امشب، آخرین مهلت ثبت نام آزمون پذیرش دستیاری پزشکی

امشب، آخرین مهلت ثبت نام آزمون پذیرش دستیاری پزشکی مهلت مجدد برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون پذیرش دستیاری پزشکی که از شنبه 8 دی آغاز شده، ساعت 24 امشب سه شنبه 11 دی ماه پایان می یابد.
به گزارش ایسنا، اولین مرحله ثبت نام برای شرکت در چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی از 17 آذر ماه آغاز شد و یکشنبه 25 آذر پایان یافت. مهلت مجدد برای ثبت نام داوطلبانی که در این بازه زمانی نسبت به نام نویسی اقدام نکرده بودند، از شنبه 8 دی آغاز شد و امروز پایان می پذیرد.
افرادی که تاکنون موفق به ثبت نام در این آزمون نشده اند می توانند تا ساعت 24 امشب (سه شنبه 11 دی) همزمان با ویرایش اطلاعات، نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
جشنواره فیلم فجر و شگفتی های امسال

جشنواره فیلم فجر و شگفتی های امسال عصر ایران ؛ کاوه معین فر - در اختتامیه جشنواره فیلم فجر سال گذشته (دوره 36) رئیس سازمان سینمایی وقت (مهندس حیدریان) جهت آرام ساختن سیل اعتراضات به حذف بخش نگاه نو (فیلم اولی ها) اعلام کرد یک جشنواره مختص فیلم اولی ها برگزار می کنیم، جشنواره ای که فقط در همان روز گفته شد و دیگر هیچ، دریغ از یک توضیح ساده یا یک معذرت خواهی.
امسال دوباره این بخش به جشنواره برگشته است و لیست 10 فیلم انتخاب شده هم اعلام شد، اما باز حرف و حدیث زیادی به همراه دارد مانند اینکه 2 فیلمساز این فیلم فیلم اولی نیستند بلکه فیلم دوم آنهاست و یکی از فیلم ها هم هم سال گذشته به جشنواره ارائه شده و هم اینکه در چندین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
اعلام آمادگی پاکستان برای تمدید قرارداد واردات برق از ایران

اعلام آمادگی پاکستان برای تمدید قرارداد واردات برق از ایران وزیر برق کابینه فدرال پاکستان، نسبت به انجام مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران در راستای تمدید قرارداد واردات 104 مگاوات برق از کشورمان اعلام آمادگی کرد.
به گزارش ایرنا ، مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان روز دوشنبه با عمر ایوب خان وزیر برق این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار، وزیر دولت فدرال پاکستان اعلام کرد که به دنبال تمدید قرارداد برای واردات 104 مگاوات برق از ایران است.
در این دیدار، دو طرف تمایل و عزم خود را در راستای تقویت روحیه همکاری برادرانه ایران و پاکستان و یافتن راه های جدید در زمینه تولید و انتقال انرژی اعلام کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
زبان فارسی رتبه 9 دنیا در فضای مجازی

زبان فارسی رتبه 9 دنیا در فضای مجازی معاون علمی، فناوری رئیس جمهوری گفت: ایران از نظر جمعیت در رتبه شانزدهم دنیا قرار دارد اما زبان فارسی رتبه نهم را در اینترنت و فضای مجازی از آن خود کرده است.
سورنا ستاری عصر دوشنبه در شورای اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در مشهد افزود: بیش از 50 درصد تعداد نام های کاربری اینترنت در خاورمیانه متعلق به ایرانیان است، این در حالی است که کشورهای عرب زبان جمعیت بیشتری از ایران دارند.
وی اظهار داشت: ایرانیان در استارت آپ ها فوق العاده هستند و بزرگترین استارت آپ های منطقه خاورمیانه در حوزه های آی.سی.تی، نانو، سلول های بنیادی، تجهیزات پزشکی و امثال آن متعلق به ایران است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 17 ساعت پیش
فلسطین، گام دوم آزادسازی تل آویو

فلسطین، گام دوم آزادسازی تل آویو سعدالله زارعی، کارشناس سیاسی طی یادداشتی نوشت: پیروزی مقاومت فلسطین در ایستادن است. چون این ایستادن لازمه تحقق آرمان فلسطین است. ایستادن و مقاومت کردن به این معناست که اولاً بر خلاف تبلیغات هدایت شده و برنامه ریزی شده جهانی، کار فلسطین به پایان نرسیده است و ثانیاً آن ماده ی شکل دهنده به سرزمین و موجودیت فلسطین یعنی اعتقاد و اراده فلسطینی به قوت خود باقی است.
این در حالی است که پیروزی مهاجم وابسته به از میان برداشتن طرف مقابل است. برای او، خود جنگیدن و در میدان رزم بودن کفایت نمی کند، مهاجم وقتی پیروز به حساب می آید که یا متهاجم نابود شده باشد و یا از مایملک خود که در معرض تاراج است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 17 ساعت پیش
بازتاب جهانی اخراج مدیر صدا و سیما کیش (عکس)

بازتاب جهانی اخراج مدیر صدا و سیما کیش (عکس) خبر اخراج مدیرکل صدا و سیمای کیش در رسانه های جهان هم بازتاب پیدا کرد.
به گزارش عصر ایران سرویس جهانی بی بی سی خبر اخراج مدیر صدا و سیما را به دلیل پخش صحنه های جنسی از شبکه تلویزیونی منطقه کیش را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 18 ساعت پیش
هندی ها بدهی نفتی به ایران را پرداخت می کنند

هندی ها بدهی نفتی به ایران را پرداخت می کنند با تصمیم دولت هند مبنی بر اعطای معافیت مالیاتی بر پرداخت های روپیه ای خرید نفت از ایران توسط مشتریان هندی، بدهی ایران پس از مدت ها وصول خواهد شد.
به گزارش تسنیم، وزارت دارایی هندوستان در دستورالعملی، هزینه های پرداختی با روپیه توسط پالایشگاه های این کشور برای خرید نفت از ایران را از مالیات معاف کرد.
پیش از این، مشتریان هندی که از شرکت ملی نفت ایران خرید کرده بودند، مجبور بودند مالیات هنگفتی را برای خریدهای خود به دولت بپردازند.
این معافیت مالیاتی که از روز 28 دسامبر (7 دی ماه) اجرایی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 18 ساعت پیش
انجام موفق تعمیرات پتروشیمی جم

انجام موفق تعمیرات پتروشیمی جم مدیرعامل پتروشیمی جم با اشاره به انجام موفق و بدون حادثه یکی از بزرگ ترین پروژه های تعمیراتی صنعت پتروشیمی از افزایش ظرفیت و رفع گلوگاه های تولید سه محصول استراتژیک خبر داد و مهم ترین دستاوردهای اجرای این پروژه عظیم را تشریح کرد.
به گزارش ایلنا، سیدحسین میرافضلی با اشاره به انجام یکی از بزرگ ترین پروژه های تعمیراتی صنعت پتروشیمی در قالب پروژه اورهال پتروشیمی جم، گفت: در قالب این پروژه تمامی واحدهای فرآیندی این مجتمع پتروشیمی مورد تعمیرات اساسی و نوسازی قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم در تشریح مهم ترین اهداف انجام تعمیرات اساسی این مجتمع پتروشیمی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 19 ساعت پیش
کارگاه آموزشی رئیس فیاپ در ایران برگزار می شود

کارگاه آموزشی رئیس فیاپ در ایران برگزار می شود کارگاه آموزشی رئیس و معاون فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) همزمان با مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام برگزار می شود.
به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی دفتر فیاپ در ایران، کارگاه خوانش عکس و داوری بین المللی 21 دی با حضور ریکاردو بوسی، رئیس فیاپ از ایتالیا؛ فردی ون گیلبرگن، معاون فیاپ از بلژیک و علی سامعی، نماینده فیاپ در ایران برگزار می شود.
در این کارگاه آموزشی نکات مهم در مورد خوانش عکس و نکات مهم در انتخاب و داوری آثار در جشنواره های بین المللی عکس بیان خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 292 روز و 21 ساعت پیش
کارگردان آکوامن هواداران و مخالفان فیلم را دعوت به صلح کرد

کارگردان آکوامن هواداران و مخالفان فیلم را دعوت به صلح کرد بحث های حواشی پدیده این روزهای سینمای جهان یعنی آکوامن باعث شد تا کارگردان فیلم هم واکنشی توییتری نشان داده و دو طرف را به صلح دعوت کند.
به گزارش عصر ایران به نقل از مهر، جیمز وان کارگردان فیلم آکوامن بامداد دوشنبه 31 دسامبر (10دی) در توییتی از هواداران خود و فیلم آکوامن درخواست کرد تا افرادی را که از فیلم ناخشنودند مورد تمسخر قرار ندهند.
وان که این روزها فیلمش در سراسر جهان گیشه ها را به قبضه درآورده و به خوبی در حال فروش است در توییتر خود نوشته است: متوجه شده ام بعضی از مردم برای دوست نداشتن آکوامن، توسط بعضی از هواداران فیلم مورد اذیت و آزار و تمسخر قرار گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 292 روز و 22 ساعت پیش
صادقی نماینده تهران: گزارش عملکرد غیرتشریفاتی موسسات فرهنگی اعلام شود/ نمی توانیم ریخت و پاش کنیم

صادقی نماینده تهران: گزارش عملکرد غیرتشریفاتی موسسات فرهنگی اعلام شود/ نمی توانیم ریخت و پاش کنیم صادقی نماینده تهران خواستار شفاف سازی درباره عملکرد و بودجه موسسات فرهنگی شد.
محمود صادقی نماینده تهران در مجلس در گفت وگو با خبرنگار عصرایران در مورد بودجه موسسات نهادهای فرهنگی در لایحه بودجه 98 گفت: دولت مکلف است طبق برنامه ششم توسعه، بودجه ریزی بر مبنای عملکرد داشته باشد. در این حوزه آیا دولت عملکرد این دستگاه ها را گرفته و ارزیابی کرده است و بر مبنای عملکرد گذشته به این دستگاه ها بودجه اختصاص می دهد یا اساسا ارزیابی از عملکرد این دستگاه ها ندارد.
این نماینده تهران اظهار داشت: ما از دولت می خواهیم هم خودش گزارش عملکرد این دستگاه ها را بگیرد و هم این گزارش را در اختیار مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 22 ساعت پیش
عارف: وجود چند 10 هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس

عارف: وجود چند 10 هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که کوتاهی مسئولان آموزش و پرورش زاهدان و مدیران و مسئولان مدرسه اسوه حسنه زاهدان در حادثه آتش سوزی محرز است ، گفت که درباره حادثه دلخراش دانشگاه آزاد مسئولان این دانشگاه پاسکاری نکنند و به دنبال برطرف کردن اشکالات باشند.
محمد رضا عارف در گفت وگو با ایسنا، در توضیح اقدامات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان اظهار کرد: بعد از بروز حادثه، هیاتی از کمیسیون آموزش سفری به زاهدان داشته و در آن ضمن بازدید از محل وقوع حادثه با مسئولان مربوطه صحبت کردیم بعد از آن یک جلسه در کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 23 ساعت پیش
نماینده مجلس: بنزین در بودجه 98 گران نمی شود

نماینده مجلس: بنزین در بودجه 98 گران نمی شود نائب رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: بر اساس لایحه بودجه 98 قیمت بنزین در سال آینده ثابت خواهد ماند.
هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: در جلسه امروز کلیات لایحه بودجه سال 98 با حضور نماینده سازمان برنامه و بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و موافقان و مخالفان نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
وی افزود: با وجود انجام صحبت های مختلف از سوی حاضران در جلسه در موافقت و مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 98 رای گیری در باره کلیات آن انجام نشد و رای گیری برای این منظور در جلسه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
تقویت بخش خصوصی در سینما و نگرانی سینماگران رانتی

تقویت بخش خصوصی در سینما و نگرانی سینماگران رانتی عصر ایران - در هفته های اخیر، برخی رسانه ها ورود یک چهره جدید به عرصه سینما را مورد توجه قرار داده و بدان پرداخته اند؛ همه چیز از جایی شروع شد که یک فعال مطرح عرصه گردشگری - محمدصادق رنجکشان - بخشی از سرمایه خود را به عالم هنر وارد کرد و تهیه 8 فیلم سینمایی را بر عهده گرفت: چیزی حدود 20 میلیارد تومان.
این، اتفاقی جدید در سینمای ایران است، سینمایی که بخش مهمی از فیلم های آن با رانت های دولتی و نهادی ساخته می شود و بخش خصوصی در آن، سهم اندکی دارد. شاید از همین روست که برخی سینماگرانی که نوعاً با بودجه دولتی فیلم می سازند، به جای استقبال از ورود خونی جدید در رگ های سینما ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
شهر کتاب واقعی اینجاست (+عکس)

شهر کتاب واقعی اینجاست (+عکس) جشنواره ادبی هی هم در این شهر برگزار می شود و حدود 80000 نویسنده، ناشر و طرفدار ادبیات از سراسر جهان در اواخر ماه مه هر سال به این شهر می آیند.
همه چیز از سال 1961 آغاز شد، زمانی که ریچارد بوث اولین فروشگاه کتاب دست دوم را در این شهر در یک ایستگاه آتش نشانی قدیمی افتتاح کرد. او دو مرد قوی شهر را استخدام کرد و به آمریکا برد که کتابخانه ها به سرعت بسته می شدند. او کتاب ها را از آنجا خرید و با کشتی های کانتینری به هی اون وای آورد.
به مرور زمان سایر کتابخانه ها هم به این ابتکار پیوستند و قفسه ها، فروشگاه ها و روش های دیگر برای فروش کتاب های استفاده شده در هر گوشه از شهر ظاهر شدند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
توزیع مرغ دولتی 8900 تومانی ادامه دارد

توزیع مرغ دولتی 8900 تومانی ادامه دارد با توزیع گوشت مرغ به نرخ دولتی در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای سیر نزولی کاهش قیمت آن همچنان ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، حمید ورناصری - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور - به سیر نزولی کاهش قیمت مرغ اشاره کرده و اظهار کرد: توزیع گوشت مرغ با نرخ دولتی (تنظیم بازاری) در میادین تره بار و فروشگاه های زنجیره ای و همچنین توزیع با خودروهای یخچال دار در سطح شهر ادامه دارد.
ورناصری با تاکید بر اینکه مردم عزیز مرغ های مصرفی خود را از این مراکز و با قیت دولتی تهیه کنند تا همچنان شاهد سیر نزولی قیمت آن در بازار باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
محسن رضایی: عملیات کربلای 4 را تبدیل به فریب کردیم/ عملیات کربلای 4 اصلی بود

محسن رضایی: عملیات کربلای 4 را تبدیل به فریب کردیم/ عملیات کربلای 4 اصلی بود دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام خمینی (ره)، شورای عالی دفاع و مرحوم هاشمی رفسنجانی از عملیات کربلای 4 اطلاع داشتند و تصمیم برای اجرای این عملیات به صورت جمعی گرفته شد.
به گزارش عصر ایران به نقل از فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در برنامه زنده حالا خورشید از شبکه سوم سیما ضمن تایید صحبت های سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس درباره عملیات کربلای 4، گفت: ایشان در عملیات کربلای 4 نقش موثری داشت و نیز در عملیات کربلای 5 هم از فرماندهان لشکرهای موفق بود.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 2 ساعت پیش
حیواناتی با اندام مصنوعی (+عکس)

حیواناتی با اندام مصنوعی (+عکس) حیوانات نیز همچون انسان ها گاهی بر اثر حادثه یا مشکلات مادرزاد، دچار نقص عضو می شوند و در این بین آنها این شانس وجود دارد که از اندام مصنوعی استفاده کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، حیوانات نیز همچون انسان ها گاهی بر اثر حادثه یا مشکلات مادرزاد، دچار نقص عضو می شوند. در این بین برخی حیوانات این شانس وجود دارند که از اندام مصنوعی استفاده کنند.
افزایش اندام های مصنوعی مناسب حیوانات که جایگزین اندام های آسیب دیده قطع شده یا از کارافتاده می شوند، در سال اخیر انقلابی در علم دامپزشکی محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
بگو و مگوهای نماینده سراوان با خبرنگاران: به تو ربطی ندارد، صبحت نکن!

بگو و مگوهای نماینده سراوان با خبرنگاران: به تو ربطی ندارد، صبحت نکن! "محمد باسط درازهی" نماینده مردم سراوان در مجلس شواری اسلامی در واکنش به سوالات خبرنگاران درباره حواشی اخیر مربوط به او با آنها وارد مشاجره شد.
به گزارش ایسنا، محمد باسط درازهی در حاشیه جلسه علنی صح امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران این گفت وگو را با آنها داشت:
_ لطفا توضیحاتی درباره حواشی اخیر به ما بدهید.
+ دنبالم نیا سرما میخوری گلویم درد می کند سوال نپرس همه چیز هم در سایتم است.
_ آن همه چیز نیست.
+ به تو ربطی ندارد، صبحت نکن!
_ درمورد مقاله شما ابهامی ایجاد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
سهم هر ایرانی از بودجه 98 چقدر است؟

سهم هر ایرانی از بودجه 98 چقدر است؟ با احتساب مصارف بودجه عمومی دولت به ازای هر ایرانی در سال آینده 5 میلیون و 460 هزار تومان هزینه می کند.
به گزارش خبرآنلاین، کل مصارف بودجه عمومی در سال آینده برابر با 454 هزار میلیارد تومان برآورد شده است که با احتساب جمعیت ایران، 5 میلیون و 460 هزار تومان به ازای هر نفر خواهد شد.
به این ترتیب سهم ایرانیان در ماه از این اعتبار 455 هزار تومان می شود. این اعتبار به عبارت دیگر هزینه خدماتی است که سالانه ایرانیان در بخش های مختلف اعم از بهداشت و درمان و بیمه و قانونگذاری و ... دریافت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 4 ساعت پیش
10 دلیل برای این که گوشی شما معدن طلاست

10 دلیل برای این که گوشی شما معدن طلاست برای مهاجمانی که می خواهند هویت کاربران را سرقت کنند، تلفن های همراه همچون معدنی از طلا هستند.
به گزارش ایسنا، تلفن همراهِ شما، همه چیز را در مورد شما می داند؛ در سال های اخیر، میزان اطلاعاتی که در تلفن های همراه ذخیره شده، سر به فلک کشیده است. ارتباط بین برنامه ها باعث شده تا ما تمامی اطلاعات را درباره ی خود عرضه کنیم، خواه این اطلاعات جزئیات حساب های بانکی یا سلیقه ی ما در انتخاب پیتزا باشد. برای مهاجمانی که می خواهند هویت کاربران را سرقت کنند، تلفن های همراه همچون معدنی از طلا هستند.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
دبیر انجمن خودروسازان: واردات اتوبوس دست دوم "خیانت" است

دبیر انجمن خودروسازان: واردات اتوبوس دست دوم "خیانت" است دبیر انجمن خودروسازان ایران از احتمال واردات اتوبوس های دست دوم از سوی شرکت اتوبوسرانی خبر داده و این کار را در شرایط فعلی "خیانت به کشور خواند".
احمد نعمت بخش در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اخیرا از برنامه این شرکت برای واردات اتوبوس دست دوم به علت ناتوانی در خرید اتوبوس های نو، خبر داده است.
وی با اشاره به وجود 10 شرکت اتوبوس ساز در کشور با ظرفیت تولید بالغ بر 45 هزار دستگاه در سال، اظهار کرد: در شرایطی که تمام کارخانه های اتوبوس سازی زیر ظرفیت کار می کنند و بعضی از آن ها در شرف تعطیل شدن هستند، واردات اتوبوس های دست دوم خارجی، خیانت به کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
اقدام جالب مارادونا در محکوم کردن رفتارهای نژادپرستانه (+عکس)

اقدام جالب مارادونا در محکوم کردن رفتارهای نژادپرستانه (+عکس) اسطوره فوتبال آرژانتین با منتشر کردن عکسی به حمایت از مدافع ناپولی پرداخت و رفتارهای نژاد پرستانه را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از مدیا، واکنش های به رفتار نژادپرستانه هواداران اینتر در دیدار برابر ناپولی هم چنان ادامه دارد. این بار نوبت به دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین رسید که به حمایت از کولیبالی بپردازد و رفتارهای نژاد پرستانه هواداران اینتر را محکوم کند.
مارادونا در حالی که پیراهن کولیبالی را در دست داشت، گفت: من 7 سال در ناپولی بازی کرده ام و بارها شعارها نژادپرستانه را علیه خودم شنیده ام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
ترکیه: پرونده خاشقجی را تا آخر پیگیری می کنیم

ترکیه: پرونده خاشقجی را تا آخر پیگیری می کنیم وزیر دادگستری ترکیه تاکید کرد که این کشور تا حصول نتیجه پرونده قتل جمال خاشقجی، نویسنده منتقد سعودی را پیگیری خواهد کرد.
به گزارش تسنیم، عبدالحمید گل وزیر دادگستری ترکیه امروز یکشنبه گفت که کشورش تا آخر پرونده قتل جمال خاشقجی نویسنده منتقد سعودی را پیگیری می کند و در این راستا به تمام ساز و کارهای بین المللی ممکن از جمله سازمان ملل رجوع خواهد کرد.
وی افزود که ترکیه از ابتدا با جدیت و دقت زیاد این مسئله را پیگیری کرده و مواضع ترکیه به این منجر شد که همه بدانند چه چیزی رخ داده است.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
طالبی: تقدیر رهبری از قلاده های طلا: آفرین آفرین آفرین

طالبی: تقدیر رهبری از قلاده های طلا: آفرین آفرین آفرین "ابولقاسم طالبی" کارگردان فیلم سینمایی قلاده های طلا: امشب از بیت حضرت رهبری با بنده تماس گرفتند و پیام ایشان را به اطلاع بنده رساندند، حضرت آقا فرمودند دیشب مجددا فیلم شما را از شبکه افق دیدم آفرین آفرین آفرین دست شما درد نکند از قول من به بازیگران سلام برسانید ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
آیت الله جوادی آملی: نخبگان علمی به کشور برگردند

آیت الله جوادی آملی: نخبگان علمی به کشور برگردند آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید ضمن دعوت از نخبگان علمی ایرانی خارج از کشور جهت بازگشت به کشور گفت: نخبگان علمی به ایران برگردند و برای استقلال مملکت بکوشند.
به گزارش ایرنا، وی روز یکشنبه در دیدار جمعی از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، قم ابراز داشت: اگر با نخبگان علمی ایرانی خارج از کشور ارتباط دارید از آنها بخواهید که به کشور بازگردند و در این سرزمین تلاش و کوشش کنند و در خدمت کشورهایی که کارخانه های اسلحه سازی آنها سه شیفت در حال کار است نباشند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
اطلاعیه وزارت خارجه در مورد انتساب یک نقل قول اشتباه به ظریف

اطلاعیه وزارت خارجه در مورد انتساب یک نقل قول اشتباه به ظریف روابط عمومی وزارت امور خارجه در مورد انتساب یک نقل قول اشتباه به ظریف از سوی برخی از رسانه ها، اطلاعیه ای را منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، در متن این اطلاعیه آمده است: به دنبال انتشار گفت وگوی وزیر محترم امور خارجه با روزنامه خراسان، متأسفانه به دلیل عدم دقت و توجه لازم در نقل پرسش و پاسخ ها، سخنی به اشتباه از وزیر امور خارجه بدین مضمون نقل شده که برجام را به معیشت مردم گره زدیم تا هر طور شده توافق امضا شود .
روابط عمومی وزارت امور به اطلاع می رساند به هیچ وجه چنین مضامین یا تصریحاتی در پاسخ های وزیر امور خارجه وجود ندارد و در اثر کم دقتی این روزنامه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
عراق: تکذیب اعطای تابعیت به شیخ عیسی قاسم

عراق: تکذیب اعطای تابعیت به شیخ عیسی قاسم مدیرکل تابعیت، گذرنامه و اقامت عراق، شایعات مربوط به اعطای تابعیت و صدور کارت ملی به آیت الله شیخ عیسی قاسم را تکذیب کرد.
به گزارش ایرنا، در برخی شبکه های اجتماعی تصویری از یک کارت ملی عراقی با مشخصات آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین منتشر شد.
شیخ عیسی قاسم پنجشنبه شب گذشته پس از یک سفر درمانی از لندن به نجف اشرف آمد هم اکنون در این شهر بسر می برد.
سرلشگر 'هیثم الغرباوی' با تکذیب خبر اعطای کارت ملی عراق به شیخ عیسی قاسم، تصویر منتشر شده را ساختگی و فتوشاپ دانست و گفت: شماره ملی ثبت شده در این کارت و سایر مشخصات آن، وجود خارجی در نظام ثبت احوال عراق ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
تدابیر امنیتی در ایتالیا/ شهرداری رم: آتش بازی و استفاده از ترقه ممنوع

تدابیر امنیتی در ایتالیا/ شهرداری رم: آتش بازی و استفاده از ترقه ممنوع تدابیر امنیتی در شهرهای بزرگ ایتالیا از جمله رم با نزدیک شدن سال نو میلادی تشدید شده و شهرداری پایتخت نیز استفاده از انواع ترقه، موشک و آتش بازی را در جشن های سال نو (فردا شب) ممنوع اعلام کرده است.
به گزارش ایرنا، هزاران مامور پلیس و امنیتی در میادین و اماکن حساس این کشور از جمله ایستگاه های مترو، مراکز تجاری، بنادر، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار، کلیساها، میادین و خیابان های پرتردد، برای پیشگیری از حملات تروریستی با دستگاه های فلزیاب و نصب بلوک های سیمانی، مستقر شده اند.
ویرجینیا راجی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
رئیس دانشگاه آزاد: حال 2 نفر از دانشجویان نسبتا وخیم است

رئیس دانشگاه آزاد: حال 2 نفر از دانشجویان نسبتا وخیم است رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح نتیجه بررسی های کمیته ویژه پیگیری سانحه اتوبوس دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد پرداخت.
به گزارش تسنیم ، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباطی زنده با بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما به بیان نتیجه بررسی های کمیته پیگیری ویژه سانحه اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات پرداخت.
طهرانچی ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان این حادثه گفت: من از لحظات اول این حادثه با تمام توان در خدمت این عزیزان بودم. حادثه ابعاد مختلفی داشت که بخشی از ابعاد آن عزیزان حادثه دیده ما بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
معاون قوه قضائیه: پرونده برادر معاون اول رئیس جمهور سنگین است/ حصر کاملا قانونیست

معاون قوه قضائیه: پرونده برادر معاون اول رئیس جمهور سنگین است/ حصر کاملا قانونیست در پرسش و پاسخ دانشجویی با معاون فرهنگی قوه قضائیه موضوعات مختلفی از جمله جرم سنگین برادر جهانگیری مطرح شد.
به گزارش فارس عصر امروز نشست پرسش و پاسخ به مناسبت نهم دی ماه در دانشگاه یاسوج با حضور حجت الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه برگزار شد.
در این نشست معاون قوه قضاییه با اشاره به این که ذاتا فردی دانشگاهی هستم اظهار کرد: خودم را میهمان قوه قضاییه می دانم چرا که از دانشگاه آمده ام و تعلق به دانشگاه دارم.
برخی واژه ها را برای برجام به کار نبریم
این مسؤول با بیان اینکه امروز در دانشگاه ها فراوان از شبهات شنیده می شود تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
تیمسار ضرغامی دق کرد و رفت

تیمسار ضرغامی دق کرد و رفت عصر ایران؛ مسعود فروزنده- انتظار میهمان نوازی نداریم اما انتظار داریم که به سراغمان بیایید، احوالمان را بپرسید یا درب اتاقتان باز باشد ما به دیدنتان بیاییم. ما فراموش شدگان عرصه دفاع هستیم.
اینها جملات تیمسار ضرغامی، فرمانده تکاوران نیروی دریایی، در زیر پل خرمشهر بود که با بغض سخن می گفت و از فرط غم و ملال فراموش شدگی سکته کرد و روحش به ابدیت پیوست. او در زیر پل خرمشهر ایستاد و در حضور دهها تکاور دوران دفاع مقدس یادی از شهدای نیروی دریایی کرد و با بغض از اینکه مسئولان حاضر نشده بودند محبت و میهمانداری کنند گله ها کرد و از فرط ناراحتی از هرچه بود و نبود سکته کرد و در راه عزیران از دست ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
نخست وزیر عراق: از سفر ترامپ به عراق باخبر بودیم

نخست وزیر عراق: از سفر ترامپ به عراق باخبر بودیم نخست وزیر عراق گفت که طرف آمریکایی، بغداد را در جریان سفر ترامپ به عراق قرار داده بود و ما هم شرط کرده بودیم که این سفر رسمی و در چارچوب زمانی مشخص باشد.
به گزارش فارس، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق یکشنبه شب گفت واشنگتن به بغداد اطلاع داده بود که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، 26 ماه دسامبر جاری با نظامیان آمریکایی مستقر در عراق دیدار خواهد کرد.
وی افزود: طرف آمریکایی ما را در جریان سفر ترامپ به عراق قرار داده بود و ما هم شرط کرده بودیم که سفر ترامپ رسمی و در چارچوب جدول زمانی مشخص صورت گیرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
2 کشته در کنگو در پی نزاع بر سر تقلب انتخاباتی

2 کشته در کنگو در پی نزاع بر سر تقلب انتخاباتی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ یک افسر پلیس و یک غیرنظامی در نزاع بر سر تقلب انتخاباتی در شرق کنگو کشته شدند.
جزئیات بیشتری در این باره منتشر نشده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
آمریکا حدود 200 تریلی تسلیحات روانه سوریه کرد

آمریکا حدود 200 تریلی تسلیحات روانه سوریه کرد علیرغم تاکیدات ترامپ برای خروج نیروهای ارتش آمریکا از سوریه شب گذشته این کشور شمار زیادی تسلیحات و مهمات از منطقه کردستان عراق روانه شمال سوریه کرد.
به گزارش ایرنا، به گزارش شورای حقوق بشر سوریه شامگاه گذشته ارتش آمریکا با بهره گیری ازمنطقه کردستان عراق از طریق مرز زمینی فیشخابور در استان دهوک نزدیک به 200 تریلی تسلیحات سنگین روانه شمال سوریه کرد.
منابع محلی با تایید این انتقال اعلام کردند انتقال این تجهیزات بصورت شبانه انجام شد تا تسلیحات مورد نظر در معرض دید عموم قرار نگیرد.
این منابع اعلام کردند به احتمال زیاد این تجهیزات در شهر منبج یکی از شهرهای مرزی سوریه با ترکیه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
نوبخت: هر آنچه از یارانه نقدی حذف شود برای همان استان خرج می شود

نوبخت: هر آنچه از یارانه نقدی حذف شود برای همان استان خرج می شود رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: یک ریال از هر آنچه که از یارانه نقدی حذف می شود به تهران بازنمی گردد و برای همان استان خرج می شود؛ ضمن آنکه استان ها به افرادی که نیاز بیشتری دارند یارانه بیشتری پرداخت می کنند.
به گزارش خانه ملت، محمدباقر نوبخت افزود: در تقسیم بندی درآمد 407 هزار میلیارد تومانی دولت (از محل فروش نفت و اوراق و وصول مالیات) در لایحه بودجه 98، بزرگترین سهم در حد 110 هزار میلیارد تومان به امور رفاه اجتماعی اختصاص دارد که بیمه تکمیلی جانبازان نیز در این مقوله پیش بینی شده است.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
بانوی شطرنج باز ایران نایب قهرمان جهان شد

بانوی شطرنج باز ایران نایب قهرمان جهان شد سارا خادم الشریعه با کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات شطرنج برق آسای جهان، بازهم تاریخ ساز شد.
به گزارش ایرنا؛ در آخرین روز مسابقات شطرنج برق آسای جهان در شهر سن پترزبورگ روسیه، علیرضا فیروزجا، پرهام مقصودلو، احسان قائم مقامی و سارا خادم الشریعه به رقابت با حریفان پرداختند.
در بخش بانوان، خادم الشریعه موفق به کسب 13 امتیاز از 17 امتیاز ممکن شد تا برای نخستین بار در تاریخ شطرنج ایران در رده دوم رقابت های برق آسای جهان قرار گیرد. در این مسابقات لاگنو از روسیه با 13.5 امتیاز قهرمان شد و تین جی لی از چین با 12.5 امتیاز در رده سوم قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
ژنرال آمریکایی: ترامپ فریبکار و بی اخلاق است

ژنرال آمریکایی: ترامپ فریبکار و بی اخلاق است استنلی مک کریستال فرمانده ارشد پیشین نیروهای آمریکایی و بین المللی در افغانستان رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت که فرمانده کل قوا، فردی فریبکار و بی اخلاق است.
به گزارش ایرنا، مک کریستال در مورد ترامپ گفت: فکر نمی کنم که وی فرد راستگویی باشد، بلکه شخص بی اخلاقی است.
وی از سال 2003 تا 2008 سکان هدایت ستاد فرماندهی مشترک عملیات ویژه آمریکا را در دست داشت و در سال 2009 فرماندهی نیروهای بین المللی در افغانستان را برعهده گرفت.
وی که به تازگی کتابی با عنوان رهبران: افسانه و واقعیت را منتشر کرده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
زنگنه: تصمیمی برای سهمیه بندی در سال آینده اتخاذ نشده

زنگنه: تصمیمی برای سهمیه بندی در سال آینده اتخاذ نشده وزیر نفت با بیان اینکه به زودی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بهره برداری می رسد، گفت: با این اقدام ظرفیت تولید بنزین افزایش یافته و در ماه جاری تولید این فاز شروع و تا پایان سال تثبیت و در نهایت به 100 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد.
به گزارش خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه با بیان اینکه هیچ نیازی به واردات بنزین وجود نداشته و وضعیت ذخایر و تولید کشور در حوزه بنزین مناسب است، گفت: اگر همین روال پیش رود سال آینده نیز نیاز به واردات بنزین وجود ندارد.
وزیر نفت با بیان اینکه به زودی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بهره برداری می رسد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
رسانه های ژاپن: کره شمالی یک موشک آزمایش کرد

رسانه های ژاپن: کره شمالی یک موشک آزمایش کرد برخی منابع نظامی، دیپلماتیک مدعی شدند که کره شمالی با وجود اعلام توقف پرتاب های موشکی خود، آزمایش جدیدی انجام داده است.
به گزارش فارس، برخی منابع دپیلماتیک و نظامی مدعی شدند که کره شمالی با وجود تحریم ها ،کماکان توسعه موشک های بالستیک بین قاره ای خود را ادامه می دهد.
وبگاه ژاپن نیوز یکشنبه بعد از ظهر در این زمینه نوشت که کره شمالی با وجود اعلام متوقف ساختن پرتاب های موشکی خود، در ماه دسامبر (آذر-دی) یک آزمایش موشکی هدایت شونده (تله متری) انجام داده است.
آنطور که منابع نظامی و دیپلماتیک اعلام کرده اند با وجود محدودیت های سوختی ناشی از تحریم ها علیه کره شمالی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
ستاره بارسلونا یک تیم باشگاهی خرید

ستاره بارسلونا یک تیم باشگاهی خرید جرارد پیکه ستاره باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه ای خبر نهایی شدن خرید باشگاه آندورا را تایید کرد.
به گزارش ایرنا، روزنامه موندو دیپورتیوو با درج این خبر نوشت: گروه سرمایه گذاری کاسموس متعلق به جرارد پیکه مدافع باشگاه بارسلونا، به طور رسمی فرآیند خرید باشگاه آندورا که در دسته پنجم فوتبال اسپانیا حضور دارد را به اتمام رساند.
باشگاه آندورا در حال حاضر در لیگ پریمرا کاتالانا (لیگ دسته پنجم فوتبال اسپانیا) رقابت می کند، اما در فاصله سال های 1980 تا 1998 سابقه حضور در لیگ دسته 3 این کشور را نیز داشته و در سال 1991 هم به دور چهارم رقابت های کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا) صعود کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
جواد لاریجانی: بسیاری از تحریم ها و مشکلات امروز به خاطر اتفاقات سال 88 است

جواد لاریجانی: بسیاری از تحریم ها و مشکلات امروز به خاطر اتفاقات سال 88 است دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: بسیاری از تحریم ها و مشکلات امروز کشور ما به خاطر اتفاقات سال 88 است و هیچکس به اینها اهمیت نمی دهد.
به گزارش تسنیم ، قسمت شصت و سوم برنامه بدون توقف در شب 9 دی در فضایی آزاد اندیشانه به بررسی جریانات و فتنه انتخابات سال 88 پرداخت. این برنامه با اجرای محمدعلی شفیعی کارشناس ارشد مطالعات آمریکا و با حضور محمدجواد لاریجانی مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر به عنوان کارشناس، از شبکه سوم سیما به روی آنتن رفت و لاریجانی در این برنامه در خصوص اجازه ندادن به درخواست تجمع در سال 88 و اجازه دادن به تجمعات 9 دی در همان سال که موجب بروز ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
دیدار ابتکار با زندانیان زن در اهواز (+عکس)

دیدار ابتکار با زندانیان زن در اهواز (+عکس) معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده که به استان خوزستان سفر کرده است با حضور در اندرزگاه زنان زندان سپیدار اهواز ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان از کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی این مجتمع نیز بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ؛ در پایان این بازدید معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ؛ گفت : در بازدید از بند زنان زندان سپیدار اهواز از نزدیک با فعالیت های که برای توان افزایی زنان زندانی، امورات مددکاری و کمک به حل مشکلات آنان صورت می گیرد ، آشنا شدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
بازداشت 30 مظنون به همکاری با داعش در ترکیه

بازداشت 30 مظنون به همکاری با داعش در ترکیه ترکیه در آستانه سال نو میلادی، 30 تبعه خارجی را به اتهام عضویت در داعش و تدارک حمله تروریستی بازداشت کرد.
به گزارش آناتولی، مقامات امنیتی ترکیه از بازداشت 30 مظنون به همکاری با داعش در آنکارا - پایتخت این کشور- خبر می دهند.
این افراد که همگی ملیت خارجی دارند، به اتهام طراحی حمله تروریستی در آستانه سال نو میلادی بازداشت شده اند.
پلیس همچنین حین دستگیری مظنونین، شماری مدارک جعلی کشف و ضبط کرده است.
ترکیه می گوید تاکنون بیش از 300 نفر از اتباع این کشور، جان خود را در اثر حملات داعش از دست داده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
انفجارهای الکتریکی در ایالت لوئیزیانا آمریکا (فیلم)

انفجارهای الکتریکی در ایالت لوئیزیانا آمریکا (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
سید احمد خاتمی: هیچ گاه نباید از ولایت جلو افتاد که بی شک آسیب خواهیم دید/ مردم بعدها با تمام وجودشان پشتیبان نظام اسلامی خواهند بود

سید احمد خاتمی: هیچ گاه نباید از ولایت جلو افتاد که بی شک آسیب خواهیم دید/ مردم بعدها با تمام وجودشان پشتیبان نظام اسلامی خواهند بود امام جمعه موقت تهران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: حماسه 9 دی ماه سال 88 ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی را برای همیشه در برابر دشمنان بیمه کرد.
به گزارش ایرنا، سید احمد خاتمی عصر یکشنبه در اجتماع با شکوه مردم ولایتمدار کرج که به مناسبت حماسه 9 دی در مصلی نماز جمعه این کلانشهر برگزار شد، افزود: ملت ایران در حماسه 9 دی ماه 88 وفاداری خود را نسبت به نظام نشان داد و در این روز تاریخی عاشورا برای خلق حماسه ای با شکوه به کمک این ملت آمد.
وی اضافه کرد: حماسه یک کلمه است، کلمه ای که دارای بار معنایی و در متن آن سه عنصر شجاعت، انگیزه و بصیرت نهفته است، در این حماسه بزرگ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
فرانسه: ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی و کتب کمک آموزشی

فرانسه: ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی و کتب کمک آموزشی وزارت آموزش فرانسه روز یکشنبه اعلام کرد،از این پس تبلیغ کلاس های خصوصی یا تشویق به خرید کتاب های آموزشی خصوصی خارج از استانداردها و برنامه های تعیین شده مدرسه، غیر قانونی و ممنوع است.
به گزارش یورونیوز، کالایی شدن آموزش در فرانسه به یکی از دغدغه های مراکز رسمی و خانواده ها تبدیل شده است و چندی پیش مردم در یک اعتراض جمعی در پاریس به راهپیمایی پرداختند.
تظاهرکنندگان با دست نوشته هایی که روی آن نوشته شده بود 'آموزش کالای فروشی نیست'، نسبت به تبلیغ کلاس های آموزشی در خارج از چارچوب مدرسه و کتاب های کمک آموزشی اعتراض کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
احمد خاتمی: فتنه گران 88 می خواهند دوباره جان بگیرند

احمد خاتمی: فتنه گران 88 می خواهند دوباره جان بگیرند سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه بصیرت مردم کمر هر فتنه ای را خواهد شکست، گفت: حوزه علمیه بصیر است و همان حوزه ای است که در پیدایش این انقلاب نقش موثر داشته، دارد و خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت حماسه 9 دی در مدرسه فیضیه شهر مقدس قم، افزود: حماسه 9 دی 88، حماسه بیعت با ولایت، حضور، بصیرت، مقاوت در برابر دشمن و عشق به اباعبدالله(ع) بود.
وی گفت: دشمنان در طول هشت ماه فتنه 88 به صحنه آمده بودند تا به ولایت خدشه وارد کنند و مردم این را به خوبی درک کرده و با شعارهای خود نشان دادند که ملت ایران هویت و هستی سیاسی خود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
آخرین وضعیت سلامتی بهنام صفوی، خواننده پاپ، از زبان پدرش (فیلم)

آخرین وضعیت سلامتی بهنام صفوی، خواننده پاپ، از زبان پدرش (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 20 ساعت پیش
وزیر راه: دولت هیچ نقش اجرایی در تفاهم نامه بازسازی سوریه ندارد

وزیر راه: دولت هیچ نقش اجرایی در تفاهم نامه بازسازی سوریه ندارد اسلامی گفت:در این حوزه دو بحث مطرح است یکی ترانزیت و دیگری موضوعات فرابخشی است که با مسائل بانکی سه محور عمده بحث صادرات زمینی کالا به سوریه است ما اکنون 3 مسیر ترانزیتی را مد نظر قرار داده ایم که برای عملیاتی شدن آن نیازمند امضا یک تفاهمنامه سه جانبه با عراق و سوریه است.
در حاشیه همایش ایران و سوریه؛ وزیر راه، مسکن و شهرسازی در پاسخ به ایلنا در خصوص نقش دولت در بازسازی و سرمایه گذاری در سوریه که امروز تفاهمنامه آن در اتاق بازرگانی به تایید نهایی رسید گفت: قرار نیست دولت هیچ گونه کار اجرایی در قالب این قرارداد انجام دهد بلکه وظیفه ما هماهنگی، رایزنی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 20 ساعت پیش
افشای اسرار جدید درباره صدام

افشای اسرار جدید درباره صدام در سالروز اعدام صدام، یک خبرگزاری اردنی اسرار جدیدی درباره بازداشت صدام طی عملیاتی که تا به امروز جزئیات آن مبهم مانده است، فاش کرد.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری اردنی "أنباء سرایا" در گزارشی اعلام کرد: "سرنخ اول در این عملیات افسر عراقی بود که در زمان حمله نیروهای آمریکایی به غرب بغداد به اردن فرار کرد. این افسر "اسعد یاسین" نام داشت و بعد از فرارش در امان مورد بازجویی قرار گرفت.
"یاسین از طریق یک کشور عربی اطلاعاتی را به طرف های آمریکایی در امان داد. این اطلاعات این بود که فرد دیگری به اسم "محمد ابراهیم" از طرف صدام نزد وی آمده بود تا به او بگوید که صدام گفته به مقاومت بپیوندد و با ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 21 ساعت پیش
اتاق بازرگانی ایران: آمادگی بخش خصوصی برای بازسازی سوریه

اتاق بازرگانی ایران: آمادگی بخش خصوصی برای بازسازی سوریه رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اتاق در دو سال گذشته اقدام به تشکیل ستاد بازسازی سوریه کرده است، گفت: این ستاد آمادگی دارد تا در زمینه صنعت، کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی برای بازسازی سوریه فعالیت کند.
به گزارش فارس، غلامحسین شافعی امروز در همایش مشترک ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: این سفرها قطعاً بیانگر عمق راهبردی روابط دوجانبه ایران و سوریه است و نشان می دهد ارائه جدی بین دولتمردان دو کشور برای توسعه همکاری های همه جانبه وجود دارد.
وی با ابراز خرسندی از پیروزی های اخیر سوریه علیه تروریست های داعشی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 23 ساعت پیش
هیات نظارت: اگر کسی سندی درباره علت مراجعه نماینده سراوان به گمرک دارد ارائه کند

هیات نظارت: اگر کسی سندی درباره علت مراجعه نماینده سراوان به گمرک دارد ارائه کند یک عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرد که این هیأت از گمرک و همه کسانی که مدعی شده اند نماینده سراوان برای درخواستی با نفع شخصی به گمرک مراجعه کرده، خواسته اسناد خود را ارائه کنند تا به این مسئله رسیدگی شود.
علیرضا سلیمی، نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرناپلاس با اعلام این خبر که جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان با دستور کار رسیدگی به شکایت از نماینده سروان صبح امروز تشکیل شد، اظهار کرد: در جلسه امروز بنا شد اقدامات لازم بر اساس ماده 6 قانون نظارت بر رفتار نمایندگان هم درباره نماینده سراوان و هم نماینده ای که فیلم جلسه غیرعلنی مجلس را پخش کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 23 ساعت پیش
تغییر وزیران سعودی برای عبور از بحران خاشقجی

تغییر وزیران سعودی برای عبور از بحران خاشقجی عصرایران؛ رضا غبیشاوی - درباره تغییرات جدید در کابینه عربستان سعودی نکات زیر مهم به نظر می رسد.
اول – عربستان سعودی با اسم رسمی "پادشاهی عربی سعودی"، یک پادشاهی مطلقه است و همه اختیارات و مسوولیت ها در کنترل یک نفر یعنی پادشاه است. در منطقه خاورمیانه، همچنان دو کشور سعودی و عمان، پادشاه همزمان ریاست هیات وزیران (نخست وزیری) را نیز برعهده دارد.
در احکام پادشاه سعودی او خود را همزمان به عنوان رئیس هیات وزیران (نخست وزیر) نیز منصوب کرد و ملک سلمان به عنوان نخست وزیر و رئیس کابینه، فعالیت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 23 ساعت پیش
کسری موجودی 831 هزار چک را برگشت زد

کسری موجودی 831 هزار چک را برگشت زد بالغ بر 869 هزار فقره چک به ارزش بالغ بر 93 هزار میلیارد ریال در آبان امسال در کل کشور برگشت داده شده که دلیل 94.2 درصد از آن ها کسری یا فقدان موجودی اعلام شده است.
به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش بانک مرکزی از چک های برگشتی در آبان ماه سال جاری، حدود هفت میلیون و 200 هزار فقره چک به ارزشی حدود 713 هزار میلیارد ریال در آبان ماه 1397 در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 19.8 درصد و 23.8 درصد کاهش داشته است.
براساس این گزارش، در همین مدت در استان تهران حدود دو میلیون و 600 هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر 401 هزار میلیارد ریال مبادله شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
معاون کل وزارت بهداشت: آدرس غلط، مشکلی از "سلامت" حل نمی کند/حمله به "وزیر" جوانمردانه نیست

معاون کل وزارت بهداشت: آدرس غلط، مشکلی از "سلامت" حل نمی کند/حمله به "وزیر" جوانمردانه نیست معاون کل وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت این وزارتخانه در لایحه بودجه 98، در پاسخ به برخی اظهارات مطرح درباره بودجه این وزارتخانه در طول اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: با آدرس غلط دادن و حمله به خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت، هیچ مشکلی حل نخواهد شد و تکیه بر بعضی اطلاعات اشتباه و وابستگی های شخصی، مشکلات حوزه سلامت را تشدید می کند.
به گزارش عصر ایران دکتر ایرج حریرچی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت بودجه ای این وزارتخانه در لایحه بودجه 98 گفت: سهم وزارت بهداشت با احتساب درآمد عمومی و اختصاصی و تملک دارایی و هدفمندی یارانه ها و 1% ارزش افزوده و بیمه سلامت برابر 5 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
چراغ سبز شورای عالی انقلاب فرهنگی به حل موضوع حضور زنان در ورزشگاه ها

چراغ سبز شورای عالی انقلاب فرهنگی به حل موضوع حضور زنان در ورزشگاه ها دبیر شورای انقلاب فرهنگی در حاشیه بیست و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حل موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها اهتمام و رویکرد مثبت و سازنده ای دارد.
به گزارش ایسنا، مخبر دزفولی در حاشیه بیست و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی اظهار کرد: جلسه بسیار خوبی با وزیر ورزش و جوانان و مسئولان ورزش کشور برگزار شد و این کمیسیون ضمن پشتیبانی و حمایت از تحولات رو به جلو ورزش, آسیب ها و کاستی ها را در حوزه فرهنگ ورزش مورد بررسی قرار می دهد.
وی گفت: ما اگر به دنبال سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
بطحایی: آغاز به کار شبکه سینا برای تعامل معلمان و اولیا

بطحایی: آغاز به کار شبکه سینا برای تعامل معلمان و اولیا وزیر آموزش و پرورش از آغاز به کار شبکه سینا به منظور ایجاد فضای تعامل و گفت گو بین مدرسه و اولیای دانش آموزان خبر داد.
به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در جلسه دیدار با اعضای منتخب انجمن اولیاء و مربیان با بیان اینکه در رویکرد نوین تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش، خانواده و مدرسه دو شریک تلقی شدند گفت: این دو شریک سرمایه مشترک را وسط گذاشتند و هر دو هدف هر دو هدفشان تعالی این سرمایه است.
وی بیان اینکه اگر این دو شریک که سرمایه مشترکی را وسط گذاشته اند، ضوابط و قواعد شراکت را رعایت نکنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
سقوط سرویس دانش آموزان از روی پل در ارومیه

سقوط سرویس دانش آموزان از روی پل در ارومیه رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از سقوط یک دستگاه خودروی حامل دانش آموزان از پلی در استان آذربایجان غربی خبر داد.
سرهنگ نادر رحمانی در گفت وگو با ایسنا، در این باره گفت: حوالی ساعت هشت صبح امروز یک دستگاه سواری پراید با پنج دانش آموز که به عنوان سرویس مدرسه از آن استفاده می شد در حال حرکت در مسیر بود که در کیلومتر 60 محور ارومیه خوی در محدوده روستای فیروزیان از روی پلی به ارتفاع بیش از یک متر به پایین سقوط کرد.
وی با بیان اینکه در پی این حادثه خودرو به روی پهلو واژگون شده است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 294 روز و 1 ساعت پیش
تجمع دوباره دانشجویان دانشگاه آزاد (+عکس)

تجمع دوباره دانشجویان دانشگاه آزاد (+عکس) جمعی از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی ، تجمع اعتراضی خود را برای دومین روز متوالی از دقایقی پیش در میدان دانش این واحد آغاز کردند.
به گزارش ایرنا، روز گذشته نیز صدها دانشجوی واحد علوم و تحقیقات در تجمعیع اعتراضی برخورد جدی با خاطیان سانحه واژگونی اتوبوس و برکناری مسئولان دانشگاه آزاد را خواستار شدند.
این دانشجویان که تعداد آنها در حال افزایش است ، با نصب بنری مبنی بر اینکه تجمع آنها صرفا صنفی بوده و سیاسی نیست در کنار تصاویر جانباختگان سانحه اتوبوس ایستاده اند .
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 1 ساعت پیش
فیلیپین؛ 22 کشته در رانش زمین

فیلیپین؛ 22 کشته در رانش زمین سیلاب و رانش زمین در فیلیپین به کشته شدن دست کم 22 تن منجر شد.
به گزارش ایسنا، پلیس و مسئولانِ مدیریت بلایای طبیعی فیلیپین امروز (یک شنبه) اعلام کردند: بر اثر بارش باران های سیل آسا و رانش زمین در برخی از مناطق این کشور دست کم 22 تن کشته و تعدادی دیگر ناپدید شدند.
بنابر اعلام شورای ملی مدیریت و کاهش بلایای فیلیپین، بیشتر قربانیان بر اثر رانش زمین و غرق شدگی در مناطق مرکزی این کشور جان خود را از دست داده اند.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، این شورا همچنین اعلام کرد: تا صبح امروز توده هوای کم فشار گرمسیری زندگی مجموع 1274 خانوار را مختل کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 2 ساعت پیش
راه حلی برای خرید مطمئن تر از سایت های تخفیفی

راه حلی برای خرید مطمئن تر از سایت های تخفیفی تا به حال از سایت های تخفیفی خرید کرده اید؟ خرید اینترنتی لذت خاصی دارد، خصوصا اگر با تخفیف همراه باشد! اما خرید کردن از سایت های تخفیفی ممکن است با یک نگرانی همراه باشد، نگرانی از اینکه فرصت استفاده از آن تخفیف را پیدا نکنیم و مهلت استفاده آن به پایان برسد. در این حالت است که مزیت خرید اینترنتی با تخفیف از بین می رود و تمام پولی که برای آن پرداخته ایم، سوخت می شود.
وب سایت تخفیف و خرید گروهی نت برگ برای این مشکل یک راه حل ارائه داده است. نت برگ اکسترا قابلیت جدیدی است که به کمک آن کاربر می تواند نت برگ خریداری شده را حتی 3 ماه بعد از انقضا نیز استفاده کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 294 روز و 2 ساعت پیش
آیا زنان می توانند به سرطان پروستات مبتلا شوند؟

آیا زنان می توانند به سرطان پروستات مبتلا شوند؟ در شرایطی که زنان فاقد غده پروستات هستند، اما دارای یک سری غدد و مجاری در قسمت جلو واژن به نام غدد شبه پروستات زنانه هستند که به نام پروستات زنانه نیز شناخته می شود.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "مدیکال نیوز تودی"، پژوهشگران کشف کرده اند که غدد شبه پروستات زنانه دارای برخی ویژگی های مشابه با غده پروستات در مردان است. به عنوان مثال، هر دو آنها حاوی آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) و فسفاتاز آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSAP) هستند که این آنزیم ها می توانند نشانگری از سطح سلامت پروستات در مردان باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 4 ساعت پیش
زمان طلایی دندان ها را چطور از دست ندهیم؟ یک دستور العمل ساده برای عمر طولانی دندان ها (فیلم)

زمان طلایی دندان ها را چطور از دست ندهیم؟ یک دستور العمل ساده برای عمر طولانی دندان ها (فیلم) کیفیت پایین
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
کیفیت خوب
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصر ایران؛ وقتی غذایی می خوریم پس از 30 دقیقه محیط دهان و دندان ما به اندازه ای که باکتری ها زندگی و رشد کنند، اسیدی می شود. اصطلاحا می گویند در چنین شرایطی پ هاش دهان و دندان به نقطه بحرانی رسیده است.
دندان پزشکان معتقدند که 30 دقیقه نخست پس از پایان غذا زمانی طلایی برای نگهداری از دندان هاست. اگر دستورالعمل های این 30 دقیقه به درستی انجام شوند، احتمالا دندان های شما تا 5 هزار سال دیگر هم باقی می ماند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
اردبیل؛ یخبندان شدید در استان/ راه 330 روستا در حال بازگشایی است

اردبیل؛ یخبندان شدید در استان/ راه 330 روستا در حال بازگشایی است به دنبال اولین بارش برف زمستانی در شهرهای مختلف استان اردبیل یخبندان طی شب گذشته و امروز در شهرهای مختلف این استان رخ خواهد داد.
به گزارش ایسنا، براساس اعلام هواشناسی استان اردبیل با خروج سامانه بارشی از عصر روز شنبه و قطع بارندگی های زمستانی بیشترین بارش برف در خلخال با 32 سانتیمتر و نیر و سرعین با 28 سانتیمتر گزارش شده است، به طوری که در اکثر شهرهای جنوبی و مرکزی این استان زمین سفیدپوش شد و بعد از ماه ها انتظار اردبیلی ها حال و هوای برفی زمستان را به نظاره نشستند.
اما به دنبال بارش برف براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اردبیل طی شب گذشته وامروز یکشنبه یخبندان و افت دما تا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
فلاحت پیشه: زمان بازگشایی مرز خسروی فرا رسیده است

فلاحت پیشه: زمان بازگشایی مرز خسروی فرا رسیده است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مرز خسروی - بغداد امن است، گفت: زمان بازگشایی مرز خسروی فرا رسیده است که امیدواریم به زودی شاهد بازگشایی آن باشیم.
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفری به عراق برای بازدید از مناطق مرزی داشت. ما این سفر را انجام دادیم تا اثبات کنیم مناطق امن است و دیگر زمان بازگشایی مرز خسروی - بغداد فرا رسیده است.
وی در این باره توضیح داد: طبق بازدید ما این منطقه مرزی از استحکامات لازم برخوردار است و از داعش پاک شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
مدیریت بحران: زلزله در تهران دور از انتظار نیست

مدیریت بحران: زلزله در تهران دور از انتظار نیست رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد که احتمال وقوع زلزله های بزرگ در تهران از قبل وجود داشته است و خواهد داشت؛ اما رفتار غلطی که ریشه در وحشت کاذب مردم از زلزله و عدم اطمینان آنها به سازه هایشان دارد، کاملا قابل اصلاح است.
احمد صادقی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به احتمال وقوع زلزله در تهران اظهار کرد: شهر تهران در مقایسه با دیگر شهرها از حساسیت ویژه ای برخوردار است و دلیل آن سکونت چندین میلیون نفر از جمعیت کشور ، تراکم بالای جمعیت و نیز تمرکز بسیاری از زیر ساخت ها در این شهر و یا اطراف آن است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
مرگ 81 نفر در سیستان و بلوچستان بر اثر سوختگی در 8 ماه امسال

مرگ 81 نفر در سیستان و بلوچستان بر اثر سوختگی در 8 ماه امسال مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان گفت : 81 نفر در 8 ماهه امسال در استان براثر سوختگی جان باختند.
دکتر رضا عبدی در گفت وگو با ایسنا افزود: از این تعداد فوت شده 39 نفر زن و 42 نفر مرد بوده اند.
وی گفت: در 8 ماهه اول سال 96 نیز 31 زن و 23 مرد فوتی سوختگی داشتیم.
عبدی با اشاره به افزایش استفاده مردم از وسایل گرمایشی نفت و گاز سوز در فصل سرما گفت: به کارگیری نامناسب وسایل گرمازا و جابجایی غیراستاندارد سوخت، باعث بالا رفتن تلفات ناشی از سوختگی و گازگرفتگی در استان شد .
وی افزود: پارسال هم در استان 100 نفر براثر سوانح سوختگی و گازگرفتگی فوت کردند . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
فستیوال آرد و تخم مرغ در اسپانیا (عکس)

فستیوال آرد و تخم مرغ در اسپانیا (عکس) منبع: خبرآنلاین ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 13 ساعت پیش
توقف پروازهای مشهد به علت شرایط جوی

توقف پروازهای مشهد به علت شرایط جوی مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد گفت: وضعیت نامساعد جوی و مه گرفتگی، منجر به توقف پروازهای این فرودگاه شد.
حسن جعفری شامگاه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از دقایقی قبل دید افقی در فرودگاه مشهد به زیر 50 متر رسیده، لذا به منظور رعایت ایمنی تا بهبود شرایط جوی، پروازهای ورودی و خروجی این فرودگاه متوقف شده است.
وی گفت: پرواز امشب شرکت هواپیمایی قطر از مقصد دوحه به مشهد نیز به دلیل کاهش دید فرودگاه مشهد به دوحه بازگشت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
فوت 5 نظامی در حمله تروریستی مصر

فوت 5 نظامی در حمله تروریستی مصر وقوع انفجار تروریستی در نزدیکی خودروی حامل نظامیان مصری در منطقه العریش این کشور، 5 کشته برجای گذاشت.
به گزارش فارس، منابع مصری از وقوع انفجار در نزدیکی یکی از خودروهای نظامیان مصری در منطقه العریش خبر دادند.
شبکه الجزیره شامگاه شنبه (8 دی) به نقل از منابع گزارش داد که بر اثر وقوع این انفجار خودرویی که حامل نظامیان مصری بوده، صدمه دیده و 5 نفر از نیروهای امنیتی از جمله یک افسر کشته شدند.
این دومین حمله تروریستی در مصر طی ساعت گذشته به شمای می رود و هنور فردی یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
کنکور 85 درصد رشته محل های دانشگاهی حذف می شود

کنکور 85 درصد رشته محل های دانشگاهی حذف می شود نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس از حذف کنکور بیش از 85 درصد از رشته محل های دانشگاهی خبر داد.
سیدجواد ساداتی نژاد در گفت و گو با مهر اظهار داشت: بر اساس جلسه شورای سنجش و پذیرش مصوب شد دانشگاه ها می توانند برای 85 درصد رشته محل های دانشگاهی خارج از فرآیند کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو داشته باشند.
وی با بیان اینکه سازمان سنجش ساز و کار پذیرش دانشجو در دانشگاه ها را اعلام می کند، افزود: این مهم در راستای قانون سنجش و پذیرش مبنی بر پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی صورت پذیرفته است و این پذیرش توسط خود دانشگاه صورت می گیرد و هر بخشی ساز و کار مخصوص به خود را ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
سیداحمد خاتمی: ایران در حال حرکت به قله است/ فتنه گران آرزوهایشان را به گور خواهند برد

سیداحمد خاتمی: ایران در حال حرکت به قله است/ فتنه گران آرزوهایشان را به گور خواهند برد امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هدف دشمنان براندازی نظام است، گفت: فتنه گران داخلی خود را خودی فرض می کنند، ولی در ضربه زدن به نظام همسو با دشمنان خارجی هستند.
به گزارش ایرنا، سیداحمد خاتمی امشب در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در مسجد فیروزآبادی شهرری افزود: فتنه گران در طی هشت ماه ننگین در سال 88 هر فتنه شومی را برعلیه ولایت و مردم انجام دادند و هر مناسبت ملی و غیر ملی را به آشوب کشاندند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حوادث سال 88 یک دمل چرکین بود که سر باز کرد و با جراحی مردم ولایتمدار در 9 دی پایان پذیرفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
برخی مدارس اردبیل یکشنبه تعطیل شدند

برخی مدارس اردبیل یکشنبه تعطیل شدند براساس اعلام آموزش پرورش استان اردبیل مدارس برخی مناطق و نواحی استان به علت سرما و برودت هوا در روز یکشنبه تعطیل است.
به گزارش تسنیم، براساس اعلام آموزش پرورش استان اردبیل مدارس برخی مناطق و نواحی استان به علت سرما و برودت هوا در روز یکشنبه در نوبت صبح تعطیل است.
بر این اساس در روز یکشنبه نهم دی ماه در اردبیل، هیر، نیر، نمین، سرعین، مشکین شهر، لاهرود و ارشق مدارس پیش دبستانی و ابتدایی و در شاهرود فقط مقطع پیش دبستانی سری قبل از ظهر به علت برودت هوا تعطیل است.
در خلخال نیز مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی تعطیل و متوسطه دوره اول با یک ساعت تاخیر شروع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 15 ساعت پیش
سازمان بسیج ورزشکاران: از محمد صلاح بخاطر به رسمیت نشناختن اسرائیل تمجید می کنیم

سازمان بسیج ورزشکاران: از محمد صلاح بخاطر به رسمیت نشناختن اسرائیل تمجید می کنیم رئیس سازمان بسیج ورزشکاران با اشاره به اقدام اخیر محمد صلاح گفت: روحیه آزاده خواهی در جهان رو به گسترش است.
به گزارش ایسنا و به نقل از سازمان بسیج ورزشکاران، محمد صلاح ستاره مصری لیورپول، این باشگاه را تهدید کرده در صورتیکه در فصل نقل و انتقالات زمستانی، بازیکن اسرائیلی تیم سالزبورگ اتریش را به خدمت بگیرند، آنفیلد را ترک خواهد کرد.
اقدام این بازیکن مسلمان با حمایت گسترده آزادی خواهان جهان روبرو شد و سازمان بسیج ورزشکاران نیز که هر ساله از ورزشکارانی که از به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی سر باز می زنند، تجلیل به عمل می آورد، این اقدام ستاره مصری را ستود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 16 ساعت پیش
سید حسن خمینی: هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم/ به هر قیمتی باید مردم احساس رضایت کنند

سید حسن خمینی: هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم/ به هر قیمتی باید مردم احساس رضایت کنند یادگار امام با تأکید بر اینکه زیربنای یک جامعه احساس رضایت مردم است، گفت: باید قواعد رفتار انسان ها و علل سقوط و ثبوت را به دست بیاوریم تا در زندگی رعایت کنیم؛ و الّا هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند. اگر قواعد را رعایت نکنید، عرصه را از شما می گیرند.
به گزارش عصرایران به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم دهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی در حسینیه جماران، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص ثابت بودن روند زندگی بشر، بر توجه به سنّت های تاریخی تأکید و اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
پرداخت 3 بسته حمایتی تا آخر سال

پرداخت 3 بسته حمایتی تا آخر سال سرپرست رئیس سازمان تامین اجتماعیتاکید کرد: دو میلیون و 600 هزار نفر شناسایی شده اند که به هر خانواده، 200 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می شود. البته آنهایی که دارای هم پوشانی هستند اجازه بدهند که ما به آنها پرداخت نکنیم.
به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا، رییس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه در آیین تکریم از انوشیروان محسنی بندپی و معارفه وحید قبادی دانا، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تامین اعتبار برای بسته حمایتی مستمری بگیران گفت: به امید خدا از دو روز دیگر این مبلغ را به حساب مستمری بگیران، بازنشستگان و بازماندگان واریز خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
تکذیب بسته شدن تماشاخانه شهرزاد بابت مشکلات اخلاقی

تکذیب بسته شدن تماشاخانه شهرزاد بابت مشکلات اخلاقی مدیر هنری تماشاخانه شهرزاد گفت: من قویاً تمامی شایعات منتشر شده بابت بروز مشکلات اخلاقی در تماشاخانه شهرزاد و بسته شدن این تماشاخانه به این دلایل را تکذیب می کنم زیرا هیچ سندیتی نسبت به این شایعات وجود ندارد.
علی شعاعی مدیر هنری تماشاخانه شهرزاد در گفت وگو با میزان، درخصوص آخرین وضعیت تعطیلی تماشاخانه شهرزاد گفت: واقعیت مطلب آن است که در این فاصله تمامی اتهاماتی که به مجموعه شهرزاد وارد شده بود کاملاً لغو شده و مشخص شد که این اتهامات در کل مربوط به شهرزاد نبوده است.
وی در همین راستا ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
"جلیقه زردها" ماکرون را در تعطیلات سال نو هم رها نکردند!(+عکس)

"جلیقه زردها" ماکرون را در تعطیلات سال نو هم رها نکردند!(+عکس) گروهی از جلیقه زردهای معترض حکومت فرانسه،" امانوئل ماکرون" رییس جمهوری فرانسه را حتی در روزهای تعطیلاتش در جزیره ای در فرانسه هم راحت نگذاشته اند.
به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت نشریه"سان" بریتانیا، حدود 50 نفر از معترضان موسوم به "جلیقه زرد" با تجمع در مقابل قلعه لوکس تفریحی "فورت دی برگانکون" در سواحل جنوبی فرانسه در دریای مدیترانه، تعطیلات سال نو ماکرون را هدف گرفتند.
با وجودی که گمان می رود با تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی از شدت اعتراضات ضد دولتی در فرانسه کاسته شود، اما دهها تن از جلیقه زردها با تجمع در اطراف قلعه قرن هفدهمی که ماکرون قرار است تعطیلات سال نو را در آنجا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
دانشگاه آزاد: مسببان واژگونی اتوبوس، منتظر مجازات شدید باشند

دانشگاه آزاد: مسببان واژگونی اتوبوس، منتظر مجازات شدید باشند جلسه فوق العاده هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر ولایتی در پی حادثه دلخراش واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه فوق العاده هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع حادثه دلخراش واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
مصوبات این جلسه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
در پی وقوع حادثه دردناک و جانسوز واژگونی اتوبوس حامل تعدادی از دانشجویان و عزیزان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و روشن شدن برخی از ابعاد و موضوعات مرتبط با این حادثه تأسف برانگیز در روزهای اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
پیش بینی ریچارد هاس از اوضاع خاورمیانه در سال 2019: تروریسم، جنگ و تنش!

پیش بینی ریچارد هاس از اوضاع خاورمیانه در سال 2019: تروریسم، جنگ و تنش! ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا هشدار می دهد که با وجود خروج نیروهای آمریکا از سوریه و پیروزی در برابر داعش، خاورمیانه همچنان خطرناک ترین و پرتنش ترین نقطه در جهان است.
به گزارش نواندیش، او در این باره در "Real Clear Politics " نوشت: یکی از قوانین اساسی خاورمیانه این است که اوضاع معمولا بدتر از گذشته می شود. من فکر می کنم که این رخدادی باشد که ما دوباره در سال 2019 آن را ببینیم، سالی که هیچ بعید نیست جنگی با ابعاد جهانی رخ دهد. البته این جنگ نه به واسطه کره شمالی خواهد بود و نه به خاطر تنش در دریای جنوب چین. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
تکذیب تبدیل یک بنای تاریخی در آمل به قلیان سرا

تکذیب تبدیل یک بنای تاریخی در آمل به قلیان سرا مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: تبدیل خانه منوچهری آمل به قلیان سرا و تخریب غیرمجاز بنا صحت ندارد زیرا این اثر از بنای ارزشمند دوره قاجاری و پهلوی است.
سیف الله فرزانه در گفتگو با مهر با بیان اینکه خانه منوچهری بنایی تاریخی باقدمت قاجار و پهلوی در زمره آثار ارزشمند شهر آمل است اظهار داشت: این بنا در سال های گذشته از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعتبارات ملی خریداری و پس از مرمت، بخشی از آن به اداره میراث فرهنگی شهرستان آمل تبدیل شد.
وی افزود: در سال های اخیر و در راستای انطباق با تجربیات کشورهای در حال توسعه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
مددجویان تهرانی پس از آزادی وام خود اشتغالی می گیرند

مددجویان تهرانی پس از آزادی وام خود اشتغالی می گیرند مدیرکل زندان های استان تهران گفت: در صورتی که مددجویان در سطح زندانهای استان پس از آزادی شرایط لازم را داشته باشند، این مرکز 20 میلیون تومان وام خود اشتغالی به آنان اعطاء می کند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران، مصطفی محبی روز شنبه با بیان این مطلب افزود: فعالیتهای حمایتی از جمله باز اجتماعی نمودن مددجویان، پذیرش اجتماعی از سوی اجتماع ، برگزاری کلاس های مهارت های زندگی برای مددجویان و خانواده آنان، ارائه خدمات مشاوره ای (فردی، گروهی، شغلی، خانوادگی) از دیگر خدماتی است که به مددجویان ارائه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 19 ساعت پیش
مترو به عنوان پناهگاهی امن کاربرد دارد

مترو به عنوان پناهگاهی امن کاربرد دارد مدیرعامل مترو با تاکید بر اینکه مترو به عنوان پناهگاهی امن در صورت وقوع زلزله کار برد دارد، گفت: ایستگاه ها و تونل های مترو به عنوان پناهگاه امن در زمان بحران می تواندپذیرای شهروندان باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مترو، علی امام، در مورد میزان مقاومت متروی تهران در مقابل زلزله احتمالی تهران، گفت: در بحث طراحی سازه ها و مهندسی، ریشتر مبنای محاسبه نیست؛ بلکه شتاب زمین ساختمان ملاک عمل است.
وی با بیان اینکه کشور زلزله خیزی داریم اما متاسفانه درجه حساسیت نسبت به این موضوع پایین است، تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 19 ساعت پیش
آموزش و پرورش: هرگونه ادعای افشای سؤالات امتحانی قبل از شروع امتحان فقط کلاه برداری است

آموزش و پرورش: هرگونه ادعای افشای سؤالات امتحانی قبل از شروع امتحان فقط کلاه برداری است رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: هرگونه ادعای افشای سؤالات پیش از برگزاری امتحان، فقط جنبه کلاه برداری و سوءاستفاده دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به تغییر در روش اجرای امتحانات نهایی، اظهار کرد: هرگونه ادعای افشای سؤالات پیش از برگزاری امتحانات، فقط جنبه کلاه برداری و سوءاستفاده دارد.
وی افزود: برای مواجهه با سودجویانی که چند روز گذشته و از آغاز امتحانات نهایی دی ماه با انتشارسربرگ مجعول سؤالات و تغییرات گرافیکی در آنها سعی در اخاذی و نیز تشویش اذهان داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 19 ساعت پیش
واریز بسته حمایتی به بازنشستگان از پس فردا

واریز بسته حمایتی به بازنشستگان از پس فردا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: از روز دوشنبه 10 دی واریز بسته های حمایتی میان بازنشستگان آغاز می شود.
گزارش خبرگزاری فارس، محمد حسن زدا در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد بسته های حمایتی بازنشستگان گفت: تلاش کردیم که بسته حمایتی مستمری بگیران تحقق پیدا کند. در نهایت امروز تامین اعتبار شد به طوری که 2 میلیون و 600 هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش که حقوق زیر 3 میلیون می گیرند بسته حمایت را دریافت خواهند کرد.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی در مورد زمان توزیع بسته افزود: از روز دوشنبه 10 دی واریز بسته های حمایتی میان بازنشستگان آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 20 ساعت پیش
چرا رییس جمهوری مناسب ترین گزینۀ ریاست مجمع تشخیص است؟/ 8 دلیل

چرا رییس جمهوری مناسب ترین گزینۀ ریاست مجمع تشخیص است؟/ 8 دلیل عصر ایران؛ مهرداد خدیر - دو سال پیش در همین دی ماه و البته طبعا بعد از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشتم با خروج این سیاست مدار از صحنه گمانه زنی دربارۀ رییس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام در رسانه ها بالا گرفته و نام های مختلفی مطرح می شود.
اکنون پس از دو سال و با درگذشت آیت الله محمود هاشمی شاهرودی در جایگاه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر این بحث موضوعیت دارد.
در آن یادداشت که طبعا قبل از انتصاب آیت الله هاشمی شاهرودی نوشته و منتشر شد از حسن روحانی رییس جمهوری هم به سبب شخصیت حقیقی و هم حقوقی به عنوان یک گزینه یاد شد و در مرتبه بعد به نام هایی که برخی از سایت ها ذکر می کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 20 ساعت پیش
وضعیت نکونام پس از اخراج از پیکان مبهم شد

وضعیت نکونام پس از اخراج از پیکان مبهم شد با دستور مدیرعامل ایران خودرو حضور جواد نکونام در تیم فوتبال پیکان تهران به دلیل رعایت نشدن مسائل اخلاقی منتفی اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، چند روز پیش و پس از کش و قوس های فراوان بالاخره جواد نکونام سرمربی تیم نساجی مازندران که با این تیم بعد از 24 سال به لیگ برتر فوتبال ایران صعود کرده بود به دلیل کمبود امکانات و مشکلاتی که همیشه از آن صحبت می کرد بالاخره در نیم فصل لیگ برتر ایران از تیم نساجی جدا شده است و به تیم پیکان تهران پیوست.
اما اکنون و بعد از گذشت چند روز که جواد نکونام هدایت پیکانی ها را بر عهده گرفته است و حتی مراسم معارفه وی نیز در تمرین این تیم برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 294 روز و 20 ساعت پیش
دوستی غیرعادی ببر با انسان (فیلم)

دوستی غیرعادی ببر با انسان (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
امکان "سمی شدن داروها" در نگهداری غیر اصولی در منازل

امکان "سمی شدن داروها" در نگهداری غیر اصولی در منازل با بهم خوردن شرایط نگهداری، پایداری داروها از بین می رود و به ماده بی اثر تبدیل می شود و یا در برخی موارد ممکن است اجزای سازنده دارو به ترکیبات سمی تبدیل شوند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمدحسین خیاط کاشانی، مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی کاشان با با تاکید بر اینکه مردم از نگهداری دارو در منازل خودداری کنند، اظهار کرد: بیش از نیمی از داروها در منازل طبق شرایط کارخانه سازنده (مانند رعایت دما، رطوبت و نور) نگه داری نمی شوند لذا نگهداری دارو در منزل، اقدام خطرناکی است، به طوری که با بهم خوردن شرایط نگهداری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
آیت الله مومن به یکی از بیمارستان های تهران منتقل شد

آیت الله مومن به یکی از بیمارستان های تهران منتقل شد دکتر یاسر فروغی از انتقال آیت الله محمد مومن عضو فقهای شورای نگهبان، به یکی از بیمارستان های تهران خبر داد.
دکتر یاسر فروغی- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم- در گفت و گو با ایسنا در رابطه با آخرین وضعیت آیت الله مومن، اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت جسمانی ایشان تغییری نکرده و سطح هوشیاری ایشان بین 6 و 7 ارزیابی شده و در حالت ثبات قرار داشت تیم پزشکی انتقال ایشان به یکی از بیمارستان های تهران را مجاز دانست و ایشان چند ساعت پیش به بیمارستانی در تهران منتقل شدند.
به گزارش ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 22 ساعت پیش
سفر به استانبول در زمستان

سفر به استانبول در زمستان از اواسط ماه دسامبر تا اواسط ماه مارس، زمستان رخت سفید و سردش را در استانبول پهن می کند و حال و هوایی رویایی به این شهر دیدنی می بخشد. دمای هوا به ندرت از ده درجه بالاتر می رود و بیشترِ روزها، ابرها لحاف خاکستری رنگ خود را در آسمان پهن می کنند. البته این بدان معنا نیست که زندگی در استانبول از جریان می افتد. محله های مرکزی این شهر همچنان در جنب وجوش اند و سواحل بسفر، ساکت تر از قبل، اما همچنان زیبا رخ نمایی می کنند.
زمستان، زمان ایده آلی برای یک تور استانبول است چراکه با رفتن توریست ها و خلوت شدنِ شهر، می توان در کمال آرامش از جاهای دیدنی استانبول بازدید کرد؛ به این ترتیب ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 22 ساعت پیش
جزئیات ثبت نام ازدواج دانشجویی

جزئیات ثبت نام ازدواج دانشجویی مقررات ثبت نام و جزئیاتی از بیست و دومین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت از قبیل روند ثبت نام، مدارک لازم، طرح های تشویقی، نحوه اعزام و روند اسکان اعلام شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مقررات پذیرش و ثبت نام بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی تحت عنوان طرح ملی همسفر تا بهشت به شرح زیر می باشد:
1. روند ثبت نام
اولین گام برای شرکت در طرح ملی همسفر تا بهشت ثبت نام الکترونیکی زوجین دانشجو در سامانه ازدواج دانشجویی Ezdevaj.org است.
1. 1. مقررات پذیرش(شرایط و دستورالعمل) ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 22 ساعت پیش
هنر کله گرد خوزستان (فیلم)

هنر کله گرد خوزستان (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 23 ساعت پیش
10 فیلم پرفروش سینمای جهان در 2018

10 فیلم پرفروش سینمای جهان در 2018 سینمای جهان در سال 2018 نیز به شدت تحت تاثیر ادامه اکران فیلم های ابرقهرمانی بود و بیش از نیمی از فهرست 10 فیلم پرفروش سال به این فیلم ها اختصاص یافت.
به گزارش ایسنا، فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت محصول کمپانی مارول با فروش 2.048 میلیارد دلاری در رتبه نخست پرفروش ترین فیلم های گیشه سینمای جهان در سال 2018 قرار گفت.
این فیلم نوزدهمین فیلم از دنیای سینمایی مارول و سومین فیلم از مجموعه انتقام جویان و همچنین اولین فیلم سینماست که به صورت کامل با دوربین های آیمکس فیلمبرداری شده است. رابرت داونی جونیور ، کریس همسورث ، مارک رافلو ، ریس ایوانز ، اسکارلت جوهانسون ، بندیکت کامبربچ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 295 روز و 0 ساعت پیش
نرخ جدید برقراری انشعاب برق اعلام شد

نرخ جدید برقراری انشعاب برق اعلام شد دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق، تعرفه جدید هزینه های برقراری انشعاب برق را به تفکیک نوع ولتاژ و مناطق کشور اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، طبق این تعرفه که بر اساس ابلاغیه معاون اجرایی رئیس جمهور و کارگروه تنظیم بازار اعلام شده، به ازای هر انشعاب 25 آمپر تک فاز برای تمامی مناطق داخل و خارج محدوده شهرستان های تهران و کرج مبلغ 27 میلیون و 662 هزار ریال تعیین شده است.
هم چنین برای محدوده خدمات شهری تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد مبلغ 26 میلیون و 81 هزار ریال، تمامی انشعاب های خانگی در محدوده خدمات شهری واقع در منطقه گرمسیر مبلغ 10 میلیون و 695 هزار ریال ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 1 ساعت پیش
مزدا با چه خودروهایی به نمایشگاه توکیو می آید (+عکس)

مزدا با چه خودروهایی به نمایشگاه توکیو می آید (+عکس) نمایشگاه خودرویی توکیو در اوایل ماه ژانویه سال آینده میلادی برگزار می شود و مزدا نیز به سنت هرساله در حال آماده سازی مدل های جدیدش برای نمایشگاه خانگی است.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل "کارسکوپ"، مزدا قصد دارد با توجه به ماهیت و اصالتش مدل های جدید خود را منطبق بر مفهومی های معرفی شده در نمایشگاه خودرویی لس آنجلس معرفی کند.
در حالیکه در نمایشگاه توکیو برای اولین بار نسخه شخصی سازی و ارتقاء یاقته مزدا 3 را خواهیم دید، اما بی شک ستاره غرفه مزدا مدل مفهومی رودستر با سقف تاشو خواهد بود. این مدل مفهومی براساس میاتا MX-5 ساخته شده و سقف سخت فیبرکربنی آن متحرک طراحی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 295 روز و 2 ساعت پیش
عکسی عجیب که می توانید از فاصله چند مایلی روی صورت مردم زوم کنید

عکسی عجیب که می توانید از فاصله چند مایلی روی صورت مردم زوم کنید در سال های اخیر، دوربین اسمارت فون ها پیشرفت های بسیار بزرگی داشته و باعث شده است هر فردی در جیب خود یک دوربین با کیفیت برای عکس برداری و فیلم برداری داشته باشد.
اما پیشرفت صنعت عکس برداری و دوربین ها فقط محدود به دوربین های اسمارت فون ها نشده است و ما امروزه شاهد فناوری هایی هستیم که شاید هرگز انتظارش را نداشتیم.
شرکت فناوری Jingkun چین که اکنون نام خودش را Big Pixel گذاشته است؛ تصویری پانوراما از شهر شانگهای چین تهیه کرده است که رزولوشنی 195 گیگاپیکسلی دارد و از میلیاردها پیکسل تشکیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 295 روز و 3 ساعت پیش
گازرسانی یا گازکشی به مدارس؛ از معمای این دو واژه تا بودجه ای که خیلی کم است/ کودکان در الویت نیستند (فیلم)

گازرسانی یا گازکشی به مدارس؛ از معمای این دو واژه تا بودجه ای که خیلی کم است/ کودکان در الویت نیستند (فیلم) کیفیت پایین
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
کیفیت خوب
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصر ایران؛ سال91 نمایندگان طرحی برای راه ندازی سامانه گرمایشی مدارس ارائه کردند.دو فوریت آن هم به تصویب رسید تا یکصد و پنجاه هزار کلاس درسی که بخاری نفتی داشتند هرچه سریعتر دارای سیستم های گرمایشی شوند. بر اساس این قانون هر ساله باید 10 درصد بهای گاز مصرفی علاوه بر نرخ گاز به عنوان عوارض از مشترکان دریافت شود که 20درصد آن صرف تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
معادله دو مجهولی "تعیین حداقل حقوق برای سال 98" : دولت حق ندارد هزینه تصمیمات کلان کشور را بر کارگران و کارفرمایان تحمیل کند

معادله دو مجهولی "تعیین حداقل حقوق برای سال 98" : دولت حق ندارد هزینه تصمیمات کلان کشور را بر کارگران و کارفرمایان تحمیل کند عصر ایران - زمستان هر سال، فصل بررسی حداقل حقوق و دستمزدها برای سال آینده است. سه گروه از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در این فصل جلسات مکرر برگزار می کنند تا به توافقی مرضی الاطراف برسند و البته معمولاً در پایان، نه کارگران راضی می شوند و نه کارفرمایان.
امسال این وضعیت، حساس تر خواهد بود. علت اش نیز کاملاً مشخص است: از یک طرف هزینه های زندگی به حدی بالا رفته است که کارگران نمی توانند با دستمزدهای کنونی معیشت شان را اداره کنند و از طرف دیگر، درآمدهای بخش خصوصی نه تنها افزایش نیافته بلکه روندی کاهشی به خود گرفته است و لذا کارآفرینان نیز عملاً قادر به افزایش دستمزدها نیستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
آیت الله مکارم: گرانی ها مردم را آزار می دهد

آیت الله مکارم: گرانی ها مردم را آزار می دهد آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به شرایط حساس کشور، حفظ و تقویت وحدت در جامعه را یک اصل مهم و حیاتی عنوان و تاکید کرد: اگر شرایط فعلی کشور را درک نکنیم و وحدت به هم بخورد همه لطمه می بینند، اصلاح طلب و اصولگرا هم ندارد؛ همه باید مشکلات کشور را مدنظر داشته باشند.
به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل گرانی ها در کشور، بخشی از این مشکل را ناشی از بی انصافی برخی از کسبه و تجار عنوان و تصریح کرد: عده ای که بالا رفتن ارز را عامل گرانی اجناس و محصولات خود می دانستند اکنون با پایین آمدن قیمت ارز و دلار حاضر نیستند قیمت ها را پایین بیاورند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
جواب آشنا به محسن رضایی درباره کربلای چهار

جواب آشنا به محسن رضایی درباره کربلای چهار عصرایران - جواب حسام الدین آشنا ( مشاور رئیس جمهور روحانی) به محسن رضایی که گفته بود "عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن انجام شد"
بخش اول
فرمانده کل
سلام بر شما
ده ها هزار رزمنده و خانواده هزاران شهید هیچگاه از شما نپرسیدند چرا از چند شب قبل از عملیات کربلای چهار آسمان از منورهای چلچراقی دشمن مانند روز روشن شده بود.
بچه های توپخانه لشکر 27 هیچگاه از شما نپرسیدند چرا تنها 45 دقیقه پس از آغاز عملیات، تقریبا تمام قبضه ها مورد اصابت توپ های دشمن قرار گرفت.
هیچ یک از هزاران مجروح عملیات نپرسیدند چرا وقتی اولین موج مجروحان به بیمارستان صحرایی علی بن ابی طالب رسید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 12 ساعت پیش
دیدنی های امروز؛ از پایان سال مالی در بورس سئول تا مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک

دیدنی های امروز؛ از پایان سال مالی در بورس سئول تا مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک جشنواره آیینی "ناوادورگا" در "باختاپور" نپال
شلوغی آخر سال در خیابان تجاری " ناکامیسه" در شهر توکیو ژاپن
افتتاح قطار سریع السیر بین دو شهر " یاآن- چنگدو" در چین/ ایستگاه راه آهن شهر یاآن/ شینهوا
جشنواره جنگ پودری(ترکیب آرد و خاکستر) در والنسیا اسپانیا
جشنواره سازه های برفی و یخی در هاربین چین/ شینهوا
دیدار وزرای امور خارجه اردن و روسیه در مقر وزارت امور خارجه روسیه در مسکو/ ایتارتاس
جشن پایان معاملات سال 2018 در بازار بورس سئول/ یونهاپ
نجات پناهجویان آفریقایی در دریای مدیترانه از سوی گارد ساحلی اسپانیا/ آسوشیتدپرس ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 14 ساعت پیش
نماینده مجلس: رمز پیروزی بر فتنه 88 تفکر عاشورایی بود

نماینده مجلس: رمز پیروزی بر فتنه 88 تفکر عاشورایی بود نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رمز پیروزی بر فتنه تفکر عاشورایی بود گفت: دشمن در فتنه 88 از ظرفیت نیرو های داخلی و خارجی برای براندازی نظام استفاده کرد اما غافل از آن بود که انقلاب با عاشورا و تفکر آزادگی گره خورده است.
به گزارش تسنیم حمید رضا حاجی بابایی شامگاه جمعه در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی در مسجد مهدیه همدان اظهار داشت: معیار انقلابی بودن واقعی پشتیبانی از مقام معظم رهبری و یا همان ولایت وفقیه است چرا که خیلی افراد ظاهری انقلابی دارند اما زمانی که لازم است از رهبری و ولایت پشتیبانی کنند حضور ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 14 ساعت پیش
اظهارات آنجلینا جولی درباره ورود به عرصه سیاست: معلوم نیست چه چیزی در آستین دارم

اظهارات آنجلینا جولی درباره ورود به عرصه سیاست: معلوم نیست چه چیزی در آستین دارم بازیگر سرشناس سینما در مصاحبه ای به طور تلویحی از احتمال ورود به عرصه سیاست سخن گفت.
به گزارش ایسنا ، آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس سینما در مصاحبه با برنامه امروز رادیو چهار بی بی سی گفت که 20 سال پیش، چنین احتمالی یعنی ورود به عرصه سیاست را به کلی رد می کرد اما اکنون در هر جا که به او نیاز باشد، آماده فعالیت است.
آنجلینا جولی در حال حاضر فرستاده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است. او در زمینه حفظ محیط زیست و مسائل مربوط به پناهندگان و قربانیان خشونت های جنسی فعالیت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 295 روز و 14 ساعت پیش
سقوط خودرو به دره دربند/ 5 مصدوم

سقوط خودرو به دره دربند/ 5 مصدوم رئیس سازمان اورژانس تهران از سقوط یک دستگاه خودرو به دره دربند خبر داد.
دکتر پیمان صابریان در گفت وگو با ایسنا درباره این حادثه گفت: در پی اعلام سقوط یک دستگاه خودرو به دره، نیروهای امدادی اورژانس برای انتقال مصدومان احتمالی به محل حادثه واقع در دره دربند اعزام شدند.
وی با اشاره به این که گزارش های رسیده حاکی از سقوط یک دستگاه خودرو به دره ای واقع در دربند بود، گفت: عوامل اورژانس پس از رسیدن به محل حادثه تعداد مصدومان را پنج تن اعلام کرده و بعد از بررسی وضعیت جسمانی این افراد، آن ها را به مراکز درمانی منتقل کردند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
تکذیب لو رفتن سوالات امتحان نهایی زیست شناسی

تکذیب لو رفتن سوالات امتحان نهایی زیست شناسی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش لو رفتن سوالات امتحان نهایی درس زیست شناسی که قرار است صبح فردا برگزار شود را رد کرد.
به گزارش تسنیم، برخی کانال ها در تلگرام با عنوان فروش سوالات امتحانات دی ماه 97 در حال فعالیت هستند.
این کانال ها تصویری از سربرگ سوالات امتحانات زیست شناسی که قرار است صبح روز شنبه 7 دی ماه برگزار شود، منتشر کرده اند.
این کانال ها خطاب به دانش آموزان با این ادبیات می گوید اگر فکر می کنید ما اینجا بنگاه خیریه هستیم و قرار است شوخی داشته باشیم فورا کانال ما را ترک کنید . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
انفجار اتوبوس گردشگران در مصر

انفجار اتوبوس گردشگران در مصر رسانه های عربی روز جمعه اعلام کردند انفجاری در یکی از اتوبوس های حامل گردشگران در منطقه اهرام واقع در نزدیکی قاهره روی داد و در اثر آن چند گردشگر کشته یا زخمی شدند.
به گزارش ایرنا، شبکه الجزیره اعلام کرد اتوبوس حامل گردشگران در این منطقه تاریخی هدف قرار گرفته اما هنوز هیچ گروهی مسئولیت ان را بر عهده نگرفته است.
مقام های مصری هنوز بیانیه ای در این خصوص صادر نکرده اند و هنوز شمار دقیق قربانیان این انفجار مشخص نیست. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
مصرف بطری های آب معدنی در ادارات خراسان رضوی ممنوع شد

مصرف بطری های آب معدنی در ادارات خراسان رضوی ممنوع شد رئیس دبیرخانه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی گفت: ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف و بطری های آب معدنی در ادارات و سازمان های دولتی استان از اول دی ماه امسال در حال اجراست.
دکتر علی میری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی در چند شهر کشور به صورت پراکنده انجام شده است.
وی اظهار داشت: اثرات مضر استفاده از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف در سلامت انسان و سایر جانداران ثابت شده و علاوه بر مخاطرات سلامتی، اثرات زیست محیطی مختلف نیز دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
تنبیه یک دانش آموز قزوینی از سوی مدیر مدرسه

تنبیه یک دانش آموز قزوینی از سوی مدیر مدرسه چند روز پیش در فضای مجازی استان قزوین عکسی از دانش آموز پسری منتشر شد که از سوی مدیر مدرسه مورد ضرب وشتم قرار گرفت. خبری که این روزها برای مخاطبان چندان بیگانه نیست و از چندی در مدارس ما و هر بار در یک جای کشور اتفاق می افتد و جالب آنکه کسی خود را مسئول رسیدگی نمی داند.
به گزارش ایلنا، زیر عکس منتشر شده این دانش آموز که در قزوین دست به دست می شود، نوشته شده که این پسر توسط مدیر مدرسه تنبیه بدنی شده و والدین وی نیز نسبت به این موضوع شکایت کرده اند.
پدر دانش آموز قزوینی در گفت وگو با ایلنا در قزوین گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
بازدید بیش از 12 میلیون توریست از استانبول؛ ایرانی ها در جایگاه دوم

بازدید بیش از 12 میلیون توریست از استانبول؛ ایرانی ها در جایگاه دوم گردشگران ایرانی در سال جاری که در آن انتظار می رود رکوردی تازه در شمار توریست ها در استانبول به ثبت برسد در جایگاه دوم قرار دارند.
به گزارش آناتولی؛ بر اساس اعلام سازمان فرهنگ و گردشگری شهرداری استانبول، شمار توریست های خارجی در این شهر، در 11 ماهه سال جاری، با افزایش 24 درصدی نسبت به سال پیش به 12 میلیون و 355 هزار و 122 نفر رسیده است.
در رده بندی این گردشگران از 198 کشور مختلف٬ آلمان با 991 هزار و 17 تن اول٬ ایران با 872 هزار و 560 نفر دوم و عربستان سعودی با 586 هزار و 814 نفر در جایگاه سوم بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
وزیر خارجه جدید عربستان: در بحران نیستیم بلکه در یک فرایند تحول به سر می بریم

وزیر خارجه جدید عربستان: در بحران نیستیم بلکه در یک فرایند تحول به سر می بریم وزیر امور خارجه جدید عربستان در اولین اظهارنظر خود به پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی اشاره کرد و البته مدعی شد که کشورش در بحران نیست.
به گزارش تسنیم ، ابراهیم العساف وزیر خارجه جدید عربستان در اولین اظهار نظر بعد از تصدی این سمت درخصوص خشم بین المللی به خاطر کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه مدعی شد: عربستان به هیچ وجه به علت کشته شدن خاشقجی در بحران نبوده است.
وی گفت: همه ما درخصوص پرونده جمال خاشقجی احساس اندوه کردیم اما به طور کلی، ما در بحران نیستیم بلکه در یک فرایند تحول به سر می بریم . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
اطلاعات بیشتر از امکانات جدید پژو 207 های آینده در ایران خودرو/ امکان اضافه شدن برخی از آپش ها مانند سقف شیشه ایی (+عکس)

اطلاعات بیشتر از امکانات جدید پژو 207 های آینده در ایران خودرو/ امکان اضافه شدن برخی از آپش ها مانند سقف شیشه ایی (+عکس) گروه صنعتی ایران خودرو به تازگی پروژه ای را آغاز کرده تا امکانات جدیدی را بر روی پژو 207i و 207i صندوقدار نصب نماید.
به گزارش عصر ایران به نقل از اسب بخار بر اساس اطلاعات منتشر شده از خط تولید ایران خودرو، هر از چندگاهی تولید آزمایشی پژو 207i صندوقدار و هاچبک با برخی امکانات جدید انجام می شود و تا به امروز نمونه هایی از این خودرو برای بررسی های نهایی ساخته شده اند. اما اصلی ترین تغییری که در پژو 207i صندوقدار و هاچبک آپشنال به وجود آمده است، نصب سقف شیشه ای بر روی آن بوده که گویا فعلا بر روی نمونه های اتوماتیک، تست های تولید و مهندسی آن انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
تعطیلی برخی مدارس آذربایجان غربی به علت سرما

تعطیلی برخی مدارس آذربایجان غربی به علت سرما برودت هوا، بارش برف و یخبندان برخی از مدارس آذربایجان غربی را به تعطیلی کشاند.
به گزارش تسنیم، با توجه برودت هوا و بارش برف در برخی شهرستان ها و مناطق آذربایجان غربی فردا شنبه هشتم دی ماه برخی از مدارس آذربایجان غربی در نوبت صبح تعطیل اعلام شد که به شرح زیر است.
شهرستان سلماس، تمامی مقاطع تحصیلی شهری و روستایی تعطیل اعلام شد.
شهرستان خوی، تمامی تحصیلی شهری و روستایی تعطیل هستند.
شهرستان چایپاره، مدارس ابتدایی و متوسطه دوره اول تعطیل و مدارس دوره دوم متوسطه با یک ساعت تأخیر شروع به کار می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 18 ساعت پیش
صفارهرندی: فتنه گران اعتراف کردند سال 88 اصل نظام نشانه بود

صفارهرندی: فتنه گران اعتراف کردند سال 88 اصل نظام نشانه بود عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فتنه گران اعتراف کردند در اتفاقات سال 88 تقلب بهانه و اصل نظام نشانه بود.
به گزارش تسنیم، محمدحسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در سخنرانی پیش از خطبه های امروز نمازجمعه تهران با عنوان فتوحات 9 دی ، اظهار داشت: "9 دی" روز تلافی و جبران بود. جبران آن اتفاق تلخی که روز عاشورا در تهران رخ داده بود و اگر جبران نمی شد؛ لکه تاریکی بر پیشانی این شهر ولایی خودنمایی می کرد.
وی افزود: جریان خبیث فتنه گر می دانست که مردم عزادار امام حسین(ع) در حسینیه ها تجمع دارند، خیابان را برای خود جولانگاه مناسبی فرض کرد گرچه با حضور نیروهای وفادار به امام حسین(ع) ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 18 ساعت پیش
شرط اردوغان برای دست کشیدن از سوریه: خروج گروه های کرد از منبج و فرات

شرط اردوغان برای دست کشیدن از سوریه: خروج گروه های کرد از منبج و فرات رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد در صورتی که گروه های کرد از منبج و شرق فرات خارج شوند، آنکارا دیگر هیچ کاری در سوریه ندارد.
به گزارش ایرنا، در حالی که ارتش سوریه وارد شهر منبج در استان حلب شده و پرچم این کشور را در این منطقه به اهتزار درآورده، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از مواضع پیشین خود عقب نشینی کرد.
اردوغان گفت: در وضعیت کنونی، ما همچنان از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کنیم. این مناطق به سوریه تعلق دارند. اگر سازمان های تروریستی (یگان های مدافع خلق) منطقه را ترک کنند، ما دیگر کاری در آنجا نداریم. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 18 ساعت پیش
لاریجانی صفحه ای در توییتر ندارد

لاریجانی صفحه ای در توییتر ندارد بجز سایت Larijani.ir و صفحه ای در اینستاگرام، لاریجانی حضوری در شبکه های اجتماعی ندارد.
به گزارش جماران؛ مهدی کیایی، مدیر کل روابط عمومی و فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با #جماران خبر داد که علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، هیچ صفحه ای در توییتر ندارد.
بجز سایت Larijani.ir و صفحه ای در اینستاگرام، لاریجانی حضوری در شبکه های اجتماعی ندارد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 19 ساعت پیش
برف راه 27 روستا را در آذربایجان غربی بست

برف راه 27 روستا را در آذربایجان غربی بست بارش سنگین برف راه ارتباطی 27 روستا در شهرستان خوی را مسدود کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به گفته صادق نژاد رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خوی بارش سنگین برف راه ارتباطی 17 روستا در منطقه الند بخش صفائیه خوی و 10 روستا در بخش قطور خوی را مسدود کرد.
او افزود: راهداران در تلاش برای بازگشایی راههای مسدود شده اند.
براثر بارسنگین برف تردد در جاده های اصلی شهرستان خوی نیز به ویژه جاده خوی به چالدران با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
کارشناسان هواشناسی پیش تر پیش بینی کرده بودند که ورود سامانه بارشی از روز پنجشنبه موجب بارش برف و باران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 19 ساعت پیش
وزارت کشور: در ورود وزیر کشور به بوشهر تشریفاتی در کار نبود

وزارت کشور: در ورود وزیر کشور به بوشهر تشریفاتی در کار نبود وزارت کشور: تصاویر منتشر شده در رسانه ها از ورود وزیر کشور به فرودگاه بوشهر نشان می دهد که پرواز عمومی و تشریفاتی در کار نبوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مرکز اطلاع رسانی این وزارتخانه، اعلام کرد: به دنبال انتشار مطلبی کذب در برخی کانال ها و بازنشر آن در رسانه های ضد انقلاب و معاند با ادعای به کلی خلاف واقع در مورد نحوه سفر وزیر کشور به استان بوشهر؛ به آگاهی هموطنان عزیز و آگاه می رساند؛ وزیر کشور، در ادامه سفرهای استانی، به منظور بررسی وضعیت اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و امنیتی استان بوشهر و شرکت در ستاد اقتصاد مقاومتی و بازدید از طرح ها و پروژه های گردشگری توسعه محور ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
طلا 2.8 دلار گران شد

طلا 2.8 دلار گران شد هر اونس طلا در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها 1277.9 دلار قیمت گذاری شد که نسبت به دیروز 2.8 دلار بالاتر بوده است
به گزارش فارس، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها، هر اونس (معادل 31.132گرم) طلا 1277.9 دلار به فروش رسید که نسبت به دیروز 2.8 درصد بالا رفته است. قیمت کنونی در مقایسه متوسط قیمت یک ماه گذشته این فلز 57.2 دلار بالاتر و در مقایسه با متوسط قیمت یک سال گذشته آن 16.8 دلار پایین تر بوده است . نقره نیز 8 سنت بالا رفت و 15.27 دلار در هر اونس قیمت گذاری شد.
پلاتین اما تغییر قیمتی را تجربه نکرد و 794 دلار در هر اونس به فروش رسید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
دستگیری 2 مسئول پیشین در استان مرکزی

دستگیری 2 مسئول پیشین در استان مرکزی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از دستگیری دهیار و عضو شورای اسلامی دوره گذشته در دو روستای این شهرستان به اتهام اختلاس شش میلیارد ریالی خبر داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از پلیس سرهنگ "پرویز اسدی" در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام گزارشی از اختلاس یک نفر از دهیاران و یکی از اعضای شورای اسلامی در دوره گذشته، تحقیقات تخصصی پلیس برای بررسی موضوع آغاز شد.
وی افزود: در انجام تحقیقات پلیس مشخص شد که این افراد با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود با فروش اراضی و فاکتور سازی در حدود 6 میلیارد ریال اختلاس کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
امام جمعه کرج: تحریم های کمرشکن رمز فتنه های جدید دشمن علیه مردم ایران است

امام جمعه کرج: تحریم های کمرشکن رمز فتنه های جدید دشمن علیه مردم ایران است امام جمعه کرج با هشدار نسبت به توطئه های دشمن علیه ملت ایران گفت: تحریم های کمرشکن رمز فتنه های جدید دشمن علیه مردم ایران است.
به گزارش تسنیم، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های نمازجمعه این هفته کرج، اظهار داشت: در این چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مراکز تصمیم ساز در آمریکا رویکردهای مختلفی در مواجهه و مقابله با ایران داشتند.در ابتدا سعی کردند که ایران را تشویق به همکاری و تسلیم کنند.
امام جمعه کرج با بیان اینکه وقتی آنها دیدند که این زمینه ها فراهم نیست سعی کردند جلوی سرعت پیشرفت های انقلاب اسلامی را بگیرند، بیان کرد: ایجاد محدودیت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
توافق مالی کی روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا

توافق مالی کی روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با فدراسیون فوتبال کلمبیا به توافق مالی رسیده است تا بعد از جام ملت های آسیا راهی این کشور شود.
به گزارش مهر، سایت directvsports با اشاره به مذاکرات چند ماهه کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا، اعلام کرد که ممکن است به زودی سرمربیگری کی روش در تیم ملی کلمبیا اعلام شود.
این سایت نوشت که کی روش با فدراسیون کلمبیا به توافقات مالی هم رسیده و منتظر اتمام جام ملت های آسیا است تا خبر حضور سرمربی تیم ملی ایران در کلمبیا به صورت رسمی اعلام شود.
در این خبر، سوابق کارلوس کی روش در تیم های مختلف از جمله پرتغال، آفریقای جنوبی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
آماری جدید از سونامی اندونزی: 40 هزار نفر بی خانمان، 430 کشته و 7 هزار مجروح

آماری جدید از سونامی اندونزی: 40 هزار نفر بی خانمان، 430 کشته و 7 هزار مجروح سازمان مقابله با بلایای طبیعی اندونزی با انتشار آماری جدید اعلام کرد که آمار تلفات و خسارات سونامی مرگبار تنگه سوندای این کشور افزایش یافته و برآوردهای تازه حاکی است 40 هزار نفر در اثر این حادثه طبیعی بی خانمان شده اند.
به گزارش ایرنا ،شبکه تلویزیونی مترو اندونزی امروز به نقل از این سازمان و در هفتمین روز از وقوع این حادثه با ارائه گزارشی وضعیت منطقه سونامی زده را وخیم اعلام کرد که براساس آن آمار قربانیان به 430 نفر و مجروحان نیز به 7 هزار نفر رسیده است.
این سونامی مهیب شنبه شب گذشته پس از فعالیت شدید کوه آتشفشان آناک کراکاتوا ایجاد شد و با توجه به اینکه هیچ گونه هشداری پیش از ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
دستگیری 6 نفر در ویتنام به اتهام خوردن میمون

دستگیری 6 نفر در ویتنام به اتهام خوردن میمون پلیس ویتنام 6 تن را که در ماه نوامبر یک نوع میمون در معرض انقراض را خورده بودند، دستگیر کرد.
به گزارش آناتولی؛ پلیس ویتنام 6 تن را که در ماه نوامبر یک میمون در معرض انقراض را کشته و خورده بودند، دستگیر کرده است.
این افراد که بین 35 تا 39 سال سن دارند این میمون از نژاد لانگور را به مبلغ 48 دلار از یک شکارچی خریده و خورده بودند.
پس از آنکه این افراد تصاویر مربوط به کشتن و خوردن میمون را در فیسبوک منتشر کردند از سوی پلیس دستگیر شدند.
جزیره کریسمس ویتنام محل زندگی میمون لانگور، پرنده فری گیت و تمساح سیام است که نسل همه آنها در معرض انقراض قرار دارد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
روسیه: حضور ایران در سوریه به توافق تهران و دمشق بستگی دارد

روسیه: حضور ایران در سوریه به توافق تهران و دمشق بستگی دارد سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه موضوعی است که فقط به دمشق و تهران مربوط می شود و در واقع، این موضوع به توافق دو کشور بر می گردد.
به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به این پرسش ایرنا که موضع روسیه در خصوص اظهارات و ادعا های اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص حضور ایران در سوریه چیست؟ این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: سوریه میزبان ایرانی هاست و تصمیم در مورد حضور مستشاران نظامی خارجی در هر کشوری را میزبان می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
ادعای انگلیس: ایران زاغری را برای اهداف دیپلماتیک گروگان گرفته

ادعای انگلیس: ایران زاغری را برای اهداف دیپلماتیک گروگان گرفته وزیر خارجه انگلیس مدعی شد که ایران به خاطر اهداف دیپلماتیک نازنین زاغری راتکلیف را به گروگان گرفته است.
به گزارش فارس، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس مدعی شد که ایران نازنین زاغری را به خاطر اهداف دیپلماتیک به گروگان گرفته است.
هانت روز جمعه در مصاحبه با رادیو 4 بی بی سی مدعی شد که نازنی زاغری تنها فرد بازداشت شده توسط ایران نیست؛ کسی که کاملا بیگناه است و به خاطر ابزارهای دیپلماتیک از سوی حکومت ایران به گروگان گرفته شده است.
وی با بیان اینکه ایران یک کشور با تمدن بزرگ و قدیمی در جهان است و خواستار احترام سایر کشورها است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
تمدید فراخوان پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان

تمدید فراخوان پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان فراخوان پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان که در دوبخش با موضوع آزاد و موضوع سلامت ر وان برگزار می شود، تا 12 دی تمدید شد.
به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی جشنواره بینالمللی عکس سلامت روان، عکاسان و هنرمندان می توانند تا پایان روز 12 دی ماه 1397 آثارخود را برای حضور در این رویداد به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.mentalhealthexhibition.i r ارسال کنند.
تاکنون 15805 عکس از 2754 عکاس از 78 کشور جهان به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است. با توجه به همزمانی مهلت شرکت در جشنواره با تعطیلات سال نو میلادی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
ترامپ: کل مرزهای مکزیک را می بندم

ترامپ: کل مرزهای مکزیک را می بندم رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد اگر کنگره بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی مکزیک را تصویب نکند این مرز را خواهد بست.
به گزارش تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مجددا تهدید کرد اگر کنگره بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی مکزیک را تصویب نکند این مرز را خواهد بست.
رئیس جمهوری آمریکا هفت گذشته در واکنش به تجمع هزاران مهاجر لاتین تبار در مرزهای جنوبی ایالات متحده با مکزیک، تهدید کرد در صورتی که دولت مکزیک این مهاجران را به کشورهای خود بازپس نفرستد، ممکن است در صورت لزوم مرزهای آمریکا و مکزیک را به صورت دائم مسدود کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
موافقت مقام معظم رهبری با تخصیص 100 میلیون دلار برای تولید 2 واکسن

موافقت مقام معظم رهبری با تخصیص 100 میلیون دلار برای تولید 2 واکسن رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه مهم ترین مسئله در مورد ورود واکسن های جدید به طرح واکسیناسیون، تأمین منابع مالی است، گفت: در صورت تخصیص منابع مالی مناسب به وزارت بهداشت، 2 واکسن "پنوموکوک" و "روتا ویروس" وارد طرح واکسیناسیون کشوری می شوند.
به گزارش فارس، علی واشقانی با تأکید بر اینکه طرح واکسیناسیون نیازمند تأمین منابع مالی پایدار است، اظهار کرد: به دلیل اینکه نمی توان پس از آغاز طرح واکسیناسیون یک نوع واکسن، آن را متوقف کرد، باید پیش اجرای آن، از تأمین مستمر منابع اطمینان حاصل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
بیانیه نماینده سراوان درباره اتهام سرقت علمی: نقشی در تنظیم مقاله علمی نداشتم

بیانیه نماینده سراوان درباره اتهام سرقت علمی: نقشی در تنظیم مقاله علمی نداشتم نماینده مردم سراوان در مجلس طی بیانیه ای تصریح کرد: در شرایط فعلی به سادگی فریب فرافکنی های افراد فرصت طلب و بدخواه جوانان را نخوریم تا از کوچکترین اشتباهات جوانان برای رسیدن به مقاصد شوم سیاسی خود بهره ببرند.
به گزارش فارس، محمد باسط درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سرقت علمی منتسب به وی بیانیه ای منتشر کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
به اطلاع مردم شریف ایران و شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان می رساند.
پیرو انتشار مطلبی مبنی بر منتسب نمودن مقاله ای به اینجانب در رسانه ها به استحضار می رساند اینجانب و سایر اساتید همکار هیچگونه نقشی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
12 مصدوم در آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد بانوان

12 مصدوم در آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد بانوان سخنگوی سازمان اورژانس کشور از وقوع حریق در یک کمپ ترک اعتیاد بانوان خبر داد.
مجتبی خالدی در گفت و گو با ایسنا، درباره این حادثه گفت: ساعت 15:30 ظهر امروز یک مورد آتش سوزی در کمپ ترک اعتیادی واقع در باقر آباد قرچک ورامین به اورژانس کشور اعلام شد.
وی افزود: در پی وقوع این حادثه بلافاصله 4دستگاه آمبولانس برای انتقال مصدومان احتمالی به این کمپ اعزام شدند. این آتش سوزی 12 مصدوم داشته که حال شش نفر از آن ها وخیم گزارش شده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
بازداشت مسئول صفحه اینستاگرام داعش

بازداشت مسئول صفحه اینستاگرام داعش دادگاه رسیدگی به جرایم سنگین باکو، روز جمعه یک شهروند جمهوری آذربایجان که مسئول صفحه اینستاگرام گروه تروریستی داعش بود را به حبس طولانی مدت محکوم کرد .
به گزارش ایرنا، دادگاه جرایم سنگین باکو رسیدگی به پرونده الدنیز محمداف را امروز به پایان رساند و راهیب سلمان اف قاضی این دادگاه، حکم 15 سال و شش ماه زندان برای این فرد صادر کرد .
بر اساس پرونده، محمداف به مدت طولانی در کنار گروه تروریستی داعش در درگیری های نظامی مشارکت داشته و به 'ابو جهاد ' معروف بود.
وی از سوی سرویس امنیت دولتی جمهوری آذربایجان دستگیر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 21 ساعت پیش
کلاهبرداری در پوشش جام جهانی قطر

کلاهبرداری در پوشش جام جهانی قطر رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که در پوشش یک شرکت قطری اقدام به کلاهبرداری از کارجویان ایرانی می کردند.
به گزارش ایلنا، سرهنگ کیوان ظهیری، رییس پلیس پیشگیری پایتخت درباره جزییات این خبر گفت: در پی اخبار و اطلاعات دریافتی مبنی بر فعالیت دو نفر ایرانی در پوشش تبعه کشور قطر و اقدام به دریافت مبالغی به جهت اعزام نیروی کار به کشور قطر و کاریابی در پروژه ساخت ورزشگاه های مربوط به جام جهانی 2022 تیم عملیات کلانتری 150 تهرانسر شناسایی باند مذکور را در دستور کار خود قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
اقدام کارگردان گشت2 به توصیه کارگردان مارموز ؟

اقدام کارگردان گشت2 به توصیه کارگردان مارموز ؟ عصر ایران ؛ کاوه معین فر - در چند روز گذشته خبری منتشر شد که فیلم ژن خوک ساخته سعید سهیلی با وجود اینکه فرم جشنواره ملی فیلم فجر را پر کرده است ولی ممکن است به این رویداد سینمایی نرسد، سهیلی گفته است: به دلیل طولانی شدن فیلمبرداری، فیلم به جشنواره نمی رسد و از سوی دیگر نگران به وجود آمدن حاشیه برای ژن خوک هم هستم!
این سخن اخیر که کارگردان اشاره کرده است نگران به وجود آمدن حاشیه برای فیلمش است به نوعی تائید گفته های کمال تبریزی در افتتاحیه فیلم "مارموز" است که گفته بود: بر اساس تجربه به تدریج متوجه شدم فیلم هایی مانند مارموز که کمی حساسیت برانگیز است قبل از نمایش عمومی نباید در جشنواره ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
ورود نخستین کاروان تجاری امارات به سوریه

ورود نخستین کاروان تجاری امارات به سوریه امارات با ارسال نخستین کاروان تجاری به سوریه و لبنان از طریق گذرگاه نصیب، تجارت زمینی خود را با دمشق از سر گرفت.
به گزارش ایسنا، روزنامه "البیان" امارات نوشت، کاروانی از کامیون های حامل کالاهای متعدد مسیر خود را از منطقه آزاد این کشور به سمت عربستان، اردن، سوریه و لبنان آغاز کرد.
به نوشته این روزنامه، سفر این کاروان در میان درگیری های سیاسی که منجر به بسته شدن مرزها شده، شش روز طول کشید و کامیون ها به هنگام بازگشت به دبی حامل میوه و سبزیجات بودند.
البیان نوشت، گذرگاه مرزی نصیب-جابر یکی از شلوغ ترین نقاط تفتیش در مسیر بین المللی میان دمشق و امان بود و گذرگاه اصلی برای صادرات ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 2 ساعت پیش
حناچی: شهرداری در ساماندهی وضعیت مسکن وظیفه ای ندارد

حناچی: شهرداری در ساماندهی وضعیت مسکن وظیفه ای ندارد شهردار تهران با بیان این که متولی ساماندهی بازار مسکن نیستیم، گفت: شهرداری تمام تلاش خود را برای خنثی کردن تلاطمات و آشفتگی های بازار مسکن انجام می دهد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، پیروز حناچی با اشاره به تلاطمات بازار مسکن در پایتخت و افزایش چند برابری قیمت ها، اظهار کرد: متولی اصلی مدیریت بازار مسکن وزارت راه و شهرسازی بوده و مسئولیت ساماندهی و مدیریت بازار مسکن پایتخت بر عهده شهرداری تهران نیست.
وی افزود: شهرداری تمام تلاش خود را برای خنثی کردن تلاطمات و آشفتگی های بازار مسکن انجام می دهد، اما شهرداری تهران متولی ساماندهی بازار مسکن نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 2 ساعت پیش
اولین تقابل فدرر و سرنا ویلیامز در جهان تنیس

اولین تقابل فدرر و سرنا ویلیامز در جهان تنیس دو تنیسور پر افتخار زن و مرد جهان برای نخستین بار برابر هم قرار می گیرند.
به گزارش ایسنا و به نقل از کلارین، جام هوپمن در فصل 2019 برگزار کننده یک بازی خاص خواهد بود. در این رقابت ها راجر فدرر سوییسی برابر سرنا ویلیامز آمریکایی قرار خواهد گرفت.
در سی و یکمین دوره این بازی ها که به صورت دبل میکس برگزار می شود هشت کشور حضور دارند و از 29 دسامبر تا 5 ژانویه در استرالیا رقابت خواهند کرد (امتیاز این بازی ها در ATP و WTA محاسبه نمی شود).
یکم ژانویه فدرر به همراه بلیندا بنچیج برابر فرانسیس تیافو و سرنا ویلیامز قرار می گیرد تا یک بازی تاریخی دیگر برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 2 ساعت پیش
واکنش الجبیر بعد از برکناری از وزارت خارجه عربستان

واکنش الجبیر بعد از برکناری از وزارت خارجه عربستان وزیر مشاور در امور خارجه عربستان بعد از برکناری اش از سمت وزیر خارجه، از پادشاه عربستان و ولیعهد این کشور به خاطر این تصمیم تشکر کرد.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی عربستان(واس) گزارش داد: عادل الجبیر از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور به خاطر صدور دستور برکناری وی از سمت وزارت خارجه و تعیین او به عنوان وزیر مشاور در امور خارجه و عضو کابینه قدردانی کرد.
الجبیر گفت: از خداوند می خواهم به لطف سفارشات پادشاه و ولیعهد در ادامه مأموریتم موفق باشم. دستورات پادشاهی نشان دهنده عزم و اراده برای ارتقای کشور و تحقق چشم انداز آن است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 3 ساعت پیش
آخرین وضعیت بازسازی پلاسکو

آخرین وضعیت بازسازی پلاسکو عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت بازسازی ساختمان پلاسکو را تشریح کرد.
کمال الدین شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ساخت مجدد ساختمان پلاسکو،گفت: ساختمان پلاسکو بسیار بلندمرتبه بود اما در حال حاضر شهرداری پروانه ساخت مجدد با همان تعداد طبقات را نمی دهد.
وی ادامه داد: در واقع مطابق با طرح تفصیلی حاکم بر ارتفاع آن منطقه، دیگر نمی توان ساختمانی به تعداد طبقات سابق ساخت و این مسئله یکی از اختلافات میان شهرداری و بخش هایی چون بنیاد مستضعفان و میراث فرهنگی است.
عضو کمیسیون عمران در مجلس با اشاره به مشکلاتی که در اعطای پروانه ساخت مجدد ساختمان پلاسکو وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 3 ساعت پیش
خنثی سازی حمله تروریستی در سوئد

خنثی سازی حمله تروریستی در سوئد دادستان کل سوئد اعلام کرد، نیروهای امنیتی یک عملیات تروریستی را خنثی کرده و اعضای آن را بازداشت کرده اند که با خود مقادیری مواد شیمیایی به همراه داشتند.
به گزارش ایسنا، دادستان کل سوئد اعلام کرد، شش مرد اهل آسیای مرکزی را بازداشت کرده که سه تن از آنها متهم به برنامه ریزی برای ارتکاب جنایت های تروریستی و سه تن دیگر نیز متهم به تامین بودجه گروه تروریستی داعش هستند.
به نقل از روسیا الیوم، دفتر دادستانی استوکهولم در بیانیه ای تصریح کرد، سه تن از مظنونان مقادیری مواد شیمیایی و تجهیزات دیگر با خود داشتند و با هدف کشتار یا آسیب رساندن به اشخاص این مواد را انبار کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 3 ساعت پیش
امارات: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، مشروط به موافقت اکثر اعضا

امارات: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، مشروط به موافقت اکثر اعضا وزیر امور خارجه امارات متحده عربی بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را مشروط به موافقت اکثریت اعضای این اتحادیه دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، انور قرقاش وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز پنج شنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی العربیه گفت که عضویت مجدد کشور سوریه در اتحادیه عرب- که هفت سال پیش به حالت تعلیق درآمد- به موافقت اکثریت اعضای این اتحادیه نیازمند است.
یک دیپلمات عرب که نخواست نامش فاش شود، هفته گذشته به خبرگزاری رویترز گفته بود که باور دارد اکثریت اعضای این اتحادیه خواستار پذیرش مجدد سوریه در این اتحادیه هستند- و انتظار می رود که تنها سه یا چهار کشور با عضویت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 4 ساعت پیش
زلزله 4.3 ریشتری در قصر شیرین کرمانشاه

زلزله 4.3 ریشتری در قصر شیرین کرمانشاه زمین لرزه ای با قدرت 4.3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد روز جمعه حوالی قصر شیرین در استان کرمانشاه را لرزاند.
به گزارش ایرنا،شبکه لرزه نگاری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد: این زمین لرزه ساعت 2 و 27 دقیقه و 2 ثانیه رخ داد.
کانون این زلزله در موقعیت 34.46 شمالی و 45.66 شرقی ثبت شده است.
هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی مخابره نشده است.
این زلزله در عمق 13 کیلومتری استان کرمانشاه و در فاصله های 10 کیلیومتری قصر شیرین ، 19 کیلومتری سرپل ذهاب ، کرمانشاه و 28 کیلومتری خانقین عراق گزارش شده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 4 ساعت پیش
گرانقیمت ترین بازیکنان لیگ جزیره (+عکس)

گرانقیمت ترین بازیکنان لیگ جزیره (+عکس) لیگ برتر جزیره همواره به مانند غول های اسپانیا در جذب ستارهای گرانقیمت پیش رو بوده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی که تنها چند روی دیگر پنجره نقل و انتقالات زمستانی فوتبال اروپا باز خواهد شد تیم های برای جذب ستاره ها و بازیکنان مورد نظر خود دست به کار و وارد مذاکره شده اند.
البته بارسا خیلی زود امروز اولین خرید نیم فصل خود از والنسیا را معارفه کرد و در ادامه باید دید دیگر تیم ها در این زمینه چه حرکاتی انجام خواهند داد.
در این بین لیگ برتر جزیره به دلیل رقابت بزرگان بیشتر از گذشته در کانون توجهات قرار دارد و انتظار می رود زمستان داغی در پیش روی تیم های چلسی، لیورپول ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 4 ساعت پیش
بازداشت مقصران انفجار در مسکن مهر بجنورد

بازداشت مقصران انفجار در مسکن مهر بجنورد دادستان عمومی و انقلاب بجنورد گفت: 2 نفر از عاملان انفجاری که ظهر امروز در یک واحد مسکونی در گلستان شهر بجنورد (خراسان شمالی) روی داد، بازداشت شدند.
مسلم محمدیاران پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این افراد شامل مالک واحد مسکونی و کارگر وی، در انفجار خسارتبار این واحد مسکونی مقصر شناخته شده اند.
وی افزود: استفاده از تجهیزات و اتصالات غیراستاندارد در این واحد مسکونی باعث نشت گاز و وقوع انفجار در این واحد مسکونی شد.
محمدیاران گفت: بر اساس اعلام اولیه گفته شد 12 واحد مسکونی بر اثر این انفجار خسارت دیده اند اما بررسی ها مشخص کرد که میزان خسارات بسیار بیشتر از این ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 296 روز و 13 ساعت پیش
افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در سال 98

افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در سال 98 معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت جهت جانماندن از تورم احتمالی سال آتی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، سعید نمکی امشب در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی، اظهار داشت: سفری که آمدیم بر مبنای برنامه ای است که در سازمان برنامه و بودجه دنبال می کنیم چراکه با سفر به استان های کمتر توسعه یافته نیازمندی های استان ها را بررسی می کنیم.
وی با اعلام اینکه متأسفانه بحث بودجه کشور ما را غافلگیر کرد زیرا با مصارف حداقلی معلوم و منابع حداقلی نامعلوم مواجه ایم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 14 ساعت پیش
قوانین جدید فیفا برای بازیکنان دوپینگی

قوانین جدید فیفا برای بازیکنان دوپینگی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قواعد جدیدی را برای بازیکنان دوپینگی معرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فیفا قوانین دوپینگ بازیکنان فوتبال را اصلاح کرد که از اواسط ماه ژانویه 2019 میلادی (دی 1397) اجرایی خواهند شد.
بر اساس گزارش فیفا، طبق قوانین جدید در وقفه بین 2 نیمه بازی به صورت قرعه بازیکنانی برای انجام آزمایش دوپینگ تعیین می شوند. در مراسم قرعه کشی انتخاب بازیکنان برای آزمایش های دوپینگ نمایندگان 2 تیم حضور خواهند داشت و افسر کنترل دوپینگ پس از پایان بازی درباره بازیکنانی که باید مورد آزمایش قرار بگیرند اطلاع رسانی می کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 14 ساعت پیش
محسن بنگر راهی لیگ یک می شود

محسن بنگر راهی لیگ یک می شود محسن بنگر مدافع با تجربه و کهنه کار نیم فصل اول پارس جنوبی در آستانه عقد قرارداد با تیم اروند خرمشهر قرار دارد.
به گزارش ایلنا، بنگر که سابقه بازی در تیم های پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی و نفت تهران را در کارنامه خود دارد پس از فسخ قرارداد خود با تیم پارس جنوبی جم با توافقاتی که بین او و مسئولین باشگاه اروند شکل گرفته به احتمال زیاد این مدافع 39 ساله راهی این تیم خواهد شد.
نکته قابل توجه این انتقال این است که بنگر دوباره شاگر هومن افاضلی خواهد شد. این دو در نفت تهران نیز باهم کار کرده اند و شاید یکی از دلایل انتخاب اروند توسط بنگر، هومن افاضلی باشد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
نماز باران در زاهدان (عکس)

نماز باران در زاهدان (عکس) نماز طلب باران به امامت امام جمعه زاهدان امروز پنجشنبه با حضور گسترده و پرشور مردم در مصلی المهدی(عج)این شهر اقامه شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
15 زخمی در حمله به کلیسایی در اتریش

15 زخمی در حمله به کلیسایی در اتریش پلیس اتریش پنجشنبه گفت حمله دو نفر به کلیسایی در شهر وین به زخمی شدن دست کم 15 نفر منجر شده است.
دست کم 15 نفر در حمله به کلیسایی در وین زخمی شدند
به گزارش خبرگزاری فارس، حمله دو سارق به کلیسایی در شهر وین ، پایتخت اتریش به زخمی شدن دست کم 15 نفر منجر شده است.
پلیس اتریش اعلام کرده که مهاجمان به چند کشیش در کلیسایی در منطقه استربرسدورف در شهر وین حمله کرده اند. پلیس گفته برخی از قربانیان به شدت مجروح شده اند و انگیزه دقیق مهاجمان مشخص نیست اما گمان می رود آنها قصد سرقت داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
حال شهرام ناظری خوب است

حال شهرام ناظری خوب است برادر خواننده پیشکسوت موسیقی کشورمان در تشریح تازه ترین اوضاع جسمانی وی خبر داد و گفت فردا برخی آزمایش ها انجام می گیرد.
سعدی ناظری برادر شهرام ناظری در گفتگو با مهر با اشاره به تازه ترین وضعیت جسمانی برادرش پس از عفونت ریوی که به وجود آمده و منجر به بستری شدن او در بیمارستان شد، توضیح داد: خوشبختانه از چهار روز گذشته تا به امروز وضعیت جسمانی برادرم بهتر شده و درجه تب او کاهش پیدا کرده است.
به گفته وی، هنوز مشکل عفونت ریوی وجود دارد و پزشکان درتلاشند تا هرچه زودتر این مشکل را برطرف کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
رقیب اصلی نتانیاهو در انتخابات پیشرو

رقیب اصلی نتانیاهو در انتخابات پیشرو یک فرمانده ارشد پیشین ارتش اسرائیل اعلام کرد در انتخابات پیشرو رقیب نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی خواهد بود.
به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، بنی گانتز ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی امروز-پنجشنبه- اعلام کرد برای مقام نخست وزیری این رژیم با بنیامین نتانیاهو رقابت می کند.
گفته می شود ژنرال گانتز جدی ترین رقیب نتانیاهو خواهد بود.
هفته های اخیر محبوبیت ژنرال گانتز به عنوان چهره سیاسی جدید در سرزمین های اشغالی فلسطین افزایش یافته و در نظرسنجی ها موفق بوده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
آپوئل قوچان نژاد را به پرسپولیس نمی دهد

آپوئل قوچان نژاد را به پرسپولیس نمی دهد باشگاه آپوئل قبرس با وجود تمایل پرسپولیس برای جذب رضا قوچان نژاد دست از مهاجم ایرانی اش نمی کشد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت کرکیدای قبرس، رضا قوچان نژاد با وجود رزومه عالی نتوانست در تیم آپوئل موثر واقع شود و سرمربی ایتالیایی مجبور شد او را از ترکیب اصلی دور کند. به ثمر رساندن 2 گل هیچ سنخیتی با رزومه پیشین او با 28 گل زده در اردویژه هلند همراه تیم هیرنوین ندارد.
این رسانه قبرسی در ادامه این مطلب نوشت: در روزهای اخیر اخبار ی در رسانه های ایرانی مبنی بر تمایل باشگاه پرسپولیس برای جذب رضا قوچان نژاد منتشر شدند اما در شرایط کنونی باشگاه آپوئل تصمیمی برای دست کشیدن از این ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 16 ساعت پیش
وزیر نیرو: صادرات برق به عراق ادامه خواهد داشت

وزیر نیرو: صادرات برق به عراق ادامه خواهد داشت وزیر نیرو گفت: براساس سند امضا شده بین ایران و عراق چارچوب یک همکاری بلندمدت در زمینه بازسازی صنعت برق عراق شکل گرفته است و این توافق به عنوان یک روز تاریخی در صنعت برق این کشور ثبت خواهد شد.
به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان در حاشیه مراسم امضای سند یادداشت تفاهم همکاری های دو جانبه میان وزارتخانه های نیرو و برق ایران و عراق، اظهار کرد: این سفر منجر به امضای توافق نامه ای شده است که روز 28 دسامبر سال 2018 را به عنوان یک روز تاریخی در صنعت برق عراق ثبت خواهد کرد.
وی با اشاره به مذاکرات "فشرده و موثر" خود با مسئولان صنعت برق عراق ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 16 ساعت پیش
برگزاری یک کنسرت در خراسان رضوی

برگزاری یک کنسرت در خراسان رضوی کنسرت موسیقی 'فرزاد فرزین' خواننده موسیقی پاپ پنجشنبه شب در میان استقبال علاقه مندان در تالار کاشفی سبزوار برگزار شد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار به ایرنا گفت: کنسرت موسیقی فرزاد فرزین پس از کسب مجوزهای لازم و قانونی بدون هیچ مشکلی در این شهرستان اجرا شد.
رضا شجاع مقدم افزود: شرکت فرهنگی هنری آوای ماندگار میزبان این برنامه هنری بود و بلیت های این برنامه به صورت غیر اینترنتی پیش فروش شده بود.
کنسرت موسیقی این خواننده پاپ 18 اسفند سال گذشته در سبزوار لغو شده بود هچنین پارسال کنسرت موسیقی سالار عقیلی در سبزوار برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 296 روز و 17 ساعت پیش
جواد نکونام سرمربی پیکان شد

جواد نکونام سرمربی پیکان شد کاپیتان پیشین تیم ملی ایران و سرمربی اسبق نساجی مازندران بعد از توافق با مسئولان باشگاه پیکان هدایت این تیم را بر عهده گرفت و رسما جایگزین مجید جلالی شد.
به گزارش ورزش3؛ با اعلام مسئولان باشگاه پیکان تهران جواد نکونام رسما جایگزین مجید جلالی شد و هدایت فیروزه ای پوشان تهران را بر عهده گرفت. این مربی ظهر روز دوشنبه طی مصاحبه ای خداحافظی خود از نساجی را رسانه ای کرد و همین امر باعث شد مذاکره پیکانی ها با نکونام جدی تر از قبل بشود. سرانجام پس از برگزاری جلسات متمادی، این دو به تفاهم کامل رسیدند و قراردادی را به مدت 1.5 فصل و تا پایان لیگ برتر نوزدهم به امضا رساندند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 17 ساعت پیش
دیدا وزیر نیرو با رئیس جمهور عراق (+عکس)

دیدا وزیر نیرو با رئیس جمهور عراق (+عکس) رییس جمهوری عراق روز پنجشنبه در دیدار وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با وی، بر اهمیت گسترش روابط در حوزه انرژی با ایران تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، برهم صالح در این دیدار که وزیر برق عراق و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز حضور داشتند گفت که توسعه روابط در همه زمینه ها به ویژه در بخش انرژی و آب به نحوی که باعث ارتقا همکاری ها بین دو کشور شود، حائز اهمیت است.
صالح در بخش دیگری از این جلسه تاکید کرد که همه کشورهای منطقه در خصوص تثبیت اصول صلح و ثبات مسوولیت بزرگی بر عهده دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
اثاث کشی نماینده آمریکا در سازمان ملل (عکس)

اثاث کشی نماینده آمریکا در سازمان ملل (عکس) نماینده آمریکا در سازمان ملل در آخرین روزهای خود در نیویورک، تصویری از جمع آوری وسایل خود و آمادگی برای ترک نیویورک منتشر کرد.
به گزارش تسنیم ، "نیکی هیلی" نماینده آمریکا در سازمان ملل در آخرین روزهای خود در نیویورک، تصویری از جمع آوری وسایل خود و آمادگی برای ترک نیویورک منتشر کرد.
نیکی هیلی روز نهم اکتبر استعفای خود را اعلام کرد و گفت که تا پایان سال 2018 در سمت خود به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل فعالیت خواهد کرد.
قرار است که "هیدر نائورت" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به عنوان سفیر جدید این کشور در سازمان ملل فعالیت خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
مقام عراقی خطاب به ترامپ: اگر نیروهایت را از عراق خارج نکنی خودمان اخراجشان خواهیم کرد

مقام عراقی خطاب به ترامپ: اگر نیروهایت را از عراق خارج نکنی خودمان اخراجشان خواهیم کرد دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق خطاب به رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد اگر نظامیان کشورش را از عراق خارج نکند، عراقی ها قدرت دارند تا به شیوه دیگری آنها را بیرون برانند.
به گزارش تسنیم ، شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق واکنش شدیدی به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی سفر سری و سرزده اخیرش به عراق نشان داد.
شیخ خزعلی در صفحه توئیتر خود تأکید کرد: سفر ترامپ به پایگاه نظامی آمریکا بدون در نظر گرفتن عرف دیپلماتیک از حقیقت طرح آمریکا در عراق پرده برمی دارد.
وی خطاب به ترامپ افزود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
واشنگتن پست: ترامپ برای فرار از خدمت معافیت جعلی پزشکی گرفته بود

واشنگتن پست: ترامپ برای فرار از خدمت معافیت جعلی پزشکی گرفته بود دختران یک پزشک گفته اند پدرشان به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در گرفتن معافیت پزشکی و عدم اعزام به جنگ ویتنام، کمک کرده است
به گزارش فارس، دختران یک پزشک گفته اند پدرشان به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در گرفتن معافیت پزشکی و عدم اعزام به جنگ ویتنام، کمک کرده است. این در حالی است که در آن مدت ترامپ در سلامت کامل به سر می برده و حتی در تیم فوتبال و بسکتبال دانشگاه بازی می کرده است.
روزنامه واشنگتن پست به نقل از روزنامه نیویورک تایمز نوشته است، دختران یک پزشک فوت شده متخصص امراض پا می گویند طی حکایتی خانوادگی، زمانی که دونالد ترامپ جوان بوده، برای فرار از اعزام به جنگ ویتنام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
لیگ هجدهم جذاب تر از همیشه

لیگ هجدهم جذاب تر از همیشه به گزارش عصرایران ؛ مهدی جم - نیم فصل اول لیگ هجدهم به پایان رسیده در حالی که 3 تیم سپاهان، پدیده و پرسپولیس با 31 امتیاز به ترتیب در مکان های اول تا سوم قرار دارند. نکته این است که تاکنون در لیگ برتر امتیاز ها اینگونه تقسیم نشده بود. فصل گذشته پرسپولیس نیم فصل با قاطعیت اول شد و قبل از آن هم هیچگونه به این شکل 3 تیم هم امتیاز نداشتیم به این ترتیب می توان لیگ امسال را خیلی جذاب و دیدنی پیش بینی کرد.
جدول لیگ از سال 94 تا 97
آمار گلزنی بالای تیم نخست نسبت به فصل های گذشته
تیم سپاهان با تفاضل گل بیشتر نسبت به پرسپولیس و پدیده در صدر جدول قرار گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 19 ساعت پیش
کشته شدن سخنگوی داعش در افغانستان

کشته شدن سخنگوی داعش در افغانستان منابع محلی از کشته شدن یکی از سران داعش در افغانستان خبر دادند.
به گزارش اسپوتنیک، منابع محلی اعلام کردند سلیمان عزیز اعظم سخنگوی داعش افغانستان در حمله هوایی نیرو های آمریکایی کشته شده است.
جنگنده های آمریکایی روز سه شنبه بخش هایی از ولایت ننگنهار را بمباران کردند.
این منابع اضافه کردند که اعظم به غیر از سخنگو، وظیفه عضو گیری و کشتار غیرنظامیان رابرعهده داشته است.
داعش افغانستان هنوز درباره کشته شدن سخنگوی خود بیانیه ای صادر نکرده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 19 ساعت پیش
مقام دولتی هند: هند واردات نفت از ایران را متوقف نخواهد کرد

مقام دولتی هند: هند واردات نفت از ایران را متوقف نخواهد کرد یک مقام دولتی هند در مصاحبه با روزنامه هند تایمز گفت که به رغم آن که در سال 2018 به میزان سه میلیارد دلار نفت و گاز از آمریکا وارده کرده ایم اما این واردات به معنای تصمیم دهلی نو برای متوقف خرید نفت از ایران نیست.
به گزارش ایرنا این نشریه هندی بدون اشاره به نام و عنوان مقامی که با آن مصاحبه کرده ، نوشته است که دهلی نو برای ایجاد تعادل در تراز تجاری خود در سال 2018 این مقدار نفت و گاز را از آمریکا وارد کرد.
مقام هندی به روزنامه محلی گفت که ما کسری تجاری خود با آمریکا را در سال 2017 نسبت به سال قبلش کاهش داده ایم و اکنون با خرید گاز از آمریکا سطح کسری تجارتمان تا حدود زیادی جبران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 19 ساعت پیش
رئیس جمهور سابق پاکستان ممنوع الخروج شد

رئیس جمهور سابق پاکستان ممنوع الخروج شد دولت پاکستان اعلام کرد که آصف علی زرداری، رئیس جمهور سابق به دلیل برخی اتهامات از جمله پولشویی ممنوع الخروج شده است.
به گزارش ایسنا، آصف علی زرداری، رئیس جمهور سابق پاکستان مدتهاست که با اتهامات فساد روبروست و از او به عنوان" مرد 10 درصدی" نام برده می شود.
فواد چودری، وزیر اطلاع رسانی پاکستان گفت که زرداری و خواهرش فریال تالپور در میان 172 متهم پرونده پولشویی و استفاده از حساب های بانکی جعلی هستند.
زرداری رئیس حزب مردم پاکستان از سال های 2008 تا 2013 رئیس جمهور پاکستان بود.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
برکناری عادل الجبیر/ وزیر اقتصاد باتجربه، وزیر خارجه جدید سعودی شد

برکناری عادل الجبیر/ وزیر اقتصاد باتجربه، وزیر خارجه جدید سعودی شد ملک سلمان وزیر خارجه عربستان سعودی با صدور فرمانی، کابینه جدید این کشور را به ریاست خود تشکیل داد. در کابینه جدید، برخی وزیران برکنار شده اند که مهمترین آنها، عادل الجبیر وزیر خارجه است.
با برکناری عادل الجبیر از سمت وزیر خارجه، ابراهیم العساف وزیر سابق اقتصاد به این سمت منصوب شد. العساف قبلا به مدت 20 سال وزیر دارایی بود اما در سال 2016 از این سمت کنار گذاشته شد و به عنوان وزیر مشاور منصوب شده بود. عادل الجبیر هم با وجود برکناری از سمت وزیر خارجه، به عنوان "وزیر مشاور در امور خارجه" معرفی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
میراث بهرگان

میراث بهرگان مسعود فروزنده – مورخان از لابه لای اسناد آرشیوی، نشریات، تصاویر و مصاحبه با پیشکسوتان می توانند به بازسازی صحنه هایی از تاریخ معاصر ایران دست زنند. آرشیو موزه های صنعت نفت ایران در چند سال اخیر کمک های بی دریغی به اهل تاریخ کرده است. آنان به زحمت توانسته اند اسناد قدیمی را از کانکس ها، گونی های خاک گرفته و فایل های درون انبارها و سوله ها جمع آوری کنند و در محل جدیدی در اختیار اهل پژوهش قرار دهند.
بهرگان، در 40 کیلومتری شمال غربی گناوه، از مناطق قدیمی سرزمین مادری است که با نام های مختلفی در متون تاریخ میانه توصیف شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
تمرین تیم ملی در قطر (عکس)

تمرین تیم ملی در قطر (عکس) تمرینات تیم ملی در دوحه قطر زیر نظر کی روش پیگیری می شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
معارفه نکونام در باشگاه پیکان

معارفه نکونام در باشگاه پیکان مراسم معارفه سرمربی جدید تیم پیکان امروز برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، جواد نکونام سرمربی جدید تیم پیکان امروز در تمرین این تیم حاضر و مراسم معارفه او با حضور مدیران و بازیکنان پیکان برگزار شد.
طبق اعلام به بازیکنان پیکان قرار است تمرینات این تیم با حضور مربیان جدید از روز شنبه در ورزشگاه ایرانخودرو برگزار شود.
نکونام با کادرفنی خود از روز شنبه در تمرینات تیم پیکان حضور پیدا خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
آزادی همه کارگران گروه ملی اهواز به جز 7 نفر

آزادی همه کارگران گروه ملی اهواز به جز 7 نفر وکیل مدافع تعدادی از کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز گفت: همه کارگران به جز 7 نفر با قرار کفالت آزاد شدند.
فرزانه زیلابی در گفت وگو با ایرنا درباره آخرین وضعیت بازداشت کارگران گروه ملی فولاد اهواز اظهار داشت: بازداشتی های اخیر این کارگران 41 نفر بودند که تاکنون همه آنها به جز هفت کارگر به قید کفالت آزاد شدند.
این وکیل دادگستری افزود: از این هفت کارگر دو نفر در زندان مرکزی اهواز هستند و غریب حویزاوی از بازداشتگاه امنیتی به زندان منتقل شده است.
وکیل مدافع تعدادی از کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز افزود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
10 کشته حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد (عکس)

10 کشته حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد (عکس) 10 کشته حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 21 ساعت پیش
سناتور و فرماندار مکزیکی در سقوط هلیکوپتر کشته شدند (فیلم)

سناتور و فرماندار مکزیکی در سقوط هلیکوپتر کشته شدند (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 23 ساعت پیش
بهره برداری از 25 خانه بهداشت در کرمانشاه با حضور وزیر بهداشت

بهره برداری از 25 خانه بهداشت در کرمانشاه با حضور وزیر بهداشت 25 خانه بهداشت ساخته شده توسط بانک آینده در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، افتتاح و به بهره برداری رسید.
بانک آینده، که پروژههای ساخت 25 خانه بهداشت را با هدف کمک به تأمین آسایش خاطر هم وطنان عزیز زلزله زده استان کرمانشاه، از حدود یک سال پیش آغاز کرده بود؛ آنان را با حضور جمعی از مردم منطقه، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، اعضای هیأت مدیره بانک آینده و تعدادی از مسئولان استانی و محلی، در روز پنج شنبه ششم بهمن ماه سال 1397، افتتاح نموده و به بهره برداری رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 297 روز و 0 ساعت پیش
کتاب هایی که کاربران "عصرایران" خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 44

کتاب هایی که کاربران "عصرایران" خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 44 خوانندگان " عصرایران " به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید.
خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و دوست دارید خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید، از طریق فرمی که در این لینک است، اقدام کنید.
*** لطفا اگر درباره کتاب های معرفی شده، نظری دارید، زیر همین پست برایمان بفرستید. (ولی معرفی کتاب را فقط از طریق این لینک باشد).
_________________________________________
نام کتاب: لذت خواندن در عصر حواس پرتی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 297 روز و 0 ساعت پیش
مسکو: بن سلمان حق دارد جانشین پدرش باشد/ آمریکا حق مداخله ندارد

مسکو: بن سلمان حق دارد جانشین پدرش باشد/ آمریکا حق مداخله ندارد روسیه به آمریکا درباره اعمال هرگونه فشار جهت تاثیر گذاشتن بر جانشینی در کشور پادشاهی عربستان هشدار داد.
به گزارش ایسنا، مسکو بر حمایت کامل خود از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که به دلیل دست داشتن در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی در دوم اکتبر در کنسولگری عربستان در استانبول در معرض فشارهای بین المللی قرار گرفته است، تاکید کرد.
در همین راستا، میخائیل بوگدانوف، فرستاده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به خاورمیانه در گفت وگو با خبرگزاری بلومبرگ گفت: شاهزاده محمد بن سلمان کاملا حق دارد پس از درگذشت سلمان بن عبدالعزیز ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 1 ساعت پیش
تسلیت سفارت افغانستان در تهران برای درگذشت هاشمی شاهرودی و حادثه دانشگاه

تسلیت سفارت افغانستان در تهران برای درگذشت هاشمی شاهرودی و حادثه دانشگاه سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران در پیام های جداگانه ای درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی و حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران را تسلیت گفت.
به گزارش ایسنا، متن پیام سفارت افغانستان در تهران در پی در گذشت آیت الله هاشمی شاهرودی به شرح زیر است:
ارتحال عالم مجاهد و فقیه وارسته آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران ضایعه ای بزرگ است. این مرجع مرحوم از مفاخر حوزه علمیه نجف اشرف بوده که در طول حیات فقهی، قضایی و سیاسی خویش منشاء خیر و خدمات ارزشمند بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 2 ساعت پیش
تشکر عضو زرتشتی شورای شهر یزد از ظریف

تشکر عضو زرتشتی شورای شهر یزد از ظریف عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد با انتشار پیامی از وزیر امور خارجه و دستیار رییس جمهوری در امور اقلیتها به منظور گرامیداشت سالروز درگذشت آشوزرتشت قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، در پیام سپنتا نیکنام که پیرو پیام های حجت الاسلام یونسی و محمد جواد ظریف به مناسبت گرامیداشت درگذشت زرتشت ، در روز پنجشنبه انتشار یافته، چنین عنوان شده است: از دستیار رییس جمهوری در امر اقلیتها که هر سال در اینگونه مناسبتها در کنار ایرانیان غیرمسلمان هستند و از وزیر با تدبیر دولت که نشان دادند چرا ظریف محبوب ملت است، سپاس گذارم . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 2 ساعت پیش
مطهری: رفتار نمایندگان هنگام سخنرانی روحانی پسندیده نبود

مطهری: رفتار نمایندگان هنگام سخنرانی روحانی پسندیده نبود نایب رییس مجلس شورای اسلامی رفتار نمایندگان در زمان سخنرانی حسن روحانی درباره بودجه سال 98 را نامناسب می داند و می گوید که هیات رییسه مجلس حتما به این موضوع ورود خواهد کرد.
اعتمادآنلاین- حسن روحانی رییس جمهوری درحالی سه شنبه ای که گذشت برای ارائه بودجه سال 98 به بهارستان رفت که بعضی از نمایندگان خوزستان هنگام سخنرانی او به سمت تریبون او رفتند و در مورد موضوع آب به این موضوع اعتراض کردند. اعتراضی که چند دقیقه ای اظهارات روحانی را قطع کرد و او را مجبور کرد که چندین بار درباره تدابیر دولت برای حل مشکل آب استان ها اظهارنظر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 297 روز و 3 ساعت پیش
مدیریت که بلد نیستید، استعفا و عذرخواهی هم بلد نیستید؟

مدیریت که بلد نیستید، استعفا و عذرخواهی هم بلد نیستید؟ عصر ایران؛ مصطفی داننده- هرچه منتظر ماندم تا خبر استعفایی، عذرخواهی از مسؤولان دانشگاه آزاد و کشور بابت حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات به گوشم برسد، نرسید که نرسید.
نمی دانم دیگر چه اتفاقی باید می افتاد که حضرات مسؤول در این ماجرا، قلم به دست می گرفتند و استعفا نامه خود را می نوشتند و در برابر مردم خم می شدند و عذرخواهی می کردند.
دیگر خسته شدیم از بس که نوشتیم اگر چنین اتفاقی در بسیاری از کشورهای دنیا اتفاق می افتاد، مقام های مسؤول استعفا می دادند.
به خدا خسته شده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 297 روز و 3 ساعت پیش
وقوع انفجار نزدیک سفارت آمریکا در بغداد

وقوع انفجار نزدیک سفارت آمریکا در بغداد رسانه ها از وقوع انفجار نزدیک سفارت آمریکا در بغداد پایتخت عراق خبر دادند.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که صدای انفجار در منطقه الخضرا نزدیک سفارت آمریکا در بغداد شنیده شده است.
جزئیایت بیشتری در این باره گزارش نشده است.
این در حالی است که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در سفری غیر منتظره به عراق با نظامیان کشورش در پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار دیدار کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 5 ساعت پیش
مدیر روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد: هیچ گونه لغو مجوزی صورت نگرفته است

مدیر روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد: هیچ گونه لغو مجوزی صورت نگرفته است مدیر روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد از توقف فعالیت های این مجموعه بنا بر تصمیم مدیریت آن خبر داد.
به گزارش ایسنا، روز گذشته خبرهایی درباره فعالیت های این مجموعه منتشر شد که سید سام بهشتی مدیر روابط عمومی مجموعه توضیحاتی ارائه کرد.
او درباره حواشی اخیر گفت: تمامی فعالیت های مجموعه ما در چارچوب قانون شکل گرفته است، پردیس تئاتر شهرزاد به عنوان تنها پردیس خصوصی تئاتر کشور طی یک سال گذشته به قطب مهم در حوزه آثار نمایشی بدل شده است که تاکنون بیش از 200 نمایش در این مجموعه روی صحنه رفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 297 روز و 13 ساعت پیش
اخراج 5 معاون و مدیر دانشگاه علوم و تحقیقات

اخراج 5 معاون و مدیر دانشگاه علوم و تحقیقات کمیته ویژه پیگیری سانحه مصیبت بار تصادف اتوبوس واحد علوم و تحقیقات طی اطلاعیه ای خبر از برکناری 5 نفر از مدیران این دانشگاه را داد.
به گزارش فارس، کمیته ویژه پیگیری سانحه مصیبت بار تصادف اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات که بر اساس دستور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد طی اطلاعیه ای خبر از برکناری 5 نفر از معاونین و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات داد و اعلام کرد پرونده آنها به جهت اخراج در اختیار مراجع قانونی قرار خواهد گرفت.
متن این اطلاعیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 14 ساعت پیش
دزدی 120 هزار دلاری در مترو مسکو

دزدی 120 هزار دلاری در مترو مسکو پلیس مسکو از دزدی 120 هزار دلاری توسط یک فرد ناشناس در مترو این شهر خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، پلیس شهر مسکو از دزدیده شدن 120 هزار دلار (حدود 8.2 میلیون روبل) توسط یک مرد ناشناس از یک فرد بیکار در مترو این شهر خبر داد.
این حادثه زمانی اتفاق افتاده است که این شخص از ایستگاه مترو "آکتیابرسکایا" به سمت ایستگاه مترو "شابلوسکایا"
در حرکت بوده است و در یک زمان نا مشخص 120 هزار دلار از کیف کوله وی بیرون کشیده شده است.
پرونده ای برای این دزدی باز شده و تحقیقات توسط پلیس در این زمینه ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 297 روز و 15 ساعت پیش
وزیر آموزش و پرورش: 160 هزار کلاس درس با وسایل گرمایشی غیرایمن داریم

وزیر آموزش و پرورش: 160 هزار کلاس درس با وسایل گرمایشی غیرایمن داریم وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر شهریور 98 مدیری گواهی مراقبت از سلامت و بهداشت دانش آموزان را دریافت نکرده باشد، امکان استمرار خدمت نخواهد داشت.
به گزارش ایلنا، سیدمحمد بطحایی در مراسم تکریم خیرین مدرسه ساز زلزله کرمانشاه که در هتل ارم برگزار شد، با بیان اینکه راه افتادن مدارس در آن شرایط در مناطق زلزله زده کرمانشاه، دمیدن روح امید برای مردم زلزله زده بود، گفت: آمد و شد بچه ها به مدرسه آغازی برای زندگی مجدد در مناطق زلزله زده بود.
وی افزود: حضور کودکان در کوچه ها و حیاط مدرسه یک بار دیگر امید را در دل اندوهگین مردم زنده کرد و کاری که خیرین کردند فقط ساخت مدرسه نبود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 297 روز و 16 ساعت پیش
استاندار کرمانشاه: 62 میلیارد تومان از سوی مردم کمک شد

استاندار کرمانشاه: 62 میلیارد تومان از سوی مردم کمک شد استاندار کرمانشاه از خیرین مدرسه ساز برای ساخت مدارس زلزله زده کرمانشاه قدردانی کرد و گفت: 78 مدرسه آسیب دیدند ولی خیرین با وجود شوک گرانی مصالح، برای ساخت 160 مدرسه تعهد کردند و کار بزرگی بود که انجام دادند.
به گزارش ایسنا، هوشنگ بازوند در مراسم تکریم خیرین مدرسه ساز زلزله کرمانشاه که در هتل ارم برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز روز ایمنی در برابر بلایای طبیعی است، به مرور زلزله های بزرگ رخ داده در چندسال اخیر در کشور پرداخت و گفت: آخرین زلزله بزرگ رخ داده مربوط به کرمانشاه بود که در آن 1930 روستا و 9 شهرستان تخریب شدند و خسارات فراوان بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 297 روز و 17 ساعت پیش
شرکت مدیریت منابع آب: 44 درصد سدهای کشور بتنی است

شرکت مدیریت منابع آب: 44 درصد سدهای کشور بتنی است مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه ساخت سدهای بتنی در کشور به دلایل اقتصادی، توجیه دارد، گفت: هم اکنون 22 سد بزرگ بتنی در کشور در دست ساخت است.
به گزارش ایرنا، محمد حاج رسولی ها روز چهارشنبه در بیست و یکمین همایش سالانه انجمن بین المللی بتن ایران و کنفرانس ملی آب بتن و زلزله افزود: از 172 سد بزرگ و کوچک در کشور، 40 درصد آن بتنی است که در مخازن این سدها 51 تا 52 میلیارد متر مکعب آب شیرین قابل ذخیره سازی است.
وی با بیان اینکه 44 درصد سدهای کشور به صورت بتنی ساخته شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 17 ساعت پیش
وزارت بهداشت: امید به زندگی در بانوان به 79 سال و در آقایان به 75 سال رسیده

وزارت بهداشت: امید به زندگی در بانوان به 79 سال و در آقایان به 75 سال رسیده قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طول عمر در کشور افزایش یافته است.
به گزارش مهر، ایرچ حریرچی ظهر چهارشنبه در مراسم معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه طول عمر در کشور افزایش یافته است، اظهار داشت: امید به زندگی در کشور 50 درصد افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: امید به زندگی در زمان انقلاب اسلامی حدود 50 سال بوده است که در حال حاضر حدود 25 سال افزایش یافته است.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: امید به زندگی در بانوان به 79 سال و در آقایان به 75 سال رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 297 روز و 18 ساعت پیش
عضو کمیسیون آموزش: راننده اتوبوس حامل دانشجویان فاقد کارت سلامت بوده/ نقص فنی خودرو محرز است

عضو کمیسیون آموزش: راننده اتوبوس حامل دانشجویان فاقد کارت سلامت بوده/ نقص فنی خودرو محرز است سه تن از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از محل حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد بازدید داشتند که در جریان این بازدید مشخص شد از راننده خودرو معاینه فنی و کارت سلامت دریافت نشده است.
به گزارش خانه ملت، حبیب اله دهمرده، جبار کوچکی نژاد و فریده اولادقباد از اعضای کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس پس از عیادت شب گذشته خود از مجروحان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، صبح امروز از محل حادثه بازدیدی به عمل آوردند و پس از بررسی شرایط میدانی نشستی با مسعودی رئیس دانشگاه علوم تحقیقات ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 18 ساعت پیش
تصاویری از یک پلنگ در بهشت پلنگان ایران (فیلم)

تصاویری از یک پلنگ در بهشت پلنگان ایران (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 18 ساعت پیش
معاون وزیر ارتباطات: هاتگرام و تلگرام طلایی هیچ ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارند

معاون وزیر ارتباطات: هاتگرام و تلگرام طلایی هیچ ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارند معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: راستی آزمایی درباره جدا شدن هاتگرام و تلگرام طلایی از تلگرام را مرکز ملی فضای مجازی انجام خواهد داد و این کار برای متخصصان فنی، آسان است.
حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سوال که جدا شدن هاتگرام و تلگرام طلایی از تلگرام چگونه قابل راستی آزمایی است؟ گفت: مرکز ملی فضای مجازی متخصصان فنی دارد و این کار متخصص برای افراد فنی به راحتی مشخص است و کار پیچیده ای نیست.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 297 روز و 18 ساعت پیش
نتانیاهو: در حال توسعه سیستم هایی هستیم که هیچ کس در جهان ندارد/ مقابل ایران در سوریه می ایستیم

نتانیاهو: در حال توسعه سیستم هایی هستیم که هیچ کس در جهان ندارد/ مقابل ایران در سوریه می ایستیم نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پس از حمله هوایی اخیر به خاک سوریه و انهدام موشک های اسرائیلی مدعی پیشرفت سامانه های هوایی اسرائیل شد.
به گزارش تسنیم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل امروز چهارشنبه در مراسم فارغ التحصیلی آکادمی پرواز نیروی هوایی اسرائیل گفت: من اخیرا از صنایع هوافضای اسرائیل بازدید کردم و می توانم بگویم ما در حال توسعه سیستم هایی هستیم که هیچ کس در جهان ندارد از جمله تسلیحات، سیستم های دفاعی و موشک هایی که می تواند نقطه زنی کنند.
وی مدعی شد: هرگز در تاریخ خاورمیانه چنین فعالیت هوایی روی نداده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 19 ساعت پیش
سردار سلامی: ایران پرچمدار تمدنی جدید در برابر غرب است

سردار سلامی: ایران پرچمدار تمدنی جدید در برابر غرب است جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ایران پرچمدار تمدنی جدید در برابر تمدن باطل غرب است، تاکید کرد: دانشگاه جامع امام حسین(ع) و این دانشجویان نقطه امید بخش سپاه پاسداران برای پیش برد اهداف سپاه و انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایلنا، بیست و پنجمین آئین گرامی داشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران و رتبه های پژوهشی برتر دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام صبح امروز با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار محمدرضا حسنی آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 297 روز و 19 ساعت پیش
ادامه تظاهرات ضد دولتی در تونس و سودان

ادامه تظاهرات ضد دولتی در تونس و سودان تظاهرات مردمی در سودان و تونس علیه اوضاع بد اقتصادی و بیکاری در شهرهای مختلف این دو کشور ادامه یافت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل شبکه تلویزیونی المسیره، اعتراضات برای دومین روز متوالی در استان القصرین و مناطق دیگری در پی خودکشی یک عکاس خبری در شهر القصرین در غرب تونس ادامه یافت.
سه شنبه شب شاهد درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی در چند محله شهر القصرین بود. معترضان به سمت نیروهای پلیس سنگ پرتاب می کردند و در مقابل نیروهای امنیتی با گاز اشک آور به آنها پاسخ می دادند.
برپایه این گزارش، معترضان شعار نمی دادند و پلاکارد مشخصی در دست نداشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 20 ساعت پیش
دستگیری عامل آتش زدن یک مجسمه در یاسوج

دستگیری عامل آتش زدن یک مجسمه در یاسوج دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری عامل آتش سوزی مجسمه آریو برزن میدان اکبرآباد یاسوج خبرداد.
به گزارش ایلنا، مهرداد کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر به روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان گفت: در پی آتش سوزی قسمتی از مجسمه آریوبرزن در میدان اکبر آباد شهر یاسوج در شامگاه 28 آذر ماه، شناسایی عوامل مرتبط در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: پس از انجام تحقیقات لازم ،شخصی که اقدام به این عمل کرده بود با پیگیری و تلاش مستمر سازمان اطلاعات سپاه استان شناسایی و دستگیر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 297 روز و 20 ساعت پیش
کاهش قیمت سبد نفتی اوپک

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک قیمت سبد نفتی اوپک سه شنبه، چهارم دی ماه به کمتر از 54 دلار برای هر بشکه رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، قیمت سبد نفتی اوپک دیروز به 53 دلار و 92 سنت رسید، در حالی که قیمت این شاخص روز پیش از آن 55 دلار و 13 سنت بود.
سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی 15 کشور عضو این سازمان است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 20 ساعت پیش
آیا این سخنان روحانی باعث التهاب بازار ارز در روز گذشته شد؟ (فیلم)

آیا این سخنان روحانی باعث التهاب بازار ارز در روز گذشته شد؟ (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 21 ساعت پیش
سرنوشت رودخانه چالوس مانند زاینده رود می شود؟

سرنوشت رودخانه چالوس مانند زاینده رود می شود؟ دبی کم رودخانه چالوس و کمبود بارش سبب کم شدن آب این رودخانه شده است و اگر طرح انتقال آب از این رود به نوشهر و هچیرود اجرا شود ممکن است به سرنوشت زاینده رود دچار و خشک شود.
سعید رضوی نیا در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه رودخانه چالوس که از وسط شهر می گذرد یک رودخانه حفاظت شده است اما متاسفانه در عمل رنگی از حفاظت در آن دیده نمی شود، اظهار کرد: بسیاری از افراد در خصوص گل آلود بودن این رودخانه که از وسط شهر عبور می کند، دل نگرانی هایی دارند که باید نسبت به رفع آن توجه ویژه صورت گیرد.
وی با اشاره به اهمیت این رودخانه حفاظت شده گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 22 ساعت پیش
واعظی: رفتار نمایندگان هنگام سخنرانی رئیس جمهور در شان مجلس نبود

واعظی: رفتار نمایندگان هنگام سخنرانی رئیس جمهور در شان مجلس نبود رییس دفتر رییس جمهوری رفتار روز گذشته برخی نمایندگان مجلس را هنگام سخنرانی رییس جمهوری در شان خانه ملت ندانست و گفت: اگر نمایندگان مشکلی دارند باید از طریق ساز و کارهای قانونی آن را رفع کنند.
محمود واعظی روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در گفت و گوی با ایرنا درباره رفتار نمایندگان در روز ارائه لایحه بودجه 98 و سخنرانی رییس جمهوری افزود: برای همه ما به عنوان دولت و نمایندگان واجب است که شأن مجلس شورای اسلامی را حفظ کنیم .
وی یادآورشد: مجلس در نزد افکار عمومی جایگاه بسیار بالایی دارد و رفتار آن باید متناسب با جایگاه آن در قانون اساسی باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 297 روز و 23 ساعت پیش
وزیر ارتباطات در نمایش خصوصی یک فیلم سینمایی (عکس)

وزیر ارتباطات در نمایش خصوصی یک فیلم سینمایی (عکس) رامبد جوان عکسی از حضور وزیر ارتباطات در نمایش خصوصی فیلمش منتشر کرد.
به گزارش عصر ایران، مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی قانون مورفی ، جدیدترین ساخته رامبد جوان روز دوشنبه سوم دی در پردیس سینمایی ملت با حضور چهره ها برگزار شد. رامبد جوان عکسی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که نشان می داد محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از جمله مهمانان این مراسم بود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 297 روز و 23 ساعت پیش
ماجرای شهاب شادابی با جنیفر لوپز و سلن دیون چه بود؟ (فیلم)

ماجرای شهاب شادابی با جنیفر لوپز و سلن دیون چه بود؟ (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 298 روز و 0 ساعت پیش
به مناسبت 80 سالگی بهرام بیضایی (فیلم)

به مناسبت 80 سالگی بهرام بیضایی (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 1 ساعت پیش
بابانوئلی که از 10 هزار بطری پلاستیکی و 800 تن ماسه درست شده (فیلم)

بابانوئلی که از 10 هزار بطری پلاستیکی و 800 تن ماسه درست شده (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 2 ساعت پیش
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب شد عبدالرضا گلپایگانی با حکم شهردار تهران به عنوان معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب شد.
به گزارش ایلنا، عبدالرضا گلپایگانی با حکم پیروز حناچی، شهردار تهران به عنوان معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب شد.
در حکم عبدالرضا گلپایگانی آمده است:
نظر به تعهد، شایستاگی و تجارب ارزنده جنابعالی به موج این حکم به سمت معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب می شوید.
امید است با استعنانت از پروردگار یکتا و در راستای تحقق شعار تهران ، شهری برای همه و با بهره گیری از استعداد و توانمندی نیروهای لایق، کاردان، متخصص و متعهد شهرداری تهران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 2 ساعت پیش
اقامه نماز بر پیکر آیت الله شاهرودی توسط رهبر انقلاب (فیلم)

اقامه نماز بر پیکر آیت الله شاهرودی توسط رهبر انقلاب (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 298 روز و 2 ساعت پیش
دادستان کل کشور نظارت لازم را در رسیدگی سریع به حادثه اتوبوس به عمل آورد

دادستان کل کشور نظارت لازم را در رسیدگی سریع به حادثه اتوبوس به عمل آورد رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت تعدادی از دانشجویان را به خانواده آنان و ملت شریف ایران تسلیت گفت.
به گزارش ایسنا متن پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
وقوع حادثه تلخ و تاسف بار واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعدادی از دانشجویان عزیزمان گردید، موجب اندوه و تاثر اینجانب شد.
این حادثه تلخ و غم انگیز ضرورت توجه بیش از پیش را از سوی متولیان امر نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 2 ساعت پیش
حمله هوایی دوباره اسراییل به سوریه

حمله هوایی دوباره اسراییل به سوریه اسراییل بار دیگر به منطقه ای حومه ای در جنوب و حنوب غرب دمشق حمله هوایی کرده است.
به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، جنگنده های ارتش اسراییل شب گذشته از طریق جنوب لبنان اهدافی را در جنوب و جنوب غرب شهر دمشق سوریه مورد اصابت قرار دادند.
ارتش سوریه گفته است بسیاری از موشک های شلیک شده را رهگیری و منهدم کرده است.
ارتش اسراییل نیز طبق معمول بدون قبول کردن مسئولیت این حمله، مدعی شده، پدافند هوایی ارتش به یک موشک ضدهوایی شلیک شده از سوریه، واکنش نشان داده است."
این نخستین حمله اسراییل به مواضعی در سوریه از زمان اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 3 ساعت پیش
رشد 20 درصدی جمعیت بویراحمد در هر سال

رشد 20 درصدی جمعیت بویراحمد در هر سال فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: این شهرستان بعلت مهاجرت سالانه 20 درصد رشد جمعیت دارد.
به گزارش ایسنا، شاهرخ کناری در نشست شورای اداری شهرستان با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور در روستای عزیزی افزود: امسال 13 هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی این شهرستان اضافه شده است.
وی اظهارکرد: شهر یاسوج 65 هزار نفر جمعیت حاشیه نشین دارد که مشکلاتی در این زمینه ایجاد شده است.
فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه 144 هزار نفر از جمعیت این شهرستان در 579 روستای دارای سکنه زندگی می کنند، خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 298 روز و 3 ساعت پیش
پدافند هوایی ارتش سوریه، موشک های اسرائیل را ساقط کرد

پدافند هوایی ارتش سوریه، موشک های اسرائیل را ساقط کرد مقام ارتش سوریه گفته اند که هواپیمای جنگی اسرائیل از فراز آسمان لبنان اهدافی در نزدیکی دمشق را هدف قرار دادند ولی پدافند هوایی سوریه موفق به رهگیری این موشک ها شده است.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، ارتش سوریه اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور اکثر موشک های شلیک شده توسط رژیم صهیونیستی را رهگیری و نابود کرده است.
گروه دیده بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان) اعلام کرد که هواپیماهای اسرائیلی با عبور از آسمان لبنان، حداقل سه هدف را در غرب و جنوب غرب دمشق بمباران کرده اند.
تلویزیون دولتی سوریه در این باره گزارش داد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 4 ساعت پیش
فردا؛ مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در حسینیه امام خمینی (ره)

فردا؛ مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در حسینیه امام خمینی (ره) صبح فردا مراسم بزرگداشتی در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، در پی درگذشت فقیه عالیقدر آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه ای اعلام کرد مراسم تشییع آن عالم برجسته روز چهارشنبه 5 دی 1397 از ساعت 8:30 صبح در مصلای حضرت امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی بر پیکر آن مرحوم نماز اقامه خواهند کرد.
در این اطلاعیه آمده است: مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 4 ساعت پیش
شیخ عیسی قاسم راهی عراق شد

شیخ عیسی قاسم راهی عراق شد رهبر شیعیان بحرین برای زیارت عتبات عالیات لندن را به مقصد عراق ترک گفت.
به گزارش ایسنا، تیم پیگیری درمان شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان و پدر معنوی انقلاب بحرین در بیانیه ای اعلام کرد، وی که دوره درمان خود را در انگلیس می گذارند پس از گذشت پنجاه سال از آخرین سفرش به عراق، برای زیارت عتبات مقدسه وارد این کشور شد.
به گزارش مرآه البحرین، مقامات این کشور قبلا تابعیت شیخ قاسم را لغو و او را در حبس خانگی قرار داده بودند مساله ای که منجر به وخیم شدن وضعیت سلامتی او شد و در نهایت دولت به او اجازه داد در ماه ژوئیه برای درمان به لندن برود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 4 ساعت پیش
شن چاله ها تهدیدی جدی برای محیط زیست البرز

شن چاله ها تهدیدی جدی برای محیط زیست البرز برداشت بی رویه از معادن شن و ماسه و رهاسازی مکان هایی به نام شن چاله دراین سال هابه عنوان معضل برای محیط زیست طبیعی و انسانی استان البرز شناخته شده است.
به گزارش ایرنا، استان البرز به وسعت حدود پنج هزارو 800 کیلومتر بخشی از مناطق غربی آن را معادن شن و ماسه تشکیل می دهد که هر ازگاهی با بلند شدن گردوخاک دود آن به چشم مردم و طبیعت می رود.
وجود تعداد زیادی شن چاله یا معادن رها شده در شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد از مصادیق بی توجهی به حقوق منابع طبیعی و انسانی به شمار می رود، مکان هایی که برخی از آنها به محل انباشت نخاله یا زباله تبدیل شد ه است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 4 ساعت پیش
سال آینده بنزین با چه قیمتی عرضه می شود؟

سال آینده بنزین با چه قیمتی عرضه می شود؟ رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره احتمال افزایش قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین توضیحاتی داد.
به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت که در یک برنامه زنده تلویزیونی شرکت کرده بود، در سخنانی درباره اینکه آیا قرار است قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین افزایش یابد؟ گفت: الان ما در بودجه هیچ پیش بینی ای برای این کار نکردیم. یعنی یک ریال از این 407 هزار میلیارد تومانی که برای منابع مان دیدیم یا آن 142 هزار میلیارد تومانی که در تبصره 14 برای هدفمندی یارانه ها دیدیم مرتبط با افزایش قیمت حامل های انرژی نیست. ولی این مطالبه ای است که یک عده برای اینکه جلوی قاچاق گرفته شود دارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 4 ساعت پیش
سهم هر ایرانی از بودجه 98 چقدر است؟

سهم هر ایرانی از بودجه 98 چقدر است؟ بررسی ها نشان می دهد که منابع عمومی بودجه در سال 98 به 7/ 407 هزار میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، براساس محاسبات مرکز آمار ایران جمعیت ایران را حدود 82 میلیون در نظر گرفته است که این جمعیت دارای نرخ رشد 24/ 1 درصد است و در نتیجه در سال آینده جمعیت به حدود 83 میلیون نفر خواهد رسید.
با این ارقام می توان عنوان کرد که سرانه منابع عمومی بودجه در سال آینده به میزان 9/ 4 میلیون تومان خواهد بود. این رقم در سال جاری با توجه به رقم 386 هزار میلیارد تومانی حدود 7/ 4 میلیون تومان بوده و با احتساب این رقم حدود 2 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 5 ساعت پیش
شمار جان باختگان حادثه دانشگاه آزاد به 9 نفر رسید

شمار جان باختگان حادثه دانشگاه آزاد به 9 نفر رسید سخنگوی اورژانس کشور گفت: یکی دیگر از مصدومان به نام سارا رادمنش فوت کرد.
به گزارش فارس، سخنگوی اورژانس کشور گفت: یکی دیگر از مصدومان حادثه دلخراش دانشگاه علوم و تحقیقات به نام سارا رادمنش جان خود را از دست داد.
وی افزود: تا کنون شمار فوتی ها به 9 نفر رسیده است و هم اکنون مداوا برای سایر مصدومان در حال انجام است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 5 ساعت پیش
پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی با حضور رهبر انقلاب تشییع می شود

پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی با حضور رهبر انقلاب تشییع می شود مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، از ساعتی دیگر در مصلی امام خمینی تهران با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، پایگاه اطلاع رسانی دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اعلام کرد که مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، فقیه عالیقدر، استاد بزرگ حوزه علمیه و کارگزار با وفای جمهوری اسلامی از ساعتی دیگر در مصلی امام خمینی تهران با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
آیت الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 5 ساعت پیش
تمرینات مناسب برای چربی سوزی

تمرینات مناسب برای چربی سوزی یک متخصص بدنساز معتقد است تمرینات هوازی طولانی مدت سبب چربی سوزی می شود و به سلامت قلب، عروق و ریکاوری بدن نیز کمک می کند.
دکتر مرتضی بهرامی نژاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مکانیسم چربی سوزی بدن با انجام فعالیت های هوازی طولانی مدت انجام می شود نه کوتاه مدت. البته این که فرد برحسب سن و شرایط فیزیکی از چه نوع فعالیت های هوازی بهره مند شود تا سیتسم چربی سوزی فعال باشد، متفاوت است. به عنوان مثال فردی که دچار عضلات ضعیف است نباید از تمرینات هوازی استفاده کند که پس از مدتی به دلیل فشار بیش از حد به عضلات و مفاصل به نتیجه ی مطلوبی دست پیدا نکند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 6 ساعت پیش
بازیکنان خط خورده از تیم ملی به محل اقامتشان بازگشتند

بازیکنان خط خورده از تیم ملی به محل اقامتشان بازگشتند بازیکنان تیم های پرسپولیس و استقلال بعد از خط خوردن از فهرست تیم ملی به تهران بازگشتند.
به گزارش فارس، فهرست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام ملت های آسیا در شرایطی امروز اعلام می شود که برخی بازیکنان به کشورهای محل اقامتشان بازگشتند.
سید حسین حسینی، علی علیپور، علی کریمی و سعید عزت اللهی 4 بازیکنی هستند که دوحه را به مقصد تهران و انگلستان ترک کردند.
همچنین محمدرضا خانزاده مدافع تیم فوتبال الاهلی هم از فهرست تیم ملی برای جام ملت های آسیا خط خورد و او هم برای استراحت راهی تهران شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 298 روز و 7 ساعت پیش
داعش مسئولیت حمله به وزارت خارجه لیبی را برعهده گرفت

داعش مسئولیت حمله به وزارت خارجه لیبی را برعهده گرفت گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی روز سه شنبه به ساختمان وزارت امور خارجه لیبی در پایتخت این کشور را برعهده گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، گروه تروریستی داعش مسئولیت بمب گذاری انتحاری در ساختمان وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی در شهر طرابلس پایتخت این کشور را برعهده گرفت.
گفتنی است که در حمله افراد مسلح به مقر وزارت خارجه لیبی در شهر طرابلس که با وقوع یک انفجار بزرگ در محوطه این وزارتخانه همراه بود، یک تن کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند.
یک منبع آگاه در وزارت خارجه لیبی اعلام کرد که افراد مهاجم به ساختمان این وزارتخانه کشته شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 7 ساعت پیش
مدیر جدید سینمای مستند ؛ نسل قدیم یا نسل جدید؟

مدیر جدید سینمای مستند ؛ نسل قدیم یا نسل جدید؟ عصر ایران ؛ کاوه معین فر - از هفدهم شهریور 1392 که حجت الله ایوبی، رئیس وقت سازمان سینمایی، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد را به مدیرعاملی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منصوب کرد، بیش از پنج سال می گذرد.
حال پس از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، صداوسیما برای جایگزینی بازنشسته ها، تمام توان مدیریتی و اجرایی خود را فراخوانده است و مأموریت مدیران صداوسیما که در سایر دستگاه ها مشغول هستند، تمدید نشده است ؛ رویکردی که بر عملکرد و ترکیب مدیریتی سایر دستگاه ها از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأثیر می گذارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 298 روز و 12 ساعت پیش
بارش برف و باران در کشور از پنج شنبه

بارش برف و باران در کشور از پنج شنبه روز پنج شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران در غرب و شمال غرب آغاز می شود، روز جمعه این سامانه سواحل خزر، جنوب غرب، بخش هایی از مرکز و دامنه جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران را نیز دربرمی گیرد.
به گزارش خبرآنلاین، براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیشیابی هواشناسی، امروز در برخی نقاط شمال شرق کشور در استان های خراسان شمالی و رضوی، برخی مناطق استان های گلستان و مازندران بارش پراکنده باران ادامه دارد.
روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، همچنین وزش باد جنوبی سبب افزایش نسبی دما در استان های واقع در سواحل خزر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 14 ساعت پیش
بالن ارتباطی در استان ها نصب می شود

بالن ارتباطی در استان ها نصب می شود مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای هر استان یک سامانه بالن ارتباطی تا اواخر فصل بهار سال 98 در صورت نداشتن مشکل تامین اعتبار راه اندازی می شود که ارتباطات لازم رادر مواقع بحران ایجاد می کند.
به گزارش ایرنا, صادق بیک پور شامگاه سه شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان در محل استانداری کرمان افزود: راه اندازی بالن های ارتباطی مصوب شده و در مرحله تخصیص اعتبار است و در راه اندازی این سامانه استان کرمان در اولویت قرار دارد.
وی اظهار داشت: دستورالعمل پیام رسانی انبوه در مواقع بحران به استانداری و مدیریت بحران ابلاغ می شود و با این آیین نامه اپراتورها باید از این مرجع دستور ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 15 ساعت پیش
نماینده خوزستان: انتقال آب بین استانی ممنوع است

نماینده خوزستان: انتقال آب بین استانی ممنوع است نائب رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: باتوجه به برنامه توسعه ششم انتقال هرگونه آب در حوزه بین استانی ممنوع است و در قانون برنامه توسعه ششم تصویب شده است.
اقبال محمدیان در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به این که موضوع آب در کشور به دلیل خشکسالی های چند سال گذشته به بحران تبدیل شده است، اظهار داشت: فرآیندی که مجمع نمایندگان خوزستان پیشنهاد دادند و مجلس و دولت به در دستور کار خود قرار داده اند، فرآیند اصلاح آب شرب، کشاورزی و صنعتی است.
وی بیان کرد: پیگیری های درباره مطالبه به حق مردم خوزستان از طریق مجمع نمایندگان استان و اعضای مجلس خبرگان رهبری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 298 روز و 15 ساعت پیش
نمایش های شهر تهران فردا اجرا نمی شود

نمایش های شهر تهران فردا اجرا نمی شود تمامی نمایش های به صحنه رفته در تماشاخانه های دولتی و خصوصی با اعلام عزای عمومی هیات دولت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی چهارشنبه پنجم دی ماه به صحنه نمی روند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با رحلت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعلام هیات دولت مبنی بر عزای عمومی، تمامی نمایش های به صحنه رفته در تماشاخانه های دولتی و خصوصی روز چهارشنبه فردا اجرایی نخواهند داشت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 16 ساعت پیش
وزیر نفت: قیمت بنزین سال آینده تغییر نمی کند

وزیر نفت: قیمت بنزین سال آینده تغییر نمی کند وزیر نفت با بیان اینکه قیمت فروش هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال آینده 54 دلار پیش بینی شده که متعادل است، تاکید کرد: قیمت حامل های انرژی سال آینده تغییر نمی کنند.
به گزارش ایلنا، بیژن زنگنه، با اشاره به وضعیت نفت در لایحه بودجه 98 گفت: دولت به دنبال کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در بودجه است به همین دلیل درآمد مالیاتی در سال آینده افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: اگرچه در میان کشورهای عضو اوپک بودجه ایران کمترین وابستگی را به نفت داشته و در مقایسه با کشورهای همسایه وضعیت خوبی دارد اما سیاست کلان کشور کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 16 ساعت پیش
پسر پزشک پرسپولیس در بین حادثه دیدگان اتوبوس

پسر پزشک پرسپولیس در بین حادثه دیدگان اتوبوس پزشک تیم فوتبال پرسپولیس از هواداران این تیم خواست برای بهبودی پسرش دعا کنند.
به گزارش تسنیم، در پی واژگونی اتوبوسی در دانشگاه علوم و تحقیقات، چند جوان جان خود را از دست داده و تعداد زیادی هم به شدت آسیب دیده اند. در بین این مصدومین پسر دکتر حقیقت هم دیده شده است.
پزشک پرسپولیس با تایید این خبر به خبرنگار تسنیم گفت: متاسفانه پسر 20 ساله ام به شدت آسیب دیده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است. او در حال حاضر در ICU بستری است و برای بهبودی نیاز به دعای هواداران دارد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 17 ساعت پیش
عراق: آمریکا 2 پایگاه نظامی در الانبار احداث کرده

عراق: آمریکا 2 پایگاه نظامی در الانبار احداث کرده با گذشت کمتر از یک هفته از تصمیم اعلام واشنگتن برای خروج نیروهایی آمریکایی از سوریه ، 'فرحان الدیلمی' عضو شورای الانبار واقع در غرب عراق اعلام کرد که آمریکا دو پایگاه نظامی در این استان و در نزدیکی مرزهای سوریه احداث کرده است.
به گزارش ایرنا؛ این اقدام در حالی انجام شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 19 دسامبر 2018 اعلام کرد که نظامیان آمریکایی طی ماه های آینده از سوریه خارج خواهند شد.
در پی انتشار خبر تمایل آمریکا برای خروج از سوریه، زمزمه هایی برای انتقال نیروهای آمریکایی به عراق شنیده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
دادستان تهران: بازداشت 2 نفر در در پی واژگونی اتوبوس دانشجویان

دادستان تهران: بازداشت 2 نفر در در پی واژگونی اتوبوس دانشجویان پیمانکار حمل و نقل و پیمانکار عمرانی دانشگاه بازداشت شدند.
به گزارش میزان، بعد از ظهر امروز، براثر واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات، تاکنون هشت نفر جان خود را از دست داده اند.
آنطور که خبرنگار میزان کسب اطلاع کرده است، درپی این حادثه تاکنون پیمان کار حمل و نقل و پیمان کار عمرانی دانشگاه بازداشت شده اند و تحت نظر قرار دارند.
همچنین درباره تعداد مجروحان حادثه که حالشان وخیم است، آمارهای متناقضی وجود دارد، برخی از وخیم بودن حال 9 نفر و برخی منابع دیگر که در صحنه حضور دارند، اعلام کرده اند حال 4 نفر وخیم گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
فردا تعطیل نیست

فردا تعطیل نیست در پی اعلام عزای عمومی از سوی هیات دولت به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی، به اطلاع می رساند فردا صرفا جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تعطیل است و سایر دستگاه ها، مدارس، دانشگاه ها، بانک ها و ... طبق روال عادی، فعال خواهند بود
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
ترامپ: تا بودجه دیوار مکزیک تصویب نشود، دولت تعطیل می ماند

ترامپ: تا بودجه دیوار مکزیک تصویب نشود، دولت تعطیل می ماند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید تا زمانی که بودجه لازم برای ساخت دیوار و حصار مرزی در طول مرزهای ایالات متحده و آمریکا تصویب نشود، نهادهای دولت فدرال همچنان تعطیل خواهند ماند.
به گزارش تسنیم ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید، تا زمانی که دیوار یا حصار مرزی در طول مرزهای مکزیک نباشد، تعطیلی دولت فدرال ایالات متحده پایان نخواهد یافت.
بخش های مختلف دولت فدرال ایالات متحده آمریکا از روز جمعه و در پی مخالفت ترامپ با امضای لایحه مخارج دولت، تعطیل شده اند.
ترامپ تهدید کرده بود در صورتی که کنگره آمریکا بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی در طول مرزهای ایالات متحده با ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
ورزشگاه کربلا؛ پیشنهاد ذوب آهنی ها برای میزبانی از تیم های عربستانی

ورزشگاه کربلا؛ پیشنهاد ذوب آهنی ها برای میزبانی از تیم های عربستانی باشگاه ذوب آهن برای بازی با تیم های عربستانی در کشور ثالث ورزشگاه شهر کربلا را پیشنهاد داد.
به گزارش تسنیم، تیم فوتبال ذوب آهن که در پلی آف حضور در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد، در صورت موفق شدن برای حضور در این مسابقات احتمالاً باید با تیم النصر عربستان دیدار خواهد کرد.
با توجه به اینکه بازی تیم های ایرانی و عربستانی در زمین بی طرف برگزار می شود، باشگاه ذوب آهن با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال درخواست کرد که فدراسیون فوتبال ورزشگاه کربلا در عراق را به عنوان میزبان بازی این تیم با النصر عربستان معرفی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 298 روز و 19 ساعت پیش
وخامت حال 7 دانشجوی تصادف علوم تحقیقات

وخامت حال 7 دانشجوی تصادف علوم تحقیقات رئیس اورژانس تهران آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران را تشریح کرد و از وخیم بودن حال هفت نفر از دانشجویان مصدوم خبر داد.
دکتر صابریان در گفت وگو با ایسنا، در این باره گفت: این حادثه تاکنون 8 کشته و 28 مصدوم داشته است که هفت تن از کشته شدگان در محل حادثه و یک تن در بیمارستان جان باختند.
وی با بیان اینکه مصدومان این حادثه به بیمارستان های امام خمینی، شریعتی، حضرت رسول، عرفان نیایش منتقل شدند گفت: حال هفت تن از مصدومان بستری شده در بیمارستان وخیم است که دو تن از آنها در بیمارستان حضرت رسول تحت عمل جراحی و پنج تن دیگر در بیمارستان های امام و ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 19 ساعت پیش
جان باختن سارق حرفه ای بر اثر برق گرفتگی

جان باختن سارق حرفه ای بر اثر برق گرفتگی فرمانده انتظامی زهک گفت: سارق حرفه ای هنگام بریدن کابل های برق در این شهرستان دچار برق گرفتگی شد و جان باخت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ آیت الله قره گوزلو اظهار داشت: روز گذشته یک فقره مرگ مشکوک در روستای علی آباد به مرکز 110 اعلام و بلافاصله تیم های انتظامی و نیروهای امدادی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد مردی 32 ساله هنگام بریدن کابل های برق، دچار برق گرفتگی شده و در محل جان باخته است.
فرمانده انتظامی زهک با اشاره به کشف ادوات سرقت نظیر قیچی آهن بر و دستکش از محل کشف جسد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 21 ساعت پیش
آتشفشانی که باعث سونامی اندونزی شده بود، دوباره فوران کرد (فیلم)

آتشفشانی که باعث سونامی اندونزی شده بود، دوباره فوران کرد (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 22 ساعت پیش
بلومبرگ: وزیر خزانه داری آمریکا هم رفتنی است

بلومبرگ: وزیر خزانه داری آمریکا هم رفتنی است یک رسانه آمریکایی می گوید ترامپ در ادامه موج برکناری اعضای دولت، گزینه برکناری وزیر خزانه داری را نیز در دست بررسی دارد.
به گزارش مهر، منابع آگاه به بلومبرگ گفته اند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از بعد از سقوط شاخص بورس داو جونز ، درحال بررسی گزینه برکناری استیو منوچین وزیر خزانه داری این کشور است.
همچنین گفته می شود که بقای منوچین در گرو معکوس شدن روند نزولی بازار است.
این درحالی است که ترامپ اخیراً با رد این شایعات، از رضایت خود از منوچین سخن گفته است.
با این حال، تاکنون، اغلب گمانه زنی ها درخصوص برکناری یا استعفای اعضای دولت ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 22 ساعت پیش
آزادی یک شهروند ایرانی انگلیسی زندانی در تهران

آزادی یک شهروند ایرانی انگلیسی زندانی در تهران عباس عدالت، شهروند ایرانی-بریتانیایی و استاد دانشگاه امپریال کالج لندن که به اتهامات امنیتی در ایران بازداشت و زندانی شده بود، آزاد شد و به بریتانیا بازگشت.
به گزارش یورونیوز، رسانه های بریتانیایی به نقل از وزرات امور خارجه بریتانیا بازگشت این شهروند دوتابعیتی به بریتانیا را تایید کرده اند.
عدالت که در دانشگاه امپریال کالج لندن ریاضی و انفورماتیک تدرسی می کند پانزدهم آوریل گذشته پس از دستگیری در تهران به زندان اوین منتقل شد.
عدالت حالا پس از هشت ماه از زمان دستگیری و بازداشت در تهران به بریتانیا بازگشته است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 23 ساعت پیش
وزارت اطلاعات: دستگیری عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی در 6 استان

وزارت اطلاعات: دستگیری عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی در 6 استان روابط عمومی وزارت اطلاعات از دستگیری عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور در استان های سیستان و بلوچستان، تهران، مازندران، قم، کرمان و اصفهان خبر داد.
به گزارش ایسنادر اطلاعیه روابط عمومی وزارت اطلاعات آمده است: سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان های، سیستان و بلوچستان، تهران، مازندران، قم، کرمان و اصفهان در اقدامات هوشمندانه و پیچیده اطلاعاتی - عملیاتی همزمان و هماهنگ، 17 نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور را دستگیر کردند.
این شبکه به بهانه انجام واردات کالا، با اسناد غیرواقعی و جعلی به ثبت سفارش واردات کالا اقدام می کردند و بدون آن که قصد واردات کالا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 23 ساعت پیش
رونمایی از دستاوردهای جدید ارتش (فیلم)

رونمایی از دستاوردهای جدید ارتش (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 23 ساعت پیش
حکایت های واقعی آقای حکایتی در دهه 60 (فیلم)

حکایت های واقعی آقای حکایتی در دهه 60 (فیلم) کیفیت پایین
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
کیفیت خوب
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 0 ساعت پیش
پیام تسلیت مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا در پی درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

پیام تسلیت مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا در پی درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا طی پیامی درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، متن پیام تسلیت مهندس آذروش به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر رحلت عالم جلیل القدر، فقیه اخلاق ، حضرت آیت الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی رضوان الله تعالی علیه باعث تالم و تأثر فراوان شد.
این عالم بزرگوار جزء مبارزان سیاسی و از همراهان حضرت امام خمینی(ره) بنیان گذار کبیر انقلاب در زمان مبازرات انقلاب اسلامی و یار و یاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دوران عمر بابرکت نظام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 1 ساعت پیش
رینگ های خاص برای رولز رویس های سفارشی (+عکس)

رینگ های خاص برای رولز رویس های سفارشی (+عکس) یک رولز رویس کولینان با قیمتی پایه حدود 325 هزار دلار آمریکا، ورای یک SUV متوسط قرار می گیرد.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "اتوگاید"، این خودرو مجموعه ای از تجملات، راحتی و فناوری است که خودروساز بریتانیایی آن را برای مشتریان ثروتمند خود می سازد و در ارتفاعی بالاتر از یک محصول معمولی ارائه می کند.
برخلاف بیشتر کراس اوورهای مرسوم رولزرویس، دریایی از گزینه های شخصی سازی را در این محصول قرار داده، اما این حجم بالا برای برخی کافی نیست و به همین دلیل خودروساز لوکس انگلیسی مدلی جدید از رینگ های سفارشی و ویژه را نیز به لیست ویژگی های کولینان اضافه کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 1 ساعت پیش
جزئیات پرداخت سبد حمایتی به کارگران

جزئیات پرداخت سبد حمایتی به کارگران معاون رفاه اجتماعی وزیر کار با تشریح جزئیاتی از پرداخت سبد حمایتی به کارگران، گفت: بعد از آنکه بودجه سبد حمایتی بازنشستگانی که بسته را ردیافت نکرده اند تامین شود، نوبت به کارگران می رسد.
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با فارس درباره آخرین وضعیت اعطای سبد حمایتی به اقشار مختلف گفت: آیین نامه مصوب دولت، سبد حمایتی را برای چهار گروه در نظر گرفته بود که گروه اول افراد تحت پوشش کمیته امداد و سایر نهادهای حمایتی بودند که 20 آبان ماه سبد حمایتی به آنها پرداخت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 1 ساعت پیش
رهبر انقلاب بر پیکر آیت الله شاهرودی نماز اقامه می کنند

رهبر انقلاب بر پیکر آیت الله شاهرودی نماز اقامه می کنند عضو دفتر آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی گفت: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح فردا - چهارشنبه - بر پیکر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نماز اقامه می کنند.
نوری عضو دفتر آیت الله هاشمی شاهرودی در گفت وگو با ایرنا گفت: مراسم تشییع آیت الله هاشمی شاهرودی فردا چهارشنبه با اقامه نماز از سوی رهبر معظم انقلاب در تهران آغاز می شود و سپس پیکر آن مرحوم برای تدفین به شهر مقدس قم منتقل می شود.
وی افزود: پیکر مطهر آیت الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر فردا در قم نیز تشییع و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به خاک سپرده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 1 ساعت پیش
پایان فیلمبرداری 23 نفر مهدی جعفری

پایان فیلمبرداری 23 نفر مهدی جعفری تصویربرداری فیلم سینمایی 23نفر به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی مجتبی فرآورده به پایان رسید.
به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی فیلم؛ فیلمبرداری فیلم سینمایی 23نفر تازه ترین محصول مرکز فیلم و سریال سازمان هنری رسانه ای اوج به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی مجتبی فرآورده به پایان رسید.
این فیلم سینمایی که تصویربرداری آن نزدیک به سه ماه در تهران و آبادان به طول انجامید در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی خواهد شد.
فیلمبرداری این اثر از روز جمعه 13 مهرماه با حضور سردار حاج قاسم سلیمانی در تهران آغاز شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 299 روز و 1 ساعت پیش
خدمات طراحی گرافیک سایت همیار توسعه رونمایی شد

خدمات طراحی گرافیک سایت همیار توسعه رونمایی شد طراحی گرافیک سایت یکی از اصلی ترین فاکتور های موفقیت در طراحی سایت است .
از زمان انسان های نخستین تا کنون،بشر یک زبان مشترک داشته و آن هم تصویر است.با تصاویر میتوان کلمات و جملات را به سرعت فهماند.عکس گرفتن ممنوع،پارک کردن خودرو ممنوع،عکس غذاها برای معرفی،بیان کردن احساس و... نمونه ای اندک از تاثیر تصویر در زندگی انسانهاست.تصویر با گذشت زمان به یک علم و رشته هنری تبدیل شده است که به علم کلی آن گرافیک گفته میشود.در قرن جدید نرم افزارهای طراحی گرافیک توسعه فراوانی یافته و به وسیله شرکتهای مختلف ارائه شده است،که شرکت Adobe سرامد و پیشتاز آنهاست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 299 روز و 2 ساعت پیش
پیام تبریک روحانی به مناسبت سال نوی میلادی

پیام تبریک روحانی به مناسبت سال نوی میلادی رییس جمهوری در پیامی به رهبر کاتولیک های جهان، زادروز مسعود پیامبر بزرگ الهی و پیام آور آزادی و برابری و آغاز سال 2019 میلادی را به وی و تمامی پیروان آن پیامبر صلح و دوستی تبریک گفت و تاکید کرد:حضرت عیسی مسیح(ع)بشارت دهنده صلح و منادی آزادی برای آحاد مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در پیام خود به پاپ فرانسیس ضمن تبریک زادروز مسعود پیامبر بزرگ الهی و پیام آور آزادی و برابری؛ حضرت عیسی بن مریم(ع) و آغاز سال 2019 میلادی به وی و تمامی پیروان آن پیامبر صلح و دوستی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 299 روز و 4 ساعت پیش
بانک مرکزی: حذف سود روزشمار در تمامی بانک ها الزامی است

بانک مرکزی: حذف سود روزشمار در تمامی بانک ها الزامی است مدیرکل مقررات بانکی بانک مرکزی گفت: سیاست های جدید موجب افزایش نقدینگی بانک ها و تأمین مالی بنگاه های اقتصادی خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حمیدرضا غنی آبادی افزود: اعمال محدودیت بر چک های تضمین شده، وجوه و پایانه های فروشگاهی ازجمله سیاست های امسال بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی است.
وی گفت: با تغییر مبنای محاسبه سود سپرده کوتاه مدت، سهم سود سپرده گذاران کم نمی شود.
غنی آبادی افزود: بر مبنای سود بانکی بدون ربا همه سود سپرده های بانکی متعلق به سپرده گذاران است و به طور علی الحساب پرداخت می شود و سود قطعی در پایان هر دوره محاسبه و به سپرده گذاران پرداخت خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 5 ساعت پیش
تصاویر آرشیوی آیت الله هاشمی شاهرودی (عکس)

تصاویر آرشیوی آیت الله هاشمی شاهرودی (عکس) منبع: ایرنا ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 13 ساعت پیش
بیت آیت الله شاهرودی درگذشت ایشان را تایید کرد

بیت آیت الله شاهرودی درگذشت ایشان را تایید کرد بیت حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در اطلاعیه ای درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تایید کرد.
به گزارش ایرنا، متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمان الرحیم
إنا لله و إنا إلیه راجعون
روح ملکوتی و عالم ربانی مجاهد و مرجع عالیمقام حضرت آیت الله العظمی سید محمود هاشمی شاهرودی ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دوره ای از کسالت و بیماری، به لقاء الله پیوست.
ضمن تسلیت این ضایعه ی دردناک به حضرت ولیعصر أروحنا فداه، مقام معظم رهبری دام ظله، مراجع عظام تقلید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
3 کشته در تصادف جاده فارس

3 کشته در تصادف جاده فارس بر اثر تصادف در جهرم سه نفر جان باختند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مسئول روابط عمومی اورژانس جهرم گفت: در پی برخورد یک دستگاه کامیون و یک دستگاه خودرو پراید در جاده جهرم – لارستان، سه نفر کشته شدند.
رحمانیان افزود: این حادثه روبروی کارخانه شن و ماسه دادگر رخ داد و دو مصدوم این حادثه به بیمارستان پیمانیه جهرم منتقل شدند.
علت این حادثه در دست بررسی است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
آیت الله هاشمی شاهرودی درگذشت (+زندگینامه)

آیت الله هاشمی شاهرودی درگذشت (+زندگینامه) شبکه خبر صداوسیما از درگذشت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی خبر داد.
به گزارش عصرایران ؛ وی به دلیل بیماری سخت در بیمارستان بستری بود و در شرایط جسمی سختی به سر می برد.
صبح امروز هم رسانه ها از فوت او خبر دادند اما تکذیب شد.
وی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت و قبلا رئیس قوه قضاییه، عضو شورای نگهبان بود.
او در سال های ابتدایی بعد از انقلاب اسلامی ایران، ریاست مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق را عهده دار بود.
هاشمی شاهرودی به هنگام فوت 70 سال داشت
تسنیم: علیرغم تلاش پزشکان آیت الله هاشمی شاهرودی ساعت 22 و 3 دقیقه امشب درگذشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
آیت الله هاشمی شاهرودی درگذشت

آیت الله هاشمی شاهرودی درگذشت شبکه خبر صداوسیما از درگذشت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی خبر داد.
به گزارش عصرایران ؛ وی به دلیل بیماری سخت در بیمارستان بستری بود و در شرایط جسمی سختی به سر می برد.
صبح امروز هم رسانه ها از فوت او خبر دادند اما تکذیب شد.
وی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت و قبلا رئیس قوه قضاییه، عضو شورای نگهبان بود.
او در سال های ابتدایی بعد از انقلاب اسلامی ایران، ریاست مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق را عهده دار بود.
هاشمی شاهرودی به هنگام فوت 70 سال داشت
تسنیم: علیرغم تلاش پزشکان آیت الله هاشمی شاهرودی ساعت 22 و 3 دقیقه امشب درگذشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
شبکه خبر: آیت الله هاشمی شاهرودی درگذشت

شبکه خبر: آیت الله هاشمی شاهرودی درگذشت شبکه خبر از درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 15 ساعت پیش
کردستان عراق 1400 داعشی را به دولت عراق تحویل داد

کردستان عراق 1400 داعشی را به دولت عراق تحویل داد دولت منطقه کردستان عراق بیش از هزار و 400 نفر از تروریست های داعش و تروریست های بازداشت شده در زندان های این منطقه را به مقامات امنیتی در دولت مرکزی عراق در بغداد تحویل دادند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دیندار زیباری هماهنگ کننده اقدامات بین المللی در منطقه کردستان در بیانیه ای افزود: دولت منطقه کردستان به همراه طرف های مسئول در بغداد طرح تحویل تروریست های داعش بازداشت شده در این منطقه را به بغداد آغاز کرد.
وی افزود: بیشتر کسانی که تحویل داده شدند از استانهای الانبار، صلاح الدین و الحویجه از توابع استان کرکوک بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 299 روز و 15 ساعت پیش
سناتور آمریکایی: ایران بزرگترین پیروز خروج ما از سوریه است

سناتور آمریکایی: ایران بزرگترین پیروز خروج ما از سوریه است یک سناتور ارشد آمریکایی روز دوشنبه بار دیگر تأکید کرده که ایران بزرگترین پیروز خروج آمریکا از سوریه است.
به گزارش فارس، لیندسی گراهام ، سناتور ارشد آمریکایی روز دوشنبه به سخنان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این کشور درباره اینکه ترکیه قول داده باقی مانده داعش را ریشه کن کند، واکنش نشان داد.
دونالد ترامپ یکشنبه شب در توئیتی نوشته بود که رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه به او وعده داده باقی مانده داعش را ریشه کن خواهد کرد. او نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قویا به من اطلاع داده است که او هرآنچه از داعش در سوریه باقی مانده را ریشه کن خواهد کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 299 روز و 15 ساعت پیش
این آخرت روزنامه نگاری ماست!

این آخرت روزنامه نگاری ماست! علی اکبر قاضی زاده روزنامه نگار با اشاره اخبار شتاب زده و ضد ونقیضی که درباره وضعیت جسمانی آیت الله هاشمی شاهرودی منتشر شده، گفته است: ما در روزنامه نگاری رسم بدی پیدا کرده ایم. بیشتر از حضور و مشاهده، متکی به اینترنت، فضای مجازی و سایت های دیگر هستیم که این خیلی آسیب زننده است.
شما خودتان را جای خانواده مورد نظر بگذارید، حس خوبی نیست که سوژه چنین خبرهایی باشید. متاسفم که برخی خبرنگاران حوزه سیاسی، شورای نگهبان یا مصلحت نظام، هیچ خبرنگاری تحقیقی عینی انجام نداده اند تا خبر درست را بگیرند و روی خط خبر بگذارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 15 ساعت پیش
جهانگیری: اگر در حل مشکلات ناموفق بوده ایم راه حل نداشته ایم یا نتوانسته ایم اجرا کنیم

جهانگیری: اگر در حل مشکلات ناموفق بوده ایم راه حل نداشته ایم یا نتوانسته ایم اجرا کنیم معاون اوّل رئیس جمهور گفت: اگر ما در حل مشکلاتی نظیر کاهش بهره وری یا اصلاح قیمت حامل های انرژی ناموفق هستیم دلیل آن این بوده که یا راه حل خوب و اجرایی نداشته ایم و یا نتوانسته ایم راهکارهای علمی را به خوبی اجرا کنیم.
به گزارش فارس اسحاق جهانگیری، معاون اوّل رئیس جمهور، عصر امروز (دوشنبه 3 دی ماه) در جلسه گزارش عملکرد خوشه های مشورتی دانشگاه های کشور با بیان این که در شرایط کنونی و اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا بر پیچیدگی در حل مشکلات افزوده شده است، گفت: قطعاً حل مشکلات موجود در حوزه حقوق شهروندی، سرمایه اجتماعی و اقتصاد پولی و بانکی با کمک نخبگان جامعه میسر است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 15 ساعت پیش
افشای اطلاعات 20 هزار دستگاه مودم اینترنت

افشای اطلاعات 20 هزار دستگاه مودم اینترنت به گفته محققان امنیتی بالغ بر 19 هزار و 500 مودم اینترنت ADSL به فروش رفته در بازار، اطلاعات اتصال کاربران اینترنتی متصل به آنها را افشا کرده اند.
به گزارش مهر؛ مدت هاست که محققان بسیاری از امنیت ضعیف پروتکل های مودم های اینترنت بی سیم وای فای می گویند و همواره به کاربران وای فای هشدار می دهند که به امنیت سایبری در مودم های خانه یا محل کارشان اطمینان نکنند.
حالا به تازگی محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری با تحقیقات و بررسی های صورت پذیرفته اعلام کرده و بر این باورند که حدود 20 هزار دستگاه از مودم های اینترنت وای فای برند اورنج (Orange) از امنیت سایبری ضعیفی برخوردار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 299 روز و 16 ساعت پیش
کنایه کی روش به انتظار قهرمانی تیم ملی فوتبال در آسیا: اگر در هر دوره به قهرمانی رسیده اید پس باید به راحتی قهرمان شویم

کنایه کی روش به انتظار قهرمانی تیم ملی فوتبال در آسیا: اگر در هر دوره به قهرمانی رسیده اید پس باید به راحتی قهرمان شویم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به ناکامی ایران در 40 سال گذشته در جام ملت های آسیا، گفت: شاید در هر دوره به قهرمانی رسیده ایم که فکر می کنند قهرمانی در آسیا راحت است.
به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش بعد از تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل فلسطین در دیداری تدارکاتی، اظهار کرد: کاملا در انتظار بازی خوبی از فلسطین بودیم. از پیشرفت تمام رقبا مطلع هستم. بازیکنان خوبی در اروپا دارند. بازی تمرینی خوبی مقابل تیم فلسطین داشتیم. حضور در جام ملت های آسیا بسیار دشوار است.
او در واکنش به این که انتظار قهرمانی از تیم ملی منطقی است، گفت: آیا در چهل سال گذشته و در هر دوره ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 299 روز و 16 ساعت پیش
ستاد مبارزه با مواد مخدر: وجود 40 تا 50 هزار معتاد متجاهر در کشور/ 70 درصد زندانیان مرتبط با مواد مخدر هستند

ستاد مبارزه با مواد مخدر: وجود 40 تا 50 هزار معتاد متجاهر در کشور/ 70 درصد زندانیان مرتبط با مواد مخدر هستند دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از وجود 40 تا 50 هزار معتاد متجاهر در کشور خبر داد که 15 هزار نفر از آنان در تهران هستند.
به گزارش ایلنا، سردار اسکندر مومنی در مراسم مبادله تفاهمنامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور که در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی بخش حسن آباد فشافویه شهرستان ری برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود : بسیاری از جرایم عمومی در کشور از قتل و جنایت تا سرقت ناشی از جرایم مواد مخدر است.
وی با اشاره به اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: اولویت ستاد جمع آوری، نگهداری، درمان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 299 روز و 16 ساعت پیش
آیت الله مکارم شیرازی: در دوران تحریم، ساده زیستی اهمیت بیشتری دارد/ تفکر تحزب و قبیله گرایی برداشته شود

آیت الله مکارم شیرازی: در دوران تحریم، ساده زیستی اهمیت بیشتری دارد/ تفکر تحزب و قبیله گرایی برداشته شود آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: متأسفانه امروز حزب گرایی و عدم توجه به منافع ملی در گوشه و کنار کشور دیده می شود.
به گزارش ایرنا، وی عصر دوشنبه دردیدار اعضای ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: یکی از آسیب های جدی نظام اسلامی، تحزب و قبیله گرایی است که در این شرایط حساس و فوق العاده، این تفکر باید از میان رفته و آحاد جامعه دلسوزانه انقلاب اسلامی را یاری کنند.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آن را نعمت بزرگی دانست و گفت: اکنون که با وجود همه توطئه های دشمنان برای براندازی نظام اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 17 ساعت پیش
آیت الله علوی گرگانی خطاب مسئولان: قم را از بدحجابی نجات دهید

آیت الله علوی گرگانی خطاب مسئولان: قم را از بدحجابی نجات دهید قم- ایرنا- آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید از بروز بدحجابی در شهر مقدس قم به شدت انتقاد کرد و گفت: من از مسئولان خواهش می کنم که قم را از بدحجابی و بی بند و باری نجات دهند.
به گزارش ایرنا، وی عصر دوشنبه در دیدار اعضای ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: قم حرم اهل بیت(ع) است و مسئولان باید برای حفظ حجاب و عفاف در این خطه مقدس تلاش کنند تا خیابان های شهر جولانگاه افراد بدحجاب نباشد.
آیت الله علوی گرگانی در ادامه افزود: امام خمینی(ره) می فرمودند که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این مملکت آسیب نرسد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 299 روز و 17 ساعت پیش
بازی دوستانه/ ایران 1 - 1 فلسطین

بازی دوستانه/ ایران 1 - 1 فلسطین تیم ملی فوتبال کشورمان در دیداری دوستانه مقابل فلسطین به نتیجه ای بهتر از تساوی دست پیدا نکرد.
به گزارش تسنیم ، تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین دیدار دوستانه خود در اردوی قطر، از ساعت 17:30 امروز (دوشنبه) در ورزشگاه الدحیل به مصاف فلسطین رفت که این دیدار با نتیجه تساوی یک - یک به پایان رسید.
مهدی طارمی در دقیقه 50 این دیدار، موفق شد تک گل تیم ایران را وارد دروازه فلسطین کند. جاناتان زوریلا نیز در دقیقه 1+90 دروازه تیم ایران را باز کرد تا کار به تساوی بکشد.
تیم ملی فوتبال کشورمان در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند (سیدحسین حسینی - 74)، رامین رضاییان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 299 روز و 17 ساعت پیش
انتصاب سرپرست سازمان تامین اجتماعی

انتصاب سرپرست سازمان تامین اجتماعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، محمد حسن زدا را به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد.
به گزارش ایسنا محمد شریعتمداری، محمد حسن زدا را به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد.
متن حکم انتصاب زدا به این شرح است:
جناب آقای حسن زدا، عطف به استعفای مورخ 1/ 10 / 97 به شماره 12240/م/501 جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بندپی، ضمن تشکر از خدمات و زحمات دلسوزانه آن برادر ارجمند در طی دوره تصدی سرپرستی سازمان تامین اجتماعی، براساس اختیارات حاصله از اساسنامه مصوب سازمان، خصوصا تبصره ذیل ماده 14 آن اساسنامه به موجب این حکم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 17 ساعت پیش
بازار گوشی سقوط می کند اما هوآوی نه؟!

بازار گوشی سقوط می کند اما هوآوی نه؟! با توجه به داده های اولیه IDC، فروشندگان گوشی های هوشمند در سراسر جهان در سه ماهه سوم سال 2018 در مجموع 355.2 میلیون دستگاه فروخته اند، که در نتیجه نسبت به سال گذشته این مقدار 6 درصد کمتر است. با این آمار به نظر می رسد روند این صنعت نزولی باشد، اما هوآوی به تنهایی در نیمه اول سال 2018، 95میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر جهان به فروش رسانده است. این آمار با وجود روند نزولی جهانی، باعث شده هوآوی در سه ماه دوم و سوم امسال به رتبه دوم جدول در زمینه فروش گوشی صعود کند و به گفته IDC به میزان14.6 درصد سهم بازار جهانی در سه ماهه سوم سال 2018 را به نام خود ثبت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
آغاز صدور پروانه اشتغال اتباع خارجی

آغاز صدور پروانه اشتغال اتباع خارجی مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار از آغاز طرح صدور و تمدید پروانه کار موقت اتباع خارجی خبر داد و تاکید کرد: هزینه صدور پروانه 400 هزار تومان و هزینه تمدید پروانه نیز 285 هزار تومان است.
به گزارش ایلنا، علی اقبالی با اعلام این خبر گفت: دارندگان کارت اقامت آمایش 13 (ویژه اتباع افغانستانی)، هویت 12 (اتباع عراقی) و دارندگان گذرنامه (تبدیل وضعیت، خانواری و مجردی) برای تشکیل پرونده، صدور و تمدید پروانه کار (کارت کار اتباع) موظفند از اول دی ماه جاری به دفاتر کاریابی منتخب موضوع ماده 20 آئین نامه اجرایی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی در شهرستان محل اقامت خود مراجعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
معرفی وبزی، ساده ترین و بهترین سایت ساز فارسی

معرفی وبزی، ساده ترین و بهترین سایت ساز فارسی وبزی ساده ترین و بهترین سایت ساز است. اگر شما تا قبل از امروز هیچ سایتی نساخته اید، از اینکه چطور به سادگی میشه با وبزی یک سایت عالی طراحی کرد، شگفت زده خواهید شد. وبزی ده ها قالب مختلف دارد که به راحتی می توانید، قالب دلخواه خود را انتخاب کنید و هر قسمتی از سایت را خودتان تغییر دهید. همچنین شما می توانید هر چیزی مثل متن، عکس، گالری و ... را به سایت خودتان اضافه کنید. نکته جالب اینجاست که تمام قالب ها و نمونه کار های وبزی توسط همین سیستم ساده طراحی شده است. این یعنی اینکه هیچ محدودیتی برای خلاقیت شما وجود ندارد و به سادگی می توانید هر انچه در ذهنتان هست را بسازید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
جهانبخش به اردوی تیم ملی اضافه شد

جهانبخش به اردوی تیم ملی اضافه شد علیرضا جهانبخش، بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان به اردوی این تیم در دوحه پیوست.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، علیرضا جهانبخش، بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان پس از ترخیص از باشگاه برایتون انگلیس، برای همراهی تیم ملی در جام ملت های آسیا به اردوی این تیم در دوحه پیوست.
هافبک تیم برایتون که به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ چند هفته ای بود که برایتون را همراهی نمی کرد، مشکل چندانی برای همراهی تیم ملی نخواهد داشت. با این حال وضعیت او در اردوی تیم ملی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
جزئیات پرونده نماینده سراوان از زبان پزشکیان

جزئیات پرونده نماینده سراوان از زبان پزشکیان سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که هیات رئیسه مجلس بررسی پرونده نماینده سراوان را در صلاحیت هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تشخیص داده است.
بهروز نعمتی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز هیات رئیسه مجلس گفت: این موضوع در جلسه امروز هیات رئیسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای پزشکیان به عنوان نایب رئیس مجلس و رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گزارشی از بررسی این پرونده در هیات نظارت را در جلسه مطرح کردند.
وی اضافه کرد: نهایتاً با توجه به اینکه این موضوع از اختیارات هیات نظارت بر نمایندگان است مقرر شد این هیات پرونده را تا حصول نتیجه بررسی و دنبال کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
حکم محمد حبیبی قطعی شد

حکم محمد حبیبی قطعی شد وکیل مدافع محمد حبیبی - فعال صنفی معلمان- گفت که حکم صادره برای موکلش از سوی شعبه 26 دادگاه انقلاب، در شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شده است.
حسین تاج در گفت وگو با ایسنا از تایید حکم 7 سال و نیم حبس موکلش در شعبه 36 دادگاه نجدیدنظر خبر داد و گفت: متاسفانه رای محکومیت محمد حبیبی در شعبه 26 دادگاه انقلاب عینا در دادگاه تجدیدنظر استان تایید شد.
به گزارش ایسنا، محمد حبیبی 20 اردیبهشت 97 در تجمعاتی که فرهنگیان به مناسبت هفته معلم داشتند بازداشت و روز دوشنبه - 1 مرداد ماه 97- در شعبه 26 دادگاه انقلاب محاکمه شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
هشدار کاهش جمعیت در کره جنوبی

هشدار کاهش جمعیت در کره جنوبی کاهش باروری و زاد و ولد در کره جنوبی به پایین ترین حد خود در چند سال اخیر رسیده است و کمترین نرخ تولد در دنیا را به خود اختصاص داده است و هیچ یک از تلاش های دولت برای افزایش این نرخ موفقیت آمیز نبوده است.
به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای بیزینس اینسایدر، به دلیل کاهش نرخ باروری انتظار می رود جمعیت کره جنوبی در 10 سال آینده کاهش چشمگیری داشته باشد. یارانه نقدی دولت - که به صورت ماهیانه به بیشتر والدین واجد شرایط و برای ترغیب افراد بر فرزند آوری پرداخت می شود - تاکنون تغییری در این روند ایجاد نکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 21 ساعت پیش
شورای جزیره هرمز: صادرات خاک هرمز شایعه است

شورای جزیره هرمز: صادرات خاک هرمز شایعه است عضو شورای اسلامی جزیره هرمز ضمن تکذیب صادرات خاک جزیره هرمز، خاطرنشان کرد: ای کاش افرادی که دست به دامن زدن چنین شایعاتی می زنند خود قدری به رعایت مسائل زیست محیطی پایبند باشند.
محمد سلامتی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به واکنش مسئول کمیسیون گردشگری و عضو شورای اسلامی شهر هرمز به گسترده شدن فرش سنگی در این جزیره، افزود: در ساخت اثر محیطی "داماهی" که در واقع یک لند آرت Land art است، از هیچ گونه خاکی استفاده نشده بلکه عوامل این برنامه فرهنگی تنها محیط دایره شکلی را خط کشی کرده و برای پدیدار شدن خط ها از سنگ های اطراف بهره برده است و هیچ گونه برداشت خاکی صورت نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 22 ساعت پیش
قانون سربازی تغییر می کند؟

قانون سربازی تغییر می کند؟ معاون حقوقی و امور مجلس ستاد کل نیروهای مسلح با استقبال از ارائه پیشنهادهایی که منجر به بهبود وضعیت خدمت سربازی شود اعلام کرد اخباری که تحت عنوان تغییر قانون سربازی مطرح می شود، صحت ندارد.
سردار مسعود مطهر در گفت وگو با ایسنا، درباره اینکه آیا امکان تغییر قانون خدمت سربازی و اختیاری شدن آن از سوی مجلس شورای اسلامی وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: ستاد کل نیروهای مسلح از قانونی که منجر به اصلاح و بهبود وضعیت کیفیت خدمت سربازی شود استقبال خواهد کرد؛ اما باید توجه داشته باشیم که تغییر قانون به هیچ عنوان نباید به بنیه دفاعی و امنیتی کشور آسیب بزند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 0 ساعت پیش
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران درگذشت

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران درگذشت سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس و ایران در سن 81 سالگی درگذشت.
به گزارش ایسنا و به نقل از رادیو ورزش کرواسی، استانکو پوکله پوویچ، سرمربی نامدار کروات که سابقه هدایت تیم هایی چون پرسپولیس، سپاهان و تیم ملی فوتبال ایران را داشت در سن 81 سالگی درگذشت.
استانکو پوکله پوویچ مدت ها با بیماری دست و پنجه نرم می کرد و چند سال پیش نیز یکی از پاهای او به دلیل بیماری قطع شد.
استانکو را به سبب دانش بالای فوتبال و علاقه زیادی که به این رشته ورزشی داشت می شناسند. او در 18 آوریل 1938 به دنیا آمد و در تیم اسپلیت بازی کرده بود. او آخرین بار در سال 2015 برای مدتی روی نیمکت هایدوک نشست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 300 روز و 0 ساعت پیش
تلاش جلیقه زردها برای ورود به ساختمان یورونیوز در لیون (فیلم)

تلاش جلیقه زردها برای ورود به ساختمان یورونیوز در لیون (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 1 ساعت پیش
دفتر حافظ منافع ایران در سفارت سوئیس در عربستان ایجاد می شود

دفتر حافظ منافع ایران در سفارت سوئیس در عربستان ایجاد می شود رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به مذاکرات انجام گرفته با وزارت حج عربستان و ابراز تمایل آنها، در صورت موافقت نهایی طرف سعودی برای نخستین بار دفتر حافظ منافع حجاج ایرانی در سفارت سوئیس در عربستان گشایس می یابد.
به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان در نخستین نشست خبری خود در خصوص مذاکرات این سازمان با وزارت حج عربستان و دیگر مسئولان مربوط در خصوص حج 98 افزود: در صورت موافقت نهایی وزارت حج عربستان با پیشنهاد این سازمان و گشایش دفتر حافظ منافع کشورمان 10 نفر از اعضای تیم اعزامی وزارت خارجه برای انجام سهولت در کار حجاج ایرانی در عربستان در این سفارت مستقر خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 300 روز و 1 ساعت پیش
طرز تهیه فینگر فود پنیری

طرز تهیه فینگر فود پنیری مواد لازم فینگر فود پنیری:
نان باگت 2 عدد
دانه انار 1/5 پیمانه
گردو ریز خرد شده 1 پیمانه
پنیر خامه ای 250 گرم
جعفری خرد شده 1/2 پیمانه
پیازچه 1 عدد
کنجد 2 قاشق سوپخوری
نمک و فلفل به میزان لازم
طرز تهیه فینگر فود پنیری:
نان ها را روی سطح صافی قرار دهید، سپس با یک چاقوی تیز آن ها را به صورت افقی برش بزنید. به آرامی خمیر داخل تکه های نان را جدا کنید.
در یک تابه نچسب مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس تکه های نان را داخل آن حدود 2-3 دقیقه تفت دهید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 2 ساعت پیش
احمد خاتمی: کامپیوتر را من به علما معرفی کردم/ در شأن خودم نمی دانم که به هتاکی و بی ادبی ها جواب دهم/ اصلا پسر ندارم که بخواهم برایشان برج بسازم

احمد خاتمی: کامپیوتر را من به علما معرفی کردم/ در شأن خودم نمی دانم که به هتاکی و بی ادبی ها جواب دهم/ اصلا پسر ندارم که بخواهم برایشان برج بسازم آیت الله خاتمی عضو مجلس خبرگان میهمان بیست و دومین قسمت از برنامه 10:10 دقیقه باشگاه خبرنگاران جوان شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بیست و دومین قسمت از برنامه 10:10 دقیقه با حضور آیت الله خاتمی عضو مجلس خبرگان برگزار شد. آیت الله خاتمی در این گفت وگو به موضوع های مختلفی همچون مسائل اقتصادی کشور، فضای مجازی و حاشیه های اخیر درباره خود پرداخت.
بسم الله الرحمن الرحیم سلام، شب شما به خیر باشد، به اولین 10:10 دقیقه زمستانی خوش آمدید. خیلی متشکرم که برنامه خودتان 10:10 دقیقه را تماشا می کنید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 2 ساعت پیش
سازمان حج: عربستان چک غرامت مسجدالاحرام را کشیده/ عمره برگزار نمی شود حج

سازمان حج: عربستان چک غرامت مسجدالاحرام را کشیده/ عمره برگزار نمی شود حج رییس سازمان حج و زیارت از شناسایی 7 شهید ایرانی مفقود شده در فاجعه منا و وضعیت نامشخص 3 پیکر ایرانی دیگر خبر داد و اعلام کرد: عربستان غرامت شهدای مسجدالاحرام را به دفتر نمایندگی خود در سازمان ملل پرداخت کرده که پس از ارائه وکالت نامه ها و اسناد از سوی ایران چک این غرامت تحویل داده می شود.
در حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالاجرام همزمان با حج 94، 14 زائر ایرانی شهید و 64 نفر ایرانی دیگر مجروح شدند. همان سال در فاجعه منا ایران 464 زائر دیگر را از دست داد.
به گزارش ایسنا، علی رضا رشیدیان - رییس جدید سازمان حج و زیارت - پبح روز دوشنبه 3 دی ماه در نشستی درباره تشریح جزییات مذاکره حج 98 که ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 300 روز و 2 ساعت پیش
تکذیب درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی / تیم پزشکی: امکان حیات ایشان وجود ندارد

تکذیب درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی / تیم پزشکی: امکان حیات ایشان وجود ندارد خبر درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی تکذیب شد.
به گزارش عصرایران ، امروز تعدادی از خبرگزاری ها از درگذشت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی خبر دادند اما اندکی بعد شبکه خبر صداوسیما به نقل از رئیس دفتر او این خبر را تکذیب کرد.
یک عضو تیم پزشکی هاشمی شاهرودی هم به خبرگزاری فارس گفت: از لحاظ پزشکی امکان حیات ایشان وجود ندارد اما خبر فوت را باید خانواده ایشان اعلام کنند.
هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام (70 ساله) به دلیل بیماری سخت هم اکنون در بیمارستان بستری است و در شرایط نامناسب جسمی به سر می برد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 300 روز و 2 ساعت پیش
کشف موجودی عجیب در عمق آب های استرالیا (+عکس)

کشف موجودی عجیب در عمق آب های استرالیا (+عکس) محققان بیش از صد گونه جانوری ناشناخته را در عمق آب های استرالیا و در بخش های موسوم به کوهستان دریایی کشف کردند.
به گزارش خبرآنلاین، 4 هفته تحقیق در آب های جنوبی تاسمانی با گزینش کوهستان زیردریا نتایج غیرقابل انتظاری ازجمله کشف یک نوع خرچنگ درازپا بود که شکل و شمایل عجیب وغریبی دارد.
خرچنگی با بدن کج و معوج و ماهی حبابی شکل نیز از دیگر جانوران کشف شده عجیبی بود که در عمق کوهستان زیردریای تاسمانی مشاهده شدند.
ماهی مرکب تابناک، کوسه استرالیایی از نوع ghost یا Callorhinchus milii، ماهی کله نازک نارنجی Hoplostethus atlanticus و ... نیز مشاهده شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 300 روز و 2 ساعت پیش
"سرزمین عجایب زمستانی" مریخ (+عکس)

"سرزمین عجایب زمستانی" مریخ (+عکس) تصاویر ارسالی مارس اکسپرس، که از سوی آژانس فضایی اروپا برای کاوش سیاره مریخ پرتاب شده، نشاندهنده "یک سرزمین عجایب زمستانی" در این سیاره سرخ است.
قطب شمال به خاطر آب و هوای برفی خود و البته محل کار بابانوئل مشهور است.
اما چنان که تصاویر ارسالی از مریخ نشان می دهند، تنها جای برفی در روز های نزدیک به کریسمس در سیاره ما فقط قطب شمال نیست.
تصاویر ارسالی مارس اکسپرس، که از سوی آژانس فضایی اروپا برای کاوش سیاره مریخ پرتاب شده، نشاندهنده "یک سرزمین عجایب زمستانی" در این سیاره سرخ است.
عکس ارسالی، دهانه کارالیوف، نزدیک قطب شمال مریخ را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 300 روز و 3 ساعت پیش
نمایش از اونور کارائیب کشوندیش اینجا چیکار!؟ در خانه مهرگان

نمایش از اونور کارائیب کشوندیش اینجا چیکار!؟ در خانه مهرگان نمایش از اونور کارائیب کشوندیش اینجا چیکار!؟ به کارگردانی سمیرا مهدوی این روزها در خانه نمایش مهرگان روی صحنه رفته است.
در این اثر نمایشی که هرشب ساعت 19 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان (سالن شماره 2) به صحنه می رود پژمان عبدی، محمدعلی حسینعلی پور، حامد فعال، آنالی شکوری و راحله طاهری به عنوان بازیگر حضور دارند.
سمیرا مهدوی پیش از این نمایش هایی چون "شب بخیر مادر"، "در اعماق" و "نمی دونم فردا چی می شه" را به صحنه آورده است و نمایش "از اونور کارائیب کشوندیش اینجا چیکار!؟" پنجمین تجربه کارگردانی اوست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 300 روز و 3 ساعت پیش
دختری که در 24 سالگی پنج دقیقه مرد! (+عکس)

دختری که در 24 سالگی پنج دقیقه مرد! (+عکس) بنیاد قلب بریتانیا، هشدار داده است که در این کشور بیش از 80 هزار نفر از جوانان با یک عارضه قلبی که از آن بی خبرند، زندگی می کنند و چنانچه این عارضه تشخیص داده نشده و مداوا نشود پیآمد های آن می تواند مهلک باشد.
لورا دآلسیو، در یک برنامه تلویزیونی بی بی سی، شرح داد که چگونه دچار ایست قلبی شد: "لبهایم کم کم کبود شد، تنفسم قطع شد، قلبم ایستاد. "برای پنج دقیقه بی جان و مرده بودم، ولی تلاش خستگی ناپذیر پزشکان را برای دوباره زنده کردنم احساس می کردم. "
لورا که پرستار رشته دامپزشکی است و 27 سال دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 300 روز و 3 ساعت پیش
خودکشی پسر 19 ساله در قم

خودکشی پسر 19 ساله در قم یک جوان 19 ساله قمی دست به خودکشی زد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،دقایقی پیش یک جوان 19 ساله قمی با پریدن از یکی از طبقات مجتمع تجاری الزهرا دست به خودکشی زد.
گفتنی است علت این حادثه در دست بررسی است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 300 روز و 4 ساعت پیش
روزانه 30 آمبولانس از گمرک ترخیص می شود

روزانه 30 آمبولانس از گمرک ترخیص می شود سرپرست سازمان اورژانس کشور از ترخیص روزانه 30 دستگاه خودرو آمبولانس از گمرک کشور خبر داد.
روزانه 30 آمبولانس از گمرک ترخیص می شود
پیر حسین کولیوند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر گفت: پیش از این 700 دستگاه آمبولانس در گمرک به دلیل مشکلاتی مانده بود که با پیگیری های صورت گرفته روزانه در حال ترخیص هستند.
وی با اشاره به آغاز فصل زمستان اظهار داشت: در کمتر از دو ماه 400 دستگاه آمبولانس در سطح پایگاه های اورژانس سراسر کشور توزیع شد که با توجه به شرایط جوی و یخبندان، سعی شده از بهترین خودروها در سال 97 استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 5 ساعت پیش
احتمال تعطیلی دولت آمریکا تا 2019

احتمال تعطیلی دولت آمریکا تا 2019 مدیر بودجه کاخ سفید اعلام کرد، تعطیلی بخشی از دولت آمریکا ممکن است تا سال 2019 و آغاز به کار کنگره جدید طول بکشد.
به گزارش ایسنا، مایک مولوانی، مدیر بودجه کاخ سفید به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: خیلی محتمل است که این تعطیلی تا بعد از 28 دسامبر و آغاز به کار کنگره جدید ادامه پیدا کند.
وی افزود: وقتی شما رئیس جمهوری دارید که نمی خواهد با این مسأله کنار بیاید، وضعیت این طور است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به خاطر بودجه، تعطیلات سال نو خود در فلوریدا را لغو کرده است، خواهان اختصاص پنج میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک است تا از ورود به گفته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 300 روز و 6 ساعت پیش
تظاهرات ضد دولتی در لبنان

تظاهرات ضد دولتی در لبنان هزاران نفر از مردم بیروت در اعتراض به سیاستهای دولت این کشور و وضعیت بد معیشتی به خیابانها ریختند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، هزاران نفر از مردم بیروت در اعتراض به وضعیت معیشتی و مشکلات سیاسی لبنان به خیابانها آمدند و با بستن چندین خیابان اصلی این شهر اعتراض خود را به دولت نشان دادند.
براساس این گزارش، اغلب معترضان در نزدیکی مقر نخست وزیری این کشور تجمع کرده و خواستار کاهش قیمت مواد غذایی، کاهش مالیاتها و بهبود وضعیت خدمات درمانی شدند.
خبرگزاری ملی لبنان نیز گزارش داد که برخی معترضان در حاشیه شهر بیروت با آتش زدن سطلهای زباله در خیابانها با نیروهای پلیس که تلاش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 300 روز و 7 ساعت پیش
برخورد مرگبار شتر با قطار کرمان - مشهد

برخورد مرگبار شتر با قطار کرمان - مشهد قطار کرمان به مشهد که بر اثر این حادثه دچار خسارت جزئی شده بود بعد از رفع نقص به مسیر خود ادامه داد.
به گزارش ایلنا ، فرمانده انتظامی بجستان خراسان رضوی گفت: این قطار مسافربری که از کرمان عازم مشهد بود حوالی ایستگاه قاسم آباد، بعد از برخورد با یک شتر متوقف شد و ماموران با همکاری ساربان شترها و مسئولان قطار، شتر تلف شده را از ریل خارج کردند.
وی افزود: در این حادثه به مسافران و خدمه قطار مسافربری صدمه ای وارد نشده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 300 روز و 13 ساعت پیش
حال آیت الله هاشمی شاهرودی مساعد نیست

حال آیت الله هاشمی شاهرودی مساعد نیست به گزارش عصرایران؛ برخی رسانه ها از وخامت حال آیت الله هاشمی شاهرودی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر دادند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 300 روز و 13 ساعت پیش
حفاظت محیط زیست: 90 % دورریز ها زباله نیستند

حفاظت محیط زیست: 90 % دورریز ها زباله نیستند رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم دره گفت: 90 درصد دورریز ها زباله نیستند.
به گزارش میزان، توکل سلیمانی در مراسم رونمایی از استقرار سایت تفکیک زباله در مدارس شهرستان خرم دره با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در پرورش نسل آینده کشور، عنوان کرد: دانش آموزان در دوران ابتدایی و راهنمایی در حال جامعه پذیری هستند و با توجه به اهمیت این دوران در آموزش نیاز است که دانش آموزان از همان ابتدا به اهمیت تفکیک زباله پی ببرند.
وی با بیان اینکه اگر دید علمی به زباله وجود داشته باشد می توان از آن برای کشور ثروت تولید کرد، ادامه داد: 90 درصد دورریز ها زباله نبوده و قابل بازیافت هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 300 روز و 14 ساعت پیش
باشگاه آلمانی: استفاده از پهپاد برای جاسوسی تمرین باشگاه هوفنهایم

باشگاه آلمانی: استفاده از پهپاد برای جاسوسی تمرین باشگاه هوفنهایم بدنبال انتشار خبر جاسوسی باشگاه بوندسلیگایی وردر برمن از جلسه تمرینی باشگاه هوفنهایم با استفاده از پهپاد هدایت شده از سوی مقامات این باشگاه، فوتبال آلمان در شوک فرو رفت.
به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی راشا تودی روز یکشنبه با درج این خبر نوشت: باشگاه هوفنهایم در ابتدا، در جریان آخرین جلسه تمرینی این تیم در آستانه بازی با وردربرمن در 19 دسامبر، از حضور این پهپاد بر فراز محل برگزاری تمرین آگاه شده و احساس خطر کرد و در ادامه پس از تشخیص و شناسایی موقعیت پرواز این بالگرد بدون سرنشین، مراتب به پلیس محلی اطلاع داد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 300 روز و 15 ساعت پیش
روحانی سه شنبه به مجلس می رود

روحانی سه شنبه به مجلس می رود یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که لایحه بودجه سال 98 روز سه شنبه تقدیم مجلس خواهد شد.
بهروز نعمتی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس مذاکره ای که با آقای واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور داشتم، ایشان اعلام کرد که آقای روحانی روز سه شنبه برای تقدیم لایحه بودجه در جلسه علنی مجلس حاضر خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 300 روز و 15 ساعت پیش
9 کشته در آتش سوزی در معدنی در روسیه

9 کشته در آتش سوزی در معدنی در روسیه آتش سوزی در معدن پتاس در روسیه به کشته شدن 9 کارگر منجر شد.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، آتش سوزی در معدن پتاس در روسیه به کشته شدن 9 معدنچی منجر شد.
روز گذشته آتش سوزی در معدن پتاس در شمال مسکو موجب شد 9 کارگر محبوس شوند که سرانجام امروز-یکشنبه- تیم های جستجو و نجات اجساد این 9 معدنچی را در عمق 360 متری از سطح زمین، کشف کردند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 300 روز و 15 ساعت پیش
ورود بانوان به ورزشگاه ها به 2 شرط: توهین نکنند، برهنه نشوند!

ورود بانوان به ورزشگاه ها به 2 شرط: توهین نکنند، برهنه نشوند! معاون قوه قضاییه از شرایط ورود بانوان به ورزشگاه ها صحبت کرد.
به گزارش ایلنا، بحث اجازه ورود بانوان به ورزشگاه ها و تماشای مسابقات فوتبال از نزدیک، یکی از مسائلی بوده که در سال های اخیر زیاد در مورد آن صحبت شده است ولی با وجود تلاش های زیادی که از سوی مسئولان مختلف صورت گرفته هربار مخالفت هایی وجود داشته که مانع از تحقق آن شده است.
با این وجود این موضوع از طرفی یک مطالبه عمومی است و از طرفی دیگر از سوی نهادهای بین المللی مورد تاکید قرار گرفته است و بی توجهی به آن می تواند عواقبی همچون تعلیق فوتبال را در پی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 15 ساعت پیش
کشف داروهای قاچاق چمدانی در فرودگاه امام/ قرار داشتن داروی سقط جنین در چمدان ها

کشف داروهای قاچاق چمدانی در فرودگاه امام/ قرار داشتن داروی سقط جنین در چمدان ها مدیر گمرک مسافری فرودگاه امام خمینی گفت: ماموران گمرک مسافری این فرودگاه در عملیاتی موفق به کشف 8 چمدان حاوی 90 هزار قرص و داروی غیرمجاز و بدون کیفیت شدند.
به گزارش صدا و سیما، عبدالرضا گودرزی، گفت: روز گذشته ماموران گمرک مسافری فرودگاه امام خمینی با مشاهده فردی که به همراه سه خانم تعداد 8 چمدان بزرگ به همراه داشتند و سعی کردند تا چمدان های خود را از مسیرهایی که دستگاه ایکس ری در آن قرار ندارد وارد فرودگاه کنند به این افراد مشکوک شده و پس از هماهنگی با ماموران دیگر گمرک به آنها اجازه دادند تا تمامی مراحل بازرسی را رد کرده و از گمرک خارج شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 16 ساعت پیش
محور هراز دوشنبه و سه شنبه مسدود می شود

محور هراز دوشنبه و سه شنبه مسدود می شود رییس پلیس راه شرق استان تهران گفت: محور هراز دوشنبه و سه شنبه مسدود می شود.
سرهنگ محبی سیاوش محبی در گفتگو با مهر اظهار داشت: محور هراز از فردا به مدت 2 روز از ساعت 9 صبح الی 17 مسدود می شود.
وی گفت: این انسداد از پیست آبعلی به سمت آمل صورت خواهد گرفت.
رییس پلیس راه شرق استان تهران ادامه داد: این انسداد به علت عملیات راهسازی در محدوده گزنگ اجرا می شود و رانندگان وسایل نقلیه می توانند، از مسیرهای جایگزین محورهای فیروزکوه و کندوان تردد داشته باشند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 16 ساعت پیش
وزیر کار: کارگران بخش خصوصی بسته حمایتی می گیرند

وزیر کار: کارگران بخش خصوصی بسته حمایتی می گیرند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید بسته حمایتی به کارگران بخش خصوصی که قرارداد بیمه تامین اجتماعی دارند تخصیص می یابد.
محمد شریعتمداری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان ها، گفت: همه تلاش مان این است که بدهی ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند، در حال حاضر از طریق بانک رفاه کارگری موضوع در حال پیگیری است.
وی اظهارداشت: عمده مشکل ما مربوط بدهی معوقه از گذشته باقی مانده است، برای آن بدهی ها با سازمان برنامه و بودجه تفاهم هایی به عمل آورده ایم که مانند سال که قبل 4هزار و 300میلیارد تومان اوراق مشارکت با تضمین دولت فروختیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 17 ساعت پیش
همسر نسرین ستوده با قرار کفالت آزاد شد

همسر نسرین ستوده با قرار کفالت آزاد شد رضا خندان همسر نسرین ستوده وکیل دادگستری که در حبس به سر می برد، دقایقی پیش با قرار کفالت از زندان آزاد شد.
محمد مقیمی وکیل مدافع رضا خندان به ایرنا گفت: در پی برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات رضا خندان و فرهاد میثمی و استماع دفاعیات صورت گرفته و موافقت دادگاه رسیدگی کننده با درخواست تبدیل قرار تامین وثیقه به قرار کفالت، دقایقی پیش موکلم رضا خندان با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.
اتهامات رضا خندان که 13 شهریور امسال در منزلش دستگیر و بازداشت شد، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی ، تبلیغ علیه نظام و اشاعه و ترویج بی حجابی در جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 300 روز و 18 ساعت پیش
جلیقه زردها به لبنان رسیدند

جلیقه زردها به لبنان رسیدند صدها نفر از فعالان لبنانی با الگوبرداری از اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه با تجمع در مرز بیروت به وضعیت بدن معیشتی در کشورشان اعتراض کردند.
به گزارش تسنیم، صدها فعال از طوایف و مناطق مختلف لبنان امروز در میدان شهدا در مرکز شهر بیروت در اعتراض به وضعیت معیشتی و اقتصادی این کشور تجمع کردند.
برخی از شرکت کنندگان در این تجمع از ایده جلیقه زردهای فرانسه الگو گرفتند و با سر دادن شعار، بر حقوق خود و برخورداری از شرایط زندگی مطلوب تاکید کردند.
دعوت به تجمع از یک هفته پیش در شبکه های اجتماعی آغاز شد و کاربران تصاویری از آمدن شمار زیادی از مردم با جلیقه های زرد در این شبکه ها منتشر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 300 روز و 18 ساعت پیش
هند موشک بالستیک آزمایش کرد

هند موشک بالستیک آزمایش کرد سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند اعلام کرد این کشور یک نمونه دیگر از موشک بالستیک آگنی 4 با قابلیت هسته ای را با موفقیت آزمایش کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند اعلام کرد این کشور روز یکشنبه یک نمونه دیگر از موشک بالستیک آگنی- چهار (Agni-IV) با قابلیت هسته ای را در منطقه ای در جزیره عبدالکلام با موفقیت آزمایش کرد.
روزنامه اکونومیک تایمز به نقل از منابع وابسته به سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند در این باره اعلام کرد: این موشک پیشرفته برای رسیدن به سطح بالای اطمینان و دقت، به تجهیزات هوایی مدرن و کوچک مجهز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 300 روز و 18 ساعت پیش
ورود کمیسیون شوراهای مجلس به حواشی نماینده سراوان

ورود کمیسیون شوراهای مجلس به حواشی نماینده سراوان سخنگوی کمیسیون شوراها از ورود این کمیسیون به موضوع رخ داده برای نماینده سراوان خبر داد.
اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه مقرر شد 2 عضو کمیسیون گزارشی درباره حواشی رخ داده برای نماینده سراوان در مجلس تهیه و به کمیسیون ارائه کنند.
وی با بیان اینکه یک بند از طرح الحاق یک ماده به قانون مالیات های مستقیم برای مقابله با سوداگری در بازار مسکن در این کمیسیون بررسی شد، ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 300 روز و 19 ساعت پیش
هنرنمایی راننده یک لیفتراکت (فیلم)

هنرنمایی راننده یک لیفتراکت (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 20 ساعت پیش
کاهش جرائم خشن در تهران

کاهش جرائم خشن در تهران فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که جرایم خشن طی دو سال اخیر در تهران کاهش چشمگیر داشته است.
به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در دیدار با استاندار جدید تهران گفت: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با رویکرد جامعه محوری و مردم داری در طول دو سال گذشته تلاش کرده در گام نخست براساس نیازهای جامعه در سطح تهران به عنوان ام القرای جمهوری اسلامی که همه اقدامات در آن الگوی کشوری است، حرکت کند و با افتخار اعلام می کنیم که جرایم خشن طی دو سال اخیر در تهران کاهش چشمگیر داشته و همچنین جرایم سازمان یافته در تهران نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 21 ساعت پیش
اقدام متفاوت یک معلم در کلاس، فردای شب یلدا (فیلم)

اقدام متفاوت یک معلم در کلاس، فردای شب یلدا (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 22 ساعت پیش
"سرزمین عجایب زمستانی مربخ" چیست؟ (فیلم)

"سرزمین عجایب زمستانی مربخ" چیست؟ (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 23 ساعت پیش
تجلیل از حایری یزدی در انجمن حکمت و فلسفه

تجلیل از حایری یزدی در انجمن حکمت و فلسفه عصر ایران - مؤسسۀ پژوهشی حکمت و فلسفه ایران اعلام کرد: به مناسبت چهل و پنجمین سال فعالیت انجمن حکمت و فلسفۀ ایران، سلسله نشست های یادبود استادان تأثیرگذار در اعتلای علمی- پژوهشی نخستین نشست به تجلیل از مقام علمی و فرهنگی حکیم متأله – استاد مهدی حایری یزدی – اختصاص یافته است.
این همایش روز دوشنبه سوم دی ماه 1397 از ساعت 2 تا 6 بعدازظهر در این مؤسسه برگزار می شود.
انجمن حکمت و فلسفه و مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه در تهران، خیابان ولی عصر، خیابان نوفل شاتو، کوچه آراکلیان، پلاک 4 واقع است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 300 روز و 23 ساعت پیش
آذر جهرمی در سلف دانشجویان (فیلم)

آذر جهرمی در سلف دانشجویان (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 301 روز و 0 ساعت پیش
خودروی فورتوی 2000 اسب بخاری برای حرکت در شهر (+عکس)

خودروی فورتوی 2000 اسب بخاری برای حرکت در شهر (+عکس) آیا باور می کنید یک اسمارت فورتوی ساده موفق به شکست یک ابرخودرو بشود؟ به نظر غیر ممکن می آید اما اگر یک موتور جت در آن قرار گیرد، احتمالا شکست یک ابر خودرو کار چندان سختی به نظر نخواهد آمد.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "کارسکوپ"، اسمارت فورتو خودروی کوچک یک نفره ای است که همواره در تحلیل های کارشناسی مورد نقدهای فراوان گرفته و ضعیف عمل کرده است. اما این روزها یک شهروند در آمریکا، فورتو مدل 2008 خود را با یک موتور سه سیلندر و قدرت 60 اسب بخار به یک خودروی 2000 اسب بخاری تبدیل کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 0 ساعت پیش
رأی مثبت شورای شهر به تحقیق و تفحص از همشهری

رأی مثبت شورای شهر به تحقیق و تفحص از همشهری اعضای شورای شهر تهران پس از استماع گزارش تحقیق و تفحص از موسسه همشهری نظرات خود را بیان کردند.
به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران پس از قرائت گزارش تحقیق و تفحص از موسسه همشهری به بیان نکته نظر ات خود پرداختند و محمود میرلوحی با بیان اینکه ما در جلسات متعدد شنیده بودیم که ساختمان های همشه