برنامه (158 کیلوگرم)، 91 درصد افزایش یافت.
مجتمع طلای موته در ماه مهر 70 کیلوگرم شمش تولید کرد که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته (26 کیلوگرم)، 169 درصد رشد نشان می دهد.
این مجتمع در 7 کیلومتری شمال غرب روستای موته از توابع شهرستان برخوار و میمه در استان اصفهان واقع است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
هوای کرج و نظرآباد ناسالم است

هوای کرج و نظرآباد ناسالم است به گزارش خبرنگار مهر ، طبق اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز شاخص کیفیت هوای شهرستان کرج با قرار گرفتن روی عدد 128 برای گروه های حساس ناسالم است.
همچنین شاخص کیفیت هوای شهرستان نطرآباد با قرار گرفتن روی عدد 107 برای گروه های حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.
گفتنی است؛ زمانی که شاخص کیفیت هوا بین اعداد 151 تا 200 قرار بگیرد وضعیت هوا برای همه گروه ها ناسالم می شود.
به همین منظور متولیان امر با توجه به افزایش قابل توجه بیماری های قلبی، ریوی و همچنین افزایش قابل توجه علائم تنفسی در کل جمعیت توصیه می کنند افراد مبتلابه این بیماری ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
نتایج پایش ملی فضای کسب و کار اعلام شد/عقبگرد فضای کسب وکار

نتایج پایش ملی فضای کسب و کار اعلام شد/عقبگرد فضای کسب وکار به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی ایران، نتایج پایش ملی محیط کسب وکار ایران از فعالان اقتصادی که از سوی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران صورت می گیرد، نشان می دهد که در فصل تابستان امسال، فضای کسب و کار بدتر از فصل بهار ارزیابی شده است.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای چهارمین فصل متوالی پایش ملی محیط کسب و کار را طبق قانون بهبود محیط کسب و کار انجام می دهد و در این زمینه مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران به عنوان مرجع تهیه آمار جایگزین مرکز پژوهش های مجلس شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
نصب دوربین های پایش ترافیکی در قائم شهر آغاز شد

نصب دوربین های پایش ترافیکی در قائم شهر آغاز شد به گزارش خبرنگارمهر، علی اکبر حسین زاده، قبل از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای شهر قائم شهر، در خصوص سخنان اخیرش مبنی بر مشکلات ترافیکی قائم شهر، اظهار داشت: ضمن عذرخواهی از رئیس پلیس راهور شهرستان،هفته گذشته فرمانده انتظامی قائم شهر با معاونان خود جلسه ای تشکیل داده و مشکلات ترافیکی شهر را بررسی کردند که از زحمات همه این عزیزان تقدیر می کنیم.
وی با اشاره به ساماندهی دست فروشان سطح قائم شهر، عنوان کرد: پیگیر ایجاد بازارهای محلی در سطح شهر هستیم و بزودی این دست فروشان جابجا خواهندشد.
حسین زاده در ادامه این جلسه از معارفه رسمی دکتر معین پور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
آموزش دختران برای داشتن ازدواج های موفق، اولویت مدیرکل جدید

آموزش دختران برای داشتن ازدواج های موفق، اولویت مدیرکل جدید به گزارش خبرگزاری مهر ، صبح امروز 26 آذرماه آیین تکریم مهناز احمدی مدیرکل سابق و معارفه فرحناز مینایی پور مدیرکل جدید امور زنان و خانواده با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در سالن جلسات وزیر در ساختمان شهید رجایی برگزار شد .
مهناز احمدی در این جلسه به مسائل و مشکلات امور زنان در سال های قبل اشاره و اظهار کرد: جایگاه فعلی زنان شایسته زنان نیست و زنان چنان که باید به نقش خود نپرداخته اند و از مدیریت آنها آنگونه که باید استفاده نمی شود. برای اصلاح باورها باید بیش از پیش تلاش شود. بنابراین تا از باور کهنه تشریفاتی زنان خارج نشویم، نمی توانیم احقاق حقوق آنها را شاهد باشیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
ارایه نقشه راه 76 بندی معدن و صنایع معدنی به مجلس

ارایه نقشه راه 76 بندی معدن و صنایع معدنی به مجلس به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی کرباسیان در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: معدن و صنایع معدنی از جمله مباحث مطرح شده حائز اهمیت در اقتصاد مقاومتی است که بر این اساس، در برنامه دولت دوازدهم نیز این بخش مورد توجه قرار گرفته و رئیس جمهور در سخنرانی خود در مجلس شورای اسلامی و همچنین عملکرد صدروزه دولت کنونی نیز از معدن و صنایع معدنی به عنوان یکی از مباحث مهم یاده کرده اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:با توجه به اولویتی که وزیر صنعت، معدن و تجارت به معدن و صنایع معدنی داده است، از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درخواست شده تا نقشه راه چهارساله را برای این بخش تهیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 29 دقیقه پیش
نقد وبررسی کتاب نگرش هایی به اسلام در مطالعات ادیان برگزار می شود

نقد وبررسی کتاب نگرش هایی به اسلام در مطالعات ادیان برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، جلسه نقد و بررسی کتاب نگرش هایی به اسلام در مطالعات ادیان، با همکاری پژوهشکده مطالعات قرآنی و انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی شنبه دوم دی ماه برگزار خواهد شد.
سخنرانان این نشست نصرت نیل ساز استادیار گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه تربیت مدرس، ابراهیم موسی پور مدیر گروه تاریخ اجتماعی بنیاد دایره المعارف و مهرداد عباسی استادیار دانشکده الهیات و فلسفۀ دانشگاه علوم تحقیقات خواهند بود.
این جلسه شنبه 2 دی 1396 از ساعت 14 الی 16 در سالنِ ادب پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی واقع در خیابان دکتر آئینه وند برگزار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 4 ساعت و 29 دقیقه پیش
چشمه قیر دهلران؛ ثروتی که در دل خاک نهفته است

چشمه قیر دهلران؛ ثروتی که در دل خاک نهفته است خبرگزاری مهر - گروه استان ها: شاید با شنیدن کلمه چشمه ذهن به سراغ آب زلال کشیده شود اما این گزارش از چشمه ای دیگر است.
از دور دست نمایان است، ثروتی که در دل این خاک نهفته است ثروتی به نام نفت خام، جستن در آن نقطه شما را به چشمه می رساند اما نه چشمه آب، این ثروت خدادادی گاهی پسوند آب را از این چشمه می گیرد آن وقت چشمه قیر نامش می شود.
چشمه قیری که در هفت کیلومتری شهرستان دهلران حوضچه ای با قیر روان دارد که به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی و ملی استان ایلام محسوب می شود دمای آب این چشمه 35 درجه سانتی گراد بالای صفر است که از ترکیب مواد نفتی از میادین نفتی زیرزمینی منطقه دهلران سرچشمه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 0 دقیقه پیش
اتمام پروژه های نیمه تمام کرمان در اولویت کار شهرداری قرار گیرد

اتمام پروژه های نیمه تمام کرمان در اولویت کار شهرداری قرار گیرد به گزارش خبرنگار مهر ، محمد فرشاد صبح یکشنبه در آیین برگزاری تودیع و معارفه شهردار کرمان اظهار داشت: شفافیت سرلوحه کار شوراست، همکاری با شهرداری و حمایت از شهردار جوان را اولویت کار شورا است.
وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر کرمان بنا دارد با شفافیت و قانون مداری بستری برای فعالیت شهرداری فراهم کند، افزود: انتظار شورای اسلامی شهر کرمان از شهردار کرمان این است که با استفاده از مدیران و کارکنان دلسوز و مدبر شهرداری، همت شهرداری را صرف اتمام پروژه های نیمه تمام شهرداری کند .
فرشاد بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 20 دقیقه پیش
نماز صبح در 120 مسجد اقامه خواهد شد

نماز صبح در 120 مسجد اقامه خواهد شد به گزارش خبرنگار مهر ، سید قریش موسوی روز یکشنبه در مراسم اجلاس استانی نماز که با حضور جمعی از مسئولان استان در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی و توسعه نماز صبح از سفارشات مقام معظم رهبری و حجت الاسلام قرائتی است که با برنامه ریزی های فرهنگی تلاش شد تا آمار اقامه نماز صبح در مساجد افزایش یابد.
وی بیان کرد: 3 هزار و 700 نفر ساعت دوره آموزشی برای اصناف برگزار شده است و تلاش شد تا احکام نماز و کسب و کار به این افراد ارائه شود.
موسوی در خصوص برگزاری نشست های خانواده در حاشیه اجلاس نماز در استان قزوین گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
برگزاری توسعه دهندگان وب فارسی در وزارت ارتباطات

برگزاری توسعه دهندگان وب فارسی در وزارت ارتباطات به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر ، با ورود فناوری اینترنت در ایران از سال 1372 (1993 میلادی) تا کنون شاهد پیشرفت های خارق العاده ای در این زمینه بوده ایم، به گونه ای که بسیاری از افراد نمی توانند بپذیرند که تنها نزدیک به 25 سال از ورود اینترنت به ایران می گذرد. این فناوری جوان در ایران با بهره گیری از فکر جوان جوانان ایران روز به روز قدم به پیشرفت گذاشت و به مرور زمان وبسایت ها و کسب و کارهای اینترنتی متعددی در ایران آغاز به کار کردند.
در ابتدا اینترنت تنها برای بررسی ایمیل استفاده می شد اما بعد از گذشت دو سال اولین وبسایت فارسی راه اندازی می شود و سپس اولین روزنامه ایرانی وارد محیط ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
جشن ثبت جهانی گلیم شیریکی پیچ

جشن ثبت جهانی گلیم شیریکی پیچ جشن مردمی ثبت جهانی گلیم شیریکی پیچ دارستان در روستای دارستان و در کنارتپه بی بی دن برگزار شد . ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 49 دقیقه پیش
معرفی نمایش های بخش تئاتر دیگر جشنواره تئاتر شهر

معرفی نمایش های بخش تئاتر دیگر جشنواره تئاتر شهر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره تئاتر شهر، حسین یکتا، حسن موذنی، رضا امامی، بابک تن و آریان رضایی اعضا شورای انتخاب بخش تئاتر دیگر که به انواع نمایش های شورایی، پرفورمنس، محیطی و سایر گونه های نمایشی اختصاص دارد با ارزیابی آثار متقاضی حضور در این بخش، 7 نمایش را برای شرکت در جشنواره انتخاب و معرفی کردند.
آثار راه یافته به این بخش شامل:
من امروز، من فردا نوشته و کار سید بهیاد نجفی و طاهره فرقانی.
آذر نوشته و کار حسین توازنی زاده.
دیوار چهارم نوشته و کار شاهد پیوند.
من،تو، او نوشته و کار مصطفی دهشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 49 دقیقه پیش
آفت پژوهش پررنگ شدن گردآوری به جای تالیف است

آفت پژوهش پررنگ شدن گردآوری به جای تالیف است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در این نشست محمد گودرزی دهریزی ابتدا به بیان مراحل تالیف خوب پرداخت و گفت: اندیشیدن درباره ایده یک پژوهش و شکل دهی نقشه ی ذهنی آن از جمله نکات مهمی است که تمام نویسندگان و پژوهش گران همواره بر آن تاکید دارند.
وی با تاکید بر اهمیت ترسیم نقشه ی ذهنی افزود تفاوتی ندارد که نوشته ما یک نوشته خلاق باشد یا یک اثر پژوهشی باید در مورد آن فکر کنیم تا موضوع خام پخته، زوایای مختلف و هدف آن مشخص شود و این مهم را می توانیم با دیگران نیز به اشتراک بگذاریم تا در تنور گفت وگو به نتیجه مورد نظر دست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
طالبان و شبکه حقانی آزادانه در پاکستان فعالیت می کنند

طالبان و شبکه حقانی آزادانه در پاکستان فعالیت می کنند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع نیوز، در نخستین گزارش پنتاگون به کنگره آمریکا پس از اعلام راهبرد جدید این کشور درخصوص آسیای جنوبی، آمده است که پایگاه های گروه های تروریستی در آن سوی خط دیورند ، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کنند.
پنتاگون در گزارش تازه خود افزود که افغانستان با شورشیانی درگیر است که از بیرون این کشور سازماندهی می شوند.
در این گزارش آمده است که در بخش های مرزی افغانستان و پاکستان، گروه های القاعده، شبکه حقانی، لشکر طیبه، تحریک طالبان پاکستان، داعش و جنبش اسلامی ازبکستان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
جشنواره ادبی چهل چراغ فراخوان داد

جشنواره ادبی چهل چراغ فراخوان داد به گزارش خبرگزاری مهر ، انجمن قلم ایران در متن فراخوان جشنواره ادبی چهل چراغ بیان داشته است: تأمل و تحقیق در حوزه ادبیات انقلاب و تبیین و تحلیل ابعاد گوناگون انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با بهره گیری از زبان گویای ادبیات(شعر و داستان) یکی از ضرورت های انکارناپذیری است که متأسفانه تا به امروز آن گونه که درخور این رُخداد عظیم تاریخی است، مورد توجه جدّی ِ هنرمندان و اصحاب قلم قرار نگرفته است.
در آستانه چهل سالگی انقلاب و در راستای پاسخگویی به این ضرورت، انجمن قلم ایران به منظور بازآفرینی هنرمندانه فراز و نشیب های انقلاب اسلامی، و صیانت و پاسداری از این میراث گرانسنگ فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
استعمارگران قصد ایجاد تفرقه بین حوزه و دانشگاه را دارند

استعمارگران قصد ایجاد تفرقه بین حوزه و دانشگاه را دارند خبرگزاری مهر ؛ گروه استان ها- میلاد بیانی نیک: 27 آذرماه، سال روز شهادت شهید آیت اللّه مفتح به عنوان یکی از پیشگامان وحدت حوزه و دانشگاه است.
این شهید والامقام همواره در تحقق اندیشه بلند حضرت امام(ره) برای وحدت دو نهاد مهم حوزه و دانشگاه کوشید و به همین دلیل سال روز شهادت وی به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاری شد، اما وحدت حوزه دانشگاه چیست و این وحدت چه لزومی دارد و چه برکاتی از آن نصیب جامعه اسلامی خواهد شد، مواردی است که در خصوص آن با ابوطالب مختاری هاشم آباد مدیر گروه دروس معارف دانشگاه آزاد اسلامی پردیس و از فعالان دانشگاهی وحدت حوزه و دانشگاه به گفتگو نشستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
حمله جنگنده های سعودی به مراسم عروسی در مأرب /10 نفر شهید شدند

حمله جنگنده های سعودی به مراسم عروسی در مأرب /10 نفر شهید شدند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، جنگنده های رژیم سعودی به ارتکاب جنایت های هولناک خود علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن ادامه می دهند.
بر اساس این گزارش، در ادامه این جنایت ها، جنگنده های سعودی یک مراسم عروسی در شهر مأرب را هدف حملات گسترده خود قرار دادند.
به دنبال این حملات گسترده دستکم 10 زن یمنی به شهادت رسیده و شماری دیگر به شدت زخمی شدند.
این در حالی است که بامداد امروز نیز یک اتوبوس حامل غیرنظامیان یمنی در مأرب هدف حملات جنگنده های سعودی قرار گرفته بود.
از سوی دیگر، جنگنده های سعودی همچنین به بازار حیس در جنوب استان الحدیده یورش بردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
لاریجانی در نشست فوق العاده کمیته فلسطین سخنرانی می کند

لاریجانی در نشست فوق العاده کمیته فلسطین سخنرانی می کند به گزارش خبرنگار مهر ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح فردا در نشست فوق العاده کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی سخنرانی خواهد کرد.
علاوه بر این فردا ظهر نیز رئیس مجلس در نشست سه جانبه (تروئیکا) روسای مجالس عضو اتحادیه بین المجالس اسلامی نیز سخنرانی می کند. این اجلاس در هتل اسپیناس برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 19 دقیقه پیش
طرح هایی که در آموزش و پرورش متوقف شد/ وزرا دنبال برند خود هستند

طرح هایی که در آموزش و پرورش متوقف شد/ وزرا دنبال برند خود هستند به گزارش خبرنگار مهر ، طرح مدرسه هوشمند یا همان هوشمندسازی مدارس از آن دسته طرح هایی است که از زمانی که راه عملیاتی شدن در سیستم آموزش کشور را در پیش گرفت فراز و فرود بسیاری را طی کرد و بعد از گذشت چند سال از مطرح شدن و احساس نیاز به چنین تحولی در امر آموزش در مدارس کشور، به نظر می رسد این راه همچنان هموار نیست. برخی از اولیا می گویند موقع ثبت نام در مدارس از اجرایی بودن این طرح در مدرسه می گویند اما آنها به واقع نمی دانند این طرح در چه ابعاد و با چه تعریفی در مدارس اجرا می شود. حال اینکه این سیستم آنگونه که در ابتدا پیش بینی می شد به سرعت فراگیر نشد و امروز تفاوت بین مدارس محروم از این طرح و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 ساعت و 20 دقیقه پیش
سومین حریق بزرگ تاریخ کالیفرنیا/ توماس یکه تازی می کند

سومین حریق بزرگ تاریخ کالیفرنیا/ توماس یکه تازی می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آتش سوزی نواحی جنوبی ایالت کالیفرنیا که از تاریخ 4 دسامبر (13 آذر) آغاز شده است؛ از دیروز شنبه نام خود را به عنوان سومین حریق بزرگ تاریخ این ایالت، ثبت کرد.
انتظار می رود وزش باد شدید و خشکی هوا که تا پایان هفته دوام دارد؛ بیش از پیش به دامنه حریقی که توماس نام گرفته است، بیفزاید.
این آتش سوزی تاکنون هزار ساختمان را ویران کرده و 18 هزار واحد دیگر را نیز تهدید می کند. شمار افرادی نیز که از بیم جان خود مجبور به فرار شده اند، هزاران نفر عنوان می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
ضرورت هدفگذاری برای ایجاد زیرساخت های اولیه درمان سرطان در استان

ضرورت هدفگذاری برای ایجاد زیرساخت های اولیه درمان سرطان در استان به گزارش خبرنگار مهر ، قاسم جان بابایی شنبه شب در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان 284 تختخوابی یاسوج افزود: توسعه خدمات مرکز قلب و عروق یاسوج از جمله بازکردن قلب از مهمترین اولویت های موجود خدمات رسانی بخش بهداشت و درمان این شهر است.
جان بابایی با بیان اینکه در برخی از بیمارستان های شهرستان گچساران در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت تخت های موجود بازآرایی لازم است، اظهار کرد: در شهرهای یاسوج و دهدشت در زمینه تخت های بیمارستانی با مشکل روبه رو هستیم.
وی افزود: این امید وجود دارد که با بهره برداری از پروژه های درمانی این دو شهر، شاهد افزایش سطح ارائه خدمات باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 40 دقیقه پیش
طرح مسائل فلسفی در قالب رمان/ قلم پیشرو و آینده نگر دیدرو

طرح مسائل فلسفی در قالب رمان/ قلم پیشرو و آینده نگر دیدرو خبرگزاری مهر -گروه فرهنگ: دنی دیدرو نویسنده قرن هجدهمی فرانسه، هم فیلسوف بوده و هم داستان نویس. البته کار خود را در حوزه ادبیات با ترجمه شروع کرده است. با این حال، فیلسوف بودنش را می توان هم از داشتن شمار زیادی از دوستان فیلسوف، و هم داستان هایش متوجه شد.
رمان ژاک قضا قدری و اربابش که بین سال های 1765 تا 1780 نوشته شده، یک رمان بی نظیر، استخوان دار و فلسفی است. این رمان هم قصه است هم فلسفه که می توان با خواندنش کاملا سرگرم شد. داستان این کتاب، مهندسی و کاملا حساب شده است. دیدور کاملا از داشته های فلسفی خود برای نوشتن بهره می برده و از دوستی اش با فلاسفه هم عصر خود از جمله ژان ژاک روسو ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
آزادکاران بیمه رازی همچنان مغضوب متولیان باشگاه هستند

آزادکاران بیمه رازی همچنان مغضوب متولیان باشگاه هستند به گزارش خبرنگار مهر ، تیم کشتی آزاد بیمه رازی به رغم تبلیغات و صرف هزینه های سنگین به خدمت گرفتن ستاره های داخلی و خارجی، ناکامی بزرگی را در جام باشگاه های جهان رقم زد و در همان دور مقدماتی مغلوب تیم ستارگان ساری شد.
مسئولان باشگاه بیمه رازی بعد از این شکست سنگین و تحقیرآمیز صراحتا به اعضای کادر فنی این تیم تاختند و آنها را عامل اصلی ناکامی خواندند. در ادامه گفته شد متولیان این باشگاه به قهرمانی تیم کشتی فرنگی خود در جام باشگاه های جهان چشم دوخته و شاید قهرمانی در این مسابقات بین المللی بتواند کمی از حجم انتقادات و ناراحتی مدیران بکاهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 0 دقیقه پیش
صفحه اول روزنامه های مازندران 26 آذرماه 96

صفحه اول روزنامه های مازندران 26 آذرماه 96 صفحه اول روزنامه های مازندران ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
استرالیا مردی را به اتهام همکاری با کره شمالی بازداشت کرد

استرالیا مردی را به اتهام همکاری با کره شمالی بازداشت کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس استرالیا یکی از اتباع این کشور را که اصالتاً اهل کره جنوبی است به اتهام دور زدن تحریم های پیونگ یانگ بازداشت کرد.
چان هان چوی 59 ساله که در شهر سیدنی سکونت دارد، متهم است که از جانب پیونگ یانگ مامور به انجام معاملات تجاری به ارزش دهها میلیون دلار بوده است که از آن میان می توان به تلاش برای تامین قطعاتی که در ساخت موشک های بالستیک هم استفاده می شود، اشاره کرد.
پلیس استرالیا مدعی است که وی از پیام های رمزنگاری شده برای بحث درباره امکان تامین تسلیحات کشتار جمعی استفاده می کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
سام قریبیان در سریال ورزی بازی می کند/ تصویربرداری در شهرک غزالی

سام قریبیان در سریال ورزی بازی می کند/ تصویربرداری در شهرک غزالی به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا ورزی این روزها در حال کارگردانی سریالی درباره شخصیت های دوران مشروطه از جمله ستارخان و باقرخان است که با نام موقت ایراندخت شناخته می شود.
این سریال بازیگران زیادی دارد که از جمله آنها می توان به حسام نواب صفوی، پندار اکبری سعید نیک پور، شکرخدا گودرزی و سام قریبیان اشاره کرد.
این روزها سعید نیک پور و شکرخدا گودرزی جلوی دوربین هستند و این مجموعه در شهرک غزالی پیگیری می شود.
این سریال لوکیشن های متعددی در شهرک غزالی و کاخ گلستان دارد و مدتی پیش تصویربرداری آن آغاز شده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
11 واحد پرورش آبزی پروری در قزوین تعطیل شد

11 واحد پرورش آبزی پروری در قزوین تعطیل شد راول غلامپور اقدمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مالاشیت گرین یک ماده غیر مجاز در صنعت آبزی پروری است که در صورت مصرف ماهیهای آلوده به این ماده توسط انسان، موجب سرطانزایی، عوارض تنفسی می شود و در صورت آلوده بودن ماهیها، حتی اجازه مصرف به عنوان خوراک دام را نیز ندارند.
وی تصریح کرد از سال 93 تاکنون اداره کل دامپزشکی استان قزوین در راستای ممنوعیت مصرف این ماده تحت عنوان ضدعفونی کننده اقداماتی همچون برگزاری کارگاههای آموزشی برای آبزی پروران، تحویل رایگان ماده ضدعفونی جایگزین، پایش و نمونه برداری از مزارع آبزی پروری را به انجام رسانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
نقاش ایتالیایی: در روزهای سخت مردم فلسطین را تنها نگذاریم

نقاش ایتالیایی: در روزهای سخت مردم فلسطین را تنها نگذاریم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، آلسیا پئلوزی نقاش و روزنامه نگار ایتالیایی که عکس فوزی الجنیدی نوجوان 16 ساله فلسطینی به عنوان سمبل مقاومت قدس را نقاشی کرده است گفت: همبستگی مهم ترین امر در این روزهای سخت فلسطین است.
وی که گزارشگر، منتقد فیلم و طراح لباس نیز است، همچنین اظهار کرد: وقتی عکس پسر فلسطینی که توسط سربازان اسرائیلی برده می شود در شبکه های اجتماعی دیدم، بسیار متاثر شدم و تصمیم گرفتم که آن را نقاشی کنم.
این هنرمند نقاش تاکید کرد: اولین چیزی که به نظرم رسید این بود که رنگ پرچم فلسطین را در وسط تصویر بگذارم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
مسیر پژوهش را بر خلاف جهت پیش می بریم/ پژوهش، جریمه نیست!

مسیر پژوهش را بر خلاف جهت پیش می بریم/ پژوهش، جریمه نیست! شهین اعوانی، پژوهشگر ایرانی حوزه فلسفه، به مناسبت هفته پژوهش درباره جایگاه پژوهش در جامعه ما به خبرنگار مهر گفت: می توان هم با نگاه مثبت و هم با در نظر گرفتن معایب به این موضوع نگریست. مزایای آن این است که بالاخره در موسسات پژوهشی کاری می شود که پشتیبان دانشگاه ها قرار می گیرد و در واقع پشتیبان علم و فرهنگ در جامعه می شود. ولی اگر به صورت فهرست وار بخواهیم به معایب پژوهش در جامعه ما اشاره کنیم، معایب آن در اینجاست که مسیر پژوهش را ما بر خلاف جهت پیش می بریم. ما اول تدریس می کنیم بعد تحقیق، یعنی اول معلم هستیم و بعد پژوهشگر. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 ساعت و 39 دقیقه پیش
جباری چاره ای جز جدایی از استقلال ندارد

جباری چاره ای جز جدایی از استقلال ندارد به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی جباری که چندی پیش جلسه ای با سرمربی استقلال داشت، بعد از دیدارش با وینفرد شفر گفت: شفر نقشی در جدایی من نداشت که بخواهد مرا بازگرداند . همین جمله کوتاه نشان می دهد مشکل جباری در باشگاه استقلال پیچیده تر از آن است که تصور می شود.
هافبک باتجربه آبی پوشان در ابتدای فصل با سر و صدای زیادی جذب این تیم شد و در حالی توانست در چند بازی برای این تیم به میدان برود که قبل از آن شایعات زیادی در خصوص مصدومیت وی مطرح شده بود. جباری قبل از جدایی منصوریان به همراه رحمتی با یک پیامک از حضور در تمرین منع شد و پس از جدایی منصوریان گرچه مشکل رحمتی حل شد و به تمرین بازگشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 0 دقیقه پیش
استعلامی که برای کمیته المپیک دردسرساز شد/ابهام درپاسخ معاون مجلس

استعلامی که برای کمیته المپیک دردسرساز شد/ابهام درپاسخ معاون مجلس به گزارش خبرنگار مهر ، اولین اقدامی که کمیته ملی المپیک برای برگزاری انتخابات 25 دی ماه خود انجام داد، گرفتن استعلام در مورد برگزاری نحوه انجام انتخابات بود و اینکه با توجه به عدم تصویب اساسنامه جدید توسط هیات وزیران، تکلیف چیست و آیا امکان برگزاری انتخابات با اساسنامه فعلی وجود دارد؟
امیدوار رضایی، معاون امور قوانین مجلس در پاسخ به این نامه بر بلامانع بودن برگزاری انتخابات طبق اساسنامه فعلی تاکید کرد. (اساسنامه فعلی کمیته ملی المپیک مصوبه سال 1392 مجمع عمومی این کمیته و کمیته بین المللی المپیک را دارد اما فاقد مصوبه هیات وزیران است) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 10 دقیقه پیش
روسیه و چین آخرالزمان بیت کوین را مهندسی می کنند

روسیه و چین آخرالزمان بیت کوین را مهندسی می کنند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، ساکسوبانک پیش بینی کرد مسکو و پکن می خواهند بیت کوین را ممنوع کنند که این باعث سقوط این ارز دیجیتال در سال آینده خواهد شد. این بانک برای پیش بینی های غافل گیرکننده خود که در دسامبر هر سال منتشر می شود معروف است.
ساکسوبانک پیش بینی کرد که در سال 2018 قیمت بیت کوین تا 60 هزار دلار اوج می گیرد و سرمایه بازار آن از 1 تریلیون دلار فراتر خواهد رفت. پس از آن روسیه و چین به هم می پیوندند تا به آن حمله کنند.
این بانک دانمارکی پیش بینی کرد ظهور بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال یکی از پدیده های بسیار ویژه بازارهای مالی در سال های اخیر بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 10 دقیقه پیش
چین به ناک اوت کردن پترودلار نزدیک می شود

چین به ناک اوت کردن پترودلار نزدیک می شود به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشا تودی، به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان انرژی جهان، چین پنجمین اجرای آزمایشی تجارت قراردادهای خرید نفت با پشتوانه یوآن را به پایان رساند. از انجام این عملیات به عنوان به چالش کشیدن دلار توسط پکن یاد شده است.
طبق اعلام بلومبرگ انگلیسی، که به بیانیه ای از این بورس چینی اشاره کرده است، 149 عضو بورس بین المللی انرژی شانگهای، 647930 معامله به صورت تمرینی انجام داده اند که ارزش کل آن 268.2 میلیارد یوآن بوده است. این بیانیه اضافه می کند که پس از انجام این آزمایش، همه چیز با لیست ملزومات معاملات اوراق پیش خرید نفت، مطابقت داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 10 دقیقه پیش
هفته پژوهش آب رفت/ دست اندازهای فناوری تمام نشدنی است

هفته پژوهش آب رفت/ دست اندازهای فناوری تمام نشدنی است به گزارش خبرگزاری مهر - گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا؛ آذرماه هر سال، در روزهای پاییزی، بازار دستاوردهای پژوهشی گرم است به طوریکه محصولات و نمونه های اولیه حاصل تحقیقات علمی محققان در نمایشگاه ملی هفته پژوهش در معرض دید قرار می گیرد.
محققان کشورمان همواره درصدد هستند تا تحقیقات خود را به نتیجه برسانند و آن را طوری به نمایش بگذارند که بتوانند سرمایه گذار جذب کنند و درآمدی از تحقیقات خود بدست بیاورند. به همین دلیل نمایشگاه هفته پژوهش را می توان اوج نمایش دستاوردهای فناورانه تلقی کرد.
یک هفته یا چند روز! ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
خطر ایجاد شوک تورمی/مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به1500 تومان است

خطر ایجاد شوک تورمی/مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به1500 تومان است به گزارش خبرنگار مهر ؛ در پی تقدیم لایحه بودجه 97 به مجلس بحث هایی حول محور افزایش قیمت حامل های انرژی در فضای رسانه ها شکل گرفت. تنور این گپ و گفت ها هنوز داغ بود که احتمال افزایش قیمت بنزین از اول دی ماه سال جاری مطرح شد. طبق این خبر که از سوی یک مقام مسوول در سازمان برنامه و بودجه مطرح شد، احتمال دارد نرخ بنزین از هزار تومان به هزار و 500 تومان افزایش یابد. در همین حین بیژن زنگنه، وزیر نفت اعلام کرد که افزایش قیمت حامل های انرژی در لایحه بودجه 97 دیده شده است اما میزان و چگونگی آن دقیقا مشخص نیست و هنوز قراری بر افزایش قیمت از زمان مشخصی وجود ندارد و ین طرح نیازمند بررسی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
اجرای سراسری بیمه بیکاری از طریق کاریابی های منتخب

اجرای سراسری بیمه بیکاری از طریق کاریابی های منتخب بابک هاشمی پور در گفتگو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه 32 تصدی گری غیرحاکمیتی در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد که قرار است تمام این تصدی گری ها به کاریابی ها واگذار شود گفت: یکی از همین امور، تفویض بیمه بیکاری به کاریابی ها است که پیش از اجرای سراسری، این طرح در دو استان کشور به صورت آزمایشی اجرایی شد.
وی افزود: با توجه به اجرای موفق طرح بیمه بیکاری در استان های اجرا شده، قرار است کمیته ای با حضور دستگاه های مرتبط از جمله تامین اجتماعی و کاریابی ها تشکیل و در مورد نحوه واگذاری این تصدی گری ها به ویژه بیمه بیکاری به کاریابی ها به طور مشخص تصمیم گیری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
سرنوشت پزشک خانواده چه می شود/ مراقب سلامت مردم هستیم

سرنوشت پزشک خانواده چه می شود/ مراقب سلامت مردم هستیم دکتر علیرضا رئیسی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهارداشت: در سال 95 برای برنامه پزشک خانواده شهری بالغ بر 2200 میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده بود که متاسفانه این بودجه در سال 96 نصف شد و به 1000 میلیارد تومان رسید.
وی با انتقاد از عدم تخصیص همین بودجه اندک با گذشت 9 ماه از سال 96، افزود: متاسفانه تاکنون کمتر از 30 درصد از این بودجه را تخصیص داده اند.
بودجه بهداشت نصف شد
معاون وزیر بهداشت با اشاره به بودجه حوزه بهداشت در سال 97، ادامه داد: برای سال آینده هم به رغم رایزنی هایی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 40 دقیقه پیش
حمله جنگنده های سعودی به اتوبوس مسافران در استان مأرب یمن

حمله جنگنده های سعودی به اتوبوس مسافران در استان مأرب یمن به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، جنگنده های متجاوز ائتلاف سعودی یک اتوبوس حامل مسافران را در منطقه حریب القرامیش در استان مأرب یمن هدف حمله قرار دادند.
بر اساس این گزارش، خبرها از کشته و زخمی شدن چند نفر در این حمله حکایت دارد.
گفتنی است که رژیم سعودی نزدیک به سه سال است با همراهی چند کشور عربی دیگر وابسته به خود تجاوز به یمن را آغاز کرده است.
در طول این تجاوز هزاران نفر از مردم یمن شهید و زخمی و خسارات زیادی نیز به زیرساخت های این کشور وارد شده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 30 دقیقه پیش
نگرانی پنتاگون از درگیری جنگنده های روس و آمریکایی در آسمان سوریه

نگرانی پنتاگون از درگیری جنگنده های روس و آمریکایی در آسمان سوریه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا نسبت به احتمال بروز درگیری میان جنگنده های روس و آمریکایی در آسمان سوریه ابراز نگرانی کرد.
وزارت دفاع آمریکا درباره خطر وقوع درگیری بین هواپیماهای جنگنده روسیه و آمریکا در آسمان سوریه ابراز نگرانی کرد که ممکن است به تنش دیپلماتیک جدی بین دو کشور تبدیل شود.
گفتنی است که وزارت دفاع روسیه پیش از این اعلام کرده بود که حضور جنگنده های آمریکا در سوریه غیرقانونی است.
در همین راستا، ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
قطر بر آمادگی برای حل بحران با 4 کشور عربی از طریق گفتگو تاکیدکرد

قطر بر آمادگی برای حل بحران با 4 کشور عربی از طریق گفتگو تاکیدکرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی نخست وزیر و وزیر کشور قطر بر آمادگی این کشور برای حل بحران قطر از طریق گفتگویی که به حاکمیت دوحه لطمه وارد نمی کند، تاکید کرد.
وی همچنین بر مخالفت دوحه با هرگونه اقدامات برای اعمال قیمومیت بر قطر یا دخالت در امور داخلی این کشور تاکید نمود.
نخست وزیر قطر افزود که محاصره این کشور تمام قوانین و اصول روابط بین کشورها را نقض کرده تا به این ترتیب به دوحه برای دست کشیدن از اصول و حاکمیت خود فشار وارد کند و قطر را به کشوری وابسته تبدیل کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 10 دقیقه پیش
تظاهرات هزاران نفر در فلسطین اشغالی علیه پرونده فساد نتانیاهو

تظاهرات هزاران نفر در فلسطین اشغالی علیه پرونده فساد نتانیاهو به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، هزاران نفر در فلسطین اشغالی برای سومین هفته متوالی روز شنبه با تجمع در مرکز تل آویو، پیگرد قضایی و استعفای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و افراد فاسد در دولت وی را خواستار شدند.
گفتنی است که این نخستین باری نیست که ساکنان سرزمین های اشغالی اعتراض خود را به فساد نتانیاهو و پیشرفت کند پرونده وی ابراز می کنند.
نتانیاهو مدتهاست متهم به چند فساد مالی بوده و بارها از سوی پلیس مورد بازجویی قرار گرفته است.
این در حالیست که افکار عمومی و سیاستمداران این رژیم وی را به استعفا دعوت می کنند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
لزوم چاره اندیشی برای حل مسائل اجتماعی

لزوم چاره اندیشی برای حل مسائل اجتماعی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازصدا و سیما، علی ربیعی با حضور در برنامه نگاه یک با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار در بودجه به طور ملموس و مشخص به موضوع رفع فقر و ایجاد اشتغال پرداخته شده است، افزود: پیش بینی شد بازنشستگان صنایع فولاد برای سال آینده مشکلی نداشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در زمینه آمار اشتغال و نرخ بیکاری معمولا مناقشات آماری داریم، گفت: مطالعات ما نشان می دهد افرادی که کمتر از 16 ساعت کار می کنند حدود سه و سه دهم درصد هستند.
ربیعی با بیان اینکه روش محاسبه فقر در جهان متفاوت است، افزود: مهمتر از رقم دقیق تعداد فقرا ، شیوه توانمندسازی آنان است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
افزایش مستمری معلولان متناسب با تورم

افزایش مستمری معلولان متناسب با تورم به گزارش خبرنگار مهر ، انوشیروان محسنی بندپی شامگاه شنبه در همایش تجلیل از معلولان شهرستان های غرب استان تهران که با حضور محمد محمودی شاه نشین، نماینده شهرستان های ملارد، شهریار و قدس در شهرستان شهریار، برگزار شد، طی سخنانی با بیان این که میزان مستمری مددجویان بهزیستی متناسب با رشد تورم افزایش می یابد، گفت: تامین مالی جامعه معلولان از اهداف مهم سازمان بهزیستی است.
وی تنگناها و مشکلات جامعه در حمایت از معلولان را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: در حال حاضر اقدامات خوبی از سوی دولت در راستای حمایت از معلولان صورت پذیرفته، که باید با تلاش همه جانبه و بهره گیری از ظرفیت های موجود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 40 دقیقه پیش
محمد بن سلمان مرد سال شکست در خاورمیانه است

محمد بن سلمان مرد سال شکست در خاورمیانه است به گزارش خبرگزاری مهر ،حمید بعیدی نژاد در یادداشتی در کانال تلگرامی اش نوشت: نشریه ایندیپندنت در مقاله ای مهم محمد بن سلمان شاهزاده ی عربستان را به عنوان مرد سال 2017 در خاورمیانه معرفی کرده است، اما نه به اعتبار موفقیت هایش بلکه به خاطر شکست های او، کسی که سیاست خارجی او در خاورمیانه در طول این سال میلادی با ناکامی روبرو بوده است.
مهم ترین محورهای این یادداشت به شرح زیر است:
-نتایج تمامی سیاست های بن سلمان در عرصه های مهم خارجی در خاورمیانه دقیقاً عکس چیزی شد که منظور نظر وی بود. باقدرت رسیدن پدرش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 50 دقیقه پیش
صعود اتلتیکو مادرید به رده دوم با شکست آلاوس

صعود اتلتیکو مادرید به رده دوم با شکست آلاوس به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم فوتبال اتلتیکو مادرید شنبه شب در ورزشگاه خانگی خود به مصاف آلاوس رفت و این تیم پایین جدولی را با شکست یک بر صفر بدرقه کرد.
نیمه نخست این بازی بدون گل خاتمه یافت. آلاوس تا اواسط نیمه دوم نیز مقاومت کرد اما در دقیقه 74 فرناندو تورس توپی که از راست فرستاده شده بود را روی تیر دوم قطع کرد تا قفل دروازه مهمان را باز کند.
شاگردان سیمئونه با این برد 36 امتیازی شدند و به رده دوم جدول صعود کردند. والنسیا در جایگاه سوم جدول ایستاد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 0 دقیقه پیش
چهارمین جشن سالانه موسیقی ما

چهارمین جشن سالانه موسیقی ما چهارمین جشن سالانه موسیقی ما شامگاه شنبه در تالار وحدت برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 9 دقیقه پیش
نشست های شورای اداری از فضای یک جلسه سخنرانی خارج شود

نشست های شورای اداری از فضای یک جلسه سخنرانی خارج شود به گزارش خبرنگار مهر ، سید اسماعیل موسوی عصر شنبه در نشست شورای اداری شهرستان دیر اظهار داشت: معیشت مردم و ته لنجی موضوعی است که سال ها است با آن درگیر هستیم و ما مسئولان وظیفه داریم که این دغدغه به حق مردم را ساماندهی کنیم.
مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر با تاکید بر لزوم رفع مشکلات لنج داران خاطرنشان کرد: لنج داران و دریانوردان می بایست بدون دغدغه نیازهای جامعه را تامین کنند.
وی افزود: با تلاش مسئولان از جمله استاندار وقت و رایزنی در حوزه های مختلف ایین نامه ای برای حل مشکلات لنج داران صادر شد که ضعف هایی دارد که امیدوارم به زودی این فضا تغییر کند و لنج داران بتوانند بدون دغدغه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
حشد شعبی ضامن امنیت عراق است/ پیامدهای عدم حمایت از قدس

حشد شعبی ضامن امنیت عراق است/ پیامدهای عدم حمایت از قدس خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل - سمیه خمارباقی: امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه اخیرا میزبان نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق بود، وی طی نشست خبری با بارزانی از عراق خواست همه گروه های نظامی در این کشور از جمله حشد شعبی منحل شوند.
این اظهار نظر رئیس جمهوری فرانسه در حالی مطرح می شود که نیروهای حشد شعبی بخشی از نیروهای مسلح قانونی عراق و تحت نظر حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراقی است. از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب در سخنرانی خود قدس را رسما به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 29 دقیقه پیش
یکشنبه، فروش طرح روزانه ترافیک ممنوع است

یکشنبه، فروش طرح روزانه ترافیک ممنوع است به گزارش خبرگزاری مهر ، رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با توجه به وضعیت آلودگی هوا در شهر تهران در کمیسیون ویژه آلودگی هوا مقرر شد فردا، طرح ترافیک به طرح زوج و فرد گسترش پیدا کند.
وی افزود: بر این اساس رانندگانی مجوز ورود به طرح زوج و فرد را دارند که دارای مجوز طرح ترافیک باشند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: ساعت اجرای این طرح از 6:30 صبح آغاز شده و تا 19 عصر ادامه دارد. همچنین فردا فروش طرح روزانه ترافیک ممنوع است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 40 دقیقه پیش
حمله بالگردهای سعودی به صعده/هدف قرار دادن مواضع مزدوران در نهم

حمله بالگردهای سعودی به صعده/هدف قرار دادن مواضع مزدوران در نهم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، بالگردهای آپاچی عربستان سعودی طی ساعات گذشته منطقه الاجاشر و خلیفا در استان صعده یمن را با بیش از 80 موشک هدف قرار دادند.
منابع یمنی اعلام کردند هواپیماهای رژیم سعودی سی و هفت نوبت منطقه کتاف را در استان صعده هدف حملات خود قرار داده اند.
از سوی دیگر، ارتش یمن با شلیک موشک زلزال1 مواضع مزدوران سعودی را در منطقه نهم هدف قرار داد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 50 دقیقه پیش
هلیچی از صنعت نفت آبادان جدا شد

هلیچی از صنعت نفت آبادان جدا شد به گزارش خبرنگار مهر ، هلیچی پس از برگزاری جلسه با مدیرعامل باشگاه نفت و سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت تفاضای خود برای دریافت رضایتنامه برای جدایی از این تیم را گرفت.
سوشا مکانی دروازه بان قرضی تیم میوندالن نروژ و طالب ریکانی از بازیکنان پیشین تیم استقلال خوزستان از جمله بازیکنانی هستند که فراز کمالوند سرمربی نفتی ها آنها را برای بازی در تیمش در نیم فصل دوم انتخاب کرد. این دو بازیکن این روزها در تمرینات نفتی ها حضور دارند.
کمالوند روی جذب چند بازیکن دیگر هم تمرکز کرده، ولی این مربی قرار است چند بازیکن را هم کنار بگذارد، بازیکنانی مثل ناصر سالاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
بودجه نهادهای فرهنگی در سال آینده افزایش می یابد

بودجه نهادهای فرهنگی در سال آینده افزایش می یابد به گزارش خبرنگار مهر ، رقیه یادگاری روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در اراک، با اشاره به لایحه بودجه سال 97 اظهار داشت: بودجه سالانه ویژگی های بسیاری دارد که بودجه ریزی عملیاتی یکی از ارکان مهم این برنامه محسوب می شود و اولویت های برنامه ریزی بودجه سال 97، حوزه های آب، محیط زیست، حمل و نقل ریلی، اشتغال، رسیدگی به بافت های فرسوده و یارانه تعیین شده است .
وی افزود: بودجه سال 97 مبتنی بر عملکرد، اهداف و قیمت تمام شده مشخص و تامین منابع به سمت اهداف اولویت دار سوق پیدا می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
برگزاری 20کارگاه آموزشی با محوریت حفظ محیط زیست در سرای محلات

برگزاری 20کارگاه آموزشی با محوریت حفظ محیط زیست در سرای محلات به گزارش خبرگزاری مهر ، امیر جاوید پور معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با تاکید بر اینکه از جمله مشکلات کنونی کلانشهر تهران آلودگی هوا و کمبود منابع آبی است، گفت: آموزش و آگاهی هرچه بیشتر مردم عاملی تاثیرگذار در امر صیانت و نگهداشت محیط زیست شهری است، و بی تردید ارتقای سطح بهداشت محیط زیست شهری و رهایی از آلودگی های خاص کلانشهرها، در گرو تعامل دو سویه ی شهروندان و مدیریت شهری و مشارکت همه جانبه آنها در اداره امور شهر میسر خواهد شد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21 با بیان نقش و تاثیر فزاینده آموزش در ایجاد، تغییر و ترویج عادت ها، هنجارها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
صادرات کالا از خراسان شمالی 104 درصد افزایش یافت

صادرات کالا از خراسان شمالی 104 درصد افزایش یافت به گزارش خبرنگار مهر ، محمد صمدی بعدازظهر شنبه در نشست مشترک اعضای هیئت تجاری و سرمایه گذاری کشور ترکیه با تجار و بازرگانان خراسان شمالی اظهار کرد: طی هشت ماه نخست امسال از این استان 398 هزار تن کالا به ارزش 87 میلیون و 700 هزار دلار صادر شد که نسبت به سال گذشته 104 درصد رشد دارد .
صمدی با اشاره به میزان صادرات و واردات کالاها و محصولات از استان به کشور ترکیه، بیان کرد: طی هشت ماه امسال سه میلیون و 321 هزار و 951 دلار کالا شامل محصولات فولادی، کشاورزی و سایر کالاها به وزن 6 میلیون و 26 هزار کیلو از این استان به کشور ترکیه صادرشده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 10 دقیقه پیش
علیرضا کریمی خادم بارگاه منور امام هشتم(ع) شد

علیرضا کریمی خادم بارگاه منور امام هشتم(ع) شد به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا کریمی کشتی گیر پهلوان ایرانی که در مسابقات جهانی از مواجه با حریف اسرائیلی خودداری کرده بود با حکم تولیت آستان قدس رضوی خادم بارگاه منور امام هشتم (ع) شد.
وی حکم خود را شنبه شب در تشرف به بارگاه منور رضوی از حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دریافت کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 16 ساعت و 10 دقیقه پیش
حمایت مجلس از افزایش کمیت و کیفیت محصولات ارگانیک در کشور

حمایت مجلس از افزایش کمیت و کیفیت محصولات ارگانیک در کشور به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن بیگلری زاده در بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک اظهار داشت: این دوره از نمایشگاه نسبت به سه دوره قبل بسیار با شکوه تر برگزار شده است. افزایش تعداد مراجعه کنندگان، تنوع و کیفیت محصولات عرضه شده نشان دهنده سعی و تلاش عوامل زیربط است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: نمایشگاه محصولات ارگانیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که مستقیم با سلامت جامعه در ارتباط است.
وی افزود: باید به گونه ای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کرد که مردم از اهمیت محصولات ارگانیک آگاهی پیدا کنند و با ارزش غذایی این محصولات آشنا شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 19 دقیقه پیش
میزبانی بجنورد در رقابت های لیگ دسته سه کشور

میزبانی بجنورد در رقابت های لیگ دسته سه کشور حسین جعفر زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مسابقات لیگ دسته 3 کشور با حضور 30 تیم به صورت رفت وبرگشت انجام خواهد گرفت که در هر گروه 10 تیم حضور دارند و هر تیم 10 بازی خواهند داشت و درنهایت 5 تیم به لیگ دسته 2 کشور صعود می کند.
جعفرزاده افزود: همچنین تیم اول هر گروه مستقیم و تیم های دوم هر گروه با بهترین تیم سوم گروه ها در بازی پلی آف مسابقه می دهند که درنهایت به لیگ دسته دو صعود خواهند کرد .
به گفته وی تیم پیام بجنورد در حالی راهی این رقابت ها می شود که تا 28 آذرماه لیست نهایی بازیکنان منتشر می شود و هم اکنون حدود سه ماهی است که 30 بازیکن تمرینات منسجم خود را آغاز کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 20 دقیقه پیش
هزینه 50 درصدی درآمدهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حوزه کارکنان

هزینه 50 درصدی درآمدهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حوزه کارکنان به گزارش خبرنگار مهر ، قاسم جان بابایی شنبه شب در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) شهر دهدشت افزود: در صورت تبدیل وضعیت و پرداخت حقوق و مزایا از بودجه جاری بسیاری از مشکلات موجود دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برطرف می شود.
جان بابایی از پرداخت حقوق و مزایای چهار هزار نیروی روزمزد، قراردادی و طرح از محل منابع داخلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد و از آن به عنوان یکی از مهمترین مشکلات این دانشگاه یاد کرد.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به پروژه های بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه، بر تسریع در ساخت و تکمیل پروژه های بخش بهداشت و درمان این شهرستان تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 20 دقیقه پیش
تعامل شهرداری با هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی و مدیریت پسماند

تعامل شهرداری با هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی و مدیریت پسماند به گزارش خبرگزاری مهر ، جلسه هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی و مدیریت پسماند ایران در شهرداری منطقه با حضور رحمان زاده برگزار شد.
شهردار منطقه در این جلسه به سوابق علمی و اجرایی خود در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در زمینه آنالیز فیزیکی و شیمیائی پسماندهای شهر تهران اشاره کرد و گفت : توانایی انجام آنالیزهای فیزیکی و شیمیایی پسماند کشور توسط انجمن مذکور به عنوان یک بخش خصوصی در حوزه مدیریت پسماند ایران وجود دارد .
رحمان زاده پس از هم اندیشی با اعضای هیئت مدیره این انجمن پیشنهاداتی به شرح ذیل ارائه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 20 دقیقه پیش
نظرخواهی از شهروندان در ایستگاه های منتخب مترو

نظرخواهی از شهروندان در ایستگاه های منتخب مترو به گزارش خبرگزاری مهر ، هدف از اجرای این طرح، صرفاً نظرخواهی از مسافران نیست و به نوعی درنظر دارد افکار عمومی را با موضوعات مرتبط با حمل ونقل عمومی درگیر کند.
شکل اجرایی طرح نیز به این نحو است که در ایستگاه های منتخب مترو، چهار سؤال درباره اداره بهتر شهر در حوزه حمل و نقل عمومی با پاسخ های کوتاه بله یا خیر، از مردم پرسیده می شود.
حل مشکل ترافیک، کاهش آلودگی هوا، بهبود خدمات مترو ، روش های تأمین بودجه مورد نیاز برای خرید واگن ها و تامین درآمدهای پایدار برای گسترش متروی تهران از جمله محورهای سؤالات این نظرخواهی است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 29 دقیقه پیش
مدارس پیش دبستانی و ابتدایی تهران فردا تعطیل شد

مدارس پیش دبستانی و ابتدایی تهران فردا تعطیل شد به گزارش خبرگزاری مهر ، با تصویب کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی و مهد کودک غیر از فیروزکوه و دماوند تعطیل اعلام شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 49 دقیقه پیش
یزد به عنوان پایلوت توسعه دوچرخه سواری کشور معرفی شود

یزد به عنوان پایلوت توسعه دوچرخه سواری کشور معرفی شود به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی جمالی نژاد در کارگاه تخصصی مدیریتی توسعه دوچرخه سواری در شهر جهانی یزد با تأکید بر استفاده از حمل و نقل پاک و سبز اظهار داشت: یزد با بهره مندی از شاخص های تاریخی و فیزیکی باید به عنوان پایلوت توسعه دوچرخه سواری در کشور مطرح شود.
وی با اشاره به اینکه هلند و بسیاری از کشورهای جهان اقدامات بسیار خوبی در حوزه دوچرخه سواری همگانی داشته اند و به سمت و سوی حمل و نقل پاک و سبز و استفاده بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی و دوچرخه سواری رفته اند، افزود: در کشور ما نیز یزد را به عنوان شهر دوچرخه ها می شناسند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 50 دقیقه پیش
قصه های برتر جشنواره قصه گویی کانون پرورش فکری کتاب می شود

قصه های برتر جشنواره قصه گویی کانون پرورش فکری کتاب می شود رضا قمرزاده در حاشیه نشست خبری بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در یزد در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر آموزش مربیان و قصه گویان کانون و به روز رسانی اطلاعات آنها اظهار داشت: آموزش مربیان و قصه گویان کانون در قالب برنامه های مختلف، در دستور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.
وی بیان کرد: در ایام جشنواره ها معمولا نشست های تخصصی با موضوع قصه گویی برگزار می شود و حضور مربیان در این کارگاه ها در به روز رسانی دانش آنها بسیار اثرگذار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 ساعت و 0 دقیقه پیش
60 درصد دستفروشان گرگانی خانم هستند/ گسترش بازارچه ها تا شب عید

60 درصد دستفروشان گرگانی خانم هستند/ گسترش بازارچه ها تا شب عید به گزارش خبرنگار مهر ، چندی پیش در زمانی که مسابقات آسیایی کبدی در شهر گرگان در حال پیگیری بود، برخورد نیروهای سد معبر با یک خبرنگار که از زنی سبزی فروش حمایت می کرد، خبرساز شد و همین موضوع دستمایه ای شد که شورای شهر گرگان در بیست و هشتمین جلسه خود که شامگاه شنبه برگزار شد، به این موضوع بپردازد.
محمد ابراهیم جرجانی، عضو شورای شهر گرگان در این خصوص اظهار کرد: نوع برخورد و اتفاقی که افتاده از نظر مردم مناسب نیست باید این قضیه توسط شهرداری مدیریت شود وگرنه ممکن است شاهد اتفاقات ناگوار در این زمینه باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 0 دقیقه پیش
ناپولی دوباره صدرنشین سری آ ایتالیا شد

ناپولی دوباره صدرنشین سری آ ایتالیا شد به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم های فوتبال تورینو و ناپولی شنبه شب دیدار خود را در چارچوب هفته هفدهم رقابتهای سری آ ایتالیا برگزاری کردند که در پایان ناپولی پیروزی ارزشمند 3 بر یک را از آن خود کرد.
کالیدو کولیبالی (4)، پیوتر زیلنسکی (25) و مارک همسیک (30) در این بازی برای ناپولی گلزنی کردند. تنها گل تیم میزبان را نیز آندره آ بلوتی در دقیقه 64 به ثمر رساند.
همسیک با گلی که در این مسابقه به ثمر رساند با مارادونا به طور مشترک بهترین گلزن تاریخ ناپولی شد.
شاگردان مائوریسیو ساری با این برد 42 امتیازی شدند و بار دیگر صدرنشین سری آ ایتالیا شدند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 9 دقیقه پیش
رئال مادرید قهرمان جام باشگاه های جهان شد/رکورد تازه برای رونالدو

رئال مادرید قهرمان جام باشگاه های جهان شد/رکورد تازه برای رونالدو به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم های فوتبال رئال مادرید و گرمیو برزیل دیدار نهایی رقابتهای جام باشگاههای جهان را روز شنبه در امارات برگزار کردند که در پایان شاگردان زیدان با حساب یک بر صفر از سد حریف خود گذشتند.
تنها گل بازی را کریستیانو رونالدو در دقیقه 53 روی یک ضربه کاشته دیدنی به ثمر رساند.
رونالدو به نخستین بازیکنی تبدیل شد که در دو فینال متوالی جام باشگاه های جهان گلزنی کرده است.
رئال مادرید سال گذشته نیز این تورنمنت را فتح کرده بود و به رکورد دو قهرمانی متوالی دست پیدا کرد.
در دیدار رده بندی این مسابقات نیز تیم پاچوکا مکزیک 4 بر یک الجزیره امارات را شکست داد و سوم شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 10 دقیقه پیش
آتش سوزی در یک مرکز تجاری در سه راه امین حضور

آتش سوزی در یک مرکز تجاری در سه راه امین حضور سید جلال ملکی در گفتگو با خبرگزاری مهر ، با اعلام خبر آتش سوزی در یک مرکز تجاری در سه راه امین حضور درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 19:15 امروز آتش سوزی در یک مرکز تجاری در خیابان ری، سه راه امین حضور به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی همراه با امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند .
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل آتش سوزی پاساژ تجاری بود که در طبقه همکف آن یک مغازه به وسعت حدوداً 30 متر که بیشتر لوازم خانگی بزرگ مانند تلویزیون، یخچال و اجاق گاز در آن وجود داشت، دچار آتش سوزی شده بود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 17 ساعت و 50 دقیقه پیش
نخست وزیر ترکیه به بنگلادش می رود

نخست وزیر ترکیه به بنگلادش می رود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، دفتر مطبوعاتی نخست وزیر ترکیه امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که بنعلی ایلدریم بنا به دعوت شیخ حسینه همتای بنگلادشی خود هفته جاری به این کشور سفر خواهد کرد.
ایلدریم 19 و 20 دسامبر سال جاری (28 و 29 آذر ماه) در داکا پایتخت بنگلادش با مقامات بلندپایه این کشور دیدار خواهد کرد.
انتظار می رود در این سفر روابط میان دو کشور، مسائل مهم منطقه ای از جمله بحران مسلمانان روهینگیا مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 50 دقیقه پیش
محمود عباس درباره تصمیم ترامپ با وزیر خارجه قطر رایزنی کرد

محمود عباس درباره تصمیم ترامپ با وزیر خارجه قطر رایزنی کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در دوحه دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش؛ محور رایزنی محمود عباس با وزیر خارجه قطر تبعات تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره قدس بود. مذاکرات درباره تصمیم ترامپ و مخاطراتی است که شهر قدس را تهدید می کند.
شایان ذکر است که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر امروز وارد دوحه شد و قرار است با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز دیدار و گفتگو کند.
این سفر در راستای تحرکات دیپلماتیک محمود عباس ضد تصمیم ترامپ درباره قدس است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 0 دقیقه پیش
دروازه بان برزیلی در تمرین تراکتورسازی حاضر شد

دروازه بان برزیلی در تمرین تراکتورسازی حاضر شد به گزارش خبرنگار مهر ، تمرین امروز تراکتورسازان در حالی برگزار شد که چند بازیکن جدید از جمله یک دروازه بان برزیلی در این تمرین حضور داشتند .
جوردی آلمیدا نام دروازه بان برزیلی است که به جمع سرخپوشان تبریز اضافه شده و در تمرین امروز این تیم حاضر شد .
تراکتورسازان در نیم فصل اول لیگ برتر در خط دروازه با مشکلات زیادی مواجه بودند و با اشتباهات فرزین گروسیان چند امتیاز مهم را از دست دادند . ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
وزیر دفاع فرانسه با رئیس جمهور مصر دیدار کرد

وزیر دفاع فرانسه با رئیس جمهور مصر دیدار کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دِیلی نیوز، فلورانس پارلی (Florence Parly) وزیر دفاع فرانسه امروز شنبه با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار کرد.
طرفین در این دیدار با بررسی روابط فیمابین بر لزوم گسترش مناسبات میان قاهره و پاریس در همه زمینه ها به ویژه در حوزه همکاری های نظامی تأکید کردند.
وزیر دفاع فرانسه در این دیدار تلاش های مصر در مسیر مبارزه با تروریسم را ستود و بر همکاری کشورش با قاهره در این راه تأکید کرد.
یکی از اهداف این دیدار اتخاذ آمادگی های لازم برای سفر آتی امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به مصر اعلام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 10 دقیقه پیش
کشف 27 هزار لیتر سوخت قاچاق در کنگاور

کشف 27 هزار لیتر سوخت قاچاق در کنگاور سرهنگ علیرضا مرزبانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر ورود یک محموله سوخت قاچاق به شهرستان کنگاور، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پس از کنترل محورهای ورودی به شهرستان موفق به شناسایی و توقیف خودرو حامل سوخت قاچاق شدند.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در این رابطه یک متهم دستگیر شد، اظهارداشت: در بازرسی از خودرو حامل سوخت 27هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع نفت سفید کشف شد.
سرهنگ مرزبانی عنوان کرد: بر اساس نظر کارشناسان ارزش محموله کشف شده 330 میلیون ریال برآورد شده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
ضرورت توسعه تجهیزات آبیاری نوین درمزارع کشاورزی چهارمحال وبختیاری

ضرورت توسعه تجهیزات آبیاری نوین درمزارع کشاورزی چهارمحال وبختیاری طاهر نوربخش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به ضرورت توسعه تجهیزات آبیاری نوین درمزارع کشاورزی چهارمحال وبختیاری، اظهار داشت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از اراضی چهارمحال و بختیاری به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است ...
وی عنوان کرد: کاهش منابع آب و بارش ها در چهارمحال و بختیاری جدی است و منابع آب با زیرزمینی با کاهش مواجه شده است.
مدیر آب وخاک وامور فنی ومهندسی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: باید در بخش کشاورزی برای کاهش مصرف آب از تجهیزات آبیاری نوین بهره گرفت.
چهارمحال و بختیاری دارای دارای 120 هزار هکتار اراضی آبی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 29 دقیقه پیش
رفع مشکلات آموزشی در آبادان و خرمشهر نیاز به کمک بیشتر دارد

رفع مشکلات آموزشی در آبادان و خرمشهر نیاز به کمک بیشتر دارد به گزارش خبرنگار مهر ، جلیل مختار عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند در حضور وزیر افزود: اداره آموزش و پرورش آبادان، هزینه جاری برای انجام امور روزمره خود را ندارد. اضافه کاری سه ماهه 95 و پنج ماهه امسال نیز هنوز پرداخت نشده و این امر سبب بی انگیزگی معلمان شده است.
وی اظهار کرد: مشوقهای مالی برای کارکنان شاغل در آموزش و پرورش وجود ندارد. حق محرومیت به کارکنان پرداخت نمی شود. قانون استخدامی کشور به معلمان شاغل در مناطق آزاد حق بهره مندی از حق محرومیت را نمی دهد این موضوع باید پیگیری و حل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
توسعه فناوری زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است

توسعه فناوری زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است به گزارش خبرنگار مهر ، اقبال عباسی عصر شنبه در نشست پژوهش و فناوری با اشاره به اینکه توسعه فناوری زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: باید در مسیر توسعه پژوهش فناوری و تحقیق در جامعه حرکت کرد.
وی با اشاره به اینکه توجه به اقتصاد مقاومتی زمینه ساز خودکفایی است، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی مسیر توسعه کشور را هموار می کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: اقتصاد مقاومتی از وابستگی به خارج می کاهد و موجب ایجاد اشتغال و رونق می شود.
دستیابی به فناوری و علم زمینه ساز توسعه کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
آمریکا از سیاست خصمانه دست بردارد

آمریکا از سیاست خصمانه دست بردارد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، جبهه دموکرات برای آزادی فلسطین سیاست های بیهوده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد قدس و ادعاهای این کشور در مورد اینکه دیوار غربی مسجد الاقصی بخشی از رژیم غاصب صهیونیستی است، را محکوم کرد.
این جریان سیاسی فلسطینی در بیانیه ای اعلام کرد: سخنان دیروز رئیس جمهور آمریکا در مورد دیوار بُراق باعث شعله ور شدن احساسات مردم فلسطین و میلیونها عرب و مسلمان و کسانی است که این دیوار جایگاهی ویژه نزد آنان دارد.
در ادامه این بیانیه جبهه دموکرات آزادی فلسطیین خواستار توقف سیاست بیهوده و خصمانه و تحریک آمیز دولت آمریکا شده و همچنین افزوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
زلزله ای به بزرگی 3.4 ریشتر نصرت آباد را لرزاند

زلزله ای به بزرگی 3.4 ریشتر نصرت آباد را لرزاند به گزارش خبرنگار مهر ، طبق اعلام مرکز لرزه نگاری کشور، دقایقی قبل زلزله ای به بزرگی 3.54 ریشتر حوالی نصرت آباد واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.
زمان دقیق این زمین لرزه ساعت 19 و 25 دقیقه و 02 ثانیه امروز شنبه 25 آذر ثبت شده است.
این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
تخریب 2 واحد مسکونی بر اثر انفجار گاز/ اعزام سگ های زنده یاب

تخریب 2 واحد مسکونی بر اثر انفجار گاز/ اعزام سگ های زنده یاب صادق سلامت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این حادثه در کوی رسالت، بین فجر دو و سه اتفاق افتاد و طی آن، طبقه دوم یک ساختمان دو طبقه که دو واحد مسکونی داشت، کامل تخریب شد.
وی افزود: این حادثه حوالی ساعت 18 و 35 دقیقه در خیابان فجر این منطقه رخ داد که با حضور نیروهای امدادی یک مصدوم از زیر آوار خارج و به بیمارستان طالقانی انتقال یافت.
معاون امداد و نجات هلال احمر خوزستان تصریح کرد: در این عملیات دو تیم امداد و نجات از هلال احمر اهواز، یک تیم واکنش سریع و یک تیم آنست (سگ زنده یاب) به اتفاق 12 نفر حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
برق و گاز منطقه نبوت اهواز قطع شد/جستجو در آوار ادامه دارد

برق و گاز منطقه نبوت اهواز قطع شد/جستجو در آوار ادامه دارد امیر نجفی در گفتگو با خبرنگار مهر حاضر در محل حادثه اظهار کرد: حادثه راس ساعت 18 و 35 دقیقه از طریق شهروندان منطقه نبوت به ستاد فرماندهی این سازمان اعلام و از ایستگاه آتش نشانی منطقه دو دقیقه بعد نیروها در محل حاثه حاضر شدند.
وی با اشاره به اینکه انفجار گاز شهری در خیابان دو فجر کوی نبوت بوده است، افزود: این انفجار در یک منزل دو طبقه که طبقه اول ویلایی و دو واحد در طبقه دوم بوده به دلیل نشت گاز شهری رخ داد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: تاکنون یک نفر زن مصدوم از محل حادثه بیرون آمده و بر اساس اعلام وی هیچ فرد دیگری در منزل نیست اما آتش نشانان به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
چلسی به سختی ساوتهمتون را شکست داد/ 3 امتیاز خانگی برای توپچی ها

چلسی به سختی ساوتهمتون را شکست داد/ 3 امتیاز خانگی برای توپچی ها به گزارش خبرگزاری مهر ، هفته هجدهم رقابتهای لیگ برتر انگلیس روز شنبه با برگزاری دیدارهای همزمان ادامه یافت که طی آن تیم چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج با حساب یک بر صفر از سد ساوتهمپتون گذشت.
مارکوس آلونسو در دقیقه 48 این بازی با ضربه کاشته دیدنی خود برای آبی پوشان لندنی گلزنی کرد. چلسی با این برد 38 امتیازی شد و در رده سوم جدول باقی ماند.
تیم آرسنال هم در ورزشگاه امارات پذیرای نیوکاسل بود که برابر این تیم برتری یک بر صفر را رقم زد.
مسوت اوزیل در دقیقه 24 با ضربه والی خود به زیبایی دروازه حریف را گشود. این برد جمع امتیازات آرسنال را به عدد 33 رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
500 فرهنگی و دانش آموز نمونه خرم آباد تجلیل شدند

500 فرهنگی و دانش آموز نمونه خرم آباد تجلیل شدند به گزارش خبرنگار مهر ، اسدالله عباس زاده مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک شهرستان خرم آباد در جشنواره تجلیل از فرهنگیان و دانش آموزان نمونه خرم آباد با اشاره به نقش تشویق در ایجاد انگیزه فرهنگیان برای تلاش و فعالیت مضاعف اظهار داشت: آموزش وپرورش ناحیه یک شهرستان خرم آباد به پشتوانه تلاش و کوشش همکاران فرهنگی و دانش آموزان همواره در میدان ها و عرصه های علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری و قرآنی پیشتاز و پیشگام بوده است .
وی فرهنگ سپاسگزاری و قدردانی را برگرفته از آموزه های دینی اسلام برشمرد و ادامه داد: کسب رتبه جهانی و دیپلم افتخار توسط دانش آموزان دبیرستان نواب صفوی در رشته ریاضی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 20 دقیقه پیش
شکست داعش و سختی های مقابله با آن باید برای مردم نمایش داده شود

شکست داعش و سختی های مقابله با آن باید برای مردم نمایش داده شود به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار سرلشگر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس هیات امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جلسه هیات مدیره موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که عصر امروز (شنبه 25 آذر) با حضور وی برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از شهردار سابق تهران، مدیرعامل سابق و اعضای سابق هیات های امنا و مدیره در خصوص راه اندازی و مدیریت موزه اظهار داشت: کارهای خوبی در رابطه با زیرساخت و محتوا انجام شده است و ما باید حداکثر تلاش خود را برای ارتقای کیفی این موزه به کار بگیریم.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تقویت محتوای موزه تاکید داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 30 دقیقه پیش
مدارس تبریز برای دومین روز متوالی تعطیل شد

مدارس تبریز برای دومین روز متوالی تعطیل شد رحیم شهرتی فر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:پیرو تصمیم و مصوبه کمیته مدیریت کاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز ، بدلیل آلودگی شدید هوا و آلودگی بیش از حالت استاندارد فردا یکشنبه 26 آذرماه، مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در نواحی پنجگانه کلانشهر تبریز در شیفت صبح و بعداز ظهر تعطیل خواهد بود .
معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی از مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان خواست ازتردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی مدت را در فضای باز کاهش دهند و از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 30 دقیقه پیش
محمدجواد منظمی به عنوان شهردار الشتر معرفی شد

محمدجواد منظمی به عنوان شهردار الشتر معرفی شد به گزارش خبرنگار مهر ، طی مراسمی با حضور معاون عمرانی استانداری لرستان، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان، فرماندار سلسله، اعضای شورای شهر الشتر و ... شهردار جدید الشتر معرفی شد .
در این مراسم محمدجواد منظمی به عنوان شهردار الشتر معرفی شد .
همچنین در این مراسم از زحمات علی نظری سرپرست سابق شهرداری الشتر تقدیر به عمل آمد . ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 50 دقیقه پیش
شورای اسلامی 3 شهر استان همدان منحل می شود

شورای اسلامی 3 شهر استان همدان منحل می شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمدناصر نیکبخت عصر شنبه در مراسم تکریم و معارفه شهردار همدان با بیان اینکه شورای شهر نماد مردمسالاری دینی است و همه باید به شوراها کمک کنیم و دموکراسی را آن قدر تمرین کنیم که روان شود، گفت: 3 شورای شهر در استان همدان نتوانستند شهردار معرفی کنند و به احتمال قوی 3 شورا در استان همدان منحل شود که جای تاسف است.
وی با بیان اینکه شهر موجودی زنده است و نیاز به لباس نو، پوشش نو، تاریخ، هویت و سابقه، محیط زیست و فضای سبز دارد و باید این نیازها را تامین کرد، گفت: تا کنون این نیازها را خوب تامین نکرده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 50 دقیقه پیش
فرهنگ سازی، اولین و مهم ترین گام در بحث اقتصاد مقاومتی است

فرهنگ سازی، اولین و مهم ترین گام در بحث اقتصاد مقاومتی است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین سیدشهاب الدین حسینی، امروز در جلسه جمعیت زنان فرهیخته آذربایجان شرقی، ضمن تقدیر از طرح های ارائه شده توسط اعضا این جمعیت درخصوص اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: متاسفانه فرهنگ اقتصاد مقاومتی چه در جامعه و چه در بین مسئولان ما که باید مجری این فرهنگ باشند، جا نیفتاده است.
وی با اشاره به اینکه به 39مین سالگشت انقلاب اسلامی نزدیک می شویم، ادامه داد: گاهی پیش می آید که صرفا به فکر ارائه طرح می شویم درحالی که باید به همراه طرح ها، راهکارهایی نیز برای اجرایشان ارائه دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 0 دقیقه پیش
خروجی جلسات جمعیت زنان فرهیخته، باید ایده و فکر نو باشد

خروجی جلسات جمعیت زنان فرهیخته، باید ایده و فکر نو باشد به گزارش خبرنگار مهر ، نسرین پیرسمساری در جلسه جمعیت زنان فرهیخته آذربایجان شرقی، عنوان کرد: جایگاه های اعضای این جمعیت و نیز اهداف جمعی مان مشخص شده است و انتظار می رود از این پس شاهد خروجی جلسات باشیم.
وی ادامه داد: البته خروجی جلسات ما نباید صرفا برگزاری همایش باشد، بلکه صرف ارائه ایده و فکر می تواند بهترین خروجی این جلسات باشد چراکه اکثر جلسات ما در بحث ایده پردازی برگزار می شوند.
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور، خبر داد: قرار است در آینده ای نزدیک جمعیت زنان فرهیخته کشور با رهبر معظم انقلاب دیداری داشته باشند و باید سعی کنیم عملکرد خوب و شایسته ای از خود در آن دیدار ارائه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 0 دقیقه پیش
باخت عجیب اینتر به اودینزه/ فرصت صدرنشینی برای ناپولی و یوونتوس

باخت عجیب اینتر به اودینزه/ فرصت صدرنشینی برای ناپولی و یوونتوس به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم فوتبال اینتر روز شنبه در چارچوب هفته هفدهم رقابتهای سری آ ایتالیا در ورزشگاه جوزپه مه آتزا به مصاف اودینزه رفت و برابر این تیم شکست عجیب 3 بر یک را متحمل شد.
در این بازی کوین لازانیا (14)، دی پائول (61 - پنالتی) و باراک (77) زننده گل های تیم اودینزه بودند. تنها گل اینتر را نیز مائورو ایکاردی در دقیقه 15 به ثمر رساند.
اینتر با 40 امتیاز همچنان صدرنشین است اما تیم های ناپولی و یوونتوس که با 39 و 38 امتیاز رده های دوم و سوم را در اختیار دارند از فرصت صدرنشینی برخوردار شده اند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 0 دقیقه پیش
برخی دانش آموزان خوزستان در مدارس شبه کپر درس می خوانند

برخی دانش آموزان خوزستان در مدارس شبه کپر درس می خوانند به گزارش خبرنگار مهر ، قاسم ساعدی ظهر امروز در نشست شورای آموزش وپرورش استان خوزستان با حضور وزیر در اهواز اظهار کرد: خوزستان در حوزه آموزش وپرورش باید جزو استان های لازم التوجه باشد. این استان قابلیت های مهم و استراتژیکی در بعد اقتصادی کشور دارد ولی در تعلیم و تربیت حلقه مفقوده ای داریم. مدارس ما در دهدز، ایذه، صیدون، لالی، هویزه و رفیع در شأن دانش آموزان خوزستان دیده نمی شود.
وی افزود: امروز حرف اول را در منطقه می زنیم ولی خوزستان در تعلیم و تربیت پروژه های نیمه کاره بسیاری از سال های 85 و بعد از آن دارد که عمر مفید خود را از دست می دهند و خوزستان مستحق این بی توجهی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 0 دقیقه پیش
پیکر شهید مهدی ایمانی در حرم حضرت معصومه(س) تشییع شد

پیکر شهید مهدی ایمانی در حرم حضرت معصومه(س) تشییع شد به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم، مهدی ایمانی فردویی که از خادمان بارگاه نورانی کریمه اهل بیت(ع) بود و اخیرا در مقابله با گروهک تروریستی داعش در سوریه به درجه رفیع شهادت رسیده است، عصر شنبه از مسجد امام حسن عسکری(ع) بطرف حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع شد.
در این مراسم که با استقبال گسترده مردم ولایتمدار قم و روستای شهید پرور فردو برگزار شد پیکر پاک این شهید بر روی دوش مردم قم تشییع شد.
آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) بر پیکر این شهید مدافع حرم اقامه نماز کرد و سپس پیکر این شهید در صحن امام رضا(ع) حرم به خاک سپرده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
حمایت ازمتقاضیان پرورش شترمرغ در خاتم/سود45درصدی پرواربندی شترمرغ

حمایت ازمتقاضیان پرورش شترمرغ در خاتم/سود45درصدی پرواربندی شترمرغ به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی آغاز در نخستین کارگاه آموزشی پرورش شترمرغ در کانون آیت الله خاتمی هرات با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و تولید و ظرفیت شهرستان خاتم در راستای ایجاد اشتغال پایدار و تولید بالا اظهار داشت: این شهرستان در زمینه های مختلف کشاورزی، دامی و پرورش طیور از ظرفیت های بالایی برای تولید و اشتغال برخوردار است.
وی یکی از رشته های پرسود، دارای اشتغال بالا و رونق مناسب را پرورش شترمرغ دانست و افزود: از علاقمندان این رشته که همت خود را در راستای پرورش شترمرغ به کار گیرند، حمایت می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
معرفی برگزیدگان موسیقی ایران در سال 95

معرفی برگزیدگان موسیقی ایران در سال 95 به گزارش خبرنگار مهر ، چهارمین جشن سالانه موسیقی ما با معرفی برگزیدگان موسیقی کشور در سال 95 در بخش های مردمی و کارشناسی روز شنبه 25 آذر ماه با حضور تعدادی از هنرمندان مطرح موسیقی در تالار وحدت تهران برگزار شد.
برگزیدگان سال 95 موسیقی ایران در حالی در چهارمین جشن سالانه موسیقی ما معرفی و تندیس طلایی را کسب می کنند که نظرسنجی مربوط به این جشن در دو بخش مردمی و کارشناسی انجام گرفته است. در بخش مردمی نزدیک به 300 هزار رای به ثبت رسید و در بخش کارشناسی هم بیش از 250 نفر ازکارشناسان ، هنرمندان و استادان موسیقی آرای خود را در دفترچه های مربوطه به ثبت رساندند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 20 ساعت و 20 دقیقه پیش
درگاه های اینترنتی حمل بار در یزد راه اندازی می شود

درگاه های اینترنتی حمل بار در یزد راه اندازی می شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حاجی صفری بعدازظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه ارتباطات نادرست، یکی از چالش های حوزه حمل و نقل استان یزد به شمار می رود، اظهار داشت: ارتباطات نادرست تولیدکنندگان با شرکت های حمل و نقل و پورسانت های پشت پرده از مواردی است که تاوان آن را رانندگان می دهند و این موضوع باید هرچه سریعتر ساماندهی شود.
وی بیان کرد: دلالان و واسطه هایی که در بخش حمل و نقل کالا فعالیت می کنند، سبب شده تا رانندگان بیش از همه متضرر شوند و لازم است شرکت های توانمند در زمینه حمل کالا وارد عرصه شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 39 دقیقه پیش
هزینه حضور سرمایه گذاران در استان قزوین را باید کاهش دهیم

هزینه حضور سرمایه گذاران در استان قزوین را باید کاهش دهیم به گزارش خبرنگار مهر ، منوچهر حبیبی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های سرمایه گذاری که در استان وجود دارد باید شرایطی را ایجاد کنیم تا هم زمان دادن مجوزها و هم هزینه های اجرای طرح ها را کم کنیم.
وی افزود: با کاهش هزینه های سرمایه گذاری میزان حضور افراد متقاضی در استان بیشتر خواهد شد.
معاون اقتصادی استاندار قزوین با تأکید بر اتصال دستگاه های اجرایی به شبکه دولت یادآورشد: دستگاه های دولتی به ویژه دهیاری ها به شبکه دولت متصل شده اند و تلاش می کنیم بانک های خصوصی را هم به شبکه دولت متصل کنیم تا شاهد کاهش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
ادعای هیلی درباره ایرانی بودن موشک شلیک شده به ریاض دروغ است

ادعای هیلی درباره ایرانی بودن موشک شلیک شده به ریاض دروغ است خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل -جواد حیران نیا: نیکی هیلی نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با نمایش بقایای موشکی که انصارالله به ریاض، پایتخت عربستان سعودی شلیک کرده بود، جمهوری اسلامی ایران را به نقض تعهدات بین المللی متهم کرد! وی مدعی شد: گزارشی که سازمان ملل منتشر کرده نشان می دهد که ایران برای حوثی ها در یمن سلاح ارسال کرده است . هیلی ایران را به ثبات زدایی از منطقه متهم کرد و گفت: آنچه از بررسی بقایای موشک برمی آید می تواند به عنوان شواهد انکارناپذیرِ نقض تعهدات بین المللی ایران و تلاش نافرجام ایران برای پنهان کردن این موارد تلقی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
سال 97 پایان کلاسهای کانکسی/20 درصد وسایل گرمایشی استانداردنیستند

سال 97 پایان کلاسهای کانکسی/20 درصد وسایل گرمایشی استانداردنیستند به گزارش خبرنگار مهر ، سید محمد بطحایی عصر امروز در جمع خبرنگاران در آبادان با اشاره اینکه حدود دو هزار کلاس کانکسی در کشور وجود دارد، گفت: برنامه ما آن است که تا پایان سال 97 بتوانیم از محل اعتبارات پیش بینی شده، تمامی کلاس های کانکسی را برداشته و به جای آنها کلاس های مقاوم و استاندارد راه اندازی کنیم.
بطحایی افزود: امید است اعتباراتی که برای این منظور پیش بینی شده به موقع تخصیص داده شود تا کانکس ها جمع آوری شوند.
وزیر آموزش وپرورش در خصوص وسایل گرمایشی مدارس نیز اظهار کرد: متأسفانه چیزی حدود 20 درصد کلاس های ما از وسایل گرمایشی غیراستاندارد استفاده می کنند که باید به سرعت جمع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
برقراری پرواز مستقیم میان روسیه و مصر پس از دو سال

برقراری پرواز مستقیم میان روسیه و مصر پس از دو سال به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، پس از دو سال قطع ارتباط هوایی میان دو کشور مصر و روسیه، مقام های دو کشور اقدام به امضای اسناد جدید برای برقراری مجدد پروازهای مستقیم میان مصر و روسیه نمودند.
بر اساس گزارش های رسیده قرار است پروازها میان دو کشور از تاریخ اول فوریه سال 2018 میلادی مجددا از سر گرفته شود.
لازم به ذکر است کلیه پروازها میان دو کشور مصر و روسیه از دو سال پیش و در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه در صحرای سینا مصر به طور کامل قطع شد.
به گفته وزیر هوانوردی مصر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
51 مدرسه برای دانش آموزان زلزله زده خواهیم ساخت

51 مدرسه برای دانش آموزان زلزله زده خواهیم ساخت کیوان کاشفی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به فعالیت اتاق بازرگانی کرمانشاه در کنار جمع آوری و ارسال ده ها تن اقلام مورد نیاز زلزله زدگان، از تعهد ساخت 51 کلاس درس در مناطق زلزله زده از سوی اتاق های سراسر کشور خبر داد.
عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: براساس توافق نامه امضا شده میان اتاق بازرگانی ایران با سازمان نوسازی و تجهیز مدارس ایران، اتاق کرمانشاه 131 کلاس درس در قالب 51 مدرسه را در مناطق روستایی خواهند ساخت.
کاشفی با اشاره به تخریب 80 مدرسه از مجموع 850 مدرسه در این مناطق گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
آماد سرمایه گذاری مشترک با لبنان برای ساخت نیروگاه هستیم

آماد سرمایه گذاری مشترک با لبنان برای ساخت نیروگاه هستیم به گزارش حبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی روز شنبه درجلسه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در حوزه انرژی های نو و احداث نیروگاه های خورشیدی و ساخت پنل های خورشیدی آماده سرمایه گذاری مشترک با لبنانی ها هستیم.
زاهدی گفت: استان قزوین ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف دارد که با برنامه ریزی می توان با استفاده حداکثری از آنها به نتایج خوبی رسید.
وی افزودبا توجه به ظرفیت های خوب استان قابلیت همکاری با کشورهای مختلف از جمله کشورهای مسلمان در حوزه سرمایه گذاری وجود دارد که باید پیگیری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
مسیر ترانزیت ورودی به کشور در مرز آستارا بهسازی شد

مسیر ترانزیت ورودی به کشور در مرز آستارا بهسازی شد به گزارش خبرنگار مهر ، جلال دیانسایی بعدازظهر شنبه در جریان بازدید خبرنگاران خبرگزاری ها از محوطه پایانه مرزی و همچنین تابلوی بزرگ خوش آمد گویی به اتباع خارجی در مرز آستارا به مناسبت هفته ملی حمل و نقل اظهار کرد: در این تابلو به چهار زبان فارسی، روسی، آذری و انگلیسی به مسافرین داخلی و خارجی ورودی به جمهوری اسلامی ایران از طریق مرز زمینی آستارا خوش آمد گویی شده است.
وی ابعاد این تابلو را 12 4 متر و با اعتباری بیش ازپنج میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تابلوی تصاویر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در نقطه صفر مرزی آستارا و در حاشیه تابلوی خوش آمد گویی نصب شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 10 دقیقه پیش
محور کنارک به جاسک مسدود شد

محور کنارک به جاسک مسدود شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان ساعتی قبل به علت طغیان رودخانه های محلی محور کنارک به جاسک مسدود شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 10 دقیقه پیش
یک بازیکن دیگر استقلال دیدار با ایرانجوان را از دست داد

یک بازیکن دیگر استقلال دیدار با ایرانجوان را از دست داد به گزارش خبرنگار مهر ، آبی پوشان تهران در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی کشور با تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر دیدار خواهند داشت. جابر انصاری مهاجم آبی ها که چند روزی است با آسیب دیدگی دست و پنجه نرم می کند، به احتمال زیاد این دیدار را به همین دلیل از دست خواهد داد تا وی تنها غایب اجباری در جمع بازیکنان استقلال برای این بازی باشد.
دیگر بازیکن آسیب دیده آبی پوشان فرشید اسماعیلی است که هرچند تکلیف نهایی او هنوز روشن نشده، اما شانس رسیدنش به بازی روز دوشنبه آبی ها به مراتب بیشتر از جابر انصاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 19 دقیقه پیش
مجموعه شعر بیدل تر از مجنون منتشر شد

مجموعه شعر بیدل تر از مجنون منتشر شد به گزارش خبرنگار مهر ، رحیم زریان از شاعران پیشکسوت کشور، در اثر خود گزیده غزل و منتخبی از دفترهای آواز رود ، شاخه آفتاب ، قامت خورشید ، در کوچه مهتاب ، جرعه ای از آسمان و مجموعه شعر در دست انتشار را گردآوری کرده است.
در این کتاب، 52 غزل با موضوعات مختلف از این شاعر پیشکسوت در معرض دید خوانندگان قرارگرفته است.
زریان تاکنون 18 مجموعه اشعار آخرین غزل (دفتر اول و دفتر دوم)، مجموعه های آواز رود (دفتر غزل)، گلونی (دفتر دو بیتی)، شاخه آفتاب (مجموعه شعر دفاع مقدس)، درصلاة باران (مجموعه شعر دفاع مقدس از شاعران گیلان و منتخب کتاب سال) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
سد معبر اصناف اهری از معضلات مهم ترافیکی شهرستان است

سد معبر اصناف اهری از معضلات مهم ترافیکی شهرستان است به گزارش خبرنگار مهر ، زاهد محمودی عصر امروز شنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان اهر، گفت: با توجه به اینکه جلوگیری از سد معبر از وظایف شهرداری است، از اصناف و کسبه انتظار داریم در این زمینه با مأموران شهرداری همکاری کنند و در صورت تداوم سد معبر، از طریق مراجع قضایی نسبت به جمع آوری سد معبر اقدام خواهد شد .
وی، با بیان اینکه ساماندهی وسایط نقلیه میوه فروشان سیار نیز در راستای جلوگیری از ترافیک در اولویت است افزود: انتظار می رود مکان هایی را برای استقرار میوه فروشان سیار از سوی شهرداری اهر شناسایی شود تا بدون هیچ دغدغه ای میوه فروشان سیار در آن اسقرار یابند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
اولین مدیر زن در ریاست سازمان جهاد کشاورزی قزوین منصوب شد

اولین مدیر زن در ریاست سازمان جهاد کشاورزی قزوین منصوب شد به گزارش خبرنگار مهر ، در مراسمی با حضور محمدعلی جوادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سیده حمیده زرآبادی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از خدمات علی اکبر متقی فرد رئیس سابق، فاطمه خمسه به عنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی قزوین منصوب شد.
فاطمه خمسه که در مسئولیت های مشاور رئیس سازمان در امور بانوان سازمان جهاد کشاورزی و مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی فعالیت داشته است بیش از 20 سال سابقه خدمت دارد.
خمسه اولین زنی است که به عنوان ریاست سازمان در جهاد کشاورزی منصوب می شود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
وزیر کشور عراق عازم قطر شد

وزیر کشور عراق عازم قطر شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، وزارت کشور عراق از سفر رسمی قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق به قطر خبر داد.
این وزارت خانه اعلام کرد قاسم الاعرجی در این سفر درباره تحکیم امنیت عربی و مبارزه با تروریسم به بحث و گفتگو خواهد پرداخت.
وزات کشور عراق همچنین اعلام کرد: قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق در راس هیئتی بلند پایه شامل تعدادی از مسئولان وزارت کشور، دیداری رسمی از دوحه خواهد داشت.
این وزارت خانه اعلام کرد: وزیر کشور در این سفر با مسئولان امنیتی در مورد برخی از موضوعات مهم بین دوطرف با محوریت تحکیم امنیت عربی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
زنان باید در امور سیاسی، اجتماعی مشارکت بیشتری داشته باشند

زنان باید در امور سیاسی، اجتماعی مشارکت بیشتری داشته باشند به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالمحمد زاهدی در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم بر اعتماد به زنان در اداره امور کشور تاکید ویژه شده و بانوان باید در امور سیاسی، اجتماعی و انتخاب مسئولان ارشد مشارکت بیشتری داشته باشند.
وی از اقدام وزیر جهاد کشاورزی در انتخاب یک زن برای ریاست سازمان جهاد کشاورزی تشکر کرد و افزود: این انتخاب براساس شایستگی های ایشان بوده است.
در این مراسم سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی هم گفت: شایسته سالاری و شایسته گزینی باید ملاک انتخاب مدیران قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
نمایش آمریکایی - سعودی هیلی یک افتضاح سیاسی بود

نمایش آمریکایی - سعودی هیلی یک افتضاح سیاسی بود به گزارش خبرگزاری مهر ، حسین امیرعبداللهیان مشاور و دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به ادعاهای نمایشی اخیر نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: زمانی از یک مقام سازمان ملل در مذاکره دیپلماتیک شنیدم که در سایه جنگ سعودی در یمن، حتی برخی عشایر و قبایل در این کشور به موشک دست یافته اند.
وی با بیان اینکه نمایش ساختگی آمریکایی - سعودی در مصاحبه خانم نیکی هیلی یک افتضاح سیاسی است، گفت: از ابتدای تجاوز غیرقانونی ریاض و ابوظبی به یمن و از زمان اوباما ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 40 دقیقه پیش
هفته نخست لیگ تیراندازی با کمان استان همدان برگزار شد

هفته نخست لیگ تیراندازی با کمان استان همدان برگزار شد حمیدرضا یاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری هفته نخست لیگ تیراندازی با کمان استان همدان اظهار داشت: هفته نخست لیگ استانی تیراندازی باکمان در سایت اختصاصی هیئت تیراندازی با کمان استان همدان برگزار شد.
وی افزود: در این رقابت ها 11 تیم از شهرستان های همدان، بهار و فامنین در دو رشته ریکرو و کامپوند با هم به رقابت می پردازند.
رئیس هیئت تیراندازی با کمان استان همدان با اشاره به نتایج این هفته از مسابقات گفت: در هفته اول این مسابقات در رشته ریکرو آقایان تیم راد 5 بر صفر از سد زرین کمانداران ماد گذشت و دیاکو نیز با همین نتیجه از سد فرزندان آرش گذشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 50 دقیقه پیش
400 نفر در نیجریه به دلیل همکاری با بوکو حرام بازداشت شدند

400 نفر در نیجریه به دلیل همکاری با بوکو حرام بازداشت شدند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره ، ارتش نیجریه اعلام کرد که 400 نفر را که با گروهک تروریستی بوکو حرام ارتباط داشته اند، بازداشت کرده است.
بر اساس این خبر این افراد در جزایر نزدیک به دریاچه چاد پنهان شده بودند و به همراه شماری زن و کودک که احتمالا اعضای خانواده های آنها هستند، بازداشت شده اند.
اونیما نواشوکو سخنگوی مرکز فرماندهی نظامی ارتش نیجریه اعلام کرد که ارتش این کشور موفق شده در یک عملیات زمینی و هوایی همزمان به مدت دو هفته شمار زیادی از شبه نظامیان وابسته به بوکو حرام را در شمال شرق نیجریه بازداشت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 20 دقیقه پیش
درآمد حذف یارانه به افزایش مستمری و بیمه سلامت تخصیص داده می شود

درآمد حذف یارانه به افزایش مستمری و بیمه سلامت تخصیص داده می شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حسینی پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به بودجه سال 97 بیان داشت: با حذف یارانه ها دولت 37 هزار میلیارد تومان درآمد خالص به دست می آورد که از این میزان 23 هزار میلیارد تومان را به پرداخت نقدی و بخشی را به افزایش مستمری تخصیص می دهد.
وی مهمترین بخش هزینه کرد درآمد حذف یارانه را بهبود وضعیت بیمه سلامت عنوان کرد و افزود: عدم وجود پروژه های پایدار در حوزه سلامت سبب شده تا پس از چهار سال اجرای این طرح با بدهی های بالا مواجه شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 30 دقیقه پیش
ابلاغ قانون عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل در برخی از شوراها

ابلاغ قانون عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل در برخی از شوراها به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور قانون عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در برخی از شوراهای عالی را برای اجرا به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ کرد.
در ابلاغیه روحانی به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آمده است :در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در برخی از شوراهای عالی که در جلسه علنی چهارشنبه بیست و چهارم آبان 1396 مجلس تصویب و در تاریخ هشتم آذر 1396 به تایید شورای نگهبان رسیده برای اجرا ابلاغ می گردد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 40 دقیقه پیش
آیا فیلسوفان مسلمان به مفهوم تمدن اندیشیده اند؟ چگونه؟

آیا فیلسوفان مسلمان به مفهوم تمدن اندیشیده اند؟ چگونه؟ به گزارش خبرگزاری مهر ، مرکز پژوهشی آرا، در ادامه سلسله نشست های بررسی ابعاد نظری تحقق تمدن های نوین، نشست تخصصی آیا فیلسوفان مسلمان به مفهوم تمدن اندیشیده اند؟ چگونه؟ را در روز سه شنبه 28 آذر ماه برگزار می کند و قصد دارد تا با حضورمتخصصین و کارآفرینان حوزه فلسفه و علوم انسانی به تحلیل و بررسی علل وقوع این موضوع بپردازد.
در این مراسم موسی ملایری مدیر گروه فلسفه اسلامی دانشگاه تهران مرکزی، محمد اکوان عضو هیات علمی دانشگاه، سیدجواد میری هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی، امیرحسین خواجوی پژوهشگر فلسفه به سخنرانی و ارائه نظرات خود در باب این موضوع خواهند پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 23 ساعت و 0 دقیقه پیش
ابلاغ قانون عضویت ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی

ابلاغ قانون عضویت ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
در ابلاغیه روحانی به وزارت امور اقتصادی ودارایی آمده است: در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی که در جلسه علنی چهار شنبه اول آذرماه 1396مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ هشتم اذر به تایید شورای نگهبان رسیده برای اجرا ابلاغ می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 9 دقیقه پیش
حبیب زاده معاون سیاسی سازمان بسیج شد

حبیب زاده معاون سیاسی سازمان بسیج شد به گزارش خبرگزاری مهر ، ظهر امروز در جلسه شورای معاونین نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، معاون جدید سیاسی بسیج معرفی شد.
با حکم حجت الاسلام تویسرکانی، قاسم حبیب زاده که پیش از این به عنوان مدیر ارتباطات حوزه ریاست بسیج فعالیت می کرد به عنوان معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در بسیج کار خود را آغاز کرد.
وی که دانشجوی دکترا در رشته مطالعات امنیت ملی است طی سال های گذشته جانشین سازمان بسیج دانش آموزی و نیز مسئولیت بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی را برعهده داشتند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 9 دقیقه پیش
تقدیر از پژوهشگران برتر سازمان محیط زیست

تقدیر از پژوهشگران برتر سازمان محیط زیست به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، هاله سهراب زاده با اشاره به روال هر ساله و در راستای برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای بزرگداشت هفته ملی پژوهش و فناوری و برگزاری جشنواره تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر کشور،گفت: دفتر پژوهش و توسعه فناوری های محیط زیست اقدام به فراخوان پژوهشگران برتر سازمان کرده است و با تشکیل کمیته علمی متشکل از متخصصان و صاحبنظران سازمان تعداد 26 پرونده واصله را بررسی و از بین آنها سه پژوهشگر برتر را انتخاب کرد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 9 دقیقه پیش
رفع مشکل حمل ونقل معلولان البرزی مورد توجه ویژه است

رفع مشکل حمل ونقل معلولان البرزی مورد توجه ویژه است به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی نجفی در جلسه مشترک با هیئت های ورزشی استان که عصر شنبه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با تاکید بر لزوم توجه به ورزش همگانی، اظهار کرد: باید شرایطی فراهم شود تا این درک به وجود آید که ورزش در رشته های مختلف برای سلامت روح و روان انسان بسیار مهم است.
وی با تاکید بر اینکه ایجاد بستر لازم برای توسعه ورزش برای بهره مندی تمام اقشار جامعه از جمله معلولان و جانبازان نیز امری الزامی است، افزود: متاسفانه شهرهایی مانند کرج که زمانی جزء یکی از تفرجگاه های خوب کشور بوده اند در برخی مواقع از تهران در حوزه الودگی هوا پیشی می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 19 دقیقه پیش
واکنش احمد شفیق به بازداشت حامیانش از سوی نیروهای امنیتی مصر

واکنش احمد شفیق به بازداشت حامیانش از سوی نیروهای امنیتی مصر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، احمد شفیق نخست وزیر اسبق مصر به بازداشت حامیانش از سوی نیروهای امنیتی مصر واکنش نشان داد.
وی در صفحه فیس بوک خود نوشت: از همه جوانانی که به خاطر ارتباط یا حمایت از من و شرکت در کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2018 مصر بازداشت شده اند عذرخواهی می کنم. من از آنها و خانواده هایشان معذرت می خواهم و از مقامات مربوطه می خواهم که سریعا در این باره توضیح بدهند و پاسخگو باشند.
احمد شفیق این روند(بازداشت ها) را خطرناک توصیف کرد.
شایان ذکر است که نیروهای امنیتی مصر سه نفر از طرفداران حزب جنبش ملی مصر(لیبرال) را به اتهام حمایت از شفیق و راه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
نخستین جشنواره کتاب نابینایی و کم بینایی فراخوان داد

نخستین جشنواره کتاب نابینایی و کم بینایی فراخوان داد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، انجمن نابینایان ایران با همکاری موسسه خانه کتاب، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و انجمن علمی و آفرینش های هنری معلولین ایران، با هدف ارج نهادن به تلاش و کوشش نویسندگان، پژوهشگران، مترجمان، مصححان و پدیدآورندگان آثار مکتوب با موضوع نابینایی و کم بینایی و همچنین نابینایان و کم بینایان اهل قلم، نخستین جشنواره ملی نابینایی و کم بینایی را در اسفندماه 1396 برگزار می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
بیمارستان بروجن بر اساس استانداردهای جهانی ساخته می شود

بیمارستان بروجن بر اساس استانداردهای جهانی ساخته می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدجعفر علیزاده در جریان بازدید از بیمارستان در حال ساخت بروجن گقت: از نگاه سازمان بهداشت جهانی، بیمارستان با معیارهای علمی، درمانی، اجتماعی و فرهنگی و زندگی مردم عجین شده که به این مسائل در بیمارستان بروجن توجه و از بیمارستان هایی است که به صورت ویژه کار شده است.
وی زمان آغاز عملیات اجرایی این بیمارستان را سال 88 عنوان کرد و افزود: دلیل تأخیر در اجرای این طرح تخریب برخی بخش ها و نوسازی دوباره حدود 25 درصد از فضای بیمارستان بر اساس همین استانداردها و توسعه شهر بروجن است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
صندوق های بازنشستگی در آستانه ورشکستگی/ وجود 71هزار پروژه ناتمام

صندوق های بازنشستگی در آستانه ورشکستگی/ وجود 71هزار پروژه ناتمام به گزارش خبرنگار مهر ، علی اکبر کریمی پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در اراک، با اشاره به آسیب های وارد شده به روند تعیین بودجه کشور اظهار داشت: قوانین تعیین بودجه سالانه کشور به آسیب هایی دچار شده که بخش عمده ای از آنها به اقتصاد باز می گردد و اگر برای رفع آنها تلاش نکنیم با شرایطی بحرانی مواجه می شویم .
وی افزود: نسبت هزینه های جاری به عمرانی نخستین آسیب وارده به بودجه کشور است که شاخص استاندارد آن باید یک باشد اما از سال 89 تا 96، این آمار برابر سه و براساس شاخص عملکرد پنج بوده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
لیلی رشیدی و زهرا داوودنژاد عضو هیات مدیره شدند

لیلی رشیدی و زهرا داوودنژاد عضو هیات مدیره شدند به گزارش خبرگزاری مهر ، هیات مدیره نام سریالی است که به زندگی زوج جوانی می پردازد که با نقل مکان به ساختمانی جدید درگیر اتفاقات تازه ای می شوند. این سریال به کارگردانی مازیار میری و تهیه کنندگی مهران رسام محصول شبکه پنج سیما است که کار تصویربرداری خود را از آبان ماه در تهران آغاز کرده است.
احسان کرمی، حدیث میرامینی، امیررضا دلاوری، رابعه مدنی و الیکا عبدالرزاقی از جمله بازیگران این سریال هستند که مقابل دوربین رفته اند و به تازگی لیلی رشیدی و زهرا داوونژاد نیز به جمع آنها پیوسته اند.
عوامل مجموعه هیات مدیره عبارتند از تهیه کننده: مهران رسام، کارگردان: مازیار میری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت کشور منصوب شد

مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت کشور منصوب شد به گزارش خبرگزاری مهر ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حکمی اکبر روشن ضمیر را به سمت مدیرکل توسعه منابع انسانی این وزارت خانه منصوب کرد.
متن حکم وزیر کشور خطاب به روشن ضمیر به شرح زیر است:
نظر به مراتب تعهد و سوابق و تجربه جنابعالی، بنا به پیشنهاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی به موجب این حکم به سمت مدیر کل توسعه منابع انسانی منصوب می شوید.
تحول در نظام اداری و مدیریتی، توانمندسازی، سازماندهی منابع انسانی متناسب با ساختار و ماموریت های وزارت متبوع، ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان، ایجاد انضباط اداری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
رویکرد حقوقی فرانسه طبق به رسمیت شناختن استقلال فردی بیمار است

رویکرد حقوقی فرانسه طبق به رسمیت شناختن استقلال فردی بیمار است به گزارش خبرنگار مهر ، پروفسور فرانسوا ویالا پیش از ظهر شنبه در نخستین کنگره بین المللی حقوق سلامت که در زمینه حقوق متقابل بیمار و پزشک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزار شد، با اشاره به اینکه حق بیماران در کشور فرانسه به رسمیت شناخته شده است، اظهار داشت: باید باور داشته باشیم که به رسمیت شناختن حقوق بیمار به منزله حفظ کرامت انسانی است و بر اساس متن قانون اساسی فرانسه، بیمار حق پذیرش و یا رد هر گونه خدمات درمانی را دارد.
وی با اشاره به اینکه در کشور فرانسه اجازه بیمار برای هر گونه اقدام پزشکی شرط اصلی و اساسی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 59 دقیقه پیش
بخش خصوصی در آستانه ورود به عرصه بیمارستان سازی در کشور

بخش خصوصی در آستانه ورود به عرصه بیمارستان سازی در کشور به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدنعیم امینی فرد با بیان اینکه اقتصاد کشور طبق قانون اساسی بر مبنای دولتی، تعاونی و خصوصی است، گفت: حوزه سلامت نیز باید از ظرفیت های این سه مقوله برای رفع مشکلات استفاده کند البته خوشبختانه برای اجرای طرح تحول سلامت در حد مقدورات از بودجه عمومی استفاده شد اما میزان نیازهای حوزه سلامت بسیار فراتر از بودجه عمومی است.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: برای اینکه در این حوزه سلامت کار و تضمین کیفیت خدمات را داشته باشیم می طلبد از ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی برای ساخت، تجهیز و اداره بیمارستان ها بهره برد زیرا منابع دولتی کافی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 59 دقیقه پیش
هیئت رئیسه شورای هیئت های مذهبی شهرستان دشتی مشخص شدند

هیئت رئیسه شورای هیئت های مذهبی شهرستان دشتی مشخص شدند حجت الاسلام سعید توکلیان در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در چند سال اخیر هیئت های مذهبی به خوبی در مراسم مختلف ایفای نقش داشتند.
وی با اشاره به انتخابات هیات رئیسه شورای هیات های مذهبی افزود: این انتخابات با حضور اعضاء در اداره تبلیغات برگزار شد که در پایان محمد رضا مقام نیا با 5 رای از 7 رای ماخوذه به عنوان رئیس شورا انتخاب شد.
توکلیان بیان کرد: همچنین عبدالعلی بهرامی با 5 رای به عنوان نائب رئیس شورا و هادی غلامی دشتی با 5 رای به عنوان دبیر شورای هئیات مذهبی انتخاب شدند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود

جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، جشنواره قرآنی کودک و نوجوان همزمان با دهه فجر، با هدف اشاعه تعالیم و آموزه های قرآنی دراین مرکز برگزار می شود.
این جشنواره ویژه کودکان و نوجوانان دختر و پسر زیر 18 سال است. این جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود.
این جشنواره در رشته های حفظ، قرائت، همخوانی، تواشیح، مفاهیم، نقاشی، خوشنویسی و مقاله نویسی با مضامین قرآنی برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
28 هزار مددجوی بوشهری خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کردند

28 هزار مددجوی بوشهری خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کردند به گزارش خبرنگار مهر ، احمد لطفی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته امداد در راستای ارتقای سلامت مددجویان تحت حمایت، نگاه ویژه ای به مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی آنها دارد.
وی با اشاره به مشکلات مددجویان در زمینه پرداخت هزینه های سنگین درمانی در زمان بیماری، سوء تغذیه و همچنین مشکلات مهم مربوط به بیماران خاص، صعب العلاج و زمین گیر، گفت: کمیته امداد در راستای ارائه خدمات متنوع و مطلوب به این مددجویان با پرداخت بخشی از هزینه های درمانی آنها سعی در کاهش دغدغه این بیماران دارد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مطبوعات و رسانه ها نقش مهم و تاثیرگذار در آسیب زدایی دارند

مطبوعات و رسانه ها نقش مهم و تاثیرگذار در آسیب زدایی دارند به گزارش خبرنگار مهر ، جعفر گل محمدی ظهر شنبه در مراسم تحلیف اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات با بیان اینکه مطبوعات و رسانه ها می توانند بستر توسعه اخلاق مداری و قانون گرایی را فراهم کنند، افزود: دادگستری مجزای از این جامعه نیست و جامعه متعالی و به دور از جرم و جنایت نیاز به همراهی و مشارکت دارد.
وی ادامه داد: در جرائم مورد نظر اصل به راین است که متهم با نیت غیر فردی و غیرمنفعت طلبی و در راستای بهبود وضعیت جامعه مرتکب جرمی می شود و یا جرمی را به او نسبت می دهند از این رو هیئت منصفه که خلاصه ای از اقشار مختلف جامعه است و در جریان نظرات جامعه و انعکاس آن است به کمک دادگاه می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نباید در دفاع از مبانی عقیدتی خود کوچک ترین شرمساری بروز دهیم

نباید در دفاع از مبانی عقیدتی خود کوچک ترین شرمساری بروز دهیم به گزارش خبرگزاری مهر ، جلسه 223 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست علی اکبر ولایتی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش رو به منظور اهدای جایزه امام خمینی (ره) توسط نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ارائه شد.
بعد از ارائه این گزارش، ولایتی طی سخنانی گفت: کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در روند بررسی و اهدای این جایزه نقش خود را ایفا خواهد کرد.
وی افزود: در روند اهدای جایزه هایی مانند جایزه امام خمینی (ره) و المصطفی (ص) باید ملاحظات و دقت بیشتری صورت پذیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نگران رفاقت تاج و اسلامیان نیستم/ مجمع بهترین تصمیم را می گیرد

نگران رفاقت تاج و اسلامیان نیستم/ مجمع بهترین تصمیم را می گیرد به گزارش خبرنگار مهر ، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال روز چهارشنبه هفته جاری در حالی برگزار خواهد شد که قرار است از بین شهاب الدین عزیزی خادم و محمود اسلامیان یکی به عنوان عضو هیات رئیسه این فدراسیون انتخاب شود.
قطعا مهمترین اتفاقی که در این مجمع رخ خواهد داد انتخاب یکی از این دو نفر است. اسلامیان دوست نزدیک مهدی تاج رئیس فدراسیون است و به عنوان یک اصفهانی تلاش می کند تا مثلث اصفهانی های تصمیم گیر در فدراسیون را تکمیل کند.
در سوی دیگر شهاب الدین عزیزی خادم حضور دارد که سابقه عضویت در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را دارد و در انتخاباتی که مهدی تاج رئیس شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
2000 کیلوگرم مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شد

2000 کیلوگرم مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شد غلامعباس غلامزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به کشف دو هزار کیلوگرم مواد مخدر در سالجاری در این استان، اظهار داشت: کشف مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
رشد 48 درصدی کشف مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری
وی عنوان کرد: کشف مواد مخدر از ابتدای سالجاری تاکنون نسبت به دوره مشابه سال گذشته 48 درصد افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این میزان مواد مخدر در جاده های ارتباطی استان و نقاط الوده کشف و توقیف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بوقلمان به حوزه هنری می رود

بوقلمان به حوزه هنری می رود به گزارش خبرگزاری مهر ، 117 اُمین نشست دگرخند با موضوع معرفی و بررسی مجموعه شعر طنز بوقلمان اثر سعید طلایی با حضور دکتر اسماعیل امینی، سید اکبر میرجعفری و سعید طلایی، ساعت 17دوشنبه 27 آذرماه، در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می شود.
به گفته مهدی فرج اللهی، مسئول و مجری برنامه دگرخند ، در پایان این نشست، کتاب بوقلمان با امضای نویسنده به حاضران اهدا خواهد شد.
بوقلمان مجموعه شعرهای طنز سعید طلایی است که در فاصله سال های 89 تا 95 سروده شده اند. کتاب بوقلمان را نشر قاف در 120 صفحه و با قیمت 9000 تومان منتشر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه

ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه به گزارش خبرگزاری مهر ، سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: گزینه های استعلام، خدمات، پرداخت حق بیمه، نوبت دهی، قوانین، پرسش و پاسخ و معرفی سازمان بیمه شدگان در کد دستوری #1420*44* تعریف شده که بیمه شدگان می توانند نسبت به انتخاب هر کدام از آنها اقدام کنند.
در بخش استعلام، بخشهای آخرین سابقه، استحقاق درمان، آخرین مستمری، رابطه بیمه ای و بدهی کارفرمایان ارائه می شود و بیمه شدگان با انتخاب هرکدام از گزینه ها از خدمات این بخشها برخوردار می شوند.
یکی دیگر از گزینه های کد دستوری #1420*44*پرداخت حق بیمه است که در این بخش مخاطبین این سازمان می توانند نسبت به پرداخت غیرحضوری حق بیمه اقدام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بهسازی بافت تاریخی شهر باید در دستور کار جدی شهرداری قرار گیرد

بهسازی بافت تاریخی شهر باید در دستور کار جدی شهرداری قرار گیرد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرمان با اشاره به تاریخی بودن شهر کرمان اظهار داشت: با توجه به این که کرمان شهری تاریخی است و در این زمینه حرف برای گفتن دارد؛ بنابراین، بهسازی بافت تاریخی این شهر باید در دستور کار جدی شورا و شهرداری قرار گیرد.
علیدادی افزود: اگرچه به سازی بناهای تاریخی شهر کرمان وظیفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، اما این مهم به اقدامات شورا و شهرداری نیز وابسته است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزایش سرانه ی فضای سبز شهر کرمان را نیز ضروری دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مقاومت اروپا در برابر قطع صادرات گاز روسیه کمتر از 2 هفته است

مقاومت اروپا در برابر قطع صادرات گاز روسیه کمتر از 2 هفته است به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، تحلیل های اخیر در حوزه انرژی نشان می دهد در صورتیرکه روسیه صادرات گاز خود را به ایتالیا متوقف کند، ایتالیایی ها فقط 15 روز می توانند مقاومت کنند و بعد از آن وارد شرایط بحرانی می شوند.
سهم گاز صادراتی روسیه به ایتالیا در حدود 37 درصد و این رقم برای آلمان تقریبا 28 درصد است و شرکت های آلمانی در صورتی که صادرات گاز روسیه به آلمان قطع شود فقط یک هفته بیشتر از ایتالیایی ها مقاومت خواهند داشت.
انفجار مرگبار تاسیسات گاز اتریش در هفته گذشته و برهم خوردن شدید شرایط تامین گاز در اروپا این تحلیل انجام انجام گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مشکلات خانواده شهدای شهرستان دشتی حل شود

مشکلات خانواده شهدای شهرستان دشتی حل شود به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حسینی ظهر شنبه در دیدار با خانواده شهید صیفی در شهر خورموج اظهار داشت: خانواده معظم شهدا چشم و چراغ جامعه هستند که ضرورت دارد توجه جدی به آنها شود.
وی بر ضرورت رفع مشکلات خانواده معظم شهدا در سطح شهرستان تاکید کرد وافزود: بر همه مسئولان فرض است که با حضور مستمر باخانواده شهدا نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام کنند.
حسینی با بیان اینکه خانواده شهدا برکت جامعه ما هستند، ادامه داد: استقامت و ایثار خانواده شهدا تداوم نهضت انقلاب اسلامی است.
در پایان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از خانواده شهید تجلیل به عمل آمد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
افتتاح نمایشگاه خاطره های قومی در گالری آریانا

افتتاح نمایشگاه خاطره های قومی در گالری آریانا به گزارش خبرگزاری مهر ، نمایشگاه خاطره های قومی زندگی طوایف و اقوام گوناگون را به تصویر کشیده شده است و در روز افتتاحیه پذیرای جمع کثیری از هنردوستان و هنرمندان بود. در این نمایشگاه علاوه بر اینکه آثار نقاشی و کلاژ استاد ناصر پلنگی به نمایش درآمده است، از کُت مردانه ای که در آستر و دکمه های این کت، نقاشی استاد پلنگی کار شده به عنوان یک اثر فاخر و تلفیقی رونمایی شده است.
استاد ناصر پلنگی در بخشی از بیانیه این نمایشگاه اینچنین آورده است: این نمایشگاه، چشم اندازی هنری و مدرن را به نسل جدید ارائه می دهد و فراتر از مجموعه ای از اشیا، راهکاری برای تثبیت و نگهداری حافظه به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دست اندرکاران سومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی تجلیل شدند

دست اندرکاران سومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی تجلیل شدند به گزارش خبرنگار مهر ، نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر پیش از ظهر شنبه در این نشست اظهار داشت: کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی کار بسیار سنگین و بزرگی است که چندین سال است در بوشهر برگزار می شود.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ادامه داد: چندین ساعت برگزاری این کنگره در یک روز، به پشتوانه یک ساعت تلاش، زحمت، برنامه ریزی، سیاستگذاری و مدیریت بوده است.
وی با بیان اینکه در این جلسات مهمترین عنصر، ارتقای سطح برنامه از سال های قبل است، گفت: برنامه های اینچنینی همیشه باید قوی تر، پربارتر و پرمحتواتر از گذشته برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کاهش بودجه دانشگاهها کذب است/رشد 13درصدی بودجه دانشگاه اصفهان

کاهش بودجه دانشگاهها کذب است/رشد 13درصدی بودجه دانشگاه اصفهان هوشنگ طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس لایحه بودجه سال 97 که از سوی دولت به مجلس ارائه شده برآورد بودجه دانشگاه ها نسبت به متوسط بودجه کشور بالاتر بوده است.
وی افزود: موضوع کاهش بودجه سال آینده دانشگاه ها که طی روزهای گذشته مطرح شده کذب است و با سوگیری این موضوع مطرح می شود.
رئیس دانشگاه اصفهان خاطرنشان کرد: بودجه عمومی این دانشگاه نیز براساس متوسط بودجه آموزش عالی حدود 13 درصد رشد داشته است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مخاطب 80 درصدی تلویزیون نشانه تاثیرگذاری صداوسیماست

مخاطب 80 درصدی تلویزیون نشانه تاثیرگذاری صداوسیماست به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، عبدالعلی علی عسکری رییس سازمان صدا و سیما در مراسم اختتامیه چهاردهمین اجلاس سراسری فن آوری رسانه، نهضت تولید محتوا در فضای مجازی را در صدر برنامه های در حال اجرای رسانه ملی دانست و گفت: در آینده شاهد پیشرفت بیشتر در فضای مجازی خواهیم بود و این نظریه را به اثبات می رسانیم که برودکست ها باید بمانند و با حداکثر استفاده از فضای مجازی، خود را بیش تر در معرض دید مخاطب قرار دهند.
وی بر حمایت از خودکفایی در صنعت رسانه و همکاری با شرکت های دانش بنیان تأکید و تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آثار و طرح های پژوهشی اعضا و مربیان کانون بررسی می شود

آثار و طرح های پژوهشی اعضا و مربیان کانون بررسی می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در اولین نشست این هفته روز 25 آذر 96 از ساعت 10 تا 12 نتایج داوری طرح های پژوهشی و پایان نامه ها با تاکید بر ویژگی های مساله در طرح های پژوهشی با حضور محمد گودرزی دهریزی و علیرضارحیمی بررسی می شود.
هم چنین در دومین نشست تخصصی اداره کل آموزش و پژوهش کانون اقبال قاسمی پویا و بهمن کاظمی به بررسی نتایج داوری آثار اقدام پژوهشی با تاکید بر ویژگی های پرسش گری در این زمینه خواهند پرداخت که این نشست نیز روز 27 اذر 96 از ساعت 10 تا 12 برپا خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اختصاص 36 میلیارد ریال صدقه برای درمان مددجویان قزوینی

اختصاص 36 میلیارد ریال صدقه برای درمان مددجویان قزوینی فرزاد فرهادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مردم این استان36 میلیارد و 366 میلیون ریال در هفت ماهه سال جاری صدقه پرداخت کرده اند گفت : صدقات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.
وی درباره نحوه هزینه کرد صدقات مردمی اعلام کرد : 10 درصد از صدقات برای درمان بیماران، 5 درصد برای جهیزیه نوعروسان، 32 درصد برای کمکهای موردی، 13 درصد برای ارتقای سطح فرهنگی، 20 درصد برای تعمیر و بهسازی مسکن، 5 درصد برای اشتغال، 5 درصد برای تسهیلات کارگشایی و10 درصد نیز برای رفع سایر نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
روزی به نام روز هرمزگان در تقویم ملی نامگذاری شود

روزی به نام روز هرمزگان در تقویم ملی نامگذاری شود نیما صفا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد طرح پیشنهاد روز هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان همچون سایر نواحی ایران دارای تاریخی کهن و نیز فرهنگی بسیار غنی و پر افتخار است و همجواری این استان با خلیج فارس و دریای عمان و نیز موقعیت تجاری و اقتصادی این استان سبب شده تا اهمیت آن دو چندان شود، بیان داشت: اما متاسفانه در سالهای اخیر مجال کمتری برای توجه به مسائل تاریخی، فرهنگی و داشته ها و ظرفیتهای بالقوه این استان وجود داشته، به طوریکه آثار تاریخی، جاذبه های منحصر بفرد گردشگری، پتانسیل فراوان نیروی انسانی و غیره، حتی درون استان نیز مغبون واقع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رئیس سازمان فضایی ایران منصوب شد

رئیس سازمان فضایی ایران منصوب شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کانال اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، در ادامه تغییر و تحولات مدیریتی در وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حکمی، دکتر مرتضی براری را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران منصوب کرد.
مرتضی براری پیش از این معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.
وی هم اکنون جایگزین محسن بهرامی در سازمان فضایی ایران شده است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اعلام نامزدهای بخش هنر و تجربه جشنواره سینماحقیقت

اعلام نامزدهای بخش هنر و تجربه جشنواره سینماحقیقت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه هنر و تجربه ، گروه سینمایی هنر و تجربه نامزدهای بخش هنر و تجربه یازدهمین جشنواره فیلم سینماحقیقت را به شرح زیر اعلام کرد:
1. بانو قدس ایران به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی و تهیه کنندگی موسسه فرهنگی عروج.
2. ترور سرچشمه به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
3. در جست و جوی فریده به تهیه کنندگی و کارگردانی کوروش عطایی و آزاده موسوی.
4. قصه بلوار به تهیه کنندگی و کارگردانی داوود اشرافی.
5. سربازخانه به تهیه کنندگی و کارگردانی هادی معصوم دوست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نخستین اقامتگاه بوم گردی کردستان در روستای دولاب سنندج افتتاح شد

نخستین اقامتگاه بوم گردی کردستان در روستای دولاب سنندج افتتاح شد به گزارش خبرنگارمهر، رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در افتتاحیه این اقامتگاه گفت: روستای دولاب از مقاصد جدید گردشگری در استان است که ظرفیت های گردشگرپذیر بودن را دارد و یکی از ویژگی های مطلوب آن هم نزدیکی به مرکز استان است.
آوات مکاری عنوان کرد: روستاهای شاخص و گردشگر پذیر در استان ما به ویژه روستاهای واقع در منطقه هورامان به دلیل بافت معماری و نیز فرهنگ های خاص موجود دراین دیار سالانه پذیرای گردشگران زیادی هستند .
وی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ورود نیروهای نظامی چین به سوریه تکذیب شد

ورود نیروهای نظامی چین به سوریه تکذیب شد به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) ورود نیروهای چینی به این کشور را تکذیب کرد و آن را نادرست خواند.
سانا اعلام کرد که خبرگزاری اسپوتنیک خبر ورود نیروهای چینی به سوریه را کار کرده بود و خبرگزاری رسمی دولت سوریه از اسپوتنیک می خواهد که این خبر را تصحیح کند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ایران و ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری جدی دارند

ایران و ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری جدی دارند به گزارش خبرگزاری مهر ، حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و ترکیه در زمینه امنیتی و مبارزه با تروریسم همکاری جدی دارند و در دو کشور نگاه عمیقی برای گسترش همکاری و اجرای تفاهمات انجام شده در حوزه های مختلف وجود دارد.
وی اضافه کرد: در جریان سفر اخیر وزیر کشور ترکیه به تهران و دیدار وی با وزیر کشور ایران در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور از جمله موارد تهدید امنیت دو کشور در زمینه تروریسم، قاچاق مواد مخدر و پیش سازهای مواد مخدر صنعتی که عمدتا از طریق مرزهای غربی وارد ایران می شود و نیز در مورد قاچاق سلاح و مهمات و قاچاق مشروبات الکلی و همچنین مهاجرت غیرقانونی و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
آغاز ثبت نام بیست و نهمین جشنواره امتنان از نخبگان استان کرمانشاه

آغاز ثبت نام بیست و نهمین جشنواره امتنان از نخبگان استان کرمانشاه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، داود یاوری گفت: ثبت نام از کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه استان کرمانشاه در بیست و نهمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید همزمان با سراسر کشور از امروز 25 آذر 96 آغاز و تا 25 دی ماه امسال ادامه دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: جشنواره امتنان استان در راستای اجرای ماده 195 قانون کار همانند سال های گذشته از طریق معاونت اجتماعی و فرهنگی و اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در استانها از طریق معاونت اجتماعی ادارات کل برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اعلام آمادگی سرمایه گذار خارجی برای باروری ابرها در خراسان جنوبی

اعلام آمادگی سرمایه گذار خارجی برای باروری ابرها در خراسان جنوبی حجت الاسلام محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دیدار با شرکت سرمایه گذاری استرالیایی در خصوص باروری ابرها، اظهار کرد: این شرکت ادعای داشتن تکنولوژی و امکانات به روز و بسیار خوبی را در زمینه باروری ابرها داشته است.
وی بیان کرد: بر اساس صحبت های ارائه شده این سرمایه گذارعنوان کرده می تواند 15 الی 20 درصد افزایش باران را در استان رقم بزند.
نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما خواستار ارائه طرح های این شرکت به صورت مکتوب شده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کشف یک کیلوگرم ماده مخدر شیشه در قزوین

کشف یک کیلوگرم ماده مخدر شیشه در قزوین سردار مهدی محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اجرای طرح ایست و بازرسی های مقطعی، حین کنترل خودروهای عبوری در آزاد راه قزوین – زنجان یک دستگاه اتوبوس را متوقف و اقدام به بازرسی آن کردند.
وی عنوان کرد: این ماموران حین بازرسی اتوبوس به یکی از مسافران خودرو مشکوک که در بازرسی از نایلون همراه وی مقدار یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف کردند.
محمودی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با تشکیل پرونده ای در این خصوص، متهم را تحویل تحویل مراجع قضائی دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
دریافت وجوه سلیقه ای در گمرک بیله سوار ساماندهی شود

دریافت وجوه سلیقه ای در گمرک بیله سوار ساماندهی شود به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز پورسلیمان ظهر شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اردبیل تصریح کرد: متأسفانه شاهد دریافت وجوه سلیقه ای از سوی برخی ارگان ها هستیم که انتظار داریم این مهم با هدف کمک به توسعه صادرات استان ساماندهی شود.
وی با بیان اینکه از سوی طرح آذری نیز متأسفانه به بهانه های مختلف وجوهی از تجار اردبیلی دریافت می شود، تأکید کرد: انتظار ما مداخله جدی استان در این امر و رفع مشکلات توسعه صادرات است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی استان با بیان اینکه راه اندازی پنجره واحد فیزیکی در گمرک و استقرار ادارات ضرورت ویژه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کمبود نیروی متخصص در بیرجند/ بخش خصوصی تقویت شود

کمبود نیروی متخصص در بیرجند/ بخش خصوصی تقویت شود به گزارش خبرنگار مهر ، کاظم قائمی صبح شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: باید بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی، توجه به بزرگان را در دستور کار خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند همواره به عنوان پشتوانه ای قوی برای بیمه سلامت خواهد بود، افزود: باید با همکاری و همدلی در راستای سلامت جامعه تلاش کنیم.
قائمی با بیان اینکه جذب نیروی متخصص از جمله مشکلات پیش رو است، افزود: موقعیت جغرافیایی استان، مسائل اقتصادی و کمبود برخی از زیرساخت ها امکان ماندگاری نیروی متخصص را کم می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
خدمت به طلبه ها خدمت به اسلام است

خدمت به طلبه ها خدمت به اسلام است به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله مصطفی علما امروز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان کرمانشاه گفت: امروز طلبه ها و روحانیون مسئولیت حفظ اسلام و دین مردم را بر عهده دارند و خدمت رسانی به این قشر از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: امام خمینی (ره) همواره می فرمودند که به من بگویید خدمتگزار و نه القاب دیگر که این کلمه است که مرا خشنود می کند و حقیقت اینست که تنها چیزی که برای انسان می ماند همین خدمتی است که به اسلام و مردم انجام داده ایم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
شکوفایی اقتصادی در گروه امنیت است

شکوفایی اقتصادی در گروه امنیت است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محمود علوی پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران اظهار داشت: شکوفایی اقتصادی در گرو امنیت پایدار است و چنانچه امنیت و سلامت درجامعه وجود داشته باشد ارتقای رشد اقتصادی را شاهد خواهیم بود .
وی تاکید کرد: به سلامت اقتصادی و سلامت اداری برای سرمایه گذاری بیندیشیم زیرا اگر امنیت نباشد شکوفایی علمی، فرهنگی ، هنری و اقتصادی محقق نخواهد شد.
وی امنیت را حق انسانها دانست و گفت: در سرزمینی که امنیت نباشد خیر و برکتی نخواهد بود و وظیفه حکومت است که امنیت همراه با نشاط و شادابی را فراهم کند زیرا حکومت دینی باید امنیت را برای همه مردم فراهم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ضرورت جلوگیری ازمصرف بی رویه دارو/ پرهیز از پرت منابع مالی

ضرورت جلوگیری ازمصرف بی رویه دارو/ پرهیز از پرت منابع مالی به گزارش خبرنگار مهر ، آناهیتا کشاورزی صبح شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی در بیرجند با بیان اینکه نقاط مرزی نقش مهمی در تامین امنیت داشته بنابراین بیشتر مورد توجه قرار می گیرند، گفت: در ماه های آتی نیز این توجه را به اثبات خواهیم رساند.
وی با بیان اینکه سلامت به عنوان جزئی از کل نظام کشور و دولت نقش ارزشمندی در حکومت بازی می کند، افزود: سازمان سلامت سیاست های رهبری را همواره سرلوحه برنامه های خویش قرار می دهد.
کشاورزی بیان کرد: در شرایط کنونی، بیش از هر زمانی نیازمند همکاری مسئولان ذیربط هستیم بنابراین هر مسئولی که در وظیفه خود عملکرد بهتری داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
نیروهای مسلح با سلاح خود بصیرت را به جامعه انتقال می دهند

نیروهای مسلح با سلاح خود بصیرت را به جامعه انتقال می دهند به گزارش خبرنگار مهر ، سید آیت الله علیرضا عبادی صبح شنبه در دیدار با فرماندهان مرزبانی و راهور خراسان جنوبی، اظهار کرد: انسان از نظر انواع نیازهای جسمی به یک دستگاهی که راه را از بیراهه تمیز دهد، نیاز دارد اما راه تنها در امور فیزیکی نیست.
وی با بیان اینکه داشتن چشم سر و بصر در بعد حیوانی بشر قرار دارد ولی در بعد انسانی خداوند بصیرت را اعطا کرده است، افزود: با بصیرت است که انسان راه انسانی خودش را می بیند و حق را از باطل تشخیص می دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: خداوند آنقدر نظام خلقت را حساب شده و زیبا قرار داده که تشخیص بین حق و باطل جزء مسائل اولیه است مشروط بر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سانحه برای کارکنان دامپزشکی لرستان در جاده پلدختر - کرمانشاه

سانحه برای کارکنان دامپزشکی لرستان در جاده پلدختر - کرمانشاه سرهنگ صفر عبد الوند در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 حامل کارکنان دامپزشکی لرستان با یک دستگاه سواری پراید در جاده پلدختر – کرمانشاه در گردنه طول کش در 12 کیلومتری برخورد کرد .
وی افزود: در این حادثه رانندگی 6 نفر به نام های سلمان صفر بیرانوند و احسان رضاییان 22 ساله، نیما رحمانی 20 ساله، یونس عبدلی 30 ساله، فیروز بیرانوند 24 ساله و باباخان زرونی 57 ساله مجروح شدند.
فرمانده انتظامی پلدختر گفت: مجروحان این حادثه توسط چهار دستگاه آمبولانس از اورژانس 115 رومشگان و پلدختر به بیمارستان امام خمینی (ره) پلدختر انتقال یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور اسفناک است

سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور اسفناک است به گزارش خبرنگارمهر، محمد اسفندیاری جمعه شب در نشست نقد و بررسی اثر فاخر چگونه کتاب بخوانیم که درانتشارات آستان قدس رضوی برگزار شداظهارکرد: طبق اعلام یونسکو در سال 1353 سرانه مطالعه در ایران 1.5 ثانیه در سال بود که پس از انقلاب و در فاصله سال های 57 تا 59 که سد سانسور شکسته شد و کتاب های گوناگون توسط احزاب و گروه های مختلف به چاپ رسید، آمار فروش کتاب افزایش یافت .
وی با بیان این که در سال 1360 اوضاع دگرگون شد و آمار فروش بار دیگر کاهش یافت، افزود: در سال 73 یکی از استادان جامعه شناسی در تهران تحقیقی انجام داد و سرانه مطالعه هر ایرانی را به طور متوسط یک دقیقه در سال اعلام کرد که این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
نمایشگاه برای نجات کودکان تا اول دی ماه تمدید شد

نمایشگاه برای نجات کودکان تا اول دی ماه تمدید شد به گزارش خبرگزاری مهر ، نمایشگاه برای نجات کودکان که برای حمایت از کودکان دارای بیماری نقص ایمنی اولیه در گالری پردیس سینمایی ملت بر پاشده است تا اول دی تمدید شد.
برای نجات کودکان عنوان نمایشگاهی است که از سوی جمعی از هنرمندان و مجموعه داران به منظور ساخت قرنطینه برای کودکان دارای بیماری نقص ایمنی اولیه از 10 آذر در گالری پردیس سینمایی ملت برپا شده و در این نمایشگاه بیش از 100 اثر نقاشی و مجسمه از سه نسل از هنرمندان تجسمی کشور به نمایش درآمده است.
در این نمایشگاه که به همت مجموعه گوهران و با همکاری آرتیبیشن و گالری پردیس ملت برپا شده، آثاری از هنرمندانی چون، کیخسرو خروش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
انجام 3000 ساعت مشاوره دینی به همت مبلغان در تویسرکان

انجام 3000 ساعت مشاوره دینی به همت مبلغان در تویسرکان محمد موسی جوکار در گفتگو با مهر با اشاره به فعالیت بیش از 450 مسجد، حسینیه، هیئت مذهبی، انجمن اسلامی و کانون های فرهنگی و تبلیغی در تویسرکان گفت: با توجه به غنای تعالیم دینی و تأکید دین مبین اسلام بر مشاوره و مشورت کردن، اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان با دعوت از روحانیون شبکه تبلیغ شهرستان در مناسبت های مختلف و انجام مشاوره های دینی، اخلاقی و خانوادگی به شکل حضوری و تلفنی موفق به انجام بیش از 3000 ساعت مشاوره دینی شده است.
وی گفت: مشاوره ها به منظور تبیین ارزش های اسلامی و تعمیق آموزه های دینی و اعتقادی در راستای مقابله با ترویج عقائد و افکار انحرافی و هجمه فرهنگی و نیز ترویج فرهنگ امر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
مردم باید حقوق شهروندی و امنیت را در تمام وجوه زندگی احساس کنند

مردم باید حقوق شهروندی و امنیت را در تمام وجوه زندگی احساس کنند به گزارش خبرگزاری مهر ، در راستای سلسله جلسات سایه تمدن اسلامی برای تایید، تکمیل و تصحیح برنامه های دولت دوازدهم (دولت سایه)، نشست تخصصی بررسی و نقد برنامه های علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم با حضور سعید جلیلی در دفتر نماینده مقام معظم رهبری برگزار شد.
جلیلی در این نشست گفت: اگر از یک وزیر نقد می شود باید به نقاط قوت او هم توجه شود. برخی مباحثی که در شعارهای دولت دوازدهم مانند حقوق شهروندی ، آرامش و امنیت بیان شده خوب و درست است اما مردم باید این مولفه ها را در تمام وجوه زندگی خود احساس کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
مد و لباس به کتب درسی راه یابد

مد و لباس به کتب درسی راه یابد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، جلسه شورای برنامه ریزی دومین جشنواره لباس مدارس با حضور حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و نمایندگان کمیته های اجرایی این رویداد برگزار شد.
قبادی در این جلسه با مروری بر مباحث مطرح در دیگر جلسات، بر همکاری دوسویه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به دلیل وظایف قانونی و همچنین وزارت آموزش و پرورش به جهت مأموریت های قانونی تأکید کرد.
او گفت: موضوع لباس مدارس و ضرورت ساماندهی آن با مسئولیت وزارت آموزش و پرورش و هماهنگی کارگاروه موجب شده تا اقدامات خوبی تا کنون شکل گرفته و سال گذشته نیز نخستین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
هشتمین سوگواره شعر عاشورایی برگزار می شود

هشتمین سوگواره شعر عاشورایی برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، هشتمین سوگواره شعر عاشورایی به همت خانه نوجوان، انجمن اسلامی دانش آموزان و شهرستان ادب برگزار می شود.
محور های اصلی این سوگواره که در حال حاضر هشتمین دوره خود را آغاز کرده است، بخش اشعار کلاسیک و نو به همراه تمامی موضوعات مرتبط با عاشورا است.
همچنین بخش ویژه ای با عنوان "یار هفتاد و سوم" با موضوع نوجوان امروز و یاری امام حسین علیه السلام شکل گرفته است.
آثار علاقمندان از 25آذر تا 11بهمن در سایت www.ayandehsazan.ir دریافت می شود.
اختتامیه این سوگواره همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) در 18 اسفندماه صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
گاهشماری در ایران برای نوجوانان کتاب شد

گاهشماری در ایران برای نوجوانان کتاب شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جدیدترین اثر حسین بکایی به موضوع هایی همچون نور و سایه، قنات، استرلاب، شکل ماه و... و نقش آنان در تخمین زمان پرداخته است.
بکایی روایت خود را از پیش از اسلام آغاز می کند و با مستنداتی به معرفی شیوه های گاهشماری می پردازد. گاهشماری دریانوردی و ماهی گیری ، دقیق ترین تقویم جهان ، راه مکه ، گاهشماری مرگ و... دیگر موضوع هایی است که در این کتاب آمده است.
در بخشی از کتاب خورشید کالسکه سوار می خوانیم: به تعداد هر انسان یک گاهشمار وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کتاب تا بیکران دریا اثر محمد مظفری رونمایی شد

کتاب تا بیکران دریا اثر محمد مظفری رونمایی شد به گزارش خبرنگار مهر ، سیروس همتی نویسنده و کارگردان مطرح کشور صبح شنبه در نشست نقد و بررسی کتاب تا بیکران دریا نوشته محمد مظفری در بوشهر، اظهار داشت: کتاب تا بیکران دریا مجموعه ای قابل احترام و مطلوب در حوزه نمایش خیابانی است.
این هنرمند با اشاره به توسعه تئاتر خیابانی در دنیا و ایران، نمایش خیابانی را نتیجه نیاز جامعه امروز به آثار هنری و نمایشی متفاوت و نوتر عنوان کرد.
همتی، چاپ مجموعه نمایشنامه تئاتر خیابانی را حرکتی ارزشمند عنوان کرد و افزود: استفاده هنرمندانه و مناسب نویسنده از جغرافیا و اقلیم در این نمایش ها و پرداختن به آیین های جنوب و استان بوشهر از ویژگی های مهم این آثار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مرمت اضطراری چغازنبیل آغاز شد

مرمت اضطراری چغازنبیل آغاز شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، مرمت اضطراری زیگورات چغازنبیل در نخستین مرحله در دستور کار قرار گرفت. این فاز مرمتی که بر اساس بررسی های آسیب شناسی در محوطه میراث جهانی چغازنبیل انجام می شود، پاکسازی ناودان ها و تجدید اندود قله بنای زیگورات برای هدایت صحیح آب و نزولات جوی به سطوح پایین تر به عنوان نخستین اولویت ها در مرحله اجرا قرار گرفته است.
عاطفه رشنوی مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل با اعلام این مطلب گفت: این عملیات پس از برپایی کارگاه خشت و اندود در محوطه و تولید مصالح بهینه و هم خوان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
برگزاری کارگاه ارتقای مهارت های حرفه ای حفاظت از میراث فرهنگی

برگزاری کارگاه ارتقای مهارت های حرفه ای حفاظت از میراث فرهنگی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت میراث فرهنگی، این کارگاه آموزشی تخصصی با رویکرد ارتقای مهارت های حرفه ای کارکنان یگان حفاظت در نیمه دوم آذر امسال با بهره گیری از استادان مجرب دانشگاه علوم انتظامی امین و سازمان میراث فرهنگی برای 110 نفر از منتخبان پایگاه های حفاظت ثبت جهانی و ملی به مدت پنج روز در دانشکده کوثر برگزار شد.
سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی در این مراسم، با تقدیر از حمایت های مدبرانه ریاست سازمان میراث فرهنگی در پیشبرد اهداف یگان حفاظت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
آغاز سرشماری زمستانه وحوش در استان همدان

آغاز سرشماری زمستانه وحوش در استان همدان مهدی صفی خانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دومین سرشماری وحوش طی سال جاری از 24 آذر ماه در منطقه حفاظت شده آلموبلاغ اسدآباد آغاز شده و به مدت یک ماه در سایر مناطق حفاظت شده استان همدان ادامه می یابد.
صفی خانی اظهار داشت: طی فرایند سرشماری، گونه های شاخص پستانداران از جمله قوچ و میش و کل و بز شمارش شده و آمار به دست آمده با آمار سرشماری های گذشته مقایسه می شود.
معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: نتایج این سرشماری در تصمیم گیری های سیاستی حفاظت از مناطق تحت مدیریت، موثر خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جمع آوری یک میلیارد تومان صدقه در شهرستان فردیس

جمع آوری یک میلیارد تومان صدقه در شهرستان فردیس مهرعلی کلهر در گفتگو با خبرنگار مهر ، از جمع آوری یک میلیارد و 200 میلیون تومان صدقه در سطح شهرستان فردیس خبر داد و اظهار کرد: این صدقات طی هشت ماهه اخیر از 33 هزار و 500 صندوق صدقه بزرگ، کوچک و متوسط جمع آوری شده است.
رئیس کمیته امداد فردیس با اشاره به اینکه سیاست کمیته امداد امام خمینی (ره) توانمندی افراد تحت پوشش کمیته امداد است، عنوان کرد: این اداره در نظر دارد برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، اشتغالزایی کند و در این راستا از کار آفرینان و شهرک های صنعتی درخواست همکاری دارد.
وی با بیان اینکه بیش از 750 یتیم تحت پوشش اداره کمیته امداد فردیس است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
افشاگری مارادونا در مورد امباپه و دلیل جذب نشدنش توسط رئال

افشاگری مارادونا در مورد امباپه و دلیل جذب نشدنش توسط رئال به گزارش خبرگزاری مهر ، دیگو آرماندو مارادونا، ستاره اسبق آرژانتینی دنیای فوتبال در اظهار نظری درباره کیلیان امباپه و دلیل ملحق نشدن او به تیم فوتبال رئال مادرید مدعی شده که عملی نشدن این اتفاق به خاطر حضور رونالدو در رئال بوده است.
کیلیان امباپه، مهاجم نوجوان فصل گذشته موناکو در حالی که پیشنهادات زیادی از تیم های مطرح داشت در نهایت راهی پاری سن ژرمن شد و این در حالی است که رئال مادرید تا آخرین دقایق بازار نقل و انتقالاتی شانس جذب این بازیکن را داشت و در نهایت عقبنشینی کرد.
مارادونا در گفتگو با آس در این باره گفت: از نظر من امباپه انقلاب فوتبال است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
حمایت از اشتغال روستایی درحوزه گردشگری وصنایع دستی استان مرکزی

حمایت از اشتغال روستایی درحوزه گردشگری وصنایع دستی استان مرکزی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میراث فرهنگی استان مرکزی، سید محمد حسینی اظهار داشت: برمبنای ابلاغ بخشنامه اشتغال فراگیر توسط معاون اول رییس جمهور و همچنین تفاهم نامه ای که بین سازمان میراث فرهنگی کشور و معاونت امور روستایی ریاست جمهوری در سال جاری منعقد شده، اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی مصمم شد با مراجعه مستقیم معاونین سه حوزه کاری به تمام شهرستان ها استان و برگزاری جلساتی با بخشداران، دهیاران و کارآفرینان، پتانسیل های هر شهرستان و روستا را بررسی و زمینه اشتغال آفرینی برای جویندگان شغل را فراهم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
اخبار ساعت 9 صبح شبکه اول سیما

اخبار ساعت 9 صبح شبکه اول سیما در این ویدیو اخبار ساعت 9شبکه اول سیما را می بینیم. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رونالدو باید از اینیستا یاد بگیرد/ تکبر از 7 گناه کبیره است

رونالدو باید از اینیستا یاد بگیرد/ تکبر از 7 گناه کبیره است به گزارش خبرگزاری مهر ، روزنامه هواداری تیم فوتبال بارسلونا، اسپرت، در گزارشی مدعی شده کریس رونالدو باید از اینیستا یاد بگیرد. در متن این گزارش این چنین آمده است: تکبر یکی از هفت گناه کبیره است. اما کابوسی است که همراه هر ورزشکاری است و با او همه جا هم سفر می کند. اهمیتی ندارد چقدر بزرگ و نخبه باشند، در این مطلب سوژه بحث ما کریستیانو رونالدو است.
ستاره پرتغالی یک بار دیگر در اظهار نظر اخیرش نشان داد که چقدر خودخواه و مغرور است. درست برعکس آندرس اینیستا که هر روز درسی جدید برای همه دارد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مدیران می خواهند پول آینده را پیشخور کنند/ در استقلال ضرر کردم

مدیران می خواهند پول آینده را پیشخور کنند/ در استقلال ضرر کردم به گزارش خبرنگار مهر ، شاهرخ سبک دست با بیان این که باشگاه ها تنها به فکر هزینه های جاری و روزمره هستند و هیچ نگاه بلند مدتی برای پس انداز و سرمایه گذاری ندارند به رادیو تهران گفت: اغلب سرمایه گذارانی که بعنوان بخش خصوصی وارد فوتبال می شوند جدا از علایق شخصی، با نگاه ملی و برای کمک به باشگاه ها و به خصوص باشگاه های بزرگ مردمی مثل استقلال و پرسپولیس به میدان می آیند. آنها از حوزه هایی همچون صنعت و تجارت به فضای فوتبال ورود می کنند با این هدف که در حوزه جوانان کاری مفید کرده باشند.
وی افزود: فضای فوتبال ایران بر خلاف حوزه های اقتصادی و بر خلاف باشگاه های حرفه ای دنیا بر پایه مسائل اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تاریخ عشق چاپ دهمی شد/ورود علیدوستی به باشگاه پرفروش ها

تاریخ عشق چاپ دهمی شد/ورود علیدوستی به باشگاه پرفروش ها به گزارش خبرنگار مهر ، رمان تاریخ عشق نوشته نیکول کراوس که با ترجمه ترانه علیدوستی از سوی نشر مرکز منتشر شده است، برای دهمین نوبت طی یکسال پس از انتشار خود تجدید چاپ شد.
این کتاب به قلم نیکول کراوس، نویسنده آمریکایی در سال 2005 منتشر شده است و در سال 2006 در زمره نامزدهای نهایی جایزه ادبی اورنج بوده و در سال 2008 جایزه ادبی ویلیام سارویان را به دست آورده است. این رمان پیرمردی لهستانی است که براساس علاقه جوانی خود در بازنشستگی به نویسندگی روی آورده. تنها و رنجور از عشق ناکام کودکی و صدمه دیده از جنگ جهانی دوم که تمام خانواده ی خود را از دست داده و به تنهایی در آمریکا زندگی می کند و با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
حذف کنکور وابسته به تصمیم نمایندگان مجلس است

حذف کنکور وابسته به تصمیم نمایندگان مجلس است به گزارش خبرگزاری مهر ، صبح امروز 25 آذرماه در نشست تخصصی جمعی از اصحاب رسانه با علی زرافشان معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش وی گفت: سه میلیون و 200 هزار دانش آموز در دوره اول متوسطه تحصیل می کنند و در دوره متوسطه دوم دو میلیون و صد هزار دانش آموز تحصیل می کنند . در پایان استقرار نظام 3.3.6 در دوره دوم، تعداد دانش آموز به دومیلیون و هفتصد هزار خواهد رسید .
وی ادامه داد: پوشش واقعی تحصیلی در دوره اول 94 درصد است. اما پوشش سنی دانش آموزان 12 تا 15 ساله 97 درصد است و 3 درصد عدم پوشش سنی بیشتر به ازدواج و اشتغال بر می گردد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
محیط بان گیلانی برگزیده چهارمین دوره جایزه یحیی در کشور شد

محیط بان گیلانی برگزیده چهارمین دوره جایزه یحیی در کشور شد به گزارش خبرنگار مهر ، غلامرضا محمدزاده محیط بان گیلانی اهل شهرستان شفت به عنوان محیط بان نمونه برگزیده چهارمین دوره جایزه یحیی در کشور شد.
این جایزه همه ساله به سه نفر از محیط بانان کشور که اقدامات ارزشمندی در جهت حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی کشور کرده اند اهدا می شود.
امسال نیز برای نخستین بار یک محیط بان از محیط زیست استان گیلان برگزیده شد.
این جایزه به ابتکار انجمن یوزپلنگ ایرانی شکل گرفت و جایزه یحیی به یاد شهید محیط بان یحیی شاه کوه محل نام گرفته که در سال 85 در استان مازندران در درگیری با شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
استقبال دانشگاهیان از ثبت نام اعزام به عتبات

استقبال دانشگاهیان از ثبت نام اعزام به عتبات به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اعلام این خبر گفت: روند ثبت نام از صبح امروز با استقبال دانشگاهیان آغاز شده و طبق برنامه ادامه دارد.
به گفته زارع ثبت نام از دانشگاهیان سراسر کشوردر 5 گروه شامل اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر، دانشجو پسر و کارمندان دانشگاه ها انجام خواهد شد و تا 5 دی ماه ادامه خواهد یافت.
زارع افزود: همه دانشگاهیان کشور اعم از دانشجویان دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم؛ وزارت بهداشت،دانشگاه آزاد اسلامی، علمی – کاربردی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ثبت نام از دانشگاهیان علاقه مند برای سفر به عتبات عالیات آغاز شد

ثبت نام از دانشگاهیان علاقه مند برای سفر به عتبات عالیات آغاز شد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت اسلام امیر چهری صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به هجدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات، اظهار کرد: 25 آذرماه تا 5 دی ماه مهلت ثبت نام از دانشگاهیان علاقه مند برای حضور در این اعزام است.
وی با افزایش سهمیه دانشگاه علوم پزشکی به هفت دوره برای امسال اشاره کرد و ضمن تشکر و قدردانی از سازمان نظام وظیفه جهت همکاری و تعامل با ستاد عمره و عتبات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اعزام دانشجویان مشمول نظام وظیفه، گفت: با هماهنگی این سازمان و بسیج دانشجویی در ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) حدود 650 نفر از دانشجویان به عتبات عالیات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
انسان، آیینه تمام نمای خداوند است/ قدر مشترک میان وجوب و امکان

انسان، آیینه تمام نمای خداوند است/ قدر مشترک میان وجوب و امکان به گزارش خبرنگار مهر ، غلامحسین ابراهیمی دینانی، عضو انجمن حکمت و فلسفه ایران و چهره ماندگار فلسفه در برنامه معرفت که از شبکه چهار سیما پخش می شد در تفسیر بخش هایی از کتاب از محسوس تا معقول (اثر خودش) درباره قدر مشترک میان وجوب و امکان اظهار داشت: کل عالم هستی مظهر صفات خداوند است. هر موجودی در عالم ممکنات، جنبه ای از صفات خداوند را منعکس می کند. تنها موجودی که تمام صفات خداوند را می تواند منعکس کند، انسان است.
وی افزود: انسان تنها موجودی است که هم جمال را نشان می دهد هم جلال را و آیینه تمام نماست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تیم بازرسی از تأسیسات گردشگری ویژه نوروز در گلستان ایجاد شد

تیم بازرسی از تأسیسات گردشگری ویژه نوروز در گلستان ایجاد شد رحمان فرمانی در گفتگو با مهر اظهار کرد: آماده شدن تأسیسات گردشگری و واحدهای خدمات رسان برای ایام نوروز از اهمیت خاص برخوردار است، از اکنون فرصت داریم تا آن ها را بررسی کرده و رفع اشکال کنیم تا در نوروز از لحاظ ارائه خدمات به گردشگران مشکلی نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: لذا به همین منظور تیم بازرسی از تأسیسات گردشگری ویژه نوروز در گلستان ایجاد شد، البته بازرسی از تأسیسات و واحدها در همه ایام سال وجود دارد اما این تیم ویژه نوروز است.
فرمانی با بیان این که تیم بازرسی مدتی است که کار خود را شروع کرده است، تأکید کرد: این تیم در شبانه روز به هتل ها، واحدهای پذیرایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
پژوهش باید به بهبود کیفیت زندگی مردم بیانجامد

پژوهش باید به بهبود کیفیت زندگی مردم بیانجامد حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی، در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک هفته پژوهش به بیان جایگاه پژوهش و تحقیق در دین مبین اسلام پرداخت و اظهار کرد: در دین مبین اسلام بر پژوهش و تحقیق در تمام امور زندگی فردی، اجتماعی و دینی تأکید و سفارش بسیار زیادی شده است .
امام جمعه صفادشت با اشاره به این که جایگاه پژوهش در دین اسلام بسیار والا ذکر شده است گفت : در کتاب قرآن کریم 300 آیه درباره تفکر، تدبر و نظر وجود دارد و در واقع قرآن کریم یک مجموعه کامل برای پژوهش است.
وی در ادامه افزود: افرادی که از مشورت دیگران به نحو صحیح و مناسب استفاده می کنند از ندامت و پشیمانی پیشگیری می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
جدیت گلزار در کار مثال زدنی است/ فیلم هایی که کمدی نیستند

جدیت گلزار در کار مثال زدنی است/ فیلم هایی که کمدی نیستند به گزارش خبرنگار مهر ، یکتا ناصر بامداد جمعه 24 آذر مهمان برنامه سینما دو با اجرا و سردبیری حامد عنقا بود. عنقا از این بازیگر پرسید: شما بازیگری هستید که بیشتر در نقش های جدی بازی کردید. به اعتقاد بسیاری از روزنامه نگاران، گاهی یک تیپ را به کاراکتر تبدیل کرده اید و البته کمتر در فیلم های بفروش بودید. این جزو خطوط انتخاب حرفه ای شما است یا مسائل غیرحرفه ای هم در آن دخیل بوده است؟
بازیگر اولین شب آرامش در پاسخ به این پرسش توضیح داد: فکر می کنم تمام بازیگران در هر سطحی انتخاب می شوند، اما بعضی انتخاب گسترده تری دارند و بعضی کمتر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
گزارش حسابرسی دانشگاه آزاد تا پایان سال اعلام می شود

گزارش حسابرسی دانشگاه آزاد تا پایان سال اعلام می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد مهدی طهرانچی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی درصدد است برای صیانت از حق الناس و شهریه های دانشجویان، پیگیری قضایی و احقاق حقوق دانشگاه از مدیران متخلف دوره گذشته را در دستورکار قرار دهد.
وی افزود: ارائه گزارش نهایی اولین حسابرسی مستقل مقدمه پیگیری قضایی و احقاق حقوق دانشگاه از مدیران متخلف دوره گذشته خواهد بود.
عضو هیات امنا دانشگاه آزاد عنوان کرد: متاسفانه در مواردی به بی انضباطی های مالی و تخلفاتی برخورد کردیم که در حال حاضر منتظر نتایج نهایی حسابرسی مستقل هستیم تا بررسی شود این موضوع به چه میزان سازمان یافته بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
دور بعدی مذاکرات ونزوئلا ماه ژانویه برگزار می شود

دور بعدی مذاکرات ونزوئلا ماه ژانویه برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت ونزوئلا و رهبران اپوزیسیون این کشور در ژانویه 2018 دور جدیدی از مذاکرات را در راستای حل وفصل اختلافات داخلی آغاز می کنند.
این در حالی است که دور قبلی مذاکرات دیروز جمعه بدون حصول توافق پایان یافت.
به گفته جورج رودریگرز وزیر اطلاعات ونزوئلا، دور آتی نشست دولت و مخالفین در تاریخ 11 ژانویه (21 دی) برگزار خواهد شد.
از جمله خواست های اپوزیسیون در روند مذاکرات آن است که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، برای فرونشاندن بحران اقتصادی که منشاء درگیری های داخلی است، از کشورهای بیگانه کمک بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حواشی آزادراه شیراز-اصفهان تمامی ندارد/ راه آلودگی آب آزاد می شود

حواشی آزادراه شیراز-اصفهان تمامی ندارد/ راه آلودگی آب آزاد می شود خبرگزاری مهر - گروه استان ها، هادی فتحی: بزرگترین پروژه ملی استان فارس را طی چند سال گذشته می تواند آزاد راه شیراز به اصفهان دانست که به طول حدود 225 کیلومترعملیات آن از سال 89 آغاز شد. هرچند که طرح مطالعاتی این آزاد راه مربوط به حدود 40 سال پیش بود و سال گذشته نیز شاهد کلنگزنی عملیات اجرایی بخشی از مسیر پروژه بودیم.
طی سال های گذشته این پروژه ملی مسئولین کشور و استانی زیادی را به خود دیده که هرکدام به نوبه خود زمان افتتاح آن را سال بعد اعلام کردند اما مشکلاتی وجود داشته که هر ساله وعده دیگری داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
دبیرکل حزب اسلامی کار روز دوشنبه 27 آذر انتخاب می شود

دبیرکل حزب اسلامی کار روز دوشنبه 27 آذر انتخاب می شود محمدباقر نیشابوری عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار کار در گفتگو با خبرنگار مهر ، از انتخاب دبیرکل در نشست شورای مرکزی این حزب در روز دوشنبه 27 آذر خبر داد.
وی در همین باره اظهار کرد: نشست های شورای مرکزی حزب کار معمولا در روزهای دوشنبه برگزار می شود و قرار است که در نشست این هفته، تکلیف دبیرکل حزب مشخص شود.
نیشابوری درباره نامزدهای تصدی دبیرکلی حزب کار گفت: نظر اغلب اعضای دوره جدید این است که حسین کمالی حتما دبیرکلی را قبول کند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
کشف کلاهبرداری 360 میلیاردی در شهرستان پردیس

کشف کلاهبرداری 360 میلیاردی در شهرستان پردیس به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار "عبدالرضا ناظری" گفت: در پی طرح شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر فروش مال غیر توسط فردی که با سوء استفاده از اعتماد موکل خود اقدام به فروش املاک در منطقه بومهن شهرستان پردیس کرده بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت .
وی تصریح کرد: پس از تحقیقات و بررسی توسط ماموران آگاهی مشخص شد شخصی با سوء استفاده از اعتماد موکل خود که در خارج از کشور بوده با ظاهری فریبنده ، بیش از 360میلیارد ریال از 27 نفر از شهروندان برای مشارکت در معاملات مسکن دریافت و سپس متواری می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مدارس نوبت بعد از ظهر ارومیه نیز تعطیل شد

مدارس نوبت بعد از ظهر ارومیه نیز تعطیل شد به گزارش خبرگزاری مهر ، پیرو تصمیم و مصوبه کمیته مدیریت کاهش آلودگی هوای ارومیه بدلیل آلودگی شدید هوا و آلودگی بیش از حالت استاندارد امروز شنبه 25 آذرماه کلیه مقاطع تحصیلی در شهر ارومیه (نواحی یک و دو ) در نوبت بعد از ظهر تعطیل خواهد بود.
این اطلاعیه با تاکید بر اینکه مدارس روستایی نواحی یک و دو ارومیه مشمول این تعطیلی نیست آورده است، امروز در سری صبح نیز مدارس ارومیه تعطیل بود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
طرح پایش سلامت شیر خام در استان قزوین اجرا شد

طرح پایش سلامت شیر خام در استان قزوین اجرا شد راول غلامپور اقدمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دامپزشکی براساس وظایف ذاتی برای کنترل وارتقاء سلامت شیرخام برنامه های متعددی را برعهده دارد که انجام پایش های فصلی ونمونه برداری از واحدهای تولیدی، مراکز جمع آوری شیر، خودروهای حمل شیر وکارخانجات لبنی ومراکزعرضه از مهمترین این برنامه ها است.
وی تصریح کرد: کارشناسان ادارات دامپزشکی شهرستانهای تابعه استان قزوین در9ماهه اول سالجاری تعداد 267 نمونه شیر از مراکز جمع آوری شیر، خودروهای حمل شیر وکارخانجات لبنی ومراکزعرضه اخذ و به آزمایشگاه مرجع دامپزشکی قزوین ارسال کرده اند که پس از انجام آزمایشات میکروبی، شیمیایی وتقلبات شیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آمریکا مشغول آموزش بقایای گروه های تروریستی در سوریه است

آمریکا مشغول آموزش بقایای گروه های تروریستی در سوریه است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، وزارت دفاع روسیه می گوید ائتلاف آمریکایی به اصطلاح مبارزه با داعش، همچنان معارضین سوری را تحت آموزش قرار می دهد.
بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، ائتلاف آمریکایی به رغم هدف ادعایی خود مبنی بر تمرکز بر مبارزه با داعش، به همکاری با بقایای گروه های تروریستی در سوریه ادامه می دهد.
ظاهرا آمریکایی ها آموزش به تروریست ها را در مرکزی واقع در مجاورت یکی از اردوگاه های آوارگان، ارائه می دهند که از گروه های مختلف بوده اند و حالا تحت عنوان نیروهای ارتش جدید سوریه در حال تجدید قوا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کتابخانه عمومی شهدای گمنام بازگشایی شد

کتابخانه عمومی شهدای گمنام بازگشایی شد به گزارش خبرگزاری مهر ، با اتمام عملیات تعمیر و نوسازی کتابخانه عمومی شهدای گمنام در شهرستان پردیس، این کتابخانه برای خدمت رسانی به عموم بازگشایی شد.
آیین بازگشایی این کتابخانه با حضور مرتضی حیدری فرماندار پردیس، علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران، سعید برزگری مدیر ارزیابی و عملکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور، حجت الاسلام و المسلمین مجید عبداللهی رئیس اداره ارشاد شهرستان، محسن سلطان محمدی رئیس اداره شهرستان پردیس، کتابداران و جمعی از مسئولین شهرستان و علاقه مندان در کتابخانه عمومی شهدای گمنام برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اعزام دومین کاروان دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناطق زلزله زده

اعزام دومین کاروان دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناطق زلزله زده پرویز قزلباش در گفتگو با خبرنگار مهر از اعزام دومین کاروان دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد و افزود: گروه داوطلبین از کلان منطقه آمایشی 6 آموزش عالی سلامت کشور متشکل از دانشگاه های علوم پزشکی زنجان، البرز، اراک، قزوین، قم، ساوه و خمین صبح جمعه جهت ارائه خدمات درمانی به زلزله زدگان به استان کرمانشاه اعزام شدند.
وی اظهار کرد: 58 نفر از داوطلبین شامل 24پزشک عمومی، 9 متخصص طب اورژانس، رادیولوژی، ارتوپدی، اطفال وزنان و 25 نفر از کارشناسان اورژانس، هوشبری، مامایی، کمک پرستار و نیروی خدماتی اعضای گروه اعزامی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
امسال 100 واحد مسکونی برای مددجویان ایلامی ساخته می شود

امسال 100 واحد مسکونی برای مددجویان ایلامی ساخته می شود سید کمال الدین میرجعفریان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال 100 واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد ریال برای مددجویان نیازمند احداث می شود.
وی با بیان این که اصلی ترین دغدغه مددجویان تامین مسکن، است افزود: این تعداد واحد مسکونی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته استان ساخته می شود.
ضیا رضایی مدیر کل کمیته امداد استان نیز گفت: در 6 سال گذشته حدود 2000 واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن و خیرین برای مددجویان احداث شده است.
وی همچنین تعداد واحدهای ساخته شده برای مددجویان در مناطق شهری استان را 730 واحد اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آئین اختتامیه چهاردهمین جشنواره نقد کتاب 27 آذر برگزار می شود

آئین اختتامیه چهاردهمین جشنواره نقد کتاب 27 آذر برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، برگزیدگان و شایستگان تقدیر چهاردهمین دوره جشنواره نقد کتاب در گروه های کلیات و اطلاع رسانی، میراث پژوهی، فلسفه، کلام و عرفان، روانشناسی و علوم تربیتی، فقه و حقوق، قرآن و حدیث، اخلاق، علوم اجتماعی، زبان، علوم و فنون، هنر، ادبیات فارسی، ادبیات داستانی، شعر معاصر، ادبیات عربی، تاریخ و جغرافیا، ایران و اسلام و کودک و نوجوان طی آئینی در روز (دوشنبه 27 آذرماه) معرفی می شوند.
آئین اختتامیه چهاردهمین دوره جشنواره نقد کتاب از ساعت 15 تا 17 دوشنبه (27 آذرماه)، در سالن همایش های پژهشکده فرهنگ، هنر و معماری واقع در خیابان انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
حزب بازی مانع تحقق اهداف دینی در نظام اسلامی است

حزب بازی مانع تحقق اهداف دینی در نظام اسلامی است به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله محمدرضا ناصری صبح امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم که در روزهای شنبه هر هفته به میزبانی یکی از ادارات استان برگزار می شود، با تاکید بر اهمیت مسئله وحدت اظهار داشت: یکی از موارد بسیار مهمی که مومنان باید به آن توجه ویژه داشته باشند، وحدت در مقابل دشمنان است.
وی با تاکید بر اینکه مومنان نباید فریب کثرت جمعیت مشرکان را بخورند، افزود: فراوانی تعداد مشرکان در برابر مسلمین هرگز برای آنها کارگشا نبوده است بنابراین نباید در این زمینه بیمی به خود راه دهید.
ناصری با بیان اینکه دشمنان همواره در مقابل مومنان دست به توطئه و نیرنگ برده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سطح امنیت پایدار در منطقه آزاد اروند ارتقا یافت

سطح امنیت پایدار در منطقه آزاد اروند ارتقا یافت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری جشنواره خرید طلایی اروند، سرمایه گذاری عامل توسعه بوده و شرط اول ورود سرمایه نیز امنیت است. امنیت زمانی حاصل می شود که اولاً زیر ساخت های آن محیا باشد و ثانیاً برای استفاده مناسب از زیرساخت ها و ظرفیت ها برنامه ریزی مناسبی انجام شده و جنبه عملی پیدا کند. آبادان و خرمشهر با وجود مرزی بودن از دیرباز دارای امنیت مناسبی بوده اند که این امنیت می تواند بسیار بیشتر نیز بشود اما جشنواره خرید طلایی اروند چه تأثیری و به چه میزان برافزایش امنیت داشته است؟
علی دریس یکی از کسبه خیابان یکم احمدآباد در آبادان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
پایان چهار نمایش در تماشاخانه ایرانشهر

پایان چهار نمایش در تماشاخانه ایرانشهر به گزارش خبرگزاری مهر ، 2 نمایش پسران تاریخ به کارگردانی اشکان خیل نژاد و تنهایی پرهیاهو به کارگردانی امیر کاوه آهنین جان که از تاریخ 22 آبان در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرای عمومی خود را آغاز کرده بودند شامگاه جمعه 24 آذر به اجرای خود در این مجموعه پایان دادند.
همچنین نمایش های در انتظار آدولف به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و گم و گور به کارگردانی امیر مهندسیان که از روز یکشنبه 21 آبان در سالن ناظر زاده کرمانی به صحنه رفته بودند نیز در همین روز اجرای عمومی شان به پایان رسید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ترافیک سنگنیمه سنگین در آزادراه کرج/بارندگی در محورهای جنوبی

ترافیک سنگنیمه سنگین در آزادراه کرج/بارندگی در محورهای جنوبی سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت راه های کشور گفت: شاهد ترافیک نیمه سنگین در باند
جنوبی آزادراه کرج-قزوین (محدوده مهرویلا تا پل فردیس)، باند جنوبی آزادراه تهران-کرج (محدوده پل فردیس تا گرمدره) و غرب استان تهران (محورهای شهریار-تهران و اتوبان-ساوه محدوده پل صبا باتری تا تهران) هستیم
وی در ادامه افزود: همچنین شاهد بارش باران در محورهای استان فارس(اکثر محورها)، استان بوشهر (محور بوشهر-برازجان) و استان هرمزگان (محورهای قشم، چارک و بندرحاجی آباد) هستیم.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
برتری یزدی ها در مسابقات ملی مدهامتان

برتری یزدی ها در مسابقات ملی مدهامتان محسن رستگاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد توانستند در مرحله کشوری مسابقات قرآنی مدهامتان مقام کشوری کسب کنند.
وی با اشاره به برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآنی بیان کرد: اعضای کانون های مساجد استان یزد توانستند در مرحله کشوری این دوره از مسابقات که در مشهد مقدس برگزار شد، مقام های برتر را به خود اختصاص دهند.
رستگاری افزود: در این دوره از مسابقات، فائره سادات قریشی نسب از کانون فرهنگی هنری ریحانه النبی مسجد فاطمیه یزد رتبه اول رشته قرائت و فاطمه السادات میرکریمی از کانون فرهنگی هنری ثقلین یزد مقام چهارم این دوره از مسابقات را از آن خود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
محفل سنگ پا در قزوین اجرا شد

محفل سنگ پا در قزوین اجرا شد به گزارش خبرنگار مهر ، محفل سنگ پا با حضور: طنز پرداز کشوری و جمعی از علاقه مندان جمعه شب در سالن کتابخانه امام خمینی(ره) برگزار شد.
رضا احسان پور، شاعران طنز پرداز را زبان حال مردم دانست و گفت: طنز پوششی ادیبانه برای امر به معروف و نهی از منکر است، چراکه هدف طنز، فراتر از خنده دارای فکر و اندیشه است.
وی افزود: طنز عرصه دشواری است چراکه مردم اقبال زیادی به طنز پردازان پیدا می کنند، باید مراقب این اقبال بود و از عهده مسوولیت آن برآمد. باید ارتقاء مخاطب شرط لازم کار باشد.
احسان پور چارچوب های اخلاقی و اجتماعی را لازمه کار طنز پردازی دانسته یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
برخی چالش های نظام بانکی را نمی توانیم باز کنیم

برخی چالش های نظام بانکی را نمی توانیم باز کنیم به گزارش خبرنگار مهر ، اسحاق جهانگیری در همایش اقتصاد ایران گفت: چالش هایی که امروز پیش روی اقتصاد ایران است که به عنوان ابرچالش ها نیز شناسایی می شود، در اندازه ملی و جهانی، ابعاد وسیع به خود گرفته و به هم تنیده شده اند؛ به نحوی که یکی از این ها هدفگذاری شوند تا مشکل آنها حل شود، امکان پذیر نیست.
معاون اول رئیس جمهور افزود: هیچ کدام از این چالش ها صرفا به حوزه اقتصاد مرتبط نیستند، بلکه چالش های پیش رو، تمامی موضوعات کشور رادرگیر کرده است؛ این در حالی است که برخی از این چالش ها قدیمی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری سارق احشام در شهرستان دره شهر

دستگیری سارق احشام در شهرستان دره شهر به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ مهرداد علیمحمدی امروز در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت:به دنبال وقوع یک فقره سرقت احشام در بخش ماژین موضوع در دستور کارماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرارگرفت.
وی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با همکاری پاسگاه انتظامی بخش ماژین مخفیگاه متهم را در شهر ماژین شناسایی و با اخذ نیابت قضایی متهم در مخیگاهش دستگیر شد.
وی افزود: درتحقیقات به عمل آمده متهم به سرقت خودکه شامل تعداد 10 راس گوسفند با قیمت تقریبی70 میلیون ریال بود اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر در پایان با اشاره به اینکه متهم باتشکیل پرونده قضایی تحویل مراجع قضایی شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
علما سفیران فرهنگی و مروجان مبانی دینی هستند

علما سفیران فرهنگی و مروجان مبانی دینی هستند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محمود ترابی شامگاه آدینه در نشست مجمع علما و فضلای دامغان به میزبانی حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) این شهرستان، ضمن بیان اینکه مراجع تقلید و علما پاسداران اسلام و قرآن هستند، تأکید کرد: مراجع تقلید و علما به عنوان سفیران فرهنگی نقش مهمی در ترویج و گسترش مبانی دینی و اسلامی در جامعه دارند چراکه از آن ها می توان به مثابه مروجان مبانی دینی نام برد.
وی با تاکید بر اینکه مراجع تقلید و علما امینان جامعه هستند و مردم به این افراد اعتماد دارند، افزود: این ارتباط و اعتماد روزبه روز در بین مردم تقویت می شوند لیکن باید قدردان علما و فضلای دینی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
زندگی یک کلاسیک ادبی/کامو چگونه کامو شد؟

زندگی یک کلاسیک ادبی/کامو چگونه کامو شد؟ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، بیگانه برای خوانندگان در سراسر جهان یک کتاب شناخته شده کلاسیک است. این کتاب که از سال انتشارش در سال 1942 در فرانسه به بیش از 60 زبان ترجمه و منتشر شده و بیش از 6 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است، رمانی نادر است که هم می توان آن را در کوله پشتی نوجوانان یافت و هم در سمینارهای فلسفی. اگر قرن بیستم یک رمان تولید کرده باشد که بتوان آن را همه جانبه نگر نامید، آن رمان بی شک بیگانه است.
چگونه یک مرد جوان بیست و چند ساله که هرگز یک رمان هم ننوشته بود می تواند چنین شاهکاری خلق کند که هنوز پس از هفتاد سال که از انتشارش می گذرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تجمع پرافتخارترین های غرب آسیا در گروه D با 5 قهرمانی و 13 فینال

تجمع پرافتخارترین های غرب آسیا در گروه D با 5 قهرمانی و 13 فینال خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: پس از مشخص شدن گروهبندی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری گروه چهارم این مسابقات گروه مرگ نام گرفت. گروهی که در صورت عبور تیم العین از نماینده کشور اردن که بسیار محتمل است، سه تیم از چهار تیم حاضر در آن سابقه قهرمانی در آسیا را دارند.
در فصل جاری هم به جز استقلال تهران که در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر شرایط جالبی نداشت، سه تیم الهلال، الریان و العین از وضعیت مطلوبی در رقابت های داخلی خود سود می برند که در این مقاله وضعیت این تیم ها را در نیم فصل نخست رقابت های داخلی لیگ خودشان بررسی می کنیم.
* الهلال عربستان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان اهواز افتتاح شد

درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان اهواز افتتاح شد به گزارش خبرنگار مهر ، درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان اهواز به مساحت دو هزار متر مربع زیربنا و یک هزار و 800 مترمربع محوطه حیاط و پارکینگ در خیابان 13 منطقه کیانپارس اهواز واقع شده است.
این درمانگاه دارای بخش هایی از جمله، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، کلینیک تخصصی دندان پزشکی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، سونوگرافی، رادیولوژی، بخش عمومی و تخصصی، اورژانس و تزریقات و تراکم استخوان است.
اعتبار هزینه شده برای ساخت درمانگاه فرهنگیان در اهواز یک میلیارد و 500 میلیون تومان و از منابع اعتبارات نوسازی و بازسازی است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
تکواندوکاران نوجوان قم صاحب 4 مدال برنز شدند

تکواندوکاران نوجوان قم صاحب 4 مدال برنز شدند به گزارش خبرنگار مهر ، پرونده رقابت های تکواندوی آزاد نوجوانان پسر کشور به میزبانی قم بسته شد و در پایان 5 روز رقابت دختران و پسران تکواندوکار در قم در نهایت سهم تکواندوی قم از این رقابت ها 4 مدال بود.
در این مسابقات که جمعه در سالن شهید حیدریان قم به پایان رسید تیم تکواندوی استان قم پس از این که نتوانست در بخش دختران صاحب مدالی شود در بخش پسران در 4 وزن به 4 مدال برنز رسید.
در این رقابت ها امیر محمد غلامی در وزن سوم اولین مدال برنز قم را به دست آورد و سپس در وزن هشتم حسین داداش زاده نماینده استان قم با برد مقابل نمایندگان فارس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
تصادف دو خودرو در کوهرنگ 11 مصدوم برجا گذاشت

تصادف دو خودرو در کوهرنگ 11 مصدوم برجا گذاشت بیژن طاهری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تصادف دو خودروی وانت و سمند در شهرستان کوهرنگ 11 مصدوم بر جا گذاشت، اظهار داشت: این خودرو ها در محور بازفت - شهرک چبد با یکدیگر برخورد می کنند.
وی عنوان کرد: پنج نفر از مصدومان این حادثه دانش آموز بودند.
مدیر جمعیت هلال احمرکوهرنگ بیان کرد: مصدومان این حادثه به مراکز درمانی این شهرستان انتقال داده شدند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
زمان کسب مدال ژیمناستیک در بازی های آسیایی رسیده است

زمان کسب مدال ژیمناستیک در بازی های آسیایی رسیده است به گزارش خبرنگار مهر ، سعیدرضا کیخا یکی از پدیده های ژیمناستیک ایران است که آرام و بدون حاشیه تمرین می کند، مدال می آورد و افتخار می آفریند. کمتر پیش آمده که کیخا از شرایط موجود گلایه کند؛ حتی زمانی که چند حرکت به نامش در فدراسیون جهانی ثبت شد و خبری از پاداش و توجه ویژه مسئولان نشد.
وی بعد از مدال قهرمانی آسیا حالا در جام معتبر ستارگان ژاپن نایب قهرمان شد. مصاحبه خبرنگار مهر با وی را می خوانید:
* خبرگزاری مهر : تبریک می گویم باز هم موفق شدید در یک رقابت مهم به مدال دست پیدا کنید0
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
صدرنشینی موقت حریف تراکتورسازی در لیگ عربستان

صدرنشینی موقت حریف تراکتورسازی در لیگ عربستان به گزارش خبرنگار مهر ، هفته چهاردهم لیگ عربستان در حالی شب گذشته برگزار شد که در یکی از این بازی ها، تیم الاهلی مقابل الاتفاق با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید. الاهلی با این برد 28 امتیازی شد و با سه بازی بیشتر نسبت به الهلال، در صدر جدول لیگ عربستان قرار گرفت. تیم الهلال ههم 27 امتیازی است.
الاهلی یکی از حریفان تراکتورسازی ایران در فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
زلزله 4.7ریشتری هجدک کرمان را لرزاند

زلزله 4.7ریشتری هجدک کرمان را لرزاند به گزارش خبرنگار مهر مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد ساعت 5:50 صبح امروز شنبه ، حوالی هجدک با زلزله ای به قدرت4.7 ریشتر لرزید.
این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
جزئیات آمار اشتغال اتباع خارجی در ایران/مجوز اشتغال11.7هزار خارجی

جزئیات آمار اشتغال اتباع خارجی در ایران/مجوز اشتغال11.7هزار خارجی به گزارش خبرنگار مهر ، وزارت کار مجاز است فقط در 3 مورد نسبت به صدور روادید با حق کار مشخص، برای اتباع بیگانه موافقت و پروانه کار صادر کند که درماده 121 قانون کار به صراحت اشاره شده است؛ نخست این که در میان اتباع ایرانی آماده به کار، افراد داوطلب واجد تحصیلات و تخصص مشابه وجود نداشته باشد، دوم اینکه تبعه بیگانه دارای اطلاعات و تخصص کافی برای اشتغال به کار مورد نظر باشد و شرط بعد اینکه از تخصص تبعه بیگانه برای آموزش و جایگزینی بعدی افراد ایرانی استفاده شود.
بر همین اساس، طبق آمار ارائه منتشر شده توسط مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، در سال گذشته با رعایت سه شرط بالا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
سایت فروش بسیاری از واردکنندگان بسته شد/توقف فروش خودرو در بازار

سایت فروش بسیاری از واردکنندگان بسته شد/توقف فروش خودرو در بازار به گزارش خبرنگار مهر ، از تصمیم وزارت صنعت برای توقف ثبت سفارش واردات خودرو بیش از 5 ماه می گذرد و هنوز هم مشخص نیست که توقف ثبت سفارش تا کی ادامه داشته باشد؛ اما این تصمیم دولت، بیش از هر چیزی، بازار را آشفته کرده است و خودروسازان داخلی و واردکنندگان خارجی را هم تحت الشعاع خود قرار داده است؛ به این معنا که طیف متنوعی از افزایش قیمتها این روزها از سوی خودروسازان داخلی بر روی برخی خودروهای نیمه وارداتی شان اعمال شده و واردکنندگان خودرو نیز فروش خودرو را متوقف کرده اند.
همین امر سبب شده تا این تصمیم دولت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مرگ سالانه 646 هزار نفر در جهان به دلیل آنفلوانزا

مرگ سالانه 646 هزار نفر در جهان به دلیل آنفلوانزا به گزارش خبرنگار مهر ، ارقام جدید منتشرشده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ایالات متحده شامل داده های جدید در مورد گروه وسیع و گسترده تری نسبت به دفعه قبل است.
داده های مربوط به 33 کشور است که 57 درصد جمعیت جهان را دارا هستند و دارای تعداد آنفلوانزاهای فصلی برای حداقل 4 سال بین 1999 تا 2015 است. این اطلاعات برای ایجاد شمار مرگ و میر ناشی از آنفلوانزا در 185 کشور جهان استفاده شد.
مطالعه نشان داد خطر مرگ ناشی از آنفلوانزا در فقیرترین مناطق دنیا و در بین افراد مسن بالاترین میزان است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
حفظ قدرت بینایی با نوشیدن یک فنجان چای داغ

حفظ قدرت بینایی با نوشیدن یک فنجان چای داغ به گزارش خبرنگار مهر ، مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد افرادی که روزانه چای داغ می نوشند در مقایسه با کسانی که طرفدار نوشیدن چای نیستند، 74 درصد کمتر در معرض ابتلا به گلوکوم (اب سیاه) قرار دارند.
دکتر آنی کلمن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: هنوز دلیل این رابطه مشخص نیست اما جالب اینجاست که تنها نوشیدن چای کافئین دار با کاهش ریسک گلوکوم مرتبط است.
وی در ادامه تاکید می کند: چای بدون کافئین و چای سرد و همچنین مصرف قهوه هیچ ارتباطی با این بیماری نشان ندادند.
گلوکوم به گروهی از بیماری ها اطلاق می شود که در آن مایعی در چشم تشکیل می شود و با ایجاد فشار به عصب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
وزیر دفاع آمریکا بر رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران تأکید کرد

وزیر دفاع آمریکا بر رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران تأکید کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، یک روز پس از آنکه نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل در نمایشی مذبوحانه مدعی کمک تسلیحاتی ایران به شبه نظامیان حوثی در یمن شد، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد که تقویت و تشدید رویکرد نظامی علیه ایران، امری غیرضروری است.
نیکی هیلی روز پنج شنبه با نمایش قطعات سرهم بندی شده یک موشک و سایر ادوات نظامی مدعی شد که این بقایای سوخته یک موشک پرتاب شده از یمن به سوی فرودگاه بین المللی ریاض و دارای نشان ایران است .
ماتیس در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر وی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
احتمال اعطای مجوز غنی سازی اورانیوم به عربستان سعودی!

احتمال اعطای مجوز غنی سازی اورانیوم به عربستان سعودی! به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تعدادی از دستیاران کنگره آمریکا با اعلام نشست مشورتی مقامات کاخ سفید با اعضای کنگره پیرامون قرارداد احتمالی فروش فناوری رآکتور هسته ای به عربستان سعودی اظهار داشتند که در این نشست مشورتی، مقامات کاخ سفید تنها در مورد نحوه گنجاندن استانداردهای منع اشاعه [تسلیحات هسته ای] در این قرارداد صحبت کرده و به اینکه آیا اعطای مجوز غنی سازی اورانیوم به ریاض نیز بخشی از این قرارداد خواهد بود یا خیر، اشاره ای نکرده اند.
این در حالی است که طرفداران رژیم منع اشاعه تسلیحات هسته ای نگران آن هستند که اعطای مجوز به عربستان سعودی برای غنی سازی سوخت در یک قرارداد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
سفر لودریان به واشنگتن برای رایزنی درباره برنامه موشکی ایران

سفر لودریان به واشنگتن برای رایزنی درباره برنامه موشکی ایران به گزارش خبرگزاری مهر ، وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه، 18 دسامبر برای گفتگو درباره مسائل مختلف، از جمله ایران به واشنگتن سفر می کند.
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد که لوردیان علاوه بر ملاقات با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با هربرت ریموند مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و کوشنر، داماد و مشاور ترامپ دیدار خواهد داشت.
در بیانیه وزارت خارجه فرانسه درباره محورهای رایزنی های لودریان در واشنگتن آمده است: لودریان در دیدارهای خود بر تعهد ما برای اجرای موشکافانه برجام که توسط همه طرف ها مورد توافق قرار گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
زلزله 4.1 ریشتری در هجدک کرمان

زلزله 4.1 ریشتری در هجدک کرمان به گزارش خبرنگار مهر ، مرکز لرزه نگاری کشوری اعلام کرد ساعت 1:31 امروز شنبه ، حوالی هجدک با زلزله ای به قدرت 4.1 ریشتر در عمق 5 کیلومتری زمین لرزید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
وزارت خارجه سوریه ادعاهای دی میستورا را به شدت محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه ادعاهای دی میستورا را به شدت محکوم کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا ، یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق به شدت ادعاهای استفان دی میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه و وزارت امور خارجه فرانسه را که در آنها، سوریه مسئول عدم پیشرفت در دور اخیر مذاکرات ژنو معرفی شده است، محکوم می کند.
منبع مذکور افزود: این ادعاها به وضوح نمایشی از مخالفان سوریه است که بر اساس عادت، به تشویش و دروغ پراکنی می پردازند. شیوه ای که بهای آن خون مردم سوریه است.
این منبع ادامه داد: سوریه همواره با تلاش های صادقانه برای خروج از بحران کنونی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
بسیاری از اظهارات ترامپ دارای بُن مایه نژادی است

بسیاری از اظهارات ترامپ دارای بُن مایه نژادی است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، اومروسا منیگالت- نیومن (Omarosa Manigault- Newman) ستاره پیشین برنامه های زنده تلویزیون و مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید که چهارشنبه گذشته از سمت خود استعفاء داد، روز جمعه گفت که بسیاری از اظهارات دونالد ترامپ دارای بُن مایه نژادی است، اما نژادپرستانه نیست!
وی در اینباره گفت: من تأیید می کنم که بسیاری از اظهارات ترامپ به ویژه ظرف 6 ماه گذشته، دارای مایه های نژادی است. اما آیا ما می توانیم به وی برچسب نژادپرست را بزنیم؟ خیر! .
این مشاور سابق ترامپ با اشاره به فقدان تنوع نژادی در میان کارکنان کاخ سفید گفت که سایر مشاوران بلندپایه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
سویا در خانه برابر لوانته متوقف شد

سویا در خانه برابر لوانته متوقف شد به گزارش خبرگزاری مهر ، هفته شانزدهم رقابتهای لالیگا جمعه شب با برگزاری دیدار تیم های سویا و لوانته آغاز شد که در پایان دو تیم به تساوی بدون گل دست یافتند.
ادواردو بریتزو سرمربی تیم فوتبال سویا که به سرطان مبتلا شده است بعد از انجام عمل جراحی در این بازی بار دیگر به نیمکت تیمش بازگشت.
سویا با این تساوی 29 امتیازی شد و در رده پنجم باقی ماند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
تاکید بر انحصار سلاح در دست دولت عراق/تشکر ویژه از ایران

تاکید بر انحصار سلاح در دست دولت عراق/تشکر ویژه از ایران به گزارش خبرگزاری مهر ، جریان حکمت ملی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: جریان حکمت ملی در راستای پایبندی به منش تاریخی و دیدگاه همیشگی خود و تایید کامل موضع مرجعیت عالی دینی، از مواضع تاثیرگذار مرجعیت که در حفظ یکپارچگی و حاکمیت و استقلال عراق سهیم بود، قدردانی می کند، مواضعی که باعث نهادینه شدن همزیستی مسالمت آمیز میان اقشار مختلف مردم عراق شد.
در این بیانیه آمده است: جریان حکمت ملی از فتوای تاریخی آیت الله سیستانی (دام ظله ) برای مبارزه با تروریسم و حمایت از مقدسات، که با لبیک مردم عراق در نقاط مختلف مواجه شد، قدردانی می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
لزوم حضور در اقتصاد عراق و سوریه/لایحه بودجه97 چک کشیدن روی هواست

لزوم حضور در اقتصاد عراق و سوریه/لایحه بودجه97 چک کشیدن روی هواست به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر جمعه طی سخنانی در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه امام صادق (ع)، اظهار کرد: منطقه ای که ما در آن زندگی می کنیم، محل منازعه دو قطب شرق و غرب عالم بوده و سرنوشت این منطقه را این دو قطب تعیین می کردند.
وی افزود: روزگاری اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا کشورهای منطقه و سرنوشت آن ها را بین خود تقسیم کرده بودند. انقلاب اسلامی اولین پدیده ای بود که تن به هیچ یک از این دو قدرت نداد و شکافی در مرز بین آن دو به وجود آورد. جنگ تحمیلی هشت ساله توافق دو قطب برای پر کردن این حفره بود. امام فرمودند که دست آمریکا از آستین شوروی بیرون آمد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
صعود مونشن گلاباخ به رده چهارم/ هامبورگ همچنان در منطقه قرمز

صعود مونشن گلاباخ به رده چهارم/ هامبورگ همچنان در منطقه قرمز به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم های فوتبال مونشن گلادباخ و هامبورگ جمعه شب در چارچوب هفته هفدهم رقابتهای بوندس لیگا برابر هم قرار گرفتند که در پایان تیم گلادباخ با حساب 3 بر یک پیروز شد.
هازارد (9) و رافائل (74 و 79) گل های تیم مونشن گلادباخ را به ثمر رساندند. تنها گل تیم هامبورگ را نیز آندره هان در دقیقه 53 وارد دروازه میزبان کرد.
تیم مونشن گلادباخ با این برد 28 امتیازی شد و از رده هشتم به مکان چهارم جدول صعود کرد. تیم هامبورگ نیز با 15 امتیاز در مکان پانزدهم باقی ماند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
مرهم هنرمندان بر یک فاجعه زیست محیطی/جشنواره ملی در بستر کجی

مرهم هنرمندان بر یک فاجعه زیست محیطی/جشنواره ملی در بستر کجی خبرگزاری مهر - گروه استان ها: حدود 6 سال قبل، زمانی که خشک سالی آب را از قلب تالاب کجی نمکزار نهبندان بی مهابا می مکید، ایده ای هنری سرنوشت یکی از زیباترین تالاب های کشور را تغییر داد و نگاه بسیاری از مسئولان را به 75 کیلومتری نهبندان جلب کرد، موقعیتی جغرافیایی که در وسعت آن تالاب نمکی نهبندان، اکوسیستمی کم نظیر ایجاد کرده است.
هرچند هجمه خشک سالی هرسال بیشتر از قبل تالاب را می خشکاند اما محکم شدن پایه های برگزاری یک جشنواره هنری ملی روزنه امیدی برای حفظ این تالاب باز کرده است و تا امروز توانسته به پیکر بی رمقش جان تازه ای ببخشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
همزمان با نمایش هیلی عربستان با سلاح آمریکایی در حال کشتار بود

همزمان با نمایش هیلی عربستان با سلاح آمریکایی در حال کشتار بود به گزارش خبرگزاری مهر ، حمید بعیدی نژاد در صفحه تلگرامی خود نوشت بی شک آمریکا که خود با صدور ده ها میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی نقش مستقیمی در کشتار مردم بیگناه دارد، از هیچگونه مشروعیتی برخوردار نیست که بخواهد خود را در جایگاه دفاع از مردم یمن قرار دهد و بحثی نسبت به ضرورت توقف صدور سلاح به یمن دنبال کند.
سفیر کشورمان در انگلیس افزود خانم نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل، با قرار دادن موشکی به عنوان پیش زمینه صحنه مصاحبه خود با منتخبی از خبرنگاران در واشنگتن، تلاش تبلیغاتی زیادی کرد که خبرنگاران را قانع کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
کشتار فلسطینیان نشان دهنده ماهیت جنایتکار رژیم صهیونیستی است

کشتار فلسطینیان نشان دهنده ماهیت جنایتکار رژیم صهیونیستی است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، حماس در بیانیه ای عنوان کرد: تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا در مورد به رسمیت شناختن قدس به پایتخت رژیم صهیونیستی، باعث گستاخی بیش از پیش رژیم صهیونیستی در تعامل با ملت فلسطین شده است.
در این بیانیه آمده است، اراده برای خیزش و انتفاضه ملت فلسطین و توانایی اش به فداکاری در برابر رژیم اشغالگر، چالشی برای تصمیم ترامپ در زمینه انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس خواهد بود.
گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در تصمیمی جنجالی، اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد و سفارت آمریکا در اسرائیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مدارس ارومیه در نوبت صبح امروز شنبه تعطیل شد

مدارس ارومیه در نوبت صبح امروز شنبه تعطیل شد به گزارش خبرنگار مهر ، روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی در این خصوص اعلام کرد: به دلیل وارونگی هوا و افزایش شاخص های آلایندگی امروز شنبه مدارس نواحی یک و دو ارومیه در نوبت صبح تعطیل است.
به اطلاع می رساند مدارس نوبت ظهر همچنان دایر بوده و در صورت تعطیلی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.
بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی شاخص آلاینده های هوا در ارومیه طی روز جاری به 152 رسیده که کیفیت هوای این شهر را در وضعیت ناسالم قرار داده است.
پیش بینی می شود هوای ارومیه روز شنبه نیز ناسالم باشد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
رئیس جمهور ایتالیا: توافق هسته ای ایران به منزله یک معیار است

رئیس جمهور ایتالیا: توافق هسته ای ایران به منزله یک معیار است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آنسا ایتالیا، سرجیو ماتارلا رئیس جمهور ایتالیا روز جمعه در سخنرانی خود خطاب به هیأت های دیپلماتیک این کشور در خصوص توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 - موسوم به برجام- گفت: به توافق هسته ای ایران باید به منزله یک معیار و نقطه مرجع نگریست .
وی در ادامه افزود که ابزارها برای کنترل و توسعه صلح آمیز موارد کاربرد نیروی اتمی در فیلد غیرنظامی موجود هستند و همانطور که اخیراً توافق حاصله با ایران نشان داد، [این ابزارها] می توانند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
اختتامیه دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی

اختتامیه دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی جمعه شب در تالار رودکی تهران برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
دستگیری عامل تیراندازی در شهرستان دره شهر

دستگیری عامل تیراندازی در شهرستان دره شهر سرهنگ مهردادعلی محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به دنبال گزارش مردمی به فوریت های پلیس110 مبنی بر وقوع یک مورد تیراندازی با سلاح در روستای وزیرآباد موضوع در دستور کار پرسنل پلیس اطلاعات و پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ماموران با رصد اطلاعاتی کامل عامل تیراندازی که در منزل یکی از اقوامش مخفی شده بود شناسایی و با اخذ نیابت قضایی وی را دستگیر کردند.
وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده متهم به جرم خود اعتراف و با پیگیری اطلاعاتی ماموران اسلحه فرد مورد نظر که یک سلاح جنگی بود با تعدادی فشنگ کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
پیکر 55 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور می شود

پیکر 55 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار سید محمدباقر زاده با اشاره به نشست مشترک با سرلشکر حازم قاسم الفریجی معاون وزیر دفاع جمهوری عراق اظهار کرد: در نشست فنی دو جانبه در مرز خسروی، جلسه خوبی را با دوستان عراقی برای ارائه راه های تقویت و تداوم عملیات جستجوی پیکرهای مطهر شهدا داشتیم.
وی افزود: قرار بر این شد که عملیات تفحص با دقت بیشتری در محورهای غرب و جنوب عراق انجام گرفته و همچنین این عملیات در جنوب عراق از جمله مناطق اروند، شلمچه، مجنون، شرق دجله و زبیدات باید با تقویت دستگاه های مهندسی سرعت بیشتری بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
آئین بزرگداشت مقصود بایرامی اسطوره ورزش اردبیل برگزار شد

آئین بزرگداشت مقصود بایرامی اسطوره ورزش اردبیل برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم بزرگداشت 22 امین سالگرد مقصود بایرامی شامگاه جمعه با حضور جمعی از همبازیان این ورزشکار با اخلاق و پیشکسوتان فوتبال استان در ورزشگاه شهید آسمانی اردبیل برگزار شد.
در این مراسم علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم بایرامی و برشمردن ویژگی های اخلاقی و ورزشی او، از تعدادی پیشکسوت فوتبال اردبیل تجلیل شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در این مراسم مقصود بایرامی را اسطوره فوتبال اردبیل و آذربایجان دانست و تاکید کرد: گرامیداشت یاد و خاطره بایرامی پاسداشت فوتبال آذربایجان است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
واکنش محتاطانه فرانسه به ادعاهای جنجالی نیکی هیلی علیه ایران

واکنش محتاطانه فرانسه به ادعاهای جنجالی نیکی هیلی علیه ایران به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت فرانسه روز جمعه در واکنش محتاطانه به شواهد ارائه شده از سوی مقامات آمریکا مبنی بر کمک تسلیحاتی ایران به انقلابیون یمن اعلام کرد که در حال بررسی و مطالعه اطلاعات موجود است و اینکه سازمان ملل لازم است در این باره نتیجه گیری کند .
مقامات آمریکا روز پنج شنبه برای نخستین بار قطعاتی از آنچه که ادعا می کردند تسلیحات ارسالی ایران برای انقلابیون یمن است، به معرض نمایش گذاشتند و مدعی شدند که این قطعات سرهم بندی شده مدرک نهایی برای اثبات این ادعاست که تهران قطعنامه های شورای امنیت را نقض می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
هیئت ووشوی استان سمنان مقام اول مسابقات قرآن را به دست آورد

هیئت ووشوی استان سمنان مقام اول مسابقات قرآن را به دست آورد مرتضی نبوی در گفتگو با خبرنگار مهر ، از برگزاری اختتامیه اولین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم ووشوکاران سراسر کشور در کرمانشاه خبر داد و گفت: استان های سمنان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم این رقابت ها را به دست آوردند .
وی افزود: این مسابقات توسط فدراسیون ووشو با حضور 60 شرکت کننده از 14 استان کشور شامل کرمانشاه، همدان، تهران، سمنان، خوزستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، چهارمحال و بختیاری، البرز، سیستان وبلوچستان، کردستان، قم و اصفهان برگزار شد که در رشته حفظ جز 30، شایان موسوی از آذربایجان شرقی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
آتش سوزی در انبار کاه یکی از روستاهای شهرستان خرم آباد

آتش سوزی در انبار کاه یکی از روستاهای شهرستان خرم آباد حمید علیرضایی در سخنانی اظهار داشت: پس از تماس تلفنی که ساعت 18:30 روز جمعه با ستاد فرماندهی آتش نشانی و اطلاع از آتش سوزی انبار کاه در روستای بلیلوند صورت گرفت، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه امام رضا (ع) به محل حریق اعزام شدند .
وی گفت: اکیپ اعزامی پس از حضور در محل و مشاهده وسعت آتش سوزی درخواست کمک کرده و خودروی اطفا حریق ایستگاه امام علی(ع) و تانکر آب رسانی ایستگاه حضرت رسول(ص) برای پشتیبانی به روستای مذکور اعزام شدند .
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری خرم آباد افزود: آتش نشانان علیرغم وسعت زیاد حریق پس از دو ساعت تلاش آتش سوزی را به طور کامل اطفا و از سرایت آن به خانه های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
قاضی زاده هاشمی درگذشت رئیس مرکز سلامت وزارت بهداشت را تسلیت گفت

قاضی زاده هاشمی درگذشت رئیس مرکز سلامت وزارت بهداشت را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری مهر ، وزیر بهداشت در پیامی، ضایعه فقدان خادمی دلسوز و همکاری تلاشگر را به خانواده بزرگ نظامت سلامت تسلیت گفت.
متن پیام وزیر به شرح زیر است:
انا لله و انا الیه راجعون
سانحه ای دلخراش در یکی از جاده های کشور، یک بار دیگر ملت شریف ایران را از خدمات مدیری لایق و خادمی دلسوز محروم ساخت و خانواده بزرگ سلامت را در غم همکاری تلاشگر و اندیشمند سیاه پوش کرد.
اینجانب، درگذشت دکتر صادق حضرتی رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به خانواده ارجمند، همکاران و شاگردان آن استاد فرهیخته تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال، برای روح بلندش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
مسابقات پرورش اندام استان مرکزی در اراک پایان یافت

مسابقات پرورش اندام استان مرکزی در اراک پایان یافت به گزارش خبرنگار مهر ، مسابقات قهرمانی پرس سینه بدون تجهیزات استان مرکزی روز جمعه با شرکت 106 ورزشکار از شهرهای اراک، ساوه و دلیجان در چهار رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان استان مرکزی در اراک برگزار شد .
در این رقابت ها، در رده سنی نوجوانان با حضور 32 ورزشکار، باشگاه مدرن با کسب 60 امتیاز، باشگاه آسیا با کسب 57 امتیاز و باشگاه آرمان با کسب 30 امتیاز به ترتیب مقام های اول تا سوم را دست آوردند .
در رده سنی جوانان هم با شرکت 15ورزشکار، باشگاه هیات بدنسازی دلیجان با کسب 54 امتیاز مقام نخست را کسب کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
اگر قدس را از دست دهیم، نمی توانیم از مکه و مدینه حفاظت کنیم

اگر قدس را از دست دهیم، نمی توانیم از مکه و مدینه حفاظت کنیم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مراسم اعطای جوایز نجیب فاضل 2017 در استانبول اظهار داشت: اگر قدس را از دست دهیم، نمی توانیم از مدینه حفاظت کنیم. اگر مدینه را از دست دهیم، نمی توانیم از مکه حفاظت کنیم. اگر مکه از دست برود، کعبه را هم از دست می دهیم.
وی ادامه داد: 15 سال است تلاش می کنیم ترکیه ای بزرگ و قوی بسازیم که علاوه بر خود، امید دوستان، هم کیش ها و مظلومان باشد.
رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه اگر مانند گذشته به تمام فرامین عمل می کردیم و گوش به زنگ بودیم، با هیچ کدام از این حملات مواجه نمی شدیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
دستگیری 2 سارق زن خودرو پرشیا در سعادت آباد

دستگیری 2 سارق زن خودرو پرشیا در سعادت آباد به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ علی پرویزی بیان داشت: ماموران گشت کلانتری، شب گذشته حین گشت زنی در میدان فرهنگ سعادت آباد مشاهده کردند دو دختر جوان کنار خیابان در کنار خودروی پرشیا ایستاده اند.
رییس کلانتری 134 افزود: دو خانم جوان اظهار کردند بنزین خودرو تمام شده و مجبور به توقف هستند . ماموران پس از مظنون شدن به آنان و اوضاع و احوال صحنه ، استعلام از خودرو به عمل آوردند که مشخص شد سرقتی است.
وی افزود: خانم های جوان گفتند خودرو را از پسر جوانی گرفته اند و از سرقتی بودن آن اطلاعی ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گذشت

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گذشت به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر پیرحسین کولیوند گفت: در برخورد خودرو حامل دکتر صادق حضرتی رئیس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت با اتوبوس، در ساعت 17:40 روز جمعه در جاده سرچم، میانه ، تونل 12؛ متاسفانه ایشان در محل حادثه فوت شد.
وی افزود: در این حادثه همسر متوفی نیز دچار مصدومیت و تروما شد که برای اقدامات درمانی به اردبیل منتقل گردید.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درگذشت این همکار پر تلاش، مدیر و خدمت گزار صادق در حوزه بهداشت را به بازماندگان آن مرحوم و همکاران حوزه بهداشت تسلیت و تعزیت عرض می کند.
پیام تسلیت وزیر بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی پلمب شد

کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی پلمب شد به گزارش خبرگزاری مهر ، در بنر درب ورودی کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز که توسط اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز نصب شده آمده است: نظر به اتمام اجاره نامه در مورخه 96/9/23 و عدم تمایل تمدید اجاره نامه توسط مستاجر محترم درب ورودی و کلیه درب کارگاه ها و ساختمان ها و ... شرکت توسط اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز به قائم مقامی از ورشکستگی شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز در اجرای قوانین و مقررات ورشکستگی مهر و موم و پلمب گردید .
در ادامه این اطلاعیه آمده است: از این ورود کارگران و سایر اشخاص به داخل شرکت ممنوع بوده و در صورت ورود و شکستن یا محو پلمب جرم بوده و وفق قانون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
همیشه در خوزستان شاهد قطعی برق مدارس هستیم

همیشه در خوزستان شاهد قطعی برق مدارس هستیم به گزارش خبرنگار مهر ، عباس پاپی زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران در دزفول اظهار کرد: امروز چند پروژه آموزشی خیرساز در دزفول با حضور وزیر آموزش وپرورش افتتاح شد. خیران دزفول خیلی خوب از ارائه خدمات در حوزه آموزش وپرورش استقبال می کنند.
وی افزود: امیدوارم که آموزش وپرورش بتواند در راستای ایجاد انگیزه بیشتر بین خیران آموزشی و مدرسه ساز دزفول به تعهدات خود عمل کند و در بودجه سال آینده برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دزفول بودجه لازم را اختصاص دهد.
پاپی زاده افزود: شهرستان دزفول اکنون درگیر کمبود شدید نیروی انسانی است که وزیر آموزش وپرورش وعده پیگیری آن را داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
از نتیجه مسابقات جهانی کشتی راضی نیستم

از نتیجه مسابقات جهانی کشتی راضی نیستم به گزارش خبرنگار مهر ، ملک محمد بویری شامگاه جمعه، در جمع اصحاب رسانه با اشاره به نایب قهرمانی این تیم در چهارمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان که به میزبانی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم که نایب قهرمان جهان شدیم که به بازیکنان و همه عوامل تیم خداقوت می گویم.
وی از نتیحه فینال اظهار نارضایتی کرد و افزود: اگرچه از نتیجه فینال راضی نیستم اما خداروشکر می کنم که موفق شدیم نایب قهرمان این رقابت ها شویم و حداقل مزد زحمات خود را بگیریم.
سرمربی تیم سینا صنعت ایذه در توضیح علت شکست در برابر بیمه رازی بیان کرد: دلایل مختلفی از جمله مصدومیت یکی از کشتی گیران تیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
دومین تساوی پیاپی تنها نماینده فوتسال آذربایجان شرقی در لیگ برتر

دومین تساوی پیاپی تنها نماینده فوتسال آذربایجان شرقی در لیگ برتر به گزارش خبرنگار مهر ، عصر امروز هفته بیست و دوم رقابت های لیگ برتر فوتسال با حساسیت فوق العاده بالا پیگیری شد که نماینده شایسته استان در این رقابت ها، مس سونگون از ساعت 15 به مصاف حریف قدرتمند خود، حفاری اهواز رفت.
این دیدار در سالن شهید پور شریفی تبریز با حضور پرشور هوادارن فوتسال برگزار شد و در نهایت مس سونگون مقابل حفاری اهواز به تساوی دو بر دو رضایت داد.
توحید لطفی و پاتریک بلو برای تیم مس و حسین فهیمی و شهاب طالبی برای حفاری اهواز گلزنی کردند.
تیم مس سونگون با این تساوی با کسب 53 امتیاز همچنان در صدر جدول لیگ برتر فوتسال قرار دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
شهر حسینیه در استان خوزستان لرزید

شهر حسینیه در استان خوزستان لرزید به گزارش خبرنگار مهر ، شهر حسینیه در شهرستان اندیمشک ساعت 20:53:24 امروز با زلزله ای با قدرت 3.4 ریشتر لرزید.
امروز همچنین شهر بندر امام خمینی و شهر گوریه در شوشتر نیز با زلزله های بالای سه ریشتر لرزیده بودند.
حسینیه در شهرستان اندیمشک واقع شده است که عصر امروز میزبان وزیر آموزش وپرورش بود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
پیروزی تیم فوتسال فرش آرا مقابل هیئت فوتبال قم

پیروزی تیم فوتسال فرش آرا مقابل هیئت فوتبال قم به گزارش خبرنگار مهر ، تیم های فوتسال فرش آرا و هیات فوتبال قم جمعه شب در چارچوب هفته بیست و دوم لیگ فوتسال کشور در سالن شهید بهشتی مشهد به مصاف هم رفتند.
در این بازی که با استقبال خوب تماشاگران برگزار شد، تیم فوتسال فرش آرا با نتیجه دو بر صفر مقابل میهمانش به برتری رسید.
گل های فرش آرا را مصطفی طیبی و سروش احمدنیا به ثمر رساندند.
همچنین تک گل تیم فوتسال هئیت فوتبال قم نیز توسط مهدی زاهدی وارد دروازه فرش آرا شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مدیرکل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درگذشت

مدیرکل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درگذشت به گزارش خبرنگار مهر ، این حادثه عصر جمعه در جاده سرچم به سمت سه راهی میانه و زنجان و به دلیل برخورد اتومیبل سواری حامل مدیر کل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و درمان با اتوبوس رخ داده است.
فرمانده پلیس راه استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر زمان تصادف را ساعت 17 امروز جمعه عنوان کرد و افزود: این حادثه بعد از تونل شماره 12 جاده سرچم به سمت زنجان اتفاق افتاده است.
سرهنگ فتاحی با اشاره به علت این حادثه اضافه کرد: بررسی نشان می دهد که این حادثه به دلیل انحراف به چپ اتومبیل سواری که رانندگی آن را دکتر حضرتی به عهده داشته اند و تصادف از روبه رو با اتوبوس رخ داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
40هزار میلیارد تومان در بخش آی تی کشور سرمایه گذاری شده است

40هزار میلیارد تومان در بخش آی تی کشور سرمایه گذاری شده است به گزارش خبرنگار مهر ، سید حسن حسینی شاهرودی شامگاه آدینه در استارتاپ آموزشی به میزبانی پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود، بابیان اینکه حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات مقوله ای گسترده و نیاز امروز توسعه اقتصاد کشور است، تأکید کرد: از 80 بندی که در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب وجود دارد، هفت بند تنها مختص به فناوری است و همچنین پنج ماده اصلی از قانون توسعه ششم به این بخش اختصاص یافته و این نشان از اهمیت حوزه آی تی دارد.
وی افزود: دیگر تکلیف دولت در این حوزه آن است که میانگین سالانه 6 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
قهرمانی تیم فوتسال غیرت با آقای گلی حسین طیبی

قهرمانی تیم فوتسال غیرت با آقای گلی حسین طیبی به گزارش خبرنگار مهر تیم فوتسال غیرت قزاقستان امروز جمعه در فینال جام حذفی فوتسال این کشور به مصاف تیم آیت رفت و با سه گل به پیروزی رسید.
در این بازی حسین طیبی ملی پوش ایرانی یکی از سه گل را به ثمر رساند. طیبی در مجموع 11 گل برای غیرت زد و در کنار یک بازیکن برزیلی مشترکا بعنوان آقای گلی دست یافت. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
انتظار داشتیم در بدترین شرایط 6 بر 4 پیروز شویم

انتظار داشتیم در بدترین شرایط 6 بر 4 پیروز شویم به گزارش خبرنگار مهر ، حسن رنگرز شامگاه جمعه پیرامون سطح مسابقات چهارمین دوره جام باشگاه های جهان که به میزبانی اصفهان و با قهرمانی تیم بیمه رازی اصفهان پایان یافت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه با حضور تیم های ترک و روس و نیز با حضور تیم خوبی مثل سینا صنعت سطح مسابقات عالی بود.
وی در ارتباط با میزبانی اصفهان از این مسابقات افزود: انصافاً اصفهان از لحاظ میزبانی بسیار خوب عمل کرد و چه از نظر حمل ونقل و چه از نظر اسکان و در مجموع از همه لحاظ بسیار خوب و موثر کار کرد.
سرمربی تیم کشتی بیمه رازی اصفهان در ارتباط با اینکه ابتدا 2 بر صفر از سینا صنعت عقب بودند و در نهایت با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
تیم هندبال هپکوی اراک در خانه مغلوب سپاهان شد

تیم هندبال هپکوی اراک در خانه مغلوب سپاهان شد به گزارش خبرنگار مهر ، هفته نهم از سی امین دوره مسابقات لیگ برتر هندبال مردان کشور با دو دیدار در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد که تیم هندبال هپکوی اراک عصر جمعه میزبان تیم هندبال سپاهان اصفهان بود .
تیم هندبال هپکوی اراک تا پایان هفته هشتم با کسب شش امتیاز در ردیف ششم جدول رده بندی قرار داشت و تیم هندبال سپاهان اصفهان با کسب ده امتیاز در جایگاه سوم جدول رده بندی تکیه زده بود .
براساس این گزارش تیم هندبال هپکوی اراک در شرایطی در این رقابت ها حضور دارد که همچنان از مسایل مالی به شدت رنج می برد و به گفته ایرج رضایی، سرمربی این تیم که تمامی بازیکنانش هم بومی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
بودجه استان ایلام در سال 97 قابل توجه نیست

بودجه استان ایلام در سال 97 قابل توجه نیست به گزارش خبرنگار مهر ، جلال میرزایی امشب در گفتگو با مردم استان ایلام اظهار داشت: بودجه استان در لایحه بودجه سال 97 بودجه قابل انتظاری نبود اما در بخش های دیگر قول هایی برای افزایش این اعتبار داده شده است.
وی گفت: با توجه به محدودیتی که در منابع داریم باید طرح های نیمه تمام رادر استان اولویت بندی کنیم.
میرزایی تصریح کرد: اختیارات استانداران در هزینه بودجه در سال آینده بیشتر شده است.
وی با اشاره به اینکه در مورد گران شدن بنزین هنوز بحث هایی وجود دارد و جمع بندی ها صورت نگرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
نگرانی دبیر کل سازمان ملل از وقوع درگیری در شبه جزیره کره

نگرانی دبیر کل سازمان ملل از وقوع درگیری در شبه جزیره کره به گزارش خبرگزاری مهر ، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روی جمعه نشستی با موضوع کره شمالی برگزار کردند.
آنتونیو گوترش ، دبیر کل سازمان ملل متحد در این نشست اوضاع شبه جزیره کره را نگران کننده ترین و خطرناک ترین موضوع جهان امروز خواند و گفت: من عمیقاً از خطر رخ دادن درگیری نظامی به دلایل مختلف، از جمله به دلیل افزایش بالا رفتن اشتباه محاسباتی ناخواسته نگران هستم.
وزیر خارجه ژاپن در این نشست گفت که کره شمالی تنها با حل مسائل موشکی و هسته ای خود می تواند وارد زندگی عادی شود.
رکس تیلرسون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
مدارس تبریز روز شنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل است

مدارس تبریز روز شنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل است به گزارش خبرنگار مهر ، رحیم شهرتی فر عصر امروز جمعه در گفتگو با خبرنگاران ابراز داشت: باتوجه به تداوم و شدت آلاینده های هوای تبریز کمیته اضطرار تصمیم گرفت فردا شنبه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی در نواحی پنجگانه تبریز تعطیل شود.
وی سپس ابراز داشت: مدارس خسروشاه و روستاهای تبریز شامل این تعطیلی نیست.
شهرتی فر سپس اظهار داشت: امروز پنجمین روزی بود که به صورت متوالی شاهد ناسالم بودن هوای تبریز بودیم. نیاز است در این شرایط از خودروهای تک سرنشین استفاده نکنیم. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
حفظ میراث و فرهنگ بومی منطقه وظیفه است

حفظ میراث و فرهنگ بومی منطقه وظیفه است به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد عادل پور عصر امروز در آیین افتتاحیه نخستین اقامتگاه بوم گردی خرمشهر در روستای روئیس طعمه مینوشهر اظهار کرد: با توجه به هجوم به ارزش های و میراث اسلامی و عربی باید آداب و سنن مطابق با حدود دینی را حفظ کرد.
وی افزود: میان مردم عرب خوزستان آداب و سنن بسیاری وجود دارد که بسیاری از آنها مطابق موازین دینی است و تطبیق این عادات با حدود شرعی وظیفه ماست و اگر مطابق بود باید آن را بروز داد.
امام جمعه مینوشهر در ادامه به افتتاح مضیف دیراوی در مینوشهر که نخستین اقامتگاه بوم گردی خرمشهر است اشاره و آن را نخستین حرکت در راستای حفظ فرهنگ بومی دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
آمریکا شرایط سفر به این کشور را دشوارتر می کند

آمریکا شرایط سفر به این کشور را دشوارتر می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن تایمز، دولت ترامپ امروز جمعه از 38 کشوری که شهروندان آنها برای ورود به خاک ایالات متحده نیازمند دریافت روادید نیستند، خواست تا غربالگری و نظارت بیشتری بر اتباع خود پیش از سفر به آمریکا داشته باشند.
طبق قوانین جدید آمریکا این 38 کشور باید تضمین کنند که در هنگام رصد اتباع خود، اطلاعات مبارزه با تروریسم آمریکا را لحاظ می کنند.
از میان این 38 کشور، 2 کشور که اتباع شان اقامت بیشتری در آمریکا دارند، باید یک ستاد روابط عمومی ایجاد کنند تا آنهایی را که به ایالات متحده سفر می کنند، برای بازگشت به موقع به وطن، ترغیب کنند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
اولین پیروزی پتروشیمی در لیگ برتر/نفت صدرنشینی را حفظ کرد

اولین پیروزی پتروشیمی در لیگ برتر/نفت صدرنشینی را حفظ کرد به گزارش خبرنگار مهر ، هفته نهم از رقابتهای لیگ برتر هندبال مردان امروز با برگزاری دو دیدار باقیمانده پیگیری شد. عصر پنجشنبه نیز دو دیدار برگزار شد که طی آن پتروشیمی مارون با برتری برابر مس کرمان به اولین پیروزی خود در لیگ دست یافت. در تهران نیز نیروی زمینی پذیرای تیم شهرداری کازرون بود اما متحمل یک شکست خانگی شد.
عصر امروز جمعه 24 آذرماه نیز دو دیدار در شهرهای گچساران و اراک برگزار شد. در گچساران تیم نفت در یک بازی نزدیک و تنها با اختلاف یک امتیاز میهمان خود سنگ آهن بافق را از پیش رو برداشت تا بتواند عنوان صدرنشینی را برای خود حفظ کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
حریف را دست کم گرفتیم/ انتظار چنین بازی را از بادران نداشتیم

حریف را دست کم گرفتیم/ انتظار چنین بازی را از بادران نداشتیم به گزارش خبرنگار مهر ، شجاع خلیل زاده پس از پیروزی 2 بر 1 تیمش برابر بادران تهران از مرحله یک هشتم جام حذفی در ورزشگاه آزادی گفت: بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتیم البته در نیمه اول حریف را دست کم گرفتیم، اما رفته رفته بر بازی مسلط شده و توانستیم با ارائه یک بازی خوب به دور بعد جام حذفی صعود کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کردید بادران این گونه برابر شما بازی کند، گفت: انتظار یک بازی خوب را از این تیم داشتیم اما اینکه این چنین پرتلاش ظاهر شوند را نداشتیم. آنها تمام توان خود را برای پیروزی برابر ما بکار بسته بودند ولی فکر می کنم تجربه ما از آنان بیشتر بود و توانستیم به پیروزی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
خوزستان با کمبود 10 هزار معلم مواجه است

خوزستان با کمبود 10 هزار معلم مواجه است به گزارش خبرنگار مهر ، فریدون حسنوند عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه های آموزشی در شهرستان اندیمشک با حضور وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: آن کسی که در آموزش وپرورش فعالیت می کند را به عنوان تربیت کننده مدیران و آینده سازان این مرزوبوم می دانیم. آموزش وپرورش ریشه در فرهنگ یک کشور با تمدن چند هزار ساله دارد.
وی با اشاره به نفت، نخیلات، پتروشیمی، نیروی انسانی، گاز، کشاورزی و آب به عنوان ظرفیت های عظیم خوزستان افزود: خوزستان همیشه در کنار ایران، اسلام، قرآن و ولایت بوده ولی امروز خوزستان پس از هشت سال جنگ تحمیل شده دشمن بر ایران، زیرساخت های خود را از دست داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
خوزستان رتبه سوم بی سوادی در کشور را دارد

خوزستان رتبه سوم بی سوادی در کشور را دارد به گزارش خبرنگار مهر ، محمدتقی زاده عصر امروز در مراسم افتتاح چند پروژه آموزشی در اندیمشک با حضور وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: استاندار خوزستان منشأ خدمات بسیاری طی دو سال اخیر به ویژه در حوزه آموزشی بود. همچنین از نگاه ویژه وزیر آموزش وپرورش نیز نسبت به حل مشکل نیروی انسانی در استان خوزستان تقدیر و تشکر می کنم.
وی افزود: خوزستان سرزمین تمدن ها است و محل پیدایش اولین تمدن های ملی و مذهبی در ایران، استان خوزستان بوده است؛ تمدن های ملی و مذهبی ابتدا در خوزستان تأسیس و سپس به سراسر ایران اشاعه داده می شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
عدالت رعایت نشد و ما حذف شدیم/ یک پنالتی به پرسپولیس تقدیم کردند

عدالت رعایت نشد و ما حذف شدیم/ یک پنالتی به پرسپولیس تقدیم کردند به گزارش خبرنگار مهر ، محمد آبشک پس از شکست 2 بر 1 تیمش برابر پرسپولیس تهران از مرحله یک هشتم جام حذفی در ورزشگاه آزادی گفت: بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتیم حتی می توانستیم برنده این بازی هم باشیم، اما اعتقاد دارم عدالت در این بازی رعایت نشد و ما از گردونه رقابت ها حذف شدیم.
وی تاکید کرد: در نیمه اول کاملا بر بازی مسلط بودیم و توانستیم یک گل هم به حریف بزنیم، اما اشتباه مسلم داوری باعث شد تا یک گل باد آورده به پرسپولیس تقدیم شود.
هافبک بادران تهران گفت: البته در دقایق پایانی نیمه اول یک گل زیبا وارد دروازه حریف کردیم اما در نیمه دوم به دلیل کم تجربگی برخی از بازیکنانمان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش