ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند

ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند غلامرضا ظریفیان در گفت وگوبا ایسنا درباره ترکیت مجلس یازدهم، اظهار کرد: بر اساس نتایج تایید صلاحیت هایی که تاکنون انجام شده است، اکثریت مجلس یازدهم در اختیار جریان هایی غیر از اصلاح طلبان است، اصلاح طلبان در اقلیت خواهند بود و نیروهای شاخص اصلاح طلب ممکن است یا در مجلس یازدهم حضور نداشته باشند یا در اقلیت باشند، مگر اینکه بازبینی جدی در تایید صلاحیت ها انجام شود.
وی ادامه داد: در میان اصولگرایان نیز جریان هایی که از نیروهای جوان تر حمایت می کنند، دست بالا را در مجلس خواهند داشت و جریان هایی که سابقه بیشتر دارند، اکثریت را نخواهند داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 10 دقیقه پیش
دختر سردار سلیمانی در لبنان

دختر سردار سلیمانی در لبنان به گزارش العهد، دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت شهید سلیمانی در بیروت برگزار شد گفت: مجاهدان جنوب لبنان جرأت ما را بیشتر کردند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: به نام قاسم سلیمانی، ندای حق و دین و ندای "فزت و رب الکعبه" به سوی شما آمده ام. مجاهدان جنوب لبنان جرأت ما را بیشتر می کنند و دشمنانمان می خواهند که جوانانمان بدون جرأت باشند در حالی که شما مانع تحقق اهداف شوم دشمنان می شوید.
دختر شهید سلیمانی خطاب به دشمنان گفت: ما را بکشید، ما را بکشید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 49 دقیقه پیش
اذعان پمپئو به نقشش در تصمیم ترامپ برای ترور سردار سلیمانی

اذعان پمپئو به نقشش در تصمیم ترامپ برای ترور سردار سلیمانی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نقش خود در تصمیم گیری ترامپ برای ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس انقلاب اسلامی در عراق را تائید کرد.
پمپئو در سخنرانی در ایالت فلوریدا گفت: من هم بخشی از روند تصمیم گیری برای از میان بردن (سپهبد شهید) قاسم سلیمانی بودم. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
ماجرای دیدار خصوصی داغ دیده سال 88 با رهبر انقلاب

ماجرای دیدار خصوصی داغ دیده سال 88 با رهبر انقلاب عبدالحسین روح الامینی ریاست شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی هنگامی که میهمان برنامه دست خط شده بود خاطره ای از دیدار خصوصی خانواده های داغ دیده سال 88 با رهبر انقلاب را بازگو کرد. روح الامینی پدر مرحوم محسن روح الامینی از جان باختگان حوادث سال 88 در کهریزک، صحبت هایی درباره دیدار خانواده روح الامینی با رهبر معظم انقلاب کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 9 دقیقه پیش
فعالان اقتصادی نباید به دلیل مشکلات دلسرد شوند

فعالان اقتصادی نباید به دلیل مشکلات دلسرد شوند به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در ادامه سفر حجت الاسلام و المسلمین منتظری به استان یزد نشست فعالان اقتصادی این استان با حضور داستان کل کشور برگزار شد. در این نشست که بیش از 200 نفر از فعالان اقتصادی استان حضور داشتند، 10 نفر از فعالان اقتصادی به بیان مشکلات، پیشنهادات، راهکار ها و نظرات خود در حوزه اقتصادی پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در این نشست پس از استماع سخنان فعالان اقتصادی استان یزد گفت: این نظام بحمدالله تاکنون پشتوانه مردمی خود را داشته و از طریق این پشتوانه مردمی موفقیت های زیادی را کسب کرده است که یکی از نمونه های حضور مردم در صحنه حماسه آفرینی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 39 دقیقه پیش
رحیمی اظهارات خود درباره شورای نگهبان را پس گرفت

رحیمی اظهارات خود درباره شورای نگهبان را پس گرفت به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توییتی که ساعاتی پیش منتشر کرده بود، مطالب خلاف واقع به شورای نگهبان نسبت داده و مدعی شده بود که از برخی داوطلبان تایید صلاحیت نشده درخواست رسید پرداخت وجوهات شرعی می شود!
اما این نماینده مجلس با اصلاح اظهارات قبلی خود در توییتی جدید نوشته است: توییت قبلی با موضوع مطالبه رسید پرداخت خمس، توسط یکی از نمایندگان ردصلاحیت ⁩شده به بنده منتقل شد. با پیگیری مشخص شد در ⁧شورای نگهبان ⁩چنین موضوعی وجود نداشته است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
اذعان پمپئو به نقش خود در تصمیم ترامپ برای ترور سردار سلیمانی

اذعان پمپئو به نقش خود در تصمیم ترامپ برای ترور سردار سلیمانی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نقش خود در تصمیم گیری ترامپ برای ترور سردار سلیمانی ، فرمانده سپاه قدس را تایید کرد.
بر این اساس، پمپئو در سخنرانی خود در نشست اقتصادی داووس گفت: من بخشی از روند تصمیم گیری برای ترور ژنرال سلیمانی بودم.
پیشتر منابع خبری اعلام کرده بودند مایک پنس، معاون ترامپ و مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور به طور مستمر از ترامپ خواسته بودند دستور ترور فرمانده سپاه قدس را صادر کند.
آمریکا بامداد روز جمعه 13 دی ماه با حمله هوایی به فرودگاه بغداد سردار سپهبد قاسم سلیمانی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 9 دقیقه پیش
برگزاری تجمع اعتراضی مقابل سفارت آمریکا در پرتوریا

برگزاری تجمع اعتراضی مقابل سفارت آمریکا در پرتوریا در این تجمع که به رهبری حزب حاکم این کشور برگزار گردید، مردم با در دست داشتن پرچم های ایران، عکس های امام راحل، مقام معظم رهبری و شهید حاج قاسم سلیمانی شعارهای "ما همه سلیمانی هستیم"، " نه به نقض حقوق بین الملل"، " نه به جنگ"، " نه به ترامپ"، "به تهاجم آمریکا به ایران پایان دهید"، سر دادند و به سیاست های آمریکا در جهان و تهاجم تروریستی به سردار شهید سلیمانی اعتراض کردند.
در پایان این تجمع اعتراضی، بیانیه ای در اعتراض به اقدام های آمریکا با امضای احزاب مهم آفریقای جنوبی تحویل سفارت آمریکا داده شد، تا به پایتخت این کشور فرستاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 39 دقیقه پیش
فضای مجازی درصدد تخریب دستاورد های انقلاب است

فضای مجازی درصدد تخریب دستاورد های انقلاب است به گزارش خبرگزاری فارس ازشیراز، عنایت الله رحیمی در گردهمایی و تجلیل از فرماندهان تخریب چی 8 سال دفاع مقدس نیروی مسلح استان های فارس و بوشهر، اظهار داشت: با تکیه بر توانمندی های داخلی به ویژه جوانان گردنه خطرناکی که دشمن به وجود آورده را پشت سرگذاشته تا به اهداف انقلابی اسلامی به دست بیاوریم.
استاندار فارس یادآورشد: کشور با مصائب، مشکل و معضل بسیاری روبه رو بوده نشان می دهد، جنگی که با آن در گیرهستیم از جنگ سخت پیچیده تر شده چراکه دشمن امروزه سفره های مردم را نشانه گرفته است.
رحیمی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 39 دقیقه پیش
آمریکا سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد!

آمریکا سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد! به گزارش افکارنیوز ،
رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ترور تهدید کرد.
اخبار سیاسی - در ادامه تنش زایی مسئولان آمریکایی با ایران، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ترور تهدید کرد.
برایان هوک در مصاحبه با روزنامه "الشرق الاوسط" در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس، با تکرار ادعاهای بی اساس علیه سپهبد"قاسم سلیمانی" فرمانده شهید نیروی قدس، تهدید کرد اگر سردار قاآنی هم مانند وی به نظامیان آمریکایی آسیب بزند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
سخنگوی سپاه: هلهله آمریکایی را به عزا تبدیل می کنیم

سخنگوی سپاه: هلهله آمریکایی را به عزا تبدیل می کنیم خبرگزاری مهر: سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران پنجشنبه شب در مراسم یادواره 46 شهید و دو شهید گمنام محله پایین گنج افروز بابل با تسلیت و گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی، شجاعت و ایثار در عرصه نبرد و رویارویی با دشمن را از ویژگی های برجسته این شهید والامقام برشمرد و گفت: تاکنون جز کوچکی از شخصیت حاج قاسم را دیدیم و با آن آشنا شدیم.
وی با اظهار اینکه حاج قاسم، سرباز ولایت بوده است، ادامه داد: رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس و یا دفاع از حرم با سردار سلیمانی بوده اند، بهتر ایشان را می شناسند و خداوند چنین عزتی به این سرباز ولایت داد که با شنیدن خبر شهادتش ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 39 دقیقه پیش
تنها اکسیر پیروزی جمهوری اسلامی روحیه شهادت طلبی است

تنها اکسیر پیروزی جمهوری اسلامی روحیه شهادت طلبی است به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، سردار احمد حق طلب در همایش خادمان شهدا راهیان نور استان مازندران که در مشهد مقدس برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: حضرت فاطمه (س) برای همه مردم به خصوص برای بانوان الگو هستند.
رئیس سازمان حفظ آثار دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خدمت در کسوت خادمی شهدا نشان دهند معنویت، بصیرت و عنایت الهی به شما عزیزان است که باید قدردان آن باشیم، تصریح کرد: اسلام به واسطه جهاد و شهادت تا امروز پایدار مانده است و اگر نبود دلاور مردی و شهادت یاران پیامبر در بدر، احد، خندق و خیبر امروز اثری از اسلامی باقی نمانده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
از شهید مهدی باکری در جبهه تا شهید قاسم سلیمانی در سوریه!

از شهید مهدی باکری در جبهه تا شهید قاسم سلیمانی در سوریه! به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 13 دی ماه امسال در فرودگاه بغداد توسط بالگرد های آمریکایی و به دستور مستقیم ترامپ به درجه رفیع شهادت نائل شد.
شهید مهدی باکری نیز نظامی ایرانی و از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلال جنگ ایران و عراق بود و فرماندهی لشکر 31 عاشورا را برعهده داشت. او هنگام انجام عملیات بدر در روستای حریبه، بر اثر اصابت مستقیم گلوله شهید و پیکرش در اروندرود مفقود شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 49 دقیقه پیش
اجرای 160 طرح قرار گاه سازندگی و آبادانی در استان زنجان

اجرای 160 طرح قرار گاه سازندگی و آبادانی در استان زنجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، امندی مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی استان زنجان گفت: تاکنون درمرحله اول 80 طرح قرارگاه سازندگی وآبادانی در زنجان تکمیل شده است.
امندی افزود: مهمترین طرح های تکمیل شده شامل ایجاد 5 راه روستایی، 8 خانه عالم، 5 مسجد، دو دهنه پل، 16 مدرسه، 8 غسالخانه، 25 طرح آبرسانی، 11 مجموعه ورزشی در مناطق محروم استان زنجان اجرا شده است.
او گفت: در مجموع برای اجرای طرح های قرار گاه سازندگی و آبادانی 10 میلیارد تومان تخصیص یافته است.
برای اجرای طرح های محرومیت زدایی تاکنون 99 گروه جهادی مشارکت داشتند.
انتهای پیام/ن ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 49 دقیقه پیش
یادواره شهدای بدون مرز در سبزوار برگزار شد

یادواره شهدای بدون مرز در سبزوار برگزار شد یکی از روحانیون مدافع حرم در این مراسم با گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی و همرزمان وی گفت: مدافعان حرم برای حفظ اسلام و دفاع از حرم اهل بیت (ع) در برابر عناصر پلید داعش ایستادگی کردند.
حجت الاسلام سید ابوذر حسینی افزود: داعش با خوی وحشی گری خود در پی تصرف سرزمین های اسلامی و تجاوز به نوامیس مسلمانان بود.
وی ادامه داد: هدف اصلی داعش از فتح سرزمین های عراق و سوریه هموار شدن راه برای ورود به ایران اسلامی بود که مدافعان حرم اجازه عرض اندام به آنها ندادند.
این روحانی مدافع حرم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
با حمله به عین الاسد افسانه شکست ناپذیری آمریکا به تاریخ پیوست

با حمله به عین الاسد افسانه شکست ناپذیری آمریکا به تاریخ پیوست به گزارش خبرگزاری فارس از سمیرم ، سردار مجتبی فدا ظهر پنجشنبه در دومین یادواره سردار سلیمانی و 3000 شهید ایل بزرگ قشقایی در سالن ورزشی بخش شهدای وردشت سمیرم با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی روحیه مقاومت استقامت را در منطقه و جهان احیا کرد؛ تقوا، خلوص نیت، شجاعت، مردمداری و ولایتمداری سردار سلیمانی کم نظیر است زیرا صادقانه برای خدا کار می کرد و حرف و بیانش هم خدا محوری بود.
فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان افزود: مهمترین خصوصیت سردار سلیمانی روحیه ولایت مداری و همراهی باولایت فقه بود که بالاترین درجه انسانیت است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
قطع امید نواب آمریکا در منطقه با حمله به عین الاسد تکمیل شد

قطع امید نواب آمریکا در منطقه با حمله به عین الاسد تکمیل شد به گزارش خبرنگار مهر ، سردار رمضان شریف پنجشنبه شب در مراسم یادواره 46 شهید و دو شهید گمنام محله پایین گنج افروز بابل با تسلیت و گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی، شجاعت و ایثار در عرصه نبرد و رویارویی با دشمن را از ویژگی های برجسته این شهید والامقام برشمرد و گفت: تاکنون جز کوچکی از شخصیت حاج قاسم را دیدم و با آن آشنا شدیم.
وی با اظهار اینکه حاج قاسم، سرباز ولایت بوده است، ادامه داد: رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس و یا دفاع از حرم با سردار سلیمانی بوده اند، بهتر ایشان را می شناسند و خداوند چنین عزتی به این سرباز ولایت داد که با شنیدن خبر شهادتش، رستاخیزی بی سابقه در جامعه ایجاد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 29 دقیقه پیش
شورای نگهبان: از گمانه زنی غیرمستند و انتساب مطالب دروغ خودداری کنید

شورای نگهبان: از گمانه زنی غیرمستند و انتساب مطالب دروغ خودداری کنید آفتاب نیوز :
در پی انتشار برخی اخبار در خصوص دلایل رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، روابط عمومی شورای نگهبان اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، در این اطلاعیه آمده است: در امروز و روزهای گذشته اخبار و مطالب مختلفی نسبت به دلایل عدم تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات منتشر می شود که عموماً کذب و بی اساس است. هرچند شورای نگهبان بارها از مسئولان، فعالان سیاسی و رسانه ها درخواست کرده است که در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان و دلایل عدم تأیید افراد از گمانه زنی های غیر مستند خودداری ورزند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 49 دقیقه پیش
احمدی نژادی ها کجا هستند؟

احمدی نژادی ها کجا هستند؟ به گزارش ایسنا، روزنامه شرق در ادامه نوشت: گفته شده که در حلقه تصمیم گیر این فهرست انتخاباتی افرادی همچون علی نیکزاد، محمدصابر شاهنوش، شمس الدین حسینی و برخی دیگر از چهره های اصولگرای نزدیک به دولت سابق حضور دارند. گفته شده که قرار است هم زمان با رونمایی لیست، برنامه جامع اقتصادی این تیم نیز با شعار بهار خدمت نزدیک است رونمایی شود. اما آیا این چهره ها را می توان تحت عنوان احمدی نژادی ها دسته بندی کرد؟ یا احمدی نژادی ها چراغ خاموش در حال حرکت به سمت انتخابات اند؟ پیش تر، گمانه زنی ها حاکی از این بود که بهاری ها و یاران وفادارمانده به احمدی نژاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 49 دقیقه پیش
نشست خبری رئیس قوه قضاییه در پایان سفر به یزد

نشست خبری رئیس قوه قضاییه در پایان سفر به یزد حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه در پایان سفر یک روزه به استان یزد، در جمع خبرنگاران در فرودگاه شهید صدوقی یزد حضور یافت و ضمن جمع بندی دستاوردهای این سفر به سئوالات آنان پاسخ گفت.
رئیس قوه قضاییه امروز پنجشنبه در سفر با یزد با نخبگان، اقشار مختلف مردم و قضات و کارکنان دستگاه قضا در استان یزد دیدار و در نشست شورای اداری استان و شورای عالی قضایی شرکت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی لحظاتی قبل با بدرقه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندار یزد و جمعی از مدیران این استان، دارالعباده یزد را به مقصد تهران ترک کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 49 دقیقه پیش
لحاظ کردن 79شعبه اخذ رأی برای برگزاری انتخابات مجلس در بیله سوار

لحاظ کردن 79شعبه اخذ رأی برای برگزاری انتخابات مجلس در بیله سوار به گزارش خبرنگار مهر ، حسن قبادی عصر پنج شنبه در دیدار با چندی از فعالان حوزه اجرایی و هماهنگی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه بیله سوار عنوان کرد: 79 شعبه اخذ رأی برای انتخابات مجلس یازدهم در بیله سوار تعیین شده که از این تعداد 34 شعبه در بیله سوار و 45 شعبه در جعفرآباد خواهد بود.
وی در خصوص آمادگی این شهرستان برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از تعداد 79 شعبه 41 شعبه ثابت و 38 شعبه سیار بوده و اعضای ستاد هماهنگی و اجرایی و نظارتی در هماهنگی کامل به سر می برند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 58 دقیقه پیش
نظام مقدس جمهوری اسلامی در اوج قدرت و اقتدار در منطقه قرار دارد

نظام مقدس جمهوری اسلامی در اوج قدرت و اقتدار در منطقه قرار دارد به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، حسین خوش اقبال با بیان اینکه همه دلسوزان انقلاب باید با امید بخشی به مردم زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم کنند، اظهار داشت: همه باید بدون جانبداری و فقط در راستای برگزاری انتخاباتی سالم و با مشارکت حداکثری مردم به وظایف خود عمل کنیم.
وی افزود: اگر مردم به ما به عنوان مجریان برگزاری انتخابات اعتماد کنند با رغبت بیشتری برای حضور حداکثری در پای صندوق های رای حاضر می شوند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 59 دقیقه پیش
ترور سردار سلیمانی چه ابعاد حقوقی را در پی می گیرد؟

ترور سردار سلیمانی چه ابعاد حقوقی را در پی می گیرد؟ به گزارش افکارنیوز ،
جمعه 27 دی ماه رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه ترور سردار سلیمانی به دست دولت آمریکا را دزدانه و بزدلانه خواندند و گفتند که این جنایت مایه ی رسوایی بیش از پیش دولت تروریست آمریکا شد که در این باره از صادق خرازی ، سفیر اسبق کشورمان در فرانسه ، پرسیدیم که ترور سردار سلیمانی چه ابعاد حقوقی را در پی می گیرد؟
اخبار سیاسی - خرازی در پاسخ به KHAMENEI.IR توضیح داده است که می توان این سؤال را داخل قوانین در جنگ بررسی کرد و ترور شهید سلیمانی در شرایطی انجام شده که خطر قریب الوقوعی ایالات متحده ی آمریکا را تهدید نمی کرد و در نتیجه اقدام آمریکا یک جنایت غیرقابل انکار ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 9 دقیقه پیش
دختر شهید سلیمانی: مجاهدان لبنانی جرأت ما را بیشتر کردند

دختر شهید سلیمانی: مجاهدان لبنانی جرأت ما را بیشتر کردند به گزارش افکارنیوز ،
دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت شهید سلیمانی در بیروت برگزار شد گفت: مجاهدان جنوب لبنان جرأت ما را بیشتر کردند.
اخبار سیاسی - وی افزود: به نام قاسم سلیمانی، ندای حق و دین و ندای "فزت و رب الکعبه" به سوی شما آمده ام. مجاهدان جنوب لبنان جرأت ما را بیشتر می کنند و دشمنانمان می خواهند که جوانانمان بدون جرأت باشند در حالی که شما مانع تحقق اهداف شوم دشمنان می شوید.
دختر شهید سلیمانی خطاب به دشمنان گفت: ما را بکشید، ما را بکشید، ما را بکشید تا بازوان ما برای یاری اسلام به ذوالفقار بُرنده تبدیل شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
شورای نگهبان: اشخاص حقیقی و حقوقی از گمانه زنی غیرمستند و انتساب مطالب دروغ خودداری کنند

شورای نگهبان: اشخاص حقیقی و حقوقی از گمانه زنی غیرمستند و انتساب مطالب دروغ خودداری کنند روابط عمومی شورای نگهبان در اطلاعیه ای بر لزوم پرهیز از گمانه زنی غیرمستند درباره بررسی صلاحیت ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان تاکید کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، در پی انتشار برخی اخبار کذب در خصوص دلایل رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، روابط عمومی شورای نگهبان اطلاعیه ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
در امروز و روزهای گذشته اخبار و مطالب مختلفی نسبت به دلایل عدم تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات منتشر می شود که عموماً کذب و بی اساس است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
ملی شو3 برگزار شد / تقدیر وزیر اقتصاد از اقدامات بانک ملی ایران در حوزه بانکداری دیجیتال

ملی شو3 برگزار شد / تقدیر وزیر اقتصاد از اقدامات بانک ملی ایران در حوزه بانکداری دیجیتال وزیر امور اقتصادی و دارایی با تقدیر از بانک ملی ایران در ارایه دستاوردهای فناورانه خود به نظام بانکی کشور در رویداد ملی شو3 گفت: ملی شو باید به معنای واقعی ملی شدن و وسیله ای برای افتخار به پرچم مقدس کشور و درخشش ایران در جهان باشد. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
علیرضا رحیمی اظهاراتش درباره شورای نگهبان را پس گرفت

علیرضا رحیمی اظهاراتش درباره شورای نگهبان را پس گرفت به گزارش بولتن نیوز ، علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توییتی که ساعاتی پیش منتشر کرده بود، مطالب خلاف واقع به شورای نگهبان نسبت داده و مدعی شده بود که از برخی داوطلبان تایید صلاحیت نشده درخواست رسید پرداخت وجوهات شرعی می شود!
اما این نماینده مجلس با اصلاح اظهارات قبلی خود در توییتی جدید نوشته است: توییت قبلی با موضوع مطالبه رسید پرداخت خمس، توسط یکی از نمایندگان رد صلاحیت ⁩شده به بنده منتقل شد. با پیگیری مشخص شد در ⁧شورای نگهبان ⁩چنین موضوعی وجود نداشته است. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
باید مقاومت کنیم تا از شرایط تحریم با موفقیت عبور کنیم

باید مقاومت کنیم تا از شرایط تحریم با موفقیت عبور کنیم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،عبدالرضا مصری عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به این که زمانی 2.4 میلیون بشکه صادرات نفت داشتیم که امکان اداره مالی کشور را فراهم می کرد، گفت : امروز این میزان صادرات به حدود 300 تا 500 هزار بشکه رسیده و همین شرایط اداره کشور را مشکل کرده است.
او با بیان اینکه هر چقدر ما قدرتمندتر شویم دشمن نیز فشارش را مضاعف می کند، گفت : اگرچه تحریم شرایط سختی را به مردم تحمیل می کند، اما نباید فراموش کنیم همانطور که برای ما سخت است، فشار تحریم ها به خود دشمنان نیز خساراتی را وارد می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
لزوم خودداری اشخاص از گمانه زنی غیرمستند و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان

لزوم خودداری اشخاص از گمانه زنی غیرمستند و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، در پی انتشار برخی اخبار کذب در خصوص دلایل رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روابط عمومی شورای نگهبان اطلاعیه ای صادر کرد.
متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
طی امروز و روز های گذشته اخبار و مطالب مختلفی نسبت به دلایل عدم تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات منتشر می شود که عموماً کذب و بی اساس است. هرچند شورای نگهبان بار ها از مسئولان، فعالان سیاسی و رسانه ها درخواست کرده است که در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان و دلایل عدم تأیید افراد از گمانه زنی های غیر مستند خودداری ورزند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
آغاز ثبت نام گردان های جهاد و مقاومت شهیدسلیمانی بسیج دانشجویی

آغاز ثبت نام گردان های جهاد و مقاومت شهیدسلیمانی بسیج دانشجویی به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، ثبت نام گردان های جهاد و مقاومت شهید سلیمانی سازمان بسیج دانشجویی آغاز شد.
هلاقمندان با حضور در این گردان ها در هسته های دانشجویی و ادوار سازماندهی خواهند شد و با محوریت موضوعات تشکیلاتی و آمادگی رزمی و نظامی و تقویت تخصص ها بر اساس استعداد و توانمندی ها آموزش خواهند دید.
سازمان بسیج دانشجویی کشور اعلام کرد خواهران و برادران علاقمند می توانند برای ثبت نام به آدرس اینترنتی https://gordan.rafda.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
خیال خام غربی ها برای مذاکره موشکی با ایران

خیال خام غربی ها برای مذاکره موشکی با ایران خبرگزاری خانه ملت ، گروه سیاسی – توان موشکی و دفاعی ایران سال ها است که خوار چشم غربی ها در آمده است به نحوی که تلاش کردند به بهانه های مختلف این توان دفاعی و بازدارنده جمهوری اسلامی را محدود کنند اما هوشمندی مقامات عالی رتبه کشور اجازه نداده است اروپایی ها و آمریکایی ها انگشت اشاره خود را به سمت این توان قدرتمند نیروهای مسلح کشور بگیرند.
در مذاکرات مرتبط با توافق هسته ای، اروپایی ها و مخصوصا فرانسوی ها تلاش کردند در نقش پلیس بد، محدودیت توان موشکی به ویژه موشک های بالستیک ایران را در متن توافق برجام بگنجانند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 58 دقیقه پیش
ناگفته هایی از پرونده ترانه علیدوستی از زبان وکیلش

ناگفته هایی از پرونده ترانه علیدوستی از زبان وکیلش پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از خبرآنلاین، کاوه راد، وکیل ترانه علیدوستی درباره حضور این بازیگر در دادسرای رسانه و جزییات پرونده او توضیحاتی را ارائه کرد.
او در این باره توییت کرد: شکایت علیه خانم ترانه علیدوستی، مربوط به سال 97 و شاکی پرونده، معاونت حقوقی نیروی انتظامی است. تاریخ ابلاغ احضاریه 25 دی ماه امسال است. شنبه و یکشنبه در دادسرا برای توضیحات حاضر شدیم. رویکرد دادسرای رسانه، علیرغم اختلافات نظری در موضوع اتهام، احترام آمیز است. شکایت در مورد توئیت هایی است که حاوی مضامین سیاسی و اجتماعی در موضوعاتی همچون حجاب، گشت ارشاد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
سرتیپ دوم محمد اسماعیل رستمی درگذشت

سرتیپ دوم محمد اسماعیل رستمی درگذشت به گزارش روابط عمومی ارتش؛ امیرسرتیپ دوم رستمی در سال 1357 وارد دانشگاه افسری ارتش شد و پس از پایان تحصیل در دانشگاه امام علی(ع) در سال 1360 برای طی دوره های تخصصی به مرکز آموزش های هوایی شهید خضرایی نیروی هوایی ارتش منتقل و به عنوان افسر کنترل شکاری در فرماندهی پدافند هوایی مشغول به خدمت شد.
امیر رستمی در دوران دفاع مقدس در گروه های پدافند هوایی بابلسر، بهبهان، همدان، کیش و جاسک خدمت و نقش موثری در دوران دفاع مقدس ایفا کرد.
وی پس از جنگ تحمیلی در سمت هایی همچون معاون هماهنگ کننده فرماندهی پدافند هوایی حضور یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
قوه قضاییه مانع تسویه حساب های سیاسی و اقتصادی به بهانه مبارزه با فساد شود

قوه قضاییه مانع تسویه حساب های سیاسی و اقتصادی به بهانه مبارزه با فساد شود به گزارش اقتصادآنلاین ، امیرمحمود حریرچی با اشاره به تسویه حساب های سیاسی که چندی است در کشور به وجود آمده، ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در چند سال اخیر و با تغییر دولت ها و مسوولان رخ داده تسویه حساب های سیاسی است که متاسفانه نه تنها دردی را درمان نمی کند بلکه زخم های جدید را به وجود می آورد. اینجاست که می خواهیم قوه قضاییه که در راس همه دستگاه ها باید نظارتی با قدرت داشته باشد فراجناحی عمل کند و بدون نزدیکی به جناح یا قدرت خاص با متخلفان برخورد قانونی کند. این جدیت باید به نوعی باشد که هیچکس به خود اجازه ندهد فکر تخلف به سرش بزند یا از طریق اعمال نفوذ و پرونده سازی با دیگران تسویه حساب کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 0 دقیقه پیش
از بازداشت های غیرضرور خودداری شود/فعالان اقتصادی هیچگاه نباید به دلیل مشکلات و کمبودها دلسرد شوند

از بازداشت های غیرضرور خودداری شود/فعالان اقتصادی هیچگاه نباید به دلیل مشکلات و کمبودها دلسرد شوند به گزارش گروه حقوقی وقضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در جریان سفر استانی آیت الله رییسی رئیس قوه قضائیه به استان یزد در بدو ورود به این استان در مجتمع قضایی شهید قدوسی حاضر شده و در جریان اقدامات، فعالیت ها و مشکلات این مجتمع قرار گرفت.
همچنین دادستان کل کشور پس از حضور در مجتمع قضایی شهید قدوسی از دادسرای عمومی و انقلاب استان یزد نیز بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید ضمن گفت وگو با مراجعین، به رسیدگی به پرونده های آن ها پرداخت و دستورات لازم را صادر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 9 دقیقه پیش
افراد از انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان خودداری کنند

افراد از انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان خودداری کنند به گزارش مشرق، روابط عمومی شورای نگهبان در اطلاعیه ای بر لزوم پرهیز از گمانه زنی غیرمستند درباره بررسی صلاحیت ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان تاکید کرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
طی امروز و روزهای گذشته اخبار و مطالب مختلفی نسبت به دلایل عدم تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات منتشر می شود که عموماً کذب و بی اساس است. هرچند شورای نگهبان بارها از مسئولان، فعالان سیاسی و رسانه ها درخواست کرده است که در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان و دلایل عدم تأیید افراد از گمانه زنی های غیر مستند خودداری ورزند اما با اینحال شاهد تکرار این ادعاها در فضای ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 18 دقیقه پیش
اینک انتخابات در آستانه فصل سرد؛ مجلس یازدهم چه شکلی است؟

اینک انتخابات در آستانه فصل سرد؛ مجلس یازدهم چه شکلی است؟ فرارو- در حالی که تنها یک ماه دیگر تا انتخابات مجلس باقی است دلسردی و بی تفاوتی نسبت به انتخابات در میان مردم به چشم می خورد.
به گزارش فرارو، رصد فضای رسانه ای، مجازی و حتی محافل خصوصی و عمومی در دنیای واقعی چشم انداز روشنی از حضور و مشارکت مردمی نمی دهد.
در این باره نظرات متعددی از سوی فعالین اصلاح طلب و اصولگرا مطرح می شود. در حالی که عده ای از قهر مردم با انتخابات سخن می گویند گروهی دیگر هنوز به زمان باقی مانده و به روز های سرد باقی مانده در انتخابات در بهمن ماه امیدوار هستند. از نظر آنان هنوز باید 30 روز دیگر صبر کرد و بعد از آن از قهر مردم با انتخابات حرف زد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 28 دقیقه پیش
بیانیه جدید شورای نگهبان درباره بررسی صلاحیت ها

بیانیه جدید شورای نگهبان درباره بررسی صلاحیت ها خبرگزاری فارس: در پی انتشار برخی اخبار کذب در خصوص دلایل رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روابط عمومی شورای نگهبان اطلاعیه ای صادر کرد.
متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
طی امروز و روز های گذشته اخبار و مطالب مختلفی نسبت به دلایل عدم تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات منتشر می شود که عموماً کذب و بی اساس است. هرچند شورای نگهبان بار ها از مسئولان، فعالان سیاسی و رسانه ها درخواست کرده است که در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان و دلایل عدم تأیید افراد از گمانه زنی های غیر مستند خودداری ورزند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
سفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به اردکان

سفر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به اردکان هم زمان با سفر رئیس قوه قضاییه به استان یزد، مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی شهرستان اردکان با حضور محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه موردبررسی قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 38 دقیقه پیش
مسئولان و رسانه ها ازانتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان پرهیز کنند

مسئولان و رسانه ها ازانتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان پرهیز کنند به گزارش خبرگزاری مهر ، در پی انتشار برخی اخبار کذب در خصوص دلایل رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روابط عمومی شورای نگهبان اطلاعیه ای صادر کرد.
متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
طی امروز و روزهای گذشته اخبار و مطالب مختلفی نسبت به دلایل عدم تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات منتشر می شود که عموماً کذب و بی اساس است. هرچند شورای نگهبان بارها از مسئولان، فعالان سیاسی و رسانه ها درخواست کرده است که در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان و دلایل عدم تأیید افراد از گمانه زنی های غیر مستند خودداری ورزند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 39 دقیقه پیش
خواسته اصلی رهبری و دولت مشارکت حداکثری است/همه باید تلاش کنند جامعه به سوی آرامش حرکت کند

خواسته اصلی رهبری و دولت مشارکت حداکثری است/همه باید تلاش کنند جامعه به سوی آرامش حرکت کند به گزارش ایسنا، چهارمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی معاونت سیاسی وزارت کشور با موضوع مشارکت افزایی در انتخابات، با حضور دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور، حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور و نمایندگان جبهه های حزبی مورد تأیید کمیسیون ماده 10 قانون احزاب و گروه های سیاسی برگزار شد.
در این نشست، رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به حساسیت شرایط کنونی، اهمیت مشارکت بالا در انتخابات دوم اسفندماه 1398 و ضرورت همفکری در موضوع مشارکت با احزاب و جبهه های حزبی، تأکید کرد: باید حداکثر انگیزه و دغدغه احزاب، دستگاه ها و مردم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 40 دقیقه پیش
همفکری با احزاب برای مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است

همفکری با احزاب برای مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، چهارمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی معاونت سیاسی وزارت کشور با موضوع مشارکت افزایی در انتخابات، با حضور جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور، حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور و نمایندگان جبهه های حزبی مورد تأیید کمیسیون ماده 10 قانون احزاب و گروه های سیاسی برگزار شد.
رییس ستاد انتخابات کشور در این نشست با اشاره به حساسیت شرایط کنونی، اهمیت مشارکت بالا در انتخابات دوم اسفندماه 1398 و ضرورت همفکری در موضوع مشارکت با احزاب و جبهه های حزبی، تأکید کرد: باید حداکثر انگیزه و دغدغه احزاب، دستگاه ها و مردم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 9 ساعت و 29 دقیقه پیش
شریعتمداری: مدیریت کشور به پیروان راه شهید سلیمانی سپرده شود

شریعتمداری: مدیریت کشور به پیروان راه شهید سلیمانی سپرده شود به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: برای فهم مسائل روز باید نقشه راه داشت، برای این مهم نیز ابتدا باید فهمید کجا ایستاده ایم و چه شرایطی داریم.
مدیرمسئول روزنامه کیهان که در جلسه بصیرتی پایگاه بسیج ثارالله مسجد جامع علی آباد تهران سخن می گفت، افزود: ما امروز در کشور با تنش هایی مواجه هستیم؛ تنش هم می تواند نشانه زایش باشد و هم نشانه زوال، اما باید دید تنش امروز ما از کدام جنس است؟
وی با بیان اینکه کسانی که شرایط امروز کشور را بحرانی می دانند، تجربه درک بحران واقعی را ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 9 دقیقه پیش
اعلام برنامه های دهه فجر ورامین

اعلام برنامه های دهه فجر ورامین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما/رییس ستاد برگزاری دهه فجر استان تهران گفت: سخنگوی ارشد ستادکل نیروهای مسلح سخنران راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ورامین خواهند بود.
حجت الاسلام سیدمحسن محمودی صبح پنجشنبه 3 بهمن دی ماه در آخرین جلسه هماهنگی مراسم ایام الله دهه فجر شهرستان ورامین برگزار شد ، طی سخنانی برنامه های شاخص کارگروه های دهه فجر ورامین را اعلام کرد و گفت: اعزام کاروان نمادین ورود حضرت امام ، حضور آحاد مختلف مردم به حرم امام خمینی(ره) در روز 12 بهمن ، برنامه مهمانی لاله ها ، پرسش و پاسخ نماز جمعه ورامین در 18 بهمن با سخنرانی فرماندار بخشی از برنامه های امسال می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 19 دقیقه پیش
سهم خواهی رتکلیف در آستانه رای دادگاه بدهی به ایران

سهم خواهی رتکلیف در آستانه رای دادگاه بدهی به ایران ایرنا: در آخرین روز از جلسه استماع دادگاه تجدید نظر انگلیس، درباره بخشی از بدهی قرارداد تسلیحاتی این کشور به ایران، ریچارد رتکلیف همسر یکی از محکومان امنیتی در ایران تحرکات تازه ای را آغاز کرده تا پرداخت این بدهی را وجه المصالحه ای برای آزادی همسرش قرار دهد.
رتکلیف عصر امروز پس از ملاقات با نخست وزیر انگلیس در رابطه با آزادی همسرش گفت؛ از بوریس جانسون خواسته، شجاع باشد و علیه ایران رویکرد سختگیرانه تری را در پیش بگیرد.
زاغری که از سال 1395 به جرم فعالیت های تبلیغی علیه نظام بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شده، اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 29 دقیقه پیش
رئیسی : کوچک ترین ناسلامتی در دادگستری قابل قبول نیست

رئیسی : کوچک ترین ناسلامتی در دادگستری قابل قبول نیست پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز،آیت الله رئیسی، عصر امروز در جمع قضات دادگستری استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از ریاست دادگستری استان یزد و همه کسانی که در دستگاه قضای استان یزد از کار مردم گره گشایی می کنند اظهار داشت: حفظ دارالعباده یک التزامات و اقتضایانی دارد، در دارالعباده باید مدیریت فرهنگی حفظ و صیانت شود همانگونه که پیشینیان حفظ کردند و با قنوت خود و دلدادگی به خدا و با اتکال به حضرت حق و جان فشانی درراه خدا توانستند این دیار را به دارالعباده نام گذاری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 29 دقیقه پیش
امام جمعه موقت سیاهکل : امنیت کشور مدیون خون شهداست

امام جمعه موقت سیاهکل : امنیت کشور مدیون خون شهداست حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم اختر دانش عصر روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت شهید دکتر شهاب رعنا یکی از جانباختگان حادثه اخیر سقوط هواپیما که در محل حسنیه اعظم حرم سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) در آستانه اشرفیه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای این سانحه هوایی و همدردی با خانواده های جانباختگان این حادثه افزود: از همان ساعات اولیه که مردم ما از وقوع این حادثه تلخ آگاه شدند، در غم و اندوه فرو رفتند.
وی با بیان اینکه در این حادثه خیلی از نخبگان خود را از دست دادیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 30 دقیقه پیش
رد صلاحیت به دلیل حمایت از دولت یا برجام کذب است

رد صلاحیت به دلیل حمایت از دولت یا برجام کذب است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، در حساب توییتری خود نوشت: اگر ادعای رد صلاحیت یکی از نمایندگان به دلیل حمایت از دولت یا برجام درست بود، او در همان دور قبل که برجام به تصویب مجلس رسید، رد صلاحیت می شد!
شاید همین اطلاعات غلط مبنای اظهارات برخی مقامات محترم در روز های گذشته قرار گرفته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: شورای نگهبان دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 39 دقیقه پیش
توافق خیالی ترامپ با ایران، نمایش توهمات است

توافق خیالی ترامپ با ایران، نمایش توهمات است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: "رونمایی برایان هوک از به اصطلاح " توافق ترامپ" صرفا نمایش توهمات دیرپا و متصلب آنهاست که نشات گرفته از تکبر عمیقا نهادینه شده و حس خودبزرگ بینی است. "
به نوشته آقای موسوی؛ "خوب است از مشاوران زبان فارسی تان بخواهید در مورد "حکایت گندم ری و خرمای بغداد" برای شما توضیح دهند. "
بیشتر بخوانید لغو روادید تجاری برای ایرانی ها در آمریکا
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 39 دقیقه پیش
مردم حامی آرمان های شهدا هستند

مردم حامی آرمان های شهدا هستند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم بیست و نهمین سالگرد شهادت صادق گنجی در شهر برازجان بیان کرد: شهید صادق گنجی بواسطه تلاش ها و خدمات ارزنده ای که در خارج از مرز و در سایر کشور ها به اسلام کرد مصداق کامل رزمنده بدون مرز است.
او افزود: رزمنده بدون مرز تعبیر رهبر معظم انقلاب خطاب به شهید سردار سلیمانی بود که دراین برهه خاص زمانی که عده ای تلاش کردند با تبلیغات فراوان شعار نه غزه و نه لبنان را جابیندازند مطرح شد.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
برگزاری دوازدهمین یادواره شهدای ایل شوهان و عملیات والفجر 5

برگزاری دوازدهمین یادواره شهدای ایل شوهان و عملیات والفجر 5 به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت، دوازدهمین یادواره شهدای ایل شوهان و عملیات غرور آفرین والفجر 5 فردا جمعه چهارم بهمن ماه ساعت 9 صبح در سه راهی چنگوله قدیم، محل یادمان والفجر 5 برگزار می شود.
سخنران این مراسم سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی مشاور رهبر معظم انقلاب در نیروهای مسلح است.
در این مراسم به یادسردار دلها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم سنتی چمر نیز برگزار و اجرا می شود.
عملیات والفجر 5 ساعت 24 روز 27 بهمن سال 64 با رمز مقدس یا زهرا(س) در منطقه چنگوله در 35 کیلومتری مهران و حد فاصل دهلران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دو مرحله با هدف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 49 دقیقه پیش
رئیسی: با دست لرزان نمی توان اقتصاد قوی رقم زد

رئیسی: با دست لرزان نمی توان اقتصاد قوی رقم زد خبرگزاری مهر: آیت الله سید ابراهیم رئیسی، عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان یزد اظهار داشت: مدیریت در فرهنگ دینی و نظام اسلامی ضمن اینکه اشتراکات فراوانی در همه نظام ها دارد، اظهار داشت: اصل اساسی و محوری این است که مدیر قبل از هر جایگاه باید خود را در محضر خدا بداند و این شاید تفاوت بین مدیریت در نظام اسلامی و نظامات موجود است.
وی افزود: هر مدیری در چهار عرصه باید پاسخگو باشد و نگاه در مدیریت اسلامی باید این باشد که باید مردم را دوست داشت و باید بدانیم که راه خدا از میان خلق می گذرد و اگر می خواهیم قرب پیدا کنیم باید مشکل مردم را حل کنیم و این زمینه قرب برای همه لازم است و برای ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 50 دقیقه پیش
هیچ ناسلامتی قضایی پذیرفتنی نیست

هیچ ناسلامتی قضایی پذیرفتنی نیست به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، رئیس قوه قضائیه با قدردانی از تلاش ها و زحمات کارکنان پر تلاش دستگاه قضایی استان گفت: وجود آسیب های اجتماعی و مفاسد اقتصادی در استان یزد متناسب با فرهنگ دارالعباده نیست و همه مدیران باید در صیانت از این فرهنگ تلاش کنند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بر صیانت از هویت و فرهنگ دارالعباده تاکید کرد.
رئیس دستگاه قضا همچنین با تاکید بر اهمیت موضوع پیشگیری از وقوع جرم، افزود: مدیریت پیشگیری از وقوع جرم بر عهده همه مسئولان است و به عنوان اصل اساسی باید به کاهش جرایم و ناهنجاری های اجتماعی منجر شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 58 دقیقه پیش
فرمانده سپاه اصفهان: جوانان عشایر، پرچم آرمان حاج قاسم را زمین نمی گذارند

فرمانده سپاه اصفهان: جوانان عشایر، پرچم آرمان حاج قاسم را زمین نمی گذارند سردار سرتیپ مجتبی فدا روز پنجشنبه در آیین یادواره سه هزار شهید ایل قشقایی و سپهبد شهید قاسم سلیمانی در سالن ورزشی شهدای بخش "وردشت" سمیرم اظهار داشت: امام راحل(ره) همواره به عشایر عزیز اعتماد داشت و همت آنها را می ستود.
به گفته وی، تقدیم سه هزار شهید از ایل بزرگ قشقایی افتخار بزرگی برای عشایر غیور و مردمان شریف خطه شهیدپرور و ولایتمدار سمیرم است.
فرمانده سپاه اصفهان همچنین با گرامیداشت یاد شهدای مقاومت بویژه حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: آن شهید والامقام روحیه مقاومت را در منطقه و جهان زنده کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
طرح پابند الکترونیکی در صورت تأیید شورای نگهبان عملیاتی می شود

طرح پابند الکترونیکی در صورت تأیید شورای نگهبان عملیاتی می شود حجت الاسلام محمد مصدق عصر پنجشنبه در شورای اداری شهرستان مهریز افزود: در اجرای این طرح ، زندانیان مورد تایید قاضی زندان از نظر حسن رفتار می توانند در شرایط خاص با ارائه وثیقه به صورت پابندهای الکترونیکی یا به صورت نیمه آزاد، اشتغال داشته باشند.
وی به رویکرد قوه قضاییه در دوره جدید اشاره کرد و گفت: رسیدگی به مطالبات قانونی مردم و حل مسائل و مشکلات جزو برنامه های محوری است که در سطح کشور پیگیری می شود .
این مسوول قضایی به توطئه های دشمنان علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و یکی از اساسی ترین آنها را، ایجاد اختلاف بین مسوولان ذکر کرد و هوشیاری همگان را در این ارتباط خواستار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
الگوی سردار سلیمانی حلال مشکلات اقتصادی است

الگوی سردار سلیمانی حلال مشکلات اقتصادی است به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در شورای اداری استان یزد به تفاوت میان مدیریت اسلامی و غیراسلامی پرداخت و گفت: تفاوت مدیریت اسلامی با بقیه مدیریت ها در اینست که مدیر باید خود را در برابر پیشگاه خداوند بداند.
وی بر لزوم توجه به الگوی اسلامی – ایرانی تأکید کرد و افزود: تفاوت انتخابات در نظام اسلامی با سایر نظام ها نیز در تکلیف محوری است که هم عرضه کننده و هم رأی دهنده باید به تکلیف خود در انتخابات عمل کند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه مبنی بر ساختن ایرانی قوی اظهار داشت: ایرانی قوی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 9 دقیقه پیش
دستمالچیان: تشکیل کابینه لبنان، تیر خلاص بر پیکره سعودی ها بود

دستمالچیان: تشکیل کابینه لبنان، تیر خلاص بر پیکره سعودی ها بود به گزارش احمد دستمالچیان سفیر پیشین ایران در لبنان با اشاره به تشکیل دولت جدید لبنان و آرایش کابینه این کشور در تشریح چالش های پیش روی نخست وزیر لبنان عنوان کرد: بعد از فشار های بسیار زیادی که مخالفان داخلیِ تشکیل دولت در لبنان پدید آوردند و همچنین با گذشتن از فشار های خارجی کشور های مخالف صلح و ثبات در لبنان (به خصوص عربستان سعودی)، بالاخره شاهد آن بودیم که کابینه لبنان به رهبری حسان دیاب با 20 وزیر که شش وزیر آن زن هستند، اعلام موجودیت کرد.
مهم نیست که چه تعداد زن یا مرد در این کابینه وجود یا اینکه آن ها به کدام جناح وابسته هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 9 دقیقه پیش
نماینده مجلس اظهارات خلاف واقع خود علیه شورای نگهبان را پس گرفت

نماینده مجلس اظهارات خلاف واقع خود علیه شورای نگهبان را پس گرفت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس در توییتی که ساعاتی پیش منتشر کرده بود، مطالب خلاف واقع به شورای نگهبان نسبت داده و مدعی شده بود که از برخی داوطلبان تایید صلاحیت نشده درخواست رسید پرداخت وجوهات شرعی می شود.
حالا این نماینده مجلس با اصلاح اظهارات خلاف واقع خود در توییتی جدید ی نوسته است: توییت قبلی با موضوع مطالبه رسید پرداخت خمس، توسط یکی از نمایندگان ردصلاحیت شده به بنده منتقل شد. با پیگیری مشخص شد در شورای نگهبان چنین موضوعی وجود نداشته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: شورای نگهبان دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 10 دقیقه پیش
دادستان کل کشور :مردم به شدت تحت فشار هستند

دادستان کل کشور :مردم به شدت تحت فشار هستند پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، محمدجعفر منتظری عصر امروز در دیدار با فعالان اقتصادی استان یزد با بیان اینکه امروز همه ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، گفت: همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس همه عالم شاهد بودند همه قدرت ها برای اینکه صدام به پیروزی برسد پشت سر او بودند اما چون خداوند پشتیبان این نظام و ملت بود دیدیم که سرنوشت صدام چه شد و در جنگ به چه نقطه ای رسید که همه اینها نشان از اخلاص جهادگران و آن حماسه حضور عامه مردم در صحنه بود و اینها عوامل پیروزی ما در دفاع مقدس است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 19 دقیقه پیش
توافق خیالی ترامپ با ایران، نمایش توهمات است

توافق خیالی ترامپ با ایران، نمایش توهمات است به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: "رونمایی برایان هوک از به اصطلاح " توافق ترامپ" صرفا نمایش توهمات دیرپا و متصلب آنهاست که نشات گرفته از تکبر عمیقا نهادینه شده و حس خودبزرگ بینی است. "
به نوشته آقای موسوی؛ "خوب است از مشاوران زبان فارسی تان بخواهید در مورد "حکایت گندم ری و خرمای بغداد" برای شما توضیح دهند. " ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
پورمحمدی: به دنبال حفظ وحدت و ائتلاف بین نیروهای انقلابی هستیم

پورمحمدی: به دنبال حفظ وحدت و ائتلاف بین نیروهای انقلابی هستیم به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، یازدهمین نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل های ارزشی و انقلابی صبح پنجشنبه (سوم بهمن) در محل دفتر مرکزی جامعه روحانیت مبارز برگزار شد.
در آغاز این نشست که با حضور دبیران احزاب و تشکل های ارزشی، انقلابی و ولایی برگزار شد، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی، رئیس جامعه روحانیت مبارز، با عرض تسلیت شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و ذکر مصیبتی کوتاه در تعظیم ایام سوگواری زهرای اطهر (س) به وظیفه خطیر تک تک احزاب و تشکل ها و آحاد جامعه در باب انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
نظر احمد توکلی درباره سرنوشت نهایی لایحه CFT/ مجمع به دلیل گذشت مهلت قانونی نمی تواند هیچ حرفی بزند

نظر احمد توکلی درباره سرنوشت نهایی لایحه CFT/ مجمع به دلیل گذشت مهلت قانونی نمی تواند هیچ حرفی بزند احمد توکلی در پاسخ به این سوال که آیا بررسی CFT در مجمع تشخیص و کمیته مشترک این مجمع مختومه اعلام شده است؟ گفت: وقتی یک طرح یا لایحه در مجلس تصویب می شود، اگر با شرع مقدس یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد آن را (پس از ایراد شورای نگهبان) اصلاح می کنند. اما بعضی وقت ها مجلس می داند که دارد بر خلاف قانون اساسی یا شرع مقدس تصمیم می گیرد، اما چون آن را مصلحت کشور می داند می گوید من اصرار دارم که این طرح یا لایحه اینگونه مصوب شود. درنتیجه آن مصوبه به شورای نگهبان می رود و این شورا ایراد می گیرد و به مجلس بازگشته و مجلس نیز آن را اصلاح نمی کند و در نهایت به مجمع تشخیص می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 9 دقیقه پیش
مجاهدان جنگ اقتصادی بلدند مشکلات را حل کنند/ نظام بانکی احتیاج به اصلاح دارد

مجاهدان جنگ اقتصادی بلدند مشکلات را حل کنند/ نظام بانکی احتیاج به اصلاح دارد به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدجعفر منتظری عصر امروز در دیدار با فعالان اقتصادی استان یزد بابیان اینکه امروز همه ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، گفت: همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس همه عالم شاهد بودند همه قدرت ها برای اینکه صدام به پیروزی برسد پشت سر او بودند اما چون خداوند پشتیبان این نظام و ملت بود دیدیم که سرنوشت صدام چه شد و در جنگ به چه نقطه ای رسید که همه اینها نشان از اخلاص جهادگران و آن حماسه حضور عامه مردم در صحنه بود و اینها عوامل پیروزی ما در دفاع مقدس بود.
دادستان کل کشور ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 9 دقیقه پیش
رونمایی برایان هوک از توافق ترامپ صرفا نمایش توهمات دیرپاست

رونمایی برایان هوک از توافق ترامپ صرفا نمایش توهمات دیرپاست به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با انتشار پیام توئیتری به اظهارات برایان هوک درباره رونمایی از محور های توافق خیالی ترامپ با ایران واکنش نشان داد.
او نوشت: رونمایی برایان هوک از به اصطلاح " توافق ترامپ" صرفا نمایش توهمات دیرپا و متصلب آنهاست که نشات گرفته از تکبر عمیقا نهادینه شده و حس خودبزرگ بینی است. خوب است از مشاوران زبان فارسی تان بخواهید در مورد "حکایت گندم ری و خرمای بغداد" برای شما توضیح دهند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 10 دقیقه پیش
امیر صباحی فرد درگذشت فرمانده اسبق پدافند هوایی ارتش را تسلیت گفت

امیر صباحی فرد درگذشت فرمانده اسبق پدافند هوایی ارتش را تسلیت گفت به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش درگذشت امیر سرتیپ دوم محمد اسماعیل رستمی از فرماندهان اسبق نیروی پدافند هوایی ارتش و از یادگاران دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
متن پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت امیر سرتیپ دوم محمد اسماعیل رستمی همسنگر و پیشکسوت پدافند هوایی ارتش باعث ایجاد حزن و اندوه برای اینجانب و مجموعه کارکنان نیروی پدافند هوایی ارتش شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 10 دقیقه پیش
شریعتمداری: فریب تابلوها را نخوریم

شریعتمداری: فریب تابلوها را نخوریم به گزارش افکارنیوز ،
حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: برای فهم مسائل روز باید نقشه راه داشت، برای این مهم نیز ابتدا باید فهمید کجا ایستاده ایم و چه شرایطی داریم.
اخبار سیاسی - مدیرمسئول روزنامه کیهان که در جلسه بصیرتی پایگاه بسیج ثارالله مسجد جامع علی آباد تهران سخن می گفت، افزود: ما امروز در کشور با تنش هایی مواجه هستیم؛ تنش هم می تواند نشانه زایش باشد و هم نشانه زوال، اما باید دید تنش امروز ما از کدام جنس است؟
وی با بیان اینکه کسانی که شرایط امروز کشور را بحرانی می دانند، تجربه درک بحران واقعی را ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 19 دقیقه پیش
شورای نگهبان به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کرده است

شورای نگهبان به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کرده است خلیل رضایی روز پنجشنبه با تاکید بر لزوم تمکین همگان به قانون و ایجاد وحدت و تشویق مردم به حضور هر چه بیشتر درانتخابات یادآورشد: طبیعتا مردم بصیر و انقلابی لبیک گوی فرمایش های حکیمانه رهبر معظم انقلاب در مشارکت پرشور با حضور همه طیف های سیاسی خواهند بود.
وی افزود: شورای نگهبان طبق اصل 99 قانون اساسی و مواد مندرج در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی وظیفه نظارت و بررسی صلاحیت کاندیداها را به عهده دارد که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب احراز، وظیفه شورای نگهبان است و قهرا باید صلاحیت ها را احراز کند همچنان که وظیفه وزارت کشور هم هست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
شریعتمداری: فریب تابلوها را نخوریم

شریعتمداری: فریب تابلوها را نخوریم به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: برای فهم مسائل روز باید نقشه راه داشت، برای این مهم نیز ابتدا باید فهمید کجا ایستاده ایم و چه شرایطی داریم.
مدیرمسئول روزنامه کیهان که در جلسه بصیرتی پایگاه بسیج ثارالله مسجد جامع علی آباد تهران سخن می گفت، افزود: ما امروز در کشور با تنش هایی مواجه هستیم؛ تنش هم می تواند نشانه زایش باشد و هم نشانه زوال، اما باید دید تنش امروز ما از کدام جنس است؟
بیشتر بخوانید: پوزه آمریکا را پاک نکنید!
وی با بیان اینکه کسانی که شرایط امروز کشور را بحرانی می دانند، تجربه درک بحران واقعی را ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 29 دقیقه پیش
سمنان| آیت الله شاهچراغی: مجریان برگزار کننده برنامه های دهه فجر از نگاه جانبدارانه سیاسی پرهیز کنند

سمنان| آیت الله شاهچراغی: مجریان برگزار کننده برنامه های دهه فجر از نگاه جانبدارانه سیاسی پرهیز کنند به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر که در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد اظهار داشت: برنامه ریزی برای برگزاری ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر در روستاها یکی از امتیازات و برجستگی هایی است که امسال در برگزاری برنامه های مختلف در مناطق شهری در سطح استان سمنان گنجانده شده است.
وی تأکید کرد: آنچه مهم است برگزاری برنامه های است که به لحاظ کیفیت و اثرگذاری بر مخاطبان برنامه ریزی شده باشد؛ بنابراین نباید کیفیت را فدای کمیت کرد و در اسلام نیز سفارش و تأکید بر کیفیت شده است نه کیفیت. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 39 دقیقه پیش
امام جمعه شهرکرد: دشمن شناسی و بصیرت بخشی مهمترین رسالت رسانه ها باشد

امام جمعه شهرکرد: دشمن شناسی و بصیرت بخشی مهمترین رسالت رسانه ها باشد حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در دیدار رییس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز شهرکرد با وی افزود: رسانه در نظام اسلامی باید در راستای اهداف دینی و ارزشی حرکت کند و در این مسیر با نگاهی همه جانبه سبک زندگی اسلامی را ترویج دهد.
وی ادامه داد: فرهنگ دینی و اسلامی نظام ما اقتضا می کند تا همه بخش های آن متحد و منسجم در مسیر آرمان های الهی و حول محور ولایت فقیه شکل گیرند تا علاوه بر تقویت وحدت داخلی در برابر دشمن نیز به خوبی ایستادگی کنند.
نکونام با تاکید بر دوری رسانه ها از بازی گری های سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 39 دقیقه پیش
اجتماع "دختران حاج قاسم" در مشهد

اجتماع "دختران حاج قاسم" در مشهد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، دختران حاج قاسم به میزبانی دختران شهدای مدافع حرم و جمعی از خانواده های شهدای بین المللی جبهه مقاومت از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان در مشهد مقدس برگزار شد.
مسوول برپایی اجتماع دختران حاج قاسم که همسر شهید مدافع حرم "مرتضی عطایی" نیز هست، هدف از برگزاری این مراسم را تجدید عهد با شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت و تاکید بر استمرار راه و مکتب این شهیدان اعلام کرد.
مریم جورجانی افزود: در این مراسم حجج اسلام علی سرلک و حمیدرضا مهدوی ارفع طی سخنانی به بیان شخصیت و رشادت های سردار سلیمانی پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 19 دقیقه پیش
شهادت سردار سلیمانی به محور مقاومت حیثیت بخشید

شهادت سردار سلیمانی به محور مقاومت حیثیت بخشید به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک یزد، ذبیح الله خدائیان که به عنوان نماینده رییس قوه قضاییه به خاتم سفر کرد در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: اشاره به این موضوع که شهادت حاج قاسم برای نظام ایران از بعدی سنگین و ناراحت کننده بود و از بعدی دیگر نعمت محسوب می شد.
وی حضور ده ها میلیون نفر مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید و همرزمانش را برهم زننده معادلات منطقه برشمرد و افزود: دشمن با نگاه سطحی خود تصور می کرد باگرفتن سردار سلیمانی از نظام ایران، قدرت بازدارندگی نظام و قدرت مقاومت کم می شود و شهادت این سردار رشید اسلام نشان دهنده عمق راهبرد نظام را به اثبات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 28 دقیقه پیش
گزارش 47 مورد تخلف انتخاباتی در سمنان

گزارش 47 مورد تخلف انتخاباتی در سمنان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان ، منوچهر فخری گفت : این تخلف ها به قوه قضاییه و هیات های نظارت و بازرسی کشور گزارش شده است .
فخری با بیان اینکه هر گونه فعالیت انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی رصد و تخلفات احتمالی گزارش می شود گفت :
برای اطلاع گیری از مردم درباره تخلفات انتخاباتی سامانه ای طراحی شده که مردم بتوانند در این زمینه به بازرسان اطلاع رسانی کنند.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان سمنان تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و کارمندان از حضور در کارهای تبلیغاتی انتخابات منع شده اند و باید در این زمینه کاملا رعایت کنند.
تعداد بازدید : 0
کد ویدیو ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 29 دقیقه پیش
رحیمی حرف خود در مورد وجوهات شرعی را پس گرفت

رحیمی حرف خود در مورد وجوهات شرعی را پس گرفت به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به توییت قبلی خود درباره درخواست رسید پرداخت وجوهات شرعی از برخی نمایندگان ردصلاحیت شده، نوشت: توییت قبلی با موضوع مطالبه رسید پرداخت خمس، توسط یکی از نمایندگان رد ⁧ صلاحیت ⁩ شده به بنده منتقل شد. با پیگیری مشخص شد در ⁧ شورای نگهبان ⁩ چنین موضوعی وجود نداشته است.
رحیمی در توییت قبلی خود نوشته بود: در رسیدگی به اعتراض برخی داوطلبان رد صلاحیت شده ⁧انتخابات⁩، از آن ها رسید پرداخت وجوهات شرعی ⁧خمس⁩ مطالبه شده است، احتمالا برای اثبات حلال بودن اموالشان یا تقیدشان در رعایت ⁧شرعیات⁩ ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 29 دقیقه پیش
یادواره فرماندهان تخریب چی شهید استان های فارس و بوشهر در شیراز

یادواره فرماندهان تخریب چی شهید استان های فارس و بوشهر در شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، کوشکی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در این مراسم گفت: شهدای تخریب چی نقش بسیار مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشتند و اگر آن ها نبودند هیچ عملیاتی موفق نبود.
او افزود: از یگان های مختلف اعم از سپاه بسیج و ارتش 400نفر در قالب یگان های تخریب چی به درجه رفیع شهادت رسیدند که 21نفر از فرماندهان تخریب چی دفاع مقدس از استان فارس بودند.
استاندار فارس هم با اشاره جایگاه شهدا در نزد نسل امروز، بیان کرد: این ها همه نشان از اعتقاد راسخ شما به نظام و انقلاب و اسلام است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 38 دقیقه پیش
انتظار مردم در فرایند انتخابات؛ رعایت قانون و اخلاق

انتظار مردم در فرایند انتخابات؛ رعایت قانون و اخلاق به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم انتخابات با بیان اینکه مسئولان نظارتی وظیفه اجرا و نظارت بر حسن اجرای قانون را دارند افزود : عمل به این وظیفه انتظار به حق مردم است.
وی گفت : مردم از داوطلبان انتخاباتی نیز انتظار رعایت اصول و ضوابط اخلاقی به عنوان یک فرد مسلمان را دارند که قرار است به عنوان وکیل مردم انجام وظیفه کنند.
رئیس کل دادگستری گیلان افزود : اگرچه باید های قانونی در قانون تعریف شده است اما مسئولان نظارتی و اجرایی قانون به عنوان ضامن در قبال هنجارهای اخلاقی مورد انتظار مردم از نامزدهای انتخاباتی نیز وظیفه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 39 دقیقه پیش
تهران| ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر در ورامین اعلام شد+ جزئیات

تهران| ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر در ورامین اعلام شد+ جزئیات به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورامین، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی امروز در آخرین جلسه ستاد هماهنگی مراسم ایام الله دهه فجر شهرستان ورامین با اشاره به برنامه های شاخص کارگروه های دهه فجر ورامین اظهار داشت: اعزام کاروان نمادین ورود حضرت امام خمینی(ره)، حضور آحاد مختلف مردم در حرم امام خمینی(ره) در روز 12 بهمن ماه، برنامه مهمانی لاله ها، پرسش و پاسخ نماز جمعه ورامین در 18 بهمن ماه با سخنرانی فرماندار بخشی از برنامه های دهه فجر در سال جاری می باشد.
وی ادامه داد: برنامه 10 شب 10 مسجد، نورافشانی و تکبیر شب 22 بهمن و راهپیمایی یوم الله 22 بهمن با سخنرانی سردار شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 40 دقیقه پیش
شورایعالی اصلاح طلبان: نتیجه انتخابات مجلس از حالا معلوم است

شورایعالی اصلاح طلبان: نتیجه انتخابات مجلس از حالا معلوم است جلسه شورایعالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان درباره انتخابات با حضور دبیران کل احزاب اصلاح طلب برگزار شد و اصلاح طلبان اعلام کردند که با ادامه شرایط فعلی تقریبا نتیجه انتخابات از هم اکنون قابل پیش بینی است.
به گزارش ایسنا، بیست و نهمین جلسه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان چهارشنبه دوم بهمن ماه 98برگزار شد و در این جلسه که با حضور دبیران کل و نمایندگان احزاب برگزار شد، گزارشی از روند پیگیری های صورت گرفته در اعتراض به رد صلاحیت گستره اصلاح طلبان به نشست ارائه شد.
بر طبق گزارش های تکمیلی که در این جلسه مطرح شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 0 دقیقه پیش
واکنش کدخدایی به ادعای واعظی مبنی بر رد صلاحیت برخی به علت حمایت از برجام

واکنش کدخدایی به ادعای واعظی مبنی بر رد صلاحیت برخی به علت حمایت از برجام به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به برخی اظهار نظرها درباره اینکه شورای نگهبان برخی نمایندگان را به دلیل حمایت از برجام و یا دولت رد صلاحیت کرده است، در توییتر خود نوشت:
اگر ادعای رد صلاحیت یکی از نمایندگان به دلیل حمایت از دولت یا برجام درست بود، او در همان دور قبل که برجام به تصویب مجلس رسید، رد صلاحیت می شد!
شاید همین اطلاعات غلط مبنای اظهارات برخی مقامات محترم در روزهای گذشته قرار گرفته است .
به گزارش فارس، روز گذشته محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
کدام داوطلبان اقلیت های دینی تأیید صلاحیت شدند؟

کدام داوطلبان اقلیت های دینی تأیید صلاحیت شدند؟ به گزارش مشرق، پس از بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات در شورای نگهبان در مورد اقلیت های دینی مشخص شد، هشت نفر برای کسب پنج کرسی در مجلس رقابت خواهند کرد که جزئیات در این باره و اینکه چه کسانی به عنوان کاندیدای اقلیت های دینی مختلف در کشور در انتخابات مجلس حضور خواهند داشت بدین شرح است:
در این دوره از نام نویسی برای انتخابات، سیامک مره صدق، یوناتن بت کلیا و ژرژیک آبرامیان نمایندگان کلیمیان، مسیحیان آشوری و کلدانی و مسیحیان ارمنی جنوب ایران از عرصه انتخابات کناره گیری کردند و چهره های جدیدی به جای آنان وارد عرصه شدند و فقط کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران و اسفندیار اختیاری ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 9 دقیقه پیش
برگزاری انتخابات سالم مهمترین سیاست راهبردی رسانه ملی است

برگزاری انتخابات سالم مهمترین سیاست راهبردی رسانه ملی است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، علی ملا احمدی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل در جلسه تبیین سیاست های رسانه ملی در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت گسترده مردم، رعایت اصل بی طرفی و برگزاری انتخابات سالم مهمترین سیاست راهبردی رسانه ملی در انتخابات اسفند ماه سال 98 است.
او در تبیین چالش ها، باید ها و نباید ها و سیاست های راهبردی رسانه ملی در اولین انتخابات گام دوم انقلاب اسلامی با تاثی از رهبر معظم انقلاب اسلامی جنگ امروز را جنگ اراده ها دانست و افزود: استکبار جهانی با قدرت رسانه ای خود به ویژه 269 شبکه فارسی زبان با ایجاد و دامن زدن به شایعات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 18 دقیقه پیش
مفاسد اقتصادی متناسب با دارالعباده نیست

مفاسد اقتصادی متناسب با دارالعباده نیست به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، رئیس دستگاه قضا در دیدار با قضات و کارکنان قوه قضائیه استان یزد با بیان اینکه کارکنان این سازمان بی نام و نشان و مخلصانه در زمینه گره گشایی از کار مردم تلاش می کنند افزود: مفاسد اقتصادی متناسب با دارالعباده نیست.
آیت الله رئیس افزود: پیشینیان تلاش کرده اند استان یزد به نام دارالعباده مزین شده و باید تلاش شود هویت فرهنگی دارالعباده حفظ شود.
او تصریح کرد: افرادی در تلاشند استان دارالعباده را در حوزه اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی خدشه دار کنند که مسئولین باید تلاش کنند از این میراث کهن صیانت شود.
در حال تکمیل است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 18 دقیقه پیش
رئیسی: مبارزه بی امان با مفسدان را ادامه خواهیم داد/ حاشیه سازی ها ما را به خودشان مشغول نخواهند کرد

رئیسی: مبارزه بی امان با مفسدان را ادامه خواهیم داد/ حاشیه سازی ها ما را به خودشان مشغول نخواهند کرد به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت الله رییسی در دیدار با اقشار مختلف مردم یزد با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شهید سلیمانی یک شخص نیست؛ بلکه یک مکتب است، گفت: باید به شاخصه های مکتب شهید سلیمانی نگاه کنیم.
وی ادامه داد: اولین شاخصه شهید سلیمانی، شناخت نعمت های خداوند متعال و شکرگزاری از این نعمت ها بود.
آیت الله رییسی بیان داشت: در شناخت زمان، مکان، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، شهید سلیمانی به عنوان یک شاخص بود.
رییس قوه قضاییه اخلاص، برای خداوند، اندیشه و عمل کردن و خدا را دیدن را از شاخصه های مهم شهید سلیمانی عنوان کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 19 دقیقه پیش
نمایندگان مازندران در مجلس دهم (10)

نمایندگان مازندران در مجلس دهم (10) به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دو مرحله در تاریخ 7 اسفند 1394 و 10 اردیبهشت 1395 در سراسر کشور برگزار شد. دوره دهم مجلس از 8 خرداد 1395 رسماً آغاز شد.
از مجموع 290 نفر منتخب دهمین دوره مجلس، 273 نفر مرد و 17 نفر زن بودند.
در میان تمامی ادوار مجلس شورای اسلامی؛ مجلس دهم با اختصاص 17 کرسی به زنان توانست رکورد مجلس پنجم با چهارده نماینده زن را بشکند.
از مجموع نمایندگان دوره دهم 123 نفر از لیست امید، 93 نفر از لیست ائتلاف اصولگرایان، 5 نفر از اقلیت های مذهبی و 69 نماینده از دیگر احزاب و مستقلان بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 28 دقیقه پیش
دیدار رئیس دستگاه قضا با خانواده یکی از شهدای هواپیمای اوکراینی

دیدار رئیس دستگاه قضا با خانواده یکی از شهدای هواپیمای اوکراینی به گزارش مشرق، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضا با خانواده یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی دیدار کرد.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در حاشیه سفرش به یزد با خانواده یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی دیدار و از آن ها دلجویی کرد.
رئیس دستگاه قضا در این دیدار از درگاه خداوند متعال برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده امیرحسین قربانی بهابادی صبر و اجر مسئلت کرد.
وی به سخنان پدر شهید قربانی اشاره کرد و این اظهارات را نشان دهنده بصیرت، دین مداری، مسئولیت شناسی، شکر و صبر این خانواده معظم شهدا دانست. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 29 دقیقه پیش
دیدار رئیس دستگاه قضا با خانواده شهید قربانی

دیدار رئیس دستگاه قضا با خانواده شهید قربانی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با خانواده امیرحسین قربانی یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی دیدار کرد.
وی در این دیدار از درگاه خداوند متعال برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده امیرحسین قربانی بهابادی صبر و اجر مسئلت کرد.
رئیس قوه قضاییه با تمجید از سخنان پدر این شهید گفت: این سخنان نشان دهنده بصیرت، دین مداری، مسئولیت شناسی و شکر و صبر این خانواده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 29 دقیقه پیش
هفته نامه ی خط حزب الله منتشر شد

هفته نامه ی خط حزب الله منتشر شد به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه منتسب به پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی)، رهبر معظم انقلاب پستی از انتشار دویست وبیست و یکمین شماره ی هفته نامه ی خط حزب الله با عنوان معجزه انقلاب منتشر کرد.
بیشتر بخوانید: خط حزب الله 221 /معجزه انقلاب
طبق رسم هفتگی خط حزب الله و به برکت خون شهدا شماره این هفته به روح مطهر شهید وحید زمانی نیا یار وفادار شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
سردار معروفی: بصیرت مردم مهم ترین مولفه قدرت انقلاب اسلامی است

سردار معروفی: بصیرت مردم مهم ترین مولفه قدرت انقلاب اسلامی است به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرترکمن ، سردار حسین معروفی ظهر امروز در رزمایش اقتدار مدافعان حریم ولایت اظهارداشت: ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار قرار دارد که این بزرگی و عزت به برکت اسلام و انقلاب به دست آمده است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تبدیل به الگویی برای ملت های آزادیخواه جهان شده است، گفت: هوشمندی مردم ایران، مهم ترین مولفه قدرت این کشور است که بصیرت و آگاهی ملت با هر قومیت، مذاهب و گرایش فکری و سیاسی، همواره دشمنان را مضطرب و نگران می کند.
فرمانده سپاه استان بیان داشت: در هر مقطعی که استقلال، عزت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 40 دقیقه پیش
دیدار اعضای مجمع تربیتی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با نماینده ولی فقیه در گیلان

دیدار اعضای مجمع تربیتی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با نماینده ولی فقیه در گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار اعضای مجمع تربیتی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان ، در رشت گفت : دوران جوانی بهترین فرصت برای تربیت نفس است.
آیت الله فلاحتی افزود : انسانی که در دوران جوانی نهاد فکری خود را مهیا کند، در سنین بالاتر فرصت پیاده کردن ایده های خود را پیدا می کند و با اینکار زمینه تعالی اندیشه های انسانی و اسلامی خود را مهیا می سازد.
وی بر ارتقای دانش مدیریتی جوانان تاکید کرد و گفت : آینده ایران متعلق به جوانان است و شرایط امروز جامعه اقتضاء می کند تا جوانان برای ایفای نقش تحول ساز در جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 49 دقیقه پیش
خون مطهر شهدای مدافع حرم از منطقه جهل زدایی کرد

خون مطهر شهدای مدافع حرم از منطقه جهل زدایی کرد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، حجت الاسلام رییسی، رییس قوه قضاییه گفت: در طول خدمتم در آستان مقدس امام رضا (ع)، مقام معظم رهبری هر وقت به مشهد مقدس مشرف می شدند، حتما دیدار با خانواده معظم شهدای مدافع حرم را در برنامه داشتند و این توفیق نصیب بنده نیز می شد.
او با اشاره به برخورد با محبت و پر لطف و همراه با صمیمیت رهبر انقلاب با خانواده معظم شهدا، تصریح کرد: ایستادگی و مقاومت شهدای مدافع حرم در میدانی که اضمحلال جریان استکباری دشمن و پیروزی جبهه حق رقم خورد، کار بزرگی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 50 دقیقه پیش
290 بند انحراف در دستگاه های اجرایی استان قزوین احصا شد

290 بند انحراف در دستگاه های اجرایی استان قزوین احصا شد امیر خلیلیان روز پنجشنبه در جمع مدیران دستگاه های اجرایی استان قزوین، اظهار داشت: این موارد انحرافی بر رسم برادری با نامه نگاری به دستگاه های اجرایی اعلام شد که البته به منزله معرفی مدیر و ذیحساب به دادستانی دیوان محاسبات کشور نیست.
وی افزود: این نامه نگاری ها در مرحله اول برای آن است که یک دستگاه اجرایی در جریان این انحرافات و هشدارها باشد و به آنها به نحو شایسته پاسخ دهد.
خلیلیان با اشاره به میزان انحرافات دستگاه های اجرایی استان، اضافه کرد: در حوزه درآمدی 12 درصد، حوزه پرسنلی 25 درصد، رعایت نکردن قانون مدیریت و به کارگیری نیروها 15 درصد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 8 دقیقه پیش
واکنش کدخدایی به ادعای رد صلاحیت به دلیل حمایت از برجام

واکنش کدخدایی به ادعای رد صلاحیت به دلیل حمایت از برجام به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با انتشار پستی در صفحه توییتری خود به ادعای واعظی در خصوص عدم صلاحیت نماینده رشت به علت حمایت از دولت و برجام واکنش نشان داد. سخنگوی شورای نگهبان این ادعای واهی را رد کرد و در توییتر نوشت:
اگر ادعای رد صلاحیت یکی از نمایندگان به دلیل حمایت از دولت یا برجام درست بود، او در همان دور قبل که برجام به تصویب مجلس رسید، رد صلاحیت می شد! شاید همین اطلاعات غلط مبنای اظهارات برخی مقامات محترم در روزهای گذشته قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 9 دقیقه پیش
توکلی: مجمع به دلیل گذشت مهلت قانونی درباره CFT نمی تواند هیچ حرفی بزند/ نظر مجلس پذیرفته نمی شود

توکلی: مجمع به دلیل گذشت مهلت قانونی درباره CFT نمی تواند هیچ حرفی بزند/ نظر مجلس پذیرفته نمی شود یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این که مصوبه ای به مجمع تشخیص می آید به دلیل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان نیست بلکه با دو زاویه نگاه کرده و کار را انجام می دهند. شورای نگهبان می گوید مصوبه تان باید با شرع و قانون اساسی منطبق شود و مجلس می گوید در اینجا مصلحت مهم تر است.
احمد توکلی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا بررسی CFT در مجمع تشخیص و کمیته مشترک این مجمع مختومه اعلام شده است؟ گفت: وقتی یک طرح یا لایحه در مجلس تصویب می شود اگر با شرع مقدس یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد آن را (پس از ایراد شورای نگهبان) اصلاح می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 18 دقیقه پیش
خلاقیت در فضای مجازی رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی را تسریع می کند

خلاقیت در فضای مجازی رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی را تسریع می کند قاسم سلیمانی دشتکی درحاشیه بازدید از نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای استان ایلام که با همکاری سپاه امیرالمومنین(ع) ، اداره کل ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان در حال برگزاری است، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی در طول 40 سال گذشته برای امور مختلف برنامه ریزی منسجم وپایداری داشته و درحال حاضر مهمترین کار ایجاد اوج احساس وعقلانیت درسطح جامعه است که اگر به ابزار آن مسلط شویم می توانیم نظام را بیمه کنیم.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مسیر را برای ما مشخص کرده است، اظهار کرد:امام راحل در آغاز حرکت مردم برای استقرار نظام مقدس جمهوی اسلامی فرمودند که ما آمریکا را زیرپا می گذاریم و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 18 دقیقه پیش
دیدار رئیس دستگاه قضا با خانواده یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی

دیدار رئیس دستگاه قضا با خانواده یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضا با خانواده یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی دیدار کرد.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در حاشیه سفرش به یزد با خانواده یکی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی دیدار و از آن ها دلجویی کرد.
رئیس دستگاه قضا در این دیدار از درگاه خداوند متعال برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده امیرحسین قربانی بهابادی صبر و اجر مسئلت کرد.
وی به سخنان پدر شهید قربانی اشاره کرد و این اظهارات را نشان دهنده بصیرت، دین مداری، مسئولیت شناسی، شکر و صبر این خانواده معظم شهدا دانست.
انتهای پیام/3404 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 19 دقیقه پیش
شهادت سردار سلیمانی عامل وحدت ملت برای انتخاباتی پرشور است

شهادت سردار سلیمانی عامل وحدت ملت برای انتخاباتی پرشور است حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا قندهاری روز پنجشنه در نشست ستاد بزرگداشت دهه فجر استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر ابراز داشت: امسال با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن بیش از پیش دشمن شکن خواهد بود و این حضور مقدمه حماسه آفرینی در انتخابات اسفند است.
وی ادامه داد: دنیای استکبار و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظاره گر شکوه حضور مردم در راهپیمایی و انتخابات خواهند بود و شکوه حضور ملت بار دیگر دشمن را در هم می کوبد.
قندهاری خاطرنشان کرد: مردم فهیم با شکوه حضور خود در راهپیمایی و انتخابات پیش رو در راه تحقق اهداف نظام اسلامی و حفظ دستاوردهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 19 دقیقه پیش
تصویر مزار مجاهد، شهید ابومهدی المهندس در قبرستان وادی السلام نجف

تصویر مزار مجاهد، شهید ابومهدی المهندس در قبرستان وادی السلام نجف به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، در پی حادثه تروریستی که بامداد جمعه 13 دی ماه در فرودگاه بغداد با دستور مستقیم ترامپ و توسط بالگرد های آمریکایی اتفاق افتاد، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده کل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهید ابومهدی المهندس قائم مقام حشدالشعبی عراق و دیگر رزمندگان جبهه مقاومت به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
پیکر پاک شهید والامقام ابومهدی المهندس از یاران با وفای سردار سلیمانی که در سخت ترین شرایط کنار ایشان بوده و حتی در جنگ تحمیلی ایران و عراق در مقابل دشمنان بعثی از کشور ایران دفاع می کرده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 28 دقیقه پیش
احتمال رسیدگی مجدد به پرونده نجفی

احتمال رسیدگی مجدد به پرونده نجفی گودرزی وکیل مدافع محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: در حال حاضر پرونده موکلم در شعبه 41 دیوان عالی کشور در دست رسیدگی است.
وی افزود: اگر حکم در دیوان عالی نقض شود، پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارسال می شود. ما به نقض حکم در دیوان عالی کشور امید زیادی داریم. فکر می کنیم شانس بالایی برای نقض حکم داریم، البته این موضوع به دیدگاه قضات دیوان عالی کشور هم بستگی دارد.
به احتمال زیاد حکم پرونده در یک تا دو هفته آینده از سوی دیوان عالی کشور اعلام شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 29 دقیقه پیش
حمایت سپاه از تولیدات انقلابی در آذربایجان شرقی

حمایت سپاه از تولیدات انقلابی در آذربایجان شرقی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورا در اختتامیه رویداد تولید تخصصی فضای مجازی که به همت مرکز فضای مجازی بسیج آذربایجان شرقی برگزار شد افزود: ما به عنوان سپاه و بسیج آماده حمایت و پشتیبانی از ورود همه جانبه و جدی بسیجیان، نیروهای انقلاب و معتقد به آرمان های انقلاب در حوزه های گیم، پویانمایی و نرم افزار هستیم تا حرف های جدی برای گفتن در این بخش به وجود آید.
سردار عابدین خرم اهمیت فضای مجازی را به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی در شرایط کنونی جامعه دانست و یکی از ابعاد مهم فضای مجازی را تولیدات تخصصی برشمرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 29 دقیقه پیش
شیخ زاکزاکی زنده و در بند بوهاری ها است

شیخ زاکزاکی زنده و در بند بوهاری ها است به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرضیه هاشمی، خبرنگار و مستند ساز درباره وضعیت شیخ زاکزاکی پستی به این شرح در فضای مجازی منتشر کرد:
بیشتر بخوانید: وضعیت شیخ زکزاکی اورژانسی است
بر اساس گزارش میزان، ابراهیم یعقوب زَکزاکی (عربی: إبراهیم یعقوب زکزاکی) ( انگلیسی : Ibrahim Yaqoub El Zakzaky زاده 5 مه 1953) روحانی شیعه، انقلابی و رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
واکنش کدخدایی به ادعای رد صلاحیت یک نماینده به دلیل حمایت از دولت و برجام

واکنش کدخدایی به ادعای رد صلاحیت یک نماینده به دلیل حمایت از دولت و برجام آفتاب نیوز :
عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: اگر ادعای رد صلاحیت یکی از نمایندگان به دلیل حمایت از دولت یا برجام درست بود، او در همان دور قبل که برجام به تصویب مجلس رسید، رد صلاحیت می شد!
شاید همین اطلاعات غلط مبنای اظهارات برخی مقامات محترم در روزهای گذشته قرار گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
مبارزه با مفسدان اقتصادی را تا حصول نتیجه نهایی ادامه می دهیم

مبارزه با مفسدان اقتصادی را تا حصول نتیجه نهایی ادامه می دهیم به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی صبح امروز سوم بهمن ماه در جمع اقشار مردم دارالعباده یزد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که شیهد سلیمانی را مکتبی اسلامی و ارزشی دانستند، اظهار کرد: پیروی از مرام و ارزش های شهید حاج قاسم سلیمانی باید در دستور کار تمام مردم و مسئولان قرار گیرد.
وی با بیان این که شناخت و شکرگذاری نعمت های الهی از جمله مهمترین ارزش ها در مکتب شهید سلیمانی است ، افزود: دشمن شناسی و تبیعیت بی چون و چرا از مقام معظم رهبری، ویژگی های اخلاقی حاج قاسم را به مکتبی ارزشی و جهانی تبدیل کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 39 دقیقه پیش
حاج قاسم چگونه به شهادت رسید؟

حاج قاسم چگونه به شهادت رسید؟ به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزای میزان، به نقل از ایسنا، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان این که آمریکایی ها برای عملیات ترور شهید حاج قاسم سلیمانی از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند ، خاطرنشان کرد: حداقل 4 پایگاه در عملیات ترور شهید سلیمانی مشارکت داشتند.
سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفت وگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیرو های تروریستی آمریکا، اظهار کرد: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی ها از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند، چرا که برخی از متغیر ها مانند تعداد ماشین ها را آن ها از قبل نمی دانستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 49 دقیقه پیش
پایان حضور امریکایی ها در غرب آسیا و جهان اسلام

پایان حضور امریکایی ها در غرب آسیا و جهان اسلام به گزارش خبر گزاری صداوسیما مر کر کرمان سردار سلیمانی در مراسم یادواره امیران،سرداران و1200 شهید عشایر استان با گرامیداشت یاد وخاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: این روز ها فضای جهان اسلام از عطر شهادت سردار سلیمانی طنین انداز شده است
وی اولین دستاورد شهید سلیمانی در بیرون کشور راپایان حضور امریکایی ها در غرب آسیا و جهان اسلام دانست وافزود:شهادت سردار سلیمانی موفقیت و دستاوردی برای امریکا نداشت لذا چهره بین المللی امریکا مخدوش شد و همه ملت ایران دلشان با حاج قاسم بود و این اولین شکست امریکایی ها بود چون ملت ایران متحدتر از گذشته شدند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 58 دقیقه پیش
رسانه تاثیرگذارترین ابزار برای اشاعه فرهنگ در جامعه است

رسانه تاثیرگذارترین ابزار برای اشاعه فرهنگ در جامعه است به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ ناصر نبی زاده در کارگروه هماهنگی و حمایت از محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی عنوان کرد: وجود کمپین ها و رویداد های خود جوش از دل جامعه می تواند بستری مناسب برای رشد خرده فرهنگ ها شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی مهمترین موضوع در فضای مجازی را تولید محتوا و اشاعه آن در فضاهای مناسب دانست و افزود: در استان هایی همانند خراسان جنوبی که از وجوه فرهنگی غنی برخوردار است باید از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج خرده فرهنگ ها استفاده کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
مهدی حاجتی (عضو شورای شهر شیراز) آزاد شد

مهدی حاجتی (عضو شورای شهر شیراز) آزاد شد مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز دقایقی پیش از زندان آزاد شد.
به گزارش ایسنا، مهدی حاجتی که از 12 خرداد سال جاری با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به زندان رفته بود، امروز (5 شنبه) از زندان آزاد شد.
مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز در پی شکایت مدعی العموم به یک سال حبس و دو سال تبعید محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شده بود.
به گفته زهره رستگاری، همسر مهدی حاجتی با قبول اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور، اجرای حکم وی تا رسیدگی مجدد متوقف شده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
شورای نگهبان با چهره های دانشگاهی با سعه صدر برخورد کند

شورای نگهبان با چهره های دانشگاهی با سعه صدر برخورد کند مقام معظم رهبری در خطبه دوم نماز جمعه 27 دی ماه که با حضور پرشور مردم مؤمن و انقلابی برگزار شد با توجه به اهمیت انتخابات فرمودند: برادران عزیز، خواهران عزیز، حضور ملّت ایران مهم ترین عامل اقتدار است و این حضور درجاهای متعدّدی است؛ یکی از مهم ترینش انتخابات است. در انتخابات حضور ملّت ایران کشور را بیمه می کند، دشمن را مأیوس می کند. سعی و تلاش [دشمنان] بر این است که با انواع و اقسام حیل نگذارند که مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند. من عرض می کنم مردم با شوق وذوق باید در انتخابات شرکت کنند. آنچه امروز خواستم عرض بکنم اصل این قضیّه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
بسترمشارکت حداکثری مردم البرز در انتخابات فراهم است

بسترمشارکت حداکثری مردم البرز در انتخابات فراهم است نور محمد فردی روز پنجشنبه در بازدید استاندار البرز از ستاد انتخابات استان البرز افزود: استان البرز براساس اسناد بالادستی و قوانین ابلاغی، تمام روند انتخابات را در زمانبندی مقرر به صورت برنامه محور توسط فرمانداری ها و دستگاه های ذیربط طی می کند.
وی ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بویژه در این برهه حساس که دشمنان نظام و مردم با تمام قوا درصدد فتنه افکنی هستند، می تواند نقشه ها را نقش بر آب کرده و بار دیگر مهر باطلی بر توطئه ها آنان باشد .
فردی گفت: حضور پرشور مردم موجبات اقتدار نظام برای حضور در مجامع بین المللی و دفاع از حق مردم این مرز و بوم را فراهم کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 9 دقیقه پیش
عبدی: ایران هیچ گاه در منطقه به قدرتمندی این دهه نبوده است

عبدی: ایران هیچ گاه در منطقه به قدرتمندی این دهه نبوده است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، عباس عبدی و عباس سلیمی نمین تحلیلگران مسائل سیاسی با حضور در برنامه تلویزیونی بدون توقف به مسائل پیرامونی در خصوص انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرداختند.
سلیمی نمین در این برنامه در پاسخ به این سؤال که اگر برنامه موشکی یا موضوع حقوق بشر ما را هم تهدید محسوب کنند باید در این خصوص هم مذاکره کنیم گفت: در خصوص بحث هسته ای یک نظارتی وجود ندارد، در خصوص برنامه موشکی هیچ نظارتی نداریم در خصوص حقوق بشر هم نمی توانند آن را تبدیل به یک تهدید بین المللی کنند چون این ظرفیت را ندارد، چون حقوق بشر ما که در شهروند اروپایی احساس خطر ایجاد نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 18 دقیقه پیش
میزان بازگشت پول های به تاراج رفته به بیت المال را ارائه خواهیم داد/ مال حرام را از حلقوم حرام خواران بیرون می کشیم

میزان بازگشت پول های به تاراج رفته به بیت المال را ارائه خواهیم داد/ مال حرام را از حلقوم حرام خواران بیرون می کشیم به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، صبح پنجشنبه در جمع اقشار مردم در مسجد حظیره یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صدوقی اظهار داشت: شهید صدوقی یادآور روزهای پیروزی انقلاب و یادآور نهضت عاشورایی است.
وی با اشاره به سخنان همسر شهید مدافع حرم و پدر شهید سانحه هوایی پرواز اوکراینی افزود: این سخنان نشان از بصیرت و ولایتمداری خانواده های شهدا دارد و امیدواریم بتوانیم قدردان خانواده شهدا باشیم.
رئیسی ادامه داد: بهترین سخن، سخنی است که رهبری در مورد شهید سلیمانی فرمودند. اینکه شهید سیلمانی یک مکتب بود و باید به او نگاه کنیم و شاخصه های مکتب شهید سلیمانی را الگو قرار دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 20 دقیقه پیش
ایران از مرحله توقف با تحریم و تهدید عبور کرده است

ایران از مرحله توقف با تحریم و تهدید عبور کرده است به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، سردار غلامرضا سلیمانی امروز در یادواره شهدای عشایر استان کرمان در جیرفت اظهار داشت: به دستور رئیس جمهور تروریست آمریکا چهره بین المللی جهان اسلام در یک حادثه ناجوانمردانه به شهادت رسید و این روزها جهان اسلام آکنده از عطر شهادت حاج قاسم سلیمانی است و این افتخار برای استان کرمان است که این مرد بزرگ از میان خطه ولایی کرمان برخواسته است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در آستانه 41 سالگی انقلاب عنوان کرد: چهار ماه قبل از فرار شاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 28 دقیقه پیش
اجرای طرح پابند الکترونیکی در انتظار تأیید شورای نگهبان

اجرای طرح پابند الکترونیکی در انتظار تأیید شورای نگهبان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، معاون حقوقی قوه قضائیه در نشست شورای اداری شهرستان مهریز، فعالیت های این دوره قوه قضاییه را برنامه محور دانست و گفت: دوره جدید قوه قضاییه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین رئیسی برنامه محور می باشد و همان برنامه های ابلاغی مقام معظم رهبری است و همه معاونت در این مسیر گام بر می دارند.
حجت الاسلام مصدق همچنین با اشاره به ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، به اجرای طرح پابند الکترونیک تا پایان سال پرداخت و افزود: این طرح به تصویب مجلس رسیده و اگر مورد تایید شورای نگهبان قرار بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 29 دقیقه پیش
اجتماع دختران حاج قاسم در مشهد برگزار شد

اجتماع دختران حاج قاسم در مشهد برگزار شد این مراسم که به میزبانی دختران شهدای مدافع حرم و جمعی از خانواده های شهدای بین المللی جبهه مقاومت از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان برپا شده بود با مداحی و سخنرانی استادان حوزه و دانشگاه پیرامون ویژگیهای بارز و والای سردار شهید قاسم سلیمانی و قرائت میثاق نامه دختران حاج قاسم پایان یافت.
مسوول برپایی اجتماع دختران حاج قاسم که همسر شهید مدافع حرم "مرتضی عطایی" است در حاشین این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این اجتماع با هدف تجدید عهد با سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت و تاکید بر استمرار راه و مکتب این شهیدان برگزار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 39 دقیقه پیش
نیروهای مسلح همگی با هدف نوکری مردم فعالیت می کنند/ مقاومت پیام رزمایش مدافعان حریم ولایت است

نیروهای مسلح همگی با هدف نوکری مردم فعالیت می کنند/ مقاومت پیام رزمایش مدافعان حریم ولایت است به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از بسیج، سردار حسین معروفی در مراسم آغاز رزمایش مدافعان حریم ولایت گردان های بیت المقدس سپاه بندرترکمن با بیان اینکه پیام این رزمایش ها مقاومت است و ما در همین رزمایش ها به دشمنان می گوییم تا جان در بدن داریم مقابل شما می ایستیم، اظهار کرد: شرایط امروز کشور ما اوج عزت انقلاب اسلامی و اوج بزرگی مردم ایران است و ما به برکت اسلام و انقلاب امروز صاحب شرفی والا در دنیا هستیم.
وی تصریح کرد: اکنون جمهوری اسلامی ایران بر پایه اسلام ناب محمدی الگویی ماندگار برای ملت های آزادیخواه شده که قابلیت های منحصر به فردی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 49 دقیقه پیش
حقوق میلیونی، تبلیغ میلیاردی؟

حقوق میلیونی، تبلیغ میلیاردی؟ به گزارش ایسنا، محمدرضا خباز عضو حزب اعتماد در بخشی از یادداشتی که برای خبرآنلاین نوشته، آورده است: اگر بخواهیم مجلس آینده مانند مجالس گذشته نباشد و نمایندگان واقعی مردم بتوانند برای رفع مشکلات کشور سینه سپر کنند اول باید مشخص شود آیا رفتن به مجلس یک هدف است یا وسیله ای برای خدمت به مردم؟ به نظر می رسد ما هدف را گم کرده ایم یعنی به هر قیمتی و با هر هزینه ای و با هر لابی گری باید به مجلس راه پیدا کنیم؛ وقتی چنین تفکری بر یک جریان یا یک جناحی حاکم شد اول سقوط فرد یا آن جناح آغاز می شود و پس از آن اتفاقی که می افتد آثار این تصمیم و هدف است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 49 دقیقه پیش
بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی

بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی به گزارش خبرگزاری شبستان ، نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی دوشنبه (7بهمن ماه) با دستور کار بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و طرح اصلاح برخی قوانین راجع به تامین اجتماعی برگزار می شود.
همچنین اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی سه شنبه (8بهمن ماه) گزارش تلفیق لایحه بودجه سال 1399 کل کشور و طرح اعمال سه جانبه گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی را بررسی می کنند./
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 9 دقیقه پیش
روایت تازه سردار حاجی زاده از ترور سردار سلیمانی

روایت تازه سردار حاجی زاده از ترور سردار سلیمانی فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان این که آمریکایی ها برای عملیات ترور شهید حاج قاسم سلیمانی از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند ، خاطرنشان کرد: حداقل 4 پایگاه در عملیات ترور شهید سلیمانی مشارکت داشتند.
به گزارش ایسنا، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفت وگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیرو های تروریستی آمریکا، اظهار کرد: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی ها از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی از متغیر ها مانند تعداد ماشین ها را آن ها از قبل نمی دانستند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 29 دقیقه پیش
چرا اصلاح طلبان و اعتدالیون از روحانی ناراضی اند؟

چرا اصلاح طلبان و اعتدالیون از روحانی ناراضی اند؟ گروه سیاسی_ رسانه ها: نادر کریمی جونی در روزنامه جهان صنعت با عنوان صداقت حسن روحانی نوشت: محافظه کاران در هفته های اخیر دو بار به روحانی حمله کرده اند؛ نخست هنگامی که ایران پایگاه های ایالات متحده را هدف قرار داد و دیگر هنگامی که روحانی گفت: راه کشورداری بدون تعامل با جهان را بلد نیست.سخنگو و دبیر شورای نگهبان هم هر کدام یک بار هنگامی که روحانی درباره ردصلاحیت ها موضع گرفت و از آن گلایه کرد، رییس جمهور را سرزنش و به او توصیه کردند که به جای اتخاذ موضع جنجال برانگیز، در جهت آرامش بخشی به جامعه و عدم بر هم زدن آرامش مردم حرکت کند ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 40 دقیقه پیش
شهید سلیمانی الگوی راهبردی ملت های مسلمان است/ در مبارزه با فساد، دچار فساد و رکود نمی شویم

شهید سلیمانی الگوی راهبردی ملت های مسلمان است/ در مبارزه با فساد، دچار فساد و رکود نمی شویم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جمع اقشار مختلف مردم استان یزد گفت: به فرموده مقام معظم رهبری شهید سلیمانی یک شخص نیست بلکه یک مکتب است که امروز پیش روی همه ی ماست. ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 40 دقیقه پیش
آیت الله رئیسی با خانواده یکی از جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی دیدار کرد

آیت الله رئیسی با خانواده یکی از جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی دیدار کرد به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، آیت الله رییسی رئیس قوه قضاییه در حاشیه دیدار با نخبگان و کارآفرینان استان یزد با خانواده امیرحسین قربانی از جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی دیدار و گفتگو کرد.
رییس قوه قضاییه از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت کرد.
بیشتر بخوانید: نشست رئیس قوه قضاییه با نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان استان یزد برگزار شد
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 49 دقیقه پیش
سیاست های خارجی پاکستان باید مستقل و در شان مردم پاکستان باشد

سیاست های خارجی پاکستان باید مستقل و در شان مردم پاکستان باشد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان تاکید کرد: دولت پاکستان باید در مسایل منطقه ای از جمله موضوع تشدید تنش میان ایران و آمریکا، از مواضع و سیاست هایی که در شان و مقام ملت و کشور پاکستان باشد تبعیت کند.
حجت الاسلام و المسلمین "راجا ناصر عباس جعفری" دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در جمع ائمه جماعت شهر های راولپندی و اسلام آباد پاکستان ضمن انتقاد از رویکرد مقامات دولتی پاکستان در جریان ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی توسط تروریست های آمریکایی گفت: سیاست های خارجی تحت فشار عربستان و آمریکا برای مسلمانان پاکستانی به هیچ عنوان قابل قبول نیست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
ناخرسندی بازرگانان از حضور نامشروع بیگانگان در خلیج فارس

ناخرسندی بازرگانان از حضور نامشروع بیگانگان در خلیج فارس به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم دانش آموختگی دوره هشتم فراگیران مرکز آموزش علوم و فنون مرزبانی ثامن الائمه (ع) مشهد مقدس اظهار داشت: خوشبختانه با تعلیم و تربیتی که والدین در خانواده هایشان و مربیان در مدارس و دانشگاه ها داشته اند امروز در این مرکز، آموزش تکمیل تر شده است.
سردار رضایی با اشاره به اینکه برخی ها درصدد کمرنگ کردن اثر گام اول انقلاب اسلامی و درصدد نشان دادن مسیری دیگری بودند، افزود: امروز جوانان ما در گام دوم انقلاب اسلامی با روحیه ولایی و انقلابی گری، به عنوان نسل جدید در پیشبرد دستاورد های انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
باید از افرادی که می خواهند در اقتصاد گردشگری فعالیت کنند، حمایت کرد/ دستور رئیس قوه قضاییه برای تشکیل کارگروه ویژه بررسی مشکلات حوزه صادرت

باید از افرادی که می خواهند در اقتصاد گردشگری فعالیت کنند، حمایت کرد/ دستور رئیس قوه قضاییه برای تشکیل کارگروه ویژه بررسی مشکلات حوزه صادرت به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه برای دیدار با نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان استان یزد در مسجد حظیره شهر یزد حضور یافت.
آیت الله رییسی در ابتدای این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از اینکه در میان کارآفرینان و چهره های فرهنگی استان یزد حضور دارد، گفت:خوشحایم که امروز در میان نخبگان اثرگذار هستیم. نظرات شما برای بنده بسیار شنیدنی بود. عزیزانی که دیدگاه شان را بیان کردند، مطالب را مرقوم بفرمایند و انشاءالله از نظرات عزیزان فرهنگی و هم از نظرات عزیزان کارآفرین سرمایه گذار و فعالان اقتصادی بهره مند می شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 0 دقیقه پیش
برگزاری نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

برگزاری نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از دفتر سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی در نوزدهمین نشست خبری، پاسخگوی خبرنگاران خواهد بود.
این نشست ساعت 10:30 در ساختمان دادگستری کل استان تهران برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 9 دقیقه پیش
پرچم رزمنده بدون مرز را حاج قاسم برافراشت

پرچم رزمنده بدون مرز را حاج قاسم برافراشت به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما ، عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق صدا و سیما پستی به این شرح در فضای مجازی منتشرکرد:
کسی تصور نمی کرد که در سال 98 موضوع رزمنده بدون مرز تا این حد قابل طرح و پذیرش باشد. در گذشته این نماد این فضیلت چه گوارا ی آرژانتینی بود که امروز حاج قاسم ما فرسنگ ها جلوتر، پرچم آن را برافراشته است. این یک تعصب ایرانی نیست واقعیت دنیای امروز است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 9 دقیقه پیش
ظریف: باب گفت و گو با همسایگان از طرف ایران باز است

ظریف: باب گفت و گو با همسایگان از طرف ایران باز است وزیر امور خارجه کشورمان باری دیگر به تمایل ایران برای مذاکره با کشور های همسایه که به نفع منطقه بوده و ایجاد ثبات کند، تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری نوشت: در گفتگو با همسایگان از طرف ایران باز است و ما آمادگی خود را برای نقش آفرینی در هر کاری که به نفع منطقه باشد اعلام می کنیم. ایران از هر اقدامی که امید را به مردم برگرداند و ثبات و سعادت را برای آن ها به ارمغان بیاورد استقبال می کند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 19 دقیقه پیش
دیدار رئیس قوه قضاییه با اقشار مختلف مردم یزد آغاز شد

دیدار رئیس قوه قضاییه با اقشار مختلف مردم یزد آغاز شد به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، دیدار آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه با اقشار مختلف مردم یزد آغاز شد.
بیشتر بخوانید: گزارش سفر رئیس قوه قضاییه به استان البرز
خبر در حال تکمیل است... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 20 دقیقه پیش
بسترسازی برای حضور تمام جریانات سیاسی در انتخابات مجلس 98

بسترسازی برای حضور تمام جریانات سیاسی در انتخابات مجلس 98 محمد سالاری عضو شورای شهر تهران و عضو حزب همبستگی در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: در شرایط فعلی که تحت ظالمانه ترین تحریم های کشور های غربی هستیم، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس می تواند حاوی پیام های بسیاری برای جوامع بین المللی باشد.
وی افزود: باید اولویت دستگاه های نظام، توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری برای بسترسازی حضور تمام جریانات سیاسی در انتخابات مجلس پیش رو باشد.
سالاری تصریح کرد: اگر به این هدف دست یابیم، به طور حتم انتخابات پیش رو به شکل حداکثری برگزار می شود و ما می توانیم در فضای کلان موجود حرفی را در مسیر تداوم آرمان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 29 دقیقه پیش
توییت عربی ظریف: باب گفتگو با همسایگان باز است

توییت عربی ظریف: باب گفتگو با همسایگان باز است محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در پیام توییتری به زبان عربی نوشت: باب گفتگو با همسایگان از طرف ایران باز است و ما آمادگی خود را برای نقش آفرینی در هر کاری که به نفع منطقه باشد اعلام می کنیم. ایران از هر اقدامی که امید را به مردم برگرداند و ثبات و سعادت را برای آنها به ارمغان بیاورد استقبال می کند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 39 دقیقه پیش
رئیس جمهور از حجت الاسلام شهیدی محلاتی عیادت کرد

رئیس جمهور از حجت الاسلام شهیدی محلاتی عیادت کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی امروز(پنجشنبه) با حضور در یکی از بیمارستان های تهران از حجت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عیادت کرد.
رئیس جمهور در این عیادت ضمن آرزوی سلامتی برای حجت الاسلام شهیدی، از اقدامات انجام شده برای درمان وی مطلع شد.
روحانی همچنین ضمن گفتگو با پزشکان معالج، در جریان روند مداوای نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفت و سلامتی وی را از خداوند متعال مسألت کرد.
کد خبر 4833151 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 59 دقیقه پیش
رمزگشایی از رجز عملیات جوانمردانه علیه آمریکا / درباره تخصص های ویژه فرمانده جدید سپاه قدس چه می دانید؟

رمزگشایی از رجز عملیات جوانمردانه علیه آمریکا / درباره تخصص های ویژه فرمانده جدید سپاه قدس چه می دانید؟ پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، سپاه و به خصوص نیرو های قدس یک فرمانده کاریزماتیک و بی نظیر را از دست داده اند. موضوعی که از هر طریق به آن نگاه کنید، خلل غیاب حاج قاسم سلیمانی احساس می شود.
اما فرماندهی رسمی سردار اسماعیل قاآنی در جبهه مقاومت آغاز شده، و جامعه تحلیلی و امنیتی جهان اینک درباره چشم انداز آینده سپاه قدس وارد ارزیابی و تحقیقات گسترده شده است. درباره دوران جدید سپاه قدس نکات مهمی وجود دارد:
یک: حاج قاسم با نظر خود، اسماعیل قاآنی را در سپاه قدس نگه داشت و پس از سال ها هم رزم بودن در سپاه قدس ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 29 دقیقه پیش
آرزوی سلامت ظریف برای چینی ها

آرزوی سلامت ظریف برای چینی ها به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه پستی به این شرح در فضای مجازی منتشر کرد:
در مبارزه با بیماری همه گیر پنومونی آلوده به کورو ویروس، دولت چین به موقع و قاطعانه پاسخ داد و مردم از سراسر کشور در قلب آنها متحد شدند، به طوری که مردم اطمینان داشتند که چین برنده خواهد شد در پیشگیری از همه گیر و جنگ کنترل. امیدوارم همه مردم چین جشنواره بهاری سالم و صلح آمیز داشته باشند و برای مردم چین سال سالم و سالمی از موش آرزو کنم! فارغ از مصیبت و آسیب، ایران همواره در کنار مردم چین بوده است.
بیشتر بخوانید: واکسن آنفلوانزا عوارض دارد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 29 دقیقه پیش
رئیسی: هیئت های 17 گانه با هدف شناسایی و رفع مشکلات در استان یزد حضور دارند

رئیسی: هیئت های 17 گانه با هدف شناسایی و رفع مشکلات در استان یزد حضور دارند به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، دقایقی قبل آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود خود به استان یزد به بیان برنامه های سفر خود در این استان پرداخت و گفت: افتخاری است برای من و همکارانم در ستاد قوه قضائیه که امروز در جمع مردم عزیز و سخت کوش یزد باشیم.
رئیس قوه قضائیه ضمن ادای احترام به خانواده شهدا و جانبازان اذعان کرد: استان یزد استانی است که قطب صنعتی و معدنی کشور محسوب شده و دین، فرهنگ و هنر در این استان با هم آمیخته و همچنین مرکزیتی برای گردشگری است.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری در این استان از مواردی است که می تواند به عنوان اقتصاد گردشگری فعال و منشأ آثار بسیار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 38 دقیقه پیش
آمریکا، جانشین حاج قاسم را تهدید به ترور کرد

آمریکا، جانشین حاج قاسم را تهدید به ترور کرد خبرگزاری فارس: در ادامه تنش زایی مسئولان آمریکایی با ایران، برایان هوک نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور امروز (پنجشنبه) سردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ترور تهدید کرد.
به نوشته خبرگزاری رویترز، هوک در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس، با تکرار ادعاهای بی اساس علیه سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس، تهدید کرد اگر سردار قاآنی هم مانند وی به نظامیان آمریکایی آسیب بزند، او را نیز ترور می کنند.
بر این اساس، هوک توضیح داد: اگر [سردار] قاآنی همان راه را طی کند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 48 دقیقه پیش
رئیسی:یزد به عنوان قطب صنعتی و معدنی است/اقتصاد گردشگری در این استان می تواند بسیار راهگشا باشد

رئیسی:یزد به عنوان قطب صنعتی و معدنی است/اقتصاد گردشگری در این استان می تواند بسیار راهگشا باشد حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضاییه در بدو ورود به استان یزد در جمع خبرنگاران با معرفی استان یزد به عنوان قطب صنعتی و معدنی، گفت: استان یزد، استانی است که در آن فرهنگ و هنر با هم آمیخته شده و یک مرکزیتی برای گردشگری است.
وی افزود: صنعت گردشگری در این استان از مواردی است که می تواند به عنوان اقتصاد گردشگری فعال و هم در معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی و هم در ارتباط با مسائل اقتصادی، بسیار راهگشا باشد.
رئیس قوه قضاییه از اعزام 17 هیات به استان یزد برای بررسی مسائل این استان خبر داد و تصریح کرد: 9 هیات در شهرستان ها و هشت هیات در مرکز استان مسائل را بررسی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 49 دقیقه پیش
اعزام دانشجویان چهارمحال وبختیاری به اردوی راهیان نور

اعزام دانشجویان چهارمحال وبختیاری به اردوی راهیان نور به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز چهارمحال و بختیاری؛ مسئول بسیج دانشجویی استان گفت: از 14 اسفند 800 دانشجوی دختر و پسر از سراسر استان به مناطق اردوی راهیان نور خوزستان اعزام می شوند.
مرتضی کریمی افزود: شلمچه، طلایه، هویزه، فکه، یادمان عملیات فتح المبین از جمله مناطق بازدیدی دانشجویان در این اردو ها هستند.
وی هدف از اعزام دانشجویان به مناطق راهیان نور را تبیین سیره شهدا و شاخص های دفاع مقدس و تطبیق آن ها با زمان حال دانشجویان دانست و گفت: هدف اصلی این است که دانشجویان در این دوران به مهم ترین بخش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که استفاده از تجربه های موفق است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 59 دقیقه پیش
مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه چهارمحال و بختیاری به عضویت زیست بوم مجازی فهما درآمد

مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه چهارمحال و بختیاری به عضویت زیست بوم مجازی فهما درآمد به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، مسعود موسوی ، مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری امروز (پنج شنبه 3 بهمن) با ثبت نام کانون فرهنگی هنری پیامبر خاتم (ص) مصلی حضرت امام خمینی (ره) شهرکرد در سامانه بچه های مساجد عضو شد.
عضویت مسئولین و ائمه محترم جمعه و جماعات، مدیران کل دستگاه های اجرایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران و فرمانداران در سامانه بچه های مسجد به صورت افتخاری است.
ثبت طرح و برنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در سامانه بچه های مسجد تا 4 بهمن سال جاری ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
ادامه میانجیگری بین ایران-آمریکا با مذاکرات سرّی

ادامه میانجیگری بین ایران-آمریکا با مذاکرات سرّی پایگاه خبری انتخاب به نقل از العرب نزدیک به عربستان سعودی نوشت: تحرکات دیپلماتیک گسترده عمان در قبال تهران، توجه تحلیلگران را به خود جلب کرده و آنها را به سمت پیش بینی امکان ایجاد روزنه ای در پرونده اختلافات شدید ایران و آمریکا سوق داده است.
در ادامه این مطلب آمده است: سفر وزیر خارجه عمان، یوسف به علوی به تهران، دومین سفر او طی کمتر از یک ماه است، که نشان دهنده تلاش بی وقفه عمان برای حل اختلافات شدید بین ایران و آمریکاست.
منابع سیاسی پیش بینی می کنند که تلاش های عمان از صرف تنش بین تهران و واشنگتن فراتر می رود؛ چرا که فعلا ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 20 دقیقه پیش
تنها راه مقابله با جبهه استکبار وحدت حول محور مقاومت است

تنها راه مقابله با جبهه استکبار وحدت حول محور مقاومت است احمد علیرضابیگی در گفت وگو با ایسنا، درباره ضرورت ادامه راه مقاومت در برابر استکبار جهانی، بیان کرد: بعد از عملیات ترور سردار حاج قاسم سلیمانی شاهد جوشش و خروش مردم بودیم و اقشار مختلف مردم به میدان آمده و همگی با هم متحد شده و شعار انتقام سردادند.
وی در ادامه اظهار کرد: به دنبال این اتفاق اقشار مختلف جامعه همگی متحد شده و خواهان ایستادگی در برابر سلطه گری و زورگویی آمریکایی ها شدند. قطعا اگر این اراده و اتحاد مردم نبود نمی توانستیم پاسخ کوبنده ای به آمریکایی ها دهیم.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
دیدار رئیس قوه قضائیه با نخبگان استان یزد

دیدار رئیس قوه قضائیه با نخبگان استان یزد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در مسجد روضه محمدیه با نخبگان و کارآفرینان استان دیدار کرد در این دیدار اقشار مختلف مردم و خانواده شهدای فاطمیون (شهدای اتباع افغانی مدافع حرم) حضور داشتند.
رئیس قوه قضائیه صبح امروز پنجشنبه سوم بهمن ماه وارد استان یزد شد و مورد استقبال نماینده، ولی فقیه در استان یزد، استاندار و مسئولان این استان قرار گرفت.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی همچنین در این سفر یک روزه ضمن بررسی آخرین مسائل قضایی و حقوقی استان یزد در جمع قضات و کارکنان قضایی در حوزه علمیه کاظمیه یزد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
توکلی: یک سال گذشته و مجمع نمی تواند درباره CFT هیچ حرفی بزند/ حرف مجلس پذیرفته نمی شود

توکلی: یک سال گذشته و مجمع نمی تواند درباره CFT هیچ حرفی بزند/ حرف مجلس پذیرفته نمی شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
احمد توکلی در پاسخ به این سوال که آیا بررسی CFT در مجمع تشخیص و کمیته مشترک این مجمع مختومه اعلام شده است؟ گفت: وقتی یک طرح یا لایحه در مجلس تصویب می شود اگر با شرع مقدس یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد آن را (پس از ایراد شورای نگهبان) اصلاح می کنند. اما بعضی وقت ها مجلس می داند که دارد بر خلاف قانون اساسی یا شرع مقدس تصمیم می گیرد اما چون آن را مصلحت کشور می داند می گوید من اصرار دارم که این طرح یا لایحه اینگونه مصوب شود. درنتیجه آن مصوبه به شورای نگهبان می رود و این شورا ایراد می گیرد و به مجلس بازگشته و مجلس نیز آن را اصلاح نمی کند و در نهایت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 50 دقیقه پیش
احمدی نژادی ها کجا هستند؟

احمدی نژادی ها کجا هستند؟ روزنامه شرق: احمدی نژادی ها کجا هستند؟ آیا آن چهره هایی که حضورشان در انتخابات تحت عنوان وزرا و یاران سابق رئیس سابق دولت مطرح شده، همان احمدی نژادی ها هستند؟ شنیده های سایت دیده بان دولت حاکی از آن است که یاران سابق احمدی نژاد لیست جداگانه ای از ائتلاف اصولگرایان خواهند داد.
گفته شده که در حلقه تصمیم گیر این فهرست انتخاباتی افرادی همچون علی نیکزاد، محمد صابر شاهنوش، شمس الدین حسینی و برخی دیگر از چهره های اصولگرای نزدیک به دولت سابق حضور دارند.
گفته شده که قرار است هم زمان با رونمایی لیست، برنامه جامع اقتصادی این تیم نیز با شعار بهار خدمت نزدیک است رونمایی شود ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 0 دقیقه پیش
عربستان و اهرم فشارغرب

عربستان و اهرم فشارغرب روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم پیرمحمد ملازهی آورده است: این وضعیت با قتل فجیع جمال خاشقچی، روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول و مشخص شدن دست های پشت پرده در این قتل بدتر هم شد. با این وجود در عالم سیاست به خصوص در غرب واقعیت تلخی وجود دارد دال بر اینکه تخریب یک فرد در رسانه ها یا افشاگری درباره جرایم وی الزاما به این معنا نیست که دولتمردان غربی به دنبال اصلاح وضعیت در آن کشور یا تغییر فرد مورد نظر هستند بلکه بیشتر هدف آنها از این پرونده سازی ها یافتن نقطه ضعف های یک نفر و امتیازگیری از او است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 0 دقیقه پیش
چرا اصلاح طلبان و اعتدالیون از روحانی ناراضی اند؟

چرا اصلاح طلبان و اعتدالیون از روحانی ناراضی اند؟ نادر کریمی جونی در روزنامه جهان صنعت با عنوان صداقت حسن روحانی نوشت: محافظه کاران در هفته های اخیر دو بار به روحانی حمله کرده اند؛ نخست هنگامی که ایران پایگاه های ایالات متحده را هدف قرار داد و دیگر هنگامی که روحانی گفت: راه کشورداری بدون تعامل با جهان را بلد نیست.
سخنگو و دبیر شورای نگهبان هم هر کدام یک بار هنگامی که روحانی درباره ردصلاحیت ها موضع گرفت و از آن گلایه کرد، رییس جمهور را سرزنش و به او توصیه کردند که به جای اتخاذ موضع جنجال برانگیز، در جهت آرامش بخشی به جامعه و عدم بر هم زدن آرامش مردم حرکت کند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
یادواره شهید نواب صفوی در قائم شهر

یادواره شهید نواب صفوی در قائم شهر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در یادواره شهید نواب صفوی و یاران صدیقش و بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شهید نواب صفوی را از پیشگامان نهضت اسلامی و پیشاهنگ جهاد وشهادت نام برد که معبرآزادی، و استقلال و استقرار حاکمیت نظام اسلامی و ولایت الهی راگشود.
او افزود با تداوم راه شهید نواب، نهضت اسلامی معاصر با طلوع مجدد هویت و حقیقت ملت ایران و رهبری های امام حمینی رحمه الله علیه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
آیت الله رئیسی وارد استان یزد شد

آیت الله رئیسی وارد استان یزد شد به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، لحظاتی پیش، آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه در ادامه سفرهای استانی خود و به منظور بررسی وضعیت استان یزد در راس یک هیات عالی قضایی وارد استان یزد شد.
دوم بهمن ماه بود که محمدرضا شهریاری، مدیر کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه از سفر آیت الله رئیسی به استان یزد خبر داد و گفت: آیت الله رئیسی در ادامه سلسله سفرهای استانی خود روز پنج شنبه سوم بهمن ماه به همراه جمعی از مسئولان عالی قضایی جهت بررسی آخرین مسائل و مشکلات قضایی و حقوقی استان یزد و دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی و سازمان های تابعه این استان به یزد می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
یک سال گذشته و مجمع نمی تواند درباره CFT هیچ حرفی بزند/ حرف مجلس پذیرفته نمی شود

یک سال گذشته و مجمع نمی تواند درباره CFT هیچ حرفی بزند/ حرف مجلس پذیرفته نمی شود احمد توکلی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا بررسی CFT در مجمع تشخیص و کمیته مشترک این مجمع مختومه اعلام شده است؟ گفت: وقتی یک طرح یا لایحه در مجلس تصویب می شود اگر با شرع مقدس یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد آن را (پس از ایراد شورای نگهبان) اصلاح می کنند. اما بعضی وقت ها مجلس می داند که دارد بر خلاف قانون اساسی یا شرع مقدس تصمیم می گیرد اما چون آن را مصلحت کشور می داند می گوید من اصرار دارم که این طرح یا لایحه اینگونه مصوب شود. درنتیجه آن مصوبه به شورای نگهبان می رود و این شورا ایراد می گیرد و به مجلس بازگشته و مجلس نیز آن را اصلاح نمی کند و در نهایت به مجمع تشخیص می ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
برای نجات کشور تنها می بایست اندیشه سلیمانی ها بر کشور حکومت کند

برای نجات کشور تنها می بایست اندیشه سلیمانی ها بر کشور حکومت کند گروه سیاسی ، سرو بلند مقاومت سر به آسمان می کشد. پرچم مجاهدت و استقامت با امواج محبت و اعلام وفاداری آزادگان جهان به نماد برجسته مقاومت برافراشته تر از پیش رخ نمایی می کند و اینها یعنی سلیمانی یک مکتب است. یک سیره، راه و روش است که با شهادت صاحبش طراوت بیشتری می یابد نه منشی بی اعتبار که با فقدان مالک آن به طاق نسیان سپرده شود. سلوک پیوسته در صراط مستقیم اسلام و انقلاب، از حاج قاسم اسوه ای ماندگار و گفتمانی زنده و درخشنده پیش روی ملت ها قرار داده است.
به گزارش بولتن نیوز ، اشاره مقتدای انقلاب به این موضوع در خطبه های نماز جمعه تهران نیز حقیقتی مسلم و منطقی مستحکم داشت؛ عزیزان من ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 30 دقیقه پیش
کیهان: کارگزاران لیست می دهند، چپ ها در آفساید!

کیهان: کارگزاران لیست می دهند، چپ ها در آفساید! روزنامه کیهان نوشت: در حالی که عضو سازمان منحله مجاهدین انقلاب می گوید: اصلاح طلبان نباید برای انتخابات لیست بدهند، عضو مرکزیت کارگزاران گفت: نفر کافی برای دادن لیست انتخاباتی داریم. همچنین سخنگوی حزب اتحاد ملت گفت، این حزب با حزب دولتی اعتدال و توسعه ائتلاف نمی کند.
عبداله ناصری عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان به نامه نیوز گفت: با توجه به ردصلاحیت های تعداد قابل توجهی از نامزدهای اصلاح طلبان و با در نظر داشتن اینکه هسته اصلی اصلاح طلبان کنار گذاشته شده اند، اصلاح طلبان اگر در جایی نتوانند لیست بدهند و نیروهای مهمی نداشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 50 دقیقه پیش
ج.ا : قطعا رای دهنده ها از کُرات دیگر نمی آیند!

ج.ا : قطعا رای دهنده ها از کُرات دیگر نمی آیند! روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی در باره محدود بودن تایید صلاحیتها نوشت: با این شرایط نمی توان دعوتی تام و تمام داشت. سفره کوچک است. تنوع آنچه سر سفره گذاشته ها پایین است. با این سلیقه که سفره چیده اند حضرات فقط ذائقه یک گروه را می توانند پاسخ گویند و بسیاری را نمی شود چنین قانع کرد.
کاش در زمان باقی مانده تا انتخابات، تدبیری در کار شود و فضا چنان باز باشد که بتوان فراخوان عام داد برای انتخاب برترین ها. باور داریم که مردم، بهترین تصمیم گیران هستند.
مردم همان ملتِ شریف و همان امتِ حزب الله هستند که حضورشان را در راهپیمایی ها و به ویژه تشییع جنازه شهید سلیمانی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 50 دقیقه پیش
شهید سردار سلیمانی همچون شهید نواب صفوی در جبهه مقاومت بود

شهید سردار سلیمانی همچون شهید نواب صفوی در جبهه مقاومت بود به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، سی و هشتمین یادواره شهدای فدائیان اسلام شهید نواب صفوی و یاران صدیقش و بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابوالمهدی مهندس و شهدای محور مقاومت در مسجد جامع قائم شهر برگزار شد.
رئیس شورای سیاستگزای ائمه جمعه کشور در
یادواره شهید نواب صفوی و یاران شهیدش در جمعیت فدائیان اسلام در قائم شهر گفت: شهید نواب صفوی از پیشگامان نهضت اسلامی و پیشاهنگ جهاد وشهادت بود.
حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری افزود: این شهید انقلابی، معبر آزادی ، استقلال و استقرار حاکمیت نظام اسلامی را گشود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 0 دقیقه پیش
کیهان: کارگزاران و اعتدال و توسعه لیست می دهند چپ ها در آفساید!

کیهان: کارگزاران و اعتدال و توسعه لیست می دهند چپ ها در آفساید! عبداله ناصری عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان به نامه نیوز گفت: با توجه به ردصلاحیت های تعداد قابل توجهی از نامزدهای اصلاح طلبان و با در نظر داشتن اینکه هسته اصلی اصلاح طلبان کنار گذاشته شده اند، اصلاح طلبان اگر در جایی نتوانند لیست بدهند و نیروهای مهمی نداشته باشند، لیست نخواهند داد و شورای سیاست گذاری باید به این قول خود عمل کند و به هر قیمتی لیست ندهد .
او درخصوص نیروهای معتدل که در چندسال اخیر با اصلاح طلبان همراه شدند، تصریح کرد: نیروهایی که خود را نزدیک به اصلاح طلبان معرفی می کنند و اصلاح طلبان قدرت محور که در دولت و مجلس مشغول به کار هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 11 دقیقه پیش
شورای نگهبان یکی از ارکان مهم نظام است و تخریب آن به هیچ وجه قابل قبول نیست

شورای نگهبان یکی از ارکان مهم نظام است و تخریب آن به هیچ وجه قابل قبول نیست سید محمد حسینی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به اعلام نظر هیئت های نظارت بر انتخابات در خصوص کاندیداهای یازدهیمن دوره انتخابات مجلس،، بیان داشت: اینکه اگر هیئت نظارت و یا شورای نگهبان صلاحیت برخی از کاندیداها را براساس مدارک و استعلاماتی که گرفته اند، تائید و یا احراز نکنند ارتباطی به اعمال نظر و یا یکجانبه نگری شان ندارد.
وی افزود: تعداد زیادی از افراد به عنوان نیرو های اصولگرا در تهران و شهرستان ها را می شناسم که رد صلاحیت شدند یا صلاحیت شان احراز نشده است؛ خود بنده این روز ها تماس های زیادی از دوستانی که نیرو های موجهی هم هستند و هم اکنون نیز در کشور در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 19 دقیقه پیش
روزنامه اطلاعات: کسانی که صندوق رأی را در ایران، سوئیسی می جویند، باید چند دوره ی دیگر صبوری کنند!

روزنامه اطلاعات: کسانی که صندوق رأی را در ایران، سوئیسی می جویند، باید چند دوره ی دیگر صبوری کنند! کسانی که مثل من، نیمی از عمر صدوبیست ساله شان را پشت سر گذاشته اند، قاعدتا زبان حالشان این است از قول لسان الغیب حافظ که:
گر تونمی پسندی، تغییر کن قضا را!
اگر تغییر قضا در خیالات بعضی، براندازی و ماجراجویی است، که با جرأت به محضرشان عرض کنم: کسانی که انقلاب می خواهند، جمع کنند و از این کشور بروند!(ندای زینب گونه!). آدم باید یا از دور و بری های پریان و جنیان منقلی ربع پهلوی باشد، که در بحبوحه ی مشکلات و شکایات اخیر،اراده و خواسته ی قاطبه ی ایرانیان را ندیده و نشنیده باشد، که وقتی پای غرور ملی و حفظ سرزمینی و ثبات و امنیت به میان آمد، در تشییع یک سردار ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 30 دقیقه پیش
کسانی را که از رای شان می ترسیم همین هایی هستند که در تشییع سردار سلیمانی حضور داشتند/نگران نباشید،رای دهنده ها از کرات دیگر نمی آیند

کسانی را که از رای شان می ترسیم همین هایی هستند که در تشییع سردار سلیمانی حضور داشتند/نگران نباشید،رای دهنده ها از کرات دیگر نمی آیند کاش در زمان باقی مانده تا انتخابات، تدبیری در کار شود و فضا چنان باز باشد که بتوان فراخوان عام داد برای انتخاب برترین ها. باور داریم که مردم، بهترین تصمیم گیران هستند.
مردم همان ملتِ شریف و همان امتِ حزب الله هستند که حضورشان را در راهپیمایی ها و به ویژه تشییع جنازه شهید سلیمانی، ستودیم و به حق هم ستودنی بود. قرار نیست از آمریکا و اسرائیل که رای دهنده بیاوریم و از کرات دیگر که نگران رای شان باشیم. همین مردمی که با کرامت از آنان نام می بریم قرار است رای بدهند و اینان هم آنقدر خبیر و بصیر هستند که راه به بیراهه گره نزنند بلکه بیراهه رفتگان را هم به راه می آورند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 51 دقیقه پیش
بیش از 50 درصد مفاسد اقتصادی با ایجاد سامانه جامع شفافیت از بین می رود

بیش از 50 درصد مفاسد اقتصادی با ایجاد سامانه جامع شفافیت از بین می رود حجت الله عبدالملکی، کارشناس اقتصادی - سیاسی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره سامانه اموال و دارایی گفت: مهم ترین زیرساخت فساد کمبود اطلاعات است، اگر اطلاعات کافی درباره وضعیت فعالیت ها و تراکنش های اقتصادی در اختیار افراد ذی صلاح قرار نگیرد، موجب توسعه زمینه های فساد می شود.
او ادامه داد: اکنون تا گام های بعدی شفافیت یعنی برداشتن گام اقتصادی در کشور که موجب ریشه کن شدن فساد می شود، فاصله بسیاری داریم، اما اگر گام اول یعنی شفافیت برداشته شود، اتفاقات بسیار مطلوبی رخ می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
اروپایی ها به دنبال شکل گیری برجام های دیگری هستند

اروپایی ها به دنبال شکل گیری برجام های دیگری هستند به گزارش افکارنیوز ،
جواد جمالی نوبندگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به بدعهدی های اروپا نسبت به ایران و فعالسازی مکانیسم ماشه از سوی این کشورها احتمال این وجود دارد که ایران از برجام خارج شود، گفت: همان زمانی که رئیس جمهور آمریکا از برجام خارج شد میخ آخر را هم به تابوت برجام کوبید.
اخبار سیاسی - وی در ادامه افزود: در حال حاضر چیزی از برجام باقی نمانده است؛ چرا که آمریکایی ها از این معاهده خارج شدند و اروپایی ها هم به تعهدات خود در مسئله برجام عمل نکردند و ما هم که در حال برداشتن گام های کاهش تعهدات هسته ای خود هستیم؛ بنابراین مگر معجزه ای رخ بدهد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رزمندگان بدون مرز + کلیپ

رزمندگان بدون مرز + کلیپ به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران (مورخ 27 دی) گفتند: نباید به شهید عزیز ما حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی به چشم یک فرد نگاه کرد، به آن ها به چشم یک مکتب باید نگاه کرد.
ایشان درباره نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کردند: سپاه قدس را صرفا به عنوان یک مجموعه و سازمان اداری نبینیم. سپاه قدس یک نیرویی است که با سعه صدر به همه جا و همه کس نگاه می کند و رزمندگان بدون مرز هستند.
بیشتر بخوانید: گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره حضور گسترده مردم در تشییع سپهبد قاسم سلیمانی + نماهنگ
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بازرگان، مبارز دیرین با رژیم ستم شاهی بود

بازرگان، مبارز دیرین با رژیم ستم شاهی بود به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، صفحه اینستاگرامی روایات حضرت آیت الله خامنه ای درباره وقایع تاریخی ایران و جهان منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب به مناسب سالروز درگذشت مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استوری از بیانات ایشان در وصف بازرگان منتشر کرد.
بر اساس این استوری، رهبر انقلاب مهدی بازرگان را یکی از مبارزان دیرین با رژیم ستم شاهی و از پیشروان ترویج اندیشه های ناب اسلامی با روش نوین معرفی کرده اند.
در ادامه استوری منتشر شده را مشاهده می کنید:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
چرا اصولگرایان، اصلاح طلبان و اعتدالیون از روحانی ناراضی اند؟ /سئوال کیهان از رئیس جمهور: شخصاً پاسخگوی کدام بی تدبیری هستید؟! /آیا ایران با عربستان مذاکره می کند؟!

چرا اصولگرایان، اصلاح طلبان و اعتدالیون از روحانی ناراضی اند؟ /سئوال کیهان از رئیس جمهور: شخصاً پاسخگوی کدام بی تدبیری هستید؟! /آیا ایران با عربستان مذاکره می کند؟! به گزارش تابناک روزنامه های امروز پنج شنبه 3 بهمن ماه در حالی چاپ و بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت که احتمال آغاز مذاکره بین ایران و عربستان در پی اظهارات روز گذشته وزیر خارجه در داووس به محور خبری تعدادی از روزنامه ها تبدیل شده است.
واکنش محمدجواد ظریف به به اقدام اخیر کشور های اروپایی در فعال سازی مکانیسم حل اختلاف برجام از یک سو و اظهارات روحانی و واعظی در حاشیه هیئت دولت در ارتباط با رقابتی بودن انتخابات و حمایت از برجام به عنوان یکی از دلایل رد صلاحیت تعدادی از کاندیدا ها نیز در تعدادی از روزنامه ها برجسته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
با قصه حاج قاسم مدل های نظامی و معنوی را تغییر دادیم

با قصه حاج قاسم مدل های نظامی و معنوی را تغییر دادیم یحیی جهانگیری در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به خطبه های مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران - 27 دی 98 - بیان کرد: مهمترین ویژگی خطبه رهبر معظم انقلاب این بود که ایشان رنگ معنوی و قرآنی به حوادث اخیر دادند و شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش، مراسم تشییع و انتقام سپاه را یوم الله لقب دادند.
مدیرکل ارتباطات، بین الملل و روابط عمومی حوزه علمیه کشور گفت: به نظر می رسد هدف مقام معظم رهبری از نام نهادن این روز ها به یوم الله این است که اگر همه حرکت های ما رنگ خدایی بگیرد ممکن است ماندگار شود و ما باید پاسدار این یوم الله باشیم درس و راهبرد یاد بگیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
شورای نگهبان تحت تأثیر جوسازی ها نیست

شورای نگهبان تحت تأثیر جوسازی ها نیست به گزارش افکارنیوز ،
ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در اظهار داشت: قانون اساسی از ابتدای انقلاب مسئولیت بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و خبرگان رهبری را به شورای نگهبان داده است تا افرادی که اهلیت ندارند به این مراکز مهم راه پیدا نکنند.
اخبار سیاسی - نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: برخی از نمایندگان فعلی و ادوار در دوره کاری شان در مجلس تخلفاتی انجام داده اند که این تخلفات به قوه قضائیه ارجاع شده و این افراد دارای محکومیت قضائی هستند. حتی برخی از آنان بازداشت شده اند و شکایت های خصوصی در مورد آنها وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
احمدی نژادی ها کجا هستند؟

احمدی نژادی ها کجا هستند؟ احمدی نژادی ها کجا هستند؟ آیا آن چهره هایی که حضورشان در انتخابات تحت عنوان وزرا و یاران سابق رئیس سابق دولت مطرح شده، همان احمدی نژادی ها هستند؟ شنیده های سایت دیده بان دولت حاکی از آن است که یاران سابق احمدی نژاد لیست جداگانه ای از ائتلاف اصولگرایان خواهند داد. گفته شده که در حلقه تصمیم گیر این فهرست انتخاباتی افرادی همچون علی نیکزاد، محمد صابر شاهنوش، شمس الدین حسینی و برخی دیگر از چهره های اصولگرای نزدیک به دولت سابق حضور دارند.
به گزارش شرق، گفته شده که قرار است هم زمان با رونمایی لیست، برنامه جامع اقتصادی این تیم نیز با شعار بهار خدمت نزدیک است رونمایی شود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
گام به گام تا خلق حماسه ای ماندگار

گام به گام تا خلق حماسه ای ماندگار به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، یکی از رهیافت های اصولی برای نشان دادن تعهد و تعلق خاطر به میهن و نظام جمهوری اسلامی ایران، حضور حداکثری مردم در صحنه های مختلف سیاسی بوده و انتخابات نماد مردم سالاری دینی در نظام اسلامی است.
شور و نشاط انتخاباتی در حدود 30 روز مانده تا برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی و حقیقی استان سمنان نمایان است؛ به گونه ای که شهروندان و صاحب نظران با ارزیابی های دقیق در ارتباط با عملکرد و برنامه های نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، برای حضور پرشور در این آیین سیاسی مهم در تلاش هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رزمندگان بدون مرز تلاشی بزرگ انجام دادند

رزمندگان بدون مرز تلاشی بزرگ انجام دادند به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، صفحه توییتر منتسب به رهبر انقلاب اسلامی با انتشار توییتی از سخنان ایشان در مورد رزمندگان بدون مرز منتشر کرد؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی با توجه به تشکیل داعش توسط کشور آمریکا تاکید کردند که آمریکا داعش را تجهیز و تقویت کرد که هدف اصلی او ایران بود، اما با تدبر و شجاعت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، نقشه های آنان به نتیجه نرسید و امروز کشور ایران مدیون رزمندگان بدون مرز است.
در ادامه متن و تصویر صفحه توییتر رهبر انقلاب را مشاهده می کنید:
رزمندگان بدون مرز ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
اخراج آمریکا از منطقه، مقدمه ای بر نابودی رژیم صهیونیستی

اخراج آمریکا از منطقه، مقدمه ای بر نابودی رژیم صهیونیستی به گزارش افکارنیوز ،
صفی الله رمضانخانی، کارشناس خاورمیانه و غرب آسیا در یادداشتی با عنوان " اخراج آمریکا از منطقه، مقدمه ای بر نابودی رژیم صهیونیستی " نوشت:
اخبار سیاسی - رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی حوادث غمبار و اندوهناک اخیر، شهادت سردار جبهه مقاومت، قهرمان ملی فرزند شجاع ملت، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مجاهد فداکار و با اخلاص عراقی حاج مهدی ابوالمهندس و همچنین سقوط هواپیمایی اوکراینی و در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مردم با بصیر ایران و طلیعه گام دوم انقلاب در مراسم عبادی و سیاسی نماز جمعه تهران با خیل عظیم، پرشور ملت صبار و شکور ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ناگفته هایی از ترور سردار سلیمانی به روایت سردار حاجی زاده

ناگفته هایی از ترور سردار سلیمانی به روایت سردار حاجی زاده به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیروهای تروریستی آمریکا ، اظهار داشت: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی ها از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی از متغیرها مانند تعداد ماشین ها را آنها از قبل نمی دانستند.
وی افزود: برای ما عجیب بود چراکه در حال رصد کردن بودیم و تعداد زیادی هواپیما با مهمات سنگین بلند شد، اما نمی دانستیم برنامه شان چیست، دیدیم که هواپیماها بعد از بلند شدن شروع به سوختگیری کردند و هواپیمای بدون سرنشین MQ-9 بالای منطقه بود که ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
سناتور روس: ایران نمی خواهد حقوق هسته ای این کشور ضایع شود

سناتور روس: ایران نمی خواهد حقوق هسته ای این کشور ضایع شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی با بیان این مطلب افزود: ایران از معامله هسته ای ( برجام ) دلسرد شده است و قصد دارد شرایط مورد نظر خود را تعیین کند و نمی خواهد حقوق هسته ای این کشور از سوی جامعه جهانی مورد بحث قرار گیرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوشنبه گفت: اگر اروپایی ها به رفتارهای بی دلیل خود ادامه دهند و یا پرونده ایران را به شورای امنیت بفرستند، خروج از پیمان ان پی تی در دستور کار قرار می گیرد.
ظریف با بیان این که وزارت امور خارجه از مسیر حقوقی تصمیم اخیر کشورهای اروپایی درباره فعال کردن سازوکار حل و فصل اختلاف را دنبال می کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
خروج لوایح FATF از مجمع؟

خروج لوایح FATF از مجمع؟ دیروز مهلت قانونی بررسی لایحه CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام پایان یافت. البته نظر برخی از اعضای مجمع این است که باید بررسی های بیشتری روی آن صورت گیرد. مهرماه نیز مهلت قانونی بررسی لایحه پالرمو در مجمع پایان یافته بود. از این رو، سرنوشت این دولایحه در فاصله کمتر از یک ماه تا اجلاس گروه ویژه اقدام مالی (FATF) پیچیده تر شده است.
دنیای اقتصاد در این گزارش سیر تحولات دو لایحه مذکور را بررسی می کند:
مسیر پرپیچ و خم پالرمو و CFT
در راستای همکاری ایران با گروه ویژه اقدام مالی، دولت 4 لایحه را در دستور کار قرار داد: لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
شهادت حاج قاسم سلیمانی موجب انسجام مردم در کشور شد

شهادت حاج قاسم سلیمانی موجب انسجام مردم در کشور شد به گزارش خبرنگار مهر ، سید شهاب الدین طباطبایی عصر چهارشنبه در همایش بزرگ چلچراغ مقاومت اظهار کرد: آن کسی که با تمام وجود خود عشق را معنا کرد و با همه وجود زندگی کرد، حاج قاسم سلیمانی یکی از دانش آموختگان مکتب امام خمینی (ره) و یکی از سربازان رهبر معظم انقلاب بود؛ این راه راهی است که رهروانی این گونه تربیت کرد، رهروانی که حیات شأن محل تربیت انسان ها است و شهادت شأن نیز آموزشگاه و دانشگاه تربیت مفاخر جامعه است.
وی افزود: هیچ کسی در ذهن خود هم تصور نمی کرد که شهادت حاج قاسم سلیمانی آنقدر بتواند کشور و ملت ما را جلو ببرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ناگفته هایی از شهادت حاج قاسم به روایت حاجی زاده

ناگفته هایی از شهادت حاج قاسم به روایت حاجی زاده خبرگزاری فارس: سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیروهای تروریستی آمریکا، اظهار داشت: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی ها از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی از متغیرها مانند تعداد ماشین ها را آنها از قبل نمی دانستند.
وی افزود: برای ما عجیب بود چراکه در حال رصد کردن بودیم و تعداد زیادی هواپیما با مهمات سنگین بلند شد، اما نمی دانستیم برنامه شان چیست، دیدیم که هواپیماها بعد از بلند شدن شروع به سوختگیری کردند و هواپیمای بدون سرنشین MQ-9 بالای منطقه بود که عمدتا از علی السالم کویت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
روش های تحکمی دیگر پاسخگو نیست

روش های تحکمی دیگر پاسخگو نیست رضا کامیاب مقدس سه شنبه شب در نشست هم اندیشی مدیرعامل و مدیران ستادی خبرگزاری جمهوری اسلامی با روسای دانشگاه های استان کرمان با اشاره به پیش نیازها برای رسیدن به موفقیت در شرایط دشوار کنونی کشور افزود: جامعه امروز بیش از هر زمان به انسجام نیاز دارد که به معنای همراهی و همدلی تمامی سطوح جامعه است.
وی با بیان اینکه وجود افکار متفاوت در جامعه نشانه توسعه یافته گی کشور است تصریح کرد: در این زمینه نظام جمهوری اسلامی زمینه حضور افکار مختلف را فراهم کرده و وجود جناح های مختلف، هم افزایی و گفتمان انتقادی موجب ارتقا و بهبود وضعیت کشور می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
یادواره شهید نواب صفوی و یارانش در قائم شهر

یادواره شهید نواب صفوی و یارانش در قائم شهر سی و هشتمین یادواره شهدای فدائیان اسلام شهید نواب صفوی و یاران صدیقش و بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابوالمهدی مهندس و شهدای محور مقاومت در مسجد جامع قائم شهر برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، دراین آئین که نماینده، ولی فقیه دراستان مازندران و جمعی از علماوائمه جمعه استان و قشر های مختلف مردم حضور داشتند حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور شهید نواب صفوی را از پیشگامان نهضت اسلامی و پیشاهنگ جهاد وشهادت نام برد که معبرآزادی، و استقلال و استقرار حاکمیت نظام اسلامی وولایت الهی راگشود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جنتلمن های مذاکره کننده در کنار مقتل سپهبد سلیمانی/ عکس

جنتلمن های مذاکره کننده در کنار مقتل سپهبد سلیمانی/ عکس به گزارش افکارنیوز ،
پوستر جدید سایت رهبر انقلاب را درباره جنتلمن های مذاکره کننده در کنار مقتل سپهبد سلیمانی مشاهده کنید. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کنایه ابطحی به عاقبت اصولگرایی و اصلاح طلبی

کنایه ابطحی به عاقبت اصولگرایی و اصلاح طلبی برترین ها: محمد علی ابطحی فعال اصلاح طلب در صفحه توئیتر خود به کنایه عاقبت اصلاح طلبان و اصولگرایان را به عاقبت نسیه فروش و نقد فروش تشبیه کرد.
وی نوشت:
تابلوی قدیمی عاقبت نقد ونسیه فروشی یادتان هست؟
اصولگرایان بالای صدکاندیدای تایید صلاحیت شده تهران دارند
اصلاحاتی ها هم دنبال تایید صلاحیت شده.
پیشنهاد نوستالژیک من این است که در همان عکس زیر چاقه بنویسند عاقبت اصولگرایی
زیر آن یکی عاقبت اصلاح طلبی
هشتگ بزنند #شورای_نگهبان! ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جنتلمن های پشت میز مذاکره +عکس

جنتلمن های پشت میز مذاکره +عکس به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، پایگاه اطلاع رسانی khamenei_ir، با انتشار پوستری سخنان رهبر انقلاب در تاریخ 1398/10/27 را که می فرمایند: "جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند" را به تصویر کشیده است.
بیشتر بخوانید: خط حزب الله 221 /معجزه انقلاب رهبران مادی را میخواهند با انواع حیله ها در دل ها زنده نگه دارند، اما نمی شود!
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
ناگفته هایی از ترور سردار سلیمانی به روایت سردار حاجی زاده: اتفاقات را رصد می کردیم و می دیدیم

ناگفته هایی از ترور سردار سلیمانی به روایت سردار حاجی زاده: اتفاقات را رصد می کردیم و می دیدیم آفتاب نیوز :
سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور سردار سلیمانی از سوی آمریکا، اظهار داشت: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی ها از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی از متغیرها مانند تعداد ماشین ها را آنها از قبل نمی دانستند.
وی افزود: برای ما عجیب بود چراکه در حال رصد کردن بودیم و تعداد زیادی هواپیما با مهمات سنگین بلند شد، اما نمی دانستیم برنامه شان چیست، دیدیم که هواپیماها بعد از بلند شدن شروع به سوختگیری کردند و هواپیمای بدون سرنشین MQ-9 بالای منطقه بود که عمدتا از علی السالم کویت بلند شده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
گفتگوی پایگاه عملیاتی با هواپیمایی که حاج قاسم را هدف قرار داد رصد می کردیم اما نمی دانستیم هدف سردار سلیمانی است/ چهار پایگاه در عملیات شرکت داشتند

گفتگوی پایگاه عملیاتی با هواپیمایی که حاج قاسم را هدف قرار داد رصد می کردیم اما نمی دانستیم هدف سردار سلیمانی است/ چهار پایگاه در عملیات شرکت داشتند به گزارش مشرق، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیروهای تروریستی آمریکا، اظهار داشت: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی ها از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی از متغیرها مانند تعداد ماشین ها را آنها از قبل نمی دانستند.
ببینید: فیلم/ ناگفته هایی از ترور شهید سلیمانی به روایت سردار حاجی زاده
وی افزود: برای ما عجیب بود چراکه در حال رصد کردن بودیم و تعداد زیادی هواپیما با مهمات سنگین بلند شد، اما نمی دانستیم برنامه شان چیست ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
خط حزب الله 221 /معجزه انقلاب

خط حزب الله 221 /معجزه انقلاب به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از خط حزب الله رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه ی هفته ای که گذشت، از مکتب حاج قاسم صحبت کرده و فرمودند: سردار شهید عزیز ما را با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه ی درس آموز، با این چشم نگاه کنیم آن وقت اهمّیّت این قضیّه روشن خواهد شد. به همین مناسبت خط حزب الله ویژگی های این مکتب را در سخن هفته ی این شماره ی خود بررسی می کند.
همچنین رهبر انقلاب در نمازجمعه ی با شکوه این هفته ی تهران بیاناتی به زبان عربی خطاب به ملت های منطقه ایراد فرمودند. خط حزب الله در قالب اطلاع نگاشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
ناگفته هایی از ترور شهید حاج قاسم سلیمانی به روایت فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران

ناگفته هایی از ترور شهید حاج قاسم سلیمانی به روایت فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بیشتر بخوانید: خون به ناحق ریخته شده حاج قاسم را با همکاری دستگاه قضا پیگیری می کنیم کشور های منطقه ذیل نظریه امنیت منطقه حاج قاسم برای مقابله با عوامل ناامنی تلاش کنند ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
وظیفه مسئولان رعایت اصل بی طرفی در انتخابات است

وظیفه مسئولان رعایت اصل بی طرفی در انتخابات است شاهین هاشمی فرماندار حمیدیه در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، با اشاره به برگزاری نشست انتخاباتی گفت: در نشست انتخاباتی که با حضور اعضای ستاد انتخابات این شهرستان برگزار شد، بر رعایت اصل بی طرفی و اجرای قانون، تاکید شد.
او در ادامه خواستار حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی شد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت انتخابات و نقش آن در ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران، اجرای قانون و سلامت برگزاری انتخابات پیش رو الزامی است.
هاشمی با اشاره به اینکه اعضای ستاد برگزاری انتخابات باید با ایجاد فضای مناسب و کاهش اختلافات با جدیت و دقت لازم کار کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
در وحدت رویه ها می توان از نظرات اساتید دانشگاه ها استفاده کرد/ تشکیل کمیته ای به منظور همکاری دیوان عالی و دانشگاه

در وحدت رویه ها می توان از نظرات اساتید دانشگاه ها استفاده کرد/ تشکیل کمیته ای به منظور همکاری دیوان عالی و دانشگاه به گزارش گروه حقوقی وقضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کل کشور، تعدادی از اساتید رشته های حقوق خصوصی و حقوق جزا دانشگاه های تهران با رئیس دیوان عالی کشور دیدار کردند.
در این جلسه سه ساعته، راهکارهای استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی اساتید دانشگاه در رفع اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده ها در دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم پس از استماع صحبت های اساتید دانشگاه به بیان نکاتی پرداخت و با تاکید بر اینکه باید تلاش اساتید دانشگاه با تجربه قضایی آمیخته شود، از همکاری دانشگاه و دیوان عالی کشور استقبال کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
جلسه محاکمه ترامپ در سنا آغاز شد

جلسه محاکمه ترامپ در سنا آغاز شد به گزارش افکارنیوز ،
مجلس سنای آمریکا امروز چهارشنبه، 2 بهمن، نخستین جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کرد. سنای آمریکا روز سه شنبه یکم بهمن ماه طی جلسه ای، مقررات دادگاه استیضاح را تصویب کرد.
اخبار بین الملل - نمایندگان سنا تمامی درخواست های اصلاح ضوابط محاکمه پارلمانی دونالد ترامپ را که از سوی دموکرات ها مطرح شد، را رد کردند و در نهایت، بامداد امروز چهارشنبه ضوابط پیشنهادی جمهوری خواهان درباره دادگاه استیضاح دونالد ترامپ، از جمله تعویق بحث ها درباره احضار شاهدان تا اواسط برگزاری دادگاه، تصویب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
نیروهای مسلح در اوج اقتدار قرار دارند

نیروهای مسلح در اوج اقتدار قرار دارند امیر سرتیپ دوم علی حاجیلو عصر روز چهارشنبه در آئین معارفه فرمانده جدید تیپ 364 پیاده مهاباد با اشاره به آمادگی کامل نیروهای مسلح در مقابل هرگونه تهدید دشمنان اظهار داشت: وحدت و حمایت مردم از نیروهای مسلح از کارآمدترین سلاحها و ابزارها درمسیر دفاع ،تأمین امنیت و در نهایت اقتدار و عزت هرچه بیشتر کشورمان است.
وی اضافه کرد: امروز بدخواهان ایران اسلامی در خلوت خود به شکست از نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران اعتراف می کنند که این امر افتخار بزرگی برای مردم و کشور ما به شمار می رود.
وی افزود: تمام تلاش دشمنان نظام این است که فرهنگ غنی دفاع مقدس را با تبلیغات پوچ خود از مردم ایران دور کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
اعلام دستور کار هفته آینده نمایندگان مجلس

اعلام دستور کار هفته آینده نمایندگان مجلس به گزارش افکارنیوز ،
دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی از یکشنبه تا سه شنبه (6 لغایت 8 بهمن) منتشر شد.
اخبار سیاسی - ادامه رسیدگی به طرح دو فوریتی شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخابات ی با اصلاح برخی مواد قانونی انتخابات مجلس و همچنین لایحه دو فوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها در دستور کار هفته آینده پارلمان قرار دارد.
لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و همچنین ادامه رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده از دیگر دستورکارهای مجلس است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
موضع انتخاباتی حزب کارگزاران پس از اعلام نظر شورای نگهبان اعلام می شود

موضع انتخاباتی حزب کارگزاران پس از اعلام نظر شورای نگهبان اعلام می شود به گزارش روابط عمومی حزب کارگزاران سازندگی ایران، جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران عصرچهارشنبه به ریاست محسن هاشمی در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، اخبار سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار گرفت و ضمن طرح پیشنهادهایی برای رفع مشکلات فوری، با خانواده آسیب دیدگان هم دردی شد.
در ادامه، بحث انتخابات به عنوان دستور کار اصلی این جلسه شورای مرکزی مطرح شد و پس از طرح پیشنهادات کمیته سیاسی در این مورد، اعضا به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم و پویا ضروری است

مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم و پویا ضروری است به گزارش خبرگزاری فارس، جهانگیر رئیس سازمان زندان ها در ادامه سفر به ابرکوه با حضور در دادگستری این شهرستان ضمن نشستی با مجموعه قضایی به بررسی وضعیت قضایی و مشکلات این حوزه پرداخت.
جهانگیر در این نشست گفت: یکی از دغدغه های ریاست قوه قضائیه تاکید بر کاربردی بودن این سفرها و انجام اقداماتی است که در نهایت منجر به رضایت مردم از عملکرد قوه قضائیه شود.
وی گفت: کشور ما از زمان طاغوت دچار معضل توسعه نامتوازن شده و هر چند بعد از انقلاب تلاش های بسیاری صورت گرفته اما هنوز به آن نتایج مطلوب که جز اهداف انقلاب بوده است نرسیده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
مهلت مجمع تشخیص برای بررسی CFT به پایان رسید

مهلت مجمع تشخیص برای بررسی CFT به پایان رسید به گزارش بولتن نیوز ، احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگویی با بیان اینکه مهلت مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی CFT به پایان رسیده است، نظر شورای نگهبان مبنی بر عدم پیوستن ایران به این لایحه مورد تائید قرار می گیرد.
سال گذشته لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون CFT که از لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) است، به دلیل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و چندین جلسه ی مجمع به بررسی این لوایح و صحبت های موافقان و مخالفان گذشت.
براساس ماده الحاقی (25 مکرر) آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام مهلت اظهار نظر مجمع در خصوص مصوبات مجلس که ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
نهضت نرم افزاری نوید بخش ابتکارات زیادی از طرف جوانان خلاق است

نهضت نرم افزاری نوید بخش ابتکارات زیادی از طرف جوانان خلاق است سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای فضای مجازی استان که با همکاری سپاه امیرالمومنین(ع) ، جهاددانشگاهی و ورزش و جوانان استان ایلام که که در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی، برگزار شد، اظهار کرد: وقتی به حوزه علم ودانش می رسیم باید بدانیم چه مسیری را طی کردیم که نمونه آن موشک های بالستیک هستند که با دقت به هدف اصابت می کنند.
وی با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در صنعت دفاعی گفت:امروز می توانیم بالای 2هزار کیلومتر را با موشک های بالستیک هدف گذازی کنیم وآمریکایی ها می دانند که پایگاهایشان در منطقه ودوردست ها در هدف ما هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
واکنش مطهری به اظهارنظر کدخدایی

واکنش مطهری به اظهارنظر کدخدایی علی مطهری در یادداشتی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان نوشت:
آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان خواستار نظارت این شورا بر نمایندگان مجلس در طول دوره نمایندگی شده اند. مقصود ایشان این است که در طول این چهارسال هر زمان شورای نگهبان اراده کرد نماینده ای را رد صلاحیت و از مجلس اخراج کند، شبیه کاری که این شورا در حق خانم مینو خالقی و مردم اصفهان کرد که پس از رأی مردم او را رد صلاحیت کرد و وی از ورود به مجلس بازماند.
نتیجه این درخواست آقای کدخدایی این است که مجلس از آنچه که امروز هست ضعیف تر، محتاط تر و محافظه کارتر شود و قادر به اظهار نظر آزاد نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ناگفته های سردار حاجی زاده از ترور شهید حاج قاسم سلیمانی

ناگفته های سردار حاجی زاده از ترور شهید حاج قاسم سلیمانی به گزارش افکارنیوز ،
سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیروهای تروریستی آمریکا، اظهار داشت: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی ها از مجموعه ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی از متغیرها مانند تعداد ماشین ها را آنها از قبل نمی دانستند.
اخبار سیاسی - وی افزود: برای ما عجیب بود چراکه در حال رصد کردن بودیم و تعداد زیادی هواپیما با مهمات سنگین بلند شد، اما نمی دانستیم برنامه شان چیست، دیدیم که هواپیماها بعد از بلند شدن شروع به سوختگیری کردند و هواپیمای بدون سرنشین MQ-9 بالای منطقه بود که ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
دستور کار کمیسیون های مجلس| اعضای تفحص از هلال احمر مشخص می شود

دستور کار کمیسیون های مجلس| اعضای تفحص از هلال احمر مشخص می شود به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، دستور کار کمیسیون های مجلس شورای اسلامی از یکشنبه تا سه شنبه (6لغایت 8بهمن) منتشر شد.
رأی گیری درباره تفحص از پارک های علم و فناوری کشور و عملکرد جهاد دانشگاهی و حضور وزیر علوم بخشی از دستور کارهای کمیسیون است ضمن اینکه بحث تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی و حضور وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به پنج سؤال نمایندگان از دیگر دستورکارهای این کمیسیون است.
لایحه موافقت نامه دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهور هند به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف از دستورکارهای کمیسیون اقتصادی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
سناتور روس: ایران نمی خواهد حقوق هسته ای این کشور ضایع شود

سناتور روس: ایران نمی خواهد حقوق هسته ای این کشور ضایع شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سناتور اولگ ماروزوف عضو کمیسیون امور بین الملل شورای فدراسیون ضمن بیان این مطلب که ایران نمی خواهد حقوق این کشور در عرصه انرژی هسته ای ضایع شود، افزود: ایران از معامله هسته ای (برجام) دلسرد شده است و قصد دارد شرایط مورد نظر خود را تعیین کند و نمی خواهد حقوق هسته ای این کشور از سوی جامعه جهانی مورد بحث قرار گیرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوشنبه گفت: اگر اروپایی ها به رفتارهای بی دلیل خود ادامه دهند و یا پرونده ایران را به شورای امنیت بفرستند، خروج از پیمان ان پی تی در دستور کار قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
باید مکتب شهید سلیمانی برای جوانان تبیین شود

باید مکتب شهید سلیمانی برای جوانان تبیین شود به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری شامگاه چهارشنبه در چهارمین سالگرد شهادت مدافع حرم گیلانی شهید حامد کوچک زاده و پاسداشت مقاوم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مهدیه رشت با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: مسلمانان بر دو دسته بی خیال و بی قرار هستند.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر تبیین مکتب شهید سلیمانی ها و کوچک زاده ها برای نسل جوان، گفت: شهدای مدافع حرم، آمران به معروف و ناهیان از منکر، خدمتگزاران به سیل زدگان در اقصی نقاط کشور جز مکتب مسلمانان بی قرار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
شهادت سردار سلیمانی زمینه ساز تحولی بزرگ در منطقه است

شهادت سردار سلیمانی زمینه ساز تحولی بزرگ در منطقه است سید محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن ابی طالب (ع ) شهرری اظهار داشت: گاهی شهادت یک فرد در جامعه آثار مثبت داشته و زمینه تحول در جامعه را فراهم می کند که این آثار در شهادت سردار قاسم سلیمانی هم دیده می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون دشمنان در 2 جبهه با ایران در مبارزه هستند خاطر نشان کرد: نخست جبهه نظامی و دومین جبهه سیاست است که دشمنان نظام با ترور سردار سلیمانی جنگ سخت را آغاز کردند که در مقابل ملت ایران و عراق با حضور میلیونی در تشییع شهدای مقاومت با جنگ نرم جواب سختی به دشمنان دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
حجاب و عفاف حکم الهی است و باید به تکلیف و قانون در این راستا عمل کنیم

حجاب و عفاف حکم الهی است و باید به تکلیف و قانون در این راستا عمل کنیم یه گزارش خبرگزاری فارس از یزد، حجت الاسلام کلانتری در جمع اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اذعان داشت: انقلاب اسلامی ایران مقدمه ای برای انقلاب حضرت مهدی(عج) است و ما باید تا پای جان برای این انقلاب ایستاده و با سربلندی و افتخار آن را تقدیم امام زمان کنیم.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران را یک عالم دینی با دست خالی آغاز کرد، امام خمینی(ره) در حقیقت یک استاد بود که چند ویژگی مهم داشت، اندیشمندی و متفکر بودن به معنای واقعی از ویژگی های بنیان گذار انقلاب اسلامی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
با پیگیری های بازرسی کل استان یزد، 117 هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف شده است/ از صدور سند 10 هکتار از اراضی دولتی به نام اشخاص در استان جلوگیری کردیم

با پیگیری های بازرسی کل استان یزد، 117 هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف شده است/ از صدور سند 10 هکتار از اراضی دولتی به نام اشخاص در استان جلوگیری کردیم گروه سیاسی: حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان که صبح امروز در راستای سفر شورای عالی قضایی به استان یزد سفر کرده بود، ضمن حضور در جلسه شورای اداری شهرستان بافق با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی نماد مقاومت و مبارزه با تروریسم بود. این شهید عزیز یک مکتب را در حوزه مقاومت پایه گذاری کرد و این مراسم تشییع باشکوهی که در ایران و حتی در برخی نقاط جهان برای این شهید سرافراز برگزار شد، ناشی از اخلاص ایشان بود. ان شاءالله بتوانیم ادامه دهنده راه و مسیر این شهید والامقام باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد

انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری شامگاه چهارشنبه درباره تمام شدن مهلت بررسی CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام و امکان تمدید آن، گفت: در آخرین جلسه ای که مجمع در رابطه با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از جمله تصویب قانون مبارزه با پولشویی و تصویب آیین نامه اجرایی آن و سایر اقداماتی که در این حوزه غیر از لایحه "پالرمو" و "CFT" انجام داده بود بنابراین جمهوری اسلامی اقدامات زیادی انجام داده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: البته ابهاماتی راجع به برخی مواضعی که دبیرخانه FATF راجع به تحفظی که در قانون پولشویی و ابهاماتی که در بیانیه خودشان ایجاد کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
سازمان تبلیغات با شناخت آلام مردم، باید التیام بخش باشد

سازمان تبلیغات با شناخت آلام مردم، باید التیام بخش باشد حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی عصر چهارشنبه در نشست فصلی مدیران کل تبلیغات اسلامی استان ها که در سازمان دارالقرآن برگزار شد با استناد به این جمله امام (ره ) که فرمودند مسئله تبلیغات از صدر اسلام از اصول اسلام و اساس کار و در رأس امور قرار دارد، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در جریان تبلیغات باید فکر تولید کند و یک موج به وجود آورد تا از این روند یک جریان اجتماعی به وجود آید؛ همچنین باید دقیق ترین نظرگاه را به مسئله تبلیغات انتخاب کرد که این نظرگاه متعلق به مقام معظم رهبری است و لذا نباید از زاویه دید خودمان به انقلاب نگاه کنیم ما باید بازوی مؤثر رهبری باشیم و از نظرگاه ایشان به این مسئله ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
اطلاعیه دفتر امام جمعه بیرجند درباره شایعات انتخاباتی

اطلاعیه دفتر امام جمعه بیرجند درباره شایعات انتخاباتی به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در این اطلاعیه آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلا تَقفُ ما لَیسَ لَکَ بِهِ عِلمٌ ۚ إِنَّ السَّمعَ وَالبَصَرَ وَالفُؤادَ کُلُّ أُولٰئِکَ کانَ عَنهُ مَسئولًا ﴿سوره مبارکه الإسراء آیه 36﴾
این اطلاعیه می افزاید: با توجه به نزدیک شدن برگزاری انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، متاسفانه برخی شایعات در مورد حمایت حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی نماینده معزز ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند از یک کاندیدای خاص در سطح حوزه های انتخابیه استان خراسان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان احیاکننده فرهنگ صلح در جامعه است

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان احیاکننده فرهنگ صلح در جامعه است حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در نخستین همایش هر مسجد یک حقوقدان در ارومیه افزود: بسیاری از مشکلات مردم در دستگاه قضایی که ناشی از طرح دعاوی و شکایت های نادرست است، با اجرای این طرح مرتفع می شود.
وی اظهار داشت: حقوقدانان در مساجد در کنار مردم قرار گیرند تا به لطف خداوند، باری از دوش مردم برداشته شود و باب صلح و سازش را در مساجد و محلات ترویج دهند.
وی اضافه کرد: علمای بزرگ در مساجد همکاری و همیاری لازم را با دستگاه قضایی انجام دهند تا بلکه طرح به نحو مطلوب برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
دهه فجر فرصت انعکاس خدمات دولت و نظام به مردم است

دهه فجر فرصت انعکاس خدمات دولت و نظام به مردم است به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر روز چهارشنبه در دهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان افزود: وظیفه همه دستگاه ها در این ایام، اطلاع رسانی درست و به موقع درخصوص اقدامات دولت و نظام است.
وی تقارن چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با روز 22 بهمن، جشن پیروزی انقلاب را اتفاق بزرگی برشمرد که استقبال و حمایت بی نظیر مردم از خط سرخ شهادت و آزادگی را اعلام می کند.
معاون استاندار خراسان جنوبی، برگزاری میز خدمت در مرکز استان و شهرستان های تابعه را از برنامه هایی برشمرد که برای ایام الله دهه فجر پیش بینی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
تقویت جایگاه نهاد خانواده از مهم ترین آرمان های بسیجیان است

تقویت جایگاه نهاد خانواده از مهم ترین آرمان های بسیجیان است مینا بیابانی روز چهارشنبه در نشست امور بانوان ایلام اظهار داشت: برنامه های ما بر روی کاهش آسیب های اجتماعی و انجام فعالیت های فرهنگی برای اقشار مختلف بانوان استوار است و امیدواریم بتوانیم نفش تاثیرگذار زن در جامعه را بیش از پیش تبیین کنیم.
وی افزود: هویت زن بعد از پیروزی انقلاب احیا شد و تعریف و تفکر نسبت به زن توسط امام خمینی (ره) تغییر کرد، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی زنان جایگاهی نداشته و حق دخالت در امور و عرصه های مختلف را نداشتند، اما با پیروزی انقلاب این نگرش تغییر کرد.
بیابانی با بیان اینکه زن یکی از ارکان اصلی خانواده و جامعه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان های نبرد، بیشتر خواهد بود

اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان های نبرد، بیشتر خواهد بود حجت الاسلام و المسلمین"حسن علیدادی سلیمانی" شامگاه چهارشنبه در اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج استان کرمان اظهار کرد: یکی از حیاتی ترین رسالت های نسل فعلی کشور ما که باید مانند نسل قبل این رسالت را به بهترین نحو ممکن عمل کند، گام دوم انقلاب است.
علیدادی سلیمانی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب همانطور که مقام معظم رهبری به عنوان امام جامعه اسلامی در سرفصل هایی وظیفه همه را مشخص کرده اند، فضای مجازی عرصه و رسالت بسیار سنگینی است، خطاب به فعالان فضای مجازی بیان کرد: شماها که افسران و رزمندگان این فضا هستید، اولین رسالت شما این است که این گام را محکم، با تدبیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
طرح های عمرانی و اقتصادی امیدآفرین است

طرح های عمرانی و اقتصادی امیدآفرین است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، ابوالحسن گنخکی عصر امروز با گرامی داشت یاد و خاطره رشادت ها و ایثارگری های سردار شهید قاسم سلیمانی و هم رزمانش در مسیر برقراری امنیت و آرامش کشور، اظهار داشت: باید از وفاق و همدلی ایجاد شده در کشور در پی ترور این شهید به عنوان مهم ترین سرمایه اجتماعی در برگزاری انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی استفاده کنیم.
بخشدار آبدان تصریح کرد: باید از حداکثر ظرفیت اقشار مختلف مردم در برنامه های گرامی داشت دهه مبارک فجر استفاده شود و بار دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف را به مردم نشان دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
رییس مجمع تشخیص درگذشت همسر آیت الله کریمی را تسلیت گفت

رییس مجمع تشخیص درگذشت همسر آیت الله کریمی را تسلیت گفت به گزارش خبرگزاری شبستان ، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به آیت الله سید جعفر کریمی درگذشت همسر وی را به ایشان و خانواده معزا تسلیت گفت و در پیام خود خطاب به آیت الله سید جعفر کریمی آورده است: خبر مصیبت وارده به حضرتعالی موجب تاثر وتاسف شد.
آیت الله صادق آملی لاریجانی در پیام خود تصریح کرد: اینجانب درگذشت این بانوی مومنه را به محضرحضرتعالی و خانواده محترم تسلیت گفته، ضمن طلب علو درجات و آرزوی رحمت واسعه الهی برای آن مرحومه مغفوره، صبر جمیل و اجر جزیل همه بازماندگان را از درگاه ایزدمتعال مسالت دارم.
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مجید انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد

مجید انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تمام شدن مهلت بررسی CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام و امکان تمدید آن، گفت: در آخرین جلسه ای که مجمع در رابطه با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از جمله تصویب قانون مبارزه با پولشویی و تصویب آیین نامه اجرایی آن و سایر اقداماتی که در این حوزه غیر از لایحه "پالرمو" و "CFT" انجام داده بود بنابراین جمهوری اسلامی اقدامات زیادی انجام داده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم ضروری است

مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم ضروری است به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، علی اصغر جهانگیر، رییس سازمان زندان ها در این نشست گفت: یکی از دغدغه های ریاست قوه قضائیه تاکید بر کاربردی بودن این سفر ها و انجام اقداماتی است که در نهایت منجر به رضایت مردم از عملکرد قوه قضائیه شود.
وی گفت: کشور ما از زمان طاغوت دچار معضل توسعه نامتوازن شده و هر چند بعد از انقلاب تلاش های بسیاری صورت گرفته، اما هنوز به آن نتایج مطلوب که جز اهداف انقلاب بوده است نرسیده ایم.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه افزود: یکی از کار های بزرگی که کمک به توسعه متوازن می نماید بحث مبارزه با مصادیق فساد در جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مهلت مجمع تشخیص برای بررسی CFT به پایان رسید

مهلت مجمع تشخیص برای بررسی CFT به پایان رسید احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگویی با بیان اینکه مهلت مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی CFT به پایان رسیده است، نظر شورای نگهبان مبنی بر نپویستن ایران به این لایحه مورد تاید قرار می گیرد.
سال گذشته لایحه پوستن ایران به کنوانسیون CFT که از لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) است، به دلیل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و چندین جلسه ی مجمع به بررسی این لوایح و صحبت های موافقان و مخالفان گذشت.
براساس ماده الحاقی (25 مکرر) آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام مهلت اظهار نظر مجمع در خصوص مصوبات مجلس که نظر شورای نگهبان را تامین ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
برنامه های سفر رئیس قوه قضاییه به یزد اعلام شد

برنامه های سفر رئیس قوه قضاییه به یزد اعلام شد به گزارش ایلنا در یزد، آیت الله سید ابراهیم رئیسی فردا، پنجشنبه به این استان سفر می کند.
دیدار با نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان استان، حضور در جمع اقشار مختلف مردم یزد، دیدار با قضات و کارکنان دادگستری، شرکت در نشست شورای اداری استان و نشست خبری از برنامه های سفر رئیس قوه قضائیه به استان یزد است.
شرکت در شورای عالی قوه قضاییه نیز ار دیگر برنامه های این سفر اعلام شد.
همچنین قرار است معاونین رئیس قوه قضاییه با حضور در شهرستان های تفت، میبد، اردکان، مهریز و اشکذر، مسائل و مشکلات قضایی این مناطق را بررسی کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
انصاری: بسته شدن پرونده "سی اف تی" در مجمع صحت ندارد

انصاری: بسته شدن پرونده "سی اف تی" در مجمع صحت ندارد حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تمام شدن مهلت بررسی "سی اف تی" در مجمع تشخیص مصلحت نظام و امکان تمدید آن، گفت: در آخرین جلسه ای که مجمع در رابطه با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از جمله تصویب قانون مبارزه با پولشویی و تصویب آیین نامه اجرایی آن و سایر اقداماتی که در این حوزه غیر از لایحه " پالرمو " و "سی اف تی" انجام داده بود بنابراین جمهوری اسلامی اقدامات زیادی انجام داده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: البته ابهاماتی راجع به برخی مواضعی که دبیرخانه FATF راجع به تحفظی که در قانون پولشویی و ابهاماتی که در بیانیه خودشان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
بیش از 100 ویژه برنامه دهه فجر در ماسال برگزار می شود

بیش از 100 ویژه برنامه دهه فجر در ماسال برگزار می شود جمال رضادوست در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از ماسال با گرامیداشت چهل ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دهه فجر یادآور همت مردم ایران علیه طاغوت است.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه ماسال با بیان اینکه تفاوت انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب های دیگر در سرعت رشد، ماندگاری و اقتدار آن است افزود: تولد اسلام بعد از 1400 سال در ایران ثمره انقلاب اسلامی بود .
وی با بیان اینکه چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب در راستای تمدن سازی است گفت: برای کشورمان افتخار بزرگی است که مردم ما پرچم دار این تمدن در سراسر دنیا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
احمد توکلی: مهلت مجمع تشخیص برای بررسی cft به پایان رسیده / نظر شورای نگهبان مبنی بر نپیوستن ایران به این لایحه مورد تائید قرار می گیرد

احمد توکلی: مهلت مجمع تشخیص برای بررسی cft به پایان رسیده / نظر شورای نگهبان مبنی بر نپیوستن ایران به این لایحه مورد تائید قرار می گیرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مهلت مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی cft به پایان رسیده است، گفت: نظر شورای نگهبان مبنی بر نپیوستن ایران به این لایحه مورد تائید قرار می گیرد.
سال گذشته لایحه پوستن ایران به کنوانسیون CFT که از لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) است، به دلیل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و چندین جلسه ی مجمع به بررسی این لوایح و صحبت های موافقان و مخالفان گذشت.
براساس ماده الحاقی (25 مکرر) آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام مهلت اظهار نظر مجمع در خصوص مصوبات مجلس که ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم و پویا ضروری است

مبارزه با مفاسد برای رسیدن به اقتصاد سالم و پویا ضروری است به گزارش ایلنا، علی اصغر جهانگیر، رییس سازمان زندان ها در این نشست گفت: یکی از دغدغه های ریاست قوه قضائیه تاکید بر کاربردی بودن این سفرها و انجام اقداماتی است که در نهایت منجر به رضایت مردم از عملکرد قوه قضائیه شود.
وی گفت: کشور ما از زمان طاغوت دچار معضل توسعه نامتوازن شده و هر چند بعد از انقلاب تلاش های بسیاری صورت گرفته اما هنوز به آن نتایج مطلوب که جز اهداف انقلاب بوده است نرسیده ایم.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه افزود: یکی از کارهای بزرگی که کمک به توسعه متوازن می نماید بحث مبارزه با مصادیق فساد در جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
تفکر انقلابی و جهادی سرلوحه شورای آموزش و پرورش باشد

تفکر انقلابی و جهادی سرلوحه شورای آموزش و پرورش باشد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، حسن رستم زاد امروز(چهارشنبه، 2 بهمن) در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهارکرد: تفکر انقلابی و جهادی در گام دوم انقلاب در سرلوحه شورای آموزش و پرورش باشد.
فرماندار بندر آستارا به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر اشاره کرد و افزود: این ایام بهترین زمان برای بصیرت افزایی دانش آموزان است.
وی تصریح کرد: در این راستا باید برگزاری نشست های بصیرتی و سیاسی در مدارس مدنظر قرار گیرد.
رستم زاد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
شفافیت هزینه تبلیغات در انتخابات؛ از مطالبه رهبری تا انفعال مجلس!

شفافیت هزینه تبلیغات در انتخابات؛ از مطالبه رهبری تا انفعال مجلس! گروه سیاسی خبرگزاری فارس: با آغاز فصل انتخابات در کشور، نامزدها برای بدست آوردن کرسی های مجلس با هم به رقابت می پردازند. این رقابت ها نیازمند فعالیت های انتخاباتی و در نتیجه پول و منابع مالی است. هریک از نامزدهای انتخابات از راه های مختلفی اقدام به تامین هزینه های انتخاباتی کرده و تلاش می کند تا بتواند با جمع آوری هرچه بیشتر کمکهای مالی، تبلیغات بیشتر و موثرتری داشته باشد. بنابراین می توان گفت پول یک عنصر کلیدی در انتخابات و غیرقابل حذف است.
از طرف دیگر دریافت پول از یک یا چند فرد یا کانون متمرکز بر روند تصمیمات و فعالیت های نماینده در آینده اثر گذار خواهد بود و آن ها به جای اهداف ملی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
واکنش ها نسبت به سر مقاله نشریه 19 دی

واکنش ها نسبت به سر مقاله نشریه 19 دی به گزارش خبرگزاری فارس از قم، انتشار سرمقاله روز گذشته نشریه 19 دی قم به قلم ایمان سهرابی با تیتر دی را به خاطر داشته باشید واکنش های متفاوتی را در محافل قم به دنبال داشته است.
بسیاری از طلاب حوزه های علمیه در قالب تماس و ارسال پیام به خبرگزاری فارس اعتراض خود را نسبت به مطلب منتشر شده در این نشریه اعلام کرده اند.
بسیاری از کانال های فعال در پیام رسان ایتا ضمن واکنش نشان دادن نسبت به این سرمقاله، ضمن محکوم کردن توهین به سردار حاجی زاده، از مراجع ذی صلاح درخواست کرده اند تا نسبت به این موضوع رسیدگی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
آغاز رویداد تولید محتوای دیجیتال در لرستان

آغاز رویداد تولید محتوای دیجیتال در لرستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، سردار حبیب الله توکلی جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در آیین افتتاح این رویداد اظهار داشت: فضای مجازی ابزاری برای بهره برداری دشمن است بنابراین حضور قدرتمند در این فضا و توانمند سازی بسیج از برنامه های مجموعه سپاه استان است.
سردار حبیب الله توکلی افزود: بر اساس آمار، 70 درصد جمعیت کشور درگیر فضای مجازی است و تاثیر گذاری بسیار بالایی دارد بنابراین باید در این حوزه برنامه ریزی لازم انجام شود که لرستان با توجه به طرفیت بالای علمی می تواند جایگاه ویژه ای داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
پیش بینی می شود در این دوره درصد منتخبان زن کاهش معناداری پیدا کند

پیش بینی می شود در این دوره درصد منتخبان زن کاهش معناداری پیدا کند به گزارش خبرنگار ایلنا، شهیندخت مولاوردی دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان در صفحه اینستاگرام خود پستی را منتشر کرد.
وی در بخش از این یاداشت خود با اشاره به رد صلاحیت زنان جوان به استناد بند1ماده 28قانون انتخابات، آورده است: وقتی پای خدشه دار شدن آبرو و حیثیت در میان باشد، دیگر جایی برای سایر ملاحظات و مصلحت ها باقی نمی ماند.
متن کامل یادداشت او را در ادامه میخوانید:
در یک هفته اخیر پیام های زیادی از خانم هایی که به استناد بند1ماده 28قانون انتخابات(عدم اعتقاد و التزام عملی به اسلام)، رد صلاحیت شده اند دریافت کرده و یا تماس و مراجعه حضوری داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
اصل بی طرفی مدیران اجرایی قم در برگزاری انتخابات باید رعایت شود

اصل بی طرفی مدیران اجرایی قم در برگزاری انتخابات باید رعایت شود به گزارش خبرنگار مهر ، بیژن سلیمان پور ظهر چهارشنبه در چهارمین جلسه شورای اداری استان قم که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد با اشاره به لزوم برگزاری انتخاباتی سالم با امنیت و آرامش کامل در این دوره افزود: مردم بار دیگر با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی، حماسه ای بزرگ را رقم زده و مانع از تحقق خیال خام دشمن در ایجاد فاصله میان مردم و نظام می شوند.
وی اتخاذ تدابیر و تمهیداتی جامع برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات را ضروری دانست و گفت: وزارت کشور تنها مرجع برگزاری انتخابات نیست باید بر اساس قوانین همه دستگاه های اجرایی در این زمینه همکاری کنند و بر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
مصباحی مقدم:اصلاح طلبان 4 برابر کرسی های تهران در مجلس کاندیدا دارند

مصباحی مقدم:اصلاح طلبان 4 برابر کرسی های تهران در مجلس کاندیدا دارند به گزارش خبرآنلاین ، هرچند اعلام تایید صلاحیت اکثر کاندیداهای اصولگرا، تقریبا خیال این جریان را از باب بررسی صلاحیت ها راحت کرده بود اما آنطورها هم که فکرش را می کردند راه انتخابات برایشان هموار نشده و در چند قدمی مانده تا انتخابات، باردیگر حرف و حدیث های اختلافی و سهم خواهی ها بالا گرفته است.
در این میان حتی پای امضای میثاق نامه کاندیداهای شورای ائتلاف هم به میان آمده است تا حداقل تجربه 94 اصلاح طلبان برای اصولگرایان تکرار نشود. صبح امروز هم چمران از ترکیب کلی لیست نهایی شورای ائتلاف رونمایی کرد که به موجب آن حدود 10 نفر از چهره ها، 4 تا 6 نفر از بانوان ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تغییر فضای سیاسی قرقیزستان در آستانه انتخابات پارلمانی

تغییر فضای سیاسی قرقیزستان در آستانه انتخابات پارلمانی به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در قرقیزستان فضای سیاسی این کشور در پی ایجاد احزاب جدید در حال تغییر است.
همچنین به تازگی تعداد زیادی از نمایندگان حزب حاکم موسوم به سوسیال دموکرات وارد حزب بیریمدیک شدند.
مرت امنکول اف نماینده سابق حزب سوسیال دموکرات رئیس حزب بیریمدیک شد.
وی اظهار داشت: به پیشنهاد همتایان خود در انتخابات آتی شرکت خواهیم کرد.
در حال حاضر فهرست دقیق اعضای این حزب موجود نیست اما بر اساس اطلاعات اولیه اصل بیک جین بیک اف برادر رئیس جمهور فعلی و دیگر رهبران احزاب پارلمانی از بیریمدیک حمایت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
پیام تسلیت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به آیت الله سید جعفر کریمی

پیام تسلیت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به آیت الله سید جعفر کریمی به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز چهارشنبه با صدور پیامی، مصبیبت وارده به آیت الله سید جعفر کریمی را به ایشان و خانواده معزا تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت آیت الله آملی لاریجانی به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله آقای حاج سیدجعفرکریمی دامت برکاته
سلام علیکم
خبرمصیبت وارده به حضرتعالی موجب تاثر وتاسف گردید.
اینجانب درگذشت این بانوی مومنه را به محضرحضرتعالی و خانواده محترم تسلیت گفته، ضمن طلب علو درجات و آرزوی رحمت واسعه الهی برای آن مرحومه مغفوره ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
فضای مجازی را به صحنه دفاع از ارزش های انقلاب تبدیل کنیم

فضای مجازی را به صحنه دفاع از ارزش های انقلاب تبدیل کنیم جهانگیر حاجی زاده عصر امروز در گفت وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس اظهار کرد: یکی از ظرفیت های ارزشمند موجود در کشور فضای مجازی است که به برکت گسترده شدن بسترهای ارتباطی در کشور مخاطبان فراوانی بدست آورده است.
وی افزود: در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در حالی که دشمنان سعی در منزوی کردن ملت ایران دارند، وظیفه همه ما تقویت فضای فکری جبهه انقلاب اسلامی بخصوص در حوزه جنگ نرم در جامعه است.
این فعال سیاسی اهل سنت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و برگزاری با شکوه و پرشور مراسم تشییع این شهید بزرگوار و تبدیل خون این شهید به مظهری برای همبستگی و اتحاد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
وحدت، حضور مردم و اطاعت از ولایت رمز پیروزی انقلاب

وحدت، حضور مردم و اطاعت از ولایت رمز پیروزی انقلاب به گزارش خبرگزاری شبستان : حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی در همایش رؤسا و سرپرستان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه این نهاد انقلابی و مردمی همواره برای ایجاد انسجام و وحدت در کشور و پاسداشت ایام الله تلاش می کند اظهارداشت: مناسبت های ویژه و ایام الله ارزشمندی در طول سال در کشور برگزار می شود که اوج و قله این مناسبت ها، دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن است که باید هر ساله آن را گرامی بداریم و بزرگداشت آن را تا رسیدن پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن، برگزار کنیم .
رییس کارگروه فرهنگی هنری مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی با تبیین و تشریح جنبه های نظری و تاثیرات بین المللی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
لاریجانی: 22 بهمن سوخت انتخابات شورانگیز است نه تبلیغات جناحی

لاریجانی: 22 بهمن سوخت انتخابات شورانگیز است نه تبلیغات جناحی به گزارش پارسینه ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه، 2 بهمن ماه) در دیدار رؤسای کارگروه های بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: باید توجه شود در چه شرایطی مراسم گرامیداشت دهه فجر برگزار می شود و دیگران چه تصوری نسبت به این حرکت مردمی دارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همزمانی سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب با ایام دهه فجر و همچنین چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش بدون شک انرژی جدیدی برای حرکت آینده کشور رقم خواهد زد و تحول بزرگی در روحیه ملی کشور ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اجرای نقاشی گروهی دانش آموزی به یاد 41 شهید حماسه ششم بهمن آمل

اجرای نقاشی گروهی دانش آموزی به یاد 41 شهید حماسه ششم بهمن آمل به گزارش خبرنگار مهر ، اجرای نقاشی خیابانی با عنوان " نقش عشق " بر روی 41 بوم نقاشی به یاد 41 شهید گلگون حماسه ششم بهمن در موضوعات حماسه و مقاومت هزارسنگر آمل برگزار شد.
هاشم جمشیدپناه رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل در خصوص این برنامه به خبرنگار مهر گفت: این برنامه ها در ستاد گرامیداشت ششم بهمن شهرستان آمل نیز تصویب و با هدف زنده نگه داشتن این حماسه مردمی از طریق هنر به نسل جوان جامعه برگزار شد.
وی افزود: خوشبختانه این برنامه با استقبال هنرجویان هنرستان رازی و اعضای شورای اسلامی شهر وشهردار ، مدیرآموزش وپرورش ، سپاه شهرستان و شهروندان آملی همراه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
فهرست انتخاباتی منتسب به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که منتشر شده است نهایی نیست

فهرست انتخاباتی منتسب به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که منتشر شده است نهایی نیست به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مهدی اقراریان در تهران با تشریح آخرین فرآیند های تشکیل فهرست 30 نفره تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: شورای ائتلاف نیرو های انقلاب اسلامی در راستای رسیدن به فهرست تهران فرآیندی را طراحی کرد که این فرآیند براساس زمان بندی صورت گرفته در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه شورای ائتلاف تهران در روز پنج شنبه یک گام دیگر به نهایی شدن فهرست تهران نزدیک خواهد شد افزود: با توجه به بررسی های به عمل آمده و دعوت از 159 نامزد انتخاباتی تهران که براساس نظر احزاب، اقشار، اصناف، تشکل ها و چهره های شاخص معرفی شدند و از طریق مصاحبه نهایی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اگر نظارت برای مجلس لازم است چرا برای شورای نگهبان لازم نباشد

اگر نظارت برای مجلس لازم است چرا برای شورای نگهبان لازم نباشد به گزارش ایلنا، علی مطهری در یادداشتی نوشت: آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان خواستار نظارت این شورا بر نمایندگان مجلس در طول دوره نمایندگی شده اند. مقصود ایشان این است که در طول این چهارسال هر زمان شورای نگهبان اراده کرد نماینده ای را رد صلاحیت و از مجلس اخراج کند، شبیه کاری که این شورا در حق خانم مینو خالقی و مردم اصفهان کرد که پس از رأی مردم او را رد صلاحیت کرد و وی از ورود به مجلس بازماند. نتیجه این درخواست آقای کدخدایی این است که مجلس از آنچه که امروز هست ضعیف تر، محتاط تر و محافظه کارتر شود و قادر به اظهار نظر آزاد نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
واکنش مطهری به اظهارنظر کدخدایی : نتیجه مجلسی ضعیف تر، محتاط تر و محافظه کارتر

واکنش مطهری به اظهارنظر کدخدایی : نتیجه مجلسی ضعیف تر، محتاط تر و محافظه کارتر نماینده مردم تهران در مجلس نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی را موجب محافظه کارتر شدن مجلس عنوان کرد.
به گزارش ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان نوشت:
آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان خواستار نظارت این شورا بر نمایندگان مجلس در طول دوره نمایندگی شده اند. مقصود ایشان این است که در طول این چهارسال هر زمان شورای نگهبان اراده کرد نماینده ای را رد صلاحیت و از مجلس اخراج کند، شبیه کاری که این شورا در حق خانم مینو خالقی و مردم اصفهان کرد که پس از رأی مردم او را رد صلاحیت کرد و وی از ورود به مجلس بازماند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تعیین67 شعبه اخذ رأی انتخابات مجلس در تفت

تعیین67 شعبه اخذ رأی انتخابات مجلس در تفت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، علیرضا نوکار فرماندار شهرستان تفت گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته 67 شعبه اخذ رأی در مناطق شهری و روستایی شهرستان برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعیین شده که مورد تأیید هیئت نظارت نیز قرار گرفته است.
او افزود: از این تعداد، 15 شعبه در شهر تفت، 28 شعبه در بخش مرکزی، 13 شعبه در بخش نیر، 10 شعبه در بخش گاریزات و یک شعبه برای اقلیت زرتشتیان در نظر گرفته شده است.
نوکار تصریح کرد: همه شعبه های اخذ رأی سال های گذشته مورد بازدید و بررسی قرار گرفته اند و برحسب تعداد آرای اخذ شده در آن ها بعضاً به دلیل بالا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
برنامه شورای ائتلاف برای رسیدن به وحدت حداکثری در جال اجراست

برنامه شورای ائتلاف برای رسیدن به وحدت حداکثری در جال اجراست به گزارش ، مهدی اقراریان دبیر شورای ائتلاف نیرو های انقلاب در تهران با تشریح آخرین فرآیند های تشکیل لیست 30 نفره تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: شورای ائتلاف نیرو های انقلاب اسلامی در راستای رسیدن به لیست تهران فرآیندی را طراحی کرد که این فرآیند براساس زمان بندی صورت گرفته در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه شورای ائتلاف تهران در روز پنج شنبه یک گام دیگر به نهایی شدن لیست تهران نزدیک خواهد شد افزود: با توجه به بررسی های به عمل آمده و دعوت از 159 نامزد انتخاباتی تهران که براساس نظر احزاب، اقشار، اصناف، تشکل ها و چهره های شاخص معرفی شدند و از طریق مصاحبه نهایی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ضرورت تلاش در جهت ترویج فرهنگ مهدویت و امام شناسی

ضرورت تلاش در جهت ترویج فرهنگ مهدویت و امام شناسی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، سید احمد پورفرجی ظهر امروز (چهارشنبه 2 دی) در همایش بزرگ ایران، چلچراغ مقاومت که در تالار مهتاب اهواز برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی اظهار کرد: کلمه ای را که مقام معظم رهبری در خصوص شهید سلیمانی به کار بردند این بود که شهید سلیمانی یک مکتب است.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) خوزستان با بیان اینکه باید از سیره این بزرگمرد درس گرفت تصریح کرد: این بزرگمرد در حالی که یک فرد نظامی بود، سیاسی، عاطفی و اجتماعی هم بود.
وی دلیل برگزاری این مراسم را ادامه سیره عملی شهید سلیمانی دانست و عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
واکنش مطهری به اظهارنظر اخیر کدخدایی درباره نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی

واکنش مطهری به اظهارنظر اخیر کدخدایی درباره نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی به گزارش ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان نوشت:
آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان خواستار نظارت این شورا بر نمایندگان مجلس در طول دوره نمایندگی شده اند. مقصود ایشان این است که در طول این چهارسال هر زمان شورای نگهبان اراده کرد نماینده ای را رد صلاحیت و از مجلس اخراج کند، شبیه کاری که این شورا در حق خانم مینو خالقی و مردم اصفهان کرد که پس از رأی مردم او را رد صلاحیت کرد و وی از ورود به مجلس بازماند. نتیجه این درخواست آقای کدخدایی این است که مجلس از آنچه که امروز هست ضعیف تر، محتاط تر و محافظه کارتر شود و قادر به اظهار نظر آزاد نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
اعضای دفتر سیاسی و روسای کمیسیون های حزب اتحاد ملت انتخاب شدند

اعضای دفتر سیاسی و روسای کمیسیون های حزب اتحاد ملت انتخاب شدند به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، اعضای دفتر سیاسی و روسای کمیسیون های تخصصی سومین دوره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با رای اعضای شورای مرکزی این حزب انتخاب شدند.
بر اساس رای گیری اعضای شورای مرکزی حمیدامین اسماعیلی (رئیس کمیسیون اقتصادی)، حمیدرضا جلایی پور (رئیس کمیسیون اجتماعی)، هادی خانیکی (رئیس کمیسیون علمی و فرهنگی)، پرستو سرمدی (رئیس کمیسیون امور زنان)، مهدی شیرزاد (رئیس کمیسیون مطالعات توسعه مناطق)، محمود میرلوحی (رئیس کمیسیون امور زیر بنایی و محیط زیست)، حسین نورانی نژاد (رئیس کمیسیون سیاسی) انتخاب شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
نامه به روحانی؛ بعد از عصر قاجار اولین بار است که با اصرار یک نهاد خارجی قانون گذاری می شود

نامه به روحانی؛ بعد از عصر قاجار اولین بار است که با اصرار یک نهاد خارجی قانون گذاری می شود به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی احمدی نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی در نامه ای به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی درباره توصیه های گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف ای تی ای ، نوشت صرف نظر از محتوای این توصیه ها و ضرورت ها، منافع و زیان های احتمالی تصویب آن ها، پدیده نسبتاً نوپیدایی چهره نموده که ناظر به شکستن مرز های استقلال و میزان مداخله یک نهاد خارجی در روند تصویب قوانین و امور اجرایی کشور است.
متن این نامه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
برنامه های گرامیداشت دهه فجر با رویکرد مردمی برگزار شود

برنامه های گرامیداشت دهه فجر با رویکرد مردمی برگزار شود محبت جمالی نیا روز چهارشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر در محل فرمانداری افزود: دستاوردهای بزرگی در انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف نظام داریم که امروزه مورد هدف و برنامه های دشمن قرار گرفته از این رو بالندگی و سرافرازی نظام باعث ایجاد حساسیت برای کشورهای خاورمیانه و در مناطقی که ایادی استکبار حضور دارند شده است.
وی اظهارداشت: دشمنان روز به روز بردامنه تحریم ها و تهدیدات خود علیه نظام جمهوری اسلامی می افزایند و به دنبال ایجاد مانع و حرکت پیشرفت نظام هستند.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
مطالبات رهبری در حج و زیارت اجرایی می شود

مطالبات رهبری در حج و زیارت اجرایی می شود به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به دیدار اخیر خادمان ضیوف الرحمان با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: معظم له در این دیدار چهارده موضوع را بیان فرمودند که باید در خصوص مطالبات ایشان در حوزه حج و زیارت برنامه ریزی و تحول لازم صورت گیرد تا در آینده شاهد رضایت بیشتر ایشان در این خصوص باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
مجمع عمومی شورای ائتلاف تهران برای رسیدن به وحدت حداکثری به تأخیر افتاد

مجمع عمومی شورای ائتلاف تهران برای رسیدن به وحدت حداکثری به تأخیر افتاد مهدی اقراریان، دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با تشریح آخرین فرآیند تشکیل لیست 30 نفره تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در راستای رسیدن به لیست تهران فرآیندی را طراحی کرد که این فرآیند براساس زمان بندی صورت گرفته در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه شورای ائتلاف تهران در روز پنج شنبه یک گام دیگر به نهایی شدن لیست تهران نزدیک خواهد شد افزود: با توجه به بررسی های به عمل آمده و دعوت از 159 نامزد انتخاباتی تهران که براساس نظر احزاب، اقشار، اصناف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
اتحاد کشورهای اسلامی سبب خارج شدن آمریکا از منطقه می شود

اتحاد کشورهای اسلامی سبب خارج شدن آمریکا از منطقه می شود سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه نظامیان ارتش تروریستی آمریکا طی چند مدت آینده مجبور به خروج از منطقه خواهند شد، گفت: انتقام حقیقی ترور سردار سلیمانی، خروج فوری نظامیان ایالات متحده از منطقه است.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها بدون درنظر گرفتن قوانین بین المللی صحبت از حضور در عراق و سوریه می کنند، اظهار کرد: بر این اساس مردم کشورهای منطقه باید از دولت های خود بخواهند که زمینه خروج نظامیان تروریست آمریکا را فراهم کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
نامه ای به رییس جمهور

نامه ای به رییس جمهور بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
احتراماً همانگونه که مستحضرید، اخیراً توصیه های اف، ای، تی، اف (فاتف) و به ویژه الحاق به دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با منابع مالی تروریسم، منجر به گفتگو های دامنه دار میان مراجع تصمیم گیر و رسانه ها شده است. صرف نظر از محتوای این توصیه ها و ضرورت ها، منافع و زیان های احتمالی تصویب آن ها، پدیده نسبتا نوپیدایی چهره نموده که ناظر به شکستن مرز های استقلال و میزان مداخله یک نهاد خارجی در روند تصویب قوانین و امور اجرایی کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تلاش دولت حفظ نهاد انتخابات با بی طرفی و سلامت در اجراست

تلاش دولت حفظ نهاد انتخابات با بی طرفی و سلامت در اجراست حیدر قاسمی روز چهارشنبه در آیین آغاز کلاس آموزشی رییسان ستاد انتخابات هفت استان کشور در اصفهان بیان کرد: حضور پرشور مردم، برگزاری درست، دقیق و قانون مند انتخابات در کمال آرامش هدف اصلی ما است.
وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو افزود: این مهم با تلاش تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات و همت مردم ولایت مدار کشور که صاحبان اصلی انقلاب و کشور هستند، محقق خواهد شد.
رییس ستاد انتخابات استان اصفهان اضافه کرد: انتخابات مظهر و تجلی اراده مردم و موجب انسجام و همبستگی اجتماعی و امنیت ملی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
شرایط قانونی انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی چیست؟

شرایط قانونی انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی چیست؟ باید اذعان نمود که قانون اساسی ثروت مدون هر جماعت انسانی است که تحت عنوان کشور پابه عرصه وجود گذاشته اند و روابط اجتماعی افراد و نهاد های اجتماعی را به نظم در می آورد و چون قانون اساسی یک کشور حاصل چندین قرن تجربه از نوع بشر است باید آن را یکی از دستاورد های میراتث مشترک بشریت قلمداد کرد که مختص به هیچ فرد یا گروه یا ملت و مردمی ندارد .
به گزارش تابناک قانون اساسی به عنوان والاترین میثاق ملی که سرچشمه تمامی قوانین و قواعد دیگر است الگوی رفتاری فرمانروا و فرمانبردار را در هر نظام قانون مدار پی میریزد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
نهضت تولیدات دیجیتال بومی راهبرد اصلی بسیج است

نهضت تولیدات دیجیتال بومی راهبرد اصلی بسیج است به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مهدی جعفری جوزانی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال فضای مجازی بسیج همدان از ظرفیت های فضای مجازی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب سخن به میان آورد و اظهار کرد: یک سال از انتشار این بیانیه می گذرد و مقام معظم رهبری بر این موضوع تأکید دارند که باید با کلیدواژه قوی در تحقق بیانیه پیش رفت.
وی از برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال فضای مجازی بسیج همزمان در سراسر کشور خبر داد و گفت: حدود 500 تیم با یک هزار و 500 نفر شرکت کننده در این رویداد حضور دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
پاسخگویی به مشکلات حقوقی و قضایی مردم در طرح هر مسجد یک حقوقدان

پاسخگویی به مشکلات حقوقی و قضایی مردم در طرح هر مسجد یک حقوقدان به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در اولین همایش هر مسجد یک حقوقدان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام مردم ارومیه علیه رژیم طاغوت گفت: مسجد یک مکان مقدس و دارای برکات زیادی است و به لحاظ اهمیت معنوی بسیار زیاد مساجد و همینطور روحیه دینی و الهی اهل مسجد، می توان بهره برداری های زیادی از آن کرد.
وی افزود: مسجد مرکز فعالیتهای اجتماعی–فرهنگی–سیاسی و دینی بوده و هست، مسجد در واقع یک پایگاه آموزشی است و پیامبر گرامی اسلام هم آموزش در مسجد را تایید و تاکید می نمودند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران: 750 اثر به جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران رسید

رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران: 750 اثر به جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران رسید به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عبدالمهدی حق شناس امروز در جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج رسانه مازندران با موضوع جشنواره ابوذر و دهه فجر در سالن کنفرانس اداره کل ارشاد اسلامی مازندران اظهار داشت: نخستین جشنواره رسانه ای ابوذر سال گذشته برگزار و اسال حدود 750 اثر با هفت موضوع به دبیرخانه ارسال شد.
وی افزود: داوری اولیه این آثار در مشهد و داوری ثانویه در تهران برگزار شد و در هشت محور به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا می شود که به نفر اول هفت میلیون ریال، نفر دوم پنج میلیون ریال، نفر سوم سه میلیون ریال اهدا می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
فرمانده سپاه گیلان: نیروهای انقلابی با کار جهادی در فضای مجازی حصار رسانه ای دشمن را می شکنند

فرمانده سپاه گیلان: نیروهای انقلابی با کار جهادی در فضای مجازی حصار رسانه ای دشمن را می شکنند به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، سردار محمد عبدالله پور صبح امروز در نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی نیازمند عمل قوی نیروهای انقلابی در عرصه های مختلف است اظهار داشت: امام(ره) با همراهی ملت بزرگ ایران به تمام دنیا ثابت کردند که می توان به راحتی در مقابل نظام سلطه ایستادگی کرد.
فرمانده سپاه قدس گیلان با یادآوری اینکه نظام سلطه در طول این سال ها تمام قدرت و امکانات خود را علیه انقلاب به کار گرفت افزود: حضور گسترده ملت بزرگ ایران در مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت تمام دنیا را مبهوت کرد و این ملت ثابت کردند که هرگز تسلیم نظام سلطه نمی شوند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه برگزار می شود

نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه برگزار می شود به گزارش ایسنا به نقل از دفتر سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی در نوزدهمین نشست خبری، پاسخگوی سوالات خبرنگاران خواهد بود.
این نشسست ساعت 10:30 در ساختمان دادگستری کل استان تهران برگزار می شود.
اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در هجدهمین نشست خبری خود با بیان اینکه حضور بی نظیر مردم در تکریم و تشییع شهید سلیمانی و همرزمانش همایش قدرت نظام جمهوری اسلامی بود، گفته بود: این حضور یک رزمایش بی نظیر نظامی و راهپیمایی بی نظیر مردمی در امتداد اربعین حسینی و رفراندوم بزرگ خیابانی بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
افسران جنگ نرم با بصیرت وارد میدان مبارزه با دشمن شوند

افسران جنگ نرم با بصیرت وارد میدان مبارزه با دشمن شوند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سردار فرهنگ مستعد حصاری ظهر امروز در بازدید از رویداد تخصصی تولید محتوای بسیج در اردبیل اظهار داشت: سازمان فضای مجازی بسیج به عنوان پیشتاز برگزاری این رویدادها توانسته گام مهم و اساسی در راستای تولید محتوای رسانه ای بردارد.
وی با اشاره به این که هم اکنون فضای مجازی مهم ترین بستر در راستای تاثیرگذاری در بین جوامع انسانی است بیان کرد: نباید در ساخت اپلیکیشن ها و زیرساخت های نرم افزاری چیزی کم تر از بیگانگان داشته باشیم چرا که این مسئله سبب میدان دادن به بیگانگان و نفوذ به خاک کشورمان را به آنان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اطلاع رسانی اخبار خانواده سپهبد شهید سلیمانی از طریق رسانه ملی و روابط عمومی سپاه

اطلاع رسانی اخبار خانواده سپهبد شهید سلیمانی از طریق رسانه ملی و روابط عمومی سپاه به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از سپاه نیوز، در پی انتشار اخبار جعلی و نسبت دادن برخی موارد نادرست به اعضای خانواده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی، خانواده این سردار دلاور اسلام در پیامی خطاب به ملت ایران، از اطلاع رسانی اخبار مربوط به این خانواده از طریق رسانه ملی و یا روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر دادند.
متن پیام خانواده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت شریف و عظیم الشأن ایران اسلامی
با قدردانی و سپاس از الطاف و ابراز محبت های بی دریغ و وصف ناپذیر شما مردم فهیم، مؤمن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
22 بهمن سوخت انتخابات شورانگیز است

22 بهمن سوخت انتخابات شورانگیز است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی لاریجانی صبح امروز (چهارشنبه، 2 بهمن ماه) در دیدار روسای کارگروه های بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: باید توجه شود در چه شرایطی مراسم گرامیداشت دهه فجر برگزار می شود و دیگران چه تصوری نسبت به این حرکت مردمی دارند.
بیشتر بخوانید:
مردم صَبّار و شَکُور کشورمان 2 اسفند سیلی دیگری به دشمنان می زنند/ یوم الله های تشییع تاریخی حاج قاسم و ضربه کاری به آمریکا نباید فراموش شود/ افزایش اقتدار ایران در جهان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
مشکلات کارکنان دادگستری شهرستان بافق استماع شد

مشکلات کارکنان دادگستری شهرستان بافق استماع شد به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان که صبح امروز در راستای سفر شورای عالی قضایی به استان یزد سفر کرده، در دادگستری شهرستان بافق حضور یافت.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور که به نیابت از ریاست قوه قضائیه به این شهرستان سفر کرده، با کارکنان دادگستری شهرستان بافق دیدار داشت و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان همچنین صبح امروز در بدو ورود به شهرستان بافق، در آستان مقدس امامزاده عبدالله بن موسی الکاظم(ع) حضور یافت و ضمن زیارت مرقد این امامزاده، با قرائت فاتحه و نثار گل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
پیام خانواده حاج قاسم درباره نحوه اطلاع رسانی اخبار

پیام خانواده حاج قاسم درباره نحوه اطلاع رسانی اخبار به گزارش مشرق، در پی انتشار اخبار جعلی و نسبت دادن برخی موارد نادرست به اعضای خانواده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی، خانواده این سردار دلاور اسلام در پیامی خطاب به ملت ایران، از اطلاع رسانی اخبار مربوط به این خانواده از طریق رسانه ملی و یا روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر دادند.
متن پیام خانواده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت شریف و عظیم الشان ایران اسلامی
با قدردانی و سپاس از الطاف و ابراز محبت های بی دریغ و وصف ناپذیر شما مردم فهیم، مومن ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تکذیب پایان و بسته شدن پرونده رسیدگی به لوایح FATF در مجمع / تاکنون چهار کمیسیون مشترک تشکیل شده و رایزنی ها ادامه دارد

تکذیب پایان و بسته شدن پرونده رسیدگی به لوایح FATF در مجمع / تاکنون چهار کمیسیون مشترک تشکیل شده و رایزنی ها ادامه دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با پرونده رسیدگی به پرونده لوایح مرتبط با FATF می گوید، تا کنون چهار کمیسیون مشترک تشکیل شده و چهار جلسه برگزار شده است اما همچنان رایزنی ها ادامه دارد و تا کنون نتیجه ای از گفتگوها حاصل نشده است
سید محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به این خبر که با توجه به پایان مهلت قانونی یک ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی مصوبه مجلس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT، پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تایید صلاحیت 16 داوطلب انتخابات مجلس خبرگان در استان تهران

تایید صلاحیت 16 داوطلب انتخابات مجلس خبرگان در استان تهران به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی گفت: طبق جدول زمانبندی انتخابات ابلاغی از وزارت کشور احراز صلاحیت داوطلبان شرکت در نخستین میان دوره ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان از سوی شورای نگهبان اعلام شد و بر این اساس از مجموع 144 داوطلب این دوره در استان تهران 70 نفر انصراف دادند، 58 نفر احراز صلاحیت نشدند و در نهایت صلاحیت 16 نفر تایید شد.
وی افزود: داوطلبان تایید صلاحیت شده در این دوره انتخابات برای 3 کرسی رقابت می کنند و بر اساس برنامه زمانبندی انتخابات آن دسته از داوطلبانی که تایید صلاحیت نشده اند می توانند از 3 تا 5 بهمن ماه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تاکید استاندار قم بر تکمیل طرح های نیمه تمام

تاکید استاندار قم بر تکمیل طرح های نیمه تمام خبر در حال تکمیل شدن است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما بهرام سرمست امروز در جلسه شورای اداری استان، با تصریح بر اینکه پروژه های تعیین تکلیف نشده در استان کم نیست گفت: باید صادقانه به مردم گزارشی از این پروژه ها داده بشود.
وی عزم جزم برای عبور از بخشی نگری در تمام پروژه های نیمه تمام را ضروری خواند و گفت: اگر نمی توانیم این پروژه ها را تمام کنیم باید به مردم گفته شود.
استاندار توسعه استان را در گرو همراهی و همدلی دانست و گفت: برای جبران عقب ماندگی های استان عزم همگانی در استان و کشور لازم است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تغییری در وضع نمایندگان ردصلاحیت شده ایجادنشده است

تغییری در وضع نمایندگان ردصلاحیت شده ایجادنشده است آقای عباسعلی کدخدایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، در پاسخ به این پرسش که گفته می شود برخی نمایندگان رد صلاحیت شده پیرو برخی رایزنی ها با شورای نگهبان و توصیه ها به این شورا تایید شده اند، تاکید کرد: چنین مساله وجود ندارد رای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات درباره این داوطلبان، همان رای پیشین است.
وی افزود: البته در دوره بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مانند مرحله کنونی بررسی ها در شورای نگهبان، ممکن است آن هیات با ابهاماتی درباره داوطلبان مواجه می شد که از آنان برای دیدار و گفتگو دعوت می شد و از آنان سوال می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
فرآیند غلط فشار بر مدیران با شبکه های غیررسمی/ دستگاه نظارتی در پی دست گیری باشند نه دستگیری

فرآیند غلط فشار بر مدیران با شبکه های غیررسمی/ دستگاه نظارتی در پی دست گیری باشند نه دستگیری علیرضا آشناگر در آیین تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان اظهار کرد: بدون نظارت، هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد و اگر می خواهیم روندها را بهبود ببخشیم راهی جز نظارت و پردازش مستمر وجود ندارد.
به گزارش ایسنا استاندار سمنان، با بیان اینکه قانونگذار به منظور افزایش ضریب موفقیت دو نظارت درون دستگاهی و برون دستگاهی را تعبیه کرده افزود: در همه دستگاه های اجرایی یک نظام نظارت درون دستگاهی تعبیه شده تا جدا از دستگاه های نظارتی، در درون خود دستگاه نیز یک نظارت بر امور و فرآیندها انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
کاروان های راهیان نور امسال به چوئبده می روند؟

کاروان های راهیان نور امسال به چوئبده می روند؟ به گزارش مشرق ، حمید بناء، نویسنده دفاع مقدس در مطلبی نوشت:
دو سال پیش سه شهید گمنام راهی شهر بندری چوئبده شدند تا یکی از یادمانهای فراموش شدۀ دوران دفاع مقدس در محدودۀ نبرد بزرگ فتح فاو را احیا کنند. مأموریت جدید بچه ها در سکوت کامل انجام شد؛ مثل خود والفجر هشت. شاید این حرفها ذوقی و دلی به نظر برسد ولی من یقین دارم که شهدای گمنام خودشان محل تدفینشان را انتخاب می کنند.
جغرافیای دفن شهدای گمنام در شهر چوئبده تاریخ جالبی دارد. خانۀ جدید بچه ها کنار بیمارستان حضرت زهرا سلام الله علیهاست. جایی که ساخته شد برای درمان مجروحین عملیات والفجر هشت ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
جنیدی پاسخ داد:دولت به اطلاعات حوزه نظامی مرتبط با سقوط هواپیمای اکراینی دسرسی دارد؟

جنیدی پاسخ داد:دولت به اطلاعات حوزه نظامی مرتبط با سقوط هواپیمای اکراینی دسرسی دارد؟ پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، لعیا جنیدی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نحوه کار کمیته بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی در دولت، اظهار کرد: کمیته ای را هیات دولت به مسئولیت وزیر راه و شهرسازی تعیین کرده است که سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت خارجه، وزارت دفاع، وزارت دادگستری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سخنگوی دولت و ستاد کل نیروهای مسلح عضو این کمیته هستند. ما هم از معاونت های حقوقی این دستگاه ها از جمله نیروهای مسلح و وزارت دفاع دعوت کرده ایم که در جلسات حضور داشته باشند و آنها گزارش های خود را ارائه دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مطهری: کدخدایی فقدان نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی توسط شورای نگهبان را آسیب مجلس دانسته اند / فقدان نظارت بر اعضای شورای نگهبان چه حکمی دارد؟

مطهری: کدخدایی فقدان نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی توسط شورای نگهبان را آسیب مجلس دانسته اند / فقدان نظارت بر اعضای شورای نگهبان چه حکمی دارد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی مطهری، نماینده تهران در مجلس در پاسخ به سخنگوی شورای نگهبان نوشت: آقای کدخدایی فقدان نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی توسط شورای نگهبان را آسیب مجلس دانسته اند. باید به ایشان گفت فقدان نظارت بر اعضای شورای نگهبان در طول دوره عضویت آنها چه حکمی دارد؟
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
رئیس جمهور تکلیف کانون های وکالت را روشن کرد/رأی دیوان عدالت باطل شد

رئیس جمهور تکلیف کانون های وکالت را روشن کرد/رأی دیوان عدالت باطل شد به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، در سالهای اخیر طرح شکایتی از کانون وکلای کشور مطرح شد مبنی براینکه این کانون ها در پذیرش دانش آموختگان انحصار ایجاد کرده اند.
در پی این شکایت، شورای رقابت تشکیل جلسه داد و در آن جلسه کانون ها مدعی شدند که مشمول قانون مجوزهای کسب و کار نیستند.
اما در نتیجه این کشمکش ها، شورای رقابت رأی داد که باید از مجلس استعلام بگیرد و در آن استفساریه، مجلس نظر داد که کانون ها دفاتر تجاری نیستند که مشمول این قوانین شوند.
پیگیری ها ادامه یافت تا اینکه پای دیوان عدالت اداری به ماجرا باز شد و دیوان هم رأی داد که کانون های وکلا مشمول اصل 44 قانون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
سوءاستفاده از اموال عمومی خط قرمز ستاد انتخاباتی قم است

سوءاستفاده از اموال عمومی خط قرمز ستاد انتخاباتی قم است حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری روز چهارشنبه در چهارمین جلسه شورای اداری قم افزود: سیاه نمایی علیه نظام، سوءاستفاده از امکانات و جایگاه ها به نفع نامزدها، استفاده ابزاری از برخی فرقه ها، وعده های غیرواقعی و تخریب نامزدها ازجمله اقدام های خلاف قانون در ایام انتخابات است.
وی گفت: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در دستگاه قضایی استان ایجاد و با ظرافت نسبت به جلوگیری از تخلف انتخاباتی در سطح مجریان، ناظران، نامزدها و هواداران در ایام انتخابات پیگیری می شود.
مظفری اظهار داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف انتخاباتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
رویداد تولید محتوای تخصصی فضای مجازی در اصفهان آغاز شد

رویداد تولید محتوای تخصصی فضای مجازی در اصفهان آغاز شد به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی مقواساز پیش از ظهر امروز در افتتاحیه نخستین رویداد تولید محتوای تخصصی در فضای مجازی با بیان اهمیت کار در حوزه فضای مجازی اظهار کرد: اصفهان مهد رزمندگان و سرداران بزرگی همچون حاج حسین خرازی، حاج ابراهیم همت و حاج احمد کاظمی است، امروز در فضای مجازی یک جبهه واقعی شکل گرفته و رزمندگانی وارد این صحنه شدند بنابراین همه باید برای بیرون راندن دشمن از این صحنه، کمر همت ببندیم.
جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان تصریح داشت: این رزمایش ثابت خواهد کرد که استان اصفهان علاوه بر مرد میدان های نبرد سخت، در عرصه نرم هم مرد میدان خواهند بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
37 هیأت اجرایی استان تهران برگزاری انتخابات را بر عهده دارند

37 هیأت اجرایی استان تهران برگزاری انتخابات را بر عهده دارند شکرالله حسن بیگی روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان تهران مشترک با فرمانداری شهرستان قرچک گفت: روند فعالیت برگزاری انتخابات، به مرحله حساسی رسیده و مقدمات اجرای آن در 37 هیأت اجرایی انجام شده است.
وی اظهار کرد: مرحله ثبت نام از داوطلبان و بررسی صلاحیت افراد در هیأت های اجرایی و نظارت بر اساس برنامه زمان بندی شده و طبق قانون انجام شده و خروجی آن به اطلاع کلیه افراد رسیده است.
معاون استاندار تهران با اشاره به این که تشکیل هیأت های اجرایی در استان تهران و شهر تهران، کاری دشوار و حساس است اظهار کرد: اجرای این بخش از روند برگزاری انتخابات با دقت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
دشمن از طریق فضای مجازی به دنبال تغییر باورهای مردم است

دشمن از طریق فضای مجازی به دنبال تغییر باورهای مردم است به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سید شمس الدین موسوی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه بزرگترین رویداد تولید محتوای بسیج استان زنجان با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران باوفایش اظهار کرد: شما جوانان به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی افسران جنگ نرم هستید.
معاون اجرایی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه رویداد فرهنگی رسانه ای تولید محتوای دیجیتال بسیج به مدت 48 ساعت در جریان خواهد بود، ابراز کرد: این رویداد تخصصی در سه حوزه نرم افزار، بازی و انیمیشن خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
صدا و سیما بیشتر مخاطب می یابد یا منتقد؟

صدا و سیما بیشتر مخاطب می یابد یا منتقد؟ بسیاری از مردم و سیاسیون از جمله شخص رئیس جمهوری می گویند که صدا و سیما در تشریح و انعکاس واقعی عملکرد دولت، سوگیری های خاص خود را دنبال می کند.
به باور منتقدان، صدا و سیما که باید به عنوان یک رسانه ملی، به گونه ای فراجناحی و بی طرفانه اخبار مربوط به همه جناح های سیاسی را بازتاب دهد، در انعکاس فعالیت های دولت روندی غیرمتعادل را پیش گرفته و از هر فرصتی برای زیرسوال بردن دولت بهره می برد. دکتر حسن روحانی بارها بر این نکته تاکید کرده که دولت از دستگاه تبلیغاتی مناسبی بهره مند نیست و نمی تواند در این زمینه روی کمک صدا و سیما حسابی باز کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
زمان اعلام نتایج بررسی اعتراض داوطلبان انتخاباتی

زمان اعلام نتایج بررسی اعتراض داوطلبان انتخاباتی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان؛ سخنگوی دفتر هیات نظارت بر نظارت انتخابات شورای نگهبان در گیلان امروز با بیان اینکه هم اکنون اعتراض داوطلبانی که صلاحیت شان احراز نشده در شورای نگهبان قانون اساسی در حال بررسی است گفت: شورای نگهبان نتایج بررسی اعتراضات را 12بهمن به وزارت کشور و داوطلبان معترض اعلام خواهد شد.
احمد قنبریان با اشاره به اینکه این امکان وجود دارد که نتایج بررسی اعتراض داوطلبان زودتر از زمان تعیین شده به وزارت کشور اعلام شود افزود: این احتمال وجود دارد که اعلام نتایج این مرحله به صورت مرحله ای انجام شود و نتایج به فرد زودتر از 12بهمن اعلام شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
گزینه های جانشینی رئیس کتابخانه ملی هم تکذیب شد

گزینه های جانشینی رئیس کتابخانه ملی هم تکذیب شد هانیه گراییلی مدیرکل دفتر حوزه ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی در گفت و گو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره مطرح شدن گزینه هایی برای جانشینی اشرف بروجردی گفت:برکناری اشرف بروجردی از ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی به خانم بروجردی گفته نشده و حتی بررسی هم نشده است،اما نمی دانم چرا رسانه این موضوع را مطرح می کنند.
او با بیان اینکه وقتی موضوع را به ما گفتند تعجب کردیم،افزود: افرادی هم که به عنوان جانشین اشرف بروجردی مطرح شده اند از این موضوع بی اطلاع هستند. نمی دانم این چه بازی است که راه انداخته اند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
فیلم/ برخی از مفاسد داووطلبان ردصلاحیت شده

فیلم/ برخی از مفاسد داووطلبان ردصلاحیت شده صحبت های سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت تعدای از نمایندگان فعلی مجلس و برخی چهره های سیاسی ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
گلایه آیت الله جنتی از اظهارات انتخاباتی روحانی /شورای نگهبان از تایید و ردصلاحیت هیچ فردی متنفع و متضرر نمی شود

گلایه آیت الله جنتی از اظهارات انتخاباتی روحانی /شورای نگهبان از تایید و ردصلاحیت هیچ فردی متنفع و متضرر نمی شود آفتاب نیوز :
آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه 2 بهمن 1398) در جلسه این شورا با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: باید از اعضای محترم شورای نگهبان تشکر کنم که در این ایام حداکثر وقت خود را گذاشته اند تا رسیدگی به شکایات و پرونده های داوطلبان با کمال دقت انجام شود.
وی در ادامه از همکاری خوب مراجع قانونی همچون ناجا، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با شورای نگهبان در پروسه بررسی صلاحیت ها تشکر کرد و افزود: در کنار مستندات و مدارک مراجع قانونی، بررسی های محلی نیز به تأیید صلاحیت افراد گمنام کمک کرد و بسیاری از افرادی که فاقد سابقه بودند از این طریق ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
نشست الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی

نشست الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی ایرنا-تهران-نشست تخصصی الگوی مذاهب اسلام در نظام جمهوری اسلامی؛ زمینه ساز تمدن نوین اسلامی روز چهارشنبه با حضور آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی و مهمانانی از اقوام و اقلیت های مذهبی در دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
تنها راه ادامه مسیر عزت

تنها راه ادامه مسیر عزت به گزارش مشرق، مهدی فضایلی در یادداشتی نوشت:
بیشتر بخوانید:
مراقب باشیم در شرایط کنونی انسجام ملی از بین نرود
راز محبوبیت سردار آسمانی
قدرت، بواسطه پی آمدهایش برای یک ملت نه فقط مقوله ای جذاب بلکه نیازی ضروری است. و وقتی این ملت آرمان های بلند و مقدس داشته باشد و دشمنانی کینه توز و قوی، این ضرورت دوچندان می شود.
ملت بزرگ ایران با پیروزی انقلاب اسلامی با بخشی از ظرفیت های خود آشنا شد و با روحیه اعتماد به نفس و خودباوری که حضرت امام خمینی(ره) در کالبد این ملت دمید، گام های بزرگ برای قوی شدن آغاز گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
گرامیداشت شهید قربانی در بافق

گرامیداشت شهید قربانی در بافق به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد، سخنرانان در این مراسم با تجلیل از مقام شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت بر تبیین سیره و اهداف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای مردم به ویژه جوانان تاکید کردند.
سخنرانان گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و شهدای سانحه هوایی اخیر را ازجمله وظایف دینی و ملی عنوان کردند و افزودند: خانواده این شهدا با روحیه بالا و صبر و استقامت خود مهمترین پیام را که همان دلبستگی به نظام و انقلاب است به دشمنان نشان دادند.
امیرحسین قربانی بهابادی فرزند علی قربانی از جانبازان و آزادگان سرافراز است که صبح چهارشنبه 18 دی ماه در سانحه سقوط هواپیما به شهادت رسید ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
بررسی های محلی کمک شایانی به تأیید صلاحیت داوطلبان گمنام کرد

بررسی های محلی کمک شایانی به تأیید صلاحیت داوطلبان گمنام کرد به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز در جلسه این شورا با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: باید از اعضای محترم شورای نگهبان تشکر کنم که در این ایام حداکثر وقت خود را گذاشته اند تا رسیدگی به شکایات و پرونده های داوطلبان با کمال دقت انجام شود.
او در ادامه از همکاری خوب مراجع قانونی همچون ناجا، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با شورای نگهبان در پروسه بررسی صلاحیت ها تشکر کرد و افزود: در کنار مستندات و مدارک مراجع قانونی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
شهید سلیمانی پیش قراول ایجاد تمدن اسلامی بود

شهید سلیمانی پیش قراول ایجاد تمدن اسلامی بود به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام و المسلیمن کاظم لطفیان دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در نشست تخصصی الگوی وحدت در نظام جمهوری اسلامی، زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مقاومت به ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سپهبد سلیمانی و شهدای مقاومت پیش قراول و جلودار ایجاد تمدن نوین اسلامی هستند و در این عرصه الگو های بسیار مطلوبی هستند.
او افزود: مهم ترین بحث امروز جهان گونه شناسی فرهنگی است. گونه های فرهنگی عبارت است از فلسفی، هنری، صوفیانه و گونه روحانیت است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
سردار سپهبد سلیمانی وحدت ساز و الگو ساز شد

سردار سپهبد سلیمانی وحدت ساز و الگو ساز شد وی گفت: این سردار شهید نشان داد چگونه از مرزهای اسلام باید دفاع کرد از این رو باید راه این سردار شهید ادامه یابد و راه شهدا و سردار شهید سپهبد سلیمانی ادامه دارد و همه ادامه دهنده راه آنها در دفاع از اسلام و انقلاب هستیم.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: این کشور شکست ناپذیر و شکننده استکبار است، همه ما سربازان ولایت هستیم و در راه شهدا در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
در این مراسم دانش آموختگان این مرکز در پنج گردان در رده های هشت تا 11 مرزبانی با قرائت سوگند درجه خود را دریافت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
رئیس جمهور حرفی نزند که دشمنان سوء استفاده کنند

رئیس جمهور حرفی نزند که دشمنان سوء استفاده کنند به گزارش پارسینه، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز چهارشنبه 2 بهمن 1398 در جلسه این شورا با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، گفت: باید از اعضای شورای نگهبان تشکر کنم که در این ایام حداکثر وقت خود را گذاشته اند تا رسیدگی به شکایات و پرونده های داوطلبان با کمال دقت انجام شود.
وی در ادامه از همکاری خوب مراجع قانونی، چون ناجا، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با شورای نگهبان در پروسه بررسی صلاحیت ها تشکر کرد و افزود: در کنار مستندات و مدارک مراجع قانونی، بررسی های محلی نیز به تأیید صلاحیت افراد گمنام کمک کرد و بسیاری از افرادی که فاقد سابقه بودند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
وجهه ابرقدرتی آمریکا با ترور شهید سلیمانی مخدوش شد

وجهه ابرقدرتی آمریکا با ترور شهید سلیمانی مخدوش شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، آقای علی لاریجانی در نشست مشترک با روسای کارگروه های بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: هیچ گاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی آمریکا با ملت ایران به این اندازه و همه جانبه نبوده است.
وی افزود: در طول جنگ تحمیلی هشت ساله نیز آمریکا بیشترین حمایت ها را از صدام دیکتاتور معدوم عراق در جنگ علیه ایران کرد، اما امروز شاهد مصاف همه جانبه ای هستیم که نشان می دهد تنها هدف آمریکایی ها موضوع اقتصادی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
آیت الله جنتی: رئیس جمهور اظهاراتی نداشته باشد که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد/ شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی شود

آیت الله جنتی: رئیس جمهور اظهاراتی نداشته باشد که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد/ شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی شود به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه 2 بهمن 1398) در جلسه این شورا با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: باید از اعضای محترم شورای نگهبان تشکر کنم که در این ایام حداکثر وقت خود را گذاشته اند تا رسیدگی به شکایات و پرونده های داوطلبان با کمال دقت انجام شود.
وی در ادامه از همکاری خوب مراجع قانونی همچون ناجا، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با شورای نگهبان در پروسه بررسی صلاحیت ها تشکر کرد و افزود: در کنار مستندات و مدارک مراجع قانونی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
یادداشت| بدعت یا ناآگاهی؟

یادداشت| بدعت یا ناآگاهی؟ به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد بهادری جهری طی یادداشتی نسبت به اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس درباره ردصلاحیت ها واکنش نشان داد و تصریح کرد که واقعا جای تاسف دارد کسی که سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است، موضوعی علمی، متقن و مستند به نص قانون اساسی و مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام که ده ها بار در رویه گذشته نیز بروز یافته است را بدعت بنامد و به خود زحمت مطالعه قوانین ذی ربط یا لااقل مشورت با حقوقدان ها و پرسیدن از مطلعان را ندهد.
متن این یادداشت به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
هفته آینده؛ بررسی طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس

هفته آینده؛ بررسی طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با اشاره به روند بررسی طرح دو فوریتی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس، اظهار داشت:کلیات این طرح در جلسه علنی پارلمان رأی آورد و در زمان بررسی جزئیات به دلیل اینکه نمایندگان ابهامات و پیشنهاداتی درباره آن داشتند، برخی از مفاد طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها ارجاع شد.
وی افزود: در چند جلسه گذشته مفاد ارجاعی طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات در کمیسیون شوراها بررسی شد و طرح مذکور برای بررسی در جلسه علنی به هیئت رئیسه پارلمان ارائه شد که هفته آینده در دستورکار جلسه علنی قوه مقننه قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
ترکیب کلی لیست 30نفره شورای ائتلاف در تهران مشخص شد

ترکیب کلی لیست 30نفره شورای ائتلاف در تهران مشخص شد مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت و گویی، با تشریح اقدامات روزهای اخیر این شورا برای نهایی کردن لیست 30نفره تهران گفت: با هماهنگی هایی که صورت گرفته مقرر شده تا هفته آینده مجمع عمومی شورای ائتلاف با شرکت بیش از 7000 نفر و به شکل الکترونیکی برگزار شود.
وی ادامه داد: با توجه به این که فرآیند الکترونیکی اخذ رأی از اعضای مجمع به شکل آن لاین در یک مانیتور مرکزی به نمایش گذاشته می شود، تلاش ما این است که شرایطی را فراهم کنیم تا خبرنگاران نیز با حضور در محل استقرار این مانیتور شاهد روند برگزاری این انتخابات باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مجازات تشویش اذهان عمومی چیست؟

مجازات تشویش اذهان عمومی چیست؟ به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، اخیرا برخی اظهارات غیرمتعارف کارشناسان و مهمانان برنامه های تلویزیونی، واکنش های تندی در میان مخاطبان به ویژه در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده و به نوعی موجب جریحه دار شدن و نگرانی در اذهان عمومی شده است.
اظهارات مجری خانم در شبکه افق، اظهارات توهین آمیز محمد صادق کوشکی نسبت به یکی از فیلمنامه نویسان و کارگردانان و ادعای عرضه شیرهای پاستوریزه آلوده به سم آفلاتوکسین از سوی یک کارشناس در برنامه زنده تلویزیونی از جمله این موارد است.
عبدالصمد خرمشاهی در گفت وگو با ایرنا درباره اینکه آیا مدعی العموم می تواند در این خصوص ورود کند یا نه اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مباحث غیرکارشناسی درمورد هواپیمای اوکراین بی اعتمادی ایجاد می کند

مباحث غیرکارشناسی درمورد هواپیمای اوکراین بی اعتمادی ایجاد می کند دکتر غلامی درباره بیانیه یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران و طرح فرضیه حمله سایبری به پدافند هوایی ایران، اظهار داشت: بعد از انتشار این بیانیه، موضوع را از دانشگاه تهران پیگیری کردم که اعلام کردند یکی از اعضای هیأت علمی این موضوع را مطرح کرده است.
وی تاکید کرد: دانشگاه تهران خود را منتشرکننده این بیانیه نمی داند و موضوع را همچنان در دست بررسی دارد؛ اگر دلایل مستدل وجود داشته باشند، این دانشگاه نظر خود را اعلام می کند.
وزیر علوم درباره مباحثی که این روزها از سوی عده ای درباره علت اصلی سقوط هواپیما مطرح می شود ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
عامل بی حرمتی به عکس سردار سلیمانی دستگیر شد

عامل بی حرمتی به عکس سردار سلیمانی دستگیر شد به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان و به نقل از تسنیم، سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه سی و دومین مرحله از طرح رعد که توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ به اجرا درآمده در جمع خبرنگاران با اشاره به بازداشت فردی که به عکس شهید سپهبد سلیمانی بی حرمتی کرده بود، اظهار کرد: این شخص در کمتر از 24 ساعت بازداشت و پس از انجام تحقیقات مقدماتی، تحویل مراجع قضایی شد.
رئیس پلیس تهران بزرگ تصریح کرد: این شخص زیر 18 سال سن داشت و گفت که مورد تهاجم تبلیغاتی فضای مجازی قرار گرفته و به اشتباه خود اعتراف کرد.
وی تصریح کرد: این شخص اکنون با اخذ وثیقه و تعهد آزاد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
نماینده عضو پایداری: به مجلس دهم برای مبارزه با فساد نمره قبولی می دهم

نماینده عضو پایداری: به مجلس دهم برای مبارزه با فساد نمره قبولی می دهم امیرحسین قاضی زاده، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه عملکرد مجلس دهم را چگونه ارزیابی می کند؟ ، به ایرناپلاس می گوید: ما برای ارزیابی باید یک معیار داشته باشیم. اگر مبنا را اجرای وظایف مذکور در قانون اساسی در نظر بگیریم، تفاوت شگرفی میان این دوره از مجلس با سایر دوره ها وجود دارد.
وی ادامه می دهد: اگر مبنای ما مقایسه این دوره از مجلس با ادوار دیگر است، هر دوره با فرازوفرودهایی همراه است. به نظرم مجلس دهم در مبارزه با فساد، حقوق نجومی و قانون گذاری در مقابله با رانت و پول شویی، عملکرد مثبتی داشته است و نمره قبول می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مباحث غیرکارشناسی درمورد هواپیمای اوکراین بی اعتمادی ایجاد می کند

مباحث غیرکارشناسی درمورد هواپیمای اوکراین بی اعتمادی ایجاد می کند منصور غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره بیانیه یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران و طرح فرضیه حمله سایبری به پدافند هوایی ایران، اظهار داشت: بعد از انتشار این بیانیه، موضوع را از دانشگاه تهران پیگیری کردم که اعلام کردند یکی از اعضای هیأت علمی این موضوع را مطرح کرده است.
وی تاکید کرد: دانشگاه تهران خود را منتشرکننده این بیانیه نمی داند و موضوع را همچنان در دست بررسی دارد؛ اگر دلایل مستدل وجود داشته باشند، این دانشگاه نظر خود را اعلام می کند.
وزیر علوم درباره مباحثی که این روزها از سوی عده ای درباره علت اصلی سقوط هواپیما مطرح می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
طرح فهما، گام ارزشمندی جهت شناسایی و بکارگیری نیروهای جوان و توانمند در مساجد است

طرح فهما، گام ارزشمندی جهت شناسایی و بکارگیری نیروهای جوان و توانمند در مساجد است حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی ، امروز (2 بهمن) به خبرنگار حبرگزاری شبستان در ساری گفت: طرح ملی فهما کانون های فرهنگی هنری مساجد، یاری رسان انسجام و وحدت نیروهای انقلابی، جهادی و مسجدی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار کرد: طرح فهما، می تواند گام ارزشمند و مهمی جهت رسیدن به ارزش های دینی و شناسایی و بکارگیری نیروهای متعهد جوان و توانمند در مساجد باشد.
وی با تاکید بر اینکه در طرح فهما به طور یقین به شناسایی خلاقیت های فرهنگی هنری بچه های مسجد و بکارگیری آنها، توجه شده است، بیان کرد: رویداد فهما یک اقدام ارزشمند و تاثیرگذار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
تایید صلاحیت 16 نفر در انتخابات مجلس خبرگان

تایید صلاحیت 16 نفر در انتخابات مجلس خبرگان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن بیگی، گفت: طبق جدول زمانبندی انتخابات ابلاغی از وزارت کشور کار احراز صلاحیت داوطلبان شرکت در نخستین میان دوره ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان از شورای نگهبان اعلام شد و از مجموع 144 داوطلب این دوره در تهران، 70 نفر انصراف، 58 نفر نداشتن احراز صلاحیت و در نهایت صلاحیت 16 نفر تایید شد.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران، فرصت تبلیغات داوطلبان تایید صلاحیت شده را در نخستین میان دوره ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان تهران دو هفته اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
ترکیب کلی لیست 30 نفره شورای ائتلاف در تهران مشخص شد

ترکیب کلی لیست 30 نفره شورای ائتلاف در تهران مشخص شد به گزارش مشرق، مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تشریح اقدامات روزهای اخیر این شورا برای نهایی کردن لیست 30نفره تهران گفت: با هماهنگی هایی که صورت گرفته مقرر شده تا هفته آینده مجمع عمومی شورای ائتلاف با شرکت بیش از 7000 نفر و به شکل الکترونیکی برگزار شود.
وی ادامه داد: با توجه به این که فرآیند الکترونیکی اخذ رأی از اعضای مجمع به شکل آن لاین در یک مانیتور مرکزی به نمایش گذاشته می شود، تلاش ما این است که شرایطی را فراهم کنیم تا خبرنگاران نیز با حضور در محل استقرار این مانیتور شاهد روند برگزاری این انتخابات باشند.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
تفاوت سردار سلیمانی با ژنرالِ رضاخانی

تفاوت سردار سلیمانی با ژنرالِ رضاخانی به گزارش، موسی حقانی اظهار داشت: تشییع باشکوه مردم از پیکر شهیدان اسلام سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق و بعد در شهر های مختلف ایران نشان دهنده چرایی حضور سردار در عراق در سوریه و نقاطی است که قدرت های استکباری در آن حضور پیدا کردند.
سردار در مناطقی حضور یافت که منافع، جان و ناموس این ملت ها مورد تعرض قرار گرفت. سردار برای دفاع از منافع ملی و مسلمین در این کشور ها حضور داشته است.
وی ادامه داد: سردار ایرانی 40 سال از عمر خود را صرف جهاد با دشمن کرد. هم در جبهه های جنگ ایران با نیرو های بعثی حضور داشت و هم بعد از جنگ تحمیلی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
فقدان نظارت در طول دوره نمایندگی از جمله آسیب های مجلس است

فقدان نظارت در طول دوره نمایندگی از جمله آسیب های مجلس است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، در حساب توییتری خود نوشت: فقدان نظارت در طول دوره نمایندگی از جمله آسیب هایی است که مجلس با آن روبرو است. استمرار نظارت شورای نگهبان در طول دوره 4 ساله نفی شده و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نیز کارآمدی لازم را ندارد. چنانچه برای این مهم تصمیمی اتخاذ نشود، بر آسیب پذیری نظام نمایندگی افزوده خواهد شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: شورای نگهبان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
تأکید بر صیانت از رأی مردم

تأکید بر صیانت از رأی مردم به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، فرماندار سنندج در جلسه ی شورای ادرای شهرستان سنندج اطمینان خاطر داد که از رای مردم، همچون گذشته در انتخابات پیش رو صیانت خواهد کرد .
ابراهیم زارعی با اشاره به صلاحیت کاندیدا های مجلس گفت: از 95 نفری که در شهرستان سنندج ثبت نام کرده بودند 7 نفر انصراف دادند و فقط 5 نفر صلاحیتشان توسط ستاد اجرایی دولت تایید نشد که آن هم بر اساس قانون و استعلام نهاد های نظارتی صورت گرفته است و هیچ گونه جناح بازی و سلیقه ای در آن اعمال نشده است .
فرماندار سنندج افزود: مسئولان نباید با حرف ها و اعمال خود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
میدان ورودی بافق به نام سردار حاج قاسم سلیمانی مزین شد

میدان ورودی بافق به نام سردار حاج قاسم سلیمانی مزین شد شهردار بافق روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه میدان یاد شده از میدان های مهم و ورودی شهر و دارای چند تقاطع است اظهار داشت: سردار سلیمانی در قلب همه مردم کشور جای دارد و حضور عظمت مردم در مراسم با شکوه تشییع جنازه و مراسم های بعد از آن از روزه ای گذشته تا هم اینک نشان از عشق و وفاداری به این سرباز بی ادعای اسلام ، نظام و ولایت دارد.
سید علی نوروززاده با ذکر اینکه هرکاری را برای عظمت ومنزلت این شهید بزرگوار انجام دهیم، یک رسالت و وظیفه است افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهربافق با نامگذاری میدان ورودی شهر که روزانه محل تردد تعداد زیاد خودرو سبک و سنگین و عبور و مرور و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
مفاد هشت گانه ای که سازمان نظام پرستاری را به خدمت پزشکان درمی آورد

مفاد هشت گانه ای که سازمان نظام پرستاری را به خدمت پزشکان درمی آورد به گزارش خبرنگار ایلنا، گفته می شود سازمان نظام پرستاری؛ تشکلی که از سوی وزارت بهداشت و درمان و مجلس شورای اسلامی به عنوان سازمان صنفی پرستاران به رسمیت شناخته می شود، ویژگی های جامع یک تشکل مستقل را دارا نیست. منتقدان این سازمان معتقدند قانون نظام پرستاری که مشتمل بر 28 ماده است و اساسنامه آن در آذر ماه سال 80 نوشته شده، در خصوص امکانات عزل و نصب نمایندگان صنفی، نظارت و بررسی صلاحیت آنان نیازمند بررسی و واکاوی است.
شانس پیروزی در انتخابات برای نفع خواص
از نقدهایی که بر این سازمان وارد می آید یکی این است که؛ اگر یک فعال صنفی بر خلاف شعارهای انتخاباتی اش عمل کند، امکانی برای حذف ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
میانجی عمانی دوباره در تهران؛ هدف از سفرهای بن علوی به ایران چیست؟

میانجی عمانی دوباره در تهران؛ هدف از سفرهای بن علوی به ایران چیست؟ آفتاب نیوز :
وزیر خارجه عمان، کشوری که یادآور میانجی گری میان ایران و آمریکا در پرونده های حساس است، دیروز برای دومین بار در دو هفته گذشته، وارد تهران شد. سخنگوی وزارت خارجه روز دوشنبه از سفر یک مقام بلند پایه منطقه ای به تهران خبر داده بود. همزمان، ولی نصر، کارشناس برجسته روابط بین الملل در یادداشتی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، دلایل ناکامی دیپلماسی ترامپ در برابر ایران را تحلیل کرده است.
وزیر مسوول در امور خارجه عمان دیروز سه شنبه برای دومین بار در طول دو هفته گذشته برای گفت وگو با محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران وارد تهران شد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
واکنش صالحی به فعال شدن مکانیسم ماشه و سقوط هواپیمای اوکراینی

واکنش صالحی به فعال شدن مکانیسم ماشه و سقوط هواپیمای اوکراینی آفتاب نیوز :
به دنبال فشارهای بی امان ترامپ، وزیران سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه عضو برجام هفته گذشته با صدور بیانیه ای از آنچه فعال کردن مکانیسم حل اختلاف در این توافق بین المللی خوانده اند، خبر دادند.
در این بیانیه گفته شد: این تصمیم به ناچار، پس از گام های ایران برای کاهش تعهداتش در برجام اتخاذ شده است.
شفاف سازی علل سقوط هواپیما نیاز به بررسی بیشتر دارد
علی اکبر صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره مطالبه برخی از خانواده های جان باختگان سقوط هواپیمای مسافری اوکراین مبنی بر شفاف سازی دلایل این سانحه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
سهل انگاری، فرار از مسئولیت و تن پروری خیانت است

سهل انگاری، فرار از مسئولیت و تن پروری خیانت است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، آیت الله دری نجف آبادی نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی در جمع مدیران و مسئولان استان گفت: در شرایط فعلی باید به کار ها اهتمام ورزید و با همت های بلند برای پیشبرد امور تلاش و مجاهدت کنیم و سهل انگاری و فرار از مسئولیت و تن پروری خیانت است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش