لزوم واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی

لزوم واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علی فاضلی ظهر امروز در یازدهمین اجلاس دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران در هتل قصر طلایی اظهار داشت: ادارات برخی از شهرستان ها با صناف همکاری و همراهی لازم را ندارند که امید بر این داریم، دبیرخانه هیات نظارت بر سازمان های صنفی بتواند این مشکل را حل کند.
وی با تاکید بر اینکه با وجود همه تلاش های انجام شده، هنوز بسیاری از امور دولتی به بخش خصوصی واگذار نشده است، ادامه داد: اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی با توجه به اینکه بیش از هشت سال است که فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بوده، اما هنوز محقق نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 8 دقیقه پیش
پخش نخستین قسمت از مستند سیاسی بدون مرز از شبکه دو

پخش نخستین قسمت از مستند سیاسی بدون مرز از شبکه دو به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شبکه دو، مستند بدون مرز با تمرکز بر سیاست خارجی تولید شده و محور اصلی آن گفت و گو با شخصیت ها و سیاستمداران جهان است. این برنامه در دو بخش ارائه می شود که بخش اول آن به معرفی موضوع اختصاص دارد و در ادامه در گفت و گو با رجال سیاسی به سوالاتی که در ذهن مخاطب وجود دارد؛ پاسخ داده می شود.
بدون مرز به عنوان مستندی تخصصی در حوزه سیاست بین الملل به موضوعات مختلفی از جمله روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی و ... می پردازد.
قسمت اول این برنامه عراق بعد از داعش نام داشت که چالش های متعدد کشور عراق از جمله بازسازی، امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 8 دقیقه پیش
کرمانشاه| 5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خرد اقتصاد مقاومتی تخصیص می یابد

کرمانشاه| 5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خرد اقتصاد مقاومتی تخصیص می یابد سرهنگ حسین قبادی بصیر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه در رابطه با عملکرد بسیج سازندگی استان کرمانشاه در حوزه های توانمندسازی و محرومیت زدایی اظهار داشت: پنج میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات اشتغال خرد اقتصاد مقاومتی برای افراد جویای کار تخصیص می یابد.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون بیش از 50 درصد این اعتبارات جذب شده است گفت: بیش از 200 نفر این وام ها را گرفتند و بقیه نیز در نوبت هستند و امیدواریم مابقی این اعتبار را تا پایان این ماه جذب کنیم تا این تسهیلات به افراد جویای کار داده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 18 دقیقه پیش
نمایندگی های ادارات به اداره تبدیل شوند/ لزوم حل مشکل بازارچه مرزی یزدان

نمایندگی های ادارات به اداره تبدیل شوند/ لزوم حل مشکل بازارچه مرزی یزدان به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از زیرکوه، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مرتضایی صبح امروز در ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی در شهرستان زیرکوه به پیشینه مردم این شهرستان اشاره کرد و گفت: مردم این شهرستان پیشینه مستحکمی داشته به طوری که حضور خوبی در دوران دفاع مقدس و در تظاهرات های انقلاب داشته اند.
وی با بیان اینکه بهترین سرمایه مردم و بزرگ ترین سرمایه ولایت مداری و حمایت از نظام است، افزود:سرمایه ما اتحاد و وحدت مردم است.
امام جمعه زیرکوه افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی و خدمت تمام دولت ها اقدامات خوبی در زیرکوه انجام شده اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 38 دقیقه پیش
اهمیت وحدت اسلامی ناشی از عقیده و ایمان است

اهمیت وحدت اسلامی ناشی از عقیده و ایمان است به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، شیخ حمد محمد صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار کرد: اگر امروز به وحدت اسلامی تأکید می کنیم، امری اعتقادی است و وحدت را جزء عقیده و ایمان یک مسلمان می دانیم.
وی بیان کرد: وحدت را از قرآن کریم و سنت نبوی به دست آورده ایم، امروز وحدت بی نظیری در بین علمای لبنان و آحاد مردم لبنان برقرار بوده و این ثمره الگو قرار دادن جمهوری اسلامی ایران است.
عضو تجمع علمای مسلمین لبنان تصریح کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری را الگوی وحدت خود قرار دادیم و همین این امر هم سبب شده است تا در بسیاری از امور موفق باشیم و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 48 دقیقه پیش
اگر مبنا را بر اسلام قرار دهیم پیشرفت و حرکت قطعی است

اگر مبنا را بر اسلام قرار دهیم پیشرفت و حرکت قطعی است به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله مصطفی علما امروز یکشنبه در نشست استادیاران طرح حلقه صالحین اظهار داشت: اسلام سرمایه بزرگی به لحاظ فرهنگی و عقلی محسوب می شود و باید بتوانیم از این سرمایه بزرگ استفاده کنیم.
وی افزود: امام خمینی (ره) با همین سرمایه اسلامی توانست حکومت با اقتدار را در مقابل قدرتهای بزرگ جهان تشکیل دهد و تنها سرمایه امام (ره) همین مبانی اسلامی بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: امروز عمل به وظیفه و تکلیف مهمترین مسئله ایست که مسئولین باید به آن عمل کنند و در مقابل خداوند خود را شرمنده نبینند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 58 دقیقه پیش
توطئه ای به نام دست همه در یک کاسه است / در سال 97 رواداری کنیم و به معترضان مجوز بدهیم

توطئه ای به نام دست همه در یک کاسه است / در سال 97 رواداری کنیم و به معترضان مجوز بدهیم مجله فارس پلاس: رسانه های اصولگرا و اصلاح طلب کشور در سرمقاله های خود، خوانش های مختلفی را از اوضاع روز کشور ارائه می کنند.
آنچه که در ادامه می خوانید گشت و گذار روزانه فارس در لابه لای این تحلیل ها و نقل آنها برای شماست:
***
(رسانه های اصولگرا)
توطئه ای به نام دست همه در یک کاسه است
کیهان: محمد صرفی در سرمقاله امروز کیهان با اشاره به مسئله فساد در برخی دستگاه های دولتی نوشته است: ماجرا از دو حال خارج نیست. یا مدیران و مجریان امر نظارت از ابتدا به درستی انتخاب نشده اند و یا در روند کاری خود و راه سخت نظارت، دچار فرسایش و انحراف شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 8 دقیقه پیش
واکنش اتاق بازرگانی به موضوع دعوت گزینشی رسانه ها در برنامه هایش

واکنش اتاق بازرگانی به موضوع دعوت گزینشی رسانه ها در برنامه هایش به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان رضوی درباره انتشار یادداشتی درباره دعوت گزینشی رسانه ها به برنامه های این مجموعه توضیحی را برای این خبرگزاری ارسال کرده است.
در متن نامه ارسالی از اتاق بازرگانی خراسان رضوی آمده است: در پاسخ به مطلب خبرگزاری محترم فارس تحت عنوان اتاق بازرگانی و یک نکته رسانه ای در خصوص انتخاب گزینشی برخی رسانه ها در برخی از برنامه های خبری این اتاق بیان چند نکته ضرروری است که انتظار می رود در آن رسانه منعکس شود.
1- سیاست رسانه ای اتاق هرگز گزینشی نبوده و شفافیت خبری به عنوان یک اصل در این اتاق پذیرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 38 دقیقه پیش
برگزاری اولین نشست شورای دبیران تشکل های وارداتی

برگزاری اولین نشست شورای دبیران تشکل های وارداتی به گزارش خبرگزاری تسنیم ، اولین نشست شورای دبیران تشکل های وارداتی با هدف بررسی ساختارمند چالش ها و معضلات پیش روی واردات رسمی و قانونی کشور روز گذشته در محل این فدراسیون برگزار شد.
در این جلسه بر اهمیت توسعه تجارت بین المللی، به عنوان یک فرایند پیچیده و تخصصی که می تواند برای اقتصاد کشور فرصت آفرینی کند، تاکید شد.
در این جلسه، بر ضرورت تعادل بخشیدن به تعرفه های وارداتی، ارزشگذاری گمرک، انسجام آمار، مبارزه با قاچاق، حذف موانع غیر تعرفه ای، ثبات آیین نامه ها و مقررات، بررسی عملکرد دستگاه های دولتی نسبت به قانون بهبود فضای کسب و کار، تقویت تشکل های تخصصی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 48 دقیقه پیش
محسن هاشمی: ناجا مظلوم واقع شد

محسن هاشمی: ناجا مظلوم واقع شد رئیس شورای شهر با اشاره به وقایع روزهای اخیر گفت:نیروهای خدوم نیروی انتظامی در وقایع خیابان پاسداران مظلوم واقع شدند.
به گزارش فارس، محسن هاشمی در آغاز چهل و هشتمین جلسه شورا ضمن تبریک روز مهندس به جامعه بزرگ مهندسین کشور، که در اقتصاد دانش بنیان برای ایران اهمیتی بیش از ذخائر نفتی ومعدنی دارند، انتظار داریم تعهد حرفه ای و تعصب صنفی در جامعه مهندسین کشور بویژه در حوزه ساخت به اندازه ای افزایش یابد که مانند سایر کشورهای توسعه یافته، مهمترین تضمین کننده کیفیت و استحکام و بهینه سازی ، امضا و تایید مهندسین ناظر و طراح پروژه و در واقع خودکنترلی پروژه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 58 دقیقه پیش
وحدت و همدلی علما و معتمدان با مسولان نظام ستودنی است

وحدت و همدلی علما و معتمدان با مسولان نظام ستودنی است به گزارش خبرگزاری فارس از ایرانشهر، مولوی نذیراحمد سلامی در همایش نقش علما و روحانیون در مقابله با جریانات تکفیری در دانشگاه ولایت اظهار کرد: در شکل گیری نظام عناصر مختلفی نقش داشتند که دست له دست هم دادند و امنیت و آرامش امروز را رقم زدند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود:وحدت و همدلی علما و معتمدان با مسولان نظام ستودنی است.
ادامه دارد.
انتهای پیام/3139 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 58 دقیقه پیش
محسن هاشمی: نمی توان به اسم انتخاب آزاد ساختار نظام را مخدوش کرد

محسن هاشمی: نمی توان به اسم انتخاب آزاد ساختار نظام را مخدوش کرد به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه چهل و هشتم شورای شهر ،گفت: روز مهندس را به جامعه بزرگ مهندسین تبریک می گویم و انتظار داریم تعهد حرفه ای و تعصب صنفی در جامعه مهندسین کشور به خصوص در حوزه ساخت افزایش یابد تا مانند سایر کشورهای توسعه یافته، مهمترین تضمین کننده کیفیت و استحکام سازه امضا و تاییدیه مهندسان باشند.
وی با اشاره به حوادث روزهای اخیر در خیابان پاسداران گفت: آنچه که بدیهی است لزوم همزیستی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب در ایران است و نباید این موهبت تهدیدی برای یکپارچگی و وحدت جامعه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 8 دقیقه پیش
مطهری درباره نامه احمدی نژاد: اصلاح دفتر مقام رهبری مربوط به خود مقام رهبری و مجلس خبرگان رهبری است/ بسیاری از زندانیان سیاسی به خاطر حوادث سال 88 و پس از آن زندانی شده اند

مطهری درباره نامه احمدی نژاد: اصلاح دفتر مقام رهبری مربوط به خود مقام رهبری و مجلس خبرگان رهبری است/ بسیاری از زندانیان سیاسی به خاطر حوادث سال 88 و پس از آن زندانی شده اند علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرازهایی از نامه احمدی نژاد نوشته است :
الف- برای محدود شدن اختیارات رهبری نیاز به تغییر قانون اساسی است که البته در نامه آقای احمدی نژاد هم به آن اشاره شده است.
ب- اصلاح دفتر مقام رهبری - که ظاهرا مقصود آقای احمدی نژاد کوچک شدن آن است – مربوط به خود مقام رهبری و مجلس خبرگان رهبری است.
ج- درخواست برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی، مفهوم مخالف آن، این است که در انتخابات های اخیر، خصوصا در سال های 84 و 88 که آقای احمدی نژاد در متن قضایا بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 18 دقیقه پیش
بجنورد| وحدت دنیای اسلام و شناخت "دشمن اصلی" مهم ترین نیاز برای پیروزی است

بجنورد| وحدت دنیای اسلام و شناخت "دشمن اصلی" مهم ترین نیاز برای پیروزی است به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد ، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، صبح امروز در دیدار جمعی از علمای شیعه و اهل تسنن لبنان، اظهار داشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر وحدت بین مذاهب و اقلیت ها تأکید دارد و رویکرد مسئولان نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ایجاد و استحکام وحدت کلمه است.
وی افزود: تشکیل جبهه مقاومت اسلامی نتیجه وحدت و همدلی مسلمانان است. با وحدتی که بین مسلمین جهان به وجود آمده است می توان در مقابل استکبار جهانی ایستاد.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه امروز امت اسلام، ابرقدرت زمان است، افزود: با اتحاد و همدلی به وجود آمده بین امت اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 38 دقیقه پیش
برخی اعضای مجمع: احمدی نژاد صلاحیت عضویت در مجمع تشخیص مصلحت را ندارد

برخی اعضای مجمع: احمدی نژاد صلاحیت عضویت در مجمع تشخیص مصلحت را ندارد برخی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به این جمع بندی رسیدند که محمود احمدی نژاد صلاحیت عضویت در مجمع تشخیص را ندارد!
روایت مهم روزنامه جمهوری اسلامی از جلسه مجمع تشخیص در روز غیبت احمدی نژاد: اعضا به این جمع بندی رسیدند که احمدی نژاد صلاحیت عضویت در مجمع را ندارد.
جمهوری اسلامی نوشت: اعتراض به سخنان و مواضع محمود احمدی نژاد، به جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام هم کشیده شد.دیروز چندین نفر از اعضاء این مجمع در جلسه رسمی، طی سخنانی مطالب مطرح شده در نامه احمدی نژاد به رهبری را خلاف دانستند و خواستار برخورد قانونی با او شدند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 48 دقیقه پیش
حرف حساب / نماز حکومت، عدالت است! / این چوپان را معرفی کنید !

حرف حساب / نماز حکومت، عدالت است! / این چوپان را معرفی کنید ! این چوپان را معرفی کنید !
محمدجواد اخوان نوشت:
آقای حسین علایی مدیر عامل هواپیمای آسمان به روزنامه جمهوری اسلامی گفته : "پس از ناامیدی از گشت زنی هلی کوپترهای سپاه و هلال احمر، با اطلاعات "چوپانی" لاشه هواپیمای پرواز تهران-یاسوج یافته شد."
پیشنهاد می گردد آقای علایی این چوپان مطلع را که در ارتفاع 4000متری و بر روی بیش از یک متر برف (!) مشغول چرای احشام بوده، به فدراسیون کوهنوردی معرفی کند تا در صعود بعدی به هیمالیا تیم کشورمان را همراهی کند!
اجر آقای زیبا کلام با رضا خان
مدیر عکس نوشت در واکنش به یادداشت کوتاه صادق زیبا کلام در سالروز کودتای رضا خان نوشت : ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
ادامه وضعیت فعلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا مشکل ساز خواهد بود

ادامه وضعیت فعلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا مشکل ساز خواهد بود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در نامه ای به رئیس جمهور خواستار برگزاری جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور رئیس جمهور یا صدور حکم نماینده ویژه از سوی وی برای جایگزینی رئیس ستاد مذکور جهت برگزاری جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد.
متن نامه به شرح ذیل است:
باسمه تعالی
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام
احتراماً همانطور که مستحضرید مقام معظم رهبری در فرمان تاریخی خود در مورد مبارزه با پدیده مخرب قاچاق کالا و ارز فرمودند که ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
حزب الله: سکوت مقابل جنایات تروریستی در سوریه نقاب را از چهره حامیان تروریسم برداشت

حزب الله: سکوت مقابل جنایات تروریستی در سوریه نقاب را از چهره حامیان تروریسم برداشت به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" ، شیخ نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کرد: سکوت مشکوک عربی و بین المللی، نقاب دروغین را از چهره شماری از کشورهایی که از تروریست ها در سوریه حمایت می کنند، برداشت.
شیخ قاووق در ادامه افزود، این که رژیم اسرائیل همچنان جرات می کند به سوریه و لبنان حمله کند و به منابع نفتی لبنان چشم طمع دارد ناشی از عادی سازی روابط عربستان با این رژیم است. بیروت بسیار قدرتمندتر از گذشته برای احقاق بدون قید و شرط منابع نفتی خود است.
عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان انتخابات پارلمانی آینده این کشور یک مرحله تاریخی استثنائی برای تقویت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
درخواست پلیس برای مدیریت بیشتر فضای مجازی در مواقع حساس

درخواست پلیس برای مدیریت بیشتر فضای مجازی در مواقع حساس به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ، سردار اشتری در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره اقدامات پلیبس فتا در موضوعات امنیتی و اجتماعی که دامنه آن به فضای مجازی کشیده می شود، گفت: قطعا تهدیدات امروز در حوزه های امنیتی، سیاسی، اقتصادی واجتماعی حتما در حوزه فضای مجازی اثرگذار است و پلیس فتا توانسته با پیش بینی ها و پیشگیری های خود در این فضا و همچنین اقدامات مقابله ای در میدان اثرگذاری خوبی داشته باشد.
وی ادامه داد: البته از مسئولان کشور خواستاریم در مواقع حساس که اتفاقاتی رخ می دهد مدیریت و کنترل بیشتری در فضای مجازی اعمال کنند.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 18 دقیقه پیش
زنان عربستانی می توانند به زیارت قبور بروند یا نه؟

زنان عربستانی می توانند به زیارت قبور بروند یا نه؟ انتخاب: درخواست هایی در مورد دادن اجازه به زنان برای زیارت قبور، جدال فقهی گسترده ای را برانگیخته است و موافقان با این مساله در شبکه های اجتماعی سعودی بحث و مناقشه ای تحت عنوان باید به زنان اجازه زیارت قبور بدهیم به راه انداخته اند.
این روزنامه در ادامه آورده است: این جریان زمانی به اوج خود رسید که برخی فقهای سعودی از این امر حمایت کرده و یکی از قضات سابق عضو مجلس شورای سعودی به نام عیسی غیث بر مجاز بودن زیارت قبور برای زنان، با حفظ شروط و نفی موانع تاکید کرد.
روزنامه عکاظ چاپ ریاض نوشت: غیث در حساب توئیتر خود در این باره نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 18 دقیقه پیش
دادگستری تهران: دادگاه بقایی تمام شده/ منتظر صدور رای هستیم

دادگستری تهران: دادگاه بقایی تمام شده/ منتظر صدور رای هستیم رییس کل دادگستری تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده حمید بقایی گفت: دادگاه تمام شده و منتظر صدور رای از سوی دادگاه هستیم.
غلامحسین اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران در گفت وگو با میزان در رابطه با آخرین وضعیت پرونده حمید بقایی اظهار کرد: دادگاه تمام شده و منتظر صدور رای از سوی دادگاه هستیم.
رئیس کل دادگستری استان تهران 28 آذرماه از صدور حکم بقایی خبر داد و گفت: حکم دادگاه در خصوص پرونده حمید بقایی صادر و روز جاری به متهمان ابلاغ شد.
گفتنی است؛ جلسه رسیدگی به پرونده معاون اجرایی دولت دهم در تاریخ 25 و 30 مهر ماه در شعبه 1057 دادگاه ویژه کارکنان دولت برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 28 دقیقه پیش
جدال داغ فقهی در عربستان بر سر این موضوع: زنان می توانند به زیارت قبور بروند یا نه؟ / عضو هیئت علمای ریاض: این ماجرا حرام است، علما چنین مجوزی به زنان نداده اند

جدال داغ فقهی در عربستان بر سر این موضوع: زنان می توانند به زیارت قبور بروند یا نه؟ / عضو هیئت علمای ریاض: این ماجرا حرام است، علما چنین مجوزی به زنان نداده اند روزنامه عکاظ چاپ ریاض نوشت: درخواست هایی در مورد دادن اجازه به زنان برای زیارت قبور، جدال فقهی گسترده ای را برانگیخته است و موافقان با این مساله در شبکه های اجتماعی سعودی بحث و مناقشه ای تحت عنوان باید به زنان اجازه زیارت قبور بدهیم به راه انداخته اند.
به گزارش نامه نیوز؛ این روزنامه در ادامه آورده است: این جریان زمانی به اوج خود رسید که برخی فقهای سعودی از این امر حمایت کرده و یکی از قضات سابق عضو مجلس شورای سعودی به نام عیسی غیث بر مجاز بودن زیارت قبور برای زنان، با حفظ شروط و نفی موانع تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 28 دقیقه پیش
نیروی انتظامی در وقایع خیابان پاسداران مظلوم واقع شد

نیروی انتظامی در وقایع خیابان پاسداران مظلوم واقع شد به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محسن هاشمی در آغاز چهل و هشتمین جلسه شورا ضمن تبریک روز مهندس به جامعه بزرگ مهندسین کشور، که در اقتصاد دانش بنیان برای ایران اهمیتی بیش از ذخائر نفتی ومعدنی دارند، انتظار داریم تعهد حرفه ای و تعصب صنفی در جامعه مهندسین کشور بویژه در حوزه ساخت به اندازه ای افزایش یابد که مانند سایر کشورهای توسعه یافته، مهمترین تضمین کننده کیفیت و استحکام و بهینه سازی ، امضا و تایید مهندسین ناظر و طراح پروژه و در واقع خودکنترلی پروژه باشد.
وی افزود: اما در رابطه با وقایع روزهای اخیر لازم می دانم به نکات کوتاهی اشاره کنم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
2 انتصاب جدید در دانشگاه آزاد

2 انتصاب جدید در دانشگاه آزاد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی احکامی جداگانه نعمت اله نعمتی را به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان منصوب کرد.
همچنین در حکمی حجت اله محبوبی پور را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورزقان منصوب شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
دستگیری یا حصر احتمالی احمدی نژاد؟

دستگیری یا حصر احتمالی احمدی نژاد؟ آفتاب نیوز :
کار به جایی رسیده که محمدرضا باهنر به عنوان یکی از معتمدان نظام می گوید : مقامات قضائی گفته اند که برای برخورد با احمدی نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است ولی شرایط برخورد باید فراهم شود و از سوی دیگر سردار محمدرضا نقدی احمدی نژاد را به عذرخواهی فرامی خواند اما دریغ از یک حرکت احمدی نژاد که نشانی از پشیمانی و عذرخواهی داشته باشد.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ تنها نامه او به رهبری نبود که حاشیه ساز شد، تحصن یارانش، زنبیل قرمز بقایی، اظهارات مشایی، همه و همه زمینه سازی برای مطرح شدن نام احمدی نژاد بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
سرمقاله های روزنامه های 6 اسفند

سرمقاله های روزنامه های 6 اسفند روزنامه کیهان در ستون سرمقاله اش با تیتر اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده نوشت:
عدالت جزو معدود مفاهیم و آرمان هایی است که تقریباً هیچ دین، مکتب فکری، اندیشه سیاسی و فرهنگی نتوانسته و نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند. مروری گذرا بر آموزه ها و تعالیم اسلامی نیز نشان می دهد این آرمان به شدت مورد توجه و تاکید بوده است. احادیث بسیار ائمه معصوم علیهم السلام در باب عدالت، گویای اهمیت و جایگاه این مسئله در منظومه فکری آن بزرگواران است، از جمله؛
- رسول اکرم(ص) می فرمایند: عادل ترین مردم کسی است که برای مردم همان را بپسندد که برای خود می پسندد و برای آنان نپسندد آنچه را برای خود نمی ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 58 دقیقه پیش
موافقت وزیر کشور با تاسیس 148 دهیاری جدید در استان فارس

موافقت وزیر کشور با تاسیس 148 دهیاری جدید در استان فارس به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در نامه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور خطاب به تبادار استاندار فارس آمده است: با توجه به پیشنهاد تاسیس دهیاری در تعدادی از روستاهای آن استان و با عنایت به ماده واحده قانون تاسیس دهیاریهای خودکفا در صورتیکه خارج از محدوده شهرهای همجوار باشند بلامانع اعلام می شود.
این دهیاری ها در روستاهای تابعه شهرستانهای ارسنجان، استهبان، اقلید، بوانات، پاسارگاد، جهرم، خرامه، خنج، داراب، رستم، زرین دشت، سپیدان، شیراز، فراشبند، فسا، فیروزآباد، قیر و کارزین، کازرون، گراش، لارستان، لامرد، مرودشت، ممسنی، مهر و نی ریز فعالیت خواهند کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 8 دقیقه پیش
کنایه توئیتری زیباکلام به تلاش احمد ی نژاد برای مهندسی انتخابات 88

کنایه توئیتری زیباکلام به تلاش احمد ی نژاد برای مهندسی انتخابات 88 به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بعد از انتشار نامه محمود احمدی نژاد و پاسخ عباسعلی کدخدایی درباره تلاش رئیس جمهور سابق برای مهندسی انتخابات سال 88، صادق زیباکلام در توئیترش نوشت: هرقدر که پرده های بیشتری ازانتخابات سال 88 فرو می افتد معلوم می شود که در جریان آن انتخابات"مهندسی" یا دخل و تصرف هایی صورت گرفته بوده. در عین حال عجیب است که هیچ اثری و ردی نه از جورج سوروس همدست آقای خاتمی ظاهر می شود و نه از سفارت انگلستان همدست آقایان موسوی، کروبی و سایر"فتنه گران".
صادق زیباکلام
امیدوارم دولت به قانون حمایت ازپیام رسان های داخلی عمل کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 28 دقیقه پیش
اعطای جایزۀ شهید اندرزگو در 4 بخش/ گفتمان پهلوی ها اباهه گری، اشرافی گری و بهاییت است

اعطای جایزۀ شهید اندرزگو در 4 بخش/ گفتمان پهلوی ها اباهه گری، اشرافی گری و بهاییت است به گزارش خبرگزاری فارس ، میثم_نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی در ابتدای این نشست گفت: سال گذشته از حدود تیرماه حرکتی در مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همفکری و هم آهنگی هیئت مدیره با موضوع بحث مقابله با تحریف تاریخ معاصر و تطهیر پهلوی شکل گرفت و به مرور توسعه پیدا کرد. و این جریان به صورت دغدغه ای جدی در ناشرهای جبهۀ انقلاب تشدید شد. هیئت علمی این حرکت از آذر ماه سال قبل شکل گرفت و ماده خام این کار ذره ذره به وجود آمد. اولین نشست و همایش ما با مشارکت ناشران و نویسندگان و نهادهای انقلابی در اسفند سال قبل برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
انتقاد پورابراهیمی از مسئولیت همزمان ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا در یکی از مراکز اجرایی

انتقاد پورابراهیمی از مسئولیت همزمان ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا در یکی از مراکز اجرایی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در نامه ای به رئیس جمهور خواستار برگزاری جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور رئیس جمهور یا صدور حکم نماینده ویژه از سوی آقای دکتر روحانی، برای جایگزینی رئیس ستاد مذکور جهت برگزاری جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد. متن نامه به شرح ذیل است:
باسمه تعالی
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام
احتراماً همانطور که مستحضرید مقام معظم رهبری در فرمان تاریخی خود در مورد مبارزه با پدیده مخرب قاچاق کالا و ارز فرمودند که ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 58 دقیقه پیش
مرعشی: با ایجاد یک نهاد بالادستی سیاستگذاری اصلاح طلبان موافقیم

مرعشی: با ایجاد یک نهاد بالادستی سیاستگذاری اصلاح طلبان موافقیم حسین مرعشی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار حوزه احزاب ایرنا، در خصوص ضرورت تغییرات در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با ایجاد پارلمان اصلاحات و حضور یا عدم حضور محمدرضا عارف در این شورا اظهار داشت: دوره جدید شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان فعالیت خود را شروع می کند و آقای عارف هم در شورا حضور دارد.
وی در این باره که با روی کار آمدن پارلمان اصلاحات آیا شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان به فعالیت خود ادامه می دهد یا خیر؟ گفت: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان سر جای خودش خواهد بود و نقش هماهنگی و اجرایی -دولت - و مجمع عمومی (به عنوان نهاد بالادستی شورا) نقش مجلس را بازی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 8 دقیقه پیش
توهین رئیس دانشگاه تهران به اساتید/ الهه کولایی جواب خبرنگاران را چگونه می دهد؟+ صوت

توهین رئیس دانشگاه تهران به اساتید/ الهه کولایی جواب خبرنگاران را چگونه می دهد؟+ صوت سرویس سیاست مشرق - درحالی که اصلاح طلبان همواره نسبت به دموکراسی خواهی و اطلاع رسانی شفاف شعار می دهند اما غالبا راه دیگری را طی می کنند.
چندی پیش؛ در رأی گیری انتخاب مدیر گروه مطالعات منطقه ای، الهه کولایی 5 رأی و احمد دوست محمدی 8 رأی (از مجموع 13 رأی) را کسب کرده بود اما نهایتاً بعد از گذشت 3 ماه، محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران حکم را بار دیگر به نام الهه کولایی زد تا شکل جدیدی از روند دموکراسی در مهم ترین دانشگاه کشور به نمایش گذاشته شود.
بیشتر بخوانید:
تقلب، دیکتاتوری و استبداد در دانشگاه تهران/ الهه کولایی با مسئولان دانشگاه چه لابی پنهانی دارد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 18 دقیقه پیش
چرا ترامپ در قبال اجرای برجام تغییر موضع داد؟

چرا ترامپ در قبال اجرای برجام تغییر موضع داد؟ سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تغییر موضع ترامپ در خصوص اجرای برجام گفت: برجام بزرگترین ضربه را به کشور وارد کرده است.اگر در اجرای برجام ، رئیس جمهور آمریکا لجن پراکنی می کند و ایران را برنده این توافق نامه خطاب می کند، بخاطر زیاده خواهی آمریکایی ها می باشد.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر بحث انرژی هسته ای حل شود، آنها به بحث موشکی وارد خواهند شد، مسئله حقوق بشر را مطرح خواند کرد. این مسائل نمونه هایی از زیاده خواهی طرف آمریکایی نسبت به ملت ایران است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 28 دقیقه پیش
دو خبر حاشیه ای در مجمع تشخیص/ یکی در باره هاشمی رفسنجانی؛ دیگری در مورد احمدی نژاد

دو خبر حاشیه ای در مجمع تشخیص/ یکی در باره هاشمی رفسنجانی؛ دیگری در مورد احمدی نژاد دیروز چندین نفر از اعضاء این مجمع در جلسه رسمی، طی سخنانی مطالب مطرح شده در نامه احمدی نژاد به رهبری را خلاف دانستند و خواستار برخورد قانونی با او شدند. در این جلسه بعضی از اعضاء به این جمع بندی رسیدند که وی صلاحیت عضویت در مجمع را ندارد.
* روز گذشته سایت مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام به حذف بخش زندگینامه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی کرد که این اقدام با واکنش گسترده ای در فضای مجازی مواجه شد. پس از انتشار این خبر توسط برخی خبرگزاری ها این سایت، بخش مربوط به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی را به حالت اول برگرداند.
45302 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 38 دقیقه پیش
اسلام اعتدالی، انحراف از اسلام ناب

اسلام اعتدالی، انحراف از اسلام ناب تقابل و خصومت با دین مبین اسلام سابقه ای 1400 ساله دارد. همزمان با آغاز آشکار شدن رسالت نبی مکرم اسلام تقابل با اسلام آغاز گردید و تاکنون نیز این تقابل و خصومت ادامه دارد. آنچه می بایست مورد توجه قرار گیرد شکل و شیوه تقابل با اسلام است.به عنوان مثال پس از رحلت پیامبر اسلام منافقان به کمک یهودیان پایه گزار اسلامی شدند که به اسلام اموی در مقابل اسلام علوی معروف شد.در عصر ما قرائت های دیگری از اسلام شکل گرفت که از جمله آنها قرائتی است که به کمالیسم معروف شد
در دوران مبارزات و شکل گیری انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب تقابل با اسلام ناب از سوی دشمنان انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 48 دقیقه پیش
ضرورت خروج از تله برجام با چرخش در سیاست های راهبردی

ضرورت خروج از تله برجام با چرخش در سیاست های راهبردی در همان حال که آژانس بین المللی انرژی اتمی در دهمین گزارش خود پایبندی جمهوری اسلامی ایران به برجام را تأیید کرده است، آمریکا و اروپا به بهانه های واهی و حیله بازی، اجرای آن را معطل گذاشته و نه تنها از تعهدات خویش طفره می روند، بلکه با مستمسک قرار دادن توان موشکی و نفوذ منظقه ای جمهوری اسلامی، وقیحانه مذاکرات مجدد به روی برجام و تغییر بندهایی از آن را دنبال می کنند که سقف زمانی دارد. به عبارتی، آمریکا و متحدانش بدون انجام تعهداتی که در واقع برآورده شدن منافع جمهوری اسلامی ایران از برجام به حساب می آید، به دنبال تحمیل محدودیت های دائمی یا دائمی سازی هزینه های کشورمان از برجام هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
تاریخچه برگزاری رفراندوم در ایران / ظرفیت قانون اساسی یا ابزار سیاسی بازی؟

تاریخچه برگزاری رفراندوم در ایران / ظرفیت قانون اساسی یا ابزار سیاسی بازی؟ خبرگزاری خانه ملت ؛ گروه سیاسی : حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه 22 بهمن در جریان سخنرانی خود به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به برگزاری همه پرسی به عنوان راه حلی برای خروج از بن بستها اشاره کرد. روحانی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت قانون اساسی استفاده کرد، گفت: خیلی از مسائلی که ما امروز به عنوان مشکل در جامعه داریم، در مساله آزادی ها داریم، در مساله روابط اجتماعی داریم، در مساله سرمایه گذاری ها داریم، عمل نکردن به قانون اساسی است.
رئیس جمهور بیان کرد: قانون اساسی بن بستها را برداشته و ظرفیت بسیار بزرگی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده

اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، عدالت جزو معدود مفاهیم و آرمان هایی است که تقریباً هیچ دین، مکتب فکری، اندیشه سیاسی و فرهنگی نتوانسته و نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند. مروری گذرا بر آموزه ها و تعالیم اسلامی نیز نشان می دهد این آرمان به شدت مورد توجه و تاکید بوده است. احادیث بسیار ائمه معصوم علیهم السلام در باب عدالت، گویای اهمیت و جایگاه این مسئله در منظومه فکری آن بزرگواران است، از جمله؛
- رسول اکرم(ص) می فرمایند: عادل ترین مردم کسی است که برای مردم همان را بپسندد که برای خود می پسندد و برای آنان نپسندد آنچه را برای خود نمی پسندد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
تصمیمی که باعث تضعیف عملکرد شورای عالی استان ها می شود

تصمیمی که باعث تضعیف عملکرد شورای عالی استان ها می شود محمد قانبیلی عضو شورای عالی استان ها در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با بیان اینکه کمیسیون حقوقی و کمیسیون نظارتی از کمیسیون های کلیدی در شورا بودند، اظهار کرد: ادغام این دو کمیسیون کار اشتباهی بود و باعث تضعیف عملکرد شورا در این مباحث می شود.
قانبیلی با اشاره به اینکه همه شوراها و شهرداری ها همواره درگیر مسائل حقوقی هستند و یکی از پارامترهای اصلی در شهرداری ها و شوراها بحث نظارت است، گفت: ادغام کمیسیون حقوقی و نظارتی با هم باعث می شود که نتوان به همه امور رسیدگی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 18 دقیقه پیش
حرف حساب در الف/ واکنش فعالان فضای مجازی به موضوعات مختلف

حرف حساب در الف/ واکنش فعالان فضای مجازی به موضوعات مختلف بدیهی است در این ستون ممکن است اجبار به جای انتشار یک مقاله طولانی تنها بخش هایی از آن انتخاب و منتشر شود .
از برنامه ها دو سال بعد بگوید اگر چه فاز همین کار تبلیغاتی و اینکه قرار است چه اقداماتی انجام شود حدود ده ماه پیش با پیروزی ایشان در انتخابات نیز به پایان رسید.
البته این رویه ای هست که در بین وزرای دولت نیز حاکم شده است. در این باره می توان به نوع سخن گفتن وزیر راه در پنج سال اخیر اشاره گرفت که صرفاً به فکر انتقاد از کم کاری ها و ضعف های گذشته می باشد و بعد از این همه حادثه از نوع گفتمان خود دست برنداشته و از کارنامه عملی خود سخن نگفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 58 دقیقه پیش
محور مقاومت در عرصه تحولات منطقه ای یک بازیگر مهم و تأثیرگذار است

محور مقاومت در عرصه تحولات منطقه ای یک بازیگر مهم و تأثیرگذار است احمدعلی مقدم امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمان به بررسی قدرت محور مقاومت در منطقه پرداخت و با اشاره به لزوم وجود این محور برای امنیت کشورهای اسلامی به ویژه ایران اظهار داشت: از آن زمان که رئیس جمهور پیشین آمریکا از محور شرارت یاد کرد در ادبیات سیاسی دنیا عبارت محور مقاومت در تقابل با آن شکل گرفت.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: شاید عنوان محور مقاومت اخیراً مسمی یافته است اما همگرایی عده ای از انسان ها برای یاری جبهه حق قدمتی به اندازه تاریخ بشریت دارد و همواره تقابل جریان حق و باطل کشاکشی به طول تاریخ دارد و در مقاطعی هرچند جنود شیطان توانسته اند پیروزی ظاهری یابند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
خشونت در ترازوی اعتدال

خشونت در ترازوی اعتدال به گزارش مشرق ، صادق فرامرزی در یادداشت روزنامه وطن امروز نوشت:
جنایت وحشیانه اخیر عناصر فرقه نورعلی تابنده در به شهادت رساندن 3 نفر از نیروهای ناجا و یک بسیجی حاضر در صحنه، زخمی کردن ده ها نیروی انتظامی و آسیب رساندن به اموال و آسایش بخش عمده ای از ساکنان محدوده درگیری به حدی موجی از انزجار را همراه خود داشت که طی زمانی کمتر از چندساعت نسبتی معنایی میان لفظ درویش و داعش در شبکه های اجتماعی شکل گرفت، چنانکه غالب محکومیت هایی که نسبت به این حرکت هنجارشکنانه شکل می گرفت با عبارت دراویش داعشی پوشش داده می شد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
دور شدن مدیران از رفتارهای جناهی و ثروت اندوزی نیاز راهبردی کشور است

دور شدن مدیران از رفتارهای جناهی و ثروت اندوزی نیاز راهبردی کشور است به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، بهزاد شهرابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول معتقد است که توجه به سطح کیفیت زندگی مردم و افزایش قدرت تولید ملی با بهبود فضای کسب و کار و بهبود وضعیت اشتغال و توجه به شاخصه های مطرح شده در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و توجه به رعایت اقتدار ملی و منافع آن با توجه به ولایت پذیری عملی و ایجاد وحدت و انسجام ملی از جمله مواردی است که به عنوان نیاز راهبردی کشور محسوب می شود، گفت وگوی تفضیلی خبرنگار فارس با این استادبسیجی را در ادامه بخوانید، خواندن این مصاحبه قطعا خالی از لطف نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
مردم حفظ نظام و ارکان های انقلاب را جدای از مشکلات اقتصادی می دانند/ دولت مردان پاسخ جدی به مطالبات مردم بدهند

مردم حفظ نظام و ارکان های انقلاب را جدای از مشکلات اقتصادی می دانند/ دولت مردان پاسخ جدی به مطالبات مردم بدهند حجت الاسلام والمسلمین مرتضی میرکو در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دامغان درباره پیام راهپیمایی 22 بهمن به مسؤولان، اظهار کرد: طی این 39 سال و در آستانه 40 سالگی جمهوری اسلامی مردم لحظه ای خودشان را از ولایت و رهبری جدا نکردند و نخواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه درست است کشور مشکلات زیادی دارد، افزود: مردم در حوزه اقتصاد و معیشت با مشکل مواجه اند و در فشار هستند و تورم و بیکاری مردم را رنج می دهد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دامغان با تأکید بر اینکه مردم بحث حفظ نظام جمهوری اسلامی و ارکان های انقلاب را جدا از اقتصاد می دانند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
ایران هراسی در سند امنیت ملی آمریکا پیگیری می شود

ایران هراسی در سند امنیت ملی آمریکا پیگیری می شود حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم شایق در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران درباره بندهایی از سند امنیت ملی آمریکا که علیه ایران ترسیم شده است، اظهار کرد: جهان به ویژه ایران در طول تاریخ همواره با چنین سندها، طرح ها و برنامه هایی از سوی استکبار جهانی مواجه بوده است.
وی با تأکید بر اینکه بیان 17 بار نام ایران در سند امنیت ملی آمریکا نشان دهنده هراس آمریکا از نام ایران است، تصریح کرد: این امر جای خود دارد ولی پشت پرده این سند، فراگیر کردن طرح ایران هراسی در جهان است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 58 دقیقه پیش
مزایای سامانه حقوق و دستمزد مدیران

مزایای سامانه حقوق و دستمزد مدیران سال گذشته انتشار فیش حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی با اعتراضات زیادی از سوی مردم همراه شد و فضای اجتماعی به هم ریخت. قطعا افرادی که حقوق زیر یک میلیون تومان حقوق می گیرند از دولت و همه بخش های حکومتی زمانی که مشاهده کنند یک فرد در ماه 50 برابر وی حقوق دریافت می کند، ناراضی می شوند.
بعد از انتشار فیش حقوق های نجومی، برخی مدیران از سمت خود استعفا و مازاد حقوق های داده شده به خزانه دولت برگردانده شد، اما برای بازگشت سرمایه های معنوی و اجتماعی جامعه باید تلاشی صورت می گرفت که مسئولان قانونگذار بخوبی به این موضوع توجه کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 18 دقیقه پیش
اسناد تلافی جویانه دمکرات های آمریکا در مقابل جمهوریخواهان

اسناد تلافی جویانه دمکرات های آمریکا در مقابل جمهوریخواهان به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سند جمهوریخواهان نشان می داد که مقام های ارشد اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) و وزارت دادگستری این کشور، با سوء استفاده از اختیارت خود، کارتر پیج یکی از اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری را تحت نظر گرفته بودند.
در یادداشتی که نمایندگان دمکرات روز شنبه در تقابل با این اسناد منتشر کردند، تاکید شده است که این اقدام جزو وظایف ماموران اطلاعاتی بوده و با استناد به قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (فیسا) صورت گرفته است.
کاخ سفید پیش از این با بیان اینکه محتویات یادداشت دمکرات ها حاوی اطلاعات محرمانه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 58 دقیقه پیش
رهبر انقلاب: در زمینه عدالت باید از خدای متعال و مردم عذرخواهی کنیم

رهبر انقلاب: در زمینه عدالت باید از خدای متعال و مردم عذرخواهی کنیم نماهنگی از مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص برقراری عدل در جامعه تهیه شده است.
رهبر انقلاب در قسمتی از این نماهنگ می فرمایند: در همه ی زمینه ها پیشرفت اتفاق افتاده است. در زمینه عدالت باید تلاش کنیم، باید کار کنیم ، باید از خدای متعال و مردم عزیز عذرخواهی کنیم. در مورد عدالت مشکل داریم. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 9 ساعت و 9 دقیقه پیش
جامعه برای حل معضلات اقتصادی، بیکاری و گرانی نیازمند مدیران دلسوز است

جامعه برای حل معضلات اقتصادی، بیکاری و گرانی نیازمند مدیران دلسوز است به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای در دیدارهای مختلف به ویژه دیدار مردم قم و تبریز در خصوص دشمن شناسی و موقعیت کشور تاکید فرمودند برای حل مسائل به ویژه اشتغال و حل معضلات اقتصادی و فعالیت جهادی در مسائل بیکاری و اشتغال و گرانی باید مدیران دلسوز و زیرک و قاطع و نترس در مقابل استکبار وجود داشته باشد و از امکانات داخلی برای پیشرفت کشور به ویژه امور اجتماعی و فرهنگ استفاده کنند، در این راستا خبرنگار فارس در گفت وگوی تفضیلی با حجت الاسلام قربانعلی جمشیدی پیرامون برخی مسائل اقتصادی و سیاسی ترتیب داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 9 ساعت و 48 دقیقه پیش
روزهای سخت حزب طالبانی/ آیا کنگره حزب برگزار می شود؟

روزهای سخت حزب طالبانی/ آیا کنگره حزب برگزار می شود؟ هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طالبانی، رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق به تازگی در نامه سرگشاده خود به کوسرت رسول علی،معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان نوشت: امیدوارم تا امروز (یک شنبه) نشست اعضای حزب را برگزار و زمان برگزاری کنگره حزب را تعیین کنید؛ در غیر این صورت مسئولیت تاریخی بر عهده خواهید گرفت.
به گزارش نامه نیوز وی در ادامه نامه خود افزود: من به عنوان یک خواهر از شما می خواهم که در سریع ترین زمان ممکن این نشست را برگزار کنید تا این که اعضای حزب را از نگرانی های موجود و چشم انتظاری نجات دهید و این تنها خواسته من نیست بلکه خواسته تمامی ارگان ها و نهادها و اعضا و طرفداران ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 18 دقیقه پیش
اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده

اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده عدالت جزو معدود مفاهیم و آرمان هایی است که تقریباً هیچ دین، مکتب فکری، اندیشه سیاسی و فرهنگی نتوانسته و نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند. مروری گذرا بر آموزه ها و تعالیم اسلامی نیز نشان می دهد این آرمان به شدت مورد توجه و تاکید بوده است. احادیث بسیار ائمه معصوم علیهم السلام در باب عدالت، گویای اهمیت و جایگاه این مسئله در منظومه فکری آن بزرگواران است، از جمله؛
- رسول اکرم(ص) می فرمایند: عادل ترین مردم کسی است که برای مردم همان را بپسندد که برای خود می پسندد و برای آنان نپسندد آنچه را برای خود نمی پسندد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 18 دقیقه پیش
اعزام حج، خلاف حقوق ملت ایران است

اعزام حج، خلاف حقوق ملت ایران است خبرگزاری مهر: حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار در خصوص منتفی شدن دیه شهدای منا که از سوی عربستان بیان شده گفت: دلیلی نمی بینم که مسئولین جمهوری اسلامی ایران در قبال عربستان دست پائین بگیرند و در شرایطی که عربستانی ها اعلام کردند دیه شهدای منا را پرداخت نمی کنند مسئولان ساز و کار اعزام حجاج کشورمان را به عربستان بچینند و این موضوع را از نظر سیاسی درک نمی کنم.
وی افزود: اعتقاد من این است که بدترین اتفاقی که ممکن است برای یک هیئت دینی و یا کاروان مذهبی رخ دهد، همین اتفاقی است که در منا شکل گرفت و مسئولیت مستقیم این کار بر عهده عربستان است و حداقل کاری که عربستان باید انجام دهد این ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 48 دقیقه پیش
برخی مسؤولان ذهن مردم را به حاشیه می کشانند چون به وعده ها عمل نکردند/ تحقق وعده ها با راحت طلبی همخوانی ندارد

برخی مسؤولان ذهن مردم را به حاشیه می کشانند چون به وعده ها عمل نکردند/ تحقق وعده ها با راحت طلبی همخوانی ندارد حجت الاسلام جعفر طزری در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران افزود: باید به این باور برسیم که برخی مسؤولان، حفظ امنیت ملی را در اولویت اول قرار نمی دهند و به این فکر نمی کنند که دشمن همیشه در کمین ماست و به فرموده مقام معظم رهبری برخی دشمن را توهم می دانند.
وی بیان داشت: از طرفی برخی مسؤولان نمی خواهند وعده هایی که به مردم دادند برایشان یادآوری شود، چراکه تحقق وعده ها زحمت دارد، این افراد حاشیه هایی را می سازند تا ذهن مردم از وعده ها دور شود یا این وعده ها را به اولویت های بعدی منتقل می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 48 دقیقه پیش
انقلاب اسلامی هویت بخش ملت است

انقلاب اسلامی هویت بخش ملت است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، صادق خرازی در استودیوی نگاه یک شبکه یک سیما افزود: مردم با همه بی عدالتی و بحران ها و مشکلات گوناگون به پیام واقعی دولت ملت است ایمان دارند.
او ادامه داد: نقش بزرگ مردم در عرصه پیروزی های پس از انقلاب در زمینه های گوناگون را نمی توان نادیده گرفت. حضور مردم در راهپیمایی ها ریشه در اصالت و اعتقاد به آرمان های انقلابی است که توسط امام خمینی (ره) پایه گذاری شده است.
صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سوی دیگر استودیو نگاه یک گفت: رضایتمندی لزوماً ناظر بر یک وجه از وجوه گوناگون زندگی حاصل نمی شود گاهی انسان یک روز کامل را با موضوعات گوناگون سر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 28 دقیقه پیش
دانستن چرایی سقوط پرواز یاسوج، حق مردم است

دانستن چرایی سقوط پرواز یاسوج، حق مردم است آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در مصلای امام خمینی (ره) یاسوج افزود: باید بدانیم آیا باز هم باید شاهد این حوادث باشیم یا خیر. مطالبه مردم این است که بدانند چرا و چگونه این حادثه اتفاق افتاد.
به گزارش نامه نیوز ، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حق مردم ایران و مردم کهگیلویه و بویراحمد است که چرایی سقوط هواپیمای تهران - یاسوج مشخص شود.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در مصلای امام خمینی (ره) یاسوج افزود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 38 دقیقه پیش
تمجید وزیر ارتباطات از صداوسیما به دلیل پرداختن به موضوع "حریم خصوصی در فضای مجازی"

تمجید وزیر ارتباطات از صداوسیما به دلیل پرداختن به موضوع "حریم خصوصی در فضای مجازی" به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در حساب توییتری خود به پیگیری موضوع "حریم خصوصی در فضای مجازی"توسط سازمان صداوسیما اشاره کرد.
وی ضمن تمجید از این اقدام رسانه ملی ، نوشت ورود رسانه ملی و پرداختن به این موضوع و پیگیری آن، در ارتقاء اعتماد عمومی به سرویس های بومی موثر خواهد بود.
آذری جهرمی در توییتر نوشت:
"اینکه لزوم رعایت "حریم خصوصی در فضای مجازی" طرح و پیگیری می شود، امیدوار کننده است. امشب خبر 21 سیما به این موضوع به خوبی پرداخت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 58 دقیقه پیش
برخی با سخنان خود فضای سیاسی را ملتهب می کنند تا خود را از زیر فشار افکار عمومی خارج کنند

برخی با سخنان خود فضای سیاسی را ملتهب می کنند تا خود را از زیر فشار افکار عمومی خارج کنند اکبر غفوری در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، در خصوص سخنان ساختارشکنانه و ضد وحدت برخی از مسئولین در خصوص برگزاری رفراندوم در کشور، گفت: رئیس جمهور در سخنرانی جنجال برانگیز خود در 22 بهمن امسال مبنی بر برگزاری همه پرسی برای بیرون رفت از بن بست ها و اینکه قانون اساسی ظرفیت بسیار بزرگی دارد، با واکنش های زیادی همراه است؛ چراکه طرح رفراندوم از سوی رئیس جمهوری در مراسم 22 بهمن خلاف وحدت است.
وی افزود: اگر در موضوعی اختلاف نظر وجود دارد، باید به اصل 59 مراجعه کرد که طبق این اصل باید به آرای مردم توجه ویژه ای کرد؛ همچنین اگر نگاهی گذرا با اصل 59 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
حرکات امروز احمدی نژاد پوست موزهای دشمن است

حرکات امروز احمدی نژاد پوست موزهای دشمن است به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، عضوهیئت علمی دانشگاه آزاداسلامی علی آبادکتول در یادداشتی پیرامون تحرکات احمدی نژاد و نامه به مقام معظم رهبری به مسائلی اشاره کرده است که خواندن آن خالی از لطف نیست.
داستان امروز احمدی نژاد و خیلی منتقدان نظام بر می گردد به اینکه می خواهند سریع همه را راه بیاندازند و جامعه نمونه اسلامی را به تمامه محقق ببینند، دیگر نمی دانند که خدای قادر و توانا، عالم را به گونه ای بنا کرد که مردم حرکت کنند و خودشان درست کنند.
آنجایی که رهبری فرمودند نظر رئیس جمهور احمدی نژاد به من نزدیک تر است نکته بین ها می دانستند که احمدی نژاد مطالبات و نظرات رهبری را مطرح کرد و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
احمدی نژاد علیه همه، همه علیه احمدی نژاد

احمدی نژاد علیه همه، همه علیه احمدی نژاد واکنش ها به انتشار نامه رئیس جمهوری سابق به رهبر معظم انقلاب ادامه دارد
به گزارش شهروند، انتشار نامه محمود احمدی نژاد، رئیس دولت های نهم و دهم به رهبر معظم انقلاب با واکنش سریع اصولگرایان، چهره های سیاسی و تحلیلگران روبه رو شد. رئیس جمهوری سابق در این نامه خواستار برکناری رئیس قوه قضائیه، برگزاری انتخابات زودهنگام مجلس و ریاست جمهوری شد. فارغ از این که محمود احمدی نژاد در نامه اش چه گفته، نکته جالب این جاست که او هر چه بیشتر اعلام موضع می کند بر دامنه کسانی که پیشتر حامی اش بودند و حالا به صف منتقدانش پیوسته اند، افزوده می شود. احمدی نژاد صریح تر شده و حامیان سابقش هم صریح تر و تندتر ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 18 دقیقه پیش
اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده

اژدهای هفت سر و یک سؤال ساده به گزارش مشرق ، محمد صرفی در یادداشت روزنامه کیهان نوشت:
عدالت جزو معدود مفاهیم و آرمان هایی است که تقریباً هیچ دین، مکتب فکری، اندیشه سیاسی و فرهنگی نتوانسته و نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند. مروری گذرا بر آموزه ها و تعالیم اسلامی نیز نشان می دهد این آرمان به شدت مورد توجه و تاکید بوده است. احادیث بسیار ائمه معصوم علیهم السلام در باب عدالت، گویای اهمیت و جایگاه این مسئله در منظومه فکری آن بزرگواران است، از جمله؛
- رسول اکرم(ص) می فرمایند: عادل ترین مردم کسی است که برای مردم همان را بپسندد که برای خود می پسندد و برای آنان نپسندد آنچه را برای خود نمی پسندد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 18 دقیقه پیش
توصیه رهبر معظم انقلاب به مهندسین کشور

توصیه رهبر معظم انقلاب به مهندسین کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای؛ رهبر معظم انقلاب: کاری که شما مهندسین باید بکنید این است که مسئله ی ما می توانیم را به مردم نشان بدهید. در باب مسائل مهندسی، بگردید دنبال خلأها، ببینید کجا ما خلأ داریم. کار هایی که خلأ و نیاز کشور است، این ها را دنبال بکنید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
ضرغامی: اصلاح طلبان، جواب سلام ما را هم نمی دادند

ضرغامی: اصلاح طلبان، جواب سلام ما را هم نمی دادند خبرگزاری ایلنا: عزت الله ضرغامی در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسینبا اشاره به اینکه فضای مجازی، نظارت و کنترل افکار عمومی را بر حاکمیت بیشتر می کند، گفت: امیدواریم که دولت و وزارت ارتباطات به مصوبات شورای عالی فضای مجازی درخصوص پیام رسان های داخلی عمل کنند و تمام فضای مجازی کشور را در اختیار بیگانه قرار ندهند.
وی گفت: این گفت وگوی ملی که اصلاح طلبان از آن دم می زنند، برخی هایشان اصلا قبول ندارند. وقتی در مجلس اکثریت داشتند حتی جواب سلام ما را هم نمی دادند.
رئیس اسبق سازمان صدا و سیما گفت: من اگر میخواستم یک روز کار حزبی انجام بدهم، حتما عضو جامعه اسلامی مهندسین می شدم. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
شیاطین داخلی برای تضعیف ستون انقلاب با خارجی ها هم نوا شده اند

شیاطین داخلی برای تضعیف ستون انقلاب با خارجی ها هم نوا شده اند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ، آیت الله محمد محمدی ری شهری در مراسم ماهانه هیأت فرزندان شهدای اسلام در حرم مطهر حضرت امامزاده صالح (ع) و در جمع خانواده های معظم شهدا بیان کرد: خداوند منان را بسیار سپاسگزارم که در جوار مرقد مطهر یکی از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و در ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در جمع شما فرزندان و خانواده های عزیز شهدا حضور یافتم.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ابتکاری که تعدادی از خانواده ها و فرزندان شهدا برای تشکیل این محفل نورانی داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
نجفی بازنده صفحه شطرنج اصلاح طلبان/ معرفی گزینه های شهرداری تهران

نجفی بازنده صفحه شطرنج اصلاح طلبان/ معرفی گزینه های شهرداری تهران به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، از یکسو روزنامه شرق و در سوی دیگر حزب اتحاد ملت به صورت گسترده و بی امان در حال دفاع از عملکرد محمدعلی نجفی هستند.این گروه اذعان دارند که نجفی در راه مبارزه با فساد و تخلفات مورد هجمه قرار گرفته و بحث و شایعات استعفای وی نیز از سوی جریاناتی است که سفره آنها از شهرداری برچیده شده است! اما در این میان کاملا واضح است که هیچ سوژه ای برای دفاع یا ارائه به عنوان عملکرد فنی و تخصصی نجفی در قامت شهردار ندارند و چنان در بحث خدمات رسانی ضعیف عمل کرده که حتی صدای برخی از اصلاح طلبان نظیر محمدرضا عارف را درآورده است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
نشست مجلس و شورای نگهبان برای نهایی کردن مصادیق رجل سیاسی

نشست مجلس و شورای نگهبان برای نهایی کردن مصادیق رجل سیاسی محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از برگزاری نشست مشترک مجلس و شورای نگهبان برای نهایی کردن مصادیق رجل سیاسی و مذهبی خبر داد و گفت: این نشست به زودی برگزار می شود.
بیشتر بخوانید: مصادیق جدید رجل سیاسی برای کاندیداها در سال 1400 اجرا می شود؟ مصادیق "رجل سیاسی برای کاندیداهای ریاست جمهوری" در مجلس نهایی شد
وی افزود: طبق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، شورای نگهبان می بایست 4 مورد رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تعیین کند که اینها را شورای نگهبان تمام کرده و شرایط عمومی را به ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
فطاری دادن دستگاه های اجرایی ممنوع شد

فطاری دادن دستگاه های اجرایی ممنوع شد به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایندگان در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با الحاق یک بند به تبصره 20 ماده واحده این لایحه با 112 رأی موافق، 35 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر موافقت کردند.
براساس این بند الحاقی؛ تامین هزینه افطاری کلیه دستگاه های اجرایی مندرج در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب از هر محل از جمله بودجه کل کشور، اعتبارات عمومی و اختصاصی منابع داخلی، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل از صرفه جویی به هر میزان و به هر نحو مطلقاً ممنوع است.
3535 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
مرتضی الویری خواستار رفع مشکل سپنتا نیکنام شد

مرتضی الویری خواستار رفع مشکل سپنتا نیکنام شد مرتضی الویری در توئیتر خود نوشت: قرار بود عدم حضور سپنتا نیکنام ، عضو زرتشتی شورای شهر یزد موقتی باشد، نه اینکه موضوع بلاتکلیف رها شود. امروز همراه با اعضای شورای عالی استان ها از رئیس مجمع تشخیص مصلحت خواستیم مشکل را برطرف کند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
بزرگداشت سرداران و شهدای گلگون کفن شهرستان لارستان برگزار می شود

بزرگداشت سرداران و شهدای گلگون کفن شهرستان لارستان برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان، روز جمعه 4 اسفندماه 96 با حضور سردار حاج علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، حمیدرضا برقعی شاعر آیینی، شفیع شعله کار مجری، خانواده های معزز شهدا، بسیجیان و نظامیان، اقشار مختلف مردم، یادواره سرداران و شهدای گلگون کفن 8 سال دفاع مقدس شهرستان لارستان برگزار می شود.
این مراسم از ساعت 9 صبح در محل حسینیه اعظم شهر لار به اجرا درخواهد آمد.
به گزارش فارس، از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 40 ویژه برنامه با محوریت ایثار و شهادت در نقاط مختلف لارستان برگزارشده که 24 مورد آن توسط پایگاه های مقاومت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
ساخت پیشران هسته ای اخطار دیپلماتیک ایران به مقامات واشنگتن است!

ساخت پیشران هسته ای اخطار دیپلماتیک ایران به مقامات واشنگتن است! به گزارش خبرگزاری مهر ، آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در گزارش سه ماهه خود که روز پنج شنبه منتشر شد، ضمن اشاره به پایبندی تهران به محدودیتهای مقرر در توافق هسته ای منعقده با شش قدرت جهانی (2015) اعلام کرد: ایران طی نامه مورخ 6 ژانویه 2018 به آژانس اطلاع داد پیرو کد اصلاحی 3.1 از ترتیبات فرعی موافقتنامه پادمانهای جمهوری اسلامی ایران (INFCIRC/214) ... در خصوص ساخت پیشران هسته ای دریایی در آینده تصمیم گرفته است . آژانس طی نامه مورخ 26 ژانویه 2018 از ایران خواستار روشن سازی و توضیحات بیشتر بر اساس پروتکل الحاقی در خصوص طرحهای مربوط به توسعه چرخه سوخت هسته ای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
درخواست شورای استان ها برای رفع مشکل سپنتا نیکنام

درخواست شورای استان ها برای رفع مشکل سپنتا نیکنام رییس شورای عالی استان ها از درخواست اعضای این شورا از رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حل مشکل عضو زرتشتی شورای شهر یزد خبرداد.
به گزارش ایلنا، مرتضی الویری در توئیتر خود نوشت: قرار بود عدم حضور سپنتا نیکنام ، عضو زرتشتی شورای شهر یزد موقتی باشد، نه اینکه موضوع بلاتکلیف رها شود. امروز همراه با اعضای شورای عالی استان ها از رئیس مجمع تشخیص مصلحت خواستیم مشکل را برطرف کند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
تحلیل و تفسیر انحرافی درباره رفراندوم ممنوع!

تحلیل و تفسیر انحرافی درباره رفراندوم ممنوع! طبق اصل 59 قانون اساسی می توان درباره مسائل مهم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از رفراندوم و مراجعه به آرای مستقیم مردم استفاده کرد بنابراین حرف رئیس جمهور متن قانون اساسی است و مطلب جدیدی نیست. در واقع رفراندوم طبق قانون اساسی ظرفیتی است که برای تصمیم گیری درباره مسائل ملی می توان به نظر افکار عمومی توجه کرد تا فقط نگاه یک گروه یا جناح خاص مبنا قرار نگیرد.
معتقدم اکثریت قریب به اتفاق صحبت ها و اظهارنظرهایی که بعد از سخنرانی 22 بهمن رئیس جمهور مطرح شد، درباره اصل رفراندوم نیست بلکه روی تعیین مصداق، نگاه های متفاوتی وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
نوبخت: بیش از 3 میلیون بیکار در کشور داریم

نوبخت: بیش از 3 میلیون بیکار در کشور داریم خبرگزاری تسنیم: محمد باقر نوبخت دبیرکل حزب اعتدال و توسعه عصر امروز (پنج شنبه 3 اسفند) در همایش کانون فرهنگیان و همایش سالانه استان تهران اعتدال و توسعه، گفت: امروز این جا هستم تا مشکلات شما را بشنوم و از شما توقع دارم که من را کمک کنید.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه، اظهار داشت: اگر آن پیگیری و مقاومت شما نبود، مشخص نبود که ما امروز مسئولیت قوه مجریه را به عهده بگیریم. دولت در حال حاضر حزب اعتدال و توسعه نیست و ما از کسانی که در سپهر سیاسی ایران ستاره بودند دعوت کردیم، دولت با همکاری جریان اصلاحات و اعتدال شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است

حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمد حججی امشب در یادواره شهدای مسجد المهدی اراک اظهار کرد: امروز خانواده شهید حججی به این مفتخر هستند که توانسته اند گلی را پرورش داده و آن را تقدیم رهبر و انقلاب و اسلام کنند.
وی تصریح کرد: شهید حججی باعث افتخار و سربلندی شیعیان و سخنگوی دیگر شهدا شد، پیام شهید حرکت در مسیر رهبری و تبعیت از رهبری است، پیروی از ولایت فقیه موجب سربلندی نظام مقدس شکوهمند انقلاب اسلامی خواهد شد.
عموی شهید حججی بیان کرد: امروز به واسطه خون حججی ها یک نوع بیداری در کشور به وجود آمده که دشمن می کوشد ملت را به خوابی که از آن بیدار شده بازگرداند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
رایزنی ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن

رایزنی ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن بعیدی نژاد با اشاره به سفر عراقچی به لندن با بیان اینکه 2 کشور تصمیمات مهمی برای پایان دادن به بحران یمن اتخاذ کردند، گفت: ایران مخالفت شدید خود را نسبت به درج بندی در محکومیتش در پیش نویس پیشنهادی درباره یمن در شورای امنیت اعلام کرد.
به گزارش فارس، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن امشب در صفحه تلگرامش با اشاره به سفر سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه به لندن نوشت: سفر آقای دکتر عراقچی به انگلیس برای انجام دومین دور گفتگوهای جامع سیاسی بین دو کشور در شرایط حساس جهانی و منطقه ای از اهمیت زیادی برخوردار بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب

نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب این جملات را دونالد ترامپ یا بنیامین نتانیاهو به زبان نیاورده اند یا لااقل اخیرا نگفته اند بلکه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، همین چند روز قبل در نامه ای سرگشاده خطاب به مقام معظم رهبری نوشته و به ایشان پیشنهاد داده که ضمن این کار، رئیس قوه قضاییه را برکنار کنند.
با مطالعه این نامه، نکات و سوالاتی به ذهن می رسد که بد نیست آقای احمدی نژاد بخوانند و پاسخ دهند:
1. اولین نکته تاسف بار این است که به نظر می رسد شما به عنوان فردی که 8 سال مسئولیت مستقیم اجرای قانون اساسی را بر عهده داشته اید، یک بار هم قانون اساسی را نخوانده اید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
صرفا با موعظه عدالت در جامعه محقق نمی شود

صرفا با موعظه عدالت در جامعه محقق نمی شود به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله محمد محمدی ری شهری عصر پنجشنبه در مراسم ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام در حرم مطهر حضرت امامزاده صالح(ع) و در جمع خانواده های معظم شهدا بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در فرمایش اخیر خودشان ضمن گلایه از مسئولان فرمودند ما در مسأله تحقق عدالت اجتماعی در میان مردم، عقب هستیم و باید تلاش کنیم این عقب ماندگی را جبران کنیم.
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در تبیین عدم تحقق کامل عدالت اجتماعی در سطوح مختلف افزود: تحقق عدالت اجتماعی در جامعه بستگی به آن کسی دارد که می خواهد عدالت را در میان مردم برقرار کند یعنی از کسی که خودش ارزش های انقلابی و اسلامی را در وجود خودش پیاده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب تنها راه مقابله با دشمنان است

تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب تنها راه مقابله با دشمنان است به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان پنجشنبه شب در آیین پاسداشت شهدا در مسجد المهدی اراک افزود: توفیقات حاصل شده در طول حیات پر برکت انقلاب اسلامی در سایه مجاهدت معمار کبیر انقلاب و راهبری های مقام معظم رهبری حاصل شده است.
وی بیان کرد: ریشه بسیاری از تنگناها و مشکلات امروز جامعه، فاصله گرفتن از تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.
امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: مدیران و مسئولان باید نهج البلاغه را مطالعه و به آن عمل کنند، امانتدار واقعی باشند و در مسیر آرمان های مقدس نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
سرلشکر باقری:اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

سرلشکر باقری:اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط داعشی های درویش نما پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب تنها راه مقابله با دشمنان است

تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب تنها راه مقابله با دشمنان است اراک - ایرنا - مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها راه مقابله با هجمه های مختلف دشمنان است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
سرلشکر باقری: اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

سرلشکر باقری: اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد در پیام تسلیت سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی آمده است:
شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا و جان باختن جمعی از هموطنان عزیز به ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
سرلشکر باقری:اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

سرلشکر باقری:اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط داعشی های درویش نما پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
ترامپ مضحکه دست مردم ایالات متحده آمریکا شده است

ترامپ مضحکه دست مردم ایالات متحده آمریکا شده است به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار احمد حق طلب امشب در آیین مقدس یادواره شهدای بقعه متبرکه آقابابا حسن تازه آباد خواچکین از توابع بخش خمام این شهرستان در مسجد فاطمه(س) اظهار کرد: شهدا در راه انقلاب اسلامی و صیانت از وجب وجب خاک جمهوری اسلامی ایران مجاهدت های زیادی کرده اند.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری فرصت تنفسی دوباره به انقلاب اسلامی داد تصریح کرد: نهال انقلاب اسلامی در سایه هشت سال دوران دفاع مقدس رشد کرده و به درختی تنومند تبدیل شده که اکنون در منطقه و عرصه های بین الملل حرف هایی برای گفتن دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
دشمنی آمریکا با ایران با هیچ مذاکره ای به دوستی تبدیل نمی شود/ جنگ ترکیبی راهبرد جدید برای شکست ایران است

دشمنی آمریکا با ایران با هیچ مذاکره ای به دوستی تبدیل نمی شود/ جنگ ترکیبی راهبرد جدید برای شکست ایران است به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، امیر احمدرضا پوردستان امشب در یادواره شهدای مسجد المهدی اراک اظهار کرد: امروز دشمنان به ظاهر می کوشند از در دوستی با ملت ایران وارد شوند اما در تأکیدات اسلام و ائمه اطهار (ع) آمده است که باید از دشمنی که از در صلح و دوستی وارد می شود پرهیز کرد، چراکه این دشمن می کوشد از طریق دوستی غفلت ایجاد کرده و اهداف خود را پیش ببرد.
وی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب جهان از طریق دو قدرت آمریکا و شوروی اداره می شد و این دو کشور تمام جهان را تحت سیطره خود داشتند و ایران نیز تماماً تحت سلطه آمریکا قرار داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مهر به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می کنم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
واکنش دیپلمات غربی به تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی

واکنش دیپلمات غربی به تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی به گزارش مشرق ، یک دیپلمات ارشد غربی روز پنجشنبه به اقدام ایران در مطلع کردن آژانس بین المللی انرژی اتمی از تصمیمش برای ساخت پیشران هسته ای دریایی در آینده واکنش نشان داد.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش فصلی خود درباره فعالیت های هسته ای ایران اعلام کرده ایران آن نهاد بین المللی را از تصمیم خود برای ساخت پیشران دریایی هسته ای مطلع کرده است.
مقام های ایران، قبلاً هم درباره این تصمیم سخن گفته اند. در سال 2016، حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران در واکنش به نقض برجام از سوی آمریکا دستور ساخت زیردریایی های هسته ای را صادر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
هشدار سرلشکر باقری در پی حادثه خیابان پاسداران

هشدار سرلشکر باقری در پی حادثه خیابان پاسداران سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط اوباش مدعی درویشی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا و جان باختن جمعی از ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
مردم نخواهند گذاشت عده ای منحرف امنیت کشور را به بازی بگیرند

مردم نخواهند گذاشت عده ای منحرف امنیت کشور را به بازی بگیرند به گزارش خبرگزاری مهر ، متن اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که با امضای آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی این نهاد حوزوی منتشر شده بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ (آل عمران،169)
پرسنل خدوم و جان برکف نیروی انتظامی و بسیج سرافراز در حالی که با تمام وجود برای تامین امنیت و نظم عمومی و دفاع از آرامش جامعه اسلامی مشغول خدمت صادقانه بودند با اقدام جنایتکارانه و وحشیانه جمعی آشوب طلب و اغتشاشگر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می کنیم

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می کنیم به گزارش مشرق ، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط اوباش مدعی درویشی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا و جان ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
با آشوبگران با قاطعیت برخورد می کنیم

با آشوبگران با قاطعیت برخورد می کنیم به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط اوباش مدعی درویشی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
سرلشکر باقری: اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

سرلشکر باقری: اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش ایسنا، در پیام تسلیت سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی آمده است:
شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا و جان باختن جمعی از ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیرو های انتظامی توسط اوباش مدعی درویشی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیرو های ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیرو های مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می کنم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
شهادت مظلومانه جوانان غیور کشور، خط روشنی برای شناخت جریان های معاند است

شهادت مظلومانه جوانان غیور کشور، خط روشنی برای شناخت جریان های معاند است به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، دراین اطلاعیه آمده است: پرسنل خدوم و جان برکف نیروی انتظامی و بسیج سرافراز در حالی که با تمام وجود برای تامین امنیت و نظم عمومی و دفاع از آرامش جامعه اسلامی مشغول خدمت صادقانه بودند با اقدام جنایتکارانه و وحشیانه جمعی آشوب طلب و اغتشاشگر، ناجوانمردانه به شهادت رسیدند و خون پاکشان نثار عموم ملت ایران اسلامی شد.
در بخش دیگری ازاین اطلاعیه آمده است: اگر چه خون پاک این شهیدان بر زمین ریخت و روح پاکشان از جمع یاران انقلاب و مردم پرواز کرد و بر سر خان رحمت الهی مهمان شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب

نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب خبرگزاری ایسنا: برگزاری فوری و آزاد انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، البته بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی و آزاد گذاردن مردم برای انتخاب، یک ضرورت فوری است.
این جملات را دونالد ترامپ یا بنیامین نتانیاهو به زبان نیاورده اند یا لااقل اخیرا نگفته اند بلکه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، همین چند روز قبل در نامه ای سرگشاده خطاب به مقام معظم رهبری نوشته و به ایشان پیشنهاد داده که ضمن این کار، رئیس قوه قضاییه را برکنار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می کنیم

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می کنیم به گزارش خبرگزاری فارس ، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط دراویش گنابادی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
هجمه ها علیه حرکت عظیم راهیان نور به دلیل اثربخشی بالای این برنامه است

هجمه ها علیه حرکت عظیم راهیان نور به دلیل اثربخشی بالای این برنامه است به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمد زارع عصر امروز در جمع دانشجویان بسیجی در محل سالن شهید علیزاده دانشکده پیراپزشکی با اشاره به استقبال بالایی که اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان از حرکت عظیم و تأثیرگذار راهیان نور داشتند، و برکات و کارکردهای فراوان این اردوها تصریح کرد: هجمه بالای دشمنان داخلی و خارجی و جوسازی های پیش از انداز پیرامون اردوهای راهیان نور به این دلیل است که دشمنان و بدخواهان این کشور و انقلاب از تأثیرگذاری این حرکت بی نظیر فرهنگی آگاه هستند و اهمیت و جایگاه آن را می دانند.
مسئول اردویی سپاه الغدیر یزد بابیان اینکه پس از زیارت امام رضا(ع) و زیارت اربعین حسینی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
خبری مهم از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد

خبری مهم از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد به گزارش نامه نیوز غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید، در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته ایم، استنباط ما این بوده است که گشایش برای ملاقات های محصورین ایجاد و انشاالله تا عید رفع حصر صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
ایلام|عشق و علاقه نسل جوان به ولایت فقیه ریشه در اعتقادات دینی دارد

ایلام|عشق و علاقه نسل جوان به ولایت فقیه ریشه در اعتقادات دینی دارد به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ، آیت الله محمد نقی لطفی شامگاه امروز در جمع مردم شهر چوار اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی در تلاش هستند تا با حربه های مختلف و استفاده از انواع شگردهای تبلیغی و استفاده از ابزارهای ماهواره، جوانان را از نظام والایت بدبین نمایند.
امام جمعه ایلام گفت: اما بحمدالله روزبه روز علاقه و تبعیت از ولایت دربین نسل جوان افزایش و ولایتمداری مردم به خصوص نسل جوان برنامه های دشمن را ناکام کرده است.
وی به مشارکت مردم درصحنه های دفاع از نظام اشاره کرد و گفت: حمایت ملت ایران از ولایت فقیه ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
دشمن به دنبال جلوگیری از ترویج تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است

دشمن به دنبال جلوگیری از ترویج تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سید حسین راسخی عصر امروز در نشستی با حضور مسئولین بسیج دانشجویی استان در محل سالن شهید علیزاده دانشکده پیراپزشکی یزد با اشاره به هجمه های فراوان دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی، تصریح کرد: جنگ ترکیبی شیوه ای است که امروز موردتوجه دشمنان قرارگرفته است.
مسئول بسیج دانشجویی ادامه داد: هدف دشمنان در این راستا در درجه اول مهار انقلاب اسلامی و جلوگیری از پیشرفت تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است و پس از به دنبال ایجاد تغییر رفتار در نظام و درنهایت تغییر ساختار نظام اسلامی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
نماینده تهران: رفع حصر تا عید صورت می گیرد

نماینده تهران: رفع حصر تا عید صورت می گیرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید اعلام کرد که استنباط اش از مذاکرات صورت گرفته این است که ان شالله تا عید رفع حصر صورت می گیرد.
به گزارش عصرایران، غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید، در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته ایم، استنباط ما این بوده است که گشایش برای ملاقات های محصورین ایجاد و انشا الله تا عید رفع حصر صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
انقلاب اسلامی نقشه آمریکا و شوروی برای چپاول ایران را ناکام گذاشت

انقلاب اسلامی نقشه آمریکا و شوروی برای چپاول ایران را ناکام گذاشت سردار مرتضی قربانی پنجشنبه شب در یادواره 110 شهید والامقام جلگه رخ تربت حیدریه اظهار کرد: جبهه استکبار رضا شاه خائن و فرزندش را به عنوان مزدور و عامل خود در این کشور گمارده بود تا سیاست های آنان را پیاده سازی کند کما اینکه نقاط مهم و استراتژیکی از خاک کشور از جمله بحرین را واگذار کردند.
رئیس سازمان موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس در سایه ولایت فقیه و مرجعیت دینی محقق شده است.
قربانی افزود: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید همه این چپاول ها به پایان رسید و در حال حاضر موقعیت جغرافیایی کشور ایران به گونه ای است که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
طرح سه باره همه پرسی با چه هدفیست؟

طرح سه باره همه پرسی با چه هدفیست؟ به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، 257 از اساتید دانشگاه های استان نامه سرگشاده ای به رئیس جمهور نوشتند و در مورد همه پرسی از ایشان سؤال کردند.
متن این نامه بدین شرح است:
باسمه تعالی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی
با سلام و تحیت به استحضار می رساند در حالی انقلاب اسلامی وارد چهل سالگی خود می شود که از اولین روزهای پیدایش نهضت اسلامی علیه استبداد و استکبار تا شکل گیری و استقرار نظام جمهوری اسلامی مردم همیشه و در همه صحنه ها حضوری تعیین کننده و بی بدیل داشته اند و بر هیچ منصف مطلعی پوشیده نیست که حکومت جمهوری اسلامی ایران در ردیف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
تبریک و تسلیت فرمانده سپاه به فرمانده ناجا

تبریک و تسلیت فرمانده سپاه به فرمانده ناجا خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه خبری شهدای نیروی انتظامی؛ سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری؛ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نامه ای خطاب به سرتیپ پاسدار حسین اشتری؛ فرمانده ناجا از هوشیاری و اقدامات خردمندانه نیروی انتظامی تقدیر کرد.
سرلشکر جعفری ضمن تقدیر از تلاشهای مخلصانه این نیرو و برقراری نظم و امنیت و ختم غائله حادثه اخیر پاسداران، شهادت سه تن از سلحشوران این نیرو را به فرمانده ناجا و خانواده معظم آن شهدای سرافراز تهنیت و تسلیت گفت.
متن نامه به شرح زیر است:
"برادر گرامی، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری
سلام علیکم ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
شجاعت شهدای عشایر بی نظیر است

شجاعت شهدای عشایر بی نظیر است به گزارش خبرگزاری فارس از مرودشت، یادواره 225 شهید سرافراز ایل باصری و شهیدان غلام قنبری و عزیز قلی استواری با حضور جمعی از مسئولان و مردم مرودشت در مسجد رسول این شهر برگزار شد.
هاشم جمالی در این یادواره به زمان شناسی شهیدان اشاره کرد و ابراز داشت: شهدا شاهدان بصیری هستند که با عمل به هنگام خود و تبعیت محض از ولی فقیه زمان خود با حضور به موقع درصحنه های کارزار، کار بزرگی را رقم زدند و با نثار جانشان درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.
فرمانده سپاه مرودشت به حماسه های مردم مرودشت در دوران مختلف اشاره کرد و ابراز داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
جامعه فرهنگی موظف هستند تفکر انقلابی را ترویج دهند

جامعه فرهنگی موظف هستند تفکر انقلابی را ترویج دهند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان البرز در محمدشهر، سردار سرلشکر محسن رضایی ظهر امروز طی یک سخنرانی در میان نمازگزاران در مجموعه فرهنگی دشت بهشت گفت: اصحاب فرهنگی باید در این دوره از شرایط کشور احساس وظیفه کنند و اقدام به رفع مشکلات را در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: بیش از 70 درصد از جمعیت کشور در دوران انقلاب حضور نداشته اند و جامعه فرهنگی موظف می باشند تا تفکر انقلابی را ترویج و بر ذهن نسل جوان تأثیرگذار باشند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: برخی از افراد با کمک عناصر بیگانه در تلاش هستند در حافظه تاریخی ما خلل ایجاد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
خبری از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد

خبری از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد به گزارش ایلنا، غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید، در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته ایم، استنباط ما این بوده است که گشایش برای ملاقات های محصورین ایجاد و انشاالله تا عید رفع حصر صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
تقدیر فرمانده سپاه از اقدام ناجا در حادثه پاسداران

تقدیر فرمانده سپاه از اقدام ناجا در حادثه پاسداران فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تقدیر از تلاشهای مخلصانه نیروی انتظامی و برقراری نظم و امنیت و ختم غائله حادثه اخیر پاسداران، شهادت سه تن از سلحشوران این نیرو را به فرمانده ناجا و خانواده معظم آن شهدای سرافراز تهنیت و تسلیت عرض کرد.
به گزارش ایسنا؛ سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری؛ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نامه ای خطاب به سرتیپ پاسدار حسین اشتری؛ فرمانده ناجا از هوشیاری و اقدامات خردمندانه نیروی انتظامی تقدیر کرد.
سرلشکر جعفری ضمن تقدیر از تلاشهای مخلصانه این نیرو و برقراری نظم و امنیت و ختم غائله حادثه اخیر پاسداران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب

نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب به گزارش نامه نیوز این جملات را دونالد ترامپ یا بنیامین نتانیاهو به زبان نیاورده اند یا لااقل اخیرا نگفته اند بلکه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، همین چند روز قبل در نامه ای سرگشاده خطاب به مقام معظم رهبری نوشته و به ایشان پیشنهاد داده که ضمن این کار، رئیس قوه قضاییه را برکنار کنند.
با مطالعه این نامه، نکات و سوالاتی به ذهن می رسد که بد نیست آقای احمدی نژاد بخوانند و پاسخ دهند:
1. اولین نکته تاسف بار این است که به نظر می رسد شما به عنوان فردی که 8 سال مسئولیت مستقیم اجرای قانون اساسی را بر عهده داشته اید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
برای پیشرفت و توسعه فهرج به اتحاد گروهای سیاسی نیاز داریم

برای پیشرفت و توسعه فهرج به اتحاد گروهای سیاسی نیاز داریم به گزارش خبرگزاری فارس از فهرج، غلامرضا نژادخالقی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان، یکی از نیازهای اساسی کشور را اتحاد و وحدت در جامعه دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی با حضور آحاد مختلف مردم به ثمر رسید و مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند.
وی خواستار اتحاد و وحدت همه گروه های سیاسی برای پیشرفت و توسعه شهرستان شد و تاکید کرد: مدیران دستگاه اجرایی، تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی به شهروندان را در دستور کار قرار دهند.
فرماندار فهرج با معرفی یوسف رهگویی به عنوان معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری این شهرستان عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
یک بار نشده قوانین را به خاطر اینکه عادلانه نیست پس بزنیم /قانون می نویسیم اما این قانونی باعث ایجاد تبعیض و شکاف در جامعه می شود

یک بار نشده قوانین را به خاطر اینکه عادلانه نیست پس بزنیم /قانون می نویسیم اما این قانونی باعث ایجاد تبعیض و شکاف در جامعه می شود به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مسعود پزشکیان شامگاه امروز در مراسم تحلیف کارآموزان وکالت پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی بابیان اینکه در طول تاریخ آنچه مردم و پیامبران به دنبال آن بوده اند بحث عدالت بود، اظهار داشت: زمانی که پیامبران بین مردم آمدند برای برپایی عدالت بود و بر اساس فرموده امیرالمؤمنین علی (ع) نور چشم یک جامعه اقامه عدالت در آن جامعه است.
وی در ادامه بابیان اینکه هیچ حکومتی و ملتی روی سعادت نمی بینند که در آن نشود حق ضعیف را از زورگویان گرفت، افزود: بعضی وقت ها وقتی به جایی مراجعه می کنیم طرف مقابل به نوعی نگاه می کند که فرد مراجعه کننده حتی نمی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
آیت الله یزدی:شخص از هر خاندانی که باشد بایدحجاب را رعایت کند

آیت الله یزدی:شخص از هر خاندانی که باشد بایدحجاب را رعایت کند قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انقلابی ماندن در شرایط سخت کنونی در سایه ولایت پذیری و تکیه بر عنصر وحدت و بصیرت امکان پذیر است.
آیت الله مقتدایی در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: انقلاب اسلامی به برکت رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب، حضور آگاهانه مردم در صحنه و مجاهدت آنها به ثمر نشسته و قطعا با حمایت مردم و تقویت ارتباط مسئولان با آحاد مردم و صداقت آنها در بیان واقعیت ها تداوم پیدا خواهد کرد.
به گزارش نامه نیوز وی یکی از ویژگی های امام راحل را در آغاز نهضت تاریخی شان روراستی و داشتن صداقت و حضور در بین اقشار مختلف مردم اعلام و خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
تاکید آژانس انرژی اتمی به پایبندی ایران به برجام

تاکید آژانس انرژی اتمی به پایبندی ایران به برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود درباره ایران، بار دیگر پایبندی جمهوری اسلامی به مفاد توافق هسته ای را تایید کرد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد

گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این آخرین گزارشی است که یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال 96 درباره اجرای برجام منتشر می کند.
رویترز در این باره اعلام کرده که آژانس یک بار دیگر پایبندی ایران به محدودیت های اصلی اعمال شده بر برنامه هسته ای خود در چارچوب برجام را تایید کرده است.
بنابر سندی که در این باره در اختیار رویترز قرار گرفته است، مقادیر اورانیوم ایران با غنای 3.67 درصد از حد تعیین شده عبور نکرده است. ایران همچنین اورانیوم را با غنای بیش از 3.67 درصد که توسط آژانس تعیین شده بود غنی سازی نکرده است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
خبری از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد

خبری از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید، در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته ایم، استنباط ما این بوده است که گشایش برای ملاقات های محصورین ایجاد و انشاالله تا عید رفع حصر صورت می گیرد.
2727 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
توسعه کشور نیازمند الگوی اسلامی و ایرانی است

توسعه کشور نیازمند الگوی اسلامی و ایرانی است به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا زاکانی عصر پنجشنبه در حاشیه همایش اصحاب حق در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه کشور برای حرکت به سمت توسعه و موفقیت نیازمند الگوی اسلامی و ایرانی دارد، اظهار کرد: متاسفانه آنچه در کشور دیده می شود، مخالف این است و الگوی پیشرفت در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی الگوی غربی است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره به اینکه پیشرفت و توسعه منوط به تشکیل تمدن اسلامی است، عنوان کرد: حرکت در این مسیر عناصر و ویژگی های خاص خود را دارد که متاسفانه این مهم در نحوه عملکرد مسئولان مشاهده نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب

نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب این جملات را دونالد ترامپ یا بنیامین نتانیاهو به زبان نیاورده اند یا لااقل اخیرا نگفته اند بلکه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، همین چند روز قبل در نامه ای سرگشاده خطاب به مقام معظم رهبری نوشته و به ایشان پیشنهاد داده که ضمن این کار، رئیس قوه قضاییه را برکنار کنند.
با مطالعه این نامه، نکات و سوالاتی به ذهن می رسد که بد نیست آقای احمدی نژاد بخوانند و پاسخ دهند:
1. اولین نکته تاسف بار این است که به نظر می رسد شما به عنوان فردی که 8 سال مسئولیت مستقیم اجرای قانون اساسی را بر عهده داشته اید، یک بار هم قانون اساسی را نخوانده اید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد

گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد آفتاب نیوز :
این آخرین گزارشی است که یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال 96 درباره اجرای برجام منتشر می کند.
رویترز در این باره اعلام کرده که آژانس یک بار دیگر پایبندی ایران به محدودیت های اصلی اعمال شده بر برنامه هسته ای خود در چارچوب برجام را تایید کرده است.
بنابر سندی که در این باره در اختیار رویترز قرار گرفته است، مقادیر اورانیوم ایران با غنای 3.67 درصد از حد تعیین شده عبور نکرده است. ایران همچنین اورانیوم را با غنای بیش از 3.67 درصد که توسط آژانس تعیین شده بود غنی سازی نکرده است.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد

گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد به گزارش ایسنا، این آخرین گزارشی است که یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال 96 درباره اجرای برجام منتشر می کند.
رویترز در این باره اعلام کرده که آژانس یک بار دیگر پایبندی ایران به محدودیت های اصلی اعمال شده بر برنامه هسته ای خود در چارچوب برجام را تایید کرده است.
بنابر سندی که در این باره در اختیار رویترز قرار گرفته است، مقادیر اورانیوم ایران با غنای 3.67 درصد از حد تعیین شده عبور نکرده است. ایران همچنین اورانیوم را با غنای بیش از 3.67 درصد که توسط آژانس تعیین شده بود غنی سازی نکرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، بنابر سندی که در این باره در اختیار رویترز قرار گرفته است، مقادیر اورانیوم ایران با غنای 3.67 درصد از حد تعیین شده عبور نکرده است. ایران همچنین اورانیوم را با غنای بیش از 3.67 درصد که توسط آژانس تعیین شده بود غنی سازی نکرده است.
به گزارش ایسنا، آژانس بین المللی انرژی اتمی طی دو سال گذشته همواره پایبندی ایران به برجام را در گزارش های مختلف خود تایید کرده است./
پایان پیام
آژانس بین المللی انرژی اتمی
برجام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
توضیحات نوبخت درباره تغییرات بودجه 97

توضیحات نوبخت درباره تغییرات بودجه 97 خبرگزاری تسنیم: محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت عصر امروز (پنجشنبه 3 اسفند) در حاشیه همایش حزب اعتدال و توسعه استان تهران در پاسخ به این سؤال که بودجه ای که دولت به مجلس داده بود و آنچه به تصویب مجلس رسید چه میزان تغییر کرده است، گفت: از نظر ارقام، 368هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده طبق آخرین محاسباتی که صورت گرفت به 385هزار میلیارد تومان افرایش یافته است اما فراتر از آن، جهت گیری هایی است که ما باید از مجلس محترم قدردان باشیم.
وی افزود: دولت سیاست مشخص کاهش فقر مطلق را دنبال می کرد و الحمدلله مجلس در این راستا همکاری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد آژانس بین المللی انرژی اتمی(IAEA) یک بار دیگر اعلام کرد که ایران به محدودیت های اصلی اعمال شده بر برنامه هسته ای خود در چارچوب برجام پایبند مانده است.
به گزارش ایسنا، بنابر سندی که در این باره در اختیار رویترز قرار گرفته است، مقادیر اورانیوم ایران با غنای 3.67 درصد از حد تعیین شده عبور نکرده است. ایران همچنین اورانیوم را با غنای بیش از 3.67 درصد که توسط آژانس تعیین شده بود غنی سازی نکرده است.
به گزارش ایسنا، آژانس بین المللی انرژی اتمی طی دو سال گذشته همواره پایبندی ایران به برجام را در گزارش های مختلف خود تایید کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ملت ایران، 40 سال در اوج قدرت پیش رفته است

ملت ایران، 40 سال در اوج قدرت پیش رفته است به گزارش ایرنا، سردار علی فدوی عصر پنجشنبه در آیین تشییع پیکر شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در بندرعباس اظهار کرد: این پیشروی ها و موفقیت ها با وجود همه دشمنی ها و خبائث های نظام سلطه به رهبری شیطان بزرگ و پیروانش به دست آمده است.
وی ادامه داد: روز به روز بر دشمنی های شیطان بزرگ و دنیای کفر علیه جمهوری اسلامی افزوده شده و این دشمنی نظام کفر با جمهوری اسلامی دارای ماهیت حق و باطل است.
سردار فدوی ادامه داد: نظام اسلامی بر مدار حق حرکت کرده و نظام کفر نمی تواند این را تحمل کند و به همین علت هیچ گاه از دشمنی دست بر نخواهند داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
بزرگداشت شهدای شهرستان آرادان

بزرگداشت شهدای شهرستان آرادان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سرهنگ اسدالله گنجعلی فرمانده لشکر علی ابن ابیطالب استان قم و فرمانده میدانی مدافعان حرم در سوریه ضمن نقل خاطراتی از شهیدان گفت : نام و یاد شهدا حامل بشارت است و به ما می آموزد که در راه خدا ترس و نا امیدی نداشته باشیم .
وی تاکید کرد : برای داشتن کشوری با صلابت و شاداب باید نگهبان یاد و راه شهدا باشیم .
سرهنگ گنجعلی افزود: فتنه ها و دسیسه های دشمنان به برگت خون شهیدان و هوشیاری مردم همیشه در صحنه خنثی می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آژانس انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد به گزارش مهر، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود درباره ایران، بار دیگر پایبندی جمهوری اسلامی به مفاد توافق هسته ای را تایید کرد.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد.
به گزارش فارس، یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه در جدیدترین گزارش فصلی اش درباره وضعیت برنامه هسته ای ایران، بار دیگر پایبندی جمهوری اسلامی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تایید کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
انتقاد تند محمدعلی رامین از احمدی نژاد: او فقط یک شیطان ابله است/ احمدی نژاد خودش را ناپلئون می داند/ به روانپزشک نیاز دارد/توهین به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس

انتقاد تند محمدعلی رامین از احمدی نژاد: او فقط یک شیطان ابله است/ احمدی نژاد خودش را ناپلئون می داند/ به روانپزشک نیاز دارد/توهین به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس آفتاب نیوز :
بخشی از یادداشت رامین، مشاور سابق احمدی نژاد که در کانال تلگرامی اش منتشر شده، به شرح زیر است: محموداحمدی نژاد درنامه ای که ابتدا از رسانه های صهیونیستی انگلیس و آمریکا منتشر شد، ضمن تشکیک ابلهانه در صداقت بیانات امام خامنه ای (29بهمن96)، خودش را در جایگاه نماینده ملت، قطب ایران، منجی انقلاب و مصلح نظام اسلامی فرض کرده و انحلال فوری مجلس شورای اسلامی، حذف شورای نگهبان، ابطال انتخابات ریاست جمهوری، برکناری رئیس قوه قضائیه، آزادی تمام مجرمان و بستن تمام پرونده های قضائی و تعیین مرجع حکمیت مورد قبول خودش را ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
تقدیر از خدمات 36 ساله فرماندار سابق گلپایگان

تقدیر از خدمات 36 ساله فرماندار سابق گلپایگان به گزارش خبرنگار مهر ، احمد افتخاری عصر پنجشنبه، در آیین تجلیل از خدمات فرماندار سابق گلپایگان، ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) و آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: بنده به نمایندگی از سوی شوراهای اسلامی شهر و روستا، اتاق اصناف و خانه صنعت، معدن و تجارت شهرستان به منظور پاسداشت خدمات و زحمات فرماندار سابق گلپایگان ضمن تقدیر از حضور پرشور اقشار مختلف که نشانه قدردانی از مدیریتی با صداقت و پاک است تشکر و سپاسگزاری دارم.
وی افزود: این حضور پرشور از اقشار مختلف نشانه قدردانی از مدیریتی با صداقت و پاک است که وظیفه آحاد مختلف قدردانی از این خدمت بی منت در نظام اسلامی است و مردم هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
برخورد قاطع با مجرمین و آشوب طلبان/رسیدگی به جنایت آشوب طلبان منحرف در اولویت قرار گیرد

برخورد قاطع با مجرمین و آشوب طلبان/رسیدگی به جنایت آشوب طلبان منحرف در اولویت قرار گیرد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: پرسنل خدوم و جان برکف نیروی انتظامی و بسیج سرافراز در حالی که با تمام وجود برای تامین امنیت و نظم عمومی و دفاع از آرامش جامعه اسلامی مشغول خدمت صادقانه بودند با اقدام جنایتکارانه و وحشیانه جمعی آشوب طلب و اغتشاشگر، ناجوانمردانه به شهادت رسیدند و خون پاکشان نثار عموم ملت ایران اسلامی شد.
در این اطلاعیه آمده است: اگر چه خون پاک این شهیدان بر زمین ریخت و روح پاکشان از جمع یاران انقلاب و مردم پرواز کرد و بر سر خان رحمت الهی مهمان شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
همایش بزرگداشت شهدای اهل سنت شمال کشور

همایش بزرگداشت شهدای اهل سنت شمال کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مسئول مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در همایش بزرگداشت شهدای اهل سنت در بندر ترکمن گفت : جمهوری اسلامی ایران امروز به اوج اقتدار و امنیت دست پیدا کرده که این به برکت خون شهدا و امت اسلامی است.
خیرخواه افزود : امروز وظیفه داریم نسل های سوم و چهارم را با آرمان های انقلاب اسلامی آشنا کنیم تا جوانان ما بدانند که این انقلاب چگونه بدست آمده است.
همچنین مجتبی نور مفیدی در این همایش گفت : اگر انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و امروز هم بر قله عزت و افتخار ایستاده بخاطر اتحاد و همدلی همه اقوام و مذاهب است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
خطری پیش پای روحانیت؛ با مردم و مسجد غریبه نشوید/آیت الله یزدی:برخی می گویند حجاب را روحانیون آوردند

خطری پیش پای روحانیت؛ با مردم و مسجد غریبه نشوید/آیت الله یزدی:برخی می گویند حجاب را روحانیون آوردند آیت الله مقتدایی در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: انقلاب اسلامی به برکت رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب، حضور آگاهانه مردم در صحنه و مجاهدت آنها به ثمر نشسته و قطعا با حمایت مردم و تقویت ارتباط مسئولان با آحاد مردم و صداقت آنها در بیان واقعیت ها تداوم پیدا خواهد کرد.
وی یکی از ویژگی های امام راحل را در آغاز نهضت تاریخی شان روراستی و داشتن صداقت و حضور در بین اقشار مختلف مردم اعلام و خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران نظام اسلامی هر وقت از این مردم فاصله گرفتند قطعا با ناکامی و شکست روبرو شدند در حالی که اصل حاکمیت اسلام اعتقاد راستین به حضور مردم در همه صحنه ها و عرصه هاست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
پشتیبانی از نیروهای مسلح یک وظیفه است/ مقابله با خاطیان هنجارشکن جزء اصول مورد توافق همه جناح ها

پشتیبانی از نیروهای مسلح یک وظیفه است/ مقابله با خاطیان هنجارشکن جزء اصول مورد توافق همه جناح ها به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدرضا تابش در پی حادثه تلخ خیابان پاسداران تهران و مجروح شدن و شهادت چند تن از نیروهای انتظامی و بسیجی و خسارات مالی وارده به مردم منطقه، در تماس تلفنی جداگانه با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران، شهادت حافظان امنیت در پایتخت را تسلیت گفت و با مجموعه نیروهای انتطامی و نظامی و خانواده های داغدار آنان ابراز همدردی کرد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با محکومیت حوادث خشونت بار اخیر از سعه صدر و مدارای پلیس در برخورد با قانون شکنان برای جلوگیری از صدمه به مردم تقدیر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
نامه فرمانده سپاه به فرمانده ناجا

نامه فرمانده سپاه به فرمانده ناجا آفتاب نیوز :
سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری؛ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نامه ای خطاب به سرتیپ پاسدار حسین اشتری؛ فرمانده ناجا سردار از هوشیاری و اقدامات خردمندانه نیروی انتظامی تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ سرلشکر جعفری ضمن تقدیر از تلاشهای مخلصانه این نیرو و برقراری نظم و امنیت و ختم قائله حادثه اخیر پاسداران، شهادت سه تن از سلحشوران این نیرو را خدمت فرمانده ناجا و خانواده معظم آن شهدای سرافراز تهنیت و تسلیت عرض کرد.
متن نامه به شرح زیر است:
"برادر گرامی سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری
سلام علیکم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
توضیح وزارت خارجه درخصوص مصاحبه ظریف با شبکه آمریکایی

توضیح وزارت خارجه درخصوص مصاحبه ظریف با شبکه آمریکایی به گزارش نامه نیوز به آگاهی می رساند مصاحبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با شبکه پی .بی .اس. (PBS) آمریکا که در روزهای اخیر پخش شده است، دقیقا مربوط به سال گذشته است که ایشان در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ سال 95 با تولیدکننده مستند پی.بی.اس. مصاحبه کردند و آن ها اکنون این برنامه را در دو اپیزود (هفته گذشته و هفته آینده) با عنوان خصومت ایران و سعودی پخش می کنند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
الگوگیری از غرب برای کسب موفقیت اشتباه است

الگوگیری از غرب برای کسب موفقیت اشتباه است به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز در محمدشهر، علیرضا زاکانی عصر امروز در همایش اصحاب حق که در مجموعه فرهنگی دشت بهشت برگزار شد، گفت: با یک نگاه کوتاه به شرایط کشور خواهیم دید در پیروزی انقلاب اسلامی دو جبهه حق و باطل در جدال بودند.
وی افزود: اگر برای پیروزی سعی کنیم از الگو گیری غرب استفاده کنیم اشتباه کرده ایم.
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از مسئولان پیشین و کنونی کشور سعی دارند از غرب الگوبرداری کنند که به هیچ وجه قابل قبول نیست.
زاکانی با اشاره به اینکه معیار اصلی مکتب امام خمینی (ره) است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
فرمانده سپاه امام رضا(ع): امروز نظام اسلامی تشنه خدمات عمرانی است

فرمانده سپاه امام رضا(ع): امروز نظام اسلامی تشنه خدمات عمرانی است به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار یعقوبعلی نظری عصر روز پنجشنبه در جمع مردم دهستان ساق شهرستان زاوه افزود: امروز همه مسوولان و مدیرانی که توفیق خدمت در مناطق محروم را دارند با نگاه اعتقادی وارد این عرصه می شوند تا با تلاش خود انسان های سازنده و کارآمد تربیت کنند.
وی به ماموریت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در مناطق محروم اشاره و اظهار کرد: این قرارگاه با یک هدف واحد و با مشارکت مردم درصدد است با همت جهادی که امروز آثار و برکات آن در جامعه نمود پیدا کرده در عرصه محرومیت زدایی از مناطق محروم گام بردارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
برخی با شعار عدالت از ولایت عبور کردند

برخی با شعار عدالت از ولایت عبور کردند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علیرضا زاکانی در همایش اصحاب حق که در مجموعه فرهنگی دشت بهشت برگزار شد، با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی دو جبهه حق و باطل در جدال بود، اظهار کرد: الگوگیری از غرب برای پیروزی اشتباه است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تلاش برای الگوبرداری از غرب برخی از مسئولان پیشین و کنونی کشور را غیر قابل قبول عنوان کرد و افزود: برای تشخیص اشتباهات در کشور باید به بیانات مقام معظم رهبری و امام راحل توجه داشته باشیم.
وی ترویج فرهنگ غربی در کشور را بزرگترین آفت دانست و گفت: این فرهنگ به اشتباه در کشور به وجود آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
فرمانده سپاه امام رضا(ع): امروز نظام اسلامی تشنه خدمات عمرانی است

فرمانده سپاه امام رضا(ع): امروز نظام اسلامی تشنه خدمات عمرانی است به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار یعقوبعلی نظری عصر روز پنجشنبه در جمع مردم دهستان ساق شهرستان زاوه افزود: امروز همه مسوولان و مدیرانی که توفیق خدمت در مناطق محروم را دارند با نگاه اعتقادی وارد این عرصه می شوند تا با تلاش خود انسان های سازنده و کارآمد تربیت کنند.
وی به ماموریت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در مناطق محروم اشاره و اظهار کرد: این قرارگاه با یک هدف واحد و با مشارکت مردم درصدد است با همت جهادی که امروز آثار و برکات آن در جامعه نمود پیدا کرده در عرصه محرومیت زدایی از مناطق محروم گام بردارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
اسلام منهای روحانیت، بی مفهوم است

اسلام منهای روحانیت، بی مفهوم است خبرگزاری ایسنا: قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انقلابی ماندن در شرایط سخت کنونی در سایه ولایت پذیری و تکیه بر عنصر وحدت و بصیرت امکان پذیر است.
آیت الله مقتدایی در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: انقلاب اسلامی به برکت رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب، حضور آگاهانه مردم در صحنه و مجاهدت آنها به ثمر نشسته و قطعا با حمایت مردم و تقویت ارتباط مسئولان با آحاد مردم و صداقت آنها در بیان واقعیت ها تداوم پیدا خواهد کرد.
وی یکی از ویژگی های امام راحل را در آغاز نهضت تاریخی شان روراستی و داشتن صداقت و حضور در بین اقشار مختلف مردم اعلام و خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
تشکر احمد توکلی از رهبر انقلاب

تشکر احمد توکلی از رهبر انقلاب در متن این پیام آمده است؛
رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی ایران
حضرت آیه الله خامنه ای دام عزه
سلام خداوند مهربان و مهرآفرین بر شما باد.
وظیفه میدانم تشکر ویژه خود و همسر صبور و خانواده مهربانم را از پیام تسلیت حضرتعالی تقدیم کنم. این بذل معنوی و تفقد مهرآمیز مایه تسکین اینجانب و تسلی اعضای خانواده گردید.
خداوند را شاکرم که محمد، محبِ اهل بیت، دلسوز مردم و ضد ظلم وتبعیض، بخشنده و حامی مستضعفان، خانواده دوست و کوشا در جلب رضایت پدر و مادر و مدافع ولایت و نظام اسلامی، چشم از دنیا فروبست. همین ها، مرا به اجابت دعای حضرتتان در حق محمد و خانواده اش امیدوارتر میکند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
بررسی حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد در مجمع تشخیص مصحلت

بررسی حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد در مجمع تشخیص مصحلت پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی شورای عالی استانها گفت: با توجه به اختلاف شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی مبنی بر حضور نیکنام عضو زرتشتی شورای یزد این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیدگی خواهد شد.
امیر شهلا در پایان سومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در ابتدا سه نفر از اعضای شورای عالی استانها نطق داشتند و بیشتر نطق ها تأکید بر جایگاه عالی شورای استانها بود.
وی تصریح کرد: طبق قوانین و مقرارات شورای عالی استان ها می تواند در برنامه ریزی و تدوین برنامه پنج ساله مشارکت داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
سخنان آیت الله ملک حسینی در جمع مردم در منطقه سقوط هواپیما

سخنان آیت الله ملک حسینی در جمع مردم در منطقه سقوط هواپیما به گزارش خبرنگار مهر ، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در جمع مردم در منطقه سقوط هواپیما حضور یافت و سخنرانی کرد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
جهت گیری های کلّی بودجه در مجلس تغییر نکرد

جهت گیری های کلّی بودجه در مجلس تغییر نکرد سخنگوی دولت با اشاره به تصویب بودجه در مجلس گفت: از نظر ارقام که بودجه از 368 هزار میلیارد تومان پیشنهادی دولت به 385هزار میلیارد تومان افرایش یافته است اما فراتر از آن، جهت گیری هایی است که ما باید از مجلس محترم قدردان باشیم.
به گزارش فارس محمّدباقر نوبخت سخنگوی دولت عصر امروز(پنجشنبه)در حاشیه همایش حزب اعتدال و توسعه استان تهران در پاسخ به این سؤال که بودجه ای که دولت به مجلس داده بود و آنچه با آن موافقت شد چقدر تغییر کرده است؟ گفت: از نظر ارقام که 368هزار میلیارد تومان آخرین محاسباتی که صورت گرفت درحال حاضر به 385هزار میلیارد تومان افرایش یافته است اما فراتر از آن ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
زیباکلام: چرا نباید از مسئولان انتقاد کنیم؟

زیباکلام: چرا نباید از مسئولان انتقاد کنیم؟ زیباکلام گفت: باید از آنچه مقام معظم رهبری گفتند استفاده کرد و به تندروها گفت که وقتی مقام معظم رهبری قائل به انتقاد هستند و حتی می گویند از من هم باید انتقاد کرد چرا نباید ما بتوانیم از دیگر مسئولان حکومتی انتقاد کنیم.
به گزارش اعتماد آنلاین، صادق زیباکلام، تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب با اشاره به صحبت های اخیر رهبر انقلاب مبنی بر لزوم انتقاد گفت: وقتی مقام معظم رهبری می گویند می توان حتی از ایشان انتقاد کرد دیگر تندروها نباید کاسه داغ تر از آش شوند؛ البته انتقاد با تخریب و توهین تفاوت دارد و کسی موافق تندروی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
نوبخت: جهت گیری های کلّی بودجه در مجلس تغییر نکرد

نوبخت: جهت گیری های کلّی بودجه در مجلس تغییر نکرد به گزارش اقتصاد آنلاین ، نوبخت گفت: از نظر ارقام که 368 هزار میلیارد تومان آخرین محاسباتی که صورت گرفت درحال حاضر به 385 هزار میلیارد تومان افرایش یافته است، اما فراتر از آن، جهت گیری هایی است که ما باید از مجلس محترم قدردان باشیم.
سخنگوی دولت با اشاره به تصویب بودجه در مجلس گفت: از نظر ارقام که بودجه از 368 هزار میلیارد تومان پیشنهادی دولت به 385 هزار میلیارد تومان افرایش یافته است، اما فراتر از آن، جهت گیری هایی است که ما باید از مجلس محترم قدردان باشیم.
محمّدباقر نوبخت سخنگوی دولت عصر امروز (پنجشنبه) در حاشیه همایش حزب اعتدال و توسعه استان تهران در پاسخ به این سؤال که بودجه ای ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
پیام حضرت آیت الله خامنه ای برای درگذشت فرزندم تسلی بخش بود

پیام حضرت آیت الله خامنه ای برای درگذشت فرزندم تسلی بخش بود به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب، از پیام تسلیت بزرگوارانه ایشان تشکر کرد.
به گزارش فارس، متن نامه احمد توکلی بدین شرح است:
رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی ایران
حضرت آیه الله خامنه ای دام عزه
سلام خداوند مهربان و مهرآفرین بر شما باد.
وظیفه میدانم تشکر ویژه خود و همسر صبور و خانواده مهربانم را از پیام تسلیت حضرتعالی تقدیم کنم. این بذل معنوی و تفقد مهرآمیز مایه تسکین اینجانب و تسلی اعضای خانواده گردید.
خداوند را شاکرم که محمد، محبِ اهل بیت، دلسوز مردم و ضد ظلم وتبعیض، بخشنده و حامی مستضعفان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
خط حزب الله 122؛ پرچمی که برافراشته ماند

خط حزب الله 122؛ پرچمی که برافراشته ماند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس ، به نقل پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، صدوبیست ودومین شماره از نشریه خط حزب الله با سخن هفته ای با عنوان پرچمی که برافراشته ماند ، با موضوع عدالت، گفتمانی که رهبرانقلاب، سه دهه آن را بر سر دست گرفته است منتشر شد.
در بخشی از متن چنین می خوانیم: پس از این، دولتی که بر سر کار آمد آشکارا شعارش را عدالت قرار داده بود. در این دوره رهبر انقلاب، برای جهت دهی درست به رویکرد عدالت خواهی و مصونیت یافتن آن از آفاتِ گوناگون اقدام کردند: اگر معنویت نشد، عدالت تبدیل می شود به ظاهرسازی و ریاکاری؛ اگر عقلانیت نشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
برخی به بهانه های واهی درصدد حذف سپاه هستند/ هیچ حادثه ای به وحشتناکی داعش در طول تاریخ در منطقه نداشته ایم

برخی به بهانه های واهی درصدد حذف سپاه هستند/ هیچ حادثه ای به وحشتناکی داعش در طول تاریخ در منطقه نداشته ایم به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از سایت رسمی سپاه ثارالله، پیش از ظهر امروز با حضور فرماندهان، پاسداران و پیشکسوتان سپاه ثارالله استان کرمان، لشکر 41 ثارالله و یگان های سپاه مستقر در شهرستان کرمان از زحمات و تلاش های سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آزاد سازی عراق و سوریه از لوث وجود گروهک تروریستی داعش و صدور انقلاب اسلامی با اهدای قرآن کریم و لوح تقدیر به عمل آمد.
در این دیدار که در مقر لشکر 41 ثارالله برگزار شد، سردار سلیمانی با تشریح جایگاه سپاه در حفظ انقلاب اسلامی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
حزب مسلم لیگ نواز از انتخابات آتی مجلس سنای پاکستان حذف شد

حزب مسلم لیگ نواز از انتخابات آتی مجلس سنای پاکستان حذف شد به گزارش ایرنا ادگاه عالی پاکستان روز گذشته - چهارشنبه - در حکمی نواز شریف نخست وزیر پیشین این کشور را از رهبری حزب مسلم لیگ - نواز - سلب صلاحیت کرد.
بر اساس رای دادگاه عالی پاکستان، فردی که صلاحیت وی به دلیل تخلف مالی از پست نخست وزیری سلب می شود، صلاحیت رهبری حزب را نیز ندارد.
رییس دادگاه عالی پاکستان در این خصوص گفت که فردی که بر اساس ماده 62 و 63 قانون اساسی از نخست وزیری سلب صلاحیت شود، نمی تواند به عنوان رئیس حزب منصوب شود.'
به دنبال رای روز چهارشنبه - دادگاه عالی پاکستان علیه نواز شریف و سلب صلاحیت وی از ریاست کرسی حزب سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
نظام کارآمد مطالبات مردم را از پیش تعیین می کند

نظام کارآمد مطالبات مردم را از پیش تعیین می کند به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مسعود معینی پور پیش از ظهر امروز در هم اندیشی کارآمدی ولایت فقیه اظهار کرد: هر انقلابی ممکن است با بحران مواجه شود، که اگر نتواند آن را پشت سر بگذارد، نظام توسعه یافته ای ندارد، بحران یعنی اختلال پایدار در سیستم های پیش برنده یک نظام، برخی ایجاد بحران را به ساختار سیاسی یک دولت بازمی گردانند، در این میان پنج بحران مطرح می شود.
وی افزود: بی هویتی یکی از بحران هایی است که یک نظام سیاسی می تواند با آن روبرو شود، بحران مشروعیت هم یکی دیگر از این بحران هاست، گاهی مشروعیت از جانب خداوند گرفته می شود یا از جانب چهره اجبار آلود دولت شکل می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
حذف حزب مسلم لیگ نواز از انتخابات مجلس سنا پاکستان

حذف حزب مسلم لیگ نواز از انتخابات مجلس سنا پاکستان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد؛ کمیسیون انتخابات پاکستان نامزدهایی انتخابات آتی مجلس سنا را که از سوی راجه ظفرالحق دبیرکل حزب مسلم لیگ نواز معرفی شده بودند ، رد کرد.
خبرگزاری داون اعلام کرد: کمیسیون انتخابات پاکستان دقایقی پیش ، حزب مسلم لیگ نواز حزب حاکم در پاکستان را از انتخابات آتی مجلس سنا حذف کرد.
مسوولین این کمیسیون اعلام کردند: نامزدهای معرفی شده از سوی حزب مسلم لیگ نواز می توانند در انتخابات آتی مجلس سنا که ماه مارس برگزار شود ، به صورت مستقل شرکت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
یادواره شهدای روستای شهیداباد بندپی غربی

یادواره شهدای روستای شهیداباد بندپی غربی حجت السلام واضحی اشتیانی استاد حوزه ودانشگاه دربیست وپنجمین یادواره 33 شهید درمسجد جامع روستای شهیداباد بندپی غربی گفت: .شهدا انهایی هستند که رفتند تا بمانند وشهیدان مظهرهدف وتلاش وتداوم هستند وما درحقیقت انقلاب اسلام وقران واستقلال و آبرو وحیثیت را از برکت خون پاک شهدای عزیزمان داریم .
وی افزود:خون شهدا تضمین کننده استقلال ملت وسربلندی اسلام است و آنها بودند که با حرکتی الهی وانقلابی در دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی خون خویش را برای پایداری نظام اسلامی ایثار کردند که درطول تاریخ بی نظیر بوده است . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
سؤال از رئیس جمهور با 102 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد

سؤال از رئیس جمهور با 102 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد طرح سؤال از "حسن روحانی" رئیس جمهور در مورد مشکلات اقتصادی کشور، با امضای 102 تن از نمایندگان مردم، تقدیم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی شد.
احمد امیرآبادی، نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، از تقدیم سؤال نمایندگان از رئیس جمهور به هیأت رئیسه مجلس خبر داد.
وی اضافه کرد: این سؤال با 102 امضا تقدیم هیأت رئیسه شده که به کمیسیون اقتصادی ارجاع خواهد شد.
پنج سؤالی که از روحانی پرسیده خواهد شد، به شرح زیر است:
1- چرا دولت در کنترل قاچاق به عنوان یکی از مهم ترین عوامل فلج تولید ملی تا کنون موفق نبوده است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
آیت الله مقتدایی:اسلام منهای روحانیت بی مفهوم است

آیت الله مقتدایی:اسلام منهای روحانیت بی مفهوم است به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، آیت الله مقتدایی در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: انقلاب اسلامی به برکت رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب، حضور آگاهانه مردم در صحنه و مجاهدت آنها به ثمر نشسته و قطعا با حمایت مردم و تقویت ارتباط مسئولان با آحاد مردم و صداقت آنها در بیان واقعیت ها تداوم پیدا خواهد کرد.
وی یکی از ویژگی های امام راحل را در آغاز نهضت تاریخی شان روراستی و داشتن صداقت و حضور در بین اقشار مختلف مردم اعلام و خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران نظام اسلامی هر وقت از این مردم فاصله گرفتند قطعا با ناکامی و شکست روبرو شدند در حالی که اصل حاکمیت اسلام اعتقاد راستین به حضور مردم در ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
نوبخت: جهت گیری های کلّی بودجه در مجلس تغییر نکرد

نوبخت: جهت گیری های کلّی بودجه در مجلس تغییر نکرد آفتاب نیوز :
محمّدباقر نوبخت سخنگوی دولت عصر امروز(پنجشنبه)در حاشیه همایش حزب اعتدال و توسعه استان تهران در پاسخ به این سؤال که بودجه ای که دولت به مجلس داده بود و آنچه با آن موافقت شد چقدر تغییر کرده است؟ گفت: از نظر ارقام که 368هزار میلیارد تومان آخرین محاسباتی که صورت گرفت درحال حاضر به 385هزار میلیارد تومان افرایش یافته است اما فراتر از آن، جهت گیری هایی است که ما باید از مجلس محترم قدردان باشیم.
وی افزود: دولت سیاست مشخص کاهش فقر مطلق را دنبال می کرد و الحمدلله مجلس دراین راستا همکاری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت استان فارس برگزار شد

یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت استان فارس برگزار شد به گزارش ایسنا،سرهنگ پاسدار موسی زارعی دبیر نخستین یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت استان فارس پنجشنبه سوم اسفند در این آیین با تأکید بر اینکه تجلیل از شهدا نباید منحصر به قشر و گروه خاصی شود، خاطرنشان کرد: با همدلی و اتحاد باید راه شهدا میان همه اقشار و اصناف تداوم یابد .
وی هدف از برگزاری این یادواره را تقدیر و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و شهدای عرصه امنیت و امداد عنوان کرد.
زارعی با اشاره به چرایی تقویت جبهه مقاومت و حضور در این کارزار در شرایط فعلی نظام و انقلاب، بیان کرد: شاید ابهاماتی در ذهن نوجوانان و جوانان باشد که چرا پس از چهار دهه از انقلاب همچنان شهید تقدیم می ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
نوبخت: بیش از 3 میلیون و 200 هزار بیکار در کشور داریم

نوبخت: بیش از 3 میلیون و 200 هزار بیکار در کشور داریم به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم ، محمد باقر نوبخت دبیرکل حزب اعتدال و توسعه عصر امروز(پنج شنبه 3 اسفند) در همایش کانون فرهنگیان و همایش سالانه استان تهران اعتدال و توسعه، گفت: امروز این جا هستم تا مشکلات شما را بشنوم و از شما توقع دارم که من را کمک کنید.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه، اظهار داشت: اگر آن پیگیری و مقاومت شما نبود، مشخص نبود که ما امروز مسئولیت قوه مجریه را بر عهده بگیریم. دولت در حال حاضر حزب اعتدال و توسعه نیست و ما از کسانی که در سپهر سیاسی ایران ستاره بودند دعوت کردیم، دولت با همکاری جریان اصلاحات و اعتدال شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
توکلی از پیام رهبر معظم انقلاب برای درگذشت فرزندش تشکر کرد

توکلی از پیام رهبر معظم انقلاب برای درگذشت فرزندش تشکر کرد به گزارش ایرنا از کانال تلگرامی احمد توکلی ، وی در جواب پیام رهبر معظم انقلاب برای تسلیت درگذشت فرزندش نوشت:
پیام تسلی بخش حضرت آیت الله خامنه ای؛ برای درگذشت فرزند محمد :
بسمه تعالی
جناب آقای احمد توکلی دامت توفیقاته
خبر درگذشت فرزند عزیز جنابعالی موجب تأسّف و تأثّر اینجانب شد.
صمیمانه به شما و مادر گرامی اش و دیگر بازماندگان داغدار تسلیت میگویم و آرامش و سکینه ی قلبی برای همه ی شما و رحمت و مغفرت برای آن مرحوم از خداوند مسئلت میکنم.
والسلام علیکم و رحمة الله
سیدعلی خامنه ای
1 اسفند 1396
پاسخ آن محبت: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
ریشه فتنه ها را می خشکانیم

ریشه فتنه ها را می خشکانیم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما امیر دریابان علی شمخانی در حاشیه مراسم تشییع پیکر مطهر بسیجی شهید ، محمد حسین حدادیان هشدار داد : جمهوری اسلامی ایران حتما با بانیان ، طراحان ، عناصر پشت پرده و عناصر مجری این فتنه برخورد قاطعی خواهد کرد.
شهید حدادیان در حادثه اخیر خیابان پاسداران به شهادت رسید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
امیر حاتمی در پایان سفر به آذربایجان: سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است

امیر حاتمی در پایان سفر به آذربایجان: سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است، گفت: جمهوری آذربایجان جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی کشورمان دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در پایان سفر به جمهوری آذربایجان در فرودگاه باکو در جمع خبرنگاران با ثمربخش ارزیابی کردن دیدار و گفت وگو با مقامات سیاسی و دفاعی کشور جمهوری آذربایجان اظهار داشت: دیدگاه های بلند الهام علی اف رئیس جمهور و نخست وزیر آذربایجان در خصوص روابط تهران باکو، مسئولیت مضاعفی را بر عهده وزرای دفاع دو کشور جهت پی ریزی روابطی در خور شان ایران و جمهوری آذربایجان گذاشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
پیام حضرت آیت الله خامنه ای برای درگذشت فرزندم تسلی بخش بود

پیام حضرت آیت الله خامنه ای برای درگذشت فرزندم تسلی بخش بود به گزارش مشرق ، احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب ، از پیام تسلیت بزرگوارانه ایشان تشکر کرد. متن نامه احمد توکلی بدین شرح است:
رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی ایران
حضرت آیه الله خامنه ای دام عزه
سلام خداوند مهربان و مهرآفرین بر شما باد.
وظیفه میدانم تشکر ویژه خود و همسر صبور و خانواده مهربانم را از پیام تسلیت حضرتعالی تقدیم کنم. این بذل معنوی و تفقد مهرآمیز مایه تسکین اینجانب و تسلی اعضای خانواده گردید.
خداوند را شاکرم که محمد، محبِ اهل بیت، دلسوز مردم و ضد ظلم وتبعیض، بخشنده و حامی مستضعفان ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
واکنش واعظی به ادعای فشار دولت به طراحان سوال از روحانی منتقدان دولت به دنبال به مجلس کشاندن روحانی | دومین سوال از رئیس جمهور کلید می خورد؟

واکنش واعظی به ادعای فشار دولت به طراحان سوال از روحانی منتقدان دولت به دنبال به مجلس کشاندن روحانی | دومین سوال از رئیس جمهور کلید می خورد؟ به گزارش خبرآنلاین، زمزمه های احتمالی طرح سئوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری نیمه دوم امسال در پارلمان به گوش رسید و روز به روز علنی تر و عزم جمعی از نمایندگان برای طرح این سئوال جدی تر شد. آنهم در شرایطی که دولت بخش زیادی مشکلات مربوط به موسسات مالی را حل و فصل کرد و جلسات منظمی با دیگر قوا برای خاتمه دادن به این پرونده داشت.
در این بین برخی حامیان دیروز احمدی نژاد و مخالفان امروز دولت روحانی فضای به وجود آمده را مناسب دیدند و به طرح مباحث تحریک کننده پرداختند مبنی براینکه اراده ای می خواهد جلوی این کار را بگیرد و آنها قصد تابوشکنی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
احمد توکلی از پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت فرزندش تشکر کرد

احمد توکلی از پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت فرزندش تشکر کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب، از پیام تسلیت بزرگوارانه ایشان تشکر کرد.
متن نامه احمد توکلی بدین شرح است:
رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی ایران
حضرت آیه الله خامنه ای دام عزه
سلام خداوند مهربان و مهرآفرین بر شما باد.
وظیفه میدانم تشکر ویژه خود و همسر صبور و خانواده مهربانم را از پیام تسلیت حضرتعالی تقدیم کنم. این بذل معنوی و تفقد مهرآمیز مایه تسکین اینجانب و تسلی اعضای خانواده گردید.
خداوند را شاکرم که محمد، محبِ اهل بیت، دلسوز مردم و ضد ظلم وتبعیض، بخشنده و حامی مستضعفان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است

سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است به گزارش خبرگزاری مهر ، امیر سرتیپ حاتمی در پایان سفر به جمهوری آذربایجان در فرودگاه باکو در جمع خبرنگاران با ثمربخش ارزیابی کردن دیدار و گفت وگو با مقامات سیاسی و دفاعی کشور جمهوری آذربایجان اظهار داشت: دیدگاه های بلند الهام علی اف رئیس جمهور و نخست وزیر آذربایجان در خصوص روابط تهران باکو، مسئولیت مضاعفی را بر عهده وزرای دفاع دو کشور جهت پی ریزی روابطی در خور شان ایران و جمهوری آذربایجان گذاشته است.
وی تاکید کرد: امیدواریم به زودی شاهد اجرای توافقات دفاعی و تاثیرگذاری مختلف آن در سایر ابعاد روابط دوجانبه بین دو کشور باشیم و با این عزم جزمی که وجود دارد این اتفاق خواهد افتاد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
شورای عالی استان ها خواستاررفع تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد شد

شورای عالی استان ها خواستاررفع تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد شد به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، در سومین جلسه عمومی شورای عالی استانها که امروز پنج شنبه با حضور نمایندگان این شورا برگزار شد، نمایندگان حاضر در این جلسه و همچنین مرتض الویری رییس عالی شورای عالی استان ها با امضای نامه ای از آیت الله شاهرودی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستند که نمایندگی این نماینده زرتشتی که به حالت تعلیق در آمده است رفع شود.
در بخشی از این نامه خطاب به آیت الله شاهرودی امده است: بر اساس قانون، اقلیت های دینی می توانند در مجامع حضور داشته باشند و همچنین حق اظهار نظر دارند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
تاکید رییس دادگستری تهران بر برخورد قاطع و سریع با اغتشاشگران

تاکید رییس دادگستری تهران بر برخورد قاطع و سریع با اغتشاشگران به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، غلامحسین اسماعیلی در مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا که در حادثه خیابان گلستان هفتم منطقه پاسداران به شهادت رسیدند، گفت: دستگاه قضا وظیفه دارد در جهت پاسداری از حقوق مردم و همچنین برخورد به هنگام با کسانی که اغتشاش کرده و امنیت مردم را به خطر می اندازند و جان نیروهای خدوم را می گیرند، به شدت و به سرعت برخورد قاطع کند.
وی ادامه داد: در دادگستری تهران ابلاغ شده که دادسرا و دادگاه با عموم کسانی که بابت اغتشاش دستگیر شده اند، برخورد جدی و قاطع و سریع شود.
به گزارش ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
کنایه های جلیلی به روحانی؛نمی شود گاهی در جلسات مجمع باشند گاهی نه

کنایه های جلیلی به روحانی؛نمی شود گاهی در جلسات مجمع باشند گاهی نه عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انتخابات؛ مراجعه به آرای عمومی بود تصریح کرد: شما که اعتماد مردم را در انتخابات جلب کردید امروز باید بگویید در برابر اعتمادی که مردم به شما کردند در این چند سال چه کرده اید.
به گزارش ایسنا، سعید جلیلی در چهارمین همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی در مشهد گفت: راه دشمن برای انصراف ملت از مقاومت فتنه زرد است، یک ضلع فتنه زرد، این است که مسائل دسته چندم جای مسائل اصلی قرار گیرد.
به تحرکات دو، سه روزگذشته توجه کنید، وقتی که یک سخنرانی به هم می خورد چه جنجالی برپا می کنند و تعابیری مثل چماق به دست ها ، نیروهای سرخود و .. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
انتصاب معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها با حکم ربیعی

انتصاب معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها با حکم ربیعی به گزارش اقتصاد آنلاین ، کارورفاه اجتماعی در حکم علی ربیعی آمده است : با توجه به تجربه نمایندگی و سابقه دیرینتان از وزارتخانه، مجلس، مباحث سیاسی، اجتماعی و نیز خیرخواهی شما در امر جمعی به موجب این حکم به سمت" معاون امور مجلس، حقوقی و استانها" منصوب می شوید.
انتظار دارم ضمن تعامل موثر با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، مراجع قضائی و حقوقی، استانداران و سایر مقامات استانی و شهرستانی و سازمانهای وابسته به وزارتخانه و حوزه ستادی، بیش از پیش زمینه های تحقق اهداف وزارت متبوع در جهت بهبود امور مردم را براساس " شرح وظایف مصوب" و با رعایت اولویت های زیر فراهم آورید: ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
مصاحبه ظریف با شبکه پی بی اس مربوط به حاشیه اجلاس مونیخ سال گذشته است

مصاحبه ظریف با شبکه پی بی اس مربوط به حاشیه اجلاس مونیخ سال گذشته است به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه، به آگاهی می رساند مصاحبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با شبکه پی بی اس آمریکا که در روزهای اخیر پخش شده است، دقیقا مربوط به سال گذشته است که ایشان در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ سال 95 با تولید کننده مستند پی بی اس مصاحبه کردند و آنها اکنون این برنامه را در دو اپیزود (هفته گذشته و هفته آینده) با عنوان خصومت ایران و سعودی پخش می کنند.
سیام**1058**1553
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
اجرای 435 برنامه در ایام فاطمیه در کهگیلویه

اجرای 435 برنامه در ایام فاطمیه در کهگیلویه به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت الاسلام سید محمد حسینی طلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه در ایام فاطمیه 435 برنامه در سطح شهرستان و بخش های آن برگزار نمود.
رئیس اداره تبلغیات اسلامی کهگیلویه عنوان کرد: این برنامه ها توسط 30 مبلغ در سطح شهرستان و بخش ها و هیأت های مذهبی و مساجد شهرستان برگزار شد.
وی هم چنین از برگزاری 37 جلسه فن و خطابه توسط استاده حوزه و دانشگاه از شهرستان قم در سه روز فاطمیه دوم خبر داد و این جلسات را شامل منبر های عمومی، گفتمان های دینی در مدارس، زندان، سپاه، حوزه علمیه، هیأت های مذهبی و مساجد عنوان کرد.. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
احمدی نژاد سال 88 اصرار داشت بدون بررسی شکایات نتیجه انتخابات تأیید شود

احمدی نژاد سال 88 اصرار داشت بدون بررسی شکایات نتیجه انتخابات تأیید شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت از فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در کانال شخصی خود در واکنش به نامه اخیر محمود احمدی نژاد به رهبر انقلاب نوشت:
ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز. علیرغم شلوغی کارها، با مشورت دبیر محترم و در ساعت مقرر به دفتر ایشان رفتم. در دفتر با آقای الهام مواجه شدم. به شوخی گفتم معلوم شد موضوع چیست و کار، کار چه کسی است؟ اظهار بی اطلاعی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
وحدت در انقلاب اسلامی یک ایدئولوژی بسیار کارساز است

وحدت در انقلاب اسلامی یک ایدئولوژی بسیار کارساز است به گزارش خبرنگار مهر ، سردار مصطفی ایزدی ظهر پنج شنبه در مراسم بزرگداشت سردار شهید سعید قهاری سعید در همدان با بیان اینکه مسیر انقلاب اسلامی و شهدا و رزمندگان مسیر ولایت و امامت است، گفت: زندگی، سلوک و رفتار سردار شهید سعید قهاری سعید الگویی برای ما است.
وی با بیان اینکه شهدا ارزشمندترین سرمایه وجود خود را تقدیم اسلام کردند، افزود: برای دستیابی به رستگاری و زندگی ارزشمند و نفس مطمئنه باید در مسیر ولایت گام برداشت.
سردار ایزدی با بیان اینکه خوشا به حال آنان که متن و محتوای انقلاب اسلامی ایران را دریافتند و به مقامات والا رسیدند و در تلاش خود دارای نفس مطمئنه شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
کنایه های جلیلی به روحانی؛نمی شود گاهی در جلسات مجمع باشند گاهی نه/می گویند اختیارات بیشتر شود

کنایه های جلیلی به روحانی؛نمی شود گاهی در جلسات مجمع باشند گاهی نه/می گویند اختیارات بیشتر شود سعید جلیلی در چهارمین همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی در مشهد گفت: راه دشمن برای انصراف ملت از مقاومت فتنه زرد است، یک ضلع فتنه زرد، این است که مسائل دسته چندم جای مسائل اصلی قرار گیرد. به تحرکات دو، سه روزگذشته توجه کنید، وقتی که یک سخنرانی به هم می خورد چه جنجالی برپا می کنند و تعابیری مثل چماق به دست ها ، نیروهای سرخود و ... را مطرح می کنند اما اگر بهترین جوانان این مملکت توسط بدترین رفتارهای داعشی شهید و مجروح شوند، در رسانه هایشان حتی به این موضوع اشاره هم نمی کنند و حتی به لحاظ حرفه ای نیز آن خبر را منتشر نمی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
طرح سوال جدید از رییس جمهور اعلام وصول نشده است

طرح سوال جدید از رییس جمهور اعلام وصول نشده است جواد هروی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر اعلام وصول سوالی جدید از رییس جمهور توسط هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، گفت: اعلام وصول هر طرحی در مجلس، موکول به اعلام وصول هیئت رییسه است؛ لذا امروز تا آخرین لحظه صحن علنی مجلس هیچ موضوعی از سوی هیئت رییسه مبنی بر اعلام وصول از هیچ کدام از اعضای هیئت دولت یا رییس جمهور انجام نشد.
معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی رییس جمهور افزود: حجت همگان و آنچه که تحت عنوان اعلام وصول برای استیضاح برای هر یک از اعضای هیئت دولت مطرح می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اراک| گفتمان علم و فناوری باید به گفتمان قالب جامعه تبدیل شود

اراک| گفتمان علم و فناوری باید به گفتمان قالب جامعه تبدیل شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، فتح الله حقیقی ظهر امروز در جلسه نمایندگان تشکل های دانشجویی اظهار داشت: دانشگاه مرکز سعادت بوده و در مقابل شقاوت یک ملت است و از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین شود، دانشجویان و دانشگاهیان چشمان بیدار علم و سیاست هستند و علم و دانش سبب تقویت و پایداری یک ملت است از این رو باید گفتمان علم و فناوری را به گفتمان قالب جامعه تبدیل کرد.
وی افزود: ارتقاء قدرت ملی محک سنجش توانمندی کشور است و لازمه افزایش قدرت ملی، داشتن قدرت علمی و اقتصادی است و باید برای آینده کشور به صورت عقلانی و در چارچوب علم و دانش برنامه ریزی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
حوزه انقلابی کارآمد و استکبارستیز است

حوزه انقلابی کارآمد و استکبارستیز است به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه ظهر امروز در نخستین اجلاسیه منشور روحانیت در سالن همایش های مدرسه عالی دارالشفاء با اشاره به مطالب بیان شده در منشور روحانیت اظهار کرد:مبارزه با لیبرالیسم، پرهیز از اختلاف در روحانیت و لزوم بصیرت جزو مطالب بیان شده توسط امام خمینی(ره) در منشور روحانیت است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم روش شناسی اجتهادی نظام ساز داشته باشیم، شرط آن روحیه استکبار ستیزی است، مقام معظم رهبری تاکید دارند که حوزه انقلابی، حوزه ای است که کارآمد و دارای روحیه استکبارستیزی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
زیباکلام به تندروها:وقتی رهبری قائل به انتقاد از خودشان هستند چرا از مجلس وشورای نگهبان انتقادنکنیم؟

زیباکلام به تندروها:وقتی رهبری قائل به انتقاد از خودشان هستند چرا از مجلس وشورای نگهبان انتقادنکنیم؟ صادق زیباکلام، تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب با اشاره به صحبت های اخیر رهبر انقلاب مبنی بر لزوم انتقاد گفت: وقتی مقام معظم رهبری می گویند می توان حتی از ایشان انتقاد کرد دیگر تندروها نباید کاسه داغ تر از آش شوند؛ البته انتقاد با تخریب و توهین تفاوت دارد و کسی موافق تندروی نیست.
او در پاسخ به این سؤال که آیا فضا برای انتقاد باز است گفت: ما نباید بنشینیم که فضا برای انتقاد باز شود بلکه باید خودمان اقدام کنیم.
زیباکلام با بیان اینکه اینکه ما بنشینیم که دری به تخته ای بخورد و فضا باز شود چنین چیزی هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد تأکید کرد: باید فضا را باید باز کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
تشکر بیش از 200نماینده از رهبر انقلاب به جهت انتصاب حجت الاسلام ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران

تشکر بیش از 200نماینده از رهبر انقلاب به جهت انتصاب حجت الاسلام ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران به گزارش خبرگزاری شبستان، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی به پیام تقدیر و تشکر بیش از 200نماینده از محضر مقام معظم رهبری برای انتصاب دو دانشمند برجسته جناب آقایان حجت الاسلام علی اکبری به عنوان شورای سیاستگذاری و حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران اشاره کرد.
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
تشکر و قدردانی از نمایندگان و مجموعه عوامل موثر در جریان بررسی لایحه بودجه 97

تشکر و قدردانی از نمایندگان و مجموعه عوامل موثر در جریان بررسی لایحه بودجه 97 به گزارش خبرگزاری شبستان، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی پس از تصویب بودجه سال 97 کل کشور، از تمامی نمایندگان، کارکنان مجلس و اصحاب رسانه تشکر و قدردانی کرد و گفت: بررسی لایحه بودجه سال 97 در جلسات صبح و بعدازظهر به صورت متراکم به طول انجامید لذا از شما و خانواده نماینده ها به جهت صرف وقت بسیار تشکر می کنم زیرا به طور طبیعی زمان کمتری را برای زندگی شخصی خود صرف کردید.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از اینکه نمایندگان صبورانه شرایط را تحمل کردند و مسائل را مورد بررسی قرار دادند، تشکر می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اظهارات سعید جلیلی درباره حوادث اخیر

اظهارات سعید جلیلی درباره حوادث اخیر خبرگزاری ایسنا: سعید جلیلی گفت: وقتی یک سخنرانی به هم بخورد جنجال بپا می کنند ولی اگر بهترین جوانان شهید شوند سانسور می کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح پنجشنبه در چهارمین همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی در مشهد گفت: اسلام امریکایی وقتی می بیند ملتی اینگونه مقاومت می کند، باید ملت را در این مسیر یا دچار انحراف کند، یا انصراف .
جلیلی با تاکید بر اینکه راه دشمن برای انصراف ملت از مقاومت فتنه زرد است، افزود: یک ضلع فتنه زرد، این است که مسائل دسته چندم جای مسائل اصلی قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
جلب اعتماد عمومی ضروری است/مردم حامی ولایت هستند

جلب اعتماد عمومی ضروری است/مردم حامی ولایت هستند به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله مرتضی مقتدایی ظهر پنج شنبه در همایش روحانیون انقلابی اردبیل تصریح کرد: در مقابل ترفندها و توطئه های دشمنان جلب اعتماد عمومی اولویت اساسی است و باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اشرافی گری را عامل سلب اعتماد دانست و به ضرورت ترویج و اجرای احکام اسلامی و الهی به همت روحانیت با هدف ممانعت از اشرافی گری تاکید کرد.
وی به نقش روحانیت در این حوزه اشاره و تصریح کرد: ضروری است روحانیت با تعامل با مردم به مشکلات اقشار مختلف رسیدگی کرده و اعتماد عمومی را جلب کند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
در برخورد با خشونت و افراط تردید نمی کنیم

در برخورد با خشونت و افراط تردید نمی کنیم به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ عبدالرضا "رحمانی فضلی " ضمن تسلیت به خانواده های شهدای نیروی انتظامی و بسیج که در این حادثه و همزمان با ایام فاطمیه (س) فرزندانشان شهید و به ملکوت پرواز کردند، اظهار داشت: دشمنان بدانند کسی نیست که این لباس مقدس را به تن داشته باشد و آرزویش وصال درگاه حق تعالی نباشد.
وی افزود: به همه عزیزان در نیروهای مسلح به ویژه نیروهای انتظامی ، امنیتی و خانواده های عزیز شهدا و مقام معظم رهبری تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند متعال ما را قدردان شهدا قرار دهد.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
تقدیر نمایندگان مجلس از انتصاب حجج اسلام علی اکبری و ابوترابی فرد از امام خامنه ای

تقدیر نمایندگان مجلس از انتصاب حجج اسلام علی اکبری و ابوترابی فرد از امام خامنه ای به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(پنجشنبه، سوم اسفند) پارلمان، بیانیه تقدیر 200 تن از نمایندگان مجلس از محضر مقام معظم رهبری برای انتصاب آقایان حجت الاسلام علی اکبری به عنوان شورای سیاستگذاری و حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد به عنوان امام جمعه موقت تهران تقدیر کردند.
بیشتر بخوانید:
امام جمعه جدید تهران منصوب شد
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
کرج| سرلشکر رضایی: رژیم صهیونیستی کوچکترین اقدامی علیه ایران کند تل آویو را با خاک یکسان می کنیم

کرج| سرلشکر رضایی: رژیم صهیونیستی کوچکترین اقدامی علیه ایران کند تل آویو را با خاک یکسان می کنیم به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سرلشکر محسن رضایی در همایش "اصحاب حق و فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی استان البرز" که صبح امروز با حضور جمعی از اصحاب فرهنگی و رسانه ای کشور در محمدشهر کرج برگزار شد، اظهار داشت: احساس مسئولیت فرهنگی در بین جبهه انقلاب بسیار حائز اهمیت است و شرایط امروز کشور نیز بسیار خاص است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه 79 درصد جمعیت ایران زیر 40 سال است و این افراد جنگ و انقلاب را درک نکردند و تجارب انقلابی اسلامی را در اختیار ندارند، افزود: وظیفه این است که فعالان فرهنگی با جامعه جدید تعامل داشته و انقلاب در ذهن جوانان بازآفرینی شود و این تکلیف بسیار بزرگی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
یک اشاره نامرتبط در پاسخ کدخدایی به احمدی نژاد

یک اشاره نامرتبط در پاسخ کدخدایی به احمدی نژاد عصر ایران؛ مهرداد خدیر - پُرواضح است که کشور امروز نه نیازمند انتخابات مجدد است چون همه انتخابات سالم و قانونی برگزار شده اند، از جمله انتخابات 88 و 96 و نه نیازمند همه پرسی، چون هر از گاهی مانند 22 بهمن امسال همه پرسی به صورت خود جوش و مردمی نیز انجام می شود. ضرورت ایران امروز همت همه دلسوزان در برخورد با تکفیر، نفاق، انحراف و برهم زنندگان آرامش و امنیت کشور و شهروندان است.
این جملات، بخشی از واکنش آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان به نامه اخیر آقای احمدی نژاد است.
دلیل واکنش ایشان هم روشن است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
تشکر 266 نماینده از رهبر انقلاب به جهت انتصاب حجت الاسلام ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران

تشکر 266 نماینده از رهبر انقلاب به جهت انتصاب حجت الاسلام ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی به پیام تقدیر و تشکر 266 نماینده از محضر مقام معظم رهبری برای انتصاب دو دانشمند برجسته جناب آقایان حجت الاسلام علی اکبری به عنوان شورای سیاستگذاری و حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران اشاره کرد./
پایان پیام
اقدامات آخوندی رمق سازمان نظام مهندسی را گرفته است
لزوم تلاش مجلس و دولت برای جلوگیری از نسل کشی اردوغان در عفرین
عدالت در تصویب مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان رعایت نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
امیر حاتمی: نیازهای دفاعی کشور را خودمان تولید می کنیم

امیر حاتمی: نیازهای دفاعی کشور را خودمان تولید می کنیم به گزارش مشرق، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه در ادامه برنامه های خود به کشور آذربایجان از دانشگاه فرماندهی و ستاد این کشور بازدید کرد. امیر سرتیپ حاتمی در ادامه دیدار با مقامات سیاسی و نظامی کشور آذربایجان، در روز دوم سفر خود با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان در جریان روند فعالیت های این دانشگاه قرار گرفت.
در همین رابطه:
دیدار وزیر دفاع با رییس جمهور آذربایجان+عکس
در بدو ورود وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ، رئیس دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان با ارائه گزارشی از فرآیند آموزش های ارائه به دانشجویان این دانشگاه نظامی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
شیراز| هدف دشمن برای ایجاد آشوب در کشور شکستن وحدت مردم است

شیراز| هدف دشمن برای ایجاد آشوب در کشور شکستن وحدت مردم است به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، به نقل از روابط عمومی سپاه ثارالله شیراز حجت الاسلام و المسلمین سید ابوفاضل رضوی اردکانی در یادواره شهدای حرم و امنیت استان فارس در حرم مطهر شاهچراغ(ع) اظهار داشت: اگر امروز جمهوری اسلامی در اوج قدرت است، امنیتی پایدار در سراسر این کشور پهناور مشاهده می شود و مستقل ترین کشور دنیا هستیم، بدون تعارف از برکت شهدا است.
وی با بیان اینکه کشور در این 40 سال فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده است، خاطرنشان کرد: یک ملت با وحدتی مثال زدنی وارد صحنه شد و ریشه های استبداد را خشکاند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
عراقچی:لفاظی های ترامپ ناقض صریح متن و روح برجام است

عراقچی:لفاظی های ترامپ ناقض صریح متن و روح برجام است به گزارش پنجشنبه ایرنا، 'عباس عراقچی' که برای گفت وگوهای سیاسی انگلیس و ایران به لندن سفر کرده است، یادآور شد: آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون 9 بار پایبندی ایران به برجام را تائید کرده و این در حالی است که ترامپ برخلاف این معاهده از پاره کردن این توافق بین المللی حرف می زند.
معاون وزیر خارجه کشورمان پذیرش روند اعتماد سازی در برجام را از تولید سلاح هسته ای، دو مقوله جدا دانست و تصریح کرد که تعهد ایران برای عدم دست یابی به سلاح هسته ای همیشگی است.
ادامه دارد...
شبد**اروپام ** ه ن **1010
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
لاریجانی: نمایندگان رسیدگی به لایحه بودجه 97 را با نشاط به پایان رساندند

لاریجانی: نمایندگان رسیدگی به لایحه بودجه 97 را با نشاط به پایان رساندند به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در پایان بیستمین جلسه رسیدگی مجلس به لایحه بودجه 97 در جلسه علنی مجلس، گفت: نمایندگان در جلسات متراکم صبح و بعدازظهر برای رسیدگی به لایحه بودجه شرکت کردند بنده از آنان و خانواده های شان به دلیل حضور کمتر آنان در منزل تشکر می کنم.
نماینده مردم قم در مجلس از نواب رییس مجلس، دبیران و ناظران هیات رییسه مجلس، کمیسیون های تخصصی، رییس، هیات رییسه، سخنگوی و دبیران کمیسیون تلفیق بودجه 97، رییس جمهور، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزرا، معاونان و مشاوران دستگاه های اجرایی، معاونت های قوانین و نظارت و اجرایی مجلس، اداره کل کمیسیون ها و صحن علنی مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد قاطع کنند

وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد قاطع کنند به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، عبدالحمید خدری در جلسه علنی امروز پنج شنبه مجلس در تذکری گفت: از وزیر اطلاعات و قوه قضاییه استدعا داریم که با این شخص معلوم الحال برخورد قاطع کنند.
وی افزود: اگر آن روزی که او در خانه ملت و از طریق خانه ملت به مردم و نمایندگان توهین می کرد، مجلس در حرکت انقلابی طرح عدم کفایت او را تقدیم می کرد امروز کار به اینجا کشیده نمی شد.
خدری در ادامه گفت: احمدی نژاد هر کاری می خواهد می کند اما هیچ کس با او برخوردی نمی کند.
وی گفت: این اتفاقات همچون مثال معروف است که خوبی که از حد بگذرد نادان گمان بد برد، انتظار ما این است که با این فرد برخورد صورت گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
قدردانی 159 نماینده از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه

قدردانی 159 نماینده از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی صبح امروز (پنجشنبه، 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی نامه 159 نفر از نمایندگان مجلس را در خصوص تقدیر و تشکر از رئیس سازمان تامین اجتماعی قرائت کرد.
بنابراین گزارش 159 نفر از نمایندگان مجلس در نامه ای تقدیر و تشکر خود را از عملکرد خوب دکتر سید محمد تقی نوربخش مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه ابراز داشتند./
پایان پیام
قدردانی 159 نماینده از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به دلیل 4 سال خدمت صادقانه
صداوسیما احترام به اقوام را نادیده می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
انتقاد تند محمدعلی رامین از نامه احمدی نژاد به رهبری: او فقط یک شیطان ابله است/ خود را ناپلئون می داند/ به روانپزشک نیاز دارد

انتقاد تند محمدعلی رامین از نامه احمدی نژاد به رهبری: او فقط یک شیطان ابله است/ خود را ناپلئون می داند/ به روانپزشک نیاز دارد محمدعلی رامین درباره نامه احمدی نژاد به رهبر انقلاب معتقد است: احمدی نژاد به وعده فروپاشی نظام اسلامی و حمایت شیطان دل خوش کرده است. او فقط یک شیطان حقیر و ابله است که خودش را ناپلئون بناپارت پنداشته تا میوه انقلاب را بچیند.
بخشی از یادداشت رامین که در کانال تلگرامی اش منتشر شده، به شرح زیر است:
محموداحمدی نژاد درنامه ای که ابتدا از رسانه های صهیونیستی انگلیس و آمریکا منتشر شد، ضمن تشکیک ابلهانه در صداقت بیانات امام خامنه ای (29بهمن96)، خودش را در جایگاه نماینده ملت، قطب ایران، منجی انقلاب و مصلح نظام اسلامی فرض کرده و انحلال فوری مجلس شورای اسلامی، حذف شورای نگهبان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
شهدا عامل شکست توطئه های کفر جهانی هستند

شهدا عامل شکست توطئه های کفر جهانی هستند حجت الاسلام سید حسن میر رحیمی روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت 6 شهید گمنام دفاع مقدس و شهید مدافع امنیت محمدرضا فلاحتی در مسجد روضه محمدیه یزد، افزود: امنیت مثال زدنی ایران مدیون ایثار و از گذشتگی شهداست.
وی ادامه داد: ملت ایران در این مدت به رغم توطئه های فرهنگی ، نظامی و اقتصادی دشمن به برکت خون شهدا، صبر و مقاومت خانواده های آنها با عزت و اقتدار به موفقیت رسیدند، باید همچنان این روحیه حفظ شود.
رئیس سابق بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان یزد، تصریح کرد: عزت و عظمت ایران در عرصه های داخلی و خارجی به واسطه شهیدان سرفراز است و اگر مدافعان حرم و شهدای گمنام نبودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
تشکر نمایندگان مجلس از معظم انقلاب برای انتصاب علی اکبری و ابوترابی فرد

تشکر نمایندگان مجلس از معظم انقلاب برای انتصاب علی اکبری و ابوترابی فرد به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی امروز پنج شنبه مجلس پیام تقدیر نمایندگان از رهبر معظم انقلاب به جهت انتصاب رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و امام جمعه موقت جدید تهران را قرائت کرد.
در این پیام آمده است: 200 نماینده از محضر مقام معظم رهبری برای انتصاب دو دانشمند برجسته جناب آقایان حجت الاسلام علی اکبری به عنوان شورای سیاستگذاری و حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران تقدیر و تشکر کردند.
**تقدیر از مدیرعامل تامین اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد

مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی پیش از به صدا درآوردن زنگ پایان جلسه علنی امروز مجلس گفت: جلسه علنی بعدی مجلس یکشنبه 13 اسفند ماه برگزار می شود.
لاریجانی همچنین از تمامی نمایندگان، کارکنان مجلس و اصحاب رسانه تشکر و قدردانی کرد و گفت: بررسی لایحه بودجه سال 97 در جلسات صبح و بعدازظهر به صورت متراکم به طول انجامید، از این رو از همه کسانی که در تصویب این لایحه نقش داشتند تشکر می کنم.
وی از نواب، دبیران و ناظران هیات رییسه مجلس، کمیسیون های تخصصی مجلس، رئیس، هیات رئیسه، سخنگو و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه تشکر و قدردانی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
مسئولان به جای مطالبه گری پاسخگو باشند

مسئولان به جای مطالبه گری پاسخگو باشند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان البرز، محسن رضایی ظهر امروز در حاشیه اولین یادواره شهدای مهندس که در تالار شهیدان نژاد فلاح استان البرز برگزار شد، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: 40 سال سابقه فعالیت در انقلاب اسلامی می تواند یک الگو برای دولت مردان باشد.
وی افزود: دولت های باید برای رفاه مردم تلاش کنند و برای رسیدگی به مطالبات مردم اقدام نمایند و پاسخگو باشند نه اینکه خود مطالبه گر باشند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: نباید روحیه طلب کاری در ایران وجود داشته باشد و باید کاری کنیم تا مسئولان هم پا و همراه مردم شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
پژواک صدای نتانیاهو و ترامپ و بن سلمان خبیث شدید/شهردار و رئیس جمهور شدن شما در چه ساختاری بود؟

پژواک صدای نتانیاهو و ترامپ و بن سلمان خبیث شدید/شهردار و رئیس جمهور شدن شما در چه ساختاری بود؟ به گزارش حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس مهدی بلوکات
دبیر اسبق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسرکشور طی نامه ای به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان، به نامه اخیر وی به رهبر انقلاب واکنش نشان داده است.
متن نامه از این قرار است:
باسمه تعالی
جناب آقای محمود احمدی نژاد؛
در رابطه با نامه ی مشمئز کننده و شرم آورتان به رهبر انقلاب، لازم است نکاتی به شما گوشزد شود:
1- درخصوص محتوای نامه و حرف های مبهمی که مطرح کردید نیازی به پاسخ گفتن و توضیح وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
امت حزب الله حفظ اسلام و انقلاب را انتخاب کردند

امت حزب الله حفظ اسلام و انقلاب را انتخاب کردند به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ موسی زارع ظهر پنجشنبه در نخستین یادواره 82 شهید مدافع حرم و امنیت استان فارس افزود: نخستین یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت استان فارس به جهت تقدیر و تشکر از خانواده های معظم شهدای عرصه دفاع از حرم و همچنین عرصه امنیت برگزار شده است.
وی با بیان اینکه سمت و سوی این برنامه را به سمت تبیین چرایی تقویت جبهه مقاومت و حضور در این کارزار بنا نهادیم، افزود: برنامه های متعددی در اقشار مختلف با موضوعات متعدد نظیر پیش یادواره ها، نشست های بصیرتی، مسابقات فرهنگی و ورزشی و سمینارهای متعددی را در راستای این برنامه برگزار کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
ماموریت شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزه پیگیری مطالبات رهبری است

ماموریت شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزه پیگیری مطالبات رهبری است به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین مهدی رجایی نیا ظهر امروز در نخستین اجلاسیه منشور روحانیت که در سالن همایش های مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد با اشاره به ویژگی های این منشور اظهار کرد: منشور روحانیت حدود سه دهه پیش توسط امام خمینی(ره) صادر شد.
وی ادامه داد: باید هر سال پیرامون منشور روحانیت نشست و اجلاس با نگاه راهبردی برگزار شود، امام خمینی(ره) در این منشور موضوعات مهمی از جمله الگوی تحصیل و خدمت روحانی را مطرح کردند.
دبیر شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزه افزود: ماموریت اصلی این شورا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
نظام، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد قاطع کنند

نظام، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد قاطع کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالحمید خدری در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهور و معاون اول وی گفت: رئیس جمهور در مناظرات انتخاباتی خود تاکید کردند که ته لنجی، قاچاق نیست؛ اما متاسفانه مدتی است که به علت بی تدبیری در استان بوشهر، معیشت مردم به ویژه در این ماه به مخاطره افتاده است.
نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می رود با یک دستور سریع این مشکل مرتفع شود.
وی در تذکری خطاب به وزیر اطلاعات و قوه قضائیه تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
پایان بررسی تبصره های 22گانه بودجه 97

پایان بررسی تبصره های 22گانه بودجه 97 به گزارش ایسنا، بیستمین جلسه و سیزدهمین روز بررسی بودجه 97 دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی پایان یافت.
نمایندگان در طول 13 روز تبصره های 22گانه لایحه بودجه 97 را در بخش درآمدی و هزینه ای مورد بررسی قرار دادند.
علی لاریجانی رییس مجلس گفت: با توجه به اینکه شورای نگهبان از امروز تا مدت 10 روز زمان برای بررسی بودجه 97 دارد، از این فرصت استفاده می کنیم تا نمایندگان به حوزه های انتخابیه های شان بروند لذا مجلس هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت.
وی در عین حال گفت که همچنان لایحه بودجه در دستور کار مجلس است، مجلس سریعا بعد از بررسی شورای نگهبان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
رضایی: دشمنان گام به گام در حال عقب نشینی هستند

رضایی: دشمنان گام به گام در حال عقب نشینی هستند به گزارش ایرنا، محسن رضایی روز پنجشنبه دراولین یادواره شهدای مهندس در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج افزود: امروز دشمنان در حال عقب نشینی هستند لیکن دست از توطئه علیه نظام و انقلاب اسلامی برنمی دارند.
وی اضافه کرد: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تعبیر آن روزها یک کشور جهان سومی در برابر ائتلاف بین المللی قرار گرفت، همه دست به دست هم داده بودند که پیام الهی ، انقلاب اسلامی را خفه کنند.
رضایی با بیان اینکه ائتلاف بین المللی برای مقابله با ایران انگیزه داشت، اظهار داشت: غنایمی که در جنگ هشت ساله به دست آوردیم از همه کشورها بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
امضای نمایندگان با سلایق مختلف برای استیضاح وزیر راه

امضای نمایندگان با سلایق مختلف برای استیضاح وزیر راه بهروز بنیادی در گفت وگو با فارس اظهار داشت: در حال حاضر امضا برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی توسط نمایندگان در مجلس در حال انجام است به طوری که تاکنون یک گروه 15 نفره از نمایندگان لیست امضاء شده را به هیات رئیسه مجلس تقدیم کردند و تعدادی دیگر نیز تاکنون نزدیک به 40 امضا جمع کردند.
وی با اشاره به این که قبل از این حوادث پروژه استیضاح وزیر راه و شهرسازی کلید خورده بود اما با توجه به بروز سانحه هوایی که منجر به جان باختن 66 نفر از هم وطنانمان گردید تشدید شد، بیان داشت: تاکید بر عدم توانایی در مدیریت بحران های هوایی، ریلی، زمینی و مسکن، عدم بهسازی راه های روستایی و شهری ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
بصیرت و آگاهی بالای مردم ایران باعث عصبانیت و سنگ اندازی دشمنان شده است

بصیرت و آگاهی بالای مردم ایران باعث عصبانیت و سنگ اندازی دشمنان شده است به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز پنجشنبه در همایش پرچمداران بصیرت که با حضور روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی استان در مجتمع بعثت شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک دسیسه های دشمنان در مقابل عزم و اراده ملت ایران برای زنده نگه داشتن انقلاب راه به جایی نخواهد برد.
وی با بیان اینکه دشمنان و استکبار جهانی کاری با کشورهای بی اثر و کم تحرک ندارند، افزود: آن ها از کشورهایی مانند ایران که روز به روز در مسیر توسعه و پیشرفت قدم برمی دارد واهمه دارند.
آیت الله علما خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
مشهد|انقلاب اسلامی نمونه متعالی یک حرکت ناب اسلامی است

مشهد|انقلاب اسلامی نمونه متعالی یک حرکت ناب اسلامی است به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، سعید جلیلی ظهر امروز در چهارمین همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی در تالار قدس حرم رضوی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران، نمونه یک حرکت ناب اسلامی و لبیک مردمی به این فرآیند ناب اسلامی بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مردم ما در جریان پیروزی انقلاب اسلامی به حرکت ناب اسلامی که محصول سال های مجاهدت و تلاش علما بود لبیک گفتند و تجربه نیز نشان داده است که هر کجا مردم به دعوت حق لبیک گفته اند، آن حرکت مایه حیات ملت ما شده است.
این خبر تکمیل می شود... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
ایران استقلال سیاسی دارد

ایران استقلال سیاسی دارد به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سرداربهمن ریحانی پیش از ظهر امروز در همایش پرچمداران بصیرت که با حضور روحانیون و ائمه جمعه، جماعات شیعه و سنی استان کرمانشاه در مجتمع بعثت برگزار شد، اظهار داشت: علمای شیعه و سنی با حضور میان زلزله زدگان و صحبت های با محوریت صبر و شکیبایی در برابر قضا و قدر خداوند، موجب التیام درد و رفع مشکلات و دردهای مردم شدند.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه به نقش علمای شیعه و سنی با محوریت مردم در بحث های مطرح شده از سوی دشمنان در فضای مجازی در راستای تبعیض خدمات رسانی و کمک به مناطق شیعه نشین و سنی نشین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
مجلس هفته آینده جلسه ندارد

مجلس هفته آینده جلسه ندارد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی پس از تصویب لایحه بودجه سال 97 کل کشور، گفت: باید منتظر ماند تا شورای محترم نگهبان بررسی های لازم را درخصوص لایحه بودجه سال 97 انجام دهد؛ بنابراین این لایحه همچنان در دستور کار مجلس قرار دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شورای محترم نگهبان 10 روز فرصت بررسی لایحه بودجه را داشته و مجلس از همین فرصت استفاده می کند و هفته آینده به زمان سرکشی نمایندگان برای حوزه های انتخابیه اختصاص پیدا می کند، بنابراین اگر شورای نگهبان در این 10 روز نظرات خود را برای لایحه بودجه اعلام کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
نسل جوان را با راه شهدا و اهداف آنان آشنا کنیم

نسل جوان را با راه شهدا و اهداف آنان آشنا کنیم به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی خیرخواه روز پنجشنبه در مراسم دومین نکوداشت 743 شهید اهل سنت شمال کشور در گنبدکاووس افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین هدف برگزاری یادواره شهدا است که باید مدنظر باشد.
وی گفت: شهدا برای دفاع از اسلام و انقلاب همه هستی خود را نثار کردند و امروز عزت و اقتدار جمهوری اسلامی به برکت خون شهیدان است.
حجت الاسلام خیرخواه اضافه کرد: فلسفه برگزاری یادواره شهدا در مرحله اول کسب معرفت و شناخت بیشتر نسبت به شهدا و در مرحله دوم انتقال اهداف و راه شهدا به نسل های سوم و چهارم انقلاب است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
ساری|رئیس مجلس در مراسم بزرگداشت پدر شهیدان عبوری شرکت می کند

ساری|رئیس مجلس در مراسم بزرگداشت پدر شهیدان عبوری شرکت می کند به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح فردا جمعه به مازندران سفر و با خانواده شهیدان عبوری در ساری دیدار خواهد کرد.
مهدی عبوری، فرزند مرحوم عبوری با تایید این خبر به تسنیم گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم سومین روز درگذشت مرحوم حاج حسن عبوری پدر شهیدان عبوری در حسینیه شاهزاده حسین (ع) ساری شرکت و در این مراسم سخنرانی می کند.
خانواده شهیدان عبوری چهار فرزند پسر داشته که سه فرزند این بیت والامقام به نام های محمد علی، قاسم و حجت الله در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
سؤال از رئیس جمهور با 102 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد

سؤال از رئیس جمهور با 102 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد احمد امیرآبادی، نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار فارس، از تقدیم سؤال نمایندگان از رئیس جمهور به هیأت رئیسه مجلس خبر داد.
وی اضافه کرد: این سؤال با 102 امضا تقدیم هیأت رئیسه شده که به کمیسیون اقتصادی ارجاع خواهد شد.
پنج سؤالی که از روحانی پرسیده خواهد شد، به شرح زیر است:
1- چرا دولت در کنترل قاچاق به عنوان یکی از مهم ترین عوامل فلج تولید ملی تا کنون موفق نبوده است؟
2- علت استقرار تحریم های بانکی با گذشت حدود دو سال علی رغم تعهدات برجامی ایران چیست؟
3- چرا دولت نسبت به کاهش بیکاری تاکنون اقدام شایسته ای نداشته است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
جانشین سردار سلیمانی: اگر موشک می سازیم نیاز به اجازه کسی نیست/ می خواهند مثل سعودی ها فلک زده شویم

جانشین سردار سلیمانی: اگر موشک می سازیم نیاز به اجازه کسی نیست/ می خواهند مثل سعودی ها فلک زده شویم ایسنا نوشت: جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بالاترین قدرت ایران،منطق است و شهدا علمداران استقامت هستند.
سردار اسماعیل قاآنی در دومین یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم مازندران در محل بانک ملی بابلسر با اشاره به این که افرادی که مبانی اعتقادی قوی داشتند به درجه رفیع شهادت رسیدند خاطرنشان کرد: اگر امریکا پس از شکست در افغانستان در عراق و سوریه جنگ راه می اندازد و فضاحت بار شکست می خورد و اساس سازمان آن ها از هم می پاشد از فضای زندگی مقاومتی شهدای ما است چون منطق جمهوری اسلامی ایران موجب شکست نقشه های مختلف آمریکا و دشمنان شده است و بالاترین قدرت کشور ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
دعوت از مردم برای حضور در برنامه های شهید رضا امامی

دعوت از مردم برای حضور در برنامه های شهید رضا امامی به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان با صدور اطلاعیه ای به مناسبت شهادت شهید رضا امامی، مردم را به حضور گسترده در مراسم تشییع این شهید والامقام دعوت کرد.
در بخشی از اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، شهادت شهید رضا امامی از غیورمردان نیروی انتظامی ساکن شهرستان بهارستان که به دست آشوب طلبان در منطقه پاسداران تهران به شهادت رسید، تبریک و تسلیت گفته و مردم انقلابی و عاشورایی این شهرستان به حضور گسترده در این مراسم دعوت شده اند.
این شورا همچنین زمان برگزاری این مراسم را روز پنجشنبه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
کرج|سرلشکر رضایی: ایران در جنگ تحمیلی یک وجب خاکش را به دشمن نداد

کرج|سرلشکر رضایی: ایران در جنگ تحمیلی یک وجب خاکش را به دشمن نداد به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، محسن رضایی در نخستین یادواره شهدای مهندس استان البرز که صبح امروز در سالن شهدای نژادفلاح برگزار شد، با اشاره به اینکه 8 سال دفاع از کشور در مقابل ابرقدرت های دنیا با کمترین امکانات زمان زیادی است، اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی انقلاب ایران جهان سومی بود و در مقابل یک جنگ بین المللی قرار گرفت.
وی افزود: آمریکا و همپمانانش صدام را مقابل ایران قرار دادند تا صدای انقلاب اسلامی را خفه کنند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همه دنیا انگیزه داشت که صدای انقلاب اسلامی را خفه کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
فرمانده ناجا: مخلان نظم و امنیت، محاکمه می شوند

فرمانده ناجا: مخلان نظم و امنیت، محاکمه می شوند خبرگزاری ایسنا: فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: با هماهنگی دستگاه قضائی در سریع ترین زمان ممکن مخلان نظم و امنیت و اراذل و اوباش داعشی در محکمه عدل جمهوری اسلامی ایران محاکمه می شوند.
سردار حسین اشتری در مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا که در حوادث خیابان پاسداران به شهادت رسیدند، ضمن عرض تسلیت به خانواده چهار شهید مدافع امنیت، اظهار کرد: امروز عزیزانی بر سر دستان مردم بزرگوار و شهیدپرور تهران تشییع می شوند که برای امنیت و آرامش و نظم بیشتر در کشور به شهادت رسیده اند. سه نفر از این شهدا از نیروی انتظامی و یک نفر بسیجی بود که ما خدمت فرمانده سپاه پاسداران ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
کشته سازی و تهییج و تهدید و ایجاد اغتشاش در گروه های اقلیتی هدف افراطیون بود/ اقتدار، شجاعت و برخورد عقلانی ناجا را شاهد بودیم

کشته سازی و تهییج و تهدید و ایجاد اغتشاش در گروه های اقلیتی هدف افراطیون بود/ اقتدار، شجاعت و برخورد عقلانی ناجا را شاهد بودیم به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم تشییع شهدای فاطمیه ناجا که در دوشنبه شب توسط اغتشاشگران در پاسداران تهران به شهادت رسیده اند ضمن تسلیت به خانواده شهدای این حادثه اظهار داشت: ما با انواع و اقسام توطئه ها، فریب ها و اقدامات از طرف دشمنان در طول مسیر انقلاب مواجه بوده، هستیم و خواهیم بود.
وزیر کشور با بیان این مطلب که شیطان همیشه با هویت مستقل اسلامی در تضاد بوده و همیشه جنگ باطل و شیطان برعلیه حق وجود داشته است تصریح کرد: در چند ماه اخیر مجموعه ای فشارهایی را در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
حرکت با بصیرت ملت ایران باعث سنگ اندازی دشمنان می شود

حرکت با بصیرت ملت ایران باعث سنگ اندازی دشمنان می شود به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله مصطفی علما امروز پنجشنبه در همایش پرچمداران بصیرت که با حضور روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شیه و سنی استان کرمانشاه اظهار داشت: ملت ایران از یک بصیرت و آگاهی بی نظیری در دنیا برخوردارند که همواره مورد کینه دشمنان واقع شده است چرا که این سطح دانایی ملت ایران همواره دسیسه ها و برنامه های آنها را بر باد داده است.
وی افزود: امروز با این بصیرت و آگاهی ملت ایران در حال پیشرفت و حرکت نیز می باشد که سبب عصبانیت دو چندان آنها از ایران شده است که نتایج آن را اینگونه می بینیم که مسئله ایران مهمترین مسئله سیاست خارجی آمریکا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
وزیردفاع:آماده انتقال تجربیات به جمهوری آذربایجان هستیم

وزیردفاع:آماده انتقال تجربیات به جمهوری آذربایجان هستیم به گزارش خبرگزاری مهر ، امیر سرتیپ حاتمی در ادامه دیدار با مقامات سیاسی و نظامی کشور آذربایجان، در روز دوم سفر خود با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان در جریان روند فعالیت های این دانشگاه قرار گرفت.
در بدو ورود وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، رئیس دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان با ارائه گزارشی از فرآیند آموزش های ارائه به دانشجویان این دانشگاه نظامی، به تجارب ارزنده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از رهگذر جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و مبارزه با تروریسم اشاره کرد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
حسینی بوشهری:کارشکنی در مسیر حل مشکلات مردم ایفای نقش دشمن است

حسینی بوشهری:کارشکنی در مسیر حل مشکلات مردم ایفای نقش دشمن است به گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری چهارشنبه شب در یادواره سرداران،117 شهید و 14 شهید گمنام شهرستان دیر در محل مصلای شهدای شهر دیر افزود: امروز وظیفه داریم که به دین و احکام اسلامی پایبند باشیم و در برابر دشمن سکوت و راه شهدا را فراموش نکنیم زیرا هرجا سکوت کردیم دشمن چند قدم جلو آمد.
وی خطر نفوذ دشمن را مهم دانست و ادامه داد: نفوذ یعنی بدنه انقلاب را از بین بردن و دشمن تنها از آمریکا و انگلیس وارد کشور نمی شود بلکه کسی که موقعیت و ارزش های انقلابی را درک نکرده و در مسیر حل مشکلات مردم کارشکنی کند، نقش دشمن را ایفا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
سردار اشتری: ناجا با قدرت با هر فرقه و تفکر مخل امنیت برخورد می کند

سردار اشتری: ناجا با قدرت با هر فرقه و تفکر مخل امنیت برخورد می کند با هماهنگی دستگاه قضایی در اسرع وقت اخلال گران نظم و امنیت و اراذل و اوباش داعشی محاکمه می شوند.
به گزارش فارس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در مراسم تشییع شهدای فاطمیه ناجا که در اغتشاشات دوشنبه شب خیابان پاسداران به شهادت رسیده اند ضمن تسلیت به خانواده شهدا اظهار داشت: امروز عزیزانی که بر دستان مردم بزرگوار و شهید پرور تهران تشییع می شوند برای امنیت، آرامش و نظم بیشتر به شهادت رسیده اند.
فرمانده نیروی انتظامی ضمن تسلیت شهادت این عزیزان به فرمانده سپاه، سازمان بسیج مستضعفین ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
به هیچ فرد و فرقه ای اجازه تحرکات ضدامنیتی نمی دهیم/ محاکمه مخلان نظم وامنیت بزودی انجام می شود

به هیچ فرد و فرقه ای اجازه تحرکات ضدامنیتی نمی دهیم/ محاکمه مخلان نظم وامنیت بزودی انجام می شود به گزارش ایسنا ، سردار حسین اشتری در مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا که در حوادث خیابان پاسداران به شهادات رسیدند، ضمن عرض تسلیت به خانواده چهار شهید مدافع امنیت، اظهار کرد: امروز عزیزانی بر سر دستان مردم بزرگوار و شهیدپرور تهران تشییع می شوند که برای امنیت و آرامش و نظم بیشتر در کشور به شهادت رسیده اند. سه نفر از این شهدا از نیروی انتظامی و یک نفر بسیجی بود که ما خدمت فرمانده سپاه پاسداران، سازمان بسیج مستضعفین و فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ تسلیت می گوییم.
وی افزود: نیروی انتظامی و بسیج با قدرت و اقتدار در مقابل هر بی نظمی و اخلال ایستاده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
دادستان از بی قانونی ها و اعمال قدرت برخی ها در هرمزگان جلوگیری کند

دادستان از بی قانونی ها و اعمال قدرت برخی ها در هرمزگان جلوگیری کند به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امروز در آیین تودیع و معارفه دادستان هرمزگان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت: اشارات رهبری بزرگوار به کمبودها و مسکلات موجود و حتی پذیرفتن این کمبودها از روح بزرگ ایشان است.
وی ادامه داد: بنده بیش از سی خطبه را به موضوعات پیرامون مشکلات موجود در جامعه پرداخته ام و ادامه خواهم داد.
امام جمعه بندرعباس در ادامه با بیان اینکه دنیا علی (ع) را از قویترین اندیشه های جهان می شناسد، افزود: نه در قدیم و نه در آینده دنیا نظیر علی (ع) نخواهد دید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
روایت کدخدایی از عجله احمدی نژاد برای اعلام صحت انتخابات ریاست جمهوری سال 88

روایت کدخدایی از عجله احمدی نژاد برای اعلام صحت انتخابات ریاست جمهوری سال 88 عباسعلی کدخدایی در صفحات خود در فضای مجازی در مطلبی با عنوان ' برگی از تاریخ' نوشت: ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز.
وی افزود: علیرغم شلوغی کارها، با مشورت دبیر محترم و در ساعت مقرر به دفتر ایشان رفتم. در دفتر با آقای الهام مواجه شدم. به شوخی گفتم معلوم شد موضوع چیست و کار، کار چه کسی است؟ اظهار بی اطلاعی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
بازدید وزیر دفاع ایران از دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان

بازدید وزیر دفاع ایران از دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی در ادامه دیدار با مقامات سیاسی و نظامی کشور آذربایجان، در روز دوم سفر خود با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان در جریان روند فعالیت های این دانشگاه قرار گرفت.
در بدو ورود وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، رئیس دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان با ارائه گزارشی از فرآیند آموزش های ارائه شده به دانشجویان این دانشگاه نظامی، به تجارب ارزنده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از رهگذر جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و مبارزه با تروریسم اشاره کرد.
سپهبد حیدر پیری اف خواستار بهره مندی هر چه بیشتر از تجارب جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء سطح دانش ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
فرهنگ جنبه معنوی تمدن و تمدن جنبه مادی فرهنگ است

فرهنگ جنبه معنوی تمدن و تمدن جنبه مادی فرهنگ است به گزارش خبرگزاری مهر ، موسی نجفی رئیس پژوهشکده فرهنگ، انقلاب و تمدن اسلامی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی عصر امروز 2 اسفندماه در افتتاحیه سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، درباره نسبت فرهنگ با تمدن از نگاه شهید مطهری به ارائه سخن پرداخت و گفت: فرهنگ جنبه معنوی تمدن است و تمدن جنبه مادی فرهنگ. شهید مطهری نیز بعد مادی و ابزاری فرهنگ را تمدن می دانند.
وی با اشاره به نسبت فرهنگ و تمدن افزود: تمدن مفهومی فکری است. به طور کلی فرهنگ ها وقتی به نمونه عالی تر خود تبدیل می شوند٬ به تمدن رسیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
احمدی نژاد عصبانی شده است

احمدی نژاد عصبانی شده است اعتماد نوشت: محمود احمدی نژاد، چهره پر سر و صدای ماه های اخیر سپهر سیاسی ایران باز هم خطاب به رهبر معظم انقلاب نامه نوشت.
نامه ای که شب گذشته کانال دولت بهار منتشر کرد نامه سوم احمدی نژاد است. او در این نامه خواستار موضوعاتی شده است که از عصبانیت او نشات می گیرد.
نطق محمود احمدی نژاد در روز جلسه چهارم دادگاه تجدید نظر حمید بقایی نشان می داد رییس دولت های نهم و دهم این روز ها از ورود دستگاه قضا به پرونده تخلفات افرادی که خط قرمز او هستند بسیار عصبانی است و این مهم در نامه سوم نمود عینی پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
مدرنیزاسیون، ابزار قدرتمند تحجر و سلطه غرب است

مدرنیزاسیون، ابزار قدرتمند تحجر و سلطه غرب است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی پیش از ظهر امروز در همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: مسئله تحجر به عنوان ابزار قوی دشمن و سلطه بر جهان اسلام مطرح شده است.
وی ادامه داد: این نکته قابل تأمل و دقت است، زندگی سیاسی و اجتماعی دنیای غرب، مولود این مدرنیسم است که به عنوان جریان فرهنگی و فکری به وجود آمد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: بزرگ ترین راه تحقق این ایده تسلط غرب بر کشورها، سلطه بر منابع انسانی در همه کشورها و در تمام کره زمین بود که به منظور تأمین فراگیر این سلطه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
پژمانفر: متهمان اصلی اغتشاشات اخیر هیات رئیسه مجلس و دولت هستند

پژمانفر: متهمان اصلی اغتشاشات اخیر هیات رئیسه مجلس و دولت هستند به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ،به نقل از فرهیختگان ، در یک روز نسبتا سرد زمستانی با حجت الاسلام نصرا... پژمانفر، نماینده مردم مشهد و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری قرار گذاشتیم تا بتوانیم میزبان او در روزنامه باشیم. مصاحبه قرار بود روزی دیگر انجام شود که به دلیل برف بی سابقه، شهرداری تهران غافلگیر و عملا تردد ها با مشکلات زیادی روبه رو شد. هرچند فکر می کردیم این مصاحبه شاید با تاخیر برگزار شود ولی پژمانفر 10 دقیقه زودتر از موعود در روزنامه حاضر شد. حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر در سال 1343 در شهر تهران متولد شد. در مقطع متوسطه، در رشته مکانیک خودرو (اتو مکانیک) تحصیل کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
سردار اشتری در مراسم تشییع شهدای ناجا ناجا با قدرت و قاطعیت با هر فرقه و تفکر مخل امنیت برخورد می کند/ محاکمه اراذل و اوباش داعشی بزودی

سردار اشتری در مراسم تشییع شهدای ناجا ناجا با قدرت و قاطعیت با هر فرقه و تفکر مخل امنیت برخورد می کند/ محاکمه اراذل و اوباش داعشی بزودی به فارس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در مراسم تشییع شهدای فاطمیه ناجا که در اغتشاشات دوشنبه شب خیابان پاسداران به شهادت رسیده اند ضمن تسلیت به خانواده شهدا اظهار داشت: امروز عزیزانی که در دستان مردم بزرگوار و شهید پرور تهران تشییع می شوند برای امنیت، ارامش و نظم بیشتر به شهادت رسیده اند.
فرمانده نیروی انتظامی ضمن تسلیت شهادت این عزیزان به فرمانده سپاه، سازمان بسیج مستضعفین، فرمانده محترم تهران بزرگ و همکاران این شهیدان اعلام کرد نیروی انتظامی با قدرت و اقتدار در عرصه های مختلف از مرزها گرفته تا شهرها و جاده ها به صورت شبانه روزی برای استقرار نظم و امنیت مردم مشغول خدمت است و ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
موظف به قدردانی از رشادت های شهدا هستیم

موظف به قدردانی از رشادت های شهدا هستیم به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز در کرج، سردار محسن رضایی صبح امروز در اولین یادواره شهدای مهندس استان البرز گفت: امنیت کشور باهمت رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس به وجود آمد.
وی افزود: مهندسان دوران جنگ با توجه به نیاز رزمندگان شبانه روز در تلاش بودند و بسیاری از موفقیت های دوران جنگ را باهمت این عزیزان به دست آورده ایم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بزرگداشت مقام شهدا موجب می شود فراموش نکنیم که شهدا چه رشادت های برای پیروزی کشور داشته اند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
ییس کل دادگستری تهران مطرح کرد برخورد قاطع دستگاه قضا با اغتشاشگران روزهای اخیر

ییس کل دادگستری تهران مطرح کرد برخورد قاطع دستگاه قضا با اغتشاشگران روزهای اخیر به گزارش فارس؛ غلام حسین اسماعیلی رییس کل دادگستری تهران، در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهدای فاطمیه ناجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستگاه قضا وظیفه دارد درجهت پاسداری از مردم همچنین برخورد جدی و سریع و به هنگام نسبت به کسانی که اغتشاش می کنند، امنیت مردم را به خطر می اندازند و جان نیروهای خدوم را می گیرند به شدت و به سرعت برخورد کند.
وی ادامه داد: در دادگستری تهران ابلاغ شده است که دادسرا و دادگاه با عموم کسانی که بابت اغتشاش دستگیر شده اند، برخورد جدی، قاطع و سریع شود.
رییس دادگستری تهران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
اولین یادواره شهدای مهندس البرز برگزار شد

اولین یادواره شهدای مهندس البرز برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، سردار یوسف در اولین یادواره شهدای مهندس البرز که صبح پنج شنبه در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای 8 سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: 110 شهید مهندس از استان البرز تقدیم انقلاب اسلامی شده که از جان خود برای حفظ این آب و خاک گذشتند.
وی با بیان اینکه شهدا راه حق و مسیر الهی را به ما نشان دادند تا به بیراهه کشانده نشویم، افزود: پرورش جوانانی در تراز انقلاب اسلامی در تمامی عرصه های مختلف علمی، اجتماعی، ورزشی و فرهنگی چون مهندسی دستاورد مهم و شایان تقدیر انقلاب اسلامی محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
واکنش رییس کل دادگستری تهران به ناآرامی های اخیر

واکنش رییس کل دادگستری تهران به ناآرامی های اخیر آفتاب نیوز :
غلام حسین اسماعیلی رییس کل دادگستری تهران، در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهدای فاطمیه ناجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستگاه قضا وظیفه دارد درجهت پاسداری از مردم همچنین برخورد جدی و سریع و به هنگام نسبت به کسانی که اغتشاش می کنند، امنیت مردم را به خطر می اندازند و جان نیروهای خدوم را می گیرند به شدت و به سرعت برخورد کند.
وی ادامه داد: در دادگستری تهران ابلاغ شده است که دادسرا و دادگاه با عموم کسانی که بابت اغتشاش دستگیر شده اند، برخورد جدی، قاطع و سریع شود.
رییس دادگستری تهران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
انتقاد رئیس شورای عالی استانها به تاخیر اعضای شورا

انتقاد رئیس شورای عالی استانها به تاخیر اعضای شورا به گزارش خبرگزاری مهر ، مرتضی الویری در آغاز سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به تأخیر حضور اعضای شورای عالی استانها در جلسه امروز،گفت: این تأخیر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و از اعضا درخواست می شود در جلسات به صورت منظم و سر وقت حضور پیدا کنند.
وی تصریح کرد: چنانچه اتوبوس آماده نبوده و یا دوستان شورای عالی استانها در حال میل کردن صبحانه بودند به این موضوع توجه داشته باشند که برخی از اعضا حدود یک ساعت است که در محل اجلاس حاضر هستند و این تأخیر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و امیدواریم تکرار نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
حضور مدیران کل در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضروری است

حضور مدیران کل در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضروری است به گزارش خبرنگار مهر ، بهمن مرادنیا صبح امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان اظهار داشت: حضور شخص مدیرکل ادارات و سازمان های دولتی مرتبط با امر در جلسات این شورا لازم و ضروری است.
وی ادامه داد: انتظار می رود که از این پس و در تمامی جلسات مدیران کل ادارات و سازمان های دولتی سطح استان خود شخصا حضور داشته باشند و از اعزام نماینده و یا معاونین خود به این جلسات پرهیز کنند.
استاندار کردستان گفت: حضور شخص مدیر در این جلسات باعث می شود تا بتوان در آن تصمیمات مناسب با رفع مشکلات را نیز اتخاذ کرد و در همین راستا از این پس باید جلسات شورا را به صورت عملیاتی و کاربردی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
اهمیت جان و مال مردم برای پلیس

اهمیت جان و مال مردم برای پلیس به گزارش مشرق، در مراسم تشییع شهدای نیروی انتطامی سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران در جمع خبرنگاران گفت: این چند روز بعد از عملیات حجم عیمی از تقدیر و تشکر مردم را دریافت کردیم و بسیار شرمنده شدیم.
بیشتر بخوانید:
ناگفته های غائله دراویش از زبان رئیس پلیس تهران
گزارش کیهان از پشت پرده انتحاری منسوبان فرقه تابنده
وی با بیان اینکه این شهدا جان و جوانی خود را برای آرامش مردم گذاشته اند، گفت: ما می توانستیم اقدامات بسیاری انجام دهیم، اما امنیت، جان و مال مردم برای ما بسیار مهم است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
انتشار کتاب بیانات رهبر معظم انقلاب با موضوع انرژی هسته ای

انتشار کتاب بیانات رهبر معظم انقلاب با موضوع انرژی هسته ای به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، این کتاب در 159 صفحه و در دو فصل تحت عنوان 'آژانس بین المللی انرژی اتمی' و ' 20 فروردین سالروز ملی شدن صنعت هسته ای' تهیه و تنظیم شده است.
فصل اول این کتاب به موضوعاتی از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی، انرژی هسته ای ، پیشرفت و صنعت هسته ای، تحریم ها، دانشمندان هسته ای، دانش هسته ای، سلاح هسته ای، سوخت هسته ای، غنی سازی هسته ای، فعالیت هسته ای، فناوری هسته ای، مذاکرات هسته ای، مساله هسته ای، نیروگاه هسته ای و نیروگاه اتمی بوشهر پرداخته است.
سیام**1058**1553
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
پیش نویس لایحه مدیریت یکپارچه شهری نهایی شد

پیش نویس لایحه مدیریت یکپارچه شهری نهایی شد به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مرتضی الویری روز پنجشنبه در سومین نشست اجلاس عمومی شورای عالی استانها افزود: یک ماه فرصت داده شده است که این پیش نویس در یک کمیته سه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و اعضای کمیته نظرات خود را اعلام کنند.
رئیس شورای عالی استان ها البته فرصت یک ماهه را ناکافی دانست و گفت: به امید خدا بتوانیم بازنگری به لایحه مدیریت شهری داشته باشیم.
وی اصل 101 قانون اساسی مبنای تشکیل شورای عالی استانها را بیان می کنند و همچنین با توجه به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص حساسیت و اهمیت عدالت و توسعه می بایست بیان کرد که شورای عالی استان ها می توانند مهمترین هدف را ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
زاهدان| خط قرمز "شهید احمدی روشن" به روایت پدر؛ "مصطفی "سرباز" مردم بود

زاهدان| خط قرمز "شهید احمدی روشن" به روایت پدر؛ "مصطفی "سرباز" مردم بود به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان ، رحیم احمدی روشن شب گذشته در کنگره ملی "مصطفی شهید" در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: چطور شد که پس از شش سال این گونه بچه های انقلابی برای شهید مصطفی احمدی روشن، البته نه فقط برای مصطفی، بلکه برای شهدای ایران به ویژه شهدای ترور مراسم بزرگداشت می گیرند؟ جوانان و مردم ما به تمام شهدا عشق می ورزند.
پدر شهید احمدی روشن گفت: به واقع جوانان ما با برگزاری این کنگره می خواهند بدانند که مصطفی احمدی روشن که بود؟ اما یک نکته های ریز و حساسی در زندگی آقا مصطفی است که باید برای جوانان تشریح شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
گلایه الویری از عدم حضور به موقع اعضای شورای عالی استان ها در جلسه

گلایه الویری از عدم حضور به موقع اعضای شورای عالی استان ها در جلسه به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، مرتضی الویری در آغاز سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به تأخیر حضور اعضای شورای عالی استانها در جلسه امروز اظهار کرد: این تأخیر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و از اعضا درخواست می شود در جلسات به صورت منظم و سر وقت حضور پیدا کنند.
وی تصریح کرد: چنانچه اتوبوس آماده نبوده و یا دوستان شورای عالی استانها در حال میل کردن صبحانه بودند به این موضوع توجه داشته باشند که برخی از اعضا حدود یک ساعت است که در محل اجلاس حاضر هستند و این تأخیر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و امیدواریم تکرار ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
تسلیت لاریجانی در پی شهادت ماموران نیروی انتظامی

تسلیت لاریجانی در پی شهادت ماموران نیروی انتظامی رئیس مجلس شورای اسلامی شهادت نیروهای انتظامی و بسیج را به همه ملت ایران و پرسنل فداکار نیروی انتظامی و بسیج تسلیت گفت و از درایت و صلابت آن ها در برخورد با این مسئله امنیتی تشکر کرد.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز (پنج شنبه) بیان کرد: شهادت عزیزان در نیروی انتظامی را به همه ملت ایران و پرسنل فداکار نیروی انتظامی تسلیت عرض می کنم و از فرماندهی محترم نیروی انتظامی و پرسنل فداکارش که با صلابت و درایت این رخنه ای که در مسائل امنیتی در تهران ایجاد شده بود را با دقت عمل برطرف کردند، تشکر می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
عضو شاخص جبهه پایداری؛ به قالیباف فرصت داده نشد/ جمنا از ما دعوتی نکرده است/ حضور در جمنا دلی نبود

عضو شاخص جبهه پایداری؛ به قالیباف فرصت داده نشد/ جمنا از ما دعوتی نکرده است/ حضور در جمنا دلی نبود نصرالله پژمانفر در گفتگو با فرهیختگان درباره وحدت اصولگرایی گفت: مشکل جریان اصولگرایی را وحدت نمی دانم. من فکر می کنم پایبندی به این موضوع است. وحدت هم یکی از مسائل است. وحدت خود اصالت ندارد، باید جریان اصولگرایی منجر به وحدت شود، اما وحدت هم تحکمی نیست.در انتخابات ریاست جمهوری خیلی ها در جمنا حضور رسمی داشتند، اما حضور دلی نداشتند، به همین دلیل از همه ظرفیت های خود برای حضور استفاده نکردند.
اهم اظهارات پژمانفر به شرح زیر است:
*فکر می کنم در آن مقطع اگر آقای قالیباف کنار نمی رفت، احتمال به مرحله دوم کشیده شدن انتخابات بیشتر بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
پوپولیست دیروز، آزادی خواه امروز!/بازتاب نامه احمدی نژاد به رهبری

پوپولیست دیروز، آزادی خواه امروز!/بازتاب نامه احمدی نژاد به رهبری آفتاب نیوز :
دگردیسی های فراوانی در ایران صورت گرفته است؛ اصولگرایان اصلاح طلب شده اند، تحول طلبان محافظه کار شده اند، مسئولان پاسخ ناکارآمدی های خود را از مردم می خواهند و در تازه ترین نوع این استحاله ها فردی که بسیاری مدعی هستند او برآمده از مهندسی انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاری انتخاباتی آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسی کرده است!
به گزارش آفتاب نیوز ؛ محموداحمدی نژاد همان پدیده خانمان براندازی که برای جریان های سیاسی حامی او جز پریشانی و پشیمانی ارثی به جا نگذاشته است روز گذشته بعد از سه روز تبلیغ نامه ای را خطاب به حضرت آیت ا.. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
آمادگی کامل ایران برای کمک به ملت و دولت ونزوئلا

آمادگی کامل ایران برای کمک به ملت و دولت ونزوئلا به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمد کشاورز زاده که به منظور رایزنی با مقام های ونزوئلایی در کاراکاس به سر می برد، شامگاه گذشته در دیدار با ویلمار سوتلدو معاون اقتصادی رئیس جمهوری ونزوئلا این مطلب را بیان کرد.
طرفین در این دیدار با اشاره به روابط مناسب سیاسی و اقتصادی دو کشور و اراده طرفین جهت گسترش همکاری ها در ابعاد اقتصادی، بر لزوم تدوین راهکارهای مناسب جهت ورود به عصر جدیدی از همکاری های تجاری - اقتصادی تاکید کردند.
بر اساس تفاهم های انجام شده مقرر شد نقشه راه روابط اقتصادی دو کشور با هدف ایجاد تحرک جدید در این بخش از روابط از طریق هم اندیشی کارشناسان و متخصصان طرفین طراحی و جهت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
محمود احمدی نژاد عصبانی شده است/ پشت پرده خواسته های خارج از عرف مرد رفته از پاستور

محمود احمدی نژاد عصبانی شده است/ پشت پرده خواسته های خارج از عرف مرد رفته از پاستور اعتماد نوشت: محمود احمدی نژاد، چهره پر سر و صدای ماه های اخیر سپهر سیاسی ایران باز هم خطاب به رهبر معظم انقلاب نامه نوشت.
نامه ای که شب گذشته کانال دولت بهار منتشر کرد نامه سوم احمدی نژاد است. او در این نامه خواستار موضوعاتی شده است که از عصبانیت او نشات می گیرد.
نطق محمود احمدی نژاد در روز جلسه چهارم دادگاه تجدید نظر حمید بقایی نشان می داد رییس دولت های نهم و دهم این روز ها از ورود دستگاه قضا به پرونده تخلفات افرادی که خط قرمز او هستند بسیار عصبانی است و این مهم در نامه سوم نمود عینی پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
آغاز بیستمین جلسه بررسی بودجه 97 در مجلس

آغاز بیستمین جلسه بررسی بودجه 97 در مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، امروز سیزدهمین روز رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده است که به ریاست علی لاریجانی و با حضور 198 نماینده آغاز شد.
امیر حسین قاضی زاده عضو هیات رییسه مجلس در ابتدای جلسه اعلام کرد: نمایندگان در جلسه علنی امروز به ادامه بررسی بخش های هزینه ای لایحه بودجه سال آینده می پردازند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه تا تبصره 14 بخش هزینه ای بودجه سال 97 کل کشور را بررسی و تصویب کردند.
مجلس در مهمترین مصوبات روز گذشته مقرر کرد حقوق کارکنان دولت حداکثر 20 درصد و به صورت پلکانی نزولی افزایش یابد ولی حقوق مقامات و نمایندگان مجلس افزایش نمی یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
دشمن درصدد ضربه زدن به ائمه جمعه

دشمن درصدد ضربه زدن به ائمه جمعه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،مدیر ستادهای نماز جمعه کشور گفت: دشمنان داخلی و خارجی از هیچ گونه اتهامی علیه ستادهای نماز جمعه و ائمه جمعه دریغ نمی کنند و این امر در توطئه های آن ها بسیار دیده می شود.
حجت الاسلام محمود سیاح دیشب در دیدار با اعضای ستاد نماز جمعه قوچان افزود: اهانت و توهین به نمازهای جمعه و ائمه جمعه در ناآرامی های اخیر هم نشان از آن دارد که ستاد های نماز جمعه و ائمه جمعه در خط امام و رهبری حرکت می کنند.
وی اظهار کرد: رمز موفقیت و ماندگاری نظام، توجه به رهنمودهای ائمه جمعه است که از طریق شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور اعلام می شود و برگرفته از ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
برگی از تاریخ!

برگی از تاریخ! به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عباسعلی کدخدایی عضو شورای نگهبان یادداشتی در کانال تلگرامی اش نوشت.
این یادداشت را در ادامه می خوانید.
باسمه تعالی
چهارشنبه 2 اسفند 1396
برگی از تاریخ!
ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز. علیرغم شلوغی کارها، با مشورت دبیر محترم و در ساعت مقرر به دفتر ایشان رفتم. در دفتر با آقای الهام مواجه شدم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
رئیس جمهور سفری به دنا نخواهد داشت

رئیس جمهور سفری به دنا نخواهد داشت عزیز فیلی اظهار داشت: خبری منتشر شده در فضای مجازی با عنوان" رئیس جمهور به دنا سفر می کند" صحت ندارد و تاکنون در این زمینه چیزی اعلام نشده است.
علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این زمینه به تسنیم گفت: اطلاعی از سفر رئیس جمهور ندارم و این موضوع صحت ندارد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
الگوی انقلاب متعالی در آموزه های قرآنی

الگوی انقلاب متعالی در آموزه های قرآنی چکیده
در آیات شریف قرآن، تلاش برای تغییر در ساختار اجتماعی و سیاسی و عدم تمکین در برابر حاکمیت ناصالح جامعه که در برخی تعاریف از آن به عنوان انقلاب یاد می شود، مورد توجه قرار گرفته است. نوشتار حاضر به دنبال پاسخ به این پرسش است که الگوی مورد نظر قرآن درباره تغییر در ساختار سیاسی و اجتماعی چیست. مقاله مفهومی بنام انقلاب متعالیه در الگوی انقلاب قرآنی را مطرح نموده و از آن به عنوان الگوی انقلاب قرآنی یاد می نماید. در این الگو بر اساس آیات قرآن، رسالت پیامبران الهی اصلاح و ایجاد جامعه ای متعالی بوده. آنان موانع اصلی تحقق این جامعه را در دو قالب موانع درونی و بیرونی می دیدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
رابطه ی ولایت و جمهوریت در اندیشه ی سیاسی آیت الله خامنه ای

رابطه ی ولایت و جمهوریت در اندیشه ی سیاسی آیت الله خامنه ای چکیده
مطالعه و توجه به اندیشه ی سیاسی آیت الله خامنه ای در سطح ایران و بلکه جهان رو به فزونی است. این مسأله نه فقط به دلیل عهده داری ولایت و زعامت، بلکه به جایگاه علمی و مبانی اندیشه ای نوین ایشان در مسائل سیاسی و مدیریت کلان جامعه ی اسلامی نیز مرتبط است. در این مقاله با استفاده از مبادی هستی شناسانه و انسان شناسانه ی آیت الله خامنه ای و برمبنای کاوشی روشمند و بهره گیری از چارچوب نظری سیستمی، به بررسی رابطه ی دوگانه ی "جمهوریت و ولایت" در نظام دانایی آیت الله خامنه ای پرداخته ایم. فرضیه ی اصلی مقاله این است که در اندیشه ی سیاسی ایشان، ضمن مشروع دانسته شدن اطلاق ولایت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
تصمیم آخر برای حقوق 97 کارمندان دولت

تصمیم آخر برای حقوق 97 کارمندان دولت به گزارش نامه نیوز، نمایندگان در نخستین گام از بررسی تبصره 12 لایحه بودجه، با تصویب بند الف این تبصره مقرر کردند که افزایش حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیات علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به طور جداگانه توسط دولت در این قانون انجام می گیرد؛ به نحوی که تفاوت تطبیق موضوع ماده 78 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهر ماه 1386 در حکم حقوق، بدون تغییر باقی بماند.
نمایندگان در ادامه و در بررسی ساز و کار افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده، دولت را مکلف کردند حقوق و مزایای مستمر گروه های مختلف حقوق بگیر شاغل دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد و رفراندوم روحانی؛ آدرس غلط برای تغییر مسیر

نامه احمدی نژاد و رفراندوم روحانی؛ آدرس غلط برای تغییر مسیر به گزارش مشرق، دکتر رضا سراج ، کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی اش نوشت:
مهم ترین مطالبه حقه مردم، تغییر وضع موجود است. در این میان برخی افراد و جریان هایی که خود مسئول پدید آمدن وضع موجود بوده و هستند؛ در حال دادن آدرس غلط، برای این تغییر هستند.
پروژه آدرس غلطِ تغییر وضع موجود، با طرح موضوع رفراندوم از سوی روحانی و حمایت فتنه گران از آن کلید خورد و در ادامه، شاهد انتشار نامه احمدی نژاد برای انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری، مجلس و تغییر رئیس قوه قضائیه هستیم.
از این آدرس های غلط، یک مخرج مشترک بدست می آید و آن، تولید ناامنی و بی ثباتی در کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
امضای نمایندگان با سلایق مختلف در دو لیست مجزا برای استیضاح آخوندی

امضای نمایندگان با سلایق مختلف در دو لیست مجزا برای استیضاح آخوندی بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: در حال حاضر امضا برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی توس نمایندگان در مجلس در حال انجام است به طوری که تاکنون یک گروه 15 نفره از نمایندگان لیست امضاشده را به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کردند و تعدادی دیگر نیز تاکنون نزدیک به 40 امضا جمع کردند.
وی با اشاره به این که قبل از این حوادث پروژه استیضاح وزیر راه و شهرسازی کلید خورده بود اما با توجه به بروز سانحه هوایی که منجر به جان باختن 66 نفر از هم وطنانمان گردید تشدید شد، ابراز داشت: تأکید بر عدم توانایی در مدیریت بحران های هوایی، ریلی، زمینی و مسکن، عدم بهسازی راه های روستایی و شهری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
ناگفته های تازه کدخدایی از انتخابات سال 88

ناگفته های تازه کدخدایی از انتخابات سال 88 سخنگوی شورای نگهبان با ذکر خاطره ای از اصرار رئیس جمهور وقت در سال 88 بر اعلام پیش از موعد نتیجه انتخابات، نوشت: حالا باید دید چه کسانی دنبال مهندسی انتخابات بودند؟
به گزارش مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مطلبی تحت عنوان برگی از تاریخ در کانال تلگرامی خود ناگفته ای از انتخابات 88 را مطرح کرد.
ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
گنبدکاووس مبدا و محور وحدت و برادری در شمال کشور است

گنبدکاووس مبدا و محور وحدت و برادری در شمال کشور است به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، حجت الاسلام نورعلی دیلم شامگاه چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهدای اهل تسنن شهرستان گنبدکاووس که در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) و تسلیت آن به همه مسلمانان و موحدان دنیا، اظهار کرد: نبی مکرم اسلام (ص) بیش از هر کس این بانوی فرزانه و عفیفه را دوست داشتند و همواره معیار محبت به خود را محبت به حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرده اند.
وی با بیان اینکه هر انقلابی یک ماهیت یا چیستی را با خود دارد، افزود: ماهیت برخی انقلاب ها اقتصادی و متناسب با فشارهای مالی به مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
باید سپاه جهانی علیه مستکبران دنیا شکل بگیرد/مقاومت اسلامی برای دشمنان غیرقابل هضم است

باید سپاه جهانی علیه مستکبران دنیا شکل بگیرد/مقاومت اسلامی برای دشمنان غیرقابل هضم است حجت الاسلام امان الله علیمرادی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در کرمان در تشریح جایگاه و اهمیت محور مقاومت و دستاورد آن برای امنیت در منطقه خاورمیانه اظهار داشت: محور مقاومت به عنوان مقابله با نقشه های مستکبران از اهمیت بالایی برخوردار است به این جهت که نقطه آغازی برای تشکیل جبهه مبارزه با مقاصد مستکبران در منطقه است.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری افزود: نظام سلطه برای حفظ منافع مادی خود در منطقه درصدد آسیب به نظام مستقل جمهوری اسلامی است و اینکه نگذراند دنیا از تجربه استقلال مداری نظام ما در اداره خود درس گرفته و الگوبرداری کند زیرا مدعی قدرت هستند و دنیا را این گونه طبقه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
معجزه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن

معجزه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در لغت نامه دهخدا و فرهنگ لاروس عربی معانی چون؛ دزدها را از جاده زدودن، شکوفایی آخرین سنبل، تمام شدن دوران نقاهت و بیماری و گرفتن گرد و غبار از لباس بر آن آورده شده است.
راهپیمایی شگفت انگیز و تماشایی 22 بهمن امسال را باید با کمک واژه عمیق و پرمعنای انتفاضه تفسیر کرد. بر اساس برآورد نهادهای مختلف شمار شرکت کنندگان در راهپیمایی امسال در بیش از 400 شهر از 20 تا صد درصد افزایش نشان می دهد.
اگر بخواهیم از زاویه تعاریف مترتب بر معانی انتفاضه به تفسیر شگفت انگیز حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن بنشینیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
نیلی احمدآبادی: عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی تبعیض بود

نیلی احمدآبادی: عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی تبعیض بود محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره مستثنی شدن اساتید دانشگاه از ممنوعیت افزایش حقوق در مصوبه اخیر مجلس اظهار داشت: طبق این مصوبه افزایش حقوق اعضای هیئت علمی به صورت پلکانی تصویب شد اما سقف پاداش بازنشستگی آنها باقی ماند.
بیشتر بخوانید
جلسه غیرعلنی مجلس درباره تعیین حقوق اعضای هیئت علمی و قضات
وی با اشاره به نامه روسای برخی دانشگاه ها به رئیس مجلس در این زمینه افزود: ما سه موضوع پلکانی کردن مالیات، عدم افزایش حقوق و ثابت نگه داشتن سقف افزایش حقوق را از مجلس در این زمینه پیگیر شده بودیم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
ترکمن ها ذخیره بزرگی برای انقلاب اسلامی هستند/ بنیاد مستضعفان طعم عدالت اجتماعی را به مردم محروم چشاند

ترکمن ها ذخیره بزرگی برای انقلاب اسلامی هستند/ بنیاد مستضعفان طعم عدالت اجتماعی را به مردم محروم چشاند به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، حجت الاسلام محمود ترابی شامگاه در جمع مسوولان اعطای بیش از 2 هزار و 100 فقره سند زمین های کشاورزی و مسکونی به مردم منطقه محروم و مرزی بخش داشلی برون، با اشاره به ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرای اطهر (س) ضمن تسلیت این مناسبت به همه مسلمانان، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) الگو و اسوه نه تنها زنان و بانوان بلکه اسوه تمامی انسان ها در جهان است.
وی با بیان اینکه از حضور در جمع مردم باصفا، ولایتمدار و مهمان نواز ترکمن در بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس بسیار خوشحال هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
خط شکنی ها

خط شکنی ها صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل گر مسائل سیاسی در یادداشتی در روزنامه حمایت نوشت:
1. جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تاکنون، همواره زیر ذره بین تحلیلگران، اتاق های فکر، مقامات و دولتمردان غربی بوده و ارزیابی مواضع آنان حاکی از این واقعیت است که اساساً نظام سلطه به رهبری آمریکا، پدیده ای به نام ایران اسلامی قدرتمند را با گذشت 39 سال از بالندگی اش، هنوز هم برنتافته و نتوانسته اند با چنین قدرتی کنار بیایند.
ایران اسلامی با برخورداری از موقعیت ویژه ژئوپولتیک، معادن و ذخایر غنی و گسترده، قرار گرفتن در لیست کشورهای بزرگ نفتی و گازی، بهره مندی از مرزهای طولانی با خلیج فارس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
استیضاح وزیر جهادکشاورزی حتمی است؛ آمادگی 140 نماینده برای امضای استضیاح

استیضاح وزیر جهادکشاورزی حتمی است؛ آمادگی 140 نماینده برای امضای استضیاح محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با تسنیم ، با اشاره بر ضرورت رعایت ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی در انتصابات اظهار داشت: اسلام به عنوان نظام دینی جامع که ریشه در فطرت دارد و از سرچشمه وحی سیراب می شود، با دیدی عمیق و بینشی گسترده به انسان و انسانیت در ابعاد مختلف می نگرد و دارای نظام ارزشی ویژه ای است که در پناه آن سعادت و کمال انسان را تضمین می کند، مدیریت و اداره امور جامعه هم از شئون مهم زندگی انسانی بوده که در منابع اسلامی به آن پرداخته شده است و باید از این زاویه به طور علمی و دقیق مورد بررسی قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
جستاری بر اصل اراده ی خودبنیان در اندیشه ی سیاسی امام خمینی ره

جستاری بر اصل اراده ی خودبنیان در اندیشه ی سیاسی امام خمینی ره چکیده
متفکران فلسفه ی سیاسی غرب بر این باورند که اصلِ "اراده ی خودبنیان" به عنوان شاخصِ ارجمندی انسان به مثابه موجودی عقلانی که حق دارد در مورد سرنوشت خویش تصمیم گیری کند، تنها در سایه سار دموکراسی ظهور می یابد؛ چراکه اراده های خودبنیان، تنها معیار وضع قوانین و مشروعیت نهادهای اجتماعی و سیاسی در دموکراسی است. این نوشتار با شیوه ی اسنادی تحلیلی اصل اراده ی خودبنیان در اندیشه سیاسی امام خمینی، به عنوان پایه گذار حکومت مبتنی بر مأذونیت و مشروعیت الهی، را بررسی و ارزیابی کرده و ضمن تبیین عدم پاسداشت اصل اراده ی خودبنیان در الگوی دموکراسی غربی و ملاحظه اصول پذیرفته شده در اندیشه ی سیاسی امام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
حماسه 22 بهمن بار مسؤولیت را بردوش دولت مردان و رئیس جمهوری سنگین تر کرد/ دولت مردان باید به مطالبات مردم جامه عمل بپوشانند

حماسه 22 بهمن بار مسؤولیت را بردوش دولت مردان و رئیس جمهوری سنگین تر کرد/ دولت مردان باید به مطالبات مردم جامه عمل بپوشانند حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران درباره پیام مردم در راهپیمایی 22 بهمن به دولت مردان، اظهار کرد: راهپیمایی 22 بهمن 96 پرشورتر از سال های گذشته برپا شد.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر نشان دادند که پای انقلاب اسلامی و ارزش های اسلامی و ملی هستند، تصریح کرد: ملت ایران در این حماسه عظیم اول یک نه بزرگ به استکبار جهانی گفتند.
امام جمعه پردیس با تأکید بر اینکه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که مشکلات اقتصادی و فشار تحریم ها بین آن ها و نظام جمهوری اسلامی و رهبر عظیم الشأن آن ها فاصله نمی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
آقای وزیر! لاشخور که با تغییر اسم مرغ عشق نمی شود!

آقای وزیر! لاشخور که با تغییر اسم مرغ عشق نمی شود! به گزارش مشرق، کیهان در اخبار ویژه خود با اشاره به سخنان وزیر کشور درباره رفتار منسوبان فرقه تابنده نوشت:
سخنان نامعقول و به دور از واقعیت وزیر کشور، انتقاد همکار سابق نشریات اصلاح طلب را موجب شد.
داریوش سجادی نوشت: وزیر کشور ضمن وعده برخورد قاطع با اخلال گران گفته است که دولت جریان دراویش را جریانی عاقلانه، منطقی و معتدل می داند و خشونت های اخیر را به هیچ وجه به آنها منتسب نمی کند.
جناب آقای وزیر! مانور دراویش با قمه و گرز و دشنه و حمله داعشی آنها به مردم و نیروهای انتظامی را در کدام دائرهًْ المعارفی جریانی عاقلانه و منطقی و معتدل می نامند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
اراک|استیضاح وزیر جهادکشاورزی حتمی است؛ آمادگی 140 نماینده برای امضای استضیاح

اراک|استیضاح وزیر جهادکشاورزی حتمی است؛ آمادگی 140 نماینده برای امضای استضیاح محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اراک ، با اشاره بر ضرورت رعایت ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی در انتصابات اظهار داشت: اسلام به عنوان نظام دینی جامع که ریشه در فطرت دارد و از سرچشمه وحی سیراب می شود، با دیدی عمیق و بینشی گسترده به انسان و انسانیت در ابعاد مختلف می نگرد و دارای نظام ارزشی ویژه ای است که در پناه آن سعادت و کمال انسان را تضمین می کند، مدیریت و اداره امور جامعه هم از شئون مهم زندگی انسانی بوده که در منابع اسلامی به آن پرداخته شده است و باید از این زاویه به طور علمی و دقیق مورد بررسی قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
افشاگری شورای نگهبان بعد از جنجال جدید احمدی نژاد

افشاگری شورای نگهبان بعد از جنجال جدید احمدی نژاد پایگاه خبری انتخاب: عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان اخیر احمدی نژاد که درخواست برگزاری انتخابات آزاد کرده است؛ روایتی از انتخابات سال88 را برای نخستین بار رو کرده است. او در کانال تلگرامی اش نوشت:
ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز.
علیرغم شلوغی کارها، با مشورت دبیر محترم و در ساعت مقرر به دفتر ایشان رفتم. در دفتر با آقای الهام مواجه شدم ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که ما پای انقلاب ایستاده ایم / ملت به مسؤولان تأکید کردند که باید پای انقلاب بایستید

مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که ما پای انقلاب ایستاده ایم / ملت به مسؤولان تأکید کردند که باید پای انقلاب بایستید حجت الاسلام والمسلمین مرتضی کشمیر در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان سمنان درباره وظیفه خطیر دولت مردان بعد از شکوه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن حضوری تماشایی از خود مانند سال های گذشته نشان دادند.
وی ادامه داد: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر دشمن را ناامید کردند و معادلات آن ها را بر هم ریختند.
امام جمعه ایوانکی با تأکید بر اینکه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند پیوند ملت با نظام جمهوری اسلامی گسستنی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
رئیس جمهور سفری به دنا نخواهد داشت

رئیس جمهور سفری به دنا نخواهد داشت به گزارش مشرق، عزیز فیلی اظهار داشت: خبری منتشر شده در فضای مجازی با عنوان" رئیس جمهور به دنا سفر می کند " صحت ندارد و تاکنون در این زمینه چیزی اعلام نشده است.
علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این زمینه به تسنیم گفت: اطلاعی از سفر رئیس جمهور ندارم و این موضوع صحت ندارد. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
شکایت از تعیین سقف حقوق برای مقامات و مدیران دولتی

شکایت از تعیین سقف حقوق برای مقامات و مدیران دولتی به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم ، در بند یک بخشنامه شورای حقوق و دستمزد به شماره 647444 مورخ 23 تیر سال 1395 آمده است: دستگاه های مشمول مصوبه عبارت از دستگاه های اجرایی مشمول ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله مستثنیات ماده 117 نظیر اعضای هیات علمی و ... هستند.
بند سوم این بخشنامه نیز می افزاید: سقف خالص پرداختی ماهیانه به سایر مقامات و کلیه مدیران و کارکنان مشمول این مصوبه پس از کسر قانونی و مالیات نباید از 3 برابر سقف حقوق تعیین شده در ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری تجاوز کند و متوسط این سقف به طور سالیانه ملاک محاسبه خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
چاپ کتاب بیانات مقام معظم رهبری با موضوع انرژی هسته ای

چاپ کتاب بیانات مقام معظم رهبری با موضوع انرژی هسته ای به گزارش ایسنا، این کتاب که در 159 صفحه و در دو فصل تحت عنوان "آژانس بین المللی انرژی اتمی" و " 20 فروردین سالروز ملی شدن صنعت هسته ای" تهیه و تنظیم شده است که در فصل اول پیرامون موضوعاتی از جمله دانش هسته ای، مساله هسته ای، تحریم ها، انرژی هسته ای و غیره منتشر شده است و در آن سخنان رهبر انقلاب در مقاطع مختلف درباره این موضوع گردآوری شده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
عزت و اقتدار امروز ایران مرهون جانفشانی های شهدا است

عزت و اقتدار امروز ایران مرهون جانفشانی های شهدا است به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از بیرجند و به نقل از روابط عمومی فرمانداری درمیان ، محمد بشیری زاده در مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در روستای بورنگ اظهار کرد: شهدا و خانواده معظم شاهد و ایثارگر حق عظیمی بر گردن مردم و مسؤولان دارند که تنها راه جبران این ایثار، زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و خدمت رسانی بی منت به مردم است.
وی یادآور شد: شهیدان دوران هشت سال دفاع مقدس با درک صحیح از شرایط کشور، به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و با نثار جان خویش از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کرده و اجازه ندادند حتی یک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
عکس/ نظر رسایی درباره رفتار احمدی نژاد

عکس/ نظر رسایی درباره رفتار احمدی نژاد نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، با توجه به ارسال نامه رئیس جمهور سابق به رهبر انقلاب، اعلام کرد که احمدی نژاد یاور شیطان شده است. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
ایران و اسپانیا به دنبال تبادلات تجاری با پول ملی

ایران و اسپانیا به دنبال تبادلات تجاری با پول ملی آلفونسو داستیس در حاشیه دیدار با علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با ایرنا در خصوص امکان تبادلات تجاری بین ایران و اسپانیا با پول ملی دو کشور تصریح کرد: مادرید در نظر دارد این گونه مبادلات را با ایران توسعه دهد.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که موضع اسپانیا نسبت به برجام چیست؟، اظهار داشت: موضع مادرید درخصوص توافق برجام حمایتی است. ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
نشست خبری گردهمایی ایثارگران و خانواده های معظم شهدا

نشست خبری گردهمایی ایثارگران و خانواده های معظم شهدا به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس مدیر خانه ایثارگران استان تهران از گردهمایی بزرگ خانواده های معظم و ایثارگران استان تهران در شهر ری خبر داد.
اکبر حیدریان افزود در این گردهمایی بزرگ بیش از 5 هزار نفر از خانواده های ایثارگران و شاهد در مصلی آستان مقدس حضرت عبد العظم حسنی (ع) حضور خواهند یافت.
وی گفت در این تجمع عظیم که با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری برگزار می شود ضمن تجلیل از خانواده های معزز ایثار گر و شهدا یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گرامی داشته می شود. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
عزاداری روحانی و قالیباف در حسینیه امام (ره)

عزاداری روحانی و قالیباف در حسینیه امام (ره) خبرگزاری ایلنا: مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در مراسم امشب حجت الاسلام حسن روحانی؛ رییس جمهور، علی لاریجانی؛ رییس مجلس شورای اسلامی، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان، حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیدمحمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور و حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران حضور داشتند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
احمدی نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات 88 هرچه زودتر اعلام شود / علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

احمدی نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات 88 هرچه زودتر اعلام شود / علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان اخیر احمدی نژاد که درخواست برگزاری انتخابات آزاد کرده است؛ روایتی از انتخابات سال88 را برای نخستین بار رو کرده است. او در کانال تلگرامی اش نوشت:
ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز.
علیرغم شلوغی کارها، با مشورت دبیر محترم و در ساعت مقرر به دفتر ایشان رفتم. در دفتر با آقای الهام مواجه شدم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
خاطره کدخدایی از درخواست خلاف قانون احمدی نژاد

خاطره کدخدایی از درخواست خلاف قانون احمدی نژاد به گزارش مشرق، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در کانال تلگرامی اش درباره درخواست خلاف قانون احمدی نژاد در انتخابات سال 1388 نوشت:
ظاهرا دوشنبه 25 خرداد 88 بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت 21:30 منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز. علیرغم شلوغی کارها، با مشورت دبیر محترم و در ساعت مقرر به دفتر ایشان رفتم. در دفتر با آقای الهام مواجه شدم. به شوخی گفتم معلوم شد موضوع چیست و کار، کار چه کسی است؟ اظهار بی اطلاعی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
منطق ، بالاترین قدرت جمهوری اسلامی ایران است

منطق ، بالاترین قدرت جمهوری اسلامی ایران است به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار اسماعیل قاآنی چهارشنبه شب در دومین یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم مازندران در متل بانک ملی بابلسر ، افزود : آن چیزی که امروز استکبار جهانی را به زانو درآورده است منطق کشور ماست و ما باید به این امر ببالیم.
وی اظهار داشت : جهان امروز به این باور رسیده است که آمریکا اهل منطق و گفت و گو نیست و همه جهانیان شاهد بودند که آن کشور در توافق هسته ای به قول خود عمل نکرده و بی منطقی خود را ثابت کرده است.
سردار قاآنی گفت : کشور ما برای دفاع از میهن خود در ساخت سلاح ها و قدرت موشکی از هیچ کشوری اجازه نخواهد گرفت و اگر کسانی بخواهند با زبان غیر منطق سخن بگویند ما ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
مدیران و کارکنان پست بانک ایران از یادمان های دفاع مقدس خوزستان بازدید کردند

مدیران و کارکنان پست بانک ایران از یادمان های دفاع مقدس خوزستان بازدید کردند به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، مدیران و کارکنان بسیجی پست بانک ایران از سراسر کشور به منظور تجلیل از رشادت ها و ایثارگری های شهداء و رزمندگان اسلام و گرامیداشت یاد و خاطره آنان برای پنجمین سال متوالی در قالب "کاروان راهیان نور" طی روزهای سی ام بهمن ماه لغایت سوم اسفندماه سال جاری از یادمان های دفاع مقدس خوزستان بازدید کردند.
بازدید از معراج الشهدای اهواز، یادمان والفجر هشت(اروند)، شلمچه، هویزه، بستان، سوسنگرد، دهلاویه، طلائیه ازجمله برنامه های کاروان راهیان نور بسیج پست بانک ایران طی روزهای یادشده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
6 اسفند؛ تعیین تکلیف سوال از روحانی

6 اسفند؛ تعیین تکلیف سوال از روحانی محمد رضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ،با اشاره به جلسه ویژه (یکشنبه 29 بهمن) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت:در این جلسه طرح سوال از رئیس جمهور در باره موسسات مالی و اعتباری با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی طراحان و نمایندگان رئیس جمهور بررسی شد.
بیشتر بخوانید:
نمایندگان سؤال کننده از روحانی درباره مؤسسات اعتباری قانع نشدند
وی با بیان اینکه گزارش کمیسیون اقتصادی در این باره تا روز یکشنبه (6 اسفند) تدوین می شود، افزود: طبق آئین نامه داخلی مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
برای ساخت فردایی بهتر باید بر اساس ارزش های دینی و انقلابی حرکت کنیم

برای ساخت فردایی بهتر باید بر اساس ارزش های دینی و انقلابی حرکت کنیم به گزارش ایرنا حجت الاسلام فرج الله براتی شامگاه چهارشنبه در نشست شوراهای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه های خوزستان با حضور حسین امیرعبداللهیان مشاورعالی ریاست مجلس شورای اسلامیدر اهواز ، اظهار کرد: امروز هرآنچه داریم به برکت رهنمودهای امام خمینی(ره) است چرا که بیانات ایشان همگی برگرفته از احادیث وتعالیم دینی بود.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم به نقش و جایگاه بسیج اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) بسیج را شجره طیبه برشمردند چرا که درخت ویژگی خاصی داشته و ثمربخش است و به دیگران سود می رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت فارس

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت فارس سرهنگ پاسدار موسی زارعی در گفت وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: از 82 شهدای مدافع حرم و امنیت فارس 42 شهید از استان فارس،28 شهید فاطمیون و 12 شهید دیگر مربوط به امنیت استان فارس است.
وی با اشاره به اینکه نقش مدافعان حرم در شکست گروهک های تکفیری و سلفی تعیین کننده بوده است، افزود: مقابله بانفوذ تکفیری ها درکشورهای سوریه، عراق و نیز امنیت جمهوری اسلامی ایران مهم ترین اهداف حضورمدافعان حرم بوده است.
فرمانده سپاه ناحیه ثارالله (ع) شیراز خاطرنشان کرد: پاسخگویی به سؤال های مطرح شده درموردحضور مستشاری و فیزیکی جبهه مقاومت درکشورسوریه و عراق از دیگر اهداف برپایی یادواره است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
واکنش جالب حسام الدین آشنا به نامه احمدی نژاد به رهبری؛خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند...

واکنش جالب حسام الدین آشنا به نامه احمدی نژاد به رهبری؛خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند... به گزارش نامه نیوز؛ حسام الدین آشنا در توئیتی نوشت: خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند که به او بیاموزد نباید پا از گلیمش فراتر نهد و زودهنگام به انتخابات بیاندیشد یا فرمان عزل صادر کند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
آقای احمدی نژاد! هر وقت با صدای بلند گفتید من و دولتم عامل این تباهی ها بوده ایم ، می توانید از اصلاحات سخن بگویید

آقای احمدی نژاد! هر وقت با صدای بلند گفتید من و دولتم عامل این تباهی ها بوده ایم ، می توانید از اصلاحات سخن بگویید نامه تازه محمود احمدی نژاد به رهبر انقلاب،چهارشنبه دوم بهمن ماه منتشر شد. وی در این نامه از ضرورت برگزاری فوری انتخابات آزاد ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی،تغییر رئیس قوه قضائیه و آزادی همه کسانی که به اتهام تبلیغ و تضعیف نظام از گذشته تا کنون در بازداشت به سر می برند،سخن گفته است.
به گزارش تابناک ، در نامه احمدی نژاد،مانند عموم سخنان وی، دو نکته حق دیده می شود که در ادامه نتیجه گیری ناحق از آن شده است؛نکته اول تفکیک اصل نظام از ساختارها و نهادهای موجود در آن است؛اینکه اعتراضات و نارضایتی مردم نه از نظام اسلامی که از نهادها و ساختارهایی است که به تدریج ناکارآمدی های آنها موجب ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
واکنش مشاور رییس جمهور به نامه احمدی نژاد

واکنش مشاور رییس جمهور به نامه احمدی نژاد به گزارش ایلنا، مشاور رییس جمهور به نامه اخیر محمود احمدی نژاد به مقام معظم رهبری واکنش نشان داد.
حسام الدین آشنا درباره نامه محمود احمدی نژاد به رهبر انقلاب در توئیتر خود نوشت: خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند که به او بیاموزد نباید پا از گلیمش فراتر نهد و زودهنگام به انتخابات بیاندیشد یا فرمان عزل صادر کند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
سیره شهدا به عنوان یک فرهنگ برای جوانان و جهانیان الگو است

سیره شهدا به عنوان یک فرهنگ برای جوانان و جهانیان الگو است به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، چهارمین یادواره 33 شهید روستای سلیمانی شهرستان فیروزه امشب با حضور بخشدار، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، خانواده معظم شاهد و ایثارگران و جمع کثیری از مردم روستای سلیمانی در این روستا برگزار شد.
بخشدار طاغنکوه در این یادواره با تجلیل از مشارکت فراوان مردم در تشییع دو شهید گمنام که روز دوشنبه 31 بهمن ماه در این بخش برگزار شد، گفت: فضای امروز کشور بافرهنگ شهادت درآمیخته و مردم در هر نقطه ای که هستند امنیت امروزشان را مدیون شهدا هستند.
جعفر سیدآبادی با تقدیر از قدرشناسی مردم از شهدا افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
معرفی فرمانداران فیروزآباد و خرامه

معرفی فرمانداران فیروزآباد و خرامه به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ وزیر کشور طی احکامی جداگانه و با پیشنهاد استاندار فارس، کمال علوی و فرهاد جهان خواه را به ترتیب به عنوان فرمانداران شهرستان های فیروزآباد و خرامه منصوب کرد.
در متن حکم این دو فرماندار آمده است:
امید است با اتکال به خداوند متعال در چارچوب وظایف مصوب و در راستای تحقق اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ((مدظله العالی)) موفق باشید.
انتهای پیام/ر
انتصاب فرمانداران فیروزآباد و خرامه ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
پنجمین شب عزاداری ایام فاطمیه با حضور رهبر معظم انقلاب

پنجمین شب عزاداری ایام فاطمیه با حضور رهبر معظم انقلاب ایرنا - تهران - پنجمین شب عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.*15* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
یاسوج| رئیس جمهور سفری به دنا نخواهد داشت

یاسوج| رئیس جمهور سفری به دنا نخواهد داشت عزیز فیلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج ، اظهار داشت: خبری منتشر شده در فضای مجازی با عنوان" رئیس جمهور به دنا سفر می کند" صحت ندارد و تاکنون در این زمینه چیزی اعلام نشده است.
علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این زمینه به تسنیم گفت: اطلاعی از سفر رئیس جمهور ندارم و این موضوع صحت ندارد.
انتهای پیام/ش ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کرمانشاه برگزار می شود

دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کرمانشاه برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کرمانشاه در دانشگاه رازی برگزار می شود.
این مراسم معنوی با سخنرانی سردار سپهر معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در کل سپاه و با حضور پرشور دانشگاهیان برگزار می شود.
دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کرمانشاه روز دوشنبه هفتم اسفند ماه امسال در سالن آمفی تئاتر دانشکده ادبیات دانشگاه رازی انجام خواهد شد.
مداحی حاج یزدان ناصری مداح برجسته اهل بیت علیهم السلام از دیگر برنامه های این مراسم معنوی است.
این مراسم به همت سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، سازمان بسیج دانشجویی استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
وزیر راه با فاجعه اخیر چطور خوابش می برد؟

وزیر راه با فاجعه اخیر چطور خوابش می برد؟ نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی با بروز فاجعه اخیر سقوط هواپیما چگونه خوابش می برد.
به گزارش فارس، عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی عصر امروز چهارشنبه در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 97 کل کشور طی تذکر شفاهی ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای ATR شرکت آسمان اظهار داشت: ما می دانیم این حادثه همانند دیگر حوادث به جعبه سیاه وعده داده می شود اما نهایتاً هیچ گاه برخوردی با عاملان اصلی آن نمی شود.
وی افزود: وزیر راه با این فاجعه چطور خوابش می برد؟ اکنون هم عده ای برای نجات جان باختگان گرفتار شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
عزم خدمتگزاران به مردم برای کمک به مناطق محروم جدی است

عزم خدمتگزاران به مردم برای کمک به مناطق محروم جدی است به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی عصر امروز در مراسم اهدای 2 هزار و 100 فقره سند زمین های کشاورزی و مسکونی به محرومان و مستضعفان منطقه مرزی و محروم داشلی برون که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مسجد جامع روستای کرند برگزار شد، با اشاره به اینکه مجموعه نیروهای خدمتگزار نظام اسلامی عزم خود را برای خدمت به محرومان جزم کرده اند، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نیز در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در کنار همه ارکان نظام اسلامی برای حمایت از محرومان و مستضعفان وسط میدان آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
حذف یارانه پردرآمدها در سه ماه امکان پذیر نیست

حذف یارانه پردرآمدها در سه ماه امکان پذیر نیست به گزارش شفاف ، رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه نمی توان برای حذف دهک های بالای پردرآمدی حساب و تراکنش مالی 80 میلیون نفر را بررسی کرد، گفت: حذف یارنه نقدی دهک های پردرآمد در سه ماه امکان پذیر نیست.
محمدباقر نوبخت در نشست علنی عصر امروز مجلس و در جریان بررسی تبصره 14 بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97، گفت: دولت خود را موظف می داند که تمامی قوانین موضوعه که برای قوه مجریه تعیین می شود را اجرا کند، اما گاهی مکانیزم اجرا به گونه ای است که قابلیت اجرای آن ضعیف است و آنچه که در کاغذ متن انشاء می شود، امکان اجرا ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد به رهبری برای برگزاری انتخابات زودهنگام

نامه احمدی نژاد به رهبری برای برگزاری انتخابات زودهنگام خبرگزاری فارس: محمود احمدی نژاد با ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری، خواستار تغییر رئیس قوه قضائیه و برگزاری انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی شد. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
آیت الله جنتی: حادثه اخیر را با سرعت بررسی کنید

آیت الله جنتی: حادثه اخیر را با سرعت بررسی کنید خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی شهادت تعدادی از نیروهای سرافراز انتظامی و بسیج را در حوادث و اغتشاشات اخیر تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت آیت الله جنتی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
تامین امنیت و آرامش مردم شریف ایران اسلامی بار دیگر قربانی گرفت و در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) سه تن از دلاورمردان نیروی انتظامی و یک نفر از بسیجیان فداکار، مظلومانه در این راه جان باختند.
اینجانب شهادت این عزیزان را به خانواده های داغدار ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
غفلت از اصول اولیه حرفه ای، انتشار پیام های خیالی از پایتخت و ام القرای جهان اسلام را در پی دارد

غفلت از اصول اولیه حرفه ای، انتشار پیام های خیالی از پایتخت و ام القرای جهان اسلام را در پی دارد به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ، بسیج اساتید تهران بزرگ طی نامه ای سرگشاده به وزرای کشور و اطلاعات آوردند: مبادا با غفلت از برخی سیاست گذاری های اولیه و حرفه ای در حوزه امنیت، موجبات انتشار تصاویر وسوسه کننده و البته خیالی به دشمن خارجی از روند پایتخت و ام القرای جهان اسلام را فراهم کند.
متن کامل این نامه به شرح ذیل است:
حضور آقایان محترم
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات
جناب آقای دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر محترم کشور
با سلام و احترام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
پیام تسلیت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پی شهادت ماموران نیروهای انتظامی و بسیج

پیام تسلیت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پی شهادت ماموران نیروهای انتظامی و بسیج به گزارش خبرگزاری خانه ملت از ایسنا، در این پیام آمده است:
بسم رب الشهداء و الصدیقین
سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری
فرمانده محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
شهادت سه تن از سربازان رشید نیروی انتظامی و دو تن از بسیجیان سرافراز را تسلیت گفته و از حسن تدبیر آن نیرو در برخورد با واقعه اخیر صمیمانه تشکر می نمایم.
حوصله و صبر توأم با صلابت و قانونمداری در راه ایجاد نظم و امنیت در جامعه و برخورد با اخلال گران، نشانه اقتدار سربازان غیور کشور در نیروی انتظامی و بسیج است.
از خداوند متعال علو درجات را برای این شهیدان سرافراز مدافع امنیت کشور خواستارم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد به مقام معظم رهبری

نامه احمدی نژاد به مقام معظم رهبری به گزارش فارس؛ محمود احمدی نژاد با ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری، خواستار تغییر رئیس قوه قضائیه و برگزاری انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
عزاداری پنجمین شب شهادت فاطمه زهرا با حضور رهبر انقلاب (عکس)

عزاداری پنجمین شب شهادت فاطمه زهرا با حضور رهبر انقلاب (عکس) مراسم عزاداری پنجمین شب عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور رهبر انقلاب اسلامی، جمعی از مسوولان نظام و مردم عزادار در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییسان قوای مجریه و مقننه، جمعی از مسوولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عالی با اشاره به اهمیت حفظ حرمت مقدسات و با بیان این که خانه و خانواده امری مقدس و محل تربیت و اصلاح ضعف هاست، گفت: مهمترین رکن تربیت فرزندان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
گفت و گو با دکتر عباس شیبانی

گفت و گو با دکتر عباس شیبانی خبرنگاران گروه سیاسی خبرگزاری فارس با حضور در منزل دکتر عباس شیبانی پزشک و سیاست مدار با وی به گفت و گو نشستند. دکتر عباس شیبانی، از مبارزان پیش از انقلاب اسلامی و پس از انقلاب پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و سه دوره عضویت در شورای اسلامی شهر تهران را در کارنامه خود دارد. ادامه خبر ...

منبع: