آخرین وضعیت ساعت کاری بانک ها تا 21 فروردین 99

آخرین وضعیت ساعت کاری بانک ها تا 21 فروردین 99 علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک ها در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان با اشاره به ساعت کاری بانک ها گفت: بنا به تصمیمات اخذ شده و با عنایت به شیوع ویروس کرونا و به منظور ارائه خدمات مناسب بانکی، حفظ سلامت مشتریان و پرسنل ساعت کاری واحد های صف و ستاد بانک ها بصورت شیفتی، چرخشی و دورکاری باحداکثر یک سوم تعداد شعب و یک سوم پرسنل صف وستاد تا تاریخ 21 فروردین 99 فعالیت خواهند کرد.
وی درباره ساعت حضور کارکنان و مشتریان بانکی اظهار کرد: کارکنان بانکی باید از ساعت 8 الی 13 در بانک حضور یابند و مشتریان بانکی می توانند از ساعت 8:30 تا 12 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 21 ساعت پیش
تولید روزانه 200 هزار ماسک توسط دانشجویان جهادی

تولید روزانه 200 هزار ماسک توسط دانشجویان جهادی محدثه پرنیان، مسئول قرارگاه جهادی مقابله با کرونا سازمان بسیج دانشجویی، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به اقدامات این قرارگاه در مقابله با کرونا اظهار داشت: تا امروز حدود 600 هزار نیروی تخصصی دانشجویی به مراکز درمانی نیازمند به نیرو معرفی شده است.
وی همچنین گفت: 900 نیرو از دانشجویان جهادی دانشگاههای علوم پزشکی با سامانه تلفنی 4030 همکاری می کند و 830 دانشجوی جهادی نیز به عنوان نیروهای خدماتی برای انجام امور خدماتی به بیمارستان ها و مراکز درمانی معرفی شدند.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد

سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد به گزارش ایرنا در این حکم مهدی اصلانی کرچی به سمت سرپرست بازرسی کل استان لرستان منصوب شده است.
در بخشی از این حکم خطاب به اصلانی کرچی آمده است: انتظار دارد با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ریاست محترم قوه قضاییه و با توکل و تلاش و بهره گیری مؤثر از منابع و امکانات موجود و در چارچوب قوانین و مقررات جاری و برنامه های ابلاغی در راستای تحقق اهداف و راهبردها و ارتقای روزافزون فعالیت های سازمان اقدام فرمایید.
محمدرضا اشرف از 24 خرداد 94 تاکنون بازرس کل استان لرستان بود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
اسامی نمایندگان مجلس که کرونا گرفتند

اسامی نمایندگان مجلس که کرونا گرفتند به گزارش افکارنیوز ،
ماه های پایانی سال 98 نگرانی بزرگی در جهان شکل گرفت و سبک زندگی در کشورهای زیادی را تغییر داد. ویروس کووید 19 معضلی بود که سال گذشته به جان مردم جهان افتاد و متأسفانه کشور عزیزمان ایران را هم بی نصیب نگذاشت و عده زیادی از مردم را مبتلا کرد.
اخبار سیاسی - در این مسیر مسئولان زیادی هم با این معضل دست به گریبان شدند که بخشی از آمار مسئولان مبتلا شده به ویروس کووید 19 یا همان کرونای معروف نمایندگان مجلس شورای اسلامی بودند.
نمایندگان مردم که در روزهای منتهی به سال 99 روزهای سخت کاری را با بررسی بودجه و حضور در عرصه انتخابات مجلس یازدهم پشت سر گذاشتند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
پلمپ واحدهای صنفی متخلف در ماسال

پلمپ واحدهای صنفی متخلف در ماسال به گزارش ایلنا از ماسال، رئیس اتاق اصناف ماسال گفت: با شیوع ویروس کرونا و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا مبنی بر تعطیلی واحدهای صنفی 40 واحد صنفی که به مصوبات ستاد بی توجه بودند اخطار گرفتند.
سید هادی رشیدی افزود: از این تعداد واحدهای صنفی اخطار گرفته 30 واحد متخلف پلمپ شد.
وی همچنین تصریح کرد: برای مهار ویروس کرونا با همکاری اتاق اصناف و بسیج اصناف 4 هزار عدد ماسک و 50 بسته حمایتی بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
دانشجویان ایرانی خطاب به مردم عراق: تنها راه خنثی کردن توطئه آمریکا وحدت است

دانشجویان ایرانی خطاب به مردم عراق: تنها راه خنثی کردن توطئه آمریکا وحدت است به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در نامه ای که به زبان عربی منتشر شد، به مردم عراق نوشتند: آمریکا جنایتکار با استفاده از حربه تفرقه روباه پیر استعمار یعنی انگلیس، تشتت آرا در نظام سیاسی و پارلمانی شما ملت بزرگ و مقتدر عراق را دنبال می کند و تنها راه حل عبور از این بحران کلمه طیبه "وحدت" است.
ترجمه فارسی این نامه به شرح زیر است:
وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنََّ عَلَی الََّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمََّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ (قصص/5)
ملت بزرگ و مقتدر عراق سالم علیکم؛ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
آیات شیطانی و اسلام ستیزی غرب منتشر شد

آیات شیطانی و اسلام ستیزی غرب منتشر شد به گزارش خبرنگار مهر ، مرحوم سیدهادی خسروشاهی در مقدمه اش بر این کتاب که در مهر ماه 1398 به رشته تحریر درآمده می نویسد: این کتاب شامل یادداشت ها و مقالاتی چند درباره توطئه های پدران روحانی به مبشّران مسیحی علیه اسلام و عملکرد ستیزه جویانه آنان بر ضد مسلمانان در همه بلاد اسلامی و در درون سرزمین های خود می باشد که به مناسبت های مختلف در سالیانی دراز ولی نه چندان دور نوشته شده اند. البته بخش عمده کتاب مربوط به کتاب فتنه یعنی آیات شیطانی است که در همان بحران پیدایش و نشر کتاب و تبلیغ گسترده برای آن در سطح جهانی و بعد از صدور فتوای تاریخی امام خمینی (ره) نوشته شد و یا در گفتگوهای مطبوعاتی در داخل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
حضور 600 هزار بسیجی در عرصه مقابله کرونا

حضور 600 هزار بسیجی در عرصه مقابله کرونا به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز شنبه 16 فروردین در نشست خبری با موضوع ایجاد نهضت حل مردمی و نوآورانه کرونا گفت: همان طور که مردم ما مستحضر هستند، شرایط کشور در مقابله با کرونا بسیج مستضعفین موظف کرده تا از اقداماتی که برای حل این موضوع ایجاد می شود، حمایت کند.
او ادامه داد: هرگاه مردم در قالب بسیج حرکت کردند ظرفیت های خوبی را ایجاد و از این طریق مشکلات موجود را حل و فصل کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب

درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب به گزارش افکارنیوز ،
علی اصغر بیات از ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری از سوی بازنشستگان تأمین اجتماعی خبر داد و افزود: به عنوان بزرگ ترین تشکل کارگری بازنشستگی کشور با تحت پوشش داشتن میلیون ها بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی پس از مکاتبات و مذاکرات متعدد با مسئولان امور در مجلس شورای اسلامی و دولت و عدم دریافت پاسخ مناسب به این نتیجه رسیدیم که ضروری است برای تظلم خواهی نامه ای به مقام معظم رهبری ارسال کنیم.
اخبار اجتماعی - وی با اشاره به اینکه چشم امید بازنشستگان تأمین اجتماعی به نگاه بلند و دیدگاه مشفقانه رهبری است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
جهش تولید نسخه جراحی اقتصاد ایران است

جهش تولید نسخه جراحی اقتصاد ایران است وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل ها گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، از نام گذاری سال 99 به جهش تولید به عنوان یک نسخه حکیمانه برای نجات کشور از بیماری رکود اقتصادی یاد کرد و گفت: اقتصاد کشور ما برای رهایی از وضعیت فعلی نیازمند چندین جراحی در حوزه های قانون گذاری، فرهنگ و مدیریت است.
او ادامه داد: از آنجایی که جهش در هر کاری نیازمند زمینه سازی و فراهم نمودن مقدمات و پیش نیاز است؛ برای رسیدن به جهش تولید موانع متعددی که همچون غده های سرطانی اقتصاد ما را فلج کرده اند بایستی جراحی شوند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
انتصاب سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ

انتصاب سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، در متن این ابلاغ از سوی شهبازی آمده است:
با استعانت از خداوند مهربان، به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب و در راستای تحقق اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست های دولت تدبیر و امید موفق و موید باشید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
مشارکت پایین مردم در انتخابات پیام روشنی بود که نباید نادیده گرفته شود/ فاصله جدی با آرمان های انقلابیون دهه 40 و 50 گرفته ایم

مشارکت پایین مردم در انتخابات پیام روشنی بود که نباید نادیده گرفته شود/ فاصله جدی با آرمان های انقلابیون دهه 40 و 50 گرفته ایم محمدجواد حق شناس در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درخصوص تحقق آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب به معنای زیر و رو شدن همه بنیان های سیاسی کشور است؛ مردم با انقلاب تلاش کردند به آزادی و استقلال برسند یعنی خواسته مردم این بود که حکومتی ضداستبدادی داشته باشند و بتوانند خودشان تعیین کننده سرنوشت خود باشند.
وی گفت: طبق شعارهای مردم و سخنان رهبر انقلاب در سال 1357، به چند عنصر برمی خوریم که مهمترین آنها استقلال و آزادی است؛ این عناصر به ساختار حاکمیتی بازمی گردد که در آن مقطع، کشور را اداره می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
خیانت ها و جنایت ها سد راه جهش تولید

خیانت ها و جنایت ها سد راه جهش تولید به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، به نقل از روزنامه حمایت ، این یادداشت می کوشد بدون آنکه برای خود صلاحیتی جعل نماید و یا به تکرار کلیشه ها بپردازد؛ تنها یک تجربه درس آموز را یادآوری کند که احتمال دارد همچون اثر یک کاتالیزور به تحقق بخشیدن حرکت در مسیر "جهش تولید"، شتاب ببخشد.
آن تجربه ای که شاید در این مسیر کمتر مورد توجه قرار گرفته است؛ برگزاری دادگاه های ویژه برخورد با مفسدان اقتصادی است که اوج آن در سال گذشته بود.
در این دادگاه ها به وضوح و به کرات مواردی را می توان یافت که چطور مفسدان اقتصادی و دانه درشت ها تا یقه سفید ها به دلیل منافع شخصی و زیاده خواهانه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
شهید سلگی جانبازی صبور و فرماندهی با انگیزه های والای انقلابی و معنوی بود

شهید سلگی جانبازی صبور و فرماندهی با انگیزه های والای انقلابی و معنوی بود سردار حمید عسگری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با تسلیت شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی اظهار داشت: سردار سلگی با روحیه معنوی و انقلابی و استحکام شخصیتی برگرفته از اسلام ناب فرمانده ای شجاع و سلحشور در دوران دفاع مقدس بود.
وی با بیان اینکه شهید سلگی جانبازی صبور و شاکر بود، افزود:وی در طول 35 سال جانبازی، فردی ولایتمدار بود که خود را همواره مدیون امام، رهبری، انقلاب، شهیدان و مردم می دانست.
عسگری گفت: خاطرم هست در عملیات مرصاد سردار سلگی با وجود مجروحیت سخت و دو پای قطع شده در میدان نبرد با منافقین و دشمن بعثی حضور فعال داشتند و فرماندهی می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
اذعان جان کِری به دخالت آمریکا در سقوط دولت مصدق

اذعان جان کِری به دخالت آمریکا در سقوط دولت مصدق به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، فرشید فرحناکیان دکترای حقوق نفت و گاز در یادداشتی به اذعان جان کری به عنوان یک مقام رسمی دولت آمریکا به دخالت این کشور در سقوط دولت دکتر مصدق پرداخته و به این نکته اشاره کرده است که از منظر ذهنیت امپریالیستیِ (Imperialist Mentality) آمریکایی، از دیپلماسی گاهی برای اعمال سلطه، تهدید و هراساندن (بخوانید چماق) و گاهی برای تشویقِ (بخوانید هویج) طرفِ ضعیف تر جهت تحقق سیاست خارجی موردنظر این کشور استفاده می شود.
مقدمه
کتاب هرروز موهبتی است (Every Day Is Extra) زندگینامه خود نوشت (Autobiography) جان کِری (John Kerry) وزیر امور خارجۀ آمریکا در دولت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
نامه نمایندگان جدید مجلس به رهبر انقلاب

نامه نمایندگان جدید مجلس به رهبر انقلاب به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند. امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیازهای بخش تولید کشور به کار خواهند بست. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
اول سال فرصت خوبی است برای تقویت عزم ملی، برای برکت بخشیدن به عمر خود در این سال

اول سال فرصت خوبی است برای تقویت عزم ملی، برای برکت بخشیدن به عمر خود در این سال به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR ، رهبر معظم انقلاب 1386/01/01 در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی بیاناتی ایراد فرمودند که در این مجال بازخوانی می شود.
بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم
الحمدللَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی القاسم محمّد و علی اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما بقیّة اللَّه فی الأرضین.
ربّنا علیک توکّلنا و الیک انبنا و الیک المصیر.
عید امسال دو تبریک دارد؛ هم تبریک عید نوروز است، هم تبریک ورود ماه ربیع المولود است؛ که ولادت نیر اعظم و نبی مکرم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
تلاش های خستگی ناپذیر جنابعالی ماجور در نزد خدای متعال خواهد بود/ آرزوی صحت و سلامتی برای دکتر لاریجانی

تلاش های خستگی ناپذیر جنابعالی ماجور در نزد خدای متعال خواهد بود/ آرزوی صحت و سلامتی برای دکتر لاریجانی به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن این پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تحیت
خبر کسالت جنابعالی موجب نگرانی و ناراحتی اینجانب شد. ان شاءالله که صحت و سلامتی کامل هر چه زودتر حاصل شود. در این ایام خطرمند بودن ارتباط با دیگران، شاهد تلاش و همت بی وقفه جنابعالی همراه با تدبیر و برنامه ریزی برای آسایش و آرامش مردم شریف ایران بودم و تلاش های خستگی ناپذیر جنابعالی ماجور در نزد خدای متعال خواهد بود و ملت شریف ایران قدردان زحمت شما هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
ضرورت تغییر محسوس در زندگی مردم با جهش تولید/ کرونا غرور جهان را شکست/ سندروم مدیران بی قرار در فوتبال

ضرورت تغییر محسوس در زندگی مردم با جهش تولید/ کرونا غرور جهان را شکست/ سندروم مدیران بی قرار در فوتبال به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، صفحه نخست روزنامه های شنبه 16 فروردین را از نظر می گذرانید.
بیشتر بخوانید: جلوگیری از تعطیلی 994 واحد صنعتی در دوره تحول قضایی/ نوروزتان پیروز بر کرونا
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست

مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست به گزارش خبرنگار مهر ، حسین سلاح ورزی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران، با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا و ابهامات به وجود آمده برای برخی از کارفرمایان مبنی بر مسئولیت آنها در صورت ابتلاء کارگران و همچنین ماده 85 قانون کار، گفت: کارفرمایان قطعاً در محیط کار، همانند سایر بخش های جامعه دستورالعمل های بهداشتی و اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن محیط را انجام می دهند و به همین خاطر از باب ضمان و تسبیب مسئولیتی در قبال ابتلاء به کرونا عهده دار نخواهند بود.
وی، عنوان کرد: همان طوری که سازمان بهداشت جهانی هم این بیماری را به عنوان پاندمی و جهان شمول اعلام کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
کرونا فرصتی برای جهش تولید

کرونا فرصتی برای جهش تولید خبرگزاری فارس - مهدی فضایلی: تشخیص اولویت ها و تمرکز بر آنها خصوصا" وقتی مشکلات، متعدد و پیچیده می شوند از دشوارترین و در عین حال مهمترین کارهاست.
در مقام تصمیم گیری و به نوعی سیاستگذاری، عوامل متعددی مانند تعدد و تنوع مسائل و مشکلات، هیجانات سیاسی و اجتماعی، عملیات روانی دشمن و عدم اشراف به مسائل ممکن است دخالت و تشخیص اولویت ها را به انحراف بکشاند.
در سطح کلان اگر چنین امر خطیری با تعلل صورت گیرد و یا توام با تردید و دودلی باشد خسارت ها بیشتر و گاه غیرقابل جبران خواهد بود.
تعیین شعار سال از سوی رهبر حکیم انقلاب اسلامی اقدام مهمی است که نقش تعیین اولویت را با اشراف به مسائل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
نقض سخنان مسؤولان دولت آمریکا بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

نقض سخنان مسؤولان دولت آمریکا بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران امروز، بیانیه ای در محکومیت سخنان دو تن از مسؤولان دولت آمریکا بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منتشر کرد.
در قسمتی از این بیانیه آمده است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
خدای سبحان را شاکریم، علیرغم همه تلخی های دوران سخت شیوع ویروس منحوس کرونا، شیرینی روحیه همدلی و وفاق ملی، برآمده از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را به کام همگان نشاند.
حرکت عظیم و منسجمی که هیمنه پوشالی قدرت های بزرگنمای حقیر و پست را درهم کوبید تا از سر استیصال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
سلیمی نمین: منتقدان و حامیان دولت به دنبال منافع حزبی نباشند

سلیمی نمین: منتقدان و حامیان دولت به دنبال منافع حزبی نباشند به گزارش خبرگزاری فارس، عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با تسنیم در خصوص اقدامات دولت جهت رفع تحریم ها در شرایط کرونایی اظهار داشت: این که دولت به دنبال برداشتن تحریم ها باشد یا این که اصولاً فضای بین المللی را علیه تحریم ها با ایران همراه کند، امری منطقی است.
وی افزود: در شرایطی که احساسات عموم ملت ها برانگیخته شده و یک فضای انسانی حاکم است، مطرح شدن این بحث که آمریکا حتی در این شرایط اجازه دسترسی ایران به دارو و برخی امکانات ضروری برای مقابله با ویروس کرونا را نمی دهد، کاری عقلانی است و برای افکار عمومی باید ثابت کرد که آمریکایی ها به فکر جان انسان ها نیستند و در واقع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
آنارشیسم چیست؟

آنارشیسم چیست؟ گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ یکی از ضرورت های زمان شناسی در دوره کنونی، شناخت مکاتب و گرایش های فکری موجود در دنیاست که اغلب آن ها محصول دوران پس از رسانس هستند. تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان در همین زمینه 16 بُرش از کتاب واژه نامه سیاسی_فرهنگی که به قلم شهریار زرشناس عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گردآوری شده است را منتشر می کند.
آنارشیسم
آنارشیسم به لحاظ لغوی مأخوذ از کلمه یونانی به معنای فقدان اقتدار یا رهبر یا دولت است. آنارشیسم یکی از ایدئولوژی های افراطی عصر جدید است که بر پایه تفسیر خود بنیادانه از بشر شکل گرفته و با هر نوع سازمان یا نهادی مخالفت می کند و به ویژه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به مقام معظم رهبری

نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به مقام معظم رهبری خبرگزاری مهر : 182 منتخب مجلس یازدهم در نامه ای به رهبر معظم انقلاب متعهد شده اند که از ظرفیت های تقنینی، نظارتی و کارشناسی برای تحقق شعار سال در مجلس آینده استفاده و زمینه های جهش تولید را فراهم کنند.
182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهش ها ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
توضیحات پارسایی درباره اظهارات اخیرش در خصوص تاخیر در برگزاری انتخابات اسفند

توضیحات پارسایی درباره اظهارات اخیرش در خصوص تاخیر در برگزاری انتخابات اسفند بهرام پارسایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره صحبت هایش درخصوص مخالفت وزیر کشور با تاخیر برگزار شدن انتخابات دوم اسفند سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، گفت: صحبت های من در خصوص مخالفت وزیر کشور با تعویق و تأخیر در برگزاری انتخابات بر اساس صحبت های ایشان در چهارم اسفند و همین طور فایل صوتی که به دستم رسیده بود، صورت گرفت.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آن فایل صوتی وزیر کشور می گوید در موضوع کرونا برخی ها پیشنهاد دادند انتخابات را عقب بیندازیم و اصرار داشتند بر انتخابات قم که من به عنوان مسئول انتخابات نپذیرفتیم؛ ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
جانباز کرمی اسوه ایثار، فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری بود

جانباز کرمی اسوه ایثار، فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری بود در پیام تسلیت سردار عابدین خرّم آمده است؛
بسم رب الشهدا و الصدیقین
خبر ارتحال مرحوم مغفور حاج بهمن کرمی، جانباز 45 درصد دفاع مقدس و ابوی بزرگوار شهیدان سیروس، رسول و اصغر کرمی موجب اندوه و تاثّر فراوان گردید.
این عزیز سفر کرده را می توان اسوه ایثار و فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری برشمرد. ایشان سه فرزند دلاور خود را در راه اعتلای اسلام و انقلاب فدا کرد و خودشان نیز در این راه مبارک به درجه جانبازی نائل آمدند.
این پدر پس از سال ها صبر و بردباری به آرزوی خود رسید و به فرزندان شهیدش پیوست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
حل و فصل 30 درصد پرونده های قضایی استان گیلان در شورا های حل و اختلاف

حل و فصل 30 درصد پرونده های قضایی استان گیلان در شورا های حل و اختلاف رییس دادگستری استان گیلان در گفتگو باخبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت:30درصد پرونده های قضایی استان گیلان در شوراهای حل اختلاف منجر به سازش شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه و آسیب شناسی و تقویت شورا های حل اختلاف در افزایش نیافتن تعداد زندانیان، مؤثر است افزود:آیت الله رییسی رییس قوه قضاییه بخشنامه "شورای حل اختلاف" را در مرداد ماه سال 98 را به تصویب و به دادگاه ها، دادسرا ها و شورا های ابلاغ کرد.
بیشتر بخوانید:
د ر گفت و گو با میزان عنوان شد رهایی 3 محکوم به قصاص با تلاش شعبه 12 شورای حل اختلاف دزفول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
یادداشتِ قالیباف| ما و جهان پساکرونا

یادداشتِ قالیباف| ما و جهان پساکرونا به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در یادداشتی با عنوان ما و جهان پساکرونا ، تاثیرات ژئوپلتیکی شیوع کرونا بر نظم آیندۀ جهانی را بررسی کرد.
متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
در جهان دگرگون شدۀ آینده نقشی مؤثر خواهیم داشت یا صرفاً نظاره گر خواهیم بود؟
شیوع ویروس کرونا در مدت زمان کوتاهی جهان را درگیر خود کرده است و در صورتی که طولانی شود تأثیری ماندگار بر همۀ ارکان نظم آیندۀ جهانی خواهد گذاشت. برای تحلیل ژئوپلتیکی این پدیدۀ مهم می توان به نکات ذیل اشاره کرد؛ ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
ما و جهان پساکرونا از زبان قالیباف

ما و جهان پساکرونا از زبان قالیباف به گزارش افکارنیوز ،
محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در یادداشتی با عنوان ما و جهان پساکرونا ، تاثیرات ژئوپلتیکی شیوع کرونا بر نظم آیندۀ جهانی را بررسی کرد.
اخبار سیاسی - قالیباف در این مقاله با اشاره به قدرت گیری دولت ها در جهان پساکرونا، از اهمیت یافتن روزافزون روندهای از پایین به بالا در نظام حکمرانی جهان نوشته است و این نظم را جهان محلی شدن می نامد. اشاره به احیاء معنا و مفهوم سنتی مرزها، افزایش اهمیت دخالت های مثبت دولت در نظام های سیاسی آینده، فروپاشی تصاویر برساختۀ رسانه ای از نظام رفاهی لیبرال دموکراسی غرب و اهمیت روزافزون ژئوهلث از دیگر بخش ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
نامه منتخبان مردم به مقام معظم رهبری/ مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

نامه منتخبان مردم به مقام معظم رهبری/ مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیاز های بخش تولید کشور به کار خواهند بست. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
آقای ترامپ رعایت حقوق بشر نیاز به درخواست ندارد

آقای ترامپ رعایت حقوق بشر نیاز به درخواست ندارد به گزارش بولتن نیوز، مجید سجادی پناه در توئیتی نوشت: درخواست کمک از شما ( ترامپ ) به معنی جواز حمله به کتائب حزبالله و یا بهره برداری در انتخابات آتی خودت و با ایجاد شکاف بین مردم ایران با نظام شان و یا ... است؟ رعایت حقوق بشر نیاز به درخواست نداشته مگر پای رشوه سیاسی در میان باشد. کجاست حقوق بشر جهانی و وزارت دادگستری دولت دوازدهم؟ ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
نامه جمعی از منتخبان مجلس یازدهم خطاب به رهبر انقلاب پیرامون تحقق شعار سال 1399

نامه جمعی از منتخبان مجلس یازدهم خطاب به رهبر انقلاب پیرامون تحقق شعار سال 1399 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان ، یکصد و هشتاد و دو نفر از منتخبان مجلس یازدهم خطاب به رهبر انقلاب درباره تحقق شعار سال 1399 (جهش تولید) و ... نوشته اند که به شرح زیر است.
باسمه تعالی
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه های رجب و شعبان.
امضا کنندگان این نامه که منتخبان مجلس یازدهم در انتخابات دوم اسفند ماه سال نود و هشت هستند بر خود لازم می دانند مراتب تقدیر و تشکر خود را از انتخاب شعار جهش تولید برای سال نود و نه به حضورتان تقدیم کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
نامه 182 نفر از منتخبان مجلس یازدهم به رهبری انقلاب درباره جهش تولید

نامه 182 نفر از منتخبان مجلس یازدهم به رهبری انقلاب درباره جهش تولید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، متن این نامه به شرح زیر است:
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه های رجب و شعبان.
امضا کنندگان این نامه که منتخبان مجلس یازدهم در انتخابات دوم اسفند ماه سال نود و هشت هستند بر خود لازم می دانند مراتب تقدیر و تشکر خود را از انتخاب شعار جهش تولید برای سال نود و نه به حضورتان تقدیم کنند. شعار جهش تولید که در واقع آن را می باید مرحله پیشرفته تر و امید بخش تر رونق تولید دانست، در امتداد شعار های اقتصادی سال های اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند به گزارش خبرگزاری مهر ، 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهش ها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیازهای بخش تولید کشور به کار خواهند بست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به رهبرانقلاب با موضوع تحقق شعار

نامه 182 منتخب مجلس یازدهم به رهبرانقلاب با موضوع تحقق شعار 182 منتحب مجلس در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری از انتخاب شعار جهش تولید برای سال نود و نه تقدیر و تشکر کردند.
به گزارش تسنیم، 182 نفر از نمایندگان منتخب ملت در مجلس یازدهم طی نامه ای به مقام معظم رهبری آمادگی خود را برای تدوین برنامه های مناسب جهت تحقق شعار سال اعلام کردند.
متن کامل نامه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه های رجب و شعبان. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار سلگی

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار سلگی به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار حاج میرزا سلگی پیام تسلیت صادر کردند که متن آن را در زیر می خوانید.
بسمه تعالی
درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سُلگی را به همه کسانی که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت می ورزند و به همه ی خانواده های شهید و به همه جانبازان و خانواده های آنان و همه یادگاران دفاع مقدس و بویژه به همسر فداکار و فرزندان و دیگر بازماندگان وی تسلیت عرض می کنم.
این مجاهد فداکار در دوره پس از پایان دفاع مقدس نیز با تحمل رنج جسمانی، مجاهدت در راه خدا را ادامه داد تا به لقاء الله پیوست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
رهبر انقلاب درگذشت مجاهد فداکار میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند

رهبر انقلاب درگذشت مجاهد فداکار میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در پیامی، درگذشت مجاهد فداکار و جانباز سرافراز آقای میرزا محمد سُلگی ، راوی کتاب ارزشمند آب هرگز نمی میرد را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسمه تعالی
درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سُلگی را به همه ی کسانی که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت می ورزند و به همه ی خانواده های شهید و به همه ی جانبازان و خانواده های آنان و همه ی یادگاران دفاع مقدس و بویژه به همسر فداکار و فرزندان و دیگر بازماندگان وی تسلیت عرض می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
راهکارهای گسترش همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد

راهکارهای گسترش همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، در دیدار سعید یاری با پاول اتوپین وزیر صنایع و رئیس طرف بلاروسی کمیسیون مشترک اقتصادی، راه های همکاری دوجانبه میان دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این دیدار، آخرین اوضاع همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور بررسی و در خصوص زمان و تمهیدات برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی تبادل نظر شد.
همچنین در این دیدار، دو طرف راهکارهای تحرک بخشیدن و گسترش همکاری های فیمابین ایران و بلاروس در بخشهای مختلف اقتصادی، صنعتی و تجاری را مورد بررسی قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
رهبر انقلاب، دوستِ خوبِ خود را از دست دادند

رهبر انقلاب، دوستِ خوبِ خود را از دست دادند خبرگزاری ایلنا : یک عضو سابق مجلس خبرگان رهبری با بیان این که با رحلت آیت الله سیدجعفر کریمی(ره)، رهبر معظم انقلاب، دوست خوب خود را از دست دادند، گفت: این عالم فقید علاوه بر آن که مورد اعتماد امام و رهبری و دیگر بزرگان بود، مورد اعتماد مردم هم بود.
آیت الله سیدمحمد واعظ موسوی استاد خارج فقه حوزه علمیه، با تسلیت رحلت مرحوم آیت الله سیدجعفر کریمی از یاران امام خمینی(ره) و رئیس شورای استفتائات دفتر رهبر معظم انقلاب، در مورد شخصیت این عالم فقید، اظهار داشت: مرحوم آیت الله کریمی(رض) از بزرگانی بودند که هم حوزه علمیه قم و هم حوزه علمیه نجف را درک کرده و اوج فعالیت ایشان نیز در کنار امام ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
قدردانی وزیرکشور از مشارکت کردستانی ها در طرح فاصله گذاری اجتماعی

قدردانی وزیرکشور از مشارکت کردستانی ها در طرح فاصله گذاری اجتماعی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکردستان در نامه عبدالرضا رحمانی فضلی آمده است: اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی تا این لحظه، مرهون تلاش و مجاهدت شبانه روزی تمامی مسوولین به ویژه جنابعالی به عنوان رییس استانی ستاد ملی مبارزه با کرونا است که نتیجه و ثمره این مجاهدت فی سبیل الله تحقق شکوه حماسه همبستگی و اتحاد ملی در مبارزه با این بیماری منحوس عالمگیر می باشد.
جا دارد از زحمات شما و همه همکاران سختکوشم شامل معاونان استانداری، فرمانداران، بخشداران، دهیاران صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و انشاالله با نهایت جدیت در تداوم این عزم خداپسندانه با تلاش و اقدامات لازم و هماهنگی های پیوسته تا ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
بررسی راه های گسترش روابط اقتصادی ایران و بلاروس

بررسی راه های گسترش روابط اقتصادی ایران و بلاروس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما از مسکو، در دیدار سفیر کشورمان در بلاروس با وزیر صنایع و رئیس بلاروسی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، راه های گسترش همکاری بازرگانی و تجاری بین تهران و مینسک بررسی شد.
"سعید یاری" سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس و "پاول اتوپین" وزیر صنایع و رئیس بلاروسی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در این دیدار، بر ضرورت رفع موانع و تسریع در اجرایی شدن تفاهم نامه های اقتصادی فیمابین تاکیدکردند.
در این دیدار همچنین آخرین وضعیت همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور بررسی و در خصوص زمان و تمهیدات برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی رایزنی شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
جزئیات جلسات مجلس در سال 99 در غیاب لاریجانی

جزئیات جلسات مجلس در سال 99 در غیاب لاریجانی خبرگزاری تسنیم : مجلس شورای اسلامی قرار است در جلسات علنی هفته آینده خود گزارش وزرای بهداشت و کشور در مورد شیوع بیماری کرونا را استماع کرده و مورد بررسی قرار دهند.
مجلس شورای اسلامی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده جلسه خواهند داشت.
وکلای ملت که از اوایل اسفندماه سال 98 به دلیل شیوع بیماری کرونا جلسه علنی نداشتند و تنها چند جلسه مجازی برگزار کردند، قرار است در هفته آینده به بهارستان بیایند و در غیاب علی لاریجانی رئیس قوه مقننه که به علت بیماری کرونا در قرنطینه بسر می برد، نشست علنی برگزار کنند.
دستورکار جلسات علنی 19 و 20 فروردین وکلای ملت بدین شرح است: ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
آیت الله لایینی: همدلی مردم و مسئولان در مقابله با کرونا ویروس وفاق ملی را متجلی کرد

آیت الله لایینی: همدلی مردم و مسئولان در مقابله با کرونا ویروس وفاق ملی را متجلی کرد آیت الله محمد باقر محمدی لائینی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ساری، در محکومیت سخنان دو تن از مسئولان دولت آمریکا بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار داشت: علیرغم همه تلخی دوران سخت شیوع ویروس منحوس کرونا، شیرینی روحیه همدلی و وفاق ملی، برآمده از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را به کام همگان نشانده است.
وی افزود: حرکت عظیم و منسجمی که هیمنه پوشالی قدرتهای بزرگنمای حقیر و پست را درهم کوبید تا از سر استیصال، دو تن از مسئولان دولت جنایتکار و ضد بشرآمریکا سخنانی بر علیه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برانند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
جزئیات جلسات مجلس در سال 99 در غیاب لاریجانی

جزئیات جلسات مجلس در سال 99 در غیاب لاریجانی مجلس شورای اسلامی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده جلسه خواهند داشت.
وکلای ملت که از اوایل اسفندماه سال 98 به دلیل شیوع بیماری کرونا جلسه علنی نداشتند و تنها چند جلسه مجازی برگزار کردند، قرار است در هفته آینده به بهارستان بیایند و در غیاب علی لاریجانی رئیس قوه مقننه که به علت بیماری کرونا در قرنطینه بسر می برد، نشست علنی برگزار کنند.
دستورکار جلسات علنی 19 و 20 فروردین وکلای ملت بدین شرح است:
* ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده (ارجاع از جلسه علنی) ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
جهش تولید بدون برداشتن غل و زنجیر از دست و پای تولیدکننده ممکن نیست

جهش تولید بدون برداشتن غل و زنجیر از دست و پای تولیدکننده ممکن نیست به گزارش ایسنا، محمد حسین حسین زاده بحرینی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با عنوان الزامات حاکمیتی جهش تولید؛ تبیین مطالبه مقام معظم رهبری از دولت، مجلس و قوه قضائیه نوشت:
مقام معظم رهبری، جهش تولید را به عنوان شعار سال 1399 اعلام کردند و با این انتخاب هوشمندانه، به دولت، مجلس، قوه قضائیه و آحاد ملت توجه دادند که حتی در بحبوحه بحران کرونا، نباید تلاش هایی که در سال 98 و سالهای قبل از آن، برای رونق تولید انجام شده است، متوقف شود. رشد مداوم تولید داخلی، مهمترین رکن استقلال اقتصادی کشور و تنها راه نجات ایران عزیز از حلقه شوم تحریم های ظالمانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
مسئولان برای تبدیل هر خانه به یک کارگاه تولیدی برنامه ریزی کنند

مسئولان برای تبدیل هر خانه به یک کارگاه تولیدی برنامه ریزی کنند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمد تقی زاده در مراسم راه اندازی اولین کارگاه تولید ماسک در کامفیروز به همت جوانان قرارگاه جهادی شهید قاسم سلیمانی و با حضور خانواده معظم شهدا، خیران و معتمدان با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان سال جهش تولید توسط رهبر معظم انقلاب، از مسئولان خواست تا با برنامه ریزی دقیق و جهادی هر خانه را تبدیل به یک کارگاه و تولیدی کنند.
وی همچنین از دستگاه های اقتصادی درخواست کرد: تا هر چه سریعتر برنامه های عملیاتی، کارشناسانه و محققانه خود را برای عملیاتی کردن و تحقق شعار سال برای تنویر افکار عمومی اعلام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 18 ساعت پیش
پیام صالحی در پی شهادت سردار جانباز پاسدارشهید میرزا محمد سلگی

پیام صالحی در پی شهادت سردار جانباز پاسدارشهید میرزا محمد سلگی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سید عباس صالحی آمده است:
بسم رب الشهدا و الصدیقین
خبر شهادت سردار رشید اسلام، حاج میرزامحمد سلگی موجب تالم و تأثر شد.
آن فقید سعید که از یادگاران دوران تاریخ ساز دفاع مقدس بود، در سال های پس از جنگ تحمیلی از عوارض شیمیایی آن برهه متحمل رنج بسیاری شد و سرانجام به یاران شهیدش پیوست.
کتاب "آب هرگز نمی میرد" روایت خاطرات آن فرمانده شهید والامقام است که در سال 1394 موفق به کسب جایزه جلال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
پیام رییس مجلس دومای روسیه خطاب به لاریجانی

پیام رییس مجلس دومای روسیه خطاب به لاریجانی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، "ویچسلاو والودین" در این پیام با ابراز نگرانی از ابتلای" علی لاریجانی "همتای ایرانی خود به ویروس کرونا، سلامتی وی را از خداوند متعال مسئلت کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
دریای خدمت رسانی جهادگران محو کننده موج کروناست

دریای خدمت رسانی جهادگران محو کننده موج کروناست سرهنگ علیرضا حیدرنیا جانشین فرماندهی سپاه استان تهران پیش از ظهر جمعه ضمن سرکشی از ایستگاه سلامت و عرضه مواد ضد عفونی، گشت بسیج سلامت، طرح مطهر، کارگاه تولید مواد ضد عفونی و ماسک از نقاهتگاه 150 تخت خوابی آماده بهره برداری پیشوا بازدید کرد.
وی در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از خیرین سلامت و بسیجیان دشت ورامین، گفت: واقعاً امروز انسان در قبال بزرگی و منزلت این بسیجیان و جهادگران احساس حقارت می کند.
این مقام مسئول با اشاره به آماده بهره برداری بودن نقاهتگاه دشت ورامین مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیشوا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
نشست ویژه روسای کمیسیون های تخصصی مجلس با هیئت رئیسه/بررسی آخرین وضعیت کرونا در کشور

نشست ویژه روسای کمیسیون های تخصصی مجلس با هیئت رئیسه/بررسی آخرین وضعیت کرونا در کشور جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، از نشست ویژه روسای کمیسیون های تخصصی مجلس با اعضای هیئت رئیسه در روز (یکشنبه 17 فروردین ) خبر داد.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، جلسه مذکور ساعت 10 صبح و در صحن پارلمان و با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت برگزار می شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بررسی برگزاری جلسات علنی مجلس و کمیسیون های تخصصی در شرایط شیوع ویروس کرونا، بررسی مشکلات ناشی از شروع این ویروس برای مشاغل آزاد، کارگران روز مزد و کسب و کارهای خرد و کلان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
ادامه تعطیلی و زمان بازگشایی صنوف/تشکر اتاق اصناف از بازاریان

ادامه تعطیلی و زمان بازگشایی صنوف/تشکر اتاق اصناف از بازاریان به گزارش خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد، اتاق اصناف مرکز استان کهگیلیویه و بویراحمد به همراه اتحادیه های صنفی، بازرسی و نظارت بر اصناف استان ، پنجمین بیانیه خود را در راستای مبارزه با ویروس کرونا در استان صادر کرد و از تمامی بازاریان و اصناف خواستند که تا اطلاع ثانوی به تعطیلی صنف خود ادامه دهند تا در هفته آینده با نشست شورای تامین و کارگروه بهداشت و سلامت استان زمان اعلام بازگشایی مشخص گردد که چه واحدهایی بازگشایی و چه واحد هایی تعطیل بمانند و شهروندان نیزموج”پویش در خانه بمانیم” را ادامه دهند .
متن پیام و پنجمین بیانیه اتاق اصناف یاسوج بدین شرح است؛
اصناف و بازاریان محترم ؛ ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
عجله برای شروع فعالیت های جمعی تلفات انسانی به همراه دارد

عجله برای شروع فعالیت های جمعی تلفات انسانی به همراه دارد به گزارش بولتن نیوز، علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی طی مطلبی با تاکید بر اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، نوشت: عدم رعایت ضوابط علمی و اجرایی ستاد ملی مبارزه با کرونا و ساده اندیشی و دست کم گرفتن شیوع کرونا و دخالت اشخاص حقیقی و حقوقی غیرمسئول به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
وی همچنین گفت: تلاش عده ای برای عادی جلوه دادن موضوع کرونا و عجله در شروع فعالیت های جمعی، تلفات وسیع انسانی را به همراه خواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
دلنوشته قالیباف در پی شهادت سردار سلگی

دلنوشته قالیباف در پی شهادت سردار سلگی به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و از فرماندهان دوران دفاع مقدس، در صفحه شخصی مجازی خود، در واکنش به شهادت سردار حاج میرزامحمد سلگی و انتشار فیلمی از اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این شهید والامقام، نوشت:
یکی دیگر از گنجینه های دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست. حاج میرزا سلگی، جانباز سرافرازی که هر لحظه از زندگی او برای آنکه نشان همیشگی شرف و عزت را بر گردن تک تک جانبازان قهرمان و بی ادعای وطن بیندازیم کافی است. جوانان انقلابی با نقل خاطرات او نشان دهند که حقیقتاً آب هرگز نمی میرد... . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 21 ساعت پیش
پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی شهادت حاج میرزا محمد سلکی

پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی شهادت حاج میرزا محمد سلکی به گزارش ایسنا، متن پیام سید رضا عاملی به شرح ذیل است:
"سردار پاسدار حاج میرزا محمد سلگی از فرماندهان سرفراز دفاع مقدس، بعد از سال های مجاهدت، رنج و ناگواری، امروز به آرزوی دیرین خود رسید و به جمع یاران شهیدش ملحق شد.
شهید حاج میرزا سلگی یکی از عاشقان امام خمینی(ره) و رهبر حکیم انقلاب بود که برای دفاع از انقلاب و کشور هشت سال در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و همچون علمدار کربلا، دو پای خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرد و به درجه رفیع جانبازی مفتخر شد و در ادامه این مسیر همواره وفادار خود به ارزش های انقلاب اسلامی را به اثبات رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 22 ساعت پیش
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی شهادت سردار سلگی را تسلیت گفت

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی شهادت سردار سلگی را تسلیت گفت به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پیامی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی از جانبازان دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آب هرگز نمی میرد.حاج میرزا چه کردی، در توسل های عاشقانه ات، در شب شهادت کوثر رسول الله، که در همان سحرگاه، پهلوی زخمی ات تداعی گر، پهلوی شکسته،مادر سیدالشهداء گردید.
حاج میرزا چه کردی در توسل های عاشقانه ات، با بزرگ جانباز کربلا، که شهره شدی، به روضه های مشک ابوالفضل العباس... ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 22 ساعت پیش
خشم یاران احمدی نژاد از سانسور اسم وی

خشم یاران احمدی نژاد از سانسور اسم وی خبرآنلاین: بازپخش سریال یوسف پیامبر از شبکه قرآن خبرساز شد و جدید ترین اتهام سانسور به رسانه ملی برای این سریال است. سایت بهار از سانسور نام دو رئیس جمهور قبلی و اسفندیار رحیم مشایی از تیتراژ سریال مرحوم سلحشور گله کردند اما به نظر می رسد این شبکه غیر از نام این سه، لیست عریض تشکرهای این سریال را که دو دقیقه ادامه داشته، کوتاه کرده است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
وزیر علوم شهادت سردار میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت

وزیر علوم شهادت سردار میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در پیامی شهادت سردار سرافراز حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت.
متن پیام غلامی به شرح زیر است:
شهادت، هنر مردان خداست. ایران ما، سرزمین نام هایی است که به کیمیای شهادت، جاودانه شده اند. جان های سخاوتمندی که صحنه آزادی را از نور غیرت و موسیقی ایثار ، تابناک کرده اند.
شهادت سردار سرافراز جبهه های نبرد حق علیه باطل حاج میرزا محمد سلگی را به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده ایشان و همه دوستان و همرزمانشان تبریک و تسلیت عرض می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
ده سال شعار اقتصادی نشانگر اهمیت اقتصاد است

ده سال شعار اقتصادی نشانگر اهمیت اقتصاد است قدرتعلی حشمتیان دبیرکل حزب مستقل و اعتدال ایران و نایب رئیس خانه احزاب ایران در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به نام گذاری سال 99 به جهش تولید توسط مقام معظم رهبری،گفت: نام گذاری سال 99 با عنوان "جهش تولید" در ادامه نام گذاری های سال های گذشته مقام معظم رهبری انجام گرفته است.
او ادامه داد: چراکه نزدیک به یک دهه است که از سوی مقام معظم رهبری عناوینی چون حمایت از تولید ملی یا اقتصاد مقاومتی به عنوان اولویت سال تعیین می شود که بیانگر ضرورت عدم وابستگی به سایر کشورها از نظر احتیاجات و نیازهای کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
سرنوشت مبهم علی لاریجانی؛ خداحافظی در اوج یا بازگشت با ردای نامزدی ریاست جمهوری

سرنوشت مبهم علی لاریجانی؛ خداحافظی در اوج یا بازگشت با ردای نامزدی ریاست جمهوری پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، علی لاریجانی از آن سیاسیونی است که امسال نامش را زیاد خواهیم شنید. هرچه باشد فقط یک سال تا انتخابات ریاست جمهوری باقی است. درست است که در ایران همه چیز دقیقه نودی و غیرقابل پیش بینی است اما سیاسیون خیلی زودتر فعالیت های انتخاباتی خود را شروع می کنند. لاریجانی نیز یکی از کاندیداهای احتمالی در کارزار 1400 است.
فراز و فرود سیاسی لاریجانی
مجلس برای لاریجانی آمد داشت، آنقدر که از همان ابتدا و به رقم هیچ سابقه ای در پارلمان بر کرسی ریاست تکیه زد و تا روز آخر نیز همانجا ماند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
برای ما که معتقد به آینده حتمی ظهور مهدی موعود علیه السّلام هستیم، این یأسی که گریبانگیر بسیاری از نخبگان دنیاست، بی معناست

برای ما که معتقد به آینده حتمی ظهور مهدی موعود علیه السّلام هستیم، این یأسی که گریبانگیر بسیاری از نخبگان دنیاست، بی معناست به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR ، مقام معظم رهبری 1381/07/30 در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت عید نیمه شعبان بیاناتی ایراد فرمودند که در این آدینه بازخوانی می شود
بسم الله الرّحمن الرّحیم
به همه برادران و خواهران عزیز خوشامد عرض میکنم؛ بخصوص عزیزانی که از شهرهای دوردست تشریف آورده اند. همچنین به همه شما حضّار محترم این عید سعید و میلاد بزرگ را تبریک عرض میکنم و امیدوارم همه ساعات عمر و تلاش و فعّالیت شما، مشمول لطف و نظر محبّت آمیز آن بزرگوار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 2 ساعت پیش
از همه نمایندگان مجلس تست کرونا گرفته می شود

از همه نمایندگان مجلس تست کرونا گرفته می شود به گزارش افکارنیوز ،
احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسات آن لاین مجلس در شرایط بحران کرونا، گفت: امروز مجلس هیچ جلسه ای نداشته و تاکنون دو جلسه علنی مجازی آزمایشی داشتیم.
اخبار سیاسی - وی افزود: در یک جلسه آزمایشی مجازی، حدود 100 تن از نمایندگان آن لاین شدند که این جلسه رسمی نبود و در جلسه آزمایشی دیگری نیز بیش از 100 نماینده آن لاین شدند.
عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: در جلسه رسمی دیگری که یکشنبه گذشته برگزار شد، 140 تن از نمایندگان آن لاین شدند و 70 تن نیز اعلام کردند که مشکل اینترنت دارند و نمی توانند آن لاین شوند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 3 ساعت پیش
تاب آوری مردم ایران در دنیا و تاریخ بی نظیر است/ باید بپذیریم مشکلات ساختاری داریم

تاب آوری مردم ایران در دنیا و تاریخ بی نظیر است/ باید بپذیریم مشکلات ساختاری داریم محمود میرلوحی در گفت و گو با ایلنا در پاسخ به این سوال که چرا در سال 98 به این میزان شاهد استعفای وزرای دولت ازجمله وزیر ورزش، وزیر آموزش و پرورش، وزیر وزیر کشاورزی و... بودیم و آیا شرایط و چالش های این سال باعث این کناره گیری ها بوده است؟ گفت: سال 1398 حوادثش خیلی پیوسته و دائمی بود، طبیعتا با توجه به شرایط و پیوستگی این حوادث، تصمیمات این سال نیز چندان ثابت نبود یعنی چارچوب و تعریفی نداشت که بتوان بر اساس آن گفت مسیری معین طی شده یا یک راهبرد مشخص در کشور وجود داشته است. همینطور نمی توان گفت در این سال مجلس هم راهبردی را دنبال کرده است یا همچنین نمی توان گفت مسیر و راهبرد رئیس جمهور یک مسیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 3 ساعت پیش
شرایط دفاع از پایان نامه در دانشگاه تهران با توجه به تعطیلات

شرایط دفاع از پایان نامه در دانشگاه تهران با توجه به تعطیلات محمود نیلی محمود آبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آموزش های مجازی دانشگاه تهران با توجه به شیوع کرونا بیان کرد: در دانشگاه تهران خیلی از دروس را به شیوه الکترونیکی ارائه کردیم و و امیدواریم این شیوه را باز هم ادامه دهیم؛ در شرایط فعلی مسئله فقط دروس عملی است که باید برای آن ها فکری بکنیم.
رئیس دانشگاه تهران در ادامه در واکنش به این موضوع که در فضای مجازی مسائلی درباره حذف ترم تحصیلی مطرح شده است گفت: دانشجویان مطمئن باشند که ترم تحصیلی حذف نخواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 4 ساعت پیش
خط تولید شرکت کنتورسازی ایران مجددا احیا شد/ بازگشت به کار 180 کارگر

خط تولید شرکت کنتورسازی ایران مجددا احیا شد/ بازگشت به کار 180 کارگر حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در ارتباط با حمایت قضایی از تولید و اشتغال تصریح کرد: شرکت کنتورسازی ایران (البرز) به دلیل سوء مدیریت و سایر مسائل منجر به تعطیلی شده بود که در ستاد استانی با تشکیل جلسات متعدد شهرستانی و استانی، بهره گیری از ظرفیت ستاد اجرایی و قضایی، رصد مستمر موضوع، ارتباط مستمر با مدیران تولید و کارگران، نظارت بر نحوه اداره شرکت، پرداخت مطالبات معوق کارگران و پیگیری امور کشوری شرکت از جمله در استان های تهران، هرمزگان و ... از تعطیلی واحد جلوگیری به عمل آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 5 ساعت پیش
ولایت فقیه در عصر غیبت از مشروعیت الهی برخوردار است

ولایت فقیه در عصر غیبت از مشروعیت الهی برخوردار است گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان برای تببین دولت اسلامی در عصر حاضر و تکالیف و صلاحیت هایی که دارد، 15 بُرش از کتاب فقه منابع مالی دولت اسلامی که به قلم حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گردآوری شده است را منتشر می کند.
مقصود از دولت اسلامی دولتی است که در عصر حاضر از مشروعیت الهی و رضایت و مقبولیت مردمی برخوردار باشد.
با استناد به دلایل متقن، ولایت فقیه در عصر غیبت از مشروعیت الهی برخوردار است و مقبولیت و رضایت مردم از راه هایی مانند رأی مستقیم یا غیر مستقیم مردم و یا راهپیمایی های گسترده به حمایت از شخص ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 6 ساعت پیش
پیام علی آقامحمدی در پی شهادت سردار سلگی

پیام علی آقامحمدی در پی شهادت سردار سلگی به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ در پی شهادت سردار میرزامحمد سُلگی علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیامی صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز و گرانقدرم، جانباز سرافراز اسلام، فرمانده گردان 152 حضرت ابوالفضل (ع) در لشکر انصارالحسین (ع) همدان و راوی کتاب "آب هرگز نمی میرد"، سردار میرزامحمد سُلگی، پس از تحمل سال ها درد و رنج آسمانی شد و به یاران شهیدمان پیوست.
شخصیتی اثرگذار، ولایتمدار، مخلص، پرتلاش، بی توقع و کم نظیر در پیگیری امر انقلاب اسلامی که هدایت و رهبری رزمندگان بسیاری را در طول دوره دفاع مقدس به عهده داشت و زندگیش بر پایه زهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 8 ساعت پیش
واکنشها به هجمه علیه ستاد اجرایی فرمان امام

واکنشها به هجمه علیه ستاد اجرایی فرمان امام نمایندگان ولی فقیه در استانهای آذربایجان شرق و مازندران به هجمه مقامات آمریکایی علیه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) واکنش نشان دادند.
به گزارش ایسنا، درپیام آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خطاب به محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام آمده است: ضمن قدردانی از تلاشهای انجام گرفته در مقابله با ویروس کرونا توسط حضرتعالی و همکاران سخت کوش ستاد اجرایی، هجمه اخیر آمریکا به ستاد اجرایی فرمان امام، مدال موفقیت این ستاد در خدمت رسانی به مردم عزیز ایران اسلامی است.
در پیام ارسالی آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران نیز ضمن تشکر صمیمانه از ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 8 ساعت پیش
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه شهادت سردار سلگی را تسلیت گفت

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه شهادت سردار سلگی را تسلیت گفت به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در پیامی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
باخبر شدیم که جانباز سرافراز و رزمنده شجاع و پرافتخار؛ روایتگر ناگفته های خواندنی تاریخ هشت سال دفاع مقدس سردار حاج میرزا سلگی فرمانده گردان حضرت ابوالفضل ( ع) ، رئیس ستاد لشگر سپاه انصارالحسین ( ع) و رئیس اسبق اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند بعد از تحمل سال ها جراحات حاصل از دوران دفاع مقدس و عوارض ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
بناپارتیسم چیست؟

بناپارتیسم چیست؟ گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ یکی از ضرورت های زمان شناسی در دوره کنونی، شناخت مکاتب و گرایش های فکری موجود در دنیاست که اغلب آن ها محصول دوران پس از رسانس هستند. تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان در همین زمینه 16 بُرش از کتاب واژه نامه سیاسی_فرهنگی که به قلم شهریار زرشناس عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گردآوری شده است را منتشر می کند.
بناپارتیسم
بناپارتیسم، منسوب به رژیم لوئی بناپارت یا ناپلئون سوم است که در سال 1851 میلادی با یک کودتای نظامی نوعی رژیم سیاسی مدافع سرمایه داری را با ویژگی هایی متفاوت از لیبرالیسم های کلاسیک پدید آورد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
توصیه صالحی به ایرانیان خارج از کشور برای بیان تنگناهای تحریمی در روزهای کرونا

توصیه صالحی به ایرانیان خارج از کشور برای بیان تنگناهای تحریمی در روزهای کرونا سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه ترین توئیت خود خطاب به ایرانیان خارج از کشور نوشت:
از بنگاه های خبری ضد ملت ایران انتظاری نیست، اما از ایرانیان خارج از کشور انتظار می رود که هرکدام یک رسانه باشند:
در روایت همراهی ملت و دولت ایران علیه کرونا
در بیان تنگناهای تحریمی در ایام کرونا
در باز روایت مشاهدات کرونایی برای مردم ایران
ایرانیان کنار هم در مقابله با⁧ کرونا⁩ ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
شهدای مدافع حرم نشانه های الهی هستند

شهدای مدافع حرم نشانه های الهی هستند به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار محمد عبدالله پور همزمان با سالروز شهادت شهیدان گیلانی مدافع حرم سعید مسافر و جمال رضی با خانواده آن تماس تلفنی برقرار کرد.
فرمانده سپاه قدس گیلان شهدای مدافع حرم را نشانه های الهی دانست و اظهار داشت: شهدای مدافع حرم اثبات کردند که در زمانه فعلی نیز راه شهادت برای کسانی که طالب این فیض الهی هستند باز است.
سردار عبدالله پور با اشاره به تلاش دشمنان در راستای دور کردن نسل جوان از اهداف اسلام و انقلاب تصریح کرد: شهدای جوان مدافع حرم با حرکت در مسیر سیدالشهدا ( ع) نشان دادند که جوانان مؤمن و ولایی ما همچنان مسیر شهدای والامقام اسلام را ادامه می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
صفارهرندی به سخنگوی وزارتخارجه آمریکا: مه فشاند نور و سگ عوعو کند

صفارهرندی به سخنگوی وزارتخارجه آمریکا: مه فشاند نور و سگ عوعو کند آفتاب نیوز :
محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به هذیان گویی اخیر سخنگوی وزارت خارجه و نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور ایران و اتهام زنی به ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مه فشاند نور و سگ عوعو کند ... این تصویر کلی جدال چهل ساله ما و امریکاست. به تجربه دراین مدت دریافته ایم که هروقت قوی تر و مؤثرتر عمل کرده ایم،طعنه و دشنام های بیشتری ازجانب حاکمان کاخ سفید نثارمان شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هجمه اخیربه یکی ازهوشمندترین نهادهای خدمتگزار مردم یعنی ستاد اجرایی فرمان امام از سوی کینه توزترین دشمنان ملت مصداق امروزی همان جدال قدیمی است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
علاوی: ایران به دنبال حفظ ثبات در عراق است

علاوی: ایران به دنبال حفظ ثبات در عراق است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد توفیق علاوی ، نامزد سابق تشکیل کابینه عراق در مصاحبه با شبکه المیادین سهم خواهی طرف های سیاسی در این کشور را علت ناکامی خود در تشکیل کابینه دانست و تاکید کرد ایران به دنبال حفظ ثبات در عراق است.
او افزود: در رسانه ها و نیز از سوی بسیاری از طرف ها، تبلیغات زیادی صورت گرفت که من وابسته به ایران هستم. این حرف دروغ بزرگی بود. من روابط خوبی با طرف ایرانی دارم و ایران از واگذاری تشکیل کابینه به من استقبال کرد. زیرا ایران خواهان برقراری ثبات در عراق است. ایران تا حد زیادی تحت تاثیر اوضاع عراق قرار می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
ایرانیان همکاری های یکدیگر در مقابل کرونا را بازنشر کنند

ایرانیان همکاری های یکدیگر در مقابل کرونا را بازنشر کنند به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، پس از ورود ویروس کرونا به کشور، بلافاصله شاهد ورود سازمان ها و ارگان های مختلف یکی پس از دیگری، برای کمک به کادر درمانی و جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری در کشور بودیم، ورود نیروهای انتظامی، سپاه، ارتش، بسیج، قوه قضائیه، سازمان صدا و سیما جهت مدیریت و کنترل بیماری و حتی کمک های جهادی مردم که به صورت داوطلبانه به میدان جنگ با کرونا آمدند و با تولید ملزومات بداشتی، ضدعفونی کردن معابر و خیلی از امور دیگر، به مردم خدمت رسانی کرده ودر این جنگ از هیچ کمک و دفاعی دریغ نکردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
توصیه صالحی به ایرانیان خارج از کشور برای بیان تنگناهای تحریمی در روزهای کرونا

توصیه صالحی به ایرانیان خارج از کشور برای بیان تنگناهای تحریمی در روزهای کرونا به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه ترین توئیت خود خطاب به ایرانیان خارج از کشور نوشت:
از بنگاه های خبری ضد ملت ایران انتظاری نیست، اما از ایرانیان خارج از کشور انتظار می رود که هرکدام یک رسانه باشند:
در روایت همراهی ملت و دولت ایران علیه کرونا
در بیان تنگناهای تحریمی در ایام کرونا
در باز روایت مشاهدات کرونایی برای مردم ایران
ایرانیان کنار هم در مقابله با ⁧ کرونا⁩ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
خانواده های شهدا گنجینه گران بهای انقلاب هستند

خانواده های شهدا گنجینه گران بهای انقلاب هستند به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار محمد عبدالله پور عصر امروز و هم زمان با سالروز شهادت شهیدان گیلانی مدافع حرم سعید مسافر و جمال رضی با خانواده آن تماس تلفنی برقرار کرد.
فرمانده سپاه قدس گیلان شهدای مدافع حرم را نشانه های الهی دانست و اظهار کرد: شهدای مدافع حرم اثبات کردند که در زمانه فعلی نیز راه شهادت برای کسانی که طالب این فیض الهی هستند باز است.
سردار محمد عبدالله پور با اشاره به تلاش دشمنان در راستای دور کردن نسل جوان از اهداف اسلام و انقلاب گفت: شهدای جوان مدافع حرم با حرکت در مسیر سیدالشهدا (ع) نشان دادند که جوانان مؤمن و ولایی ما همچنان مسیر شهدای والامقام اسلام را ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پیامی شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی از جانبازان دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آب هرگز نمی میرد.حاج میرزا چه کردی، در توسل های عاشقانه ات، در شب شهادت کوثر رسول الله، که در همان سحرگاه، پهلوی زخمی ات تداعی گر، پهلوی شکسته،مادر سیدالشهداء گردید.
حاج میرزا چه کردی در توسل های عاشقانه ات، با بزرگ جانباز کربلا، که شهره شدی، به روضه های مشک ابوالفضل العباس... ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
فرمانده سپاه گیلان: شهدای مدافع حرم الگوی ایثار و فداکاری برای همه جوانان هستند

فرمانده سپاه گیلان: شهدای مدافع حرم الگوی ایثار و فداکاری برای همه جوانان هستند به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، سردار محمد عبدالله پور امروز همزمان با سالروز شهادت شهیدان گیلانی مدافع حرم سعید مسافر و جمال رضی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهیدان مدافع حرم با ایثار و از خودگذشتگی خود ثابت کردند که راه شهادت برای کسانی که حتی در این دوره و زمانه به دنبال شهادت هستند همچنان باز است.
فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه بسیاری از جوانان مومن و ولایتمدار امروز راه شهدای والامقام اسلام را ادامه داده و از آنان الگوبرداری می کنند خاطرنشان کرد: شهدای جوان مدافع حرم با گام برداشتن در مسیر سیدالشهدا(ع) ثابت کردند که از شهدای والامقام اسلام الگوبرداری کرده و سعادتمند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
جانبازی که رهبری می خواست به دیدارش برود

جانبازی که رهبری می خواست به دیدارش برود گروه سیاسی: حاج میرزا محمد سلگی جانبازی بود که رهبر معظم انقلاب که گفته بودند اکر برای من ممکن بود، برای دیدن این جانباز و شهید زنده به همدان می رفتم.
به گزارش بولتن نیوز، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در یادداشتی برای بولتن نیوز به مناسبت شهادت جانباز سرافراز حاج میرزا محمد سلگی نوشت: حاج میرزا چه کردی با قلب رئوف رهبر معظم انقلاب که عاشقانه گفت: اکر برای من ممکن بود، برای دیدن این جانباز وشهید زنده به همدان می رفتم.
متن این دلنوشته به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
آب هرگز نمی میرد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
کنایه ابطحی به پیام احمدی نژاد درباره کرونا

کنایه ابطحی به پیام احمدی نژاد درباره کرونا برترین ها: محمد علی ابطحی فعال اصلاح طلب در توئیتر به پیام احمدی نژاد درباره کرونا کنایه زد.
وی در این باره نوشت:
والا همه رد دادیم. آقای احمدی نژاد خودمان در مورد کرونا پیام صادر فرمودند که نظم فعلی جهان به پایان راه رسیده و این نمایش مدیریت غیرالهی جهان است.
فکر کنم نجات جهان فقط با مدیریت الهی احمدی نژاد امکان پذیر باشد. قدر نمیدانند به مولا. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
ارسال دو دستگاه تشخیص کرونا به ایران توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی

ارسال دو دستگاه تشخیص کرونا به ایران توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام کرد: با رایزنی های به عمل آمده، آژانس بین المللی انرژی اتمی به زودی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا (RT-PCR ) به ایران ارسال می کند.
غریب آبادی افزود: به همراه این دو دستگاه، تجهیزات حفاظت شخصی کاربران دستگاه، تجهیزات مربوط به راه اندازی و ارتقاء و کالیبره کردن و کیت های مخصوص تشخیص که از سه تکنیک استفاده می کنند نیز ارسال می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
تسلیت محسن رضایی در پی شهادت سردار سلگی

تسلیت محسن رضایی در پی شهادت سردار سلگی به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی شهادت سردار میرزا محمد سلگی با تکریم روح بلند این مجاهد والامقام، همگان را به مطالعه روایت او از دوران پر افتخار دفاع مقدس در اثر جاودانه آب هرگز نمی میرد دعوت کرد.
متن پیام سرلشکر رضایی به این شرح است:
بسم رب الشهدا و الصدیقین
عبد صالح خدا، جانباز سرافراز، سردار حاج میرزا محمد سلگی پس از عمری مجاهدت و فداکاری در راه خدا، به زیارت حضرت حق شتافت و آسمانی شد.
همه کسانی که از نزدیک او را می شناختند، نیک واقفند که سلگی، انسانی مخلص، غیور، شجاع، مسئولیت پذیر، خدوم، بصیر ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
خالکوبی های نخست وزیر کانادا+ عکس

خالکوبی های نخست وزیر کانادا+ عکس به گزارش شفاف ، جاستین ترودو، فرزند بزرگ پانزدهمین نخست وزیر کانادا پیر ترودو و مارگارت ترودو است. وی در سال 2008 از حوزه انتخاباتی پپینو استان کبک به عضویت مجلس عوام کانادا درآمد و در سال 2013 به عنوان رهبر حزب لیبرال کانادا برگزیده شد سپس او به عنوان نخست وزیر کانادا انتخاب شده است.
پس از انتخابات کانادا، عکس های از نخست وزیر جدید کانادا با تیپی متفاوت در فضای مجازی منتشر شد که در آن نیز قسمتی از بدنش خالکوبی شده است و قابل مشاهده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
آیت الله کعبی: اقتصاد مستقل و قوی یکی از مهم ترین اهداف جهش تولید است

آیت الله کعبی: اقتصاد مستقل و قوی یکی از مهم ترین اهداف جهش تولید است آیت الله عباس کعبی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در قم ، با اشاره به اهمیت تحقق جهش تولید در پیشرفت کشور اظهار داشت: این موضوع مطرح می شود که مقام معظم رهبری چرا امسال را به عنوان جهش تولید نامگذاری کردند و جهش تولید به چه معنا است.
وی افزود: "جهش تولید" یعنی شتاب و پرش در تولید و این موضوع باید به صورت روشن و محسوس سبب تحول در زندگی مردم شود، همان گونه که مقام معظم رهبری انتظار دارند با تحقق جهش تولید رونق تولید اقتصاد کشور قوی می شود.
اقتصاد مستقل و قوی یکی از مهم ترین اهداف "جهش تولید" است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
آژانس بین المللی انرژی اتمی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران ارسال می کند

آژانس بین المللی انرژی اتمی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران ارسال می کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام کرد: با رایزنی های به عمل آمده، آژانس بین المللی انرژی اتمی به زودی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا (RT-PCR ) به ایران ارسال می کند.
غریب آبادی افزود: به همراه این دو دستگاه، تجهیزات حفاظت شخصی کاربران دستگاه، تجهیزات مربوط به راه اندازی و ارتقاء و کالیبره کردن و کیت های مخصوص تشخیص که از سه تکنیک استفاده می کنند نیز ارسال می شود.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
آژانس بین المللی انرژی اتمی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران ارسال می کند

آژانس بین المللی انرژی اتمی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا به ایران ارسال می کند به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام کرد: با رایزنی های به عمل آمده، آژانس بین المللی انرژی اتمی به زودی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا (RT-PCR ) به ایران ارسال می کند.
غریب آبادی افزود: به همراه این دو دستگاه، تجهیزات حفاظت شخصی کاربران دستگاه، تجهیزات مربوط به راه اندازی و ارتقاء و کالیبره کردن و کیت های مخصوص تشخیص که از سه تکنیک استفاده می کنند نیز ارسال می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
تشکیل کمیته نظارت بر شیوه واکنش دولت فدرال به اپیدمی کرونا

تشکیل کمیته نظارت بر شیوه واکنش دولت فدرال به اپیدمی کرونا به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده شامگاه پنج شنبه از تشکیل یک کمیته ویژه در این نهاد برای نظارت بر شیوه واکنش دولت فدرال به ویروس کرونا و نحوه خرج بودجه اختصاص داده شده در این زمینه خبر داد.
پلوسی با اعلام این خبر گفت که جیم کلیبرن ، نماینده دموکرات را به ریاست این کمیته منصوب کرد. به گفته پلوسی این کمیته فراجناحی بر تمامی ابعاد واکنش فدرال به اپیدمی کرونا نظارت کرده و اطمینان حاصل می کند که پول مالیات دهندگان به درستی و عاقلانه خرج می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
اطلاعیه روابط عمومی قوه مقننه درباره ابتلای رییس مجلس به کرونا

اطلاعیه روابط عمومی قوه مقننه درباره ابتلای رییس مجلس به کرونا به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه ای منتشر کرد. متن این اطلاعیه بدین شرح است:
"در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، به آگاهی می رساند حسب اطلاع واصله از حوزه ریاست مجلس، به دنبال بروز برخی علائم ، از ایشان آزمایش کرونا به عمل آمد و با توجه به نتیجه مثبت آن در حال حاضر در قرنطینه و تحت درمان می باشند".
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
واکنش عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به هجمه مقامات امریکایی و رسانه های معاند علیه ستاد اجرایی فرمان امام

واکنش عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به هجمه مقامات امریکایی و رسانه های معاند علیه ستاد اجرایی فرمان امام محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به هذیان گویی اخیر سخنگوی وزارت خارجه و نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور ایران و اتهام زنی به ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مه فشاند نور و سگ عوعو کند ... این تصویر کلی جدال چهل ساله ما و امریکاست.
وی افزود: به تجربه دراین مدت دریافته ایم که هروقت قوی تر و مؤثرتر عمل کرده ایم، طعنه و دشنام های بیشتری ازجانب حاکمان کاخ سفید نثارمان شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هجمه اخیربه یکی ازهوشمندترین نهاد های خدمتگزار مردم یعنی ستاد اجرایی فرمان امام از سوی کینه توزترین دشمنان ملت مصداق امروزی همان جدال قدیمی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
واکنش صفارهرندی به هجمه رسانه های معاند علیه ستاد اجرایی فرمان امام

واکنش صفارهرندی به هجمه رسانه های معاند علیه ستاد اجرایی فرمان امام به گزارش ایسنا، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به هذیان گویی اخیر سخنگوی وزارت خارجه و نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور ایران و اتهام زنی به ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مه فشاند نور و سگ عوعو کند ... این تصویر کلی جدال چهل ساله ما و امریکاست. به تجربه دراین مدت دریافته ایم که هروقت قوی تر و مؤثرتر عمل کرده ایم،طعنه و دشنام های بیشتری ازجانب حاکمان کاخ سفید نثارمان شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هجمه اخیربه یکی ازهوشمندترین نهادهای خدمتگزار مردم یعنی ستاد اجرایی فرمان امام از سوی کینه توزترین دشمنان ملت مصداق امروزی همان جدال قدیمی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
توصیه سیدعباس صالحی به ایرانیان خارج از کشور

توصیه سیدعباس صالحی به ایرانیان خارج از کشور آفتاب نیوز :
در متن این توئیت که 14 فروردین ماه منتشر شده، آمده است:
از بنگاه های خبری ضد ملت ایران انتظاری نیست، اما از ایرانیان خارج از کشور انتظار می رود که هرکدام یک رسانه باشند:
در روایت همراهی ملت و دولت ایران علیه کرونا
در بیان تنگناهای تحریمی در ایام کرونا
در بازروایت مشاهدات کرونایی برای مردم ایران
ایرانیان کنار هم در مقابله با کرونا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
قدردانی وزیر کشور از اقدامات استاندار تهران در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

قدردانی وزیر کشور از اقدامات استاندار تهران در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به این شرح است:
جناب آقای محسنی بندپی
استاندار محترم تهران
سلام علیکم
اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی تا این لحظه، مرهون تلاش و مجاهدت شبانه روزی تمامی مسئولین به ویژه جنابعالی به عنوان رییس استانی ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد که نتیجه و ثمره این مجاهدت فی سبیل الله تحقق شکوه حماسه همبستگی و اتحاد ملی در مبارزه با این بیماری منحوس عالم گیر می باشد. جا دارد از زحمات شما و همه همکاران عزیز و سخت کوشم اعم از معاونینتان، فرمانداران، بخشداران و دهیاران و سایر افتخارآفرینان این حماسه ملی که برگ دیگری از افتخارات تاریخ تمدن ساز ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
ارتش، خود را فدایی ملت بزرگ ایران می داند

ارتش، خود را فدایی ملت بزرگ ایران می داند ایرنا: روابط عمومی ارتش با قدردانی از ابراز لطف اقشار مختلف جامعه، نسبت به اقدامات جهادی ارتش در راستای مبارزه با کرونا، اعلام کرد: این نهاد، همواره خود را فدایی ملت بزرگ ایران می داند و همچنان که در صحنه های مختلف ثابت کرده است، با تمام وجود، پشتیبان این نظام و مردم شریف است.
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی ارتش، در پی ایجاد مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دوهزار تخت خوابی طی 48 ساعت و همچنین دیگر اقدامات جهادی ارتش در مقابله با ویروس کرونا در استان های کشور، خانواده معظم شهدا، جانبازان، پیشکسوتان و مسئولان کشوری و لشکری از راه های مختلف با صدور پیام، تماس تلفنی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
نمایندگان مجلس در تمام ایام نوروز آماده باش بودند

نمایندگان مجلس در تمام ایام نوروز آماده باش بودند به گزارش روز پنجشنبه خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده روز پنجشنبه اظهارات اخیر درباره تعطیل بودن مجلس در ایام نوروز را بی انصافی و نوعی بی اخلاقی سیاسی خواند و اظهارداشت: بد نیست آقایان از خواب بیدار شده و کمی اخبار رسمی کشور را رصد کنند.
رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس افزود: اینکه فردی همچون ضرغامی با سابقه کار اجرایی، وقوع بحرانی در سطح و اندازه کرونا را به ابزار سیاسی تبدیل می کند نشان از ضعف پایه های تفکرات اعتقادی وی دارد.
جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه در شرایطی که مردم نهایت همکاری را با مسئولان برای عبور از بحران دارند اقدام برخی شخصیت های سیاسی قابل تامل است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
پیام تسلیت معاون حاج میرزا محمد سلگی در عملیات کربلای 5

پیام تسلیت معاون حاج میرزا محمد سلگی در عملیات کربلای 5 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ،خانواده سردار شهید حیدر سهرابی معاون حاج میرزا محمد سلگی در عملیات کربلای 5 در پی عروج ملکوتی این سردار جانباز پیام تسلیتی را صادر کرد.
پیام به شرح ذیل است:
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا﴿23﴾
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
آقای ضرغامی! کرونا ابزار عقده گشایی سیاسی نیست/ رییس مجلس بیش از حدود وظایف و اختیارات پیگیر بحران کرونا بود

آقای ضرغامی! کرونا ابزار عقده گشایی سیاسی نیست/ رییس مجلس بیش از حدود وظایف و اختیارات پیگیر بحران کرونا بود غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، اظهارات اخیر درباره تعطیل بودن مجلس در ایام نوروز را بی انصافی و نوعی بی اخلاقی سیاسی خواند و افزود: اینکه فردی همچون آقای ضرغانی با سابقه کار اجرایی، وقوع بحرانی در سطح و اندازه کرونا را به ابزار سیاسی تبدیل می کند نشان از ضعف پایه های تفکرات اعتقادی ایشان دارد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایطی که مردم نهایت همکاری را با مسئولان برای عبور از بحران دارند اقدام برخی شخصت های سیاسی قابل تامل است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
پیام تسلیت جمعیت جانبازان به مناسبت شهادت حاج میرزا محمّد سلگی

پیام تسلیت جمعیت جانبازان به مناسبت شهادت حاج میرزا محمّد سلگی به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در پی شهادت حاج میرزامحمّد سلگی از جانبازان دفاع مقدس و راوی کتاب آب هرگز نمی میرد صادر کرد که متن کامل آن را در ادامه می خوانید.
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلا
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
راه اندازی مرکز استریلیزاسیون ویژه گروه های جهادی و خیران استان تهران

راه اندازی مرکز استریلیزاسیون ویژه گروه های جهادی و خیران استان تهران هادی حفیظی مسؤول سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان تهران در گفت وگو با خبرنگار فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: در طول چهل سالی که از حیات شجره طیبه بسیج در کشور می گذرد، بسیج به عنوان نهاد انقلابی و ارزشی که برآمده از معارف والای انسانی، اسلامی و متکی به مشارکت و حضور مردم است، همواره در چالش ها و بحران های مهم کشور پیشتاز و جلودار دفاع از ملت و کشور بوده و به فراخور زمان و اقتضائات در عرصه های گوناگون درخشیده است.
وی افزود: امروز که کشور و جهان در بحران شیوع ویروس کرونا گرفتار است باز هم بسیج به عنوان یک نهاد مردمی بی بدیل با حضور فعال در مبارزه با این بحران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
صالحی به نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر تسلیت گفت

صالحی به نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری شبستان ، علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی درگذشت برادر حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
اِنّا لِلّه وَ اِنّا اِلَیهِ راجِعُون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
با سلام و درود،
خبر درگذشت اخوی گرامی تان، موجب تأثر و تألم خاطر گردید.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به جناب عالی و ابراز همدردی با خانواده محترم معزی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
جلسه شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان مجازی تشکیل شد

جلسه شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان مجازی تشکیل شد به گزارش خبرگزاری شبستان، حزب ندای ایرانیان در راستای مبارزه با ویروس کرونا اولین حلسه شورای مرکزی خود در سال جدید را به صورت مجلزی برگزار کرد.
این جلسه به ریاست مجید فراهانی رییس شورای مرکزی و با حضور دبیرکل و اعضای شورای مرکزی برگزار شد./
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
پیام تسلیت رئیسی به مناسبت شهادت شهید سلگی

پیام تسلیت رئیسی به مناسبت شهادت شهید سلگی پیام تسلیت حجت الاسلام رییسی بشرح زیر است:
"مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بدلوا تبدیلا
خبر عروج آسمانی برادر جانباز سردار حاج میرزا محمد سلگی و پیوستن به خیل شهدای سرافراز انقلاب اسلامی، پس از عمری مجاهدت و جانبازی در را خدا، موجب تاثر اینجانب گردید.
این مرد آسمانی که سال های با برکت عمرش را در جبهه حق و سنگرهای دفاع مقدس سپری کرد، همچون ستاره ای روشن در آسمان دفاع مقدس درخشید، و بخشی از رشادت و عاشقی او در راه خدا در سالیان پس از جنگ نیز نقل قصه ها و روایت های آن دوران بود و همین ویژگی ها ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
شهید سلگی دلاوری بزرگ در دفاع مقدس بود

شهید سلگی دلاوری بزرگ در دفاع مقدس بود سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در پیامی عروج ملکوتی سردار رشید اسلام، جانباز سرافراز حاج میرزا محمد سلگی را تبریک و تسلیت گفت.
وی خاطرنشان کرد: سردار سلگی دلاوری بزرگ، رزمنده ای بی بدیل، مردی درد آشنا با قلبی رئوف و مهربان که سال ها در خط مقدم نبرد با دشمنان بعثی نقشی تعیین کننده داشت و بارها تا مرز شهادت جراحاتی سنگین برداشت و از آن پس در پاسداشت ارزش های دفاع مقدس لحظه ای درنگ نکرد و امروز به خیل یاران شهیدش پیوست و به آرزوی دیرینه اش دست یافت.
روزگاران باید بگذرد تا چنین مردانی پولادین و مسوولیت شناس که لحظه ای برای دفاع از مرز و بوم ایران اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
قدردانی روابط عمومی ارتش از ابراز لطف اقشار مختلف جامعه در رابطه با خدمات ارتش

قدردانی روابط عمومی ارتش از ابراز لطف اقشار مختلف جامعه در رابطه با خدمات ارتش به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، در پی ایجاد مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دوهزار تخت خوابی طی 48 ساعت و همچنین دیگر اقدامات جهادی ارتش در مقابله با ویروس کرونا در استان های کشور، خانواده معظم شهدا، جانبازان، پیشکسوتان و مسئولان کشوری و لشکری از راه های مختلف با صدور پیام، تماس تلفنی، ارسال پیام به اکانت های رسمی ارتش در شبکه های اجتماعی داخلی، یادداشت در صفحات منتسب به ارتش در فضای مجازی و ... از این اقدامات جهادی و مدیریت انقلابی فرماندهان و کارکنان ارتش در حوادث و بحران های مختلف بویژه مبارزه با ویروس منحوس کرونا تقدیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
اولین جلسه شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در سال 99 برگزار شد

اولین جلسه شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در سال 99 برگزار شد به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، اولین جلسه شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در سال جدید به صورت مجازی برگزار شد.
در این جلسه مجید فراهانی ریاست را برعهده داشت و به صورت مجازی با اعضای شورای مرکزی در خصوص مباحث مختلف کشور از جمله اقتدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
مردم با مشارکت در قطع زنجیره کرونا از تضییع حقوق همنوعان بپرهیزند

مردم با مشارکت در قطع زنجیره کرونا از تضییع حقوق همنوعان بپرهیزند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بهرامی پور اظهار داشت: بر اساس مبانی اخلاقی، انسانی و حقوقی رعایت حقوق شهروندی از جانب همه افراد جامعه نسبت به یکدیگر امری ضروری است و این ضرورت در این شرایط بحرانی به منظور حفظ سلامت جامعه دو چندان است.
وی خاطر نشان کرد: به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باید لغو ارتباطات اجتماعی و کاهش تردد را در زندگی خود عملیاتی کنیم.
بهرامی پور گفت: مردم با مشارکت و همراهی در این خصوص از تضییع حقوق همنوعان خود بپرهیزند هر چند عده ای با این استدلال که زندگی ما تابع حضور در اجتماع و فعالیت های اجتماعی است، اما نباید از حقوق دیگران هم غافل شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
اظهار تعجب سخنگوی هیئت رییسه از بی اطلاعی ضرغامی از اخبار مجلس/ عباسی: آقای ضرغامی! انتخابات تمام شد، نگاه کارشناسی داشته باشید

اظهار تعجب سخنگوی هیئت رییسه از بی اطلاعی ضرغامی از اخبار مجلس/ عباسی: آقای ضرغامی! انتخابات تمام شد، نگاه کارشناسی داشته باشید به گزارش ایلنا، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجلس در روز پنجم اسفندماه با حضور نمایندگان جلسه داشت و به صورت غیرعلنی موضوع کرونا را مورد بررسی قرار داد، اما بعد از برگزاری دومین جلسه، دکتر نمکی به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا طی نامه ای از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا از برگزاری جلسات علنی مجلس خودداری کند و چون این ستاد با تصویب شورای عالی امنیت ملی فعالیت می کرد، تمام نهادها قانونا موظف به تبعیت از تصمیمات آن بودند.
عباسی خاطرنشان کرد: از تعداد 100 نماینده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
پیام تسلیت رییسی به مناسبت شهادت شهید سلگی

پیام تسلیت رییسی به مناسبت شهادت شهید سلگی به گزارش خبرگزاری شبستان ، رییس قوه قضاییه شهادت شهید سلگی را تسلیت گفت. پیام تسلیت آیت الله رییسی بشرح زیر است:
"مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بدلوا تبدیلا خبر عروج آسمانی برادر جانباز سردار حاج میرزا محمد سلگی و پیوستن به خیل شهدای سرافراز انقلاب اسلامی، پس از عمری مجاهدت و جانبازی در را خدا، موجب تاثر اینجانب گردید.
این مرد آسمانی که سال های با برکت عمرش را در جبهه حق و سنگرهای دفاع مقدس سپری کرد، همچون ستاره ای روشن در آسمان دفاع مقدس درخشید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
قدردانی از ابراز لطف جامعه در رابطه با خدمات ارتش

قدردانی از ابراز لطف جامعه در رابطه با خدمات ارتش به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی ارتش، در پی ایجاد مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دوهزار تخت خوابی طی 48 ساعت و همچنین دیگر اقدامات جهادی ارتش در مقابله با ویروس کرونا در استان های کشور،خانواده معظم شهدا، جانبازان، پیشکسوتان و مسئولان کشوری و لشکری از راه های مختلف با صدور پیام، تماس تلفنی، ارسال پیام به اکانت های رسمی ارتش در شبکه های اجتماعی داخلی، یادداشت در صفحات منتسب به ارتش در فضای مجازی و ... از این اقدامات جهادی و مدیریت انقلابی فرماندهان و کارکنان ارتش در حوادث و بحران های مختلف بویژه مبارزه با ویروس منحوس کرونا تقدیر کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
حزب الله عراق: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است

حزب الله عراق: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است سخنگوی کتائب حزب الله عراق در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا علیه گروه های مقاومت عراق تأکید کرد: اگر واشنگتن مرتکب حماقتی شود٬ پاسخی به آن می دهیم که فکرش را هم نمی کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد در هفته های اخیر عراق شاهد تحولات گسترده ای بوده است، در این میان شیوع ویروس کرونا که بر همه جهان سایه گسترانده است، نتوانست مانع ادامه تجاوزات نظامی آمریکا علیه عراق شود و برخی اخبار حاکی از آن است که واشنگتن قصد دارد مواضع حشد شعبی را در مناطق مختلف این کشور مورد هدف قرار دهد و هم زمان با آن هم اخباری می رسد مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی بدون اجازه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
توزیع ماسک های آلوده به کرونا توسط سعودی ها

توزیع ماسک های آلوده به کرونا توسط سعودی ها به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پرس تیوی، وزیر اطلاعات یمن نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان را به دزدیدن ماسک های ارسالی از سوی سازمان های بین المللی متهم کرد و گفت سعودی ها این ماسک را دزدیده و برای عوام فریبی بین مردم یمن توزیع می کنند.
صیف الله الشامی گفت: ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی در شش سال گذشته مردم یمن را به خاک و خون کشیده اند و حالا می خواهند با توزیع این ماسک ها مردم یمن را به ویروس کرونا آلوده کنند.
وی خطاب به مردم یمن هشدار داد به هیچ وجه از این ماسک ها استفاده نکنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
تصویب پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا

تصویب پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا به گزارش خبرگزاری مهر ، رضا ریاحی با اشاره به برگزاری جلسه هیئت وزیران در روز چهارشنبه 13 فروردین ماه گفت: در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاح شد.
وی ادامه داد: به موجب این اصلاحیه که در اساسنامه مذکور صورت پذیرفت، اعضای کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت با اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و افزودن یک تبصره برای بهره مندی خواهر و برادر شهدا از خدمات این صندوق موافقت کردند و این موضوع در جلسه روز چهارشنبه 13 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
مراقب سلامت سربازان وظیفه و کارکنان سپاه هستیم

مراقب سلامت سربازان وظیفه و کارکنان سپاه هستیم به گزارش روز پنجشنبه سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان با اشاره به اشراف کامل بهداری نیروی زمینی سپاه در حوزه سلامت در مناطق مرزی اظهار داشت: حتی یک مورد ابتلا به کرونا در بین سربازان وظیفه و کادر نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی وجود ندارد.
وی ادامه داد: این اطمینان را به خانواده های پاسداران و سربازان می دهیم که به دقت شرایط را رصد می کنیم و مراقب سلامت نیروها هستیم .
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه از آمادگی گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک، هسته ای و پرتوی خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
نشست هیأت رئیسه مجلس با رؤسای کمیسیون ها یکشنبه برگزار می شود

نشست هیأت رئیسه مجلس با رؤسای کمیسیون ها یکشنبه برگزار می شود محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به عدم برگزاری جلسات علنی مجلس به روال عادی و حضوری نمایندگان و اعتراضاتی که در این باره مطرح می شد لذا قرار است جلسات علنی مجلس برگزار شود.
وی افزود: هیئت رئیسه مجلس روز یکشنبه با روسای کمیسیون های تخصصی مجلس جلسه خواهد داشت.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: جلسه روسای کمیسیون های مجلس با هیئت رئیسه قرار است در صحن علنی مجلس برگزار شود.
رضایی کوچی بر همین اساس یادآور شد: محور بحث این جلسه مسائل مهم و کلان کشور خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
همه امکانات کشور باید در جهت جهش تولید متمرکز شود

همه امکانات کشور باید در جهت جهش تولید متمرکز شود حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به چگونگی محقق شدن جهش تولید گفت: انتخاب شعار اقتصادی برای سال توسط مقام معظم رهبری بر اساس نیازهای کشور صورت می گیرد و اینکه ایشان رونق تولید یا جهش تولید را در دستور کار قرار می دهند، به خاطر تقویت و جلب توجه مسئولان بیش از پیش به نیازمندی های کشور است، بنابراین همه امکانات کشور می بایست در جهت جهش تولید متمرکز شود تا به نیازمندی های جامعه پاسخ داده شود.
او افزود: برای رسیدن به جهش تولید یک کاستی وجود دارد که در سالیان گذشته هم شاهد آن بودیم و متاسفانه به اندازه کافی به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
تسلیت رئیس قوه قضائیه درپی شهادت سردار میرزا محمد سلگی

تسلیت رئیس قوه قضائیه درپی شهادت سردار میرزا محمد سلگی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه به این شرح است:
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بدلوا تبدیلا
خبر عروج آسمانی برادر جانباز سردار حاج میرزا محمد سلگی و پیوستن به خیل شهدای سرافراز انقلاب اسلامی، پس از عمری مجاهدت و جانبازی در را خدا، موجب تاثر اینجانب گردید.
این مرد آسمانی که سال های با برکت عمرش را در جبهه حق و سنگر های دفاع مقدس سپری کرد، همچون ستاره ای روشن در آسمان دفاع مقدس درخشید ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
کانون کمیل مسجد جامع قائمشهر با نصب پکیج بهداشتی کنار عابربانک ها به مقابله با کرونا شتافت

کانون کمیل مسجد جامع قائمشهر با نصب پکیج بهداشتی کنار عابربانک ها به مقابله با کرونا شتافت حیدر ذاکری ، امروز (14 فروردین) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا باید همه مردم دست به دست هم دهند.
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری کمیل مسجد جامع قائمشهر اظهار کرد: ضدعفونی مسجدهای جامع و اعظم و همچنین امامزاده حمزه در اوایل اسفند و قبل از تعطیلی مساجد به همت این کانون و پایگاه ولایت مسجد جامع انجام شد.
وی بیان کرد: کمک به آماده سازی بیمارستان صحرایی در سالن امامعلی حبیبی قائمشهر یکی از فعالیت های دیگر جهت ریشه کنی کرونا محسوب می شود.
فرمانده پایگاه ولایت مسجد جامع قائمشهر ابراز کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
تهدید جدی کتائب حزب الله: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است

تهدید جدی کتائب حزب الله: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است به گزارش افکارنیوز ،
در هفته های اخیر عراق شاهد تحولات گسترده ای بوده است، در این میان شیوع ویروس کرونا که بر همه جهان سایه گسترانده است، نتوانست مانع ادامه تجاوزات نظامی آمریکا علیه عراق شود و برخی اخبار حاکی از آن است که واشنگتن قصد دارد مواضع حشد شعبی را در مناطق مختلف این کشور مورد هدف قرار دهد و هم زمان با آن هم اخباری می رسد مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی بدون اجازه دولت عراق سامانه پدافند هوایی پاتریوت را در این کشور مستقر کرده اند، در همین راستا پایگاه خبری العهد مصاحبه ای با محمد محیی سخنگوی کتائب حزب الله عراق انجام داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
استقبال خوب دانشجویان اصفهانی از طرح ولایت+ جزئیات دوره امسال

استقبال خوب دانشجویان اصفهانی از طرح ولایت+ جزئیات دوره امسال میلاد منصوری در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اجرای طرح ولایت دانشجویی در سال 99، اظهار کرد: طرح ولایت یکی از طرح های موفق آموزشی است که به منظور آموزش مبانی اندیشه اسلامی به دانشجویان طراحی و اجرا می شود و به تعبیر رهبر معظم انقلاب در این طرح آمیزه ای از علم، ایمان، تفکر و عاطفه وجود دارد.
معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان اینکه این طرح مجموعه ای از اصول اعتقادی و مبانی اندیشه اسلامی است، گفت: طرح ولایت یکی از دوره های موفق تربیتی است که دانشجویان با یک بار حضور در چنین فضایی، خودشان را در معرض آموزش، پرورش و پردازش قرار می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
سردار حاج میرزا سلگی به شهادت رسید

سردار حاج میرزا سلگی به شهادت رسید مهر: سردار حاج میرزا سلگی جانباز سرافراز و فرمانده گردان حضرت ابوالفضل (ع) و رئیس ستاد لشگر سپاه انصارالحسین (ع) به یاران شهیدش پیوست.
سردار حاج میرزا سلگی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و راوی کتاب آب هرگز نمی میرد صبح امروز پنج شنبه به یاران شهیدش پیوست.
سردار حاج میرزا سلگی به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گاز های شیمیایی دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بهشتی همدان بستری بود.
گفتنی است مراسم تشییع این شهید والامقام به منظور حفظ سلامتی و جلوگیری از ایجاد تجمع بدون حضور مردم برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
بیانات مقام معظم رهبری در مورد حاج میرزا سلگی

بیانات مقام معظم رهبری در مورد حاج میرزا سلگی دریافت 9 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، رهبر معظم انقلاب پس از خواندن کتاب خاطرات حاج میرزا سلگی فرمودند واقعاً اگر ممکن بود برای من، پا می شدم می رفتم همدان، دیدن این مرد .
سردار حاج میرزا سلگی جانباز سرافراز و فرمانده گردان حضرت ابوالفضل (ع) و رئیس ستاد لشگر سپاه انصارالحسین (ع) به یاران شهیدش پیوست.
سردار حاج میرزا سلگی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و راوی کتاب آب هرگز نمی میرد صبح امروز پنج شنبه به یاران شهیدش پیوست.
سردار حاج میرزا سلگی به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بهشتی همدان بستری بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
آغاز جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا

آغاز جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا به گزارش خبرنگار ایلنا، جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهورر آغاز شد.
در این جلسه بحث تامین کالاهای اساسی مردم و بررسی روند واردات و صادرات مورد رسیدگی قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
مردم به هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا توجه کنند

مردم به هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا توجه کنند به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، حجت الاسلام مصطفی فاطمی بصیر، امام جمعه سرخه به همراه کارکنان و پایوران سپاه ناحیه سرخه و شماری از نیروهای مردمی و جهادی، مواد ضدعفونی و ماسک را در بانک ها و فروشگاه های شهر سرخه توزیع کردند.
هم زمان با انتشار گسترده ویروس کرونا، کارکنان و پایوران سپاه ناحیه سرخه همراه با نیرو های جهادی به بسته بندی اقلام بهداشتی (ماده ضدعفونی و ماسک) اقدام کردند.
این اقلام امروز با حضور امام جمعه سرخه و نیروهای سپاه ناحیه و اعضای ستاد مردمی مبارزه با کرونا شهرستان سرخه در بانک ها و فروشگاه های شهر توزیع شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
ظریف: ایران هیچ جنگی را آغاز نمی کند

ظریف: ایران هیچ جنگی را آغاز نمی کند به گزارش روز چهارشنبه اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه، محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در توییتی خطاب به رئیس جمهور آمریکا یادآور شد: "آقای ترامپ! یک بار دیگر به وسیله جنگ طلبان همیشگی، گمراه نشو! ایران دوستانی دارد؛ اما هیچکس میلیون ها "نیروی نیابتی" ندارد. برخلاف ایالات متحده که با پنهان کاری، دروغ می گوید، فریبکاری می کند و آدم می کشد؛ ایران فقط برای دفاع از خودش دست به اقدام می زند، آنهم آشکارا!
وی تاکید کرد: "ایران هیچ جنگی را شروع نمی کند ولی جنگ افروزان را ادب خواهد کرد. " ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
ایران جنگی را شروع نمی کند، اما آن هایی که چنین کاری کنند را ادب خواهد کرد

ایران جنگی را شروع نمی کند، اما آن هایی که چنین کاری کنند را ادب خواهد کرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ آقای ظریف افزوده است: ایران دوستانی دارد: هیچکس نمی تواند میلیون ها نیروی نیابتی داشته باشد.
برخلاف ایالات متحده که مخفیانه دروغ می گوید، تقلب و آدمکشی می کند - ایران فقط به طور علنی از خودش دفاع می کند.
ایران هیچ جنگی را شروع نمی کند، اما آن هایی که چنین کاری کنند را ادب خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
رئیس دفتر مقام معظم رهبری به حجت الاسلام معزی تسلیت گفت

رئیس دفتر مقام معظم رهبری به حجت الاسلام معزی تسلیت گفت به گزارش ایلنا متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی به این شرح است:
حجت الاسلام آقای حاج شیخ عبدالحسین معزّی
درگذشت اخوی گرامیتان را از طرف خود و همکارانم تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت واسعه و برای جنابعالی و سایر بستگان صبر و اجر مسألت می نمایم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
تسلیت رئیس دفتر مقام معظم رهبری درپی درگذشت اخوی حاج معزّی

تسلیت رئیس دفتر مقام معظم رهبری درپی درگذشت اخوی حاج معزّی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی به این شرح است:
حجت الاسلام آقای حاج شیخ عبدالحسین معزّی
درگذشت اخوی گرامیتان را از طرف خود و همکارانم تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت واسعه و برای جنابعالی و سایر بستگان صبر و اجر مسألت می نمایم.
محمدی گلپایگانی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
پاسخ پوردستان به انتشار شایعه شهادت برخی رزمندگان مقاومت

پاسخ پوردستان به انتشار شایعه شهادت برخی رزمندگان مقاومت امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مصاحبه ای توسل به شایعات را نشانه اوج استیصال و درماندگی دشمن دانست و همچنین گفت: متوسل شدن دشمن به شایعات نشان دهنده آن است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از چه قابلیت، توانمندی و اقتداری برخوردارند و تا چه حد دشمن از وجود آن ها احساس ترس می کند.
وی در عین حال شهادت را اوج آروزی رزمندگان اسلام دانست و خطاب به ملت ایران، تاکید کرد: فرزندان ایران اسلامی در ارتش و سپاه با تمام قوت در جهت اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران آمادگی های لازم را دارند و چنانچه که دشمن بخواهد حرکتی انجام دهد او را از حرکت خود پشیمان خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
آمادگی گروه24 بعثت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک

آمادگی گروه24 بعثت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک ه گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اشراف کامل بهداری نیروی زمینی سپاه در حوزه سلامت در مناطق مرزی اظهار داشت: حتی یک مورد ابتلا به کرونا در بین سربازان وظیفه و کادر نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی وجود ندارد.
وی ادامه داد: این اطمینان را به خانواده های پاسداران و سربازان عزیز می دهیم که به دقت شرایط را رصد می کنیم و مراقب سلامت نیروها هستیم .
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه از آمادگی گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک، هسته ای و پرتوی خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
ولایتی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

ولایتی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل درگذشت مرحوم حاج محمدتقی فهمیده پدر شهیدان والامقام محمد حسین و داوود فهمیده را تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت شخصیتی فداکار و اسوه صبر و استقامت، پدر بزرگوار شهیدان والامقام داوود و محمدحسین فهمیده، حاج محمد تقی فهمیده موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.
آن مرحوم با تقدیم فرزندان مومن و شجاع خویش در راه اسلام و انقلاب، در مسیر عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایثار نمود و همواره نام شهیدان گرانقدر و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
پاسخ پوردستان به انتشار شایعه شهادت برخی رزمندگان

پاسخ پوردستان به انتشار شایعه شهادت برخی رزمندگان به گزارش ایسنا به نقل از صدا و سیما امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مصاحبه ای توسل به شایعات را نشانه اوج استیصال و درماندگی دشمن دانست و همچنین گفت: متوسل شدن دشمن به شایعات نشان دهنده آن است که نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران از چه قابلیت، توانمندی و اقتداری برخوردارند و تا چه حد دشمن از وجود آن ها احساس ترس می کند.
وی در عین حال شهادت را اوج آروزی رزمندگان اسلام دانست و خطاب به ملت ایران، تاکید کرد: فرزندان ایران اسلامی در ارتش و سپاه با تمام قوت در جهت اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران آمادگی های لازم را دارند و چنانچه که دشمن بخواهد حرکتی انجام دهد او را از حرکت خود پشیمان خواهند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
جهش تولید با حمایت از کالای ایرانی محقق می شود

جهش تولید با حمایت از کالای ایرانی محقق می شود محسن پیشاهنگ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تحقق شعار سال کشور را برای سال های آینده بیمه می کند.
وی با بیان اینکه یکی از راههای قوی شدن کشور، تقویت اقتصاد است ادامه داد: جنگ ما با دشمن اقتصادی و فرهنگی است و رهبر معظم انقلاب فرماندهی این جنگ را بر عهده دارند و همه ما سرباز رهبری و افرادی هستیم که دغدغه اسلام و ایران را داریم لذا برای رسیدن به عزت و سربلندی باید برای محقق شدن شعار سال تلاش کنیم.
وی با اشاره به شعار پارسال مبنی بر رونق تولید گفت: این شعار محقق شد اما به فرموده رهبر معظم انقلاب در زندگی مردم محسوس نبود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
مصطفی هاشمی طبا: مجلس آینده با دولت مماشات می کند/جلیلی که اکنون منقد دولت شده است زمانی خودش FATF را پذیرفت/ دولت باید سیاست انقباضی در پیش می گرفت، اما جسارتش را نداشت

مصطفی هاشمی طبا: مجلس آینده با دولت مماشات می کند/جلیلی که اکنون منقد دولت شده است زمانی خودش FATF را پذیرفت/ دولت باید سیاست انقباضی در پیش می گرفت، اما جسارتش را نداشت پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست نامه نیوز: اکثریت مجلس یازدهم در دست نمایندگان اصولگرا خواهد بود، نمایندگانی که بعضا سویه های تندی هم دارند و از حالا سخنانی مبنی بر مقابله با دولت حسن روحانی را زمزمه می کنند که البته بخشی از نقدهای ایشان به دلیل ضعف عملکرد دولت قابل پذیرش است اما نگرانی برخی فعالان سیاسی آن است که مناسبت مجلس آینده با دولت صرفا به انتقاد محدود نشود و نمایندگان مترصد استیضاح وزرای کابینه دولت یا حتی خود رئیس جمهور باشند. با چنین وصفی به نظر می رسد که حسن روحانی تا سال1400 مسیر سختی را در پیش خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
ابوترابی: تحریم ها مقابله با کرونا را سخت تر می کند

ابوترابی: تحریم ها مقابله با کرونا را سخت تر می کند ایسنا: یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد که آمریکا تحریم های ناجوانمردانه ای از جمله در حوزه درمان و دارویی علیه ایران وضع کرده و این تحریم ها مقابله با ویروس کرونا را سخت تر کرده و شدت آن را تشدید می کند.
ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ضرورت مداخله جهانی برای کنار رفتن تحریم های حوزه درمانی و آزمایشگاهی، بیان کرد: امروز ما در جنگ پیچیده ترکیبی قرار داریم. آمریکا به واسطه تحریم های ظالمانه یک جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ایران به راه انداخته است.
وی در ادامه اظهار کرد: این روز ها نیز جنگی بیوتروریسمی برای ایران و چین طراحی کرده که دامن خود آن ها را نیز گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
حضور کاروان سلامت بسیج در روستاهای خلخال

حضور کاروان سلامت بسیج در روستاهای خلخال جهانبخش عطایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خلخال اظهار کرد: روستاهای خلخال در اولویت ستاد مبارزه با کرونا شهرستان خلخال قرار دارند.
وی از توزیع ده ها هزار ماسک در روستاهای محروم خلخال و حضور گروه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید مهدی باکری در بین اهالی روستاهای بخش مرکزی، بخش خورش رستم و بخش شاهرود خبر داد.
فرمانده سپاه خلخال گفت: در روستای سوسهاب خلخال نیز صدها ماسک و دستکش بین اهالی از تولیدات واحد های تولید ماسک شهرستان که به همت دانشکده علوم پزشکی استرلیزه و به صورت بهداشتی بسته بندی شده بود، توزیع شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می شود؟

ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می شود؟ روز گذشته خبر مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات از سوی وزارت علوم اعلام شد. این خبر ابهام و پرسش و پاسخ های بسیاری را در ذهن دانشجویان ایجاد کرد. در ادامه این گزارش به بیان توضیحاتی درباره شرایط مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات می پردازیم.
معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ بخشنامه ای 20 بندی به دانشگاه ها خبر داد که در این بخشنامه، حذف نیمسال تحصیلی 99-98 بدون احتساب در سنوات به درخواست دانشجو مجاز شد.
در این ابلاغیه 20 بندی درباره حذف ترم تحصیلی آمده است: حذف یک یا چند درس ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
نخستین محموله کمک های آژانس انرژی اتمی به 40 کشور

نخستین محموله کمک های آژانس انرژی اتمی به 40 کشور به گزارش تابناک به نقل از مهر از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی نخستین محموله تجهیزات پزشکی خود را برای حدود 40 کشور جهان ارسال می کند.
این محموله شامل تجهیزاتی است که با تکنیکی برگرفته از دانش هسته ای انجام یک آزمایش استاندارد برای تشخیص ویروس جدید کرونا (کووید -19) را امکانپذیر می سازد.
تکنیک بکار رفته در این تجهیزات تشخیصی عموماً در کشورهای توسعه یافته برای شناسایی افراد آلوده استفاده می شود.
گفته می شود که 90 کشور عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار دریافت کمک از این نهاد برای انجام تست کرونا شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
اقدام سودجویانه دولت بحرین علیه بانک های ایرانی

اقدام سودجویانه دولت بحرین علیه بانک های ایرانی به گزارش افکارنیوز ،
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه با اعلام اینکه اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل و چند بانک ایرانی دیگر مردود و فاقد اعتبار حقوقی و موجب مسئولیت دولت بحرین است، تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.
اخبار سیاسی - سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل، مدیران آن و چند بانک ایرانی دیگر، اظهار داشت: آرای صادره بر مبنای پرونده ای ساختگی صورت گرفته و اتهامات جعلی علیه محکومان آن فاقد هر گونه ارزش حقوقی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 5 ساعت پیش
ارسال نخستین محموله کمکهای آژانس انرژی اتمی به 40 کشور جهان

ارسال نخستین محموله کمکهای آژانس انرژی اتمی به 40 کشور جهان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی نخستین محموله تجهیزات پزشکی خود را برای حدود 40 کشور جهان ارسال می کند.
این محموله شامل تجهیزاتی است که با تکنیکی برگرفته از دانش هسته ای انجام یک آزمایش استاندارد برای تشخیص ویروس جدید کرونا (کووید -19) را امکانپذیر می سازد.
تکنیک بکار رفته در این تجهیزات تشخیصی عموماً در کشورهای توسعه یافته برای شناسایی افراد آلوده استفاده می شود.
گفته می شود که 90 کشور عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار دریافت کمک از این نهاد برای انجام تست کرونا شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 5 ساعت پیش
تقدیر وزیر کشور از استاندار کهگیلویه و بویراحمد

تقدیر وزیر کشور از استاندار کهگیلویه و بویراحمد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج عبدالرضا رحمانی فضلی از حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد تقدیر کرد.
در متن این تقدیرنامه آمده است: اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی تا این لحظه، مرهون تلاش و مجاهدت شبانه روزی تمامی مسئولین به ویژه جنابعالی به عنوان رییس استانی ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد که نتیجه و ثمره این مجاهدت فی سبیل الله تحقق شکوه حماسه همبستگی و اتحاد ملی در مبارزه با این بیماری منحوس عالمگیر می باشد.
در ادامه آمده است: جا دارد از زحمات شما و همه همکاران عزیز و سختکوشم اعم از معاونینتان، فرمانداران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
واکنش ایران به اقدام غیر قانونی دولت بحرین

واکنش ایران به اقدام غیر قانونی دولت بحرین به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل، مدیران آن و چند بانک ایرانی دیگر، اظهار داشت: آرای صادره بر مبنای پرونده ای ساختگی صورت گرفته و اتهامات جعلی علیه محکومان آن فاقد هر گونه ارزش حقوقی بوده و موجب مسئولیت دولت بحرین در قبال تبعات آن می باشد. بدیهی است ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.
سید عباس موسوی افزود: بانک المستقبل در سال 2004 با پیشنهاد و مجوز دولت بحرین و با مشارکت مساوی بانکهای ملی و صادرات ایران و الاهلی بحرین تاسیس گردیده و بانک مرکزی آن کشور از ابتدا از ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
پیام تسلیت جهانگیری به نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر

پیام تسلیت جهانگیری به نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر به گزارش خبرآنلاین ، متن پیام اسحاق جهانگیری به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
درگذشت برادر ارجمندتان موجب تأسف و تأثر گردید.
این مصیبت را به جنابعالی و سایر بستگان به ویژه خانواده محترم آن مرحوم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و غفران واسعه الهی و برای بازماندگان عزادار صبر و اجر مسالت دارم.
2727
کد خبر 1371675 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد

ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد به گزارش خبرگزاری مهر ، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رأی علیه بانک المستقبل ، مدیران آن و چند بانک ایرانی دیگر، اظهار داشت: آرای صادره بر مبنای پرونده ای ساختگی صورت گرفته و اتهامات جعلی علیه محکومان آن فاقد هر گونه ارزش حقوقی بوده و موجب مسئولیت دولت بحرین در قبال تبعات آن می باشد. بدیهی است ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.
سید عباس موسوی افزود: بانک المستقبل در سال 2004 با پیشنهاد و مجوز دولت بحرین و با مشارکت مساوی بانک های ملی و صادرات ایران و الاهلی بحرین تأسیس گردیده و بانک مرکزی آن کشور از ابتدا از طریق بخش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
جبهه مقاومت آماده پاسخ کوبنده به استکبار است/ هراس دشمنان از توانمندی های نیروهای مسلح ایران

جبهه مقاومت آماده پاسخ کوبنده به استکبار است/ هراس دشمنان از توانمندی های نیروهای مسلح ایران به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت وگویی در خصوص انتشار شایعاتی مبنی بر شهادت جمعی از رزمندگان جبهه مقاومت، افزود: چون دشمن نمی تواند در فضای واقعی کاری کند به فضای مجازی متوسل شده است و با شایعه افکنی تلاش دارد که اذهان مردم را مخدوش کند.
او ادامه داد: متوسل شدن دشمن به شایعات نشان دهنده آن است که نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران از چه قابلیت، توانمندی و اقتداری برخوردارند و تا چه حد دشمن از وجود آن ها احساس ترس می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
واکنش ضرغامی به تعطیلی مجلس شورای اسلامی

واکنش ضرغامی به تعطیلی مجلس شورای اسلامی به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، سید عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا وسیما و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در صفحه شخصی خود در رابطه با تعطیلی مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.
مجلس، اجمالاً مثل مدارس تعطیل است!در حالی که می تواند مثل سایر نهاد های امدادی و یا حداقل مثل مردم عادی، از طریق فضای مجازی، نقش آفرینی کند.
مجلس نباید در برابر مهمترین چالش تاریخی کشور ساکت و منفعل باشد.
بیشتر بخوانید: رهبری فرقی بین دولت و حاکمیت قائل نیستند!
در ادامه توییت سید عزت الله ضرغامی را مشاهده می کنید:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
عاملی درگذشت حاج حسین معزی را تسلیت گفت

عاملی درگذشت حاج حسین معزی را تسلیت گفت به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی درگذشت حاج حسین معزی برادر حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح ذیل است:
انا لله و انا الیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای معزی
نماینده محترم، ولی فقیه در هلال احمر
درگذشت مرحوم حاج حسین معزی (رفیعا) را خدمت جنابعالی و همه بازماندگان تسلیت عرض می کنم.
مرحوم مغفور حاج حسین آقای رفیعا که در ایام ماه مبارک شعبان به رحمت ایزدی پیوستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
تسلیت لاریجانی به نماینده نور در مجلس

تسلیت لاریجانی به نماینده نور در مجلس به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای با صدور پیامی درگذشت پدر نماینده نور را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای علی اسماعیلی
نماینده محترم نور و محمودآباد
درگذشت پدر بزرگوارتان را به جنابعالی و خانواده ارجمند تسلیت گفته، از درگاه خداوند منان برای آن فقید سعید ، آمرزش و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می کنم.
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
بیش از 2هزار ماسک برای ادارات کاشان تامین شد

بیش از 2هزار ماسک برای ادارات کاشان تامین شد مهدی نادعلی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا و در پی تفاهمنامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت با ابلاغ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان قرارگاه پدافند زیستی بسیج ادارات شهرستان کاشان در پایگاه مقاومت بسیج شهرداری کاشان تشکیل شد، اظهار داشت: ساختار اداری این قرارگاه شامل تعدادی از مدیران و مسئولین شهرستان کاشان، فرمانده و فرمانده و جانشین قرارگاه و شامل شش کارگروه آموزش و بهداشت، جذب نیروی داوطلب، اشراف ونظارت، روابط عمومی و فضای مجازی، خیرین و مشارکت مردمی و همچنین کارگروه عملیاتی و پشتیبانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
تشکر رئیس جمهور از جناح های سیاسی به روایت علیرضا معزی

تشکر رئیس جمهور از جناح های سیاسی به روایت علیرضا معزی به گزارش اقتصادآنلاین ، علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری، در توئیتی با هشتگ روحانی و کرونا نوشت: روحانی امروز از جناح های سیاسی تشکر کرد و گفت به جز مواردی معدود، همه با تلاش ها در مبارزه با کرونا هم نوا بوده اند؛ مردم و جناح های سیاسی کار بسیار بزرگی انجام داده اند.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
تسلیت واعظی به حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی و علیرضا معزی

تسلیت واعظی به حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی و علیرضا معزی به گزارش خبرآنلاین ، رئیس دفتر رئیس جمهور در پیام های جداگانه ای، درگذشت برادر حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر و عموی علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور را تسلیت گفت.
محمود واعظی در این پیامها، از درگاه خداوند متعال برای آن سفر کرده، رحمت واسعه و همجواری با صالحان و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرده است.
27214
کد خبر 1371630 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
اعلام نحوه حضور کارکنان دولت در دستگاه های اجرایی

اعلام نحوه حضور کارکنان دولت در دستگاه های اجرایی فارس : معاون رئیس جمهور در بخشنامه ای سازوکار مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا را به کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.
جمشید انصاری معاون رئیس جمهور در بخشنامه ای سازوکار مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا را به کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.
در این بخشنامه تصریح شده است: وزراء و روسای دستگاه های اجرایی ضمن تعیین و اعلام عناوین خدمات عمومی ضروری حوزه مسئولیت دستگاه متبوع خود، نسبت به شیفت بندی کارکنان به نحوی اقدام کنند که خدمات عمومی ضروری با حضور روزانه حداقل یک سوم کارکنان ارائه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
صدور رای علیه بانک المستقبل توسط دولت بحرین فاقد هرگونه ارزش حقوقی است

صدور رای علیه بانک المستقبل توسط دولت بحرین فاقد هرگونه ارزش حقوقی است به گزارش روز چهارشنبه اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه، سید عباس موسوی افزود: بانک المستقبل در سال 2004 با پیشنهاد و مجوز دولت بحرین و با مشارکت مساوی بانکهای ملی و صادرات ایران و الاهلی بحرین تاسیس گردیده و بانک مرکزی آن کشور از ابتدا از طریق بخشهای نظارتی و نمایندگان خود در هیات مدیره بانک المستقبل، نظارت مستمر و دائمی بر فعالیت ها و تراکنش های بانکی داشته است.
موسوی افزود: اقدام سیاسی و غیر قانونی دولت بحرین مبنی بر تصرف و اداره آن توسط بانک مرکزی بحرین در 30 آوریل 2015 باعث گردید که سهام داران ایرانی آن بانک ( بانکهای ملی و صادرات ) موضوع را از طریق محکمه بین المللی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
وزارت خارجه: اقدام دولت بحرین علیه بانک های ایرانی فاقد اعتبار حقوقی است

وزارت خارجه: اقدام دولت بحرین علیه بانک های ایرانی فاقد اعتبار حقوقی است سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل و چند بانک ایرانی دیگر را مردود و فاقد اعتبار حقوقی خواند.
به گزارش عصرایران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه با اعلام اینکه اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل و چند بانک ایرانی دیگر مردود و فاقد اعتبار حقوقی و موجب مسئولیت دولت بحرین است، تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد

ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل، مدیران آن و چند بانک ایرانی دیگر، اظهار کرد: آرای صادره بر مبنای پرونده ای ساختگی صورت گرفته و اتهامات جعلی علیه محکومان آن فاقد هر گونه ارزش حقوقی بوده و موجب مسئولیت دولت بحرین در قبال تبعات آن می باشد. بدیهی است ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.
سید عباس موسوی افزود: بانک المستقبل در سال 2004 با پیشنهاد و مجوز دولت بحرین و با مشارکت مساوی بانکهای ملی و صادرات ایران و الاهلی بحرین تاسیس ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
بازداشت 2 عامل اصلی شایعه ساز ابتلاء استاندار کرمانشاه به کرونا

بازداشت 2 عامل اصلی شایعه ساز ابتلاء استاندار کرمانشاه به کرونا به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،مهدی قنادی بااشاره به انتشار خبری کذب در فضای مجازی مبنی بر ابتلاء استاندار کرمانشاه به بیماری کرونا، اظهار کرد: صبح امروز(13 فروردین) خبری در کانال یکی از روزنامه های محلی کرمانشاه مبنی بر مثبت شدن تست آزمایش کرونا استاندار کرمانشاه منتشر شد.
وی تصریح کرد: متاسفانه این خبر کذب که با هدف دروغ سیزده در این کانال منتشر شده بود، بسرعت در فضای مجازی داخل و خارج از کشور بازتاب پیدا کرد.
مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه اضافه کرد: اقدام این کانال خبری محلی که بدور از دور اندیشی و توجه به عواقب آن در این برهه حساس صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
پیام تسلیت روحانی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

پیام تسلیت روحانی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی با صدور پیامی، ضمن تسلیت درگذشت اخوی حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر، از درگاه خداوند بزرگ برای آن مرحوم علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت کرد.
متن پیام تسلیت روحانی به این شرح است:
انالله و اناالیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
درگذشت اخوی بزرگوارتان، موجب تاثر و تالم خاطر گردید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
تسلیت روحانی به مناسبت درگذشت اخوی حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی

تسلیت روحانی به مناسبت درگذشت اخوی حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
انالله و اناالیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
درگذشت اخوی بزرگوارتان، موجب تاثر و تالم خاطر گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و خانواده گرامی آن مرحوم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان علو درجات و برای جنابعالی و عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
رضایی: مردم عراق قادرند ذلیلانه آمریکا را اخراج کنند

رضایی: مردم عراق قادرند ذلیلانه آمریکا را اخراج کنند برترین ها: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور آمریکا در عراق را دخالت کور و بی نتیجه خواند.
محسن رضایی نوشت: آمریکا قصد دارد با بمباران مراکز نظامی و سیاسی، ترور افراد خاص و ادم ربایی در عراق پایه های اقتدار مردمی عراق را تضعیف و جریان هوادار و وابسته به خود را تقویت نماید تا دولتی را بر سر کار بیاورد که تضمین کننده غارت نفت عراق و حضور نظامی اش در عراق باشد.
قطعا شرایط عراق برای امریکا نسبت به ویتنام به مانند باتلاق خواهد بود و مردم مسلمان و انقلابی عراق بیش از ویتنامی ها قادرند امریکا را ذلیلانه از کشور خود خارج کنند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
روحانی درگذشت برادر حجت الاسلام معزی را تسلیت گفت

روحانی درگذشت برادر حجت الاسلام معزی را تسلیت گفت به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:
انالله و اناالیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
درگذشت اخوی بزرگوارتان، موجب تاثر و تالم خاطر گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و خانواده گرامی آن مرحوم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان علو درجات و برای جنابعالی و عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
روحانی درگذشت اخوی حجت الاسلام معزی را تسلیت گفت

روحانی درگذشت اخوی حجت الاسلام معزی را تسلیت گفت به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت اخوی حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر، از درگاه خداوند بزرگ برای آن مرحوم علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت کرد.
متن این به این شرح است:
انالله و اناالیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
درگذشت اخوی بزرگوارتان، موجب تاثر و تالم خاطر گردید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
سردار نقدی: آمریکا هرکاری بکند مثل حیوان سربریده ای است که دست و پا می زند/ عمر رژیم صهیونیستی به 10 سال هم نخواهد رسی

سردار نقدی: آمریکا هرکاری بکند مثل حیوان سربریده ای است که دست و پا می زند/ عمر رژیم صهیونیستی به 10 سال هم نخواهد رسی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ابرقدرتی آمریکا دیگر تمام شده است، گفت: عمر رژیم صهیونیستی به 10 سال هم نخواهد رسید.
سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: ابرقدرتی رژیم آمریکا دیگر تمام شده و هرکاری بکند مثل حیوان سربریده ای است که دست وپامی زنددیگر قدرت به اوبرنخواهد گشت.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه عنوان کرد: سخن از عمر 25 ساله رژیم صهیونیستی و کم و زیاد کردن آن برداشت کاملا غلط از فرمایشات رهبری و روحیه دادن به اسرائیل است عمر منحوس آن رژیم قطعا به ده سال هم نمی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
روحانی درگذشت اخوی حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی را تسلیت گفت

روحانی درگذشت اخوی حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی را تسلیت گفت به گزارش خبرآنلاین ، متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:
انالله و اناالیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
درگذشت اخوی بزرگوارتان، موجب تاثر و تالم خاطر گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و خانواده گرامی آن مرحوم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان علو درجات و برای جنابعالی و عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
2727
کد خبر 1371612 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
فعالیت 132 گروه جهادی در تولید ماسک

فعالیت 132 گروه جهادی در تولید ماسک به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، فرمانده سپاه امام صادق (ع) در بازدید از کارگاه دوخت ماسک در مسجد ولایت بوشهر گفت : 253 گدوه جهادی در این مدت 132 کارگاه تولبد ماسک را راه اندازی کرده اند.
سردار رزمجو با تقدیر از گروههای جهادی در جبهه دفاع از سلامت افزود: روزانه 70 هزار ماسک و 20 هزار دستکش در این کارگاهها تولید و توسط بسیجیان پایگاههای مقاومت به بیمارستانها و در بین مردم توزیع می شود.
وی همچنین گفت : بسیجیان در قالب تیم های دو نفره و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی 900 هزار نفر از جمعیت استان معدل 80 درصد جمعیت را غربالگری کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
نحوه حضور کارکنان دولت در دستگاه های اجرایی تا 15 فروردین

نحوه حضور کارکنان دولت در دستگاه های اجرایی تا 15 فروردین به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جمشید انصاری معاون رئیس جمهور در بخشنامه ای سازوکار مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا را به کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.
در این بخشنامه تصریح شده است: وزراء و روسای دستگاه های اجرایی ضمن تعیین و اعلام عناوین خدمات عمومی ضروری حوزه مسئولیت دستگاه متبوع خود، نسبت به شیفت بندی کارکنان به نحوی اقدام کنند که خدمات عمومی ضروری با حضور روزانه حداقل یک سوم کارکنان ارائه شود.
در این بخشنامه آمده است: تعداد کارکنان حاضر در محیط های اداری از طریق نوبت بندی و اعطای مرخصی و یا انجام دورکاری به میزان تا دوسوم کاهش یابد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
روحانی از جناح های سیاسی کشور تشکر کرد

روحانی از جناح های سیاسی کشور تشکر کرد برتربن ها: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری در توئیتی به تشکر رئیس جمهور از جناح های سیاسی اشاره کرد.
علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری، در توئیتی با هشتگ روحانی و کرونا نوشت: روحانی امروز از جناح های سیاسی تشکر کرد و گفت به جز مواردی معدود، همه با تلاش ها در مبارزه با کرونا هم نوا بوده اند؛ مردم و جناح های سیاسی کار بسیار بزرگی انجام داده اند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
تقویت فعالیت های ستاد اقتصاد مقاوتی در راستای تولید ضروری است

تقویت فعالیت های ستاد اقتصاد مقاوتی در راستای تولید ضروری است به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، سید موسی خادمی امروز در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان، با تاکید بر ضرورت تلاش برای تحقق شعار سال و رونق تولید، گفت: تحقق شعار سال بستر رشد و توسعه جامعه است.
استاندار لرستان با اشاره به اهمیت وجود و کارایی زیرساخت های موجود استان در زمینه توسعه شبکه که از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به ویژه در دولت تدبیر و امید است، اظهار داشت: تاکید فراوانی که در حوزه فضای مجازی، زیرساخت ها و اینترنت در دولت تدبیر و امید و در طرح تحول اقتصادی مورد تاکید دولت بود، امروزه آثار مثبت آن را در مبارزه با کرونا بخوبی می بینیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
نعمتی: هیات رییسه مجلس در تلاش برای برگزاری جلسات صحن در هفته آینده است

نعمتی: هیات رییسه مجلس در تلاش برای برگزاری جلسات صحن در هفته آینده است به گزارش خانه ملت بهروز نعمتی با اشاره به نامه انتقادی برخی نمایندگان و ادعای عدم برگزاری جلسات علنی مجلس در شرایط کرونایی، گفت: هیات رئیسه مجلس چندین جلسه برگزار کرد و در همه جلسات، موضوع برگزاری صحن علنی مطرح شد و تصمیم گرفتیم جلسات را تشکیل دهیم.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بار اول آقای نمکی نامه ای نوشتند جلسات تشکیل نشود، ما باز اصرارکردیم صحن تشکیل شود که نهایتا هیات رئیسه جلسه ای حضوری با وزیر بهداشت و رئیس مجلس تشکیل داد که در نهایت دکتر نمکی به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونا تاکید کرد که صحن علنی بنا به ملاحظات پزشکی تشکیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
روحانی از جناح های سیاسی تشکر کرد

روحانی از جناح های سیاسی تشکر کرد به گزارش خبرگزاری شبستان ، علیرضا معزی ، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به صحبت های حسن روحانی در جلسه امروز هیئت دولت نوشت: روحانی امروز از جناح های سیاسی تشکر کرد و گفت که به جز مواردی معدود، همه با تلاشها در مبارزه با کرونا هم نوا بوده اند؛ مردم و جناح های سیاسی کار بسیار بزرگی انجام داده اند. /
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
تمهیدات هیئت رییسه برای جلسه حضوری در صحن علنی مجلس

تمهیدات هیئت رییسه برای جلسه حضوری در صحن علنی مجلس به گزارش ایسنا، بهروز نعمتی با اشاره به نامه انتقادی برخی نمایندگان و ادعای عدم برگزاری جلسات علنی مجلس در شرایط کرونایی، گفت: هیات رئیسه مجلس چندین جلسه برگزار کرد و در همه جلسات، موضوع برگزاری صحن علنی مطرح شد و تصمیم گرفتیم جلسات را تشکیل دهیم.
عضو هیات رئیسه مجلس بیان داشت: بار اول آقای نمکی نامه ای نوشتند جلسات تشکیل نشود، ما باز اصرار کردیم صحن تشکیل شود که نهایتا هیات رئیسه جلسه ای حضوری با وزیر بهداشت و رئیس مجلس تشکیل داد که در نهایت دکتر نمکی به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونا تاکید کرد که صحن علنی بنا به ملاحظات پزشکی تشکیل نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
تمهیدات هیئت رییسه برای جلسه حضوری در صحن علنی مجلس

تمهیدات هیئت رییسه برای جلسه حضوری در صحن علنی مجلس به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، بهروز نعمتی با اشاره به نامه انتقادی برخی نمایندگان و ادعای عدم برگزاری جلسات علنی مجلس در شرایط کرونایی، گفت: هیات رئیسه مجلس چندین جلسه برگزار کرد و در همه جلسات، موضوع برگزاری صحن علنی مطرح شد و تصمیم گرفتیم جلسات را تشکیل دهیم.
عضو هیات رئیسه مجلس بیان داشت: بار اول آقای نمکی نامه ای نوشتند جلسات تشکیل نشود، ما باز اصرار کردیم صحن تشکیل شود که نهایتا هیات رئیسه جلسه ای حضوری با وزیر بهداشت و رئیس مجلس تشکیل داد که در نهایت دکتر نمکی به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونا تاکید کرد که صحن علنی بنا به ملاحظات پزشکی تشکیل نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
برخی با وجود تقاضای افزایش جلسات در جلسات دیجیتالی مجلس غایب بودند/ هیئت رییسه همواره بر تشکیل جلسات حضوری تاکید داشته اس

برخی با وجود تقاضای افزایش جلسات در جلسات دیجیتالی مجلس غایب بودند/ هیئت رییسه همواره بر تشکیل جلسات حضوری تاکید داشته اس به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، اسدالله عباسی با تشریح اقدامات مجلس در مقابله با بحران کرونا و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده گفت: تاکنون غیر از جلسه علنی صحن در اسفند ماه و دهها جلسه کمیسیون که در این مدت برگزار شد، با نمایندگان محترم نیز سه جلسه با استفاده از فناوری دیجیتال و از طریق ارتباط دوسویه داشته ایم که در این جلسات تدابیر مقابله با کرونا و نحوه جبران تبعات اقتصادی آن بررسی شد. همچنین یکشنبه قبل (10 فروردین) مجلس جلسه غیر علنی داشت.
سخنگوی هیئت رییسه مجلس افزود: برای تشکیل جلسات به مشارکت و همکاری برخی از نمایندگان محترم نیاز است که گاه دریغ می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
تأسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان ها و دغدغه ها

تأسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان ها و دغدغه ها 1- چهل ویک سال پیش، ملت ایران در فروردین 58، در یک رفراندوم بی نظیر، با اکثریت 98٪ به تغییر نظام حاکم بر کشور و تأسیس نظام جمهوری اسلامی، رأی دادند. این حضور بی نظیر، جهت تحقق آرمانهایی بود که از طرف رهبر فقید انقلاب و سایر بزرگان و پیش کسوتان نهضت اسلامی، کرارا طی بیانیه ها و سخنرانیها، مطرح شده بود و مردم ایران ، از زن ومرد و شهری و روستایی، در دوره انقلاب، در سراسر کشور، با حضور در خیابانها و راهپیمائیهای میلیونی، بر آن آرمانها و خواسته های ملی پای فشرده بودند.
در این مدت 41 ساله نیز ملت ایران در دفاع از کشور و نظام قانونی آن از هیچ فداکاری دریغ نکرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
اعضاء هیئت دولت در جمع خبرنگاران

اعضاء هیئت دولت در جمع خبرنگاران به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ؛ معاون اول رئیس جمهور از تمرکز ویژه دولت بر کاستن از آثار کرونا بر بخشهای اقتصادی گفت .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
تشکر رئیس جمهور از جناح های سیاسی به روایت علیرضا معزی

تشکر رئیس جمهور از جناح های سیاسی به روایت علیرضا معزی به گزارش خبرآنلاین ، علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری، در توئیتی با هشتگ روحانی و کرونا نوشت: روحانی امروز از جناح های سیاسی تشکر کرد و گفت به جز مواردی معدود، همه با تلاش ها در مبارزه با کرونا هم نوا بوده اند؛ مردم و جناح های سیاسی کار بسیار بزرگی انجام داده اند.
27215
کد خبر 1371537 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
تلاش بی سرانجام کاخ سفید برای احیاء حیثیت از دست رفته آمریکا

تلاش بی سرانجام کاخ سفید برای احیاء حیثیت از دست رفته آمریکا محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در در واکنش به حضور و تحرکات نظامی آمریکا در عراق، گفت: به نظر می رسد آمریکایی ها به چندین دلیل تحرکاتی را در منطقه خاورمیانه آغاز کردند؛ نخست تاثیرگذاری بر انتخاب نخست وزیر عراق است که از نظر اجرایی، بالاترین مقام اجرایی عراق است. با توجه به نفوذ معنوی ایران در عراق و روابط مناسب ایران و عراق، امریکا به دنبال روی کار آمدن فردی است که به این مناسبات ضربه بزند. عندان الزرفی هم که به عنوان نخست وزیر پیشنهادی معرفی شده است بر خلاف قواعد انتخاباتی عراق معرفی شده و زن و فرزند این فرد تابعیت آمریکایی دارند و در آمریکا زندگی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 20 ساعت پیش
ضرورت اولویت بندی پروژه های اقتصاد مقاومتی در لرستان

ضرورت اولویت بندی پروژه های اقتصاد مقاومتی در لرستان به گزارش خبرگزاری مهر ، سید موسی خادمی در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان، ضمن تبریک سال نو از اقدامات خوب این ستاد در سال گذشته تقدیر و ابراز امیدواری کرد که هر چه سریع تر روزهای سخت مبارزه با کرونا بگذرد.
لزوم افزایش تولید در صنایع
وی با اشاره به اهمیت وجود و کارایی زیرساخت های موجود استان در زمینه توسعه شبکه الکترونیک که از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به ویژه در دولت تدبیر و امید است گفت: تاکید فراوانی که در حوزه فضای مجازی، زیرساخت ها و اینترنت در دولت تدبیر و امید و در طرح تحول اقتصادی مورد تاکید دولت بود، امروزه آثار مثبت آن را در مبارزه با کرونا به خوبی می بینیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 20 ساعت پیش
شیب شیوع کرونا در البرز ملایم است/ استان در وضعیت قرمز قرار نگرفت/ لزوم تداوم همراهی مردم تا عبور از بحران در اردیبهشت

شیب شیوع کرونا در البرز ملایم است/ استان در وضعیت قرمز قرار نگرفت/ لزوم تداوم همراهی مردم تا عبور از بحران در اردیبهشت به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز چهارشنبه برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های اعضای ستاد، افزود: خدا را شاکرم که مقابله با کرونا در البرز با اتحاد و انسجام مجموعه مسئولان روند بسیار خوبی را طی کرد.
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با تدابیری که اندیشیده شد و همراهی مردم، توانستیم کرونا را پشت در خانه ها نگه داریم و اگر این تعامل متوقف شود، اردیبهشت با بحران کرونا مواجه خواهیم شد.
وی ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری طبق خواسته ای که از رئیس دانشگاه علوم پزشکی داشتم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 20 ساعت پیش
ابتلای استاندار کرمانشاه به بیماری کرونا تکذیب شد

ابتلای استاندار کرمانشاه به بیماری کرونا تکذیب شد مسعود بهرام نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص خبر ابتلای هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه به بیماری کرونا اظهار داشت: این خبر کذب است.
وی گفت: خبر ابتلای استاندار کرمانشاه به بیماری کرونا توسط یکی از کانال های مجازی منتشر شده بود که بعد از انتشار گسترده آن به عنوان دروغ سیزده توسط کانال مذکور مطرح شد.
قاعدتاً در شرایط حساس فعلی مبارزه با کرونا چنین شوخی هایی به صلاح نیست و تنها موجب تشویش اذهان عمومی می شود، لذا برخورد با شایعه پراکنی ها در فضای مجازی باید با قاطعیت بیشتری صورت گیرد.
کد خبر 4890207 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
شایعه سازی رسانه سعودی درباره شهادت سردار قاآنی

شایعه سازی رسانه سعودی درباره شهادت سردار قاآنی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، چیکی از خبرنگاران رسانه سعودی ایران اینترنشنال به نقل از دو منبع عربی از شهادت سردار اسماعیل قاانی فرمانده نیروی قدس سپاه و امیر پوردستان درحملات اسرائیل به سوریه خبر داد. رسانه های عبری عربی در حالی به شایعه سازی درباره شهادت سردار قاآنی می پردازند که روسیا الیوم، یک منبع دولتی عراق روز سه شنبه از سفر محرمانه سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس به بغداد پایتخت عراق خبر داد.بر اساس این گزارش، سردار قاآنی در سفر به بغداد با شماری از مقامات عراقی دیدار کرده است.
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
تکذیب خبر ابتلای استاندار کرمانشاه به کرونا

تکذیب خبر ابتلای استاندار کرمانشاه به کرونا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، روابط عمومی استانداری کرمانشاه اعلام کرد: در پی انتشار مطلبی در کانال روزنامه نقدحال مبنی بر ابتلای مهندس بازوند استاندار کرمانشاه به بیماری کرونا بدین وسیله اعلام می دارد مطلب فوق خلاف واقع و انتشار شایعه است.
در این شرایط که جامعه برای مبارزه با بیماری کرونا نیازمند همدلی و همراهی است، چنین اقداماتی سبب تشویش اذهان عمومی خواهد شد.
استانداری کرمانشاه این حق را برای خود لازم می داند که از طریق مراجع قانونی موضوع را بررسی و پیگیری نماید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
هیئت رییسه همواره بر تشکیل جلسات حضوری تاکید داشته است/ یکشنبه گذشته، صندلی های صحن را افزایش دادیم، اما ستاد مقابله با کرونا نپذیرفت

هیئت رییسه همواره بر تشکیل جلسات حضوری تاکید داشته است/ یکشنبه گذشته، صندلی های صحن را افزایش دادیم، اما ستاد مقابله با کرونا نپذیرفت به گزارش ایلنا، اسدالله عباسی گفت: برای تشکیل جلسات به مشارکت و همکاری برخی از نمایندگان محترم نیاز است که گاه دریغ می شود.
عباسی گفت: در اوج شیوع کرونا با حضور نمایندگان و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا در صحن جلسه علنی و غیرعلنی داشتیم، اما پس از آن از سوی مرجع قانونی مقابله با بحران از ادامه جلسات حضوری منع شدیم. مسلما اگر این منع، با نظر تخصصی پزشکی و برای جلوگیری از شیوع بیماری در جامعه صورت نمی گرفت، هیئت رییسه آن را نمی پذیرفت، چرا که نظر هیئت رییسه از آغاز بحران تا امروز برگزاری جلسات حضوری بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
حذف نیمسال تحصیلی دانشجویان منوط به تشخیص دانشگاه است

حذف نیمسال تحصیلی دانشجویان منوط به تشخیص دانشگاه است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، علی خاکی صدیق در پاسخ به برخی ابهام های پیش آمده در خصوص یکی از بندهای سند ارسال شده به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اظهار داشت: درخصوص بند مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات باید تصریح کرد که این بند برای آن دسته از دانشجویانی است که دانشگاه آنان قادر به ارائه دروس به صورت الکترونیکی یا روش های نوین آموزشی نبوده است.
وی ادامه داد: برهمین اساس این دانشجویان می توانند درخواست حذف این نیمسال را از سنوات تحصیلی شان به دانشگاه ارائه کنند تا این درخواست به تشخیص معاون آموزشی و رئیس دانشگاه بررسی و تصمیم گیری شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
علی اکبر ولایتی مصیبت وارده به نماینده ولی فقیه در هلال احمر را تسلیت گفت

علی اکبر ولایتی مصیبت وارده به نماینده ولی فقیه در هلال احمر را تسلیت گفت به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل طی پیامی، در گذشت مرحوم حاج حسین معزی(رفیعا) اخوی بزرگوار حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر را تسلیت گفت.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای معزی
نماینده محترم ولی فقیه در هلال احمر
دریافت خبر مصیبت وارده و درگذشت مرحوم حاج حسین معزی (رفیعا)، اخوی بزرگوار جنابعالی موجب تاسف و تاثر گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
تسلیت ولایتی به نماینده ولی فقیه در هلال احمر

تسلیت ولایتی به نماینده ولی فقیه در هلال احمر به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل طی پیامی، در گذشت حاج حسین معزی (رفیعا) اخوی حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر را تسلیت گفت.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای معزی
نماینده محترم ولی فقیه در هلال احمر
دریافت خبر مصیبت وارده و درگذشت مرحوم حاج حسین معزی (رفیعا)، اخوی بزرگوار جنابعالی موجب تاسف و تاثر گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
همکاری روحانیون و جوانان خواف در ضدعفونی اماکن شهری

همکاری روحانیون و جوانان خواف در ضدعفونی اماکن شهری دریافت 6 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، سطوح مختلف شهرستان خواف با همکاری جمعی از روحانیون و جوانان برای پیشگیری از شیوع کرونا ضدعفونی شد.
کد خبر 4889782 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 23 ساعت پیش
نقش ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهربابک برای مقابله با کرونا

نقش ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهربابک برای مقابله با کرونا به گزارش ایرنا، در این شرایط که دنیا در معرض شیوع ویروس کرونا قرار گرفته، اقدامات تاثیرگذاری برای مقابله با این بیماری از سوی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شهربابک انجام شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهربابک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین سال جدید، برخی اقدامات بسیج و سپاه این شهرستان را برشمرد و گفت: اطلاع رسانی در مورد خطر کرونا و ماندن در خانه با ماشین بلندگو دار در تمام محلات و کوچه های شهرستان به مدت یک هفته در 2 نوبت صبح و عصر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 23 ساعت پیش
برگزاری رزمایش های پدافند زیستی و بیولوژیک در بابلسر و رامسر

برگزاری رزمایش های پدافند زیستی و بیولوژیک در بابلسر و رامسر به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدمصطفی موسوی نژاد فرمانده سپاه بابلسر در دیدار با حجت الاسلام قلی پور امام جمعه این شهرستان به اقدامات قرارگاه پدافند زیستی سپاه بابلسر پرداخت و اظهار کرد: 297 خیاط بسیجی در 6 کارگاه اقدام به تولید 115 هزار ماسک بهداشتی کردند که اولویت توزیع با بیماران، مراکز درمانی، محلات کمتر برخوردار، اصناف و بازار، رانندگان تاکسی و ادارات بود.
وی با اعلام اینکه 15 هزار بسته بهداشتی شامل محلول ضدعفونی کننده سطوح و دست و ماسک در 48 ساعت در 15 محله بابلسر توزیع شد، افزود: بسته های بهداشتی دیگری در محلات قائمیه، بی بی سرروضه، مهدی نسب، کاظم آباد، سادات محله ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 0 ساعت پیش
توضیح درباره ارسال کمک بسیج برای مردم آمریکا

توضیح درباره ارسال کمک بسیج برای مردم آمریکا خبرگزاری فارس: معاون گفتمان سازی بسیج دانشجویی با اشاره به عدم پاسخ مشخص سفارت سوئیس برای دریافت کمک های انسان دوستانه و تولیدات بهداشتی دانشجویان گفت: این محموله آماده است و درصورت تماس سفارت سوئیس برای دریافت آن به این سفارت ارسال خواهد شد.
علی کیان درباره اقدام انسان دوستانه روز گذشته دانشجویان بسیجی گفت: روز گذشته دانشجویان بسیجی به دفتر حافظ منافع آمریکا در سفارت سویس مراجعه کردند تا بخش کوچکی از تولیدات بهداشتی و بیمارستانی خود را که در کارگاه های سراسر کشور تولید می کنند برای مردم مستضعف آمریکا ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 0 ساعت پیش
شورای نگهبان رکورد زد /رویارویی توئیتری آقای سخنگو با لاریجانی و روحانی /پایداری ها بدنبال حذف قالیباف /پای کرونا به سیاست باز شد

شورای نگهبان رکورد زد /رویارویی توئیتری آقای سخنگو با لاریجانی و روحانی /پایداری ها بدنبال حذف قالیباف /پای کرونا به سیاست باز شد کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت که صلاحیت90 نماینده مجلس دهم عمدتا به خاطر مسایل مالی تایید نشد. یک سوم نمایندگان استان تهران هم پس از بررسی شورای نگهبان از دور انتخابات مجلس یازدهم خارج شدند. صلاحیت علی مطهری به دلیل عدم التزام به نظام ردشده بود. در مجموع صلاحیت سی درصد داوطلبان تایید نشد البته ردصلاحیت شدگان یک بار دیگر فرصت شکایت داشتند و حدود 4 هزار نفر هم شکایت کردند. نتایج نهایی بررسی صلاحیت ها روز 22 بهمن اعلام می شد. روزنامه شرق در روز 30 دی نوشت که شورای نگهبان صلاحیت 80 نماینده مجلس ششم را رد کرده بود و حالا به رکورد تازه ردصلاحیت 90 نماینده مجلس دهم رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
مجلس یازدهم و مواجهه با واقعیت های سیاست و دیپلماسی

مجلس یازدهم و مواجهه با واقعیت های سیاست و دیپلماسی ورود ویروس کرونا به ایران همزمان با برگزاری انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گرچه این انتخابات و فاتحان کرسی های بهارستان را به حاشیه برد اما تحلیل ها درباره چالش های پیش روی مجلسی عموما اصولگرا با طیف های مختلف همچنان می تواند در ترسیم کارویژه های آینده این مجلس مورد توجه باشد. یکی از مهم ترین این چالش ها، موضوعات متنوع و البته بغرنج عرصه سیاسی داخلی و خارجی است.
گردش قدرت تقنینی و نظارتی کشور موجب برآمدن اکثریتی در مجلس شد که از نظر سیاسی با دولت همسو نیست. اظهارات دوران رقابت های انتخاباتی که سرشار از انتقاد علیه سیاست ها و برنامه های دولت بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
آیا محمد جواد ظریف نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود؟

آیا محمد جواد ظریف نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود؟ پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست نامه نیوز : انتخابات مجلس شورای اسلامی طبق پیش بینی ها به پایان رسید و اصلاح طلبان شکست سنگینی متحمل شدند اما آیا آنها دست از انتخابات ریاست جمهوری خواهند شست. علی صوفی دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات می گوید خیلی فعال و پرتلاش به صحنه می آییم.
مشروح گفتگوی نامه نیوز با علی صوفی را در ادامه بخوانید.
*****
اصلاح طلبان با توجه به نتیجه ای که در انتخابات مجلس کسب کردند آیا برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه ای دارند یا خیر؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
وزیر فرهنگ: مرهم اندوه خانواده های عزادار باشیم

وزیر فرهنگ: مرهم اندوه خانواده های عزادار باشیم آفتاب نیوز :
سیدعباس صالحی سه شنبه شب در حساب کاربری شخصی خود در توئیتر می افزاید: از آنجایی که شرایط تشییع و مجالس سوگ برای بازماندگان درگذشتگان وجود ندارد. این سوز تسلا یافته در اعماق جان بازماندگان شان می ماند. از این رو بکوشیم مرهمی بر اندوهشان باشیم.
** تعطیلی مطبوعات تا 20 فروردین و فعالیت رسانه های الکترونیک
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی دیگر درباره شرایط فعلی نشریات در بحران کرونایی و تعطیلی آنها گفت: نشریات کاغذی تا نوروز فعالیت داشتند. طرح فاصله گذاری اجتماعی اغلب مشاغل را ممنوع کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 2 ساعت پیش
وزیر کشور: 12 فروردین امسال نماد مبارزه با کرونا مردم ایران است

وزیر کشور: 12 فروردین امسال نماد مبارزه با کرونا مردم ایران است به گزارش افکارنیوز ،
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی به مناسبت 12 فروردین نوشت، امسال دوازدهم فروردین به نماد همدلی و همبستگی ملی ملت ایران در مبارزه با بیماری منحوس ویروس کرونا تبدیل شده است و مردم هماهنگ و همصدا با رأی قاطع خود به تدبیر نظام در طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت ضوابط بهداشتی برای ایمنی بخشی به جامعه پیشگام شدند.
اخبار سیاسی - متن کامل پیام رحمانی فضلی وزیر کشور به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دوازده فروردین در تاریخ کشورمان برگ زرینی از افتخارآفرینی ملتی است که در انقلابی شکوهمند به دنبال استقلال خود از یوغ استثمارگران جهانخوار و آزادی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 3 ساعت پیش
کارگروه ویژه ای برای بررسی تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر رسانه ها تشکیل شود

کارگروه ویژه ای برای بررسی تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر رسانه ها تشکیل شود رضا صفری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: آثار سوء ویروس کرونا در ابعاد مختلف بر زندگی مردم جهان تأثیر گذاشته است و دولت ها برای کم کردن آثار سوء کووید 19 مبادرت به سیاست گذاری جهت مدیریت پیامدهای حاصله از آن کرده اند.
مسؤول بسیج رسانه استان اصفهان ادامه داد: ابعاد اقتصادی شیوع این ویروس براثر محدودیت های ایجادشده برای مشاغل و حرفه های مختلف در جامعه باعث شده است که دولتمردان توجه ویژه ای را برای کم کردن تبعات ناشی از آن کند.
وی افزود: رسانه ها یکی از مشاغلی حساسی هستند که علاوه بر اینکه در مقابله با رسالت سنگینی را بر دوش می کشند ولی جزء مشاغلی هستند که ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 4 ساعت پیش
پیام تسلیت رییس مجلس به مناسبت درگذشت پدر شهیدان فهمیده

پیام تسلیت رییس مجلس به مناسبت درگذشت پدر شهیدان فهمیده به گزارش خبرگزاری مهر ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای با صدور پیامی درگذشت حاح محمدتقی فهمیده، پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اندوهبار حاج محمدتقی فهمیده، پدر بزرگوار، صبور و فداکار شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را به خانواده معزز ایشان تسلیت و تعزیت گفته، از خداوند متعال، رضوان الهی، علو درجات و همجواری روح مطهر این پدر مؤمن و گرانقدر با ارواح طیبه فرزندان عزیز و حماسه آفرینش را طلب می کنم و برای بستگان و بازماندگان محترم، صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 4 ساعت پیش
تاکید رهبر انقلاب بر لزوم قوی شدن کشور در عرصه های قدرت

تاکید رهبر انقلاب بر لزوم قوی شدن کشور در عرصه های قدرت به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، صفحه اینستاگرامی منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، بخشی از سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب اسلامی را درباره لزوم قوی شدن کشور در زمینه های مختلف را منتشر کرد و نوشت:
"رهبر انقلاب اسلامی، در سخنرانی نوروزی خطاب به ملت ایران به لزوم قوی شدنِ کشور اشاره کردند و با توجه به امر قرآنی وَ اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّة ، زمینه ها و عرصه های قدرت را برشمردند که پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR در این اطلاع نگاشت، آن ها را مرور می کند" ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 6 ساعت پیش
تکذیب خبر شهادت سردار قاآنی

تکذیب خبر شهادت سردار قاآنی به گزارش بولتن نیوز ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سردار قاآنی ، در پی انتشار شایعاتی از سوی برخی رسانه های عربی و بازنشر آن در شبکه های اجتماعی مبنی بر شهادت سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با تکذیب این شایعه اعلام می کنیم:
دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران آمال و آرزو های باطل و شیطانی خود را در دروغ پردازی ها و شایع پراکنی ها و انتشار اخبار کذب و بی اساس دنبال می کنند.
شهادت آرزوی تربیت شدگان مکتب عاشورا و مایه افتخار پاسداران و مدافعان انقلاب و میهن اسلامی است و بهتر است رسانه های معاند با پرهیز ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 6 ساعت پیش
سفر سردار قاآنی به عراق

سفر سردار قاآنی به عراق شبکه خبری روسیا الیوم از سفر سردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس ایران به پایتخت عراق خبر داد.
به گزارش ایلنا بر اساس این گزارش، محوریت این سفر بررسی تحرکات جدید در عراق و رایزنی درباره عدنان الزرفی گزینه جدید مکلف به تشکیل دولت در عراق است.
شبکه خبری روسیا الیوم از سفر سردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس ایران به پایتخت عراق خبر داد.
به گزارش ایلنا بر اساس این گزارش، محوریت این سفر بررسی تحرکات جدید در عراق و رایزنی درباره عدنان الزرفی گزینه جدید مکلف به تشکیل دولت در عراق است. ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 6 ساعت پیش
دولت اسلامی و حمایت از سایر ملت های مسلمان و محرومان جهان

دولت اسلامی و حمایت از سایر ملت های مسلمان و محرومان جهان گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان برای تببین دولت اسلامی در عصر حاضر و تکالیف و صلاحیت هایی که دارد، 15 بُرش از کتاب فقه منابع مالی دولت اسلامی که به قلم حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گردآوری شده است را منتشر می کند.
حمایت از سایر ملت های مسلمان و محرومان جهان
امروز اوضاع جهان در اثرحاکمیت نظام سلطه جهانی و استکبار به زیان ملت های مسلمان و در خدمت نظام استکباری است.
با نگاه اجمالی به نقشه جهان به روشنی می بینیم که بیشترین مناقشات سیاسی و اختلافات و درگیری ها و جنگ ها و کشتار ها مربوط به سرزمین های اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 6 ساعت پیش
شایعه سازی رسانه سعودی درباره شهادت سردار قاآنی

شایعه سازی رسانه سعودی درباره شهادت سردار قاآنی نسیم آنلاین: یکی از خبرنگاران رسانه سعودی ایران اینترنشنال به نقل از دو منبع عربی از شهادت سردار اسماعیل قاانی فرمانده نیروی قدس سپاه و امیر پوردستان درحملات اسرائیل به سوریه خبر داد.
رسانه های عبری عربی در حالی به شایعه سازی درباره شهادت سردار قاآنی می پردازند که روسیا الیوم، یک منبع دولتی عراق روز سه شنبه از سفر محرمانه سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس به بغداد پایتخت عراق خبر داد.
بر اساس این گزارش، سردا قاآنی در سفر به بغداد با شماری از مقامات عراقی دیدار کرده است.
منابع ایرانی این شایعه را به شدت تکذیب کردند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 7 ساعت پیش
فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی در راستای تولید و افزایش آن باشد

فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی در راستای تولید و افزایش آن باشد سید موسی خادمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان، ضمن تبریک سال نو از اقدامات خوب این ستاد در سال گذشته تقدیر و ابراز امیدواری کرد که هر چه سریع تر روزهای سخت مبارزه با کرونا بگذرد.
وی با اشاره به اهمیت وجود و کارایی زیرساخت های موجود استان در زمینه توسعه شبکه که از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به ویژه در دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد: تأکید فراوانی که در حوزه فضای مجازی، زیرساخت ها و اینترنت در دولت تدبیر و امید و در طرح تحول اقتصادی مورد تأکید دولت بود، امروزه آثار مثبت آن را در مبارزه با کرونا به خوبی می بینیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
وزیر فرهنگ: مرهم اندوه خانواده های عزادار باشیم

وزیر فرهنگ: مرهم اندوه خانواده های عزادار باشیم سیدعباس صالحی در ادامه این توئیت می افزاید: از آنجائی که شرایط تشییع و مجالس سوگ برای بازماندگان درگذشتگان وجود ندارد. این سوز تسلا یافته در اعماق جان بازماندگان شان می ماند. از این رو بکوشیم مرهمی بر اندوهشان باشیم.
**تعطیلی مطبوعات تا 20 فروردین و فعالیت رسانه های الکترونیک
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی دیگر درباره وضعیت فعلی نشریات در بحران کرونایی و تعطیلی نشریات گفت: نشریات کاغذی تا نوروز فعالیت داشتند. طرح فاصله گذاری اجتماعی اغلب مشاغل را ممنون کرد.
وی افزود: مرحله اول آن تا 15 فروردین بود که روزنامه ها تعطیل بودند و چون قرار شد تا 20 فروردین ادامه یابد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
سردار قاآنی به عراق رفت

سردار قاآنی به عراق رفت آفتاب نیوز :
شبکه خبری روسیا الیوم از سفر سردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس ایران به پایتخت عراق خبر داد.
بر اساس این گزارش، محوریت این سفر بررسی تحرکات جدید در عراق و رایزنی درباره عدنان الزرفی گزینه جدید مکلف به تشکیل دولت در عراق است. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
علت مخالفت دشمن با جمهوری اسلامی، ترویج حکومت اسلامی بر پایه مردم سالاری در کشورهای آزادی خواه است

علت مخالفت دشمن با جمهوری اسلامی، ترویج حکومت اسلامی بر پایه مردم سالاری در کشورهای آزادی خواه است حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در دزفول، به مناسبت 12 فروردین روز جمهورری اسلامی اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)، برای اولین بار حکومت اسلامی مبتنی بر مردم سالاری دینی در جهان شکل گرفت.
امام جمعه دزفول افزود: حکومت جمهوری اسلامی ایران بر پایه اسلامیت و جمهوریت نماد واقعی مردم سالاری دینی و دموکراسی است و با پیروزی انقلاب برای اولین بار در عمل یک حکومت این چنینی شکل گرفت.
وی تصریح کرد: تشکیل یک حکومت اسلامی بر پایه مشروعیت مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
تمامی مسیرهای مناطق گردشگری چاروسا روز سیزده بدر مسدود می باشد

تمامی مسیرهای مناطق گردشگری چاروسا روز سیزده بدر مسدود می باشد به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، سیدسعید سعادت فر عنوان کرد: دستگاه قضایی برای کمک به اجرای مصوبات ستاد استانی کرونا آماده است و با کسانی که در این شرایط مصوبات این ستاد را جدی نمی گیرند و ملزومات مورد نیاز مردم را احتکار می کنند برخورد سختی خواهد داشت.
رئیس حوزه قضایی چاروسا با بیان اینکه با مصوب کمیته بیماری کرونا امسال مراسم سیزده بدر در مناطق گردشگری برگزار نمی شود تصریح کرد: دستگاه قضا و دادگستری چاروسا با همکاری نیروی انتظامی و بسیج در ایام این بیماری تمام تلاش بکار بسته تا بتواند این بیمار کمترین خسارت و سلامتی مردم را به خطر بیاندازد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
سردار قاآنی به بغداد سفر کرده است

سردار قاآنی به بغداد سفر کرده است ایلنا: شبکه خبری روسیا الیوم از سفر سردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس ایران به پایتخت عراق خبر داد.
بر اساس این گزارش، محوریت این سفر بررسی تحرکات جدید در عراق و رایزنی درباره عدنان الزرفی گزینه جدید مکلف به تشکیل دولت در عراق است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 9 ساعت پیش
سردار قاآنی به بغداد سفر کرده است

سردار قاآنی به بغداد سفر کرده است به گزارش ایلنا، شبکه خبری روسیا الیوم از سفر سردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس ایران به پایتخت عراق خبر داد.
بر اساس این گزارش، محوریت این سفر بررسی تحرکات جدید در عراق و رایزنی درباره عدنان الزرفی گزینه جدید مکلف به تشکیل دولت در عراق است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 9 ساعت پیش
تمدید تعطیلی دانشگاه کاشان/کلاس های آموزشی به شکل مجازی برگزار می شود

تمدید تعطیلی دانشگاه کاشان/کلاس های آموزشی به شکل مجازی برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شمال استان اصفهان، ستاد مدیریت بحران دانشگاه کاشان در اطلاعیه ای از تمدید تعطیلی این دانشگاه تا 15 اردیبهشت خبر داد.
در اطلاعیه ابن دانشگاه آمده است: به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و بنا به تصمیم کمیته بحران این دانشگاه، عدم حضور دانشجویان تا 15 اردیبهشت ماه 1399 تمدید شد .
این اطلاعیه تصریح کرده است: برگزاری کلاس های آموزشی به شکل مجازی ادامه پیدا خواهد کرد.
بنا بر اعلام مدیریت بحران دانشگاه کاشان، این تصمیم برای حفظ سلامت دانشجویان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است./
پایان پیام/ 513 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
نسبت نظام جمهوری اسلامی با انقلاب اسلامی

نسبت نظام جمهوری اسلامی با انقلاب اسلامی گروه سیاسی: حفظ موجودیت انقلاب، کار اول ماست که در استمرار نظام جمهوری اسلامی تجسم یافته است. به همین خاطر، امام(ره) مکرر میفرمودند: حفظ نظام اسلامی، واجبترین فریضه است. انقلاب، از نظام جمهوری اسلامی جدا نیست. نباید کسی خیال کند که این دو از هم جدا هستند. تجسم انقلاب، نظام جمهوری اسلامی است که همه ی قلدرهای دنیا دست به دست هم داده بودند، تا او را ریشه کن کنند.
به گزارش بولتن نیوز ، امروز هم عناد و دشمنی استکبار امریکا، سرمایه دارهای بزرگ جهانی، رژیم اشغالگر قدس و ارتجاع ادامه دارد و با آن مخالفت میکنند. انقلاب ما که به پیروزی رسید، نظام جمهوری اسلامی متولد شد ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
پیام تسلیت لاریجانی به نماینده رهبری در هلال احمر

پیام تسلیت لاریجانی به نماینده رهبری در هلال احمر به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیامی، درگذشت اخوی حجت الاسلام عبدالحسین معزی را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
سلام علیکم بما صبرتم
درگذشت اخوی مکرم ، موجب تاسف و تاثر گردید.
ضمن عرض تسلیت و تعزیت به جنابعالی، بیت شریف و سایر وابستگان معزز، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم مغفور، رحمت واسعه الهی و برای جناب عالی و عموم بازماندگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
رئیس مجلس درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

رئیس مجلس درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت علی لاریجانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اندوهبار حاج محمدتقی فهمیده، پدر بزرگوار، صبور و فداکار شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را به خانواده معزز ایشان تسلیت و تعزیت گفته ، از خداوند متعال، رضوان الهی، علو درجات و همجواری روح مطهر این پدر مومن و گرانقدر با ارواح طیبه فرزندان عزیز و حماسه آفرینش را طلب می کنم و برای بستگان و بازماندگان محترم، صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.
علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
پیام تسلیت دکتر لاریجانی به حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی

پیام تسلیت دکتر لاریجانی به حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت اخوی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ عبدالحسین معزی
نماینده محترم مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر
سلام علیکم بما صبرتم
درگذشت اخوی مکرم ، موجب تاسف و تاثر گردید. ضمن عرض تسلیت و تعزیت به جنابعالی، بیت شریف و سایر وابستگان معزز، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم مغفور ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
دکتر لاریجانی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

دکتر لاریجانی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت حاج محمدتقی فهمیده، پدر شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اندوه بار حاج محمدتقی فهمیده، پدر بزرگوار، صبور و فداکار شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را به خانواده معزز ایشان تسلیت و تعزیت گفته، از خداوند متعال، رضوان الهی، علو درجات و همجواری روح مطهر این پدر مومن و گرانقدر با ارواح طیبه فرزندان عزیز و حماسه آفرینش را طلب می کنم و برای بستگان و بازماندگان محترم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای با صدور پیامی درگذشت حاح محمدتقی فهمیده، پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اندوهبار حاج محمدتقی فهمیده، پدر بزرگوار، صبور و فداکار شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را به خانواده معزز ایشان تسلیت و تعزیت گفته ، از خداوند متعال، رضوان الهی، علو درجات و همجواری روح مطهر این پدر مومن و گرانقدر با ارواح طیبه فرزندان عزیز و حماسه آفرینش را طلب می کنم و برای بستگان و بازماندگان محترم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
لاریجانی در پیامی درگذشت محمدتقی فهمیده را تسلیت گفت

لاریجانی در پیامی درگذشت محمدتقی فهمیده را تسلیت گفت به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای با صدور پیامی درگذشت حاح محمدتقی فهمیده، پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اندوهبار حاج محمدتقی فهمیده، پدر بزرگوار، صبور و فداکار شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده را به خانواده معزز ایشان تسلیت و تعزیت گفته ، از خداوند متعال، رضوان الهی، علو درجات و همجواری روح مطهر این پدر مومن و گرانقدر با ارواح طیبه فرزندان عزیز و حماسه آفرینش را طلب می کنم و برای بستگان و بازماندگان محترم، صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
عضو هیأت مذاکره کننده یمن: عربستان امروز در مقام کشور دعوت کننده به مذاکرات نیست

عضو هیأت مذاکره کننده یمن: عربستان امروز در مقام کشور دعوت کننده به مذاکرات نیست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عبدالملک العجری عضو هیأت مذاکره کننده یمن شامگاه امروز (سه شنبه)، ضمن انتقاد از اقدامات عربستان سعودی تاکید کردکه این کشور امروز در مقام دعوت کننده به مذاکرات نیست.
به گزارش وبگاه خبری شبکه المسیره ، عضو هیأت مذاکره کننده یمن گفت: از زمانی که عربستان سعودی گزینه سرپرستی جنگ خصمانه را برگزیده است در واقع با این کار جایگاه خود را به عنوان رقیب در میز مذاکرات مشخص کرده است بر این اساس درست نیست که خواستار جایگاه دیگری برای خود باشد .
عبدالملک العجری در ادامه گفت که نه منطق و نه سیاست می پذیرد که عربستان در عین حال هم رهبر جنگ باشد و هم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
در خانه سرگرمیم +عکس

در خانه سرگرمیم +عکس به گزارش شفاف، خانه طراحان انقلاب اسلامی پوستر تازه خود را با موضوع لزوم دید و بازدیدهای مجازیِ نوروزی جهت کاهش زنجیره شیوع ویروس کرونا طراحی و منتشر کرد.
این پوستر نیز همچون پوسترهای پیشین طراحی شده توسط این مرکز در ایام نوروز 1399 با شعار امسال بهار توو خونه هاست تولید شده است.
فاروق حیدری طراحی این پوستر را بر عهده داشته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
نفرت ملت ها از مترسک آمریکا با هیچ زمانی قابل قیاس نیست

نفرت ملت ها از مترسک آمریکا با هیچ زمانی قابل قیاس نیست به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که ضمن رعایت مسائل بهداشتی و پرهیز از برگزاری جلسه حضوری، نسبت به رصد مسائل داخلی، منطقه ای و بین المللی اقدام کرده و با ادای احترام نسبت به شهدای خدمت و درگذشتگان ویروس کرونا و تعظیم در برابر وحدت، همدلی، معنویت و روحیه جهادی مدافعان خط مقدم این جبهه، ملت ایران را به پاس این همراهی شایسته تحسین و تکریم خواند.
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی اعتراض و گلایه مندی خود را از تاخیر چند هفته ای دستگاه اجرایی برای قرنطینه سازی کامل شهرها و نادیده گرفتن افزایش مبتلایان، نقض حقوق عامه خواند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
دولت باید قاطعیت و جدیت بیشتری در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اتخاذ کند

دولت باید قاطعیت و جدیت بیشتری در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اتخاذ کند به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، به نقل از فارس، زهره الهیان منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در گفتگویی با اشاره به تاخیر دولت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا اظهار داشت: از روز های پایانی سال 98، این نگرانی به شکل فزآینده ای وجود داشت که بواسطه سفر های نوروزی، کرونا شیوع بیشتری پیدا کند و کشور ما با عدم لحاظ محدودیت های استاندارد به پیک این بیماری جهانی برسد.
این نماینده مجلس هشتم و پزشک متخصص بیماری های داخلی با اشاره به هشدار ها و گوشزد های متخصصان حوزه سلامت به دولتمردان برای تعجیل در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی قبل از رسیدن تعطیلات نوروزی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
آخرین وضعیت کرونا در بین نمایندگان مجلس

آخرین وضعیت کرونا در بین نمایندگان مجلس به گزارش بولتن نیوز ، از زمان اعلام شیوع بیماری کرونا در ایران، شماری از چهره ها و مقامات سیاسی کشورمان اعلام کردند که به ویروس کرونا مبتلا شده اند. در این برخی نمایندگان مجلس هم اعلام کردند که به ویروس کرونا مبتلا شدند.
از آنجا که در زمان شیوع این ویروس جلسات علنی مجلس در حال برگزاری بود، یک تیم پزشکی در مجلس شورای اسلامی مستقر شدند تا از نمایندگان مجلس تست کرونا بگیرند.
اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد نتیجه آزمایش کرونای وکلای ملت گفت: از 100 نماینده مجلس تست کرونا گرفته شده است که جواب تست حدود 23 نفر از آنها مثبت بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
12 فروردین نماد عزت ملت ایران است

12 فروردین نماد عزت ملت ایران است حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در پیامی به مناسبت 12 فروردین اظهارداشت : روز جمهوری اسلامی، سند آزادی و استقلال ملت ایران است که برای دستیابی به آرمان های مقدس خود با استقامتی خستگی ناپذیر و به برکت خون شهیدان، نور امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخته است.
رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با بیان اینکه این نظام خون بهای شهیدانی است که در راه دفاع از ارزش ها اسلامی جان فشانی کردند، افزود: با حضور پرشور ملت ایران در همه پرسی سال 58 دشمنان اسلام، جمهوری اسلامی را به عنوان یک نیروی قدرتمند در مقابل خود دیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
کنایه معنادار علی مطهری به آیت الله جنتی و کدخدایی

کنایه معنادار علی مطهری به آیت الله جنتی و کدخدایی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی مطهری در صفحه توییتر خود نوشت:
از روزی که آقایان جنتی و کدخدایی حدود 90 نماینده مجلس را آن هم بعضا به خاطر اظهارنظر برخلاف نظر آنها ردصلاحیت کردند، یک دست الهی مجلس را تعطیل کرد. شاید این علامتی باشد برای این دو که دست از روش غلط خود بردارند.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
دوازدههم فروردین؛ آغازی نو در تاریخ بشریت است

دوازدههم فروردین؛ آغازی نو در تاریخ بشریت است مجید متقی فر سخنگوی جبهه پایداری در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به اینکه دوازدهم فروردین چقدر در تاریخ کشورمان نقش داشته است، گفت: دوازدهم فرودین در کل تاریخ بشریت یک روز ممتاز به شمار می آید، لذا در این تاریخ حکومت خدا یعنی حکومت اسلامی روی زمین تشکیل شده است، از این جهت امام راحل این روز را روز حاکمیت الله بر زمین نامیدند.
دوازده فروردین یک آغاز نو در تاریخ بشریت بود
او افزود: از منظر سیاسی در دوازدهم فروردین حکومتی در جهان شکل گرفت که نظیر آن در تاریخ بشر سابقه نداشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
جمهوری اسلامی الگوی ارتباط محکم مردم و حکومت در جهان

جمهوری اسلامی الگوی ارتباط محکم مردم و حکومت در جهان به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، برگزاری همه پرسی حکومت جمهوری اسلامی در روزهای دهم و یازدهم فروردین 1358 و اعلام نتیجه همه پرسی و رأی آری مردم به جمهوری اسلامی در دوازدهم فروردین سرآغاز پیروزی مستضعفان بر مستکبران و حیات دوباره اسلام و روز تثبیت انقلاب اسلامی بود.
در سپیده دم 12 فروردین خورشید عشق به اسلام، قرآن و ولایت در بسترگاه فجر امید و آزادی پرتوافشانی کرد و خونی تازه در رگ های خشکیده جهان اسلام جاری شد و جانی دوباره بر پیکره اسلام بخشید و نویدبخش پگاه پیروزی و غلبه حق بر باطل گشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
رحمانی فضلی: دوازدهم فروردین امسال نماد همدلی ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا است

رحمانی فضلی: دوازدهم فروردین امسال نماد همدلی ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا است به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران پیام تبریکی را صادر و در آن تاکید کرد: امسال دوازدهم فروردین به نماد همدلی و همبستگی ملی ملت ایران در مبارزه با بیماری منحوس ویروس کرونا تبدیل شده است و مردم هماهنگ و همصدا با رای قاطع خود به تدبیر نظام در طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت ضوابط بهداشتی برای ایمنی بخشی به جامعه پیشگام شدند.
در بخشی از این پیام آمده است:مردم ایران در اتحادی ناگسستنی و پیوندی جاودانه بر مبنای توحیدخواهیِ تاریخی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
نظام جمهوری اسلامی ایران دین و سیاست را در حکومت گنجاند

نظام جمهوری اسلامی ایران دین و سیاست را در حکومت گنجاند آیت الله حسینی شاهرودی در گفت وگو با ایسنا ضمن تبریک فرارسیدن روز جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مردم به رهبری حضرت امام پابه پای این انقلاب جنگیدند و خون دادند و جان و مال خود را در این راه فدا کردند و از زندان های مخوف شاه گرفته تا مناسبت های مختلفی مانند 15 خرداد و 19 دی و دیگر ایام ایستادگی کردند و شهید شدند، اما هیچگاه عقب نشینی نکردند و تا پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ تلاش و ایثاری فروگذار نشدند.
وی ضمن درود به ارواح طیبه شهدا و امام شهدا و آرزوی علو درجات برای آن ها، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران ثمره خون پاک شهیدانی است که قبل و بعد از نقلاب در راه اسلام و جمهوری اسلامی ایران به ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
فرمانده نیروی هوایی ارتش: توسعه توانمندی های دفاعی ماموریت اصلی پایگاه هوایی شهید فکوری است

فرمانده نیروی هوایی ارتش: توسعه توانمندی های دفاعی ماموریت اصلی پایگاه هوایی شهید فکوری است به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، به نقل از روابط عمومی ارتش، آیین تودیع و معارفه فرماندهان سابق و جدید پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان این نیرو برگزار شد.
امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در این مراسم ضمن قدردانی از فعالیت های امیر سرتیپ دوم سید جاوید هاشمی در دوران تصدی فرماندهی پایگاه هوایی شهید فکوری اظهار داشت: امیر هاشمی انسانی فرمانده محور و تابع سیاست های اعلامی بود و در دوران تصدی وی کلیه امور به صورت روان و بدون هیچ گونه چالشی انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
اهدا محموله بهداشتی به مردم مستضعف آمریکا

اهدا محموله بهداشتی به مردم مستضعف آمریکا به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای علی کیان در این باره با بیان این که ایده اصلی این اقدام از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قم مطرح شد، گفت: گروه های جهادی بسیج دانشجویی از یک ماه پیش و از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا اقدام به تولید اقلام بهداشتی برای مردم از جمله ماسک، مواد ضدعفونی کننده، گان و محافظ صورت کردند.
وی افزود: تصمیم بر این شد که یک صدم از تولید اقلام بهداشتی از سوی گروه های جهادی جمع آوری و در حد یک کامیون به مردم مستضعف آمریکا به ویژه شهر نیویورک اهدا شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
تشکیل جمهوری اسلامی دوماه بعد از انقلاب بی نظیر بود/ قدرشناسی از خون شهیدان رمز تداوم راه

تشکیل جمهوری اسلامی دوماه بعد از انقلاب بی نظیر بود/ قدرشناسی از خون شهیدان رمز تداوم راه به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، بهنام کهوری از فعالان سیاسی و اجتماعی هرمزگان در یادداشتی آورده است:
انقلاب اسلامی مردم ایران در تاریخ 22 بهمن ماه سال 1357 به پیروزی رسید و در کمتر از دو ماه همه پرسی سراسری برای انتخاب نوع حکومت برآمده از انقلاب برگزار شد. لذا مردم در این همه پرسی با آری گفتن به نظام جمهوری اسلامی نوع حکومت آینده را انتخاب کردند.
برگزاری سریع و بلادرنگ انتخاب نوع حکومت در کشورمان در حالی صورت گرفت که ما در سایر انقلابات تاریخ چنین چیزی را مشاهده نمی کنیم که رهبران انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
بسته خبری| جمهوری اسلامی، قدرتمندتر از روز اول است

بسته خبری| جمهوری اسلامی، قدرتمندتر از روز اول است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، همزمان با روز جمهوری اسلامی، مسئولان و نهادهای خراسان رضوی در پیام های جداگانه با تبریک این روز بر اهمیت آن تاکید کردند که در این بسته خبری منتشر می شود.
آیت الله علم الهدی: جمهوری اسلامی، قدرتمندتر از روز اول است
در پیام تبریک آیت الله احمد علم الهدی به مناسبت 12 فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی آمده است:
روز دوازدهم فروردین از ایام الله است، ایام الله به روزهایی می گویند که جلوه گاه عظمت و قدرت ذات مقدس پروردگار است، 98.2 درصد مردمی وابسته به دین و خدا در روز دوازدهم فرودین به یک نظام الهی رای دادند که نظام جمهوری اسلامی هست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
اقدامات جنایتکارانه آمریکا دامنگیر جهان غرب شد

اقدامات جنایتکارانه آمریکا دامنگیر جهان غرب شد جلیل مختار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، ضمن تبریک به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران ، گفت: این اولین آری ملت ایران به جمهوری اسلامی بود که توسط 98 درصد آرا محقق شد و نتیجه آن ایجاد نظامی قدرتمند در کشور بود که توانست با اقتدار در مقابل استکبارگران جهان قد علم کند و مانع از زیاده خواهی جهان غرب شود.
ایران پاسخ کوبنده ای به تهدیدکنندگان منافع ملی می دهد
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش ایران در مقابله با تعدی دشمنان به منطقه، ادامه داد: آمریکا بار دیگر درصدد است که در امور کشورهای منطقه همچون عراق مداخله کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 15 ساعت پیش
امتناع دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران از پذیرش کمک های دانشجویان ایرانی به آمریکایی ها

امتناع دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران از پذیرش کمک های دانشجویان ایرانی به آمریکایی ها به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، محموله های بهداشتی درمانی شامل ماسک، گان، محلول های ضد عفونی کننده،کیت تشخیص کرونا و دستگاه اتوماتیک گند زدایی و دیگر ملزومات لازم به منظور مقابله با کرونا به همت دانشجویان جهادی بسیج دانشجویی کشور در لانه جاسوسی سابق آمریکا تهیه شده و جهت کمک به مردم این کشور به دفتر حافظ منافع آمریکا در سفارت سوئیس ارسال شده بود.
پس از ارسال این کمک ها به سفارت سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران، این مرکز از پذیرش این محموله امتناع کرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 15 ساعت پیش
مردم صاحبان اصلی جمهوری اسلامی ایران هستند

مردم صاحبان اصلی جمهوری اسلامی ایران هستند حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به مناسبت دوازدهم فروردین ماه روز جمهوری اسلامی ایران ، گفت: مردم در سال 58 به جمهوری اسلامی ایران رای آری دادند که امام خمینی(ره) تاکید کرده بودند، بدون یک کلمه کم یا زیاد اعمال شود که جمهوری به معنای حضور مردم در صحنه و اسلامی یعنی اداره کشور بر اساس شرع اسلام است.
جمهوری اسلامی بر پایه نظر مردم و شرع اسلام بنیان نهاده شد
نماینده مردم بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مردم با رای بیش از 98 درصدی خود به جمهوری اسلامی ایران خواستار تشکیل نظامی شدند که بر اساس رای مردم و شرع اسلام فعالیت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 15 ساعت پیش
مشکلات اقتصادیِ کشور نتیجه تحریم های آمریکا و ضعف مدیریتی است

مشکلات اقتصادیِ کشور نتیجه تحریم های آمریکا و ضعف مدیریتی است آیت الله محسن مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به اینکه دوازدهم فروردین چقدر در تاریخ کشورمان نقش داشته است، گفت: در 22 بهمن 57، انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) و پشتیبانی، وحدت و فداکاری ملت ایران به پیروزی رسید و رژیم 2500 ساله سلطنتی ایران سقوط کرد. با این اینکه در شعار های مردم استقلال، آزادی جمهوری اسلامی بسیار دیده می شد، اما جمهوری اسلامی رسمیت نداشت تا اینکه امام خمینی (ره) دستور همه پرسی و رفراندوم دادند تا با نظر مردم عنوان نظام مشخص شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
اعزام محموله های بهداشتی مقابله با کرونا برای مردم آمریکا

اعزام محموله های بهداشتی مقابله با کرونا برای مردم آمریکا به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، بعدازظهر امروز محموله ای متشکل ماسک، گان، محلول های ضد عفونی کننده،کیت تشخیص کرونا و دستگاه اتوماتیک گند زدایی و دیگر ملزومات لازم به منظور مقابله با کرونا به همت دانشجویان جهادی بسیج دانشجویی کشور در لانه جاسوسی سابق آمریکا تهیه شده و جهت کمک به مردم این کشور در حال ارسال به دفتر حافظ منافع آمریکا در سفارت سوئیس است.
علی کیان، معاون مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی کشور در این باره در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این تنها یک دهم از کمک هایی است که به مردم آمریکا در حال انجام است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
وزیر کشور: 12 فروردین امسال به نماد همبستگی ملی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است

وزیر کشور: 12 فروردین امسال به نماد همبستگی ملی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی آمده است: دوازده فروردین در تاریخ کشورمان برگ زرینی از افتخارآفرینی ملتی است که در انقلابی شکوهمند به دنبال استقلال خود از یوغ استثمارگران جهانخوار و آزادی از قید وبندِ استبداد و خودکامگی حکومت های وابسته بودند.
در ادامه این پیام آمده است: مردم ایران در اتحادی ناگسستنی و پیوندی جاودانه بر مبنای توحیدخواهیِ تاریخی، اسلام را مبنا و اصول مردمسالاری دینی خود قرار دادند و در گذر انقلاب اسلامی با رشادت و بصیرت و هوشمندی بسترساز تحول آزادیخواهی بر مبنای فطرت انسان و روح و ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
برنامه ریزی، رمز جهش تولید

برنامه ریزی، رمز جهش تولید سال 99 با قرنطینه خانگی بر اثر شیوع ویروس کرونا آغاز شد و شاید فرصت بی مانندی برای همه ما از مسوولان گرفته تا مردم برای استفاده از فرصت هایی باشد که بی توجه از دست می روند؛ برای مسوول از دست رفتن فرصت خدمت، آبادانی و پیشرفت کشور و برای مردم نیز تلاش برای بهتر شدن زندگی و نقش موثر در پیشرفت جامعه.
اَبَر بحران کرونا با تمام نکات منفی اما ارزش و معنای حقیقی زندگی را به ما متذکر شد؛ اینکه زندگی فرصت های بسیاری برای تلاش مجدانه دارد که گاهی بدون توجه از کنار آن عبور می کنیم و باید قدر آن را بدانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
وزیر کشور: 12 فروردین امسال به نماد همبستگی ملت ایران در مبارزه با کرونا تبدیل شده است

وزیر کشور: 12 فروردین امسال به نماد همبستگی ملت ایران در مبارزه با کرونا تبدیل شده است به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی به مناسبت 12 فروردین نوشت، امسال دوازدهم فروردین به نماد همدلی و همبستگی ملی ملت ایران در مبارزه با بیماری منحوس ویروس کرونا تبدیل شده است و مردم هماهنگ و همصدا با رای قاطع خود به تدبیر نظام در طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت ضوابط بهداشتی برای ایمنی بخشی به جامعه پیشگام شدند.
متن کامل پیام رحمانی فضلی وزیر کشور به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دوازده فروردین در تاریخ کشورمان برگ زرینی از افتخارآفرینی ملتی است که در انقلابی شکوهمند به دنبال استقلال خود از یوغ استثمارگران جهانخوار و آزادی از قید ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
روایت نماینده ولی فقیه در کردستان از روز تثبیت انقلاب اسلامی

روایت نماینده ولی فقیه در کردستان از روز تثبیت انقلاب اسلامی آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج ، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: 12 فروردین ویژگی های خاصی دارد که هر کدام از آنها دارای عظمت و بزرگی بسیار و یکی از ثمرات آن استقرار جمهوری اسلامی ایران بوده است.
وی گفت: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام راحل(ره) و با حضور مردم در صحنه، به پیروزی رسید و این مردم بودند که با جان و دل پای انقلاب ایستادند و در راه حفظ آن خون دادند و تا پیروزی انقلاب اسلامی عقب نشینی نکردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
ولایت و وحدت رمز تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران

ولایت و وحدت رمز تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران نصرالله پژمان فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت سالروز رای مردم به نظام جمهوری اسلامی در پی همه پرسی دوازدهم فروردین سال 1358، گفت: رمز تداوم جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته حمایت و وحدت مردم در کنار رهبریِ امام (ره) و مقام معظم رهبری است و از آنجا که حضور گسترده مردم در رفراندوم 12 فروردین در هیچ جای دنیا تجربه نشده است دشمنان تلاش می کنند با بمباران رسانه ای به اصل نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کنند اما در پی رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، توطئه های آن ها در ادوار مختلف خنثی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
مقامات آمریکایی و اروپایی این فهرست را تعقیب و محاکمه کنند

مقامات آمریکایی و اروپایی این فهرست را تعقیب و محاکمه کنند به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، کانون های استادی دانشگاه های ایران در نامه ای به سازمان های بین الملل (دبیرکل محترم سازمان ملل متحد، رئیس محترم مجمع عمومی سازمان ملل متحد و رئیس محترم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد) خواستار محاکمه دونالد ترامپ و باراک اوباما رؤسای جمهور کنونی و سابق جمهور ایالات متحده آمریکا، وزرای خارجه ایالات متحده آمریکا در دولت های ترامپ و اوباما، رؤسای آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در دولت های ترامپ و اوباما، رئیس مجلس سنای ایالات متحده آمریکا، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
پیام استاندار ارس به مناسبت روز 12 فروردین

پیام استاندار ارس به مناسبت روز 12 فروردین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، رحیمی استاندار فارس به مناسبت 12فروردین روز جمهوری اسلامی پیامی صادر کرد.
در متن این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ؛ (قرآن کریم)
در حقیقت خداوند حال و وضع هیچ قوم و گروهی را تغییر نمی دهد مگر آن که آنان، حال خود را تغییر دهند
12 فروردین ماه برگ سبز آری و انتخاب جمهوری اسلامی مژده سرسبزی و امید به آینده ای آرمانی و الهی بود.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
انتقاد کنایه آمیز مطهری از جنتی و کدخدایی

انتقاد کنایه آمیز مطهری از جنتی و کدخدایی برترین ها: علی مطهری از آیت الله جنتی و کدخدایی به دلیل رد صلاحیت ها انتقاد کرد.
علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب شخصی خود در توییتر نوشت:
از روزی که آقایان جنتی و کدخدایی حدود 90 نماینده مجلس را آن هم بعضاً به خاطر اظهار نظر برخلاف نظر آنها رد صلاحیت کردند، یک دست الهی مجلس را تعطیل کرد. شاید این علامتی باشد برای این دو که دست از روش غلط خود بردارند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
بازخوانی یک مصاحبه تاریخی با آیت الله هاشمی رفسنجانی

بازخوانی یک مصاحبه تاریخی با آیت الله هاشمی رفسنجانی مصاحبه پیش رو در تاریخ چهارشنبه 11 فروردین 1361 انجام شده است:
نقش روز جمهوری اسلامی را در نظام و در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بیان فرمایید.
روز 12 فروردین نقطه عطفی در انقلاب اسلامی ایران بود؛ زیرا قبل از همه پرسی هر کسی یا هر گروهی، از دیدگاه خود به انقلاب نگاه می کرد؛ مخصوصآ نیروهای چپ و لیبرالها، بسیار امید داشتند که محتوای انقلاب را با افکار خود تطبیق دهند. این قاطعیت امام بود که در همه پرسی فقط نام جمهوری اسلامی را برد و اجازه نداد جمهوری مطلق یا جمهوری دموکراتیک یا دموکراتیک خلق و امثال اینها مطرح شود؛ که ممکن بود راه کجی پیش پای مردم گذاشته شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
انتشار هرچه سریعتر مطبوعات در دستور کار ستاد مبارزه با کرونا قرار گیرد

انتشار هرچه سریعتر مطبوعات در دستور کار ستاد مبارزه با کرونا قرار گیرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خطاب به دکتر روحانی، رئیس جمهور نوشت:
بسمه تعالی
رییس محترم جمهور، جناب آقای دکتر حسن روحانی، دام عزه
سلام عرض می کنم و اعیاد را تبریک می گویم. همانطوری که مطلعید ستاد مبارزه با کرونا تا اطلاع ثانوی چاپخانه ها و در پی آنها روزنامه ها را تعطیل اعلام کرده است. در اینکه همه اقشار و صنوف باید تصمیمات ستاد را محترم شمارند و اوامر و نواهی اش را گردن بگذارند تردیدی نیست اما در این میان نباید از آسیب جدی تعطیلی رسانه های مکتوب غافل ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود به گزارش روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با پاسداشت یوم الله 12فروردین روز جمهوری اسلامی،کوچک ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین خطای آنان قلمداد و تاکید کرد: پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی باورناپذیر بوده و حتی فرصت ابراز پشیمانی به آنان نخواهد داد.
در بخشی از این بیانیه آمده است:با گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین ماه 1358 با اراده آحاد ایرانیان در همه پرسی بی نظیر و معنادار دهم و یازدهم فروردین ماه همان سال ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
همبستگی مردم در اوج شیوع کرونا بیش از پیش نمایان شد

همبستگی مردم در اوج شیوع کرونا بیش از پیش نمایان شد سید محمد جواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت سالروز رای مردم به نظام جمهوری اسلامی در پی همه پرسی دوازدهم فروردین سال 1358، گفت: رای به جمهوری اسلامی به دنبال تکمیل پیروزی انقلاب در 22 بهمن سال 1357 رخ داد و بسیاری از کارشناسان حوزه جامعه شناسی سیاسی معتقدند؛ هوشمندی امام (ره) در به رای گذاشتن نظام جمهوری اسلامی بسیار بالا بوده است چراکه با این کار توانست مانع هجمه های وارده به اصل انقلاب شود.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شواری اسلامی ادامه داد: برخی از گروه های سیاسی در آن زمان اعتقادی به رفراندوم نداشتند و می گفتند؛ پیروزی انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی در بستر گام دوم، تمدن نوینی را رقم خواهد زد/ کار منظمی که ارتش در استفاده از ظرفیت های علوم پزشکی و استانداردسازی انجام داد، دلگرمی جدی برای مردم است

موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی در بستر گام دوم، تمدن نوینی را رقم خواهد زد/ کار منظمی که ارتش در استفاده از ظرفیت های علوم پزشکی و استانداردسازی انجام داد، دلگرمی جدی برای مردم است صبح امروز آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه به همراه اسماعیلی رئیس حوزه ریاست و سخنگوی قوه قضاییه از مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تختخوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش بازدید کرد.
در این بازدید که فرمانده کل ارتش، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش، معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش، رئیس قوه قضاییه را همراهی می کردند، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای مقابله با ویروس کرونا توسط ارتش جمهوری اسلامی ارائه شد.
آیت الله رییسی طی بازدید از بخش های مختلف این مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه، در جریان نحوه خدمت رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
تدفین نخستین شهید مدافع سلامت یزد بدون مراسم تشییع برگزار می شود

تدفین نخستین شهید مدافع سلامت یزد بدون مراسم تشییع برگزار می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، سرهنگ حسین زارع کمالی پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی خاکسپاری محمود شمس الدینی به عنوان نخستین شهید مدافع سلامت استان یزد، اظهار داشت: با توجه به ضرورت پرهیز از تجماعات، نمی توان مراسم تشییع برای این شهید والامقام برگزار کرد.
وی با بیان اینکه شهید شمس الدینی از شهدای جامعه پزشکی استان و نخستین شهید مدافع سلامت یزد است تصریح کرد: به همین دلیل مراسم تدفین این شهید در گلزار شهدای خلدبرین یزد و بدون برگزاری مراسم تشییع انجام می شود.
جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: شیوع کرونا در عین تلخی ها متعدد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
بیانیه سپاه به مناسبت یوم الله 12 فروردین

بیانیه سپاه به مناسبت یوم الله 12 فروردین به گزارش افکارنیوز ،
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با پاسداشت یوم الله 12 فروردین روز جمهوری اسلامی،کوچک ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین خطای آنان قلمداد و تأکید کرد: پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی باورناپذیر بوده و حتی فرصت ابراز پشیمانی به آنان نخواهد داد.
اخبار سیاسی - در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین ماه 1358 با اراده آحاد ایرانیان در همه پرسی بی نظیر و معنادار دهم و یازدهم فروردین ماه همان سال ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
روز جمهوری اسلامی نماد اتحاد ملت ایران است

روز جمهوری اسلامی نماد اتحاد ملت ایران است زهرا ساعی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت ، روز جمهوری اسلامی ایران را آغازی بر تثبیت انقلاب اسلامی دانست و افزود: روز دوازدهم فروردین یادآور تلاش های شهدا، امام شهدا و ملت ایران برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران است که در پی مقاومت در طول هشت سال جنگ تحمیلی محقق شد.
فداکاری در قالب مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه روز جمهوری اسلامی نماد مقاومت، ایثار و اتحاد ملت ایران است، ادامه داد: ملت ایران نه تنها در دوران جنگ تحمیلی بلکه بعد از آن نیز در عرصه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان به ویژه آمریکا جهانخوار و ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
کوچک ترین خطای دشمنان در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران، آخرین خطای آنان است/ پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی، باورناپذیر است

کوچک ترین خطای دشمنان در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران، آخرین خطای آنان است/ پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی، باورناپذیر است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با پاسداشت یوم الله 12فروردین روز جمهوری اسلامی، کوچک ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین خطای آنان قلمداد و تاکید کرد: پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی باورناپذیر بوده و حتی فرصت ابراز پشیمانی به آنان نخواهد داد.
در بخشی از این بیانیه آمده است:با گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین ماه 1358 با اراده آحاد ایرانیان در همه پرسی بی نظیر و معنادار دهم و یازدهم فروردین ماه همان سال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
نام گذاری سال؛ فرصتی برای تبیین و توجه دادن به مهمترین مشکلات کشور

نام گذاری سال؛ فرصتی برای تبیین و توجه دادن به مهمترین مشکلات کشور به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، احمد قدیری دانش آموخته حقوق بین الملل طی یادداشتی پیرامون نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری نوشت: در این نوشته قصد داریم یکبار برای همیشه به شبهه ای که هر سال و توأم با نام گذاری سال مطرح می شود پاسخ دهیم.
1. همه اذعان داریم که ابتکار مقام معظم رهبری در استفاده احسن از نوروز و نام گذاری هر سال به حوزه ای در علوم انسانی به جای درجا زدن بر تقویم حیوانی که پیش تر مرسوم بود، جای تحسین دارد.
2. وظیفه رهبری، هدایت و راهنمایی، و وظیفه دیگران پذیرش و اجرا است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
12 فروردین نماد عینی دموکراسی واقعی در ایران است

12 فروردین نماد عینی دموکراسی واقعی در ایران است آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج با تبریک 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران به ملت همیشه در عرصه ایران، اظهار کرد: 12 فروردین 58 ویژگی های خاصی دارد که پرداختن به هر کدام از این ویژگی ها گوشه ای از عظمت انقلاب اسلامی ایران را به تصویر می کشد.
وی تصریح کرد: یکی از ثمرات این روز، استقرار جمهوری اسلامی ایران در کشور است که در نوع خود بی نظیر و بی مانند است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و با حضور در صحنه مردم به پیروزی رسید و این مردم بودند که پای انقلاب ایستادند و در راه حفظ آن خون دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
تبریک استاندار البرز بمناسبت روز جمهوری اسلامی

تبریک استاندار البرز بمناسبت روز جمهوری اسلامی به گزارش ایلنا، در متن این پیام از سوی عزیزاله شهبازی آمده است:
یوم الله دوازدهم فروردین ماه سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی حضور مردم ایران در تعیین سرنوشت خود و از بزرگترین اعیاد ملی است.
این روز یادآور حماسه سیاسی و فریاد بلند و پر طنین ملت فرهیخته، فهیم و بصیر ایران به بر پایی حکومت جمهوری اسلامی ایران و تجلی مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران است.
اینجانب نیز با تبریک این روز فرخنده به مردم سرافراز استان البرز، ضمن گرامی داشت این روز بزرگ و تبریک سال 1399 که به تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال" جهش تولید" نامگذاری شده است سالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
بیانیه سپاه: کوچکترین خطای دشمنان علیه جمهوری اسلامی آخرین خطای آنان است

بیانیه سپاه: کوچکترین خطای دشمنان علیه جمهوری اسلامی آخرین خطای آنان است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با پاسداشت یوم الله 12 فروردین روز جمهوری اسلامی، کوچک ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین خطای آنان قلمداد و تأکید کرد: پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی باورناپذیر بوده و حتی فرصت ابراز پشیمانی به آنان نخواهد داد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین ماه 1358 با اراده آحاد ایرانیان در همه پرسی بی نظیر و معنادار دهم و یازدهم فروردین ماه همان سال، به رغم توطئه ها و نقشه های پلید و شیطانی نظام سلطه و استکبار در مهار ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
هر دستی که برای تجزبه عراق به قبضه شمشیر برود توسط جوانان عراقی قطع خواهد شد

هر دستی که برای تجزبه عراق به قبضه شمشیر برود توسط جوانان عراقی قطع خواهد شد به گزارش افکارنیوز ،
سیّد مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه خود در توییتر به تحرکات اخیر آمریکا در عراق واکنش نشان داد.
اخبار سیاسی - وی نوشت: امنیت و آبادانی عراق ، به امنیت و آبادانی ایران پیوسته است. هر دستی را که برای ظهور صدامی جدید، تجزیه عراق یا حمله به نیروهای مقاومت به قبضه شمشیر برود، جوانان برومند عراقی از بازو قطع خواهند کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با پاسداشت یوم الله 12فروردین روز جمهوری اسلامی،کوچک ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین خطای آنان قلمداد و تاکید کرد: پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی باورناپذیر بوده و حتی فرصت ابراز پشیمانی به آنان نخواهد داد.
در بخشی از این بیانیه آمده است:با گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین ماه 1358 با اراده آحاد ایرانیان در همه پرسی بی نظیر و معنادار دهم و یازدهم فروردین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
گزارش| چرا امام خمینی (ره) اصرار داشتند شکل حکومت به همه پرسی گذاشته شود؟

گزارش| چرا امام خمینی (ره) اصرار داشتند شکل حکومت به همه پرسی گذاشته شود؟ به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز ، 12 فروردین 1358 در تاریخ تحولات جهان نقطه عطفی است به طوری که می توان آن را مبدا تقسیم تاریخ قرار داد. یوم الله 12 فروردین که امام خمینی(ره) از این روز به عنوان نخستین روز حکومت الله در جهان تعبیر کردند. روزی که غفلت از آن می تواند زمینه تحریف و تغییر تاریخی را سبب شود.
12فروردین1358 سالروز مولود حکومتی است که پس از قریب به 15سال انتظار مردم از 15 خرداد 42 به ثمر می نشید. انقلابی که با علمداری مردی دریا دل و ناخدای باخدا و تقدیم هزاران شهید و نه بزرگ به رژیم سفاک پهلوی و آری بزرگ به جمهوری اسلامی با رای قاطع مردم تثبیت و شکل رسمی گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
جمهوری اسلامی؛ نه یک کلمه کمتر؛ نه یک کلمه بیشتر

جمهوری اسلامی؛ نه یک کلمه کمتر؛ نه یک کلمه بیشتر به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکردستان در این روز ملت ایران با رای 98.2 درصدی خود ساختار سیاسی، اجتماعی ایران را تغییر داد و جمهوری اسلامی مستقر شد. به همین سبب این روز مبارک از آن پس روز جمهوری اسلامی نام گرفت.
پس از آنکه قرن ها تئوری جدایی دین از سیاست و نظام های حکومتی لائیک بردنیا سیطره داشت و قوانین شرعی و الهی امری خصوصی در زندگی مردم تعبیر می شد، در 12 فرودین سال 58 نظامی متولد شد که این نظریه ها را در قرن بیستم باطل کرد و حکومت اسلامی را براساس موازین وآموزه های دینی به منصه ظهور و عمل رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
12 فروردین روز تثبیت نظام جمهوری اسلامی

12 فروردین روز تثبیت نظام جمهوری اسلامی سال 1357 در تاریخ ایران، سال ظهور نحله های فکری و قیام مردمی است که برای رسیدن به شرایط مطلوب جان خود را بر کف نهاده و روانه خیابان ها شدند.
هر چند از تابستان این سال آرام آرام چهره انقلاب رخ نمود، اما بهمن ماه این سال برای مردم ایران ماه خاطره انگیز به شمار می رود زیرا سقوط یک رژیم و سیستم سیاسی مبتنی بر کودتا (سوم اسفند 1299 و 28 مرداد 1332) و ایجاد سیستم مبتنی بر آرای عمومی (22 بهمن 1357) بود و به همین خاطر امام خمینی (ره) در همان روزهای اولیه بعد از 22 بهمن فرمان برگزاری یک رفراندم عمومی را صادر کردند.
فرصتی برای ظهور ما بودن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
در هشت استان، ارتش آماده کمک به سیل زدگان است

در هشت استان، ارتش آماده کمک به سیل زدگان است به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه از مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه نیروی زمینی ارتش در تهران عنوان کرد: ارتش قدردان بزرگواری حضرتعالی است که با همه محدودیت ها به خاطر شرایط ویژه ای که وجود دارد بزرگواری کردید و برای روحیه و دلگرمی سربازان ارتش تشریف آوردید و من از طرف آحاد ارتش از شما تشکر می کنم.
او بیان کرد: ما از صمیم قلب این اتفاق را کار خدا می دانیم؛ چرا که سال ها در امور لجستیکی کار می کنیم و اگر قرار بود فقط دو هزار تختخواب را جابه جا کنیم زمان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
استاندار مرکزی: انسجام ملی مهمترین پیام روز جمهوری اسلامی است

استاندار مرکزی: انسجام ملی مهمترین پیام روز جمهوری اسلامی است سید علی آقازاده روز سه شنبه با صدور پیامی که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزود: یوم الله 12 فروردین تجلّی خلق حماسه ی شکوهمند حکومت مردمسالاری دینی است که تدبیر و دوراندیشی بنیانگذار راحل انقلاب اسلامی را در خود دارد.
وی در بخشی از این پیام افزوده است: سیره حکومتداری اسلامی که با اتکای به آرای مردم و بر اساس اصول و آرمان های انقلابی و اسلامی پا گرفت تجربه موفقی است که برای کشور ایران عزت، اقتدار و آزادگی را به ارمغان آورد و به برکت وحدت و هوشیاری مردم ، انسجام ملی و رهبری خردمندانه، مفاهیم و اصول نظام جمهوری اسلامی ایران به الگوی رهایی بخش تبدیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
تنفس 3ماهه ستاد اجرایی فرمان امام برای بازپرداخت وامهای اشتغالزای

تنفس 3ماهه ستاد اجرایی فرمان امام برای بازپرداخت وامهای اشتغالزای به گزارش خبرگزاری مهر ، سیدامیرحسین مدنی با اشاره به وضعیت کسب و کار در کشور گفت: به دستور دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و بدلیل شیوع کرونا و شرایط اقتصادی مردم، وام های اشتغالزایی این بنیاد برای بازپرداخت اقساط از 3 ماه تنفس برخوردار خواهند شد.
وی افزود: هم اکنون 40 هزار طرح اشتغال زایی خرد و خانگی با ظرفیت 120 هزار شغل توسط بنیاد برکت ایجاد شده که همگی مشمول این تنفس خواهند شد.
مدنی خاطر نشان کرد: برای دوران پساکرونا هم درنظر داریم تا با راه اندازی کلینیک کسب و کار برکت، وضعیت بنگاههای اقتصادی مشارکتی را رصد و باتوجه به وقفه ایجاد شده بدلیل کرونا ، از آنها حمایت کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
جمهوری اسلامی و نسبت دوگانه جمهوریت و اسلامیت

جمهوری اسلامی و نسبت دوگانه جمهوریت و اسلامیت به گزارش افکارنیوز ،
جمهوری اسلامی ایران ؛ عبارتی که تقریبا هرروز می بینیم و می شنویم و به قائده عادت کمتر مجال آن پیش می آید که به مداقه در کنه و فلسفه آن بپردازیم. ورای همه پرسی تاریخی 12فروردین که نتیجه آن اقبال قاطعانه ملت ایران به سیستم طراحی شده بنیانگذار انقلاب اسلامی بود و همواره مورد بازخوانی و مطالعه محققین قرار گرفته است، مسئله مهم نسبت جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است. بی شک در ابتدا باید فلسفه این مدل حکومت داری را از مهندس آن یعنی امام(ره) جویا باشیم.
اخبار سیاسی - امام خمینی(ره) در 21 آبان 1357 ضمن اشاره به ویژگی های حکومت جمهوری اسلامی به کسانی که مدعی اند حکومت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
مردم همچنان پایبند نظام برخاسته از خون شهدا هستند

مردم همچنان پایبند نظام برخاسته از خون شهدا هستند سید موسی خادمی به مناسبت فرا رسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی پیامی صادر کرد.
در این پیام آمده است: آرمان حاکمیت مردم بر مردم بر اساس باورهای دینی که در کلام بزرگان خصوصاً بنیان گذار فقید انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای -مدظله العالی- به عنوان مردم سالاری دینی شناخته می شود، قرن های متمادی سابقه دارد. این آرمان چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دوازدهم فروردین 1358 با رأی بیش از 98 درصد مردم ایران به بار نشست.
مردم ایران با عزل رژیم پهلوی و پس از آن رأی قاطع به نظام جمهوری اسلامی در سایه ولایت فقیه اثبات کردند که خواهان جامعه ای ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
12 فروردین طلیعه ظهور قدرت نوینی در جهان به نام انقلاب اسلامی

12 فروردین طلیعه ظهور قدرت نوینی در جهان به نام انقلاب اسلامی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بیانیه ای با گرامیداشت12 فروردین، روز جمهوری اسلامی نوشت: در 12 فروردین، جهان تحت تأثیر سلطه و سیاست های ابرقدرت های شرق و غرب، تدریجا نشانه هایی از یک واقعیت گریزناپذیر را فهمید و خود را مهیای درک ظهور قدرت نوینی در هندسه قدرت جهانی به نام انقلاب اسلامی کرد.
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در این بیانیه ، گام دوم انقلاب و راهبرد ایران قوی را قطب نمای حرکت ایرانیان در پیش روندگی پر افتخار انقلاب اسلامی، فتح سنگر های کلیدی جهان و اهتزاز پرچم مقدس کشورمان بر قله های رفیع اقتدار، عزت و پیشرفت جهانی دانست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد داخلی و بین المللی جزو اولویت باشد

تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد داخلی و بین المللی جزو اولویت باشد به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در بیانیه ای ضمن تبریک 12 فروردین ماه روز جمهوری اسلامی، به ملت ایران و آحاد علاقه مندان انقلاب اسلامی در سراسر جهان، اعلام کرد که با گذشت 41 سال از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و در شرایطی که ابررسانه های وابسته به بلوک سلطه و صهیونیست در راستای جنگ نرم و تضعیف اعتماد آحاد ملت ایران به ویژه نسل جوان آینده ساز کشور با قلب حقایق و واقعیات مسلم تاریخی، بزک کردن دوران پلید و خفت بار پهلوی و سیاه نمایی و تصویرسازی وارونه از پیامدهای جمهوری اسلامی را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
شمخانی: جمهوری اسلامی یعنی اوج اعتقاد یک رهبر به قدرت و جایگاه مردم

شمخانی: جمهوری اسلامی یعنی اوج اعتقاد یک رهبر به قدرت و جایگاه مردم به گزارش ایلنا، علی شمخانی در حساب توئیتر خود نوشت: جمهوری اسلامی یعنی اوج اعتقاد یک رهبر به قدرت و جایگاه مردم. وقتی با وجود اعتقاد و اعتماد کامل مردم، رای آن ها را طلب می کنی و از حقوقشان چشم پوشی نمی کنی، می شوی رهبری کاریزماتیک که مردم بزرگ ترین استقبال و بدرقه تاریخ را به تو هدیه می کنند. یوم الله 12 فروردین روز جمهوری اسلامی مبارک ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
وحدت رمز تداوم جمهوری اسلامی علی رغم وجود دشمنی ها و تحریم ها

وحدت رمز تداوم جمهوری اسلامی علی رغم وجود دشمنی ها و تحریم ها اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت سالروز همه پرسی تاریخی نظام جمهوری اسلامی در دوازدهم فروردین سال 1358، گفت: زمان پیروزی انقلاب موضوع تعیین حاکمیت بر کشور و نظام مطرح شد و با رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و همفکری سیاستمداران همه پرسی برگزار شد که در نهایت با موافقت و نظر مردم نظام جمهوری اسلامی پایه گذاری شد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیش از چهل و یک سال از زمان پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران می گذرد و مردم با وحدت و یکپارپگی در شرایط مختلف جنگ تحمیلی، جهاد سازندگی، بحران های طبیعی مانند سیل و زلزله با وجود تحریم های سخت دشمن ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
12 فروردین؛ روزی که 2500 سال حکومت طاغوتی فروریخت

12 فروردین؛ روزی که 2500 سال حکومت طاغوتی فروریخت گروه سیاسی خبرگزاری فارس: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 1357، به دعوت امام خمینی همه پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای 10 و 11 فروردین 1358 در سراسر ایران برگزار شد و 98٫2 درصد واجدین شرکت در همه پرسی با دادن رای آری ، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.
در واقع یکی از ویژگی های برجسته انقلاب اسلامی ایران که آن را از سایر انقلاب های دنیا متمایز کرد برگزاری همه پرسی برای تعیین ماهیت حکومت کمتر از دو ماه پس از پیروزی انقلاب و پاسخ قاطع ملت به تغییر حکومت بود.
* تعیین مسیر همه پرسی از آغاز پیروزی انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
یوم الله دوازده فروردین تجلّی مردمسالاری دینی

یوم الله دوازده فروردین تجلّی مردمسالاری دینی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک؛استاندار مرکزی با انتشار پیامی به شرح ذیل 12 فروردین روز جمهوری اسلامی را گرامیداشت:
یوم الله دوازده فروردین تجلّی خلق حماسه ی شکوهمند حکومت مردمسالاری دینی و یادآور تدبیر و دوراندیشی حضرت امام خمینی(ره) و رای مردم ایران اسلامی به انتخاب سیره ای از حکومت داری است که با اتکای به آراء مردم و بر اساس اصول و آرمان های انقلابی و اسلامی، بر مبنای دموکراسی شکل گرفت و عزت، اقتدار و آزادگی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد و اکنون به برکت وحدت و هوشیاری مردم و انسجام ملی و رهبری خردمندانه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
آخرین وضعیت شیوع کرونا در بین نمایندگان مجلس

آخرین وضعیت شیوع کرونا در بین نمایندگان مجلس خبرگزاری تسنیم: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت که از بین 100 نماینده ای که تست کرونا دادند، جواب تست 23 نفر مثبت و 40 نفر مشکوک بودند.
از زمان اعلام شیوع بیماری کرونا در ایران، شماری از چهره ها و مقامات سیاسی کشورمان اعلام کردند که به ویروس کرونا مبتلا شده اند. در این برخی نمایندگان مجلس هم اعلام کردند که به ویروس کرونا مبتلا شدند.
از آنجا که در زمان شیوع این ویروس جلسات علنی مجلس در حال برگزاری بود، یک تیم پزشکی در مجلس شورای اسلامی مستقر شدند تا از نمایندگان مجلس تست کرونا بگیرند.
ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
12 فروردین نماد پیوند دین و سیاست است

12 فروردین نماد پیوند دین و سیاست است حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز سه شنبه افزود: با رای 98.2 درصدی مردم به جمهوری اسلامی در 12فروردین سال 1358، حکومتی بر مبنای جمهوریت و اسلامیت که متضمّن حضور مردم در سرنوشت خودشان است به لطف خدا شکل گرفت و بنیاد کفر و نفاق بر افتاد.
وی ادامه داد: روز جمهوری اسلامی، روز فرجام و به نتیجه رسیدن انقلاب اسلامی و به ثمر نشستن خون صدها هزار شهید و ایثارگر است.
رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اضافه کرد: قدرت جمهوری اسلامی، قدرتی الهی است که در طول 40سال از استقرار آن به لطف خدا، مقاوم و سربلند از انواع دسیسه ها و تهاجمات سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی عبور کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
تحقق جمهوری اسلامی از خواسته های مردم بود

تحقق جمهوری اسلامی از خواسته های مردم بود علی صوفی وزیر اسبق دولت اصلاحات در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره رویداد های روز 12 فروردین 58، گفت: ما در این روز عزم و اراده ملت مسلمان و انقلابی خود را در تغییر ساختار سیاسی نظام کشورمان به خوبی شاهد بودیم که با یک رای خیره کننده در حدود 98 درصد به نظام جمهوری اسلامی آری گفتند.
صوفی افزود: در این روز مردم یک نظام اسلامی را با رهبری امام راحل پایه گذاری کردند و امید داشتند تا دیگر شاهد ظلم ها، فساد ها و همه نابسامانی هایی که در گذشته وجود داشته نباشند و موانعی که بر سر راه شکوفایی استعداد ها بود و باعث تضعیف ملت ایران شده بود برداشته ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
دفاع مقدس، تحریم و کرونا، سه امتحان بزرگ الهی برای مردم ایران بوده است

دفاع مقدس، تحریم و کرونا، سه امتحان بزرگ الهی برای مردم ایران بوده است حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه با تبریک دوازدهم فروردین ماه به عنوان روز جمهوری اسلامی، گفت: دوران دفاع مقدس، تحریم و شاید شیوع کرونا، سه امتحان بزرگ الهی برای مردم ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود که در هر سه این آزمون ها، با همراهی و همکاری و حمایت مردم سربلند و پیروز بیرون آمده ایم.
متن سخنان رئیس جمهور به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دوازدهم فروردین ماه 41 سال پیش در چنین روزی نظام جمهوری اسلامی ایران با آراء قاطع مردم به عنوان نظام مصوب و دائمی این کشور اعلام شد و یکی از افتخارات انقلاب اسلامی این بود که ما را به جمهوری اسلامی هدایت کرد و ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
12 فروردین؛ روز نخستِ حکومت الله در ایران

12 فروردین؛ روز نخستِ حکومت الله در ایران به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، دوازدهم فروردین سالروز تاریخی ترین همه پرسی و رفراندومی است که توانست مشارکت 98.2 درصد مردم کشورمان پای صندوق های رای و تغییر نظام سیاسی کشور از پهلوی به جمهوری اسلامی را موجب شود.
رهبر فقید انقلاب اسلامی پس از ورود به کشور در 12 بهمن 1357 شرط پیروزی مطلق و نهایی انقلاب اسلامی را کوتاه شدن دست مزدوران و ته مانده های وفادار به رژیم پهلوی از ساختار اداری و نظامی کشور اعلام کردند. ایشان در پیامی شش بندی از آحاد مردم خواستند به افرادی که با ماسک انقلابی از رژیم منقرض پشتیبانی می کنند و نهضت را بد نام می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
میرسلیم: هر دستی که برای تجزبه عراق به قبضه شمشیر برود توسط جوانان عراقی قطع خواهد شد

میرسلیم: هر دستی که برای تجزبه عراق به قبضه شمشیر برود توسط جوانان عراقی قطع خواهد شد پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
سیّد مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه خود در توییتر به تحرکات اخیر آمریکا در عراق واکنش نشان داد.
وی نوشت: امنیت و آبادانی عراق، به امنیت و آبادانی ایران پیوسته است. هر دستی را که برای ظهور صدامی جدید، تجزیه عراق یا حمله به نیروهای مقاومت به قبضه شمشیر برود، جوانان برومند عراقی از بازو قطع خواهند کرد.
دعوای مهناز افشار و محسن تنابنده جدی شد + عکس جنجال تازه مهناز افشار روی پخش زنده شبنم قلی خانی در کنار برادرش + عکس سلفی جالب شیلا خداداد سانسور پایتخت 6 دادِ ارسطو را هم درآورد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
آمریکایی ها از عراق خارج شوند، وگرنه مردم عراق اخراجشان می کنند

آمریکایی ها از عراق خارج شوند، وگرنه مردم عراق اخراجشان می کنند به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مطلبی که در فضای مجازی منتشر کرد، با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا در منطقه نوشت: هرگونه اقدام نظامی آمریکا در عراق مانند حمله داعش است! ترور و تجاوز در شکل دولت و گروه فرقی ندارد.
او در این نوشته تأکید کرد: آمریکا از عراق خارج شود وگرنه مردم عراق اخراجشان می کنند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
روحانی: مردم ایران در امتحان های مخلف موفق بیرون آمده اند

روحانی: مردم ایران در امتحان های مخلف موفق بیرون آمده اند پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز (سه شنبه) در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: عملکرد کشورمان در مبارزه و مقابله با کرونا موفق عمل کرده است. تمامی این موفقیت های دولت در سایه حضور و حمایت مردم بوده است. مردم در صحنه بوده اند و به سلامت خود اهمیت داده اند.
وی ادامه داد: مردم ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل سه امتحان بزرگ الهی قرار گرفته اند که اولین آن در دوران دفاع مقدس بود و لازم بود مردم حمایت کنند. جوانان، بسیج، سپاه، ارتش ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
12 فروردین تجلی اراده ملت برای تحقق جمهوری اسلامی است

12 فروردین تجلی اراده ملت برای تحقق جمهوری اسلامی است حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این روز سرنوشت ساز، ملت ایران حماسه بزرگی آفرید و نظام مقدس جمهوری اسلامی را تثبیت کرد.
وی ادامه داد: به برکت پیروزی انقلاب مقد اسلامی، کم نظیرترین همه پرسی تاریخ کشور رقم خورد و در سایه رای بالای ملت ، خونی تازه در کالبد نظام تازه متولد شده جاری شد.
امام جمعه مهریز تصریح کرد: در 12 فروردین، مردم همیشه در صحنه، آگاه، هوشیار و انقلابی با انسجام و توکل به خدا و بهره مندی از دستورات الهی با شرکت در همه پرسی و مشارکت حداکثری در روزهای آغازین انقلاب ، قدرت خود را به دنیا نشان دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
جمهوری اسلامی استقلال و آزادی را برای مردم به ارمغان آورد

جمهوری اسلامی استقلال و آزادی را برای مردم به ارمغان آورد حجت الاسلام محمد حجتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تشکیل جمهوری اسلامی در سال 58 استقلال و آزادی را برای مردم به ارمغان آورد، اظهار داشت: در آن سال مردم با حضور خود در پای صندوق های رأی نشان دادند که این دو اهداف بزرگی هستند و حاضرند برای احیا آن جان و مال خود را فدا کنند.
امام جمعه موقت کرمانشاه افزود: 12 فروردین افتخار و سربلندی برای ملت ایران به دنبال داشت و آنها را از قید بندگی ابرقدرت های جهان آزاد کرد و خواب را از چشم مستکبران زورگو و حامیان آنها گرفت.
وی روز 12 فروردین را روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران عنوان کرد و بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
گزارش ویدئویی تسنیم| اقدامات جهادی دانشجویان بسیجی کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری از شیوع کرونا

گزارش ویدئویی تسنیم| اقدامات جهادی دانشجویان بسیجی کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری از شیوع کرونا سید مسعود پرهیزگاری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج ، اظهار داشت: 12 گرو جهادی در 7 عرصه و در ذیل 4 کارگروه در سه شهرستان بویراحمد، گچساران و کهگیلویه مشغول فعالیت هستند
وی با تشریح عملکرد کارگروه عملیات میدانی و جهادی بسیج دانشجویی، عنوان کرد: تولید بیش از 30 هزار ماسک در کارگاه های راه اندازی شده، راه اندازی کارگاه های خانگی تولید ماسک، ضدعفونی و گندزدایی معابر شهر و اماکن عمومی از جمله زندان مرکزی یاسوج، غربالگری در ورودی یاسوج، گچساران و بیمارستان شهید رجایی از جمله بخشی از اقدامات انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
پیام استاندار چهارمحال وبختیاری به مناسبت فرارسیدن روز جمهوری اسلامی

پیام استاندار چهارمحال وبختیاری به مناسبت فرارسیدن روز جمهوری اسلامی به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال و بختیاری، متن پیام اقبال عباسی بدین شرح می باشد:
دوازدهم فروردین ماه، سالروز تبلور و تجلی اراده تزلزل ناپذیر ملت قهرمان و حماسه ساز ایران در استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، تایید مردم سالاری دینی و سرآغاز حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.
روز جمهوری اسلامی، یادآور همبستگی و اتحاد تاریخی ملت به پاخاسته و قهرمانی که برای تعیین آینده روشن خویش و استقرار و تحکیم پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه پرسی تاریخی سال 1358 مشارکت فعال و شورانگیز داشتند و یکی از ماندگارترین صفحات زرین انقلاب اسلامی تجلی یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
برگزاری رفراندوم در 12 فروردین ناشی از بصیرت الهی امام (ره) بود

برگزاری رفراندوم در 12 فروردین ناشی از بصیرت الهی امام (ره) بود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی،عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به 12 فروردین و روز جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: برگزاری رفراندوم سراسری آن هم بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ناشی از بصیرت بسیار بالای الهی امام خمینی (ره) بود.
او ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به یک باره توانسته بود حکومت 2500 ساله شاهنشاهی را در این کشور از بین ببرد و باید پایه های آن از سوی خودم مردم محکم و استوار شود.
آیت الله موسوی اصفهانی عنوان کرد: در کشور ما پیش از انقلاب نیز در زمان های سابق چند نهضت به وجود آمده بود، اما روشنفکر های غرب زده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
آیت الله میرباقری: ممکن است از طریق کرونا به دنبال ایجاد نظمی جدید در جهان باشند

آیت الله میرباقری: ممکن است از طریق کرونا به دنبال ایجاد نظمی جدید در جهان باشند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس آیت الله سیّد محمّدمهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری در تحلیل ابعاد کلان و پیامدهای مختلف ویروس کرونا به طرح فرضیات مختلف نسبت به شیوع این ویروس پرداخت.
*کرونا فراتر از یک مسئله بهداشتی است
وی گفت: بیماری ای که اخیراً فراگیر شده و به یک ابتلای بزرگ برای جامعه جهانی تبدیل شده، از نظرِ اجتماعی و تمدنی، یک پدیدۀ چندوجهی است نه یک وجهی.
وی با بیان اینکه ما با یک امرِ میان رشته ای و بلکه فرارشته ای مواجه هستیم که نباید یک وجهۀ آن غلبه پیدا کند و باید ابعاد مختلف این پدیده به شکلِ جدی موردِ تأمل قرار بگیرد، گفت: وجهی از این پدیده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
پیش بینی افروغ درباره ظهور یک پوپولیسم عدالتخواه /عده ای حافظه تاریخی شان را از دست داده اند /شاخص آزادی با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست

پیش بینی افروغ درباره ظهور یک پوپولیسم عدالتخواه /عده ای حافظه تاریخی شان را از دست داده اند /شاخص آزادی با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست عماد افروغ، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، جامعه شناس سیاسی و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی معتقد است که جمهوری اسلامی طی چهل سال گذشته در استقلال سیاسی زبانزد خاص و عام و در قدرت امنیتی و دفاعی بی نظیر بوده است. از توانمندی در قدرت نظامی و امنیتی می توانیم برای سایر شئون حکومت داری الگو بگیریم و ببینیم که در این زمینه از چه گفتمانی تبعیت کردند.
اهم اظهارات عماد افروغ را در ادامه بخوانید؛
*در حال حاضر شاخص آزادی با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست. عده ای یا حافظه تاریخی شان را از دست داده اند و یا پروژه خاصی را دنبال می کنند و به دنبال این هستند که حس عدم آزادی را به جامعه القا ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
12 فروردین سالروز تجلی اراده ملت و مردم سالاری دینی در کشور است

12 فروردین سالروز تجلی اراده ملت و مردم سالاری دینی در کشور است فتح الله حقیقی روز سه شنبه در پیام تبریکی به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران افزود: بهار طبیعت هرسال مقارن با روز بزرگی در تقویم ملی کشور ایران است.
وی یادآورشد: روز 12 فروردین ماه یادآور سالروز حضور حماسی و تاریخی ملت ایران در پای صندوق های رای است که در انتخابی شایسته نظام جمهوری اسلامی را در ایران برگزیدند.
حقیقی این روز بزرگ را به مردم همیشه درصحنه و بزرگ ایران اسلامی تبریک گفت و ابراز امیدواری کردف در سال جدید با شکوفایی استعدادها و به کارگیری فرصت ها و ظرفیت های بی شمار موجود در کشور، در تحقق منویات مقام معظم رهبری و همگام با تلاش خدمتگزاران صدیق نظام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
حفظ و ارتقاء آمادگی رزمی، ماموریت اصلی پایگاه شهید فکوری

حفظ و ارتقاء آمادگی رزمی، ماموریت اصلی پایگاه شهید فکوری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از روابط عمومی ارتش، آیین تودیع و معارفه فرماندهان سابق و جدید پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان این نیرو برگزار شد.
امیر سرتیپ نصیرزاده در این مراسم ضمن قدردانی از فعالیت های امیر سرتیپ دوم سید جاوید هاشمی در دوران تصدی فرماندهی پایگاه هوایی شهید فکوری گفت: امیر هاشمی انسانی فرمانده محور و تابع سیاست های اعلامی بود و در دوران تصدی وی کلیه امور به صورت روان و بدون هیچ گونه چالشی انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 0 ساعت پیش
بیانیه سپاه ثارلله کرمان برای روز جمهوری اسلامی

بیانیه سپاه ثارلله کرمان برای روز جمهوری اسلامی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، متن بیانیه سپاه ثارلله کرمان به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مردم عزیز، مومن، انقلابی، ولایتمدار و نجیب استان کرمان. با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در 22 بهمن ماه سال 1357 و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و با همه پرسی تاریخی و رای قاطع مردم ایران و اعلام روز جمهوری اسلامی در 12 فروردین ماه همان سال توسط حضرت امام خمینی (ره)، جهان آن روز که تحت تأثیر سلطه و سیاست های ابرقدرت های شرق و غرب بود، ظهور قدرت نوینی در هندسه قدرت جهانی را به مثابه واقعیتی گریزناپذیر فرا روی خود دید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 0 ساعت پیش
12 فروردین، روز تجلی حضور مردم ایران در سرنوشت خویش

12 فروردین، روز تجلی حضور مردم ایران در سرنوشت خویش به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، مسعود ملکی فرماندار بروجن با صدور پیامی فرا رسیدن 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت.
متن پیام به شرح زیراست:
دوازدهم فروردین ماه، سالروز استقرار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی حضور مردم ایران در سرنوشت خویش و روز تحقق عصاره تلاش های تاریخی ملت ایران در دستیابی به آرزو های دیرین و یکی از تأثیرگذار ترین روز های تاریخ اسلام و ایران است.
12 فروردین ماه، یاد آور حماسه سیاسی و فریاد ملتی متمدن و سربلند از درون تاریخ است که ندای صلح ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 0 ساعت پیش
خداحافظی یاران لاریجانی ؛ همراهان آقای دکتر از قدرت رسمی کوچ کردند

خداحافظی یاران لاریجانی ؛ همراهان آقای دکتر از قدرت رسمی کوچ کردند پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست نامه نیوز: انصراف علی لاریجانی از ثبت نام در انتخابات مجلس یک نشانه مهم در سپهر سیاسی کشور محسوب می شود؛ نشانه ای که شاید حکایت از حذف جریان اعتدال گرای اصولگرایی از صحنه سیاسی باشد. این گزاره با معلوم شدن نتیجه انتخابات و حضور تعداد زیادی از نیروهای جبهه پایداری در مجلس در این مرحله خود را منصه ظهور رسید؛ به نحوی که جایگزین نیروهای اعتدال گرای اصولگرا نیروهایی بعضا پیش رو و منتقدان دولت روانه مجلس شدند. شاید حتی بتوان پا را فراتر شخص لاریجانی گذاشت و بتوان گفت که تفکر او دیگر در مجلس حضور نخواهند داشت زیرا علاوه بر او یاران او ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
یادداشت زیباکلام درباره 12 فروردین

یادداشت زیباکلام درباره 12 فروردین خبرآنلاین: صادق زیباکلام؛ فعال سیاسی در یادداشتی نوشت: روز جمعه 12 فروردین 1358 مردم ایران از ساعت اولیه شناسنامه هایشان را برداشته و در کنار محل هایی که برای رای دادن به رفراندوم تاریخی جمهوری اسلامی آری یا نه؛ صف بستند.
بیش از 98 درصد از کسانی که در این رفراندوم تاریخی شرکت کردند به جمهوری اسلامی آری گفتند. در هفته های منتهی به 12 فروردین 1358 ، شماری از جریانات سیاسی به علاوه چهره های و شخصیت های سیاسی با برگزاری آن رفراندوم موافقت نمودند . اما برخی دیگر این رفراندوم را غیر ضروری می دانستند و معتقد بودند که انقلاب با وقوع خود پایان مشروعیت رژیم شاهنشاهی را به بار آورده است و اینکه ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
پیام استاندار کرمان به مناسبت 12 فروردین

پیام استاندار کرمان به مناسبت 12 فروردین به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، فدایی استاندار کرمان با صدور پیامی فرارسیدن روز جمهوری اسلامی را تبریک گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
12 فروردین ماه ، جشن مردم سالاری دینی و بهار انقلاب اسلامی در پرتو اراده عمومی مردمی آزادی خواه و استقلال طلب است که انقلابی دینی را در جهانی بی روح به رهبری حضرت امام خمینی (ره) به ثمر رساندند و با رأی قاطع 98/2 درصدی الگویی جهانی از نه گفتن به دنیای استعمار و استکبار را به دنیا عرضه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
12 فروردین؛ روز نخستِ حکومت الله در ایران

12 فروردین؛ روز نخستِ حکومت الله در ایران دوازدهم فروردین سالروز تاریخی ترین همه پرسی و رفراندومی است که توانست مشارکت 98.2 درصد مردم کشورمان پای صندوق های رای و تغییر نظام سیاسی کشور از پهلوی به جمهوری اسلامی را موجب شود.
رهبر فقید انقلاب اسلامی پس از ورود به کشور در 12 بهمن 1357 شرط پیروزی مطلق و نهایی انقلاب اسلامی را کوتاه شدن دست مزدوران و ته مانده های وفادار به رژیم پهلوی از ساختار اداری و نظامی کشور اعلام کردند. ایشان در پیامی شش بندی از آحاد مردم خواستند به افرادی که با ماسک انقلابی از رژیم منقرض پشتیبانی می کنند و نهضت را بد نام می کنند، مهلت فعالیت ندهند و ابتکار عمل را در دست داشته باشند . ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
جمهوری اسلامی الگوی زندگی جدیدی به بشر امروزی ارائه داد

جمهوری اسلامی الگوی زندگی جدیدی به بشر امروزی ارائه داد یوم الله 12 فروردین؛ تحقق عزم و ارادۀ ملی و همدلی و اتحاد عمومی ایرانیان در برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.
جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظامهای حکومتی است که تلاش می کند با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی درعرصه اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان توامان فراهم شود.
استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران و سرنگونی نظام سلطنتی پهلوی علاوه بر اینکه تحولات داخلی به دنبال داشت، تغییراتی در نظام بین الملل، به ویژه در خاورمیانه ایجاد کرد تغییراتی که با اهداف استعمارگران همسو و سازگار نبود و دشمنی آنان را علیه ملت ایران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
12 فروردین سند حمایت مردم از آرمان های انقلاب اسلامی است

12 فروردین سند حمایت مردم از آرمان های انقلاب اسلامی است اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جمهوری اسلامی گفت: 12 فروردین سند حمایت ملت فهیم ایران از آرمان های اسلام، انقلاب و امام راحل است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
درباره فرمولِ همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری تصمیم گیری نشد/ تامین اجتماعی قوانین خود را برای همسان سازی دارد

درباره فرمولِ همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری تصمیم گیری نشد/ تامین اجتماعی قوانین خود را برای همسان سازی دارد مهدی قصریان در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برنامه دولت برای اختصاص 10 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری، گفت: درباره فرمول و نحوه اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل 10 هزار میلیارد تومانی که دولت تخصیص داده است، در جلسات بعدی تصمیم گیری می شود.
اشاره قمصریان به جلساتی برمی گردد که ذیل چهار کمیته حقوق و مزایا، بهداشت و درمان، رفاهیات و بازنشستگان ایثارگر برگزار می شود. تشکیل این کارگروه ها، پس از برگزاری نشست ها میان روسای تشکل های صنفی بازنشستگان کشوری و لشگری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نهایی شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 2 ساعت پیش
آمریکا معافیت های هسته ای ایران را تمدید کرد

آمریکا معافیت های هسته ای ایران را تمدید کرد به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بامداد امروز سه شنبه با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام این خبر در عین حال گفت که "تداوم توسعه فعالیت های هسته ای ایران غیرقابل قبول است."
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: ما به استفاده از تمام ابزار دیپلماتیک و اقتصادی خود برای محدود کردن فعالیت های بی ثبات کننده رو به رشد ایران ادامه می دهیم.
اورتگاس مدعی شد: دولت آمریکا فعالیت های هسته ای ایران را همچنان زیر نظر می گیرد تا محدودیت ها را در هر زمانی بازگرداند. ...