معاون اول رئیس جمهور: اگر مسئولان مسایل و راهکار های حل مشکلات را صادقانه با مردم در میان بگذارند، مردم حتماً همکاری خواهند کرد

معاون اول رئیس جمهور: اگر مسئولان مسایل و راهکار های حل مشکلات را صادقانه با مردم در میان بگذارند، مردم حتماً همکاری خواهند کرد معاون اول رئیس جمهور گفت: مسأله کمبود آب فقط مسأله امروز و فردای ما نیست، بلکه مهمترین موضوع برای هر گونه توسعه صنعتی و کشاورزی منابع آب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در مراسم بهره برداری از فاز اول آب شیرین کن بندرعباس، از دست اندرکاران، سرمایه گذاران، مهندسین و کارشناسان فعال در احداث این آب شیرین کن و نیز نیروگاه 160 مگاواتی قدردانی کرد.
معاون اول رئیس جمهور با بیان این که مسأله کمبود منابع آب امروز برای همه ایرانیان به مسأله ای جدی تبدیل شده خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 20 دقیقه پیش
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 2 واحد فرآوری آبزیان با حضور وزیر جهاد کشاورزی در بندرعباس

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 2 واحد فرآوری آبزیان با حضور وزیر جهاد کشاورزی در بندرعباس همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور به استان هرمزگان،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی یک واحد صنعتی عمل آوری،بسته بندی ماهی و میگو و سردخانه 3 هزار تنی را در بندرعباس افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی،این واحد صنعتی با 6500 متر مربع زیربنا در زمینی به مساحت 17 هزار متر مربع تاسیس شده است و ظرفیت جذب 10 هزار تن میگو و 12 هزار تن جذب انواع ماهیان سنتی و تجاری و همچنین ظرفیت انجماد سریع 100 تن در روز را دارد.
برای احداث این واحد صنعتی،250 میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط مجری طرح انجام و با افتتاح آن زمینه اشتغال دائمی 149 نفر و اشتغال فصلی 300 نفر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 42 دقیقه پیش
تجلیل از جوانان نمونه و چهره های ماندگار صنعت،معدن و تجارت با حضور وزیر صمت

تجلیل از جوانان نمونه و چهره های ماندگار صنعت،معدن و تجارت با حضور وزیر صمت دوازدهمین دوره معرفی تولیدکنندگان و مدیران جوان و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران با حضور وزیر صنعت معدن تجارت برگزار شد.
به گزارش شاتا دوازدهمین دوره این جشنواره با هدف حمایت از مدیران و تولیدکنندگان ایرانی بویژه در راستای سیاست های کلان کشور جهت تقویت تولید ملی و تشویق حضوردر بازارهای خارجی با همکاری و حمایت وزارتخانه های اقتصادی و تشکل های بخش خصوصی کشور برگزار شد.
دراین دوره از 31 واحد تولیدی که عملکرد موفقی در سال گذشته داشته اند تجلیل شد.
صدری،دبیر جشنواره با بیان این که این 31 واحد ازمیان 630 شرکت و بنگاه اقتصادی انتخاب شده اند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 42 دقیقه پیش
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: کمیسیون ملی توسعه تعاونی ها در دست بررسی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: کمیسیون ملی توسعه تعاونی ها در دست بررسی است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کمیسیون توسعه تعاونی های استانی باید شکل بگیرد و این مهم در سطح ملی نیز در دست بررسی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری شامگاه دوشنبه در نشست با هیات رییسه اتاق تعاون و اتحادیه های تعاونگران استان هرمزگان در بندرعباس افزود: شکل گیری کمیسیون های ملی و استانی توسعه تعاونی ها اتفاقی بزرگ در افزایش سهم آن ها در اقتصاد کشور است.
وی از فکر تعاونی مشارکت گرایانه به عنوان نجات فعالیت های اقتصادی یاد کرد و افزود: در سال های اخیر به تعاونی ها جفا شده ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
مونسان در دیدارهای جداگانه با دو نماینده مجلس: مشارکت مردمی در بازآفرینی شهری رکن اساسی است

مونسان در دیدارهای جداگانه با دو نماینده مجلس: مشارکت مردمی در بازآفرینی شهری رکن اساسی است معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مشارکت مردمی در بازآفرینی شهری رکن اساسی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان در دیدارهای جداگانه با محمدمهدی برومندی نماینده مردم ارسنجان، مرودشت و پاسارگاد، و محمدرضا رضایی کوچی نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی، به بررسی راهکار ها و راهبرد های پیشبرد اهداف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حوزه های انتخابیه نمایندگان یادشده پرداخت.
او در این نشست ها با اشاره به اهمیت توجه به نگاه درست از طرح بازآفرینی شهری ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
صالحی در بازدید از جشنواره سینما حقیقت: جامعه منطقه ای و جهانی، تکنیک و جذابیت سینمای مستند ایران را می شناسند

صالحی در بازدید از جشنواره سینما حقیقت: جامعه منطقه ای و جهانی، تکنیک و جذابیت سینمای مستند ایران را می شناسند وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در بازدید از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت با اشاره به جایگاه و هویت سینمای مستند ایران گفت: جامعه منطقه ای و جهانی تکنیک، جذابیت و هویت این سینما را به خوبی می شناسند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی ضمن بازدید از بخش های مختلف این جشنواره با حضور در جمع خبرنگاران درباره مکان برگزاری جشنواره فیلم فجر بیان کرد: گزینه های مختلفی در این باره مطرح است. با توجه به اینکه سینمای کشورمان دارای فضای ثابتی برای برگزاری جشنواره خود ندارد امیدواریم شرایط و منابع سازمان سینمایی با حمایت دولت از مکان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
معاون اول رئیس جمهور در جمع مردم منطقه کوهشا احمدی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران به آرمان های امام (ره) و شهدا در رفع محرومیت و فقرزدایی وفادار است

معاون اول رئیس جمهور در جمع مردم منطقه کوهشا احمدی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران به آرمان های امام (ره) و شهدا در رفع محرومیت و فقرزدایی وفادار است معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر این که نظام جمهوری اسلامی ایران به آرمان های امام (ره) و شهدا وفادار است گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست ها و خط مشی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده اند، و به آن اصرار دارند در مسیر رفع محرومیت کشور و رسیدگی به مردم درد کشیده حرکت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر جهانگیری در مراسم افتتاح 1200 طرح اشتغالزایی روستایی اظهار داشت: در 40 سال گذشته با وجود شرایط سخت جنگ و تحریم تلاش شد تا فقر و محرومیت از چهره کشور زدوده شود و حرکت نظام به سمتی باشد که صاحبان کشور در آن زندگی شرفتمندانه داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 51 دقیقه پیش
وزیر نیرو خبر داد: اجرای 135 پروژه آب و برق با اعتبار 4800 میلیارد تومان در هرمزگان

وزیر نیرو خبر داد: اجرای 135 پروژه آب و برق با اعتبار 4800 میلیارد تومان در هرمزگان وزیر نیرو گفت: 135 پروژه حوزه آب و برق و آب و فاضلاب در زمان حاضر با اعتبار 4800 میلیارد تومان در هرمزگان درحال اجراست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، "رضا اردکانیان" عصر امروز در آیین افتتاح طرح تأمین آب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان و طرح نوسازی خط اول آبرسانی بندرعباس از میناب اظهار کرد: هم زمان با سفر معاون اول محترم رئیس جمهور به هرمزگان، طی امروز و فردا پروژه های مختلف در حوزه آب و برق با اعتبار 1480 میلیارد تومان در سطح استان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی ادامه داد: طرح تأمین آب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان، طرح نوسازی خط اول آبرسانی بندرعباس از میناب ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 22 دقیقه پیش
توسط وزیر راه و شهرسازی انجام شد برنامه ساخت 400 هزار واحد مسکونی تقدیم رییس جمهوری شد

توسط وزیر راه و شهرسازی انجام شد برنامه ساخت 400 هزار واحد مسکونی تقدیم رییس جمهوری شد وزیر راه و شهرسازی در دیدار رییس جمهوری با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در ساختمان شهید دادمان، با ارائه جزئیات برنامه برای ساخت 400 هزار واحد مسکونی تا سال 1400، متن مجلد این برنامه را با جزئیات تقدیم رییس جمهوری کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در دیدار رئیس جمهوری با وزیر و معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی برای ساخت 400 هزار واحد مسکونی تا اتمام برنامه ششم تصریح کرد: در بخش مسکن از سیاست های انقباضی به سمت رویکردهای انبساطی تغییر رویه داده شده است و باید از جریان پایدار تولید مسکن در ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سبقت قیمت گندم از نرخ تورم در 5 سال گذشته دولت به قانون خرید تضمینی عمل کرد

سبقت قیمت گندم از نرخ تورم در 5 سال گذشته دولت به قانون خرید تضمینی عمل کرد خرید تضمینی گندم از وظایف قانونی دولت ها برای حمایت از بخش کشاورزی و همچنین تامین کالاهای استراتژیک کشور است و بررسی عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم نشان می دهد دولت به این قانون عمل کرده است. بر اساس گزارش ها در حالی که متوسط نرخ تورم از سال 91، 16.8 درصد بوده، متوسط افزایش نرخ خرید تضمینی گندم در این سال ها 17.4 درصد بوده است. هرچند این میزان افزایش به صورت یکسان نبوده و در سال های مختلف تغییراتی داشته، اما در مجموع متوسط افزایش قیمت ها از تورم بیشتر بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آمارها نشان می دهد قیمت خرید تضمینی گندم در سال 92 افزایش 90.5 درصدی، سال 93، افزایش 31 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رییس جمهور: مقاومت کشورهای عضو اوپک شکستی دیگر را برای آمریکایی ها رقم زد

رییس جمهور: مقاومت کشورهای عضو اوپک شکستی دیگر را برای آمریکایی ها رقم زد تصویب لایحه موافقتنامه موقت بین ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو برای تشکیل منطقه آزاد تجاری، چگونگی استفاده از خدمات وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی در دستگاه های اجرایی و درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی – خصوصی از دیگر تصمیمات مهم امروز هیئت وزیران بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت رییس جمهور در ابتدای جلسه امروز هیئت وزیران که ریاست آن را برعهده داشت، پس از استماع گزارش وزیر نفت از اجلاس اخیر اوپک اظهار داشت: علی رغم تلاش آمریکایی ها برای دخالت در امور اوپک و سعی در ممانعت در ایجاد تعادل در عرضه نفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
تاکید دکتر جهانگیری بر تنظیم بازار شب عید و رضایتمندی مردم/ اقلام و کالا های مورد نیاز شب عید به موقع در دسترس مردم قرار گیرد

تاکید دکتر جهانگیری بر تنظیم بازار شب عید و رضایتمندی مردم/ اقلام و کالا های مورد نیاز شب عید به موقع در دسترس مردم قرار گیرد جلسه ستاد تنظیم بازار با محوریت تنظیم قیمت اقلام و کالا های مورد نیاز مردم برای شب عید، عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
به گراش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به توفیقات دولت در تنظیم بازار شب عید طی سالهای گذشته، گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر با برنامه ریزی دقیق دولت، میوه، آجیل و شیرینی با قیمت مناسب در ایام پایانی سال در دسترس مردم قرار گرفت.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مردم نباید برای تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز شب عید دغدغه ای داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تجلیل رئیس جمهور از وزارت راه و شهرسازی برای ارتقاء نمازخانه فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن

تجلیل رئیس جمهور از وزارت راه و شهرسازی برای ارتقاء نمازخانه فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن رئیس جمهور در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز از وزارت راه و شهرسازی برای ارتقاء سطح کیفی و کمی نمازخانه فرودگاه ها و ایستگاه های ریلی با اهداء لوح سپاس به رییس ستاد اقامه نماز این وزارتخانه، تجلیل کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه وشهرسازی، لوح تقدیر به پاس برپایی نماز به ویژه در امر پیگیری لازم برای عدم تضییع نماز مسافرین رسانه های سفری، استاندارد سازی فضاهای اقامه نماز فرودگاهها و به ویژه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) احداث و استاندارد سازی فضاهای اقامه نماز ایستگاه های ریلی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
صالحی در آیین پایانی جایزه ادبی جلال آل احمد: نقد ادبی، جوهره ادبیات است

صالحی در آیین پایانی جایزه ادبی جلال آل احمد: نقد ادبی، جوهره ادبیات است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی یازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد گفت: نقد ادبی، جوهره ادبیات است و از زمانی که ادبیات در تاریخ بشر آغاز شده همزاد او نقد ادبی بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی با بیان این مطلب افزود: نقد ادبیات علاوه بر سنجش اثر ادبی به اتفاقات تازه ای هم منجر می شود که در پرتو لایه های تفسیر است که امکان معناهای جدید را از متن ایجاد می کند .
وی اظهار داشت: این جایزه در سه گرایش تنظیم شده است، ابتدا داستان که برای همه ما اهمیت داشته و دارد، چرا که بخشی از رویش زبان فارسی ما مرهون داستان است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
روزبه کردونی -رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی جنبش دانشجویی و سیاست های اجتماعی

روزبه کردونی -رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی جنبش دانشجویی و سیاست های اجتماعی به عنوان فردی که بهترین سالهای دوران دانشگاه را پرشور ، آرمانخواه و منتقد با اعتراض، بیانیه ، نشست ، سرود یار دبستانی و بعضا درگیری های دانشجویی در فعالیت های دانشجویی تجربه کرده ام ، هرگز از نظاره بر زندگانی دانشجویی خود و دیگران – بویژه زندگانی خود- باز نایستاده ام . اما به تعبیر رومن رولان " شگفت نه آن است که شاهد دگرگونی این زندگی هایم. غریب ، اما، انکه چشمانم این شاهدان چهل ساله نیز دگرگون شده اند. "
امروز که به بازخوانی خاطرات دانشجویی نشسته ام و شور آن دوران را مرور می کنم در میان مجموعه احساسات و افکار ان زمان که متبلور در نوع فعالیت های دانشجوییمان بود کمتر اثری از دغدغه های ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
در جلسه ای با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس کمیسیون اقتصادی: مبنای قیمت زغال سنگ 26.5 درصد نرخ شمش فولاد خوزستان تعیین شد

در جلسه ای با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس کمیسیون اقتصادی: مبنای قیمت زغال سنگ 26.5 درصد نرخ شمش فولاد خوزستان تعیین شد قیمت خرید زغالسنگ بر مبنای 26.5درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا بر مبنای مشخصات فنی مورد توافق فیمابین ذوب آهن اصفهان و انجمن زغالسنگ ایران به تصویب رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از فارس، با توجه به تحولات چند ماه اخیر نرخ ارز که موجب شده است قیمت تمام شده زغالسنگ تولیدی معادن افزایش یابد چنانکه در این خصوص قبلا گزارشات مفصلی ارائه شده است.
از طرفی سیاست انجمن زغالسنگ ایران در جهت پیش بینی پذیری نرخ زغالسنگ با توجه به تحولات بازار مذاکرات جامعی در چند مرحله در فضایی تعامل با ذوب آهن ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
یک کارشناس اقتصاد سیاسی در گفتگو با پاد معافیت از کاهش تولید نفت برد تاریخی برای ایران است/ دیپلماسی نقطه قوت دولت در پنج سال گذشته بوده است

یک کارشناس اقتصاد سیاسی در گفتگو با پاد معافیت از کاهش تولید نفت برد تاریخی برای ایران است/ دیپلماسی نقطه قوت دولت در پنج سال گذشته بوده است معافیت ایران از کاهش تولید نفت برد تاریخی برای کشورمان است و این موضوع ماحصل دیپلماسی موفق ایران در حوزه انرژی بوده است. هادی حق شناس، کارشناس اقتصاد سیاسی و نماینده سابق مجلس با بیان این مطلب، دیپلماسی را نقطه قوت دولت در پنج سال گذشته دانست و وزارت امور خارجه و نفت را از پیشگامان آن عنوان کرد.
اعضای اوپک روز گذشته در وین در مذاکراتی سخت و نفس گیر در دقیقه نود در حالی بر کاهش تولید یک میلیون و 200 هزار بشکه ای نفت توافق کردند که ایران از آن معاف شده است. بیژن زنگنه در چند مدت اخیر و با مطرح شدن موضوع کاهش تولید نفت که در واقع راهکاری برای جلوگیری از ریزش قیمت ها بود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
دکتر روحانی در دیدار رئیس مجلس پاکستان: جدیت و تلاش همگانی برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری بسیار حائز اهمیت است

دکتر روحانی در دیدار رئیس مجلس پاکستان: جدیت و تلاش همگانی برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری بسیار حائز اهمیت است رئیس جمهور با اشاره به لزوم توسعه مناسبات همه جانبه ایران و پاکستان بویژه در مسیر مبارزه با تروریسم، گفت: امروز جدیت و تلاش همگانی برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری بسیار حائز اهمیت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در حاشیه دومین کنفرانس روسای مجالس افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه درباره چالش های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای، در دیدار با اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان، اظهار داشت: برگزاری این اجلاس ابتکاری خوب و مفید برای امنیت و توسعه همکاری های منطقه ای است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه آهن شرکت ساخت : پیشرفت 50 درصدی زیرسازی راه آهن چابهار- زاهدان

سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه آهن شرکت ساخت : پیشرفت 50 درصدی زیرسازی راه آهن چابهار- زاهدان سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه آهن، شرکت ساخت گفت: پیشرفت فیزیکی زیرسازی راه آهن چابهار- زاهدان به 50 درصد رسیده و باتوجه به حجم عملیات اجرایی در این ابر پروژه و کوهستانی بودن مسیر، پیشرفت قابل توجهی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، عباس خطیبی با اشاره به طول 600 کیلومتری راه آهن چابهار- زاهدان گفت: این خط ریلی با هدف اتصال بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی، توسعه سواحل مکران ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
توافق اوپک و غیراوپک برای کاهش 1,2 میلیون بشکه ای تولید ایران از مشارکت در توافق کاهش تولید نفت معاف شد

توافق اوپک و غیراوپک برای کاهش 1,2 میلیون بشکه ای تولید ایران از مشارکت در توافق کاهش تولید نفت معاف شد ایران موفق شد از مشارکت در توافق اعضای اوپک و غیراوپک بر سر کاهش تولید نفت به منظور کاستن از مازاد عرضه در بازار و کمک به بهبود قیمت نفت معاف شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شانا، اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) توافق کردند تولید خود را 800 هزار بشکه در روز کاهش دهند؛ همچنین گویا کشورهای غیراوپکی نیز برای کاهش 400 هزار بشکه ای تولید نفت به توافق رسیده اند.
بر اساس این گزارش، ایران، ونزوئلا و لیبی از مشارکت در این توافق معاف شده اند.
بیژن زنگنه، وزیر نفت در بدو ورود به وین و پیش از آن بارها تاکید کرده بود که ایران به دلیل رویارویی با تحریم ها به هیچ ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
وزیرصنعت در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی:احیا و راه اندازی مجدد 3000 واحدصنعتی تا پایان سال / تولیدملی محور اصلی بودجه 98

وزیرصنعت در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی:احیا و راه اندازی مجدد 3000 واحدصنعتی تا پایان سال / تولیدملی محور اصلی بودجه 98 وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازگشت هزار و 307 واحد صنعتی به چرخه تولید خبرداد و گفت: حمایت از تولید داخل و تولیدکنندگان داخلی از محورهای اصلی تعیین بودجه سال آینده هیات دولت خواهد بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل شاتا رضا رحمانی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی از احیا و راه اندازی مجدد هزار و 307واحد صنعتی با اشتغالزایی 18هزار نفری خبرداد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده در وزارت صمت پیش بینی ما این است که تا پایان سال این تعداد به 3000 واحد برسد. رضا رحمانی در این نشست مهترین اولویت بودجه سال98 را صیانت از تولید اعلام کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
وزیر علوم در پیام "روز دانشجو": پیشگامی در حرکت برای تحقق چشم اندازهای علمی و اقتصادی مورد توجه جریان دانشجویی کشور است/باید به آینده امیدوار بود

وزیر علوم در پیام "روز دانشجو": پیشگامی در حرکت برای تحقق چشم اندازهای علمی و اقتصادی مورد توجه جریان دانشجویی کشور است/باید به آینده امیدوار بود وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی با گرامیداشت 16 آذرماه؛ روز دانشجو تصریح کرد: امروز که استکبار جهانی در قامت جنگ رسانه ای و اقتصادی تلاش می کند تا کارآمدی نظام را با چالش مواجه کرده و حلاوت جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را مکدر نماید، پیش گامی در عرصه تلاش مجاهدانه و حرکت برای تحقق چشم اندازهای علمی و اقتصادی؛ مورد توجه جریان دانشجویی کشور است و باید به آینده آن امیدوار بود و در چارچوب قانون، امکانات و اختیارات بدنه اجرایی و اداری کشور را برای رونق و نشاط هر چه بیشتر آن فراهم نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
صالحی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر ایرانشهر: عوامل تروریستی مانع ظهور و بروز ظرفیت های سیستان و بلوچستان است

صالحی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر ایرانشهر: عوامل تروریستی مانع ظهور و بروز ظرفیت های سیستان و بلوچستان است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با محکوم کردن حادثه تروریستی امروز چابهار گفت: سیستان و بلوچستان گنج بی پایان است، کسانی که تلاش کردند این استان را با یک چهره خشونت بار یا چهره شهری که نماد حمل ونقل مواد متعفن مخدر است نشان دهند خیانت جبران ناپذیری به این منطقه می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی بعدازظهر امروز در ادامه سفر استانی خود به استان سیستان و بلوچستان با حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ایرانشهر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
معاون اول رییس جمهور در پیامی انفجار تروریستی در چابهار را محکوم به شکست دانست

معاون اول رییس جمهور در پیامی انفجار تروریستی در چابهار را محکوم به شکست دانست دکتر اسحاق جهانگیری در پیامی با ابراز تاسف از حادثه تروریستی در چابهار، شهادت دو نفر از فرزندان خدوم و غیور ملت ایران در نیروی انتظامی را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل پیام معاون اول رییس به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم حادثه تروریستی انفجار مقابل مقر نیروی انتظامی در شهرستان چابهار که منجر به شهادت دو نفر از فرزندان غیور و خدوم ملت ایران در نیروی انتظامی و مجروحیت تعدادی از هموطنان بیگناه و مظلوم در چابهار شد، موجب تاسف و تاثر فراوان گردید. یقیناً این دست اقدامات تروریستی که با هدف تفرقه افکنی در صفوف منسجم ملت بزرگ ایران توسط دشمنان این ملک و ملت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی: مدیریت خروجی و نتیجه محور راهکار موفقیت کشور در جنگ اقتصادی است

وزیر جهاد کشاورزی: مدیریت خروجی و نتیجه محور راهکار موفقیت کشور در جنگ اقتصادی است وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:در شرایط جنگ اقتصادی باید با اعمالِ مدیریت نتیجه و خروجی محور وظایف محوله را پیگبری نماییم و در بخش کشاورزی ما با هوشمندی و مدیریت جهادی توانسته ایم بر خلاف خواست بدخواهان، نهاده های تولید و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تامین کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز پنجشنبه در جلسه با روسای سازمان های جهاد کشاورزی استانها و مدیران ارشد این وزارت،با تشریح شرایط کشور و نقش مدیران در چگونگی مدیریت در این شرایط اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
ستاری در جلسه شورای ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی؛ ایجاد زیست بوم نوآوری در حوزه آب و انرژی ضروری است

ستاری در جلسه شورای ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی؛ ایجاد زیست بوم نوآوری در حوزه آب و انرژی ضروری است معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر ایجاد اکوسیستم نوآوری در تمامی حوزه های علمی گفت: حوزه آب و انرژی نیازمند توجه بخش خصوصی و مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جلسه شورای ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی در جلسه شورای ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی، اظهار کرد: پروژه هایی که بدون دخالت مردم و اکوسیستم نوآوری به فعالیت بپردازد و تنها از ماهیت پول دولتی بهره مند شود، به طور حتم سرانجام نخواهد داشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
بازدید رحمانی از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی/ تامین مواد اولیه صنایع پوشاک و نساجی در دستورکار وزارت صمت

بازدید رحمانی از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی/ تامین مواد اولیه صنایع پوشاک و نساجی در دستورکار وزارت صمت وزیر صنعت ، معدن و تجارت از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی - تخصصی صنعت نساجی که از روز یکشنبه 11 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در حال برگزاری است، بازدید کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا،وزیر صنعت ، معدن و تجارت در این بازدید با بیان اینکه تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی در اولویت و دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، اعلام کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور جلوگیری از کمبود مواد اولیه پوشاک و نساجی جلسه ای را در وزارتخانه برگزار کرده و تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی را در دستور کار خود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
وزیر علوم در شورای اداری سمنان: مهارت افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است /همکاری گسترده دانشگاه ها با بخش صنعت

وزیر علوم در شورای اداری سمنان: مهارت افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است /همکاری گسترده دانشگاه ها با بخش صنعت دکتر منصور غلامی،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شورای اداری استان سمنان گفت: مهارت افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است و در این خصوص با بخش های صنعتی و خدماتی قرارداد های متعددی برای گذراندن دوره کارورزی دانشجویان در این مراکزمنعقد شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در شورای اداری استان سمنان که شامگاه دیروز با حضور فرماندار، امام جمعه سمنان، نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه سمنان و جمعی از مسئولان محلی در دانشگاه سمنان برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه بیش از سه هزار مرکز آموزش عالی در کشور وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
وزیر علوم در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها تأکید کرد؛ لزوم بهره مندی از دیدگاه های تخصصی و تحلیل های علمی اعضای هیئت علمی به منظور تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه

وزیر علوم در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها تأکید کرد؛ لزوم بهره مندی از دیدگاه های تخصصی و تحلیل های علمی اعضای هیئت علمی به منظور تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه ای خطاب به رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات پژوهش و فناوری، بر لزوم بهره مندی از دیدگاه های تخصصی و تحلیل های علمی اعضای هیئت علمی به منظور تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه تأکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نامه آورده است: دانشگاه ها و مؤسسات پژوهش و فناوری، به مثابه نهادهای مورد اعتماد جامعه، همواره به مسئولیت اجتماعی خود متعهد بوده اند و اکنون نیز، که کشور عزیز ما تحت فشار تحریم ها و تهدیدهای نظام سلطه جهانی است، از دانشگاه، به ویژه اعضای هیئت علمی، که همواره دلسوز و علاقه مند به سرنوشت کشور بوده اند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
معاون وزیر جهاد کشاورزی: لایحه حفاظت خاک به زودی در مجلس نهایی و تقدیم دولت می شود/همکاری ایران با سازمان ها و مراکز تحقیقاتی بین المللی در حوزه خاک

معاون وزیر جهاد کشاورزی: لایحه حفاظت خاک به زودی در مجلس نهایی و تقدیم دولت می شود/همکاری ایران با سازمان ها و مراکز تحقیقاتی بین المللی در حوزه خاک معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: لایحه حفاظت خاک که در مجلس تصویب شده به زودی نهایی و به دولت ابلاغ می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مهندس علیمراد اکبری امروز چهارشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی خاک افزود: لایحه خاک در مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارسال شده و این شورا چند ایراد به این لایحه گرفته که امیدواریم با پاسخگویی به آن، این لایحه در مجلس نهایی و به دولت ابلاغ شود .
وی افزود: لایحه خاک به مباحثی از جمله جلوگیری از تخریب، آلودگی و اصلاح خاک و بهره برداری بهینه و مدیریت خاک پرداخته است . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
وزیر ارتباطات در کنفرانس نوآوری کاسپین : امروز با دولتی روبرو هستیم که معتاد به تحریم است / توافق چهار جانبه راهی است برای تشکیل منطقه ای قوی تر و مقابله با تهدیدها

وزیر ارتباطات در کنفرانس نوآوری کاسپین : امروز با دولتی روبرو هستیم که معتاد به تحریم است / توافق چهار جانبه راهی است برای تشکیل منطقه ای قوی تر و مقابله با تهدیدها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش بین المللی نوآوری کاسپین در باکو، گفت: امروز با دولتی روبرو هستیم که معتاد به تحریم است، رفتاری که امنیت جهانی را تهدید می کند و برای مدیریت این تهدید باید منطقه ای قوی تر بسازیم که توافق چهارجانبه روز گذشته بخشی ازنشانه های ایجاد منطقه قوی تر بود.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درکنفرانس نوآوری کاسپین که برای نخستین بار و با موضوع تحولات دیجیتال برای توسعه پایدار برگزار می شود، موضوع اصلی این کنفرانس را اتصالات دیجیتال دانست که با حضور ایران و کمک همسایگان باعث ایجاد منطقه ای قوی تر و پایدار تر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ خط چهارم راه آهن حومه ای گرمسار – تهران سال آینده تکمیل می شود

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ خط چهارم راه آهن حومه ای گرمسار – تهران سال آینده تکمیل می شود وزیر راه و شهرسازی با اعلام پشتیبانی از پروژه های زیربنایی ملی استان سمنان تصریح کرد: بخش عبوری آزادراه حرم تا حرم از استان از اهمیت بالایی برخوردار است و تلاش می شود ایستگاه های تبادلی و خط چهارم راه آهن حومه ای گرمسار تهران در سال 98 تکمیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی در جریان سفر به استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیق داشتم در کاروان تدبیر و امید به استان سمنان و شهرستان گرمسار سفر کنم و خوشبختانه امروز پروژه قطعه 3 باند دوم محور ایوانکی_آبسرد افتتاح و عملیات اجرایی پروژه تعریض و بهسازی باند جنوبی محور ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد؛ افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 46 پروژه زیربنایی، فرهنگی و اقتصادی در استان سمنان

با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد؛ افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 46 پروژه زیربنایی، فرهنگی و اقتصادی در استان سمنان 46 عنوان طرح و پروژه اقتصادی، فرهنگی و زیربنایی به طور همزمان با دستور رئیس جمهور در سطح استان سمنان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در جلسه توسعه و برگزیدگان استان سمنان دستور افتتاح 24 عنوان پروژه و آغاز عملیات اجرایی 22 طرح جدید را در حوزه های صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، انرژی و نیرو صادر کرد.
افتتاح سامانه های نوین آبیاری، افتتاح طرح احداث کانال بتنی و انتقال آب با لوله ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 18 ساعت پیش
در سفر دکتر غلامی به استان سمنان صورت گرفت؛ فاز 2 دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان با حضور وزیر علوم افتتاح شد

در سفر دکتر غلامی به استان سمنان صورت گرفت؛ فاز 2 دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان با حضور وزیر علوم افتتاح شد فاز دوم دانشکده گردشگری و کویرشناسی دانشگاه سمنان عصر امروز (سه شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، فاز دوم دانشکده گردشگری دارای 16 کلاس، 9 آزمایشگاه و 5 اتاق اداری و مجهز به یک سایت رایانه می باشد و با اعتبار 40 میلیارد ریال و در زیربنای 2 هزار و 700 مترمربع طی 21 ماه و در 2 طبقه ساخته شده است. فاز نخست این دانشکده نیز سال گذشته به بهره برداری رسیده بود.
هم چنین در سفر وزیر علوم به استان سمنان، کلنگ بلوک دوم دانشکده مهندسی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 19 ساعت پیش
آذری جهرمی در دیدار رییس جمهور آذربایجان مطرح کرد: پیشنهاد مشارکت علمی برای ساخت ماهواره سنجشی/ ابلاغ پیام حسن روحانی به الهام علی اف

آذری جهرمی در دیدار رییس جمهور آذربایجان مطرح کرد: پیشنهاد مشارکت علمی برای ساخت ماهواره سنجشی/ ابلاغ پیام حسن روحانی به الهام علی اف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به کشور آذربایجان سفر کرده، با الهام علی اف رییس جمهور این کشور دیدار و پیشنهاد مشارکت علمی برای ساخت ماهواره سنجشی را به وی ارائه کرد.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به منظور حضور در دومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو و بازدید از نمایشگاه باکوتل 2018 به آذربایجان سفر کرده است با الهام علی اف رییس جمهور این کشور دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،آذری جهرمی در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه های گوناگون ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 23 ساعت پیش
با حکم مرتضی بانک؛ عبدالرحیم کردی در سمت مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ابقا شد

با حکم مرتضی بانک؛ عبدالرحیم کردی در سمت مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ابقا شد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در حکمی عبدالرحیم کردی را در سمت مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار ابقا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فرینا، در حکم مرتضی بانک آمده است:
با عنایت به پیشنهاد دبیرخانه و تصویب شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، موضوع تصویب نامه شماره 119874/ ت 56046 ک مورخ 1397/09/12 کمیسیون موضوع اصل 138 قانون اساسی، به موجب این ابلاغ عضویت جنابعالی به عنوان عضو موظف هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به مدت سه سال تمدید می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
معاون بهداشت وزارت بهداشت در بازدید از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و تقویت بسته های خدمت طرح تحول نظام سلامت از اولویت های وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت در بازدید از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و تقویت بسته های خدمت طرح تحول نظام سلامت از اولویت های وزارت بهداشت معاون بهداشت وزارت بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر علیرضا رییسی در ابتدای سفر به استان مرکزی از مرکز خدمات جامع سلامت حضرت ولیعصر (عج) بازدید کرد.
در این بازدید که دکتر طاهر احمدی رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز حضور داشت، دکتر رییسی عملکرد سامانه یکپارچه بهداشت "سیب" و نحوه بهره برداری از این سامانه را در این مرکز مورد ارزیابی قرار داد و از نزدیک در جریان فعالیت های پزشکان و مراقبین سلامت قرار گرفت.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به صنعتی بودن استان مرکزی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
رحمانی مطرح کرد: رشد صادرات و اشتغال با تکمیل زنجیره فولاد/ افتتاح و آغازعملیات اجرایی سه واحد و طرح معدنی در شاهرود با ظرفیت تولید 500هزارتن شمش فولاد

رحمانی مطرح کرد: رشد صادرات و اشتغال با تکمیل زنجیره فولاد/ افتتاح و آغازعملیات اجرایی سه واحد و طرح معدنی در شاهرود با ظرفیت تولید 500هزارتن شمش فولاد با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت سه طرح و واحد معدنی با ظرفیت تولید 500هزارتن شمش فولاد در شاهرود افتتاح و گلنگ زنی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، رضا رحمانی در جریان سفربه استان سمنان و بهره برداری از طرح های فولادی با اشتغالزایی حدود 600 نفری ، توجه به تولید ملی را اولویت های دولت برشمرد و گفت: شعار سال یک استراتژی است که باید جدی گرفته شود.
وزیر صنعت با تاکید براینکه با حمایت از واحدهای تولیدی و کالای داخلی می توان با تهاجم اقتصادی به خوبی مقابله کرد، افزود:تکمیل زنجیره فولاد و فلزات اساسی جز پروژه های مهم دولت است که خوشبختانه در حال حاضر این زنجیره ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
در هفته اخیر؛ حدود 10 تن انواع مواد مخدر و روان گردان در کشور کشف شد

در هفته اخیر؛ حدود 10 تن انواع مواد مخدر و روان گردان در کشور کشف شد معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف حدود 10 تن انواع مواد مخدر و روان گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسداله هادی نژاد در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات این هفته 9902 کیلوگرم می باشد که نسبت به هفته گذشته که 12676 کیلوگرم بوده 22 درصد کاهش را نشان می دهد.
وی افزود: این آمار در مقایسه با هفته مشابه سال قبل که مجموع کشفیات آن 18969 کیلوگرم بوده 48 درصد کاهش دارد.
این مقام مسئول بیان داشت: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان 7786 کیلوگرم بوده است که 78 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
راهنمای سیستم های کنترلی برای نهادهای دولتی و مراجع ذیصلاح آنها تدوین می شود

راهنمای سیستم های کنترلی برای نهادهای دولتی و مراجع ذیصلاح آنها تدوین می شود در اجلاسیه خوراک و فرآورده های کشاورزی که امروز در انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور برگزار شد، تدوین استاندارد اصول و راهنمای سیستم های ملی کنترل مواد غذایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، غلامرضا امینی، مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال، هدف از تدوین این استاندارد را حمایت بیش از پیش از سلامت مصرف کنندگان و حصول اطمینان از تجارت مواد غذایی دانست و گفت: این استاندارد راهنمای کاربردی برای کمک بر نهادهای دولتی و مراجع ذیصلاح آنها در طراحی، ایجاد، اجرا ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 2 ساعت پیش
مدیرعامل بانک مسکن مطرح کرد؛ تاکید بر افزایش توان مالی بانک مسکن

مدیرعامل بانک مسکن مطرح کرد؛ تاکید بر افزایش توان مالی بانک مسکن مدیرعامل بانک مسکن، اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور، رکود حاکم بر بخش مسکن و تعهدات بانک در برابر تسهیلاتی که باید به این بخش ارایه کند، نمایندگان مجلس، سیاست ها و برنامه های موثر برای افزایش توان مالی بانک مسکن را به تصویب برسانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل بانک مسکن در ابتدای نشست با بیان اینکه بانک مسکن در آستانه هشتادمین سالگرد تاسیس خود قرار دارد، به کارنامه موفق این بانک در اواخر دهه 60 و طول دهه 70 در حوزه تامین مالی خریداران مسکن اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان سمنان؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری وارد شاهرود شد

همزمان با سفر رئیس جمهور به استان سمنان؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری وارد شاهرود شد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در ادامه سفر رئیس جمهور به استان سمنان و به منظور بازدید از شرکت های دانش بنیان و فناور وارد شاهرود شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، برای بازدید از واحدهای منتخب فناوری سمنان وارد این استان شد. ستاری در سفر خود همراه با حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی ابتدا وارد شاهرود شده و از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان مستقر در شاهرود بازدید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
وزیر بهداشت از شرکت دارویی فاتک شیمی پارس در سمنان بازدید کرد

وزیر بهداشت از شرکت دارویی فاتک شیمی پارس در سمنان بازدید کرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان سمنان از شرکت دارویی فاتک شیمی پارس بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، این شرکت 28 هزار متر مربع وسعت و بیش از 17 هزار متر مربع زیر بنا داشته و در حال حاضر برای 200 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است و اشتغال در این شرکت تا 1800 نفر قابل افزایش است.
در حال حاضر این شرکت دارویی، داروهای استامینوفن، آزیترومایسن، آتنولول 50 و 100 و همچنین متو کاربامول تولید می کند. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
در نشست هم اندیشی روسا و مشاورین امور زنان و خانواده دانشگاه های آموزش عالی سلامت کشور در نیشابور مطرح شد: بزرگترین هدیه به زنان، ایجاد تعادل بین نقش های اجتماعی و فردی آن ها است

در نشست هم اندیشی روسا و مشاورین امور زنان و خانواده دانشگاه های آموزش عالی سلامت کشور در نیشابور مطرح شد: بزرگترین هدیه به زنان، ایجاد تعادل بین نقش های اجتماعی و فردی آن ها است مشاور امور زنان و خانواده وزیر بهداشت در پنل تخصصی نخستین نشست هم اندیشی روسا و مشاورین امور زنان و خانواده دانشگاه های منطقه نهم آمایش آموزش عالی سلامت کشور در نیشابور گفت: بزرگترین هدیه به زنان، ایجاد تعادل در نقش های اجتماعی و فردی آن ها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر ساره محمدی با بیان این مطلب افزود: همه در ایجاد تعادل بین نقش های مختلف زنان در حوزه های اجتماعی و فردی مسئولیت داریم و هدف ما به حداقل رساندن آسیب های زنان در سطوح خانواده و اجتماع است.
وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
وزیر بهداشت از کارخانه شرکت ندای امید، تولیدکننده صافی دیالیز در سمنان بازدید کرد

وزیر بهداشت از کارخانه شرکت ندای امید، تولیدکننده صافی دیالیز در سمنان بازدید کرد وزیر بهداشت در سفر به سمنان از کارخانه شرکت ندای امید، تولیدکننده صافی، ست دیالیز و سوزن فیستولا بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، شرکت ندای امید پیش از ورود به عرصه تولید صافی دیالیز با واردات حدود 325 دستگاه همودیالیز IDEMSA و نصب و راه اندازی آن در پنجاه مرکز درمانی در سراسر کشور و ارائه خدمات پشتیبانی پس از فروش به منظور خدمت به بیماران دیالیزی و دست اندرکاران سلامت کشور با شعار" سلام ، سلامتی" همت گمارد.
براساس این گزارش، کارخانه این شرکت در شهرک صنعتی سمنان در مجموعه ای با مساحت 12000 متر مربع بنا شده و به عنوان مجموعه ای کامل از بخش های تزریق ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 3 ساعت پیش
آغاز سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان؛ دکتر روحانی وارد شاهرود شد

آغاز سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان؛ دکتر روحانی وارد شاهرود شد رئیس جمهور در ادامه برنامه های سفر کاروان تدبیر و امید به استان ها و دیدار با مردم و بررسی روند طرحهای توسعه ای در کشور، روز سه شنبه وارد شاهرود در استان سمنان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در بدو ورود به فرودگاه شاهرود از سوی استاندار سمنان ، نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مقامات و مسوولان ارشد محلی مورد استقبال قرار گرفت.
رئیس جمهور قرار است در اجتماع مردم استان سمنان در ورزشگاه تختی شاهرود سخنرانی کند.
حضور در جلسه شورای اداری و جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان سمنان و بهره برداری از طرح ها و پروژه های زیربنایی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 6 ساعت پیش
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد؛ نسل تازه ای از طرح های تفصیلی در راه است

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد؛ نسل تازه ای از طرح های تفصیلی در راه است معاون وزیر راه و شهرسازی از رایزنی برای حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی از پروژه بزرگراه شمالی کرج خبر داد و گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه ارتقا و تکمیل همکاری در زمینه برنامه ریزی، هدایت، نظارت و پایش طرح های توسعه کلان شهر کرج با عنایت به شتاب توسعه شهر و ضرورت تهیه اسناد یکپارچه و کارآمد بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به وزارت راه و شهرسازی، محمد سعید ایزدی در اولین جلسه نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر کرج که با هدف راهبری و هدایت طرح های توسعه شهری برگزار شد، اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 6 ساعت پیش
دکتر واعظی در دیدار فعالان سیاسی و تشکل های مردم نهاد استان سمنان: هیچ قدرتی نمی تواند به دولت، حکومت و نظام مورد حمایت مردم، آسیب بزند/ دکتر روحانی تا آخر پای قول های خود به مردم ایستاده است

دکتر واعظی در دیدار فعالان سیاسی و تشکل های مردم نهاد استان سمنان: هیچ قدرتی نمی تواند به دولت، حکومت و نظام مورد حمایت مردم، آسیب بزند/ دکتر روحانی تا آخر پای قول های خود به مردم ایستاده است رئیس دفتر رئیس جمهور ، حضور پرشور مردم در استقبال از رئیس جمهور در سفرهای استانی را موجب خنثی شدن بسیاری از توطئه ها و یاوه گویی های برخی قدرتمندان علیه ملت و کشور ایران دانست و تصریح کرد: هیچ قدرتی نمی تواند به دولت، حکومت و نظامی که از حمایت مردم برخوردار است، آسیبی برساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود واعظی عصر دوشنبه در جلسه ای با فعالان سیاسی و تشکل های مردم نهاد استان سمنان، اظهارداشت: در استان سمنان و شهرستان شاهرود که میزبان رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید خواهد بود نیز همه باید با همفکری و وحدت دست به دست هم بدهیم تا حضور مردم در کنار مسوولان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
نشست مشترک رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و رئیس شورای روابط فرهنگی هندوستان

نشست مشترک رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و رئیس شورای روابط فرهنگی هندوستان نشست مشترک و ضیافت شامِ اندیشمندان ایران و هند، شامگاه شنبه 10 آذر در اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در ابتدای این نشست، که در حاشیه همایش دو روزه پانینی: دستورنویس سنسکریت(آثار و اندیشه ها) و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، اشرف بروجردی ، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: امروزه به دلیل اختلافات حوزه سیاست ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
زنگنه:بیشترین فشارها برای جلوگیری از صادرات نفتی و پتروشیمی است

زنگنه:بیشترین فشارها برای جلوگیری از صادرات نفتی و پتروشیمی است وزیر نفت تاکید کرد اکنون بیشترین فشار وارد بر کشور در زمینه این است که نتوانیم نفت، گاز، فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی را صادر کنیم .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه) در نوزدهمین نشست تخصصی فرماندهان پایگاه های بسیج وزارت نفت گفت: به معنای واقعی در یک جنگ سرد به سر می بریم.
زنگنه ادامه داد: هدف آمریکا و متحدان منطقه ای آن، این است که از طریق اعمال فشار و کمبودهای اقتصادی، در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، بگویند ما به بن بست رسیده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
گزارشی از درددل های بی پرده معلولان با شریعتمداری : نمایندگان سازمان های مردم نهاد در تصویب قانون حمایت از معلولان نقش به سزایی داشته اند/ایستادن طولانی مدت وزیر برای شنیدن حرفهایمان سپاسگزاریم

گزارشی از درددل های بی پرده معلولان با شریعتمداری : نمایندگان سازمان های مردم نهاد در تصویب قانون حمایت از معلولان نقش به سزایی داشته اند/ایستادن طولانی مدت وزیر برای شنیدن حرفهایمان سپاسگزاریم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز دوشنبه دوازدهم آذر در جشن روز جهانی افراد دارای معلولیت در تالار اندیشه حوزه هنری حاضر شد و پیش از سخنرانی از معلولان خواست درد دل ها و سخنان خود را بدون تعارف، بی پرده و بدون برنامه ریزی قبلی با او در میان بگذارند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این نشست که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، معلولان حاضر با استقبال از اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار شنیده شدن درد دل هایشان شده است به عمده ترین مشکلات خود اشاره کردند . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
در پیام مونسان به دبیرکل سازمان جهانی گردشگری تاکید شد: آمادگی ایران برای تعامل و همکاری با UNWTOدر زمینه تقویت صنعت گردشگری

در پیام مونسان به دبیرکل سازمان جهانی گردشگری تاکید شد: آمادگی ایران برای تعامل و همکاری با UNWTOدر زمینه تقویت صنعت گردشگری رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی از دبیرکل سازمان جهانی گردشگری برای حضور در چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در شهر همدان تقدیر کرد و بر تعامل و همکاری برای تقویت صنعت گردشگری تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در پیام علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری آمده است:
از پیام محبت آمیز و حامیانه آن مقام عالی بی نهایت سپاسگزارم ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 2 ساعت پیش
در حکمی از سوی علی اصغر مونسان رضا معصومی راد رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد

در حکمی از سوی علی اصغر مونسان رضا معصومی راد رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد در حکمی از سوی علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رضا معصومی راد، به عنوان رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در حکم علی اصغر مونسان خطاب به رضا معصومی راد آمده است:
نظر به تعهد و تجارب جناب عالی، به موجب این حکم، به عنوان رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب می شوید.
هماهنگی با سایر دستگاه های دولتی مرتبط با صنعت گردشگری، در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 2 ساعت پیش
بیانیه وزارت خارجه درباره گفتگوهای یمنی-یمنی در استکهلم

بیانیه وزارت خارجه درباره گفتگوهای یمنی-یمنی در استکهلم وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص گفتگوهای یمنی - یمنی در استکهلم بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن این بیانیه بدین شرح است:
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آستانه آغاز گفتگوهای یمنی - یمنی در سوئد تحت نظارت سازمان ملل متحد، ضمن استقبال و اعلام حمایت از این گفتگوها، تمامی طرف های یمنی را به مشارکت سازنده و مسئولانه در گفتگوهای استکهلم دعوت و از آنها می خواهد با برداشتن گام های اعتمادساز، زمینه لازم را برای دستیابی به یک تفاهم جامع فراهم کنند که به درد و رنج و محاصره ظالمانه مردم یمن پایان دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 5 ساعت پیش
بخشنامه شرایط جدید استفاده از چک های تضمین شده ابلاغ شد چک های تضمین شده صرفا در وجه ذینفع صادر می شود / پشت نویسی و انتقال چک تضمین شده به دیگری، فاقد اعتبار است

بخشنامه شرایط جدید استفاده از چک های تضمین شده ابلاغ شد چک های تضمین شده صرفا در وجه ذینفع صادر می شود / پشت نویسی و انتقال چک تضمین شده به دیگری، فاقد اعتبار است بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی شرایط جدید صدور و استفاده از چک های تضمین شده را ابلاغ کرد، بر اساس این بخشنامه از این پس چک های تضمین شده صرفا در وجه ذینفع صادر می شود و درج مشخصات ذینفع بر روی برگ چک الزامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی بانک مرکز ی ، این بانک در سال جاری تلاش کرده با اتخاذ تدابیر و اقدامات مقتضی، نسبت به مد یر یت نقد ینگی، ثبات بخشی به وضعیت اقتصاد ی کشور در حوزه ها ی پولی، ارز ی و بانکی و همچنین تعمیق شفافیت و حذف زمینه های احتمالی ارتکاب جرا یم در حوزه ها ی یاد شده اقدام کند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
معاون شرکت راه آهن اعلام کرد 3 هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق بانک ها به حمل ونقل ریلی تزریق می شود

معاون شرکت راه آهن اعلام کرد 3 هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق بانک ها به حمل ونقل ریلی تزریق می شود معاون سرمایه گذاری و اقتصاد حمل ونقل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل ننقل ریلی با اشاره به اینکه راه آهن در تلاش است تا یک اکوسیستم برای سرمایه گذاری حمل ونقل ریلی اظهار کرد: با استفاده از تبصره 18 قانون بودجه سال 97 با سازمان برنامه توافق شده است تا 3 هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق بانک ها به حمل ونقل ریلی اختصاص یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی نورالله بیرانوند معاون سرمایه گذاری و اقتصاد حمل ونقل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه توسعه ریلی به عنوان یکی از زیرساخت های ایجاد یک حمل ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
در سفر مشاور وزیر بهداشت به کشور برزیل توافق شد: راه اندازی خط تولید تجهیزات پزشکی با همکاری شرکت برزیلی در ایران

در سفر مشاور وزیر بهداشت به کشور برزیل توافق شد: راه اندازی خط تولید تجهیزات پزشکی با همکاری شرکت برزیلی در ایران رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی گفت: در سفر دکتر مسائلی مشاور وزیر بهداشت به کشور برزیل، مقرر شد یکی از تولیدکنندگان ایرانی با همکاری شرکت برزیلی اقدام به راه اندازی خط تولید محصولات تجهیزات پزشکی کند که قراراست طی آن فناوری تولید و کنترل کیفی به داخل ایران منتقل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، مهندس رزا مختاری، رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی گفت: درراستای تفاهم نامه ای که در اوایل سال 97 بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و کشور برزیل به منظور ایجاد خط اعتباری و افزایش تبادلات بین دو کشور امضا شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
ستاری در مراسم انعقاد تفاهم نامه مشترک معاونت علمی با سازمان بسیج اساتید کشور: ما بزرگترین و منحصر به فردترین زیست بوم نوآوری را در منطقه داریم

ستاری در مراسم انعقاد تفاهم نامه مشترک معاونت علمی با سازمان بسیج اساتید کشور: ما بزرگترین و منحصر به فردترین زیست بوم نوآوری را در منطقه داریم معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: سازمان بسیج اساتید کشور می تواند نقش تأثیرگذاری در توسعه اکوسیستم و زیست بوم نوآوری در منطقه داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در مراسم انعقاد تفاهم نامه مشترک "ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی" با "سازمان بسیج اساتید کشور"، با تاکید بر اهمیت توسعه و ارتقاء مبانی نظریه پردازی در حوزه های علم و فناوری در کشور بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران: شاخص اهدای خون مستمر در کشور به حدود 60 درصد رسید

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران: شاخص اهدای خون مستمر در کشور به حدود 60 درصد رسید سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در 8 ماه گذشته، شاخص اهدای خون مستمر در کشور به حدود 60 درصد رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر بشیر حاجی بیگی ، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: استان های سمنان با 80 درصد، بوشهر با 75 درصد و خراسان شمالی با 73 درصد، رکورد دار اهدای خون مستمر در کشور در طول 8 ماه گذشته بوده اند.
وی با بیان اینکه ضریب امنیت و سلامت خون اهداکنندگان مستمر 8 برابر اهداکنندگان بار اول است، افزود: اهداکننده مستمر، شخصی است که در سال حداقل دو بار موفق به اهدای خون شده است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
معاون پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد: سهم 25 درصدی گروه های پرستاری در تولید علم در حوزه سلامت

معاون پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد: سهم 25 درصدی گروه های پرستاری در تولید علم در حوزه سلامت معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: شبکه های تحقیقات پرستاری باید اعضای هیات علمی را از همه مراکز پژوهشی و دانشگاهی به همکاری برای حل مشکلات نظام سلامت دعوت کنند تا تا شاهد افزایش بهره وری تحقیقات در حوزه پرستاری باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجمع عمومی شبکه تحقیقات پرستاری که در کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: شبکه مراکز تحقیقاتی یکی از مهمترین رویدادهای اخیر پرستاری است که مهمترین هدف آن کمک به حل مشکلات نظام سلامت است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
شریعتمداری : قشر خدوم کارگر منشاء کار، تلاش و همواره همراه انقلاب هستند/ در دوره تحریم هم تکیه ما به کارآفرینان و کارگران است

شریعتمداری : قشر خدوم کارگر منشاء کار، تلاش و همواره همراه انقلاب هستند/ در دوره تحریم هم تکیه ما به کارآفرینان و کارگران است آیین تکریم و معارفه معاونین امور مجلس ، حقوقی و استانها ، امور تعاون ، روابط کار ، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتاعی استان تهران با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت کار، "محمد شریعتمداری" در این مراسم که با حضور معاونین و جمعی از مدیران کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد ، گفت: در این مناسبت که افرادی به جمع ما پیوستند از افرادی که سال ها در این وزارتخانه نقش و اثر داشته اند و در وزارتخانه های دیگر نیز منشا خیر و اثر بوده اند تشکر می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 4 ساعت پیش
تقدیر معاون دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از مونسان برای حضور در دومین کنگره بین المللی تمدن ها و مسیرهای تاریخی

تقدیر معاون دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از مونسان برای حضور در دومین کنگره بین المللی تمدن ها و مسیرهای تاریخی معاون دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با ارسال نامه ای از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حضور در دومین کنگره بین المللی تمدن ها و مسیرهای تاریخی در بلغارستان تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در متن نامه جیم آلبرتو کابال سانکلمنته معاون دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمده است:
استقبال از جناب عالی در صوفیه به نیابت از UNWTO در جریان دومین کنگره بین المللی تمدن ها و مسیرهای تاریخی در بازه زمانی 16-15 نوامبر 2018 باعث ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 4 ساعت پیش
در پیام زوراب پلولیکاشویلی به مونسان تأکید شد پشتیبانی سازمان جهانی گردشگری از تلاش های ایران

در پیام زوراب پلولیکاشویلی به مونسان تأکید شد پشتیبانی سازمان جهانی گردشگری از تلاش های ایران دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در پیامی به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر حمایت و پشتیبانی از توسعه گردشگری کشورمان تاکید کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در متن پیام زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمده است:
ملاقات با جناب عالی در جریان سفر اینجانب به جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته UNWTO مایه افتخار من بود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 4 ساعت پیش
امیر حاتمی در همایش بسیج وزارت دفاع: تحریم ها فرصتی برای ازبین بردن ضعف های اقتصادی می شود

امیر حاتمی در همایش بسیج وزارت دفاع: تحریم ها فرصتی برای ازبین بردن ضعف های اقتصادی می شود وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه حمایت ایران از یمن معنوی است گفت: این کشور، خار چشم آمریکایی ها شده و در مقابل یک توطئه بزرگ، ایستادگی کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در همایش بزرگ فرماندهان و اعضای بسیج وزارت دفاع که در مرکز همایش های امام علی(ع) برگزار شد، گفت: حضرت امام با نگاه نافذ الهی و عمقی که داشتند دشمنی ها را می دیدند و می دانستند انقلاب اسلامی نیازمند چه چیزی است و به همین دلیل فرمان تشکیل بسیج را دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 9 روز و 17 ساعت پیش
دکتر جهانگیری در جلسه شورای عالی جوانان تاکید کرد: جامعه جوان فرصتی طلایی برای توسعه کشور است/ دشمنان می خواهند نسل جوان جامعه ایران نسبت به آینده کشور مأیوس شود

دکتر جهانگیری در جلسه شورای عالی جوانان تاکید کرد: جامعه جوان فرصتی طلایی برای توسعه کشور است/ دشمنان می خواهند نسل جوان جامعه ایران نسبت به آینده کشور مأیوس شود جلسه شورای عالی جوانان عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب برای اشتغال، ازدواج و مسائل فرهنگی جوانان گفت: جوانان با نیازها و مسائل مختلفی مواجه هستند که باید به طور دقیق به آنها پرداخته شود و برنامه ریزی مناسبی برای رفع نیازهای آنان صورت گیرد.
معاون اول رییس جمهور با یادآوری اینکه جمعیت ایران جمعیتی جوان است، از جامعه جوان به عنوان فرصتی طلایی برای توسعه کشور یاد کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 20 ساعت پیش
از سوی رضا رحمانی ؛ دستورالعمل رصد کالا در زنجیره تجاری کشور ابلاغ شد

از سوی رضا رحمانی ؛ دستورالعمل رصد کالا در زنجیره تجاری کشور ابلاغ شد وزیر صنعت ، معدن و تجارت دستورالعمل رصد کالا در زنجیره تجاری کشور را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، این دستورالعمل در جهت تحقق موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و راه اندازی سامانه های الکترونیکی و هوشمند جدید مورد نیاز برای نظارت بر فرآیند واردات ، صادرات ، حمل ، نگهداری و مبادله کالا و ارز تدوین شده است.
این دستورالعمل همچنین به منظور شفاف و روان سازی نظام توزیع و قیمت گذاری و روزآمد سازی شیوه های نظارت بر بازار و مصوبات ستاد تنظیم بازار که در بند 23 سیاستهای اجرایی اقتصاد مقاومتی بر آن تاکید شده است تدوین و ابلاغ شد . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
در نشست شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت علوم مطرح شد؛ تاکید وزیر علوم بر پیشرفت عملیات اجرایی شبکه ملی علمی کشور

در نشست شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت علوم مطرح شد؛ تاکید وزیر علوم بر پیشرفت عملیات اجرایی شبکه ملی علمی کشور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اتصال 40 دانشگاه و موسسه آموزش عالی و پژوهشی به شبکه علمی کشور گفت: باید عملیات اجرایی این شبکه با قدرت و سرعت پیش رود و اجرایی شدن آن به رفع همه مشکلات بودجه ای و زیرساختی موکول نشود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت علوم که امروز شنبه در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر منصور غلامی با بیان اینکه اختصاص ردیف بودجه متمرکز برای شبکه ملی علمی کشور امری زمانبر است، اظهار داشت: این شبکه باید با امکانات موجود خدمات خود را به دانشگاه ها ارائه کند تا به تدریج مشکلات فعلی رفع و هدف نهایی ترسیم شده برای این شبکه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
یک مقام مسئول اعلام کرد: تفاوت زلزله روز گذشته ملارد استان تهران با زمین لرزه 5.2 سال گذشته

یک مقام مسئول اعلام کرد: تفاوت زلزله روز گذشته ملارد استان تهران با زمین لرزه 5.2 سال گذشته رییس مرکز زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه زلزله روز گذشته ملارد استان تهران تک رخداد لرزه ای بوده است، گفت: چنین رخدادهایی نمی تواند نشان دهنده احتمال زلزله های مهم در آینده باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی بیت اللهی رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به زلزله 2.6 روز گذشته در ملارد استان تهران، افزود: این زلزله در ساعت 14 و 9 دقیقه در مختصات 35.65 شمالی و 50.96 شرقی در عمق 19 کیلومتری رخ داد.
وی رومرکز این زمین لرزه را در استان تهران دانست و خاطر نشان کرد: این زلزله در 3 کیلومتری ملارد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
ادامه مخالفت ها با استیضاح ظریف

ادامه مخالفت ها با استیضاح ظریف طرح استیضاح محمد جواد ظریف سه شنبه گذشته با 24 امضا و در 11 محور تحویل هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد. هرچند از همان ابتدای استارت پروژه استیضاح وزیر امور خارجه، مشخص بود که امیدی به همراهی با این طیف اندک در مجلس وجود ندارد اما با گذشت چند روز از آن، این مساله آشکارتر شده است. در روزهای اخیر نه تنها اصلاح طلبان بلکه اصولگریان نیز استیضاح کنندگان را همراهی نکردند و به نوعی از استیضاح اعلام برائت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اکثریت نمایندگان مجلس و سیاسیون، استیضاح وزیر امورخارجه را پروژه ای شکست خورده می دانند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 1 ساعت پیش
ثبت جهانی نظام تولید انگور ملایر به عنوان میراث مهم کشاورزی جهان در فائو

ثبت جهانی نظام تولید انگور ملایر به عنوان میراث مهم کشاورزی جهان در فائو پیرو توافقات محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و گرادسیانر واسیلوا مدیرکل فائو در خصوص گسترش شناسایی جهانی پیشینه تاریخی و تنوع زیستی کشاورزی در کشورمان، و تکمیل پرونده های مربوطه، نظام تولید انگور در ملایر به عنوان پنجاه و سومین میراث مهم کشاورزی جهان به ثبت رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،بنابر اعلام فائو، این دست آورد مهم با پذیرش مدارک، مستندات و دفاعیه های ارائه شده در اجلاس گروه مشاوران علمی دبیرخانه میراث های مهم کشاورزی جهانی (GIAHS) از تاریخ هفتم الی دهم آذرماه جاری در مقر سازمان فائو در شهر رم حاصل آمد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
طاهرخانی مطرح کرد: واگذاری عملیات محوطه سازی مسکن مهر پردیس به پیمانکار جدید تا 2 هفته آینده

طاهرخانی مطرح کرد: واگذاری عملیات محوطه سازی مسکن مهر پردیس به پیمانکار جدید تا 2 هفته آینده معاون وزیر راه و شهرسازی برای بخش آماده سازی و محوطه سازی سایت های مسکن گفت: در این راستا تصمیم داریم یک پیمانکار بزرگ از لحاظ توان مالی را تا 2 هفته آینده وارد پروژه کنیم که در این صورت تحول بزرگی در این حوزه رخ خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، طاهرخانی در جلسه ملاقات مردمی با متقاضیان مسکن مهر پردیس ضمن تأکید بر ضرورت رفع هرچه سریعتر مشکلات مالی و تسهیل روند تحویل واحدها به متقاضیان بیان کرد: در این مسیر یا پیمانکاران را مجبور به تکمیل پروژه و تحویل می کنیم و یا پروژه ها را به سایر پیمانکاران با سوابق بهتر انتقال خواهیم داد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 4 ساعت پیش
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛ موضوع تحریم های ظالمانه علیه ایران در مراجع بین المللی پیگیری می شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛ موضوع تحریم های ظالمانه علیه ایران در مراجع بین المللی پیگیری می شود معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اثبات حقانیت ایران در مساله تحریم های یک جانبه آمریکا، تاکید کرد: موضوع تحریمهای یک جانبه در مراجع بین المللی پیگیری می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه سیزدهمین همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی در جمع خبرنگاران درباره حمایت سازمان جهانی دریانوردی از ایران در مقابل تحریم های صنعت حمل و نقل دریایی ایران گفت: سازمان جهانی دریانوردی اصلی ترین مرجع قانونگذاری در حوزه دریانوردی است که تحت نظارت سازمان ملل متحد فعالیت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 5 ساعت پیش
وزیر علوم در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مرکز آموزش عالی قرآنی ؛ تاکید بر اجرایی شدن سند راهبردی پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور

وزیر علوم در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مرکز آموزش عالی قرآنی ؛ تاکید بر اجرایی شدن سند راهبردی پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور دکتر منصورغلامی،وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ، بر اجرایی شدن سند راهبردی پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور که در احکام دائمی برنامههای توسعه کشور نیز آمده است، تأکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامی وزیر علوم و رئیس کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در حاشیه برگزاری چهل و دومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که در آن سند راهبردی پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ارائه شد، از نمایشگاه دستاوردهای مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور بازدید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 10 روز و 21 ساعت پیش
دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ایثارگران در کاشان/شهدا و ایثارگران آبرو و ذخیره انقلاب اسلامی هستند

دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ایثارگران در کاشان/شهدا و ایثارگران آبرو و ذخیره انقلاب اسلامی هستند نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: ایثارگران آبرو و ذخیره انقلاب اسلامی هستند و همان طور که روزی به فرمان امام خمینی (ره) به جبهه ها رفتند، امروز نیز گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز جمعه 9 آذرماه در سفر به استان اصفهان با حضور در گلزار مطهر شهدای قمصر کاشان ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، با جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دیدار و گفت وگو کرد.
وی در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای شهر قمصر ضمن تبریک ایام مبارک ماه ربیع با اشاره به تأکیدات ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 0 ساعت پیش
وزیر اقتصاد برای تکمیل خصوصی سازی و تقویت بخش تعاونی پیشنهاد کرد: تشکیل تعاونی های سهامی خاص برای خرید شرکت های دولتی

وزیر اقتصاد برای تکمیل خصوصی سازی و تقویت بخش تعاونی پیشنهاد کرد: تشکیل تعاونی های سهامی خاص برای خرید شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل شرکت های تعاونی جدید و خرید شرکت های دولتی آماده واگذاری توسط آنها را، راهکاری موفق برای کوچک سازی دولت و تحقق سهم 20 درصدی شرکت های تعاونی از خصوصی سازی خواند که در اصل 44 قانون اساسی مورد تا کید قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر فرهاد دژپسند طی سخنانی در سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه، ضمن ابراز خرسندی از میزبانی اجلاس مذکور و اینکه ایران برای اولین بار به عضویت هیات مدیره آن در آمده است، اظهار داشت: همه کشورهایی که مثل ایران دارای ساختار و نظام خاصی هستند و استقلال اقتصادی و سیاسی برایشان اهمیت ویژه ای دارد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 12 روز و 3 ساعت پیش
عیادت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از خانواده های معظم شهدای بستری در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)

عیادت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از خانواده های معظم شهدای بستری در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بستری در این بیمارستان دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز چهارشنبه 7 آذرماه با حضور در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) با جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بستری در این بیمارستان از جمله مادر شهیدان طهرانی مقدم و پدر شهیدان فهمیده دیدار و گفت وگو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 12 روز و 15 ساعت پیش
امضای تفاهم نامه؛ ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بسیج مستضعفان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

امضای تفاهم نامه؛ ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بسیج مستضعفان تفاهم نامه همکاری امضا کردند در راستای امضای تفاهم نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بسیج مستضعفین، 10 اردوگاه بازپروری به منظور نگهداری، درمان، کاهش آسیب و صیانت بهبودیافتگان راه اندازی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج گفت: امام راحل (ره) برای حفظ انقلاب اسلامی و اداره کشور، چندین نهاد تشکیل دادند که یکی از آنها، بسیج مستضعفان و نیروهای مردمی بود. به فرموده ایشان "اگر دفاع بر همه واجب شد، مقدمات دفاع باید فراهم باشد اینکه باید چگونه دفاع کنیم"، لذا ارتش 20 میلیونی بسیج ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 12 روز و 15 ساعت پیش
وزیر علوم در دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تأکید کرد؛ لزوم حمایت بخش خصوصی از صاحبان فکر، اندیشه و دانش آموختگان دانشگاه ها

وزیر علوم در دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تأکید کرد؛ لزوم حمایت بخش خصوصی از صاحبان فکر، اندیشه و دانش آموختگان دانشگاه ها دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، بر لزوم حمایت بخش خصوصی از صاحبان فکر، اندیشه و دانش آموختگان دانشگاه ها تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه توجه به توسعه علم و فناوری، حرکت به سمت نوآوری و توجه به جوانان اندیشمند کشور عزیزمان، یک فرهنگ گسترده ای را در بین علاقه مندان به این مرز بوم ایجاد کرده است؛ این نگاه های ارزشمند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 12 روز و 15 ساعت پیش
از سوی رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛ بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد

از سوی رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛ بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد معاون اول رییس جمهور بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی مصوبه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مورخ 97/3/28 را جهت اجرا به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این ابلاغیه از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته است جداول اهداف صادراتی بر اساس کشورهای هدف (متناسب با شرایط جدید سال 1397) را ظرف مدت ده روز از تاریخ ابلاغ اعلام و به بسته مزبور الحاق کند.
رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف کرده است ضمن نظارت بر اجرای مؤثر مفاد این مصوبه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 12 روز و 18 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر روحانی به مناسبت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان فریسات

پیام تسلیت دکتر روحانی به مناسبت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان فریسات رئیس جمهور در پیامی درگذشت مرحومه مغفوره، حاجیه خانم فریسات مادر بزرگوار شهیدان صباح، خلف و کاظم فریسات را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت مرحومۀ مغفوره، حاجیه خانم فریسات مادر بزرگوار دلیرمردان دوران دفاع مقدس؛ شهیدان صباح، خلف و کاظم فریسات موجب تأثر و تألم خاطر شد.
این مادر صبور و فداکار که با ایمان و عزمی راسخ، فرزندان رشید خود را در راه پاسداری از ایران اسلامی روانۀ میدان جهاد و شهادت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 12 روز و 21 ساعت پیش
مونسان در حاشیه جلسه هیئت دولت: آمار گردشگری سلامت رشد بالایی داشته است

مونسان در حاشیه جلسه هیئت دولت: آمار گردشگری سلامت رشد بالایی داشته است معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه آمار گردشگری ما رشد بسیار خوبی داشته است، گفت: در حوزه گردشگری سلامت شاهد رشد بالایی هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان چهارشنبه 7 آذر 97 در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخبار خوبی که این روزها در فضای گردشگری کشور در سطح بین المللی منتشر می شود و اینکه ایران را در اولین کشورهای گردشگر پذیر در کنار دانمارک، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی قرار داده اند حاصل همایشی بود که در سطح بین المللی در تهران و همدان برگزار ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 12 روز و 22 ساعت پیش
مصوبات ششمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ اعلام شد

مصوبات ششمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ اعلام شد در ششمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ که صبح امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، درخواست متقاضیان وارد کننده کاغذ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه تقاضای 10 شرکت وارد کننده کاغذ به تفکیک نوع کاغذ وارداتی بررسی و در مجموع 9889 تن کاغذ چاپ و تحریر و 6400 تن کاغذ روزنامه به تصویب رسید.
بنابراین گزارش در این جلسه، نظام قیمت گذاری، شبکه توزیع و وضعیت واردات کاغذ مورد بررسی قرار گرفت که مصوبات آن متعاقبا اعلام خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 روز و 0 ساعت پیش
شریعتمداری در سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه: حضور زنان کارآفرین به بالندگی کشور کمک می کند/ افزایش سهم مردم در تعاونی ها نشانگر توسعه فرهنگ تعاون است

شریعتمداری در سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه: حضور زنان کارآفرین به بالندگی کشور کمک می کند/ افزایش سهم مردم در تعاونی ها نشانگر توسعه فرهنگ تعاون است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون خبر داد و گفت: رشد 8.2 درصد اعضای تعاونی ها در ایران و رسیدن تعداد اعضای تعاونی ها به 42 میلیون نفر نشانگر توسعه فرهنگ تعاون در کشور است.
محمد شریعتمداری در سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه با بیان این مطلب اظهار کرد: تعاونی ها همواره در شرایط سخت اقتصادی ایجاد شده اند تا به کمک مردم و اقتصاد بیایند.
وی با بیان این که در سال 1358 فقط 4.8 درصد مردم عضو تعاونی های مصرف بودند اما امروز این میزان به 52 درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: در 40 سال اخیر رشد سالیانه تعاونی ها 11 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 13 روز و 1 ساعت پیش
رشد دو رقمی تولید محصولات معدنی در مهر 97/ تداوم رشد تولید در زنجیره فولاد

رشد دو رقمی تولید محصولات معدنی در مهر 97/ تداوم رشد تولید در زنجیره فولاد آمارهای تولید مهرماه امسال محصولات معدنی و صنایع معدنی حاکی از رشد دو رقمی محصولات این حوزه دارد. کنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی، شمش فولاد محصولاتی هستند که به ترتیب بیشترین آمار تولید بنامشان ثبت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، تولید شمش فولاد طی مهرماه به یک میلیون و 605 هزار تن رسید که نسبت به مدت سال قبل با رشد 25درصدی همراه شد ، تولید این محصول طی 7 ماه گذشته از مرز 11 میلیون تن گذشت.
در همین حال تولید مهر ماه کنسانتره سنگ آهن با رشد 25درصدی به 3 میلیون و 771 هزار تن و گندله سنگ آهن با افزایش 20درصدی به 3 میلیون و 118 هزار تن رسید ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 روز و 1 ساعت پیش
در جلسه هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛ رأی اعتماد دولت به استانداران منتخب چهار استان کشور

در جلسه هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛ رأی اعتماد دولت به استانداران منتخب چهار استان کشور در جلسه صبح چهارشنبه هیأت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور،استانداران منتخب چهار استان مازندران، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی رأی اعتماد گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به موجب تصمیم هیأت وزیران، آقایان احمد حسین زادگان، محمدعلی شجاعی، محمدرضا پورمحمدی و محمدصادق معتمدیان به ترتیب به عنوان استانداران مازندران، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی تعیین شدند.
واردات مواد اولیه و قطعات موردنیاز تولید به مناطق آزاد از ثبت سفارش معاف می شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 روز و 2 ساعت پیش
عضو کمیسیون بهداشت مجلس: افزایش 10 برابری صادرات تجهیزات پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس: افزایش 10 برابری صادرات تجهیزات پزشکی دکتر جمالی سوسفی گفت: شفاف سازی فرآیندها در حوزه تجهیزات پزشکی با ایجاد سامانه های آنلاین، رضایتمندی را افزایش می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر منوچهر جمالی سوسفی، نماینده رودبار و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه، وزارت بهداشت در بخش تجهیزات پزشکی خوب عمل کرده است، گفت: هدف گذاری اداره کل تجهیزات پزشکی در حوزه صادرات، افزایش 10 برابری صادرات تجهیزات پزشکی نسبت به سال گذشته بوده است. البته معتقد هستم بیش از این، صادرات در این حوزه داشتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 13 روز و 4 ساعت پیش
شورای امنیت کشور به موضوع افزایش سرقت های خرد ورود می کند

شورای امنیت کشور به موضوع افزایش سرقت های خرد ورود می کند وزیر کشور با اشاره به بررسی موضوع آسیب های اجتماعی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی از حوزه های آسیب های اجتماعی مانند سرقت خُرد با افزایش آمار مواجه بودیم که این مساله در دستور کار شورای امنیت کشور قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرناف عبدالرضا رحمانی فضلی در پایان نشست امروز - سه شنبه - کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: نشست امروز کمیسیون فرهنگی دو دستور کار داشت که بررسی وضعیت آسیب های اجتماعی، مدیریت آن و اقدامات صورت گرفته در این حوزه و همچنین در خصوص برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) اختصاص داشت که بیشتر وقت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 روز و 20 ساعت پیش
وزیر راه و شهرسازی در برنامه زنده تلویزیونی: 250 هزار میلیارد تومان برای اتمام 400 طرح نیمه تمام لازم است

وزیر راه و شهرسازی در برنامه زنده تلویزیونی: 250 هزار میلیارد تومان برای اتمام 400 طرح نیمه تمام لازم است وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی زنده تلویزیونی با اشاره به تکمیل قطعه نخست آزادراه تهران-شمال در تابستان 98 ازنیاز به 250 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام 400 طرح وزارت راه وشهرسازی خبر داد و گفت: توجه به راه های روستایی و رفع 3000 نقطه پرحادثه شناسایی شده در بودجه سال 98 در اولویت کاری این وزارتخانه قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی که شامگاه گذشته در برنامه زنده "تیترامشب" شبکه خبر سخن می گفت، تصریح کرد: بر تحول ساختاری تمرکز کرده ایم و متنوع سازی منابع مالی و اتخاد رویکردهای جدید مدیریتی با توجه به تجربیات گذشته برای تحول ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 13 روز و 22 ساعت پیش
مونسان در مراسم بزرگداشت هفته بسیج: امروز فرهنگ بسیجی از مرزهای ایران عبور کرده است

مونسان در مراسم بزرگداشت هفته بسیج: امروز فرهنگ بسیجی از مرزهای ایران عبور کرده است معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: خوشبختانه فرهنگ بسیجی امروز از مرزهای ایران عبور کرده و در برخی از کشورهای همسایه تبدیل به یک الگو شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان سه شنبه 6 آذر 97 در مراسم بزرگداشت هفته بسیج که در محل سالن آمفی تئاتر سازمان میراث فرهنگی برگزار شد افزود: خوشبختانه با گسترش فرهنگ بسیجی و حضور نیروهای مردمی در طول انقلاب شاهد این هستیم که کشور عزیزمان ایران روزبه روز بالنده تر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 13 روز و 22 ساعت پیش
معارفه مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت/ حراست و بازرسی دو بال ارتقاء سلامت اداری هستند

معارفه مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت/ حراست و بازرسی دو بال ارتقاء سلامت اداری هستند مراسم معارفه اکبر صادقی مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت ، معدن و تجارت با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی و رییس مرکز حراست وزارت صمت برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، افشار فتح الهی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی در این مراسم به نقش کلیدی دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات در اجرای سلامت اداری و شناسایی مشکلات اشاره کرد و گفت: با رصد و نظارت بر عملکرد معاونت ها و سازمان های تابعه وزارت صنعت ، معدن ، تجارت می توان موانع را شناسایی و با ارائه راهکارهای اجرایی از بروز برخی اتفاقات پیشگیری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 14 روز و 1 ساعت پیش
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: 27 نفر از مصدومان زلزله در بیمارستان های استان بستری هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: 27 نفر از مصدومان زلزله در بیمارستان های استان بستری هستند رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به وقوع زلزله 6.4 ریشتری اخیر در سرپل ذهاب گفت: در حال حاضر 27 نفر از مصدومان این حادثه هنوز در بیمارستان های سطح استان کرمانشاه بستری هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر محمودرضا مرادی با اعلام این خبر افزود: 16 نفر از مصدومان در بیمارستان های شهر کرمانشاه شامل 9 مصدوم در بیمارستان آیت الله طالقانی و 3 نفر در بیمارستان فارابی تحت مداوا بوده و در هر یک از بیمارستان های امام رضا (ع)، امام علی (ع)، معتضدی و امام حسین (ع) نیز، یک مصدوم بستری است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: حوادث انتشار : 14 روز و 1 ساعت پیش
معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد: آغاز سراسری ثبت ملی اطلاعات پرستاران و گروه های وابسته

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد: آغاز سراسری ثبت ملی اطلاعات پرستاران و گروه های وابسته معاون پرستاری وزارت بهداشت از آغاز ثبت ملی اطلاعات پرستاران و گروه های وابسته خبر داد و گفت: پرستاران و گروه های وابسته در یک فرصت دو ماهه نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی در جلسه ای با مدیران پرستاری سراسر کشور که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، ضمن آرزوی سلامتی برای مصدومان زلزله اخیر استان کرمانشاه و تشکر از تیم های نظام سلامت جهت خدمت رسانی به مصدومان، آغاز سراسری ثبت ملی اطلاعات پرستاران و گروه های وابسته را ابلاغ کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 14 روز و 1 ساعت پیش
معاون بهداشت وزارت بهداشت: زمان مناسب تزریق واکسن آنفلوآنزا، شهریور ماه است

معاون بهداشت وزارت بهداشت: زمان مناسب تزریق واکسن آنفلوآنزا، شهریور ماه است معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه زمان مناسب برای تزریق واکسن آنفلوآنزا قبل از شروع فصل پاییز است، گفت: این واکسن باید در اوایل شهریور تزریق شود تا بتواند تاثیر خود را برای فصل پاییز و زمستان داشته باشد، لذا توصیه می شود در فصول پاییز و زمستان واکسن تزریق نشود، چراکه تاثیری در جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا نخواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بوا، دکتر علیرضا رییسی با تاکید بر اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر توصیه می شود، اظهار داشت: افراد با بیماری های مزمن تنفسی، قلبی و عروقی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 14 روز و 1 ساعت پیش
وزیر راه و شهرسازی در گفت و گوی زنده تلویزیونی : ساخت 100 هزار واحد مسکونی در طرح بازآفرینی شهری تسریع می شود

وزیر راه و شهرسازی در گفت و گوی زنده تلویزیونی : ساخت 100 هزار واحد مسکونی در طرح بازآفرینی شهری تسریع می شود وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی زنده تلویزیونی با اشاره به اهتمام این وزارتخانه در تکمیل مسکن مهر بر عملیاتی کردن اهداف توسعه کمی و کیفی مسکن در برنامه ششم از جمله اجرای بازآفرینی 100 هزار واحد مسکن در مرحله نخست و تأمین مسکن اقشار کم درآمد تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی که شامگاه گذشته در برنامه زنده "تیترامشب" شبکه خبر سخن می گفت، در توضیح برنامه های وزارت راه وشهرسازی در بخش مسکن اظهار داشت: در بحث مسکن دولت موظف است تا طبق قانون اساسی زمینه را برای خانه دار شدن مردم با اولویت اقشار کم درآمد فراهم کند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 14 روز و 1 ساعت پیش
صنعت دارو پیشگام اقتصاد مقاومتی غلامرضا اصغری/ رئیس سازمان غذا و دارو

صنعت دارو پیشگام اقتصاد مقاومتی غلامرضا اصغری/ رئیس سازمان غذا و دارو صنعت داروسازی ایران به قولی شاید زاییده انقلاب اسلامی است و درتمامی چهل سال اخیر بالندگی خود را در عین دشواری ها و با همه فراز و فرودها ادامه داده است تا نقطه ای که امروز بدان نایل شده است.
صنعت دارو و مواد اولیه دارویی در ایران اسلامی مولود سختی ها و فرزند چالش ها و دشواری هاست و در تمامی سال های تحریم و تهدید، این صنعت به عنوان پیشگام و پیشاهنگ اقتصاد مقاومتی، به نقطه تأمین بیش از 97 درصد نیازهای کشور رسیده است آنهم با تولید حداقل 67 درصد مواد اولیه و مؤثره مورد نیاز.
تنها در یکسال و نیم اخیر تولید مواد مؤثره دارویی رشدی فراتر از 24 درصد را طی کرده است و رسیدن به چشم انداز تولید ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 14 روز و 4 ساعت پیش
پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت روز نیروی دریایی

پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت روز نیروی دریایی وزیر اطلاعات با انتشار پیامی روز نیروی دریایی را نبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولتف متن این پیام به شرح زیر است":
نیروی دریایی در خط مقدم دفاع از کشور است. حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)
هفتم آذر روزی برای یادآوری رشادت ها و از جان گذشتگی های دلاور مردان و دریادلان نیروی دریایی در طول سالیان است. همانانی که با فداکاری و تلاش خستگی ناپذیر و شبانه روزی خود، ابهت و قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران را به رخ مستکبران و زورمداران کشیدند و حتی امواج خروشان خلیج فارس را با خون خود رنگین دیدند تا امّت اسلامی، گردنکشی هیچ دشمنی را در مرزهای آبی کشورمان نبینند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 14 روز و 4 ساعت پیش
معاون میراث فرهنگی کشور خبر داد: جزئیات آسیب زلزله به آثار تاریخی استان کرمانشاه

معاون میراث فرهنگی کشور خبر داد: جزئیات آسیب زلزله به آثار تاریخی استان کرمانشاه زلزله 6.4 ریشتری استان کرمانشاه به برخی از بناهای تاریخی از جمله مجموعه قلعه یزدگرد و کاروانسرای شاه عباسی قصر شیرین آسیب رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون میراث فرهنگی سازمان پس از پیگیری های نهایی اعلام کرد که بسیاری از بناهای تاریخی از زلزله مصون مانده اند، اما تعدادی نیز آسیب دیده اند.
محمدحسن طالبیان افزود: در زلزله شب گذشته بناهای طاق گرا، زیج منیژه، مسجد عبدالله ابن عمر، مجموعه مقابر ابودجانه، آنوبانینی، گوردخمه کل داود، عمارت خسرو، آتشکده چهارقاپی، بنای سراب آسیب ندیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 14 روز و 6 ساعت پیش
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛ افزایش سهم ترانزیت ایران در منطقه

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛ افزایش سهم ترانزیت ایران در منطقه وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که افزایش سهم ترانزیت ایران در منطقه از آرزو به عمل بدل شده است، گفت: در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران سیاست شهرسازی ریل پایه و اتصال بنادر به خطوط ریلی در اولویت قرار گرفته است و این روشی است که با آن در صدد هستیم تا شهرها در گسترش حمل و نقل ریلی نقش داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران و در حاشیه سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، گفت: تاکید ما بر استفاده کامل از ظرفیت های لجستیکی و حمل و نقل ترکیبی است و باید بتوانیم حمل و نقل ترکیبی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 14 روز و 6 ساعت پیش
جابری انصاری وارد قزاقستان شد

جابری انصاری وارد قزاقستان شد حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات بین المللی صلح سوریه، امروز- دوشنبه- وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات بین المللی صلح سوریه، در راس هیاتی وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد.
دستیار ارشد وزیر خارجه و هیات همراه قرار است در این سفر، در جلسات یازدهمین دور نشست بین المللی صلح سوریه که 7 و 8 آذرماه در آستانه برگزار می شود، شرکت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 14 روز و 22 ساعت پیش
در نشست خبری مشترک با کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا؛ صالحی: امیدواریم برجام را زنده نگه داریم/در این نبرد باید پیروز شویم

در نشست خبری مشترک با کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا؛ صالحی: امیدواریم برجام را زنده نگه داریم/در این نبرد باید پیروز شویم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که برای شرکت درسومین سمینار همکاری های هسته ای ایران و اروپا به بروکسل سفر کرده است، با قدردانی از تلاش های اروپا برای حفظ برجام گفت: امیدواریم که به کمک یکدیگر، در کنار روسیه و چین برجام را زنده نگه داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، صالحی روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با میگل آریاس کانیته، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفت:شاید برجام بهترین توافقی که اعضای مذاکره کننده آرزو داشتند، نبود اما در شرایط کنونی تنها توافق ممکن است؛ چنانچه رئیس جمهوری ایران آن را توافقنامه برد-برد خوانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 14 روز و 22 ساعت پیش
شکرچی زاده مطرح کرد؛ ثبت شتاب 4 دهم و یک دهم شتاب ثقل در سرپل ذهاب و گیلانغرب توسط دستگاه های شتاب نگار مرکز تحقیقات

شکرچی زاده مطرح کرد؛ ثبت شتاب 4 دهم و یک دهم شتاب ثقل در سرپل ذهاب و گیلانغرب توسط دستگاه های شتاب نگار مرکز تحقیقات رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از ثبت شتاب ثقل چهار دهم در سرپل ذهاب و همچنین یک دهم در گیلانغرب توسط دستگاه های شتاب نگار مرکز تحقیقات در مناطق زلزله زده کرمانشاه، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه وشهرسازی، محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری این وزارتخانه ضمن آمادگی کامل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در تهران و همچنین استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه مسئولیت مرکز، مسئولیت ثبت شتاب نگاری است، گفت: پس از وقوع زلزله ای که ساعت 20 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 14 روز و 23 ساعت پیش
بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیر مشکلات ایثارگران زلزله زده غرب کشور است

بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیر مشکلات ایثارگران زلزله زده غرب کشور است نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: بسیج می تواند جوانان و نسل های جدید را با فرهنگ والای ایثار و شهادت آشنا کند و نقش مردان و زنان را در انقلاب و دفاع مقدس برای آنان تبیین کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه 5 آذرماه در دیدار با فرماندهان پایگاه های تابعه و اعضای شورای مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص)، امام صادق (ع) و روز بسیج گفت: امام خمینی (ره) آثار و برکات بسیار زیادی از خود بر جای گذاشتند که امروز با گذشت 40 سال از انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 15 روز و 0 ساعت پیش
به احترام یک دولت زن فریبانظری پورکیایی / مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور

به احترام یک دولت زن فریبانظری پورکیایی / مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور روز گذشته با خداحافظی یکی از دولت زنان در ترکیب اعضای هیأت دولت، تعداد زنان عضو از سه زن به دو زن؛ کاهش یافت.
و اینک جامعه ی زنان انتظار دارد به فوریت این خلأ و کاستی، با عنایت و دستور ریاست محترم جمهور، مرتفع و جبران شود.
شهیندخت مولاوردی، در دولت یازدهم به عنوان معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و یکی از اعضای هیأت دولت، انجام وظیفه نمود. در دولت دوازدهم نیز به عنوان دستیار ویژه ی رییس جمهور در حقوق شهروندی، مشغول به خدمت شد.
آرامش و پرهیز از شتابزدگی در گفتار و کردار، خوشرویی و مدارا با همکاران و اطرافیان حتی با تفکر مخالف سیاسی و اعتقادی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 15 روز و 3 ساعت پیش
رییس سازمان مدیریت بحران کشور در گفتگو با پاد: رسانه ها فقط از استاندار، دبیر ستاد بحران استان و سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر بگیرند

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در گفتگو با پاد: رسانه ها فقط از استاندار، دبیر ستاد بحران استان و سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر بگیرند اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور از اعزام اکیپ های هلال احمر و اورژانس به محض وقوع زلزله روز یکشنبه (4 آذر) کرمانشاه خبر داد و گفت: 382 نفر به مراکز درمانی مناطق زلزله زده کرمانشاه مراجعه کردند و 50 درصد مراجعین به مراکز درمانی به دلیل ترس وشوک حاصل از زلزله بوده است. وی تاکید کرد رسانه ها فقط از استاندار، دبیر ستاد بحران استان و سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر بگیرند.
نجار در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت: به محض وقوع زلزله، ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه و شهرستان های متاثر از زلزله تشکیل جلسه دادند و ضمن آماده باش اکیپ های ارزیابی مانند هلال احمر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 15 ساعت پیش
با موافقت سازمان جهانی گردشگری مرکز جهانی پیوند صنایع دستی و گردشگری در ایران ایجاد می شود

با موافقت سازمان جهانی گردشگری مرکز جهانی پیوند صنایع دستی و گردشگری در ایران ایجاد می شود معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بنا به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، سازمان جهانی گردشگری، مرکز پیوند صنایع دستی و گردشگری جهانی را زیر نظر این سازمان ایجاد می کند که مقر آن در ایران خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پویا محمودیان گفت: در سفر هفته پیش زوراب پلولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) به کشورمان با اعتقاد به پیوندهای ناگسستنی صنعت گردشگری و صنایع دستی و باور اینکه ایران به عنوان سومین تولیدکننده صنایع دستی در جهان حرف های بسیاری برای گفتن دارد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 15 ساعت پیش
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی: موضوع گرانی بلیت هواپیما رها نشده است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی: موضوع گرانی بلیت هواپیما رها نشده است معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با حذف پروازهای چارتری مخالفیم و درخواست کرده ایم سیاست گذاری آن به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری افزود: نه تنها پیگیری موضوع افزایش نرخ بلیت هواپیما را رها نکرده ایم، بلکه همچنان با سازمان هواپیمایی در این مسیر همکاری داریم. در آخرین مذاکرات درحالی که سازمان هواپیمایی خواهان حذف پروازهای چارتری بود، ما با آن مخالف کردیم چون این پروازها را نیاز صنعت گردشگری می دانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 15 ساعت پیش
وزارت دفاع طی بیانیه با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج اعلام کرد: صنایع دفاعی با تمام ظرفیت های خود آماده پشتیبانی از نهاد مقدس بسیج در جهت رشد و تعالی روز افزون است

وزارت دفاع طی بیانیه با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج اعلام کرد: صنایع دفاعی با تمام ظرفیت های خود آماده پشتیبانی از نهاد مقدس بسیج در جهت رشد و تعالی روز افزون است وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه ای با گرامیداشت پنجم آذرماه سالروز تاسیس بسیج مستضعفین اعلام کرد صنایع دفاعی با تمام ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری خود آماده پشتیبانی و حمایت از نهاد مقدس بسیج مستضعفین در جهت رشد و تعالی روز افزون است .
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع: با گذشت چهار دهه از صدور فرمان تاریخی و تصمیم راهبردی و دور اندیشانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل بسیج مستضعفین و ارتش بیست میلیونی، فلسفه اقدام معجزگون آن حضرت آشکار و تاثیر حقیقت بسیج امروز فراتر از ایران اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 15 روز و 15 ساعت پیش
بالایی دبیر ستاد بحران استان کرمانشاه: هیچ گزارش فوتی در زلزله نداشتیم/ مدارس زلزله زده استان کرمانشاه دوشنبه تعطیل است

بالایی دبیر ستاد بحران استان کرمانشاه: هیچ گزارش فوتی در زلزله نداشتیم/ مدارس زلزله زده استان کرمانشاه دوشنبه تعطیل است بالایی دبیر ستاد بحران استان کرمانشاه در تشریح آخرین وضعیت زلزله کرمانشاه گفت: این زلزله 6.4 ریشتری در جنوب شهرستان بین شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب راس ساعت 20 و هفت دقیقه امروز یکشنبه 4 آذر استان کرمانشاه را لرزاند. این زلزله در عمق 7 کیلومتری بود متاسفانه حدود 31 ثانیه ادامه داشت و همین موضوع باعث نگرانی در بین مردم استان کرمانشاه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بالایی افزود: مسئولان استانداری کمتر از 15دقیقه بعد از وقوع زلزله در محل استانداری حاضر شدند و هماهنگی با فرماندار محترم در این خصوص انجام گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 15 ساعت پیش
رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام در گفتگو پاد : وحدت جهان اسلام برای تامین امنیت منطقه یک ضرورت است/ عربستان نگرش ایران هراسی خود را اصلاح کند

رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام در گفتگو پاد : وحدت جهان اسلام برای تامین امنیت منطقه یک ضرورت است/ عربستان نگرش ایران هراسی خود را اصلاح کند رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام با اشاره به شرایط ناگوار امروز منطقه از جمله فلسطین، سوریه، یمن ، افغانستان، پاکستان و عراق، رفع این مشکلات و تامین امنیت منطقه را در گرو وحدت جهان اسلام دانسته و می گوید: جمهوری اسلامی ایران بارها بر ضرورت وحدت و دوستی با عربستان تاکید داشته است و ضروری است این کشور نیز گام هایی در این زمینه بردارد.
دکتر حسن روحانی صبح روز گذشته در مراسم افتتاحیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در جهان اسلام ، بیگانه اتکایی را از بزرگترین اشتباهات تاریخ عنوان کرد و با اشاره به خرید اسلحه توسط عربستان برای تضمین امنیت این کشور از سوی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 1 ساعت پیش
دکتر روحانی در دیدار مسوولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر معظم انقلاب: ملت بزرگ ایران تابع پیامبر (ص) بوده و از تهدید قدرت ها، تکفیر و ظلم هراسی ندارد

دکتر روحانی در دیدار مسوولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر معظم انقلاب: ملت بزرگ ایران تابع پیامبر (ص) بوده و از تهدید قدرت ها، تکفیر و ظلم هراسی ندارد رئیس جمهوری تقویت وحدت، رحمت و حکمت را راه نجات مسلمانان و جهان اسلام در برابر توطئه دشمنان و مستکبران دانست و تاکید کرد: ملت بزرگ ایران تابع پیامبر اسلام(ص) بوده و از تهدید قدرت ها، تکفیر و ظلم هراسی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار کارگزاران و مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ق)؛ ضمن تبریک این روز به مسلمانان جهان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 16 روز و 2 ساعت پیش
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی؛ پیشنهادهای بانک مرکزی برای تسهیل و شفاف سازی مبادلات بانکی و مقابله موثرتر با پولشویی تصویب شد/ ارائه کلیات منابع و مصارف بودجه سال 98 کشور

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی؛ پیشنهادهای بانک مرکزی برای تسهیل و شفاف سازی مبادلات بانکی و مقابله موثرتر با پولشویی تصویب شد/ ارائه کلیات منابع و مصارف بودجه سال 98 کشور شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه در جلسه عصر شنبه، پیشنهادهای بانک مرکزی درجهت تسهیل و شفاف سازی مبادلات بانکی و مقابله موثرتر با پولشویی را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه که با حضور رؤسای قوای مقننه و قضاییه و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل شد، رئیس کل بانک مرکزی با ارائه گزارشی از وضعیت بازار ارز، به اقدامات این بانک در جهت شفاف سازی بازار ارز و ایجاد اطمینان نسبت به واقعی شدن نرخ ارز اشاره کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 19 ساعت پیش
قاسمی: آمریکایی ها الگوی حقوق بشر بر مبنای قراردادهای تسلیحاتی را ترویج می کنند

قاسمی: آمریکایی ها الگوی حقوق بشر بر مبنای قراردادهای تسلیحاتی را ترویج می کنند سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مقامات آمریکا تحت لوای شعارهای فریبنده انسانی و فریادهای حقوق بشری، در حال ترویج الگوی جدیدی از دفاع از حقوق بشر بر مبنای حجم قراردادهای تسلیحاتی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بهرام قاسمی در واکنش به سخنان اخیر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص تروریسم و حقوق بشر در ایران گفت: از مقامات دولتی که موضوع حقوق بشر و جان انسان ها را به حجم مبادلات تجاری و میزان دلارهای دریافتی ناشی از قراردادهای ایالات متحده آمریکا پیوند می زنند، بیش از این انتظاری نمی رود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 1 ساعت پیش
ظریف با همتای ژاپنی خود درباره برجام گفت و گو کرد

ظریف با همتای ژاپنی خود درباره برجام گفت و گو کرد دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در ایتالیا بسر می برد با 'تارو کونو' همتای ژاپنی خود دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، وزرای امور خارجه ایران و ژاپن درملاقاتی که به همراه با ناهار کاری به میزبانی وزیر امور خارجه ژاپن در رم برگزار شد ، در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه، برجام، تحولات بین المللی و منطقه ای از جمله شرایط یمن، سوریه و کره شمالی گفت وگو و تبادل نظر کردند.
وزیر خارجه کشورمان که چهارشنبه شب وارد رم شده است روز جمعه با 'روبرتو فیکو' رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا دیدار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 21 ساعت پیش
در پی سفر رئیس سازمان جهانی گردشگری به کشورمان ایران در فهرست امن ترین کشورهای جهان قرار گرفت

در پی سفر رئیس سازمان جهانی گردشگری به کشورمان ایران در فهرست امن ترین کشورهای جهان قرار گرفت بعد از برگزاری موفقیت آمیز چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری و حضور رئیس این سازمان بین المللی در ایران، موفقیتی دیگر برای گردشگری کشورمان رقم خورد و دو موسسه کنترل ریسکس و اینترنشنال SOS طی ارزیابی خود برای سال 2019، ایران را جزو امن ترین کشورهای جهان برای گردشگران شناختند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ایندیپندنت در گزارش خود دراین باره آورده است، امنیت ایران در سطح کشورهای اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا ارزیابی شده است، امنیتی که با قرار گرفتن در کنار سایر مؤلفه های اثربخش در جذب گردشگر برای کشورمان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
حجتی: کشاورزانی که عمر و سرمایه خود را برای آبادانی کشور گذاشته اند، شایسته تکریم هستند

حجتی: کشاورزانی که عمر و سرمایه خود را برای آبادانی کشور گذاشته اند، شایسته تکریم هستند وزیر جهاد کشاورزی که برای افتتاح چند طرح عمرانی و کشاورزی به استان همدان سفر کرده بود، به پاس قدردانی بر دستان کشاورز ملایری بوسه زد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمود حجتی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح آبیاری نوین روستای آورزمان ملایر از زحمات و تلاش های کشاورزان تقدیر کرد و آنها را ذخیره ای ارزشمند برای کشور و انقلاب دانست و با بوسیدن دستان کشاورز ملایری این وظیفه شناسی را به جای آورد.
وی گفت: کشاورزانی که عمر و سرمایه خود را برای این کشور و آبادانی این آب و خاک گذاشته اند، شایسته تکریم هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 16 ساعت پیش
وزیر نیرو: 1121 طرح وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان در دست اجراست

وزیر نیرو: 1121 طرح وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان در دست اجراست وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه هزار و 121 طرح و پروژه در حوزه آب و برق سیستان و بلوچستان با اعتبار پنج هزار و 500 میلیارد تومان در دست اجرا دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا رضا اردکانیان روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از نیروگاه گازی 42 مگاواتی زاهدان اظهار داشت: 11طرح در زمینه تامین آب، 445 طرح در زمینه آب و فاضلاب شهری و روستایی و 665 طرح در حوزه برق و انرژی در سیستان و بلوچستان توسط وزارت نیرو در دست اجراست.
وی ادامه داد: تامین آب و برق را نمی توان فقط از یک دستگاه انتظار داشت بلکه لازمه آن همکاری تمام ارگان ها در این زمینه است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 19 روز و 1 ساعت پیش
وزیر علوم در کمیسیون دائمی شورای عالی عتف؛ کشور باید ازعملکردها و پیشنهادات شورای عالی عتف بهره مند شود

وزیر علوم در کمیسیون دائمی شورای عالی عتف؛ کشور باید ازعملکردها و پیشنهادات شورای عالی عتف بهره مند شود وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری از اینکه از نتایج عملکرد کمیسیون های شورای عتف در کشور استفاده شود، گفت: ما باید با فرض اینکه شرایط اعتباری سال آینده بهتر است، یشنهادات خود را در این زمینه ارائه دهیم تا با این نیت از نتایج این عملکرد، کشور منتفع شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در جلسه صد و هفتاد و سه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف با اشاره به وضعیت بودجه بخش های پژوهشی در لایحه بودجه 98 اظهار داشت: باید تا هفته آینده آیین نامه های عملیاتی و اجرایی در این حوزه تهیه شود تا قبل از آنکه تبصره های این لایحه به صحن دولت بیاید ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید قند در نهاوند توسط وزیر جهاد کشاورزی

آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید قند در نهاوند توسط وزیر جهاد کشاورزی در سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان همدان،عملیات اجرایی کارخانه تولید قند از چغندرقند در نهاوند توسط وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی،با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی،استاندار،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی،در راستای ایجاد زنجیره تولید و افزایش صنایع فراوری محصولات کشاورزی، کلنگ کارخانه تولید قند از چغندرقند در روستای وسج شهرستان نهاوند با ظرفیت 72000 تن، سرمایه گذاری 2000 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 220 نفر به زمین زده شد. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
با صدور پیامی؛ وزیر علوم درگذشت والده دکتر طهرانچی را تسلیت گفت

با صدور پیامی؛ وزیر علوم درگذشت والده دکتر طهرانچی را تسلیت گفت دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی درگذشت والده دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام دکتر غلامی به شرح زیر است:
انا للّه و انا الیه راجعون
درگذشت اندوهبار مادر گرامیتان موجب تألم و تأثر اینجانب شد.
این مصیبت را به جناب عالی و خانواده محترم تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحومه غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
وزیر آموزش و پرورش: 900 هزار میلیارد ریال برای استاندارد مدارس نیاز است

وزیر آموزش و پرورش: 900 هزار میلیارد ریال برای استاندارد مدارس نیاز است وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود 900 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تحقق استاندارد سطح یک در همه مدارس سطح کشور مورد نیاز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد بطحایی روز پنجشنبه در 'همایش ملی تکریم خیران مدرسه ساز' در مشهد افزود: حضور و مشارکت خیران مدرسه ساز در روند احداث مدارس بگونه ای موثر است که تاکنون 113 هزار کلاس درس در سطح کشور آنها به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: اکنون سنت مدرسه سازی به درخت تنومندی تبدیل شده که اهمیت آن در بعد معنوی و فرهنگی به مراتب بیش از تلاشهایی بوده که مجمع خیران مدرسه ساز در زمینه احداث فضاهای آموزشی طی 20 سال گشته انجام ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
دکتر روحانی از تلاش ها و خدمات مدیران و کارشناسان مجرب بازنشسته کشور تقدیر کرد

دکتر روحانی از تلاش ها و خدمات مدیران و کارشناسان مجرب بازنشسته کشور تقدیر کرد رئیس جمهور در پیامی از یک عمر تلاش و خدمت خالصانه و صادقانه مدیران عالی و کارشناسان مبرز و مجرب بازنشسته به عنوان فرزندان انقلاب و نظام در سراسر کشور، تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ اِن لَیسَ لِلاِنسانِ اِلَّا ما سَعی
چه غرور آفرینند آن عزیزانی که در کمال صداقت و درستکاری، بیش از سی سال از بهترین سال های عمر خود را در سنگر خدمت به ملت و کشور گذراندند و در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 19 روز و 18 ساعت پیش
معاون اول رییس جمهور: توجه به روستا ها از راهبرد های اصلی دولت تدبیر و امید بوده است/ توسعه پایدار و متوازن زمانی محقق می شود که توسعه روستایی در آن نقش اساسی داشته باشد

معاون اول رییس جمهور: توجه به روستا ها از راهبرد های اصلی دولت تدبیر و امید بوده است/ توسعه پایدار و متوازن زمانی محقق می شود که توسعه روستایی در آن نقش اساسی داشته باشد معاون اول رییس جمهور حل مسائل روستاییان و توجه به روستا های کشور را از مهمترین راهبرد های دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: براساس گزارش عملکرد عمرانی دولت، کار های بزرگی در چند سال اخیر در روستا ها انجام شده است و بسیاری از روستا های کشور در همین دوره از زیرساخت های لازم برای توسعه برخوردار شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، توسعه روستایی را اصلی ترین و مهمترین موضوع توسعه پایدار دانست و اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 19 روز و 21 ساعت پیش
دکتر واعظی: سخنان ظریف موضع دولت است

دکتر واعظی: سخنان ظریف موضع دولت است رییس دفتر رییس جمهوری گفت: سخنان وزیر امور خارجه نقصی ندارد و موضع وی کاملا درست است، این موضع تنها مختص به وزیر امور خارجه نیست، بلکه موضع دولت است
محمود واعظی روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نوار سخنان ظریف را شنیدم، این صحبت ها نقصی ندارد و موضع وی کاملا درست است. این موضع تنها مختص به وزیر امور خارجه نیست بلکه موضع دولت است.
رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: دولت به دنبال شفافیت و مبارزه با فساد است، آنچه که ظریف درباره مبارزه با فساد و پولشویی مطرح کرد مصادیقی دارد که به آن اشاره می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 20 روز و 0 ساعت پیش
وعده های دلگرم کننده دکتر کلانتری در نشست با محیط بانان

وعده های دلگرم کننده دکتر کلانتری در نشست با محیط بانان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن عذرخواهی از محیط بانان بخاطر کاستی ها در ادوار گذشته گفت: با جدیت در پی افزایش امکانات رفاهی محیط بانان و ارتقاء کیفیت آموزش آنها هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن گلایه از عملکرد مدیران قبلی در حوزه های مربوط به محیط بانی افزود: طی 40 سال گذشته به محیط بانان حتی در حد پرسنل اداری محیط زیست نیز رسیدگی نشده، از این بابت عذر خواهی می کنم و می دانم وضعیت شما محیط بانان چگونه است. اما نمی توانم ضعف ها و کوتاهی هایی که در مدت 40 سال به وقوع پیوسته را طی دو سال اصلاح کنم ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 20 روز و 1 ساعت پیش
در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی تصویب شد؛ رأی اعتماد هیئت وزیران به استاندار منتخب اصفهان

در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی تصویب شد؛ رأی اعتماد هیئت وزیران به استاندار منتخب اصفهان در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی برگزار شد، عباس رضایی، استاندار پیشنهادی اصفهان از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی، رئیس جمهور برگزار شد، عباس رضایی به عنوان استاندار اصفهان از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفت و اعضای دولت از خدمات محسن مهرعلیزاده، استاندار پیشین این استان تقدیر و تشکر نمودند.
رییس جمهور از اصفهان به عنوان استانی مهم با ویژگی های خاص و قرار گرفتن در قلب کشور، با مردمانی انقلابی، پرشور ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 20 روز و 1 ساعت پیش
رشد 136 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در 6 ماهه ابتدای سال جاری

رشد 136 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در 6 ماهه ابتدای سال جاری طی 6 ماهه ابتدای سال 2 هزارو 657 فقره پروانه بهره برداری با میزان سرمایه گذاری 32.6 هزار میلیارد تومان و اشتغال حدود 50 هزار نفر نفر صادر شده که در سرمایه گذاری و اشتغال به ترتیب 136.7 و 8.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، همچنین 10 هزار و 709 فقره جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه گذاری 133.8 هزار میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال 257 هزار نفر صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 20درصد ، 78.7درصد و 25.8 درصد رشد نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 20 روز و 2 ساعت پیش
اختتامیه بزرگترین نمایشگاه توانمندی صنایع کوچک و متوسط استان البرز صالحی نیا:تامین مواد اولیه صنایع کوچک از طریق خوشه های صنعتی

اختتامیه بزرگترین نمایشگاه توانمندی صنایع کوچک و متوسط استان البرز صالحی نیا:تامین مواد اولیه صنایع کوچک از طریق خوشه های صنعتی معاون وزیر صمت در مراسم اختتامیه نمایشگاه توانمندی های تولیدی-صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط استان البرز گفت: تامین زیر ساخت های مناسب ، آموزش، حمایت و پشتیبانی از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از جمله برنامه هایی است که دولت در دستور کار قرار داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، محسن صالحی نیا افزود: خوشبختانه و با همت تلاشگران عرصه تولید و صنعت کشورو همکاری و همراهی مسئولان، اقتصاد کشورمان بدون توجه به فشارهای اقتصادی و تحریم های دشمنان در مسیر توسعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 20 روز و 2 ساعت پیش
سرپرست هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد: تلاش برای رفع چالش های صنعت فولاد / هم اندیشی ایمیدرو با تشکل های صنعتی و معدنی

سرپرست هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد: تلاش برای رفع چالش های صنعت فولاد / هم اندیشی ایمیدرو با تشکل های صنعتی و معدنی سرپرست هیات عامل ایمیدرو گفت: در شرایط جدید، باید به دنبال رفع چالش های صنعت فولاد باشیم و همایش فولاد، بستر مناسبی برای این مهم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، جمشید ملارحمان در نخستین نشست کمیته راهبردی نهمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار گفت: همایش فولاد می تواند بستر مناسبی برای بررسی مشکلات و مسائل پیش روی فولادسازان کشور باشد و البته در این همایش باید چالش های اصلی صنعت فولاد را پیدا کرد و راهکاری برای عبور از آنها در نظر گرفت.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 20 روز و 2 ساعت پیش
دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیرحمل و نقل روسیه

دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیرحمل و نقل روسیه وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفته حمل و نقل مسکو با وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه دیدار و گفت وگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان برای شرکت در گردهمایی بین المللی حمل و نقل روسیه به مسکو سفر و با یوگنی دیتریخ وزیر حمل و نقل روسیه دیدار کرد.
دو طرف در این دیدار بر توسعه همکاریهای ریلی ، تسریع در اجرای طرح های مشترک و ضرورت همکاری در زمینه اتمام گذرگاه ریلی شمال-جنوب تاکید کردند.
گذرگاه ریلی شمال - جنوب ، از هلسینکی در فنلاند آغاز می شود و با گذر از روسیه ، جمهوری آذربایجان و ایران ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 20 روز و 6 ساعت پیش
حضور دکتر نهاوندیان در مراسم یادبود مدیرعامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی

حضور دکتر نهاوندیان در مراسم یادبود مدیرعامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی، با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در مراسم یادبود و بزرگداشت مدیرعامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی شرکت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمد نهاوندیان روز سه شنبه با شرکت در مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و مرحوم عبدالرحمن تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس این سازمان که از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، ضمن قرائت فاتحه برای این عزیزان و عرض تسلیت به خانواده های داغدار آنان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 20 روز و 20 ساعت پیش
صالحی در دیدار با رییس دادگستری استان تهران: مواجهه با اصحاب فرهنگ و هنر همراه با حفظ کرامت باشد

صالحی در دیدار با رییس دادگستری استان تهران: مواجهه با اصحاب فرهنگ و هنر همراه با حفظ کرامت باشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار با غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه صیانت از حریم هنرمندان به عنوان قشر فرهیخته و گروه مرجع اقتضا می کند که نوع مواجهه با این افراد همراه با کرامت باشد، گفت: ارائه تصویری کارآمد از نظام ضروری است و برای رسیدن به این امر هم افزایی تمام ارکان حاکمیتی لازم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی با بیان این مطلب افزود: مردم از اینکه صدای واحدی از کلیت نظام بشنوند خوشحال خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 20 روز و 21 ساعت پیش
در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات و شفاف سازی؛ از سوی کارگروه ساماندهی کاغذ، فهرست وضعیت واردات انواع کاغذ و متقاضیان تایید شده اعلام شد

در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات و شفاف سازی؛ از سوی کارگروه ساماندهی کاغذ، فهرست وضعیت واردات انواع کاغذ و متقاضیان تایید شده اعلام شد کارگروه ساماندهی کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اجرای اهداف شفاف سازی اطلاعات و اقدامات در جداولی جداگانه فهرست وضعیت واردات کاغذ تایید شده از سوی این کارگروه و وضعیت متقاضیان تایید شده واردات کاغذ اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس اعلام کارگروه ساماندهی کاغذ، واردات کاغذ تایید شده در کارگروه ساماندهی کاغذ شامل 5 نوع کاغذ LWC ، چاپ و تحریر،چاپ و تحریر رول، روزنامه و بالکی با ارز حمایتی است که تعداد 188 پرونده در این کارگروه بررسی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 روز و 2 ساعت پیش
افتتاح درمانگاه شبانه روزی مریم مقدس ارومیه با حضور وزیر بهداشت/ اهدای سنگ نوشته قدیمی ترین نسخه پزشکی جهان به دکتر هاشمی

افتتاح درمانگاه شبانه روزی مریم مقدس ارومیه با حضور وزیر بهداشت/ اهدای سنگ نوشته قدیمی ترین نسخه پزشکی جهان به دکتر هاشمی در سفر وزیر بهداشت به همراه کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی، درمانگاه شبانه روزی مریم مقدس ارومیه که با مشارکت وزارت بهداشت و انجمن آشوریان ارومیه و حومه ساخته شده، افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح این درمانگاه گفت: آشوریان بیش از 3700 سال است که در این منطقه زندگی می کنند و اجداد ما موسسین اولین دانشکده طب نوین و پرستاری در ارومیه بودند و بیش از 600 سال اجداد ما، پزشکان حاذق خلفای اسلام بودند و دانشگاه جندی شاپور را پایه گذاری کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 روز و 4 ساعت پیش
صالحی نیا اعلام کرد: تعامل با صنعتگران و تامین زیر ساخت شهرکهای صنعتی سرفصل برنامه های سازمان صنایع کوچگ

صالحی نیا اعلام کرد: تعامل با صنعتگران و تامین زیر ساخت شهرکهای صنعتی سرفصل برنامه های سازمان صنایع کوچگ اولین جلسه شورای معاونان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با حضور محسن صالحی نیا برگزار شد و سرپرست جدید سازمان در این جلسه بر تعامل با صنعتگران و استفاده از نظرات جمعی تأکید کرد و گفت: افتخار من این است که از کارشناسی در صنعت کار خود را شروع کردم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، محسن صالحی نیا در این جلسه با تأکید بر ضرورت استفاده از صاحبان فن و تجربه تصریح کرد: از ظرفیت های خارج از مجموعه در بخش های مختلف می توان بهره برد.
وی با بیان اینکه همکاران مجموعه باید با انرژی و توان بالا کار خود را ادامه دهند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 روز و 6 ساعت پیش
وزیر اطلاعات: دشمن از تقابل ایران اسلامی با استکبار جهانی عصبانی است

وزیر اطلاعات: دشمن از تقابل ایران اسلامی با استکبار جهانی عصبانی است وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمن از تقابل جمهوری اسلامی با استکبار جهانی عصبانی است، گفت: دشمنان به همین دلیل تلاش می کنند این تقابل را به تقابل شیعه و سنی و قومیت ها تبدیل کند، ولی وحدت و همدلی مردم و مسوولان تاکنون این دسیسه آنها را با شکست مواجه کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمود علوی روز دوشنبه افزود: دستگاه های تاثیرگذار در امر امنیت کشور از جمله وزارت اطلاعات، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، بسیج و سایر نهادها با هم افزایی و همگرایی که بین آنها وجود دارد، در ایجاد و تثبیت این امنیت نقش دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 روز و 18 ساعت پیش
فرودگاه منطقه آزاد ماکو؛ رسما افتتاح شد

فرودگاه منطقه آزاد ماکو؛ رسما افتتاح شد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: 124 میلیارد تومان برای احداث فرودگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو هزینه شده و بر اساس دستور رییس جمهور پروازهای آن از مدتها پیش آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، مرتضی بانک در مراسم افتتاح پروژه های منطقه آزاد ماکو در سفر استانی رییس جمهور به استان آذربایجان غربی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در این منطقه به رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس گفت: احداث فرودگاه ماکو به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های زیرساختی منطقه آزاد ماکو در دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار گرفت و مراحل عملیاتی آن حدود دو سال ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 روز و 18 ساعت پیش
علوی: دشمنان با همه قومیت های ایرانی عداوت دارند

علوی: دشمنان با همه قومیت های ایرانی عداوت دارند وزیر اطلاعات گفت: دشمنان اسلام و صهیونیست ها با همه قومیت های ما اعم از عرب، لر، ترک و فارس عداوت دارند، از این رو ما باید در مقابل نقشه ها و دسیسه های شیطانی آنها هوشیار باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمود علوی روز دوشنبه در دیدار با مردم مهاباد در تالار وحدت این شهرستان ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت افزود: ما باید اتحاد و برادری و صفوف یکپارچه خود را حفظ کنیم، زیرا قرآن می فرماید برادری و وحدت نعمتی است که هیچ نعمتی با آن برابری نمی کند.
وی ادامه داد: باید وحدت و دوستی را در جامعه گسترش دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 21 روز و 19 ساعت پیش
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات: توسعه زیر ساخت های ارتباطی روستاها اولویت کاری دولت است

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات: توسعه زیر ساخت های ارتباطی روستاها اولویت کاری دولت است وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه زیرساخت های ارتباطی در روستاها بوده و آذربایجان غربی در این خصوص جایگاه ویژه ای دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری سلماس افزود: علاوه بر توسعه اینترنت نسل های سوم و چهارم در روستاها، در 170 روستای آذربایجان غربی نیز عملیات اجرایی توسعه اینترنت خانگی و تلفن ثابت انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه 200 کیلومتر از جاده های آذربایجان غربی فاقد پوشش مناسب ارتباطی است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 21 روز و 20 ساعت پیش
حسینعلی امیری: سفر هیات دولت به آذربایجان غربی در هفته وحدت افتخارآمیز است

حسینعلی امیری: سفر هیات دولت به آذربایجان غربی در هفته وحدت افتخارآمیز است معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: سفر رییس جمهوری و هیات دولت به سرزمین اقوام و ادیان الهی همزمان با هفته وحدت افتخارآمیز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسینعلی امیری که به نمایندگی از دولت در شهرستان مرزی پیرانشهر حضور یافته بود، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مطالبه های مرزنشینان در گزارش این سفر درج می شود.
وی اضافه کرد: مسوولان محلی برخی از خواست های مردم به ویژه در مورد کارت های الکترونیک مرزنشینی را مطرح کردند و این مطالبه ها در دولت پیگیری خواهد شد.
امیری که همراه با معاون وزیر تعاون ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 روز و 20 ساعت پیش
کشاورزی قراردادی و ایجاد زنجیره تولید اولویت برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است

کشاورزی قراردادی و ایجاد زنجیره تولید اولویت برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی قراردادی و ایجاد زنجیره تولیدات کشاورزی اولویت برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است و به عنوان یک الگوی مطلوب برای تقویت اقتصاد کشاورزان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی امروز دوشنبه در آیین افتتاحیه کشتارگاه صنعتی مرغ مهاباد که همزمان با سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی انجام گرفت، اظهار کرد: اقتصاد کشاورزان از اقتصاد معیشتی و خود مصرفی با ورود به زنجیره های تولیدی تقویت شده و زنجیره های تولیدی سبب تقویت بخش اقتصاد کشاورزی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 روز و 20 ساعت پیش
کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد همزمان با سفر رییس جمهور به استان آذربایجان غربی کارخانه فرش چایپاره با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا شرکت فرش پدیده آذربایجان چایپاره به عنوان بزرگترین واحد تولید فرش ماشینی آذربایجان غربی با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریالی بخش خصوصی راه اندازی شد و یک میلیون و 750 هزار یورو آن سرمایه خارجی است.
این واحد تولیدی با 9 هزار مترمربع مساحت و چهار هزار و 500 مترمربع زیربنا ، سالانه 120 هزار متر مربع فرش تولید می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 روز و 20 ساعت پیش
در سفر به آذربایجان غربی صورت گرفت بازدید مونسان از مسجد مطلب خان و بازار تاریخی خوی

در سفر به آذربایجان غربی صورت گرفت بازدید مونسان از مسجد مطلب خان و بازار تاریخی خوی معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دوشنبه 28 آبان وارد خوی شد و در بدو ورود مورد استقبال مسئولان این شهرستان و تعدادی از مدیران آذربایجان غربی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان در سفر خود به آذربایجان غربی، از مسجد مطلب خان در خوی بازدید کرد.
او سپس در بازار تاریخی خوی حضور یافت و با همراهی معاون میراث فرهنگی کشور، مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی و تعدادی از مسئولان شهرستان خوی، از بخش های مختلف این بازار تاریخی بازدید به عمل آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 روز و 22 ساعت پیش
وزیر آموزش و پرورش: مدارس خشتی و گلی تا پایان سال تحصیلی برچیده می شود

وزیر آموزش و پرورش: مدارس خشتی و گلی تا پایان سال تحصیلی برچیده می شود وزیر آموزش و پرورش گفت: بنای ما برچیدن مدارس خشتی و گلی تا پایان سال تحصیلی جاری و جایگزین کردن آن با مدارس ایمن و استاندارد در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد بطحائی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شاهین دژ افزود: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس، تغییر این گونه مدارس خشتی و گلی را برعهده می گیرد و توصیه ما بر این است منابع دیگری نیز برای تغییر مدارس کانکسی به مدارس استاندارد اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه توسعه بدون نیروی انسانی محکوم به شکست است، اضافه کرد: در آموزش و پرورش، نیروی انسانی به ویژه معلم حرف اصلی توسعه را می زند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 روز و 23 ساعت پیش
سفر وزیر دادگستری به آذربایجان غربی آوائی کلنگ احداث پروژه کشاورزی در اشنویه را به زمین زد

سفر وزیر دادگستری به آذربایجان غربی آوائی کلنگ احداث پروژه کشاورزی در اشنویه را به زمین زد وزیر دادگستری در سفر به اشنویه کلنگ احداث یک پروژه صنایع کشاورزی را به زمین زد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری که در سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی به عنوان نماینده رییس جمهوری به شهرستان اشنویه سفر کرده است، کلنگ احداث کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات باغی مربوط به شرکت تعاونی باغداران این شهرستان را به زمین زد.
اعتبار اولیه این واحد فرآوری 150 میلیارد ریال بوده که توسط دولت و از محل اعتبارات ملی تامین شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 22 روز و 0 ساعت پیش
منصوری در همایش روز جهانی کارآفرینی خبر داد: تدوین بسته قانونی برای کارآفرینی

منصوری در همایش روز جهانی کارآفرینی خبر داد: تدوین بسته قانونی برای کارآفرینی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ، با اشاره به اصلاح ماده 132 قانون مالیات های مستقیم با هدف حمایت از کارآفرینان، از نهایی شدن بسته معطوف به کارآفرینی در آینده نزدیک خبرداد.
به گزارش مهر، عیسی منصوری در مراسم روز جهانی کارآفرینی که با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عزیزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، محمدرضا زالی رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و جمعی از کارآفرینان برتر برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 22 روز و 0 ساعت پیش
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: سبد حمایتی نیمی از جمعیت ایران را در بر می گیرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: سبد حمایتی نیمی از جمعیت ایران را در بر می گیرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سبد حمایتی کالا نیمی از جمعیت کشور را در برخواهد گرفت. این افراد برای دریافت سبد حمایتی در یک دسته بندی کلی به سه گروه تقسیم بندی شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی ، محمد شریعتمداری روز دوشنبه در حاشیه نخستین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دسته اول افراد ذی صلاحی هستند که به دلیل میزان درآمدهای ثابتشان تحت نهادهای اجتماعی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 22 روز و 1 ساعت پیش
شریعتمداری در اولین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت : بانک جامع اطلاعاتی معلولان باید ایجاد شود/ دولت باید تسهیل گر و تنظیم گر امور معلولان باشد

شریعتمداری در اولین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت : بانک جامع اطلاعاتی معلولان باید ایجاد شود/ دولت باید تسهیل گر و تنظیم گر امور معلولان باشد وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نیازمند بانک جامعی در خصوص توانمندی ها و آموزش مورد نیاز معلولان هستیم، گفت: برای بهبود وضعیت و تسهیل در امور معلولان، باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری در نخستین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت که صبح امروز در محل سالن تلاش برگزار شد، اظهار داشت: توجه به اعتماد عمومی مهمترین سرمایه دولت و ملت ها است و تفکر غلط، ناتوان خواندن معلولان است به همین دلیل باید در جهت به فعلیت رساندن توانمندی های این افراد تلاش کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 22 روز و 1 ساعت پیش
دکتر واعظی در نشست با نخبگان و فعالان سیاسی استان آذربایجان غربی: دمکراسی بدون اخلاق و رفتار دمکراتیک جلوه گر نخواهد شد/ باید همواره صداقت و نجابت را با رفتار و کنش سیاسی توأمان داشته باشیم

دکتر واعظی در نشست با نخبگان و فعالان سیاسی استان آذربایجان غربی: دمکراسی بدون اخلاق و رفتار دمکراتیک جلوه گر نخواهد شد/ باید همواره صداقت و نجابت را با رفتار و کنش سیاسی توأمان داشته باشیم رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت با همه توان در راستای عمل به تعهدات و پاسخ به مطالبات به حق مردم تلاش می کند، گفت: نباید اجازه دهیم یأس و ناامیدی که هدف اصلی دشمنان در ایجاد جنگ اقتصادی، علیه ملت ایران است، در جامعه گسترش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود واعظی شامگاه یکشنبه در جریان سفر به استان آذربایجان غربی و در دیدار با نخبگان و فعالان سیاسی این استان، با بیان اینکه این نشست ها موجب نزدیکی بیشتر میان افکار و نظرات بوده و همواره بر تشکیل این جلسات اصرار داشته ایم، گفت: تنوع افکار با وجود اینکه ممکن است نسبت به یکدیگر انتقاد وجود داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 22 روز و 16 ساعت پیش
بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در جلسه هیئت وزیران

بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در جلسه هیئت وزیران هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، به ادامه بحث و بررسی پیرامون کلیات بودجه سال 1398 کل کشور پرداخته و درباره منابع و مصارف بودجه با یکدیگر تبادل نظر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت تعیین سیاست های دولت درباره میزان صادرات نفت و قیمت آن در بودجه درآمدهای مالیاتی، واگذاری و مولدسازی دارایی های دولت، تأمین کالاهای اساسی، تقویت تولید و اشتغال، اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای و طرح های عمرانی، از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیئت دولت بود. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 22 روز و 19 ساعت پیش
شریعتمداری در مراسم ترحیم معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی حضور یافت

شریعتمداری در مراسم ترحیم معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی حضور یافت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حضور در مراسم ترحیم عبدالرحمن تاج الدین صبح امروز به اصفهان سفر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای شرکت در مراسم ترحیم زنده یاد عبدالرحمن تاج الدین معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی امروز صبح وارد اصفهان شد و مستقیم به مسجد اعظم حسین آباد محل برگزاری مراسم عزیمت کرد.
وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی پس از حضور در مراسم ترحیم زنده یاد عبدالرحمن تاج الدین معاون فقید سازمان تامین اجتماعی در مسجد حسین آباد اصفهان و تسلیت به خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 22 روز و 22 ساعت پیش
معاون وزیر راه و شهرسازی: راه آهن مراغه- ارومیه فردا با حضور رییس جمهور به بهره برداری می رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی: راه آهن مراغه- ارومیه فردا با حضور رییس جمهور به بهره برداری می رسد معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه آهن مراغه- ارومیه فردا همزمان با سفر رییس جمهور به استان آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد گفت: بدین ترتیب شهر ارومیه به عنوان سومین مرکز استان بعد از همدان و کرمانشاه در دولت یازدهم و دوازهم به شبکه ریلی متصل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی خبر داد: راه آهن مراغه- ارومیه فردا، همزمان با سفر رییس جمهور به استان آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد و با این اقدام ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 22 روز و 22 ساعت پیش
سازمان ملی استاندارد و وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه امضا کردند

سازمان ملی استاندارد و وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه امضا کردند سازمان ملی استاندارد ایران با هدف ارتقای کیفی و تعالی مدارس، به وزارت آموزش و پرورش کمک می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در سازمان ملی استاندارد ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه امروز نگاهی نوین در عرصه استاندارسازی در جهان ایجاد شده است، گفت: اکنون جمهوری اسلامی ایران در بین 163 کشور عضو سازمان جهانی استاندارد رتبه بیست و دوم را دارد و عضو هیات مدیره موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 23 روز و 2 ساعت پیش
آلودگی 80 درصدی هوای تهران با تردد 20 درصد از خودروها

آلودگی 80 درصدی هوای تهران با تردد 20 درصد از خودروها معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور گفت: تردد 20 درصد از خودروها باعث 80 درصد آلودگی هوای شهر تهران می شود و تنها راه شناسایی این خودروها معاینه فنی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی، درباره به تعویق افتادن معاینه فنی خودروها و عدم اجرای طرح کاهش گفت: ما با این تعویق مخالف بوده و هستیم. براساس قانون باید معاینه فنی خودروها انجام شود و نباید با تاخیر انجام شود.
وی ادامه داد: تردد 20 درصد از خودروها باعث 80 درصد آلودگی هوای شهر تهران می شود. تنها راه شناسایی این خودروها معاینه فنی است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 23 روز و 4 ساعت پیش
با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛ محسنی بندپی سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد

با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛ محسنی بندپی سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد با حکم محمد شریعتمداری ، وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی شد .
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی متن این حکم به شرح زیر است :
جناب اقای دکتر انوشیروان محسنی بندپی
سلام علیکم
ضمن تقاضای علو درجات برای ریاست فقید سازمان تامین اجتماعی جناب اقای دکتر سید تقی نوربخش ، یار صدیقی که در حال انجام وظیفه ی خطیرش ، از میان ما رفت و به لقاء حق پیوست ، براساس اختیارات حاصله از اساسنامه مصوب سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 23 روز و 5 ساعت پیش
لزوم تخصیص آب مداوم برای عرصه های ریزگرد

لزوم تخصیص آب مداوم برای عرصه های ریزگرد معاون رییس جمهور با بیان این که وزارت نیرو باید سالانه حدود 450 تا 500 میلیون متر مکعب آب مداوم برای بحث مبارزه با ریزگردها اختصاص دهد، گفت: باید تخصیص آب جدید برای مهار ریزگردها در خوزستان داده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری با اشاره به آخرین وضعیت نهال های کشت شده در کانون های ریزگرد عنوان کرد: منابع اعتباری لازم در اختیار استان خوزستان قرار گرفته است تا در خصوص اقدامات لازم برای بحث مبارزه با ریزگردها نهایت تلاش خود را انجام دهند.
وی با بیان این که مقابله با ریزگردها در استان خوزستان زمان بر است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 5 ساعت پیش
معاون معماری و شهرسازی مطرح کرد: ضوابط و مقررات 60-40 در طرح های توسعه و عمران شهری اصلاح می شود

معاون معماری و شهرسازی مطرح کرد: ضوابط و مقررات 60-40 در طرح های توسعه و عمران شهری اصلاح می شود معاون معماری و شهرسازی در نهمین جلسه شورای اعتلای معماری از اصلاح محتوای ضوابط و مقررات ساختمانی طرح های توسعه و عمران شهری (ضابطه 60-40) خبر داد و گفت: هدف ما از برگزاری این نشست ها این است که ضوابطی را با همکاری تهیه کنندگان طرح های توسعه شهری تدوین کنیم که نهایتا به بهبود کیفیت در ساخت و ساز منجر شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی در نهمین جلسه کمیته اعتلای معماری در حضور اعضای این کمیته اعلام کرد: تغییر در ضابطه 60-40 تغییری است ک در سطح تهیه کنندگان طرح های شهری انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 5 ساعت پیش
سامانی سخنگوی وزارت کشور خبر داد: سرپرستان 11 استانداری کشور منصوب شدند/ معرفی استانداران پیشنهادی در روزهای آتی به دولت

سامانی سخنگوی وزارت کشور خبر داد: سرپرستان 11 استانداری کشور منصوب شدند/ معرفی استانداران پیشنهادی در روزهای آتی به دولت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از دفتر سخنگوی وزارت کشور، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه اظهار داشت: بر اساس اصلاحیه اخیر مجلس 14 استاندار مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند که در جلسه روز چهارشنبه 23 آبان ماه هیات دولت، برای 3 استان همدان، سیستان و بلوچستان و زنجان و همچنین استان کرمان استانداران جدید تعیین شدند.
وی با اشاره به اتمام مهلت تعیین شده در اجرای این قانون افزود: وزیر کشور ضمن قدردانی از زحمات و خدمات استانداران این 11 استان در احکام جداگانه ای یکی از معاونان استانداران استان های آذربایجان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 19 ساعت پیش
طی مراسمی با حضور مدیران ارشد وزارت صمت ؛ قبادی ، صالحی نیا و مقیمی در پستهای جدید معرفی شدند

طی مراسمی با حضور مدیران ارشد وزارت صمت ؛ قبادی ، صالحی نیا و مقیمی در پستهای جدید معرفی شدند مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید معاونت امور صنایع ، شرکت صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و نیز معاونت بازرگانی داخلی با حضور افشار فتح الهی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی ، صادق نجفی مشاور عالی وزیر و دستیار ویژه و یونس الستی معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا افشار فتح الهی در این مراسم اظهارکرد: امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و در این شرایط همه باید همت کنیم و بدون تمرکز بر اختلاف نظرها بر موضوعات تنظیم و کنترل بازار تمرکز کنیم که بسیاری از موضوعات حل می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 0 ساعت پیش
حضور دکتر واعظی در مراسم ترحیم مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی

حضور دکتر واعظی در مراسم ترحیم مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی رئیس دفتر رئیس جمهور به نمایندگی از سوی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، در مراسم ترحیم مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی شرکت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود واعظی روز شنبه با حضور در مسجد نور تهران ضمن ابلاغ تسلیت رئیس جمهور به بازماندگان آقایان دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون پارلمانی آن سازمان و قرائت فاتحه، از درگاه ایزد منان برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با ائمه اطهار (ع) و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 24 روز و 0 ساعت پیش
وزیر بهداشت در مراسم بیست سال پژوهش و مشارکت مردمی در ارتقا سلامت "مطالعه قند و لیپید تهران": کنترل بیماری های غیر واگیر در کشور امکان پذیر است

وزیر بهداشت در مراسم بیست سال پژوهش و مشارکت مردمی در ارتقا سلامت "مطالعه قند و لیپید تهران": کنترل بیماری های غیر واگیر در کشور امکان پذیر است وزیر بهداشت گفت: همه ما از فقیر و غنی گرفته تا زن و مرد و دانشمند و جاهل باور داریم که رفتنی هستیم و باید تلاش کنیم که انسان باشیم چون ارزش ما به انسان بودن ما است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم بیست سال پژوهش و مشارکت مردمی در ارتقای سلامت "مطالعه قند و لیپید تهران" اظهار داشت: کار کردن در حوزه پزشکی لطف خداوند است چون در این حوزه فرصت های بیشماری وجود دارد که انسان بودن خودمان را ثابت کنیم و زمانی انسان ارزشمند است که بتواند در سطح جهان، کارهایی قابل عرضه برای بشریت داشته باشد همچنان که نیاکان ما مانند حکیم جرجانی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 3 ساعت پیش
در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان کرمان انجام شد: آغاز عملیات اجرایی راه آهن بم-جیرفت با دستور وزیر راه و شهرسازی

در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان کرمان انجام شد: آغاز عملیات اجرایی راه آهن بم-جیرفت با دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی احداث راه آهن بم-جیرفت به طول 26.7 کیلومتر به دستور وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان کرمان آٰغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی احداث قطعه اول راه آهن بم-جیرفت با دستور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
محمد اسلامی در آیین شروع احداث این پروژه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه توسعه حمل ونقل ریلی یکی از اولویت های کشور و دولت است، گفت: این موضوع در برنامه ششم توسعه مطرح شده و یکی از برنامه هایی است که هم مورد تائید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 3 ساعت پیش
وزیر راه و شهرسازی در سفر به کرمان عنوان کرد: توسعه ترانزیت جنوب به شمال با احداث راه آهن جیرفت

وزیر راه و شهرسازی در سفر به کرمان عنوان کرد: توسعه ترانزیت جنوب به شمال با احداث راه آهن جیرفت وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت راه آهن جیرفت در تکمیل کریدور ترانزیتی جنوب به شمال گفت: مردم و بخش خصوصی باید در تامین مالی پروژه های عمرانی مشارکت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه آهن بم- جیرفت، ضمن تشکر از رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس، استاندار کرمان و فرماندار بم گفت: مفتخرم که امروز در جمع شما مردم عزیز جنوب کرمان حضور یافتم.
وی ابراز داشت: نمایندگان مجلس بسیار کوشا و پی گیر آغاز پروژه بم- جیرفت بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 3 ساعت پیش
پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون اش

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون اش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی، درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون حقوقی وی را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدعباس صالحی آمده است:
انا لله و انا الیه راجعون
خبر رحلت چهره خدوم و مدیر متعهد، رییس فقید سازمان تامین اجتماعی، مرحوم دکتر سیدتقی نوربخش و معاون ایشان مرحوم عبدالرحمان تاج الدین در پی سانحه رانندگی در حین انجام ماموریت موجب تاثر و تاسف عمیق گردید .
زنده یاد دکتر نوربخش از جمله مدیران خوشنام و پاکدستی بود که تخصص و تعهد را به زیور تقوا و اخلاق آراسته بود و نامی نیک در میان مسئولان و مردم ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 7 ساعت پیش
دیدار مونسان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان

دیدار مونسان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان در دیدار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان بر توسعه همکاری های گردشگری با محوریت مسیرهای تاریخی تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، روز دوم سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کشور بلغارستان با انجام یک دیدار رسمی پیگیری شد.
معاون رئیس جمهوری جمعه 25 آبان با ایلیانا یوتووا معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان، دیدار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 7 ساعت پیش
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ایران چهار راه فرهنگ های جهان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ایران چهار راه فرهنگ های جهان است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از هفتمین همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ در نشست تخصصی حفظ آثار باستانی گفت: تجلی روح فرهنگی ایران زمین را در این میراث بازمانده به روشنی می توان دید، ایران چهار راه فرهنگ های جهان و نقطه پیوند شرق و غرب است و این ویژگی در روسیه نیز وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در این نشست با بیان این مطلب افزود: کشورهایی که میراث فرهنگی قابل اعتنایی دارند با واقعیت های مشترکی در حوزه توسعه مواجه هستند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در پی درگذشت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در پی درگذشت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور با صدور پیامی درگذشت نابهنگام و اندوهناک مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی و همچنین معاون ایشان را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی به این شرح است :
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت نابهنگام و اندوهناک مرحوم جناب آقای دکتر سید تقی نوربخش مدیر عامل محترم سازمان تأمین اجتماعی که سال ها صادقانه و متعهدانه در دولت جمهوری اسلامی ایران خدمت نمودند و همچنین معاون محترم ایشان مرحوم جناب آقای عبدالرحمن تاج الدین که خدمات ارزشمندی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
آغاز به کار کنگره بین المللی تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی با حضور مونسان

آغاز به کار کنگره بین المللی تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی با حضور مونسان کنگره تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در صوفیه پایتخت بلغارستان آغاز به کار کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این کنگره بین المللی پنجشنبه 24 آبان 97 با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مقامات عالی رتبه از پنج قاره جهان آغاز شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی در این کنگره با ارایه گزارش مختصری درباره ظرفیت ها و توانمندی های کشورمان در زمینه توریسم٬ از اهمیت جاده ابریشم و آثار تاریخی موجود در این مسیر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 4 ساعت پیش
حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در هیئت فرزندان شهدا/ چهل سالگی انقلاب مدیون شهدا و ایثارگران است

حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در هیئت فرزندان شهدا/ چهل سالگی انقلاب مدیون شهدا و ایثارگران است نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: چهل سالگی انقلاب اسلامی مدیون شهدا و ایثارگران و خانواده های معظم آنها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی شامگاه پنجشنبه 24 آبان ماه در مراسم هیئت فرزندان شهدای اسلام در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) با اشاره به واژه مقدس شهید گفت: در میان مردم هر جامعه ای کلماتی وجود دارند که از قداست خاصی برخوردار هستند و مردم نیز با دید و احترام خاصی از آنها یاد می کنند البته احترام مردم به این واژه ها و قداست آنها به خاطر آن ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 25 روز و 4 ساعت پیش
اعلام زمان و مکان مراسم تشییع پیکر مرحوم نوربخش و تاج الدین اعلام شد

اعلام زمان و مکان مراسم تشییع پیکر مرحوم نوربخش و تاج الدین اعلام شد انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت ناباورانه دکتر سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون حقوقی پارلمانی سازمان تامین اجتماعی که تا آخرین لحظه زنذگی در راه خدمت به مردم گام برداشتند سخت و جانکاه بود.
ضمن تسلیت ضایعه درگذشت دکتر سیدتقی نوربخش و عبدالرحمن تاج الدین به اطلاع می رساند، مراسم تشییع آن دو عزیز سفر کرده روز جمعه مورخ 25 آبان 97 ساعت 13 از بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
دکتر واعظی رحلت مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

دکتر واعظی رحلت مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت رحلت ناگهانی و تاسف بار مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی در سانحه رانندگی و حین انجام ماموریت اداری و خدمت به مردم شریف کشورمان ، از درگاه خدای سبحان برای آن خدمتگزاران فقید، اجر جزیل و علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام تسلیت دکتر محمود واعظی به این شرح است:
انالله و انا الیه راجعون
رحلت ناگهانی و تاسف بار دو تن از همراهان صدیق و پرتلاش دولت تدبیر وامید، آقایان دکتر سید تقی نوربخش ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 16 ساعت پیش
دکتر روحانی درگذشت اندوهبار رئیس و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

دکتر روحانی درگذشت اندوهبار رئیس و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت اندوهبار رئیس و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی، برای آن عزیزان فقید که در راه خدمت به مردم جان خود را تقدیم کردند، از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه و علو درجات، برای خانواده های محترم ایشان و بازماندگان صبر و اجر و برای مصدوم این سانحه شفای عاجل و کامل مسالت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَی اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
برای پذیرش دانشجویان سوری؛ دانشگاه تربیت مدرس به سوریه می رود

برای پذیرش دانشجویان سوری؛ دانشگاه تربیت مدرس به سوریه می رود وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: یک شعبه از دانشگاه تربیت مدرس به منظور تحصیل دانشجویان سوریه ای در این کشور راه اندازی می شود .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، منصور غلامی روز چهارشنبه در دیدار با محمد حسین راغب الحسین نایب رئیس گروه دوستی پارلمان سوریه، اظهار کرد: دانشگاه تربیت مدرس مسئولیت ایجاد یک واحد دانشگاهی در کشور سوریه را برعهده دارد. انتظار می رود شرایط تأسیس این دانشگاه با پیگیری های مستمر فراهم شود.
وزیر علوم افزود: این امر کمک می کند دانشجویان سوری به خصوص در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در کشور خود تحصیل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
در دیدار نایب رئیس گروه دوستی پارلمان سوریه با دکتر غلامی صورت گرفت؛ بررسی راه های گسترش همکاری های علمی و فناوری ایران و سوریه

در دیدار نایب رئیس گروه دوستی پارلمان سوریه با دکتر غلامی صورت گرفت؛ بررسی راه های گسترش همکاری های علمی و فناوری ایران و سوریه در دیدار دکتر محمدحسین راغب الحسین نایب رئیس گروه دوستی پارلمان سوریه با دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، راه های گسترش همکاری های علمی و فناوری بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این دیدار با اشاره به ارتباطات وعلایق مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه، اظهار داشت: امیدواریم این ارتباطات بتواند توسعه خدمات و همکاری های متقابل را به خصوص در شرایطی که کشور سوریه پس از درگیری ها و مشکلاتی که گرفتار آن بود پیدا کرده، ایجاد کند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
تشکیل جلسه کارگروه تنطیم بازار با حضور وزیر صنعت/قیمت لاستیک و مرغ مصرفی کاهش می یابد/الزام برای تدوین بسته خودرویی

تشکیل جلسه کارگروه تنطیم بازار با حضور وزیر صنعت/قیمت لاستیک و مرغ مصرفی کاهش می یابد/الزام برای تدوین بسته خودرویی جلسه کارگروه تنطیم بازار با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت برگزارشد. مدیر کل دفتر برنامه ریزی ، تامین ، توزیع و تنظیم بازار در حاشیه این جلسه از تلاش برای کاهش قیمت لاستیک و مرغ مصرفی خبر داد وگفت:وزیر صمت الزام کرده است ، بسته ای برای قیمت خودرو با لحاظ خدمات و ارتقای کیفیت تنظیم شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا محمد رضا کلامی در ادامه تصریح کرد: اعضای کارگروه کمک کردند که قیمت لاستیک در بازار کاهش یابد وبا اقتصادی شدن تولید، قطعا کاهش قیمت خواهیم داشت .
به گفته وی قرار شد تولید کنندگان لاستیک سواری با بیش از 70 یا 80 درصد ضریب تولید در برطرف کردن نیاز داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
به منظور شرکت در کنگره بین المللی تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی رئیس سازمان میراث فرهنگی به بلغارستان سفر کرد

به منظور شرکت در کنگره بین المللی تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی رئیس سازمان میراث فرهنگی به بلغارستان سفر کرد معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور شرکت در کنگره بین المللی تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی به کشور بلغارستان سفر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان چهارشنبه 23 آبان 97 به دعوت کشور بلغارستان و سازمان جهانی گردشگری به این کشور سفر کرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پنجشنبه 24 آبان 97 در کنگره بین المللی تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی که با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو در بلغارستان برگزار می شود، حضور و سخنرانی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
از طریق ایجاد سامانه ای در سایت وزارتخانه: زمینه ارتباط مستقیم مردم با وزیر راه و شهرسازی فراهم شد

از طریق ایجاد سامانه ای در سایت وزارتخانه: زمینه ارتباط مستقیم مردم با وزیر راه و شهرسازی فراهم شد سامانه ارتباط مستقیم با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در صفحه پرتال این وزارتخانه فعال شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بخش ارتباط مستقیم با وزیر راه و شهرسازی در سایت این وزارتخانه به آدرس www.mrud.ir راه اندازی شد.
بنابر این گزارش شهروندان می توانند با مراجعه به سایت وزارت راه و شهرسازی و درج مشخصات فردی خود از طریق این سامانه، هر گونه پیشنهاد، انتقاد، طرح و برنامه ای در زمینه های حمل ونقل، مسکن و شهرسازی را به طور مستقیم با مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در میان بگذارند تا پیگیری های لازم صورت گیرد. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت: جوان ها باید مدیریت ها را برعهده بگیرند

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت: جوان ها باید مدیریت ها را برعهده بگیرند رئیس جمهور با تقدیر از ملت بزرگ ایران که هوشیاری خود را به خوبی در 13 آبان و روزهای بعد از 13 آبان به جهانیان نشان دادند، تصریح کرد: 13 آبان روز کلید زدن استحکام نظام بود و امروز نظام ما از هر زمان دیگر مستحکم تر است و اینکه مردم ما به متجاوزین و سلطه طلبان خارجی با صدای رسا، جواب منفی می دهند، جای فخر و افتخار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: کاخ نشینان کاخ سفید با تحریم ها، فشارها و شرایطی که در سیستم تبلیغاتی برای ناامید کردن مردم بوجود آورده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
صالحی در پیامی به هفته کتاب: کتاب مسیری برای گفت و گو با ملت ها است

صالحی در پیامی به هفته کتاب: کتاب مسیری برای گفت و گو با ملت ها است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرا رسیدن بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در پیامی گفت: با پشتوانه فرهنگ و اندیشه و با دیپلماسی فرهنگی از مسیر کتاب می توان با ملت ها گفت و گو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سید عباس صالحی که همزمان با آغاز به کار برنامه های بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از سوی مدیرعامل موسسه خانه کتاب در دبستان طالبیان مقدم شهر کاشان قرائت شد، آمده است:
بسمه تعالی
معجزه آخرین پیامبر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماریهای وزارت بهداشت مطرح کرد: انجام 66 مورد پیوند قلب در 6 ماهه اول سال جاری

رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماریهای وزارت بهداشت مطرح کرد: انجام 66 مورد پیوند قلب در 6 ماهه اول سال جاری رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت، گفت: انتظاری که از دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه پیوند قلب وجود دارد، ایجاد آمادگی 24 ساعته در 365 روز سال مراکز پیوند با تقسیم بندی مناسب بین افراد تیم (در ایام تعطیل رسمی طولانی) است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر مهدی شادنوش در نشست آموزش کشوری هماهنگ کنندگان پیوند قلب، ضمن ارائه آمار میزان پیوند قلب در کشور به اهمیت جلوگیری از اتلاف قلب های مناسب با قابلیت پیوند پرداخت و گفت: در سال 1395، در 5 مرکز فعال تهران و 4 مرکز در سایر شهرهای کشور ، تعداد 119 مورد پیوند قلب انجام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
طالبیان در نشست احیای بناهای تاریخی در ایران، فرصت ها و چالش های پیش رو مطرح کرد: افزایش مشارکت های مردمی در پروژه های مرمتی نمایانگر اقبال عمومی به میراث ملی است

طالبیان در نشست احیای بناهای تاریخی در ایران، فرصت ها و چالش های پیش رو مطرح کرد: افزایش مشارکت های مردمی در پروژه های مرمتی نمایانگر اقبال عمومی به میراث ملی است نشست تخصصی احیای بناهای تاریخی در ایران، فرصت ها و چالش های پیش رو با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 (بافت تاریخی تهران) و رضا فیضی دبیر اجرایی نشست و مدرس دانشگاه و جمعی از دانشجویان و علاقه مندان به حوزه احیای بناهای تاریخی در عمارت مسعودیه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمدحسن طالبیان، ضمن تشکر از صندوق احیاء در برگزاری نشست های تخصصی حوزه احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی، بر توسعه و ترویج مباحث علمی در حوزه های مرمت و احیاء بناهای تاریخی و همچنین مشارکت و حضور بیشتر مردم در ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
معظمی: ایدرو در 7 استان کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری صنعتی می کند

معظمی: ایدرو در 7 استان کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری صنعتی می کند سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به منظور توسعه صنعت ، ایجاد اشتغال ، حمایت ازتولیدداخلی و تکمیل زنجیره ارزش ، فرصت های سرمایه گذاری صنعتی در هفت استان کمتر توسعه یافته کشور را ارزیابی کرد .
به گزارش پایگاه اطلا رسانی دولت به نقل از شاتا ، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو گفت: در این راستا ، سازمان تاکنون اقدام به انعقاد سه قرارداد مستقل پروژه یابی و مطالعه فرصت سرمایه گذاری صنعتی برای هفت استان کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، لرستان ، چهار محال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد و اردبیل کرده است . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
وزیر راه و شهرسازی با معترضان به مشکلات پردیس مذاکره کرد عذرخواهی اسلامی بابت مشکلات مسکن مهر

وزیر راه و شهرسازی با معترضان به مشکلات پردیس مذاکره کرد عذرخواهی اسلامی بابت مشکلات مسکن مهر وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نمایندگان پروژه های مسکن مهر پردیس با اشاره به اهمیت بنیان خانواده بر اولویت این وزارتخانه برای اتمام این پروژه تاکید و به عنوان نماینده عالی دولت از آنها عذرخواهی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، صبح امروز نمایندگان ساکنان و متقاضیان مسکن مهر پردیس با حضور در ساختمان مرکزی با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دیدار و مذاکره کردند.
افراد حاضر در این دیدار مشکلات واحدها و فازهای مختلف مسکن مهر پردیس در حضور وزیر راه و شهرسازی با اعلام مشکلات خود و شرایط سختی که برای ساکنان و دارندگان این واحدها به وجود آمده از محمد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
وزیر صمت در مراسم افتتاح واحد صنعتی نوین چوب خوزستان: یک صد میلیون تن پروژه فولادی در دست اجرا است / حذف سود بازرگانی مواد اولیهMDF

وزیر صمت در مراسم افتتاح واحد صنعتی نوین چوب خوزستان: یک صد میلیون تن پروژه فولادی در دست اجرا است / حذف سود بازرگانی مواد اولیهMDF درادامه سفر دوروزه معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت معدن و تجارت به استان خوزستان، دو واحد صنعتی نوین چوب وشرکت فرآوری نگین املاح دریایی خوزستان به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، رضا رحمانی در مراسم افتتاح واحد صنعتی نوین چوب که با سرمایه گذاری حدود 15 میلیارد ریال و 20 میلیون یورو به بهره برداری رسید،گفت :در راستای تأمین هزینه مردم و با توجه به رایج شدن بحث شهرنشینی ، سرمایه گذاری ها در حوزه تولیدMDF بیشتر شده است.
به گفته وزیر صنعت معدن و تجارت در حال حاضر در تولید ورقMDF رتبه 21 را در کشور داریم که طبق برنامه ریزی ها بنا داریم تا سال 1404 به ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
با حکم وزیر بهداشت؛ سرپرست مرکز حراست وزارت بهداشت منصوب شد / قدردانی از خدمات سید رضا سیدعلی خانی

با حکم وزیر بهداشت؛ سرپرست مرکز حراست وزارت بهداشت منصوب شد / قدردانی از خدمات سید رضا سیدعلی خانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر محمد توکلی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست مرکز حراست وزارت بهداشت منصوب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر محمد توکلی
مشاور محترم و مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات
با توجه به تجربه و تعهد جناب عالی به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت به عنوان سرپرست مرکز حراست منصوب می شوید.
نقش حراست در اجرای مأموریت های محوله منطبق بر وظایف چهارگانه در حوزه های حفاظت پرسنلی، اسناد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی منتشر شد : جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه

اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی منتشر شد : جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه مطابق تصویب نامه هیأت محترم وزیران به شماره102568/ت 55855 ه مورخ 97/08/05 اولین مرحله اجرای طرح حمایت غذایی از اقشار کم درآمد جامعه ، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تاریخ دوشنبه 21 آبان ماه 1397 عملیاتی شده است. جزئیات مرحله اول این طرح به شرح زیر اعلام می شود :
1- مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور است؛ دراین طرح به ازای هر خانوار و بر حسب بعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان، کارت یارانه سرپرست خانوار شارژ خواهد شد. این خانوارها می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد طرح ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید 10 هزارو 700 مصوبه داشت/کاهش 3.8 درصدی مشکلات بانکی واحدهای تولیدی

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید 10 هزارو 700 مصوبه داشت/کاهش 3.8 درصدی مشکلات بانکی واحدهای تولیدی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان های سراسر کشور در شش ماهه اول سال 1397 تعداد 1533 جلسه برگزار کرد که منجر به ابلاغ 10هزارو 796مصوبه شده است.
به گزارش شاتا، تعداد 6368 مصوبه معادل 59 درصد اجرا و تعداد 4428 مصوبه که41 درصد را تشکیل می دهد نیز دردست اقدام و پیگیری است .
از مجموع تصمیمات متخذه، 16 درصد مربوط به تسهیلات سرمایه در گردش ، 8.3 درصد مربوط به تسهیلات سرمایه ثابت، 28 درصد مربوط به استمهال تسهیلات بانکی (از تعداد مصوبات متخذه ، 52.3 درصد) تصمیمات مربوط به مسائل بانکی است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
رییس سازمان ملی استاندارد ایران: استاندارد تسهیل کننده صادرات است

رییس سازمان ملی استاندارد ایران: استاندارد تسهیل کننده صادرات است رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: استاندارد تسهیل کننده صادرات است و راه را برای صادرات کالاهای باکیفیت باز گذاشته و مانع ورود کالاهای بی کیفیت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، نیره پیروزبخت امروز در مراسم روز ملی کیفیت با اشاره به تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد گفت: دولت یا حاکمیت، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بازیگران اصلی کیفیت محسوب می شوند.
پیروزبخت بیان داشت: دولت با پیوستن به مجامع و کنوانسیون های بین المللی می تواند به کیفیت کمک کند. البته ممکن است نقش دولت در مواردی آسیب زا باشد و آن زمانی است که بنگاه های دولتی با بنگاه های بخش خصوصی وارد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی : شرکت های دولتی و وابسته به نهادها عامل کوچک ماندن بخش خصوصی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی : شرکت های دولتی و وابسته به نهادها عامل کوچک ماندن بخش خصوصی علی مطهری گفت: در حال حاضر ضعف ایران برای ورود به بازارهای جهانی تنها مسئله کیفیت نیست، بلکه ناشی از کوچک بودن بخش خصوصی است، زیرا بیشتر بازار در اختیار شرکت های دولتی و وابسته به نهادها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پانزدهمین جشنواره جایزه ملی کیفیت با اشاره به اینکه از تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد خوشحال هستم، گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم و جایزه ملی کیفیت برای امسال معنای بهتری پیدا می کند.
علی مطهری با تاکید بر اینکه کیفیت از شرایط مهم حضور در بازارهای جهانی است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
معاون ارزیابی کیفیت: در کیفیت به دنبال نیازهای فراتر از استانداردها هستیم

معاون ارزیابی کیفیت: در کیفیت به دنبال نیازهای فراتر از استانداردها هستیم معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در استانداردها تمرکز ما بر ویژگی های محصولات است اما در کیفیت به دنبال نیازهای فراتر از استانداردها هستیم که همان منافع حداکثری ذی نفعان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، مسلم بیات امروز در مراسم روز ملی کیفیت که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: شعار روز ملی کیفیت امسال اعتماد است.
معاون ارزیابی کیفیت با بیان اینکه دلایل مختلفی برای مقوله کیفیت وجود دارد، گفت: از یک نگاه تولیدکننده، کیفیت یعنی ارتباط با ویژگی هایی که تعریف شده و می تواند به نوعی بیانگر استانداردها باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران در بیانیه ای محکوم کرد؛ تحریم های ظالمانه امریکا درخصوص ادامه فعالیت 180 مرکز پزشکی هسته ای کشور

انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران در بیانیه ای محکوم کرد؛ تحریم های ظالمانه امریکا درخصوص ادامه فعالیت 180 مرکز پزشکی هسته ای کشور انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران در بیانیه ای قرار گرفتن شرکت پارس ایزوتوپ به عنوان تنها تامین کننده داروهای رادیو اکتیو مورد مصرف مراکز پزشکی هسته ای کشور را در لیست تحریم های اخیر وزارت خزانه داری امریکا محکوم کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، براساس بیانیه انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران، تنها شرکت تامین کننده داروهای رادیواکتیو در لیست تحریم های امریکا قرار گرفت که این تحریم، ادامه فعالیت 180 مرکز پزشکی هسته ای کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد.
در این بیانیه آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
سفر رییس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه معاون اول رییس جمهور به خوزستان

سفر رییس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه معاون اول رییس جمهور به خوزستان عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه معاون اول رییس جمهور، امروز دوشنبه سفری 2 روزه به خوزستان خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، احمدرضا لاهیجان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در این باره گفت: معاون اول رییس جمهور، در روز اول سفر به خوزستان تصفیه خانه ثامن الائمه آبادان در راستای اجرای طرح غدیر را افتتاح خواهد کرد.
لاهیجان زاده افزود: جهانگیری همچنین عصر دوشنبه تصفیه خانه فاضلاب شرق شهرستان اهواز را افتتاح خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ عملیات اجرایی احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی آغاز شد

با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ عملیات اجرایی احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی آغاز شد با حضور معاون اول رئیس جمهور عملیات اجرایی احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم 3) از زیرمجموعه های شرکت فولاد خوزستان آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز در ادامه برنامه های دومین روز سفر به استان خوزستان کلنگ احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی را به زمین زد. احداث این کارخانه قرار است ظرف مدت 46 ماه انجام شود و هدف از اجرای این پروژه افزایش تولید آهن اسفنجی برای پایداری تولید فعلی و ایجاد ظرفیت برای توسعه های آتی شرکت فولاد خوزستان است.
گفتنی است برای اجرای این پروژه قرار است 135 میلیون یورو سرمایه گذاری شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
بررسی پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در هیئت وزیران

بررسی پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در هیئت وزیران هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست و به استناد ماده واحده قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تنوع زیستی - مصوب 1375- و ماده (11) قانون ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران -مصوب 1388- سازمان حفاظت محیط زیست را به عنوان مرجع ملی (فوکال پوینت) تسهیلات جهانی محیط زیست و وزارت جهادکشاورزی را به عنوان مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی و کلیه پروتکل های مرتبط تعیین کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، وزارت جهادکشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به گزارش ارائه شده در هشتمین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد: برنامه ریزی در راستای ایجاد رشته و مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد: برنامه ریزی در راستای ایجاد رشته و مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی دکتر منصور غلامی در سومین نشست سراسری دستیاران ویژه حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی و اولین نشست رابطین امور حقوق شهروندی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها که با حضور دکتر شهین دخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی برگزار شد، از برنامه ریزی در راستای ایجاد رشته و مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین که امروز (سه شنبه) در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: وزارت علوم به لحاظ فکری و عملی مجموعه ای فعال و تأثیرگذار در توسعه مباحث مربوط به حقوق شهروندی است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
دکتر جهانگیری در مراسم افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان تأکید کرد: تماشاگران بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا نمایشی از فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی ارائه دادند

دکتر جهانگیری در مراسم افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان تأکید کرد: تماشاگران بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا نمایشی از فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی ارائه دادند معاون اول رئیس جمهور با بیان این که جوانان ایرانی نعمتی بی همتا هستند گفت: مسئولین جمهوری اسلامی ایران باید قدر جوانان را بدانند و این جفاست اگر گاهی نقطه ضعف کوچکی مشاهده می شود بخواهیم برای جوانان کشور محدودیت ایجاد کنیم.
دکتر اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان با تقدیر از اقدام فولاد خوزستان در سرمایه گذاری و احداث این ورزشگاه اظهار داشت: حیات یک مجموعه در این است که نشاط و توسعه در آن وجود داشته باشد و بتواند به محیط پیرامونی خود نیز سود و منفعت برساند.
معاون اول رئیس جمهور افزود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 1 ساعت پیش
وزیر دفاع در جلسه مسئولین هادیان سیاسی نیروهای مسلح؛ مسئولان سیاسی نیروهای مسلح فرماندهان جنگ روشنگری در عصر حاضر هستند

وزیر دفاع در جلسه مسئولین هادیان سیاسی نیروهای مسلح؛ مسئولان سیاسی نیروهای مسلح فرماندهان جنگ روشنگری در عصر حاضر هستند امیر سرتیپ حاتمی: مسئولان و هادیان سیاسی نیروهای مسلح فرماندهان جنگ روشنگری در عصر حاضر هستند که در مقابل اربابان نفاق و دروغ هشیاری و بیداری را به ارمغان می آورند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت دفاع، امیرسرتیپ حاتمی با حضور در جمع هادیان و مسئولان سیاسی نیروهای مسلح که به میزبانی معاونت سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و با حضور حجت الاسلام سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ، روسای عقیدتی سیاسی ارتش و زارت دفاع و معاونین سیاسی نیروهای مسلح برگزار شد با تبریک ایام مبارک ربیع الاول و درود به روان پاک بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان نظام مقدس ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 1 ساعت پیش
آغاز عملیات نهال کاری سال 97 در کانون ریزگردها با حضور معاون اول رئیس جمهور

آغاز عملیات نهال کاری سال 97 در کانون ریزگردها با حضور معاون اول رئیس جمهور معاون اول رئیس جمهور از طرح نهال کاری مقابله با ریزگردها در جنوب شرق اهواز بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور در جنوب شرق اهواز، به همراه وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نزدیک در جریان روند اجرای طرح نهال کاری، مقابله با ریزگردها قرار گرفت و مجریان طرح گزارشی از عملکرد مهار و مقابله با پدیده ریزگردها و بیابان زدایی ارائه کردند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین به صورت نمادین یک نهال غرس کرد و همزمان با آن عملیات نهال کاری سال 97 در کانون ریزگردها آغاز شد. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 3 ساعت پیش
امیری: دولت توجه ویژه به توسعه راه ها دارد

امیری: دولت توجه ویژه به توسعه راه ها دارد معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: راه ها از زیرساخت های مهم در امر توسعه است و از این رو دولت توجه ویژه ای به توسعه شبکه ریلی و جاده ای کشور دارد.
حسینعلی امیری روز دوشنبه در حاشیه سفر خود به آذربایجان شرقی در گفت و گو با ایرنا افزود: بنا به توصیه رییس جمهوری که تاکید دارند اعضای هیات دولت به استان ها سفر و از طرح های در حال اجرا بازدید کنند و پیگیری های لازم را انجام دهند، به آذربایجان شرقی سفر کرده ام.
وی به موقعیت خاص جغرافیایی آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: عمده ترانزیت کشور از این استان عبور می کند از این جهت دولت توجه خاصی به اتمام طرح های ریلی، جاده ای و بزرگراه های آن دارد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد: توسعه اراضی پس کرانه های تجاری سه بندر چابهار، شهید رجایی و امام خمینی (ره)

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد: توسعه اراضی پس کرانه های تجاری سه بندر چابهار، شهید رجایی و امام خمینی (ره) مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح ظرفیت ها و قابلیت های ایران در زمینه فعالیت های دریایی به 16 نماینده اتحادیه اروپا در سمینار آموزشی لجستیک و زنجیره حمل و نقل از توسعه اراضی پس کرانه ای بنادر جنوبی کشور خبر داد و گفت: امیدوارم با روابط مناسبی که با اتحادیه اروپا داریم همکاری ها روز به روز گسترش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی در سمینار آموزشی لجستیک و زنجیره حمل و نقل که با حضور 16 نماینده اتحادیه اروپا در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛ بهره برداری از فاز اول طرح احیای 550 هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام

با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛ بهره برداری از فاز اول طرح احیای 550 هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام با حضور معاون اول رئیس جمهور فاز اول طرح احیای 550 هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) در دومین روز از سفر خود به استان خوزستان با حضور در دشت شمال شرق اهواز و اراضی ابوفاضل، به همراه وزیر جهاد کشاورزی فاز اول طرح احیای 550 هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام را مورد بهره برداری قرار داد و همزمان با این رویداد، عملیات اجرایی فاز دوم این طرح آغاز شد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین از طرح احداث شبکه فرعی آبیاری و زهکشی و تجهیز و نوسازی اراضی ابوفاضل بازدید کرد و در جریان احداث ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
گفت و گو با وزیر جهاد کشاورزی به همین سادگی

گفت و گو با وزیر جهاد کشاورزی به همین سادگی وزیر جهاد کشاورزی در سومین روز سفرش به استان خراسان جنوبی با کشاورز طبسی روبرو شد و حرفهایی که پیرمرد درباره قیمت گوجه فرنگی و وضعیت کشور به وزیر می گوید حالا بازتاب گسترده ای یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، 'محمود حجتی' را دیگر خیلی ها می شناسند از مردم و مسئولانی که در دولت ها و از جریان های سیاسی مختلف با او کار کرده اند؛ وزیری مشهور به جهادی بودن، آشنا به بخش کشاورزی، باتجربه، پرکار و از جمله دولتمردانی است که از رفتن به میان مردم ابایی ندارد.
واقعیت این است وقتی رویداد خاصی در سفر یکی از مسئولان به مناطق مختلف کشور حاشیه ساز می شود عادت داریم از ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
دکتر جنیدی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاههای اجرایی: سازمان حقوقی دولت آثار بازگشت تحریم ها را به دقت رصد و گزارش کند/ باید رخدادهای این مقطع از تاریخ ایران برای آیندگان به طور دقیق ثبت شود

دکتر جنیدی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاههای اجرایی: سازمان حقوقی دولت آثار بازگشت تحریم ها را به دقت رصد و گزارش کند/ باید رخدادهای این مقطع از تاریخ ایران برای آیندگان به طور دقیق ثبت شود معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم رصد و تهیه گزارش دقیق از آثار بازگشت تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران اظهار داشت: ثبت دقیق آثار بازگشت تحریم ها هم به یافتن راهکارهای مقابله با آنها کمک می کند و هم این رخدادها باید برای اطلاع آیندگان به طور دقیق ثبت شود تا بدانند در این مقطع تاریخی بر ملت ایران چه گذشته است.
به گزارشایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم رصد و تهیه گزارش دقیق از آثار بازگشت تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
دکتر جهانگیری تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز را افتتاح کرد

دکتر جهانگیری تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز را افتتاح کرد تصفیه خانه فاضلاب بخش شرقی شهر اهواز با حضور معاون اول رییس جمهور مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استان خوزستان، تصفیه خانه مدرن فاضلاب شرق اهواز را مورد بهره برداری قرار داد و به همراه وزیر نیرو از این تصفیه خانه بازدید کرد.
میزان سرمایه گذاری انجام شده برای تصفیه خانه مدرن فاضلاب شرق اهواز 13 میلیون یورو و 370 میلیارد ریال بوده است. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 20 ساعت پیش
مونسان در جمع خبرنگاران خبر داد مشاوره با سازمان جهانی گردشگری در خصوص ایجاد حساب های اقماری و تدوین برنامه جامع

مونسان در جمع خبرنگاران خبر داد مشاوره با سازمان جهانی گردشگری در خصوص ایجاد حساب های اقماری و تدوین برنامه جامع معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مقرر شد کارشناسان سازمان جهانی گردشگری در ایجاد حساب های اقماری گردشگری و تدوین برنامه جامع گردشگری کشور به ما مشاوره بدهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان دوشنبه 21 آبان 97 در همدان و در جمع خبرنگاران گفت: مدتی است که شور و نشاط خوبی در حوزه گردشگری کشور دیده می شود و برنامه های متنوعی در این بخش در حال انجام است که باعث بهتر و بیشتر دیده شدن داشته ها و ظرفیت های کشورمان شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 21 ساعت پیش
وزیر بهداشت در آیین افتتاح همزمان شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص: بهترین روش، پیشگیری از بروز بیماری های خاص است/ امیدواریم دولت و مجلس در تدوین بودجه سال 98 به بیماری های خاص توجه داشته باشند

وزیر بهداشت در آیین افتتاح همزمان شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص: بهترین روش، پیشگیری از بروز بیماری های خاص است/ امیدواریم دولت و مجلس در تدوین بودجه سال 98 به بیماری های خاص توجه داشته باشند وزیر بهداشت گفت: بالغ بر 40 بیماری از نظر وزارت بهداشت خاص محسوب می شود، اما قانون برای سه بیماری کلیوی و دیالیزی، هموفیلی و تالاسمی اعتبار پیش بینی کرده است و تمام هزینه های درمان و مراقبت این سه بیماری توسط دولت و مجلس تضمین شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در آیین افتتاح همزمان شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص گفت: امروز از 83 مرکز جامع خدمات بیماران خاص در 59 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در سراسر کشور بهره برداری می شود، این مراکز ویژه بیماران خاص بوده و به صورت شبکه، خدماتی را به مبتلایان ارائه خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 22 ساعت پیش
معاون اول رییس جمهور وارد استان خوزستان شد 10 هزار میلیارد تومان طرح در استان خوزستان به بهره برداری خواهد رسید

معاون اول رییس جمهور وارد استان خوزستان شد 10 هزار میلیارد تومان طرح در استان خوزستان به بهره برداری خواهد رسید معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بهره برداری از چند طرح و پروژه مهم عمرانی و صنعتی، دقایقی پیش وارد استان خوزستان شد.
دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه) در بدو ورود به فرودگاه آبادان از سوی استاندار و مدیران استان مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رییس جمهور قرار است تا ساعتی دیگر پروژه کک سبز و خط 2 آبرسانی غدیر تصفیه خانه ثامن الائمه را افتتاح کند و پس از آن از تصفیه خانه فاضلاب شهر اهواز نیز بازدید خواهد کرد.
وی همچنین در دومین روز از این سفر، ضمن افتتاح فاز اول طرح احیای550 هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 29 روز و 2 ساعت پیش
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تشریح کرد؛ گزارش اقدامات انجام شده در روند امداد، اسکان موقت و بازسازی واحدهای زلزله زده استان کرمانشاه بسیار دلگرم کننده است

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تشریح کرد؛ گزارش اقدامات انجام شده در روند امداد، اسکان موقت و بازسازی واحدهای زلزله زده استان کرمانشاه بسیار دلگرم کننده است رئیس جمهور گزارش اقدامات انجام شده در روند امداد، اسکان موقت و بازسازی واحدهای زلزله زده در استان کرمانشاه را بسیار دلگرم کننده خواند و با تقدیر از همه تلاشگران در این عرصه، گفت: بر اساس این گزارش از آبان پارسال تا پایان شهریور امسال و اوایل مهر، در مناطق روستایی تقریباً همه زلزله زدگان به خانه هایشان بازگشته اند و خانه ها بازسازی و مرمت شده است و این کار بسیار ارزشمندی بوده که انجام گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه و در جلسه هیات دولت و در آستانه سالگرد حادثه تلخ زلزله در استان کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 17 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: اختصاص خط اعتباری 6 هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت تدبیر و امید

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: اختصاص خط اعتباری 6 هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت تدبیر و امید وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:از نیمه دوم سال 92 تاکنون خط اعتباری 6 هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی که به خراسان جنوبی سفر کرده است،در حاشیه بازدید از کارخانه تولید ماشین های کشاورزی در شهرستان فردوس به خبرنگاران گفت:یکی از محورهای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی مکانیزاسیون است.
وی با تاکید بر این که کشاورزی امروز با بکارگیری نیروی محرکه،ماشین ها و ادوات مکانیزه در مراحل تولید و پس از تولید می تواند پیشرفت داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 30 روز و 20 ساعت پیش
رییس کل بانک مرکزی مهمان ویژه نشست استانداران سراسر کشور؛ صادرات به کشورهای همسایه، گامی مهم در جهت توسعه اقتصادی

رییس کل بانک مرکزی مهمان ویژه نشست استانداران سراسر کشور؛ صادرات به کشورهای همسایه، گامی مهم در جهت توسعه اقتصادی رییس کل بانک مرکزی صبح امروز در همایش استانداران سراسر کشور با تاکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت درونزایی و برونگرایی در اقتصاد مقاومتی گفت: ما تهدید تحریم ها را به فرصت پیشبرد امور کشور تبدیل خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،
همتی با اشاره به وجود 16 استان مرزی در کشور، افزایش صادرات به 15 کشور همسایه را به شرط رعایت مواردی، شاه کلید توسعه اقتصاد کشور در شرایط فعلی خواند و ایجاد هماهنگی بین بانک مرکزی و وزارتخانه های کشور، صمت و جهاد کشاورزی را برای مدیریت صادرات در استان های مرزی ضروری دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 31 روز و 1 ساعت پیش
در حکمی از سوی انصاری رئیس جدید سازمان ملی بهره وری ایران منصوب شد

در حکمی از سوی انصاری رئیس جدید سازمان ملی بهره وری ایران منصوب شد رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در حکمی سرکار خانم فاطمه پهلوانی را به عنوان رئیس سازمان ملی بهره وری ایران منصوب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، مهندس جمشید انصاری در حکم انتصاب رئیس جدید سازمان ملی بهره وری ایران تاکید کرده است: مأموریت اصلی آن سازمان تلاش برای دستیابی نظام اجرایی کشور به سهم محوری بهره وری در رشد اقتصادی کشور بوده و لازم است طراحی و عملیاتی نمودن چرخه مدیریت بهره وری در دستگاه های اجرایی کشور و اعمال هماهنگی و نظارت بر برنامه های ارتقای بهره وری آنها مورد اهتمام ویژه آن سازمان قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 31 روز و 1 ساعت پیش
دکتر روحانی در پایان نشست سران سه قوه: ملت ایران بار دیگر با استقامت و ایستادگی خود نقشه ها و توطئه های آمریکایی ها را نقش بر آب کردند

دکتر روحانی در پایان نشست سران سه قوه: ملت ایران بار دیگر با استقامت و ایستادگی خود نقشه ها و توطئه های آمریکایی ها را نقش بر آب کردند رئیس جمهور در پایان نشست مشترک سران سه قوه تاکید کرد: مردم ایران یکبار دیگر با استقامت و ایستادگی خود، نقشه ها و توطئه های آمریکایی ها را که فکر می کردند 13 آبان مبدایی برای رسیدن به آرزوهای نادرست شان نسبت به ملت ایران خواهد بود، نقش بر آب کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه با تبریک و تهنیت ماه ربیع المولود به محضر ملت بزرگوار ایران و عاشقان خاندان رسالت ، گفت: مردم ایران دقیقاً به عکس عمل کرده و با استقامت و ایستادگی خود کاملا روشن کردند این هیات حاکمه آمریکا است که به فکر فشار و ظلم بر ملت ایران است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 31 روز و 3 ساعت پیش
معاینه فنی خودروها با جدیت انجام شود

معاینه فنی خودروها با جدیت انجام شود معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:با توجه به اهمیت کاهش آلودگی هوا و نقش خودروها در این فرایند، معاینه فنی خودروها باید با جدیت دنبال شود.
مسعود تجریشی افزود: خودروها نقش اساسی در آلودگی هوا دارند بنابراین با وارد شدن به فصول سرد سال و بروز پدیده وارونگی دما مشکل آلودگی هوا بیشتر می شود پس باید اجرای یک سری اقدامات مانند معاینه فنی تا قبل از شروع زمستان جدی گرفته شود.
وی تاکید کرد: معاینه فنی یکی از ارکان رسیدن به هوای سالم تر است پس تلاش کنیم حداقل وضعیت بدتر نشود چون کار زیادی برای بهتر شدن نمی توانیم انجام دهیم بنابراین با انجام کارهایی مانند معاینه فنی حداقل ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 31 روز و 3 ساعت پیش
پیام تسلیت رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به رئیس ایفلا

پیام تسلیت رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به رئیس ایفلا رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در پیامی درگذشتِ رئیس انجمن کتابداران و آرشیوداران پرتغال، خانم ماریا خوزه مورا (Maria Jos Moura) را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در پیامی درگذشتِ رئیس انجمن کتابداران و آرشیوداران پرتغال، خانم ماریا خوزه مورا (Maria Jos Moura) را تسلیت گفت.
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این پیام، ضمن ابراز هم دردی با جامعه ی جهانی کتابداران ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 31 روز و 7 ساعت پیش
پروژه آبیاری زیرسطحی 72 هکتاری با حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان نهبندان افتتاح شد

پروژه آبیاری زیرسطحی 72 هکتاری با حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان نهبندان افتتاح شد با حضور وزیر جهاد کشاورزی، پروژه آبیاری زیرسطحی 72 هکتاری اسماعیل آباد در شهرستان نهبندان افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی عصر امروز جمعه، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت، نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، پروژه آبیاری زیرسطحی 72 هکتاری اسماعیل آباد را در شهرستان نهبندان افتتاح کرد.
این پروژه با اعتباری بالغ بر 17 هزار و 857 میلیون ریال با هدف افزایش بهره وری آب نسبت به سایر سیستم های تحت فشار و امکان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 31 روز و 21 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: ضرورت زنجیره ای کردن تولیدات بخش کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: ضرورت زنجیره ای کردن تولیدات بخش کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی گفت: زنجیره ای کردن فعالیت ها در تولید محصولات کشاورزی از اولویت های این وزارت در دولت تدبیر و امید بوده و خوشبختانه این مهم در حال عمومیت یافتن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در بازدید از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک در شهرستان سربیشه با بیان این که زنجیره ای کردن فعالیت ها در تولید محصولات کشاورزی از اولویت های این وزارت در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده و خوشبختانه این مهم به مرور در حال عمومیت یافتن است،اظهار داشت:ایجاد زنجیره تولید محصولات در بخش کشاورزی موجب پایداری تولید ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 31 روز و 22 ساعت پیش
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک در سربیشه

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک در سربیشه وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان خراسان جنوبی از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک (دکتر مشار) در شهرستان سربیشه بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که به همراه هیاتی از مدیران ارشد این وزرات،نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک (دکتر مشار) بازدید کرد.
در این مجتمع که با تکمیل زنجیره تولید و استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانسته است از ارزش افزوده تولیدات خود بهره مند شود، 135 نفر اشتغال دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 31 روز و 23 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی از گلخانه پرورش گل رز در بیرجند بازدید کرد

وزیر جهاد کشاورزی از گلخانه پرورش گل رز در بیرجند بازدید کرد وزیر جهاد کشاورزی در نخستین روز از سفر به استان خراسان جنوبی از گلخانه پرورش گل رز هزاردستان در شهرستان بیرجند بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که به همراه هیاتی از مدیران ارشد این وزرات به منظور بهره برداری و بازدید از طرح های بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی ظهر امروز (جمعه) وارد بیرجند شد و در فرورگاه این شهر مورد استقبال معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 31 روز و 23 ساعت پیش
عراقچی، معاون سیاسی وزیر امورخارجه: همین روزها سازوکار ویژه مالی اعلام خواهد شد

عراقچی، معاون سیاسی وزیر امورخارجه: همین روزها سازوکار ویژه مالی اعلام خواهد شد معاون وزیر امورخارجه با توجه به تحریم های جدید آمریکا گفت: ایران براساس خرد حرکت کرده است و دچار تحریکات پمپئو و همفکران او نخواهد شد.
مشخص نبودن تاریخ و نحوه اجرای SPV این احساس را بوجود آورده است که این سازوکار مالی به زودی برای ایران قابل بهره برداری نخواهد بود .
عراقچی: به عقیده من اراده سیاسی کشورهای اروپایی برای اینکه درمقابله با تحریم های آمریکا به ایران کمک کنند امری واضح و روشن است، سابقه ندارد اروپا به عنوان نزدیک ترین متحد واشنگتن وارد چنین اقداماتی شده باشد و به کشوری به خصوص ایران برای ایستادگی در برابر تحریم های ایالات متحده کمک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 32 روز و 3 ساعت پیش
رضا رحمانی در بازدید از انبارهای کالای استراتژیک: اتخاذ تمهیدات لازم برای تامین مایحتاج ضروری مردم و توزیع کالاهای احتکاری/ استفاده از فرصت تعطیلات برای بازدید و نظارت بر زنجیره تولید و توزیع

رضا رحمانی در بازدید از انبارهای کالای استراتژیک: اتخاذ تمهیدات لازم برای تامین مایحتاج ضروری مردم و توزیع کالاهای احتکاری/ استفاده از فرصت تعطیلات برای بازدید و نظارت بر زنجیره تولید و توزیع وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از انبار کالاهای اساسی در اطراف تهران از اتخاذ تمهیدات لازم برای تامین مایحتاج ضروری مردم در مواقع ضروری خبر داد و این ذخایر را بیش از نیاز کشور معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، رضا رحمانی در جمع خبرنگاران و در رابطه با وضعیت ذخایر استراتژیک کشور گفت: با توجه به حساسیتی که دولت برای تامین کالاهای اساسی دارد، امکانات مناسبی برای ذخیره سازی و تامین این نیازها در استان های مختلف کشور فراهم آمده است که علاوه بر فعالیت و انبارهای بخش خصوصی و کالاهای موجود در بازار است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 32 روز و 20 ساعت پیش
پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در پی شهادت جانباز گرانقدر سید نور خدا موسوی

پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در پی شهادت جانباز گرانقدر سید نور خدا موسوی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی شهادت جانباز گرانقدر سید نور خدا موسوی با صدور پیامی صبر جمیل و تسلی خاطر بازماندگان و علو درجات آن جانباز شهید معزز را از بارگاه ایزد منان مسئلت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی به این شرح است:
خانواده محترم جانباز شهید گرانقدر موسوی
سلامٌ علیکم
خیل دلدادگان سالار شهیدان جملگی شیدای شهادت بودند. برخی با قافله شهادت راهی دیار معشوق شدند و برخی با صبر و شکیبایی در کوچه های پر فراز و نشیب روزگار به ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 34 روز و 0 ساعت پیش
اعضای شورای عالی هلال احمر از خدمتگزاران به زائران اربعین تقدیر کردند

اعضای شورای عالی هلال احمر از خدمتگزاران به زائران اربعین تقدیر کردند در بیست و سومین جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر مواردی چون تقدیر از خدمتگزاران به زائران در مراسم اربعین حسینی، قطع همکاری با بازنشستگان در 24 آبان ماه، اجرای طرح نذر آب و برگزاری مراسم سالگرد زلزله کرمانشاه مطرح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، بیست و سومین جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر با حضور دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی؛ نماینده ولی فقیه، دبیرکل و سایر اعضای شورای عالی جمعیت هلال احمر در محل ساختمان صلح این جمعیت برگزار شد.
ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 35 روز و 0 ساعت پیش
وزیر بهداشت در اولین نشست کمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت: هدف قطعی ما حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده است

وزیر بهداشت در اولین نشست کمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت: هدف قطعی ما حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده است اولین نشست کمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت با حضور وزیر بهداشت، رییس و 3 نفر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، در این نشست دو موضوع نوع و میزان تضامین حسن اجرای تعهدات دانش آموختگان و معافیت افراد بالای 45 سال از انجام طرح تعهد خدمت نیروی انسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر بهداشت در این نشست، گفت: هدف قطعی ما حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده است، اما طرح باید در خدمت ارتقای آموزش باشد و دلیل ادغام وزارت بهداری و آموزش عالی این بود که فیلدی فراهم شود تا بتوانیم تبحر و ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 35 روز و 0 ساعت پیش
عضو کمسیون صنایع مطرح کرد: تسریع درتامین مایجتاج اولیه تولیدکنندگان با ایجاد خط ویژه گمرکی

عضو کمسیون صنایع مطرح کرد: تسریع درتامین مایجتاج اولیه تولیدکنندگان با ایجاد خط ویژه گمرکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر لزوم تامین مایحتاج اولیه تولیدکنندگان ایجاد خط ویژه گمرکی در این زمینه را در راستای تحقق این هدف دانست و بر لزوم اجرای این طرح و همکاری گمرک در راستای اجرای آن با وزارت صمت تاکید کرد.
محمدرضا نجفی در ادامه به شاتا گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی تامین مایحتاج مورد نیاز مردم متهد است مواد اولیه بنگاه های تولیدی را تامین کند و گمرک نیز به عنوان نهاد اجرایی این امر لازم است با وزارت صمت در این حوزه همکاری کند.
وی در همین مورد اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 1 ساعت پیش
در هفته اول آبان ماه صورت گرفت؛ کشف بیش از 15 تن انواع مواد مخدر و روان گردان در کشور

در هفته اول آبان ماه صورت گرفت؛ کشف بیش از 15 تن انواع مواد مخدر و روان گردان در کشور معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف 15 تن انواع مواد مخدر و روان گردان در هفته اول آبان ماه در کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت اسداله هادی نژاد در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات هفته اول آبان ماه 15181 می باشد که نسبت به هفته گذشته ی آن که 15520 کیلوگرم بوده است 2- درصد کاهش را نشان می دهد. همچنین در مقایسه با هفته اول آبان ماه سال گذشته که مجموع کشفیات آن 18091 کیلوگرم بوده است، 16- درصد کاهش را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: حوادث انتشار : 35 روز و 2 ساعت پیش
شریعتمداری: حیات کشور در گرو حمایت از تولید است / ترامپ بسیار کوچک تر از آن است که ملت و مردم بزرگ ایران را متوقف کند

شریعتمداری: حیات کشور در گرو حمایت از تولید است / ترامپ بسیار کوچک تر از آن است که ملت و مردم بزرگ ایران را متوقف کند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : حیات کشور در گرو حمایت از تولید است و در این راستا باید اقداماتی را برای تسهیل در امور تولید انجام دهیم .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایرنا ، محمد شریعتمداری امروز سه شنبه پانزدهم آبان ، در جلسه معارفه رضا رحمانی وزیر جدید صنعت ، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران افزود: در طول بیش از یک سالی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت به خدمت مشغول بودم، حوادثی اتفاق افتاد که خارج از اراده ما بود و نخستین آن از حوزه سیاست خارجی وارد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 2 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ایجاد زنجیره از مزرعه تا سفره توسط تعاونی ها راهکار رفع مشکلات نظام تولید و توزیع بخش کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ایجاد زنجیره از مزرعه تا سفره توسط تعاونی ها راهکار رفع مشکلات نظام تولید و توزیع بخش کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایجاد زنجیره تولید از مزرعه تا سفره توسط تعاونی ها اولویت راهبردی وزارت جهاد کشاورزی و راهکار رفع مشکلات نظام تولید و توزیع بخش کشاورزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی امروز سه شنبه در نشست صبحانه کاری با اعضای اتاق تعاون ایران با اشاره به گذر از کشاورزی معیشتی به کشاورزی تولید انبوه، بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی اهمیت بیشتری پیدا کرده است،اظهار داشت: ایجاد زنجیره تولید از مزرعه تا سفره توسط تعاونی ها اولویت راهبردی وزارت جهاد کشاورزی و راهکار رفع مشکلات نظام تولید و توزیع بخش کشاورزی است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 4 ساعت پیش
برگزاری آیین معارفه وزیر صنعت، معدن و تجارت /رحمانی خبر داد: تشکیل کارگروه های تخصصی در ستاد تحریم / پیشانی برنامه های ما مبارزه با فساد است

برگزاری آیین معارفه وزیر صنعت، معدن و تجارت /رحمانی خبر داد: تشکیل کارگروه های تخصصی در ستاد تحریم / پیشانی برنامه های ما مبارزه با فساد است مراسم معارفه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت و تکریم از خدمات محمد شریعتمداری،وزیر سابق صمت با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دولت به نقل از شاتا، وزیر صنعت ، معدن و تجارت دراین مراسم که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، تشکل های صنعتی و معدنی و فعالان اقتصادی برگزار شد، از تشکیل کارگروه های تخصصی در ستاد تحریم وزارت متبوع خود تحت عنوان حفظ جریان اشتغال موجود و نیز تأمین کالاها و مایحتاج عمومی خبر داد . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 4 ساعت پیش
اجرای ماده 22 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

اجرای ماده 22 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرایی شدن ماده 22 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با موضوع پرداخت یارانه به همسر و والدین شاهد، جانبازان و آزادگان، دارای عائله تحت تکفل محجور و معلول خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، محمود پاکدل با اشاره به ماده 22 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، گفت: بر اساس این ماده بنیاد حسب مورد به همسر و والدین شاهد، جانبازان و آزادگان، که بنا به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد دارای عائله تحت تکفل قانونی محجور و معلول (ذهنی، جسمی، حرکتی) باشند، علاوه بر پرداختی های موضوع این قانون ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 35 روز و 4 ساعت پیش
تاکید وزیر راه وشهرسازی بر بهره مندی از جاذبه های گردشگری و تاریخی خرم آباد

تاکید وزیر راه وشهرسازی بر بهره مندی از جاذبه های گردشگری و تاریخی خرم آباد کلیات طرح ویژه اراضی شهری رودخانه خرم آباد در پانزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی ومعماری ایران در سالجاری (97) به ریاست وزیر راه و شهرسازی به تصویب رسید و مقرر شد تا جزئیات طرح که شامل انطباق طرح ویژه با طرح جامع و حل مسائل ترافیک و عبور و مرور است برای اصلاح در کمیته فنی 3 بازنگری شده و نتیجه طی ابلاغیه ای به استان، اعلام شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پانزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال جاری (97) به ریاست مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 35 روز و 6 ساعت پیش
در بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران؛ وزیر علوم از دو طرح دانش بنیان رونمایی کرد

در بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران؛ وزیر علوم از دو طرح دانش بنیان رونمایی کرد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، دو طرح دانش بنیان نازل سوخت پاش هواپیما و رادیو وی. اچ .اف هوایی را رونمایی کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از دو طرح فناورانه دستاورد محققان این سازمان رونمایی و از واحدها و بخش های مختلف آن بازدید کرد.
در این بازدید از شیر الکتروهیدورولیک و نازل سوخت پاش هواپیما که برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان سرو هیدرولیک پویا تولید شده است رونمایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 36 روز و 1 ساعت پیش
دستیار وزیر امور خارجه ابهامات اف ای تی اف را بررسی کرد

دستیار وزیر امور خارجه ابهامات اف ای تی اف را بررسی کرد دستیار وزیر امور خارجه و مسئول پرونده FATF در وزارت امور خارجه به سؤالات درباره این پرونده پاسخ داده است.
در پی خروج آمریکا از برجام و در آستانه اجرای احتمالی مکانیزم ویژه مالی اتحادیه اروپا برای فروش نفت ایران، بحثی داغ و جنجالی در ایران در خصوص FATF جریان دارد. تصویب و تأیید نهایی لوایح جنجالی مربوط به FATF، موافقان و مخالفان جدی دارد. موافقان نسبت به لزوم همکاری ایران و تصویب لوایح مربوطه اصرار دارند و مخالفان مخاطراتی را در زمینه تصویب این لوایح بیان می کنند. شورای نگهبان هم روز گذشته اعلام کرد که 20 ایراد به CFT گرفته و مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره آن را برای اصلاح به مجلس عودت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 36 روز و 4 ساعت پیش
عشایری اعلام کرد: ضرورت واگذاری اراضی دولتی پس از تحویل به توسعه گران طی15 روز

عشایری اعلام کرد: ضرورت واگذاری اراضی دولتی پس از تحویل به توسعه گران طی15 روز معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وام 9 درصدی بدون سپرده گذاری از دیگر تسهیلاتی است که باید در این حوزه در اختیار سرمایه گذاران بازآفرینی شهری قرار بگیرد گفت: در صندوق یکم، بیش از 500 هزار فقره سپرده گذاری انجام شده است، این افراد متقاضیان اصلی مسکن هستند که سود بانکی آن ها از 9 به 6 درصد کاهش داده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در مراسم امضا و مبادله تفاهم نامه مشترک میان شرکت بازآفرینی شهری ایران ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 36 روز و 5 ساعت پیش
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت: هفته ملی دیابت با شعار دیابت و خانواده برگزار می شود/ اعلام اسامی روزهای هفته ملی دیابت

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت: هفته ملی دیابت با شعار دیابت و خانواده برگزار می شود/ اعلام اسامی روزهای هفته ملی دیابت مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت اسامی روزهای هفته ملی دیابت را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر افشین استوار، اسامی روزهای هفته ملی دیابت (19 تا 25 آبان 1397) با شعار دیابت و خانواده (The Family and Diabetes) را به شرح زیر اعلام کرد:
شنبه 19 آبان/ دیابت، رسانه و خانواده
یکشنبه 20 آبان/ دیابت، آموزش و خانواده
دو شنبه 21 آبان/ دیابت، تغذیه و خانواده
سه شنبه 22 آبان/ دیابت، سازمان های مردم نهاد و خانواده
چهارشنبه 23 آبان/ دیابت، غربالگری و خانواده
پنجشنبه 24 آبان/ دیابت، مشارکت های محلی و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 36 روز و 6 ساعت پیش
در نشست مشترکی به میزبانی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت؛ مشکلات تامین تجهیزات پزشکی و ارز مورد نیاز آن، بررسی شد

در نشست مشترکی به میزبانی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت؛ مشکلات تامین تجهیزات پزشکی و ارز مورد نیاز آن، بررسی شد در نشست مشترکی با حضور اعضای کمیته دارو و تجهیزات پزشکی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مدیرکل تجهیزات پزشکی، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت و معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، مهمترین مشکلات تامین تجهیزات پزشکی و ارز مورد نیاز آن، بررسی و اقدامات اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در راستای مدیریت تحریم ها، تشریح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر رضا مسائلی در این نشست با اشاره به تنوع تجهیزات پزشکی و وجود 280 هزار قلم تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور گفت: حجم بازار تجهیزات پزشکی در سال 2020 در دنیا 430 و در ایران 2 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 36 روز و 6 ساعت پیش
نوبخت: منابع مالی کشور در هفت ماه 20 درصد رشد کرد

نوبخت: منابع مالی کشور در هفت ماه 20 درصد رشد کرد رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در هفت ماهه امسال با وجود تحریم ها منابع بیش از 20 درصد افزایش پیدا کرد. مصارف جاری نیز رشد داشت اما عمده افزایش در اعتبارات عمرانی بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، کمیسیون برنامه و بودجه امروز (یکشنبه) جلسه داشت و میزبان رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بود تا از منابع و مصارف عمومی بودجه در هفت ماهه امسال گزارشی ارایه کند.
به نوشته تارنمای خانه ملت، محمدباقر نوبخت اعلام کرد: براساس گزارش خزانه درباره تخصیص بودجه 97، اگرچه منابع و مصارفی که در بودجه پیش بینی شده بود تا امروز تحقق پیدا نکرده است اما همه این موارد نسبت به 7 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 36 روز و 20 ساعت پیش
ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه معاونت علمی و بیمه مرکزی عنوان کرد: ارائه خدمات بیمه ای نوین توسط استارتاپ های کشور

ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه معاونت علمی و بیمه مرکزی عنوان کرد: ارائه خدمات بیمه ای نوین توسط استارتاپ های کشور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، گفت: ذیل تفاهم نامه منعقد شده بین معاونت علمی و بیمه مرکزی، خدمات بیمه ای نوین و نوآوری توسط استارتاپ ها به صنعت بیمه کشور تزریق می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بیمه مرکزی در راستای سیاست های توسعه اقتصاد دانش بنیان، با اشاره به اهمیت این تفاهم نامه در کشور، بیان کرد: معاونت علمی از 4 سال پیش به دنبال تزریق نوآوری به صنعت بیمه بود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 36 روز و 22 ساعت پیش
عیادت مجدد وزیر بهداشت از دختر فداکار سرپل ذهابی

عیادت مجدد وزیر بهداشت از دختر فداکار سرپل ذهابی وزیر بهداشت با حضور در بیمارستان توانبخشی رفیده، از هانیه یزدان شناس، دختر فداکار اهل سرپل ذهاب که در زلزله سال گذشته غرب کشور برای نجات خواهرش جان خودش را به خطر انداخت، عیادت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی پس از عیادت از هانیه یزدان شناس گفت: به سالگرد زلزله سرپل ذهاب نزدیک می شویم و هانیه یکی از فداکارترین چهره های آن حادثه است که سلامتی و جان خودش را به خاطر خواهرش در معرض خطر قرار داد و مشکلاتی برای وی پیش آمد.
وزیر بهداشت با اشاره به عیادت قبلی خود از هانیه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 37 روز و 2 ساعت پیش
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: مذاکره با سازندگان غیر اروپایی هواپیما برای نوسازی ناوگان هما

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: مذاکره با سازندگان غیر اروپایی هواپیما برای نوسازی ناوگان هما مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما با اشاره به برنامه بلندمدت هما برای اصلاح ساختار سازمانی و خصوصی سازی گفت: با هر تامین کننده ای که بتواند بدون نیز به مجوز اوفک به ایران ایر هواپیما بفروشد، برای تامین هواپیما مذاکره می کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرزانه شرفبافی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارتخانه متبوع، درباره تاثیر تغییر وزیر راه و شهرسازی بر سیاست های این شرکت گفت: ما برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برنامه استراتژیک 3 ساله داریم ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 37 روز و 4 ساعت پیش
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز

پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران یاد و خاطره تمامی شهیدان و ایثارگران والامقام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه آنان که در 13 آبان، جان خویش را نثار نمودند گرامی داشت و بر حضور پر شور در راهپیمایی 13 آبان تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران پیام حجت الاسلام والمسلمین محمد علی شهیدی به شرح زیر است:
بسمه تعالی
سیزده آبان، نمادی از استمرار روحیه ضد استعماری ملت ایران از ابتدای نهضت اسلامی تاکنون است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 37 روز و 15 ساعت پیش
بازدید مونسان از پروژه های گردشگری و میراث فرهنگی دماوند

بازدید مونسان از پروژه های گردشگری و میراث فرهنگی دماوند معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شنبه 12 آبان در سفر به شهرستان دماوند از تعدادی از پروژه های گردشگری و میراث فرهنگی دماوند بازدید به عمل آورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان با حضور در منطقه آبسرد از سایت گردشگری آبسرد بازدید کرد و سپس به بازدید از یک رستوران بین راهی در این شهرستان پرداخت.
رئیس سازمان میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری هم چنین از پروژه موزه در حال احداث در شهرستان کیلان که از آن به عنوان پروژه موزه منطقه ای یاد می شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 37 روز و 15 ساعت پیش
مونسان در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دماوند: گردشگری روحیه نشاط، شور و امیدبخشی را در کشور افزایش می دهد

مونسان در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دماوند: گردشگری روحیه نشاط، شور و امیدبخشی را در کشور افزایش می دهد معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با وجود هجمه های دشمن، ایران هراسی و فشارهای سیاسی که وجود دارد اما شاهد رشد گردشگری هستیم و این میزان رشد گردشگران ترکیبی همچون زیارتی، توریست سلامت و درمان را شامل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان عصر شنبه 12 آبان در نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و فعالان حوزه گردشگری دماوند در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دشمن در تلاش است که ناامیدی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 37 روز و 15 ساعت پیش
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی وعمومی تشریح کرد؛ جزئیات ساخت پروژه های احداث شده و در دست احداث از ابتدای دولت یازدهم تاکنون

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی وعمومی تشریح کرد؛ جزئیات ساخت پروژه های احداث شده و در دست احداث از ابتدای دولت یازدهم تاکنون مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی، عملکرد آن سازمان را در احداث بیمارستان ها در استان های مختلف از ابتدای دولت یازدهم تاکنون به تفکیک استان ها، تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدجعفر علیزاده مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارتخانه متبوع، جزئیات ساخت بیمارستان های احداث شده و در دست احداثی که از سال 92 تاکنون (ابتدای دولت یازدهم تاهم اکنون) توسط آن سازمان انجام شده است را به تفکیک سال، تشریح کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 38 روز و 4 ساعت پیش
از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام شد؛ اعلام نتایج مطالعات میدانی از فروریزش خیابان مولوی

از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام شد؛ اعلام نتایج مطالعات میدانی از فروریزش خیابان مولوی علی بیت اللهی دبیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نتایج مطالعات میدانی از فروریزش خیابان مولوی را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در ادامه فرور یزش های سریالی محدوده خیابان مولوی، بار دیگر این خیابان شاهد فرو ریزش دیگری شد و در مطالعات میدانی محققان نشان داد که بعد از این حادثه از سوی شهرداری منطقه به پر کردن حفره 8 متری ناشی از این فروریزش اقدام شد که به دلیل عدم استفاده از مصالح مناسب برای خاک سست منطقه، نشست دیگری در همان محل رخ می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 38 روز و 4 ساعت پیش
خادمی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد: افتتاح راه آهن مراغه - ارومیه بعد از ایام اربعین حسینی

خادمی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد: افتتاح راه آهن مراغه - ارومیه بعد از ایام اربعین حسینی معاون وزیر راه و شهرسازی از آمادگی صد در صد برای افتتاح راه آهن مراغه-ارومیه بعد از ایام سوگواری اربعین حسینی خبر داد و گفت: پروژه های ریلی قزوین-رشت و میانه-بستان آباد در اولویت های بعدی برای بهره برداری قرار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه وشهرسازی، خیراله خادمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارتخانه متبوع به تشریح آخرین وضعیت پروژه های ریلی مراغه-ارومیه، قزوین-رشت و میانه-بستان آباد پرداخت.
وی در ابتدا از آماده بودن کامل راه آهن مراغه-ارومیه برای افتتاح و بهره برداری خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 38 روز و 5 ساعت پیش
بیانیه اتحادیه اروپا: سازوکار مالی ویژه ایران پیشرفت خوبی داشته است

بیانیه اتحادیه اروپا: سازوکار مالی ویژه ایران پیشرفت خوبی داشته است وزیران خارجه و دارایی آلمان، انگلیس و فرانسه به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای مشترک با اشاره به پیشرفت چشمگیر سازوکار مالی ویژه این اتحادیه برای ایران گفتند: ما برای تکمیل این سامانه عزمی راسخ و مشترک داریم.
آلمان، انگلیس، فرانسه و اتحادیه اروپا پس از اعلان کاخ سفید پیرامون دور دوم تحریم های واشنگتن علیه ایران، بیانیه ای درباره سازوکار مالی ویژه این اتحادیه در حمایت از ایران دادند.
در این بیانیه که به امضای فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ژان ایو لودریان، هایکو ماس و جرمی هانت وزیران خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس و برونو لومر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 38 روز و 17 ساعت پیش
صالحی به عیادت محمود زند مقدم رفت

صالحی به عیادت محمود زند مقدم رفت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز (پنجشنبه 10 آبان)، به عیادت محمود زند مقدم؛ نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت رفت و با وی گفت و گو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سید عباس صالحی با حضور در منزل محمود زند مقدم، موسس دانشگاه سیستان و بلوچستان و نویسنده ای که نزدیک به پنج دهه پژوهش های ارزشمندی درباره منطقه بلوچستان انجام داده، از وی عیادت کرد و درباره آثار و پژوهش های این نویسنده سخن گفت.
نیکنام حسینی پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب نیز در این دیدار سید عباس صالحی را همراهی کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 39 روز و 18 ساعت پیش
دکتر روحانی در مقاله ای برای روزنامه فایننشیال تایمز: وقت آن است که اروپا به همراه چین و روسیه بسته نهایی خود را برای جبران تحریم های آمریکا ارایه و اجرا کنند

دکتر روحانی در مقاله ای برای روزنامه فایننشیال تایمز: وقت آن است که اروپا به همراه چین و روسیه بسته نهایی خود را برای جبران تحریم های آمریکا ارایه و اجرا کنند دکتر روحانی رئیس جمهوری طی مقاله ای در روزنامه فایننشیال تایمز به تشریح مواضع جمهوری اسلامی پرداخت و از اروپا، چین و روسیه نیز خواست تا بسته نهایی خود را برای جبران تحریم های آمریکا ارایه و اجرا کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، مشروح مقاله دکتر روحانی بدین شرح است:
جهان امروز با چالش های فراوانی همچون مسائل اقتصادی، بحران های اجتماعی، معضل پناهندگان، بیگانه ستیزی و پدیده تروریسم و افراطی گری مواجه است. اروپا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روزمره با این مشکلات درگیر است. البته نزدیک به دو سال است که یک مشکل پیچیده به مشکلات جهانی اضافه شده و آن سیاست های دولت آمریکا است که ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 39 روز و 19 ساعت پیش
رییس کل بانک مرکزی با صدور بخشنامه مهمی اعلام کرد؛ بانک ها الزامات سقف عمومی تراکنش های مالی را رعایت کنند

رییس کل بانک مرکزی با صدور بخشنامه مهمی اعلام کرد؛ بانک ها الزامات سقف عمومی تراکنش های مالی را رعایت کنند رییس کل بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی خواستار پایبندی بانک ها و موسسات اعتباری به دستورالعمل های بانک مرکزی در زمینه نظام های پرداخت به ویژه سقف عمومی تراکنش ها شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بانک مرکزی، در این بخشنامه عبدالناصر همتی تاکید کرده است، اخیراً تخطی از مفاد بخشنامه های بانک مرکزی به بهانه درخواست مشتریان در برخی بانک ها مشاهده شده که ضمن ایجاد مزیت رقابتی ناسالم ناشی از عدم رعایت مقررات، باعث آشفتگی و اختلال در بازارها شده و بستری برای تسهیل عملیات سوداگرانه و سفته بازی ایجاد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت