ساختارسازی دیجیتالی، زمینه ساز رشد سازمان است

ساختارسازی دیجیتالی، زمینه ساز رشد سازمان است به گزارش شفاف ، سیدقاسم نعمتی که در جمع اعضای کمیسیون اقتصاد دیجیتالی کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: فراوانی شرکت های بیمه، انبوه بیمه نامه ها و تنوع آن و همچنین ماهیت تعهدات آینده نشان می دهد که این صنعت دارای پیچیدگی های فنی فراوانی است.
رییس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی با تشریح آخرین دستاوردهای این مرکز، به ابعاد و جزئیات گوناگون سامانه الکترونیکی نظارت و هدایت صنعت بیمه موسوم به "سنهاب" اشاره کرد و گفت: ما در کنار کمک به انجام تکالیف نظارتی بیمه مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 55 دقیقه پیش
افزایش حملات از سر نفرت در آمریکا

افزایش حملات از سر نفرت در آمریکا به گزارش شفاف ، در سال 2017 در آمریکا 7175 جرم از سر نفرت انجام شده است. در سال 2016 تعداد جرایمی که از سر نفرت بوده و گزارش آن ها به پلیس رسیده 6121 بوده است.
پلیس فدرال آمریکا می گوید که افزایش شمار چنین حملاتی منجر به افزایش نیروهای پلیس به میزان هزار نفر شده است.
در این گزارش آمده که بیشتر حملات متوجه جامعه سیاه پوستان و یهودیان آمریکا شده است.
سرپرست وزارت دادگستری آمریکا، این گزارش را ندایی برای اقدام خوانده است. متیو ویتاکر که هفته پیش و به دنبال برکناری جف سشنز، سرپرستی وزارت دادگستری آمریکا را به عهده گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 46 دقیقه پیش
بولتون از بیماری ایران آزاری مزمنی رنج می برد

بولتون از بیماری ایران آزاری مزمنی رنج می برد به گزارش شفاف ، بهرام قاسمی درخصوص سخنان اخیر جان بولتون مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا اظهار کرد: سخنان سخیف جان بولتون که نشانگر ماهیت ستیزه جو و شخصیت کینه توز او نسبت به مردم ایران است، سخنی تازه و قابل توجهی نیست. او همان گونه که از دیر باز نشان داده است شدیدا نسبت به ایرانیان دارای بغض و کینه ای عمیق است. او رفتاری نا به هنجار دارد و از بیماری ایران آزاری مزمنی رنج می برد. او گاهی آگاهانه یا ناآگاهانه زبان به سخن باز کرده و از کلماتی استفاده می کند که معمولا سیاستمداران حرفه ای از بیان و به کارگیری این نوع کلمات اجتناب می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 25 دقیقه پیش
عسل مخصوص دیابتی ها نداریم

عسل مخصوص دیابتی ها نداریم به گزارش شفاف، عضو هیات علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه عسل مخصوص افراد دیابتی وجود ندارد،گفت: تبلیغاتی در فضای مجازی و اماکن عمومی در مورد عسل مخصوص دیابتی ها مشاهده می شود که غیر واقعی است.
دکتر گلبن سهراب افزود: عسل حتی 100 درصد طبیعی یا عسل با گلوکز کمتر هم قند بیماران دیابتی را افزایش می دهد.
وی ادامه داد:هرچند عسل نسبت به قندهای تصفیه شده مانند شکر بهتر است، اما این موضوع نادرست است که گفته می شود عسل، قند بیماران دیابتی را بالا نمی برد. دیابتی ها عسل را به مقدار اندک و به جای قندهای ساده و با تجویز پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش بریتانیا 2018

برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش بریتانیا 2018 به گزارش شفاف، امسال در مسابقه عکاسی حیات وحش بریتانیا هزاران عکس از عکاسان آماتور و حرفه ای بریتانیا شرکت داده شده است. برندگان مسابقه بسیار جوان هستند و عکس هایشان نشان دهنده تنوع حیات وحش در سرتاسر بریتانیاست. برنده جایزه بزرگ مسابقه یک عکس سیاه و سفید از خفاش های در حال پرواز از عکاسی است به نام Paul Colley است که هنگام عکاسی از سیستم مادون قرمز دوربین استفاده کرده است.
مجموعه عکس های زیبای مسابقه عکاسی حیات وحش بریتانیا یک بار دیگر مهارت، صبر ذوق هنری عکاسان را به ما نشان می دهد. این عکس ها فقط یک مجموعه تصاویر زیبا از طبیعت و موجوداتش نیست که تنها با تماشا کردنشان لذت ببریم بلکه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
تکذیبِ تجاوز در مهدکودکِ ولنجک

تکذیبِ تجاوز در مهدکودکِ ولنجک به گزارش شفاف، طی هفته جاری اخباری در خصوص وقوع تجاوز به یک کودک در یکی از سرا های محله منطقه ولنجک در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد.
در همین زمینه روابط عمومی ستاد مدیریت محله روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: 15 آبان امسال خبری در مورد وقوع تجاوز به یک کودک افغانستانی در مهدکودک یکی از سراهای محله تهران منتشر شد که بلافاصله معاونت اجتماعی شهرداری منطقه یک تهران و ستاد مدیریت محله نسبت به پیگیری و بررسی موضوع اقدام کرد.
در این اطلاعیه با تأکید بر اینکه رویکرد شهرداری تهران در این زمینه روشن شدن ابعاد چنین رخدادهایی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
اجرای مرحله دوم طرح کاهش از شنبه

اجرای مرحله دوم طرح کاهش از شنبه به گزارش شفاف، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: در جلسه امروز عصر شورایعالی ترافیک تصویب شد که مرحله دوم طرح کاهش از شنبه 26 آبان ماه جاری اجرا شود.
وی با بیان اینکه این طرح قرار بود از اول آبان ماه اجرا شود اما به دلیل برخی مسائل اجرای آن به تعویق افتاد، گفت: با مصوبه امروز شورایعالی ترافیک طرح کاهش از روز شنبه در همه سطح شهر تهران اجرا می شود و چنانچه خودرویی گواهی معاینه فنی نداشته باشد 50 هزار تومان جریمه خواهد شد.
به گزارش شفاف، محسن پورسیدآقایی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
پیشنهاد شهرداری برای قیمت بلیت باغ پرندگان

پیشنهاد شهرداری برای قیمت بلیت باغ پرندگان به گزارش شفاف، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در توضیح تعیین نرخ جدید بازدید از باغ پرندگان که در قالب لایحه اصلاحی به شورا آمده گفت: باغ پرندگان در منطقه 4تهران یکی از فضاهای بسیار خوب تفریحی است که زمینه گذراندن اوقات فراغت را برای شهروندان فراهم می آورد.
وی ادامه داد: فاز اول این باغ در 16.5هکتار و با 3هزار بال پرنده، یعنی 128گونه در سال 92افتتاح شد. اما از همان سال مبلغ بلیت باغ از 4هزار تومان افزایش پیدا نکرده است، این در حالی است که باغ پرندگان در اصفهان با 120 گونه پرنده و 55هزار متر مربع، 8هزار تومان و مشهد با 700بال پرنده ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
تغییر نام های جدید معابر تهران

تغییر نام های جدید معابر تهران به گزارش شفاف، در یکصدمین جلسه علنی شورای شهر تهران، محمدجواد حق شناس در خصوص تغییر نام بعضی از معابر شهر تهران اظهار داشت: تغییر نام معابر به دلیل اینکه در ماه های اخیر طرح ها و لوایح فوریت دار وجود داشت و بعد بحث انتخاب شهردار را داشتیم، بنابراین بررسی این موضوع 6 بار به تعویق افتاد.
وی ادامه داد: در منطقه 2 تهران پلی واقع در بوستان نهج البلاغه به پل آسمان نامگذاری شد، در منطقه 3 تهران خیابان سهیل براساس پیشنهاد انجمن جامعه شناسی به نام استاد قانعی راد نامگذاری شد و در بلوار آفریقا منطقه امانیه، خیابان گلستان به نام هنرمند سرشناس کارگردان مشهور، مرحوم همایون شهنواز نامگذاری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
شهردار جدید تهران: چاره ای جز تغییر نداریم

شهردار جدید تهران: چاره ای جز تغییر نداریم به گزارش شفاف ، روزنامه ایران گفتگوی کوتاهی با پیروز حناچی؛ شهردار منتخب تهران انجام داده است.
بخشی از این مصاحبه بخوانید:
چگونه می خواهید تهران را با 56 هزار میلیارد تومان بدهی و 68 هزار کارمند بدون شهر فروشی اداره کنید؟
از موقعی که باب شهر فروشی برای اداره امور شهر آغاز شد ما معتقد بودیم، که این روش به بن بست خواهد رسید. اگر روزی کسی برای دریافت پروانه مراجعه نکند، آیا امور شهرداری باید متوقف شود؟وابستگی صدرصدی درآمدهای شهرداری به ساخت و ساز اعم از قانونی و غیرقانونی، یک اشتباه استراتژیک بود. مردم به ما امید بستند و در اداره امور شهر، تغییر می خواستند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
گزارش ابتکار از آمار تحصیلات زنان در ایران

گزارش ابتکار از آمار تحصیلات زنان در ایران به گزارش شفاف، معاون رییس جمهور در اموز زنان و خانواده گفت: کشورهای اسلامی در تلاش هستند دسترسی زنان و مردان به آموزش کیفی را در تمام سطوح تضمین کند و زنان از مردان عقب تر نباشند، این هدفی اسلامی، شرعی و دینی است و به اصول دینی ما نزدیک است و آن را از غرب عاریه نگرفته ایم و اصلی مبتنی بر توسعه پایدار است که به خوبی آن را درک می کنیم.
معصومه ابتکار در دومین روز از اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو(سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی) که در مرکز منطقه ای علوم و فناوری در شیراز در حال برگزاری است در مورد جایگاه زنان در علم و فناوری کشورهای اسلامی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود

بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود محمدرضا تابش اظهار کرد: در جلسه عصر دیروز سه شنبه شورای پول و اعتبار رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از اقدامات انجام شده که منجر به کاهش و تا حدی ثبات در بازار سکه و ارز شده را ارائه کرد و اعضا از اعمال مدیریت بانک مرکزی در این مقطع حساس و همراهی قوه قضاییه و نیروهای امنیتی که در سایه اقدامات آنها آرامش در بازار سکه و ارز حاکم شده، تقدیر کردند.
وی با بیان اینکه طبق مباحث مطرح شده در این جلسه و با مجموعه اقدامات انجام گرفته و در حال انجام از سوی بانک مرکزی بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود، افزود: جریان نامرئی قدرتمندی با سوءاستفاده از کارت های بانکی و پوزها ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
هلند: به حمایت از برجام ادامه می دهیم

هلند: به حمایت از برجام ادامه می دهیم به گزارش شفاف ، آندره هسپلز دیروز- سه شنبه- در دیدار با کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب، از نقض توافقنامه های بین المللی از جمله موافقتنامه پاریس و برجام توسط آمریکا ابراز نگرانی کرد.
وی افزود: سیاست کشور هلند بر گسترش و تقویت تعاملات بین المللی متمرکز است.
معاون وزیر خارجه هلند ضمن تأکید بر اهمیت گسترش تعاملات تجاری میان دو کشور خاطرنشان کرد: ما به دنبال حفظ دستاوردهای خود در تعاملات میان ایران و هلند هستیم.
هسپلز با اشاره به تحولات منطقه یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
کاخ سفید بار دیگر متلاطم شد

کاخ سفید بار دیگر متلاطم شد به گزارش شفاف ، خبرگزاری رویترز گزارش داد: در پی اعلام تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای برکناری چند تن از مقامات ارشد کابینه اش کاخ سفید بار دیگر متلاطم شد.
سه عضو کابینه ترامپ شامل جان کلی، رئیس دفتر او، کرستن نیلسن، وزیر امنیت داخلی، و رایان زینکی، وزیر کشور، به زودی کنار خواهند رفت.
به نوشته رویترز، تغییر کارمندان کاخ سفید در روز های پیش از انتخابات (میان دوره ای کنگره) هفته گذشته متوقف شد. در واقع برخی مقامات ارشد حزب جمهوری خواه از ترامپ خواسته بودند از اخراج کارکنان کاخ سفید خودداری کند تا تصور بی نظمی در کاخ سفید کاهش بیابد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
ابراز امیدواری برای خرید یک عکس توسط علی دایی

ابراز امیدواری برای خرید یک عکس توسط علی دایی به گزارش شفاف ، نمایشگاه عکس کودکان و زلزله کرمانشاه در باغ موزه قصر افتتاح شد. این نمایشگاه بخشی از برنامه های فرهنگی آرزوهای خط خطی به حساب می آید که توسط پویش #بدسرپرست_تنهاتر_است برگزار شده است.
اجرای موسیقی برای کودکان کار
پیش از افتتاحیه این نمایشگاه، برنامه ای برای کودکان کار اجرا شد و در حالیکه جمعی از کودکان کار سه مدرسه در باغ موزه قصر حاضر شده بودند سامان گوران و کامران تفتی برای آنها به اجرای موسیقی پرداختند.
در ادامه، این نمایشگاه با حضور کامبیز دیرباز (بازیگر سینما و تلویزیون)، سامان گوران (بازیگر و کمدین) و نجمه جودکی (مجری) گشایش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
محدودیت کوهنوردی بانوان خراسانی تایید شد

محدودیت کوهنوردی بانوان خراسانی تایید شد به گزارش شفاف ، ایرنا در خبری نوشت: هیات کوه نوردی خراسان رضوی در بخشنامه ای به باشگاه های استان اعلام کرد که اجازه همسر زنان متاهل و اجازه ولی زنان مجرد و زیر 20 سال برای شرکت در برنامه های طبیعت گردی و کوه نوردی الزامی است.
این بخشنامه به باشگاه های کوهنوردی ابلاغ شده است و در آن آمده است:
گسترش روزافزون فعالیت های به اصلاح ورزشی با عناوین تورهای طبیعت گردی، کوه پیمایی و ... به صورت مختلط که با برنامه های هدفمند یا کسب درآمد نامشروع نسبت به ترویج بی بند و باری اخلاقی، کشف حجاب بانوان و رواج بی حیایی و بی قیدی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
ساخت امامزاده جدید ممنوع شد

ساخت امامزاده جدید ممنوع شد به گزارش شفاف، مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با هرگونه خرافات و ساخت بقعه جدید مبارزه می کند و به هیچ عنوان اجازه ساخت امامزاده جدید را نمی دهد.
حجت الاسلام ولی الله عادلی، امروز 22 آبان، در همایش یاوران وقف و تجلیل نکوداشت واقفین خیراندیش خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمان انسان های نخستین تنها کسانی که از قدرت جسمانی خوبی برخوردار بودند می توانستند بر دیگران حکومت کنند.
وی گفت: اما بشر روز به روز رشد کرد و به تکامل رسید و ملاک برتری انسان بر دیگران نیز علم و دانش شد و قوای جسمانی دلیل برتری بر دیگران نبود و بعد از ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
نشانه ها و انواع شایع کم خونی + راهکار های درمانی

نشانه ها و انواع شایع کم خونی + راهکار های درمانی به گزارش شفاف، محمد امین غلامرضایی متخصص داخلی در گفت وگویی درباره کم خونی، اظهار کرد: کم خونی اصولا خود را به شکل های مختلفی نشان می دهد، علائمی دارد که با دیدن آن ها باید به پزشک مراجعه کرد، این علائم شامل سرگیجه، احساس سرما، تحریک پذیری، کمبود انرژی یا مشکلات خواب است که اگر فردی این علائم را دارد بهتر است در مرحله اول آزمایش خون بدهد، دیگر عوارض آن کم مویی و بی اشتهایی است، در صورت کمبود هموگلوبین لازم است مواد غذایی سرشار از آهن و خونساز استفاده کنید.
این متخصص داخلی با اشاره به اینکه گوشت یکی از بهترین مواد برای درمان کم خونی است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
نباید قربانی جنگ تجاری چین با آمریکا شویم

نباید قربانی جنگ تجاری چین با آمریکا شویم به گزارش شفاف ، لیم گوآن انگ، وزیر اقتصاد و دارایی مالزی به تازگی اعلام کرده است که این کشور هیچ گاه قصد ندارد خود را وارد جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا کند و در این خصوص جانب داری کند چراکه هر دو کشور از بزرگترین شرکای تجاری مالزی به شمار می روند و نقش بسزایی در گردش چرخ اقتصاد و بازارهای تجاری این کشور دارند.
به نقل از وب سایت MalayMail ، وی در ادامه سخنان خود افزود مالزی نیاز دارد که در این جنگ تجاری سرمایه گذاران خود را در سایه امن یک پناهگاه قرار دهد تا آنها گرفتار تبعات و عواقب منفی آن نشوند چراکه در این صورت باید هزینه های هنگفتی را بپردازیم. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
یورو در بازار ثانویه چند است؟

یورو در بازار ثانویه چند است؟ به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی، هر یورو در سامانه نیما به 8922 تومان رسید که نسبت به هفته گذشته با کاهش روبه رو بوده است.
بر اساس این گزارش، مجموع معاملات در سامانه نیما از نیمه مرداد 97 تاکنون از 9 میلیارد یورو عبور کرده و به 9 میلیارد و 410 میلیون یورو رسید.
با اعلام بانک مرکزی، مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در همین مدت یعنی از نیمه مرداد تاکنون به 4 میلیارد و 967 میلیون یورو و در مقابل مجموعه تأمین ارز برای واردات در مدت مذکور به چهار میلیارد و 443 میلیون یورو رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
تلگرام های فارسی؛ مجاز یا غیرمجاز؟

تلگرام های فارسی؛ مجاز یا غیرمجاز؟ به گزارش شفاف ، پس از فیلترینگ مقطعی تلگرام در دی ماه سال گذشته و سپس فیلتر دوباره ی آن در 10 اردیبهشت که تا امروز ادامه یافته، در کنار پیام رسان های داخلی که مجال حضور بیش تری یافتند، نسخه های داخلی تلگرام که فیلتر نشده بودند، برخی از کاربران تلگرام را در این پیام رسان حفظ کردند؛ با این تفاوت که در تلگرام طلایی و هاتگرام، برخی از کانال هایی که در تلگرام اصلی وجود داشت نیز فیلتر می شوند.
درواقع به دلیل متن باز بودن تلگرام ، این اپلیکیشن قابلیتی دارد که می توان به راحتی برنامه ای جدید روی آن نوشت و به نظر می رسد در این نسخه های فارسی که با استفاده از API های تلگرام نوشته شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
ماجرای کاهش سود بی ام و با وجود افزایش فروش !

ماجرای کاهش سود بی ام و با وجود افزایش فروش ! به گزارش شفاف ، در حالی که تا پایان سال جاری میلادی چند ماه زمان باقی مانده است، گزارش مالی سه ماهه سوم 2018 شرکت های مختلف در اینترنت منتشر می شوند. به تازگی گزارش مالی کمپانی BMW در اختیار رسانه ها قرار گرفته که بر اساس آن، بی ام و در سه ماهه سوم سال جاری میلادی با کاهش سود مواجه شده است.
بر اساس گزارش مالی بی ام و، سود عملیاتی این کمپانی آلمانی کاهشی 27 درصدی را تجربه کرده و به 2 میلیارد دلار رسیده است. از دلایل کاهش سود این برند می توان به افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش هزینه های مربوط به بخش تحقیق و توسعه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
آمار کارتن خواب های تهرانی؛ 14 هزار نفر

آمار کارتن خواب های تهرانی؛ 14 هزار نفر به گزارش شفاف، آخرین آماری که از بی خانمانهای تهرانی ارائه شده از سوی شهردار اسبق تهران در یک برنامه تلویزیونی بود که ازحضور 15 هزار کارتن خواب در شهر تهران خبر داد. حال به تازگی آماری در خصوص 14 هزار بی خانمان در تهران منتشر شده است، این درحالی است که در بهترین حالت سامانسراهای تهران ظرفیت پذیرش 5 هزار کارتن خواب را دارند و مشخص نیست زمانی که سرمای تهران به زیر صفر برسد، باقی بی خانمان های تهرانی کجا میخوابند و آیا شب را به صبح می رسانند یانه؟
در بین افراد بی خانمان همه گروه های سنی از 18 سال گرفته تا بیش از 90 سال مشاهده می شود اما بیشتر افراد بی خانمان در گروه سنی 35 تا 40 سال هستند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
اعتبار 300 میلیونی سگ سوزی در اهواز!

اعتبار 300 میلیونی سگ سوزی در اهواز! به گزارش شفاف، فعالان و حامیان محیط زیست خوزستان همچنان روی امحای نزدیک به 300 قلاده سگ در اهواز تأکید دارند اما محمدرضا قنواتی مدیرعامل سازمان پسماند شهری اهواز تعداد سگ های امحا شده را سه قلاده می داند و تأکید می کند این امحا ربطی به شهرداری اهواز ندارد.
شرکت پسماند شهرداری به گفته قنواتی 300 میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی سگ های بی صاحب شهری دارد اما این اعتبار هزینه نمی شود. با وجود این فعالان حوزه محیط زیست خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ما از رقابت پیمانکاران برای از بین بردن سگ ها خبر می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
درمان های خانگی کابردی برای بیماری های پاییزی

درمان های خانگی کابردی برای بیماری های پاییزی به گزارش شفاف، فصول پاییز و زمستان متهمان اصلی سرماخوردگی، گلودرد، آبریزش بینی، خشکی دست و بسیاری از مشکلاتی هستند که در روزهای سرد شیوع بیشتری دارند.
با وجود داروهای شیمیایی متنوع، شمار گسترده ای از مردم برای درمان برخی از این بیماری ها دست به دامن درمان های خانگی می شوند که از بزرگ ترهایشان شنیده اند. به طور مثال، برای درمان گلودرد، گفته می شود که آب نمک قرقره کنید. یا لیموترش و مقداری عسل را درون آب ولرم ریخته و هم بزنید و آن را بنوشید تا سرفه هایتان تمام شود.
اما فارغ از این موارد که اتفاقا بسیار کارساز و کاربردی هم هستند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
فرانسه در فضای مجازی هم تخلفات مالیاتی را پیگیری می کند

فرانسه در فضای مجازی هم تخلفات مالیاتی را پیگیری می کند به گزارش شفاف به نقل از رویترز، وزیر بودجه فرانسه، جرارد دارمانین، در برنامه تلوزیونی هفتگی تجاری کپیتال گفت: اداره مالیات فرانسه از اوایل 2019، در یک پروژه آزمایشی برای مبارزه با فرار مالیاتی، شروع به جستجو در بین حساب های کاربری فضای مجازی خواهد کرد.
دارمانین گفت: ایده اصلی این است که داده های موجود برای عموم، در حساب های رسانه های اجتماعی کاربران، تحلیل شود و کلاهبرداری های بالقوه کشف شوند.
او گفت: اگر شما تعداد متعددی عکس با ماشین لوکس خود گرفته اید اما توان خرید آن را ندارید، شاید پسرعمو یا نامزد شما آن را به شما قرض داده باشد، ولی شاید این طور نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط بانک ملی ایران در کمترین زمان ممکن

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط بانک ملی ایران در کمترین زمان ممکن به گزارش شفاف ، تعداد متقاضیان، تعداد شعب و منابع موجود میزان افراد در صف دریافت این تسهیلات را مشخص می کند، اما بانک ملی ایران با همه توان خود در تلاش است که متقاضیان در کمترین زمان ممکن، تسهیلات خود را دریافت کنند.
بر اساس دستورالعمل موجود، افراد پس از ثبت نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، بانک مورد نظر را انتخاب کرده و پس از پذیرش توسط بانک، به مرحله تکمیل اطلاعات و تایید پرونده وارد می شوند.
متقاضیان دریافت این تسهیلات که در شعب بانک ملی ایران پذیرش شده اند، تا کنون به طور متوسط دو هفته پس از تکمیل پرونده، تسهیلات خود را دریافت کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
کاراته ایران فاتح جام قهرمانی در سرزمین ماتادورها/ هت تریک طلایی هروی و شاگردانش

کاراته ایران فاتح جام قهرمانی در سرزمین ماتادورها/ هت تریک طلایی هروی و شاگردانش به گزارش شفاف ، بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته از صبح روز سه شنبه هفته گذشته به میزبانی شهر مادرید و با حضور 1117 کاراته کا از 140 کشور به میزبانی اسپانیا در سالن ویزینک آغاز شده و امروز(یک شنبه) با برگزاری مساقات کومیته تیمی به پایان رسید.
در چارچوب این دوره از رقابت ها تیم ملی کومیته تیمی مردان ایران موفق شد با شکست حریفان خود به فینال مسابقات جهانی راه یابد. مردان کاراته ایران موفق شدند در فینال بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی اسپانیا مردان کاراته کشورمان موفق شدند با شکست ترکیه برای سومین بار بر سکوی قهرمانی جهان بایستند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
آخوندی و حناچی، دو گزینه نهایی شهرداری تهران

آخوندی و حناچی، دو گزینه نهایی شهرداری تهران به گزارش شفاف، عباس آخوندی با 16 رای و پیروز حناچی با 11 رای از سوی اعضای شورای شهر تهران به عنوان گزینه های نهایی شهرداری پایتخت انتخاب شدند.
گفتنی است؛ در رای گیری عصر امروز اعضای شورای شهر چهار کاندیدای شهرداری تهران به ترتیب آخوندی 16, حناچی 11,تقوی نژاد 10 و انصاری 3 رای را کسب کردند.
لازم به ذکر است؛ شهردار جدید تهران در جلسه روز سه شنبه(22 آبان) شورای شهر تهران از بین عباس آخوندی و پیروز حناچی انتخاب خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
اینتر اوج گرفته تحقیر شد

اینتر اوج گرفته تحقیر شد به گزارش شفاف ، در ادامه هفته دوازدهم رقابت های سری A یک دیدار برگزار شد. در این دیدار، اینتر که در هفته های اخیر با اسپالتی نتایج درخشانی به دست آورده بود در خانه آتالانتا، ناامید کننده ظاهر شد.
اینتر با نتیجه 4 بر یک بازی را وگذار کرد تا بعد از 7 پیروزی پیاپی طعم شکست را بچشد. تک گل اینتر را در این دیدار مائورو ایکاردی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.
تیم اسپالتی با این شکست در رده سوم جدول رده بندی باقی ماند و نتوانست به رده دوم برگردد. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
مردم می خواستند مهران از ساره جدا شود!/ مدیری باعث شد دیده شوم

مردم می خواستند مهران از ساره جدا شود!/ مدیری باعث شد دیده شوم به گزارش شفاف، جوانه دلشاد فارغ التحصیل رشته کارگردانی است. او فعالیت خود را در سن 20 سالگی با تئاتر در رشت آغاز کرد. با مهران مدیری وارد قاب تلویزیون شد و حضور جدی در سه تئاتر به نام های سه خواهر چخوف، قتل با طعم ماکارونی و راز های پنهانی داشت.
او در ویلای من اولین تجربه بازی جلوی دوربین را به دست آورد. دومین تجربه او نیز با شوخی کردم و سپس در حاشیه مهران مدیری رقم خورد. حضور در سینما را با فیلم فرزاد مؤتمن آغاز کرد و سپس فیلم سینمایی آپاندیس به کارگردانی حسین نمازی را کار کرد. او بیشتر در حوزه تئاتر فعالیت کرده است و این شب ها شاهد هنرنمایی اش در سریال حوالی پاییز هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
رایزنی تلفنی ظریف با همتای فرانسوی

رایزنی تلفنی ظریف با همتای فرانسوی به گزارش شفاف ، وزیر خارجه فرانسه در گفت وگوی تلفنی با ظریف بر عزم پاریس و سایر کشورهای اروپایی در بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام و ایجاد سازوکارهای ویژه تأکید کرد.
محمدجواد ظریف و ژان ایو لودریان وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه تلفنی گفت وگو کردند.
در این گفت وگو طرفین در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه، برجام و سایر موضوعات مورد علاقه رایزنی و تبادل نظر کردند.
لودریان وزیر امور خارجه فرانسه بر عزم پاریس و سایر کشورهای اروپایی در بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام و ایجاد ساز و کارهای ویژه تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
انتشار جزئیات طرح ترور نافرجام امانوئل ماکرون

انتشار جزئیات طرح ترور نافرجام امانوئل ماکرون به گزارش شفاف ، اداره امنیت فرانسه با انتشار جزئیات بیشتری از طرح نافرجام حمله به رئیس جمهور این کشور از پیدا شدن یک اسلحه، چاقو و چاشنی های نارنجک و ارتباط دستگیرشدگان با یک گروه افراطی خبر داد.
به دنبال انتشار خبر طرح ترور امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اینک جزئیات بیشتری از این حادثه منتشر شده است.
شبکه خبری بی. اف. ام به نقل از اداره کل امنیت داخلی فرانسه گزارش کرد که به دنبال تحقیقات صورت گرفته در زمینه این سوء قصد نافرجام علیه ماکرون، تاکنون 6 نفر دستگیر شده اند.
قرار بود این افراد در هفتم نوامبر (چهارشنبه 16 آبان) با چاقو به ماکرون در شهر شارلویل مزیر در شمال فرانسه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
وزیر اقتصاد: اصلاح نظام بانکی اولویت ماست

وزیر اقتصاد: اصلاح نظام بانکی اولویت ماست به گزارش شفاف ؛ فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در همایش استانداران سراسر کشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، گفت: از تدبیر وزارت کشور برای برگزاری چنین نشستی در آغاز مسئولیت ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی سپاسگزارم. وزارت امور اقتصادی و دارایی با بخشهای مختلفی در تعامل است و استانداری ها یکی از بخشهای مهمی هستند که در این مسیر تعاملات زیادی با این وزارتخانه دارند.
وی افزود: جلسه ای با استانداران به طور ویژه خواهیم داشت تا بتوانیم مسائل و موضوعات کشور را مطرح و بررسی کنیم و از آنها کمک بگیریم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
عربستان عراق را برای کاهش قیمت نفت متقاعد کرد

عربستان عراق را برای کاهش قیمت نفت متقاعد کرد به گزارش شفاف ، دو کشور روز شنبه 19 آبان توافق کردند که برای ثبات بخشیدن به بازار جهانی نفت و جلوگیری از افزایش قیمت ناشی از تحریم نفتی ایران، با یکدیگر همکاری کنند.
عاصم جهاد، سخنگوی وزارت نفت عراق با اعلام این موضوع گفت که این تصمیم روز شنبه در جریان دیدار خالد فالح، وزیر نفت عربستان سعودی با همتای عراقی اش ثامر غضبان در بغداد گرفته شد.
آقای فالح در جریان دیدار از بغداد، روز شنبه با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق نیز دیدار و گفتگو کرد. از زمان روی کار آمدن دولت عادل عبدالمهدی این نخستین بار است که وزیر نفت عربستان از بغداد بازدید می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال اعلام شد/ دو سهمیه برای نایب قهرمان

اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال اعلام شد/ دو سهمیه برای نایب قهرمان به گزارش شفاف ، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را اعلام کرد. در این فهرست دو بازیکن از تیم پرسپولیس که نایب قهرمان آسیاست حضور دارند. ضمن اینکه رامین رضاییان پس از یک دوره غیبت و در حالی که تنها چند روز است تیم جدیدش را انتخاب کرده به تیم ملی دعوت شده است.
اسامی بازیکنان به این شرح است:
دروازه بانها:
1- علیرضا بیرانوند: پرسپولیس تهران.
2- امیر عابدزاده: ماریتیمو پرتغال.
3- سید حسین حسینی: استقلال تهران.
خط دفاعی:
4- صادق محرمی: دیناموزاگرب کروواسی.
5- وریا غفوری: استقلال تهران. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
گرمای بالای حین شارژ باعث خاموش شدن پیکسل 3 می شود!

گرمای بالای حین شارژ باعث خاموش شدن پیکسل 3 می شود! به گزارش شفاف ، افرادی که پرچمدار جدید گوگل، یعنی گوشی پیکسل 3 را خریداری کرده اند، گزارش داده اند که این گوشی هنگام شارژ از مشکل گرمای بیش از حد رنج می برد. دارندگان گوشی پیکسل 3 در بسیاری از وبسایت ها و رسانه های اجتماعی همچون Reddit، توییتر، یوتیوب و فروم محصولات گوگل مشکلات مربوط به گرمای بیش از حد این گوشی را به اشتراک گذاشتند.
به طور کلی، گوشی هوشمند در حین شارژ مقداری گرما تولید می کنند اما مشکل گرمای Google Pixel 3 به حدی است که نتیجه آن باعث خاموش شدن گوشی می شود. بنا بر ادعای کاربران گوشی پیکسل 3، این گرمای بیش از حد هم هنگام شارژ معمول و هم حین شارژ وایرلس رخ می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
جزئیات خروج 4 بانک ایرانی از لیست تحریم های آمریکا

جزئیات خروج 4 بانک ایرانی از لیست تحریم های آمریکا به گزارش شفاف ، فرزانه رجایی سلماسی با تایید خروج چهار بانک و موسسه مالی ایرانی از فهرست تحریم های ثانویه آمریکا، گفت: وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه، پنجم نوامبر با انتشار فهرستی، برخی بانک های ایرانی را تحت تحریم ثانویه قرار داد.
وی با بیان اینکه دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا (اوفک) ارگانی است که زیر نظر اداره کل خزانه داری فدرال آمریکا فعالیت می کند، اظهار کرد: این ارگان فهرست های متعددی دارد که مهم ترین آن ها فهرستی به نام SDN (Specially Designated National) است که این فهرست هم شامل افراد و شرکت هایی است که تحت تحریم اولیه هستند و هم افراد و شرکت هایی که آمریکا آن ها را ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
برنامه عربستان برای اخراج بیش از 100 هزار مسلمان روهینگیا

برنامه عربستان برای اخراج بیش از 100 هزار مسلمان روهینگیا به گزارش شفاف، پایگاه خبری میدل ایست آی نوشت مقامات سعودی برای اخراج بیش از 100 هزار مسلمان آواره روهینگیا از عربستان چند روز پس از سفر شیخه حسینه واجد نخست وزیر بنگلادش به ریاض آماده می شوند.
بر اساس این گزارش، جامعه جهانی از این می ترسد که بنگلادش کشور فقیر آسیایی، این آوارگان را به کشور اصلی شان یعنی میانمار کوچ دهد که در معرض انواع شکنجه ها و تجاوزات قرار می گیرند.
اوایل ماه جاری میلادی، این رسانه انگلیسی فاش کرده بود حکومت سعودی صدها مسلمان روهینگیا را از چند سال پیش در شرایط سخت و طاقت فرسا زندانی کرده است، بدون اینکه اتهامات رسمی به آنها وارد کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
پیشنهادی برای جبران هزینه نانوایان

پیشنهادی برای جبران هزینه نانوایان به گزارش شفاف ، اصغر پابرجا گفت: آخرین مصوبه قیمت نان در سال 93 صادر شده است و از آن تاریخ تاکنون قیمت نان افزایش نداشته است.
رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی با بیان اینکه افزایش نیافتن قیمت نان طی 4 سال علیرغم افزایش تورم مشکلات مالی بسیاری را برای نانوایان بوجود آورده است، افزود: دولت حداقل نرخ نان را به اندازه تورم 4 سال گذشته افزایش دهد تا بخشی از مشکلات این صنف حل شود.
وی با بیان اینکه با توجه به افزایش هزینه ها نرخ نان باید 50 درصد افزایش یابد، گفت: به دلیل افزایش تعداد نانوایی ها و وجود 20 هزار نانوایی مازاد در کشور ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
کره شمالی در حال پاکسازی سایت اتمی اش است

کره شمالی در حال پاکسازی سایت اتمی اش است تصاویر ماهواره ای جدید از سایت آزمایش اتمی پانگی ری کره شمالی نشان می دهد که بخشی از این سایت تمیز و پاکسازی شده است.
به گزارش شفاف ، به نقل از پایگاه خبری نورث 38، مسیر قدیمی برای دسترسی به این سایت آزمایش اتمی که پس از آزمایش 2006 دیگر از آن استفاده نمی شد، مسدود است.
اکثر این فعالیت ها در منطقه اداری، ساختمان مرکز فرماندهی مرکزی و منطقه سربازخانه ها انجام گرفته است.
تصاویر به دست آمده ماهواره ای نشان از پاکسازی چوب های ساختمان های منهدم شده در ماه مه دارد که بخشی از تعطیلی این سایت آزمایش اتمی محسوب می شود. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
ترامپ وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را تمدید کرد

ترامپ وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را تمدید کرد به گزارش شفاف ، این فرمان برای نخستین بار در روز 14نوامبر سال 1979 (24 آبان سال 1358) توسط رئیس جمهوری وقت ایالات متحده امضا شد و از آن زمان، هر ساله تمدید شده است. این فرمان به رئیس جمهور آمریکا این اختیار را می دهد که اموال و دارایی های ایران را توقیف کند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
کشف هروئین در ایتالیا از کشتی با مبدأ ایران

کشف هروئین در ایتالیا از کشتی با مبدأ ایران به گزارش شفاف ، به نقل از رویترز، این محموله 270 کیلویی هروئین در یکی از کانتینرهای کشتی ای جاسازی شده بود که از بندرعباس در ایران بارگیری کرده و در مسیر خود پیش از رسیدن به بندر جنوا ایتالیا در هامبورگ آلمان و والنسیای اسپانیا توقف کرده بود.
سخنگوی پلیس ایتالیا اعلام کرد هنوز مشخص نیست که این محموله قاچاق کی و کجا در داخل کشتی بار زده شده است.
ماموران پلیس به صورت نامحسوس اجازه دادند تا قاچاقچی ها بخشی از محموله را با کامیون منتقل کرده و با ردگیری آن ها به شهر روزندال هلند رسیدند.
ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
آمریکا درتحقق سیاست های تحریمی شکست خورده

آمریکا درتحقق سیاست های تحریمی شکست خورده به گزارش شفاف ، موسویان در پاسخ به این پرسش که با توجه به تحریم های جدید نفتی آمریکا، آیا فکر می کنید ایران می تواند از دست دادن میلیاردها دلار درآمد نفتی را تحمل کند؟ افزود: ایران به اندازه کافی تجربه کافی برای عبور از تحریم ها را دارد چون در چهل ساله گذشته انواع تحریم های چند جانبه و بین المللی را تجربه کرده و با مقاومت از عهده آن برآمده است.
وی اظهار داشت: البته شکی نیست که ایران خسارتهای اقتصادی سنگینی به خاطر تحریم های اقتصادی آمریکا خورده اما این کشور درتحقق سیاست های خود از طریق تحریم درطی چهل سال گذشته شکست خورده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
موج مهاجرت به آمریکا؛ 1200 کیلومتر با دمپایی!

موج مهاجرت به آمریکا؛ 1200 کیلومتر با دمپایی! به گزارش شفاف ، دویچه وله گزارش داد، این مهاجران در مکزیکوسیتی وضعیت مناسبی ندارند. برخی از آن ها شب را روی نیمکت های چوبی می خوابند و آنان که خوش شانس تر بوده اند، چادری برای خود دست و پا کرده اند. هزاران مهاجر آمریکای مرکزی هفته ها است که در حال حرکت به سمت آمریکا هستند.
در این گزارش به عنوان نمونه هایی از مهاجران به دو زن به نام های ماریلنا تورس و یامیلت سونیگا اهل هندوراس اشاره شده که با دمپایی حدود 1200 کیلومتر مسیر را طی کرده اند تا خود را به مکزیکوسیتی برسانند. آنان می خواهند مسافت طولانی دیگری را طی کنند تا خود را به شهر تیخوانا در مکزیک و نزدیک مرز آمریکا برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
آیه هایی که خبرنگار گاردین توییت کرد

آیه هایی که خبرنگار گاردین توییت کرد وی در ادامه بخش هایی از آیه سحر که یکصد و دومین آیه سوره بقره است را خطاب به ملک سلمان پادشاه سعودی آورده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
10 خواسته آخوندی از مدیریت شهری

10 خواسته آخوندی از مدیریت شهری به گزارش شفاف ، عباس آخوندی گزینه پست شهرداری تهران امروز مطلبی را با عنوان "شهردار تهران در دو آیینه نامتقارن" منتشر کرد و نوشت: این روزها که از سوی تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای تصدی شهرداری تهران نامزد شده ام، در پیشینه ی یادداشت هایم به مطلبی برخوردم که در اردییبهشت ماه سال جاری تحت عنوان شهردار تهران انتشار داده ام.آن زمان هم شورا انتخاب شهردار را در دستور کار خود داشت و من در پست وزیر راه وشهرسازی بودم. لیکن، امروز باید در قامت نامزد این سمت سخن بگویم.
هرچند هنوز در باره ی نامزدی خودم برای این سمت اظهار نظری نکرده ام و مطالبم را در این ارتباط در جلسه علنی شورا به قید ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
حق می دهم برخی به مجری شدن سلبریتی ها معترض باشند/ پیشنهاد چشمگیری باشد، در تلویزیون هم بازی می کنم

حق می دهم برخی به مجری شدن سلبریتی ها معترض باشند/ پیشنهاد چشمگیری باشد، در تلویزیون هم بازی می کنم به گزارش شفاف ، محمدرضا گلزار اولین بار با حضور در برنامه شب شیشه ای رضا رشیدپور به قاب تلویزیون آمد. پس از آن، امسال به برنامه احسان علیخانی آمد و در برنامه ماه عسل از اجرا و تولید یک برنامه مسابقه محور در تلویزیون خبر داد.
سرانجام اولین قسمت برنده باش، 25 مرداد ماه با اجرای محمدرضا گلزار به روی آنتن شبکه سه رفت. به همین بهانه و با حضور در پشت صحنه این برنامه، با محمدرضا گلزار گفتگو کردیم که در ادامه آن را می خوانید؛
محمدرضا گلزار در پاسخ به خبرنگاران، درباره اولین همکاری خود با تلویزیون گفت: اتفاق بسیار خوب و لذت بخشی است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
خبری خوش برای معلمان حق التدریسی!

خبری خوش برای معلمان حق التدریسی! به گزارش شفاف، اسدالله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تمامی معلمان حق التدریسی تا سال آینده تعیین تکلیف می شوند و انتظار داریم دولت نیز در این مسیر همکاری خوبی با مجلس جهت تأمین اعتبار و جذب این نیروها در آموزش و پرورش داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یکی از دغدغه های مجلس را تعیین تکلیف سریع وضعیت معلمان حق التدریسی خواند و افزود: این افراد سال های سال علاوه بر ارتقاء سطح علمی و دانش خود به تدریس در کلاس های درس پرداخته اند بنابراین بی توجهی و غفلت از آنان به هیچ عنوان شایسته نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
پیش بینی کاهش چشمگیر قیمت ها در بازار موبایل

پیش بینی کاهش چشمگیر قیمت ها در بازار موبایل به گزارش شفاف ، وی در ادامه افزود: شرکت هایی به تازگی وارد بازار شده و اقدام به واردات و توزیع انواع مختلف گوشی تلفن همراه می کنند که از روزهای گذشته فروش خود را آغاز کردند.
رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تنها راه ایجاد ثبات در بازار را باز شدن ثبت سفارش و برطرف شدن مشکلات وارداتی دانست.
روز گذشته نیز ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل درباره آخرین وضعیت قیمت تلفن همراه در بازار اظهار کرد: اگر ارز نیمایی به واردکنندگان داده شود قیمت تلفن همراه 40 تا 50 درصد کاهش می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
اظهارات گستاخانه بن سلمان علیه ایران

اظهارات گستاخانه بن سلمان علیه ایران به گزارش شفاف ، به نقل از تارنمای آکسیوس، محمد بن سلمان دیداری با یک هیات از مسیحیان صهیونیست در آمریکا داشت که طی آن اظهاراتی علیه ایران مطرح کرد.
تارنمای آکسیوس به تازگی بخش هایی از سخنان بن سلمان در این دیدار را مطرح کرده است. به نوشته این تارنما، جوئل روزنبرگ رئیس این هیات گفت که بن سلمان وعده مجازات قاتلان جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی را داد و گفت: اما نباید این بحران تمرکز جهان را از تهدید ایران در منطقه و جهان منحرف کند.
روزنبرگ افزود: بن سلمان از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و همچنین از ایران و روسیه انتقاد کرد و اظهار داشت که دشمنانش از هر چیزی برای سوء ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
تلاش آمریکا برای مجاب کردن سوئیفت به تحریم ایران

تلاش آمریکا برای مجاب کردن سوئیفت به تحریم ایران به گزارش شفاف ، استیو منوشین وزیر خزانه داری آمریکا، بدون ارائه سند و مدرک، از قطع کامل دسترسی ایران به شبکه تبادلات بین بانکی سوئیفت در آینده خبر داد.
منوشین در توئیتر نوشته: می فهمم که سوئیفت، سرویس بانک مرکزی و نهادهای مالی تحریم شده ایران را قطع می کند. سوئیفت تصمیم درست را می گیرد و این کار را برای حفاظت از یکپارچکی نظام مالی بین المللی انجام می دهد.
سه روز پیش بود که جامعه جهانی ارتباطات بانکی مشهور به سوئیفت اعلام کرد دسترسی برخی از بانک های ایرانی به این سامانه پیام رسان بانکی را تعلیق کرده است. سوئیفت البته اشاره ای به نام این بانک ها نکرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
پرداخت 95 درصدی مطالبات چایکاران

پرداخت 95 درصدی مطالبات چایکاران به گزارش شفاف ، دولت هر ساله برگ سبز تولید شده در باغات چای را از چایکاران به صورت تضمینی خریداری کرده و بهای آن را با مشارکت کارخانه های تولیدکننده چای خشک، پرداخت می کند که این فرآیند معمولا از بهار تا پایان مهرماه ادامه دارد.
در این رابطه حبیب جهان خواه - رییس سازمان چای - درباره جدیدترین وضعیت خرید تضمینی برگ سبز چای و پرداخت مطالبات چایکاران در سال جاری اینگونه به ایسنا توضیح داد که امسال حدود 112 هزار و 763 تن برگ سبز چای به ارزشی بالغ بر 220.3 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است که از مجموع پرداختی دولت و کارخانه ها ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
اروپا باز هم پشت ایران درآمد

اروپا باز هم پشت ایران درآمد به گزارش شفاف ، با آغاز دور دوم تحریم های یکجانبه و غیرمشروع آمریکا علیه ایران، سامانه خدمات پیام رسان مالی سوئیفت دسترسی برخی از بانک های ایرانی به این سامانه را تعلیق و در عین حال از ذکر نام این بانک ها خودداری کرد.
سوئیفت خودش نیز در بیانیه ای اعلام کرده بود که تعلیق بانک های ایرانی از دسترسی به این سیستم مالی "قابل تاسف" است، اما این اقدام را جهت ثبات و تمامیت سیستم مالی جهانی انجام داده است.
حال با این تصمیم سوئیفت، رویترز اعلام کرده است که کمیسیون اروپا به موضوع ورود کرده و تعلیق دسترسی برخی بانک های نامشخص ایرانی به این سامانه را "تاسف بار" خوانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
عربستان از نهادهای بین المللی 250 تذکر درباره حقوق بشر گرفته است

عربستان از نهادهای بین المللی 250 تذکر درباره حقوق بشر گرفته است به گزارش شفاف، به نقل از رأی الیوم، عربستان سعودی، عصر دیروز اعلام کرد که از نهادهای بین المللی 258 تذکر درباره اوضاع حقوق بشر در این کشور گرفته است.
خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) به نقل از بندر العیبان رئیس هیئت این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل گزارش داد که عربستان سعودی 258 توصیه در موضوعات حقوق بشر دریافت کرده است .
العیبان تصریح کرد که این تذکرها همچنین شامل اجرای تحقیقاتی شفاف و بی طرف درخصوص قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی است.
در حالی که به رغم معضلی که رژیم سعودی در پی به قتل رساندن خاشقجی با آن روبه روست ولی سرکوب منتقدان و فعالان سیاسی در این ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
اطلاعات عجیبی که دنیایتان را زیر و رو می کند

اطلاعات عجیبی که دنیایتان را زیر و رو می کند به گزارش شفاف، چیز های شگفت انگیز زیادی در دنیا وجود دارد مثل رنگین کمانی که شب ها ظاهر می شود. به عبارت دیگر، طبیعت، مردم و حیوانات همیشه می توانند ما را غافلگیر کنند و ما هم سعی می کنیم شما را غافلگیر کنیم.
اورانگوتان های نر جذب زنان مو قرمز می شوند
اورانگوتان ها ویژگی جالبی دارند: نر ها گاهی نه تنها به اورانگوتان های ماده بلکه به زنان مو قرمز هم توجه نشان می دهند. مثلا اورانگوتانی در باغ وحش استرالیا عکس نیکول کیدمن را از مجله دزدید، آن را به خانه اش برد و ظاهرا او را بسیار دوست داشت.
متقلبان، نقاشی تقلبی را به 1.7 میلیون دلار اسکناس جعلی فروختند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
هزینه گران بلیط هواپیما به قیمت قبل برمی گردد

هزینه گران بلیط هواپیما به قیمت قبل برمی گردد به گزارش شفاف، علی اصغر مونسان در برنامه تلویزیونی دست خط درباره گرانی هزینه برخی سفرهای داخلی همچون سفر به کیش که گرانتر از سفر ترکیه می شود، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از ابزارهای مستقیم گردشگری در اختیار سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیست، مثلا ناوگان حمل و نقل تحت کنترل ما قرار ندارد.
معاون رئیس جمهور درباره چاره اندیشی برای گرانی هزینه بلیط هواپیما عنوان کرد: انشالله دوستان تلاش می کنند تا هزینه بلیط هواپیما به حال قبل برگردد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در توضیح بیشتر بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
گزارش تکان دهنده از نقش زنان موساد در طرح های تل آویو و عادی سازی روابط با اعراب

گزارش تکان دهنده از نقش زنان موساد در طرح های تل آویو و عادی سازی روابط با اعراب به گزارش شفاف، رفعت سید احمد نویسنده و متفکر ملی مصری و رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های قاهره در گزارشی به نقش زنان موساد در روند پرشتاب عادی سازی روابط عربی صهیونیستی پرداخته و آورده است : طی روزهای اخیر سران رژیم صهیونیستی با استقبال گرم و علنی برخی شیخ نشین های نفت خیز(رژیم های عربی حاشیه خلیج فارس) روبرو شد، در حالی که این مسئله در سال های گذشته مخفیانه صورت می گرفت، اما امروز علنا و بدون ذره ای شرم و حیا از سوی این کشورهای عربی صورت می گیرد،اما نکته قابل توجه در روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، حضور قوی زنان موساد است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
آیت الله صدیقی: آمریکا در دیپلماسی عمومی هم شکست خورده/ تقدیر از عملکرد ناجا/ مردم از کاهش منزلت پول ملی ناراضی اند

آیت الله صدیقی: آمریکا در دیپلماسی عمومی هم شکست خورده/ تقدیر از عملکرد ناجا/ مردم از کاهش منزلت پول ملی ناراضی اند به گزارش شفاف ، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: راهپیمایی اربعین رزمایشی همراه با شکوه و عظمت بود که به تعبیر رهبر انقلاب توصیف ناپذیر است. چنین اجتماعی در دنیا بی سابقه است. اربعین یک اجتماع خودجوش است که رنگ معجزه دارد و موجب عظمت دین و مقابله با فساد و هرزگی می شود.
وی افزود: ما در مراسم اربعین شاهد شکست تفکرات لیبرالی و سکولاری بودیم و این پدیده موجب تولد دوباره اسلام شد و حرکت اربعین موجب مقابله با اشرافی گری و رفاه زدگی و یک کلاس عرفان و اخلاق است که موجب تحمل فشارها و سختی ها می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
نظر چمران درباره احتمال انتخاب آخوندی به عنوان شهردار جدید تهران

نظر چمران درباره احتمال انتخاب آخوندی به عنوان شهردار جدید تهران به گزارش شفاف ، مصطفی چمران نایب رئیس جبهه مردمی و رئیس سابق شورای شهر تهران در گفت وگویی با اشاره به روند انتخاب شهردار تهران گفت: رقابت های درون جناحی احزاب در شورای شهر، تاثیر منفی در مدیریت شهر تهران داشته است.
وی افزود: با توجه به حواشی که در بحث انتخاب شهردار در شورای شهر وجود دارد، آرزوی ما این است که این بار آخرین مرتبه ای باشد که دستور کار شورای شهر به انتخاب شهردار جدید اختصاص پیدا می کند.
وی با اشاره به گزینه های نهایی تصدی شهردای تهران تصریح کرد : ژنرال های شکست خورده و بازنشسته ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
کاهش 12 درصدی واردات کشور

کاهش 12 درصدی واردات کشور به گزارش شفاف، براساس تازه ترین گزارش گمرک ایران، در این مدت 18 میلیون و 929 هزار تن کالا به ارزش 26 میلیارد و 303 میلیون دلار وارد کشور شدکه این میزان واردات نسبت به مدت مشابه پارسال 8.68 درصد از نظر وزنی و 11.7 درصد از حیث ارزش دلاری کاهش داشته است.
براساس این آمار، واردات ذرت دامی به میزان چهارمیلیون و 750 هزار تن و ارزش یک میلیارد و 106میلیون دلار بیشترین سهم از واردات کشور در این مدت رابه خود اختصاص داده است.
بررسی آمارها بیانگر این است که پس از ذرت دامی قطعات منفصله در رتبه دوم کالاهای وارداتی به کشور قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
آیین سنتی شام غریبان امام رضا(ع) در حرم رضوی برگزار شد

آیین سنتی شام غریبان امام رضا(ع) در حرم رضوی برگزار شد به گزارش شفاف ، طبق یک آیینی سنتی مراسم شام غریبان امام رضا(ع) پس از نماز مغرب و عشاء با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و برخی از مسئولان کشور و لشکری از محل چهارراه شهدا مشهد آغاز شد.
کفشداران، دربانان، حفاظ و فراشان بارگاه منور رضوی در حالی که لاله شمع های فروزان و اسپندان های مطبوع در دست داشتند، مسیر چهارراه شهدا تا حرم مطهر رضوی را در قالب دسته عزاداری و با نوای شام غریب الغربا شد، عالم هستی زغمش غرق عزا شد پیمودند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
رسانه فرانسوی: سرنوشت بن سلمان نامشخص است/ احتمال کودتای داخلی یا سوء قصد

رسانه فرانسوی: سرنوشت بن سلمان نامشخص است/ احتمال کودتای داخلی یا سوء قصد به گزارش شفاف، روزنامه فرانسوی "لیزکو" در گزارشی به قلم "ایو بوردین" به بررسی پیامدهای قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی بر ساختار داخلی قدرت در عربستان پرداخت و نوشت: پرونده قتل خاشقجی باعث زلزله ای شد که هنوز پس لرزه های آن تمام نشده است.
این روزنامه افزود: پرونده خاشقجی نه تنها بلندپروازی های سیاسی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را تهدید می کند، بلکه حتی قدرت او را نیز تهدید می کند.
بوردین نوشت: هرچند که هم پیمانان سنتی عربستان تا این لحظه حمایت ظاهری خود از ریاض را حفظ کرده اند، اما آینده محمد بن سلمان که مظنون به دست داشتن در ترور خاشقجی است، هنوز روشن نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
آزادی همه کودکان و زنان دربند داعش در استان السویداء

آزادی همه کودکان و زنان دربند داعش در استان السویداء به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه با انجام عملیاتی دقیق و منحصر به فرد توانستند همه زنان و کودکانی را که تروریست های داعشی چند هفته پیش آنها را در استان السویداء ربوده بودند آزاد کنند.
بر اساس این گزارش، نیروهای سوری با تروریست های داعشی در منطقه "حمیمه" در شمال شرق "تدمر" درگیر شدند و همه آنها را به هلاکت رسانده و ربوده شدگان را از چنگ آنها آزاد کردند.
اجرای مرحله دوم توافق آزادی همه ربوده شدگان به دست داعش در شهر السویداء در تاریخ بیست و سوم اکتبر گذشته به دلایلی نامعلوم به تعویق افتاد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
لالیگا در هفته ای که گذشت + عکس های جالب هفته

لالیگا در هفته ای که گذشت + عکس های جالب هفته به گزارش شفاف ، هفته یازدهم لالیگا با یک بازگشت برای بارسلونا صدرنشین همراه شد و رئال مادرید پس از چند هفته توانست در این رقابت ها پیروز شود.
در یکی از مهم ترین دیدارهای هفته بارسلونا مهمان رایووایکانو بود. این تیم با گل لوییس سوارس در دقیقه 10 پیش افتاد اما در ادامه دو گل دریافت کرد. در حالی که به نظر می رسید شاگردان ارنستو والورده شکست را پذیرفتند عثمان دمبله و سوارس با گل های خود توانستند سه امتیاز بازی را برای تیم کاتالانی به ارمغان آورند.
رئال مادرید با نخستین حضور سانتیاگو سولاری در سانتیاگو برنابئو به عنوان سرمربی توانست به سختی وایادولید را شکست دهد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
برنامه پرسپولیس بعد از فینال آسیا مشخص شد

برنامه پرسپولیس بعد از فینال آسیا مشخص شد به گزارش شفاف و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، با توجه به برنامه ریزی رقابت های لیگ برتر، تمرینات سرخپوشان پس از بازی با کاشیما آنتلرز برای پنج روز تعطیل خواهد بود.
برانکو ایوانکوویچ هم پس از این بازی، همراه با هموطنانش در کادر فنی، راهی کرواسی خواهد شد و صبح روز یکشنبه 27 آبان، به تهران باز می گردد.
به این ترتیب، تمرینات سرخپوشان در روزهای 25 و 26 آبان زیر نظر کریم باقری انجام خواهد شد.
پرسپولیس از ساعت 18:30 شنبه هفته آینده در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف کاشیما ژاپن می رود. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
گروه آسان وجود ندارد، باید با قدرت صعود کنیم

گروه آسان وجود ندارد، باید با قدرت صعود کنیم به گزارش شفاف به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حمید استیلی پس از پایان قرعه کشی در کوالالامپور اظهار کرد: ما در این مرحله با تیم های عراق، یمن و ترکمنستان در گروه سوم قرار گرفته ایم. باید بگویم به نظر من هیچ گروه آسانی وجود ندارد و باید به دنبال صعود مقتدرانه از این مرحله باشیم چون کار اصلی ما برای صعود به المپیک در مرحله نهایی رقابت ها آغاز می شود. فراموش نکنیم که ما هم تیم بسیار خوبی در اختیار داریم که شایستگی های خودش را نشان می دهد.
مدیر تیم امید در مورد حریفان کشورمان نیز گفت: پیش از این سابقه بازی دوستانه با عراق را داشته ایم و می دانیم تیم خوبی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
ماموریت جدید ناسا امروز آغاز می شود

ماموریت جدید ناسا امروز آغاز می شود به گزارش شفاف ، به نقل از انگجت، ماموریت جدید ناسا برای اکتشاف لایه یونوسفر جو زمین انجام می شود. اما این ماموریت فقط یک پرتاب موشک معمولی نیست. کاوشگرIonospheric Connection Explorer (ICON) از یک موشک Pegasus XL متعلق به شرکت نورتروپ گان من پرتاب می شود. یک هواپیمای Stargazer L-011، موشک و کاوشگر را از مقر فضایی کیپ کارناوال به آسمان می برد.
این هواپیما موشک را به ارتفاع 40 هزار فوتی اقیانوس می برد و موشک را رها می کند. 11 دقیقه پس از رها شدن موشک، کاوشگر فضایی پرتاب می شود.
این پرتاب تاکنون به دلیل نگرانی هایی درباره موشک به تعویق افتاده بود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
بازارهای سهام افت کرد /دلار تضعیف شد

بازارهای سهام افت کرد /دلار تضعیف شد به گزارش شفاف ، به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، پس از این که دموکرات ها در انتخابات آمریکا پیروز شدند و کنترل مجلس نمایندگان را به دست آوردند، سهام آمریکا و سهام آسیایی افت کردند و دلار تضعیف شد. به این ترتیب توانایی حزب دموکرات برای جلوگیری از اقدامات اقتصادی و سیاسی ترامپ تقویت شد؛ اما انتظار می رود سهام اروپایی رشد کنند.
طبق داده های تاجران سهام اروپا، شاخص فوتسی انگلیس 0.5 درصد بالاتر باز شد، کاک فرانسه 0.8 درصد و داکس آلمان 0.7 درصد، در ابتدای معاملات رشد کردند.
پیروزی دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا مانعی را بر سر راه جمهوری خواهان ایجاد کرده است تا دیگر نتوانند به سادگی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
بازداشت حامیان حمله تروریستی اهواز در دانمارک

بازداشت حامیان حمله تروریستی اهواز در دانمارک به گزارش شفاف ، به نقل از اوتاوا سیتیزن، سه عضو یک گروه مخالف ایران امروز چهارشنبه در دانمارک به اتهام تمجید از حمله تروریستی 22 سپتامبر (31 شهریور) اهواز که منجر به کشته شدن 25 نفر شد خبر داد.
بر اساس اعلام پلیس دانمارک، این سه نفر قوانین کشور دانمارک را نقض کرده اند از همین رو با مجازات جریمه و یا دو سال حبس مواجه خواهند شد.
بر اساس این گزارش افراد بازداشت شده عضو گروه تروریستی الاحوازیه هستند.
پلیس دانمارک نام این سه نفر را اعلام نکرده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 2 ساعت پیش
دستگیری سارق خودرو که قصد گروگانگیری داشت

دستگیری سارق خودرو که قصد گروگانگیری داشت به گزارش شفاف ، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای خودرو با شلیک گلوله گشت پلیس آگاهی خبر داد که سعی داشت برای فرار از دست مامورین اقدام به گروگانگیری راننده یک دستگاه خودرو پراید کند.
به گفته سردار علیرضا لطفی ساعت 10:40 مورخه پانزدهم آبان واحد گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محدوده تهرانپارس به یک دستگاه خودرو مزدا 323 سفیدرنگ با یک نفر سرنشین مظنون می شود که در همان بررسی اولیه مشخص شد که دارای سابقه سرقت به تاریخ دهم آبان ماه سال جاری است.
مامورین گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ به راننده مزدا دستور توقف داده که وی بر خلاف دستور ایست پلیس اقدام به فرار ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 8 روز و 4 ساعت پیش
دشمنان شرور فهمیدند که مرزهای سایبری ما بی دفاع نیست / دانش دفع حملات پیچیده سایبری را به کشور های دوست ارائه می کنیم

دشمنان شرور فهمیدند که مرزهای سایبری ما بی دفاع نیست / دانش دفع حملات پیچیده سایبری را به کشور های دوست ارائه می کنیم به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (سه شنبه) در همایش بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل، یکی از دستاوردهای مهم وزارت ارتباطات را تکمیل شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا وسیما اعلام کرد و گفت: صداوسیما همواره در معرض تحریم یا تهدید به تحریم قرار داشته و در مقاطعی به دلیل وابستگی پخش برنامه ها به شبکه های ماهواره ای بخش زیادی از شهروندان بخصوص مردم مناطق محروم نمی توانستند از پوشش صداوسیما استفاده کنند.
وی افزود: همچنین در رخدادهای مختلفی چون پخش مسابقات فوتبال ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 5 ساعت پیش
اصلاحات از اسم هاشمی استفاده کرد و او را کنار گذاشت/ یک رقابت پنهان به شهردار شدن هاشمی اجازه نمی دهد

اصلاحات از اسم هاشمی استفاده کرد و او را کنار گذاشت/ یک رقابت پنهان به شهردار شدن هاشمی اجازه نمی دهد به گزارش شفاف، مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در گفتگویی با اشاره به اینکه محسن هاشمی تا کنون دو بار برای شهردار شدن کاندیدا شده و اکثریت آرا را کسب نکرده است؛ گفت: دلیل مخالفین می تواند به خاطر مسائل درون حزبی ، درون جناحی و یا مشکلاتی با شخص هاشمی باشد.
رئیس سابق شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا جریانی که تا این اندازه با شهردار شدن او مخالف است، هنگام انتخابات او را سرلیست خود قرار داد، گفت: آن زمان می خواستند از اسم هاشمی به نفع خود استفاده کنند و استفاده خود را هم کردند و حالا امروز او را کنار گذاشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 7 ساعت پیش
تحریم ایران روی کاغذ باقی خواهد ماند

تحریم ایران روی کاغذ باقی خواهد ماند به گزارش شفاف ، 'قاسم العجرش' در یادداشتی در خبرگزاری عراقی براثا نوشت: آمریکا حتی پیش از اعلام مرحله دوم تحریم های یکجانبه خود علیه ایران، هشت کشور را مستثنی کرد که نشانگر ناتوانی واشنگتن برای توقف کامل صادرات نفت ایران است.
وی با اشاره به مخالفت اتحادیه اروپا، هند، ژاپن و چین و دیگر کشورهای مصرف کننده نفت ایران با اقدامات ضد ایرانی جدید ترامپ، نوشت: کسی این تحریم ها را که برخاسته از یک تصمیم اسرائیلی - خلیجی - سعودی است اجرا نخواهد کرد و آنها روی کاغذ باقی خواهند ماند.
این تحلیلگر عراقی افزود: استثنا کردن هشت کشور از جمله هند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 8 ساعت پیش
مادر عروسک های پارچه ای

مادر عروسک های پارچه ای به گزارش شفاف ، آری مادربزرگی از جنس آئینه و آفتاب را می گویم که دلش همچون آئینه صاف و چهره اش همچون آفتاب می درخشد. همانند دوران کودکی ام لی لی کنان به سمت خانه مادربزرگ می روم، مگر می شود به خانه مادربزرگ بروی و کودک نشوی؟
به دری کوچک با دو طاق قهوه ای که عاشقش بودم، رسیدم و مادربزرگ را که با روسری گل گلی سفید و تنی خمیده و دستانی چروکیده که در گوشه ای از حیاط نشسته بود را دیدم که با چشمان کم سوی خود چشم به در دوخته بود تا قامت فرزندان و نوه هایش را در چارچوب در ببیند.
با دیدن من گل از گلش می شکفد و با صدای ناتوان و ضعیفش خوش آمد می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 9 ساعت پیش
مرگ 12 نوزاد ظرف 4 ساعت در بیمارستانی در افغانستان

مرگ 12 نوزاد ظرف 4 ساعت در بیمارستانی در افغانستان به گزارش شفاف ، روزانه تا 20 کودک در این درمانگاه به دنیا می آیند.
کلینیک "ایمرجنسی" که این واقعه در آن رخ داده در ولسوالی "عنابه" در 16 کیلومتری مرکز پنجشیر قرار دارد و در آن کودکانی از ولایت های مجاور درمان می شوند.
ایمرجنسی، یک نهاد بین المللی خیریه متعلق به کشور ایتالیا است که در 18 کشور جهان خدمات پزشکی ارائه می کند. این نهاد در مورد مرگ این 12 کودک در پنجشیر، خبرنامه ای منتشر کرده و در آن "عفونت خون" را دلیل احتمالی مرگ نوزادان ذکر کرده است.
ودود علی مردان، سخنگوی والی پنجشیر گفت: هیاتی شامل کارشناسان امور پزشکی اطفال، پلیس ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 19 ساعت پیش
ائتلاف 4 بازیکن بایرن علیه کواچ

ائتلاف 4 بازیکن بایرن علیه کواچ به گزارش شفاف و به نقل از کیکر، نیکو کواچ که فصل نخست حضورش در بایرن مونیخ را تجربه می کند نتوانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد.
این مربی جوان نتایج ناامید کننده ای به دست آورده و احتمال اخراج زود هنگام او از باواریایها وجود دارد.
روزنامه کیکر آلمان از ائتلاف 4 بازیکن باتجربه بایرن مونیخ علیه کواچ سخن به میان آورد و نوشت: فرانک ریبری، آرین روبن، توماس مولر و مت هوملس چهار بازیکن باتجربه بایرن مونیخ از تفکرات کواچ و سیستم بازی او راضی نیستند و دوست ندارند که با این مربی جوان کار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 20 ساعت پیش
پیش بینی بازار رو به رشد گجت های پوشیدنی

پیش بینی بازار رو به رشد گجت های پوشیدنی به گزارش شفاف ، با توجه به آن که در چند سال اخیر گجت های پوشیدنی همچون ساعت های هوشمند از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده است، حالا به تازگی گزارش های جدیدی از سوی تحلیلگران فعال در موسسه Strategy Analytic منتشر شده است که نشان می دهد بازار ساعت های هوشمند در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در مقایسه با سال گذشته یک رشد و افزایش 67 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است و به یک رکورد بی سابقه عرضه 10 میلیون دستگاه در یک فصل دست یافته است.
وب سایت thefuturegadgets در گزارش خود ذکر کرده است که گجت های پوشیدنی به لطف فناوری های جدید و پیشرفته از زمان معرفی آن تاکنون ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 8 روز و 20 ساعت پیش
ونگر جایگزین گتوزو در میلان می شود

ونگر جایگزین گتوزو در میلان می شود به گزارش شفاف و به نقل از فرانس فوتبال، آرسن ونگر بعد از جدایی از آرسنال هدایت هیچ تیمی را برعهده نگرفته است.
این مربی باتجربه فرانسوی پیش از این تاکید کرد که با وجود آنکه از لیگ جزیره پیشنهاد دارد اما ترجیح می دهد که در لیگ دیگری مربیگری کند. او همچنین گفت که تا آغاز سال جدید میلادی هدایت تیمی را برعهده خواهد گرفت.
روزنامه سرشناس فرانس فوتبال فرانسه تاکید کرد که ونگر گزینه اصلی هدایت میلان برای جایگزینی گتوزو است و به زودی این انتقال بزرگ صورت خواهد گرفت.
گتوزو در فصل جاری با میلان نوسان زیادی داشته و خبرهای زیادی درباره اخراج او به گوش رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
ایران از اسرائیل به خاطر حمله سایبری شکایت می کند

ایران از اسرائیل به خاطر حمله سایبری شکایت می کند به گزارش شفاف ، عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران برای این حمله اخیر به سازمان های بین المللی شکایت خواهد کرد و در صورت لابی صهیونیست ها از حق مقابله به مثل استفاده می کنیم.
محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به حمله سایبری اسرائیل به ایران، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی جنگ سایبری را به عنوان یکی از موارد جنگ اعلام نشده علیه جمهوری اسلامی دنبال می کنند، سابقه آن ها هم در بکارگیری سلاح سایبری برای حمله به سایت بانک ها، سیستم های دفاعی، سیستم های مربوط به غنی سازی و انرژی هسته ای همچون پرونده هایی چون استاکس نت مشخص است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
نجات یک گرگ و سگ از گودال پنج متری

نجات یک گرگ و سگ از گودال پنج متری به گزارش شفاف ، منصور درویشی گفت: یک گرگ بالغ همراه یک سگ در گودالی که به منظور نصب دکلهای مخابراتی در روستای تیان این شهرستان گرفتار شده بودند، توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست ، تشکل زیست محیطی اوج سبز زاگرس و جمعی از اهالی روستای مذکور نجات یافته و در منطقه حفاظت شده اشترانکوه رهاسازی شدند.
وی افزود: شبانگاه یکشنبه در پی گزارش های مردمی مبنی بر گرفتار شدن یک گرگ و یک سگ در گودالی که به منظور نصب دکلهای مخابراتی ایرانسل در روستای تیان حفاری شده بودند، بی درنگ مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با همکاری همیاران و تشکل زیست محیطی اوج سبز زاگرس شبانه به محل اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
جزئیات آزمون سراسری 98 اعلام شد

جزئیات آزمون سراسری 98 اعلام شد به گزارش شفاف، مصوبات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو درخصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و نحوه پذیرش اعلام شد.
سازمان سنجش اموزش کشور در خصوص مصوبات چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 1397/08/14 در رابطه با ازمون سراسری سال 1398 و بعد از آن اطلاعیه ای منتشر کرد.
مصوبات چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 97/08/14 درخصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و نحوه پذیرش به شرح ذیل است:
1-در آزمون سراسری سال 1398، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، حداکثر 30 درصد و با تاثیر مثبت اعمال می شود به طوری که: ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
گلزار فقط یک سلبریتی است، همین!

گلزار فقط یک سلبریتی است، همین! به گزارش شفاف ، سلبریتی می تواند ستاره باشد و یا نباشد، سلبریتی ها افرادی هستند که به هر دلیلی در جامعه معروف شده اند و این سرشناس بودن هیچ ارتباطی با محبوبیت و وجاهت آنها ندارد.
در چند روز گذشته محمدرضا گلزار در صفحه اینستاگرامش عکسی منتشر کرد که کتابی در دست داشت و در کپشن عکس سوال کرده بود: چقدر کتاب می خونین؟ این عکس حاشیه های زیادی را به همراه داشت و بسیاری هم در زیر همان پست و در مطالبی دیگر نوشتند : این مکانی که عکس در آن گرفته شده کتابفروشی نیست و لوازم التحریری است، کتابی هم که دستت گرفتی کتاب نیست دفتر نقاشیه و ... ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
رضا فیاضی پرسه در پاریس را منتشر کرد

رضا فیاضی پرسه در پاریس را منتشر کرد به گزارش شفاف ، نشر ورا اثر داستانی تازه ای از رضا فیاضی بازیگر سینما و تلویزیون را با عنوان پرسه در پاریس منتشر کرد.
به گفته رضا فیاضی این رمان داستان سه دختر است که از کودکی با هم عهد می بندند که ازدواج نکنند. این رمان روایتی است از سه ماجرا که برای این سه دختر می افتد و به نوعی تلخ کامی آنها از جنس زن را رقم می زند.
وی با اشاره به اینکه این رمان از آثاری است که خودش با داستان آن ارتباط زیادی برقرار کرده و دوستش دارد.
در بخشی از متن پشت جلد این رمان آمده است: این خواب نبود. کابوسی بود که تمام لحظات زندگی ام را دستخوش آشفتگی و ملال کرده بود. من باید کتایون را می دیدم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
قرارداد مدافع تیم ملی ایران با باشگاه الشحانیه قطر

قرارداد مدافع تیم ملی ایران با باشگاه الشحانیه قطر به گزارش شفاف ، باشگاه الشحانیه قطر روز گذشته اعلام کرد که با رامین رضاییان مدافع ایرانی به توافق رسیده است و این بازیکن در این باشگاه توپ خواهد زد.
طبق اعلام روزنامه الرایه قطر، قرارداد رضاییان با الشحانیه تا پایان این فصل است و در صورت توافق، قابل تمدید می باشد.
رضاییان در الشحانیه جانشین نادر عوض بازیکن عمانی شده است که به خاطر پارگی رباط صلیبی، جراحی کرده است.
باشگاه الشحانیه در تلاش است تا رضاییان را به بازی پنجشنبه این هفته این تیم برابر الدحیل برساند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
یک شرکت نفتی ایتالیایی گزینه خرید نفت خام ایران را بررسی می کند

یک شرکت نفتی ایتالیایی گزینه خرید نفت خام ایران را بررسی می کند به گزارش شفاف به نقل از یو اِس نیوز، سخنگوی شرکت بزرگ نفتی اِنی در ایتالیا روز دوشنبه اعلام کرد که این شرکت قوانین و مقررات مربوط به تحریم ایران را بررسی خواهد کرد تا امکان خرید نفت خام از ایران را بسنجد.
سخنگوی شرکت اِنی همچنین گفت: اِنی در حال بررسی... شروط و مقررات است تا ببیند که آیا این تصمیم به شرکت امکان می دهد که استفاده از نفت خام ایران را برای ایجاد انعطاف بیشتر در سیستم تأمین نفت خام خود درنظر بگیرد .
با این حال، این شرکت اعلام کرد که به تصمیمات جامعه بین المللی در خصوص قوانین و تحریمهای ایران کاملاً احترام می گذارد . ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
ارزانی جام ملت های آسیا را از دست داد

ارزانی جام ملت های آسیا را از دست داد به گزارش شفاف ، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه نوشت: مهاجم 19 ساله تیم ملی استرالیا در حالی که تنها 20 دقیقه از نخستین حضورش در ترکیب تیم اول باشگاه سلتیک در بازی مقابل داندی نگذشته بود، با مصدومیت از زمین بازی خارج شد.
ارزانی که عنوان جوان ترین بازیکن جام جهانی 2018 روسیه را از آن خود کرد، با انتشار پستی در اینستاگرام ضمن تایید مصدومیت رباط صلیبی زانو، از هواداران سلتیک بابت 20 دقیقه بدشگون عذرخواهی کرد.
لازم به ذکر است، ارزانی که اصالتا ایرانی است، در حالی که می توانست برای تیم ملی ایران هم بازی کند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
جاده چالوس یک طرفه شد

جاده چالوس یک طرفه شد به گزارش شفاف، رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس گفت: به علت آغاز تعطیلات و ورود مسافران به مازندران، از ساعت 13 مسیر جاده چالوس از سمت کرج یک طرفه شد.
مهدی صفایی با بیان این که بارش برف در جاده کندوان از ساعاتی قبل آغاز شد، اظهار کرد: در حال حاضر در ارتفاعات شاهد بارش برف هستیم و رانندگان که قصد عبور از این مسیر را دارند احتیاط لازم را داشته باشند.
وی افزود: با آغاز تعطیلات انتطار حضور مسافران زیادی را در مازندران داریم و به همین دلیل تردد خودرو از ساعت 13 امروز از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع شد.
صفایی بیان کرد: یک طرفه بودن این جاده تا ساعت 12 امشب ادامه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
چند شاهکار ادبی و هنری که هیچگاه به پایان نرسیدند

چند شاهکار ادبی و هنری که هیچگاه به پایان نرسیدند به گزارش شفاف، هنرمندان و نویسندگان همیشه در به اتمام رساندن آثارشان موفق نبوده اند. عواملی از جمله مرگ، مانعی بر سر راه بسیاری از هنرمندان شده و برخی از آن ها قبل از آن که بتوانند آثاری را که در دست داشته اند، به پایان برسانند از دنیا رفته اند تا آن جا که شاید بتوان گفت به تعداد آثار تکمیل شده هنری و ادبی، آثار ناتمام هم در دنیای ادب و هنر وجود دارد.
بسیاری از این آثار، گمنام باقی مانده و به دست فراموشی سپرده شده اند اما برخی دیگر که خالق آن ها، شخصیت های شهیر ادبی یا هنری بوده اند، با وجود ناتمام ماندن، به عنوان شاهکارهایی ناتمام شناخته شده و مورد توجه قرار گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
خودکفایی اقتصادی کشور را تقویت کردیم

خودکفایی اقتصادی کشور را تقویت کردیم به گزارش شفاف ، تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر صبح امروز سه شنبه در سخنانی در افتتاحیه دوره چهل و هفتم مجلس شورای این کشور تأکید کرد که قطر توانسته است تا حد زیادی از آثار محاصره تحمیلی بر این کشور بکاهد.
آل ثانی افزود که با تقویت خودکفایی اقتصادی سعی کردیم وابستگی به خارج و آسیب پذیری از نوسانات خارجی را بکاهیم و سال گذشته صادرات قطر 18 درصد افزایش یافته و ما توانستیم ارزش ریال قطر را حفظ کنیم.
آل ثانی افزود که با تقویت خودکفایی اقتصادی سعی کردیم وابستگی به خارج و آسیب پذیری از نوسانات خارجی را بکاهیم و سال گذشته صادرات قطر 18 درصد افزایش یافته و ما توانستیم ارزش ریال قطر را حفظ ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
تصادف زنجیره ای 25 خودرو

تصادف زنجیره ای 25 خودرو به گزارش شفاف ، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار از تصادف زنجیره ای 25 خودرو خبر داد و گفت: ساعت 17.25 دقیقه امروز سه شنبه تعداد 25 دستگاه خودرو در محور قزوین به تاکستان با یکدیگر برخورد کردند.
وی ادامه داد: متاسفانه در این حادثه تا کنون 16 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند و عملیات همچنان ادامه دارد.
به گزارش شفاف ، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار از تصادف زنجیره ای 25 خودرو خبر داد و گفت: ساعت 17.25 دقیقه امروز سه شنبه تعداد 25 دستگاه خودرو در محور قزوین به تاکستان با یکدیگر برخورد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
یک توصیه مهم درباره نمک دریای خوراکی

یک توصیه مهم درباره نمک دریای خوراکی به گزارش شفاف، دکتر جلال غفارزاده با اشاره به اینکه بر اساس رسالت خطیر معاونت غذا و دارو در جهت تامین سلامت شهروندان و تامین ایمنی مواد غذایی، چندی پیش کارشناسان رصد فضای مجازی این معاونت، در شبکه های اجتماعی شاهد فعالیت یک واحد عطاری غیر مجاز در زمینه تولید، فروش و تبلیغ نمک خوراکی دریایی بودند، اظهار داشت: این عطاری با ادعای کذب و تبلیغات اغواگرانه سعی در فروش محصول خود را داشت که موضوع در دستور کار معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی قرار گرفت.
معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی گفت: این واحد متخلف اقدام به تولید ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
زیلوی ایرانی جهانی شد

زیلوی ایرانی جهانی شد به گزارش شفاف، مراسم داوری شورای جهانی صنایع دستی wcc به منظور ارزیابی آثار هنری و محصولات با کیفیت و مرغوب صنایع دستی هر دو سال یک بار برگزار می شود و در این مراسم آثاری که مبین هویت فرهنگی و ملی کشور و دارای خلاقیت در طرح، روش تولید و استفاده از مواد اولیه طبیعی در خلق اثر باشند، موفق به دریافت گواهینامه جهانی می شوند.
محمدرضا دهقان مهرجردی - معاون صنایع دستی یزد در این خصوص گفت: دریافت نشان مرغوبیت کالا و مهر اصالت صنایع دستی گامی ارزشمند در مسیر معرفی و عرضه صنایع دستی فاخر در بازارهای داخلی و بین المللی و تامین منافع هنرمندان این عرصه است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
اسلحه 4 لوله با قابلیت شلیک همزمان

اسلحه 4 لوله با قابلیت شلیک همزمان به گزارش شفاف ، ارتش ایالات متحده سفارش ساخت یک نمونه اولیه از سلاحی انفرادی که در گاراژی در کلرادو اسپرینگز ساخته شده را داده است. این تفنگ که سازنده اش نام تفنگ ریبونی (ribbon gun) را برای آن انتخاب کرده، با استفاده از نیروی الکتریسیته کار می کند، 4 لوله داشته و می تواند همزمان از 4 لوله برای شلیک 4 گلوله مختلف استفاده نماید. این تفنگ توسط مارتین گری ساخته شده و دارای 4 لوله است که کنار یکدیگر قرار گرفته و سپس همگی درون یک قاب فولادی جا داده شده اند. تفنگ مذکور سیستم فعال کننده آتش الکتریکی و 4 نوع گلوله متفاوت نیز دارد که هیچ یک از این 3 ویژگی در سلاح های انفرادی و کوچک امروزی دیده نمی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
تعیین سهمیه سوخت با چه معیاری؟

تعیین سهمیه سوخت با چه معیاری؟ به گزارش شفاف ، اخیراً زمزمه هایی مبنی بر بازگشت کارت سوخت به حوزه مدیریت مصرف سوخت به گوش می رسد. طرح این سؤال که اساساً کارت سوخت برای مدیریت تقاضای مصرف سوخت کاری علمی است یا خیر و دلایل ایجاد این سیستم در سال... و برچیده شدن آن در سال ... بحثی مفصل است که مد نظر نویسنده این مقاله نیست.
تنها نکته ای که از این بخش برای کمک به طرح موضوع از آن استفاده خواهد شد این است که یکی از دلایل تصمیمات رفت و برگشتی در همه حوزه ها عدم پایبندی تصمیم گیرندگان به یافته ها و حتی بدیهیات علمی است. ایجاد موج مسکن مهر و به فراموشی سپرده شدن آن، بحران های ارزی دوره ای و .. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
سرقت اطلاعات بانکی توسط 29 اپلیکیشن اندرویدی

سرقت اطلاعات بانکی توسط 29 اپلیکیشن اندرویدی به گزارش شفاف به نقل از دیلی میل، محققان امنیتی ESET دسته ای از اپلیکیشن های اندروید را کشف کرده اند که حاوی بدافزاری پیچیده هستند.
29 اپلیکیشن مختلف از برنامه های مدیریت مصرف باتری گرفته تا طالع بینی به بدافزار تروژان مبتلا هستند که پس از نصب روی موبایل کاربر، حتی می توانند آن را از راه دور کنترل کنند. البته پس از آنکه ESET این موضوع را به گوگل اعلام کرد، اپلیکیشن های مذکور از اپ استور پاک شدند. اما تخمین زده می شود تاکنون حدود 30 هزار کاربر آنها را دانلود کرده اند.
در یک پست وبلاگ امنیتی وابسته به ESET آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
پرسپولیس نعمتی را به شیوه دیگری جریمه کرد

پرسپولیس نعمتی را به شیوه دیگری جریمه کرد به گزارش شفاف ، سیامک نعمتی در آخرین لحظات بازی کاشیما و پرسپولیس با گرفتن کارت زرد دوم از داور چینی اخراج شد تا نتواند در بازی برگشت که روز 19 آبان در تهران برگزار می شود به میدان برود.
این در حالیست که طبق قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا هر اخراجی در زمین بازی مشمول جریمه نقدی خواهد شد و این جریمه باید پرداخت شود.
در حالیکه برخی منتظر بودند باشگاه پرسپولیس نعمتی را به دلیل این اخراج جریمه کند اما مسئولان این باشگاه تصمیمی برای جریمه بازیکن شماره 88 خود ندارند.
البته حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفته تا جریمه دلاری بابت اخراج نعمتی را خود این بازیکن بپردازد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
جهان سومی ها چه ویژگی هایی دارند؟

جهان سومی ها چه ویژگی هایی دارند؟ به گزارش شفاف ، محمود سریع القلم، استاد دانشگاه در یادداشتی که در وبسایت شخصی اش منشر کرد، سی ویژگی مردمان کشورهای جهان سومی را به قرار زیر برشمرد:
1- اول عصبانی می شوند، بعد شاید فکر کنند.
2- سوال کردن را افت شخصیتی می شمارند.
3- در تنظیم اولویت ها بسیار سرگردانند.
4- خیلی تلاش می کنند خود را اثبات کنند.
5- مخاطبان خود را دست کم می گیرند.
6- موفقیت را در پول زیاد خلاصه می کنند.
7- خیلی به هرم مازلو اعتقادی ندارند.
8- تغییر و شکست را یکی می دانند.
9- از این که از زحمات افراد تقدیر کنند، پرهیز می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
قرعه سخت برای بایرن در جام حذفی آلمان

قرعه سخت برای بایرن در جام حذفی آلمان به گزارش شفاف ، قرغه کشی مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی آلمان برگزار شد و 16 تیم راه یافته به این مرحله حریفان خود را شناختند. بر این اساس بایرن مونیخ که با هدایت نیکو کواچ در این فصل خوب نتیجه نگرفته است باید در دیداری حساس در برلین به مصاف هرتابرلین برود.
بازی های جام حذفی آلمان به صورت تک حذفی برگزار می شود.
این دو تیم در بوندسلیگا نیز برابر هم به میدان رفتند که هرتابرلین توانست بایرن مونیخ را شکست دهد. حالا تیم پایتخت نشین فوتبال آلمان امیدوار است بتواند برای دومین بار برای بایرن مونیخ در این فصل دردسر ساز شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 12 ساعت پیش
هر 10 دقیقه یک کودک یمنی می میرد

هر 10 دقیقه یک کودک یمنی می میرد به گزارش شفاف به نقل از النشره، صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف با هشدار نسبت به اوضاع انسانی یمن اعلام کرد که هر 10 دقیقه یک کودک یمنی به دنبال بیماری هایی که میتوان جلوی آنها را گرفت می میرد.
این سازمان همچنین اعلام کرد که امروزه یمن تبدیل به جهنم کودکان شده و این شرایط نه فقط برای برخی از کودکان یمنی بلکه برای تک تک آنها به وجود آمده است.
یونیسف هشدار داد که حدود یک میلیون و 800 هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج می برند و 40 درصد از آنها در استان الحدیده زندگی می کنند. اگر ما جلوی سوء تغذیه را بگیریم بسیاری از بیماری های کشنده کودکان یمنی از بین می رود. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 16 ساعت پیش
آنجلینا جولی خواستار آتش بس پایدار در یمن شد

آنجلینا جولی خواستار آتش بس پایدار در یمن شد به گزارش شفاف ، آنجلینا جولی، نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از رایزنی های اخیر برای توقف درگیری ها استقبال کرد و از شورای امنیت درخواست کرد تا در همکاری با کشورهای این منطقه پایانی مذاکره شده برای این درگیری پیدا کرده و قوانین بین المللی برای حفاظت از جان غیرنظامیان را اجرا کند.
براساس گزارش پایگاه این نهاد بین المللی، این نماینده سازمان ملل همچنین خواستار درک بیشتر قوانین حفاظت از پناهندگان شد و از تمامی کشورها درخواست کرد تا نقش خودشان را در تخفیف درد و رنج انسانی در یمن ایفا کنند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 19 ساعت پیش
یارانه 150 تومانی در راه است !

یارانه 150 تومانی در راه است ! عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: پیشنهاد افزایش یارانه نقدی به 150 هزار تومان! ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 20 ساعت پیش
ترفندهای کاربردی برای رفع بوی ناخوشایند خودرو

ترفندهای کاربردی برای رفع بوی ناخوشایند خودرو به گزارش شفاف، می گذرانید بهتر است بدانید که بوی بد ماشین ممکن است برای شما چندان آزاردهنده نباشد اما برای مسافرانتان حتما ناخوشایند است. در این جور موارد غالبا می گویند پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین بهترین راه این است که از ابتدا جلوی وخیم شدن اوضاع را بگیرید اما اگر با رعایت موارد پیشگیری کننده باز هم به مشکل برخوردید، نگران نباشید می توانید با انجام چند کار ساده و نسبتا ارزان بوی نامطبوع ماشین را به طور کامل از بین ببرید.
1- خوردنی ها را در ماشین جانگذارید: جا گذاشتن باقی مانده ساندویچ در صندلی عقب ماشین، یا سیبی که نیمه گاز زده شده خیلی اتفاق دور از ذهنی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 روز و 20 ساعت پیش
گوشی های دزدیده شده ایرانی در افغانستان

گوشی های دزدیده شده ایرانی در افغانستان به گزارش شفاف، به گفته یکی از مالخران، افغان ها عاشق گوشی های اپل و خریدار خوبی برای این گوشی ها هستند، به همین خاطر آنها نیز به دزدان سفارش این مدل گوشی را می دهند.
اغلب این گوشی ها را می شود در دکان ها، دستفروشان و برخی بازارهای گوشی یا با اصطلاح دیگر بازار سیاه پیدا کرد. مردم می گویند این گوشی ها از ایران و پاکستان در بازار هرات به فروش می رسد، هیچ گونه سندی ندارد. شهروندان هرات می گویند ؛ گوشی هایی را که در دسترسشان قرار می گیرد و از دکان ها خریداری کرده اند، هیچ گونه سندی مبنی بر این که سرقتی نیست، ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
دو هواپیما بر فراز کانادا به هم برخورد کردند

دو هواپیما بر فراز کانادا به هم برخورد کردند به گزارش شفاف به نقل از اسپوتنیک، دو فروند هواپیما امروز یکشنبه بر فراز آسمان کانادا به هم برخورد کردند.
پلیس اوتاوا در این خصوص اعلام کرد که این حادثه بر فراز شهر کارپ (Carp) در 30 کیلومتری غرب اوتاوا پایتخت کانادا روی داده است.
بر اثر این حادثه، هواپیمای کوچک تر به زمین برخورد کرد؛ ولی هواپیمای بزرگتر موفق به بازگشت به فرودگاه بین المللی اوتاوا گردید.
پلیس و نیروهای امدادی خود را به محل سقوط هواپیمای کوچک رسانده اند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
این گیاهان را بخورید و راحت بخوابید

این گیاهان را بخورید و راحت بخوابید به گزارش شفاف ، اختلال در خواب شبانه می تواند حسابی برای ما دردسر ساز شود و آرامش مان را در طول روز از بین ببرد. بسیاری از تصادفات مرگ باری که در سطح جاده ها اتفاق می افتد، به دلیل خواب ناکافی است. هر فرد با توجه به نیاز بدنش باید خواب کافی در شب داشته باشد که در این خصوص بسیاری از پزشکان خواب کافی را هشت ساعت می دانند.
بدن در صورت نداشتن خواب کافی شبانه با مشکلات زیادی مواجه و عملکرد مناسب مغز دچار مشکل می شود. افرادی که معمولا در شب به اندازه کافی نمی خوابند یا با اختلال خواب مواجه هستند، بیش از سایرین پرخاشگر خواهند شد و توانایی انجام کارهای روزانه خود را ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
ویژگی های مو های سالم؛ موهایتان نرم است یا خشک؟

ویژگی های مو های سالم؛ موهایتان نرم است یا خشک؟ به گزارش شفاف، گاهی ظاهر و وضعیت موهایمان شباهتی به تصورمان از موهای سالم ندارد و همین مسأله باعث می شود به سالم بودن موهایمان شک کنیم. اما نشانه هایی وجود دارد که احتمالا موهای ما آنطور که به نظر می رسد ناسالم و آسیب دیده نیستند. در ادامه به نشانه هایی می پردازیم که ثابت می کند موهایتان سالم تر از چیزی هستند که تصور می کنید و می خواهیم ببینیم ویژگی های موهای سالم چه هستند.
1- موهایتان با یک کوتاهی مختصر، ظاهر خوبی پیدا می کنند
گاهی ظاهر موهایمان به شکلی است که تصور می کنیم آسیب دیده یا سوخته هستند، اما در واقع تنها مشکل آن ها سلول های مرده ای است که با یک کوتاهی از بین می روند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
خوراکی های پاییزی مفید برای سلامتی

خوراکی های پاییزی مفید برای سلامتی به گزارش شفاف ، تابستان تمام شده و همه ی آن توت ها و تمشک های سرشار از آنتی اکسیدان، هندوانه و طالبی آبدار و شیرین و سبزیجات تابستانی محلی را نیز با خود برده است.
اما پاییز چطور؟ پاییز نیز سوپرفودهای فراوانی برای تان آورده است که ممکن است از آنها غافل باشید. با کوتاه تر شدن روزها و بلند شدن شبها و سردتر شدن هوا، تغذیه با مواد غذایی باارزش که به سیستم ایمنی بدن کمک کنند و انرژی بیشتری به شما بدهند، اهمیت بیشتری پیدا می کند.
1. سیب
خیلی ها ممکن است از خوردن سیب این سوپرفود پاییزی غفلت کنند. انواع سیب، منابع فوق العاده ای از فیبرها و آنتی اکسیدانها هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 20 ساعت پیش
تالوکاران برتر کشور معرفی شدند

تالوکاران برتر کشور معرفی شدند به گزارش شفاف ، عصر امروز (یکشنبه) 13 آبان 1397 دومین روز رقابت های ووشوی قهرمانی کشور بزرگسالان که به میزبانی هیات ووشوی اردبیل و در سالن 6 هزار نفری حسین رضازاده برگزار شد، در بخش تالو نفرات برتر 8 فرم دیگر مشخص شدند تا به این ترتیب پرونده رقابتهای تالو قهرمانی کشور بسته شود.
نفرات برتر 5 فرم دیگر تالو نیز روز گذشته معرفی شده بودند. پیکارهای ساندا نیز به مرحله نیمه نهایی رسید که صبح فردا این مسابقات پیگیری می شود و عصر همان روز با برگزاری مبارزات فینال، نفرات برتر و در نهایت تیم های برتر این بخش هم مشخص خواهند شد.
در دومین روز و در بخش تالو نتایج زیر به دست آمد: ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 22 ساعت پیش
اطلاعیه درباره قبوض ودیعه گذاری حج تمتع

اطلاعیه درباره قبوض ودیعه گذاری حج تمتع به گزارش شفاف، سازمان حج و زیارت با صدور فراخوان عمومی از تمامی دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع دعوت کرد تا نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.
سازمان حج و زیارت اعلام کرد به منظور ساماندهی اولویت ها، اطلاعات و ارتباطات، از تمام دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع دعوت می شود از صبح روز دوشنبه 14 آبان ماه، نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو حج سازمان حج و زیارت به نشانیhttps://reserve.haj.ir اقدام کنند.
تمامی دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع لازم است اطلاعات خود را در سامانه یاد شده تکمیل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 10 روز و 22 ساعت پیش
مخالفت مجلس با بکارگیری مجدد افشانی در شهرداری تهران

مخالفت مجلس با بکارگیری مجدد افشانی در شهرداری تهران به گزارش شفاف ، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفت وگویی درباره جلسه عصر امروز 13 آبان ماه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، اظهار کرد: طرح استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان برای شهردار تهران در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: سوال این استفساریه این بود که آیا همچنان که معاونان رئیس جمهور طبق قانون از قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنا شده اند، شهردار تهران نیز هم مستثنی می شود یا خیر.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: پس از بحث و بررسی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 22 ساعت پیش
10 فیلم با شوکه کننده ترین پیچش های داستانی

10 فیلم با شوکه کننده ترین پیچش های داستانی به گزارش شفاف ، سینماروها از تماشای فیلم هایی که پیچش های داستانی خوبی داشته باشند خوششان می آید. منظور از پیچش داستانی، تغییراتی ناگهانی در داستان است که به یکباره تصورات شما از داستان و شخصیت ها را تغییر داده و شما را به این نتیجه می رساند که تا لحظه وقوع این پیچش در داستان کاملاً در اشتباه بوده اید.
وقتی که داستان به یکباره تغییر مسیر داده، پیچشی تند را تجربه کرده و ناگهان زیر شما را خالی می کند، بدون شک دیوانه خواهید شد. اما نایت شیامالان از آن دسته کارگردانانی نیست که با استفاده از همین ترفند به شهرت و اعتبار بالایی در هالیوود دست یافته است تا جایی که هر بار فیلمی تازه از او اکران ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 روز و 22 ساعت پیش
تهدید کره شمالی در از سرگیری تقویت زرادخانه اتمی اش

تهدید کره شمالی در از سرگیری تقویت زرادخانه اتمی اش به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیانیه وزارت خارجه کره شمالی در بحبوحه افزایش تنش میان واشنگتن و سئول درباره استفاده از تحریم ها علیه کره شمالی و اعمال فشار بر این کشور برای متوقف کردن برنامه اتمی اش منتشر شده است.
این وزارت خانه در بیانیه خود آورده که کره شمالی سیاست تقویت زرادخانه اتمی خود را در صورتیکه آمریکا موضعش را تغییر ندهد، از سر می گیرد.
کره جنوبی ماه گذشته میلادی از پیشنهاد لغو تحریم های یکجانبه علیه کره شمالی برای ایجاد فضای دیپلماتیک در حال پشتیبانی کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده بود سئول بدون تایید واشنگتن کاری انجام نمی دهد. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 روز و 19 ساعت پیش
هالووینی که جایگزین یلدا می شود!

هالووینی که جایگزین یلدا می شود! به گزارش شفاف، انسان ها از دیرباز پایبند سنت ها و آداب و رسومی هستند که پیشینه ای تاریخی را برای هر کشور رقم می زند؛ آداب و رسومی که ریشه در فرهنگ و اعتقادات مردم هر کشور دارد؛ در سال ها ی اخیر پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی سبب شده تا جوامع بتوانند از فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای دیگر اطلاع داشته باشند اما همین اطلاعات باعث شده که به تازگی ما با موجی از ادغام فرهنگ ها رو به رو باشیم!
این ادغام فرهنگ ها مخصوصا در جوامع در حال پیشرفتی مثل کشور ما روی دیگری از سکه را به نمایش گذاشته است و شاهدیم که این روزها جشن ها یی مثل جشن ها لووین و ولنتاین ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 11 روز و 19 ساعت پیش
ثبت دو زلزله بیش از 4 ریشتر در کشور/مجاورت زلزله ایذه با سد کارون 3

ثبت دو زلزله بیش از 4 ریشتر در کشور/مجاورت زلزله ایذه با سد کارون 3 به گزارش شفاف ، در هفته گذشته سه زمین لرزه با بزرگی 3.6 ، 2.8 و 4.1 در استان لرستان در 28 کیلومتری جنوب شرق خرم آباد این استان رخ داد. این زمین لرزه ها را به فاصله تقریبی 20 کیلومتری شهر زاغه (نام قدیمی آن سکوند) روی دادند. این شهر دارای جمعیت بیش از 2700 نفر و این زمین لرزه در سمت جنوب غربی آن جانمایی شده است. البته چند آبادی نسبتا بزرگ دیگر با جمعیت بیش از 500 نفر طبق آمار 1395 قرار دارند .
" ایمان آباد"، "سیف آباد" و "سردار آباد" از دیگر روستاهای نزدیک به کانون زمین لرزه هستند که در حدود 5 کیلومتری رومرکز زلزله ها و در سمت شمال شرقی آن قرار دارند و به اعتقاد محققان زلزله شناسی منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 11 روز و 19 ساعت پیش
بایرن مونیخ باز هم امتیاز از دست داد

بایرن مونیخ باز هم امتیاز از دست داد به گزارش شفاف ، در ادامه دیدارهای هفته دهم بوندسلیگا چند دیدار برگزار شد که در یکی از دیدارهای بوروسیا دورتموند با تک گل مارکو رویس موفق شد ولفسبورگ را شکست دهد تا به صدرنشینی خود در این رقابت ها ادامه دهد.
در دیگر دیدار بایرن مونیخ در خانه به دیدار فرایبورگ رفت که این یددار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. تک گل بایرن مونیخ را در این دیدار سرژ گنابری توانست به ثمر برساند.
در دیگر دیدارهای این نتایج به دست آمد:
آگسبورگ 2 - نورنبرگ 2
شالکه 3 - هانوفر یک
لورکوزن یک - هوفنهایم 4
در ادامه این دیدارها فردا شب دو دیدار از رقابت های هفته دهم برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 11 روز و 22 ساعت پیش
خرید لوکاس فیلم ، جیب دیزنی را پر کرد

خرید لوکاس فیلم ، جیب دیزنی را پر کرد به گزارش شفاف، کمپانی دیزنی 6 سال پس از خرید گران قیمت خود یعنی لوکاس فیلم ، به نقطه سربه سری سود و هزینه رسیده است و این نوید سال های پررونق آینده را به دیزنی می دهد.
به نقل از مووی وب، 6 سال پیش در همین روزها کمپانی دیزنی با انتشار خبر خرید لوکاس فیلم که مهم ترین محصول آن مجموعه فیلم های جنگ ستارگان بود، به قیمت سرسام آور 4 میلیارد دلار، صنعت فیلم و سرگرمی را در حیرت فرو برد. در همان زمان جرج لوکاس کهنه کار از دنیای جنگ ستارگان کنار کشید ولی دیزنی به شیفتگان بدبین این دنیا قول فیلم های جدیدی از کهکشان های خیلی خیلی دور را داد و حال 6 سال بعد از آن معامله پر سر و صدا و میلیارد دلاری ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 روز و 23 ساعت پیش
توضیح مدیرکل دفتر موسیقی درباره ماجرای هیراد

توضیح مدیرکل دفتر موسیقی درباره ماجرای هیراد به گزارش شفاف، مدیرکل دفتر موسیقی با ارائه توضیحاتی درباره حاشیه های به وجود آمده برای حمید هیراد و اجرای کنسرت پلی بک توسط این خواننده، گفت که تحت هیچ شرایطی مجوز به سه نوبت کنسرت پشت سر هم [در یک شب] داده نمی شود.
علی ترابی؛ مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد به دنبال حاشیه های اجرای پلی بک کنسرت شیراز حمید هیراد خواننده پاپ و خبر منتشر شده مبنی بر اینکه پس از بررسی های دفتر موسیقی این مورد تایید شده است، گفت: به دلیل اینکه مجدد این بحث در جاهایی مطرح شده باید توضیح بدهم این اتفاق محدود به آقای هیراد نبوده و اینگونه نیست که پیش از او این کار را انجام نداده باشند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 11 روز و 23 ساعت پیش
نرگس آبیار داور جشنواره فیلم بلاروس شد

نرگس آبیار داور جشنواره فیلم بلاروس شد به گزارش شفاف، پس از آنکه نرگس آبیار سال گذشته با فیلم تحسین شده نفس توانست 2 جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک را از جشنواره فیلم لیستاپاد دریافت کند، امسال به عنوان داور بخش مسابقه بیست و پنجمین دوره این جشنواره انتخاب شده است.
این جشنواره بین الملی از دیروز جمعه 11 آبان کار خود را به مدت یک هفته در شهر مینسک بلاروس آغاز کرده و میزبان فیلم هایی از سراسر دنیا است.
فیلم های مسابقه اصلی، فیلم هایی برای کودکان و نوجوانان، فیلم های مستند و مسابقه ملی، بخش های مختلف این جشنواره هستند که توسط وزارت فرھنگ بلاروس، شهرداری شهر مینسک با شرکت بِل تِلِرادیو کومپانیا ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 11 روز و 23 ساعت پیش
پوشیدن لباس راحتی در خوابگاه دانشجویی ممنوع!

پوشیدن لباس راحتی در خوابگاه دانشجویی ممنوع! به گزارش شفاف ، دستورالعمل ضوابط مورد توجه در تعیین مصادیق مجاز و غیرمجاز پوشش و ظاهرآرایی دانشگاه آزاد هفتم مهرماه سال جاری از سوی رئیس دانشگاه به واحدها ابلاغ شد.
براساس این دستورالعمل که لازم الاجراست، رعایت پوشش و ظاهر هر فرد دانشگاهی در حدود و چارچوب های شرع مقدس اسلام، متناسب با شان، منزلت و عرف دانشگاه ها و هم سو با فرهنگ اسلامی و ملی ایران باید باشد.
پوشش مغایر با شرع مقدس اسلام، فرهنگ اسلامی و ملی و شان و عرف دانشگاه و مصداق ترویج فرهنگ و سبک غربی و نماد عرفان های نوظهور، فرقه های انحرافی و شیطان پرستی از مصادیق غیرمجاز این دستورالعمل است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 12 روز و 0 ساعت پیش
اینفوگرافیک؛ کبد، چگونه چرب می شود؟ نمی شود؟

اینفوگرافیک؛ کبد، چگونه چرب می شود؟ نمی شود؟ اینفوگرافیک؛ کبد چگونه چرب می شود؟ نمی شود؟ ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 12 روز و 1 ساعت پیش
درآمد هنگفت صدا و سیما از برنامه های کنکور

درآمد هنگفت صدا و سیما از برنامه های کنکور به گزارش شفاف ، صدا و سیما شبکه آموزش را با شعار عدالت آموزشی راه انداخت؛ اما این عدالت حالا تبدیل به فرصتی برای موسسات کنکور و تبلیغات آنها شده تا درآمدزایی عجیب و غریبی را برای صدا و سیما رقم بزند. تبلیغاتی که درآمدش به مزاج صدا و سیما خوش آمده و بقیه شبکه ها را هم درگیر کرده است.
دو، سه، چهار، پنج، استانی و .. . این آموزش ها و مشاوره ها شامل حدودا 13 برنامه (12 برنامه در سیما و یک برنامه رادیویی) است که هر روز یا به جز جمعه ها یا روزهای فرد پخش می شود و به صورت میانگین 252 برنامه در ماه مربوط به برنامه های آموزشی و تبلیغاتی کنکوری است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 12 روز و 1 ساعت پیش
نتانیاهو و ادعای خصمانه ای دیگر در مورد ایران

نتانیاهو و ادعای خصمانه ای دیگر در مورد ایران به گزارش شفاف به نقل از ای بی سی نیوز، بنیامین نتانیاهو به تازگی در اظهارات بی اساس خود با نسبت دادن عنوان قوی ترین نیروی اسلام جنگ طلب به کشورمان ایران، به اتحادیه اروپا در باره رخ دادن حملات احتمالی در خاک آن از طرف ایران هشدار داد.
وی پس از مذاکره با همتای بلغاری خود روز پنج شنبه به خبرنگاران گفت اسلام افراطی یک تهدید برای جهان است و مدعی شد که اسرائیل به تازگی مواردی از دسیسه های ایران برای اقدام به حملاتی در خاک اروپا را فاش کرده است.
نتانیاهو برای شرکت کردن در نشست روز جمعه کرایووا که وزیران امورخارجه بلغارستان ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 روز و 1 ساعت پیش
مطهری: توافق برجام اشتباه نبود

مطهری: توافق برجام اشتباه نبود به گزارش شفاف ، علی مطهری در یادداشتی با عنوان اندر فضایل برنامه ثریا که در کانال تلگرامی اش منتشر کرده آورده است:
از فضائل برنامه ثریا در شبکه 1 سیما شنیده بودم اما ندیده بودم تا اینکه چند روز پیش به طور اتفاقی این برنامه را دیدم و دریافتم هر آنچه درباره آن می گویند صحیح است. در آن برنامه دو مهمان و یک مجری هر سه بر اشتباه بودن مذاکرات و توافق برجام پای می فشردند و این که نظام هرچه زودتر باید پای خود را از این منجلاب بیرون بکشد و چون می دیدند که ترکش این تیر به مقام رهبری نیز می خورد هرچند دقیقه یک بار هم می گفتند البته مقام ایشان که نمی تواند دائم وارد مسائل شود و تعیین تکلیف کند و ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 13 روز و 2 ساعت پیش
واردکنندگان لاستیک سنگین با ارز دولتی ملزم به دریافت تاییدیه شبکه توزیع شدند+ سند

واردکنندگان لاستیک سنگین با ارز دولتی ملزم به دریافت تاییدیه شبکه توزیع شدند+ سند به گزارش شفاف، وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه به سازمان های خود در استانها اعلام کرد: واردکنندگان لاستیک سنگین با ارز رسمی 4200 تومانی ملزم به اخذ تاییدیه مکتوب شبکه توزیع از دفتر برنامه ریزی تامین ،توزیع و تنظیم بازار شدند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 روز و 7 ساعت پیش
تلاش های جدی آل سعود برای کنار گذاشتن بن سلمان؛ ترکی الفیصل در واشنگتن چه می کند؟

تلاش های جدی آل سعود برای کنار گذاشتن بن سلمان؛ ترکی الفیصل در واشنگتن چه می کند؟ به گزارش شفاف ، مجتهد افشاگر اخبار پشت پرده حکومت سعودی از تلاش های جدی آل سعود برای کنار گذاشتن بن سلمان پرده برداشت.
مجتهد در صفحه خود در توئیتر نوشت تلاش های جدی از سوی برخی شاهزادگان به رهبری امیر احمد بن عبدالعزیز برای برکناری محمد بن سلمان از ولایت عهدی در جریان است.
وی افزود این تلاش ها به مرحله کنار گذاشتن سلمان بن عبدالعزیز از پادشاهی نرسیده با وجودی که این شاهزادگان متقاعد شده اند که وی عقل خود را از دست داده است.
در محافل درونی خاندان پادشاهی این بحث مطرح است که ای پسر سلمان خودت داوطلبانه کنار برو قبل از اینکه به زور کنارت بگذاریم؟ ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 روز و 7 ساعت پیش
دیپلمات آمریکایی: امیدوارم اروپا با ما برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره همکاری کند

دیپلمات آمریکایی: امیدوارم اروپا با ما برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره همکاری کند به گزارش شفاف ، ریچارد گرنل ، سفیر آمریکا در آلمان ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی با آمریکا برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره همکاری کنند.
وی در مصاحبه با پایگاه benwingarten.com با بیان که ایران از منابع مالی خود برای دامن زدن به تروریسم استفاده می کند گفت: چیزی که امیدوارم اتفاق بیفتد این است که شریکان اروپایی مان برای محروم کردن حکومت ایران از منابع مالی و مجبور کردن آنها با بازگشتن پای میز مذاکره، به ما ملحق شود.
جمهوری اسلامی ایران ادعاهای دولت آمریکا درباره آنچه حمایت از تروریسم خوانده می شود را رد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 روز و 7 ساعت پیش
بانک جهانی: فضای کسب وکار در ایران بهبود یافت/ ایران در رتبه 128 جهان + سند

بانک جهانی: فضای کسب وکار در ایران بهبود یافت/ ایران در رتبه 128 جهان + سند به گزارش شفاف، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود موسوم به گزارش فضای کسب وکار 2019 به مقایسه 190 کشور جهان از نظر سهولت فعالیت های اقتصادی و وضعیت فضای کسب وکار آنها پرداخته است.
بر اساس ارزیابی این نهاد بین المللی که بر پایه آمار مربوط به یک ساله منتهی به ژوئن 2018 (خرداد 97) تهیه شده است فضای کسب وکار در ایران بهتر شده است.
بر اساس گزارش بانک جهانی ایران امسال در شاخص کلی فضای کسب وکار نمره 56.98 را به دست آورده است که نسبت به سال قبل 2.34 واحد افزایش داشته است، بر این اساس فضای کسب وکار در ایران بهتر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 روز و 17 ساعت پیش
روحانی: اروپا به همراه چین و روسیه بسته نهایی خود را برای جبران تحریم های آمریکا ارایه و اجرا کنند

روحانی: اروپا به همراه چین و روسیه بسته نهایی خود را برای جبران تحریم های آمریکا ارایه و اجرا کنند به گزارش شفاف ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در مقاله ای که در روزنامه فایننشیال تایمز انگلیس منتشر شد با انتقاد از سیاست های یک جانبه گرایانه امریکا ضمن تشویق کشورهای اروپایی برای ایستادگی در برابر این رویکرد امریکا نوشت: وقت ان است که اروپا به همراه چین و روسیه بسته نهایی خود را برای جبران تحریم های امریکا ارایه و اجرا کنند. دکتر روحانی همچنین در این مقاله یاد آور شد که تنها از طریق بهره مندی ملت ایران از دستاوردهای برجام است که این توافق تاریخی تداوم خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 روز و 17 ساعت پیش
وزیر صهیونیست: باید به قدرت حماس اعتراف کنیم؛ ما با وضعیتی جدید روبرو هستیم

وزیر صهیونیست: باید به قدرت حماس اعتراف کنیم؛ ما با وضعیتی جدید روبرو هستیم به گزارش شفاف ، به نقل از اسپوتنیک ، "آیلت شاقد" وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی در صفحه خود بر روی توئیتر نوشت: اسرائیل باید به کاهش قدرت بازدارندگی در برابر حماس اعتراف کند. ما باید به این موضوع اعتراف کنیم و چشمان خود را نبندیم، چرا که با وضعیتی جدید و متفاوت روبرو هستیم.
این وزیر صهیونیست گفت: نباید اجازه بدهیم که حماس ما را مدیریت کند. با وجود تلاش برای حفاظت از جان شهرک نشینان در اطراف غزه، عملیات نظامی در غزه همیشه در دستور کار ما است.
شهروندان نوار غزه که با اوضاع اقتصادی و انسانی دشواری روبرو هستند از دهم فروردین ماه گذشته راهپیمایی های بزرگ بازگشت را با هدف شکستن محاصره ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 13 روز و 17 ساعت پیش
ماجرای بلیت 15 میلیونی نجف تهران چیست؟

ماجرای بلیت 15 میلیونی نجف تهران چیست؟ به گزارش شفاف ، مرتضی دهقان، معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به خبر فروش بلیط 15 میلیونی نجف_تهران به زائران گفت: این خبر صحت ندارد چراکه نرخ بلیط های پرواز اربعین مشخص است که برای تهران 2 میلیون و 200 و برای مشهد 2 میلیون و 800 هزار تومان است. این نرخی است که اعلام شده و شرکت ها رعایت کرده اند.
دهقان افزود: نرخ بلیط برای زائرانی که بنا به هر دلیلی قصد دارند، بلیط برگشت را از کشور عراق تهیه کنند، حداکثر 80 دلار است.
معاون هوانوردی و امور بین الملل ضمن تکذیب خبر فروش بلیط با نرخ 15 میلیون تومان، تصریح کرد: نمایندگان ما در فرودگاه نجف مستقر هستند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 14 روز و 7 ساعت پیش
اظهارات نماینده ای که دست روحانی را بوسید

اظهارات نماینده ای که دست روحانی را بوسید به گزارش شفاف ، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی درباره فیلم پرحاشیه ای که نشان می دهد او دست رئیس جمهور را بوسیده است، گفت: آقای روحانی استاد راهنمای من در دانشگاه بودند، ایشان رای ملت را دارند، تنفیذ رهبری را دارند، بزرگ ترین اعتبارات را دارند. من اگر هم دست ایشان را می بوسیدم به آن افتخار می کردم.
فیلم دست بوسی این نماینده در حاشیه حضور رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای یافته و نظرات مخالف و موافق فراوانی را در پی داشته است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 14 روز و 7 ساعت پیش
11 مصدوم براثر انفجار مخزن یک کشتارگاه در بابل

11 مصدوم براثر انفجار مخزن یک کشتارگاه در بابل به گزارش شفاف ، غلامرضا روشن اظهار داشت: شمار مصدومان حادثه انفجار در یک کشتارگاه صنعتی در شهرستان به 11 نفر رسید.
وی انفجار در مخزن آمونیاک را دلیل حادثه اعلام کرد و گفت: امدادرسانی در این حادثه ادامه داد.
به گفته وی خوشبختانه این حادثه فوتی نداشته است و سه آمبولانس برای امدادرسانی به مصدومان اعزام شده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 14 روز و 20 ساعت پیش
دادستان استانبول:دادستان عربستان به سوالات ما پاسخ نداد/خاشقجی خفه و جسدش تکه تکه شد

دادستان استانبول:دادستان عربستان به سوالات ما پاسخ نداد/خاشقجی خفه و جسدش تکه تکه شد به گزارش شفاف، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، دادستان کل استانبول چهارشنبه شب گفت: با وجود تعهد دادستان کل سعودی برای پاسخ به سوالات ما اما به این سوالات پاسخ نداده است.
وی افزود: نتایج محسوسی از نشست ها با دادستان کل سعودی بدست نیامده است.
دادستان کل استانبول گفت که وی از دادستان کل سعودی درباره محل جسد خاشقجی سوال کرده است.
وی تصریح کرد: براساس یک نقشه از پیش طراحی شده، خاشقجی خفه شده و سپس جسدش تکه تکه شده است.
عربستان سعودی بامداد شنبه، (28 مهرماه) 18 روز بعد از ناپدید شدن خاشقجی در پی ورود به سفارت سعودی در استانبول کشته شدن او را تأیید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 14 روز و 23 ساعت پیش
حفر کوه برای نصب آسانسور در ویلا!

حفر کوه برای نصب آسانسور در ویلا! به گزارش شفاف ، عده ای در ساخت ویلاهای خود اقدام به حفر کوه و نصب آسانسور در داخل کوه کرده اند! ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 14 روز و 23 ساعت پیش
مکان جسد خاشقجی باید بدون تاخیر اعلام شود

مکان جسد خاشقجی باید بدون تاخیر اعلام شود به گزارش شفاف ، به نقل از الجزیره، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیق مستقل و بی طرف در کشته شدن خاشقجی شد.
کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل همچنین خواستار شرکت کارشناسان بین المللی در تحقیقات بر روی پرونده خاشقجی شد و تاکید کرد که مکان نگهداری جسد خاشقجی باید بدون هیچگونه تعلل و تاخیری اعلام شود.
کمیسریای عالی حقوق بشر سازمان ملل افزود که کالبد شکافی جسد خاشقجی و معاینه آن توسط پزشکی قانونی عنصری مهم در تحقیقات به شمار می رود.
جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی است که روز سه شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 8 ساعت پیش
واریز کمک جبرانی به حساب بانکی کارکنان دولت و بازنشستگان با یک شرط +سند

واریز کمک جبرانی به حساب بانکی کارکنان دولت و بازنشستگان با یک شرط +سند به گزارش شفاف ، بر اساس مصوبه هیئت دولت و به پیشنهاد مشترک وزارت خانه های تعاون و سازمان برنامه و بودجه، سازمان برنامه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قرار دادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی کشوری، لشکری و حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از 30 میلیون ریال در ماه است، کمک جبرانی از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها واریز شود.
بر اساس بند 3 تصویب نامه، مسئولیت و چگونگی اجرای این مصوبه بر عهده سازمان برنامه و بودجه میباشد. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 15 روز و 9 ساعت پیش
جالبترین حقایق درباره مغز انسان که شگفت زده تان می کند!

جالبترین حقایق درباره مغز انسان که شگفت زده تان می کند! به گزارش شفاف ، مغز یکی از پیچیده ترین و جالب ترین بخش های بدن انسان است که هرچند فضای بسیار کمی را اشغال می کند، اما آنقدر عجیب هست که چیز هایی زیادی را درباره آن ندانید. در اینجا با حقایق عجیبی درباره ماده خاکستری تان آشنا می شود.
خود مغز درد را احساس نمی کند
تا به حال فکر کرده اید که جراحان مغز چطور می توانند بیماران را عمل کنند، در حالی که آن ها به هوش هستند؟ بث مک کوئیستون متخصص اعصاب توضیح می دهد که اگرچه مغز چندین لایه پوشش و عروق خونی دارد که گیرنده های درد دارند، اما خود مغز ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 روز و 23 ساعت پیش
جمعه دو بعدازظهر وارد پیش تولید شد/ فیلمی درباره یک جوان موفق سرطانی

جمعه دو بعدازظهر وارد پیش تولید شد/ فیلمی درباره یک جوان موفق سرطانی به گزارش شفاف ، پروانه زاهدی نویسنده و کارگردان سینما در گفتگویی درباره جدیدترین فعالیت خود گفت: در حال پیش تولید اثری با عنوان جمعه دو بعد از ظهر هستیم که تهیه کنندگی آن را پویا پورمعانی انجام می دهد و نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده خودم است.
وی با اشاره به داستان این فیلم گفت: جمعه دو بعد از ظهر داستان و روایت جوان موفقی است که سرطان دارد اما این بیماری دریچه جدیدی از زندگی را روی او باز می کند و....
این کارگردان افزود:تمام لوکیشن های فیلم در شیراز است و حدود یک ماه فیلمبرداری برای آن در نظر گرفته ایم که طبیعتا پس از اتمام پیش تولید، فیلمبرداری آن آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 روز و 4 ساعت پیش
مراسم عزاداری اربعین حسینی(ع) با حضور هیئت های دانشجویی در حسینیه امام خمینی(ره)

مراسم عزاداری اربعین حسینی(ع) با حضور هیئت های دانشجویی در حسینیه امام خمینی(ره) به گزارش شفاف، در اربعین حسینی علیه السلام، حسینیه امام خمینی رحمه الله میزبان هیئت های دانشجویی از سراسر کشور بود و دانشجویان دلداده ی حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب باوفای ایشان، در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به عزاداری پرداختند.
رهبر انقلاب اسلامی پس از عزاداری دانشجویان در سخنان کوتاهی، دل های پاک، احساسات صادقانه و ایمان زلال جوانان مؤمن را زمینه ساز جلب تفضلات الهی خواندند و برای دستیابی ملت ایران به همه ی اهداف بزرگ و آرمان های بلند اسلام و انقلاب اسلامی دعا کردند.
ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 16 روز و 5 ساعت پیش
درخواست کره جنوبی از آمریکا درباره ایران

درخواست کره جنوبی از آمریکا درباره ایران به گزارش شفاف ، وزیر خارجه کره جنوبی دوشنبه شب در تماس تلفنی با همتای آمریکایی اش، با وی درباره مناقشه اتمی شبه جزیره کره و همچنین تحریم هایی که قرار است به زودی علیه ایران اعمال شود، صحبت کرده است.
رادیو کره جنوبی به نقل از وزارت خارجه این کشور گزارش داده که کانگ کیونگ وا در این تماس از مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا خواسته واشنگتن در اعمال تحریم علیه ایران حداکثر انعطاف را به خرج داده و سئول را از اجرای تحریم ها ضدایران معاف کند.
بنا بر این گزارش، پامپئو در پاسخ گفته این درخواست کره جنوبی را مد نظر قرار می دهد و همکاری نزدیک میان واشنگتن و سئول ادامه می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 6 ساعت پیش
امکانات لازم برای بازگشت زائران فراهم است

امکانات لازم برای بازگشت زائران فراهم است به گزارش شفاف ، حسین ذوالفقاری در گفت وگوی تلویزیونی دوشنبه شب خود با اشاره به اینکه تا صبح دوشنبه بیش از یک میلیون و 840 هزار زائر از مرزهای ایران وارد عراق شده اند، اظهار کرد: با توجه به ورود زائرین باقی مانده این آمار به بیش از دو میلیون نفر خواهد رسید. بیش از 500 هزار زائر نیز به کشور بازگشته اند.
وی ادامه داد: روند بازگشت زائران به کشور رو به افزایش است و سه شنبه و چهارشنبه با تراکم برگشت زائرین مواجه هستیم. بیش از 60 درصد زائران از مرز مهران خارج شده اند و حدود همین جمعیت نیز از همین مرز به کشور بازمی گردند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 6 ساعت پیش
کمک هزینه دولت به کدام خانواده ها تعلق می گیرد؟

کمک هزینه دولت به کدام خانواده ها تعلق می گیرد؟ به گزارش شفاف ، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای ماده (39) قانون برنامه ششم توسعه و به منظور ارتقای عدالت اجتماعی، با ارائه پیشنهادی خواستار تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت تأمین بسته های حمایتی برای خانوارهای کم درآمد و حمایت از تولید و اشتغال و جبران بخشی از آثار ناشی از افزایش قیمت ارز و اقلام موردنظر برای پیش بینی در سبد کالایی از هیئت دولت شدند.
با طرح این پیشنهاد در جلسه 22 مهر 1397 هیئت وزیران مقرر شد؛ سازمان های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نظرات تکمیلی را به هیئت وزیران ارائه نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 6 ساعت پیش
یک روزنامه آمریکایی مطرح کرد

یک روزنامه آمریکایی مطرح کرد یک روزنامه آمریکایی با تکیه بر ادعای حضور نظامی ایران در سوریه نوشت: اگرچه کاخ سفید از مداخله نظامی اسرائیل (رژیم صهیونیستی) در سوریه علیه نیروهای مورد حمایت ایران استقبال می کند مقامات نظامی آمریکایی نسبت به حملات تلافی جویانه هشدار داده اند.
به گزارش شفاف ، روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که رژیم صهیونیستی یک کارزار نظامی تهاجمی را در سراسر سوریه علیه گروه های مورد حمایت ایران آغاز کرده است. این اقدام اگرچه از سوی کاخ سفید مورد استقبال و تقدیر قرار گرفته، نگرانی هایی را در میان بسیاری از مقامات نظامی آمریکا ایجاد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 6 ساعت پیش
نفس سیستان دوباره گرفت

نفس سیستان دوباره گرفت به گزارش شفاف ، 37 روز از فصل بادهای 120 روزه و ریزگردهای سیستان گذشت، اما باز هم مردم این منطقه روز گذشته به جای بارش های پاییزی، شاهد خاک و شن در هوای منطقه بودند. عمده شن های روان و تپه های ماسه ای سیستان را در محدوده هیرمند و در اطراف رودخانه خشک شده هیرمند و منطقه زهک می توان مشاهده کرد که با وزش باد و گرمای هوا، سال به سال وضعیت این مناطق را بحرانی تر می کند، اما بی توجهی ها همچنان ادامه دارد.
به سختی می توان نفس کشید
یکی از اهالی روستای گمشاد هیرمند در این باره به خبرنگار ما می گوید: سال هاست به چنین وضعیتی عادت کرده ایم البته از سر اجبار ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 9 ساعت پیش
واکنش پانته آ بهرام به ادعاهای کارگردان دلدادگان

واکنش پانته آ بهرام به ادعاهای کارگردان دلدادگان به گزارش شفاف ، پانته آ بهرام روز شنبه درباره حواشی پیش آمده برای قسمت پایانی سریال دلدادگان ، اظهار داشت: پیش از اینکه توضیحی درباره این موضوع بدهم اعلام کنم خوشحالم از اینکه سریال اینقدر پُربیننده شد و مردم به آن علاقه مند شدند که اتفاقات قسمت پایانی را هم به این شدت دنبال کردند.
وی با اشاره به اینکه باید به عوامل سازنده فیلم به دلیل جذب این همه مخاطب تبریک گفت، افزود: پس از پخش قسمت پایانی، من در صفحه اینستاگرام خودم پیام یک خطی با این مضمون که بدقولی صدا و سیما، # مسائل مالی منتشر کردم و هیچ توضیحی درباره سانسور و این مسائل مطرح نکردم. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 روز و 9 ساعت پیش
وضعیت امنیتی تردد زوار در مرز ها مطلوب است

وضعیت امنیتی تردد زوار در مرز ها مطلوب است به گزارش شفاف ، سردار حسن کرمی، در خصوص آخرین وضعیت تردد زوار در مرز مهران اظهار داشت: در حال حاضر تراکم جمعیت در برگشت زائران از مرز مهران را شاهدیم.
فرمانده یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه ماموران یگان ویژه وضعیت امنیتی تردد زوار را در مرز های سه گانه در رصد کامل داشته و از پهباد های سبک نیز برای اشراف اطلاعاتی خود استفاده می کنند، اعلام کرد: بازگشت زوار در کمال امنیت، در حال اجراست و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی در ادامه به تجدید میثاق ماموران این یگان با شهدای قلاویز در مرز مهران اشاره و بیان کرد: هم اینک برنامه تجدید میثاق ماموران یگان های ویژه ناجا با شهدای قلاویز ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 9 ساعت پیش
خداحافظی مرکل با دنیای سیاست

خداحافظی مرکل با دنیای سیاست به گزارش شفاف ، صدراعظم آلمان در پی انتخابات ایالتی روز گذشته در ایالت هستن گفت که قصد ندارد در دور آتی در سمت صدراعظم این کشور فعالیت کند.
مرکل گفت: من قصد ندارم که پس از پایان دوره کنونی در سال 2021، بار دیگر به عنوان صدراعظم انتخاب شوم. به این ترتیب چهارمین دوره از صدراعظمی مرکل، آخرین دوره صدراعظمی وی خواهد بود. وی افزود: اکنون زمان آن فرا رسیده است که فصل جدیدی آغاز شود.
بنابر گزارش شبکه خبری ntv، مرکل امروز دوشنبه در پی سخنانی پس از نشست حزبی همچنین گفت که وی می خواهد تا پایان دوره کاری کنونی خود در سمت صدراعظم بماند ضمن اینکه برنامه ای برای نامزد شدن در پارلمان و یا تصدی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 19 ساعت پیش
پایان راهپیمایی اربعین؛ کربلا میزبان ده ها میلیون "لبیک"

پایان راهپیمایی اربعین؛ کربلا میزبان ده ها میلیون "لبیک" به گزارش شفاف ، همزمان با فرارسیدن شب اربعین حسینی میلیون ها زائر حسین (ع) بعد از پایان راهپیمایی به کربلا معلی رسیدند.
هم اکنون میلیون ها نفر از راهپیمایان برای لبیک به آرمان های والای حضرت عبدالله الحسین دور تا دور حرم آن حضرت حضور داشته و شعار "لبیک یا حسین" سر می دهند.
مسلمانان از ده کشور مختلف جهان از جمله عراق، ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه، مالزی، اندونزی، بحرین و... بعد از چندین شبانه روز پیاده روی به کربلای معلی و حرم امام حسین(ع) رسیدند.
کربلا همزمان با شب اربعین، میزبان ده ها میلیون زائر و مملو از جمعیتی است که شعار "به روح به دم لبیک یا حسین" سر می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
ظریف در مصاحبه با سی بی اس: تحریم ها هرگز سیاست ایران را تغییر نمی دهند

ظریف در مصاحبه با سی بی اس: تحریم ها هرگز سیاست ایران را تغییر نمی دهند به گزارش شفاف ، به نقل از سی بی اس، ظریف در مصاحبه با مجری برنامه "فیس د نیشن" که روز یکشنبه و در تهران صورت گرفت، در پاسخ به احتمال تغییر سیاست های ایران بر اثر فشار تحریم ها تاکید کرد: تحریم ها تاثیری اقتصادی خواهند گذاشت، ولی سیاست (ایران) را تغییر نخواهند داد. ایالات متحده بایستی این را یاد بگیرد.
وی افزود: آمریکا به تحریم معتاد شده است و فکر می کند تحریم نوشدارویی است که تمامی مشکلات را حل می کند. اینگونه نیست. تحریم ها در واقع به مردم آسیب می زنند، و ما به عنوان یک دولت وظیفه داریم تا تاثیر آن ها بر مردم را به حداقل برسانیم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
در شبکه سه سیما چه می گذرد؟

در شبکه سه سیما چه می گذرد؟ به گزارش شفاف ، یکی از پر سر و صداترین تصمیمات مسئولان شبکه سوم سیما گرفتن آنتن برنامه نود به مدت دو هفته بود. این موضوع به شدت مخاطبان برنامه نود را عصبانی کرد. این موضوع چنان در فضای رسانه ای و فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت که در نهایت برنامه حالا خورشید با اجرای رضا رشیدپور، علی فروغی مدیر شبکه سوم سیما را به این برنامه دعوت کرد تا درباره تصمیمات اخیر او برسد. این برنامه همچنین عادل فردوسی پور را روی آنتن آورد و در یک تماس تلفنی دلیل پخش نشدن برنامه نود را جویا شد.
**فروغی: سعی می کنیم نود روی آنتن برود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 روز و 23 ساعت پیش
مرکل از ریاست حزبش کناره گیری می کند

مرکل از ریاست حزبش کناره گیری می کند به گزارش شفاف ، در پی اعلام این خبر ارزش یورو کاهش یافت و احتمال می رود که رقابت درون حزبی برای جانشینی او در مقام صدراعظمی نیز آغاز شود.
رویترز به نقل از توییت خبرگزاری آلمانی د پ آ افزود که مرکل 64 ساله که از سال 2000 بر حزب دمکرات مسیحی ریاست می کند، کماکان می خواهد صدر اعظم آلمان باقی بماند. انتخابات سراسری آتی آلمان در سال 2021 برگزار خواهد شد.
حزب مرکل به تازگی و با وجود پیروزی در انتخابات ایالت هسن، با افت 11 درصدی هواداران خود مواجه شد که این دومین عقب گرد اتحاد محافظه کاران مرکل در هفته های اخیر بود که وی را با انتقاد متحدانش مواجه ساخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 23 ساعت پیش
ورود بازار مسکن به فاز رکودی در سال 98

ورود بازار مسکن به فاز رکودی در سال 98 به گزارش شفاف ، فرشید پورحاجت اظهار کرد: از ابتدای سال 98 بازار مسکن از شرایط رکود تورمی خارج و وارد سیکل رکودی می شود. در این زمینه تمهیدات ویژه ای از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی برای بازار مسکن دیده شود، قطعا به چنین سیکلی ورود نخواهیم کرد.
وی افزود: اگر قوه مجریه و قوه مقننه به طور خاص در بازار مسکن ورود نکنند و سیاست هایی که در همه کشورها در زمان رکود برای صنعت ساختمان اجرایی می شود را در کشور اجرا نکنند، با مشکلات جدی در بحث صنعت ساختمان مواجه خواهیم شد.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
طرح جدید نمایندگان مجلس درباره مهریه

طرح جدید نمایندگان مجلس درباره مهریه به گزارش شفاف ، ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چندین هزار نفر به دلیل بدهی مهریه در زندان هستند، گفت: به همین دلیل نمایندگان به دنبال این هستند که با تدوین طرحی تعداد زندانیان مهریه کاهش یابد.
وی افزود: در همین راستا نمایندگان طرحی را تدوین کردند که براساس آن تعیین 14 سکه به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی در نظر گرفته شود.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تشریح این طرح اظهار داشت: در این طرح پیش بینی شده که رئیس دستگاه قضا می تواند با صدور مجوز برای افرادی که به دلیل مهریه در زندان هستند به تناسب تورم و درآمد آنها ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 3 ساعت پیش
روزنامه ابتکار تذکر گرفت

روزنامه ابتکار تذکر گرفت به گزارش شفاف ، به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، سیدعلاءالدین ظهوریان، دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با اعلام این خبر توضیح داد: در جلسه مورخ 7 آبان ماه 97 هیأت نظارت برمطبوعات، موضوعات نظارتی رسانه ها مطرح و باتوجه به اینکه روزنامه ابتکار درخصوص بی توجهی به ساحت حضرت سیدالشهدا(ع) در مطلبی با عنوان بیماری در کمین زائران بی ملاحظه مندرج در شماره مورخ 29 مهر عذرخواهی کرده مقرر شد به آن روزنامه تذکر کتبی داده شود. همچنین تخلف روزنامه اقتصاد آینده در تیتر و عکس صفحه اول روزنامه دیروز بررسی و مقرر شد دبیرخانه، اطلاعات متناقض موجود را بررسی و به جلسه آتی برای تصمیم گیری ارائه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 3 ساعت پیش
ظریف: بعید می دانم روز 13 آبان اتفاق جدید بیفتد

ظریف: بعید می دانم روز 13 آبان اتفاق جدید بیفتد به گزارش شفاف ، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران امروز در بدو ورود به استانبول گفت: بعید می دانیم که روز 13 آبان که تحریم ها در مرحله دوم اجرایی می شود، اتفاق جدیدی بیفتد.
ظریف ادامه داد: البته ساز و کارهایی را که اتحادیه اروپا در نظر داشته، در همین چند روز عملیاتی خواهد شد. ممکن است تا زمانی که بشود از این ساز و کارها استفاده کرد، مقدار دیگری طول بکشد. به خاطر فشارها و کارشکنی هایی که آمریکایی ها در تمامی مراحل این کار داشته اند برخی اقدامات زمان بیشتری برده است.
با این ساز و کارها و با توجه به این واقعیت که آمریکایی ها در جامعه بین المللی منزوی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 3 ساعت پیش
گاردین: هواپیمای اندونزی حامل 20 مقام دولتی بود

گاردین: هواپیمای اندونزی حامل 20 مقام دولتی بود به گزارش شفاف ، خبرگزاری گاردین اعلام کرد 20 نفر از مقامات دولتی اندونزی نیز مسافر هواپیمایی بودند که صبح امروز دوشنبه در آب های پیرامون جزیره جاوا این کشور سقوط کرد.
به گزارش شفاف، این هواپیما که 189 سرنشین داشت، 13 دقیقه بعد از ترک فرودگاه دچار حادثه شد.
هواپیمای غرق شده از نوع بوئینگ 737 بوده است.
مقصد این پرواز شهر پانکال پینانگ اندونزی بوده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 5 ساعت پیش
اولین قول وزیر کار برای بهبود رفاه مردم

اولین قول وزیر کار برای بهبود رفاه مردم به گزارش شفاف ، وزیر رفاه با بیان اینکه کمتر از 10 درصد مردم علاقه مند به سهیم شدن در امور مشارکتی اجتماعی هستند، گفت: تلاش می کنیم شورای عالی رفاه را در اولین فرصت تشکیل دهیم.
محمد شریعتمداری در نشست با انجمن ها و سازمان های مردم نهاد به جمع بندی موارد مطرح شده از سوی آنها پرداخت و گفت: با توجه به تحولات یک سال اخیر در کشور، ضرورت دارد نگاه عمیق تری برای دوره سه ساله باقی مانده داشته باشیم.
وی افزود: مجدد می خواهم منشوری که درباره اش در مجلس سخن گفتیم را در اختیار نمایندگان تشکل ها قرار دهیم تا آن را تکمیل کنیم؛ شما فعالان مدنی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 21 ساعت پیش
تهیه بسته مقابله با تحریم ها

تهیه بسته مقابله با تحریم ها به گزارش شفاف ، فرهاد دژپسند با بیان اینکه تحریمی که می خواهند در13 آبان اعلام کنند، قبلا اجرایی کرده اند گفت: در وزارت اقتصاد و دارایی همکاران ما به درستی در حال رصد برنامه های دشمن و در حال آماده سازی بسته هایی برای مواجهه با این دشمنی ها هستند.
وزیر اقتصاد در گفتگو با رسانه ملی درباره برنامه های اصلی خود در وزارت اقتصاد و دارایی گفت: طبیعی است که در این شرایط همه انتظار دارند که با توجه به تحریم های دشمن، ببینند ما چه برنامه ای را تدارک دیدیم.
تامین مالی اقتصادی
وی افزود: اولین برنامه مد نظر، تامین مالی اقتصادی است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 21 ساعت پیش
تحریم ایران قیمت نفت را یکباره تا 90 دلار بالا می برد

تحریم ایران قیمت نفت را یکباره تا 90 دلار بالا می برد به گزارش شفاف ، به نقل از بلومبرگ انگلیسی، موسسه مدیریت ریسک هج آی اعلام کرد در 8 روز آینده که تحریم های نفتی ایران اجرایی خواهند شد، بازارهای نفت ممکن است غافل گیر شوند و قیمت ها جهش کند.
جو مک مونیگل، رییس سیاست گذاری انرژی در هج آی، گفت: تاجرانی که منتظرند آمریکا معافیت هایی را صادر کند که به کشورهای مشخصی اجازه دهد همچنان به خرید نفت خود از ایران ادامه دهند، اشتباه محاسباتی بزرگی مرتکب شده اند و باید منتظر یک غافل گیری باشند.
مک مونیگل گفت: ما شانس اجرای یک باره تحریم ها علیه ایران ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
کاهش 80 درصدی قیمت سیب زمینی

کاهش 80 درصدی قیمت سیب زمینی به گزارش شفاف ، اسدالله کارگر با اشاره به کاهش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار اظهارداشت: قیمت این محصول در بازار به نرخ چهار ماه پیش بازگشته است.
وی با بیان اینکه قیمت سیب زمینی در آغاز دوره گرانی این محصول به حدود 4000 تومان رسیده بود، گفت: هم اکنون نرخ هرکیلوگرم سیب زمینی به کیلویی حدود 2200 تا 2300 تومان رسیده و نسبت به ابتدای دوره گرانی ها نزدیک 80 درصد کاهش قیمت داشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به کاهش قیمت گوجه فرنگی نیز افزود: گوجه فرنگی نیز به کیلویی 3000 تا 3200 تومان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 0 ساعت پیش
شناسایی مرکز مهم تخریب لایه ازون

شناسایی مرکز مهم تخریب لایه ازون به گزارش شفاف ، به نقل از تلگراف، از مدتی قبل تصاعد شدید گازهای گلخانه ای از محلی در کره زمین باعث نگرانی دانشمندان شده بود، اما بالاخره منبع اصلی نشت این گازها شناسایی شد.
تصاعد گازهای یادشده باعث شده بود تا یک حفره گسترده در لایه اوزون بسته نشود و به همین منظور تلاش های فراوانی برای شناسایی منشا تصاعد آن آغاز شده بود.
سرانجام محققان بعد از بررسی های زیاد دریافتند که منشا انتشار گازهای گلخانه ای مذکور در استان شاندونگ کشور چین است. دانشمندان دانشگاه بریستول با بررسی دقیق تصاویر ماهواره ای دریافتند که انتشار گاز خطرناک تتراکلرید کربن از منطقه ای در کشور چین باعث تخریب لایه اوزون ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 18 روز و 0 ساعت پیش
توضیحات فردوسی پور درباره حواشی اخیر برنامه نود

توضیحات فردوسی پور درباره حواشی اخیر برنامه نود به گزارش شفاف ؛ علی فروغی مدیر شبکه سه سیما امروز در برنامه حالا خورشید حاضر شد و توضیحاتی درباره حواشی برنامه نود و پخش دوباره آن ارائه کرد. در ادامه توضیحات مدیر شبکه سه، فردوسی پور هم روی آنتن زنده آمد و در ارتباط تلفنی با رشیدپور درباره حاشیه های دو هفته اخیر برنامه نود توضیحاتی داد.
فردوسی پور گفت: من بیش از 20 سال است در صدا و سیما و به قول معروف فرزند رسانه هستم. در تمام این سالها، تلاش کردم برنامه ای بسازم که منعکس کننده مشکلات و فساد در فوتبال کشور باشد. به هر حال در هر مجموعه ای اختلاف سلیقه وجود دارد؛ قرار نیست من و علی فروغی مثل هم فکر کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
برانکو ایوانکوویچ: همه دوست دارند پرسپولیس را شکست دهند اما بازهم ما قهرمان می شویم/ رفتار داوران دیدار دیروز واقعاً وحشتناک بود!

برانکو ایوانکوویچ: همه دوست دارند پرسپولیس را شکست دهند اما بازهم ما قهرمان می شویم/ رفتار داوران دیدار دیروز واقعاً وحشتناک بود! به گزارش شفاف ، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشحال و مفتخر هستیم که عازم ژاپن می شویم تا فینال را برگزار کنیم. از آن پرافتخارتر برگزاری بازی برگشت در تهران است.
این حق را داریم که پلندپروازی هایی هم داشته باشیم
وی در ادامه افزود: مسلماً جوی که در بازی برگشت در آزادی وجود خواهد داشت در هیچ زمان دیگری تجربه نشده است و می تواند یک روز فوق العاده پرهیجان و ماندگار در فوتبال ایران باشد. می توانیم در آن روز یک نمایش زیبا برای فوتبال ایران داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 4 ساعت پیش
علی دایی: پرسپولیس به جای دروازه بان، بزن بهادر دارد/ داور دو پنالتی ما را نگرفت/ چرا سیدجلال اخراج نشد؟

علی دایی: پرسپولیس به جای دروازه بان، بزن بهادر دارد/ داور دو پنالتی ما را نگرفت/ چرا سیدجلال اخراج نشد؟ به گزارش شفاف , علی دایی بعد از تساوی یک بر یک تیمش مقابل پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر, در نشست خبری گفت: بازی خیلی سختی داشتیم. با این حال فکر می کنم هم نیمه اول و هم نیمه دوم از پرسپولیس بهتر بودیم. متأسفانه در نیمه اول نتوانستیم در شش قدم از موقعیت هایی که داشتیم استفاده کنیم و نیمه اول پرسپولیس فقط یک شوت زد که آن هم شوت آنچنانی بود که شاید سالی یک بار یا 10 سال یک بار فقط خود کمال از این شوت ها می زند. ما بازنده به رختکن رفتیم و بعد از گل پرسپولیس همه دیدند توپ و بازی در اختیار ما بود. در نیمه دوم هم به جز 5، 6 دقیقه ابتدایی بازی کل بازی در اختیار ما بود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 23 ساعت پیش
سوریان استعفا داد، میراسماعیلی رییس شد

سوریان استعفا داد، میراسماعیلی رییس شد پس از استعفای حمید سوریان از ریاست کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک آرش میر اسماعیلی رئیس جدید این کمیسیون شد.
به گزارش شفاف ، کمیته ملی المپیک اعلام کرد که بعد از برگزاری نخستین انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک در آبان ماه سال گذشته و پس از برگزاری انتخابات داخلی که حمید سوریان به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد، به دلیل مشغله کاری از سمت خود استعفا و به همین منظور مجددا انتخابات داخلی در این زمینه برگزار شد که از بین یوسف کرمی و آرش میراسماعیلی دو کاندیدای این پست، پس از اخذا آراء آرش میراسماعیلی بعنوان رئیس کمیسیون ورزشکاران و یوسف کرمی هم به عنوان مسئول اجرایی کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 23 ساعت پیش
اوباما، ترامپ و جمهوریخواهان را دروغگو خواند

اوباما، ترامپ و جمهوریخواهان را دروغگو خواند به گزارش شفاف ، به نقل از آسوشیتدپرس، این سخنان شدیدترین و مستقیم ترین انتقاد اوباما از ریاست جمهوری ترامپ به شمار می آید، با این حال وی سعی کرد که اشاره ای به نام ترامپ نکند. اوباما در سفر به ایالت های میشیگان و ویسکانسین تلاش کرد تا رای دهندگان را ترغیب کند که به نامزدهای دموکرات رای دهند.
اوباما به اظهارات اخیر ترامپ اشاره کرد که گفته بود تا پیش از انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر طرح کاهش مالیات ها را به تصویب کنگره می رساند.
رئیس جمهوری سابق آمریکا اظهار داشت: کنگره تا پیش از انتخابات جلسه نخواهد داشت. او این حرف ها را خودش سر هم می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 18 روز و 23 ساعت پیش
واکنش حزب الله لبنان به تحریم های شدید آمریکا

واکنش حزب الله لبنان به تحریم های شدید آمریکا به گزارش شفاف ، دعموش این سخنان را در حالی روز جمعه مطرح کرد که ساعاتی پیش از آن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانون تشدید تحریم ها علیه حزب الله را که به تصویب کنگره این کشور رسیده بود، به امضا رساند.
بر اساس اعلام کاخ سفید، هدف از این قانون جلوگیری کامل حزب الله از دسترسی به شبکه مالی بین المللی و کاهش برخورداری از منابع مالی است.
بر اساس این قانون هر شخص یا گروهی که با حزب الله و نهادهای وابسته به آن وارد همکاری و تماس شود مشمول تحریم های آمریکا خواهد شد.
آمریکا، حزب الله را گروه تروریستی می داند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 روز و 0 ساعت پیش
آوایی: 5 هزار زندانی افغان در ایران داریم

آوایی: 5 هزار زندانی افغان در ایران داریم وزیر دادگستری کشورمان در دیدار با وزیر دادگستری افغانستان گفت: تفاهم نامه امروز برای انتقال کمتر از هزار نفر از اتباع افغانی از زندان های کرمان و اصفهان و مرکزی و فارس و خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان است.
به گزارش شفاف ، سیدعلیرضا آوایی در دیدار با "عبدالبصیر انور" وزیر دادگستری کشور افغانستان گفت: رابطه ما با افغانستان به خاطر سابقه فرهنگی و زبانی و مذهبی است و دارای وجوه مشترک فراوانی هستیم و تمام زمینه ها برای توسعه و تعمیق روابط وجود دارد ولی نیاز به برنامه ریزی دارد.
وی افزود: الان ما میزبان جمع کثیری از اتباع افغانستان هستیم و از خدمات بهداشتی قابل قبولی بهره مندند و ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
53 درصد مردم آمریکا از عملکرد ترامپ ناراضی اند

53 درصد مردم آمریکا از عملکرد ترامپ ناراضی اند به گزارش شفاف ، از تارنمای خبری نشریه هیل، طبق این نظرسنجی که به همت رادیو ان پی آر ، شبکه پی بی اس نیوزآر' و موسسه ماریست انجام شد، تنها 39 درصد از افراد بزرگسال در آمریکا از عملکرد ترامپ راضی هستند در حالی که این رقم در میان ناراضیان 53 درصد است. هشت درصد از پرسش شوندگان در این نظرسنجی نیز، نظری بینابین داشتند و چندان از پاسخ خود مطمئن نبودند.
نتایج این نظرسنجی، کاهش سه درصدی از میزان محبوبیت 42 درصدی ترامپ در ماه گذشته میلادی را به نمایش می گذارد.
براساس این گزارش، میزان محبوبیت ترامپ در مقایسه با روسای جمهوری سابق آمریکا همواره پایین بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 19 روز و 7 ساعت پیش
ظریف خواستار تسهیل شرایط زائران اربعین در مرزهای دو کشور شد

ظریف خواستار تسهیل شرایط زائران اربعین در مرزهای دو کشور شد به گزارش شفاف ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی تلفنی با محمد علی الحکیم، ضمن تبریک انتخاب وی به عنوان وزیر امور خارجه جدید عراق و آرزوی موفقیت برای وی، ابراز امیدواری کرد روابط خوب دو کشور همسایه در تمام ابعاد در جهت منافع دو ملت گسترش یابد.
ظریف ضمن تشکر از مهمان نوازی گرم دولت و مردم عراق از زائران عتبات عالیات و شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین حسینی که نماد عظمت و تکریم اهل بیت (ع) و نماد همراهی و اتحاد دو ملت است، کمک و مساعدت هر چه بیشتر دولت عراق را برای تسهیل شرایط زائران اربعین به ویژه در مرزهای دو کشور از جمله مرز مهران خواستار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 20 روز و 21 ساعت پیش
توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه

توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه به گزارش شفاف به نقل از راشا تودی، وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه، ایران و ترکیه درباره تسریع روند دستیابی به ساختار کمیته قانون اساسی سوریه توافق کردند.
بر این اساس، معاونین وزرای خارجه 3 کشور ضامن آتش بس امروز در نشست خود در مسکو در این باره به توافق رسیده و آن را رسانه ای کردند.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: توافق امروز با در نظر گرفتن منافع تمام اقشار سوریه و بر مبنای قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل و نیز با هماهنگی استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه حاصل شده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 21 روز و 8 ساعت پیش
جزئیات عملکرد حریف پرسپولیس در فینال آسیا/ تغییر روش فوتبالی!

جزئیات عملکرد حریف پرسپولیس در فینال آسیا/ تغییر روش فوتبالی! به گزارش شفاف ، تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه پر گل 3-3 مقابل سوون سامسونگ متوقف شد تا در مجموع با نتیجه 6-5 از سد این تیم کره ای گذشت و بعنوان حریف پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا شناخته شد.
آشنایی با کاشیما
کاشیما به معنای جزیره گوزن است و به همین خاطر است که پیوند آنتلرز به معنای شاخ گوزن برای این تیم انتخاب شده است. نماد گوزن در آرم این باشگاه نیز وجود دارد. گوزن ها حیواناتی هستند که در برخی از ادیان متفرقه ژاپنی مقدس شمرده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 21 روز و 8 ساعت پیش
انتقاد معاون سپاه از وزارت خارجه

انتقاد معاون سپاه از وزارت خارجه سردار محمدصالح جوکار معاون پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص اقدام عربستان سعودی و بحرین و قرار دادن نام حاج قاسم سلیمانی و سپاه پاسداران در لیست حامیان تروریسم اظهار داشت: عربستان سعودی با ترور خاشقجی در یک باتلاق افتاده و به همین دلیل برای نجات خودش دست به هر اقدامی می زنیم.
وی ادامه داد: ترور خاشقجی و برملا شدن این اقدام غیرانسانی رژیم سعودی موجب شد تا سران عربستان دست به اقدامات کورکورانه از جمله قرار دادن نام حاج قاسم و سپاه در لیست حامیان تروریسم بزنند تا افکار عمومی را منحرف کنند البته این گونه اقدامات سابقه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 21 روز و 9 ساعت پیش
4 فرنگی کار ایران رقبایشان را شناختند

4 فرنگی کار ایران رقبایشان را شناختند به گزارش شفاف ، نتایج قرعه کشی فرنگی کاران ایران به شرح زیر است:
در وزن 55 کیلوگرم که 21 کشتی گیر حضور دارند مسلم نادری خادم در دور نخست به مصاف نوگزاری تسوروتسومیا دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان می رود و در صورت پیرزوی بر این کشتی گیر در دور دوم با برنده واسیل توپویف از روسیه و ندیالکو پتروف از بلغارستان کشتی می گیرد. شوتا تاناکورا قهرمان آسیا از ژاپن و الدانیز عزیزلی قهرمان اروپا از آذربایجان در گروه نادری خادم حضور دارند.
در وزن 63 کیلوگرم محسن حاجی پور در مبارزه نخست با جرمن دیاز از پورتوریکو کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده دیدار دانیر ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 21 روز و 21 ساعت پیش
شگرد کثیف برخی بنگاه های معاملات املاک!

شگرد کثیف برخی بنگاه های معاملات املاک! کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 21 روز و 23 ساعت پیش
ترامپ خواهان دیدار با پوتین در پاریس است

ترامپ خواهان دیدار با پوتین در پاریس است به گزارش شفاف ، به نقل از روسیا الیوم، دیدار میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و جان بولتون، مشاور رئیس جمهوری آمریکا در امور امنیت ملی برگزار شد.
جان بولتون عنوان داشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواهان دیدار با پوتین در پاریس است.
بولتون تصریح کرد: با وجود اختلافات، اما باید گفتگو میان ما ادامه داشته باشد.
پوتین خطاب به بولتون تصریح کرد: عملاً به گام های شما پاسخ نمی دهیم اما شما به همان روش ادامه می دهید.
ولادیمیر پوتین در این دیدار تاکید کرد: با وجود گام های شما علیه ما، اما مبادلات تجاری میان کشورهای ما در حال رشد است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 22 روز و 8 ساعت پیش
کشف 10 هزار دلار تقلبی در دهلران

کشف 10 هزار دلار تقلبی در دهلران به گزارش شفاف ، صابر نجومی با اعلام این خبر اظهار کرد: عامل اصلی این باند از استان دیگر به ایلام آمده بود و قصد داشت این مقادیر دلار را در شهرهای مهران و دهلران توزیع کند که پیش از رسیدن به این هدف دستگیر و پس از قرار قانونی به زندان معرفی شده است.
وی میزان کشف شده ی این دلارها را 10 هزار دلار و میزان ارزش ریالی آن ها را هم بالغ بر 100 میلیون تومان برشمرد.
شهرستان مرزی دهلران به عنوان یکی از سه مسیر ورودی استان ایلام در این روزها مسیر تردد شمار زیادی از زائران اربعین حسینی است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 22 روز و 19 ساعت پیش
واکنش جانشین قرارگاه ثارالله به اقدام عربستان و بحرین علیه سپاه

واکنش جانشین قرارگاه ثارالله به اقدام عربستان و بحرین علیه سپاه به گزارش شفاف ، سردار اسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله سپاه با اشاره به اقدام عربستان سعودی و بحرین در انتشار بیانیه ای که در آن نام قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست افراد و سازمانهایی قرار داده که به حمایت از تروریسم می پردازند، اظهار داشت: عربستان در منجلابی افتاده که به راحتی نمی تواند خود را بیرون بکشد به همین دلیل با این اقدامات بدنبال فرار به جلو است.
وی افزود: آل سعود بدنبال فرافکنی و منحرف کردن افکار عمومی جهان و منطقه از موضوع قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی الاصل در کنسولگری این کشور در ترکیه است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 22 روز و 19 ساعت پیش
وقتی مَکر زنان فاجعه می آفریند

وقتی مَکر زنان فاجعه می آفریند به گزارش شفاف،سربازرس مگره یکی از شخصیت های آشنای ادبیات کلاسیک پلیسی بین طرفداران این ژانر در جهان است که اقتباس های سینمایی و تلویزیونی مختلفی براساس داستان هایش ساخته شده است. خالق این شخصیت همان طور که می دانیم ژرژ سیمنون نویسنده شناخته شده بلژیکی است که به تا حال تعدادی از مگره هایش به قلم عباس آگاهی به فارسی ترجمه و در قالب مجموعه پلیسی نقاب توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و عرضه شده اند.
دوست کودکی مگره هفتاد و نهمین عنوان از مجموعه نقاب است که پاییز سال گذشته چاپ شد و یکی از رمان های خوب سیمنون با محوریت ماجراهای سربازرس مگره است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 روز و 19 ساعت پیش
فردوسی پور حذف نشد

فردوسی پور حذف نشد به گزارش شفاف ، امروز در فضای مجازی شایع شده بود که در پی اتفاق هایی که به حذف برنامه نود از جدول پخش برنامه های شبکه سه سیما منجر شد، عادل فردوسی پور فرصت گزارش بازی امروز پرسپولیس السد را هم در چارچوب بازی های جام باشگاه های آسیا از دست داده است. هر چند روابط عمومی شبکه سه سیما درستی این خبر را رد کرده بود.
البته از آن جا که فردوسی پور امروز تا حدود ساعت 17:30 هم در ورزشگاه حاضر نشده بود، درستی این شایعه قوت گرفت؛ اما درنهایت که این گزارشگر و برنامه ساز ورزشی تلویزیون خود را به ورزشگاه آزادی رساند، این طور اعلام شد که تاخیرش به دلیل آن بوده که امروز در دانشگاه تدریس داشته است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 22 روز و 20 ساعت پیش
بازار سیاه بلیت پرواز های اربعین راه افتاد

بازار سیاه بلیت پرواز های اربعین راه افتاد به گزارش شفاف، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی نسبت به فروش بلیت پروازهای اربعین با قیمت های نامتعارف و گران تر از نرخ مصوب هشدار داد.
حرمت الله رفعی گفت: با توافق سازمان هواپیمایی و ایرلاین ها نرخ مصوب بلیت پروازهای ایران عراق در مناسبت اربعین برای یک طرف یک میلیون و 100 هزار تومان و برای دو طرف دو میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده و مردم نباید بلیتی را با قیمتی غیر از این بخرند.
به گفته او، درحال حاضر بلیت پرواز عراق با قیمت هایی بیش از این و در حدود دو میلیون و 700 تا 800 هزار تومان در برخی آژانس ها خرید و فروش می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 0 ساعت پیش
داعش به زودی 21 گروگان خود از اهالی سویدا را آزاد می کند

داعش به زودی 21 گروگان خود از اهالی سویدا را آزاد می کند به گزارش شفاف به نقل از النشره، دیده بان حقوق بشر سوریه امروز (دوشنبه) گزارش داد، تلاش ها برای آزادی سری جدیدی از گروگان های استان سویدا که گروه تروریستی داعش آنها را ربوده ادامه دارد.
آن گونه که دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرده، براساس توافق داعش با دولت سوریه و روسیه، قرار است دولت 60 تن از زنان بازداشتی خود را که داعش خواستار آزادی آنها شده را به این گروه تحویل دهد و مبلغ 27 میلیون دلار نیز پول بپردازد و در مقابل هم داعش اهالی سویدا را که گروگان گرفته آزاد کند.
این سازمان اعلام کرد، مقدمات برای انجام تبادل توسط میانجی گرها در دست انجام است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 23 روز و 19 ساعت پیش
آماده باش پلیس پیشگیری برای دیدار پرسپولیس-السد

آماده باش پلیس پیشگیری برای دیدار پرسپولیس-السد به گزارش شفاف ، سرهنگ کیوان ظهیری درباره تمهیدات پلیس پیشگیری تهران بزرگ برای دیدار تیم فوتبال پرسپولیس و السد اظهارکرد: در محدوده داخلی ورزشگاه آزادی مسئولیت اصلی تامین امنیت برعهده یگان ویژه است اما در اطراف گیت ها و فضاهای اطراف ورزشگاه آزادی ماموران پلیس پیشگیری در قالب گشت های خودرویی، موتوری و پیاده حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه تعدادی از ماموران نیز به شکل نامحسوس در محل و به ویژه اطراف گیت ها حضور خواهند داشت، اظهارکرد: مأموران نامحسوس نسبت به رصد افرادی که ممکن است با سوءاستفاده از ازدحام جمعیت اقدام به جیب بری کنند اقدام کرده و در صورت مشاهده با آنان برخورد خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 20 ساعت پیش
رسیدگی ویژه به پرونده قتل یک محیط بان

رسیدگی ویژه به پرونده قتل یک محیط بان به گزارش شفاف، مسلم محمدیاران در گفت وگوی ویژه خبری سیمای گلستان اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته تعدادی از شکارچیان متخلف شهرستان های مراوه تپه و کلاله در منطقه سولگرد استان خراسان شمالی با تعدادی از مامورین محیط بان درگیر شدند که در پی آن یک محیط بان شهید و سه محیط بان دیگر زخمی شدند.
وی افزود: به محض وقوع این حادثه تحقیقات گسترده ای با همکاری محیط زیست، عوامل انتظامی و اطلاعات دو استان گلستان و خراسان شمالی در جهت شناسایی متهمان آغاز شد.
محمدیاران ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته تمامی متهمینی که در درگیری با محیط بانان حضور داشتند شناسایی و دستگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 21 ساعت پیش
بهزیستی: 600 زن به خانه های امن آمدند

بهزیستی: 600 زن به خانه های امن آمدند به گزارش شفاف، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود 22 خانه امن در کشور گفت: سال گذشته در مجموع حدود 600 زن در خانه های امن پذیرش شدند.
حبیب الله مسعودی فرید افزود: خانه های امن برای حمایت از زنان در معرض خشونت در خانواده است چون در بسیاری مواقع اتفاقاتی می افتاد که به دلایل مختلف زنان در خانه یا در معرض خشونت خانگی هستند یا می ترسیدند و نگران هستند که در معرض خشونت قرار بگیرند.
وی اضافه کرد: ممکن است این نگرانی زنان واقعی یا غیرواقعی باشد؛ اغلب این زنان از طرف همسر مورد خشونت خانگی قرار می گیرند البته گاهی نیز مردان تحت خشونت خانگی قرار می گیرند اما به طور کلی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 23 روز و 21 ساعت پیش
دو نرخی شدن سوخت فعلا اجرا نمی شود

دو نرخی شدن سوخت فعلا اجرا نمی شود به گزارش شفاف ، اسدالله قره خانی، در خصوص سهمیه بندی سوخت اظهار داشت: در نشست کمیسیون انرژی از مرکز پژوهش ها و انجمن نفت دعوت شد تا مطالعه ای بر روی چگونگی کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق بنزین به عمل بیاید.
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی با بیان اینکه در روزهای اخیر میزان قاچاق سوخت افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: در این نشست گزارش هایی در رابطه به مصرف سوخت، کنترل مصرف و اقداماتی که در گذشته از طریق کارت سوخت اعمال شده بود ارائه شد، همچنین مروری بر تجریبات در زمان هدفمندی یارانه ها شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 23 روز و 21 ساعت پیش
زائران پیاده اربعین در 150 کیلومتری کربلا

زائران پیاده اربعین در 150 کیلومتری کربلا به گزارش شفاف، زائران اربعین حسینی که از مسیر بصره به سمت کربلا به راه افتاده اند، در روزهای 11 تا 14 صفر به استان قادسیه و شهرهای دیوانیه، سومر و عفک می رسند.
این زائران راهپیمایی خود را از شهرهای جنوبی عراق شروع کرده اند و از استان های بصره، ذی قار و مثنی عبور کرده و عمدتا از اهالی شهرهایی همچون بصره، ام القصر، سوق الشیوخ، الخضر، سماوه، ناصریه و... هستند.
شهر دیوانیه مرکز استان قادسیه از مسیر نجف، 145 کیلومتر تا کربلا فاصله دارد.
به گزارش شفاف، زائران اربعین حسینی که از مسیر بصره به سمت کربلا به راه افتاده اند، در روزهای 11 تا 14 صفر به استان قادسیه و شهرهای دیوانیه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 21 ساعت پیش
آخرین آمار خسارات طوفان در خوزستان و ایلام

آخرین آمار خسارات طوفان در خوزستان و ایلام به گزارش شفاف ، مجتبی خالدی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته استان های ایلام و خوزستان متاثر از طوفان بوده اند، گفت: در پی وقوع طوفان 81 تن مصدوم شدند که 37 تن از آنها توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند و 44 تن در محل درمان شدند.
وی همچنین با اشاره به مرگ یک تن در اثر ریزش آوار نیز گفت: این فرد که از اهالی شهر مهران بود به علت آسیب دیدگی ناشی از ریزش آوار بر اثر طوفان جان خود را از دست داد.
به گزارش شفاف ، مجتبی خالدی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته استان های ایلام و خوزستان متاثر از طوفان بوده اند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 23 روز و 21 ساعت پیش
فرهنگ سازی از دل روابط عمومی بیرون می آید

فرهنگ سازی از دل روابط عمومی بیرون می آید به گزارش شفاف، مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی که عصر روز دوشنبه 30 مهر با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در کتابخانه ملی برگزار شد.
اشرف بروجردی ضمن تاکید بر این نکته که نهاد فرهنگی می تواند فرهنگ به زیستن را در جامعه رواج دهد و با همین رویکرد، روابط عمومی فرصتی برای بهره مندی افراد است، ادامه داد: اساس روابط عمومی بر مبنای گفت و گو است که آن هم شرایطی دارد و زمانی ما می توانیم از این شرایط بهره مند شویم که پذیرش طرفینی بین ما باشد یعنی اصول مشترک که برای هر دو طرف قابل پذیرش باشد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 23 روز و 21 ساعت پیش
برخورد سرد برانکو با سرمربی السد قطر

برخورد سرد برانکو با سرمربی السد قطر به گزارش شفاف ، دو تیم پرسپولیس و السد قطر ساعت 18:30 فردا سه شنبه در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت.
نشست خبری سرمربیان دو تیم امروز در ساختمان فدراسیون فوتبال برگزار شد. ابتدا فریرا سرمربی السد پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود. بعد از اتمام نشست خبری اول، فریرا فدراسیون فوتبال را ترک کرد ولی در راه به برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس برخورد کرد اما این برخورد بسیار سرد و کوتاه بود تا این دو مربی نشان بدهند ارتباط صمیمانه ای با هم ندارند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 23 روز و 22 ساعت پیش
نخستین همایش حسابرسی داخلی بانک ها برگزار شد

نخستین همایش حسابرسی داخلی بانک ها برگزار شد به گزارش شفاف ، این همایش با تاکید بر موضوع حسابرسی داخلی به ویژه در بانک ها برگزار و به بررسی موضوع مدیریت ریسک، تاثیر حسابرسی بر سلامت نظام بانکی و... پرداخت .
مدیر امور بازرسی و حسابرسی بانک ملی ایران و رییس این همایش با تاکید بر اینکه حسابرسان داخلی باید توانمندی های خود را افزایش دهند، هدف از برگزاری این همایش را درک مشترک از حسابرسی داخلی و معرفی توانمندی های حسابرسان عنوان کرد .
حسن سعیدی اصل افزود: کمیسیون حسابرسی از سال 1395 فعالیت خود را به همت کمیسیون بانک های خصوصی و دولتی با عضویت 12 بانک آغاز کرده است تا نظارت درونی بانک ها بتواند ارتقای سلامت اقتصاد کشور را رقم زند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 23 روز و 23 ساعت پیش
ناسا 450 هزار گالن آب را به ارتفاع 100 فوتی فرستاد

ناسا 450 هزار گالن آب را به ارتفاع 100 فوتی فرستاد به گزارش شفاف به نقل از سی نت، ناسا در 15 اکتبر پروژه خود برای کاهش گرمای شدید و انرژی تولید شده هنگام پرتاب موشک ها را آزمایش کرد.این آزمایش در پد پرتاب موشک 39B مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا انجام شد.
برای این منظور ناسا با استفاده از یک سیستم که سامانه حفاظت از جرقه زنی و تخریب صدا آب (Ignition Overpressure Protection and Sound Suppression water deluge system)نام دارد، 450 هزار گالن آب را در یک دقیقه به ارتفاع 100 فوتی زمین پرتاب کرد. هدف از این عملیات کاهش گرما و انرژی است که هنگام پرتاب موشک ها تولید می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 23 روز و 23 ساعت پیش
قانون بازنشسته ها را کامل اجرا می کنیم

قانون بازنشسته ها را کامل اجرا می کنیم به گزارش شفاف ، مسعود سلطانی فر افزود: ما روند جوانگرایی در حوزه مدیریتی را ازحدود 22 ماه پیش آغاز کرده ایم. در حال حاضر 9 مدیر کل زیر 40 سال انجام وظیفه می کنند.
او با تاکید بر تداوم اجرای قانون منع به کار گیری بازنشسته در وزارت ورزش و جوانان اظهارداشت: اجرای این قانون را در فدراسیون ها اجرا کرده ایم. روسای فدراسیونهایی بودند که ریاست های 30 ساله، 17 ساله و 22 ساله و 28 ساله داشتند که به مرور با تغییراتی که اعمال شد مدیران جوان باانگیزه و با اراده را جایگزین کردیم.
وی در ادامه با تاکید براینکه در وزارت ورزش و جوانان برای هر دو بخش برنامه های استرتژیک داریم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 23 روز و 23 ساعت پیش
تجمع اعتراض آمیز در محکومیت تجاوزگری علیه یمن

تجمع اعتراض آمیز در محکومیت تجاوزگری علیه یمن به گزارش شفاف به نقل از شبکه المسیره، شماری از فعالان سیاسی تجمع اعتراض آمیزی را در حمایت از مردم یمن برگزار کردند.
بر اساس این گزارش، این تجمع اعتراض آمیز در مقابل مقر اتحادیه اروپا در شهر بروکسل بلژیک برگزار شد.
شرکت کنندگان در این تجمع با سر دادن شعارهایی تداوم تجاوزگری ها علیه یمن توسط سعودی و متحدانش را به شدت محکوم کردند.
تجمع کنندگان همچنین خواستار رفع هرچه سریعتر محاصره یمن و ارسال کمک های بشردوستانه برای مردم این کشور شدند.
تجمع کنندگان پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آنها جنایت های متجاوزان آمریکایی و سعودی علیه مردم یمن درج شده بود. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 23 روز و 23 ساعت پیش
مفسدان در انتظار شدیدترین مجازات ها باشند

مفسدان در انتظار شدیدترین مجازات ها باشند به گزارش شفاف ، آیت الله آملی لاریجانی در جمع مسئولان عالی قضایی کشور با اشاره به تأیید حکم اعدام برای دو مفسد اقتصادی(وحید مظلومین و محمد سالم) گفت: ما در برابر مفسدان و برای برخورد با آنها کوتاه نمی آییم.
وی افزود: این پیام را به مفسدان می دهیم که مفسدان در انتظار شدیدترین برخوردها باشند.
آملی لاریجانی تصریح کرد: ما نمی توانیم اجازه بدهیم یک عده افراد از جیب همه مردم برای خود پولی جمع کنند.
وی خاطرنشان کرد: سودجویی و منفعت طلبی برخی نه تنها به مردم ضرر می زند بلکه آب به آسیاب دشمن می ریزند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 24 روز و 3 ساعت پیش
پیاده روی اربعین حسینی در طریق ناصریه به خضر

پیاده روی اربعین حسینی در طریق ناصریه به خضر به گزارش شفاف، هزاران نفر از زائران اربعین حسینی در ادامه حرکت از جنوبی ترین شهر های عراق، با پای پیاده از شهر ناصریه به سمت کربلا می روند. ناصریه، مرکز استان ذی قار چهارمین شهر بزرگ عراق در ساحل رود فرات واقع شده است. این شهر در فاصله 275 کیلومتری کربلا قرار دارد.
به گزارش شفاف، هزاران نفر از زائران اربعین حسینی در ادامه حرکت از جنوبی ترین شهر های عراق، با پای پیاده از شهر ناصریه به سمت کربلا می روند. ناصریه، مرکز استان ذی قار چهارمین شهر بزرگ عراق در ساحل رود فرات واقع شده است. این شهر در فاصله 275 کیلومتری کربلا قرار دارد. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
طراحی کارت ویزیت برای کسانی که می خواهند متفاوت باشند

طراحی کارت ویزیت برای کسانی که می خواهند متفاوت باشند به گزارش شفاف، کارت های ویزیت اولین بار در قرن پانزدهم در چین ظاهر شدند و فقط حاوی اطلاعاتی درباره مالک کسب و کار بودند. اما امروزه کارت های ویزیت به شکل یک هنر درآمده اند و حتی مسابقاتی به طراحی این قطعات کاغذی کوچک اختصاص داده شده است. در این مطلب نمونه هایی از کارت ویزیت های خلاقانه را می بینید که مشتریان هرگز فراموش نخواهند کرد.
کاملا کاربردی
تناسب اندام با مربی خصوصی
برای وقتی که ماست را باز می کنید، ولی قاشق ندارید
صورت شما بوم آرایشگر است
ایده های یک طراح
آرایش حرفه ای فرد را عوض می کند
کارت ویزیت های خوشمزه یک نان و شیرینی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته باید بروند

وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته باید بروند به گزارش شفاف، تعداد افراد مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری پایتخت از مدیران گرفته تا کارمندان دقیقاً 34 نفر است.
از این تعداد 6 نفر دارای شرایط استثنائات این قانون هستند و می توانند به فعالیت خود ادامه دهند، اما 28 نفر دیگر باید طی مهلت قانونی از سازمان شهرداری جدا شوند که از بین دو نفر از معاونان شهردار ضمن ارائه استعفانامه خود از شهرداری جدا شدند و افراد دیگر هم بزودی پست های خود را تحویل می دهند.
این در حالی است که اجرای این قانون برای سکاندار این سازمان یعنی سیدمحمدعلی افشانی، شهردار تهران هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
آیا قند موجب دیابت می شود؟

آیا قند موجب دیابت می شود؟ به گزارش شفاف، دیابت بیماری است که با بالا بودن قند خون ارتباط دارد و به همین علت خیلیها خوردن قند و شیرینها را با دیابت مرتبط می دانند. هر چند درست است که خوردن مقدار زیاد قند اضافی می تواند ریسک دیابت را بالا ببرد، اما مصرف قند، تنها یک تکه از پازل است.
فاکتورهای زیاد دیگری مانند تغذیه ی عمومی، سبک زندگی و ژنتیک نیز در این بیماری دخیلند. در این مطلب مروری داریم بر نقش قند و شیرینی در ابتلا به دیابت و نکاتی به شما ارائه می دهیم که بتوانید از این بیماری پیشگیری کنید.
دیابت چیست؟
ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
کمک هوش مصنوعی به قانون گذاری در مجلس

کمک هوش مصنوعی به قانون گذاری در مجلس به گزارش شفاف ، امروزه به کار گیری روش ها و تکنولوژی های نوین برای عبور از مشکلات در دنیا و در نهادهای مختلف امری رایج است که نتایج مفیدی هم دربر داشته است.
یکی از همین طرح ها که در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در حال اجرا است 'هوش مصنوعی و قانون گذاری' نام دارد. در این طرح به دنبال آن هستند که از هوش مصنوعی برای بهبود فرآیند قانون گذاری در پارلمان استفاده کنند.
سید یونس ادیانی مدیر دفتر مطالعات بنیادین حکومتی مرکز پژوهش های مجلس روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در خصوص این طرح که زیر نظر وی و همکارانش در دفتر بنیادین حکومتی مرکز پژوهش های مجلس در حال اجر ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
مایکل کین همچنان حامی برکسیت است

مایکل کین همچنان حامی برکسیت است به گزارش شفاف، سر مایکل کین ستاره انگلیسی سینما که پیش از این بارها حمایت خود را از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اعلام کرده بود، در گفتگو با رادیو 4 بی بی سی بار دیگر تاکید کرد با وجود تاثیری که ممکن است برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست) بر اقتصاد بریتانیا بگذارد همچنان از هواداران آن است.
مایکل کین گفت: من به حرف های این کارشناسان گوش نمی دهم و بدون شک من خودم یک حامی برکسیت هستم.
بازیگر برنده 2 جایزه اسکار افزود: هرچند مردم می گویند اوه شما حتما فقیر می شوید، شما اینطور می شوید شما آن طور می شوید ولی من می گویم ترجیح می دهم یک حاکم فقیر و بیچارهِ سرنوشت خودم باشم به ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
بازیگران نمایش بزرگ رسول مشخص شدند

بازیگران نمایش بزرگ رسول مشخص شدند به گزارش شفاف، این نمایش را سعید اسماعیلی کارگردانی کرده و به عنوان بزرگ ترین نمایش میدانی به روی صحنه می رود.
حمیدرضا نعیمی که به عنوان بازیگر نقش اصلی به روی صحنه می رود، نمایش نامه این کار را بر اساس داستان باران فصل پنجم محمد سادات اخوی نوشته است و به عنوان مشاور کارگردان در این نمایش میدانی حضور دارد.
سعید اسماعیلی که پیش از این اجرای نمایش های میدانی دیگری را کارگردانی کرده، نمایش رسول را که یک درام اجتماعی است در فضای تاریخی -دوران پهلوی اول- روی صحنه می برد.
در این نمایش که هنروران زیادی حضور دارند، علاوه بر نعیمی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
سرنوشت کاراکتر آریا از زبان میسی ویلیامز

سرنوشت کاراکتر آریا از زبان میسی ویلیامز به گزارش شفاف ، میسی ویلیامز،بازیگر نقش آریا استارک از آخرین لحظات این شخصیت در مجموعه بازی تاج و تخت گفت.
به گزارش گاردین، میسی ویلیامز عقیده دارد که پایان ِشخصیت او در فصل هشتم زیبا بود.
ویلیام در ادامه اعتراف می کند به همان اندازه که این مجموعه برای او اهمیت دارد، احساس می کند که دیگر بس است.
کارم در سریال تمام شد و دیگر بیش از این نمی خواستم.از هر احتمالی برای آریا خسته شده بودم و این فصل نقش من پررنگ تر بود.چرا که شخصیت های کم تری در سریال باقی مانده بودند.بنابراین نقش ها بیشتر شده بود.
او حتی نام شخصیت آریا را جور دیگری تلفظ می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
مهاجرت ساکنان حاشیه تهران به شهر های خود

مهاجرت ساکنان حاشیه تهران به شهر های خود به گزارش شفاف، محمد حسین مقیمی (استاندار تهران) با بیان اینکه در جلسات متعددی موضوع احداث کلانتری ها را دنبال کرده ایم، گفت: در مصوبه ای که در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده، شرح وظایف همه دستگاه ها برای ایجاد 40 کلانتری در تهران آمده است. در آنجا نیز مصوب شده که وظیفه ما تنها تامین زمین برای احداث این کلانتری هاست.
وی ادامه داد: خوشبختانه توانستیم 6 قطعه زمین برای راه اندازی کلانتری ها مشخص کنیم. همچنین تلاش می کنیم؛ تعداد دیگری از این 40 کلانتری را تاسیس کنیم. آنچه که در مصوبه برای ما تکلیف شده است تامین زمین این کلانتری ها با کمک راه و شهرسازی و شهرداری تهران است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
حکم اعدام دو مفسد اقتصادی قطعی شد

حکم اعدام دو مفسد اقتصادی قطعی شد به گزارش شفاف ، معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد: حکم اعدام دو متهم پرونده مفاسد اقتصادی اخیر (ارز و سکه) در مرحله تجدید نظر خواهی در دیوان عالی کشور تایید و قطعی شد.
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در ارتباط تلفنی با شبکه خبر با اعلام این خبر اظهار داشت: وحید مظلومین فرزند حبیب الله پیش از این در شعبه دو دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به اتهام افساد فی الارض از طریق سردستگی و تشکیل شبکه فساد و اخلال در نظام اقتصادی کشور به اعدام محکوم شده بود که این حکم در مرحله تجدیدنظر هم قطعی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 24 روز و 22 ساعت پیش
مجلس تکلیف شهردار تهران را مشخص کرد

مجلس تکلیف شهردار تهران را مشخص کرد به گزارش شفاف ، معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نامه رئیس شورای عالی استان ها با اعلام این که انتخاب افراد بازنشسته یا بازخرید شده به عنوان شهردار ممنوع است تاکید کرد که شهردار فعلی تهران باید استعفا دهد .
معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای خطاب به مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها اعلام کرد که شهرداران کلانشهرهای کشور مشمول قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان هستند.
حسین میرمحمد صادقی در نامه خود خطاب رئیس شورای عالی استان ها آورده است: شهردار تهران مشمول ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان است و انتخاب یک نفر بازنشسته یا بازخرید شده به عنوان شهردار تهران توسط ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 24 روز و 22 ساعت پیش
فراخوان فارغ التحصیلان دانشگاهی به خدمت سربازی در آبان ماه

فراخوان فارغ التحصیلان دانشگاهی به خدمت سربازی در آبان ماه به گزارش شفاف ، سازمان وظیفه عمومی در اطلاعیه ای اعلام کرد: تمامی مشمولان فارغ التحصیل دوره های کارشناسی و بالاتر و همچنین مشمولان گروه پزشکی سراسر کشور که برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم آبان ماه سال 1397دریافت کرده اند به مراکز پلیس+ 10 رجوع کنند.
این اطلاعیه افزوده است: افراد مذکور با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.
در اطلاعیه وظیفه عمومی، آمده است: مشمولان ساکن تهران بزرگ باید رأس ساعت 6 صبح روز سه شنبه مورخ یکم آبان ماه 1397 در محل اعلام شده در برگ معرفی نامه خود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 22 ساعت پیش
فرودگاه امام (ره): پرواز های اربعین ادامه دارد

فرودگاه امام (ره): پرواز های اربعین ادامه دارد به گزارش شفاف، طبق گفته مسوولان فرودگاه حضرت امام(ره) پروازهای اربعین از اول آبان ماه شروع و تا 18 آبان ادامه خواهد داشت.
شهرام آدم نژاد با بیان اینکه ترمینال "سلام" پیشرفت فیزیکی 95 درصدی دارد، گفت: تمام خدمات در ترمینال سلام CIP خواهد بود و تلاش می کنیم گیت گذرنامه حذف شود.
وی ادامه داد: موضوع آموزش نیروهای خدمات و پرسنل فرودگاه در راستای ارایه خدمات مسافران بسیار اهمیت دارد و در تلاش هستیم تمام نیروهای ترمینال سلام خدمات مورد نیاز را با کیفیت های بالا به مسافران ارایه دهند و موضوع آموزش برای ما بسیار مهم است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
4 آبان آخرین مهلت ثبت نام زائران سفر اربعین در سامانه سماح

4 آبان آخرین مهلت ثبت نام زائران سفر اربعین در سامانه سماح به گزارش شفاف ، مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفتگویی اظهار کرد: در تمامی دفاتر مجاز سازمان حج و زیارت روند صدور ویزای زائران تا 72 ساعت انجام می شود، بنابراین زائران باید برای دریافت ویزای خود به دفاتر مجاز که پیش از این اسامی آن ها اعلام شده و در سامانه سماح نیز وجود دارد، مراجعه کنند.
وی افزود: برای تسهیل روند صدور ویزای زائران اربعین حسینی تمامی گذرنامه هایی که به دفاتر مجاز تحویل داده می شوند باید به دفتر مرکزی منتقل شوند تا روند صدور ویزا سرعت گیرد.
وی در ادامه تاکید کرد: برای اینکه زائران با مشکل مواجه نشوند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران

حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران به گزارش شفاف ، معاون پارلمانی رئیس جمهور از حضور روحانی در جلسه رای اعتماد 4 وزیر پیشنهادی دولت به مجلس خبر داد.
حسینعلی امیری در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در نشست خبری درباره معرفی چهار وزیر پیشنهادی دولت به مجلس اظهار داشت: معرفی وزیران به مجلس فرآیند مشخصی دارد که بر اساس آن رئیس جمهور یا شخصا فردی را بر اساس علم و اطلاع شخصی خود برای وزارتخانه ای به مجلس معرفی می کند یا آنکه ممکن است این انتخاب ها را بر اساس مشورت با نمایندگان، فراکسیون های مجلس و کنشگران سیاسی انجام دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 4 ساعت پیش
پایان 70 درصد از تصویربرداری عروس تاریکی / رضا کیانیان با رویا نونهالی همبازی می شود

پایان 70 درصد از تصویربرداری عروس تاریکی / رضا کیانیان با رویا نونهالی همبازی می شود به گزارش شفاف، تصویربرداری 70 درصد از مجموعه تلویزیونی عروس تاریکی به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان و کارگردانی محمود معظمی انجام شد.
این مجموعه با درامی اجتماعی این روز ها در لوکیشن اصلی خود خانه سیمین (رویا نونهالی) در حال تصویربرداری است. حدود 60 درصد از تدوین آن تمام شده و به تازگی آزاده ریاضی مقابل دوربین معظمی قرار گرفته است.
فیلمنامه مجموعه که در ابتدا بوی باران نام داشت، به قلم عباس نعمتی به نگارش درآمده است. عروس تاریکی کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیماست که در 60 قسمت 45 دقیقه ای در دست تولید قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
بیماری در کمین زائران بی ملاحظه!

بیماری در کمین زائران بی ملاحظه! به گزارش شفاف، از جمله مراسم معمول میان شیعیان راهپیمایی برای روز اربعین است. زائران چندین روز زودتر به سمت شهر کربلا حرکت می کنند. زائرانی که کیلومترها پیاده روی می کنند که تعداد زیادی از آن ها با پاهای پیاده این مسیر را می پیمایند. این یک سفر است به سرزمین عاشقان، در مسیر اما خطراتی زائران را تهدید می کند.
نکات بهداشتی و فردی که اگر رعایت نشود، این احتمال وجود دارد که این سفر دلپذیر را ناگوار کند. حال اینکه در شرایطی که کشور عراق در آن قرار دارد احتمال ابتلا به بیماری های مختلفی نیز وجود دارد. در گزار ش پیش رو نکات سلامتی و بهداشتی پیاده روی اربعین را مرور خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
حمله به پناهجوی ایرانی در استرالیا

حمله به پناهجوی ایرانی در استرالیا به گزارش شفاف ، حمله خشونت آمیز به یک پناهجوی روزنامه نگار ایرانی در جزیره نائورو (مانوس) استرالیا و شدت جراحت وارده به او، او را روانه بیمارستان کرد.
روزنامه گاردین نسخه استرالیا روز یکشنبه گزارش داد که بهروز بوچانی که پیش از این در ایران روزنامه نگار و نویسنده بوده است امروز بر شدت جراحت وارده به سر و چشم در یک درگیری در اردوگاه پناهجویان این جزیره، ساعت ها بیهوش بود، سرانجام برای درمان روانه بیمارستان عمومی لوگانو شد.
براساس این گزارش، این پناهجوی کرد ایرانی که 5 سال را در بازداشتگاه ویژه نگهداری از پناهجویان و پناهندگان در جزیره مانوس در پاپوا گینه نو در بازداشت به سر می برد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ سفید در سفید

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ سفید در سفید به گزارش شفاف، راسوی سفیدی را می بینید که به سختی در میان طبیعت سفیدپوش پارک ملی گراند تیتون قابل تشخیص است. این پارک ملی در ایالت وایومینگِ آمریکا و در رشته کوه تیتان قرار دارد. بخش های بسیاری از این پارک، هدیه ای از فرزند ارشد جان راکفلر به سازمان پارک های ملی آمریکاست. جان راکفلر از سرمایه داران بزرگ تاریخ آمریکا بود.
به گزارش شفاف، راسوی سفیدی را می بینید که به سختی در میان طبیعت سفیدپوش پارک ملی گراند تیتون قابل تشخیص است. این پارک ملی در ایالت وایومینگِ آمریکا و در رشته کوه تیتان قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
تصادف اتوبوس زائران اربعین حسینی (ع) در عراق

تصادف اتوبوس زائران اربعین حسینی (ع) در عراق به گزارش شفاف، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از تصادف اتوبوس حامل زائران ایرانی اربعین حسینی (ع) در مسیر حلّه خبر داد و گفت: خوشبختانه در این سانحه فوتی نداشتیم اما 13 تن از زائران ایرانی مجروح شدند که دو مجروح شب گذشته به داخل ایران انتقال یافتند.
سید علی مرعشی درباره آخرین وضعیت ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین حسینی (ع) در داخل خاک عراق اظهار کرد: خوشبختانه شرایط بسیار خوب است. از چند روز قبل ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین حسینی(ع) آغاز شده است.
ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست

افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست به گزارش شفاف ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز در مراسم روز ملی صادرات گفت: در سه بار تجربه مدیریتی خود با پیمان سپاری ارزی روبرو شده ام، یک بار در دولت آقای هاشمی بود و مهمترین رسالت ما در آن دوران این بود که به مسئولان اقتصادی بقبولانیم که این پیمان سپاری کار درستی نیست و این کار زمان برد.
وی اظهار داشت: در دولت یازدهم وقتی به سر کار آمدیم دیدیم که در دولت قبلی پیمان سپاری صورت می گیرد، اما در آن زمان پیمان سپاری را برداشتیم.
جهانگیری بیان داشت: الان شرایط جدیدی به وجود آمده که پیمان سپاری ارزی انجام شده، اما ما در این شرایط تصمیم داشتیم که نام پیمان سپاری را نیاوریم ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
صدور کیفرخواست برای هشت مدیر دولتی

صدور کیفرخواست برای هشت مدیر دولتی به گزارش شفاف، محمدحسین صادقی در این باره اظهار کرد: اخیرا از سوی دادسرا برای هشت نفر از مدیرانی که با اقدامات خود باعث تضییع اموال دولتی شده اند با صدور کیفرخواست تقاضای تعیین کیفر و جبران خسارت وارده، شده است.
وی افزود: این افراد که از مدیران سابق یک شرکت دولتی هستند به علت عدم مطالعه کافی در خصوص نحوه اجرای پروژه قبل از انعقاد قرارداد، اضافه پرداخت های متعدد و خارج از قرارداد به پیمانکار و تاخیر غیرمتعارف در بهره برداری رساندن پروژه مورد استنطاق قرار گرفته و پس از تکمیل تحقیقات برای آنان به اتهام تضییع اموال دولتی کیفرخواست صادر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
ماموریت لاریجانی به عارف در مورد دانشگاه آزاد

ماموریت لاریجانی به عارف در مورد دانشگاه آزاد به گزارش شفاف، دو نفر از نمایندگان مجلس خواستار ورود مجلس به مشکلات به وجود آمده بین وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد شدند و لاریجانی نیز از عارف خواست تا هر چه سریعتر مسئله به وجود آمده را در کمیسیون آموزش و تحقیقات رسیدگی کند.
شهباز حسن پور نماینده سیرجان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در خلال رسیدگی مجلس به طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه، در تذکری گفت: وضع به حدی بالا گرفته که 12 شب ده ها نفر را در دانشگاه آزاد برکنار کردند.
وی متذکر شد: علاوه بر آن بیش از 22 هزار نفر در بلاتکلیفی به سر می برند آن هم به دلیل سهل انگاری و اتفاقاتی که بین وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد افتاد که ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
کاهش گفتگو در خانواده های ایرانی به 20 دقیقه

کاهش گفتگو در خانواده های ایرانی به 20 دقیقه به گزارش شفاف، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه طرح گفت وگوی ملی خانواده به معضل اختلال ارتباطی توجه دارد، گفت: گفت وگوی اعضای خانواده های ایرانی به 20 دقیقه رسیده است.
معصومه ابتکار در نشست با احزاب و تشکل های غیردولتی شهرستان دماوند حول محور گفت وگوی ملی خانواده و بین نسلی که در سالن نشست های فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: یکی از زمینه هایی که دولت مأموریت دارد، رسیدگی و برنامه ریزی برای خانواده است.
وی با بیان اینکه این موضوع در کنار تمام مسائل مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه کلیدی و مهم است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
مهاجرت به مازندران شدت می گیرد

مهاجرت به مازندران شدت می گیرد به گزارش شفاف ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت: مردم کشور به دلیل ریزگردها و وضعیت خشکسالی و کم آبی در آینده به مازندران مهاجرت می کنند که منجر به تراکم بیش از این جمعیت می شود.
مفید غلامی راد در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته آمار و برنامه ریزی درباره تراکم جمعیتی در مازندران و چالش های پیش رو گفت: به دلیل وضعیت اقلیمی، بحث های پایداری محیطی به میان آمده و در این راستا طرح های روستایی باید پایه گذاری شود زیرا مردم کشور به دلیل ریزگردها و وضعیت خشکسالی و کم آبی در آینده به مازندران مهاجرت می کنند که منجر به تراکم بیش از این جمعیت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
انفجار در انتخابات افغانستان

انفجار در انتخابات افغانستان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 9 ساعت پیش
عاقبت یک جاسوس

عاقبت یک جاسوس به گزارش شفاف ، نعمت الله گلرنگی از رزمندگان و آزادگان دوران دفاع مقدس است که در عملیات خیبر، منطقه هورالهویزه به اسارت نیروهای بعثی درآمد. او در خاطره ای درباره اردوگاه بین القفسین(رومادیه 2) روایت می کند: هدف از تشکیل این اردوگاه تبلیغات علیه جمهوری اسلامی و منحرف کردن ما بود. از همان آغاز ورود عراقی ها مقررات سختی را همراه با شکنجه برای ما وضع کردند. غذای آلوده و غیربهداشتی، شکنجه های شدید، کلاس نظام جمع، حضور خبرنگاران خارجی، بیماری شدید اسهال خونی و غیره همه و همه مشکلاتی بود که ما باید با آنها دست و پنجه نرم می کردیم.به این مسائل تجربه و سن کم را هم اضافه کنید ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 9 ساعت پیش
22 اخطار به مجموعه ناایمن 60 ساله

22 اخطار به مجموعه ناایمن 60 ساله به گزارش شفاف ، تاریخ ورزش ایران مانند خیلی دیگر از کشورها، حوادث زیادی به خود دیده که تبعات آن بعضا گریبانگیر افرادی غیر از خودِ ورزشی ها شده است. خیلی از این اتفاقات در ورزشگاه ها - نه صرفا در جریان بازی - رخ داده است؛ آنجا که نه توپی در گردش بوده، نه ورزشکاری در حال تلاش برای نتیجه گیری و نه داوری در حال دمیدن در سوت.
شاید خیلی از این اتفاقات ختم به خیر شده باشد مانند آتش سوزی که 21 فروردین ماه امسال در خانه شطرنج مجموعه ورزشی انقلاب رخ داد یا اتفاق مشابهی که مردادماه سال گذشته به دلیل اتصالی برق در یکی از ساختمان های اصلی این مجموعه افتاد و این ساختمان که بخش هایی از حراست ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 10 ساعت پیش
رشد صادرات کشور با وجود بی مهری ها! / ثبات ارز، حلّال مشکلات صادر کنندگان

رشد صادرات کشور با وجود بی مهری ها! / ثبات ارز، حلّال مشکلات صادر کنندگان به گزارش شفاف ، آمار سالانه صادرات کشور، خبر از معاملات جدی با کشورهایی را می دهد که بازار محصولات خود را در اختیار ایران قرار داده اند . رشد اقتصادی، توزیع درآمد و ثروت هر کشوری با رشد میزان صادرات آن نسبت مستقیم دارد و زمانی که آمار صادرات از واردات پیشی بگیرد دیگر هیچ محرک خارجی نظیر تحریم ها و فشارهای سیاسی نمی تواند اقتصاد یک کشور را تحت تاثیر قرار دهد.
29 مهر ماه روز ملی صادرات نام گذاری شده است که هر ساله در این روز به بیان مسائل مرتبط با صادرات و رشد یا نزول این فعالیت اقتصادی پرداخته و از صادرکنندگان نمونه قدردانی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 10 ساعت پیش
بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می شود

بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می شود به گزارش شفاف ، جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سامانه هوشمند کارت سوخت آماده است، گفت: احتمالاً پس از اربعین حسینی؛ یعنی 2 هفته آینده شاهد اعمال 2 نرخی شدن، نرخ بنزین باشیم.
وی درباره جزئیات این موضوع گفت: بر این اساس احتمالا 60 تا 80 لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت فعلی یعنی یک هزار تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد و نرخ دوم با قیمت آزاد عرضه می شود. درباره نرخ دوم گمانه زنی های مختلفی وجود دارد و مسئولان ذیربط به به جمع بندی نهایی نرسیدند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که افرادی که به هر دلیل کارت سوخت ندارند و یا کارت سوخت آنها ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 10 ساعت پیش
هند؛ شگفتی عصر کهن

هند؛ شگفتی عصر کهن به گزارش شفاف ، مردم سرتاسر جهان فریفته تاریخ، فرهنگ و روش مردم هند در ارتباط با اصل و منشأ خود که همچنان نیز ادامه دارد، هستند. آرتور لوِلین باسهام در کتاب 527 صفحه ای هند؛ شگفتی عصر کهن (بررسی تاریخ و فرهنگ شبه قاره هند قبل از ورود مسلمانان) تاریخ جامع هندی را مورد مطالعه قرار می دهد که دربرگیرنده فرهنگ، مذهب، حکومت، تحول اجتماعی، سنت، زبان ها، فلسفه و علم است.
این کتاب سیر تکامل هند از زمان تمدن هَراپا و پذیرش تئوری تهاجم آریایی ها را عنوان می کند. هند؛ شگفتی عصر کهن با بحث در مورد تمدن وادی ایندوس و اطلاعات مفصل درباره هراپا و موئن جو دِرو شروع می شود و دوره های زمانی اولیه را که در ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
آمریکا از سازمان ملل خواست آماده خروج از کوزوو شود

آمریکا از سازمان ملل خواست آماده خروج از کوزوو شود به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری فرانسه نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت، هیات سازمان ملل در کوزوو که به UNMIK معروف است علی رغم اتمام حکم اختیاراتش برای حمایت از صلح در کوزوو، همچنان در این کشور باقی مانده و هیچ تغییری نکرده است.
براساس نامه ای مورخ 9 اکتبر سال جاری میلادی، هیلی از آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل خواست تا یک استراتژی برای بررسی ماموریت هیات سازمان ملل در کوزوو ارائه کند که منجر به خروج این هیات از این کشور شود.
به دنبال جنگ 1998 تا 1999 میلادی میان نیروهای صرب و آلبانی های حامی استقلال در کوزوو ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
تیلور فینالیست شد, حسن یزدانی به شانس مجدد رسید

تیلور فینالیست شد, حسن یزدانی به شانس مجدد رسید به گزارش شفاف ، در ادامه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان, فاتح اردین از ترکیه و تیلور از آمریکا در وزن 86 کیلوگرم به فینال راه پیداکردند تا حسن یزدانی که در مرحله نخست کشتی را به تیلور واگذار کرده بود, مجوز حضور در گروه شانس مجدد را کسب کند.
آزادکار وزن 86 کیلوگرم کشورمان ابتدا در این گروه به مصاف حریف بلاروس و در صورت برتری با نماینده کوبا مسابقه می دهد و در صورت پیروزی برای مدال برنز به مصاف کشتی گیر روس خواهد رفت. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
روایت عشقی نامتعارف در تلویزیون

روایت عشقی نامتعارف در تلویزیون به گزارش شفاف، حسین نمازی، کارگردان سریال حوالی پاییز که قرار است از شبکه سه سیما و با پایان دلدادگان روی آنتن برود، در ارتباط با تجربه ساخت اولین سریال خود و ویژگی های آن گفت: پس از ساخت فیلم سینمایی آپاندیس بازخوردهای مثبتی از مخاطبان دریافت کردم و پس از آن در تدارک ساخت فیلم سینمایی دومم بودم که از طرف آقای پروینی پیشنهادی برای ساخت این سریال به من شد. اگر بخواهم واقعیت امر را بگویم اصلا دوست نداشتم چه در مدیوم تلویزیون و چه در مدیوم شبکه خانگی سریال سازی کنم و فقط تمرکزم بر روی ساخت فیلم سینمایی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
انتقال آب دریای خزر تا پایان سال 97 منتفی شد

انتقال آب دریای خزر تا پایان سال 97 منتفی شد به گزارش شفاف، رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: موضوع انتقال آب دریای خزر در سال جاری از دستور کار مجلس خارج شد.
علی اسماعیلی اظهارکرد: با پیش بینی مجلس و بررسی نمایندگان بحث انتقال آب دریای خزر در سال 97 از دستور کار خارج شده است و منتظر بودجه سال 98 و تصمیمات جدید آن هستیم.
وی تصریح کرد: برخی از افراد درصدد این بوده که بحث انتقال آب دریای خزر را دوباره در صحن علنی مجلس مطرح کنند اما تلاش نمایندگان مازندران بر این است تا از این روند جلوگیری شود.
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش شده تا اتفاقی که برای دریاچه ارومیه افتاده است هرگز برای ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
برکناری 7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد

برکناری 7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد به گزارش شفاف ، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی 7 تن از روسا و معاونان آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را پس از محرز شدن تخلف آنان در پذیرش غیرقانونی داوطلبان پزشکی عزل کرد.
دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی پس از بررسی و اثبات تخلف در پذیرش و ثبت نام غیرقانونی داوطلبان علوم پزشکی، 7 تن از روسا و معاونان آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را برکنار کرد.
از آنجایی که در فرآیند اعلام نتایج آزمون کنکور 97 رشته های علوم پزشکی ناهماهنگی و به تبع آن ابهاماتی پیش آمد،متأسفانه برخی از روسا و معاونان آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون توجه به دستورالعمل های سازمان مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
رشد 20 درصدی جمعیت مناطق شمالی کشور

رشد 20 درصدی جمعیت مناطق شمالی کشور به گزارش شفاف ، عبدالله رضیان (نماینده قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی) درباره افزایش مهاجرت ها به مناطق شمالی کشور گفت: با توجه به اینکه موضوع آب یک موضوع اساسی و حیاتی است و از مهمترین بحران های حال حاضر کشور به شمار می رود، این نگرانی به وجود آمده که افراد تصمیم به مهاجرت به مناطق شمال ایران بگیرند، بطوریکه در حال حاضر استان های شمالی کشور به ویژه مازندران با این چالش روبرو شده اند.
وی ادامه داد: سکونت در مناطق شمالی کشور به ویژه استان مازندران چه در مناطق جنگلی و چه در مناطق حاشیه دریا افزایش پیدا کرده و پیش بینی می شود با توجه به شرایطی که در حال حاضر وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
وزارت بهداشت: دانشجوی پزشکی ستاره دار نداریم

وزارت بهداشت: دانشجوی پزشکی ستاره دار نداریم به گزارش شفاف، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طی سال های اخیر در دانشجویان پزشکی، هیچ موردی از دانشجویان ستاره دار وجود نداشته است.
محمدرضا فراهانی درباره وجود دانشجویان محروم از تحصیل یا ستاره دار در میان دانشجویان پزشکی افزود: طی سال های اخیر در دانشجویان پزشکی، هیچ موردی از دانشجویان ستاره دار وجود نداشته است. در میان افرادی که خودمان برای تحصیلات تکمیلی سنجش می کنیم یا وزارت علوم اعلام می کند، موردی وجود نداشته است.
وی افزود: البته ممکن است افرادی از طرف سازمان سنجش و بعد از آزمون مشکلاتی داشته باشند که تعداد این افراد بسیار نادر است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
درخواست نماینده عراق برای کاهش قیمت ویزای زائران ایرانی

درخواست نماینده عراق برای کاهش قیمت ویزای زائران ایرانی به گزارش شفاف، یکی از نمایندگان پارلمان عراق در بیانیه ای با اشاره به کاهش ارزش پول ایران در برابر عراق از دولت شان خواست تا قیمت ویزا برای زائرین ایرانی در مراسم اربعین حسینی را کاهش دهد.
حسن خلاطی، نماینده پارلمان عراق در بیانیه ای اعلام کرد: در روزهای زیارت اربعین حسینی به سر می بریم و ما شاهد گذشت و فداکاری فرزندان عراق در خدمت رسانی و استقبال از زائران هستیم.
وی افزود: بیشتر زائرانی که از خارج عراق می آیند مردم ایران هستند ، مردمانی که در جنگ با تروریسم ، افراطگرایی و گروهک داعش در کنار ملت عراق ایستادند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
آزمون قضاوت سال 97 با حضور 30 هزار داوطلب برگزار شد/ 30 درصد شرکت کنندگان، خانم هستند

آزمون قضاوت سال 97 با حضور 30 هزار داوطلب برگزار شد/ 30 درصد شرکت کنندگان، خانم هستند به گزارش شفاف، حجت السلام و المسلمین علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضاییه در نشست خبری که امروز برگزار شد، اظهار کرد: آزمون عمومی قضاوت امروز در 22 مرکز استان با حضور 30 هزار داوطلب برگزار شد و در 30 آذر ماه آزمون تشریحی برگزار می شود. در نیمه بهمن ماه جواب آزمون تشریحی اعلام و در اسفند ماه مصاحبه های تخصصی علمی و پرونده شخصیت انجام و در خرداد ماه سال آینده اسامی پذیرفته شدگان نهایی اعلام می شود.
وی افزود: از ابتدای برنامه ششم، آزمون هایی داشتیم که حدود 300 هزار نفر در آزمون ها شرکت و پذیرفته شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
ترکیب استقلال برابر سایپا اعلام شد

ترکیب استقلال برابر سایپا اعلام شد به گزارش شفاف ، ترکیب استقلال برای مصاف هفته نهم این تیم برابر سایپا اعلام شد.
حسین حسینی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری، محمد دانشگر، علی کریمی، فرشید باقری، طارق همام، مهدی قائدی، مرتضی تبریزی و اللهیار صیادمنش بازیکنان اصلی استقلال برای مصاف با سایپا هستند.
استقلال و سایپا از ساعت 15:30 در ورزشگاه تختی برابر هم قرار می گیرند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
بی ارتباط بودن بن سلمان با قتل خاشقچی برای دستگاه های اطلاعاتی آمریکا غیرقابل باور است

بی ارتباط بودن بن سلمان با قتل خاشقچی برای دستگاه های اطلاعاتی آمریکا غیرقابل باور است به گزارش شفاف ، در حالی که رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا دست داشتن محمد بن سلمان ولی عهد سعودی در ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد ریاض را انکار می کنند اما مقامات امنیتی این کشور نظر دیگری دارند.
شبکه ان. بی. سی. به نقل از چند مقام دولتی آمریکا گزارش داد که از نظر دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی این کشور، غیرقابل باور است که بن سلمان هیچ ارتباطی با قتل خاشقچی نداشته باشد، البته هنوز هیچ مدرکی در این رابطه به دست نیاورده اند.
بر این اساس، سازمان های جاسوسی آمریکا در پس پرده در تلاش هستند تا بفهمند قتل خاشقچی از پیش برنامه ریزی شده بود یا در نتیجه بازجویی یا عملیات ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
ممنوعیت ورود خودروی سواری به عراق در ایام اربعین

ممنوعیت ورود خودروی سواری به عراق در ایام اربعین به گزارش شفاف ، محسن معماری رئیس گمرک شلمچه گفت: در جلسه ای که امروز با حضور مسئولان گمرک عراق در خاک این کشور برگزار شد اعلام شد که با توجه به ترافیک زیاد در جاده های منتهی به عتبات عالیات ورود خودروهای سواری با پلاک ورود موقت (کابوتاژی) از مرز شلمچه به داخل عراق از سوی گمرک این کشور ممنوع شده است.
وی افزود: ورود اتوبوس، ون و مینی بوس به داخل این کشور بلامانع است و مشمول این ممنوعیت نیست و هزینه ای از این بابت از سوی گمرک عراق از ایرانی ها دریافت نمی شود.
معماری گفت: ورود خودروهای غیر ایرانی از طریق مرزهای ایران به عراق مشمول 20 درصد ارزش خودرو به عنوان وثیقه بعلاوه 100 دلار ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
از کویر سمنان تا دهانه اقیانوس هند با موشک بالستیک "قدر"

از کویر سمنان تا دهانه اقیانوس هند با موشک بالستیک "قدر" به گزارش شفاف ، قدرت موشکی ایران اکنون یکی از دستاورد های بزرگ جمهوری اسلامی در عرصه فناوری های نظامی و قدرت دفاعی کشور است که نقطه شروع این پیشرفت را می توان دوران جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط سایر کشور ها دانست. امروز با تکیه بر توانمندی داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در فواصل زمانی کوتاه، موشک های جدید و مدرنی توسط نیرو های مسلح کشور رونمایی می شود که با معرفی هرکدام از آن ها دشمنان از پیشرفت ایران در عرصه دفاعی عصبانی تر شده و توانایی جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی نمایان تر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
نامه وزیر کشور به همتای پاکستانی برای عملیات مشترک و فوری علیه گروگان گیرهای ایرانی

نامه وزیر کشور به همتای پاکستانی برای عملیات مشترک و فوری علیه گروگان گیرهای ایرانی به گزارش شفاف ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه ای به شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان با اشاره به ربایش 14 نفر از مرزبانان کشورمان توسط اشرار تروریست خواستار اهتمام و توجه ویژه دولت پاکستان به تعهدات امنیتی خود در جلوگیری از تحرکات اشرار از خاک این کشور در حمله به پاسگاه های مرزی و تجاوز به حریم جمهوری اسلامی ایران شد.
رحمانی فضلی در این نامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران قاطعانه با گروههای تروریستی و تکفیری و اشرار برخورد خواهد کرد، تصریح کرد: تمام تلاش باید معطوف به آزادسازی گروگان ها، مقابله قاطع با تروریست ها و جلوگیری از تکرار چنین حوادث تلخ و ناگواری باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
مهدی ترابی: گل زدن برای تیم ملی غرور انگیز است/ امیدوارم طلسم گل نزدنم به استقلال شکسته شود

مهدی ترابی: گل زدن برای تیم ملی غرور انگیز است/ امیدوارم طلسم گل نزدنم به استقلال شکسته شود به گزارش شفاف ، مهدی ترابی در خصوص بازی دوستانه تیم ملی ایران با بولیوی که با برد 2 بر یک ایران همراه شد گفت: هر دو تیم بازی خوبی انجام دادند ولی ما توانستیم در این بازی عملکرد بهتری داشته باشیم. بولیوی هم تیم ضعیفی نبود و ما در این مسابقه یک محک جدی خوردیم. تیم ملی به این بازی ها نیاز دارد چون اکثر بازیکنان جوان هستند و نیاز به این دارند تا تجربه بیشتری در بازی های ملی کسب کنند. امیدوارم که ایران در بازی های آینده بتواند بازی های خوبی را انجام دهد تا با آمادگی کامل در جام ملت ها حضور داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
ثبت نام بیش از یک میلیون نفر برای پیاده روی اربعین/ زائران برای اخذ ویزا بیشتر از نرخ مصوب پرداخت نکنند

ثبت نام بیش از یک میلیون نفر برای پیاده روی اربعین/ زائران برای اخذ ویزا بیشتر از نرخ مصوب پرداخت نکنند به گزارش شفاف، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه تعداد متقاضیان ثبت نام اربعین در سامانه سماح به بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر رسید، اظهار کرد: زائران اربعین حسینی ضمن آن که می توانند در هر ساعتی از شبانه روز در سامانه سماح ثبت نام کنند، در ایام تعطیل و جمعه ها نیز برای ثبت نام و ارائه مدارک خود به دفاتر زیارتی در سراسر کشور مراجعه کنند.
محمدی افزود: باز هم تاکید می شود زائران تحت عناوینی مثل اخذ سریع ویزا، هیچ مبلغی بیش از 234 هزار و 875 تومان پرداخت نکنند.
به گزارش شفاف ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
دفاع مطهری ازحضوربانوان درورزشگاه ضمن احترام به دادستان

دفاع مطهری ازحضوربانوان درورزشگاه ضمن احترام به دادستان به گزارش شفاف ، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات دادستان کل کشور درباره حضور زنان در ورزشگاه ها، گفت: قاعدتا حضور بانوان در مسابقاتی مثل شنا، کشتی، بسکتبال و شاید والیبال مردان اشکال شرعی دارد اما در مسابقات فوتبال به نظر می رسد مطابق این ملاک نباید اشکال شرعی وجود داشته باشد.
علی مطهری در یادداشتی با عنوان سخنی با دادستان کل کشور که در اختیار خبرگزاری ها قرار داد، نوشت: سخن دادستان کل محترم در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه آزادی از آن نظر که مهم بودن مسئله عفاف از نظر اسلام را بیان می کند سخن درستی است و قابل تقدیر است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
کری خوانی شعبده باز آمریکایی برای حسن یزدانی!

کری خوانی شعبده باز آمریکایی برای حسن یزدانی! حسن یزدانی شاخص ترین چهره کشتی ایران در رقابت های جهانی بوداپست انگیزه زیادی برای گرفتن انتقام شکست با ضربه فنی از دیوید تیلور آمریکایی که اتحادیه جهانی به او لقب"شعبده باز"را داده است،دارد و قصد دارد جواب کری خوانی های او را بر روی تشک مبارزه بدهد.
به گزارش شفاف ، رقابت های جهانی کشتی آزاد از روز شنبه به میزبانی بوداپست پایتخت مجارستان آغاز می شود و عنوان داران جهان و المپیک در این رویداد مهم با یکدیگر سرشاخ خواهند شد. بدون شک یکی از مهمترین دیدارهای این دوره از رقابت ها که علاقمندان زیادی دارد و بسیاری از مردم ایران برای آغاز آن لحظه شماری می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
سناریوی تازه و دردناک از چگونگی قتل خاشقجی

سناریوی تازه و دردناک از چگونگی قتل خاشقجی به گزارش شفاف ، به نقل از نیویورک تایمز، رسانه های ترکیه دیروز-چهارشنبه- سناریوی جدید و دردناک از سرنوشت جمال خاشقجی خبرنگار مفقود شده سعودی فاش کردند.
رسانه نیمه دولتی ینی شفق ترکیه با استناد به صداهای ضبط شده توسط سازمان های اطلاعاتی این کشور از کنسولگری عربستان در استانبول، فاش کرد که شکنجه گران عربستانی در کنسولگری این کشور در انتظار ورود خاشقجی بودند.
این رسانه ادامه داد که شکنجه گران ابتدا انگشتان خاشقجی را قطع کرده و سپس سر وی را از بدنش جدا کردند و در نهایت بدن بی جانش را تکه تکه کردند.
گفته می شود تمامی این حوادث طی چند دقیقه رخ داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
واکنش بازار ارز به تحریم های جدید آمریکا

واکنش بازار ارز به تحریم های جدید آمریکا به گزاش شفاف ، در شرایطی که تصور می شد با اعمال تحریم ها، شوک جدیدی به بازار ارز وارد خواهد شد، با وجود اعلام تحریم 20 بانک و شرکت ایرانی، بازار ارز نسبت به این خبر کاملا بی تفاوت بود و حتی اندکی افت قیمت هم داشت.
خزانه داری آمریکا روز گذشته 20 بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرد و در واقع آمریکا برای تحریم ایران گام دیگری برداشت. تحریم های آمریکا که قرار بود از 13 آبان ماه 97 اعمال شود، به صورت تدریجی در حال اعمال شدن است.
با این وجود بازار هیچ واکنشی به این خبر نداشت و حتی قیمت دلار در بازار آزاد از حدود 14 هزار و 500 تومان به 14 هزار و 200 تومان کاهش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
آمریکا در سوریه تروریست استخدام می کند

آمریکا در سوریه تروریست استخدام می کند آمریکا در سوریه با حقوق ماهیانه 600 دلار اقدام به استخدام تروریست می کند.
به گزارش شفاف ، رسانه های سوریه روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که نظامیان آمریکایی از 20 روز پیش طرح گسترده ای را در اردوگاه الرکبان در استان 'حمص' برای جذب جوانان ساکن آن با حقوق ماهیانه 600 دلار آغاز کرده اند.
این جوانان با پوشیدن لباس نظامیان آمریکایی در اردوگاه التنف آموزش نظامی می بینند.
خبرگزاری اسپوتنیک نیز در این باره نوشت: این اقدام آمریکا نشان می دهد که واشنگتن قصد دارد به جای خروج نیروهای خود از سوریه آن ها را در این کشور تقویت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
سفر وزیر خارجه آلمان به عربستان لغو شد

سفر وزیر خارجه آلمان به عربستان لغو شد به گزارش شفاف ، تارنمای این شبکه روز چهارشنبه اضافه کرد: رسانه های آلمان اعلام کردند که هایکو ماس به عربستان نخواهد رفت . الجزیره به زمان این سفر اشاره ای نکرده، اما افزوده است که بنابر اعلام مقامات آلمان این سفر تا زمانی که بیانیه ای از سوی عربستان درباره خاشقچی صادر نشود، انجام نمی شود.
در همین حال، یورگن هارت سخنگوی سیاست خارجی حزب دمکرات مسیحی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز گفته است که اروپا باید با توجه به نتیجه تحقیقات ناپدید شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار برجسته سعودی روابطش با عربستان سعودی را اصلاح کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
واکنش ایران به تحریم های جدید آمریکا

واکنش ایران به تحریم های جدید آمریکا به گزارش شفاف ، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعلام لیست جدیدی از شرکت های ایرانی تحریم شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا آنرا بخشی از جنگ و فشار روانی آمریکا دانست و گفت: این اقدام را توهین آشکار ایالات متحده آمریکا به سازو کارهای حقوقی و بین المللی می دانیم که برخاسته از خودخواهی و کینه ورزی کور دولت آمریکا با ملت ایران است.
قاسمی افزود: دولت آمریکا برخلاف ادعاها و اظهارات ریاکارانه خود در حمایت از مردم ایران، با اینگونه اقدامات در راه بهره مندی آنها از روابط اقتصادی خارجی و ارتباط اقتصادی و تجاری با جامعه بین المللی سنگ اندازی و مانع تراشی می کند و به صورتی ظالمانه و ناعادلانه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
انتقاد حجاریان از منتشر نشدن اسناد تاریخی کشور

انتقاد حجاریان از منتشر نشدن اسناد تاریخی کشور به گزارش شفاف ، سعید حجاریان در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: در ایران، امر مستندسازی غالبا از سوی منشی ها و دیوانیان انجام گرفته و هنوز بسیاری از آن آثار موجود و قابل مراجعه است. علاوه بر این، جهانگردان هم مسائل زیادی را مستند کرده و بخشی از منابع امروز را ساخته و پرداخته کرده اند.
این روند پس از انقلاب - جز در مقطع فعالیت دولت مهندس بازرگان - ادامه نیافت و بسیاری از امور مستند نشد و متأسفانه هر چه عمل و تصمیم مهم تر بود، سند و مدرک کمتری از آن به جای ماند تا حدی که در بعضی موارد می توان گفت شاید مدارک تعمدا امحا شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 20 ساعت پیش
واردات 9میلیون تن کالای اساسی به کشور

واردات 9میلیون تن کالای اساسی به کشور به گزارش شفاف ، و براساس تازه ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی، کل واردات کشور در 6ماهه اول سال 97، 22 میلیارد و 182 میلیون دلار با وزن 16 میلیون و 220 هزار تن بوده که سهم کالاهای اساسی 9 میلیون و 130 هزار تن با ارزش 4 میلیارد و 676 میلیون دلار بوده است.
در شش ماهه اول سال 96 سهم کالاهای اساسی از نظر وزنی 52 درصد از کل واردات بوده است.
بنابراین گزارش این حجم از کالاهای اساسی به ارزش 4 میلیارد و 676 میلیون دلار از طریق گمرکات کشور وارد شده است که از نظر ارزش 21 درصد از کل واردات کشور را دارد و این در حالی است که سهم کالاهای اساسی وارداتی آن در شش ماهه سال گذشته 20 درصد بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 21 ساعت پیش
بیرانوند از لیست برانکو خط خورد

بیرانوند از لیست برانکو خط خورد به گزارش شفاف ، برانکو ایوانکوویچ 20 بازیکن را برای حضور در اردوی پیش از بازی در جام حذفی برابر تیم نود ارومیه اعلام کرد. این اردو پس از تمرین امروز چهارشنبه در هتل اوین تهران بر پا خواهد شد.
سید جلال حسینی، بوژیدار رادو شوویچ، ابوالفضل درویش وند، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، شایان مصلح، کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی، آدام همتی، حمیدرضا طاهرخانی، سعید حسین پور، گادوین منشا، علی علیپور، احسان حسینی، محمد امین اسدی، محسن ربیع خواه، شاهین عباسیان، احسان علوان زاده، احمد نوراللهی و احمد بهاروندی، نفراتی هستند که در این اردو حضور دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 22 ساعت پیش
سگ آزار در چایپاره دستگیر شد؟

سگ آزار در چایپاره دستگیر شد؟ به گزارش شفاف، جعفر تقی زاده با اشاره به اینکه مستندات لازم برای شناسایی و دستگیری فرد سگ آزار در دسترس نیست، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه فیلم ضبط شده از حادثه کیفیت لازم را ندارد و همچنین محل رخداد حادثه منطقه ای غیر مسکونی بوده است روند شناسایی فرد خاطی به کندی پیش می رود اما همچنان پیگیری ها با جدیت از طریق مراجع قضایی و یگان های حفاظت محیط زیست منطقه تا دستگیری فرد خاطی ادامه دارد.
تقی زاده با بیان اینکه مردم و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه خرابکاری، تخریب محیط زیست و حیوان آزاری مراتب را به سامانه ارتباط مردمی سازمان حفاظت محیط زیست به شماره تماس 1540 اطلاع دهند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 23 ساعت پیش
پخش سریال بانوی سردار در بهمن ماه

پخش سریال بانوی سردار در بهمن ماه به گزارش شفاف ، سریال بانوی سردار به کارگردانی پرویز شیخ طادی و تهیه کنندگی سعید مرادی این روزها در حال انجام مراحل فنی خود است .
سعید مرادی تهیه کننده سریال بانوی سردار در خصوص آخرین وضعیت انجام مراحل فنی این سریال به صبا گفت : ما 18 بهمن ماسال گذشته تصویربرداری این سریال را در تهران آغاز کردیم و حدود 20 لوکیشن اصلی در شهرک غزالی ، مختارنامه و .. داشتیم و خرداد ماه تصویربرداری سریال به پایان رسید.
وی ادامه داد : در حال حاضر تدوین حدود 10 روز دیگر به پایان میرسد و موسیقی صدا گذاری و جلوه های ویژه نیز هم زمان در حال انجام است . ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 روز و 23 ساعت پیش
مسی بهترین بازیکن ماه لالیگا شد

مسی بهترین بازیکن ماه لالیگا شد به گزارش شفاف ، سازمان لیگ برتر فوتبال اسپانیا(لالیگا) رسما اعلام کرد که لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا به عنوان بهترین بازیکن ماه سپتامبر انتخاب شد.
مسی در ماه گذشته 3 گل در لالیگا برای تیمش به ثمر رسانده است و 4 پاس گل داده است. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 23 ساعت پیش
علی انصاریان: کتاب خیابانی خوندن داره!

علی انصاریان: کتاب خیابانی خوندن داره! به گزارش شفاف، علی انصاریان، بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس در واکنش به مصاحبه انگلیسی خیابانی با مربی بولیوی در اینستاگرام خود نوشت: زبون مادری 10000 سوتی داده حالا رفتیم سراغ زبان خارجی.
به گزارش شفاف، علی انصاریان، بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس در واکنش به مصاحبه انگلیسی خیابانی با مربی بولیوی در اینستاگرام خود نوشت: زبون مادری 10000 سوتی داده حالا رفتیم سراغ زبان خارجی. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 23 ساعت پیش
شبنم قلی خانی مهمان کتاب باز می شود

شبنم قلی خانی مهمان کتاب باز می شود به گزارش شفاف ، چهار شنبه 25 مهرماه، سروش صحت در برنامه "کتاب باز" میزبان شبنم قلی خانی بازیگر تلویزیون و تئاتر خواهد بود.
محوریت گفت وگوی صحت و قلی خانی در برنامه امشب درباره موضوع مطالعه و کتاب خوانی است.
در بخش دوم بخش ثابت چهارشنبه شب ها دکتر مجتبی شکوری در خصوص حال خوب و ناخودآگاه انسان صحبت خواهد کرد.
"کتاب باز" به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از شبکه نسیم پخش می شود و تکرار آن ساعت 1 بامداد، 8 صبح و 13 بعدازظهر روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.
منبع:هنرانلاین ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 روز و 23 ساعت پیش
پاسخ حوزه هنری به بیانیه کانون کارگردانان

پاسخ حوزه هنری به بیانیه کانون کارگردانان به گزارش شفاف، یزدان عشیری درباره ادعای نمایش فیلم سینمایی عرق سرد با اصلاحیه های جدید توضیحاتی ارائه داد.
یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، درباره حاشیه تحریم فیلم سینمایی عرق سرد توسط حوزه هنری و بیانیه کانون کارگردانان که در اعتراض به این تصمیم منتشر شده است، گفت: واقعا نمی دانم کانون کارگردانان بر چه اساسی این موضوع را مطرح کرده است که ما فیلم عرق سرد را دوباره خودمان اصلاحیه زده ایم و آن را نمایش می دهیم؛ زیرا این فیلم در هیچ کدام از سالن های ما نمایش داده نشده و نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 29 روز و 0 ساعت پیش
ترانه علیدوستی: با فوتبال دیدن تحریک می شویم!

ترانه علیدوستی: با فوتبال دیدن تحریک می شویم! به گزارش شفاف، در ورزشگاه احتمال داره ما این جوانان نیمه لخت رو از صدها متر دورتر ببینیم. اما در صداوسیما بارها این سر و وضع گناه آلود رو در نماهای خیلی بسته تماشا کردیم. حالا چیکار کنیم؟
به گزارش شفاف، در ورزشگاه احتمال داره ما این جوانان نیمه لخت رو از صدها متر دورتر ببینیم. اما در صداوسیما بارها این سر و وضع گناه آلود رو در نماهای خیلی بسته تماشا کردیم. حالا چیکار کنیم؟ ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 0 ساعت پیش
توقف قانون منع بکارگیری بازنشستگان در میانه راه!

توقف قانون منع بکارگیری بازنشستگان در میانه راه! به گزارش شفاف، قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی ششم شهریور ماه در مجلس شورای اسلامی به تصویب و در 21 شهریور ماه تأیید شورای نگهبان رسید و شنبه 24 شهریورماه، علی لاریجانی، رئیس مجلس این قانون را برای اجرا در نامه ای خطاب به حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری ابلاغ کرد.
در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را روز سه شنبه 27 شهریور، جهت اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 29 روز و 0 ساعت پیش
دادستان کل: حضور زنان در استادیوم آسیب است

دادستان کل: حضور زنان در استادیوم آسیب است به گزارش شفاف، دادستان کل کشور با اشاره به گلایه مندی از حضور زنان در ورزشگاه ها، گفت: این یک آسیب اجتماعی است و هیچ قانون و شرعی برای حضور زنان در ورزشگاه ها نداریم.
حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری افزود: در گام اول به مدیران و مسئولان این امر توصیه می کنیم که زمینه و بستر گناه را در جامعه فراهم نکنند و در صورت ادامه این مسیر حتما با آن برخورد خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه دشمنان با برخی تحریکات به دنبال سوء استفاده و ایجاد ناامنی در کشور هستند، اظهارداشت: به عنوان نمونه، آنها با بهره برداری از اعتراض کامیون داران به دنبال وقفه در چرخ اقتصادی کشور هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 29 روز و 0 ساعت پیش
با کاهش ذخایر آمریکا نفت گران شد

با کاهش ذخایر آمریکا نفت گران شد به گزارش شفاف به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 15 سنت یا 0.2 درصد افزایش یافت و به 72.07 دلار در هر بشکه رسید. نفت آمریکا روز گذشته با 14 سنت افزایش قیمت، بسته شده بود.
بهای نفت برنت پس از 63 سنت افزایش در روز سه شنبه، 12 سنت یا 0.2 درصد در معاملات روز جاری افزایش یافت و به 81.53 دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت که شاخص قیمت جهانی است، هفته گذشته به دنبال سقوط بازارهای سهام حدود پنج دلار از رکورد 86.74 دلار که در سوم اکتبر به ثبت رسانده بود، کاهش پیدا کرد.
گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته 2 ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 29 روز و 0 ساعت پیش
زمان واریز یارانه مهر ماه

زمان واریز یارانه مهر ماه به گزارش شفاف ، مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند نوبت های گذشته 455 هزار ریال است.
افزون بر یارانه ها، افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امدادامام خمینی(ره) و سازمانبهزیستی کشور نیز پنجشنبه این هفته واریز می شود که بلافاصله امکان برداشت آن وجود دارد.
یارانه نقدی در چارچوب قانون هدفمندی یارانه ها از آذرماه 1389 تاکنون به مردم پرداخت می شود.
دولت ماهانه 34 هزار میلیارد ریال یارانه به مردم پرداخت می کند که حدود 20 هزار میلیارد ریال آن از محل افزایش قیمت حامل های انرژی غیر از برق تامین و بقیه براساس قانون از بودجه عمومی برداشت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 29 روز و 2 ساعت پیش
بانک ها دلار را چند می خرند؟

بانک ها دلار را چند می خرند؟ به گزارش شفاف ، بانک های عامل ارز مسافرتی را برای کشورهای همسایه تا 500 یورو و سایر کشورها تا هزار یورو پرداخت می کنند که نرخ روزانه آن از سوی بانک مرکزی تعیین می شود.
برای امروز (چهارشنبه) هر یورو 13 هزار تومان قیمت خورده که در مقایسه با نرخ یورو در بازار آزاد که حدود 16 هزار و 500 تومان است، 3500 تومان اختلاف دارد. این اختلاف قیمت بین بازار آزاد و ارز بانکی موضوعی است که طی چند ماه اخیر موجب ایجاد رانت در ارز مسافرتی شده بود.
بانک ها ارز مسافرتی را دلار ارائه نمی کنند و عمدتا یورو است و مسافران می توانند هفت روز قبل از سفر با همراه داشتن مدارکی همچون ویزا ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 29 روز و 2 ساعت پیش
بورس در گیر و دار عرضه اولیه و تحریم

بورس در گیر و دار عرضه اولیه و تحریم به گزارش شفاف ، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 95 واحد رشد کرد و تا 182 هزار و 929 افزایش یافت اما در ابتدای باز شدن معاملات بورس، بازیگران بازار سرمایه شاهد کاهش نماگر اصلی بازار با شیب تندی بودند. به طوری که نیم ساعت پس از شروع معاملات شاخص کل در تراز 180 هزار و 322 واحدی قرار گرفت.
عصر گذشته دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در سایت خبری خود نام بنگاه هایی را اعلام کرد و آن ها را تحریم کرد. بانک ملت، بانک مهر اقتصاد، تراکتورسازی تبریز و فولاد مبارکه اصفهان بنگاه هایی بودند که از دسترسی به نظام مالی آمریکا منع شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 3 ساعت پیش
دیدار نخبگان و استعداد های برتر با رهبر انقلاب

دیدار نخبگان و استعداد های برتر با رهبر انقلاب به گزارش شفاف، جمعی از نخبگان علمی کشورمان، شامل رؤسای شرکت های دانش بنیان، نخبگان بازگشته به کشور، نفرات برتر المپیادها و آزمون ها و جشنواره های علمی، پژوهشگران برگزیده ی دانشگاه ها، استعدادهای درخشان و نفرات برتر آزمون سراسری سال 97، امروز چهارشنبه در حسینیه ی امام خمینی (رحمه الله) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
به گزارش شفاف، جمعی از نخبگان علمی کشورمان، شامل رؤسای شرکت های دانش بنیان، نخبگان بازگشته به کشور، نفرات برتر المپیادها و آزمون ها و جشنواره های علمی، پژوهشگران برگزیده ی دانشگاه ها، استعدادهای درخشان و نفرات برتر آزمون سراسری سال 97 ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 29 روز و 3 ساعت پیش
مرزبانان ربوده شده در شرایط بی هوشی بودند/ دشمن ضربه سختی می خورد

مرزبانان ربوده شده در شرایط بی هوشی بودند/ دشمن ضربه سختی می خورد به گزارش شفاف ، سردار محمدعلی جعفری ظهر چهارشنبه در حاشیه مراسم معارفه فرمانده جدید سپاه استان سمنان و در جمع خبرنگاران، ضمن بیان اینکه تعدادی مرزبان ایرانی توسط دشمنان ربوده شده اند، بیان کرد: دشمنان با بی هوش کردن موفق شدند تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی را بربایند.
وی بابیان اینکه آخرین مکان این مرزبانان میر جاوه بوده است، افزود: دشمنان هر بار تلاش می کردند با درگیری این برجک و پاسگاه را اشغال کنند ولی با توجه به ناکامی، این بار با واردکردن یک نیروی نفوذی توانستند عمل خود را انجام دهند که قطعاً به سزای اعمالشان خواهند رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 4 ساعت پیش
زمان مشخص شدن سرنوشت شهردار تهران

زمان مشخص شدن سرنوشت شهردار تهران به گزارش شفاف ، قانون منع به کار گیری بازنشستگان و حواشی آن طی ماه های اخیر بارها و بارها مورد بحث قرار گرفته است. دامنه حاشیه این قانون گریبان مدیریت شهری تهران را هم گرفت و چالشی شد برای اهالی شورای پنجم که به موجب آن شهر تهران باید در یک بازه زمانی کوتاه پنجمین شهردار(3 شهردار و 2 سرپرست) را به خود ببیند.
"قانون منع بکارگیری بازنشستگان" پس از حرف و حدیث و کش و قوس های زیاد در نهایت به این جمله رسید که شهرداران بازنشسته از جمله شهردار تهران مشمول این قانون می شوند و تا 24 آبان ماه باید از شهرداری تهران خداحافظی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 29 روز و 6 ساعت پیش
تحریم عربستان شدت گرفت

تحریم عربستان شدت گرفت به گزارش شفاف ، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، صندوق بین المللی پول بامداد چهارشنبه اعلام کرد، کریستین لاگارد، رئیس این صندوق سفر خود به خاورمیانه از جمله ریاض را به تعویق انداخته است.
لاگارد روز شنبه گذشته در اندونزی گفته بود که در نظر ندارد برنامه سفر خود را تغییر دهد اما از گزارش رسانه ها درباره ناپدیدشدن خاشقچی می ترسد.
ساعاتی پیش از اعلام این خبر نیز جان فلینت مدیر اجرایی بانک اچ اس بی سی (شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی)، بیل وینترز مدیر اجرایی استاندارد چارترد (شرکت چندملیتی خدمات مالی و بانکداری) به همراه تیجان تیام مدیر اجرایی بانک سوئیس کردیت در کنفرانس ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 29 روز و 6 ساعت پیش
بحث حذف یارانه دهک های بالا دوباره داغ شد

بحث حذف یارانه دهک های بالا دوباره داغ شد به گزارش شفاف ، عزت الله یوسفیان ملا، با اشاره به لزوم قطع یارانه دهک های بالای جامعه، اظهار کرد: پرداخت یارانه نقدی به شدت تورم زا است، به نحوی که ماهانه 42 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور سرگردان می شود که این رقم معادل 8 درصد نقدینگی کل کشور است.
وی افزود: دولت باید به منظور کنترل بازار و کاهش نقدینگی به سمت کوپن و کالابرگ پیش برود.
یوسفیان ملا با اشاره به بسته حمایتی دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد، تصریح کرد: ارائه این بسته حمایتی از سوی دولت می تواند ضمن کاهش دادن نقدینگی، باعث تثبیت قیمت ها شود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 29 روز و 9 ساعت پیش
جنگ سیاسی تمام عیار استرالیا علیه فلسطین

جنگ سیاسی تمام عیار استرالیا علیه فلسطین به گزارش شفاف ، استرالیا در نخستین گام علیه فلسطین در تیرماه سال جاری کمک مالی 7.4 میلیون دلاری خود علیه فلسطین را قطع کرد.
این کشور که بشدت در منازعات سیاسی داخلی درگیر است، در هفته جاری در گام دیگری اعلام کرد سفارت خود را در سرزمینن اشغالی از تل آویو به بیت المقدس منتقل می کند.
نماینده استرالیا شب گذشته در حالی به قطعنامه سازمان ملل برای ریاست فلسطین بر گروه 77 این سازمان بین المللی رای منفی داد که این کشور پیشتر عمدتا در قطعنامه های پیشین مرتبط با فلسطین در این سازمان رای ممتنع می داد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 29 روز و 9 ساعت پیش
طرح نمایندگان تهران برای ابقای افشانی در شهرداری

طرح نمایندگان تهران برای ابقای افشانی در شهرداری به گزارش شفاف ، علی محمد نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، با اشاره به نشست مشترک مجمع نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر درباره آخرین وضعیت محمدعلی افشانی در شهرداری تهران گفت: در این جلسه برخی نمایندگان علی رغم بازنشسته بودن آقای افشانی اصرار بر ادامه حضور وی در شهرداری تهران داشتند.
وی افزود: این نمایندگان معتقد بودند اگر طرحی دو فوریتی برای مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سوی مجمع نمایندگان تهران به مجلس ارائه شود، می توان امیدوار بود که با موافقت مجلس، شهردار تهران در سمت خود ابقا شود.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 29 روز و 9 ساعت پیش
نیویورک تایمز: تمام مظنونین شناسایی شده در پرونده خاشقچی، با بن سلمان مرتبط هستند

نیویورک تایمز: تمام مظنونین شناسایی شده در پرونده خاشقچی، با بن سلمان مرتبط هستند به گزارش شفاف ، روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی با ارائه جزئیات بیشتر از پرونده مفقود شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری ریاض در استانبول، نوشت که پنج مظنون شناسایی شده در این پرونده همگی ارتباط مستقیمی با محمد بن سلمان ولی عهد سعودی دارند.
در ابتدای این مطلب با اشاره به حضور دائمی یکی از مظنونین در کنار بن سلمان حین سفرهای خارجی، آمده است: سه مظنون دیگر از سوی شهود و دیگر مدارک به تیم امنیتی ولی عهد سعودی مرتبط هستند .
بر این اساس، مظنون پنجم نیز یک پزشک کالبدشکاف است که مقام مهمی را در وزارت کشور عربستان و دستگاه درمانی این کشور در اختیار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 29 روز و 10 ساعت پیش
میلان، باکایوکو را به چلسی پس می دهد

میلان، باکایوکو را به چلسی پس می دهد به گزارش شفاف و به نقل از گاتزتا دلواسپورت، تیموی باکایوکو، هافبک گران قیمت میلان بعد از درخشش در موناکو بود که مورد توجه چلسی قرار گرفت و با 40 میلیون پوند راهی آبی پوشان لندنی شد. این هافبک تنومند نتوانست نظر مثبت کونته را جلب کند و تابستان به صورت قرضی به میلان پیوست.
باکایوکو در میلان هم ناامید کننده ظاهر شده و نتوانسته اعتماد گتوزو را به دست آورد.
سرمربی تیم فوتبال میلان اخیرا به انتقاد از سبک بازی باکایوکو پرداخت و از دلیل نیمکت نشینی او سخن به میان آورد.
روزنامه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا نوشت که مدیران میلان از عملکرد باکایوکو اصلا راضی نیستند و در فصل جابجایی زمستانی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 29 روز و 19 ساعت پیش
روز تاریخی استادیوم آزادی(عکس)

روز تاریخی استادیوم آزادی(عکس) به گزارش شفاف به نقل از ورزش سه، صبح امروز خبر جالب حضور بانوان در استادیوم آزادی برای تماشای دیدار دو تیم ایران و بولیوی با واکنش های متفاوتی همراه بود. خبری که با توجه به اعلام حضور گزینشی بانوان با برخی واکنش های منفی بانوان هوادار فوتبال نیز همراه شد.
با شروع دیدار دو تیم ایران و بولیوی و اقداماتی که برای حضور بانوان با گماردن پلیس بانو و ورودی های مشخص تعیین شده بود، اکنون بانوان ایرانی نظاره گر یکی از دیدارهای تدارکاتی شاگردان کارلوس کی روش در مسیر جام ملت های آسیا هستند. در بین نفراتی که در ورزشگاه آزادی حاضرند چهره های آشنایی مثل کتایون خسرویار ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 29 روز و 20 ساعت پیش
طراح و برنامه ریز اصلی جنایت تروریستی اهواز به هلاکت رسید

طراح و برنامه ریز اصلی جنایت تروریستی اهواز به هلاکت رسید به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ طی عملیات شناسایی و غافلگیری نیروهای مقاومت که صبح امروز (سه شنبه 24مهر ماه ) در استان دیاله عراق صورت گرفت، "ابوضحی" امیر داعش در این استان و طراح و برنامه ریز اصلی جنایت تروریستی اخیر اهواز همراه با چهار تروریست دیگر به هلاکت رسیدند.
گفتنی است: تروریست های تکفیری 31 شهریورماه سال جاری با ارتکاب جنایتی جمعی از هموطنان عزیز و مدافعین میهن اسلامی از جمله کودک چهارساله و جانباز 70 درصد دفاع مقدس را به شهادت رساندند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 20 ساعت پیش
قیمت بلیت بازی پرسپولیس و السد اعلام شد

قیمت بلیت بازی پرسپولیس و السد اعلام شد به گزارش شفاف ، بلیت بازی پرسپولیس و السد در چارچوب بازی های برگشت نیمه پایانی لیگ قهرمانان 2018 آسیا در محدوده قیمت 15 تا 35 هزار تومان عرضه خواهد شد.
قیمت بلیت این دیدار 35 هزار تومان برای جایگاه، 30 هزار تومان برای روبروی جایگاه و 15 هزار تومان برای پشت دروازه ها و طبقه دوم خواهد بود.
بلیت این بازی به صورت الکترونیک به فروش خواهد رسید و زمان فعال شدن درگاه مربوطه به اطلاع هواداران خواهد رسید.
تیم فوتبال پرسپولیس ساعت 18:30 اول آبان دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اسیا را در ورزشگاه آزادی مقابل السد قطر برگزار می کند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 29 روز و 22 ساعت پیش
هشدار در خصوص موج مسمومیت با متانول

هشدار در خصوص موج مسمومیت با متانول به گزارش شفاف، رئیس گروه مطالعات اعتیاد و سوء مصرف مواد و الکل پزشکی قانونی در مورد اینکه آیا ممکن است در آینده هم شاهد چنین همه گیری در تلفات مصرف الکل در کشور باشیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه از ابتدای شهریور ماه تاکنون دو موج مسمومیت با متانول را در کشور شاهد بوده ایم، احتمال اینکه مجددا شاهد توزیع مشروبات الکلی تقلبی و آغشته به متانول در کشور باشیم، وجود دارد.
قدیرزاده افزود: بنابراین به خانواده ها هشدار می دهیم مراقب فرزندان، نوجوانان و جوانان خود باشند و توصیه ها و هشدارهای لازم را به آنان ابلاغ کنند چراکه هیچ گونه مشروبات الکلی استانداردی در کشور وجود ندارد و حتی مشروبات ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 29 روز و 22 ساعت پیش
فرزاد فرزین: سرتان در کار خودتان باشد!

فرزاد فرزین: سرتان در کار خودتان باشد! به گزارش شفاف، سیزده سال از آغاز فعالیت حرفه ای اش در عرصه موسیقی می گذرد. شانزلیزه آخرین آلبوم او در سال96 است. فرزاد فرزین؛ هنرمندی که فقط خواننده آلبوم هایش نیست و اغلب ترانه سرایی، آهنگسازی و تنظیم هم انجام می دهد. کنسرت های پر از هیجان و اکثرا در قالب نمایش فرزین وجه تمایز اوست تا جایی که هر علاقه مند به سبکه پاپ را وادار می کند تا یک بار هم که شده در کنسرت های او حضور داشته باشد.
وجه دیگر فرزین بازیگری است که این هنرش هم مانند هنر خوانندگی اش مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است؛ پسران آجری ، سگ های پوشالی ، کنسرت روی آب و سریال پرطرفدار عاشقانه نشان از کارنامه بازیگری اوست ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 29 روز و 23 ساعت پیش
میلاد دخانچی: نگذارید فردوسی پور از تلویزیون برود

میلاد دخانچی: نگذارید فردوسی پور از تلویزیون برود به گزارش شفاف ، میلاد دخانچی تهیه کننده و مجری تلویزیون از اتخاذ یک سیاست جدید مبنی بر قطع همکاری صداوسیما با عادل فردوسی پور مجری برنامه ی تلویزیونی نود خبر داد. او در کانال تلگرامی خود نوشت:
خبرها حاکی از اتخاذ یک سیاست جدید مبنی بر قطع همکاری سازمان صدا و سیما با عادل فردوسی پور است؛ سیاستی که مدیران این مجموعه را با وضعیت بغرنجی روبرو کرده است. از طرفی عدم تمکین به چنین سیاستی قطعا پرهزینه خواهد بود و از طرف دیگر اعمال این سیاست به معنی قبول فشار از سمت فرهنگ عامه بوده،
مخصوصا در زمانی که، درست یا غلط ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 23 ساعت پیش
تولد کودکان ایرانی با اسامی کاملا تکراری!

تولد کودکان ایرانی با اسامی کاملا تکراری! به گزارش شفاف ، سازمان ثبت احوال کشور مانند سال های گذشته، بیشترین اسامی که بر نوزادان در 6ماهه نخست سال گذاشته شده را اعلام کرده است.
بر این اساس، محمدحسین، محمدطاها، امیرحسین و امیرعباس در صدر نام های پسرانه و فاطمه، زهرا، حلما و زینب در صدر نام های دخترانه قرار داشته اند. این درحالی است که اسامی اعلام شده در سال جاری، با اسامی اعلام شده در سال گذشته فرق چندانی ندارد.
سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، سال گذشته 10 اسم منتخب پسرانه و دخترانه را به ترتیب برای نوزادان پسر امیرعلی، محمد، علی، امیرحسین، ابوالفضل، حسین، محمدطاها، امیرعباس ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 23 ساعت پیش
دستگیری یک لامبورگینی سوار در شیراز

دستگیری یک لامبورگینی سوار در شیراز به گزارش شفاف، فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه یدک کش و کشف یک دستگاه سواری لامبورگینی قاچاق به ارزش 240 میلیارد ریال در شهرستان شیراز خبر داد.
سردار احمدعلی گودرزی، گفت: ماموران کلانتری 15 قصردشت شهرستان شیراز در راستای مبارزه با قاچاق کالا، حین گشت زنی در حوزه استحفاظی، به یک دستگاه یدک کش حامل خودرو مظنون شده و آن را توقیف می کنند.
وی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو و بررسی مدارک متوجه شدند که یدک کش مورد نظر حامل یک دستگاه خودرو لامبورگینی است که از طریق مبادی غیرقانونی وارد کشور شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 29 روز و 23 ساعت پیش
صربستانی ها هنگام ورود به ایران باید ویزا بگیرند

صربستانی ها هنگام ورود به ایران باید ویزا بگیرند به گزارش شفاف، در پی توقف لغو روادید شهروندان ایرانی توسط دولت صربستان، این عمل به صورت متقابل برای گردشگران ورودی از صربستان به کشورمان اجرایی می شود.
اداره گذرنامه وزارت امور خارجه در بخشنامه ای اعلام کرد : بنا بر اجرای اصل عمل متقابل و با توجه به توقف رژیم لغو روادید اتباع ایرانی برای ورود به صربستان، این عمل به صورت متقابل برای اتباع صربستان که قصد ورود به ایران دارند اجرایی می شود.
در این بخشنامه آمده است از امروز سه شنبه 24 مهر 97 اتباع ایرانی برای سفر به صربستان و همچنین اتباع کشور صربستان برای ورود به ایران باید روادید دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 29 روز و 23 ساعت پیش
درد شکم همراه با تغییر اجابت مزاج نشانه چیست؟

درد شکم همراه با تغییر اجابت مزاج نشانه چیست؟ به گزارش شفاف ، شهرام آگاه فوق تخصص گوارش و کبد در گفت وگویی درباره سندروم روده تحریک پذیر گفت: کولیت عصبی یا سندروم روده تحریک پذیر یکی از بیماری های شایع دستگاه گوارشی است که جزو بیماری های خطرناک و بدخیم نیست اما علائم آن کیفیت زندگی بیماران را مختل و حضور مبتلایان به این اختلال را در جامعه کم رنگ می کند.
وی گفت: علت بیماری سندروم روده تحریک پذیر هنوز مشخص نیست اما عواملی مانند استرس و تغییرات نورترانسمیتری مغزی در بروز این بیماری تاثیر گذار است، درد شکم، اسهال، نفخ و یبوست از شایع ترین عوارض این اختلال است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 30 روز و 0 ساعت پیش
ادعا یی عجیب درباره شهردار تهران

ادعا یی عجیب درباره شهردار تهران به گزارش شفاف، حجت الله میرزایی، معاون سابق برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران درباره ماجرای شنود شدن از طرف افشانی مدعی شده است: آقای افشانی گفته اند که من تلفن معاونانم را شنود می کنم و فهمیدم که برخی از آن ها پشت من حرف می زنند.
حجت الله میرزایی افزود؛این کار غیرقانونی است و در هرجای دنیا اتفاق می افتاد یک رسوایی بزرگ بود .
وی ادامه داد: اگر صحبتی هم شده راجع به عملکرد ایشان بوده، ما هیچ گاه بر سر ماندن یا نماندن و جایگزین ایشان صحبت نکردیم.
میرزایی گفت: آقای افشانی باید راجع به مشکلاتی که بر اثر حذف من برای برنامه پنج ساله سوم ایجاد می شود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 30 روز و 0 ساعت پیش
لیبرمن: باید ضربه ای کاری به حماس وارد کنیم

لیبرمن: باید ضربه ای کاری به حماس وارد کنیم به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری فرانسه،آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، وارد کردن ضربه ای کاری به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس را خواستار شد.
او روز سه شنبه با تاکید بر این که فضای خشونت بار و متنشج در سرزمین های فلسطینی دیگر بیشتر از این نباید ادامه داشته باشد، خواستار آن شد که ضربه ای جدی به جنبش حماس وارد آید.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تصریح کرد تصمیم گیری در این باره مربوط به او نمی شود بلکه در حوزه صلاحیت کابینه امنیتی اسرائیل است.
لیبرمن که در حضور شماری از نظامیان و افسران پایگاه ریم واقع در نزدیکی نوار غزه سخن می گفت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 30 روز و 1 ساعت پیش
حکم اعدام سارقان طلافروشی یاسوج صادر شد

حکم اعدام سارقان طلافروشی یاسوج صادر شد به گزارش شفاف ، غلامرضا مزارعی افزود: سارقان طلافروشی یاسوج با حکم دادگاه انقلاب اسلامی به اعدام در ملاء عام محکوم شدند.
وی اظهارکرد: این سارقان 6 نفر بودند که بصورت زنجیره ای، اقدام به سرقت های مسلحانه و قتل در طلافروشی های استانهای کهگیلویه و بویراحمد و فارس کرده بودند که با زحمات شبانه روزی دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و انتظامی، پس از شناسایی در خردادماه 97 دستگیر شدند.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات محاکمه سارقان که با حضور وکلای مدافع آنان و مالباختگان در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب یاسوج برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: حوادث انتشار : 30 روز و 2 ساعت پیش
گران ترین خودروی رولز رویس را بشناسید

گران ترین خودروی رولز رویس را بشناسید رولز رویس یک شرکت خودروساز بریتانیایی است، که در زمینه مهندسی، طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس فعالیت می نماید. این شرکت در سال 1906 توسط چارلز رولز و هنری رویس، تحت نام رولز رویس تأسیس شد. شرکت رولز رویس از سال 1914 بخش طراحی و تولید موتورهای هوا گرد را نیز به خط تولید کارخانه های خود اضافه کرد. این شرکت با ساختن خودروهای لوکس، مشتری های خاصی برای خود دارد.
شرکت رولز رویس با تولید گران قیمت ترین خودروی خود به دنیا ثابت کرد که دقیقا همان ماشینی را ارایه می دهد که مشتری او می خواهد. Rolls-Royce Sweptail با قیمت 13 میلیون دلار گران قیمت ترین خودروی فروخته شده در تاریخ است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 30 روز و 2 ساعت پیش
جریمه 23 سال پیش صادرکنندگان متخلف ارزی چه بود؟

جریمه 23 سال پیش صادرکنندگان متخلف ارزی چه بود؟ به گزارش شفاف ، در طی نیمه نخست سال 1397، از 23 میلیارد دلار ارز صادراتی، تنها 4.5میلیارد دلار از طریق سامانه نیما به کشور بازگشته است. به این ترتیب هنوز میلیاردها دلار از ارز صادراتی وارد چرخه اقتصادی کشور نشده است. این در حالی است که اجرای سیاست پیمان سپاری در سال 74 باعث کاهش و تثبیت نرخ ارزی شد که اتفاقا در آن برهه نیز با جهش 100 درصدی مواجه شده بود.
گفتنی است، با عدم تبعیت صادرکنندگان از مصوبه 21 فروردین ماه هیئت دولت در خصوص بازگرداندن ارز صادراتی، فرصت6 ماهه جهت بازگشت ارز صادراتی به 2ماه کاهش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 30 روز و 10 ساعت پیش
بازرسان ترکیه شواهدی از قتل خاشقچی در کنسولگری سعودی کشف کرده اند

بازرسان ترکیه شواهدی از قتل خاشقچی در کنسولگری سعودی کشف کرده اند به گزارش شفاف ، منابع خبری امروز دوشنبه خبر دادند که بازرسان ترکیه ای که موفق شده بودند برای انجام تحقیقات وارد ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول شوند شواهدی از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در آنجا کشف کرده اند.
یک منبع در دادستانی ترکیه که نخواسته نامش شود به شبکه الجزیره گفت: آنها شواهدی پیدا کرده اند که ظن اینکه خاشقچی داخل کنسولگری کشته شده باشد را تقویت میکند.
وی افزود: این یک گام رو به جلو پس از چندین روز سردرگمی درباره سرنوشت خاشقچی است.
این منبع آگاه در دادستانی ترکیه همچنین گفته است که بازپرسان ما شواهدی نیز مبنی بر دستکاری در آنجا کشف کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 30 روز و 10 ساعت پیش
گام مهم بانک مرکزی برای کاهش ریسک معاملات مبتنی بر چک

گام مهم بانک مرکزی برای کاهش ریسک معاملات مبتنی بر چک به گزارش شفاف ، دیروز روابط عمومی بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای ضمن اشاره به راه اندازی سامانه استعلام پیامکی صیاد، اعلام کرد که استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد. در بخشی از این اطلاعیه بانک مرکزی با اشاره به سازوکار ارسال شناسه استعلام 16 رقمی مندرج در چک های صیادی به سامانه استعلام پیامکی این بانک برای اطلاع از وضعیت اعتباری صادرکننده چک از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی ثبت شده نزد بانک مرکزی، آمده است: در پیامک پاسخ، اطلاع رسانی به صورت رتبه بندی شده بر اساس یکی از رنگ های زیر اعلام می شود: وضعیت سفید: صادرکننده چک فاقد هرگونه سابقه چک برگشتی بوده یا درصورت وجود سابقه ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 30 روز و 10 ساعت پیش
افزایش تصادف در ایران با ابتلا به نوعی انگل!

افزایش تصادف در ایران با ابتلا به نوعی انگل! به گزارش شفاف، رییس مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای یزد گفت: ابتلا به انگل توکسوپلاسما که به طور میانگین 30 تا 40 درصد جمعیت ایران حداقل یک بار به آن مبتلا شده اند، آمار تصادفات رانندگی را افزایش می دهد.
بهادر حاجی محمدی در گفت وگو با خبرنگار با بیان این که پژوهش های جدید محققان جهان نشان داده که ابتلا به انگل توکسوپلاسما گوندی یکی از علل افزایش آمار تصادف در رانندگی است، اظهار کرد: خطر این انگل در رانندگان بالای 40 سال بیشتر از رانندگان جوان است.
وی با اشاره به این که انگل "توکسوپلاسما گوندی" یکی از شایع ترین آلودگی های انگلی در ایران است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 30 روز و 19 ساعت پیش
ماکرون: آماده ایم به خلع سلاح کره کمک کنیم

ماکرون: آماده ایم به خلع سلاح کره کمک کنیم به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانس خبری مشترک خود با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی اظهار کرد: ما منتظر تعهدی قطعی از سوی پیونگ یانگ هستیم که نشان دهد تمایلی واقعی برای اقدام در راستای کنار گذاشتن برنامه های موشکی و هسته ای خود دارد.
ماکرون اظهار کرد: ما آماده ایم در صورتی که فرایند مذاکرات آغاز شود، تجربیات خود را ارائه داده و نقشی فعال ایفا کنیم.
رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد: ما تجربیات هسته ای، فنی، عملیاتی و علمی داریم که می تواند در زمینه خلع سلاح بسیار مفید باشد و اگر این تجربیات مرتبط باشد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 30 روز و 21 ساعت پیش
معرفی سایت مشاوره حقوقی دینا

معرفی سایت مشاوره حقوقی دینا قانون دامنه بسیار گسترده ای دارد که با پیشرفت روابط و موضوعات نیز گسترده تر نیز می شدند. قوانین مادر مثل قانون مدنی، قانون تجارت ، قانون مجازات اسلامی به مروز زمان با اصلاح شدن موضوعات جدید را در متن خود می گنجاندند. علاوه بر این قانون گذار با درنظر گرفتن شرایط خاص اقدام به تصویب قوانین خاص می کند. این تسلط بر این قواعد و مقررات نیازمند صرف وقت کافی برای یادگیری و تسلط بر آن است ؛ کاری که حقوقدانان در طول سالیان با آموزش در دانشگاه ها و مراکز علمی به آن نائل می شوند.
این افراد با فراگیری علم حقوق و ورود به عرصه های کاری قضاوت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 30 روز و 21 ساعت پیش
طلا با افزایش تقاضا گران شد

طلا با افزایش تقاضا گران شد به گزارش شفاف ، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.4 درصد رشد کرد و به 1222 دلار رسید و با رکورد 1226.70 دلار هفته گذشته که بالاترین قیمت در دو ماه اخیر بود، فاصله چندانی نداشت.
در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر 0.2 درصد افزایش یافت و به 1225.60 دلار رسید.
به گفته رونالد لیونگ، مدیر معاملات شرکت لی چیونگ گلد در هنگ کنگ، طلا بازار سهام را دنبال می کند و زمانی که بازارهای سهام باثبات نیستند تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی مطمئن شکل می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 30 روز و 22 ساعت پیش
به آینده بهتر ، بسیار امیدوارم/هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نخواهیم داشت

به آینده بهتر ، بسیار امیدوارم/هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نخواهیم داشت به گزارش شفاف، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از اساتید دانشگاه های کشور، اظهار کرد: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده، آمریکا در بلند مدت قادر نیست به سیاستهای ضدایرانی خود ادامه دهد.
وی باتاکید بر اینکه به آینده بهتر ، بسیار امیدوارم ، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور ، گفت: بی تردید تمامی شرکت کنندگان دلسوزانه برای نظام ، کشور و دولت نظرات کارشناسانه خود را بیان کردند و این جلسات باید تداوم یابد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 30 روز و 22 ساعت پیش
کاهش سفر گردشگران به بریتانیا در کمتر از یک دهه

کاهش سفر گردشگران به بریتانیا در کمتر از یک دهه به گزارش شفاف - منطقه خراسان و به نقل از نیوز، تعداد گردشگران به بریتانیا طی سه ماه گذشته حدود 10.038 میلیون نفر کاهش داشته که نسبت به سال 2017 حدود 7.7درصد کاهش را نشان می دهد.
بریتانیا در سال 2017 بالاترین تعداد گردشگر خارجی را به خود اختصاص داده بود که علت این افزایش، کاهش قابل ملاحظه ارزش پوند در پی مسائل مربوط به Brexit بوده که در برابر یورو و دلار ارزش کمتری یافته بود.
آخرین ارقام نشان می دهد که بریتانیا قادر به حفظ این میزان گردشگر نیست و بازدیدکنندگان حساس به قیمت، نظر خود را برای گردشگردی بر اساس قیمت تغییر خواهند داد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 31 روز و 19 ساعت پیش
استارت السد برای دیدار با پرسپولیس

استارت السد برای دیدار با پرسپولیس به گزارش شفاف و به نقل از استاد الدوحه، دو تیم فوتبال پرسپولیس و السد در دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه هفته آینده به مصاف هم خواهند رفت. فریرا، سرمربی السد تصمیم گرفت که روز یک شنبه تمرین تیمش را تعطیل کند و فردا رسما برای دیدار برابر پرسپولیس استارت خواهد زد.
چهار بازیکن کلیدی و ملی پوش السد اردوی تیم ملی قطر را ترک کرده اند تا به تمرینات السد اضافه شوند و خود را آماده دیدار حساس برابر پرسپولیس کنند. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 31 روز و 20 ساعت پیش
گرمابه با بازی شاهد احمدلو مقابل دوربین می رود

گرمابه با بازی شاهد احمدلو مقابل دوربین می رود به گزارش شفاف، این فیلم از 24 مهر در لوکیشنی حوالی میدان شوش کلید می خورد و شاهد احمدلو، ویدا جوان، کامبیز بنان ،ایسان حداد و پیام احمدی نیا در آن ایفای نقش می کنند.
گرمابه بر اساس داستانی واقعی است و در ژانر وحشت محسوب می شود.
این فیلم روایت خانواده ای است که به دلیل مشکلات مالی ناگزیر به سکونت در حمامی قدیمی می شوند که 20 سال از متروک بودن آن می گذرد. این خانواده پس از سکونت، متوجه اتفاقات عجیب و غریبی در حمام خانه می شوند. آن ها حضور موجوداتی انسان نما را حس می کنند، زن قصه که در ابتدا احساس می کند دچار توهم شده است با همسر خود موضوع را مطرح می کند اما مرد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 31 روز و 22 ساعت پیش
تصاویری از فصل پاییز در سراسر جهان

تصاویری از فصل پاییز در سراسر جهان به گزارش شفاف، پاییز رنگین ترین فصل سال است. با آمدن پاییز کم کم صدای از راه رسیدن زمستان هم شنیده می شود و طبیعت چهره سبز رنگش را عوض می کند. با سر رسیدن این فصل، رنگ های گوناگون و دلفریب به طبیعت هجوم می آورند و صحنه های چشم نوازی را پیش روی ما می گسترانند. فصل پاییز در همه جای دنیا با خود تغییرات زیادی به همراه دارد؛ تغییر رنگ و چهره طبیعت، از راه رسیدن فصل کوچ و مهاجرت حیوانات، موسم درو و برداشت بعضی از محصولات کشاورزی، زمان برگزاری جشنواره های گوناگون، هنگام اجرای مراسم و آیین های سنتی و ده ها اتفاق زیبای دیگر از راه می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 31 روز و 22 ساعت پیش
فروش بلیت پروازهای اربعین از سه شنبه

فروش بلیت پروازهای اربعین از سه شنبه به گزارش شفاف، مرتضی دهقان اظهارداشت: صبح امروز جلسه ای با حضور دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی و نمایندگان فروش بلیت های اربعین در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد.
وی با اشاره به صدور مجوز 330 پرواز فوق العاده برای شرکت ها در ایام اربعین غیر از حدود90 پرواز برنامه ای در هفته، گفت: پروازها از 2 آبان ماه آغاز و تا 12 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
دهقان افزود: علی رغم اینکه پروازهای اربعین تکلیفی نیست اما شرکت های هواپیمایی بر تعیین قیمت بلیت پرواز تهران - نجف - تهران و سایر شهرستان ها 2.2 میلیون تومان، پرواز مشهد - نجف - مشهد 2 ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 31 روز و 22 ساعت پیش
اطلاعیه درباره رشته های خاص آزمون سراسری

اطلاعیه درباره رشته های خاص آزمون سراسری به گزارش شفاف، سازمان سنجش آموزش کشور در زمینه اعلام کد قبولی نهائی برای آن دسته از داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1397 برای آنها یکی از کدهای 11، 12، 14، 15 ، 18 ،19، 20، 21 ، 22 ،23 ، 25 و 26 اعلام شده است، اطلاعیه ای صادر کرد.
این سازمان درخصوص آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال 1397 که برای انجام مراحل مصاحبه و گزینش رشته های مختلف تحصیلی به کدهای 11 (دانشگاه فرهنگیان )، 12 (رشته های تحصیلی دانشگاه شاهد)، 14 (رشته های تحصیلی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری)، 15 (رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی) ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 31 روز و 22 ساعت پیش
موافقتنامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد

موافقتنامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد به گزارش شفاف، موافقتنامه میان معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد.
بخشنامه 682 فنی، موضوع موافقت نامه میان این معاونت و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات که در اردیبهشت ماه 97 مورد موافقت طرفین قرار گرفت برای آگاهی اصحاب رسانه منتشر کرد.
مطابق بند 1 بخشنامه مذکور، مشمولان این بخشنامه آن دسته از فعالان حوزه رسانه فاقد رابطه مزدبگیری هستند که دارای تائیدیه از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و تحت پوشش مقررات حمایتی خاصی قرار نداشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 31 روز و 22 ساعت پیش
ائتلاف آمریکا رقه را نابود کرده و مردم این شهر را کشته است

ائتلاف آمریکا رقه را نابود کرده و مردم این شهر را کشته است به گزارش شفاف به نقل از سومریه نیوز، آنیا نیستات مدیر بخش پژوهشهای بین المللی در سازمان عفو بین الملل در کنفرانس خبری خود در بیروت بعد از بازدید از شهر رقه سوریه تاکید کرد: حملات هوایی ائتلاف آمریکا بیشتر محله های شهر رقه را ویران کرده است.
وی در ادامه افزود: ساختمانهای آوار شده 80 درصد از مساحت شهر را تشکیل می دهد این در حالی است که نزدیک به یک سال از نبرد علیه داعش در رقه می گذرد. هزاران جسد همچنان زیر این آوارها پنهان شده است و هزینه های اختصاص یافته برای خارج کردن این اجساد در شرف اتمام است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 32 روز و 12 ساعت پیش
تبعه انگلیسی دستگیر شده جاسوس است

تبعه انگلیسی دستگیر شده جاسوس است به گزارش شفاف ، ' انور قرقاش' وزیر مشاور در امور خارجه امارات در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت : موضوع 'متیو هجز' جاسوس انگلیس در طی پنج ماه گذشته به طور گسترده مورد بحث بوده است.
قرقاش افزود : انتظار داشتیم متحدین ما به جای افشاگری غیر معمول موضوع را از کانال های مشترک پیگیری می کردند ضمن اینکه این موضوع باید مسیر قانونی خود را در دستگاه های مربوطه طی کند.
هجز دانشجوی دکترای دانشگاه دورهام انگلیس 5 می (15 اردیبهشت ) در فرودگاه دبی بازداشت شد. مقامات انلگیسی می گویند او مشغول تحقیقات درباره سیاست خارجی امارات و امنیت داخلی این کشور پس از قیام های مردمی در برخی کشورهای عربی بوده ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 32 روز و 20 ساعت پیش
مسیر جنوب به شمال خیابان استاد معین بسته می شود/ افتتاح زیرگذر در شش ماهه اول 98

مسیر جنوب به شمال خیابان استاد معین بسته می شود/ افتتاح زیرگذر در شش ماهه اول 98 به گزارش شفاف، سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 شهرداری تهران در گفت وگویی با اشاره به آغاز فعالیت تکمیل زیرگذر استاد معین گفت: در حال حاضر عملیات تکمیلی ساخت آن با قدرت بیشتری نسبت به گذشته آغاز شده و طبق زمان بندی های انجام شده در 6 ماهه اول سال 98 راه اندازی می شود.
شهردار منطقه 9 با بیان اینکه مسیر جنوب به شمال خیابان استاد معین در چند روز آینده بسته خواهد شد، گفت: علت این کار برای انتقال لوله آب 700 میلی متری است.
وی افزود: مسیر شمال به جنوب خیابان هم که قبل از مهر بسته شده بود، در ماه مهر راه اندازی و آسفالت شده است و اکنون باید مسیر مخالف آن را ببندیم تا لوله آب 700 میلی ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 34 روز و 1 ساعت پیش
درخواست پارلمان اروپا از اسرائیل برای توقف نقض حقوق کودکان فلسطینی

درخواست پارلمان اروپا از اسرائیل برای توقف نقض حقوق کودکان فلسطینی به گزارش شفاف ، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، نمایندگان پارلمان اروپا خواستار توقف نقض حقوق کودکان فلسطینی بازداشت شده از سوی رژیم صهیونیستی شدند. این اقدام پس از آنکه لیلیان موری پاسکی، نماینده سوئیس گزارشی را به این پارلمان ارائه کرد و اعضای پارلمان هم پیش نویس طرحی را در رابطه با این گزارشات تصویب کردند، حاصل شد.
در این پیش نویس از تل آویو خواسته شده قوانین خود را از طریق همکاری با صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف)، صلیب سرخ، نهادهای جامعه مدنی و مسئولان مربوطه برای حمایت از حقوق کودکان فلسطینی و پایان دادن به بدرفتاری ها با آن ها تغییر دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: خارجی انتشار : 35 روز و 21 ساعت پیش
عرضه نفت خام در بورس تا پایان مهرماه

عرضه نفت خام در بورس تا پایان مهرماه به گزارش شفاف ، در پیش اطلاعیه ای که از سوی شرکت ملی نفت ایران منتشر شده آمده است: در راستای تحقق بند 13 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، مبنی بر ایجاد تنوع در روش های فروش نفت و مشارکت بخش خصوصی و همچینن اجرای بند (ح) ماده 4 قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه کشور، شرکت ملی نفت ایران در نظر دارد تا پایان مهرماه سال جاری اقدام به عرضه یک میلیون بشکه نفت خام در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران کند که اطلاعیه عرضه مربوطه طی هفته آینده از طریق سایت شرکت بورس انرژی منتشر خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 21 ساعت پیش
فقط 10 درصد قیمت مسکن حباب است

فقط 10 درصد قیمت مسکن حباب است به گزارش شفاف ، شهرام رحیم بخش با اشاره به اینکه قیمت مسکن در همدان در شهریور نسبت به مرداد رشد 9 درصدی داشته است، اظهار کرد: در 6 ماهه ابتدای امسال حجم معاملات مسکن در کشور رشد 32 درصدی داشته و در شهریور نسبت به مرداد شاهد کاهش 24.8 درصدی حجم معاملات بوده ایم.
وی با بیان اینکه از خرداد تا کنون شاهد رشد قیمت مسکن در همدان بوده ایم، افزود: متوسط رشد قیمت در کشور نشان دهنده کاهش نرخ مسکن بوده اما در همدان سیر صعودی داشته است.
وی با تأکید بر اینکه از اواسط سال گذشته شاهد تحولاتی در بازار مالی و ارزی کشور بودیم که این موضوع بر بازار مسکن تأثیرگذار بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 35 روز و 22 ساعت پیش
رادیو اربعین افتتاح شد

رادیو اربعین افتتاح شد به گزارش شفاف ، مراسم افتتاح رسمی چهارمین سال شبکه رادیویی اربعین ظهر امروز (18 مهرماه) با حضور حمید شاه آبادی (معاون صدا)، مدیران ستادهای دوازده گانه اربعین حسینی و جمعی از مسئولان در حال برگزاری است.
در ابتدای مراسم افتتاحیه چهارمین سال رادیو اربعین با حرم امام حسین (ع) در کربلای معلی ارتباط مستقیم برقرار شد.
در ادامه پیام آیت الله حسین نور همدانی به مناسبت افتتاح رادیو اربعین قرائت شد. در این پیام بر اهمیت قیام امام حسین (ع) تاکید شد.
حمید شاه آبادی، معاون صدای رییس صداوسیما نیز در سخنانی اظهار کرد: مایه خرسندی است که رادیو اربعین برای چهارمین سال کار خود را آغاز می کند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 35 روز و 23 ساعت پیش
شرایط آبی سال گذشته تکرار می شود

شرایط آبی سال گذشته تکرار می شود به گزارش شفاف، رضا اردکانیان، با اشاره به حضورش در نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: مقرر شده بود که پس از گذار از تابستان و شرایط خاصی که در حوزه آب و برق در این فصل وجود داشت، گزارشی تفصیلی درخصوص عملکرد آب و برق، پیک 97 و برنامه تفصیلی برای تابستان 98 به کمیسیون انرژی مجلس ارائه شود.
وزیر نیرو با بیان اینکه در سرفصل های مختلف تولید، توسعه، انتقال، شبکه های توزیع، برنامه های مدیریت مصرف، نیروگاه های تجدید پذیر، نیروگاه های آبی و برنامه ریزی های انجام شده برای دستیابی به نقطه مطلوب توضیحاتی به اعضای کمیسیون انرژی ارائه شد، افزود: ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 36 روز و 1 ساعت پیش
پنج ابرتورم مصیبت بار تاریخ

پنج ابرتورم مصیبت بار تاریخ به گزارش شفاف ، استیو هنک، استاد اقتصاد کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور و یکی از کارشناسان برجسته ابر تورم می گوید افزایش قیمت ها در ماه اوت گذشته در ونزوئلا به رقم بی سابقه 65هزار درصد در سال رسیده بود.
پرفسور هنک می گوید در دوره ریاست جمهوری نیکلاس مادورو، نرخ تورم حدود 150درصد در ماه است. ابر تورم هنگامی است که نرخ تورم بیش از پنجاه درصد در هر ماه بوده و برای 30 روز متوالی ثابت مانده.
در نوامبر 2016، در ونزوئلا قیمت ها بیش از 219 درصد در ماه افزایش یافت و هر 18 روز این رقم دو برابر شد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 36 روز و 2 ساعت پیش
فروش نفت خام صادراتی در بورس تا پایان مهر آغاز می شود

فروش نفت خام صادراتی در بورس تا پایان مهر آغاز می شود به گزارش شفاف ، شرکت ملی نفت ایران روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: عرضه نفت خام در بورس انرژی در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد تنوع در روش های فروش نفت و مشارکت بخش خصوصی و اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور انجام می شود.
فروش نفت خام به صورت 20 درصد ریالی و 80 درصد ارزی خواهد بود که تسویه بخش ریالی (بر اساس نرخ تسعیر سنا) بصورت نقدی قبل از تحویل محموله و تسویه بخش ارزی به صورت اعتباری با ارائه ضمانت نامه بانکی تعهد پرداخت ریالی معتبر از بانک های مورد قبول شرکت ملی نفت ایران، پس از تحویل محموله انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 36 روز و 2 ساعت پیش
آموزش پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد

آموزش پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد به گزارش شفاف ، پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد می تواند به صورت موقت، فضای ذخیره سازی را افزایش دهد. در این بخش، روش پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد را بررسی خواهیم کرد.
اگر حافظه آیفون شما در حال پر شدن است، فایل های کش می توانند مقصر باشند. همانطور که شما از برنامه های بیشتری استفاده می کنید، آنها برای ذخیره سازی اطلاعات، به فضای بیشتری هم نیاز دارند. خوشبختانه شما به سادگی می توانید پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد را انجام دهید.
کش (Cache) چیست؟
کش یک اصطلاح برای داده های موقت ذخیره شده توسط برنامه ها و وب سایت ها بوده تا بتوانند عملکرد موثرتری در آینده داشته ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 36 روز و 3 ساعت پیش
در لیگ برتر باید تلاش کرد و جنگید

در لیگ برتر باید تلاش کرد و جنگید به گزارش شفاف ، تیم فوتسال بانوان دریژنو فرخشهر که به تازگی در لیگ برتر فوتسال بانوان شرکت کرده است در هشت بازی خود تنها موفق به کسب سه امتیاز شده است و در حال حاضر تیم آخر جدول رده بندی لیگ است.
زهره صابری سرمربی این تیم در گفت و گو با ایسنا علت عملکرد ضعیف تیم خود را اینگونه بیان کرد: یکی از دلایل این موضوع بی تجربگی بازیکنمان در لیگ است و دیگر اینکه بازیکنان زیادی نداریم در حالی که تیم های بزرگ بازیکن و پول دارند و امکاناتشان با ما خیلی فرق می کند اما مطمئن باشید بازیکنان کمی تجربه کسب کنند بهتر می شویم و نیم فصل دوم ونتایج بهتری می گیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 36 روز و 3 ساعت پیش
بهرام شفیع درگذشت

بهرام شفیع درگذشت به گزارش شفاف، بهرام شفیع ، گزارشگر و مجری مشهور تلویزیون امروز بعد از ظهر در بیمارستان بهمن تهران درگذشت.
گفتنی است؛بهرام شفیع 62 ساله از اوایل دهه شصت در شبکه اول سیما به عنوان گزارشگر مشغول به کار شد، در دهه گذشته نیز رئیس فدراسیون هاکی ایران بود و موفقیت هایی را در این رشته ورزشی کسب کرد.
شفیع که گزارش های بیادماندنی و مهمی از وی به یاد مانده است، تا همین هفته گذشته اجرای برنامه ورزش و مردم را بر عهده داشت و دو هفته ای بود که این برنامه را به صبح جمعه منتقل کرده بود.
به گزارش شفاف، بهرام شفیع ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: ورزشی انتشار : 36 روز و 21 ساعت پیش
آسیب دیدن بیش از دو هزار خانه در سیل اخیر

آسیب دیدن بیش از دو هزار خانه در سیل اخیر به گزارش شفاف، معاون عمرانی استانداری مازندران از تخریب 80 واحد مسکونی روستایی بر اثر سیل در مازندران خبر داد و گفت: به بیش از 2000 واحد مسکونی در این استان از 30 تا 60 درصد آسیب وارد شده است.
علی نبیان با اشاره به میزان خسارت های جانی و مالی وارد شده متاثر از سیل در این استان، اظهار کرد: میزان خسارت وارد شده متأثر از سیل روز جمعه و شنبه 13و 14 مهرماه در مازندران، 705 میلیارد تومان برآورد شده است.
وی تصریح کرد: براورد این میزان خسارت وارد شده در حوزه زیرساخت ها شامل ابنیه، پل ها، راه های روستایی، واحدهای مسکونی آسیب دیده و خسارات وارده به بخش کشاورزی شامل آبزی پروری ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 37 روز و 0 ساعت پیش
استارت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

استارت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان به گزارش شفاف، وقتی مصوبه مجلس درباره منع بکارگیری بازنشستگان به تأیید شورای نگهبان رسید، گمانه زنی ها درباره مصادیقش کلید خورد و سریع بسیاری از مدیران کشور خود را در معرض یا مشمول این قانون دیدند. البته برخی باورشان نمی شد که وقت بازنشستگی فرارسیده بنابراین در مقام توجیه برآمدند اما متن قانون روشن و تأکید مراجع نظارتی بر اجرای بدون غماض قانون است.
ضرورت کادرسازی برای حوزه مدیریتی کشور بیش از هر زمانی احساس می شود. نمودار میانگین سن مدیران سال به سال سیر صعودی خود را حفظ می کند و این نشان می دهد که ورودی جوانان به این حوزه ناچیز است و در اکثر قریب به اتفاق انتصابات شاهد جابه جایی ها ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 37 روز و 0 ساعت پیش
دسته گل آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید

دسته گل آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید به گزارش شفاف، هنوز آغاز سال تحصیلی جدید به ماه نرسیده، این بار از شمال شرق کشور خبر می رسد که ضرب و شتم معلمان آموزش و پرورش در حال تبدیل شدن به یک عادت شده است؛ رخدادی تلخ که پیش از این نیز در دیگر مناطق کشور مسبوق به سابقه بود و اکنون بی توجهی به موارد گذشته، زمینه تکرارشان را فراهم کرده است.
پس از ضرب و شتم چند معلم از جمله دبیر فیزیک مدرسه ای در شهرستان حمیدیه استان خوزستان در اردیبهشت ماه سال گذشته توسط ولی یکی از دانش آموزان، سال تحصیلی جدید نیز با آغاز ضرب و شتم معلمان به شکل سال های قبل آغاز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 37 روز و 0 ساعت پیش
چرا شریعتمداری به کمیسیون صنایع مجلس نرفت؟

چرا شریعتمداری به کمیسیون صنایع مجلس نرفت؟ به گزارش شفاف ، به نقل از شاتا مرکز روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: دلیل عدم حضور محمد شریعتمداری در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به دلیل دریافت دیرهنگام دعوت نامه کمیسیون صنایع از وزیر صمت بوده است.
براساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت سمت این دعوتنامه به صورت دستی و در ساعت 7 صبح امروز در حالی به دفتر وزارتی رسیده است که وزیر صمت در یک برنامه از پیش تعیین شده برای سرکشی از مناطق سیل زده در استان مازندران به سر می برد.
شریعتمداری به محض اطلاع از این دعوت نامه در تماس با هیات رئیسه مجلس و کسب مجوز برای ادامه سفر در حین سرکشی به مناطق سیل زده ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 37 روز و 0 ساعت پیش
سیل مازندران، 700 میلیارد تومان خسارت زد

سیل مازندران، 700 میلیارد تومان خسارت زد به گزارش شفاف، استاندار مازندران گفت که سیل گذشته حدود هفت هزار میلیارد ریال به تاسیسات زیر بنایی، کشاورزی، واحدهای مسکونی و تجاری و راه های استان خسارت وارد کرد.
محمد اسلامی افزود: بیشترین خسارت های ناشی از سیل به تاسیسات زیربنایی با حدود پنج هزار میلیارد ریال وارد شده است.
وی بخش کشاورزی را در رتبه دوم خسارت های ناشی از سیل اعلام کرد.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود: در اثر این حادثه دو هزار و 650 واحد مسکونی خسارت دیده از سیل شناسایی شده است که از این تعداد 82 واحد به طور کلی تخریب شده و به دو هزار و 570 واحد هم بین 30 تا 60 درصد آسیب وارد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 37 روز و 4 ساعت پیش
احضار برخی سلبریتی ها به دستور مقام قضایی

احضار برخی سلبریتی ها به دستور مقام قضایی به گزارش شفاف، سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران در خصوص کمک هایی که از سوی سلبریتی ها به زلزله زدگان کرمانشاه شده بود، گفت: دستگاه قضایی تعدادی از این افراد را به ما معرفی کرد و دستور داد تعدادی از این افراد باید بیایند و اطلاعات را کامل کنند اما بعضاً به صورت دعوت بوده و صرفاً همه افراد احضار نشده اند.
وی افزود: این افراد جهت تکمیل اطلاعات مراجعه کردند اطلاعاتی از آنها گرفته شد ما تحویل دستگاه قضایی دادیم. اما تصمیم گیری در خصوص این موضوع در آینده باید تصمیم گیری شود و اینکه چه برخوردی با این افراد در صورت تخلف صورت بگیرد به عهده دستگاه قضایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: سیاسی انتشار : 37 روز و 4 ساعت پیش
اطلاعیه مهم بانک ملی ایران درخصوص خرید و فروش ارز به نرخ بازار آزاد

اطلاعیه مهم بانک ملی ایران درخصوص خرید و فروش ارز به نرخ بازار آزاد بانک ملی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: معاملات ارز در واحدهای بانک ملی ایران به نرخ بازار آزاد، طبق ضوابط بانک مرکزی بوده و تماما بر اساس نرخنامه اعلامی بانک مرکزی (ETS) انجام می شود و کاملا با دستورالعمل ارزی آن بانک هماهنگ و در راستای سیاست های اعلامی می باشد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: هر مطلبی خلاف این رویه مطرح شده مورد تایید این بانک نمی باشد. ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 37 روز و 4 ساعت پیش