با دیدن این تصویر حالتان خوب می شود (عکس)

با دیدن این تصویر حالتان خوب می شود (عکس) این عکس در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. در این عکس مردی سعی می کند از نهال خود در مقابل تگرگ تهران مراقبت کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان

خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان رئیس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند.
به گزارش ایلنا، حسن محمودی با بیان اینکه خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند، گفت: هر چند کودکان خیلی کمتر از بزرگسالان به ویروس کرونا مبتلا می شوند، اما خانواده ها نباید از این خطر غافل شوند و نکات بهداشتی را همانند افراد بزرگسال برای کودکان رعایت کنند.
وی افزود: کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
مترو تهران؛ صبح امروز شنبه 16 فروردین ماه (عکس)

مترو تهران؛ صبح امروز شنبه 16 فروردین ماه (عکس) برخلاف توصیه های وزارت بهداشت برای در خانه ماندن و مقابله با شیوع ویروس کرونا، بعد از تعطیلات نوروز شاهد حضور جمعیت قابل توجهی در مترو و سطح شهر در تهران هستیم. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
بیش از یک میلیون و 117 هزار مبتلا به کرونا در جهان

بیش از یک میلیون و 117 هزار مبتلا به کرونا در جهان آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان هم چنان رو به افزایش بوده و چند روزی است که از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است.
به گزارش ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-19 است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به 205 کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-19 در جهان یک میلیون و 117 هزار و 787 نفر بوده که 59 هزار و 197 نفر از آن ها جان باخته و 228 هزار و 975 نفر نیز بهبود یافته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
تمامی پروازهای خارجی تایلند لغو شد

تمامی پروازهای خارجی تایلند لغو شد سازمان حمل و نقل تایلند از لغو موقت تمامی پروازهای ورودی به این کشور خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، سازمان حمل و نقل تایلند اعلام کرد که در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور، تمامی پروازهای ورودی برای مدت محدود لغو می شود.
تایلند دارای شش فرودگاه بین المللی است.
تا کنون نزدیک به دو هزار مورد ابتلا به کرونا در تایلند ثبت شده است. 19 نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
کرونا چه زمانی تمام می شود؟ (فیلم)

کرونا چه زمانی تمام می شود؟ (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصر ایران؛ محسن ظهوری ساکت، خالی و تعطیل. این وضعیت امروز بسیاری از شهرهای جهان است. مکان هایی که به شلوغی و سروصدا مشهور بودند و کرونا در کمترین زمان ممکن، آن ها را دگرگون کرد. حالا همه یک سئوال دارند؛ این وضعیت تا چه زمانی طول خواهد کشید؟
بیشتر بدانید:
سرانجام کرونا در ایران؛ درمان، کشتار یا خاموشی اپیدمی؟ (فیلم) سریع ترین راه برای از بین بردن کرونا / ماجرای واقعی پادشاه زمین و ویروس کوچک (فیلم)
این نخستین بار نیست که بشر دچار یک بیماری همه گیر نوپدید شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
ماسک "کرونا" با امضای گاو خشمگین سنآگاتا! (+تصاویر)

ماسک "کرونا" با امضای گاو خشمگین سنآگاتا! (+تصاویر) عصرایران - ایتالیا یکی از بحرانی ترین دوران تاریخ خود را با کووید-19 تجربه می کند. ویروسی که تمامی کشورهای جهان را به نوعی درگیر خود کرده اما ایتالیا جز مناطقی است که کرونا بالاترین رکوردها را در آن ثبت کرده است!
براساس آمار رسمی هفتگی، تا اول آوریل 2020 برابر با 110574 مورد مثبت کرونا و همچنین 13155 مورد فوت بر اثر کرونا در ایتالیا گزارش شده است. در این میان 16847 نفر نیز بهبود یافته اند. همانطور که اشاره شد این یکی از بالاترین گزارش های مربوط به پاندمی کرونا در شرایط فعلی است و پیوسته بر تعداد آن نیز افزوده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
هشدار وزارت بهداشت، عقب نشینی وزارت صمت

هشدار وزارت بهداشت، عقب نشینی وزارت صمت این روز ها نامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و بهداشت در مورد تعطیلی واحد های تولیدی و اصناف خبرساز شده است، اما به نظر می رسد در نهایت مقرر شده تعطیلی اصناف و کسب و کار ها تداوم یابد.
به گزارش ایسنا، 9 فروردین حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی طی نامه ای به رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت 31 استان و جنوب کرمان اعلام کرد که وقفه در کار و تولید ایجاد نمی شود و خواستار تنظیم شیوه نامه های بهداشتی در جهت سلامت کارگران و کارکنان واحد های تولیدی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
روسیه اجازه بازگشت هوایی روس ها به میهنشان را هم ممنوع کرد

روسیه اجازه بازگشت هوایی روس ها به میهنشان را هم ممنوع کرد رسانه های دولتی روسیه با استناد به یک منبع آگاه اعلام کردند: از بامداد روز شنبه و در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا، روس هایی که در خارج از کشور بسر می برند نمی توانند با هواپیما به میهن خود بازگردند چرا که تمامی پرواز های مسافری متوقف می شود.
به گزارش جمعه شب خبرنگار ایرنا از مسکو، براساس این دستورالعمل که تا کمتر از سه ساعت دیگر به اجرا درخواهد آمد، تمامی پرواز هایی که قرار بود روس ها را به خانه بازگرداند به حالت تعلیق در آمده است.
روسیه جمعه گذشته تمامی پرواز های منظم و چارتری خود را متوقف کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
گرد و غبار در شرق کرمان

گرد و غبار در شرق کرمان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اهالی شرق این استان نیمی از سال گرفتار گرد و غبار و توفان شن هستند گفت: گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخته است.
مرجان شاکری شبانگاه جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: غلظت گرد و غبار در اوایل امشب در شهرستان فهرج به 78 و در ریگان به بیش از 70 برابر حد مجاز رسید.
وی با بیان اینکه شهرستان فهرج بیشتر روز های اسفندماه سال گذشته درگیر گرد و غبار بوده است اظهار داشت: مشکل پدیده گرد و غبار و تامین سلامت مردم شرق استان کرمان باید در سال جاری به طور ویژه مد نظر قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
برنامه های درسی روز شنبه شبکه های آموزش و چهار

برنامه های درسی روز شنبه شبکه های آموزش و چهار جدول زمانی پخش برنامه های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز شنبه (شانزدهم فروردین ماه) از طریق شبکه های آموزش و چهار اعلام شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، برنامه تلویزیونی آموزش مکمل برای مقاطع مختلف تحصیلی که از طریق شبکه های آموزش و چهار در روز شنبه، شانزدهم فروردین ماه 1399 پخش می شود، به شرح زیر است:
متوسطه دوره اول:
ساعت8 تا 8:30 درس ریاضی پایه 9
ساعت8:30 تا 9 درس علوم تجربی پایه 8
ساعت9 تا 9:30 درس عربی پایه 7
دوره ابتدایی:
ازساعت10:30 تا11فارسی و نگارش پایه اول ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
شوخی کرونایی با تابلو شام آخر (عکس)

شوخی کرونایی با تابلو شام آخر (عکس) یکی از دیوارنگاره های لئوناردو داوینچی ایتالیایی است. این اثر هنری نشانگر صحنه هایی از شام آخر روزهای پایانی عمر مسیح است آنطور که انجیل به آن اشاره کرده است. این نقاشی بر پایهٔ کتاب یوحنا، باب 13 آیهٔ 21 است آنجا که مسیح می گوید که یکی از 12 حواری اش به وی خیانت خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحد های تولیدی در هفته آینده اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش ایسنا، کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحد های تولیدی در هفته آینده اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:
1- واحد های توزیعی و خدماتی و تجاری که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع بوده و رسته های آن ها قبلا در اطلاعیه های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام شده است، تا اطلاع بعدی این کمیته تعطیل خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد

راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته، آمده است، به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022 (عکس)

رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022 (عکس) عروسک های نوزدهمین دوره از بازی های آسیایی 2022 طی یک مراسم آنلاین رونمایی شد.
به گزارش ایسنا، عروسک های نوزدهمین دوره از بازی های آسیایی 2022 طی یک مراسم دیجیتال رونمایی شد. کنگ کنگ، لیان لیان و چن چن نام این عروسک ها است.
این مراسم به دلیل شیوع کرونا به صورت آنلاین و طی 20 دقیقه انجام شد. شیخ احمد، رئیس فدراسیون هندبال آسیا و رئیس شورای المپیک آسیا در این مراسم حضور داشتند.
نوزدهمین دوره بازی های آسیایی از 10 تا 25 سپتامبر در هانگژوی چین برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
خسارت 20 میلیونی جوان تبر به دست به اورژانس آستارا گیلان

خسارت 20 میلیونی جوان تبر به دست به اورژانس آستارا گیلان خبر حمله یک جوان تبر به دست به بخش اورژانس بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا چنان بازتابی در فضای مجازی داشت که کمک بیش از یک میلیارد تومانی خیران این شهرستان برای تجهیز کاستی های موجود در همان بیمارستان، از دید این رسانه ها دور ماند.
سامان ساسانیان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در تشریح جزئیات این خبر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در پی مرگ یک زن در عصر روز چهارشنبه (سیزده بدر)، نوه های این پیرزن به دلیل اختلاف خانوادگی در محوطه روبروی اورژانس با هم درگیر شدند.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
طرح های حمایتی از فعالان صنایع دستی به علت شیوع کرونا تشریح شد

طرح های حمایتی از فعالان صنایع دستی به علت شیوع کرونا تشریح شد معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور صنایع دستی طرح های حمایتی از فعالان این بخش که به علت شیوع کرونا با رکود مواجه شده است را اعلام کرد.
پویا محمودیان در گفت و گو با خبرنگار عصرایران گفت: هر ساله در 31 استان بازارچه صنایع دستی نوروزی برگزار می شد که رونق خوبی هم داشت و اصولا ایام نوروز ایام پررونقی برای حوزه صنایع دستی محسوب می شود، اما امسال به دلیل شیوع کرونا این بازارها را از دست دادیم و همین مسئله باعث شد تا در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال ارائه راهکارهایی برای حمایت از فعالان صنایع دستی باشیم تا حدی بتوانیم خلاء بازار پر رونق بهاری را کمی پر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
طرح ترافیک از فردا اجرا نمی شود

طرح ترافیک از فردا اجرا نمی شود رئیس پلیس راهور تهران به خبرنگار عصرایران گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم شورای ترافیک شهر تهران، طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، در سطح شهر تهران اجرا نخواهد شد و این عدم اجرا تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.
سردار مهماندار افزود: از شهروندان عزیز میخواهیم از تردد های غیر ضروری در تهران خودداری کنند تا هرچه بیشتر بتوان با این بیماری مقابله کرد.
گفتنی است، امروز اعلام شده بود که از فردا صبح طرح ترافیک کاهش آلودگی هوا با کاهش ساعت مدت طرح اجرایی می گردد.
______________________
بیشتر بخوانید: ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
مقام معظم رهبری درگذشت میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند

مقام معظم رهبری درگذشت میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی، درگذشت مجاهد فداکار و جانباز سرافراز آقای میرزا محمد سُلگی، راوی کتاب ارزشمند آب هرگز نمی میرد را تسلیت گفتند.
به گزارش ایسنا، متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسمه تعالی
درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سُلگی را به همه ی کسانی که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت میورزند و به همه ی خانواده های شهید و به همه ی جانبازان و خانواده های آنان و همه ی یادگاران دفاع مقدس و بویژه به همسر فداکار و فرزندان و دیگر بازماندگان وی تسلیت عرض میکنم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
اعلام آمادگی بانک مرکزی برای اجرای بازار باز

اعلام آمادگی بانک مرکزی برای اجرای بازار باز رییس کل بانک مرکزی از آمادگی بانک مرکزی برای اجرای عملیات گسترده بازار باز برای کمک به دولت و غلبه بر مشکلات اقتصادی خبر داد.
به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشته است: درجه اثرگذاری هر سیاست اقتصادی بستگی مستقیم به ابزار هایی داردکه در اختیار سیاست گذار است.
در یک سال ونیم گذشته، بانک مرکزی با شناخت و آگاهی از دستاورد هایی که بانک های مرکزی دنیا در مدیریت سیاست پولی و ارزی داشته اند، به صورت پیوسته، مجموعه ای از ابزار ها را طراحی وپس از تصویب مراحل قانونی در سبد ابزار های خود قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا

غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا معاون بهداشت وزارت بهداشت از غربالگری بیش از 69 میلیون و 200 هزار نفر از هموطنان در بسیج ملی مقابله با کرونا تا بعد از ظهر امروز خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی افزود: از این تعداد بیش از 57 میلیون و دویست هزار نفر توسط واحد های بهداشتی و درمانی و 12 میلیون نفر توسط سامانه salamat.gov.ir غربالگری شدند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: خوشبختانه هموطنان در هفته ای که گذشت در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و انشاالله این طرح در هفته آینده نیز با در خانه ماندن مردم ادامه پیدا خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
منبع امنیتی عراقی: آمریکا برای انتقال سفارت ها به عین الاسد برنامه ریزی می کند

منبع امنیتی عراقی: آمریکا برای انتقال سفارت ها به عین الاسد برنامه ریزی می کند یک منبع امنیتی در استان الانبار (غرب عراق) می گوید آمریکا در حال برنامه ریزی برای تشویق کشور ها به انتقال سفارتشان به پایگاه عین الاسد است.
منبع امنیتی عراقی: آمریکا برای انتقال سفارت ها به عین الاسد برنامه ریزی می کند
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی در استان الانبار (غرب عراق)، امروز (جمعه)، گفت که آمریکا در حال برنامه ریزی برای تشویق کشور ها است تا سفارت خود را به پایگاه عین الاسد در شمال بغداد منتقل کنند.
پایگاه عین الأسد که بزرگترین مقر نیرو های آمریکایی در عراق است، بامداد 18 دی ماه هدف عملیات موشکی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
فعالیت کارگزاری مسکن مهر پردیس از 16 فروردین

فعالیت کارگزاری مسکن مهر پردیس از 16 فروردین مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: از روز شنبه 16 فروردین ماه 1399 کارگزاری مسکن مهر پردیس با حضور یک سوم از نیروها، فعالیت خود را برای ارائه خدمات به افرادی که از طریق سامانه، نوبت اینترنتی گرفته اند آغاز می کند.
سیدمهدی هدایت در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به مصوبه ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا، کارگزاری مسکن مهر شهر جدید پردیس از تاریخ 16 فرودین ماه 1399 تا پایان فروردین ماه جهت ارائه خدمات دایر می شود.
وی افزود: البته به دستور ستاد مقابله با کرونا در جهت مقابله با این ویروس، فعالیت کارگزاری با حضور یک سوم از همکاران آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
آغاز طرح ترافیک ازساعت 8 فردا(شنبه)

آغاز طرح ترافیک ازساعت 8 فردا(شنبه) مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران از توقف رزرو ورود به محدوده طرح ترافیک تا20 فروردین خبر داد.
عمار سعیدیانفردر گفتگو با ایسنا، با اعلام آغاز اجرای طرح ترافیک از فردا 16 فروردین ماه گفت: ساعت اجرای طرح به دلیل شیوع کرونا از ساعت 8 تا 17 هست و سه ساعت و نیم کاهش پیدا کرده است.
وی با تاکید براینکه در طرح ترافیک سال99 حتما شهروندان باید از قبل، ورود خود را رزرو کنند، اظهار کرد: البته براساس تصمیم اخذ شده تا 20 فروردین که دولت شرایط ویژه به علت کرونا اعلام کرده است رزرو اجباری نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
چگونه اضطراب های ناشی از کرونا را کم کنیم؟ (فیلم)

چگونه اضطراب های ناشی از کرونا را کم کنیم؟ (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
سال 2020؛ بدترین سال فروش جهانی موبایل در یک دهه گذشته

سال 2020؛ بدترین سال فروش جهانی موبایل در یک دهه گذشته به تازگی کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری با بررسی آمارهای منتشر شده دریافته و اعلام کرده اند که میزان فروش و عرضه گوشی های هوشمند در سال 2020 به کمترین میزان خود در یک دهه گذشته خواهد رسید.
به گزارش ایسنا، به تازگی گزارش های جدیدی از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی CCS Insight منتشر شده است که نشان می دهد سال جاری میلادی یکی از بدترین سالهای بازار جهانی فروش موبایل در سالهای گذشته است؛ چراکه آنها بر این باورند در سال 2020 میلادی، 250 میلیون دستگاه گوشی هوشمند نسبت به سال قبل، کمتر به فروش خواهد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
آمریکا سامانه های دفاعی به عراق منتقل کرد

آمریکا سامانه های دفاعی به عراق منتقل کرد فرماندهی مرکزی آمریکا از انتقال سامانه های دفاعی به عراق خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: ما سامانه های دفاعی را برای حمایت از عراقی ها و نیروهای ائتلاف و نیروهای آمریکایی در برابر تهدیدات هوایی که علیه پایگاه هایمان وجود دارد منتقل کرده ایم.
یک مسئول آمریکایی پنجشنبه اعلام کرده بود واشنگتن پیش بینی می کند گروه های عراقی حمله ای را علیه نیروها و تأسیسات آمریکا در این کشور انجام دهند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
اطلاعیه وزارت بهداشت درباره یک دارو در درمان کرونا

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره یک دارو در درمان کرونا در پی مصاحبه انجام شده یکی از متخصصین بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص داروی فاوی پیراویر (favipiravir)، معاون درمان وزارت بهداشت به نمایندگی از کمیته علمی مستقر در معاونت درمان وزارت بهداشت، اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش ایسنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
"به دنبال مصاحبه انجام شده یکی از اعضای محترم هیات علمی شاغل در بیمارستان مسیح دانشوری تهران در خصوص داروی(favipiravir) به اطلاع می رساند داروی مذکور هنوز در فارماکوپه ایران وارد نشده و در حال حاضر به عنوان یک دارو در یک کارآزمایی بالینی به کار گرفته شده و در اختیار چند مرکز درمانی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
کرونا از طریق خون منتقل نمی شود

کرونا از طریق خون منتقل نمی شود سخنگوی سازمان انتقال خون از هموطنان خواست در روزهای کرونایی اهدای خون را فراموش نکنند چرا که بسیاری از بیماران سرطانی، تالاسمی و هموفیلی به خون و فرآورده های آن نیاز دارند و اهداکنندگان باید بدانند که ویروس کرونا از طریق خون منتقل نمی شود.
بشیر حاجی بیگی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هموطنان نوع دوست که در همه شرایط یاری گر سازمان انتقال خون برای تامین خون و فرآورده های خون برای بیماران نیازمند به خون هستند، توجه داشته باشند که ترس از کرونا موجب این نشود که اهدای خون را فراموش کنند، نیاز به خون همیشگی است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
مخالفت حناچی با واگذاری "شهر آفتاب و شهروند" در ازای بدهی های شهرداری

مخالفت حناچی با واگذاری "شهر آفتاب و شهروند" در ازای بدهی های شهرداری شهردار تهران درباره واگذاری دو مجموعه "شهرآفتاب و شهروند" در ازای بدهی های شهرداری تهران گفت: این مصوبات باطل نشده؛ اما خیلی دوست نداریم این اتفاق بیافتد چون این دو مجموعه اصلی ترین دارایی های دُرشت شهرداری تهران هستند.
پیروز حناچی در گفت وگو با ایسنا، درباره تهاتر و بدهی های شهرداری تهران به مصوبه واگذاری دو مجموعه "شهرآفتاب" و "شهروند" در ازای بدهی های شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: مجموعه ای مثل شهروند "برند" بسیار با ارزشی است، در حقیقت شهروند دو شخصیت دارد یکی نام و آوازه آن و کنترل کیفیتی که برای عرضه محصولات انجام می شود و دیگری دارایی های سرمایه ای این مجموعه است که در تلاش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 3 ساعت پیش
آمریکا شماری از دیپلماتهای خود را از عراق خارج کرد

آمریکا شماری از دیپلماتهای خود را از عراق خارج کرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ژرژ مالبرونو، خبرنگار باسابقه روزنامه فرانسوی لوفیگارو در توئیتر نوشت: آمریکا امروز (14 فروردین) شماری از دپیلماتهای خود و سفارتخانه های اروپایی و حدود سی نفر از اعضای سازمان ملل را با پرواز خطوط هوایی قطر از عراق خارج کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 4 ساعت پیش
جنبش عصبه الثائرین عراق: سفارت آمریکا در تیررس موشک های ما قرار دارد

جنبش عصبه الثائرین عراق: سفارت آمریکا در تیررس موشک های ما قرار دارد جنبش عصبه الثائرین با انتشار تصویری هوایی از سفارت آمریکا در بغداد، به واشنگتن هشدار داد.
به گزارش ایلنا، جنبش عصبه الثائرین با انتشار تصاویری هوایی از سفارت آمریکا در بغداد، به واشنگتن هشدار داد.
این جنبش هشدار داد که سفارت آمریکا در بغداد زیر نظر ما و در تیررس موشک های ما قرار دارد.
عصبه الثائرین افزود که اگر بخواهیم، سفارت آمریکا را به خاکستر تبدیل می کنیم؛ پیش از این هم ما را آزموده بودید و دقت ضربات ما را تجربه کردید. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 5 ساعت پیش
ترامپ: ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده است/ مانعی برای دیدار با ایرانی ها و حل موضوع تحریم ها ندارم

ترامپ: ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده است/ مانعی برای دیدار با ایرانی ها و حل موضوع تحریم ها ندارم رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداشته تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور برود.
رئیس جمهور آمریکا که در کنفرانس خبری روزانه درباره شیوع ویروس کرونا صحبت می کرد در پاسخ به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: ضربه بسیار سختی به اقتصاد و ارتش ایران وارد شده است و از ویروس کرونا نیز بسیار آسیب دیدند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 5 ساعت پیش
مروری بر پرونده جنجالی داماد وزیر

مروری بر پرونده جنجالی داماد وزیر محکومیت محمدهادی رضوی داماد شریعتمداری - وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت و وزیر فعلی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی- از متهمان پرونده بانک سرمایه به حبس و رد مال و شلاق و ... از جمله اقدامات دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد 1398 بود.
به گزارش ایسنا، رسیدگی به پرونده موسوم به بانک سرمایه از دی ماه سال 97 جهت رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیأت مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد و پس از برگزاری چهار جلسه دادگاه در 27 اسفندماه سال 97 احکام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 5 ساعت پیش
بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است

بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است معاون اول باراک اوباما همسو با 40 عضو کنگره آمریکا، خواستار کاهش تحریم ها علیه ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شد.
به گزارش ایرنا جو بایدن روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای، افزود: در زمان بحران جهانی، آمریکا باید رهبری کند. ما باید نخستین کسی باشیم که به افرادی که آسیب می بینند یا در معرض خطر هستند، کمک کنیم.
وی ادامه داد: ما این طوری هستیم و همیشه بوده ایم. در بحبوحه این بیماری همه گیر کشنده که هیچ مرز و مرزی نمی شناسد، ایالات متحده باید اقدامات لازم را برای امدادرسانی که می توانیم به این کشورهایی همچون ایران که ضربه سختی از ویروس خورده اند ارائه دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 5 ساعت پیش
فرمانده ناو هواپیمابر روزولت آمریکا برکنار شد

فرمانده ناو هواپیمابر روزولت آمریکا برکنار شد فرمانده ناو هواپیمابر روزولت که اخیرا طی نامه ای به پنتاگون خواستار اتخاذ اقدامات جدی و فوری برای مهار شیوع ویروس کرونا در این ناو شده است، از سمتش برکنار شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که فرمانده ناو هواپیمابر روز ولت به دلیل افشای نامه درخواست وی از پنتاگون برای اتخاذ تدابیر فوری جهت مهار شیوع کرونا در این ناو، از سمتش برکنار شد.
ناخدا برت کروزیر فرمانده ناوهواپیمابر روزولت اخیرا در نامه ای به پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد داده که کل ملوانان و خدمه این ناو قرنطینه شوند و تاکید کرده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 6 ساعت پیش
هزینه 22 میلیاردی پرسپولیس برای سرمربی

هزینه 22 میلیاردی پرسپولیس برای سرمربی اشتباهات عجیب مدیرعامل سابق پرسپولیس باعث شده این باشگاه در طول یک فصل حدود 22میلیارد بابت سرمربی خود بپردازد.
به گزارش ایسنا، در روزهایی که باشگاه پرسپولیس درگیر مشکلات مالی فراوان بود و نمی توانست دستمزد مربی خارجی خود بپردازد، مدیران این باشگاه طی اقدام عجیبی حاضر به پرداخت 6 میلیارد تومان شدند تا گل محمدی را به خدمت بگیرند.
در نیم فصل لیگ نوزدهم و پس از اینکه کالدرون ایران را ترک کرد، انصاری فرد مذاکرات فشرده ای انجام داد تا رضایت نامه حضور گل محمدی در پرسپولیس را کسب کند اما از آنجایی که مسئولان باشگاه شهر خودرو با این مساله مخالف بودند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 7 ساعت پیش
تشریح تخفیفات "طرح ترافیک" 99 برای ساکنان محدوده

تشریح تخفیفات "طرح ترافیک" 99 برای ساکنان محدوده مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران جزییات تسهیلات جدید شهرداری تهران، برای تردد ساکنان محدوده طرح های ترافیکی در سال جاری را ارائه کرد.
عمار سعیدیانفر در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر در سال گذشته ساکنین محدوده قبل از ساعت 8:30 یک خروج رایگان و بعد از ساعت 17 یک ورود رایگان به محدوده داشتند، گفت: در بازه بین 8:30 تا 17 ، تعرفه عوارض ورود به طرح ترافیک و آلودگی هوا برای آن ها نصف قیمت خواهد بود.
وی در مورد وضعیت ساکنان محدوده های طرح ترافیک در سال جاری با بیان اینکه براساس مصوبه شورای شهر و به منظور بهبود تسهیلات ساکنین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 7 ساعت پیش
نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است

نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: قانون درباره کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی ساز و کاری مشخص کرده که پیگیری افزایش حقوق این عزیزان خارج از اختیار من است.
به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در توییتی نوشت: کارگر عزیزی مرا خطاب قرار داد که چرا فقط پیگیر افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری هستم و در برابر کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی احساس مسئولیت نمی کنم؟
خدا می داند احساس شرمندگی کردم اما قانون درخصوص این عزیزان ساز و کاری مشخص کرده که خارج از اختیار من است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
قدردانی وزیر بهداشت از مردم

قدردانی وزیر بهداشت از مردم وزیر بهداشت در پیامی از همراهی مردم برای قطع زنجیره کرونا در ایام تعطیلات نوروز و همچنین روز طبیعت، قدردانی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در این پیام عنوان داشته است: با بهره از خرد دیرین مردم هوشمند این سرزمین کهن حماسه ای نیکو و بیاد ماندنی آفریدید و در راستای تمنای خدمتگزارانتان، جهت تندرستی خویش و هم میهنانتان گوشه عزلت گزیدید و در خانه ماندید و همکاران ما را که فزون تر از بار سنگین مداوای بیماران، هراس از بیماری و رنجوریتان وادارشان به تمنای ماندن در خانه کرده بود از این همراهی بیکران، شادمان و سپاسگزارشان کردید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
تولد نوزاد مادر کرونایی در خراسان شمالی

تولد نوزاد مادر کرونایی در خراسان شمالی رییس دانشکده پزشکی اسفراین گفت: نخستین نوزاد از یک مادر مبتلا به کرونا، روز پنجشنبه در این شهرستان متولد شد.
به گزارش ایرنا دکتر اسحاق ایلدرآبادی با بیان اینکه در غربالگری های انجام شده 2 مادر باردار در اسفراین مبتلا به کرونا شناسایی شده اند، اظهار کرد: عصر روز چهاردهم فروردین، یکی از این مادران باردار مبتلا به کرونا نوزاد خود را به دنیا آورد.
وی حال عمومی این مادر و فرزند را مساعد خواند و افزود: نوزاد در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری شده و طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحت مراقبت قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
شیلات: جمعه آخرین روز صید ماهیان دریای مازندران

شیلات: جمعه آخرین روز صید ماهیان دریای مازندران مدیرکل شیلات مازندران از آخرین روز صید ماهیان دریای این استان ماه خبر داد و گفت: فصل صید و صیادی در آب های ساحلی دریای مازندران که از 15 مهر ماه آغاز شده بود و پس از 6 ماه فردا 15 فروردین ماه 99 پایان خواهد یافت.
ولی اله محمدزاده در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: از نیمه دوم مهر ماه سال گذشته 4 هزار و 200 نفر از صیادان مازندران در غالب 54 تعاونی پره فصل صید را با شرایط عادی شروع کردند اما به دلیل شیوع کرونا فردا آخرین روز صید خواهد بود.
وی تصریح کرد: در این مدت 3 هزار و 600 تن انواع ماهیان استخوانی به ارزش 168 هزار میلیارد تومان صید شده که 73 درصد ماهی سفید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از یک میلیون نفر گذشت

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از یک میلیون نفر گذشت منابع رسانه ای پنجشنبه شب گزارش دادند که شمار مبتلایان به کرونای جدید موسوم به "کووید-19" در جهان از یک میلیون نفر گذشته است.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و 168 نفر رسید.
همچنین از این تعداد، 51 هزار و 354 نفر جان باخته و 210 و 191 نفر بهبود پیدا کرده اند.
خبرگزاری فرانسه اعلام کرد ، نیمی از جمعیت جهان در قرنطینه قرار دارند.
در همین ارتباط وزارت بهداشت فرانسه نیز اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 471 نفر جان خود را از دست داده اند تا شمار مبتلایان در این کشور به 4 هزار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
دانشگاه آزاد: هفته پیش رو، هفته بحرانی برای کلاس های مجازی/ دانشجویان نگران غیبت های گذشته خود نباشند

دانشگاه آزاد: هفته پیش رو، هفته بحرانی برای کلاس های مجازی/ دانشجویان نگران غیبت های گذشته خود نباشند رئیس مرکز فناوری و شبکه علمی دانشگاه آزاد یکی از دلایل پایین بودن کیفیت آموزش مجازی را پایین بودن پهنای باند اینترنت عنوان کرد و افزود: قوانین کلاس های حضوری و غیرحضوری (از جمله تعداد غیبت های مجاز و ...) متفاوت است و در مورد آن ها اطلاع رسانی خواهیم کرد؛ اما لازم نیست دانشجویان از بابت غیبت هایی که تاکنون در کلاس های مجازی داشته اند، نگرانی داشته باشند.
به گزارش ایسنا، مسعود همتی از طریق ارتباط مجازی در گروه تلگرامی "دانشجویان دانشگاه آزاد" حاضر شد و به ارائه سخنانی پیرامون کلاس های مجازی، مشکل های دانشجویان در این باره و ابهامات موجود پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
افزایش قربانیان کرونا در ترکیه به 356 نفر

افزایش قربانیان کرونا در ترکیه به 356 نفر وزارت بهداشت ترکیه پنجشنبه شب اعلام کرد که با جان باختن 79 تن دیگر در این کشور، شمار قربانیان کرونا در این کشور به 356 نفر رسیده است.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، "فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: با مثبت شدن تست کرونای 2هزار و 456 تن دیگر در 24 ساعت گذشته در کشور، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی به حدود 18هزار رسیده است.
وی همچنین گفت که در 24 ساعت گذشته 82 تن از بیماران کرونایی، بهبود یافته اند و شمار بهبودیافتگان به 415 تن رسیده است.
وزیر بهداشت ترکیه همچنین اعلام کرد که بیشتر جان باختگان این کشور را شهروندان بالای 60 سال تشکیل می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
کرونا؛ رفتار مردم یا تدبیر دولت/ شکوفه های گیلاسی که به بار نمی نشینند (فیلم)

کرونا؛ رفتار مردم یا تدبیر دولت/ شکوفه های گیلاسی که به بار نمی نشینند (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصر ایران؛ سیمین ثقفی 650 بیلیون ین برابر با 6بیلیون دلار تنها برای دوماه؛این درآمدی است که ورود بیش از 8 میلیون گردشگر به ژاپن در نخستین ماه های بهار نصیب اقتصاد این کشور می کند.
آنها می آیند تا شاهد یکی از زیباترین رویدادهای تقویم گردشگری باشند؛ هانامی؛ جشنی برای زیبایی و تازگی طبیعت ، به افتخار شکوفه های گیلاس ...
آئینی تاریخی و کهن که مردمان را به برپایی ضیافتی زیر درختان پرشکوفه دعوت می کند و دنیای مجازی را سرشار می کند از آنهمه تصویر زیبا و امسال، ژاپن در بدترین شرایط خود به استقبال این زیباترین اتفاق رفته است؛ حتی کمی زودتر .. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
جان باختن یک کارگر به دلیل سقوط در کوره آجرپزی

جان باختن یک کارگر به دلیل سقوط در کوره آجرپزی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان ساوه از جان باختن یک کارگر به دلیل سقوط در کوره آجرپزی خبر داد.
به گزارش ایرنا احمد علی امینی روز پنجشنبه در این مورد، افزود: حادثه در ساعت 16 و هشت دقیقه عصر امروز به مرکز پیام اورژانس اطلاع رسانی شد و بلافاصله نیروهای عملیاتی عازم محل در کیلومتر سوم جاده دهستان یل آباد شدند.
وی افزود: به دلیل اینکه کوره روشن بوده، کارگر تاب شعله های آتش را نیاورده و به طور حتمی جان خود را از دست داده است.
سرپرست اورژانس ساوه اظهار داشت: بر اساس نظر کارشناسان سازمان آتش نشانی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
درگذشت اولین پزشک بر اثر کرونا در کاشان

درگذشت اولین پزشک بر اثر کرونا در کاشان دکتر مجید فرهاد، از پزشکان کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.
به گزارش ایلنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پیامی با بیان اینکه شهادت، شایسته این شهید والا مقام بود، گفت: شهید مجید فرهاد در معامله بی دغدغه با خداوند چیزی کم نگذاشت و همواره در این مسیر در خط مقدم بود و شهادت شایسته او بود چرا که خداوند این چنین افراد شایسته ای را به طور ویژه مورد لطف و عنایت خود قرار داده و بهای آن را متعهد می شود.
سیدعلیرضا مروجی افزود: این پزشک دلسوز سالیان متمادی را عاشقانه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
افزایش فوتی های کرونا در ایتالیا به 13915 نفر

افزایش فوتی های کرونا در ایتالیا به 13915 نفر منابع دولتی در ایتالیا از مرگ 760 نفر از بیماران مبتلا به کرونا (بیماری کووید-19) طی 24 ساعت اخیر خبر دادند.
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا روز پنج شنبه اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 760 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور جان باخته اند.
با احتساب آمارهای جدید، شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا اکنون به 13915 نفر رسیده است.
ایتالیا از لحاظ تعداد موارد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا همچنان بالاتر از اسپانیا (بیش از 10هزار مورد) و آمریکا (حدود 5400 مورد) در رتبه اول جهان قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
تعداد قربانیان کرونا در جهان از 50 هزار نفر گذشت

تعداد قربانیان کرونا در جهان از 50 هزار نفر گذشت آمارهای تجمیعی دولت ها در نقاط مختلف جهان نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در جهان اکنون به بیش از 50 هزار نفر رسیده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، آمارهای تجمیعی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان پنج شنبه شب به وقت تهران از مرز 50هزار نفر عبور کرده است.
ایتالیا با بیش از 13900 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا، بیشترین شمار قربانیان کرونا در جهان را دارد و پس از این کشور، اسپانیا (بالغ بر 10 هزار مورد) و آمریکا (حدود 5400 مورد) در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
مدافع اسطوره ای رئال درگذشت

مدافع اسطوره ای رئال درگذشت مدافع سابق تیم ملی اسپانیا و رئال در سن 73 سالگی درگذشت.
به گزارش فارس، نشریه مارکا اسپانیا خبر داد گریگوریو بنیتو،مدافع اسطوره ای رئال مادرید امروز در سن 73 سالگی بعد از مدت ها بیماری درگذشت.
باشگاه رئال مادرید از درگذشت این مدافع تاریخی باشگاه ابراز تاسف کرد و او را یکی از اساطیر بزرگ باشگاه معرفی کرد.
این مدافع سابق رئال 13 فصل برای قوهای سپید بازی کرده و 420 بازی انجام داده بود. او به همراه رئال 6 بار فاتح لالیگا، 5 بار فاتح جام حذفی شده بود. او همچنین 22 برای تیم ملی اسپانیا انجام داده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
سخنگوی سنتکام: سامانه های پاتریوت در حال انتقال به عراق است

سخنگوی سنتکام: سامانه های پاتریوت در حال انتقال به عراق است سخنگوی تروریست های سنتکام گفت، انتقال سامانه های پدافند هوایی به داخل عراق ادامه دارد ولی از اطلاع رسانی وضعیت استقرار آن ها به دلایل امنیتی خودداری خواهد شد.
به گزارش فارس، بیل اوربان سخنگوی تروریست های سنتکام (فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی) گفت، سامانه های پدافند هوایی پاتریوت در حال انتقال و استقرار در عراق هستند.
به نوشته پایگاه اینترنتی سنتکام، اوربان در اولین اظهارنظر رسمی آمریکا در این خصوص، در بیانیه ای نوشت: همان طور که ژنرال فرانک مکنزی فرمانده سنتکام در نشستی خبر در 13 مارس گفت، آمریکا در حال انتقال سیستم های دفاعی به عراق جهت محافظت از عراقی ها ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
غلبه یک پیرمرد 91 ساله بر کرونا

غلبه یک پیرمرد 91 ساله بر کرونا رییس بیمارستان ضیایی اردکان یزد گفت: یک پیرمرد 91 ساله توانست در بیمارستان این شهرستان بر ویروس کرونا غلبه کرده و آن را شکست دهد.
محمد حسن صدرالدینی، روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این پیرمرد پس از هشت روز جنگیدن با کرونا، آن را شکست داد و از بیمارستان مرخص شد.
وی اضافه کرد: در پنجم فروردین بیماری 91 ساله، با علایم تب، تنگی نفس و سرفه به بیمارستان مراجعه کرد و با گرفتن نمونه و سی تی اسکن از بیمار و مشاهده علائمی که نشان دهنده بیماری کرونا بود بلافاصله مراحل درمان برای وی شروع و پس از انجام تست های لازم، آزمایش کرونا بیمار مثبت اعلام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
حذف هزارن حساب توئیتر مصری و سعودی/ علت: شایعه پراکنی علیه ایران

حذف هزارن حساب توئیتر مصری و سعودی/ علت: شایعه پراکنی علیه ایران شبکه اجتماعی توئیتر هزاران حساب مرتبط با عربستان و مصر و چند کشور دیگر را به علت شایعه پراکنی علیه ایران، ترکیه و قطر حذف کرد.
به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز ، امروز (پنجشنبه)، گزارش کرد که شبکه اجتماعی توئیتر هزاران حساب مرتبط با عربستان سعودی، مصر، اندونزی، هندوراس و صربستان را که اقدام به شایعه پراکنی علیه سه کشور ایران، ترکیه و قطر می کردند، حذف کرد.
به گزارش رویترز، توئیتر 2541 حساب را در مصر به علت مشارکت در انتشار شایعات علیه ایران، قطر و ترکیه، حذف کرد.
شرکت توئیتر تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
اقدامات ویژه اوراسیا برای مقابله با کرونا

اقدامات ویژه اوراسیا برای مقابله با کرونا اتحادیه اقتصادی اوراسیا که ایران نیز از چند ماه قبل رسما به عضویت در آن در آمده است، برای عبور از مشکل کرونا طرح هایی جدی را در دستور کار خود دارد.
به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان توسعه تجارت، کمیسیون اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، مجموعه اقداماتی را در قالب یک بسته، برای حفظ ثبات اقتصادی، تجارت دو جانبه کالا، آزادی حرکت نیروی کار در حوزه اوراسیا در شرایط شیوع بیماری کووید_19 تدوین می کنند.
طبق آنچه که وزیر تجارت اوراسیا گفته، با توجه به افت بازارهای داخلی و جهانی، نیازمند به بازنگری استراتژی ها و سیاست های خود هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
کرونا/ صندوق اوپک 500 هزار دلار به ایران می دهد

کرونا/ صندوق اوپک 500 هزار دلار به ایران می دهد با پیگیری های بعمل آمده از سوی وزارت اقتصاد، کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا از سوی این صندوق تصویب شد.
به گزارش ایسنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی با اعلام خبر بالا افزود: صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) این کمک 500 هزار دلاری را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده است تا خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در ایران عملیاتی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
دستگیری 3 مرد و 12 زن در یکی از باغ های شهریار در سیزده بدر

دستگیری 3 مرد و 12 زن در یکی از باغ های شهریار در سیزده بدر معاون اجتماعی فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران از دستگیری 15 تن در یک مهمانی مختلط سیزده بدر در یکی از باغهای شهریار خبر داد.
سرهنگ مهدی سرپناه در گفت وگو با ایسنا، در این باره گفت: حوالی ساعت 6 عصر روز گذشته مأموران پلیس از طریق منابع خبری و اطلاعاتی از برگزاری یک مهمانی مختلط در یکی از باغ ویلاهای واقع در محدوده فردوسیه در اطراف شهریار با خبر شده و برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند.
وی با اشاره به اطمینان مأموران از صحت گزارش دریافتی افزود: هماهنگی های لازم با مقام قضایی انجام شده و مأموران با حضور در این محل سه مرد و 12 زن را که در این ویلا حضور داشتند بازداشت کرده و به ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
سورنا ستاری: 3 گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می کنند

سورنا ستاری: 3 گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می کنند معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سه گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می کنند و صدها کارآزمایی بالینی روزانه در حال انجام است.
به گزارش فارس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پست اینستاگرام خور درباره فعالیت های این معاونت و شرکت های دانش بنیان نوشت از ابتدای این بحران، شرکت های دانش بنیان، محققین و بسیاری از استارت آپ ها تلاش هایی شبانه روزی برای تهیه اقلام مرتبط با این مبارزه داشتند.
وی ادامه داد: از تولید دستگاه های تولید ماسک، مواد ضدعفونی تا تجهیزات بسیار پیشرفته پزشکی مانند ونتیلاتور، تجهیزات اتاق های icu ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
دستگیری هکر 16 ساله اپل آیدی در شرق مازندران

دستگیری هکر 16 ساله اپل آیدی در شرق مازندران سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) نیروی انتظامی مازندران از دستگیری هکر "اپل آیدی" در شرق مازندران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی پلیس فتای مازندران ، سرهنگ دوم سامع خورشاد گفت : در پی شکایت تعدادی از شهروندان شرق استان مبنی بر هک اپل آیدی گوشی آیفون آنها و اختلال در عملکرد آن موضوع به جهت حساسیت ایجاد شده در دستور کار کارآگاهان عملیات ویژه پلیس فتا بهشهر قرار گرفت.
وی افزود: با بررسی های به عمل آمده بر روی گوشی تلفن همراه شکات مشخص شد متهم ابتدا به جیمیل کاربران دسترسی پیدا کرده و سپس اقدام به فعال کردن سیم کارت روی جیمیل کاربران می کرد و رمز جیمیل و اپل آیدی آنها را ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
استوکس: می خواهم به فوتبال اسکاتلند برگردم چون هنوز می توانم بازی کنم

استوکس: می خواهم به فوتبال اسکاتلند برگردم چون هنوز می توانم بازی کنم مهاجم ایرلندی تیم فوتبال پرسپولیس تمایل خود را به بازگشت به فوتبال اسکاتلند نشان داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت deadlinenews، آنتونی استوکس اعلام آمادگی خود برای بازگشت به فوتبال بریتانیا و همکاری دوباره با تیم هیبرنین اسکاتلند را نشان داد.
این مهاجم جمهوری ایرلند اعتراف می کند که نگرش خودش در آخرین دوره حضور در هیبرنین اشتباه بوده است، زیرا این باشگاه او را در ژانویه 2018 تنها سه هفته پس از نقض نظم و انضباط در یک اردوی زمستانی، آزاد کرد و قرارداد او را فسخ کرد. او توانسته بود در هیبرنین 44 گل از جمله گل قهرمانی در پیروزی 3-2 جام حذفی اسکاتلند برابر رنجرز در سال 2016 به ثمر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
روحانی: کرونا ممکن است تا آخر سال با ما باشد/ برای بعد از 20 فروردین یکشنبه تصمیم نهایی را خواهیم گرفت

روحانی: کرونا ممکن است تا آخر سال با ما باشد/ برای بعد از 20 فروردین یکشنبه تصمیم نهایی را خواهیم گرفت رییس جمهور عنوان کرد که یکشنبه 17 فروردین ماه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره این که بعد از 20 فروردین ماه کسب وکارها چگونه راه اندازی شود تصمیم گیری خواهد شد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز 14 فروردین ماه در جلسه ستاد اقتصادی دولت اظهار کرد: در جلسه امروز بحثی درباره فعالیت های بعد از 20 فروردین ماه مطرح شد که تصمیم نهایی آن در اختیار ستاد ملی کروناست. البته ما در اینجا بحث های اقتصادی آن را انجام دادیم و بحث های اصلی آن هم امروز در وزارت کشور صورت می گیرد و نهایتا روز یکشنبه در ستاد ملی مبارزه با کرونا در این مورد تصمیم گیری نهایی انجام خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
رئیس جمهوری فیلیپین درباره نقض کنندگان قرنطینه: با گلوله بزنید بکشید

رئیس جمهوری فیلیپین درباره نقض کنندگان قرنطینه: با گلوله بزنید بکشید رئیس جمهوری فیلیپین دستور داد پلیس به افرادی که مقررات قرنطینه به دلیل کرونا را رعایت نکنند شلیک کند.
به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، "رودریگو دوترته" با هشدار به این افراد گفت که اگر باعث "گرفتاری" شوند به آنها شلیک خواهد شد.
او همچنین گفت که توهین به کادر درمانی، جرم خطرناکی است که نمی توان آن را ساده گرفت.
رئیس جمهوری فیلیپین در سخنرانی تلویزیونی گفت در زمانی که دستگاه های مسوول تلاش می کنند شیوع بیماری را کم کنند و مانع از فروپاشی سازمان درمانی کشور شوند ضروری است همه همکاری و مقررات قرنطینه خانگی را رعایت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
روند افزایشی طلا معکوس شد

روند افزایشی طلا معکوس شد قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بالا ماندن ارزش دلار کاهش پیدا کرد.
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با 0.4 درصد کاهش به 1584 دلار و 50 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه 1.2 درصد صعود کرده بود.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.4 درصد افزایش، به 1597 دلار و 20 سنت رسید.
اوتار ساندو، مدیر کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز اظهار کرد: طلا با شاخص دلار همبستگی معکوس پیدا کرده است اما در کل، طلا در فاز تحکیم قیمت قرار دارد و حرکت قیمت محدودی پیدا کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
بودروف قراردادش را با استقلال فسخ کرد

بودروف قراردادش را با استقلال فسخ کرد مدافع بلغار استقلال بعد از خلف وعده مدیران استقلال قرار داد خود را با این باشگاه فسخ کرد.
به گزارش "ورزش سه"، بودروف بازیکنی است که در نیم فصل دوم با استقلال قرارداد امضا کرد و در مدتی که در استقلال حضور داشت حتی یک دلار از قراردادش از این باشگاه را هم دریافت نکرد.
بودروف در هنگام تعطیلی لیگ برتر به دلیل شیوع بیماری کرونا ایران را به مقصد بلغارستان ترک کرد و با ارسال یک نامه از طریق وکیل خود به مدیران استقلال تا ششم فروردین فرصت داد تا بخشی از مطالباتش را دریافت کند.
با این حال بی توجهی مدیران استقلال به درخواست این بازیکن باعث شد او از حق قانونی خود استفاده کند و امشب قرار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
فوتی های کرونا چطور دفن می شوند؟

فوتی های کرونا چطور دفن می شوند؟ مدیرگروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه اظهار کرد: فوتی های "کرونا" بر اساس پروتکل های بهداشتی تعریف شده تدفین می شوند.
امیر کرمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بستری شدن بیماران کرونایی در دو بیمارستان "گلستان" و "فارابی" کرمانشاه، گفت: متاسفانه در این بین برخی بیماران به علت شدت بیماری جان خود را از دست می دهند.
وی با اشاره به وجود پروتکل خاص بهداشتی برای دفن فوتی های "کرونا"، گفت: اجساد ابتدا به سردخانه بیمارستان منتقل شده و در آنجا با محلول گندزدایی هیپوکلرید سدیم (با غلظت 5000 میلی گرم در یک لیتر آب) گندزدایی شده و در کاور قرار داده می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
عطسه و سرفه؛ خطرناکترین راه انتقال ویروس(فیلم)

عطسه و سرفه؛ خطرناکترین راه انتقال ویروس(فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
مرکل: کرونا تعطیلات نمی شناسد

مرکل: کرونا تعطیلات نمی شناسد دولت آلمان محدودیت های اجتماعی ناشی از بحران کرونا در این کشور از جمله انجام مسافرت و دید و بازدید با خویشاوندان را تا پایان تعطیلات عید پاک (19 آوریل) تمدید کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، و نخست وزیران ایالتی این کشور در جلسه مشترکی توافق کردند که مقررات وضع شده و محدودیت های زندگی اجتماعی ناشی از گسترش ویروس کرونا تا پایان تعطیلات عید پاک (19 آوریل) ادامه یابد.
به گزارش خبرگزاری آلمان، بر اساس این توافق شهروندان این کشور اجازه مسافرت در روزهای عید پاک را ندارند و دید و بازدیدهای معمول با خویشاوندان و دوستان نیز تا پایان تعطیلات، مجاز نیست ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
بازگشت کرونا به چین/ قرنطینه یک منطقه در مرکز کشور

بازگشت کرونا به چین/ قرنطینه یک منطقه در مرکز کشور منطقه جیا واقع در استان خه نن در مرکز چین، به دنبال گزارش هایی مبنی بر ابتلای چند نفر به ویروس کرونا، قرنطینه شد.
به گزارش ایرنا، روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست روز پنجشنبه گزارش کرد این نخستین بار پس از مهار شیوع کرونا در استان هوبی کانون اصلی بیماری است که چنین قرنطینه ای برای یک منطقه در نظر گرفته می شود.
همه موارد ابتلا در این شهر از یک بیمارستان گزارش شده است پلیس به همه مردم دستور داده است از خانه هایشان خارج نشوند تمامی کسب و کارها و تجارت به غیر از فعالیت فروشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز پزشکی و لجستیک در این بخش تعطیل شده است و مردم در صورتی که مجوز مخصوص نداشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
ابتلای 26 هزار آمریکایی به کرونا طی 24 ساعت گذشته

ابتلای 26 هزار آمریکایی به کرونا طی 24 ساعت گذشته طی 24 ساعت گذشته ابتلای دست کم 26 هزار آمریکایی به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است تا بدین ترتیب مجموع مبتلایان در این کشور به 214 هزار و 500 نفر برسد.
به گزارش فارس، همچنین طی 24 ساعت گذشته 790 مبتلا به کرونا در آمریکا جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان کرونا در این کشور به 4843 نفر رسید.
مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی خطاب به شهروندان این کشور گفت که روزهای سختی در انتظار شما قرار دارد اما آینده در دستان شماست.
وی در ادامه سخنانش گفت: در حال حاضر سناریویی که در انتظار آمریکاست بسیار شبیه به ایتالیا است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
پیرزن 91 ساله بابلی کرونا را شکست داد

پیرزن 91 ساله بابلی کرونا را شکست داد پیرزن 91 ساله بابلی بعد از هشت روز مقاومت کرونا را شکست داد.
این بانوی 91 ساله که اهل یکی از روستاهای بخش بابلکنار می باشد به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان آیت الله روحانی بابل بستری بود که بعد از هشت روز نبرد موفق به شکست این ویروس شد.
این پیرزن در کلیپی که روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل در کانال تلگرامی قرار داد به زبان مازنی ضمن تشکر و خسته نباشید به تمامی کادر درمانی، شهروندان بابلی را به امام علی(ع) قسم می دهد که از خانه های خود بیرون نیایند.
وی افزود: کادر درمانی بیمارستان ها خیلی خسته شده اند و همه مردم باید در خانه ها بمانند تا این کادر درمانی بیشتر خسته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
آمریکا از مالیات چقدر پول در می آورد؟

آمریکا از مالیات چقدر پول در می آورد؟ میزان درآمدهای مالیاتی دولت آمریکا اکنون به حدود 3.5 تریلیون دلار رسیده است.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه مارس به سه تریلیون و 421 میلیارد و 859 میلیون و 566 هزار دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تاپایان ماه مارس به طور متوسط 10 هزار و 580 دلار و میزان درآمد هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط 29 هزار و 428 دلار بوده است.
از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه مارس به یک تریلیون و 647 میلیارد و 535 میلیون دلار رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
پولدارترین افراد دنیا در کدام کشورها هستند؟

پولدارترین افراد دنیا در کدام کشورها هستند؟ تعداد ثروتمندان آمریکایی و چینی بیشتر از تعداد ثروتمندان سایر کشورهاست.
به گزارش ایسنا به نقل از فوربس، در بین 10 ثروتمند جهان، شش نفر آمریکایی هستند. این کشور به همراه چین بیشترین تعداد ثروتمندان جهان را دارند؛ به گونه ای که پیش تر نیز بیزینس اینسایدر اعلام کرده بود که بیش 18.5 میلیونر درآمریکا و بیش از 4.5 میلیونر در چین وجود دارد.
در ادامه با ثروتمندترین افراد هر کشور تا پایان مارس 2020 آشنا می شوید:
استرالیا
ثروتمندترین شخص: جینا راین هارت
رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: 88
میزان ثروت تا پایان مارس: 13.7 میلیارد دلار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
تمدید مهلت آمادگی برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027

تمدید مهلت آمادگی برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 کتفدراسیون فوتبال آسیا مهلت آمادگی برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 را تا پایان ماه ژوئن 2020 تمدید کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تصمیم گرفته است تا مهلت اتحادیه های عضو را برای ارائه "درخواست" برای میزبانی از جام ملت های آسیا 2027 را تا 30 ژوئن 2020 تمدید کند.
این تصمیم با توجه به همهگیری ویروس COVID-19 گرفته شده است تا به انجمن های عضو ، که بسیاری از آنها تحت تأثیر شیوع جهانی کرونا قرار گرفته اند ، زمان کافی برای بررسی فرایندهای داخلی را دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
شمار مبتلایان به کرونا به مرز یک میلیون نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا به مرز یک میلیون نفر رسید دانشگاه جانز هاپکینز از نزدیک شدن شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به مرز یک میلیون نفر خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از 935 هزار نفر رسیده است.
تا کنون در سراسر جهان بیش از 47 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
کاهش 50 درصدی مصرف بنزین در تهران

کاهش 50 درصدی مصرف بنزین در تهران مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران گفت: میزان مصرف بنزین در تهران نسبت به قبل از فروردین 50 درصد کاهش یافته است.
ابراهیم توسلی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت میزان مصرف بنزین در تهران، اظهار کرد: در حال حاضر میزان مصرف بنزین در تهران زیر 10 میلیون لیتر در روز است که این عدد نسبت به گذشته کاهش محسوسی نشان می دهد.
وی در خصوص میزان مصرف سی ان جی در تهران نیز اظهار کرد: میزان مصرف این فراورده نفتی در تهران حدود 30 تا 40 درصد نسبت به قبل از فروردین کاهش یافته است که علت این مساله می تواند کاهش تردد خودرو ها در سطح شهر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
راه های بازگشت ایرانیان مقیم در ترکیه

راه های بازگشت ایرانیان مقیم در ترکیه ایرانیان مقیم در ترکیه می توانند از سه مرزرسمی به خانه هایشان برگردند .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،محمد فرازمند، سفیر ایران در ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی در رابطه با روند انتقال ایرانیان مقیم ترکیه به کشورشان اظهار داشت: ایرانیان مقیم ترکیه از جمله دانشجویان، گردشگران و دیگر افراد مقیم می توانند از طریق مرزهای سه گانه (اسن دره، کاپی کوی و گوربلاغ) به ایران برگردند، همچنین پروازهای فوق العاده هم در طول مدت هفته ای یا دو هفته یکبار برقرار شده است.
وی در ادامه ضمن قدردانی از دولت ترکیه به خاطر اهدا و ارسال محموله ای از کمک های پزشکی به ایران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
پنتاگون از راه اندازی سامانه پدافند موشکی در عراق خبر داد

پنتاگون از راه اندازی سامانه پدافند موشکی در عراق خبر داد سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که این کشور در حال راه اندازی یک سامانه پدافند موشکی در عراق است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی پنتاگون در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفت که اقدامات برای ایجاد پدافند موشکی در عراق در حال انجام است.
وی همچنین تأکید کرد که به دلایل امنیتی وضعیت سامانه موشکی را که در حال راه اندازی است، اعلام نمی کنیم.
سخنگوی پنتاگون در ادامه مدعی شد: دولت عراق نیاز مشترک به پدافند موشکی برای حمایت از نیروهای عراقی را درک می کند . ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 4 ساعت پیش
پمپئو: باید با رفتار ایران در یمن مقابله کنیم/ به حمایت از عربستان ادامه می دهیم

پمپئو: باید با رفتار ایران در یمن مقابله کنیم/ به حمایت از عربستان ادامه می دهیم وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای سعودی خود مدعی شد یمن ناپایدار تنها به نفع حکومت ایران است.
به گزارش ایرنا مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر چهارشنبه افزود مایک پمپئو و فیصل بن فرهان آل سعود، نگرانی خود را از بیماری همه گیر کووید-19 و لزوم پاسخ جهانی برای مقابله با آن اعلام کرد.
وی ادامه داد: دو طرف درباره مناقشه در یمن بحث و گفت وگو و توافق کردند که تنها راه حل سیاسی، ثبات، صلح و رفاه را به وجود می آورد.
به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، پمپئو حملات 28 مارس (هفتم فروردین) انصارالله به عربستان سعودی را که از آن اهداف غیرنظامی یاد کرد، محکوم کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 4 ساعت پیش
ابتلای وزیر بهداشت اسرائیل و همسرش به کرونا

ابتلای وزیر بهداشت اسرائیل و همسرش به کرونا شیوع ویروس جدید کرونا موسوم به کووید-19 با بیش از 6،000 مبتلا و 26 قربانی در سرزمینهای اشغالی فلسطین، اکنون گریبانگیر وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی و همسر وی شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه هاآرتص، در شرایطی که بیماری به شدت مسری کرونا در حال گسترش دامنه شیوع خود درسرتاسر جهان است، رژیم صهیونیستی و سرزمین اشغالی فلسطین در تقلا برای مدیریت و در نهایت مهار این ویروس مهلک و مرموز هستند.
در حالی که دهها هزار تن از ساکنان سرزمینهای اشغالی در قرنطینه بسر می برند، رسانه های محلی اسرائیل از ابتلای قطعی حدود 6،092 نفر به ویروس کووید -19 با 26 قربانی خبر می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 4 ساعت پیش
وزیر دفاع آمریکا رفتار ایران در منطقه را مخرب دانست

وزیر دفاع آمریکا رفتار ایران در منطقه را مخرب دانست وزیر دفاع آمریکا که بیش از یکهزار نفر از نیروهای تحت امرش به ویروس کرونا دچار شده اند، خواستار توقف آنچه که رفتار مخرب ایران نامید، شد.
به گزارش ایرنا مارک اسپر که عصر چهارشنبه همراه با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و برخی از اعضای ارشد نظامی در نشست مربوط به ویروس کرونا حضور یافته بود، در پاسخ به این سوال که در شرایطی که ایران درگیر ویروس کرونا است و هزاران نفر از آنها جان باخته اند، مقامات نظامی ایران به اظهارات تهاجمی روی آورده اند، آیا این یک اظهارات استراتژیک است یا یک بلوف، این مطلب را مطرح کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 4 ساعت پیش
تهدید ترامپ علیه ایران تکرار شد؛ انتقاد از جان کری

تهدید ترامپ علیه ایران تکرار شد؛ انتقاد از جان کری رئیس جمهوری آمریکا که برای ارائه آخرین شرایط جولان ویروس کرونا در کشورش در صفحه تلویزیون ظاهر شده بود، بار دیگر ایران را تهدید کرد اگر به منافع یا نیروهای آمریکایی در عراق حمله شود، پاسخ بزرگتری داده خواهد شد.
به گزارش ایرنا دونالد ترامپ عصر چهارشنبه که به همراه وزیر دفاع، مشاور امنیت ملی خود، وزیر دادگستری و رئیس ستاد مشترک نیروی مسلح حضور یافته بود، درباره یادداشت توئیتری صبح امروز خود گفت: ما تنها اطلاعاتی داریم که آنها چنین برنامه ای را دارند. آن اطلاعات خوبی است. آن از طریق ایران هدایت می شد نه اینکه مستقیم از ایران باشد بلکه از طرف گروه هایی است که از ایران حمایت می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 4 ساعت پیش
دستگیری عاملان درگیری با نیروهای بسیجی در خوزستان

دستگیری عاملان درگیری با نیروهای بسیجی در خوزستان رییس دادگاه بخش شاوورشهرستان شوش گفت: 2 نفری که با نیروهای بسیجی حین انجام وظیفه و کنترل تردد در این شهرستان درگیر شده و یک نفر از بسیجیان را زخمی کردند دستگیر شدند.
محمدموسی پور چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:نیروهای بسیج حوزه شهیدصفراحمدی شهرستان شوش امروز حین انجام ماموریت و کنترل ورود و خروج افراد به داخل شهر از سوی برخی افراد با اسلحه سرد مورد حمله و تعرض قرار گرفتند و در این درگیری یک بسیجی دچار جراحت شد.
وی اظهار داشت:این درگیری در ورودی روستای میان آب بخش شاوور رخ داد که با سرعت عمل 2 نفر عامل درگیری دستگیر و تفهیم اتهام شدند و اقدام قانونی علیه آنها به عمل آمد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 5 ساعت پیش
پاسخ به استفتایی در خصوص روزه ماه رمضان در ایام کرونا

پاسخ به استفتایی در خصوص روزه ماه رمضان در ایام کرونا یکی از مراجع تقلید شیعیان به سؤالی در خصوص حکم روزه ماه مبارک رمضان در ایام کرونا پاسخ داد: با تشکر از توجه آقایان به این مسئله، فعلاً نمی توان تصمیم قطعی گرفت تا وضع در آینده روشن تر شود، احیاناً ممکن است برخی بخواهند این موضوع را بهانه ای برای روزه خواری قرار دهند.
آیت الله العظمی جعفر سبحانی به سؤالی در خصوص حکم روزه ماه مبارک رمضان در ایام کرونا پاسخ داد که متن استفتا و پاسخ این مرجع تقلید به این شرح است:
استفتاء:
بسمه تعالی
حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی (مد ظله العالی)
با سلام و تقدیم ادب و احترام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه منتقل شد

یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه منتقل شد نیروهای اشغالگر آمریکایی ستونی از کامیون های حامل امکانات لجستیکی را از عراق به فرودگاه خراب الجیر در حومه الحسکه واقع در شمال سوریه منتقل کردند.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، آمریکا با انتقال یک کاروان نظامی جدید از عراق شامل تعدادی خودرو و کامیون حامل امکانات لجستیکی مورد استفاده برای تقویت نیروهای مهندسی-نظامی به حومه الحسکه، بار دیگر قوانین بین المللی را نقض کرد.
منابع محلی در الحسکه به سانا گفتند که ورود کاروانی متشکل از 20 کامیون متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکایی را به پایگاهشان در فرودگاه خراب الجیر در حومه المالکیه در استان الحسکه رصد کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
مشمولان بسته معیشتی کرونا مشخص شدند

مشمولان بسته معیشتی کرونا مشخص شدند سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت درباره مشمولان بسته معیشتی کرونا، توضیحاتی داد.
به گزارش صداوسیما، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت درباره مشمولان بسته معیشتی کرونا، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته شد که بسته معیشتی کرونا با مبلغ 200 تا 600 هزار تومان به برخی از خانوار ها واریز شود.
وی بیان کرد: شناسایی خانوار های نیازمند برعهده وزارت رفاه بود که این شناسایی صورت گرفت و برای نیم دهک پایین کشور که حدود یک میلیون و 500 هزار نفر بودند واریز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
ربیعی: در تولید کیت های تشخیص کرونا به مرز صادرات رسیده ایم

ربیعی: در تولید کیت های تشخیص کرونا به مرز صادرات رسیده ایم سخنگوی دولت از رسیدن میزان تولید کیت های تشخیص کرونا در ایران به مرز صادرات خبر داد.
به گزارش ایسنا علی ربیعی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما، با بیان اینکه "ما در تولید کیت های تشخیص کرونا قطعاً به مرز صادرات رسیده ایم"، گفت: البته فعلا بنا داریم که این کیت ها را برای مصرف داخلی در نظر بگیریم. الان بخش خصوصی هم در این زمینه همکاری می کند و مردم نیز کیت های تشخیصی را به خانه می برند.
وی افزود: باید گفت که کسی در دنیا داشتن کیت در خانه را توصیه نکرده است، اما به هرحال مردم ما عادتی دارند و ما هم باید این عادات را در نظر داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
پلیس: دستگیری عامل توزیع الکل های تقلبی در آبادان

پلیس: دستگیری عامل توزیع الکل های تقلبی در آبادان عامل فروش الکل های تقلبی در آبادان به دام پلیس افتاد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، فرمانده انتظامی آبادان گفت: در پی مسمومیت الکلی تعدادی از شهروندان آبادانی در 48 ساعت گذشته که متاسفانه منجر به فوت 3 نفر از جوانان این شهرستان شد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.
سرهنگ تقی زاده افزود: ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و میدانی عامل اصلی توزیع الکل های مسموم را در یکی از مناطق حاشیه آبادان شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر کردند .
وی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
زالی: فرودهای آماری کرونا نباید ما را فریب دهد

زالی: فرودهای آماری کرونا نباید ما را فریب دهد فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم در روز طبیعت را قابل تقدیر دانست و گفت: فرودهای آماری کرونا نباید ما را فریب دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، روز چهارشنبه، اظهار کرد: خوشبختانه امروز شاهد تحقق یک رفتار ستودنی و بسیار افتخار آمیز از سوی مردم استان به خصوص شهروندان تهران بودیم.
وی ادامه داد: امروز شاهد آن بودیم که مردم شریف تهران با یک نگاه مسئولانه و با مسئولیت پذیری اجتماعی توصیه های بهداشتی را در دستور کار قرار دادند و با توجه ویژه به این توصیه ها شاهد حداقل حضور افراد در شهر بودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
رقابت های تنیس ویمبلدون لغو شد

رقابت های تنیس ویمبلدون لغو شد معتبرترین رقابت سالانه تنیس برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم، طی یک سال برگزار نمی شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از به تعویق افتادن مسابقات آزاد ملبورن و رولان گاروس و تعطیلی چند ماهه دنیای تنیس، رقابت های ویمبلدون، سومین گرند اسلم فصل این رشته ورزشی هم لغو شد.
به دلیل شیوع ویروس کرونا، این مسابقات امسال برگزار نخواهد شد. به این ترتیب برای اولین بار بعد از تعطیلی 5 ساله مسابقات از سال 1940 تا 1945 به دلیل جنگ جهانی دوم، ویمبلدون برگزار نخواهد شد. این مسابقات که از سال 1877 برگزار می شود، قدیمی ترین گرند اسلم سال به شمار می رود و اکنون اولین بار است که در زمان صلح ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
بیمارستان های نیویورک مملو از جنازه های بیماران کرونایی(فیلم)

بیمارستان های نیویورک مملو از جنازه های بیماران کرونایی(فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
نهادهای اطلاعاتی آمریکا: آمار چین درباره کرونا جعلی است

نهادهای اطلاعاتی آمریکا: آمار چین درباره کرونا جعلی است نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارشی به کاخ سفید، چین را متهم به پنهانکاری درباره شمار مبتلایان و مرگ ومیر ناشی از کرونا کردند.
به گزارش ایرنا، جامعه اطلاعاتی آمریکا در یک گزارش محرمانه به کاخ سفید مدعی شده این نهادها به این نتیجه گیری رسیده اند که چین هم درباره تعداد مبتلایان به کرونا و هم درخصوص مرگ ومیر ناشی از این ویروس پنهانکاری کرده است.
بلومبرگ که این گزارش را به نقل از سه مقام آمریکایی نوشته، تاکید کرد:این مقام های به دلیل محرمانه بودن گزارش خواستند که نامشان فاش نشود و از جزئیات گزارش مطلبی ارایه نکردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
زنگ خطرهای کرونا برای اقتصاد ایران

زنگ خطرهای کرونا برای اقتصاد ایران یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است که پس از اولویت اصلی حفظ جان و سلامت مردم، کاهش نگرانی ها از تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، دومین اولویت جدی کشور است.
عباس آرگون در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: همانطور که از قبل نیز پیش بینی می شد، با شیوع ویروس کرونا، برخی از مشاغل به شکل مستقیم و برخی به شکل غیر مستقیم با این ویروس درگیر خواهند شد و در چنین فضایی، انجام ارزیابی های دقیق از شرایط و رصد موقعیت این مشاغل اهمیت فراوانی دارد.
وی با اشاره به موج ابتدایی تاثیر شیوع کرونا، گفت: در گام نخست با توجه به تعطیلی فعالیت های جمعی، سرمایه گذاران در حوزه های هنری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
ابتلای 100 ملوان یک ناو آمریکایی به کرونا

ابتلای 100 ملوان یک ناو آمریکایی به کرونا نتایج آزمایش یک چهارم خدمه یک ناو هواپیمابر آمریکایی نشان داد که دست کم 100 نفر از آن ها مبتلا به کرونا هستند.
به گزارش ایرنا شبکه خبری سی ان ان چهارشنبه شب به نقل از یک مقام ارتش آمریکا گفت که 100 نفر از ملوانان نیروی دریایی این کشور در ناو هواپیمابر یواس اس تئودور روزولت پس از انجام آزمایش مشخص شد که به کرونا مبتلا هستند.
به گفته این مقام نیروی دریایی آمریکا، این ناو هواپیمابر بیش از 4 هزار خدمه دارد که تنها یک هزار نفر از آنان تاکنون آزمایش کووید19 داده اند و مابقی نیز به تدریج آزمایش خواهند داد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
ترامپ: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق است/ در صورت حمله ، بهای سنگینی پرداخت می کنید

ترامپ: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق است/ در صورت حمله ، بهای سنگینی پرداخت می کنید رئیس جمهور آمریکا که کشورش درگیر بحران شیوع ویروس کرونا در این کشور در پیامی در توئیتر مدعی شد که ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای غافلگیر کننده به نیروها یا تاسیسات آمریکایی در عراق است.
به گزارش خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر مدعی شد که ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی برای یک حمله علیه نیروهای آمریکایی در عراق هستند.
وی در پیامی در توئیتر نوشت: بر اساس اطلاعات و اعتقاد (ما)، ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی حمله ای غافلگیرکننده علیه نیروها یا تاسیسات آمریکا در عراق است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
مقام صندوق بین المللی پول: در حال مذاکره با ایران برای اعطای وام هستیم

مقام صندوق بین المللی پول: در حال مذاکره با ایران برای اعطای وام هستیم یک مقام صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه گفت که این نهاد پس از درخواست تسهیلات برای مقابله با کرونا از سوی ایران، در حال مذاکره با مقام های ایرانی برای اعطای وام است.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، جهاد ازعور مدیر دپارتمان خاورمیانه و آسیای مرکزی در صندوق بین المللی پول در یک نشست آنلاین گفت که این نهاد در حال مذاکره با مقام های ایرانی است تا از نیازهای ایران و اقدامات لازم برای به جریان افتادن، آگاه شود.
پیشتر نیز یک سخنگوی صندوق بین المللی پول در پاسخ به سئوال مکتوب خبرنگار ایرنا گفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
کمال افروغی به بریتانیا بازگشته است

کمال افروغی به بریتانیا بازگشته است تبعه ایرانی بریتانیایی که به مدت هشت سال در ایران زندانی بود به بریتانیا بازگشته است.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تلگراف، کمال افروغی ، تبعه ایرانی بریتانیایی که به مدت هشت سال در ایران زندانی بود به بریتانیا بازگشته است.
این شهروند دو تابعیتی 80 ساله، در سال 2011 در ایران بازداشت و به جاسوسی برای سرویس اطلاعات بریتانیا متهم شد.
پسر کمال افروغی گفت که پدرش دو هفته پیش به بریتانیا بازگشته بود، اما خانواده اش تصمیم گرفتند در پی قرنطینه دو هفته ای او این خبر را عمومی نکنند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
درگیری مسلحانه در خراسان رضوی/ یک نفر کشته شد

درگیری مسلحانه در خراسان رضوی/ یک نفر کشته شد بخشدار بخش ششتمد سبزوار گفت: بر اثر نزاع و درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای این بخش یک نفر به قتل رسید.
محمد کلاته چهارشنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این درگیری به علت اختلافات شخصی در روستای ثقیه از توابع بخش ششتمد شهرستان سبزوار رخ داد.
وی ادامه داد: در این درگیری یک نفر به وسیله اسلحه شکاری مجروح و به بیمارستان منتقل شد که به سبب جراحت شدید جان خود را از دست داد.
وی گفت: مسببان نزاع و افراد مسلح توسط عوامل قضایی شناسایی و دستگیر شدند و یکی از آنان متواری است که تحت پیگرد قصایی قرار دارد.
ششتمد در 30 کیلومتری جنوب سبزوار واقع است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
سرنوشت ادامه لیگ قهرمانان و لیگ های اروپایی مشخص شد

سرنوشت ادامه لیگ قهرمانان و لیگ های اروپایی مشخص شد یوفا تصمیم گرفت برای برگزاری بازی های باقی مانده لیگ های اروپایی و لیگ قهرمانان، دیدارهای ملی را لغو کند.
به گزارش ایسنا به نقل از موندو دپورتیوو، یوفا امروز (چهارشنبه) در یک جلسه با 55 عضو خود درباره بازی های باقی مانده لیگ های اروپایی و لیگ قهرمانان که به خاطر فراگیری ویروس کرونا لغو شده اند تصمیمات جدیدی گرفت. الکساندر شفرین (رییس یوفا) تاکید کرد که می خواهد لیگ های داخلی و رقابت های اروپایی به پایان برسند.
یوفا اعلام کرد ممکن است همه بازی ها پشت درهای بسته برگزار شود؛ حتی فینال لیگ قهرمانان اروپا. اگر این اتفاق رخ دهد در تاریخ این رقابت ها بی سابقه خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
واکنش سرلشکر صفوی به تحرکات نظامی آمریکا در عراق: سیاست کلی ایران دفاع از دولت، پارلمان و ملت عراق و حقوق قانونی عراق است

واکنش سرلشکر صفوی به تحرکات نظامی آمریکا در عراق: سیاست کلی ایران دفاع از دولت، پارلمان و ملت عراق و حقوق قانونی عراق است مشاوره عالی فرمانده کل قوا در یادداشتی تحلیلی درباره تحولات عراق نوشت که دوران افول قدرت نظامی و سیاسی آمریکا فرا رسیده است.
به گزارش تسنیم سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی یادداشتی در تحلیل تحرکات نظامی آمریکا در عراق و در واکنش به ادامه حضور نا مشروع و غیر قانونی ارتش تروریستی آمریکا در عراق نوشت: دولت و حاکمیت آمریکا بایستی تکلیف خود را در پایبندی به معاهدات و قوانین بین الملل معین کنند ، اگر دولت فعلی پایبند به قوانین حقوقی بین الملل و تصمیمات نمایندگان قانونی ملت ها است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
کرونا ؛ نیمه پر لیوان

کرونا ؛ نیمه پر لیوان عصر ایران - در روزها و هفته های گذشته، انتقادات زیادی را متوجه روند کنترل کرونا کردیم که هر چند با تاخیر، اما بسیاری از آنها مورد توجه مسوولان قرار گرفتند؛ از جمله تعطیلی حرم ها، محدویت ترددهای بین شهری، تعطیلی اصناف غیر ضرور و ... . برخی از نقدها و پیشنهادهای مان نیز مقبول نیفتاد مثل تعطیلی ادارات تا بیست فروردین و محدودسازی ترددهای شهری.
ما همچنان بر این بارویم که رسانه غیرمنتقد از نظر ما اساساً نه رسانه که یک بلندگوست. با این حال، نگاه صرف به نیمه خالی و ندیدن نیمه پر نیز انصاف گریزی است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
بسته های حمایتی بین کارگران روز مزد توزیع می شود

بسته های حمایتی بین کارگران روز مزد توزیع می شود کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مقررکرد؛ علاوه بر ارائه تسهیلات مناسب به کارگران رسمی، امکانات و بسته های حمایتی مناسبی برای کارگران روزمزد و افرادی که دارای قرار داد رسمی نیستند، داده شود.
به گزارش مهر، در پی ابلاغ اولویت های " جهش تولید" از سوی رییس مجلس شورای اسلامی ، امروز ( چهارشنبه 13 فروردین ماه) پنجمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 با استفاده از فناوری دیجیتال دوسویه در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در این نشست که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت، بخش خصوصی و مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
بازگشت پایتخت همراه با سانسور

بازگشت پایتخت همراه با سانسور محمد جلالی، عصر ایران: در ایام تعطیلات نوروز کرونایی یکی از پرطرفدارترین سریال های تلویزیون ایران به روی آنتن شبکه یک رفت. پایتخت که به عدد شش رسیده است این بار بازگشتی غرورانگیز به اصل خود داشت.
این سریال که تا پیش از پایتخت 5 با ماهیت طنز در دل مخاطبانش جا باز کرده بود ناگهان با تغییر ژانر در اواسط بخش پنجم یک تراژدی جنگی و جنگ با داعش را به تصویر کشید و یک ژانر غم و اندوه را به راه انداخت!
هرچند در آنجا نیز موفقیت هایی را به دست آورد اما انتظار از سریال طنز را نتوانست به تصویر بکشد و موفقیت های قبل را تکرار کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
وزارت خارجه: اقدام دولت بحرین علیه بانک های ایرانی فاقد اعتبار حقوقی است

وزارت خارجه: اقدام دولت بحرین علیه بانک های ایرانی فاقد اعتبار حقوقی است سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل و چند بانک ایرانی دیگر را مردود و فاقد اعتبار حقوقی خواند.
به گزارش عصرایران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه با اعلام اینکه اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل و چند بانک ایرانی دیگر مردود و فاقد اعتبار حقوقی و موجب مسئولیت دولت بحرین است، تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
گوترش: در 75 سال قبل تاکنون کرونا بدترین بحران جهانی است

گوترش: در 75 سال قبل تاکنون کرونا بدترین بحران جهانی است آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد با تاکید به اینکه ویروس همه گیر جهانی کرونا( کوید19) از جنگ جهانی دوم در 75 سال قبل تاکنون بدترین بحران جهانی است، ابراز نگرانی کرد که از پیامدهای آن دامن زدن به درگیری ها و جنگ ها درجهان باشد.
به گزارش ایرنا، گوترش دیروز(سه شنبه) در گفت وگو با تعدادی از رسانه ها به شیوع ویروس کرونا در ووهان چین و تبدیل آن به یک بیماری همه گیر جهانی اشاره کرد و گفت که کرونا از زمان تاسیس سازمان ملل متحد در 1945 میلادی تاکنون بدترین بحران جهانی است.
وی افزود: معتقدم کرونا بدترین بحران جهانی است زیرا همه مردم جهان را تهدید می کند و به ایجاد رکود اقتصادی که در 75 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
حضور حداقلی کارکنان تا 20 فروردین تمدید شد

حضور حداقلی کارکنان تا 20 فروردین تمدید شد با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد تمدید زمان فاصله اجتماعی و کاهش ترددها، سازمان اداری و استخدامی نیز اعلام کرد که تا 20 فروردین ماه حضور کارکنان مجددا به صورت یک سوم خواهد بود.
به گزارش ایسنا، از ایام قبل از نوروز امسال با توجه به شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا و ضرورت کاهش تردد، در رابطه با ساعت حضور کارکنان در سازمان ها و ادارات تغییراتی ایجاد شد؛ به طوری که تا پایان اسفند حضور کارکنان از ساعت 8 تا 13 تعیین و اجرایی شد.
اما در ایام نوروز و با تشدید نظارت ها بر تردد و همچنین اعمال محدودیت های بیشتر به منظور کنترل ویروس کرونا تصمیم بر کاهش حداقلی حضور کارکنان در محیط های اداری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
سردار نقدی: آمریکا هرکاری بکند مثل حیوان سربریده ای است که دست و پا می زند/ عمر رژیم صهیونیستی به 10 سال هم نخواهد رسی

سردار نقدی: آمریکا هرکاری بکند مثل حیوان سربریده ای است که دست و پا می زند/ عمر رژیم صهیونیستی به 10 سال هم نخواهد رسی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ابرقدرتی آمریکا دیگر تمام شده است، گفت: عمر رژیم صهیونیستی به 10 سال هم نخواهد رسید.
سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: ابرقدرتی رژیم آمریکا دیگر تمام شده و هرکاری بکند مثل حیوان سربریده ای است که دست وپامی زنددیگر قدرت به اوبرنخواهد گشت.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه عنوان کرد: سخن از عمر 25 ساله رژیم صهیونیستی و کم و زیاد کردن آن برداشت کاملا غلط از فرمایشات رهبری و روحیه دادن به اسرائیل است عمر منحوس آن رژیم قطعا به ده سال هم نمی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
خراسان رضوی/ جریمه 132 خودرو به دلیل نقض قرنطینه

خراسان رضوی/ جریمه 132 خودرو به دلیل نقض قرنطینه رییس پلیس راه خراسان رضوی گفت: 132 دستگاه خودرو سواری در جاده های این استان از صبح سیزدهم فروردین تاکنون به دلیل تخطی از طرح فاصله گذاری اجتماعی اعمال قانون شد.
سرهنگ هادی امیدوار عصر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تمام این خودروها جریمه پنج میلیون ریالی اعمال شد.
وی ادامه داد: 12 دستگاه از این خودروها توقیف و به توقفگاه منتقل شد و برای مابقی این خودروها نیز توقیف سیستمی ثبت شد که اجرایی خواهد شد.
وی گفت: ترافیک در جاده های این استان از صبح امروز بسیار سبک است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
احتمال وقوع بهمن و کولاک در جاده های کوهستانی

احتمال وقوع بهمن و کولاک در جاده های کوهستانی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی از امشب نوار شمالی کشور برفی می شود و احتمال وقوع بهمن و کولاک در جاده های کوهستانی هر چند ضعیف وجود دارد.
رضا اکبری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: براساس آخرین پیش بینی های صورت گرفته، سامانه بارشی امشب از طریق آذربایجان غربی وارد کشور می شود و نوار شمالی کشور را درگیر خواهد کرد اما این سامانه با استان های جنوبی درگیر سیل ارتباطی ندارد.
وی با اشاره به بارش برف و باران در جاده های شمالی کشور گفت: در سیل اخیر 40 راه روستایی دیگر از استان های جنوبی مسدود شد و گرچه بارش ها چندان شدید نبود اما موجب قطع راه های ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
باب اسفنجی نباشیم / سیزده بدر امسال را در خانه بمانیم (فیلم)

باب اسفنجی نباشیم / سیزده بدر امسال را در خانه بمانیم (فیلم) باب اسفنجی نباشیم و حتما سیزده بدر امسال را در خانه بمانیم.
سیزده بدر 1399 را با بچه ها و در کنار خانواده باشیم و خاطرات سیزده بدر سال های پیش را مرور کنیم.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
جشنواره های فیلم، آنلاین می شوند

جشنواره های فیلم، آنلاین می شوند برخی جشنواره های فیلم در جهان در شرایط کرونا که امکان برگزاری حضوری ندارند، تصمیم گرفته اند به صورت آنلاین برگزار شوند.
به گزارش عصرایران، در این شیوه، برای تماشای آنلاین فیلم ها، بلیط فروخته و تماشای فیلم از سوی علاقمندان در سراسر جهان ممکن می شود.
تماشاگران بعد از تماشای فیلم، می توانند به آن رای بدهند.
جشنواره های فیلم "حقوق بشر" هلند هم به این شیوه برگزار شد و جشنواره فیلم"مینا" در هلند نیز آنلاین خواهد بود.
همچنین زمان هایی برای بحث و بررسی فیلم ها با حضور کارگردان و عوامل فیلم برای همه مخاطبان فراهم می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
تصاویر هوایی تهران در روز سیزدهم فروردین(فیلم)

تصاویر هوایی تهران در روز سیزدهم فروردین(فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
ارزانترین مناطق تهران

ارزانترین مناطق تهران مناطق 18، 20 و 17 به ترتیب با میانگین قیمت هر متر 7.4، 7.5 و 7.9 میلیون تومان دارای ارزانترین قیمت مسکن شهر تهران در اسفند ماه 1398 بودند. مناطق 18، 20، 17، 16، 19 و 15 نیز به ترتیب دارای پایین ترین میانگین قیمت مسکن در شهر تهران هستند.
به گزارش ایسنا، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسفند ماه 1398 در حالی که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به 15 میلیون و 560 هزار تومان رسید، حدود 56 درصد معاملات در بین واحدهای کمتر از میانگین انجام شد.
کمترین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز به مناطق 18 با میانگین 7 میلیون و 479 هزار تومان، منطقه 20 با 7 میلیون و 500 هزار تومان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
عبور تعداد جان باختگان کرونا در ایران از مرز 3 هزار نفر

عبور تعداد جان باختگان کرونا در ایران از مرز 3 هزار نفر رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون 47 هزار و 593 نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 3036 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 15 هزار و 473 نفر نیز بهبود یافته اند.
به گزارش عصرایران، کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز 13 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2987 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به 47 هزار و 593 مورد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
کرونا/ قرنطینه یکی از استان های ترکیه

کرونا/ قرنطینه یکی از استان های ترکیه قرنطینه یکی از استان های ترکیه به دلیل کرونا انجام شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، چهار شهرستان تابع استان مالاتیا در جنوب ترکیه به علت ابتلای افراد به ویروس کرونا به طور کامل قرنطینه شد.
شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان مالاتیا، ورود و خروج ها به شهرستان های دارنده، حکیم خان، عربگیر و پوتورگه ممنوع اعلام شد.
نیرو های ژاندارمری با استقرار در جاده های ورودی به این شهرستان ها مستقر و مانع از ورود و خروج از این مناطق می شوند.
بر اساس اطلاعات بدست آمده گروه های بهداشتی هم اکنون در این شهرستان ها خانه به خانه رفته و تک تک افراد را تحت کنترل پزشکی قرار می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
دبیرکل سازمان ملل: کرونا بزرگترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم است

دبیرکل سازمان ملل: کرونا بزرگترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم است دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که شیوع کرونا بزرگترین بحران و چالشی است که بشریت از زمان جنگ جهانی دوم با آن مواجه شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: تنش اقتصادی و سیاسی غیرعادی که به دلیل شیوع کرونا به وجود آمده خطر واقعی برای صلح نسبی است که جهان طی دهه های اخیر شاهد آن بوده است. این بیماری تهدیدی برای همگان در جهان است و تأثیر اقتصادی آن می تواند جهان را به رکودی بی سابقه بکشاند.
وی افزود: جمع بین این دو واقعیت و خطر نقش آن در افزایش بی ثباتی و افزایش تنش ها و نزاع ها نشان می دهد که این بحران سخت ترین بحرانی است که از زمان جنگ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
اسکان اضطراری 62 سیلزده سیستان و بلوچستان

اسکان اضطراری 62 سیلزده سیستان و بلوچستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 62 سیلزده این استان در قالب 18 خانوار از دیروز تاکنون در چادر اسکان اضطراری داده شدند.
رسول راشکی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به شروع مجدد بارندگی در سیستان و بلوچستان از 11 فروردین نیروهای این جمعیت به امدادرسانی به سیلزدگان 12 روستای پنج شهرستان این استان پرداختند.
وی ادامه داد: نیروهای جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این مدت به 159 آسیب دیده سیل امدادرسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان توزیع 18 دستگاه چادر،34 تخته موکت،94 تخته پتو، 90 کیلوگرم نایلون، 190 کیلوگرم برنج ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
کیانوش جهانپور: کرونا جان 3036 نفر را در ایران گرفت

کیانوش جهانپور: کرونا جان 3036 نفر را در ایران گرفت رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون 47 هزار و 593 نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 3036 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 15 هزار و 473 نفر نیز بهبود یافته اند.
به گزارش ایرنا کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز 13 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2987 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به 47 هزار و 593 مورد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 20 ساعت پیش
وزیر نیرو: مردم در مسائل بهداشتی آب شرب کمتری مصرف کنند

وزیر نیرو: مردم در مسائل بهداشتی آب شرب کمتری مصرف کنند وزیر نیرو گفت: از مردم می خواهیم نکات بهداشتی را به گونه ای رعایت کنند که آب شرب کمتری مصرف شود تا بدون مشکل بتوانیم این روزها را پشت سر گذاشته و به استقبال تابستان برویم.
به گزارش ایرنا رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: اگر از خود طبیعت سوال شود که کدام روز طبیعت (13 فروردین ماه) بیش از همه به آن خوش گذشته است، می گوید همین امروز، که مردم قبول کردند در منازل شان باشند و آرامشی به طبیعت حاکم شده است. امیدواریم هر چه زودتر شرایط به روال عادی برگردد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت آب همیشه مهم است، گفت: همکاران ما هم در بخش آب و هم در حوزه برق ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
پیشنهاد وزیر بهداشت برای اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند بعد از فاصله گذاری اجتماعی

پیشنهاد وزیر بهداشت برای اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند بعد از فاصله گذاری اجتماعی وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح غربالگری از مرز 67 میلیون نفر در کشور گذشته است، گفت: تلاش می کنیم بعد از پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی طرح فاصله گذاری هوشمند را اجرا کنیم.
به گزارش ایلنا سعید نمکی وزیر بهداشت با اشاره به طرح غربالگری گفت: امروز طرح غربالگری از مرز 67 میلیون رصد در کل کشور گذشته است. از این تعداد 55 میلیون و 450 هزار نفر از طریق تلفن یا تماس رصد شده اند و 11 میلیون نفر توسط ثبت در سامانه با ما در این طرح همراهی کرده اند.
وی ادامه داد: این رقم بسیار قابل توجه در دنیا است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
خودروهای جدیدی که سال 99 وارد بازار می شود: دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک با 3 تیپ می آید (+عکس و مشخصات تمامی مدل ها)

خودروهای جدیدی که سال 99 وارد بازار می شود: دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک با 3 تیپ می آید (+عکس و مشخصات تمامی مدل ها) سال 1390بود که ایران خودرو با معرفی محصولی جدید به نام دنا، دوباره بر سر زبان ها افتاد. این محصول بعد ازرونمایی مورد استقبال مشتریان ایرانی قرار گرفت و همین موضوع مدیران گروه خودروسازی ایران خودرو را بر آن داشت تا با بروزرسانی این خودرو، آپشن های کاربردی تری به آن اضافه کنند. سال 96 خط تولید آزمایشی خودروی دناپلاس توربوشارژ با حضور مسئولین کشوری و مدیران ایران خودرو رسما آغاز بکار کرد و حال قرار است اولین سری دنا پلاس توربو اتومات در تابستان سال 1400 به دست مشتریان برسد.
به گزارش خبرنگار عصر ایران دراین مطلب به بررسی تیپ های مختلف دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک که بناست در ایران خودرو ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
تولید ایرانی داروی "استفان هاوکینگ"

تولید ایرانی داروی "استفان هاوکینگ" در حالی که بیماران مبتلا به ALS مجبور بودند داروی مورد نیاز را سالانه با قیمت 200 میلیون تومان خریداری کنند، ولی محققان یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید این دارو شدند و امیدوارند با حمایتی دولت، این دارو تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، بیماری ALS یک بیماری پیش رونده است که به تدریج عملکرد تمام عضلات بدن را مختل کرده و ضعف عضلانی بیمار تا جایی پیش می رود که منجر به فلج کامل وی می شود.
این بیماری ممکن است ابتدا موجب فلج دست ها، پاها یا هر دو عضو شود و کم کم با اختلال در سیستم عصبی کنترل کننده تنفس، بلع و تکلم بیمار، نفس کشیدن ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
کرونا/ به جامعه روحیه بدهیم

کرونا/ به جامعه روحیه بدهیم حمید عسگری
پدر بزرگی داشتم با روحیات سنتی مرد سالار که علیرغم داشتن نوه های اغلب جوان و امروزی، تا آخر عمر نگاهش به زندگی و خانواده و جامعه را تغییر نداد. از آن دسته انسان هایی بود که محبتش را بروز نمی داد و کسی متوجه هیجان و یا احساسات عاطفی او نمی شد. کم حرف می زد و بیشتر با نگاه و سکوت نسبت به مسائل پیرامونش واکنش نشان می داد.
البته این راهم باید گفت که در حمایت از فرزندان و نوه ها و اقوام نوعی احساس مسئولیت وصف ناشدنی داشت و به قولی دستگیر و حلال مشکلات بود. اما در عوض مادربزرگ نقطه مقابل او در همنشینی و مشارکت عاطفی با تمام اعضای خانواده بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 0 ساعت پیش
فن پرسی: فرگوسن گفت اگر جام نبریم تقصیر این دو احمق است

فن پرسی: فرگوسن گفت اگر جام نبریم تقصیر این دو احمق است رابین فن پرسی ستاره سابق منچستریونایتد با ذکر خاطره ای از سر الکس فرگوسن می گوید او با دو بازیکنی که بعد از باخت یونایتد به مهمانی رفته بودند برخورد بسیار تندی کرده است.
به گزارش "ورزش سه"، رابین فن پرسی، ستاره هلندی که سابقه حضور در منچستریونایتد را دارد می گوید یکی از جالب ترین خاطراتی که از دوران حضور در این تیم دارد برخورد سخت سر الکس فرگوسن سرمربی اسطوره ای شیاطین سرخ با دو بازیکن تیم است که بعد از شکست تیم به مهمانی رفته بودند.
فن پرسی اشاره می کند که در سال 2013 در همان فصلی که یونایتد جام قهرمانی لیگ برتر را بدست آورد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 96 روز و 0 ساعت پیش
ابتلای 51 کارمند سازمان حفاظت محیط زیست به کرونا

ابتلای 51 کارمند سازمان حفاظت محیط زیست به کرونا رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران درخصوص آمار افرادی که در سازمان محیط زیست به کرونا مبتلا شده اند، گفت: 51 نفر از همکاران ما به کرونا مبتلا شده اند که بیشتر آنها مربوط به سه استان شمالی و استان قم هستند. 45 نفر از این 4 استان به کرونا مبتلا شده اند و 6 نفر به صورت پراکنده از استان های دیگر به این بیماری دچار شدند.
عیسی کلانتری (رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران) در گفتگو با ایلنا، از ادامه تعطیلی مناطق حفاظت شده و پارک های طبیعی و ملی کشور در روزهای آینده خبر داد.
کلانتری درخصوص تعطیلی پارک های جنگلی و مناطق چهارگانه تحت حفاظت سازمان محیط زیست در روز طبیعت گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 0 ساعت پیش
مقایسه روش های پیشگیری از شیوع کرونا در 10 کشور دارای بیشترین آمار ابتلا (+جدول)

مقایسه روش های پیشگیری از شیوع کرونا در 10 کشور دارای بیشترین آمار ابتلا (+جدول) کرونا در هفته های اخیر کشورهای زیادی از جهان را درگیر کرده. گرچه هر کدام سیاست های متفاوتی را جهت پیشگیری از ورود و مقابله با این بیماری اتخاذ کردند اما هیچ کدام باعث نشد از ورود بیماری در امان بمانند. با این همه، سرعت شیوع در کشورها، با توجه به نوع برخوردشان با بیماری تفاوت داشت. چین، ایتالیا، امریکا، آلمان، اسپانیا، انگلیس، فرانسه، کره جنوبی، سوئیس و ایران 10 کشور دارای بالاترین آمار ابتلا به کووید 19 هستند که توجه به نسبت مبتلایان به بهبودیافتگان و مقایسه سیاست های پیشگیرانه هریک می تواند نشانگر قدرت سیستم های بهداشتی شان باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
وقوع زمین لرزه شدید در آمریکا

وقوع زمین لرزه شدید در آمریکا گزارش ها حاکی از وقوع زمین لرزه 6 و 5 دهم ریشتری در ایالت آیداهوی آمریکا است.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، زمین لرزه ای به قدرت شش و پنج دهم ریشتر ایالت آیداهو در آمریکا را لرزاند.
این زمین لرزه در بسیاری از شهرهای ایالت آیداهو احساس شده است ولی هنوز موردی از تلفات جانی بر اثر این زلزله گزارش نشده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
عبور آمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 850 هزار نفر

عبور آمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 850 هزار نفر شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 850 هزار نفر گذشت و آمریکا همچنان در صدر میزان ابتلا قرار دارد.
به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 858 هزار و 892 نفر رسید.
بر اساس این گزارش، آمریکا همچنان در صدر میزان ابتلا قرار دارد.
تا کنون 42 هزار و 158 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
بر اساس اعلام مسئولان بهداشتی، 178 هزار و 100 نفر نیز بعد از ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
فرانسه مرگبارترین روز کرونایی خود را ثبت کرد

فرانسه مرگبارترین روز کرونایی خود را ثبت کرد فرانسه با 499 مورد مرگ و میر ناشی از کرونا، بالاترین آمار جان باختگان مبتلا به این ویروس در مدت یک روز در کشور را ثبت کرد.
به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، با احتساب این آمار شمار کل جان باختگان کرونا در فرانسه به سه هزار و 523 نفر افزایش یافت.
ژروم سالومون از مقام های بهداشتی فرانسه با اعلام این آمار افزود که شمار مبتلایان نیز به 52 هزار و 128 نفر افزایش یافته است که پنج هزار و 565 نفر آنها در وضع شدیدی قرار دارند.
دولت فرانسه هم اکنون تنها کسانی را که در بیمارستان ها به علت کرونا جان خود را از دست می دهند به عنوان آمار رسمی قربانیان کرونا اعلام می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 2 ساعت پیش
چگونه الکل طبی را از صنعتی تشخیص دهیم؟

چگونه الکل طبی را از صنعتی تشخیص دهیم؟ اکنون که با شیوع بیماری کووید-19 و مرگ ومیر ناشی از این بیماری مواجه هستیم، در عین حال می بینیم که عده ای از هموطنان مان به دلیل مسمومیت با الکل متانول جان شان را از دست می دهند.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران، اتانول و متانول دو نوع ماده الکلی بی رنگ هستند که بسیار شبیه به یکدیگر هستند و بعضا برای تشخیص آن ها الکل متانول را به رنگ زرد یا نارنجی تولید می کنند. باید توجه کرد که اساسا مصرف هر گونه الکل به هیچ وجه در پیشگیری از کووید-19 موثر نیست و بعضا به دلیل کاهش هوشیاری، می تواند موجب افزایش تماس با اشیا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 96 روز و 3 ساعت پیش
اولین قربانیان کرونا در عمان و لبنان

اولین قربانیان کرونا در عمان و لبنان وزارت بهداشت عمان سه شنبه شب از فوت نخستین مورد ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عمان، وزارت بهداشت عمان افزود: یک شهروند 72 ساله براثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است.
براساس اعلام وزارت بهداشت عمان، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 192 مورد رسیده است.
ویروس کرونا برای نخستین بار 12 دسامبر (آذر/دی) گذشته در چین و در شهر ووهان شیوع پیدا کرد اما پکن به طور رسمی اواسط ژانویه (دی/بهمن) آن را اعلام کرد.
این ویروس بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان سرایت و اکثر کشورها را درگیر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 4 ساعت پیش
پلیس: زندانیان آزاد شده تحت رصد هستند

پلیس: زندانیان آزاد شده تحت رصد هستند فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: زندانیان آزاد شده توسط پلیس پیشگیری، آگاهی، امنیت و کلانتری ها کنترل می شوند.
به گزارش تسنیم؛ سردار حسین رحیمی در برنامه تلویزیونی درباره آزادی برخی زندانیان و نگرانی های موجود مبنی بر عدم تکرار جرم توسط آنها، اظهار کرد: نیروی انتظامی علاوه بر فعالیت دوشادوش در کنار تمام بخشها، کادر درمانی و وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا، طرح نوروزی خود را نیز انجام می دهد.
رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه در ایام نوروز وقوع سرقت قدری بالا می رود، گفت: بحث آزادسازی زندانیان زحمت ما را مضاعف کرد البته هماهنگی خوبی با دستگاه قضائی داریم و اسامی تمام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 5 ساعت پیش
انفجار خودروی بمب گذاری شده در بغداد

انفجار خودروی بمب گذاری شده در بغداد لحظاتی پیش لرزشی شدید ناشی از انفجار وسیله بمب گذاری شده در منطقه الشعب واقع در شرق بغداد پایتخت عراق به وقوع پیوست.
به گزارش ایرنا هنوز منابع عراقی در این مورد اظهار نظر نکرده اند اما گزارش های اولیه حاکی است که این انفجار تلفات جانی به همراه نداشته است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 6 ساعت پیش
ترامپ: آمریکا 2 هفته بسیار سخت و دردناک را در پیش دارد

ترامپ: آمریکا 2 هفته بسیار سخت و دردناک را در پیش دارد رئیس جمهوری آمریکا بعدازظهر سه شنبه به وقت محلی هشدار داد که این کشور دو هفته بسیار سخت و دردناکی را در پیش دارد.
به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بعدازظهر سه شنبه به وقت محلی هشدار داد که این کشور دو هفته بسیار سخت و دردناکی را در پیش دارد.
وی افزود که با توجه به مساله شیوع کرونا در آمریکا، توجه کردن به توصیه های بهداشتی، مساله مرگ و زندگی است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 6 ساعت پیش
دکترزالی: همه شهر تهران آلوده به کرونا است/خطر طوفانی شدن بیماری

دکترزالی: همه شهر تهران آلوده به کرونا است/خطر طوفانی شدن بیماری فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: متاسفانه بی توجهی برخی از شهروندان موجب شد تا همه نقاط پایتخت آلوده شود.
به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا زالی، در گفتگو با شبکه خبر، از برخی شهروندان که با رفتار خود باعث شده اند تمامی نقاط مختلف تهران آلوده به ویروس کرونا شود، افزود: شاید تا قبل از 20 اسفند، آلودگی در برخی مناطق تهران بسیار بالا بود و برخی مناطق نیز از آلودگی کمتری برخوردار بودند.
وی ادامه داد: در حال حاضر بررسی های ما نشان داده است که این تمامی مناطق تهران در آلودگی به ویروس کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 7 ساعت پیش
سندرز: تحریم ها مانع رسیدن دارو به ایران است

سندرز: تحریم ها مانع رسیدن دارو به ایران است سناتور برنی سندرز نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با بیان اینکه تحریم ها مانع رسیدن دارو به ایران است، خواستار لغو آنها شد.
به گزارش ایرنا این سناتور ایالت ورمونت بامداد چهارشنبه در توئیتر نوشت: ویروس کرونا جان دو هزار و 600 نفر را در ایران گرفته است و تحریم های آمریکا مانع رسیدن دارو و کمک به آن کشور است.
این سناتور، خطاب به مایک پمپئو وزیر خارجه و استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا نوشت: بیماری های همه گیر هیچ مرزی نمی شناسند. بیایید اختلافات کشورهایمان را کنار بگذاریم و برای کاهش آلام انسانی، تحریم ها را بردارید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 7 ساعت پیش
پرواز هواپیمای سوخت رسان ارتش آمریکا در آسمان عراق

پرواز هواپیمای سوخت رسان ارتش آمریکا در آسمان عراق گزارش ها حاکی از آن است که هواپیمای سوخت رسان ارتش آمریکا در آسمان عراق شروع به فعالیت کرده است.
به گزارش ایلنا، گزارش ها حاکی از آن است که هواپیمای سوخت رسان ارتش آمریکا در آسمان عراق شروع به فعالیت کرده است.
بنا بر گزارش ها، هواپیمای سوخت رسان استراتژیک کی سی -135آر نیروی هوایی ارتش آمریکا در آسمان عراق شروع به فعالیت و پرواز کرده است.
جزئیات بیشتری در این باره مخابره نشده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
پمپئو: ممکن است آمریکا با توجه به شیوع کرونا در جهان در مورد تحریم های ایران تجدید نظر کند

پمپئو: ممکن است آمریکا با توجه به شیوع کرونا در جهان در مورد تحریم های ایران تجدید نظر کند مایک پومپئو گفت که با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان ممکن است ایالات متحده آمریکا در مورد تحریم های اعمال شده بر ایران تجدید نظر کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از احتمال تجدید نظر ایالات متحده آمریکا و کاهش تحریم های اعمال شده علیه ایران و دیگر کشورها به منظور مبارزه با ویروس همه گیر کرونا خبر داد، اما هیچ وعده ی دقیق و مشخصی برای انجام این کار نداد.
پومپئو در گفت و گو با خبرنگاران تأکید کرد که کمک های پزشکی و بشردوستانه مشمول تحریم های دونالد ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
روسیا الیوم از سفر سردار قاآنی به بغداد خبر داد

روسیا الیوم از سفر سردار قاآنی به بغداد خبر داد یک شبکه خبری روسی از سفر فرمانده سپاه قدس به بغداد و دیدار وی با شماری از مقامات عراقی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، یک منبع دولتی عراق روز سه شنبه از سفر محرمانه سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس به بغداد پایتخت عراق خبر داد.
بر اساس این گزارش، سردا قاآنی در سفر به بغداد با شماری از مقامات عراقی دیدار کرده است.
به جزئیات بیشتر در این خصوص اشاره نشده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
جزییات قرارداد بیرانوند با آنتورپ

جزییات قرارداد بیرانوند با آنتورپ تیم فوتبال آنتورپ با علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران برای 3 سال به توافق نهایی رسید.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت دالماپورتال، آنتورپ با پرداخت 630 هزار یورو که مبلغ قرارداد علیرضا بیرانوند با پرسپولیس بود، توانست با قراردادی 3 ساله با بند تمدید یک ساله به توافق نهایی رسید.
البته بیرانوند معاینات پزشکی خود را انجام نداده و در تابستان این امر رخ خواهد داد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 96 روز و 9 ساعت پیش
32 جمهوری و استان روسیه قرنطینه شدند

32 جمهوری و استان روسیه قرنطینه شدند با ادامه شیوع ویروس کرونا در روسیه، قرنطینه یا نظام خودانزوایی خانگی در 32 جمهوری و استان روسیه به اجرا درمی آمد.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، سران 32 جمهوری و استان روسیه در گزارش هایی که در پایگاه های اینترنتی آنها منتشر شده اعلام کردند که طرح خودانزوایی خانگی را به اجرا در خواهند آورد.
بر اساس این طرح که نخست در مسکو به اجرا گذاشته شد، ساکنان این مناطق حق خارج شدن از خانه به استثناء شرایط ضروری را ندارند.
امروز جمهوری های کاباردینو بالکاریا، باشقیرستان، یاکوتیا، تاتارستان، چچن، ماری ال، چوواشی و آدیگیا و استان های، پریموریه، ولادیمیر، زابایکالیا، راستف ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 9 ساعت پیش
فوت هفتمین نفر از بحرینی هایی که در مشهد سرگردان بودند

فوت هفتمین نفر از بحرینی هایی که در مشهد سرگردان بودند منابع خبری از فوت هفتمین زائر بحرینی در ایران خبر دادند که مدتهاست تعدادی زیادی از آنان به دلیل ممانعت دولت این کشور از بازگشت آنان به کشورشان سرگردان هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالنبی عبدلله یکی از هزار زائر بحرینی که درایران بسر می برند، امشب درحالیکه با بی مسئولیتی و تعامل غیر انسانی نظام آل خلیفه در حسرت بازگشت به وطنش مانده بود در مشهد مقدس وفات یافت.
براساس این گزارش با فوت عبدالله آمار درگذشتگان زائران بحرینی در ایران به 7 نفر رسیده است که ارتباطی به کرونا ندارد.
بیش از 1200 زائر بحرینی که پیشتر به ایران سفر کرده بودند به دلیل سیاست های نژادپرستانه دولت آل خلیفه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
کمک بزرگ کرونا به ایران در سیزده به در 99

کمک بزرگ کرونا به ایران در سیزده به در 99 عصرایران؛ احسان محمدی - طبیعت امسال از دست بسیاری از ما نفس راحتی می کشد. ویروس کرونا باعث شد از سنت قدیمی سیزده به در استقبال نشود، گرچه قابل حدس است باز عده ای با سرسختی قرنطینه را می شکنند و بساط جوجه کباب به راه می اندازند.
در چندسال اخیر یکی از منتقدان برگزاری این سنت به شکل موجود بودم و عمیقاً امیدوارم سال دیگر نه به دلیل کرونا که برای احترام به طبیعت، روز طبیعت را به سوگواری آن تبدیل نکنیم.
مخالف شادی مردم نیستم. اتفاقاً در جامعه ای مملو از رنگ های تیره، پر از بخش نامه های توام با اخم و تخم، مدیرانی که دکترای اشک آوری دارند اما برای لبخند ساختن سیکل هم ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
درگذشت کیومرث درمبخش مستندسازبدلیل ابتلا به کرونا

درگذشت کیومرث درمبخش مستندسازبدلیل ابتلا به کرونا درگذشت کیومرث درمبخش مستندسازبدلیل ابتلا به ویروس کرونا.
به گزارش ایلنا کیومرث درمبخش مستندساز، عکاس و کارگردان 12 فروردین در پاریس درگذشت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
معرفی جیپ کامپس های آلتیتیود 2020/ آفرودر باسابقه با قیمت پایه 22 هزار دلار! (+تصاویر)

معرفی جیپ کامپس های آلتیتیود 2020/ آفرودر باسابقه با قیمت پایه 22 هزار دلار! (+تصاویر) عصرایران - وقتی درباره ماندگاری برندهای خودرویی صحبت شود قطعا یک بخش اصلی به "جیپ" اختصاص خواهد داشت. برندی که سابقه آن به سال 1941 باز می گردد و هم اکنون نیز زیرمجموعه ای از گروه خودروسازی فیات کرایسلر است.
ایده اصلی ساخت جیپ عمدتاً از ذهن فرماندهان نظامی در جنگ جهانی اول تراوش کرد. جاییکه انسان و اسب در میادین باتلاقی و گل آلود جنگ از ادامه راه بازمی ایستادند و گاهی جان خود را از دست می دادند. این نیاز به خودرویی چند منظوره که در ابتدای پیدایش و طرح های اولیه او را به همین اسم می شناختند، بعدها باعث پیدایش اولین اتومبیل دو دیفرانسیل به نام جیپ شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
گشت زنی هواپیماهای آمریکایی بر فراز بغداد

گشت زنی هواپیماهای آمریکایی بر فراز بغداد هواپیماهای آمریکایی از شامگاه سه شنبه به پروازهای مشکوک و شناسایی خود در روزهای اخیر بر فراز آسمان بغداد شدت بخشیدند.
به گزارش ایرنا، چند فروند هواپیمای آمریکایی اکنون و از ساعت های نخست امشب بدون وقفه در حال گشت زنی بر فراز آسمان بغداد هستند.
آسمان بغداد و بسیاری از مناطق این کشور در شرق، جنوب، مرکز و غرب عراق در روزهای گذشته شاهد پرواز گسترده و مستمر هواپیماها، بالگردها و پهپادهای آمریکایی بوده است.
پرواز مشکوک پرنده های آمریکایی که از زمان حمله هوایی بیست و سوم اسفند گذشته به مقر نیروهای الحشد الشعبی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی: روی اجساد جان باختگان کرونا آهک ریخته نمی شود/ عمق قبر حداقل 2 متر باید باشد

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی: روی اجساد جان باختگان کرونا آهک ریخته نمی شود/ عمق قبر حداقل 2 متر باید باشد رئیس گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان اینکه روی اجساد جانباختگان کرونایی آهک ریخته نمی شود اظهار کرد: تدفین و خاک سپاری جانباختگان مبتلا به کرونا طبق پروتکل وزارت بهداشت و با رعایت موازین بهداشتی انجام می پذیرد و توصیه می شود که سنگ قبر جانباختگان در اثر کرونا در اسرع وقت نصب شود.
به گزارش ایسنا، مجید تاجیک ضمن تشریح نحوه تدفین اجساد جانباختگان براثر ابتلا به کرونا اظهار داشت: جسد افرادی که در بیمارستان در اثر ابتلا به کرونا فوت می کنند یا احیاناً در منزل فوت می کنند و توسط اورژانس به بیمارستان انتقال داده می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از 820 هزار نفر گذشت

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از 820 هزار نفر گذشت شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز 820 هزار نفر گذشت.
به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 828 هزار و 116 نفر رسید.
همچنین تعداد کل افرادی که در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند، به 40 هزار و 728 نفر رسیده است.
در مجموع، 174 هزار و 440 نفر نیز پس از ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
کرونا به اردوگاه های پناهندگان یونان رسید

کرونا به اردوگاه های پناهندگان یونان رسید رسانه ها از مثبت شدن تست کرونای اولین پناهنده در یکی از اردوگاه های یونان خبر داده اند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، اولین مورد ابتلا به کرونا در یک اردوگاه پناهندگان در یونان گزارش شده است.
به گزارش وزارت مهاجرت یونان فرد مبتلا زنی است که بعد از تولد فرزندش در بیمارستانی در آتن ابتلایش به کرونا تشخیص داده شد. افرادی که با این زن مهاجر آفریقایی در ارتباط بوده اند سریعاً در قرنطینه قرار گرفتند. حالا تحقیقات در حال انجام است تا مشخص شود این زن پناهنده دقیقاً در کجا به این ویروس آلوده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
عربستان: کشورهای اسلامی فعلا برای حج برنامه ریزی نکنند

عربستان: کشورهای اسلامی فعلا برای حج برنامه ریزی نکنند وزیر حج عربستان سعودی از کشورهای اسلامی خواست که فعلا برای حج برنامه ریزی نکنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، وزیر حج عربستان سعودی از کشورهای اسلامی خواست که قبل از هرگونه اقدام برای برنامه ریزی به منظور فریضه حج صبر کنند تا وضعیت مهار ویروس کرونا مشخص شود.
وی افزود: عربستان آماده خدمت رسانی به حجاج در هر شرایطی است، اما اولویت حفظ سلامتی آنها است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
نا آرامی در زندان شیبان اهواز

نا آرامی در زندان شیبان اهواز تعدادی از زندانیان زندان شیبان از توابع شهرستان باوی عصر سه شنبه دست به ناآرامی در داخل زندان زدند که با تلاش ماموران انتظامی و امنیتی استان کنترل شد.
به گزارش عصرایران، فرمانده انتظامی استان خوزستان سه شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعدادی از زندانیان چهار بند زندان شیبان عصر سه شنبه قصد آشوب و نا آرامی در داخل زندان را داشتند که با ورود به موقع ماموران انتظامی و امنیتی به زندان این نا آرامی ها کنترل و آرامش به زندان بازگشت.
سردار حیدر عباس زاده افزود: این زندانیان با سوزاندان زبالهها و سطل های زباله درون زندان قصد نا آرامی در درون زندان را داشتند که با ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
تست کرونای پزشکی که با پوتین ملاقات کرد، مثبت شد

تست کرونای پزشکی که با پوتین ملاقات کرد، مثبت شد جواب آزمایش کرونای پزشک روسی که هفته ی گذشته با ولادیمیر پوتین ملاقات کرده بود، مثبت اعلام شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز مشخص شد پزشکی که هفته ی گذشته طی بازدید به عمل آمده توسط رئیس جمهور روسیه از بیمارستان های درگیر کروناویروس در مسکو با ولادیمیر پوتین ملاقات کرده بود، به ویروس کرونا مبتلا شده است.
ولادیمیر پوتین سه شنبه هفته گذشته از بیمارستان (کومونارکا) بازدید به عمل آورد و با پزشکان این بیمارستان درباره ی اوضاع و شرایط موجود صحبت کرد. در گزارش های تلویزیونی که از این بازدید پخش شدند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
المیادین: تکذیب استقرار سامانه های ضدموشکی آمریکا در عراق

المیادین: تکذیب استقرار سامانه های ضدموشکی آمریکا در عراق شبکه المیادین گزارش داد استقرار سامانه های پاتریوت آمریکا در پایگاه های عین الاسد و منطقه اقلیم کردستان عراق صحت ندارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، شبکه المیادین به نقل از منابع اطلاعاتی خود گزارش داد استقرار سامانه های پاتریوت آمریکا در پایگاه های عین الاسد و منطقه اقلیم کردستان عراق صحت ندارد.
به گفته منابع المیادین، مقامات عراق هنوز به درخواست واشنگتن برای استقرار این سامانه های ضدموشکی جواب مثبت نداده اند و آمریکا همچنان به تلاش خود ادامه می دهد.
در بحبوحه افزایش تحرکات مشکوک این روزهای آمریکا در عراق ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
یک استاد ایرانی همچنان در بازداشت اداره مهاجرت آمریکا

یک استاد ایرانی همچنان در بازداشت اداره مهاجرت آمریکا سیروس عسکری، استاد 59 ساله مهندسی مواد که نوامبر 2019 از اتهام سرقت اسرار تجاری مرتبط با فعالیت های دانشگاهی خود در دانشگاه اوهایو تبرئه شده بود به علت ابطال روادید هنوز در بازداشت اداره مهاجرت آمریکاست.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، سیروس عسکری پژوهش ها و دستاوردهای علمی شایانی در حوزه متالورژی داشته و به بهانه نقض تحریم های آمریکا در بدو ورود به کشوری که تحصیلات دوره دکترای خود را در آنجا گذرانده بود، بازداشت می شود. اتهامی که بعد از چند ماه در دادگاهای آمریکا از آن تبرئه شد اما دوباره به بهانه واهی حضور غیرقانونی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
پامپئو: هرگونه حمله به سفارت آمریکا در بغداد را بی پاسخ نمی گذاریم

پامپئو: هرگونه حمله به سفارت آمریکا در بغداد را بی پاسخ نمی گذاریم وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری گفت که این کشور هرگونه حمله به شهروندان این کشور در کنسولگری و سفارت آمریکا در عراق با بی پاسخ نخواهد گذاشت.
به گزارش فارس، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که واشنگتن به هرگونه تهدید علیه آمریکایی ها پاسخ خواهد داد.
وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، گفت: اوایل فوریه گذشته 18 تن کمک های پزشکی به ووهان چین ارسال کردیم و واشنگتن 370 میلیون دلار به 64 کشور برای مقابله با ویروس کرونا کمک کرده است.
وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه گفت که واشنگتن به ارزیابی تمامی سیاست های خود از جمله تحریم های اعمال شده علیه برخی کشورها ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
رییس ستاد ارتش اسرائیل قرنطینه شد

رییس ستاد ارتش اسرائیل قرنطینه شد رسانه های اسرائیلی روز سه شنبه گزارش دادند که رییس ستاد ارتش این رژیم به دلیل مشکوک بودن به ابتلای ویروس کرونا تحت قرنطینه قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین به نقل از رسانه های اسرائیلی، آویو کوخاوی رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی قرنطینه شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: کوخاوی حدود 10 روز پیش در جلسه ای با حضور شماری از فرماندهان ارتش از جمله فرمانده جبهه داخلی ارتش حضور داشته است و اکنون مشخص شده یکی از فرماندهان نیروهای ذخیره ارتش که در این جلسه شرکت داشته به ویروس کرونا مبتلا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
رانش زمین در گلستان/ 25 خانوار خسارت دیدند

رانش زمین در گلستان/ 25 خانوار خسارت دیدند مدیرکل عامل جمعیت هلال احمر گلستان از وقوع رانش زمین روستای آق امام شهرستان مراوه تپه خبرداد.
محمدعلی هروی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ظهر امروز سه شنبه 12 فروردین یک مورد رانش زمین در روستای آق امام شهرستان مراوه تپه در شرق استان به وقوع پیوست.
وی افزود: خوشبختانه در این حادثه تلفات جانی نداشتیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به اینکه در این حادثه منزل مسکونی 25 خانوار دچار آسیب شد، تصریح کرد: در حال حاضر خانوارهای آسیب دیده در مدرسه و دیگر خانه های روستا اسکان یافتند.
هروی بیان کرد: بسته های غذایی 72 ساعته در اختیار این خانوار ها قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 15 ساعت پیش
لحظات احساسی اردوغان از شنیدن اذان با صدای مهدی یراحی (+فیلم)

لحظات احساسی اردوغان از شنیدن اذان با صدای مهدی یراحی (+فیلم) امروز خبرگزاری آناتولی ترکیه ویدئویی را از "رجب طیب اردوغان" نشان داد که از شهر گرونادایِ اسپانیا با صدای "مهدی یراحی" اذان گوش می دهد. البته بعضی گفتند در کشور آذربایجان است.
قاسم منصور آل کثیر- امروز خبرگزاری آناتولی ترکیه ویدئویی را از "رجب طیب اردوغان" نشان داد که از شهر گرونادایِ اسپانیا با صدای "مهدی یراحی" اذان گوش می دهد. البته بعضی گفتند در کشور آذربایجان است.
گفتنی است در پی شیوع ویروس "کرونا" برخی از مساجدِ اروپا به منظور روحیه دادن به مسلمانان، می توانند از بلندگوهای خود (به مدتِ سه هفته) اذان پخش کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
رییس جمهوری بلاروس: ودکا و سونا علاج کروناست!

رییس جمهوری بلاروس: ودکا و سونا علاج کروناست! رییس جمهوری بلاروس مدعی شده نوشیدن "ودکا" و رفتن به سونا علاج ویروس کروناست.
به گزارش عصرایران به نقل از سی ان ان، "الکساندر لوکاشنکو" که کشورش تمهیداتی جدی علیه شیوع ویروس کرونا به مورد اجرا نگذاشته، در مصاحبه ای تلویزیونی مدعی شده 3 درمان طبیعی ویروس کرونا، ودکا، سونا و بازی هاکی روی یخ است.
این ادعای رهبر مادام العمر بلاروس در حالی است که این کشور بر خلاف همه کشورهای دنیا که قوانین سفت و سخت قرنطینه را به مورد اجرا گذاشته و اقدام به بستن مرزها و تعطیلی و محدود کردن اماکن عمومی کرده اند، به روند زندگی همچون سابق ادامه می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
رونمایی دستگاه ضدعفونی ماسک از سوی ترامپ (+عکس)

رونمایی دستگاه ضدعفونی ماسک از سوی ترامپ (+عکس) عصرایران- دونالد ترامپ که دولت او با چالش تامین ماسک و دیگر مایحتاج پزشکی و بهداشتی برای بیمارستان های آمریکا مواجه شده، دیروز (دوشنبه) در نشست خبری روزانه خود در کاخ سفید، یک دستگاه ضدعفونی جدید ماسک را معرفی کرد که سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) آن را برای ضدعفونی ماسک های مستعمل و استفاده مجدد به پزشکان و کادر درمانی بیمارستان های درگیر بیماران کرونایی در آمریکا معرفی کرده است.
ترامپ 2 روز پیش نیز کادر درمانی آمریکا را به دزدیدن و احتکار ماسک های اهدایی دولت فدرال متهم کرده بود.
عکس: سی ان ان ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
تکذیب چند شایعه کرونایی منتشر شده در فضای مجازی

تکذیب چند شایعه کرونایی منتشر شده در فضای مجازی یک منبع آگاه با تکذیب تعدادی از اخبار و شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره بیماری ویروس کرونا، گزارش روزانه مرکز مقابله با شایعات سایبری را بیان کرد.
به گزارش ایسنا، این منبع آگاه با اشاره انتشار دو ویدئو طی 24 ساعت گذشته در کانال های تلگرامی وابسته به منافقین و طرح ادعای فروش اقلام بهداشتی مقابله با کرونا همچون ماسک و الکل و مایع ضدعفونی کننده توسط بسیج با قیمت بالا و دوبرابر قیمت داروخانه ها، گفت: با بررسی های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص گردید این ادعا کذب بوده و در هیچ یک از این ویدئوها ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
سفیر عربستان در یمن: مذاکرات با انصارالله در جریان است

سفیر عربستان در یمن: مذاکرات با انصارالله در جریان است سفیر عربستان در یمن با بیان اینکه کشورش در حال انجام مذاکرات روزانه با انصارالله است، اعلام کرد، بحث انجام مذاکرات برای پایان دادن به جنگ یمن نیز مطرح است.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، محمد آل جابر، سفیر عربستان در یمن در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت، از زمان حمله به تأسیسات نفتی شرکت ملی آرامکو مذاکرات با جنبش انصارالله روزانه در حال انجام است.
وی ادامه داد، با وجود تنش ها و درگیری های اخیر، انجام مذاکرات برای پایان دادن به جنگ نیز همچنان مطرح است.
آل جابر در این مصاحبه مدعی شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
فرایند خرید مسکن مهر الکترونیکی شد

فرایند خرید مسکن مهر الکترونیکی شد مسکن مهر پرند مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: پرداخت الکترونیکی در سامانه مسکن مهر پرند ممکن شد.
به گزارش ایلنا از وزارت راه و شهرسازی، مدیر عامل شرکت عمران پرند با تاکید بر اهمیت حفظ و حراست از سلامت مردم و این که در حال حاضر تعداد کثیری از مراجعات کارگزاری مسکن مهر پرند بابت تحویل واحدها است، گفت: با هماهنگی انجام شده با اداره کل فناوری اطلاعات وزارت راه و شهرسازی، سامانه مسکن مهر پرند از طریق وب سرویس با سامانه مسکن مهر وزارت راه و شهرسازی مرتبط و آخرین تغییرات در خصوص پرداخت ها و نقل و انتقال و تحویل واحد متقاضیان هر شب بین دو سامانه تبادل می شود که باعث امنیت خاطر متقاضیان و ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
16 پیشنهاد برای افزایش درآمد در دوران رکود

16 پیشنهاد برای افزایش درآمد در دوران رکود سواد زندگی؛ مدیریت و کار و کسب - هر گونه فعالیت اقتصادی در بستری از زمان انجام می شود، گاه زمان رونق و گاه دوران رکود؛ این طبیعت اقتصاد است. مهم این است که بتوانید در هر زمان، بهترین عملکرد را داشته باشید.
درس جدید سواد زندگی (مدرسه عصر ایران) ، 16 راه بسیار مهم برای کار و کسب و درآمدزایی در دوران رکود را پیشنهاد می کند:
1 - در دوران رکود، باید استراتژی شرکت شما، قبل از هر چیزی "بقا" باشد و نه "سود حداکثری" ؛ تا این واقعیت را نپذیرید نخواهید توانست زیست مناسبی در دوران رکود داشته باشید. پس در گام اول، استراتژی تان را واقع بینانه بازتعریف کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
در نامه ای به وزیر صنعت اعلام شد؛ 5 دلیل انجمن همگن قطعه سازان برای تعطیلی خودروسازان

در نامه ای به وزیر صنعت اعلام شد؛ 5 دلیل انجمن همگن قطعه سازان برای تعطیلی خودروسازان در نامه انجمن همگن صنایع قطعه سازی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، 5 دلیل برای تمدید تعطیلی 2 هفته ای صنعت خودرو کشور اعلام شد.
به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، پیشنهاد تعطیلی تولید در زنجیره تامین خودروسازی کشور و خودروسازان تا ابتدای اردیبهشت امسال از سوی انجمن صنایع همگن قطعه سازی به وزیر صمت با 5 دلیل زیر اعلام شده است:
1- به دلیل منع رفت و آمد و قرنطینه برخی استان ها و شهرهای کشور و نیز مقتضیات بنگاه ها برای جلوگیری از شیوع کرونا امکان تعمیرات نوروزی بسیاری از کارخانجات قطعه سازی فراهم نشده و آمادگی آغاز به کار بلافاصله پس از تعطیلات فراهم نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
کارگردان پایتخت: فینال پایتخت 6 بعد از کرونا/ قسمت نهایی در یکی از اعیاد مثل فطر یا ...

کارگردان پایتخت: فینال پایتخت 6 بعد از کرونا/ قسمت نهایی در یکی از اعیاد مثل فطر یا ... سیروس مقدم: پایتخت 6 بعد از کرونا بازمی گردد/ این قصه ادامه و فینال جذابی دارد
سیروس مقدم گفت: پایتخت در 15 قسمت طبق قرار و تعهدش در ایام نوروز پخش خواهد شد و تنها قسمت های آخر و فینال آن طلب مخاطبین از ما می باشد که ان شاءالله در اولین روزی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضعیت عادی نمودند، تیم پایتخت فینال را ساخته و در یکی از اعیاد مثل عید فطر و یا... به محضر مردم عزیز تقدیم می کنند.
به گزارش سیمافیلم، سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت درباره مشکلات تولید این مجموعه با توجه به شیوع بیماری کرونا گفت: فیلمبرداری پروژه پایتخت علیرغم حوادث و اتفاقات ماه های پایانی سال گذشته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 20 ساعت پیش
ایستگاه بعد؛کرونا/ وقتی مشاغل غیرضروری تعطیل نمی شوند (فیلم)

ایستگاه بعد؛کرونا/ وقتی مشاغل غیرضروری تعطیل نمی شوند (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصرایران- زینب کریمی- به گفته رییس شورای شهرتهران، وجود سیستم تهویه هوای متمرکز مترو باعث گردش هوای داخل واگن ها می شود و اگر یک فرد بیمار یا ناقل در قطار باشد ویروس پخش می شود. این روزها حدود 100 هزار مسافر فقط از مترو استفاده می کند.حالا جان 100 هزار مسافر مترودر خطر است. مسافرانی که مجبورند سرکار خود باشند. در بین ادارات دولتی و نیمه دولتی که کاملا تعطیل نشده اند، برخی شرکت های خصوصی هم تصمیمی برای تعطیلی و قرنطینه نیروهای کاری شان ندارند. به ویژه اینکه طرح قرنطینه خانگی همچنان در حد توصیه باقی مانده و گویا چندان نمی توان به همکاری مردم امیدوار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
عوامل ساخت ماتریکس 4 چشم انتظار کمک مالی از دولت آلمان به دلیل توقف کار در اثر کرونا

عوامل ساخت ماتریکس 4 چشم انتظار کمک مالی از دولت آلمان به دلیل توقف کار در اثر کرونا استودیو بابلزبرگ آلمان در صدد یافتن راه حلی با صدها تن از عوامل فیلم های ماتریکس 4 و آن چارتد است که اوایل همین ماه کارشان متوقف شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، صدها تن از عوامل ساخت ماتریکس 4 و آن چارتد که به دلیل جلوگیری از گسترش کرونا ویروس بی کار شده اند، از استودیو بابلزبرگ آلمان خواسته اند تا شامل حال بسته های حمایتی دولت آلمان شوند.
در حالی که تولید این فیلم ها متوقف شده بسیاری از اعضای مستقلی که برای ساخت این فیلم ها استخدام شده بودند بدون دستمزد مانده اند و بیش از 300 تن از آنها تهدید کرده اند که اگر به تواقفی با استودیو نرسند از آن شکایت خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
استانداری یزد: شهروندان هنوز کرونا را جدی نگرفتند/ تمامی خروجی ها مسدود شد

استانداری یزد: شهروندان هنوز کرونا را جدی نگرفتند/ تمامی خروجی ها مسدود شد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با انتقاد از افزایش 30 درصدی ترددهای درون شهری گفت: مجبور به تشدید و اعمال محدویت های ترافیکی شدیم.
به گزارش ایلنا، محسن صادقیان با بیان اینکه شهروندان هنوز موضوع بیماری کرونا را جدی نگرفتند، اظهار داشت: با هدف کاهش تردد در سطح شهر، مسدود شدن برخی مبادی ورودی و خروجی شهر یزد در دستور کار قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با تاکید بر ماندن شهروندان در خانه ادامه داد: در زمینه کنترل ویروس کرونا اقدامات خوبی با همراهی دستگاه های مختلف در حال انجام است اما اگر شهروندان در این زمینه همراهی نکنند و به تردد خود سطح شهر و معابر ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
کمک مالی فیسبوک به رسانه های جهان در دوران کرونا

کمک مالی فیسبوک به رسانه های جهان در دوران کرونا فیسبوک از اختصاص دادن کمک مالی 100 میلیون دلاری برای حمایت از صنعت خبر در دوران بحران شیوع ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی، فیسبوک روز دوشنبه اعلام کرد 25 میلیون دلار کمک مالی ضروری را به رسانه های محلی و 75 میلیون دلار را به ارگان های خبری سراسر جهان اختصاص خواهد داد.
فیسبوک در بیانیه ای اعلام کرد: صنعت خبر در شرایط غیرعادی برای اطلاع رسانی به مردم درباره شیوع ویروس کوید 19 در حال فعالیت است. در زمانی که نیاز به خبرنگاری بیش از هر بازه زمانی دیگری احساس می شود، سودهای حاصل از تبلیغات به دلیل خسارات اقتصادی ناشی از این ویروس دچار کاهش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
جاده کندوان مسدود شد

جاده کندوان مسدود شد مسیر رفت و برگشت جاده کوهستانی کرج - چالوس (کندوان) به منظور اجرای عملیات لق گیری و ریزش برداری سنگ ها از صبح امروز به مدت دو روز بسته است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستانهای چالوس و کلاردشت گفت : انسداد جاده کندوان از ساعت 7 صبح امروز آغاز می شود و تا 7 صبح روز پنجشنبه چهاردهم فروردین ادامه دارد .
مهدی صفایی در گفت و گو با ایرنا افزود: انسداد این جاده به منظور لق گیری و پاکسازی سنگ ریزه های سقوط کرده در حوزه استحفاظی استان البرز صورت گرفته است.
وی گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس هم با توجه به انسداده دو روزه این مسیر با به کارگیری نیروها و ماشین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 0 ساعت پیش
افزایش 3 برابری آمار تماس های اختلافات زوجین در قرنطینه

افزایش 3 برابری آمار تماس های اختلافات زوجین در قرنطینه مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور گفت: میزان تماس های زوجین مربوط به اختلافات خانوادگی در دوران قرنطینه و کرونا با صدای مشاور بهزیستی با شماره 1480 نشان می دهد آمارهای اختلافات بین زوجین، سه برابر افزایش یافته است.
بهزاد وحیدنیا در گفت وگو با ایرنا افزود: در دوران قرنطینه، ساعات تماس زوج ها و مدت زمان تعامل آنها با یکدیگر بیشتر است و اختلافات زناشویی افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: شرایط خاص کرونا موجب شده تا روزانه چهار هزار تماس با صدای مشاور بهزیستی کشور از ساعت هشت صبح گرفته شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
دوشنبه، بدترین روز فرانسه در شمار جان باختگان کرونا

دوشنبه، بدترین روز فرانسه در شمار جان باختگان کرونا مقامات بهداشت فرانسه با تایید افزایش شمار قربانیان مبتلایان کرونا اعلام کردند که تنها در روز دوشنبه 418 نفر از شهروندان فرانسوی مبتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
به گزارش ایرنا از گاردین، مقامات بهداشتی فرانسه با اعلام آمار جدید اعلام کردند که شمار نهایی قربانیان کرونا اکنون به سه هزار و 24 نفر رسیده است.
فرانسه از نظر شمار قربانیان پس از چین، ایتالیا و اسپانیا چهارمین کشور است.
دولت پاریس هم اکنون تنها کسانی را که در بیمارستان ها به علت کرونا جان خود را از دست می دهندبه عنوان اما رسمی قربانیان کرونا اعلام می کند اما مقامات فرانسه می گویند که به زودی انها می ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
کارگران ساختمانی یارانه کرونا نگرفتتد

کارگران ساختمانی یارانه کرونا نگرفتتد نائب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اعلام اینکه کارگران ساختمانی بسته حمایتی خانوار های متضرر از کرونا را دریافت نکرده اند، ابراز امیدواری کرد براساس اطلاعات مندرج در سامانه رفاهی این کارگران، بسته حمایتی به آنها تعلق گیرد.
به گزارش ایلنا، هادی ساداتی گفت: اطلاعات کارگران ساختمانی در سامانه رفاهی این کارگران موجود و در دسترس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تامین اجتماعی است. زمانی که بحث پرداخت یارانه کرونا مطرح شد، پیشنهاد کردیم از اطلاعات این سامانه استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 2 ساعت پیش
واشنگتن قرنطینه شد

واشنگتن قرنطینه شد شهردار واشنگتن به ساکنان این شهر دستور داد در خانه بمانند.
به گزارش ایلنا به نقل از بی بی سی، شهردار واشنگتن به ساکنان این شهر دستور داد برای کمک به مهار کرونا از خانه ها خود خارج نشوند.
فرمانداران دو ایالت مجاور واشنگتن٬ مریلند و ویرجینیا٬ نیز پیش از این از صدور دستور قرنطینه برای مقابله با شیوع کرونا خبر داده بودند.
این دستور که به لحاظ قانونی و تاریخی فرمانی برای پناه گرفتن در محل به هنگام جنگ یا قرنطینه برای مقابله با همه گیری های عفونی استفاده می شود، از ساکنان واشنگتن می خواهد که به غیر موارد بسیار ضروری چون تهیه آذوقه یا دریافت خدمات پزشکی٬ خانه را ترک نکنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 2 ساعت پیش
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 755 هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 755 هزار نفر گذشت دانشگاه جان هاپکینز شامگاه روز دوشنبه اعلام کردند که شمار نهایی مبتلایان به کرونا در جهان به 755 هزار و 591 نفر رسیده است.
به گزارش ایرنا از گاردین، محققان دانشگاه جان هاپکینز که روند شیوع ویروس کرونا را رصد می کند آمار مبتلایان را از سازمان جهانی بهداشت، نهادهای بین المللی، گزارش رسانه ها، دولت های ملی و منابع دیگر گردآوری می کند.
به گزارش گاردین، با توجه به سطح متفاوت ظرفیت تست کشورها و شناسایی دقیق مبتلایان، آمار واقعی شیوع این بیماری می تواند بیشتر باشد.
ویروس کرونا موسوم به کوید 19 اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 97 روز و 2 ساعت پیش
مقابله با افسردگی در روزهای کرونایی

مقابله با افسردگی در روزهای کرونایی بهتر است با همان روال هر روزه رفتن به محل کار، در ساعت مشخص از خواب بیدار شوید. ما از وقتی که در خانه تنها هستیم در یک محیط اجتماعی نیستیم. این وضعیت گاهی اوقات می تواند مضر باشد، اما می توانیم ترس های خود را رفع کرده و از این فرصت برای بازگشت به دنیای درونی خود و ارزیابی خودمان استفاده کنیم.
به گزارش ایلنا به نقل از جماران،رئیس گروه روانشناسی دانشگاه استینیه استانبول پیرامون افسردگی در ایام قرنطینه ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت بدنی و تغذیه سالم در تقویت سیستم ایمنی بدن خاطرنشان کرد که اضطراب بیش از حد در این فرایند بر سلامت تأثیر منفی خواهد گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 97 روز و 3 ساعت پیش
اقتصاد عربستان کوچکتر شد

اقتصاد عربستان کوچکتر شد رشد اقتصادی سه ماهه پایانی بزرگ ترین اقتصاد عربی به منفی 0.3 درصد رسید.
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، با کاهش قیمت نفت و گسترش شیوع کرونا، اکنون رشد اقتصادی دومین صادرکننده بزرگ نفت در جهان به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است؛ به گونه ای که رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه منتهی به دسامبر به منفی 0.3 درصد رسید که از یکی از ضعیف ترین رشدهای اقتصادی ثبت شده عربستان در طول سه سال اخیر محسوب می شود.
رشد اقتصادی عربستان در سه ماهه سوم سال 0.16 درصد بیشتر از رشد سه ماهه سوم سال بوده است و بیش از همه تحت تاثیر کاهش رشد بخش تولید (از منفی 6 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 4 ساعت پیش
حضور گسترده بالگردهای آمریکایی در عراق/ احتمال عملیات نظامی

حضور گسترده بالگردهای آمریکایی در عراق/ احتمال عملیات نظامی منابع خبری در آمریکا و عراق از احتمال آغاز عملیات گسترده نیروهای نظامی آمریکایی علیه شبه نظامیان شیعی در عراق خبر می دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری الحدث شامگاه دوشنبه در گزارشی به نقل از منابع خبری در آمریکا و عراق از احتمال آغاز عملیات گسترده نیروهای آمریکایی با نام طلوع نور علیه شبه نظامیان شیعی در عراق خبر داد.
الحدث در این گزارش اعلام کرد که سخنگوی نیروهای آمریکا در عراق گفته است بهتر است مردم از پایگاه و مراکز شبه نظامیان دور باشند.
از سوی دیگر، عبدالله غازی سردبیر القبس در اکانت توئیترش نوشته است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 4 ساعت پیش
آمریکا معافیت های هسته ای ایران را 2 ماه تمدید کرد

آمریکا معافیت های هسته ای ایران را 2 ماه تمدید کرد وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای معافیت های تحریمی شرکت های خارجی فعال در صنعت هسته ای ایران را برای یک دوره 60 روزه دیگر تمدید کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، آمریکا بامداد سه شنبه به وقت تهران، معافیت های تحریمی شرکت های خارجی فعال در صنعت هسته ای ایران را برای یک دوره 60 روزه تمدید کرد. موارد معافیت های مزبور چهار مورد هستند.
آخرین بار، واشنگتن در ماه ژانویه معافیت های مزبور را برای 60 روز تمدید کرده بود.
پیش از این رسانه ها از تمدید معافیت های هسته ای ایران خبر داده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 5 ساعت پیش
کماندار سابق تیم ملی به دلیل کرونا درگذشت

کماندار سابق تیم ملی به دلیل کرونا درگذشت مسعود پژو از کمانداران خوشنام کشورمان و از ورزشکاران سابق تیم ملی دعوت حق را لبیک گفت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعود پژو از کمانداران خوشنام کشورمان و از ورزشکاران سابق تیم ملی دعوت حق را لبیک گفت.
پژو که به بیماری کرونا مبتلا شده بود سرانجام تسلیم این بیماری شد و دار فانی را وداع گفت.
خبرگزاری تسنیم این ضایعه بزرگ را به جامعه ورزش به ویژه اهالی تیراندازی با کمان تسلیت عرض می کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 97 روز و 5 ساعت پیش
بهمن 98/ خودزنیِ شوالیه

بهمن 98/ خودزنیِ شوالیه عصر ایران؛ مهرداد خدی ر- مهم ترین اتفاق بهمن ماه در واپسین روز آن رخ داد؛ چهارشنبه 30 بهمن 1398 علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت در توییتر خبر داد: هر دو مورد مبتلا به ویروس کرونا که آزمایش های اولیۀ آنها مثبت است، ایرانی اند. نزدیکان و افراد مرتبط در قرنطینه اند و اوضاع تحت کنترل است.
خبرابتلا را البته اول بارکیانوش جهان پور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرده بود. اما هنوز از قطعیت خبر نداده بود.
غروب چهارشنبه اما دکتر محمد رضا قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد تست کرونای دو نفری که به دلایل تنفسی فوت شدند مثبت بوده است و بدین ترتیب کرونا وارد ایران شد و با دو نفر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 6 ساعت پیش
نبرد سخت/ قسمت دوم: اول گوشی خاموش شد...

نبرد سخت/ قسمت دوم: اول گوشی خاموش شد... عصر ایران - "نبرد سخت" یادداشت های کوتاه عباس پازوکی - نویسنده و روان شناس - از خاطرات واقعی و تجارب شخصی اش در روزهای سخت کرونایی است که برای عصر ایران نوشته. او هم اکنون با علائم کرونا در خانه بستری و حالش رو به بهبود است.
نبرد سخت/ قسمت اول: مهران و مادر بزرگ
***
از وقتی مادر خانمم بیمارستان بستری شده بود هر شب حدود ساعت نه و نیم تماس می گرفتم و جویای احوالش می شدم ، دیشب که تماس گرفتم گفتم : مامان ! کاری داری بهم بگو برات انجام بدم . گفت : به افسانه(خانمم) هم گفتم برید یه ذره آجیل بگیرید، من فرصت نکردم برم بخرم، ممکنه شب تحویل سال مرخصم کنند، منم هیچی نخریدم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 97 روز و 7 ساعت پیش
دانشگاه بقیه الله سپاه: اهدای کیت تشخیص کرونا به مردم آمریکا

دانشگاه بقیه الله سپاه: اهدای کیت تشخیص کرونا به مردم آمریکا مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه بقیه الله از اهدای کیت تشخیص ویروس کرونا به مردم آمریکا خبر داد.
به گزارش عصرایران به نقل از صداوسیما، پس از تصمیم جدی برای مبارزه با ویروس کرونا و عزم ملی برای شکست این ویروس بسیاری از نهادها و سازمان ها به صورت خودجوش اقدام به تولید تجهیزات پزشکی کردند.
یکی از لوازم مهم در این زمینه طراحی و تولید کیت های آزمایشی بود که خوشبختانه بار دیگر دانشمندان و متخصصان کشور، با جهادی مثال زدنی توانستند به میزان انبوه این وسیله مورد نیاز را برای کشور تولید کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 9 ساعت پیش
آخرین وضعیت احسان حدادی در قرنطینه

آخرین وضعیت احسان حدادی در قرنطینه پروسه درمان احسان حدادی که چند روز پیش به کرونا مبتلا شد، به خوبی پیش می رود.
به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر سید اشکان اردیبهشت عضو شورای ستاد مقابله با کرونا در ورزش و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون دوومیدانی با اشاره به وضعیت احسان حدادی اظهار داشت: با توجه به پیگیری های مکرر دوستداران ورزش لازم است اعلام کنیم که خوشبختانه وضعیت بالینی احسان حدادی که در قرنطینه خانگی است نسبت به روزهای گذشته رو به بهبودی است و با این روند به زودی سلامت کامل خود را به دست می آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 9 ساعت پیش
آمریکا معافیت تحریم ها در منع گسترش سلاح های هسته ای ایران را تمدید می کند

آمریکا معافیت تحریم ها در منع گسترش سلاح های هسته ای ایران را تمدید می کند خبرگزاری رویترز بامداد روز سه شنبه گزارش داد: انتظار می رود آمریکا معافیت تحریم های ایران در حوزه فعالیت های منع گسترش سلاح های هسته ای را تمدید کند.
رویترز به نقل از چندین مقام آگاه نوشت: پیش بینی می شود ایالات متحده اجازه دهد شرکتهای روسی، چینی و اروپایی همچنان به فعالیت خود در سایت های هسته ای ایران ادامه دهند.
به گزارش ایرنا این منابع که به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند و یکی از مقامات آمریکایی را نیز شامل می شود، گفتند که تصمیم ایالات متحده می تواند از اوایل روز دوشنبه (به وقت محلی) برای تمدید معافیت تحریم های فعالیت شرکت های غیر آمریکایی برای همکاری با سازمان انرژی اتمی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 9 ساعت پیش
افزایش مبتلایان کرونا در ترکیه به 10 هزار نفر

افزایش مبتلایان کرونا در ترکیه به 10 هزار نفر وزارت بهداشت ترکیه شامگاه دوشنبه با اعلام مثبت بودن تست کرونای 168 تن دیگر در 24 ساعت گذشته در این کشور، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی به 10 هزار و 87 نفر رسیده است.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، براساس گزارش وزارت بهداشت این کشور در 24 ساعت گذشته، 37 نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند تا شمار جان باختگان در این کشور به 168 تن افزایش یابد.
آنکارا برای مهار کرونا دست به سلسله اقدامات پیشگیرانه زده است، در همین ارتباط رجب طیب اردوغان روز شنبه برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا، دستور توقف تمام پروازهای بین المللی در ترکیه را صادر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 10 ساعت پیش
خاص ترین نمونه "گلف" وارد حراج می شود/ تحفه آلمانی با امضایی از ایتال دیزاین! (+تصاویر)

خاص ترین نمونه "گلف" وارد حراج می شود/ تحفه آلمانی با امضایی از ایتال دیزاین! (+تصاویر) عصرایران - گروهی از محصولات خودرویی بواسطه طراحی متفاوت و زمان معرفی خود تبدیل به یک داستان بی پایان برای تمام دوران شده اند. شاید بهترین مثال برای آنچه که طرح شد؛ عضلانی های دهه 60 و 70 میلادی در کشور آمریکا باشد که هنوز هم با مشاهده یکی از آنها برای لحظاتی درگیرشان خواهیم شد. تصور ملاقات با یک ماستنگ دهه 70، یک کامارو اس اس و یا یک پلیموت کودا هیچگاه جذابیت های خود را از دست نمی دهد و این را باید به جادوی طراحی عضلانی های نامبرده در عبور از مرزهای زمان مربوط دانست.
اگر بخواهیم به نمونه های اروپایی هم اشاره داشته باشیم شاید بنز، ب ام و، آلفا رومئو، لامبورگینی، فراری و .. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 10 ساعت پیش
رسیدن ویروس کرونا به پایتخت6 (فیلم)

رسیدن ویروس کرونا به پایتخت6 (فیلم) در قسمت 11 سریال پایتخت، هما سعادت اخباری از محدودیت های تردد استان مازندران خواند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 11 ساعت پیش
توقف چاپ روزنامه ها تا پایان کرونا

توقف چاپ روزنامه ها تا پایان کرونا بنابر اعلام کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا، نسخه کاغذی نشریات تا پایان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی چاپ نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به شیوع کرونا در کشور و توصیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر فاصله گذاری اجتماعی، موضوع انتشار نشریات کاغذی به منظور بررسی و تصمیم گیری در دستور کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار گرفت.
بر اساس مصوبه کمیته اطلاع رسانی و نظر به اینکه انتشار مطبوعات و نشریات کاغذی مستلزم فعالیت مجموعه ای از افراد از خبرنگاران تا فعالان صنعت چاپ و توزیع خواهد بود و این روند ممکن است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 97 روز و 11 ساعت پیش
کولاکوویچ: مشکلات مالی و کرونا باعث پایان قراردادم شد

کولاکوویچ: مشکلات مالی و کرونا باعث پایان قراردادم شد ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان مشکلات مالی و شیوع ویروس کرونا را از مهمترین دلایل پایان همکاری اش با فدراسیون والیبال ایران برشمرد.
به گزارش تسنیم، ایگور کولاکوویچ، سرمربی فعلی تیم ملی والیبال ایران که در آستانه فسخ قرارداد با فدراسیون ایران قرار دارد در این مورد اظهار داشت: قرارداد چهار ساله من روز اول سپتامبر 2020 و بعد از المپیک، تمام می شد. تمایل من این بود که بعد از ایران به دنبال چالش جدیدی بروم و فعالیت باشگاهی در اروپا را دنبال کنم.
کولاکوویچ ادامه داد: بعد از مسابقات انتخابی المپیک، ما برای فصل 2020 برنامه ریزی کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 97 روز و 12 ساعت پیش
تست کرونای نتانیاهو منفی اعلام شد

تست کرونای نتانیاهو منفی اعلام شد نتیجه تست کرونای نخست وزیر رژیم صهیونیستی منفی اعلام شد.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آف اسرائیل، نتیجه تست کرونای بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی منفی اعلام شد.
این خبر را سخنگوی نخست وزیر اسرائیل شامگاه دوشنبه اعلام کرد.
نتانیاهو پیش از این در پی ابتلای یکی از مشاورانش به کرونا خود را قرنطینه کرده بود.
سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونای خانواده نتانیاهو و مشاورانش نیز منفی اعلام شده است.
وی افزود که نتانیاهو همچنان در قرنطینه خانگی باقی خواهد ماند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 12 ساعت پیش
محدودیت شدید تردد در جاده های خوزستان

محدودیت شدید تردد در جاده های خوزستان ادامه شیوع ویروس کرونا و لزوم اعمال محدودیت های شدید در رفت وآمد مردم، باعث اعلام ممنوعیت تردد در برخی جاده های بین شهری استان خوزستان شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در حالی که بیش از یک ماه از شیوع بیماری و ویروس کرونا در کشورمان می گذرد، هنوز هم آمار ابتلا به این ویروس شیب نزولی پیدا نکرده و در این جهت محدودیت ها در بخش های مختلف اعمال شده است.
در همین راستا طرح فاصله گذاری اجتماعی قرار است در شهرهای مختلف استان اجرا شده و محدودیت های در جاده های بین شهری، تدریجا در حال اعمال هستند.
ورودی اندیکا از مسجدسلیمان، بسته شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 12 ساعت پیش
دی 98/ از شکوه بدرقه تا بهت ملی

دی 98/ از شکوه بدرقه تا بهت ملی عصر ایران؛ مهرداد خدیر - از بامداد آدینه 13 دی تا صبح شنبه 21 دی 1398 روزهای پُرخبر دهمین ماه سالِ رفته به شمارند.
بامداد جمعه 13 دی و در واقع نیمه شب، خودرو حامل سردار قاسم سلیمانی و فرمانده حشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) و همراهان حین خروج از فرودگاه بغداد هدف موشکی قرار گرفت که از پهپاد آمریکایی شلیک شد و مشهورترین مقام نظامی ایران و فرمانده عراقی را به شهادت رساند.
دستور حمله را شخص دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا صادر کرده بود با توجیه عملیات پیش دستانه واین ادعا که فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قصد آسیب رساندن به آمریکایی ها را داشته و به قصد طرح ریزی عملیاتی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 13 ساعت پیش
درگذشت یک امام جمعه در آذربایجان غربی براثر کرونا

درگذشت یک امام جمعه در آذربایجان غربی براثر کرونا امام جمعه چهاربرج براثر ابتلا به کرونا درگذشت.
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت الاسلام جعفر آذرپندار براثر ابتلا به کرونا ویروس درگذشت.
وی که از چند روز گذشته براثر ابتلا به کرونا در آی سی یو بستری بود دقایقی قبل دار فانی را وداع گفت.
دفتر امام جمعه چهاربرج محل امنی برای همه مردم به ویژه اقشار کم درآمد و مستضعف بود به طوری که حجت الاسلام جعفر آذرپندار با راه اندازی مرکز نیکوکاری، کمک حال فقرا و مستمندان بود و در ایام مختلف سال برای خانواده های نیازمند کمک می کرد.
برگزاری جلسات مختلف با علما و روحانیون چهاربرج و علمای منطقه، عیادت از بیماران در منزل و بیمارستان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 97 روز و 13 ساعت پیش
42 نماینده مجلس خواستار برگزاری جلسات مجلس با قید فوریت شدند

42 نماینده مجلس خواستار برگزاری جلسات مجلس با قید فوریت شدند چهل و دو عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس مجلس خواستار برگزاری جلسات مجلس با قید فوریت و در اسرع وقت شدند.
به گزارش ایسنا، در نامه 42 نماینده خطاب به رییس مجلس آمده است:
جناب آقای دکتر لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام
احتراما همانگونه که استحضار دارید از چند هفته قبل و با توجه به شیوع بیماری کرونا، صحن علنی و کمیسیونهای مجلس شورای اسلامی تعطیل شد و طی این مدت، تلاشهای فنی برای برگزاری جلسات مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس علیرغم تلاشهای عزیزان واحد فنآوری به دلایل متعدد تاکنون ناموفق بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 13 ساعت پیش
ابتلای رییس فوریت های پزشکی اسپانیا به کرونا

ابتلای رییس فوریت های پزشکی اسپانیا به کرونا فرناندو سیمون مقام ارشد وزارت بهداشت اسپانیا که هدایت اقدامات فوری این کشور در مقابله با ویروی کرونا را بر عهده دارد، امروز دوشنبه آزمایش ابتلای وی به کرونا مثبت اعلام شد.
به گزارش ایرنا به نقل از فرانس 24، با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا حتی بیشتر از چین امروز رسانه های اسپانیایی خبر ابتلای رییس فوریت های پزشکی این کشور به ویروس کرونا را منتشر کردند.
در زمان حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به 85 هزار و 195 نفر رسیده است.
ماریا خوزه سیرا مقام بهداشت اسپانیا در کنفرانسی خبری اعلام کرد که سیمون رهبر فوریت های پزشکی اسپانیا در مقابله با ویروس ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 13 ساعت پیش
کاش این حرف ترامپ را روحانی زده بود!

کاش این حرف ترامپ را روحانی زده بود! عصرایران؛ احسان محمدی- دونالد ترامپ به تنهایی توانست ترک های عمیقی در باورهای نهادینه شده ای مثل دمکراسی، صندوق رای و آمریکا سرزمین نخبگان سیاسی و مردم آگاه است ایجاد کند.
وقتی کرونا داشت مثل موجی از دور به سوی ایالات متحده می رفت، پوزخند می زد، ماجرا را به ریشخند گرفت و به سیستم پزشکی و متخصصان این کشور دلگرم بود اما امروز در کنفرانس خبری از احتمال ابتلای بیش از 2 میلیون آمریکایی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و گفت اگر میزان مرگ و میر مبتلایان به کرونا در آمریکا کمتر از 100 هزار نفر شود بسیار خوب اقدام شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 13 ساعت پیش
یونسکو: کشورها اطلاعات کرونا را به اشتراک بگذارند

یونسکو: کشورها اطلاعات کرونا را به اشتراک بگذارند سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) از کشورهای جهان خواست تا اطلاعات ویروس کرونا را به اشتراک بگذارند.
به گزارش ایرنا، سازمان یونسکو روز دوشنبه در نشستی مجازی با وزیران علوم 73 کشور جهان برای همکاری های بین المللی در مورد ویروس کرونا برگزار کرد.
آزادی علوم از جمله موضوعاتی است که سازمان یونسکو ماه ها بشدت پیگیر آن است. در همین رابطه دبیرکل یونسکو معتقد است که همه گیری جهانی ویروس کرونا لزوم اشتراک بهتر و بیشتر اطلاعات برای نجات زندگی را برجسته و ضروری کرده است.
آدری آزولا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 14 ساعت پیش
محققان انگلیسی: سگ ها برای شناسایی ویروس کرونا آموزش می بینند

محققان انگلیسی: سگ ها برای شناسایی ویروس کرونا آموزش می بینند محققان انگلیسی در تلاش هستند تا روش جدیدی را برای آموزش سگ ها بکار گیرند که آنها بتوانند بوی کوید-19 را استشمام و مبتلایان را شناسایی کنند.
به گزارش ایرنا؛ شبکه خبری بی بی سی گزارش داد که آنها پیشتر تشخیص بیماری هایی نظیر مالاریا، سرطان و پارکینسون توسط سگ ها را با موفقیت انجام دادند و امیدوارند بتوانند راهی غیر تهاجمی برای تشخیص این بیماری ارایه و به جلوگیری از شیوع آن کمک کنند.
این پروژه توسط محققان دانشگاه دورهام و مدرسه بهداشت و داروهای گرمسیری لندن با همکاری موسسه سگ های بازرس پزشکی در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 97 روز و 14 ساعت پیش
پلیس فتا: هرگونه ثبت نام برای سبد کالا یا دیگر موارد باید فقط از طریق رسانه ملی پیگیری شود

پلیس فتا: هرگونه ثبت نام برای سبد کالا یا دیگر موارد باید فقط از طریق رسانه ملی پیگیری شود رئیس پلیس فتا گیلان در خصوص ارسال لینک های دروغین ثبت نام بسته حمایتی در شبکه های اجتماعی توسط سودجویان فضای سایبری به شهروندان هشدار داد.
سرهنگ ایرج پورمستمند در گفت وگو با ایسنا در تشریح جزئیات این خبر گفت: بعد از اعلام خبر واریز 200 تا 600 هزار تومان کمک هزینه به خانوارهای فاقد درآمد ثابت، کلاهبرداران با سوء استفاده از نا آگاهی شهروندان با ارسال لینک های جعلی و دروغین ثبت نام بسته حمایتی 600 هزار تومانی اطلاعات شهروندان را به سرقت می برند.
وی افزود: برای دریافت این کمک هزینه نیازی به ثبت نام نیست و هرگونه ثبت نام برای سبد کالا یا دیگر موارد باید فقط از طریق رسانه ملی پیگیری شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 97 روز و 15 ساعت پیش
ناجا: با متخلفان در طرح "فاصله گذاری اجتماعی" قاطع و سخت گیرانه برخورد می شود

ناجا: با متخلفان در طرح "فاصله گذاری اجتماعی" قاطع و سخت گیرانه برخورد می شود سخنگوی نیروی انتظامی گفت: پلیس با افراد متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی که برای جان خود و دیگران ارزشی قائل نیستند، مماشات نکرده و در اجرای قانون، قاطع و سخت گیرانه برخورد خواهد کرد.
به گزارش تسنیم؛ سردار احمد نوریان درباره اقدامات نیروی انتظامی در طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا توسط ستاد ملی مقابله با کرونا به دستگاه های اجرایی و نیروی انتظامی ابلاغ شده است.
سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: این ستاد در مصوبه طرح فاصله گذاری اجتماعی، محدودیتهایی را درباره سفر و تردد خودروها و افراد غیربومی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 97 روز و 16 ساعت پیش
وزارت بهداشت: فاصله گذاری اجتماعی به تاخیر نیفتاده و فقط تشدید شده

وزارت بهداشت: فاصله گذاری اجتماعی به تاخیر نیفتاده و فقط تشدید شده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که تاخیری در اجرای فاصله گذاری اجتماعی اتفاق نیفتاده و فقط تشدید شده است.
به گزارش ایرنا؛ کیانوش جهانپور روز دوشنبه در حساب توییتر خود نوشت: تاخیر در فاصله گذاری اجتماعی درست نیست. فاصله گذاری اجتماعی مشخصا از همان آغاز بسیج ملی مقابله با کرونا با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و محدودیت برگزاری تجمعات کلید خورد، تشدید شد و حداقل تا 20 فروردین تمدید شده است.
وی امروز در نشست خبری ویدیو کنفرانس نیز در همین رابطه اظهار کرد: فاصله گذاری اجتماعی که برخی در مورد کلمه اجتماعی بحث دارند و به عنوان فاصله گذاری فیزیکی از آن یاد می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 97 روز و 16 ساعت پیش
کرونا را شکست می دهیم؛ با روایت عادل فردوسی پور (فیلم)

کرونا را شکست می دهیم؛ با روایت عادل فردوسی پور (فیلم) روایت عادل فردوسی پور از کرونا در برنامه فوتبال 120
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 17 ساعت پیش
اس ام اس ولادت حضرت سجاد (ع) (2)

اس ام اس ولادت حضرت سجاد (ع) (2) روشن دل اهل یقین است
عید امام العارفین است
اهل حقیقت تبریکتان باد
آمد به دنیا امام سجّاد
ولادت با سعادت امام سجاد(ع) مبارک باد
_________________________________
هستی ما بود ولایش
تفسیر جانبخش دعایش
دل با دعایش حق را کند یاد
آمد به دنیا امام سجّاد
میلاد سید الساجدین(ع) مبارک باد
_________________________________
دعای او صفای جان است
حرز تمام شیعیان است
ما را نماید پیوسته امداد
آمد به دنیا امام سجّاد
ولادت با سعادت امام سجاد(ع) مبارک باد
_________________________________ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 97 روز و 18 ساعت پیش
تعرفه ورود و خروج کالا در سال 99 ابلاغ شد

تعرفه ورود و خروج کالا در سال 99 ابلاغ شد جدول تعرفه و حقوق ورودی کالاهای وارداتی که به تصویب دولت رسیده است، برای اجرا از فروردین سال 99، با امضای معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.
بر اساس این ابلاغ؛ مجموع حقوق گمرکی سود بازرگانی 464 ردیف همراه با حذف، ایجاد، اصلاح شرح ردیف تعرفه و مندرجات ذیل یادداشت فصول کتاب مقررات صادرات و واردات است که به تائید دفتر هیات دولت رسیده است و برای اجرا از اول سال جاری ابلاغ می شود.
به گزارش ایرنا؛ هرکشوری همان طور که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی دارد، در اقتصادش هم مرزهایی برای کنترل ورود و خروج کالا درنظر می گیرد؛ در واقع هر کشوری برای ورود یا خروج کالاهای مختلف را از مرزهایش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 18 ساعت پیش
کرونا، بهشت شداد و عجز بشریت/ گاهی به آسمان نگاه کن!

کرونا، بهشت شداد و عجز بشریت/ گاهی به آسمان نگاه کن! محمدباقر محسنی ساروی
برای موحّدان و کسانی که اساطیر و داستان های پیشاتاریخی را می خوانند موضوعاتی چون نمرود ، بهشت شداد و ماجرای فرعون که برخی در قرآن آمده و بعضی نیز در تورات و انجیل به اجمال یا به تفصیل، ناظر بر توهم کسب قدرت لایزالی است که برای پادشاهان ایجاد شد.
همان پادشاهان اما، که یادمان عظمت برخی از آنان هنوز هم پابرجاست، در مواجهه با یک پشه درماندند و با چنان سرعتی، تسلیم مرگ شدند که گویا هرگز از مادر زاده نشده بودند و تنها داستانی از آنان قرن هاست مایۀ عبرت نسل های بشری است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 97 روز و 19 ساعت پیش
نپوشیدن ماسک، اشتباه بزرگی است

نپوشیدن ماسک، اشتباه بزرگی است رییس مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های چین عدم استفاده مردم اروپا و آمریکا از ماسک را یک اشتباه بزرگ خواند و به آنها توصیه کرد اگر می خواهند جلو شیوع کرونا را بگیرند از ماسک استفاده کنند.
به گزارش عصرایران به نقل از کانال خبری پزشکان، جرج فو گائو، رییس مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های چین روز یکشنبه در مصاحبه ای با مجله دانش چین افزود: ویروس کرونا از طریق بزاق دهان و ارتباطات نزدیک افراد با یکدیگر منتقل می شود و کسانی که ماسک نمی زنند می توانند در صورت ابتلا ناقل باشند و به آسانی دیگران را مبتلا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 97 روز و 19 ساعت پیش
مقاله ظریف در رسانه روسی: با ویروس بجنگید نه با ما

مقاله ظریف در رسانه روسی: با ویروس بجنگید نه با ما وزیر امور خارجه در مقاله ای در نشریه کامرسانت روسیه با اشاره به فشار جامعه جهانی به آمریکا برای لغو تحریم های یکجانبه علیه ایران، عنوان کرد: رفتار خیره سرانه رژیم آمریکا نشان داده که در برابر فشار افکار عمومی جهانی مقاومت کرده و امیدوار است با زورگویی و قلدری سیاست ضدانسانی فشار حداکثری را علی رغم کورونا ادامه و حتی تشدید کند.
به گزارش ایسنا، متن کامل مقاله محمدجواد ظریف در این نشریه روسی به شرح زیر است:
جهان ما با پدیده جدید و تهدید جدی "همه گیری کرونا ویروس" مواجه شده است. اگر در مقطعی با "جهانی شدن" مواجه بودیم اینک با پدیده " کرونایی شدن" و "جهانی شدن کرونا " مواجه هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 19 ساعت پیش
یک کشته و 10مصدوم در تصادف مینی بوس با زانتیا

یک کشته و 10مصدوم در تصادف مینی بوس با زانتیا سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از مصدوم شدن 10 نفر و فوت یک نفر در حادثه برخورد یک دستگاه مینی بوس با یک دستگاه زانتیا خبر داد.
به گزارش ایلنا، وحید شادی نیا در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ساعت هفت صبح دوشنبه، یازدهم فروردین ماه به دنبال برخورد یک دستگاه مینی بوس و زانتیا در محور میانه-زنجان سه دستگاه آمبولانس اورژانس از پایگاه میانه به محل حادثه اعزام شدند.
وی، گفت: در این حادثه یک نفر در دم جان باخت و مصدومان حادثه به بیمارستان برکت امام خمینی (ره) میانه منتقل شدند ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 97 روز و 20 ساعت پیش
بزرگ ترین سد مخزنی گیلان سرریز شد

بزرگ ترین سد مخزنی گیلان سرریز شد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: امروز 11 فروردین ماه 1399 سد سفیدرود سر ریز شد.
به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان، وحید خرمی گفت: به دلیل بارش های اخیر در حوضه آبریز بالا دست سد سفیدرود ذخیره سد در وضعیت مطلوبی قرار دارد و به همین دلیل امروز سرریز شد.
وی افزود: یک میلیارد و 65 میلیون متر مکعب آب پشت سد سفیدرود جمع شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 152 میلیون مترمکعب بیشتر است.
خرمی خاطرنشان کرد: به دلیل سر ریزشدن سد سفیدرود و رهاسازی آب، برای جلوگیری از حوادث احتمالی، شهروندان از نزدیک شدن و استقرار در حاشیه و بستر رودخانه سفیدرود خودداری کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 20 ساعت پیش
انتقال اقلام پزشکی و بهداشتی اهدایی ترکیه به ایران

انتقال اقلام پزشکی و بهداشتی اهدایی ترکیه به ایران 10 تن اقلام پزشکی و بهداشتی اهدایی کشور ترکیه به ایران، برای مقابله با ویروس کرونا، توسط نیروی هوایی ارتش به کشور منتقل شد.
به گزارش ایلنا، در راستای مقابله همه جانبه کشورها با ویروس کووید 19، کمک های بشردوستانه کشور ترکیه شامل 10 تن اقلام پزشکی و بهداشتی با یک فروند هواپیمایی معراج نیروی هوایی ارتش وارد کشور شد.
اقلام اهدایی دولتی و غیردولتی ترکیه شامل دارو، ماسک، لباس ایزوله، دستکش، عینک محافظتی، تب سنج، محصولات ضدعفونی کننده دست و سطوح است.
به گفته کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون 38 هزار و 309 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 21 ساعت پیش
دنیای پس از کرونا چگونه خواهد بود؟

دنیای پس از کرونا چگونه خواهد بود؟ سعید منصورافشار
بیش از دو ماه است که ویروس کرونا - کوید 19- تقریبا صدها میلیون از جمعیت جهان را گرفتار کرده و هزاران نفر را به کام مرگ فرستاده و می فرستد.
این نوشتار تلاش دارد بدون اشاره به علل پیدایش یا راه های درمان و پیشگیری، پیامدهای این بیماری کشنده و خطرناک را در جهان به بحث بگذارد.
آنچه که می توان تقریبا با اطمینان گفت، این است که جهان آینده، یعنی پس از کرونا، می تواند متفاوت با اهداف و برنامه های اعلام شده قبلی توسط کشورها، شرکت ها و حتی سازمان های بین المللی باشد.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 97 روز و 21 ساعت پیش
پروژه نظامی کرایسلر؛ یک تانک متفاوت با ظاهری عجیب!(+تصاویر)

پروژه نظامی کرایسلر؛ یک تانک متفاوت با ظاهری عجیب!(+تصاویر) عصرایران؛ مجله تصویری سلاح- کرایسلر TV-8 طرحی متفاوت از یک تانک همه فن حریف بود که در دهه 1950 معرفی شد. قرار بود صفر تا صد طراحی و ساخت و ساز این پروژه توسط شرکت خودروسازی کرایسلر انجام شود. طرح مذکور در واقع نوعی تانک جنگی با اندازه متوسط بود که قابلیت شرکت در نبردهای زمینی و آبی را داشت و بدین ترتیب نمونه ای دوزیست به شمار می رفت.
اما TV-8 هیچگاه به مراحل تولید نهایی نرسید و پرونده آن پیش از آغاز به طور کلی کنار گذاشته شد!
طراحی و توسعه
همانطور که اشاره شد، پروژه TV-8 توسط شرکت کرایسلر با یک طراحی بسیار متمایز در مقایسه با تانک های معمولی پیشنهاد داده شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 22 ساعت پیش
افزایش 200 تنی پسماندهای عفونی تهران/ دفن زباله های بیمارستانی در آرادکوه

افزایش 200 تنی پسماندهای عفونی تهران/ دفن زباله های بیمارستانی در آرادکوه مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افزایش 200 تنی پسماندهای عفونی بیمارستان ها در دو هفته گذشته و همزمان کاهش 400 تنی پسماند در هفته اول فروردین ماه خبر داد.
صدرالدین علیپور در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه براساس آمارهای رسمی میزان ابتلا به ویروس کرونا در هفته های اخیر افزایش یافته و این امر به خوبی خود را در میزان پسماندهای عفونی و بیمارستانی نشان داده است، گفت: در شرایط معمول روزانه 60 تا 80 تن زباله بیمارستانی در تهران جمع آوری می شد که این میزان از ابتدای شیوع ویروس کرونا به حداکثر میزان خود یعنی 80 تن رسید و در دو هفته گذشته این میزان به 100 تن افزایش پیدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 23 ساعت پیش
نامداران کرونایی(+عکس)

نامداران کرونایی(+عکس) عصرایران - کرونا پیر و جوان و خرد و کلان و سیاستمدار و کارآفرین و دستفروش و تاجر و ورزشکار و بیمار و سالم نمی شناسد و در صورت عدم رعایت پروتکل های ایمنی و بهداشتی به بدن همه حمله می کند.
این روزها بیش از نیمی از مردم دنیا تحت قوانین سفت و سخت قرنطینه سراسری در خانه های خود حبس شده اند؛ مردمی که شاید 1 یا 2 ماه پیش فکر هم نمی کردند که خبرهای دوری که از بیماری مرموز در چین به آنها می رسد به زودی دامن جامعه و کشور آنها را هم خواهد گرفت و بدتر اینکه خود آنها را هم در زندان خانگی به حبس خواهد کشید و باز از آن بدتر آنها را نیز مبتلا خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 23 ساعت پیش
توصیه های سازمان جهانی بهداشت درباره روزهای قرنطینه (فیلم)

توصیه های سازمان جهانی بهداشت درباره روزهای قرنطینه (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 0 ساعت پیش
بارش شدید باران در 5 استان

بارش شدید باران در 5 استان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش امروز (11 فروردین ماه) در بخش هایی از استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و شرق هرمزگان پیش بینی می شود.
صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز(11 فروردین ماه) برای نیمه شرقی کشور بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در نواحی مستعد تگرگ پیش بینی می شود همچنین از بعد از ظهر امروز در نواحی از شمال غرب کشور، بخش هایی از دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی ابرناکی و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف انتظار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 0 ساعت پیش
کاهش 85 درصدی مسافران مترو و اتوبوس

کاهش 85 درصدی مسافران مترو و اتوبوس سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از افزایش سرفاصله حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در پی شیوع کرونا خبر داد.
یوسف حجت در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه ستاد کرونا در تهران تصمیم بر کاهش خدمت رسانی وسایل حمل و نقل عمومی در پی شیوع کرونا گرفته است، گفت: برهمین اساسی تمام خطوط وسایل حمل و نقل عمومی پایش شدند تا میزان مسافران آنها احصا شود.
وی با بیان اینکه تعداد مسافران حمل و نقل عمومی بشدت کاهش یافته بگونه ای که در پی شیوع کرونا تعداد مسافران 85 درصدکاهش یافته است، افزود: به دلیل تصمیم ستادکرونای استان تهران مبنی بر کاهش ارائه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی سرفاصله خط مترو تهران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 0 ساعت پیش
روش های حفظ امنیت سیستم های رایانه ای در هنگام دورکاری

روش های حفظ امنیت سیستم های رایانه ای در هنگام دورکاری در پی شیوع جهانی کرونا، بسیاری از دولت ها برای مقابله با این ویروس از استراتژی تاخیر استفاده می کنند که شامل تکنیک های فاصله گذاری اجتماعی از جمله تعطیلی مدارس و دورکاری در منازل است.
با وجود این که اینترنت و فناوری های جدید، انجام فعالیت های شغلی را به صورت دورکاری تا حد زیادی تسهیل کرده، با تهدیدهای امنیتی خاصی همراه است که علاوه بر به خطر انداختن حریم خصوصی افراد می تواند امنیت شرکت متبوع آن ها را نیز در معرض خطر جدی قرار دهد.
در ادامه به بررسی برخی از تهدیدات سایبری و روش های بهبود امنیت سیستم های رایانه ای به منظور حفظ امنیت افراد دورکار در دوران مقابله با شیوع ویروس جدید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 98 روز و 1 ساعت پیش
ارسال تجهیزات پزشکی از چین به آمریکا

ارسال تجهیزات پزشکی از چین به آمریکا "سی سی تی وی" تلویزیون دولتی چین گزارش کرد نخستین هواپیمای حامل تجهیزات پزشکی چین به آمریکا، شب گذشته از شانگهای به نیویورک ارسال شد.
به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی چین، این پرواز تنها بخشی از برنامه ایالات متحده آمریکا است که قصد دارد وسایل پزشکی اورژانسی را از آسیا به اکثر ایالات های آمریکا ارسال کند.
ارسال این محموله پزشکی از چین به آمریکا در حالی است که پیشتر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده بود کشورش برای مبارزه با کرونا آمادگی کامل دارد و تمام امکانات به اندازه کافی وجود دارد اما او بعدا مجبور شد از خیلی از کشورها و حتی کارخانه های داخلی درخواست ارسال و ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 1 ساعت پیش
روایت هایی تاریخی از شیوع وبا در تهران

روایت هایی تاریخی از شیوع وبا در تهران بیشتر از یکصد سال پیش، زمانی که وبا به تهران رسید، ضربه کور بر فقیر و غنی به یکسان فرود آمد؛ همه آنها که باغی خارج از شهر داشتند و همه کسانی که می توانستند زیر سقفی کرباسی در بیابان پناه بگیرند از دروازه های شمالی به خارج از شهر هجوم بردند. راه های منتهی به کوهستان ها از جمعیت مهاجر پر بود. زنان سوار بر الاغ ها با بچه هایی که در چادرهایشان پیچیده بودند و مردان پای پیاده در کنارشان. هر جا می رفتند بلا در میانشان بود. روی شن های بیابان جان می دادند و بیماری کشنده را در میان روستاها پراکنده می ساختند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 1 ساعت پیش
عسل و 6 فایده آن برای کاهش وزن

عسل و 6 فایده آن برای کاهش وزن عسل یک ماده غذایی مفید است که از آن می توان در بیشتر برنامه های کاهش وزن استفاده کرد. اگر در تلاش برای کاهش وزن خود هستید، عسل می تواند بسیار مفید باشد اما پیش از صحبت درباره فواید این ماده غذایی برای کاهش وزن، باید درباره برخی نگرانی ها که اغلب درباره مصرف عسل وجود دارند، صحبت کنیم.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از " ارگانیک فکتس "، افراد بسیاری این پرسش ها را مطرح می کنند که آیا عسل نوعی قند محسوب نمی شود؟ آیا مصرف آن به افزایش وزن منجر نمی شود؟ آیا کالری های موجود در عسل تلاش های صورت گرفته برای کاهش وزن را خنثی نمی کند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 98 روز و 1 ساعت پیش
ترامپ: شاهزاده هری و مگان باید هزینه حفاظت از خود را بپردازند

ترامپ: شاهزاده هری و مگان باید هزینه حفاظت از خود را بپردازند رییس جمهور آمریکا گفت: من دوست و ستایشگر ملکه انگلیس هستم، اما آمریکا هیچ هزینه ای برای محافظت از شاهزاده هری و همسرش در مدت اقامتشان در امریکا را پرداخت نمی کند ، بلکه خود آنان باید این هزینه را پرداخت کنند.
به گزارش عصرایران، ترامپ افزود: شاهزاده هری و همسرش، هفته گذشته و قبل از بسته شدن مرز کانادا و آمریکا به دلیل شیوع کرونا، با جت اختصاصی از کانادا به لوس آنجلس پرواز کردند.
این زوج قصد دارند بصورت موقت، مدتی در آمریکا و شهر لوس آنجلس اقامت کنند .
مادر مگان مارکل در شهر لوس آنجلس زندگی می کند و دوستان نزدیک مگان نیز، ساکن این شهر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 2 ساعت پیش
درمان کم سن ترین بیماران کرونایی در گیلان

درمان کم سن ترین بیماران کرونایی در گیلان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبود دو نوزاد مبتلا به کرونا ویروس در گیلان خبر داد.
دکتر سید حسن میری در جمع خبرنگاران از بهبود کم سن ترین مبتلایان به کرونا ویروس در گیلان پس از طی یک دوره درمان در بیمارستان 17 شهریور رشت خبر داد.
وی تصریح کرد: این دو نوزاد، چهار و 14 روزه بودند که پس از پذیرش در بیمارستان 17 شهریور رشت، تست کرونا آنها مثبت شده بود.
میری با بیان اینکه هم اکنون این نوزادان ترخیص شده و به آغوش گرم خانواده برگشته اند، افزود: به همت تیم درمان بخش نوزادان مرکز آموزشی درمانی 17 شهریور، دو نوزاد مبتلا به کووید 19 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 98 روز و 2 ساعت پیش
شمارمبتلایان کرونا در ترکیه به 9217 نفر رسید/131 نفر جان باختند

شمارمبتلایان کرونا در ترکیه به 9217 نفر رسید/131 نفر جان باختند تعداد جانباختگان ویروس کرونا در ترکیه به 131 مورد رسید و مبتلایان به 9217 نفر افزایش یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر بهداشت ترکیه از ابتلای 1815 نفر جدید به ویروس کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
بنا بر اعلام فخرالدین قوجا ، با اضافه شدن این آمار شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه به 9217 نفر افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، طی این مدت 23 مورد جدید هم بر اثر ابتلاء به کرونا جان خود را در ترکیه از دست دادند و مجموع جانباختگان به 131 نفر رسید. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 3 ساعت پیش
ابراز خوش بینی ترامپ درباره تاثیر داروی ضد مالاریا بر کرونا

ابراز خوش بینی ترامپ درباره تاثیر داروی ضد مالاریا بر کرونا رئیس جمهوری آمریکا نتایج استفاده از داروی هیدروکسی کلروکوئین بر بیماران کرونا را باورنکردنی دانست و گفت: این دارو بر هزار و 100 بیمار آزمایش شده است و به زودی نتیجه قطعی آن را خواهیم دید.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ عصر یکشنبه در نشست خبری مربوط به ویروس کرونا در آمریکا که در محوطه کاخ سفید برگزار شد، در حالی که از داروی ضد مالاریا برای مقابله با کووید-19 که هنوز به اثبات نرسیده است، دفاع می کرد، افزود: اجازه دهید چگونه کارایی دارد. ممکن است کارا باشد و ممکن است نباشد. ما نتایج باورنکردنی از آن داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 4 ساعت پیش
حمله پلنگ به 2 نفر در خراسان شمالی

حمله پلنگ به 2 نفر در خراسان شمالی 2 تن از اهالی روستای قره نوده بجنورد روز یکشنبه مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفتند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: امروز 2 نفر از ساکنان این روستا که در طبیعت حضور یافته بودند مورد حمله پلنگ قرار گرفتند که خوشبختانه در این حادثه آسیب به آنان نرسید.
مهدی الله پور با بیان اینکه کارشناسان حفاظت محیط زیست، فردا برای بررسی بیشتر این ماجرا به محل اعزام می شوند، افزود: بر اساس گزارش های اولیه، پلنگ که لابه لای درختچه ها بوده، از حضور این افراد، احساس خطر و به آنان حمله کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 5 ساعت پیش
سریال پایتخت و بازگشت بهبود فریبا با یک بیماری عجیب: سندروم دست بی قرار چیست؟ (عکس)

سریال پایتخت و بازگشت بهبود فریبا با یک بیماری عجیب: سندروم دست بی قرار چیست؟ (عکس) عصر ایران - در قیمت جدید سریال پربیننده پایتخت، بهبود فریبا بعد از 5 سال که در اسارت دزدان سومالیایی بوده، به شهر و دیار خود بر می گردد.
او در حالی بازمی گردد که به یک بیماری کمتر شناخته شده مبتلاست: سندروم دست بی قرار.
حالا می خواهیم ببینیم سندروم دست بی قرار چیست؟ به همین خاطر، یکی از مطالبی که قبلا در عصر ایران منتشر کرده بودیم را بازنشر می کنیم:
سندرم دست بی قرار همانند سندرم پای بی قرار با احساس سوزش ناخوشایند، به ویژه در زمان استراحت تعریف می شود. بر همین اساس، دست و پای بی قرار مشکلی جدی در زمان خواب محسوب می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 98 روز و 5 ساعت پیش
اعتراض محسن رضایی به حذف یارانه کشاورزان

اعتراض محسن رضایی به حذف یارانه کشاورزان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به حذف یارانه اعطایی به کشاورزان انتقاد کرد.
به گزارش ایسنا، محسن رضایی در توییتر نوشت:
حذف یارانه اعطایی به کشاورزان که در قالب اعمال تخفیف در نرخ سود تسهیلات بانکی پرداخت می شد، موجب تضعیف امنیت غذایی کشور خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 6 ساعت پیش
پبشنهاد ذخیره وام افرادی که زیر 18 سال ازدواج می کنند

پبشنهاد ذخیره وام افرادی که زیر 18 سال ازدواج می کنند به گزارش ایسنا، محمدمهدی تندگویان با بیان اینکه در آمار سال گذشته افرادی با سن بالای 55 و 60 سال وجود داشتند که وام ازدواج را دریافت کرده اند و تعداد آن ها هم به صورت افزایشی بود، گفت: نظر ما برای قانونگذاران این بود که جامعه ای را که می خواهیم در آن افزایش ازدواج شکل بگیرد و جامعه هدف واقعی ما هستند، رنج سنی از 18 سال به بالا باشند.
وی افزود: در واقع آن ها که صاحب شغل هستند، امکان بازکردن حساب در بانک را دارند و عملا مزدوجینی هستند که به طور جدی وارد زندگی می شوند.
معاون امور جوانان با تاکید بر اینکه ما نمی گوییم اگر فردی زیر 18 سال ازدواج کرد وام دریافت نکند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 6 ساعت پیش
تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از 700 هزار نفر گذشت

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از 700 هزار نفر گذشت مرکز دانشگاهی جانز هاپکینز اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 700 هزار نفر گذشت.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مرکز دانشگاهی جانز هاپکینز اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 700 هزار نفر گذشت.
میزان مرگ در سراسر جهان بر اثر ابتلا به این ویروس نیز به 30 هزار و 982 مورد رسیده است.
بر اساس اعلام این مرکز دانشگاهی، پنج کشوری که بیشترین میزان ابتلا در آنها ثبت شده است به ترتیب عبارتند از: آمریکا با 124 هزار و 686 مورد، ایتالیا با 92 هزار و 472 مورد، چین با 82 هزار و 61 مورد، اسپانیا با 73 هزار و 235 مورد و آلمان با 58 هزار و 247 مورد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 6 ساعت پیش
غربت استدلال / پاسخ محمود سریع القلم به سوالات یک دانشجو: چرا مسوولان تحصیلکرده از سیاست های مردود دفاع می کنند؟

غربت استدلال / پاسخ محمود سریع القلم به سوالات یک دانشجو: چرا مسوولان تحصیلکرده از سیاست های مردود دفاع می کنند؟ * دکتر محمود سریع القلم
اخیراً دانشجویی این سؤال را مطرح کرد:
"آیا این آقای وزیر متوجه آمار و ارقام نیست؟ آیا او متوجه مطالعات و تحقیقاتِ علمی نیست؟ مگر او تحصیل کرده نیست؟ پس قاعدتاً باید با فکر، منطق و دلیل صحبت کند، قضاوت کند و تصمیم بگیرد. چرا این سخنانِ غیر واقعی؟ چرا از افکار و سیاست های مردود دفاع می کند؟ چرا این درجه از توهم؟"
محتوای این سؤال به طیف وسیعی از سیاست مداران و مسئولان در سطح جهانی بر می گردد. دریک سالِ اخیر، قانون اساسی و مقرراتِ انتخاباتی چین و روسیه تغییر کرده اند تا روسای جمهور این دو کشور بتوانند برای یک تا دو دههٔ آینده در قدرت بمانند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 6 ساعت پیش
بازنشر// اگر کرونایی شدیم چگونه مراقب خودمان باشیم؟ 24 تجربه کاربردی از زبان پزشکی که مبتلا شده بود

بازنشر// اگر کرونایی شدیم چگونه مراقب خودمان باشیم؟ 24 تجربه کاربردی از زبان پزشکی که مبتلا شده بود این متن، پیشتر در عصر ایران منتشر شده است. با این حال به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، یک بار دیگر منتشرش می کنیم. با دقت بخوانید و در گوشه ای از کامپیوترتان ذخیره اش کنید؛ شاید روزی به کارتان آید.
نکته مهمی که در این مدت به مباحث و تجربیات کرونایی افزوده شده، این است که ممکن است فردی تنها یکی از علائم کرونا را داشته باشد و مثلاً بدون تب یا بدن درد و صرفاً با چند سرفه یا مشکلی در گوارش یا تنفس، تست کرونایش مثبت باشد.
بنابراین، اگر علائمی حتی حداقلی هم از کرونا دارید، باز هم این مطلب می تواند به شما کمک کند تا درمان تان را سریع تر و حتی قبل از مراجعه به پزشک آغاز کنید و زمان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 98 روز و 7 ساعت پیش
درخواست مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم ها و کمک به ایران در مقابله با کرونا

درخواست مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم ها و کمک به ایران در مقابله با کرونا شبکه لبنانی المیادین اعلام کرد که برخی از اعضای مجلس سنای آمریکا پیامی در رابطه با تحریم های ایران به دولت خود ارسال کرده اند.
به گزارش ایسنا، شبکه المیادین اعلام کرد که، برخی از اعضای مجلس سنای آمریکا از جمله برنی سندرز پیامی در رابطه با تحریم های ایران به دولت خود ارسال و در این پیام تاکید کرده اند که تحریم های واشنگتن علیه ایران در بخش پزشکی نیز تاثیرگذار بوده است.
این شبکه لبنانی اعلام کرد که اعضای دموکرات مجلس سنای آمریکا در این پیام خواستار رفع تحریم ها و کمک به ایران در مقابله با ویروس کرونا شده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 8 ساعت پیش
نا آرامی در زندان شیراز

نا آرامی در زندان شیراز رئیس کل دادگستری استان فارس از وقوع نا آرامی در زندان عادل آباد شیراز خبرداد.
حجت الاسلام کاظم موسوی به خبرنگار مهر گفت: از ساعت 22 یکشنبه در دو بند از زندان عادل آباد شیراز شاهد نا آرامی بودیم که این امر توسط نیروهای امنیتی زندان و یگان های امدادی تحت کنترل قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این دو بندی که زندانیان آن اقدام به درگیری کرده بودند زندانیان با جرایم خشن و خاص نگهداری می شوند که مشمول هیچ گونه تسهیلات نمی شوند.
رئیس کل دادگستری فارس افزود: در پی این ناآرامی زندانیان این دو بند اقدام به شکستن برخی نرده ها و دوربین های مدار بسته کردند که با ورود نیروهای حفاظتی زندان و ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 98 روز و 9 ساعت پیش
فوت اولین پزشک در یزد براثر ابتلا به کرونا

فوت اولین پزشک در یزد براثر ابتلا به کرونا رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از آسمانی شدن محمود شمس الدینی، به عنوان نخستین مدافع سلامت استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.
دکتر محمدرضا میرجلیلی یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افرود: این شهید بزرگوار از اعضای بسیج جامعه پزشکی استان بود که در نقاهتگاه بسیج جامعه پزشکی یزد مشغول به فعالیت بود و در این مدت از هیچ خدمتی برای بهبودی بیماران فروگذار نکرد.
این مسوول اطهار کرد: تلاش متمادی و دلسوزانه این شهید در بیمارستان صحرایی در خدمت به مردم محروم، مشارکت در کمک به سیل زدگان و همکاری در اعزام پزشکان به مناطق محروم بخشی از خدماتش بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 10 ساعت پیش
اولین خودکشی به دلیل کرونا

اولین خودکشی به دلیل کرونا وزیر دارایی ایالت هسن آلمان خودکشی کرد زیرا نگران بود نتواند با تاثیرات منفی کرونا مقابله و انتظارت مردم در این باره را برآورده کند.
او خود را در ریل قطار انداخت و قبل از آن با ترک نوشته ای دلیل خودکشی را اعلام کرده بود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 10 ساعت پیش
مسدود شدن کنارگذرهای شیراز درپی احتمال طغیان رودخانه

مسدود شدن کنارگذرهای شیراز درپی احتمال طغیان رودخانه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: به دلیل بارندگی و جلوگیری از بروز حادثه در پی طغیان احتمالی رودخانه خشک کنارگذرهای شیراز مسدود شده است.
مجتبی زوربخش شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی بارش باران و با هدف حفظ ایمنی تردد و عبور و مرورها وسایل نقلیه، کنارگذرهای شیراز مسدود شد.
وی ادامه داد: این مسدودی از شامگاه شنبه آغاز شد و با توجه به اینکه شامگاه یکشنبه بارش باران و تگرگ در شیراز شدت گرفته و این بارندگی در بازه زمانی کوتاه اما با شدت بالا بود که در جهت حفظ ایمنی شهروندان و تردد وسایل نقلیه کنارگذرها همچنان مسدود مانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 10 ساعت پیش
قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کمک های مالی دولت باید با هدف حفظ مشاغل توزیع شوند و نه صرفاً افزایش سود صاحبان سرمایه .
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:
ما همان قدر که باید با تمام قدرت مردم را از محل های کارشان دور نگه داریم، موظفیم تا با قدرت بیشتری تلاش کنیم کارگران و کارمندان را در شغل های فعلی شان حفظ کنیم و مانع از اخراج یا تعدیل آنها شویم.
کمک های مالی دولت باید با هدف حفظ مشاغل توزیع شوند و نه صرفاً افزایش سود صاحبان سرمایه . ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 98 روز و 10 ساعت پیش
معرفی یک خودروی جدید از جیلی/ میپِل 30اکس چه ویژگی هایی دارد(+تصاویر)

معرفی یک خودروی جدید از جیلی/ میپِل 30اکس چه ویژگی هایی دارد(+تصاویر) عصرایران - جیلی یک برند چینی کاملا شناخته شده در بازار جهانی خودرو است که سابقه حضور در ایران را نیز دارد. هلدینگ جیلی ساخت خودرو را از سال 1986 آغاز کرده و طی همکاری و سرمایه گذاری های سنگین با بزرگانی مانند ولوو هم اکنون علاوه بر برند جیلی؛ محصول باکیفیتی با نام لینک اند کو را نیز در کارنامه خود دارد که حاصل تمرکز جیلی بر نوآوری های روز صنعت خودرو بوده است.
به تازگی خبر حمایت جیلی از یک برند جوان با نام میپِل(Maple) منتشر شده که سابقه فعالیت آن به سال 2011 باز می گردد و براساس اطلاعات موجود؛ قرار است در زمینه ارائه محصولات مبتنی بر فناورهای نوین با رویکرد قیمت رقابتی فعالیت کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 10 ساعت پیش
دانشگاه علوم پزشکی البرز: موج اول کرونا ویروس گذشت/ نگران موج دوم هستیم

دانشگاه علوم پزشکی البرز: موج اول کرونا ویروس گذشت/ نگران موج دوم هستیم رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از موج دوم کرونا ابراز نگرانی کرد و افزود: هر تصمیم اشتباه، زود هنگام و غیر منطقی می تواند مشکلاتی در مقابله با این ویروس ایجاد کند.
به گزارش ایسنا؛ دکتر حسین کریم روز یکشنبه 10 فروردین در جلسه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه پیک اول کرونا را با کمترین بحران و بدون آشفتگی پشت سر گذاشتیم و امیدواریم موج دوم کرونا با همکاری مردم و تحقق شعار در خانه ماندن سیر نزولی و ثابتی داشته باشد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: در موج اول این بیماری تعداد تخت های اشغال شده بیماران کرونایی از 500 تخت عبور نکرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 11 ساعت پیش
آتش سوزی انبار کپسول گاز در آذربایجان غربی

آتش سوزی انبار کپسول گاز در آذربایجان غربی مدیرعامل سازمان آتش نشانی خوی گفت: انبار حاوی250 کپسول گاز مایع براثر آتش سوزی در خوی دچار حریق شد.
پور حاجی در گفت و گو با ایسنا در خصوص جزئیات این حادثه افزود: این حادثه ساعت 17:45 در کمربندی شهید حجازی فر رخ داد و در آن کپسول های موجود در انبار دچار حریق شد که خوشبختانه به علت جدا شدن سرسیلندر کپسول ها انفجاری رخ نداد و آتش سوزی گسترده ای ایجاد کرد.
وی ی با بیان اینکه براثر این آتش سوزی انبار نگهداری و یک انبار جانبی کاملا خسارت دیدند، اظهار کرد: این آتش سوزی در کمتر از 1.5 ساعت توسط 25 نفر پرسنل و 7 دستگاه ماشین اطفا و از گسترش آتش به انبار ها و واحدهای تجاری و مسکونی در منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 98 روز و 11 ساعت پیش
داعش: اعدام 2 فرمانده نیروهای کُرد سوریه

داعش: اعدام 2 فرمانده نیروهای کُرد سوریه گروهک داعش مدعی شد که دو عضو بلندپایه نیروهای دموکراتیک سوریه را در شمال سوریه اعدام کرده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، گروهک تکفیری داعش امروز (یکشنبه) مدعی شد که دو فرمانده اصلی شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) را در حومه شهر الحسکه اعدام کرده است.
به نوشته عنب بلدی، داعش در وبگاه اعماق با انتشار تصاویر این دو نفر آن ها را جزو ستون فقرات نیروهای قسد معرفی و اعلام کرد که آن ها را پس از اسارت در روستای التمیوین در نزدیکی مرز عراق سر بریده است.
علی رغم اینکه تروریست های داعش هم اکنون هیچ منطقه ای را تحت اشغال خود در سوریه ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 11 ساعت پیش
دادستان همدان: لیدرهای ناآرامی در زندان همدان شناسایی شدند

دادستان همدان: لیدرهای ناآرامی در زندان همدان شناسایی شدند دادستان عمومی و انقلاب همدان گفت: لیدرهای اصلی ایجاد ناآرامی در زندان این شهر با یک کار اطلاعاتی دقیق و حساب شده شناسایی شدند.
حسن خانجانی یکشنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تبهکاران اصلی زندان همدان عصر دیروز /شنبه/ شروع به ایجاد ناآرامی کرده و نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا را بهانه ای برای کار خود قرار دادند.
وی یادآوری کرد: این در حالیست که دستگاه قضایی استان شرایط را برای ارائه مرخصی به زندانیان آسان کرده و حتی پیش از صدور بخشنامه از سوی رییس قوه قضاییه، اعطای مرخصی به زندانیان به دادستان های شهرستان ها ابلاغ شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 12 ساعت پیش
ابلاغ پروتکل دفن اجساد متوفیان کووید 19 توسط وزارت کشور

ابلاغ پروتکل دفن اجساد متوفیان کووید 19 توسط وزارت کشور پروتکل دفن اجساد مبتلایان یا مشکوکین مبتلا به کرونا ازسوی وزارت بهداشتْ درمان و آموزش پزشکی مدون و ازسوی وزارت کشور به استانداری ها ابلاغ شد.
به گزارش ایلنا، پروتکل دفن اجساد مبتلایان یا مشکوکین مبتلا به کرونا ازسوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مدون و ازسوی وزارت کشور به استانداری ها ابلاغ شد. مراحل و توصیه های مندرج در این پروتکل با فرمت PDF به خبر پیوست می شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 12 ساعت پیش
شناسایی مخزن حاوی آب یک پمپ بنزین در اهواز

شناسایی مخزن حاوی آب یک پمپ بنزین در اهواز مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان گفت: یکی از پمپ بنزین ها که در مخازن خود آب داشت، در اهواز شناسایی شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، نعمت الله بیرانوندی اظها داشت: طی گشت سیار این اداره کل به همراه بازرسان کنترل کیفیت پخش فرآورده های نفتی یکی از پمپ بنزین ها که در مخازن خود آب داشت شناسایی گردید.
وی گفت: این پمپ بنزین که دارای چند مخزن بود فقط در یکی از مخزن ها، حدود مقدار 1400 لیتر آب موجود بود که مقرر شد این مخزن تا شناسایی علل و عوامل مخلوط شدن آب با بنزین از مدار خارج شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 12 ساعت پیش
صدور کیفرخواست شهردار سابق و 5 کارمند شهرداری ساوه

صدور کیفرخواست شهردار سابق و 5 کارمند شهرداری ساوه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: کیفر خواست شهردار و پنج نفر از کارمندان شهرداری ساوه صادر شد.
عباس قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کیفر خواست این افراد به اتهام اختلاس توام با جعل، جعل و استفاده از سند مجعول صادر شده است.
وی ادامه داد: پرونده این افراد برای صدور حکم به دادگاه کیفری ارسال می شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی خاطرنشان کرد: پس از صدور قرار نهایی کیفرخواست این افراد صادر شده است.
212شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه های عمومی، 137 شعبه حل اختلاف و 170 موسسه داوری به جمعیت یک میلیون 414 هزار نفری استان مرکزی خدمات قضایی ارایه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 98 روز و 12 ساعت پیش
بی احتیاطی پسر در شکار، پدر را به کام مرگ برد

بی احتیاطی پسر در شکار، پدر را به کام مرگ برد فرمانده انتظامی صومعه سرا از کشته شدن پیرمرد 70 ساله به دست پسرش خبر داد و گفت: در این حادثه پسر در هنگام شکار سهوا به پدر خود شلیک و باعث مرگ وی می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ رضا کوهستانی در این باره اظهار کرد: پدر و پسری برای شکار پرنده با یک قایق به مرداب سیاه درویشان شهرستان صومعه سرا رفته بودند که پسر 30 ساله به علت بی احتیاطی و تاریکی هوا سهواً به سوی پدر شلیک و وی را از ناحیه سینه مجروح کرد.
سرهنگ کوهستانی افزود: در این حادثه پیرمرد 70 ساله به شدت مجروح و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 98 روز و 12 ساعت پیش
اوضاع آشفته استقلال و سکوت محض وزارت ورزش

اوضاع آشفته استقلال و سکوت محض وزارت ورزش باشگاه استقلال همچنان با مشکلات مدیریتی مواجه است و در این میان سکوت عجیب وزارت ورزش و جوانان بر ابهامات افزوده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تعطیلی لیگ برتر فوتبال هم باعث نشد حاشیه های استقلال فروکش کند. حواشی این باشگاه نه تنها کم نشده که هر روز بیشتر هم می شود.
پس از اضافه شدن احمد سعادتمند به هیئت مدیره استقلال در روزهای پایانی سال 98 این تصور به وجود آمد که به زودی حکم مدیرعاملی او صادر می شود و استقلال به آرامش نسبی می رسد اما این اتفاق رخ نداد. فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال دو بار به صورت رسمی به اتفاقات مدیریتی در این باشگاه واکنش نشان داده و به صورت رسمی و علنی از ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 98 روز و 12 ساعت پیش
استاندار گلستان: هیچ خودرویی در روز طبیعت حق ورود و خروج از شهرها را ندارد

استاندار گلستان: هیچ خودرویی در روز طبیعت حق ورود و خروج از شهرها را ندارد استاندار گلستان با اشاره به اجرای طرح ملی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان، گفت: هیچ خودرویی در روز طبیعت حق ورود و خروج از شهرهای استان را ندارد و امیدواریم همه با در خانه ماندن به انقطاع شیوع این ویروس کمک کنیم.
به گزارش ایسنا هادی حق شناس امروز یکشنبه 10 فروردین در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: تمامی پارک ها و تفرجگاه های استان در روز طبیعت مسدود خواهد بود و با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری ها و دهیاری ها به هیچ عنوان به کسی اجازه ورود به تفرجگاه ها داده نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 13 ساعت پیش
730 افسر پلیس نیویورک به کرونا مبتلا هستند

730 افسر پلیس نیویورک به کرونا مبتلا هستند یک مقام اداره پلیس نیویورک گفت که تاکنون 730 افسر و 96 کارمند این اداره به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
به گزارش ایرنا؛ شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک مقام اداره پلیس نیویورک گزارش داد که تاکنون 730 افسر و 96 کارمند این اداره به کرونا مبتلا شده اند و مجموع مبتلایان در اداره پلیس این شهر 826 نفر شده است.
این مقام پلیس نیویورک گفت که 29 نفر از این افراد بستری شده اند و حال یکی از آن ها وخیم است.
به گفته سی ان ان، اداره پلیس نیویورک با 36 هزار نیرو، افزون بر مشکلاتی که با کرونا دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 13 ساعت پیش
نحوه ضد عفونی کردن میوه ها، سبزیجات و خشکبار(فیلم)

نحوه ضد عفونی کردن میوه ها، سبزیجات و خشکبار(فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 13 ساعت پیش
انهدام باند جعل و توزیع اسکناس و ارز خارجی در آذربایجان غربی

انهدام باند جعل و توزیع اسکناس و ارز خارجی در آذربایجان غربی فرمانده هنگ مرزی ماکو از شناسایی و انهدام باند جعل و توزیع اسکناس رایج کشور و ارز خارجی در سطح شهرستان خبرداد.
سرهنگ شیرزاد حاجی زاده در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه ماموران اطلاعاتی این هنگ با کسب اخبار و اطلاعات مبنی بر این که تعدادی سودجو و فرصت طلب به جعل اسکناس های جعلی از جمله پول رایج کشور و همچنین ارز خارجیاقدام می کنند موضوع در دستور کار اطلاعاتی مرزبانان قرار گرفت، افزود : در این راستا ماموران اطلاعاتی هنگ با یکسری کار اطلاعاتی و پلیسی،کارگاه تولید و چاپ پول های جعلی که این شبکه از آن استفاده می کردند را شناسایی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 98 روز و 13 ساعت پیش
استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید استاندار قم گفت: این استان تاکنون عملکرد مطلوبی در زمینه کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا داشته است ولی باید آمادگی کامل برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا در قم همچنان وجود داشته باشد.
به گزارش ایرنا؛ "بهرام سرمست" روز یکشنبه در ستاد پیشگیری هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری قم، با تاکید بر هم افزایی بخش های مردمی و دولتی در مسیر مدیریت مبارزه با بیماری کرونا گفت: بسیج همه ظرفیت ها در دستور کار مدیریت استان است.
وی طرح فاصله گذاری اجتماعی و بسیج ملی را 2 سیاست مهم دولت در زمینه مدیریت کرونا دانست و تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 14 ساعت پیش
علیرضا زالی: نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند

علیرضا زالی: نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد: برای فیصله یافتن کرونا باید سهم مداخلات و همکاری مردم در این زمینه افزایش یابد و بسته مداخلاتی قوی تری از گذشته اعمال شود.
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با کرونا، اثربخشی و موفقیت این اقدامات را در گروی همکاری و همراهی مردم ذکر کرد و افزود: بررسی های میدانی سطح شهر حاکی از این است متاسفانه برخی از مردم توصیه های موکد بهداشتی و هشدارها را جدی نگرفته و گزارش های نشان دهنده استمرار ترددها و رفتارهای ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 14 ساعت پیش
ورود نظامیان جدید آمریکایی به پایگاه عین الاسد عراق

ورود نظامیان جدید آمریکایی به پایگاه عین الاسد عراق منابع آگاه امنیتی عراق اطلاع داده اند که گروه جدیدی از سربازان و مستشاران نظامی آمریکا با چند فروند هواپیما وارد پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق شده اند.
به گزارش ایرنا؛ پایگاه خبری المعلومه عراق امروز (یکشنبه) به نقل از منابع آگاه امنیتی گزارش داده است که پایگاه عین الاسد تحت تدابیر شدید امنیتی شاهد فرود چند فروند هواپیمای آمریکایی بوده است که ماموریت انتقال سربازان و مستشاران نظامی آمریکا را بر عهده داشتند.
المعلومه افزود که این هواپیماهای آمریکایی علاوه بر نیروهای نظامی، تجهیزات جنگی را که نیز با خود به پایگاه عین الاسد آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 14 ساعت پیش
لغو آزمون های فروردین و اردیبهشت وزارت بهداشت

لغو آزمون های فروردین و اردیبهشت وزارت بهداشت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه ای، بر لغو تمام آزمون های ملی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در فروردین و اردیبهشت ماه 99 تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، با توجه به شرایط فعلی و بر اساس رصد دقیق وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید، آزمون های علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی در تاریخ 20فروردین 99، آزمون زبان MHLE درتاریخ 28 فروردین 99، آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی در تاریخ 29 فروردین 99 و آزمون پذیرش دستیار تخصصی در تاریخ 4 اردیبهشت 99 برگزار نمی شود.
بر اساس این اطلاعیه، تصمیم لازم در این موارد پس از تعطیلات سال جدید اتخاذ و اطلاع رسانی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 14 ساعت پیش
دادستانی کردستان: دستگیری 10 متواری زندان سقز/ هیچکدام از فراریان، عضو گروهک های معاند نیستند

دادستانی کردستان: دستگیری 10 متواری زندان سقز/ هیچکدام از فراریان، عضو گروهک های معاند نیستند دادستان مرکز استان کردستان گفت: در رسانه ها و شبکه های معاند نظام عنوان شده که تعدادی از زندانیان متواری زندان سقز عضو گروهک های ضدانقلاب بوده اند که این ادعا، کذب محض است.
محمد جباری در گفت وگو با فارس به آخرین جزئیات فرار 74 زندانی از زندان سقز اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون 10 نفر از متواریان دستگیر شده و 9 نفر نیز خود را تحویل زندان داده اند.
به گفته دادستان مرکز استان کردستان، بعد از فرار زندانیان، تیم هایی متشکل از نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه کردستان تشکیل شدند و کار شناسایی محل اختفای و دستگیری این افراد را دنبال می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 14 ساعت پیش
حاجی بابایی: مجلسی که در شدیدترین بمباران های دشمن تعطیل نشد، چرا در این شرایط نباید ایفای نقش کند؟

حاجی بابایی: مجلسی که در شدیدترین بمباران های دشمن تعطیل نشد، چرا در این شرایط نباید ایفای نقش کند؟ رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تعطیلی مجلس در شرایط موجود را غیر قابل توجیه دانست و گفت: در این شرایط بحرانی و برهه هایی که کشور بیشترین نیاز به مجلس را دارد، ریاست محترم مجلس می توانند تدابیری بیندیشد تا مجلس مقتدرانه نقش اصلی خود را در مشکلات موجود ایفا کرده و پاسخگوی مطالبات بحق مردم باشد.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران با طرح این سئوال که چرا مجلس در حال حاضر که کشور بیشترین نیاز را به تصمیم گیری و بیان مطالب از تریبون مجلس در مورد مسائل مهم موجود دارد، تعطیل است؟ تاکید کرد: این کار اصلا با مصالح کشور و عقلانیت و انقلابی گری سازگاری ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 15 ساعت پیش
علم الهدی: از روزی که امام هشتم به شهادت رسیدند، در حرم بسته نشده بود

علم الهدی: از روزی که امام هشتم به شهادت رسیدند، در حرم بسته نشده بود نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی گفت: برنامه ریزی در خصوص مقابله با کرونا باید از تمرکز خارج شود و هر استان بتواند در نوع درمان های پزشکی و مواجهه با عوارض اجتماعی و اقتصادی که به وجود می آید برای خود برنامه ریزی خاصی داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سید احمد علم الهدی در شبکه اجتماعی سروش وی روز یکشنبه در جلسه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی افزود: سیاست گذاری، مدیریت و نظارت باید متمرکز باشد اما متمرکز کردن برنامه ریزی، از دست دادن سلسله امکانات و امتیازاتی است که در برخی استان ها وجود دارد و ایجاد سلسله مشکلاتی است که در برخی استان ها به وجود می ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 98 روز و 15 ساعت پیش
کشف زمین خواری 7.5 میلیارد تومانی در بوشهر

کشف زمین خواری 7.5 میلیارد تومانی در بوشهر رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان بوشهر از آزادسازی 3 هزار متر مربع اراضی ملی از دست متصرفان به ارزش 75 میلیارد ریال در شهر بوشهر خبر داد.
به گزارش ایسنا؛ سرهنگ عبدالرضا بازیاری با اعلام این خبر، اظهار کرد: ماموران و کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی استان، با رصد اطلاعاتی صورت گرفته مبنی بر زمین خواری و تصرف اراضی دولتی و ملی واقع در بوشهر - تنگک دوم توسط فردی سودجو این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.
سرهنگ بازیاری بیان کرد: پس از هماهنگی با مقام قضائی و تحقیقات میدانی و دعوت از نماینده حقوقی اداره راه و شهر سازی بوشهر به عنوان سازمان شاکی و اظهارات و مدارک مورد نیاز مبنی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 98 روز و 16 ساعت پیش
برخورد پلیس با تردد خودروها در تفرجگاه ها و پارک ها

برخورد پلیس با تردد خودروها در تفرجگاه ها و پارک ها معاون اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: همکاران ما در پلیس راهور در جاده ها و شهرها تردد ها را کنترل و از ورود افراد غیر بومی جلوگیری می کنند ضمن اینکه در داخل شهرها نیز ورودی کلیه پارک ها و تفرجگاه ها نیز مسدود شده است.
به گزارش فارس، سردار محمدحسین حمیدی در خصوص اقدامات پلیس راهور ناجا در خصوص اجرای طرح محدودیت های تردد در راستای مقابله با کرونا اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح قبل از تعطیلات نوروز تست کرونا بر روی افراد در ورودی و خروجی شهرها انجام می شد و نیروهای پلیس راهور ناجا از همان ابتدا در کنار سایر نیروهای امدادی حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 16 ساعت پیش
آمار جهانی/ تداوم افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا

آمار جهانی/ تداوم افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا روند افزایش شمار مبتلایان همه گیری کروناویروس جدید در جهان متوقف نشده و این ویروس هم چنان قربانی می گیرد.
به گزارش ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-19 است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به سراسر جهان گسترش پیدا کرده و به عنوان همه گیری جهانی شناخته شده است.
سایت "وردومترز" تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-19 را در سراسر جهان 678 هزار و 910 نفر اعلام کرده است که 31 هزار و 771 نفر از این تعداد جان خود را از دست داده و 146 هزار و 319 نفر نیز بهبود یافته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 16 ساعت پیش
توضیحات کابل درباره دلایل شکست توافق با طالبان

توضیحات کابل درباره دلایل شکست توافق با طالبان دفتر ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که دولت عملا نقشش را درخصوص مذاکرات صلح انجام داده و در حال حاضر همه چیز به طالبان باز می گردد که برای تحقق صلح ابراز تمایل کند.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری خامه پرس افغانستان به نقل از وحید عمر، مشاور دفتر ریاست جمهوری این کشور با اشاره به دلایل شکست توافق با طالبان، مسئولیت پیشبرد مذاکرات صلح را برعهده این گروه شبه نظامی گذاشت.
وی در کنفرانس مطبوعاتی که امروز (یکشنبه) در کابل برگزار شد در واکنش به بیانیه طالبان در خصوص هیات صلح افغانستان گفت: من به شدت با توافق بین آمریکا و طالبان مخالفم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 16 ساعت پیش
قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور/ طرح غربالگری کار بزرگی است

قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور/ طرح غربالگری کار بزرگی است حضرت آیت الله خامنه ای در مرقومه ای خطاب به وزیر بهداشت بار دیگر از تلاش های مجموعه بهداشتی درمانی کشور تشکر و تاکید کردند بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلبان مردمی کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه همه گیر خواهد کرد.
به گزارش فارس، رهبر معظم انقلاب در مرقومه ای خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت بار دیگر از تلاش های مجموعه بهداشت و درمانی کشور تشکر کردند.
متن این نامه به شرح زیر است:
از تلاش های وزیر محترم و همکاران و مجموعه بزرگ درمانی کشور بار دیگر تشکر شود، طرح غربالگری کار بزرگی است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 98 روز و 17 ساعت پیش
هوآوی صدرنشین تعداد ثبت اختراع در اروپا در 2019

هوآوی صدرنشین تعداد ثبت اختراع در اروپا در 2019 هوآوی در زمینه تعداد ثبت اختراعات در قاره اروپا، در صدر برندهای جهان و بالاتر از رقبای خود قرار گرفته است.
دفتر ثبت اختراع اروپا (EPO) آمار و ارقام مربوط به ثبت اختراع (پتنت ها) را در سال 2019 میلادی منتشر کرده است. بر اساس آمار منتشر شده، در سال گذشته میلادی در مجموع 181 هزار درخواست برای ثبت اختراع توسط این سازمان دریافت شده است. این آمار افزایش 4 درصدی را در مقایسه با سال 2018 میلادی نشان می دهد. در این بین تعداد درخواست شرکت های چینی برای ثبت اختراع با افزایش 29.2 درصدی در مقایسه با سال گذشته میلادی به 12247 مورد رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 17 ساعت پیش
وکیل نجفی: دیوان عالی کشور رای محکومیت محمدعلی نجفی را نقض و به شعبه هم عرض ارجاع داد

وکیل نجفی: دیوان عالی کشور رای محکومیت محمدعلی نجفی را نقض و به شعبه هم عرض ارجاع داد وکیل مدافع محمدعلی نجفی اعلام کرد: شعبه 41 دیوان عالی کشور رای محکومیت صادره علیه موکلم در دور دوم رسیدگی را نقض و پرونده را به شعبه هم عرض ارجاع داده است.
حمیدرضا گودرزی در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: پس از فرجام خواهی ما نسبت به رای صادره در دور دوم رسیدگی، پرونده به شعبه 41 دیوان عالی کشور ارجاع شد و در مراجعات متعددی که به شعبه 41 دیوان عالی داشتم، دیوان عالی، رای صادره را نقض کرده و پرونده جهت رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع شده ولی هنوز پرونده به دادگاه ارسال نشده است .
وی با اشاره به ابراز نگرانی از وضعیت موکلش در زندان با توجه به شیوع کرونا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 98 روز و 18 ساعت پیش
اجرا مراسم دعا توسط پاپ فرانسیس در محوطه خالی واتیکان (فیلم)

اجرا مراسم دعا توسط پاپ فرانسیس در محوطه خالی واتیکان (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 18 ساعت پیش
فراخوان جایزه حافظه جهانی یونسکو برای 2020

فراخوان جایزه حافظه جهانی یونسکو برای 2020 جایزه حافظه جهانی یونسکو از تمامی کشورها خواست موسسات یا اشخاص مورد نظر خود را به عنوان نامزدهای هشتمین دوره این جایزه معرفی کنند.
به گزارش ایسنا، کشورهای عضو می توانند با مشورت کمیته های ملی نامزدهای مورد نظر خود را که نقش قابل ملاحظه ای در حفظ و ایجاد دسترسی به میراث مستند از طریق فعالیت ها، نوآوری ها و انتشارات داشته اند، حداکثر تا پایان ماه آوریل معرفی کنند.
این جایزه از سال 2004 هر دو سال یک بار و به مناسبت ثبت یک کتاب بودایی کره ای به نام جیکجی به عنوان قدیمی ترین کتاب با حروف فلزی قابل حرکت در فهرست حافظه جهانی یونسکو برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 98 روز و 18 ساعت پیش
بهانه گیری آمریکا برای درگیری با نیروهای مقاومت

بهانه گیری آمریکا برای درگیری با نیروهای مقاومت یکی از مسئولان آمریکایی مدعی شد شاخص ها حاکی از آن است که نیروهای حزب الله عراق برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق آماده می شوند و به همین منظور دولت ترامپ در حال بررسی گزینه ها در این خصوص است.
به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه واشنگتن پست، مقامات آمریکایی می گویند که تقریبا روزانه گزارشاتی درباره حملات به تاسیسات دیپلماتیک یا نظامی مرتبط با آمریکا دریافت می کنند اما مسئله اینجاست که چطور می توان مانع این حملات بدون ایجاد خطرات بیشتر برای نیروهای آمریکایی شد. این مسئله همچنین تاکیدی است بر این که که چقدر نفوذ و امنیت آمریکا در عراق از بین رفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 18 ساعت پیش
دستاورد کرونا برای روحانی: احساس واقعی ریاست جمهوری!

دستاورد کرونا برای روحانی: احساس واقعی ریاست جمهوری! عصر ایران؛ مهرداد خدیر - در روزهای خانه نشینی مردم بیش از گذشته تلویزیون نگاه می کنند و خصوصاً پای اخبار ساعت 14 می نشینند یا از گوش یتلفن همراه دنبال می کنند تا از آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا از زبان سخن گوی وزارت بهداشت باخبر شوند.
ببینند روند تلفان افزایشی است یا کاهشی و همه منتظر آن بخش هستند که دکتر کیانوش جهان پور با تلخی اعلام می کند در 24 ساعت گذشته و از ظهر دیروز تا ظهر امروز چند نفر دیگر به جمع رفتگان پیوسته اند و سکوت می کنیم تا ببینیم آمار چگونه است و صد و چند نفر است. کمتر یا بیشتر؟
چندان که با امروز- دهم فروردین 1398- آمار جان باختگان به 2640 نفر رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 19 ساعت پیش
وزارت بهداشت: شیوع کرونا در 13 استان نزولی شد

وزارت بهداشت: شیوع کرونا در 13 استان نزولی شد معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع کرونا در 13 استان روند کاهشی یافته است و در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک که در مجموع 32 میلیون نفر هستند، موارد ابتلا کمتر از 5 نفر بوده است.
ایرج حریرچی روز دوشنبه (10 فروردین) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت برگزار شد، در پاسخ به ایرنا افزود: حدود 20 میلیون نفر در روستاها زندگی می کنند که اگر روستاهایی که با شهرها مراوده زیاد دارند را کنار بگذاریم در اکثر این روستاها موارد ابتلا به ویروس کرونا بسیار اندک بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 98 روز و 20 ساعت پیش
8 دلیل برای عقب نشینی امارات و حمایت از بشار اسد

8 دلیل برای عقب نشینی امارات و حمایت از بشار اسد عصرایران؛ رضا غبیشاوی - به تازگی در اتفاقی نادر، سران امارات و سوریه برای نخستین بار در 9 سال اخیر یعنی پس از آغاز بحران در این کشور تاکنون با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند.
خبر رسمی منتشر شده نشان می داد دو طرف درباره کرونا گفتگو کردند و "شیخ محمد بن زاید آل نهیان" ولیعهد ابوظبی در تماس با "بشار اسد"رئیس جمهوری سوریه، حمایت امارات را از این کشور در مقابله با کرونا اعلام کرده است.
امارات تا چندی قبل در اردوگاه مخالفان بشار اسد قرار داشت و از فعالیت ها برای براندازی حکومت وی حمایت می کرد اما اکنون با تغییر اساسی، از این صف، خارج شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 98 روز و 20 ساعت پیش
مقامات فیلیپین: یا در خانه بمانید با بروید داخل تابوت (فیلم)

مقامات فیلیپین: یا در خانه بمانید با بروید داخل تابوت (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 20 ساعت پیش
ورود به مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران ممنوع شد

ورود به مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران ممنوع شد مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تا اطلاع بعدی میزبان هیچ گردشگری نخواهد بود.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان تهران، سعید محمودی گفت: به منظور کنترل و مهار بیماری کرونا، قطع زنجیره انتقال و جلوگیری از حضور و تجمع شهروندان در مناطق تحت مدیریت و تفرجگاه های طبیعی، ورود همه افراد به مناطق حفاظت شده، پارک های ملی، پناهگاه حیات وحش، تالاب ها و اثار طبیعی ملی تا اطلاع بعدی ممنوع است و درصورت مراجعت گردشگران به این مناطق از ورود آنها جلوگیری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 21 ساعت پیش
همه چیز درباره خودروی جدید بازار ایران در سال 99 / K132 ایران خودرو چه حرف هایی برای گفتن دارد (+عکس و جزئیات)

همه چیز درباره خودروی جدید بازار ایران در سال 99 / K132 ایران خودرو چه حرف هایی برای گفتن دارد (+عکس و جزئیات) در آخرین ماه های سال 98 مدیران ایران خودرو و سایپا برخی از محصولات جدیدشان را در حاشیه جلسه دولت به نمایش گذاشتند. این محصولات که برخی از آنها بر مبنای پلت فرم های جدید طراحی شده بود کنجاوی برخی از مخاطبان خودرویی را برانگیخت که در این مطلب نگاهی داریم به یکی از این محصولات که با کد K132معرفی شده است.
به گزارش خبرنگار عصر ایران پروژه جدید ایران خودرو برای داشتن یک خودروی سدان جدید فعلا K132 نام دارد و هنوز اسمی برای آن اعلام نشده است.
این خودرو بر روی پلتفرم PF1 گروه پژو سیتروئن ساخته شده و الگوی اصلی آن بر مبنای خودروی پژو 301 است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 22 ساعت پیش
نامه مدیران عامل ادوار سازمان بیمه سلامت ایران به رئیس مجلس: تا دیر نشده دولت را ملزم به قرنطینه کنید؛ اقدامات کنونی، ناکافی است

نامه مدیران عامل ادوار سازمان بیمه سلامت ایران به رئیس مجلس: تا دیر نشده دولت را ملزم به قرنطینه کنید؛ اقدامات کنونی، ناکافی است مدیران عامل ادوار سازمان بیمه سلامت ایران در نامه ای به رئیس مجلس درخواست کردند: تا دیر نشده دولت را ملزم به قرنطینه کنید؛ اقدامات کنونی، ناکافی است.
به گزارش عصرایران متن نامه به شرح زیر است:
بنام خدا
جناب آقای دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام
در آغاز لازم می دانیم سال جدید و اعیاد شعبانیه را خدمت حضرتعالی تبریک عرض نماییم.
باستحضار می رساند آنچه ما مدیران ادوار سازمان بیمه سلامت ایران را ملزم به نگارش این مکتوبه نمود ، احساس مسئولیت به سلامت مردم، مصالح نظام و انقلاب و منافع ملی کشور می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 22 ساعت پیش
خروج خودروهای پلاک تهران از شرق استان ممنوع شد

خروج خودروهای پلاک تهران از شرق استان ممنوع شد رئیس پلیس راه شرق استان گفت: با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خروج خودروهای پلاک تهران از مبادی شرق استان تهران ممنوع است.
به گزارش ایلنا، سرهنگ سیاووش محبی (رئیس پلیس راه شرق استان تهران) درباره اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: به منظور کاهش زنجیره انتقال کرونا طرح فاصله گذاری اجتماعی از بامداد روز جمعه در چندین نقطه در شرق تهران آغاز شد. در این طرح از تردد هموطنان تهرانی به خارج از استان تهران و همچنین ورود هموطنان ساکن در سایر استانها به داخل شهر تهران به صورت جدی جلوگیری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 98 روز و 23 ساعت پیش
کاهش 50 درصدی فروش سی. ان. جی

کاهش 50 درصدی فروش سی. ان. جی رییس هیات مدیره انجمن صنفی سی. ان. جی کشور با اشاره به خانه نشینی مردم و کاهش رفت و آمد به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: به طور میانگین فروش جایگاه های سی. ان. جی از ابتدای اسفند ماه حدود 50 درصد کاهش داشته است.
محسن جوهری در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه حدود 70 درصد از جایگاه های سی ان جی در شهرها متعلق به شهرداری هاست، ادامه داد: شرکت های بهره بردار که جایگاه های سی ان جی را از شهرداری ها و یا سازمان های تابعه آنها اجاره کرده اند، توان پرداخت هزینه های نگهداری و اجاره جایگاه ها به شهرداری ها را ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 98 روز و 23 ساعت پیش
شمار قربانیان جهانی کرونا از 30 هزار نفر گذشت

شمار قربانیان جهانی کرونا از 30 هزار نفر گذشت آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان به ویژه در کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا رو به افزایش است.
به گزارش ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-19 است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر 664 هزار و 103 نفر در سراسر جهان به کروناویروس مبتلا شده اند که از این میان 30 هزار و 883 نفر جان باخته و 142 هزار و 361 نفر از این بیماری بهبود یافته اند.
ایالات متحده آمریکا با 123 هزار و 750 مورد ابتلا بیشترین شمار مبتلایان جهان را به خود اختصاص داده و در صدر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 0 ساعت پیش
بازداشت 4 نفر در ارتباط با حادثه زندان سقز

بازداشت 4 نفر در ارتباط با حادثه زندان سقز رئیس سازمان قضایی نیرو های مسلح استان کردستان از بازداشت 4 نفر در ارتباط با حادثه فرار تعدادی زندانی از زندان سقز خبر داد.
به گزارش ایلنا، رئیس سازمان قضایی نیرو های مسلح استان کردستان از بازداشت 4 نفر در ارتباط با حادثه فرار تعدادی زندانی از زندان سقز خبر داد.
مجتبی شیرودبزرگی گفت: بلافاصله پس از گزارش فرار زندانیان از زندان سقز و در اجرای دستور ریاست قوه قضائیه مبنی بر شناسایی و برخورد قاطع با قاصرین و مقصرین، پرونده ای در دادسرای نظامی ناحیه سقز تشکیل شده و رئیس دادسرا شخصاً در محل حاضر و تحقیقات میدانی را آغاز و دستورات قضایی لازم را با هماهنگی دادستان نظامی استان صادر می ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 0 ساعت پیش
نخستین قربانی کرونا در نیوزیلند

نخستین قربانی کرونا در نیوزیلند نیوزیلند از نخستین قربانی ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نیوزیلند از نخستین قربانی ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
این خبر را مقام های وزارت سلامت این کشور امروز - یکشنبه- اعلام کردند. این در حالی است که شمار مبتلایان در این کشور با افزایش 63 نفره به 514 تن رسیده است.
مقام های وزارت سلامت گزارش دادند که فرد جان باخته زنی 70 ساله بوده که در آغاز بیماری اش آنفولانزا تشخیص داده شده بود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 0 ساعت پیش
بارش باران در جاده های 14 استان کشور

بارش باران در جاده های 14 استان کشور رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش باران در محورهای مواصلاتی 14 استان کشور خبر داد.
به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی (رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا) گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فقط ورود افراد بومی و ساکن هر شهر طبق کارت ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو، به آن شهر مجاز است.
وی درباره آخرین وضعیت محورهای شمالی ادامه داد: تردد روان در محورهای چالوس ، هراز ، فیروزکوه ، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) و فاقد هرگونه مداخلات جوی گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 0 ساعت پیش
تمدید ساعت کاری فعلی بانک ها تا 21 فروردین

تمدید ساعت کاری فعلی بانک ها تا 21 فروردین شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی ساعت کاری فعلی بانک ها را تا 21 فروردین تمدید کرد.
شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی اعلام کرد: بنا به تصمیمات اخذ شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور ارائه خدمات مناسب بانکی، حفظ سلامت مشتریان و پرسنل، ساعت کاری واحدهای صف و ستاد بانک ها به صورت شیفتی، چرخشی و دورکاری با حداکثر یک سوم تعداد شعب و یک سوم پرسنل صف و ستاد تا 21 فروردین 99 برای کارکنان ساعت 8 تا 13 و برای مشتریان ساعت 8/30 تا 12/30 است.
پیش از این نیز ساعت کاری به همین شکل بود که تا 21 فروردین تمدید شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 99 روز و 1 ساعت پیش
بازی سوداگران مرگ با کرونا

بازی سوداگران مرگ با کرونا همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مافیای مواد مخدر با سوءاستفاده از شرایط، اقدام به انتشار تبلیغاتی درباره تاثیر ماده محرک کوکائین و سپس"الکل"در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا کردند که با واکنش متخصصان مواجه شد هرچند مافیای موادمخدر بیکار ننشستند و این بار شایعاتی درباره تاثیر مصرف تریاک برای این ویروس در فضای مجازی دست به دست می شود این درحالیست که به گفته رئیس کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور، نه تریاک و نه هیچ مواد مخدر و محرک دیگری مانع از ابتلا به ویروس کرونا نمی شود.
مجتبی غالبی- رئیس کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور در گفت وگو با ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 99 روز و 2 ساعت پیش
روسیه: برای بیماران کرونایی دارو ساختیم

روسیه: برای بیماران کرونایی دارو ساختیم آژانس فدرال پزشکی و بیولوژیک روسیه مدعی شد که موفق شده با توجه به توصیه های کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، دارویی را برای مداوای بیماری کرونایی در این کشور بسازد.
به گزارش ایرنا از خبرگزاری دولتی تاس روز شنبه به نقل از دفتر مطبوعاتی آژانس فدرال پزشکی-بیولوژیکی روسیه اعلام کرد که مرکز علمی-تولیدی فارم زاشیتا وابسته به این آژانس شیوه ای برای مداوای کرونا با استفاده از داروی جدیدی به نام مفلوخین یافته است.
ورونیکا اسکوارتسووا رئیس آژانس فدرال پزشکی-بیولوژیکی روسیه گفت: داروی جدید با درجه بالای گزینشی تاثیر آسیب رسانی ویروس کرونا در سلول بدن را از بین می برد و مانع از فعالیت ویروس می ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 99 روز و 2 ساعت پیش
آزمایش کرونای پاپ و دستیاران نزدیک او منفی شد

آزمایش کرونای پاپ و دستیاران نزدیک او منفی شد واتیکان نتیجه آزمایش کرونای رهبر کاتولیکهای جهان و دستیاران نزدیک وی را منفی اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، واتیکان روز شنبه اعلام کرد که نتایج آزمایش های انجام گرفته بر روی ساکنان واتیکان نشان می دهد که پاپ فرانسیس رهبر 83 ساله کاتولیک های جهان و دستیاران نزدیک وی به کرونا مبتلا نشده اند.
این در حالی است که از مجموع 170 فردی که تحت آزمایش قرار گرفتند، جواب آزمایش شش تن مثبت اعلام شد.
ماتیو برونی سخنگوی واتیکان در بیانیه ای اعلام کرد: بدینوسیله می توانم تأیید کنم که نه پدر مقدس و نه هیچیک از دستیاران نزدیک وی به کرونا مبتلا نیستند . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 4 ساعت پیش
تقدیر باشگاه رم از پرستار ایرانی

تقدیر باشگاه رم از پرستار ایرانی باشگاه رم در پیامی از زحمات پرستار ایرانی در راه مبارزه با کرونا تقدیر کرد.
به گزارش ایلنا، در این روزها که ویروس کرونا زندگی مردم جهان را مختل کرده است باشگاه رم در حمایت از جامعه پزشکی کمپینی را به نام HEROES راه اندازی کرده است.
اکانت رسمی این باشگاه با انتشار عکس حاتمه تقوی پرستار آملی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد نوشت:
حاتمه تقوی به عنوان یک پرستار فداکار در بیمارستان شهر آمل خدمت می کند. خواهر او طرفدار دو آتشه آاس رم ست. "خواهرم پرستار آی سی یو است، این روزها بیشتر از هرکسی نگران او هستم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 99 روز و 5 ساعت پیش
ناآرامی در زندان همدان

ناآرامی در زندان همدان خبرنگار ایرنا در همدان کسب اطلاع کرد که به دنبال بروز درگیری بین زندانیان این شهر، مسوولان استان در حال بازگرداندن آرامش به این زندان هستند.
به گزارش بامداد یکشنبه خبرنگار ایرنا، تا این لحظه اطلاعات و گمانه زنی هایی در زمینه فرار زندانیان به دست نیامده و موضوع توسط نهادهای ذیربط در حال پیگیری و بررسی است.
بر اساس اطلاعات دریافتی، شرایط زندان همدان تحت کنترل گزارش شده است.
گفته شده است مسوولان مربوطه استان همدان صبح امروز /یکشنبه/ جزییات این ناآرامی را در اختیار رسانه ها قرار می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 6 ساعت پیش
وزیر آموزش و پرورش: زمان بازگشایی مدارس متناسب با آمار و اطلاعات استان ها اعلام می شود

وزیر آموزش و پرورش: زمان بازگشایی مدارس متناسب با آمار و اطلاعات استان ها اعلام می شود وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش در سال جاری اجرای سند تحول بنیادین از طریق طراحی و تهیه بسته های اجرایی است و تلاش می کنیم دانش آموزان را به مهارت هایی مجهز کنیم که قابلیت های آن ها را بروز و امکان ظهور دهد.
به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در برنامه گفت وگوی شبکه خبر سیما با تبریک سالروز میلاد باسعادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار، اظهار کرد: دنیا با بزرگ ترین وققه آموزشی مواجه شده است و بیش از یک میلیارد و 800 میلیون دانش آموز در سراسر دنیا از حضور در کلاس محروم هستند و همه کشورها برای جبران وقفه و تداوم جریان آموزش تدابیری را در دستور کار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 99 روز و 6 ساعت پیش
صدا؛ توصیۀ مهدی نصیری به دین حدّاقلی

صدا؛ توصیۀ مهدی نصیری به دین حدّاقلی عصر ایران؛ سروش بامداد - هیچ یک از ویژه نامه های نوروزی مطبوعات، چه 8 عنوان مجله ای که پیش از این معرفی شدند و چه نشریاتی که در روزهای آتی ورق خواهیم زد، به اندازۀ صدا در روی جلد خود، کرونایی شدن نوروز 1399 را منعکس نکرده است.
از این حیث می توان گفت صدا متفاوت است. عکس امیر جدیدی در روی جلد، حاجی فیروز نوجوان را با ماسک بر چهره نشان می دهد. ماسک البته آویزان است تا چهرۀ سیاه شده اش را ببینیم.
عکس، شاید مصداقی از شعر شفیعی کدکنی هم باشد در بهاریه ای که چون 10 سال پیش و در پایان سال 1388 سروده شده بود در صفحۀ دیروزنامه آمده است: ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 8 ساعت پیش
1361مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی/ اعلام محلات پرخطر تبریز

1361مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی/ اعلام محلات پرخطر تبریز مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه نتیجه تست 89 نفر در 24 ساعت گذشته مثبت اعلام شد، گفت: یک هزار و 361 مبتلای قطعی به کرونا در استان وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، روزبه رجایی، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امشب در گفت وگوی زنده خبری در تشریح آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان شرقی اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته، نتیجه تست 89 نفر مثبت اعلام شد و تعداد کل مبتلایان به کویید 19 به یک هزار و 361 مورد رسید.
وی با بیان اینکه لزوم به اجرای دقیق فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: محلاتی از قبیل قراملک، مارالان، ولیعصر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 8 ساعت پیش
تئوری توطئه ، محبوب ترین تئوری نزد تفکر باورها و اندیشه ها است

تئوری توطئه ، محبوب ترین تئوری نزد تفکر باورها و اندیشه ها است نجف محمودی - افق نیوز
ویروس منحوص کرونا دشمنی رو در رو و مسنقیم در برابر مردم و جوامع بشری نیست بلکه چون این بیماری شناختی از آدم ها ندارد در بدست آوردن قربانیان خود بی درنگ اقدام می نماید و در آهنگ و نظم زندگی بشری بلاتکلیفی ، سردرگمی و آشوب ایجاد می کند ، و این اضظراب و آشوب قهراً در سیاست و اقتصاد جامعه اثر منفی دارد.
در هجوم بس ناجوانمردانه کرونا، مردمی که پریشان یا پریشان تر می شوند، به حمایت نیاز دارند و پیداست که کشور باید حامی آنها باشد و مهم این است که بدانیم آیا کشور تکلیف خود را با کرونا می داند؟ و سازمان ها -توقع هماهنگی کامل نیست- اندک هماهنگی ای با هم دارند و همکاری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 8 ساعت پیش
عربستان: رهگیری 2 موشک بالستیک بر فراز ریاض

عربستان: رهگیری 2 موشک بالستیک بر فراز ریاض ائتلاف تحت رهبری رژیم سعودی می گوید یک فروند موشک بالستیک بر فراز پایتخت عربستان سعودی رهگیری شده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های سعودی می گویند پدافند هوایی این کشور دو موشک بالستیک را بر فراز ریاض هدف گرفته است. از سوی دیگر همین رسانه ها از رهگیری یک موشک بر فراز جازان خبر داده اند.
العربیه و الحدث هر دو در صفحه توییتر خود رهگیری دو موشک در ریاض و سپس یک جازان را گزارش داده اند. شبکه های الجزیره قطر و المیادین لبنان نیز شنیده شدن صدای انفجار در ریاض را تائید کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 8 ساعت پیش
پاسخ سفیر انگلیس به مقتدا صدر درباره کرونا و ازدواج همجنس گراها

پاسخ سفیر انگلیس به مقتدا صدر درباره کرونا و ازدواج همجنس گراها استفان هیکی سفیر انگلیس در عراق به توییت روز شنبه مقتدا صدر در مورد مصیبت انتشار کرونا و ازدواج همجنس گرایان پاسخ داد.
به گزارش ایرنا صدر در توییت تازه خود اظهار داشت که یکی از مسایل مصیبت بار که منجر به شیوع وبای کرونا شده، قانونگذاری ازدواج های همجنس گرایی است.
مقتدا صدر رهبر جریان صدر و حامی فراکسیون پارلمانی سائرون در رشته توییت هایی با عنوان پیام آسمان درباره کرونا این ویروس را علیه نشر همجنس گرایی دانست.
وی در این توییت با عنوان پیام دوم آسمان نوشت: یکی از مسائل مصیبت بار که باعث همه پیری وبای کرونا شده، قانونگذاری ازدواج های همجنس گرایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 9 ساعت پیش
سلاح شکاری صاحبش را در بوشهر کشت

سلاح شکاری صاحبش را در بوشهر کشت شلیک غیر منتظره سلاح شکاری باعث مرگ یک جوان در روستای "شول" بندرگناوه شد.
به گزارش ایرنا یک مقام آگاه روز شنبه با تایید جان باختن یک جوان در روستای شول گناوه گفت: بر اساس اطلاعات اولیه این جوان در حالی که سلاح شکاری مسلح و آماده شلیک به همراه داشته است با خودرو در حال حرکت از جاده روستای شول بوده که به علت برخورد خودرو با مانع گلوله از سلاح شلیک و به او اصابت کرده است.
وی که خواست نامش در خبر برده نشود، افزود: گلوله شلیک شده از اسلحه شکاری به گردن مقتول که تنها سرنشین خودرو بوده اصابت و در دم جان باخته است.
روستای شول از توابع بخش مرکزی گناوه در شمال استان بوشهر واقع است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 99 روز و 9 ساعت پیش
نوبخت: افزایش 700 هزار تومانی حقوق برخی از بازنشستگان

نوبخت: افزایش 700 هزار تومانی حقوق برخی از بازنشستگان رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به دلایل عدم اعمال افزایش 50 درصدی حقوق بازنشستگان گفت: حقوق برخی از بازنشستگان تا 700 هزار تومان افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا محمد باقر نوبخت در پخش زنده صفحه شخصی خود در اینستاگرام با تشریح افزایش منابع تخصیص یافته به بازنشستگان کشوری و لشکری، اظهار داشت: برقراری ارتباط بین مردم را از این پس بیش از پیش دنبال خواهم کرد. مطلبی که بسیاری زیاد این روزها از سازمان برنامه و بودجه پرسیده می شود در خصوص 50 درصد افزایش حقوقی است که به بازنشستگان پرداخت نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 99 روز و 10 ساعت پیش
زلزله 4 ریشتری در خراسان شمالی

زلزله 4 ریشتری در خراسان شمالی زلزله ای به بزرگی 4 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) بخش هایی از خراسان شمالی را لرزاند.
به گزارش ایرنا به نقل از مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، محل وقوع این زلزله 4 ریشتری در ترکمنستان - حوالی یکه سود(خراسان شمالی) و تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی 9 فروردین در ساعت 23:17:48 بوده است.
طول جغرافیایی: 57.15، عرض جغرافیایی: 38.73 و عمق زمین لرزه: 14 کیلومتر بوده است.
نزدیک ترین شهرها به این زلزله 73 کیلومتری یکه سود، 88 کیلومتری راز و 120 کیلومتری ینگی قلعه علیا در خراسان شمالی بوده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 10 ساعت پیش
دستگیری عوامل کشتار خرس قهوه ای در ارومیه

دستگیری عوامل کشتار خرس قهوه ای در ارومیه مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: عوامل شکار، آزار و کشتار بیرحمانه خرس قهوه ای در یکی از روستاهای ارومیه دستگیر شدند.
مهران نظری در گفت و گو با ایسنا افزود: عصر روز شنبه نهم فروردین، ماموران یگان حفاظت محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست استان با همکاری ماموران نیروی انتظامی و اطلاعاتی عوامل کشتار خرس قهوه ای را که 2 نفر بودند، شناسایی و دستگیر کردند.
وی افزود: حفاظت از عرصه های طبیعی و جانداران و تنوع زیستی، از وظایف ذاتی سازمان محیط زیست است و این متخلفان برای بررسی و پیگیری پرونده، تحویل مقامات قضایی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 10 ساعت پیش
واکنش وزارت بهداشت به خبر ساخت داروی ضدکرونای ایرانی

واکنش وزارت بهداشت به خبر ساخت داروی ضدکرونای ایرانی سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تکذیب ساخت داروی ضدکرونای ایرانی گفت: این یک دارو نیست بلکه یک روش درمانی با استفاده از سلول های بنیادی است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ دکتر کیانوش جهانپور در واکنش به خبری منتشرشده مبنی بر ساخت داروی ضدکرونای ایرانی اظهار کرد: این یک دارو نیست بلکه یک روش درمانی با استفاده از سلول های مزانشیمال برای درمان کرونا است.
وی افزود: این روش یک نوع سلول درمانی است که هنوز در فاز مطالعاتی قرار دارد و پاسخ نسبی برای آن گزارش شده است.
همچنین دکتر مسعود سلیمانی، محقق و پژوهشگر حوزه سلول های بنیادی گفته که او به همراه یک تیم تحقیقاتی با استفاده از سلول های بنیادی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 99 روز و 10 ساعت پیش
بهبود پیرمرد 101 ساله کرونایی در گلستان

بهبود پیرمرد 101 ساله کرونایی در گلستان مسوول ارتباط با رسانه های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی گلستان گفت که پیرمرد 101 ساله ساکن این استان امروز شنبه پس از غلبه بر ویروس کرونا و درمان کامل از بیمارستان پنج آذر گرگان مرخص شد.
علی متکی شامگاه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فرد حدود 20 روز پیش به علت مشکلات حاد تنفسی به مرکز درمانی مراجعه و پس از انجام معاینات پزشکی به صلاحدید پزشک معالج در بیمارستان بستری شد که پس از انجام آزمایش، ابتلای وی به کرونا تایید شد.
وی افزود: این پیرمرد گلستانی پس از گذراندن دوره کامل درمان، امروز با سلامتی کامل از بیمارستان مرخص شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 99 روز و 11 ساعت پیش
قربانیان کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر رسید

قربانیان کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر رسید آمارهای تجمیعی دولت ها در اقصی نقاط جهان نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان اینک از مرز 30 هزار نفر گذشته است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آمارهای تجمیعی پایگاه آماری Worldometers که با استناد به گزارش های رسمی دولت ها تنظیم شده، حاکی از این است که حوالی ساعت 10:50 شنبه شب به وقت تهران شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر رسیده است.
بر اساس آمارهای رسمی، ایتالیا بیشترین شمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا را در بین همه کشورهای جهان داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 11 ساعت پیش
فتوای آیت الله سیستانی درباره غسل و کفن متوفیان کرونا

فتوای آیت الله سیستانی درباره غسل و کفن متوفیان کرونا آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی دینی عراق روز شنبه به پرسش هایی که درباره متوفیان بر اثر کرونا به دفتر ایشان ارسال شده بود، پاسخ دادند.
به گزارش ایرنا به نقل از شفقنا، در این پاسخ ها به پرسش هایی درباره نحوه غسل، کفن و خاک سپاری متوفیان بر اثر کرونا اشاره شده است.
در این پاسخ ها تأکید شده است که باید غسل، حنوط، کفن و موارد مربوطه با رعایت جوانب احتیاط انجام شود.
در این فتوا آمده است؛ در صورتی که امکان غسل وجود نداشته باشد، به تیمم اکتفا شود و در صورتی که تیمم هم امکان نداشته باشد و یا مقامات کشور مانع آن شوند، میت بدون غسل و تیمم دفن شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 99 روز و 11 ساعت پیش
شمار قربانیان کرونا در ایتالیا از 10 هزار نفر فراتر رفت

شمار قربانیان کرونا در ایتالیا از 10 هزار نفر فراتر رفت جدیدترین آمار نشان می دهد ویروس کرونا در ایتالیا جان 10 هزار نفر را گرفته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، آمار جدید نشان می دهد با ثبت فوت 889 نفر شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا به 10 هزار و 23 نفر رسیده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 11 ساعت پیش
4 هزار و 700 خودور غیربومی از اصفهان بازگردانده شد

4 هزار و 700 خودور غیربومی از اصفهان بازگردانده شد فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از ابتدای طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی در 169 نقطه استان اصفهان تعداد 4 هزار و 799 خودرو برگردانده شد.
سردار مهدی معصوم بیگی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: بر اساس تصمیمات ستاد مبارزه با کرونای استان اصفهان ورود خودروهای غیربومی به استان ممنوع شد و تیم های مستقر در ورودی های استان خودروهای غیربومی را به استان ها و شهرهای خود باز می گردانند و به درون استان راه نمی دهند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این که خودروهای بومی هم که بدون دلیل قصد عزیمت به خارج از استان اصفهان را دارند به داخل استان بازگردانده می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 11 ساعت پیش
توضیحات عضو هیات مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی در خصوص علی الحساب شدن سنوات کارگران

توضیحات عضو هیات مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی در خصوص علی الحساب شدن سنوات کارگران در خصوص دادنامه شماره 2727 هیات عمومی دیوان عدالت اداری، مبنی بر علی الحساب شدن سنوات های کارگران مشمول قانون کار ابهاماتی وجود دارد که در گفتگوی زیر آرمین خوشوقتی عضو هیات مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی به آن پاسخ می دهد.
به گزارش عصرایران ؛ گفتگو به این شرح است:
ابتدا می خواهیم نظر شما را به طور کلی در خصوص این دادنامه بدانیم.
ابتدا اشاره کنم که شخصا اعتقاد دارم در چند سال اخیر، کمتر دادنامه ای از هیات عمومی دیوان عدالت اداری صادر شده است که به اندازه رای اخیر دیوان عدالت اداری منطبق با قانون کار بوده باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 12 ساعت پیش
محمدرضا خاتمی به کرونا مبتلا شد

محمدرضا خاتمی به کرونا مبتلا شد محمدرضا خاتمی فعال سیاسی اصلاح طلب به کرونا مبتلا شد.
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، سید محمدرضا خاتمی فعال سیاسی اصلاح طلب و برادر محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق، به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 99 روز و 12 ساعت پیش
فنون وقت کُشی: سریال های وسترن تماشا کنیم

فنون وقت کُشی: سریال های وسترن تماشا کنیم عصر ایران ؛ هومن جعفری - عید آمده، کرونا را هم گذاشته داخل جیبش و حالا در شهر و کاشانه ماست. ما هم خانه نشینیم و وقت می کشیم و منتظر مانده ایم تا اوضاع مساعد شود که ظاهرا به این آسانی نیست. فعلا من و شما و وقت، بیکار نشسته ایم در خانه و نمی دانیم چه کنیم. گزینه های زیادی در انتظارمان نیست مگر آنکه طوری خودمان را سرگرم کنیم. شما سریال دوست دارید؟
در این دوران می توانیم سرمان را با دیدن سریال های وسترن گرم کنیم. سریال های وسترن از آن دسته سریال هایی هستند که هیچ وقت جذابیت خود را از دست نمی دهند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 99 روز و 12 ساعت پیش
پالایشگاه های نفت جهان تعطیل می شوند

پالایشگاه های نفت جهان تعطیل می شوند سقوط تقاضای جهانی نفت در پی شیوع ویروس کرونا بسیاری از پالایشگاه های نفتی جهان را به تعطیلی می کشاند.
به گزارش ایلنا از رویترز، نخستین خاموشی پالایشگاه های نفت در هند و قاره اروپا روز جمعه (هشتم فروردین ماه) اعلام شد، در حالی که کشورها در سراسر جهان برای جلوگیری از ویروس همه گیر کرونا مرزهای خود را بسته اند، تولید پالایشگاه های در بسیاری از نقاط جهان به دلیل کاهش شدید تقاضا برای فرآورده های نفتی در حال سقوط است.
شرکت نفتی اِی پی آی ایتالیا در این باره اعلام کرد: پالایشگاه آنکونا با ظرفیت پالایش روزانه 85 هزار بشکه نفت خام، به طور موقت تعطیل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 99 روز و 12 ساعت پیش
افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در قطر/ ثبت اولین قربانی

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در قطر/ ثبت اولین قربانی وزارت بهداشت قطر در بیانیه ای ضمن اعلام افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از ثبت اولین مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت قطر با صدور بیانیه ای از ثبت اولین مرگ ناشی از ابتلاء به کرونا در این کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که 28 مورد جدید از ابتلاء به کرونا در قطر به ثبت رسیده است.
وزارت بهداشت قطر اعلام کرده است که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 590 نفر افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 99 روز و 12 ساعت پیش
نامه دوباره کانون کارگردانان سینما در پی ابتلاء یک کارگردان به کرونا

نامه دوباره کانون کارگردانان سینما در پی ابتلاء یک کارگردان به کرونا در پی مبتلا شدن یک کارگردان سینما به ویروس کرونا، کانون کارگردانان سینمای ایران برای دومین بار به رئیس سازمان صدا و سیما نامه نوشت.
به گزارش ایسنا، متن نامه کانون کارگردانان سینمای ایران به شرح زیر است:
جناب آقای عبدالعلی علی عسگری
ریاست محترم سازمان صداوسیما
بسیار متاسفیم که عدم توجه حضرت عالی به جان و سلامت عوامل سازنده آثار تصویری بر اساس نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و اصرار به ادامه کار در این روزهای پرخطر، منجر به خسارت های جبران ناپذیری شده است.
جهت اطلاع حضرت عالی، جناب آقای راما قویدل کارگردان سینما و عضو کانون کارگردانان سینمای ایران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 99 روز و 13 ساعت پیش
پمپ بنزین ها تعطیل نمی شوند

پمپ بنزین ها تعطیل نمی شوند رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده های نفتی سراسر کشور گفت: .مراجعات مردم به جایگاه ها کم شده و هر جایگاه با نصف سکوهای خود نیز می تواند پاسخگوی مردم باشد و هیچ مشکلی پیش نمی آید.
اسدالله قلی زاده در گفت وگو با ایلنا، در تشریح طرح "نجات" اظهار داشت: هنوز تصمیم قطعی برای اجرای طرح نگرفته ایم، خبری که با عنوان تعطیلی جایگاه های سوخت دست به دست می شود نباید مورد سوءاستفاده و سوء تفسیر قرار بگیرد. بنده با یک خبرگزاری داخلی از احتمال تعطیلی بخشی از سکوها در هر جایگاه جهت کاهش هزینه ها صحبت کردم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 99 روز و 13 ساعت پیش
اقدام یک راننده خاطی و جعل پلاک برای ورود به گیلان (فیلم)

اقدام یک راننده خاطی و جعل پلاک برای ورود به گیلان (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 13 ساعت پیش
فردا چراغ های برج میلاد سبز رنگ می شوند

فردا چراغ های برج میلاد سبز رنگ می شوند روابط عمومی برج میلاد اعلام کرد که چراغ های برج میلاد به پاس قدردانی از جامعه پزشکی و پرستاری و کادر بهداشت و درمان کشور سبز می شود.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی برج میلاد، چراغ های ششمین برج مخابراتی دنیا از ساعت 20 شامگاه یکشنبه 10 فروردین ماه همزمان با بزرگداشت ولادت چهارمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به رنگ سبز در می آید.
بر اسای این گزارش، این اقدام شهرداری تهران و برج میلاد در جهت قدردانی از پزشکان و پرستاران و کادر بهداشت و درمان ایران است که این روزها با فداکاری خود بعنوان سربازان و مدافعان سلامت از هموطنانمان در صف اول مبارزه با بیماری کرونا (کووید19) قرار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 99 روز و 14 ساعت پیش
ابتلای یک کودک 8 ساله به کرونا در فارس

ابتلای یک کودک 8 ساله به کرونا در فارس نتیجه آزمایش ابتلا به کرونا برای کودک 8 ساله جهرمی مثبت اعلام شد تا او نخستین کودک مبتلا شده به این ویروس اعلام شود.
به گزارش ایرنا؛ همچنین نتیجه این نوع آزمایش در مورد سه نفر دیگر در جهرم که نوجوان هستند، 9 فروردین 99 مثبت اعلام شد که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با این روند تعداد مبتلایان به این بیماری که به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده اند و نمونه تست آنها مثبت شده است به 53 نفر برسد.
دکتر محمد رحمانیان در گفت و گو با ایرنا افزود: هرچند این آمار با آمار واقعی بیمارانی که بیماری نهان دارند و افراد ناقل متفاوت است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 99 روز و 14 ساعت پیش