مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: جزییات 7 ماه حبس برای متهم توهین کننده به رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی

مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: جزییات 7 ماه حبس برای متهم توهین کننده به رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی حسین معصوم مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که فرد توهین کننده به وزیر راه و شهرسازی، با حکم دادگاه متهم شناخته شده است، گفت: حکم 7 ماه حبس برای متهم قطعی است که از شعب تجدیدنظر استان تهران صادر شده و هم اکنون در صدد اجرای حکم هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسین معصوم مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی به دنبال اخبار منتشر شده توسط برخی از رسانه ها در رابطه با محکومیت حسن عباسی در گفتگو با خبرنگار ما از اجرای حکم قطعی 7 ماه حبس توسط دادگاه برای متهم خبر داد و گفت: با توجه به سخنرانی ها ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 43 دقیقه پیش
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ضرورت تسریع در فرایند توسعه شهرهای جدید نوپا

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ضرورت تسریع در فرایند توسعه شهرهای جدید نوپا معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز فعالیت 2 شرکت از زیرمجموعه های شرکت مادر عمران شهرهای جدید در 6 ماه دوم سال 97 خبر داد و گفت:خوشبختانه شرکت عمران شهرهای جدید با وجود توقف اکثر پروژه های دستگاه های دولتی در سطح کشور به دلیل مشکلات مالی اجازه توقف و تعطیلی پروژه های عمرانی خود در شهرهای جدید را نداده و توانست تا حد ممکن این طرح ها را سرپا نگه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری این وزارتخانه با اشاره به پایین بودن سطح سرانه های خدماتی در شهرهای ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 44 دقیقه پیش
گزارش یکصد و پانزدهمین جلسه هیئت دولت - یکشنبه 22 مهرماه 1397 هیئت دولت برنامه حمایتی از خانوارهای کم درآمد را بررسی کرد

گزارش یکصد و پانزدهمین جلسه هیئت دولت - یکشنبه 22 مهرماه 1397 هیئت دولت برنامه حمایتی از خانوارهای کم درآمد را بررسی کرد در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، منابع و مصارف برنامه حمایتی دولت از خانوارهای کم درآمد و نحوه تأمین منابع مورد نیاز و کیفیت بسته حمایتی و افراد و خانوارهایی که باید مورد حمایت قرار بگیرند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت در این جلسه همچنین اعضای دولت به بررسی آثار و پیامدهای هریک از جنبه های بسته حمایتی دولت پرداختند و ادامه مباحث به جلسه آینده موکول شد.
اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 24 دقیقه پیش
پاسخ سیف به رئیس دیوان محاسبات: اظهارات شما در باره حکم انفصال من هم ناقص است، هم غلط

پاسخ سیف به رئیس دیوان محاسبات: اظهارات شما در باره حکم انفصال من هم ناقص است، هم غلط رئیس کل سابق بانک مرکزی در نامه ای به عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور، اعلام کرد که حکم انفصال از خدمت وی و برخی کارکنان بانک مرکزی، ارتباطی با بازار ارز نداشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل این نامه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر عادل آذر
رییس کل محترم دیوان محاسبات کشور
سلام علیکم
همانگونه که استحضار دارند پس از خاتمه دوران خدمتی اینجانب در بانک مرکزی و به ویژه هفته های اخیر، اظهارات مختلف و غالباً عاری از حقیقت در رسانه های مختلف درج و به صورت گسترده باز نشر می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 35 دقیقه پیش
رئیس جمهور قانون حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور را ابلاغ کرد

رئیس جمهور قانون حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور را ابلاغ کرد رئیس جمهور قانون حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور را برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، این قانون در تاریخ 24 دی 1397 مطابق با اصل 112 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 24 شهریور 1397 از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام موافق با مصلحت نظام تشخیص داده شد.
با توجه به تنوع منابع ژنتیکی کشاورزی در کشور و عدم انسجام مدیریت در نحوه دسترسی، بهره برداری و صیانت از آنها و نیز عدم پیش بینی مالکیت فکری و ضمانت اجرای لازم برای حفاظت از منابع ژنتیکی و همچنین ضرورت رعایت کنوانسیون ها و پروتکل های بین المللی مربوط به ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 14 دقیقه پیش
هیئت دولت برنامه حمایتی دولت از خانوارهای کم درآمد را بررسی کرد

هیئت دولت برنامه حمایتی دولت از خانوارهای کم درآمد را بررسی کرد در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، منابع و مصارف برنامه حمایتی دولت از خانوارهای کم درآمد و نحوه تأمین منابع مورد نیاز و کیفیت بسته حمایتی و افراد و خانوارهایی که باید مورد حمایت قرار بگیرند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت در این جلسه همچنین اعضای دولت به بررسی آثار و پیامدهای هریک از جنبه های بسته حمایتی دولت پرداختند و ادامه مباحث به جلسه آینده موکول شد.
اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
مولاوردی: در دوران تحریم باید به سمت برندسازی داخلی برویم

مولاوردی: در دوران تحریم باید به سمت برندسازی داخلی برویم دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: در دوران تحریم باید از کالای استاندارد ایرانی حمایت کرد و به سمت تجاری سازی و برندسازی داخلی رفت .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، شهیندخت مولاوردی در مراسم روز جهانی استاندارد که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: رئیس جمهور، حقوق شهروندی را استاندارد جامعه ما می دانند از قبل از میلاد تاکنون مطابق برخی اسناد معیار انسانیت مرد است با اینکه این تفکرات از قبل از میلاد بوده اما همچنان ادامه دارد هر چند در انقلاب 1923 فرانسه به حقوق شهروندی اشاره شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 22 دقیقه پیش
اطلاعیه شماره یک جمعیت هلال احمر: اعلام اسامی درمانگاه های هلال احمر در عراق برای اربعین 97

اطلاعیه شماره یک جمعیت هلال احمر: اعلام اسامی درمانگاه های هلال احمر در عراق برای اربعین 97 دبیرکل جمعیت هلال احمر و رئیس کمیته امداد و نجات ستاد مرکزی اربعین، اسامی درمانگاه های هلال احمر در عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمود محمدی نسب در نامه ای به دستگاه ها و دست اندرکاران مراسم راهپیمایی زائران اربعین حسینی، اسامی این درمانگاه در شهرهای مختلف عراق را اعلام کرد.
النجف الاشرف:
فندق النباء
فندق ام القری
صحن فاطمه الزهراء (سلام الله علیها) ثلاثه مفارز
ثوره العشرین
مرقد کمیل ابن زیاد (رحمه الله علیه) فی الکوفه
مستشفی الفرات فی الکوفه
مقابل مسجد حنانه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 21 ساعت و 23 دقیقه پیش
دبیر کمیته حمل ونقل و سوخت ستاد اربعین اعلام کرد: آغاز سفرهای جاده ای اربعین 97 از اول آبان

دبیر کمیته حمل ونقل و سوخت ستاد اربعین اعلام کرد: آغاز سفرهای جاده ای اربعین 97 از اول آبان دبیر کمیته حمل ونقل و سوخت ستاد اربعین از اجرای طرح سفرهای جاده ای اربعین حسینی (ع) از اول لغایت 13 آبان خبر داد و گفت: 15 هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران در اربعین امسال در نظر گرفته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی رضا نفیسی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع تمهیدات حوزه حمل و نقل و سوخت برای مراسم اربعین حسینی سال 97 اظهار داشت: سال گذشته 4 میلیون و 400 هزار زائر در طرح اربعین حسینی (ع) جابه جا شدند که 50 درصد آن ها با استفاده از خودروی شخصی اقدام به سفر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 23 دقیقه پیش
پیروزبخت : تلاش جهانی، جاری کردن استاندارد در همه شئون اجتماعی است

پیروزبخت : تلاش جهانی، جاری کردن استاندارد در همه شئون اجتماعی است رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: امروز استاندارد فقط محدود به کالاها و خدمات نیست، بلکه کشورها به دنبال ساری و جاری کردن آن در همه شئون زندگی و جامعه هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، "نیره پیروزبخت" صبح امروز در مراسم روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی افزود: شعار امسال سازمان بین المللی استاندارد، "استانداردهای بین المللی و انقلاب چهارم صنعتی" است.
به گفته این مقام مسئول، آنچه امسال در مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد ( ایزو) مورد توجه و تأکید قرار گرفت نقش استانداردها در بنگاه های کوچک و متوسط ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 23 دقیقه پیش
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت تولید داخلی بذرهای هیبرید تاکید کرد

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت تولید داخلی بذرهای هیبرید تاکید کرد وزیر جهاد کشاورزی گفت: باتوجه به ظرفیت های خوبی که در کشور وجود دارد، ضروری است که بذرهای هیبرید برای توسعه گلخانه ها در داخل تولید شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، بذرهای هیبرید از روش های دورگ گیری و تجمیع ویژگی های مطلوب ژنتیکی تولید می شود و برای تولید محصولات گیاهی سازگار با شرایط اقلیمی از جمله خشکسالی و آفات کاربرد دارد.
محمود حجتی روز شنبه در مراسم افتتاح شهرک گلخانه ای خمینی شهر در غرب اصفهان افزود : در زمان حاضر بذر بیشتر گیاهان گلخانه ای و بذر هیبرید سبزی، صیفی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی:سالانه تا سه هزار هکتار گلخانه در کشور احداث می شود

وزیر جهاد کشاورزی:سالانه تا سه هزار هکتار گلخانه در کشور احداث می شود وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه قصد دارد سالانه 2 هزار و 500 تا سه هزار هکتار گلخانه در استان های مختلف کشور با هدف توسعه تولیدات جدید کشاورزی احداث کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی روز شنبه در حاشیه افتتاح شهرک گلخانه ای شهرستان خمینی شهر در جمع خبرنگاران افزود: برای اولین سال که توسعه گلخانه ها را در دستور کار قرار دادیم در مدت 6 ماه توانستیم یکهزار و 300 هکتار گلخانه احداث کنیم و امیدواریم تا پایان امسال به رقم پیش بینی شده در برنامه برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
وزارت نیرو خبر خبرگزاری فارس را تکذیب کرد /وزیر نیرو نامه ای به رئیس جمهور ننوشته است

وزارت نیرو خبر خبرگزاری فارس را تکذیب کرد /وزیر نیرو نامه ای به رئیس جمهور ننوشته است در پی انتشار خبری با عنوان وزیر نیرو درباره آب های ژرف به رئیس جمهور نامه نوشت در خبرگزاری فارس، وزارت نیرو با صدور اطلاعیه ای این خبر را تکذیب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت در جوابیه وزارت نیرو آمده است: در خبرگزاری فارس به نامه تند وزیر نیرو به رئیس جمهور اشاره شده است که بدینوسیله خبر یاد شده قویا تکذیب می گردد. همچنین هیچ نامه ای با مضمون ذکر شده در متن خبر، شامل ورود برخی سازمان ها و ارگان های غیر مرتبط به بحث آب های ژرف از طرف وزیر نیرو به رئیس جمهور محترم ارسال نگردیده است. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
در پنجاه و سومین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهور: بررسی ساختار گروه ویژه اقدام مالی ( FATF ) در جلسه شورای علمی معاونت حقوقی

در پنجاه و سومین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهور: بررسی ساختار گروه ویژه اقدام مالی ( FATF ) در جلسه شورای علمی معاونت حقوقی ساختار گروه ویژه اقدام مالی مورد بررسی قرار گرفت. این سازمان بین دولتی که با هدف اولیه مبارزه با پولشویی در سال 1989 و به ابتکار گروه هفت تشکیل شد، اساسا ابزار حقوقی برای تحقق اهداف خود ندارد و عمدتا به ابزارهای سیاسی برای اعمال فشار متوسل می شود.
گروه ویژه اقدام مالی با صدور توصیه نامه هایی و رصد میزان پایبندی کشورها به این توصیه ها آنها در سه دسته تقسیم بندی می کند. قرار گرفتن یک کشور در رده آخر و یا به عبارتی لیست سیاه به معنای آن است خطر پولشویی و تامین مالی تروریسم در آن کشور بالاست و کشورهای عضو از مراوده بانکی و مالی با آن کشور پرهیز داده می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ابتکار: ارتقای سطح مهارت زنان روستایی در اولویت است

ابتکار: ارتقای سطح مهارت زنان روستایی در اولویت است معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ارتقای سطح مهارت زنان به خصوص در روستاها از اولویت برنامه های امور زنان و خانواده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در بازدید از طرح های ملی زنان و فناوری اطلاعات در روستای ورکانه همدان افزود: مهارت افزایی، توسعه روستاها، آموزش و استاندارد سازی در روستاها با جدیت دنبال می شود.
وی با بیان اینکه استفاده از فناوری های نوین از برنامه ها و سیاست مهم دولت در حال اجرا است اظهار داشت: اینترنت و تلفن همراه امکانات و ابزاری برای آموزش و افزایش سطح مهارت برای خانواده ها به ویژه برای آموزش ها و تربیت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مونسان: یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست

مونسان: یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یادروز حافظ فرصتی است تا بار دیگر در اندیشه های ژرف او بنشینیم، دریچه عقل و دل را از پرتو انوار درخشان اندیشه و تفکر والای او سیراب کنیم و ریزه خوار سفره معرفت و عشق شویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان در آیین پاسداشت یادروز حافظ در شیراز با بیان اینکه غزل برای حافظ راهی بود تا ناخوشی های زمانه و درددل های خود را ابراز کند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد: هیچ دارویی وارد بازار نمی شود، مگر اینکه قیمت مشخص داشته باشد

معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد: هیچ دارویی وارد بازار نمی شود، مگر اینکه قیمت مشخص داشته باشد دکتر حریرچی گفت: هیچ دارویی وارد بازار نمی شود، مگر اینکه قیمت مشخص داشته باشد و تاکید ما حمایت از تولید ملی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی، سخنگو و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با رادیو تهران درخصوص حمایت از تولید ملی در حوزه بهداشت و درمان گفت: یکی از وجوه ممیزه بخش سلامت با سایر بخش ها این است که تولیدات باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشند تا وارد حوزه سلامت شوند، چراکه مستقیما با جان مردم سرو کار دارند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه دارو و تجهیزات برای اطمینان از اینکه از کیفیت مناسبی برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
وزیر بهداشت در آیین بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی: اربعین حسینی، بزرگترین نماد اسلامی قرن 21 است

وزیر بهداشت در آیین بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی: اربعین حسینی، بزرگترین نماد اسلامی قرن 21 است وزیر بهداشت با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی، گفت: همکاران ما در اورژانس و کارشناسان بهداشتی که به مناطق مرزی جنوب و غرب کشور و عراق اعزام می شوند، پیش قراول و تامین کننده سلامت و بخشی از امنیت جان زائران اربعین حسینی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در آیین بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی که در جوار مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: امیدوارم همکاران ما در وزارت بهداشت در کنار سایر نهادها و ارگان ها از جمله وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، پلیس، هلال احمر و سایر نهادها ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
رئیس هیئت عامل ایدرو: هویت بخشی مجدد سازمان مدیریت صنعتی ضروری است

رئیس هیئت عامل ایدرو: هویت بخشی مجدد سازمان مدیریت صنعتی ضروری است معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تاکید بر اینکه هویت و حفظ اعتبار سازمان مدیریت صنعتی ضروری است ، گفت: سازمان باید برای مسایل و چالش های روز کشور در حوزه مدیریت صنعتی راهکار ارائه کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، منصور معظمی در هم اندیشی شبکه نمایندگی های سازمان مدیریت صنعتی با بیان اینکه این سازمان باید درعرصه اطلاع رسانی و تعامل مستمر با مخاطبان بالقوه و بالفعل خود بیشتر تلاش کند، تصریح کرد: در مجموعه سازمان مدیریت صنعتی و شبکه های نمایندگی آن توانایی لازم برای ارتقاء و توسعه بیشتر وجود دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
دکتر غلامی در دانشگاه بیرجند مطرح کرد: حمایت وزارت علوم ازدانشگاه های داوطلب در ساماندهی آموزش عالی

دکتر غلامی در دانشگاه بیرجند مطرح کرد: حمایت وزارت علوم ازدانشگاه های داوطلب در ساماندهی آموزش عالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم از هر دانشگاهی مانند دانشگاه بیرجند که داوطلب ساماندهی آموزش عالی شود، حمایت ویژه خواهد کرد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، دکتر غلامی، عصر امروزدر حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت علوم از هر استانی که برنامه هایی در راستای ساماندهی آموزش عالی باشد داشته باشد، حمایت می کند.
وی افزود: خراسان جنوبی در رابطه با آمایش و ساماندهی آموزش عالی در این استان پیش قدم شده و پیشنهادات خوبی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ مرکز تحقیقاتی سیستم های هوشمند توان و انرژی در دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ مرکز تحقیقاتی سیستم های هوشمند توان و انرژی در دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید همزمان با سفر دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان خراسان جنوبی، مرکز تحقیقاتی سیستم های هوشمند توان و انرژی در دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که عصر امروز 20 مهر ماه و با حضور دکتر غلامی برگزار شد، دکتراحمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند گفت: ساخت مرکز تحقیقاتی سیستم های هوشمند توان و انرژی با زیربنای 440 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 4,500 میلیون ریال از سال 95 آغاز شده و امروز به بهره برداری رسید. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ؛ مرکز مشاوره و درمان و آزمایشگاه برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ؛ مرکز مشاوره و درمان و آزمایشگاه برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید در ادامه سفر دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بیرجند، مرکز مشاوره و درمان و آزمایشگاه برق و کامپیوتر علی اکبر فلاحی دانشگاه بیرجندعصر امروز با حضور دکتر غلامی به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، ساخت مرکز مشاوره و درمان دانشگاه بیرجند با زیربنای 630 مترمربع و اعتبار 8,820 میلیون ریال از سال 93 آغاز شد و امروز با حضور وزیر علوم به بهره برداری رسید.
ساخت آزمایشگاه برق و کامپیوتر علی اکبر فلاحی دانشگاه بیرجند نیز از سال 94 با مساحت 650 مترمربع آغاز شد وبا بودجه 10 میلیارد و 370 میلیون ریال توسط کمک های خیرین ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری؛ پروژه خیرساز سرای دانشجویان در دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید

با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری؛ پروژه خیرساز سرای دانشجویان در دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید با حضوردکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پروژه خیرساز سرای دانشجویان متاهل پروفسور بهفروز به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که عصر امروز و با حضور دکتر غلامی برگزار شد، دکتراحمد خامسان، رییس دانشگاه بیرجند در خصوص ساخت این این سرای دانشجویان اظهار داشت: سرای دانشجویان متاهل خیر بزرگوار پروفسور بهفروز با زیربنای 680 مترمربع در 12 سوئیت ساخته شده است.
وی افزود: ساخت این پروژه در سال 94 با اعتبار 8,000 میلیون ریال در دانشگاه بیرجند آغاز شده بود که امروز به بهره برداری رسید. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
مونسان در بازدید از نمایشگاه روز جهانی و هفته ملی کودک تاکید کرد: تقویت همکاری سازمان میراث فرهنگی با کانون پرورش فکری کودکان

مونسان در بازدید از نمایشگاه روز جهانی و هفته ملی کودک تاکید کرد: تقویت همکاری سازمان میراث فرهنگی با کانون پرورش فکری کودکان معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به علاقه مندی و آگاهی کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می توان از علاقه مندان و داوطلبان این کانون به عنوان راهنمایان افتخاری موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی برای بازدید کودکان استفاده کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان به همراه تعدادی از معاونان و مدیران این سازمان با حضور در نمایشگاه روز جهانی و هفته ملی کودک در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید بازدید به ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
با حضور وزیر علوم مرکز تحقیقات سیستم های هوشمند توان و انرژی در بیرجند افتتاح شد

با حضور وزیر علوم مرکز تحقیقات سیستم های هوشمند توان و انرژی در بیرجند افتتاح شد مرکز تحقیقات سیستم های هوشمند توان و انرژی روز جمعه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بیرجند افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، منصور غلامی که عصر امروز (جمعه) وارد بیرجند شد این مرکز را شامل سه بخش پایش شبکه های انرژی، آزمایشگاه شبیه ساز سیستم قدرت و مرکز کنترل و بهره برداری نیروگاه هیبرید در مرکز خراسان جنوبی افتتاح کرد.
اجرای این پروژه به مساحت 425 مترمربع سال 1395 در دانشگاه بیرجند آغاز شد که برای احداث ساختمان آن یک میلیارد و 500 میلیون ریال ابلاغی استان و یک میلیارد و 580 میلیون ریال از محل درآمدهای اختصاصی هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
دکتر روحانی درگذشت والده معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور را تسلیت گفت

دکتر روحانی درگذشت والده معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور را تسلیت گفت رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت والده پرویز اسماعیلی، برای آن مرحومه رحمت واسعه و همجواری با حضرت زهرا (س) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وانا الیه راجعون
جناب آقای پرویز اسماعیلی
معاون محترم ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور
درگذشت والده مومنه و ارجمندتان، موجب تاثر و تالم خاطر شد.
اینجانب مصیبت وارده را به شما و خانواده محترم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن مادر پاکدامن که عمری را در ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
با حکم دکتر روحانی؛ رییس شورای مرکزی و رییس سازمان نظام مهندسی معدن منصوب شد

با حکم دکتر روحانی؛ رییس شورای مرکزی و رییس سازمان نظام مهندسی معدن منصوب شد رئیس جمهور در حکمی و به پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر داریوش اسماعیلی را برای مدت 3 سال به عنوان "رئیس شورای مرکزی و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن" منصوب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر داریوش اسماعیلی
در اجرای ماده (23) قانون نظام مهندسی معدن مصوب 25 بهمن 1379 مجلس شورای اسلامی نظر به تخصص و تجربیات ارزنده جنابعالی و بنا به معرفی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به موجب این حکم برای مدت 3 سال به عنوان "رئیس شورای مرکزی و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن" منصوب می ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
در اختتامیه کارگاه آموزشی روش های جامع تأمین حفاظت مطرح شد فعالیت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی، به تأمین امنیت اجتماعی کمک می کند

در اختتامیه کارگاه آموزشی روش های جامع تأمین حفاظت مطرح شد فعالیت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی، به تأمین امنیت اجتماعی کمک می کند کارگاه آموزشی روش های جامع تأمین حفاظت از آثار فرهنگی تاریخی که به همت یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی برگزار شده بود، بعد از یک هفته برگزاری با معرفی نفرات برتر و تجلیل از استادان این دوره به کار خود پایان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، در این مراسم که چهارشنبه 18 مهر و با حضور فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور و جمعی از کارکنان و فرماندهان این یگان و استادان این کارگاه آموزشی برگزار شد، بر تداوم برنامه های آموزشی و بهبود کیفیت دوره ها و توجه هر چه بیشتر به نقش و جایگاه نیروهای یگان حفاظت میراث ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
پیروزی حقوقی دیگر ایران در برابر آمریکا؛ محبی: دستور توقیف 5 میلیارد دلار بانک مرکزی درایتالیا لغو شد

پیروزی حقوقی دیگر ایران در برابر آمریکا؛ محبی: دستور توقیف 5 میلیارد دلار بانک مرکزی درایتالیا لغو شد رییس مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری اعلام کرد: دادگاه استیناف رم درخواست حدود 5 میلیارد دلاری عده ای از خواهانهای امریکایی را برای توقیف اموال بانک مرکزی رد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محسن محبی افزود: به دنبال تلاش مستمر مر کز و وکلای بانک مرکزی در ایتالیا دستور توقیف اموال بانک مرکزی در ایتالیا لغو شد.
وی تاکید کرد: رای دادگاه امریکا هنوز در ایتالیا شناسایی نشده اما دادگاه رم در ایتالیا در ژوین 2018 صرفا با درخواست خواهان های امریکایی و بر اساس قوانین ایتالیا دستوری برای تامین خواسته صادر کرده بود و کلیه اموال بانک مرکزی را موقتا توقیف کرده بود. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
وزیر علوم در دیدار با استادان و کارآفرینان ایرانی مقیم ژاپن تاکید کرد: ضرورت مشارکت نخبگان ایرانی در ارتقای علمی کشور و رفع تنگناهای اقتصادی

وزیر علوم در دیدار با استادان و کارآفرینان ایرانی مقیم ژاپن تاکید کرد: ضرورت مشارکت نخبگان ایرانی در ارتقای علمی کشور و رفع تنگناهای اقتصادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با استادان و کارآفرینان ایرانی مقیم ژاپن بر ضرورت مشارکت کلیه نخبگان ایرانی اعم از داخل و خارج در ارتقای علمی و فناوری کشور و تلاش برای رفع تنگناهای اقتصادی تأکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این دیدار به برنامه های وزارت علوم برای ساماندهی دانشگاه ها و رشته های تحصیلی و افزایش برنامه های حرفه ای و کارورزی دانشجویان و مشارکت آنها در صنعت اشاره کرد و گفت: اولویت همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم شامل مبادلات علمی، آموزش های فنی وحرفه ای و بین المللی سازی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
آمریکا همان آمریکاست؛ اما ایران اکنون یک بازیگر اصلی است معصومه ابتکار/ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

آمریکا همان آمریکاست؛ اما ایران اکنون یک بازیگر اصلی است معصومه ابتکار/ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده استقلال، امنیت و تمامیت ارضی کشور در دهه های اخیر با تلاش ها و هزینه های زیادی حفظ شده و جمهوری اسلامی سعی کرده از آرمان سیاست خارجی غیروابسته به شرق یا غرب و حفظ عزت، حکمت و مصلحت در مناسبات بین المللی حفاظت کند. بهره مندی از فرصت ها در دیپلماسی، مقابله جدی با تهدیدات مانند دوران دفاع مقدس، حفظ امنیت کشور در مقابل نفوذ و دخالت بیگانگان، نرمش مقتدرانه و مذاکره و گفت و گو، وجوه مختلف سیاست خارجی ایران را تشکیل می دهند. استقلال طلبی، مبارزه با استکبار، دیپلماسی عمومی، طرح های "گفت و گوی تمدن ها"و "جهان عاری از افراطی گری و خشونت" ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
گزارش یکصد و چهاردهمین جلسه هیات وزیران (دولت دوازدهم) محسن حاجی میرزایی/ دبیرهیئت دولت

گزارش یکصد و چهاردهمین جلسه هیات وزیران (دولت دوازدهم) محسن حاجی میرزایی/ دبیرهیئت دولت در جلسه امروز هیأت دولت با توجه به بارندگی های شدید اخیر و وقوع سیلاب در استانهای مازندران، گیلان، گلستان و خراسان شمالی که در دهه های اخیر کم سابقه بوده است گزارش بازدید میدانی رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر صنعت، معدن و تجارت از خسارات وارده به زیر ساختها، تاسیسات زیر بنائی، اماکن مسکونی و ساختمانها به هیات دولت ارائه شد . هیات وزیران واکنش سریع، به موقع و هماهنگ نهادهای مسئول در مدیریت ابعاد گوناگون حادثه، تامین برق، آب آشامیدنی و راه اندازی راههای مواصلاتی و رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان را مورد قدردانی قرارداد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
سازمان غذا و دارو خبر اعلام کرد; مردم بدون نگرانی، والزارتان مورد نیاز خود را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنند

سازمان غذا و دارو خبر اعلام کرد; مردم بدون نگرانی، والزارتان مورد نیاز خود را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنند معاون فنی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به جمع آوری کامل والزارتان 7 شرکت دارویی، گفت: مردم بدون نگرانی، والزارتان مورد نیاز خود را از داروخانه ها تهیه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر حمیدرضا اینانلو با اشاره به جمع آوری کامل والزارتان ریکال شده 7 شرکت دارویی عنوان کرد: در حال حاضر مصرف کنندگان والزارتان می توانند با خیال آسوده این دارو را بدون نگرانی، از داروخانه های سراسر کشور تهیه و مصرف کنند.
وی افزود: تمام والزارتان تولیدی با یک نوع ماده موثر که از تیرماه ریکال شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
اجرای پروژه "مشعل صلح، راه ابریشم، راه صلح" در مناطق آزاد

اجرای پروژه "مشعل صلح، راه ابریشم، راه صلح" در مناطق آزاد تفاهم نامه ای میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و موسسه فرهنگی اکو(ECI) با هدف اجرای پروژه های فرهنگی، ورزشی و هنری در مناطق آزاد ایران و سایر کشورهای عضو اکو و تلاش در راستای برقراری صلح منطقه ای و جهانی امضاء شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این تفاهم نامه که پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) به امضاء مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و محمدمهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو به امضا رسید، مقرر شد همکاری مشترک فرهنگی، هنری، آموزشی، فناوری، پژوهشی، ورزشی، و گردشگری در حوزه فرهنگ و تمدن مشترک منطقه اکو و انجام پروژه مشعل صلح ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
دکتر غلامی: زبان فارسی از ابعاد مهم هویت ملی و فرهنگ ایرانی اسلامی است

دکتر غلامی: زبان فارسی از ابعاد مهم هویت ملی و فرهنگ ایرانی اسلامی است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در پیامی به مناسبت آیین آغاز سیزدهمین همایش ملی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و نشست علمی یادروز حافظ در شیراز، زبان فارسی را از ابعاد مهم هویت ملی خواند و ادبیات فارسی را مجموعه ای گرانمایه از آثار متنوع ادبی دانست که از فرهنگ غنی و پرمایه ایرانی اسلامی مایه گرفته است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، در پیام دکتر منصور غلامی به این همایش ملی آمده است: زبان فارسی پیشینه ای طولانی دارد و در قلمرو وسیعی رواج داشته که امروز مرز های جغرافیایی کشور های منطقه و فرامنطقه را در بر می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
شریعتمداری:220واحدآسیب دیده ازسیل اخیر/تسهیلات دولت برای بازسازی واحدهای تولیدی در مازندران

شریعتمداری:220واحدآسیب دیده ازسیل اخیر/تسهیلات دولت برای بازسازی واحدهای تولیدی در مازندران وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن بازدید از واحدهای تولیدی خسارت دیده غرب مازندران اعلام کرد: تسهیلات دولتی برای بازسازی واحدهای تولیدی در مازندران ارائه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری در سفر یک روزه به مازندران، از مناطق سیل زده غرب این استان بازدید کرد.
وزیر صنعت ،معدن وتجارت در حاشیه این بازدید گفت: بر اساس ارزیابی اولیه در سیل اخیر، به 20 واحد تولیدی و 200 واحد صنفی در غرب مازندران خساراتی وارد شده است.
شریعتمداری با اشاره به برنامه دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی خسارت دیده افزود: پس از ارزیابی و برآورد اولیه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
سرکشی وزیر صمت به مناطق سیل زده مازندران

سرکشی وزیر صمت به مناطق سیل زده مازندران صبح امروز محمد شریعتمداری، برای سرکشی از مناطق سیل زده مازندران وارد این استان شد تا ضمن بازدید از مناطق سیل زده, در جریان میزان خسارات ناشی از سیل قرار بگیرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ،در این سفر,صادق نجفی معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک ایران نیز وزیر صنعت را همراهی کرد. مسئولین استان مازندران نیز در این بازدید, مشکلات ایجاد شده در اثر سیل هفته گذشته را مطرح کردند.
در این سفر,همچنین مشکلات صنعتگران استان هم مورد بررسی قرار گفت.
سیل اخیر در استان مازندران حدود هفت هزار میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی، کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
سرپرست معاونت گردشگری خبر داد کاهش 11درصدی سفرهای خارجی در 5 ماه نخست امسال

سرپرست معاونت گردشگری خبر داد کاهش 11درصدی سفرهای خارجی در 5 ماه نخست امسال 3میلیون و 92هزار و 759 ایرانی در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کردند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته 11درصد کاهش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، محمد خیاطیان، سرپرست معاونت گردشگری در شرح آمار سفرهای خارجی ایرانی ها گفت: در پنج ماه نخست امسال 3 میلیون و 92 هزار و 759 تن از کشور خارج شدند که این حجم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که 3 میلیون و 474 هزار و 692 نفر به خارج از کشور سفر کردند، 11 درصد کاهش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
با تامین اعتبار در سفر مونسان کاوش معبد لائودیسه نهاوند به زودی آغاز می شود

با تامین اعتبار در سفر مونسان کاوش معبد لائودیسه نهاوند به زودی آغاز می شود در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهرستان نهاوند اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال برای کاوش معبد لائودیسه و اجرای پایلوت اکوکمپ در سراب گیان اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان دوشنبه 16 مهر 97 در سفر به استان همدان و شهرستان نهاوند در مسجد دوخواهران این شهرستان حضور یافت و با مردم نهاوند به گفت وگو پرداخت.
معاون رئیس جمهوری در جمع مردم شهرستان نهاوند گفت: کمک می کنیم گردشگری شهرستان نهاوند رونق بگیرد تا شاهد رشد اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
مونسان: سازمان میراث فرهنگی تلاش می کند تا همدان در جایگاه درست خود قرار گیرد

مونسان: سازمان میراث فرهنگی تلاش می کند تا همدان در جایگاه درست خود قرار گیرد مونسان گفت: ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در حوزه جاذبه ها و ظرفیت های تاریخی و فرهنگی است و این موضوع می تواند محرک بسیار خوبی در گردشگری باشد. ما در کشور بیش از یک میلیون سایت تاریخی، 34 هزار اثر ملی ثبت شده در فهرست میراث ملی و 23 اثر جهانی ثبت شده در فهرست یونسکو داریم که تمام این موارد می تواند در رشد رونق گردشگری تأثیر بسزایی داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان دوشنبه 16 مهر 97 با حضور در جشنواره گردو ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 19 ساعت پیش
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت هفته نیروی انتظامی

پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت هفته نیروی انتظامی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی هفته بزرگداشت نیروی انتظامی را به تمامی عزیزان خدمتگزار در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و یاد شهیدان و ایثارگران این عرصه بزرگ خدمت صادقانه را گرامی داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران ، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به این شرح است:
امروز نیروی انتظامی در خدمت مردم، در کنار مردم و پشتیبان آنان است و آحاد مردم نیز به این نیرو افتخار می کنند و به آن اعتماد دارند.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 19 ساعت پیش
واکنش وزیر نفت به سخنان مقام های عربستانی: بازار نفت هرگز ادعای سعودی ها را باور نمی کند

واکنش وزیر نفت به سخنان مقام های عربستانی: بازار نفت هرگز ادعای سعودی ها را باور نمی کند وزیر نفت در واکنش به گفته های اخیر مقام های عربستان درباره جایگزین کردن نفت ایران گفت: چنین گزافه گویی ها ممکن است آقای ترامپ را راضی کند، اما بازار هرگز چنین ادعاهایی را باور نمی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بیژن زنگنه درباره ادعایی که از سوی یکی از مقام های سعودی درباره این که به ازای کاهش هر بشکه صادرات نفت ایران، عربستان سعودی 2 بشکه نفت جایگزین کرده است، اظهار کرد: به نظر می رسد این گفته ها، تحت فشار آقای ترامپ به این مقام ها بوده است، وگرنه در واقعیت، نه عربستان سعودی و نه هیچ تولیدکننده دیگری، توان چنین تولیدی نداشته و ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 22 ساعت پیش
هیئت دولت آیین نامه اجرایی مربوط به نحوه انتقال تخفیفاتِ نداشتن حوادث منجر به خسارت وسایل نقلیه را تصویب کرد

هیئت دولت آیین نامه اجرایی مربوط به نحوه انتقال تخفیفاتِ نداشتن حوادث منجر به خسارت وسایل نقلیه را تصویب کرد در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، آیین نامه اجرایی یکی از مواد قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه موضوع نحوه انتقال تخفیفاتِ نداشتن حوادث منجر به خسارت به تصویب رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در صورت انتقال مالکیت وسیله نقلیه، سابقه تخفیف عدم خسارت متعلق به انتقال دهنده است و انتقال دهنده می تواند سابقه تخفیف مذکور را همزمان با انتقال مالکیت به انتقال گیرنده منتقل و یا هر زمان پس از آن سابقه مذکور را به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع که متعلق به وی یا همسر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 15 ساعت پیش
دکتر روحانی انتخاب نخست وزیر جدید عراق را تبریک گفت

دکتر روحانی انتخاب نخست وزیر جدید عراق را تبریک گفت رئیس جمهور کشورمان در پیامی با تبریک انتخاب نخست وزیر جمهوری عراق، اظهار امیدواری کرد در دوران مسئولیت وی، پیوندهای دیرینه و دوستانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بیش از پیش تحکیم یافته و شاهد توسعه و تعمیق مناسبات در تمامی زمینه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در راستای تامین منافع دو ملت باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای عادل عبدالمهدی
نخست وزیر جمهوری عراق
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 16 ساعت پیش
پاد گزارش می دهد منطق تدبیر از لاهه تا مجلس شورای اسلامی

پاد گزارش می دهد منطق تدبیر از لاهه تا مجلس شورای اسلامی ایران این روزها در مدار منطق و تدبیر قرار گرفته است و کسانی که با دمیدن در تنور جنگ های پوشالی خواب های خود ساخته برای آینده کشورمان دیده بودند در محاصره تدابیر ایرانی افتاده و هر روز غافلگیر می شوند. این خاصیت اداره کشور بر مبنای رای مردم و توجه به نظرات مختلف در حوزه های متنوع است و نشان می دهد دشمنان ایران باید به برخی تحلیلگرانشان یاد بدهند در تحلیل مسائل ایران، وضعیت آن را با کشورهای همسایه که با صندوق رای بیگانه اند مقایسه نکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، امروز یکشنبه 15 مهر ماه مجلس شورای اسلامی با تصویب لایحه پیوستن ایران به CFT (کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم) ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 18 ساعت پیش
وزیر بهداشت:تصویب FATF در کاهش مشکلات کشور موثر است

وزیر بهداشت:تصویب FATF در کاهش مشکلات کشور موثر است وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس آنچه دکتر ظریف و همکاران اقتصادی در جلسات هیئت دولت گزارش دادند، تصویب لایحه FATF در مجلس حتما در کاهش مشکلات کشور موثر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سید حسن هاشمی روز یکشنبه درباره تصویب لایحه FATF و تاثیر آن بر کاهش قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی افزود: در این رابطه باید کارشناسان اقتصادی اظهار نظر کنند؛ امیدواریم تصمیم مجلس در این رابطه مفید باشد.
وی افزود: باید صبر کنیم و ببینیم که چه تأثیری خواهد داشت؛ بر اساس آنچه دکتر ظریف و همکاران اقتصادی در جلسات هیئت دولت گزارش دادند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
همزمان با سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به قاره افریقا بستر فعالیت شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی ایران در قاره آفریقا فراهم شد

همزمان با سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به قاره افریقا بستر فعالیت شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی ایران در قاره آفریقا فراهم شد به منظور ایجاد بستری مناسب برای فعالیت شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی ایران در قاره آفریقا تفاهم نامه ای بین ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و شرکت هلدینگ ایران – اوگاندا امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور ایجاد بستری مناسب برای فعالیت شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی ایران در قاره آفریقا این تفاهم نامه بین ستاد توسعه زیست فناوری به نمایندگی مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و شرکت هلدینگ ایران - اوگاندا به نمایندگی سید محمد علی موسوی به امضا رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
با حضور مونسان دومین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار آغاز به کار کرد

با حضور مونسان دومین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار آغاز به کار کرد دومین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار،یکشنبه 15 مهر 97 با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی و سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در موزه ملی ایران آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در این مراسم گفت: بعد از جنگ دوم جهانی زمانی که بازسازی ها در اروپا شروع شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
یک کارشناس حوزه بانکی در گفتگو با پاد: تصویب لایحه CFT اقدام مثبت نمایندگان مجلس برای مبارزه با تامین مالی تروریسم است/ پذیرش استانداردهای جهانی بهانه تحریم های ایران را می گیرد

یک کارشناس حوزه بانکی در گفتگو با پاد: تصویب لایحه CFT اقدام مثبت نمایندگان مجلس برای مبارزه با تامین مالی تروریسم است/ پذیرش استانداردهای جهانی بهانه تحریم های ایران را می گیرد نمایندگان مجلس امروز با الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند. کامران ندری، کارشناس حوزه بانکی این اقدام مجلس را مثبت و نشان دهنده توجه نمایندگان به اصل شفافیت در اقتصاد عنوان کرد و گفت: پیام پذیرش کلیت قوانین این کنوانسیون به معنای مخالفت با تامین مالی تروریسم است و بهانه برای تحریم هاچه از سوی کشورهای اروپایی و چه سایر کشورها از جمله چین و روسیه را می گیرد.
این کارشناس حوزه پولی و مالی با بیان اینکه در حال حاضر شفافیت یکی از الزامات اقتصاد کشور است به پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
معاون حقوقی رییس جمهور در پنجمین همایش علمی کاربردی حقوقی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی: دیوان بین المللی لاهه، آمریکا را مکلف به عدم ایجاد مانع در حوزه های دارو، غذا و تجهیزات پزشکی کرده است

معاون حقوقی رییس جمهور در پنجمین همایش علمی کاربردی حقوقی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی: دیوان بین المللی لاهه، آمریکا را مکلف به عدم ایجاد مانع در حوزه های دارو، غذا و تجهیزات پزشکی کرده است معاون حقوقی رییس جمهور گفت: دیوان بین المللی لاهه حکم داده که آمریکا مکلف است در حوزه های دارو، غذا، تجهیزات پزشکی، اقلام غذایی، خدمات هوایی و عملیات های بانکی مانعی ایجاد نکند. این رای دیوان، الزام آور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر لعیا جنیدی در پنجمین همایش علمی کاربردی حقوقی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی با بیان این مطلب افزود: دانشگاه ها، مدیران، بیمارستان ها و شرکت ها در حوزه سلامت، موارد نقض قانون توسط آمریکا در حوزه سلامت و خسارت به بیماران و عملیات بانکی را ثبت و مستند سازی کنند تا مبنایی برای دعوی اصلی و گرفتن خسارت در دیوان بین المللی برای ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کردستان عنوان شد پروژه های اقتصادی نیازمند بازنگری است

در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کردستان عنوان شد پروژه های اقتصادی نیازمند بازنگری است مهندس جمشید انصاری در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کردستان ضمن تشکر از مجموعه تلاش های اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان و همه کارآفرینان ، سرمایه گذاران ، فعالان اقتصادی و کارگران و کشاورزان تلاشگر استان که در سطح استان به اقتصاد ملی و تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی کمک می کنند، گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی در پایان سال 92ابلاغ شد، برنامه اجرایی آن در طول سال 93تهیه شد و از سال 94در دستور کار دستگاه های اجرایی و استان ها قرار گرفت. مشکلی که از همان ابتدا وجود داشت، این بود که عموماً در استان ها، برنامه های اقتصاد مقاومتی با برنامه های عمومی توسعه یکی تصور شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 17 ساعت پیش
بطحایی در نماز جمعه بطحایی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران؛

بطحایی در نماز جمعه بطحایی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران؛ تصویب کلیات طرح رتبه بندی معلمان در کارگروه کمیسیون های تخصصی دولت/ ساخت 600 هزار کلاس درس در سال تحصیلی جدید / مدرسه کانون فرهنگی، تربیتی و پیشرفت محله خواهد شد
وزیر آموزش و پرورش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران از تصویب کلیات طرح رتبه بندی معلمان در کارگروه کمیسیون های تخصصی دولت خبر داد و اظهار کرد: برای سال تحصیلی جدید 600 هزار کلاس درس ساخته شده است و مدرسه مطابق با برنامه های سند تحول کانون فرهنگی، تربیتی و پیشرفت محله خواهد شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت آموزش و پرورش، سیدمحمدبطحایی، که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
نوبخت: تقویت واحدهای فن آور در دستور کار دولت است

نوبخت: تقویت واحدهای فن آور در دستور کار دولت است معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تقویت واحدهای فن آور دانشگاهی و حمایت از آنها در دستور کار دولت قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد باقر نوبخت روز جمعه در بازدید از مرکز واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: مشاهده دستاوردهای علمی و پیشرفت های حوزه فناوری که توسط محققان و دانشجویان جوان ایرانی به بار نشسته است جای افتخار و خوشحالی دارد.
وی با اشاره به استقرار این مرکز در کنار بوستان ملی باراجین و دهکده طبیعت قزوین، اظهار داشت: ایجاد چنین مراکزی در کنار پارک های طبیعت نشان گر توسعه همه جانبه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 23 ساعت پیش
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران کرمانشاه خبر داد: جزئیات "بسته حمایتی" هفته آینده اعلام می شود

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران کرمانشاه خبر داد: جزئیات "بسته حمایتی" هفته آینده اعلام می شود سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران از اعلام جزئیات "بسته حمایتی" در هفته آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه افتتاح چهل و ششمین خانه کوچک کشور در کرمانشاه در جمع خبرنگاران، از اعلام جزئیات بسته های حمایتی در هفته آینده خبر داد و افزود: کیفیت بسته های حمایتی، جمعیت تحت پوشش و اینکه چه مبلغی در قالب بسته کالا به اقشار نیازمند اهدا خواهد شد، هفته آینده اعلام می شود.
وی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 10 روز و 1 ساعت پیش
در واکنش به ادعای یک رسانه سازمان انرژی اتمی: هرگونه ارتباط علمی بین المللی جاسوسی نیست

در واکنش به ادعای یک رسانه سازمان انرژی اتمی: هرگونه ارتباط علمی بین المللی جاسوسی نیست سازمان انرژی اتمی در پاسخ به ادعای یکی از رسانه ها اعلام کرد: اگر بخواهیم هرگونه ارتباطات علمی بین المللی را جاسوسی و نفوذ خارجی ها در کشور بدانیم، باید دیواری دور کشور بکشیم تا کسی نفوذ نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سازمان انرژی اتمی عصر پنجشنبه در پاسخ به انتشار مطلبی در یکی از خبرگزاری ها از رسانه های کشور خواست به دور از هر گونه ملاحظات سیاسی و جناحی و با ضمیری بیدار ضمن تمرکز بر صحت و درستی خبر در اعتلای هر چه بیشتر کشور تلاش کنند.
در این اطلاعیه آمده است: یکی از خبرگزاری ها در آخرین تحلیل خود از بخشی از صحبت های دکتر علی اکبر صالحی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 18 ساعت پیش
بیش از 2 میلیارد تومان برای فقرزدایی اختصاص یافت

بیش از 2 میلیارد تومان برای فقرزدایی اختصاص یافت سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، از اختصاص 2 میلیارد و 200 میلیون تومان برای فقرزدایی و زیرپوشش قراردادن جامعه هدف به کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مرکز جامع توابخشی سرپل ذهاب افزود: هم اکنون 39 هزار تن از افراد معلول و زنان سرپرست خانوار زیرپوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که 20 هزار تن از معلولان جدید نیز به این آمار اضافه شدند که به تازگی از خدمات حمایتی برخوردار شده اند و اگر معلولی از غربالگری جا مانده نسبت به تحت پوشش قراردادن او اقدام خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 10 روز و 18 ساعت پیش
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بیش از 2 میلیون شغل در سه سال گذشته در کشور ایجاد شد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بیش از 2 میلیون شغل در سه سال گذشته در کشور ایجاد شد سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس از پاییز 93 تا زمستان 96 تعداد 2 میلیون و 100هزار شغل در کشور ایجاد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان سنقر و کلیایی، ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار را جزو اولویت ها و سیاست های دولت تدبیر و امید دانست و افزود: تلاش دولت در سه سال گذشته در زمینه اشتغال بی سابقه بوده است.
وی اظهار داشت: همچنین براساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس و مرکز آمار ایران در سه سال گذشته سه میلیون نفر به جمعیت فعال کشور اضافه شده که در ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 10 روز و 18 ساعت پیش
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری: زیرساخت های مالی لازمه تبادل محصولات فناورانه ایران و کنیا

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری: زیرساخت های مالی لازمه تبادل محصولات فناورانه ایران و کنیا معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر به کنیا بر ضرورت ایجاد خط اعتباری بانکی و فراهم شدن زمینه تعامل شرکت های دانش بنیان و فناور دو کشور برای تبادل محصولات و خدمات فناورانه ایران و کنیا تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سورنا ستاری در دور دوم سفر به شرق آفریقا در نایروبی در دیدار با رئیس سازمان سرمایه گذاری کنیا، ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد زمینه مساعد تبادل و صادرات محصولات و خدمات فناورانه میان شرکت ها و نهادهای مالی دو کشور اظهار داشت: باید زمینه ها و محیط مساعد همکاری و تعامل میان شرکت ها و نهادهای مالی دو طرف برای تبادل محصولات، خدمات، دانش ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 18 ساعت پیش
ساخت یک کارخانه با سرمایه گذاری خارجی در قزوین آغاز شد

ساخت یک کارخانه با سرمایه گذاری خارجی در قزوین آغاز شد عملیات اجرایی ساخت یک واحد تولیدی با سرمایه گذاری خارجی بعدازظهر پنجشنبه با حضور محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری در شهرک صنعتی کاسپین قزوین آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، این طرح تولیدی با مشارکت سرمایه گذاران عراقی مورد احداث قرار می گیرد.
برای ساخت این واحد صنعتی که قرار است در زمینه تولید کارتن و جعبه مقوایی، چسب و قوطی های اسپری فعالیت کند، 534 میلیارد ریال سرمایه گذاری شود.
برآورد می شود با ساخت و بهره برداری از این واحد تولیدی برای 660 نفر اشتغالزایی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 18 ساعت پیش
معاون رییس جمهور از نمایشگاه توانمندی صنایع قزوین بازدید کرد

معاون رییس جمهور از نمایشگاه توانمندی صنایع قزوین بازدید کرد محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور بعدازظهر پنجشنبه از نمایشگاه توانمندی صنایع مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، نوبخت در بازدید از این نمایشگاه واقع در شهرک صنعتی کاسپین در شهرستان آبیک، با آخرین محصولات تولیدی شرکت های مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین آشنا شد.
در نمایشگاه دایمی محصولات و کالاهای صنایع کوچک و واحدهای شهرک ها و نواحی صنعتی قزوین که در شهرک صنعتی کاسپین واقع در شهرستان آبیک مستقر است، بیش از 200 نمونه از تولیدات واحدهای مستقر در شهرک های مختلف صنعتی استان به نمایش گذاشته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
مونسان در نشست با فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نطنز خبر داد پیش بینی ورود 7میلیون گردشگر خارجی تا پایان سال/ پرونده ثبت جهانی روستای ابیانه تهیه می شود

مونسان در نشست با فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نطنز خبر داد پیش بینی ورود 7میلیون گردشگر خارجی تا پایان سال/ پرونده ثبت جهانی روستای ابیانه تهیه می شود معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پیش بینی ورود 7میلیون گردشگر خارجی به کشور تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از میراث فرهنگی، علی اصغر مونسان شامگاه چهارشنبه 11 مهر در نشست صمیمانه با فعالان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان نطنز با اعلام این خبر گفت: با توجه به روند روبه رشد ورود گردشگران خارجی به کشور تا پایان امسال به رقم 7میلیون گردشگر خارجی به کشور دست خواهیم یافت، در شش ماهه اول امسال شاهد رشد 51درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم و این رشد بسیار فزاینده ای است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
نوبخت: هشت میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی پرداخت شده است

نوبخت: هشت میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی پرداخت شده است معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون از 13 میلیارد دلار که با ارز 42 هزار ریالی برای تامین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده، هشت میلیارد پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین در جمع خبرنگاران افزود: این رقم برای تامین 25 قلم کالای اساسی که دولت آنها را شناسایی و اعلام کرده، پرداخته شده است.
وی اظهار داشت: انتظار ما این است که با همکاری دستگاه های ذیربط نظارت کافی انجام شود تا این کالاها با قیمت مصوب به دست مردم برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
مونسان در همایش نجوم و گردشگری فضاپایه نیاسر: موضوع نجوم می تواند به توسعه گردشگری در کشور کمک کند

مونسان در همایش نجوم و گردشگری فضاپایه نیاسر: موضوع نجوم می تواند به توسعه گردشگری در کشور کمک کند معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در همایش نجوم و گردشگری فضاپایه نیاسر گفت: موضوع نجوم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می تواند به توسعه گردشگری در کشور کمک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان صبح پنجشنبه 12 مهر در این همایش که در نیاسر و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد افزود: گردشگری در حال حاضر رتبه سوم اقتصاد در دنیا را دارد و پیش بینی ها بر این است که این صنعت به رتبه اول در دنیا تبدیل خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
مونسان در مراسم افتتاح هتل 4ستاره قصر جهان در نطنز: حمایت سازمان میراث فرهنگی از سرمایه گذاران ادامه دارد

مونسان در مراسم افتتاح هتل 4ستاره قصر جهان در نطنز: حمایت سازمان میراث فرهنگی از سرمایه گذاران ادامه دارد با حضور معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هتل چهار ستاره قصر جهان در باغ شهر تاریخی نطنز افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان عصر چهارشنبه 11 مهر هتل چهار ستاره قصر جهان در نطنز را افتتاح کرد.
مونسان در مراسم افتتاحیه این هتل گفت: صنعت گردشگری در دنیا به رتبه سوم اقتصاد جهانی تبدیل شده است و رشد این صنعت به صورت فزاینده ای ادامه دارد و پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک به اقتصاد اول دنیا تبدیل خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
بازدید مونسان از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز

بازدید مونسان از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به شهرستان نطنز از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان عصر چهارشنبه 11 مهر در سفر به شهرستان نطنز با همراهی محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، پرهام جانفشان مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی، فریدون الله یاری مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، مرتضی صفاری نماینده مردم نطنز در مجلس و تعدادی از مسئولان محلی از این پروژه بازدید به عمل آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
مونسان در حاشیه بازدید از آثار تاریخی نطنز خبر داد افزایش 51درصدی ورود گردشگر به کشور در 6ماهه اول سال 97

مونسان در حاشیه بازدید از آثار تاریخی نطنز خبر داد افزایش 51درصدی ورود گردشگر به کشور در 6ماهه اول سال 97 معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در شش ماه گذشته شاهد رشد 51درصدی ورود گردشگر ان خارجی به کشور بودیم که این یک رقم بی سابقه به حساب می آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان در سفر به شهرستان نطنز ، شامگاه چهارشنبه 11 مهر در حاشیه بازدید از بافت تاریخی قصبه نطنز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته 1600 پروژه میراث فرهنگی و مرمت بافت تاریخی در سطح کشور انجام و امید داریم در پایان سال شاهد مرمت این 2هزار واحد باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
وزیر صنعت، معدن و تجارت: مشکل واحدهای تولیدی زلزله زده در هیات دولت مطرح می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت: مشکل واحدهای تولیدی زلزله زده در هیات دولت مطرح می شود وزیر صنعت، معدن و تجارت از مطرح شدن مشکل واحدهای تولیدی زلزله زده برای دریافت تسهیلات بازسازی در آینده نزدیک در هیات دولت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا؛ محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امروز بازدیدی از 30 واحد صنعتی تولیدی در زمینه نیازمندهای کوچک صورت گرفت که برخی از این واحدها نیازمند تسهیلات بانکی متناسب با حجم سرمایه گذاری صورت گرفته هستند.
وی اظهار داشت: برخی از واحدهای تولیدی نیازمند کمک های بیشتری هستند و در زمینه تامین وثیقه برای دریافت تسهیلات مشکلاتی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 روز و 23 ساعت پیش
رئیس جمهور در دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب: حفظ و ارتقای امید و اعتماد عمومی عمده ترین وظیفه پیش روی دولت و دلسوزان کشور است/ رای دیوان بین المللی دادگستری پیروزی بزرگی برای ملت ایران است/

رئیس جمهور در دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب: حفظ و ارتقای امید و اعتماد عمومی عمده ترین وظیفه پیش روی دولت و دلسوزان کشور است/ رای دیوان بین المللی دادگستری پیروزی بزرگی برای ملت ایران است/ رئیس جمهور، حفظ و ارتقای امید و اعتماد عمومی را عمده ترین وظیفه پیش روی دولت و دلسوزان کشور دانست و تاکید کرد: دولت و همه جناح های سیاسی و نهادها و بخش های مختلف نظام و کشور، باید حفظ و ارتقای امید و اعتماد عمومی را به عنوان مهم ترین سرمایه کشور و نظام، اصلی ترین مساله خود بدانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب با قدردانی از حمایت ها و تلاش هایی که فعالان سیاسی اصلاح طلب در قبال دولت های یازدهم و دوازدهم داشتند، گفت: دوستان اصلاح طلب را همراه دولت های یازدهم و دوازدهم دانسته و می دانم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 11 روز و 13 ساعت پیش
مونسان: سردیس سرباز هخامنشی یکشنبه رونمایی می شود/ خبر خوب دیگری در حوزه میراث فرهنگی در راه است

مونسان: سردیس سرباز هخامنشی یکشنبه رونمایی می شود/ خبر خوب دیگری در حوزه میراث فرهنگی در راه است معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه یکشنبه هفته آینده از سردیس سرباز هخامنشی رونمایی می شود، گفت: مورد مشابه با این اثر تاریخی نیز شناسایی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان چهارشنبه 11 مهر در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره سردیس سرباز هخامنشی که به ایران برگشت، گفت: این قطعه 80 سال بود که به صورت غیرمجاز از کشور خارج شده بود و ما پنج روز قبل از اینکه در نیویورک به حراج گذاشته شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 15 ساعت پیش
قاسمی: قرار موقت دادگاه لاهه برای دولت آمریکا الزام آور است

قاسمی: قرار موقت دادگاه لاهه برای دولت آمریکا الزام آور است سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که قرار موقت دادگاه لاهه برای دولت آمریکا الزام آور است، اظهار داشت: در این قرار از دولت آمریکا خواسته شده برای انجام تعاملات، معاملات و گردش های مالی موانع موجود را برطرف کرده و راه را برای انجام این معاملات هموار کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بهرام قاسمی افزود: قرار موقت دادگاه لاهه الزاماتی را برای آمریکا درباره تعاملات بانکی، مالی و پولی در سه حوزه کشاورزی و غذایی، تجهیزات پزشکی و دارویی و تامین قطعات هواپیما ایجاد می کند.
ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 17 ساعت پیش
ایران و ترکیه 3 سند همکاری کشاورزی امضا کردند

ایران و ترکیه 3 سند همکاری کشاورزی امضا کردند کشورهای ایران و ترکیه 3 سند همکاری کشاورزی امضا کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، امروز چهارشنبه در حضور وزیران کشاورزی ایران و ترکیه،سند هفتمین نشست کمیته راهبری همکاری های کشاورزی دو کشور و دو سند در زمینه دامپزشکی و توسعه صنعت زنبور داری امضا شد.
بر پایه این گزارش، سند هفتمین نشست کمیته راهبری همکاری های کشاورزی دو کشور توسط محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و محمد تونچ مشاور وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه به امضا رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 17 ساعت پیش
معاون حقوقی رئیس جمهور: اعضای سازمان ملل از احکام لاهه تبعیت کنند

معاون حقوقی رئیس جمهور: اعضای سازمان ملل از احکام لاهه تبعیت کنند معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اعضای سازمان ملل باید از احکام صادر شده از سوی دادگاه دیوان بین المللی تبعیت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهوری در حاشیه جلسه این هفته هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور موقت صادر شده از سوی دادگاه دیوان لاهه در مورد موضوع شکایت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا برای اعمال فشار و تحریم علیه ایران اظهار کرد: بر اساس استدلال هایی که داشتیم، پیش بینی مان این بود که قرار موقتی که از سوی لاهه صادر می شود، منطقا به نفع ما باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 11 روز و 19 ساعت پیش
با قرائت پیام وزیر بهداشت؛ همایش توجیهی - مشورتی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در کرمان آغاز به کار کرد

با قرائت پیام وزیر بهداشت؛ همایش توجیهی - مشورتی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در کرمان آغاز به کار کرد همایش توجیهی - مشورتی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر کرمان با قرائت پیام وزیر بهداشت توسط دکتر رشیدی نژاد، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، وزیر بهداشت در این پیام با اشاره به اینکه اجتماعی شدن در حوزه سلامت، می تواند درمان بخش بزرگی از دردهای مزمن این پهنه از خاک ایران باشد، گفت: معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون تلاش کرده است تا با حضور فعال خود به ویژه با همکاری سازمان های مردم نهاد سلامت و فعال در حوزه ملی و راه اندازی سرای سمن های سلامت در این مناطق ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 11 روز و 22 ساعت پیش
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: معاونت اجتماعی متولی حقوق مردم در نظام سلامت و تضمین کننده حقوق شهروندی است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: معاونت اجتماعی متولی حقوق مردم در نظام سلامت و تضمین کننده حقوق شهروندی است مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در همایش توجیهی-مشورتی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در کرمان با پرداختن به اهمیت اجتماعی شدن سلامت گفت: معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت به رغم برخی مقاومت ها شکل گرفت و توانست ضرورت وجود خویش به عنوان یک تسهیل کننده در درون و برون نظام سلامت را ثابت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، مهندس موهبتی با اشاره به حق سلامت مردم و اولویت آن بر حقوق دیگر به دلیل سر و کار داشتن با جان مردم، افزود: معاونت اجتماعی متولی واقعی حقوق مردم در نظام سلامت و تضمین کننده حقوق شهروندی است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 11 روز و 22 ساعت پیش
سخنگوی سازمان غذا و دارو خبر داد: سازوکار جدید سازمان غذا و دارو در تامین به موقع داروی بیماران خاص/ توزیع داروی بیماران خاص در داروخانه هایی که توسط این بیماران اعلام می شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو خبر داد: سازوکار جدید سازمان غذا و دارو در تامین به موقع داروی بیماران خاص/ توزیع داروی بیماران خاص در داروخانه هایی که توسط این بیماران اعلام می شود سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: معاونت غذا و داروی استان مربوطه بیماران خاص و داروخانه های نزدیک آنها را شناسایی می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص نحوه توزیع دارو توسط شرکت های پخش دارو در داروخانه ها گفت: در حوزه توزیع دارو ممکن است برخی از داروها جزو توزیع های کنترل شده باشند و در برخی از موارد هم ممکن است که شرکت های پخش با برخی از داروخانه هایی که مشکلات مالی در پرداخت دارند آنها را به سمت خرید نقدی و یا پرداخت با بازه زمانی کوتاه سوق بدهند و سازمان غذا و دارو نیز در صدد شناسایی و اصلاح این موارد است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 11 روز و 22 ساعت پیش
معاون پرستاری وزارت بهداشت در تبریز خبر داد: افزایش تعداد کلینیک های پرستاری به 60 کلینیک

معاون پرستاری وزارت بهداشت در تبریز خبر داد: افزایش تعداد کلینیک های پرستاری به 60 کلینیک معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: تعداد کلینیک های پرستاری در تخصص های مختلف تا پایان سال 1397 به 60کلینیک افزایش پیدا می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی در آیین افتتاح کلینیک پرستاری آموزش و پیگیری بیماری های غیر واگیر در تبریز با اشاره به نقش این کلینیک ها در کاهش هزینه های نظام سلامت، اظهار داشت: هم اکنون بیش از 30 کلینیک پرستاری در تخصص های مختلف در کشور به عموم مردم جامعه ارائه خدمت می کنند که این تعداد در پایان سال به 60 کلینیک می رسد.
معاون پرستاری با اشاره به اینکه تمایل نظام های سلامت در دنیا به سمت سرمایه گذاری بر روی پیشگیری و آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 11 روز و 22 ساعت پیش
دبیر شورای عالی امنیت ملی: اشرار آمریکایی را در حوزه اقتصاد به شکست خواهیم کشاند

دبیر شورای عالی امنیت ملی: اشرار آمریکایی را در حوزه اقتصاد به شکست خواهیم کشاند دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، گفت: اشرار آمریکایی و تیم فعلی را در حوزه اقتصاد به شکست خواهیم کشاند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، دریابان علی شمخانی روز سه شنبه در سی و یکمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت در مسجد ولیعصر (عج) افزود: جان بولتون اعلام کرد که ما را جدی بگیرید؛ حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه شما را جدی گرفت و در سه مایلی شما موشک پیاده کرد.
شمخانی اظهار داشت: در سه مایلی شما داعش و گروه های تروریستی به چه کاری مشغول هستند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 12 روز و 16 ساعت پیش
نوبخت: بودجه سال 98 در موعد مقرر تقدیم مجلس می شود

نوبخت: بودجه سال 98 در موعد مقرر تقدیم مجلس می شود رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تلاطم فضای بین المللی، گفت: با توجه به این فضا، پیش بینی برای بودجه سال 98کار دشواری است، اما تلاش دولت این است که بودجه را با دقت ارزیابی کرده و در موعد مقرر آن را تقدیم مجلس کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت افزود: با توجه به اینکه نیمی از سال 97 گذشته است، 50 درصد بودجه قابل ارزیابی است؛ بودجه 386 هزار میلیارد تومانی عمومی کشور در بین دستگاه های مختلف اجرایی کشور (حدود 31 دستگاه) توزیع می شود.
وی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 12 روز و 16 ساعت پیش
در واکنش به بیانیه سه وزیر دولت فرانسه: قاسمی: خواهان آزادی فوری دیپلمات ایرانی هستیم

در واکنش به بیانیه سه وزیر دولت فرانسه: قاسمی: خواهان آزادی فوری دیپلمات ایرانی هستیم سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه خواهان واقع بینی مقامات فرانسوی در قبال ایران هستیم، گفت: نسبت به دست های شومی که درصدد تخریب روابط دیرپای دوکشور و دیگر کشورهای موثر اروپایی هستند، هشدار داده و آزادی فوری دیپلمات ایرانی را می خواهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بهرام قاسمی روز سه شنبه در واکنش به بیانیه سه وزیر دولت فرانسه در خصوص اتهام ناروا و واهی به یکی از دیپلمات های کشورمان که به دخالت در عملیات خرابکاری در تجمع یک گروهک تروریستی در پاریس متهم و دستگیر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 12 روز و 18 ساعت پیش
با حضور وزرای نیروی ایران و برق سوریه؛ تفاهم نامه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 540 مگاواتی لاذقیه سوریه به امضا رسید

با حضور وزرای نیروی ایران و برق سوریه؛ تفاهم نامه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 540 مگاواتی لاذقیه سوریه به امضا رسید با حضور وزرای نیروی ایران و برق سوریه، تفاهم نامه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 540 مگاواتی لاذقیه به همراه یک خط لوله انتقال گاز به ارزش 411 میلیون یورو میان گروه مپنا و موسسه تولید برق سوریه به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در جریان نشست رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران با زهیر خربوطلی، وزیر برق سوریه قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 540 مگاواتی لاذقیه به امضا رسید.
عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا در حاشیه امضای این قرارداد به خبرنگار پاون گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 12 روز و 19 ساعت پیش
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛ مصوبه های جدید برای مدیریت بازار ارز / انتشار اوراق مشارکت ارزی و اجرای عملیات بازار باز

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛ مصوبه های جدید برای مدیریت بازار ارز / انتشار اوراق مشارکت ارزی و اجرای عملیات بازار باز جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در ادامه بررسی اختیارات مورد نیاز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد بازار ارز و پول، موارد جدیدی را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه که روز سه شنبه با حضور سران قوای مقننه و قضاییه و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد؛ مصوب شد تا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی باشد.
بر اساس این مصوبه؛ بانک مرکزی موظف است تمهیدات و تسهیلات لازم را برای خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و فولاد و دیگر محصولات صادراتی که توسط صادر کنندگان عرضه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 12 روز و 20 ساعت پیش
دکتر نوبخت در هشتمین جلسه ستاد بودجه مطرح کرد: هیچ پروژه عمرانی در سال 1398 حذف نخواهد شد

دکتر نوبخت در هشتمین جلسه ستاد بودجه مطرح کرد: هیچ پروژه عمرانی در سال 1398 حذف نخواهد شد هشتمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1398 کل کشور به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران این سازمان و نمایندگان از بخش خصوصی و دستگاه های ستادی در محل این سازمان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس این سازمان در جلسه مذکور اظهار داشت: با توجه به تصمیم سران قوا که امکان تغییر کاربری پروژه های عمرانی را به دولت داده است، می توان امیدوار بود که روند واگذاری طرح ها و پروژه های عمرانی در سال 1398 شتاب و سرعت قابل توجهی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 12 روز و 21 ساعت پیش
وزیر بهداشت در حاشیه چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون: 60 درصد داروهایی که از فرآورده های خونی تامین می شود، حاصل پلاسمای ایرانی است

وزیر بهداشت در حاشیه چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون: 60 درصد داروهایی که از فرآورده های خونی تامین می شود، حاصل پلاسمای ایرانی است وزیر بهداشت، گفت: در زمینه خون و فرآورده های خونی به کشورهای دیگر، صادرات و اهدایی انجام نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون اظهار داشت: 60 درصد داروهایی که از فرآورده های خونی تامین می شود، حاصل پلاسمای ایرانی است.
دکتر هاشمی درخصوص نقش ایران در کمک های بشردوستانه در حوزه سلامت و ارسال فرآورده های خونی به کشورهایی که درگیر بحران و جنگ هستند، خاطرنشان کرد: ایران همیشه برای ارسال کمک های اولیه پزشکی به کشورهایی که درگیر جنگ هستند، پیشقدم بوده ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 12 روز و 22 ساعت پیش
وزیر بهداشت در چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون: ایران رتبه اول منطقه از نظر کفایت و سلامت خون را دارد

وزیر بهداشت در چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون: ایران رتبه اول منطقه از نظر کفایت و سلامت خون را دارد وزیر بهداشت، گفت: در حال حاضر، 70 کشور دنیا هنوز به اهدای خون جایگزین و پولی وابسته اند و متوسط اهدای خون داوطلبانه در منطقه مدیترانه شرقی، 51 است. در ایران نیز از سال 87 تا کنون، 100 درصد از نیاز کشور به خون از طریق اهدای داوطلبانه و بدون چشمداشت تامین می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون و چهاردهمین کنفرانس سالانه انجمن آسیایی طب انتقال خون، اظهار داشت: از حدود 4 دهه پیش و به دنبال تاسیس سازمان انتقال خون، جمع آوری، فرآوری، کنترل، نظارت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 12 روز و 22 ساعت پیش
وزیر صمت در مجلس: رشد صادرات محصولات کشاورزی /ارز صادرات محصولات کشاورزی باید برگردد

وزیر صمت در مجلس: رشد صادرات محصولات کشاورزی /ارز صادرات محصولات کشاورزی باید برگردد محمد شریعتمداری با حضور در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح شرایط اقتصادی و اقدامات دولت در بهبود وضعیت صنایع کشور اعلام کرد: صادرات محصولات کشاورزی با وجود تمامی مشکلات، حدود 21 درصد محصولات نهایی در 5 ماهه اول امسال 97 رشد داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با اعضا کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی که به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور جمعی از تولیدکنندگان محصولات غذایی نیز حضور داشتند، گفت: از حمایت های دکترلاریجانی و نمایندگان مجلس برای فراهم شدن زمینه حل مشکلات کشور در شرایطی که نظام ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 12 روز و 23 ساعت پیش
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: از مردم بزرگوار ایران به خاطر مشکلات عذرخواهی می کنم

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: از مردم بزرگوار ایران به خاطر مشکلات عذرخواهی می کنم معاون اول رییس جمهور گفت: اگر کسی به دنبال سرمایه گذاری مطمئن و پر سود است باید بداند که هیچ سرمایه گذاری به اندازه سرمایه گذاری در بخش تعلیم و تربیت موثر، ضروری و پربازده نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در آیین افتتاح 1700 فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی کشور با قدردانی از همت و مشارکت خیرین مدرسه ساز که با کمک دولت اعتباری بالغ بر 1450 میلیارد تومان در سطح کشور برای احداث مدرسه هزینه کرده اند و خدمتی بی منت را به جامعه ارائه داده اند، قدردانی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 13 روز و 1 ساعت پیش
با هدف توسعه صادرات و کسب و کار بین المللی شرکت های دانش بنیان صورت گرفت سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به آفریقا

با هدف توسعه صادرات و کسب و کار بین المللی شرکت های دانش بنیان صورت گرفت سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به آفریقا معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی عالی رتبه و به همراه 45 شرکت دانش بنیان و فناور به شرق آفریقا سفر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی عالی رتبه شامل نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت و بانک توسعه صادرات و همچنین روسای 45 شرکت دانش بنیان و فناور فعال در حوزه های صادراتی مطلوب بازار شرق آفریقا به کنیا و اوگاندا سفر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 13 روز و 2 ساعت پیش
مونسان در دیدارهای جداگانه با 4 نماینده مجلس تأکید کرد حمایت سازمان میراث فرهنگی از سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های گردشگری

مونسان در دیدارهای جداگانه با 4 نماینده مجلس تأکید کرد حمایت سازمان میراث فرهنگی از سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های گردشگری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار جداگانه با چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بر گسترش حمایت های سازمان متبوع خود از سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در طرح های گردشگری تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان در دیدار با سیدحسن حسینی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل محدودیت های بودجه ای که سازمان میراث فرهنگی با آن روبه رو است، تلاش داشته ایم در قالب بهره مندی از طرح های کارشناسی شده ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 روز و 16 ساعت پیش
سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد سند سالمندی ابلاغ شد/ تدوین بانک جامع اطلاعات سالمندان

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد سند سالمندی ابلاغ شد/ تدوین بانک جامع اطلاعات سالمندان سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برگزاری جلسه شورای ملی سالمندان، از ابلاغ سند سالمندی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه سند سالمندی بعد از کش و قوس های فراوان و بعد از چندین سال برای اجرا ابلاغ شده است افزود: شورای ملی سالمندان دو کار گروه شامل کارگروه امنیت و سلامت غذایی سالمندان و کارگروه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی تشکیل داده است.
وی با بیان اینکه در گسترش سازمان های مردم نهاد و تشکل های سالمندی نیز در این جلسه مطرح شدند اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 13 روز و 17 ساعت پیش
متن کامل سخنرانی وزیر بهداشت در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز اگر به دولت آمدم، هیچ هدفی غیر از خدمت نداشته و ندارم

متن کامل سخنرانی وزیر بهداشت در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز اگر به دولت آمدم، هیچ هدفی غیر از خدمت نداشته و ندارم وزیر بهداشت گفت: زمانی که در دولت یازدهم مسئولیت وزارت بهداشت را پذیرفتیم، به استناد سخن وزیر وقت، مردم 70 درصد از هزینه های بهداشتی و درمانی را از جیب پرداخت می کردند، امروز این شاخص به 35 درصد کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در نشست صمیمانه با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: انتقادی از سوی برخی دانشجویان به ما شده مبنی براینکه که ارتباط مان با دانشجویان کم است؛ این انتقاد به حق و درست است.
وزیر بهداشت افزود: کار در وزارت بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 روز و 21 ساعت پیش
مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد: سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد: سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام جزئیات سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی از 5 تا 7 اذرماه در تهران این همایش را مقدمه دهمین کنفرانس سواحل، بنادر و سازه های دریایی کشورهای در حال توسعه در سال 2020 عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نشست خبری مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با خبرنگاران امروز 9 مهرماه در محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
در این نشست خبری، حمید خلیلی مدیرکل سواحل و بنادر اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 13 روز و 22 ساعت پیش
نوبخت: درآمدی از افزایش نرخ ارز نصیب دولت نشد

نوبخت: درآمدی از افزایش نرخ ارز نصیب دولت نشد جلسه صبحانه کاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران صبح امروز با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، جمعی از معاونان و مدیران سازمان و رئیس و اعضای اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این جلسه بعد از شنیدن نظرات فعالان اقتصادی گفت: در بخشنامه بودجه سال 1398 از تمام نقطه نظرات اعضای اتاق بازرگانی ایران و بخش خصوصی در حوزه تولید و اشتغال بهره مند می شویم تا به یک توافق و تفاهم نهایی بین دولت و بخش خصوصی دست یابیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 13 روز و 23 ساعت پیش
ظریف: وقتمان را برای مذاکره با آمریکا تلف نمی کنیم

ظریف: وقتمان را برای مذاکره با آمریکا تلف نمی کنیم وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان با اشاره به بدعهدی دولت ترامپ و خروج از توافقی که کشورش امضا کرده بود، گفت: دولت ترامپ قابل اعتماد نیست و وقتمان را برای مذاکره با آمریکا تلف نمی کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا؛ محمد جواد ظریف در پاسخ به پرسش فرید زکریا مجری این برنامه درباره درخواست ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل متحد از کشورهای جهان برای منزوی کردن و تحریم ایران، گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با حمله به ایران، کشورش را در شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد منزوی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 14 روز و 16 ساعت پیش
ظریف:گزینه از سرگیری وسیعتر برنامه هسته ای همچنان معتبر است

ظریف:گزینه از سرگیری وسیعتر برنامه هسته ای همچنان معتبر است وزیر امور خارجه ایران گفت: گزینه از سرگیری برنامه هسته ای با مقیاس بزرگتر و سرعت بیشتر همچنان برای ایران معتبر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف در مصاحبه با برنامه فیس د نیشن شبکه سی بی اس آمریکا که روز یکشنبه پخش شد، افزود: علت اینکه ایران هنوز به سراغ این گزینه نرفته این است که اروپایی ها در حال همکاری با ما بوده اند و تلاش می کنند که ایران همچنان به منافع اقتصادی مورد توافق برسد.
وی تصریح کرد: ما با اروپایی ها همکاری خواهیم کرد.
وزیر امور خارجه ایران به سئوال خبرنگار در مورد اینکه آیا ایران در فعالیت های هسته ای از زمان خروج ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 14 روز و 16 ساعت پیش
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت مادر شهیدان آبره

پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت مادر شهیدان آبره نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان آبره را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به شرح زیر است:
خانواده محترم شهیدان گرانقدر آبره
سلامٌ علیکم
صلابت و شکیبایی مادران شهدای معزز که فرزندان خویش را در راه رضای پروردگار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی، نثار کردند در وصف نمی گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان والامقام نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 14 روز و 21 ساعت پیش
اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار لاستیک /تخصیص ارز و کاهش حقوق گمرکی

اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار لاستیک /تخصیص ارز و کاهش حقوق گمرکی وزارت صمت برای ساماندهی وضعیت تامین نیاز بازار داخلی لاستیک ، تدابیرلازم را در نظرگرفته است که توزیع لاستیک اتوبوسی رادیال با نرخ مصوب، تخصیص و تامین ارز برای واردات تایرهای سنگین و تلاش در جهت کاهش حقوق گمرکی از 27 به 5درصد از مهمترین این اقدامات به شمار می رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی ماه های اخیر با برگزاری نشست های مشترک با مسولان ذی ربط و اتخاذ تصمیاتی در ستاد تنظیم بازار علاوه براقدامات فوق ، الزام توزیع در نمایندگی ها با ثبت روزانه تعداد تولید داخل و توزیع در سامانه و ارائه حواله با هماهنگی ادارات راهداری استان ها و شهرستان ها ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 14 روز و 21 ساعت پیش
واعظی: ترامپ به دنبال دستاورد خارجی است

واعظی: ترامپ به دنبال دستاورد خارجی است رییس دفتر رییس جمهوری گفت: ترامپ به دنبال یک دستاورد خارجی است برای همین موضوع مذاکره را مطرح می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: آن که بدعهدی کرده نمی تواند ادعای مذاکره کند و دلیل مطرح کردن موضوع مذاکره با ایران تنها برای این است که ترامپ به دنبال دستاورد خارجی است.
وی ادامه داد: آمریکایی ها اگر صادق هستند باید اول به برجام بازگردند. در داخل آمریکا هم مردم از اینکه رییس جمهورشان مورد تمسخر قرار گرفته ناراحتند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 12 ساعت پیش
نشست کمیته کشورهای در حال توسعه سازمان بین المللی استاندارد برگزار شد

نشست کمیته کشورهای در حال توسعه سازمان بین المللی استاندارد برگزار شد نخستین روز نشست کمیته کشورهای در حال توسعه (DEVCO) صبح امروز با سخنان دکار والتر، رییس ایزو در مقر سازمان بین المللی استاندارد در ژنو آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، گزارش عملکرد این کمیته که بر تعیین اولویت های تدوین استاندارد و یافتن راه های تامین مالی این فرآیند متمرکز است، در طرح استراتژیک 2020-2016 ایزو و پایش شاخص های تعیین شده آن بود که توسط خانم درغام رییس این کمیته ارایه شد.
در ادامه، روسای کمیته کشورهای در حال توسعه و کمیته های ارزیابی انطباق و حمایت از مصرف کننده گزارش همکاری خود را ارایه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 2 ساعت پیش
وزیر بهداشت بخش جراحی زنان بیمارستان امام رضا(ع) امیدیه را افتتاح کرد

وزیر بهداشت بخش جراحی زنان بیمارستان امام رضا(ع) امیدیه را افتتاح کرد وزیر بهداشت در سومین روز سفر خود به استان خوزستان، شامگاه جمعه بخش جراحی زنان بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان امیدیه با ظرفیت 12 تخت بیمارستانی را افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، این بخش با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان در زمینی با زیربنای 750 متر مربع توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز ساخته شده است.
دکتر هاشمی در حاشیه افتتاح این بخش بیمارستانی گفت: در امیدیه بیمارستانی وجود دارد که اگرچه قدیمی است اما بخش هایی از آن، نوسازی و بهسازی و تجهیزات آن، به روز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 16 روز و 2 ساعت پیش
بازدید وزیر بهداشت از طرح بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی بیمارستان زنان و مامایی فریده بهبهانی بهبهان

بازدید وزیر بهداشت از طرح بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی بیمارستان زنان و مامایی فریده بهبهانی بهبهان وزیر بهداشت با سفر به بهبهان در سومین روز سفر به خوزستان، از پروژه بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی بیمارستان زنان و مامایی فریده بهبهانی بهبهان بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از این مرکز درمانی گفت: از خیرین سلامت بهبهان تشکر می کنیم چون بیمارستان فریده بهبهانی نوسازی و بازسازی شد و تقریبا تجهیز شده و امشب این پروژه را افتتاح نکردیم تا اطمینان پیدا کنیم که حتما بیماران در آن بستری شوند و ظرف دو سه هفته آینده باید به مرحله بهره برداری برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 16 روز و 2 ساعت پیش
تخصیص ارز به دو نفر که وجود خارجی ندارند باورپذیر نیست واکنش روابط عمومی وزارت صمت به اظهارات معاون وزیرارشاد

تخصیص ارز به دو نفر که وجود خارجی ندارند باورپذیر نیست واکنش روابط عمومی وزارت صمت به اظهارات معاون وزیرارشاد مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص مسایل مرتبط با کاغذ مطبوعات و طرح موضوعاتی شائبه برانگیز علیه وزیر محترم صمت، توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی ارائه کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، پیرو مصاحبه معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در رابطه با موضوع کاغذ مطبوعات و طرح مسئله شائبه برانگیز علیه وزیر محترم صنعت و همچنین تولید کاغذ توسط یک شرکت داخلی، هرچند معاون محترم مطبوعاتی ارشاد در پیگیری انجام شده اعلام کرده چنین مطلبی از جانب ایشان اظهار نشده اما بنا به ضرورت روابط عمومی وزارت صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی: بنیاد برای جمع آوری و نگهداری آثار شهدا و ایثارگران آمادگی کامل دارد

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی: بنیاد برای جمع آوری و نگهداری آثار شهدا و ایثارگران آمادگی کامل دارد نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ آثار و خاطرات شهدا و ایثارگران گفت: این آثار در جهت گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در کشور و انتقال به نسل های بعدی باید حفظ و نگهداری شود و بنیاد برای اجرای این وظیفه آمادگی کامل دارد.
به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران ، آیین عطرافشانی و گلزار شهدا (مهمانی لاله ها) بعدازظهر روز پنج شنبه 5 مهرماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، مسئولان کشوری و لشگری و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه دوسالانه خوشنویسی در قزوین بازدید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه دوسالانه خوشنویسی در قزوین بازدید کرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر امروز پنجشنبه از نمایشگاه پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران در قزوین بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی با حضور در این نمایشگاه که در سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین برپا است، از آثار منتخب و برگزیده پنجمین دوسالانه خوشنویسی ایران بازدید کرد .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید گفت: برگزاری دوسالانه می تواند به رونق خوشنویسی و تقویت این هنر منجر شود .
وی از قزوین به عنوان شهری با پیشینه غنی فرهنگی یاد کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی: هیچ کشوری نمی تواند نقش محوری ایران در منطقه را نادیده بگیرد

سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی: هیچ کشوری نمی تواند نقش محوری ایران در منطقه را نادیده بگیرد سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در منطقه تاکید کرد: هیچ کشوری حتی ایالات متحده آمریکا نمی تواند نقش ایران در منطقه را نادیده بگیرد.
انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سخنرانی رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل، بر مواضع صلح جویانه کشورمان مبنی بر این که ما با دنیا در حال تعامل و گفت و گو هستیم و بر حفظ روابط دو جانبه و تقویت آن اصرار داریم و اراده ما آن است که بر حفظ برجام با حفظ منافع ملی تداوم ببخشیم، تاکید کردند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
صالحی در آیین پایانی پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی : خوشنویسی دریچه ای برای دیپلماسی با جهان اسلام است

صالحی در آیین پایانی پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی : خوشنویسی دریچه ای برای دیپلماسی با جهان اسلام است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشنویسی هنر معنوی است که می توان آن را به عنوان دریچه ای برای دیپلماسی با جهان اسلام به کار برد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی شامگاه پنجشنبه در آیین پایانی پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی در قزوین افزود: امروز باید به دیپلماسی هنری خوشنویسی بیش از گذشته توجه کرد تا از طریق آن به ارتباط با جهان اسلام پرداخت .
وی خاطرنشان کرد: خوشنویسی همیشه خطی از دیپلماسی عمومی ایرانی بوده است و در دوره های مختلف تاریخی شاهدیم که از طریق شعر و این هنر ، دیپلماسی عمومی و اجتماعی برقرار کرده ایم . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
امیرسرتیپ حاتمی درهمایش دفاع مقدس: تردید ندارم که درجنگ اقتصادی نیز همانند جنگ تحمیلی پیروز خواهیم شد

امیرسرتیپ حاتمی درهمایش دفاع مقدس: تردید ندارم که درجنگ اقتصادی نیز همانند جنگ تحمیلی پیروز خواهیم شد وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان شهریار گفت: تردید ندارم که در جنگ اقتصادی نیز همانند جنگ تحمیلی پیروز خواهیم شد
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع ؛ همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان شهریار با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سالن همایش اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.
در این همایش مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، مهندس محمودی نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد، ائمه جمعه، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار، رئیس دادگستری شهرستان شهریار، فرمانده انتظامی شهرستان شهریار ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
رهبر انقلاب در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران: میدان مجاهدت در عرصه های گوناگون همچنان گشوده است

رهبر انقلاب در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران: میدان مجاهدت در عرصه های گوناگون همچنان گشوده است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران، تاکید کردند: میدان مجاهدت در عرصه های گوناگون همچنان گشوده است، و قلّه ی جهاد، شهادت است.
به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران متن این پیام که همزمان با مراسم غبار روبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهیدان در سراسر کشور از سوی حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران قرائت شد، به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 17 ساعت پیش
معاون پارلمانی رییس جمهوری: گردشگری می تواند در عبور ایران از چالش اقتصادی موثر باشد

معاون پارلمانی رییس جمهوری: گردشگری می تواند در عبور ایران از چالش اقتصادی موثر باشد معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: صنعت گردشگری در شرایط کنونی می تواند در تولید ثروت ملی، اشتغال و عبور از بحران اقتصادی مفید و موثر باشد.
حسینعلی امیری در نخستین همایش جامعه هتلداران ایران که روز چهارشنبه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، افزود: با کمک صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهمترین شاخص های توسعه، می توان از وضعیت کنونی به سلامت عبور کرد و این موضوع نیاز به برنامه ریزی و نگاه دقیق به این صنعت مهم دارد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری یادآور شد: طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم مناطق تاریخی باستانی و رتبه پنجم جاذبه های طبیعی را در دنیا داراست که باید به توسعه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 17 ساعت پیش
گزارش تحولات بازار مسکن تهران در شهریورماه 1397 منتشر شد

گزارش تحولات بازار مسکن تهران در شهریورماه 1397 منتشر شد تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در شهریور سال 1397 به 10.3 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 13.9 و 33.5 درصد کاهش نشان می دهد.
به گزارش بانک مرکزی، در ماه مورد گزارش متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 81 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 9.4 و 74.1 درصد افزایش نشان می دهد.
گفتنی است، گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 17 ساعت پیش
سیاست های مخرب دولت سرکش آمریکا علیه چند جانبه گرایی و رفتارهای غیرعادی در نظام بین الملل محمدجوادظریف/وزیر امور خارجه

سیاست های مخرب دولت سرکش آمریکا علیه چند جانبه گرایی و رفتارهای غیرعادی در نظام بین الملل محمدجوادظریف/وزیر امور خارجه 1. برای فهمِ اراده دولت سرکش کنونی آمریکا در بی ثبات سازی نظام بین الملل تنها کافی است تهدید عریان نماینده این کشور در سازمان ملل برای "اعلام اسامی" را بخاطر بیاوریم؛ یا تهدید آقای ترامپ مبنی بر قطع کمک های مالی به سازمان ملل و یا تهدید مشاور امنیت ملی او در مورد تحت تعقیب قراردادن قضات دیوان کیفری بین المللی.
2. مایه تاسف است که هیات حاکمه آمریکا با یکجانبه گرایی مخربی که در ذاتش است، با سوء استفاده از اجلاسی چندجانبه به چندجانبه گرایی حمله کرد. آمریکا که اعتبار خود را از دست رفته می بیند، برای اینکه در شورای امنیت با ایران روبرو نشود، خود را پشت رویه کاری در این شورا پنهان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 20 ساعت پیش
وزیر نیرو در مراسم افتتاح سد تنظیمی مجن سمنان: اجرای هزار میلیارد تومان پروژه های صنعت آب و برق در سمنان/ چگونگی مصرف آب باید به اندازه تامین آن مورد اهمیت باشد

وزیر نیرو در مراسم افتتاح سد تنظیمی مجن سمنان: اجرای هزار میلیارد تومان پروژه های صنعت آب و برق در سمنان/ چگونگی مصرف آب باید به اندازه تامین آن مورد اهمیت باشد وزیر نیرو گفت: هم اکنون به طور کلی 52 پروژه صنعت آب و برق در استان با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که در حال حاضر به طور متوسط پیشرفت این پروژه ها به حدود 40 درصد رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رضا اردکانیان در آیین افتتاح سد تنظیمی-مخزنی مجن سمنان طی سخنانی عنوان کرد: در تلاشیم تا با تمهیدات صورت گرفته بهره برداری حداکثری از منابع آبی این سد صورت بگیرد و با کمک همکاران خود در وزارت جهاد کشاورزی بتوانیم استفاده از این منبع به شکلی برنامه ریزی شود که بیشترین بهره وری را داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
دکتر روحانی در بازگشت از نشست مجمع عمومی سازمان ملل: سران جهان به ترامپ خندیدند/دیدگاه همگان حقانیت ایران و زورگویی آمریکا بود/ بازگرداندن اثر تاریخی 2 هزار و 500 ساله به کشور

دکتر روحانی در بازگشت از نشست مجمع عمومی سازمان ملل: سران جهان به ترامپ خندیدند/دیدگاه همگان حقانیت ایران و زورگویی آمریکا بود/ بازگرداندن اثر تاریخی 2 هزار و 500 ساله به کشور رئیس جمهور اظهار داشت: حضور در مجمع عمومی سازمان ملل در مجموع فرصتی بود که هم مواضع کشورمان را برای جهان تا حد امکان تبیین کنیم و هم با بسیاری از کشورها در این فرصت درباره روابط دوجانبه صحبت کردیم. مهم این است که امروز در جهان، جز یکی دو کشور هیچ کس پشت سر آمریکا نیست و یک انزوای تاریخی و سیاسی کم نظیر برای آمریکا هست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در بدو ورود به تهران و در جمع خبرنگاران درباره دستاوردهای سفر به نیویورک و حضور در هفتاد سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
دکتر روحانی در دیدار دبیر کل سازمان ملل متحد: اراده ایران همکاری و هماهنگی همه جانبه با سازمان ملل متحد است

دکتر روحانی در دیدار دبیر کل سازمان ملل متحد: اراده ایران همکاری و هماهنگی همه جانبه با سازمان ملل متحد است رئیس جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت تلاش و اهتمام جامعه جهانی در راستای حفظ برجام به عنوان توافقی بین المللی و عمل به قطعنامه 2231 شورای امنیت تاکید و اعلام مواضع صریح از سوی سازمان ملل متحد در این زمینه را حائز اهمیت عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بعداز ظهر چهارشنبه به وقت محلی در دیدار آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در نیویورک، مواضع دبیرکل سازمان ملل متحد درباره حفظ برجام را مثبت ارزیابی کرد و افزود: سازمان ملل متحد باید به وظیفه خود در راستای استحکام قوانین بین المللی به گونه ای عمل کند که هیچ کشوری نتواند به تشخیص خود با ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد؛ رایزنی رئیس جمهور کشورمان و نخست وزیر ژاپن درباره مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی

در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد؛ رایزنی رئیس جمهور کشورمان و نخست وزیر ژاپن درباره مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه در نیویورک درباره مهمترین مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و "شینزوا آبه " در این دیدار با تاکید بر روابط سنتی و صمیمانه دو کشور، بر تداوم همکاریهای مشترک ایران و ژاپن در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی تاکید کردند.
دکتر روحانی در این دیدار با اشاره به نقش مهم ژاپن در سطح منطقه و جهان، گفت: روابط با ژاپن به عنوان کشوری دوست، برای ایران اهمیت دارد و ملت ما احترام خاصی برای ژاپن قائل است و پشتیبان روابط نزدیک با این کشور دوست ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 18 روز و 14 ساعت پیش
وزیر کشور: تامین امنیت اربعین در اولویت است

وزیر کشور: تامین امنیت اربعین در اولویت است وزیر کشور گفت: تامین امنیت مراسم با شکوه اربعین چه در داخل عراق و چه در ایران برای ما یک اصل و اولویت مهم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر چهارشنبه در یازدهمین نشست ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور، عملکرد استانداران سه استان اصلی ایلام، کرمانشاه و خوزستان را در سال های گذشته در برگزاری مراسم اربعین مثبت ارزیابی کرد و افزود: روند عملکرد استان ایلام در برگزاری مراسم سال گذشته در حوزه امنیت، انتظامات، خدمات، ترافیک و حمل و نقل جهشی و مثبت بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 16 ساعت پیش
با صدور اطلاعیه ای صورت گرفت: تکذیب ادعای ارائه اطلاعات صرافی ها در قالب FATF به طرف خارجی از سوی وزارت اقتصاد

با صدور اطلاعیه ای صورت گرفت: تکذیب ادعای ارائه اطلاعات صرافی ها در قالب FATF به طرف خارجی از سوی وزارت اقتصاد مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای به ادعای برخی رسانه ها پیرامون ارائه اطلاعات صرافی ها به طرف خارجی و طرح برخی شبهات، به ویژه در حال اجرا بودن بخش های قابل توجهی از بندهای برنامه fatf واکنش نشان داده و آن را کذب محض خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، در این اطلاعیه که در واکنش به طرح برخی ادعاها از سوی چند رسانه و نهاد مدنی صادر شده، ضمن احترام به دغدغه مندی جریان های مدنی و رسانه ای نسبت به مسایل روز کشور از ایشان خواست با تدقیق و تحقیق درست ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 17 ساعت پیش
شمخانی: مسیرهای تامین مالی تروریست ها باید قطع شود

شمخانی: مسیرهای تامین مالی تروریست ها باید قطع شود دبیر شورای عالی امنیت ملی خواستار قطع مسیرهای تامین مالی تروریست ها و استفاده از ظرفیت های اطلاعاتی و امنیتی مشترک برای ایجاد هم افزایی و اثرگذاری بیشتر در مبارزه با تروریسم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه با عنوان گفت و گوی امنیتی منطقه ای صبح امروز - چهارشنبه - با سخنرانی علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی آغاز شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در سخنانی در این نشست اظهارداشت: لازم است در کنار ساختارهای موجود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 19 روز و 0 ساعت پیش
دکتر روحانی در دیدار جمعی از رهبران جوامع مسلمان آمریکا: باید با زبان و عمل درست، اسلام را تبلیغ کنیم

دکتر روحانی در دیدار جمعی از رهبران جوامع مسلمان آمریکا: باید با زبان و عمل درست، اسلام را تبلیغ کنیم رئیس جمهور ، وظیفه و مسوولیت رهبران دینی در تبیین و تشریح فرهنگ واقعی اسلام را در عصر کنونی بسیار سنگین برشمرد و تاکید کرد: مسلمانان باید در هر نقطه ای از جهان که زندگی می کنند، با اخلاق، رفتار درست، وفای به عهد و صداقت خود ، اسلام را در عمل تبلیغ کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی سه شنبه شب به وقت نیویورک و در دیدار جمعی از رهبران جوامع مسلمان در ایالات متحده آمریکا گفت: شما نقش مهمی در آشنایی مردم مسلمان بویژه جوانان با فرهنگ واقعی اسلام دارید؛ جوانانی که همزمان از طرف دشمنان و یا دوستان نادان مورد تهاجم قرار گرفته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر نروژ: ایران از گسترش و توسعه روابط اقتصادی، علمی و فناوری با نروژ استقبال می کند/ در توافقی می مانیم که منافعمان را تامین کند

دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر نروژ: ایران از گسترش و توسعه روابط اقتصادی، علمی و فناوری با نروژ استقبال می کند/ در توافقی می مانیم که منافعمان را تامین کند رئیس جمهور در دیدار نخست وزیر نروژ تاکید کرد که ایران از گسترش و توسعه روابط اقتصادی ، علمی و فناوری با نروژ استقبال می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه در دیدار خانم "ارنا سولبرگ"، خروج دولت آمریکا از توافق برجام را غیرقانونی و نقض پیمان و قطعنامه شورای امنیت برشمرد و گفت: مشکل کنونی صرفا مربوط به ایران و آمریکا نیست چرا که دولت کنونی آمریکا در برابر قطعنامه شورای امنیت که به اتفاق آراء و از جمله رای مثبت خود این کشور تصویب شده، ایستاده و آن را نقض کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 19 روز و 3 ساعت پیش
وزیر ارتباطات در گلپایگان: تمرکز وزارت ارتباطات بر توسعه ارتباطات مناطق گردشگری / حمایت از ایجاد اندیشکده اقتصاد دیجیتال در شهرستان گلپایگان

وزیر ارتباطات در گلپایگان: تمرکز وزارت ارتباطات بر توسعه ارتباطات مناطق گردشگری / حمایت از ایجاد اندیشکده اقتصاد دیجیتال در شهرستان گلپایگان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در وزارت ارتباطات جلوی دیوان سالاری و خرید ساختمان جدید را گرفته ام، گفت: آن چیزی که امروز در کشور نیاز داریم ایجاد اندیشکده هاست چراکه با وجود اندیشکده ها به جای صدای بلند، اندیشه های بلندتر و راهگشا خواهیم داشت.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز دوم سفر به استان اصفهان به گلپایگان رفت و در شورای اداری این شهرستان گفت: دو شهر گلپایگان و خوانسار به دیار علما معروف هستند و مامن و موطن بزرگان علم و دین چه در سابق و چه در حال حاضر به شمار می روند که این نشانه اصالت مردم این منطقه است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 19 روز و 3 ساعت پیش
دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر انگلیس: تلاش مشترک برای استحکام و اجرای برجام، مهمترین موضوع در روابط امروز ایران و اروپا است

دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر انگلیس: تلاش مشترک برای استحکام و اجرای برجام، مهمترین موضوع در روابط امروز ایران و اروپا است رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه امروز مهمترین موضوع در روابط ایران و اروپا تلاش مشترک برای استحکام و اجرای برجام است، گفت: خوشبختانه طرفین مصمم به حفظ و ادامه این توافق بین المللی بوده و در این راستا مواضع سیاسی قاطعی را اتخاذ کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه سه شنبه به وقت نیویورک در دیدار خانم ترزا می نخست وزیر انگلیس، با اشاره به خروج غیر قانونی آمریکا از توافق بین المللی برجام، این اقدام را موجب تعجب و مخالفت جامعه جهانی دانست و اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 19 روز و 3 ساعت پیش
معاون امورمجلس رییس جمهور: طرح استعفای وزیر صنعت در راستای تضعیف دولت است

معاون امورمجلس رییس جمهور: طرح استعفای وزیر صنعت در راستای تضعیف دولت است معاون امور مجلس رییس جمهوری، طرح استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت را در ادامه روند تضعیف دولت و در راستای تخریب روحیه مردم و مسئولان دانست و گفت: محمد شریعتمداری کماکان و با توان مضاعف به انجام وظیفه خود مشغول است.
حسینعلی امیری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در پاسخ به سوالی درباره این که بعضی از استیضاح کنندگان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشتند شریعتمداری برای عدم پاسخگویی و فرار از استیضاح نمایندگان مجلس استعفا داده است، تاکید کرد: پیش از این هم بیان کردم استعفایی در کار نیست که فرار از زیر بار مسئولیت و پاسخگویی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 19 روز و 3 ساعت پیش
دفتر یادبود شهدای اهواز در آرژانتین گشایش یافت

دفتر یادبود شهدای اهواز در آرژانتین گشایش یافت در پی وقوع حمله تروریستی در شهر اهواز، روز سه شنبه دفتر یادبودی برای گرامیداشت شهدای این حادثه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین گشایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به همین مناسبت سفرا، دیپلمات ها، روسای نمایندگی های خارجی و سازمان های بین المللی ضمن حضور در سفارت کشورمان و ابراز همدردی با خانواده های شهدا، این حادثه دلخراش را به دولت ومردم ایران تسلیت گفته و دفتر یادبود را امضا کردند.
حمله تروریستی روز شنبه در اهواز 24 شهید و بیش از 60 زخمی برجای گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 19 روز و 15 ساعت پیش
با حکمی از سوی وزیر صمت سرپرست دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت منصوب شد

با حکمی از سوی وزیر صمت سرپرست دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت منصوب شد وزیر صنعت ، معدن و تجارت طی حکمی سید مهدی نیازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست دفتر مقررات ، صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت منصوب کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا در بخشی از حکم محمد شریعتمداری آمده است : انتظاراست تا با استفاده از همه ظرفیت های موجود و بالقوه و همکاری معاونان ، سازمانها و شرکتهای تابعه ، اقدامات موثری در اصلاح رویه های موجود ، تفویض اختیار به استانها ، تفکیک امور اجرایی ، سرعت و دقت در ارایه خدمات با رویکرد کسب رضایتمندی مراجعان به عمل آورید .
گفتنی است نیازی هم اکنون مدیر کل دفتر آمار و فرآوری داده های وزارت صنعت ، معدن و تجارت است . ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 19 روز و 22 ساعت پیش
نوذر شفیعی/ تحلیلگر مسائل بین الملل اجلاس سازمان بین الملل فرصتی برای نشان دادن چهره واقعی ایران

نوذر شفیعی/ تحلیلگر مسائل بین الملل اجلاس سازمان بین الملل فرصتی برای نشان دادن چهره واقعی ایران صحن سازمان های بین المللی عرصه ارائه دیدگاه ها، چانه زنی ها و دید و بازدیدهای مقامات کشورهای مختلف است و یکی از مهمترین دلایل وجودی سازمان های بین المللی همین مساله است. در این صحن کشورها دغدغه ها، نگرانی ها دیدگاه ها و رویکردهای خودشان را راجع مسائل مختلف بیان می کنند.
اجلاس مجمع عمومی یکی از مهمترین صحن های سازمان های بین المللی است که درآنجا با حضور نمایندگان کشورهای عضو، رئیس جمهور و مقام های عالی رتبه می توانند دیدگاه کشورشان را درباره مسائل مختلف بیان کنند. بنابراین حضور آقای روحانی از این منظر از اهمیت زیادی برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 19 روز و 22 ساعت پیش
یک حقوقدان بین الملل عنوان کرد: بی اعتباری و انزوای ترامپ یک فرصت است/سفر روحانی بر فضای اقتصادی کشور تأثیر دارد

یک حقوقدان بین الملل عنوان کرد: بی اعتباری و انزوای ترامپ یک فرصت است/سفر روحانی بر فضای اقتصادی کشور تأثیر دارد یک کارشناس حقوقی ابعاد سفر رئیس جمهور به نیویورک و شرکت در اجلاس سازمان ملل را تشریح کرده است و معتقد است که ایران باید به بهترین شکل از این موقعیت استفاده کند.
رضا نصری، حقوقدان بین الملل گفت: سفر امسال رئیس جمهور به نیویورک به چند دلیل بیش از سال های پیش حائز اهمیت است
این حقوقدادن بین الملل درباره اهمیت این سفر و تاثیر سازمان ملل در پیشبرد اهداف سیاسی کشورمان، همچنین در خصوص دیدار های دو جانبه رئیس جمهور در حاشیه اجلاس تبیین کرد:
اول اینکه آثار منفی سیاست یکجانبه گرایانه دولت ترامپ اِمسال نمایان شده است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 19 روز و 23 ساعت پیش
یک کارشناس سیاسی اصولگرا در گفتگو با پاد افکار عمومی با سخنرانی رئیس جمهوری در سازمان ملل از تهدیدهای آمریکا بر علیه ایران مطلع می شود/ فرصتی خوب برای دفاع از حقوق ملت ایران

یک کارشناس سیاسی اصولگرا در گفتگو با پاد افکار عمومی با سخنرانی رئیس جمهوری در سازمان ملل از تهدیدهای آمریکا بر علیه ایران مطلع می شود/ فرصتی خوب برای دفاع از حقوق ملت ایران حسین کنعانی مقدم، تحلیلگر سیاسی با اشاره به تشدید تحریم های آمریکا علیه مردم ایران در چند ماه گذشته، حضور رئیس جمهوری در نشست امروز سازمان ملل را اقدامی در جهت احقاق حقوق مردم ایران و مطلع شدن افکار عمومی در جهان از اقدامات مخرب آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و می گوید: رئیس جمهوری در مقابل جنگ روانی که دشمن دارد اعلام کند که ما در این جنگ روانی مقابله کردیم و پیروز هستیم و این آمریکاست که شکست خورده ست.
وی با تاکید بر اهمیت حضور ایران در جلسه سازمان ملل به پایگاه اطلاع رسانی دولت می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 19 روز و 23 ساعت پیش
صالحی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس: دفاع مقدس حلقه اتحاد جدیدی را در کشور به وجود آورد

صالحی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس: دفاع مقدس حلقه اتحاد جدیدی را در کشور به وجود آورد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حافظه تاریخی ما در نبردهای ایران با خارجی ها در حدود 200سال گذشته حافظه شکست است، اما هشت سال دفاع مقدس حافظه تاریخی ایران را تغییر داد و ما را یک کشور قدرتمند نشان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با ادای احترام به مقام شهدای دفاع مقدس و شهدای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تسلیت حادثه تروریستی در اهواز، اظهار داشت: دفاع مقدس برای ما ایرانی ها و تاریخ ما به مثابه لیله القدر است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 19 روز و 23 ساعت پیش
در نامه آخوندی به واعظی مطرح شد: انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای قانون برگزار خواهد شد

در نامه آخوندی به واعظی مطرح شد: انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای قانون برگزار خواهد شد وزیر راه و شهرسازی طی نامه ای خطاب به رئیس دفتر رئیس جمهور نوشت: مورد پیشنهادی آقای مهندس ترکان خلاف قانون و غیرقابل اقدام است بنابراین، تأخیر به طور قانونی امکان پذیر نیست و مطابق برنامه زمانی آن اقدام و رأی گیری در راستای اجرای قانون در استان های مختلف از پنجم تا سیزدهم سال جاری انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی نامه ای خطاب به رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد که نامه آقای ترکان اقدامی نادرست و خلاف قانون و غیرقابل اقدام به شمار می رود و مطابق برنامه زمانی اقدامات انجام و رأی گیری در راستای اجرای قانون در ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 20 روز و 1 ساعت پیش
دکتر جنیدی در پیامی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران در اقدامی غیرانسانی جمعی از زنان، کودکان و مدافعان امنیت وآرامش کشور را هدف جنایت تروریستی خود قرار دادند.

دکتر جنیدی در پیامی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران در اقدامی غیرانسانی جمعی از زنان، کودکان و مدافعان امنیت وآرامش کشور را هدف جنایت تروریستی خود قرار دادند. معاون حقوقی رییس جمهور در پیامی به مناسبت حادثه تروریستی اهواز؛تروریست های وابسته و مزدوران وطن فروش نمی توانند یکپارچگی کشور و وحدت بی مانند مردمانش را که میراث پیوندهای چندین هزار ساله میان آنهاست، تحمل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر جنیدی در پیامی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران در اقدامی غیرانسانی جمعی از زنان، کودکان و مدافعان امنیت وآرامش کشور را هدف جنایت تروریستی خود قرار دادند.
معاون حقوقی رییس جمهور در پیامی به مناسبت حادثه تروریستی اهواز؛تروریست های وابسته و مزدوران وطن فروش نمی توانند یکپارچگی کشور و وحدت بی مانند مردمانش را که میراث پیوندهای چندین هزار ساله ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 20 روز و 17 ساعت پیش
رئیس جمعیت هلال احمر در همایش سرو قامتان مقاومت و ایثار: 489 شهید امدادگر از سوی خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر به انقلاب تقدیم شده است

رئیس جمعیت هلال احمر در همایش سرو قامتان مقاومت و ایثار: 489 شهید امدادگر از سوی خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر به انقلاب تقدیم شده است همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس، همایش سروقامتان مقاومت و ایثار با حضور مدیران جمعیت هلال احمر و مسئولان ارشد لشگری و کشوری برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی در این همایش که صبح امروز (دوشنبه) در سالن اجتماعات معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع، گفت: تنها 2 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گذشته بود که صدام و رژیم بعث عراق جنگی را به ایران تحمیل کردند. دشمن بعثی در تلاش بود تا انقلاب نوپای مردم ایران را در هم بشکند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 20 روز و 18 ساعت پیش
رحمانی فضلی در دیدار وزیر کشور آذربایجان: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه همکاری های منسجم مبتنی بر عدالت، صلح و توسعه است

رحمانی فضلی در دیدار وزیر کشور آذربایجان: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه همکاری های منسجم مبتنی بر عدالت، صلح و توسعه است وزیر کشور گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه، همکاری های منسجم مبتنی بر عدالت، صلح و توسعه است و آمادگی کامل داریم با همه کشورهای منطقه به جز رژیم صهیونیستی این روابط را گسترش دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز دوشنبه دوم مهرماه در دیدار رامیل اسوب اف وزیر کشور جمهوری آذربایجان که در محل وزارت کشور برگزار شد در سخنانی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران، دولت و مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری گسترش و بسط همکاری های متقابل با کشورهای همسایه است اظهار داشت: معتقدیم با توجه به ظرفیت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 20 روز و 20 ساعت پیش
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: تدوین استاندارد برای احداث راه های اختصاصی

معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: تدوین استاندارد برای احداث راه های اختصاصی معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت جمع بندی آمار تصادفات ترافیکی و غیر ترافیکی در بررسی سوانح جاده ای کشور گفت: باید استانداردهایی برای ساخت جاده های اختصاصی تهیه شده و همچنین تکلیف آن دست از راه های محلی و اختصاصی که مردم برای حمل ونقل از آن ها استفاده می کنند، مشخص شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در نشست 97 کمیسیون ایمنی راه های کشور که هفته گذشته به ریاست مهرداد تقی زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و با حضور نهادها و سازمان های ذی ربط در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 20 روز و 23 ساعت پیش
توزیع سبدهای کالا آغاز شد

توزیع سبدهای کالا آغاز شد سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت نقدی سبد غذایی مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به شارژ کارت یارانه مددجویان کمیته امدادامام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برای سبد کالا پایان شهریور ماه گفت: توزیع سبد کالا از یکشنبه و دوشنبه هفته گذشته هم بین مددجویان بهزیستی و هم کمیته امداد آغاز شده است. همچنین به غیر از این دو نهاد حمایتی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 20 روز و 23 ساعت پیش
راه اندازی دفتر پیشگیری از تحریم ها در مرکز اصناف / اتخاذ تدابیری برای رفع مشکلات جامعه صنفی

راه اندازی دفتر پیشگیری از تحریم ها در مرکز اصناف / اتخاذ تدابیری برای رفع مشکلات جامعه صنفی دفتر پیشگیری و مقابله با تحریم ها در مرکز اصناف و بازرگانان به منظور مقابله با آثار ناشی از تحریم ها تشکیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، سید جواد احمدی، با اعلام این مطلب افزود: این اقدام با نظر مقام عالی وزارت و به منظور نظم بخشی به ارتباطات و تعاملات بدنه وزارتخانه با اصناف در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: باتوجه به شرایطی که به دلیل فشارهای ظالمانه نظام سلطه و استکبار جهانی در سال جاری با آن مواجه هستیم تلاش شده است تا با ارتباط و تعامل نزدیک با اصناف، سازمان های صنفی و متولیان آنها اعم از هیات مدیره های اتحادیه صنفی و هیات رییسه اتاق های اصناف ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 روز و 2 ساعت پیش
دکتر روحانی در فرودگاه نیویورک: هدف ما تبیین سیاست های جمهوری اسلامی ایران نسبت به منطقه و جهان در مجامع بین المللی است

دکتر روحانی در فرودگاه نیویورک: هدف ما تبیین سیاست های جمهوری اسلامی ایران نسبت به منطقه و جهان در مجامع بین المللی است رئیس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: هدف ما این است که سیاست های جمهوری اسلامی ایران نسبت به منطقه و جهان را در مجامعی که پیش رو داریم، تبیین می کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه به وقت محلی در فرودگاه جان اف کندی نیویورک و در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: سفر همچون سال های گذشته برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و ملاقات با برخی سران کشورها انجام می شود و همچنین جلسات و مصاحبه هایی در حاشیه مجمع عمومی خواهیم داشت.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه حال و هوای امسال با سال های گذشته متفاوت است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 21 روز و 3 ساعت پیش
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی برای شرکت در مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی وارد اهواز شد

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی برای شرکت در مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی وارد اهواز شد نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نمایندگی از رییس جمهور جهت دیدار و گفت وگو با خانواده شهدای حادثه تروریستی اهواز و حضور در مراسم تشییع شهدای این حادثه وارد اهواز شد
به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران ، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی عصر روز یکشنبه اول مهر ماه با استقبال نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی استاندار خوزستان وارد اهواز شد و در بدو ورود در گفت و گویی شهادت جمعی از هموطنان عزیز در اهواز را تسلیت گفت و هدف از سفر خود را شرکت در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 21 روز و 3 ساعت پیش
رئیس جمهور وارد نیویورک شد

رئیس جمهور وارد نیویورک شد رئیس جمهور روز یکشنبه برای سخنرانی و تبیین مواضع کشورمان در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وارد نیویورک شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی، سخنرانی دیگری نیز در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا در صحن عمومی سازمان ملل خواهد داشت.
جلسه با مدیران ارشد و نخبگان رسانه ای حاضر در نیویورک، نشست با جمعی از نخبگان سیاست خارجی و نیز دیدار با تعدادی از رهبران جوامع اسلامی در آمریکا از دیگر برنامه های رئیس جمهور در این سفر است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 21 روز و 13 ساعت پیش
هیئت دولت فردا را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد

هیئت دولت فردا را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد هیئت دولت در جلسه امروز بعدازظهر خود به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، با صدور بیانیه ای ضمن تسلیت به مردم ایران و خانواده های شهدای حادثه تروریستی اهواز، فردا دوشنبه مورخ 1397/7/2 را عزای عمومی اعلام کرد.
به گزارشپایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت دولت ضمن تسلیت به مردم ایران و خانواده های شهدای حادثه تروریستی اهواز، فردا دوشنبه مورخ 1397/7/2 را عزای عمومی اعلام کرد و همچنین تعدادی از اعضای دولت به نمایندگی از هیئت وزیران در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز شرکت می کنند.
** اختصاص اعتبار برای مقابله با آثار خشکسالی در برخی از زیستگاه ها و تالاب های کشور ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 21 روز و 15 ساعت پیش
روندکاهشی آمار خودروهای ناقص

روندکاهشی آمار خودروهای ناقص دبیر انجمن خودروسازان ایران در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر تعمد در عدم عرضه به موقع قطعات به خودروسازان گفت: از خردادماه سال جاری یک سری از قطعات به دلایل مختلف ، در گمرک معطل ماندند که پس از صدور مجورهای لازم ترخیص قطعات از گمرک تسهیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، احمد نعمت بخش اضافه کرد: همین امر باعث شد برخی خودروهای تولیدی به مرحله تجاری نرسند. البته این مشکل در گمرک در حال حاضر برطرف شده و با آزاد شدن این قطعات از گمرک بسیاری از خودروهایی که معطل مانده بودند به مرور به مرحله تجاری می رسند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 22 روز و 0 ساعت پیش
تسلیت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص حادثه تروریستی اهواز

تسلیت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص حادثه تروریستی اهواز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پیامی شهادت مظلومانه و جانسوز جمعی از هم وطنان در حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمدباقر نوبخت با صدور پیامی ضمن محکوم کردن این عمل تروریستی، شهادت و زخمی شدن تعدادی از هم وطنان غیور را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
شهادت مظلومانه و جانسوز جمعی از فرزندان رشید و شجاع ملت ایران که در میان آنها زنان و کودکان نیز دیده می شوند و در اقدام تروریستی گروهکی حقیر و مزدور در جریان رژه نیروهای مسلح ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 22 روز و 14 ساعت پیش
پاسخ وزارت نفت به ادعای کوتاهی در فروش نفت

پاسخ وزارت نفت به ادعای کوتاهی در فروش نفت اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در اطلاعیه ای اعلام کرد: وزارت نفت از مدت ها پیش بدون هیاهو، همه راه های مطمئن فروش نفت را بررسی کرده و تمهیدات لازم را در نظر گرفته است تا در شرایط سخت تحریم بتواند در حد مقدورات برای فروش نفت اقدام کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شانا، در این اطلاعیه آمده است: به تازگی برخی افراد در اظهاراتی مدعی شده اند در حالی که بازار تشنه نفت ایران است، وزارت نفت به عمد از فروش نفت خودداری می کند! در این باره لازم است نکاتی به آگاهی عموم برسد.
هر چند که شاید نگاهی به نام و پیشینه افرادی که چنین دروغ های بزرگی را به زبان می آورند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 22 روز و 14 ساعت پیش
بیانیه وزارت دفاع به مناسبت هفته دفاع مقدس؛ قدرت بازدارندگی بی نظیر ایران مرهون تجربه گرانسنگ 8 سال دفاع مقدس است

بیانیه وزارت دفاع به مناسبت هفته دفاع مقدس؛ قدرت بازدارندگی بی نظیر ایران مرهون تجربه گرانسنگ 8 سال دفاع مقدس است وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی بیانیه ای با گرامیداشت 31 شهریورماه و آغاز هفته دفاع مقدس؛ اقتدار دفاعی و قدرت بازدارندگی بی نظیر ایران اسلامی را مرهون درس آموزی های هوشمندانه نیروهای مسلح از تجربه گران سنگ 8 سال دفاع مقدس دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسان دولت به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، 31شهریورماه 59 هرچند سرآغاز تهاجم وحشیانه و نیابتی رژیم بعثی صدام برای نابودی انقلاب و نظام اسلامی بود، اما در تاریخ کشورمان به نقطه شکوفایی و درخشندگی عزم و اراده ملی و همه جانبه ملت اسلامی برای مقاومت و پایداری برابر نقشه های شیطانی نظام سلطه و استکبار جهانی تبدیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 22 روز و 14 ساعت پیش
بازی با شورای امنیت پرویز اسماعیلی/ معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور

بازی با شورای امنیت پرویز اسماعیلی/ معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور 1. مقامات دولت آمریکا پس از تصدی ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد، عجولانه توسط "نیکی هیلی" نماینده دولت ایالات متحده اعلام کردند که در ایام برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل؛ شورای امنیت جلسه ویژه ای به موضوع ایران (به عنوان یک تهدید برای صلح و امنیت بین المللی) اختصاص خواهد داد و "دونالد ترامپ" نیز شخصا آن جلسه را اداره خواهد کرد. در اقدام تبلیغاتی بعدی، نیکی هیلی رسما گفت که آمریکا از حضور رئیس جمهور ایران در نشست شورای امنیت استقبال می کند. و بلافاصله بعد از او، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد در این جلسه شورای امنیت شرکت خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 22 روز و 16 ساعت پیش
رئیس جمهور درگذشت حاج حسین کلاهدوزان را تسلیت گفت

رئیس جمهور درگذشت حاج حسین کلاهدوزان را تسلیت گفت رئیس جمهور با تسلیت درگذشت مرحوم حاج حسین کلاهدوزان، پدر بزرگوار شهیدان سرافراز مهدی، علی و جواد کلاهدوزان، از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت مرحوم حاج حسین کلاهدوزان، پدر بزرگوار شهیدان سرافراز مهدی، علی و جواد کلاهدوزان، موجب تألم و تأثر خاطر شد.
این الگوی راستین ایمان و صبر که برای رضای خدا از عزیزترین سرمایه های خویش گذشت تا پاسدار ارزش های متعالی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 22 روز و 19 ساعت پیش
پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت حادثه تروریستی اهواز/ آمادگی مراکز درمانی خوزستان برای ارائه خدمات به مجروحان

پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت حادثه تروریستی اهواز/ آمادگی مراکز درمانی خوزستان برای ارائه خدمات به مجروحان وزیر بهداشت در پیامی ضمن تسلیت به ملت شریف ایران و به ویژه خانواده های داغدیده حمله تروریستی صبح امروز اهواز، از آمادگی کامل مراکز درمانی استان خوزستان برای ارائه خدمات به مجروحین این حادثه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، متن پیام وزیر بهداشت به شرح زیر است:
بسمه تعالی
ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران، به ویژه خانواده های داغدیده در حمله تروریستی صبح امروز و ارج نهادن به مقام شهدای گران قدر، برای مجروحان این حادثه، آرزوی شفای عاجل دارم و به اطلاع هموطنان عزیز خوزستانی ام می رسانم، تمام مراکز درمانی در آماده باش کامل هستند و معاون کل وزارت بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 22 روز و 21 ساعت پیش
کاهش قیمت فولاد با آزاد سازی سقف رقابت در بورس/ دست دلالان بازار فولاد باید کوتاه شود

کاهش قیمت فولاد با آزاد سازی سقف رقابت در بورس/ دست دلالان بازار فولاد باید کوتاه شود مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: آزاد سازی سقف رقابت در معاملات بورس کالا برای فولادی ها قطعا در کوتاه مدت تاثیر مثبتی بر بازار خواهد داشت .
سیف الله امیری در گفت و گو با شاتا تصریح کرد : با اینکه آزاد سازی سقف رقابت رد بورس دست فولادی ها را باز گذاشته ولی در عین حال قیمت پایه ای هم تعیین شده است ولی بلا شک در چند عرضه بعدی در بورس قیمت براحتی شکسته می شود .
وی با بیان اینکه هدف ما تامین نیاز داخل است، تاکید کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده تنها شرکتهای فولادی اجازه صادرات دارند که محصول خود را در بورس عرضه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 1 ساعت پیش
محمدسعید ایزدی/ معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی کاهش استفاده از خودروی شخصی را به یک خواست اجتماعی تبدیل کنیم

محمدسعید ایزدی/ معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی کاهش استفاده از خودروی شخصی را به یک خواست اجتماعی تبدیل کنیم معاون وزیر راه و شهرسازی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون خودرو در یادداشتی نوشت:
شاید تصور عزیمت به محل کار و یا مراکز خرید در کلان شهری همچون تهران با تمام معضلات اش بسیار دور از ذهن باشد، ولی در صورت اعتقاد و پذیرش این سیاست امکان تحقق آن وجود دارد. امروز پیاده به محل کار رفتم و بر خلاف تصورم از فاصله و معضلات پیش رو، در یک بازه زمانی چهل و پنج دقیقه به وزارت خانه رسیدم.
امروز شنبه سی و یکم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت، روز جهانی بدون خودرو نامگذاری شده است. شاید تصور عزیمت به محل کار و یا مراکز خرید در کلان شهری همچون تهران با تمام معضلات اش بسیار دور از ذهن باشد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 2 ساعت پیش
اقدامات دولت برای حل مشکل دفن زباله در استان های شمالی کشور

اقدامات دولت برای حل مشکل دفن زباله در استان های شمالی کشور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به نامه دکتر صادق زیباکلام درباره مشکل دفن زباله در شهر رشت و سایر نقاط کشور، به برخی اقدامات مهم دولت برای حل این مشکل اشاره کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این پاسخ آمده است: متأسفانه به رخداد زیان بخشی در مورد دفن زباله در رشت اشاره نمودید که نه تنها ابعاد آن به جغرافیای گیلان و استان های شمالی محدود نمی شود بلکه هم اکنون یکی از چالش های خطیر کشوری است. ازاین رو در برنامه ششم توسعه به عنوان یکی از مسائل اولویت دار برنامه مورد تأکید و حتی تقنین قرار گرفت و در لایحه بودجه 97 معادل دو میلیارد دلار برای ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 23 روز و 18 ساعت پیش
ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت به عقب کشیده می شود

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت به عقب کشیده می شود ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب سی ام شهریور یک ساعت به عقب کشیده می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب 1386 مجلس شورای اسلامی ساعت رسمی کشور در ساعت 24 امشب سی ام شهریور یک ساعت به عقب برگردانده می شود.
قانون تغییر ساعت رسمی کشور مهرماه سال 1386، پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی به تائید شورای نگهبان رسید و پس از آن برای اجرا به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ابلاغ شد.
بر اساس ماده واحده این قانون، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت 24 روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت 24 روز سی ام شهریور به حال سابق ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 19 ساعت پیش
وزیر نفت: کمیته نظارتی اوپک و غیراوپک از نظر حقوقی حق تصمیم گیری ندارد

وزیر نفت: کمیته نظارتی اوپک و غیراوپک از نظر حقوقی حق تصمیم گیری ندارد وزیر نفت گفت: کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک از نظر حقوقی صلاحیت تصمیم گیری درباره تعیین یا توزیع سهمیه ها را ندارد و تنها نظارت و بررسی می کند و تصمیم ها تنها در نشست وزیران نفت و انرژی اوپک و در حضور همه اعضا و با اجماع گرفته می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بیژن زنگنه در آستانه برگزاری نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیر اوپک (JMMC) که روز یکشنبه 23 سپتامبر (یکم مهرماه) در الجزایر برگزار می شود، در گفت وگو با موسسه خبری پلاتس و خبرگزاری بلومبرگ در تهران به بیان دیدگاه ها و مواضع ایران درباره توافق کاهش عرضه سازمان کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 15 ساعت پیش
وزیر بهداشت در آیین افتتاح پروژه های بهداشتی، درمانی و آموزشی استان یزد: ارزش کمتر عمل صالحی به اندازه کار پزشکان، پرستاران و کادر درمانی است

وزیر بهداشت در آیین افتتاح پروژه های بهداشتی، درمانی و آموزشی استان یزد: ارزش کمتر عمل صالحی به اندازه کار پزشکان، پرستاران و کادر درمانی است وزیر بهداشت گفت: یکی از توفیقاتی که هر ایرانی می تواند داشته باشد این است که در دهه اول محرم، حداقل چند روز در یزد؛ حسینیه ایران حضور داشته باشد و باید از نیاکان مردم یزد و همه کسانی که به حفظ سنت ها و فرهنگ این استان اهتمام داشته اند، تشکر کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین افتتاح پروژه های بهداشتی، درمانی و آموزشی حوزه سلامت استان یزد، اظهار داشت: فرهنگ حسینی، مقدم بر همه امور است و زنده نگه داشتن سنت ها، ویژگی هایی را برای استان یزد حفظ کرده در حالیکه برخی استانها ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی برگزار شد

مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی برگزار شد مراسم عزاداری کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی روز سه شنبه 27 شهریور همزمان با هشتم محرم با حضور نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ستاد مرکزی بنیاد برگزار شد.
به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران ، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: امام حسین (ع) در آخرین خطبه خود در عاشورا به بیان اتفاقات و وقایع مرتبط با آن واقعه پرداختند و این خطبه دارای اهمیت بسیار زیادی است . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
دستور شریعتمداری برای پیگیری حادثه معدن کرمان

دستور شریعتمداری برای پیگیری حادثه معدن کرمان درپی حادثه معدن آب نیل کرمان،وزیرصنعت ، معدن و تجارت در پیامی درگذشت یکی از زحمتکشان و کارگران این معدن زغالسنگ را تسلیت گفت و دستور رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان را به رییس سازمان صمت استان ابلاغ کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، در پیام تسلیت محمد شریعتمداری خطاب به مهدی حسین نژاد، رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان آمده است؛ اطلاع از درگذشت یکی زحمتکشان عزیز معدن زغالسنگ آب نیل کرمان؛ جناب آقای حسین محسنی زاده و مجروح شدن سه نفر دیگر باعث تاثر شد.هر چند طبق گزارشات دریافت شده، حادثه حاصل از مسئله ای غیر ارادی و ریزش و لغزش سنگ بوده ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی: واحدهای ستادی و سازمان های جهاد کشاورزی استان ها برای توسعه کشت های گلخانه ای و شهرک های کشاورزی بسیج شوند

وزیر جهاد کشاورزی: واحدهای ستادی و سازمان های جهاد کشاورزی استان ها برای توسعه کشت های گلخانه ای و شهرک های کشاورزی بسیج شوند وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:واحدهای ستادی و سازمانهای جهاد کشاورزی استان ها باید برای توسعه کشت های گلخانه ای و شهرک های کشاورزی بسیج شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، آخرین وضعیت توسعه شهرک های کشاورزی و گلخانه ها با حضور وزیر جهاد کشاورزی،معاون امور باغبانی،رئیس سازمان امور اراضی کشور،مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی،مشاور وزیر و مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانها، مجری طرح توسعه گلخانه ها و اعضای هیأت مدیره شرکت شهرکها مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
سخنگوی وزارت بهداشت: تورم سلامت کمتر از تورم عمومی در کشور است/ رشد شاخص توسعه انسانی در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت: تورم سلامت کمتر از تورم عمومی در کشور است/ رشد شاخص توسعه انسانی در ایران سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: تورم در بخش سلامت، مختص کشور ما نیست و با شدت کمتر و بیشتری در کشورهای دیگر هم، وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه درخصوص تورم در حوزه سلامت، اظهار داشت: در سال جاری برای اولین بار در طی چندین سال گذشته، تورم ماهانه حوزه سلامت در چهارماه فروردین تا تیرماه از تورم عمومی جامعه کمتر بوده است و در حالی که در فروردین تورم عمومی ماهانه 0.8 درصد بوده، تورم سلامت 0.4 درصد، در اردیبهشت تورم عمومی ماهانه 1.6 درصد و تورم سلامت 0.6 درصد، در خرداد تورم عمومی 4 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
از سوی وزیر آموزش و پرورش جدیدترین برنامه های تحول در مدارس و نظام آموزشی تشریح شد

از سوی وزیر آموزش و پرورش جدیدترین برنامه های تحول در مدارس و نظام آموزشی تشریح شد وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حرکت جدید آموزش و پرورش مستلزم ایجاد و ترویج یک گفتمان در سطح استان ها و جامعه است، جدیدترین برنامه های تحول آفرین در مدارس و نظام آموزشی کشور را برای استانداران تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سید محمد بطحایی روز یکشنبه در همایش استانداران سراسر کشور در محل در وزارت کشور با اشاره به حجم و گستره آموزش و پرورش، افزود: امسال بیش از 14 میلیون دانش آموز سال جدید تحصیلی را در مدارس کشور آغاز خواهند کرد که این آمار نشانگر رشد شش درصدی تعداد دانش آموزان کشور نسبت به سال گذشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 17 ساعت پیش
وزیر کشور خبر داد: نحوه تامین کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم و وضعیت واحدهای تولیدی در نشست با استانداران مورد بررسی قرار گرفت

وزیر کشور خبر داد: نحوه تامین کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم و وضعیت واحدهای تولیدی در نشست با استانداران مورد بررسی قرار گرفت وزیر کشور جزئیات نشست استانداران سراسر کشور را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز یکشنبه 25 شهریورماه در حاشیه همایش استانداران سراسر کشور با بیان اینکه در این جلسه سه موضوع مهم مورد بررسی قرار گرفت اظهار داشت: وضعیت اشتغال و تاکیدی که آقای رئیس جمهور به این موضوع داشتند با حضور سرپرست وزارت کار مورد بررسی قرار گرفت همچنین گزارشی از استانداران سراسر کشور در این باره گرفته شد و سرپرست وزارت کار نیز توضیحات و برنامه خود را در این خصوص ارائه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 19 ساعت پیش
انتظامی: دستگاه ها با انتشار مدارک غیرطبقه بندی شده دسترسی شهروندان را به اطلاعات تسهیل کنند

انتظامی: دستگاه ها با انتشار مدارک غیرطبقه بندی شده دسترسی شهروندان را به اطلاعات تسهیل کنند قائم مقام وزیر و دبیر کمیسیون دسترسی آزاد به اطلاعات با تاکید براینکه اجرای این قانون موجب افزایش اعتماد عمومی در جامعه و جلوگیری از شایعات و ایجاد ابهامات در خصوص گردش امور می شود از کلیه دستگاه های دولتی خواست تا دسترسی شهروندان با به اطلاعات تسهیل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حسین انتظامی در نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بیش از 35 دستگاه های اجرایی کشور، با اشاره به ابلاغ قانون شفافیت در سال 88 اظهار کرد: برغم اینکه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال 88 به تصویب رسیده بود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 21 ساعت پیش
سخنگوی وزارت امور خارجه: پیگیر خبر بازداشت دانشجوی ایرانی در استرالیا هستیم

سخنگوی وزارت امور خارجه: پیگیر خبر بازداشت دانشجوی ایرانی در استرالیا هستیم سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبر بازداشت یک دانشجوی ایرانی در استرالیا، گفت: به سفارت جمهوری اسلامی در کانبرا دستور داده شد تا به سرعت موضوع را از طریق مقامات این کشور پیگیری کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بهرام قاسمی درباره انتشار خبری مبنی بر بازداشت یک دانشجوی ایرانی دانشگاه کوئینزلند در استرالیا به اتهام ارسال تجهیزات نظامی آمریکایی به ایران، اظهار داشت: تا کنون به جز اخبار برخی رسانه ها در فضای مجازی، از هیچ کانال رسمی و یا مقامات استرالیایی چنین خبری را دریافت نکرده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 29 روز و 19 ساعت پیش
دیدار وزیر صمت با نماینده ولی فقیه در گیلان/تاکید امام جمعه رشت بر اطلاع رسانی و ارتباط موثر با افکار عمومی

دیدار وزیر صمت با نماینده ولی فقیه در گیلان/تاکید امام جمعه رشت بر اطلاع رسانی و ارتباط موثر با افکار عمومی وزیر صنعت , معدن و تجارت در دومین سفر به استان گیلان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت دیدار کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا,محمد شریعتمداری در این دیدار, ضمن تشریح اهداف سفر به گیلان گفت: حضور در جای جای کشور و صحبت با مدیران و مسئولین محلی و بررسی میدانی مشکلات از اهداف دولت و هیات وزیران است.
وی افزود: دولت در حال تلاش برای ساماندهی مشکلات اقتصادی و برنامه ریزی برای رفع مشکلات است. بی شک در این مسیر,همراهی گروه ها و مراجع فکری جامعه می تواند در هدایت افکار عمومی موثر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 30 روز و 21 ساعت پیش
مونسان خبر داد: کاهش 8/6درصدی گردشگر خروجی در 4 ماه نخست 97/ حذف مهر ورود به ایران از پاسپورت گردشگران مشکل امنیتی ندارد

مونسان خبر داد: کاهش 8/6درصدی گردشگر خروجی در 4 ماه نخست 97/ حذف مهر ورود به ایران از پاسپورت گردشگران مشکل امنیتی ندارد رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه حذف مهر ورود به ایران از پاسپورت گردشگران ورودی مشکل امنیتی ندارد، گفت: در 4 ماه نخست سال از ابتدای فرودین تا تیرماه گردشگر خروجی 8/6درصد کاهش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان با اشاره به تعداد گردشگران خروجی در سال 97، گفت: براساس آمار مربوط به 4 ماه نخست سال از ابتدای فرودین تا تیر ماه تعداد گردشگر خروجی 8/6درصد کاهش داشته که این امر صرفه اقتصادی خوبی برای کشور ایجاد کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 30 روز و 21 ساعت پیش
مونسان از خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی بازدید کرد

مونسان از خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی بازدید کرد معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی بازدید و با محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان جمعه 23 شهریور 97، در بازدید از خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن قدردانی از خانواده ایشان برای راه اندازی این خانه موزه گفت: درود و رحمت خداوند بر روان او که از خادمان بزرگ ملت ایران بود. این چند سال آخر که من از نزدیک با ایشان مأنوس بودم، انصافا دلسوزی شان برای ملت و کشور برایم فراموش نشدنی است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 30 روز و 21 ساعت پیش
آزادسازی سقف رقابت محصولات پتروشیمی/ ضرورت اصلاح مالیات بر ارزش افزوده برای حمایت از تولید

آزادسازی سقف رقابت محصولات پتروشیمی/ ضرورت اصلاح مالیات بر ارزش افزوده برای حمایت از تولید وزیرصنعت ، معدن و تجارت با اشاره به افزایش ظرفیت تولید فولاد به 120میلیون تن در آینده ای نزدیک ، به مزیت های سرمایه گذاری در ایران پرداخت وگفت: بیش از52 هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در سراسر کشور در حال تاسیس است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، محمد شریعتمداری در سفر به استان گیلان ضمن بازدید از زیرساخت های صنعتی این استان در نشست مشترک با مجمع نمایندگان گیلان گفت: در شرایطی از کشور قرارداریم که حفظ وحدت بین قوای سه گانه و همه مسئولین کشور برای پیشبرد اموربسیار راهگشا است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 31 روز و 2 ساعت پیش
در دیدار و مذاکره مقامات دو کشور مورد توافق قرار گرفت توسعه روابط راهبردی تهران -عشق آباد در حوزه های مختلف اقتصادی ،سیاسی،امنیتی و فرهنگی

در دیدار و مذاکره مقامات دو کشور مورد توافق قرار گرفت توسعه روابط راهبردی تهران -عشق آباد در حوزه های مختلف اقتصادی ،سیاسی،امنیتی و فرهنگی دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری که در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی، اقتصادی به ترکمنستان سفر کرده است در ادامه دیدارهای خود با مقامات ابن کشور عصر امروز به همراه هیئت همراه با وزیر خارجه ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، مقامات دو کشور در این دیدار ضمن تاکید بر توسعه روابط راهبردی دوکشور خواستار تعمیق و تسریع در روابط دو کشور در زمینه های محتلف شدند.
رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر راهبرد اصلی سیاست خارجی ایران در توسعه روابط باهمسایگان خود گفت:ایران و ترکمنستان دارای رابطه ای دیرینه و تاریخی و پیوند فرهنگی عمیقی با یکدیگر هستند و با توجه به هدف ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 32 روز و 20 ساعت پیش
هم داستانی ضدرسانه با ترامپ عباس آخوندی/وزیر راه و شهرسازی

هم داستانی ضدرسانه با ترامپ عباس آخوندی/وزیر راه و شهرسازی از قدیم گفته می شد که باید به انقلابی های دو آتشه شک کرد. این حدیث رسانه های انقلابی دوآتشه ی ماست که در کنار ترامپ و دوش به دوش او بر علیه دولت خبرسازی می کنند.
روز یکشنبه صبح که از منزل بیرون آمدم پیامکی از خبرنگار تسنیم دریافت کردم مبنی بر اینکه "آخوندی: اداره بندر چابهار به هند واگذار می شود، انسان وطن دوست از شنیدن این اخبار بمیرد مرگ بر او رواست". در این باره در ادامه توضیح خواهم داد. فهمیدم که اتاق جنگی در ضدرسانه شکل گرفته و طرحی را در دست اجرا دارند و قراراست آتش بارهای آنها بر علیه من بکار افتد. صبح اول وقت دفتر معاون اول رییس جمهور جلسه داشتم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 33 روز و 15 ساعت پیش
صالحی در دیدار با پیشکسوت موسیقی محلی ایلام: آواها و نغمه های بومی گنجینه های سترگ فرهنگ ایران زمین است

صالحی در دیدار با پیشکسوت موسیقی محلی ایلام: آواها و نغمه های بومی گنجینه های سترگ فرهنگ ایران زمین است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با علیدوست فلاحتی پیشکسوت عرصه موسیقی محلی و مقامی استان ایلام گفت: آواها و نغمه های بومی و محلی گنجینه های سترگ فرهنگ ایران زمین است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی با حضور در منزل علیدوست فلاحتی پیشکسوت عرصه موسیقی محلی و مقامی ایلام، از وی تجلیل کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تلاش استاد فلاحتی در حفظ موسیقی مقامی ایلام ستودنی است اظهار کرد: اساتیدی مانند فلاحتی تلاش کرده اند تا میراث موسیقی محلی و بومی به فراموشی سپرده نشود و حضور ایشان در مراسم های فرهنگی استان ایلام موجب ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 33 روز و 16 ساعت پیش
معاون اول رئیس جمهور: ملت ایران با تمسک به مکتب امام حسین (ع) از شرایط سخت فعلی با سربلندی عبور خواهد کرد/ سربلندی ملت ایران یکبار دیگر در جهان زبانزد خواهد شد

معاون اول رئیس جمهور: ملت ایران با تمسک به مکتب امام حسین (ع) از شرایط سخت فعلی با سربلندی عبور خواهد کرد/ سربلندی ملت ایران یکبار دیگر در جهان زبانزد خواهد شد معاون اول رئیس جمهور با بیان این که آمریکایی ها به خود وعده داده اند که ضربه کاری به ملت ایران وارد کنند، گفت: ملت ایران با تمسک به مکتب امام حسین (ع) حتماً از این پیچ و آزمون مهم سربلند بیرون خواهد آمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح ورزشگاه هفت هزار نفری شهدای اسلامشهر با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران با وفایش اظهار داشت: مردم ایران و به ویژه نسل جوان نیازمند خدمات مختلف از جمله در حوزه ورزش هستند و دولت نیز وظیفه دارد که این خدمات را به آنها ارائه دهد و امیدوارم شاهد هر چه بیشتر شدن این گونه خدمات در سراسر کشور ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 33 روز و 16 ساعت پیش
رونمایی از خدمات جدید امدادخودرو کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با حضور مونسان

رونمایی از خدمات جدید امدادخودرو کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با حضور مونسان اپلیکیشن امدادخودرو، خودروهای جدید امدادخودرو و امداد موتوری کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با حضور معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سه شنبه 20 شهریور 97 در مراسمی با حضور علی اصغر مونسان ، رامین افشاری مدیرعامل کانون جهان گردی و اتومبیل رانی، کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و جمعی از مدیران ذیربط در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد رونمایی شد.
در این مراسم از اپلیکیشن امدادخودرو کانون که با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات امدادخودرویی و ایجاد سهولت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 33 روز و 20 ساعت پیش
صالحی در جمع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ایلام: رویه ها و ساختارسازی در عرصه هنر پایدارتر از ساختمان های فرهنگی است

صالحی در جمع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ایلام: رویه ها و ساختارسازی در عرصه هنر پایدارتر از ساختمان های فرهنگی است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تدوین برش استانی بودجه، سیاست قطعی این وزارتخانه است و تمامی معاونت ها و حوزه های ستادی مکلف به اجرای آن هستند، گفت: پایدارتر از ساختمان های فرهنگی، رویه ها و ساختارسازی در عرصه هنر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در نشستی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان ایلام در سالن مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با بیان این مطلب با اشاره به دغدغه ها و مشکلات مطرح شده از سوی اصحاب فرهنگ و هنر ایلام افزود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 33 روز و 20 ساعت پیش
وزیر دادگستری در حاشیه صبحانه کاری با وزیر بهداشت تاکید کرد: ضرورت استفاده از همه ظرفیت های قانون در برخورد با تخلفات/ مجازات باید بازدارنده باشد

وزیر دادگستری در حاشیه صبحانه کاری با وزیر بهداشت تاکید کرد: ضرورت استفاده از همه ظرفیت های قانون در برخورد با تخلفات/ مجازات باید بازدارنده باشد وزیر دادگستری در حاشیه صبحانه کاری با وزیر بهداشت بر همراهی، همفکری و درک مشترک میان دستگاه ها و سازمان ها، تاکید کرد و گفت: خوشبختانه وزارت بهداشت و وزارت دادگستری در مورد مسائلی که سلامت مردم را تهدید می کند، درک مشترک دارند، لذا در جلسه ای که به منظور تسریع و تسهیل بررسی این موضوعات برگزار شد، تصمیم گرفته شد که کمیته ای مشترک میان وزارت بهداشت و وزارت دادگستری در راستای حفظ حقوق مردم در حوزه سلامت و برخورد با متخلفین احتمالی این حوزه تشکیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر سید علیرضا آوایی ضمن بیان این مطلب ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 33 روز و 21 ساعت پیش
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای فرهنگ عمومی ایلام: شوراهای فرهنگ عمومی نیازمند سازمان دهی جدید هستند/ سهم فرهنگ از بودجه کشور دو نیم درصد است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای فرهنگ عمومی ایلام: شوراهای فرهنگ عمومی نیازمند سازمان دهی جدید هستند/ سهم فرهنگ از بودجه کشور دو نیم درصد است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شوراهای فرهنگ عمومی نیازمند سازمان دهی جدید هستند، گفت: جایگاه فرهنگ با توجه به حساسیت آن در بودجه عمومی کشور پررنگ نیست و تنها دو نیم درصد بودجه کشور به این بخش اختصاص دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام به وضعیت بودجه فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت: سهم بودجه فرهنگی شامل فرهنگ، ورزش و گردشگری سالانه 2.5 درصد از مجموع کل بودجه کشور است که از این رقم 65 درصد به فرهنگ اختصاص دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 33 روز و 21 ساعت پیش
معاون پرستاری وزارت بهداشت در سنندج عنوان کرد: کاهش 35 درصدی هزینه های سلامت با اجرای طرح مراقبت در منزل

معاون پرستاری وزارت بهداشت در سنندج عنوان کرد: کاهش 35 درصدی هزینه های سلامت با اجرای طرح مراقبت در منزل دکتر مریم حضرتی با بیان اینکه بیماری های مزمن و غیر واگیر نیاز به مراقبت های طولانی مدت دارند، گفت: اجرای طرح مراقبت در منزل تا 35 درصد هزینه های سلامت را کاهش می دهد/ مراقبت های پرستاری در منزل می تواند باعث کاهش عفونت های بیمارستانی، کاهش هزینه های سلامت، خالی شدن تخت های بیمارستانی و افزایش رفاه و آسایش بیمار در کنار خانواده شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی در آیین افتتاح مرکز مشاوره مراقبت پرستاری در سنندج با اشاره به یکی از بندهای ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: وزارت بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 34 روز و 0 ساعت پیش
لجستیک برنامه ای برای حرکت عباس آخوندی/ وزیر راه و شهرسازی

لجستیک برنامه ای برای حرکت عباس آخوندی/ وزیر راه و شهرسازی سپهر سیاست بسیار غبارآلود است. از هوای اهواز و زابل هم پرغبارتر. یافتن راه و تشخیص راه از چاه در این فضا کار دشواری است. تمام تلاشم این است که مدیرانم را از درگیر شدن در حواشی برکنار نگاه دارم و برنامه های بنیادین وزارتخانه را هم چنان پی بگیرم. خوشحالم که دیروز سند ملی لجستیک را ابلاغ کردم.
لجستیک مفهومی است که در نظام برنامه ریزی ملی مهجور مانده ولی مدتی است که در صدر دستورِ کار وزراتخانه قرار گرفته است. لجستیک به مفهوم فراهم ساختن آسان، به صرفه و با برنامه و به موقع عوامل تولید در محل تولید و حمل و ایجاد امکان مبادله ایمن، ارزان و سریع و در زمان مقرر محصول و خدمات در بازار مصرف است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 34 روز و 0 ساعت پیش
مشارکت 320 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای تکمیل طرح ها

مشارکت 320 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای تکمیل طرح ها رئیس هیات عامل ایمیدرو از جذب 320 هزار میلیارد ریال منابع بخش خصوصی و غیردولتی برای تکمیل طرح های نیمه تمام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد که در پنج سال گذشته جذب شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، مهدی کرباسیان افزود: ایمیدروسال گذشته بیش از سه میلیارد دلار پروژه جدید افتتاح کرد و برای جلوگیری از خام فروشی، طرح هایی همچون خط تولید فولاد و مس، بهره برداری از خطوط زنجیره تولید کنسانتره و گندله و سه پروژه تولید آهن اسفنجی به بهره برداری رسید.
ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 34 روز و 0 ساعت پیش
وزیر ارتباطات در اشنویه: سبک زندگی هموطنان کرد مورد علاقه مردم است / دسترسی به خطوط پهن باند حق روستاییان است

وزیر ارتباطات در اشنویه: سبک زندگی هموطنان کرد مورد علاقه مردم است / دسترسی به خطوط پهن باند حق روستاییان است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یک روستایی از شهر به روستا می آید به دلیل پوشش همه شهرهای آذربایجان غربی به اینترنت پهن باند و عدم وجود آن در روستا احساس خلا می کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وقتی یک روستایی از شهر به روستا می آید به دلیل پوشش همه شهرهای آذربایجان غربی به اینترنت پهن باند و عدم وجود آن در روستا احساس خلا می کند، گفت: جمعیت بالای روستایی در این استان باعث شده تا شهری و روستایی ارتباط بیشتری با هم داشته باشند و همه مردم دسترسی به خطوط پهن باند را حق خود بدانند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 34 روز و 0 ساعت پیش
عضو کمیته بیمه سلامت: نظام سلامت نباید به منابع زودگذر و پر ریسک مثل قیمت نفت متصل باشد

عضو کمیته بیمه سلامت: نظام سلامت نباید به منابع زودگذر و پر ریسک مثل قیمت نفت متصل باشد عضو کمیته بیمه سلامت، گفت: عوارض بر کالاهای آسیب رسان به سلامت و مالیات بر ارزش افزوده یکی از منابع پایدار برای نظام سلامت محسوب می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر حمیدرضا صفی خانی با اشاره به اهمیت مدیریت منابع و مصارف در نظام سلامت، اظهار داشت: اولین چیزی که در این راستا مهم است اینکه نظام سلامت منابع خود را چطور باید کسب کند که پایدار باشد و به منابع زودگذر متصل نباشد. به همین علت نظام های سلامت اصولا منابع خود را به مالیات و عوارض متصل می کنند. این در حالی است که منابع نظام سلامت را نباید به منابع زودگذر و پرریسک مثل قیمت نفت متصل کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 34 روز و 0 ساعت پیش
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: واگذاری بندر چابهار صحت ندارد/ قرارداد با شرکت هندی صرفا اپراتوری فاز یک ترمینال بندر شهیدبهشتی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: واگذاری بندر چابهار صحت ندارد/ قرارداد با شرکت هندی صرفا اپراتوری فاز یک ترمینال بندر شهیدبهشتی است مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: موضوع واگذاری بندر چابهار صحت ندارد و قرارداد با شرکت هندی، صرفا در قالب اپراتوری فاز یک ترمینال بندر شهیدبهشتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، عبدالرحیم کردی در مورد قرارداد اپراتوری منعقد شده با شرکت هندی به منظور بهره برداری از ترمینال فاز یک بندر شهید بهشتی، اظهار کرد: در این قرارداد موضوع واگذاری حاکمیت، مالکیت و اداره بندر چابهار صحت ندارد و صرفا قراردی اپراتوری است که به منظور بهره برداری از ترمینال فاز یک بندر شهید بهشتی مدنظر قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 34 روز و 19 ساعت پیش
انصاری، معاون رییس جمهور: دوره دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری نیازمند همکاری گسترده دولت و مجلس است

انصاری، معاون رییس جمهور: دوره دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری نیازمند همکاری گسترده دولت و مجلس است معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ابراز امیدواری کرد که تا پایان دور دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری بتوانیم به مفهوم حکمرانی خوب در نظام اداری جمهوری اسلامی ایران دست پیدا کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور مهندس جمشید انصاری، در چهاردهمین جشنواره شهید رجایی به بیان مهمترین اهداف دوره دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری پرداخت.
متن کامل سخنان معاون رئیس جمهور بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
چهاردهمین جشنواره شهید رجایی مقارن شده است با تصویب مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری و ابلاغ آن ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 34 روز و 19 ساعت پیش
در جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر بررسی شد: راهکارهای تامین داروی مورد نیاز داروخانه های هلال احمر در ماه های آینده/ تشریح خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در حج سال جاری

در جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر بررسی شد: راهکارهای تامین داروی مورد نیاز داروخانه های هلال احمر در ماه های آینده/ تشریح خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در حج سال جاری در جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر، عملکرد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت در حج سال جاری، راهکارهای تامین داروی مورد نیاز داروخانه های هلال احمر و عملکرد شرکت سرمایه گذاری هلال ایران مورد بحث و بررسی اعضای شورا قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی در جلسه شورای عالی این جمعیت با اشاره به خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در ایام حج سال جاری گفت: رفتار کشور عربستان در حج امسال معقول و منطقی بود و خدمات هلال احمر هم در ایام تشریق، رضایتمندی خوبی میان زائران ایجاد کرده که امیدواریم با توجه به کاهش میزان تلفات زائران در حج جاری نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 34 روز و 19 ساعت پیش
حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گلزار شهدای گمنام ایلام

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گلزار شهدای گمنام ایلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از ورود به شهر ایلام بر سر مزار شهدای گمنام حاضر شد و با نثار فاتحه، یاد و خاطره این شهدا را گرامیداشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، سید عباس صالحی که صبح امروز در ادامه سفرهای برنامه ای و کاری خود وارد ایلام شد، در گلزار شهدای این استان حضور یافت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مزار شهدا با نثار فاتحه به روح شهدای انقلاب و دفاع مقدس، ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا، یاد و خاطره آن ها را گرامی داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 34 روز و 23 ساعت پیش
رئیس جمهور درگذشت مادر شهیدان رجب، علیرضا و حسین ذاکر امام رضا را تسلیت گفت

رئیس جمهور درگذشت مادر شهیدان رجب، علیرضا و حسین ذاکر امام رضا را تسلیت گفت رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت حاجیه خانم مهتاب نوها، مادر بزرگوار شهیدان رجب، علیرضا و حسین "ذاکر امام رضا از دلاورمردان دوران دفاع مقدس، از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت حاجیه خانم مهتاب نوها، مادر بزرگوار شهیدان رجب، علیرضا و حسین ذاکر امام رضا از دلاورمردان دوران دفاع مقدس، موجب تألم و تأثر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 35 روز و 0 ساعت پیش
در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی صورت گرفت: تصویب لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی صورت گرفت: تصویب لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور هیئت وزیران لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه با تصویب هیئت وزیران لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور جهت تقدیم به مجلس شورای اسلامی به تصویب هیئت وزیران رسید
به موجب این اصلاحیه حق آموزش جزء حقوق اساسی افراد است و هیچکس را نمی توان به به عذری غیر از عدم صلاحیت علمی مقرر از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی محروم نمود. در برخورداری از حق آموزش در مقاطع تحصیلی افراد دارای سابقه محکومیت قطعی کیفری به جرائم سازمان یافته ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 16 ساعت پیش
همتی میزبان صاحب نظران اقتصادی / تحولات متغیرهای اقتصادی تشریح شد

همتی میزبان صاحب نظران اقتصادی / تحولات متغیرهای اقتصادی تشریح شد رییس کل بانک مرکزی در نشستی با حضور اساتید دانشگاه ها و صاحب نظران حوزه اقتصاد ضمن بررسی مهم ترین تحولات متغیرهای کلیدی اقتصاد کلان به ویژه بازار ارز، به بحث و بررسی راه کارهای ثبات فضای اقتصادی پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این جلسه که عصر دیروز برگزار شد و بیش از سه ساعت به طول انجامید، صاحب نظران اقتصادی از طیف های مختلف فکری و سیاسی در فضایی صمیمی و دوستانه و با صراحت کامل به ارایه نقطه نظرات خود در موضوعات بازار ارز و مسائل روز نظام بانکی پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 18 ساعت پیش
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی؛ یک میلیارد دلار برای حفظ و توسعه اشتغال اختصاص یافت/ نظر سران سه قوه برای تقویت نظارت بانک مرکزی

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی؛ یک میلیارد دلار برای حفظ و توسعه اشتغال اختصاص یافت/ نظر سران سه قوه برای تقویت نظارت بانک مرکزی شورای عالی هماهنگی اقتصادی یک میلیارد دلار برای حفظ و توسعه اشتغال موجود اختصاص داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه روز یکشنبه این شورا که با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل شد؛ اختصاص یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای حفظ و توسعه اشتغال مصوب شد.
بر این اساس؛ مبلغ مذکور از سه طریق حمایت از واحدهای تولیدی فعال، بازسازی بافت های فرسوده شهری و نیز نوسازی ناوگان حمل و تقل شهری و بین شهری؛ و با تعیین و تامین یارانه مربوط به سود تسهیلات بانکی برای تقویت سرمایه در گردش واحدهای متقاضی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 20 ساعت پیش
معاون امورمجلس رئیس جمهور: دولت در بحث مبارزه با مفاسد قطعا از هر طرحی که معطوف به آن باشد، حمایت کرده و با آن موافق است

معاون امورمجلس رئیس جمهور: دولت در بحث مبارزه با مفاسد قطعا از هر طرحی که معطوف به آن باشد، حمایت کرده و با آن موافق است حسینعلی امیری، درخصوص مخالفت دولت با طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی که روز چهارشنبه گذشته در صحن علنی مجلس مطرح و رد شد، گفت: دولت در بحث مبارزه با مفاسد قطعا از هر طرحی که معطوف به آن باشد، حمایت کرده و با آن موافق است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت امور مجلس رئیس جمهوری، معاون پارلمانی رئیس جمهور به تشریح دلیل مخالفت دولت با طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداخت و تاکید کرد: طرحی که توسط تعدادی از نمایندگان مجلس تهیه و روز چهارشنبه گذشته در صحن علنی پارلمان مطرح شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 35 روز و 23 ساعت پیش
انتصاب جدید در سازمان میراث فرهنگی

انتصاب جدید در سازمان میراث فرهنگی معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حکمی، سید رزگار پوراحمدی را به عنوان رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی منصوب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، سید رزگار پور احمدی را که تا پیش از این به عنوان سرپرست مرکز مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی فعالیت می کرد، به عنوان رئیس این مرکز منصوب کرد.
ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 36 روز و 1 ساعت پیش
دکتر روحانی روز ملی و هفتادمین سالگرد تشکیل جمهوری دمکراتیک خلق کره را تبریک گفت

دکتر روحانی روز ملی و هفتادمین سالگرد تشکیل جمهوری دمکراتیک خلق کره را تبریک گفت رئیس جمهور در پیامی به کیم جونگ اون رهبر عالی جمهوری دمکراتیک خلق کره، روز ملی و هفتادمین سالگرد تشکیل جمهوری دمکراتیک خلق کره را تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای کیم جونگ اون
رهبر عالی جمهوری دمکراتیک خلق کره
فرا رسیدن نهم سپتامبر روز ملی و هفتادمین سالگرد تشکیل جمهوری دمکراتیک خلق کره را به جناب عالی و مردم آن کشور صمیمانه تبریک می گویم.
امیدوارم در سایه اراده مقامات عالیه و با استفاده از ظرفیت های موجود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 36 روز و 2 ساعت پیش
ابتکار:70 درصد صنایع دستی کشور توسط زنان تولید می شود

ابتکار:70 درصد صنایع دستی کشور توسط زنان تولید می شود معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه توجه به توانمندی زنان در شهرداری به خوبی انجام شده است، گفت: 70 درصد از صنایع دستی کشور توسط زنان تولید می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه تولیدات زنان که درسالن همایش های بوستان گفت و گو اظهارداشت: زنان همچون مردان از بدو انقلاب توانستند در اعتلای کشور نقش به سزایی را داشته باشند.
وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید در حال حاضر 30 درصد از مدیریت به زنان اختصاص یافته است که در شورای شهر و شهرداری تهران این رویکرد نیز ادامه خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 36 روز و 17 ساعت پیش
سخنگوی وزارت امور خارجه: پیگیر خبر حمله به قایق ماهیگیری ایرانی هستیم

سخنگوی وزارت امور خارجه: پیگیر خبر حمله به قایق ماهیگیری ایرانی هستیم سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در حال بررسی و پیگیری خبر حمله به قایق ماهیگیری ایرانی هستیم و به محض دریافت اخبار صحیح و قابل اتکاء، واکنش مقتضی خواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بهرام قاسمی روز شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره حمله پلیس دریایی امارات به یک لنج ماهیگیری ایرانی در آب های خلیج فارس، اظهار داشت: از روز گذشته که این خبر منتشر شد دستگاه های ذیربط به ویژه بخش های سیاسی و کنسولی وزارت امور خارجه، سفارت ما در ابوظبی و سرکنسولگری کشورمان در دبی پیگیر موضوع شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 36 روز و 19 ساعت پیش
دیدار محمد شریعتمداری با فعالین اقتصادی آذربایجان شرقی/ تخلیه گمرکات و عرضه سریع کالا در بازار

دیدار محمد شریعتمداری با فعالین اقتصادی آذربایجان شرقی/ تخلیه گمرکات و عرضه سریع کالا در بازار محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به تبریز با فعالین صنعتی و معدنی آذربایجان شرقی دیدار کرد و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
شریعتمداری با اشاره به شرایط خاص کشور و تایید مشکلات در اقتصاد کشور گفت: بعد از ابلاغ سیاست های جدید ارزی محدودیت هایی در حوزه تولید و تجارت ایجاد شد که عموما قابل پیشگیری نبود لذا در ابتدا مقرر شد بدون محدودیت, ارز رسمی به همه کالاها برای واردات تعلق گیرد اما ظرف مدت کوتاهی بیش از 50میلیارد دلار صف ثبت سفارش ایجاد شد که دولت حتما باید کاری صورت می داد و یکی از اقدامات ایجاد بازار ثانویه است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 36 روز و 23 ساعت پیش
دیدار وزیر صمت با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز

دیدار وزیر صمت با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز محمد شریعتمداری در سفر به تبریز با آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، وزیرصنعت، معدن وتجارت در این دیدار با اشاره به شرایط کشور در شرایط تحریم گفت: نباید با ایجاد شرایط عدم قطعیت در ذهن مردم شرایط افکار عمومی را به سمت نا امیدی برد. وی افزود: راه حل ایجاد آرامش در افکار عمومی همان روشی است که نماینده ولی فقیه در تبریز انجام داده و با ایجاد رابطه مناسب با جوانان و مسئولین بذر وحدت را در استان کاشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 36 روز و 23 ساعت پیش
با حضور کلانتری؛ خط تولید موتورهای مغناطیس دائم در اصفهان راه اندازی شد

با حضور کلانتری؛ خط تولید موتورهای مغناطیس دائم در اصفهان راه اندازی شد خط تولید موتورهای پیشرفته الکتریکی مغناطیس دائم روز پنجشنبه با حضور معاون رئیس جمهور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار اصفهان و جانشین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شاهین شهر راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از محیط زیست، این خط تولید مکانیزه که در مرکز صنایع دریایی شهید قربانی ایجاد شده مشتمل بر سه محصول موتور مغناطیس دائم موتورسیکلت، موتور مغناطیسی دائم دوچرخه برقی و موتور مغناطیس دائم کولرهای آبی است و در صورت توسعه کامل این خط تولید، یکهزار و 600 شغل بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 37 روز و 1 ساعت پیش
7 سپتامبر 2018 در تهران صادر شد بیانیه مشترک روسای جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه

7 سپتامبر 2018 در تهران صادر شد بیانیه مشترک روسای جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی، رئیس جمهور فدراسیون روسیه ولادیمیر پوتین و رئیس جمهور جمهوری ترکیه رجب طیب اردوغان به منظور برگزاری نشست سه جانبه سران در تاریخ 7 سپتامبر 2018 در تهران گرد هم آمدند.
روسای جمهور:
1. رضایت خود را از دستاوردهای فرمت آستانه از ژانویۀ 2017 به ویژه پیشرفت بدست آمده در کاهش خشونت در سرتاسر جمهوری عربی سوریه و کمک به صلح، امنیت و ثبات در آن کشور ابراز داشتند؛
2. بر پایبندی مستحکم و مستمر خود به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین اهداف و اصول منشور ملل متحد تأکید ورزیده و تصریح نمودند که این اصول از سوی همگان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 37 روز و 20 ساعت پیش
بهشتی پور در گفتگو با پاد: نشست تهران بدون تردید موفقیت بزرگی برای ایران است

بهشتی پور در گفتگو با پاد: نشست تهران بدون تردید موفقیت بزرگی برای ایران است حسن بهشتی پور،کارشناس روسیه و اوراسیا اهمیت اجلاس سه جانبه تهران را از سه منظر مورد بررسی قرار داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حسن بهشتی پور کارشناس روسیه و اوراسیا در باره این اجلاس گفت: نشست سه جانبه روسای جمهوری ایران، ترکیه و سوریه در تهران یا تبریز از سه جنبه اهیمت اساسی دارد.
بهشتی پور در تشریح این نشست بیان کرد:
1- این اجلاس در واقع تعین تکلیف نهایی برای آینده نیروهای تروریستی مستقر در سوریه است تا از طریق هماهنگی با دولت بشار اسد پرونده تروریستها در استان ادلب بسته شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 38 روز و 0 ساعت پیش
وزیر نیرو در سفر به استان کردستان خبر داد: 2400 پروژه آب و برق در کشور در دست اجرا است

وزیر نیرو در سفر به استان کردستان خبر داد: 2400 پروژه آب و برق در کشور در دست اجرا است وزیر نیرو گفت: دو هزار و 400 پروژه در بخش های آب، برق و آب و فاضلاب در مناطق مختلف کشور در دست اجراست که این پروژه ها بطور میانگین 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
رضا اردکانیان در حاشیه مراسم افتتاح سد عباس آباد بانه در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: 15 هزار میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های در دست اقدام هزینه شده و 13 هزار میلیارد نیز برای تکمیل آنها نیاز است که مطابق برنامه زمان بندی بخش زیاد آنها تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.
وی افزود: مطابق برنامه تفصیلی انجام شده در سال آینده پنج هزار مگاوات ظرفیت تولید برق در کشور ایجاد می شود و در خصوص آب نیز مطالعات کاملی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 38 روز و 1 ساعت پیش
سیدرسول موسوی: هدف اصلی اجلاس تهران تحکیم صلح و ثبات در سوریه و منطقه است

سیدرسول موسوی: هدف اصلی اجلاس تهران تحکیم صلح و ثبات در سوریه و منطقه است یک دیپلمات برجسته کشورمان هدف از نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه، که روز جمعه در تهران در خصوص اوضاع سوریه و ادلب برگزار می شود را تحکیم صلح و ثبات در سوریه و منطقه دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در اینباره سید رسول موسوی رئیس اسبق مرکز مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز و مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی در وزارت امور خارجه گفت: روز جمعه سران سه کشور ایران ،ترکیه و روسیه در ادامه دیدارهای خود در سوچی و استانبول و در ادامه روند آستانه که موفق شدند گام به گام سوریه را به صلح و ثبات نزدیک کنند در تهران گردهم می آیند تا گام بزرگ دیگری را برای تثبیت صلح و ثبات در سوریه بردارند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 39 روز و 1 ساعت پیش
صالحی: نهادسازی در حوزه سینمای کودک و نوجوان باید اتفاق بیفتد

صالحی: نهادسازی در حوزه سینمای کودک و نوجوان باید اتفاق بیفتد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نهادسازی در حوزه سینمای کودک و نوجوان باید اتفاق بیافتد که البته تعدادی از آن ها در حال رخ دادن است به نوعی که تشکل های غیردولتی حمایت از سینمای کودکان و نوجوانان شکل گرفته و مراحل پایانی ثبت خود را طی می کند که می تواند به عنوان یک نهاد حمایتی مردمی سینمای کودک و نوجوان محسوب شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در آیین پایانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان اصفهان که شامگاه 14 شهریور در سالن کوثر مجموعه 22 بهمن برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 39 روز و 10 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی:دولت از صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی حمایت می کند

وزیر جهاد کشاورزی:دولت از صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی حمایت می کند وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سیاست های این وزارت خانه در راستای تکمیل زنجیره محصولات کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی و دولت از صنایع تبدیلی و تکمیلی این بخش حمایت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی در سفر به استان سمنان و در بازدید از کارخانه کنسانتره میوه شاهرود اظهار داشت: تکمیل زنجیره تولید تا توزیع محصولات کشاورزی نگاه مهم وزارت جهاد کشاورزی است.
وی با اشاره به اینکه کلید حل مشکلات بخش کشاورزی ایجاد زنجیره در این بخش است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 39 روز و 10 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی از کارخانه کنسانتره میوه شاهرود بازدید کرد

وزیر جهاد کشاورزی از کارخانه کنسانتره میوه شاهرود بازدید کرد وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان سمنان از کارخانه کنسانتره میوه در شهرستان شاهرود بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت امروز چهارشنبه به استان سمنان سفر کرده است، از کارخانه کنسانتره میوه شاهرود بازدید کرد و از نزدیک با روند فعالیت و مشکلات این کارخانه آشنا شد.
کارخانه کنسانتره میوه شاهرود در سال 1395 پس از چند سال تعطیلی با تلاش مسئولان استان سمنان احیا شده و دوباره آغاز به کار کرد.
برای احیای این کارخانه بیش از 3 میلیارد ریال هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 39 روز و 10 ساعت پیش
واحد فرآوری پسته شهرستان دامغان با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید

واحد فرآوری پسته شهرستان دامغان با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان سمنان، واحد فرآوری پسته شهرستان دامغان را در روستای علی آباد بابایی این شهرستان افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پس از بازدید از شرکت صنایع لبنی گلزار، باغ پسته امین و افتتاح پروژه 2 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در شهرستان دامغان، از شرکت سورتینگ پسته که دارای ظرفیت تولید 600 تن پسته خشک است بازدید و آن را افتتاح کرد.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان،مجموع سرمایه گذاری انجام شده برای این شرکت 34 میلیارد ریال است که این اعتبار از محل آورده بهره بردار ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 39 روز و 15 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی: 2.1 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تاکنون به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است/لزم توسه گلخانه ها در استان سمنان

وزیر جهاد کشاورزی: 2.1 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تاکنون به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است/لزم توسه گلخانه ها در استان سمنان وزیر جهاد کشاورزی گفت:تاکنون 2.1 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تاکنون به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده که بیش از 800 هزار هکتار آن در دولت تدبیر و امید انجام یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی در حاشیه بازدید از باغ پسته الگویی با رقم کشت بافت یو.سی.بی.وان در شهرستان دامغان در جمع خبرنگاران با اشاره به این که افزایش بهره وری آب از سیاست های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر و امید است،اعلام کرد:از ابتدای اجرای طرح تاکنون 2 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 39 روز و 15 ساعت پیش
پروژه 2 هزار هکتاری آبیاری تحت فشار با حضور وزیر جهاد کشاورزی در دامغان افتتاح شد

پروژه 2 هزار هکتاری آبیاری تحت فشار با حضور وزیر جهاد کشاورزی در دامغان افتتاح شد در سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان سمنان،پروژه 2 هزار هکتاری آبیاری تحت فشار در شهرستان دامغان به صورت همزمان افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت امروز چهارشنبه به استان سمنان سفر کرده است، پروژه 2 هزار هکتاری آبیاری تحت فشار شهرستان دامغان را به صورت همزمان افتتاح کرد.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان،میزان سرمایه گذاری انجام شده برای اجرای این پروژه 177 میلیارد ریال بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 39 روز و 15 ساعت پیش
سفیر سنگاپور با معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد

سفیر سنگاپور با معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد پیرو درخواست اونگ کنگ یونگ سفیر غیرمقیم سنگاپور در تهران مبنی بر ملاقات با مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این مقام سنگاپوری با محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی دیدار و گفت وگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این دیدار که در محل موزه ملی ایران برگزار شد و جبرئیل نوکنده، رئیس کل موزه ملی ایران، جواد انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور، نمایندگان وزارت امور خارجه دو کشور و نماینده دفتر امور بین الملل سازمان نیز حضور داشتند دو طرف درباره موضوعات مرتبط با حوزه میراث فرهنگی در ایران ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 39 روز و 21 ساعت پیش
وزیر کشور خبر داد: شهرداری ها به تکالیف خود در حوزه اجتماعی عمل کنند/ لایحه درآمد پایدار شهرداری ها تقدیم مجلس شد

وزیر کشور خبر داد: شهرداری ها به تکالیف خود در حوزه اجتماعی عمل کنند/ لایحه درآمد پایدار شهرداری ها تقدیم مجلس شد وزیر کشور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب موضوع حاشیه نشینی را از اولویت های دوم آسیب های اجتماعی بر شمردند گفت: شهرداری ها کمتر به مسائل اجتماعی پرداخته اند در حالی که ضمن اینکه باید به مسائل کالبدی شهر توجه شود باید به مسائلی اجتماعی همچون موضوع حاشیه نشینی نگاه ویژه داشت لذا شهرداری ها به تکالیف خود در حوزه اجتماعی عمل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ب نقل از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش شهرداران کلانشهرها و مراکز استان ها که امروز سه شنبه 13 شهریورماه در محل این وزارتخانه برگزار شد در سخنانی با انتقاد از نحوه عمل کمیسیون ماده 100 در شهرداری ها اظهار ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 40 روز و 18 ساعت پیش
شرایط بازار صنایع سلولزی متعادل می شود/ با هماهنگی تولیدکنندگان به سرعت موجودی بازار پوشک تامین می شود

شرایط بازار صنایع سلولزی متعادل می شود/ با هماهنگی تولیدکنندگان به سرعت موجودی بازار پوشک تامین می شود مدیر کل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی درباره وضعیت کنونی پوشک و سایر صنایع سلولوزی در کشور گفت: با هماهنگی به عمل آمده با تولید کنندگان اصلی که سهم 80 درصد تولید را دارا می باشند موجودی به سرعت به بازار توزیع خواهد شد و پیش بینی می شود با ترخیص به موقع مواد اولیه موجود در گمرکات ، تامین و تخصیص ارز مواد اولیه و از سوی دیگر برخورد های مناسب قانونی با محتکران به زودی شرایط متعارفی بر بازار حاکم شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ب نقل از شاتا، نباتی با اشاره به افزایش قیمت پوشک بعد از بالا رفتن نرخ ارز افزود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 40 روز و 20 ساعت پیش
مونسان در پایان سفر به خراسان رضوی: امیدواریم موج شور و نشاطی که در گردشگری ایجاد شده ادامه داشته باشد

مونسان در پایان سفر به خراسان رضوی: امیدواریم موج شور و نشاطی که در گردشگری ایجاد شده ادامه داشته باشد معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: موجی از نشاط و شور در حوزه گردشگری کشور به راه افتاده است که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان دوشنبه 12 شهریور 97 در پایان سفر به استان خراسان رضوی و در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: سفر بسیار فشرده ای بود اما ثمرات خوبی داشت، دیروز شاهد افتتاح هم زمان چند پروژه گردشگری در مشهد بودیم که افتتاح این پروژه ها منجر به افزایش ظرفیت اقامتی کشور می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 40 روز و 22 ساعت پیش
مجلس شورای اسلامی از پاسخ های صالحی قانع شد

مجلس شورای اسلامی از پاسخ های صالحی قانع شد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عزل غیرکارشناسی مدیران روحانی در این وزارتخانه را رد کرد و گفت: نگاه ما در این وزارتخانه استفاده از عناصر فهیم، نواندیش، مستقل و روحانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در جلسه علنی امروز سه شنبه 13 شهریور در پاسخ به سوال نماینده مردم بوشهر درباره علت عزل غیرکارشناسی مدیران روحانی که از مهره های کلیدی وزارتخانه بودند و جایگزینی نیروهای بی تجربه به جای آن ها گفت: جابه جایی مدیران در هر دستگاهی امری طبیعی است اما نگاه ما در این جابه جایی ها این بوده است که افراد باصلاحیت و بدون نگاه قشری و حزبی در وزارت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 40 روز و 22 ساعت پیش
بندپی: مبارزه ملی با فقر و نابرابرای و بسط رفاه اجتماعی اولین برنامه استراتژیک ما است

بندپی: مبارزه ملی با فقر و نابرابرای و بسط رفاه اجتماعی اولین برنامه استراتژیک ما است سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در در اولین نشست هم اندیشی کارکنان، کارشناسان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مبارزه ملی با فقر و نابرابرای و بسط رفاه اجتماعی اولین برنامه و اولویت استراتژیک این وزارتخانه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، انوشیروان محسنی بندپی در اولین نشست هم اندیشی کارکنان، کارشناسان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که امروز 13 شهریور در سالن 17 شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور معاونین، مدیران ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 40 روز و 23 ساعت پیش
رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرحهای بزرگ پتروشیمی مرجان،دماوند و پردیس: تلاشگران صنعت نفت امروز گام بلندی در مسیر عزت ایران، تولید و اشتغال برداشتند

رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرحهای بزرگ پتروشیمی مرجان،دماوند و پردیس: تلاشگران صنعت نفت امروز گام بلندی در مسیر عزت ایران، تولید و اشتغال برداشتند رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از چند طرح بزرگ پتروشیمی با بیان اینکه تلاشگران صنعت نفت، امروز گام بلندی در مسیر عزت ایران، تولید و اشتغال برداشتند، اظهارداشت: بهره برداری 3 واحد عظیم پتروشیمی در یکروز، ثابت می کند که از مشکلات عبور خواهیم کرد و دشمنان قادر به توقف ملت ایران در مسیر پیشرفت نیستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم افتتاح طرحهای بزرگ پتروشیمی مرجان ، دماوند و پردیس در عسلویه ، با اشاره به اینکه دشمن فقط زمانی موفق می شود که امید و حرکت ما متوقف شود، تصریح کرد: دشمنان مشکلاتی بر مردم تحمیل می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 41 روز و 0 ساعت پیش
در نشست کمیسیون ایمنی راه ها انجام شد: قرائت گزارش حادثه برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج

در نشست کمیسیون ایمنی راه ها انجام شد: قرائت گزارش حادثه برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واقع بینانه بودن گزارش حادثه برخورد تانکر سوخت با اتوبوس مسافری در سنندج گفت: راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از حوادث مشابه در نظر گرفته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نشست 97 کمیسیون ایمنی راه های کشور با حضور معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان و مسئولان سایر نهاد های ذی ربط با دستور رسیدگی به گزارش برخورد اتوبوس و تانکر سوخت در سنندخ و قرائت پیشنهادهای مشاور برای جلوگیری از سوانح مجدد در محل ساختمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 41 روز و 1 ساعت پیش
در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد؛ ارائه پژوهش های انجام شده در زمینه معماری معاصر

در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد؛ ارائه پژوهش های انجام شده در زمینه معماری معاصر سومین جلسه کمیته اعتلای معماری با ارایه گزیده ای از پژوهش های انجام شده در زمینه معماری معاصر با حضور پژوهشگران با تاکید بر شکل گیری ادبیات نقد معماری در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سومین جلسه کمیته اعتلای معماری به ریاست محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی و با حضور برخی از صاحبنظران عرصه معماری کشور با ارایه گزیده ای از پژوهش های انجام شده در زمینه معماری معاصر با حضور پژوهشگران در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 41 روز و 2 ساعت پیش
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر: خدمت به انسان ها، از جمله شاخصه های ایمان است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر: خدمت به انسان ها، از جمله شاخصه های ایمان است نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر عصر امروز با حضور در آیین تجلیل از کارکنان اداره خدمات جمعیت هلال احمر، در سالن اجتماعات معاونت توانبخشی این مجموعه با پر اهمیت شمردن مسئله خدمتگزاری به انسان ها گفت: خدمت به انسان ها، از شاخصه های ایمان است که باید برای تقویت این روحیه تلاش کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، در این جلسه که با حضور رئیس، دبیرکل، معاونین و مدیران جمعیت هلال احمر برگزار شد،حجت الاسلام و المسلمین معزی با تقدیر از برگزار کنندگان این جلسه و همچنین پرسنل خدوم حوزه خدمات جمعیت هلال احمر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: مذهبی انتشار : 41 روز و 2 ساعت پیش
در جلسه هماهنگی معاونان امور داوطلبان در خصوص پویش "نذر آب" مطرح شد: نیاز ساکنان استان های آسیب دیده از خشکسالی به افزایش کمک های انساندوستانه

در جلسه هماهنگی معاونان امور داوطلبان در خصوص پویش "نذر آب" مطرح شد: نیاز ساکنان استان های آسیب دیده از خشکسالی به افزایش کمک های انساندوستانه سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور و افزایش نیاز ساکنان آن به بسته های معیشتی، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، سعی شده است بستری فراهم شود تا نیکوکاران و عزاداران حسینی بتوانند امسال بخشی از کمک های خود را برای تامین حداقل نیازهای آسیب دیدگان در این استان های دچار بحران خشکسالی اختصاص دهند.
به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مهندس حبیب درگاهی در جلسه هماهنگی در خصوص پویش "نذر آب" و برقراری ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاونان داوطلبان استان ها؛ با اشاره به اینکه تداوم خشکسالی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 41 روز و 2 ساعت پیش
دستور معاون اول رییس جمهور برای شناسایی و برخورد با مامور خطاکار شهرداری تهران

دستور معاون اول رییس جمهور برای شناسایی و برخورد با مامور خطاکار شهرداری تهران در پی انتشار گسترده فیلمی در شبکه های اجتماعی از یک نوجوان زباله گرد که از برخورد خشونت آمیز ماموران شهرداری منطقه 3 تهران با خود خبر داده است، دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور از وزیر اطلاعات، فرمانده نیروی انتظامی و شهردار تهران خواست تا با فوریت و جدیت مجرم را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل این دستور به شرح ذیل است:
جنابان آقایان علوی، اشتری و افشانی
خبر بریدن گوش فرزند عزیزمان بسیار دردناک و نگران کننده است. انتظار این است که موضوع با فوریت و جدیت پیگیری و فردی که این عمل خیانت آمیز را انجام داده است را شناسایی و به ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 41 روز و 11 ساعت پیش
پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز بهورز، بهورزان؛ عاملان توسعه عدالت در حوزه سلامت

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز بهورز، بهورزان؛ عاملان توسعه عدالت در حوزه سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پیامی به مناسبت روز بهورز تاکید کرد: در تحقق عدالت در حوزه سلامت، حرکتی روبه جلو داشته ایم و بهورزان عزیز برای رسیدن به این نقطه، تلاشی جدی و افتخارآفرین داشته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر هاشمی در این پیام با بیان این که طی 4 سال گذشته فقط بیش از سه هزار خانه بهداشت احداث شده، یاد آور شده است: امروز تمام افراد تحت پوشش خانه های بهداشت از خدمات پزشکان و بهورزان استفاده می کنند.
وزیر بهداشت در این پیام اظهار امیدواری کرده است: با اجرای دوره های کاردانی و کارشناسی برای تربیت بهورزان جامعه نگر ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 41 روز و 21 ساعت پیش
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی: گروه تخصصی پزشکی بنیاد برای رسیدگی به وضعیت جانبازان شیمیایی زابل اعزام می شود

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی: گروه تخصصی پزشکی بنیاد برای رسیدگی به وضعیت جانبازان شیمیایی زابل اعزام می شود نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سفر به استان سیستان و بلوچستان از اعزام گروه تخصصی پزشکی بنیاد برای رسیدگی به وضعیت ایثارگران به ویژه جانبازان شیمیایی این شهرستان و مناطقی که دارای وضعیت هوای مشابه هستند خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه 12 شهریورماه در ابتدای ورود به شهرستان زابل، در گلزار مطهر شهدای این شهر و همچنین یادمان شهدای تاسوکی حضور یافت و به مقام این شهدا ادای احترام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 41 روز و 21 ساعت پیش
سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری : شیر خشک به اندازه کافی در دسترس مردم قرار دارد

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری : شیر خشک به اندازه کافی در دسترس مردم قرار دارد سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عبارت جیره بندی شیرخشک، از جمله مواردی است که موجب نگرانی مردم می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری درخصوص شیرخشک با بیان این مطلب گفت: شیرخشک های وارداتی از ارزی است که متعلق به مردم است و باید برای خود مصرف کننده استفاده شود.
وی در ادامه گفت: نباید رسانه ها در مورد دارو و شیرخشک طوری برخورد کنند که میزان تقاضای مردم بیش از نیاز آنها شود.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که عبارت جیره بندی شیرخشک، از جمله مواردی است که موجب نگرانی مردم می شود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 41 روز و 21 ساعت پیش
سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری: براساس قوانین و در راستای اقتصاد مقاومتی باید داروی تولید داخل و ژنریک تجویز شود/ با سودجویی و تخلفات حوزه طب سنتی، برخورد می کنیم

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری: براساس قوانین و در راستای اقتصاد مقاومتی باید داروی تولید داخل و ژنریک تجویز شود/ با سودجویی و تخلفات حوزه طب سنتی، برخورد می کنیم سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس قانون مصوب مجلس و قانون بودجه و در راستای اقتصاد مقاومتی باید داروی تولید داخل و ژنریک تجویز شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری با بیان این مطلب افزود: در تمام کشورها، کمبود دارویی تا 1.5 درصد رایج و متداول است که البته همین میزان هم مورد قبول نیست.
وی با اشاره به این که کمبود دارویی ممکن است به دلیل گران شدن مواد اولیه تولید دارو و یا مختل شدن خط تولید دارویی خاص باشد، گفت: در 15 سال گذشته در کشور، کمبود دارو 7 تا 8 درصد بوده، اما در دوره طرح تحول سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 41 روز و 21 ساعت پیش
با همکاری نمایندگان موسسه ملی اندازه شناسی آلمان، کارگاه آموزشی بین المللی اندازه شناسی قانونی برگزار می شود

با همکاری نمایندگان موسسه ملی اندازه شناسی آلمان، کارگاه آموزشی بین المللی اندازه شناسی قانونی برگزار می شود نمایندگان موسسه ملی اندازه شناسی آلمان ( PTB ) در ملاقات با رییس مرکز اندازه شناسی ایران، آمادگی خود را برای همکاری دوجانبه با مرکز اندازه شناسی ایران اعلام کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، در این نشست که صبح امروز در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد، خسرو معدنی پور، رییس مرکز اندازه شناسی به معرفی فعالیت ها، برنامه ها و طرحهای پیش روی این مرکز پرداخت.
نمایندگان موسسه ملی اندازه شناسی آلمان با ابراز خرسندی از حضور خود در سازمان ملی استاندارد ایران و فعالیت های مشترک دو مرکز ، آمادگی موسسه ملی اندازه شناسی آلمان را برای همکاری های دوجانبه اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 41 روز و 21 ساعت پیش
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با پاد: سهم فرهنگ در منابع مالی و رویکردهای مدیریت اجتماعی محدود است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با پاد: سهم فرهنگ در منابع مالی و رویکردهای مدیریت اجتماعی محدود است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است مردم حق دانستن دارند و مسئولان کشور در تمامی سطوح باید مجموعه رویکردها و اقدامات بخش فعالیت خود را به مردم گزارش دهند.
صالحی درباره مقایسه حجم فعالیت های فرهنگی و هنری این وزارتخانه با منابع مالی در نظر گرفته برای آن نیز می گوید: سهم فرهنگ در منابع مالی و رویکردهای مدیریت اجتماعی بسیار پایین و محدود است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با گرامیداشت هفته دولت و در راستای سیاست ها و برنامه های دولت بر لزوم تبیین و تشریح اقدامات و برنامه های دستگاه های اجرایی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 41 روز و 22 ساعت پیش
در گفتگو با شکرچی زاده بررسی شد؛ تشریح اقدامات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در یکساله دولت دوازدهم

در گفتگو با شکرچی زاده بررسی شد؛ تشریح اقدامات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در یکساله دولت دوازدهم رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، اقدامات مرکز را در طول یک ساله دولت دوازدهم به تفکیک پژوهشکده ها، تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری این وزارتخانه گفت: در پژوهشکده ساختمان و ابنیه فنی وظیفه مرکز تهیه و تدوین مقررات ملی ساختمان است که بسیاری از همکاران ما در پژوهشکده ساختمان و ابنیه فنی در مباحث مقررات ملی ساختمان مشغول هستند و ما توانستیم مباحث مختلفی را از جمله مبحث 3 و مباحث مربوط به تاسیسات برقی- مکانیکی و مبحث 11 که مربوط به صنعتی سازی است را در پژوهشکده به تدوین نهایی برسانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 42 روز و 0 ساعت پیش
2 میلیون و 200 هزار قطعه سکه در ماه های مهر و آبان تحویل می شود

2 میلیون و 200 هزار قطعه سکه در ماه های مهر و آبان تحویل می شود بانک مرکزی طی ماه های مهر و آبان 2 میلیون و 200 هزار قطعه سکه بهار آزادی را به مشتریان تحویل خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، توزیع سکه های پیش فروش شده با سررسید شش ماهه و قیمت قطعی که از 28 مردادماه آغاز شده تا 13 آبان ماه ادامه خواهد داشت. مجموع سکه های پیش فروش شده شش ماهه 2 میلیون و 600 هزار قطعه است که موعد سررسید 2 میلیون و 200 هزار قطعه از این سکه ها در مهر ماه و نیمه اول آبان ماه قرار دارد و پیش بینی می شود ورود این مقدار سکه به بازار، تعدیل قیمت سکه بهار آزادی را به دنبال داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 42 روز و 0 ساعت پیش
کلانتری در نشست تخصصی توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان: زنان سفیران بخش تعاون کشور باشند

کلانتری در نشست تخصصی توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان: زنان سفیران بخش تعاون کشور باشند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت 10 هزار تعاونی زنان در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر عضو تعاونی های زنان هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست تخصصی توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان با بهره گیری از ظرفیت های تعاونی که امروز در مجموعه فرهنگی تلاش همزمان با هفته تعاون برگزار شد، گفت: زنان در توسعه اقتصاد و صادرات کشور نقش به سزایی دارند و باید از ظرفیت های بالقوه آن ها به نحو شایسته استفاده کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 42 روز و 0 ساعت پیش
رییس جمهور: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب راهگشای حرکت دولت است

رییس جمهور: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب راهگشای حرکت دولت است رییس جمهور در جلسه امروز هیئت وزیران که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تشکر از بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت، این رهنمودها را راهگشا و راهنمای حرکت دولت دانست.
به پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر روحانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دولت در وسط گود و خط مقدم حل مسائل و مشکلات است، توصیه ایشان به همه برای کمک به دولت در این مسئولیت خطیر را به عنوان پشتوانه ای ارزشمند برای دولت در انجام بهتر مسئولیت ها برشمرد.
وی در ادامه، با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری در افزایش ارتباط بین قوا برای هم افزایی و هماهنگی بیشتر و بهره گیری از ظرفیت خوب ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 42 روز و 16 ساعت پیش
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: پرورش نیروی انسانی در تراز جهانی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: پرورش نیروی انسانی در تراز جهانی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت توجه به مساله پرورش منابع انسانی در فرودگاه ها گفت: فرودگاه ها باید جدای از کیفیت بالا و در سطح استاندارد جهانی، هویت ایرانی داشته باشند و به عنوان نقطه توسعه شهری عمل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح طرح پرورش مدیران آینده فرودگاهی (اینگام) ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، با اشاره به اینکه منتخبین این دوره از گوشه گوشه کشور انتخاب شدند، گفت: منتخبین از تمام فرودگاه های کشور در یک رقابت سالم و حرفه ای شرکت کردند و بهترین ها گزینش شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 43 روز و 2 ساعت پیش
آخوندی مطرح کرد: تقدیر از شرکت فرودگاه ها به خاطر پرداختن به مساله تربیت مدیران شایسته

آخوندی مطرح کرد: تقدیر از شرکت فرودگاه ها به خاطر پرداختن به مساله تربیت مدیران شایسته وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز طرح پرورش مدیران آینده فرودگاهی گفت: پرورش مدیران آینده و نیروی انسانی کارآمد از جمله مهم ترین اقداماتی است که باید در کشور صورت بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه مراسم افتتاح طرح پرورش نسل نوین مدیران فرودگاهی (اینگام) در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت پرداختن به پرورش نیروی انسانی گفت: تربیت نگاه ها و مدیران آینده کشور اصلی ترین ماموریتی است که سازمان های مختلف کشور دارند. من از وقتی مسئولیت گرفتم به تمام مدیران ابلاغ کردم که اقدام خود را در این زمینه آغاز کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 43 روز و 2 ساعت پیش
تشریح جزئیات افتتاح پروژه های عمرانی و امدادی هلال احمر در هفته دولت و دهه مبارک فجر

تشریح جزئیات افتتاح پروژه های عمرانی و امدادی هلال احمر در هفته دولت و دهه مبارک فجر معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه 150 پروژه امدادی و عمرانی به منظور افتتاح در هفته دولت و دهه مبارک فجر در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: جزئیات افتتاح و بهره برداری از 23 پروژه و طرح عمرانی هلال احمر در هفته دولت بیان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، بهرام غیبی با بیان اینکه 150 پروژه امدادی و عمرانی به منظور افتتاح در هفته دولت و دهه مبارک فجر در نظر گرفته شده است، به تشریح جزئیات افتتاح و بهره برداری از 23 پروژه و طرح عمرانی هلال احمر در هفته دولت پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: حوادث انتشار : 43 روز و 2 ساعت پیش
دکتر روحانی فرا رسیدن روز ملی مالزی را تبریک گفت

دکتر روحانی فرا رسیدن روز ملی مالزی را تبریک گفت رئیس جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن روز ملی مالزی، اظهار امیدواری کرد با توجه به اراده سیاسی مقامات عالی رتبه دو کشور مبنی بر تقویت و تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، شاهد توسعه روزافزون همکاری های فی مابین باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای تون دکتر ماهاتیر محمد
نخست وزیر مالزی
فرا رسیدن روز ملی کشورتان را به جناب عالی صمیمانه تبریک می گویم.
با ابراز خرسندی از روابط صمیمانه و برادرانه میان جمهوری اسلامی ایران و مالزی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 44 روز و 2 ساعت پیش
مناطق آزاد جدید، هدیه دولت و مجلس به مناطق مرزی و محروم کشور

مناطق آزاد جدید، هدیه دولت و مجلس به مناطق مرزی و محروم کشور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: دولت و مجلس؛ مناطق آزاد جدید را به محروم ترین نقاط کشور هدیه دادند و نور امید در این مناطق روشن شد.
به گزارش پایگاع اطلاع رسانی دولت، مرتضی بانک در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های منطقه آزاد ارس در هفته دولت با اشاره به تصویب کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید در مجلس شورای اسلامی گفت: مکان یابی مناطق آزاد جدید هوشمندانه، کارشناسانه و با نگاه به تجارت به کشورهای همسایه انجام شده و هدف اصلی آنها صادرات و توسعه اقتصادی در نقاط مرزی کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 44 روز و 16 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی: سرمایه گذاری در امور زیربنایی،توسعه زیرساخت ها و دانش بنیان کردن کشاورزی در دولت تدبیر و امید از عوامل افزایش تولید و خوداتکایی کشور است

وزیر جهاد کشاورزی: سرمایه گذاری در امور زیربنایی،توسعه زیرساخت ها و دانش بنیان کردن کشاورزی در دولت تدبیر و امید از عوامل افزایش تولید و خوداتکایی کشور است وزیر جهاد کشاورزی گفت:حمایت ها و پشتیبانی های دولت از بخش کشاورزی و همچنین سرمایه گذاری در امور زیربنایی،توسعه زیرساخت ها و دانش بنیان کردن کشاورزی از عوامل افزایش تولید و خوداتکایی کشور در تولیدات داخلی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان گلستان به مناسبت گرامی داشت هفته دولت،امروز پنجشنبه به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 46 روز و 1 ساعت پیش
گفتگوی پاد با مرتضی بانک: مناطق آزاد؛ راه عبور کشور از تحریم و بحران های اقتصادی

گفتگوی پاد با مرتضی بانک: مناطق آزاد؛ راه عبور کشور از تحریم و بحران های اقتصادی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است: با وضعیت کنونی و بحران های اقتصادی که کشور با آن دست و پنجه نرم می کند؛ مناطق آزاد راه رهایی از تحریم ها و عنصر اصلی رشد و توسعه اقتصادی در کشور است که بها دادن به این مناطق نیازمند توجه تصمیم گیران کلان کشور است.
مرتضی بانک سرعت بخشیدن به تکمیل زیرساخت ها، توجه به طرح های زیربنایی عمرانی با هدف جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، کمک به افزایش توان بخش خصوصی، فراهم سازی شرایط مناسب برای اشتغال و صادرات را هدفگذاری مناطق آزاد تجاری صنعتی در دولت دوازدهم عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 46 روز و 2 ساعت پیش
وزیر جهاد کشاورزی به استان گلستان سفر کرد

وزیر جهاد کشاورزی به استان گلستان سفر کرد محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید و بهره برداری از طرح های بخش کشاورزی استان گلستان شامگاه امشب به گرگان سفر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در سومین سفر استانی به مناسبت گرامی داشت هفته دولت، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت به منظور بازدید و بهره برداری از طرح های بخش کشاورزی استان گلستان شامگاه امشب به گرگان سفر کرد.
وزیر جهاد کشاورزی در این سفر،علاوه بر دیدار و گفتگو با مسئولان و فعالان بخش کشاورزی،طرح های استان در حوزه های تجهیز و نوسازی اراضی،دامپروری،سامانه های نوین آبیاری ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 46 روز و 14 ساعت پیش
اجرای 750 هزار هکتار سیستم نوین آبیاری در دولت تدبیر و امید/1800 پروژه آب و خاک در هفته دولت به بهره برداری می رسد

اجرای 750 هزار هکتار سیستم نوین آبیاری در دولت تدبیر و امید/1800 پروژه آب و خاک در هفته دولت به بهره برداری می رسد معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از سال 92 تاکنون سیستم های آبیاری تحت فشار در 750 هزار هکتار از اراضی اجرا و یا در حال انجام می باشد که نشان دهنده توجه دولت تدبیر و امید به منابع پایه تولید است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد اکبری امروز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت گردامیداشت هفته دولت افزود: در سال 96 در مجموع 280 هزار هکتار سیستم آبیاری تحت فشار انجام شد که رکورد محسوب می شود.
وی اظهار داشت: از این میزان 180 هزار هکتار در اراضی سنتی و 100 هزار هکتار در آبخور اراضی مدرن اجرا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 46 روز و 15 ساعت پیش
ظریف:فشار آمریکا باعث تقویت روابط کشورها با یکدیگر خواهد شد

ظریف:فشار آمریکا باعث تقویت روابط کشورها با یکدیگر خواهد شد دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: فشارهای آمریکا علیه برخی کشورها ممکن است تاثیرات زودگذری داشته باشد اما باعث تقویت روابط همه کشورها با یکدیگر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، دکتر ظریف که عصر امروز چهارشنبه به آنکارا سفر کرده است، در بدو ورود در مصاحبه با خبرنگاران افزود: آمریکایی ها نشان دادند که در اعمال فشار و در واقع تلاش برای گرفتن امتیازات حدودی قایل نیستند و حتی متحدان خود را نیز از این فشارها مصون نمی دانند.
وی با بیان این که 'دولت ترکیه و شخص رییس جمهوری این کشور ایستادگی بسیار قابل توجهی در برابر فشارهای آمریکا داشته ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 46 روز و 17 ساعت پیش
رییس مرکز روابط عمومی وزارت صمت : مرجع تشخیص وارد کنندگان کاغذ و مقوا وزارت ارشاد است

رییس مرکز روابط عمومی وزارت صمت : مرجع تشخیص وارد کنندگان کاغذ و مقوا وزارت ارشاد است رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در پاسخ به اعلام اسامی واردکنندگان کاغذ و مقوا از سوی رییس اتحادیه صنف لیتوگراف و کلیشه ساز گفت: رییس کارگروه تنظیم بازار و تشخیص وارد کنندگان کاغذ و مقوا وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است و وزیر صنعت ، معدن و تجارت اختیارات خود را در این حوزه به وی تفویض کرده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، پیام برازجانی افزود: درمورد ادعای طرح شده درباره پرداخت زیر میزی برای دریافت ارز دولتی به اطلاع مردم شریف می رساند که فرایند تامین ارز در بانک مرکزی انجام می شود و روند تایید درخواست ها با نظر وزارت ارشاد و وزارت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 46 روز و 17 ساعت پیش
افتتاح کارخانه گونی بافی الیاف گرمسار با حضور وزیر صنعت ، معدن و نجارت/پاسخ شریعتمداری به انتقادها درباره تعیین دستوری قیمت ها و مشکلات تامین مواد اولیه

افتتاح کارخانه گونی بافی الیاف گرمسار با حضور وزیر صنعت ، معدن و نجارت/پاسخ شریعتمداری به انتقادها درباره تعیین دستوری قیمت ها و مشکلات تامین مواد اولیه با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت کارخانه گونی بافی مهربان الیاف گرمسار با ظرفیت تولید 34هزارتن در سال و 173 میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل شاتا ، وزیر صنعت، معدن وتجارت در حاشیه این افتتاح در جمع خبرنگاران گفت: مسائلی که این روزها در رابطه با مواد اولیه در تولید مطرح می شود در سال گذشته وجود نداشت و این نشان از ایجاد یک تغییر که عامل بیرونی دارد و دولت بر اساس همین عامل در سیاست های ارزی تغییراتی به وجود آورده است ؛مربوط می شود. این کار باید اتفاق می افتاد، چرا که در آینده ما باید شرایطی برای مقابله با جنگ اقتصادی به وجود می آوردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 46 روز و 18 ساعت پیش
دکتر روحانی در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی: همه روستاهای بالای 10 خانوار دارای برق هستند/ افزایش 90 درصدی تولید گاز در پارس جنوبی و افزایش تولید نفت از مخازن مشترک

دکتر روحانی در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی: همه روستاهای بالای 10 خانوار دارای برق هستند/ افزایش 90 درصدی تولید گاز در پارس جنوبی و افزایش تولید نفت از مخازن مشترک رئیس جمهور در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های دولت، تصریح کرد: همه تلاش دولت این بوده که کشور را به نقطه مطلوب برساند و در پنج سال گذشته توفیقات خوبی همچون کاهش تورم، رشد اقتصادی وافزایش درآمد ناخالص ملی حاصل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به خدمات دولت به روستائیان، خاطرنشان کرد: همه روستاهای بالای 10 خانوار دارای برق هستند و بسیاری از روستاها به شبکه گاز و نیز به شبکه ارتباطی کشور متصل شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 46 روز و 20 ساعت پیش
توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی؛ 66 طرح پژوهشی محققان حمایت می شود

توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی؛ 66 طرح پژوهشی محققان حمایت می شود صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی از 66 پژوهشگر برای انجام طرح پژوهشی حمایت می کند تا به زودی شاهد دستاوردها و محصولات این طرح ها باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود حمایت از 66 طرح پژوهشی را تصویب کرد تا به زودی با اجرایی شدن این طرح ها دستاوردهای آن را در جامعه مشاهده کنیم.
بر اساس این گزارش، این تعداد طرح شامل 48 پروژه پژوهشی و 18 پروژه پسا دکتری است که از کارگروه های مختلف فنی و مهندسی، علوم انسانی، مطالعات علم و فناوری، میان گروهی،علوم پایه، سلامت و محیط زیست، کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 46 روز و 23 ساعت پیش
گفتگوی پاد با حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی؛ جمهوری اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت پشتیبان دولت هایی شد که در باتلاق ناامنی داعشی ها گرفتار شده بودند/ اشتغال و درمان اولویت های بنیاد شهید

گفتگوی پاد با حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی؛ جمهوری اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت پشتیبان دولت هایی شد که در باتلاق ناامنی داعشی ها گرفتار شده بودند/ اشتغال و درمان اولویت های بنیاد شهید پایگاه اطلاع رسانی دولت به مناسبت بزرگداشت هفته دولت گفتگویی با نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران فرهنگ داشته است. حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در این گفتگو با اشاره به اهمیت تکریم ایثارگران، مهمترین اقدامات بنیاد شهید در دولت تدبیر و امید را تشریح کرد. اشتغال و کارآفرینی برای 95 هزار نفر از ایثارگران در دولت یازدهم و دوازدهم، اختصاص 200 هزار فقره تسهیلات مسکن به ایثارگران از سال 1392 تا 1396، افتتاح مجتمع های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی جهت استفاده از جانبازان و خانواده معظم شهدا در 26 استان و افزایش ارائه خدمات بیمه ای به ایثارگران از مهمترین ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 47 روز و 1 ساعت پیش
پست توئیتری دکتر ابوطالبی درباره سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور

پست توئیتری دکتر ابوطالبی درباره سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور مشاور سیاسی رئیس جمهوری : اگرمجلس محترم بخواهد نشان دهد که اقدام امروز وفق قانون اساسی بوده است بایدمشخص نماید:
1)آیااصولا می توان رییس جمهور را بخاطر سیاست هایی که حاصل معادلات ساختاری کلان بوده و اومجری آن است مورد سوال قرار داد؟
2)آیا سوال باید منحصر به حوزه های قدرت رییس جمهور وفق قانون اساسی باشد، یا هرگونه نظر مجلس کفایت می کند؟
3)آیا دخالت قوه قضاییه و صدور حکم، مختص حوزه های از پیش قانون شده است ویا صرف تشخیص نمایندگان کفایت می کند؟
4)درست است حق سوال از رییس جمهوردر قانون اساسی آمده است ولی آیا آیین نامه داخلی مجلس مصوب در سال 91 درتضاد باقانون اساسی نیست؟ ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 47 روز و 12 ساعت پیش
همزمان با هفته دولت و توسط معاون حقوقی ریاست جمهوری انجام شد؛ رونمایی از پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور

همزمان با هفته دولت و توسط معاون حقوقی ریاست جمهوری انجام شد؛ رونمایی از پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور معاون حقوقی رییس جمهور همزمان با هفته دولت، پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور به آدرس اینترنتی www.DOTIC.ir را رونمایی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در مراسم افتتاح پایگاه اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور که روز سه شنبه برگزار شد ،وزیر دادگستری، دبیر هیات دولت، رئیس سازمان ملی استاندارد و معاونان حقوقی دستگاه های اجرایی، مدیران معاونان و مشاوران معاونت حقوقی رئیس جمهور، و جمعی از حقوقدانان حضور داشتند.
دسترسی به عنوان و اطلاعات پایه تمام قوانین و مقررات کشور، دسترسی به متن قوانین و مقررات مصوب تمام مراجع تصویب با آخرین تغییرات و اصلاحات ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 47 روز و 16 ساعت پیش
به مناسبت هفته دولت صورت گرفت: دیدار طاهرخانی با ساکنان شهرجدید پرند

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت: دیدار طاهرخانی با ساکنان شهرجدید پرند مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید به مناسبت هفته دولت به شهر جدید پرند رفت و در دیداری صمیمی با ساکنان این شهر به گفت و گو پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، حبیب اله طاهر خانی در این دیدار که بیش از 3 ساعت به طول انجامید، با ده ها متقاضی مسکن مهر دیدار کرد و ضمن شنیدن مشکلات و دغدغه های آنان، توضیحاتی از روند تکمیل مسکن مهر و اقدامات صورت گرفته ارائه داد و دستورات لازم را برای بررسی و رفع مشکلات متقاضیان صادر کرد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در جریان این سفر همراه با محسن وطن خواهی ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 47 روز و 23 ساعت پیش
دکتر واعظی: دولت با شفافیت به مقابله با رانت اطلاعاتی پرداخته است

دکتر واعظی: دولت با شفافیت به مقابله با رانت اطلاعاتی پرداخته است رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تلاش دولت برای عدم دسترسی عده ای به رانت اطلاعاتی گفت: دولت دوازدهم با سرلوحه قرار دادن شفافیت به مقابله با دسترسی برخی به رانت های اطلاعاتی پرداخته است.
محمود واعظی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، اظهارداشت: اعضای دولت با درک این مساله که شرایط برای بسیاری از مردم سخت شده در تلاش برای یافتن راه حل هستند و این در حالی است که جنگ شدید روانی نیز علیه کشورمان به راه افتاده است.
وی یادآور شد: میزان نقدینگی در میان مردم بالا رفته است و دولت و فعالان اقتصادی باید فضایی برای استفاده درست از آن پدید بیاورند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 48 روز و 2 ساعت پیش
دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تشریح کرد شاخص رضایتمندی عمومی در کدام نهادها وضعیت مطلوبی ندارد؟

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تشریح کرد شاخص رضایتمندی عمومی در کدام نهادها وضعیت مطلوبی ندارد؟ دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: سطح امید و رضایتمندی اجتماعی در جامعه وضعیت خوبی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایسنا، شهین دخت مولاوردی در سی وچهارمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، با اشاره به سفر دو روزه خود به استان خراسان رضوی در هفته دولت، اظهار کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه شهرداری ها به عنوان بزرگ ترین نهادهای غیردولتی عمومی و در تعامل تنگاتنگ و نزدیکی که با شوراهای شهر به عنوان پارلمان های محلی می توانند داشته باشند که هم در امر قانون گذاری محلی و هم نظارت بر اجرای این قوانین توسط ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 48 روز و 16 ساعت پیش
دستیار ویژه رئیس جمهوری با جانباز مشهدی دیدار کرد

دستیار ویژه رئیس جمهوری با جانباز مشهدی دیدار کرد دستیار ویژه رئیس جمهوری در حقوق شهروندی، عصر دوشنبه با محمدحسین صفایی، جانباز 70 درصد و قطع نخاع مشهدی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی در این دیدار با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مسئولان به رفع مشکلات جامعه ایثارگران گفت: جامعه هنوز شناخت دقیقی از مشکلات و سختی های این جامعه بویژه جانبازان گرانقدر ندارد.
وی گفت: تا کنون هرگونه پیشنهادی از طرف نمایندگان در راستای تکریم جامعه ایثارگر در مجلس شورای اسلامی در دوره فعلی و گذشته به تصویب رسیده اما معتقدیم با وجود همه تلاشها این خدمات تاکنون کافی نبوده و همسنگ ایثار این قشر نیست ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 48 روز و 16 ساعت پیش
همزمان با هفته دولت و در سفر صالحی به آذربایجان غربی؛ اعطای قرارداد واگذاری مسکن گروهی به 17 خبرنگار خوی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

همزمان با هفته دولت و در سفر صالحی به آذربایجان غربی؛ اعطای قرارداد واگذاری مسکن گروهی به 17 خبرنگار خوی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه برنامه های کاری خود در سفر به استان آذربایجان غربی به مناسبت هفته دولت، قرارداد واگذاری مسکن گروهی به 17 تن از خبرنگاران شهرستان خوی را به آن ها اعطا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی به 17 تن از خبرنگاران شهرستان خوی مسکن گروهی اعطا کرد که قرارداد آن مسکن امروز از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نماینده خبرنگاران اعطا شد. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 48 روز و 19 ساعت پیش
وزیر بهداشت در حاشیه جشنواره فیلم سلامت: سینما و هنر کمک زیادی به ارتقای سلامت جامعه و کاهش بیماری های غیرواگیر می کند

وزیر بهداشت در حاشیه جشنواره فیلم سلامت: سینما و هنر کمک زیادی به ارتقای سلامت جامعه و کاهش بیماری های غیرواگیر می کند وزیر بهداشت با بیان اینکه بیماری های غیرواگیر علت مرگ 80 درصد از مردم ایران است، افزود: سینما و هنر می تواند کمک زیادی به ارتقای سلامت جامعه و کاهش بیماری های غیرواگیر کند به گونه ای که از تبلیغ عواملی که موجب این بیماری ها می شود، پرهیز کند.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه چهارمین روز از سومین دوره جشنواره فیلم سلامت، اظهار داشت: سینما و هنر می تواند به توانمند ساختن مردم در حوزه بهداشت عمومی و رعایت نکات بهداشتی فردی کمک کند و سلامت هم جزیی از فرهنگ است و هر قدر فرهنگ عمومی مردم ارتقا پیدا کند، مراقبت بیشتری از سلامت خود و خانواده های شان خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: فرهنگی هنری انتشار : 49 روز و 0 ساعت پیش
وزیر دادگستری وارد لرستان شد

وزیر دادگستری وارد لرستان شد وزیر دادگستری که به مناسبت هفته دولت به لرستان سفر کرده است دقایقی پیش وارد مرکز این استان شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری صبح امروز دوشنبه وارد فرودگاه خرم آباد شد و مورد استقبال استاندار لرستان و جمعی دیگر از مسئولان استان قرار گرفت .
وی که به مناسبت هفت دولت برای سفری یک روزه به لرستان رفته است، به عنوان نماینده رئیس جمهور به شهرستان کوهدشت این استان نیز سفر می کند .
حضور در گلزار شهدا، شرکت در جلسه شورای اداری کوهدشت و افتتاح چند پروژه از جمله برنامه های وزیر دادگستری در این سفر است. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: گوناگون انتشار : 49 روز و 0 ساعت پیش
نوبخت: تمام اعتبارات مورد نیاز طرح های استان کردستان تأمین می شود

نوبخت: تمام اعتبارات مورد نیاز طرح های استان کردستان تأمین می شود معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه اتصال استان های غربی به شبکه راه آهن از مهم ترین برنامه های دولت دوازدهم است، گفت: برای تحقق این هدف همه اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن همدان - سنندج تامین می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمدباقر نوبخت در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور و هیات دولت به مردم کردستان اظهار داشت: زیرساخت های حوزه حمل و نقل از مسایلی است که باید در این استان مورد توجه جدی باشد.
وی اضافه کرد: راه آهن به عنوان یکی از بخش های زیر ساختی حوزه حمل و نقل این استان در قالب طرح اتصال ریلی استان های غربی به ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 49 روز و 0 ساعت پیش
خرید و فروش کارتهای خرید کالای تخفیف دار، مورد تایید نمی باشد

خرید و فروش کارتهای خرید کالای تخفیف دار، مورد تایید نمی باشد سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به شهروندان اعلام کرد: خرید و فروش کارتهای اعتباری خرید تحت عنوان تخفیف ویژه و... مورد تایید این سازمان نمی باشد.
گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ،باتوجه به ارسال گزارش های مردمی مبنی بر سوء استفاده در فروش کارت های خرید مبلغ دار کالا و استفاده از عنوان سازمان صنعت، معدن و تجارت، به اطلاع می رساند فعالیتِ این گونه شرکت ها غیر قانونی بوده و ارتباطی به این سازمان ندارد.
هموطنان گرامی می توانند در صورت مواجه با موضوع مراتب را با شماره تلفن 124 یا 83211211-021 حراست سازمان در میان بگذارند. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 49 روز و 12 ساعت پیش
امضای سند موافقت نامه همکاری های دفاعی و فنی بین ایران و سوریه

امضای سند موافقت نامه همکاری های دفاعی و فنی بین ایران و سوریه سند موافقت نامه همکاری های دفاعی و فنی بین وزارتخانه های دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، وزرای دفاع دوکشور بعد از مذاکرات مفصل و بعد از دیدار و مذاکره با رئیس جمهور این کشور، سند موافقت نامه همکاری های دفاعی بین دو کشور را امضاء کردند.
براساس این گزارش، در این سند همکاری که به امضای وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سوریه رسید، بر گسترش همکاری های دفاعی نظامی تاکید شده است.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در مراسم با اشاره به امضای این سند همکاری اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: خارجی انتشار : 49 روز و 12 ساعت پیش
موافقت دولت با افزایش میزان کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله سال 96 در استان های کرمانشاه و کرمان

موافقت دولت با افزایش میزان کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله سال 96 در استان های کرمانشاه و کرمان هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، با افزایش میزان کمک مکمل بلاعوض و تسهیلات بانکی برای جبران خسارت و بازسازی واحد های مسکونی خسارت دیده از زلزله سال 1396 در دو استان کرمانشاه و کرمان موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر این اساس، مبلغ 2515 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار به منظور احداث 35 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان کرمانشاه و 15 هزار و 312 واحد مسکونی شهری و روستایی در استان کرمان به صورت کمک مکمل بلاعوض به ازای هر واحد 50 میلیون ریال اختصاص یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 49 روز و 16 ساعت پیش