با دیدن این تصویر حالتان خوب می شود (عکس)

با دیدن این تصویر حالتان خوب می شود (عکس) این عکس در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. در این عکس مردی سعی می کند از نهال خود در مقابل تگرگ تهران مراقبت کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 6 ساعت پیش
خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان

خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان رئیس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند.
به گزارش ایلنا، حسن محمودی با بیان اینکه خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند، گفت: هر چند کودکان خیلی کمتر از بزرگسالان به ویروس کرونا مبتلا می شوند، اما خانواده ها نباید از این خطر غافل شوند و نکات بهداشتی را همانند افراد بزرگسال برای کودکان رعایت کنند.
وی افزود: کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
مترو تهران؛ صبح امروز شنبه 16 فروردین ماه (عکس)

مترو تهران؛ صبح امروز شنبه 16 فروردین ماه (عکس) برخلاف توصیه های وزارت بهداشت برای در خانه ماندن و مقابله با شیوع ویروس کرونا، بعد از تعطیلات نوروز شاهد حضور جمعیت قابل توجهی در مترو و سطح شهر در تهران هستیم. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
بیش از یک میلیون و 117 هزار مبتلا به کرونا در جهان

بیش از یک میلیون و 117 هزار مبتلا به کرونا در جهان آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان هم چنان رو به افزایش بوده و چند روزی است که از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است.
به گزارش ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-19 است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به 205 کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-19 در جهان یک میلیون و 117 هزار و 787 نفر بوده که 59 هزار و 197 نفر از آن ها جان باخته و 228 هزار و 975 نفر نیز بهبود یافته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
تمامی پروازهای خارجی تایلند لغو شد

تمامی پروازهای خارجی تایلند لغو شد سازمان حمل و نقل تایلند از لغو موقت تمامی پروازهای ورودی به این کشور خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، سازمان حمل و نقل تایلند اعلام کرد که در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور، تمامی پروازهای ورودی برای مدت محدود لغو می شود.
تایلند دارای شش فرودگاه بین المللی است.
تا کنون نزدیک به دو هزار مورد ابتلا به کرونا در تایلند ثبت شده است. 19 نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
کرونا چه زمانی تمام می شود؟ (فیلم)

کرونا چه زمانی تمام می شود؟ (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصر ایران؛ محسن ظهوری ساکت، خالی و تعطیل. این وضعیت امروز بسیاری از شهرهای جهان است. مکان هایی که به شلوغی و سروصدا مشهور بودند و کرونا در کمترین زمان ممکن، آن ها را دگرگون کرد. حالا همه یک سئوال دارند؛ این وضعیت تا چه زمانی طول خواهد کشید؟
بیشتر بدانید:
سرانجام کرونا در ایران؛ درمان، کشتار یا خاموشی اپیدمی؟ (فیلم) سریع ترین راه برای از بین بردن کرونا / ماجرای واقعی پادشاه زمین و ویروس کوچک (فیلم)
این نخستین بار نیست که بشر دچار یک بیماری همه گیر نوپدید شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 18 ساعت پیش
ماسک "کرونا" با امضای گاو خشمگین سنآگاتا! (+تصاویر)

ماسک "کرونا" با امضای گاو خشمگین سنآگاتا! (+تصاویر) عصرایران - ایتالیا یکی از بحرانی ترین دوران تاریخ خود را با کووید-19 تجربه می کند. ویروسی که تمامی کشورهای جهان را به نوعی درگیر خود کرده اما ایتالیا جز مناطقی است که کرونا بالاترین رکوردها را در آن ثبت کرده است!
براساس آمار رسمی هفتگی، تا اول آوریل 2020 برابر با 110574 مورد مثبت کرونا و همچنین 13155 مورد فوت بر اثر کرونا در ایتالیا گزارش شده است. در این میان 16847 نفر نیز بهبود یافته اند. همانطور که اشاره شد این یکی از بالاترین گزارش های مربوط به پاندمی کرونا در شرایط فعلی است و پیوسته بر تعداد آن نیز افزوده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 18 ساعت پیش
هشدار وزارت بهداشت، عقب نشینی وزارت صمت

هشدار وزارت بهداشت، عقب نشینی وزارت صمت این روز ها نامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و بهداشت در مورد تعطیلی واحد های تولیدی و اصناف خبرساز شده است، اما به نظر می رسد در نهایت مقرر شده تعطیلی اصناف و کسب و کار ها تداوم یابد.
به گزارش ایسنا، 9 فروردین حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی طی نامه ای به رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت 31 استان و جنوب کرمان اعلام کرد که وقفه در کار و تولید ایجاد نمی شود و خواستار تنظیم شیوه نامه های بهداشتی در جهت سلامت کارگران و کارکنان واحد های تولیدی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 567 روز و 18 ساعت پیش
روسیه اجازه بازگشت هوایی روس ها به میهنشان را هم ممنوع کرد

روسیه اجازه بازگشت هوایی روس ها به میهنشان را هم ممنوع کرد رسانه های دولتی روسیه با استناد به یک منبع آگاه اعلام کردند: از بامداد روز شنبه و در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا، روس هایی که در خارج از کشور بسر می برند نمی توانند با هواپیما به میهن خود بازگردند چرا که تمامی پرواز های مسافری متوقف می شود.
به گزارش جمعه شب خبرنگار ایرنا از مسکو، براساس این دستورالعمل که تا کمتر از سه ساعت دیگر به اجرا درخواهد آمد، تمامی پرواز هایی که قرار بود روس ها را به خانه بازگرداند به حالت تعلیق در آمده است.
روسیه جمعه گذشته تمامی پرواز های منظم و چارتری خود را متوقف کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 567 روز و 18 ساعت پیش
گرد و غبار در شرق کرمان

گرد و غبار در شرق کرمان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اهالی شرق این استان نیمی از سال گرفتار گرد و غبار و توفان شن هستند گفت: گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخته است.
مرجان شاکری شبانگاه جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: غلظت گرد و غبار در اوایل امشب در شهرستان فهرج به 78 و در ریگان به بیش از 70 برابر حد مجاز رسید.
وی با بیان اینکه شهرستان فهرج بیشتر روز های اسفندماه سال گذشته درگیر گرد و غبار بوده است اظهار داشت: مشکل پدیده گرد و غبار و تامین سلامت مردم شرق استان کرمان باید در سال جاری به طور ویژه مد نظر قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 18 ساعت پیش
برنامه های درسی روز شنبه شبکه های آموزش و چهار

برنامه های درسی روز شنبه شبکه های آموزش و چهار جدول زمانی پخش برنامه های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز شنبه (شانزدهم فروردین ماه) از طریق شبکه های آموزش و چهار اعلام شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، برنامه تلویزیونی آموزش مکمل برای مقاطع مختلف تحصیلی که از طریق شبکه های آموزش و چهار در روز شنبه، شانزدهم فروردین ماه 1399 پخش می شود، به شرح زیر است:
متوسطه دوره اول:
ساعت8 تا 8:30 درس ریاضی پایه 9
ساعت8:30 تا 9 درس علوم تجربی پایه 8
ساعت9 تا 9:30 درس عربی پایه 7
دوره ابتدایی:
ازساعت10:30 تا11فارسی و نگارش پایه اول ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 567 روز و 19 ساعت پیش
شوخی کرونایی با تابلو شام آخر (عکس)

شوخی کرونایی با تابلو شام آخر (عکس) یکی از دیوارنگاره های لئوناردو داوینچی ایتالیایی است. این اثر هنری نشانگر صحنه هایی از شام آخر روزهای پایانی عمر مسیح است آنطور که انجیل به آن اشاره کرده است. این نقاشی بر پایهٔ کتاب یوحنا، باب 13 آیهٔ 21 است آنجا که مسیح می گوید که یکی از 12 حواری اش به وی خیانت خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 567 روز و 19 ساعت پیش
اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحد های تولیدی در هفته آینده اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش ایسنا، کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحد های تولیدی در هفته آینده اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:
1- واحد های توزیعی و خدماتی و تجاری که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع بوده و رسته های آن ها قبلا در اطلاعیه های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام شده است، تا اطلاع بعدی این کمیته تعطیل خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 19 ساعت پیش
راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد

راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته، آمده است، به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 20 ساعت پیش
رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022 (عکس)

رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022 (عکس) عروسک های نوزدهمین دوره از بازی های آسیایی 2022 طی یک مراسم آنلاین رونمایی شد.
به گزارش ایسنا، عروسک های نوزدهمین دوره از بازی های آسیایی 2022 طی یک مراسم دیجیتال رونمایی شد. کنگ کنگ، لیان لیان و چن چن نام این عروسک ها است.
این مراسم به دلیل شیوع کرونا به صورت آنلاین و طی 20 دقیقه انجام شد. شیخ احمد، رئیس فدراسیون هندبال آسیا و رئیس شورای المپیک آسیا در این مراسم حضور داشتند.
نوزدهمین دوره بازی های آسیایی از 10 تا 25 سپتامبر در هانگژوی چین برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 567 روز و 20 ساعت پیش
خسارت 20 میلیونی جوان تبر به دست به اورژانس آستارا گیلان

خسارت 20 میلیونی جوان تبر به دست به اورژانس آستارا گیلان خبر حمله یک جوان تبر به دست به بخش اورژانس بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا چنان بازتابی در فضای مجازی داشت که کمک بیش از یک میلیارد تومانی خیران این شهرستان برای تجهیز کاستی های موجود در همان بیمارستان، از دید این رسانه ها دور ماند.
سامان ساسانیان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در تشریح جزئیات این خبر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در پی مرگ یک زن در عصر روز چهارشنبه (سیزده بدر)، نوه های این پیرزن به دلیل اختلاف خانوادگی در محوطه روبروی اورژانس با هم درگیر شدند.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 567 روز و 21 ساعت پیش
طرح های حمایتی از فعالان صنایع دستی به علت شیوع کرونا تشریح شد

طرح های حمایتی از فعالان صنایع دستی به علت شیوع کرونا تشریح شد معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور صنایع دستی طرح های حمایتی از فعالان این بخش که به علت شیوع کرونا با رکود مواجه شده است را اعلام کرد.
پویا محمودیان در گفت و گو با خبرنگار عصرایران گفت: هر ساله در 31 استان بازارچه صنایع دستی نوروزی برگزار می شد که رونق خوبی هم داشت و اصولا ایام نوروز ایام پررونقی برای حوزه صنایع دستی محسوب می شود، اما امسال به دلیل شیوع کرونا این بازارها را از دست دادیم و همین مسئله باعث شد تا در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال ارائه راهکارهایی برای حمایت از فعالان صنایع دستی باشیم تا حدی بتوانیم خلاء بازار پر رونق بهاری را کمی پر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 21 ساعت پیش
طرح ترافیک از فردا اجرا نمی شود

طرح ترافیک از فردا اجرا نمی شود رئیس پلیس راهور تهران به خبرنگار عصرایران گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم شورای ترافیک شهر تهران، طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، در سطح شهر تهران اجرا نخواهد شد و این عدم اجرا تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.
سردار مهماندار افزود: از شهروندان عزیز میخواهیم از تردد های غیر ضروری در تهران خودداری کنند تا هرچه بیشتر بتوان با این بیماری مقابله کرد.
گفتنی است، امروز اعلام شده بود که از فردا صبح طرح ترافیک کاهش آلودگی هوا با کاهش ساعت مدت طرح اجرایی می گردد.
______________________
بیشتر بخوانید: ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 21 ساعت پیش
مقام معظم رهبری درگذشت میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند

مقام معظم رهبری درگذشت میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی، درگذشت مجاهد فداکار و جانباز سرافراز آقای میرزا محمد سُلگی، راوی کتاب ارزشمند آب هرگز نمی میرد را تسلیت گفتند.
به گزارش ایسنا، متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسمه تعالی
درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سُلگی را به همه ی کسانی که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت میورزند و به همه ی خانواده های شهید و به همه ی جانبازان و خانواده های آنان و همه ی یادگاران دفاع مقدس و بویژه به همسر فداکار و فرزندان و دیگر بازماندگان وی تسلیت عرض میکنم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 22 ساعت پیش
اعلام آمادگی بانک مرکزی برای اجرای بازار باز

اعلام آمادگی بانک مرکزی برای اجرای بازار باز رییس کل بانک مرکزی از آمادگی بانک مرکزی برای اجرای عملیات گسترده بازار باز برای کمک به دولت و غلبه بر مشکلات اقتصادی خبر داد.
به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشته است: درجه اثرگذاری هر سیاست اقتصادی بستگی مستقیم به ابزار هایی داردکه در اختیار سیاست گذار است.
در یک سال ونیم گذشته، بانک مرکزی با شناخت و آگاهی از دستاورد هایی که بانک های مرکزی دنیا در مدیریت سیاست پولی و ارزی داشته اند، به صورت پیوسته، مجموعه ای از ابزار ها را طراحی وپس از تصویب مراحل قانونی در سبد ابزار های خود قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 567 روز و 22 ساعت پیش
غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا

غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا معاون بهداشت وزارت بهداشت از غربالگری بیش از 69 میلیون و 200 هزار نفر از هموطنان در بسیج ملی مقابله با کرونا تا بعد از ظهر امروز خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی افزود: از این تعداد بیش از 57 میلیون و دویست هزار نفر توسط واحد های بهداشتی و درمانی و 12 میلیون نفر توسط سامانه salamat.gov.ir غربالگری شدند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: خوشبختانه هموطنان در هفته ای که گذشت در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و انشاالله این طرح در هفته آینده نیز با در خانه ماندن مردم ادامه پیدا خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 22 ساعت پیش
منبع امنیتی عراقی: آمریکا برای انتقال سفارت ها به عین الاسد برنامه ریزی می کند

منبع امنیتی عراقی: آمریکا برای انتقال سفارت ها به عین الاسد برنامه ریزی می کند یک منبع امنیتی در استان الانبار (غرب عراق) می گوید آمریکا در حال برنامه ریزی برای تشویق کشور ها به انتقال سفارتشان به پایگاه عین الاسد است.
منبع امنیتی عراقی: آمریکا برای انتقال سفارت ها به عین الاسد برنامه ریزی می کند
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی در استان الانبار (غرب عراق)، امروز (جمعه)، گفت که آمریکا در حال برنامه ریزی برای تشویق کشور ها است تا سفارت خود را به پایگاه عین الاسد در شمال بغداد منتقل کنند.
پایگاه عین الأسد که بزرگترین مقر نیرو های آمریکایی در عراق است، بامداد 18 دی ماه هدف عملیات موشکی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 567 روز و 22 ساعت پیش
فعالیت کارگزاری مسکن مهر پردیس از 16 فروردین

فعالیت کارگزاری مسکن مهر پردیس از 16 فروردین مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: از روز شنبه 16 فروردین ماه 1399 کارگزاری مسکن مهر پردیس با حضور یک سوم از نیروها، فعالیت خود را برای ارائه خدمات به افرادی که از طریق سامانه، نوبت اینترنتی گرفته اند آغاز می کند.
سیدمهدی هدایت در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به مصوبه ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا، کارگزاری مسکن مهر شهر جدید پردیس از تاریخ 16 فرودین ماه 1399 تا پایان فروردین ماه جهت ارائه خدمات دایر می شود.
وی افزود: البته به دستور ستاد مقابله با کرونا در جهت مقابله با این ویروس، فعالیت کارگزاری با حضور یک سوم از همکاران آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 23 ساعت پیش
آغاز طرح ترافیک ازساعت 8 فردا(شنبه)

آغاز طرح ترافیک ازساعت 8 فردا(شنبه) مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران از توقف رزرو ورود به محدوده طرح ترافیک تا20 فروردین خبر داد.
عمار سعیدیانفردر گفتگو با ایسنا، با اعلام آغاز اجرای طرح ترافیک از فردا 16 فروردین ماه گفت: ساعت اجرای طرح به دلیل شیوع کرونا از ساعت 8 تا 17 هست و سه ساعت و نیم کاهش پیدا کرده است.
وی با تاکید براینکه در طرح ترافیک سال99 حتما شهروندان باید از قبل، ورود خود را رزرو کنند، اظهار کرد: البته براساس تصمیم اخذ شده تا 20 فروردین که دولت شرایط ویژه به علت کرونا اعلام کرده است رزرو اجباری نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 568 روز و 0 ساعت پیش
چگونه اضطراب های ناشی از کرونا را کم کنیم؟ (فیلم)

چگونه اضطراب های ناشی از کرونا را کم کنیم؟ (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 568 روز و 1 ساعت پیش
سال 2020؛ بدترین سال فروش جهانی موبایل در یک دهه گذشته

سال 2020؛ بدترین سال فروش جهانی موبایل در یک دهه گذشته به تازگی کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری با بررسی آمارهای منتشر شده دریافته و اعلام کرده اند که میزان فروش و عرضه گوشی های هوشمند در سال 2020 به کمترین میزان خود در یک دهه گذشته خواهد رسید.
به گزارش ایسنا، به تازگی گزارش های جدیدی از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی CCS Insight منتشر شده است که نشان می دهد سال جاری میلادی یکی از بدترین سالهای بازار جهانی فروش موبایل در سالهای گذشته است؛ چراکه آنها بر این باورند در سال 2020 میلادی، 250 میلیون دستگاه گوشی هوشمند نسبت به سال قبل، کمتر به فروش خواهد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 568 روز و 3 ساعت پیش
آمریکا سامانه های دفاعی به عراق منتقل کرد

آمریکا سامانه های دفاعی به عراق منتقل کرد فرماندهی مرکزی آمریکا از انتقال سامانه های دفاعی به عراق خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: ما سامانه های دفاعی را برای حمایت از عراقی ها و نیروهای ائتلاف و نیروهای آمریکایی در برابر تهدیدات هوایی که علیه پایگاه هایمان وجود دارد منتقل کرده ایم.
یک مسئول آمریکایی پنجشنبه اعلام کرده بود واشنگتن پیش بینی می کند گروه های عراقی حمله ای را علیه نیروها و تأسیسات آمریکا در این کشور انجام دهند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 568 روز و 7 ساعت پیش
اطلاعیه وزارت بهداشت درباره یک دارو در درمان کرونا

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره یک دارو در درمان کرونا در پی مصاحبه انجام شده یکی از متخصصین بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص داروی فاوی پیراویر (favipiravir)، معاون درمان وزارت بهداشت به نمایندگی از کمیته علمی مستقر در معاونت درمان وزارت بهداشت، اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش ایسنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
"به دنبال مصاحبه انجام شده یکی از اعضای محترم هیات علمی شاغل در بیمارستان مسیح دانشوری تهران در خصوص داروی(favipiravir) به اطلاع می رساند داروی مذکور هنوز در فارماکوپه ایران وارد نشده و در حال حاضر به عنوان یک دارو در یک کارآزمایی بالینی به کار گرفته شده و در اختیار چند مرکز درمانی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 568 روز و 8 ساعت پیش
کرونا از طریق خون منتقل نمی شود

کرونا از طریق خون منتقل نمی شود سخنگوی سازمان انتقال خون از هموطنان خواست در روزهای کرونایی اهدای خون را فراموش نکنند چرا که بسیاری از بیماران سرطانی، تالاسمی و هموفیلی به خون و فرآورده های آن نیاز دارند و اهداکنندگان باید بدانند که ویروس کرونا از طریق خون منتقل نمی شود.
بشیر حاجی بیگی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هموطنان نوع دوست که در همه شرایط یاری گر سازمان انتقال خون برای تامین خون و فرآورده های خون برای بیماران نیازمند به خون هستند، توجه داشته باشند که ترس از کرونا موجب این نشود که اهدای خون را فراموش کنند، نیاز به خون همیشگی است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 568 روز و 8 ساعت پیش
مخالفت حناچی با واگذاری "شهر آفتاب و شهروند" در ازای بدهی های شهرداری

مخالفت حناچی با واگذاری "شهر آفتاب و شهروند" در ازای بدهی های شهرداری شهردار تهران درباره واگذاری دو مجموعه "شهرآفتاب و شهروند" در ازای بدهی های شهرداری تهران گفت: این مصوبات باطل نشده؛ اما خیلی دوست نداریم این اتفاق بیافتد چون این دو مجموعه اصلی ترین دارایی های دُرشت شهرداری تهران هستند.
پیروز حناچی در گفت وگو با ایسنا، درباره تهاتر و بدهی های شهرداری تهران به مصوبه واگذاری دو مجموعه "شهرآفتاب" و "شهروند" در ازای بدهی های شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: مجموعه ای مثل شهروند "برند" بسیار با ارزشی است، در حقیقت شهروند دو شخصیت دارد یکی نام و آوازه آن و کنترل کیفیتی که برای عرضه محصولات انجام می شود و دیگری دارایی های سرمایه ای این مجموعه است که در تلاش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 568 روز و 11 ساعت پیش
آمریکا شماری از دیپلماتهای خود را از عراق خارج کرد

آمریکا شماری از دیپلماتهای خود را از عراق خارج کرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ژرژ مالبرونو، خبرنگار باسابقه روزنامه فرانسوی لوفیگارو در توئیتر نوشت: آمریکا امروز (14 فروردین) شماری از دپیلماتهای خود و سفارتخانه های اروپایی و حدود سی نفر از اعضای سازمان ملل را با پرواز خطوط هوایی قطر از عراق خارج کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 568 روز و 12 ساعت پیش
جنبش عصبه الثائرین عراق: سفارت آمریکا در تیررس موشک های ما قرار دارد

جنبش عصبه الثائرین عراق: سفارت آمریکا در تیررس موشک های ما قرار دارد جنبش عصبه الثائرین با انتشار تصویری هوایی از سفارت آمریکا در بغداد، به واشنگتن هشدار داد.
به گزارش ایلنا، جنبش عصبه الثائرین با انتشار تصاویری هوایی از سفارت آمریکا در بغداد، به واشنگتن هشدار داد.
این جنبش هشدار داد که سفارت آمریکا در بغداد زیر نظر ما و در تیررس موشک های ما قرار دارد.
عصبه الثائرین افزود که اگر بخواهیم، سفارت آمریکا را به خاکستر تبدیل می کنیم؛ پیش از این هم ما را آزموده بودید و دقت ضربات ما را تجربه کردید. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 568 روز و 12 ساعت پیش
ترامپ: ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده است/ مانعی برای دیدار با ایرانی ها و حل موضوع تحریم ها ندارم

ترامپ: ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده است/ مانعی برای دیدار با ایرانی ها و حل موضوع تحریم ها ندارم رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداشته تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور برود.
رئیس جمهور آمریکا که در کنفرانس خبری روزانه درباره شیوع ویروس کرونا صحبت می کرد در پاسخ به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: ضربه بسیار سختی به اقتصاد و ارتش ایران وارد شده است و از ویروس کرونا نیز بسیار آسیب دیدند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 568 روز و 12 ساعت پیش
مروری بر پرونده جنجالی داماد وزیر

مروری بر پرونده جنجالی داماد وزیر محکومیت محمدهادی رضوی داماد شریعتمداری - وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت و وزیر فعلی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی- از متهمان پرونده بانک سرمایه به حبس و رد مال و شلاق و ... از جمله اقدامات دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد 1398 بود.
به گزارش ایسنا، رسیدگی به پرونده موسوم به بانک سرمایه از دی ماه سال 97 جهت رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیأت مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد و پس از برگزاری چهار جلسه دادگاه در 27 اسفندماه سال 97 احکام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 568 روز و 13 ساعت پیش
بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است

بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است معاون اول باراک اوباما همسو با 40 عضو کنگره آمریکا، خواستار کاهش تحریم ها علیه ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شد.
به گزارش ایرنا جو بایدن روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای، افزود: در زمان بحران جهانی، آمریکا باید رهبری کند. ما باید نخستین کسی باشیم که به افرادی که آسیب می بینند یا در معرض خطر هستند، کمک کنیم.
وی ادامه داد: ما این طوری هستیم و همیشه بوده ایم. در بحبوحه این بیماری همه گیر کشنده که هیچ مرز و مرزی نمی شناسد، ایالات متحده باید اقدامات لازم را برای امدادرسانی که می توانیم به این کشورهایی همچون ایران که ضربه سختی از ویروس خورده اند ارائه دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 568 روز و 13 ساعت پیش
فرمانده ناو هواپیمابر روزولت آمریکا برکنار شد

فرمانده ناو هواپیمابر روزولت آمریکا برکنار شد فرمانده ناو هواپیمابر روزولت که اخیرا طی نامه ای به پنتاگون خواستار اتخاذ اقدامات جدی و فوری برای مهار شیوع ویروس کرونا در این ناو شده است، از سمتش برکنار شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که فرمانده ناو هواپیمابر روز ولت به دلیل افشای نامه درخواست وی از پنتاگون برای اتخاذ تدابیر فوری جهت مهار شیوع کرونا در این ناو، از سمتش برکنار شد.
ناخدا برت کروزیر فرمانده ناوهواپیمابر روزولت اخیرا در نامه ای به پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد داده که کل ملوانان و خدمه این ناو قرنطینه شوند و تاکید کرده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 568 روز و 14 ساعت پیش
هزینه 22 میلیاردی پرسپولیس برای سرمربی

هزینه 22 میلیاردی پرسپولیس برای سرمربی اشتباهات عجیب مدیرعامل سابق پرسپولیس باعث شده این باشگاه در طول یک فصل حدود 22میلیارد بابت سرمربی خود بپردازد.
به گزارش ایسنا، در روزهایی که باشگاه پرسپولیس درگیر مشکلات مالی فراوان بود و نمی توانست دستمزد مربی خارجی خود بپردازد، مدیران این باشگاه طی اقدام عجیبی حاضر به پرداخت 6 میلیارد تومان شدند تا گل محمدی را به خدمت بگیرند.
در نیم فصل لیگ نوزدهم و پس از اینکه کالدرون ایران را ترک کرد، انصاری فرد مذاکرات فشرده ای انجام داد تا رضایت نامه حضور گل محمدی در پرسپولیس را کسب کند اما از آنجایی که مسئولان باشگاه شهر خودرو با این مساله مخالف بودند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 568 روز و 14 ساعت پیش
تشریح تخفیفات "طرح ترافیک" 99 برای ساکنان محدوده

تشریح تخفیفات "طرح ترافیک" 99 برای ساکنان محدوده مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران جزییات تسهیلات جدید شهرداری تهران، برای تردد ساکنان محدوده طرح های ترافیکی در سال جاری را ارائه کرد.
عمار سعیدیانفر در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر در سال گذشته ساکنین محدوده قبل از ساعت 8:30 یک خروج رایگان و بعد از ساعت 17 یک ورود رایگان به محدوده داشتند، گفت: در بازه بین 8:30 تا 17 ، تعرفه عوارض ورود به طرح ترافیک و آلودگی هوا برای آن ها نصف قیمت خواهد بود.
وی در مورد وضعیت ساکنان محدوده های طرح ترافیک در سال جاری با بیان اینکه براساس مصوبه شورای شهر و به منظور بهبود تسهیلات ساکنین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 568 روز و 15 ساعت پیش
نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است

نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: قانون درباره کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی ساز و کاری مشخص کرده که پیگیری افزایش حقوق این عزیزان خارج از اختیار من است.
به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در توییتی نوشت: کارگر عزیزی مرا خطاب قرار داد که چرا فقط پیگیر افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری هستم و در برابر کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی احساس مسئولیت نمی کنم؟
خدا می داند احساس شرمندگی کردم اما قانون درخصوص این عزیزان ساز و کاری مشخص کرده که خارج از اختیار من است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 568 روز و 18 ساعت پیش
قدردانی وزیر بهداشت از مردم

قدردانی وزیر بهداشت از مردم وزیر بهداشت در پیامی از همراهی مردم برای قطع زنجیره کرونا در ایام تعطیلات نوروز و همچنین روز طبیعت، قدردانی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در این پیام عنوان داشته است: با بهره از خرد دیرین مردم هوشمند این سرزمین کهن حماسه ای نیکو و بیاد ماندنی آفریدید و در راستای تمنای خدمتگزارانتان، جهت تندرستی خویش و هم میهنانتان گوشه عزلت گزیدید و در خانه ماندید و همکاران ما را که فزون تر از بار سنگین مداوای بیماران، هراس از بیماری و رنجوریتان وادارشان به تمنای ماندن در خانه کرده بود از این همراهی بیکران، شادمان و سپاسگزارشان کردید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 568 روز و 18 ساعت پیش