درمان سریع تر بیماری کووید-19 با استفاده از روش های جدید داروسازی

درمان سریع تر بیماری کووید-19 با استفاده از روش های جدید داروسازی سلامت نیوز : محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا با همکاری محققان دانشگاه کرنل پلتفرم جدیدی را توسعه دادند که با استفاده از باکتری ها به جای سلول ها، امکان تولید داروهای جدید بیماری کووید-19 را با سرعت 10 برابر روش های موجود ایجاد می کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، در این شیوه جدید، محققان ابتدا مکانیزم های مولکولی باکتری ها را استخراج کرده و سپس از این مکانیزم ها برای تولید دارو در یک محیط امن و ارزان قیمت با سرعتی غیرقابل رقابت استفاده می کنند.این فناوری پیش از این برای تولید داروهای پروتئینی به منظور درمان سرطان مورد استفاده محققان قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 130 روز و 16 ساعت پیش
خشونت در قرنطینه

خشونت در قرنطینه سلامت نیوز :این روزها که ویروس کرونا دنیای خارج از منزل را به محیطی ناامن تبدیل کرده است، دعواها و سروصداهای خانوادگی نیز محیط برخی از خانه ها را چنان ناامن کرده که سروصدای آن از چهاردیواری خانه ها فراتر رفته و اکنون در بسیاری از کشورها به یک دغدغه جدی تبدیل شده است.
به گزار سلامت نیوز به نقل از روزنامه همدلی ،از روزی که ویروس کرونا به زندگی مردم پا گذاشت و آنان را به اجبار خانه نشین کرد، پشت دیوار برخی از خانه ها خشونت پا گرفت و زندگی را به کام ساکنان آن تلخ کرد. گویا مأموریت این ویروس چینی فقط تهدید جانی بشریت نیست، بلکه سلامت روان و آرامش روحی آنان را نیز نشانه گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 130 روز و 16 ساعت پیش
عارضه چشم صورتی علامت بیماری کرونا است

عارضه چشم صورتی علامت بیماری کرونا است سلامت نیوز :ویروس کرونا می تواند منجر به بروز عارضه چشم صورتی شود و این ویروس از طریق اشک چشم قابل انتقال است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان مشاهده کردند از بین 38 بیمار مبتلا به COVID-19، 12 نفر دارای عارضه چشم صورتی بودند. در دو تن از این بیماران، ویروس کرونا هم در آب چشم و هم در اب بینی شأن وجود داشت.
دکتر لیانگ لیانگ ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تری گورجز چین، در این باره می گوید: برخی از بیماران مبتلا به COVID-19 دارای علائم چشمی هستند و ممکن است کروناویروس جدید در ترشحات ملتحمه بیماران مبتلا به COVID-19 وجود داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 130 روز و 17 ساعت پیش
باید و نبایدهای تغذیه ای برای پیشگیری از کرونا

باید و نبایدهای تغذیه ای برای پیشگیری از کرونا سلامت نیوز :تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و حصول اطمینان از دریافت کافی ریزمغذی ها و پروتئین ها نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ویروس کرونا دارد و از این رو در شرایط عادی و اضطرار لازم است در این مورد دقت نظر شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،مینا رضوی متخصص تغذیه افزود: کمبود دریافت های غذایی و تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می دهد.
وی اظهار داشت: مصرف 6 تا هشت لیوان آب آشامیدنی سالم و یا سایر مایعات به صورت روزانه توصیه می شود و نوشیدن مایعات به اندازه کافی و فراوان به حفظ ایمنی بدن کمک می کند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 130 روز و 17 ساعت پیش
ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا

ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا سلامت نیوز :فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اجرای سیستم غربالگری ملی در تهران گفت: پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان مشکلات آماری شهر تهران برطرف می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، علیرضا زالی، با اشاره به اینکه کماکان ممکن است در تهران شاهد امواج جدیدی از بازگشت و گسترش شیوع کرونا باشیم، اظهار امیدواری کرد که آمادگی درمانی بیمارستان ها بیش از گذشته در کشور حفظ شود.
وی با بیان اینکه نیروهای حوزه درمان و بهداشت خدمات ارزنده ای را تا کنون ارائه داده اند، خاطرنشان کرد: هر چه از زمان شیوع این بیماری می گذرد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 130 روز و 17 ساعت پیش
تجویز و تولید فاوپیراویر فقط با تایید وزارت بهداشت انجام می شود

تجویز و تولید فاوپیراویر فقط با تایید وزارت بهداشت انجام می شود سلامت نیوز : رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تجویز، تولید و توزیع داروی فاوپیراویر برای مبتلایان به کرونا فقط در صورت تایید کمیته درمان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو مبنی بر اثربخشی آن اتفاق می افتد و در غیر این صورت، تولید و واردات آن امکان پذیر نیست.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور روز جمعه در نشست خبری ویدیو کنفرانس ادامه داد: وزارت بهداشت از ابتدا اعلام کرد که داروی فاوپیراویر در اروپا و آمریکا هم مورد تایید قرار نگرفته است. این دارو در ژاپن برای آنفلوآنزا تولید شده بود و در ژاپن هیچ گزارشی مبنی بر این که این دارو در زمینه کووید 19 سودمند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 131 روز و 11 ساعت پیش
شایعات و واقعیت ها درباره کرونا

شایعات و واقعیت ها درباره کرونا سلامت نیوز : بیماری کرونا و سایه ترسناکش به ایران هم رسید. مدتی قبل اعلام شد موارد ابتلا در ایران هم دیده شده و بعد هم خبر درگذشت چند نفر از مبتلایان منتشر شد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ضمیمه خانواده روزنامه اطلاعات، اخباری که باعث شد مردم بیشتر از پیش از این بیماری بترسند. این ترس باعث شد هرکسی هر اطلاعاتی که درباره این بیماری به دستش می رسید منتشر کند. طبق معمول هم شایعات زیادی از طریق کانال های تلگرامی بین مردم پخش شد. اخبار دروغی که گاهی باعث می شود اخبار درست کمتر مورد توجه قرار بگیرند و خطرها بیشتر شود.
شایعات تند و سریع ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 131 روز و 13 ساعت پیش
کرونا نقطه امنی در جهان باقی نگذاشت؛ شمار مبتلایان از مرز یک میلیون نفر گذشت

کرونا نقطه امنی در جهان باقی نگذاشت؛ شمار مبتلایان از مرز یک میلیون نفر گذشت سلامت نیوز : فرا رفتن شمار مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر جهان از رقم یک میلیون نفر سبب شد تا این بحران بیش از هر زمانی به عنوان درد مشترک مردم دنیا محسوب شود.وضعیت 712262 نفر از مبتلایان مطلوب و 37654 نفر از آن ها وخیم گزارش شده است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، بحران شیوع کرونا با عبور شمار مبتلایان از رقم یک میلیون نفر در 205 کشور جهان جدی تر از هر زمانی به نظر می رسد.
براساس جدیدترین آمارها، تاکنون 1016278 نفر در سراسر جهان به بیماری کرونا مبتلا شده اند. 53236 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند و 213126 نفر نیز با طی دوره درمان بهبود یافتند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: خارجی انتشار : 131 روز و 13 ساعت پیش
کشف 7میلیون ماسک، 74میلیون دستکش و 467هزار لیتر الکل توسط تعزیرات در 38 روز

کشف 7میلیون ماسک، 74میلیون دستکش و 467هزار لیتر الکل توسط تعزیرات در 38 روز سلامت نیوز :سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: از 3 اسفند 98 تا 12 فروردین امسال، بیش از 7میلیون ماسک، 74میلیون دستکش و 467هزار لیتر الکل فقط در گشت های تعزیرات به دست آمده است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم ، کشف 7 میلیون ماسک، 74 میلیون دستکش و 467 هزار لیتر الکل توسط تعزیرات در 38 روزسید یاسر رایگانی در گفت وگو با خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تداوم انجام گشت های تعزیرات برای جلوگیری از وقوع تخلف در حوزه اقلام بهداشتی گفت: از سوم اسفند 98 تا روز 12 فروردین امسال، 23 هزار مورد بازرسی از اصناف مختلف در سطح کشور انجام شده است که منجر به تشکیل بیش از 4 هزار پرونده شد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 131 روز و 14 ساعت پیش
درمان شیزوفرنی به کمک نشانگرهای اعصاب

درمان شیزوفرنی به کمک نشانگرهای اعصاب سلامت نیوز : دانشمندان چینی موفق به ساخت یک نشانگر جدید تصویربرداری عصبی شدند که علاوه بر تشخیص بیماری شیزوفرنی در افراد، قادر به پیش بینی واکنش درمانی بیماران به داروهای ضد روان پریشی است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، محققان چینی در یک پروژه جدید، یک نشانگر جدید تصویربرداری عصبی را تأسیس کرده اند که می تواند به تشخیص بیماری شیزوفرنی کمک کرده و واکنش درمانی به داروهای ضد روان پریشی را در آن پیش بینی کند.
اسکیزوفرنی نوعی اختلال روانی مزمن و شدید است که با رفتار و گفتار غیرعادی و کاهش توانایی درک واقعیت نمایان می شود و بر اساس علائم بیماران که معمولاً به تدریج بروز می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 131 روز و 14 ساعت پیش
کیست تخمدان سراغ کدام زنان می آید؟

کیست تخمدان سراغ کدام زنان می آید؟ سلامت نیوز : یک متخصص زنان، زایمان و نازایی با اشاره به این که با ایجاد تعادل در تغذیه می توان احتمال بروز کیست های تخمدانی را کاهش داد، گفت: دختران و زنان چاق بیشتر مستعد ایجاد کیست تخمدانی هستند، چرا که مقدار هورمون استروژن در بدن آن ها بیشتر است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، لیدا حیدری افزود: کیست تخمدان از جمله بیماری هایی است که در دختران و زنان بدون علائم و نشانه بروز می کند، نشانه هایی مثل احساس فشار در لگن و یا خونریزی های نامرتب و یا درد، زمانی احساس می شود که اندازه کیست بزرگ باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 131 روز و 14 ساعت پیش
در ایام کرونا چطور سوگواری کنیم؟

در ایام کرونا چطور سوگواری کنیم؟ سلامت نیوز :با همه گیری ویروس جدید کرونا درکشور، متاسفانه افرادی عزیزان خود را با این بیماری از دست می دهند. خانواده های سوگوار علاوه بر مصیبت از دست دادن عزیزشان، با شرایط سخت دیگری نیز مواجه هستند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان ،به علت خطر گسترش ویروس، اجازه برگزاری مراسم خاکسپاری معمول به نزدیکان داده نمی شود، خانواده ها فرصتی ندارند از عزیزشان خداحافظی کنند، بر سر مزار بروند و یا مراسمی درخور برای او بگیرند. اگر شما سوگوار عزیزی به دلیل کرونا ویروس هستید یا کسی از اطرافیان شما سوگوار است بدانید کنار آمدن با فقدان همواره سخت است ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 131 روز و 15 ساعت پیش
تبدیل سراهای محله به گرمخانه ها امکان پذیر نیست

تبدیل سراهای محله به گرمخانه ها امکان پذیر نیست سلامت نیوز :زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره ضرورت تعدد تعداد گرمخانه ها و مطرح شدن پیشنهاداتی برای تبدیل شدن سرای محله ها به گرمخانه گفت: گرمخانه ها یکی از موارد خدمات رسانی شهرداری است که در این زمان بحرانی هم در حال فعالیت هستند و کاملا دستورالعمل های بهداشتی لازم را رعایت می کنند تا نه تنها برای مراجعه کنندگان مشکلی ایجاد نشود بلکه خودشان نیز با این بیماری درگیر نشوند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان ،وی ادامه داد: افزایش تعداد گرمخانه ها و توسعه این مراکز در برنامه های سال آینده ما وجود دارد و این کار را حتما انجام خواهیم ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 131 روز و 15 ساعت پیش
بررسی وضعیت مبتلایان به کرونا، پس از ترخیص

بررسی وضعیت مبتلایان به کرونا، پس از ترخیص سلامت نیوز :دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به اینکه ماهیت روند رو رشد ویروس کووید 19 نامشخص است، بر ضرورت پیگیری وضعیت عمومی بیماران پس از ترخیص یا مراجعه به مراکز درمانی تاکید کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر فدایی زاده با اشاره به راه اندازی طرح پیگیری وضعیت بیماران ترخیص شده اظهار کرد: این طرح در بیمارستان مسیح دانشوری در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه ماهیت و روند رو رشد ویروس کووید 19 نامشخص است بر ضرورت پیگیری وضعیت عمومی بیماران پس از ترخیص یا مراجعه به مراکز درمانی تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 132 روز و 15 ساعت پیش
امروز و فردا در کدام استان ها باران می بارد؟

امروز و فردا در کدام استان ها باران می بارد؟ سلامت نیوز :کارشناسی سازمان هواشنانسی به بیان توضیحاتی درباره وضعیت جوی کشور طی امروز پرداخت.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره وضعیت جوی کشور طی امروز و روزهای آینده گفت: امروز در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی سواحل دریای خزر دامنه های البرز مرکز شمال شرق و بخش هایی از بوشهر کرمان یزد و به ویژه در ساعات بعد از ظهر اوایل شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 132 روز و 15 ساعت پیش
شناسایی ارزش تغذیه ای مواد غذایی از رنگ آنها!

شناسایی ارزش تغذیه ای مواد غذایی از رنگ آنها! سلامت نیوز :رنگدانه های کاروتنوئیدی برای ما اهیمت دارند اما نمی توانیم آنها را در بدن خود سنتز کنیم، از این رو، به دریافت آنها از مواد غذایی وابسته هستیم.مصرف روزانه حداقل یک وعده سبزیجات برگدار سبز و یک وعده سبزیجات نارنجی رنگ، یکی از توصیه های وزارت بهداشت کانادا است. اما چرا چنین توصیه خاصی ارائه شده است؟ رنگ مواد غذایی چه ارتباطی می تواند با کیفیت و ارزش غذایی آنها داشته باشد؟
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران، به طور کلی باید به این نکته اشاره داشت که تمام مواد غذایی که دارای رنگی مشابه هستند، الزاما نباید از خواص مشابهی نیز برخوردار باشند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 132 روز و 17 ساعت پیش
مراقب انتشار آلودگی ویروس کرونا در موقع برداشت گیاهان باشید

مراقب انتشار آلودگی ویروس کرونا در موقع برداشت گیاهان باشید سلامت نیوز :مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: در بسیاری از مواقع عملیات برداشت گیاهان به صورت گروهی انجام می شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا، امکان انتشار آلودگی در تمام مراحل بهره برداری تا مصرف گیاهان خوراکی بین مردم دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،سعدی نقشبندی اظهار امیدواری کرد که بهره برداران و جوامع محلی با مشارکت خود، امسال در ادامه تمهیدات پیشگیری و مبارزه با انتشار ویروس کرونا و کمک به قطع زنجیره انتقال و شیوع این ویروس به منظور جلوگیری از وقوع اتفاقات تلخ و عمل به وظیفه انسانی و خدمت به جامعه با عنایت به شیوه های بهره برداری ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 132 روز و 17 ساعت پیش
عدم حضور مردم در پارک ها و فضاهای سبز نشانه همراهی آنهاست

عدم حضور مردم در پارک ها و فضاهای سبز نشانه همراهی آنهاست سلامت نیوز :معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران گفت: پیش بینی ما این است باتوجه به تمهیدات انجام شده، مردم همراهی لازم درخصوص عدم حضور در پارک ها و بوستان ها را داشته باشند.
به گزارش سلامت نیوز سرهنگ مهدی سرپناه (معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران) در گفتگو با ایلنا، درباره اقدامات انجام شده در روز طبیعت و جلوگیری از حضور مردم در پارک ها و بوستان ها گفت: تمهیدات لازم از سوی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران اعلام شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت خوب است و مردم همراهی لازم را داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 133 روز و 16 ساعت پیش
اطلاعیه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای روز طبیعت

اطلاعیه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای روز طبیعت سلامت نیوز :همزمان با روز 13 فروردین و روز طبیعت کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با صدور اطلاعیه ای از مردم خواست تا از هرگونه تجمع در بوستان های سطح شهر خودداری کنند تا به این وسیله زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، متن اطلاعیه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به این شرح است:هموطن گرامیضمن تشکر از همراهی شما در طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا طی روزهای گذشته، همانگونه که در رسانه ها به اطلاع ملت شریف ایران رسانده شده تمامی اماکن تجمعی اعم از پارک ها، تفرجگاه ها، بوستان ها، مراکز تفریحی و.. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 133 روز و 16 ساعت پیش
مصرف ماهی در طول بارداری برای جنین پرفایده است

مصرف ماهی در طول بارداری برای جنین پرفایده است سلامت نیوز :مطالعه جدید نشان می دهد مصرف متعادل ماهی در طول بارداری مفید است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، ماهی منبع اصلی اسیدهای چرب اُمگا 3 است که برای رشد جنین مهم است. اما برخی ماهی ها نظیر شمشیرماهی، کوسه و ماهی خال مخالی، حاوی میزان بالا جیوه هستند که می تواند موجب آسیب نورولوژیکی شود.
مطالعه جدید شامل 805 جفت مادر و فرزند در 5 کشور اروپایی بود. در طول بارداری از زنان در مورد میزان مصرف ماهی شأن سوال پرسیده شد و آزمایش جیوه از آنها بعمل آمد.
زمانیکه کودکان در سنین بین 6 تا 12 سال بودند، سلامت متابولیکی شأن ارزیابی شد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 134 روز و 16 ساعت پیش
چند توصیه برای حفظ سلامت روان در دوران خانه نشینی

چند توصیه برای حفظ سلامت روان در دوران خانه نشینی سلامت نیوز :بسیاری از افراد در زمان های مختلفی از زندگی خود با احساس تنهایی مواجه می شوند و شیوع کروناویروس باعث شده است که حتی بیشتر ما نیز سطحی از انزوای اجتماعی را تجربه کنیم.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، با شیوع گسترده کروناویروس در سراسر جهان و همه گیری آن توصیه شده تا افراد فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و فاصله دست کم دو متری را بین یکدیگر حفظ کنند همچنین توصیه شده تا حد ممکن از بیرون رفتن خودداری کنند و رفتن به اماکن عمومی را به حداقل برسانند.
علاوه بر این ها توصیه شده تا افرادی که احتمال ابتلا به کووید-19 را می دهند برای 14 روز خود را در خانه قرنطینه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 134 روز و 16 ساعت پیش
افکار منفی گرایانه در بروز چاقی موثر است؟

افکار منفی گرایانه در بروز چاقی موثر است؟ سلامت نیوز :یک مشاوره خانواده به بیان توضیحاتی درباره تاثیر افکار منفی گرایانه در بروز چاقی پرداخت.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،سارا گلستانی کارشناسی ارشد مشاوره خانواده در پاسخ به این سوال که آیا افکار منفی گرایانه درباره چاقی منجر به بروز چاقی می شود یا خیر؟ گفت: افراد وقتی اضطراب داشته باشند این اضطراب می تواند آنها را به سمت پر خوری سوق دهد که در نهایت این پر خوردی منجر به چاقی شود.
این کارشناس مشاوره خانواده در ادامه بیان کرد: افکار منفی گرایانه فقط در این حد می تواند روی فرد تاثیر بگذارد که اگر زیادی به چاقی فکر کنند و اضطراب داشته باشند رفتار پر خوردی را تشدید می ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 134 روز و 16 ساعت پیش
افزایش 3 برابری آمار تماس های اختلافات زوجین در قرنطینه

افزایش 3 برابری آمار تماس های اختلافات زوجین در قرنطینه سلامت نیوز : مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور گفت: میزان تماس های زوجین مربوط به اختلافات خانوادگی در دوران قرنطینه و کرونا با صدای مشاور بهزیستی با شماره 1480 نشان می دهد آمارهای اختلافات بین زوجین، سه برابر افزایش یافته است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،بهزاد وحیدنیا افزود: در دوران قرنطینه، ساعات تماس زوج ها و مدت زمان تعامل آنها با یکدیگر بیشتر است و اختلافات زناشویی افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: شرایط خاص کرونا موجب شده تا روزانه چهار هزار تماس با صدای مشاور بهزیستی کشور از ساعت هشت صبح گرفته شود ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 134 روز و 16 ساعت پیش
آمار مبتلایان به کرونا از مرز 40 هزار نفر گذشت

آمار مبتلایان به کرونا از مرز 40 هزار نفر گذشت سلامت نیوز :رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت آمار کل مبتلایان به کرونا در کشور را 41495 اعلام کرد.
به گزارش سلامت نیوز، دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با توجه به اخرین اطلاعات و اخبار رسمی واصله از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در 24 گذشته 3186 مورد ابتلای جدید ثبت شده که با تجمیع موارد گذشته 41495مجموع مبتلایان به کرونا در کشور هستند.
وی گفت: براساس گزارش های واصله از بیمارستان ها و مراکز درمانی معین 13911 نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده اند و حال 3511 نفر بحرانی و حاد گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 135 روز و 13 ساعت پیش
یافته های دلگرم کننده در بحبوحه شیوع کرونا و تاکید بر اقدامات ایمنی

یافته های دلگرم کننده در بحبوحه شیوع کرونا و تاکید بر اقدامات ایمنی سلامت نیوز : در حالی که شمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید-19 هم چنان رو به افزایش و آمارهای جهانی نیز بسیار زیاد است، احساس غرق شدن در موجی از اخبار و اطلاعات منفی طبیعی است؛ اما نباید فراموش کرد که متخصصان در سراسر جهان در تلاش برای یافتن راه های درمان و کنترل این همه گیری هستند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شمار جهانی مبتلایان به کروناویروس جدید تاکنون به حدود 678 هزار نفر رسیده که از این میان حدود 32 هزار نفر جان باخته اند. این اعداد و آمارها می توانند بی قراری و نگرانی را به افراد القا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 135 روز و 13 ساعت پیش
در صورت نیاز، بایدها و نبایدهای جدی تری وضع می کنیم

در صورت نیاز، بایدها و نبایدهای جدی تری وضع می کنیم سلامت نیوز : معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه سلامت مردم مهمترین اولویت دولت است گفت: سلامت جامعه چیزی نیست که بتوان نسبت به آن مسامحه کرد و آن را نادیده گرفت و اگر نیاز باشد دولت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بایدها و نبایدهای جدی تری را برای قطع چرخه انتقال ویروس در نظر خواهد گرفت.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز در جلسه ای با مدیران و مسئولین موسسه تحقیقاتی تولیدی و آموزشی انستیتو پاستور اظهار کرد: موسسه انستیتو پاستور یکی از مراکزی است که قدر آن در کشور ناشناخته مانده و ارزش واقعی این مجموعه به جامعه منعکس نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 135 روز و 14 ساعت پیش
به سمت حکومت نظامی نخواهیم رفت/هم کمبود پزشک داریم و هم کمبود پرستار

به سمت حکومت نظامی نخواهیم رفت/هم کمبود پزشک داریم و هم کمبود پرستار سلامت نیوز :رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برای قرنطینه به سمت حکومت نظامی نخواهیم رفت درباره وضعیت کمبود پرستار و استخدام پرستاران با توجه به فشار کاری آنها توضیحاتی ارائه داد.
دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه بیماریابی فعال تر شده است یکی از دقیق ترین امارهای ابتلای جدید در بین همه کشورهای دنیا را داریم که از ثمرات طرح بسیج ملی مقابله با کرونا است.یکی از اقداماتی که در اپیدمی ها اساسی است شناسایی زودهنگام است که این اتفاق با بسیج ملی رخ داد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 136 روز و 11 ساعت پیش
2901 نفر مورد ابتلای جدید قطعی به کووید 19 در کشور/69 سال میانگین سنی فوت شدگان بر اثر کرونا

2901 نفر مورد ابتلای جدید قطعی به کووید 19 در کشور/69 سال میانگین سنی فوت شدگان بر اثر کرونا سلامت نیوز :رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت آمار مبتلایان به کرونا را ظرف 24 ساعت گذشته 2901 اعلام کرد.
به گزارش سلامت نیوز، دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران درباره آمار مبتلایان به کرونا در کشور گفت: با توجه به اطلاعات تشخیص قطعی نهایی ظرف 24 ساعته گذشته 2901 نفر مورد ابتلای جدید قطعی به کووید 19 در کشور ثبت شده که تا امروز 38339 نفر مبتلا داریم و 12391 نفر موارد بهبود یافته و ترخیص یافته از مراکز درمانی داریم. 3467 نفر وضعیت نامناسب از نظر حال عمومی دارند.متاسفانه 123 نفر را ظرف 24 ساعت گذشته بر اثر کرونا از دست داده ایم و با احتساب این جمع تا امروز 2640 نفر بر ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 136 روز و 13 ساعت پیش
عروسی زوج پزشک قمی در بیمارستان گذشت

عروسی زوج پزشک قمی در بیمارستان گذشت سلامت نیوز : زوج پزشک قمی شب عروسی خود را برای درمان بیماران کرونایی در بیمارستان گذراندند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا دو دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم که قرار بود شب گذشته مراسم عروسی خود را جشن بگیرند، در لباس خدمت به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ماندند.
این زوج پزشک قمی این روزها در کنار دیگر پزشکان و پرستاران در حال خدمات رسانی و ریشه کنی ویروس کرونا هستند.
گفتنی است، در این روزها گروه های مختلف جهادی در علوم پزشکی، نهادهای فعال دانشجویی و حوزوی و نهادهای انقلابی از جمله بسیج و سپاه پیگیری مقابله با این ویروس در سطح استان هستند. ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 136 روز و 13 ساعت پیش
آیا بهبودیافتگان از کرونا مصون می شوند؟

آیا بهبودیافتگان از کرونا مصون می شوند؟ سلامت نیوز : تا کنون بیش از 133 هزار فرد مبتلا به کروناویروس در جهان بهبود یافته اند و در حالیکه بسیاری از متخصصان مصونیت فرد بهبودیافته را تایید کرده اند اما باز هستند پزشکان و متخصصانی که می گویند دوره مصونیت هنوز مشخص نیست.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از دویچه وله، اغلب ویروس شناسان از جمله "ملانی برینکمن" از انستیتو "هلم هولتس" آلمان معتقدند که امکان مصون شدن افراد در برابر بیماری کووید 19 پس از ابتلا به ویروس کرونا و بهبودی "بسیار محتمل" است.
برینکمن می گوید: می دانیم که مبتلایان بهبودیافته ویروس کرونا نسبت به ابتلای دوباره مصونیت دارند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 136 روز و 14 ساعت پیش
کروناویروس جدید به ماهیچه های قلب آسیب می رساند

کروناویروس جدید به ماهیچه های قلب آسیب می رساند سلامت نیوز : طبق گزارش محققان چینی، کروناویروس جدید یک نقص تنفسی است اما مشخص شده است که برخی از بیماران با شرایط وخیم دچار آسیب قلبی می شوند که افزایش خطر مرگ را به همراه دارد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان بیمارستان دانشگاه ووهان چین دریافتند از بین 416 بیمار بستری شده در بیمارستان به خاطر عفونت شدید COVID-19، حدود 20 درصد دچار آسیب جدی به ماهیچه قلب شأن شدند. بیش از نیمی از این بیماران هم فوت کردند.
پزشکان چینی هشدار می دهند آسیب های قلبی در بیماران مبتلا به COVID-19 مسئله ای شایع است بخصوص در افرادی که مبتلا به بیماری قلبی یا فشارخون بالا باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 137 روز و 11 ساعت پیش
طب سوزنی به پیشگیری از میگرن کمک می کند

طب سوزنی به پیشگیری از میگرن کمک می کند سلامت نیوز : نتایج یک آزمایش جدید بالینی نشان می دهد که طب سوزنی یک گزینه خوب برای کاهش سردردهای میگرنی است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، به گفته محققان، شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهد طب سوزنی راهکار درمانی بسیار مؤثری برای میگرن است.
وی وانگ ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هیوژانگ، در این باره می گوید: درحال حاضر داروهای پیشگیرانه به افراد مبتلا به میگرن های مکرر کمک می کند اما بسیاری از بیماران به خوبی به این داروها واکنش نشان نمی دهند و بسیار هم نمی خواهند آنها را مصرف نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 137 روز و 11 ساعت پیش
چرا وب گردی و پرسه زیادی در اینترنت ما را عصبانی می کند؟

چرا وب گردی و پرسه زیادی در اینترنت ما را عصبانی می کند؟ سلامت نیوز : گاهی اوقات زمان های استراحت و خالی خود را مشغول فیلم دیدن، چت کردن یا فقط در حال گشتن در اینترنت سپری می کنیم. دقیقا بعد از گشتن حدود 2 الی 3 ساعت در اینترنت با فشاری عصبی زیاد گوشی را خاموش می کنیم و در گوشه ای می اندازیم.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، گاهی اوقات زمان های استرحت و خالی خود را مشغول فیلم دیدن، چت کردن یا فقط در حال گشتن در اینترنت سپری می کنیم. دقیقا بعد از گشتن حدود 2 الی 3 ساعت در اینترنت با فشاری عصبی زیاد گوشی را خاموش می کنیم و در گوشه ای می اندازیم، با خود می گوییم: کلافه ام کرد، دیگر بس است ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 137 روز و 11 ساعت پیش
رئیس جمهور: کمبودی در بحث تامین مواد غذایی و بهداشتی نداریم/ 70 درصد مردم رعایت می کنند

رئیس جمهور: کمبودی در بحث تامین مواد غذایی و بهداشتی نداریم/ 70 درصد مردم رعایت می کنند سلامت نیوز : رئیس جمهور با تاکید بر نبود هیچ گونه کمبودی در بحث تامین مواد غذایی و بهداشتی در کشور گفت، تمامی اجناس و به شکل فراوان و در فروشگاه ها موجود است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان در جلسه امروز(شنبه) ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: از همه استانداران مختلف این سوال را پرسیده ام که آیا برای مواد غذایی و بهداشتی مورد نیاز مشکلی دارید؟ همه گفته اند که هیچ مشکلی وجود ندارد. همه جنس ها فراوان و در فروشگاه ها وجود دارد. این مسئله مهمی است که مردم از یک طرف نگران بیماری باشند و از طرف دیگر نگران این باشند که اگر دیر به فروشگاه برسند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 137 روز و 16 ساعت پیش
سیستان و بلوچستان نسبت به متوسط کشوری موارد ابتلای کمتری دارد

سیستان و بلوچستان نسبت به متوسط کشوری موارد ابتلای کمتری دارد سلامت نیوز :معاون وزیر بهداشت گفت: در استان سیستان و بلوچستان موارد ابتلاء به ویروس کرونا کمتر از متوسط کشوری است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در گفتگوی خبری اظهار کرد: بنده در استان سیستان و بلوچستان هستم و وضعیت بهداشت در اینجا خوب است و خوشبختانه از سیستم درمانی و بهداشتی خوبی برخوردار است.
معاون وزیر بهداشت گفت: 75 الی 93 درصد مردم سیستان و بلوچستان تحت پوشش و غربالگری ویروس کرونا قرار گرفته شدند. افراد مشکوک منتقل به مراکز درمانی شده اند.
ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 138 روز و 7 ساعت پیش
کرونا فقط برای سالمندان و بیماران نیست، همه در خطرند

کرونا فقط برای سالمندان و بیماران نیست، همه در خطرند سلامت نیوز :یک متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه اگر نکات ضروری را رعایت نکنیم، شیب نزول ابتلا به بیماری کووید 19 کندتر خواهد بود گفت: اولین بار است که این ویروس را تجربه می کنیم و هنوز مشخص نیست در چه صورتی از بین خواهد رفت بنابراین معتقدم از این پس شستن مکرر دست ها، رعایت فاصله اجتماعی و مراقبت از خود باید جزئی از فرهنگ مردم کشور شود.
به گزارش سلامت نیوز دکتر اسداللهی در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: به تمامی مردم توصیه می کنیم تنها در صورت تهیه اقلام مورد نیاز و کار ضروری از منزل خارج شوند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 138 روز و 7 ساعت پیش
سوءتغذیه 24 تا 28 درصد بیماران بستری در بیمارستان ها

سوءتغذیه 24 تا 28 درصد بیماران بستری در بیمارستان ها سلامت نیوز :رئیس انجمن تغذیه ایران گفت: در ایران 24 تا 28 درصد بیمارانی که در بیمارستان ها بستری هستند دچار سوءتغذیه هستند که باید به این نکته در شرایط بحران کرونا توجه کنیم.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، جلال الدین میرزای رزاز، ظهر جمعه در نشست خبری ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران، اظهار کرد: مباحث تغذیه ای را با شیوع کرونا در کشور مستمر به اطلاع مردم رسانده ایم، اصول تغذیه در هر کشوری مبنای روند خوب زندگی است. با شیوع کرونا با فارغ التحصیلان رشته تغذیه در تمامی مراکز درمانی ارائه خدمت کردیم و در درمان بیماران کار گروهی را آغاز کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 138 روز و 7 ساعت پیش
مرگ برای تکه ای نان!

مرگ برای تکه ای نان! سلامت نیوز :کل استان کردستان از سقز تا بانه، بوکان و مهاباد و خیلی شهرهای دیگه میان اورامانات، هر 10، 15 نفر یک خانه می گیرند و برای جای خواب، کولبری می کنند. هر سال هم عده ای از آن ها برای تکه ای نان جان می دهند بدون آنکه آبی از آب تکان بخورد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا؛ نه جاده است، نه امنیت و نه حتی آبی برای خوردن؛ فقط باید چشم بدوزی به کوهستان و فرار کنی از فقر، از بدبختی، از نداشته هایت، از سقوط در کوهستان برفی، از ماندن در برف، از خفه شدن در مه؛ خودشان می گویند حداقل هر سال زمستان 5 نفر در کوه های اورامانات جان می دهند اما مجبورند بزنند به دل کوه و بار بکشند برای هیچ ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 138 روز و 15 ساعت پیش
پس از 3 روز اولین مورد ابتلا به کرونا با منشا داخلی در چین شناسایی شد

پس از 3 روز اولین مورد ابتلا به کرونا با منشا داخلی در چین شناسایی شد سلامت نیوز :در حالی که شمار افراد آلوده به کروناویروس جدید در آمریکا از چین فراتر رفت و به بیش از 85 هزار نفر رسید با این حال چین پس از چند روزی که مورد جدید ابتلا با منشا داخلی نداشت، یک مورد را ثبت کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، چین امروز (جمعه) در حالی 55 مورد ابتلای جدید به کروناویروس را گزارش کرد که 54 مورد آن افرادی بودند که از خارج به این کشور وارد شدند. این کشور پس از 3 روز که ابتلای جدید با منشا داخلی نداشت در نهایت یک مورد را روز گذشته ثبت کرد.
با توجه به اینکه در روزهای اخیر منشا بسیاری از ابتلاهای جدید در چین خارجی است ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 138 روز و 15 ساعت پیش
در صورت ابتلا به کرونا چه اقداماتی باید انجام دهید؟

در صورت ابتلا به کرونا چه اقداماتی باید انجام دهید؟ سلامت نیوز :با اعلام متخصصان و درمانگران بیماری کووید19، این بیماری در 80 درصد موارد بی علامت یا کم علامت است؛ از این رو لازم است نکاتی برای کسانی که نیاز به بستری در بیمارستان ها ندارند و می توانند با مراقبت در منزل بهبود یابند، مطرح شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، از مواقعی که نیاز به مراقبت پزشکی دارید، باید فعالیت های خارج از خانه را محدود کنید. به محل کار، مدرسه، یا مکان های عمومی نروید. همچنین از حمل و نقل عمومی یا تاکسی استفاده نکنید.
در خانه خود را از دیگر افراد و یا حیوانات خانگی جداکنید. سعی کنید تا حد امکان، در یک اتاق مجزا و دور از بقیه افراد خانه بمانید ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 138 روز و 15 ساعت پیش