آخرین وضعیت ساعت کاری بانک ها تا 21 فروردین 99

آخرین وضعیت ساعت کاری بانک ها تا 21 فروردین 99 علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک ها در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان با اشاره به ساعت کاری بانک ها گفت: بنا به تصمیمات اخذ شده و با عنایت به شیوع ویروس کرونا و به منظور ارائه خدمات مناسب بانکی، حفظ سلامت مشتریان و پرسنل ساعت کاری واحد های صف و ستاد بانک ها بصورت شیفتی، چرخشی و دورکاری باحداکثر یک سوم تعداد شعب و یک سوم پرسنل صف وستاد تا تاریخ 21 فروردین 99 فعالیت خواهند کرد.
وی درباره ساعت حضور کارکنان و مشتریان بانکی اظهار کرد: کارکنان بانکی باید از ساعت 8 الی 13 در بانک حضور یابند و مشتریان بانکی می توانند از ساعت 8:30 تا 12 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
تولید روزانه 200 هزار ماسک توسط دانشجویان جهادی

تولید روزانه 200 هزار ماسک توسط دانشجویان جهادی محدثه پرنیان، مسئول قرارگاه جهادی مقابله با کرونا سازمان بسیج دانشجویی، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به اقدامات این قرارگاه در مقابله با کرونا اظهار داشت: تا امروز حدود 600 هزار نیروی تخصصی دانشجویی به مراکز درمانی نیازمند به نیرو معرفی شده است.
وی همچنین گفت: 900 نیرو از دانشجویان جهادی دانشگاههای علوم پزشکی با سامانه تلفنی 4030 همکاری می کند و 830 دانشجوی جهادی نیز به عنوان نیروهای خدماتی برای انجام امور خدماتی به بیمارستان ها و مراکز درمانی معرفی شدند.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد

سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد به گزارش ایرنا در این حکم مهدی اصلانی کرچی به سمت سرپرست بازرسی کل استان لرستان منصوب شده است.
در بخشی از این حکم خطاب به اصلانی کرچی آمده است: انتظار دارد با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ریاست محترم قوه قضاییه و با توکل و تلاش و بهره گیری مؤثر از منابع و امکانات موجود و در چارچوب قوانین و مقررات جاری و برنامه های ابلاغی در راستای تحقق اهداف و راهبردها و ارتقای روزافزون فعالیت های سازمان اقدام فرمایید.
محمدرضا اشرف از 24 خرداد 94 تاکنون بازرس کل استان لرستان بود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
اسامی نمایندگان مجلس که کرونا گرفتند

اسامی نمایندگان مجلس که کرونا گرفتند به گزارش افکارنیوز ،
ماه های پایانی سال 98 نگرانی بزرگی در جهان شکل گرفت و سبک زندگی در کشورهای زیادی را تغییر داد. ویروس کووید 19 معضلی بود که سال گذشته به جان مردم جهان افتاد و متأسفانه کشور عزیزمان ایران را هم بی نصیب نگذاشت و عده زیادی از مردم را مبتلا کرد.
اخبار سیاسی - در این مسیر مسئولان زیادی هم با این معضل دست به گریبان شدند که بخشی از آمار مسئولان مبتلا شده به ویروس کووید 19 یا همان کرونای معروف نمایندگان مجلس شورای اسلامی بودند.
نمایندگان مردم که در روزهای منتهی به سال 99 روزهای سخت کاری را با بررسی بودجه و حضور در عرصه انتخابات مجلس یازدهم پشت سر گذاشتند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
پلمپ واحدهای صنفی متخلف در ماسال

پلمپ واحدهای صنفی متخلف در ماسال به گزارش ایلنا از ماسال، رئیس اتاق اصناف ماسال گفت: با شیوع ویروس کرونا و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا مبنی بر تعطیلی واحدهای صنفی 40 واحد صنفی که به مصوبات ستاد بی توجه بودند اخطار گرفتند.
سید هادی رشیدی افزود: از این تعداد واحدهای صنفی اخطار گرفته 30 واحد متخلف پلمپ شد.
وی همچنین تصریح کرد: برای مهار ویروس کرونا با همکاری اتاق اصناف و بسیج اصناف 4 هزار عدد ماسک و 50 بسته حمایتی بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
دانشجویان ایرانی خطاب به مردم عراق: تنها راه خنثی کردن توطئه آمریکا وحدت است

دانشجویان ایرانی خطاب به مردم عراق: تنها راه خنثی کردن توطئه آمریکا وحدت است به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در نامه ای که به زبان عربی منتشر شد، به مردم عراق نوشتند: آمریکا جنایتکار با استفاده از حربه تفرقه روباه پیر استعمار یعنی انگلیس، تشتت آرا در نظام سیاسی و پارلمانی شما ملت بزرگ و مقتدر عراق را دنبال می کند و تنها راه حل عبور از این بحران کلمه طیبه "وحدت" است.
ترجمه فارسی این نامه به شرح زیر است:
وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنََّ عَلَی الََّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمََّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ (قصص/5)
ملت بزرگ و مقتدر عراق سالم علیکم؛ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
آیات شیطانی و اسلام ستیزی غرب منتشر شد

آیات شیطانی و اسلام ستیزی غرب منتشر شد به گزارش خبرنگار مهر ، مرحوم سیدهادی خسروشاهی در مقدمه اش بر این کتاب که در مهر ماه 1398 به رشته تحریر درآمده می نویسد: این کتاب شامل یادداشت ها و مقالاتی چند درباره توطئه های پدران روحانی به مبشّران مسیحی علیه اسلام و عملکرد ستیزه جویانه آنان بر ضد مسلمانان در همه بلاد اسلامی و در درون سرزمین های خود می باشد که به مناسبت های مختلف در سالیانی دراز ولی نه چندان دور نوشته شده اند. البته بخش عمده کتاب مربوط به کتاب فتنه یعنی آیات شیطانی است که در همان بحران پیدایش و نشر کتاب و تبلیغ گسترده برای آن در سطح جهانی و بعد از صدور فتوای تاریخی امام خمینی (ره) نوشته شد و یا در گفتگوهای مطبوعاتی در داخل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
حضور 600 هزار بسیجی در عرصه مقابله کرونا

حضور 600 هزار بسیجی در عرصه مقابله کرونا به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز شنبه 16 فروردین در نشست خبری با موضوع ایجاد نهضت حل مردمی و نوآورانه کرونا گفت: همان طور که مردم ما مستحضر هستند، شرایط کشور در مقابله با کرونا بسیج مستضعفین موظف کرده تا از اقداماتی که برای حل این موضوع ایجاد می شود، حمایت کند.
او ادامه داد: هرگاه مردم در قالب بسیج حرکت کردند ظرفیت های خوبی را ایجاد و از این طریق مشکلات موجود را حل و فصل کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب

درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب به گزارش افکارنیوز ،
علی اصغر بیات از ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری از سوی بازنشستگان تأمین اجتماعی خبر داد و افزود: به عنوان بزرگ ترین تشکل کارگری بازنشستگی کشور با تحت پوشش داشتن میلیون ها بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی پس از مکاتبات و مذاکرات متعدد با مسئولان امور در مجلس شورای اسلامی و دولت و عدم دریافت پاسخ مناسب به این نتیجه رسیدیم که ضروری است برای تظلم خواهی نامه ای به مقام معظم رهبری ارسال کنیم.
اخبار اجتماعی - وی با اشاره به اینکه چشم امید بازنشستگان تأمین اجتماعی به نگاه بلند و دیدگاه مشفقانه رهبری است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 19 ساعت پیش
جهش تولید نسخه جراحی اقتصاد ایران است

جهش تولید نسخه جراحی اقتصاد ایران است وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل ها گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، از نام گذاری سال 99 به جهش تولید به عنوان یک نسخه حکیمانه برای نجات کشور از بیماری رکود اقتصادی یاد کرد و گفت: اقتصاد کشور ما برای رهایی از وضعیت فعلی نیازمند چندین جراحی در حوزه های قانون گذاری، فرهنگ و مدیریت است.
او ادامه داد: از آنجایی که جهش در هر کاری نیازمند زمینه سازی و فراهم نمودن مقدمات و پیش نیاز است؛ برای رسیدن به جهش تولید موانع متعددی که همچون غده های سرطانی اقتصاد ما را فلج کرده اند بایستی جراحی شوند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 20 ساعت پیش
انتصاب سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ

انتصاب سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، در متن این ابلاغ از سوی شهبازی آمده است:
با استعانت از خداوند مهربان، به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب و در راستای تحقق اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست های دولت تدبیر و امید موفق و موید باشید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 20 ساعت پیش
مشارکت پایین مردم در انتخابات پیام روشنی بود که نباید نادیده گرفته شود/ فاصله جدی با آرمان های انقلابیون دهه 40 و 50 گرفته ایم

مشارکت پایین مردم در انتخابات پیام روشنی بود که نباید نادیده گرفته شود/ فاصله جدی با آرمان های انقلابیون دهه 40 و 50 گرفته ایم محمدجواد حق شناس در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درخصوص تحقق آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب به معنای زیر و رو شدن همه بنیان های سیاسی کشور است؛ مردم با انقلاب تلاش کردند به آزادی و استقلال برسند یعنی خواسته مردم این بود که حکومتی ضداستبدادی داشته باشند و بتوانند خودشان تعیین کننده سرنوشت خود باشند.
وی گفت: طبق شعارهای مردم و سخنان رهبر انقلاب در سال 1357، به چند عنصر برمی خوریم که مهمترین آنها استقلال و آزادی است؛ این عناصر به ساختار حاکمیتی بازمی گردد که در آن مقطع، کشور را اداره می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 21 ساعت پیش
خیانت ها و جنایت ها سد راه جهش تولید

خیانت ها و جنایت ها سد راه جهش تولید به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، به نقل از روزنامه حمایت ، این یادداشت می کوشد بدون آنکه برای خود صلاحیتی جعل نماید و یا به تکرار کلیشه ها بپردازد؛ تنها یک تجربه درس آموز را یادآوری کند که احتمال دارد همچون اثر یک کاتالیزور به تحقق بخشیدن حرکت در مسیر "جهش تولید"، شتاب ببخشد.
آن تجربه ای که شاید در این مسیر کمتر مورد توجه قرار گرفته است؛ برگزاری دادگاه های ویژه برخورد با مفسدان اقتصادی است که اوج آن در سال گذشته بود.
در این دادگاه ها به وضوح و به کرات مواردی را می توان یافت که چطور مفسدان اقتصادی و دانه درشت ها تا یقه سفید ها به دلیل منافع شخصی و زیاده خواهانه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 21 ساعت پیش
شهید سلگی جانبازی صبور و فرماندهی با انگیزه های والای انقلابی و معنوی بود

شهید سلگی جانبازی صبور و فرماندهی با انگیزه های والای انقلابی و معنوی بود سردار حمید عسگری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با تسلیت شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی اظهار داشت: سردار سلگی با روحیه معنوی و انقلابی و استحکام شخصیتی برگرفته از اسلام ناب فرمانده ای شجاع و سلحشور در دوران دفاع مقدس بود.
وی با بیان اینکه شهید سلگی جانبازی صبور و شاکر بود، افزود:وی در طول 35 سال جانبازی، فردی ولایتمدار بود که خود را همواره مدیون امام، رهبری، انقلاب، شهیدان و مردم می دانست.
عسگری گفت: خاطرم هست در عملیات مرصاد سردار سلگی با وجود مجروحیت سخت و دو پای قطع شده در میدان نبرد با منافقین و دشمن بعثی حضور فعال داشتند و فرماندهی می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 21 ساعت پیش
اذعان جان کِری به دخالت آمریکا در سقوط دولت مصدق

اذعان جان کِری به دخالت آمریکا در سقوط دولت مصدق به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، فرشید فرحناکیان دکترای حقوق نفت و گاز در یادداشتی به اذعان جان کری به عنوان یک مقام رسمی دولت آمریکا به دخالت این کشور در سقوط دولت دکتر مصدق پرداخته و به این نکته اشاره کرده است که از منظر ذهنیت امپریالیستیِ (Imperialist Mentality) آمریکایی، از دیپلماسی گاهی برای اعمال سلطه، تهدید و هراساندن (بخوانید چماق) و گاهی برای تشویقِ (بخوانید هویج) طرفِ ضعیف تر جهت تحقق سیاست خارجی موردنظر این کشور استفاده می شود.
مقدمه
کتاب هرروز موهبتی است (Every Day Is Extra) زندگینامه خود نوشت (Autobiography) جان کِری (John Kerry) وزیر امور خارجۀ آمریکا در دولت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 22 ساعت پیش
نامه نمایندگان جدید مجلس به رهبر انقلاب

نامه نمایندگان جدید مجلس به رهبر انقلاب به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند. امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیازهای بخش تولید کشور به کار خواهند بست. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 23 ساعت پیش
اول سال فرصت خوبی است برای تقویت عزم ملی، برای برکت بخشیدن به عمر خود در این سال

اول سال فرصت خوبی است برای تقویت عزم ملی، برای برکت بخشیدن به عمر خود در این سال به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR ، رهبر معظم انقلاب 1386/01/01 در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی بیاناتی ایراد فرمودند که در این مجال بازخوانی می شود.
بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم
الحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی القاسم محمّد و علی اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما بقیّة اللَّه فی الأرضین.
ربّنا علیک توکّلنا و الیک انبنا و الیک المصیر.
عید امسال دو تبریک دارد؛ هم تبریک عید نوروز است، هم تبریک ورود ماه ربیع المولود است؛ که ولادت نیر اعظم و نبی مکرم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 23 ساعت پیش
تلاش های خستگی ناپذیر جنابعالی ماجور در نزد خدای متعال خواهد بود/ آرزوی صحت و سلامتی برای دکتر لاریجانی

تلاش های خستگی ناپذیر جنابعالی ماجور در نزد خدای متعال خواهد بود/ آرزوی صحت و سلامتی برای دکتر لاریجانی به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن این پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تحیت
خبر کسالت جنابعالی موجب نگرانی و ناراحتی اینجانب شد. ان شاءالله که صحت و سلامتی کامل هر چه زودتر حاصل شود. در این ایام خطرمند بودن ارتباط با دیگران، شاهد تلاش و همت بی وقفه جنابعالی همراه با تدبیر و برنامه ریزی برای آسایش و آرامش مردم شریف ایران بودم و تلاش های خستگی ناپذیر جنابعالی ماجور در نزد خدای متعال خواهد بود و ملت شریف ایران قدردان زحمت شما هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 3 ساعت پیش
ضرورت تغییر محسوس در زندگی مردم با جهش تولید/ کرونا غرور جهان را شکست/ سندروم مدیران بی قرار در فوتبال

ضرورت تغییر محسوس در زندگی مردم با جهش تولید/ کرونا غرور جهان را شکست/ سندروم مدیران بی قرار در فوتبال به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، صفحه نخست روزنامه های شنبه 16 فروردین را از نظر می گذرانید.
بیشتر بخوانید: جلوگیری از تعطیلی 994 واحد صنعتی در دوره تحول قضایی/ نوروزتان پیروز بر کرونا
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 4 ساعت پیش
مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست

مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست به گزارش خبرنگار مهر ، حسین سلاح ورزی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران، با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا و ابهامات به وجود آمده برای برخی از کارفرمایان مبنی بر مسئولیت آنها در صورت ابتلاء کارگران و همچنین ماده 85 قانون کار، گفت: کارفرمایان قطعاً در محیط کار، همانند سایر بخش های جامعه دستورالعمل های بهداشتی و اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن محیط را انجام می دهند و به همین خاطر از باب ضمان و تسبیب مسئولیتی در قبال ابتلاء به کرونا عهده دار نخواهند بود.
وی، عنوان کرد: همان طوری که سازمان بهداشت جهانی هم این بیماری را به عنوان پاندمی و جهان شمول اعلام کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 4 ساعت پیش
کرونا فرصتی برای جهش تولید

کرونا فرصتی برای جهش تولید خبرگزاری فارس - مهدی فضایلی: تشخیص اولویت ها و تمرکز بر آنها خصوصا" وقتی مشکلات، متعدد و پیچیده می شوند از دشوارترین و در عین حال مهمترین کارهاست.
در مقام تصمیم گیری و به نوعی سیاستگذاری، عوامل متعددی مانند تعدد و تنوع مسائل و مشکلات، هیجانات سیاسی و اجتماعی، عملیات روانی دشمن و عدم اشراف به مسائل ممکن است دخالت و تشخیص اولویت ها را به انحراف بکشاند.
در سطح کلان اگر چنین امر خطیری با تعلل صورت گیرد و یا توام با تردید و دودلی باشد خسارت ها بیشتر و گاه غیرقابل جبران خواهد بود.
تعیین شعار سال از سوی رهبر حکیم انقلاب اسلامی اقدام مهمی است که نقش تعیین اولویت را با اشراف به مسائل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 5 ساعت پیش
نقض سخنان مسؤولان دولت آمریکا بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

نقض سخنان مسؤولان دولت آمریکا بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران امروز، بیانیه ای در محکومیت سخنان دو تن از مسؤولان دولت آمریکا بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منتشر کرد.
در قسمتی از این بیانیه آمده است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
خدای سبحان را شاکریم، علیرغم همه تلخی های دوران سخت شیوع ویروس منحوس کرونا، شیرینی روحیه همدلی و وفاق ملی، برآمده از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را به کام همگان نشاند.
حرکت عظیم و منسجمی که هیمنه پوشالی قدرت های بزرگنمای حقیر و پست را درهم کوبید تا از سر استیصال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 5 ساعت پیش
سلیمی نمین: منتقدان و حامیان دولت به دنبال منافع حزبی نباشند

سلیمی نمین: منتقدان و حامیان دولت به دنبال منافع حزبی نباشند به گزارش خبرگزاری فارس، عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با تسنیم در خصوص اقدامات دولت جهت رفع تحریم ها در شرایط کرونایی اظهار داشت: این که دولت به دنبال برداشتن تحریم ها باشد یا این که اصولاً فضای بین المللی را علیه تحریم ها با ایران همراه کند، امری منطقی است.
وی افزود: در شرایطی که احساسات عموم ملت ها برانگیخته شده و یک فضای انسانی حاکم است، مطرح شدن این بحث که آمریکا حتی در این شرایط اجازه دسترسی ایران به دارو و برخی امکانات ضروری برای مقابله با ویروس کرونا را نمی دهد، کاری عقلانی است و برای افکار عمومی باید ثابت کرد که آمریکایی ها به فکر جان انسان ها نیستند و در واقع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 6 ساعت پیش
آنارشیسم چیست؟

آنارشیسم چیست؟ گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ یکی از ضرورت های زمان شناسی در دوره کنونی، شناخت مکاتب و گرایش های فکری موجود در دنیاست که اغلب آن ها محصول دوران پس از رسانس هستند. تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان در همین زمینه 16 بُرش از کتاب واژه نامه سیاسی_فرهنگی که به قلم شهریار زرشناس عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گردآوری شده است را منتشر می کند.
آنارشیسم
آنارشیسم به لحاظ لغوی مأخوذ از کلمه یونانی به معنای فقدان اقتدار یا رهبر یا دولت است. آنارشیسم یکی از ایدئولوژی های افراطی عصر جدید است که بر پایه تفسیر خود بنیادانه از بشر شکل گرفته و با هر نوع سازمان یا نهادی مخالفت می کند و به ویژه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 6 ساعت پیش
نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به مقام معظم رهبری

نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به مقام معظم رهبری خبرگزاری مهر : 182 منتخب مجلس یازدهم در نامه ای به رهبر معظم انقلاب متعهد شده اند که از ظرفیت های تقنینی، نظارتی و کارشناسی برای تحقق شعار سال در مجلس آینده استفاده و زمینه های جهش تولید را فراهم کنند.
182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهش ها ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 6 ساعت پیش
توضیحات پارسایی درباره اظهارات اخیرش در خصوص تاخیر در برگزاری انتخابات اسفند

توضیحات پارسایی درباره اظهارات اخیرش در خصوص تاخیر در برگزاری انتخابات اسفند بهرام پارسایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره صحبت هایش درخصوص مخالفت وزیر کشور با تاخیر برگزار شدن انتخابات دوم اسفند سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، گفت: صحبت های من در خصوص مخالفت وزیر کشور با تعویق و تأخیر در برگزاری انتخابات بر اساس صحبت های ایشان در چهارم اسفند و همین طور فایل صوتی که به دستم رسیده بود، صورت گرفت.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آن فایل صوتی وزیر کشور می گوید در موضوع کرونا برخی ها پیشنهاد دادند انتخابات را عقب بیندازیم و اصرار داشتند بر انتخابات قم که من به عنوان مسئول انتخابات نپذیرفتیم؛ ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 6 ساعت پیش
جانباز کرمی اسوه ایثار، فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری بود

جانباز کرمی اسوه ایثار، فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری بود در پیام تسلیت سردار عابدین خرّم آمده است؛
بسم رب الشهدا و الصدیقین
خبر ارتحال مرحوم مغفور حاج بهمن کرمی، جانباز 45 درصد دفاع مقدس و ابوی بزرگوار شهیدان سیروس، رسول و اصغر کرمی موجب اندوه و تاثّر فراوان گردید.
این عزیز سفر کرده را می توان اسوه ایثار و فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری برشمرد. ایشان سه فرزند دلاور خود را در راه اعتلای اسلام و انقلاب فدا کرد و خودشان نیز در این راه مبارک به درجه جانبازی نائل آمدند.
این پدر پس از سال ها صبر و بردباری به آرزوی خود رسید و به فرزندان شهیدش پیوست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 7 ساعت پیش
حل و فصل 30 درصد پرونده های قضایی استان گیلان در شورا های حل و اختلاف

حل و فصل 30 درصد پرونده های قضایی استان گیلان در شورا های حل و اختلاف رییس دادگستری استان گیلان در گفتگو باخبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت:30درصد پرونده های قضایی استان گیلان در شوراهای حل اختلاف منجر به سازش شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه و آسیب شناسی و تقویت شورا های حل اختلاف در افزایش نیافتن تعداد زندانیان، مؤثر است افزود:آیت الله رییسی رییس قوه قضاییه بخشنامه "شورای حل اختلاف" را در مرداد ماه سال 98 را به تصویب و به دادگاه ها، دادسرا ها و شورا های ابلاغ کرد.
بیشتر بخوانید:
د ر گفت و گو با میزان عنوان شد رهایی 3 محکوم به قصاص با تلاش شعبه 12 شورای حل اختلاف دزفول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 7 ساعت پیش
یادداشتِ قالیباف| ما و جهان پساکرونا

یادداشتِ قالیباف| ما و جهان پساکرونا به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در یادداشتی با عنوان ما و جهان پساکرونا ، تاثیرات ژئوپلتیکی شیوع کرونا بر نظم آیندۀ جهانی را بررسی کرد.
متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
در جهان دگرگون شدۀ آینده نقشی مؤثر خواهیم داشت یا صرفاً نظاره گر خواهیم بود؟
شیوع ویروس کرونا در مدت زمان کوتاهی جهان را درگیر خود کرده است و در صورتی که طولانی شود تأثیری ماندگار بر همۀ ارکان نظم آیندۀ جهانی خواهد گذاشت. برای تحلیل ژئوپلتیکی این پدیدۀ مهم می توان به نکات ذیل اشاره کرد؛ ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 7 ساعت پیش
ما و جهان پساکرونا از زبان قالیباف

ما و جهان پساکرونا از زبان قالیباف به گزارش افکارنیوز ،
محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در یادداشتی با عنوان ما و جهان پساکرونا ، تاثیرات ژئوپلتیکی شیوع کرونا بر نظم آیندۀ جهانی را بررسی کرد.
اخبار سیاسی - قالیباف در این مقاله با اشاره به قدرت گیری دولت ها در جهان پساکرونا، از اهمیت یافتن روزافزون روندهای از پایین به بالا در نظام حکمرانی جهان نوشته است و این نظم را جهان محلی شدن می نامد. اشاره به احیاء معنا و مفهوم سنتی مرزها، افزایش اهمیت دخالت های مثبت دولت در نظام های سیاسی آینده، فروپاشی تصاویر برساختۀ رسانه ای از نظام رفاهی لیبرال دموکراسی غرب و اهمیت روزافزون ژئوهلث از دیگر بخش ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 7 ساعت پیش
نامه منتخبان مردم به مقام معظم رهبری/ مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

نامه منتخبان مردم به مقام معظم رهبری/ مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیاز های بخش تولید کشور به کار خواهند بست. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 8 ساعت پیش
آقای ترامپ رعایت حقوق بشر نیاز به درخواست ندارد

آقای ترامپ رعایت حقوق بشر نیاز به درخواست ندارد به گزارش بولتن نیوز، مجید سجادی پناه در توئیتی نوشت: درخواست کمک از شما ( ترامپ ) به معنی جواز حمله به کتائب حزبالله و یا بهره برداری در انتخابات آتی خودت و با ایجاد شکاف بین مردم ایران با نظام شان و یا ... است؟ رعایت حقوق بشر نیاز به درخواست نداشته مگر پای رشوه سیاسی در میان باشد. کجاست حقوق بشر جهانی و وزارت دادگستری دولت دوازدهم؟ ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 8 ساعت پیش
مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 8 ساعت پیش
نامه جمعی از منتخبان مجلس یازدهم خطاب به رهبر انقلاب پیرامون تحقق شعار سال 1399

نامه جمعی از منتخبان مجلس یازدهم خطاب به رهبر انقلاب پیرامون تحقق شعار سال 1399 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان ، یکصد و هشتاد و دو نفر از منتخبان مجلس یازدهم خطاب به رهبر انقلاب درباره تحقق شعار سال 1399 (جهش تولید) و ... نوشته اند که به شرح زیر است.
باسمه تعالی
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه های رجب و شعبان.
امضا کنندگان این نامه که منتخبان مجلس یازدهم در انتخابات دوم اسفند ماه سال نود و هشت هستند بر خود لازم می دانند مراتب تقدیر و تشکر خود را از انتخاب شعار جهش تولید برای سال نود و نه به حضورتان تقدیم کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 8 ساعت پیش
نامه 182 نفر از منتخبان مجلس یازدهم به رهبری انقلاب درباره جهش تولید

نامه 182 نفر از منتخبان مجلس یازدهم به رهبری انقلاب درباره جهش تولید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، متن این نامه به شرح زیر است:
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه های رجب و شعبان.
امضا کنندگان این نامه که منتخبان مجلس یازدهم در انتخابات دوم اسفند ماه سال نود و هشت هستند بر خود لازم می دانند مراتب تقدیر و تشکر خود را از انتخاب شعار جهش تولید برای سال نود و نه به حضورتان تقدیم کنند. شعار جهش تولید که در واقع آن را می باید مرحله پیشرفته تر و امید بخش تر رونق تولید دانست، در امتداد شعار های اقتصادی سال های اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 8 ساعت پیش
مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند به گزارش خبرگزاری مهر ، 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهش ها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیازهای بخش تولید کشور به کار خواهند بست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 8 ساعت پیش
نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به رهبرانقلاب با موضوع تحقق شعار

نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به رهبرانقلاب با موضوع تحقق شعار 182 منتحب مجلس در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری از انتخاب شعار جهش تولید برای سال نود و نه تقدیر و تشکر کردند.
به گزارش تسنیم، 182 نفر از نمایندگان منتخب ملت در مجلس یازدهم طی نامه ای به مقام معظم رهبری آمادگی خود را برای تدوین برنامه های مناسب جهت تحقق شعار سال اعلام کردند.
متن کامل نامه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه های رجب و شعبان. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 8 ساعت پیش
پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار سلگی

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار سلگی به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار حاج میرزا سلگی پیام تسلیت صادر کردند که متن آن را در زیر می خوانید.
بسمه تعالی
درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سُلگی را به همه کسانی که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت می ورزند و به همه ی خانواده های شهید و به همه جانبازان و خانواده های آنان و همه یادگاران دفاع مقدس و بویژه به همسر فداکار و فرزندان و دیگر بازماندگان وی تسلیت عرض می کنم.
این مجاهد فداکار در دوره پس از پایان دفاع مقدس نیز با تحمل رنج جسمانی، مجاهدت در راه خدا را ادامه داد تا به لقاء الله پیوست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 9 ساعت پیش
رهبر انقلاب درگذشت مجاهد فداکار میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند

رهبر انقلاب درگذشت مجاهد فداکار میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در پیامی، درگذشت مجاهد فداکار و جانباز سرافراز آقای میرزا محمد سُلگی ، راوی کتاب ارزشمند آب هرگز نمی میرد را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسمه تعالی
درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سُلگی را به همه ی کسانی که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت می ورزند و به همه ی خانواده های شهید و به همه ی جانبازان و خانواده های آنان و همه ی یادگاران دفاع مقدس و بویژه به همسر فداکار و فرزندان و دیگر بازماندگان وی تسلیت عرض می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 9 ساعت پیش
راهکارهای گسترش همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد

راهکارهای گسترش همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، در دیدار سعید یاری با پاول اتوپین وزیر صنایع و رئیس طرف بلاروسی کمیسیون مشترک اقتصادی، راه های همکاری دوجانبه میان دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این دیدار، آخرین اوضاع همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور بررسی و در خصوص زمان و تمهیدات برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی تبادل نظر شد.
همچنین در این دیدار، دو طرف راهکارهای تحرک بخشیدن و گسترش همکاری های فیمابین ایران و بلاروس در بخشهای مختلف اقتصادی، صنعتی و تجاری را مورد بررسی قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 565 روز و 9 ساعت پیش