بازیکن قطری در بین 3 نامزد نهایی مرد سال فوتبال آسیا

بازیکن قطری در بین 3 نامزد نهایی مرد سال فوتبال آسیا مدافع السد با دعوت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا جزو سه نامزد نهایی برای انتخاب مرد سال فوتبال قاره کهن در سال 2018 قرار دارد.
به گزارش ایسنا و به نقل از استاد الدوحه، در حالی که هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی سه نامزد نهایی برای کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا در سال 2018 را اعلام نکرده اما روزنامه قطری از نامزد شدن بازیکن السد سخن به میان آورد.
استاد الدوحه نوشت که عبدالکریم حسن، مدافع چپ پای السد به خاطر درخشش در لیگ قهرمانان آسیا و هچنین تیم ملی فوتبال قطر جزو سه نامزد نهایی انتخاب برای مرد سال آسیا است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 12 دقیقه پیش
افزایش صادرات کفش

افزایش صادرات کفش رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز گفت: با وجود کمبود مواد اولیه و شرایط سخت تولید، صادرات کفش ایران افزایش یافته است.
رسول شجری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ماه های اخیر به دلیل نوسانات نرخ ارز به ویژه دلار و برخی تصمیمات در زمینه واردات کالا و مواد اولیه، واردات و تهیه مواد اولیه تولید کفش با مشکل مواجه شده که این موضوع بر میزان تولید داخلی تأثیر بسزایی داشته است.
رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز افزود: با سخت شدن شرایط دسترسی به مواد اولیه، قیمت این مواد از ابتدای سال جاری با رشد 200 درصدی روبرو شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 32 دقیقه پیش
آیا می توان با وجود میگرن ورزش کرد؟

آیا می توان با وجود میگرن ورزش کرد؟ بسیاری از افرادی که به میگرن مبتلا هستند به دلیل احتمال ایجاد سردرد از ورزش کردن دوری می کنند در صورتی که این افراد می توانند با در نظر گرفتن موارد خاصی ورزش را در برنامه هفتگی خود قرار دهند.
به گزارش ایسنا و به نقل از mens health ، یک متخصص اعصاب از مرکز سلامت NYU معتقد است که افراد مبتلا به میگرن با رعایت کردن رژیم غذایی و داشتن خواب مناسب می توانند ورزش را هم در برنامه خود داشته باشند.
افراد مبتلا به میگرن می توانند سه بار در هفته و به طور کلی 150 دقیقه در هفته ورزش هوازی انجام دهند. این افراد باید به یاد داشته باشند که خواب آنها باید منظم و کافی باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 32 دقیقه پیش
استارت خودروهای چینی تسلا زده شد

استارت خودروهای چینی تسلا زده شد شرکت آمریکایی تسلاموتورز علی رغم جنگ تجاری چین با آمریکا، ثبت سفارش نخستین خودروی تولیدی در کارخانه خود در چین را کلید زد.
به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش روزافزون استقبال از خودروهای برقی و الکتریکی در جهان، شرکت های بسیاری به دنبال توسعه، طراحی و تولید این خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست هستند تا بتوانند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند.
بر اساس گزارش وب سایت Business Insider، شرکت تسلاموتورز که یکی از بزرگترین و نخستین خودروسازانی که است که تصمیم گرفت تولید خودروهای لوکس و قدرتمند برقی را به مرحله اجرایی و عملی برساند و از یک محصولی که تنها در ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 50 دقیقه پیش
تاکید نماینده ولی فقیه بر اجرای راهکارهای افزایش زاد و ولد در کشور

تاکید نماینده ولی فقیه بر اجرای راهکارهای افزایش زاد و ولد در کشور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تأکید بر لزوم اقدام مسئولان برای برخورد با مفسدان اقتصادی گفت : برخورد با این اخلالگران زمینه استقرار عدالت را در جامعه فراهم می کند.
به گزارش تسنیم، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر امروز در یادواره نخستین شهیده صالحین بسیج کشور زهرا دقیقی در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت: از مسئولان نظام انتظار داریم برای کنترل اوضاع اقتصادی جامعه برخورد با مفسدان را جدی تر بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه کشور با چالش های بزرگ اقتصادی روبه رو است تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 12 دقیقه پیش
خسارت به 250 واحد مسکونی در زلزله عنبرآباد کرمان

خسارت به 250 واحد مسکونی در زلزله عنبرآباد کرمان فرماندار شهرستان عنبرآباد با اشاره به اتمام برآورد میزان خسارت زلزله 5.1 ریشتری شب گذشته در این شهرستان گفت: به 250 واحد شهری و روستایی در شهرستان عنبرآباد بر اثر زلزله شب گذشته خسارت وارد شده است.
نادر ملایی در گفت و گو با تسنیم در رابطه با آخرین وضعیت میزان خسارت زلزله 5.1 ریشتری در شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: با توجه به پراکندگی روستاها در منطقه زلزله زده عنبرآباد، بررسی خسارتها از شب گذشته تا ظهر امروز ادامه داشت.
وی با اشاره به اینکه به حدود 250 واحد شهری و روستایی در شهرستان عنبرآباد بر اثر زلزله شب گذشته خسارت وارد شده است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
فرماندار اصفهان از سمت خود استعفا کرد

فرماندار اصفهان از سمت خود استعفا کرد احمد رضوانی فرماندار اصفهان بنا به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا داد.
به گزارش تسنیم، احمد رضوانی فرماندار اصفهان که از جمله مدیران بازنشسته محسوب می شود بنا به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا داد.
روابط عمومی فرمانداری اصفهان در گفت وگو با تسنیم این خبر را تأیید کرد.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اوایل اسفند سال 95 طی حکمی احمد رضوانی نائینی را به عنوان فرماندار جدید شهرستان اصفهان جایگزین فضل الله کفیل کرده بود.
رضوانی در دوران خدمت خود، فرمانداری شهرستان های خوانسار، تیران و کرون ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
میانگین ساعت کار روزانه کودکان کار: 10 تا 12 ساعت

میانگین ساعت کار روزانه کودکان کار: 10 تا 12 ساعت عضو هیات مدیره جمعیت امام علی (ع) گفت: میانگین ساعت کار روزانه کودکان کار 10 تا 12 ساعت است که حتی برای افراد بزرگسال هم رقم طاقت فرسایی محسوب می شود.
به گزارش ایرنا ، مرتضی کی منش در دانشگاه زنجان به بررسی چالش های کار کودکان در ایران پرداخت.
برنامه آفتاب کاران کوچک به همت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه زنجان با هدف بررسی ابعاد کار کودکان در کشور برگزار شد.
کی منش با بیان اینکه کودکان کار چالش مهمی در جامعه امروز ماست، گفت: به راستی ما و اکثر اقشار جامعه که خود را داعیه دار اسلام و تمدن 2500 ساله می دانیم در این زمینه منفعل بوده و خود را مسئول و پیگیر حمایت از کودکان نمی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 2 دقیقه پیش
حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی شد

حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی شد طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپرست سازمان سینمایی منصوب شد.
به گزارش مهر، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی سرپرست سازمان سینمایی را منصوب کرد و طی این حکم حسین انتظامی سکان سازمان سینمایی را در سال های پایانی دولت دوازدهم برعهده گرفت.
پیش از این محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی بود که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شد لذا از مسئولیت خود خداحافظی کرد.
در خبر وزارت ارشاد در معرفی انتظامی آمده است: انتظامی از مدیران نام آشنای عرصه فرهنگ است که تا چندی پیش مسئولیت معاونت امورمطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
لاریجانی در دیدار رئیس جمهور عراق: پیوند تهران و بغداد جدا ناشدنی است/ برهم صالح: روی شما حساب می کنیم

لاریجانی در دیدار رئیس جمهور عراق: پیوند تهران و بغداد جدا ناشدنی است/ برهم صالح: روی شما حساب می کنیم رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس جمهوری عراق به پیوند ناگسستنی ایران و عراق اشاره کرد و گفت: برخی زحمت بیجایی می کشند تا ما را از هم جدا کنند، چنانچه در حال حاضر مجامع زیادی میان دو کشور فعال شده است.
به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز با برهم صالح رئیس جمهوری عراق دیدار و گفت وگو کرد.
لاریجانی در ابتدای این دیدار ضمن خوش آمد گویی به رئیس جمهوری عراق گفت: شما از شخصیت های مهم عراق هستید و به شما برای انتخابتان به عنوان رئیس جمهوری این کشور تبریک می گویم چرا که نقش مهمی در ایجاد ثبات در منطقه دارید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 22 دقیقه پیش
انفجار در پاکدشت تهران/ 7 نفر مصدوم و 2 خانه تخریب شد

انفجار در پاکدشت تهران/ 7 نفر مصدوم و 2 خانه تخریب شد مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری پاکدشت از انفجار در منطقه قوهه پاکدشت خبر داد و گفت: در پی این حادثه 7 نفر مصدوم و 2 خانه تخریب شد.
قاسم خواجه حسینی در گفتگو با مهر اظهار داشت: بامداد شنبه یک مورد انفجار گاز در منطقه قوهه پاکدشت رخ داد، که نیروهای آتش نشانی پاکدشت به محض اطلاع در صحنه حاضر شدند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری پاکدشت گفت: در پی این حادثه 2 واحد مسکونی تخریب شد، که عوامل آتش نشانی اقدام به آواربرداری و نیز نجات مصدومان حادثه پرداختند.
وی افزود: در این حادثه متاسفانه 7 نفر مصدوم شدند، که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 10 ساعت و 41 دقیقه پیش
نماینده مجلس خطاب به خانواده ها: کودکانتان را به مهدکودک های غیر مجاز نسپارید

نماینده مجلس خطاب به خانواده ها: کودکانتان را به مهدکودک های غیر مجاز نسپارید نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: بخش عظیمی از تخلف ها در مهد کودک های غیر مجاز رخ داده است و خانواده ها به دلیل عدم اگاهی، آموزش و فرهنگ سازی کودکان خود را به این مراکز می سپارند.
سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خانه ملت در رابطه با مهد کودک های غیر مجاز در سطح تهران گفت: متاسفانه تعداد مهدکودک های غیر مجاز در سطح تهران روبه افزایش بوده و مشکلات مختلفی را برای مردم شهر به وجود آورده است. بسیاری از تخلف ها در همین مهد کودک های غیز مجاز اتفاق افتاده است.
افزایش مهد کودک های خانگی و غیرمجاز ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 1 دقیقه پیش
کلاهبردار میلیاردی در مشهد دستگیر شد

کلاهبردار میلیاردی در مشهد دستگیر شد فردی که با ترفند فروش آپارتمان 30 میلیارد ریال از شهروندان مشهدی کلاهبرداری کرده است، دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده انتظامی خراسان رضوی امروز گفت: در پی اعلام شکایت چند نفر از کلاهبردار میلیاردی در مشهد دستگیر شدشهروندان مشهدی مبنی بر این که فردی با ترفند شیادانه فروش آپارتمان از آنان کلاهبرداری کرده موضوع در دستور کار قرار گرفت.
سردار محمد کاظم تقوی افزود: بررسی پلیسی نشان داد متهم پرونده از هر طعمه خود مبلغ یک میلیارد ریال به عنوان پیش پرداخت فروش آپارتمان دریافت کرده و پس از آن فراری شده است که کارآگاهان پس از چند روز کار گسترده محل اختفاء متهم اصلی را ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
منبع ترکیه ای: سیا رسما به ما گفت که بن سلمان مسئول قتل خاشقچی است

منبع ترکیه ای: سیا رسما به ما گفت که بن سلمان مسئول قتل خاشقچی است منبعی ترکیه ای به شبکه الجزیره گفت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا رسما به مقامات ترکیه گفته است که ولی عهد سعودی مسئول قتل جمال خاشقچی است.
به گزارش فارس، شبکه الجزیره می گوید سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ولی عهد سعودی را مسئول اصلی قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار سعودی منتقد سیاست های آل سعود می داند.
این شبکه به نقل از منبعی ترکیه ای شامگاه شنبه (26 آبان) گزارش داد: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا چند روز پیش رسما نتایج تحقیقات خود را در اختیار ما گذاشت .
این منبع ترکیه ای افزود: نتایج تحقیقات سیا این است که شخص "بن سلمان"، مسئول قتل جمال خاشقچی است . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
ترامپ: ولیعهد عربستان نقشی در قتل خاشقچی ندارد

ترامپ: ولیعهد عربستان نقشی در قتل خاشقچی ندارد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه با اعلام اینکه هنوز در مورد ارزیابی سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) در ارتباط با قتل جمال خاشقچی اطلاعات لازم را دریافت نکرده، مدعی شد که به وی گفته شده ولیعهد عربستان نقشی در قتل خاشقچی نداشته است.
به گزارش ایرنا، ترامپ گفت که با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و مقام های سیا در مورد موضوع قتل خاشقچی گفت و گو می کند.
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در ارزیابی خود به این نتیجه رسیده که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دستور قتل خاشقچی را در داخل کنسولگری عربستان در استانبول صادر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 30 دقیقه پیش
رد اتهامات مطرح درباره نقش ایران در فعالیت و آینده لشگر فاطمیون

رد اتهامات مطرح درباره نقش ایران در فعالیت و آینده لشگر فاطمیون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با انتشار اطلاعیه ای گزارش موسسه مطالعات خاورمیانه واشنگتن در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در شکل گیری، فعالیت و آینده لشگر فاطمیون را متناقض و پر از ابهام دانسته و آن را رد کرده است.
به گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران روز شنبه اعلام کرد که در 24 آبان 1397 موسسه مطالعات راهبردی افغانستان گزارش موسسه مطالعات خاورمیانه را در معرض بررسی و تبلیغ گذاشت که بر پایه برخی گزاره های درست، استدلال های متناقض، تردیدها و ابهامات و در موارد متعددی بر مبنای مبالغه و اغراق تنظیم و منتشر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 51 دقیقه پیش
بررسی نرخ خرید آپارتمان در نقاط مختلف امیریه

بررسی نرخ خرید آپارتمان در نقاط مختلف امیریه محله امیریه از محله های بسیار قدیمی تهران است که شدیدا تحت نوسازی قرار گرفته است.
این محل توسط خیابان ولیعصر به دو بخش تقسیم شده که انسجام محلی را دچار انفصال کرده اگرچه هر دو بخش بافت مشابه و همگونی دارند. خرید آپارتمان در امیریه مزایای مختلفی دارد. از جمله اینکه به دلیل هم جواری با بازار بزرگ تهران، ارزش املاک افزایش بالایی را تجربه کرده است تا جایی که برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن به این محله می توان فکر کرد.
در امیریه واحد های آپارتمانی رشد روزافزون داشته اند و جای املاک بزرگ را گرفته اند. البته این موضوع تراکم بالای جمعیت در این محله را هم به دنبال داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
رییس سازمان غذا و دارو: آمریکا از تحریم دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان ابزار فشار بهره می گیرد

رییس سازمان غذا و دارو: آمریکا از تحریم دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان ابزار فشار بهره می گیرد رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه باید از شرایط تحریم به عنوان فرصتی برای تکمیل زنجیره تولید دارو در کشور بهره بریم، گفت: آمریکا از تحریم دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان ابزار فشار بهره می گیرد.
به گزارش عصر ایران به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا اصغری در کارگاه آموزشی بررسی آثار تحریم آمریکا بر دارو و تجهیزات پزشکی (فرصت ها و چالش ها)، با بیان اینکه دارو و تجهیزات، ابزار مهم ارائه خدمات سلامت هستند و برخلاف ادعاها، قبل از هر حوزه ای مورد تهدید قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: بسیاری از فرآیندهای درمان و سلامت به دارو و تجهیزات پیشرفته نیاز دارد که در صورت عدم دسترسی به آن ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 22 دقیقه پیش
پیام تسلیت حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن برای در گذشت 2 تن از مسئولین کشور

پیام تسلیت حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن برای در گذشت 2 تن از مسئولین کشور حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن در پیامی در گذشت دو تن از مسئولین دلسوز کشور را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل میباشد:
انالله و انا الیه راجعون
خبر تاسف بار درگذشت ناگهانی دو تن از مسئولین دلسوز آقایان سید محمد تقی نوربخش مدیرعامل محترم تامین اجتماعی و معاون پارلمانی ایشان جناب اقای عبدالرحمان تاج الدین باعث تاثر و تالم شدید اینجانب گردید.
درگذشت این دو عزیز توانمند را خدمت خانواده محترم ایشان ،مقام عالی وزارت کار رفاه و تعاون اجتماعی و تمامی ملت غیور ایران تسلیت عرض می نمایم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
بهزیستی: شهریه مهدکودک ها زیاد نمی شود

بهزیستی: شهریه مهدکودک ها زیاد نمی شود معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه مهدهای کودک اجازه افزایش شهریه را در شرایط فعلی ندارند، گفت: خانواده ها تخلفات را گزارش کنند.
مهشید موقر در گفتگو با مهر در مورد افزایش شهریه مهدهای کودک افزود: شهریه مهدهای کودک ابتدای هر سال پس از برگزاری جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان بهزیستی، کانون توسعه همیاری مهدهای کودک تعیین می شود که سازمان تعزیرات نیز باید آن را تایید کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مهدها اجازه افزایش شهریه ها در شرایط فعلی دارند گفت: افزایش شهریه ها براساس نرخ تورم انجام می شود و در مناطق و شهرها و استانهای مختلف متفاوت است و هر سال نیز یک ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 50 دقیقه پیش
آی فیلم تاریخ 300 را بررسی می کند

آی فیلم تاریخ 300 را بررسی می کند برنامه تاریخ و سینما با اجرای خسرو معتضد، امشب به نقد تاریخی فیلم سینمایی 300 از قاب آی فیلم فارسی می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه آی فیلم، این برنامه شنبه شب ها فیلم های ضد ایرانی جهان را از جهت تاریخی بررسی و نقد می کند.
بر اساس این گزارش، شنبه 26 آبان، خسرو معتضد در این برنامه به انحرافات تاریخی 300 به کارگردانی زک اسنایدر می پردازد.
محور اصلی داستان این فیلم پرفروش آمریکایی، حول لئونیداس می چرخد که 300 اسپارتی را در نبردی علیه خشایارشا و ارتش عظیم سیصدهزار نفری اش رهبری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 38 دقیقه پیش
نوازندگان در رشت، کوهنوردان زن در خراسان/ ادامۀ جدال بر سر تصاحب فضای عمومی

نوازندگان در رشت، کوهنوردان زن در خراسان/ ادامۀ جدال بر سر تصاحب فضای عمومی عصر ایران؛ مهرداد خدیر - کلیپ کوتاهی که به تازگی منتشر شده سه پسر جوان را در شهر رشت در حال نوازندگی و در فضای عمومی در خیابان نشان می دهد.
هیچ کس متعرض یا معترض آنان نیست تا این که کسی یا کسانی می آیند و این بساط را بر هم می زنند و صدای اعتراض رهگذارانی که به تماشا ایستاده بودند بر می خیزد. البته در این مورد خاص گفته می شود برخورد به خاطر این بوده که شب عزاداری بوده ولی در این صورت هم می توانستند تذکر دهند و نیاز به خشونت و بگیر و ببند نبود.
به این بهانه نمی خواهم بحث هایی تکراری مانند نیاز جوانان به شادی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 38 دقیقه پیش
روغن نباتی ارزان شد

روغن نباتی ارزان شد در هفته گذشته برخلاف قیمت خرده فروشی 9 گروه کالایی خوراکی که افزایش یافت، یک گروه با کاهش قیمت همراه بود.
به گزارش ایسنا، بانک مرکزی خلاصه نتایج گزارش متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه را اعلام کرد که طی آن قیمت 9 گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، در هفته منتهی به 18 آبان ماه، نرخ لبنیات دو درصد، تخم مرغ 4.7 درصد، حبوب 0.2 درصد، میوه های تازه 5.5 درصد، سبزی های تازه 3.9 درصد، گوشت قرمز 0.7 درصد، گوشت مرغ 5.7 درصد، قند و شکر دو درصد و چای 0.3 درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ روغن نباتی 0 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 1 دقیقه پیش
عکس زیرخاکی از باران کوثری

عکس زیرخاکی از باران کوثری باران کوثری، عضو خانواده ای چهار نفری است؛ پدر (جهانگیر کوثری)، مادر (رخشان بنی اعتماد) و برادر (تندیس). این بازیگر متولد مهر 1364، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود، عکسی زیرخاکی از نوزادی اش را در آغوش برادر منتشر کرد.
او در توضیح این عکس نوشت: برادر داشتن نعمته، برکته، پشت گرمیه. داشتن برادری مثل تندیس، شانس زندگی منه. تولدت مبارک برادر جان. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 11 دقیقه پیش
40 درصد متوفیان حوادث رانندگی در تهران عابران پیاده هستند

40 درصد متوفیان حوادث رانندگی در تهران عابران پیاده هستند رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران گفت:در شش ماهه اول سال جاری در تهران 40 درصد متوفیان حوادث رانندگی را عابرین پیاده و 38 درصد را موتورسیکلت سواران تشکیل داده اند.
به گزارش عصر ایران سرهنگ مومنی اظهار داشت: حدود 90 درصد متوفیان مرد و 10 درصد زنان می باشند و بیشترین زمان وقوع تصادفات در نیمه اول سالجاری از ساعت 8 شب الی 12 شب بوقوع پیوسته است.
سرهنگ مومنی با توجه به شرایط بارانی در نیمه دوم سال توصیه هایی جهت کاهش سوانح رانندگی بارائه داد که به شرح زیر است:
از وسایل نقلیه عمومی جهت تردد در آب و هوای نا مساعد استفاده نمایند چه بسا در چنین آب و هوایی استفاده از اتوبوس یا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 11 دقیقه پیش
وزیر کشور: مرزهای شرقی در اولویت اول تأمین امنیت هستند

وزیر کشور: مرزهای شرقی در اولویت اول تأمین امنیت هستند وزیر کشور تصریح کرد که مرزهای شرقی در اولویت اول تأمین امنیت مرزهای ایران هستند.
به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح شنبه در اولین کنفرانس بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلان شهرها، راهکارها و چالش ها که در وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اقدامات مرزبانان کشور، اظهار کرد: از همه مرزبانان عزیز تشکر می کنم انصافا در شرایط سخت و دشواری در مرزها در حال انجام وظیفه می کنند. شانس ما هم این است که در شرق و غرب همسایگانی داریم که برای تامین امنیت خود مشکل دارند و این موضوع ما را با هزینه بیشتری روبه رو می سازند و این به خاطر مسئولیت پذیری ماست ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 51 دقیقه پیش
استراحت خانواده شیرها وسط جاده گردشگری در آفریقای جنوبی (عکس)

استراحت خانواده شیرها وسط جاده گردشگری در آفریقای جنوبی (عکس) جئوفری وینندال عکاس 68 ساله از گله شیرهایی در جاده منتهی به پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی عکاسی کرده که با خیال راحت وسط جاده نشسته اند و راه گردشگران را بسته اند. او می گوید: 5 شیر ماده با 20 توله در حال استراحت در وسط جاده بودند. تعدادی دیگر نیز از جاده عبور کردند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 21 دقیقه پیش
تصادف 206 با تریلر در تبریز/ 6 کشته

تصادف 206 با تریلر در تبریز/ 6 کشته رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: سانحه جاده ای در اتوبان پیامبر اعظم(ص) تبریز، 6 کشته برجا گذاشت.
به گزارش ایسنا، فرزاد رحمانی در تشریح این خبر اظهار کرد: ساعت 22 دیشب، به دنبال برخورد یک دستگاه خودروی پژو 206 با تریلر، 6 نفر در دم جان باختند.
وی یادآور شد: این حادثه یک نفر مصدوم بر جا گذاشت و عملیات رهاسازی فوتی ها تا پایان شب، ادامه داشت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 21 ساعت و 31 دقیقه پیش
امدادرسانی به 9 استان درگیر سیل و 5 استان درگیر برف

امدادرسانی به 9 استان درگیر سیل و 5 استان درگیر برف رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از امدادرسانی به علت سیل و آب گرفتگی به 9 استان و برف و کولاک به 5 استان خبر داد و اقدامات هلال احمر را در این مناطق تشریح کرد.
مرتضی سلیمی در گفت و گو با ایسنا درباره جزئیات امدادرسانی به استان های دچار سیل و آب گرفتگی طی سه روز گذشته اظهار کرد: طی این مدت استان های ایلام، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، قم و لرستان درگیر سیل و آب گرفتگی بودند که امدادرسانان هلال احمر با فراهم کردن اسکان اضطراری، اقلام خوراکی و بهداشتی و... به1700 نفر امدادرسانی کردند.17دستگاه چادر، 584تخته پتو، 200تخته موکت و .. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 41 دقیقه پیش
تماشای تئاتر-ارکستر "بینوایان" را از دست ندهید

تماشای تئاتر-ارکستر "بینوایان" را از دست ندهید این روزها، تئاتر عظیم و بی نظیر "بینوایان" در تهران بر روی صحنه است، نمایشی با 300 بازیگر و نوازنده و عوامل دیگر که در نوع خود یک اتفاق مهم فرهنگی و هنری در ایران به شمار می رود.
بینوایان، البته یک نمایش معمولی نیست بلکه می توان آن را "تئاتر-ارکستر" نامید که کارگردانی تئاتر را "حسین پارسایی" بر عهده دارد و رهبری ارکستر نیز با "بردیا کیارس" است.
برخلاف شایعات، قیمت بلیت نیز غیرمتعارف نیست و بسته به موقعیت صندلی بین 55 تا 185 هزار تومان است. زمان نمایش 120 دقیقه است و محل اجرا نیز در "رویان هال" هتل اسپینال پالاس. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 41 دقیقه پیش
هواداران تیم منتخب جام ملت های آسیا را انتخاب کردند

هواداران تیم منتخب جام ملت های آسیا را انتخاب کردند هواداران تیم منتخب جام ملت های آسیا را انتخاب کردند که در آن نام چند بازیکن ایرانی به چشم می خورد.
به گزارش ایسنا، در حالی که کم تر از 50 روز تا شروع جام ملت های آسیا زمان باقی است، هواداران فوتبال در قاره کهن و کاربران سایت AFC تیم منتخب برترین بازیکنان آسیایی شرکت کننده در تاریخ جام ملت های آسیا را اعلام کردند که هدایت این تیم را حشمت مهاجرانی سرمربی پیشین ایران عهده دار است.
در این تیم بهترین دروازه بان، بهترین مدافع، بهترین هافبک و بهترین مهاجم با نظر کاربران از ایران است و در کنار این بازیکنان، چند بازیکن دیگر هم حضور دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 21 دقیقه پیش
کمک فوری/ حال این پدر و مادر وخیم است

کمک فوری/ حال این پدر و مادر وخیم است برای کمک کلیک کنید ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 21 دقیقه پیش
مسدود شدن راه ارتباطی 80 روستای کهگیلویه و بویراحمد

مسدود شدن راه ارتباطی 80 روستای کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل راهداری و حمل و نقل پایانه های کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی بارشهای دو روز اخیر راه ارتباطی 80 روستای این استان مسدود شد.
علی خوان پایه در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: محور فرعی "گچساران- پازنان_ بندر دیلم" بعلت بارش باران و محور "سی سخت به پادنا" در پی بارش برف مسدود شده اند .
وی اظهارکرد: به محض مساعد شدن وضعیت جوی بازگشایی این تعداد راه روستایی توسط راهداران آغاز شده است .
مدیرکل راهداری و حمل و نقل پایانه های کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این تعداد روستاهای مسدود شده مربوط به شهرستانهای کهگیلویه، چرام، بخش های قلعه رئیسی و دیشموک، گچساران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 52 دقیقه پیش
یارانه امشب واریز می شود

یارانه امشب واریز می شود یارانه نقدی آذر ماه ساعت 24 امشب(شنبه) همزمان با 26 آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
به گزارش ایسنا، اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها از این حکایت دارد که نود و سومین مرحله از پرداخت های نقدی امشب و به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان واریز خواهد شد.
همزمان با واریز یارانه، افزایش مستمری خانوارهای هدف شامل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیز پرداخت می شود.
پرداخت یارانه نقدی به بیش از 77 میلیون نفر از آذر 1389 در حال انجام است و ماهانه هزینه ای بیش از 3400 میلیارد تومانی بابت آن پرداخت می شود که به همراه اضافه پرداختی برای خانوارهای هدف این رقم به حدود 3800 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 2 دقیقه پیش
زمان لازم برای گوارش غذا؛ از گوشت قرمز تا آب خالی! (+تصاویر)

زمان لازم برای گوارش غذا؛ از گوشت قرمز تا آب خالی! (+تصاویر) به طور کلی، 24 تا 72 ساعت طول می کشد تا غذا از دستگاه گوارش انسان عبور کند. زمان دقیق این روند به مقدار و نوع غذاهای مصرفی شما بستگی دارد. همچنین، عوامل دیگری مانند جنسیت، سوخت و ساز، و مشکلات گوارشی که می توانند آهنگ این فرایند را کند سازند، در این زمینه نقش دارند.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران ، غذا در ابتدا حرکتی نسبتا سریع در دستگاه گوارش انسان دارد. طی شش تا هشت ساعت، غذا مسیر خود از دهان به روده بزرگ را طی می کند.
زمانی که غذا وارد روده بزرگ می شود، محتوای نسبتا گوارش شده وعده غذایی شما می تواند برای یک روز در این قسمت باقی بماند تا هرچه بیشتر تجزیه شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 23 ساعت و 34 دقیقه پیش
سیا: قتل خاشقجی به دستور محمد بن سلمان بود

سیا: قتل خاشقجی به دستور محمد بن سلمان بود روزنامه واشنگتن پست خبر داد، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به این نتیجه رسیده که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دستور ترور جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود را صادر کرده بود.
به گزارش ایرنابه نقل از واشنگتن پست، مقام های آگاه می گویند این ارزیابی سیا معتبرترین برآوردی است که بن سلمان رابه قتل خاشقچی مرتبط کرده و تلاشهای دولت دونالدترامپ رئیس جمهوری آمریکابرای حفظ روابط با عربستان را پیچیده می کند.
ارزیابی سیا در تناقض با ادعاهای دولت عربستان قرار دارد که گفته بود بن سلمان دخالتی در قتل خاشقچی نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رییس جمهور عراق در راه تهران

رییس جمهور عراق در راه تهران رییس جمهور عراق عازم تهران شد.
به گزارش ایسنا، برهم صالح رییس جمهور عراق دقایقی پیش برای دیدار با همتای ایرانی خود بغداد رابه مقصد تهران ترک کرد.
برهم صالح را در جریان این سفر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی همراهی می کنند.
این مقام عالی رتبه عراقی در جریان سفر به ایران با تعدادی از مقامات عالی رتبه کشورمان دیدار و رایزنی می کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه خوزستان

تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه خوزستان حضور حدود یکهزار کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در نماز جمعه شوش حال و هوای دیگری به این آیین عبادی سیاسی داده بود بطوریکه کارگران بی پرده نسبت به عملکرد مسئولان اعتراض کردند و از امام جمعه خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.
به گزارش ایرنا کارگران هفت تپه که از صبح امروز مقابل فرمانداری و مصلای نماز جمعه شوش تجمع کرده بودند با آغاز آیین عبادی سیاسی نماز جمعه وارد مصلا شدند و از امام جمعه این شهر خواستار پیگیری رفع مشکلات خود شدند.
کارگران پس از پایان خطبه نخست نماز جمعه شوش با صدای بلند رسیدگی به مطالبات خود را خواستار شدند ولی در این بین بی نظمی هایی نیز دیده شد تا جاییکه به ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
پاپان تحقیقات ترکیه درباره ترور سفیر روسیه

پاپان تحقیقات ترکیه درباره ترور سفیر روسیه دادستان های ترکیه ادعا کرده اند تحقیقات درباره قتل آندره کارلوف ، سفیر روسیه در آنکارا در دسامبر 2016 را به پایان رسانده و کیفرخواستی را تدوین کرده اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، دادستان های ترکیه ادعا کرده اند تحقیقات درباره قتل آندره کارلوف ، سفیر روسیه در آنکارا در دسامبر 2016 را به پایان رسانده و کیفرخواستی را تدوین کرده اند.
به نوشته روزنامه حریت، در این کیفرخواست فتح الله گولن ، واعظ ترکیه ای مخالف رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
دستگیری پزشک قلابی در گیلان

دستگیری پزشک قلابی در گیلان فرمانده انتظامی آستارا گفت: مردی که خود را پزشک معرفی کرده بود در لوندویل آستارا دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد نمازی گفت: یک مرد هنگام ویزیت رایگان اهالی روستای کوته کومه بخش لوندویل آستارا در مدرسه باباپور این روستا شناسایی و دستگیر شد.
وی افزود: این پزشک قلابی اعتراف کرد که سابقه ویزیت رایگان در استان البرز را نیز دارد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
ناگفته های استاندار خراسان درباره یگان ویژه آستان قدس، گروه های خودسر و کشف 2 بمب

ناگفته های استاندار خراسان درباره یگان ویژه آستان قدس، گروه های خودسر و کشف 2 بمب استاندار خراسان رضوی در آخرین گفت وگوی صمیمی اش با خبرنگاران درباره مسائل مختلف استان در 5 سالی که کلید ساختمان خیابان بهار در دستش بود سخن گفت.
به گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان در این نشست در پاسخ به ایسنا در خصوص میزان موفقیتش در مدیریت رفتارهای گروه های فشار و تندرو در مشهد، اظهار کرد: ما سابقه طولانی در کار امنیتی داریم. یکی از مطالبی که ما در کار امنیتی آموختیم، این بود که زمانی که کاری به کف خیابان کشیده می شود، شاید آن مسئله اثر خود را گذاشته و همه هنر ما باید این باشد که آن مطلب به کف خیابان کشیده نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجهند

66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجهند رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده تهران گفت: آمار جهانی می گوید که 33 درصد زنان جهان خشونت می بینند، در حالیکه آمار کارشناسان می گویند که 66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجه هستند.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و بین الملل جامعه الزهرا، دکتر فاطمه قاسم پور در نشست نقد و بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت که از سوی گروه علمی مطالعات اسلامی زنان و با همکاری و مشارکت انجمن علمی پژوهشی مطالعات زن و خانواده معاونت پژوهش در جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار شد، با اشاره به این موضوع و با طرح این سؤال که نسبت ما با مقوله خشونت علیه زنان چیست؟ اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
توافق در کردستان عراق برای صادرات نفت کرکوک به ترکیه

توافق در کردستان عراق برای صادرات نفت کرکوک به ترکیه دولت فدرال و مقامات کردستان عراق بر سر از سرگیری صادرات نفت استان کرکوک به ترکیه به توافق دست یافتند.
به گزارش یورونیوز این توافق که وزارت نفت عراق از آن خبر داه در حالی صورت می گیرد که استخراج و صادرات نفت این منطقه از حدود یکسال گذشته توسط مقامات دولتی از دست کردها خارج شده بود.
عراق ابتدای سال جاری میلادی از تصمیم برای صادرات نفت منطقه کرکوک به ایران خبر داده بود. وزیر نفت عراق اعلام کرده بود که مرحله نخست این طرح به صادرات حدود 30 هزار بشکه از طریق کامیون نفت کش اختصاص دارد.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
حمایت اتحادیه اروپا از عراق در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران

حمایت اتحادیه اروپا از عراق در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر حمایت های این اتحادیه از عراق در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از السومریه نیوز، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز جمعه در گفت وگوی تلفنی با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق اظهار داشت که اتحادیه اروپا روند تشکیل دولت عراق را با رضایت دنبال می کند.
وی افزود که عراق می تواند نقش مهمی در ایجاد پل های همکاری در منطقه ایفا کند.
موگرینی با تاکید بر حمایت های اتحادیه اروپا از شخص عادل عبدالمهدی و دولت وی گفت که همکاری با عراق اولویت مهمی برای این اتحادیه است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
مخالفت هلند با تشکیل ارتش اروپایی

مخالفت هلند با تشکیل ارتش اروپایی مارک روته، نخست وزیر هلند، یکی از اعضای اتحادیه اروپا، با ایده تشکیل ارتش اروپایی که از سوی امانوئل ماکرون مطرح و از سوی آنگلا مرکل حمایت شد، مخالفت کرد و گفت تا زمانی که ناتو هست اروپا نیازی به تشکیل ارتش مشترک ندارد. او گفت این ایده برای هلند در اولویت قرارندارد و اعلام کرد هسته اصلی دفاعی اروپا همچنان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، خواهد ماند.
دولت پرتغال هم با ایده تشکیل ارتش اروپایی امانوئل ماکرون مخالفت کرده است.
به گزارش یورونیوز کارشناسان می گویند اختلافات در این زمینه در نشست بعدی رهبران اروپایی، در ماه دسامبر، می تواند چالش برانگیز باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مسابقات آفرود قهرمانی کشور (عکس)

مسابقات آفرود قهرمانی کشور (عکس) راند سوم مسابقات آفرود دودیفرانسیل قهرمانی کشور، جمعه 25 آبان به میزبانی آذربایجان غربی در پارک جنگلی ارومیه با استقبال گسترده مردم و علاقمندان رشته اتومبیل رانی برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
دستور قاضی آمریکایی برای احیای مجوز خبرنگار سی ان ان

دستور قاضی آمریکایی برای احیای مجوز خبرنگار سی ان ان سی ان ان امروز جمعه گزارش داد یک قاضی آمریکایی به کاخ سفید دستور داده مجوز خبرنگار اخراج شده این شبکه خبری برای ورود به کاخ سفید را احیا کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، سی ان ان امروز جمعه گزارش داد یک قاضی آمریکایی به کاخ سفید دستور داده مجوز خبرنگار اخراج شده این شبکه خبری برای ورود به کاخ سفید را احیا کند.
سی ان ان سه شنبه گفته بود از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و دستیارانش بابت لغو مجوز ورود خبرنگار این شبکه به کاخ سفید شکایت کرده است.
ترامپ چندین بار در کنفرانس های خبری از سوالات جیم آکوستا ، خبرنگار سی ان ان برآشفته شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مشکل ترین جراحی بدن کدام است

مشکل ترین جراحی بدن کدام است متخصصین دهان، فک و صورت و بزرگان جراحی پلاستیک در نخستین سمپوزیوم صورت ایران به مسائل مهم جراحی پلاستیک پرداختند از جمله تفاوت جراحی پلاستیک در ایران با اروپا چیست؟ اختلاف نظر جراحان بینی بر سر چیست؟ و سه روش برای کاهش عوارض جراحی زیبایی تشریح شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن نراقی - رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران در حاشیه برگزاری نخستین سمپوزیوم صورت ایران، اظهار داشت: شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه باعث شده تقاضا برای جراحی زیبایی بینی افزایش یابد که شاید خیلی از این موارد احتیاج به عمل جراحی نداشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
راه یابی 2 کشتی گیر ایرانی به نیمه نهایی رقابت های رومانی

راه یابی 2 کشتی گیر ایرانی به نیمه نهایی رقابت های رومانی رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان از ظهر امروز (جمعه) با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر بخارست رومانی آغاز شد و مرتضی قیاسی و علی شعبانی به مرحله نیمه نهایی این رقابت صعود کردند.
به گزارش فدراسیون کشتی ، در وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست در مصاف با واردگس کاراپتیان از ارمنستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید . این کشتی گیر کشومان در دور دوم نیز الیاس ژومای از قزاقستان را با نتیجه 5 بر شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد کولتون مکریستال از آمریکا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
ضرورت فلسفه در گفت وگو با سروش دباغ و محمدمنصور هاشمی / فلسفه به تفکر انتقادی کمک می کند/ فیلسوف فرزند زمانۀ خودش است

ضرورت فلسفه در گفت وگو با سروش دباغ و محمدمنصور هاشمی / فلسفه به تفکر انتقادی کمک می کند/ فیلسوف فرزند زمانۀ خودش است عصرایران؛ هومان دوراندیش - هر سال آخرین هفتۀ آبان ماه در ایران مصادف است برگزاری نشست ها و مراسمی به مناسبت روز جهانی فلسفه. آخرین پنج شنبه ماه نوامبر روز جهانی فلسفه است و در ایران هم چند سالی است که این مناسبت جدی گرفته می شود. اینکه چرا باید فلسفه خواند و فلسفه عملاً چه سودی برای بشر، از جمله برای تک تک ما انسان های گوشت و پوست و خون دار دارد، و سوالاتی از این دست، احتمالاً گاهی ذهن بسیاری از ما را می خلد.
متن زیر گفت وگویی است با سروش دباغ و محمدمنصور هاشمی دربارۀ فلسفه و پاره ای مسائل و دغدغه های مرتبط با آن ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
همایش خودروهای کلاسیک در اصفهان (عکس)

همایش خودروهای کلاسیک در اصفهان (عکس) همایش خودروهای کلاسیک و کلکسیونی صبح جمعه در میدان امام علی اصفهان برگزار شد،در این همایش خودروهای آمریکایی، آلمانی، فرانسوی و چند کشور دیگر حضور داشتند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا

جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران گفت: با شروع مرحله دوم طرح کاهش در پایتخت، از روز شنبه (26 آبان) خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه 50 هزار تومان جریمه می شوند.
سیدنواب حسینی منش روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: جلسه شورای عالی ترافیک برای تصمیم گیری در خصوص آغاز مرحله دوم طرح کاهش( LEZ) برگزار و مقرر شد که این طرح از 26 آبان در تهران اجرایی شود.
وی ادامه داد: طرح کاهش طبق قانون باید از اول آبان اجرا می شد که پلیس به دلیل مراجعه بی سابقه و صف های طولانی خودروها در مراکز معاینه فنی تهران خواستار به تعویق انداختن این طرح شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
درگیری در پارلمان سریلانکا

درگیری در پارلمان سریلانکا بدنبال درگیری فیزیکی بین نمایندگان پارلمان سریلانکا بر سر اختلاف در مورد تصمیمات اخیر رییس جمهوری، ماهیندا راجاپاکس، نخست وزیر انتخاب شده از سوی رییس جمهور این کشور اعلام کرده است که رییس پارلمان سریلانکا دارای قدرت برکناری او نیست.
به گزارش ایرنا، روزنامه 'اکونومیک تایمز' در گزارشی نوشت، با درگیری نمایندگان پارلمان سریلانکا، بحران سیاسی در این کشور به مرحله جدیدی رسیده است و نشان دهنده گسترش تنش ها میان سیاست مداران این کشور در خصوص انتخاب نخست وزیر آینده سریلانکا می باشد.
این درگیری یک روز پس از احیای دوباره پارلمان سریلانکا توسط دادگاه عالی این کشور اتفاق افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مدیران رسانه ها تا ظهر شنبه برای تایید حضور در انتخابات فرصت دارند

مدیران رسانه ها تا ظهر شنبه برای تایید حضور در انتخابات فرصت دارند دبیر هیات نظارت بر مطبوعات گفت: مدیران مسئولی که واجد شرایط رای دهی نیستند تا ساعت 12 شنبه 26 آبان فرصت دارند با ارائه مستندات خود، نسبت به تغییر وضعیت شان اقدام کنند.
سید علاءالدین ظهوریان با اعلام این خبر گفت: مطابق آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات صرفا رسانه هایی که دارای نظم در انتشار هستند واجد شرایط رأی دهی در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات تلقی می شوند.
وی در توضیح احراز نظم در انتشار گفت: مدیران مسئول نشریات مکتوب در صورتی که نظم در انتشار آن حداقل 50 درصد باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
کولاک و سیل در 9 استان کشور

کولاک و سیل در 9 استان کشور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در 9 استان کشور خبر داد.
مرتضی سلیمی در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت که طی 24 ساعت گذشته 6 محور و مناطق عشایرنشین استان های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و استان مرکزی، تحت تاثیر برف و کولاک قرار گرفتند.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر به حضور 9 تیم امدادی شامل 30 امدادگر برای ارائه خدمات امدادی به افراد گرفتار در برف و کولاک در این مناطق اشاره کرد و افزود: طی 24 ساعت گذشته 121 نفر از افراد گرفتار در برف، خدمات امدادی دریافت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
علت غیبت قدوس مقابل ترینیداد و توباگو

علت غیبت قدوس مقابل ترینیداد و توباگو قدوس گویا به خاطر مشکل خدمت سربازی نتوانسته به ایران بیاید و مقابل ترینیداد و توباگو بازی کند.
به گزارش ایلنا، سامان قدوس که به اردوی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده بود در بازی تدارکاتی شب گذشته (پنجشنبه) در تهران برابر ترینیدادوتوباگو غایب بود. این بازی با پیروزی یک بر صفر ملی پوشان فوتبال ایران پایان یافت.
رسانه خبری و تحلیلی تیم فوتبال آمیان فرانسه سپس با طرح این پرسش که آیا سامان قدوس در دیدار بعدی تدارکاتی تیم ملی ایران برابر ونزوئلا در قطر حضور خواهد داشت؟ ، نوشت: تیم ملی فوتبال ایران پیش از آغاز جام ملت های آسیا در ماه ژانویه 2019 میلادی بازی های تدارکاتی گسترده ای پیشِ رو ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
جزییات پرونده تجاوز در شوشتر/ شکایت 2 خانواده

جزییات پرونده تجاوز در شوشتر/ شکایت 2 خانواده دادستان شهرستان شوشتر(خوزستان) ، جزئیات پرونده فردی که به چند نوجوان در این شهرستان تجاوز و با گرفتن فیلم و عکس آن ها را وادار به سکوت کرده، تشریح کرد.
به گزارش ایلنا، سید قادر موسوی در تشریح جزئیات پرونده فردی که به چند نوجوان در این شهرستان تجاوز و با گرفتن فیلم و عکس آن ها را وادار به سکوت کرده است، گفت: در پی انتشار فیلم در فضای مجازی و اطلاع دادستانی از موضوع، فورا و قبل از شکایت شاکی خصوصی دستگاه قضا به موضوع ورود کرد و این فرد دستگیر و با قرار بازداشت موقت، روانه زندان شد.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
برگزاری مراسم تشییع پیکر دکتر نوربخش و تاج الدین (+عکس)

برگزاری مراسم تشییع پیکر دکتر نوربخش و تاج الدین (+عکس) مراسم تشییع پیکردکتر سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون حقوقی پارلمانی سازمان که روز گذشته در یک سانحه رانندگی در استان گلستان درگذشتند، از دقایقی پیش در سالن اصلی بیمارستان میلاد تهران برگزار شد.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این مراسم در سخنانی گفت: انالله و انا الیه راجعون، شهادت امام عسکری و درگذشت دو مدیر ارزشمند جمهوری اسلامی ایران را تسلیت می گویم.
وی افزود: برادر عزیز و خدمتگزار دکتر نوربخش که عمر پرخیر و برکت خود را به عنوان پزشک متعهد مردم دوست و خدمتگزار صرف کرد و تا آخرین لحظه حیات در خدمت اقشار محروم بودو ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
الزام نصب اتیکت قیمت روز روی کالای رایانه

الزام نصب اتیکت قیمت روز روی کالای رایانه رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: باوجود نوسان نرخ ارز و ثابت نبودن قیمت ها، فعالان صنف رایانه موظف به نصب اتیکت قیمت روز روی کالا هستند و بازرسی برای اطمینان از نصب اتیکت از ابتدای این هفته آغاز می شود.
سید مهدی میر مهدی کمجانی رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در گفت وگو با فارس اعلام کرد: با توجه به اطلاعیه صادر شده از طرف سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان و تاکید اتاق اصناف و طبق ماده ( 15 و 16) قانون نظام صنفی و ماده ( 6 ) قانون تعزیرات حکومتی واحد صنفی باید هر کالا را جداگانه با درج قیمت و نوع کالا و ساخت آن توسط اتیکت مشخص کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
سازمان توسعه تجارت ایران: کاهش 14 درصدی صادرات فرش ایران

سازمان توسعه تجارت ایران: کاهش 14 درصدی صادرات فرش ایران رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران از کاهش بیش از 100 میلیون دلاری ارزش صادرات فرش خبر داد و دلیل آن را ناشی از عوامل داخلی و خارجی دانست.
معاون سازمان توسعه تجارت ایران اخیرا در نشست خبری سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران از کاهش 14 درصدی صادرات فرش و صنایع دستی خبر داد که در این رابطه رضی حاجی آقامیری - رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران - در گفت وگو با ایسنا، ضمن تایید این خبر اظهار کرد: ارزش سالانه صادرات فرش ایران حدود 400 میلیون دلار بود که 120 میلیون دلار آن به آمریکا صادر می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
نماینده تهران: ورود زنان به ورزشگاه ها ادامه می یابد

نماینده تهران: ورود زنان به ورزشگاه ها ادامه می یابد یک عضو فراکسیون زنان مجلس می گوید: ورود زنان به ورزشگاه ها به شکل تدریجی و با اولویت بازی های ملی ادامه می یابد.
فاطمه ذوالقدر، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا حضور زنان در ورزشگاه ها از این پس ادامه خواهد داشت یا نه، می گوید: قرار است این رویه ادامه داشته باشد. قطعاً این رویه تدریجی ادامه خواهد یافت و اولویت با بازی های ملی است. در حال حاضر زنان در بازی های بسکتبال و والیبال نیز حضور می یابند.
وی در پاسخ به اینکه آیا این برای بازی های داخلی و باشگاهی نیز صادق است، تصریح می کند: به شکل تدریجی بله. به هر حال این موضوع تا حدی نیاز به فرهنگ سازی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
آیت الله مکارم شیرازی: صحنه ها و فیلم های حضور زنان در ورزشگاه ها رسوایی به دنبال داشت/ باید از فضاهای ورزشی برای تبلیغ دین استفاده کنیم

آیت الله مکارم شیرازی: صحنه ها و فیلم های حضور زنان در ورزشگاه ها رسوایی به دنبال داشت/ باید از فضاهای ورزشی برای تبلیغ دین استفاده کنیم آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: طلاب و روحانیان نباید تبلیغ دین را محدود به منبر و مسجد کنند، بلکه باید از هر فرصت و مکانی برای انجام این کار مهم استفاده شود.
به گزارش ایرنا، وی پنجشنبه شب در آیین بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در قم افزود: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از هر فرصتی برای ترویج معارف دینی و الهی در جامعه استفاده می کردند و مبلغان و روحانیون باید به این مهم توجه داشته باشند.
آیت الله مکارم شیرازی وظیفه طلاب و روحانیان را ترویج معارف دینی در جامعه عنوان کرد و افزود: اگر امیرالمومنین علی (ع) 25 سال خانه نشین نبودند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
تصویب قطعنامه انتقاد از وضعیت حقوق بشر ایران در سازمان ملل

تصویب قطعنامه انتقاد از وضعیت حقوق بشر ایران در سازمان ملل کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی کانادا برای موضع گیری درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را با 85 رای مثبت تصویب کرد.
به گزارش عصر ایران، این قطعنامه با 85 رأی موافق، 30 رأی مخالف و 68 رأی ممتنع به تصویب رسید.
این قطعنامه در دسامبر سال جاری در نشست عمومی مجمع عمومی سازمان ملل به رای گذاشته خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
ریزش یک تونل در چهارمحال و بختیاری

ریزش یک تونل در چهارمحال و بختیاری رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری گفت: بر اثر بارش شدید باران تونل کارون 4 در چهارمحال و بختیاری ریزش کرد.
سرهنگ رحمت الله نجفی در گفت وگو با تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: ساعت 2 بامداد امروز بر اثر بارش باران شدید تونل کارون 4 ریزش کرده و سیل در منطقه نیز جاری شده است.
وی افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت و تلفات جانی گزارش نشده و باید بارش باران قطع شود تا امکان بررسی محل حادثه و خسارت ناشی از آن فراهم شود.
رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با توجه به مسدود بودن تونل ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
شکست پرگل اسپانیا مقابل کرواسی

شکست پرگل اسپانیا مقابل کرواسی شاگردان زلاتکو دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی نایب قهرمان فعلی جهان امشب (پنجشنبه) در چارچوب رقابت های لیگ ملت های اروپا در دیداری پرگل تیم ملی اسپانیا را مغلوب کردند.
به گزارش ایرنا، بازیکنان تیم ملی کرواسی در این دیدار که در ورزشگاه ماکسیمیر شهر زاگرب برگزار شد با نتیجه 3 بر 2 اسپانیا را شکست داده و سه امتیاز ارزشمنداین دیدار را از آن خود کردند.
ملی پوشان کرواسی با این برد معادلات گروه چهارم لیگ A مسابقات لیگ ملت های اروپا را برهم زدند.
آندره کراماریچ در دقیقه 54 و تین یداوی در دقایق 69 و 3+90 برای تیم ملی کرواسی درحالی گلزنی کرده و سه امتیاز این بازی را به حساب تیم خود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
درخواست واردات جگر

درخواست واردات جگر رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه گفت: با وجود عرضه مناسب دام زنده اما به دلیل قاچاق بیش از حد آن، بازار دل و جگر با مشکلاتی مواجه شده و درخواست واردات جگر به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است.
غلامحسین شیرازی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دنبال نوسانات و افزایش چند ماه اخیر نرخ ارز، سود قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس بسیار جذاب شده است و به همین دلیل با وجود نیاز بازار داخلی به دام زنده و گوشت گرم، حجم قابل توجهی از دام زنده به صورت قاچاق از کشور خارج می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
تکذیب آزار و اذیت کودکان توسط نگهبان پارک میدان شوش

تکذیب آزار و اذیت کودکان توسط نگهبان پارک میدان شوش رییس مرکز مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: هرگونه انتشار خبر در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت کودکان توسط نگهبان یک پارک در محدوده میدان شوش صرفا شایعه پراکنی بوده و واقعیت ندارد.
به گزارش ایلنا، سرهنگ بابک نمک شناس، رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در خصوص انتشار خبر غیر واقعی در این خصوص گفت: در بررسی های صورت گرفته از پلیس آگاهی و همچنین پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مشخص شد که هیچگونه تشکیل پرونده و یا مراجعه ای از سوی هیچکد ام از شهروندان در خصوص موضوع خبر منتشر شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
کی روش بازهم به نشست خبری نیامد

کی روش بازهم به نشست خبری نیامد سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری بعد از بازی حاضر نشد.
به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش بعد از بازی ایران و ترینیدادوتوباگو در نشست خبری حاضر نشد تا کماکان رسانه ها و مردم را تحریم کند.
او در نشست خبری قبل از این بازی هم حاضر نشد.
هنوز دلیل سکوت او و سایر عوامل تیم ملی ایران مشخص نشده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
آیت الله نوری همدانی: کارمندان دولتی در محیط کار حجاب را رعایت کنند/ اگر برای حجاب چاره ای نشود کشور مانند دوران طاغوت خواهد شد

آیت الله نوری همدانی: کارمندان دولتی در محیط کار حجاب را رعایت کنند/ اگر برای حجاب چاره ای نشود کشور مانند دوران طاغوت خواهد شد آیت الله نوری همدانی در تشریح اهمیت امانت داری مسئولان، اظهار کرد: حکومت امانتی است که از طرف مردم به مسئولان تفویض شده است و خیانت در امانت در واقع خیانت در حق مردم است.
به گزارش ایسنا، آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت، با تشبیه جامعه به بدن یک انسان، عنوان کرد: همانگونه که بدن از میلیون ها واحد حیاتی تشکیل شده که اختلال در هر یک منجر به بیماری در کلیت بدن انسان می شود، جامعه نیز در صورتی سالم و کامل است که در همه ی ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اش سالم باشد و نقصانی نداشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
پیام تسلیت روحانی برای درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی

پیام تسلیت روحانی برای درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی رئیس جمهور در پیامی درگذشت رئیس و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی، را تسلیت گفت و از درگاه خداوند برای آنان رحمت واسعه و علو درجات مسالت کرد.
به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَی اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ
خبر تلخ سانحه تصادف رانندگی و درگذشت اندوهبار رئیس و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی موجب تاثر و تالم فراوان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
تشییع جنازه وحید مظلومین مشهور به سلطان سکه(فیلم)

تشییع جنازه وحید مظلومین مشهور به سلطان سکه(فیلم) فیلم مراسم تشییع جنازه وحید مظلومین (مشهور به سلطان سکه) که روز گذشته اعدام شد. صبح امروز(پنج شنبه 24 آبان)بهشت زهرای تهران ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
مراجعه 203 خوزستانی به بیمارستان در پی باران

مراجعه 203 خوزستانی به بیمارستان در پی باران مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه 203 نفر با عارضه تنفسی به مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه در پی بارندگی های خوزستان خبر داد.
فرهاد حمزه لویی در گفت.وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پی بارندگی ها طی 24 ساعت گذشته تا صبح امروز 203 نفر با عارضه تنفسی به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مراجعه کرده اند.
وی افزود: 174 نفر از این تعداد به صورت سرپایی درمان شدند. 14 نفر نیز در بخش ویژه و 15 نفر در بخش های بیمارستان ها بستری شده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
بازی دوستانه/ ایران 1 - 0 ترینیدادوتوباگو

بازی دوستانه/ ایران 1 - 0 ترینیدادوتوباگو دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران با تیم ملی ترینیدادوتوباگو با پیروزی قرمزپوشان ایران به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 18 امروز(پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی تررینیداد و توباگو رفت. این دیدار نه چندان جذاب در عصر سرد پاییزی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی ایران به پایان رسید. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
پلیس: علت تصادف خودروی رییس سازمان تامین اجتماعی در دست بررسی

پلیس: علت تصادف خودروی رییس سازمان تامین اجتماعی در دست بررسی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که تیمی از کارشناسان پلیس بررسی علت تصادف خودروی حامل رئیس سازمان تامین اجتماعی را برعهده گرفته اند.
سرهنگ نادر رحمانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به حادثه تصادف خودروی حامل همراهان وزیر رفاه در یکی از جاده های استان گلستان گفت: در پی این حادثه عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی بلافاصله در محل حاضر شده و رسیدگی به موضوع و اقدامات لازم را انجام دادند.
وی با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است گفت: با توجه به نوع حادثه تیم ویژه در پلیس راهنمایی و رانندگی متشکل از کارشناسان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم افراد و نفت ایران موضوع جدیدی نیست، بنابراین این دور از تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد.
محمد پورابرهیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره تحریم های آمریکا افزود: حتی آمریکایی ها هم درباره این دور از تحریم ها مجبور به عقب نشینی شده و اعلام کرده اند که ما کشورهایی را از این موضوع مستثنی کردیم و فروش نفت ایران استمرار خواهد داشت.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: بنابراین این حقیقت برای خود آمریکایی ها هم اثبات شده است که شرایط جدید، شرایطی نیست که آنها بتوانند یکجانبه عمل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
کیانوش عیاری : خانه پدری دچار یک سوءتفاهم بیهوده شد

کیانوش عیاری : خانه پدری دچار یک سوءتفاهم بیهوده شد کیانوش عیاری با تاکید بر اینکه "حرف هایی که درباره فیلم خانه پدری گفته می شود یک سوءتفاهم بیهوده است و از روی تنگ نظری سرچشمه گرفته" گفت: معتقدم اگر دقایق اول فیلم هم حذف شود، کماکان از نظر کسانی که همیشه دلواپس هستند این اثر غیرقابل نمایش است و آن صحنه بهانه ای برای اعتراضاتی است که می خواهد شکل بگیرد.
به گزارش عصر ایران به نقل از روابط عمومی خانه سینما، در نشست کانون فیلم خانه سینما که سه شنبه 22 آبان ماه در تالار سیف الله داد خانه سینما برگزار شد، ناصر صفاریان دبیر کانون فیلم، کیانوش عیاری کارگردان فیلم خانه پدری و مهرزاد دانش منتقد حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
وزیر خارجه عربستان: بن سلمان در قتل خاشقجی نقشی ندارد

وزیر خارجه عربستان: بن سلمان در قتل خاشقجی نقشی ندارد وزیر امور خارجه عربستان مدعی شد ولیعهد این کشور نقشی در قتل خبرنگار سعودی نداشته است.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان امروز-پنجشنبه- مدعی شد محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در قتل جمال خاشقجی خبرنگار سعودی نقشی نداشته است.
وزیر امور خارجه عربستان درباره احتمال وضع تحریم های بین المللی در رابطه با پرونده خاشقجی، گفت که احتمال وضع تحریم ها علیه اشخاص مرتبط با قتل خاشقجی وجود دارد اما دولت عربستان ارتباطی با این پرونده نداشته است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
فوت رییس سازمان تامین اجتماعی و معاونش در سانحه رانندگی

فوت رییس سازمان تامین اجتماعی و معاونش در سانحه رانندگی محمدتقی نوربخش و عبدالرحمن تاج الدین معاون وی در سازمان تأمین اجتماعی بر اثر یک سانحه رانندگی درگذشتند.
به گزارش فارس، محمدتقی نوربخش، رییس سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس وی که در جریان سفر وزیرکار و رفاه به استان گلستان دچار سانحه رانندگی شده بودند لحظاتی قبل علیرغم تلاش پزشکان در بیمارستان فوت شدند.
برپایه این گزارش، نوربخش و تاج الدین پس از این سانحه به بیمارستان حکیم جرجانی منتقل شده بودند و پزشکان تمام تلاش خود را برای نجات این دو انجام دادند اما تلاش ها بی نتیجه ماند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
دستگیری عوامل تجاوز به کودک 12 ساله در شوشتر خوزستان

دستگیری عوامل تجاوز به کودک 12 ساله در شوشتر خوزستان عوامل تجاوز به کودک 12 ساله شوشتری توسط نیروی انتظامی این شهرستان دستگیر شدند.
به گزارش ایلنا، هفته گذشته تصاویری از تجاوز یک مجرم سابقه دار به نوجوان 12 ساله در شوشتر منتشر شد که ساعاتی بعد این فرد همراه دو همدستش بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.
براساس این گزارش متجاوزان از افراد سابقه دار بوده اند که با تهیه فیلم قصد داشتند مانع از پیگیری خانواده این نوجوان شوند.
گفتنی است، پس از گذشت یک هفته از این ماجرا و بازداشت متهمان، برخی افراد اقدام به انتشار تصاویر عمل منافی عفت این افراد کرده اند که در این زمینه پلیس فتا هشدار داد با عاملان انتشار تصاویر در شبکه های اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس

ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس رئیس پلیس راه استان از ریزش سنگ درجاده کرج - چالوس درمحدوده البرز خبرداد
به گزارش ایلنا، سرهنگ رضا گودرزی در جمع خبرنگاران افزود: ریزش سنگ امروز در محدوده سه راهی دیزین رخ داد که خوشبختانه هیچ خسارتی در پی نداشت و بلافاصله مسیر توسط ماموران راهداری و پلیس راه پاکسازی شد و تردد درآن جریان دارد .
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش برف و باران، احتمال سقوط سنگ در مسیرهای کوهستانی به ویژه جاده کرج- چالوس دور از انتظار نیست بنابراین پرهیز از سفرهای غیر ضروری در این مسیرها به رانندگان توصیه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
کتاب هایی که کاربران "عصرایران" خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 41

کتاب هایی که کاربران "عصرایران" خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 41 خوانندگان " عصرایران " به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید.
خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و دوست دارید خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید، از طریق فرمی که در این لینک است، اقدام کنید.
*** لطفا اگر درباره کتاب های معرفی شده، نظری دارید، زیر همین پست برایمان بفرستید. (ولی معرفی کتاب را فقط از طریق این لینک باشد).
________________________________________________
نام کتاب: دموکراسی یا دموقراضه
نام نویسنده/ مترجم: سید مهدی شجاعی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
وزیر برگزیت انگلیس استعفا کرد

وزیر برگزیت انگلیس استعفا کرد 'دومینیک راب' Dominic Raab وزیر 'برگزیت' انگلیس روز پنجشنبه و در واکنشی اعتراضی به اقدام شب گذشته اعضای دولت این کشور مبنی بر موافقت با پیش نویس موافقتنامه خروج از اتحادیه اروپا، از مقام خود کناره گیری کرد.
به گزارش ایرنا، استعفای این سیاستمدار انگلیسی کمتر از 24 بعد از اعلام نخست وزیر این کشور درباره موافقت اعضاء دولت با پیش نویس موافقتنامه خروج از اتحادیه اروپا صورت می گیرد.
او در نامه خود به ترزا می نوشته است که پیش نویس توافقنامه برگزیت در موضوع آینده مرزی دو ایرلند تمامیت انگلیس را تهدید می کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
فرمانده کل سپاه: آزادی 5 مرزبان ربوده شده در میرجاوه

فرمانده کل سپاه: آزادی 5 مرزبان ربوده شده در میرجاوه سرلشگر جعفری با اشاره به سرنوشت گروگان های ایرانی در اختیار گروهک تروریستی جیش الظلم، گفت: 5 نفر از مرزبانان آزاد شده و هم اکنون در اختیار دولت پاکستان هستند و به زودی عملیات مبادله انجام خواهد شد.
به گزارش فارس از قزوین سردار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در آخرین روز از کنگره سه هزار شهید استان قزوین در سالن کنفرانس دائمی نمایشگاه های استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امریکایی ها به صورت آشکار و نهان در رسانه ها به ضعف ها و ناکارامدی حربه های تحریمی اقرار کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
هاشمی: قرار ما با افشانی ترک مسئولیت او به محض صدور حکم حناچی است

هاشمی: قرار ما با افشانی ترک مسئولیت او به محض صدور حکم حناچی است رئیس شورای شهر تهران گفت: قرارمان با افشانی این بوده که به محض صدور حکم شهرداری حناچی از جایگاه شهرداری تهران کناره گیری کند.
محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص زمان ترک مسئولیت افشانی از شهرداری تهران گفت: طبق قراری که با آقای افشانی داشته ایم به محض صدور حکم آقای حناچی باید از مسئولیت خود کناره گیری کند.
میرصادقی معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی روز گذشته با اشاره به اظهارات قاضی سراج مبنی بر اینکه بازنشستگان تا 15 آذر فرصت کناره گیری دارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
نکاتی مهم برای طراحی سایت، تولید محتوای سایت و سئوی سایت

نکاتی مهم برای طراحی سایت، تولید محتوای سایت و سئوی سایت یکی از عواملی که در سئوی سایت می تواند بسیار مهم باشد تولید محتوای مفید و غیرتکراری است. این کار در کنار عواملی چون طراحی سایت حرفه ای و بهینه سازی سایت می تواند تأثیر بسزایی در جذب مشتری داشته باشد. امروزه یکی از دغدغه های افراد تهیه ی مطالب به روز و متفاوت در حیطه ی فعالیت شان می باشد که نیاز به مهارت و دقت خاصی در گردآوری، انسجام بخشی، ترجمه و چیدمان آن است. خیلی از افراد این کار را به افراد غیرحرفه ای مانند کارمندان یا شرکت های طراحی سایت می سپارند که اگر دقت شود اکثر اوقات این تولید محتوا از ابتدا بی برنامه و بعد از مدتی کوتاه هیچگونه تأثیر مفیدی در تبلیغات و معرفی شرکت و رشد آن ندارد و ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
شگرد جگوار- لندروور برای دور زدن چراغ های راهنمایی

شگرد جگوار- لندروور برای دور زدن چراغ های راهنمایی جگوار لندروور در حال آزمایش فناوری جدیدی است که مانع گیر کردن رانندگان پشت چراغ های قرمز شده و به کاهش ترافیک و آلودگی هوا کمک می کند.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از " اتو کار "، فناوری "مشاوره ای بهینه سازی سرعت چراغ سبز" به رانندگان در خصوص الزامات سرعت و مسیر مشاوره داده تا از مسیر چراغ های راهنمایی رانندگی دوری کرده و از طریق فناوری حدواسط خودرو با خودرو با ماشین های حاضر در پشت چراغ های راهنمایی ارتباط برقرار کنند.
این فناوری در حال آزمایش و بهینه سازی روی مدل اف- پیس است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
دیدن خرگوش، بهانه تجاوز به دو پسربچه

دیدن خرگوش، بهانه تجاوز به دو پسربچه ایران نوشت: پسری که به اتهام آزار و اذیت دو کودک دستگیر شده در بازجویی ها مدعی شد خودش در کودکی قربانی تعرض شده بود.
ظهر سه شنبه 22 آبان دو پسر 10 ساله گریان راهی خانه هایشان شدند و از اتفاق تلخی که برایشان رخ داده بود خبر دادند. دو پسر بچه که هم مدرسه ای بودند، در راه بازگشت به خانه از سوی پسر همسایه اغفال شده و به بهانه نشان دادن خرگوش به خانه او رفته بودند اما پسر جوان با تهدید چاقو آنها را قربانی نقشه شوم خود کرده بود.
با افشای راز این جنایت سیاه، موضوع به پلیس اعلام شد و هنوز دقایقی از این حادثه نگذشته بود که کارآگاهان پلیس پایتخت وارد عمل شده و پسر 21 ساله را بازداشت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
واکنش سخنگوی شورای شهر به موضوع رد صلاحیت حناچی

واکنش سخنگوی شورای شهر به موضوع رد صلاحیت حناچی سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه حواشی درمورد حناچی شهردار جدید تهران و رد صلاحیت آن مطرح می شود، گفت: این موارد به دوره هابیل و قابیل بازمی گردد.
به گزارش فارس، علی اعطاء در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب تهران نگاری در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه حکم شهردار جدید کی صادر می شود گفت: امیدواریم هرچه زودتر حکم شهردار جدید صادر شود ولی تاکنون در این خصوص خبر جدیدی دریافت نکردم.
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه زمان بازنشستگی محمدعلی افشانی چه روزی است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
تصویر هوایی زیبا از شانگهای چین

تصویر هوایی زیبا از شانگهای چین تصویر هوایی زیبا از تقاطع اتوبانی در شانگهای چین را مشاهده می کنید. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
غار نشینی مدرن! (عکس)

غار نشینی مدرن! (عکس) او از جدیدترین مبلمان و میز ناهارخوری برای طراحی داخلی این غار استفاده کرده و این غار را به شکل هتلی زیبا درآورده است که البته قیمت هر شب اقامت در آن بسیار بالاست. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
تغییر شکل عجیب صورت نوزاد پس از عمل جراحی! (+عکس)

تغییر شکل عجیب صورت نوزاد پس از عمل جراحی! (+عکس) صورت یک کودک خردسال فیلیپینی پس از عمل جراحی به شکل عجیبی تغییر کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، انجام عمل جراحی موجب شد تا صورت یک کودک خردسال فیلیپینی به شکل عجیبی تغییر کند. این نوزاد که با یک عارضه نادر مغزی به دنیا آمده بود در بیمارستانی در این کشور مورد عمل جراحی قرار گرفت.
"کلین سولانو" که 22 ماه دارد در رحم مادرش از هیدراننسفالی (Hydranencephaly) وضعیتی که در آن بخش هایی از نیم کره های مغز وجود ندارد و جای خالی آن را مایع مغزی-نخاعی پر می کند رنج می برد. هنگامی که او در ژانویه سال 2017 به دنیا آمد مادرش بلافاصله متوجه شکاف روی جمجمه سر او شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
سرلشگر صفوی: استعفای لیبرمن نشانه شکست رژیم صهیونیستی است

سرلشگر صفوی: استعفای لیبرمن نشانه شکست رژیم صهیونیستی است مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه فلسطینیان توانسته اند موازنه قدرت را به نفع خود تغییر دهند، گفت: استعفای لیبرمن از کابینه رژیم صهیونیستی نشانه پیروزی های اخیر فلسطینیان است.
به گزارش ایسنا، سرلشگر یحیی صفوی در حاشیه مراسم سالگرد شهادت شهید تهرانی مقدم درباره درگیری های اخیر میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان اظهار کرد: سخن گفتن درباره پیروزی های اخیر فلسطینیان زودهنگام است و باید با تامل و صبوری بیشتر درباره آن قضاوت کرد اما آنچه مسلم است این است که موازنه قدرت به نفع فلسطینیان تغییر یافته و فلسطینیان در این زمینه برتری به دست آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
رادیو اسرائیل: نفتالی بنت جانشین لیبرمن می شود

رادیو اسرائیل: نفتالی بنت جانشین لیبرمن می شود منابع اسرائیلی اعلام کردند که نخست وزیر رژیم صهیونیستی نفتالی بنت، وزیر آموزش را جایگزین وزیر دفاع مستعفی این رژیم خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، رادیو اسرائیل در گزارشی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از رایزنی با مشاورانش نفتالی بنت را جانشین آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع مستعفی این رژیم خواهد کرد.
رادیو اسرائیل به نقل از مسئولان برجسته و نزدیک به نتانیاهو اعلام کرد که وی با جدیت به فکر انتخاب نفتالی بنت برای برعهده گرفتن این پست است.
گروههای مقاومت فلسطین طی روزهای گذشته در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه ایستادگی کرده و بیش از 400 راکت و موشک به سمت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
بازسازی 2000 بقعه در ایران

بازسازی 2000 بقعه در ایران مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از بازسازی دو هزار بقعه متبرکه در سطح کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا،محمد نوروزپور شامگاه چهارشنبه 23 آبان در حاشیه افتتاحیه موزه وقف امامزاده عبدالله(ع) شهر همدان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یکی از وظایف ادارت و امور خیریه استان ها ایجاد موزه برای حفظ آثار تاریخی است، اظهار کرد: ایجاد موزه وقفی برای حفظ و حراست از آثار تاریخی و آشنایی عموم مردم با تاریخ کشور مورد توجه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه همدان یک استان تاریخی است و امامزادگان واجب التعظیم زیادی در همدان وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
الکلی ها بیشتر آلزایمر می گیرند

الکلی ها بیشتر آلزایمر می گیرند برخی شواهد علمی حاکی از آن است که مصرف الکل خطر ابتلا به دِمانس را افزایش می دهد.
به گزارش ایسنا، مصرف الکل سبب آسیب به مغز می شود و خطر ابتلا به دِمانس (اختلال شناختی و حافظه) را افزایش می دهد. در افرادی که از الکل به مدت طولانی استفاده می کنند، حجم ماده سفید مغز که ارتباط بین بخش های مغز را برقرار می کند، کاهش می یابد. این آسیب می تواند بر عملکرد مغز تأثیر گذارد و یا موجب کمبود ویتامین B1 (تیامین) می شود. کمبود ویتامین b1 یا تیامین باعث سردرگمی، عدم تعادل و حرکات غیر ارادی و غیر عادی چشم می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
ماکرون: فرانسه دست نشانده آمریکا نیست

ماکرون: فرانسه دست نشانده آمریکا نیست امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب در واکنش به توئیتهای انتقادآمیز دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود تاکید کرد که فرانسه کشور دست نشانده ایالات متحده نیست.
به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، رئیس جمهوری فرانسه که در مصاحبه ای تلویزیونی از ناو هواپیمابر شارل دوگل سخن می گفت در مورد رابطه با واشنگتن اظهار داشت: ما در هر لحظه مهم تاریخی مان متحد بودیم و در [رابطه] بین متحدان باید احترام یکدیگر را حفظ کنیم.
وی در مورد توئیتهای انتقادآمیز دونالد ترامپ افزود: فکر نمی کنم فرانسوی ها از من انتظار داشته باشند که به این توئیتها پاسخ دهم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
خبرگزاری تسنیم در سال 95: ایران در جایگاه نخست پولشویی قرار دارد (+عکس)

خبرگزاری تسنیم در سال 95: ایران در جایگاه نخست پولشویی قرار دارد (+عکس) عصر ایران- خبرگزاری تسنیم در 8مرداد 95به نقل از وال استریت ژورنال نوشت:،ایران برای سومین سال متوالی از نظر شاخص بازل، که یک شاخص سالیانه در زمینه ارزیابی عملکرد کشورها در زمینه ریسک پولشویی است، جایگاه نخست خود را حفظ کرده است.
از نظر شاخص بازل، کشورهایی که بالاترین ریسک پولشویی در آنها وجود دارد عبارتند از: ایران، افغانستان، تاجیکستان، گینه بیسائو، مالی، کامبوج، موزامبیک، اوگاندا، سوازیلند و میانمار. کشور فنلاند در این رتبه بندی، کم ریسک ترین کشور از نظر پولشویی شناخته شده و کشورهای لیتوانی و استونی در رتبه های دوم و سوم جای گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
دانستنی هایی درباره پنیر لبنه

دانستنی هایی درباره پنیر لبنه پنیر لبنه از محصولات لنبی محبوب است که عطر و طعمی خوشایند و بافتی سبک دارد و دیر زمانیست که مردم جهان از مصرف آن لذت می برند.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "هلث لاین"، پنیر لبنه در غذاهای مختلف منطقه خاورمیانه استفاده می شود. این پنیر از لاکتوز کم، اما محتوای غنی از باکتری های مفید، پروتئین و کلسیم سود می برد که همگی برای سلامت انسان ضروری هستند.
لبنه چه نوع پنیری است؟
پنیر لبنه نوعی پنیر نرم است که با صاف کردن ماست برای حذف وی (Whey) یا آب ماست برای تولید محصولی غلیظ تر و متراکم تر تهیه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی پذیرند؟

کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی پذیرند؟ روزنامه کیهان نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید برجام را نه به خاطر منافع تجاری بلکه به دلایل امنیتی حفظ می کند. همزمان اعلام شد اتریش نیز در کنار بلژیک و لوکزامبورگ از میزبانی دفتر مبادلات مالی ویژه اروپا با ایران مخالفت کرده است!
به گزارش بلومبرگ، فدریکا موگرینی بر لزوم حفظ برجام تأکید کرد و گفت: اتحادیه اروپا توافق هسته ای را نه به خاطر تجارت و منافع آن، بلکه به دلیل امنیتی حفظ خواهد کرد.
وی افزود: موگرینی با تأکید بر اینکه اتحادیه اروپا توافق هسته ای را نه تنها به خاطر منافع تجاری بلکه به دلایل امنیتی حفظ خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
بازداشت یک مدیر آموزش و پرورش در خراسان شمالی

بازداشت یک مدیر آموزش و پرورش در خراسان شمالی یکی از معاونان آموزش و پرورش مانه و سملقان بازداشت شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان خراسان شمالی،مسلم محمدیاران دادستان عمومی و انقلاب بجنورد، در حاشیه هفتمین نشست مدیران قضایی استان با اعلام خبر بازداشت معاون مالی آموزش و پرورش مانه و سملقان،اعلام کرد: پس از بررسی های دقیق و گزارش دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل استان، معاون مالی آموزش و پرورش مانه و سملقان به اتهام اختلاس، دخل و تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی، تضییع اموال دولتی و پولشویی بازداشت شد.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
روزنامه جمهوری اسلامی: غیر از احمدی نژاد یک جریان دیگر هم علیه قوه قضاییه سمپاشی می کند

روزنامه جمهوری اسلامی: غیر از احمدی نژاد یک جریان دیگر هم علیه قوه قضاییه سمپاشی می کند روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این روزها علاوه بر احمدی نژاد و جریان انحرافی یک جریان همسو با او نیز بشدت علیه قوه قضائیه سمپاشی می کند.
هر چند قوه قضائیه خالی از ایراد نیست، ولی آن دو جریان به خاطر این ایرادها نیست که به این قوه حمله می کنند، آنها دنبال مطامع خودشان هستند.
روشن ترین دلیل این است که آن آقای رئیس جمهور سابق و جریان انحرافی و همین جریان همسوی او که حالا با او همسرائی هم می کند، در دوران هشت ساله قدرت مداری شان حتی یکبار هم به قوه قضائیه کوچک ترین ایرادی وارد نکردند. این را همه می فهمند که این دو جریان که در آن هشت سال همسو بودند و حالا همسرا هم شدند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
رواج یک جشن خارجی طبیعت برانداز و مرگبار در ایران

رواج یک جشن خارجی طبیعت برانداز و مرگبار در ایران جشن رنگ میراث کشور هند است. با این حال چند وقتی است به جمع جشن های بیگانه در ایران اضافه شده و پای ثابت تورهای آخر زمستان شده است. جشنی که محققان هندی آن را تهدیدی برای طبیعت و مهم تر از آن جان انسان دانسته اند.
به گزارش ایسنا، هومن یوسفی مشاور و کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک در تحلیل آسیب های این جشن وارداتی به پژوهش ها و نظریات محققان و روزنامه نگاران هندی استناد کرده و نوشته است: بسیاری از افراد مطلع در هندوستان این جشن را به دلیل آسیب هایش دیگر برگزار نمی کنند. این آسیب ها هم جسمی و هم مرتبط با محیط زیست است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
اضافه وزن؛ افسردگی به بار می آورد

اضافه وزن؛ افسردگی به بار می آورد نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، چاقی و اضافه وزن با خطر افزایش افسردگی همراه است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت timesnownews ، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، چاقی و اضافه وزن با خطر افزایش افسردگی همراه است.
این تحقیق که در مجله بین المللی اپیدمیولوژی منتشر شده نشان داد، تأثیر روانشناختی اضافه وزن باعث افسردگی می شود؛ این برداشت که بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت منجر به بروز حالت هایی از افسردگی می شوند، اشتباه است.
این پژوهش جدید هشدار می دهد، افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند حتی در صورت عدم وجود سایر مشکلات بهداشتی ممکن است در معرض خطر افسردگی باشند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
برکناری یک مقام کاخ سفید به دلیل اختلاف با ملانیا ترامپ

برکناری یک مقام کاخ سفید به دلیل اختلاف با ملانیا ترامپ رئیس جمهوری آمریکا یک مقام کاخ سفید را که با همسر وی به مشکل برخورده بود، اخراج کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا میرا ریکاردل معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را اخراج کرد.
ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا که با ریکاردل به مشکل برخورده بود، گفته است که وی لیاقت کار کردن تحت امر همسر او را ندارد.
سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید بدون اشاره به علت برکنار ریکاردل گفت که وی از کاخ سفید خارج و به بخش دیگری از دولت منتقل می شود.
ترامپ تاکنون تعدادی از مشاوران و اعضای دولت خود را به دلایل شخصی و سیاسی اخراج کرده است که تازه ترین آن ها ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان مشخص شد

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان مشخص شد سهمیه فوتبال باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان 2019 آسیا مشخص شد.
به گزارش مهر، کمیته مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تکلیف سهیمه باشگاه های مختلف را برای حضور در فصل 2019 این رقابت ها مشخص کرد.
بنابر تصمیمات اتخاذ شده در این کمیته، فوتبال باشگاهی ایران صاحب دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه در مرحله پلی آ شد.
در حالیکه مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ امیدوار بودند به لطف موفقیت پرسپولیس در صعود به فینال لیگ قهرمانان، سهمیه ایران 3+1 شود اما این اتفاق رخ نداد تا تنها تیم های پرسپولیس و استقلال تهران به ترتیب به عنوان قهرمان لیگ برتر و جام حذفی بطور.مستقیم به این مسابقات راه پیدا کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
جشنواره عکس سلامت روان فراخوان داد

جشنواره عکس سلامت روان فراخوان داد فراخوان پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان در دو بخش با موضوع آزاد و موضوع سلامت روان منتشر شد.
به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی عکس سلامت روان، این جشنواره با ایجاد بستری جهت هم افزایی و هم فکری از منظر دیدگاه های متنوع فرهنگی قصد دارد با افزایش آگاهی عمومی در زمینه سلامت روان و حساس کردن جامعه موجب ارتقاء سطح سواد سلامت روانی اجتماعی افراد و افزایش شاخص های سلامت روان شود.
عکاسان و هنرمندان می توانند تا 5 دی ماه 1397 آثار خود را برای حضور در این رویداد به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.mentalhealthexhibition.ir ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
گفتگوی پمپئو و ولیعهد بحرین درباره ایران

گفتگوی پمپئو و ولیعهد بحرین درباره ایران وزیر خارجه آمریکا و ولیعهد بحرین در تماس تلفنی درباره یمن و نفوذ منطقه ای ایران گفت و گو کردند.
به گزارش ایرنا، هیتر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور و سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد بحرین به صورت تلفنی گفت و گو کردند.
براساس این بیانیه، دو طرف در این تماس تلفنی پیرامون اهمیت راه حل سیاسی در جنگ یمن، مقابله با نفوذ ایران در منطقه و مسائل دوجانبه تبادل نظر کردند.
آمریکا و متحدان منطقه ای آن در حالی ایران را متهم به فعالیت های مخرب در منطقه می کنند که عربستان و چند کشور دیگر سال ها است یمن را درگیر جنگی ویرانگر کرده اند که بیش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
پیشنهاد یک نماینده مجلس: خرید هواپیما از ژاپنی ها در ازای پول فروش نفت

پیشنهاد یک نماینده مجلس: خرید هواپیما از ژاپنی ها در ازای پول فروش نفت ایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست.
سیدابوالفضل موسوی بیوکی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به رویکرد جدید سازمان هواپیمایی کشوری برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی، گفت: به طور حتم تمام کشورها و شرکت های تولیدکننده هواپیما به عنوان گزینه توسط سازمان هواپیمایی مورد بررسی قرار می گیرد تا از این طریق ناوگان هواپیمایی تجهیز و نوسازی شود.
نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
حضور 2.5 نیم میلیون نفر در راهپیمایی اربعین در تهران

حضور 2.5 نیم میلیون نفر در راهپیمایی اربعین در تهران فرماندار شهرستان ری با تاکید بر برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی در تهران گفت: در مراسم امسال حدود دو و نیم میلیون نفر شرکت کردند و مسیر میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی را با پای پیاده طی کردند.
به گزارش ایسنا، هدایت الله جمالی پور در نشست ستاد اربعین استان تهران گفت: در کنار برنامه هایی که برای ستاد اربعین استان تهران در کربلا و نجف پیش بینی شده بود برنامه ای نیز برای جاماندگانی که به هر دلیل امکان حضور آنها در کربلا و نجف مهیا نشده بود، از سال 92 برنامه ای در تهران شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
این روستا در سوئیس، هتل می شود (+عکس)

این روستا در سوئیس، هتل می شود (+عکس) روستای کوچکی به نام کوُریپو Corippo در سوئیس وجود دارد که قرار است به یک هتل زیبا تبدیل شود. این روستا بر روی کوهپایه های آلپ قرار گرفته است. کوریپو یک شهرداری دارد و برای تصمیمات مهم، شورای شهر تشکیل می دهند اما در حقیقت ساکنان این مکان تنها گردشگران هستند و فقط 3 فرد بومی در آن زندگی می کنند.
به گزارش خبرآنلاین؛ کوریپو کوچکترین شهر سوئیس به حساب می آید و از چند سال پیش جمعیت آن به سرعت کاهش یافت. در حدود 2 سال پیش در این منطقه 14 نفر بومی زندگی می کردند که از میان آنها تنها 3 نفر باقی مانده اند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
نماینده قم: خطر مفسدان داخلی از آمریکا و اسرائیل بیشتر است

نماینده قم: خطر مفسدان داخلی از آمریکا و اسرائیل بیشتر است نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی توانند بکنند اما فساد در جامعه می تواند منجر به پیدایش آسیب های فراوانی بشود.
به گزارش ایسنا، بعد از ظهر امروز در یک نشست خبری که با حضور احمد توکلی و احمد امیرآبادی فراهانی در سالن حضرت خدیجه(س) کتابخانه ی حرم حضرت فاطمه ی معصومه(س) برگزار شد، جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران، پیرامون سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با رییس هئیت مدیره و یکی از اعضای اصلی هئیت مدیره به پرسش و پاسخ نشستند.
امیرآبادی در معرفی این سازمان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
دومین استعفا در کابینه اسرائیل

دومین استعفا در کابینه اسرائیل پس از وزیر دفاع، وزیر مهاجرت اسرائیل نیز از سمت خود استعفا کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، سوفا لندور وزیر مهاجرت اسرائیل امروز-چهارشنبه- از سمت خود استعفا کرد.
این در حالی است که ساعاتی قبل آویگدور لیبرمن وزیر جنگ این رژیم استعفا داده بود.
سوفا لندور که بیش از 9 سال هدایت وزارت مهاجرت رژیم صهیونیستی را برعهده داشت پس از کناره گیری لیبرمن(رهرب حزبش)، اعلام کرد او نیز کابینه را ترک می کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
دیدار وزیر دفاع قطر با وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن

دیدار وزیر دفاع قطر با وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با معاون نخست وزیر و وزیر دفاع قطر دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش ایرنا، دیدار مایکل پمپئو روز چهارشنبه با خالد بن محمد العطیه در واشنگتن انجام شد و تا کنون محتوای این دیدار منتشر نشده است و مشخص نیست چرا وزیر خارجه آمریکا به جای همتای وزارت دفاعی خود با این وزیر قطری دیدار کرده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
بازداشت یک مدیر آموزش و پرورش در خراسان شمالی

بازداشت یک مدیر آموزش و پرورش در خراسان شمالی دادستان عمومی و انقلاب بجنورد از بازداشت یکی از معاونین اداره آموزش و پرورش شهرستان مانه و سملقان خراسان شمالی به اتهام اختلاس پنج میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل خراسان شمالی، مسلم محمدیاران در حاشیه هفتمین نشست مدیران قضایی استان گفت: پس از بررسی های دقیق و گزارش دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل استان، معاون مالی آموزش و پرورش مانه و سملقان به اتهام اختلاس، دخل و تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی، تضییع اموال دولتی و پولشویی بازداشت شد.
وی خاطرنشان کرد: در این خصوص پرونده قضایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
آیت الله جوادی آملی: بیراهه رفته ها به مسیر شهدا بازگردند/ بگیر و ببند آخرین گزینه باشد

آیت الله جوادی آملی: بیراهه رفته ها به مسیر شهدا بازگردند/ بگیر و ببند آخرین گزینه باشد آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه هرکس با نظام در افتاد، خون شهدا گریبانش را خواهند گرفت،گفت: بیراهه رفته ها باید به خود آمده و بازگردند وگرنه به طور قطع ترد می شوند.
به گزارش ایرنا، وی چهارشنبه شب در همایش ملی المیزان و علوم انسانی اسلامی در دارالقران علامه طباطبایی قم، افزود: همانگونه که خون شهید جامعه را طیب و طاهر می کند، قلم علما نیز باید جامعه را طیب و طاهر نماید.
وی با اشاره به روایتی، مداد علما را افضل بر خون شهدا دانست و اظهار داشت: باران قدرت پاک کردن حقوق نجومی در جامعه را ندارد ولی خون شهید اختلاس، بیراهه رفتن، نفوذی شدن را پاک می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
پایتخت بادبادک های دنیا کجاست؟

پایتخت بادبادک های دنیا کجاست؟ همه ساله جشنواره ای از تاریخ بیستم تا بیست وپنجم ماه آوریل در شهر ویفانگ –استان شاندونگ- چین برگزار می شود. قدمت این فستیوال به سال 1984 باز می گردد و از محبوب ترین جشنواره های چین به حساب می آید. ساخت بادبادک با تاریخ و تمدن مردم چین گره خورده است و چینی ها در این زمینه بسیار مشهور هستند.
به گزارش خبرآنلاین؛ مردم از سراسر دنیا به هنر بادبادک سازی مردم چین علاقه مند هستند و همین موضوع باعث شده تا جشنواره ی ویفانگ نیز در دنیا معروف شود.
شهرت این فستیوال تا جایی ست که امروزه به ویفانگ لقب "پایتخت بادبادک های دنیا" را داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
گازگرفتگی 13 نفر در خراسان شمالی

گازگرفتگی 13 نفر در خراسان شمالی رئیس شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: مسمومیت بر اثر گازگرفتگی در یکی از تالارهای شیروان، ساعتی پیش 13 نفر از شهروندان را روانه بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر کرد.
حسین زارع چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این افراد که با علائمی همچون سرگیجه و تب به بیمارستان منتقل شده بودند، اکنون حال مساعدی دارند.
وی با بیان اینکه مسموم شدگان قبل از صرف شام در این تالار شهری دچار مسمومیت شده بودند، گفت: بر اساس نظر پزشکان، هیچ یک از این افراد نیاز به بستری ندارند اما باید چند ساعتی در بیمارستان زیر نظر پزشک باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
سردار نقدی: مشکلات جامعه ربطی به انقلاب ندارد/ هیچ کشوری اقتصادش با مذاکره و روابط خارجی شکوفا نشده

سردار نقدی: مشکلات جامعه ربطی به انقلاب ندارد/ هیچ کشوری اقتصادش با مذاکره و روابط خارجی شکوفا نشده معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با بیان اینکه هیچ کشوری اقتصادش با مذاکره و روابط خارجی شکوفا نشده است، گفت: راه شکوفایی اقتصادی مذاکره نیست.
به گزارش تسنیم، سردار محمد رضا نقدی عصر امروز در جمع کارکنان سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان پیرامون مسائل روز اظهار داشت: در حال حاضر 275 شبکه رادیویی و تلویزیونی به زبان فارسی با حمایت غرب، شبانه روز در حال فعالیت علیه انقلاب و ایران هستند و حداقل 200 فیلم با موضوعات ضدایرانی مستقیم ساخته اند، ولی ملت ایران با این وجود ایستاده و همچنان بر ارزش های دینی خود پافشاری می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
تکذیب شایعه تغییر وزیر علوم

تکذیب شایعه تغییر وزیر علوم یک منبع آگاه در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، خبر منتشره در یکی از سایت های خبری در خصوص تغییر وزیر علوم را تکذیب کرد .
این منبع آگاه روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : این گونه شایعات از اساس کذب است .
یک سایت خبری مدعی شد منصور غلامی وزیر علوم دولت را ترک می کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
دستگیری 3 گروگان گیر در شیراز

دستگیری 3 گروگان گیر در شیراز فرمانده انتظامی استان فارس از شناسایی و دستگیری 3 آدم ربا و آزادی گروگان 10 ساله در کمتر از 3 ساعت خبر داد.
به گزارش تسنیم، به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس سردار احمد علی گودرزی اظهارداشت: ساعت 7:45 صبح امروز مأموران انتظامی از وقوع یک فقره آدم ربایی در بلوار بعثت شهر شیراز مطلع شدند.
وی گفت: با حضور مأموران انتظامی و آغاز تحقیقات مشخص شد 3 سرنشین یک دستگاه پژو 405 با متوقف کردن یک دستگاه خودرو پراید سرویس مدرسه پسر بچه 10 ساله ای را از بین دانش آموزان آن سرویس ربوده و از محل متواری شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
شهرداری تهران: تکذیب تجاوز در یک مهدکودک

شهرداری تهران: تکذیب تجاوز در یک مهدکودک ستاد مدیریت محله شهرداری تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد که اخبار مربوط به وقوع تجاوز در مهدکودک یکی از سراهای محله این نهاد صحت ندارد.
به گزارش ایرنا طی هفته جاری اخباری در خصوص وقوع تجاوز به یک کودک در یکی از سرا های محله منطقه ولنجک در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد.
در همین زمینه روابط عمومی ستاد مدیریت محله روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: 15 آبان امسال خبری در مورد وقوع تجاوز به یک کودک افغانستانی در مهدکودک یکی از سراهای محله تهران منتشر شد که بلافاصله معاونت اجتماعی شهرداری منطقه یک تهران و ستاد مدیریت محله نسبت به پیگیری و بررسی موضوع اقدام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
بارش شدید برف و مه گرفتگی در هراز و فیروزکوه

بارش شدید برف و مه گرفتگی در هراز و فیروزکوه فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران از وضعیت جاده های هراز و فیروزکوه و هشدار به رانندگان سخن می گوید.
سیاوش محبی فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران دقایقی پیش در گفت وگو با خبرگزاری فارس در پردیس در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار داشت: در حال حاضر تردد انواع وسایل نقلیه از محور هراز به صورت روان در جریان است.
وی با بیان اینکه برای تردد خودروها در محور فیروزکوه با مشکلی مواجه نیستیم و آمد و شد به سهولت انجام می شود، تصریح کرد: تردد وسایل نقلیه در محور امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم نیز روان گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
دستگیری شاگرد صرافی با 700 میلیون دلار

دستگیری شاگرد صرافی با 700 میلیون دلار فرمانده انتظامی خراسان رضوی از کشف مقادیری دلار به ارزش 700 میلیون تومان در مشهد خبر داد.
به گزارش ایلنا، سردار محمد کاظم تقوی در تشریح عملیات گسترده پلیس مشهد گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر شناسایی یکی از عاملان اخلال در نظم و امنیت عمومی، دستورات لازم برای پیگیری سریع موضوع به فرماندهی انتظامی مشهد صادر شد.
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: تیم های دایره آگاهی کلانتری سناباد در این ماموریت ضربتی با ردزنی های گسترده، متهم مورد نظر که لحظاتی پس از شرارت و عربده کشی در خیابان شیرازی مشهد با خودرو پژو قصد فرار داشت را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
اعلام علت سقوط هلی کوپتر مالک لسترسیتی

اعلام علت سقوط هلی کوپتر مالک لسترسیتی نتایج اولیه تحقیق پیرامون سقوط هلی کوپتر اختصاصی مالک تایلندی باشگاه لسترسیتی انگلیس اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس نتایج تحقیق اولیه توسط اداره تحقیقات حوادث انگلیس (AAIB) هلی کوپتر حامل ویچای سریوادهاناپرابا، مالک فقید باشگاه لسترسیتی در برخی از موارد هیچ واکنشی به فرمان های خلبان نشان نداد و در نهایت سقوط کرد.
بر اساس گزارش منتشره، هلی کوپتر حامل مالک باشگاه لسترسیتی پس از استارت اولیه شروع به چرخیدن از کناره ها کرد که این اتفاق بر خلاف اقدام های خلبان بود. هلی کوپتر پس از رسیدن به ارتفاع 130 متری شروع به سقوط کرد و به صورت عمودی روی افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
سرمربی ذوب آهن برکنار شد

سرمربی ذوب آهن برکنار شد هیات مدیره باشگاه ذوب آهن اصفهان به دوران حضور امید نمازی به عنوان سرمربی تیم فوتبال این باشگاه پایان داد.
به گزارش ایرنا، نمازی دستیار سابق کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال که با حواشی زیادی از تیم ملی جدا شده بود با تصمیم مدیران باشگاه ذوب آهن در ابتدا فصل به عنوان سرمربی تیم فوتبال این باشگاه انتخاب شد.
امروز (چهارشنبه) پس از ادامه روند ضعیف این تیم در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران و با تصمیم اعضای هیات مدیره باشگاه ذوب آهن، نمازی از مسئولیت خود کنار رفت.
این اتفاق در حالی رخ داد که روز گذشته یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه از این تصمیم خبر داده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
پروازهای امروز فرودگاه رامسر کنسل شد

پروازهای امروز فرودگاه رامسر کنسل شد به دلیل بدی آب و هوا پروازهای امروز فرودگاه رامسر به مقاصد مختلف کشور لغو و باطل شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام روابط عمومی فرودگاه رامسر پرواز شماره 3322 و 3323 شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر تهران رامسر - تهران امروز به دلیل بدی هوا کنسل اعلام شد.
همچنین پرواز شماره 826 و 827 شرکت هواپیمایی آسمان در مسیر تهران - رامسر - تهران در روز جاری به دلیل بدی آب و هوا باطل شد.
استان مازندران دارای سه فرودگاه نوشهر، رامسر و ساری است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
نماینده اصولگرا: اجرای چراغ خاموش FATF در برخی بانکهای ایران

نماینده اصولگرا: اجرای چراغ خاموش FATF در برخی بانکهای ایران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت برخی بانک ها چراغ خاموش قوانین FATF را در کشور اجرا می کنند.
جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس گفت: اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام نظرات خود در رابطه با CTF را دیر به مجلس ارسال کرده مغلطه کاری آقایان است و مجمع در تاریخ مقرر از طریق شورای نگهبان نظرات خود را به مجلس ارسال کرده است.
وی افزود: شورای نگهبان در تاریخ 6 آبان ماه هم ایرادات خود و هم ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به CFT را به صورت مستقل به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
قیمت خودروهای داخلی در بازار در 23 آبان 97 (+جدول کامل)

قیمت خودروهای داخلی در بازار در 23 آبان 97 (+جدول کامل) گزارش امروز قیمت خودرو نشان از ثابت ماندن قیمت تعدادی از خودروهای داخلی داشته هر چند که قیمت پراید 111 امروز افزایش یافته است.
به گزارش عصر ایران ، در معاملات امروز خرید و فروش خودرو پراید 131 با قیمت 34 میلیون تومان، پژو پارس با قیمت 70 میلیون تومان، دنا با قیمت 79 میلیون تومان، پژو206 تیپ 5 با قیمت 71 میلیون و 500 هزار تومان، پراید 111 با قیمت 38میلیون تومان، و سمندال ایکس با قیمت 55 میلیون تومان معامله می شود.
همچنین پژو206 تیپ 2 هم با قیمت 59 میلیون و 500 هزار تومان، پژو207 اتوماتیک با قیمت 115 میلیون تومان و پژو206 صندوق دار با قیمت 72 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
تکذیب تغییر 4 وزیر کابینه

تکذیب تغییر 4 وزیر کابینه در پی گمانه زنی یک سایت خبری درباره تغییر چهار وزیر کابینه ، یک منبع نزدیک به دولت ، این ادعا را تکذیب کرد.
به گزارش ایسنا، اخیر با حاشیه سازی درباره عملکرد دولت، یک سایت به انتشار شایعاتی مبنی بر تصمیم برای تغییراتی در بین وزرای کابینه پرداخته بودند که یک منبع مطلع این شایعه را تکذیب و خبر منتشر شده در این زمینه را تکذیب کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
گروگانگیری یک دانش آموز در شیراز

گروگانگیری یک دانش آموز در شیراز فرمانده انتظامی استان فارس گفت: کودکی 10ساله صبح چهارشنبه در شیراز گروگان گرفته شد که پس از سه ساعت عملیات تعقیب و گریز به صورت هوایی و زمینی گروگان گیران کمتر از سه ساعت دستگیر شدند.
سردار سرتیپ دوم احمدعلی گودرزی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صبح چهارشنبه راس ساعت 7 و 45 دقیقه سه گروگانگیر با استفاده از یک دستگاه خودرو پژو 405 سرویس مدرسه ای را در بلوار بعثت شیراز متوقف کردند و پسر بچه 10 ساله را به گروگان گرفتند.
گودرزی که خود فرماندهی این عملیات را بطور مستقیم در دست داشت ادامه داد: بلافاصله پس از این رخداد،عملیات مهار را ماموران پلیس بصورت زمینی و هوایی آغاز کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
لحظاتی پیش از اجرای حکم اعدام سلطان سکه (عکس)

لحظاتی پیش از اجرای حکم اعدام سلطان سکه (عکس) حکم وحید مظلومین معروف به سلطان سکه و محمد اسماعیل قاسمی که به جرم افساد فی الارض به اعدام محکوم گردیده بودند، در سحرگاه امروز چهارشنبه (23 آبان 1397) به اجرا گذاشته شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
دعوت مجلس از ظریف برای توضیح درباره پولشویی

دعوت مجلس از ظریف برای توضیح درباره پولشویی در پی اظهارات ظریف درباره پولشویی در کشور و عدم ارائه مستندات، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از دعوت وی به این کمیسیون برای ارائه توضیحات خبر داد.
به گزارش تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر خارجه به تازگی در مصاحبه ای اعلام کرده بود که در ایران خیلی ها از پولشویی منفعت می برند و آنجاهایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام می دهند، حتما آنقدر توان مالی دارند که ده ها یا صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی در کشور، علیه قوانین ضدپولشویی ایجاد کنند".
حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با تسنیم در واکنش به این درخواست اعضای این کمیسیون گفت که از وزیر امور ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
"طیب نیا" عضو شورای پول و اعتبار شد

"طیب نیا" عضو شورای پول و اعتبار شد طبق پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و تائید رئیس جمهور، علی طیب نیا به عضویت شورای پول و اعتبار درآمد.
به گزارش ایسنا، پیش از این مسعود نیلی عضو این سمت را بر عهده داشت که اخیرا استعفا داده است.
اکنون طبق اعلام بانک مرکزی، بنابر پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و تائید رئیس جمهور اکنون علی طیب نیا به عضویت شورای پول و اعتبار درآمده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ساخت 8 مدرسه در کرمانشاه توسط همراه اول

ساخت 8 مدرسه در کرمانشاه توسط همراه اول در سالگرد زلزله کرمانشاه، همراه اول اقدامات یکساله خود برای بازسازی مدارس این استان را تشریح کرد.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سال گذشته بدنبال زلزله کرمانشاه جمعی از مدیران همراه اول با حضور در مناطق زلزله زده اقدامات حمایتی را در دستور کار قرار دادند. در همین جهت و در راستای مسؤولیت اجتماعی و سهیم شدن در امر خداپسندانه مدرسه سازی و بازسازی مدارس، هیأت مدیره همراه اول با اختصاص مبلغ 50 میلیارد ریال به بازسازی مدارس زلزله زده کرمانشاه موافقت کرد.
بنا به این گزارش مراحل ساخت 8 مدرسه در استان کرمانشاه از محل این بودجه و زیر نظر سازمان نوسازی مدارس آغاز شده که ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
سفارت خانه ها ، لطفا حرمت هنرمندان این مملکت را نگه دارید

سفارت خانه ها ، لطفا حرمت هنرمندان این مملکت را نگه دارید عصر ایران ؛ کاوه معین فر - سینمای ایران همواره در جشنواره های جهانی حضوری چشم گیر داشته و فیلمی که در جشنواره ای پذیرفته می شود عمدتا مسیری ثابت را پیش رو دارد، اکثر جشنواره ها 1 ال 2 ماه قبل از زمان برگزاری آن، لیست فیلم های پذیرفته شده را اعلام می کنند و از کارگردان یا چند نفر از عوامل فیلم هم دعوت به عمل آورده که در زمان برگزاری جشنواره و نمایش فیلم در آنجا حضور داشته باشند.
حال در این چند ماه اخیر مشکلات عدیده ای سر راه فیلمسازان جهت حضور در جشنواره ها ، نمایش فیلم و ... قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
انتشار فهرست حمایت های وزارت ارشاد از اشخاص حقوقی درسال های 96 و 97

انتشار فهرست حمایت های وزارت ارشاد از اشخاص حقوقی درسال های 96 و 97 حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اشخاص حقوقی درسال های 96 و 97 برای اولین بار منتشرشد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای اولین بار فهرست حمایت های این وزارتخانه از اشخاص حقوقی به تفکیک سال های 96 و 97 منتشرشد. این فهرست در قالب فایل های pdf زیر قابل مشاهده است.
کمک های سال 96
کمک های سال 97 ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
فواید ثبت شرکت و موسسات تجاری چیست؟

فواید ثبت شرکت و موسسات تجاری چیست؟ در خصوص ثبت شرکت در مقالات پیشین به طور مفصل بحث نمودیم .در این مطلب با شرکت ثبت کریم خان همراه باشید تا فواید ثبت شرکت و موسسات تجاری را بیان نماییم.شرکت،تحت عنوان یک فعالیت حقوقی،نیازمند مشارکت دو یا چند فرد می باشد.این مشارکت تنها در نتیجه ی معاهده ای نیست که طرفین آن را انعقاد نموده اند،بلکه پیرو ساختاری نمی باشد که قانون گذار بر عهده ی شرکاء نهاده است تا سرمایه های شخصی خویش را جهت نیل به مقصودی خاص که منتفع شدن است به سرمایه ی جمعی مبدل می نماید.
فواید ثبت شرکت و موسسات تجاری
بنابراین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
اختلالات تیروئید زنان را بیشتر گرفتار می کند

اختلالات تیروئید زنان را بیشتر گرفتار می کند رئیس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم ایران در افتتاحیه دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم با اشاره به اینکه اختلال عملکرد تیروئید در زنان شایع تر از مردان است، گفت: تشخیص کم کاری و پرکاری تیروئید با انجام آزمایش های خون، در مواردی با سونوگرافی و اسکن تیروئید انجام می شود.
به گزارش ایسنا، دکتر فریدون عزیزی در ارتباط با اینکه بیماری کم کاری و پرکاری تیرویید در کشور ما چقدر شایع است؟ گفت: کم کاری تیرویید حدود 6 تا 2 درصد بالغین جامعه و پرکاری تیرویید حدود نیم تا یک درصد افراد را مبتلا می کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
جایزه 5 میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری رهبران حماس و حزب الله

جایزه 5 میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری رهبران حماس و حزب الله وزارت خارجه آمریکا جایزه پنج میلیون دلاری برای کسانی تعیین کرده که اطلاعاتی درباره مکان صالح العاروری، از رهبران برجسته حماس و دو رهبر حزب الله بدهند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، مایکل ایوانوف، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور امنیت دیپلماتیک گفت که پنج میلیون دلار به عنوان جایزه به کسی داده می شود که بتواند اطلاعاتی درباره مکان صالح العاروری، از رهبران برجسته حماس و خلیل یوسف محمود، و هیثم علی، از رهبران حزب الله لبنان بدهد.
وی گفت: صالح العاروری، از رهبران برجسته حماس آزادانه در لبنان زندگی می کند و برای اجرای عملیات های حماس پول جمع آوری می کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید

چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تایید رویه فعلی هیات نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام در ارتباط با مصوبات مجلس، گفت: اگر این رویه باب شود، چیزی برای مصوبات مجلس باقی نمی ماند، چون مجلس هر طرح یا لایحه ای را تصویب کند این هیأت می تواند به استناد بندی از صدها سیاست کلی آن را رد کند و چون خود را قائم مقام رهبری در این موضوع می داند حق الزام را هم برای خود محفوظ می شمارد و در این صورت چیزی برای مجلس باقی نمی ماند.
به گزارش عصر ایران ، علی مطهری در یادداشتی نوشت: ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
آمریکا: قطع سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف عربی ربطی به قتل خاشقجی ندارد

آمریکا: قطع سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف عربی ربطی به قتل خاشقجی ندارد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که تصمیم واشنگتن درباره قطع سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف عربی ربطی به پرونده قتل جمال خاشقجی ندارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: قطع سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف عربی در یمن جزو مباحث مربوط به وزارت دفاع است و این کار با مسئله قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول هیچ ربطی به یکدیگر ندارند.
اخیرا اعضای کنگره آمریکا از وزارت دفاع این کشور(پنتاگون) خواسته بودند به خاطر قتل خاشقجی سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف عربی که در یمن مشارکت دارند را متوقف کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
سنای آمریکا در مورد مجازات عربستان رای گیری می کند

سنای آمریکا در مورد مجازات عربستان رای گیری می کند سنای آمریکا طی هفته های آینده در مورد مصوبه ای برای مجازات عربستان به دلیل جنگ علیه یمن و قتل جمال خاشقچی رای گیری خواهد کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، سناتور جمهوریخواه باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنا اظهار داشت که این رای گیری ممکن است تا پایان سال جاری میلادی انجام شود. قانونگذاران آمریکا به دنبال تصویب قطعنامه ای برای قطع همه کمک ها به عربستان در جنگ یمن هستند.
کورکر افزود که ممکن است طرح ممنوعیت فروش سلاح به ریاض نیز در صحن سنا مطرح شود. وی گفت: سناتورها به دنبال راهی هستند تا به عربستان نشان دهند که از آنچه برای یک روزنامه نگار رخ داده بیزار بوده و از آنچه بر سر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
سفیر جدید ایران وارد هند شد

سفیر جدید ایران وارد هند شد علی چگنی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو وارد محل ماموریتش شد تا سکان سفارت ایران در هند را برعهده بگیرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، علی چگنی مدیرکل سابق کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که اخیراً به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو منصوب شد، بامداد امروز (چهارشنبه) وارد محل ماموریتش شد.
وی در هنگام ورود مورد استقبال اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی و مقامات مربوط محلی قرار گرفت.
چگنی که پیش از تصدی به این سمت، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه بوده، قبل از آن عهده دار سفارت ایران در کوبا بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
عالم اهل سنت لبنان: ایران هزینه حمایت از مقاومت را می پردازد

عالم اهل سنت لبنان: ایران هزینه حمایت از مقاومت را می پردازد شیخ ماهر عبدالرزاق رئیس جنبش اصلاح و وحدت و از علمای اهل سنت لبنان با اشاره به تحریم های اقتصادی آمریکا گفت که ایران هزینه حمایت از گروه ها و کشورهای محور مقاومت خصوصا فلسطین را می پردازد.
به گزارش ایرنا، وی عصر سه شنبه پس از دیدار با محمدجلال فیروزنیا سفیر ایران در بیروت و گفت و گو با او درباره مسائل داخلی و منطقه ای، به خبرنگاران گفت: ایران قدرت بازدارنده امت اسلامی در برابر دشمن آمریکایی صهیونیستی است.
شیخ عبدالرزاق همچنین عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را خیانت به امت اسلامی و مقدسات آنها دانست و گفت: این عادی سازی روابط خفت بار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
آمریکا پسر سیدحسن نصرالله را تحریم کرد

آمریکا پسر سیدحسن نصرالله را تحریم کرد وزارت امور خارجه آمریکا از قرار گرفتن نام پسر دبیرکل حزب الله لبنان در فهرست تروریست های بین المللی خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی دستگاه دیپلماسی آمریکا، واشنگتن مدعی است، اقدام برای تحریم جواد نصرالله، پسر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به منظور جلوگیری از دسترسی به منابع برای برنامه ریزی و اجرای حملات تروریستی صورت گرفته است.
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که وضعیت حزب الله لبنان مورد بررسی قرار گرفته و این گروه از منظر واشنگتن همچنان یک سازمان تروریستی خارجی تلقی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
سلطان سکه و همدستش اعدام شدند

سلطان سکه و همدستش اعدام شدند سحرگاه امروز چهارشنبه 23 آبان 1397 حکم وحید مظلومین (معروف به سلطان سکه) فرزند حبیب الله و محمد اسماعیل قاسمی فرزند غلامعلی که به جرم افساد فی الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه به اعدام محکوم گردیده بودند، به اجرا گذاشته شد.
به گزارش ایسنا، در این پرونده بر اساس گزارش بهمن ماه سال نود و شش بانک مرکزی و سپس با گزارشات وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی، تعدادی از عوامل مهم و موثر در اخلال ارزی و تلاطم بازار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
اضافه شدن نام پسر رهبر حزب الله لبنان به فهرست تروریستی آمریکا

اضافه شدن نام پسر رهبر حزب الله لبنان به فهرست تروریستی آمریکا وزارت امور خارجه آمریکا نام پسر رهبر حزب الله را به فهرست تروریستی این کشور اضافه کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا امروز-سه شنبه- سید جواد نصرالله فرزند سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان را به فهرست تروریستی خود اضافه کرد.
واشنگتن جواد نصرالله را به اجرای عملیات های ضد اسرائیلی متهم کرد.
امروز همچنین وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی علیه تعدادی از سران حزب الله وضع کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
امیرعبداللهیان: مقاومت ⁩فلسطین، ⁧⁩صهیونیست ها را متوقف و پشیمان می کند

امیرعبداللهیان: مقاومت ⁩فلسطین، ⁧⁩صهیونیست ها را متوقف و پشیمان می کند دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل نوشت، مقاومت فلسطین، نتانیاهو و صهیونیست ها را متوقف و پشیمان می سازد.
به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: دوران بزن و در روی ⁧ صهیونیست ⁩ ها گذشته است. بی تردید در مرحله جدید، ⁧ مقاومت ⁩ ⁧ فلسطین، ⁧ نتانیاهو ⁩ و صهیونیست ها را متوقف و پشیمان می سازد . ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
بعیدی نژاد: بازگشت ایران به سیاست غنی سازی صفر، غیرممکن است

بعیدی نژاد: بازگشت ایران به سیاست غنی سازی صفر، غیرممکن است سفیر ایران در انگلستان روز سه شنبه در مصاحبه ای با سی ان ان گفته که دولت آمریکا در یجاد اجماع بر سر تحریم های ایران شکست خورده است.
به گزارش فارس، حمید بعیدی نژاد ، سفیر ایران در انگلستان در مصاحبه ای با شبکه خبری سی ان ان گفت آمریکا در ایجاد اجماع بر سر تحریم های ایران شکست خورده است.
بعیدی نژاد، در پاسخ به سوال کریستین امان پور ، مجری سی ان ان مبنی بر اینکه آیا راهبرد دولت آمریکا برای وادار کردن ایران به تسلیم با فشار و تحریم واقع بینانه است گفت: معافیت هایی که آنها برای بسیاری کشورها صادر کرده اند به این معنی است که ایالات متحده در ایجاد نوعی اجماع میان کشورها برای اعمال متحد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
عربستان محل کنسولگریش در استانبول را تغییر می دهد

عربستان محل کنسولگریش در استانبول را تغییر می دهد ترکیه از تغییر محل کنسولگری عربستان در استانبول پس از قتل خاشقجی خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد سعودی ها پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی تصمیم دارند محل کنسولگری خود در استانبول را تغییر دهند.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی و ستون نویس واشنگتن پست روز سه شنبه 2 اکتبر (10 مهر) برای انجام امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما بنا به شواهد موجود این آخرین باری بود که این روزنامه نگار سعودی زنده دیده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
تندباد و رعد و برق و تگرگ در راه خوزستان

تندباد و رعد و برق و تگرگ در راه خوزستان اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز بارش های گسترده در سطح استان خوزستان از روز چهارشنبه هفته جاری خبر داد.
محمد سبزه زاری در گفت وگو با مهر اظهار کرد: خروجی مدل های هواشناسی نشان می دهد از اوایل روز چهارشنبه هفته جاری تا اوایل روز شنبه هفته آتی شاهد افزایش ابر، رگبار، باران، رعد و برق و وزش باد قابل ملاحظه در سطح استان خوزستان خواهیم بود که سبب بارش های گسترده توام با رعد و برق و بعضا تگرگ و تندباد لحظه ای می شود.
وی ادامه داد: طی این مدت بارش در ارتفاعات به صورت برف است و حجم بارندگی بیشتر در نیمه شرقی و جنوبی استان متمرکز خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
دیدار اسد با زنان و کودکان آزادشده از اسارت داعش (+عکس)

دیدار اسد با زنان و کودکان آزادشده از اسارت داعش (+عکس) رئیس جمهوری سوریه با زنان و کودکانی که عناصر تروریستی داعش آن ها را گروگان گرفته بودند، دیدار کرد.
به گزارش فارس، بشار الاسد ، رئیس جمهوری سوریه سه شنبه (22 آبان) از ربوده شدگان استان السویداء در کاخ ریاست جمهوری استقبال کرد.
وب سایت خبری ریاست جمهوری سوریه با اعلام این خبر گزارش داد که در این دیدار، علاوه بر زنان و کودکان گروگان، خانواده های آن ها نیز حضور داشتند و با بشار اسد دیدار کردند.
عناصر گروه تروریستی داعش سوم مرداد از مناطق تحت اشغال ائتلالف آمریکا واقع در شرق سوریه (التنف) به استان السویداء حمله کردند و 250 نفر را کشتند و 30 نفر را که بیشتر آن ها زنان و کودکان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
هشدار پلیس مازندران به رانندگان: جاده ها لغزنده اند؛ از سرعت غیرمجاز خودداری کنید

هشدار پلیس مازندران به رانندگان: جاده ها لغزنده اند؛ از سرعت غیرمجاز خودداری کنید رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از بارش برف در ارتفاعات محور "هراز و کندوان" خبر داد و افزود: سطح جاده لغزنده است.
به گزارش ایلنا، سرهنگ "علیرضا قدمی" با اعلام این خبر، گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی سرد از روز گذشته به استان در حال حاضر شاهد بارش باران در کلیه محورهای مواصلاتی استان هستیم .
وی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات محورهای هراز و کندوان، افزود: وضعیت جوی در ارتفاعات محور "سوادکوه" مه آلود و در منطقه گدوک بارانی و سطح جاده لغزنده است .
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران به رانندگان وسایل نقلیه هشدار داد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
معاون ابتکار: حضور بانوان در ورزشگاه ها نیازمند ایجاد زیرساخت مناسب و اصلاح فرهنگ و رفتارهاست

معاون ابتکار: حضور بانوان در ورزشگاه ها نیازمند ایجاد زیرساخت مناسب و اصلاح فرهنگ و رفتارهاست معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: حضور بانوان در ورزشگاه ها برای تماشای مسابقات فوتبال، موضوعی قابل حل است و ما در تلاشیم تا آن را در مسیر درست خود پیش ببریم.
اطهره نژادی عصر سه شنبه در حاشیه دومین دوره نشست های تخصصی، آموزشی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده در اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور بانوان و خانواده ها در ورزشگاه ها اگرچه مساله تمام بانوان نیست، اما با توجه به اینکه بخشی از جامعه بانوان کشور بدنبال آن هستند ما نیز برای تحقق آن می کوشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
مدیرعامل شستا: هیچ ژن خوبی در شرکت های شستا بکار گرفته نشده

مدیرعامل شستا: هیچ ژن خوبی در شرکت های شستا بکار گرفته نشده درپی انتشار برخی اخبار و فضاسازی ها درتعدادی از رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی تخلف در بکارگیری برخی مدیران در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، مدیرعامل شستا به این شبهات پاسخ داد.
به گزارش تسنیم، مرتضی لطفی - مدیرعامل شستا با تاکید براینکه از ابتدای دوره حضورم به عنوان مدیرعامل شستا نسبت به فعال کردن کمیته انتصابات در این مجموعه اقدام کرده ام، گفت: برای جذب مدیران در شرکت های شستا حتما شرایط و تخصص های افراد ذی صلاح در این کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفته و بدور از توصیه ها و فشارهای موجود، در زمینه جذب افراد اظهار نظر می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
توافق مقاومت فلسطین و اسرائیل بر سر آتش بس فوری در غزه

توافق مقاومت فلسطین و اسرائیل بر سر آتش بس فوری در غزه یک منبع مسئول مصری از توافق بین مقاومت و اسرائیل بر سر آتش بس فوری در غزه خبر داد.
به گزارش تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، یک منبع مصری مسئول گفت که تلاش های این کشور به توافق بر سر آتش بس فوری بین مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در نوار غزه منجر شد.
اتاق مشترک مقاومت فلسطین نیز اعلام کرد که تلاش های مصر منجر به تثبیت آتش بس بین مقاومت و دشمن صهیونیستی شده و مقاومت تا زمانی که دشمن به آتش بس پایبند بماند به آن پایبند خواهد بود.
شامگاه یکشنبه در پی ورود گروهی از نظامیان صهونیست به نوار غزه درگیری نظامی شدیدی بین مقاومت و رژیم اشغالگر صهیونیست به وقوع پیوست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
700 هزار تومان؛ هزینه هر ثانیه سازمان بیمه سلامت

700 هزار تومان؛ هزینه هر ثانیه سازمان بیمه سلامت یک مسؤل سازمان بیمه سلامت گفت: هر ثانیه 700 هزار تومان توسط سازمان بیمه سلامت هزینه می شود که مردم باید در جریان این اقدامات قرار گیرند و علاوه بر این نسبت به دفترچه و حقوق بیمه ای خود آگاهی لازم را داشته باشند.
به گزارش تسنیم، شاهرخ رامزی در آیین تقدیر از تلاش های مسئولان روابط عمومی اداره های کل بیمه سلامت در استان ها اظهار داشت: روابط عمومی ویترین سازمان محسوب می شود و به عنوان یکی از ابزارهای مهم در معرفی دستگاه های اجرایی نقش مهمی دارد. مردم با نگاه به عملکرد روابط عمومی پی به عملکرد سازمان می برند. در واقع برای ایجاد رضایت دریافت کنندگان خدمت، نقش روابط عمومی بسیار مهم است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
نرخ دلار آزاد در حال سقوط به کانال 12 هزار تومان

نرخ دلار آزاد در حال سقوط به کانال 12 هزار تومان در حالی دولت رسانه ها و خبرگزاری های رسمی را از اعلام قیمت نرخ آزاد ارز منع کرده که سایتهای منتسب و حامی دولت امروز از کاهش نرخ دلار در بازار آزاد به زیر 13500 تومان خبر دادند.
به گزارش تسنیم، اعلام نرخ دلار در بازار آزاد طی چند هفته گذشته از سوی دولت ممنوع شده بود، بر همین اساس خبرگزاری تسنیم هم از اعلام نرخ دلار در بازار آزاد خودداری می کرد، اما امروز برخی سایت های خبری منتسب به دولت و حامی دولت نرخ دلار در بازار آزاد را که ظاهراً در حال کاهش است، اعلام کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
آمریکا 4 تبعه لبنان را تحریم کرد

آمریکا 4 تبعه لبنان را تحریم کرد خزانه داری آمریکا چهار تبعه لبنان که عضو جبهه مقاومت هستند را به دلیل همکاری با نیروهای مردمی عراق برای مبارزه با تروریسم تحریم کرد.
به گزارش ایرنا، در بیانیه روز سه شنبه خزانه داری آمریکا آمده است دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) چهار وابسته حزب الله لبنان را به دلیل رهبری و هدایت عملیاتی، اطلاعاتی و مالی در عراق تحت تحریم خود قرار داد.
سیگال ماندلکر معاون وزیر خزانه داری آمریکا با تکرار اتهامات واهی و همیشگی علیه حزب الله و سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس که نشان دهنده حقد و کینه این وزارت خانه است که تحت سیطره صهیونیست ها قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
مذاکرات افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

مذاکرات افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند درخواست نمایندگان کارگری برای بازنگردی در دستمزد سال 97 با توجه به مشکلات معیشتی کارگران در نشست شورای عالی کار بررسی شد اما بی نتیجه ماند.
به گزارش فارس، جلسه 277 نشست شورای عالی کار با حضور نمایندگان و کارفرمایان و با موضوع آثار شرایط اقتصادی موجود بر بازار کار و با طرح دیدگاه های نمایندگان کارگری و کارفرمایی عصر امروز با حضور محمد شریعتمداری در وزارت کار برگزار شد.
علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در تشریح جزئیات این نشست در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
درگیری مسلحانه در شوش خوزستان/ 2کشته و 8 زخمی

درگیری مسلحانه در شوش خوزستان/ 2کشته و 8 زخمی درگیری مسلحانه روز سه شنبه در شهرستان شوش 2 کشته و هشت مجروح بر جا گذاشت.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش با تایید این خبر به ایرنا گفت: این درگیری به دلیل اختلاف شخصی بر سر ملک در روستای ترویح از توابع بخش فتح المبین شوش رخ داده است.
مصطفی نظری افزود: عده ای از طرفین درگیری اقدام به استفاده از سلاح گرم کردند که متاسفانه در این درگیری 2 نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند.
وی با بیان اینکه مجروحان به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل شده اند، اظهار داشت: هم اکنون با حضور در بیمارستان در حال بررسی وضعیت سلامت مجروحان هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
AFC فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به مجازات کرد

AFC فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به مجازات کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به بحث های مربوط به قانون منع به کارگیری بازنشسته ها، فدراسیون فوتبال ایران را تهدید کرد که استقلال خود را برای جلوگیری از مجازات حفظ کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشسته ها و فشار به بازنشسته های فدراسیون فوتبال ایران، کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً با انتشار بیانیه ای کوتاه روی سایت رسمی خود فدراسیون فوتبال ایران را تهدید کرد. در این بیانیه آمده است:
کنفدراسیون فوتبال آسیا با دقت وضعیتی که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در خصوص اعلام یک قانون از سوی مجلس این کشور در مورد فدراسیون فوتبال ایران به عنوان یک نهاد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
کاهش دانشجویان خارجی در آمریکا/ ترامپ مقصر است یا دلار؟

کاهش دانشجویان خارجی در آمریکا/ ترامپ مقصر است یا دلار؟ شمار ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه های آمریکا برای دومین سال متوالی کاهش یافت.
به گزارش یورونیوز بر پایه نتایج بررسی یک موسسه غیرانتفاعی که روز سه شنبه منتشر شده، تعداد دانشجویان تازه وارد به دانشگاه های آمریکا طی سال تحصیلی 2018-2017 در مقایسه با سال تحصیلی پیش از آن، حدود 6.6 درصد کاهش یافته است.
موسسه تحصیلات بین المللی همچنین اعلام کرده که طی سال تحصیلی 2107-2016 نیز شمار دانشجویان خارجی وارد شده به دانشگاه های آمریکا 3.3 درصد کاهش یافته بود.
این موسسه دلایل این افت را دشوارتر شدن فرآیند صدور ویزای آمریکا به ویژه برای اتباع برخی کشورهای مسلمان در دوران ریاست جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
جلسه برای کنار گذاشتن تاج و گرشاسبی

جلسه برای کنار گذاشتن تاج و گرشاسبی برخی مسئولان تصمیم گیر در ورزش در نشستی شرایط کنار رفتن افراد بازنشسته در مسئولیت های مهم از جمله مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس و ریاست فدراسیون فوتبال را بررسی کردند.
به گزارش مهر، قانون منع بکارگیری بازنشسته ها که از یک ماه پیش با جدیت بیشتری دنبال شد و به یکی از اصلی ترین سوژه های ورزش تبدیل شد، روزهای پایانی بسته شدن پرونده خود را سپری می کند و تنها چند بازنشسته دیگر در بخش های مختلف ورزش باقی مانده اند که باید مسئولیت شان را ترک کنند.
در میان روسای فدراسیون های ورزشی سه رئیس فدراسیون دیگر باقی مانده اند که به گفته مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت حوزه ورزش وزارت ورزش روسای ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
دیدار معاون وزیر خارجه هلند با ظریف

دیدار معاون وزیر خارجه هلند با ظریف آندره هاسپلز معاون سیاسی وزارت امور خارجه هلند که برای انجام رایزنی های دوره ای سیاسی در کشورمان به سر می برد، عصر امروز سه شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.
به گزارش وزارت امور خارجه، در این دیدار در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه از جمله توسعه همکاری های اقتصادی، تحولات منطقه ای به ویژه اوضاع سوریه و یمن و نیز برجام تبادل نظر شد.
این در حالی است که دور تازه گفت و گوهای سیاسی ایران و هلند امروز با حضور سید عباس عراقچی و هاسپلز برگزار شد.
در این دیدار عراقچی از حمایت دولت هلند از حفظ و اجرای برجام و همچنین موضع هلند نسبت به مقابله با یکجانبه گرایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
روایت ظریف از پولشویی در ایران

روایت ظریف از پولشویی در ایران وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با خبرآنلاین گفت: بالاخره پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی ها از پولشویی منفعت می برند. من نمی خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم؛ اما جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند.
محمد جواد ظریف افزود: با این وضعیت ما نمی توانیم با فضا سازی ها مقابله کنیم. کسانی که یک قلم معامله شان ممکن است 30 هزار میلیارد باشد فضاسازی کرده اند. آنها می توانند بودجه وزارت خارجه را هزینه یک قلم فضا سازی شان کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
شکایت از متهمان پرونده دکل نفتی گمشده در لندن

شکایت از متهمان پرونده دکل نفتی گمشده در لندن شرکت تاسیسات دریایی که شاکی پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده است، علاوه بر پرونده مطرح شده برای رسیدگی در دادگاه امور اقتصادی، از متهمان این پرونده در دادگاهی در لندن شکایت کرد.
سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع یکی از متهمان پرونده دکل نفتی گمشده با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این شکایت توسط شرکت حقوقی اور شِل که دعاوی بین المللی تاسیسات دریایی را انجام می دهد، در لندن مطرح شده است.
این وکیل دادگستری افزود: از آنجا که در دعاوی مطروحه در انگلیس، طرفین دعوا قانون حکم بر رسیدگی را مشخص می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
حداقل خرج یک تهرانی در هفته چقدر است؟

حداقل خرج یک تهرانی در هفته چقدر است؟ خانوارهای تهرانی برای تهیه مایحتاج غذایی چه مقدار باید هزینه کنند؟ پاسخ این سوال را می توان با استناد به گزارش های رسمی بانک مرکزی در مورد قیمت خرده فروشی مواد خوراکی در شهر تهران و تخمینی از سبد مصرفی خانوارها (درحالت حداقلی) یافت.
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: حداقل برآوردها نشان می دهد که یک خانوار 3 نفره برای تامین مواد خوراکی خود، نیاز به پرداخت حدود 145 هزار تومان در هفته دارد و این عدد در صورت مراجعه به میادین شهرداری می تواند تا حدود 113 هزار تومان کاهش یابد.
مواد خوراکی بخش مهمی از سبد هزینه ای خانوارها را تشکیل می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
وزارت کشور: مرزهای ایران و عراق باز است

وزارت کشور: مرزهای ایران و عراق باز است مدیرکل مرزی وزارت کشور گفت: تردد کامیون ها در مرزهای ایران و عراق در حال انجام است و هیچ مرزی میان دو کشور بسته نیست.
شهریار حیدری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: دولت عراق مشکلاتی در بخش گمرک خود دارد و در حال ایجاد تغییراتی در گمرک است به همین دلیل توقف هایی در مرزها انجام شده بود، ولی در حال حاضر تردد کامیون های کشورمان به عراق بصورت روان در حال انجام است.
وی همچنین ادامه داد: روند کاری در مرزها و بازارچه های مرزی به صورت عادی و روان در جریان است.
پیش از این برخی رسانه ها خبر داده بودند عراق اجازه ورود کامیون های ایرانی را به داخل خاک خود نمی دهد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
تایید ربودن شدن یک دانش آموز در نورآباد فارس

تایید ربودن شدن یک دانش آموز در نورآباد فارس رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ممسنی در استان فارس خبر ربودن یک دانش آموز در شهر نورآباد را تایید و تاکید کرد که هنوز علت ربایش و هویت ربایندگان مشخص نشده است.
رضا امیری بعدازظهر سه شنبه 22 آبان در گفت و گو با ایسنا گفت: صبح روز گذشته (دوشنبه 21 آبان) یک دانش آموز در مسیر خانه به مدرسه، توسط عده ای ربوده شده است .
امیری در تشریح حادثه گفت: براساس اعلام راننده سرویس و شاهدان، چند خودرو بعد از سد کردن مسیر سرویسی که چند دانش آموز را از منزل آنان در حومه نورآباد به مدرسه منتقل می کرده، با استفاده از اسپری فلفل راننده سرویس را مصدوم و پیاده می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
پیش بینی آبگرفتگی معابر در غرب و جنوب ایران

پیش بینی آبگرفتگی معابر در غرب و جنوب ایران سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه ای نسبت به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها دربرخی استان های غربی و جنوبی کشور هشدار داد.
به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: با توجه به پیش بینی بارش شدید باران گاهی با رعد و برق فردا (23 آبان ماه) در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب و غرب فارس، جنوب غرب لرستان، شمال بوشهر و جنوب اصفهان و پنجشنبه (24 آبان ماه ) در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس، جنوب اصفهان، جنوب ایلام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
رئیس جمهور عراق به ایران می آید

رئیس جمهور عراق به ایران می آید سخنگوی ریاست جمهوری عراق اعلام کرد که موعد سفرهای جدید رئیس جمهور عراق بزودی اعلام می شود و ایران یکی از این کشورها خواهد بود.
به گزارش ایسنا، لقمان الفیلی، سخنگوی ریاست جمهوری عراق در گفت وگو با خبرگزاری المعلومه اعلام کرد: برهم صالح، رئیس جمهور عراق در برنامه جدید خود برای ایجاد سیاست های باز با کشورهای همجوار قصد دارد به تمام کشورهای همسایه سفر کند.
وی افزود: سفر برهم صالح به کویت و امارات در راستای برنامه او و رساندن پیام عراق بود در رابطه با اینکه سیاست عراق در قبال همه یکی است و به دنبال ایجاد صفحه جدید از روابط با همسایگان است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
طراح ارشد اپل یک حلقه الماس 250 هزار دلاری ساخت (+عکس)

طراح ارشد اپل یک حلقه الماس 250 هزار دلاری ساخت (+عکس) اگر طرفدار اپل هستید و از طراحی ظاهری محصولات این برند و حسی که ایجاد می کنند لذت می برید، مسلماً جانی آیو وظیفه اش را به نحو احسن انجام داده است. هیچ کاربری نمی تواند به تحصین طراحی محصولات اپل ننشیند و از آنها لذت نبرد. حال این طراح ارشد علاوه بر نظارت روی طراحی آیفون، مک بوک و آیپد، با همکاری دوست صمیمی اش مارک نیوسون یک حلقه الماس 250 هزار دلاری طراحی کرده که تمامی آن از الماس ساخته شده است.
این لبه های حلقه الماس منحصر به فرد چندین بار پخ شده و ظاهر کریستالی باور نکردنی به آن داده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
واکنش فدراسیون کوهنوردی به اعمال محدودیت زنان در مشهد

واکنش فدراسیون کوهنوردی به اعمال محدودیت زنان در مشهد در پی انتشار بخش نامه ای منتسب به هیات کوهنوردی استان خراسان رضوی، رییس فدراسیون کوهنوردی می گوید که ملاک عمل فدراسیون آیین نامه های وزارت ورزش و یا آیین نامه های داخلی فدراسیون است.
به گزارش ایسنا، در بند 2 بخشنامه جدید منتسب به هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی به صراحت بیان شده است: در جهت رعایت ماده 1105 قانون مدنی و نیز فتاوای علمای دین، برای صیانت از بنیان و اساس خانواده ها، اجازه همسر برای شرکت خانم های متاهل و اجازه ولی قهری برای خانم های مجرد و نوجوانان تا سن 20 سال برای حضور در برنامه های کوهنوردی الزامی است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
خواستگاری از آلبرت اینشتین

خواستگاری از آلبرت اینشتین مریلین مونرو نامه ای به آلبرت اینشتین نوشت که من و تو ازدواج کنیم بچه هایمان با زیبایی من و هوش و نبوغ تو چه محشری می شوند.
آقای اینشتین هم نوشت: از این همه لطف و دست و دلبازی شما ممنونم.
واقعاً غوغا می شود. ولی این یک روی سکه است. فکرش را بکنید که اگر قضیه بر عکس شود چه رسوایی بزرگی برپا می شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
جمع آوری دکل های مخابراتی از حیاط مدارس

جمع آوری دکل های مخابراتی از حیاط مدارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بر اساس نتایج برخی از پژوهشهای انجام شده وجود دکل های مخابراتی برای سلامت انسان به ویژه برای زنان باردار و کودکان مضر است.
به گزارش ایسنا، اورنگ ایلامی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی استان افزود: این موضوع به صورت دقیق بررسی و در صورت تایید تاثیرگذاری در سلامت، جمع آوری آن ها به جد پیگیری می شود .
وی اظهارکرد: طرح پزشک خانواده در شهرهای ایران اجرایی نشده و تنها به صورت پایلوت در دو شهر شیراز و مازندان در دستور کار متولیان امر است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به لزوم توجه به دفع بهداشتی زباله ها خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
کارت سوخت خود را نفروشید

کارت سوخت خود را نفروشید بعد از آن که خرید و فروش کارت سوخت در جایگاه های سوخت از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی غیرقانونی اعلام شد، این شرکت در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرده است با توجه به ظرفیت های سامانه هوشمند سوخت، امکان استفاده همزمان از دو کارت وجود ندارد.
به گزارش ایسنا، بازار خرید و فروش کارت سوخت در چند ماه گذشته به قدری داغ شد که در نهایت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی آن را در اطلاعیه ای غیرقانونی اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده بود در پی انتشار برخی اخبار و شایعات مبنی بر خرید و فروش کارت های هوشمند سوخت توسط برخی افراد سودجو ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
کوچکترین گورکن دنیا و یک حفار باور نکردنی (+عکس)

کوچکترین گورکن دنیا و یک حفار باور نکردنی (+عکس) این مخلوق ممکن است مانند یک تکه از سوشی ماهی قزل آلا به نظر برسد، اما در واقع نوعی حیوان گورکن به نام پری صورتی آرژانتین است.
این جانور کوچکترین حیوان از نوع گورکن بوده و در طول 84-117 میلی متر دیده شده است. این حیوان کوچک، مو های سفید ابریشمی و لاک پشتی صورتی دارد که نوعی پوسته بیرونی و زره برای بدن اش است.
این موجود یک حفار باور نکردنی است و بزرگترین ترین پنجه آن تقریبا به اندازه یک ششم طول بدن اش است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
ماجرای چادرنشینی یک زوج در پارک جنگلی اراک

ماجرای چادرنشینی یک زوج در پارک جنگلی اراک انتشار فیلم چادرنشینی خانواده 2 نفره اراکی طی دو سه روز گذشته هیاهوی بسیاری بویژه در فضای مجازی برپا کرد و بسیاری را نگران این خانواده کرد.
به گزارش ایسنا، شامگاه شنبه بود که فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان از چادر زدن یک زوج اراکی در پارک جنگلی شهید باهنر اراک داشت.
انتشار این فیلم باعث شد که یکشنبه شب تعدادی از مسئولان بهزیستی، دادستانی، فرمانداری اراک و تعدادی از فعالان اجتماعی جهت بررسی ماجرا و رفع مشکل این زوج روانه این پارک شوند و حتی در اواخر شب خبری مبنی بر اسکان این زوج در محل امنی در فضای مجازی منتشر شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
عودت وثیقه همه مشمولان مسافر اربعین تا هفته آینده

عودت وثیقه همه مشمولان مسافر اربعین تا هفته آینده معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: 90 درصد ودیعه مشمولان بازگشته از سفر اربعین برگشت داده شده و بقیه تا هفته آینده عودت داده می شود.
سرهنگ سیدمهدی تقوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا در پاسخ به پرسشی درباره تعویق در عودت وثیقه مشمولان سربازی که عازم سفر کربلا شدند، افزود: عودت این وثیقه منوط به ثبت سیستمی و ثبت مهر ورود این دسته از مشمولان است. بر این اساس در صورتی که این ثبت انجام نشود، وثیقه به خودی خود عودت داده نمی شود و لازم است تا مشمولان برای دریافت وثیقه حضوری مراجعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
تصویب تغییر نام 5 معبر در تهران

تصویب تغییر نام 5 معبر در تهران اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصدمین جلسه علنی شورای شهر تهران به تغییر نام سه خیابان در شهر تهران رای دادند.
به گزارش ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی تغییر نام برخی از معابر شهر تهران با تغییر نام خیابان زیتون به نام شهید جعفرزاده مخالفت کرد، اما با توضیحاتی که توسط حق شناس ارائه شد و با توجه به سکونت خانواده این شهید در این خیابان و عدم امکان نامگذاری خیابان دیگری به نام این شهید، وی نیز با این تغییر نام موافقت کرد.
محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تغییر نام برخی از معابر شهر تهران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
دستگیری 130 دلال ارز و باند جعل سکه در تهران

دستگیری 130 دلال ارز و باند جعل سکه در تهران فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام دستگیری 130 نفر از دلالان ارز طی چهار روز اخیر، گفت: خرید و فروش ارز در خیابان ها و چهارراه ها جرم است و پلیس به شدت با متخلفان برخورد می کند.
به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در حاشیه اجرای هجدهمین طرح رعد در این باره اظهار کرد: طی چند روز اخیر در چهار مرحله 130 نفر از دلالان ارز را دستگیر کردیم و تقریبا همگی به زندان اعزام شدند.
وی تاکید کرد: بانک مرکزی بنرهایی را در نقاطی از تهران از جمله بازار، چهارراه استانبول و منوچهری نصب و در آن تاکید کرد که هر گونه خرید و فروش ارز در خیابان ها ممنوع است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
عملکرد قابل تحسین بانک پارسیان در خدمات رسانی به زائران حرم مطهر رضوی

عملکرد قابل تحسین بانک پارسیان در خدمات رسانی به زائران حرم مطهر رضوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت : بانک های خصوصی در راستای تامین زیر ساخت های رفاهی از جمله خدمات رسانی مالی برای زائران نقش مهمی ایفا کردند.
مهندس میرزایی افزود : عملکرد بانک ها به ویژه بانک پارسیان در راستای حمایت از اشتغال پایدار و توسعه روستایی و همچنین خدمات رسانی مالی به زائران حرم رضوی و دسترسی مردم به پول نقد با استقرار دستگاه های خودپرداز سیار، قابل تقدیر است.
همچنین دربخش طرح های اشتغالزایی روستایی نیز بانک ها عملکرد خوبی داشتند و از آنجایی که این طرح ادامه دار بود به ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای این استان منجرشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
هتلی به عنوان مدرسه در سوئد (+عکس)

هتلی به عنوان مدرسه در سوئد (+عکس) جدیدترین متد آموزشی در سوئد تحصیل دانش آموزان را با امکاناتی باور نکردنی رقم زده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، در 30 مدرسه سوئدی متعلق به سازمان مدارس آزاد "Free School Organization"روشی به نام ویترا به کار گرفته شده است که در این متد کلاس و اتاق درسی وجود ندارد در عوض دانش آموزان در گروه هایی بر اساس نوین ترین اصول آموزشی، آموزش می بینند و پرورش داده می شوند.
فضاهای طراحی شده در این مدرسه با عنوان "The wateringhole"، "The show off"، "The cave "، "The camp fire" و "The laboratory" - است که نوع متفاوتی از آموزش و یادگیری رابه نمایش گذاشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
حجم تجاری ایران و ترکیه به 12 میلیارد دلار می رسد

حجم تجاری ایران و ترکیه به 12 میلیارد دلار می رسد رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: پیش بینی می شود حجم تجاری ایران و ترکیه تا پایان سال جاری میلادی به 12 میلیارد دلار برسد.
به گزارش ایرنا، رضا کامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون حجم تجاری ایران و ترکیه قابل قبول است، افزود: در شش ماه گذشته سال جاری میلادی حجم مبادلات اقتصادی 2 کشور به 8 میلیارد دلار رسید.
وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد صادرات ایران به ترکیه است، اظهار داشت: در شرایط سخت و اوج تحریم ها در سال 2012 حجم تجاری ایران و ترکیه حدود 22 میلیارد دلار و بعد از برجام این حجم در مرز 11 میلیارد دلار بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
با اروپا بمانیم؛ ترامپ به دنبال بردن ایران به گوشه رینگ است

با اروپا بمانیم؛ ترامپ به دنبال بردن ایران به گوشه رینگ است عصر ایران؛ مصطفی داننده- این روزها برخی از اینکه اروپا از ایران در مقابل ترامپ دفاع می کنند ناراحت هستند و این حمایت را پوشالی می خوانند. آنها اعتقاد دارند که اروپا اگر راست می گوید دست از آمریکا بشوید و به سمت ایران بیاید.
منطق این افراد چندان مشخص و قابل فهم نیست. امروز شرایط اقتصادی ایران در شرایط خوبی قرار ندارد اما در عرصه جهانی افکار عمومی به نفع ایران است. این اولین بار در طول تاریخ جمهوری اسلامی است که در طرف دعوای ایران و آمریکا، جهان به سمت ایران غش کرده است.
واقعا نمی شود انتظار داشت کشورهای جهان از تجارت های ملیون ملیون دلاری خود با آمریکا بگذرند و به سمت ایرانی بیایند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
جمعه دوم آذر بزرگ ترین حراج سال بامیلو برگزار می شود

جمعه دوم آذر بزرگ ترین حراج سال بامیلو برگزار می شود جمعه دوم آذرماه، بامیلو برای چهارمین بار بزرگترین حراج جمعه سال را برگزار می کند. بامیلو به عنوان بنیان گذار حراج های اینترنتی در ایران، قصد دارد امسال این رویداد را در روز جمعه دوم آذرماه 1397 و تنها به مدت 24 ساعت برگزار کند. بامیلو بزرگترین بازار اینترنتی ایران، با مشارکت بیش از 3هزار فروشنده و 100هزار کالا امسال آماده است تا امکان خرید به صرفه را برای همه مردم ایران طی این حراج فراهم کند.
امسال با توجه به شرایط بازار و تنگنای برخی از فروشندگان برای ارائه برخی از کالاهای خاص، بامیلو سعی کرده است تا بیشتر لوازم ضروری مرتبط با سبد روزانه خانوار مثل مواد غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
دریافت پول بابت هزینه های متفرقه مدارس تخلف است

دریافت پول بابت هزینه های متفرقه مدارس تخلف است مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعریف 86عنوان فعالیت فوق برنامه با کدشناسه مشخص در سامانه حساب یکپارچه مدارس گفت: مدیر مدرسه حق ندارد پولی تحت عنوان هزینه های متفرقه از اولیای دانش آموزان اخذ کند.
منصور مجاوری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سامانه حساب یکپارچه مدارس که استقرار آن در مدارس از ماه جاری آغاز شده است اظهار کرد: ازحدود 100تا 150 مدرسه بازدید میدانی صورت گرفته و عناوین کلیه فعالیت هایی که بابت آنها هزینه ای اخذ می شود، احصاء شده است.
وی افزود: این فعالیت ها را به صورت کدگذاری شده داخل سامانه وارد کردیم و دیگر چیزی تحت عنوان سایر هزینه ها در مدارس نخواهیم داشت و ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
گفت وگو با دختری که روز شنبه برای دیدن بازی فینال پرسپولیس با گریم پسرانه وارد آزادی شد؛

گفت وگو با دختری که روز شنبه برای دیدن بازی فینال پرسپولیس با گریم پسرانه وارد آزادی شد؛ عصر ایران؛فاطمه صابری- در روزی که حدود هزار زن فرصت پیدا کردند بعد از سه دهه یک بازی باشگاهی را در ایران از ورزشگاه مشاهده کنند، باز هم ورزشگاه آزادی خالی از دخترانی نبود که با گریم های پسرانه بیننده فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن بودند.
لیلی و فرناز دو دختری بودند که علی رغم سختگیری های عوامل برگزاری بازی ها، فینال را بدون مشکل در آزادی دیدند. اما سارا دختر 21 ساله ای است که در روز فینال لیگ قهرمانان آسیا، با گریم پسرانه وارد استادیوم آزادی شد و از گیت آخر هم گذشت اما چند ثانیه قبل از آنکه پایش به سکوها برسد از طرف یکی از ماموران شناسایی شد و حدود 7 ساعت در ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
آمریکا: کره شمالی 13 پایگاه موشکی پنهان دارد

آمریکا: کره شمالی 13 پایگاه موشکی پنهان دارد در شرایطی که روابط کره شمالی و آمریکا رو به تیرگی گذاشته و دیدار مقام های ارشد دو کشور بارها لغو شده است، واشنگتن مدعی شد پیونگ یانگ دارای دستکم 13 پایگاه موشکی سیار و اعلام نشده است.
به گزارش ایرنا تارنمای ژاپن نیوز روز سه شنبه اعلام کرد تحقیقات مرکز راهبردی مطالعاتی واشنگتن نشان می دهد کره شمالی دارای پایگاه های پنهان موشکی است.
این گزارش تصریح می کند کره شمالی از این پایگاه ها برای مخفی کردن موشک های بالستیک و بعضا دارای توان هسته ای که سیار هستند، بهره می گیرد.
این موسسه تحقیقاتی تاکید کرده است شمار پایگاه های اعلام نشده کره شمالی ممکن است به 20 مورد برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
هر 5 دقیقه یک ایرانی سکته مغزی می کند

هر 5 دقیقه یک ایرانی سکته مغزی می کند نماینده انجمن سکته مغزی ایران در استان یزد با بیان این که در ایران سالانه 100 هزار نفر دچار سکته مغزی می شوند، گفت: طبق آمارهای بدست آمده در هر پنج دقیقه یک ایرانی دچار سکته مغزی می شود.
به گزارش ایسنا دکترالهه تقوایی زحمتکش، نماینده انجمن سکته مغزی ایران در استان با اشاره به اهمیت سکته مغزی اظهار کرد: برای انجام اقدامات درمانی در رابطه با این بیماری، زمان از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی به لزوم افزایش آگاهی مردم برای انجام اقدامات لازم در این زمینه اشاره کرد و افزود: اگر همه امکانات هم فراهم باشد در صورتی که مردم آگاهی نداشته باشند تاثیری ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
خطر بزرگترین قحطی قرن در یمن

خطر بزرگترین قحطی قرن در یمن دبیرکل سازمان ملل، تصور پیروزی عربستان سعودی و امارات در نبرد الحدیده یمن را بسیار نگران کننده توصیف کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار تصور پیروزی عربستان سعودی و امارات متحده عربی در نبرد الحدیده را بسیار نگران کننده خواند.
گوترش در پاسخ این سئوال که امید به توقف نبردها و به راه افتادن روند صلحی واقعی در یمن وجود دارد یا شاید بتوان گفت که وجود داشت. اما به نظر می رسد حمله ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی و امارات متحده عربی به بندر الحدیده حرکتی بر خلاف این امیدواری است و شما زنگ هشدار را به صدا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
ترامپ: قیمت نفت باید کاهش یابد

ترامپ: قیمت نفت باید کاهش یابد رئیس جمهور آمریکا با ابراز امیدواری نسبت به عدم کاهش تولید نفت اوپک و عربستان سعودی، از لزوم کاهش بیش از پیش قیمت نفت سخن گفت.
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در یک پیام توئیتری با ابراز امیدواری نسبت به اینکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و عربستان سعودی میزان تولید نفت خود را کاهش ندهند، گفت که بر حسب میزان عرضه، قیمتهای نفت باید بیش از این کاهش یابد .
این در حالی است که ساعاتی پیش، با اعلام کاهش تولید نفت عربستان در ماه دسامبر قیمت نفت برنت 2 درصد جهش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
9 کشته در حمله تروریستی غرب عراق

9 کشته در حمله تروریستی غرب عراق 9 نفر در جریان حمله تروریست ها در استان الانبار (غرب) عراق به خانه یک افسر حشد (بسیج) عشائری کشته شدند.
به گزارش ایرنا، 'احمد مخلف' فرمانده الکرمه در 53 کیلومتری شرق الرمادی در استان الانبار به خبرگزاری سومریه نیوز گفت که تروریست ها لباس نظامی به تن داشتند و پس از حمله به منزل یک سروان در نیروی حشد عشائری وی و هشت تن دیگر را به شهادت رساندند.
وی به جزییات بیشتر اشاره نکرد و خواستار انجام تحقیقات درخصوص این حمله تروریستی و پیگیرد عاملان آن شد.
استان الانبار پس از آزادسازی از داعش در ماههای گذشته شاهد ثبات و امنیت قابل ملاحظه بوده است با این حال هر از چند گاهی عملیات های ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
خالق مردعنکبوتی درگذشت

خالق مردعنکبوتی درگذشت استنلی مارتین لیبر معروف به استن لی نویسنده و تهیه کننده هالیوود که اغلب او را به عنوان خالق شخصیت های محبوب کتاب های مصور شرکت مارول می شناسند، روز دوشنبه در سن 95 سالگی درگذشت.
به گزارش ایرنا به نقل از یورونیوز، خبر درگذشت لی را وکیل خانوادگی وی اعلام کرده، اما جزئیات بیشتری در این رابطه ارائه نداده است.
وی کار خود را نزدیک به هشت دهه پیش در 1939 شروع کرد و از بنیان گذاران دورانی بود که بعدها به عنوان عصر طلایی کتاب های مصور شناخته شد.
لی که در خلق شخصیت های فانتزی مانند مرد عنکبوتی، هالک و مرد آهنی مشارکت داشته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
تخریب ساختمان تلویزیون حماس در حمله هوایی اسرائیل

تخریب ساختمان تلویزیون حماس در حمله هوایی اسرائیل در پی تشدید درگیری ها در نوار غزه جنگنده های اسرائیل دوشنبه شب ساختمان تلویزیون حماس را بمباران کردند. به گفته مقامات فلسطینی در جریان این حمله ساختمان تلویزیون تخریب شد.
به گزارش یورونیوز؛ مقام های اسرائیل اعلام کردند عصر دوشنبه بیش از 300 راکت از غزه به سوی این کشور شلیک شده است. ارتش اسرائیل نیز می گویند که سامانه دفاع ضد موشکی این کشور حدود 60 راکت را ردیابی و در آسمان منهدم کرده است.
در جریان این حمله کم سابقه یک اتوبوس و یک خانه در نزدیکی شهر سدروت آتش گرفت. به گزارش رسانه های اسرائیلی دست کم ده شهروند این کشور در جریان حملات زخمی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
کشف 5 هزار حساب جعلی با موجودی 5.3 میلیارد دلار در پاکستان

کشف 5 هزار حساب جعلی با موجودی 5.3 میلیارد دلار در پاکستان دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور حسابرسی از کشف بیش از 5 هزار حساب جعلی دارای فعالیت در زمینه پولشویی و انتقال غیرقانونی پول به خارج از کشور خبر داده است.
به گزارش ایرنا از تلویزیون دنیا پاکستان ، میرزا شهزاد اکبر روز دوشنبه در نشست خبری با رسانه ها با بیان کشف مدارک جدیدی علیه فساد اقتصادی گسترده در این کشور، گفت:مدارک و مستنداتی به دست آمده که نشان می دهد، بیش از 700 میلیارد روپیه (حدود 5.3میلیارد دلار) به صورت غیر قانونی از پاکستان خارج شده است.
وی اضافه کرد: این مبلغ ، به بیش از 10 کشور جهان منتقل شده و در حساب های مفسدان اقتصادی قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
ترامپ خطاب به کشورهای ثروتمند: هزینه حفاظت خود را بدهید

ترامپ خطاب به کشورهای ثروتمند: هزینه حفاظت خود را بدهید رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: وقت آن است که کشورهای ثروتمند هزینه محافظت از خود را به آمریکا بپردازند.
به گزارش مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: به تازگی از فرانسه برگشتم. مطرح کردن این واقعیت که با آمریکا در حوزه نظامی و تجاری عادلانه برخورد شود، آسان نبود.
رئیس جمهوری آمریکا در پیام توئیتری خود در این خصوص نوشت: قِسم اعظم حمایت نظامی از سایر کشورها را ما می پردازیم؛ اما در تجارت با آن ها صدها میلیارد دلار را از دست می دهیم. به آن ها گفتم که این اوضاع دیگر نمی تواند ادامه داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
کشته شدن فرمانده ارشد اسرائیل در حملات مقاومت فلسطین

کشته شدن فرمانده ارشد اسرائیل در حملات مقاومت فلسطین رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس با اشاره به لو رفتن عملیات رژیم صهیونیستی علیه مقاومت فلسطین، گفت: یکی از افسران و فرماندهان ارشد صهیونیستی کشته می شود و کماندوهای صهیونیستی با پشتیبانی جنگنده ها و بالگردهای نیروی هوایی مجبور به رها کردن تجهیزات نظامی خود می شوند و فورا منطقه را ترک می کنند.
امیر خجسته، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس در تشریح جزئیات حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ مقاومت به این حملات گفت: بنابر اطلاعات موثق واصله از منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
ظریف: از طرح سعودی برای ترور شخصیت های ایرانی اطلاع داشتیم

ظریف: از طرح سعودی برای ترور شخصیت های ایرانی اطلاع داشتیم وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره طرح ترور سعودی ها علیه شخصیت های ایرانی مانند سردار سلیمانی گفت که تهران از قبل اطلاعاتی دقیق در این خصوص داشت.
به گزارش فارس، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با پایگاه خبری العربی الجدید که فردا سه شنبه مشروح آن منتشر می شود، در پاسخ به سوالی درباره وجود طرح های ترور سعودی علیه شخصیت های ایرانی گفت که تهران از قبل درباره این طرح های سعودی اطلاعاتی دقیق داشت.
وی افزود: ریاض پیشتر اعلام کرده بود که جنگ را به داخل خاک ایران خواهند کشاند و پس از آن نیز شاهد فعالیت گروه های تروریستی در شرق ایران و حمله به مجلس بودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
ارتش اسرائیل: امروز 200 راکت از نوار غزه به اسرائیل شلیک شد

ارتش اسرائیل: امروز 200 راکت از نوار غزه به اسرائیل شلیک شد اویخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل دوشنبه شب اعتراف کرد: امروز 200 راکت از نوار غزه به اسرائیل شلیک شده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، مقام های صهیونیست ها با اذعان به ناکارآمدی گنبد آهنین اعلام کردند که این سامانه تنها موفق به رهگیری 60 فروند از مجموع 200 راکت شده است.
اعتراف به ناکارآمدی این سامانه دفاعی در حالی است که رژیم تل آویو همواره مدعی بود که گنبد آهنین قادر است تمامی اجسام پرنده را در آسمان رهگیری و نابود کند.
برخی رسانه های عربی گزارش دادند که این تعداد راکت تنها در ظرف 40 دقیقه از نوار غزه به سرزمین های اشغالی شلیک شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
خزانه داری آمریکا: قطع دسترسی چند موسسه مالی ایرانی به سوئیفت

خزانه داری آمریکا: قطع دسترسی چند موسسه مالی ایرانی به سوئیفت وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی(سوئیفت) دسترسی موسسه های ایرانی که در فهرست تحریم ها قرار داشتند را قطع کرده است.
به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه داری آمریکا امروز-دوشنبه- مدعی شد سوئیفت دسترسی موسسه های مالی ایرانی که در فهرست تحریم های ایالات متحده قرار گرفتند را مسدود کرده است.
وی افزود که در این میان، دسترسی بانک مرکزی ایران نیز به سوئیفت مسدود شده است.
معاون وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد نگرانی بابت تلاش اروپا برای ارائه ساز و کار ویژه مالی(اس پی وی) با هدف کمک به دور زدن تحریم های واشنگتن ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
شرکت توانیر: تحریم ها تاثیری بر صنعت برق کشور ندارد

شرکت توانیر: تحریم ها تاثیری بر صنعت برق کشور ندارد مدیرعامل شرکت توانیر درخصوص میزان اثرگذاری تحریم ها بر صنعت برق کشور گفت: این صنعت در سال های پس از انقلاب در بحث ساخت نیروگاه ها، خطوط انتقال و پست خودکفا شده است از همین رو تحریم ها اثرگذاری بر آن ندارد.
محمدحسن متولی زاده دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: در صنعت برق در برخی حوزه ها همچون تهیه مواد اولیه مقداری به کشورهای دیگر وابستگی داریم اما با همکاری مردم در مصرف برق قطعا از این تحریم ها گذر خواهیم کرد زیرا در بسیاری حوزه های دیگر صنعت برق به خودکفایی رسیده ایم.
وی با اشاره به اهمیت صنعت برق خوزستان برای کشور یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
کاهش 5000تومانی قیمت گوشت قرمز در بازار تهران

کاهش 5000تومانی قیمت گوشت قرمز در بازار تهران مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران: با توجه به عرضه مناسب، قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی گرم در بازار تهران حدود 5 هزار تومان ارزان شد.
به گزارش ایرنا؛ رضا سالمی اظهار داشت: روزانه 130 تا 150 تن گوشت گوسفندی منجمد وارداتی با قیمت هر کیلوگرم 29 هزار تومان در فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار عرضه می شود که این عرضه مناسب موجب کاهش قیمت گوشت گرم در بازار تهران شده است.
وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی گرم حدود 53 هزار تومان است که نسبت به روزهای گذشته این قیمت حدود 5 هزار تومان ارزان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
ابراز تعجب ظریف از حمله پامپئو به رسانه ها به خاطر نقل حرف هایش

ابراز تعجب ظریف از حمله پامپئو به رسانه ها به خاطر نقل حرف هایش وزیر امور خارجه کشورمان از حمله پامپئو به رسانه ها به خاطر نقل حرف هایش ابراز تعجب کرد.
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در توییتی نوشت: مایک پامپئو این جسارت را دارد که تهدید به جنایت ضدبشری علیه شهروندان عادی ایرانی کند و پس از آن رسانه ها را به خاطر نقل حرف های خودش مورد هجمه قرار می دهد.
او باید یا حرف هایی را که خودش می زند قبول داشته باشد یا حرف هایی را که آمریکا می گوید رد کند. هر دو با هم ممکن نیست.
براساس این گزارش، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی بی شرمانه علیه محمدجواد ظریف با متهم کردن وی به دروغ پراکنی مدعی شده بود که آمریکا هرگز غذا و دارو را هدف تحریم های خود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
دستگیری سارقان زورگیر در مناطق کوهستانی چالوس

دستگیری سارقان زورگیر در مناطق کوهستانی چالوس فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از شناسایی و دستگیری سارقان زورگیر در مناطق کوهستانی این شهرستان خبر داد.
به گزارش ایسنا، عبدالله منتظری گفت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع زورگیری وسرقت از افرادی در مناطق ییلاقی و کوهستانی شهرستان چالوسف موضوع دردستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی، تحقیقات پلیسی و تقویت گشت های انتظامی، کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی، چهار متهم به سرقت و زورگیری را شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان چالوس ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
تقاضای بی سابقه برای گوشی های Huawei Mate 20 در اروپا، خاورمیانه و چین

تقاضای بی سابقه برای گوشی های Huawei Mate 20 در اروپا، خاورمیانه و چین گوشی های سری Huawei mate 20 با نوآوری های زیادی که به دنیای گوشی های هوشمند برای اولین بار معرفی کردند توانسته اند نظر کارشناسان و البته مشتریان زیادی را در گوشه کنار دنیا به خود جلب کنند. بر مبنای اولین گزارش های فروش سری Huawei Mate 20 رشد فروش این گوشی ها نسبت به سری قبلی Mate یعنی mate 10 و حتی پرچم دار قبلی این برند یعنی Huawei P20 در مدت زمان مشابه به شکل چشم گیری در کشورهای اروپای غربی، خاورمیانه و چین افزایش یافته است.
به گزارش عصرایران، پیش فروش Huawei mate 20 Pro در اروپای غربی نسبت به Huawei P20 در ده روز اول 40 درصد افزایش داشته است که این موفقیت بزرگی برای هواوی در کشورهایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
آمانو: ایران همه سایت های هسته ای خود را برای بازرسی بازرسان باز گذاشته/ آنها به همه تعهدات پایبند هستند

آمانو: ایران همه سایت های هسته ای خود را برای بازرسی بازرسان باز گذاشته/ آنها به همه تعهدات پایبند هستند یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گزارش فصلی خود را در وین منتشر کرد و در این گزارش بر پایبندی ایران به همه تعهدات خود تاکید شده است.
به گزارش ایرنا، گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی اتمی ، طبق روال 10 تا هفت روز قبل از برگزاری نشست فصلی شورای حکام منتشر و در اختیار کشورهای عضو این آژانس قرار می گیرد.
نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی 22 نوامبر (یکم آذر) برای دو روز در مقر این آژانس در شهر وین برگزار می شود.
در گزارش آمانو آمده است که ایران به همه تعهداد خود در چارچوب توافقنامه هسته ای 2015 عمل کرده و همه سایت های هسته ای خود را برای بازرسی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
وزارت خارجه: عمیقا نگران شرایط وخیم انسانی در یمن هستیم

وزارت خارجه: عمیقا نگران شرایط وخیم انسانی در یمن هستیم سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که جمهوری اسلامی ایران عمیقا نگران شرایط وخیم انسانی در یمن است گفت: پایان بخشیدن به فاجعه انسانی در این کشور مسئولیتی تاریخی برای جهان امروز است.
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحولات روزهای اخیر در یمن و وخامت شرایط در این کشور بویژه بمباران بی وقفه منازل و مراکز درمانی در الحدیده توسط جنگنده های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و شرایط بسیار دشواری که در نتیجه این حملات برای ساکنین این شهر ایجاد شده است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران عمیقا نگران وضعیت وخیم انسانی در یمن و تحولات روزهای اخیر در بندر الحدیده است و عامل ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
صفحه اینستاگرام چند ملی پوش از دسترس خارج شد

صفحه اینستاگرام چند ملی پوش از دسترس خارج شد تعدادی از بازیکنان تیم ملی در اعتراض به عدم توجه به تیم ملی و برآورده نشدن امکانات مورد نظر از امروز ممنوع المصاحبه شدند.
به گزارش خبرآنلاین؛ تیم ملی ایران از روز گذشته اردوی جدیدش را در تهران زیر نظر کارلوس کی روش شروع کرده است. ملی پوشان خودشان را برای جام ملتهای آسیا که دی ما در امارات برگزار می شود آماده می کنند. به نظر می رسد بازیکنان تیم ملی در اعتراض به عدم توجه به تیم ملی و برآورده نشدن امکانات مورد نظر از امروز ممنوع المصاحبه شدند و همچنین تعدادی از بازیکنان هم در اقدامی هماهنگ صفحه های اینستاگرام خود را غیرفعال کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
لیست نهایی 14 استاندار بازنشسته کشور

لیست نهایی 14 استاندار بازنشسته کشور لیست نهایی 14 استاندار کشور که بازنشسته هستند و وزیر کشور در آخرین نشست استانداران با آنان خداحافظی کرده است، منتشر شد.
به گزارش ایرنا؛ استانداران آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، همدان و یزد بازنشسته هستند و بنابراین باید از سمت خود کناره گیری کنند.
یک منبع آگاه در وزارت کشور با تأیید این لیست اعلام کرد که وزیر کشور در آخرین نشست استانداران با این 14 استاندار خداحافظی کرده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
امیر سیاری: تحریم ها تاثیری بر نیروهای مسلح ندارد

امیر سیاری: تحریم ها تاثیری بر نیروهای مسلح ندارد معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: تحریم های آمریکا هیچ تاثیری بر نیروهای مسلح و ارتش کشورمان نخواهد داشت.
امیر دریادار حبیب الله سیاری در گفت وگو با ایسنا، درباره تاثیر تحریم های آمریکا بر نیروهای مسلح کشورمان اظهار کرد: تا کنون تحریم ها هیچ گونه اثری بر نیروهای مسلح نداشته است. نیروهای مسلح ما از قبل از 22 بهمن 57 تحریم بودند اما نتیجه این تحریم ها این است که ما امروز بهترین تجهیزات را در حوزه زمینی، هوایی، دریایی، پدافندی و موشکی داریم و این موفقیت به لطف خدا، همت جوانان و دست اندرکاران به دست آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
رئیس مرکز اطلاع رسانی آموزش وپرورش: به هر موضوعی که جایگاه معلم را متزلزل کند، واکنش نشان خواهیم داد/ دستگاه ها را متوجه سهم خود در قبال آموزش و پرورش کنیم

رئیس مرکز اطلاع رسانی آموزش وپرورش: به هر موضوعی که جایگاه معلم را متزلزل کند، واکنش نشان خواهیم داد/ دستگاه ها را متوجه سهم خود در قبال آموزش و پرورش کنیم رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی حوزه ستادی مطرح کرد: به هر موضوعی که موقعیت و جایگاه معلم را متزلزل کند، واکنش نشان خواهیم داد و دستگاه ها را متوجه سهم خود در قبال آموزش و پرورش کنیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مرتضی نظری ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های همکاران بخش های مختلف ستادی، اظهار کرد: کسب رتبه اول جهان با شش مدال طلا در المپیاد نجوم و اخترفیزیک را تبریک می گویم و انشالله پس از بازگشت غرورآفرین دو تیم اعزامی کشورمان، مراسم قدردانی و تقدیر شایسته ای از دانش آموزان و مربیان خواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
ایران با ارز دیجیتال به جنگ تحریم ها می رود

ایران با ارز دیجیتال به جنگ تحریم ها می رود ایران قصد دارد معاملات بانکی را با ارز دیجیتال انجام دهد تا تحریم های اقتصادی ترامپ را دور بزند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه تخصصی بیتکوین استرالیا، ایران تا راه اندازی اولین ارز دیجیتال این کشور یک قدم فاصله دارد . این ارز بدون نام، به پشتیبانی ریال ایران منتظر تصویب نهایی بانک مرکزی ایران قبل از توزیع در بانکهای سراسر کشور است .
سید ابوطالب نجفی، رئیس شرکت طراح و منتشر کننده این ارز اطمینان داد که به زودی راه اندازی می شود. در مرحله اول، زیرساخت بانکداری بلاکچین (زنجیره بلوک ها) به بانک های اقتصادی ایران داده می شود تا از آن به عنوان یک ابزار پرداخت در معاملات و ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
قتل 2 جوان آبادانی با اسلحه جنگی

قتل 2 جوان آبادانی با اسلحه جنگی منابع آگاه در آبادان از قتل 2 جوان موتورسوار از سوی افراد ناشناس با اسلحه جنگی خبر دادند.
به گزارش ایرنا از منابع محلی این قتل حوالی ساعت 2:30 دقیقه بامداد دوشنبه در جاده ساحلی اروند صغیر در جزیره مینو در حالی رخ داد که این 2 نفر سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت در حال تردد بودند که به رگبار گلوله بسته شدند.
گفته می شود یکی از این افراد در دم جان باخت و نفر دیگر پس از انتقال به بیمارستان طالقانی آبادان بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داد.
عاملان این جنایت که گفته می شود سوار بر یک دستگاه خودرو بوده اند از محل متواری شده و تلاش برای شناسایی آنها ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
وزیر بهداشت خطاب به رسانه ها: اکنون زمان مطالبه گری برای 150هزار بیمار خاص است

وزیر بهداشت خطاب به رسانه ها: اکنون زمان مطالبه گری برای 150هزار بیمار خاص است وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص، خطاب به رسانه ها گفت: اکنون زمان مطالبه گری برای بیماران خاص است و باید از مجلس و سازمان مدیریت بخواهید تا اعتبارات لازم را برای این بیماران ببینند، در غیر این صورت زنجیره ارائه خدمت برایشان کامل نمی شود.
به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح همزمان شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص با بیان اینکه خوشحالم که در این ماه عزیز یکی از آرزوهای بیماران خاص که تعدادشان بالغ بر 150 هزار نفر در کشور است، برآورده شده و این بیماران صاحب مراکزی جامع برای دریافت خدمت شدند که در قالب 83 مرکز در 59 دانشگاه علوم پزشکی خدمت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
جهانگیری: مردم شرایط دولت را درک می کنند

جهانگیری: مردم شرایط دولت را درک می کنند معاون اول رییس جمهور با بیان این که مردم شرایط دولت را درک می کنند، گفت: آمریکایی ها فشار وارد می کنند تا مهمترین منبع درآمد دولت که نفت است را کاهش دهند و این مساله قطعا بر روی برخی از پروژه ها اثرگذار خواهد بود.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در حاشیه افتتاح خط دوم طرح آبرسانی غدیر اظهار کرد: مردم آبادان و خرمشهر در تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی برای ایران سنگ تمام گذاشته اند و هر میزان که برای آن ها کار شود درمقابل فداکاری مردم این دو شهر ناچیز است و ما باید برای رفاه حال مردم در خرمشهر و آبادان کارهای بزرگی را انجام دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
پیشنهاد همکاری رسانه های ایران و تونس

پیشنهاد همکاری رسانه های ایران و تونس معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با رئیس خبرگزاری تونس (تاپ) و هیات همراه بر تعمیق روابط رسانه ای کشور به ویژه در حوزه آموزش خبرنگاران تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، محمد سلطانی فر در این نشست که در ساختمان معاونت مطبوعاتی برگزار شد، پیشنهاد داد: با توجه به هزینه های ایجاد دفتر رسانه ای در هر کشور، میز مربوط به کشور تونس و کشورهای علاقمند به حضور در ایران، در خبرگزاری های رسمی کشور و یا رسانه های علاقمند تاسیس و متعاقبا میز جمهوری اسلامی ایران نیز در رسانه های رسمی کشورهای متقابل ایجاد شود تا ضمن اطلاع رسانی دقیق با بهره گیری از ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
مسمومیت خانواده اهوازی به خاطر مصرف کیک خامه ای

مسمومیت خانواده اهوازی به خاطر مصرف کیک خامه ای رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی خوزستان از مسمومیت شش نفر بر اثر مصرف کیک خامه ای در اهواز خبر داد.
دکتر شهیار میرخشتی در گفت وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: صبح امروز (21 آبان ماه) شش نفر که اعضای یک خانواده ساکن منطقه لشکرآباد اهواز بودند، در پی مصرف کیک خامه ای دچار مسمومیت غذایی شدند.
وی افزود: این شش بیمار توسط تکنسین های اورژانس 115 به بیمارستان رازی انتقال یافتند و به دلیل اینکه چهار نفر از مسموم شدگان این حادثه کودک بودند، از بیمارستان رازی به بیمارستان ابوذر منتقل شدند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 17 ساعت پیش
گیلان، سالمندترین استان کشور

گیلان، سالمندترین استان کشور مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به پیری زودرس در سازمان تامین اجتماعی گیلان گفت: بیش از 120 هزار نفر مستمری بگیر در گیلان وجود دارد و در حال حاضر گیلان سالمندترین استان کشور است.
به گزارش ایسنا، جمیل حق پرست به وجود 32 هزار مستمری بگیر در ابتدای دهه 80 در استان گیلان و افزایش غیر طبیعی آن به بیش از 120 هزار نفر در حال حاضر،گفت: سالمندترین استان کشور بودن، بالا بودن امید به زندگی بعنوان یک شاخص توسعه، مهاجر پذیری گیلان بدلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی، بازگشت نیروهای شاغل در سایر استانها پس از بازنشستگی به استان و تمایل به بازنشستگی های پیش از موعد از عوامل اصلی این رشد نامتعارف است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
استاندار خوزستان: اعدام بازداشت شدگان حادثه تروریستی اهواز کذب محض است

استاندار خوزستان: اعدام بازداشت شدگان حادثه تروریستی اهواز کذب محض است استاندار خوزستان اعدام جمعی از بازداشت شدگان مرتبط با حادثه تروریستی اهواز را تکذیب کرد.
غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در واکنش به انتشار خبری مبنی بر اعدام 22 نفر از بازداشت شدگان مرتبط با حادثه تروریستی اهواز به ایرناپلاس گفت: این خبر کذب محض است.
شریعتی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا اطلاعی از مراحل دادرسی افراد بازداشت شده مرتبط با این حادثه تروریستی دارد یا خیر گفت: تفهیم اتهام صورت گرفته است، اما باید این اطلاعات را از دادگستری بپرسید.
همچنین جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز در گفت وگو با ایرناپلاس نیز تأکید کرد که این خبر اساساً صحت ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 19 ساعت پیش
مردی که دورتادور بریتانیا را شنا کرده است (+عکس)

مردی که دورتادور بریتانیا را شنا کرده است (+عکس) یک ورزشکار و شناگر 33 ساله به نام راس اجلی چند روزی است از یک سفر 2800 کیلومتری بازگشته است. راس در این سفر به مدت5 ماه در آب بوده است و اولین کسی است که دور جزیره بریتانیا را شنا کرده است.
این سفر از نظر همه غیرممکن به نظر می رسید اما راس با الهام از کسانی چون کاپیتان متیو وب که از کانال انگلیس عبور کرده این عملیات غیرممکن را ممکن ساخت. اگر به گذشته برگردیم می بینیم در سال 1875 نیز همه عبور از این کانال را غیرممکن می دانستند؛ اما کاپیتان وب به آنها ثابت کرد که می تواند این عملیات را به انجام برساند. من هم توانستم به همه ثابت کنم می توانم این عملیات غیرممکن را به انجام برسانم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
قیمت رسمی پژو 207i صندوق دار اتوماتیک اعلام شد

قیمت رسمی پژو 207i صندوق دار اتوماتیک اعلام شد گروه صنعتی ایران خودرو، در اواخر سال گذشته اولین مرحله از پیش فروش پژو 207i صندوق دار اتوماتیک را انجام داد. حال بعد از چند ماه تاخیر دعوتنامه های مشتریان سری تحویل خردادماه را ارسال کرده است و قیمت مصوب این محصول در آن درج شده است.
به گزارش عصر ایران به نقل از اسب بخار ایران خودرو در قیمت گذاری این خودرو برخی مبناهای جدید را در نظر گرفته و بهای این سدان جدید را 104 میلیون تومان اعلام کرده است. البته که 15 میلیون تومان تخفیف به مشتریان این سری ثبت نام تعلق می گیرد. به این صورت قیمت خودرو برای این افراد برمبنای 89 میلیون تومان محاسبه می شود و سپس سود مشارکت و تاخیر از این عدد کم خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
150 مرکز درمان اعتیاد به الکل ایجاد می شود

150 مرکز درمان اعتیاد به الکل ایجاد می شود سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس مصوبه این ستاد با همکاری وزارت بهداشت و وزارت کشور قرار است مسئولان فنی 150 مرکز درمان اعتیاد آموزش ببینند و خدمات درمان اعتیاد به الکل نیز ارائه کنند.
به گزارش ایرنا، در چند ماه اخیر برپایه آمارهای وزارت بهداشت و درمان حدود 96 نفر به علت مصرف مشروبات الکی در استان های مختلف کشور جان باختند. در همین زمینه ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت گفته است که تاکنون 959 تن به علت مصرف مشروبات الکی دچار مسمومیت شده اند که البته در هفته های اخیر موجی که درباره مسمومیت با الکل ایجاد شده غیرعادی به نظر می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس: سالن های بحران ستاد مدیرت بحران در اختیار تهیه کنندگان صداوسیما است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس: سالن های بحران ستاد مدیرت بحران در اختیار تهیه کنندگان صداوسیما است سلمان خدادادی با اشاره به عملکرد ستاد مدیریت بحران در آستانه اولین سالگرد زلزله کرمانشاه گفت: متاسفانه ستاد مدیریت بحران کشور هیچگونه برنامه ریزی و استراتژی مشخصی برای مدیریت بحران ها در کشور ندارد. این ستاد در بحث تعامل و هماهنگی با مجلس دچار ضعف جدی است، اینکه با کمیسیون اجتماعی مجلس نشست یا جلسه ای برای بررسی ابعاد اجتماعی بحران ها داشته باشند نداشته اند.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با عصر ایران با بیان اینکه این ستاد برای مدیریت بحران ها از عدم برنامه رنج می برد ادامه داد: در یک مقطع زمانی ایده ای مطرح شد که اتاق ها و سالن های بحران در کشور تشکیل شود و این کار هم انجام شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: پروژه سیگنال رسانی زمینی به صدا و سیما آماده بهره برداری است

وزیر ارتباطات: پروژه سیگنال رسانی زمینی به صدا و سیما آماده بهره برداری است محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (سه شنبه) در همایش بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل، یکی از دستاوردهای مهم وزارت ارتباطات را تکمیل شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا وسیما اعلام کرد و گفت: صداوسیما همواره در معرض تحریم یا تهدید به تحریم قرار داشته و در مقاطعی به دلیل وابستگی پخش برنامه ها به شبکه های ماهواره ای بخش زیادی از شهروندان بخصوص مردم مناطق محروم نمی توانستند از پوشش صداوسیما استفاده کنند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی افزود: همچنین در رخدادهای مختلفی چون پخش مسابقات فوتبال ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 21 ساعت پیش
چند درصد درآمد تهرانی صرف اجاره خانه می شود؟

چند درصد درآمد تهرانی صرف اجاره خانه می شود؟ طبق بررسی های انجام شده از سوی بانک مرکزی در مهرماه امسال شاخص اجاره بها در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد رشد داشته است که این عدد معادل یک سوم هزینه های سبد خانوارهای تهرانی است.
به گزارش ایسنا، دنیای اقتصاد نوشت: براساس گزارش تحولات بازار مسکن در مهرماه امسال که به تازگی از سوی بانک مرکزی منتشر شده است، طبق آمارهای ارائه شده در مهرماه سال 1397 شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 15 و 6/ 12 درصد رشد نشان می دهد.
همچنین در این گزارش آمده است سهم هزینه مسکن (اجاره بهای مسکن اعم از شخصی و غیرشخصی) در محاسبات شاخص کل ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
انهدام باند بزرگ واردکننده خودروهای خارجی قاچاق در هرمزگان

انهدام باند بزرگ واردکننده خودروهای خارجی قاچاق در هرمزگان سرپرست مرزبانی استان هرمزگان از شناسایی و انهدام یک باند بزرگ واردکننده خودروهای خارجی قاچاق در مرزهای آبی استان خبر داد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ سهراب سجادی با اعلام این خبر گفت: ماموران مرزبانی شهرستان پارسیان موفق به انهدام باند قاچاق واردات خودرو خارجی شدند.
وی افزود: با اقدام به موقع مرزبانان و در یک عملیات سریع و غافلگیرانه محموله کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.
سرپرست مرزبانی استان هرمزگان گفت: در این عملیات یک فروند لندینگ کرافت حامل خودرو های خارجی قاچاق، توقیف و 21 دستگاه خودروی خارجی قاچاق از نوع مینی بوس، تویوتا و هایمن کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
مرگ مغزی و فوت 3 دانش آموز بردسکنی در تصادف وانت

مرگ مغزی و فوت 3 دانش آموز بردسکنی در تصادف وانت مدیر آموزش و پرورش بردسکن (خراسان رضوی) لحظاتی قبل از فوت و مرگ مغزی شدن سه دانش آموز این شهرستان براثر تصادف روز گذشته خبر داد.
غلامحسین غفوری در گفت وگو با ایسنا، افزود: متاسفانه در تصادف یک دستگاه وانت پیکان با 4 دانش آموز بردسکنی که روز گذشته 20 آبان ماه به وقع پیوست دو نفر از دانش آموزان فوت کردند.
وی اظهار کرد: به دلیل وخامت حال این افراد، بلافاصله به بیمارستان های شهرستان های سبزوار و نیشابور اعزام شدند.
مدیر آموزش و پرورش بردسکن اعلام کرد: متاسفانه لحظاتی قبل خبر فوت دو دانش آموز به نام های سجاد حسین پور و امیرعلی طاهریان که در کلاس چهارم ابتدایی مدرسه پسرانه حاج ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
از فواید شگفت انگیز آب اسفناج

از فواید شگفت انگیز آب اسفناج جدا از تمام مواد مغذی که اسفناج ارائه می کند، گرفتن آب این سبزی امکان ترکیب با مواد غذای مغذی دیگر و حمل و نقل ساده را فراهم می کند.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "نیو هلث ادوایزر"، اسفناج سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است، به عنوان یک درمان یا عامل پیشگیری از بسیاری مشکلات سلامت عمل می کند و عطر و طعم خوبی نیز دارد.
منبع عالی برای ویتامین ها
آب اسفناج سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی دیگر است. مصرف اسفناج می تواند به راحتی مقدار مصرف توصیه شده روزانه برای ویتامین A را تامین کند. این ویتامین برای سلامت تیروئید، سیستم ایمنی قوی، و دید خوب در شب ضروری است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
چرا کرکوک برای آمریکا مهم است؟

چرا کرکوک برای آمریکا مهم است؟ میادین نفتی منطقه کرکوک عراق پس از وضع مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران، اهمیت جدیدی پیدا کرده و واشنگتن، بغداد را برای ازسرگیری صادرات نفت آن تحت فشار قرار داده است.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، عراق قصد دارد ظرفیت صادرات خود را از کمتر از 5 میلیون بشکه فعلی به 8.5 میلیون بشکه در روز در سالهای آینده افزایش دهد که یک میلیون بشکه آن از کرکوک خواهد بود.
چرا کرکوک این قدر مهم است؟
توقف صادرات نفت از کرکوک، صادرات حدود 300 هزار بشکه در روز نفت از عراق به ترکیه و بازارهای بین المللی را متوقف کرد و باعث از دست رفتن 8 میلیارد دلار درآمد از زمان توقف صادرات در سال گذشته شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
بیماری هایی که سگ ها قادر به شناسایی آن هستند

بیماری هایی که سگ ها قادر به شناسایی آن هستند سگ ها همیشه دوستان خوبی برای انسان ها بوده اند و اکنون با قابلیت جدید خود مبنی بر تشخیص بیماری انسان ها با استفاده از حس بویایی، به خدمات خود به بشریت ادامه می دهند.
به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، دانشمندان اخیرا دریافته اند که این حیوانات باوفا، با حس بویایی قوی که دارند، قادر به شناسایی چند بیماری اعم از مالاریا، سرطان پروستات، دیابت، پارکینسون و سرطان پستان در انسان ها هستند.
مالاریا
چندی پیش دانشمندان دریافتند که سگ ها با بوییدن جوراب افراد می توانند با دقت 70 درصد تشخیص دهند که آیا اشخاص به بیماری مالاریا مبتلا هستند یا خیر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
آغاز مرمت آرامگاه کوروش با همکاری ایتالیا

آغاز مرمت آرامگاه کوروش با همکاری ایتالیا فصل جدید مرمت آرامگاه کوروش با همکاری ایتالیا آغاز شد.
به گزارش خبرگزای صدا و سیما، مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد گفت: فصل جدید حفاظت و مرمت این محوطه باستانی با همکاری ایتالیا در ایوان جنوب شرقی کاخ اختصاصی کوروش آغاز شد.
حمید فدایی افزود: این فعالیت ها پس از تمدید تفاهم نامه مشترک ایران - ایتالیا و با حضور کارلو یوسایی مرمتگر موسسه عالی حفاظت و مرمت ایتالیا (ISCR) آغاز شد.
وی ادامه داد: فصل اول همکاری ها به اقدامات اجرایی و مطالعات ایوان جنوب شرقی کاخ اختصاص دارد.
مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 1 ساعت پیش
روزگار ناخوش ربع رشیدی در سر ایران / ربع رشیدی رها شده به دست حوادث روزگار

روزگار ناخوش ربع رشیدی در سر ایران / ربع رشیدی رها شده به دست حوادث روزگار به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، در دهه وقف قرار گرفته ایمکه روز 22 آبان هشتمین روز از این دهه به عنوان وقف، صیانت از موقوفات نامگذاری شده است، به بهانه این روز در تحلیل و گزارشی می خواهیم به حال روز این روزهای بزرگترین موقوفه جهان یعنی ربع رشیدی بپردازیم که در روزگار عصر خویش ممتاز ترین موسسه موقوفه و بزرگ ترین و مهم ترین مرکز علمی، فرهنگی و مدنی برای دانشمندان دنیا به شمار می رفت که قطع به یقین چراغ هدایت ایرانیان و سایر ملت های دیگر هم بوده است که امروزه فقط از این بنای تاریخی و ارزشمند جهان اسلام در دوره ایلخانی تلی خاک و چند ستون باقی مانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
یک کشته در سرقت مسلحانه طلافروشی در خوزستان

یک کشته در سرقت مسلحانه طلافروشی در خوزستان بر اثر سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در گتوند یک نفر کشته شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، فرماندار گتوند گفت : سه سارق با یک دستگاه خودرو پژو 405 روز یک شنبه به یک طلافروشی حمله کردند.
علی خدری غریبوند افزود : سارقان ضمن سرقت طلاجات ، طلافروش را نیز با ضرب گلوله مصدوم کردند.
وی ادامه داد : این مرد طلافروش به علت شدت جراحات در بیمارستان جان خود را از دست داد.
فرماندار گتوند با بیان اینکه سارقانپس از درگیری از محل متواری شدند گفت : پلیس در حال شناسایی و تعقیب و دستگیری این سارقان مسلح است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
امارات: از سیاست ترامپ در قبال ایران حمایت می کنیم

امارات: از سیاست ترامپ در قبال ایران حمایت می کنیم وزیر مشاور در امور خارجه امارات با تکرار ادعاها علیه ایران، از تحریم های واشنگتن علیه تهران اعلام حمایت کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الامارات الیوم، وزیر مشاور در امور خارجه امارات با بیان اینکه منطقه با ناآرامی ها و چالش های بی سابقه ای مواجه است، افزود که امارات برای مقابله با این چالش ها بر مبانی اصولی از جمله احترام به حاکمیت، تکثرگرایی، همکاری و حمایت از ثبات منطقه اتکا دارد.
بر اساس این گزارش، انور قرقاش ایجاد ائتلاف عربی برای مقابله با چالش های امنیتی موجود را یکی از عوامل تقویت ثبات در منطقه برشمرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
روسیه: فروش سوخو به ایران منوط به صدور مجوز آمریکاست

روسیه: فروش سوخو به ایران منوط به صدور مجوز آمریکاست دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد، خرید هواپیماهای روسی نیازمند صدور مجوز اوفک از سوی خزانه داری آمریکاست.
مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه هواپیماهای روسی غیرایمن هستند و نباید از آنها در خطوط هوایی کشور استفاده شود، اظهار کرد: شرکت های هواپیمایی، هواپیمایی را به کار می گیرند که قطعا تاییدیه سازمان هواپیمایی کشوری را داشته باشد ضمن اینکه ایرلاین ها بایستی الزامات قانونی را رعایت کنند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ هواپیمایی به کار گرفته نمی شود مگر این که سازمان هواپیمایی کشوری ایمنی آنرا تایید کرده باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
ادامه پیروزی های پُرگل رئال مادرید

ادامه پیروزی های پُرگل رئال مادرید رئال مادرید توانست سلتاویگو را شکست دهد و سه امتیاز بازی را کسب کند.
به گزارش ایسنا، رئال مادرید یکشنبه شب در هفته دوازدهم لالیگا به مصاف سلتاویگو رفت و سه بر یک میزبانش را شکست داد.
کریم بنزما گل نخست تیمش را در دقیقه 23 به ثمر رساند. پیش از این گل کاسمیرو مجبور شد زمین بازی را ترک کند و دنی سبایوس جایگزینش شد. شاگردان سانتیاگو سولاری نیمه اول را با پیروزی به پایان رساندند.
در آغاز 45 دقیقه دوم، سرخیو رگولیون به بیرون رفت و خاویر سانچس جایگزینش شد. در ادامه گوستاوو کابرال به اشتباه دروازه شان را باز کرد تا بازی دو بر صفر به نفع مادرید شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
افشاگری نیویورک تایمز درباره قصد سعودی ها برای ترور قاسم سلیمانی

افشاگری نیویورک تایمز درباره قصد سعودی ها برای ترور قاسم سلیمانی برخی مقامات سازمان اطلاعاتی عربستان سعودی که به "محمد بن سلمان" ولیعهد این کشور نزدیک هستند، سال گذشته طرح هایی برای ترور مقامات ارشد ایران را مورد بررسی قرار داده اند.
به گزارش عصرایران ، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با انتشار گزارشی در این باره به نقل از 3 منبع آگاه نوشته است: برخی مقامات نزدیک به "محمد بن سلمان" یک سال پیش توطئه ترور برخی دشمنان حکومت عربستان سعودی را مورد بررسی قرار داده اند. یکی از این مقامات ارشد سعودی، ژنرال "احمد العسیری" معاون برکنار شده سازمان اطلاعات عربستان سعودی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
روحانی: هزینه 10 هزار و 800 میلیارد تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه/ تشکر از مقام معظم رهبری بخاطر مراحم نسبت به مردم کرمانشاه

روحانی: هزینه 10 هزار و 800 میلیارد تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه/ تشکر از مقام معظم رهبری بخاطر مراحم نسبت به مردم کرمانشاه رئیس جمهور گزارش اقدامات انجام شده در روند امداد، اسکان موقت و بازسازی واحدهای زلزله زده در استان کرمانشاه را بسیار دلگرم کننده خواند و با تقدیر از همه تلاشگران در این عرصه، گفت: بر اساس این گزارش از آبان پارسال تا پایان شهریور امسال و اوایل مهر، در مناطق روستایی تقریباً همه زلزله زدگان به خانه های شان بازگشته اند و خانه ها بازسازی و مرمت شده است و این کار بسیار ارزشمندی بوده که انجام گرفته است.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه(20 آبان) و در جلسه هیات دولت و در آستانه سالگرد حادثه تلخ زلزله در استان کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 8 ساعت پیش
سربازان وظیفه کارت مهارت آموزی دریافت می کنند

سربازان وظیفه کارت مهارت آموزی دریافت می کنند فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سپاه، بابیان اینکه توانمند شدن سربازان برای ایجاد اشتغال در دستور کار است، گفت: از این پس کارت مهارت آموزی به سربازان ارائه می شود.
به گزارش مهر، سردار داود روشنی شامگاه یک شنبه در گفتگو با خبرنگاران و اصحاب نشریات و رسانه ها به میزبانی قرارگاه مهارت آموزی سربازان وظیفه سمنان ضمن بیان اینکه این قرارگاه در سپاه، ارتش و ناجا تشکیل شده و رسالت آن پیگیری موضوع مهارت آموزی سربازان وظیفه است، ابراز داشت: توانمند کردن سربازان برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در قرارگاه های مهارت آموزی پیگیری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 8 ساعت پیش
سارق خانه تاریخی قزوین دستگیر شد

سارق خانه تاریخی قزوین دستگیر شد با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان قزوین، سرقتِ شیروانی و درهای چوبی خانه تاریخی خطیبی ناکام ماند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سردار امیر رحمت الهی- فرمانده یگان - توضیح داد: در ادامه روند پیشگیری از سرقت و تخریب بناهای تاریخی، یگان حفاظت استان قزوین با تشدید اقدامات حفاظتی نسبت به انجام بازدیدهای نوبتی به صورت شبانه روزی، اقدام کرد.
او با اشاره به این که در نیمه آبان ماه اخبرای از تردد افراد ناشناس در خانه تاریخی خطیبی و احتمال سرقت خانه مذکور مطرح شده بود، ادامه داد: بر اساس وظایف ذاتی و با توجه به اهمیت موضوع ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 8 ساعت پیش
وزارت خارجه: خبر جرم امنیتی یکی از کارکنان وزارتخانه قدیمی است

وزارت خارجه: خبر جرم امنیتی یکی از کارکنان وزارتخانه قدیمی است سخنگوی وزارت امور خارجه، در مورد جرم امنیتی یکی از کارکنان این وزارتخانه که عصر روز یکشنبه (20 آبان) سخنگوی قوه قضائیه در نشست با رسانه ها آن را مطرح کرد، توضیحاتی را ارائه داد.
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در خصوص جرم امنیتی یکی از کارکنان وزارت امور خارجه که روز یکشنبه(20 آبان) توسط سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد، اظهار کرد: این خبر موضوع تازه ای نیست و فرد موردنظر در سال 94 بازداشت و در اوایل سال 95 محکوم شده و اواخر همان سال هم در دادگاه تجدیدنظر از تخفیف در برخی مجازات ها برخوردار شد. وی هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 8 ساعت پیش
تخلیه 2 ترمینال قطار مسکو پس از تهدید به بمب گذاری

تخلیه 2 ترمینال قطار مسکو پس از تهدید به بمب گذاری دو ترمینال قطار بزرگ مسکو به نام های کیفسکی و بلاروسکی پس از تهدید تلفنی افراد ناشناس مبنی بر بمب گذاری در آن تخلیه شدند.
به گزارش ایرنا، رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری اینترفاکس و بخش اخبار آنلاین سایت اینترنتی روزنامه کامسامولسکایا پراودا با اعلام این خبر افزودند: پلیس به همراه سگ های ویژه این ترمینال ها را مورد بازرسی قرار داد.
اینترفاکس در گزارش خود خاطرنشان کرد: در پی این تهدید تلفنی و به منظور بازرسی و کنترل کامل، حدود هزار نفر از ساختمان ترمینال راه آهن کییفسکی تخلیه شدند.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
وزیر انرژی سعودی: کاهش صادرات نفت از ماه آینده

وزیر انرژی سعودی: کاهش صادرات نفت از ماه آینده عربستان اعلام کرد که از ابتدای ماه میلادی آتی، صادرات نفت خود را روزانه 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.
به گزارش فارس، خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی با انتقاد ضمنی از آمریکا، از کاهش محسوس صادرات نفتی کشورش خبر داد.
به گزارش شبکه العربیه، او در خصوص استثناء شدن هشت کشور در تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: استثناءات آمریکا واکنش بالایی در بازار نفت ایجاد کرده است و هرگز نمی توانیم قیمت مشخصی برای نفت تضمین کنیم.
پیش از این رویترز به نقل از چند منبع نزدیک به اوپک گزارش داده بود که عربستان سعودی از تصمیم آمریکا برای اعطای معافیت به برخی کشورها از جمله هند و چین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
مدیر منطقه آزاد کیش: کیش می تواند محل تعاملات و مناسبات بین المللی کشور باشد

مدیر منطقه آزاد کیش: کیش می تواند محل تعاملات و مناسبات بین المللی کشور باشد انصاری لاری در آیین افتتاح کیش اینوکس 2018 گفت: جزیره کیش باید از سوی مسئولان کشور موظف به تعامل با دنیا شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، دهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی از امروز دوشنبه 30 مهر97 با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان خصوصی سازی، رییس اتاق بازرگانی، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، استاندار هرمزگان، رییس شورای عالی بیمه مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
استقلال پرتماشاگرترین تیم لیگ قهرمانان (عکس)

استقلال پرتماشاگرترین تیم لیگ قهرمانان (عکس) تیم فوتبال استقلال در پایان لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018 عنوان پرتماشاگرترین تیم این رقابت ها را به خود اختصاص داد.
به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال استقلال که تا مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 4 بازی میزبان حریفانش در آزادی بود که در مجموع با میانگین 70254 تماشگر در هر بازی عنوان پرتماشاگرترین تیم این رقابت ها را به خود اختصاص داد.
پرسپولیس در مجموع 7 میزبانی خود در لیگ قهرمانان آسیا میانگین 60547 تماشاگر در هر بازی را به ثبت رساند و بعد از استقلال در رده دوم قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
انتقاد نتانیاهو از حامیان برجام: توافق موجب قدرت گرفتن ایران می شود/ آنها در پی نابودی ما هستند

انتقاد نتانیاهو از حامیان برجام: توافق موجب قدرت گرفتن ایران می شود/ آنها در پی نابودی ما هستند نخست وزیر اسرائیل که در پاریس حضور دارد با انتقاد از مدافعان برجام گفت، حامیان توافق هسته ای با ایران اینک نیز در حال توافق با این کشورند.
به گزارش فارس، نخست وزیر اسرائیل که برای شرکت در مراسم یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول به پاریس سفر کرده است، از حامیان برجام انتقاد کرد.
به نوشته وبگاه عاروتص شوع بنیامین نتانیاهو نخست وزیر (رژیم) اسرائیل در نشست خبری یکشنبه عصر خود در پاریس از حامیان برجام انتقاد کرد و مدعی شد این توافق موجب قدرت گرفتن رژیم ایران در ایجاد امپراتوری ترور و تجاوز و با هدف مشخص نابودی اسرائیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 11 ساعت پیش
حذف سربازی فارغ التحصیلان رشته حقوق در طرح مجلس

حذف سربازی فارغ التحصیلان رشته حقوق در طرح مجلس در صورت تصویب طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت، پذیرفته شدگان آزمون وکالت دوره سربازی خود را در واحد معاضدت قضایی محاکم و یا ادارت حقوقی دولتی سپری خواهند کرد.
به گزارش فارس، کمیسیون حقوقی و قضایی طرحی را با عنوان طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت بررسی می کند که 20 اسفندماه 1396 در مجلس با امضاء بیش از 80 نماینده مجلس اعلام وصول شد.
مطابق تبصره 4 ماده یک این طرح، فارغ التحصیلان حقوق می توانند، بدون کارت پایان خدمت وظیفه عمومی در آزمون ورودی وکالت شرکت کنند؛ ولی در صورت قبولی باید دوره خدمت وظیفه عمومی خود را در واحدهای معاضدتی دادگستری و یا ادارات حقوقی نهادهای دولتی و یا عمومی غیردولتی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 11 ساعت پیش
جزئیات جرائم 2 محکوم به اعدام/ هک شبکه بانک ملت و برداشت غیرقانونی

جزئیات جرائم 2 محکوم به اعدام/ هک شبکه بانک ملت و برداشت غیرقانونی دفتر سخنگوی قوه قضاییه جزئیات پرونده دو متهم محکوم به اعدام را تشریح کرد.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه امروز در نشست خبری خود از دو متهمی نام برد که محکوم به اعدام شده اند.
جرائم این افراد به شرح زیر است:
داریوش ابراهیمیان فرزند علی اکبر به اتهام افساد فی الارض از طریق سردستگی گروه مجرمانه منتهی به اخلال در نظام پولی و بانکی و اقتصادی در سطح وسیع و گسترده و به صورت سازمان یافته از طریق هک و نفوذ در شبکه بانکی بانک ملت و برداشت غیرقانونی مبلغ یک هزار و پانصد و چهل میلیارد ریال از حساب های بانکی هزار و سیصد و پنجاه و دو نفر از مشتریان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 12 ساعت پیش
اژه ای: پرونده معاون قالیباف به دادگاه نظامی رفته است/ سیف همچنان ممنوع الخروج است

اژه ای: پرونده معاون قالیباف به دادگاه نظامی رفته است/ سیف همچنان ممنوع الخروج است معاون اول قوه قضائیه امروز در نشست خبری گفت: آخرین خبر از پرونده معاون قالیباف این است که به دادگاه نظامی رفته است.
به گزارش ایلنا، غلامحسین محسنی اژه ای امروز در نشست خبری خود در خصوص آخرین وضعیت معاون قالیباف در شهرداری تهران گفت: می دانم آخرین خبر این است که پرونده به دادگاه نظامی رفته اما اینکه کیفرخواست صادر شده یا احتمالا حکم صادر شده یا خیر اطلاعی ندارم و باید بررسی شود.
محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درباره واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی و مشکلات این شرکت ها و همچنین تخلفات رخ داده در واگذاری فروشگاه رفاه به بخش خصوصی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 14 ساعت پیش
امضای قرارداد برای تامین برق جنوب عراق از عربستان

امضای قرارداد برای تامین برق جنوب عراق از عربستان روز شنبه یکی از بزرگترین قراردادهای تامین برق خاورمیانه در بغداد امضاء شد.
به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره بعد از نامه سرکنسولگری آمریکا در بصره به وزارتخانه خزانه داری مبنی بر وابستگی جنوب عراق به برق تولیدی ایران این وزارتخانه معافیت 45 روزه ای منوط به جایگزین کردن منبع جدید برای عراق اعمال کرد .
کمتر 24 ساعت پس از اعلام این معافیت خالد الفالح وزیر انرژی عربستان به بغداد سفر کرد و با همتای عراقی خود و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دیدار کرد. عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق عصر دیروز اعلام کرد قراردادی میان دو طرف در خصوص تامین برق جنوب عراق از طریق خطوط برق عربستان سعودی به ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 15 ساعت پیش
علم الهدی: رهبری فرمودند شبکه های اجتماعی مضر را فیلتر کنند که هیچ وقت نگفتند از شبکه های خارجی استفاده نشود

علم الهدی: رهبری فرمودند شبکه های اجتماعی مضر را فیلتر کنند که هیچ وقت نگفتند از شبکه های خارجی استفاده نشود آیت الله سیداحمد علم الهدی (امام جمعه مشهد) در دیدار روز گذشته خود با طلاب و استادان مدرسه علمیه مکتب نرجس در محل این مدرسه، به سوالات مختلف پاسخ داد که مهمترین بخش های آن به این شرح است:
به گزارش عصرایران، آیت االله علم الهدی در خصوص فعالیت صفحه پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت ا... خامنه ای در توئیتر، با وجود منع ایشان از استفاده از پیام رسان های خارجی نیز گفت: رهبری فرمودند شبکه های اجتماعی مضر را چون معاند هستند، فیلتر کنند که نکردند اما هیچ وقت نگفتند از شبکه های خارجی استفاده نشود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 15 ساعت پیش
آخوندی و حناچی در مرحله نیمه نهایی انتخاب شهردار تهران

آخوندی و حناچی در مرحله نیمه نهایی انتخاب شهردار تهران اعضای شورای شهر تهران دو گزینه نهایی شهرداری تهران را انتخاب کردند.
به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران عصر امروز با 21 رأی آقایان عباس آخوندی را با 16 رأی و حناچی را با 11 رأی به عنوان گزینه های نهایی شهرداری تهران انتخاب کردند. همچنین تقوی نژاد 10 رأی و انصاری 3 رأی اخذ کردند.
به گزارش ایسنا، در جلسه روز سه شنبه از میان این دو نفر یک نفر به عنوان شهردار تهران انتخاب خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 15 ساعت پیش
آموزش و پرورش: مدارس باید هفته ای دوساعت برنامه پخش فیلم بگذارند

آموزش و پرورش: مدارس باید هفته ای دوساعت برنامه پخش فیلم بگذارند معاون وزیر آموزش و پرورش و سرپرست سازمان آموزش و پژوهش این وزارتخانه گفت که مدارس باید هفته ای دوساعت برنامه پخش فیلم بگذارند.
به گزارش ایرنا، حیدر تورانی در نشست رسانه ای چهل وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، گفت: جشنواره فیلم رشد از قبل انقلاب شکل گرفت و همیشه بر بستر تعلیم و تربیت حرکت می کند، فلسفه وجودی و مأموریت آن کمک به ارتقاء سطح علمی و فرهنگی دانش آموزان کشور است برای آینده ای بهتر.
وی افزود: در کنار کتاب و مقالات علمی رسانه های دیگری هم وجود دارد که سهم به سزایی در تأثیرگذاری بر بستر جامعه دارند و از میان این رسانه ها کمتر رسانه ای است که قدرت سینما و فیلم را داشته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
تصادف وانت پیکان با گروهی از دانش آموزان/ مصدومیت شدید 4 نفر

تصادف وانت پیکان با گروهی از دانش آموزان/ مصدومیت شدید 4 نفر رئیس اداره حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یک خودرو وانت پیکان روز یکشنبه با برخورد با گروهی از دانش آموزان در بردسکن چهار نفر از آنان را به شدت مجروح کرد.
شهرام طاهر زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه حوالی ظهر امروز هنگام تعطیل شدن مدرسه و خروج دانش آموزان مقابل مدرسه ای در بولوار 13 آبان بردسکن رخ داد.
وی اظهار داشت: برای امداد رسانی به این حادثه 2 بالگرد اورژانس هوایی 115 از سبزوار و نیشابور اعزام شد.
وی گفت: مجروحان این حادثه که بد حال هستند به بیمارستان های سبزوار، نیشابور و بردسکن منتقل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
نماینده مجلس: حضور زنان در ورزشگاه ها منع قانونی و شرعی ندارد

نماینده مجلس: حضور زنان در ورزشگاه ها منع قانونی و شرعی ندارد یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطالبه زنان برای حضور در ورزشگاه ها باید از سوی مسئولان مربوطه مورد توجه قرار گیرد، گفت که حضور محدود زنان در مسابقات والیبال و بسکتبال تا حدودی نتیجه داده و این امیدواری وجود دارد که در مورد فوتبال هم این فضا به تدریج فراهم شود.
طیبه سیاوشی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حضور جمعی از زنان در مسابقه فوتبال روز گذشته تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی اظهار کرد: بحث مهمی که گاهی مطرح می شود این است که آیا رفتن خانم ها به ورزشگاه اهمیت دارد یا نه؟ تا الان کار ما این بوده که بسیاری از مباحث را اولویت سنجی کردیم و نهایتا همه آنها از دست ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
سرطان ریه مهمترین عامل مرگ و میر در جهان

سرطان ریه مهمترین عامل مرگ و میر در جهان بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) سرطان مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان است و همچنان بیشترین قربانیان را به خود اختصاص داده است.
به گزارش ایرنا از پایگاه های خبری سازمان جهانی بهداشت و انجمن سرطان آمریکا، سرطان ریه با 2.9 میلیون مورد ابتلا در سال 2018 میلادی، همچنان به عنوان کشنده ترین نوع سرطان شناخته می شود.
سرطان های سینه، کلورکتال، پروستات، پوست و معده به ترتیب در رتبه های بعدی جای دارند. سازمان جهانی بهداشت مرگ و میر ناشی از سرطان ریه را در آخرین گزارش خود در سال جاری میلادی 1 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
کاهش ختنه زنان در ایران/ بیشترین شیوع ختنه در مناطق جنوبی هرمزگان

کاهش ختنه زنان در ایران/ بیشترین شیوع ختنه در مناطق جنوبی هرمزگان یک پژوهشگر آسیب های اجتماعی گفت: ختنه زنان در کشور رو به کاهش است اما این معضل همچنان وجود دارد در حالیکه هنوز هیچ متولی مشخصی برای مقابله با این معضل وجود نداشته و برنامه و سیاستی در این حوزه وجود ندارد.
کامیل احمدی در گفت وگو با برنا، درباره ختنه زنان با بیان اینکه این عمل از دیرباز و قبل از ظهور دین های توحیدی در فرهنگ های مختلف وجود داشته و از قاره آفریقا شروع شده و در مناطق دیگر جهان از جمله بخش های محدودی از ایران گسترش یافته است، گفت: ختنه زنان چهار نوع یا درجه دارد و در این عمل تمام یا قسمتی از آلت تناسلی دختربچه در سنین بسیار پایین با توجیهات سنتی بریده می شود که از منظر حقوق ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
آقای رییس صدا و سیما! این دیگر چه جور درصدهایی است؟!

آقای رییس صدا و سیما! این دیگر چه جور درصدهایی است؟! عصر ایران؛ مهرداد خدیر - رییس سازمان صدا و سیما گفته است: بودجۀ کل شبکه های صدا و سیما به اندازۀ یک کانال خارجی است.
آقای علی عسگری حرف های دیگری هم زده است. از جمله این که می گویند صدا و سیما افت کرده است. در حال حاضر اما صدا و سیما بالای 80 درصد از مخاطبان را به خود جذب کرده و فضای مجازی 20 درصد مخاطبان را به خود جذب کرده است.
رییس رسانه رسمی همچنین گفته است: بی بی سی یک میلیارد و چهار صد هزار پوند بودجه دارد .
دقیقا مشخص نیست آقای علی عسگری دنبال چیست اما این اظهارات قابل توجه و نقد است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
دانلود بازی اکشن عصر زامبی 2 اندروید

دانلود بازی اکشن عصر زامبی 2 اندروید Zombie Age 2: The Last Stand دومین نسخه از بازی زیبای عصر زامبی در سبک بازی های اکشن از استودیوی بازیسازی DIVMOB برای اندروید می باشد که به صورت رایگان در گوگل پلی منتشر شده است.
در این بازی، مواضع دفاعی شما در حال نابودی هستند و شهر در حال پر شدن از زامی ها است؛ شما متوجه خواهید بود که دیگر ماندن در خانه برای شما امن نیست، زیرا تعداد بی شماری از زامبی ها در حال حرکت به سمت شهر هستند و مهم نیست چه تعداد از آنها کشته شود، زیرا تعداد آنها آنقدر زیاد است که به زودی تمام شهر را تصرف خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
زاکانی: هاشمی، خاتمی، موسوی، احمدی نژاد، روحانی و سیدحسن خمینی در مکتب امام نیستند/ لاریجانی هم لنگ می زند!

زاکانی: هاشمی، خاتمی، موسوی، احمدی نژاد، روحانی و سیدحسن خمینی در مکتب امام نیستند/ لاریجانی هم لنگ می زند! زاکانی با ترسیم ویژگی های مکتب امام، معتقد است موسوی، خاتمی، هاشمی، احمدی نژاد، روحانی و سیّدحسن خمینی در مقابل مکتب امام تعریف می شوند و علی لاریجانی نیز در ویژگی های مربوط به مکتب امام، لنگ می زند.
به گزارش فارس، علیرضا زاکانی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نماینده دوره های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه رو در رو به پرسش های امیرحسین ثابتی، مجری این برنامه پاسخ داده است.
وی در این برنامه، به آسیب شناسی فعالیت های نیروهای انقلابی پرداخته است و پیشنهاداتی را برای این جریان در شرایط فعلی کشور مطرح کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
آموزشگاه بین المللی قهوه در ایران

آموزشگاه بین المللی قهوه در ایران مدرسه قهوه ایران پر افتخارترین در صنعت قهوه و کافی شاپ کشور و خاورمیانه
در فرهنگ ما همیشه قهوه به عنوان یک کالای لوکس مطرح بوده و کسانی که علم دم آوری قهوه را داشته اند، به عنوان انسان های خاصی شناخته می شده اند. اما در سال های اخیر با گسترش دانش قهوه، این دانه ی خوش طعم و جذاب، جای خود را در میان عموم مردم باز کرده؛ به گونه ای که در اکثر خانه ها قهوه به چای ترجیح داده می شود.
شغل آماده سازی قهوه یا همان باریستا برای اغلب مردم شغل ناشناخته و غریبی ست. اما این روز ها مجموعه ای تحت عنوان مدرسه قهوه ایران، به صورت تخصصی به امر آموزش و تربیت باریستا می پردازد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
دستگیری یک زن معترض به ترامپ در پاریس

دستگیری یک زن معترض به ترامپ در پاریس شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: یک زن معترض زمانی که قصد داشت به خودرو حامل دونالد ترامپ در خیابان شانزه لیزه پاریس پایتخت فرانسه نزدیک شود، دستگیر شد.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این شبکه تلویزیونی افزود: رئیس جمهوری آمریکا که حاضر به همراهی سایر سران ورهبران کشورها و رئیس جمهوری فرانسه با استفاده از اتوبوس برای رفتن به محل برگزاری مراسم یکصدمین سال پایان جنگ جهانی اول نشده بود، با خودرو مخصوص راهی این محل شده بود که با یک زن معترض مواجه شد.
سی ان ان اضافه کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز بطور جداگانه و با خودرو شخصی عازم محل برگزای این مراسم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
مدیران مسئول "ابرار"و "آخرین خبر"محاکمه شدند

مدیران مسئول "ابرار"و "آخرین خبر"محاکمه شدند دادگاه رسیدگی به پرونده مدیران مسئول روزنامه ابرار و پایگاه خبری آخرین خبر برگزار شد که در نهایت هیات منصفه مطبوعات مدیرمسئول روزنامه ابرار را مجرم ندانست اما مدیر مسئول پایگاه خبری آخرین خبر را در ارتباط با عناوین اتهامی مجرم شناخت.
به گزارش ایرنا، جلسه رسیدگی به پرونده مدیران مسئول روزنامه ابرار، پایگاه خبری آخرین خبر و خبرنگار روزنامه تابناک صبح امروز یکشنبه در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.
پرونده مدیرمسئول روزنامه ابرار با شکایت رئیس جمعیت هلال احمر و به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی تشکیل شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 18 ساعت پیش
گزارش هزار و 286 کودک آزاری در اصفهان

گزارش هزار و 286 کودک آزاری در اصفهان ثبت یک هزار و 286 گزارش رسمی کودک آزاری در استان اصفهان، حکایت از آن دارد که آتش زیر خاکستر کودک آزاری در لایه های پنهان جامعه همچنان روشن است و شعله های آن، حقوق و نیازهار اولیه کودکان را در لابلای آسیب های اجتماعی مانند فقر، اعتیاد، بیکاری و ... می سوزاند، از حق ممنوع بودن تنبیه و وادار کردن بچه ها به کار و خیابان گردی گرفته تا نیاز دسترسی به بهداشت و سلامت جسمی و روانی، امکانات آموزشی، محبت و توجه در کانون خانواده.
به گزارش ایسنا، نا آگاهی بعضی پدر و مادرها از چهارچوب رفتاری درست با کودک در کنار مشکل فقر و آسیب های اجتماعی در دسته دیگر از خانواده ها باعث افزایش کودک آزاری در استان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 19 ساعت پیش
بیل گیتس: رونمایی از توالت بدون آب

بیل گیتس: رونمایی از توالت بدون آب بیل گیتس از توالت بدون نیاز به آب رونمایی کرد.
به گزارش بی بی سی، بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت در چین از توالتی رونمایی کرد که نیاز به شبکه آب یا فاضلاب ندارد و با استفاده از مواد شیمیایی می تواند فضولات را به کود تبدیل کند.
این توالت که پس از سال ها کار آماده عرضه شده، حاصل پروژه ای است که در بنیاد ملینا و بیل گیتس پیگیری شد. این توالت ها در طراحی های متنوع برای فضولات مایع و جامد متفاوت ساخته شده اند.
گیتس گفته توالت های فعلی فضولات را صرفا در آب رها می کنند در حالی که توالت های جدید نیازی به فاضلاب ندارند و فعل و انفعالاتی شیمیایی چون سوزاندن فضولات در آنها اعمال ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 19 ساعت پیش
اسنپ در شهرکرد و آمل فعال شد

اسنپ در شهرکرد و آمل فعال شد سامانه هوشمند حمل و نقل اسنپ از امروز فعالیت خود را در شهرکرد و آمل آغاز کرد. با اضافه شدن شهرکرد به عنوان اولین شهر اسنپی در استان چهارمحال و بختیاری، تعداد استان های فعال اسنپ به عدد 26 رسید. همزمان با آمل این سامانه در شهرهای محمودآباد، ایزدشهر و کیاکلا نیز فعال شده است. به گزارش روابط عمومی اسنپ، اکنون اسنپ در 69 شهر بزرگ و کوچک ایران به مردم خدمت رسانی می کند.
به رسم همیشگی اسنپ برای اولین تردد شهروندان شهرهای آمل، محمودآباد، ایزدشهر، کیاکلا و شهرکرد کد سفر رایگانی در نظر گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 20 ساعت پیش
سایپا خودروهای جایگزین رنوهای تولیدی پارس خودرو را معرفی کرد (+اطلاعیه)

سایپا خودروهای جایگزین رنوهای تولیدی پارس خودرو را معرفی کرد (+اطلاعیه) شرکت سایپا در بخشنامه ای قابل تأمل به نمایندگی ها اعلام کرد مشتریانی که ساندرو و تندر90 ثبت نام کرده اند، می توانند محصولات خانواده پراید یا تیبا را به جای خودروی ثبت نامی خود تحویل بگیرند.
به گزارش عصر ایران ، شرکت سایپا روز گذشته در بخشنامه ای به نمایندگی ها اعلام کرد مشتریانی که ساندرو و تندر90 ثبت نام کرده اند، می توانند محصولات خانواده پراید یا تیبا را به جای خودروی ثبت نامی خود از شرکت تحویل بگیرند.
در بخشنامه سایپا به نمایندگی های فروش آمده است:
احتراماً ضمن پوزش از مشتریان به جهت تأخیر پیش آمده در ایفای تعهدات انواع محصولات رنو شرکت پارس خودرو به اطلاع می رساند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 20 ساعت پیش
مردی با DNA عجیب

مردی با DNA عجیب مرد 63 ساله اهل قزاقستان، وقتی دو ماه بعد از مراسم خاکسپاری اش به خانه برگشت، خانواده اش را در حد سکته قلبی شوکه کرد.
ماجرا از این قرار بود که وی چند ماهی به دور از خانواده در شهر دیگری کار می کرد تا این که هیچ خبری از او نشد، خانواده که به دنبال او می گشتند، متوجه یافتن جسدی در اطراف خانه شدند.
پلیس با بررسی دی. ان. ای جسد پیدا شده اعلام کرد 99.9 درصد (بالاترین میزان قطعیت در آزمایش) دی. ان. ای او با جسد مطابقت دارد که در علم پزشکی این میزان شباهت بی سابقه بوده است. در کمال ناباوری جسد پیدا شده با وجود تطبیق آزمایش متعلق به او نبوده است.
منبع: روزنامه خراسان ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 20 ساعت پیش
داستان اعدام یک سگ

داستان اعدام یک سگ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت گفت: فردی که به طرز بی رحمانه و وحشیانه با مشارکت دو نفر دیگر یک قلاده سگ را در انبار واحد برنجکوبی به دار آویخته و با چوب دستی مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش ایسنا، براساس گزارشات و انتشار اخبار مربوط به اعدام یک قلاده سگ در انبار یک واحد کارخانه برنجکوبی واقع در روستای فخرآباد بخش لشت نشاء شهرستان رشت، با همکاری اداره محیط زیست شهرستان رشت و اداره حراست اداره کل و یک گروه مردم نهاد محیط زیستی، متخلفین مذکور شناسایی و جهت پیگرد قانونی به حوزه قضایی لشت نشاء معرفی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 6 روز و 20 ساعت پیش
خطر سکته با مصرف بیش از حد داروی تیروئید

خطر سکته با مصرف بیش از حد داروی تیروئید پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند مصرف بیش از حد دارو برای درمان تیروئید، می تواند به سکته بیمار منجر شود.
به گزارش ایسنا و به نقل از یورک الرت، مصرف بیش از حد دارو در بیمارانی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند، می تواند به افزایش خطر "فیبریلاسیون دهلیزی" یا "ای فیب" (AFib) در آنان منجر شود. ای فیب، شایع ترین نوع آریتمی قلبی است که خطر سکته را در پی دارد.
"جفری اندرسون" (Jeffrey Anderson)، از پزشکان "مرکز قلب اینترماونتین" (Intermountain Heart Institute) در آمریکا و پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: ما می دانیم که بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 21 ساعت پیش
قتل به خاطر کُری خوانی آبی و قرمز

قتل به خاطر کُری خوانی آبی و قرمز شب گذشته پس از بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا ،تعدادی از هواداران استقلال در بخش زرنه شهرستان ایوان با حضور در خیابان از اینکه تیم پرسپولیس نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند ابراز شادمانی نمودند .
به گزارش تابناک ایلام، این شادمانی و کری خوانی هواداران استقلال ،خشم طرفداران پرسپولیس را به دنبال داشت که تداوم آن منجر به بروز یک درگیری شد.
در نهایت ادامه این نزاع به این ختم شد تا یکی از هواداران خشمگین پرسپولیس با استفاده از سلاح یکی جوانان همشهری خود را صرفا بخاطر یک کری خوانی به قتل برساند ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 22 ساعت پیش
نمک دریا بدترین نوع نمک خوراکی است

نمک دریا بدترین نوع نمک خوراکی است مدیرگروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: نمک دریا بدترین نوع نمک خوراکی است که به بروز اختلالات ناشی از کمبود ید در افراد منجر می شود.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، نسرین علیزاده افزود: متأسفانه تبلیغات نمک های غیر استاندارد مثل نمک دریا توسط افراد سودجو به کاهش مصرف نمک یددار در جامعه منجر شده است.
وی افزود: نمک یددارتصفیه شده در اکثر فعالیت های بدن مانند رشد و تکامل جسمی و عصبی، تولید انرژی و عملکرد طبیعی مغز و سلول های عصبی نقش مهمی دارد و کمبود ید موجب کاهش بهره هوشی و قدرت یادگیری در کودکان و دانش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 23 ساعت پیش
احتمال آبگرفتگی معابر در مناطق جنوبی کشور

احتمال آبگرفتگی معابر در مناطق جنوبی کشور مدیر کل پایش سازمان هواشناسی گفت: امروز احتمال آبگرفتگی معابر در مناطق جنوبی کشور مانند بوشهر و جنوب فارس وجود دارد.
مسعود حقیقت روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز در جنوب غرب، غرب، جنوب و به تدریج مرکز و شرق کشور بارش باران گاهی رعد و برق رخ خواهد داد.
وی اظهار داشت: از بعدازظهر امروز بارش باران، وزش باد و کاهش دما در غرب سواحل خزر آغاز می شود و به تدریج تا سه شنبه تمام سواحل را در بر می گیرد .
حقیقت ادامه داد: همچنین بر اساس پیش بینی های صورت گرفته طی سه روز آینده بارش پراکنده باران و وزش باد برای بخش هایی از شمال غرب ، زنجان، قزوین، البرز ، شمال سمنان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 23 ساعت پیش
10 علامت هشداردهندۀ آلزایمر

10 علامت هشداردهندۀ آلزایمر بیماری آلزایمر شروعی تدریجی و خاموش دارد و شایع ترین نوع دمانس (اختلال شناخت و حافظه) است. علائم شایع این بیماری شامل اختلال حافظه، دشواری در انجام کارهای عادی، ضعف بیان، گم کردن زمان و مکان، ضعف یا کاهش قضاوت، مشکلات در تفکر ذهنی، جابجا گذاشتن اجسام، تغییرات در حالات و رفتار، تغییرات در شخصیت و از دست دادن انگیزه است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
جوان ترین نماینده کنگره آمریکا نمی تواند اجاره خانه اش را بپردازد

جوان ترین نماینده کنگره آمریکا نمی تواند اجاره خانه اش را بپردازد جوان ترین نماینده ای که تاکنون به کنگره آمریکا راه یافته، تا زمان شروع به کارش در ماه ژانویه با یک مشکل روبه روست: پرداخت اجاره خانه.
به گزارش ایسنا، الکساندریا اوکاسیو کورتز از نیویورک، جوان ترین نماینده ای که تاکنون به کنگره آمریکا راه یافته است، به نیویورک تایمز گفت که برای اجاره کردن آپارتمانی در واشنگتن در انتظار اولین حقوقش است.
اد هنری، از مجریان شبکه فاکس نیوز گفت که این نماینده 29 ساله واقعیت را نگفته زیرا عکس هایش در یکی از مجلات او را در حالی نشان می دهد که لباس هایی چندین هزار دلاری به تن دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
پیروزی آمیا با پاس گل سامان قدوس

پیروزی آمیا با پاس گل سامان قدوس تیم فوتبال آمیا با پاس گل سامان قدوس سه امتیازی شیرین به دست آورد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته سیزدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های فرانسه (لوشامپیونه) با برتری یک بر صفر تیم فوتبال آمیا در خانه تولوز در حضور 81 دقیقه ای سامان قدوس پیگیر شد.
در این بازی که قدوس در دقیقه 81 جای خود را به مندوسا داد، آمیا با پاس گل او توسط بلین در دقیقه 28 به گل و پیروزی رسید.
همچنین در سایر بازی ها، سن اتین 2 بر صفر رنس را برد، نیس یک بر صفر از سد نیم گذشت و آنژی هم با همین نتیجه مون پولیه را از پیش رو برداشت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 5 ساعت پیش
اورژانس تهران: درمان 738 نفر در جریان بازی پرسپولیس

اورژانس تهران: درمان 738 نفر در جریان بازی پرسپولیس رییس مرکز اورژانس تهران از درمان 738 نفر در جریان بازی پرسپولیس و کاشیما انتلرز خبر داد و گفت: از این تعداد 733 نفر در محل درمان شده و 5 نفر به بیمارستان انتقال یافتند.
پیمان صابریان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین آمار مراجعه کنندگان به اورژانس در هنگام برگزاری مسابقه فوتبال پرسپولیس – کاشیما آنتلرز اظهار داشت: 738 نفر به نیروهای اورژانس مستقر مراجعه کرده اند.
رئیس مرکز اورژانس تهران اضافه کرد: از این تعداد 733 نفر در محل درمان و 5 نفر به بیمارستان انتقال یافتند.
وی گفت: تعداد 10 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 7 ساعت پیش
گروگان گیری مسلحانه در بروکسل

گروگان گیری مسلحانه در بروکسل منابع خبری در بلژیک از وقوع گروگان گیری در رستورانی در پایتخت این کشور خبر دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه میرور، این گروگان گیری توسط یک مرد مسلح در رستورانی در بروکسل رخ داده است.
بر اساس تصاویر منتشر شده از محل وقوع این گروگان گیری، نیروهای پلیس حضور گسترده ای در این محل دارند.
این گروگان گیری در محله ایکسل واقع در مرکز بروکسل رخ داده است.
گزارش ها حاکی از آن است که این مرد در حالی که یک تفنگ به دست داشته، وارد رستوران شده و اقدام به گروگان گیری در این محله ثروتمندنشین کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 8 ساعت پیش
تبریک کنایه آمیز رامبد جوان به حضور زنان در ورزشگاه (عکس)

تبریک کنایه آمیز رامبد جوان به حضور زنان در ورزشگاه (عکس) رامبد جوان، واکنشی کنایه آمیز به حضور امروز زنان در ورزشگاه آزادی و تماشای بازی دو تیم پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در فینال لیگ قهرمانان آسیا نشان داد.
به گزارش خبرآنلاین، رامبد جوان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، حضور بانوان را در استادیوم تبریک گفت.
او با لحنی کنایه آمبز نوشت: مبارکمون باشه حضور خانمهای عزیز در ورزشگاه.
البته خجالت داره این تبریک در سال (2018)،(1397)،(1440) ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 8 ساعت پیش
دختران خوردبین با عکس پدر در آزادی (عکس)

دختران خوردبین با عکس پدر در آزادی (عکس) فرزندان سرپرست سابق تیم فوتبال پرسپولیس تماشاگر دیدار فینال آسیا شدند.
به گزارش "ورزش سه"، با تصمیماتی که از سوی مسئولان فدراسیون اتخاذ شد، حضور بانوان در ورزشگاه آزادی در دیدار کاشیما برابر پرسپولیس آزاد اعلام شد تا بعد از دیدار ایران با بولیوی، در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز شاهد حضور بانوان باشیم.
به رسم دیدار قبلی، تعداد زیادی از بانوان حاضر در ورزشگاه از بستگان و نزدیکان مسئولان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس هستند که در این میان حضور دختران محمود خوردبین، از جمله نکات جالب توجه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 8 ساعت پیش
نماینده مجلس: بسته حمایتی آبان ماه به صورت نقدی پرداخت می شود

نماینده مجلس: بسته حمایتی آبان ماه به صورت نقدی پرداخت می شود نایب رئیس کمیسیون اقتصادی می گوید آنگونه که با دولت توافق شده قرار است بسته حمایتی آبان ماه به صورت واریز نقدی به حساب یارانه ای باشد.
به گزارش خانه ملت؛ معصومه آقاپور علیشاهی با اشاره به اینکه رئیس جمهور از اجرایی شدن بسته حمایتی در راستای جبران گرانی ها خبر داده است، بیان داشت: بر اساس توافق که مجلس با دولت داشته است، بسته حمایتی به اقشار آسیب پذیر جامعه یعنی کارمندان دولت، کارگران، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، بازنشستگان و تمام کسانی که زیر3 میلیون تومان حقوق می گیرند، اختصاص یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 9 ساعت پیش
زیکو: جو استادیوم آزادی شبیه ماراکانا بود

زیکو: جو استادیوم آزادی شبیه ماراکانا بود سرمربی و بازیکن پیشین تیم فوتبال کاشیما ژاپن گفت: از قهرمانی تیم کاشیما در لیگ قهرمانان آسیا خوشحالم.
به گزارش مهر، زیکو بعد از تساوی تیم های فوتبال پرسپولیس و کاشیما به قهرمانی تیم ژاپن در لیگ قهرمانان آسیا گفت: بسیار خوشحالم، بازی سختی بود. برای مسابقه آنچه که اهمیت داشت قهرمانی بود نه نتیجه.
وی درباره جو ورزشگاه آزادی هم گفت: این جو من را یاد تیم خودم در برزیل می اندازد که هزاران نفر برای تشویق آن به ورزشگاه ماراکانا می آمدند. با این حال بازیکنان کاشیما تحت تاثیر این جو قرار نگرفتند و به خوبی بازی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 9 ساعت پیش
هواشناسی: روزهای خاکی اهواز سالانه 1.5 روز افزایش می یابند/ میانگین سالیانه روزهای خاکی 61 روز است

هواشناسی: روزهای خاکی اهواز سالانه 1.5 روز افزایش می یابند/ میانگین سالیانه روزهای خاکی 61 روز است مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه میانگین سالیانه روزهای خاکی در اهواز حدود 61 روز است، گفت: از سال 72 تا 96 هر ساله یک روز و نیم به تعداد روزهای گرد و خاک اهواز افزوده شده است.
به گزارش ایسنا ، محمد سبزه زاری در همایش و هفتمین کارگاه بین المللی گرد و خاک که امروز (19 آبان ماه) در اهواز برگزار شد، با اشاره به انواع گرد و خاکی که خوزستان را فرا می گیرد، اظهار کرد: دو مورد گردوخاک وجود دارد، گرد و خاک های گسترده که از کشورهای همسایه منطقه را تحت تاثیر قرار می دهند و گرد و خاک محلی که در داخل استان رخ می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 9 ساعت پیش
تماشای دیدار پرسپولیس - کاشیما (عکس)

تماشای دیدار پرسپولیس - کاشیما (عکس) منبع: ایرنا ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 10 ساعت پیش
جزئیات سوء قصد به جان ماکرون

جزئیات سوء قصد به جان ماکرون اداره کل امنیت داخلی فرانسه جزئیات سوء قصد نافرجام اخیر به جان رئیس جمهوری این کشور را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری بی اف ام امروز شنبه اعلام کرد: اداره کل امنیت داخلی فرانسه گزارش داد که در پی انجام تحقیقات درباره طرح ترور امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه تاکنون 6 نفر بازداشت شده اند.
بر اساس اعلام این شبکه، مظنونین به بازجویان گفته اند ترور نافرجام مذکور را ژان پیر. بی (Jean-Pierre B) 62 ساله به عنوان سرکرده گروهشان طراحی کرده بود و بر این اساس قرار بود این افراد در 7 نوامبر (16 آبان) با چاقو در شمال فرانسه به رئیس جمهوری این کشور حمله کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
عربستان عراق را برای کاهش قیمت نفت متقاعد کرد

عربستان عراق را برای کاهش قیمت نفت متقاعد کرد عربستان سعودی عراق را برای کاهش قیمت نفت خام متقاعد کرد.
به گزارش یورونیوز دو کشور روز شنبه 19 آبان توافق کردند که برای ثبات بخشیدن به بازار جهانی نفت و جلوگیری از افزایش قیمت ناشی از تحریم نفتی ایران، با یکدیگر همکاری کنند.
عاصم جهاد، سخنگوی وزارت نفت عراق با اعلام این موضوع گفت که این تصمیم روز شنبه در جریان دیدار خالد فالح، وزیر نفت عربستان سعودی با همتای عراقی اش ثامر غضبان در بغداد گرفته شد.
آقای فالح در جریان دیدار از بغداد، روز شنبه با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق نیز دیدار و گفتگو کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 12 ساعت پیش
چکه کردن آب در VIP ورزشگاه آزادی!

چکه کردن آب در VIP ورزشگاه آزادی! با وجود تعمیرات در ورزشگاه آزادی، هنوز مشکلاتی در این ورزشگاه دیده می شود.
به گزارش ایسنا، در حالی که برای دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا به دستور AFC استادیوم آزادی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت، با این حال هنوز ورودی بخش VIP ورزشگاه علیرغم زیباسازی، با مشکل مواجه است و از سقف آن آب چکه می کند.
این اتفاق در حالی رخ داده است که مهمانان زیادی در استادیوم آزادی حاضر هستند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 13 ساعت پیش
سازمان مالیاتی نهادهای معاف از مالیات را اعلام کرد

سازمان مالیاتی نهادهای معاف از مالیات را اعلام کرد علیرغم آنکه بعضی سازمان ها و نهادهای کشور طبق ماده 2 قانون مالیات های مستقیم از پرداخت مالیات معاف هستند اما شرکت های زیرمجموعه این نهادها طبق قانون مالیات می پردازند. در همین راستا معاونت مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی اعلام کرد فعالیت های اقتصادی نهادهای انقلابی و بنیادها از پرداخت مالیات معاف نیست.
به گزارش فارس سازمان امور مالیاتی کشور، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی که مشمول مالیات نیستند را اعلام کرد.
در بخشنامه نادر جنتی معاون مالیات های مستقیم سازمان مالیاتی آمده است: نظر به اینکه براساس بند 4 الحاقی به ماده 2 قانون مالیات های مستقیم به موجب بند (1) قانون اصلاح ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 13 ساعت پیش
وزیر ارتباطات تماشاگر بازی پرسپولیس و کاشیما شد

وزیر ارتباطات تماشاگر بازی پرسپولیس و کاشیما شد دقایقی قبل از آغاز دیدار تیم های پرسپولیس و کاشیما، وزیر ارتباطات نیز در محل برگزاری بازی حضور یافت.
به گزارش خبرنگار مهر، در فاصله 30 دقیقه مانده به آغاز دیدار تیم های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات نیز وارد ورزشگاه آزادی شد تا از نزدیک شاهد برگزاری این بازی باشد.
دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن از ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی آغاز می شود. دیدار رفت دو تیم در ژاپن با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم ژاپنی خاتمه یافته بود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 13 ساعت پیش
حضور روسای FIFA و AFC در ورزشگاه آزادی

حضور روسای FIFA و AFC در ورزشگاه آزادی رییس فیفا و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تماشای فینال لیگ قهرمانان آسیا وارد ورزشگاه آزادی شدند.
به گزارش ایسنا، جیانی اینفانتینو، رییس فیفا و شیخ سلمان رییس AFC برای تماشای دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا بین تیم های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز وارد ورزشگاه آزادی شدند.
زمانی که اینفاتینیو به همراه تاج وارد جایگاه VVIP شدند، مهدی تاج جایگاه حضور بانوان را به او نشان می داد. در همین همین حین تعدادی از هواداران شعار دروغه دروغه سر دادند.
او سپس به همراه تاج به داخل زمین رفت تا از نزدیک جایگاه بانوان را بازدید کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 14 ساعت پیش
ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای دیدار پرسپولیس و کاشیما

ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای دیدار پرسپولیس و کاشیما تعدادی از زنان هوادار به همراه خبرنگاران و عکاسان زن برای پوشش خبری و تصویری دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن وارد ورزشگاه آزادی شدند.
به گزارش ایرنا؛ دیدار این دو تیم در چارچوب بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا ساعت 18 و 30 دقیقه امروز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود و در زمان ورود زنان، مردان حاضر در ورزشگاه یک صدا و ایستاده آنان را تشویق کردند.
مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد زمین محل رقابت شدند و پس از بررسی جو حاضر در ورزشگاه از سلامت تور دروازه های ورزشگاه اطمینان حاصل کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 14 ساعت پیش
سفر وزیر انرژی عربستان به عراق

سفر وزیر انرژی عربستان به عراق وزارت نفت عراق امروز -شنبه- از تبادل نظر وزیر نفت این کشور با وزیر انرژی سعودی در مورد ثبات بازار جهانی نفت و مشارکت شرکت های سعودی در عراق خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق گفت که تامر الغضبان وزیر نفت این کشور با خالد الفالح وزیر انرژی عربستان راهکارهای تقویت روابط و همکاری های دو جانبه بین دو کشوررا بررسی کردند.
جهاد توضیح داد: طرفین بر همکاری در زمینه نفت، برق، صنایع پتروشیمی و سرمایه گذاری در بخش گاز و شراکت شرکت های سعودی از جمله دو شرکت آرامکو و سابک و لزوم تسریع در روند اجرای یادداشت های تفاهم امضا شده بین طرفین تأکید کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 15 ساعت پیش
توضیح درباره انتشار عکسی از محمدعلی نجفی

توضیح درباره انتشار عکسی از محمدعلی نجفی توضیح
ساعتی پیش، عکسی از صفحه اینستاگرام منسوب به محمدعلی نجفی منتشر شد که حاکی از واکنش وی به حواشی اخیر بود.
پس از بررسی مشخص شد عکس منتشر شده از صفحه محمدعلی نجفی (شهردار سابق تهران) در اینستاگرام جعلی بوده و متعلق به او نیست.
"عصرایران" بلافاصله پس از مشخص شدن جعلی بودن این صفحه، این پست را که حذف کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 15 ساعت پیش
محکومیت یک روزنامه نگار به 29 ماه حبس در ترکیه

محکومیت یک روزنامه نگار به 29 ماه حبس در ترکیه رسانه های ترکیه اعلام کردند که 'حُسنی محلی' مقاله نویس روزنامه آکشام و مفسر تلویزیونی ترک به اتهام 'توهین به رییس جمهوری' به دو سال و پنج ماه و پنج روز حبس محکوم شد.
به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه ان.تی.وی، رسیدگی به اتهامات 'حسنی محلی' در شعبه دوم دادگاه جزایی استانبول برگزار شد و قاضی پرونده در پایان جلسه، این فعال مطبوعاتی روزنامه آکشام را به اتهام 'توهین به رییس جمهوری' به 29 ماه و پنج روز حبس محکوم کرد.
فشار بر روزنامه نگاران ترکیه به ویژه پس از کودتای نافرجام جولای 2016 افزایش یافته تا جایی که زندانی شدن بیش از 150 خبرنگار در ترکیه در ایام بعد از کودتای 25 تیر ماه سال 1395 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 15 ساعت پیش
برف و باران اواسط هفته به مازندران بر می گردد

برف و باران اواسط هفته به مازندران بر می گردد رئیس اداره پیش بینی و پیش آگاهی هواشناسی مازندران گفت: برف و باران از دوشنبه شب هفته جاری (21) آبان ماه بار دیگر به خطه شمال کشور بر می گردد.
علی اصغر بسطامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: این ناپایداری تا روز پنج شنبه 24 آبان به صورت بارش های پراکنده ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی تعطیلات آخر هفته در مازندران هوا آفتابی و گاهی نیمه ابری می شود.
وی کاهش نسبی دما را از دیگر عواقب نفوذ جریان ناپدار به مازندران در اواسط هفته جاری بیان کرده است.
طبق این پیش بینی هوای مازندران تا عصر روز دوشنبه صاف تا نیمه ابری است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 15 ساعت پیش
مجوزهای وزارت ارشاد حداکثر تا پایان امسال اعتبار دارند

مجوزهای وزارت ارشاد حداکثر تا پایان امسال اعتبار دارند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سامان دهی وضعیت ارائه خدمات و صدور مجوزهای گوناگون خود در اطلاعیه ای حداکثر اعتبار مجوزهای قبلی صادر شده از سوی این وزارتخانه را تا پایان سال اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس این اطلاعیه، مجوزهای قبلی صادره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا تاریخ مندرج در آن ها و حداکثر تا پایان سال دارای اعتبار است. اما دارندگان آنها می توانند پس از استقرار پنجره واحد مجوزها و خدمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزهای جدید را دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 15 ساعت پیش
نخستین تصویر از لیلا حاتمی در سریال "نهنگ آبی" (عکس)

نخستین تصویر از لیلا حاتمی در سریال "نهنگ آبی" (عکس) نخستین تصویر از لیلا حاتمی در سریال نهنگ آبی به کارگردانی فریدون جیرانی منتشر شد.
به گزارش عصر ایران به نقل از مهر، سریال نهنگ آبی به کارگردانی فریدون جیرانی، تهیه کنندگی سعید ملکان و نویسندگی بهرام توکلی از جدیدترین تولیدات شبکه نمایش خانگی است که مراحل فیلمبرداری را پشت سر می گذارد.
لیلا حاتمی برای نخستین بار در یکی از تولیدات شبکه نمایش خانگی نقش آفرینی می کند.
ساعد سهیلی، حسین یاری، مجید مظفری، ماهور الوند، حمیدرضا آذرنگ، آزاده صمدی، پریوش نظریه، الهام کردا، ستاره پسیانی و دیبا زاهدی دیگر بازیگران این مجموعه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 15 ساعت پیش
خشونت علیه زنان در خاورمیانه و آفریقا 1.5 برابر کشورهای غربی

خشونت علیه زنان در خاورمیانه و آفریقا 1.5 برابر کشورهای غربی برآوردهای جهانی نشان می دهد که به طور متوسط از هر سه زن یکی در طول زندگی خود حداقل یکبار خشونت جسمی یا جنسی را تجربه می کند. اما میزان خشونت در کشورهای در حال توسعه به طور قابل ملاحظه ای بالاتر از کشورهای توسعه یافته است.
به گزارش یورونیوز، براساس تعریف ارائه شده از سوی سازمان ملل متحده، اعمال هرگونه رفتار و یا گفتار آزاردهنده از سوی مردان یا زنان که سبب آسیب های فیزیکی، جنسی، ذهنی یا رنج زنان شود خشونت علیه زنان تعریف می گردد.
استفاده از کلمات تحقیرکننده و تهدیدآمیز، فریاد کشیدن، رفتارهای کنترل کننده، کتک زدن، اعمال زور برای برقراری رابطه جنسی و عاطفی، آسیب زدن به دستگاه تناسلی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 16 ساعت پیش
بازداشت یک دختر با لباس پسرانه در استادیوم آزادی

بازداشت یک دختر با لباس پسرانه در استادیوم آزادی یک دختر که با تیپ پسرانه قصد ورود به ورزشگاه آزادی را داشت، توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.
به گزارش فارس، حدود 30 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حضور دارند و منتظر ورود به استادیوم آزادی هستند اما این در حالی است که ظرفیت ورزشگاه آزادی حدودا تکمیل شده و سایر هواداران باید به خانه هایشان بازگردند.
* یک دختر که با پوشش پسرانه قصد ورود به ورزشگاه آزادی را داشت توسط نیروی انتظامی شناسایی شد واجازه ورود به او داده نشد.
* خبرنگار خانم ورزشگاه آزادی با مشکلات زیادی روبرو شدند به طوری که چند در برای ورود به روی آنها بسته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 17 ساعت پیش
پخش بازی فینال در 7 پارک تهران

پخش بازی فینال در 7 پارک تهران سخنگوی کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر تهران از فراهم آمدن امکان تماشای دیدار دو تیم پرسپولیس – کاشیما در فضاهای عمومی خبر داد.
حجت نظری در گفتگو با ایلنا، با اشاره به بازی دو تیم پرسپولیس – کاشیما که امروز ساعت 18:30 برگزار می شود، اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده و در راستای ارتقای نشاط اجتماعی و با توجه به اینکه شماری از شهروندان تهرانی درخواست پخش دیدار دو تیم پرسپولیس و کاشیما را در فضاهای عمومی داشتند، امکان پخش این بازی در بوستان های شش نقطه از تهران فراهم شد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 17 ساعت پیش
وزیر کشور: استانداران جدید روز یکشنبه به دولت معرفی می شوند

وزیر کشور: استانداران جدید روز یکشنبه به دولت معرفی می شوند وزیر کشور در خصوص جایگزینی و معرفی 14 استاندار جدید، گفت: استانداران جدید را روز یکشنبه به دولت معرفی می کنیم.
عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در حاشیه همایش استانداران در جمع خبرنگاران، بیان کرد: 14 نفر از استانداران ما شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شوند که در این جلسه حضور داشتند و سخت بود با این 14 نفر خداحافظی کنیم، آنها در این پنج سال زحمت کشیدند با وزارت کشور همراهی کردند، به هر حال برای آنها آرزوی توفیق و خدمت بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داریم.
وی تصریح کرد: ما هم اکنون آمادگی کامل داریم و روز یکشنبه استانداران جدید را به دولت معرفی می کنیم و اگر روند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 18 ساعت پیش
سفیر روسیه در تل آویو: درخواست خروج ایران از سوریه، غیرضروری است/ هیچ اسرائیلی به ضرب گلوله ایران کشته نشده

سفیر روسیه در تل آویو: درخواست خروج ایران از سوریه، غیرضروری است/ هیچ اسرائیلی به ضرب گلوله ایران کشته نشده سفیر روسیه در تل آویو با درخواست اسرائیلی ها برای خروج ایرانی ها از سوریه مخالفت کرد.
به گزارش عصرایران، "آناتولی فیکتوروف"درخواست های اسرائیل برای عدم حضور نظامیان ایرانی در سراسر سوریه را درخواست غیرواقعی و غیرضروری توصیف کرد.
او این سخنان را در نشست خبری در محل سفارت روسیه در تل آویو مطرح کرد. روزنامه تایمز اسرائیل این نشست خبری را پوشش داده است.
سفیر روسیه همچنین گفت: "تهران برای حمله نظامی به اسرائیل برنامه ریزی نمی کند و در سال های اخیر هیچ اسرائیلی به ضرب گلوله ایرانی ها کشته نشده اما دهها ایرانی در حملات هوایی اسرائیل علیه سوریه، کشته شده اند". ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 18 ساعت پیش
روحانی: توزیع اولین بسته حمایت غذایی دولت در آبان

روحانی: توزیع اولین بسته حمایت غذایی دولت در آبان رئیس جمهور گفت: دولت اولین بسته حمایت غذایی را در آبان به افرادی در فشار بیشتری هستند و جزو افرادی هستند که مشکلات بیشتری دارند، پرداخت می کند و این روند در چند نوبت ادامه پیدا خواهد کرد.
به گزارش فارس، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در پایان نشست با سران قوا گفت: دولت اولین بسته حمایت غذایی را در آبان به افرادی در فشار بیشتری هستند و جزو افرادی هستند که مشکلات بیشتری دارند، پرداخت می کند و این روند در چند نوبت ادامه پیدا خواهد کرد.
وی افزود: در بودجه سال آینده هم برای حقوق و دستمزد پیش بینی هایی خواهیم کرد که مشکلات وارده به مردم را جبران کنیم. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 19 ساعت پیش
آمادگی ورزشگاه آزادی قبل از فینال (عکس)

آمادگی ورزشگاه آزادی قبل از فینال (عکس) بازی برگشت فینال جام باشگاه های آسیا بین پرسپولیس و کاشیما امروز ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی انجام می شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
میشل عون: لبنان به حفظ ثبات در طول مرز با اسرائیل پایبند است

میشل عون: لبنان به حفظ ثبات در طول مرز با اسرائیل پایبند است رییس جمهور لبنان ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره وجود کارگاه های اسلحه سازی و انبارهای سری مهمات حزب الله در نزدیکی برخی مواضع حساس در داخل این کشور را تکذیب کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، میشل عون – رییس جمهور لبنان – در گفت وگو با هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در این کشور در بیروت بار دیگر ادعاهای مطرح شده از سوی مسئولان رژیم صهیونیستی درباره وجود کارگاه های اسلحه سازی و انبارهای سری حزب الله در برخی مواضع حساس در لبنان را تکذیب کرده و تاکید کرد: لبنان به حفظ ثبات خود پایبند است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
روزی که وزیر امور خارجه ایران اعدام شد / حسین فاطمی از بانیان ملی شدن نفت، به خیانت متهم شد (فیلم)

روزی که وزیر امور خارجه ایران اعدام شد / حسین فاطمی از بانیان ملی شدن نفت، به خیانت متهم شد (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصر ایران؛ محسن ظهوری مدعی خواست که آید به تماشاگه راز / دست غیب آمد و بر سینه نامحرم زد / عقل می خواست کز آن شعله چراغ افروزد / برق غیرت بدرخشید و جهان برهم زد. همه طبقات از جمله مطبوعات، سهم خود را در این راه عظیم ملی ادا کردند. این نطق پیروزی، برای ملی شدن صنعت نفت ادا شد؛ با صدای کسی که شادمانی اش دوام زیادی نداشت.
حسین فاطمی، وزیر امور خارجه دولت محمد مصدق بود و از اصلی ترین مهره های ملی شدن نفت ایران که سه سال پس از این پیروزی بزرگ، با حکم دادگاه به اعدام محکوم شد تا 19 آبان ماه 64 سال پیش تیرباران شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
فاطمه معتمد آریا تیپ ساز یا شخصیت ساز سینمای ایران؟

فاطمه معتمد آریا تیپ ساز یا شخصیت ساز سینمای ایران؟ عصر سینما: درعرف بازیگری ما تیپ سازی و بازی در قالب تیپ های آشنا ،کار بی کلاس و بی اعتباری تلقی می شود که برای بازیگر افت دارد . معمولا به هر بازیگری گفته شود نقشی که بازی کرده به " تیپ " نزدیک است ، اخم هایش توی هم می رود و سر سختانه از نقش و بازی خودش رفع اتهام می کند که " نخیر ؛اصلا هم تیپ نیست ، خیلی هم شخصیت است !"بعضی از نوشته های سینمایی هم به این سو تفاهم دامن می زنند ودر نقد بازیگری ، تیپ سازی را مثل یک ویژگی منفی که سراپا عیب و ایراد است مطرح می کنند ؛انگار هر بازیگری که تیپ خاصی را بازی می کند چنان خطای بزرگی مرتکب شده که برای اثباتش به دلیل و سند هم نیازی نیست و همین که به سمت تیپ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
نماینده رشت: با CFT از شرایط تحریم عبور می کنیم

نماینده رشت: با CFT از شرایط تحریم عبور می کنیم هفته گذشته شورای نگهبان 22 ایراد به لایحه CFT گرفت و آن را به مجلس عودت داد. در همین راستا یکی از نمایندگان طیف دلواپس مجلس از به راه افتادن موج توابین از موافقان لایحه CFT خبر داد که طی آن نمایندگان موافق درصدد پس گرفتن و توبه کردن از موافقت خود هستند.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در مجلس در گفت و گو با آرمان به دفاع از حقوق نمایندگان پرداخت که در ادامه می خوانید.
جریان تواب سازی چیست؟
یک عده ای رویاهایی در ذهنشان است و این رؤیاها را به قدری در ذهن خود بزرگ می کنند تا برای خود واقعیتی بسازند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
بیانیه تشکل های صنفی مدیران مطبوعات درباره انتخابات نماینده مدیران مسول

بیانیه تشکل های صنفی مدیران مطبوعات درباره انتخابات نماینده مدیران مسول یکی از ارکان اصلی فعالیت مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران، هیات نظارت بر مطبوعات می باشد که در طول حیات مطبوعات ا ز ابتدا تا انتها ( از صدور مجوز تا تداوم، تعلیق و ابطال آن) جایگاه و نقش کلیدی ایفا می نماید.
هیات نظارت بر مطبوعات با توجه به جایگاه حاکمیتی آن و وظایفی که قانونگذار بر عهده آن نهاده است در رشد و توسعه کمی و کیفی مطبوعات، ارتقای جایگاه رسانه ها و افزایش سطح آگاهی جامعه، رسالت خطیری را به دوش میکشد.
نگاهی به ترکیب هفت نفره هیات نظارت بر مطبوعات که بر اساس قانون تعیین شده، نشان می دهد که برای تشکیل این رکن اساسی حیاتی ، شش نماینده از سوی قوای سه گانه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
جان بولتون: گزینه نظامی علیه ایران مطرح نیست

جان بولتون: گزینه نظامی علیه ایران مطرح نیست مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد : گزینه نظامی جایی در برنامه ریزی های دولت آمریکا علیه ایران ندارد.
به گزارش ایسنا، نیک شیفرین، خبرنگار نیوزآور نوشته است ، جان بولتون در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه در صورت خروج ایران از برجام آیا گزینه نظامی علیه این کشور روی میز است گفت: این [گزینه] هیچ جایی در برنامه ریزی های ما ندارد.
به گزارش شبکه خبری العالم ، جان بولتون اضافه کرده است : رئیس جمهور( ترامپ ) فکر نمی کند ایران از توافق خارج شود.
بر اساس این گزارش دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا 18 اردیبهشت ماه به طور یک جانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته ای برجام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
علت افسردگی در فصول پاییز و زمستان چیست؟

علت افسردگی در فصول پاییز و زمستان چیست؟ یک روانشناس تخصصی کودک و نوجوان ضمن بیان اینکه هنوز علت دقیق افسردگی در فصول سرد از نگاه روانپزشکان مشخص نشده است گفت: اما به نظر می رسد تأثیر عرض جغرافیایی بر اختلالات خلقی به واسطه تغییرات دسترسی به نور خورشید به طور چشمگیری در بروز این امر موثر باشد.
دکتر گوهریسنا انزانی-رئیس کلینیک تنفس دوباره در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه علائم افسردگی از اواسط فصل پاییز تا اواسط زمستان در افراد بروز می یابد، خاطرنشان کرد: افسردگی های فصلی در بهمن و دی ماه شیوع بیشتری دارد و معمولاً با شروع پاییز و زمستان کارکرد برخی از هورمون ها دچار مشکل می شود اما هنوز علت دقیق افسردگی از نگاه روانپزشکان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
ام باپه: عصر مسی و رونالدو تمام می شود

ام باپه: عصر مسی و رونالدو تمام می شود ستاره جوان پاری سن ژرمن بر این باور است که باید توپ طلا به یکی از بازیکنان فرانسه برسد.
به گزارش ایسنا و به نقل از "le10 sport"، پاری سن ژرمن یکی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا است. کیلیان ام باپه، بازیکن جوان و تاثیرگذار پاری سن ژرمن از شانس بالای تیمش برای قهرمانی در لیگ قهرمانان می گوید.
او گفت: در گروه سختی قرار گرفته ایم. رقابت با ناپولی و لیورپول که از بهترین ها هستند آسان نیست. خوب است که با چنین تیم های بزرگ بازی می کنیم. هنوز شانس بالای برای صعود داریم. می خواهیم برابر لیورپول بهترین بازی خود را به نمایش گذاریم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: