خودروی سفیر فرانسه در انگلیس (+عکس)

خودروی سفیر فرانسه در انگلیس (+عکس) سفیر فرانسه در انگلیس یکی از پرچم داران خودروهای DS7 با نام "کراس بک آلترا پرستیژ" مجهز به یک موتور جدید پیورتک 225 اسب بخار را تحویل گرفت.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران ، این خودرو برای انجام وظایف رسمی فرانسه در کشور مقصد انتخاب شده است. فناوری های بالا مانند سامانه تعلیق "دی اس اکتیو اسکن" و فرانسوی بودن خودرو از از معیارهای سفارت این کشور در انتخاب خودرو محسوب می شود.
از مشخصات این خودرو می توان به صندلی های عقب تاشو، سامانه تهویه هوای صندلی ها، فضای داخلی مد روز، چراغ هایی با فناوری LED فعال و رینگ های 20 اینچی اشاره کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 23 دقیقه پیش
مدیرعامل هپکو استعفا کرد

مدیرعامل هپکو استعفا کرد در پی استعفای احمدپور از سهامداری شرکت هپکو و پذیرش این استعفا، تصمیم گیری در خصوص شرکت هپکو به مالک قبلی آن یعنی شرکت واگن سازی کوثر محول شد.
تسنیم نوشت: سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: به دنبال واگذاری شرکت هپکو به شرکت واگن سازی کوثر و عدم توانایی این شرکت در انجام تعهدات خود، سازمان خصوصی سازی برای وصول مطالبات خود از واگن سازی کوثر، میزان 60.72 درصد از سهام شرکت هپکو را به وکالت از شرکت واگن سازی کوثر به شرکت هیدوراطلس واگذار کرده بود.
احمدپور به عنوان مدیرعامل شرکت هیدوراطلس به دلیل مشکلات کاری و موانع ایجاد شده، در بهمن ماه سال 96 از ادامه همکاری در شرکت هپکو انصراف می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 33 دقیقه پیش
سفیر ایران در کابل: با طالبان تماس داریم اما ارتباط نه/ دنبال مشروعیت زایی برای این گروه نیستیم/ هدف ما پیوستن آنها به روند مذاکرات با دولت افغانستان است

سفیر ایران در کابل: با طالبان تماس داریم اما ارتباط نه/ دنبال مشروعیت زایی برای این گروه نیستیم/ هدف ما پیوستن آنها به روند مذاکرات با دولت افغانستان است سفیر جمهوری اسلامی در کابل با اشاره به همکاری ایران در ساخت سد سلما در افغانستان گفت: ایران دخالتی در ناامنی های استان فراه ندارد.
به گزارش ایرنا، حمدرضا بهرامی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با شبکه خبری طلوع نیوز افغانستان با طرح این سئوال که چرا ایران باید نگران سدسازی در افغانستان باشد، افزود: وقتی دو کشور قراردادی دارند که براساس آن تعاملات میان خود را اجرا می کنند دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.
وی در پاسخ به ادعای ارتباط جنگ فراه با موضوع آب گفت: ایران و افغانستان هیچ موضوعی که نتوانند در موردش مذاکره کنند ندارند و بر اساس توافق های انجام شده همه موضوعات موجود در مناسبات دو کشور ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 53 دقیقه پیش
انزوا ایران را آسیب پذیرتر می کند

انزوا ایران را آسیب پذیرتر می کند پول نیوز - بعد از خروج آمریکا از برجام، نگرانی های تازه ای برای ایرانی ها شکل گرفت. حالا بعد از سال ها تلاش و دیپلماسی، دوباره کمیت تجارت خارجی ایران می لنگد در حالی که حتی فرصت کافی برای ترمیم خود بعد از سال ها تحریم ظالمانه پیدا نکرده بود. اگرچه اتحادیه اروپا حمایت خود را از ایران در همه رسانه های رسمی و غیر رسمی اعلام کرده اما سردرگمی در جامعه و بین ایرانی ها هنوز ادامه دارد که آیا قرار است سال های سیاه تحریم تکرار شود؟
موضوعاتی مانند وضعیت آینده دارو، مبادلات بانکی، دانشجوهای خارج از ایران، لوازم بهداشتی و آرایشی و.. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 53 دقیقه پیش
فروش فوری پژو 207 از 2 خرداد (+جزئیات)

فروش فوری پژو 207 از 2 خرداد (+جزئیات) ایران خودرو، هم زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و به مناسبت پاسداشت این رویداد مبارک، شرایط فروش فوری خودروی پژو 207 آی دستی را به صورت محدود از دوم خرداد آغاز می کند.
به گزارش عصر ایران ، در این طرح، پژو 207 آی دستی به قیمت مصوب 47 میلیون و 130 هزار و 400 تومان با موعد تحویل 30 روزه و در رنگ های متنوع به مشتریان عرضه می شود. این طرح تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.
برمبنای این گزارش، به منظور بهره برداری حداکثری مشتریان نهایی، امکان ثبت نام در این بخشنامه صرفاً برای اشخاص حقیقی فراهم بوده و هر کد ملی به شرط نداشتن ثبت نام در شش ماه گذشته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 3 دقیقه پیش
زمان احتمالی برگزاری انتخابات هیات رییسه مجلس

زمان احتمالی برگزاری انتخابات هیات رییسه مجلس یک عضو اصولگرای هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری انتخابات هیات رییسه مجلس در اجلاسیه سوم در یکی از روزهای هشتم یا نهم خرداد خبر داد و گفت که صبح روز دوشنبه نمایندگان رییس جمهور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان متقاضی سوال از رییس جمهور به کمیسیون اقتصادی مجلس می آیند.
احمد امیرآبادی فراهانی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به زمان برگزاری انتخابات هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه سوم اظهار داشت: هنوز زمان دقیق برگزاری انتخابات هیات رییسه مجلس در سال سوم مشخص نشده است اما احتمالاً در نخستین نشست هیات رییسه در این رابطه تصمیم گیری خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 3 دقیقه پیش
آخرین وضعیت پرونده مردی که همسرش را کشت/ دادگاه مهدورالدم بودن زن را بخاطر رابطه نامشروع پذیرفت

آخرین وضعیت پرونده مردی که همسرش را کشت/ دادگاه مهدورالدم بودن زن را بخاطر رابطه نامشروع پذیرفت رکنا نوشت: هفدهم دی سال 92 سوران 45 ساله که عراقی است به بهانه هدیه دادن به همسر 32 ساله ایرانی اش به نام اکرم چشم های او را بست و او را با طناب خفه کرد و جنازه وی را به حاشیه نهر فیروز بهرام برد و دفن کرد. این مرد که از صحنه های جنایت فیلم " گرفته بود با کشف گوشی موبایلش و به دست آمدن فیلم های جنایت، لب به اعتراف گشود.
مرد عراقی در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و گفت: زنم را کشتم چون به رابطه او با دوست صمیمی ام فرمان پی برده بودم. من باید فرمان را هم می کشتم.
وی در تشریح جزییات آشنایی با همسرش گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
یکی از پربازده ترین انواع تبلیغات که شاید آن را نشناسید

یکی از پربازده ترین انواع تبلیغات که شاید آن را نشناسید تعارفی نیست، اوضاع کسب و کارهایمان این روزها چندان مساعد نیست. دلایلش شاید بی شمار باشد، اما شما به عنوان صاحبان کسب وکارها دو راه بیشتر پیش رویتان ندارید:
گزینه اول: تمرکز بر ناامیدی و انتظار کشیدن برای ورشکستگی گزینه دوم: جستجوی راه های برون رفت از بحران و توسعه کسب وکار
اگر انتخاب شما گزینه اول است، لطفا ادامه این مقاله را نخوانید. این مقاله صرفا برای افرادی که گزینه دوم را انتخاب کرده اند کارآمد است.
آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت
تلگرام، در طی چند سالی که میهمان ما شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
زیباکلام: آنقدر ثروتمندهستم که به حقوق دانشگاه نیاز نداشته باشم/ می روم و پشت سرم را هم نگاه نمی کنم

زیباکلام: آنقدر ثروتمندهستم که به حقوق دانشگاه نیاز نداشته باشم/ می روم و پشت سرم را هم نگاه نمی کنم روزنامه اعتماد با صادق زیباکلام در باره بازنشستگی اش مصاحبه کرده است.
بخشی از این مصاحبه را می خوانید:
شغل دیگری به جز تدریس در دانشگاه دارید؟
خیر؛ برخلاف همه در جمهوری اسلامی که دوست دارند بگویند مستضعف هستیم، از طرف خانواده پدری و مادری بسیار ثروتمندم و اگر حقوق دانشگاه را هم نگیرم، با فرزندانم تا آخر عمر می توانیم خیلی راحت زندگی کنیم.
چند سال تدریس کردید؟
25 سال دانشکده حقوق، چند سال دانشکده فنی و 7 سالی هم مرخصی بدون حقوق برای دکترا گرفته بودم. من استاد تمام هستم و قرار بود که با استاد تمام منعطف تر برخورد شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
بازیگر معروف تلویزیون روی ویلچر (عکس)

بازیگر معروف تلویزیون روی ویلچر (عکس) منبع: بهداشت نیوز ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 23 دقیقه پیش
4 درمان خانگی برای سوء هاضمه

4 درمان خانگی برای سوء هاضمه برای درمان سوء هاضمه راهکارهای خانگی از جمله خوردن وعده های غذایی کوچک اما به تعداد بیشتر، ورزش منظم، انجام تمرینات تنفسی و کاهش استرس پاسخگو هستند که همگی از جمله درمان های طبیعی به شمارمی روند.
به گزارش ایسنا، سوء هاضمه می تواند باعث ناراحتی های بسیاری از جمله نفخ، اسیدیته، یبوست، احساس سوزش در قسمت فوقانی شکم یا سوزش قلب شود.
عواملی چون خوردن غذاهای چرب، سرخ شده و مضر، عادات و شیوه زندگی ناسالم از جمله کشیدن سیگار، ریفلاکس اسید معده، عفونت باکتریایی ناشی از هلیکو باکتری پیلوری می تواند باعث سوء هاضمه شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 ساعت و 53 دقیقه پیش
ورزش ممکن است آلزایمر را شدیدتر کند

ورزش ممکن است آلزایمر را شدیدتر کند بر اساس نتایج تحقیقات جدید ورزش نه تنها کمکی به کاهش مشکلات روحی نمی کند، بلکه ممکن است زوال عقل را شدیدتر کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، محققان دانشگاه آکسفورد دریافتند در افرادی با علائم زوال عقل خفیف که هفته ای دوبار به مدت 90 دقیقه ورزش می کنند ممکن است نشانه های آلزایمر افزایش یابد.
پژوهشگران اظهار کردند: اگرچه این تحقیقات در تعداد محدود صورت گرفته، اما محققان در حال بررسی در گروه های بزرگ تر و همچنین تاثیر نوع ورزش بر این عملکرد هستند.
در تحقیقات پیشین مشخص شده انجام ورزش موجب پیشگیری از مشکلات روحی می شود؛ از جمله پیشگیری از ابتلا به آلزایمر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
آیا می شود همه فیلترشکن ها را فیلتر کرد؟ (+فیلم)

آیا می شود همه فیلترشکن ها را فیلتر کرد؟ (+فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 33 دقیقه پیش
واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر

واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر آلیسا شفر با انتشار تصویری نسبت به یک شوخی کاربران فضای مجازی پاسخ داد.
به گزارش خبرآنلاین؛ در روزهای گذشته تصویری در فضای مجاری منتشر شد که در آن چهره همسر وینفرد شفر با مریم سعادت بازیگر ایرانی مقایسه شده بود و از شباهت آنها گفته بودند. آلیسا شفر اما نظر متفاوتی دارد و با انتشار همان تصویر از این نوشت که افراد زیادی این عکس را برایش فرستاده اند اما از نظر او این دو تصویر شباهتی هم ندارند! ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
درخواست خودروسازان: قیمت خودرو افزایش یابد

درخواست خودروسازان: قیمت خودرو افزایش یابد عضو کمیسیون صنایع گفت: خودروسازان در جلسه مشترک با نمایندگان در کمیسیون خواستار افزایش قیمت خودروها شدند.
رضا انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن با مدیران خودروسازی کشور گفت: در این جلسه در مورد قیمت خودروها صحبت کردیم. مسئله اساسی خودروسازان این بود که با توجه به شرایط کشور باید قیمت خودرو افزایش یابد اگر این اتفاق نیفتد خودروسازان ادعا می کردند که با ضررهای زیادی مواجه خواهند شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اعضای کمیسیون معتقد بودند که افزایش قمیت خودروها باید منطقی باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 43 دقیقه پیش
روزنامه اسرائیلی: ترامپ ماه آینده معامله قرن را اعلام می کند

روزنامه اسرائیلی: ترامپ ماه آینده معامله قرن را اعلام می کند روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت روز یکشنبه نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طرح خود موسوم به معامله قرن برای صلح میان فلسطینیان و یهودیان را ماه آینده اعلام می کند.
به گزارش ایرنا؛ به نوشته روزنامه القدس العربی به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، دونالد ترامپ پس از ماه مبارک رمضان طرح خود را اعلام خواهد کرد.
به نوشته این روزنامه صهیونیستی، جرد کوشنر مشاور دونالد ترامپ و جیسون گرینبلات فرستاده آمریکا در خاورمیانه، هم پیمانان آمریکا را از جزئیات این طرح مطلع کردند.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 3 دقیقه پیش
انتخاب: دیپلمات حاشیه ساز در نشست استانبول ایرانی نبود (+عکس)

انتخاب: دیپلمات حاشیه ساز در نشست استانبول ایرانی نبود (+عکس) در روزهای اخیر، ویدیویی از یک دیپلمات که پشت سر رئیس جمهوری ایران در نشست استانبول نشسته، خبرساز شده است.
به گزارش انتخاب ؛ اخیرا ویدیویی از یک دیپلمات که به نظر پشت سر دکتر روحانی در نشست استانبول حضور دارد، و مدام در حال تناول میوه است، منتشر شده است. این دیپلمات از سوی برخی رسانه ها در ابتدا، ایرانی معرفی شده بود و به شدت از سوی افکار عمومی مورد انتقاد قرار گرفته بود.
با این حال، بررسی های انتخاب نشان می دهد این دیپلمات پاکستانی است و همراه با نخست وزیر این کشور به استانبول سفر و در نشست سازمان کنفرانس اسلامی شرکت کرده بود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
روحانی: آمریکا نمی تواند ملت ایران را به زانو در آورد/ مشکلات را پشت سر می گذاریم

روحانی: آمریکا نمی تواند ملت ایران را به زانو در آورد/ مشکلات را پشت سر می گذاریم رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار صمیمی با خانواده دولت، گفت: به روزهای افتخارآفرینی خود در ایام حساس تاریخی غرور و افتخار می کنیم و از این مشکلات عبور خواهیم کرد.
به گزارش عصرایران از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی با بیان اینکه سال گذشته در چنین ایامی ملت ایران حماسه ای بزرگ در انتخابات ریاست جمهوری آفرید، اظهار کرد: به خاطر حضور و اشتیاق مردم در ساختن اتفاقات شکوهمند در 29 اردیبهشت 96 باید شکر نعمت به جا آوریم.
رئیس جمهوری با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون با فراز و نشیب ها و مشکلات فراوانی در داخل کشور و منطقه روبرو بوده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 43 دقیقه پیش
سقوط دوباره جرثقیل در مسجدالحرام (+عکس)/ یک نفر زخمی شد

سقوط دوباره جرثقیل در مسجدالحرام (+عکس)/ یک نفر زخمی شد یک دستگاه جرثقیل دیگر در محوطه مسجدالحرام واقع در مکه مکرمه سقوط کرد.
به گزارش فارس، در منطقه کاری در مسجدالحرام واقع در مکه مکرمه یک جرثقیل دیگر سقوط کرد.
شبکه الجزیره گزارش داد که در پی وقوع این حادثه، یک نفر زخمی شده است.
در حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام در شهر مکه طی سپتامبر سال 2015(شهریور 1394)، 107 نفر کشته و 238 نفر زخمی شدند که از این میان یک ایرانی نیز به شهادت رسید.
سازمان دفاع غیرنظامی عربستان سعودی در آن زمان اعلام کرده بود که در این حادثه، حداقل 107 نفر کشته و 238 نفر هم زخمی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 11 ساعت و 13 دقیقه پیش
صالحی امیری: حضور در جام جهانی کام مردم را شیرین کرد

صالحی امیری: حضور در جام جهانی کام مردم را شیرین کرد رییس کمیته ملی المپیک گفت: حضور در جام جهانی 2018 روسیه یکی از اتفاقات ورزشی بود که توانست کام ملت ایران را شیرین کند.
به گزارش ایرنا، صالحی امیری یکشنبه در حاشیه مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2018 روسیه، گفت: آن چیزی که امروز مهم تر از اعزام تیم ملی به روسیه است ، وفاق ملی خواهد بود.
وی ادامه داد: چند اتفاق شیرین در چند ماه اخیر باعث شده کام ملت ایران بسیار شیرین شود که یکی از آنها راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی روسیه بود. دومین اتفاق فوتبالی که باعث خوشحالی ملت ایران شد درخشش فوتسالیست های بانوان و قهرمانی در آسیا بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 23 دقیقه پیش
معاون دادستان کشور: خبر دستور لغو فیلتر تلگرام کذب است

معاون دادستان کشور: خبر دستور لغو فیلتر تلگرام کذب است معاون دادستان کل کشور درباره خبر صدور دستور رفع فیلتر تلگرام از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران گفت: با این بازپرس صحبت کردم و این خبر از اساس کذب است.
عبدالصمد خرم آبادی دبیرکارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفت وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که آیا خبر صدور دستور رفع فیلتر تلگرام از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران صحت دارد، اظهار داشت: با این بازپرس صحبت کردم و این خبر از اساس کذب است.
وی گفت: پراکندن این شایعات نشان می دهد که فیلتر تلگرام مؤثر واقع شده و عده ای که منافع شان به دلیل فیلترینگ به خطر افتاده برای جلوگیری از ضرر اقدام به این ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 11 ساعت و 33 دقیقه پیش
شهرداری تهران: خبر برکناری یکی از معاونان شهردار صحت ندارد

شهرداری تهران: خبر برکناری یکی از معاونان شهردار صحت ندارد رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل شهرداری تهران از عدم برکناری یکی از معاونان شهردار خبر داد.
امین عارف نیا در گفت وگو با ایسنا در مورد انتشار برخی اخبار مبنی بر عزل یکی از معاونان شهرداری در پی انتخاب شهردار جدید گفت: عصر امروز شاهد آن بودیم که خبری مبنی بر برکناری پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از سوی شهردار جدید بودیم که باید اعلام کنم این خبر صحت ندارد و کذب است.
وی افزود: از شهروندان درخواست می شود اخبار شهرداری اعم را از طریق پورتال شهرداری تهران پیگیری کنند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 43 دقیقه پیش
دامپزشکی: فروش دل وجگر 720 هزار تومانی مجوز بهداشتی ندارد، تعزیرات برخورد کند

دامپزشکی: فروش دل وجگر 720 هزار تومانی مجوز بهداشتی ندارد، تعزیرات برخورد کند مدیرکل دامپزشکی استان تهران گفت: سازمان دامپزشکی مجوز بهداشتی برای فروش گوشت لاکچری با برند جی اند جی صادر نکرده است و در صورتی که سایت اینترنتی یا هر فروشگاه دیگری ادعایی در این ارتباط دارد، کذب است و سازمان تعزیرات باید نظارت و اقدام کند.
اصغر برایی نژاد مدیرکل دامپزشکی استان تهران در گفت و گو با تسنیم درباره فروش گوشت قرمز به اصطلاح لاکچری با قیمت هرکیلوگرم 700 هزار تومان تا 900 هزار تومان در فروشگاهی در فضای مجازی اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی درباره گران فروشی و موارد مربوط به قیمت کالاها در سطح شهر نظارت دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
کمک 250 میلیونی رئیس جمهور برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

کمک 250 میلیونی رئیس جمهور برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، 250 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کرد.
به گزارش تسنیم، بر اساس آنچه در سی و یکمین جشن گلریزان ستاد دیه اعلام شد، رییس قوه قضاییه 50 و رییس مجلس شورای اسلامی نیز 10 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.
بانک ملی نیز 400 میلیون تومان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تعهد داده است.
صبح امروز نیز ستاد دیه اعلام کرد که رهبر معظم انقلاب400 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 23 دقیقه پیش
داعش مسئولیت حمله به کلیسا در چچن را برعهده گرفت

داعش مسئولیت حمله به کلیسا در چچن را برعهده گرفت گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله روز گذشته به یک کلیسا در گروزنی پایتخت جمهوری چچن را برعهده گرفت.
داعش مسئولیت حمله به کلیسا در چچن را برعهده گرفت
به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی ار.ب.کا روز یکشنبه خبر داد: شعبه قفقاز داعش مسئولیت حمله به کلیسای میخاییل آرخانگل در پایتخت جمهوری چچن را برعهده گرفت.
چهار فرد مسلح روز گذشته با هدف گروگانگیری به کلیسای میخاییل آرخانگل در گروزنی حمله کردند که همگی کشته شدند.
در این حادثه دو مامور پلیس کشته و یک مامور پلیس دیگر و یک گروگان مجروح شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 43 دقیقه پیش
دیدار رئیس جمهور با ملی پوشان فوتبال (عکس)

دیدار رئیس جمهور با ملی پوشان فوتبال (عکس) منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 53 دقیقه پیش
اعتراض کاهانی کارگردان "ارادتمند نازنین، بهاره، تینا" به وزارت ارشاد

اعتراض کاهانی کارگردان "ارادتمند نازنین، بهاره، تینا" به وزارت ارشاد عبدالرضا کاهانی کارگردان سینمای ایران در توئیتی از وزارت ارشاد انتقاد کرد.
به گرارش عصر ایران، کاهانی ادعا کرده فیلم "ارادتمند نازنین، بهاره، تینا" که توقیف است در دسترس برخی از مردم(خواص) قرار گرفته است: ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 12 ساعت و 53 دقیقه پیش
قیمت میوه کاهش یافت

قیمت میوه کاهش یافت قیمت انواع میوه و سبزی مربوط به دوره سی و یکم اردیبهشت تا ششم خردادماه در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران اعلام شد که به گفته نایب رییس اتحادیه میوه و سبزی میدان مرکزی، نرخ بسیاری از اقلام کاهش یافته است.
اسدالله کارگر امروز (یکشنبه) در گفت و گو با ایرنا گفت: قیمت هرکیلوگرم زردآلو 50 هزار تا 170 هزارریال، گوجه سبز 10 هزار تا 80 هزار ریال، توت سفید 40 هزار تا 80 هزار ریال، توت فرنگی کرج 80 هزار تا 220 هزار ریال و توت فرنگی گرگان 50 هزار تا 140 هزار ریال است.
کارگر افزود: بِه 30 هزار تا 60 هزارریال، پرتقال رسمی شمال 20 هزار تا 30 هزار ریال ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
آیت الله مکارم شیرازی: بعد از انقلاب، تفاوت چندانی در وضعیت طلاب به وجود نیامده/ وضعیت مردم بهبود یافته، به طوری که درگذشته کمتر کسی وسیله نقلیه داشت

آیت الله مکارم شیرازی: بعد از انقلاب، تفاوت چندانی در وضعیت طلاب به وجود نیامده/ وضعیت مردم بهبود یافته، به طوری که درگذشته کمتر کسی وسیله نقلیه داشت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید پیشنهاد داد که هفته ای به نام حوزه علمیه نام گذاری تا خدمات حوزه در کشور منعکس شود.
به گزارش ایرنا، وی روز یکشنبه در دیدار رئیس و جمعی از مدیران مرکز خدمات حوزه اظهار داشت: در این هفته صدا و سیما و رسانه ها، خدماتی را که حوزه در طول جنگ تحمیلی و دیگر عرصه ها انجام داده اند و نقشی را که در مبارزه با داعش و تکفیریها داشته اند، به جامعه معرفی کنند.
وی دربخش دیگری از سخنان خود با استناد به آیه مهاجرت علما در قرآن و با تأکید بر بحث هجرت طلاب از قم به دیگر مناطق کشور، گفت: این که طلاب ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 53 دقیقه پیش
13 مخاطره در استفاده از فیلترشکن ها از زبان معاون سازمان فناوری اطلاعات

13 مخاطره در استفاده از فیلترشکن ها از زبان معاون سازمان فناوری اطلاعات معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات 13 مخاطره مهم مرتبط با استفاده از فیلترشکن ها را تشریح کرد و گفت: تجمیع و سوءاستفاده از ترافیک کاربران برای انجام عملیات های داده کاوی، امکان عبور دادن ترافیک کاربران از مسیرهای دلخواه و امکان اجرای حملات امنیتی روی DNS و هدایت کاربران از سرورهای مخرب و آلوده از جمله این مخاطرات است.
به گزارش مهر؛ سید هادی سجادی با اشاره به هدایت کاربران از سرورهای دلخواه برای بالابردن حجم ترافیک و جاگذاری انواع بدافزار و جاسوس افزار در برنامه های فیلترشکن، خاطرنشان کرد: در استفاده از فیلترشکن ها امکان شنود و بدست آوردن اطلاعات حساس کاربران مانند حساب های بانکی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 14 ساعت و 3 دقیقه پیش
دبیرکل حزب موتلفه: عربستان انبار باروت است

دبیرکل حزب موتلفه: عربستان انبار باروت است دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و مذاکره با اروپا گفت: کلید حل مشکلات کشور در دست مردم است؛ دولت آن را در دست بگیرد و قفل بحران آفرینی های غرب را بگشاید.
به گزارش مهر، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهارکرد: دو سال فرصت گذاری در رسیدن به توافق هسته ای و دو سال هم در فضای عدم اجرای توافق نشان داد راه حل مشکلات در سیاستگذاری ایران است زیرا دشمنان کلید حل مشکلات را به دست ما نمی دهند.
وی گفت: منافع ملی نباید دستخوش شعارهای انتخاباتی شود. دشمن بیکار نیست بلکه می کوشد با مداخله در امور داخلی با ما بازی کند و امتیاز بگیرد بدون اینکه به هیچ یک از تعهدات ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 13 دقیقه پیش
زلزله 4.2 ریشتری در میانرود خوزستان

زلزله 4.2 ریشتری در میانرود خوزستان زمین لرزه ای 4.2 ریشتری میانرود خوزستان را لرزاند.
به گزارش ایلنا، زمین لرزه ای به بزرگی 4.2 ریشتر در عرض جغرافیایی 32.283 درجه شمالی و طول جغرافیایی 48.456 درجه شرقی و در عمق 10 کیلومتری میانرود را لرزاند.
این زمین لرزه در ساعت 15:52 رخ داده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 23 دقیقه پیش
دانشگاه علوم پزشکی: مردم از دست فروشان قارچ نخرند

دانشگاه علوم پزشکی: مردم از دست فروشان قارچ نخرند در پی مسمومیت شدید بر اثر مصرف قارچ سمی چند نفر در استان های همجوار و تشخیص سخت قارچ سمی از قارچ سالم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از شهروندان درخواست کرد قارچ را از مراکز معتبر خریداری کنند.
به گزارش ایلنا از اراک، حسن طاهر احمدی گفت: با توجه به گزارشات واصله از برخی استان های همجوار مبنی بر موارد مسومیت با قارچ، از همه همشهریان در خواست داریم در این خصوص دقت لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه شناسایی و تشخیص قارچ خوراکی از قارچ سمی بسیار مشکل است، اظهار کرد: تنها افراد متخصص و با تجربه، توانایی تفکیک بین این قارچ ها را دارا هستند و مردم باید مواظب باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 14 ساعت و 23 دقیقه پیش
روحانی در دیدار بازیکنان تیم ملی: گروه مان سخت است/ خیلی به اینکه مقابل چه تیمی هستید فکر نکنید

روحانی در دیدار بازیکنان تیم ملی: گروه مان سخت است/ خیلی به اینکه مقابل چه تیمی هستید فکر نکنید رئیس جمهور با قدردانی از همه کسانی که برای موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان تلاش می کنند، از اعضا و کادر فنی تیم ملی فوتبال خواست همه تلاش خود را برای پیروزی و شادمان کردن مردم بکار گیرند.
به گزارش تسنیم، حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار جمعی از مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و اعضا، بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان، با ابراز خوشحالی از اینکه امروز به نمایندگی از ملت بزرگ ایران، تیم ملی فوتبال را بدرقه می کند، گفت: با توجه به آموزش، تلاش، کوشش و روحیه بالای شما، موفقیت و پیروزی دور از دسترس نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
کارگردان شهرزاد در حال ساخت مستندی از کی روش و تیم ملی

کارگردان شهرزاد در حال ساخت مستندی از کی روش و تیم ملی کارگردان سریال شهرزاد یکی از مهمانان مراسم بدرقه تیم ملی در پایان دیدار با ازبکستان بود.
به گزارش عصر ایران به نقل از سینماسینما ، تیم ملی فوتبال در آخرین دیدار تدارکاتی اش در تهران با یک گل از سد ازبکستان گذشت و با بدرقه هواداران راهی ترکیه خواهد شد تا ضمن برگزاری بازی دوستانه با ترکیه و یونان به روسیه برود.
بعد از بازی ملی پوشان با ازبکستان در میان آتش بازی و تشویق هواداران ورزشگاه آزادی را ترک کردند.به نوشته ورزش سه ، حسن فتحی کارگردان سریال شهرزاد یکی از میهمانان ویژه مراسم بدرقه تیم ملی بود که از نزدیک به تماشای بازی تیم ملی پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 53 دقیقه پیش
تصمیم آمریکا برای توقف حمایت ها از مناطق شمال غربی سوریه

تصمیم آمریکا برای توقف حمایت ها از مناطق شمال غربی سوریه یک مسئول در وزارت خارجه آمریکا گفت که کشورش تصمیم گرفته است حمایت ها از شمال غرب سوریه را متوقف کند، چراکه دولت آمریکا در حال بازنگری درخصوص بودجه اختصاص یافته برای "حمایت از ثبات" در سوریه به ارزش میلیون ها است.
به گزارش ایسنا، شبکه "سی ان ان" از یک مسئول در وزارت خارجه آمریکا که نامش را ذکر نکرده، نقل کرده است: بنا به درخواست رئیس جمهور، حدود 200 میلیون دلار که برای حمایت از ثبات در سوریه اختصاص یافته بود، در حال حاضر مورد بازنگری دولت آمریکا قرار دارد.
این مسئول گفت: در حال حاضر تلاش می کنیم بودجه اختصاص یافته برای عملیات در حمایت از مناطق در شمال غرب سوریه را کاهش دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 3 دقیقه پیش
چهره های جذاب نقل و انتقالات تابستان لیگ برتر

چهره های جذاب نقل و انتقالات تابستان لیگ برتر فصل نقل و انتقالات در آستانه شروع شدن است و مثل همیشه چهره های جذابی معادلات اصلی آن را رقم می زنند.
به گزارش ایلنا، با پایان کار تیم های ایرانی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، فعالیت تیم ها در نقل و انتقالات شکل رسمی تری به خود گرفته است و مثل همیشه برخی از چهره های فوتبالی، بیش از سایرین در کانون توجهات قرار دارند و سرنوشتشان بیش از سایرین زیر ذره بین است. در این فهرست جذاب ترین بازیکنان فصل نقل و انتقالات را معرفی کرده ایم:
محسن مسلمان (پرسپولیس)
آقای پاس گل لیگ هفدهم از یک جایی به بعد با برانکو به مشکل خورد و دیگر کمتر رنگ ترکیب اصلی پرسپولیس را دید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 23 دقیقه پیش
جزئیات گفت وگوی برجامی کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا و ظریف

جزئیات گفت وگوی برجامی کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا و ظریف کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش ایلنا، میگوئل آریاس کانیته، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا به همراه هیات همراه بعد از ظهر امروز با محمد جواد ظریف دیدار و گفت وگو کرد.
کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا با اشاره به وضعیت برجام پس از خروج آمریکا از آن اظهار داشت: اتحاد کشورهای اروپائی برای حفظ دستاوردهای برجام اهمیت مضاعفی پیدا کرده و اراده سیاسی اتحادیه اجرای برجام و تداوم همکاریهای شرکتهای اروپائی با ایران است. وی افزود: خروج آمریکا از برجام مشکلاتی را برای اروپا بوجود آورده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 33 دقیقه پیش
ادامه اخراج اجباری پناهجویان افغان از آلمان

ادامه اخراج اجباری پناهجویان افغان از آلمان دولت آلمان باوجود گسترش جنگ و ناامنی در افغانستان در نظر دارد تا گروه جدیدی از پناهجویان افغان را از این کشور به کابل اخراج کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه اخراج پناهجویان افغان فعالان حقوق مهاجرین در آلمان اعلام کردند که دولت آلمان در نظر دارد تا گروه جدیدی از پناهجویان افغان را طی تا چند روز آینده از این کشور اخراج کند.
بر اساس آمارهای ارائه شده توسط دولت آلمان، در سال گذشته میلادی بیشترین تعداد درخواست پناهندگی پس از پناهجویان سوری مربوط به پناهجویان افغان بوده است.
در پی تشدید ناامنی ها در افغانستان در چند سال اخیر هزاران پناهجوی افغان راهی اروپا شدند که بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 3 دقیقه پیش
بیانیه بانک مرکزی در واکنش به تحریم سیف

بیانیه بانک مرکزی در واکنش به تحریم سیف بانک مرکزی، تحریم رییس کل این نهاد از سوی ایالات متحده آمریکا را بی احترامی به هنجارهای بین المللی عنوان و اعلام کرد: وی همچنان به انجام وظایف قانونی در عرصه داخلی و خارجی ادامه می دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی، تحریم رئیس کل این نهاد از سوی ایالات متحده آمریکا را بی احترامی به هنجارهای بین المللی عنوان و اعلام کرد: وی، همچنان به انجام وظایف قانونی در عرصه داخلی و خارجی ادامه می دهد.
در این بیانیه آمده است: اقدام اخیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا در تحریم رییس کل این بانک عملی غیرمتعارف و کاملا غیرحرفه ای و نشان دهنده بی احترامی مقامات آمریکایی به هنجارهای بین المللی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 13 دقیقه پیش
خبر امیدوارکننده فرانسه برای فعالیت توتال در ایران

خبر امیدوارکننده فرانسه برای فعالیت توتال در ایران وزیر دارایی فرانسه گفت کشورش در حال بررسی این موضوع است که آیا اتحادیه اروپا می تواند زیان شرکتهای اروپایی که بابت فعالیت در ایران از سوی آمریکا جریمه می شوند را جبران کند.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، برونو لومر به قوانین سال 1996 اتحادیه اروپا اشاره کرد که می تواند به این بلوک اجازه دهد برای حمایت از شرکتهای اروپایی در برابر هر گونه تحریم آمریکا، مداخله کند.
در سال 1996 که آمریکا تلاش کرد شرکتهای خارجی را برای همکاری با کوبا مجازات کند، اتحادیه اروپا با تهدید به تحریمهای تلافی جویانه، واشنگتن را مجبور کرد از موضع خود عقب نشینی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 53 دقیقه پیش
درخواست سوریه از مسکو برای اعزام معلم زبان روسی

درخواست سوریه از مسکو برای اعزام معلم زبان روسی سفیر سوریه در روسیه گفت، این کشور با کمبود معلم روس زبان مواجه است.
به گزارش ایسنا، به نقل از وستی، ریاض حداد گفت: ما از وزارت علوم روسیه خواسته ایم تا ساماندهی دوره های آموزشی را برای کار معلمان زبان روسی بیشتری در سوریه فراهم کند.
وی افزود: علاوه بر این مذاکراتی نیز با دانشگاه های روسیه جهت برگزاری دوره های ویژه آموزش معلمان روس زبان برای دانشجویان سوری در جریان است.
این مقام سوری خاطرنشان کرد، بیش از سی هزار دانش آموز سوریه اکنون در حال فراگیری زبان روسی در مدارس این کشور هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 53 دقیقه پیش
مقصد ماه عسل عروس و داماد سلطنتی (+عکس)

مقصد ماه عسل عروس و داماد سلطنتی (+عکس) کنجکاوی درباره لباس، محل زندگی زوج جدید، شخصی که مگان را در لباس عروس به کلیسا می برد و حضور اعضای خانواده عروس در مهمانی و ... از ماه ها پیش شروع شده است.
به گزارش توریسم آنلاین، این عروسی در 19 می (29 اردیبهشت) برگزار شده و برای آن 600 کارت دعوت رسمی ارسال شد، اما کنجکاوی هایی هم درباره مقصد ماه عسل به همراه داشته است.
اما این زوج قرار است برای ماه عسل به نامیبیا واقع در جنوب آفریقا سفر کنند و در اقامتگاهی صحرایی و لوکس اقامت کنند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
نماینده مجلس: تجمع اعتراضی مردم شاهرود به خاطر مخالفت با انتقال اداره راه به سمنان است

نماینده مجلس: تجمع اعتراضی مردم شاهرود به خاطر مخالفت با انتقال اداره راه به سمنان است نماینده مردم شاهرود درمجلس بابیان اینکه تجمع اعتراضی مردم شاهرود برای مخالفت با انتقال اداره کل راه وترابری به مرکزیت استان شکل گرفته است، گفت: مسئولان از دور زدن یا اجرای بد قانون پرهیز کنند.
سید حسن شاهرودی حسینی درگفت و گو با خانه ملت درباره تجمع اعتراضی مردم شاهرود برای مخالفت با انتقال اداره کل راه وترابری به مرکزیت استان، گفت: شاهد تجمعات اعتراضی توسط شهروندان،علما و پیشکسوتان در شاهرود درباره انتقال اداره کل راه وترابری به مرکزیت استان هستیم و این درحالی است که اداره کل راه وترابری بر طبق نظرات کارشناسی و با توجه موقعیت سوق الجیشی که در مرکز راه های استان دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
فهرست 24 نفره تیم ملی اعلام شد/وریا و سیدجلال خط خوردند

فهرست 24 نفره تیم ملی اعلام شد/وریا و سیدجلال خط خوردند فهرست 24 نفره بازیکنان تیم ملی برای حضور در اردوی استانبول اعلام شد.
سایت فدراسیون فوتبال نوشت: کارلوس کی روش اسامی 24 بازیکن حاضر در اردوی ترکیه را به شرح زیر اعلام کرد:
دروازه بانها:علیرضا بیرانوند، پرسپولیس
رشید مظاهری، ذوب آهن
امیر عابدزاده، ماریتیمو
مدافعان:علی قلی زاده، سایپا
مجید حسینی، استقلالمیلاد محمدی، اخمت گروژنیمحمد خانزاده، پدیدهمرتضی پورعلی گنجی، السدپژمان منتظری، استقلالرامین رضاییان، اوستندهروزبه چشمی، استقلال
بازیکنان میانی:احسان حاج صفی، المپیاکوسکریم انصاری فرد، المپیاکوسمسعود شجاعی، آ اک آتنمهدی ترابی، سایپاامید ابراهیمی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 43 دقیقه پیش
تشییع پیکر حسین شهاب بازیگر پیشکسوت (عکس)

تشییع پیکر حسین شهاب بازیگر پیشکسوت (عکس) مراسم تشییع پیکر حسین شهاب بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون صبح یکشنبه 30 اردیبهشت، با حضور جمعی از هنرمندان در محل خانه سینما برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 43 دقیقه پیش
تیراندازان ایران یکم خرداد عازم آلمان می شوند

تیراندازان ایران یکم خرداد عازم آلمان می شوند ملی پوشان تیرانداز کشورمان در دو رشته تفنگ و تپانچه اول خرداد ماه جهت حضور در رقابت های جهانی آلمان عازم مونیخ می شوند.
به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، تیم ملی تیراندازی کشورمان با 18 ورزشکار جهت حضور در مسابقات جام جهانی آلمان که از یکم تا هشتم خرداد ماه برگزار می شود عازم مونیخ می شود. ملی پوشان ایران در دو رشته تفنگ و تپانچه در این رقابت ها با حریفان جهانی خود در خط آتش قرار می گیرند.
امیر محمد نکونام، پوریا نوروزیان، نجمه خدمتی، الهه احمدی، آرمینا صادقیان، مه لقا جام بزرگ، نرجس امام قلی نژاد، سیده زهرا هاشمی، حسین باقری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
مشارکت بانک پارسیان در طرح های فولادی گام مثبتی برای خروج از اقتصاد تک محصولی است

مشارکت بانک پارسیان در طرح های فولادی گام مثبتی برای خروج از اقتصاد تک محصولی است عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: حضور بخش خصوصی و به خصوص بانک پارسیان درعرصه طرح های صنعتی نظیرطرح گندله سازی اپال سنگان پارسیان و طرح پارس فولاد سبزوار، توانسته است اشتغال پایدار و مولد در راستای شعارسال مبنی برحمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشد.
به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، او خاطرنشان کرد: هرچقدر تولید درمایحتاج داخلی بیشتر شود می توان دوران سخت تحریم ها را با سهولت بیشتری پشت سر گذاشت و اجرای طرح های فولادی با سرمایه گذاری بانک پارسیان گام مثبتی برای رسیدن به استقلال از اقتصاد تک محصولی نفت خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 53 دقیقه پیش
اجرای کنسرت زنده در یک برنامه تلویزیونی

اجرای کنسرت زنده در یک برنامه تلویزیونی برنامه دعوت امشب در حالی با اجرای نیما کرمی و زینب زارع روی آنتن شبکه یک می رود که در نظر دارد برای اولین بار اتفاقی خاص را رقم بزند.
به گزارش مشاور رسانه ای این برنامه، روزبه نعمت اللهی خواننده ، قرار است امشب کنسرتی به صورت زنده برای مخاطبان اجرا کند.
پیش از این اجراهای متعدد زنده برای مخاطبان در برنامه های دیگر دیده ایم اما دعوت این بار با حضور مخاطبان و به صورت رایگان این کنسرت را برگزار خواهد کرد و ورود برای عموم در این مراسم آزاد است.
گفتنی است دعوت به تهیه کنندگی مجتبی کشاورز هرشب ساعت 23:15 از شبکه یک سیما به صورت زنده به روی آنتن می رود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 53 دقیقه پیش
نمایندۀ خوب، نماینده ساکت است!

نمایندۀ خوب، نماینده ساکت است! عصر ایران؛ مهرداد خدیر - سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسشی دربارۀ توییت های خلاف امنیت ملی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تأثیر آنها در زمان بررسی صلاحیت آنها برای انتخابات مجلس گفته است: شورای نگهبان به هر عملی که صلاحیت افراد را مخدوش کند واکنش نشان می دهد.
دربارۀ پاسخ آقای عباس علی کدخدایی می توان پرسید:
1. آیا بهتر نبود به خبرنگار سؤال کننده که رسانۀ متبوع او با عینک امنیتی دنیا و مافیها را رصد می کند پاسخ می دادند تشخیص اقدام علیه امنیت ملی با شورای عالی امنیت ملی است و طبق قانون اساسی نمایندگان مجلس حق اظهار نظر دربارۀ همۀ امور را دارند و توییت گذاشتن هم جلوه ای از ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 13 دقیقه پیش
نماینده مجلس: حضور 210 دوتابعیتی در دولت صحت ندارد

نماینده مجلس: حضور 210 دوتابعیتی در دولت صحت ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد در خصوص دوتابعیتی های دولت که طی گزارشی منتشر شده است، گفت: این گزارش هنوز در کمیسیون امنیت رأی گیری نشده و نهایی نیست از این رو آمار اعلام شده جای بحث دارد.
مسعود گودرزی در گفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه گرین کارتی ها دوتابعیتی محسوب نمی شوند، گفت: افراد دارای گرین کارت با دوتابعیتی ها به لحاظ حقوقی متفاوت هستند.
نماینده مردم مسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به توضیح تفاوت گرین کارت و تابعیت دوگانه پرداخت و اظهار داشت: گرین کارت صرفا مجوزی برای ورود و خروج است اما تابعیت یک حق برای دولت پذیرنده ایجاد می کند که از تبعه خود در هر شرایطی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 13 دقیقه پیش
بانک مسکن: زوجین دو بار می توانند وام بگیرند

بانک مسکن: زوجین دو بار می توانند وام بگیرند بانک مسکن درجهت حمایت بیشتر از زوج های متقاضی خرید مسکن، یک مصوبه دیگر برای تسهیل تامین مالی این گروه از خریداران به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، با تصمیم جدید هیئت مدیره بانک مسکن، زوجین استفاده کننده از تسهیلات خرید مسکن، مشروط به گذشت دوره زمانی مشخص از اولین مرتبه استفاده از این تسهیلات و همچنین تسویه بدهی خود با بانک یا انتقال تسهیلات به غیر، می توانند یکبار دیگر تسهیلات خرید مسکن دریافت کنند.
پیش تر، برای استفاده دوباره از تسهیلات خرید مسکن ازجانب زوجین، محدودیت وجود داشت اما با مصوبه جدید بانک مسکن ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 33 دقیقه پیش
شباهت همسر شفر(سر مربی استقلال)به بازیگر ایرانی (عکس)

شباهت همسر شفر(سر مربی استقلال)به بازیگر ایرانی (عکس) به تازگی تصویری از همسر وینفرد شفر (سرمربی تیم اسقلال) در فضای مجازی منتشر شده که به مریم سعادت (بازیگر ایرانی) شباهت بسیاری دارد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 33 دقیقه پیش
نرخ تمامی انواع ارز امروز ثابت ماند

نرخ تمامی انواع ارز امروز ثابت ماند بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ تمامی ارزها بدون تغییر نسبت به روز شنبه ثابت ماند.
به گزارش عصرایران ، بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته 42 هزار ریال قیمت خورد.
همچنین هر پوند انگلیس ببدون تغییر نسبت به روز شنبه 56 هزار و 559 ریال و هر یورو نیز بدون تغییر در مدت مشابه 49 هزار و 441 ریال ارزشگذاری شد.
بر این اساس هر فرانک سوئیس 42 هزار و 97 ریال، کرون سوئد 4 هزار و 799 ریال، کرون نروژ 5 هزار و 175 ریال، کرون دانمارک 6 هزار و 639 ریال، روپیه هند 618 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 43 دقیقه پیش
مطهری: مذاکره با دفتر رهبری درباره FATF/ ایجاد شکاف بین اروپا و آمریکا درباره برجام

مطهری: مذاکره با دفتر رهبری درباره FATF/ ایجاد شکاف بین اروپا و آمریکا درباره برجام نایب رییس مجلس با اشاره به توضیحات دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص لوایح مرتبط با FATF و ارتباط با دفتر رهبری برای رفع ایرادات آن، گفت: درباره برجام، وزارت خارجه تا حدی از مذاکره با اروپایی ها راضی بود اما همه چیز بستگی به دو سه هفته آینده دارد البته شکافی بین اروپا و آمریکا ایجاد شده است.
به گزارش ایسنا، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران درباره جلسه غیرعلنی امروز، گفت: در این جلسه بحث هایی درباره یکی از لوایح مرتبط با FATF شد. اینکه تصویب این لوایح به معنای پیوستن به FATF نیست بلکه اینها از لوازم FATF است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 3 دقیقه پیش
ماه رمضان امسال، با ریحون همه چیز فرق می کند

ماه رمضان امسال، با ریحون همه چیز فرق می کند ریحون، سامانه سفارش آنلاین غذا با بیش از 3500 رستوران خوب در شهرهای بزرگ ایران مثل تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شیراز و رشت، امکان سفارش صبحانه، نهار، شام و حتی عصرانه را در کمتر از 2 دقیقه برای شما فراهم می کند. با کمک ریحون می توانید با تنوع غذایی بسیار زیاد، غذایتان را به صورت آنلاین سفارش دهید و در محل دلخواه تحویل بگیرید.
ماه رمضان، همیشه حال و هوای خاص خود را دارد. خوردن سحری، جمع شدن کنار خانواده برای افطار و خیلی چیزهای دیگر، زیبایی ماه رمضان را دوچندان می کند. اما خبر خوب برای کاربرای دوست داشتنی ریحون این که از اول تا آخر ماه رمضان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 33 دقیقه پیش
31 اردیبهشت ماه، آخرین مهلت ارائه صورت معاملات فصلی سال 96

31 اردیبهشت ماه، آخرین مهلت ارائه صورت معاملات فصلی سال 96 مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه امکان ارائه صورت معاملات فصلی سال 1396 تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری فراهم شده است، گفت: مودیان مالیاتی از فرصت ایجاد شده برای ارائه اطلاعات فهرست معاملات مربوط به تمامی فصول سال 1396 خود اقدام نمایند تا مشمول بخشودگی جرائم شوند.
به گزارش عصرایران ، غلامرضا قبله ای اظهار داشت: آن دسته از مودیان مشمول ماده 169 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1394 که اطلاعات معاملات تمام فصول سال 1396 خود را حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری از طریق سامانه عملیات الکترونیکی سازمان به نشانی www.tax.gov ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 43 دقیقه پیش
کازرون و حق اعتراض

کازرون و حق اعتراض فاطمه سعیدی - روزنامه شرق
اتفاقات رخ داده در کازرون از چند منظر باید بررسی شوند؛ منظر نخست، موضوع تقسیمات کشوری است. در این زمینه باید بررسی شود و سؤال ما هم این است که آیا جداشدن بخشی از کازرون بر اساس مطالعات فنی و با توجیهی پذیرفتنی در حال انجام بوده یا خیر؟ اگرچه طبق اعلام وزارت کشور، فعلا این موضوع متوقف شده است، اما از وزیر کشور می خواهیم مطالعات و دلایل این تصمیم را به اطلاع مجلس برساند. مسئله بعدی، اعتراض مردم به این تصمیم است. معمولا در اعتراض و نقد مردم یا بخشی از آنها، گروه هایی در پی بهره برداری و تأمین منافع خود هستند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 52 دقیقه پیش
کره شمالی: سئول پیشخدمت های فراری را بازگرداند/ سرنوشت این زنان روابط بین دو کره را به خطر می اندازد

کره شمالی: سئول پیشخدمت های فراری را بازگرداند/ سرنوشت این زنان روابط بین دو کره را به خطر می اندازد کره شمالی از سئول خواسته تا ده ها تن از پیشخدمت های زن را که در دو سال گذشته به کره جنوبی گریخته اند، بازگرداند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این درخواست از سوی پیونگ یانگ چند روز پس از لغو دیدار میان مقام های ارشد دو کره مطرح شده است.
مساله استرداد پیشخدمت های زن کره شمالی که به سئول گریخته اند، مورد مناقشه میان دو کره است و پیونگ یانگ مدعی است که این زنان از یک رستوران تحت امر کره شمالی در چین ربوده شده اند اما کره جنوبی می گوید این افراد خودشان و به صورت آزادانه فرار کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 53 دقیقه پیش
روزنامه قطری: فرشاد احمدزاده آبی پوش می شود / شماره 10 جانشین شماره 7 پرسپولیسی می شود

روزنامه قطری: فرشاد احمدزاده آبی پوش می شود / شماره 10 جانشین شماره 7 پرسپولیسی می شود روزنامه قطری خبر داد بازیکن پرسپولیس در آستانه ترک این تیم قرار دارد.
به گزارش ایلنا، روزنامه استادالدوحه از احتمال پیوستن فرشاد احمدزاده به تیم الخور قطر خبر داد. این رسانه معتقد است حضور سروش رفیعی در تیم قطری پایه انتقال این هافبک بازیساز به لیگ ستارگان قطر خواهد بود.
قرارداد احمدزاده با پرسپولیس در تابستان امسال به پایان می رسد و در صورت عدم توافق با سران باشگاه تهرانی برای تمدید قرارداد او می تواند به عنوان بازیکن آزاد تیم جدیدش را معرفی کند.
استاد الدوحه امروز در صفحه سوم خود با انتشار تصویری از فرشاد احمدزاده نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
شورای عالی بین الملل سینمای ایران تشکیل جلسه داد

شورای عالی بین الملل سینمای ایران تشکیل جلسه داد نخستین جلسه شورای عالی بین الملل سینمای ایران، با محوریت حمایت از گسترش ارتباطات، مبادلات و عرضه جهانی آثار سینمایی، سمعی بصری برگزار شد.
به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری، در آغاز جلسه شورای عالی بین الملل سینمای ایران محمد مهدی حیدریان با اشاره به جایگاه ویژه حوزه بین الملل در برنامه جامع سینمایی گفت: سامان دادن وظایف و عملکرد بخش بین الملل سینمای ایران در تعاریف جدید ، توانمند سازی و ارتباط بخش خصوصی با سینمای جهان ، تقویت حوزه های علمی و کمک به تجاری سازی محصولات سینمای ایران و ایجاد بازارهای بین المللی برای سینمای ایران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
جلسه شورای فرهنگی آبفای استان مرکزی برگزار شد

جلسه شورای فرهنگی آبفای استان مرکزی برگزار شد اولین جلسه شورای فرهنگی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در سالجاری با حضور نماینده ولی فقیه وامام جمعه شهر خمین ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ، مسئول و اعضای شورای فرهنگی شرکت در بیت امام خمینی واقع در شهر خمین برگزار شد.
به گزارش عصرایران به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی مهندس عبدالرضا خلیلی مدیر عامل این شرکت با اشاره به نقش روحانیون در فرهنگ سازی مدیریت مصرف صحیح آب در بین مردم عنوان کرد: روحانیون و مبلغین مذهبی به عنوان معتمدین مردم در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب نقش تاثیرگذاری دارند که ماه رمضان نیز فرصت مناسبی برای پرداختن به این موضوع است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
توجیه عجیب رئیس هیئت کشتی خوزستان: درگیری برادران عبدولی بزرگنمایی شد!

توجیه عجیب رئیس هیئت کشتی خوزستان: درگیری برادران عبدولی بزرگنمایی شد! رییس هیات کشتی خوزستان با بیان این که آن چه رسانه ها درباره درگیری و اتفاقات پیش آمده در انتخابی تیم ملی در مورد برادران عبدولی اعلام کردند تمام واقعیت نبود، گفت: برخی موارد به ناحق و نادرست مطرح شد و معتقدم در خصوص درگیری برادران عبدولی بسیار بزرگنمایی شد.
سیدحسین مرعشیان در گفت وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص اتفاقات رخ داده در انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی و محرومیت برادران عبدولی، اظهار کرد: در رویدادهای ورزشی اتفاقاتی رخ می دهد و برخی مواقع مردم تنها از طریق تلویزیون شاهد این اتفاقات هستند و از این که ماجرا چگونه اتفاق افتاده است، اطلاعی ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
آندو سکوت اش را شکست/ بازگشت به استقلال دست خودم نبود

آندو سکوت اش را شکست/ بازگشت به استقلال دست خودم نبود چهار سال پیش در چنین روزهایی داشت آماده می شد تا دومین جام جهانی متوالی خود را به همراه تیم ملی فوتبال ایران تجربه کند؛ اما این روزها شباهتی با آندوی چهار سال پیش ندارد.
شهروند در ادامه نوشت: آندرانیک تیموریان در سابقه فوتبالی اش تجربه دو حضور موفق در جام جهانی را دارد. او نخستین بار در جام جهانی آلمان برای ایران به میدان رفت و بعد از آن بود که روزهای رویایی اش استارت خورد. نمایش فوق العاده آندو در آلمان باعث شد که او مورد توجه باشگاه های انگلیسی قرار بگیرد و از همان موقع آندو ستاره فوتبال ایران در میانه میدان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 23 دقیقه پیش
اشتباه ترامپ در نوشتن نام همسرش (عکس)

اشتباه ترامپ در نوشتن نام همسرش (عکس) منبع: دویچه وله ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 23 دقیقه پیش
اعلام قیمت جدید سوزوکی ویتارا از سوی ایران خودرو (+جدول)

اعلام قیمت جدید سوزوکی ویتارا از سوی ایران خودرو (+جدول) ایران خودرو قیمت جدید سوزوکی ویتارا را در دو تیپ دنده ای و اتوماتیک ویژه خردادماه 97 اعلام کرد.
به گزارش عصر ایران قیمت اعلامی از تاریخ 30 اردیبهشت ماه 97 جهت تسویه حساب مشتریان قابل اعتبار است.
ایران جیپ ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 33 دقیقه پیش
عجیب ترین شیوه های سرو غذاها در رستوران ها (عکس)

عجیب ترین شیوه های سرو غذاها در رستوران ها (عکس) رقابت در صنعت غذا بالا است و برای کسب موفقیت باید در خارج از چهارچوب های تعریف شده فکر کرد اما این به آن معنی نیست که نوشیدنی را در چتر و مرغ بریان را به صورت لیمده روی صندلی راحتی سرو کنیم. در واقع مرز ظریفی بین مضحک و خلاق بودن وجود دارد که رستوران هایی که در این گزارش می بینید از آن عبور کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 43 دقیقه پیش
قالیباف: ایندفعه پرینت هام رو از قبل آماده کردم! (طنز)

قالیباف: ایندفعه پرینت هام رو از قبل آماده کردم! (طنز) ضمیمه طنز بی قانون امروز هم به برخی اظهارنظرها و خبرهای منتشرشده، واکنش نشان داد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 43 دقیقه پیش
ماجرای پیچیده قتل زن جوان در مشهد/ شاگرد راننده کامیون قاتل است؟

ماجرای پیچیده قتل زن جوان در مشهد/ شاگرد راننده کامیون قاتل است؟ خراسان نوشت:شب جمعه گذشته، راننده کامیونی که بار روغن موتور داشت، وارد شهرک شهید رجایی مشهد شد. قرار بود بار کامیون صبح روز بعد در منطقه جاده سیمان تخلیه شود به همین دلیل راننده کامیون از خودرو پیاده شد و آن را به شاگرد 50 ساله اش سپرد.
او خطاب به شاگرد کامیون گفت: کامیون را به منطقه جاده سیمان ببر و در همان جا بمان تا صبح بار روغن موتور را تخلیه کنند! اما با رفتن راننده، شاگرد کامیون که پشت فرمان خودرو قرار گرفته بود تصمیم دیگری گرفت و به سوی بولوار فرودگاه مشهد حرکت کرد. او از زیرگذر تقاطع غیرهمسطح الغدیر عبور کرد و بعد از دوربرگردان دوم در حاشیه بولوار ایستاد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
دیدار تیم های فوتبال ایران و ازبکستان (عکس)

دیدار تیم های فوتبال ایران و ازبکستان (عکس) منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چهره های سینمایی که به عروسی سلطنتی دعوت شدند

چهره های سینمایی که به عروسی سلطنتی دعوت شدند در حالی که تا چند ساعت دیگر مراسم عروسی نوه ملکه الیزابت با بازیگر آمریکایی شروع می شود، اسامی برخی از حاضران سرشناس این عروسی اعلام شده است.
به گزارش مهر، پرنس هری نوه ملکه الیزابت و فرزند پرنسس دایانا تا چند ساعت دیگر با مگان مارکل بازیگر آمریکایی ازدواج می کند و این مراسم با پوشش وسیع تلویزیونی در نقاط مختلف جهان پخش می شود.
گفته شده شماری از چهره های مشهور دنیای سرگرمی نیز از جمله مدعوین در این مراسم هستند.
تاکنون از جرج کلونی و همسرش امل کلونی، شماری از اعضای گروه موسیقی بریتانیایی اسپایسی گرلز شامل ویکتوریا بکهام ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نیویورک تایمز: عربستان و امارات پیش از انتخابات با ترامپ ارتباط گرفته بودند/ پای پوتین هم به میان کشیده شد/ پیشنهاد طرحی علیه تهران به ترامپ

نیویورک تایمز: عربستان و امارات پیش از انتخابات با ترامپ ارتباط گرفته بودند/ پای پوتین هم به میان کشیده شد/ پیشنهاد طرحی علیه تهران به ترامپ نشریه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی از ارتباط مخفیانه امارات و عربستان سعودی با پسر ارشد دونالد ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا خبر داد که می تواند روزنه ای بر روابط پشت پرده مقامات کنونی این کشور با برخی سران عرب منطقه بگشاید.
به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، جرج نادر که چهره ای مرموز و بانفوذ در هیات حاکمه امارات و عربستان سعودی است، رابطی میان ولیعهدان دو کشور با دونالد ترامپ جونیور درست سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.
بنا به گزارش این نشریه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بازی گلف در میان آتشفشان فعال (+عکس)

بازی گلف در میان آتشفشان فعال (+عکس) مجموعه عکس های جالبی از جزیره ی (بیگ آیلند) در هاوایی منتشر شده که در آن بازیکنان گلف را نشان می دهد که در آرامش گلف بازی می کنند و پشت سر آنها دود غلیظ و سیاه بزرگ آتشفشانی به چشم می خورد.
بازی گلف در میان آتشقشان فعالاختصاصی تابناک با تو ؛ با وجود هشدارها و دستور به ترک محل از سوی مسئولان در ایالت هاوایی آمریکا به سبب فعال شدن آتشفشان کیلاویا به نظر می رسد که اوضاع از نظر این بازیکنان گلف آنقدرها هم خطرناک نیست. مجموعه عکس های جالبی از جزیره ی ( بیگ آیلند) در هاوایی منتشر شده که در آن بازیکنان گلف را نشان می دهد که در آرامش گلف بازی می کنند و پشت سر آنها دود غلیظ و سیاه بزرگ آتشفشانی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مرعشی: کسانی دولت را تضعیف می کنند که سبد رای شان در گذشته خالی بود،در آینده هم خالی خواهد بود

مرعشی: کسانی دولت را تضعیف می کنند که سبد رای شان در گذشته خالی بود،در آینده هم خالی خواهد بود روزنامه اعتماد با حسین مرعشی مصاحبه ای انجام داده است.
بخشی از این مصاحبه را می خوانید:
آیا جریان هایی که به دنبال مقابله با دولت روحانی هستند مفردرصورت استعفای روحانی و شکست دولتش می توانند کشور را اداره کنند؟
فکر نمی کنم این جریانات بتوانند چنین پروژه ای را به صورت موفق پیش ببرند یا در صورت موفقیت حمایتی از سوی مردم کسب کنند تا دولت تشکیل دهند. لذا به لحاظ سیاسی در موضع خوبی از استحکام هستیم. گروه های سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب دارای مواضع روشنی هستند و نیروهای افراطی هیچگاه فرصت برای نقش آفرینی در نظام جمهوری اسلامی پیدا نمی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
پرداخت جریمه به دلیل طولانی بودن اسم اعضای خانواده!

پرداخت جریمه به دلیل طولانی بودن اسم اعضای خانواده! این جریمه به دلیل طولانی بودن اسم اعضای خانواده تعیین شد. منشأ این مشکل این بود که اعضای خانواده نمی توانستند نام کامل خود را به دلیل طولانی بودن در فرم رزرو آنلاین بنویسند؛ به همین دلیل پدر خانواده مجبور می شود تا اسم ها را...
به گزارش تابناک باتو، پرداخت جریمه به دلیل طولانی بودن اسم اعضای خانواده!اختصاصی تابناک با تو ؛ روزنامه ی دیلی میل بریتانیا گزارش داد که خطوط هوایی تایلند یک خانواده را مجبور کردند تا برای سوار شدن به هواپیما پول اضافی پرداخت کنند. این جریمه به دلیل طولانی بودن اسم اعضای خانواده تعیین شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
واکنش روزنامه جوان به اظهارات سعیدحجاریان: او هم مثل اکبرگنجی خیالبافی می کند/ تزهای قبلی حجاریان اصلاحات را به خاک سیاه نشاند

واکنش روزنامه جوان به اظهارات سعیدحجاریان: او هم مثل اکبرگنجی خیالبافی می کند/ تزهای قبلی حجاریان اصلاحات را به خاک سیاه نشاند روزنامه جوان نوشت: سعید حجاریان در مصاحبه با روزنامه اعتماد به سبک خیال پردازی های دوستش، اکبر گنجی، شرایط کشور را به گونه رمان توصیف کرده و برنامه جناح مقابل را چنان ترسیم نموده است که خودشان هم بشنوند، تعجب می کنند.
او پیش بینی کرده که روحانی به یکی از این دو صورت حذف خواهد شد: یا با انتخابات زودهنگام یا تغییر قانون اساسی!
درباره انتخابات زودهنگام انتخابات مجدد را بین جناح مقابل و بدلی های اصلاح طلب دانسته که نهایتاً جناح راست با مشارکت پایین پیروز خواهد شد و ممکن است نظامیان یا نظامیان و روحانیون قدرت را تقسیم کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
معاون دادستان کل کشور: مسدود سازی تلگرام با موفقیت پیش می رود

معاون دادستان کل کشور: مسدود سازی تلگرام با موفقیت پیش می رود معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: مسدود سازی تلگرام بطور موفقیت آمیز طبق برنامه پیش می رود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ عبدالصمد خرم آبادی در کانال پیام رسان سروش خود با اعلام این خبر و ارایه نموداری افزود: آنچه در این نمودار مشاهده می کنید منحنی سقوط ناگهانی و آبشاری رتبه تلگرام است که سایت الکسا آن را ترسیم کرده است.
وی گفت: فیلتر ومسدود سازی قسمتی از تلگرام در ایران باعث سقوط فاحش رتبه این پیام رسان در ایران و جهان شده است. ظرف چند روز رتبه telegram.me یکصد پله در ایران و دهها پله در جهان سقوط کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رونمایی از اولین نیروگاه هسته ای شناور روسیه

رونمایی از اولین نیروگاه هسته ای شناور روسیه روسیه روز شنبه طی مراسمی در بندر مورمانسک در شمال این کشور، از نخستین نیروگاه هسته ای شناور در جهان رونمایی کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ویتالی تروتنف مسئول ساخت و راه اندازی نیروگاه هسته ای شناور شرکت روس اتم در این باره گفت که این گونه واحد های تولید انرژی می توانند گرما و برق مناطق دوردست روسیه را تامین کنند و عامل توسعه اقتصادی پایدار باشند.
در همین حال، الکسی لیخاچوف رئیس شرکت روس اتم روسیه روز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد، فناوری نیروگاه هسته ای شناور از سوی برخی از کشورها مورد توجه قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ترکیه به کالاهای وارداتی ازآمریکا تعرفه گمرکی وضع می کند

ترکیه به کالاهای وارداتی ازآمریکا تعرفه گمرکی وضع می کند خبرگزاری آناتولی شنبه شب گزارش داد: آنکارا در اقدامی تلافی جویانه و در پاسخ به تعرفه های گمرکی اعمال شده از سوی واشنگتن به واردات فولاد و آلومینیوم،بر کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه های جدید مالیاتی وضع می کند.
به گزارش ایرنا، یک منبع آگاه در وزارت اقتصاد ترکیه که خواست نامش فاش نشود، به آناتولی گفت که این کشور به کالاهای وارداتی آمریکایی همچون زغال سنگ، کاغذ، گردو، بادام، تنباکو، برنج، خودرو، لوازم آرایشی، ماشین آلات و تولیدات پتروشیمی مالیات های جدیدی وضع می کند.
وی که به نامش اشاره ای نشده است، تصریح کرد که ورود این کالاها سالانه حدود یک میلیارد و 800 میلیون دلار است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
الهلال با 4 میلیون دلار به دنبال جذب تیام

الهلال با 4 میلیون دلار به دنبال جذب تیام سایت عربی کوره اعلام کرد که باشگاه الهلال عربستان با 4 میلیون دلار به دنبال جذب مهاجم استقلال است.
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت عربی کوره، مامه تیام خرید زمستانی استقلال عملکرد درخشانی در این تیم داشته است.
این بازیکن سنگالی در 6 بازی که در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال به میدان رفته، توانسته 7 گل به ثمر برساند.
باشگاه الهلال عربستان با 4 میلیون دلار به دنبال جذب تیام است.
تیام در 7 سالی که در سری A ایتالیا بازی کرد پیراهن تیم های اینتر و یوونتوس را بر تن کرد و باید دید که الهلال می تواند این بازیکن باتجربه را جذب کند یا نه. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
برندگان جشنواره کن 2018/ بهترین فیلمنامه "جعفر پناهی" / نخل طلا برای ژاپن (+عکس)

برندگان جشنواره کن 2018/ بهترین فیلمنامه "جعفر پناهی" / نخل طلا برای ژاپن (+عکس) مراسم در ساعت 7:15 به وقت محلی (9:45 به وقت تهران) آغاز شد و ادوارد بائر به عنوان مجری روی صحنه رفت.
جایزه نخل طلای بهترین فیلم کوتاه به خاطر فیلم تمام این مخلوقات به چارلز ویلیامز رسید.
دوربین طلایی بهترین فیلم اول به لوکاس دونت برای فیلم "دختر" رسید این فیلم در بخش نوعی نگاه به نمایش در آمده بود.
جایزه بهترنی بازیگر زن به سامال یسلامووا بازیگر زن فیلم آیکا اهدا شد.
جایزه بهترین فیلمنامه به آلیس رو واچر برای نگارش فیلمنامه شاد مثل لازارو و جعفر پناهی برای فیلم سه رخ به صورت مشترک اهدا شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
اورژانس: مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند

اورژانس: مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از مردم درخواست کرد از مصرف قارچ های فله ای و غیر پرورشی خودداری کنند.
به گزارش مهر، مجتبی خالدی، گفت: افرادی که به طبیعت می روند و یا به تجربه سال های گذشته، قارچ هایی را از کوهستان ها و کوهپایه ها جمع آوری می کردند، امسال به دلیل بارش های بهاری مراقب باشند که قارچ های سمی را نچینند.
وی تصریح کرد: مصرف و حتی لمس قارچ های سمی کوهپایه ای یا کوهستانی ممکن است مسمومیت ایجاد کند اما تمام افرادی که دچار مسمومیت گوارشی شدند، سابقه مصرف این گونه قارچ ها در سالهای گذشته را داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
جاده خلخال – پونل به دلیل رانش کوه مسدود شد

جاده خلخال – پونل به دلیل رانش کوه مسدود شد محور ارتباطی خلخال - پونل در استان های اردبیل و گیلان به دلیل رانش کوه و ریزش شدید سنگ مسدود شد.
رئیس پلیس راه استان اردبیل در این خصوص طی گفتگو با مهر تاکید کرد که رانش کوه در کیلومتر 35 این محور از سمت خلخال به پونل رخ داده و موجب مسدود شدن جاده ارتباطی بین دو استان شده است.
سرهنگ حجت فتاحی با بیان اینکه که این محور یکی از محورهای اتصالی استان اردبیل به استان گیلان است، تصریح کرد: در اثر رانش کوه 150 متر از طول جاده به ارتفاع بیش از یک متر با سنگ پوشیده شده است.
وی با تاکید براینکه تردد در این مسیر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
ایران 1 - 0 ازبکستان صفر/ پیروزی خفیف در مسابقه تدارکاتی جام جهانی

ایران 1 - 0 ازبکستان صفر/ پیروزی خفیف در مسابقه تدارکاتی جام جهانی تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود در تهران پیش از جام جهانی 2018 روسیه برابر ازبکستان قرار گرفت و این تیم را با یک گل شکست داد.
به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی از ساعت 21 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی ازبکستانی رفت که با بازیکنان تیم امید خود پا به زمین گذاشته بود. شاگردان کی روش در پایان این بازی شاگردان کی روش با تک گل روزبه چشمی(17) به برتری رسیدند.
این دیدار، آخرین بازی شاگردان کی روش پیش از حضور در جام جهانی 2018 روسیه در ایران بود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
فیلم ایرانی سه رخ برنده جایزه بهترین فیلمنامه کن شد

فیلم ایرانی سه رخ برنده جایزه بهترین فیلمنامه کن شد فیلم ایرانی سه رخ روز شنبه در اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کن به صورت مشترک برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد.
به گزارش ایرنا، دیگر برنده این جایزه، فیلم شاد مثل لازارو محصول کشور ایتالیاست. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
روحانی: ایجاد800 هزار شغل در سال 96/ سن مدیریت را از 48 به 40 سال کاهش می دهیم/ به عقب بازنمی گردیم

روحانی: ایجاد800 هزار شغل در سال 96/ سن مدیریت را از 48 به 40 سال کاهش می دهیم/ به عقب بازنمی گردیم رئیس جمهور گفت: 12 معاون وزیر و روسای سازمان، و 46 مدیرکل از بانوان انتخاب شده اند. بزرگترین آرمان 29 اردیبهشت، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است. ایجاد800 هزار شغل در سال 96 به معنای ادای دین و پیمان بود.
به گزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه شنبه در دیدار صمیمی با جمعی از زنان، جوانان و دانشجویان با بیان اینکه ماه رمضان، ما را برای تحمل و گذر از سختی ها آماده می کند، گفت: راه ما به سمت پیروزی، استقامت و امید است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه از 29 اردیبهشت 96 تاکنون یعنی در یک سال گذشته با سختی ها و حوادث بسیار زیادی مواجه بودیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
کمپین 1.2 میلیون دلاری ترکیه برای کمک به غزه

کمپین 1.2 میلیون دلاری ترکیه برای کمک به غزه معاون نخست وزیر ترکیه از راه اندازی کمپینی برای جمع آوری 1.2 میلیون دلار کمک بشردوستانه به غزه خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب آکداغ، معاون نخست وزیر ترکیه امروز (شنبه) اعلام کرد، آنکارا کمپینی 1.2 میلیون دلاری با عنوان امید فلسطین باشید به راه انداخته که هدف آن جمع آوری کمک های انسان دوستانه برای غزه است.
وی خاطرنشان کرد: ما قصد داریم دارو و تجهیزات پزشکی به ارزش 1.2 میلیون دلار تهیه کنیم که سازمان بهداشت جهانی آن را به غزه منتقل خواهد کرد.
معاون نخست وزیر ترکیه از شهروندان این کشور خواست از طریق حساب های بانکی یا ارسال پیام کوتاه به این کمپین ملحق ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اجرای پرداخت کرایه تاکسی با موبایل در تهران تا نیمه نخست امسال

اجرای پرداخت کرایه تاکسی با موبایل در تهران تا نیمه نخست امسال مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از اجرای سراسری پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی از طریق تلفن همراه از نیمه نخست امسال خبر داد.
به گزارش ایسنا، علیرضا قنادان با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی با اپلیکیشن تلفن همراه "فون پی" در خطوط پایانه ونک در حال اجرا است، گفت: باتوجه به اینکه این مدل پرداخت نو و مبتکرانه است، باید ملاحظات اجرایی برای آن مدنظر قرار گیرد تا تصویر نسبتا خوبی ارائه شود. بر این اساس طرح به صورت مداوم پایش می شود.
وی با بیان اینکه چهارچوب استاندارد سیستم و آئین نامه این طرح در حال نهایی شدن است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
حمله موشکی یمن به پایگاه راداری عربستان

حمله موشکی یمن به پایگاه راداری عربستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره؛ یگان موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پایگاه راداری ارتش عربستان سعودی در منطقه خمیس مشیط را با موشک بالستیک بدر یک هدف قرار داد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
هزینه مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا 42.8 میلیون دلار برآورد شد

هزینه مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا 42.8 میلیون دلار برآورد شد مراسم ازدواج و جشن مگان مارکل و شاهزاده هری حدود 42/8 میلیون دلار برآورد شده است.
به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز؛ اما بخش بزرگی از این پول نه برای زرق و برق مراسم ازدواج که جهت حفظ امنیت مهمانان و علاقمندان به این رویداد هزینه شده است.
به گزارش وبسایت Bridebook هزینه اقدامات امنیتی از جمله تک تیراندازها، پلیس مخفی و سیستم ضد هوایی نزدیک به 40 میلیون دلار بوده است. این میزان 94 درصد کل هزینه مراسم ازدواج دوک و دوشس ساکس را تشکیل می دهد.
خرج مراسم نظیر غذا، نوشیدنی، گل ها و لباس نزدیک به 2/7 میلیون دلار شده است که 73 برابر یک عروسی معمولی در بریتانیا است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ذخایر نفت و گاز ایران چقدر است؟

ذخایر نفت و گاز ایران چقدر است؟ آژانس اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ایران دارای چهارمین ذخایر اثبات شده نفت خام و دومین ذخایر بزرگ گاز طبیعی جهان است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
خداحافظی بوفون از یوونتوس (عکس)

خداحافظی بوفون از یوونتوس (عکس) یوونتوس در بازی خداحافظی بوفون توانست با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد.
به گزارش ایسنا، هفته سی و هشتم رقابت های سری A با انجام یک دیدار آغاز شد.
یوونتوس که پیش از این توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد در ورزشگاه خانگی خود از هلاس ورونا پذیرایی کرد و توانست با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد تا با 95 امتیاز فصل را به پایان رساند.
گل های یوونتوس را روگانی و پیانیچ به ثمر رساندند.
این دیدار آخرین بازی بوفون با پیراهن یوونتوس بود و در دقیقه 63 از بازی تعویض شد تا در میان تشویق و اندوه هواداران یووه برای همیشه از این تیم خداحافظی کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
ماجرای اعتراض مردم شاهرود چیست؟/ نماینده سمنان: برای پایان دادن به تنش ها، رایزنی هایی انجام شد

ماجرای اعتراض مردم شاهرود چیست؟/ نماینده سمنان: برای پایان دادن به تنش ها، رایزنی هایی انجام شد نماینده مردم سمنان گفت: برای اینکه تنش ها را پایان دهیم با رایزنی های انجام شده قرار را بر این گذاشتیم که راه و شهرسازی در مرکز استان باشد و راهداری و حمل ونقل جاده ای دو بخش باشد که راهداری آن در شاهرود و حمل و نقل جاده آن در سمنان واقع باشد، اما هردو تحت عنوان یک اداره کل باشند.
احمد همتی در گفت وگو با ایلنا، در خصوص اعتراضات اخیر مردم شاهرود در مورد انتقال اداره کل به مرکز استان سمنان، گفت: در خرداد 90 ادغام وزارت راه و ترابری با مسکن و شهرسازی را داشتیم که تبدیل به وزارت راه و شهرسازی شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
آغاز ثبت نام دور جدید اعزام های عتبات از امروز

آغاز ثبت نام دور جدید اعزام های عتبات از امروز سازمان حج و زیارت اعلام کرد: مشتاقان زیارت عتبات عالیات برای اعزام های 10 خرداد تا20 تیرماه سال جاری می توانند از امروز(شنبه) برای ثبت نام در کاروان ها اقدام کنند.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در اطلاعیه این سازمان آمده است: متقاضیان برای ثبت نام در کاروان های عتبات این دوره می توانند بصورت حضوری به دفاتر زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت که اسامی آنها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نشانی hajnews.ir اعلام شده مراجعه و ثبت نام کرده و یا از طریق سامانه https://atabatorg.haj.ir بصورت اینترنتی در کاروان ها ثبت نام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تیراندازی در آلمان با 2 کشته

تیراندازی در آلمان با 2 کشته خبرگزاری آلمان از وقوع تیراندازی در جنوب غرب این کشور و کشته شدن 2 نفر خبر داد.
به گزارش فارس، خبرگزاری آلمان از وقوع تیراندازی در شهر زاربروکن در جنوب غرب آلمان خبر داد.
براساس این گزارش، در این حادثه 2 نفر کشته شده اند و پلیس میگوید که مظنون تیراندازی بازداشت شده است.
هنوز جزئیات بیشتری درباره انگیزه، هویت مهاجم و اینکه این حمله تروریستی است یا نه منتشر نشده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
روسیه: نیروهای خارجی از جمله ایران باید سوریه را ترک کنند

روسیه: نیروهای خارجی از جمله ایران باید سوریه را ترک کنند نماینده رئیس جمهوری روسیه در سوریه با اعلام این که همه نیروهای خارجی ازجمله نیروهای آمریکایی، ترکیه، ایرانی و جنبش حزب الله لبنان باید سوریه را ترک کنند، تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از سوریه روندی زمان بر است.
به گزارش ایرنا، آلکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهوری روسیه در سوریه گفت: خروج نیروهای نظامی از سوریه باید با سایر اقدام ها همراه باشد؛ با تثبیت اوضاع سوریه، فقط دو پایگاه نظامی روسیه در این کشور باقی می ماند و هیچ نیروی نظامی خارجی دیگر در این کشور نخواهد بود.
این مقام روس خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
قارچ سمی کبد 2 نفر را در آذربایجان غربی را از بین برد

قارچ سمی کبد 2 نفر را در آذربایجان غربی را از بین برد رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 2 نفر از شهروندان استان به خاطر استفاده از قارچ مسموم کبد خود را از دست دادند و در صف پیوند کلیه قرار دارند.
باقر بهرامی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در 2 ماه گذشته به علت بارش مناسب باران قارچ های سمی در مراتع، دامنه کوه ها و زمین های کشاورزی رشد یافته اما بخش قابل توجهی از آنها سمی و غیرقابل استفاده است.
وی اضافه کرد: امسال تعدادی از مردم بدون توجه به هشدارها و توصیه های کارشناسان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
یک عروسی 500 هزار پوندی؛ ورود عروس آمریکایی به کاخ انگلیسی (+فیلم)

یک عروسی 500 هزار پوندی؛ ورود عروس آمریکایی به کاخ انگلیسی (+فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اتحادیه صنعت آلمان: قانون مسدود کردن تحریم ایران، به شرکت های آلمانی آسیب می زند

اتحادیه صنعت آلمان: قانون مسدود کردن تحریم ایران، به شرکت های آلمانی آسیب می زند رئیس اتحادیه صنعت آلمان گفت: برنامه اروپا برای فعال کردن قانونی که شرکت های اروپایی را از التزام به تحریم های آمریکا بر علیه ایران، منع می کند، به شرکت های آلمانی در آمریکا آسیب می زند.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، اتحادیه صنعت آلمان، بی دی آی، اعلام کرد که برنامه کمیسیون اروپا برای فعال کردن قانونی که شرکت های اروپایی را از التزام به تحریم های آمریکا بر علیه ایران، منع می کند، می تواند تاثیر منفی زیادی بر آندسته از شرکت های آلمانی که در آمریکا فعال هستند، داشته باشد.
رییس بی دی آی، دیتر کِمپف، در بیانیه ای گفت: تصمیم رییس جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
نمایشگاه قرآن امروز افتتاح می شود

نمایشگاه قرآن امروز افتتاح می شود بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ساعت 18 امروز شنبه 29 اردیبهشت ماه مصادف با سوم رمضان با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار تهران و شماری از شخصیت های کشوری و مدیران، خادمان و نخبگان قرآنی در سالن یاس مصلای تهران برگزار می شود.
به گزارش عصرایران به نقل از ستاد خبری نمایشگاه، اجرای مراسم افتتاحیه برعهده عباس سلیمی، پیشکسوت قرآنی کشور و قاری این برنامه نیز حمیدرضا احمدی وفا قاری بین المللی کشورمان است.
بنابر اعلام ستاد برگزاری، مصلی بزرگ امام خمینی(ره) از فردا 30 اردیبهشت مصادف با چهارم رمضان تا 14 خردادماه مصادف با 19 رمضان ساعت 17 تا 23 میزبان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
یادداشت لیلی گلستان به رئیس جمهور: آقای روحانی تشریف دارید؟ رقص دولت آبادی را دیدید؟ به کنسرت علیزاده رفتید؟

یادداشت لیلی گلستان به رئیس جمهور: آقای روحانی تشریف دارید؟ رقص دولت آبادی را دیدید؟ به کنسرت علیزاده رفتید؟ لیلی گلستان مترجم و نگارخانه دار ایرانی، و عضو کانون نویسندگان ایران در شرق خطاب به رئیس جمهور نوشت:
آقای روحانی تشریف دارید؟ چرا شما را نمی بینم؟ اجازه می خواهم چند سؤال ساده و معمولی و بدون هیچ ترتیب و اولویتی از شما بکنم:
- رقص محمود دولت آبادی بزرگ را در کنسرت گروه بوشهری لیان دیدید؟ من که حظ کردم و معنایش این بود که تمام سانسورها و اصلاحیه ها و ممیزی ها و افستی های غیرقانونی و همه بگیروببندهای فرهنگی و هنری، انگار نه انگار... .
-اصغر فرهادی را دیدید؟ تکریم ها و احترام ها و تعریف ها و تشویق ها را دیدید؟ شاید هنگام برگشت به خاک وطن ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
حریق در یک ساختمان اداری - مسکونی در خیابان جمهوری/ نجات 20 نفر از اهالی ساختمان

حریق در یک ساختمان اداری - مسکونی در خیابان جمهوری/ نجات 20 نفر از اهالی ساختمان سخنگوی سازمان آتش نشانی با اعلام حریق در یک ساختمان اداری - مسکونی از نجات 20 نفر بر اثر دودگرفتگی خبر داد.
جلال ملکی در گفت وگو با ایلنا درباره جزییات این حادثه آتش سوزی گفت: در ساعت 14:06، یک مورد حادثه آتش سوزی در ساختمان 5 طبقه مسکونی - اداری در خیابان ملت نرسیده به خیابان جمهوری به سامانه 125 سازمان آتش نشانی اطلاع داده می شود.
وی با بیان اینکه سه ایستگاه به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی و امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند، اظهار داشت: محل آتش سوزی یک ساختمان پنج طبقه بود که کاربری مسکونی اداری داشته و تعدادی شرکت و واحد مسکونی در آن وجود داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
وزارت جهاد کشاورزی: قارچ را فقط از مراکز معتبر خریداری کنید

وزارت جهاد کشاورزی: قارچ را فقط از مراکز معتبر خریداری کنید یک مقام مسئول وزارت جهاد کشاورزی از مردم خواست قارچ خوراکی مورد نیاز خود را از فروشگاه ها و مراکز معتبر و در قالب بسته بندی های لیبل دار خریداری کنند.
به گزارش مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، غلامرضا تقوی مدیر کل امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی ضمن تاکید بر سالم بودن قارچ های خوراکی واحدهای تولیدی مجوزدار کشور اعلام کرد: مسمومیت های انسانی که اخیرا با مصرف قارچ در بعضی از استان های کشور رخ داده، در نتیجه مصرف قارچ هایی است که به طور فصلی توسط برخی افراد بومی از منابع طبیعی و عرصه های جنگلی برداشت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
انتقاد شدید معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از معاون شهردار تهران

انتقاد شدید معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از معاون شهردار تهران معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گلایه های متعدد اصحاب رسانه در خصوص اجرای طرح ترافیک خبرنگاران در تهران گفت: طرح فعلی، طرح آقای پورسیدآقایی است و نه طرح ترافیک شهر تهران!
محمد سلطانی فر در گفتگو با تابناک افزود: علیرغم برگزاری جلسات متعدد با حضور اصحاب رسانه، نمایندگان انجمن های صنفی و همچنین اعضای شورای شهر با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، همچنان برای اصحاب رسانه و رفع مشکل طرح ترافیک آنها به نتیجه مطلوب نرسیده ایم.
وی با بیان اینکه این طرح در حوزه شکلی و اجرایی مشکلات خاص خود را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
اضافه شدن نام مدیران ارشد موسسات مالی بانک ها و بیمه ها در لیست تحریم ها/ احتمال تحریم سوئیفت در فاز بعدی

اضافه شدن نام مدیران ارشد موسسات مالی بانک ها و بیمه ها در لیست تحریم ها/ احتمال تحریم سوئیفت در فاز بعدی با خروج ترامپ از برجام نام چندین هزار موسسه مالی و اعتباری اعم از بانک ها ، بیمه ها و ... و حتی نام مستقیم مدیران ارشد این موسسات هدف تحریم ها قرار خواهد گرفت .
به گزارش جیب نیوز ، روز سه شنبه وزارت خزانه داری آمریکا ولی الله سیف ،رئیس کل بانک مرکزی و علی طرزعلی ،معاون پیشین بخش بین الملل بانک مرکزی را در لیست تحریم های خود قرار داد.
به نظر می رسد ،این اقدام دور جدیدی از تحریم هایی است که نقل وانتقال مالی در اقتصاد ایران را هدف قرار داده اما نکته قابل تامل اینجاست که ترامپ بی محابا در حال تحقق بخشیدن به وعده هایش است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
مدیر کل امور گلخانه ها: قارچ را فقط از مراکز معتبر خریداری کنید

مدیر کل امور گلخانه ها: قارچ را فقط از مراکز معتبر خریداری کنید یک مقام مسئول وزارت جهاد کشاورزی از مردم خواست قارچ خوراکی مورد نیاز خود را از فروشگاه ها و مراکز معتبر و در قالب بسته بندی های لیبل دار خریداری کنند.
به گزارش مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، غلامرضا تقوی مدیر کل امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی ضمن تاکید بر سالم بودن قارچ های خوراکی واحدهای تولیدی مجوزدار کشور اعلام کرد: مسمومیت های انسانی که اخیرا با مصرف قارچ در بعضی از استان های کشور رخ داده، در نتیجه مصرف قارچ هایی است که به طور فصلی توسط برخی افراد بومی از منابع طبیعی و عرصه های جنگلی برداشت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
رونمایی از پیراهن بارسلونا برای فصل جدید (عکس)

رونمایی از پیراهن بارسلونا برای فصل جدید (عکس) باشگاه از بارسلونا طرح جدید پیراهن خود رونمایی کرد.
به گزارش ایلنا، باشگاه بارسلونا از طرح جدید لباسش برای فصل 2019 - 2018 رونمایی کرد.
این لباس ها مثل سال های اخیر توسط کمپانی تولید کننده پوشاک ورزشی نایک تولید خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
دستگیری عامل شهادت مامور ناجا در چابهار

دستگیری عامل شهادت مامور ناجا در چابهار فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: شرور مسلح و عامل شهادت مامور ناجا در چابهار شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار محمد قنبری روز شنبه در این باره اظهار داشت: 12 آبان سال 94 ماموران انتظامی ایرانشهر با هدف برقراری نظم و امنیت جامعه و مقابله با مخلان امنیت عمومی در مسیرهای فرعی با اشرار مسلح درگیر شدند.
وی ادامه داد: در این عملیات گروهبان یکم حسینعلی سبحانیان به درجه رفیع شهادت نائل آمد که تلاش های پلیس برای دستگیری عاملان شهادت این مامور وظیفه شناس تا کنون ادامه داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
پنجاهمین سالگرد سیاسی ترین گل فوتبال ایران/ روزی که امجدیه و تهران و ایران منفجر شد...

پنجاهمین سالگرد سیاسی ترین گل فوتبال ایران/ روزی که امجدیه و تهران و ایران منفجر شد... عصر ایران؛ مهرداد خدیر - امروز 29 اردیبهشت 1397 پیوند فوتبال و سیاست در ایران یا تغییر نگاه منفی نیروهای انقلابی و سیاسی در ایران به مقولۀ فوتبال، 50 ساله می شود.
درست 50 سال پیش در چنین روزی - 29 اردیبهشت 1347- در ورزشگاه امجدیۀ تهران، تیم ملی فوتبال ایران، تیم اسراییل را در فینال جام ملت های آسیا شکست داد.
از این رو گل پرویز قلیچ خانی در دقایق پایانی را می توان تاریخی ترین گل فوتبال ایران دانست.
هر چند نسل جدید، دو گل خداداد عزیزی (به استرالیا در 8 آذر 1376 خورشیدی) و حمید استیلی (به آمریکا در پایان خرداد 1377 و 20 سال قبل) را به عنوان گل های تاریخی می شناسد اما اگر قرار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
روایتی از اقتصاد بحران زده آرژانتین (+فیلم)

روایتی از اقتصاد بحران زده آرژانتین (+فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
عینک آفتابی چه رنگی بخریم؟

عینک آفتابی چه رنگی بخریم؟ یک اپتومتریست ویژگی های عینک آفتابی مناسب را برشمرد.
به گزارش ایسنا،دکتر نیلوفر میرانی شیخی درباره ویژگی های عینک آفتابی خوب گفت: دارا بودن UV 400، نداشتن موج در عدسی، نداشتن خش در شیشه از جمله ویژگی های عینک آفتابی استاندارد است. البته پلاریزه بودن عینک اهمیت چندانی ندارد؛ چرا که پلاریزه بودن عینک باعث می شود که نورهای انعکاسی از سطوح بازتابنده مانند آسفالت کاهش پیدا کند، ولی از چشم افراد در برابر نور آفتاب و اشعه ماوراء بنفش حفاظت چندانی نمی کند و حتی اگر عینک آفتابی این خصوصیت را نداشته باشد ولی UV آن 400 باشد، عینک مناسبی است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
نماینده مجلس: برای ارتباط با مخاطبانم به ناچار از تلگرام استفاده می کنم/ سروش را نصب کرده ام اما اعضای کانالم به 100 نفر هم نرسیده

نماینده مجلس: برای ارتباط با مخاطبانم به ناچار از تلگرام استفاده می کنم/ سروش را نصب کرده ام اما اعضای کانالم به 100 نفر هم نرسیده رسول خضری نماینده پیرانشهر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: باید آسیب شناسی کرد و دید دلیل اینکه مردم به سمت پیام رسان های داخلی نمی آیند و از پیام رسان های خارجی استفاده می کنند، چیست.
به نوشته اعتماد وی افزود: تلگرام در بحث اطلاع رسانی نقش بی بدیلی داشته و به همین دلیل همه دولتمردان اطلاع رسانی خود را از طریق تلگرام انجام می دادند. اما نمی توان گفت تلگرام تاکنون خوب بوده و از الان به بعد بد است! ممکن است که یکسری افراد از تلگرام سوءاستفاده کنند اما این موضوع دلیل نمی شود که بتوان کل مجموعه را زیر سوال برد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
رونمایی از وب سایت جدید بانک شهر

رونمایی از وب سایت جدید بانک شهر مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، از رونمایی وب سایت جدید این بانک، همزمان با روز ملی ارتباطات و روابط عمومی خبر داد.
به گزارش عصرایران به نقل از بانک شهر، حمید رضا عظیمی با تاکید بر اهمیت رضایت مشتریان از خدمات الکترونیک بانک اظهار کرد: به این منظور، پس از ماه ها پیگیری و تلاش این مجموعه، وب سایت جدید این بانک با در نظر گرفتن افزایش زیبایی تصویری، تسهیل در دسترسی و افزایش سرعت خدمات، طراحی، اجرا و رونمایی شد.
وی افزود: مطابق استانداردهای روز دنیا وب سایت جدید بانک شهر، با حفظ تناسب ابعاد، قابل نمایش در نمایشگرهای مختلف از جمله مونیتور کامپیوتر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
نقد و نظری بر تبلیغ “رامک”؛ گاوهای نر شیر نمی دهند!

نقد و نظری بر تبلیغ “رامک”؛ گاوهای نر شیر نمی دهند! آکادمی فروش- شرکت فراورده های لبنی و بستنی رامک، این روزها تبلیغی را روانه آنتن سیما کرده که در آن یک گاو در اتاق بازجویی درباره این که شیرش خوشمزه است، توضیح می دهد ... .
این می تواند ایده جذابی باشد چرا که یکی از شگردهای تولید انواع تبلیغات قرار دادن افراد، اشیاء و حیوانات در جاهایی غیرمعمول است و به راستی قبل از این، کدام مان یک گاو شیرده را در اتاق بازجویی دیده بودیم؟ ولی امروز به لطف رامک، این اتفاق افتاد!
اما نکته اینجاست که گاو شیرده قصه تبلیغ ما، نه یک گاو “ماده” که “نر” است و وقتی حرف می زند، مخاطب صدای یک “مرد” را می شنود! گاو نر و شیر خوشمزه اش؟! ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
واکنش معاون سازمان سینمایی به توئیت "حبیب رضایی"

واکنش معاون سازمان سینمایی به توئیت "حبیب رضایی" در ماجرای تاسف بار کازرون خشونت اصلی از کدام طرف بوده؟
به گزارش عصر ایران، ابراهیم داروغه زاده (معاون سازمان سینمایی) در واکنش به توییت حبیب رضایی (بازیگر) درباره کازرون ،غزه ،کابل و.....توییتی را منتشر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
نماینده مجلس: علت برخورد نکردن قوه قضاییه با تخلفات احمدی نژاد، سوال نمایندگان است

نماینده مجلس: علت برخورد نکردن قوه قضاییه با تخلفات احمدی نژاد، سوال نمایندگان است سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی جزییات سؤال 42 نماینده مجلس از علیرضا آوایی وزیر دادگستری را تشریح کرد و گفت: علت برخورد نکردن دستگاه قضا با تخلفات احمدی نژاد، سؤال کواکبیان و 30 نماینده دیگر است.
حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت وگو با تسنیم درباره سؤال 42 نماینده مجلس شورای اسلامی از وزیر دادگستری که قرار است روز سه شنبه با حضور وزیر در کمیسیون قضایی پاسخ داده شود اظهار کرد: سؤال آقای هدایت الله خادمی نماینده ایذه این است که چرا هنوز جانیان و تبهکاران به ایذه و باغملک تبعید می شوند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
آغاز توزیع سود سهام عدالت متاخران

آغاز توزیع سود سهام عدالت متاخران مشاور سازمان خصوصی سازی از توزیع سود سهام عدالت افرادی که با تاخیر شماره شبای خود را به سامانه اعلام کرده اند، در آینده نزدیک خبر داد و گفت:واریز سود کارمندان به عنوان آخرین گروه پایان یافت.
به گزارش عصرایران ، جعفر سبحانی در گفتگو با مهر از پایان توزیع سود سهام عدالت کارمندان دولت به عنوان آخرین گروه از مشمولان سود سهام خبر داد و گفت: سود سهام عدالت با کارمندان دولت تسویه شده است و بین اول تا پانزدهم اردیبهشت ماه تمام مبالغ به حساب آنها واریز گردیده است؛ البته ممکن است برخی بانکها با چند روز تاخیر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
انتخابات عراق: پیروزی ائتلاف مقتدی صدر و کمونیست ها / احتمال ائتلاف مقتدی - حکیم / حکیم از مجلس اعلی جدا شد و رای بالاتری گرفت

انتخابات عراق: پیروزی ائتلاف مقتدی صدر و کمونیست ها / احتمال ائتلاف مقتدی - حکیم / حکیم از مجلس اعلی جدا شد و رای بالاتری گرفت با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق، مشخص شد که لیست مورد حمایت مقتدی صدر (روحانی شیعه عراقی) یعنی فهرست "سائرون" توانسته بیشترین کرسی های پارلمان را از آن خود کند. این لیست در پارلمان جدید 54 کرسی خواهد داشت.
به گزارش عصرایران، درباره انتخابات پارلمانی عراق می توان به موارد زیر اشاره داشت:
نتایج انتخابات
تعداد کرسی های پارلمان عراق: 329 کرسی
1- لیست "سائرون" وابسته به مقتدی صدر ( ائتلاف شیعیان مذهبی و حزب کمونیست عراق و افراد مستقل و تکنوکرات) - 54 کرسی
2- لیست "فتح "به رهبری هادی عامری ( شیعه مذهبی - نزدیک به ایران - فرمانده سابق سپاه بدر - فرمانده حشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
سود سهام عدالت متوفیان محفوظ است

سود سهام عدالت متوفیان محفوظ است مدیر کل دفتر امور سهام سازمان خصوصی سازی گفت: تمامی حقوق مربوط به سهام عدالت متوفیان و سود سهام آنها محفوظ است و در آینده تعیین و تکلیف می شود.
به گزارش مهر به نقل از سازمان خصوصی سازی، اسماعیل مختاری دولت آبادی اظهار کرد: تعداد افرادی که به طور قطع مشمول سهام عدالت هستند 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر هستند که از این تعداد حدود 47 میلیون نفر در قید حیات هستند و بقیه متوفی شده اند.
مدیر کل دفتر امور سهام سازمان خصوصی سازی ادامه داد: از این تعداد مشمول در قید حیات، حدود 38 میلیون و 500 هزار نفر تا کنون شماره شبای خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده و پس از تائید نهایی شماره شبا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
عروسی های خانواده سلطنتی بریتانیا (عکس)

عروسی های خانواده سلطنتی بریتانیا (عکس) تاریخچه عروسی های سلطنتی در بریتانیا را به روایت تصویر ببینید:
شاهزاده الیزابت و فیلیپ در روز عروسی در 20 نوامبر 1947 برای جمعیت دست تکان می دهند
روز ازدواج جورج ششم (در آن زمان دوک یورک) و الیزابت بووز لیون در 26 آوریل 1923. در عکس جورج پنجم و ملکه مری هم دیده می شوند
شاهزاده الیزابت به همراه همسرش دوک ادینبورگ، کلیسای وست مینستر را پس از مراسم ازدواج در 20 نوامبر 1947 ترک می کند
شاهزاده مارگارت به همراه شوهر عکاسش آنتونی آرمسترانگ جونز در ششم مه 1960 در کاخ باکینگهام
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
نماینده امارات در سازمان ملل: ایران از گروهک های تروریستی حمایت می کند

نماینده امارات در سازمان ملل: ایران از گروهک های تروریستی حمایت می کند نماینده دائم امارات در سازمان ملل مدعی بی توجهی جمهوری اسلامی ایران به قوانین بین المللی شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، لا نازکی نسیبه، نماینده دائم امارات در سازمان ملل در نشستی تحت عنوان حمایت قانون بین المللی از صلح و امنیت بین المللی که شورای امنیت آن را برگزار کرد، مدعی شد: ما در نواحی مختلف منطقه خاورمیانه شاهد بی توجهی ایران به قوانین بین المللی و شورای امنیت هستیم.
وی مدعی شد: ایران به دنبال اجرا کردن برنامه های خود برای گسترش نفوذ در منطقه است و این رفتار ایران در تضاد با قانون بین المللی عدم دخالت در امور دیگران است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
304 هزار میلیارد تومان با پرداخت یارانه سوخت شد

304 هزار میلیارد تومان با پرداخت یارانه سوخت شد پول نیوز - هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی بامداد هفته گذشته واریز شد. یارانه 45 هزار و 500 تومانی که به ظاهر رقم ناچیزی است اما دولتمردان از تعبیر بلای عظیم برای آن استفاده می کنند.
گفته هایی که چندان بیراه نیست.یک حساب کتاب سرانگشتی به خوبی نشان می دهد چنانچه میزان یارانه دریافتی هر نفر تا کنون را حدود 4 میلیون تومان و جامعه یارانه بگیر را 76 میلیون نفر در نظر گیریم ، دولت چیزی حدود 304 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده است .
جالب است که بدانید بودجه عمرانی 97 که تنها درصد کمی از آن همه ساله محقق می شود تنها 60 هزار میلیارد تومان یعنی یک پنجم آنچه که صرف پرداخت یارانه شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مدیر توتال: توتال خطر از دست رفتن دسترسی به سیستم های بانکی آمریکا را نمی پذیرد

مدیر توتال: توتال خطر از دست رفتن دسترسی به سیستم های بانکی آمریکا را نمی پذیرد مدیرعامل توتال فرانسه گفت: با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، هر گونه همکاری با خطر از دست رفتن دسترسی به سیستم های بانکی همراه است که توتال چنین ریسکی را نمی پذیرد.
به گزارش فارس به نقل از هلنیک شیپینگ؛ پاتریک پویانه مدیرعامل شرکت توتال اعلام کرد با احتمال تحریم ها علیه ایران و امکان کاهش یک میلیون بشکه ای نفت این کشور و کاهش های متوالی تولید نفت ونزوئلا اگر قیمت نفت به فراتر از 100 دلار هم برسد هیچ تعجبی وجود ندارد.
اظهارات مدیرعامل توتال در حالی مطرح می شود که آژانس بین المللی انرژی پیش تر در چشم انداز های کوتاه مدت خود نفت برنت را برای امسال 70 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
یاداشت منتقد معروف سینمایی برای رقص "محمود دولت آبادی"

یاداشت منتقد معروف سینمایی برای رقص "محمود دولت آبادی" احمد طالبی نژادمنتقد سینما دراعتماد نوشت :
آقای دولت آبادی گرامی، من هم مثل صدها هزار- شاید هم میلیون ها کاربر تا زمان انتشار این یادداشت- دست افشانی و چرخ زدن شما در جلوی صحنه اجرای گروه موسیقی لیان را دیدم و از شادمانی به قول همولایتی ها قیه کشیدم.
از اینکه نویسنده ای به بزرگی و عظمت شما که اتفاقا به عبوس بودن یا به قول خودتان در گفت وگویی که سال ها پیش با هم داشتیم کج خلقی متهم است، چطور از فرط شادی، همچون انسانی معمولی به صورت طبیعی خوشحالی و رضایت خود را با رقص (همان حرکات موزون مورد نظر) در میان جمع نشان می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
عذرخواهی نیروی هوایی آمریکا بابت شوخی با عملیات فراه در توییت ینی و لورل

عذرخواهی نیروی هوایی آمریکا بابت شوخی با عملیات فراه در توییت ینی و لورل نیروی هوایی آمریکا، بابت به شوخی گرفتن حمله هوایی به ولایت فراه در توییتی در مورد "ینی و لورل" عذرخواهی کرد.
به گزارش یورورنیوز، چند روز پیش یک کاربر ریدیت، فایل صوتی کوتاهی را منتشر کرد و از کاربران اینترنت پرسید آیا "ینی" می شنوند و یا "لورل". در دو روز گذشته، کاربران به دو دسته تقسیم شده اند: آنهایی که این فایل را ینی شنیدند و آنهایی که لورل شنیدند.
در وسط دو دستگی و بحث جالب انترنت، نیروی هوایی آمریکا، با اشاره به همین بحث اینترنتی، در پیوند به عملیات هوایی در ولایت فراه توییتی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
چرا اعتراضات کازرون به خشونت کشید

چرا اعتراضات کازرون به خشونت کشید چهارشنبه و پنجشنبه هفته ای که گذشت، هشتگ کازرون در توییتر نشان از وضعیت غیرعادی این شهر داشت. شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و توییتر پر از تصاویر و فیلم هایی از سطح شهر بود که شامل صحنه های ناآرامی بود. تکه های سنگی که سطح خیابان را پوشانده بود، ماشین وانتی که آتش گرفته و سوخته بود و دود از آن به هوا برمی خاست و مردمی که سر و روی خود را پوشانده و به این سو و آن سو می رفتند.
به گزارش روزنامه شرق، برخی از مردم کازرون در اعتراض به تغییر در تقسیمات کشوری این شهرستان، چهارشنبه بیست وششم اردیبشهت باز هم به خیابان ریختند و مخالفت خود را با سردادن شعارهای تند نشان دادند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
ساعت کار نانوایی ها در ماه رمضان

ساعت کار نانوایی ها در ماه رمضان رییس اتحادیه نانوایان سنتی اعلام کرد که هیچ مشکلی برای تامین نان مورد نیاز روزه داران در ماه رمضان وجود ندارد و ساعات پخت نان به گونه ای برنامه ریزی شده که همواره نان داغ در دسترس مردم باشد.
در ماه رمضان همواره نانوایی ها با تغییر ساعات کاری مواجه شده و اوج کار آن ها از چند ساعت قبل از اذان مغرب و افطار شروع شده و تا ساعت ها پس از آن ادامه دارد. قاسم زراعتکار - رییس اتحادیه نانوایان سنتی در این باره به ایسنا گفت: برای نانوایی های سنتی از لواش تا تافتون، بربری و سنگک ساعت کاری در ماه رمضان از ساعت 6 صبح آغاز می شود و تا 8 صبح تنور آن ها روشن می ماند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
چگونه با پیاده روی وزن کم کنیم

چگونه با پیاده روی وزن کم کنیم اگر قصد دارید که با پیاده روی وزن کم کنید می توانید یک برنامه پیاده روی منظم داشته باشید. راه هایی وجود دارد که می توان با کمک آنها کالری سوزی پیاده روی را افزایش داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از My fitness pal، با کمک روش های زیر می توانید کالری سوزی پیاده روی را افزایش دهید:
1. در طول روز بیشتر راه بروید:
پیاده روی راه بسیار خوبی برای کاهش وزن و تناسب اندام است. بهتر است چهار تا پنج روز در هفته به مدت 30 تا 40 دقیقه پیاده روی کنید. اما در کنار این میزان پیاده روی هر زمانی که وقت داشتید 20 دقیقه پیاده روی کنید . سعی کنید بعد از غذا کمی راه بروید تا قند خون کنترل شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
شرایط استفاده از تک ماده برای دبیرستانی ها

شرایط استفاده از تک ماده برای دبیرستانی ها مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش، شرایط استفاده از "تبصره" یا "تک ماده" برای دانش آموزان را تشریح کرد.
عباس سلطانیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه مطابق تبصره 2 ماده 82 آیین نامه آموزش دوره دوم متوسطه، اگر دانش آموزی در امتحانات خردادماه نمره قبولی کسب نکند و نمره وی 7 و یا بیشتر باشد، می تواند از شرایط تبصره استفاده کند.
وی افزود: بر اساس تبصره 2 ماده 82 آئین نامه آموزش دوره دوم متوسطه روزانه، این طرح فرصتی مناسب برای دانش آموزانی است که در ایام امتحانات بنا بر عللی چون بیماری شرایط مناسبی برای امتحان دادن نداشته و مطابق ضوابط برای آن ها تبصره صادر شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
همراه اول نشان روابط عمومی پاسخگو گرفت

همراه اول نشان روابط عمومی پاسخگو گرفت در پنجمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران، همراه اول موفق به دریافت نشان ستاره ارتباطی پاسخگو و لوح ستاره شایستگی شد.
به گزارش عصرایران به نقل از شرکت ارتباطات سیار ایران، در پنجمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران که عصر روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه در آستانه روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، روابط عمومی های برتر کشور در بخش های مختلف معرفی شدند که در میان تمامی شرکت ها و سازمان های فعال، روابط عمومی همراه اول به دلیل درخشش در حوزه پاسخگویی به اصحاب رسانه و مشترکین در طول سال 96، به عنوان ستاره ارتباطی پاسخگو معرفی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
سفر به کشور 72 ملت (قسمت اول)

سفر به کشور 72 ملت (قسمت اول) عصرایران؛ کوثر شیخ نجدی- همه می پرسند بین این همه کشور دنیا چرا هند را انتخاب کردید و حتما سوال دوم این است که ایا حسابی خوش گذشته و به قیمتش می ارزیده یا نه؟
برای جواب دادن به این سوال باید اول به سوال کننده خوب خیره شوم ببینم چه جور آدمی است و مقصود او از خوشگذرانی چیست؟ اگر دنبال پاساژهای شیک خیابان ها و ساختمان های لوکس یا سواحلی مملو از حور و پری و آب هویج! است مجبورم بگویم نه اصلا خوش نگذشت. حداقل در سه شهری که من دیدم دهلی، آگرا و جیپور خبری از نماهای لوکس براس سلفی گرفتن و لاکچری بازی وجود ندارد و برای شیفتگان خرید هم به جز ادویه و چای که آنهم ماجرای خودش را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
اردوغان: باید رژیم صهیونیستی را در دادگاه های بین المللی محاکمه کرد

اردوغان: باید رژیم صهیونیستی را در دادگاه های بین المللی محاکمه کرد اردوغان عنوان کرد: اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود از تل آویو به شهر بیت المقدس، مخالف قوانین بین المللی است و کشتار مردم فلسطین توسط رژیم اسرائیل، تروریسم دولتی است.
به گزارش مهر، رئیس جمهوری ترکیه اظهار داشت انتقال سفارت آمریکا به قدس به شعله ور شدن منطقه دامن خواهد زد و همه مسلمانان، یهودی ها و مسیحی ها از این اقدام متضرر خواهند شد.
اردوغان تصریح کرد: باید رژیم صهیونیستی را در دادگاه های بین المللی به دلیل جنایت هایی که در فلسطین مرتکب شده، محاکمه کرد.
وی با بیان انکه دستان آمریکا به خون فلسطینیان آغشته شده است، اظهار داشت که آمریکا بخشی از مشکل منطقه است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
اختلافات خانوادگی در ایلام/ 2 نفر کشته شدند

اختلافات خانوادگی در ایلام/ 2 نفر کشته شدند فرمانده انتظامی شهرستان ملکشاهی از وقوع یک فقره قتل و سپس خودکشی قاتل در شهرستان ملکشاهی در استان ایلام خبر داد.
به گزارش مهر، سرهنگ خسرو تنها اظهار داشت: در پی تماس تلفنی مرکز 110 مبنی بر وقوع یک فقره قتل در شهرستان ملکشاهی ،بلافاصله ماموران انتظامی شهرستان جهت بررسی موضوع اعزام که مشخص شد ،خانمی با هویت معلوم به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است.
وی افزود: در بررسی بیشتر و تحقیق از حاضران مشخص شد یک نفر جوان24 ساله با هویت معلوم به علت اختلاف خانوادگی این قتل را انجام داده و بلافاصله با همان اسلحه خودزنی و فوت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
روحانی: صهیونیست ها با تحقیر همه ارزش ها، جامعه جهانی را به مبارزه طلبیده اند

روحانی: صهیونیست ها با تحقیر همه ارزش ها، جامعه جهانی را به مبارزه طلبیده اند رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، با ارائه شش ابتکار و پیشنهاد عملی، از همه مسلمانان و دولت های اسلامی خواست با وحدت در عمل و همکاری و همراهی در ساختن منطقه ای قویتر و پایدارتر، و دوری از منازعات بیهوده و فرساینده، زمینه پایان اشغالگری را فراهم ساخته و منطقه پهناور خاورمیانه و آسیای غربی را یکبار دیگر به مکان همزیستی ادیان ابراهیمی تبدیل کنند.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه جمعه خطاب به سران کشورهای اسلامی شرکت کننده در این اجلاس فوق العاده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
معاون دادستان کل کشور: فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است

معاون دادستان کل کشور: فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است معاون قضایی دادستان کل کشور می گوید در جلسه ای که در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور برگزار شده، مقرر شده است که اگر واحدهای صنفی به فعالیت صنفی یا تبلیغاتی در تلگرام ادامه دهند، وزارت صنعت و مراجع صنفی اقدامات قانونی لازم را بعمل آورند.
به گزارش ایسنا، مطلب عبدالصمد خرم آبادی که در کانال خود در پیام رسان سروش منتشر کرده است به شرح زیر است:
فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است. واحدهای صنفی و کسب و کارهای اینترنتی باید فعالیت های خود را به شبکه های اجتماعی داخلی منتقل نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
سقوط هواپیمای بوئینگ 737 در کوبا/ 104 کشته در این حادثه

سقوط هواپیمای بوئینگ 737 در کوبا/ 104 کشته در این حادثه رسانه های کوبا گزارش داده اند یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 اندکی پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی خوزه مارتی در کوبا خبر می دهند.
به گزارش فارس، رسانه های کوبا گزارش داده اند یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 اندکی پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی خوزه مارتی در کوبا خبر می دهند.
گزارش های ضد و نقیضی از شمار تلفات در حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ کوبا مخابره می شود. برخی گزارش ها شمار تلفات را 104 کشته و برخی دیگر 107 نفر اعلام می کنند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
واکنش وزیر خارجه آمریکا به ناآرامی ها در شهر کازرون: ما از مردم حمایت می کنیم

واکنش وزیر خارجه آمریکا به ناآرامی ها در شهر کازرون: ما از مردم حمایت می کنیم وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در بیانیه ای مداخله جویانه و در حالی که واشنگتن با اتهام زنی های بی اساس از برجام خارج و تهدید به اعمال تحریم های شدید علیه ایران کرده، مدعی شد: ما از مردم ایران حمایت می کنیم .
به گزارش فارس، در حالی که اظهارات و مواضع ضد ایرانی مقام های دولت آمریکا ادامه دارد، وزیر خارجه این کشور امروز جمعه بیانیه ای مداخله جویانه درباره ایران منتشر کرد.
مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که یکی از سرسخت ترین حامیان تشدید فشارها علیه ایران و خروج واشنگتن از توافق هسته ای تهران و گروه 1+5 بوده است، امروز جمعه مدعی حمایت از مردم ایران شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
حسین شهاب، هنرپیشه پیشکسوت سینما درگذشت

حسین شهاب، هنرپیشه پیشکسوت سینما درگذشت پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرام خود خبر درگذشت حسین شهاب ، هنرپیشه پیشکسوت سینما را اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
ترامپ: 30 درصد از زندانی های آمریکا دوباره دستگیر می شوند

ترامپ: 30 درصد از زندانی های آمریکا دوباره دستگیر می شوند رئیس جمهوری آمریکا از ضرورت ارائه فرصتی به زندانیان برای بازگشت به زندگی سخن گفت و افزود: 30 درصد از زندانی های آمریکا دوباره دستگیر می شوند.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ روز جمعه در آئین مربوط به اصلاح زندان های آمریکا افزود: زندانیان آمریکا پس از آزادی از زندان برای بازگشت به جامعه مشکلات فراوانی همچون کاریابی و مواد مخدر دارند که باعث ارتکاب جرم می شود.
وی ادامه داد: باید به زندانیان یک فرصت دیگر هم داد تا بتوانند به موفقیت دست یابند، آنها وقتی از زندان ها آزاد می شوند کسی حاضر نیست به آنها شغلی بدهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
نامه برجامی زنان اصلاح طلب به فدریکا موگرینی، آنگلا مرکل و ترزا می

نامه برجامی زنان اصلاح طلب به فدریکا موگرینی، آنگلا مرکل و ترزا می چهار حزب زنان اصلاح طلب در نامه ای به مسئولان زن اتحادیه اروپا خواستار نقش آفرینی آنها برای حفظ برجام و تحقق دستاوردهای آن شدند.
به گزارش ایلنا، متن این نامه به شرح زیر است:
هوالسلام
خانم ها
فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اوپا
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان
ترزا می، نخست وزیر بریتانیا
با سلام و احترام
عرصه روابط بین الملل همواره صحنه تنازع دولت ها برای کسب حقوق و امتیازات مشروع و گاه نامشروع بوده است. جهان کنونی جهانی است که هر لحظه در گوشه ای از آن بیم جنگ و خشونتی دیگر می رود و در این صحنه بیشترین آسیب به زنان و کودکانی می رسد که بنابر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
کارگردان "چهارراه استانبول": استادیوم آزادی را برای نمایش فیلم به ما بدهید

کارگردان "چهارراه استانبول": استادیوم آزادی را برای نمایش فیلم به ما بدهید تهیه کننده و کارگردان فیلم چهارراه استانبول ضمن مخالفت با پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها، گفت: اگر قرار است این اتفاق بیفتد، پس به ما هم اجازه دهند در استادیوم آزادی فیلم نمایش دهیم.
مصطفی کیایی که مدتی قبل هم بابت وضعیت اکران فیلم خود اعتراض داشت، در گفت وگویی با ایسنا در پاسخ به اینکه آیا با توجه به نظر شورای صنفی نمایش مبنی بر اینکه برای پخش مسابقات فوتبال در سینماها باید رضایت صاحبان فیلم ها نیز گرفته شود، با چنین جریانی موافقت می کند؟ بیان کرد: من اصلا با این موضوع موافق نیستم و به نظرم کار درستی هم نیست چون فوتبال و سینما هر کدام جای خود را دارند و قرار نیست در سالن سینما ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
رونمایی از جدیدترین پوستر فیلم "رفتن" نوید محمودی

رونمایی از جدیدترین پوستر فیلم "رفتن" نوید محمودی این پوستر بر اساس عکسی از فتاح ذی نوری طراحی شده و نشانه فیلم را هم محمد روح الامین طراحی کرده است.
به گزارش عصر ایران به نقل از روابط عمومی فیلم، تازه ترین پوستر فیلم رفتن به کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی با طرحی از علیرضا قادری اقدم آماده شده است.
رفتن در بیش از 40 فستیوال بین المللی فیلم حضور داشته و توجه منتقدان جهانی را به خود جلب کرده است. رفتن روایتگر داستان عشقی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می شود، قصه عشقی که از همه چیز غیر از معشوق رنج می بیند، رفتن قصه درد است، درد خانه به دوشی، درد مهاجرت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
دیدار اصغر فرهادی با امیر نادری در جشنواره کن

دیدار اصغر فرهادی با امیر نادری در جشنواره کن اصغر فرهادی و امیر نادری در حاشیه جشنواره فیلم کن باهم دیدار کردند.
به گزارش عصر ایران، صفحه اینستاگرام اصغر فرهادی عکسی از این کارگردان و امیر نادری را در حاشیه هفتادویکمین جشنواره فیلم کن منتشر کرد.
فرهادی با تازه ترین اثرش با عنوان "همه می دانند" در جشنواره کن امسال حضور دارد. خاویر باردم، پنه لوپه کروز و ریکاردو دارین بازیگران اصلی این فیلم هستند.
فیلم فرهادی تا به امروز توانسته نمره قابل قبولی را از منتقدان مطرح سینمای جهان دریافت کند.
امیر نادری کارگردان فیلم های مطرح قبل از انقلاب همچون "خداحافظ رفیق"، "تنگنا" و "تنگسیر" است که سال 1369 از ایران مهاجرت کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
عاشق بازیگر زن برنده اسکار، خودکشی کرد: من عاشقت هستم ولی تو انتخاب های دیگری جز من داری

عاشق بازیگر زن برنده اسکار، خودکشی کرد: من عاشقت هستم ولی تو انتخاب های دیگری جز من داری مردی که مدت ها برای ساندرا بولاک، بازیگر معروف برنده اسکار مزاحمت ایجاد می کرد، پیش از این که توسط پلیس دستگیر شود اقدام به خودکشی کرد.
به گزارش ایران آرت، این مرد جاشوا جیمز کوربت نام داشت که بولاک را تعقیب می کرد و حتی یک بار وارد خانه او شد که بولاک از ترس مجبور شد در کمد قایم شود. جاشوا جیمز کوربت مدت ها تحت تعقیب بود تا این که روز چهارشنبه خودکشی کرد.
گرچه هیچ گاه از سوی کوربت اعلام نشد که چرا بولاک را تعقیب می کرده ولی نامه ای در خانه بولاک پیدا شد که نشان می داد مرد مزاحم به بولاک علاقه داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
موگرینی: تدابیری برای حفظ برجام را ارائه کرده ایم

موگرینی: تدابیری برای حفظ برجام را ارائه کرده ایم مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای خاطرنشان کرد تدابیری را برای حفظ توافق هسته ای ایران تقدیم مجمع کمیسیونرها در اروپا کرده است.
به گزارش فارس، فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای خاطرنشان کرد این اتحادیه تدابیری را برای حفظ برجام ارائه کرده است.
در بیانیه موگرینی آمده است: اتحادیه اروپا در حال عمل متحد و فوری برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است و گام هایی که امروز توسط کمیسیون اروپا برداشته شدند تأییدی بر این تعهد هستند.
در این بیانیه آمده است: من، همراه با رئیس کمیسیون اروپا، ژان کلود یونگر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
کدام کشورها بیشترین آسیب پذیری به افزایش ارزش دلار را دارند؟

کدام کشورها بیشترین آسیب پذیری به افزایش ارزش دلار را دارند؟ موسسه اعتبار سنجی فیچ اعلام کرد که اوکراین، آرژانتین، ترکیه و برزیل بیشترین آسیب پذیری به افزایش ارزش دلار آمریکا را دارند.
به گزارش ایبِنا به نقل از بیزینس اینسایدر، موسسه اعتبار سنجی فیچ اعلام کرد که کشورهای اوکراین، آرژانتین، ترکیه و برزیل بیشترین آسیب پذیری را در مورد روند افزایش ارزش دلار آمریکا دارند.
به گفته این موسسه تحقیقاتی، اوکراین در میان این چند کشور با توجه به سرمایه بانک مرکزی این کشور و بدهی شرکت های خود که روبه افزایش است بیشترین آسیب را از مرحله فعلی سیاست پولی آمریکا که از سوی فدرال رزرو سفت و سخت اعمال شده، می بیند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
منتظر معجزه از تیم ملی نباشید!

منتظر معجزه از تیم ملی نباشید! حسین قدوسی ؛ 1- با توجه به هم گروهی ایران با قهرمان جهان و تیم های نخست دو قاره اروپا و آفریقا، این نگرانی وجود دارد که تیم ملی مقابل رقبایش در گروه مرگ متحمل باخت های پرگل شود.
این در حالی است که ایران در ادوار قبلی جام جهانی بیش از 3 برابر گل های زده اش گل خورده و حالا منطقی این است که از یک سو انتظارات را همچون جام جهانی 2006 آلمان انتظار صعود حتمی در رقابت با مکزیک و پرتغال را نداشته باشیم و روی تیم فشار روانی و روحی کاذب ایجاد نکنیم و از سویی دیگر با تجربه اقتدار تیم ملی در تقابل با نیجریه و آرژانتین و تبحر کارلوس کی روش در تاکتیک دفاع-ضدحمله و تهییج شاگردانش و عزم جزم ملی پوشان به ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
اعلام شکست فیلترینگ تلگرام توسط وزیر ارتباطات (عکس)

اعلام شکست فیلترینگ تلگرام توسط وزیر ارتباطات (عکس) وزیر ارتباطات در استوری اینستاگرامش نوشت: بازدید از تلگرام روز به روز بعد از فیلتر در حال افزایش و بازگشت به حالت اولیه است . ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
یک کشته و یک زخمی بر اثر برخورد دو دستگاه جت اسکی در ساحل نمک آبرود

یک کشته و یک زخمی بر اثر برخورد دو دستگاه جت اسکی در ساحل نمک آبرود سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مازندران گفت: دو دستگاه جت اسکی در ساحل نمک آبرود چالوس به هم برخورد کردند که این حادثه موجب فوت و زخمی شدن دو نفر شد.
زکریا اشکپور در گفت وگو با ایسنا مازندران، با اشاره به این حادثه اظهار کرد: در ساعت14 و 5 دقیقه امروز جمعه 28 اردیبهشت خبر حادثه برخورد دو دستگاه جت اسکی به مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران اعلام شد.
وی با بیان اینکه دو دستگاه جت اسکی در ساحل نمک آبرود چالوس به هم برخورد کردند، تصریح کرد: در این حادثه یک خانم حدود 28 ساله در دم جان باخت و یک آقای حدود 30 ساله دچار آسیب های متعدد شدید شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
تیراندازی مرگبار در یک مدرسه در ایالت تگزاس آمریکا (+عکس)

تیراندازی مرگبار در یک مدرسه در ایالت تگزاس آمریکا (+عکس) رسانه های خبری از وقوع یک تیراندازی در یک دبیرستان در شهر سانتا فه در ایالت تگزاس آمریکا خبر دادند.
به گزارش فارس، رسانه ها از وقوع یک تیراندازی در یک دبیرستان در شهر سانا فه در ایالت تگزاس خبر دادند.
برخی منابع خبری میگویند که مهاجم همچنان فعال است اما جزئیات بیشتری ارائه نکرده اند.
پلیس میگوید هنوز گزارشی درباره کشته یا مجروح شدن کسی دریافت نکردیم اما یک دانش آموز به شبکه ای بی سی گفته است، مشاهده کرده است که مهاجم به یک دختر در کلاس درس شلیک کرده است.
در حال حاضر نیروهای پلیس، آتش نشانی و اورژانس اطراف مدرسه را محاصره کرده اند و در آنجا مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
شورای حقوق بشر سازمان ملل رأی به اعزام هیأت حقیقت یاب به فلسطین داد

شورای حقوق بشر سازمان ملل رأی به اعزام هیأت حقیقت یاب به فلسطین داد شورای حقوق بشر سازمان ملل با 29 رأی مثبت به اعزام هیأت حقیقت یاب به غزه موافقت کرد.
به گزارش tارس، شورای حقوق بشر سازمان ملل امروز (جمعه) در ژنو تشکیل جلسه داد و با 29 رأی مثبت به اعزام هیأت حقیقت یاب به غزه موافقت کرد.
به گزارش شبکه المیادین، در این رأی گیری 14 کشور رأی ممتنع و دو کشور آمریکا و استرالیا رأی منفی دادند.
زید الرعد الحسین رئیس سازمان حقوق بشر سازمان ملل در ابتدای نشست این شورا با اشاره به اینکه پاسخ اسرائیل به تظاهرات مردم غزه به طور کامل نابرابر و نامناسب بود تاکید کرد که اسرائیل به طور سیستماتیک 1 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
افشاگری پلاتینی درباره تقلب در جام جهانی 1998

افشاگری پلاتینی درباره تقلب در جام جهانی 1998 میشل پلاتینی اعتراف کرد برای این که فینال جام جهانی 1998 بین دو تیم فرانسه و برزیل برگزار شود یک تقلب کوچک انجام شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از یورو اسپورت، میشل پلاتینی، رییس پیشین یوفا به تقلب در جام جهانی 1998 اعتراف کرد. مهاجم پیشین تیم ملی فرانسه گفت: کمیته برگزاری جام جهانی 1998 برای این که میزبان یعنی فرانسه و برزیل، شانس اول قهرمانی با هم رو به رو نشوند یک تقلب کوچک انجام دادند.
پلاتینی در پایان اظهار کرد: فینال فرانسه و برزیل رویای همه بود.
فرانسه در فینال با سه گل برزیل را شکست داد و قهرمان جهان شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
پلیس راه: هیچ گونه حادثه و ریزش کوهی در جاده هراز وجود نداشته

پلیس راه: هیچ گونه حادثه و ریزش کوهی در جاده هراز وجود نداشته سیاوش محبی رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران در پی انتشار ویدئویی درباره ریزش کوه در جاده هراز در فضای مجازی گفت: تاکنون هیچ گونه حادثه و ریزش کوهی در محور هراز و حوزه شرق استان تهران وجود نداشته و تردد به سهولت در جریان است.
به گزارش فارس، محسن هاشمی مدیر مرکز مدیریت راه های مازندران هم درباره آخرین وضعیت محورهای مازندران و درخصوص انشتار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر ریزش کوه در محور هراز گفت: هیچ گزارشی از رانش و ریزش در این محور نداشتیم و آنچه در فضای مجازی منتشر می شود، شایعه است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
عربستان صیادان بوشهری را آزاد کرد

عربستان صیادان بوشهری را آزاد کرد مدیرروابط عمومی اداره کل شیلات بوشهر گفت: 2 صیاد جزیره خارگ از توابع این استان که از سوی گارد ساحلی عربستان دستگیر شده بودند روز جمعه 28 اردیبهشت آزاد شدند.
اردشیر یاراحمدی درگفت و گو با ایرنا افزود:قایق این صیادان ششم آبان 96 براثر جزر و مد دریا وارد مرزهای کشورعربستان شده بود که گارد ساحلی این کشور اقدام به دستگیری آنان کرد.
وی ادامه داد: براساس قانون کسانی که به این صورت دستگیر می شوند باید مدتی در کشور مقصد توقیف باشند که این صیادان پس از طی دوره محکومیت و براساس رایزنی های مسئولان وزارت امور خارجه دو طرف آزاد و صبح امروز وارد آبهای جزیره خارگ شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
ترامپ: برای خلع سلاح اتمی کره شمالی از الگوی لیبی استفاده نمی کنیم/ اگر کره شمالی خلع سلاح شود مثل کره شمالی جنوبی پیشرفته می شود/ با الگوی ما کیم جونگ اون می تواند در کشورش بماند و حکومت کند

ترامپ: برای خلع سلاح اتمی کره شمالی از الگوی لیبی استفاده نمی کنیم/ اگر کره شمالی خلع سلاح شود مثل کره شمالی جنوبی پیشرفته می شود/ با الگوی ما کیم جونگ اون می تواند در کشورش بماند و حکومت کند دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا گفت که برای خلع سلاح اتمی کره شمالی از الگوی لیبی استفاده نمی کنیم.
به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها،
معمر قذافی رهبر لیبی در سال 2003 کل سلاح های کشتار جمعی خود را تحویل آمریکایی ها داد. تاسیسات تسلیحات کشتار جمعی لیبی به وسیله کشتی از لیبی خارج شد. قذافی سال ها بعد به دنبال اعتراضات و جنگی داخلی و دخالت نظامی خارجی، به دست مخالفان مسلح کشته شد.
این برخلاف چیزی است که قبل از این جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ مطرح کرده بود. بولتون پیشنهاد کرده بود برای کره شمالی از الگوی لیبی استفاده شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
وقوع چند انفجار در اطراف فرودگاه نظامی سوریه

وقوع چند انفجار در اطراف فرودگاه نظامی سوریه گزارش های رسانه ای از به گوش رسیدن صدای چندین انفجار در اطراف یک فرودگاه نظامی سوریه حکایت دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، بر اساس گزارش های رسانه ای صدای انفجارهایی در اطراف فرودگاه نظامی حماه سوریه به گوش رسیده است.
یک منبع امنیتی در گفتگو با اسپوتنیک اعلام کرد که یکی از انبارهای فرودگاه حماه آتش گرفت که به دنبال آن چهار انفجار دیگر نیز به وقوع پیوست.
وی در ادامه افزود: تحقیقات در خصوص دلیل این آتش سوزی ادامه دارد و احتمال می رود که به دلیل شدت گرمای هوا به وقوع پیوسته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
روسیه فضاپیمای باری می سازد

روسیه فضاپیمای باری می سازد روسیه قصد دارد تا سال 2022 در پایگاه سفینه سرنشین دار سایوز ، سفینه باری بسازد که دارای قابلیت بازگرداندن بار از فضا به زمین باشد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت موشکی وصنایع فضایی اِنرگیا ، این سفینه باربری قابلیت انتقال دو تن بار از زمین به فضا و بازگرداندن 500 کیلوگرم بار از فضا به زمین را خواهد داشت.
همچنین محفظه جداشدنی این سفینه می تواند تا یک تن مواد بازیافتی را در خود جای دهد که در لایه های متراکم جو زمین آتش خواهد گرفت.
براساس این گزارش، برای پرتاب این سفینه از سامانه پرتاب موشکی سایوز 2 بی با ظرفیت پرتاب بالا استفاده خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
مرگ 4 نفر براثر ریزش آوار در نیاوران

مرگ 4 نفر براثر ریزش آوار در نیاوران سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: ریزش آوار در نیاوران سبب مرگ 4 نفر شد.
به گزارش مهر، سید جلال ملکی از ریزش آوار در خیابان نیاوران خبر داد و افزود: این حادثه در نیاوران، بالاتر از خیابان یاسر رخ داد، که ساعت 9:30 صبح جمعه از طریق سامانه 125 به سازمان آتش نشانی اعلام شد.
وی افزود: آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی به سرعت به محل حادثه اعزام شدند، محل حادثه یک قطعه زمین به وسعت 300 و به عمق چهار متر و گودبرداری شده بود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اضافه کرد: تعدادی از کارگران زیر آوار محبوس بودند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
40 درصد ایرانیان مبتلا به کبد چرب هستند

40 درصد ایرانیان مبتلا به کبد چرب هستند رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: 40 درصد ایرانیان مبتلا به کبد چرب هستد و شیوع آن در جامعه جای نگرانی دارد.
به گزارش ایرنا از شبکه هپاتیت ایران، دکتر سید موید علویان در دیدار با رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: افزایش نگران کننده میزان چاقی در کلان شهرها، کاهش تحرک و فعالیت های بدنی و رشد چشمگیر مصرف مواد غذایی ناسالم سبب شده تا شاهد شیوع کبدچرب در جامعه باشیم.
وی گفت: هرچند افزایش میزان نگرانی (استرس) و عوامل ژنتیک در ابتلا به کبد چرب نقش دارد اما کم تحرکی به دلیل توسعه شهرنشینی و تغذیه ناسالم از عوامل مهم در بروز این بیماری است که باید این روند تغییر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
جاسوس سابق روس از بیمارستان انگلیس مرخص شد

جاسوس سابق روس از بیمارستان انگلیس مرخص شد منابع بهداشتی انگلیس اعلام کردند 'سرگئی اسکریپال' جاسوس اسبق روس که چندی پیش در این کشور مسموم شده بود، امروز جمعه از بیمارستان مرخص شد.
به گزارش ایرنا، یک سخنگوی بیمارستان سالزبری که اسکریپال در آنجا بستری بود با اعلام این خبر افزود که قادر به ارائه جزئیات بیشتری در رابطه با شیوه درمان او نیست.
منابع انگلیسی اسفندماه گذشته اعلام کردند که اسکریپال و دخترش یولیا براثر تماس با ماده ای سمی، در نزدیکی مرکز خرید شهر سالزبری مسموم و به بیمارستان این شهر منتقل شدند.
ماه گذشته مقامات بیمارستان اعلام کردند که یولیا از بیمارستان ترخیص و به مکانی امن منتقل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
کمیسیون اروپا برنامه مبارزه با تحریم های آمریکا علیه ایران را اجرایی کرد

کمیسیون اروپا برنامه مبارزه با تحریم های آمریکا علیه ایران را اجرایی کرد کمیسیون اروپا روز جمعه 18 مه/ 28 اردیبهشت برنامه مبارزه با تحریم های آمریکا علیه ایران را اجرایی کرد. هدف از این برنامه محافظت از منافع تجاری شرکت های اروپایی در ایران است.
کمیسیون اروپا در بیانیه ای که منتشر کرده، می گوید: این روند برای فعال کردن مقررات جلوگیری از تحریم های آمریکا علیه ایران آغاز می شود.
در بخش دیگری از این بیانیه همچنین آمده است: اقدامات اتحادیه اروپا در مدت 2 ماه اجرایی می شود مگر اینکه پارلمان اروپا یا دولت های اروپایی آن را رد کنند. اما در عین حال این امکان وجود دارد که این روند زودتر از زمان تعیین شده فعال شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
آمریکا: به دنبال تشکیل ائتلافی گسترده علیه ایران هستیم

آمریکا: به دنبال تشکیل ائتلافی گسترده علیه ایران هستیم سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای خصمانه و بی اساس واشنگتن علیه کشورمان، گفت: آمریکا به دنبال تشکیل ائتلافی متشکل از کشورهای مختلف از سراسر جهان برای مقابله با ایران است.
به گزارش ایسنا، هیتر نائورت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز پنج شنبه خود در پاسخ به سوالی درباره تصمیم برخی شرکت های اروپایی برای توقف تجارت با ایران و اینکه آیا آمریکا استثنایی برای این شرکت ها در نظر می گیرد؟ گفت: این شرکت ها فرصت دارند تا فعالیت های خود را کاهش دهند و تصمیم بگیرند می خواهند با ایران تجارت کنند یا نه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
سانسور، چوب دوسر طلا / تلویزیون در جدال با خود

سانسور، چوب دوسر طلا / تلویزیون در جدال با خود عصر ایران؛ نهال موسوی - اولین قسمت برنامه خندوانه در فصل جدید که پخش شد، به دلیل افتتاحیه آن قرار بود جایزه ای به 10 شرکت کننده داخل استودیو اهدا شود، مهران غفوریان کارتی را از میان کارت های دست رامبد جوان بیرون می کشید و بعد با شخص برنده جایزه کمی شوخی، گپ و گفت، خنده، صدای دست زدن تماشاچیان حاضر در استودیو و نفر بعدی...
این روال کار بود تا در بخشی از برنامه خانم نسبتا مسنی جایزه را برد و همینکه اسم خودش را معرفی کرد کات(قطع) شد به تصویر مهران غفوریان و رامبد جوان و کارت کشیدن دوباره بدون هیچ حرفی با آن خانم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
آغاز نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در استانبول

آغاز نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در استانبول نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به منظور حمایت از فلسطین و بررسی تحولات در سرزمین های اشغالی در هتل هیلتون شهر استانبول آغاز شد.
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز وارد استانبول شده است، در نشست وزرای خارجه که هم اکنون در حال برگزاری است، به نمایندگی از ایران سخنرانی خواهد کرد.
نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین و اعتراض به جنایات اسرائیل در غزه و انتقال سفارت آمریکا به قدس به دعوت مقامات ترکیه از روز گذشته به مدت دو روز و در سه سطح کارشناسان ارشد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
بیست و ششمین نمایشگاه قرآن فردا افتتاح می شود

بیست و ششمین نمایشگاه قرآن فردا افتتاح می شود آیین افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم ساعت 18 فردا شنبه 29 اردیبهشت ماه مصادف با سوم رمضان با حضور شماری از شخصیت های کشوری و نخبگان قرآنی در سالن یاس مصلای تهران برگزار می شود.
به گزارش عصرایران به نقل از ستاد خبری نمایشگاه، بیست و ششمین نمایشگاه قرآن با شعار قرآن؛ چلچراغ هدایت با همکاری 29 کمیته تخصصی در زمینه های مختلف علمی، محتوایی، هنری، کودکان، زنان و بخش بین الملل فعالیت دارد.
همکاری نهادها و سازمان های مختلف دولتی و مردمی ازجمله 15 وزارتخانه، 32 موسسه مردمی، 16 مرکز دانشگاهی و 15 حوزه علمی و در عین حال حضور 20 موسسه بین المللی قرآنی از 7 کشور از وجود یک هم افزایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
فراخوان به تولیدکنندگان موتور سیکلت، برای جایگزنی نوع برقی با بنزینی

فراخوان به تولیدکنندگان موتور سیکلت، برای جایگزنی نوع برقی با بنزینی سازمان برنامه و بودجه کشور در فراخوانی خواستار ثبت نام تولیدکنندگان واجد شرایط موتورسیکلت جهت جایگزینی موتورسیکلت های بنزینی فرسوده با موتورسیلکلت های برقی شد.
به گزارش عصرایران به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور؛ در فراخوان این سازمان آمده است: در راستای اجرایی کردن برنامه جایگزینی موتورسیکلت های بنزینی فرسوده با موتورسیکلت های برقی (موضوع تبصره 18 قانون بودجه سال 1397)، به منظور کاهش آلودگی هوا و بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان برنامه و بودجه کشور درصدد شناسایی تولید کنندگان واجد شرایط است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
تیراندازی در مرکز تفریحی ترامپ در ایالت فلوریدا

تیراندازی در مرکز تفریحی ترامپ در ایالت فلوریدا رسانه های خبری اعلام کردند که در مرکز تفریحی ترامپ در ایالت فلوریدا تیراندازی روی داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رسانه های خبری از وقوع تیراندازی در مرکز تفریحی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دورال (Doral) واقع در ایالت فلوریدا خبر می دهند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
استاندار فارس: هنجارشکنان در کازرون از مردم نیستند

استاندار فارس: هنجارشکنان در کازرون از مردم نیستند استاندار فارس با اشاره به ظرفیت ها و داشته های استان فارس در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و با تاکید بر اینکه به جد پذیرای نقدهای سازنده بوده است، انتظار خود از تریبون نماز جمعه را استحکام وحدت و بیان نشدن مسائل منجر به اختلاف عنوان کرد.
به گزارش ایسنا، اسماعیل تبادار، پیش از ظهر جمعه، 28 اردیبهشت در جلسه ی شورای اداری استان فارس، ضمن تسلیت مجدد درگذشت آیت الله ایمانی، نماینده فقید ولی فقیه در فارس، گفت: یاد و نام آن اندیشمند و معلم اخلاقی که هیچ وقت مناصب بزرگ از خضوع و خشوع او را باز نداشت و در مسائل مربوط به مردم جدی و در دین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
قیمت آب معدنی 850 تومان است، گرانتر نخرید

قیمت آب معدنی 850 تومان است، گرانتر نخرید رئیس انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی ضمن تاکید بر اینکه قیمت آب معدنی افزایش مجدد نداشته و هر بطری نیم لیتری نباید بیش از 850 تومان باشد گفت: این صنعت برای تولید با کمبود بطری مواجه است.
به گزارش عصرایران ، پیمان فروهر در گفت وگو با ایسنا ضمن رد اخباری مبنی بر افزایش دوباره قیمت آب معدنی اظهار کرد: پس از اول اردیبهشت، افزایش قیمتی نداشتیم و اگر فروشگاه هایی هستند که آب معدنی را به قیمت 1000 تومان می فروشند، بسیار محدودند و اساسا جزو انجمن نیستند.
وی افزود: اعضای انجمن آب معدنی و آشامیدنی با 100 عضو جزو بزرگ ترین های کشور هستند و اگر کسی قیمت آب معدنی را افزایش داده یا ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
تماشای دیدار ایران - ازبکستان رایگان اعلام شد

تماشای دیدار ایران - ازبکستان رایگان اعلام شد با اعلام فدراسیون فوتبال ایران، تماشای دیدار دوستانه ایران و ازبکستان رایگان اعلام شد.
به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود در ایران پیش از حضور در جام جهانی 2018 روسیه، فردا (شنبه) از ساعت 21 در دیداری دوستانه به مصاف ازبکستان می رود. طبق اعلام مسئولان فدراسیون فوتبال، تماشای این دیدار برای هواداران تیم ملی رایگان اعلام شد.
همچنین اعضای کادرفنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال امید که هفته گذشته کار خود را با سرمربی گری زلاتکو کرانچار آغاز کردند، در ورزشگاه آزادی حاضر می شوند تا این دیدار را از نزدیک تماشا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
امیرعبداللهیان: فلسطین اجازه بقای سفارت آمریکا در بیت المقدس را نخواهد داد

امیرعبداللهیان: فلسطین اجازه بقای سفارت آمریکا در بیت المقدس را نخواهد داد حسین امیرعبداللهیان تاکید کرد: زمان به نفع رژیم صهیونسیتی نیست.
به گزارش ایسنا ، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی، در دیدار با تعدادی از اندیشمندان ، صاحب نظران غربی و آمریکایی شرکت کننده در کنفرانس بین المللی افق نو ، با انتقاد از نقض برجام توسط ترامپ و خروج آمریکا از یکی دیگر از توافقات بین المللی ، عدم پایبندی واشنگتن به تعهدات خود را مغایر با صلح و ثبات در جهان توصیف کرد .
وی در این نشست اظهارکرد :جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجارت گذشته از ابتدا نسبت به پایبندی آمریکا به تعهداتش بی اعتماد بود و روشن است که سیاست آمریکا ،تداوم بحران افزایی ، بی ثباتی و ناامنی در منطقه است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
تحریم آمریکا علیه نماینده حزب الله در تهران

تحریم آمریکا علیه نماینده حزب الله در تهران نماینده حزب الله لبنان در تهران که پسرعموی نصرالله است از سوی آمریکا تحریم شد.
به گزارش عصرایران، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد علی عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در تهران (پسر عموی سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان) و یک بازرگان لبنانی به نام "محمد ابراهیم بزی" و 5 شرکت اقتصادی که به سود حزب الله و ایران کار می کنند را به لیست تحریم ها اضافه کرد.
این بازرگان لبنانی از سوی آمریکا به فعالیت به سود ایران و حزب الله متهم شده است.
سایت خبری رای الیوم نوشته است که صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در تهران، پسر عموی سیدحسن نصرالله است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
مقتدی صدر: پیروزی ما در انتخابات عراق خیلی ها را ناراحت کرد

مقتدی صدر: پیروزی ما در انتخابات عراق خیلی ها را ناراحت کرد رهبر جریان صدر عراق در توئیتر خود نوشت: پیروزی ائتلاف سائرون در انتخابان پارلمانی، بسیاری را ناراحت کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در توئیتی اعلام کرد: پیروزی ما در انتخابات پارلمانی بسیاری را ناراحت کرد. برای شما دعا می کنم. ما به اصلاحات ادامه می دهیم و هرگز کوتاه نخواهیم آمد.
وی نوشت: اما به آن هایی که ناراحت شده اند می گویم که کرسی ها و پست ها را بگیرید و وطن را برای من بگذارید. سلامتی و امنیت عراق وظیفه من است.
انتخابات پارلمانی عراق 12 مه برگزار شد و براساس نتایج ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر بالاترین کرسی ها را ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
کشف یک تابلوی ناشناخته از رامبراند

کشف یک تابلوی ناشناخته از رامبراند یک متخصص آثار هنری تابلوی جدیدی از نقاش قرن 17 هلند، رامبراند کشف کرده است.
به گزارش یورونیوز این تابلو که تصویر یک مرد جوان متعلق به قرن هفدم را نشان می دهد، نه امضا شده و نه تاریخ دارد. تا پیش از این تصور می شد نقاش این اثر، یکی از دوستان هنرمند رامبراند باشد.
یان سیکس، کاشف این اثر، تابلو را در کاتالوگ یک حراج هنری پیدا کرده است. به گفته وی، به محض دیدن عکس، سوار هواپیما می شود و به لندن می رود تا تابلو را از نزدیک مشاهده کند. سیکس می گوید: در یک لحظه حس کردم این تابلو بهتر از آن چیزی است که تصور می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
ترامپ در واکنش به سخنان رئیس شورای اتحادیه اروپا: اروپا بدرفتاری کرده است

ترامپ در واکنش به سخنان رئیس شورای اتحادیه اروپا: اروپا بدرفتاری کرده است دونالد ترامپ به سخنان اخیر دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا در مورد ایران واکنش نشان داد.
به گزارش یورونیوز رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنج شنبه 27 اردیبهشت در نشست وزیران کابینه این کشور گفت: رفتار اتحادیه اروپا تا پیش از این در زمینه تجاری برای آمریکا و برای کارگران آمریکا وحشتناک بوده است. سال گذشته ما با یک تراز تجاری منفی 151 میلیون دلاری [با اروپا] مواجه شدیم. من ژان کلود [یونکر، رئیس کمیسیون اروپا] را خیلی خوب می شناسم. دونالد [توسک] را هم خیلی خوب می شناسم و هر دوشان را دوست دارم، اما آنها خیلی سرسخت هستند و در گذشته هیچ کس [از طرف آمریکا] با آنها مذاکره نکرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
پیام حماس در سالروز اشغال فلسطین

پیام حماس در سالروز اشغال فلسطین رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در 70 امین سالروز اشغال فلسطین(نکبة) و همزمان با تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی پیامی را به سران کشورهای عربی و اسلامی ارسال کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در پیامی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از سران کشورهای عربی و اسلامی خواست که موضع قاطعانه و قوی برای مقابله با جانبداری های آشکار آمریکا از رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده و جبهه ای عربی اسلامی برای حمایت از فلسطین و مقابله با توطئه های طراحی شده برای حذف آن تشکیل دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
اتحادیه اروپا: آغاز فرایند مقابله با تحریم آمریکا علیه ایران از امروز جمعه

اتحادیه اروپا: آغاز فرایند مقابله با تحریم آمریکا علیه ایران از امروز جمعه دونالد توسک، رئیس شورای اروپا و رهبران 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به کمیسیون این اتحادیه برای حمایت از منافع اروپایی ها در برابر تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه ایران، چراغ سبز نشان دادند.
سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بار دیگر روز پنج شنبه در صوفیه، پایتخت بلغارستان بر پایبندی خود بر توافق هسته ای سال 2015 میلادی ایران همچنین حمایت از شرکت های اروپایی در همکاری های اقتصادیشان با ایران تاکید کردند.
سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای یافتن راهکارهایی برای تقویت همکاری های اقتصادی و سیاسی با کشورهای غرب بالکان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
اختلاف کره شمالی و آمریکا در مورد خلع سلاح هسته ای

اختلاف کره شمالی و آمریکا در مورد خلع سلاح هسته ای برای نخستین بار پیش از اجلاس سران آمریکا و کره شمالی در روز 22 خرداد در سنگاپور، اعلام شد دو کشور بر سر جزییات برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره دچار اختلاف شده اند.
به گزارش روز جمعه ایرنا پیشتر هم پیش بینی شده بود که هر چه به برگزاری اجلاس دو کشور نزدیک می شود اختلافات آنها بیشتر نمایان می شود اکنون درخواست های آمریکا برای خارج کردن تسلیحات اتمی و موشکی بالستیک قاره پیمای کره شمالی، باعث نگرانی پیونگ یانگ شده است.
کانگ کیونگ وا وزیر خارجه کره جنوبی تصریح کرده است دو کشور که بزودی می خواهند اجلاس تاریخی سران برگزار کنند بر سر جزییات خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره اختلاف نظر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
تکذیب تخریب منازل یک روستا در خراسان رضوی بر اثر سیل

تکذیب تخریب منازل یک روستا در خراسان رضوی بر اثر سیل فرماندار خواف در استان خراسان رضوی اخبار منعکس شده در برخی سایتها و فضای مجازی مبنی بر تخریب منازل روستای 'هرشی' این شهرستان بر اثر بارندگی و وقوع سیل را تکذیب کرد.
محمدرضا پهلوان نژاد پنجشنبه شب به ایرنا گفت: بارندگی شدید و وقوع سیلاب چهارشنبه شب منجر به آبگرفتگی برخی منازل و تلف شدن تعدادی از دامهای روستائیان در روستای هرشی بخش مرکزی شهرستان خواف شد.
وی افزود: جمعی از ساکنان این روستا که منازل آنها دچار آبگرفتگی شده بود، با همکاری عوامل امدادرسان به صورت اضطراری در چادر اسکان موقت یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
رییس سازمان زندان ها: 18 هزار زندانی جرایم غیرعمد داریم

رییس سازمان زندان ها: 18 هزار زندانی جرایم غیرعمد داریم رییس سازمان زندان ها گفت: تلاش فوق العاده ما در خصوص زندانیان این است که با بسیج تمامی نیروها و امکانات بتوانیم بخش زیادی از زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کنیم.
به گزارش ایسنا، اصغر جهانگیر با حضور در برنامه "ماه عسل" که امشب از شبکه سه سبما پخش می شد، اظهار کرد: دغدغه ما زندانیان جرایم غیرعمد هستند. حدود 18 هزار نفر زندانی مالی داریم که به خاطر جرم غیرعمد به زندان افتاده اند. این افراد محکومیت های مالی دارند مانند اینکه سفته کشیده اند، ضامن کسی شده اند و نتوانسته اند ادای دین کنند و یا تعهدات خود را پرداخت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
ترامپ: ایران عامل هر درگیری در خاورمیانه است

ترامپ: ایران عامل هر درگیری در خاورمیانه است رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با تکرار اتهامات علیه ایران مدعی شد این کشور عامل هر درگیری در منطقه غرب آسیا است.
به گزارش میزان، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه بار دیگر اتهامات همیشگی علیه ایران را تکرار کرد و تهران را عامل تمام درگیری ها در منطقه غرب آسیا معرفی کرد.
به نوشته فاکس نیوز ترامپ در دیدار با ینس استولتنبرگ ، دبیر کل ائتلاف ناتو گفت: دولت من، همچنین به همکاری با متحدانمان برای متوقف کردن بلندپروازی های هسته ای ایران و فعالیت های بی ثبات کننده آنها در سراسر خاورمیانه (غرب آسیا) متعهد است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
پیام تسلیت روحانی برای درگذشت حجت الاسلام طباطبایی

پیام تسلیت روحانی برای درگذشت حجت الاسلام طباطبایی رئیس جمهوری در پیامی با تسلیت رحلت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی عالم وارسته و استاد برجسته اخلاق، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم، علو درجات و همجواری با ائمه اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
به گزارش عصرایران، متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
رحلت عالم وارسته و استاد برجسته اخلاق، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی در اولین روز ماه رحمت و غفران، موجب اندوه فراوان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
خزانه داری آمریکا: شبکه های مرتبط با بانک مرکزی ایران را متلاشی می کنیم

خزانه داری آمریکا: شبکه های مرتبط با بانک مرکزی ایران را متلاشی می کنیم وزیر خزانه داری آمریکا پس از اعلام تحریم هایی جدید علیه افراد و شرکت های دارای ارتباط با حزب الله لبنان، از عزم دولت ترامپ برای متلاشی کردن همه شبکه های مرتبط با بانک مرکزی ایران خبر داد.
به گزارش میزان، دفتر نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا دو فرد و 5 شرکت را به اتهام ارتباط با حزب الله لبنان تحریم کرد.
در بیانیه وزارت خزانه داری اسامی محمدابراهیم بازی و عبدالله صفی الدین آمده که هر دو تبعه لبنانی هستند؛ نام 5 شرکت هم در این بیانیه تحریمی آمده است. این شرکت ها، شرکت های سرمایه گذاری، انرژی، ساختمانی و خدمات مسافرتی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
قائم مقام دبیر شورای نگهبان درگذشت

قائم مقام دبیر شورای نگهبان درگذشت محمدرضا علیزاده عضو حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان قانون اساسی دعوت حق را لبیک گفت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان قانون اساسی، علیزاده باسابقه ترین عضو حقوقدان شورای نگهبان بود که پس از گذران دوره سخت بیماری در اولین روز ماه مبارک رمضان دار فانی را وداع گفت.
شورای نگهبان درگذشت این عضو خدوم را به ملت ایران بخصوص خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.
پیکر مرحوم علیزاده صبح فردا جمعه 28 اردیبهشت ساعت 8 صبح از مقابل بیمارستان جم واقع در خیابان شهید مطهری تشییع خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
دیدار پوتین و اسد امروز در سوچی

دیدار پوتین و اسد امروز در سوچی کرملین از دیدار پوتین و اسد در سوچی خبر داد.
به گزارش تسنیم، کاخ کرملین از دیدار "ولادمیر پوتین" رئیس جمهور سوریه با "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه در سوچی خبر داد.
اسد در این دیدار به پوتین اعلام کرد که اوضاع در سوریه به سوی ثبات بیشتر پیش می رود.
پوتین نیز در این دیدار موفقیت سوریه در مبارزه با تروریسم و پیروزی های ارتش این کشور را تبریک گفت.
کرملین همچنین اعلام کرد که اسد و پوتین در این دیدار راهکارهای حل مسالمت آمیز اوضاع در سوریه را بررسی کردند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
سناتور آمریکایی: اگر کره شمالی به تهدیدات خود ادامه دهند، نابود خواهد کرد

سناتور آمریکایی: اگر کره شمالی به تهدیدات خود ادامه دهند، نابود خواهد کرد یک سناتور آمریکایی اعلام کرد، در صورتی که رهبر کره شمالی به تهدیدات خود علیه واشنگتن ادامه دهد، ایالات متحده رژیم پیونگ یانگ را نابود خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لینزی گراهام، سناتور آمریکایی در صفحه توییتر خود نوشت: می خواهم به کره شمالی بگویم که رییس جمهوری ما خط قرمزی مشخصی کرده است.
وی ادامه داد: در صورتی که خاک آمریکا را با سلاح های اتمی همچنان تهدید کنید، ما رژیم شما را نابود خواهیم کرد.
پیش از این، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به رییس جمهوری آمریکا هشدار داد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
موسویان: اروپا ظرفیت اینکه در مقابل تحریم های آمریکا بایستد را ندارد/ جنگ بین ایران و اسراییل مطرح نیست

موسویان: اروپا ظرفیت اینکه در مقابل تحریم های آمریکا بایستد را ندارد/ جنگ بین ایران و اسراییل مطرح نیست عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان هدف رژیم صهیونیستی را تحریک ایران و مقابله به مثل با این رژیم برای کشاندن پای آمریکا به اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، سیدحسین موسویان عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای و پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا در برنامه سیاسی هاردتاک با اجرای 'اشتفان ساکر' گفت: ایران برای خروج آمریکا آمادگی داشت چون از ابتدا اکثر سیاستمداران ایران می دانستند که آمریکا به تعهداتش پایبند نخواهد ماند به ویژه وقتی که ترامپ روی کار آمد و سیاست 'تغییر رژیم' و تقابل منطقه ای با ایران را علنا اعلام کرد و همه در تهران متوجه شدند که ترامپ به توافق هسته ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
3 کشته در تصادف جاده ایلام -سرابله

3 کشته در تصادف جاده ایلام -سرابله سخنگوی اورژانس کشور از کشته شدن سه نفر بر اثر تصادب یک دستگاه تریلی و پژو 405 خبر داد.
مجتبی خالدی در گفت وگو با ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت 15:04 یک حادثه تصادف تریلی و خودروی پژو 405 در محور ایلام -سرابله گزارش می شود.
وی با بیان اینکه 2 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد، تصریح کرد: در این حادثه 3 نفر جان خود را از دست دادند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
مقام معظم رهبری: بیت المقدس پایتخت فلسطین است/ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

مقام معظم رهبری: بیت المقدس پایتخت فلسطین است/ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به نور کلام خدا بود و قاریان، مناجات خوانان و مدیحه سرایان قرآنی به مدت سه ساعت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی محفل انس با قرآن کریم برپا کردند.
به گزارش عصرایران از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار یکی از نیازهای ضروری امروز امت اسلامی را لزوم نزدیکی به قرآن و عمل به دستورات آن دانستند و با تأکید بر اینکه مشکلات کنونی دنیای اسلام از جمله شرایط تأسف بار فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی بویژه در روزهای اخیر، نتیجه دوری امت اسلامی از قرآن است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
امضا توافقتنامه تجاری میان ایران و اوراسیا

امضا توافقتنامه تجاری میان ایران و اوراسیا ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا موافقت نامه همکاری نامه امضاء کردند.
به گزارش صدا و سیما؛ معاونان نخست وزیران کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا با محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن تجارت کشورمان موافقت نامه ترجیحات تجاری امضاء کردند.
براساس این موافقت نامه تعرفه گمرکی 300 قلم کالای ایرانی و 200 قلم کالای کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا که شامل محصولات کشاورزی ؛ مواد غذایی و آبزیان است کاهش پیدا می کند که بعد از تصویب مجالس این کشورها اجرایی خواهد شد. این موافقت نامه امروز در حاشیه اجلاس بین المللی اقتصادی آستانه امضا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
6 ماه حبس برای یک زن فرانسوی بخاطر برنداشتن حجاب

6 ماه حبس برای یک زن فرانسوی بخاطر برنداشتن حجاب دستگاه قضایی فرانسه یک خانم فرانسوی را که حاضر نشد حجاب خود را در برابر نیروهای پلیس بردارد، به شش ماه زندان محکوم کرد.
به گزارش ایرنا، دادگاهی در شهر تولوز فرانسه حکم نهایی مربوط به زنی را که ماه آوریل حاضر نشده بود در برابر نیروهای پلیس حجاب خود را بردارد، صادر کرد.
وکیل این خانم اعلام کرد که بعد از دو ماه دادگاهی و با وجود تلاش های فراوان وی، سرانجام این خانم به تحمل شش ماه زندان محکوم شده است.
بازداشت این زن در ماه آوریل گذشته، موجب درگیری های زیادی میان نیروهای پلیس و جوانان منطقه میرال شهر تولوز شده بود. جرم این زن 'پوشاندن چهره در اماکن عمومی' اعلام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
ظریف: منطقه ما بر سر یک دو راهی حیاتی قرار دارد

ظریف: منطقه ما بر سر یک دو راهی حیاتی قرار دارد محمدجواد ظریف در توییتی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نوشت: منطقه ما بر سر یک دوراهی حیاتی قرار دارد.
به گزارش ایسنا، متن توییت وزیر امور خارجه کشورمان به این شرح است: ماه رمضان فرصتی برای بازگشت به خویشتن و خودآزمایی است. منطقه بحران زده ما بر سر یک دوراهی حیاتی قرار دارد؛ تداوم راه غیرسازنده دشمنی و نفرت که توسط کسانی که دنبال سلطه اند پیگیری می شود و یا راه کنار گذاشتن خودخواهی و ساختن امتی قوی با اتحاد. رمضان مبارک ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
کشته شدن مسئول تبلیغاتی داعش در سوریه

کشته شدن مسئول تبلیغاتی داعش در سوریه السومریه نیوز از کشته شدن مسئول تبلیغاتی داعش در حمله هوایی ارتش عراق به مواضع این گروه تروریستی در سوریه، خبر داد.
به گزارش ایلنا، خبرگزاری السومریه نیوز امروز-پنجشنبه- اعلام کرد مسئول تبلیغاتی داعش در حمله هوایی روز دوشنبه عراق به مواضع داعش در سوریه، کشته شده است.
السومریه نیوز به نقل از مقام های نظامی عراق نوشت که ابو براء شامی مسئول تبلیغاتی داعش در سوریه، یکی از افرادی بود که در این حمله کشته شد.
این خبرگزاری ادامه داد که این مقام ارشد داعش، همچنین مسئولیت تولید ویدئو های این گروه تروریستی از کشتار و شکنجه را برعهده داشته و پس از کشته شدنش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
روسیه: از توافقنامه ایران و اوراسیا سود می بریم

روسیه: از توافقنامه ایران و اوراسیا سود می بریم دیمیتری کوزاک معاون نخست وزیر روسیه خاطرنشان کرد: بخش تجاری روسیه می تواند 150 میلیون دلار بیشتر از گذشته به دلیل امضا توافقنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری با ایران درآمد کسب کند ضمن اینکه همه طرف های این توافقنامه سود خواهند برد.
به گزارش ایرنا؛ ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا امروز موافقتنامه موقت ایجاد محدوده آزاد تجاری امضا کردند.
این توافقنامه در حاشیه همایش اقتصادی آستانه پایتخت قزاقستان امضا شد.
وی ادامه داد: این توافقنامه تحرک خوبی به مبادلات تجاری و فعالیت های بازرگانی کشورهای عضو می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
وزارت کشور: اتفاقات کازرون جنبه تقسیماتی ندارد

وزارت کشور: اتفاقات کازرون جنبه تقسیماتی ندارد مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در ارتباط با حوادث اخیر شهرستان کازرون اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش ایسنا، در متن این اطلاعیه آمده است:
باسمه تعالی
مردم شریف و آگاه کازرون
با اعلام تأسف از حوادث شب گذشته در شهرستان کازرون، معتقدیم این حوادث، بیش از آنکه جنبه تقسیماتی داشته باشد، ریشه در عوامل دیگری دارد که باید مورد شناسایی دقیق قرار گیرد.
در این خصوص وزارت کشور با دریافت نظرات و پیشنهادات مردمی و بررسی موضوع از نزدیک در قالب اعزام کارشناسان در چندین نوبت و همچنین حضور مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری در منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
روایت معاون استاندار فارس از رخدادهای کازرون: 2 تن از عوامل ناجا و 9 نفر از حمله کنندگان به مقر پلیس زخمی شدند

روایت معاون استاندار فارس از رخدادهای کازرون: 2 تن از عوامل ناجا و 9 نفر از حمله کنندگان به مقر پلیس زخمی شدند عاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس درباره رخدادهای 2 روز اخیر شهرستان کازرون گفت: عده ای فرصت طلب، شایعه تقسیم کازرون و شکل گیری شهرستان جدید را بهانه و دستاویزی برای تحریک برخی افراد به برپایی تجمع های غیر قانونی کرده اند.
هادی پژوهش جهرمی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دنبال فراخوان شبکه های مجازی مبنی بر دعوت از مردم برای برپایی تجمع در کازرون، صبح روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه جاری حدود 300 نفر در میدان شهدای این شهر تجمع و اقدام به سردادن شعارهایی کردند.
وی ادامه داد: به دنبال برپایی این تجمع ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
شرکت دانمارکی: فعالیت خود را در ایران متوقف خواهیم کرد

شرکت دانمارکی: فعالیت خود را در ایران متوقف خواهیم کرد در پی اعمال تحریم های آمریکا، شرکت حمل و نقل دریایی مائرسک دانمارک ارتباط خود با ایران را متوقف می کند.
به گزارش تسنیم، اسکو رئیس شرکت مائرسک که ظاهراً می خواهد مسیر توتال را در پیش بگیرد گفته است، با تحریم هایی که آمریکا می خواهد اعمال کند، کسی توان فعالیت در ایران را نخواهد داشت.
اسکو گفت: من از جزئیات زمان بندی اطلاع دقیقی ندارم اما مطمئن هستم که فعالیت خود را در ایران متوقف خواهیم کرد.
پیش از این نیز شرکت هایی نظیر توتال، آلیانز و زیمنس نیز از توقف فعالیت های خود در ایران خبر داده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
فرانسه: درباره برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای با ایران گفت وگو می کنیم

فرانسه: درباره برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای با ایران گفت وگو می کنیم رئیس جمهور فرانسه می گوید باید ضمن حفظ برجام، مسئله موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران هم مورد بحث قرار گیرد که البته این کار، پیش از این با مذاکره کنندگان ایرانی آغاز شده است.
به گزارش فارس، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در حاشیه نشست غیررسمی سران اروپا در بلغارستان، در خصوص دستور کار این نشست با خبرنگاران سخن گفت.
وی ابتدا گفت: شب گذشته بحث های خوبی درباره مسائل تجاری و ایران داشتیم. هر دوی این موضوعات، مسائلی هستند که به حاکمیت اروپا بستگی دارند و نشان خواهند داد که آیا اروپا می تواند تصمیمات مستقل اتخاذ کند یا نه. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
تخریب 60 خانه بر اثر سیل در استان خراسان رضوی

تخریب 60 خانه بر اثر سیل در استان خراسان رضوی سخنگوی اورژانس کشور از وقوع سیل در شهرستان خواف واقع در استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه، 60 درصد منازل مسکونی روستای حبشیه تخریب شدند.
مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت وگو با فارس از وقوع سیل در شهرستان خواف واقع در استان خراسان رضوی خبر داد.
وی افزود: بر اثر این حادثه 60 درصد منازل مسکونی روستای حبشیه واقع در این شهرستان تخریب شده اند.
سخنگوی اورژانس کشور گفت: 176 نفر از افراد ساکن در این روستا در مساجد و روستاهای اطراف اسکان داده شده اند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
آخرین وضعیت اکران لس آنجلس - تهران

آخرین وضعیت اکران لس آنجلس - تهران کارگردان فیلم لس آنجلس-تهران بیان کرد زمان اکران این فیلم هنوز قطعی نیست.
تینا پاکروان کارگردان فیلم سینمایی لس آنجلس-تهران درباره چگونگی اکران این فیلم به مهر گفت: به علت وجود بحران اکران در سینما تمام فیلم های رو پرده در شرایطی قرار دارند که نمی توانند سانس های خوب دریافت کنند، چرا که تعداد فیلم هایی که در حال حاضر اکران می شود بسیار زیاد است و سانس های کمتری نصیب فیلم ها می شود، به همین دلیل ترجیح می دهم تا این فیلم را در حال حاضر اکران نکنم.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی باید به بهترین زمان برای اکران لس آنجلس-تهران فکر کنم و با توجه به شرایط موجود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
وزیر اقتصاد آلمان: ادامه فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران

وزیر اقتصاد آلمان: ادامه فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران وزیر اقتصاد و انرژی آلمان در دیدار با رضا ادکانیان وزیر نیرو با اشاره به ادامه فعالیت 120 شرکت آلمانی در کشور ایران، گفت: در مذاکرات آتی دو کشور راهکارهای تداوم همکاری های دو جانبه بین دو کشور در این زمینه تدوین می شود.
به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران که به دعوت وزیر محیط زیست و وزیر اقتصاد و انرژی جمهوری فدرال آلمان به این کشور سفر کرده است با پیتر اولتمایر، وزیر اقتصاد و انرژی آلمان دیدار و در خصوص راه های ارتقای روابط دو جانبه دیدار و گفت و گو کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
اردوغان: اجازه غصب قدس را نخواهیم داد

اردوغان: اجازه غصب قدس را نخواهیم داد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت: به رغم انجام جنایات توسط عوامل رژیم اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس، به هیچ وجه اجازه غصب قدس را نخواهیم داد.
به گزارش ایرنا، اردوغان در سخنانی در مجتمع کاخ ریاست جمهوری بش تپه آنکارا افزود: حتی اگر تمامی جهان نسبت به ظلم رژیم اسرائیل چشم پوشی کرده باشد، ما به ادامه ظلم آنها راضی نخواهیم شد.
وی بیان کرد: در فلسطین با جنایت انسانی بزرگ علیه افراد بی گناه مواجه هستیم در حالی که تنها گناه آنها دفاع از خاک خود است که از هزاران سال پیش در آن زندگی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
ژاپن، عذرخواهی به دلیل 25 ثانیه

ژاپن، عذرخواهی به دلیل 25 ثانیه یک شرکت راه آهن در ژاپن، پس از آن که قطاری 25 ثانیه زودتر از زمان تعیین شده، ایستگاه را ترک کرد، از مسافران عذرخواهی کرده است.
به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، در ماه های اخیر این دومین باری است که چنین اتفاقی می افتد.
این شرکت گفته است "دردسر بزرگی که برای مسافرانش ایجاد کرده واقعا غیرقابل بخشش است."
در نوامبر سال گذشته قطاری 20 ثانیه زودتر ایستگاه را ترک کرد.
همانطور که انتظارش می رفت، این خبر بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته است.
کاربری گفته است: "باعث شرمندگی است ژاپن!! 25 ثانیه زودتر! ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
تأکید انگلیس، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام

تأکید انگلیس، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام نخست وزیر انگلیس، صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه با صدور بیانیه ای مشترک خواستار حفظ برجام و در عین حال مقابله با برنامه موشکی ایران و فعالیت های منطقه ای ایران شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس، ترزا می نخست وزیر انگلیس، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با صدور بیانیه ای مشترک، خواستار حفظ برجام و در عین حال مقابله با برنامه موشکی و فعالیت های ایران در منطقه شد.
روزنامه انگلیسی گاردین به نقل از دفتر از نخست وزیری انگلیس گزارش کرد، ترزا می همچنین صبح روز پنجشنبه (امروز) در صوفیه پایتخت بلغارستان با مرکل و ماکرون دیدار و گفت وگو داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
گل های تیام و نورالهی نامزد بهترین گل هفته آسیا

گل های تیام و نورالهی نامزد بهترین گل هفته آسیا تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) گل های دو بازیکن پرسپولیس و استقلال را در بین نامزدهای گل هفته آسیا قرار داد.
به گزارش ایرنا، این تارنما روز پنجشنبه با انتشار ویدیویی نامزدهای بهترین گل این هفته رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را معرفی کرد که در این میان گل های احمد نورالهی بازیکن پرسپولیس به الجزیره و مامه تیام بازیکن استقلال به ذوب آهن را در فهرست 4 نامزد بهترین گل هفته در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قرار داد.
به این ترتیب نورالهی و تیام موفق شده اند با درخشش در بازیهای اخیر، 2 کرسی کنفدراسیون فوتبال آسیا را به خود اختصاص دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
آخوندی: ایران در دوره سازندگی سوریه نقش مهمی خواهد داشت

آخوندی: ایران در دوره سازندگی سوریه نقش مهمی خواهد داشت وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران گفت: سوریه پس از هفت سال دست و پنجه نرم کردن در بحران و جنگ هم اکنون در مرحله جدیدی قرار گرفته و ایران در دوره سازندگی این کشور نقش مهم و تاثیر گذاری خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، عباس آخوندی امروز (پنجشنبه) در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: سوریه درحال بازگشت به وضعیت امنیتی مطلوبی است و می تواند سازندگی و بازسازی کشورش را آغاز کند.
وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران در بحران سوریه در کنار ملت و دولت این کشور ایستاده و مسئولان سوری خواهان حضور گسترده ایران در امر بازسازی این کشور هستند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
بوفون امروز بازنشسته می شود

بوفون امروز بازنشسته می شود جان لوئیجی بوفون دروازه بان افسانه ای تیم ملی ایتالیا و باشگاه یوونتوس قصد دارد امروز (پنجشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی؛ بازنشستگی خود را از دنیای فوتبال اعلام کند.
به گزارش ایرنا، تارنمای خبری یورواسپورت روز پنجشنبه با انتشار این خبر نوشت: سنگربان 40 ساله تیم فوتبال یوونتوس که اخیرا نهمین اسکودتو (قهرمانی سری آ ایتالیا) خود را فتح کرده است؛ بعد از یک هزار و 50 بازی در پست دروازه بانی، آماده است تا در اوج کفش های خود را بیاویزد.
بوفون با شکستن رکود نقل و انتقالات دروازه بانان در سال 2001 با مبلغی معادل 32 میلیون یورو از پارما به یوونتوس پیوست و در سال 2006 توانست به همراه تیم ملی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
بارزانی: حق کردها است که به پست حاکمیتی در عراق دست یابند

بارزانی: حق کردها است که به پست حاکمیتی در عراق دست یابند نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه کردها حق دارند در ساختار جدید دولت آتی عراق به منصب حاکمیتی دست یابند گفت: در صورتیکه کردها به حق و حقوقشان دست نیابند عراق رنگ ثبات را نخواهد دید.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در نشست خبری هفتگی خود در اربیل گفت: هیاتی را به منظور گفتگو با تمام فراکسیون های سیاسی در مورد تشکیل دولت آتی به بغداد اعزام خواهیم کرد.
وی گفت: کردها مذاکرات جدی را برای تشکیل دولت عراق انجام خواهند داد . بارزانی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
رهبر جدید کاتالونیا سوگند یاد کرد

رهبر جدید کاتالونیا سوگند یاد کرد یواخیم تورا از جدایی طلبان سرشناس کاتالونیا با وعده کسب استقلال این منطقه به عنوان رهبر جدید سوگند یاد کرد و به نظر می رسد بن بست با دولت مرکزی اسپانیا طولانی تر خواهد شد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تورا امروز (پنجشنبه) رسما طی مراسمی در بارسلون مرکز کاتالونیا روی کار آمد. او از سوی قانونگذاران جدایی طلب پارلمان کاتالونیا در روز دوشنبه انتخاب شد.
دولت ملی اسپانیا در مادرید طی اقدامی که نشان دهنده آغاز مجدد تنش هاست از اعزام نماینده به مراسم های دولت منطقه ای خودداری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
سرنوشت دانش آموزانی که با وانت به اردو رفته بودند: یک فوتی و 8 زخمی

سرنوشت دانش آموزانی که با وانت به اردو رفته بودند: یک فوتی و 8 زخمی دانش آموزان روستای سماقان از توابع بانه که با تویوتا وانت به اردو رفتند، در راه بازگشت دچار حادثه شدند.
به گزارش خبرنگار ایسنا؛ دانش آموزان روستای سماقان از توابع بخش نمشیر بانه هنگام بازگشت از اردوی تفریحی دچار حادثه شده و متاسفانه این حادثه یک فوتی و هشت نفر زخمی در برداشته است.
رئیس پلیس راه بانه علت وقوع حادثه را عدم توانایی راننده وانت تویوتا 3 f در سرعت غیر مجاز و توجه کافی به جلو دانست و گفت: حادثه مذکور یک نفر کشته ، هشت نفر مصدوم به دنبال داشت که دو نفر از آن ها از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شده و هم اکنون در بیمارستان راضی بانه بستری شده اند و 6 نفر که به صورت سطحی زخمی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
خاطره یک عراقی از انتخابات عراق

خاطره یک عراقی از انتخابات عراق چند روز پیش با دوستی عراقی تلفنی حرف می زدم، از اوضاع و احوالشان پرسیدم و فضای انتخاباتی که تمام اتفاقات را تحت الشعاع خود قرار داده است، دوستم با خنده گفت حکایت ما شده حکایت "ماجد العراقی" و بعد تعریف کرد:
روزی "ماجد" نامی بود که یک تاکسی (تویوتا کورولا) قدیمی و داغون داشت، با کار بر روی آن خرجی خودش، سه بچه، زن و مادر پیرش را در می آورد. زندگی بخور و نمیری داشت.
یک روز صبح که از خواب بیدار شد دید تاکسی جلوی در نیست و دزد آنرا برده است. برای گذران زندگی مجبور به کارهای مختلفی شد از کارگری، ظرفشوری و میوه فروشی گرفته تا نگهبانی، چایی فروشی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
قاسم افشار؛ نوستالژی با طعم شرافت

قاسم افشار؛ نوستالژی با طعم شرافت عصر ایران؛ مهرداد خدیر- مرگ قاسم افشار گوینده سابق اخبار تلویزیون موجی از اندوه را در میان مردم به دنبال داشته است.
او که صبح دیروز 26 اردیبهشت 1397 خورشیدی در پی سکته قلبی درگذشت پیش از ظهرامروز در سینۀ خاک و در کنار دختر خردسالی که همه می داستند چرا و چگونه پر کشید و رفت، آرام گرفت.
راز محبوبیت این گویندۀ سابق رسانه رسمی در حالی که خود این سازمان محبوبیت و تأثیرگذاری گذشته را ندارد اما در چه بود؟
وجه اول در همین کلمۀ سابق نهفته است. محبوب بود چون از یک زمان به بعد دیگر خبر نخواند و این نخواندن و نخواستن، خود خواسته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
توقف فعالیت بزرگترین شرکت کشتیرانی جهان در ایران

توقف فعالیت بزرگترین شرکت کشتیرانی جهان در ایران بزرگترین شرکت کشتیرانی جهان از توقف فعالیت های خود در ایران خبر داد.
به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز، "مرسک" بزرگترین شرکت کشتیرانی جهان اعلام کرد که همه فعالیت هایش در ایران را متوقف می کند.
این اقدام به دنبال خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
وزیر نیرو: ادامه فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران

وزیر نیرو: ادامه فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران وزیر نیرو در دیدار با وزیر اقتصاد و انرژی جمهوری فدرال آلمان گفت: فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران ادامه پیدا می کند و زیمنس نیز به تعهدات قراردادی با ایران پایبند خواهد بود.
به گزارش عصرایران به نقل از ایلنا، رضا اردکانیان که به دعوت وزیر محیط زیست و وزیر اقتصاد و انرژی جمهوری فدرال آلمان به این کشور سفر کرده است، شب گذشته با پیتر اولتمایر، وزیر اقتصاد و انرژی آلمان دیدار و در خصوص راه های ارتقای روابط دو جانبه گفت وگو کرد.
اولتمایر در این نشست ضمن اشاره به تحولات بین المللی اخیر اظهار امیدواری کرد که با توجه به همکاری 120 شرکت آلمانی با ایران ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
افزایش نرخ 18 ارز دولتی

افزایش نرخ 18 ارز دولتی بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ 18 ارز از جمله پوند نسبت به روز چهارشنبه افزایش و نرخ یورو و 12 واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ 9 ارز دیگر از جمله دلار نیز ثابت ماند.
به گزارش عصرایران ، براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته 42 هزار ریال قیمت خورد.
همچنین هر پوند انگلیس با 245 ریال افزایش نسبت به روز چهار شنبه 56 هزار و 951 ریال و هر یورو نیز با 21 ریال کاهش در مدت مشابه با قیمت 49 هزار و 676 ریال ارزشگذاری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
نجات بافت تاریخی تهران با همکاری سینماگران، معماران و هنرمندان

نجات بافت تاریخی تهران با همکاری سینماگران، معماران و هنرمندان سینماگران، معماران و هنرمندان قصد دارند با امضای تفاهم نامه ای بافت تاریخی تهران را احیا کنند.
به گزارش عصر ایران، بهروز مرباغی معمار و عضو انجمن مفاخر معماری ایران در گفت وگو با ایسنا و با تایید این خبر گفت: قرار است یک جریان خیلی خوب برای بافت تاریخی تهران رخ دهد تا شاید با کمک یکدیگر بتوانیم بخشی از این بافت تاریخی را نجات دهیم.
این معمار و مدرس دانشگاه ادامه داد: بر اساس صحبت های انجام شده قرار است با برگزاری جلسه ای و امضای یک تفاهم نامه، تعدادی از هنرمندان، مجموعه داران و معماران در بافت تاریخی تهران مستقر شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
ضرغامی: اگر صدا وسیما بیافتد دست دولت، مردم بدبخت می شوند/ پاسخ آشنا: کسی نگفته صداوسیما باید دست دولت باشد

ضرغامی: اگر صدا وسیما بیافتد دست دولت، مردم بدبخت می شوند/ پاسخ آشنا: کسی نگفته صداوسیما باید دست دولت باشد حسام الدین آشنا در پاسخ به ضرغامی در توییتر خود نوشت: کسی نگفته صداوسیما باید دست دولت باشد. صداوسیما نباید از انصاف، توازن، صحت و دقت دور شود.
به گزارش ایران، ضرغامی در گفت و گویی ادعا کرده است: شما روزنامه ایران را ببینید، خبرگزاری ایرنا را ببینید که برای دولت است، کاملا قرائت رسمی دولتی می کنند. یعنی اگر صدا وسیما بیافتد دست دولت، مردم بدبخت می شوند. خدا پدر آن کسانی که در خبرگان نشستند و صدا وسیما را دست دولت ندادند، بیامرزد.
آشنا در واکنش به این سخنان در توئیتر خود نوشت: کسی نگفته صدا و سیما باید دست دولت باشه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
ناآرامی در کازرون: به آتش کشیدن مرکز پلیس/ یک کشته و 6 زخمی / استاندار فارس: اوضاع تحت کنترل است؛ ادامه درگیری های پراکنده

ناآرامی در کازرون: به آتش کشیدن مرکز پلیس/ یک کشته و 6 زخمی / استاندار فارس: اوضاع تحت کنترل است؛ ادامه درگیری های پراکنده تجمعات شب گذشته در کازرون یک کشته به جای گذاشت.
به گزارش عصرایران ، کانال "کازرون خبر" نوشت: براثر درگیری در مقابل یکی از مراکز نیروی انتظامی در کازرون ( استان فارس)، تعدادی از معترضین به تقسیم شهرستان کازرون 6نفر مجروح شدند که دونفر از آنها که وضعیت وخیم داشتند به شیراز اعزام و سایرین نیز در کازرون مورد مداوا قرار گرفتند.
به گفته شاهدان عینی، افراد مجروح و جمعی دیگری از معترضین تحت تاثیر تحریک عوامل ناشناس حاضر در جمعیت، قصد تعرض و ورود غیرقانونی به مرکز پلیس داشتند.
عکس منتشر شده توسط خبرگزاری فارس از درگیری در مقابل مرکز پلیس در شهر کازرون - استان فارس ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
(فیلم) انتقاد "پنه لوپه کروز" از حوادث غزه: کودکان/ حمله/ بمب/ قتل/ گرسنه/ محروم/ بازداشت/ جایگزین/ شکنجه/ آسیب/ صدمه

(فیلم) انتقاد "پنه لوپه کروز" از حوادث غزه: کودکان/ حمله/ بمب/ قتل/ گرسنه/ محروم/ بازداشت/ جایگزین/ شکنجه/ آسیب/ صدمه به دنبال حوادث اخیر غزه و کشته شدن شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله کودکان، "پنه لوپه کروز" بازیگر اسپانیایی ویدیویی در صفحه اینستاگرامش منتشر و به هرگونه آسیب به کودکان اعتراض کرد. در روز دوشنبه گذشته، در تیراندازی نظامیان اسرائیلی به تجمع اعتراضی فلسطینی ها در مرز غزه با اسرائیل، 56 تن کشته و بیش از 2 هزار نفر زخمی شدند. شماری از قربانیان، کودک هستند.
به گزارش عصرایران، "پنه لوپه کروز" در آخرین فیلم اصغر فرهادی (همه می دانند) بازی کرده است. در این ویدئو ( فیلم) به صورت مستقیم نامی از فلسطین یا غزه برده نشده اما همزمان با این حوادث منتشر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
از خودمحوری و خودخواهی ها خارج شویم/ در ایران گردش قدرت نداریم؛ 4 هزار نفر داریم که ثابت اند/ حاکمیت نباید صاحب قدرت اقتصادی باشد

از خودمحوری و خودخواهی ها خارج شویم/ در ایران گردش قدرت نداریم؛ 4 هزار نفر داریم که ثابت اند/ حاکمیت نباید صاحب قدرت اقتصادی باشد یک عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: کشوری که تولید نکند و نتواند در بازار بین الملل سهمی برای اقتصاد خود بگیرد، نمی تواند دنبال آزادی سیاسی برود.
به گزارش ایسنا محمود سریع القلم در همایش هم اندیشی و بررسی نقش تشکل ها در توسعه اقتصادی استان کرمان اظهار کرد: اتفاق مهمی که دو دهه است در دنیا افتاده، این است که کاریزما از بین رفته اما این امر هنوز وارد ایران نشده و ایران هنوز کشور افراد است نه سیستم ها.
وی با بیان این که در دنیای امروز توانایی ها و مهارت های فرد مهم است و کاریزما در این دنیا هیچ جایگاهی ندارد تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
تهدید دوباره داعش: مسی و رونالدو را در مسکو می کشیم! (+عکس)

تهدید دوباره داعش: مسی و رونالدو را در مسکو می کشیم! (+عکس) گروه تروریستی داعش، در آستانه شروع جام جهانی روسیه، رونالدو و مسی را تهدید کرد که آنها را به قتل خواهد رساند.
ورزش 3 نوشت: داعش که پیشتر بازیکنان فوتبال و ورزشگاه ها را تهدید به عملیات تروریستی کرده بود، بار دیگر در آستانه جام جهانی، تهدید جدیدی را رسانه ای کرد.
تصاویر منتشر شده دو سرباز این گروهک، مسی و رونالدو را روی زمین خوابانده و در حال بریدن سر آنها هستند. در توضیح این عکس، داعش نوشته: "زمین را با خون شما پر خواهیم کرد".
پوستر دومی که از داعش منتشر شده، به نظر یک ریموت انفجار است که در یک ورزشگاه قرار دارد و در توضیح آن نیز نوشته شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
فروش تمامی ظرفیت فروش خودروی جدید سیتروئن C3 در کمتر از یک ساعت / هشدار در مورد خرید و فروش حواله خودرو

فروش تمامی ظرفیت فروش خودروی جدید سیتروئن C3 در کمتر از یک ساعت / هشدار در مورد خرید و فروش حواله خودرو 2 هزار خودروی سیتروئن سی 3 که اولین محصول مشترک شرکت سایپا - سیتروئن بوده و در سایت تولیدی این شرکت در کاشان تولید می شود در کمتر از یک ساعت به فروش رسید.
به گزارش عصر ایران شرکت سایپا – سیتروئن روز چهارشنبه فروش اولین خودروی تولیدی مشترک با فرانسه را آغاز کرده و در مرحله اول فروش حدود 2 هزار خودرو با موعد تحویل شهریور تا آبان از سوی سایت این شرکت استارت خورد.
با باز شدن سایت فروش از ساعت 11 روز چهارشنبه حجم زیادی متقاضی برای خرید این خودرو به سایت فروش مراجعه داشتند که برای تقسیم بندی مساوی فروش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
خاطرات از زندگی دانشجویی در لندن

خاطرات از زندگی دانشجویی در لندن آزاده شمس - روزنامه شرق
یکی از مسائل اخیرم در باب زندگی دانشجویی در لندن، نام دادن به جایی است که در آن زندگی می کنم؛ در انگلیسی اسمش university housing است، اما سخت است این مکان جدید را خانه بنامم، چون خانه نیست و با تصورم از خانه خیلی فاصله دارد. درواقع اینجا مجموعه ای از چندین آپارتمان است که در هر طبقه اش هفت نفر زندگی می کنند و هرکدام از ما ساکن یک اتاق کوچک هستیم که یک تخت، میز تحریر، کمد و سرویس بهداشتی شخصی دارد و هفت نفری در یک آشپزخانه بزرگ و مجهز شریکیم، اما هرکدام زندگی خودمان را داریم و هر روز مسئولان خدمات آشغال ها را بیرون می برند و مشاعات را تمیز می کنند و مسئولان پذیرش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
اس ام اس آرزو کردن برای دوستان (7)

اس ام اس آرزو کردن برای دوستان (7) امروز آرزو دارم
عشق باشد
و یڪ سلامتے و
امضاے خدا
پاے تمام آرزوهایت
____________________________________
امروز براتون
یه حال خوب آرزو دارم
آرزو دارم امروزتون
پر باشه از خبرهای خوب
و اتفاقهای بی نظیری
که همیشه منتظرش بودین
و بهترین روز عمرتون باشه
____________________________________
نمی دانم هم اکنون
در کجا مشغول لبخندی
فقط یک آرزو دارم
که در دنیای شیرینت
میان قلب تو با غم
نباشد هیچ پیوندی
____________________________________
فضای زندگی فرصتی نیست برای ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
حدود 900 مجرم در پایتخت دستگیر شدند

حدود 900 مجرم در پایتخت دستگیر شدند رئیس پلیس پایتخت از دستگیری حدود 900 سارق و قاچاقچی در پایتخت خبر داد.
به گزارش ایسنا سردار حسین رحیمی در حاشیه یازدهمین مرحله از اجرای طرح رعد که صبح دیروز در پلیس پیشگیری پایتخت برگزار شد، گفت: 85 کلانتری و پاسگاه پلیس پیشگیری و 11 سرکلانتری در یازدهمین مرحله از طرح رعد حضور داشتند و ما در اجرای این طرح 235 حکم قضائی برای ورود به مخفیگاه سارقان و مال خران را اخذ کردیم.
وی با بیان اینکه در این طرح 544 نفر از سارقان و مال خران دستگیر شدند، اظهار کرد: در اجرای این طرح 45 باند سرقت متلاشی و 325 دستگاه خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه مسروقه کشف شد. در این زمینه 622 پرونده تشکیل شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
احسان علیخانی را دوست ندارم اما طرفدار ماه عسل ش هستم

احسان علیخانی را دوست ندارم اما طرفدار ماه عسل ش هستم عصر ایران؛ مصطفی داننده- نام احسان علیخانی با ماه رمضان گره خورده است. برنامه ماه عسل او چندسالی است یک ساعت مانده به اذان مردم را به پای تلویزیون می کشاند تا گفت وگوهای جذاب و تقریبا پر اشک و آه علیخانی را ببیند.
همانطور که رامبد جوان، مهران مدیری و مهران غفوریان در طنز و مطایبه تبدیل به یک برند شده اند، احسان علیخانی هم در گریاندن مردم پای تلویزیون تبدیل به یک برند شده است.
برند او به حدی است که مردم یک ماه قبل از ماه رمضان در شبکه های اجتماعی، از سری جدید برنامه ماه عسل و بغض و آه حرف می زنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
ماکرون: اروپا حضور شرکت های خارجی در ایران را با وجود خروج آمریکا از برجام تضمین می کند

ماکرون: اروپا حضور شرکت های خارجی در ایران را با وجود خروج آمریکا از برجام تضمین می کند رئیس جمهور فرانسه گفته اتحادیه اروپا فعالیت شرکت های خارجی در ایران را پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام تضمین می کند.
به گزارش فارس، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه امروز پنج شنبه تأکید کرد، اتحادیه اروپا فعالیت شرکت های خارجی در ایران را حتی پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام و بازگشت تحریم ها تضمین خواهد کرد.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه ، ماکرون گفت: اتحادیه اروپا مایل است تا حضور شرکت های اروپایی در ایران را با وجود خروج آمریکا از برجام تضمین کند...ما گفت وگوهای پرباری درباره ایران داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
توییت ظریف درباره همبستگی سعودی ها با آمریکا و اسرائیل در ماه رمضان

توییت ظریف درباره همبستگی سعودی ها با آمریکا و اسرائیل در ماه رمضان وزیر خارجه کشورمان در توییتی با اشاره به همبستگی سعودی ها با آمریکا و رژیم صهیونیستی نوشت:تک تیراندازان اسرائیلی در یک روز بیش از 2000 معترض فلسطینی غیرمسلح را مورد اصابت قرار دادند، پاسخ سعودی در آستانه ماه رمضان؟ شرمساری پشت شرمساری!
به گزارش ایلنا، متن توییت ظریف به شرح ذیل است:
تک تیراندازان اسرائیلی در یک روز بیش از 2000 معترض فلسطینی غیرمسلح را مورد اصابت قرار دادند، پاسخ سعودی در آستانه ماه رمضان؟ همبستگی با آمریکا در تحریم اولین نیرویی که توانست با آزادی سرزمین های عربی افسانه شکست ناپذیری اسرائیل را در هم شکند. شرمساری پشت شرمساری! ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
محاکمه خواستگار شکست خورده به اتهام حمله با چاقو

محاکمه خواستگار شکست خورده به اتهام حمله با چاقو خواستگار جوان وقتی از دختر موردعلاقه اش پاسخ منفی شنید، برای انتقام گیری او را با واردآوردن ضربات چاقو زخمی کرد.
به گزارش شرق، زمان وقوع حادثه شهروندان تهرانی به پلیس خبر دادند دختر جوانی مقابل دانشکده هنر دانشگاه تهران چاقو خورده و زخمی روی زمین افتاده است. با انتقال دختر جوان به بیمارستان، تحقیقات برای عامل این حمله آغاز شد. با توجه به تحقیقاتی که مأموران از شاهدان عینی انجام دادند، متوجه شدند ضارب، خواستگار دختر جوان بوده و چندین بار هم مقابل دانشگاه دیده شده است.
با همکاری خانواده دختر جوان و سرنخ هایی که آنها در اختیار مأموران قرار دادند، پسر جوان بازداشت شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
درخواست جوان نوازنده محکوم به قصاص برای نجات از چوبه دار

درخواست جوان نوازنده محکوم به قصاص برای نجات از چوبه دار شهریار کریمی - روزنامه شرق
شاید تصورش ناممکن باشد؛ اینکه خانواده ات در جریان زلزله کرمانشاه بی خانمان شده باشند و خودت در انتظار اجرای حکم قصاص باشی. اوج تراژدی یک زندانی محکوم به قصاص شاید همین موضوع باشد. در انتظار اجرای حکم قصاص شب ها و روزها را به هم بدوزی و تنها دغدغه ات قبل از اجرای حکم قصاص این باشد که خانواده ات پس از زلزله چگونه ایام می گذرانند.
جواد می گوید: می خواهم قبل از اعدام تنبوری بنوازم برای دل های شکسته مردم مناطق زلزله زده. تنبوری بنوازم که همپای هوره اشک بازماندگان را در ماتم غم ازدست رفتگان زلزله درآورد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
باور نمی کنید این اتفاقات واقعی و تصادفی باشد! (+عکس)

باور نمی کنید این اتفاقات واقعی و تصادفی باشد! (+عکس) گاهی اوقات اتفاقات عجیب و غریبی در زندگی می افتد که با توجه به احتمالات، توضیح دادنشان غیرممکن است. در این مطلب اتفاقات شگفت انگیزی را در دنیا مشاهده می کنید که باورنکردنی و اسرارآمیز هستند.
انزو فراری بنیانگذار شرکت فراری در سال 1988 درگذشت. حدود یک ماه بعد فوتبالیستی به نام مسعود اوزیل به دنیا آمد. اگر به عکس آن ها نگاه کنید فکر می کنید برادران دوقلو هستند. آیا این تولدی دوباره نیست؟
شباهت باورنکردنی جنیفر لارنس به بازیگر معروف مصری زبیده ثروت. به نظر شما این سفر در زمان نیست؟
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
توضیح سازمان بازنشستگی شهرداری تهران درباره استخدام های 3 روزه مدیران

توضیح سازمان بازنشستگی شهرداری تهران درباره استخدام های 3 روزه مدیران سازمان بازنشستگی شهرداری تهران در خصوص اخباری مبنی بر استخدام های سه روزه در این سازمان توضیح داد.
به گزارش ایلنا، در پی انتشار تصویر نامه ای منتسب به سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با موضوع استخدام برخی افراد در شرکت های تابعه این سازمان، روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران پاسخی را منتشر کرده است.
متن جوابیه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران به شرح زیر است:
بسمه تعالی
سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با گذشت 43 سال از تولد خود و به رغم تزریق صدها میلیاردتومان دسترنج کارکنان شهرداری تهران و سرمایه های مختلف و نیز افزودن درآمدهای حاصل از محل دریافت کسور ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
چرا اصول گرایان با FATF مخالفت می کنند/ شفافیت مالی یا ترکمنچای دوم؟

چرا اصول گرایان با FATF مخالفت می کنند/ شفافیت مالی یا ترکمنچای دوم؟ عصر ایران- هرچند تصویب دو لایحۀ اصلاح قانون مبارزه با پول شویی و اصلاح قانون تأمین مالی تروریسم در مجلس شورای اسلامی گام دیگری برای بهبود جایگاه ایران در گروه ویژۀ اقدام مالی یا FATF به حساب می آید اما تا تأیید نهایی و تبدیل آن به قانون در گذر مخالفت ها و حساسیت ها گام های دیگری باقی مانده و جزییات باید به تصویب رسد و عجالتا کار در مرحلۀ بررسی پیشنهادها برای وارد شدن به جزییات است.
لایحه ای که سال گذشته هم جنجال های زیادی را از سوی برخی نمایندگان اصول گرا و رسانه های رادیکال همفکرشان به دنبال داشت تا جایی که FATF را ترکمانچای دوم خواندند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
مصباحی مقدم: سرنخ عمده فسادهای موجود بانک است

مصباحی مقدم: سرنخ عمده فسادهای موجود بانک است عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پرونده فسادی پیدا نمی کنید که سرنخ آن بانک نباشد. داد و ستدها، تامین مالی ها، تقاضاها و پاسخ به آنها باید الکترونیک باشد. اگر دولت الکترونیک شکل بگیرد فساد از بین می رود.
به گزارش ایسنا، غلامرضا مصباحی مقدم در نشست اتاق شیشه ای، ریشه یابی فساد اقتصادی در ایران که در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد و به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: فساد عنوان گسترده ای است که قابل تقسیم به فساد اخلاقی، مالی و سیاسی است.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
حس مادری در میان حیوانات (عکس)

حس مادری در میان حیوانات (عکس) حس مادری در میان جانداران مختلف صحنه های زیبایی را در جهان طبیعت رقم می زند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
خانواده ریزعلی خواجوی پس از او: هیچ کس از او تقدیر نکرد/ باید اقساط وامی را که گرفته بدهیم

خانواده ریزعلی خواجوی پس از او: هیچ کس از او تقدیر نکرد/ باید اقساط وامی را که گرفته بدهیم شهروند نوشت: 55 سال پیش بود که داستان خاطره انگیز کتاب های درسی رقم خورد. درست همین روزها بود که ریزعلی خواجوی مسافران قطار تبریز - تهران را نجات داد. مرد فداکار قصه های بچگی مان که در آن شب بارانی ناجی بیش از 100 مسافر شد، 6ماه پیش در 86 سالگی از دنیا رفت و سال ها خاطره یک مرد فداکار را هم با خود برد. حالا داستان معروف این دهقان فداکار، در کتاب های درسی دیگر مثل گذشته نیست. قسمت بیشتر آن حذف شده و در داستان های مختلف ادغام شده است.
چند وقتی می شود که دیگر دانش آموزان مدارس داستان ناجی مشعل به دست را نمی خوانند. چیزی که فرزندان ریزعلی را به شدت ناراحت و دلگیر کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
جاده ای که روزی دوبار زیر آب می رود (+عکس)

جاده ای که روزی دوبار زیر آب می رود (+عکس) جاده ای در فرانسه وجود دارد که روزی دوبار زیر آب می رود.
گذرگاه du Gois نام جاده ای است که روزی دوبار با جزر و مد به زیر آب می رود. این جاده منحصر به فرد در دنیا همتا ندارد و رانندگان می توانند فقط در چند ساعت مشخص در روز از این جاده عبور کنند.
این گذرگاه از سال 1701 با طول 2.58 مایل تنها مسیر اتصال خلیج Burnёf با جزیره Noirmoutier و بسیار خطرناک است. هر روز دو بار، خودروها و عابران می توانند از آن استفاده کنند و در غیر آن جاده در زیر یک تا 4 متر آّب غرق می شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
واکنش زنگنه به خروج احتمالی توتال از پارس جنوبی/ توتال خارج شود، چینی ها جایگزین می شود/ نامردی هم حدی دارد

واکنش زنگنه به خروج احتمالی توتال از پارس جنوبی/ توتال خارج شود، چینی ها جایگزین می شود/ نامردی هم حدی دارد وزیر نفت گفت: طبق قرارداد، در صورتی که توتال فرانسه از فعالیت در توسعه فاز 11 پارس جنوبی کنار برود شرکت سی.ان.پی.سی چین جایگزین آن می شود.
ایرنا نوشت: بیژن زنگنه شامگاه چهارشنبه در حاشیه امضای موافقتنامه بین المللی توسعه میدان نفتی کرنج با کنسرسیوم بین المللی پرگس*، ادامه داد: توتال اعلام کرده است اگر امریکا مجوز معافیت توتال از تحریم ها را صادر نکند بر اساس قرارداد، فرآیند خروج از قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی را آغاز می کند.
وی یادآوری کرد: سی.ان.پی.سی چین در صورت جایگزینی، سهام توتال را در اختیار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
عربستان 8 فرد و 2 شرکت وابسته به حزب الله را تحریم کرد/ ادعای عربستان: یک ایرانی در انتقال اموال حزب الله دست دارد

عربستان 8 فرد و 2 شرکت وابسته به حزب الله را تحریم کرد/ ادعای عربستان: یک ایرانی در انتقال اموال حزب الله دست دارد دولت عربستان اعلام کرد: با هماهنگی وزارت خزانه داری آمریکا هشت نفر از اعضای جنبش حزب الله لبنان و2 شرکت مرتبط با آن را مشمول تحریم های مرکز هدف گیری تامین مالی تروریسم قرار داده است .
ایرنا نوشت: مرکز هدف گیری تامین مالی تروریسم 31 اردیبهشت ماه سال 96از سوی آمریکا و عربستان سعودی راه اندازی شد و سپس 5 کشور دیگر شورای همکاری خلیج فارس شامل ؛ امارات ، کویت ، عمان ، قطر و بحرین هم به آن پیوستند.
این پنج کشور به تبعیت از عربستان ، فهرست تحریمی امروز وزارت خزانه داری آمریکا را مورد تحریم قرار دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
غبار روبی مساجد - اهر (عکس)

غبار روبی مساجد - اهر (عکس) منبع: میزان ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
کنایه شفر به پرسپولیس: تماشاگران تیم کوچکتر از ما کمتر بود

کنایه شفر به پرسپولیس: تماشاگران تیم کوچکتر از ما کمتر بود سرمربی تیم فوتبال استقلال در جشن قهرمانی این تیم به تیم رقیب کنایه زد و با بیان اینکه تماشاگران استقلال در سه بازی بیشتر بوده، گفت: تیم کوچکتر تماشاگران کمتری داشت.
به گزارش عصرایران به نقل از مهر، وینفرد شفر در مراسم جشن قهرمانی تیم فوتبال استقلال که شامگاه چهارشنبه در مرکز همایش های سازمان صداوسیما برگزار شد گفت: دوست دارم امشب آلمانی صحبت کنم. زمانی که استقلال در دبی با من صحبت کرد یه پیشنهاد از تیم تونسی داشتم. در صحبت هایم با افتخاری ایشان فقط دو جمله را تکرار می کرد و هر چه من به او می گفتم آقای افتخاری! ایشان همین جمله ای را می گفت که الان می گویم: ما پول نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
درگیری در کازرون با یک کشته/ به آتش کشیدن مقر پلیس

درگیری در کازرون با یک کشته/ به آتش کشیدن مقر پلیس تجمعات مشکوک شب گذشته در کازرون یک کشته به جای گذاشت.
به گزارش عصرایران به نقل از فارس، در پی درگیری های شب گذشته در این شهرستان یک نفر کشته و 6 نفر زخمی شدند.
دعوت به تجمع و آشوب در کازرون درحالی صورت گرفته است که پیش از این معاون اول رئیس جمهور و استاندار فارس از منتفی شدن طرح موسوم به انتزاع کازرون خبر داده بودند.
در دوماه گذشته اعتراضات گسترده ای در کازرون نسبت به ایجاد شهرستان جدید کوه چنار صورت گرفته بود که جمعیت حاضر در برخی تجمعات بیش از 5 هزار نفر تخمین زده می شد، اما رفتار توام با متانت و آرامش مردم و رفتار بسیار مناسب نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی سبب شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
همه چیز در مورد سفیدبالک ها

همه چیز در مورد سفیدبالک ها سفید بالک توت حشره کوچک سفید رنگی از جنس Aleuroclava است که از سال 1393 به دلیل در دسترس بودن میزبان گیاهی ( توت و زیتون) همچنین فعال نبودن و یا عدم استقرار دشمنان طبیعی و کار آمد در فضای سبز شهر تهران به حالت طغیانی در آمده است.
به گزارش ایسنا، سفیدبالک با کاهش دما وارد مرحله زمستان گذارنی می شود و تابستان سال آینده با گرم شدن هوا فعالیت خود را آغاز می کند. سفید بالک ها برای انسان بی ضرر هستند و تنها از شیره گیاهان میزبان تغذیه می کنند و سبب ضعف و در نهایت خشک شدن گیاه می شوند. بهطور کلی هیچ یک از سفید بالک های شناسایی و گزارش شده در دنیا ناقل بیماری به انسان نیستند و تنها در صورت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
کمیسیونر انرژی اروپا به ایران سفر می کند

کمیسیونر انرژی اروپا به ایران سفر می کند میگل آریاس کانیته کمیسیونر انرژی اروپا برای گسترش همکاری با ایران، 29 اردیبهشت راهی تهران می شود.
به گزارش مهر به نقل از روزنامه ال پاییس، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا یک هفته پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران، راهی این کشور می شود.
بر این اساس میگل آریاس کانیته قصد دارد روز بیست و نهم اردیبهشت با سفر به تهران، با مقامات ایرانی در خصوص گسترش همکاری های دو جانبه در زمینه انرژی رایزنی کند.
این سومین سفر کانیته به تهران پس از سفرهایش در فروردین 95 و اردیبهشت 96 به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
شناسایی مولکول متوقف کننده سرماخوردگی

شناسایی مولکول متوقف کننده سرماخوردگی محققان بریتانیایی ادعا می کنند مولکولی را یافته اند که می تواند سرماخوردگی را کاملا از بین ببرد.
به گزارش مهر، محققان در آزمایش های لابراتواری مشاهده کردند این مولکول موجب توقف ویروس های عامل سرماخوردگی شده و از کنترل آنها بر سلول های انسانی پیشگیری می کند.
اد تات ، سرپرست تیم تحقیق از کالج امپریال لندن، در این باره می گوید: همه ما در طول زندگی مبتلا به سرماخوردگی شده ایم، اما این بیماری می تواند برای افراد مبتلا به آسم و انسداد مزمن ریوی، مشکلات جدی ای به همراه داشته باشد.
وی در ادامه می افزاید: داروی نظیر یافته ما می تواند در صورت مصرف در ابتدای بیماری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
مشاغل پرتحرک خطر مرگ را افزایش می دهند

مشاغل پرتحرک خطر مرگ را افزایش می دهند فعالیت های جسمی سنگین در محل کار ممکن است خطر مرگ را افزایش دهد.
به گزارش ایسنا، ورزش کردن برای سلامت خوب است اما تمامی انواع فعالیت های جسمی مفید نیستند. در حقیقت، بررسی ها نشان میدهد سطح بالایی از فعالیت های فیزیکی مرتبط با کار می تواند سلامت را به خطر اندازد.
در سال های اخیر در مطالعات بسیاری نشان داده شده چگونه ورزش کردن فوائد متعددی را برای سلامتی به همراه دارد که می توان به حفظ عملکرد مغز، پیشگیری از افسردگی و بهبود وضعیت کلی سلامت اشاره کرد.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه اعلام کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
آمریکا نصرالله را تحریم کرد

آمریکا نصرالله را تحریم کرد دولت آمریکا سیدحسن نصرالله را تحریم کرد.
به گزارش عصرایران، وزارت خزانه داری آمریکا افراد جدیدی را به اتهام ارتباط با حزب الله لبنان به لیست تحریم ها اضافه کرد.
در این میان این افراد نام سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و معاونش نعیم قاسم دیده می شود.
آمریکا قبل از این هم رئیس بانک مرکزی ایران را تحریم کرده بود.
این خبر تکمیل می شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
مرگ عجیب یک هوادار بعد از برد آبی ها مقابل ذوب آهن

مرگ عجیب یک هوادار بعد از برد آبی ها مقابل ذوب آهن پیروزی استقلال مقابل ذوب آهن یکی از هواداران این تیم را به کام مرگ کشید.
به گزارش ورزش 3، شب گذشته دو تیم استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که آبی پوشان پایتخت با کسب برتری 3 بر 1 برابر شاگردان امیر قلعه نویی جواز حضور در بین 8 تیم برتر آسیا را به دست آوردند.
اما بعد از اتمام این مسابقه خبر فوت یکی از هواداران استقلال شیرینی این برد را به تلخی تبدیل کرد. داریوش سلیمانی، هوادار 50 ساله استقلال در خانه مشغول تماشای بازی تیم محبوبش بود که به صورت کاملا اتفاقی بعد از گل اول قاسم حدادی فر به علت هیجان بیش از حد ایست قلبی می کند و از دنیا می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
حمله ارتش اسرائیل به شمال غزه

حمله ارتش اسرائیل به شمال غزه تانک های ارتش اسرائیل چهارشنبه شب شمال نوار غزه را هدف حملات سنگین خود قرار دادند.
به گزارش ایرنا، ارتش اشغالگر قدس در بیانیه ای اعلام کرد: تبادل آتش میان ارتش و فلسطینی ها، تلفاتی نداشت.
یک مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، نیز در این زمینه تصریح کرد، حمله تانک های اسرائیلی، یک نقطه دیده بانی حماس را هدف قرار داد، اما هیچ تلفات جانی در پی نداشته است.
از سوی دیگر، صلاح بالبردویل عضو دفتر سیاسی حماس در گفت وگو با یک شبکه خبری فلسطینی تصریح کرد که در حملات اخیر صهیونیست ها به جوانان فلسطینی که در جریان آن 62 تن شهید شدند، اسامی 50 عضو حماس به چشم می خورد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
چرا نمی توان موش های شهر را نابود کرد؟/ عضو هیات علمی دانشگاه گیلان: آنها هوش طبیعی دارند

چرا نمی توان موش های شهر را نابود کرد؟/ عضو هیات علمی دانشگاه گیلان: آنها هوش طبیعی دارند مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه امکان نابودی صددرصدی موش های شهری وجود ندارد، گفت: اما قصد داریم با شیوه های علمی و کمک گرفتن از متخصصین، جمعیت این حیوان را کنترل و به حداقل برسانیم.
به گزارش ایسنا، این کمیته با حضور فرهاد افشار مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، آسمار عضو هیات علمی دانشگاه گیلان، سیاه سروی استادیار دانشگاه فردوسی مشهد و عضو گروه پژوهشی جونده شناسی، فرهودی استاد دانشکده دامپزشکی کرج، یوسفی عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران و جمعی از معاونین و مدیران شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
مصدومیت 16 نفر بر اثر واژگونی مینی بوس در قزوین

مصدومیت 16 نفر بر اثر واژگونی مینی بوس در قزوین سخنگوی اورژانس استان قزوین از مصدومیت 16 نفر بر اثر واژگونی مینی بوس خبر داد.
سیدمهدی حسینی در گفت وگو با تسنیم در قزوین، اظهار داشت: بعداز ظهر امروز گزارشی مبنی بر واژگونی مینی بوس در محور قزوین بوئین زهرا گزارش شد.
وی بیان کرد: نیروهای اورژانس به محل حادثه اعزام شدند که متاسفانه تمام 16 سرنشین مصدوم شده بودند.
سخنگوی اورژانس استان قزوین ادامه داد: 14 نفر از مصدومان تبعه افغانی و 2 ایرانی بودند که به بیمارستان شهید رجایی قزوین منتقل شدند.
حسینی گفت: علت حادثه توسط مسئولان مربوط در دست بررسی است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
محکومیت بانکدار ترکیه ای به اتهام دور زدن تحریم های ایران

محکومیت بانکدار ترکیه ای به اتهام دور زدن تحریم های ایران دادگاهی در آمریکا معاون بانک خلق ترکیه موسوم به هالک بانک را به اتهام دور زدن تحریم های ایران، به 32 ماه حبس محکوم کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری رویترز، دادگاه فدرال نیویورک محمت محمد هاکان آتیلا ، معاون بانک خلق ترکیه موسوم به هالک بانک را به اتهام پولشویی و دور زدن تحریم های ایران، به 32 ماه (دو سال و هشت ماه) حبس محکوم کرد.
ریچارد برمن، قاضی دادگاه منهتن، پیش تر این شهروند ترکیه ای 47 ساله را به بهانه کمک به رضا ضراب در دور زدن تحریم های ایران مجرم شناخته بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
وزیر خارجه آمریکا در تماس با همتای قطری: به بحران پایان دهید تا ایران از شرایط موجود استفاده نکند

وزیر خارجه آمریکا در تماس با همتای قطری: به بحران پایان دهید تا ایران از شرایط موجود استفاده نکند وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای قطری، از وی خواست تا دوحه به بحران با دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پایان دهد تا ایران از شرایط موجود بهره نبرد.
به گزارش تسنیم، "مایک پمپئو در تماس تلفنی با "محمد بن عبدالرحمن آل ثانی" وزیر امور خارجه قطر خواستار پایان بحران روابط این کشور با دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شد تا ایران از شرایط موجود نتواند استفاده کند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
خانه کارگر: قرداد سفید امضاء استثمار محسوب می شود/ زیر پا گذاشتن حقوق کارگران یعنی ضد انقلاب و رهبری

خانه کارگر: قرداد سفید امضاء استثمار محسوب می شود/ زیر پا گذاشتن حقوق کارگران یعنی ضد انقلاب و رهبری دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: قرداد سفید امضاء استثمار محسوب می شود.
به گزارش ایلنا؛ نصرالله دریابیگی بعد از ظهر امروز در اولین گردهمایی انجمن صنفی کارگری معلمان و مربیان شاغل در مدارس غیر دولتی استان مازندران که در سالن اجتماعات تامین اجتماعی مازندران در ساری برگزار شد،اظهار داشت: معلمان در کنار کارگران اولین گروهی بودند که در براندازی نظام شاهنشاهی نقش موثری داشتند و سهم بزرگی در این انقلاب دارند.
وی افزود: کسانی حقوق کارگران را زیر پا میگذارد ،ضد انقلاب و ضد رهبری هستند.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
ممنوعیت فعالیت مراکز فروش اغذیه و سالن های غذاخوری در ماه رمضان/ پلیس: با روزه خواران برخورد می کنیم

ممنوعیت فعالیت مراکز فروش اغذیه و سالن های غذاخوری در ماه رمضان/ پلیس: با روزه خواران برخورد می کنیم پلیس با تمام توان در راستای حفظ حقوق عامه با هرگونه مظاهر علنی فساد و روزه خواری در ماه مبارک رمضان برخورد قانونی خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فرمانده انتظامی مشهد گفت: امسال نیز مانند سال های گذشته طرح های ویژه ای ممنوعیت فعالیت مراکز فروش اغذیه و سالن های غذاخوری در ماه رمضاندر ماه مبارک رمضان به ویژه لیالی قدر و راهپیمایی روز قدس به منظور افزایش امنیت شهروندان توسط پلیس اجرا می شود.
سرهنگ اکبر آقابیگی امروز در جمع خبرنگاران افزود: زائران و مجاوران باید حرمت این ماه مبارک را نگهداشته و از روزه خواری علنی پرهیز کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
فقط 2 استان مجاز به کشت برنج هستند/ علت؛ جلوگیری از اتلاف منابع آبی

فقط 2 استان مجاز به کشت برنج هستند/ علت؛ جلوگیری از اتلاف منابع آبی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی: بر اساس رویکرد جدید این وزارتخانه و برای جلوگیری از اتلاف منابع آبی کشور، کشت برنج فقط در استان های گیلان و مازندران مجاز است.
به گزارش ایرنا، علیمراد اکبری عصر چهارشنبه در آیین بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار روستای استوج از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوه، در جمع خبرنگاران گفت: شمال کشور ظرفیت تامین محصول برنج را دارد و نیازی به انجام کشت در سایر استان های کشور نیست.
وی همچنین از ارائه الگوی تعریف شده کشت محصولات کشاورزی متناسب با شرایط اقلیمی و بهره وری خاک در کشور خبر داد و افزود: این اقدام با هدف استفاده بهینه از منابع آبی تدوین می شود. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
نماینده مجلس: با فیلترینگ و رواج فیلترشکن ها از چاله به یک چاه عمیق افتاده ایم

نماینده مجلس: با فیلترینگ و رواج فیلترشکن ها از چاله به یک چاه عمیق افتاده ایم غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی درباره اظهارات وزیر ارتباطات پیرامون فیلترینگ و استفاده مردم از فیلترشکن ها گفت: صحبت های وزیر ارتباطات کاملا درست و بحق است. او این صحبت ها را از روی دلسوزی می گوید چراکه نگاه می کند و می بیند با فیلتر تلگرام و استفاده از فیلترشکن ها، چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
به گزارش جماران ، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات اخیرا با بیان اینکه یکی از دلایل مخالفت دولت با اعمال محدودیت کلی بر پیام رسانها فراگیر شدن فیلترشکنها بود گفته است: چرا که اگر ظنی بر ارتباط برخی پیام رسانها مثل تلگرام با سرویسهای اطلاعاتی وجود داشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
آمار مسمومان قارچ سمی در کشور: 481 نفر

آمار مسمومان قارچ سمی در کشور: 481 نفر شبکه خبر از افزایش شمار مسمومان قارچ خبر داد.
به گزارش عصرایران - این شبکه اعلام کرد شمار مسمومان با قارچ سمی در استان های لرستان، کردستان، کرمانشاه، زنجان و آذربایجان غربی در چند هفته اخیر به 481 نفر رسیده است.
3 تن جان باختند و حال 47 نفر وخیم است پیش از این نیز 5 تن بر اثر مصرف قارچ سمی جان باختند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
انتقاد شدید صدراعظم اتریش از آمریکا و حمایت از توافق هسته ای ایران

انتقاد شدید صدراعظم اتریش از آمریکا و حمایت از توافق هسته ای ایران صدراعظم اتریش ضمن انتقاد شدید از دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا گفت: آمریکا منافع اقتصادی اروپا را تهدید می کند و ما تصمیم گرفته ایم که علیه این سیاست اقدام کنیم.
به گزارش ایسنا، سباستیان کورتز که امروز و پیش از نشست غیررسمی رهبران اتحادیه اروپا در صوفیه با خبرنگاران اتریشی سخن می گفت، افزود: ما به عنوان اتحادیه اروپا می خواهیم که با این موانع تجاری برخورد کنیم.
وی همچنین با اشاره به تاثیرات منفی خروج آمریکا از برجام بر شرکت های اروپایی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا توافق صورت گرفته با ایران نجات یابد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
ترکیه: مصر و اسرائیل به ما اجازه انتقال مجروحان فلسطینی را نمی دهند

ترکیه: مصر و اسرائیل به ما اجازه انتقال مجروحان فلسطینی را نمی دهند معاون نخست وزیر ترکیه گفت که اسرائیل و مصر اجازه فرود هواپیماهای ترکیه ای در فرودگاه هایشان را نمی دهند تا مجروحان فلسطینی برای درمان به ترکیه انتقال پیدا کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، رجب آقداغ، معاون نخست وزیر ترکیه تصریح کرد: ایستادگی در کنار برادران مظلوم ما و قربانیان در غزه یک دِینی است که بر گردن ما قرار دارد.
این مقام ترکیه ای خاطرنشان کرد: هواپیماهای ترکیه ای برای انتقال مجروحان فلسطینی به کشور ما مجبور هستند که در فرودگاه های اسرائیل یا مصر فرود آیند اما تل آویو و قاهره تا به این لحظه به هواپیماهای ترکیه ای اجازه این امر را نداده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
نتایج نهایی انتخابات عراق طی 2 روز دیگر اعلام می شود

نتایج نهایی انتخابات عراق طی 2 روز دیگر اعلام می شود کمیساریای انتخابات عراق امروز (چهارشنبه) تاکید کرد که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی برگزار شده در این کشور، طی دو روز دیگر اعلام می شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، کمیساریای انتخابات عراق در یک کنفرانس خبری تاکید کرد، نتایج نهایی انتخابات طی دو روز دیگر اعلام می شود.
کمیساریای انتخابات عراق اعلام کرد: پس از اینکه افراد مسلح مرکز انتخابات را در کرکوک محاصره کردند، کارمندان ما در آنجا در حکم گروگان هستند.
کمیساریای انتخابات همچنین از حیدر العبادی، نخست وزیر عراق خواست تا حمایت کافی را از کارمندان این نهاد به عمل آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
کاخ سفید هنوز به دیدار ترامپ و اون امیدوار است

کاخ سفید هنوز به دیدار ترامپ و اون امیدوار است سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که واشنگتن هنوز به امکان دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به رغم تهدید پیونگ یانگ برای لغو این دیدار، امیدوار است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سندرز در عین حال یادآور شد که مذاکرات دو طرف ممکن است سخت باشد.
وی افزود: رئیس جمهوری امریکا برای دیدار آماده است و اگر این نشست برگزار نشود، ما به حداکثر اعمال فشار که در جریان بوده ادامه خواهیم داد.
کره شمالی هشدار داده که در صورت فشار آمریکا بر پیونگ یانگ برای دست کشیدن از زرادخانه هسته ای اش، ممکن است دیدار ترامپ و اون را لغو کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
تشکیل شعب ویژه رسیدگی به موارد نقض حقوق شهروندی

تشکیل شعب ویژه رسیدگی به موارد نقض حقوق شهروندی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به موارد نقض حقوق شهروندی خبر داد و گفت: این شعب با استقرار در مجتمع های قضایی و دادسراهای عمومی و انقلاب استان؛ وظیفه رسیدگی به شکایات و برخورد قانونی با موارد نقض احتمالی حقوق شهروندی را عهده دار است.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام اکبری در نخستین جلسه هیأت نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان ضمن اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام در خصوص ضرورت رعایت حقوق افراد حتی متهمین و مجرمان، افزود: التزام عملی به صیانت از حقوق شهروندی که منبعث از احکام رحمانی اسلام است به بهترین شکل ممکن مورد توجه قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
نامه وزارت اطلاعات به بروجردی درباره گزارش تفحص از دوتابعیتی ها

نامه وزارت اطلاعات به بروجردی درباره گزارش تفحص از دوتابعیتی ها وزارت اطلاعات در پی انتشار گزارش منتشر شده در برخی رسانه ها با عنوان متن گزارش تحقیق و تفحص از دو تابعیتی ها در نامه ای به رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس نکاتی را درباره این گزارش قید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، وزارت اطلاعات در پی انتشار گزارش منتشر شده در برخی رسانه ها با عنوان متن گزارش تحقیق و تفحص از دو تابعیتی ها در نامه ای به علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیحاتی درباره این گزارش را قید کرده است.
متن نامه به شرح زیر است:
سلام علیکم؛ ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
انتقاد کیهان از بهمن فرمان آرا: مدیر تولید اشرف پهلوی

انتقاد کیهان از بهمن فرمان آرا: مدیر تولید اشرف پهلوی کیهان نوشت:
بهمن فرمان آرا نسبت به عدم مجوز خروج از کشور برای جعفر پناهی به خاطر حضور فیلمش در جشنواره فیلم کن اعتراض کرد و گفت: ... چه شرم آور است که در جایی زندگی می کنیم که فیلمساز بزرگ مملکتمان اجازه رفتن به جشنواره مهمی مثل کن که فیلم او را نشان می دهد ندارد. این دموکراسی است؟
فرمان آرا بدون آنکه به حکم قانونی پناهی مبنی بر 20 سال محرومیت از فیلمسازی اشاره کند (علی رغم اینکه وی طی همین سال ها 4 فیلم ساخته و به جشنواره های خارجی هم فرستاده!) توضیح نمی دهد چرا در زمانی که وی مدیر تولید اشرف پهلوی بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
بروجردی: ایران آمادگی ارائه هر کمکی برای بازسازی سوریه را دارد

بروجردی: ایران آمادگی ارائه هر کمکی برای بازسازی سوریه را دارد رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: امیدواریم با همکاری و مشارکت دوستان سوریه هر چه سریعتر روند بازسازی شروع شود و جمهوری اسلامی ایران آمادگی ارائه هر کمکی به بازسازی سوریه را دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی الشیخ نماینده مجلس شعب سوریه امروز(چهارشنبه 26 اردیبهشت) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
همایش ریاضیات و علوم انسانی (ریاضیات مالی) برگزار شد

همایش ریاضیات و علوم انسانی (ریاضیات مالی) برگزار شد پنجمین همایش ریاضیات و علوم انسانی (ریاضیات مالی) نوزدهم و بیستم اردیبهشت ماه در دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
به گزارش عصرایران به نقل از مرکز مالی ایران، این همایش هر سال و با هدف فراهم آوردن زمینه های تبادل نظر میان فعالان بازار سرمایه و فعالان دانشگاهی در زمینه ریاضیات مالی و مهندسی مالی، شناسایی زمینه های تحقیقاتی مورد نیاز بازار سرمایه، هدایت تحقیقات به سوی رفع نیازهای واقعی کشور، آشنا کردن بازارهای پولی و مالی با رشته های تحصیلی ریاضیات مالی و مهندسی مالی و همچنین فراهم آوردن امکان هم اندیشی و تبادل نظر میان مدرسین و کاربران ریاضیات در شاخه های ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه

زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی به ازای هر نفر 45500 تومان 26 اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.
به گزارش ایلنا؛ سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی ساعت 24 بامداد روز چهارشنبه 26 اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.
مبلغ یارانه 45500 تومان برای هر نفر خواهد بود و حداقل مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز واریز خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
وقتی محرومیت به زانو درمی آید ... (+عکس)

وقتی محرومیت به زانو درمی آید ... (+عکس) گزارش: سعید بگ نظری
عکس: فرزاد علیزاده
تمام انسان هایی که اکنون بر روی کره خاکی به زیستن مشغولند، بدون شک اولین روز مدرسه خود را خوب به خاطر می آورند، روزی که دانش آموزان با شور و شوق پای در محیط مدرسه می گذارند و به امید پزشک، مهندس،خلبان، معلم، کارمند، خبرنگار و... شدن به فراگیری درس و آموزش می پردازند؛ اما بازگشایی مدارس در مناطق محروم روستایی و همچنین عشایری حال و هوای دیگری داشت؛ روزی که با نگاه به ظاهر مدرسه جز محرومیت فراوان هیچ جنبه ای از آموزش و معلمی به ذهن دانش آموزان آن دوران خطور نمی کرد و کمبود شدید امکانات بیش از هر چیز دیگری خود را نمایان می کرد و این محرومیت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
وقوع انفجار انتحاری در شمال بغداد

وقوع انفجار انتحاری در شمال بغداد منابع پلیس در عراق از انفجار یک عامل انتحاری در یک مجلس عزا در شهرستان طارمیه در شمال بغداد، خبر دادند.
به گزارش ایلنا به نقل از السومریه نیوز، یک منبع در پلیس عراق، امروز- چهارشنبه- اعلام کرد، یک عامل انتحاری، کمربندی انفجاری خود را داخل مجلس عزا در منطقه حصیوه از توابع شهرستان طارمیه در شمال بغداد منفجر کرد.
این منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود که نیروهای امنیتی و خودروهای امداد به سرعت به محل حادثه شتافتند.
شمار تلفات احتمالی این انفجار تاکنون اعلام نشده است.
بغداد، پایتخت عراق هر از گاهی شاهد اقدام های تروریستی عناصر خفته گروه تروریستی داعش است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: باید سیاست و تکلیف فیلتر و فیلترشکن مشخص شود

وزیر ارتباطات: باید سیاست و تکلیف فیلتر و فیلترشکن مشخص شود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از چندگانگی در حوزه رسانه انتقاد کرد و گفت: فیلتر و فیلترشکن معلول علتی بالاتر است و باید سیاست و تکلیف آن در کشور مشخص شود.
به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در آستانه روز جهانی ارتباطات و در مراسم بهره برداری فاز نخست دولت همراه، اظهار کرد: روز ارتباطات امسال با حواشی همراه بود. واقعیتی وجود دارد و آن سردرگمی در سیاست گذاری حوزه رسانه در کشور است. مردمی که به نظام علاقه مند نیستند و میهن دوست هستند، نمایندگان مجلس و دولتمردان را انتخاب می کنند، از طرفی مجلس قانون ممنوعیت ماهواره را تصویب می کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
رئیس سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع منصوب شد

رئیس سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع منصوب شد با حکم فرماندهی معظم کل قوا رئیس سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع منصوب شد.
به گزارش ایلنا، مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا، رئیس شورای سیاستگذاری حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، روسای سازمان های حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح و جمع کثیری از مقامات لشکری و کشوری در ستاد وزارت دفاع برگزار شد.
در این مراسم، حکم انتصاب سردار سرتیپ پاسدار مجید خادمی به ریاست سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع از سوی فرمانده معظم کل قوا توسط رئیس دفتر فرماندهی کل قوا قرائت و از ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
افزایش قیمت انواع سکه در بازار

افزایش قیمت انواع سکه در بازار قیمت انواع سکه در بازار آزاد تهران امروز (چهارشنبه) افزایش یافت و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 300 هزار ریال افزایش به 19 میلیون و 430 هزار ریال رسید.
به گزارش ایرنا، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با افزایش 200 هزار ریالی، 18 میلیون و 680 هزار ریال نرخ گذاری شد.
هر نیم سکه امروز 9 میلیون و 690 هزار ریال و هر ربع سکه پنج میلیون و 660 هزار ریال به خریداران عرضه شد که نسبت به پایان معاملات دیروز، نیم سکه 70 هزار ریال و ربع سکه 50 هزار ریال افزایش قیمت داشت.
هر قطعه سکه گرمی بدون تغییر نسبت به روز گذشته سه میلیون و 520 هزار ریال به فروش رفت. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
اظهار تاسف حاتمی کیا از ممنوع الخروجی جعفر پناهی: تصمیم مقامات را درک نمی کنم

اظهار تاسف حاتمی کیا از ممنوع الخروجی جعفر پناهی: تصمیم مقامات را درک نمی کنم ابراهیم حاتمی کیا در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه از اینکه جعفر پناهی اجازه نیافت به جشنواره کن برود، ابراز تأسف کرد.
به گزارش عصر ایران به نقل از خبرآنلاین، ابراهیم حاتمی کیا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه درباره فیلم به وقت شام صحبت کرده است و در بخشی از آن می گوید: این فیلمی سیاسی نیست. این فیلم انسانی و بشردوستانه است. ما با داعش مواجهیم که پرچم اسلام را نشان می دهد اما انحرافی شیطانی است.
در این گفت وگو که در دفتر سازمان اوج صورت گرفته است، حاتمی کیا درباره حضور ایران در سوریه می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه اسراییل

احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه اسراییل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز سفیر ترکیه در فلسطین اشغالی را برای اعتراض درباره نحوه برخورد با نمایندگان دیپلماتیک خود، احضار کرد.
به گزارش فارس، سفیر ترکیه در فلسطین اشغالی امروز (چهارشنبه) برای ارائه توضیح درباره تنش های اخیر بین تل آویو و آنکارا، به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی احضار شد.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سفیر ترکیه را احضار کرده و مراتب اعتراض شدید خود را از نحوه برخورد و رفتار آنکارا با فرستادگان دیپلماتیک اسرائیل در این کشور به او ابلاغ کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
هواشناسی: هشدار بارش شدید و تگرگ طی امروز و فردا

هواشناسی: هشدار بارش شدید و تگرگ طی امروز و فردا سازمان هواشناسی در اخطاریه ای با اعلام بارش شدید طی امروز و فردا و احتمال تگرگ نسبت به آبگرفتگی معابر هشدار داد.
به گزارش تسنیم، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: پیرو اخطاریه شماره 31 سه شنبه 25 اردیبهشت با توجه به شدت بارش و احتمال تگرگ، طی دو روز آینده آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها به شرح زیر پیش بینی می شود؛
چهارشنبه 26 اردیبهشت: گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، دامنه های البرز در استانهای تهران و البرز، شمال سمنان، جنوب همدان و مرکزی.
پنج شنبه 27 اردیبهشت: یزد، اصفهان، شمال فارس و چهارمحال و بختیاری. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
خواص باورنکردنی آب گلابی

خواص باورنکردنی آب گلابی گلابی مانند دیگر میوه ها منبع خوبی از آنتی اکسیدان هاست که بیشتر آن ها در پوست این میوه قرار دارند. گلابی همچنین حاوی ویتامین ث است و از نظر پتاسیم غنی می باشد. این میوه التیام زخم ها را نیز تسریع می کند. برای بهره مندی بیشتر از خواص این میوه، آن را به صورت اسموتی مصرف نمایید.
به گزارش تبیان،طبق توصیه های بهداشتی استاندارد، بزرگسالان باید روزانه یک و نیم تا دو واحد میوه مصرف کنند. میوه ای مانند یک گلابی یا یک موز، یک واحد میوه تلقی می شود. یک فنجان آبمیوه یا یک فنجان توت یا انگور نیز یک واحد میوه به حساب آمده و نیاز روزانه ی شما به میوه را تأمین می کند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
مقتدی صدر:به دنبال تشکیل حکومتی تکنوکرات هستیم

مقتدی صدر:به دنبال تشکیل حکومتی تکنوکرات هستیم رهبر جریان صدر اعلام کرد که به دنبال تشکیل حکومتی تکنوکرات در عراق است.
به گزارش ایلنا به نقل از السومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عراق با انتشار توییتی در صفحه منتسب به خود اعلام کرد که عراق در مقابل تشکیل دولت تکنوکرات قرار دارد؛ حکومتی که درهای روزی را به روی مردم باز می کند.
وی در این باره نوشت: ما در مقابل تشکیل حکومتی تکنوکرات هستیم که درها را برای روزی مردم و نه فرصتی برای سرقت احزاب باز می کند .
بسیاری از مقام های عراق که در راس آنها حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور قرار دارد به مقتدی صدر برای پیروزی در انتخابات پارلمانی عراق تبریک گفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
کشیدن بوئینگ 130 تنی توسط خودروی الکتریکی تسلا (+عکس)

کشیدن بوئینگ 130 تنی توسط خودروی الکتریکی تسلا (+عکس) اگر بر این تصورید که یک خودروی الکتریکی توان زیادی ندارد و نمی تواند قدرت زیادی از خود نشان دهد یا کاری عجیب و غریب در حد یک آفرودر لندروور یا یک تویوتا نشان دهد، به این شیرین کاری تسلا دقت کنید.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران تسلا با یک مدل X یک هواپیمای مسافری را با خود کشیده تا قدرت خود را در بکسل کردن به عنوان یک الکتریکی نشان دهد و به آن بنازد.
تسلا Xبه عنوان یک شاسی بلند الکتریکی در مسافت 300 متری یک بوئینگ 787-9 را درملبورن استرالیا با خود حمل کرد و کارشناسان سازمان رکوردهای جهانی به ثبت آن اقدام کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
دیدار نماینده ویژه روحانی با اردوغان تا ساعاتی دیگر

دیدار نماینده ویژه روحانی با اردوغان تا ساعاتی دیگر نماینده ویژه رئیس جمهور به ترکیه سفر کرده و تا ساعاتی دیگر با اردوغان دیدار می کند.
به گزارش تسنیم، نماینده ویژه رئیس جمهور به ترکیه سفر کرده و قرار است با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور دیدار می کند.
بنابر کسب اطلاع خبرنگار تسنیم هم اکنون محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور که مسئول روابط راهبردی ایران و ترکیه نیز است، در آنکارا تا ساعاتی دیگر با اردوغان دیدار و گفت وگو می کند.
واعظی در این دیدار پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران را به اردوغان می رساند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
واکنش وزیر کشور به تخریب ویلای منتسب به وی در ساوجبلاغ: دروغ است

واکنش وزیر کشور به تخریب ویلای منتسب به وی در ساوجبلاغ: دروغ است وزیر کشور به خبر تخریب ویلای متعلق به وی در ساوجبلاغ واکنش نشان داد.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در گفت وگو با تسنیم، در واکنش به خبر تخریب ویلای متعلق به وی در ساوجبلاغ گفت که این خبر دروغ است.
وی در پاسخ به این سؤال که دادستان ساوجبلاغ مشخصاً گفته ویلا متعلق به وزیر کشور است، تکرار کرد که این مسئله دروغ است.
به گزارش تسنیم، طی هفته گذشته برخی رسانه ها گزارش دادند که ویلای غیرمجاز یکی از وزیران در روستای فشند ساوجبلاغ به دستور دادستانی ساوجبلاغ تخریب شد. این خبر را روزنامه جمهوری اسلامی منتشر کرد و نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
قیمت یورو کاهش یافت/ نرخ 5 ارز ثابت باقی ماند

قیمت یورو کاهش یافت/ نرخ 5 ارز ثابت باقی ماند بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ 24 ارز از جمله یورو و پوند نسبت به روز سه شنبه کاهش و نرخ 10 واحد پولی دیگر افزایش یافت.
به گزارش عصرایران ، بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ 24 ارز از جمله یورو و پوند نسبت به روز سه شنبه کاهش و نرخ 10 واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ 5 ارز دیگر از جمله دلار نیز ثابت ماند. بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته 42 هزار ریال قیمت خورد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
صحن علنی مجلس شورای اسلامی (عکس)

صحن علنی مجلس شورای اسلامی (عکس) منبع: باشگاه خبرنگاران ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
بیشترین علت مرگ و میر در کشور

بیشترین علت مرگ و میر در کشور معاون وزیر بهداشت گفت:در حال حاضر بیشترین بار بیماری و مرگ و میر در کشور به دلیل ابتلا به بیماری های غیر واگیر است. به همین دلیل باید برای کنترل این خطرات، برنامه های جدیدی داشته باشیم.
به گزارش فارس، علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار سلامت و تجلیل از دکتر مصداقی نیا و برگزیدگان حوزه بهداشت کشور در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: برای برخورد با بیماری های غیرواگیر باید چگونگی برخورد با بیماری ها را در نظر داشته باشیم و براساس سوالات کلیدی که در این زمینه وجود دارد از راهکارهای درستی استفاده کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: اقدام جدیدی برای انسداد فیلترشکن ها آغاز نشده/ کاربران مقابل دستور قضایی مقاومت می کنند/ آمادگی داریم امکاناتی که به "سروش" واگذار شده را منتشر کنیم

وزیر ارتباطات: اقدام جدیدی برای انسداد فیلترشکن ها آغاز نشده/ کاربران مقابل دستور قضایی مقاومت می کنند/ آمادگی داریم امکاناتی که به "سروش" واگذار شده را منتشر کنیم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه اقدام جدیدی در خصوص انسداد فیلترشکن ها آغاز نشده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بر اساس شواهد کاربران شبکه های اجتماعی در حال مقاومت در برابر دستور قضایی هستند و این موضوع امنیت فضای مجازی را با چالش مواجه کرده است.
به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ادعای مدیرعامل نرم افزار سروش مبنی بر عدم حمایت مجموعه وزارت ارتباطات از این پیام رسان داخلی، اظهار کرد: مدیران پیام رسان های داخلی در فروردین ماه امسال گزارشی به ما ارائه کردند و ارزیابی ما از این گزارش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
قاسم افشار؛ گوینده صداوسیما درگذشت

قاسم افشار؛ گوینده صداوسیما درگذشت قاسم افشار گوینده توانمند و با سابقه صداوسیما دار فانی را وداع گفت.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، قاسم افشار که از سال های اول انقلاب، گویندگی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون را بر عهده داشت و در بحبوحه سال های دفاع مقدس با صدایی حماسی بارها اخبار مربوط به پیروزی های رزمندگان اسلام را به اطلاع هموطنان رسانده بود، بامداد امروز بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.
قاسم افشار از استادان گویندگی و فن بیان بود و صدای ماندگار او هرگز از ذهن مخاطبان رادیو و تلویزیون حذف نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
از تورم 37 درصدی دولت احمدی نژاد تا تورم 8 درصدی دولت روحانی/ جلو آوردن سال پایه آماری، تورم را کمتر نشان می دهد/ راهکار پذیرش نرخ تورم اعلامی برای مردم عادی

از تورم 37 درصدی دولت احمدی نژاد تا تورم 8 درصدی دولت روحانی/ جلو آوردن سال پایه آماری، تورم را کمتر نشان می دهد/ راهکار پذیرش نرخ تورم اعلامی برای مردم عادی عصر ایران؛ یوسف ناصری- تورم افزایش سطح عمومی قیمت ها است و این افزایش قیمت، حالت مستمر و بی رویّه دارد. نرخ تورم، عمدتا به ضرر اقشار کم درآمد و با درآمد متوسط است که هر چقدر نرخ تورم بالا برود، قدرت خرید این اقشار را کاهش می دهد.
از آنجا که درآمد کم و در حد متوسط گروه های درآمدی پایین و متوسط جامعه، عمدتا صرف کالاهای ضروری و اساسی می شود بنابراین نرخ تورم بالاتر به معنای بلعیده شدن درآمدهای این اقشارو کاهش قدرت خرید این اقشار درآمدی است.
مطابق اعلام بانک مرکزی، نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به اسفند سال 1396 به 9.6 درصد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
اختلال در متروی کرج - صادقیه (عکس)

اختلال در متروی کرج - صادقیه (عکس) منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
پوتین پشت کامیون پل "کریمه" را افتتاح کرد (+عکس)

پوتین پشت کامیون پل "کریمه" را افتتاح کرد (+عکس) رییس جمهور روسیه با رانندگی روی یک کامیون، پل عظیم کریمه به روسیه را افتتاح و اعلام کرد مطمئن است که "مردم عاشق این پل خواهند شد."
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، این پل در حالی افتتاح شد که نگرانی هایی درباره حمله از سوی ناسیونالیست های افراطی اوکراین وجود داشت.
ولادیمیر پوتین در مراسم افتتاح این پل اعلام کرد که ساخت چنین پلی رویای تزار و رهبران شوروی سابق از جمله جوزف استالین بوده که اکنون تحت ریاست وی افتتاح می شود.
وی همچنین با یک کامیون روی پل کریمه رانندگی کرد.
این پل عظیم به طول 19 کیلومتر است که جنوب روسیه را به شبه جزیره کریمه متصل می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
کاهش هزینه های وصول، افزایش رضایت مودیان؛ مزیت اصلی طرح جامع مالیاتی

کاهش هزینه های وصول، افزایش رضایت مودیان؛ مزیت اصلی طرح جامع مالیاتی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تحول نظام مالیاتی با اجرای طرح جامع مالیاتی شتاب بیشتری گرفته است.
به گزارش عصرایران به نقل از سازمان امور مالیاتی ایران، محمد ابراهیم طریقت، معاون توسعه مدیریت و منابع و قائم مقام مجری طرح تحول مالیاتی روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه در نشست هم اندیشی مدیران فناوری اطلاعات مالیاتی سراسر کشور اظهار داشت: امروزه تحول در تمام عرصه ها یک نیاز و ضرورت است و سازمان امور مالیاتی نیز در راستای تحقق اهداف و ماموریت های خود با سیاست گذاری و برنامه ریزی موثر به سمت تحول همه جانبه پیش می رود که تحقق این امر با بهره گیری از فناوری های جدید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
انتقال 2 زندانی ایرانی از تایلند به ایران

انتقال 2 زندانی ایرانی از تایلند به ایران رییس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری از انتقال دو نفر محکوم ایرانی از تایلند به ایران خبر داد.
به گزارش ایلنا، رییس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی اعلام کرد دو تن از محکومان ایرانی که سال ها دوران محکومیت خود را در زندان های تایلند سپری می کردند در چارچوب همکاری های حقوقی و قضایی بین دو کشور به مقامات کشورمان تحویل و برای گذراندن ادامه دوران محکومیت شان روانه زندان ها شدند.
شایان ذکر است که تعداد دیگری از محکومان ایرانی هم چنان در زندان های تایلند دوران محکومیت خود را می گذرانند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
تعالی؛ بهترین ابزار برای تحقق اقتصاد مقاومتی

تعالی؛ بهترین ابزار برای تحقق اقتصاد مقاومتی دومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت در حالی به کار خود پایان داد که به نسبت دوره نخست، با رشد 2٫5 برابری متقاضیان مواجه شده بود. اقبالی فزاینده که نشان از درک اهمیت این جایزه در میان شرکت و موسسات بزرگ کشورمان دارد و دورنمای خوبی در زمینه نیل به اهداف کلان این جایزه ترسیم می کند.
در این دوره از جایزه که مراسم پایانی آن با حضور جمعی از مسئولان کشور در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شد، 84 شرکت داخلی حضور داشتند که از این میان، بر اساس ارزیابی های دبیرخانه جایزه، یک شرکت موفق به اخذ تقدیرنامه 4 ستاره شد، سه شرکت تقدیرنامه 3 ستاره دریافت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
خبر خوش پلیس برای فوتبال دوست ها/ نمایش فوتبال در سینما

خبر خوش پلیس برای فوتبال دوست ها/ نمایش فوتبال در سینما غلامرضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) ، با اشاره به موافقت فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ درباره نمایش مسابقات فوتبال در سالن های سینما گفت: روز گذشته نیروی انتظامی موافقت کرد تا مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه در سالن های سینما به نمایش دربیاید و به زودی نیز ما برنامه نحوه اجرای این طرح را اعلام می کنیم.
ایلنا نوشت: فرجی با اشاره به جزئیات این طرح گفت: هر سالن سینمایی که تقاضا دارد تا مسابقات فوتبال را به نمایش دربیاورد باید تقاضای خود را به ما اعلام بکند و ما نیز آن تقاضا را بررسی و نظر خود را اعلام می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
جشن ملی فردوسی (عکس)

جشن ملی فردوسی (عکس) منبع: مهر ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
دستگیری راهبه های کودک آزار در کلمبیا (+عکس)

دستگیری راهبه های کودک آزار در کلمبیا (+عکس) یکی از سایت های خبری انگلیس گزارش داد که دو راهبه پس از آنکه 65 کودک تحت سرپرستی خود را شکنجه کرده اند دستگیر شدند.
به گزارش تابناک ، سوزاندن دست و فرو بردن سر در دستشویی از جمله ی این شکنجه ها بودند. این اتفاق در شهر پاپایان استان کاوکا در کلمبیا رخ داد. مدیر مدرسه "سانتا کلارا ریبیرث" و دوستش پس از تحقیقات پلیس دستگیر شدند. همسایه ها پس از شنیدن صدای جیغ و فریاد بچه ها پلیس را در جریان امر قرار دادند.
کارآگاهان دریافتند که کودکان تحت نگهداری از انواع شکنجه های روحی و جسمی رنج می بردند تا جایی که آنجا را یک جهنم واقعی توصیف کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
اخلال در متروی کرج/ گروهی از مسافران روی ریل های مترو تجمع کردند، گروهی دیگر پیاده رفتند! (+عکس)

اخلال در متروی کرج/ گروهی از مسافران روی ریل های مترو تجمع کردند، گروهی دیگر پیاده رفتند! (+عکس) در حال حاضر با پلیس مترو هماهنگی های لازم انجام شده که نظم در ایستگاه مذکور برقرار شود تا مردم اجازه بسته شدن در های قطار را بدهند.
فرارو نوشت: ساعتی پیش در حرکت قطار کرج مشکلاتی پیش آمد. ساعت 8 و 50 دقیقه قطار در ایستگاه ورزشگاه آزادی دچار مشکل می شود و مسافران را تخلیه می کند.
مردم با تجمع در محل به این اتفاق اعتراض می کنند. به گفته شاهدان قطار بعدی با فاصله 40 دقیقه ای به محل رسیده است.
محمدیان، مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو، اعزام قطار به تعمیرگاه را علت پیاده کردن مسافران اعلام کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
این روغن پوکی استخوان را درمان می کند

این روغن پوکی استخوان را درمان می کند مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزانه یک گرم روغن ماهی می تواند به کاهش درد بیماران مبتلا به پوکی استخوان کمک کند.
محققان دانشگاه سوری انگلستان در مطالعه جدید خود به بررسی ارتباط بین رژیم غذایی و کنترل علائم پوکی استخوان پرداختند. آنها با بررسی 68 مطالعه قبلی در این زمینه دریافتند مکمل روغن ماهی با دوز پایین (یک و نیم کپسول استاندارد) می تواند به کاهش درد بیماران مبتلا به پوکی استخوان کمک کرده و همچنین سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد. به گفته محققان اسیدهای چرب ضروری موجود در روغن ماهی التهاب مفاصل را کاهش داده و در نتیجه به تسکین درد کمک می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
کشته شدن 5 نفر در تصادف سمند با تریلی در ایلام

کشته شدن 5 نفر در تصادف سمند با تریلی در ایلام رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: 5 نفر در حادثه رانندگی که در محور سرابله -ایلام به وقوع پیوست، جان خود را از دست دادند.
به گزارش ایلنا، سرهنگ رضا همتی زاده ضمن تایید این خبر اظهار داشت: در پی برخورد یک دستگاه خودرو سمند با تریلی در محور سرابله-ایلام پنج نفر کشته شدند.
وی افزود: خودرو سمند از مسیر کرمانشاه به ایلام و کامیون تریلر از ایلام به کرمانشاه در حال تردد بودند که بدلیل برخورد شدید، پنج نفر جان خود را از دست دادند.
رئیس پلیس راه ایلام با بیان اینکه کارشناسان در حال بررسی علت این حادثه هستند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
بانک رفاه حامی کاروان ورزش شرکت ها

بانک رفاه حامی کاروان ورزش شرکت ها بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و رسالت های خود، حامی کاروان ورزشی کارگران برای اعزام به دومین دوره مسابقات جهانی شرکت ها در فرانسه شد.
به گزارش عصرایران به نقل از بانک رفاه؛ در کنفرانس خبری که به همین مناسبت 25 اردیبهشت ماه سالجاری در محل سالن کنفرانس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور صادقی فر مشاور وزیر و معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی، تنی چند از مسئولان عالی رتبه حوزه ورزش کارگری و اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن رونمایی از پیراهن کاروان اعزامی منقوش به نام و لگوی بانک رفاه کارگران، از حمایت و حضور بانک در این رویداد ورزشی قدردانی شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
حذف ناگهانی سریال ماه رمضانی شبکه 2؟

حذف ناگهانی سریال ماه رمضانی شبکه 2؟ مهدی سلطانی، بازیگر مجموعه تلویزیونی پدر ، خبر از حذف این سریال از جدول پخش شبکه دو سیما در شب های ماه رمضان داد.
سریال پدر قرار بود در شب های ماه رمضان از شبکه دو روی آنتن برود و پیش از این نیز خبر قطعی پخش آن منتشر شده بود. هنوز مشخص نشده سریالی جایگزین این مجموعه می شود یا خیر.
سلطانی در پست اینستاگرامی اش نوشته: سلام و عرض ادب. سریال تلویزیونی پدر بنا به دلایلی که به هیچ عنوان مربوط به گروه سازنده نمی شود از برنامه ی پخش ماه رمضان حذف شد. امیدوارم شرایطی فراهم بشه که بتوانم روزی با پخش این سریال در خدمت شما باشم ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
اجتماع دانشجویان در حمایت از مردم فلسطین (عکس)

اجتماع دانشجویان در حمایت از مردم فلسطین (عکس) در پی جنایات رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران با حضور در میدان فلسطین با مردم مظلوم فلسطین ابراز همدردی و جنایات اسرائیل را محکوم کردند. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
نقوی حسینی: آتش زدن پرچم آمریکا و برجام ارتباطی به فراکسیون ولایی نداشت/ روی صندلی ام نشسته بودم و تماشا می کردم / بازتاب بین المللی این اقدام خوب است

نقوی حسینی: آتش زدن پرچم آمریکا و برجام ارتباطی به فراکسیون ولایی نداشت/ روی صندلی ام نشسته بودم و تماشا می کردم / بازتاب بین المللی این اقدام خوب است سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید اقدام هفته گذشته نمایندگان عضو این فراکسیون در آتش زدن پرچم آمریکا و برجام، بدون هماهنگی قبلی انجام شده و فراکسیون در جریان نبوده است.
به گزارش ایلنا، درست یک هفته پیش و ساعاتی پس از سخنان خصمانه دونالد ترامپ و اعلام خروج ایالات متحده آمریکا از برجام، درحالی که نمایندگان صبح روز چهارشنبه هفته قبل (19 اردیبهشت) در صحن علنی مجلس تشکیل جلسه دادند، حدود 20 نفر از نمایندگان که تقریباً همگی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس موسوم به فراکسیون نمایندگان ولایی بودند، با حضور در جایگاه هیات رییسه مجلس، اقدام به آتش زدن پرچم آمریکا و برجام کردند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
شدت بیماری قلبی به چه چیزی وابسته است؟

شدت بیماری قلبی به چه چیزی وابسته است؟ محققان دانشگاه کیس وسترن رزرو آمریکا دریافتند کمبود اکسید نیتریک می تواند موجب نارسایی قلبی شود.
رابرت ریتمن ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: کار تحقیقی ما نشان می دهد گیرنده های اصلی در قلب که به داروها واکنش نشان می دهند بدون اکسید نیتریک عمل نمی کنند. این مطالعه انگیزه جدیدی را برای جایگزینی اکسید نیتریک در طول نارسایی قلبی ارائه می کند.
در مطالعه جدید، یکی از متداول ترین هدف های دارویی در پزشکی مدرن مورد بررسی قرار گرفت: GPCR (گیرنده های جفت شده با پروتئین G). این گیرنده ها بر روی سطح مولکولی قرار گرفته و هدف یک سوم داروهای مورد تایید FDAهستند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
چرا مهندسان سیاست مداران خوبی نمی شوند؟

چرا مهندسان سیاست مداران خوبی نمی شوند؟ گمانه زنی هایی وجود دارد دربارۀ اینکه مارک زاکربرگ، مخترع فیس بوک، درصدد است تا در انتخابات سال 2020 نامزد ریاست جمهوری آمریکا شود. او مداوماً سفر می کند و در سخنرانی هایش وعده می دهد که برای همه چیز راه حل های فنی دارد. اما سابقۀ رئیس جمهور شدنِ یک مهندس در ایالات متحده، سابقۀ روشنی نیست. اولین و آخرین رئیس جمهور مهندس آمریکا، هربرت هوور، آدمی بود بسیار شبیه به زاکربرگ: بی روح، بدون توان همدلی، ناتوان در سخنرانی و البته احمق در سیاست.
به گزارش عصر ایران به نقل از ترجمان، ما دیگر چیزی نمی سازیم ؛ این غرولندْ یکی از قدیمی ترین ایده های ترامپیسم است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش