حذف سه صفر از پول ملی شرایط بهتری می خواهد

حذف سه صفر از پول ملی شرایط بهتری می خواهد به گزارش شفاف : وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره سخنانی که در روزهای اخیر درباره حذف سه صفر از پول ملی مطرح شده است، بیان کرد: من نیز حذف سه صفر را اصلاحی ضروری می دانم که باید در آینده صورت بگیرد، ولی اکنون زمان آن فرا نرسیده است.
او درباره زمان حذف سه صفر از پول ملی توضیح داد: به نظر من زمان حذف صفرها از پول ملی وقتی فرا می رسد که بتوانیم تورم اقتصاد ایران را مهار کرده و به یک وضعیت پایدار برسیم، وقتی به وضعیت پایدار رسیدیم ان شاالله بعد از آن برای حذف سه صفر از پول ملی اقدام خواهد شد، به هر حال تاکید می کنم که اکنون زمان آن نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 310 روز و 16 ساعت پیش
مدارس تهران در چه شرایطی تعطیل می شوند؟

مدارس تهران در چه شرایطی تعطیل می شوند؟ به گزارش شفاف :احمد سید کریمی رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران در رابطه با دلایل تعطیل نشدن امروز مدارس پایتخت گفت: مدارس تنها در شرایطی تعطیل می شوند که وضعیت هوا در شرایط هشدار باشد.
وی افزود: در این صورت پس از تشکیل ستاد مدیریت بحران، تصمیم گیری می شود که مدارس تعطیل شوند یا خیر اما به این خاطر که روز گذشته وضعیت هوا در شرایط هشدار بود، برای تعطیلی مدارس تصمیم گیری نشد.
رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر لغو زنگ ورزش مدارس پایتخت طی امروز و فردا خاطرنشان کرد: به دلیل آلودگی هوا ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 310 روز و 19 ساعت پیش
قیمت برخی از موتور سیکلت ها در بازار

قیمت برخی از موتور سیکلت ها در بازار به گزارش شفاف :قیمت برخی از موتور سیکلت های موجود در بازار به شرح جدول زیر است :
نام موتور
مشخصات
قیمت بازار(تومان )
پیشتاز
PMT 125cc
2,100,000
کریستال
125cc
1,600,000
کویر
STR 200CC
2,300,000
هیوسانگ
HYOSUNG AQUILA 249
20,700,000
آپاچی
180cc
5,900,000
بهرو KG
KG 200cc
1,600,000
رهرو
200cc
1,600,000
تک تاز
CGL 150cc
1,500,000
DAELIM دایلیم
VJF 247 تیپ دو
12,500,000
MEGELLI مگلی
247R تیپ 2
11,500,000 ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 310 روز و 19 ساعت پیش
شنود مکالمات داعش توسط نیرو های عراقی

شنود مکالمات داعش توسط نیرو های عراقی به گزارش شفاف :به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیرو های ارتش عراق در موصل مکالمات عناصر داعش را شنود می کنند.
ارتش عراق با کشف یکی از بیسیم های مورد استفاده عناصر داعش در موصل، اکنون مکالمات آنها را شنود کرده و از برنامه های دفاعی این گروه تروریستی مطلع می شوند.
بیسیم کوچکی که توسط نیرو های ویژه ارتش عراق از یکی از عناصر داعش در موصل گرفته شد، برای شنود مکالمات این گروه تروریستی استفاده می شود.
نیرو های ویژه ارتش عراق پس از شنیدن پیام عناصر داعش مبنی بر اینکه دو داماد در حال آمدن هستند. ، فریاد زده و اعلام کردند دو بمب گذار انتحاری داعش اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 310 روز و 21 ساعت پیش
نکات مهم پیاده روی اربعین حسینی برای زائران

نکات مهم پیاده روی اربعین حسینی برای زائران به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شفاف ؛ میر مسعود حسینیان سرکنسولگر ایران در شهر مقدس کربلا، به بیان مهم ترین نکات قابل توجه زائران اربعین امام حسین (ع) پرداخت و از آن ها خواست نهایت همکاری را برای هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم عظیم به عمل آورند.
حسینیان در این گفت و گو گفت: علی رغم اینکه یک هفته هنوز به زیارت اربعین مانده است، اما از یک هفته پیش تمام خیابان ها و کوچه و محله های کربلا فضای اربعینی به خود گرفته و تمامی حسینیه ها و هتل ها و اماکن مختلف در حال پذیرش زائران هستند و در حال حاضر بالغ بر 200 هزار نفر در کربلا از زوار ایرانی حضور دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 311 روز و 0 ساعت پیش
آرامگاه رئیسعلی دلواری کجاست؟

آرامگاه رئیسعلی دلواری کجاست؟ به گزارش شفاف :رئیس علی فرزند رییس محمد در سال 1261 ش در دهستانی از توابع بوشهر به دنیا آمد. او در عصر مشروطیت ، جوانی 24 ساله ، بلند همت، شجاع، در صدق و صفا کم مانند و در حب وطن و توکل به خدا ، ضرب المثل بود. اگرچه سواد و معلومات کافی نداشت ، اما پاکی و سرشت و صفات حمیده او زبانزد اطرافیان بود. رییسعلی بعد از این که قوای اشغالگر انگلیس بوشهر را به تصرف خود درآوردند، با شجاعتی وصف ناپذیر به مقابله با تجاوزگران پرداخت و شکست های سنگینی بر آنان وارد کرد.
رئیسعلی بعد از این که قوای انگلیس بوشهر را به تصرف خود درآوردند، به مقابله با تجاوزگران پرداخت و شکست های سنگینی بر آنان وارد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 311 روز و 1 ساعت پیش
ریشه اضطراب و افسردگی چیست؟

ریشه اضطراب و افسردگی چیست؟ به گزارش شفاف :بر اساس اخبار و گزارش های منتشر شده در رسانه ها، بیش از 20 درصد از جمعیت جامعه عصبی و بدخلق و یا افسرده هستند، البته در این میان برخی کارشناسان معتقدند آمار مذکور در عالم واقعیت بیشتر از این به نظر می رسد،اما با فرض همین میزان،حدود یک پنجم جمعیت کشور با این اختلالات و تنش ها دست و پنجه نرم می کنند.
کیومرث شرافتی،جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی با اشاره به برخی از نارسایی های روحی،روانی و عصبی در میان بخش هایی از جمعیت جامعه اظهار داشت: این معضل به کشور و جامعه ایران منحصر و خلاصه نمی شود و در تمامی جوامع ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 311 روز و 1 ساعت پیش
تعطیلی تمرین راه آهن بخاطر مشکلات مالی

تعطیلی تمرین راه آهن بخاطر مشکلات مالی به گزارش شفاف: تمرین تیم فوتبال راه آهن امروز به دلیل اعتراض بازیکنان به پرداخت نشدن مطالبات شان تعطیل شد. بازیکنان این تیم مدت هاست که پولی از باشگاه نگرفته اند و این تیم در شرایط مالی بدی قرار دارد.
تیم راه آهن طبق برنامه فردا باید در کرج به مصاف اکسین البرز برود اما احتمال دارد بازیکنان فردا در این مسابقه حاضر نشوند. برخی از بازیکنان می گویند ما حتی گرمکن مناسب برای حضور در میدان را نداریم.
منبع:فارس ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 311 روز و 1 ساعت پیش
آلوده ترین نقطه تهران کجاست؟

آلوده ترین نقطه تهران کجاست؟ به گزارش شفاف: محمد رستگاری معاون محیط زیست استان تهران در گفت و گویی تلویزیونی با اشاره به اینکه هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد، گفت: در حال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 135 قرار دارد و کیفیت هوا برای گروه های حساس ناسالم است.
وی ادامه داد: براساس شاخص ایستگاههای سطح شهر تهران، آلوده ترین نقطه پایتخت میدان فرمانداری ری با شاخص 172 است.
رستگاری با بیان اینکه در 5 روز گذشته هوای تهران ناسالم بود، افزود: براساس پیش بینی هواشناسی فردا هم هوای تهران ناسالم خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 311 روز و 1 ساعت پیش
کلینتون: اقدام اف بی آی مانع پیروزی شد

کلینتون: اقدام اف بی آی مانع پیروزی شد به گزارش شفاف :نامزد دموکرات ها امروز خطاب به حامیان مالی اش گفت: دلایل زیادی برای عدم موفقیت در این انتخابات وجود دارد. وی افزود: اما تحلیل ما نشان می دهد که نامه کومی، رئیس اف بی آی، تردید هایی ایجاد کرد که بعدا مشخص شد بی پایه و اساس هستند، اما شتاب ما را متوقف کردند.
کلینتون گفت اگر این اتفاق نیفتاده بود، او می توانست پیروز انتخابات باشد، چراکه بعد از مناظره سوم وی وضعیت بسیار خوبی در نظرسنجی ها داشته است.
جیمز کومی رئیس اف بی آی دو هفته مانده به انتخابات آمریکا، اعلام کرد که بررسی ایمیل های کاری کلینتون که با حساب شخصی ارسال شده اند، بار دیگر به جریان افتاده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 311 روز و 2 ساعت پیش
سقف ورود ارز مسافرتی به ایران 10 هزار دلار شد

سقف ورود ارز مسافرتی به ایران 10 هزار دلار شد به گزارش شفاف : با توجه به اهمیت ساماندهی مقررات و ورود و خروج ارز همراه مسافران هنگام ورود یا خروج از کشور با توجه به برخی ضعف ها و کاستی هایی که در ضوابط موجود، وجود داشت، سرانجام بانک مرکزی تهیه و تنظیم ضوابط جدید را در دستور کار قرار داد و به دنبال انجام بررسی ها و هماهنگی هایی که با دستگاه های مرتبط از جمله گمرک، بانک ملی، مرکز اطلاعات مالی و مبارزه پولشویی وزرات اقتصاد و همچنین ریاست جمهوری انجام داد دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز همراه مسافر را تدوین کرده است.
بر اساس این دستور العمل که در اول آذر ماه امسال ابلاغ خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 311 روز و 15 ساعت پیش
سینوزیت را در خانه درمان کنید

سینوزیت را در خانه درمان کنید به گزارش شفاف :محسن نراقی متخصص گوش، حلق و بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره درمان بیماری های مزمن و حاد سینوسی، بیان کرد: در صورت درمان نشدن این این بیماریها با درمان های دارویی و طبی، جراحی آندوسکوپیک سینوس انجام می شود.
به گفته وی جراحی آندوسکوپیک با توجه به آناتومی فضای پیچیده سینوس ها نیاز به مهارت و تجربه بسیار بالایی دارد چرا که کوچکترین اشتباهی آسیب های جدی به چشم و مغز وارد می کند.
این متخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه اغلب سینوس های حاد با درمان های دارویی بهبود می یابند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 311 روز و 21 ساعت پیش
بیزینس های علی دایی چیست؟

بیزینس های علی دایی چیست؟ به گزارش شفاف :اگر برگردیم به عقب، بین فوتبال و بیزینس کدام را انتخاب می کردید و رمز موفقیت شما در عرصه تجاری چیست؟
علی دایی : من از ابتدای فوتبالیست شدنم وارد بیزینس شدم. اولین پولی که گرفتم مربوط به سال 93 مقدماتی جام جهانی آمریکا می شود. آن موقع بهترین بازیکن و آقای گل شدم. با پول هایی که جمع کرده بودم با شراکت دوستم، مغازه ای در منیریه خریداری کردیم. از سال 93 تا الان این شراکت ادامه دارد. من دنبال ماشین عوض کردن نبودم و با توجه به اینکه پدرم کار فرش می کرد و قبل از آن در اردبیل برای خودش تجارتی داشت با بیزینس غریبه نبودم و به آن علاقه داشتم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 311 روز و 21 ساعت پیش
گفت وگوی تلفنی مرکل با ترامپ

گفت وگوی تلفنی مرکل با ترامپ به گزارش شفاف : آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به صورت تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا گفتگو و رایزنی کرد.
بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، گئورگ اشترایتر سخنگوی مرکل با اعلام این خبر افزود که 2 طرف روز گذشته با هم صحبت کرده اند. وی اطلاعات بیشتری درباره مدت زمان گفت وگو و محتوای آن اطلاعات بیشتری در اختیار نگذاشت.
وی در عین حال گفت که قرار است مرکل روز پنجشنبه با باراک اوباما رئیس جمهور فعلی آمریکا در برلین دیدار کند. مسایل مربوط به اتحادیه اروپا و گفت وگوهای تجارت آزاد در دستور کار گفت وگوهای طرفین قرار دارد.
منبع:فارس ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 312 روز و 3 ساعت پیش
یک مدیر دیگر پدیده هم بازداشت شد

یک مدیر دیگر پدیده هم بازداشت شد به گزارش شفاف :قاضی حیدری معاون دادستان مشهد از بازداشتی های جدید در پرونده پدیده شاندیز خبر داد و اظهار کرد: مدیر حقوقی سابق پدیده بازداشت شد.
معاون دادستان مشهد چندی پیش در تشریح آخرین جزئیات پرونده پدیده شاندیز از بازداشت 21 نفر در این زمینه خبر داده بود.
منبع:میزان ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 312 روز و 4 ساعت پیش
داعش پوتین را تهدید به قتل کرد

داعش پوتین را تهدید به قتل کرد به گزارش شفاف :همزمان با تداوم بمباران مواضع تروریست ها به ویژه داعش توسط جنگنده های سوخوی روسی و نابودی مراکز فرماندهی داعش در شهرهای استعمار زده داعشی، این گروهک تروریستی برای ولادیمیر پوتین پیامی ارسال کرد. در این پیام تصویری، کودکان تربیت شده توسط داعش با اعدام دو جاسوس روسی هدف خود را نابودی روسیه و اعدام پوتین اعلام کردند. گروهک تروریستی داعش در حال حاضر در موصل عراق شکست های مکرری را متحمل و به بن بست در عراق نزدیکتر می شود. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 313 روز و 3 ساعت پیش
عواملی باعث ایجاد بختک در خواب

عواملی باعث ایجاد بختک در خواب به گزارش شفاف :دکتر قاسم قاضی متخصص روانشناسی پیرامون علت ایجاد پارالسیس (بختک) اظهار داشت: در حقیقت بختک بیشتر در گذشته و هنگامی که افراد شب هنگام زیر درخت می خوابیدند، در اثر انتشار گاز دی اکسید کربن از درخت و تنفس آن توسط انسان حالتی شبیه خفگی یا به اصطلاح بختک ایجاد می کرد.
وی با بیان اینکه برای پیشگیری از بختک لازم است افراد استرس خود را کنترل کرده و تغذیه مناسب داشته باشند، اظهار داشت: خودداری از پرخوری قبل از خواب و نیز خواب منظم و کافی جلوی این امر را می گیرد.
وی افزود: امروزه که بیشتر افراد آپارتمان نشین شده اند، گاهی کابوس های وحشتناک شبانه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 313 روز و 4 ساعت پیش
درخواست عجیب پسرخاله دونالد ترامپ از وی

درخواست عجیب پسرخاله دونالد ترامپ از وی به گزارش شفاف :"کالوم مورای" پسرخاله اسکاتلندی دونالد ترامپ با ارسال پیامی به وی ضمن تبریک پیروزی اش در انتخابات آمریکا درخواست عجیبی را مطرح کرد. "کالوم" که در یکی از جزایر اسکاتلند با نام "Lewis" ساکن است از وی خواسته است تا برای بازگشت به زادگاه مادری اش عجله نکند. ترس از باز شدن پای رسانه های جهان به این جزیره کوچک و آرام علت این درخواست بوده است.
"کالوم" 69 ساله در این خصوص می گوید: از آخرین سفر ترامپ به زادگاه مادری اش 8 سال می گذرد. آن سفر یک سفر معمولی بود. وی در اینجا به عنوان یک تاجر میلیاردر و چهره ای تلویزیونی شناخته می شد اما حالا همه چیز تغییر کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 313 روز و 4 ساعت پیش
قیمت آپارتمان در محدوده شهرک غرب

قیمت آپارتمان در محدوده شهرک غرب به گزارش شفاف: یک دستگاه آپارتمان نوساز ، 140متری در بلوار دریا ، دارای 2 اتاق خواب با قیمت 2 میلیارد و 100میلیون تومان به فروش می رسد.
بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ما یک دستگاه آپارتمان نوساز ، در محدوده بلوار فرحزادی با متراژ 64 متر همراه با 1اتاق خواب ، آشپزخانه MDF ،درب ریموت کنترل، شوفاژ ، سالن اجتماعات به قیمت 1 میلیارد 12میلیون تومان خرید و فروش می شود.
آدرس
متراژ
سن بنا
طبقه
تعداد اتاق
قیمت کلی
(تومان)
فاز یک شهرک غرب
160
25
1
1
2,300,000,000
بلوار دریا
140
نوساز
2 ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 313 روز و 7 ساعت پیش
داعش: دونالد ترامپ احمق و الاغ است!

داعش: دونالد ترامپ احمق و الاغ است! به گزارش شفاف :به نقل از وب سایت "اکسپرس"، تکفیری های داعشی از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استقبال کردند. آن ها رئیس جمهور منتخب جدید آمریکا را "احمق" و "الاغ" خواندند. همچنین آن ها هشدار دادند پس از آنکه ترامپ آمریکا را ویران کرد، قصد دارند کنترل این کشور را به دست بگیرند.
این گروه تروریستی اعلام کرد انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نشان از "پایان امپراتوری آمریکایی ها دارد."
بیانیه داعش ساعاتی پس از اطلاعیه القاعده منتشر شد. القاعده اعلام کرده بود ورود ترامپ به کاخ سفید موجب می شود گروه های تروریستی هدفی مشترک را دنبال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 313 روز و 7 ساعت پیش
12 واقعیت جالب درباره زندگی دونالد ترامپ

12 واقعیت جالب درباره زندگی دونالد ترامپ به گزارش شفاف :نتیجه انتخابات غیرمنتظره آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ بر هیلاری کلینتون جهان را در شوک و حیرتی عجیب فرو برده است. ترامپ که به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شناخته می شود با پیروزی اش توانست به حکومت 8 ساله دمکرات ها پایان دهد. پیروزی که کمتر کسی انتظار آن را می کشید. با همه این تفاسیر این میلیونر آمریکایی اکنون به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا شناخته می شود. در اینجا قصد داریم برای شناخت بهتر رئیس جمهور جدید آمریکا به 12 واقعیت جالب درباره زندگی وی که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است اشاره ای داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 313 روز و 7 ساعت پیش
پرفروش ترین پیراهن های رئال مادرید

پرفروش ترین پیراهن های رئال مادرید به گزارش شفاف : نشریه مارکا نوشت: تمدید شدن قرارداد کریستیانو رونالدو با رئال مادرید یک معامله دو سر برد بود که هم به نفع ستاره پرتغالی تمام شد و هم به سود باشگاه اسپانیایی.
رونالدو اگرچه بیشترین حقوق را در میان تمام بازیکنان رئال مادرید می گیرد و بعد از تمدید قراردادش حقوق بیشتری هم خواهد گرفت، اما او به همین نسبت به کهکشانی ها سود می رساند که این سود فقط درمستطیل سبز و جذب مخاطب برای تماشای بازی پرافتخارترین تیم اسپانیا محدود نمی شود. واقعیت این است که او درآمدزاترین بازیکن برای رئال مادرید در میان تمام شاگردان زین الدین زیدان محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 314 روز و 0 ساعت پیش
واکنش همسر پورحیدری به عکس جدیدی

واکنش همسر پورحیدری به عکس جدیدی به گزارش شفاف : فریده شجاعی در واکنش به عکسی که عباس جدیدی منتشر کرد و حاشیه ساز شد گفت: یک ورزشکار به دیدن یک ورزشکار دیگر رفته و نمی دانم چرا اینقدر منفی فکر می کنند. آقای جدیدی برای همدردی با ما به عیادت منصور رفت. من اصلا از عکسی که ایشان گرفت ناراحت نشدم. حتی وقتی ایشان آمد سعی کردم از دلش در بیاورم چون مردم عکس العمل نشان داده بودند. از مردم هم خواستم که به خاطر شادی روح منصور این قضیه را فراموش کنند.
منبع:مشرق ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 314 روز و 0 ساعت پیش
کلینتون در سخنرانی پذیرش شکست

کلینتون در سخنرانی پذیرش شکست به گزارش شفاف :کلینتون سخنرانی خود را پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، در جمع هواداران و اعضای ستاد انتخاباتی اش در شهر نیویورک ایراد کرد.
کلینتون خطاب به حضار گفت متأسفم که شما را مأیوس کردم.
وی با اشاره به دودسته شدن مردم امریکا در انتخابات اخیر گفت، کشور از آنچه فکر می کردم دودسته تر بود.
هیلاری کلینتون ضمن تبریک به ترامپ، گفت: این نتیجه ای نبود که ما منتظرش بودیم. و من متأسفم که پیروز نشدیم. وی افزود: اما باید نتیجه را بپذیریم. ترامپ رئیس جمهور ما خواهد بود. قانون اساسی ما تضمین می دهد که در امریکا همه برابر هستیم و قانون حاکم است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 314 روز و 0 ساعت پیش
کاخ سفید:درک پیروزی ترامپ دشوار است

کاخ سفید:درک پیروزی ترامپ دشوار است به گزارش شفاف: جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید، در نشست خبری روزانه، درباره پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اثر آن بر دستاوردهای مختلف دولت فعلی از جمله توافق هسته ای ایران، گفت: ترامپ و تیم او با چالش های سختی روبه رو خواهند بود که باید دریابند چگونه آن را کنترل کنند.
ارنست با بیان اینکه فقط 12 ساعت از مشخص شدن نتیجه انتخابات گذشته و درک پیام رای دهندگان و هضم آن طول خواهد کشید، گفت: همچنین درک اینکه انگیزه مردم برای رای دادن به ترامپ چه بود، مشکل است .
وی درباره شکست سخت هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات تصریح کرد توضیحی برای رأیی که مردم به ترامپ دادند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 314 روز و 0 ساعت پیش
جزییات تیراندازی در محله انقلاب تهران

جزییات تیراندازی در محله انقلاب تهران به گزارش شفاف :شب گذشته یکی از گشت های کلانتری انقلاب در حال گشتزنی در محدوده مذکور بود که مشاهده کردند فردی در حال باز کردن در یک خودروی سواری است و سعی دارد این کار را در نهایت سکوت انجام دهد.
این اقدام ماموران را واداشت تا برای بررسی موضوع، به سمت وی تغییر مسیر دهند اما زمانی که این فرد خودروی پلیس را دید، با پای پیاده از محل گریخت و همین حرکت کافی بود تا ماموران گشت انتظامی وی را به اتهام سرقت تحت تعقیب قرار دهند.
از آنجا که احتمال داشت در تاریکی شب این سارق موفق به فرار شود، ماموران با شلیک تیر هوایی وی را زمینگیر و دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 314 روز و 0 ساعت پیش
تی بگ های گیاهی را در خانه خود بسازید

تی بگ های گیاهی را در خانه خود بسازید به گزارش شفاف : هر روز که خسته از کار به خانه بر می گردید، قطعا دوست دارید نوشیدنی یا چای گرمی بنوشید تا خستگی روز از تن به در شود و چه بهتر فنجانی از دمنوشی باشد که از گیاهان خانگی خودتان باشد. تجربه و شاید بتوان گفت عادت بسیار خوبی است که از کشت و برداشت گیاهان خانگی خودتان دمنوش تهیه کنید. نکته جالبی که در مورد ساخت دم کرده های خانگی وجود دارد این است که می توانید از طعم دهنده های مختلفی مانند به لیمو، مریم گلی، برگ های نعناع و... استفاده کنید تا دمنوش کاملا گیاهی داشته باشید. در انواع چای کیسه ای گیاهی می توان از گل های طعم داری مانند گل گاو زبان، بابونه، یاس و.. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 314 روز و 15 ساعت پیش
یتیم خانه ایران به سانس فوق العاده رسید

یتیم خانه ایران به سانس فوق العاده رسید به گزارش شفاف: علی سرتیپی مدیرعامل دفتر پخش فیلمیران با اشاره به استقبال خوب دانشجویان از فیلم سینمایی یتیم خانه ایران گفت: تاکنون بیش از 70 دانشگاه درخواست اکران فیلم را داشته اند و 27 اکران دانشگاهی تا پایان آبان ماه خواهیم داشت که با این حساب یتیم خانه ایران رکورد اکران دانشگاهی را از آن خود کرد.
وی ادامه داد: استقبال مخاطبین در 10 اکران دانشگاهی فعلی بسیار خوب و فوق العاده بوده این نشان از این مهم دارد که فیلم تاریخی توانسته با مخاطب دانشجو ارتباط خوبی برقرار کند.
منبع:تسنیم ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 315 روز و 4 ساعت پیش
قیمت آپارتمان در منطقه گیشا

قیمت آپارتمان در منطقه گیشا آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه گیشا تهران طی آبان ماه 95است.لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 315 روز و 5 ساعت پیش
خاطره ضرغامی از دیدارش با آیت الله سیستانی

خاطره ضرغامی از دیدارش با آیت الله سیستانی به گزارش شفاف :عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما در آخرین مطلب صفحه شخصی اش با عنوان اخلاق آیت الله خاطره ای از دیدارش با آیت الله سیستانی، از مراجع تقلید شیعیان را تعریف کرد.
وی در این باره نوشت:
- وقتی به ملاقات ایشان رفتم، دو زانو نشسته و منتظرم بود. از جای بلند شد و احترام کرد. در طول جلسه که یک ساعت طول کشید همواره دو زانو، در حالی که دست هایشان روی زانو قرار داشت صحبت می کرد. فوق العاده بود.
- مستقیم به چهره ی من نگاه می کرد؛ با دقت می شنید و با جدیت رهنمود می داد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 315 روز و 6 ساعت پیش
سردار متوسلیان تا تابستان 95 زنده بوده

سردار متوسلیان تا تابستان 95 زنده بوده به گزارش شفاف :اوایل خرداد ماه سایت های خبری به نقل از سردار حسین دهقان وزیر دفاع، اعلام کردند: "سردار احمد متوسلیان و 3 دیپلمات دیگر ایرانی زنده و در اسارات رژیم صهیونیستی هستند".
سرنخ فرمانده اسبق سپاه
حدود دو ماه بعد (بامداد چهاردهم شهریور ماه) بود که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتی در حساب توئیتر شخصی خود نوشت: اخیرا اطلاعاتی از حاج احمد متوسلیان به دست آمده و امیدواریم سرنخ ها به جایی برسد. فرمانده اسبق سپاه بر این نکته نیز تاکید کرد که "نسبت به گذشته امیدوارتر شدیم". ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 315 روز و 6 ساعت پیش
نکاتی در باب خرید تلویزیون؛ بایدها و نبایدهای تکنولوژیک

نکاتی در باب خرید تلویزیون؛ بایدها و نبایدهای تکنولوژیک به گزارش شفاف
اگر سری به مراکز عرضه لوازم خانگی دیجیتال بزنید، می بینید که دنیای صنعت نمایشگر انباشته از اصطلاحات و عبارت نامفهوم و تخصصی است، و البته این محصول روز به روز گران تر نیز می شود. به هر حال حق خریدار است که بداند باید تلویزیون UHD HDR OLED بخرد یا 4K SUHD LED LCD را انتخاب کند.
حال می خواهیم به بررسی هرکدام از این فناوری ها و تأثیر آنها در انتخاب خریدار بپردازیم.
HDR
در انتخاب این گزینه تردید نکنید. این تکنولوژی نقطه اوج صنعت تلویزیون در سال جاری بوده و به حق این لقب را دریافت داشته ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 315 روز و 15 ساعت پیش
آمدنیوز از کجا آمد؟!

آمدنیوز از کجا آمد؟! به گزارش شفاف : آمدنیوز مجموعه ای از اخبار، مطالب، ادعاها، شنیده ها و گفته هایی را منتشر می کند که به خودی خود امکان محاسبه ارزش خبری آنها وجود ندارد. ادعاهای این کانال خبری نیز بدون حضور شاکی، متشاکی، مدعی یا قاضی قابل رسیدگی و اثبات نیست. آمدنیوز تلاش کرده است در سایه این خلأ، برخی از اسناد راست و دروغ را به نفع اهداف پشت پرده خود منتشر کند و از سوی دیگر دیده شده است که راست را به نفع دروغ مصادره می کند. البته آمدنیوز مدعی است اطلاعاتی را که ارائه می کند، به نفع جریان سیاسی خاص یا فرد خاصی نیست اما به وضوح طبقه بندی سیاسی و جناحی را در اطلاعات می گنجاند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 315 روز و 17 ساعت پیش
همه به دنبال کریم

همه به دنبال کریم به گزارش شفاف : سایت contra یونان در گزارشی از این نوشت که درخشش کریم انصاری فرد باعث شده است تا مسئولان باشگاهی از کشورهای ایتالیا و ترکیه برای جذب این مهاجم خوش تکنیک ایرانی اقدام کنند.
کریم انصاری فرد تا آخر این فصل با باشگاه پانیونیوس قرارداد دارد. به همین دلیل این باشگاه یونانی قصد ندارد او را به عنوان بازیکن آزاد از دست دهد به همین دلیل به او و مدیر برنامه هایش یک هفته فرصت داده تا برای تمدید قرارداد اقدام کنند.
تاکنون دو باشگاه پائوک و آ اک یونان هم رسما برای جذب انصاری فرد اقدام کرده اند.
منبع: خبرآنلاین ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 315 روز و 18 ساعت پیش
ارتباط پرکاری تیروئید و سقط جنین

ارتباط پرکاری تیروئید و سقط جنین به گزارش شفاف :شیرین نیرومنش متخصص زنان و زایمان اظهار داشت: از نظر تعریف سقط به معنی از دست رفتن جنین و محصولات بارداری قبل از هفته بیستم بارداری(قبل از 5 ماهگی) سقط نامیده می شود که حدود 10 تا 15 درصد بارداری ها منجر به سقط می شود.
وی افزود: عوامل مختلفی در بروز سقط جنین تاثیرگذارند و طبق بررسی های مهم ترین عامل سقط جنین اختلالات ژنتیکی یا کروموزومی در وی است که در بسیاری از موارد قابل شناسایی نیست.
این متخصص زنان تصریح کرد: در مواقعی پدر و مادر سالم هستند و مشکل ژنتیکی ندارد اما فرزند آنها معیوب است و سقط صورت اتفاق می افتد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 316 روز و 2 ساعت پیش
تخطی یک کارخانه معروف روغن

تخطی یک کارخانه معروف روغن به گزارش شفاف : سازمان غذا و دارو در بهمن ماه سال گذشته با استناد به رأی کمیته فنی و قانونی این سازمان اعلام کرد که تولید محصول روغن های خوراکی مصرف خانواده تا پایان تیرماه سال 95 مشروط به کاهش میزان اسید چرب ترانس به کمتر از 2درصد با رعایت ضوابط و مقررات بلامانع است.
در حال حاضر با توجه به ممنوعیت تولید روغن های طعم دار که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده، مشاهدات خبرنگار تسنیم از سطح بازار نشان می دهد که این نوع روغن همچنان توسط یک کارخانه معروف تولید می شود.
تولید این روغن در حالی انجام می شود که براساس قوانین سازمان استاندارد در استاندارد ملی به شماره "9131" افزودن هر نوع مواد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 316 روز و 2 ساعت پیش
پیاده روی مخفیانه اربعین در قدیم

پیاده روی مخفیانه اربعین در قدیم تصاویر پیاده روی مخفیانه مربوط به سال 1356 برخی دانش آموزان مدرسه علوی ایرانیان ساکن نجف و طلاب حوزه علمیه که بخاطر در امان ماندن از دست نیروهای بعثی از نخلستان ها عبور و مرور می کردند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 316 روز و 20 ساعت پیش
انتثال مجروحان حادثه سامرا به کشور

انتثال مجروحان حادثه سامرا به کشور به گزارش شفاف :"پیرحسین کولیوند" اظهار داشت: 11 تن از مجروحان به دلیل شرایط جسمی شان، قابلیت انتقال نداشتند، وضعیت این مجروحان را پیگیریم و به محض استیبل شدن شرایط شان، جهت ادامه روند درمانی به کشور منتقل خواهند شد، همچنین در صورت لزوم جهت رسیدگی به وضعیت این 11 مجروح، پزشک و جراح به کشور اعزام خواهیم کرد.
وی افزود: حدود 10 بیمارستان در تهران که خدمات تروما را ارائه می دهند، این مجروحان را پذیرش خواهند کرد و روند درمانی آن ها را ادامه می دهند.
به گفته وی، عملیات انتقال مجروحان از فرودگاه به بیمارستان ها نیز توسط 20 آمبولانس و 5 دستگاه اتوبوس آمبولانس انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 316 روز و 22 ساعت پیش
دیدار صمیمی کی روش با یک جانباز

دیدار صمیمی کی روش با یک جانباز به گزارش شفاف :و به نقل از روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز، علی کشفیا، جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس و مدیر فنی تیم والیبال نشسته گسترش فولاد، در حاشیه حضور کارلوس کی روش در این باشگاه، به گپ و گفت صمیمی با سرمربی تیم ملی پرداخت.
در این گفت وگو که در حضور زنوزی، مالک باشگاه گسترش فولاد انجام شد، کی روش ضمن ادای احترام به مقام جانبازان، آنها را اسطوره های جاودان تاریخ دانست. کشفیا هم با ابراز خرسندی از حضور سرمربی تیم ملی فوتبال در باشگاه گسترش فولاد، از حمایت های زنوزی از ورزش جانبازان و معلولین در کنار سرمایه گذاری در فوتبال قدردانی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 317 روز و 11 ساعت پیش
قیمت بلیت پرواز اربعین نجومی شد

قیمت بلیت پرواز اربعین نجومی شد به گزارش شفاف: چند روز پیش مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت با بیان این که شرکت های هواپیمایی مسئول نظارت بر نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات هستند، گفت:نرخ بلیت در پروازهای برنامه ای و چارتری یکسان بوده و دفاتر فروش بلیت حق دریافت وجه اضافه به بهانه چارتر بودن پرواز را ندارند.
سیدجواد احمدی با تاکید بر این که نرخ بلیت پروازهای خارجی از شمول قیمت گذاری تکلیفی خارج است، یادآور شد: برای ایجاد وحدت رویه و ساماندهی وضع ارائه خدمات بهتر به زائرین و جلوگیری از اجحاف به مسافران، سازمان هواپیمایی کشوری با شرکت های هواپیمایی هماهنگی لازم را انجام و اقدام به تعیین نرخ توافقی برای بازه زمانی 23 آبان ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 317 روز و 14 ساعت پیش