مردم در همه شرایط پشتوانه انقلاب هستند

مردم در همه شرایط پشتوانه انقلاب هستند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در شورای اداری اندیمشک افزود: کسی که بانک آتش می زند، راه می بندد، پرچم جمهوری اسلامی آتش می زند و اسلحه گرفته و به سمت نیرو های بسیج و سپاه شلیک می کند، هدفش انتقاد و اعتراض نیست.
حسنوند گفت: مسئولین خط مقدم دفاع از نظام هستند و کسی که در جمهوری اسلامی مسئولیت می گیرد در خط مقدم دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی است.
او افزود: جنگ همه جانبه دشمن علیه نظام و انقلاب ادامه دارد و شرایط پیش آمده در کشور با پشت صحنه دشمنان این انقلاب مدیریت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
مسؤولین به مطالبات منطقی مردم توجه کنند

مسؤولین به مطالبات منطقی مردم توجه کنند حجت الاسلام سید محسن شفیعی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در خصوص نحوه صحیح ابراز اعتراضات به حق مردم، اظهار کرد: حوادثی که اخیرا در کشور رخ داد، دو نگاه و مسئله را پیش روی ما می گذارد. اول اینکه حرف ها و دغدغه های به حق مردم باید شنیده شود که در این راستا یکی از وظایف نمایندگان مجلس با توجه به جایگاه قوه مقننه، انعکاس درخواست های مردم است.
وی افزود: هم مسؤولان و مدیران اجرایی و هم نمایندگان مجلس و نخبگان وظیفه دارند حرف مردم را شنیده و منتقل کنند که به نظر می رسد در این زمینه کوتاهی شده و حق مطلب ادا نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
تبریز میزبان همایش نقش نخبگان در تسریع پیشرفت جامعه

تبریز میزبان همایش نقش نخبگان در تسریع پیشرفت جامعه علی رستمی رئیس همایش نقش نخبگان در تسریع پیشرفت جامعه در گفت وگو با خبرنگار مهر با تبیین نقش نخبگان در پیشبرد اهداف توسعه ای کشورها گفت: ایران در فضای کسب و کار در بین190 کشور دنیا در رتبه 127 قرار دارد، کشور عربستان در رتبه62 و ترکیه نیز رتبه33 را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: این رتبه بندی نشان می دهد وضعیت کشور ما در فضای کسب و کار رتبه و جایگاه شایسته ای ندارد بنابراین برگزاری چنین همایش هایی با محوریت و رویکرد نخبگان باعث افزایش و ارتقای رتبه کشورمان در فضای کسب و کار می شود.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
گردهمایی فرماندهان بسیج دانش آموزی در قزوین

گردهمایی فرماندهان بسیج دانش آموزی در قزوین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، استاندار در گردهمایی فرماندهان بسیج دانش آموزی گفت: مواضع حکیمانه رهبر انقلاب، همچون گذشته، آبی بر آتش فتنه بود؛ هشیاری مردم و مسئولان هم فتنه انگیزی دشمنان را به نقطه پایان رساند.
هدایت الله جمالی پور افزود: امنیت امروز ما مرهون ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی در تشکیل بسیج است که طی آن، مردم برای دفاع از آرمان های خود یکی شدند.
وی اضافه کرد: بسیج سرمایه بزرگی برای کشور است که در کنار ارتش و سپاه، امنیت را برای کشور به ارمغان آورد.
استاندار همچنین گفت: امروز هم که مناسبات سیاسی دنیا، دستخوش منافع رژیم صهیونیستی شده ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
مردم قزوین در محکومیت اقدام آشوبگران راهپیمایی می کنند

مردم قزوین در محکومیت اقدام آشوبگران راهپیمایی می کنند به گزارش خبرنگار مهر ، راهپیمایی مردم شهیدپرور و مومن قزوین با محوریت میثاق باولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور ساعت 10صبح روز شنبه دوم آذرماه از میدان میرعماد تا سبزه میدان برگزار خواهد شد.
از مردم قزوین دعوت می شود با حضور همیشگی خود بار دیگر حمایت خود را از انقلاب و نظام نشان دهند.
کد خبر 4777421 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
امروز در شاهرود ؛ دفاع جانانه مردم از نظام و امنیت کشور

امروز در شاهرود ؛ دفاع جانانه مردم از نظام و امنیت کشور به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: مردم ولایتمدار و هوشیار این استان مانند سایر مناطق کشور ، همانند روزهای اول انقلاب قوی تر و آگاه تر در صحنه هستند و با برگزاری راهپیمایی با آرمان های انقلاب تجدید میثاق می کنند.
حجت الاسلام قندهاری تصریح کرد: راهپیمایی علیه اقدام های آشوبگرانه اشرار و بدخواهان نظام ساعت 9:30 پنج شنبه از میدان ساعت گل به سمت آتش نشانی و در شهر سمنان ساعت 10 شنبه دوم آذر ماه از میدان مشاهیر به سمت میدان سعدی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
مصری: در ایام انتخابات تشکل های "قارچ گونه سمی" شکل می گیرند

مصری: در ایام انتخابات تشکل های "قارچ گونه سمی" شکل می گیرند به گزارش افکارنیوز ،
عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی درباره استراتژی و راهبرد رقابت های انتخاباتی برای تشکیل مجلس کارآمد از سوی جریان ها و گروه های سیاسی، گفت: قطعاً جریان سومی در انتخابات پیش رو شکل نخواهد گرفت و اگر این اتفاق هم رخ دهد بازهم این جریان وابسته به اصلاح طلبان و اصولگرایان خواهد بود.
اخبار سیاسی - وی با بیان اینکه جریان سوم در انتخابات ممکن است همان برنامه ها و ایده های جریان های سیاسی موجود با برخی تغییرات را مطرح کند، افزود: شاکله جریان های سیاسی در کشور همان اصلاح طلبان و اصولگرایان هستند و جریان دیگری نمی تواند با وجود اینها در عرصه ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
اعلام آمادگی نمایندگان اصولگرای خراسان رضوی برای انتخابات مجلس

اعلام آمادگی نمایندگان اصولگرای خراسان رضوی برای انتخابات مجلس سید محسن بنی هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد آماده اند تا اگر شرایط مساعد بود برای حضور مجدد در انتخابات ثبت نام کنند.
وی اظهار داشت: منظور از شرایط مساعد این است که اگر این افراد زمینه رای آوردن و پشتیبانی از خود را مناسب دیده و حریف هایشان را همتراز خود نیافتند، برای حضور در انتخابات ثبت نام کنند، در غیر این صورت از ثبت نام خودداری خواهند کرد.
وی گفت: اولویت از نظر اصولگرایان با نمایندگان فعلی یا سابق استان در مجلس شورای اسلامی نیست بلکه اولویت با کسانی است که جوان و از موقعیت اجتماعی بالاتری برخوردار هستند و زمینه برای رای آوردن آنها فراهم است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
اغتشاشات اخیر، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بُرد / نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم

اغتشاشات اخیر، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بُرد / نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از یزد، بابیان اینکه در هر نقطه دنیا حق مردم است که مطالبات خود را از دولت ها داشته باشند گفت: مطالبه گری و پرسش گری یک اصل اساسی است و مردم هم می توانند از آن استفاده کنند و نظام جمهوری اسلامی هم از این حقوق دفاع می کند.
امام جمعه بخش مرکزی یزد با تأکید بر اینکه مطالبه گری و مطالبه حقوق باید در چارچوب قوانین و ضوابط باشد تصریح کرد: اگر این مطالبه گری خارج از قوانین باشد، به ضرر مردم خواهد بود و طبیعتاً کسانی از آن خارج می شوند که ازلحاظ فکری و یا بغض و عداوت با نظام، کشور یا مردم مشکل داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
محمدرضا میرتاج الدینی: دولت روحانی از تجربه دولت قبل در هدفمندی استفاده نکرد/ اصلاح طلبان از حالا شکست را پذیرفته اند/ شرایط امروز باشد اصولگراها در تهران 30 برهیچ پیروزند

محمدرضا میرتاج الدینی: دولت روحانی از تجربه دولت قبل در هدفمندی استفاده نکرد/ اصلاح طلبان از حالا شکست را پذیرفته اند/ شرایط امروز باشد اصولگراها در تهران 30 برهیچ پیروزند پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست نامه نیوز : ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس نزدیک است و اصولگرایان و اصلاح طلبان در حال نهایی و عملیاتی کردن کمپین انتخاباتی خود هستند.
محمدرضا میرتاج الدینی معتقد است: اصلاح طلبان قافیه را باختند و به شکست در رقابت سیاسی پیش رو معترفند. در مقابل اصولگرایان خیلی امیدوارانه جلو می روند.
مشروح گفتگوی نامه نیوز با حجت الاسلام میرتاج الدینی را در ادامه بخوانید.
****
*معادلات انتخابات مجلس شورای اسلامی را چه طور می بینید و به نظر شما اصولگراها در کمپین انتخاباتی شان جلوتر هستند یا اصلاح طلبان؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
تابش: دولت بنا به رعایت مصالح ملی به FATF بپیوندد

تابش: دولت بنا به رعایت مصالح ملی به FATF بپیوندد پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، محمدرضا تابش در گفت وگو با ایسنا، درباره معطل ماندن لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت و مسئولین امنیتی و اقتصادی به صراحت در جلسه غیرعلنی مجلس مواضع خود را اعلام کردند که تأخیر در تایید این لوایح منجر به فشار بیشتر بر اقتصاد کشور می شود.
وی افزود: به نظر من وقتی مجلس پالرمو و CFT را تصویب کرده، کار آن تمام است و دولت می تواند بنا به رعایت مصالح ملی آن را برای اجرا ابلاغ کند. براساس اظهاراتی که آقای رئیس جمهور خصوصاً در چند روز اخیر داشتند که هر کاری را برای حفظ منافع ملی و کمتر متضرر شدن مردم و ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
تمامی کشور ها به ایران حق داده اند که تعهدات برجامی خود را کاهش دهد

تمامی کشور ها به ایران حق داده اند که تعهدات برجامی خود را کاهش دهد به گزارش افکارنیوز ،
علی صوفی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در همان گام اول، سیاست و مواضع خود را درباره برجام و تداوم بدعهدی های طرف غربی اعلام کرد.
اخبار سیاسی - او ادامه داد: در همان گام اول هم شاهد بودیم که طرفین غربی واکنش های بسیاری از خود نشان دادند و حتی یک سری تهدید هایی را نیز در برابر کشورمان از خود نشان دادند، اما امروز شرایط به وضعیت عادی بازگشته است و تقریباً تمامی کشور ها پذیرفته اند که وقتی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نمی کند ایران نیز حق دارد تعهدات خود را در قبال برجام کاهش دهد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
انتقاد مهدی چمران از نیرو های امنیتی و وزارت اطلاعات

انتقاد مهدی چمران از نیرو های امنیتی و وزارت اطلاعات عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی با طرح این سوال که چرا نیرو های امنیتی از 2 ماه پیش تر جلوی گروه های اغتشاشگر را نگرفتند؟ گفت: نیرو های امنیتی باید به میدان آمده و اشرار را شناسایی و دستگیر کنند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی شامگاه امروز در همایش "گام دوم انقلاب" که به همت جمعیت گام دوم برگزار شد، اظهار داشت: چهل سال اول انقلاب پایان یافت و این در حالیست که از همان روز های نخستین وعده می دادند که در ماه ها و روز های آینده این انقلاب پایان می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
فرماندار شیراز: نظام پذیرای اعتراض بوده و هست

فرماندار شیراز: نظام پذیرای اعتراض بوده و هست به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، محمدرضا امیری امروز چهارشنبه 29 آبان در جلسه شورای اداری استان فارس، افزود: نظام اسلامی همیشه پذیرای اعتراض بوده و هست، اما عده ای با تحریک جامعه، زمینه تبدیل اعتراض مردم به آشوب را فراهم کردند.
امیری همچنین با اشاره به وقایع اخیر در شیراز و ضمن عذرخواهی از مردم به واسطه اخلال در نظم و روند خدمات رسانی در شهر های شیراز و صدرا، برخی اقدامات در راستای دامن زدن به نارضایتی عمومی توسط افرادی در فضای مجازی و برخی تریبون های رسمی را بر فراهم شدن شرایط و بروز این ناآرامی ها تاثیرگذار دانست.
* پیش بینی حدود 800 شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس یازدهم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند

شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تک تک اغتشاشگران شناسایی و مجازات خواهند شد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، دریابان علی شمخانی با بیان این که منافقین، اوباش، سلطنت طلب ها و اراذل هرگز نمی توانند، در اراده ملت ایران در رسیدن به هدف خود خللی ایجاد کنند، افزود: دشمنان قصد سوء استفاده از اعتراض ملت ایران در خصوص مسائل معیشتی داشتند، که با هوشیاری ملت با شکست مواجه شدند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: نباید اجازه داد، اعتراض مردم به آشوبگری تبدیل شود و هوشیاری ملت به همه نشان داد، صف آشوبگران از معترضان جدا است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
سرشاخه های کلیدی اغتشاشات اخیر در 4 استان دستگیر شدند

سرشاخه های کلیدی اغتشاشات اخیر در 4 استان دستگیر شدند به گزارش پارسینه ، سردار رمضان شریف عصر امروز در مراسم یادواره 166 شهید این شهرستان اظهار داشت: امروز ما جمع شده ایم تا یاد کنیم از شهدایی که برای مبارزه با استکبار و ضدانقلاب ها به خون کشیده شدند تا ملت عزیز ایران اسلامی در امنیت باشند.
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سرنوشت کشور های مصر، لیبی و عراق در منطقه افزود: آل سعود حیثیت و اعتبار مردم خود را نابود کرده اند، اما شهیدان پاک باخته ایران عزیز با رشادت و ایستادگی و اطاعت محض از ولایت فقیه عزت را به ما هدیه دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
سخنگوی سپاه در آستارا: سرشاخه های کلیدی اغتشاشات اخیر در 4 استان دستگیر شدند

سخنگوی سپاه در آستارا: سرشاخه های کلیدی اغتشاشات اخیر در 4 استان دستگیر شدند به گزارش خبرگزاری تسنیم از آستارا ، سردار رمضان شریف عصر امروز در مراسم یادواره 166 شهید این شهرستان اظهار داشت: امروز ما جمع شده ایم تا یاد کنیم از شهدایی که برای مبارزه با استکبار و ضدانقلاب ها به خون کشیده شدند تا ملت عزیز ایران اسلامی در امنیت باشند.
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سرنوشت کشورهای مصر، لیبی و عراق در منطقه افزود: آل سعود حیثیت و اعتبار مردم خود را نابود کرده اند اما شهیدان پاک باخته ایران عزیز با رشادت و ایستادگی و اطاعت محض از ولایت فقیه عزت را به ما هدیه دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
نشست خبری سردار فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان

نشست خبری سردار فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان سردار سیدصادق حسینی ظهر امروز در یک نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در سنندج، ضمن تبریک هفته بسیج، به برنامه های این هفته در سطح استان اشاره و اظهار کرد: در هفته مبارک بسیج بیش از 1100 برنامه در قالب 87 عنوان در استان برگزار می شود که 990 برنامه در سطح سپاه ها و نواحی و 105 مورد آن نیز در سطح اقشار است. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
بدرقه باشکوه ملارد برای شهید مهندس رضایی

بدرقه باشکوه ملارد برای شهید مهندس رضایی به گزارش مشرق، از ساعات ابتدایی صبح امروز چهارشنبه مردم ملارد از کوچک و بزرگ، پیر و جوان مسیرهای منتهی به میدان گلها مارلیک را طی می کنند، گویا قرار است پس از چند روز التهاب، ملارد صحنه های زیبایی را به خود ببیند.
ببینید: فیلم/ تشییع پیکر شهید امنیت مصطفی رضایی
در مسیر برخی ساختمان های سوخته، شیشه ها و تابلوهای شکسته شده خود نمایی می کند که گویا روزهای پرالتهاب و آشوب شهر ملارد را گواهی می دهد و هنوز قساوت و کینه توزی آشوبگران و منافقان را از یاد نبرده است.
حوالی ساعت 9 صبح جمعیت حاضر در میدان گلها آماده بدرقه باشکوهی برای مصطفی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 13 ساعت پیش
نامه نوبخت به رهبر معظم انقلاب درباره اصلاح ساختار بودجه

نامه نوبخت به رهبر معظم انقلاب درباره اصلاح ساختار بودجه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از رهنمود های معظم له اعلام کرد؛ تدوین نقشه راه و برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه عمومی با یک سال تلاش شبانه روزی و با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسی این سازمان و گروه های متعددی از متخصصین، اندیشمندان و قابلیت های موجود در دانشگاه ها، پژوهشکده های فعال در این حوزه و نیز دستگاه های اجرایی، طرح اصلاح ساختاری بودجه و نقشه راه آن را آماده نموده و حسب تأکید حضرت عالی در موعد مقرر به شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه تقدیم شده است.
متن کامل این نامه به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 15 ساعت پیش
رسالت رسانه ها معرفی حماسه بزرگ اربعین به دنیا است

رسالت رسانه ها معرفی حماسه بزرگ اربعین به دنیا است محمدابراهیم الهی تبار در آیین بیستمین سالگرد تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و تجلیل از خبرنگاران ایسنا در استانهای ایلام، خوزستان و کرمانشاه به جهت پوشش مناسب اخبار اربعین، از ایسنا به عنوان یک رسانه با عرق دینی و اعتقادی یاد کرد و افزود: کسب رتبه برتر در پوشش اخبار اربعین به خوبی گویای عرق دینی و اعتقادی خبرنگاران این خبرگزاری است که در تولید آثار آنها تبلور یافته است.
وی از راهپیمایی اربعین به عنوان یکی حماسه بزرگ دینی و مذهبی یاد کرد و افزود: این رسالت عظیم رسانه ها است که بتوانند این حماسه بزرگ را به خوبی به دنیا معرفی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 15 ساعت پیش
چگونگی کسب مجوز احزاب برای تجمع

چگونگی کسب مجوز احزاب برای تجمع مولانوری گفت: احزاب و گروه های سیاسی که از کمیسیون ماده 10 مجوز گرفته اند می توانند تقاضای مجوز برگزاری تجمع کنند و بایستی درخواست خود را سه روز قبل از موعد برگزاری تجمع یا راهپیمایی به کمیسیون ارائه کنند تا بررسی و اعلام نظر شود.
به گزارش ایسنا، حمید ملانوری مدیرکل دفتر سیاسی و دبیر کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی با اشاره به اینکه یازدهمین جلسه این کمیسیون امروز 29آبان ماه برگزار شد، به برگزاری انتخابات تعیین نمایندگان دبیران کل احزاب ملی و استانی جهت عضویت در کمیسیون ماده 10 احزاب در هفته گذشته اشاره کرد و اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
جلیلی: خون شهید ابراهیمی شاهدی بر رذالت مزدوران آمریکاست

جلیلی: خون شهید ابراهیمی شاهدی بر رذالت مزدوران آمریکاست به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز(چهارشنبه 29 آبان) در حاشیه مراسم تشییع پیکر پاک فرمانده بسیجی، شهید مرتضی ابراهیمی در شهرستان شهریار گفت: همچنانکه شاه نتوانست به زورِ اسلحه، منافع اربابان آمریکایی خود را تأمین کند، امروز نیز مزدوران آمریکا نمی توانند با خشونت و وحشی گری، در برابر ملت ما بایستند، چرا که شهید مرتضی ابراهیمی ها و شهید مصطفی رضایی ها با صلابت و اقتدار از امنیت مردم دفاع می کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همانگونه که یاران شهید ابراهیمی، مزدوران داعشی آمریکا را رسوا کردند، خون این شهیدان عزیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
امام جمعه نسیم شهر در گفت وگو با تسنیم: قوه قضائیه قاطعانه با اغتشاشگران برخورد کند

امام جمعه نسیم شهر در گفت وگو با تسنیم: قوه قضائیه قاطعانه با اغتشاشگران برخورد کند حجت الاسلام والمسلمین احمد محسن زاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بهارستان ، با اشاره به اینکه قرآن، فتنه را به مراتب بدتر از کشتن بزرگتر می خواند اظهار داشت: اغتشاشگران روزهای اخیر همچون داعشیانی هستند که دنباله رو راه داعشیان در سوریه، عراق و یمن بودند که آن کشورها را به آشوب و خاک و خون کشیدند ولی سربازان جان بر کف جلوی این داعشیان و خائنان ایستادگی کردند.
وی ادامه داد: برنامه های آمریکا و غرب در طرح تحریمی علیه ملت ایران با دست مزدوران آن ها در کشور به اجرا درآمد که ابتدا با تحریم اقتصادی از سوی آمریکا و غرب شروع شد و سپس با به آتش کشیدن، تخریب و غارت اموال بیت المال، ارگان ها ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
تجمع مردم زنجان در راستای حمایت از مواضع مقام معظم رهبری

تجمع مردم زنجان در راستای حمایت از مواضع مقام معظم رهبری ایسنا/زنجان عصر روز گذشته مردم زنجان در حرکتی خودجوش و در راستای حمایت از مواضع مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران به خیابان ها آمدند. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
پیکر مطهر شهید مدافع نظم و امنیت در شوش تشییع شد

پیکر مطهر شهید مدافع نظم و امنیت در شوش تشییع شد سروان شهید صیادی شهید حافظ نظم و امنیت روز دوشنبه در جریان تیراندازی عوامل اغتشاشگر و شرور در شهرک طالقانی از توابع شهرستان ماهشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
امام جمعه شوش در آیین تشییع پیکر این شهید مدافع امنیت گفت: ظالمان و مستکبران جهان این روزها اقدام به کشتار مردم مظلوم جهان از جمله سوریه، عراق و یمن می کنند.
حجت الاسلام سید محمد امام با اشاره به سجایای اخلاقی شهید صیادی اظهار داشت: این شهید بزرگوار انسانی آگاه، بصیر و غیرتمند بود و در راه وطن و ناموس از جان خود گذشت.
پیکر مطهر این شهید والامقام پس از تشییع از مقابل حرم مطهر حضرت دانیال نبی(ه) در جوار مرقدمطهر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
برنامه های هفته بسیج در زنجان تشریح شد

برنامه های هفته بسیج در زنجان تشریح شد به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ابوالفضل طهماسبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان با اشاره به آغاز برنامه های هفته بسیج از 30 آبان تا ششم آذر ماه سال جاری اظهار کرد: چهل سالگی انقلاب اسلامی محور برنامه های هفته بسیج است.
جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه هفته بسیج فرصت مناسبی برای نمایش عمومی دستاوردهای چهل ساله انقلاب است، عنوان کرد: ظرفیت ها، توانمندی ها و برنامه ها در دست بسیج برای امید آفرینی اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه تبیین رویکردها و جایگاه ها و قابلیت های در فرآیند تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در هفته بسیج انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
امروز اتحاد و همدلی همه ارکان برای مقابله با فتنه امری ضروری است

امروز اتحاد و همدلی همه ارکان برای مقابله با فتنه امری ضروری است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی گفت: در مقایسه با همه حوادث چهل سال گذشته شرایط امروز ما استثنایی است. حقایق پشت صحنه اتفاقات ناگوار چند روز اخیر کشور پیام دیگری دارد.
لطفی با بیان اینکه امروز قابل اثبات است که دشمن برای ما برنامه داشت، عنوان کرد: آنچه در عراق و پس از آن در لبنان اتفاق افتاد برای ما هشدار و پیام داشت، به طور قطع پس از جبهه مقاومت مرکزیت آن از نقشه شیطنت نظام سلطه نادیده گرفته نشده بود؛ اما طبق برآوردهای مسئولان امر و رصد قراین، پیش بینی شده بود دشمن یک یا دو ماه پیش از انتخابات از حوادثی نظیر ظرفیت بررسی و رد صلاحیت احتمالی برخی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت خارجه کشورمان احضار شد

حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت خارجه کشورمان احضار شد به گزارش عصر چهارشنبه اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در ایران - به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز به وزارت امور خارجه احضار شد.
در این احضار، مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به دخالت های آمریکا در امور داخلی ایران به وی ابلاغ شد.
به گزارش ایرنا، در پی اعتراضات صورت گرفته طی چند روز گذشته درخصوص افزایش نرخ بنزین در تعدادی از شهرها و تخریب های صورت گرفته از سوی تعدادی از آشوب طلبان، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، بریان هوک رئیس گروه اقدام ایران وزارت امور خارجه آمریکا و کاخ سفید در اظهارات و صدور بیانیه ای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
برنامه های هفته بسیج تشریح شد/ همیشه در کنارمردم هستیم

برنامه های هفته بسیج تشریح شد/ همیشه در کنارمردم هستیم به گزارش خبرنگار مهر ، سردار یعقوبعلی نظری پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود به مناسبت اغاز هفته بسیج که در محل مجتمع آیه های مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: امیدوارم بسیج همانند گام اول انقلاب که نقش مهمی از لحاظ فکری و عملی داشته، بتواند در گام دوم نیز کاراتر و گسترده تر عمل کند.
وی با بیان اینکه بسیج در سطح استان پنج هزار و500 پایگاه مقاومت دارد، افزود: شش هزار واحد دانش آموزی و هزار کانون قشری نیز در سطح استان وجود دارد، تمامی این مراکز در هفته بسیج فعال شده و فعالیت های مختلفی را انجام می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
اجتماه مردم دیار مومنان د انزجار از آشوبگران جمعه برگزار می شود

اجتماه مردم دیار مومنان د انزجار از آشوبگران جمعه برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر غلامعلی عبدالرحیمی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم دارالمومنین کاشان هم قدم با دیگر هموطنان برای اعلام انزجار از آشوبگران و اغتشاشگران در روز جمعه راهپیمایی می کنند، اظهار داشت: شهروندان ولایتمدار کاشان بعد از اقامه نماز جمعه در این راهپیمایی شرکت می کنند.
وی با اشاره اقدامات اخیر آشوبگران و اغتشاشگران در نابودی بیت المال و سلب آسایش و امنیت مردم ابراز داشت: اقدامات خرابکارانه این عده از افراد که همسو با خواسته ها و تمایلات جبهه استکبار حرکت می کنند فرجامی جز روسیاهی برای آنها نخواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
100 عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در خمین

100 عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در خمین سید محمدمهدی میرهادی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک، با اشاره به اتفاقات اخیر کشور در خصوص افزایش بهای بنزین اظهار کرد: فتنه گرانی که دست پرورده دشمنان جمهوری اسلامی ایران هستند سعی کردند به بهانه افزایش بهای بنزین در کشور اغتشاش ایجاد کنند اما موفق نشدند.
وی افزود: دشمنان این مرز و بوم باید بدانند نه تنها مردم خمین بلکه ملت بزرگ ایران مانند گذشته بیدار و هوشیار بوده و با بصیرت پشت سر ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند.
فرمانده سپاه خمین تفکر بسیجی را یک تفکر عمیق الهی و ولایی دانست و افزود: تفکر و فرهنگ بسیجی برگرفته از نگاه علوی و فرهنگ عاشورایی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
خروش تویسرکان علیه اغتشاشگران

خروش تویسرکان علیه اغتشاشگران به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، مردم ولایی و همیشه در صحنه تویسرکان با حضور فرماندار، امام جمعه و مسوولان اقدامات اخیر اغتشاشگران را با سر دادن فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر آشوبگر محکوم کردند.
امام جمعه تویسرکان در جمع راهپیمایان با اشاره به اینکه سهمیه بندی بنزین بهتر از این باید اجرا می شد اظهار کرد: با این وجود مردم ما منتخبین و مسوولان خود و سران قوا را حمایت می کنند، البته توقع دارند مسوولان بهتر تدبیر کنند تا فشار روی مردم کمتر باشد.
حجت الاسلام مرتضی موحدی با اشاره به اینکه امیدواریم مسولان در راستای جلب رضایت بیشتر مردم تلاش کنند بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
مقابل عظمت مجروحین وشهدای اغتشاشات سرتعظیم فرود می آوریم

مقابل عظمت مجروحین وشهدای اغتشاشات سرتعظیم فرود می آوریم به گزارش افکارنیوز ،
حجّت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت با قدردانی از مسئولان وزارت کشور اعم از وزیر، استانداران و فرمانداران گفت: از همه وزارتخانه هایی که در خدمات رسانی به مردم در این شرایط سخت اقدام کرده اند و نیز از وزرایی که در بخش اقتصاد برای آرام کردن بازار و اقتصاد تلاش کردند و در حال تلاش هستند، تشکر می کنم.
اخبار سیاسی - رئیس جمهور افزود: خوشبختانه مردم، بازاریان، کسبه، کارگران و کسانی که به مردم خدمات می دهند، همکاری کردند و در اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در کنار نظام بودند که از آنان نیز قدردانی می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
شنبه مردم انقلابی اهواز علیه اغتشاشگران به خیابان می آیند

شنبه مردم انقلابی اهواز علیه اغتشاشگران به خیابان می آیند به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، بنا بر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان راهپیمایی مردم انقلابی اهواز در حمایت از اقتدار و امنیت کشور و محکومیت اغتشاشات اخیر شنبه دوم آذرماه برگزار خواهد شد.
این راهپیمایی از ساعت 9:30 صبح از محل میدان مولوی تا چهارراه سلمان فارسی به سمت چهارراه آبادان برگزار می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
هوشمندی مردم در مقابل جنگ نرم دشمن اولویت است

هوشمندی مردم در مقابل جنگ نرم دشمن اولویت است حجت الاسلام عباس علی شهیدی روز چهارشنبه در همایش ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری رهبر معظم انقلاب در سالن فردوسی دانشگاه آزاد اسلامی اراک، افزود: دشمنان همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا هر سفیدی را در کشور سیاه جلوه دهند و در این راستا همه باید هوشیار باشند و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
وی بیان کرد: تنها راه موفقیت و گره گشایی از مشکلات جامعه گوش به فرمان بودن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک نیز در این همایش گفت: نظم و امنیت از بزرگترین نعمت ها است که در قرآن کریم و احادیث انبیای الهی نیز به آن تاکید و سفارش بسیار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
مشارکت احزاب در انتخاب نمایندگان خود در کمیسیون ماده 10 افزایش داشته است

مشارکت احزاب در انتخاب نمایندگان خود در کمیسیون ماده 10 افزایش داشته است به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، دفتر امور سیاسی وزارت کشور در پاسخ به انتشار گزارشی با عنوان پایانی بر یک انتخابات پرحاشیه در روزنامه اعتماد ضمن بیان 8 اقدام موثر وزارت کشور برای توانمند سازی احزاب و توسعه فعالیت های حزبی اعلام کرد:
1) بر اساس دستورالعمل تبصره (3) ماده (10) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی یک نماینده از میان دبیران کل احزاب ملی و یک نماینده از میان دبیران کل احزاب استانی جهت عضویت در کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی انتخاب می شود، با عنایت به مفاد دستورالعمل مذکور و مطابق تصمیمات هیات نظارت بر انتخابات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
سردار مولایی: بسیج خنثی کننده همه توطئه های دشمن علیه نظام است

سردار مولایی: بسیج خنثی کننده همه توطئه های دشمن علیه نظام است به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار سید یوسف مولایی در کنگره 3 هزار شهید بسیجی استان البرز که پیش از ظهر امروز در کانون شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد، اظهار داشت: دشمن از ابتدای انقلاب تهدیداتی متنوع و متعددی را برای ضربه زدن به نظام اسلامی طراحی کرده است.
وی افزود: هیچ تهدیدی در دنیا نیست که بر علیه ملت ایران طراحی نشده باشد.
فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه پدیده جامع الاطرافی به نام بسیج به دست معمار کبیر انقلاب اسلامی شکل گرفت ، بیان کرد: فرهنگ بسیج آنقدر غنی است که کشورهایی مانند سوریه و عراق از آن الگو می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
تنش در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی / روحانی و رحیم پور ازغدی بار دیگر درگیری لفظی پیدا کردند / روحانی جلسه را ترک کرد

تنش در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی / روحانی و رحیم پور ازغدی بار دیگر درگیری لفظی پیدا کردند / روحانی جلسه را ترک کرد پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، با اشاره به برگزاری نشست شب گذشته (سه شنبه) شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: رئیس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با آقای رحیم پورازغدی با تندی صحبت کرده و بحث و جدلی بین آنها صورت گرفته است.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش خاطرنشان کرد: مباحث مطرح شده در جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط به بنزین بوده و آقای رحیم پورازغدی اعتراضاتی را نسبت به گران کردن نرخ بنزین و این اقدام دولت داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
اغتشاش اقتصاد را درست نمی کند

اغتشاش اقتصاد را درست نمی کند حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی امروز در راهپیمایی مردمی لبیک به رهبر معظم انقلاب اسلامی و دفاع از اقتدار و امنیت کشور در همدان، با بیان اینکه در بحث سهمیه بندی بنزین با دو مسئله ضرورت اجرای سهمیه بندی و نحوه اجرا مواجهه هستیم که مردم باید هوشیار باشند، افزود: آنچه رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند مبنی بر اینکه کارشناسان موضوع افزایش قیمت بنزین را مورد بررسی قرار داده و سران قوا تأیید کردند را ما نیز باید حمایت کنیم اما در مورد نحوه اجرای این تصمیم نیازمند مطالعه اجتماعی بوده ایم و مسئولان موظف بودند در اجرای این امر اذهان عمومی را قانع و آرام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
تجدید میثاق اردبیلی ها با ولایت در حمایت از آرمان های انقلاب

تجدید میثاق اردبیلی ها با ولایت در حمایت از آرمان های انقلاب به گزارش خبرنگار مهر ، دارالارشاد اردبیل از ساعت 10 صبح چهارشنبه میعادگاه عاشقان انقلاب بود؛ زن و مرد و کودک و پیر و جوان همه با هم یکصدا برای حمایت از اقتدار و امنیت کشور وارد صحنه شدند تا بار دیگر عشق و ارادت مثال زدنی اهالی این استان به آرمان های انقلاب در مقابل دیدگان جهانیان ثبت و ضبط شود.
این راهپیمایی با قرائت قطعنامه ای در محکومیت معاندین نظام و لبیک به بیانات ولی امر مسلمین آیت الله خامنه ای همراه شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل در گردهمایی بزرگ عاشقان ولایت در اردبیل عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
یک جمع کوچک، ضد وطن و منافع ملی اقدام کردند/ باید در برابر مزدورانی که علیه امنیت کشور اقدام می کنند، قاطع باشیم

یک جمع کوچک، ضد وطن و منافع ملی اقدام کردند/ باید در برابر مزدورانی که علیه امنیت کشور اقدام می کنند، قاطع باشیم به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران اظهارداشت: امروز می خواهم از ملت بزرگ و هوشیار ایران تشکر و سپاسگزاری کنم و به خاطر آگاهی، صبوری و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود بیاورم.
رئیس جمهور افزود: مردم ایران از یک آزمون تاریخی دیگر سربلند بیرون آمدند و نشان دادند علیرغم اینکه ممکن است مشکلات اقتصادی و یا گله هایی از مدیریت کشور داشته باشند، اما هرگز نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود.
روحانی خاطرنشان کرد: ملت ایران به خوبی آگاه هستند که هدف اصلی خودکفایی کشور در زمینه تامین انرژی است تا محتاج به بیرون نباشیم و بتوانیم با تولیدی که ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
بنزین برای فتنه گران تنها یک بهانه بود

بنزین برای فتنه گران تنها یک بهانه بود به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی پیش از ظهر امروز در جمع مردم شرکت کننده در راهیپمایی مردمی با عنوان میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور اراک اظهار کرد: استان مرکزی استان امام راحل، آیت الله اراکی، نخبگان و 6 هزار و 200 شهید سرافراز و عزت آفرین است که اجازه سو استفاده به فتنه گران را نمی دهد.
وی افزود: افراد آشوب گر، فتنه انگیز با دغل بازی و با پیروی از اهداف اسرائیل، آمریکا، دشمنان عبری و عربی آمده بودند تا منافع ملی را به خطر بیاندازند، آنها نمی دانند که ملت ایران در خصوص عزت و امنیت خود با هیچ احدی همکاری نکرده و هیچ گاه دست دوستی به خائنان و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
روحانی: یک جمع کوچک، ضدوطن و منافع ملی اقدام کردند/به خاطر آگاهی و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود می آورم

روحانی: یک جمع کوچک، ضدوطن و منافع ملی اقدام کردند/به خاطر آگاهی و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود می آورم رئیس جمهور گفت: مردم با وجود مشکلات اقتصادی اجازه ندادند آب به آسیاب دشمن ریخته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران اظهارداشت: امروز می خواهم از ملت بزرگ و هوشیار ایران تشکر و سپاسگزاری کنم و به خاطر آگاهی، صبوری و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود بیاورم.
رئیس جمهور افزود: مردم ایران از یک آزمون تاریخی دیگر سربلند بیرون آمدند و نشان دادند علیرغم اینکه ممکن است مشکلات اقتصادی و یا گله هایی از مدیریت کشور داشته باشند، اما هرگز نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
اجتماع بزرگ طلایه داران بصیرت با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور + عکس

اجتماع بزرگ طلایه داران بصیرت با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور + عکس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، مردم غیور گیلان در حمایت از فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و محکومیت اغتشاشات اخیر امروز تجمع حماسی می کنند.
در راستای لبیک به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی تجمع بزرگ مردم گیلان با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور صبح امروز آغاز شد.
بیشتر بخوانید: تجمع بزرگ مردم ولایتمدار گیلان با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور صبح فردا
این تجمع از ساعت 10 صبح امروز در میدان شهدای ذهاب رشت، میدان شهرداری آغاز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
مردم مازندران به اغتشاشگران پاسخ می دهند

مردم مازندران به اغتشاشگران پاسخ می دهند حجت الاسلام یوسف یوسف پور روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان که با حضور تمامی اعضاء برگزار و در باره راهپیمایی تصمیم گیری شد، گفت : بر اساس تصمیم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور راهپیمایی نمایش اقتدار و لبیک به ولایت فقیه در سراسر کشور به مدت 10 روز برگزار می شود .
وی افزود : شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هر استان روز برگزاری این راهپیمایی را به شورای مرکزی اعلام و مبادرت به برگزاری راهپیمایی می کند که در مازندران به خاطر بارش باران ، برگزاری راهپیمایی به روز یکشنبه سوم آذر موکول شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
مردم بار دیگر وفا دارای خود را به آرمان های انقلاب ثابت کردند

مردم بار دیگر وفا دارای خود را به آرمان های انقلاب ثابت کردند به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی امروز(29 آبان) در راهپیمایی مردم خرم آباد در دفاع از ولایت و اعلام انزجار از اقدامات آشوبگران، افزود: در تجمع های اعتراضی مردم به افزایش قیمت بنزین جمعی از آشوبگران تلاش کردند نظم و امنیت حاکم برجامعه را خدشعه دار کرده و به اموال عمومی خسارت وارد کردند.
نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مردم مومن و ولایت مدار خرم آباد امروز با حضور پرشور در راهپیمایی صف خود را از آشوبگران جدا کردند، اظهار کرد: مردم امروز با حماسه حضور خود نشان دادند همچنان پاینبد به آرمان های امام خمینی (ره)، انقلاب، شهدا ولایت فقیه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
روحانی: مردم نمره قبولی گرفتند، اکنون نوبت مسئولان است

روحانی: مردم نمره قبولی گرفتند، اکنون نوبت مسئولان است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران گفت: مردم ما به خوبی آگاه هستند که هدف اصلی خودکفایی کشور در زمینه تامین انرژی است برای اینکه ما محتاج به بیرون نباشیم و بتوانیم با تولیدی که در داخل انجام می دهیم انرژی مورد نیاز را به صورت صحیح و مصرف درست اجرا و عمل کنیم و همچنین یک مقدار عدالت را در جامعه پیاده و اجرا کنیم یعنی از یارانه سوخت، مردم نیازمند بیشتر از مردم غیر نیازمند استفاده کنند.
روحانی با قدردانی از مسئولان وزارت کشور اعم از وزیر، استانداران و فرمانداران ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
شناسایی و دستگیری آشوبگران اغتشاشات اخیر/ شهادت دو مأمور ناجا در ناآرامی ها/ امنیت مردم خط قرمز پلیس است

شناسایی و دستگیری آشوبگران اغتشاشات اخیر/ شهادت دو مأمور ناجا در ناآرامی ها/ امنیت مردم خط قرمز پلیس است به گزارش مشرق، سردار احمد نوریان سخنگوی ناجا با اعلام خبر فوق اظهار داشت:همان طور که مردم عزیز در جریان هستند پس از اجرای طرح مدیریت سوخت، شاهد اظهار نگرانی هایی از سوی بخشی از مردم بودیم که با اعتراضاتی همراه بود و عده ای فرصت طلب با سوء استفاده و بهره برداری از فضای حاکم بر جامعه، بستر برخی تحرکات خرابکارانه را به وجود آوردند.
وی افزود: در فضای این تحرکات، عناصری که عمدتا از طیف منافقین، سلطنت طلب ها، اراذل و اوباش و در یک کلام اشرار که با سازماندهی جبهه استکبار و عوامل منطقه ای و داخلی آنها از مطالبات مردمی سوء استفاده کرده و سعی در موج سواری داشتند و با تلاش برای برهم زدن نظم و ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
امروز اتحاد همه ارکان برای مقابله با فتنه امری ضروری است

امروز اتحاد همه ارکان برای مقابله با فتنه امری ضروری است به گزارش ایسنا، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه ای که با حضور روسا و سرپرستان دفاتر استانی این نهاد سراسر کشور از طریق ویدئو کنفراس برگزار شد، گفت: در مقایسه با همه حوادث چهل سال گذشته شرایط امروز ما استثنایی است.
وی افزود: حقایق پشت صحنه اتفاقات ناگوار چند روز اخیر کشور پیام دیگری دارد و کاملا نسبت به فتنه های سال 78، 88 و اغتشاشات سال 96 متفاوت است.
لطفی با بیان اینکه آنچه امروز واقعیت دارد و قابل اثبات است این بوده که دشمن برای ما برنامه داشت، عنوان کرد: آنچه در عراق و پس از آن در لبنان اتفاق افتاد برای ما هشدار و پیام داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
مدیران از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند

مدیران از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حبیب الله خجسته پور پیش از ظهر امروز در آئین نخستین دوره انتخابات نمایندگان سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان سمنان اظهار کرد: خوشحالم از اینکه امروز در جمع مدیران سازمان های مردم نهادی حضور دارم که مجوز فعالیت خود را از استانداری سمنان دریافت کرده اند.
وی افزود: قانون سازمان های مردم نهاد در حال طی مراحل قانونی است و با اصلاح آن ما شاهد تعدد مراکز صدور مجوز فعالیت های سمن ها نخواهیم بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: همواره از مدیران دستگاه های اجرایی استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
200 عنوان ویژه برنامه هفته بسیج در دامغان اجرا می شود

200 عنوان ویژه برنامه هفته بسیج در دامغان اجرا می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ پاسدار محمدحسین تقی پور صبح چهارشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی سپاه ناحیه دامغان بابیان اینکه هفته گرامیداشت بسیج با شعار 40 سال خدمت، جهاد و شهادت از 29 آبان آغاز و تا پنج آذر ادامه دارد، ابراز داشت: امسال 200 عنوان ویژه برنامه هفته بسیج در سطح پایگاه ها، گروه های مقاومت بسیج دامغان اجرا می شود.
وی افزود: فضاسازی پایگاه ها و گروه های مقاومت بسیج، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بسیج در 40 سالگی انقلاب، افتتاح شش پایگاه مقاومت بسیج و همایش استانی زنان بسیجی کارآفرین از برنامه های هفته گرامیداشت بسیج در دامغان محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
اعتراف سفیر آمریکا در آلمان به مداخله ایالات متحده در اعتراض های مردمی ایران

اعتراف سفیر آمریکا در آلمان به مداخله ایالات متحده در اعتراض های مردمی ایران به گزارش ایلنا، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در توئیتر خود نوشت: ما همواره صدای مردم ایران را می شنویم. مشکلات موجود را می دانیم اما فعلا نمی توانیم جزئیات بیشتری از اقداماتی که تاکنون انجام داده ایم را انتشار دهیم.
وی افزود: مردم ایران بدانید که ما صدای شما را می شنویم و خواسته های شما به صورت واضح به گوش ما می رسد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
آیت الله جنتی: حساب معترضان از اشرار جداست

آیت الله جنتی: حساب معترضان از اشرار جداست به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز چهارشنبه (29 آبان 1398) در جلسه این شورا به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: جلب نظر مردم و اقناع آن ها و حمایت نخبگان، مقدمه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بود که مغفول واقع شد.
وی افزود: مسئولان می بایست برای چنین جراحی مهمی از مدت ها پیش اذهان و افکار عمومی را آماده می کرند و از فواید چنین طرحی همچون واریز بسته حمایتی که برای خود مردم مفید بود، سخن می گفتند و درمقابل به مضرات ارزانی بنزین همچون قاچاق گسترده سوخت اشاره می کردند که متأسفانه این اقدام به خوبی صورت نگرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
اعلام انزجار مردم دیار گیل و دیلم از اعمال آشوبگران

اعلام انزجار مردم دیار گیل و دیلم از اعمال آشوبگران خبرگزاری مهر ، گروه استان ها: همگام با سراسر کشور و در اعلام انزجار نسبت به اعمال انجام شده از سوی آشوبگران در روزهای گذشته و لبیک به بیانات رهبر معظم انقلاب مردم برخی شهرهای استان گیلان با در میدان های اصلی شهر تجمع کردند.
از ساعت 10 صبح امروز نیز مردم خداجو، مومن، ولایتمدار و شهیدپرور شهر رشت نیز به رغم سرمای هوا با حضور در میدان شهدای ذهاب شهرداری رشت انزجار خود از اتفاقات چند روز گذشته در برخی شهرهای کشور توسط آشوبگران را اعلام کردند.
این تجمع به منظور لبیک به بیانات مقام معظم رهبری در روزهای گذشته و با عنوان حمایت از اقتدار و امنیت کشور برگزار و حاضران در این تجمع با مشت های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
معاون استاندار تاکید کرد: جدیت دولت در کنترل بازار

معاون استاندار تاکید کرد: جدیت دولت در کنترل بازار محمود ثمینی در راهپیمایی اعتراض به اغتشاشگران و آشوبگران گفت: مردم به نظام اعتقاد دارند و امنیت را بر همه چیز ترجیح می دهند.
وی با بیان اینکه مسئولان در کنار مردم هستند چراکه اصل نظام مردم هستند، ادامه داد: آنان به نظام امنیت اهمیت می دهند و دولت نیز به طور ویژه در صدد تنظیم بازار است.
ثمینی با اشاره به این که تمام عایدات ناشی از افزایش بنزین به افراد غیر برخوردار پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: سوءاستفاده فتنه گران و اغتشاشگران محکوم است و حضور باشکوه مردم جدا شدن صف اعتراض از آشوبگران و بر هم زنندگان نظم و امنیت مردم است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
مدیرکل مهندسی و پشتیبانی مجلس منصوب شد

مدیرکل مهندسی و پشتیبانی مجلس منصوب شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛ غلامرضا نوری، معاون اجرایی رئیس مجلس در حکمی سید مهدی علوی را به سمت مدیرکل مهندسی و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی منصوب کرد./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
مرحله دوم حمایت های معیشتی واریز می شود

مرحله دوم حمایت های معیشتی واریز می شود به گزارش خبرگزاری صداو سیما از مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، با عنایت به دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر پرداخت بسته حمایت معیشتی موضوع مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، بدینوسیله مرحله دوم پرداخت در ساعت 24 امشب به ازای هر خانوار طبق جدول زیر به حساب بانکی سرپرستان مشمول، واریز و قابل برداشت خواهد بود.
1 یک نفره 550،000 ریال
2 دو نفره 1،030.000 ریال
3 سه نفره 1،380.000 ریال
4 چهار نفره 1،720.000 ریال
5 پنج نفره و بیشتر 2،050.000 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
حرکات مذبوحانه دشمن ناشی از شناخت ناکافی از ملت انقلابی ایران است

حرکات مذبوحانه دشمن ناشی از شناخت ناکافی از ملت انقلابی ایران است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، سردار مجید شجاع امروز (29 آبان) در نشست تخصصی ناجا در جامعه اسلامی براساس منظومه فکری مقام معظم رهبری اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون که چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب گذشته وقایع بسیاری را تجربه کرده و تمام تلاش دشمنان از طریق نظامی، ترور، تحریم و فشار اقتصادی برای آسیب زدن به نظام اسلامی بوده است .
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل استکبار جهانی ایستاده است و تمام نقشه های آنان در منطقه را ابتر گذاشته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
اجرای 2052 عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در چهارمحال و بختیاری

اجرای 2052 عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در چهارمحال و بختیاری سردار علی محمد اکبری 29 آبان ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با بیان اینکه فرهنگ بسیجی شناسنامه انقلاب اسلامی است، در تعریف فرهنگ بسیجی، اظهار کرد: فرهنگ بسیجی یعنی فرهنگ عشق به خدا و مقابله با جهاد نفس، اطاعت پذیری محض از اوامر ولایت فقیه، اخلاق مداری، پاسداری از اصول و ارزش های اسلامی، عشق به شهدا و صدور انقلاب اسلامی و صدها فرهنگ دیگری که در قاموس بسیج وجود دارد.
فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) در ادامه با بیان اینکه در استان به مناسبت هفته بسیج همزمان با سراسر کشور 2052 برنامه در همه مناطق و شهرستان ها با همکاری اقشار بسیج برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
تهران: دستگیری لیدر های اصلی اغتشاشات شهرستان بهارستان

تهران: دستگیری لیدر های اصلی اغتشاشات شهرستان بهارستان فرمانده سپاه شهرستان بهارستان با اشاره به شناسایی لیدر های اصلی اغتشاشات اخیر گفت: با اشراف اطلاعاتی که وجود دارد تعداد زیادی از سرکردگان اصلی اغتشاشات دستگیر شده و این دستگیری ها نیز همچنان ادامه دارد.
سرهنگ پاسدار یداله سلیمانی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بهارستان، با اشاره به برخورد مقتدرانه و تنبیه سخت و شدید با آشوبگران اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد مخلان امنیت در جامعه روی آرامش به خود ببینند و قاطعانه با اطلاعاتی که در اختیار داریم آشوبگران و فتنه گران را از لانه هایشان بیرون خواهیم کشید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
بررسی پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت کنار گذاشته شد؟

بررسی پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت کنار گذاشته شد؟ حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره وضعیت لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص، گفت: با توجه به اینکه مهلت یک ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بررسی انطباق پالرمو با مصالح کشور پایان یافته، عملا بررسی آن کان لم یکن بوده است. درباره CFT هنوز مهلت مجمع تشخیص مصلحت نظام پایان نیافته است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در شرایطی که کشور تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارد، پیوستن به چنین کنوانسیون هایی یک خودتحریمی است و در شرایطی که آمریکا به دنبال محدود کردن مناسبات مالی کشور است، شفاف کردن آن برای موسساتی چون FATF به نفع کشور نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
یادواره 285 شهید گلزار شهدای بندرعباس برگزار شد

یادواره 285 شهید گلزار شهدای بندرعباس برگزار شد مدیر گلزار شهدای بندرعباس شامگاه سه شنبه در یادواره 285 شهید مدفون شده در گلزار شهدای این شهر گفت: برگزاری چنین بزرگداشت هایی، نماد زنده بودن ایثار و شهادت در جامعه است که باید به اثرگذاری و محتوای آنها توجه جدی شود.
روح الله احترامی بیان کرد: برگزاری یادواره شهدا آشنایی با طرز فکر این جوانمردان است و اگر این فرهنگ آن نهادینه شود، جامعه را به سعادت و کمال می رساند.
وی اظهار کرد: شهدا مسوولیت پذیر بودن و نسبت به اسلام و دین اسلام ادای دین داشتند و خالصانه در راه آرمان های انقلاب جان خود را تقدیم این نظام کردند و همواره کار آنها برای رضای خدا بود و هیچ وقت از خدمت به مردم خسته نمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
محدودیتی برای فعالیت های دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد

محدودیتی برای فعالیت های دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه محدودیتی برای فعالیت های دانشجویان در روز دانشجو وجود ندارد، گفت: از تمامی فعالیت های دانشجویان در روز 16 آذر که در چارچوب قواعد و مقررات باشد، حمایت خواهیم کرد.
غلامرضا غفاری در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: برای برنامه ریزی در خصوص 16 آذر و انتخابات، نشست هایی را با معاونین دانشگاه ها برگزار کردیم و تلاش داریم این نشست ها همچنان ادامه داشته باشد و این نشست ها با این هدف برگزار می شود که از فضا های دانشگاه ها به بهترین نحو استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
طیف های سیاسی عراق به دنبال آرام کردن مردم هستند/ معترضان، دولت و پارلمان را فاقد صلاحیت سیاسی می دانند

طیف های سیاسی عراق به دنبال آرام کردن مردم هستند/ معترضان، دولت و پارلمان را فاقد صلاحیت سیاسی می دانند سیدرضا قزوینی غرابی تحلیلگر ارشد مسائل عراق در تشریح ابعاد بسته پیشنهادی جدید به نخست وزیر و رئیس پارلمان عراق و اعلام ضرب الاجل 45 روزه اصلاحات در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: اعتراضات مردمی عراق از هشت مهر تاکنون ادامه دارد و دور دوم آن از 25 اکتبر آغاز شد. هر چند جو خشن و فضای بحرانی عراق تا حدودی آرام شده اما معترضان در بغداد، میدان التحریر و برخی دیگر از شهرهای عراق همچنان حضور دارند و مطالبات خود را طلب می کند.
وی ادامه داد: در این میان حتی بحث انتخابات زودهنگام مطرح شده که پس از آن دولت برای راضی کردن و آرام شدن مردم بحث اصلاحات را مطرح کرد و اقداماتی را در این راستا انجام ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
نپذیرفتن FATF هزینه فعالیت های تحریم نشده ایران را افزایش می دهد

نپذیرفتن FATF هزینه فعالیت های تحریم نشده ایران را افزایش می دهد دکتر محمد مهرپویا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، دستورالعمل FATF را مقابله با تمامی اشکال پولشویی و جلوگیری از حصول درآمدهای حاصل از قاچاق و تأمین مالی تروریسم دانست و افزود: با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، در بلندمدت هزینه فعالیت های تحریم نشده ایران افزایش یافته و شاهد ادامه چالش آفرینی پول های کثیف در داخل و حبس درآمدهای ارزی در خارج از کشور خواهیم بود.
وی برندگان اصلی این رفتار را کسانی دانست که به دلیل منافع شخصی و گروهی، علاقه ای به شفاف شدن روند جابه جایی پول در بانک های کشور ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
اینترنت زودتر باید قطع می شد

اینترنت زودتر باید قطع می شد سخنگوی قوه قضائیه گفت: تعدادی از افرادی که مبادرت به آتش زدن بانک ها و امکان عمومی داشتند شناسایی شدند و تعدادی که برای شبکه های خارجی مبادرت به تهیه و انتشار فیلم می کردند شناسایی ودستگیر شدند.
به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی درنشست خبری خود با خبرنگاران اظهار کرد: ایام میلاد پیامبر از ناحیه قوه قضائیه با اقدامات خوشایندی برای جامعه و مردم ما همراه بود اما تلخی حوادث روزهای اخیر بر شیرینی اقدامات قوه قضائیه سایه افکند. اکنون که به برکت کلام رهبر انقلاب و تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی و هوشیاری مردم انقلابی که صف خود را از بدخواهان و خشونت طلبان جدا کردند و آرامش به جامعه بازگشته است ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
تروئیکای اروپا درباره گام چهارم ایران رایزنی می کنند

تروئیکای اروپا درباره گام چهارم ایران رایزنی می کنند بر اساس اعلام وزارت امورخارجه انگلیس، این ملاقات در حاشیه نشست پایانی وزیران امورخارجه کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برگزار می شود تا طرف ها درباره چالش های مشترک در حوزه سیاست خارجی تبادل نظر کنند.
اروپا پس از اجرای گام چهارم ایران برای کاهش تعهدات در چارچوب برجام، از یک سو به دنبال بهره مندی تهران از مزایای اقتصادی این توافق و از سوی دیگر گزینه های باقی مانده برای حفظ برجام را بررسی می کند.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در دو هفته گذشته آغاز فرایند غنی سازی اورانیوم در تاسیسات فردو و عبور ذخایر آب سنگین ایران از مرز 130 تن تعیین شده در برجام را تائید کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
اختصاصی| لیدرهای اصلی اغتشاشات بهارستان دستگیر شدند/ دستگیری ها همچنان ادامه دارد

اختصاصی| لیدرهای اصلی اغتشاشات بهارستان دستگیر شدند/ دستگیری ها همچنان ادامه دارد سرهنگ پاسدار یداله سلیمانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بهارستان ، با اشاره به برخورد مقتدرانه و تنبیه سخت و شدید با آشوبگران اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد مخلان امنیت در جامعه روی آرامش به خود ببینند و قاطعانه با اطلاعاتی که در اختیار داریم آشوبگران و فتنه گران را از لانه هایشان بیرون خواهیم کشید.
وی ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی که وجود دارد تعداد زیادی از سرکردگان و لیدرهای اصلی اغتشاشات دستگیر شده و این دستگیری ها نیز همچنان ادامه دارد.
فرمانده سپاه شهرستان بهارستان تصریح کرد: با مشت آهنین و گره کرده بسیج و سپاه اجازه زیاده خواهی به هیچ کسی نمی دهیم و دست آشوبگران ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
سازمان دارالقرآن، قرآن های سوخته مصلای شهر قدس را جایگزین کرد

سازمان دارالقرآن، قرآن های سوخته مصلای شهر قدس را جایگزین کرد به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، در پی اقدامات هنجار شکنانه ایادی استکبار جهانی و فتنه گران در کشور، سوزاندن قرآن کریم و اهانت به ساحت مقدس کلام الهی و اماکن مذهبی، تخریب اموال عمومی و ایجاد نا امنی در برخی مناطق کشور، سازمان دارالقرآن الکریم ضمن صدور بیانیه و محکوم کردن این اقدامات ناشایست و ساختار شکنانه، یکصد جلد قرآن کریم به مصلای شهرستان قدس اهدا کرد.
متن بیانیه سازمان دارالقرآن الکریم به شرح زیر است:
مجاهدت و پایداری دلیرمردانه ملت مسلمان و ولایتمدار میهن عزیزمان در برابر زیاده خواهی استکبار جهانی و صیهونیزم غاصب با تکیه بر گفتمان اصیل اسلامی مقاومت و به تأسی از ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری

خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه وبویراحمد در جلسه هماهنگی راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور گفت: این راهپیمایی با توجه به درخواست های مردمی و در حمایت از امنیت کشور برگزار می شود و از تمامی اقشار برای هرچه باشکوه برگزار شدن آن دعوت می شود.
حجت السلام خاضع افزود: این راهپیمایی پنج شنبه 30 آبان ساعت 10 صبح در میدان هفت تیر برگزار می شود و شرکت کنندگان مسیر چهار راه بانک صادرات تا میدان هفت تیرشهر یاسوج را راهپیمایی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
همه باید برای حفاظت از نظام در همه زمینه ها فداکاری و ایثار داشته باشیم

همه باید برای حفاظت از نظام در همه زمینه ها فداکاری و ایثار داشته باشیم به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در جمع بسیجیان استان یزد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد افزایش قیمت بنزین توسط سران قوا اظهار داشت: سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب موجب پیشگیری از نقشه های دشمنان نظام شد .
وی ادامه داد: دشمنان با توجه به ضربه هایی که از ملت و نظام خورده اند، همیشه آماده فتنه انگیزی هستند ولی فرمایشات مقام معظم رهبری مانع از این کار شده و مردم نیز باید در مقابل مشکلات صبوری به خرج دهند و تابع ولایت باشند .
امام جمعه یزد تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
مسئله ای به نام جنگ راهبردی

مسئله ای به نام جنگ راهبردی به گزارش افکارنیوز ،
بیانات شب گذشته رهبر معظم انقلاب در جمع فعالان اقتصادی گذار سریع از دوره چندروزه فتنه و اغتشاش و گشودن باب جدیدی در عرصه عمومی کشور بود. در این رابطه گفتنی هایی هست:
1. چندی پیش، رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود، با توجه به بدخواهی دولت آمریکا نسبت به ملت ایران که حتی سابقه اش به پیش از انقلاب اسلامی بازمی گردد، اشاره ای به این مضمون داشتند که جمهوری اسلامی نیز در بسیاری از موارد، آمریکا را به گوشه رینگ برده است. این معنا که در ادبیات ایشان، نسبتا جدید بود، شب گذشته هم تکرار شد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
یک نماینده مجلس: اغتشاشگران با سرویس های جاسوسی ارتباط دارند

یک نماینده مجلس: اغتشاشگران با سرویس های جاسوسی ارتباط دارند محمدعلی پورمختار در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به بیانیه مداخله جویانه وزارت امور خارجه رژیم آمریکا در پی حوادث اخیر کشورمان، گفت: ذات شیطان شیطنت است و امام خمینی (ره) هم فرمودند که آمریکا شیطان بزرگ است.
وی با بیان اینکه آمریکایی هایی کارهای شیطنت آمیز و فریبکارانه انجام می دهند، عنوان کرد: دروغ های زیادی که سران آمریکا در دوره های مختلف مطرح می کنند و از جمله همین بیانیه کاخ سفید و اظهارات وزیر بی آبروی امور خارجه آمریکا در ادامه شیطنت های آنهاست.
بیشتر بخوانید:
آغاز پایان فتنه گران؛ شهر به شهر با سنگ تمام مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
ممکن است جنجال را برای سال 97 بکنند، نقشه را برای سال 98 بکشند؛ همه باید حواسشان جمع باشد؛ آمریکا دشمن خبیثی است

ممکن است جنجال را برای سال 97 بکنند، نقشه را برای سال 98 بکشند؛ همه باید حواسشان جمع باشد؛ آمریکا دشمن خبیثی است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان ، به نقل از KHAMENEI.IR ، حضرت آیت الله خامنه ای، در تاریخ 21 آذر 1397 در دیدار جمعی از خانواده های شهدا، بیانات مهمی را ایراد فرمودند.
مشروح بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین و السّلام علی شهدائنا الابرار المکرّمین.
سلام خدای متعال و بندگان صالحش و ملائکه اش بر ارواح طیّبه ی شهیدان؛ همه ی شهیدان تاریخ، شهیدان اسلام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
تخریب اموال عمومی و ناهنجاری آب به آسیاب دشمن ریختن است

تخریب اموال عمومی و ناهنجاری آب به آسیاب دشمن ریختن است به گزارش افکارنیوز ،
حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران ایران اسلامی با اشاره به اعتراضت بنزینی مردم در چند شهر کشورمان، گفت: طرح پیشنهادی افزایش قیمت بنزین حتما باید مورد اصلاحات جدی قرار گیرد و با ادبیات خاص و محترمانه در این باره اقدام شود.
اخبار سیاسی - او ادامه داد: البته من شخصاً با افزایش قیمت ها با شرط و شروط هایی موافقم؛ لذا در این راستا باید راهکار اساسی از طریق تحلیل صحیح پیشنهاد و انتقادات متخصصین و نمایندگان مردم، در یک فضای کاملاً کارشناسی توجیه و سپس در مجلس مصوب شود و در حد امکان از حرف های احساسی پرهیز شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مردم اجازه نمی دهند کسی در امور داخلی کشورمان دخالت کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مردم اجازه نمی دهند کسی در امور داخلی کشورمان دخالت کند محمد نجفی خوشرودی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به بیانیه مداخله جویانه وزارت امور خارجه رژیم آمریکا در پی حوادث اخیر کشورمان، گفت: موضع گیری مقامات آمریکایی موضع گیری عجیب و خنده دار است.
وی تاکید کرد: آنها در شرایطی ادعا می کنند که در کنار ملت ایران هستند که خودشان عامل تروریسم اقتصادی و فشارهای اقتصادی علیه دولت و ملت ایران بوده اند که این خود مصداق بارز استاندارد دوگانه ای است که آمریکا در سطح بین المللی دنبال می کند.
نجفی خوشرودی با بیان اینکه مردم متوجه نقشه آمریکایی ها هستند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
محدودیتی برای دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد

محدودیتی برای دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه محدودیتی برای فعالیت های دانشجویان در روز دانشجو وجود ندارد، گفت: از تمامی فعالیت های دانشجویان در 16 آذر که در چارچوب قواعد و مقررات باشد، حمایت خواهیم کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاریضمن بیان این مطلب اظهار کرد: برای برنامه ریزی در خصوص 16 آذر و انتخابات، نشست هایی را با معاونین دانشگاه ها برگزار کردیم و تلاش داریم این نشست ها همچنان ادامه داشته باشد و این نشست ها با این هدف برگزار می شود که از فضا های دانشگاه ها به بهترین نحو استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
محکومیت 18 نفر به 55 سال زندان در عربستان به بهانه مبارزه با فساد

محکومیت 18 نفر به 55 سال زندان در عربستان به بهانه مبارزه با فساد دادستان کل عربستان روز سه شنبه 18 متهم را به بهانه مبارزه با فساد، به 55 سال زندان و بیش از چهار میلیون ریال سعودی معادل یک میلیون دلار جریمه نقدی متهم کرد.
به گزارش ایرنا عربستان در آبان ماه 96 نیز شمار زیادی از شاهزاده ها، مسؤولان فعلی و پیشین سعودی را به بهانه مبارزه با فساد، بازداشت کرد، حادثه ای که از آن به عنوان "هتل کار
خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از دادستان کل سعودی روز سه شنبه مدعی شد، که این افراد پس از آن به حبس متهم شدند که بیش از 726 ادله مبنی بر اثبات جرایم آنها به دست آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
اعتراض به ابطال مصوبه تعیین محل تجمعات مردمی

اعتراض به ابطال مصوبه تعیین محل تجمعات مردمی به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها را در تهران و دیگر شهر ها مشخص می کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
معاونت حقوقی با توجه به حصری نبودن محل های اعتراض و به تبع عدم مغایرت با اصل (27) قانون اساسی و نیز ضرورت پوشش اجتماعات و اعتراضات تشکل هایی که حزب نبوده و مشمول ماده (10) قانون احزاب نمی شوند، مبنای ابطال مصوبه را موجه ندانست و با اعتراض به رأی ابطال ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
بسیج مظهر ولایتمداری و خدمت رسانی/ راه اعتراض آشوب نیست

بسیج مظهر ولایتمداری و خدمت رسانی/ راه اعتراض آشوب نیست به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عباس امینی شامگاه سه شنبه در نشستی با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه های شاهرود در مسجدالنبی(ص) دانشگاه آزاد این شهر ضمن بیان اینکه فرارسیدن هفته بسیج فرصتی مغتنم برای ارزش و ارج نهادن به خدمات این نهاد ارزشمند انقلابی است، ابراز کرد: یکی از ویژگی های بزرگ بسیجیان ولایتمداری و بصیرت است.
وی با اشاره به خدمات والای بسیج در طول 40 سال انقلاب اسلامی، بیان کرد: بسیج در زمینه های مختلف علمی، هنری، پزشکی، اقتصادی، تولیدی، دفاعی و ده ها زمینه دیگر همواره در خط مقدم تلاش برای ساختن ایرانی آباد و همچنین مقابله با تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
رمزگشایی از ناپدید شدن شاهدخت منتقد سعودی/ بسمه به سرنوشت خاشقچی دچار شده است؟

رمزگشایی از ناپدید شدن شاهدخت منتقد سعودی/ بسمه به سرنوشت خاشقچی دچار شده است؟ به گزارش، خبرگزاری دویچه وله مطلع شده، نگرانی هایی از مفقود شدن بسمه دختر سعود بن عبد العزیز آل سعود، شاهدخت برجسته و منتقد سعودی که مدافع حقوق بشر بوده است، وجود دارد و گفته می شود که او احتمالا در ریاض در حبس خانگی به سر می برد.
یک منبع آگاه نزدیک به این شاهدخت که خواسته نامش فاش نشود به خبرگزاری دویچه وله گفت، اگرچه خانواده او با خاندان سلطنتی در ارتباط بوده اند، اما این شاهدخت نتوانسته به طور علنی صحبت کند، زیرا ارتباطاتش تحت نظارت قرار دارند.
بسمه دختر سعود مدت ها از اصلاحات قانون اساسی عربستان و مسائل حقوق بشری در عربستان و منطقه حمایت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
تمامی کشور ها به ایران حق داده اند که تعهدات برجامی خود را کاهش دهد

تمامی کشور ها به ایران حق داده اند که تعهدات برجامی خود را کاهش دهد علی صوفی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در همان گام اول، سیاست و مواضع خود را درباره برجام و تداوم بدعهدی های طرف غربی اعلام کرد.
او ادامه داد: در همان گام اول هم شاهد بودیم که طرفین غربی واکنش های بسیاری از خود نشان دادند و حتی یک سری تهدید هایی را نیز در برابر کشورمان از خود نشان دادند، اما امروز شرایط به وضعیت عادی بازگشته است و تقریباً تمامی کشور ها پذیرفته اند که وقتی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نمی کند ایران نیز حق دارد تعهدات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
مسؤولان اجازه افزایش قیمت را به فرصت طلبان ندهند

مسؤولان اجازه افزایش قیمت را به فرصت طلبان ندهند به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز،نماینده ولی فقیه در استان خوزستان امشب در نشست هم افزایی ائمه جماعات مساجد و مسئولین هیئات مذهبی کلانشهر اهواز اظهار کرد: هیچ عقل سلیمی آشوب و اغتشاش و حرکات از این دست را نمی پسندد چون این کارها به ضرر کشور، نظام اسلامی و مردم است.
وی افزود: وقایع دلخراش اخیر امنیت عمومی مردم را نشانه رفت و دشمن از آن نه تنها سوء استفاده کرد بلکه عوامل اغتشاش گر را تشویق و وقیحانه از آنان حمایت کرد که البته این بار نیز با بصیرت و آگاهی ملت تیر دشمنان به سنگ خواهد خورد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می شود، باطل است

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می شود، باطل است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم.
ایشان افزودند: همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد
من از بُن دندان به این حرکت معتقدم که علاج و کلید حل مشکلات کشور عبارت است از ترویج تولید داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند، در عرصه جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند، در عرصه جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم آفتاب نیوز :
رهبر انقلاب در دیدار جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی فرمودند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود.
ایشان افزودند: در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
دشمن را در حوادث امنیتی چند روز اخیر عقب زدیم/ کارهای چند روز اخیر مردمی نبود

دشمن را در حوادث امنیتی چند روز اخیر عقب زدیم/ کارهای چند روز اخیر مردمی نبود به گزارش خبرگزاری شبستان ، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با حضور در حسینیه امام خمینی(رحمه الله) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کار های این چند روز کار های امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
ادامه دارد...
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم فرارو- رهبر انقلاب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند؛ ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم.
ایشان افزودند: همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند

پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در توییتی نوشت: مردم ایران زمانی از آینده بهتری برخوردار می شوند که دولت شان به اصول اولیه حقوق بشر احترام بگذارد و از گرایش انقلابی و فعالیت های بی ثبات کننده خود در منطقه دست بکشند. ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند. انتخاب با نظام ایران است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
رهبر انقلاب اسلامی: در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب اسلامی: در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم به گزارش ایسنا، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه ی امام خمینی(رحمه الله) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
رهبر انقلاب در این دیدار گفتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
این خبر تکمیل می شود.... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
تصاویر | کدام مقامات در دیدار امشب رهبر انقلاب و فعالان اقتصادی حاضر بودند؟

تصاویر | کدام مقامات در دیدار امشب رهبر انقلاب و فعالان اقتصادی حاضر بودند؟ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی عصر سه شنبه دیداری داشتند با فعالان اقتصادی که در این دیدار جمعی از وزرا و فعالان دولتی و نهادهای حاکمیتی حضور داشتند. محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، میرسلیم عضو این مجمع، زنگنه وزیر نفت، رحمانی فضلی،دژپسند، اردکانیان ، امیر حاتمی، رحمانی، مونسان از دیگر وزرای کابینه بودند که در کنار علی عسکری رئیس رسانه ملی، بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی و حناچی شهردار تهران در این دیدار حضور داشتند.
4141 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی، دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی، دشمن را عقب زدیم به گزارش اقتصادآنلاین ، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم.
ایشان افزودند: همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
خبر در حال تکمیل است...
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
بیانیه گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان شمالی

بیانیه گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مرکز خراسان شمالی در این بیانیه آمده:
قال تبارک تعالی: فاستقم کما امرت و من تاب معک
نظام اسلامی ثمره مجاهدت امام راحل (ره) وشهدای عزیزومردمی بوده که درکوران ناعدالتی ها وخباثت ها و جنایت ها علیه حکومت طاغوتی قیام کردندوانقلاب اسلامی را به پیروزی رساندندودر طول 40 ساله گذشته نیزازسوی طواغیت منطقه و استکبار جهانی بارها گرفتاری هایی از جنس جنگ، تحریم ،تهدید، قطعنامه وفتنه های مختلف رادیده وبا استقامت در راه آرمان های انقلاب واعتماد به وعده های الهی ،امروز سربلنداین میدان شده ایم وتوانسته ایم درمقابل دشمنان نظام اسلامی ایستاده و خارچشم آنان باشیم . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
روسیه تحریم فردو را محکوم کرد

روسیه تحریم فردو را محکوم کرد وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای لغو معافیت های هسته ای سایت فردو از سوی آمریکا را محکوم و اعلام کرد: این اقدام را قاطعانه محکوم می کنیم.
به گزارش ایرنا، دربیانیه روز سه شنبه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که طرف آمریکایی تحریم های یکجانبه در مورد یکی از اجزای کلیدی برجام که طرح تغییر کاربری سایت فردو برای تولید ایزوتوپ های پایدار است را از سر می گیرد.
بیانیه می گوید: این گونه تصمیم نمونه دیگری از نقض آشکار تعهدات بین المللی ازسوی آمریکا و برخورد غیرمسئولانه آن کشور با توافقنامه امضا شده و تصمیم های شورای امنیت سازمان ملل است. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر انقلاب، امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی:
هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
در حال تکمیل..
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
واکنش فرانسه به افزایش ذخایر آب سنگین ایران

واکنش فرانسه به افزایش ذخایر آب سنگین ایران به گزارش فارس، وزارت خارجه فرانسه روز سه شنبه نگرانی شدید خود را از آنچه عدم پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام خوانده، ابراز کرد.
به نوشته خبرگزاری رویترز ، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود تأکید کرد که عدم پایبندی ایران به برجام پیامدهای خطرناکی درباره عدم اشاعه هسته ای به همراه خواهد داشت.
روز گذشته در گزارشی که آژانس بین المللی انرژی اتمی به کشورهای عضو ارسال کرده، آمده است: 16 نوامبر 2019 (25 آبان) ایران به آژانس اطلاع داده است که ذخایر آب سنگین از 130 تن فراتر رفته است.
در ادامه این گزارش آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
فرانسه: عدم پایبندی ایران به تعهدات هسته ای پیامدهای خطرناکی خواهد داشت

فرانسه: عدم پایبندی ایران به تعهدات هسته ای پیامدهای خطرناکی خواهد داشت به دنبال اجرای گام چهارم ایران در کاهش تعهدات خود به توافق برجام، وزارت خارجه فرانسه روز سه شنبه در مورد عدم پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اظهار نگرانی کرد.
به گزارش ایرنا، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: عدم پایبندی ایران به تعهدات هسته ای پیامدهای خطرناکی درباره عدم اشاعه هسته ای به همراه خواهد داشت.
شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه 18 اردیبهشت در پی کوتاهی طرف های برجام در حمایت از حقوق تصریح شده کشورمان ذیل برجام و مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در بیانیه ای اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی و حقوق تصریح شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
اظهار نگرانی فرانسه در مورد کاهش تعهدات ایران به برجام

اظهار نگرانی فرانسه در مورد کاهش تعهدات ایران به برجام وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: عدم پایبندی ایران به تعهدات هسته ای پیامدهای خطرناکی درباره عدم اشاعه هسته ای به همراه خواهد داشت.
شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه 18 اردیبهشت در پی کوتاهی طرف های برجام در حمایت از حقوق تصریح شده کشورمان ذیل برجام و مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در بیانیه ای اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی و حقوق تصریح شده خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود در ارتباط با برجام را متوقف خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
بازداشت عبدالرضا داوری تایید شد

بازداشت عبدالرضا داوری تایید شد وکیل مدافع عبدالرضا داوری از بازداشت موکلش خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مهدی مصطفی پور با بیان اینکه در حال حاضر از وضعیت موکلم خبر نداریم، گفت: مامورین گفتند که از تیم عملیات دادستانی تهران هستند. فردا از دادستانی موضوع را پیگیری می کنیم که آیا دادستانی دستور جلب او را داده است یا خیر.
وی از اینکه آیا دستگیری موکلش مرتبط با کانال آمدنیوز یا موضوع دیگری بوده است یا خیر اظهار بی اطلاعی کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند

پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند ایسنا: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در توییتی نوشت: مردم ایران زمانی از آینده بهتری برخوردار می شوند که دولت شان به اصول اولیه حقوق بشر احترام بگذارد و از گرایش انقلابی و فعالیت های بی ثبات کننده خود در منطقه دست بکشند. ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند. انتخاب با نظام ایران است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال تعیین محل برای تشکیل اجتماعات

اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال تعیین محل برای تشکیل اجتماعات به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری معاونت حقوقی رییس جمهوری، در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها را در تهران و دیگر شهرها مشخص می کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
معاونت حقوقی با توجه به حصری نبودن محل های اعتراض و به تبع عدم مغایرت با اصل (27) قانون اساسی و نیز ضرورت پوشش اجتماعات و اعتراضات تشکل هایی که حزب نبوده و مشمول ماده (10) قانون احزاب نمی شوند، مبنای ابطال مصوبه را موجه ندانست و با اعتراض به رأی ابطال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
حجت الاسلام علی سعیدی: تدابیر رهبری و عدم همراهی مردم با فتنه گران و اشرار سبب ناکامی فتنه ها شد

حجت الاسلام علی سعیدی: تدابیر رهبری و عدم همراهی مردم با فتنه گران و اشرار سبب ناکامی فتنه ها شد آفتاب نیوز :
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی در همایش هادیان و مسئولان سیاسی نیروهای مسلح که با شعار "بصیرت، مقاومت و امنیت" در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با بیان اینکه به گفته کارشناسان ما در هر دهه شاهد فتنه هایی در کشور بوده ایم، افزود: در مورد سال 98 تحلیل این بود که با توجه به مجموعه تدابیر و هدایت های رهبر معظم انقلاب شرایط متفاوت پیش رفته است اما متاسفانه برخی از بی تدبیری ها و عدم پیش بینی های لازم فتنه دیگری را رقم زد، که ابعاد و گستردگی آن هنوز خیلی روشن نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
اعلام حمایت از امنیت و اقتدار کشور

اعلام حمایت از امنیت و اقتدار کشور .به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان در این بیانیه ضمن اعلام حمایت از امنیت و اقتدار کشور ، بر تداوم شکست توطئه های دشمنان ، در سایه بصیرت و هوشیاری ملت ایران و تلاش و مدیریت جهادی مسئولان تاکید کردند.
در بخشی ازاین بیانیه آمده است : بار دیگر ملت ایران دیدند دشمنان مستکبر انقلاب و نظام اسلامی در حالی که در عرصه جنگ سیاسی ، نظامی و فرهنگی شکست خورده اند به توطئه جنگ اقتصادی علیه ایران اسلامی روی آورده و با سوء استفاده از نارضایتی مردم ، درصدد تبدیل اعتراضات آرام به اغتشاش داخلی بودند.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد

عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد به گزارش افکارنیوز ،
عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی نژاد با دستور قضایی بازداشت شده است.
اخبار اجتماعی - این فرد به اتهام همکاری با شبکه معاند آمدنیوز بازداشت شده است.
امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود گفته بود که مستندات خوبی از روح الله زم مدیر شبکه آمدنیوز به دست آورده است.
داوری پیش از این در خرداد ماه سال 96 برای تحمل حبس به مدت 3 سال بازداشت شد اما سرانجام در شهریور ماه سال 97 و پس از نقض حکم صادر شده از سوی دیوان عالی کشور آزاد شد.
22 مهر امسال بود که سپاه پاسداران از بازداشت روح الله زم سرشبکه کانال تلگرامی آمد نیوز خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال مصوبه تعیین محل های تجمعات مردمی

اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال مصوبه تعیین محل های تجمعات مردمی به گزارش ایسنا، معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد:
در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها را در تهران و دیگر شهرها مشخص می کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
معاونت حقوقی با توجه به حصری نبودن محل های اعتراض و به تبع عدم مغایرت با اصل (27) قانون اساسی و نیز ضرورت پوشش اجتماعات و اعتراضات تشکل هایی که حزب نبوده و مشمول ماده (10) قانون احزاب نمی شوند، مبنای ابطال مصوبه را موجه ندانست و با اعتراض به رأی ابطال ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
با تمام وجود از امنیت مردم حراست می کنیم

با تمام وجود از امنیت مردم حراست می کنیم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز یزد، سردار میرحیدری با اشاره به اینکه، دستگاه های امنیتی نسبت به کنترل افراد مخل نظم و امنیت در استان اقدام کردند افزود: امروز با کمال اطمینان نسبت به شناسایی و کنترل عوامل اصلی در سطح استان اقدام کردیم وبا کمک مردم تعداد قابل توجهی از عوامل اصلی دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان خواستار همیاری و کمک مردم برای شناسایی عوامل باقیمانده مخل نظم و امنیت دراستان شد.
سردار میرحیدری افزود: من این اطمینان را به مردم استان می دهم که نیرو های امنیتی و نظامی از امنیت آن ها با تمام وجود حراست می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
جای خالی یک هاید پارک در اعتراضات به قیمت بنزین/تبعات رد مصوبه دولت از سوی دیوان عدالت اداری

جای خالی یک هاید پارک در اعتراضات به قیمت بنزین/تبعات رد مصوبه دولت از سوی دیوان عدالت اداری به گزارش خبرآنلاین ، بعد از اعترضات دی ماه 96 بود که دولت به فکر ایجاد یک هاید پارک در پایتخت افتاد. 20خرداد 97 دولت مصوبه ای را برای تعریف مکان هایی که مردم بتوانند در آنجا اعتراضات خود را مطرح کنند به تصویب رساند اما حدود یک سال بعد در تاریخ 26 شهریور 1398 دیوان عدالت اداری مصوبه دولت را ابطال کرد.
این اتفاق پس از آن صورت گرفته که سه شهروند در دادنامه هایی جداگانه نسبت به این مصوبه شکایت کردند و خواهان ابطال آن شدند. در رأی هیأت عمومی آمده است: تصویب نامه مورد شکایت اولاً: با اصل 27 قانون اساسی که تشکیل اجتماعات و راه پیمایی ها را از حیث محل های اجتماعات علی الاطلاق آزاد اعلام کرده ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
فتنه اخیر منجر به رشد جبهه اسلام ناب خواهد شد

فتنه اخیر منجر به رشد جبهه اسلام ناب خواهد شد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در جلسه شورای معاونین مسجد مقدس جمکران که امروز در سالن جلسات این مکان مقدس برگزار شد با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار کرد: نام و حضور ضمنی سپاه در میدان عمل زمینه ساز کاهش شرارت ها و اغتشاشات در روزهای اخیر شده است.
وی افزود: هر روز از حیات انقلاب می گذرد حکمت این فرمایش حضرت امام که اگر سپاه نبود کشور هم نبود بر ما روشن تر می شود.
تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: هر چند در اصل و جزئیات اقدام دولت انتقادات کارشناسی وجود دارد اما ورود حکیمانه و بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در همان لحظات اولیه وقوع فتنه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
ابوترابی فرد: شایسته سالاری باید مطالبه مردم از حکمرانان باشد

ابوترابی فرد: شایسته سالاری باید مطالبه مردم از حکمرانان باشد محمد حسین ابوترابی فرد روز سه شنبه در سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: شایسته سالاری یکی از ضروری ترین نیازهای نظام اسلامی ما است.
وی نظام اسلامی را یکی از مهمترین و با ارزش ترین نعمت های الهی برای جامعه بشریت دانست و گفت: مسئولیت ها در این نظام باید بر عهده مدیران شایسته باشد.
ابوترابی فرد ادامه داد: جامعه باید به سمت عدالت حرکت کند و نظام سیاسی، قضایی و حکومتی باید بر اساس عدل گام بردارد و برای رسیدن به یک جامعه مبتنی بر عدالت، راهی جز سپردن به اهل آن، نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد

عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد به گزارش بولتن نیوز ، عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی نژاد با دستور قضایی بازداشت شده است.
براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس این فرد به اتهام همکاری با شبکه معاند آمدنیوز بازداشت شده است.
امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود گفته بود که مستندات خوبی از روح الله زم مدیر شبکه آمدنیوز به دست آورده است.
داوری پیش از این در خرداد ماه سال 96 برای تحمل حبس به مدت 3 سال بازداشت شد اما سرانجام در شهریور ماه سال 97 و پس از نقض حکم صادر شده از سوی دیوان عالی کشور آزاد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
بررسی آخرین اخبار اغتشاشات در کمیسیون امنیت ملی مجلس

بررسی آخرین اخبار اغتشاشات در کمیسیون امنیت ملی مجلس محمدجواد جمالی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(سه شنبه، 28 آبان)، گفت: در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس برخی مسئولان اطلاعاتی و امنیتی کشور گزارشی از آخرین وضعیت اعتراضات مردمی برای افزایش قیمت بنزین ارائه کردند.
وی افزود: در این جلسه مقرر شد که کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی اوضاع کشور به دلیل اغتشاشات اخیر جلسات مکرری با مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور داشته باشد.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
فرمانده ناجا: در هر شرایطی از نظام و ارزش های آن صیانت می کنیم

فرمانده ناجا: در هر شرایطی از نظام و ارزش های آن صیانت می کنیم پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
سردار حسین اشتری در پنجاه و هفتمین جلسه قرارگاه امام علی (ع) به قدردانی سرلشکر پاسدار محمدباقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی اشاره و اظهارکرد: در پی سهمیه بندی بنزین در راستای مصرف بهینه سوخت در کشور، شاهد برخی ناآرامی ها در بعضی از شهرهای کشور بودیم که ناجا اقدامات هوشمندانه و به موقعی انجام داد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)درباره تصمیم گیری سران سه قوا، افزود: معظم له در این حوزه، بیانات حکیمانه و شجاعانه ای داشتند که سخنان ایشان چونان آبی بر آتش بود و مقتدرانه اعلام موضع کردند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
راهپیمایی حامیان ولایت

راهپیمایی حامیان ولایت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با صدور اطلاعیه ای از مردم شیراز خواست در راهپیمایی لبیک به رهبر معظم انقلاب اسلامی، حمایت از اقتدار و امنیت کشور، شرکت کنند.
بر اساس این اطلاعیه، مراسم راهپیمایی ساعت 9 و 30 دقیقه پس فردا پنج شنبه 30 آبان از چهارراه پانزده خرداد (پارامونت قدیم) آغاز و در جهارراه پیروزی به پایان می رسد.
هدف از این راهپیمایی محکوم کردن اقدامات عناصر فرصت طلب و ضد انقلاب در حوادث اخیر است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
ناامیدی دشمنان با برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت بالا

ناامیدی دشمنان با برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت بالا به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز یزد، فرماندار میبد گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلایل گرایش های سیاسی محلات و مناطق مختلف و همچنین حساسیت های سیاسی از ویژگی های خاصی برخوردار است.
حسین فلاح با بیان اینکه دشمن تمام ابزار و امکانات خود را به کارخواهد گرفت تا حضور مردم را کمرنگ جلوه دهد افزود: تاکنون دشمنان این نظام و ملت با حضور به موقع مردم درصحنه، کاری از پیش نبردند و این بارهم با مشارکت و حضور حداکثری مردم آرزوی آن ها به یاس و ناامیدی بدل خواهد شد.
وی اظهار داشت: ثبت نام کاندیدا های مجلس ازدهم تا شانزدهم آذرخواهد بود و به احتمال زیاد درحوزه انتخابی میبد و تفت هم آمار قابل ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
اعلام انزجار از اقدامات اغتشاشگران در خوزستان

اعلام انزجار از اقدامات اغتشاشگران در خوزستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، جمعی از عشایر دلاور عرب شهرستان های اهواز ، رامشیر و کارون با برپایی مراسم های جداگانه اقدامات اخیر اغتشاشگران در حمله و خسارت زدن به مردم و اماکن عمومی را محکوم کردند.
این عشایر غیور ضمن بیعت مجدد با مقام معظم رهبری و آرمان های والای انقلاب اسلامی ، حمایت خود را از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اعلام کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
رضا امینی در صحن علنی شورای شهر اصفهان سوگند یاد کرد

رضا امینی در صحن علنی شورای شهر اصفهان سوگند یاد کرد به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان ، با توجه به محکومیت قضایی مهدی مقدری و رای دادگاه مبنی بر سلب حضور وی در شورای شهر اصفهان، امروز رضا امینی رئیس اسبق شورای شهر اصفهان، در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان متن زیر به عنوان علی البدل شورا سوگند یاد کرد.
متن قرائت شده توسط امینی به شرح زیر است:
من در برابر کلام الله مجید به خداوند متعال سوگند یاد می کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می نمایم که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه و سایر قوانین و مقررات کشور را در چهارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
فیلم/ حجت الاسلام رئیسی: به دنبال خلوت شدن زندان ها هستیم

فیلم/ حجت الاسلام رئیسی: به دنبال خلوت شدن زندان ها هستیم مشروح صحبت های رئیس قوه قضائیه در دیدار با اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
عضو مجمع نمایندگان کردستان: ایرادات اجرای طرح منطقه آزاد بانه و مریوان رفع شد

عضو مجمع نمایندگان کردستان: ایرادات اجرای طرح منطقه آزاد بانه و مریوان رفع شد محسن بیگلری عضو مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج ، از رفع ایرادات شورای نگهبان به اجرای طرح منطقه آزاد بانه و مریوان و منطقه ویژه سقز، دیواندره و بیجار خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه با همراهی دیگر نمایندگان مجلس نواقع این طرح ها برطرف و مجداداً به شورای نگهبان ارسال شد.
وی افزود: امیدواریم شورای نگهبان با اجرای طرح منطقه آزاد بانه و مریوان و منطقه ویژه سقز، دیواندره و بیجار موافقت کرده تا زمینه پیشرفت در استان کردستان بیش از پیش فراهم شود.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
شیرازی ها پنجشنبه حماسه می آفرینند

شیرازی ها پنجشنبه حماسه می آفرینند به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جامعه روحانیت شیراز در اطلاعیه ای خطاب به مردم این شهرستان برای شرکت در راهپیمایی که ساعت 9 و نیم صبح روز پنج شنبه، 30 آبان ماه برگزار می شود، دعوت کرد.
در این پیام آمده است:
مردم ولایت مدار شهر مقدس شیراز
همانگونه که مستحضرید در چند روز اخیر متأسفانه اشرار و افراد ناباب با سوءاستفاده از اعتراض مسالمت آمیز بخشی از مردم باعث ویرانی و تخریب اموال عمومی و شخصی گردیدند و خسارات زیادی را به وجود آوردند لذا به منظور محکوم کردن این قبیل اقدامات هنجارشکنانه از شما ولی نعمتان راستین نظام اسلامی دعوت به عمل می آید در مراسم راهپیمایی که در روز پنج شنبه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
در هر شرایطی از نظام و ارزش های آن صیانت می کنیم

در هر شرایطی از نظام و ارزش های آن صیانت می کنیم به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار حسین اشتری در پنجاه و هفتمین جلسه قرارگاه امام علی (ع) به قدردانی سرلشکر پاسدار محمدباقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی اشاره و اظهارکرد: در پی سهمیه بندی بنزین در راستای مصرف بهینه سوخت در کشور، شاهد برخی ناآرامی ها در بعضی از شهرهای کشور بودیم که ناجا اقدامات هوشمندانه و به موقعی انجام داد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)درباره تصمیم گیری سران سه قوا، افزود: معظم له در این حوزه، بیانات حکیمانه و شجاعانه ای داشتند که سخنان ایشان چونان آبی بر آتش بود و مقتدرانه اعلام موضع کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
بعیدی نژاد: شبکه ضدایرانی من و تو کاملا ورشکسته است

بعیدی نژاد: شبکه ضدایرانی من و تو کاملا ورشکسته است در پیام توییتری حمید بعیدی نژاد آمده است: تراز مالی شبکه من و تو نشان می دهد که از نظر اقتصادی شرکتی کاملا ورشکسته است.
به نوشته وی از 95 میلیون پوند سرمایه،این شبکه فقط 3 میلیون پوند درآمد داشته و بقیه ضرر بوده است.
بر این اساس شبکه من و تو که از طریق تزریق پول اموال به غارت رفته ملت ایران توسط خانواده پهلوی اداره می شود،به دستگاه تبلیغاتی پهلوی مبدل شده است.
من و تو (Manoto) یک شبکه تلویزیونی ماهواره ای فارسی زبان ضدایرانی و دفتر مرکزی آن در لندن است که ظاهرا بر برنامه های علمی، سرگرمی و سیاسی تمرکز دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
امنیت و آرامش؛ خط قرمز مردم آذربایجان

امنیت و آرامش؛ خط قرمز مردم آذربایجان به گزارش شفاف ، مردم تبریز از ساعاتی پیش در حمایت از بیانات فرمانده کل قوا و محکوم کردن اقدام آشوبگران که به بهانه گرانی بنزین در برخی نقاط کشور دست به اغتشاش و آسیب به اموال عمومی زده همچنین اجازه سوءاستفاده به دشمنان ایران اسلامی دادند، راهپیمایی باشکوه برگزار کردند.
راهپیمایی کنندگان که از ساعات اولیه صبح به خیابان ها آمدند، از مصلای تبریز به سمت میدان ساعت در حال حرکت کردند.
کفن پوشان تبریزی در حمایت از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی،با سر دادن شعار، خود را گوش به فرمان رهبری دانسته و از اقدام آشوبگران و حامیان خارجی آنان اعلام انزجار کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
عبدالرضا داوری بازداشت شد

عبدالرضا داوری بازداشت شد عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی نژاد با دستور قضایی بازداشت شده است.
براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس این فرد به اتهام همکاری با شبکه معاند آمدنیوز بازداشت شده است.
امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود گفته بود که مستندات خوبی از روح الله زم مدیر شبکه آمدنیوز به دست آورده است.
داوری پیش از این در حرداد ماه سال 96 برای تحمل حبس به مدت 3 سال بازداشت شد، اما سرانجام در شهریور ماه سال 97 و پس از نقض حکم صادر شده از سوی دیوان عالی کشور آزاد شد.
22 مهر امسال بود که سپاه پاسداران از بازداشت روح الله زم سرشبکه کانال تلگرامی آمد نیوز خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
بیانیه ارتش درباره رویدادهای اخیر: کینه ورزان به فتنه جدیدی روی آورده اند / برای صیانت از مردم و حفظ دستاوردهای نظام در مقابل هرگونه تعدی و تجاوز دشمنان ایستاده ایم

بیانیه ارتش درباره رویدادهای اخیر: کینه ورزان به فتنه جدیدی روی آورده اند / برای صیانت از مردم و حفظ دستاوردهای نظام در مقابل هرگونه تعدی و تجاوز دشمنان ایستاده ایم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
متن کامل بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران بدین شرح است:
همزمان با تمرکز بر استمرار امنیت و آرامش در میهن عزیزمان و ضرورت روشنگری مردم از دسیسه ها و توطئه های از پیش طراحی شده دشمنان نظام، ضرورت دارد هوشیاری و ارتقاء آمادگی ها برای مقابله با هرگونه توطئه ای که امنیت مرزهای ایران اسلامی را تهدید کند مورد توجه قرار گیرد.
دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی از چهار دهه پیش تا کنون در جهت فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند و همواره با نقشه های متعدد درصدد تحقق این خیال خام بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
بیانیه ارتش درباره حوادث روزهای گذشته

بیانیه ارتش درباره حوادث روزهای گذشته آفتاب نیوز :
به گزارش روابط عمومی ارتش، متن کامل بیانیه بدین شرح است:
همزمان با تمرکز بر استمرار امنیت و آرامش در میهن عزیزمان و ضرورت روشنگری مردم از دسیسه ها و توطئه های از پیش طراحی شده دشمنان نظام، ضرورت دارد هوشیاری و ارتقاء آمادگی ها برای مقابله با هرگونه توطئه ای که امنیت مرزهای ایران اسلامی را تهدید کند مورد توجه قرار گیرد.
دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی از چهار دهه پیش تا کنون در جهت فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند و همواره با نقشه های متعدد درصدد تحقق این خیال خام بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
راهپیمایی مردم تبریز علیه اغتشاشگران

راهپیمایی مردم تبریز علیه اغتشاشگران راهپیمایی و تجمع مردمی در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر با حضور مردم بصیر و انقلابی تبریز سه شنبه 28 آبان 1398 در میدان ساعت به سمت مصلی امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد. حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز سخنران این راهپیمایی بود./ خبرگزاری فارس ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
درخواست مهلت حاجی میرزایی از کمیسیون آموزش برای پاسخگویی به سوال نماینده سبزوار

درخواست مهلت حاجی میرزایی از کمیسیون آموزش برای پاسخگویی به سوال نماینده سبزوار سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه شنبه 28 آبان) این کمیسیون گفت: در این جلسه حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به منظور پاسخ به سوالات حسن کامران نماینده اصفهان، حسین مقصودی نماینده سبزوار، محمد علی پورمختار نماینده کبودرآهنگ در کمیسیون حاضر شد.
وی افزود: سوال نماینده اصفهان مبنی بر ضایع شدن حق برخی از داوطلبان کنکور در دانشگاه فرهنگیان بود که پس از اعلام قبولی به این افراد اعلام شده بود که به دلیل عدم کسب حد نصاب نمرات حق شرکت در کلاس ها را ندارند اما در نشست امروز این کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
در هر شرایطی از نظام و ارزش های آن صیانت می کنیم/ صف مردم از اغتشاشگران جداست

در هر شرایطی از نظام و ارزش های آن صیانت می کنیم/ صف مردم از اغتشاشگران جداست به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار "حسین اشتری" در پنجاه و هفتمین جلسه قرارگاه امام علی (ع) به قدردانی سرلشکر پاسدار "محمدباقری"؛ رئیس ستاد کل نیرو های مسلح از فرمانده و پرسنل نیروی انتظامی اشاره و اظهارکرد: در پی سهمیه بندی بنزین در راستای مصرف بهینه سوخت در کشور، شاهد برخی ناآرامی ها در بعضی از شهر های کشور بودیم که ناجا اقدامات هوشمندانه و به موقعی انجام داد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره تصمیم گیری سران سه قوا، افزود: معظم له در این حوزه، بیانات حکیمانه و شجاعانه ای داشتند که سخنان ایشان چونان آبی بر آتش بود و مقتدرانه اعلام موضع کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
سهم خواهی جریانات سیاسی در افغانستان سبب عدم اعلام نتایج انتخابات شده است

سهم خواهی جریانات سیاسی در افغانستان سبب عدم اعلام نتایج انتخابات شده است محمد جواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به دلایل عدم اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اشاره کرد و گفت: جریان های مختلف سیاسی افغانستان از جمله طالبان که تقریبا یک دست برتری را در معادلات سیاسی این کشور دارد و البته ایالات های مهمی راهم دربرگرفته؛ نقش مهمی را در انتخابات ایفا می کند.
وی در ادامه افزود: جریان های سیاسی دیگر در افغانستان از جمله جریان حکمتیار و عبدالله عبدالله هم سهم خواهی خود را برای انتخابات دارند و ناگفته نماند که رئیس جمهور فعلی افغانستان هم که حالا می گویند پیروز شده است، سهم جداگانه می خواهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری

خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان در جلسه هماهنگی راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور گفت: این راهپیمایی با توجه به درخواست های مردمی و در حمایت از امنیت کشور برگزار می شود و از تمامی اقشار برای هرچه باشکوه برگزار شدن آن دعوت می شود.
حجت السلام خاضع افزود: این راهپیمایی پنج شنبه30 آبان ساعت 10صبح در میدان هفت تیر برگزار می شود و شرکت کنندگان مسیر چهار راه بانک صادرات تا میدان هفت تیرشهر یاسوج را راهپیمایی می کنند.
وی از مردم بصیر، آگاه و زمان شناس و انقلابی شهر یاسوج که با هوشیاری و غیرت دینی و ملی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
برگزاری راهپیمایی خودجوش مردمی در شهرکرد

برگزاری راهپیمایی خودجوش مردمی در شهرکرد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، مردم با بصیرت، متدین و انقلابی شهرکرد امروز سه شنبه 28 آبان 98 با حضور در خیابان ها به نظام و رهبری لبیک گفتند و اغتشاشات اخیر را محکوم کردند.
راهپیمایان با سر دادن شعار های مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر آمریکا ، ما همه با هم هستیم پشت ولایت هستیم ، مرگ بر اخلالگر و مرگ بر فتنه گر داخلی از نظام مقدس جمهوری اسلامی و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حمایت کردند.
این مراسم با تجمع در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد آغاز و پس از آن به خیابان کشیده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
حمایت رهبری از تصمیم سران قوا؛ بزنگاهی مهم در تاریخ مدیریت نظام

حمایت رهبری از تصمیم سران قوا؛ بزنگاهی مهم در تاریخ مدیریت نظام به گزارش مشرق، ناصر ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی به تحلیل حمایت رهبر معظم انقلاب از تصمیم سران قوا در سهمیه بندی بنزین پرداخت.
بیشتر بخوانید: 12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین
متن یادداشت ایمانی به شرح زیر است:
روز جمعه مصادف با میلاد نبی اکرم اسلام، جامعه ایران با یک شوک بزرگ خبری مواجه شد: "قیمت بنزین افزایش یافت و سهمیه بندی شد." این درحالی بود که حتی تا چند روز قبل از آن، مسئولان دولتی با قاطعیت، هرگونه افزایش در قیمت بنزین و سهمیه بندی آن را رد کرده و عنوان می کردند که هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
تأمین زیرساخت های برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردبیل

تأمین زیرساخت های برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردبیل به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز ندایی ظهر یکشنبه در ستاد هماهنگی انتخابات استان اردبیل عنوان کرد: با هماهنگی های به عمل آمده تمامی امکانات و زیرساخت های مورد نیاز برای برگزاری مناسب انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل مهیا شده است.
به گفته وی با تشکیل کمیته های مختلف ستاد انتخابات، پیش بینی های لازم برای افزایش مشارکت های مردمی و رعایت قوانین و مقررات در زمان برگزاری انتخابات و پیش از آن انجام پذیرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل یادآور شد: با تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری استان اردبیل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
سومین سفیر زن ایران بعد از انقلاب راهی فنلاند می شود

سومین سفیر زن ایران بعد از انقلاب راهی فنلاند می شود مدیرکل حقوق بشر و زنان وزارت امور خارجه به عنوان سفیر جدید ایران در فنلاند به زودی عازم هلسینکی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، فروزنده ودیعتی با پیشنهاد وزیر امور خارجه و تایید رئیس جمهور به عنوان سفیر جدید ایران در فلاند انتخاب شده است.
او امروز به همراه تعدادی دیگر از سفرای جدید ایران در دیگر کشورها با حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان دیدار کرد.
پیش از این قرار بود خانم پروین فرشچی به عنوان سفیر ایران در فنلاند عازم این کشور اروپایی شود ولی این موضوع منتفی شد. ودیعتی سومین سفیر زن ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
فردا؛ لبیک اراکی ها به انقلاب و رهبری

فردا؛ لبیک اراکی ها به انقلاب و رهبری به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مردم با بصیرت، متدین و انقلابی اراک فردا چهارشنبه با شرکت در راهیپمائی مردمی با عنوان "میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور" حمایت خود را از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اعلام می کنند.
حجت الاسلام دانشی سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: پس از حوادث چند روز گذشته در کشور مردم با بصیرت، متدین و انقلابی اراک فردا چهارشنبه 29 آبان ماه با شرکت در راهیپمائی مردمی با عنوان "میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور" حمایت خود را از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اعلام می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اختلاگران اقتصادی نظام نامه موجه بانک ها

دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اختلاگران اقتصادی نظام نامه موجه بانک ها ایرنا -تهران - دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده اختلاگران اقتصادی نظام نامه موجه بانک ها روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد رئیس شعبه یکم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به صورت علنی برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
اجرای 9 هزار عنوان برنامه در هفته بسیج/ بسیجیان 5 آذر در بوستان ولایت ساری گردهم می آیند

اجرای 9 هزار عنوان برنامه در هفته بسیج/ بسیجیان 5 آذر در بوستان ولایت ساری گردهم می آیند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، سرهنگ پاسدار حسین محمدرضایی امروز (28 آبان) در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و پاسداشت هفته بسیج ضمن قدردانی از اصحاب رسانه استان جهت پوشش به موقع عملکرد بسیج در عرصه های مختلف، اظهار کرد: گسترش فرهنگ بسیجی در بین اقشار مختلف جامعه با همکاری فعالان حوزه خبر و اطلاع رسانی را پیگیریم.
جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران از دوران دفاع مقدس به عنوان اولین حضور مقتدرانه بسیج یاد کرد و افزود: با حضور بسیجیان در جنگ، شکل دفاع عوض شد و عملیات ها یکی پس از دیگری با پیروزی انجام می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
فروپاشی برجام به ضرر دنیا خواهد بود

فروپاشی برجام به ضرر دنیا خواهد بود به گزارش خبرگزاری شبستان ، حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه (28 آبان) هنگام دریافت استوارنامه لیندال جین سکز سفیر جدید استرالیا با اشاره به اینکه همواره روابط خوب و حسنه ای میان تهران -کانبرا برقرار بوده، گفت: علاقه مند به توسعه مناسبات و همکاری های تجاری و اقتصادی با استرالیا هستیم.
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تحریم های غیرقانونی آمریکا مانعی برای توسعه روابط و همکاری های دو کشور باشد، گفت: تحریم های آمریکا یک اشتباه بزرگ سیاسی و اقتصادی و اقدامی علیه مقررات و قطعنامه های بین المللی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
هزار و 691 برنامه در پایگاه های مقاومت بسیج سیستان و بلوچستان برگزار می شود

هزار و 691 برنامه در پایگاه های مقاومت بسیج سیستان و بلوچستان برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، امان الله گشتاسبی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: تشکیل بسیج یکی از فرامین بزرگ امام خمینی رحمت الله علیه بود.
فرمانده سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بسیجیان در دوران های پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سازندگی از ارگان مهم جمهوری اسلامی ایران بودند که توانستند نقش خودشان را به خوبی ایفاء کنند.
گشتاسبی با تاکید بر اینکه همه آحاد جامعه بسیجی هستند، گفت: اگر بسیج را سرافراز و در همه حوزه ها راهگشای مشکلات می دانیم به خاطر این است این نهاد مردمی برخواسته از تمام اقشار جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
درایت و بصیرت انقلابی مردم استان اردبیل در حمایت از منویات مقام معظم رهبری به نمایش گذاشته خواهد شد

درایت و بصیرت انقلابی مردم استان اردبیل در حمایت از منویات مقام معظم رهبری به نمایش گذاشته خواهد شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل ، سرهنگ شکر عبدی امروز (28 آبان ماه) در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری ها گفت: مدیریت، درایت و بصیرت انقلابی مردم استان اردبیل فردا 29 آبان ماه با حضور در راهپیمایی خصوص وقاع اخیر کشور و حمایت از منویات مقام معظم رهبری به نمایش گذاشته خواهد شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (علیه السلام) استان اردبیل تصریح کرد: مردم استان با حضور در این راهپیمایی صف معترضان را از اغتشاش گران جدا خواهند کرد و اعلام انزجار از اقدام های ارازل و اوباش در خصوص تعرض به اماکن عمومی و دولتی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
هرمزگان با 750 برنامه به استقبال هفته بسیج می رود

هرمزگان با 750 برنامه به استقبال هفته بسیج می رود جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: 120 مورد از این برنامه ها درقالب پروژه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی است که درهفته بسیج به بهره برداری می رسد.
سرهنگ هدایت الله امیری روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج افزود: برنامه های بسیج از روز پنجشنبه 30 آبان ماه آغاز و تا روز چهارشنبه ششم آذرماه ادامه دارد.
وی، غبارروبی وعطرافشانی گلزارشهدا، تجمع بزرگ بسیجیان در روز پنجم آذرماه، برگزاری دعای پرفیض کمیل درمساجد، شرکت وسخنرانی فرماندهان بسیجی درنمازهای جمعه شیعه واهل سنت، همایش پیاده روی خانوادگی، اردوهای تفریحی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
تمرکز هفته بسیج بر رفع محرومیت

تمرکز هفته بسیج بر رفع محرومیت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، سرهنگ حاجتی امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: بیش از 4 هزار برنامه با محوریت پروژهای عمرانی ، اردوهای جهادی ، پزشکی و فرهنگی در استان برگزار می شود.
وی افزود: برنامه محوری 5 آذر به نام روز بسیج با گردهمایی 15 هزار نفری بسیجیان قدرت بسیج به نمایش گذاشته می شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر(ع) خوزستان تصریح کرد: شعار امسال هفته بسیج ، بسیج 40 سال خدمت /جهاد و شهادت است .
امروز از 2 کارمند صدا و سیما که در حادثه تروریستی 31 شهریور97 جانباز شده بودند تجلیل شد . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
289 پروژه محرومیت زدایی همزمان با هفته بسیج در مازندران افتتاح می شود

289 پروژه محرومیت زدایی همزمان با هفته بسیج در مازندران افتتاح می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری ، سرهنگ پاسدار حسین محمدرضایی امروز در نشست خبری چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: برنامه های هفته بسیج از روز پنجشنبه با شعار بسیج 40 سال خدمت، جهاد و شهادت در استان آغاز و بیش از 9 هزار و 700 برنامه شامل 207 یادواره شهید، هزار و 617 مسابقه ورزشی، اعزام 45 گروه جهادی به مناطق آسیب دیده سیل و محروم از جمله برنامه ها است.
وی افزود: افتتاح 29 پایگاه مقاومت و پنج سالن ورزشی، بهره برداری از 289 پروژه محرومیت زدایی و عمرانی، بهره برداری از 287 طرح اقتصاد مقاومتی، بیش از 1400 نشست بصیرتی و فرهنگی در سطح محلات و روستاها ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
آسایش و آرامش؛ مهمترین مطالبه مردم از پلیس

آسایش و آرامش؛ مهمترین مطالبه مردم از پلیس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران ، گفت: یکی از مهمترین بستر های پیشرفت، توسعه، تکامل و شکوفایی استعداد های جامعه وجود آرامش و امنیت اجتماعی است و قانون گرایی یکی از مهمترین ابعاد آن به شمار می رود.
او با بیان اینکه وجود قانون هر جامعه ای متناسب با نیاز های اجتماعی جامعه و منطبق با خواسته های عمومی مردم است، افزود: یکی از مهمترین بستر های شکل گیری امنیت اجتماعی، اعتماد عمومی و جلب مشارکت های مردمی است.
سردار میر فیضی مهمترین مطالبه مردم از پلیس را برقراری نظم، امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
گزینه های روی میز ایران درباره برجام چیست؟

گزینه های روی میز ایران درباره برجام چیست؟ به گزارش مشرق، به رغم برداشته شدن چهار گام کاهش تعهدات هسته ای ذیل برجام توسط ایران، اروپایی ها همچنان به تعهدات خود عمل نکرده و آمریکا نیز به کارشکنی های خود ادامه می دهد. آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیز هفته گذشته بار دیگر تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی شبهاتی را نسبت به پرونده هسته ای کشورمان اعلام کرد.
علاوه بر گزارش آژانس انرژی اتمی، دو هفته قبل سازمان انرژی اتمی در بیانیه ای از کارشکنی بازرس آژانس خبر داد و اعلام کرد که دستگاه های ددکتور مجتمع نظنز علامت هشداری نسبت به یکی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای داده و از همین رو اعتبارنامه وی لغو و این بازرس از کشور خارج ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
مدال نوکری مردم نجیب هرمزگان افتخار همه مسئولین است

مدال نوکری مردم نجیب هرمزگان افتخار همه مسئولین است سردار اباذر سالاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: از ملت شریف استان هرمزگان که با بصیرت، صبوری، نجابت و آرامش خود باعث شدند هم آرامش استان برقرار شود و هم برای شهروندان گرفتاری هایی به وجود نیاید، علی رغم اینکه در بسیاری استان ها درگیری هایی داشتیم؛ تشکر می کنم.
وی افزود: باید نوکری این مردم را با این جایگاهی که دارند انجام دهیم، علی رغم اینکه مشکلات بسیاری در کشور به وجود آمده و با این فشارهای اقتصادی که مردم را نگران کرده اما مردم هرمزگان فضایی را فراهم کردند که هم پیگیر مطالبات خود باشند و هم فرصت سوءاستفاده را از دشمن بگیرند و از این رو باید این مردم و این فضا را ارج نهاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
اعلام انزجار مردم تبریز از آشوبگران

اعلام انزجار مردم تبریز از آشوبگران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، راهپیمایی کنندگان تبریزی با سردادن شعار های خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست،ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، این همه لشکر آماده به عشق رهبر آمده،بیر بله لشکر گلیب رهبره یاور گلیب،آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیریلماز، میلتی میز اویاخدی فتنه گردن اوزاخدی مرگ بر فتنه گر مرگ بر آمریکا اقدامات اخیر آشوب طلبان را در آتش زدن بانک ها و اتوبوس ها و منازل و خودرو های مردم و اماکن عمومی محکوم کردند.
مردم بصیر و انقلابی تبریز که از میدان ساعت به سمت سه راه طالقانی راهپیمایی کردند بر ضرورت توجه دولتمردان به مطالبات برحق مردم تاکید کردند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
وعده سخنگوی دستگاه قضا به افشای فهرست جدید مفسدین دانه درشت

وعده سخنگوی دستگاه قضا به افشای فهرست جدید مفسدین دانه درشت به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در چهاردهمین نشست خبری با اصحاب رسانه از افشای فهرست جدید مفسدین دانه درشت خبر داد.
سخنگوی دستگاه قضا گفت: اعتقاد داریم مبارزه با فساد نیازمند تعامل تمام دستگاه ها است و برخورد با مفسد وظیفه دستگاه قضایی است.
وی افزود: برخورد با مفسدین را با حساسیت شروع و با قوت ادامه می دهیم و دچار فضا سازی ها نمی شویم و میدان را خالی نمی کنیم، اما بخش عمده مبارزه با فساد با دولت و مجلس است.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
برخورد با اقتدار دستگاه قضا با مخلان نظم و امنیت/ مردم بوشهر هوشیار باشند در دام اشرار نیفتند

برخورد با اقتدار دستگاه قضا با مخلان نظم و امنیت/ مردم بوشهر هوشیار باشند در دام اشرار نیفتند به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی حسن پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مخلان در نظم و امنیت تحت تعقیب و مجازات قانونی قرار می گیرند اظهار داشت: لازم است کسانی که در اغتشاشات دچار آسیب شده اند برای تحت تعقیب قرار دادن مخلان نظم و امنیت شکایت خود را به دادستانی تحویل دهند.
دادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت افزود: لازم است بانک ها، اماکن خصوصی و عمومی که به سبب اغتشاش برخی افراد دچار خسارت شده اند، شکایت خود را به همراه مستندات لازم برای رسیدگی به مراجع قضایی ارائه کنند چرا که کسانی که سبب خسارات اموال عمومی شده اند و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی بسیج در بیرجند برپا می شود

نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی بسیج در بیرجند برپا می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، سرهنگ مهدی صادق احمدی امروز ( 28 آبان) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه 30 درصد جمعیت شهرستان بیرجند عضو بسیج هستند، اظهار کرد: امسال شعار محوری چهلمین سالگرد بسیج بسیج 40 سال خدمت، جهاد، شهادت است.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بیرجند از برگزاری 700 عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در سطح شهرستان خبر داد و گفت: در این مدت 40 گروه جهادی محله محور خدمات اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و رسیدگی به محرومان را انجام خواهند داد.
صادق احمدی با اشاره به افتتاح 2 ساختمان پایگاه مقاومت بسیج ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
شمخانی: رویکرد ایران تقویت هرچه بیشتر روابط با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان است

شمخانی: رویکرد ایران تقویت هرچه بیشتر روابط با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان است دریابان شمخانی با اشاره به راهبرد آمریکا برای ایجاد اختلاف و درگیری میان کشورهای اسلامی که با هدف حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و گسترش دامنه نفوذ و تسلط واشنگتن صورت می گیرد؛ تصریح کرد: رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران تقویت روابط و همکاری هرچه بیشتر با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان بوده و در این راستا پاکستان از جایگاه ویژه ای برخودار است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اراده رهبران ایران و پاکستان بر گسترش روابط تهران-اسلام آباد در همه حوزه ها، بر ضرورت گسترش همکاری های دفاعی، امنیتی و اقتصادی در چارچوب ایجاد امنیت پایدار در منطقه تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
اجتماع بزرگ بصیرتی گیلانیان در روز چهارشنبه/90 برنامه برای هفته بسیج در نظر گرفته شده است

اجتماع بزرگ بصیرتی گیلانیان در روز چهارشنبه/90 برنامه برای هفته بسیج در نظر گرفته شده است به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نشست خبری هفته بسیج صبح امروز به منظور تبیین برنامه های این هفته در گیلان در دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان برگزار شد.
نقش مؤثر بسیج، راز ماندگاری انقلاب است
فرمانده سپاه قدس گیلان در این نشست با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب و امام خمینی (ره) در تعریف مفهوم بسیج اظهار کرد: بسیج یک معجزه است که به جامعه معنا داد، وقتی تاریخ را بنگریم می بینیم تمام انقلاب های الهی ماندگار نشد اما بسیج انقلاب ما را با قاطعیت سرپا نگه داشت.
سردار محمد عبدالله پور بسیج را راز ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
مردم خرابکاران را معرفی کنند/ افرادی که برای شبکه های خارجی فیلم تهیه می کردند دستگیر شدند

مردم خرابکاران را معرفی کنند/ افرادی که برای شبکه های خارجی فیلم تهیه می کردند دستگیر شدند به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود با اشاره به حوادث اخیر گفت: سیاست قوه قضاییه در حوادث اخیر و رویکرد ما تلاش در جهت تامین امنیت عمومی مردم و تلاش بی وقفه در جهت حفظ منافع شهروندان و تلاش برای مقابله با خشونت و غارت بیت المال است و در یک کلمه در مسیر احقاق حق و اجرای عدالت تلاش می کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در برابر کسانی که امنیت را به مخاطره می اندازند و سرمایه عمومی را آتش می زندند برخورد قاطع و بازدارنده می کنیم و در برابر خشونت سیاست سزاگرایانه را اتخاذ می کنیم که هر کس متناسب با اعمال خودش به سزای اعمال غیر قانونی اش برسد و حتی با کسانی که از روی ناآگاهی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
ردیابی و شناسایی پول های کثیف و آلوده در انتخابات ضرورت دارد

ردیابی و شناسایی پول های کثیف و آلوده در انتخابات ضرورت دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در اجرای ماده 67 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از وظایفی که بر عهده قوه قضائیه گذاشته اند، پیش بینی و انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از جرائم انتخاباتی است.
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان گفت:در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وبر اساس اصول متعدد قانون اساسی، مهمترین حق شهروندان ایرانی همان حق مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است و تمام مردم ایران به نحوه یکسان از آن برخوردار هستند و این حق از طریق شرکت در انتخابات و دادن رای و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
نمایشگاه دستاورد های بسیج در خاش افتتاح شد

نمایشگاه دستاورد های بسیج در خاش افتتاح شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، علیرضا هاشمی فردبیر ستاد گرامیداشت هفته بسیج در خاش بیان کرد: این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته برای بازدید علاقمندان دائر است.
او افزود: هدف مهم از این اقدام به نمایش گذاشتن توانمندی ها و خدمات بسیج در چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی ایران در این منطقه است.
دبیر ستاد گرامیداشت هفته بسیج خاش ادامه داد: بسیج و سپاه این شهرستان در حوزه های خدمت رسانی، محرومیت زدائی، رسانه، حوزه های فرهنگی و اجتماعی به خوبی توانسته ظرفیت های خود را نشان دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
رئیس فراکسیون مستقلین مجلس مشخص شد

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس مشخص شد به گزارش مشرق، مهرداد لاهوتی با اشاره به جلسه صبح امروز فراکسیون مستقلین مجلس، گفت: انتخاب رئیس این فراکسیون در جلسه امروز در دستور کار مجلس قرار گرفت.
بیشتر بخوانید: ایرادات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد
مصادیق تخلفات تبلیغاتی انتخابات مجلس چیست؟
وی تصریح کرد: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی تنها گزینه ما برای ریاست فراکسیون مستقلین مجلس بود و اعضای فراکسیون به اتفاق آراء، وی را به عنوان رئیس فراکسیون مستقلین انتخاب کردند.
گفتنی است، پیش از این کاظم جلالی رئیس فراکسیون مستقلین بود که به دلیل حضور در سفارت ایران در روسیه از نمایندگی مجلس استعفا داد. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
نماینده ولی فقیه در استان ایلام: اتحاد و انسجام ملت ایران هرگز اجازه شرارت به هنجارشکنان را نمی دهد

نماینده ولی فقیه در استان ایلام: اتحاد و انسجام ملت ایران هرگز اجازه شرارت به هنجارشکنان را نمی دهد حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: مردم ایران با اتحاد و انسجام خود اجازه شرارت به ساختارشکنان و تخریب گران را نمی دهد.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: اعتراض، بیان خواسته و مطالبات مردم، گوش دادن و تلاش در جهت برآورده کردن خواسته ها و مطالبات به حق وظیفه مسئولان است.
وی افزود: تریبون نماز جمعه نیز تریبونی مردمی برای بیان مطالبات مردمی است و تلاش ما نیز این بوده و هست که مطالبات مردمی را در صدر گفتار و پیگیری های خود قرار دهیم.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
برای حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی تحت فرامین رهبری هستیم

برای حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی تحت فرامین رهبری هستیم به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، علی کرد در نشست علنی امروز ( سه شنبه، 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم سیستان و بلوچستان، گفت: درود و مرحبا بر شما که در این برهه از زمان اثبات کردید که ولایتمدار و گوش به فرمان رهبری و نظام هستید و همانند نیاکان خود بار دیگر شجاعت، شهامت و ایران دوستی خود را به اثبات رساندید.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه قطار زاهدان، افزود: از مردم فهیم و شریف بخش کورین زاهدان و طایفه اسماعیل زهی که در حادثه ناگوار واژگونی قطار با شهامت، شجاعت، ایثار ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
نشست خبری سپاه با اصحاب رسانه

نشست خبری سپاه با اصحاب رسانه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، سرهنگ مسلمی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: 28 واحد آسیب دیده هم بازسازی و تا پایان آذر امسال تحویل هموطنان سیل زده خوزستان میشود.
وی درتشریح برنامه های هفته بسیج گفت : افتتاح 244 طرح محرومیت زدایی از جمله مهمترین برنامه های هفته بسیج با شعار "40 سال خدمت/ جهاد و شهادت" است.
سرهنگ مسلمی؛ غبارروبی گلزار شهدا/ برگزاری یادواره های شهدا / پیاده روی خانوادگی/ برگزاری جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری/ تجلیل از بسیجیان پیشکسوت و پایگاههای نمونه/برگزاری جشنواره فرهنگی رسانه ای ابوذر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
در مبارزه با فساد مشغول حاشیه سازی ها نمی شویم

در مبارزه با فساد مشغول حاشیه سازی ها نمی شویم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، آیت الله رئیسی رییس قوه قضاییه در دیدار با اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس، از برنامه ریزی برای سفر به همه استان های کشور و بررسی وضعیت قضایی آن ها خبر داد.
وی با اشاره به حمایت از سرمایه گذاری، این موضوع را وظیفه همه مسئولان عنوان و حمایت از سرمایه گذاری را در سه بعد قانونی، حقوقی و قضایی و مالی و اقتصادی تعریف کرد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به حمایت عملی دستگاه قضا از سرمایه گذاری و کارآفرینی، به فعال شدن بخش حمایت از کارآفرینی و سرمایه گذاری در سازمان بازرسی کل کشور به منظور رفع موانع تولید اشاره کرد و ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
راهپیمایی مردم تبریز در محکومیت آشوبگران آغاز شد

راهپیمایی مردم تبریز در محکومیت آشوبگران آغاز شد به گزارش خبرگزاری تسینم از تبریز ، راهپیمایی و تجمع مردمی در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر با حضور مردم بصیر و انقلابی تبریز از دقایقی قبل از میدان ساعت به سمت مصلی امام خمینی(ره) تبریز آغاز شد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز سخنران این راهپیمایی مردمی است.
انتهای پیام/115/ش ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
ایرادات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد

ایرادات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 28 آبان) ایرادات شورای نگهبان به طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع و اجرای اصل 49 قانون اساسی را اصلاح کردند.
در یکی از این مواد اصلاحی عنوان شده مراد از اموال نامشروع اموال ناشی از سوءاستفاده از موقوفات، سوء استفاده از فروش زمین های موات و مباهات اصلی و سوء استفاده از مقاطعه کاری ها و معاملات دولتی و مانند آنها و نیز اموال ناشی از استفاده ناروا و من غیرحق از موقعیت شغلی و اموال حاصل از غصب، رشوه، اختلاس و سایر موارد مندرج در اصل 49 قانون اساسی به تشخیص مقام قضایی می باشد.عواید اموال نامشروع مشمول این ماده می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
روحانی فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

روحانی فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت به گزارش خبرگزاری مهر ، رئیس جمهور در پیامی فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت.
متن پیام حجت الاسلام روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
عالی جناب قابوس بن سعید
سلطان عمان
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان را به جناب عالی و مردم مسلمان کشورتان، صمیمانه تبریک می گویم.
امیدوارم مناسبات دو کشور دوست و برادر در سایه همدلی، همکاری و مساعی مشترک در تمامی زمینه ها بیش از پیش گسترش یابد.
از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و عزت و سربلندی مردم مسلمان سلطنت عمان را مسألت دارم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
بسیج پشتوانه نظام و پیشرو در دفاع از ارزش ها است

بسیج پشتوانه نظام و پیشرو در دفاع از ارزش ها است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، حجت الاسلام سید محسن موسوی در جلسه گرامیداشت هفته بسیج شهرستان پلدختر، اظهار داشت: هفته بسیج فرصت مناسبی برای ترویج این فرهنگ و راهکار های دفاع و حفاظت از دستاورد های انقلاب اسلامی است.
وی با تبریک هفته بسیج، افزود: بسیج یکی از مهم ترین دستاورد های انقلاب اسلامی است که در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، نظامی و اقتصادی دستاورد های مهمی دارد و اقشار مختلف ایران با تفکر بسیجی، پیرو ولایت و رهبری هستند.
امام جمعه پلدختر گفت:آمادگی نیرو های ولایی همواره در حوادث گوناگون در دفاع از نظام و ارزش ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
انتقاد ظریف از اروپا و آمریکا

انتقاد ظریف از اروپا و آمریکا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اقای ظریف گفت: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته های غیرمشروع و ضد قانونی آن ها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده اند، ندارد.
وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" را دروغی شرم آور خواند و تاکید کرد: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می شود هیچگاه نمی تواند ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
لیست اصلاح طلبان چند سَر دارد؟/عطریانفر:مربع که سه ضلعی نمی شود

لیست اصلاح طلبان چند سَر دارد؟/عطریانفر:مربع که سه ضلعی نمی شود فائزه عباسی: بعد از آنکه اما و اگرها بر سر آمدن-نیامدن در انتخابات حل و فصل شد حالا معادله چند مجهولی اصلاح طلبان به معمای سرلیستی رسیده است. اینکه اسم چه کسی قرار است در بالای لیست اصلاح طلبان قرار بگیرد از آن دست موضوعاتی است که اتفاقا در ماه های پایانی منتهی به روز انتخابات محل گمانه زنی ها شده است و روزی نیست که درباره این مسئله صحبتی به میان نیاید. اما واقعا چه کسی قرار است اسم و عکسش بر فراز لیست به اهتزاز دربیاید تا کلید ورود چندین نماینده را در قفل انتخابات مجلس یازدهم بچرخاند؟
شهیندخت مولاوردی ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
ظریف: اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" دروغی شرم آور است

ظریف: اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" دروغی شرم آور است وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه کاخ سفید و وزیر امور خارجه آمریکا و برخی دولت های اروپایی در خصوص ناآرامی های اخیر در برخی شهرهای ایران اظهار داشت: رژیمی که با اِعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می شود، هیچگاه نمی تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف افزود: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
امام جمعه پلدختر: بسیج پشتوانه نظام و پیشرو در دفاع از ارزش ها است

امام جمعه پلدختر: بسیج پشتوانه نظام و پیشرو در دفاع از ارزش ها است به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید محسن موسوی شامگاه دوشنبه در جلسه گرامیداشت هفته بسیج شهرستان پلدختر، اظهار داشت: هفته بسیج فرصت مناسبی برای ترویج این فرهنگ و راهکارهای دفاع و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است .
وی با تبریک هفته بسیج ،افزود: بسیج یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که در عرصه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، نظامی و اقتصادی دستاوردهای مهمی دارد و اقشار مختلف ایران با تفکر بسیجی ،پیرو ولایت و رهبری هستند.
امام جمعه پلدختر گفت:آمادگی نیروهای ولایی همواره در حوادث گوناگون در دفاع از نظام و ارزش ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
حمایت به شیوه آمریکایی به روایت سفیر ایران در دانمارک

حمایت به شیوه آمریکایی به روایت سفیر ایران در دانمارک به گزارش افکارنیوز ،
مرتضی مرادیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک در توئیتی در با اشاره به اظهارات مداخله جویانه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، نوشت: حمایت آمریکایی از مردم ایران: اعمال تحریم و تروریسم اقتصادی، افزایش فشار و تلاش برای بی ثبات کردن ایران، مسدود کردن حساب های بانکی و جلوگیری از کمک به سیل زدگان، ممانعت از رسیدن دارو به کودکان و افراد نیازمند، شکنجه و کشتار آنها.
اخبار سیاسی - مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در توئیتی عنوان کرد: همان گونه که تقریبا یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم: ایالات متحده با شماست. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
حذف حبس از مهریه و جرائم غیرعمد تصویب شد

حذف حبس از مهریه و جرائم غیرعمد تصویب شد آفتاب نیوز :
حسن نوروزی در خصوص جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح الحاق چند تبصره به قانون اجرای محکومیت های مالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: بر اساس این بررسی ها این گونه بازداشت محکومان مالی مهریه و جرائم غیر عمد حذف شد، عدم امکان وصول مهریه یا قسمتی از آن به تشخیص دادگاه می تواند از مصادیق تبصره ماده 1130 قانون مدنی (شرایط طلاق) باشد در واقع در این خصوص ما راه طلاق را باز کرده ایم تا اگر زوج نتواند مهریه پرداخت کند زوجه بتواند با تشخیص دادگاه طلاق بگیرد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
باید برای مذاکره با علمای جهان، گفتمان سازی کنیم

باید برای مذاکره با علمای جهان، گفتمان سازی کنیم به گزارش افکارنیوز ،
محسن پاک آیین سفیر اسبق کشورمان در آذربایجان و تحلیلگر مسائل بین الملل به مناسبت هفته وحدت و درباره اهمیت آن در بین کشورهای اسلامی اظهار کرد: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید وحدت اسلامی محقق شده باشد، یا به عبارتی باید میزان حداکثری از وحدت و تقریب مذاهب اسلامی را داشته باشیم تا مقدمه تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم شود.
اخبار سیاسی - او ادامه داد: ترویج گفتمان وحدت اسلامی که لازمه تمدن اسلامی است، به این معنی است که تأکید بر اشتراکات باشد و اختلافات را کاهش دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
مصادیق تخلفات تبلیغاتی انتخابات مجلس چیست؟

مصادیق تخلفات تبلیغاتی انتخابات مجلس چیست؟ به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، انتخابات مجلس شورای اسلامی بر طبق مقررات انجام می گیرد و دولت موظف است در برگزاری انتخابات ترتیبی اتخاذ نماید که پیش از پایان دورۀ قبل انتخابات را برگزار نماید؛ به طوری که کشور در هیچ زمان بدون مجلس نباشد.
مطابق ماده 65 قانون اقدامات ذیل در فعالیت های تبلیغاتی انتخابات توسط نامزدها، احزاب و گروه ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جرم است و متخلفان علاوه بر مجازات های مقرر در قوانین مربوطه به مجازات درجه 6 قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می شود:
1_ اقدامات مغایر امنیت ملی نظیر تفرقه قومی و مذهبی. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
مسئولین باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد

مسئولین باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد حجت الاسلام سعید احمدی روز دوشنبه در حاشیه راهپیمایی در گفتگو با خبرنگار مهر به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: دشمنان قسم خورده ای داریم که دنبال فرصت هستند در فرصت ها ضربه خود را به نظام جمهوری اسلامی ایران بزنند.
وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال بهانه هستند ،اظهار کرد: دشمنان به بهانه فرهنگی و اقتصادی می خواهند به ایران ضربه بزنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: در فتنه سال 96 ، 88 و 78 و امسال هم به بهانه بنزین وارد عمل شدند ومردم ایران مطالبات قانونی وبه حقی دارند و مسئولین نظام و دولت قوه قضائیه پیگیر هستند ولی در این میان دشمن ورود کرده و دنبال خراب کاری و ضربه زدن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
باید لایحه بودجه 99 را حداکثر تا 12 آذر در دولت نهایی کنیم

باید لایحه بودجه 99 را حداکثر تا 12 آذر در دولت نهایی کنیم به گزارش فارس به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، هفدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران و نیز روسای برخی از سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها در محل سازمان مذکور برگزار شد.
محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس این سازمان در جلسه مذکور اظهار داشت: با توجه به نهایی شدن مراحل تدوین لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، این لایحه را حداکثر تا دوازدهم آذر ماه سال جاری باید در دولت نهایی کنیم تا در موعد مقرر قانونی، تقدیم مجلس شورای اسلامی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
حمایت مقامات آمریکایی از مردم ایران دروغی شرم آور است

حمایت مقامات آمریکایی از مردم ایران دروغی شرم آور است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه کاخ سفید و وزیر امور خارجه آمریکا و برخی دولت های اروپایی در خصوص ناآرامی های اخیر در برخی شهر های ایران اظهار داشت: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته های غیرمشروع و ضد قانونی آن ها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده اند، ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
واکنش ظریف به دروغ شرم آور مقامات آمریکا

واکنش ظریف به دروغ شرم آور مقامات آمریکا به گزارش افکارنیوز ،
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه کاخ سفید و وزیر امور خارجه آمریکا و برخی دولت های اروپایی در خصوص ناآرامی های اخیر در برخی شهرهای ایران اظهار داشت: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده اند، ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
(تصویر) شاهزاده سعودی ناپدید شد

(تصویر) شاهزاده سعودی ناپدید شد بسمه بنت سعود بن عبد العزیز آل سعود ، از اعضای سرشناس خاندان آل سعود و فرزند پادشاه سابق این کشور مفقود شده و بیم آن می رود بدون طرح اتهام در ریاض بازداشت شده باشد.
به گزارش فارس، شبکه خبری دویچه وله در خبری اختصاصی به نقل از یک منبع نزدیک به بسمه بنت سعود نوشته با آنکه او با خانواده اش در ارتباط بوده، به دلیل آنکه تحت نظر قرار دارد نمی تواند نظراتش را به صورت آزادانه بیان کند.
بسمه بنت سعود از جمله فعالان طرفدار اصلاحات قانونی در عربستان سعودی است.
بازداشت ادعایی او همراه با دخترش در شرایطی است که گزارش های متعددی از قتل، بازداشت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
ظریف: اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" دروغی شرم آور است

ظریف: اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" دروغی شرم آور است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش دوشنبه شب اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف افزود: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده اند، ندارد.
وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" را دروغی شرم آور خواند و تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
ظریف: اعلام حمایت آمریکا از مردم ایران دروغی شرم آور است

ظریف: اعلام حمایت آمریکا از مردم ایران دروغی شرم آور است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه کاخ سفید و وزیر امور خارجه آمریکا و برخی دولت های اروپایی در خصوص ناآرامی های اخیر در برخی شهر های ایران اظهار داشت: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته های غیرمشروع و ضد قانونی آن ها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده اند، ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
کنایه کریمی اصفهانی به سهم خواهی پایداری ها از لیست انتخاباتی اصولگرایان

کنایه کریمی اصفهانی به سهم خواهی پایداری ها از لیست انتخاباتی اصولگرایان به گزارش خبرآنلاین ، کریمی اصفهانی از چهره های اصولگرا، با تاکید براینکه شورای وحدت نباید به سمت سهم دهی به طیف هایی چون پایداری پیش برود، به خبرآنلاین گفت: اگر با سازوکاری پیش بروند که به جای سهم خواهی، شایسته سالاری را ملاک عمل قرار دهند، این بهترین کار خواهد بود، اما باید در عمل این گفته ها درک شود. اینکه در شعار بگویند این کار را می کنند و سهم خواهی نخواهند شد، درست نیست. یکی از آفت های گروه های سیاسی همین سهم خواهی است. اگر در بیان بگویند که خواهان سهم خواهی نیستند، اما در عمل اینگونه نباشد، طبیعی است آن نتیجه ای که از وحدت می خواهند بگیرند، به دست نمی آید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
از برگزاری جشنواره اسوه تا اجرای کرسی های آزاداندیشی در هفته بسیج کهگیلویه و بویراحمد

از برگزاری جشنواره اسوه تا اجرای کرسی های آزاداندیشی در هفته بسیج کهگیلویه و بویراحمد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج سرهنگ مصطفی مثنوی در نشست با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح برنامه های هفته بسیج با بیان این که دبیر برنامه های هفته بسیج معاونت فرهنگی سپاه است به بخشی از فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری در مورد بسیج اشاره کرد.
معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بسیج میراث امام و شهداست و امروز آن نهال نوپای اول انقلاب به درختی تنومند تبدیل شده است.
مثنوی به سال اولی که پا در گام دوم انقلاب گذاشته ایم اشاره کرد و گفت: گذشته پرافتخار خود در چهل ساله اول انقلاب را مدیون تفکر بسیجی و انقلابی هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
رئیس سازمان بسیج مستضعفین: بسیاری جاها مردم خودشان با آشوبگران برخورد کردند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: بسیاری جاها مردم خودشان با آشوبگران برخورد کردند رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در حوادث اخیر نیروهای امنیتی با سعه صدر با این اتفاقات برخورد کردند و در بسیاری جاها هم مردم خودشان با آشوبگران برخورد کردند.
به گزارش تسنیم، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشستی خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد صدور فرمان تشکیل بسیج از سوی امام خمینی(ره) اظهار کرد: امروز همه کشورهای اسلامی با خدمات بسیج آشنا هستند؛ بسیج گسترده ترین شبکه مردمی است که توانسته در صحنه های مختلف در قالب رسالت های گوناگون به ضرورت ها و نیازهای کشور پاسخ دهد و به الگویی برای کشورهای مسلمان و ملتهای آزاده تبدیل شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
ایرادات شورای نگهبان به طرح تنظیم برخی مقررات مالی آموزش و پرورش به تصویب رسید

ایرادات شورای نگهبان به طرح تنظیم برخی مقررات مالی آموزش و پرورش به تصویب رسید محمد رضا تابش در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: در جلسه عصر امروز - دوشنبه - کمیسیون برنامه بودجه طرح استفساریه تبصره 1 بند ذ ماده 87 قانون برنامه توسعه ششم مطرح و موافقت شد در همه مراحل تبدیل وضعیت استخدامی تمامی مشمولان ماده 21 قانون ایثارگران از این امتیاز قانونی بهره مند شوند.
تابش اظهار داشت: همچنین ایرادات وارده از طرف شورای نگهبان به طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با حضور عضو حقوقدان شورای نگهبان مطرح و با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
اعلام آمادگی امام جمعه شیراز برای برخورد با اخلال گران

اعلام آمادگی امام جمعه شیراز برای برخورد با اخلال گران آیت الله لطف الله دژکام ، در جمع گروهی از علما و بسیجیان استان فارس گفت: امروز مسئله اصلی مشکلاتی است که به لحاظ مالی و جانی متوجه همه شهروندان این شهر شده و طبق گفته بسیاری از کسانی که در میدان حضور داشتند و اطلاع موثقی که به بنده رسیده، عوامل اصلی و لیدرهای اغتشاشات شیراز، شیرازی و حتی استان فارسی نیستند .
امام جمعه شیراز ادامه داد: واقعیت این است که ادامه وضعیت کنونی به معنای به خطر افتادن جان و مال شهروندان و حتی با مشکل مواجه شدن زندگی روزمره مردم است و موضوع مهم آن است که با این وضعیت چه باید کرد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
50 ویژه برنامه هفته بسیج در پلدختر برگزار می شود

50 ویژه برنامه هفته بسیج در پلدختر برگزار می شود به گزارش خبرنگار ایرنا در پلدختر ، سرهنگ منصور کریمی فرد روز دوشنبه در نشست خبری شهرستان پلدختر با تبریک گرامیداشت هفته بسیج ،اظهار داشت: نخستین روز از هفته بسیج که به عنوان بسیج ، مقاومت ، ایثارو شهادت است، عطر افشانی قبور مطهر شهدا ، سرکشی از خانواده شهدا ، نام نویسی و اجرای مسابقات بومی محلی در مناطق سیلزده پلدختر و یادواره شهدای شهرستان در سالن 9 دی سپاه ناحیه پلدختر برگزار می شود.
وی افزود: دردومین روز ازهفته بسیج تحت عنوان بسیج ، اخلاق و معنویت ، صبح روز جمعه پیاده روی عمومی ، دیدار پرسنل وفرماندهان سپاه و مسوولان ادارات با امام جمعه پلدختر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس بررسی شد

طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس بررسی شد به گزارش خبرگزاری شبستان ، علی ساری در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه، 27 آبان ماه) کمیسیون اجتماعی گفت: در این نشست ادامه بررسی طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس (اعاده شده از شورای نگهبان) در دستور کار قرار گرفته بود.
نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به پیچیدگی ایرادهایی که از سوی شورای نگهبان به این طرح وارد دانسته شده کل مدت زمان برگزاری نشست کمیسیون اجتماعی به بررسی آن اختصاص داده شد و در نهایت ادامه بررسی طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس به نشست آتی کمیسیون موکول شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
راهپیمایی خودجوش مردم زنجان در محکومیت اغتشاشات اخیر

راهپیمایی خودجوش مردم زنجان در محکومیت اغتشاشات اخیر دریافت 45 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، راهپیمایی خودجوش مردم زنجان در حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب و محکومیت اغتشاش گران از چهارراه امیرکبیر به سمت چهارراه انقلاب شهر زنجان برگزار شد.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی باشکوه با تاکید بر حمایت قاطع از بیانات مقام معظم رهبری و محکومیت اغتشاشگران، بیان مطالبات را در بستر مناسب مورد تاکید قرار دادند.
در این راهپیمایی که اقشار مختلف مردم زنجان حضور داشتند راهپیمایان با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل لزوم برخورد با اغتشاش گران را خواستار شدند.
کد خبر 4775463 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از 130 تن را تایید کرد

آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از 130 تن را تایید کرد به گزارش خبرگزاری شبستان ، دیده بان هسته ای سازمان ملل روز دوشنبه(27 آبان) در گزارشی اظهار کرد که میزان دخایر آب سنگین ایران از سقف 130 تن بالاتر رفته است.
طبق ترجمه ایسنا از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی نوشت: در 16 نوامبر 2019، ایران به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رساند که میزان ذخایر آب سنگینش از مرز 130 تن عبور کرده است. آژانس در 17 نوامبر 2019 تایید کرد که نیروگاه تولید آب سنگین ایران در حال فعالیت بوده و میزان آب سنگین ایران به 131.5 تن رسیده است.
به گزارش ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
دومین روز تجمع دانشجویان دانشگاه تهران

دومین روز تجمع دانشجویان دانشگاه تهران درپی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه بندی بنزین، عصر امروز (دوشنبه 27 آبان ماه) جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در انتقاد به نحوه اجرای این طرح توسط دولت تجمع کردند.
روایت خبرگزاری فارس از این تجمع را بخوانید:
این تجمع برای دومین روز متوالی برگزار شد و دانشجویان تجمع کننده شعارهایی را در اعتراض به مسئولان دولتی درباره نحوه اجرایی شدن طرح مدیریت مصرف سوخت، سر دادند.
در تجمع امروز دانشگاه تهران دو طیف از دانشجویان حضور داشتند، طیف اول دانشجویان انقلابی دانشگاه بودند که شعارهای آنها در انتقاد به سیاست های کلی دولت به خصوص سیاست های اقتصادی دولت بود و طیف دوم تعدادی از ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین به گزارش افکارنیوز ،
صبح یکشنبه 26 آبان ماه، رهبر معظم انقلاب نکات راهبردی پیرامون متن و حواشی تصمیم متأخر دولت در سهمیه بندی بنزین فرمودند. پس از سخنان ایشان، شبهاتی در ذهن برخی نخبگان و خواص راجع به مواد و مفاد سخنان ایشان شکل گرفت که در این متن تلاش شده است منطق حِکمی مواضع ایشان برای دانشگاهیان، نخبگان و توده مردم تشریح گردد.
اخبار سیاسی - اول: عدم تغییر در تصمیمات بر اثر فشار اعتراض و آشوب
منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت و سقم) ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
دردسرهای یک میهمانی برای آقای نخست وزیر

دردسرهای یک میهمانی برای آقای نخست وزیر ایرنا: تلویزیون دولتی ژاپن گزارش کرد احزاب مخالف دولت این کشور در نشست امروز دوشنبه پارلمان از توضیحات شینزو آبه در مورد هزینه میهمانی تماشای شکوفه های گیلاس قانع نشده و تصمیم گرفته اند همچنان وی را مورد سئوال و جواب قرار دهند.
"ان. اچ. کی" روز دوشنبه گزارش کرد احزاب مخالف دولت ژاپن به توافق رسیده اند تا همچنان از احزاب حاکم بخواهند که مباحثات پارلمانی فشرده ای را برگزار کنند تا نخست وزیر شینزو آبه را درباره برگزاری میهمانی تماشای شکوفه های گیلاس و یک ضیافت شام مرتبط با آن که با بودجه دولتی برگزار شد، مورد سوال و جواب قرار دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
زیرگذر شهدای گمنام در محور مواصلاتی کاشان-مشهداردهال احداث می شود

زیرگذر شهدای گمنام در محور مواصلاتی کاشان-مشهداردهال احداث می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سیدجواد ساداتی نژاد عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه زیرگذر شهدای گمنام در زمان سفر وزیر راه به کاشان مطرح شد، اظهار داشت: به علت تردد زیاد زائران به مزار شهدای گمنام و همچنین حرم حضرت علی ابن باقر(ع) در مشهد اردهال احداث این زیرگذر مصوب شد.
وی به دلیل عدم وجود دوربرگردان یا زیرگذر در این محور مردم دچار حادثه می شدند، ابراز داشت: زیرگذر شهدای گمنام طراحی و احداث آن انجام می شود.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقاط حادثه خیز در محور کاشان-مشهد اردهال-برزک تصریح کرد: پل راوند، زیرگذر شهدای گمنام، روگذر استرک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از 130 تن را تایید کرد

آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از 130 تن را تایید کرد به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دیده بان هسته ای سازمان ملل روز دوشنبه(27 آبان) در گزارشی اظهار کرد که میزان دخایر آب سنگین ایران از سقف 130 تن بالاتر رفته است.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی نوشت: در 16 نوامبر 2019، ایران به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رساند که میزان ذخایر آب سنگینش از مرز 130 تن عبور کرده است. آژانس در 17 نوامبر 2019 تایید کرد که نیروگاه تولید آب سنگین ایران در حال فعالیت بوده و میزان آب سنگین ایران به 131.5 تن رسیده است.
به گزارش ایسنا، پس از خروج یک جانبه و نامشروع آمریکا از توافق هسته ای و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی شان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
حمایت وزیر علوم از فعالیت های دانشگاه پیام نور

حمایت وزیر علوم از فعالیت های دانشگاه پیام نور محمدرضا زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه امروز دوشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با دعوت وزیرعلوم برای ارائه گزارش از عملکرد دانشگاه پیام نور گفت: در برنامه ششم در بند د ماده 64 به دانشگاه پیام نور اجازه داده شده است که قطب بین المللی آموزش الکترونیکی و نیمه حضوری باشد.
وی ادامه داد: این جلسه درباره گزارشی بود که دانشگاه پیام نور در طول برنامه ششم چه فعالیت هایی در زمینه مذکور انجام داده است.
رئیس دانشگاه پیام نور افزود: یک گزارش حدود 20 دقیقه ای درزمینه مذکور توسط وزیر علوم ارائه شد و کمیسیون آن را کاملا تایید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
جلیلی: قدردان صبر مردم باشیم و فشار مشکلات را کاهش دهیم/ امنیت ملی برای هر کشوری بستر اصلی برای پیشرفت و رفاه است

جلیلی: قدردان صبر مردم باشیم و فشار مشکلات را کاهش دهیم/ امنیت ملی برای هر کشوری بستر اصلی برای پیشرفت و رفاه است به گزارش مشرق، نشست هم فکری و هم افزایی برای کاهش مشکلات طرح مصوب سران سه قوه درباره سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان اقتصادی دولت سایه در دفتر سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
بیشتر بخوانید: اگر جلیلی و قالیباف بودند، از دستاورد بزرگ برجام خبری نبود جلیلی در واکنش به سخنان اخیر روحانی: اصل باید بر تهدید زدایی باشد
جلیلی در این نشست با اعلام اینکه همه باید با همفکری کمک کنند، تا این طرح حداقل مشکلات را داشته باشد، تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
مازندران | مسئولان بسیجی وار به دنبال رفع مشکلات مردم باشند

مازندران | مسئولان بسیجی وار به دنبال رفع مشکلات مردم باشند به گزارش خبرگزاری تسنیم از نکا، سرهنگ پاسدار محمد شعبانی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نکا، اظهار داشت: 40 سالگی انقلاب را پشت سر گذراندیم و امیدواریم این امر تجربه، عقبه و الگوی خوبی برای چله هایی که پیشش روی ما بوده باشد.
وی افزود: بسیجیان قبل و بعد از انقلاب، زمان هشت سال دفاع مقدس و در امر سازندگی در کنار مردم نقش مهم و موثری داشتند که امیدواریم همه ما در حفظ دستاوردهای انقلاب بسیجی وار عمل کنیم.
شعبانی بیان کرد: در همه مسائل و موضوعات باید گوش به فرمان ولایت باشیم. اماکن دولتی، نظامی و انتظامی خط قرمزهای ما است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
مدیرعامل ایرنا: انتخابات فرصتی برای گفت وگوی ملی است

مدیرعامل ایرنا: انتخابات فرصتی برای گفت وگوی ملی است سید ضیا هاشمی ، روز یکشنبه در نشستی با موضوع نقش رسانه های خبری در افزایش مشارکت مردم در انتخابات درمحل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در انتخابات مجلس، به طور معمول بین 50 تا 70 درصد بوده و اگرچه ممکن است در شرایطی کمتر یا بیشتر شده باشد اما معمولا در این حدود بوده است.
وی با اشاره به تاثیرپذیری میزان مشارکت شهرهای کوچک از مسائل قومی و در عین حال انگیزه های سیاسی، ابراز امیدواری کرد شاهد مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو باشیم.
این کارشناس ارشد رسانه با اشاره به اتفاقات اخیر پس از اصلاح نرخ بنزین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
تعطیلی جلسات مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه لغو شد

تعطیلی جلسات مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه لغو شد بهروز نعمتی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(دوشنبه، 27 آبان) این هیئت، گفت: در جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس درباره مسائل داخلی و بین المللی کشور با حضور اعضا بحث و تبادل نظر شد.
وی افزود: در بخش دیگری از جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس مقرر شد تا جلسات علنی مجلس در هفته آینده نیز ادامه یابد و تعطیلی جلسات علنی برای سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه لغو شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تصمیم برای لغو سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه در هیئت رئیسه مجلس اتخاذ شده و تصویب نهایی آن ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
تجمع مردمی در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر ؛ فردا در تبریز

تجمع مردمی در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر ؛ فردا در تبریز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اعلام کرد : این راهپیمایی فردا سه شنبه 28 آبان ساعت 10 با حضور مردم بصیر و انقلابی تبریز از میدان ساعت به سمت مصلای حضرت امام (ره) برگزار خواهد شد.
ادارات ، نهادها ، سازمانها و تشکلهای مختلف استان با صدور اطلاعیه های جداگانه ای ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر از عموم مردم ولایتمدار تبریز برای شرکت در این راهپیمایی دعوت کردند.
نماینده ولی فقیه در استان هم در پی مصوبه سران سه قوه و حمایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب از طرح مدیریت مصرف سوخت ، در پیامی از مردم بصیر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
تصویب ماده 4 لایحه درآمد پایدار شهرداری ها/ تثبیت اختیارات شوراها

تصویب ماده 4 لایحه درآمد پایدار شهرداری ها/ تثبیت اختیارات شوراها به گزارش خبرگزاری مهر ، سید مناف هاشمی در خصوص آخرین وضعیت بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در صحن مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی این لایحه از روز گذشته در صحن آغاز شد. روز گذشته کلیات لایحه، مواد یک تا سه و تبصره های مواد چهار تصویب شد.
وی افزود: لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها یکی از لوایحی است که شهرداری ها از سال 62 منتظر بودند به مجلس راه پیدا کند و با تلاش بسیار با طرح دو فورتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صحن راه پیدا کرد.
مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار در خصوص تاثیرگذاری این لایحه بر شرایط شهرداری ها عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
آتش را چه کسی روشن می کند؟

آتش را چه کسی روشن می کند؟ رهبر انقلاب روز گذشته در سخنانی با بیان اینکه وقتی یک چیزی مصوبه سران کشور است، آدم باید با چشم خوش بینی نگاه کند اظهار کردند: اگر سران سه قوه با پشتوانه کارشناسی تصمیم بگیرند من حمایت می کنم .
از سوی دیگر، شورایی که این تصمیم در آن گرفته شده نیز با نظر و تأکید رهبر انقلاب ایجاد شده است. خردادماه 1397 بود که رؤسای قوا و کارشناسان اقتصادی جلسه ای با رهبر معظم انقلاب داشتند که به نوعی اولین جلسه ی شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه محسوب می شد و به دنبال بحث های مطرح شده در آن نشست، ایشان بر پیگیری ترتیبات شکلی مطرح شده تأکید کردند و یک هفته بعد نخستین جلسه ی رسمی این شورا تشکیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
همدلی و یکپارچگی راهکار اصلی برخورد با دشمن است

همدلی و یکپارچگی راهکار اصلی برخورد با دشمن است محمد اسلامی عصر دوشنبه در آیین تجلیل از دست اندرکاران حج تمتع 98 در محل باشگاه فرهنگی هواپیمایی جمهوی اسلامی (هما) افزود: شرایط امروز کشور طوری است که دشمنان پای کار ایستاده اند و برای هر گونه مداخله و کارشکنی هزینه می کنند.
وی به سهمیه بندی بنزین اشاره کرد و گفت: اتفاقات چند روز اخیر نشان داد که دشمن کمین کرده، تجهیز شده و فرماندهی اغتشاشات را بر عهده دارد.
وزیر راه، راهکار مقابله با چنین شرایطی را هوشیاری، همدلی و یکپارچگی دانست و ادامه داد: شرکت ایران ایر در دوره کنونی نقش خود را متفاوت از وظیفه خدمت به مسافر و مردم، با کیفیتی متفاوت و وحدت و یکپارچگی انجام می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
سازمان بازرسی بازوی توانمند دادگستری

سازمان بازرسی بازوی توانمند دادگستری به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، حجت الاسلام قدرتی گفت: قضات دادسرا می بایست به گزارش های سازمان بازرسی به دلیل اینکه از یک مرجع تخصصی صادر می شود، توجه ویژه ای کنند و گزارش های این سازمان را نسبت به سایر پرونده ها که دارای اهمیت بیشتری هستند مورد بررسی ویژه قرار دهند.
رئیس کل دادگستری استان با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سازمان بازرسی که فرمودند "سازمان بازرسی چشم نظام است، امین نظام است، امید نظام هست" افزود: اصل بر این است که گزارش های سازمان بازرسی معتبر است اگر متهم قبول ندارد باید دلیل بیاورد و می تواند به شعبه برای اخذ کارشناس رسمی، درخواست دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
ایجاد پردیس معراج شهدا برای بازشناسی معارف دفاع مقدس ضروری است

ایجاد پردیس معراج شهدا برای بازشناسی معارف دفاع مقدس ضروری است سردار سرتیپ دوم پاسدار ناصر سعیدی روز دوشنبه در نخستین جلسه هیات امنای پردیس معراج شهدای کشور در گناباد افزود: انتقال ارزش های دوران دفاع مقدس ضرورت دفاع از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است و ایجاد پردیس معراج شهدا علاوه بر توسعه گردشگری نقش مهمی در انتقال فرهنگ و باورهای معنوی در جامعه دارد.
وی اظهار داشت: معارف دوران دفاع مقدس باید با شیوه های جذاب برای نسل های بعدی تبیین شود و ستاد کل نیروهای مسلح در قالب باغ موزه های دفاع مقدس عنایت خاصی به این امر دارد.
وی گفت: واحد تعاون و رزم به عنوان یکی از واحدهای مهم و محوری در دوران دفاع مقدس رسالت خطیر توجه به خانواده های رزمندگان و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
گفت وگو| یک نماینده مجلس: معترضان افزایش قیمت بنزین حساب شان را از اشرار جدا کنند/مردم نباید تحت فشار قرار گیرند

گفت وگو| یک نماینده مجلس: معترضان افزایش قیمت بنزین حساب شان را از اشرار جدا کنند/مردم نباید تحت فشار قرار گیرند اکبر رنجبر زاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اعتراضات مردمی نسبت به تصمیم شورای هماهنگی سران قوا برای اصلاح قیمت بنزین، گفت: اعتراضات و انتقادات با اغتشاشات امری کاملا متفاوت است، همان طور که رهبر انقلاب هم فرمودند، اغتشاشات یعنی اینکه فرد به دنبال موضوع خاصی نیست و برای حل موضوع نیامده و درخواست هم خاصی ندارد، بلکه برهم زننده است و قصد دارد نظم عمومی کشور را به هم بزند، این، جریانی توأم با اغتشاش است، معنی آن این است که افراد خواسته واحدی از نظام ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سهمیه بندی بنزین حجت را بر همه روشن کرد

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سهمیه بندی بنزین حجت را بر همه روشن کرد به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، سردار محسن کریمی امروز در حاشیه دهمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور به توطئه های همیشگی دشمنان اشاره کرد و گفت: ملت ایران باید امروز نیز همچون گذشته در این زمینه آگاه و هوشیار باشد چرا که دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هرگز آسوده ننشسته وهمواره در صدد توطئه افکنی و ایجاد نا امنیتی در جامعه اسلامی ما هستند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه دشمن به صورت هدفمند وارد میدان شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
کاهش آسیب های اجتماعی در استان مرکزی از برکات کنگره ملی شهدا است

کاهش آسیب های اجتماعی در استان مرکزی از برکات کنگره ملی شهدا است به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، سردار محسن کریمی امروز در دهمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، گفت: ما امروز بیش از هر زمان دیگری باید ادامه دهنده راه شهدا و پیرو ولایت فقیه باشیم چرا که دشمنان همواره در صدد ضربه زدن به این انقلاب و ارزش های آن هستند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، افزود: امروز مسئولان نظام اسلامی مسئولیت بزرگی بر دوش دارند و آن تبیین و تشریح فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل جوانان و نوجوان است که استان مرکزی در این راستا با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
یک سازمان اسلامی در هند برای پرونده مسجد بابری درخواست تجدیدنظر می کند

یک سازمان اسلامی در هند برای پرونده مسجد بابری درخواست تجدیدنظر می کند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در تاریخ 9 نوامبر، دادگاه عالی هند در خصوص یک مناقشه چندین ساله میان مسلمانان هند و هندوهای این کشور در مورد مسجد تخریب شده بابری به نفع هندوها و درخواستشان برای ساخت یک معبد در محل قرار گرفتن این مسجد رای داد و خواستار تحویل داده شدن زمین این مسجد تاریخی متعلق به قرن شانزدهم به هندوها برای ساخت این معبد شد.
در عین حال دادگاه همچنین حکم داد "قطعه زمینی مناسب" در اختیار یک نهاد متعلق به مسلمانان هند به نام "کمیته وقف سنی ها"، یا از طرف دولت مرکزی و یا از طرف دولت استانی به منظور ساخت مسجد قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
فرماندار رباط کریم: برای حمایت از مردم، پای نظام و دولت ایستاده ایم

فرماندار رباط کریم: برای حمایت از مردم، پای نظام و دولت ایستاده ایم به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم سید مهدی ساداتی به همراه اعضای شورای تامین شهرستان رباط کریم، به صورت سر زده از بیمارستان فاطمه الزهرا (س) بازدید کرد و با مردم و مجروحان حادثه اخیر در این بیمارستان گفت و گو کرد.
وی اظهار داشت: هر اتفاقی در سطح شهرستان به دست عده ای اخلال گر اتفاق افتاده باشد اما مردم و مسئولان شهرستان برای عبور از شرایط ناخوشایند در کنار یکدیگر هستند.
ساداتی خدمات رسانی مطلوب با هدف ایجاد رضایت مندی مردم در جامعه را امری لازم دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
گردآوری پرونده فرهنگی شهدا

گردآوری پرونده فرهنگی شهدا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امر ایثارگران کشور امروز در آیین گشایش نمایشگاه مشق مناجات شهدا در رشت گفت : 220 هزار نفر از هموطنان مان در زمان انقلاب و سال های دفاع مقدس شهید شدند که از این شهدا 90 هزار وصیتنامه ، 9 میلیون فایل سند ، و 270 هزار پرونده فرهنگی موجود است.
رحیم نریمانی افزود : وصیت نامه ها و اسناد به جا مانده از شهدا ، گنجینه ماندگار ایثار و شهاد ت هستند و بنیاد شهید کشور درصدد است تا با برپایی نمایشگاه های وصیت نامه ها و پرونده های فرهنگی شهدا ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
بسیج تریبون های نمازجمعه برای بیان نگرانی مردم از سهمیه بندی بنزین

بسیج تریبون های نمازجمعه برای بیان نگرانی مردم از سهمیه بندی بنزین به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به دنبال آغاز طرح سهمیه بندی بنزین در کشور، گاها نگرانی هایی در بین برخی از مردم به وجود آمده است که با ورود ضدانقلاب و میدان داری برخی از اشرار برای به حاشیه بردن مطالبه اصلی مردم عملا مردم فضایی برای بیان مطالباتشان پیدا نکردند.
از طرفی کارکرد مسجد از صدر اسلام تاکنون صرفا تبدیل شدن به نمازخانه نبوده است و مساجد باید پایگاهی باشد برای طرح بسیاری از موضوعات و مشکلات جامعه اسلامی؛ به همین بهانه به سراغ ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری رفتیم تا نظر آنان را در خصوص این موضوع جویا شویم؛ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
جامعه شناس: اعتراض یک سرمایه اجتماعی است

جامعه شناس: اعتراض یک سرمایه اجتماعی است سید جواد میری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، مخرج مشترک نظر همه کارشناسان را در مورد اعتراض، تجمعی آرام و بدون هرگونه آسیب بیان کرد.
وی با بیان اینکه گاهی اخذ برخی سیاست ها مغایر و مخالف میل مردم از سوی دولت ها منجر به شکل گیری اعتراض می شود، ادامه داد: حق تجمع در قانون اساسی کشور تعریف و تبیین شده و حاکمیت با بهره مندی از این ظرفیت، باید بتدریج مردم را ضمن هدایت به اعتراضات مسالمت آمیز، مانع شکل گیری گرایش آنها به اقدامات خشن شود.
این جامعه شناس ضمن تاکید بر پوشش خبری تجمعات اعتراضی افزود: اگر از ظرفیت رسانه برای دیدن معترضان و شنیدن حرف آنها استفاده نشود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
فقط با نگرش انقلابی می توان بر مشکلات فائق آمد

فقط با نگرش انقلابی می توان بر مشکلات فائق آمد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ارتش، سردار سرتیپ دوم پاسدار عباس سه دهی در یادواره آزادسازی سوسنگرد که به میزبانی دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد، گفت: در بازخوانی عملیات و ادوار مهم در دفاع مقدس همواره دو رویکرد وجود داشته است که نخستین آن، صرف یادواره و تذکار است و دومی عبرت گیری و استفاده از تجربیات موجود است که در منظومه فکری رهبر انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و امام راحل نیز بر همین قِسم دوم تاکید و سفارش فراوان شده است.
رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، افزود: نکته بسیار مهمی که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم بر آن تاکید داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
احصاء گنج دفاع مقدس یک وظیفه است

احصاء گنج دفاع مقدس یک وظیفه است به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار پاسدار محسن کریمی ظهر امروز در دهمین نشست گام دوم کنگره شهدای استان اظهار کرد: رسالت مهمی که بر روی دوش ما مسوولین گذاشته شده احصاء گنج دفاع مقدس است که این کار به برکت کنگره شهدای استان انجام شده است.
وی تصریح کرد: آنچیزی که به عنوان وظیفه دیگر باید به آن توجه کنیم تبیین درست ارزش های دفاع مقدس برای نسل جوان است که اگر به درستی انجام شود قطعا اثرات و نتایج موثری در پی خواهد داشت.
فرمانده سپاه روح الله استان با بیان اینکه برای ادامه کار کنگره شهدا طرح های زیاد و متنوعی برای نسل جوان برنامه ریزی شده که نیاز است دانشگاه ها برای اجرای آن همکار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
هشدار شدید سپاه به اغتشاشگران + بیانیه

هشدار شدید سپاه به اغتشاشگران + بیانیه پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز به نقل از سپاه نیوز؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به حوادث و رخدادهای پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، طی بیانیه ای با قدردانی از تیزهوشی و بصیرت مردم در تشخیص و افشای نقشه شوم دشمن و جداسازی مطالبات و صف اعتراض از اغتشاشگران تاکید کرد: با ادامه هرگونه ناامنی و اقدامات مخل آسایش و آرامش مردم قاطعانه برخورد خواهیم کرد.
متن بیانیه سپاه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت شریف و عظیم الشأن ایران اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
میراث علمی و فلسفی ما به زبان فارسی وابسته است

میراث علمی و فلسفی ما به زبان فارسی وابسته است دکتر سیدعباس صالحی در نشست شورای پاسداشت زبان فارسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مطلب افزود: زبان و ادبیات فارسی از جوانب مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرفی کانون حفظ هویت ما است و از طرفی دیگر بخش قابل توجهی از میراث بشری به این زبان متصل است.
وی ادامه داد: همچنین بخشی از میراث انسانی از جمله میراث علمی، فلسفی، ادبی و ... به این زبان متصل است و بخش قابل توجهی از میراث اسلامی ما نیز پا به پای این زبان در جریان بوده است. بنابراین زبان فارسی از منظر میراث بانی فرهنگی، ادبی، علمی، انسانی و اسلامی ایرانی جایگاه ویژه ای دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
صالحی: آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است

صالحی: آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است به گزارش خبرگزاری فارس، سیدعباس صالحی با تاکید بر این مطلب افزود: زبان و ادبیات فارسی از جوانب مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرفی کانون حفظ هویت ما است و از طرفی دیگر بخش قابل توجهی از میراث بشری به این زبان متصل است.
وی ادامه داد: همچنین بخشی از میراث انسانی از جمله میراث علمی، فلسفی، ادبی و ... به این زبان متصل است و بخش قابل توجهی از میراث اسلامی ما نیز پا به پای این زبان در جریان بوده است. بنابراین زبان فارسی از منظر میراث بانی فرهنگی، ادبی، علمی، انسانی و اسلامی ایرانی جایگاه ویژه ای دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
تهیه گزارش اجرای نقشه جامع علمی کشور

تهیه گزارش اجرای نقشه جامع علمی کشور دکتر منصور کبگانیان درباره آخرین اقدامات در خصوص نقشه جامع علمی کشور با توجه به تاکید مقام معظم رهبری گفت: گزارش جامعی از اجرایی شدن سند نقشه جامع علمی کشور در حال تهیه است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: 3 الی 4 محور از اسناد بزرگی که ذیل نقشه جامع علمی کشور قرار دارد، پیشرفت داشته است.
قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در حال حاضر تمام این گزارش ها به نوبت درحال ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
وی ادامه داد: جمع بندی و آسیب شناسی این گزارش ها به ما می گوید کدام بخش های سند نیاز به اصلاح دارد و البته این کار نیز با ایجاد کمیته ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
تصویب اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در هیئت وزیران

تصویب اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در هیئت وزیران به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هدف از تشکیل شورای اجرایی فناوری اطلاعات ، تعیین خط مشی های اجرایی در قلمرو فناوری اطلاعات جهت توسعه و استقرار دولت الکترونیک و ایجاد زمینه و بستر گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و برنامه های توسعه بخش های مختلف در چهارچوب سیاست های کلی نظام، مصوبات شورای عالی فضای مجازی و قوانین مربوط است.
تصویب اهداف و خط مشی های اجرایی توسعه صنعت و کاربری فناوری اطلاعات بر اساس سیاست های کلی نظام و مصوبات شورای عالی فضای مجازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
نماینده شیراز: FATF بهانه را از دشمن می گیرد

نماینده شیراز: FATF بهانه را از دشمن می گیرد ایرنا نوشت: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبعات تصویب نکردن FATF شکننده خواهد بود و فشارهای زیادی را به کشور تحمیل می کند گفت: در شرایطی که جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم و پولشویی متهم می کنند پیوستن به FATF (گروه ویژه اقدام مالی) می تواند بهانه را از دست دشمنان بگیرد.
علی اکبری با اشاره به مهلت حدود چهارماه گروه ویژه اقدام مالی برای پیوستن ایران به FATF افزود: پیوستن به FATF یک رویداد بین الملل و یک تعهد بین دولت های مختلف است. اگر لوایح مرتبط با FATF را تصویب کنیم ممکن است فشار بیشتر نشود اما اگر این لوایح را تصویب نکنیم قطعا فشار بیشتر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
لایحه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در انتظار تصویب نمایندگان

لایحه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در انتظار تصویب نمایندگان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: سال گذشته منطقه آزاد تجاری قصرشیرین به همراه هفت منطقه دیگر و 12 منطقه ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی تصویب و به شورای نگهبان ارجاع داده شد.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شورای نگهبان با بررسی این مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی از بخش های از نقشه های آن ها ایراداتی گرفت که به حمدالله در این بررسی از منطقه آزد تجاری قصرشیرین هیچگونه ایرادی گرفته نشد و به نحوی از نظر شورای نگهبان تایید شد، اما ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
گزارش اجرایی شدن سند نقشه جامع علمی کشور تهیه می شود

گزارش اجرایی شدن سند نقشه جامع علمی کشور تهیه می شود منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین اقدامات در خصوص نقشه جامع علمی کشور با توجه به تاکید مقام معظم رهبری گفت: گزارش جامعی از اجرایی شدن سند نقشه جامع علمی کشور در حال تهیه است.
وی ادامه داد: 3 الی 4 محور از اسناد بزرگی که ذیل نقشه جامع علمی کشور قرار دارد، پیشرفت داشته است.
دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور افزود: در حال حاضر تمام این گزارش ها به نوبت درحال ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
وی ادامه داد: جمع بندی و آسیب شناسی این گزارش ها به ما می گوید کدام بخش های سند نیاز به اصلاح دارد و البته این کار نیز با ایجاد کمیته هایی شروع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
نمایندگان پیگیری دغدغه های مردم در زمینه مشکلات اقتصادی را با جدیت دنبال خواهند کرد

نمایندگان پیگیری دغدغه های مردم در زمینه مشکلات اقتصادی را با جدیت دنبال خواهند کرد در ابتدای جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای سپاسگزاری می کنم، ایشان با سخنان راهگشا و حکیمانه خود در روز گذشته مسیر حرکت اصلی مردم عزیز و مسئولان را در مورد حوادث چند روز اخیر روشن کردند.
نائب رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ضمن توجه جدی به شرایط کشور همه بخش های حکومت باید همت به حل مسائل مردم و رفع دغدغه های آنان داشته باشند مخصوصا در کنترل قیمت ها.
وی افزود: وفاق قوای مختلف در این شرایط ضرورت دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
تاریخ ثبت نام از داوطلبان انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اعلام شد

تاریخ ثبت نام از داوطلبان انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اعلام شد به گزارش خبرگزاری شبستان، اطلاعیه شماره سه ستاد انتخابات کشور صادر شد. متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:
به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی می رساند انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم در روز جمعه مورخ 2-12-1398 همزمان با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری شخصاً یا به وسیله نماینده خود که کتباً معرفی شده باشد می توانند از روز جمعه مورخ 15-9-1398 لغایت روز پنج شنبه مورخ 21-9-1398 جمعاً به مدت هفت روز در ساعات اداری به فرمانداری مراکز حوزه های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
حمایت به شیوه آمریکایی به روایت سفیر ایران در دانمارک

حمایت به شیوه آمریکایی به روایت سفیر ایران در دانمارک به گزارش خبرگزاری شبستان، مرتضی مرادیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک در توئیتی در با اشاره به اظهارات مداخله جویانه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، نوشت: حمایت آمریکایی از مردم ایران: اعمال تحریم و تروریسم اقتصادی، افزایش فشار و تلاش برای بی ثبات کردن ایران، مسدود کردن حساب های بانکی و جلوگیری از کمک به سیل زدگان، ممانعت از رسیدن دارو به کودکان و افراد نیازمند، شکنجه و کشتار آنها.
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در توئیتی عنوان کرد: همان گونه که تقریبا یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم: ایالات متحده با شماست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
هنر ضدتحریم ها-14/نقش موثر مدیریت بهره برداری منابع انسانی در مقابله با تحریم ها

هنر ضدتحریم ها-14/نقش موثر مدیریت بهره برداری منابع انسانی در مقابله با تحریم ها خبرگزاری فارس؛ هنر ضد تحریم ها؛ پاسخی از درون میدان عنوان سلسله یادداشت هایی به قلم دکتر محمدرضا ناری ابیانه است که در این خبرگزاری منتشر می شود. این سلسله یادداشت ها در پاسخ به کتاب هنر تحریم ها؛ نگاهی از درون میدان اثر ریچارد نفیو، مسئول تیم طراحی تحریم های علیه ایران در دولت اوباماست. در ادامه قسمت چهاردهم این سلسله یادداشت ها آمده است:
راهبرد اصلی مقابله با تحریم ها، بهره برداری حداکثری از منابع ملی است. آسیب شناسی وضع موجود بهره برداری از منابع انسانی کشور موید وجود آسیب های متعدد در این حوزه است که برخی از آنها شامل موارد زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
احمد توکلی: کسانی که دنبال ماهی گیری از آب گل آلود ند ماهی بر آنها حرام می شود/ در اجرای سهمیه بندی باید دست دولت را گرفت نه آنکه هلش داد تا زمین بخورد/ از سواستفاده کنندگان متنفرم

احمد توکلی: کسانی که دنبال ماهی گیری از آب گل آلود ند ماهی بر آنها حرام می شود/ در اجرای سهمیه بندی باید دست دولت را گرفت نه آنکه هلش داد تا زمین بخورد/ از سواستفاده کنندگان متنفرم پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست نامه نیوز : طرح سهمیه بندی بنزین به اجرا درآمد البته با پاره ای از اعتراضات مردم در شهرهای مختلف نیز مواجه شد. نمایندگان مجلس در هر دو جناح فضا را مناسب دیدند تا این نارضایتی ها را به نفع خود و جناح خود مصادره کنند.
احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد به دولت درباره لحاظ نکردن جزئیات و مکمل های لازم در اجرای طرح سهمیه بندی گفت: عده ای که بخواهند از این آب گل آلود ماهی بگیرند مطمئن باشند این ماهی بر آنها حرام خواهد شد.
مشروح گفتگوی نامه نیوز با احمد توکلی را در ادامه بخوانید.
***** ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه پمپئو

واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه پمپئو به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ابراز حمایت و همراهی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی شهر های ایران، ضمن تقبیح و محکومیت اینگونه حمایت ها و اظهارات مداخله جویانه گفت: مردم عزتمند ایران بخوبی می دانند که اینگونه اظهارنظر های ریاکارانه و مزورانه حاوی هیچگونه همدردی صادقانه و دلسوزانه ای نیست و اقدامات عده ای هرج و مرج طلب و تخریب گرِ مورد حمایت امثال ایشان به هیچ وجه سنخیتی با روش و منش قاطبه مردم فهیم و بصیر ایران ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه عظیم اقتصادی است

سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه عظیم اقتصادی است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، حجت الاسلام حسینی مقدم مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: قبول مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیازمند توجه به این مسئله است که خود شناسی مورد نظر قرار گیرد و برتری جویی و قدرت طلبی را از خود دور نماید.
او افزود؛سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه عظیم اقتصادی است ،لذا توجه مسئولین به خود شناسی و دوری از برتری جویی ،قدرت طلبی و ثروت اندوزی رویکردی واجب است .
حسینی مقدم تاکید بر خدمات دهی به بهره برداران بخش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 11 ساعت پیش
سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن مهم در انتخابات است

سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن مهم در انتخابات است ارسلان زارع در جلسه ستاد انتخابات استان با تاکید بر ضرورت برگزاری هرچه بهتر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان رویداد مهم سیاسی- اجتماعی اظهار کرد: اتحاد و انسجام ملی، کلید واژه های مهمی است که همواره در فرایند انتخابات در قالب قانون مداری و رعایت اصل بی طرفی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی "گام دوم انقلاب اسلامی، قانون مداری و بی طرفی و انسجام ملی" را شعار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و گفت: توجه به این سه اصل مهم باید در سرلوحه عملکرد تمامی مجریان و فعالان برگزاری انتخابات قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
واکنش وزارت خارجه به اعلام حمایت پمپئو از آشوبگران

واکنش وزارت خارجه به اعلام حمایت پمپئو از آشوبگران سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ابراز حمایت و همراهی وزیر امور خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی شهر های ایران واکنش نشان داد.
به گزارش خبرآنلاین، سیدعباس موسوی ضمن تقبیح و محکومیت اینگونه حمایت ها و اظهارات مداخله جویانه گفت: مردم عزتمند ایران بخوبی می دانند که اینگونه اظهارنظر های ریاکارانه و مزورانه حاوی هیچگونه همدردی صادقانه و دلسوزانه ای نیست و اقدامات عده ای هرج و مرج طلب و تخریب گرِ مورد حمایت امثال ایشان به هیچ وجه سنخیتی با روش و منش قاطبه مردم فهیم و بصیر ایران ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
واکنش موسوی به اظهارات مداخله جویانه پمپئو

واکنش موسوی به اظهارات مداخله جویانه پمپئو آفتاب نیوز :
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ابراز حمایت و همراهی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی شهرهای ایران، ضمن تقبیح و محکومیت اینگونه حمایت ها و اظهارات مداخله جویانه گفت: مردم عزتمند ایران بخوبی می دانند که اینگونه اظهارنظرهای ریاکارانه و مزورانه حاوی هیچگونه همدردی صادقانه و دلسوزانه ای نیست و اقدامات عده ای هرج و مرج طلب و تخریب گرِ مورد حمایت امثال ایشان به هیچ وجه سنخیتی با روش و منش قاطبه مردم فهیم و بصیر ایران ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
موسوی: اظهارنظرهای ریاکارانه حاوی هیچگونه همدردی دلسوزانه ای نیست

موسوی: اظهارنظرهای ریاکارانه حاوی هیچگونه همدردی دلسوزانه ای نیست به گزارش مشرق، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ابراز حمایت و همراهی وزیر امور خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی شهرهای ایران، ضمن تقبیح و محکومیت اینگونه حمایت ها و اظهارات مداخله جویانه گفت: مردم عزتمند ایران بخوبی می دانند که اینگونه اظهارنظرهای ریاکارانه و مزورانه حاوی هیچگونه همدردی صادقانه و دلسوزانه ای نیست و اقدامات عده ای هرج و مرج طلب و تخریب گرِ مورد حمایت امثال ایشان به هیچ وجه سنخیتی با روش و منش قاطبه مردم فهیم و بصیر ایران ندارد.
بیشتر بخوانید ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
مهم ترین بند های قانون جدید انتخابات عراق اعلام شد

مهم ترین بند های قانون جدید انتخابات عراق اعلام شد سعد الحدیثی، سخنگوی دولت عراق مهم ترین بند های قانون جدید انتخابات را که اخیرا کابینه آن را تصویب کرد و به پارلمان ارجاع داد، اعلام کرد که عبارتند از:
-نامزد انتخابات باید در زمان ثبت نام 25 سال سن داشته باشد.
-کسانی که پست های زیر را داشته باشند حق نامزدی در انتخابات را ندارند:
1. رئیس جمهوری و معاونانش.
2. نخست وزیر و معاونانش.
3. وزرا و معاونان وزارتخانه ها.
4. رؤسای نهاد های مستقل و معاونانشان.
5. رؤسای طرف های غیرمرتبط با وزارتخانه و معاونانشان.
6. مشاوران.
7. استانداران و معاونانشان.
8. رؤسا و اعضای شورا های استان ها. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
سهمیه بندی بنزین نباید بهانه ای برای افزایش قیمت کالا و خدمات شود

سهمیه بندی بنزین نباید بهانه ای برای افزایش قیمت کالا و خدمات شود عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین نباید بهانه ای برای افزایش قیمت کالاها و خدمات در بازار شود و دولت باید با نظارت و کنترل بر بازار جلوی هرگونه سوءاستفاده فرصت طلبان بایستد.
وی افزود: با توجه به حمایت رهبر معظم انقلاب از تصمیم شورای اقتصادی سران قوا به دلیل اینکه منتخب مردم هستند، نمایندگان مجلس طرح دوفوریتی و سه فوریتی را از دستورکار خارج کردند. من معتقدم که این طرح از نظر کیفیت و زمان اجرا با اشکالاتی همراه بوده است از جمله اینکه شایسته بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
واکنش خرازی به شایعه استعفای نمایندگان مجلس

واکنش خرازی به شایعه استعفای نمایندگان مجلس در پی شایعه استعفای چند تن از نمایندگان مجلس در رابطه با گران شدن بنزین سید محمدصادق خرازی در رابطه با نظر اصلاح طلبان پیرامون این استعفا مواردی را مطرح کرد: امروز در گفت وگویی که با یکی از دوستان مجلسی ام داشتم اشاره ای داشت به اینکه تعدادی از نمایندگان قصد استعفا از نمایندگی دارند، این مسئله بسیار قابل تأمل بود! هر چه با خود اندیشیدم متوجه نشدم که این استعفا چه فایده ای برای مردم دارد؟!
کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟ چه فشاری را از روی دوش دولت تدبیر و امید برمی دارد؟ و در نهایت فقط به این نتیجه رسیدم که این اقدام تنها بخشی از مسیر تبلیغاتی دوستان به حساب می آید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
هرگونه استعفا یا ترغیب مردم در جهت ایجاد بحران قابل دفاع نیست

هرگونه استعفا یا ترغیب مردم در جهت ایجاد بحران قابل دفاع نیست به گزارش خبرگزاری مهر ، در پی شایعه استعفای چند تن از نمایندگان مجلس در رابطه با گران شدن بنزین سید محمدصادق خرازی در یادداشتی تاکید کرد: امروز در گفت و گویی که با یکی از دوستان مجلسی ام داشتم اشاره ای داشت به اینکه تعدادی از نمایندگان قصد استعفا از نمایندگی دارند، این مسئله بسیار قابل تامل بود! هر چه با خود اندیشیدم متوجه نشدم که این استعفا چه فایده ای برای مردم دارد!؟ کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟ چه فشاری را از روی دوش دولت تدبیر و امید بر می دارد؟ و در نهایت فقط به این نتیجه رسیدم که این اقدام تنها بخشی از مسیر تبلیغاتی دوستان به حساب می آید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
استعفای یک نماینده اصلاح طلب مجلس

استعفای یک نماینده اصلاح طلب مجلس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد قسیم عثمانی در جلسه علنی عصر امروز یکشنبه در پایان نطق میان دستور خود گفت:برای این که اعلام کنم در این تصمیم نقشی نداشته ام استعفای خود را تقدیم هیئت رئیسه می کنم.
عثمانی بعد از این صحبت های متن استعفای خود را به پزشکیان رئیس جلسه تقدیم کرد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
نتانیاهو: استعفا نمی دهم

نتانیاهو: استعفا نمی دهم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جواب یک روزنامه نگار اسرائیلی گفت در صورتی که دادستان کل درباره پرونده های فساد وی را احضار کند، هرگز استعفا نخواهد داد.
وی در کنفرانس مطبوعاتی در راستای سفر رسمی اش به برزیل گفت: قصد ندارم استعفا دهم. اولا آن ها نمی توانند هیچ اتهامی را علیه من ثابت کنند و دوما قانون مرا مجبور به این مسئله نخواهد کرد. درخواست برای استعفای من لطمه ای به "دموکراسی" اسرائیل می زند.
نتانیاهو افزود: شهروندان اسرائیلی تعیین می کنند که من نخست وزیرشان باشم یا نه. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
کربلای 4 عملیات اصلی بود/رزمندگان هرگز خود را طلبکار انقلاب نمی دانستند

کربلای 4 عملیات اصلی بود/رزمندگان هرگز خود را طلبکار انقلاب نمی دانستند محمود زارع زاده در گفتگو با خبرنگار فارس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، با اشاره به سرنوشت ساز بودن عملیات کربلای 4 گفت: قبل از عملیات کربلای 4 اعلام شد که اگر نیروهای مردمی در این جنگ حضورداشته باشند می توانیم به جنگ و زیاده خواهی های دشمن پایان دهیم. حتی می توانستیم با فتح بصره، دشمن را وادار کنیم تا برای بازپس گیری این شهر، امتیازهای بیشتری را به ایران بدهد.
وی افزود: در نهم آذرماه سال 65، 100 هزار نفر رزمنده بسیجی بعد از یک مانور و مراسم باشکوه در ورزشگاه آزادی، به مناطق جنوب اعزام شدند و در منطقه ای نامعلوم آموزش دیدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
روحانی به آیت الله آملی لاریجانی تبریک گفت

روحانی به آیت الله آملی لاریجانی تبریک گفت به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، در پیامی انتصاب آیت الله آملی لاریجانی از سوی رهبر معظم انقلاب به سمت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز عضویت فقهای شورای نگهبان را تبریک گفت.
متن پیام تبریک حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آیت الله جناب آقای آملی لاریجانی (دامت برکاته)
با سلام و تحیت
در آغاز فصل نوین این نهاد سرنوشت ساز که یادگار رهبر دوراندیش انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در اهتمام به مصلحت نظام ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
رجایی به کدخدایی: آن فیلم معروف را پخش کن

رجایی به کدخدایی: آن فیلم معروف را پخش کن غلامعلی رجائی مشاور آیت ا... هاشمی رفسنجانی در گفت وگویی با آرمان به موضوع ردصلاحیت هاشمی پرداخته است.
شما از نزدیکان آیت ا...هاشمی بودید. اخیرا دوباره آقای کدخدایی مطرح کردند که آیت ا... هاشمی در انتخابات رد صلاحیت نشدند.
من با آقای کدخدایی تاکنون در فضاهای مکتوب و مجازی بحث هایی داشتیم که پاسخ روشنی در مقابل برخی صحبت ها نداشتند. بارها او را به انصاف دعوت کرده ام. آقای کدخدایی اخیرا بحث جدیدی درباره واجد صلاحیت بودن افراد مطرح کردند. خبرهایی که ما از جلسات داریم و در گفت وگوهای گذشته هم گفته ایم، آقای کدخدایی چند مدل صحبت کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
بزرگداشت حماسه 9 دی شکوه بصیرت و وحدت ملی

بزرگداشت حماسه 9 دی شکوه بصیرت و وحدت ملی به گزارش ایسنا، متن پیام تقدیر و تشکر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بزرگداشت نهمین سالگرد حماسۀ ماندگار نهم دی شاهد صحنه هایی بی بدیل از حضور وحدت آفرین، بصیرت بخش و دشمن شکن امت حزب الله با قدم هایی استوارتر وفریادی رساتر از گذشته بود.
مردمی که در تبعیت پذیری محض از امام و مقتدای خود و در پاسخ به ندای هل من ناصر ینصرنی حسینی در اعلام انزجار همیشگی از هتک حرمت عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان در سال 1388 و همچنین اعلام انزجار دوباره خود از شیطان اکبر آمریکای جهانخوار به واسطه وضع تحریم های ظالمانه و همچنین محکومیت هر گونه اقدام و عمل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
کیهان از رمز و راز دعوای میان جریان اصلاحات و اعتدال خبر داد!

کیهان از رمز و راز دعوای میان جریان اصلاحات و اعتدال خبر داد! این روزنامه در این باره نوشت: به نمک نشناسی کاری ندارم، ولی قربان دهنت آقای واعظی. اصلا همه رای مال خود آقای روحانی بوده، همه افتخارات دولت و رئیسش هم مال خودتان، قبول؟ این توئیت رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات خطاب به رئیس دفتر رئیس جمهور است.
اصلاح طلبان نیک می دانند که دولت دوم برای هر رئیس جمهوری، دولت حساب محسوب می شود؛ ازاین رو بعد از انتخابات 96 و پیروزی دوباره حسن روحانی در رقابت انتخاباتی، هر یک سعی کردند به عناوین مختلف فاصله خود را با دولت حفظ کنند. از این رو گاهی خود را میراث خوار بی موهبت عملکرد دولت روحانی خواندند و گاهی دیگر با اظهار پشیمانی و نگاه منتقدانه به دولت ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
یادواره شهدای محله گرگانجدید گرگان برگزار شد

یادواره شهدای محله گرگانجدید گرگان برگزار شد به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا در این مراسم که شامگاه دیشب برگزار شد، یکی از مدرسان حوزه علمیه گفت: شرایط متفاوت و رو به رشد توسعه ایران در مقایسه با دیگر کشورهای همسایه و امنیت، استقلال، عزت و پیشرفت های خیره کننده به دست آمده در دنیا حاصل خون شهیدان است.
حجت الاسلام روح الله عطایی اظهار داشت: شهدا جلوه های بی بدیل و همواره درخشان تاریخ ملت ایرانند زیرا در پرتو ایثار و فداکاری آنان تمامی تهدیدات دشمن امروز به فرصت تبدیل شده و ایران اسلامی در ابعاد مختلف به پیشرفت های شگفت انگیز دست یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی(ره) در حرم مطهر رضوی

مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی(ره) در حرم مطهر رضوی مجلس بزرگداشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، آیت الله هاشمی شاهرودی(ره) شامگاه دوشنبه 10 دی در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی برگزار شد. عکس: محمدجواد مشهدی 07:08 - 1397/10/11 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
امام جمعه جدید و جوان تهران را بیشتر بشناسید

امام جمعه جدید و جوان تهران را بیشتر بشناسید به گزارش بولتن نیوز ،حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری صبح امروز از سوی ستاد نماز جمعه به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد.
در گزارش زیر با سوابق امام جمعه موقت تهران آشنا می شوید:
حاج علی اکبری، به عنوان یکی از صاحب نظران حوزه تربیتی در کشور، خود از دوران نوجوانی، پس از آشنایی با معارف الهی از بستر آثار و منظومه فکری شهید مطهری و شهید صدر، با جریان انقلاب اسلامی همراه شد و با شیفتگی نسبت به شخصیت والای امام راحل، در قالب انجمن های اسلامی، به مبارزه با جریانات منحرف فکری از طریق ترویج اندیشه ناب اسلامی پرداخت و با تفکر تشکیلاتی ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
مرجع اعلام بازنگری دستمزد کارگران کجاست؟

مرجع اعلام بازنگری دستمزد کارگران کجاست؟ علیرضا حیدری اظهار کرد: ماده 41 قانون کار تکلیف تعیین حداقل دستمزد را مشخص کرده و گفته شورای عالی کار همه ساله موظف است میزان حداقل مزد کارگران را تعیین کند منتها برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف دو شاخص را برای نحوه تعیین تعریف کرده است. صدر ماده 41 قانون کار می گوید حداقل مزد بر اساس نرخ تورم تعیین شود ولی ذیل ماده، معیار دومی هم تعریف کرده و گفته مزد به اندازه ای باشد که معیشت خانوار را تامین کند.
وی با بیان این که در مباحث مربوط به مزد و تصمیم گیری در شورای عالی کار هیچ گاه به تبصره دو ماده 41 نزدیک نشده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
با محوریت مسائل اقتصادی کشور منتشر شد: نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سران قوا

با محوریت مسائل اقتصادی کشور منتشر شد: نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سران قوا به گزارش الف، متن نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مردمی ترین حکومت های جهان توجه ویژه ای به معیشت مردم و تامین رفاه و عدالت اجتماعی دارد. پیشرفت مادی مردم در کنار رشد فضیلت ها و معنویت ها از اهداف نظام اسلامی است و حاکمیت جامعه اسلامی عمیقاً پیگیر و ساعی در تحقق این مهم می باشد.نگاهی به دستاورد های عظیم انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این اهداف در برخی موارد تحقق صددرصدی داشته است و در برخی موارد نیز در آستانه تحقق است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
چرا آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد؟

چرا آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی در حالی آیت الله آملی لاریجانی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند که نکات قابل توجهی در اینباره از نظر و ظن نگارنده وجود دارد.
انتصاب آقای آملی لاریجانی در فاصله کوتاهی از وفات آیت الله شاهرودی نشان می دهد که رهبری در شرایط فعلی بر سرو سامان گرفتن مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید ویژه ای دارند. عمده اصرار رهبری نیز نشان می دهد که ایشان چابک تر کردن و کارآمدتر کردن این نهاد مهم را در فاصله کوتاهی مدنظر دارند. این در حالیست که ایشان پیش از این نیز برکارآمدتر کردن مجلس خبرگان توصیه های کرده بودند که تشکیل هیأت اندیشه ورز در این ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
جایی برای آزادی بیان در فضای دیکتاتوری دولت نمانده/ عدم استقبال دولت از مناظرات شفاف سازی

جایی برای آزادی بیان در فضای دیکتاتوری دولت نمانده/ عدم استقبال دولت از مناظرات شفاف سازی حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به عدم سعه صدر رئیس جمهور و دولت وی گفت: عملکرد دولت آقای روحانی و شخص ایشان در دولتهای یازدهم و دوازدهم نشان دهنده عدم سعه صدر و تحمل شنیدن صدای مخالف است.
وی افزود: متاسفانه دولت تلاش کرده تا فضای تک صدایی را در جامعه حاکم کند و به شدت از پخش صداهای منتقد و شفاف سازی اطلاعاتی آنها جلوگیری کرده است. این موضوع نه تنها در خصوص کارشناسان منتقد و استراتژیست ها به وقوع پیوسته بلکه دولت برای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم که براساس قانون اساسی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
طرح جدید نمایندگان برای کاهش دوره های متوالی نمایندگی

طرح جدید نمایندگان برای کاهش دوره های متوالی نمایندگی یحیی کمالی پور، عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با تسنیم ، از طرح پیشنهادی نمایندگان درباره محدود کردن دوره های نمایندگی به 3 دوره متوالی خبر داد و گفت: طبق این طرح 3 دوره متوالی برای یک نماینده در نظر گرفته شده و بیش از آن ممنوع است.
وی با بیان اینکه این پیشنهاد در قالب طرح استانی شدن انتخابات مطرح می شود، افزود: طرح مذکور در بخش شرایط مدت نمایندگی در طرح استانی شدن انتخابات بررسی می شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی با بیان اینکه 25 تن از نمایندگان طرح مذکور را امضا کردند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
مأموریت ها و جایگاه جدید مجمع تشخیص مصلحت

مأموریت ها و جایگاه جدید مجمع تشخیص مصلحت به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، روزنامه جوان در یادداشتی نوشت:
رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در حکم انتصاب آیت الله آملی لاریجانی به سمت ریاست جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام به نکته ای مهم در خصوص مأموریت این مجمع اشاره کرده و مرقوم داشتند: همان طور که پیش از این در حکم دوره جدید آمده است، مجمع در این دوره عهده دار مسئولیت مهم و اساسی تغییرات در ساختار و محتوای آن نهاد مؤثر و مهم نیز می باشد. با توجه به اینکه 23 مرداد سال 1396، معظم له در حکم دوره کنونی اجزای این مأموریت را برشمردند، بازخوانی اجزای این مأموریت ضروری به نظر می رسد: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
نماهنگ حضور و روایت سردار سلیمانی از عملیات کربلای چهار

نماهنگ حضور و روایت سردار سلیمانی از عملیات کربلای چهار صبح امروز سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهمان تلفنی برنامه حالا خورشید بود تا درباره ابهامات مطرح شده پیرامون عملیات کربلای چهار توضیحاتی ارائه دهد.مهمان حضوری این برنامه نیز محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران در دوران جنگ تحمیلی بود که با توئیت جنجالی خود درباره این عملیات واکنش های زیادی را برانگیخته بود.
صلفحه اینستاگرام سردار سلیمانی صحبت های امروز وی در این برنامه تلویزیونی را در قالب نماهنگی زیبا با هشتگ عملیات_کربلا_چهار به اشتراک گذاشت. در ادامه این نماهنگ را می توانید ببینید. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
مرجع اعلام بازنگری دستمزد کارگران کجاست؟

مرجع اعلام بازنگری دستمزد کارگران کجاست؟ علیرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ماده 41 قانون کار تکلیف تعیین حداقل دستمزد را مشخص کرده و گفته شورای عالی کار همه ساله موظف است میزان حداقل مزد کارگران را تعیین کند منتها برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف دو شاخص را برای نحوه تعیین تعریف کرده است. صدر ماده 41 قانون کار می گوید حداقل مزد بر اساس نرخ تورم تعیین شود ولی ذیل ماده، معیار دومی هم تعریف کرده و گفته مزد به اندازه ای باشد که معیشت خانوار را تامین کند.
وی با بیان این که در مباحث مربوط به مزد و تصمیم گیری در شورای عالی کار هیچ گاه به تبصره دو ماده 41 نزدیک نشده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
فتنه گران فتنه زده، همراهان ناهمراه

فتنه گران فتنه زده، همراهان ناهمراه گروه سیاسی خبرگزاری فارس، قاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس طی یادداشتی نوشت: یوم الله 9 دی باید همه ساله گرامی داشته شود و در آن از عبرت های گذشته برای نسل هایی که آن روزها را ندیده اند مستند سخن گفته شود، تاریخ فقط قصه هایی برای خواندن نیست بلکه عبرت هایی برای آموختن و چراغ راه حیات شخصی و اجتماعی و ملی ساختن است.
متن این یادداشت در ادامه آمده است:
هر نهضت بزرگ اجتماعی عناصر مهمی دارد از جمله؛
1 - خاستگاه فکری و اعتقادی که اهداف و آرمان های نهضت مبتنی بر آن شکل می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
خواستگاه اصلی فتنه 88 تبعیت سران فتنه از هوای نفس بود

خواستگاه اصلی فتنه 88 تبعیت سران فتنه از هوای نفس بود به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد ابهر، حجت الاسلام سعید احمدی در مراسمی که به مناسبت سالروز حماسه نهم دی، با حضور اساتید و کارکنان در سالن کنفرانس امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر برگزار شد، به تشریح عوامل و علل بروز فتنه پرداخت و گفت: فتنه فضای غبارآلودی هست که در آن حق و باطل با هم گره خورده و تشخیص حق و باطل در آن زمان نه تنها برای مردم بلکه برای عالمان نیز سخت می شود و خیلی ها دچار اشتباه و لغزش می شوند.
مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی استان زنجان به فتنه های ایجاد شده در دوران حکومت حضرت امیرالمومنین علی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
جلسات خانه احزاب غیر قانونی است

جلسات خانه احزاب غیر قانونی است محمّدحسن غفوری فرد رییس اسبق خانه احزاب ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس اظهار داشت: جلسات خانه احزاب غیرقانونی است چرا که مدت سه سال آن به پایان رسیده است.
وی افزود: دوره ششم خانه احزاب ایران مردادماه سال جاری به پایان رسیده و طبق قانون این جلسات غیر قانونی است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
فرمانده، اسیر سیاست

فرمانده، اسیر سیاست اما محسن رضایی کیست که اظهار نظر او تا این اندازه حاشیه ساز و چند روزی است که نقل محافل حماسی و سیاسیون قدیمی و حتی برخی تحلیلگران و نویسندگان امروزی شده است.
به گزارش ایسنا، در دهم شهریور 1333 درست هنگام کوچ پاییزه عشایر بختیاری در بنه وار شهرستان لالی مسجدسلیمان در جنوب ایران، به دنیا آمد. نامش را سبزوار گذاشتند، همیشه به وضعیت خانوادگی اش افتخار می کرد. 19 ساله بود که در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت تهران قبول شد و با کوچ به پایتخت در محله ای مستقر شد که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران از آن جا راهی پاستور شد؛ محله نارمک ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
سناریویی برای سال 98 !

سناریویی برای سال 98 ! به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، روزنامه کیهان در سرمقاله شماره امروز خود نوشت:
آنچه که در باره فتنه 88 و نهایتا پاسخ قاطع ملت در 9 دی به آمریکا و فتنه گران گفته و یادآوری می شود، مبتنی بر رویکرد گذشته محور است. اما آنچه که ملت ضمن توجه به تجربه گذشته باید بداند و نسبت به آن هوشیار باشد، رویکرد مبتنی بر آینده محور است و این همان هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب است درخصوص اینکه ممکن است نقشه را برای سال 98 کشیده باشند . لذا برای اینکه دشمن موفق به فتنه ای دیگر نشود باید تحولات داخلی و خارجی را با این نگاه مورد تحلیل و بررسی قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
روایت رئیس جمهور از دقت رهبر انقلاب در مصرف صحیح برق + فیلم

روایت رئیس جمهور از دقت رهبر انقلاب در مصرف صحیح برق + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح روز دوشنبه 10 دی 97 در نشستی که با وزیر، معاونان و مدیران وزارت نیرو داشت، روایتی شنیدنی از زندگی رهبر معظم انقلاب را بیان کرد.
بیشتر بخوانید: خاطره روحانی از دوران سربازی و برگزاری نماز جماعت در پادگان + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
روایت شنیدنی روحانی از زندگی رهبر معظم انقلاب + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
ماجرای اختلاف موسوی با هاشمی و خاتمی درباره طرح بازشماری آراء

ماجرای اختلاف موسوی با هاشمی و خاتمی درباره طرح بازشماری آراء گروه سیاسی خبرگزاری فارس- شنبه 30 خرداد 1388 پس از نماز جمعه ی تاریخی رهبر انقلاب، در بوستان کوچکی در تقاطع خیابان های فلسطین و زرتشت تهران، چند تن از مسئولین دغدغه مند که در آن موقع مقام دولتی نداشتند، دور هم جمع می شوند تا برای نقش آفرینی در جهت پایان دادن به التهاب سیاسی کشور فکری کنند. افراد این گروه پنج نفره در رایزنی اوّلیّه میان خود به این نتیجه می رسند که با توجه به رفاقت و اعتمادی که میان آنها و میرحسین موسوی هست و تجربه ای که در این گونه موارد دارند، همچون برخی افراد و گروه های دیگر که آن روزها به دنبال میانجیگری بودند، نزد وی رفته و در مورد چند و چون رسیدگی به اعتراضات مذاکره کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
30 دی ماه آخرین مهلت ارسال مقالات به دهمین همایش بین المللی سیره علوی

30 دی ماه آخرین مهلت ارسال مقالات به دهمین همایش بین المللی سیره علوی حجت الاسلام حبیب حاتمی کن کبود امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس از خرم آباد، بیان کرد: دهمین همایش بین المللی سیره علوی با هدف معرفی هرچه بیشتر سیره معصومین مخصوصاً امیرالمومنین در استان لرستان در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان دوره های گذشته این همایش با توجه به اینکه نماینده ولی فقیه به عنوان مسئول همایش هستند این رویداد برای دومین بار به صورت بین المللی در لرستان توسط دانشگاه لرستان برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی دهمین همایش بین المللی سیره علوی عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
روایت صفر تا صد فتنه 88 در شبکه مستند

روایت صفر تا صد فتنه 88 در شبکه مستند به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، هفتمین قسمت از فصل سوم به اضافه مستند ، با پخش و بررسی مستند گزارش اقلیت ساخته مهدی نقویان از شبکه مستند پخش خواهد شد.
در این قسمت و پس از پخش مستند، مهدی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی و از فعالان رسانه ای مهمان برنامه خواهد بود و با موضوع فتنه سال 88، ناگفته های پیرامون آن ماجرا، پشت پرده اتفاقات عاشورا سال 88 و راه پیمایی مردمی روز 9 دی صحبت خواهد کرد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
طرح جدید نمایندگان برای کاهش دوره های متوالی نمایندگی

طرح جدید نمایندگان برای کاهش دوره های متوالی نمایندگی به گزارش مشرق ، یحیی کمالی پور ، عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی از طرح پیشنهادی نمایندگان درباره محدود کردن دوره های نمایندگی به 3 دوره متوالی خبر داد و گفت: طبق این طرح 3 دوره متوالی برای یک نماینده در نظر گرفته شده و بیش از آن ممنوع است.
وی با بیان اینکه این پیشنهاد در قالب طرح استانی شدن انتخابات مطرح می شود، افزود: طرح مذکور در بخش شرایط مدت نمایندگی در طرح استانی شدن انتخابات بررسی می شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی با بیان اینکه 25 تن از نمایندگان طرح مذکور را امضا کردند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
مأموریت ها و جایگاه جدید مجمع تشخیص مصلحت

مأموریت ها و جایگاه جدید مجمع تشخیص مصلحت به گزارش مشرق ، محمدجواد اخوان در یادداشت روزنامه جوان نوشت:
رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در حکم انتصاب آیت الله آملی لاریجانی به سمت ریاست جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام به نکته ای مهم در خصوص مأموریت این مجمع اشاره کرده و مرقوم داشتند: همان طور که پیش از این در حکم دوره جدید آمده است، مجمع در این دوره عهده دار مسئولیت مهم و اساسی تغییرات در ساختار و محتوای آن نهاد مؤثر و مهم نیز می باشد. با توجه به اینکه 23 مرداد سال 1396، معظم له در حکم دوره کنونی اجزای این مأموریت را برشمردند، بازخوانی اجزای این مأموریت ضروری به نظر می رسد:
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
نماهنگ حضور و روایت سردار سلیمانی از عملیات کربلای چهار

نماهنگ حضور و روایت سردار سلیمانی از عملیات کربلای چهار به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، صبح امروز سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهمان تلفنی برنامه حالا خورشید بود تا درباره ابهامات مطرح شده پیرامون عملیات کربلای چهار توضیحاتی ارائه دهد.
مهمان حضوری این برنامه نیز محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران در دوران جنگ تحمیلی بود که با توئیت جنجالی خود درباره این عملیات واکنش های زیادی را برانگیخته بود.
صلفحه اینستاگرام سردار سلیمانی صحبت های امروز وی در این برنامه تلویزیونی را در قالب نماهنگی زیبا با هشتگ عملیات_کربلا_چهار به اشتراک گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه بسرعت ابلاغ می شود

مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه بسرعت ابلاغ می شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در یازدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، که شامگاه دوشنبه دهم دی در وزارت کشور برگزار شد، وزیر کشور و رئیس ستاد پس از استماع گزارش های ارائه شده از سوی کارگروه های تخصصی و دستگاه های عضو ستاد، ضمن اتخاذ و ابلاغ تصمیمات مقتضی، با تحسین مسئولیت شناسی مردم در مواجهه با شرایط اقتصادی کشور و همراهی و همگامی عمومی با سیاست های اقتصادی برای مقابله با تلاش دشمن، آثار و ابعاد تدبیر مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه را بر شمرد و با توجه به موفقیت های مهم بدست آمده، از این تدبیر تجلیل کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
واکنش موسوی لاری به ایده تحریم انتخابات

واکنش موسوی لاری به ایده تحریم انتخابات خبرآنلاین نوشت: وزیر کشور دولت اصلاحات به اظهارات اخیر حجاریان مبنی بر امکان تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان واکنش نشان داد.
عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات و نایب رئیس کنونی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، در گفتگو با روزنامه سازندگی درباره موضوعات مختلفی از جمله اظهارات اخیر حجاریان مبنی بر امکان تحریم انتخابات آتی از سوی اصلاح طلبان، رابطه اصلاح طلبان با دولت، اختلافات دو نهاد اصلاح طلبِ شورای سیاست گذاری و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار نظر کرده است.
سعید حجاریان، اخیراً در مصاحبه ای با اشاره به امکان تحریم انتخابات آتی از سوی اصلاح طلبان گفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
طرح جدید نمایندگان برای کاهش دوره های متوالی نمایندگی

طرح جدید نمایندگان برای کاهش دوره های متوالی نمایندگی یحیی کمالی پور، عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، از طرح پیشنهادی نمایندگان درباره محدود کردن دوره های نمایندگی به 3 دوره متوالی خبر داد و گفت: طبق این طرح 3 دوره متوالی برای یک نماینده در نظر گرفته شده و بیش از آن ممنوع است.
وی با بیان اینکه این پیشنهاد در قالب طرح استانی شدن انتخابات مطرح می شود، افزود: طرح مذکور در بخش شرایط مدت نمایندگی در طرح استانی شدن انتخابات بررسی می شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی با بیان اینکه 25 تن از نمایندگان طرح مذکور را امضا کردند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
رابطه شبکه باقری درمنی با محکومان امنیتی چیست؟ +تصاویر

رابطه شبکه باقری درمنی با محکومان امنیتی چیست؟ +تصاویر سرویس سیاست مشرق- مشرق در 27 آذر 97 چنین گزارش داد که هنگامه شهیدی ، فعال سیاسی وابسته به جریان اصلاحات و از محکومین ضدامنیتی فتنه 88، اسناد 500 هزار متر زمین در حوالی شهرستان آرادان در استان سمنان را که با تجهیزات کامل و سه حلقه چاه برای مرغداری و پرورش شترمرغ است، به عنوان وثیقه آزادی حمید باقری درمنی، ابربدهکار بانکی و از مفسدان کلان اقتصادی (که اخیراً به واسطه کثرت جرایم به اعدام محکوم و به دار مجازات آویخته شد) در اختیار دادگاه گذاشته بود. نکته جالب تر اینکه طبق همان گزارش، در استعلام پلاک ثبتی این زمین ها، معلوم شد که در واقع این املاک وسیع و مجهز، متعلق به هدایت الله آقایی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
آقای رئیس جمهور به مردم هشدار داد

آقای رئیس جمهور به مردم هشدار داد عمرالبشیر رئیس جمهور سودان در سخنانی به مناسبت شصتمین سالروز استقلال این کشور اعلام کرد: ما در حال عبور از مرحله دشوار و ورود به اصلاحات بزرگ هستیم. ما شراکت های بین المللی و عربی مختلفی برای حمایت از اقتصاد سودان داریم.
وی ضمن دعوت به ریشه کنی خشونت و حل اختلافات از طریق گفتگو های جدی تاکید کرد: ما بر برگزاری انتخابات در سال 2020 در فضایی شفاف و آزاد به منظور تقویت اصل چرخش مسالمت آمیز قدرت متعهد و پایبندیم.
رئیس جمهور سودان گفت: سودان در پر کردن شکاف عربی از طریق بازگشت سوریه به آغوش جهان عرب و نیز حمایت از شرعیت در یمن نقش ایفا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 11 ساعت پیش
نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سران قوا

نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سران قوا آفتاب نیوز :
متن نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مردمی ترین حکومت های جهان توجه ویژه ای به معیشت مردم و تامین رفاه و عدالت اجتماعی دارد. پیشرفت مادی مردم در کنار رشد فضیلت ها و معنویت ها از اهداف نظام اسلامی است و حاکمیت جامعه اسلامی عمیقاً پیگیر و ساعی در تحقق این مهم می باشد.نگاهی به دستاورد های عظیم انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این اهداف در برخی موارد تحقق صددرصدی داشته است و در برخی موارد نیز در آستانه تحقق است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 11 ساعت پیش
لایحه مناطق آزاد در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف می شود

لایحه مناطق آزاد در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان به لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی ایراداتی را وارد کرد که این ایرادات مربوط به اصل 74 قانون اساسی شامل مغایرت با بند 17 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در خصوص اصلاح نظام درآمدی دولت و افزایش سهم درآمد های مالیاتی، مغایرت با بند یک سیاست های کلی آمایش سرزمین در خصوص ایجاد امکانات عادلانه، فرصت های برابر و رفع تبعیض ناروا در مناطق مختلف کشور و مغایرت با بند 11 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 11 ساعت پیش
نیاز به مربیان زن برای رصد شبهات و پاسخگویی به آنها در یزد

نیاز به مربیان زن برای رصد شبهات و پاسخگویی به آنها در یزد به گزارش خبرنگار مهر ، سعید زارع عصر امروز در نشست کارگروه بانوان ستاد دهه فجر استان یزد، نقش بانوان در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی را بسیار اثرگذار خواند و اظهار داشت: با توجه به این نقش اثرگذار در زمان پیروزی، امروز نیز نیاز است که بانوان در فعالیت های اجرایی حضور پررتگ تری داشته باشند.
وی با بیان اینکه بیش از 550 هزار نفر از جمعیت استان یزد را بانوان تشکیل می دهند که این میزان نیمی از جمعیت استان است، افزود: به طور قطع حوزه علمیه خواهران در آگاه سازی، آموزش و تبیین دستاوردهای انقلاب نقش بسیار اثرگذار و مهمی دارد و هنور جای کار بسیاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
انتقاد وزیر کشور از افزایش قیمت مسکن

انتقاد وزیر کشور از افزایش قیمت مسکن به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در دیدار با نمایندگلن عضو فراکسیون شهری و روستایی مجلس، پس از استماع نکات مد نظر اعضای فراکسیون و در پاسخ به سؤالات مطروحه در حوزه شهرداری ها و مشکلات شهر و روستا، ضمن موافقت با ادغام لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و طرح درآمدهای پایدار مجلس گفت: با همکاری جمالی نژاد معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با مجلس، این طرح می تواند با لایحه ادغام شود. البته در صورت ارائه این طرح به صورت جداگانه، رد طرح از سوی شورای نگهبان متصور خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
1850 اثر در جشنواره رسانه ای ابوذر اردبیل داوری شد

1850 اثر در جشنواره رسانه ای ابوذر اردبیل داوری شد سرهنگ پاسدار علی لطفی در گفت وگو با خبرگزاری فارس در اردبیل با اشاره به داوری آثار رسیده به دبیرخانه چهارمین چشنواره رسانه ای ابوذر در اردبیل، اظهار کرد: بیش از 1850 اثر رسانه ای در قالب محورهای ذکر شده در آیین نامه جشنواره به دبیرخانه ارسال شده است.
وی افزود: از این تعداد 76 اثر در بخش گزارش و خبر تلویزیونی، چهار اثر در موشن گرافی، پنج اثر در کاریکاتور، 445 قطعه عکس و یک هزار و 321 اثر مطبوعاتی و رسانه های دیجیتالی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
رییس بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، ترویج و تقویت فرهنگ ولایتمداری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار اقدام مجلس در زمینه جمع آوری فساد و رانت در کشور شد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار اقدام مجلس در زمینه جمع آوری فساد و رانت در کشور شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه ای خطاب به سران قوا ضمن بیان دغدغه های اقتصادی مردم و بر حمایت از اقشار جامعه تأکید کرد.
در این نامه آمده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مردمی ترین حکومت های جهان توجه ویژه ای به معیشت مردم و تأمین رفاه و عدالت اجتماعی دارد. پیشرفت مادی مردم در کنار رشد فضیلت ها و معنویت ها از اهداف نظام اسلامی است و حاکمیت جامعه اسلامی عمیقاً پیگیر و ساعی در تحقق این مهم است. نگاهی به دستاورد های عظیم انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این اهداف در برخی موارد تحقق صددرصدی داشته است و در برخی موارد نیز ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
مردم در 9 دی نشان دادند که دشمن خود و انقلاب را می شناسند

مردم در 9 دی نشان دادند که دشمن خود و انقلاب را می شناسند به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، روز 9 دی ماه 1388 از جمله مهم ترین روزهایی است که توسط ملت ایران در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است، در این روز مردم ایران در حمایت از آرمان های انقلاب اسلامی، در برابر فتنه گران قد علم کرده و حجت را بر آنان تمام کردند.
در این روز مردم در تمام شهرها و استان های ایران، پا به عرصه گذاشته و به فتنه گری های معاندین و دشمنان نظام پایان دادند.
در استان زنجان نیز مردم ولایت مدار، با حضور در خیابان ها، ضمن تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب، از فتنه گران اعلام برائت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
سکولارها موجب ایجاد مشکلات اقتصادی کشور شده اند

سکولارها موجب ایجاد مشکلات اقتصادی کشور شده اند به گزارش بولتن نیوز، حجت الاسلام کاظم صدیقی دوشنبه شب در مراسم بزرگداشت مرحوم سید محمود هاشمی شاهرودی که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: علما در جبهه مقابله با جهل در خط مقدم قرار دارند و قرآن کریم نیز در برخی آیات به این مهم اشاره دارد.
وی افزود: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و شهدا مدیون فقها هستند که که مسیر جهاد را به این افراد نشان دادند و آنها را از عجر و ثواب این راه باخبر کردند.
امام جمعه موقت تهران گفت: آیت الله شاهرودی در 3 مکتب دارای درجه اجتهاد بود که یکی از آنها مکتب آیت الله خوئی بود که ایشان جزو فقها و افتخارات تشییع هستند و آقای شاهرودی نزد ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
نامه جامعه مدرسین به سران قوا درباره مبارزه با فساد

نامه جامعه مدرسین به سران قوا درباره مبارزه با فساد به گزارش مشرق ، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه ای خطاب به سران قوا ضمن بیان دغدغه های اقتصادی مردم و بر حمایت از اقشار جامعه تأکید کرد.
در این نامه آمده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مردمی ترین حکومت های جهان توجه ویژه ای به معیشت مردم و تأمین رفاه و عدالت اجتماعی دارد. پیشرفت مادی مردم در کنار رشد فضیلت ها و معنویت ها از اهداف نظام اسلامی است و حاکمیت جامعه اسلامی عمیقاً پیگیر و ساعی در تحقق این مهم است. نگاهی به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این اهداف در برخی موارد تحقق صددرصدی داشته است و در برخی موارد نیز در آستانه تحقق است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
وزیر کشور: اختیارات بیشتر برای شوراها بار دولت را سبک تر می کند/در پرشور بودن و امنیت انتخابات با مجلس هم نظر هستیم

وزیر کشور: اختیارات بیشتر برای شوراها بار دولت را سبک تر می کند/در پرشور بودن و امنیت انتخابات با مجلس هم نظر هستیم به نامه نیوز، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این نشست پس از استماع نکات مد نظر اعضای فراکسیون و در پاسخ به سؤالات مطروحه در حوزه شهرداری ها و مشکلات شهر و روستا، ضمن موافقت با ادغام لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و طرح درآمدهای پایدار مجلس گفت: با همکاری جمالی نژاد معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با مجلس، این طرح می تواند با لایحه ادغام شود. البته در صورت ارائه این طرح به صورت جداگانه، رد طرح از سوی شورای نگهبان متصور خواهد بود.
وزیر کشور در خصوص لایحه پسماندها گفت: این لایحه باید هرچه سریعتر پیگیری شود تا راه برای انجام کار جدی تر در عرصه مدیریت پسماندها باز شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
دلیل مخالفت رهبری با ابطال انتخابات دوم خرداد 76 چه بود

دلیل مخالفت رهبری با ابطال انتخابات دوم خرداد 76 چه بود گروه سیاسی: سی ام تیرماه 1388، کشور همچنان در اوج التهابات پس از انتخابات ریاست جمهوری قرار داشت. چند روزی از جنجال خطبه های نماز جمعه جناب آقای هاشمی رفسنجانی نگذشته است که رئیس جمهور سابق نیز پیشنهاد رفراندوم را پیش می کشد. از آن سو، نامه رهبر انقلاب به منتخب ملّت برای الغای انتصاب آقای رحیم مشایی به مقام معاونت اوّل رئیس جمهوری، همچنان بی پاسخ مانده است. رسانه های بیگانه و بلندگوهای داخلی شان نیز همچنان مشغول تردیدافکنی در اعتماد مردم به نظام هستند.
به گزارش بولتن نیوز، در این شرایط، جمعی از فضلای حوزه ی علمیّه دیداری با رهبر انقلاب دارند تا دیدگاه های خود در مورد انتخابات و مسائل ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
فرمانده سپاه درمیان: خدمات نظام نادیده گرفته می شود

فرمانده سپاه درمیان: خدمات نظام نادیده گرفته می شود به گزارش ایرنا سرگرد محمد فاطمی نسب روز دوشنبه در آیین معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت فاطمه (س) درمیان افزود: دشمن از هر ابزاری و با راه اندازی جنگ های روانی برای القای ناکارآمدی نظام استفاده می کند.
وی بیان کرد: انقلاب و نظام اسلامی با هدایت های رهبری هوشیار و آگاه و حمایت مردم در همه عرصه ها علیرغم توطئه های دشمن دستاوردهای خوبی داشته است که باید در مقابل توطئه های دشمنان این خدمات برای نسل جوان گفته شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان گفت: اگر جایی در جامعه کم کاری و نارسایی وجود دارد از ضعف ما مسئولان است و نباید پای نظام نوشته شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
راه اندازی دفتر پایش رفتار قضایی ایران با چهل کارمند از سوی آمریکا/ از پایش شدن توسط دشمنان نگران نیستیم

راه اندازی دفتر پایش رفتار قضایی ایران با چهل کارمند از سوی آمریکا/ از پایش شدن توسط دشمنان نگران نیستیم به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، دکترمحمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در نشست شورای قضایی استان بوشهر حاضر شد و گفت: خدا را شاکر هستم که توفیق داد امروز در جمع شما عزیزان باشم.
معاون امور بین الملل قوه قضاییه گفت: انقلاب اسلامی ما یک تجربه بزرگ بود که شاید عده ای بگویند که این حادثه بزرگ مربوط به 40 سال پیش بوده است و اکنون چه خروجی دارد که باید پاسخ داد از این حادثه بزرگ دو جریان به راه افتاده است. جریان اول تجربه بنای یک نظام مدنی بر اساس تفکر اسلامی بوده است؛ یعنی ما یک نظام سیاسی مدنی بر اساس عقلانیت اسلامی تاسیس کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
تنها با تقویت اقتصاد ملی می توان به مواجهه با تحریم ها پرداخت

تنها با تقویت اقتصاد ملی می توان به مواجهه با تحریم ها پرداخت به گزارش ایرنا، در این نامه که شامگاه دوشنبه در پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین منتشر شده آمده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مردمی ترین حکومت های جهان توجه ویژه ای به معیشت مردم و تامین رفاه و عدالت اجتماعی دارد.
نامه ادامه یافته است: پیشرفت مادی مردم در کنار رشد فضیلت ها و معنویت ها از اهداف نظام اسلامی است و حاکمیت جامعه اسلامی عمیقا پیگیر و ساعی در تحقق این مهم می باشد، نگاهی به دستاورد های عظیم انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این اهداف در برخی موارد تحقق صددرصدی داشته است و در برخی موارد نیز در آستانه تحقق است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
10 نکته درباره امام جمعه جدید تهران

10 نکته درباره امام جمعه جدید تهران در ادامه، 10 نکته درباره حاج علی اکبری می خوانید:
1. او متولد 1343 در شهرستان دماوند است که پس از طی تحصیلات مقدماتی، با رتبه عالی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق اسلامی از مدرسه عالی شهید مطهری فارغ التحصیل شد.
2. مشهورترین اساتید او آیات امامی کاشانی، خوشوقت، موسوی بجنوردی و مصطفی محقق داماد، در درس خارج حضرت آیت الله خامنه ای و مرحوم آیت الله العظمی بهجت و در تفسیر، آیت الله جوادی آملی بوده اند.
3. حاج علی اکبری در جبهه های دفاع مقدس و در لشگر ها و گردان های 27 محمد رسول الله (ص)، 10 سیدالشهداء (ع)، 40 صاحب الزمان (عج)، 6 ویژه پاسداران ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
رئیس جمهور آغاز سال 2019 میلادی را به هموطنان مسیحی تبریک گفت

رئیس جمهور آغاز سال 2019 میلادی را به هموطنان مسیحی تبریک گفت به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، متن پیام تبریک حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آغاز سال 2019 میلادی را به هموطنان مسیحی تبریک می گویم.
میلاد حضرت مسیح (ع) برای همه جوامع به ویژه پیروان مسیحیت پیام آور معنویت، صلح و دوستی، و سیره زندگی و توصیه های آن حضرت، همواره راهنمای بشریت بوده است.
امیدوارم در سال جدید شاهد گسترش صلح، عدالت و ریشه کنی هرگونه بداخلاقی و تبعیض برای آحاد مردم جهان باشیم و همه مسیحیان و دیگر معتقدان به ادیان الهی در کنار هم و در گستره ایران عزیز زندگی سرشار از موفقیت و شادی را پیش رو ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
سرلشکر جعفری انتصاب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت

سرلشکر جعفری انتصاب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی انتصاب آیت الله صادق آملی لاریجانی را به سمت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام تبریک گفت.
متن پیام فرمانده کل سپاه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند حضرت آیت الله جناب حاج شیخ صادق آملی لاریجانی (دامت برکاته )
ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
سلام علیکم
انتصاب حضرتعالی را به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی ) که نشان از حسن اعتماد معظم له به آن فقیه وارسته و انقلابی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
روایت ناگفته های عملیات والفجر 4 امشب در شلمچه

روایت ناگفته های عملیات والفجر 4 امشب در شلمچه به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، مستند شلمچه به تهیه کنندگی مهدی همایونفر و کارگردانی محمدعلی فارسی روایت ناگفته های عملیات والفجر 4 و 5 دوشنبه 10 دی ساعت 21 از شبکه مستند پخش می شود.
بنا بر این گزارش، مستند شلمچه به واکاوی برخی اتفاقات که منجر به لو رفتن عملیات و شهادت 175 شهید غواص شده است، می پردازد.
در بخشی از این مستند آمده است: آن ها همه این مسیر را آب انداختند و میدان های وسیع مین لابه لای ردیف های مکرر سیم های خاردار ایجاد کردند تا راه عبور سپاه اسلام را سد کنند اما نتوانستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
سرایت اعتراضات علوم و تحقیقات به دانشگاه تهران؟!

سرایت اعتراضات علوم و تحقیقات به دانشگاه تهران؟! در پی انتشار فراخوان هایی در فضای مجازی برای دعوت دانشجویان دیگر دانشگاه ها به پیوستن به دانشجویان معترض واحد علوم و تحقیقات، گزارش های رسیده حکایت از تجمع گروهی از مردم و دانشجویان در میدان انقلاب تهران دارد.
به گزارش تابناک ، این تجمع ها در حالی شکل گرفته و اخبار آن در فضای مجازی و برخی رسانه های خارجی با عناوینی مانند حمایت دانشجویان دانشگاه تهران از دانشجویان دانشگاه آزاد منتشر می شود که طی دو روز گذشته، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد شاهد تجمع هایی وسیع با سردادن شعار هایی علیه مسئولان این دانشگاه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
شورا و شهرداری شیراز تکلیف خود را با فساد و تبعیض مشخص کنند

شورا و شهرداری شیراز تکلیف خود را با فساد و تبعیض مشخص کنند به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرزاق موسوی عصر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز افزود: ما به عنوان اعضای شورای شهر باید تکلیف خودمان را با این دو پدیده شوم یعنی فساد و تبعیض در حوزه فعالیت شورا و شهرداری مشخص کنیم در حوزه نظارت بر دستگاههای خدمت رسانی در شهر مشخص کنیم، بررسی کنیم، ببینیم آیا خودمان رعایت می کنیم.
وی ادامه داد: شورای شهر باید اول خود رعایت کند، پای بندی به قانون را نشان دهد، بعد هم شهرداری، بنابراین موضوع روشن است، شفاف است، مصادیق کلی و حتی جزیی هم روشن است، برخی راهکارها هم مشخص است، چرا اتفاقی نمی افتد؟ تبعیض چیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
افتتاح نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف

افتتاح نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف به گزارش ایسنا، میثم مرادی بیناباج درباره هدف برگزاری نمایشگاه نامه ای فراتر از زمان اظهار کرد: 11 دی ماه سالروز ارسال نامه تاریخی و مهم امام خمینی(ره) به گورباچف رئیس جمهور اتحادیه جماهیر شوروی است. امام در این نامه با رویکرد تبشیر و انذار، سرنوشت محتوم نظام کمونیستی شوروی را متذکر می شوند و گورباچف را به مطالعه و تحقیق درباره اسلام و حکما و فلاسفه ایرانی و اسلامی دعوت می کنند.
وی افزود: امام(ره) در نامه خود به رئیس بلوک شرق به عنوان یکی از دو جریان قدرت جهانی در آن زمان، نابودی کمونیسم و اندیشه های مارکسیستی را پیش بینی می کنند که نوع نگاه ایشان مورد توجه رسانه های جهان قرار می گیرد و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
ویدیو / ادای احترام سردار سلیمانی به آیت الله هاشمی در تلویزیون: آقای هاشمی رحمت الله علیه اصرار داشتند که عملیات کربلای 5 انجام شود / ما مخالف بودیم، اما بعدا مشخص شد که اصرار ایشان درست بود

ویدیو / ادای احترام سردار سلیمانی به آیت الله هاشمی در تلویزیون: آقای هاشمی رحمت الله علیه اصرار داشتند که عملیات کربلای 5 انجام شود / ما مخالف بودیم، اما بعدا مشخص شد که اصرار ایشان درست بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سردار قاسم سلیمانی در برنامه زنده حالا خورشید ، توضیحاتی درباره عملیات کربلای 5 در جنگ تحمیلی ارائه داد.
به گزارش انتخاب ، سردار سلیمانی گفت: ما به فاصله 15 روز عملیات کربلای 5 را که پیچیده تر از عملیات کربلای 4 بود، انجام دادیم و به بزرگترین موفقیت رسیدیم. اما ما در ابتدا موافق نبودیم و بحث می کردیم؛ بحث مفصلی محضر آقای هاشمی رحمت الله علیه شد و ایشان اصرار داشتند که این عملیات انجام شود.
او ادامه داد: تصور این بود که با توجه به چسبندگی زمین عملیات کربلای 4 و کربلای 5، دشمن در آنجا هم هوشیار است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
ترقی: احزاب به جای افراد باید تعیین کننده باشند

ترقی: احزاب به جای افراد باید تعیین کننده باشند اسدالله بادامچیان، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی حزب موتلفه اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز اعلام کرد که در وضعیت کنونی تکلیف بازسازی و تحول اساسی در حزب مؤتلفه اسلامی در دستور کار گرفته تا بتوانیم این حزب را به صورت فعال در سراسر کشور گسترده دهیم.
این مسئول حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات آتی از اشخاص حمایت نمی کند،
بادامچیان گفت که این حزب به دنبال تشکیل دولت حزبی و مجلس حزبی است چرا یک حزب بهتر از یک شخص می تواند دولت را اداره کند و برنامه و طرح ارائه کند و برای اقدامات خود پاسخگو باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس مجلس شورای اسلامی

دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس مجلس شورای اسلامی به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، علی اصغر پیوندی در دیدار با علی لاریجانی؛ رئیس مجلس شورای اسلامی گزارش کوتاهی از فعالیت های جدید این جمعیت در حوزه های مختلف امدادی، اجتماعی و حمایتی در طول 6 ماه گذشته ارائه داد.
علی لاریجانی نیز در این دیدار با تاکید بر نقش ماموریت های مهم جمعیت هلال احمر در مدیریت و پیشگیری از حوادث و سوانح اظهار امیدواری کرد با تعامل بیشتر بین نمایندگان و جمعیت هلال احمر بتوان گام های موثرتری برای حل چالش های پیش روی برداشت.
در روز گذشته نیز پیرو تعاملات فیمابین مجلس شورای اسلامی و مدیران جمعیت هلال احمر با حضور رئیس جمعیت، دبیرکل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارد به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، رضا همدانچی، مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پیامی در توئیتر نوشت: طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه صفحه ای در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های ندارد و اخبار مربوط به ایشان از طریق اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع رسانی می شود.
اخیرا صفحه های مختلفی در اینستاگرام و توئیتر با نام طهرانچی به انتشار اخبار وی اقدام می کرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
دادگاه امارات حکم حبس فعال حقوقی را تایید کرد

دادگاه امارات حکم حبس فعال حقوقی را تایید کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نوشته روزنامه القدس العربی ، منصور به دلیل انتقاد از دولت امارات در شبکه های اجتماعی به ده سال حبس محکوم شده است.
دادگاه تجدید نظر امارات در جلسه امروز (دوشنبه) خود این حکم را تایید کرد.
براساس این گزارش، دادگاه امارات این فعال را به پرداخت 270 هزار دلار غرامت نیز محکوم کرده است.
منصور که مهندس برق و شاعر است، در مارس (اسفند-فروردین) 2017 بازداشت شد و دادگاه امارات در ماه می (اردیبهشت -خردادماه) 2018 برای او حکم ده سال زندان صادر کرد.
ادامه خبر ...

منبع: