تاثیر قهوه در درمان پارکینسون

تاثیر قهوه در درمان پارکینسون متخصصان سلامت در یک مطالعه جدید تاکید کردند: دو ترکیب موجود در قهوه می تواند برای مقابله با بیماری پارکینسون موثر باشد.
به گزارش ایسنا، یافته های متخصصان حاکی از آن است که مشتقات نوعی اسید چرب موسوم به EHT که دانه قهوه را می پوشاند، کمک می کند تا مغز موش ها در برابر انباشت غیرمعمول پروتئین مرتبط با پارکینسون و زوال عقل حفاظت شود.
گروهی از محققان دانشگاه راتگرز آمریکا اظهار داشتند: در این مطالعه تعدادی موش میزان ناچیزی از کافئین و EHT دریافت کردند. هیچ یک از این دو ترکیب به تنهایی اثرگذار نیستند اما در کنار یکدیگر بخشی از مغز موش ها را فعال کرده که با تشکیل پروتئین های موثر در بروز ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 دقیقه پیش
سرطان سینه ،یک چهارم سرطانهای خوزستان

سرطان سینه ،یک چهارم سرطانهای خوزستان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خوزستان ،جهش یا تغییر درDNA یا ماده ی ژنتیکی سلول اتفاق می افتد ، سلول تغییر یافته ،دیگر ازدستورها و علائم داخلی پیروی نمی کند و درمدت کوتاهی به سلولهای جدید که جهش یافته اند تقسیم می شود و این فرایند با ایجاد تومورهای خوش خیم و بد خیم ادامه می یابد.
برخی سرطانها با برداشتن تومورها بهبود می یابد و تعدادی دیگر به علت فراگُستری دربدن فرد مبتلا ، او را به کام مرگ می کشاند.درحال حاضرشایع ترین انواع سرطانها درکشورسرطان معده ودستگاه فوقانی درمردان وسرطان سینه درزنان گزارش شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 41 دقیقه پیش
فضاپیمای ناسا در یک سیارک آب کشف کرد

فضاپیمای ناسا در یک سیارک آب کشف کرد به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، دانشمندان ناسا با انتشار اطلاعات فضاپیمای "اسیریس- رکس"(Osiris-Rex) از کشف آب در سیارک "بننو"(Bennu) خبر دادند. آنها توانستند با کمک طیف سنج، هیدروکسل هایی کشف کنند که حاکی از تعامل با آب هستند.
این گروه پژوهشی، اطلاعات خود را با بررسی داده های اسیریس- رکس به دست آورده اند که در اواسط ماه اوت به ببنو نزدیک شد و در روز سوم ماه دسامبر به این سیارک رسید.
هنوز مراحل بسیاری برای تکمیل این پژوهش باقی مانده اند. اسیریس- رکس تا 31 دسامبر به مدار اطراف بننو نخواهد رفت؛ در نتیجه جمع آوری نمونه هایی از این سیارک، زمان خواهد برد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
صدای فضا؛ از باد در مریخ تا غرش خورشید و انفجار آغازین کیهان (فیلم)

صدای فضا؛ از باد در مریخ تا غرش خورشید و انفجار آغازین کیهان (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصر ایران؛ محسن ظهوری ضبط صدای باد در مریخ، خیلی ها را در سراسر جهان هیجان زده کرده. حق هم دارند، این اتفاق پیشرفت بزرگی در علم بوده و ناسا توانسته با فرستادن کاوشگر اینسایت روی مریخ، نه تنها این صدای هیجان انگیز را ضبط کند، بلکه تحقیقات جدید و وسیعی در آن سیاره آغاز کند. اما این نخستین بار نیست که ناسا سعی کرده صدایی را از فضا به ما برساند.
شاید فکر کنید فضا پرسروصداست، اما اصلا اینطور نیست. اگر در فضا معلق باشید، چیزی جز صدای اکسیژن درون کلاه یا ابزاری که با آن ها کار می کنید، نخواهید شنید. این سکوت به خاطر وجود کلاه فضانوردی بر سر نیست ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
حذف سلول های سرطانی باقی مانده از جراحی با اسپری ژل

حذف سلول های سرطانی باقی مانده از جراحی با اسپری ژل به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نخستین گام در بسیاری از درمان های سرطان، جراحی و برداشتن بافت تومور است اما اغلب این روش به اندازه کافی مناسب نیست زیرا پس از جراحی ممکن است مقدار کمی سلول های سرطانی باقی بمانند و مجددا رشد کنند.
براساس گزارش نیواطلس ، در حال حاضر تیمی از دانشمندان به سرپرستی دانشگاه کالیفرنیا و لس آنجلس، ژل جدیدی را طراحی و ارائه کردند که به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا سلول های سرطانی باقی مانده پس از جراحی را بهتر شناسایی کنند و از بین ببرند.
سلول های سرطانی پس از جراحی از پروتئین های ویژه ای به نام CD47 استفاده می کنند تا از دید سیستم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 ساعت و 32 دقیقه پیش
آشنایی با اختلال افسردگی فصلی

آشنایی با اختلال افسردگی فصلی سلامت نیوز :اختلال افسردگی فصلی نشانه هایی دارد که از آن جمله اینکه در طول زمستان پیش می آید، در بهار یا تابستان سال بعد بهبود می یابد و به همین دلیل به آن افسردگی فصلی می گویند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین ، همه انسان ها در مقطعی از زندگی خود احساس افسردگی می کنند و معمولا علت این افسردگی رابه رویدادهای مشخصی ریط می دهند.
در ایجاد افسردگی دو نوع رویداد اهمیت ویژه ای دارند. فقدان و شکست !تجربه هایی مانند ازدست دادن شغل یا فوت بستگان نزدیک می توانند باعث آغاز دوره ای از غم و خمودگی باشند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
بانوی مرگ مغزی به دو بیمار زندگی دوباره بخشید

بانوی مرگ مغزی به دو بیمار زندگی دوباره بخشید به گزارش خبرنگاراز مشهد ، ابراهیم خالقی مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در هشتصدو بیست و هشتمین (828) عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی فاطمه نوری 62 ساله؛که از ICU بیمارستان رضوی به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.
وی تصریح کرد: کبد زنده یاد فاطمه نوری در بیمارستان منتصریه به خانم 58 ساله ساکن مشهد پیوند و به بیمار زندگی دوباره بخشید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 ساعت و 50 دقیقه پیش
عقربه های ترازو می گویند چقدر به آسم نزدیک هستید

عقربه های ترازو می گویند چقدر به آسم نزدیک هستید سلامت نیوز : کودکان چاق، بیشتر از همسالان لاغرشان در معرض ابتلا به آسم قرار دارند.
به گزارس سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، محققان می گویند، حداقل 10درصد آسم های دوران کودکی، به چاقی مربوط می شود. با توجه به بررسی های انجام شده، 17درصد کودکانی که اضافه وزن دارند، آسم می گیرند و 30درصد کودکان چاق، به این بیماری دچار می شوند.
البته نباید فراموش کنیم که همه مبتلایان به آسم، به خاطر وزنشان گرفتار این بیماری تنفسی نمی شوند. با این وجود، محققان تردیدی ندارند که 23 تا 27درصد موارد آسمی که در کودکان چاق مشاهده می شود، به وزن آن ها مربوط می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
ترمیم موفقیت آمیز مثانه با استفاده از چارچوب ابریشمی

ترمیم موفقیت آمیز مثانه با استفاده از چارچوب ابریشمی به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، در این تحقیقات که با مدل سازی انسداد جزیی خروجی مثانه روی خوک های ماده انجام گرفت، محققان نشان دادند که می توان بافت جدید کشسان مثانه را روی یک چارچوب سلولی از جنس فیبروئین ابریشمی دولایه رشد داد.
فیبروئین نوعی پروتئین نامحلول است که توسط عنکبوت ها، کرم ابریشم و سایر گونه های بید تولید می شود. فیبروین مورد استفاده در این تحقیقات از پیله های کرم ابریشم به دست آمده است.
در جریان این تحقیقات مشخص شد انسداد مثانه پس از ترمیم بافت به میزان 61 درصد کاهش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 4 دقیقه پیش
چربی شکمی مازاد مشکلی شایع در بیماران قلبی

چربی شکمی مازاد مشکلی شایع در بیماران قلبی آفتاب نیوز :
گروهی از پزشکان اروپایی در مطالعه ای با موضوع پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی و دیابت اظهار داشتند: نزدیک به دو سوم از افرادی که در معرض ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی هستند از وجود چربی شکمی مازاد رنج می برند.
در این مطالعه معلوم شد: نسبت بسیار بالایی از افرادی که در معرض بیماری های قلبی-عروقی هستند سبک زندگی سالم را رعایت نکرده و مشکلات فشار خون، دیابت و تجمع لیپیدها در این بیماران کنترل نمی شود.
پزشکان در این بررسی به مطالعه روی تعدادی فرد کمتر از 80 سال پرداختند که سابقه ابتلا به بیماری عروق کرونری و دیگر بیماری های ناشی از تصلب شرایین را نداشتند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 13 دقیقه پیش
ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی

ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی سلامت نیوز : مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی دستوراتی را صادر کرد.
به گزارس سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا عسگری - مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی از معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، خواست که در صورت مشاهده موارد تخلف در حوزه فعالان طب سنتی، ضمن معرفی متخلفان به مراجع ذی صلاح قانونی از جمله دادگاه ویژه روحانیت، برخورد قانونی مناسب صورت پذیرفته و این دفتر را از اقدامات انجام شده، مطلع کنند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 13 دقیقه پیش
چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟

چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟ به گزارش بولتن نیوز، طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، هر آنچه بر فرآیند تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد می تواند قدرت حافظه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
به گزارش سایت هلث دی نیوز، برخی از عوامل شایعی که می تواند به ضعف حافظه منجر شود، در پی می آید:
- مصرف برخی داروها از جمله داروهای خواب، ضن اضطراب، آنتی هیستامین ها و مسکن ها که بر حافظه تاثیر دارند.
-مصرف مواد الکلی که موجب کمبود ویتامین B1 شده و حافظه را تحت تاثیر قرار می دهد.
-استرس ناشی از ضربه های روحی عامل ضعف حافظه است.
-وارد شدن ضربه به سر ضعف حافظه را به همراه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 23 دقیقه پیش
چربی شکمی مازاد مشکلی شایع در بیماران قلبی

چربی شکمی مازاد مشکلی شایع در بیماران قلبی به گزارش ایسنا، گروهی از پزشکان اروپایی در مطالعه ای با موضوع پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی و دیابت اظهار داشتند: نزدیک به دو سوم از افرادی که در معرض ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی هستند از وجود چربی شکمی مازاد رنج می برند.
در این مطالعه معلوم شد: نسبت بسیار بالایی از افرادی که در معرض بیماری های قلبی-عروقی هستند سبک زندگی سالم را رعایت نکرده و مشکلات فشار خون، دیابت و تجمع لیپیدها در این بیماران کنترل نمی شود.
پزشکان در این بررسی به مطالعه روی تعدادی فرد کمتر از 80 سال پرداختند که سابقه ابتلا به بیماری عروق کرونری و دیگر بیماری های ناشی از تصلب شرایین را نداشتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 52 دقیقه پیش
کدام ویتامین بیشترین تاثیر را در تقویت میل جنسی دارد؟

کدام ویتامین بیشترین تاثیر را در تقویت میل جنسی دارد؟ سلامت نیوز : رژیم غذایی مناسب نه تنها به سلامت جسمی کمک می کند و از بروز بیماری های مختلف پیشگیری می کند، بلکه باعث تقویت قوای جنسی می شود. در این مقاله چند صبحانه موثر برای تقویت قوای جنسی به شما معرفی می شوند.
تقویت میل جنسی با منابع ویتامین دی
به گزارس سلامت نیوز به نقل از سلامت آنلاین، پزشکان معتقدند که با رژیم غذایی مناسب می توان تا حد زیادی میل جنسی را در افرادی تقویت کرد که احساس می کنند از این نظر دچار مشکلند. متخصصان تغذیه نیز خوراکیهایی را پیشنهاد داده اند که با مصرفشان می توان در این راه گامی موثر برداشت. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 3 دقیقه پیش
6 خاصیت شگفت انگیز هندوانه+ اینفوگرافی

6 خاصیت شگفت انگیز هندوانه+ اینفوگرافی به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، هندوانه منبع خوبی از ویتامین C است که ماده ی مغذی لازم برای سنتز کلاژن است. کلاژن پوست شما را نرم و منعطف نگه می دارد و مو های شما را تقویت می کند.
ویتامین A موجود در هندوانه یکی دیگر از مواد مغذی مهم است که به سلامت پوست کمک می کند این ویتامین سلول ها را ترمیم و سلول های جدید پوستی ایجاد می کند، بدون مواد مغذی، پوست شما کدر و پوسته پوسته می شود.
خواص هندوانه برای تقویت سیستم ایمنی بدن
هندوانه، غنی از ویتامین C. است و بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، این میوه حاوی ویتامین B ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 3 دقیقه پیش
اگر به لاکتوز حساسیت دارید، این 5 ماده غذایی را جایگزین شیر کنید

اگر به لاکتوز حساسیت دارید، این 5 ماده غذایی را جایگزین شیر کنید به گزارش خبرآنلاین ، افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند، به دلیل عوارض مصرف این موادغذایی اغلب از خوردن فراورده های لبنی اجتناب می کنند.
با این حال، غذاهای لبنی بسیار مغذی هستند و سطح لاکتوز همه آنها زیاد نیست.
حساسیت به لاکتوز چیست؟
این حساسیت یکی از رایج ترین مشکلات گوارشی است و حدود 75 درصد از افراد دنیا به آن مبتلا هستند. حساسیت به لاکتوز به دلیل کمبود آنزیمی به نام لاکتاز، که در روده تولید شده و برای شکستن لاکتوز، شکر اصلی موجود در شیر، مورد نیاز است، به وجود می آید. بدون وجود این آنزیم، لاکتوز بدون این که هضم شود از روده رد می شود و باعث بروز مشکلاتی مانند تهوع، درد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 12 دقیقه پیش
تاثیر قهوه در درمان پارکینسون

تاثیر قهوه در درمان پارکینسون سلامت نیوز : متخصصان سلامت در یک مطالعه جدید تاکید کردند: دو ترکیب موجود در قهوه می تواند برای مقابله با بیماری پارکینسون موثر باشد.
به گزارس سلامت نیوز به نقل از ایسنا، یافته های متخصصان حاکی از آن است که مشتقات نوعی اسید چرب موسوم به EHT که دانه قهوه را می پوشاند، کمک می کند تا مغز موش ها در برابر انباشت غیرمعمول پروتئین مرتبط با پارکینسون و زوال عقل حفاظت شود.
گروهی از محققان دانشگاه راتگرز آمریکا اظهار داشتند: در این مطالعه تعدادی موش میزان ناچیزی از کافئین و EHT دریافت کردند. هیچ یک از این دو ترکیب به تنهایی اثرگذار نیستند اما در کنار یکدیگر بخشی از مغز موش ها را فعال کرده که ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 13 دقیقه پیش
غذایی محلی برای پیشگیری از آب مروارید

غذایی محلی برای پیشگیری از آب مروارید به گزارش بولتن نیوز ، کوفته سبزی شیرازی از غذاهای سنتی شیراز حاوی ویتامین های A، B، C، E، D، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، اسیدفولیک، منیزیم، منگنز، فسفر، آهن، فیبر، کلسیم، پروتئین، اسید چرب امگا 3، سولفور، سلنیوم، کولین، گوگرد و غیره است.
برای بررسی خواص کوفته سبزی شیرازی و اینکه مصرف این غذا برای چه افرادی مفید است با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می خوانید.
مهمترین خواص کوفته سبزی شیراز
حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره خواص کوفته سبزی شیرازی گفت: کوفته سبزی شیرازی به علت دارا بودن ویتامین B12، آهن و اسید فولیک ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 32 دقیقه پیش
کلاه پشمی که به کلاه ایمنی تبدیل می شود

کلاه پشمی که به کلاه ایمنی تبدیل می شود به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، بسیاری از اسکی بازان به هنگام اسکی کردن، به جای کلاه ایمنی از کلاه های بافتنی و پشمی استفاده می کنند و خطر پوشیدن این کلاه ها را به خاطر نرمی آنها به جان می خرند.
به همین دلیل، دو تن از مهندسان دانشگاه فناوری کوئینزلند کلاهی به نام " A1 " را ابداع کرده است. این کلاه در حالت عادی، نرم و منعطف است، اما فناوری استفاده شده در لایه زیرین کلاه، به محض وارد آمدن هر نیرویی، به منظور محافظت از سر در اثر ضربه، سفت می شود.
این کلاه توسط "راب جوزف" مهندس زیست پزشکی و "برودی رابینسون" مهندس تولید که هر دو دانشجوی دانشگاه استرالیا دانشگاه فناوری کوئینزلند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 43 دقیقه پیش
این قرص ها را نباید نصف کنید

این قرص ها را نباید نصف کنید سلامت نیوز : اگر قورت دادن قرص هایی که مصرف می کنید سخت است، قبل از نصف کردن آن ها حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
به گزارس سلامت نیوز به نقل از بهداشت نیوز: اندازه دارو ها بی دلیل نیست و این اندازه ها به دلیل نیاز بدن به دوز خاصی از دارو است تا تاثیرات مورد نظر پزشک و داروساز را بر بدن بگذارد.
برخی افراد به ویژه سالمندان در قورت دادن دارو ها مشکل دارند و برخی اوقات بدون مجوز از پزشک اقدام به نصف کردن دارو ها می کنند که این کار می تواند آن ها را در معرض آسیب های شدید سلامتی قراردهد.
چه قرص هایی را نمی توانید نصف کنید ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 53 دقیقه پیش
کاوشگر فضایی وایجر2 در 18 میلیارد کیلومتری زمین

کاوشگر فضایی وایجر2 در 18 میلیارد کیلومتری زمین به گزارش خبرآنلاین ، این دومین محصول ساخت بشر است که در فضای میان ستاره ای جای می گیرد.{ لینک }
محققان با حضور در نشست اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا/ AGU در واشنگتن این موضوع را تائید کردند که وایجر 2 از هلیوسفر / هورسپهر (پهنه ای است حباب مانند که بادهای خورشیدی را دربرگرفته) عبور کرده و به پوش خورشیدی/ Heliosheath رسیده است.( پوش خورشیدی منطقه ای میانی است که مرز بیرونی آن، مرز هلیوسفر محسوب می شود. به مرز هلیوسفر منطقهٔ توقف خورشیدی (به انگلیسی: Heliopause ) نیز گفته می شود.)
به گفته نیکی فاکس مدیر بخش هلیوفیزیک ناسا با اطلاعاتی که وایجر 2 برای زمین می فرستد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 53 دقیقه پیش
مواد خوراکی مضر برای دندان ها را بشناسید

مواد خوراکی مضر برای دندان ها را بشناسید سلامت نیوز : محققان و متخصصان در مورد مصرف برخی مواد خوراکی و نوشیدنی که می تواند در پوسیدگی دندان ها نقش داشته باشد هشدار می دهند.
به گزارس سلامت نیوز به نقل از مهر، به گفته کارشناسان انجمن دندان آمریکا، پاک کردن برخی مواد غذایی از دندان ها بسیار دشوار است و مصرف مداوم آنها می تواند موجب کرم خوردگی شود.
انجمن دندان آمریکا اجتناب از مصرف مواد خوراکی زیر را توصیه می کند:
- آب نبات های سفت: این ماده خوراکی مملو از قند بوده و می تواند موجب بروز مشکلات دندانی نظیر شکستن دندان شود.
- یخ: جویدن یخ می تواند به مینای دندان اسیب رسانده یا موجب ترک خوردگی دندان شود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی

ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا عسگری - مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی از معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، خواست که در صورت مشاهده موارد تخلف در حوزه فعالان طب سنتی، ضمن معرفی متخلفان به مراجع ذی صلاح قانونی از جمله دادگاه ویژه روحانیت، برخورد قانونی مناسب صورت پذیرفته و این دفتر را از اقدامات انجام شده، مطلع کنند.
در این بخشنامه خطاب به معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آمده است: ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 23 دقیقه پیش
روزانه چه قدر لبنیات بخوریم

روزانه چه قدر لبنیات بخوریم سلامت نیوز : عضو دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مصرف لبنیات علاوه بر استحکام بافت استخوان، سلامت دندان و پوست را به همراه دارد، گفت: حداکثر جذب کلسیم در بدن تا 30 سالگی است.
به گزارس سلامت نیوز، پریسا ترابی متخصص تغذیه و عضو دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفت وگو با فارس در ارتباط با مصرف لبنیات جهت تأمین کلسیم در بدن اظهار داشت: همه گروه های سنی نیاز روزانه به مصرف لبنیات دارند و این مسئله در کودکان روزانه 2 تا 3 سهم، بزرگسالان 3 تا 4 سهم و زنان باردار حداقل 4 سهم است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 23 دقیقه پیش
کشف آب روی سیارک بن نو

کشف آب روی سیارک بن نو خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس: ناسا متوجه شده سیارکBennu مرطوب و دارای گرداله های بیشتر از تعدادی است که قبلا تصور می شد.
محققان روز گذشته نخستین مدل ها از اطلاعاتی را منتشر کردند که فضاپیمایOsiris-Rex هفته گذشته پس از فرود روی سیارک Bennuجمع آوری کرد. این سیارک فقط 80 میلیون تن وزن دارد. بنو به طور مداوم دور زمین مدار می زند و 150 سال دیگر به نزدیکی زمین می رسد.
روی سطح سیارک هیچ مایعی وجود ندارد اما مقدار انبوهی از آن به شکل گل خیس زیر سطح قرار دارد.
دانته لورتا یکی از پژوهشگران دانشگاه آریزونا می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 43 دقیقه پیش
هزینه بالای آموزش و خروج محققان از پروژه های علمی

هزینه بالای آموزش و خروج محققان از پروژه های علمی به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از timeshighereducation ، نتایج یک بررسی منتشر شده از سوی وزارت علوم و تحقیقات آمریکا بیانگر آن است، نیمی از دانشمندان این کشور ظرف 5 سال از دوره تحصیل علمی و حرفه ای خارج می شوند.
این مطالعه بر رشته های نجوم، محیط زیست و رباتیک صورت گرفته و نشان می دهد، دوره های حرفه ای عملی به شدت کوتاه شده است.
این رقم به شدت با نرخ خروج دانشمندان در دهه 1960 تفاوت دارد؛ زمانی که نیمی از همه افرادی که در یک زمان واحد وارد آموزش عالی می شدند، 35 سال دوره تحقیقاتی و حرفه ایشان به طول می انجامید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 53 دقیقه پیش
چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟

چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟ ضعف حافظه از مشکلات شایعی است که با بالا رفتن سن افراد بیشتر درگیر آن می شوند.
به گزارش ایسنا، طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، هر آنچه بر فرآیند تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد می تواند قدرت حافظه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
به گزارش سایت هلث دی نیوز، برخی از عوامل شایعی که می تواند به ضعف حافظه منجر شود، در پی می آید:
- مصرف برخی داروها از جمله داروهای خواب، ضن اضطراب، آنتی هیستامین ها و مسکن ها که بر حافظه تاثیر دارند.
-مصرف مواد الکلی که موجب کمبود ویتامین B1 شده و حافظه را تحت تاثیر قرار می دهد.
-استرس ناشی از ضربه های روحی عامل ضعف حافظه است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 ساعت و 3 دقیقه پیش
دلایل احتمالی ورم انگشتان دست

دلایل احتمالی ورم انگشتان دست سایت تخصصی "مدیکال دیلی" در مطلبی در این باره آورده است که صرف نظر از شدت ورم انگشتان، دلایل احتمالی در بروز این مشکل می تواند شامل موارد زیر باشد:
بدن سطح آب و نمک را تنظیم کرده و تعادل آن را حفظ می کند. زمانیکه فرد در مصرف نمک افراط کند بدن با ذخیره میزان آب بیشتر واکنش نشان می دهد. این نوع از ورم خفیف و موقت است و به طور معمول در مدت یک روز از بین می رود.
قرار گرفتن در معرض هوای گرم
درصورتیکه در معرض دمایی بالاتر از حد معمول قرار بگیرید که در بیشتر مواقع در سفر این اتفاق می افتد، امکان ورم انگشت ها وجود دارد که می تواند نشانه ای از اختلالات ناشی از گرما باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 ساعت و 42 دقیقه پیش
چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟

چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟ آفتاب نیوز :
طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، هر آنچه بر فرآیند تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد می تواند قدرت حافظه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از سایت هلث دی نیوز، برخی از عوامل شایعی که می تواند به ضعف حافظه منجر شود، در پی می آید:
- مصرف برخی داروها از جمله داروهای خواب، ضن اضطراب، آنتی هیستامین ها و مسکن ها که بر حافظه تاثیر دارند.
-مصرف مواد الکلی که موجب کمبود ویتامین B1 شده و حافظه را تحت تاثیر قرار می دهد.
-استرس ناشی از ضربه های روحی عامل ضعف حافظه است.
-وارد شدن ضربه به سر ضعف حافظه را به همراه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 ساعت و 23 دقیقه پیش
چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟

چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟ ضعف حافظه از مشکلات شایعی است که با بالا رفتن سن افراد بیشتر درگیر آن می شوند.
به گزارش ایسنا، طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، هر آنچه بر فرآیند تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد می تواند قدرت حافظه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
به گزارش سایت هلث دی نیوز، برخی از عوامل شایعی که می تواند به ضعف حافظه منجر شود، در پی می آید:
- مصرف برخی داروها از جمله داروهای خواب، ضن اضطراب، آنتی هیستامین ها و مسکن ها که بر حافظه تاثیر دارند.
-مصرف مواد الکلی که موجب کمبود ویتامین B1 شده و حافظه را تحت تاثیر قرار می دهد.
-استرس ناشی از ضربه های روحی عامل ضعف حافظه است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
کشف خطرات تازه نمک برای قلب

کشف خطرات تازه نمک برای قلب به گزارش مهر، فیبریلاسیون دهلیزی نوعی ضربان قلبی نامنظم است که منجر به لخته شدن خون و مشکلات دیگر می شود. میلیون ها نفر در جهان به این مشکل دچارند و در معرض ریسک بیشتری نسبت به سکته و نارسایی قلبی هستند.
این پژوهش 716 مرد و زن میانسال در فنلاند را انتخاب کرده و به مدت 19 سال بررسی کرده است. در بازه مورد بررسی 74 نفر از مشارکت کنندگان دچار فیبریلاسیون دهلیزی شدند.
پس از بررسی چندین عامل محتمل دیگر شامل سن، چربی بدن، فشار خون و استعمال دخانیات پژوهشگران متوجه شدند که مصرف نمک به تنهایی نسبت مستقیمی با ابتلا به این عارضه دارد و کسانی که میزان نمک بیشتری در غذایشان داشتند صرفنظر از ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 ساعت و 52 دقیقه پیش
توصیه های مهم برای سلامت بانوان در دوره میانسالی

توصیه های مهم برای سلامت بانوان در دوره میانسالی به گزارش از شیراز ؛ فاطمه ویزشفر عضو هیات علمی سلامت بهداشت جامعه در دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه (س) گفت: راهکار های عملی برای بانوان که می توانند زندگی سالم تری داشته باشند، ابتدا به انجام تمرین های ورزشی کوتاه و منظم است.
وی افزود: بزرگ ترین عادت سالم برای همه بانوان ، تمرین های ورزشی مرتب، حتی به مدت کوتاه است؛ یافته های بسیاری نشان می دهد که ورزش های کوتاه، اما مستمر، فواید زیادی برای سلامتی در بر دارند.
ویزشفر با توصیه به حذف شکر از رژیم غذایی ، ادامه داد: شکر هیچگونه ماده مغذی، پروتئین، چربی سالم یا هیچگونه آنزیمی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 ساعت و 53 دقیقه پیش
رابطه عاشقانه تان با این 6 رفتار نابود می شود، مراقب باشید!!

رابطه عاشقانه تان با این 6 رفتار نابود می شود، مراقب باشید!! رابطه عاشقانه پایدار
بسیاری از کارهایی که ما انجام می دهیم در دراز مدت رابطه عاشقانه مان را ویران خواهند کرد. اگر شما هم دوست دارید بدانید که این رفتارها کدامند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید
پایان رابطه عاطفی، رفتارهای مخرب را بشناسید
داشتن یک رابطه عاطفی سالم کار ساده ای نیست. شاید شما رفتارهایی از خود نشان دهید که به خیال تان برای رابطه عاطفی مفیدند، اما واقعیت چیز دیگری است. بسیاری از کارهایی که ما انجام می دهیم در دراز مدت رابطه را ویران خواهند کرد. اگر شما هم دوست دارید بدانید که این رفتارها کدامند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
او بی تفاوت است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 ساعت و 13 دقیقه پیش
روشهایی برای تقویت حس کنجکاوی در کودکان

روشهایی برای تقویت حس کنجکاوی در کودکان تقویت حس کنجکاوی در کودکان
فکر می کنید میزان کنجکاوی کودک شما کم است. شاید دنبال راهی برای تقویت کنجکاوی کودک هستید. کنجکاوی، عاملی است که افراد بزرگسال و کودکان را تشویق به یادگیری مطالب جدید می کند. در بزرگسالی، راه های زیادی برای تقویت این حس در ما وجود دارد؛ اما پرورش این حس از سنین کودکی در بچه ها اهمیت زیادی دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط انجمن علوم روانشناسی، کنجکاوی نقش مهمی در عملکرد تحصیلی کودک دارد.
سونی فون استوم در این مورد می گوید:
اگرشدیدا کنجکاو باشید، به خانه می روید و کتاب های متفاوتی می خوانید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 ساعت و 23 دقیقه پیش
هر 19 ثانیه در جهان، پای یک دیابتی قطع می شود

هر 19 ثانیه در جهان، پای یک دیابتی قطع می شود به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر محمدرضا مهاجری تهرانی روز دوشنبه با اشاره به اینکه این مقدار در سال گذشته هر 20 ثانیه بود، افزود: باتوجه به شیوع دیابت، قطع پا براثر زخم پای دیابتی در دنیا افزایش یافته و به هر 19 ثانیه رسیده است.
وی تاکید کرد که اغلب قطع پا ها بر اثر زخم پای دیابتی قابل پیشگیری است و با درمان های استاندارد می توان زخم پای دیابتی را در مراحل اولیه ترمیم کرد تا از قطع پا جلوگیری شود.
مهاجری تهرانی به بیماران دیابتی توصیه کرد که تمهیدات لازم را به عمل آورند تا دچار زخم پا نشوند و اگر به این عارضه مبتلا شدند در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه و از خود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 ساعت و 23 دقیقه پیش
طرز تهیه سوپ کاهو؛ یکی از محبوب ترین سوپ ها

طرز تهیه سوپ کاهو؛ یکی از محبوب ترین سوپ ها وب سایت بیتوته: کاهو یکی از سبزی هایی است که علاوه بر خواص درمانی، مصرف غذایی نیز دارد و در میان سبزی ها، تاریخی کهن دارد .کاهو داروی تسکین دهنده طبیعی است که شامل مقدار کمی از یک ماده شیمیایی به نام لاکتوسین است. خون را صاف می کند. غذایی زود هضم است و خواب آرامی را به دنبال دارد. از مؤثرترین و طبیعی ترین درمان های کم خونی است.در این مطلب میخواهیم طرز تهیه سوپ کاهو را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
مواد لازم:
کره: 50 گرم شیر: 1/5 پیمانه آب مرغ: 6 پیمانه آبلیمو: به میزان لازم آرد سفید: 4 قاشق سوپخوری نمک و فلفل: به میزان لازم روغن مایع: 2 قاشق سوپخوری کاهو ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 ساعت و 23 دقیقه پیش
لوازم آرایشی ا ت را خرد کن

لوازم آرایشی ا ت را خرد کن به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر لوازم آرایش برای دختران وسیله ایست که خودشان را زیباتر نشان دهند این وسیله چند وقتی است برای دختران و زنان کره ای قابلیت تازه ای پیداکرده است. آنها این روزها با این وسیله های جذاب و اغلب گرانقیمت مبارزه می کنند و از لحظات خرد کردن و درب داغان کردن آنها فیلم می گیرند تا اعتراض خود را به استانداردهای زیبایی که جامعه به آنان تحمیل می کند، نشان دهند. این حرکت زنان و دختران کره ای در کشوری که یکی از صاحبان اصلی صنعت مد و آرایش است، بازتاب های زیادی داشته و توجه رسانه های دنیا را به خود جلب کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 ساعت و 2 دقیقه پیش
چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟

چه عواملی موجب ضعف حافظه می شوند؟ طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، هر آنچه بر فرآیند تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد می تواند قدرت حافظه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
به گزارش سایت هلث دی نیوز، برخی از عوامل شایعی که می تواند به ضعف حافظه منجر شود، در پی می آید:
- مصرف برخی داروها از جمله داروهای خواب، ضن اضطراب، آنتی هیستامین ها و مسکن ها که بر حافظه تاثیر دارند.
-مصرف مواد الکلی که موجب کمبود ویتامین B1 شده و حافظه را تحت تاثیر قرار می دهد.
-استرس ناشی از ضربه های روحی عامل ضعف حافظه است.
-وارد شدن ضربه به سر ضعف حافظه را به همراه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 ساعت و 43 دقیقه پیش
مواد خوراکی مضر برای دندان ها را بشناسید

مواد خوراکی مضر برای دندان ها را بشناسید به گزارش خبرنگار مهر ، به گفته کارشناسان انجمن دندان آمریکا، پاک کردن برخی مواد غذایی از دندان ها بسیار دشوار است و مصرف مداوم آنها می تواند موجب کرم خوردگی شود.
انجمن دندان آمریکا اجتناب از مصرف مواد خوراکی زیر را توصیه می کند:
- آب نبات های سفت : این ماده خوراکی مملو از قند بوده و می تواند موجب بروز مشکلات دندانی نظیر شکستن دندان شود.
- یخ : جویدن یخ می تواند به مینای دندان اسیب رسانده یا موجب ترک خوردگی دندان شود.
- مواد خوراکی چسبناک : می توانند بواسطه باقی ماندن طولانی بر روی سطح دندان بیش از سایر مواد خوراکی به دندان ها اسیب برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
مقصد نهایی ماه نورد چینی کجاست؟+ تصاویر

مقصد نهایی ماه نورد چینی کجاست؟+ تصاویر به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، ماه نورد ساخت دانشمندان چینی به نام Change 4 در واپسین روز های سال 2018 از پایگاهی درمنطقه سیچوان به سوی نیمه تاریک کره ماه پرتاب شد.
بنابرپیش بینی ها این ماه نورد 3 روز زمینی درسفرخواهد بود تا به کره ماه و منطقه مورد نظر برای فرود به نام (Von Karman) برسد و به مدت سه هفته درمدار کره ماه برای مطالعات بیشتر باقی خواهد ماند.
ماه نورد چینی ها به وسیله موشک فضایی مشهور به نام (3B rocket) در این سفر حمل می شود. دهانه Von karman درقطب جنوب کره ماه و نیمه تاریک آن قراردارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 3 دقیقه پیش
سبک زندگی سالم خطر بازگشت سرطان سینه را کاهش می دهد

سبک زندگی سالم خطر بازگشت سرطان سینه را کاهش می دهد به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر ولفگانگ جانی ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اولم آلمان، در این باره می گوید: هر چقدر سبک زندگی بیمار مبتلا به سرطان سینه سالم تر باشد، روند بهبود بیماری بهتر است.
در این مطالعه، تیم تحقیق وضعیت حدود 2300 بیمار مبتلا به سرطان سینه در مرحله اولیه را که تحت درمان با شیمی درمانی قرار گرفته بودند بررسی کرد. نیمی از این بازماندگان به طورتصادفی تحت مشاوره دوساله زندگی سالم شخصی شده به صورت تلفنی قرار گرفتند. نیمی دیگر (گروه کنترل) مشاوره استاندارد کلی براساس سبک زندگی سالم دریافت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 3 دقیقه پیش
مقابله با بیماری ام اس با مصرف آسپرین

مقابله با بیماری ام اس با مصرف آسپرین به گزارش خبرنگار مهر ، بیماری ام اس یک اختلال خودایمنی است که در آن، سلول های T گمراه شده سیستم ایمنی به رویه پروتئینی محافظ میلین که رشته های عصبی را می پوشاند حمله کرده و نابود می نماید.
این بیماری موجب ناتوانی بیش از 2.3 میلیون نفر در جهان شده است.
دکتر آصاف هارل ، از بیمارستان لنوکس هیل نیویورک، در این باره می گوید: مطالعات کوچک قبلی نشان داده اند که آسپرین در درمان ضعف و خستگی و سایر علائم بیماری ام اس کمک کننده است.
در این مطالعه، تیم تحقیق به سرپرستی سوسانتا موندال از مرکز پزشکی امور کهنه سربازان جسی براون شیکاگو ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 3 دقیقه پیش
فاکتورهای پرخطر ابتلا به زوال حافظه را بشناسید

فاکتورهای پرخطر ابتلا به زوال حافظه را بشناسید به گزارش خبرنگار مهر ، طبق اعلام سازمان غذا و دارو آمریکا هر آنچه که بر فرایند فکر و یادگیری تاثیر می گذارد می تواند بر حافظه هم اثرگذار باشد.
به گفته محققان برخی عوامل شایع مسبب زوال حافظه عبارتند از:
- برخی داروها نظیر قرص های خواب، آنتی هیستامین ها، داروهای ضداضطراب، ضدافسردگی، داروهای اسکیزوفرنی و مُسکن ها می توانند موجب اختلال در حافظه شوند.
- مصرف نوشابه های الکلی که می تواند موجب ایجاد کمبود ویتامین B1 در بدن شده که بر حافظه تاثیر می گذارد.
- استرس، بخصوص استرس ناشی از تروما و ضربه هیجانی، می تواند عامل ایجاد زوال حافظه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 3 دقیقه پیش
لاغرها در معرض بستری شدن در بیماستان

لاغرها در معرض بستری شدن در بیماستان به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال نیوز تودی، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، افرادی که لاغرتر هستند و وزن نرمالی ندارند، بیش از دیگران ممکن است در اثر ابتلا به آنفلوآنزا در بیمارستان بستری شوند.
این بررسی که توسط محققان مکزیکی صورت گرفته بیش از 4 هزار و 800 نفر را تحت پوشش قرار داده است.
به گفته دانشمندان، بیماری هایی نظیر قلبی، ریوی، کلیوی، دیابت، آسم، بارداری و کهنسالی امکان مبتلا شدن افراد به آنفلوآنزا را افزایش می دهند.
همچنین کودکان به علت سیستم دفاعی ضعیف بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 43 دقیقه پیش
8سلبریتی موفق دنیا که از مشکلات روحی رنج می برند

8سلبریتی موفق دنیا که از مشکلات روحی رنج می برند کریس ایوانز
وب سایت روزیاتو نوشت: اما در میان آن ها، سلبریتی های مردی هستند که شجاعت پرده برداشتن از مشکلات روحی خود و صحبت درباره ی آن ها را داشته اند.
صحبت درباره ی مشکلات روحی خود و کمک گرفتن از دیگران و تلاش برای درمان خود، گام های بسیار مهمی در مسیر بهبود سلامت روانی هستند. در ادامه به 8 سلبریتی مردی می پردازیم که موفق شدند از عهده ی مشکلات روحی خود بر بیایند و کنترل زندگی خود را در دست بگیرند. این چهره های مشهور می توانند الهام بخش کسانی باشند که با مشکلات روحی دست و پنجه نرم می کنند.
1- دواین جانسون ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 11 ساعت و 3 دقیقه پیش
از هر 3 زن یک نفر با صورت غیرواقعی

از هر 3 زن یک نفر با صورت غیرواقعی به گزارش مشرق ، اگر لوازم آرایش برای دختران وسیله ایست که خودشان را زیباتر نشان دهند این وسیله چند وقتی است برای دختران و زنان کره ای قابلیت تازه ای پیداکرده است.
بیشتر بخوانید
آسیب های استفاده مفرط از لوازم آرایش
کودکان؛ قربانی درآمدزایی از تبلیغات فضای مجازی +عکس
آنها این روزها با این وسیله های جذاب و اغلب گرانقیمت مبارزه می کنند و از لحظات خرد کردن و درب داغان کردن آنها فیلم میگیرند تا اعتراض خود را به استانداردهای زیبایی که جامعه به آنان تحمیل می کند، نشان دهند.
این حرکت زنان و دختران کره ای در کشوری که یکی از صاحبان اصلی صنعت مد و آرایش است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 11 ساعت و 43 دقیقه پیش
حشرات چطور راه خانه شان را پیدا می کنند؟

حشرات چطور راه خانه شان را پیدا می کنند؟ به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، دنیای حشرات، دنیایی زیبا و سرشار از اطلاعات اسرارآمیزی است که هر کسی را محو خودش می کند. اما با توجه به این موضوع که بسیاری از موجودات کوچک بنوعی چندششان می شود و نمی توانند آن را تحمل کنند زیاد به دنبال آن نمی گردند که این موجودات چطور زندگی می کنند.
اما امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا شما را کمی با زندگی این موجودات زیبا و حیرت انگیز آشنا نماید و به شما بگوید که حشرات چطور می توانند راه خانه شان را بیابند ، پس پیشنهاد می کنیم کمی به اطلاعات عمومیتان بیافزایید و مطالعه این مطلب را از دست ندهید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 12 ساعت و 3 دقیقه پیش
مضرات ایبوپروفن برای مبتلایان به آرتروز

مضرات ایبوپروفن برای مبتلایان به آرتروز به گزارش مشرق، داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی ( NSAID ) از جمله شایع ترین داروهای تجویزی در جهان هستند اما مصرف این داروها با افزایش فشارخون و بروز مشکلات قلبی-عروقی هم همراه است.
در برچسب داروهای NSAID هشدارهای در مورد افزایش فشارخون آمده است، اما داده های کمی در مورد تاثیرات داروهای خاص وجود دارد.
بیشتر بخوانید:
تفاوت های بین آسپرین و ایبوپروفن
به گفته محققان، حفظ یا کنترل فشارخون در بیماران مبتلا به آرتروز و فشارخون همراه با آن (درمان شده با درمان نشده) سالانه مانع از مرگ 70 هزار نفر به دلیل سکته و 60 هزار نفر به دلیل بیماری قلبی عروقق کرونر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 12 ساعت و 33 دقیقه پیش
اینفوگرافی: موقع رژیم، چگونه گرسنه نشویم؟

اینفوگرافی: موقع رژیم، چگونه گرسنه نشویم؟ خبرگزاری ایسنا: زمانی که تصمیم می گیریم رژیم غذایی داشته باشیم، بیشتر از هر زمانی احساس گرسنگی می کنیم. برای رفع این مشکل راه حل هایی وجود دارد؛ استفاده از برخی مواد غذایی باعث می شوند ما مدت زمان طولانی تری سیر بمانیم.
با این خوراکی ها بیشتر آشنا شوید. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 13 ساعت و 24 دقیقه پیش
خواص لوبیا قرمز برای لاغری، قلب و گوارش

خواص لوبیا قرمز برای لاغری، قلب و گوارش به گزارش مشرق، لوبیا قرمز مدت طولانی تری به شما احساس سیری می دهد زیرا فیبر های حل شدنی دارد. پروتئین هم به شما احساس سیری می دهد و بنابراین به کاهش وزن کمک می کند. پژوهش ها نشان می دهد کسانی که لوبیا قرمز بیشتری مصرف می کنند اضافه وزن کمتری دارند.
بیشتر بخوانید:
5 پروتکل درمان "چاقی " در طب سنتی
لوبیا قرمز سرشار از اسید آمینه است که در ساخت پروتئین نقش دارد. پروتئین به ساختار سلول ها و تنظیم آن ها کمک می کند و در کارکرد بافت ها و اندام ها نقش دارد. بررسی اطلاعات ژنتیکی دی ان ای نشان می دهد که پروتئین به شکل گیری ملکول های تازه هم کمک می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 13 ساعت و 33 دقیقه پیش
در مقابل فحاشی کودکان چه کنیم؟

در مقابل فحاشی کودکان چه کنیم؟ خبرآنلاین: یک روان شناس گفت: فحش دادن کودک، پرخاش کلامی است و باید بررسی شود.
اعظم نوری اظهار کرد: گاهی ممکن است والدین با الفاظی از جانب کودک مواجه شوند که مناسب نبوده و تازگی دارد.
گرچه کودک منظوری از بیان الفاظ نامناسب ندارد، اما هر والدی ترجیح می دهد که فرزندش مودبانه برخورد کند؛ در واقع فحش دادن نوعی پرخاش کلامی است و در بسیاری از موارد، جنبه یادگیری دارد. کودک الفاظ زشت را می آموزد و برای جلب توجه اطرافیان و ابراز خود و حتی برای لجبازی و شکستن محدودیت ها، از آن استفاده می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 13 ساعت و 33 دقیقه پیش
کمبود ویتامین D باعث ابتلا به اسکیزوفرنی می شود

کمبود ویتامین D باعث ابتلا به اسکیزوفرنی می شود به گزارش فارس به نقل از مدیکال نیوز تودی، برخی تحقیقات نشان می دهد که میان کمبود ویتامین D و خطر ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی ارتباط مستقیم وجود دارد.
موسسه ملی سلامت روان تاکید می کند، اسکیزوفرنی یکی از علل اصلی ناتوانی در جهان است.
مطالعه اخیر دانشمندان دانشگاه آرهوس در دانمارک و محققان دانشگاه کوئینزلند در استرالیا بیانگر آن است، بین نوزادانی که با کمبود این ویتامین متولد شده اند و افزایش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی رابطه وجود دارد.
پژوهشگران دانمارکی و استرالیایی در مطالعات اپیدمیولوژیک اولیه خود دریافتند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 13 ساعت و 43 دقیقه پیش
کمبود داروی تالاسمی در شمال کشور/ مواد اولیه برخی از دارو ها نامرغوب هستند

کمبود داروی تالاسمی در شمال کشور/ مواد اولیه برخی از دارو ها نامرغوب هستند یونس عرب مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: متأسفانه امروزه بیمارستان ها به دلیل هزینه های پایین تخت کافی ویژه انجام تزریق خون و گلبول های قرمز در اختیار بیماران تالاسمی نمی گذارند و بیشتر تخت ها را به بیماران دیگر مانند سرطانی که هزینه بر هستند، می گذارند.
وی ادامه داد: مواد اولیه داروهای داخلی بیماران تالاسمی در دوره اول، برای کسب بازارهای داخلی از نوع خوب و از کشورهای چین و هند تهیه می شود و بالطبع داروی تولیدی از کیفیت مطلوبی برخوردار است اما در دوره های بعدی به دلیل استفاده نکردن از مواد اولیه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 13 ساعت و 43 دقیقه پیش
چگونه سرفه های خشک را درمان کنیم؟

چگونه سرفه های خشک را درمان کنیم؟ پایگاه خبری انتخاب: سرفه های خشک از مشکلاتی است که می تواند ماهها و روزها یک فرد را درگیر خود کند. بسیاری از افراد بی دلیل ماهها درگیر سرفه های خشک می شوند، اما راهی برای درمان این مشکل پیدا نمی کنند.
درمان سرفه های خشک چندان دشوار نیست البته به شرطی که برای درمان سرفه های خشک خود این موارد را رعایت کنید:
_اگر سیگار می کشید، مصرف دخانیات را ترک کنید. یکی از عوارض مصرف بلند مدت سیگار سرفه های خشک است
_دمنوش های گیاهی مصرف کنید
_از ترکیبات نوشیدنی گرم همراه با دارچین و عسل استفاده کنید تا سرفه های خشک خود را دور بزنید ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
کمبود ویتامین D باعث ابتلا به اسکیزوفرنی می شود

کمبود ویتامین D باعث ابتلا به اسکیزوفرنی می شود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازذفارس، برخی تحقیقات نشان می دهد که میان کمبود ویتامین D و خطر ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی ارتباط مستقیم وجود دارد.
موسسه ملی سلامت روان تأکید می کند، اسکیزوفرنی یکی از علل اصلی ناتوانی در جهان است.
مطالعه اخیر دانشمندان دانشگاه آرهوس در دانمارک و محققان دانشگاه کوئینزلند در استرالیا بیانگر آن است، بین نوزادانی که با کمبود این ویتامین متولد شده اند و افزایش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی رابطه وجود دارد.
پژوهشگران دانمارکی و استرالیایی در مطالعات اپیدمیولوژیک اولیه خود دریافتند، افزایش خطر ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی در افراد ساکن مناطق شهری و روستایی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 14 ساعت و 43 دقیقه پیش
گرانی کله پاچه مردم را سیرابی خور کرده است!

گرانی کله پاچه مردم را سیرابی خور کرده است! کله پاچه قبلاً خوراک فقرا بود و الان خوراک اغنیا. این جمله را قاب گرفته و پشت سرش روی دیوار چسبانده. کمی آن طرف تر یک لیست بلندبالا از آنچه در مغازه عرضه می کند، به چشم می خورد؛ لیستی که ردیف قیمت هایش بارها تغییر کرده و این را می شود از کاغذهایی که مکرر روی هم چسبانده شده، فهمید. طالبانِ زبان و بناگوش و پاچه و چشم این روزها می دانند باید بهای بیشتری بابت خوراک مورد علاقه شان پرداخت کنند.
به گزارش ایران، حالا که دم غروب است اما مشتری های سیرابی دارند یکی یکی از راه می رسند. چراغ اول را دو پسر جوان روشن می کنند که با حاج آقا که سبیل های پرپشت جوگندمی صورت فربه اش را زینت داده ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 14 ساعت و 54 دقیقه پیش
دکوراسیون زمستانی منزل؛ چیدمانی گرم و دلپذیر

دکوراسیون زمستانی منزل؛ چیدمانی گرم و دلپذیر به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، چیزی به آغاز فصل زمستان باقی نمانده است و برای کسانی که می خواهند برای فصل جدید در فضای منزل خود تغییراتی ایجاد کنند، داشتن دکوراسیون زمستانی یک اولویت است، ایجاد فضایی گرم و دلپذیر که حال و هوای زمستانی داشته باشد و فضای درون و بیرون منزل را با هم هماهنگ و متعادل کند. اما دکوراسیون زمستانی چه ویژگی هایی دارد؟ چطور می توان یک دکوراسیون زمستانی مد روز و زیبا به وجود آورد؟
روش های مختلفی برای این کار وجود دارد و ما در این مقاله شش روش مختلف برای دکوراسیون زمستانی به شما آموزش خواهیم داد که با اجرای آن ها می توانید فضایی گرم و دلپذیر در منزل خود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 ساعت و 3 دقیقه پیش
فال روزانه 20/ 09/ 1397

فال روزانه 20/ 09/ 1397 فال روزانه سه شنبه 20 آذر 1397
چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است
دوست عزیزی که 20 آذر به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! درست است که مدت ها تلاش کرده اید بی این که نتیجه ای برایتان داشته باشد اما امسال از آن سالهایی که نتیجه تلاش های را خواهید گرفت. شما فردی هستید که برای رابطه عاطفی خود اهمیت زیادی قائلید و شریک زندگی تان را در اولویت قرار می دهید، به زودی به آنچه شایسته آن هستید، خواهید رسید. حتی اگر به آنچه تا به حال می خواسته، نرسیدید، ناراحت نشوید. هنوز برای تلاش کردن زمان است پس تصمیم نهایی خود را بگیرید ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 ساعت و 33 دقیقه پیش
کمبود ویتامین D باعث ابتلا به اسکیزوفرنی می شود

کمبود ویتامین D باعث ابتلا به اسکیزوفرنی می شود به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال نیوز تودی، برخی تحقیقات نشان می دهد که میان کمبود ویتامین D و خطر ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی ارتباط مستقیم وجود دارد.
موسسه ملی سلامت روان تأکید می کند، اسکیزوفرنی یکی از علل اصلی ناتوانی در جهان است.
مطالعه اخیر دانشمندان دانشگاه آرهوس در دانمارک و محققان دانشگاه کوئینزلند در استرالیا بیانگر آن است، بین نوزادانی که با کمبود این ویتامین متولد شده اند و افزایش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی رابطه وجود دارد.
پژوهشگران دانمارکی و استرالیایی در مطالعات اپیدمیولوژیک اولیه خود دریافتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 ساعت و 33 دقیقه پیش
چگونه سرفه های خشک را درمان کنیم؟

چگونه سرفه های خشک را درمان کنیم؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرفه های خشک از مشکلاتی است که می تواند ماهها و روزها یک فرد را درگیر خود کند. بسیاری از افراد بی دلیل ماهها درگیر سرفه های خشک می شوند، اما راهی برای درمان این مشکل پیدا نمی کنند.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، درمان سرفه های خشک چندان دشوار نیست البته به شرطی که برای درمان سرفه های خشک خود این موارد را رعایت کنید:
_اگر سیگار می کشید، مصرف دخانیات را ترک کنید. یکی از عوارض مصرف بلند مدت سیگار سرفه های خشک است
_دمنوش های گیاهی مصرف کنید ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 ساعت و 3 دقیقه پیش
طرز برخورد با ازدواج مجدد همسر سابق

طرز برخورد با ازدواج مجدد همسر سابق اگر میخواهید بدانید در صورتی که در چنین موقعیتی قرار بگیری چه احساسات و واکنش هایی خواهید داشت این منقاله در ایران ناز را بخوانید. وقتی خبر ازدواج مجدد همسر سابقتان شما را به هم می ریزد چه باید بکنید؟ ترس و خشم و حسادت، رایج ترین هیجانات زمان ازدواج مجدد همسر سابق می باشد
ترس و خشم و حسادت، رایج ترین هیجاناتی هستند که در زمان ازدواج مجدد همسر سابقتان به سراغتان می آیند. اگر در این هنگام احساس رهاشدگی و طردشدن می کنید یا اگر اعتماد به نفستان کاهش یافته است، بدانید که تنها نیستید.
ممکن است به همه اطرافیانتان گفته باشید که اگر روزی همسر سابقتان ازدواج کند نفسی به راحتی می کشید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 ساعت و 13 دقیقه پیش
تغییرات جالب در بدن پس از ترک سیگار

تغییرات جالب در بدن پس از ترک سیگار بدنی که سال ها با سیگار کشیدن تان شکنجه اش کرده اید، نه تن ها به چند ماه بلکه به چندین سال زمان برای ترمیم خود نیاز دارد. بررسی هایی که نتیجه آن نشان می دهد، تا 15 سال دیگر هم نمی توانید از کم شدن خطر ابتلای خود به سرطان مطمئن شوید.
20 دقیقه پس از ترک سیگار
20 دقیقه پس از آخرین سیگار فشار خون و ضربات قلب به حالت عادی باز می گردند. نیکوتین موجود در سیگار اعصاب سمپاتیک را تحریک می کند. این اعصاب ضربان قلب و فشار خون را بالا می برند و بدن را در حالت تحریک شده و آماده فرار قرار می دهند.
12 ساعت پس از ترک سیگار ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 ساعت و 23 دقیقه پیش
در مقابل فحاشی کودکان چه کنیم؟

در مقابل فحاشی کودکان چه کنیم؟ اعظم نوری اظهار کرد: گاهی ممکن است والدین با الفاظی از جانب کودک مواجه شوند که مناسب نبوده و تازگی دارد. گرچه کودک منظوری از بیان الفاظ نامناسب ندارد، اما هر والدی ترجیح می دهد که فرزندش مودبانه برخورد کند؛ در واقع فحش دادن نوعی پرخاش کلامی است و در بسیاری از موارد، جنبه یادگیری دارد. کودک الفاظ زشت را می آموزد و برای جلب توجه اطرافیان و ابراز خود و حتی برای لجبازی و شکستن محدودیت ها، از آن استفاده می کند.
این مشاور با اشاره به این که چنین موضوعی به سن کودک بستگی دارد، ادامه داد: 2 تا 3 سالگی سن لجبازی کودکان است و کودک بدون این که مفهوم الفاظ را بداند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 ساعت و 3 دقیقه پیش
قطع یک پای دیابتی در دنیا هر 19 ثانیه

قطع یک پای دیابتی در دنیا هر 19 ثانیه به گزارش بولتن نیوز، دکتر محمدرضا مهاجری تهرانی با اشاره به اینکه این مقدار در سال گذشته هر 20 ثانیه بود، افزود: باتوجه به شیوع دیابت، قطع پا براثر زخم پای دیابتی در دنیا افزایش یافته و به هر 19 ثانیه رسیده است.
وی تاکید کرد که اغلب قطع پاها بر اثر زخم پای دیابتی قابل پیشگیری است و با درمان های استاندارد می توان زخم پای دیابتی را در مراحل اولیه ترمیم کرد تا از قطع پا جلوگیری شود.
مهاجری تهرانی به بیماران دیابتی توصیه کرد که تمهیدات لازم را به عمل آورند تا دچار زخم پا نشوند و اگر به این عارضه مبتلا شدند در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه و از خود درمانی به شدت پرهیز کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 ساعت و 13 دقیقه پیش
کوشش دانشمندان برای تولید داروهای ضدسرطان به کمک مخمر

کوشش دانشمندان برای تولید داروهای ضدسرطان به کمک مخمر طبیعت چنان پیچیده است که مولکول های طبیعی را که برای درمان سرطان به کار می روند، هنوز نمی توان از راه سنتز شیمیایی تولید کرد. امروزه، شرکت های شیمیایی و دارویی مقادیر زیادی از گیاهان و بذرها را به منظور استخراج مواد ارزشمند برداشت می کنند. بااین حال، روش های تولید مبتنی بر عصاره های طبیعی ازلحاظ زیست محیطی مشکل ساز است و اغلب به تولید ضایعات شیمیایی زیادی منجر می شوند.
علاوه براین، خطر انقراض گیاهان نادر نیز وجود دارد. اخیرا با وضع مقررات جهانی درزمینه ی حمایت از تنوع زیستی و موادخام در کشورهای جهان سوم ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 ساعت و 32 دقیقه پیش
عاقبت، ادعای مهناز افشار تایید شد

عاقبت، ادعای مهناز افشار تایید شد به گزارش شفاف ، دکتر آذرخش مکری، درمانگر اعتیاد و استاد روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید سازمان بهداشت جهانی و بسیاری از محققان و سازمان های مردم نهاد در جهان کمپین، عرضه نالوکسان برای جلوگیری از مرگ معتادان را پیگیری می کنند.
چند روزی است که مهناز افشار، بازیگر سینما به خاطر تبلیغ استفاده از داروی نالوکسان، مورد هجمه های شدیدی از طرف وزارت بهداشت و رسانه ها قرار گرفته است. وزارت بهداشت صحبت های او را نادرست و غیرکارشناسی دانسته و از او خواسته در امور درمان دخالت نکند. بسیاری از پزشکان و رسانه ها گفته او های او را به تمسخر گرفته اند و حتی خبرهایی مبنی بر احضار او به دادسرای ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 ساعت و 34 دقیقه پیش
کار های ساده برای افزایش شیرمادران/ خوب و کافی استراحت کنید

کار های ساده برای افزایش شیرمادران/ خوب و کافی استراحت کنید سارا خدایی متخصص اطفال در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: برخی کارهای ساده نتایجی مثبت در افزایش شیر مادران خواهد داشت، در این بین شیر دادن به نوزاد مهمترین کاری است که باید برای افزایش تولید شیر می توان انجام داد، نیاز نیست بر اساس یک برنامه بسیار دقیق و غیرقابل انعطاف عمل کنید، هرگاه نوزاد گرسنه است و رفتار هایی نشان می دهد که حکایت از گرسنگی او دارد به او شیر دهید.
نگرانی به خود راه ندهید
این متخصص اطفال گفت: بسیاری از زنانی که تازه مادر شده اند نگران کم بودن شیر خود هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 18 ساعت و 3 دقیقه پیش
هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند

هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دکتر اسد الله رجب روز دوشنبه در همایش دیابت در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین افزود: بررسی آمارها حاکی از آن است که تعداد زنان مبتلا به بیماری دیابت بیشتر از مردان است.
وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد میزان ابتلا به دیابت در شهرهای کم جمعیت کشور کمتر از مناطق پرجمعیت شهری است زیرا میزان تحرک و فعالیت جسمی در مناطق کم جمعیت بیشتر از سایر مناطق است.
رئیس انجمن دیابت ایران اظهار داشت: 428 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت و 190 میلیون نفر نیز مستعد ابتلا به این بیماری هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 18 ساعت و 34 دقیقه پیش
هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند

هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند به گزارش ایرنا، دکتر اسد الله رجب روز دوشنبه در همایش دیابت در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین افزود: بررسی آمارها حاکی از آن است که تعداد زنان مبتلا به بیماری دیابت بیشتر از مردان است.
وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد میزان ابتلا به دیابت در شهرهای کم جمعیت کشور کمتر از مناطق پرجمعیت شهری است زیرا میزان تحرک و فعالیت جسمی در مناطق کم جمعیت بیشتر از سایر مناطق است.
رئیس انجمن دیابت ایران اظهار داشت: 428 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت و 190 میلیون نفر نیز مستعد ابتلا به این بیماری هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 19 ساعت و 14 دقیقه پیش
87 درصد آمریکایی ها از چاقی رنج می برند

87 درصد آمریکایی ها از چاقی رنج می برند خبرگزاری فارس: نتایج یک بررسی جدید که توسط دانشمندان آمریکایی منتشر شده بیانگر آن است، بیش از 87 درصد مردم این کشور از نداشتن وزن نرمال رنج می برند.
این تحقیق که به تازگی انجام شده تأکید می کند، تعداد کمی از مردم آمریکا در سلامت متابولیک هستند و همین موضوع منجر شده تا شمار زیادی از آنها در معرض خطر برای ابتلا به بیماری های جدی قرار گیرند.
بنابه گفته محققان، سندروم متابولیک گروهی از عوامل خطر شامل چربی دور کمر، چاقی شکمی، فشارخون بالا، دیابت، تری گلیسیرید بالا و چربی خوب پایین است که با هم رخ می دهند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته و دیابت را افزایش می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 21 ساعت و 24 دقیقه پیش
نخستین تصویر از قطب شمال خورشید

نخستین تصویر از قطب شمال خورشید یورو نیوز: دانشمندان بر این باورند که تصاویر به دست آمده از قطب شمال خورشید، می تواند رازهای سر به مهر این ستاره سوزان را فاش کند.
انتشار عکس های واضح تر از قطب شمال خورشید زمینه ساز بررسی های تازه ای برای کشف چگونگی وقوع طوفان های سطح این ستاره و تاثیرگذاری آنها از طریق ذرات مغناطیسی بر زمین شده است.
آژانس فضایی اروپا اعلام کرد که این نهاد پیشتر با انجام ماموریت های ویژه فضایی مطالعه بر روی خورشید را آغاز کرده ولی تاکنون اکثر فضاپیماهای اعزام شده بررسی خود را بر منطقه استوایی این ستاره متمرکز کرده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 22 ساعت و 33 دقیقه پیش
داروی نالوکسان چیست؟ مهناز افشار درست می گفت؟

داروی نالوکسان چیست؟ مهناز افشار درست می گفت؟ وب سایت خبر آنلاین: چند روزی است که مهناز افشار، بازیگر سینما به خاطر تبلیغ استفاده از داروی نالوکسان، مورد هجمه های شدیدی از طرف وزارت بهداشت و رسانه ها قرار گرفته است. وزارت بهداشت صحبت های او را نادرست و غیرکارشناسی دانسته و از او خواسته در امور درمان دخالت نکند.
بسیاری از پزشکان و رسانه ها گفته او های او را به تمسخر گرفته اند و حتی خبرهایی مبنی بر احضار او به دادسرای فرهنگ و رسانه به گوش می رسد اما در این میان اساتید برجسته و شناخته شده حوزه اعتیاد، حرف های مهنار افشار را تایید می کنند و می گویند آنچه او گفته درست است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 23 ساعت و 52 دقیقه پیش
15 اتفاقی که در زمستان در بدن می افتد

15 اتفاقی که در زمستان در بدن می افتد سلامت نیوز : خشکی و ترک پوست در ماه های سرد سال بسیار معمول است اما آیا در مورد برف کوری و چین و چروک مربوط به زمستان چیزی شنیده اید؟ با ما همراه باشید...
1. زبانتان اضافه کاری می کند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت تبیان، تر کردن بیش از حد لب ها با زبان، عادت غریزی است که با وزش بادهای خشک و سردتر شدن هوا، که احساس خشکی به لب ها می دهد، دیده می شود. اما این کار، لب ها را مرطوب نگه نمی دارد. اول اینکه بزاق به سرعت خشک می شود و شما را وادار به تکرار این عمل می نماید، دوم اینکه بزاق آنزیم هایی دارد که بخار نشده و به پوست نمی چسبند و تنها لب های لطیف را زبرتر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
6 ماده غذایی برای مبارزه با سرطان ریه

6 ماده غذایی برای مبارزه با سرطان ریه به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، از طریق برخی تغییرات در سبک زندگی خود می توانید احتمال ابتلا به سرطان ریه را کاهش دهید، که البته بزرگترین تغییر در این زمینه ترک سیگار محسوب می شود. احتمالا از این تغییر کلیدی آگاه هستید، اما آیا می دانستید که برخی مواد غذایی نیز می توانند خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهند؟
شاید عجیب به نظر برسد که آنچه وارد معده شما می شود بتواند بر شرایط آینده ریه های شما تاثیرگذار باشد، اما منابع بسیاری به این نکته اشاره داشته اند که محتویات سالم برخی مواد غذایی می توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چطور می توان اعتماد به نفس داشت؟

چطور می توان اعتماد به نفس داشت؟ سلامت نیوز :آیا تا به حال به ارزش واقعی خود فکر کرده اید؟ چه اندازه به خود احترام می گذارید؟ در مواجهه با مشکلا ت چگونه بر خورد می کنید؟ با قدرت و قوت رفتار می کنید یا با ضعف و انفعال رفتار می کنید؟ اصولاً با شکست چگونه روبرو می شوید؟ خود را مقصر می دانید و به سرزنش و ملامت خود می پردازید.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ،یا شکست را به عنوان واقعیتی از زندگی می پذیرید؟ در مقایسه خود با دیگران چه حالتی به شما دست می دهد؟خانواده، مدرسه، دوستان چه تصوری از شما دارند؟ شما را فردی موفق می دانند یا سست و بی اراده می دانند؟ حتماً می پرسید طرح این سوال ها، بیان گر چه موضوعی است؟ بله ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مردم فریب مدعیان عالم به طب سنتی را نخورند

مردم فریب مدعیان عالم به طب سنتی را نخورند به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که ظهر امروز در سالن جلسات دفتر معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین برگزار شد، با اشاره به اینکه طب سنتی ریشه تهیه بسیاری از داروها است، اظهار کرد: بسیاری از توصیه های طب سنتی منشأ علمی دارد.
وی افزود: ما طب الصادق و طب بوعلی سینا را به طور کامل قبول داریم اما این در حالی است که برخی ها با نیت سودجویی به دنبال اخاذی از مردم هستند.
مهرام با اشاره به اینکه ما ده ها مورد اثبات شده از این سودجویی ها در استان قزوین داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
8 سلبریتی موفق دنیا که از مشکلات روحی رنج می برند

8 سلبریتی موفق دنیا که از مشکلات روحی رنج می برند وب سایت روزیاتو - گلریز برهمند: همه ی آدم ها گاهی دچار افسردگی می شوند، اما هر کسی جرأت و میل به اعتراف به آن را ندارد. چهره های مشهور با وجود ظاهر پرزرق و برق و آسوده ی زندگی شان، مانند هر انسان دیگری درگیر مشکلات روحی می شوند. اما در میان آن ها، سلبریتی های مردی هستند که شجاعت پرده برداشتن از مشکلات روحی خود و صحبت درباره ی آن ها را داشته اند.
صحبت درباره ی مشکلات روحی خود و کمک گرفتن از دیگران و تلاش برای درمان خود، گام های بسیار مهمی در مسیر بهبود سلامت روانی هستند. در ادامه به 8 سلبریتی مردی می پردازیم که موفق شدند از عهده ی مشکلات روحی خود بر بیایند و کنترل زندگی خود را در دست ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مضرات ایبوپروفن برای مبتلایان به آرتروز روماتوئید

مضرات ایبوپروفن برای مبتلایان به آرتروز روماتوئید به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID) از جمله شایع ترین داروهای تجویزی در جهان هستند اما مصرف این داروها با افزایش فشارخون و بروز مشکلات قلبی-عروقی هم همراه است.در برچسب داروهای NSAID هشدارهای در مورد افزایش فشارخون آمده است، اما داده های کمی در مورد تاثیرات داروهای خاص وجود دارد.
به گفته محققان، حفظ یا کنترل فشارخون در بیماران مبتلا به آرتروز و فشارخون همراه با آن (درمان شده با درمان نشده) سالانه مانع از مرگ 70 هزار نفر به دلیل سکته و 60 هزار نفر به دلیل بیماری قلبی عروقق کرونر می شود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تمیز کردن گاز های شیشه ای

تمیز کردن گاز های شیشه ای در این مطلب می خوانیم: ' گاز شیشه ای به سبب جنسی که دارد تمیز کردن آن کمی مشکل تر از مابقی گازها است، در این مقاله به شما می گوییم که چگونه می توانید گاز شیشه ای را تمیز کنید.'
این هفته نامه در بخش ' تمیز کردن گاز شیشه ای با جوش شیرین' آورده است: ' تا به حال شده فکر کنید که چگونه می توانید اجاق گاز شیشه ای خود را تمیز کنید؟ یکی از ارزان ترین و ساده ترین روش برای تمیز کردن این نوع گازها استفاده از جوش شیرین می باهفته نامه آذربایجان بیدار در ادامه این مطلب این گونه آورده است:شد، در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه با استفاده از جوش شیرین گاز رومیزی شیشه ای را تمیز کنید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ایدز، بیماری خاموش

ایدز، بیماری خاموش سلامت نیوز : ایدز امروزه به مهمترین چالش تهدیدکننده سلامت جوامع تبدیل شده است؛ بیماری خطرناکی که می تواند حتی تا 10 سال خاموش بماند در حالی که با پرهیز از رفتارهای پرخطر و رعایت اصول بهداشتی می توان از مبتلا شدن به این بیماری خطرناک به راحتی پیشگیری کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، گزارش های موجود نشان می دهد که 37 میلیون نفر در دنیا مبتلا به ویروس ایدز هستند که تنها 46 درصد آنها از بیماری خود اطلاع دارند و مابقی از بیماری خود آگاه نیستند و به تبع آن به دنبال درمان و کنترل آن هم نخواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
با این روغن دهانتان را خوشبو کنید/ تجربه داشتن پوستی زیبا با شیرین بیان/ گیاهان التیام بخش را بشناسید/ 5 ماده مقوی برای تقویت موی نوزاد

با این روغن دهانتان را خوشبو کنید/ تجربه داشتن پوستی زیبا با شیرین بیان/ گیاهان التیام بخش را بشناسید/ 5 ماده مقوی برای تقویت موی نوزاد شیرین بیان به عنوان آرام بخش و خلط آور، ضد التهاب و ضد اسپام، ضد نفخ و ضد سرفه مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین می توان از این گیاه در برطرف کردن التهاب مخاط برونشها و یبوست استفاده کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، حوزه کلینیک در نظر دارد تازه ترین دانستنی های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.
برخی گیاهان التیام بخش
پیاز کوهی یکی از بهترین گیاهان برای التیام به شمار می رود که از خانواده سیر و پیاز است؛ این گیاه حاوی مقدار قابل توجهی از ویتامین و مواد معدنی ضروری مثل پتاسیم، کلسیم، آهن و فولیک اسید است؛ برای پاکسازی بینی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
انجام بی مورد MIR سبب تشخیص اشتباه بیماری می شود

انجام بی مورد MIR سبب تشخیص اشتباه بیماری می شود محمد جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: بسیاری از افرادی که دچار کمردرد می شوند، اغلب با درمان های ساده بهبود می شوند ولی برخی از بیماران بدون توجه به توصیه های پزشک معالج خود، تقاضای انجام MRI دارند که البته همین امر باعث صرف هزینه های زیاد می شود و گاهی خطای تشخیص را بالا می برد.
وی تصریح کرد: تصویربرداری MRI یک ابزار قدرتمند تشخیصی است ولی در عین حال انجام آن برای هر کمردردی می تواند به عنوان یک چاقوی دولبه عمل کند و به جای کمک کردن به پزشک باعث تشخیص و درمان اشتباه شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کشنده ترین سرطان در ایران

کشنده ترین سرطان در ایران به گزارش مشرق، دکتر حسین فودازی، دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ، مدیر بخش رادیوتراپی انکولوژی بیمارستان فیاض بخش و متخصص درمان سرطان برای پاسخگویی به سوالات مخاطبان حاضر شد که در ادامه می توانید مشروح این پرسش و پاسخ را بخوانید:
بیشتر بخوانید:
فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان علت اصلی مرگ و میر تهرانی ها
شایع ترین سرطان که ایرانیان را گرفتار می کند چه سرطانی بوده و اقدامات مؤثر در جهت پیشگیری از آن چگونه است؟
فودازی: سرطان معده در ایران شایع ترین و کشنده ترین سرطان هم در میان زنان و هم در بین مردان است و در واقع سرطان معده جزء 6 سرطان شایع دنیا بوده که در ایران ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اعضای بدن بیمار مرگ مغزی نیشابوری به 4 بیمار زندگی دوباره بخشید

اعضای بدن بیمار مرگ مغزی نیشابوری به 4 بیمار زندگی دوباره بخشید به گزارش خبرنگار مهر ، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ظهر دوشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: عمل اهدا عضو براتعلی بحرودی 49 ساله پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه مشهد انجام شد.
دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد زنده یاد براتعلی بحرودی ؛ در بیمارستان منتصریه به خانم 60 ساله ساکن مشهد به صورت رایگان اهدا و پیوند شد و به بیمار زندگی دوباره بخشید و قرنیه ها ی مرحوم براتعلی بحرودی جهت پیوند به بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) مشهد ارسال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ژنراتوری برای محافظت از تجهیزات نظامی در برابر حمله های الکترومغناطیسی

ژنراتوری برای محافظت از تجهیزات نظامی در برابر حمله های الکترومغناطیسی شاید "سلاح های الکترومغناطیسی"(EMP) همیشه در فیلم ها و بازی های ویدئویی وجود داشته باشند اما در واقع ابزار تهدیدکننده ای هستند. "آزمایشگاه ملی سندیا"(SNL) در آمریکا، نوعی ژنراتور الکترومغناطیسی غیرتهاجمی ابداع کرده تا اطمینان پیدا کند که تجهیزات نظامی و غیرنظامی می توانند انفجارهای احتمالا ویرانگر انرژی الکترومغناطیسی را تحمل کنند.
در طول دهه های گذشته، پژوهش های بسیاری در مورد سلاح های الکترومغناطیسی انجام شده اند. هر کدام از حمله های صورت گرفته با سلاح های الکترومغناطیسی می تواند آثار بسیار مخربی داشته باشد زیرا این سلاح ها به تلفن های همراه، تورین های(شبکه) برقی، شبکه های اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تاثیر نمک بر نامنظم شدن ضربان قلب

تاثیر نمک بر نامنظم شدن ضربان قلب سلامت نیوز : نتایج یک تحقیق نشان می دهد: مصرف زیاد نمک می تواند خطر ابتلا به نوعی اختلال ریتمی قلب شایع را افزایش دهد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، فیبریلاسیون دهلیزی (A-fib) یا نامنظم شدن ضربان قلب می تواند به تشکیل لخته های خونی یا دیگر بیماری ها منجر شود. میلیون ها انسان در سراسر جهان به این عارضه دچار هستند که آنان را در معرض ابتلا به سکته مغزی و در مواردی به نارسایی قلبی قرار می دهد.
در این بررسی 716 مرد و زن میانسال در فنلاند برای مدت زمان 19 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. در زمان انجام این مطالعه 74 نفر از این افراد به فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
50 درصد نانوایی ها جوهر قند و جوش شیرین استفاده می کنند

50 درصد نانوایی ها جوهر قند و جوش شیرین استفاده می کنند سلامت نیوز : مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 50درصد نانوایی های کشور به صورت غیرمجاز از جوهر قند و جوش شیرین برای پخت نان استفاده می کنند.
به گزارش سلامت نیوز، زهرا عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: افزودن جوش شیرین برای نان باعث اختلالات گوارشی، سوء هاضمه، فشارخون بالا و اختلال در جذب ریزمغذی ها می شود.
وی اظهار داشت: جوش شیرین می تواند اسید کلریدریک معده را خنثی کند و در نتیجه باعث اختلال در عمل هضم و جذب موادمعدنی به خصوص عناصر دو ظرفیتی مثل آهن، روی و کلسیم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رنج بیماران سی اف از تحریم ها/حتی ساده ترین دارویمان نایاب شده

رنج بیماران سی اف از تحریم ها/حتی ساده ترین دارویمان نایاب شده سلامت نیوز : دائم فکر می کنم سربار خانواده هستم. به سنی رسیده ام که نیاز دارم کار کنم، درآمدی داشته باشم و به لحاظ روحی راضی شوم اما الان فقط می بینم تمام درآمد خانواده دارد صرف بیماری من می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ،این را شادی می گوید، شادی زندی 24ساله که اهل کردستان است و از سنندج آمده. پوست سفید مهتابی و چشم های روشنی دارد که بی رمق به نظر می رسند. آرام حرف می زند. در یکی از آلوده ترین روزهای تهران با او پشت میزی در پارک شفق نشسته ام و دلم می خواهد گفت و گو زودتر تمام شود ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
چه زمانی از روز میل جنسی بیشتر است؟

چه زمانی از روز میل جنسی بیشتر است؟ سلامت نیوز : میل جنسی یکی از موضوعات بسیار پیچیده است. یکی از دلایل این پیچیده بودن مساله ریتم زیستی میل جنسی است. شاید به این مساله توجه کرده باشید که برخی افراد صبح ها میل جنسی بیشتری دارند در حالی که برخی افراد شب ها گرایش بیشتری به برقراری رابطه پیدا می کنند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، در برخی افراد در زمستان میل جنسی کاهش می یابد و در برخی دیگر برعکس... دانشمندان تاکنون موفق به شناسایی ریتم های زیستی مختلفی شده اند که پاسخگوی نیازهای ماست و می تواند به توانایی هایمان ریتم خاصی بدهد. میل جنسی نیز بدون شک از این محدوده خارج نیست ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
دکوراسیون زمستانی منزل؛ چیدمانی گرم و دلپذیر

دکوراسیون زمستانی منزل؛ چیدمانی گرم و دلپذیر مجله قرمز: چیزی به آغاز فصل زمستان باقی نمانده است و برای کسانی که می خواهند برای فصل جدید در فضای منزل خود تغییراتی ایجاد کنند، داشتن دکوراسیون زمستانی یک اولویت است، ایجاد فضایی گرم و دلپذیر که حال و هوای زمستانی داشته باشد و فضای درون و بیرون منزل را با هم هماهنگ و متعادل کند. اما دکوراسیون زمستانی چه ویژگی هایی دارد؟ چطور می توان یک دکوراسیون زمستانی مد روز و زیبا به وجود آورد؟
روش های مختلفی برای این کار وجود دارد و ما در این مقاله شش روش مختلف برای دکوراسیون زمستانی به شما آموزش خواهیم داد که با اجرای آن ها می توانید فضایی گرم و دلپذیر در منزل خود به وجود آورید و آن را زمستانی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
نرمی و لطافت پوست با ماسک زیره

نرمی و لطافت پوست با ماسک زیره سلامت نیوز : ترکیب پودر زیره با آب جوش، می تواند باعث نرمی و لطافت پوست صورت شود؛ در این مطلب، توضیحات آن را بخوانید.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، اگر "زیره" را با آرد باقلا، پودر و خمیر شود و روی ورم ها گذاشته شود، التهاب ها ورم ها را از بین می برد.
می توانید غذاهای گوشتی را با زیره بپزید تا مضرات گوشت را کم و غذا را خوشمزه تر کند.
مخلوط کردن زیره با برنج و غذاهای دیگر باعث لاغری می شود چون بسیار گرم است، هر نوع ورم و چاقی را از بین می برد.
خیلی از افراد ترجیح می دهند برای لاغری و کاهش وزن از گیاهان دارویی استفاده کنند که یکی از این گیاهان دارویی "زیره سیاه" ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مصرف برخی کالای قاچاق باعث ابتلا به سرطان می شود

مصرف برخی کالای قاچاق باعث ابتلا به سرطان می شود به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر امام بخش قائدی در جمع خبرنگاران افزود: نباید کالاهای قاچاق را بدون در نظر گرفتن اصالت کالا مورد استفاده قرار داد، چرا که باعث بروز بیماری های لاعلاج در انسان ها می شوند.
وی اظهار کرد: نزدیکی به بنادر و وجود سودجویان باعث عرضه این کالاها به صورت قاچاق در بازار استان شده است که مصرف برخی کالاهای قاچاق آرایشی و بهداشتی یا خوراکی، افراد را به سرطان و بیماری های خاص مبتلا می کند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با هدف پیشگیری از مصرف این کالاها برچسب اصالت کالا با کد 16رقمی پس از تایید وزارت بهداشت ضمیمه این کالاها می ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کشنده ترین سرطان در ایران چیست؟

کشنده ترین سرطان در ایران چیست؟ سلامت نیوز : مهمترین علت بروز سرطان و ابتلا به آن بر اساس این تحقیقات مشکلات تغذیه ای و دسترسی نداشتن به آب آشامیدنی سالم، طبخ غذا با ذغال و دود، استفاده از غذاهای نمک سود و مصرف نوشیدنی ها و مواد غذایی خیلی داغ بوده است که در این زمینه ژنتیک بحث کمرنگ تری داشته و آلودگی به هلیکوباکتر در افراد نیز در این زمینه مؤثر است. به طوریکه 80 درصد افراد بالغ مبتلا به هلیکوباکتر بوده وا ین باکتری زمینه ساز انواع مشکلات گوارشی از جمله زخم اعنثی عشر و زخم معده است که درصدی از این افراد هلیکوباکتر امکان سرطان معده در آنها وجود دارد و به طور کلی همه این عوامل در بروز سرطان معده موثر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
محصولی دیگر از سبد داروهای بدون نسخه داروسازی دکتر عبیدی

محصولی دیگر از سبد داروهای بدون نسخه داروسازی دکتر عبیدی به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر ، شاید یکی از نام آشناترین داروهایی که در ذهن عموم مردم جای گرفته، قرص سرماخوردگی عبیدی باشد که از دیرباز به عنوان یکی از باکیفیت ترین و اثربخش ترین داروهای درمان سرماخوردگی شناخته شده است. عبیدی همچنان با برندهای کلداکس و کوریزان بیشترین سهم از بازار داروی سرماخوردگی کشور را به خود اختصاص داده است.
داروسازی دکتر عبیدی در راستای برآورده کردن نیازهای گوناگون بیماران و فراهم کردن امکان انتخاب برای بیمار بر اساس شرایط خاص خود، گسترش سبد داروهای بدون نسخه را در چشم انداز خود قرار داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
عاملی باورنکردنی که خانم های شاغل را از طعم شیرین مادری محروم می کند

عاملی باورنکردنی که خانم های شاغل را از طعم شیرین مادری محروم می کند به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، در دنیای مدرن امروز بسیاری از خانه ها به منظور استقلال مالی و حضور در جامعه شاغل هستند و شغل در کنار برخی مزایا معایبی برای سلامت خانم ها به دنبال دارد.
یکی از عوارض ناپذیر کار بیرون از خانه برای خانم ها استرس و تنش های کاری است که می تواند موجب آسیب به سلامت قلب اختلال هورمونی و ریزش مو شود.
محققان در جدیدترین مطالعات خود پی بردند که استرس های شغلی می تواند بر باروری در زنان تاثیر بگذارد و استرس و تنش کاری تا 25 درصد ناباروری در خانم ها را افزایش می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
شخصیت شناسی؛ کدام قلم را انتخاب می کنید؟

شخصیت شناسی؛ کدام قلم را انتخاب می کنید؟ برترین ها : امروزه بیش از هفت میلیارد نفر در دنیا زندگی می کنند و هر یک از ما منحصر به فرد، شگفت انگیز و استثنایی هستیم. اگرچه گاهی به نظر می رسد که ما شباهت های زیادی با دیگران داریم، اما هیچ دو نفری روی زمین کاملا شبیه یکدیگر نیستند. در این مطلب آزمونی را مشاهده می کنید که براساس قلمی که انتخاب می کنید، ویژگی های شخصیتی شما را آشکار می کند.
1. قلم پر شماره یک می گوید که شما فرد آرامی هستید که هماهنگی با خود و دنیای پیرامونتان را دوست دارید. همچنین همیشه آماده کمک به دیگران هستید و شاید این ویژگی باعث شود برخی افراد شما را فرد ضعیفی بدانند، اما اشتباه می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مراقب قلب خود باشیم

مراقب قلب خود باشیم عصر ایران- این روزها اگر سری به بیمارستان های قلب بزنید، بی شک از تعداد مراجعات و صف های طولانی تعجب می کنید. دلیل بیشتر مراجعات با توجه به نتیجه ای که دکترها اعلام می کنند، گرفتگی رگ های قلب است.
بیماران قلبی معمولا دیر به دکتر مراجعه می کنند. دقیقا زمانی که مشکلشان دیگر با دارو برطرف نمی شود و باید متوسل شوند به آنژیو گرافی و عمل باز باشد.
دلیل دیر مراجعه کردن افراد به پزشک این است که بیماری قلبی خودش را به سرعت نشان نمی دهد. معمولا دردهای کم در قفسه سینه و گردن و صورت از از علائم شایع بیماری های قلبی است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
ارزان خری به دنبال کاهش 82 درصدی قدرت خرید، مرگ خاموش کارگران را کلید زده است/چرا بیماری های قلبی 27 درصد زیاد شد؟

ارزان خری به دنبال کاهش 82 درصدی قدرت خرید، مرگ خاموش کارگران را کلید زده است/چرا بیماری های قلبی 27 درصد زیاد شد؟ به گزارش خبرنگار ایلنا، چه بر سر سفره های ایرانی آمد ؛ دست های خالی کارگران چه بلایی سر زنبیل های خرید خانوار آورده است و خالی ماندن سفره ها چقدر سلامتی مردم را تهدید می کند؟
تهدید سلامت شوخی نیست؛ خطر جدی ست و هشدارها تکان دهنده است؛ در ماه های اخیر، مردم تا آنجا که توانسته اند از مصرف مواد غذایی خود کاسته اند؛ افزایش حداقل 50 درصدی بهای اقلام خوراکی و تورمی که همه کارشناسان اقتصادی بر عدد 25 به عنوان درصد میانگین آن تکیه دارند، گرسنگی و به تبع آن فقر غذایی را تبدیل به یک بحران جدی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
عقب رفتن چند هزار ساله تاریخ پایتخت +صوت

عقب رفتن چند هزار ساله تاریخ پایتخت +صوت به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، برنامه پیک بامدادی رادیو ایران به موضوع تحقیقات جدید دانشمندان درباره قدمت سکونت در تهران پرداخته است.
نمونه های یافت شده در عمق زمین نشان می دهد قدمت سکونت در تهران به هفت هزار سال می رسد.
بیشتر بخوانید : آیا کشتی نوح در ایران است؟ + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
قدمت سکونت در تهران مشخص شد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تشخیص سریع و ارزان غذای فاسد با نانو حسگرهای محققان

تشخیص سریع و ارزان غذای فاسد با نانو حسگرهای محققان به گزارش ایسنا، دکتر ماندانا امیری، دانشیار گروه شیمی دانشگاه محقق اردبیلی، با تأکید بر ضرورت پیشگیری از بیماری های ناشی از مصرف مواد غذایی فاسد در خصوص اهداف دنبال شده در این طرح گفت: در برخی مواقع، عوامل بیماری زای میکروبی موجب شیوع بیماری های صعب العلاج در جامعه شده و فجایع اجتماعی و اقتصادی هنگفتی را به کشورها تحمیل می نمایند. از این رو هر تلاش ممکن برای توسعه حسگرهای ارزان، حساس و سریع به منظور نظارت بر حضور عوامل بیماری زا در مواد غذایی می تواند کمک شایانی به مدیریت بیماری ها و کاهش مسمومیت های غذایی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ضبط و معدوم سازی ششمین لاشه شتر در کشتارگاه نهبندان

ضبط و معدوم سازی ششمین لاشه شتر در کشتارگاه نهبندان راه انجام رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ گفت : بازرسین بهداشتی شبکه دامپزشکی در پی بازرسی های روزانه از دام های ذبح شده در کشتارگاه این شهرستان، لاشه یک نفر شتر به وزن 110 کیلوگرم را به دلیل تب دار بودن لاشه از چرخه مصرف انسانی خارج و معدوم کردند.
وی به نظارت بازرسین بهداشتی دامپزشکی بر کشتار 130 نفر شتر در کشتارگاه شهرستان اشاره کرد و افزود : با ذبح بهداشتی این تعداد شتر بیش از 20 هزار کیلوگرم گوشت قرمز سالم و بهداشتی تولید شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
هیولایی که تنوره می کشد

هیولایی که تنوره می کشد به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، زمانی که از خشونت و پرخاشگری سخن به میان می آید، اغلب افراد تصاویر و مفاهیم متعددی در ذهن خود تجسم می کنند، مفاهیمی مانند قتل، جنگ، ترور و ...، این در حالی است که مصادیق خشونت و پرخاشگری دامنه وسیعی را داراست.وقتی بخواهیم پرخاشگری و خشونت را در جامعه و در بین افراد بررسی کنیم، انواع و اقسام آن خود را بروز می دهند.
حضرت علی (ع) می فرمایند؛ خشم، همنشین بدی است، عیب ها را آشکار، بدی ها را نزدیک و خوبی ها را دور می کند ،گذشته از عواملی مانند قتل و خشونت های جنسی که متأسفانه قربانیان بسیاری را در بر گرفته است بد نیست به جلوه های روزمره خشونت که بسیار ساده هم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
برای مردانی که از همسران خود خسته اند!

برای مردانی که از همسران خود خسته اند! حتما شما هم بسیاری از مردهایی را که درست چند ماه بعد از ازدواج خسته و ناامید می شوند و مدام از تصمیم شان ابراز پشیمانی می کنند را دیده اید.
شاید با دیدن چنین مردهایی حتی نسبت به تصمیم ازدواج خودتان هم تردید کنید یا از این که همسر آینده شما هم به هیولایی که آن ها از آن صحبت می کنند تبدیل شود
دچار ترس و اضطراب شوید اما بهتر است به جای اینکه نقش مردهای ضعیف را بازی کنید و با ترس های بیهوده زندگی تان را به بازی بگیرید، با دنیای زنانه بیشتر آشنا شوید.
اگر شما دنیای زنان را خوب بشناسید، دیگر نه او شما را آزار خواهد داد و نه شما به هیولای زندگی همسرتان تبدیل خواهید شد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
طبیب نماها و نوش داروهای زیانبار

طبیب نماها و نوش داروهای زیانبار طب سنتی ایران از گذشته های دور شهرت جهانی داشته و این دانش در بسیاری از کشورهای دنیا نیز اقبال عمومی دارد.
طب سنتی هزینه ها و عوارض کمتری نسبت به درمان با استفاده از داروهای شیمیایی و طب مدرن دارد.
در دنیا 750 هزار گونه گیاهان دارویی وجود دارد که 10 درصد این گونه ها خواص درمانی دارد و سازمان جهانی بهداشت در 30 سال گذشته استفاده از ظرفیت طب سنتی و مکمل را در کنار طب جدید در دستور کار قرار داده است.
طب سنتی در صورتی می تواند مطلوب و اثرگذار باشد که بر اساس شیوه های علمی و متخصصان امر پیگیری شود اما ورود برخی افراد در طب ایرانی و اسلامی بدون پشتوانه علمی و کارشناسی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
ردیابی ماهواره ها با الگوریتم ایرانی

ردیابی ماهواره ها با الگوریتم ایرانی تاکنون روش های مختلفی برای ردیابی ماهواره ها ارائه شده است که می توان آن ها را به دو دسته فعال و غیرفعال تقسیم کرد. در روش های فعال، مشاهدات در جسم تعیین موقعیت شونده بر اساس ارسال سیگنال مشاهداتی به ایستگاه زمینی و دریافت سیگنال برگشتی صورت می گیرد.
این دسته از روش ها به روش های دوطرفه نیز موسوم هستند که ازجمله آن ها می توان تکنولوژی فاصله یابی لیزری و تکنولوژی ردیابی رادار را نام برد.
در مقابل، روش های غیرفعال یا روش های یک طرفه قرار دارند که ردیابی آن ها بر پایه جمع آوری اطلاعات به صورت یک طرفه در ایستگاه زمینی یا در ماهواره است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
این مادرها فرزندانی زیبا به دنیا می آورد

این مادرها فرزندانی زیبا به دنیا می آورد مادر هایی که در دوران بارداری به تغذیه خود اهمیت می دهند فرزندانی سالم و زیبا خواهند داشت.
داشتن فرزند زیبا یکی از آرزوهای هر زن و مردی است. البته میدانیم که سلامتی از هر چیزی مهم تر است. اما همه دوست دارند در درجه دوم بعد از سلامتی فرزندی زیبا داشته باشند. در ادامه 15 مورد از راههای داشتن فرزند زیبا را برایتان بیان میکنیم
راههای داشتن فرزند زیبا چیست ؟
1-یکی از راههای داشتن فرزند زیبا ، خوردن میوه ها و سبزی هایی که ویتامین ث دارند .
2-برای داشتن فرزندی با موی مشکی و پوست نرم استفاده از حرارت آفتاب وغذاهایی که ویتامین د ، گوگرد و منگنز دارند را فراموش نکنید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
مِه مغزی پدیده ای در کمین مبتلایان به سرطان/ اختلال حافظه پس از شیمی درمانی را جدی بگیرید

مِه مغزی پدیده ای در کمین مبتلایان به سرطان/ اختلال حافظه پس از شیمی درمانی را جدی بگیرید به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ،کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند انجام شیمی درمانی می تواند سبب ایجاد نوعی عارضه به نام مه مغزی (brain fog) شود. آمار ها نشان می دهند بیش از نیمی از بیماران مبتلا به سرطان که تحت شیمی درمانی قرار دارند دچار اختلال حافظه و ناتوانی در تمرکز می شوند که از نشانه های مه مغزی است.
محققان دانشگاه استنفورد درجریان مطالعه های خود دریافتند شیمی درمانی با اثر گذاشتن بربخش سفید رنگ مغز می تواند سبب اختلال در عملکرد مغز و ایجاد مه مغزی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
ردیابی ماهواره با روشی متفاوت

ردیابی ماهواره با روشی متفاوت تاکنون روش های مختلفی برای ردیابی ماهواره ها ارائه شده است که می توان آن ها را به دو دسته فعال و غیرفعال تقسیم کرد. در روش های فعال، مشاهدات در جسم تعیین موقعیت شونده بر اساس ارسال سیگنال مشاهداتی به ایستگاه زمینی و دریافت سیگنال برگشتی صورت می گیرد. این دسته از روش ها به روش های دوطرفه نیز موسوم هستند که ازجمله آن ها می توان تکنولوژی فاصله یابی لیزری و تکنولوژی ردیابی رادار را نام برد. در مقابل، روش های غیرفعال یا روش های یک طرفه قرار دارند که ردیابی آن ها بر پایه جمع آوری اطلاعات به صورت یک طرفه در ایستگاه زمینی یا در ماهواره است ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
دلایل احتمالی ورم انگشتان دست

دلایل احتمالی ورم انگشتان دست به گزارش ایسنا، سایت تخصصی "مدیکال دیلی" در مطلبی در این باره آورده است که صرف نظر از شدت ورم انگشتان، دلایل احتمالی در بروز این مشکل می تواند شامل موارد زیر باشد:
افراط در مصرف نمک
بدن سطح آب و نمک را تنظیم کرده و تعادل آن را حفظ می کند. زمانیکه فرد در مصرف نمک افراط کند بدن با ذخیره میزان آب بیشتر واکنش نشان می دهد. این نوع از ورم خفیف و موقت است و به طور معمول در مدت یک روز از بین می رود.
قرار گرفتن در معرض هوای گرم
درصورتیکه در معرض دمایی بالاتر از حد معمول قرار بگیرید که در بیشتر مواقع در سفر این اتفاق می افتد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
مصرف بیش از اندازه سویا سُس مضر است

مصرف بیش از اندازه سویا سُس مضر است نتایج مطالعه محققان استرالیایی نشان می دهد مصرف یک قاشق غذاخوری سویا سُس حاوی 61 درصد میزان نمک مجاز توصیه شده در روز است.
به گفته محققان درحالیکه بسیاری از افراد فکر می کنند سوشی یک غذای سالم است، اما باید بدانند که افزودن سویا سُس به این غذا دارای تاثیر منفی است.
سیان آرم استرانگ از بنیاد قلب استرالیا، در این باره می گوید: غذا های نظیر سوشی به خاطر سریع آماده شدن، تازه بودن و سالم بودن شان محبوبیت دارند، اما بسیاری از ما از میزان نمک مخفی در سس مورداستفاده در آن ناآگاهیم.
وی در ادامه اذعان می کند: مصرف بیش از اندازه نمک موجب افزایش فشارخون شده و در نتیجه ریسک سکته ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
دردی که 10 برابر بدتر از زایمان است

دردی که 10 برابر بدتر از زایمان است بسیاری از خانم ها اعتقاد دارند که درد زایمان ، شدید ترین دردی است که هر فردی می تواند در طول زندگی خود تجربه کند و درد بدتر از زایمان وجود ندارد . اما تحقیقات نشان داده است خانم هایی که درد زایمان را تجربه کرده اند و در سالهای آینده یکی از دردهای سخت که در ادامه این بخش به آن اشاره می کنیم ، را متحمل شده اند معتقدند این دردها بسیار بدتر از درد زایمان است.درد بدتر از زایمان
چه دردهایی از درد زایمان بدتر است؟
درد میگرن دردی بدتر از زایمان
یکی از شایع ترین انواع سردردها ، سردرد میگرنی می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
ردیابی ماهواره ها با الگوریتم ایرانی

ردیابی ماهواره ها با الگوریتم ایرانی به گزارش ایسنا، تاکنون روش های مختلفی برای ردیابی ماهواره ها ارائه شده است که می توان آن ها را به دو دسته فعال و غیرفعال تقسیم کرد. در روش های فعال، مشاهدات در جسم تعیین موقعیت شونده بر اساس ارسال سیگنال مشاهداتی به ایستگاه زمینی و دریافت سیگنال برگشتی صورت می گیرد.
این دسته از روش ها به روش های دوطرفه نیز موسوم هستند که ازجمله آن ها می توان تکنولوژی فاصله یابی لیزری و تکنولوژی ردیابی رادار را نام برد.
در مقابل، روش های غیرفعال یا روش های یک طرفه قرار دارند که ردیابی آن ها بر پایه جمع آوری اطلاعات به صورت یک طرفه در ایستگاه زمینی یا در ماهواره است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
کبدتان را با این چای بیمه کنید

کبدتان را با این چای بیمه کنید نوشیدن چای سبز باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد ایجاد شده توسط چربی های موجود در کبد می شود؛ این عملکرد مثبت مانع از بروز بیماری های کبدی به ویژه سرطان می شود.
از خواص دیگر چای می توان به کنترل عملکرد و محافظت از ساختار دیواره رگ ها اشاره کرد، همچنین مانع از بروز فشار خون بالا می شود، کاتچین موجود در چای سبز باعث از بین بردن باکتری های مواد مسمومیت غذایی یا سم تولید شده می شود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
کمبود کلسیم چه علائمی دارد؟

کمبود کلسیم چه علائمی دارد؟ ماست بخورید تا قوی شوید
آیا می دانید فقط 10 درصد کودکان زیر 12 سال مقدار کافی کلسیم برای رشد و نمو مناسب را دریافت می کنند؟ در حقیقت امروز مردم از مواد حاوی کلسیم بسیار کم استفاده می کنند و به همین دلیل کمبود کلسیم تبدیل به مشکلی اساسی شده است. متخصصان نیز به فکر راهی برای برطرف کردن این مشکل هستند.
بدن ما برای داشتن استخوان های قوی و سالم به مصرف مقدار کافی کلسیم نیاز دارد و کمبود آن موجب بروز مشکلات استخوانی و پوکی استخوان می شود. البته این مشکلات، کیفیت زندگی فرد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
دمنوشی برای درمان فوری سرماخوردگی در یک روز

دمنوشی برای درمان فوری سرماخوردگی در یک روز محمدباقر مینایی گفت: بهترین گیاه برای درمان سرماخوردگی بابونه است به دلیل آن که ماده مؤثره این گیاه ترکیبی از آنتی باکتریال و آنتی بیوتیک محسوب می شود.
وی با اشاره به مزایای دیگر بابونه افزود: گیاه بابونه بهترین دارویی است که ضدحساسیت به شمار می رود. همچنین خواص ضدآلرژی نیز در آن دیده می شود و گیاه بابونه برای انواع مزاج ها و در افراد مختلف تأثیرات نامطلوبی نمی گذارد.
این متخصص طب سنتی ادامه داد: بابونه را می توان به صورت بخور و دم نوش برای درمان سرماخوردگی به کار برد و این گیاه بدین منظور در فصل هایی چون پاییز و زمستان تأثیر بیشتری دارد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
تشخیص حمله قلبی یک ماه پیش از وقوع آن

تشخیص حمله قلبی یک ماه پیش از وقوع آن در شرایطی که وقوع برخی موارد حملات قلبی ناگهانی و بدون هیچ هشداری هستند، برخی موارد نیز پس از نشانه ها و علائم تدریجی رخ می دهند.
عدم توجه و نادیده گرفتن شرایط سلامت و خطرات می تواند موجب ضرری جبران ناپذیر و مرگبار شود. پیش از وقوع حمله قلبی بدن ممکن است با ارائه برخی نشانه ها به شما هشدار دهد. در ادامه با برخی از این نشانه های شایع که می توانند یک ماه پیش از وقوع حمله قلبی شکل بگیرند بیشتر آشنا می شویم.
ناراحتی معده
در شرایطی که انتخاب های غذایی یا آنفلوانزا معده را می توان دلیل احساس درد در ناحیه شکم دانست، اما باید به بروز هرگونه مشکل ناگهانی در بلع، حالت تهوع، استفراغ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تمرینات شکم برای آب کردن آن

تمرینات شکم برای آب کردن آن هدف این قسمت از برنامه این است که عضلات شکم شما فرم زیبایی بگیرند و قوام آن ها افزایش یابد؛ بنابراین وقتی چربی های شکم شما (توسط رژیم غذایی وبرنامه ورزشی هوازی) آب شدند، عضلات زیر آن ها فرم یافته و زیبا می شوند و این همان چیزی است که بنام عضلات 6 تکه ای شکم یا Six Packs نامیده می شود. پس برای قوام گرفتن و زیبا کردن عضلات شکم هفته ای 4 نوبت و در هر نوبت تمرینات زیر را انجام دهید:
1. دراز و نشست: روی زمین به پشت دراز بکشید در حالیکه دست هایتان پشت سر است، از کمر خم شده و تا حدی بالا بیایید که آرنج تان به زانوهایتان که خم هستند بخورند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تلفن همراه؛ عامل افزایش 37 درصدی موارد بستری در بیمارستان

تلفن همراه؛ عامل افزایش 37 درصدی موارد بستری در بیمارستان به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، گوشی های هوشمند منجر به افزایش پذیرش بیماران دچار استرس و اضطراب در دهه اخیر شده است.
محققان انگلیسی می گویند: شمار افرادی که در پی استرس راهی بیمارستان می شوند، با 37 درصد افزایش مواجه است و تنها دلیل آن در دسترس شودن همیشگی تلفن همراه و عدم خاموشی آن است.
داده ها حکایت از آن دارد که بیش از 15 هزار نفر در سال 2018 در اثر استرس ناشی از تلفن همراه در بیمارستان بستری شده اند و این در حالیست که این آمار در سال 2008، 11 هزار و 500 نفر بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مثل آب خوردن وزن کم کنید

مثل آب خوردن وزن کم کنید کارشناس علوم و صنایع غذایی این هفته بار برداشتن یک قدم دیگر به خط پایان می رسیم. اینجا آخر خط نیست اما خط پایان هفت هفته تلاش و ممارست برای کاهش و کنترل وزن است. منظورم این است که اگر تا الان آن طور که باید، از وزنتان کم نشده، می توانید بعد از گذر از این خط پایان، یک بار دیگر برنامه را از ابتدا آغاز کنید.
اما قبل از آن، با این آخرین برنامه همراه باشید. مثل شب امتحان الان فرصت مرور نهایی روی برنامه غذایی و ورزش و جمع بندی کلی این هفت هفته است. فقط یک نکته را فراموش نکنید و آن اینکه، مهم ترین نکته برای کاهش وزن، ممارست در ورزش و رعایت مداوم برنامه غذایی است.
اول صبحانه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
با رعایت این نکات عصبانیت تان را کنترل کنید

با رعایت این نکات عصبانیت تان را کنترل کنید به اعصابت مسلط شو. این جمله را بار ها شنیده ایم، اما چگونه؟ مسلط شدن بر اعصاب کار سختی است. می توانید از این نکات استفاده کنید تا بتوانید عصبانیتتان را کنترل کنید. وقتی کسی در خیابان با رانندگی بد خود، سد راه شما می شود، خونتان به جوش می آید؟ وقتی فرزندتان در خانه همکاری نمی کند، اعصابتان خرد می شود؟ عصبانیت احساسی کاملاً طبیعی و حتی سالم است. اما خیلی مهم است که به طریقی مثبت با آن کنار بیایید. عصبانیتی که کنترل نشود می تواند هم به سلامتتان و هم به روابطتان آسیب بزند.
برای کنترل عصبانیتتان آماده اید؟ با این 10 نکته شروع کنید.
1 – وقفه بیندازید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مصرف بیش از اندازه سویا سُس مضر است!

مصرف بیش از اندازه سویا سُس مضر است! به گزارشاقتصاد آنلاین به نقل ازمهر، نتایج مطالعه محققان استرالیایی نشان می دهد مصرف یک قاشق غذاخوری سویا سُس حاوی 61 درصد میزان نمک مجاز توصیه شده در روز است.
به گفته محققان درحالیکه بسیاری از افراد فکر می کنند سوشی یک غذای سالم است، اما باید بدانند که افزودن سویا سُس به این غذا دارای تاثیر منفی است.
سیان آرم استرانگ از بنیاد قلب استرالیا، در این باره می گوید: غذاهای نظیر سوشی به خاطر سریع آماده شدن، تازه بودن و سالم بودن شان محبوبیت دارند اما بسیاری از ما از میزان نمک مخفی در سس مورداستفاده در آن ناآگاهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
با این دارو آلزایمر را به زانو در بیاورید

با این دارو آلزایمر را به زانو در بیاورید بیماری آلزایمر یکی از رایج ترین انواع زوال عقلی است که حدود 5.7 میلیون نفر در آمریکا و 46.8 میلیون نفر از مردم جهان به این بیماری مبتلا هستند.
این بیماری با علائمی از قبیل از بین رفتن قدرت حافظه، ناتوانی در حل مشکلات و احساس گیجی همراه است. در حال حاضر، درمان های رایج برای آلزایمر بر کاهش روند پیشرفت برخی از علائم آن و کنترل تاثیر آن روی وضعیت رفتاری و روانی متمرکز است.
در این بررسی جدید گروهی از متخصصان انگلیسی دریافتند دارویی که تاکنون برای درمان بیماری کبد مورد استفاده بوده می تواند به مقابله با بیماری آلزایمر نیز کمک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
جوان سازی پوست با سلول های فیبروبلاست

جوان سازی پوست با سلول های فیبروبلاست به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مسعود کرباسیان با بیان اینکه محصولاتی را برای جوان سازی پوست ارائه کردیم، گفت: در این روش سلول های خود بیمار دریافت می شود و با ایجاد تغییراتی در این سلول ها، مجددا این سلول ها به زیر پوست بیمار تزریق خواهد شد.
وی سلول های دریافت شده را سلول های "فیبروبلاست" دانست و یادآور شد: این سلول ها که از فرد جداسازی می شود، موجب کلاژن سازی در افراد می شود.
کرباسیان به جزئیات این طرح اشاره کرد و یادآور شد: در این روش بعد از جداسازی سلول های فیبروبلاست، تکثیر و بعد از کشت، به زیر پوست فرد تزریق می شود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
جوان سازی پوست با سلول های فیبروبلاست در کشور

جوان سازی پوست با سلول های فیبروبلاست در کشور مسعود کرباسیان، مجری طرح در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه محصولاتی را برای جوان سازی پوست ارائه کردیم، گفت: در این روش سلول های خود بیمار دریافت می شود و با ایجاد تغییراتی در این سلول ها، مجددا این سلول ها به زیر پوست بیمار تزریق خواهد شد.
وی سلول های دریافت شده را سلول های "فیبروبلاست" دانست و یادآور شد: این سلول ها که از فرد جداسازی می شود، موجب کلاژن سازی در افراد می شود.
کرباسیان به جزئیات این طرح اشاره کرد و یادآور شد: در این روش بعد از جداسازی سلول های فیبروبلاست، تکثیر و بعد از کشت، به زیر پوست فرد تزریق می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
قوی ترین درمان گیاهی پوکی استخوان چیست؟

قوی ترین درمان گیاهی پوکی استخوان چیست؟ در این مطلب می خوانید
قوی ترین درمان گیاهی پوکی استخوان چیست؟
پوکی استخوان بیماری است که سالانه افراد بسیاری، بخصوص بانوان را درگیر خود می کند. اما پوکی استخوان را می توان با داروهای گیاهی درمان کرد. حتما می پرسید قوی ترین درمان گیاهی پوکی استخوان چیست، پاسخ را درادامه بخوانید.
قوی ترین درمان گیاهی پوکی استخوان چیست؟
امروزه بیماری پوکی استخوان به یکی از بزرگ ترین مشکلات جامعه تبدیل شده است، طوری که سالانه میلیون ها نفر به آن دچار می شوند. در این میان افراد بالای 50 سال و به ویژه زنان بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
8 پیشنهاد برای شاد زیستن افراد مجرد و تنها

8 پیشنهاد برای شاد زیستن افراد مجرد و تنها افرادی هم می باشند کە همسرانشان را از دست داده اند و یا از آن ها جدا شده اند و یا بە اشخاص سالخورده ای برمی خوریم کە همسر خود را از دست داده اند و فرزندانشان سر خانه و زندگی خودشان رفته اند و مجبور می باشند در تنهایی زندگی کنند. در هر صورت، تنهایی چیز خوشایندی نیست، اما این بدان معنا نیست کە لحظات زندگی را از دست بدهیم و با اندوه زندگی کنیم.
برای آنکه از تمام لحظات زندگیتان بهره ببرید و با تنهایی کنار بیایید، چند راهکار ارائه می دهیم:
1- تنهایی را قابل تحمل و خوشایند کنید:
تنهایی سبب ترس می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
رفع سردرد بدون قرص با یک حرکت ساده!

رفع سردرد بدون قرص با یک حرکت ساده! حرکات موثر برای میگرن کدامند؟
حرکت سگ رو به پایین در یوگا
درمان های زیادی برای یک سردرد ساده وجود دارد که هر فردی بنا به عادت یا تجویز پزشک به آنها رجوع می کند.
بدون نیاز به قرص، میگرن را با حرکات یوگا درمان کنید
یوگا نه تنها یک رویکرد جامع برای مبارزه با میگرن است، بلکه یک روش پیشگیری و کاهش درد نیز محسوب می شود. حرکات یوگا استرس و تنش را که می توانند از عوامل ایجاد درد میگرن باشند کم کرده و به این طریق از میگرن حاصل از استرس جلوگیری می کنند. برای درمان میگرن و دریافت نتیجه بهتر می توانید حرکات یوگا را همراه با روش درمانی خود انجام دهید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اگر در در محل کارتان تحت فشار هستید بخوانید؟

اگر در در محل کارتان تحت فشار هستید بخوانید؟ آیا تا کنون برایتان پیش آمده که از رفتن به سر کار خود ناراحت شوید یا اینکه وقتی از سر کار بر می گرید، احساس کنید اعصاب تان خرد شده است؟ اگر چنین مشکلی را تجربه کرده اید برایتان پیشنهاد هایی داریم که با رعایت آن ها می توانید بر فشار عصبی محل کارتان غلبه کنید.
ناکامی شدید، بی علاقگی به شغل، اوقات تلخی دایمی، گوشه و کنایه زدن، بهانه گیری و مخالفت از عمده ترین شاخص های فشار عصبی در محل کار هستند. این علایم می توانند در روابط شخصی و همچنین در روابط با دیگران آنچنان شما را دچار مشکل کنند که حتی وضعیت معیشت و سلامت شما را نیز در خطر بیندازند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
بوی گل در پارک های تهران!

بوی گل در پارک های تهران! به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، در گذشته نه چندان دور، اگر معتادی را در محله می دیدیم، او را از ظاهرش می شناختیم و بی هیچ حرفی زبانزد بود و هرکس چرایی در این مسیر افتادنش را به عنوان درس عبرت مطرح می کرد. دقیقا کاربرد اصطلاح دوست ناباب آن بنده خدا بود و تا روزی که آن معتاد از دنیا می رفت، همین حرف ها دهان به دهان بین مردم می چرخید و هزاران هزار تاسف نثارش می شد.
استفاده از هر نوع دودی آنقدر عادی نبود. وقتی کسی به مواد مخدر معتاد می شد، همه تعجب می کردند، چون دسترسی به مواد مخدر کم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اینفوگرافی: 5 راه ساده برای کاهش استرس

اینفوگرافی: 5 راه ساده برای کاهش استرس خبرگزاری ایسنا: اضطراب یکی از مشکلاتی است زندگی روزمره انسان ها را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث ایجاد ترس و بالا رفتن ضربان قلب می شود.که می توان با راهکارهای ساده آن را درمان کرد.
در این اینفوگرافی به پنج راه درمان برای استرس اشاره شده است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
دعوای زن و شوهر چه فوایدی دارد؟

دعوای زن و شوهر چه فوایدی دارد؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، طبق تحقیقات انجام شده، 44% زوج ها اعتقاد دارند که اگه دعواهایشان در حد یک روز در هفته باشد، بر بهبود رابطه شان موثر است. البته نوع دعوا اهمیت زیادی دارد. اگر دعوا ها یا بهتر است بگوییم بحث ها با احترام و آرامش باشد، تاثیر مثبت دارد، در غیر این صورت بی احترامی و داد و بیدار رابطه را خراب تر می کند.
اگر شما هم هر از گاهی با همسرتان دعوا می کنید و از این موضوع نگران هستید، به فوایدی که دعوا های سازنده برایتان دارد، نگاهی بیاندازید.
بیشتر بخوانید : دانستنی هایی درباره پدیده شوم طلاق های توافقی
دعوا نشانه ای از بلوغ است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
پژوهش هایی درباره ی خیانت؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

پژوهش هایی درباره ی خیانت؛ خیلی دور، خیلی نزدیک این مقاله پژوهش های تجربی دهه های گذشته از سراسر جهان را بررسی می کند تا آن چه پژوهشگران درباره مساله روزافزون خیانت انجام داده اند را ارزیابی کند و خلاهای موجود در متون را که برای پرکردن شان تحقیقات بیشتری لازم است، بیابد.
این پژوهش ها در هشت گروه دسته بندی شده اند:
• انواع مختلف خیانت؛
• تفاوت جنسیت در خیانت؛
• میزان تحصیلات و خیانت؛
• تاثیر ژنتیک بر خیانت؛
• شخصیت و خیانت؛
• دلایل خیانت؛
• عواقب خیانت؛
• خیانت و درمان ها.
دانش موجود در ارتباط با این هشت گروه مطالعه در این مقاله خلاصه خواهندشد.
مقدمه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
افسردگی در مردان چه تفاوتی با افسردگی در زنان دارد؟

افسردگی در مردان چه تفاوتی با افسردگی در زنان دارد؟ افسردگی یک بیماری روحی محسوب می شود که هم زنان و هم مردان به آن دچار می شوند اما این بیماری معمولا در مردها نادیده گرفته شده یا به درستی تشخیص داده نمی شود، در ادامه به جزئیات بیشتری به این مسئله پرداخته می شود
افسردگی در مردان را بیشتر بشناسید
زمانی افسردگی به عنوان یک بیماری زنانه شناخته می شد، این در حالیست که در امریکا بیش از میلیون مرد سالانه دچار افسردگی می شوند. متاسفانه این تفکر که افسردگی یک بیماری زنانه است باعث می شود مردان به علائم این بیماری توجهی نکنند و به دنبال درمان آن نباشند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
شفابخش برزیلی به آزار جنسی متهم شد

شفابخش برزیلی به آزار جنسی متهم شد آفتاب نیوز :
ژائو تکسیرا دو فاریا که به "ژائوی خدا" معروف است در شهر آبادیانا (120 کیلومتری جنوب غرب برازیلیا، پایتخت) زندگی می کند اما پیروانی از سراسر دنیا دارد.
زاهیرا لینکه، عکاس هلندی به تلویزیون گلوبو گفت که ژائو ابتدا ترتیبی داده تا کارهای جنسی انجام دهد و بعد به او تجاوز کرده است. دفتر آقای فاریا در بیانیه ای که برای تلویزیون گلوبو فرستاد، کلیه اتهامات را رد کرد.
در این بیانیه آمده است که فاریای 76 ساله از قدرتش برای درمان هزاران نفر استفاده کرده و "انجام شدن هرگونه کار ناشایست حین فرآیند درمان قویا رد می شود." ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
دلایل داغ کردن بدن!

دلایل داغ کردن بدن! افزایش دمای بدن و گرفتگی می تواند یکی از نشانه های پایان چرخه های قاعدگی و ورود به دوران یائسگی در زنان باشد. اما دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارند که می توانند موجب این شرایط شوند بدون آن که ارتباطی با یائسگی داشته باشند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، بهتر است علائمی که با آنها مواجه هستید را یادداشت کنید، به ویژه اگر تعریق بیش از حد، تغییر وزن، خستگی یا تپش قلب را تجربه می کنید، و برای بررسی دقیق شرایط آنها را با پزشک خود در میان بگذارید. در ادامه با برخی از دلایل شایع گرگرفتگی و افزایش دمای بدن بیشتر آشنا میشویم.
مقاومت به انسولین ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

فرمول پروتئینی برای کاهش وزن متخصصان تغذیه و پزشکان از این موضوع آگاه هستند که سوخت و ساز بدن انسان - نرخ کالری سوزی - تا حد زیادی از کنترل ما خارج بوده و عواملی مانند سن، قد، و ژن در آن اثرگذار هستند. با این وجود، برخی روش ها برای افزایش انرژی بدن و تقویت سوخت و ساز وجود دارند. ورزش و دنبال کردن یک رژیم غذایی درست و سالم از کلیدی ترین گزینه ها در این زمینه هستند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، به طور خاص، پروتئین یکی از مواد مغذی است که می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن کمک کند. تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده اند این شرایط می تواند کالری سوزی پس از ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
6 ماده غذایی مؤثر در کنترل چربی خون شما

6 ماده غذایی مؤثر در کنترل چربی خون شما بهترین غذا برای هر کسی که نگران سطح کلسترول خود است یک وعده غذایی کم چرب (چربی های اشباع شده به میزان کم) است که دارای میوه وسبزیجات به میزان فراوان باشد.
– بادام
مواد موجود در پوست بادام از اکسیده شدن ال دی ال یا همان کلسترول بد جلوگیری می کند. فرایند اکسیده شدن کلسترول بد می تواند منجر به صدمه زدن به دیواره رگ های خونی و افزایش خطر بیماری های قلبی و عروقی شود. بادام را می توانید به همراه سالاد و یا دیگر غلات مصرف کنید و یا برای میان وعده ی بعدازظهر تعداد چند دانه میل کنید.
– آووکادو ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
وزارت بهداشت از مهناز افشار شکایتی نکرده است

وزارت بهداشت از مهناز افشار شکایتی نکرده است آفتاب نیوز :
دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با ایسنا در این باره گفت: سازمان غذا و دارو از این بازیگر شکایتی نکرده است اما انتقاد ما از رفتار و اظهاراتی بود که انجام شده و البته تنها محدود به این مورد خاص هم نیست. متاسفانه به طور متعدد شاهد تبلیغات یا دامن زدن به مسایل پزشکی و سلامت از منظر غیر کارشناسی بوده ایم که لزوما با اهداف نظام سلامت سازگار نبوده اند.
وی با تاکید بر عدم شکایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت از این بازیگر، افزود: البته احتمالا دادستانی از منظر قانونی و به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
سخنگوی سازمان غذا و دارو: وزارت بهداشت شکایتی از مهناز افشار نکرده است

سخنگوی سازمان غذا و دارو: وزارت بهداشت شکایتی از مهناز افشار نکرده است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دکتر کیانوش جهانپور در این باره گفت: سازمان غذا و دارو از این بازیگر شکایتی نکرده است اما انتقاد ما از رفتار و اظهاراتی بود که انجام شده و البته تنها محدود به این مورد خاص هم نیست. متاسفانه به طور متعدد شاهد تبلیغات یا دامن زدن به مسایل پزشکی و سلامت از منظر غیر کارشناسی بوده ایم که لزوما با اهداف نظام سلامت سازگار نبوده اند.
وی با تاکید بر عدم شکایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت از این بازیگر، افزود: البته احتمالا دادستانی از منظر قانونی و به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
تمایل به خودکشی از کجا نشأت می گیرد؟

تمایل به خودکشی از کجا نشأت می گیرد؟ استیون فرای ، بازیگر انگلیسی، گفته ای زیبا درباره ی نحوه ی برخورد با بیماران افسرده دارد؛ اگر کسی را می شناسید که افسرده است؛ لطفاً راه حل تان این نباشد که از او دلیلش را بپرسید. افسردگی پاسخی ساده به موقعیت بد نیست. فقط هست، مانند آب و هوای بد. تلاش کنید که تیرگی، بی حالی، ناامیدی و تنهایی را که در آن فرو می روند، درک نمایید. در سوی دیگر، وقتی از این مسیر خارج می شوند منتظرشان باشید. دوست بودن با کسی که دچار افسردگی است، کاری دشوار است، اما یکی از مهربانانه ترین، نجیبانه ترین و بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
چگونه مصرف نمک را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف نمک را کاهش دهیم؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مصرف نمک برای سلامتی بسیار خطرناک است. این موضوع را بسیاری از متخصصان تغذیه و پزشکان بارها مطرح کرده اند که مصرف نمک می تواند به مرور زمان مخاطراتی جدی را برای سلامتی ایجاد کند.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، کاهش مصرف نمک برای افراد امروزی بسیار سخت تر از آن چه فکر می کنیم است. فرض کنید در طول روز چه خوراکی هایی می خورید؟ اغلب خوراکی های آماده ای که در طول روز مصرف می کنید حاوی مقادیر زیادی نمک است. حتی برای پخت یک کیک که ظاهرا شیرین است از نمک استفاده می شود. بنابراین در این شرایط چگونه می توان مصرف نمک را کاهش داد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
شفابخش برزیلی به آزار جنسی متهم شد

شفابخش برزیلی به آزار جنسی متهم شد شماری از زنانی که در کلینیک ژائو دو دئوس (ژائوی خدا) مورد آزار جنسی قرار گرفته اند، از این مدعی "شفابخشی" شکایت کردند.
به گزارش بی بی سی، ژائو تکسیرا دو فاریا که به "ژائوی خدا" معروف است در شهر آبادیانا (120 کیلومتری جنوب غرب برازیلیا، پایتخت) زندگی می کند اما پیروانی از سراسر دنیا دارد.
زاهیرا لینکه، عکاس هلندی به تلویزیون گلوبو گفت که ژائو ابتدا ترتیبی داده تا کارهای جنسی انجام دهد و بعد به او تجاوز کرده است. دفتر آقای فاریا در بیانیه ای که برای تلویزیون گلوبو فرستاد، کلیه اتهامات را رد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
مزایای گریه کردن

مزایای گریه کردن هرچند اکثر ما احتمالا ترجیح می دهیم جلوی گریه خود را بگیریم، اما روانپزشکان توصیه می کنند که انسان هر وقت احساس کرد دلش می خواهد گریه کند باید این کار را انجام دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا؛ پس از اینکه احساس می کنید می خواهید گریه کنید و اشکهایتان می ریزد خجالت نکشید، چون گریه کردن متناسب با نیاز روحی، برای سلامتی مفید است.
مزایای گریه کردن در صورت احساس نیاز به قرار زیر است:
– اشک ها چشم ها را شست وشو می دهند و تمیز می کنند. اشک ها موجب پاک شدن کره چشم و پلک ها و مژه ها می شوند و از خشک شدن غشاء مخاطی این عضو پیشگیری می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
حمایت تغذیه ای از مادران باردار فیروزآباد

حمایت تغذیه ای از مادران باردار فیروزآباد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، خدابخش چگینی رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد هدف از توزیع سبد غذایی بنیاد علوی را بهبود سلامت مادران دانست و گفت: این سبد های غذایی به مادرانی که دارای کم خونی، وزن گیری نامطلوب، حاملگی های چند قلو و وزن کمتر از 45 کیلوگرم قبل از بارداری اهدا می شود.
وی افزود: کارکنان خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت، مادران واجد شرایط را شناسایی و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی می کنند.
چگینی ادامه داد: دوره بارداری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
توده 5 کیلویی از شکم یک بیمار سردشتی با موفقیت خارج شد

توده 5 کیلویی از شکم یک بیمار سردشتی با موفقیت خارج شد پیمان مشاری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در خصوص عمل موفقیت آمیز خارج کردن توده بزرگ 5 کیلویی از شکم بیمار جوان، اظهار داشت: بیمار خانم 20 ساله با علائم درد شکم از روز شنبه مورخه 17 آذر با احتمال آپاندیسیت به اورژانس بیمارستان مراجعه و پس از مشاوره و معاینات صورت گرفته شده و همچنین انجام و بررسی گزارش سی تی اسکن و سونوگرافی توده بزرگ در ابعاد 20 30 سانتی متر مشاهده شد که از منشاء تخم دان راست بوده و با توجه به ضخامت و بزرگی اندازه توده، بلافاصله بیمار در اتاق عمل بستری شد.
وی در ادامه افزود: پس از یک ساعت عمل جراحی با حضور جراح عمومی، متخصص زنان و زایمان، بیهوشی و کادر اتاق عمل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
خارج کردن توده 5 کیلویی از شکم بیمار 20 ساله در سردشت

خارج کردن توده 5 کیلویی از شکم بیمار 20 ساله در سردشت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت در خصوص عمل موفقیت آمیز خارج کردن توده بزرگ 5 کیلویی از شکم بیمار جوان گفت : بیمار خانم 20 ساله با علائم درد شکم از روز شنبه مورخه 97/09/17 با احتمال آپاندیسیت به اورژانس بیمارستان مراجعه و پس از مشاوره و معاینات صورت گرفته شده و همچنین انجام و بررسی گزارش سی تی اسکن و سونوگرافی توده بزرگ در ابعاد 20 30 سانتی متر مشاهده شد که از منشاء تخمدان راست بوده و با توجه به ضخامت و بزرگی سایز توده ، بلافاصله بیمار به اتاق عمل انتقال داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ماهیت و تصادف قمر های مصنوعی در فضا

ماهیت و تصادف قمر های مصنوعی در فضا ماهواره می تواند یک ماه، سیاره یا ماشین باشد که به دور یک سیاره یا ستاره می چرخد. برای مثال زمین یک ماهواره است، زیرا به دور خورشید می چرخد، از طرفی ماه نیز به دلیل چرخیدن به دور زمین یک نوع ماهواره به حساب می آید. معمولا منبع کلمه ماهواره ماشینی است که به فضا پرتاب شده و در اطراف زمین یا دیگر اجرام آسمانی حرکت می کند.
زمین و ماه مثال هایی از ماهواره های طبیعی هستند، اما در کنار این دو هزاران ماهواره مصنوعی ساخته شده که در حال چرخش به دور زمین هستند.
ماهواره از چه بخش هایی تشکیل شده است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
رژیم غذایی نوزاد از بدو تولد تا 3 ماهگی/ از چه زمانی تغذیه با شیر مادر باید شروع شود؟

رژیم غذایی نوزاد از بدو تولد تا 3 ماهگی/ از چه زمانی تغذیه با شیر مادر باید شروع شود؟ علی محتشمی متخصص اطفال در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: اولین شیری که مادر در چند روز اول بعد از زایمان تولید می کند، آغوز نام دارد که همه نیاز های تغذیه ای نوزاد را تامین می کند؛ آغوز خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی قوی دارد و مقاومت بدن نوزاد را در مقابل بیماری ها بالا می برد، مادران باید در این دوران رفتارهای مناسبی داشته باشند، شیر دادن باید بر اساس میل و تقاضای شیرخوار باشد بنابراین باید به محض بیدار شدن شیرخوار و یا با مشاهده تمایل او به مکیدن قبل از اینکه زیاد گریه کند به او شیر بدهید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
چگونه ویزای پزشکی بگیریم؟

چگونه ویزای پزشکی بگیریم؟ خدمات بین المللی پزشکی و اعزام بیمار به خارج از کشور در سال های اخیر باتوجه به نیاز انسان ها به این خدمات افزایش چشمگیری داشته است؛ حتی این رشد به اندازه ای بوده که باعث ایجاد گرایش جدیدی با نام گردشگری سلامت (Medical tourism) در حوزه توریسم نیز شده است. البته باتوجه به قوانین حاکم برای ورود و خروج اتباع خارجی در هر کشوری، متقاضیان اعزام به خارج جهت امور درمانی نیز مشمول دریافت نوع خاصی از ویزا موسوم به ویزای پزشکی هستند.
ویزای پزشکی که ویزای درمانی نیز نامیده می شود، ویزای کوتاه مدتی است که به فرد و همراه وی اجازه می دهد تا برای مدتی کوتاه و معین در کشور مقصد اقامت داشته و پروسه درمان ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
اظهارات تولیت آستان قدس رضوی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ شیرخوردن در این زمان چاقتان می کند/ مصوبه دانشجویان ستاره دار مَن درآوردی است/ شیرخوردن در این زمان چاقتان می کند

اظهارات تولیت آستان قدس رضوی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ شیرخوردن در این زمان چاقتان می کند/ مصوبه دانشجویان ستاره دار مَن درآوردی است/ شیرخوردن در این زمان چاقتان می کند به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده اید، برترین اخبار امروز این سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کنید.
مردم از ناکارآمدی و خودتحریمی ناراضی اند/ آقای قالیباف با وفای به عهد کنار کشیدند/ انتخابات اخیر پر تخلف ترین انتخابات بود
رئیسی گفت: بنده مانع حضور هیچکس در انتخابات نشدم، آقای قالیباف وفای به عهد کردند و کنار کشیدند.
سوالات خود در زمینه بوی بد دهان را اینجا مطرح کنید
از امروز سوالات خود را در زمینه بوی بد دهان از ما بپرسید تا پاسخ آن را از متخصصان جویا شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
خواص کدوحلوایی برای درمان بیماری های قلبی

خواص کدوحلوایی برای درمان بیماری های قلبی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، کدو حلوایی پوست و گوشتی نارنجی دارد و جزو سبزیجات رنگی محسوب می شود که از بروز آکنه، بیماری های قلبی، دژنراسیون ماکولای چشم و اضافه وزن پیشگیری می کند. این کدوهای گرد یا گلابی شکل بزرگ خواص دیگری نیز دارند که در ادامه با آن آشنا می شوید.
ویتامین 6B
کدو حلوایی تامین کننده میزان زیادی ویتامین B6 برای بدن است. این ویتامین به کاهش بیماری های قلبی و همچنین افسردگی کمک می کند. 250 گرم کدوحلوایی پخته شده حدود 0.4 میلی گرم ویتامین B6 دارد. قابل ذکر است که آب پز کردن کدوحلوایی باعث از بین رفتن ویتامین B آن خواهد شد.
بتاکاروتن ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
چند راهکار ساده برای کاهش استرس و اضطراب +اینفوگرافی

چند راهکار ساده برای کاهش استرس و اضطراب +اینفوگرافی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، اضطراب یکی از مشکلاتی است زندگی روزمره انسان ها را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث ایجاد ترس و بالا رفتن ضربان قلب می شود.که می توان با راهکارهای ساده آن را درمان کرد. در این اینفوگرافی که از گزارش منتشرشده در مجله سلامت تهیه شده، به پنج راه درمان برای استرس اشاره شده است.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

فرمول پروتئینی برای کاهش وزن به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "پریونشن"، متخصصان تغذیه و پزشکان از این موضوع آگاه هستند که سوخت و ساز بدن انسان - نرخ کالری سوزی - تا حد زیادی از کنترل ما خارج بوده و عواملی مانند سن، قد، و ژن در آن اثرگذار هستند. با این وجود، برخی روش ها برای افزایش انرژی بدن و تقویت سوخت و ساز وجود دارند. ورزش و دنبال کردن یک رژیم غذایی درست و سالم از کلیدی ترین گزینه ها در این زمینه هستند.
به طور خاص، پروتئین یکی از مواد مغذی است که می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن کمک کند. تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده اند این شرایط می تواند کالری ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
افزایش خطر سکته مغزی با مصرف قرص های ضد بارداری

افزایش خطر سکته مغزی با مصرف قرص های ضد بارداری به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، بر اساس یک پژوهش تازه از دانشگاه لویولا در شیکاگوی آمریکا مصرف قرص های ضد بارداری خطر سکته های ایسکمی مغزی را افزایش می دهد. سکته ایسکمی اغلب به دلیل لخته خونی که رگ های خون رسان به مغز را مسدود کرده است رخ می دهد.به گفته متخصصان سکته در دانشگاه لویولا داروهای پیشگیری خوراکی خطر سکته ایسکمی را افزایش می دهد اما این خطر در زنانی که دیگر عوامل سکته را ندارند پایین است.
در این پژوهش ساز و کارهای متعددی از جمله بالا بردن فشار و انعقاد خون مطرح شده که توضیح می دهد چرا داروهای پیشگیری خوراکی خطر سکته ایسکمی مغزی را افزایش می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

فرمول پروتئینی برای کاهش وزن عصر ایران: تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده اند این شرایط می تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد.
متخصصان تغذیه و پزشکان از این موضوع آگاه هستند که سوخت و ساز بدن انسان - نرخ کالری سوزی - تا حد زیادی از کنترل ما خارج بوده و عواملی مانند سن، قد، و ژن در آن اثرگذار هستند. با این وجود، برخی روش ها برای افزایش انرژی بدن و تقویت سوخت و ساز وجود دارند. ورزش و دنبال کردن یک رژیم غذایی درست و سالم از کلیدی ترین گزینه ها در این زمینه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
7 بیماری که آن ها را با آنفولانزا اشتباه می گیریم

7 بیماری که آن ها را با آنفولانزا اشتباه می گیریم به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، با فرا رسیدن پاییز و زمستان، فصل شیوع آنفولانزا هم شروع می شود. به همین دلیل است که با وجود زیبایی های پاییز و زمستان، خیلی ها دل خوشی از این روز های سرد سال ندارند. به ویژه افراد آسیب پذیرتری مثل کودکان، سالخوردگان و کسانی که بیماری های ریوی مثل آسم دارند، علائم رایج آنفولانزا یعنی تب شدید، درد های عضلانی، حالت تهوع و سرفه ی خشک می تواند برای آن ها دردسرساز شود. اما هر علامت شبه آنفولانزایی نشان دهنده ی بیماری آنفولانزا نیست. بسیاری از دیگر بیماری ها هم می توانند علائم مشابهی را ایجاد کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
هفت سبزی دیابت پسند با کمترین میزان کربوهیدرات

هفت سبزی دیابت پسند با کمترین میزان کربوهیدرات به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سبزیجات غیر نشاسته ای یا کم کربوهیدرات حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر و در عین حال کم کالری هستند. ضمن این که مواد شیمیایی گیاهی موجود در آنها منجر به حفظ قند خون در محدوده سالم می شود.
مارچوبه: این گیاه نیز در هر فنجان تنها 27 کالری و 5 گرم کربوهیدرات دارد و سرشار از ویتامین های آ و کا است. هنگام خرید مارچوبه تلاش کنید ساقه های سبز روشن آن را انتخاب کنید. مصرف منظم مارچوبه سبب کنترل میزان قند خون و افزایش تولید انسولین در بدن می شود.
اسفناج: این سبزی کم کربوهیدرات انتخاب عاقلانه ای برای مبتلایان به دیابت نوع دو و حاوی فولات ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
بهترین آموزشگاه آشپزی

بهترین آموزشگاه آشپزی آموزشگاه آشپزی آرسس شف برگزار کننده دوره های آشپزی ملل ، آشپزی ایرانی ، شیرینی های سنتی ، شیرینی های مدرن ، تزئینات و میوه آرایی ، کافی شاپ ، کیک ، دسر ، استیک ، برگر ، نوشیدنی ، کیک ، نان ، انواع ماکارانی و... می باشد.
آموزش آشپزی ، آموزش مهارت های زندگی می باشد. آموزش آشپزی تنها به ترکیب مواد غذایی خلاصه نمی شود ، بلکه آموزش هنر و مهارت های مختلف با ذکر تمام نکات ظریف است. بسیاری از بیماری ها بدلیل عدم رعایت اصول طبخ غذا است ، تغذیه نقش مهمی در سلامت انسان ها دارد. سرآشپز باید توجه داشته باشد که یک غذای خوب باید تمام نیاز های جسمی و روحی فرد را تامین کند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
شما هم به فرزند خود "دروغ" می گویید؟! / راهکارهای عملی برای جایگزینی دروغ

شما هم به فرزند خود "دروغ" می گویید؟! / راهکارهای عملی برای جایگزینی دروغ در برابر کودک 3 - 2 ساله باید از مکانیزم "انتقال حواس" استفاده کنیم یعنی حواس او را از آنچه می خواهد به یک چیز دیگر معطوف کنیم. برای بچه هایی که سن شان کمی بالاتر است، می توانیم به جای "انتقال حواس" از "پیشنهاد جایگزین" استفاده کنیم و به جای حذف کامل درخواست فرزندمان پیشنهاد جدیدی به او بدهیم... .
سواد زندگی؛ تربیت فرزندان- وقتی نوزاد بهانه می گیرد یا آنکه برای یک لحظه حالت گریه به خود گرفته و بعد می خندد بعضاً با خنده و شوخی به او گفته می شود: آی دروغگو! ای شیطون! مامان رو گول می زنی و ... ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
شیر پروبیوتیک سموم هوای آلوده را دفع می کند

شیر پروبیوتیک سموم هوای آلوده را دفع می کند سلامت نیوز : مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیر پروبیوتیک بخش عمده ای از سمومی را که از طریق استنشاق هوای آلوده وارد بدن می شود، دفع می کند؛ بنابراین توصیه می شود همه گروه های سنی در روزهایی که هوا آلوده است، شیر پروبیوتیک بنوشند.
به گزارش سلامت نیوز، زهرا عبداللهی در گفت و گو با ایرنا افزود: نوشیدن دو لیوان شیر پروبیوتیک در هوای آلوده باعث می شود کمترین آسیب از طریق استنشاق هوا به بدن برسد؛ زیرا این شیر حاوی باکتری های مفید است که عملکرد روده را در حد نرمال نگه می دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
طرز تهیه لگیمات

طرز تهیه لگیمات وب سایت سر آشپز پاپیون : شیرینی لگیمات یک نوع شیرینی سنتی ایرانی است که معروف ترین نوع آن در شهرهای جنوب کشور ( بوشهر ) تهیه می شود.
مواد لازم:
مایه خمیر (مخمر) 1 قاشق چای خوری نشاسته 2 قاشق غذا خوری روغن مایع 1 پیمانه تخم مرغ 1 عدد شیره خرما 1 پیمانه آب 2 پیمانه آرد گندم 2 پیمانه
طرز تهیه:
ابتدا پودر مایه خمیر را با آرد گندم مخلوط کرده و سپس آب را کم کم اضافه میکنیم تا خمیر شود بعد خمیر را در ظرف در بسته ای ریختخه ودر جای نسبتا گرم به مدت 2-3 ساعت نگهداری میکنیم تا به اصطلاح خمیر برسد پس از تخمیر خمیر یک عدد تخم مرغ را خوب هم میزنیم وهمراه با نشاسته به خمیر اضاف ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
بیش از 2 هزارو 600 سبد غذایی حمایتی در ایرانشهر توزیع شد

بیش از 2 هزارو 600 سبد غذایی حمایتی در ایرانشهر توزیع شد فرهاد دادگر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای برنامه حمایتی تغذیه ای 2 هزار و 650 سبد غذایی از سوی بنیاد علوی زیرنظر دفتر مقام معظم رهبری بمنظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده روستایی در حوزه دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر توزیع شد.
وی افزود: این طرح با هدف ارتقای سطح سلامت مادران باردار و شیرده اجرا می شود و تاکنون در چهار مرحله (هر دوماه یکبار) درحوزه این دانشکده توزیع شده است.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر هدف از اجرای این برنامه را ارتقاء وضعیت تغذیه مادران باردار ذکر کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
موجودات فرازمینی رباتیک به زمین سفر کرده اند

موجودات فرازمینی رباتیک به زمین سفر کرده اند سیناپرس: سیلوانو کلمبانو (Silvano Colombano)، پژوهشگر ناسا در مرکز تحقیقات ایمز ناسا به تازگی مقاله ای در مورد موجودات فرازمینی منتشر کرد. وی در این مقاله یادآور شد که پیش فرض ها در مورد موجودات فرازمینی نیازمند بازنگری است و باید در این زمینه انعطاف بیشتری داشته باشیم.
به گفته کلمبانو، دایره درک بشر از موجودات فرازمینی از جمله اینکه آنها ارگانیسم های مبتنی بر کربن هستند، باید تغییر پیدا کند.
وی خاطر نشان کرد: باید بپذیریم که موجودات فرازمینی که احتمالا آنها را خواهیم یافت و آنها هم به دنبال یافتن ما هستند (اگر تاکنون این کار را نکرده باشند)، مانند انسان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
شیرخوردن در این زمان چاقتان می کند/ دلایل وجود رگه های خونی در مدفوع نوزاد/ روشی آسان برای رفع چروک گردن/ قاعدگی را به روشی طبیعی تنظیم کنید

شیرخوردن در این زمان چاقتان می کند/ دلایل وجود رگه های خونی در مدفوع نوزاد/ روشی آسان برای رفع چروک گردن/ قاعدگی را به روشی طبیعی تنظیم کنید گزنه سرشار از آهن است و به روشی طبیعی به تنظیم و کنترل عادت ماهانه کمک می کند و خطر و عوارض دارو های هورمونی را هم ندارد.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، حوزه کلینیک در نظر دارد تازه ترین دانستنی های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.
علت های وجود رگه های خونی در مدفوع نوزادان چیست؟
شایع ترین علت وجود رگه های خونی در مدفوع نوزادان، وجود خراش های کوچکی در اطراف مقعد نوزاد است, علت این خراش ها می تواند خروج پرفشار محتویات روده بزرگ باشد بنابراین نوزاد باید توسط پزشک معاینه شود تا اطراف مقعد او را از نظر وجود خراش ها بررسی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
آیا مصرف قرص کلداکس عوارض دارد؟

آیا مصرف قرص کلداکس عوارض دارد؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرماخوردگی بیماری خطرناکی نیست اما احساس ناخوشایندی همچون درد، ضعف و خستگی برای فرد ایجاد کرده و مانع از انجام فعالیت های روزانه می شود. بسیاری از انواع ویروس ها می توانند عامل سرماخوردگی باشند. کودکان زیر شش سال بیشتر به سرماخوردگی مبتلا می شوند در حالیکه افراد بزرگسال به طور میانگین سالانه دو یا سه بار به این بیماری مبتلا می شوند.
اکثر افرادی که دچار سرماخوردگی می شوند در عرض یک هفته بهبود می یابند اما اگر علائم آن پس از این مدت زمان ادامه داشت باید به پزشک مراجعه کرد.
علائم سرماخوردگی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
غروب امروز زحل را رصد کنید

غروب امروز زحل را رصد کنید به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، علی آزادگان کارشناس نجوم در خصوص رصد سیاره زحل گفت: با وجود اینکه ماه و زحل در کمترین فاصله هستند ولی هیچ یک از آنها را نمی توان در طول امروز رصد کرد.
بیشتربخوانید : سیاره های منظومه شمسی چه بویی می دهند؟
وی با بیان اینکه تا غروب خورشید زحل و ماه قابل مشاهده نیستند، خاطر نشان کرد: شامگاه امروز یکشنبه حدود ساعت 18 می توان زحل را در فاصله 4 درجه کمانی هلال باریک ماه مشاهده کرد.
وی تاکید داشت: البته فاصله ماه و سیاره زحل از افق غربی کم است و یک ساعت بعد یعنی حدود ساعت 19 غروب می کنند که همین زمان با چشم غیر مسلح قابل رصد هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
طرز تهیه کوفته پالاک، غذای سنتی هندی

طرز تهیه کوفته پالاک، غذای سنتی هندی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، کوفته پالاک غذای سنتی شمال هند است که تهیه آن شامل دو مرحله می شود: تهیه کوفته و تهیه آب کوفته که می توانید آموزش گام به گام آن را در این مطلب مشاهده کنید. کوفته اسفناج را با انواع نان های هندی مثل پاراتا، چپتی و ... می توانید میل کنید.
مواد لازم برای کوفته:
2 پیمانه اسفناج خردشده
4 قاشق غذاخوری آرد نخود
نصف پیمانه پنیر رنده شده
1 عدد فلفل چیلی خردشده
یک چهارم قاشق غذاخوری دانه زیره
پودر هل به مقدار دلخواه
2 قاشق غذاخوری آرد ذرت
نمک به مقدار کافی
مواد لازم برای آب کوفته: ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
استفاده از نمک دریا منجر به کاهش پوشش مصرف نمک یددار شده است

استفاده از نمک دریا منجر به کاهش پوشش مصرف نمک یددار شده است ابراهیم شکیبا امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، به مناسبت بسیج ملی پیشگیری از کمبود ید با هدف تاکید بر مصرف نمک تصفیه شده یددار، اظهار داشت: اضافه کردن ید به محصولات غذایی به عنوان یک استراتژی موثر، ارزان و قابل اجرا برای پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید در کشورهای جهان به کار گرفته شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: ایران نیز در بین کشورهای مدیترانه شرقی، نخستین کشوری بود که اقدام به تولید و توزیع نمک یددار در سطح جامعه کرد و موفقیت های چشمگیری نیز در 2 دهه گذشته در خصوص مبارزه با اختلالات ناشی از کمبود ید بدست آورده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
چرا نمی توانیم "نه" بگوییم!

چرا نمی توانیم "نه" بگوییم! هرگاه می خواهید به فردی "نه" بگویید و این کار را نمی کنید در واقع به نیازهای دیگران بیش از خود اهمیت می دهید، در واقع مرزهای خود با شخص مقابل را مشخص نکرده اید.
فکر می کنید اگر با دیگران رو راست باشید با چه مشکلاتی روبرو خواهید شد؟
اگر "نه"بگوییم ناراحت شده و یا فکر می کنند که آنها را طرد کرده ایم البته این امکان وجود دارد؛ اگر به درخواست فردی نه بگویید، ممکن است احساس سرخوردگی کند اما شما نمی توانید مسئول افکار و احساسات دیگران باشید، بلکه ما باید مسئول افکار و احساسات خود باشیم.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
دمنوشی مناسب برای زمستان/ با چه گیاهی سرماخوردگی را درمان کنیم؟

دمنوشی مناسب برای زمستان/ با چه گیاهی سرماخوردگی را درمان کنیم؟ به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان پونه گیاهی است با طبع گرم و خشک که از آن در آشپزی و شیرینی پزی و در طب سنتی به عنوان آرام بخش و مسکن استفاده می شود، مصرف این گیاه به صورت تازه و خشک متداول است و مصرف زیادی در بین خانواده های ایرانی دارد، همچنین با این گیاه می توان یک دم کرده گیاهی فوق العاده به نام دمنوش پونه تهیه کرد و از نوشیدن آن لذت و در عین حال از خواص آن بهره برد.
آشنایی مختصر با گیاه پونه
پونه با نام علمی Origanum vulgare گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام آویشن کوهی نیز شناخته می شود و تمام قسمت های آن بوی مطبوع معطری شبیه آویشن و نعناع دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
اگر به این 7دلیل ازدواج می کنید،شاید شکست بخورید

اگر به این 7دلیل ازدواج می کنید،شاید شکست بخورید سلامت نیوز : بعضی از ازدواج ها با انگیزه های مختلفی که شاید بتوان گفت غلط و خودخواهانه بوده، شکل گرفته است. انگیزه هایی که بعد از مدتی می توانند تغییر کنند و دختر و پسری را به این نتیجه برسانند که ازدواج، اشتباه ترین تصمیم زندگی شان بوده است.
به گزارش سلامت نیوز، خراسان نوشت: توجه داشته باشید که اگر نگرش درستی درباره این نوع انگیزه ها وجود داشته باشد و ازدواج به صورت اصولی صورت گیرد، این انگیزه ها می تواند خوب هم باشد اما معمولا این گونه نمی شود. در خور ذکر است که اگر این دلایل به همراه یک سری پیش نیازهای دیگر برای ازدواج اصولی مد نظر قرار بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
اثر بازدارنده طرح های گرافیکی بر مصرف سیگار توسط نوجوانان

اثر بازدارنده طرح های گرافیکی بر مصرف سیگار توسط نوجوانان به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، بر اساس این تحقیقات بر چسب های هشداردهنده ای که خونریزی و لب ها و لثه های سرطانی را نشان می دهند، در مورد تبلیغاتی که سیگار کشیدن را به عنوان یک عمل مطلوب، خوشایند و سرگرم کننده معرفی می کنند، دارای اثر بازدارنده نسبت به نوجوانان هستند. در واقع این تحقیقات نشان می دهد که اثر برچسب های هشداردهنده چیزی بیش از افزایش حس منفی درباره سیگار کشیدن است.
محققان اثر برچسب های گرافیکی را روی 451 شخص بزرگسال و 474 نوجوان دبیرستانی در جوامع متوسط شهری مورد بررسی قرار دادند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
بهبود عملکرد مکانیکی-زیستی ایمپلنت ها با امواج فراصوت

بهبود عملکرد مکانیکی-زیستی ایمپلنت ها با امواج فراصوت به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد نانو، استفاده از ایمپلنت های استخوانی و دندانی یکی از مدرن ترین روش های درمان شکستگی های استخوانی و آسیب های دندانی به شمار می رود. مواد مورد استفاده برای ساخت این قطعات باید ضمن تحمل شرایط محیطی بدن، خطری ایجاد نکند. در دهه های اخیر آلیاژهای تیتانیوم توانایی خود را در این حوزه به اثبات رسانده اند و تلاش ها برای بهینه سازی هرچه بیشتر این آلیاژها ادامه دارد. در این راستا، محققان دانشگاه تهران با اعمال ضربات مکانیکی فراصوت روی یک نوع آلیاژ تیتانیوم نوظهور و ایجاد لایه های نانوساختار روی آن، موفق به ارتقای خواص مکانیکی-زیستی این آلیاژ شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
ساخت صندلی با استفاده از ضایعات کربن+تصاویر

ساخت صندلی با استفاده از ضایعات کربن+تصاویر به گزارش ایسنا و به نقل از کیک استارتر ، کربن، ماده ای بسیار سبک و پایدار است اما همین ویژگی می تواند به مشکلی برای محیط زیست تبدیل شود. کربن، از بین رفتنی نیست و به سختی بازیافت می شود. با وجود این، طراحان هلندی موفق شده اند راه حلی برای این مشکل پیدا کنند.
پژوهشگران تخمین می زنند که بیش از 30 درصد الیاف کربن تولید شده، در فرآیند ساخت به عنوان ضایعات دور ریخته می شوند. بازیافت و استفاده دوباره از کربن، تقریبا غیرممکن است اما شرکت "لیبل/ برید"(LABEL/BREED) در آمستردام، تصمیم گرفته راه حل خلاقانه ای برای حل این مشکل ارائه دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
تاثیر آب پرتقال بر زوال عقل

تاثیر آب پرتقال بر زوال عقل آفتاب نیوز :
محققان در این بررسی به مطالعه روی 28 هزار مرد در آمریکا پرداخته و میزان مصرف میوه و سبزی در این افراد را در بازه زمانی 1986 تا 2002 و عملکرد شناختی آنان را برای مدت حدود سه دهه مورد ارزیابی قرار دادند. میانگین سنی این مردان حدود 51 سال بوده است.
محققان در بررسی های خود مشاهده کردند مردانی که یک لیوان کوچک آب پرتقال مصرف می کنند 47 درصد کمتر از افرادی که کمتر از یک وعده در ماه از این آب میوه استفاده می کنند احتمال دارد به کندیِ مهارت های ذهنی دچار شوند.
آنها همچنین دریافتند مردانی که بیشترین میزان مصرف سبزیجات را دارند 34 درصد کمتر دچار ضعف حافظه می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
ویزیت مریض ها در مساجد!

ویزیت مریض ها در مساجد! محمد مهدی احمدیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز بر موضوع طب اسلامی بسیار حساس است و پیگیری های لازم برای جلوگیری از فعالیت کسانی که به ترویج طب اسلامی می پردازند و در این قالب دارو تجویز می کنند، را انجام می دهد.
وی ادامه داد: افرادی که به برگزاری کلاس های طب اسلامی می پردازند اغلب به اشخاصی خاص وابسته هستند که هیچ کدام مورد تایید وزارات بهداشت نیستند و مجوز فعالیت خود را از دانشگاه های علوم پزشکی دریافت نمی کنند. این افراد معمولاً برای برگزاری کلاس های خود از مراکز دانشگاهی استفاده نکرده و بیشتر در مساجد و موسسات آموزشی متمرکز هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع دو از بیماری خود اطلاعی ندارند

نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع دو از بیماری خود اطلاعی ندارند سلامت نیوز : مدیر عامل انجمن دیابت و دبیر علمی شبکه ملی پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر کشور گفت: با اقدامات ساده پیشگیری، نظیر کاهش وزن، نکشیدن سیگار، کنترل فشارخون و چربی خون بالا و نیز 30 دقیقه ورزش روزانه از 80 درصد موارد ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، امیرکامران نیکو سخن مدیر عامل انجمن دیابت و دبیر علمی شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر کشور گفت: نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع دو از بیماری خود اطلاعی ندارند
وی گفت: این در حالی است که شیوع و افزایش موارد جدید دیابت نوع دو به طور مستقیم با سبک زندگی افراد ارتباط دارد و اگر ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
(تصاویر) بشکه ای با 2 دست و 2 پا!

(تصاویر) بشکه ای با 2 دست و 2 پا! لباس فضایی هم مانند دیگر پدیده های مربوط به صنعت فضانوردی با توسعه علم و فناوری طی چند دهه گذشته تغییرات زیادی پیدا کرده و تکامل یافته است. دلیل این ترقی، بالا رفتن دانش بشر از شرایط زیست در فضا از یک سو و کشف و ساخت موارد جدید و فن آوری های پیشرفته تر است.
به گزارش ایسنا؛ اگر امروز ما به طرح هایی که در اوایل دهه 1960 برای ساخت لباس فضانوردان اعزامی به کره ماه به ناسا داده شد نگاهی بیندازیم در میان آن ها به بعضی طرح ها بر می خوریم که بسیار بی معنی و خنده دار هستند.
اما فراموش نکنید که 50-60 سال قبل، انسان نه امکانات و نه دانش امروز را داشت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
مدیر دفتر طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی البرز :چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد

مدیر دفتر طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی البرز :چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد محمد مهدی احمدیان اظهار کرد: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز بر موضوع طب اسلامی بسیار حساس است و پیگیری های لازم برای جلوگیری از فعالیت کسانی که به ترویج طب اسلامی می پردازند و در این قالب دارو تجویز می کنند، را انجام می دهد.
وی ادامه داد: افرادی که به برگزاری کلاس های طب اسلامی می پردازند اغلب به اشخاصی خاص وابسته هستند که هیچ کدام مورد تایید وزارات بهداشت نیستند و مجوز فعالیت خود را از دانشگاه های علوم پزشکی دریافت نمی کنند.
وی توضیح داد: این افراد معمولاً برای برگزاری کلاس های خود از مراکز دانشگاهی استفاده نکرده و بیشتر در مساجد و موسسات آموزشی متمرکز هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تاثیر آب پرتقال بر زوال عقل

تاثیر آب پرتقال بر زوال عقل نتایج یک تحقیق نشان می دهد نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال می تواند به طور چشمگیری خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد.
به گزارش ایسنا، محققان در این بررسی به مطالعه روی 28 هزار مرد در آمریکا پرداخته و میزان مصرف میوه و سبزی در این افراد را در بازه زمانی 1986 تا 2002 و عملکرد شناختی آنان را برای مدت حدود سه دهه مورد ارزیابی قرار دادند. میانگین سنی این مردان حدود 51 سال بوده است.
محققان در بررسی های خود مشاهده کردند مردانی که یک لیوان کوچک آب پرتقال مصرف می کنند 47 درصد کمتر از افرادی که کمتر از یک وعده در ماه از این آب میوه استفاده می کنند احتمال دارد به کندیِ مهارت های ذهنی دچار ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
سفرهای فضایی طولانی ایمنی بدن را مختل نمی کند

سفرهای فضایی طولانی ایمنی بدن را مختل نمی کند به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، در حالی که پیش از این نگرانی هایی در مورد اختلال در سیستم ایمنی بدن به علت سفرهای فضایی طولانی وجود داشت، بررسی های جدید این نگرانی را برطرف کرده است.
انجام آزمایش های جدید بر روی نمونه های خون خدمه برخی فضاپیماها و افرادی که حدود شش ماه را در ایستگاه فضایی بین المللی به سر برده اند ثابت می کند، مشکل خاصی در سیستم امینی بدن آنها به وجود نیامده است.
مساله اصلی این است که ایمنی سلول بی در بدن این افراد تغییری نکرده است. این سلول وظیفه تولید آنتی بادی را در بدن برای مقابله با عفونت ها بر عهده دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
مصرف خودسرانه دارو مسیر صحیح درمان را تغییر می دهد

مصرف خودسرانه دارو مسیر صحیح درمان را تغییر می دهد به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، در فصول سرد سال مراجعات مردم به مطب پزشکان به دلیل شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش می یابد، پزشک پس از معاینه بیمار داروی مورد نیاز را تجویز می کند اما گاهی دیده می شود بیماران پس از استفاده از چند دوز دارو و رفع علائم، خودسرانه مصرف دارو را قطع می کنند.
در این بین افرادی نیز هستند که بدون مراجعه به پزشک از داروهای مختلف برای درمان استفاده می کنند، سال هاست مصرف خودسرانه دارو عادت بسیاری از مردم شده است و آن ها بدون توجه به آثاری که در آینده این داروها بر بدنشان دارد دارو استفاده می کنند این در صورتی است که در اکثر مواقع این بیماری ها نیاز به درمان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
خطر مرگ برای بزرگ سالانی که بیش از 8 ساعت می خوابند

خطر مرگ برای بزرگ سالانی که بیش از 8 ساعت می خوابند به گزارش خبرآنلاین ، تحقیق منتشرشده در مجله European Heart Journal از روی دیتای 21 کشور در 7 منطقه معتقد است خواب بیش ازحد توصیه شده خطر ناراحتی های قلبی عروقی را افزایش داده و میزان مرگ را 41 درصد افزایش می دهد.{ لینک }
دلیل احتمالی می تواند این باشد که افراد مبتلابه بیماری های درونی هستند که خواب زیادی می تواند باعث توسعه آن بیماری ها شده و خطر بیماری های قلبی عروقی و مرگ ومیر را افزایش دهد.
تحقیق مذکور توسط چوآنگ شی وانگ دانشجوی دکتری در مک مستر و کالج پزشکی پیکینگ یونیون در چین انجام شده و معتقد است این خطر برای کسانی که چرت روزانه انجام می دهند نیز رو به افزایش است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
امید جدید در درمان سکته مغزی

امید جدید در درمان سکته مغزی روش نوین درمان بیماران سکته مغزی لخته لیز سبب شد تا جان این بیماران در کمتر از سه ساعت نجات یابد.
به گزارش ایسنا، رئیس بیمارستان علوی اردبیل در نشست تخصصی درمان سکته های مغزی در اردبیل اظهار کرد: اگر بیماری که دچار سکته مغزی شده در کمتر از سه ساعت به بیمارستان منتقل شود امکان درمان و رفع نگرانی وجود دارد تا از مرگ حتمی نجات یپدا کند.
فتاح زاده خاطرنشان کرد: در این روش نوین درمان بیماران با استفاده از سیستم لیز کردن لخته های ایجاد شده به سرعت تحت مداوا قرار گرفته و زمینه درمان آنها به شکل اصولی فراهم می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
لیفت با نخ در کلینیک آرمان الهیه

لیفت با نخ در کلینیک آرمان الهیه کلینیک آرمان الهیه یک مرکز درمانی و زیبایی معمولی نیست و باید گفت: در زمان حضورتان احساس می کنید در منزل خودتان هستید. حضور در چنین فضای لاکچری و صمیمی، آرامش خاصی را در مراجعین ایجاد می کند.
یک بار برای همیشه از دست موهای زائد خلاص شوید
از بین بردن موهای زائد از سالیان دور دغدغه مهم خانم ها بوده است. شما می توانید در کلینیک زیبایی آرمان الهیه با استفاده از جدیدترین دستگاه های لیزر دنیا برای همیشه از دست موهای زائد خود خلاص شوید. دستگاه های الکس، آپوجی آمریکایی با اثربخشی بالا و کولینگ قوی و بدون درد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
استفاده از هورمون در صنعت طیور توهم است

استفاده از هورمون در صنعت طیور توهم است مهدی جلوخانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص شایعه مرغ های هورمونی و تزریق هورمون اظهار کرد: در دنیا از نظر اقتصادی، مصرف هورمون در پرورش مرغ های گوشتی مقرون به صرفه نیست و در کشور ما نیز پرورش طیور گوشتی بر اساس استانداردهای جهانی صورت می گیرد لذا تنها تزریقاتی که در حالت عادی به مرغ ها انجام می شود واکسن هایی هستند که به منظور پیشگیری و کنترل بیماری ها در واحد های پرورش طیور صنعتی مصرف می شوند.
وی افزود: همچنین در صورت ابتلا گله های طیور به بیماری، ممکن است آنتی بیوتیک مصرف شود که با در نظر دوره منع مصرف، پس از تایید دامپزشک مربوطه به کشتارگاه اعزام می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
غروب امروز سیاره زحل را با چشم غیر مسلح رصد کنید

غروب امروز سیاره زحل را با چشم غیر مسلح رصد کنید علی آزادگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سیاره زحل صبح امروز در ساعت 07:25 به کمترین فاصله زاویه ای از ماه قرار گرفتند و این فاصله برابر با 0.7 درجه کمانی بوده است.
وی افزود: با وجود اینکه ماه و زحل در کمترین فاصله هستند ولی هیچ یک از آنها را نمی توان در طول امروز رصد کرد.
وی با بیان اینکه تا غروب خورشید زحل و ماه قابل مشاهده نیستند، خاطر نشان کرد: شامگاه امروز یکشنبه حدود ساعت 18 می توان زحل را در فاصله 4 درجه کمانی هلال باریک ماه مشاهده کرد.
وی تاکید داشت: البته فاصله ماه و سیاره زحل از افق غربی کم است و یک ساعت بعد یعنی حدود ساعت 19 غروب می کنند که همین زمان با چشم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع دو از بیماری خود اطلاعی ندارند

نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع دو از بیماری خود اطلاعی ندارند امیرکامران نیکو سخن مدیر عامل انجمن دیابت و دبیر علمی شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر کشور در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت: نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع دو از بیماری خود اطلاعی ندارند
وی گفت: این در حالی است که شیوع و افزایش موارد جدید دیابت نوع دو به طور مستقیم با سبک زندگی افراد ارتباط دارد و اگر درصورت اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ خودمراقبتی از طریق رسانه های جمعی، مردم با چگونگی پیشگیری از بیماری دیابت نوع دو مطلع شوند، در آینده نگران افزایش چند برابری این بیماری در کشور نخواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
سندرم ژوبرت، اختلال مغزی خطرناک

سندرم ژوبرت، اختلال مغزی خطرناک مجله قرمز: سندرم ژوبرت اختلال مغزی است که بر بسیاری از بخشهای بدن اثر می گذارد. این سندرم با فقدان یا رشد نیافتن بخش میانی مخچه (بخشی از مغز که مسئول کنترل تعادل و هماهنگی است) یا کرمینه مخچه و ناهنجاری ساقه مغز (ارتباط میان مغز و ستون فقرات) مشخص می شود. اینها با همدیگر موجب بروز ظاهری خاص شبیه دندان آسیا در تصویر MRI می شوند.
نشانه ها و علائم ممکن است متفاوت باشند، اما معمولا شامل تنش عضلانی ضعیف (هیپوتونی) است. الگوهای تنفس غیر طبیعی، حرکات غیر طبیعی چشم، آتاکسی (بی نظمی حرکات عضلات)، ویژگیهای متمایز صورت و ناتوانی هوشی و فکری. اختلالات دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

فرمول پروتئینی برای کاهش وزن متخصصان تغذیه و پزشکان از این موضوع آگاه هستند که سوخت و ساز بدن انسان - نرخ کالری سوزی - تا حد زیادی از کنترل ما خارج بوده و عواملی مانند سن، قد، و ژن در آن اثرگذار هستند. با این وجود، برخی روش ها برای افزایش انرژی بدن و تقویت سوخت و ساز وجود دارند. ورزش و دنبال کردن یک رژیم غذایی درست و سالم از کلیدی ترین گزینه ها در این زمینه هستند.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "پریونشن"، به طور خاص، پروتئین یکی از مواد مغذی است که می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن کمک کند. تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده اند این شرایط می تواند کالری ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
یزدی ها رتبه اول کشوری را در ابتلا به سرطان خون دارند

یزدی ها رتبه اول کشوری را در ابتلا به سرطان خون دارند وحید جعفری مدیر سلامت محیط وکار دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگاراز یزد گفت: بیشترین بروز سرطان خون در هر دوجنس مرد و زن مربوط به استان یزد و کمترین بروز آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.
جعفری افزود: عامل اصلی و واقعی بیماری سرطان خون ناشناخته است، اما پزشکان بر این باورند که ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی در بروز این بیماری نقش دارند.
وی با اشاره به آلودگی هوا و تاثیر آن در بروز این بیماری ها ادامه داد: آلودگی هوا به طور کلی شامل؛ منابع طبیعی و انسانی است که در استان یزد صنایع و خودرو تاثیر به سزایی در آلودگی هوا دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
از دلایل داغ کردن بدن!

از دلایل داغ کردن بدن! افزایش دمای بدن و گرگرفتگی می تواند یکی از نشانه های پایان چرخه های قاعدگی و ورود به دوران یائسگی در زنان باشد. اما دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارند که می توانند موجب این شرایط شوند بدون آن که ارتباطی با یائسگی داشته باشند.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "پریونشن"، بهتر است علائمی که با آنها مواجه هستید را یادداشت کنید، به ویژه اگر تعریق بیش از حد، تغییر وزن، خستگی یا تپش قلب را تجربه می کنید، و برای بررسی دقیق شرایط آنها را با پزشک خود در میان بگذارید. در ادامه با برخی از دلایل شایع گرگرفتگی و افزایش دمای بدن بیشتر آشنا می شویم.
مقاومت به انسولین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
امید جدید در درمان سکته مغزی

امید جدید در درمان سکته مغزی به گزارش ایسنا، رئیس بیمارستان علوی اردبیل در نشست تخصصی درمان سکته های مغزی در اردبیل اظهار کرد: اگر بیماری که دچار سکته مغزی شده در کمتر از سه ساعت به بیمارستان منتقل شود امکان درمان و رفع نگرانی وجود دارد تا از مرگ حتمی نجات یپدا کند.
فتاح زاده خاطرنشان کرد: در این روش نوین درمان بیماران با استفاده از سیستم لیز کردن لخته های ایجاد شده به سرعت تحت مداوا قرار گرفته و زمینه درمان آنها به شکل اصولی فراهم می آید.
وی با بیان اینکه در سالجاری بیش از یک هزار و 400 مورد سکته مغزی در اردبیل به ثبت رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
موشک فالکون 9 اسپیس ایکس برای نخستین بار در فرود روی زمین ناکام ماند

موشک فالکون 9 اسپیس ایکس برای نخستین بار در فرود روی زمین ناکام ماند اسپیس ایکس برای نخستین بار از زمان آغاز بازیابی ناوگان فالکون 9 ، در فرود یکی از موشک هایش که قرار بود روی خشکی فرود بیاید، ناکام ماند. موشک فالکون 9 اسپیس ایکس در بعدازظهر پنجشنبه، تنها هفت دقیقه پس از پرتاب از فلوریدا، آماده ی فرود در جایگاه بتنی فرود در نزدیکی محل پرتاب در کِیپ کاناورال بود؛ اما فیلم ثبت شده از بوستر، خارج شدن ناگهانی آن را از کنترل نشان داد و اندکی بعد گزارشگران اسپیس ایکس تایید کردند که پرتابگر به جای محل پیش بینی شده در اقیانوس اطلس فرود آمده است.
ایلان ماسک ، مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرد که مقصر این ناکامی ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
چشمه های آبگرم سرعین

چشمه های آبگرم سرعین خبرگزاری فارس: سرعین یکی از شهرهای کوچک استان اردبیل است که شهرتی جهانی دارد و هر کسی به این استان سرمی زند چند ساعتی هم که شده از این شهر و جاذبه های توریستی آن دیدار می کند. علت معروفیت شهر سرعین وجود چشمه های آبگرم فراوان است که هر ساله میزبان جهانگردان و ایرانیان زیادی است. دکتر حسن اکبری محقق طب اسلامی ایرانی در این باره می گوید: گرمای آب این چشمه ها باعث می شود عضلات آرامش یابد.
همچنین گشاد شدن مویرگ ها در اثر گرمای آب قابلیت عکس العمل اعصاب را بالا برده و هدایت انرژی حرارتی مورد نیاز را تامین کرده ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
تاثیر مصرف ویتامین C بر توقف روند پیشرفت سرطان خون

تاثیر مصرف ویتامین C بر توقف روند پیشرفت سرطان خون مطالعه جدید محققان دانشگاه نیویورک نشان می دهد دوز بالای ویتامین C احتمالا موجب توقف روند پیشرفت سرطان خون مرگبار می شود.
به گفته محققان، برخی تغییرات ژنتیکی موجب کاهش توانایی آنزیم موسوم به TET2 در تحریک سلول های بنیادی و تبدیل به سلول های خون می شود که نهایتاً در بسیاری از بیماران مبتلا به انواع لوسمی (سرطان خون) منجر به مرگ می شود.
بنجامین نیل ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما پیش بینی می کنیم ویتامین C با دوز بالا ممکن است یک درمان ایمن برای بیماری های خون ناشی از سلول های بنیادی لوسمی دارای کمبود TET2 باشد که احتمالا در ترکیب با سایر درمان های هدفمند امکان پذیر ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
توصیه هایی برای کنترل خارش پوست

توصیه هایی برای کنترل خارش پوست سوزش و خارش پوست می تواند ناشی از انواع بیماری ها باشد اما این عارضه در ماه های گرم شایع تر است.
سوزش و خارش پوست گاهی می تواند بیش از یک ناراحتی جزئی بوده و باعث رنج و آزارهای جدی شود.
دلایل و توصیه هایی برای کنترل خارش و سوزش پوست مطرح شده که به شرح زیر است:
کرم ضد آفتاب
هر ماده شیمیایی که با پوست شما در تماس است به خصوص اگر دچار آسیب یا اگزمای پوستی باشید، می تواند باعث سوزش پوست تان شود. در این وقت از سال کرم ضد آفتاب یکی از علل اصلی خارش پوست است. کرم های ضد آفتاب حاوی ترکیباتی از جمله روی اکسید یا تیتانیوم دی اکسید هستند که اشعه ماورابنفش را مسدود می کنند یا مواد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
اضطراب دقیقا چه بلایی سر پوست می آورد؟

اضطراب دقیقا چه بلایی سر پوست می آورد؟ اضطراب نه تنها به سلامتی روحی بلکه به سلامت جسمی ما هم صدمه می زند. صدمات جسمانی اضطراب، پوست ما را هم تحت تأثیر قرار می دهد. در حقیقت می توان گفت رابطه ی اضطراب و پوست با یکدیگر آنچنان بد است که باید آن ها را در یک جنگ تمام عیار تصور کرد. وقتی مضطرب هستید، پوست تان شرایط بدتری پیدا می کند و این مسأله می تواند به معنای تشدید مشکل پوستی فعلی تان یا فوران جوش ها باشد. در ادامه به تأثیر اضطراب بر پوست می پردازیم.
1- جوش
بیمای های پوستی ناشی از استرس
اگر مستعد جوش هستید، اضطراب آن را تشدید می کند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
ویتامین c ؛ آسیب سیگار به ریه جنین راکاهش می دهد

ویتامین c ؛ آسیب سیگار به ریه جنین راکاهش می دهد به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد،مصرف روزانه قرص ویتامین c ، باعث کاهش آسیب های ناشی از سیگار به ریه جنین می شود.
بررسی ها بیانگر آن است، مصرف قرص ویتامین c در مادران بارداری که دخانیات استعمال می کنند، منجر به آسیب کمتر نوزادان می شود.
محققان دانشگاه اورگان می گویند: سیگار کشیدن می تواند منجر به زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد، نقص های زایمان مانند لب شکاف و کاهش توان ریه شود .
دانشمندان می گویند: هدف اصلی متخصصان و محققان ترک دخانیات در مادران باردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
زنان عاشق شنیدن این حرفها از همسرشان هستند!!

زنان عاشق شنیدن این حرفها از همسرشان هستند!! برخی حرف ها باعث می گردد همسرتان احساس کند که او یک الهه است. اگر می خواهید وجهه ی خود را نزد همسرتان بالا ببرید و به همسرتان احساس آرامش دهید تا می توانید به او حرف های عاشقانه ای بزنید که عاشق شنیدن آن است...
حرف هایی که زنان عاشق شنیدن شان هستند
"روز خوبی داشتی؟"
هنگامی که از همسر خود در مورد چگونگی گذراندن روزش پرسش می کنید، برداشت او این خواهد بود که شما انسان با فکری هستید و مشتاقید بدانید وی ساعات کاری خود را چگونه سپری کرده است. اما یک هشدار: این سؤال به همسر شما مجوز آن را خواهد داد که چند ساعتی در مورد کوچک ترین اتفاقاتی که برایش افتاده صحبت نماید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
درمان 3 نوع سرطان با داروهای اعصاب و روان

درمان 3 نوع سرطان با داروهای اعصاب و روان پروفسور قاسم آهنگری، استاد تمام دپارتمان ژنتیک پزشکی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیکی و زیست فناوری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، آغاز مطالعات خود را از مرکز تومورشناسی انستیو کارولینسکا سوئد بر روی "گیرنده های سلولی ذکر کرد و گفت: در ادامه این مطالعات متوجه ایده قدیمی درباره درمان سرطان و نقش سیستم ایمنی شدیم که از سوی بقراط مطرح شده بود.
وی افزود: بقراط در بیمارانی که مبتلا به سرطان پستان بودند، این فرضیه را ارائه داد که در این دسته از بیماران پایه اختلالات روانی و عصبی وجود دارد، ولی در آن زمان ابزار خاصی که بتواند این نظریه را اثبات کند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
اگر زندگی زناشویی عاشقانه می خواهید با همسرتان بحث و جدل کنید!!

اگر زندگی زناشویی عاشقانه می خواهید با همسرتان بحث و جدل کنید!! بحث و جدل در زندگی زناشویی یکی از موارد گریز ناپذیر است و تمامی زوج ها در طول زندگی زناشویی شان با هم دعوا می کنند. در این مقاله قصد داریم فواید این بحث و جدل های زناشویی را به شما بگوییم.
فواید بحث و جدل برای زندگی زناشویی
بحث و جدل در یک رابطه نه تنها اجتناب ناپذیر است، بلکه شواهد زیادی وجود دارد که می گوید خوب و سالم نیز هست. وقتی دو نفر که به طور متفاوت رشد پیدا کرده اند و تجربیات متفاوتی دارند با هم رابطه ای برقرار می کنند، طبیعتا زمینه های زیادی برای توافق نداشتن خواهند یافت، اما نباید هرگز از این بحث ها و اختلاف نظرها بترسید و آشفته شوید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
مصرف بادام موجب بهبود کلسترول می شود

مصرف بادام موجب بهبود کلسترول می شود به گزارش مشرق، به گفته محققان مصرف منظم بادام به تقویت میزان کلسترول HDL کمک کرده در حالیکه همزمان شیوه دفع آن از بدن را نیز بهبود می بخشد.
در این مطالعه، محققان میزان و عملکرد کلسترول HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا) را در افرادی که هر روز بادام مصرف می کردند با میزان و عملکرد HDL همان گروه از افراد که به جای بادام، کیک مافین می خوردند مقایسه کردند. محققان دریافتند در شرکت کنندگان رژیم غذایی بادام، میزان و عملکرد HDL شان بهبود یافت.
بیشتر بخوانید:
فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
روشهایی برای شروع یک تغییر سالم

روشهایی برای شروع یک تغییر سالم ضرورتاً اینگونه نیست. بر اساس نتایج تحقیق صورت گرفته، به تصویر کشیدن واقع بینانه تر چالش های پیش رو، در دراز مدت می تواند به نتایج بهتری منتهی شود. در این تحقیق، محققان 262 فرد چاق و دارای اضافه وزن را به یکی از سه برنامه کاهش وزن گماردند :
رفتار درمانی، رفتار درمانی بعلاوه جایگزین های غذایی، و برنامه ای که سعی داشت در انباشتن آشپزخانه با غذاهای سالم به آنها کمک کند. تنها در گروه سوم، محققان با گفتن این جمله که ” بسیار تاثیرگذار و تحسین برانگیز است که شما برای بهبود سلامتی و وزن خود قدم پیش گذاشته اید، اما، ما می خواهیم در درک چالش های دلهره آوری که پیش روی شماست، به شما کمک کنیم” ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
تاموکسیفن موجب پیشگیری از سرطان سینه می شود

تاموکسیفن موجب پیشگیری از سرطان سینه می شود به گزارش خبرنگار مهر ، نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد بکارگیری دوز پایین تر هورمون درمانی به پیشگیری از بازگشت سرطان سینه کمک می کند و به عنوان عامل حفاظتی در مقابل ابتلا به سرطان های جدید در زنانی که دارای بافت پرخطر سینه هستند عمل می کند.
به گفته محققان مصرف دوز پایین فقط به اندازه 5 میلیگرم در روز با عوارض جانبی کمتری همراه است.
دکتر آندرا دی سنسی ، سرپرست تیم تحقیق از بخش آنکولوژی بیمارستان اوسپدالی گالیرا ایتالیا، در این باره می گوید: مصرف دوز پایین تاموکسیفن به اندازه مصرف دوز استاندارد موثر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
تاثیر مصرف ویتامین C بر توقف روند پیشرفت سرطان خون

تاثیر مصرف ویتامین C بر توقف روند پیشرفت سرطان خون به گزارش خبرنگار مهر ، مطالعه جدید محققان دانشگاه نیویورک نشان می دهد دوز بالای ویتامین C احتمالا موجب توقف روند پیشرفت سرطان خون مرگبار می شود.
به گفته محققان، برخی تغییرات ژنتیکی موجب کاهش توانایی آنزیم موسوم به TET2 در تحریک سلول های بنیادی و تبدیل به سلول های خون می شود که نهایتاً در بسیاری از بیماران مبتلا به انواع لوسمی (سرطان خون) منجر به مرگ می شود.
بنجامین نیل ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما پیش بینی می کنیم ویتامین C با دوز بالا ممکن است یک درمان ایمن برای بیماری های خون ناشی از سلول های بنیادی لوسمی دارای کمبود TET2 باشد که احتمالا در ترکیب با سایر درمان های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
جراحی نفس گیر برای جداسازی دوقلو های به هم چسبیده 7 ماهه+ تصاویر

جراحی نفس گیر برای جداسازی دوقلو های به هم چسبیده 7 ماهه+ تصاویر به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، دوقلو های دختر 7 ماهه به نام های jesi و remi از فلوریدای آمریکا که از ناحیه حفره شکمی، کبد، روده و معده به همدیگر از بدو تولد چسبیده بودند با تلاش جراحان با موفقیت از همدیگر جدا شدند.
جراحان برای جداسازی دوقلو ها هفت بار جراحی برروی آن ها انجام داده اند و درنهایت درآخرین جراحی آن ها با موفقیت از همدیگر جدا شدند.
پزشکان با انجام تصویربرداری سونوگرافی زمانی که مادر دوقلو ها 8 ماهه بود، این عارضه را درآنها شناسایی کردند.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
نشانه های اولیه آلزایمر چیست؟

نشانه های اولیه آلزایمر چیست؟ به گزارش مشرق به نقل از ایزی هلث آپشنز نوشت: با پیشرفت بیماری آلزایمر شرایط به گونه ای رقم می خورد که حافظه خود را از دست داده و رویدادهای گذشته و حتی نام نزدیک ترین افراد به خود، مانند دوستان و اعضای خانواده را فراموش می کنیم. اما از دست دادن حافظه و فراموشی نخستین نشانه از بیماری آلزایمر نیست و این شرایط در واقع زمانی شکل می گیرد که پیش از آن آسیب به مغز وارد شده است.
بیشتر بخوانید:
تاثیر بیماری های ریوی بر افزایش ابتلا به آلزایمر
پژوهشگران در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو طی همکاری با بانک زیستی برزیل برای مطالعات پیری در دانشگاه سائوپائولو پنج نشانه هشداردهنده اولیه را ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
وجود 190 هزار مبتلا به هپاتیت C در کشور/ شایع ترین راه انتقال ویروس هپاتیت چیست؟

وجود 190 هزار مبتلا به هپاتیت C در کشور/ شایع ترین راه انتقال ویروس هپاتیت چیست؟ باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: بیماری های کبدی مانند هپاتیت از مهمترین مشکلاتی است که بر اثر عوامل مختلف از جمله برخی از داروها، ویروس ها، بیماری های خودایمنی و بیماری های ژنتیکی رخ داده و سالانه با درگیر کردن سلامت میلیون ها نفر به ناتوانی و مرگ آنها منجر می شود.
هپاتیت های ویروسی B و C بیماری های منتقله از راه تماس خونی آلوده هستند که به بروز بیماری های مزمن در میان میلیون ها انسان منجر شده و از آنجایی که در اکثر موارد بدون علامت ظاهر می شوند، 60 تا 70 درصد مبتلایان به هپاتیت های ویروسی B و C تا مراحل پیشرفته از ابتلای خود بی اطلاع مانده و در برخی موارد ممکن است سرطان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
12 عادت ظاهرا بی ضرر اما خطرناک

12 عادت ظاهرا بی ضرر اما خطرناک به گزارش مشرق، همه ی ما می دانیم که کم خوابیدن و زیاد غذا خوردن برای سلامتی بسیار مضر هستند. اما گاهی حتی ساده ترین عادت های ما هم می توانند سلامت ما را به خطر بیندازند. مثلا آیا می دانستید که اگر جلوی عطسه کردن تان را بگیرید، همین کار ساده می تواند شما را راهی بیمارستان کند یا جویدن آدامس می تواند تمرکزتان را کم کند؟ در ادامه به 12 مورد از این عادت های مضر می پردازیم که در ظاهر ایرادی ندارند اما در حقیقت سلامت ما را به خطر می اندازند.
بیشتر بخوانید:
آیا عادت شکستن انگشتان خطرناک است؟ کدام صدای مفاصل خطرناک هستند؟ 1- نگه داشتن عطسه ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
چشم اندازی از خط افق از کاکپیت هواپیمای تحقیقاتی در عکس روز ناسا

چشم اندازی از خط افق از کاکپیت هواپیمای تحقیقاتی در عکس روز ناسا به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ ایستگاه فضایی بین المللی یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته می شود. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع 330 تا 435 کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. از سال 1999 تاکنون، "سازمان فضایی آمریکا" (ناسا) میلیون ها عکس از سطح زمین گرفته است.
اینبار عکس روز ناسا به تصویری از افق از کابین خلبان هواپیمای تحقیقاتی F / A-18 اختصاص یافت. این پرواز از مرکز تحقیقات آرمسترانگ ناسا بوده و به تحقیقات ماهواره ای QSF18 از سری پروازهای سال 2018 اختصاص دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
لزوم کاهش مصرف آنتی بیوتیک و دور ریز غذا/ تدوین پروتکل میزان نیاز بیماران به دارو های آنتی بیوتیک

لزوم کاهش مصرف آنتی بیوتیک و دور ریز غذا/ تدوین پروتکل میزان نیاز بیماران به دارو های آنتی بیوتیک کوروش سلیمی مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی درمانی البرز در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت در بحث مدیریت منابع و کاهش هزینه های بیمارستانی کارهایی خوب انجام شده است و بیمارستان ها طرح های مطالعاتی را در این زمینه ارائه کرده اند.
وی ادامه داد: همچنین طی چند ماه اخیر طرح هایی برای کنترل هزینه های حوزه سلامت بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور انجام شده که در این بین موضوع دور ریز غذا و مصرف آنتی بیوتیک نیز مورد توجه قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
بشکه ای با 2 دست و 2 پا !

بشکه ای با 2 دست و 2 پا ! به گزارش ایسنا؛ اگر امروز ما به طرح هایی که در اوایل دهه 1960 برای ساخت لباس فضانوردان اعزامی به کره ماه به ناسا داده شد نگاهی بیندازیم در میان آنها به بعضی طرح ها بر می خوریم که بسیار بی معنی و خنده دار هستند.
اما فراموش نکنید که 50-60 سال قبل، انسان نه امکانات و نه دانش امروز را داشت. یکی از این طرح های خنده دار لباسی بود که هیچ گاه مورد استفاده قرار نگرفت و در بین اهل فن به "بشکه ای با دو دست و دو پا" معروف شد.
این به اصطلاح لباس فضایی که توسط آلن هازارد استاد دانشگاه کالیفرنیا طراحی و حتی نمونه هایی از آن ساخته و آزمایش گردید گرچه ظاهری خنده دار دارد اما اگر تنها عیبش یعنی جای ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
اینفوگرافی/ 5 راه ساده برای کاهش استرس و اضطراب

اینفوگرافی/ 5 راه ساده برای کاهش استرس و اضطراب اضطراب یکی از مشکلاتی است زندگی روزمره انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد ترس و بالا رفتن ضربان قلب می شود.که می توان با راهکارهای ساده آن را درمان کرد. در این اینفوگرافی که از گزارش منتشرشده در مجله سلامت تهیه شده، به پنج راه درمان برای استرس اشاره شده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
ایرانیان چاق شده اند

ایرانیان چاق شده اند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، چاقی امروزه به عنوان یک بیماری مدرن شناخته می شود و یکی از بزرگترین معضلات جامعه بشری است که بی توجهی و آگاهی ناکافی مردم از آن می توان زندگی جوامع را تهدید کند.
استانداردهای جهانی برای تعیین میزان چاقی و اضافه وزن بر اساس شاخص توده بدنی سنجیده می شود که فرمول آن تقسیم وزن بدن به کیلوگرم بر مجذور قد به متر به دست می آید اگر عدد به دست آمده بین 25 تا 30 باشد فرد دارای اضافه وزن است، بین 30 تا 35 فرد چاق است و بیش از 35 فرد دچار چاقی مرضی است.
بر اساس گزارش های موجود اکنون 29 میلیون نفر در ایران دارای چاقی و اضافه وزن هستند و این در حالی است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
گَرد طلا به کمک درمان آکنه های مقاوم می آید

گَرد طلا به کمک درمان آکنه های مقاوم می آید به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، آکنه صورت یکی از مشکل های شایع دردنیاست که بیش از 80 درصد افراد حداقل یک بارآن را تجربه کرده اند. به گفته کارشناسان حدود 5 درصد از زنان و یک درصد از مردان بالای 25 سال دچار مشکل آکنه مقاوم به درمان مزمن هستند.
آکنه صورت از نوع خفیف تا قوی می تواند متفاوت باشد، آکنه سبب عارضه سلامت درافراد نمی شود، اما می تواند سبب افت اعتماد به نفس و مشکل های روحی درآن ها شود.
امروزه روش های مختلفی برای پیشگیری، درمان و جلوگیری از سرایت دوباره آکنه وجود دارد که البته درمان های قطعی نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
8 عضو کوچک،اما حیاتی بدن انسان که کمتر کسی کاربرد آن ها را می داند

8 عضو کوچک،اما حیاتی بدن انسان که کمتر کسی کاربرد آن ها را می داند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، بدن انسان یک جهان تمام و کمال است و قوانین و راز های خودش را دارد که بسیاری از آن ها هنوز کشف نشده باقی مانده است. همه ی اندام ها و اجزای بدن نقشی مهم در عملکرد آن دارند. از این میان، بعضی از اعضای بدن هستند که با وجود تأثیر گذاری مهم شان، اغلب مورد توجه قرار نمی گیرند و کسی در مورد کاربرد آن ها چیزی نمی داند. با 8 مورد از این اعضای بدن آشنا شوید.
1- انفیه دان تشریحی
اگر انگشت شست تان را کمی به سمت بیرون بکشید، در پایین آن گودی مثلث شکل کوچکی ظاهر خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
10 عامل اختلال در خواب

10 عامل اختلال در خواب آفتاب نیوز :
این روز ها عده زیادی از بد خوابی، بی خوابی و بیدارشدن از خواب گله می کنند به طوری که صبح با کسالت و خستگی مجبورند از رخت خواب جدا شوند. خیلی از ما دلیل این مشکل را نمی دانیم در حالی که با رعایت چند نکته اصولی می توان به رفع اختلال خواب کمک کرد. از جمله وسایلی که باید از اتاق خواب حذف کرد، گوشی تلفن همراه است. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.
1- تلفن همراه
اگر واقعا می خواهید اتاق خواب راحتی داشته باشید پس تلفن همراهی که مدام زنگ می خورد، جایی در اتاق شما ندارد. به غیر ازاسترس، گشت وگذاردررسانه های اجتماعی، می تواند برای سلامتی شما مضر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
10 عامل اختلال در خواب

10 عامل اختلال در خواب این روز ها عده زیادی از بد خوابی، بی خوابی و بیدارشدن از خواب گله می کنند به طوری که صبح با کسالت و خستگی مجبورند از رخت خواب جدا شوند. خیلی از ما دلیل این مشکل را نمی دانیم در حالی که با رعایت چند نکته اصولی می توان به رفع اختلال خواب کمک کرد. از جمله وسایلی که باید از اتاق خواب حذف کرد، گوشی تلفن همراه است. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.
1- تلفن همراه
اگر واقعا می خواهید اتاق خواب راحتی داشته باشید پس تلفن همراهی که مدام زنگ می خورد، جایی در اتاق شما ندارد. به غیر ازاسترس، گشت وگذاردررسانه های اجتماعی، می تواند برای سلامتی شما مضر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
دستگاه گوارش، قلب دوم در بدن است!

دستگاه گوارش، قلب دوم در بدن است! سیستم گوارش، مجموعه از چندین اندام است: دهان، مری، معده، روده کوچک، پانکراس، کبد، کیسه صفرا، و روده بزرگ.
این مجموعه اندام ها، وظیفه گوارش، جذب، سوخت و ساز و دفع هر چیزی که روزانه مصرف می کنید را بر عهده دارند. به همین دلیل، دستگاه گوارش و مشخصاً روده را مغز دوم انسان نیز می نامند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، دستگاه گوارش وظیفه تغذیه بدن را با مواد مغذی ضروری و مورد نیاز برای حفظ سلامت بر عهده دارد. در همین راستا، اگر مشکل و اختلالی در این مجموعه ایجاد شود می تواند اثر منفی بر سلامت کلی انسان داشته باشد.
اهمیت آنزیم ها ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
فال روزانه 18/ 09/ 1397

فال روزانه 18/ 09/ 1397 فال روزانه یکشنبه 18 آذر 1397
چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است
دوست عزیزی که 18 آذر به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی سرحال و سرزنده، قابل اعتماد، با کفایت و خویشتن دار هستید. شخصیت شما بسیار جذاب و منحصر به فرد است و می توانید دیگران را به راحتی تحت تأثیر قرار دهید. امسال از لحاظ سلامتی ممکن است در طول سال با برخی مشکلات جزئی مواجه شوید، اما خوشبختانه در کل مشکل خاصی برایتان پیش نخواهد آمد و چیزی که بخواهد نگرانتان کند برایتان پیش نخواهد آمد. امسال شما این فرصت را خواهید داشت که به همان اندازه ای که برای خودتان هدف گذاری کرده اید پس انداز کنید و مسیر خود را به سمت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
مهمترین عوارض مُسکن ها +اینفوگرافی

مهمترین عوارض مُسکن ها +اینفوگرافی به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، مُسکن ها نوعی از داروها هستند که بدون نسخه پزشک و خیلی آسان در اختیار افراد قرار می گیرد، برخی از افراد با کوچکترین درد به مسکن پناه می برند اما از عوارض مصرف زیاد آن آگاه نیستند.
اینفوگرافی زیر قصد دارد به بررسی عوارض استفاده بی رویه از قرص های مُسکن بپردازد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
10 عامل اختلال در خواب

10 عامل اختلال در خواب به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، این روز ها عده زیادی از بد خوابی، بی خوابی و بیدارشدن از خواب گله می کنند به طوری که صبح با کسالت و خستگی مجبورند از رخت خواب جدا شوند. خیلی از ما دلیل این مشکل را نمی دانیم در حالی که با رعایت چند نکته اصولی می توان به رفع اختلال خواب کمک کرد. از جمله وسایلی که باید از اتاق خواب حذف کرد، گوشی تلفن همراه است. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.
بیشتربخوانید :چه زمانی تظاهر به شاد بودن خوب است؟
1- تلفن همراه
اگر واقعا می خواهید اتاق خواب راحتی داشته باشید پس تلفن همراهی که مدام زنگ می خورد، جایی در اتاق شما ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
هشدار بدن پیش از حمله قلبی

هشدار بدن پیش از حمله قلبی این باور اشتباه وجود دارد که تنها چند ثانیه پیش از وقوع حمله قلبی از این مساله آگاه خواهید شد. اما ممکن است حتی یک ماه پیش از حمله قلبی، بدن تلاش کند تا نسبت به عوامل خطرآفرین و هرگونه اختلال در جریان خون قلب به شما هشدار دهد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران ، در شرایطی که وقوع برخی موارد حملات قلبی ناگهانی و بدون هیچ هشداری هستند، برخی موارد نیز پس از نشانه ها و علائم تدریجی رخ می دهند.
تشخیص حمله قلبی یک ماه پیش از وقوع آن
عدم توجه و نادیده گرفتن شرایط سلامت و خطرات می تواند موجب ضرری جبران ناپذیر و مرگبار شود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
نشانه های هشداردهنده اولیه آلزایمر چیست؟

نشانه های هشداردهنده اولیه آلزایمر چیست؟ زمانی که درباره بیماری آلزایمر فکر می کنیم، بیشتر مواردی مانند فراموش کردن این که کلیدهای خود را کجا گذاشته ایم، این که قرار بوده چه چیزهایی را خریداری کنیم، یا روشن گذاشتن گاز زمانی که خانه را ترک کرده ایم به نظرمان می رسد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، با پیشرفت بیماری آلزایمر شرایط به گونه ای رقم می خورد که حافظه خود را از دست داده و رویدادهای گذشته و حتی نام نزدیک ترین افراد به خود، مانند دوستان و اعضای خانواده را فراموش می کنیم.
اما از دست دادن حافظه و فراموشی نخستین نشانه از بیماری آلزایمر نیست و این شرایط در واقع زمانی شکل می گیرد که پیش از آن آسیب به مغز وارد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
طرز تهیه دمنوش زنجبیل و لیمو

طرز تهیه دمنوش زنجبیل و لیمو اگر طرفدار نوشیدنی های گرم هستید می توانید به دمنوش ها اعتماد کنید. دمنوش زنجبیل و لیموترش حاوی میزان زیادی مواد مغذی است که سیستم ایمنی بدن را به خوبی تقویت کرده و سدی در برابر نفوذ ویروس ها و باکتری ها به بدن می سازد.
اگر طرفدار نوشیدنی های گرم هستید می توانید به دمنوش ها اعتماد کنید. دمنوش زنجبیل و لیموترش حاوی میزان زیادی مواد مغذی است که سیستم ایمنی بدن را به خوبی تقویت کرده و سدی در برابر نفوذ ویروس ها و باکتری ها به بدن می سازد.
دمنوش زنجبیل و لیموترش حاوی مواد مغذی است که سیستم ایمنی بدن را به خوبی تقویت می کند
مواد لازم برای دمنوش زنجبیل و لیمو: ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اینفوگرافی / 5 راه ساده برای کاهش استرس و اضطراب

اینفوگرافی / 5 راه ساده برای کاهش استرس و اضطراب گرافیک: پدرام آقائی ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
راز هایی عجیب که عادات غذایی درباره شخصیت ما فاش می کنند!

راز هایی عجیب که عادات غذایی درباره شخصیت ما فاش می کنند! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، کارشناسان رفتارهای غذایی پی برده اند میان نحوه ی غذا خوردن ما و چگونگی عملکرد ما ارتباط قوی ای وجود دارد. این کارشناسان می گویند عادت های غذایی ما به شدت غریزی هستند و حتی اگر سعی کنیم این عادت ها را تقلید کنیم، در نهایت باز هم عادت های واقعی ما خودشان را نشان خواهند داد. کافی است به نحوه ی غذا خوردن یک شخص به دقت نگاه کنید تا به بعضی از ویژگی های شخصیتی او پی ببرید. در ادامه به 11 مورد از رایج ترین عادت های غذایی می پردازیم که درباره ی شخصیت و الگوهای رفتاری ما حرف زیادی برای گفتن دارند.
1- کسانی که آهسته غذا می خورند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
انسان چطور پیر می شود؟ توصیه هایی برای افرادی که از پیر شدن می ترسند!

انسان چطور پیر می شود؟ توصیه هایی برای افرادی که از پیر شدن می ترسند! به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، پیر شدن و به قولی پا به سن گذاشتن در نظر بسیاری از افراد پیامد ناگواری است و شاید برای بسیاری دیگر حتی به یک کابوس مبدل شده باشد، اما نکته ای که وجود دارد این است که این مقطع از زندگی انسان برای همه پیش می آید و خواه ناخواه باید با آن روبرو شویم، اما چطور می توانیم این تقابل را شیرین و لذت بخش نماییم؟
امروز گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، قصد دارد به بررسی روند پیری و همچنین توصیه هایی برای آن هایی که از پیرشدن می ترسند ، بپردازد؛ پس پیشنهاد می کنیم این مطلب پیش رو را تا انتها مطالعه کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
وجود 190 هزار مبتلا به هپاتیت C در کشور/ شایع ترین راه انتقال ویروس هپاتیت چیست؟

وجود 190 هزار مبتلا به هپاتیت C در کشور/ شایع ترین راه انتقال ویروس هپاتیت چیست؟ به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ بیماری های کبدی مانند هپاتیت از مهمترین مشکلاتی است که بر اثر عوامل مختلف از جمله برخی از داروها، ویروس ها، بیماری های خودایمنی و بیماری های ژنتیکی رخ داده و سالانه با درگیر کردن سلامت میلیون ها نفر به ناتوانی و مرگ آنها منجر می شود.
هپاتیت های ویروسی B و C بیماری های منتقله از راه تماس خونی آلوده هستند که به بروز بیماری های مزمن در میان میلیون ها انسان منجر شده و از آنجایی که در اکثر موارد بدون علامت ظاهر می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
وجود 50 ماده سمی سرطان زا در سیگار

وجود 50 ماده سمی سرطان زا در سیگار محمدرضا قوام نصیری رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی در آستانه سومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران که همزمان با برنامه پرستاری و کنگره کارشناسان رادیوتراپی در هتل المپیک تهران 28 تا 30 آذر برگزار می شود، درباره تاثیر استعمال دخانیات در بروز سرطان اظهار داشت: سموم این مواد می تواند در بروز سرطان ها تاثیر گذار باشد به طوری که تنباکوی قلیان با توتون سیگار مواد سمی موجود درآن درسلول های طبیعی دستگاه تنفس به ویژه ریه اثر گذاشته و سبب ادامه ایجاد تغییرات غیرطبیعی در سلول ها می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
فلوراید، به جای خمیر دندان این بار در باتری!

فلوراید، به جای خمیر دندان این بار در باتری! معمولا با شنیدن نام فلوراید به یاد خمیر دندان و دهان شویه می افتیم، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد چگونه می توان از آن در توسعه و بهبود باتری ها استفاده کرد.
دانشمندان ناسا، موسسه فناوری کالیفرنیا، آزمایشگاه ملی لارنس بارکلی و موسسه تحقیقات هوندا، باتری هایی بر پایه فلوراید توسعه داده اند که به طور بالقوه می تواند دوام بسیار بیشتری از باتری های مبتنی بر لیتیوم-یون داشته باشد.
اساسا باتری ها با عبور یون ها بین الکترود مثبت و منفی (آند و کاتد) کار می کنند. باتری های لیتیوم-یون به یک استاندارد در صنعت برای اکثر برنامه های کاربردی تبدیل شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
سبزهای پر خاصیت!

سبزهای پر خاصیت! سبزی های از سالم ترین و بهترین گزینه هایی غذایی هستند که می توانید برای حفظ سلامت خود و دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم میزان مصرف آنها را هرچه بیشتر افزایش دهید. به طور خاص، سبزی های برگدار سبز از بهترین محصولاتی هستند که می توانید به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، سبزی های برگدار منابع خوبی برای فیبر، آهن، ویتامین ها و مواد معدنی مختلف محسوب می شوند. مصرف آنها می تواند به تقویت استخوان ها، مغز قلب، و سیستم ایمنی کمک کند. سبزی های برگدار گزینه های غذایی خوبی برای پیشگیری از سرطان، حملات قلبی، چاقی و پوکی استخوان هستند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
دانستنی های سلامت؛ سنگ غدد بزاقی

دانستنی های سلامت؛ سنگ غدد بزاقی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، رضا کبودخانی متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شایع ترین علامتی که بیماران با آن مراجعه می کنند، تورم و درد غده مبتلا پس از صرف غذاست؛ اما اگر سنگ ها در عمق غده قرار گرفته باشند، امکان دارد بدون علامت باشند و در نهایت بیماران اغلب با عفونت حاد مراجعه می کنند.
وی، در خصوص تشخیص این بیماری توضیح داد: تشخیص به وسیله شرح حال بیمار، لمس سنگ به ویژه در مجرای غده تحت فکی و گاهی عکس رادیولوژی امکان پذیر است، همچنین تشخیص در غده بناگوشی اغلب بر اساس شرح حال صورت می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
سم زنبور جایگزین آنتی بیوتیک می شود!

سم زنبور جایگزین آنتی بیوتیک می شود! سم حشراتی مانند زنبور های معمولی و زنبور های عسل، سرشار از ترکیباتی است که می توانند باکتری ها را از بین ببرند، اما این ترکیبات برای انسان ها مضر نیز هستند؛ در نتیجه استفاده از آن ها به عنوان داروی آنتی بیوتیک ممکن نیست.
پژوهشگران دانشگاه "ام. آی. تی" (MIT) پس از یک پژوهش سیستماتیک در مورد ویژگی های ضدمیکروبی سم نوعی زنبور در آمریکای جنوبی، توانستند پپتید های گوناگونی ارائه دهند که علاوه بر مقاومت در برابر باکتری، برای سلول های انسان نیز مضر نیستند.
پژوهشگران در بررسی موش ها دریافتند که قوی ترین پپتید آن ها می تواند باکتری "سودوموناس آئروژینوزا" (Pseudomonas aeruginosa) را از بین ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
نحوه تدریس به کودکان

نحوه تدریس به کودکان به عنوان والدین، مهارت های بسیاری وجود دارد که ما نیاز داریم و می خواهیم که به کودکانمان آموزش دهیم. اغلب ما بر موارد پایه ای مانند آموزش دادن به کودک که چگونه به تنهایی خودش غذا بخورد و یا لباس بپوشد، چگونه بند کفشش را ببندد، چگونه حساب کند، بخواند و یا بنویسد شروع می کنیم.
با این همه، مهارت های پایه ای وجود دارند که برای کودکان ما ضروری هستند تا بتوانند هر چه بیشتر مستقل شوند. اما همانگونه که ناتالیا دنیلز، روانشناس کودک، مطرح می کند، همانطور که ما به کودکانمان مهارت های عملی را یاد می دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
هر آنچه باید درمورد محصولات تراریخته بدانید

هر آنچه باید درمورد محصولات تراریخته بدانید یکی از تهدیدهای خاموش مهم در بخش کشاورزی و تأمین امنیت غذایی در ایران و جهان، مسئله ی تغییر اقلیم است. آمارهای رسمی نشان می دهد تغییرات اقلیمی می توانند تا سال 2050 باعث کاهش 23درصدی در تولید محصولات اصلی کشاورزی ازجمله ذرت، گندم، برنج و سویا شوند. مقدار پروتئین و روی و آهن موجود در محصولات کشاورزی اصلی براثر تغییرات اقلیمی به میزان درخورتوجهی کاهش خواهد یافت. علاوه براین، نبود امنیت غذایی مشکل مهمی در سطح جهان است. محصولات تراریخته محصولاتی هستند که با تکنیک های دقیق مهندسی ژنتیک ( Genetic Engineering ) برای رفع نیاز بشر با محصولات مفید تولید می شوند و می توانند در بخش های مختلف مانند پزشکی ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
چگونه با مشکل کم پشتی مو مبارزه کنیم؟

چگونه با مشکل کم پشتی مو مبارزه کنیم؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشکل کم پشتی مو در بسیاری از افراد دیده می شود و این مشکل گاه بسیار ناراحت کننده می شود. اگر فردی دچار مشکل کم پشتی مو می شود نباید نا امید شود و می تواند با برخی روشها مشکل خود را حل کند.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، بسیاری از افراد با مشکل کم پشتی مو مواجهند اما چگونه می توان با چنین مشکلی مبارزه کرد؟
_مرتب روبالشی خود را بشویید و سر روی بالش آلوده نگذارید
_موهای خود را با روغن های گیاهی ماساژ دهید
_زمانی که موهایتان خیس است از شانه و برسهای محکم استفاده نکنید و بگذارید حداقل موهایتان نیم خیس باشد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
تقویت عملکرد تحصیلی با 8 ساعت خواب

تقویت عملکرد تحصیلی با 8 ساعت خواب به گزارش بولتن نیوز، محققان کالج علوم و هنر دانشگاه بایلور عنوان می کنند هشت ساعت خواب با نمره بهتر دانش آموز در امتحانات مرتبط است.
میشل اسکولین ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: خواب بهتر به عملکرد بهتر در امتحانات پایان ترم کمک می کند، درحالیکه بسیاری از دانش آموزان معتقدند باید خواب شان را در طول امتحانات فدای درس خواندن کنند.
تحقیقات نشان می دهد کمتر از 10 درصد از دانش آموزان میانگین خواب 8 ساعت خود را در شب یا حداقل 7 ساعت خواب توصیه شده را دارند.
محققان مشاهده کردند دانش آموزانی که مدت زمان خواب کافی در طول امتحانات داشتند از عملکرد بهتری در امتحانات برخوردار ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
وجود 50 ماده سمی سرطان زا درسیگار/ شیوع تومور مغزی در جنین با استعمال سیگار در زنان باردار

وجود 50 ماده سمی سرطان زا درسیگار/ شیوع تومور مغزی در جنین با استعمال سیگار در زنان باردار آفتاب نیوز :
محمدرضا قوام نصیری رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی در آستانه سومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران که همزمان با برنامه پرستاری و کنگره کارشناسان رادیوتراپی در هتل المپیک تهران 28 تا 30 آذر برگزار می شود، درباره تاثیر استعمال دخانیات در بروز سرطان اظهار داشت: سموم این مواد می تواند در بروز سرطان ها تاثیر گذار باشد به طوری که تنباکوی قلیان با توتون سیگار مواد سمی موجود درآن درسلول های طبیعی دستگاه تنفس به ویژه ریه اثر گذاشته و سبب ادامه ایجاد تغییرات غیرطبیعی در سلول ها می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
غذای کمکی کودک را از چه ماهی شروع کنیم؟

غذای کمکی کودک را از چه ماهی شروع کنیم؟ علی محتشمی متخصص اطفال در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: شیر تا یک سالگی به عنوان غذای اصلی کودک استفاده می شود و بهتر است در هر وعده غذایی ابتدا به دلبندتان شیر بدهید.
شروع غذای کمکی پس از پایان 6 ماهگی است؛ تا یک سالگی به غذای کودک نمک اضافه نشود، جهت رشد بهتر کودک از کره جهت پخت استفاده شود، ابتدا شیر و سپس غذای کمکی داده شود، غذای کودک از مقدار کم (روزانه یک قاشق) شروع و به تدریج بیشتر شود.
این متخصص اطفال بیان کرد: در ماه هفتم باید طبق اصول درست به کودک غذای کمکی داد؛ در هفته اول فرنی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
کمبود دارو و گلایه های بیماران

کمبود دارو و گلایه های بیماران به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کمبود ها مختص به دارو های خاص نیست و برخی شهروندان برای تهیه برخی دارو های معمولی هم در داروخانه ها با مشکل مواجه هستند.
مسوولان برای رفع این مشکل حیاتی بیماران، تدابیر ویژه ای اندیشیده اند و گفته اند مشکلی برای تامین دارو وجود ندارد.
شهروندان در صورت مشاهده تخلف در داروخانه ها می توانند از طریق سامانه پیامگیر به شماره 32122240، 071 موضوع را مطرح کنند تا ظرف مدت 24 ساعت بررسی و نتیجه به آن ها اعلام شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
موفقیت های علمی دانشمندان جوان نوار غزه

موفقیت های علمی دانشمندان جوان نوار غزه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری شین هوا؛ این گروه سه نفره پژوهشگران فلسطینی در رقابت های اختراعات پزشکی در دانشگاه های نوار غزه حائز مقام نخست شدند.
صلاح السعدی 36 ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد آب و علوم زیست محیطی دو سال پیش فعالیت های تحقیقاتی خود را آغاز کرد.
وی گفت: در خلال مطالعات و پژوهش های علمی بر روی ساخت فیلتری کار کرده است که بتواند نمک و آلاینده های آب را از بین ببرد.
السعدی افزود، وی فلزات متنوعی از طلا گرفته تا مس، نقره، آهن و آلومینیوم استفاده کرده است که پس از ذوب شدن شکل فن آوری نانو را به خود می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
ابرو پهن صاف یا اسپرت؛ کدام مناسب شماست؟

ابرو پهن صاف یا اسپرت؛ کدام مناسب شماست؟ ابرو یکی از ارکان اساسی و مهم در چهره هر فرد است و زنان به این موضوع بسیار اهمیت می دهند. ابرو در هر شکل و مدلی که باشد می تواند در زیبایی فرد تاثیر گذارد. این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است که برداشتن صحیح ابرو و شکل دهی ابرو برای افراد مختلف، متفاوت است و باید با توجه شکل و فرم صورت مدل ابرو را انتخاب کنید. البته همه ی افراد باید ابرو های آراسته داشته باشند. معمولا در هر دوره یک نوع ابرو مد روز است. این روز ها مدل ابرو پهن از آن مدل ابرو هایی است که بسیار باب شده و همه ی افراد برای طبیعی به نظر رسیدن ابروهایشان به سراغ این مدل می روند.
مدل ابروی پهن ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
آفاتی که دسترنج کشاورزان را می بلعند

آفاتی که دسترنج کشاورزان را می بلعند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ جوادی بایگی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: مهم ترین آفات چوبخوار درختان میوه، سوسک سرشاخه خوار رزاسه، سوسک چوبخوار سارتا و سوسک های طوقه و ریشه خوار هستند.
وی افزود: این آفات در نتیجه ضعف درختان و عدم رعایت مسائل زراعی در سطح استان گسترش یافته است.
جوادی بایگی با بیان اینکه مدیریت تلفیقی به عنوان گامی در راستای کاهش جمعیت و خسارت چوبخوارها لازم است، اظهار کرد: در سیستم مدیریت تلفیقی از تمام روش های مبارزه به طور هماهنگ و مؤثر و به گونه ای درازمدت علیه این آفات اعمال استفاده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
آشنایی با شهر سوخته، تمدنی 5000 ساله

آشنایی با شهر سوخته، تمدنی 5000 ساله شهرسوخته، در محل تقاطع مسیر های حمل و نقل عصر برنز در فلات ایران قرار گرفته است. بقایای این شهر آجری، نشان دهنده ظهور اولین جوامع پیچیده در شرق ایران است. این شهر در حدود 3200 سال قبل از میلاد تاسیس شد و در طول چهار دوره اصلی تا سال 1800 قبل از میلاد محل سکونت بود. در آن زمان چندین منطقه مجزا در این شهر ایجاد شد: منطقه ای که در آن مقبره و یادمان ها بنا می شد و بخش های جداگانه برای مسکن، دفن تولید. تغییرات آب و هوایی در اوایل هزاره دوم در این منطقه منجر به خالی شدن این شهر از سکنه شد. سازه ها، زمین های دفن شده و تعداد زیاد آثار باستانی که در این منطقه کشف و به علت اقلیم بیابانی خشک این منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
وجود 50 ماده سمی سرطان زا درسیگار/ شیوع تومور مغزی در جنین با استعمال سیگار در زنان باردار

وجود 50 ماده سمی سرطان زا درسیگار/ شیوع تومور مغزی در جنین با استعمال سیگار در زنان باردار محمدرضا قوام نصیری رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی در آستانه سومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران که همزمان با برنامه پرستاری و کنگره کارشناسان رادیوتراپی در هتل المپیک تهران 28 تا 30 آذر برگزار می شود، درباره تاثیر استعمال دخانیات در بروز سرطان اظهار داشت: سموم این مواد می تواند در بروز سرطان ها تاثیر گذار باشد به طوری که تنباکوی قلیان با توتون سیگار مواد سمی موجود درآن درسلول های طبیعی دستگاه تنفس به ویژه ریه اثر گذاشته و سبب ادامه ایجاد تغییرات غیرطبیعی در سلول ها می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
روشی آسان و کارآمد برای تقویت حافظه بلند مدت/ آخرین جزئیات از دریافت گواهی اهتمام به کیفیت در مدارس/ عوارض استفاده بی رویه از مسکن ها/ هدیه ای گرمابخش برای بیماران در روز های سرد سال

روشی آسان و کارآمد برای تقویت حافظه بلند مدت/ آخرین جزئیات از دریافت گواهی اهتمام به کیفیت در مدارس/ عوارض استفاده بی رویه از مسکن ها/ هدیه ای گرمابخش برای بیماران در روز های سرد سال به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده اید، برترین اخبار امروز این سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کنید.
روشی آسان و کارآمد برای تقویت حافظه بلند مدت/ بازی های ذهنی را دست کم نگیرید
یک متخصص داخلی گفت: ذهن ما اطلاعات مهم را وارد حافظه بلندمدت می کند و بقیه اطلاعات به مرور کمرنگ و یا حذف می شوند.
نامه استعفای رئیس سازمان نظام پزشکی به شورای عالی نظام پزشکی رسید
استعفانامه رسمی فاضل رئیس سابق سازمان نظام پزشکی به رئیس شورای عالی نظام پزشکی رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
اصولی که حتما باید هنگام خرید کفش رعایت کنید

اصولی که حتما باید هنگام خرید کفش رعایت کنید حتما این جمله معروف را شنیده اید که پا قلب دوم ماست و مراقبت از آن بسیار پر اهمیت است. خرید کفش مناسب یکی از راه های مراقبت از این عضو مهم بدن است و مطمئنا برایتان پیش آمده است که راه رفتن با کفش نامناسب موجب درد و کوفتگی پای شما می شود.
انتخاب کفش مناسب و راحت پا صدمات ناشی از آن بر قسمت های مختلف پا را کاهش می دهد، اما به نظرتان خرید یک کفش مناسب کار راحتی است! اگر انتخاب یک کفش مناسب برای شما دشوار است این بخش را از دست ندهید و با دقت بیشتری نسبت به انتخاب کفش مناسب اقدام نمایید.
کفش هم اندازه با سایز پایتان بپوشید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
چشم و هم چشمی در سزارین/ خطراتی جدی که در زایمان مدرن نهفته است!

چشم و هم چشمی در سزارین/ خطراتی جدی که در زایمان مدرن نهفته است! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، زایمان طبیعی مناسب ترین و بهترین روش زایمان است و همه پزشکان هم این روش را تایید می کنند اما متاسفانه در کشور ما آمار سزارین که از زایمان طبیعی خطرناک تر و عوارض بیشتری دارد بالا رفته است.
زایمان طبیعی که از گذشته تا به امروز بهترین روش زایمان بوده است روش خاص خود را دارد و باید در زمان خود اتفاق بیفتد، اما این نوع زایمان نسبت به زایمان سزارین عوارض کمتری دارد و احتمال مرگ مادر در این نوع زایمان بسیار کمتر بوده با این حال به دلیل ترس از درد زایمان طبیعی، در کشور آمار سزارین بالا رفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
مبلمان اتاق کودک و نوجوان، هر سنی نیاز خودش رو داره!

مبلمان اتاق کودک و نوجوان، هر سنی نیاز خودش رو داره! امروزه بحث های روانشناسی در زمینه کودک و نوجوان بسیار گسترش یافته و روانشناسان برخی سنین را از حساس ترین سال های زندگی یک انسان می دانند. همچنین عقیده بسیاری از متخصصان تعلیم و تربیت بر این است که، شخصیت هر انسان در 7 سال اول زندگی او شکل می گیرد و این فرآیند رشد متاثر از عوامل بسیاری خواهد بود.
فضا و محیط کودک از جمله مهم ترین این عوامل می باشد. فضاهای مرتبط با فعالیت کودکان و نوجوان به خصوص اتاق خواب آن ها باید دارای شرایط مناسب و مطلوب برای رشد فیزیکی، ذهنی، عاطفی و اجتماعی آنان باشد و تحقق این امر از طریق به کارگیری المان های طراحی داخلی امکان پذیر است.
مبلمان اتاق کودک ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
وقتی رژیم گرفته ایم، چگونه گرسنگی مان را برطرف کنیم؟ +اینفوگرافی

وقتی رژیم گرفته ایم، چگونه گرسنگی مان را برطرف کنیم؟ +اینفوگرافی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، زمانی که تصمیم می گیریم رژیم غذایی داشته باشیم، بیشتر از هر زمانی احساس گرسنگی می کنیم. برای رفع این مشکل راه حل هایی وجود دارد؛ استفاده از برخی مواد غذایی باعث می شوند ما مدت زمان طولانی تری سیر بمانیم. با این خوراکی ها که در گزارش مجله سلامت به آن اشاره شده، بیشتر آشنا شوید.
منبع: ایسنا
انتهای ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
نخستین صدای مریخ منتشر شد + فیلم

نخستین صدای مریخ منتشر شد + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ،فضاپیمای جدید ناسا نخستین صدای واقعی باد در مریخ را ثبت کرد و دانشمندان را یک قدم به اهدافشان نزدیک کرد. این صدایی که در فیلم ذیل می شنوید، نخستین صدای مریخ است که انسان می شنود.
بیشتر بخوانید: ابرهای خیره کننده سیاره مشتری
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
صدای باد در مریخ + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
تولید نیمه صنعتی مکمل غذایی طیور با گیاهان دارویی

تولید نیمه صنعتی مکمل غذایی طیور با گیاهان دارویی به گزارش ایسنا ، با توجه به نگرانی های عمومی در ارتباط با مصرف آنتی بیوتیک ها به عنوان محرک رشد و در نتیجه بروز مقاومت آنتی بیوتیکی فلور دستگاه گوارش، یافتن جایگزین های مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. از سوی دیگر، افزایش روز افزون نیاز به مواد غذایی در سراسر جهان موجب نگرانی در مورد آینده جوامع بشری شده است. در راس هرم مواد غذایی، به لحاظ کیفی و ارزش غذایی، منابع پروتئین حیوانی وجود دارد. به علاوه، امروزه افق دید جوامع بشری در بعد تولید مواد غذایی پا را از حد کمیت فراتر نهاده و بر دغدغه همیشگی مقدار تولید، بیش از پیش نگرانی در مورد کیفیت و سلامت تولید و محصول را افزوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
دومین کنگره بین المللی قلب ایران و اروپا در مشهد پایان یافت

دومین کنگره بین المللی قلب ایران و اروپا در مشهد پایان یافت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دومین کنگره بین المللی قلب ایران و اروپا که با حضور جراحان و پزشکان قلب از داخل و خارج کشور و پرستاران این رشته از 14 آذر ماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد برپا بود، عصر شنبه به کار خود پایان داد.
در این کنگره که 700 نفر از پزشکان و پرستاران از جمله پزشکان و متخصصان قلب از 20 کشور دنیا حضور داشتند، تازه ترین یافته های علمی پیرامون تشخیص و درمان بیماریهای قلبی طی چهار روز ارائه شد.
در این کنگره اعضای چهار انجمن بزرگ اروپایی شامل CTO (درمان بیماری های مزمن عروق کرونر قلب)، CSI (درمان بیماری های مادرزادی، ساختمانی و دریچه ای قلب) ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
دارویی به نام هنر که دوای هر درد است + فیلم

دارویی به نام هنر که دوای هر درد است + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ،در دنیای امروز برای هر بیماری یک درمان وجود دارد اما همچنان بیماری هایی هستند که راهی برای درمان آنها وجود ندارد و یا درمانی مشکل برایشان وجود دارد.
البته باید به این نکته اشاره کرد که تمام بیماری ها نیاز به داروهای شیمیایی و ترکیبات خاص غذایی ندارند و برخی از آنها را می توان با روحیه دادن و امیدبخشی به بیمار و نحوه زندگی درمان کرد.
بیشتر بخوانید: بیماری خطرناکی که ابتلا به آن پایان زندگی نیست
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
هنر درمانی + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
مریخ نورد اینسایت چه اطلاعاتی را به مریخ برد؟+ تصاویر

مریخ نورد اینسایت چه اطلاعاتی را به مریخ برد؟+ تصاویر به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، دانشمندان برروی دو تراشه کوچک اسامی حدود 2.4 میلیون انسان را ثبت کرده و تراشه ها به همراه مریخ نورد اینسایت به سیاره مریخ ارسال شده است.
مریخ نورد اینسایت ناسا، اولین تصاویر با کیفیت بالای خود را پس از حذف گرد و غبار موجود درسیاره به زمین ارسال کرده است. محققان ناسا درنظر دارند با دریافت تصاویر با کیفیت بالاتری از اینسایت بهترین منطقه برای شروع علمیات حفاری سطح مریخ را انتخاب کنند.
مریخ نورد اینسایت دارای بازوی رباتیک است که به آن اجازه می دهند به حفاری برسطح مریخ تا عمق 1 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
راه اندازی بخش توانمند سازی مغز در مرکز توانبخشی هلال احمر

راه اندازی بخش توانمند سازی مغز در مرکز توانبخشی هلال احمر حسن صفاریه در تشریح فعالیت های بخش توانمند سازی مغز، روان و ذهن مرکز توانبخشی جمعیت هلال به خبرنگار مهر گفت: ارائه مشاوره و توانمندسازی افراد با آسیب های روانشناسی که شامل افسردگی، اضطراب، وسواس، مشکلات خواب است، بخشی از خدماتی است که قرار است در این بخش به بیماران ارائه شود.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت راه اندازی این بخش در مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت:بخش توانمندسازی مغز، روان و ذهن می تواند بعنوان یکی از بخش های موثر در ارائه خدمات بازپروری مغز و اعصاب قلمداد شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
افتتاح یک طرح بهداشتی در رشت

افتتاح یک طرح بهداشتی در رشت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : مرکز رشد و سلامت دانشکده بهداشت در راستای اقتصادی کردن و به تولید انبوه رساندن دست آوردهای علمی ، حمایت از شرکت های دانش بنیان و توسعه کار آفرینی در حوزه بهداشت راه اندازی شد.
دکتر شاهرخ یوسف زاده با بیان اینکه در این مرکز 40 هسته فناور دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه بهداشت استقرار می یابند افزود : در مرکز رشد و سلامت دانشکده بهداشت، آخرین دست آوردهای علمی پس از تایید به تولید انبوه می رسد.
مرکز رشد و سلامت دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان 400 متر مساحت دارد که برای راه اندازی آن یک میلیارد ریال ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
طرز تهیه پاستای سیر کرمی با میگو و سبزیجات

طرز تهیه پاستای سیر کرمی با میگو و سبزیجات مواد لازم
زمان آماده سازی: 30 دقیقه زمان پخت: 30 دقیقه 60 دقیقه
اسپاگتی گندم170 گرم
میگو350 گرم
مارچوبه1 دسته
فلفل دلمه ای قرمز1 عدد
نخود سبز1 فنجان
سیر3 حبه
نمکیک و یک چهارم قاشق چایخوری
ماست ساده 1٫5 فنجان
جعفرییک چهارم فنجان
آب لیمو3 قاشق غذاخوری
روغن زیتون1 قاشق غذاخوری
فلفلنصف قاشق چایخوری
آجیل کاج بو دادهیک چهارم فنجان
مراحل پخت
1
یک قابلمه بزرگ را پر از آب کنید و به جوش بیاورید. اسپاگتی را درون آن بریزید و 2 دقیقه کمتر از دستورالعمل روی بسته اش بپزید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
باتری فلوراید یون هوندا؛ جهشی بزرگ در فناوری خودروهای برقی

باتری فلوراید یون هوندا؛ جهشی بزرگ در فناوری خودروهای برقی هم اکنون محدودیت های باتری های لیتیوم یون به خوبی شناخته شده است، بنابراین تعدادی از خودروسازان در حال بررسی گزینه هایی مانند فناوری لیتیوم-هوا هستند. اما هوندا رویکرد متفاوتی برای این موضوع دارد، زیرا دانشمندان آن ها با محققان مؤسسه فناوری کالیفرنیا و آزمایشگاه ناسا همکاری می کنند تا باتری شیمیایی جدیدی امتحان کنند که گفته می شود پیشرفت قابل توجهی نسبت به فناوری باتری لیتیوم یون فعلی خواهد داشت.
در حالی که ممکن است جزییات باتری جدید شما را حیرت زده کند، محققان هوندا می گویند این روش راه را برای تولید باتری های با توان بالا جهت تأمین نیازهای ذخیره انرژی باز می کند ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
چربی های سالم را به خاطر پیشگیری از 6 بیماری، به رژیم تان بیفزایید

چربی های سالم را به خاطر پیشگیری از 6 بیماری، به رژیم تان بیفزایید سلامت نیوز : چربی ها به عنوان یک بلوک ساختمانی برای غشاء سلولی و ایجاد هورمون در بدن مورد نیازند. علاوه بر این، چربی ها برای جذب مواد مغذی مهم مانند ویتامین های ای، کا، دی و آ مورد نیاز هستند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت از caloriesecrets، برخی از چربیها از قبیل امگا 3 برای کاهش التهاب بدن ضروری هستند و مصرف آنها در کاهش وزن نیز می تواند موثر واقع شود.
راهنماهای بین المللی تغذیه توصیه می کنند که 25 تا 30 درصد از کل میزان کالری دریافتی شما در روز باید از طریق چربی ها باشد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
ارتباط ابتلا به عفونت در جوانی و ریسک بیماری روانی

ارتباط ابتلا به عفونت در جوانی و ریسک بیماری روانی سلامت نیوز : محققان دریافتند عفونت در دوره کودکی یا نوجوانی فرد را در ابتلا به مشکلات سلامت روان آسیب پذیر می کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان دانشگاه آرهوس دانمارک دریافتند کودکانی که به دلیل عفونت بستری می شوند 84 درصد بیشتر با ریسک ابتلا به اختلال روانی و 42 درصد بیشتر با ریسک بالا تجویز دارو برای درمان اختلال شان روبرو هستند.
دکتر اوله کوهلر فرزبرگ ، سرپرست تیم پژوهش، در این باره می گوید: ارتباط عفونت با اختلالات روانی در مغز در حال رشد نشان می دهد که بین بدن و مغز ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
ویتامینی که نقش مهمی در رشد مغز جنین ایفا می کند

ویتامینی که نقش مهمی در رشد مغز جنین ایفا می کند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، مطالعه اخیر پژوهشگران نشان می دهد یک ارتباط جالب بین نوزادان متولد شده با کمبود ویتامین D و افزایش خطر ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی در آنها وجود دارد. پژوهشگران بر این باورند ویتامین D نقش مهمی در رشد مغز جنین ایفا می کند.
پژوهشگران در مطالعات اپیدمیولوژیک اولیه دریافتند افزایش خطر ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی در افراد ساکن مناطق شهری و روستایی، ساکنان مناطق مرتفع، گروه های قومی تیره پوست و کسانی که در زمستان و بهار متولد شده اند، بالاتر است.
گام دوم مطالعات پژوهشگران ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
سلامت پوست دست و پا با درمان های خانگی

سلامت پوست دست و پا با درمان های خانگی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، در این مقاله، نگاهی خواهیم انداخت بر چند دستورالعمل خانگی طبیعی برای زیبایی و مراقبت از پوست دست ها و پاها. دستورالعمل هایی ساده با مواد دم دستی که شاید حتی بتوان آن را در آشپزخانه ی خانه تان نیز به راحتی تهیه کنید.
زیبایی دست ها
1- لوسیون لیمویی ساده و خانگی برای دست ها
با این میزان شست وشویی که به طور روزانه انجام می دهیم، مسلماً دستان ما به سرعت چربی و رطوبت خود را از دست می دهند، پس نیاز است که از آن ها مراقبت کرده و رطوبت و چربی ضروری پوست را به آن برسانیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
آیا روغن زیتون برای پخت و پز مناسب است؟

آیا روغن زیتون برای پخت و پز مناسب است؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، روغن زیتون محصولی بسیار سالم محسوب می شود. این روغن نه تنها حاوی اسیدهای چرب امگا-3 و آنتی اکسیدان های قدرتمند است، بلکه یکی از اجزا اصلی در رژیم های غذایی سالم در نظر گرفته می شود.
اما بسیاری بر این باورند که روغن زیتون به واسطه محتوای چربی غیر اشباع خود برای پخت و پز مناسب نیست. در مقابل، برخی دیگر آن را گزینه ای عالی برای پخت و پز، حتی روش های با دمای بالا، مانند سرخ کردن می دانند.
چرا برخی افراد نگران هستند؟
زمانی که چربی ها و روغن ها در معرض حرارت زیاد قرار می گیرند، می توانند دچار آسیب شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
عوارض استحمام با شکم پر چیست؟

عوارض استحمام با شکم پر چیست؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در رساله ذهبیه فرموده اند: استحمام با شکم پر، مولد درد قولنج است.
در اینکه با شکم پر به حمام رفتن خلاف اصول بهداشتی است و عوارض سوئی را در پی دارد، میان طب قدیم و جدید اختلافی نیست، ولی گفتگو در آن است که تبعات سوء آن چیست؟
می دانیم غذا برای اینکه هضم و جذب بدن شود، به مقداری حرارت احتیاج دارد و این حرارت درون معده و روده، روی غذا تاثیر می گذارد.
از طرفی با توجه به دانش علم و تجربه، وقتی حرارتی از خارج بدن را گرم کند، حرارت داخلی بدن کم می شود، کم شدن این حرارت اختلالاتی در معده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
35 پزشک متخصص جدید در سبزوار مشغول فعالیت شدند

35 پزشک متخصص جدید در سبزوار مشغول فعالیت شدند دکتر نعمت شاهی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با آغاز کار این پزشکان کمبود پزشک متخصص در رشته های مورد نیاز بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا حد زیادی برطرف شد.
وی گفت: پزشکان جذب شده در رشته های مختلف متخصص پاتولوژی، داخلی، زنان، بیهوشی، رادیولوژی، جراحی عمومی، مغز و اعصاب، نورولوژی، طب اورژانس، توانبخشی، ارتوپدی، اطفال، ارولوژی و گوش، حلق و بینی به بیماران خدمات ارائه می کنند.
37 مرکز بهداشتی و درمانی، 194 خانه بهداشت و شش بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت ساکن در شهرستانهای جوین، جغتای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
دمنوش های زنانه را بیشتر بشناسید

دمنوش های زنانه را بیشتر بشناسید سلامت نیوز : برای کاهش درد در زمان پریود شدن می توانید از قرص های ضد بارداری، مسکن و ضد افسردگی استفاده کنید، ولی بهتر است که گاهی به جای مصرف این داروهای شیمیایی برای کاهش درد دوره قاعدگی، از داروهای گیاهی نیز استفاده کنید.
توصیه اول: برای کاهش درد در دوره پریود دم کرده مخصوص بنوشید
به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، دم نوش های گیاهی در کاهش درد و ایجاد آرامش در دوره قاعدگی بسیار مناسب می باشند. هریک از این دم کرده ها را می توانید به طور مجزا تهیه و به دلخواه خود مصرف کنید. برای کاهش درد در زمان پریود شدن، می توانید از دم نوش های زیر استفاده کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
تیپ و استایل چهره های ایرانی؛ از تیپ چرم بهنوش تا ترلان جین پوش!

تیپ و استایل چهره های ایرانی؛ از تیپ چرم بهنوش تا ترلان جین پوش! برترین ها - رعنا شریعتی: تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی ترین نکات شخصیتی و از ویژگی های بارز سلبریتی ها و چهره های شناخته شده در هر جامعه ای به شمار می رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی ها سعی می کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند که همین مدگرایی تا به امروز ادامه داشته و یکی از پرطرفدار ترین موضوعات حوزه سبک زندگی شده است.
چهره های ایرانی هم از این قضیه مستثنی نیستند و تمام تلاش خود را می کنند تا در اماکن عمومی و مراسم مختلف و یا حتی در قاب اینستاگرامشان ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
معدوم سازی بیش از 50 هزار کیلوگرم فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف در مهاباد

معدوم سازی بیش از 50 هزار کیلوگرم فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف در مهاباد دکتر بیتی مسئول واحد بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی مهاباد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، گفت: به همین منظور فرآورده های خام دامی ضبط و معدوم سازی شده شامل گوشت مرغ، جگر و سنگدان مرغ غیرقابل مصرف توسط شبکه دامپزشکی مهاباد امحا شد.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 5 هزار بازرسی از واحد های مختلف عرضه فرآورده خام دامی انجام شده است؛ و تعداد 53 مورد پرونده تخلف بهداشتی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.
مسئول واحد بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
طراحی های شگفت انگیز سرآشپز خوش ذوق ژاپنی+تصاویر

طراحی های شگفت انگیز سرآشپز خوش ذوق ژاپنی+تصاویر به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، Takehiro Kishimoto، آشپز 38 ساله ژاپنی، در پنج سال اخیر طراحی های پیچیده و شگفت انگیزی با استفاده از مواد غذایی و تنها یک چاقو انجام داده است. این آشپز ژاپنی سال هاست که وقت خود را صرف فکر کردن به چگونگی حکاکی های باور نکردنی از میوه ها و سبزیجات کرده است. هنر حکاکی میوه ها و سبزیجات یک سنت باستانی در ژاپن است که به نام Mukimono شناخته می شود.
این آشپز خوش ذوق و با سلیقه می گوید: من از انجام این کار بعنوان یک سر آشپز بسیار لذت میبرم بخاطر اینکه ایجاد طرح های زیبا بر روی میوه ها و مواد غذایی انرژی من را چندین برابر می کند و همچنین برای مردم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
توصیه های دامپزشکی قزوین برای پیشگیری از بیماری یون

توصیه های دامپزشکی قزوین برای پیشگیری از بیماری یون به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ مهدی جلوخانی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: بیماری یون یک بیماری عفونی مزمن و تحلیل برنده در نشخوار کنندگان اهلی و وحشی است که با یک باکتری از خانواده مایکوباکتریوم ها ایجاد می شود.
به گفته جلوخانی، این بیماری باعث خسارت های اقتصادی زیادی به ویژه در گاوشیری می شود.
وی اضافه کرد: بیماری یون تنها در 15 تا 10 درصد از دام های آلوده باعث بروز علائم بالینی می شود و روش اصلی انتقال بیماری از طریق خوراکی خصوصاً در روز های اول تولد دام است.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
چینی ها روی ماه سیب زمینی می کارند

چینی ها روی ماه سیب زمینی می کارند خبرگزاری مهر: چین کاوشگر Chang-4 را به فضا پرتاب کرد. این کشور امیدوار است فصل جدیدی در اکتشافات ماه بگشاید.
به هرحال کاوشگر مذکور همراه موشک Long March 3B از مرکز Xichang به فضا پرتاب شد و پیش بینی می شود تا آغاز سال میلادی به مقصد خود برسد.
بخش دوردست ماه کوه هایی دارد و فرود کاوشگر در آنجا چندان راحت نیست. همچنین در این بخش برقراری ارتباط با زمین مشکل خواهد بود. برای این منظور در ماه می ماهواره ای به مدار ماه ارسال می شود که نقش رابط میان زمین و کاوشگر را ایفا می کند.
به هرحال قرار است این کاوشگر در مجموع 10 آزمایش در سطح ماه انجام دهد که 6 مورد آن به چین و 4 مورد بقیه به ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
کاهش اهدای خون در پاییز و زمستان/ 25 نکته ای که قبل و بعد از اهدای خون باید بدانید

کاهش اهدای خون در پاییز و زمستان/ 25 نکته ای که قبل و بعد از اهدای خون باید بدانید به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس پروتکل های سازمان انتقال خون، میزان ذخایر خون و فرآورده های خونی در کشور باید همیشه 5 برابر مصرف روزانه باشد، با این همه، اما علی اکبر پورفتح الله که رئیس این سازمان است، می گوید باید دنبال مدیریت مصرف خون در کشور بود، نه افزایش میزان اهدا.
او کاهش اهدای خون در فصل سرما را اتفاقی عادی می داند که هر سال هم رخ می دهد که می تواند ذخایر خونی را تحت تأثیر قرار دهد. برهمین اساس هم ذخایر خونی به صورت روزانه پایش می شود و اگر استانی با کمبود مواجه بود، از طریق خونرسانی کشوری، خون مورد نیازش تأمین می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
تمایل کشور های اروپایی برای تبادلات علمی با ایران/سطح بالای علمی پزشکان ایرانی در درمان بیماری های قلبی بی نظیر است

تمایل کشور های اروپایی برای تبادلات علمی با ایران/سطح بالای علمی پزشکان ایرانی در درمان بیماری های قلبی بی نظیر است جراح قلب و عروق ایتالیایی گفت:سطح بالای علمی پزشکان ایرانی نشان دهنده ی بی اثر بودن تحریم ها بر این کشور است.
به گزارش خبرنگاراز مشهد ، پروفسور فرانچسکو فردریکو ناکارلا جراح قلب و عروق ایتالیایی در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است با اشاره به تحریم های ایجاد شده بر علیه ایران گفت: تحریم ها نباید مانع تبادلات علمی میان این کشور با سایر کشور ها شود و این حق ایران نیست که با چنین فشار هایی روبه رو باشد.
وی با اشاره به سطح علمی بالای پزشکان ایرانی در درمان بیماری های قلبی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
سلاح فوق العاده نیروهای ویژه روسیه

سلاح فوق العاده نیروهای ویژه روسیه به گزارش اقتصادآنلاین ، مجله آمریکایی The National Interest خبر داد؛ نیروهای ویژه روسیه جدیدترین نسخه اتومات سنگین شاک —12 با کالیبر 12.7 میلیمتر که به سفارش سازمان اطلاعات روسیه ساخته شده و دارای قدرت شلیک چشمگیر است، را دریافت خواهند کرد.
این روزنامه در ادامه می نویسد: به نظر شاک — 12 که گل سرسبد کلاشنیکف است باید ویژگی های مبارزه ای متعادل از قبیل: قابلیت نفوذ، وزن، دقت و محدوده شلیک را داشته باشد. در عین حال، نویسنده اشاره می کند که شاک — 12 ، زمانی که وزن سلاح و محدوده شلیک نقش مهمی ندارد، مثلا در زمان گروگان گیری، سلاح تخصصی تری است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
محققان سیگنال های مافوق قوی فرازمینی را به دام انداختند

محققان سیگنال های مافوق قوی فرازمینی را به دام انداختند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، جهان فقط به مقدار 4 درصد از اتم های معمولی و مولکول های آشنا تشکیل شده است. 96 درصد بقیه از موادی تشکیل شده است که ما نمی توانیم ببینیم و به سختی قابل درک هستند. این بخش از جهان را ماتریس ، مواد و انرژی ناآشنا و یا سیاه می نامند.
این موضوع در قالب همکاری های بین المللی در آزمایش های بزرگی مانند IceCube (رصدخانه نوترینوی آیس کیوب در قطب جنوب) که پرتو های گاما با انرژی فوق العاده بالا را به دام می اندازد، مطالعه می شود.
این سیگنال ها از اجسام ماورای زمینی ناآشنا پخش می شوند و اطلاعات فوق العاده بی نظیری در اختیار علم می گذارند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
تولید باتری های جان سخت با استفاده از فلوراید!

تولید باتری های جان سخت با استفاده از فلوراید! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، فلوراید از جمله موادی است که بیشتر در خمیردندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما یک بررسی جدید در دانشگاه کل تک نشان می دهد می توان از آن برای تولید باتری های بهتر استفاده کرد.
این بررسی ثابت می کند باتری های ساخته شده با استفاده از فلوراید می توانند هم بیشتر از باتری های لیتیومی عمر کنند و هم کیفیت بیشتری در مقایسه با آنها داشته باشند.
باتری ها معمولا از طریق تبادل یون ها بین دو قطب مثبت و منفی الکترود کار می کنند. تا به حال عمدتا از لیتیوم برای تسهیل تبادل یون استفاده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
عوارض بی رویه مسکن ها+اینفوگرافی

عوارض بی رویه مسکن ها+اینفوگرافی به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، مصرف دارو و مسکن در انواع بیماری ها اثرات مثبت داشته و باعث بهبود شرایط فرد می شود،اما اگر به صورت خود سرانه مصرف شوند خطرناک بوده و عوارض جانبی زیادی به همراه دارند. دارو های مسکن که بسیار پر طرفدار هستند به اشکال مختلفی مثل قرص، شربت، آمپول و شفاف وجود دارند. پر مصرف ترین آن ها شامل دیکلوفناک، ژلوفن، نوافن و بروفن می شود که برای تسکین درد های عضلانی، سردرد و دندان استفاده می شوند.
از مهم ترین عوارض این مسکن ها مشکلات و اختلالات گوارشی است این دارو های غیر استروئیدی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
علت قرمزی چشم و خطرات ناشی از آن

علت قرمزی چشم و خطرات ناشی از آن به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیا تا به حال به قرمزی چشمان خود در آینه توجه کرده اید؟ به طور معمول قرمزی چشم بر اثر کم خوابی ایجاد می شود، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که در زیر می خوانید.
التهاب ملتحمه یا کنژنکتیویت
التهاب ملتحمه در شرایطی رخ می دهد که لایه شفاف بیرونی چشم متورم یا عفونی شود. همین امر موجب قرمزی بخش سفید چشم می شود. این التهاب مسری و معمولا با علائمی مانند خارش همراه است.
استفاده بیش از حد قطره چشم
استفاده از قطره های چشم بدون نسخه و حاوی ایمیدازولین به میزان زیاد می تواند به رگ های چشمی آسیب رسانده و باعث قرمزی آن ها شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
ایرانیان چاق شده اند

ایرانیان چاق شده اند به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا، چاقی امروزه به عنوان یک بیماری مدرن شناخته می شود و یکی از بزرگترین معضلات جامعه بشری است که بی توجهی و آگاهی ناکافی مردم از آن می توان زندگی جوامع را تهدید کند.
استانداردهای جهانی برای تعیین میزان چاقی و اضافه وزن بر اساس شاخص توده بدنی سنجیده می شود که فرمول آن تقسیم وزن بدن به کیلوگرم بر مجذور قد به متر به دست می آید اگر عدد به دست آمده بین 25 تا 30 باشد فرد دارای اضافه وزن است، بین 30 تا 35 فرد چاق است و بیش از 35 فرد دچار چاقی مرضی است.
بر اساس گزارش های موجود اکنون 29 میلیون نفر در ایران دارای چاقی و اضافه وزن هستند و این در حالی است که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
اندازه گیری قند خون با فناوری چاپ سه بعدی

اندازه گیری قند خون با فناوری چاپ سه بعدی به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، سیستم های موجود نظارت مستمر بر گلوکز مقرون به صرفه نیستند. این سیستم ها معمولا با استفاده از فرایندهایی مانند فتولیتوگرافی یا چاپ سیلک تولید می شوند. این کار باید در اتاق های پاک انجام شود و مستلزم تدابیر امینتی برای جلوگیری از مسمومیت کارکنان است. علاوه بر این در جریان تولید ضایعات بسیاری ایجاد می شود.
در حال حاضر بیماران دیابتی برای اندازه گیری قند خون ناچارند با سوراخ کردن انگشت، از خون خود نمونه گیری کنند و این شیوه تهاجمی یکی از بخش های ناخوشایند زندگی بیماران دیابتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
قرصی که جلوی چاقی را می گیرد

قرصی که جلوی چاقی را می گیرد به گزارش طبنا به نقل از دیلی میل، تولید قرصی که بگذارد هرقدر دوست دارید غذا بخورید و چاق نشوید، خوب تر از آن است که بتوان آن را باور کرد. اما دانشمندان استرالیایی معتقدند که دیگر چیزی به تولید چنین قرصی باقی نمانده است. آنها با بررسی موش هایی که به طور ژنتیکی فاقد ژن RCAN1، متوجه شدند که این موش ها حتی با پرخوری بسیار، ذره ای چاق نمی شوند.
از آنجایی که این ژن نیز در بدن انسان وجود دارد، امید است که با غیرفعال کردن آن، بتوان افراد دارای اضافه وزن را از شر چاقی نجات داد. این یافته بسیار مهم است. زیرا چاقی به اپیدمی جهانی دنیای امروز تبدیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
زهر زنبور ابر میکروب مقاوم را از بین می برد

زهر زنبور ابر میکروب مقاوم را از بین می برد به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از دیلی میل، زهر زنبورهای سمی به تولید دارویی جدید برای از بین بردن ابرمیکروب مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند.
محققان دانشگاه MIT مشغول بررسی ویژگی های آنتی میکروبی زهری هستند که به طور معمول در زنبورهای آمریکای جنوبی وجود دارد. آنها واریانس هایی ابداع کرده اند که در مقابل باکتری مقاوم و برای سلولهای انسانی غیر سمی هستند.
محققان هنگام آزمایش روی موش ها متوجه شدند قدرتمندترین پپتید آنها می تواند به طور کامل باکتریPseudomonas aeruginosa را ازبین ببرد. این شاخه ای از باکتری است که به عفونتت های تنفسی و غیره منجر می شود و در برابر بیشتر آنتی بیوتیک ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
کاهش 50 درصدی زوال عقل با مصرف آب پرتقال

کاهش 50 درصدی زوال عقل با مصرف آب پرتقال به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، نوشیدن آب پرتقال می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را 50 درصد کاهش دهد.
محققان این پژوهش تأکید می کنند، آب پرتقال می تواند از مغز محافظت کند.
نتایج تحقیقات عمده ای که در دو دهه گذشته صورت گرفته بیانگر آن است، مصرف آب پرتقال منجر به کاهش روند شناختی در افراد میانسال و سالمند می شود.
پژوهشگران باور دارند، آنتی اکسیدان های موجود در میوه و سبزیجات می تواند از آسیب های پیری جلوگیری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
فوائد و عوارض یک داروی پرمصرف

فوائد و عوارض یک داروی پرمصرف سلامت نیوز : مصرف "استاتین "ها که امروزه یکی از پرمصرف ترین داروها برای مقابله به بیماری های قلبی - عروقی هستند همچون تمامی داروهای دیگر با عوارض جانبی همراه است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، استاتین ها از دسته داروهایی هستند که معمولا برای کاهش کلسترول خون تجویز می شوند و به گفته کارشناسان، مصرف آن تقریبا برای بیشتر افراد بی خطر است.
با این حال نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد زمانیکه استاتین ها برای پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی مصرف شوند، ممکن است عوارض جانبی آن بسته به سن، جنسیت و نوع استاتین مصرفی بر فوائد این دارو غلبه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
ساخت هیدروژل زیست سازگار برای تولید رگ مصنوعی

ساخت هیدروژل زیست سازگار برای تولید رگ مصنوعی به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، بیماری های قلبی و عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان به شمار می روند، از این رو نیاز فراوانی به پیوندهای مصنوعی عروق برای جایگزین سازی عروق آسیب دیده احساس می شود.
برای رفع این چالش تا به امروز روش ها و پلیمرهای گوناگونی برای ساخت جایگزین های مصنوعی عروق مورد بررسی قرار گرفته اند اما همچنان چالش هایی مانند لخته زایی و عدم خواص مکانیکی مناسب استفاده از این جایگزین ها را با مشکل مواجه کرده است.
بر این اساس محققان پژوهشکده فناوری های نو دانشگاه صنعتی امیرکبیر با علم به این نیاز ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
عواقب پاک نکردن لوازم آرایشی قبل از خواب/ آرایش مداوم خانم ها را به دام سرطان می اندازد

عواقب پاک نکردن لوازم آرایشی قبل از خواب/ آرایش مداوم خانم ها را به دام سرطان می اندازد به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، بسیاری از خانم ها از انواع و اقسام لوازم آرایشی استفاده می کنند اما لازم است بانوان بدانند که ماندن طولانی مدت لوازم آرایشی روی پوست می تواند سلامت آنها را به خطر بیاندازد.
یکی از لوازم آرایشی پر مصرف که امکان ورود مضرات آن به داخل بدن خانم ها وجود دارد، رژ لب است.
بسیاری از لوازم آرایشی حاوی سرب هستند و وجود این ماده به داخل بدن می تواند به سیستم عصبی و هورمونی خانم ها آسیب برساند.
بیشتر بخوانید : از ناهنجاری های مغزی تا سرطان سینه/ وقتی چهره سلامت با "لوازم آرایش" خط خطی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
مادر سیگاری احتمال تومور مغزی در جنین را افزایش می دهد

مادر سیگاری احتمال تومور مغزی در جنین را افزایش می دهد رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی با اشاره به اینکه سیگار حاوی 4 هزار ماده سمی از جمله 40 تا 50 ماده سرطان زا است، گفت: زنان باردار در صورتی که استعمال سیگار داشته باشند، احتمال ابتلا به تومور مغزی در جنین آنها زیادتر است.
به گزارش ایرنا از انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران، دکتر محمدرضا قوام نصیری در آستانه برگزاری سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران که همزمان با برنامه پرستاری و کنگره کارشناسان رادیوتراپی در هتل المپیک تهران برگزار می شود، در باره تأثیر استعمال دخانیات در بروز سرطان اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
تعمیرات مبل؛ قیمت و درخواست بهترین رویه کوبی

تعمیرات مبل؛ قیمت و درخواست بهترین رویه کوبی برترین ها: قبل از تصمیم برای تعمیر مبل و بررسی روند تعمیر مبل، یادتان باشد هر مبلی ارزش تعمیر ندارد. اگر به تعمیر مبلی فکر می کنید که کلاف خوبی دارد و بدون هرگونه شکستگی ست، تعمیر مبل ایده خوبی به نظر می رسد. در کل زمانی که فکرتان درگیر این مساله است که تعمیر مبلمانتان کار هوشمندانه ایست یا نه، یادتان باشد که کلاف مبل مساله مهمی( بخصوص مبل های استیل یا راحتی) در تصمیم به تعمیر مبل محسوب می شود.
پیشنهاد می شود در صورت تمایل به تعمیر مبلی که کلاف خوبی ندارد، هزینه زیادی بابت پارچه مبلی خود پرداخت نکنید و در مقابل هزینه خوبی بابت پارچه خود در زمانی که مبل شما از کلاف خوبی برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
بدبوترین چیز های دنیا را بشناسید!

بدبوترین چیز های دنیا را بشناسید! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیا می دانستید انسان ها می توانند بیش از ده هزار بوی مختلف را استشمام کنند، زیرا بیش از 12 میلیون سلول بویایی در بینی هر انسانی وجود دارد که او را به تشخیص انواع مختلف بو قادر می سازد. از جمله موجوداتی که حس بویایی قوی دارند، سگ ها هستند. در بینی این موجودات 100 تا 300 میلیون سلول دریافت کننده بو وجود دارد. این سلول ها قدرت تمییز 40 هزار بوی مختلف را به سگ ها می دهد.
در این گزارش با بدترین بو هایی که سلول های بویایی موجودات تاکنون دریافت کرده اند آشنا خواهید شد.
پرنده هواتزین ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
وقتی رژیم گرفته ایم، چگونه گرسنگی مان را برطرف کنیم؟

وقتی رژیم گرفته ایم، چگونه گرسنگی مان را برطرف کنیم؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، زمانی که تصمیم می گیریم رژیم غذایی داشته باشیم، بیشتر از هر زمانی احساس گرسنگی می کنیم. برای رفع این مشکل راه حل هایی وجود دارد؛ استفاده از برخی مواد غذایی باعث می شوند ما مدت زمان طولانی تری سیر بمانیم. با این خوراکی ها که در گزارش مجله سلامت به آن اشاره شده، بیشتر آشنا شوید.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
وجود 4 هزار ماده سمی در سیگار/ تومور مغزی در جنین نتیجه استعمال سیگار در زنان باردار

وجود 4 هزار ماده سمی در سیگار/ تومور مغزی در جنین نتیجه استعمال سیگار در زنان باردار به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا قوام نصیری رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی در آستانه برگزاری سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال انکولوژی ایران که همزمان با برنامه پرستاری و کنگره کارشناسان رادیوتراپی در هتل المپیک تهران 28 تا 30 آذر برگزار می شود، درباره تأثیر استعمال دخانیات در بروز سرطان اظهار کرد: سموم این مواد می تواند در بروز سرطان ها تأثیرگذار باشد به طوری که تنباکوی قلیان یا توتون سیگار مواد سمی موجود در آن در سلول های طبیعی دستگاه تنفس به ویژه ریه اثر می گذارد و سبب ادامه ایجاد تغییرات غیرطبیعی در سلول ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
ساخت نانو حسگرِ تشخیص سرطان پروستات

ساخت نانو حسگرِ تشخیص سرطان پروستات به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، استاد زیست شناسی دانشگاه مراغه می گوید: این روش برپایه آپتامر DNA حساس به PSA طراحی و اجرا شده است.
به گفته دکتر فرخ کریمی، این نانوحسگر قادر است در مدت 12 دقیقه، سرطان پرستات را براساس نمونه های خونی بیماران تشخیص دهد.
وی، دقت بالا، ساده و ارزان بودن را از جمله ویژگی های این نانو حسگر برشمرد که در مدت 2 سال تحقیق، مطالعه و پژوهش ساخته شده است.
دکتر کریمی می گوید: این طرح در آزمایشگاه های تشخیص طبی برروی بیماران با موفقیت آزمایش و بررسی شده است.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
فوائد و عوارض یک داروی پرمصرف

فوائد و عوارض یک داروی پرمصرف آفتاب نیوز :
استاتین ها از دسته داروهایی هستند که معمولا برای کاهش کلسترول خون تجویز می شوند و به گفته کارشناسان، مصرف آن تقریبا برای بیشتر افراد بی خطر است.
به گزارش آفتاب نیوز؛ با این حال نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد زمانیکه استاتین ها برای پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی مصرف شوند، ممکن است عوارض جانبی آن بسته به سن، جنسیت و نوع استاتین مصرفی بر فوائد این دارو غلبه کند.
به طور مثال دو داروی "آتورواستاتین" و "رزوواستاتین" در صورتیکه در یک دوره 10 ساله مصرف شوند نسبت به دو نوع دیگر این داروها موسوم به "سیمواستاتین" و "پراواستاتین" در همین بازه زمانی فوائدی را برای سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
شربتی مفید برای رفع سیاهی دور چشم/ با این نوشیدنی از شر بوی بد دهان خلاص شوید

شربتی مفید برای رفع سیاهی دور چشم/ با این نوشیدنی از شر بوی بد دهان خلاص شوید به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، شربت جعفری (جعفری+شوید+عسل+لیمو ترش) حاوی ویتامین های A، B، C، E، K کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، اسیدفولیک، منیزیم، منگنز، فسفر، آهن، فیبر، روی(زینک)، کلسیم، مس، قند ساکاروز، فراکتوز، گلوکز، امگا 3، فلامنوئیدها، ترپن، اسید سیتریک، فورکورامین ها و غیره است.
برای بررسی خواص شربت جعفری و اینکه مصرف این شربت برای چه افرادی مفید است با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می خوانید.
مهمترین خواص شربت جعفری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
جست وجوی گمشدگان ایدز در پاتوق هرندی

جست وجوی گمشدگان ایدز در پاتوق هرندی جوانک لاغر اندام را همراهشان می آورند؛ به او دلداری می دهند... نترس. برو آزمایش بده؛ جوانکی با پوست گندم گون، دست های سیاه و کمی مشوش. جلو می آید، معتاد تزریقی ست، آزمایش می دهد؛ پاسخ مثبت است؛ او مبتلاست به "HIV"....
به گزارش ایسنا، اینجا دروازه غار است؛ یکی از دروازه های قدیمی تهران اطراف حصار ناصری؛ حصاری که در عهد ناصرالدین شاه قاجار در اطراف تهران یا به اصطلاح آن روزها، اطراف دارالخلافه ناصری کشیده شده بود. حد فاصل خانی آباد و میدان شوش؛ محله ای که این روزها هرندی نام گرفته و شهرتی در پایتخت دارد. شهرتی که بیشتر برایش برندی منفی است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
فوائد و عوارض یک داروی پرمصرف

فوائد و عوارض یک داروی پرمصرف پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مصرف "استاتین "ها که امروزه یکی از پرمصرف ترین داروها برای مقابله به بیماری های قلبی - عروقی هستند همچون تمامی داروهای دیگر با عوارض جانبی همراه است.
استاتین ها از دسته داروهایی هستند که معمولا برای کاهش کلسترول خون تجویز می شوند و به گفته کارشناسان، مصرف آن تقریبا برای بیشتر افراد بی خطر است.
با این حال نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد زمانیکه استاتین ها برای پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی مصرف شوند، ممکن است عوارض جانبی آن بسته به سن، جنسیت و نوع استاتین مصرفی بر فوائد این دارو غلبه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
فواید و عوارض یک داروی پرمصرف

فواید و عوارض یک داروی پرمصرف مصرف "استاتین "ها که امروزه یکی از پرمصرف ترین داروها برای مقابله به بیماری های قلبی - عروقی هستند همچون تمامی داروهای دیگر با عوارض جانبی همراه است.
به گزارش ایسنا، استاتین ها از دسته داروهایی هستند که معمولا برای کاهش کلسترول خون تجویز می شوند و به گفته کارشناسان، مصرف آن تقریبا برای بیشتر افراد بی خطر است.
با این حال نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد زمانیکه استاتین ها برای پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی مصرف شوند، ممکن است عوارض جانبی آن بسته به سن، جنسیت و نوع استاتین مصرفی بر فوائد این دارو غلبه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
سیاره ای با اتمسفری مملو از هلیوم کشف شد

سیاره ای با اتمسفری مملو از هلیوم کشف شد به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، ستاره شناسان یک سیاره دوردست کشف کرده اند که دراتمسفر آن انبوهی از گاز هلیوم وجود دارد و به نظر می رسد شبیه یک بالن است.
گروهی از محققان بین المللی از جمله جسیکا اسپایک و دیوید سنگ از دانشگاه اکستر متوجه شده اند این گاز از اتمسفر HAT-P-11 b خارج می شود. این سیاره خارج از منظومه شمسی 124 سال نوری با زمین فاصله دارد و در صورت فلکی Cygnus وجود دارد.
در این کشف محققان دانشگاه ژنو نیز نقش داشتند. آن ها با استفاده از ابزاری به نام Carmenes این کشف را انجام داده اند. ابزار مذکور روی تلسکوپ 4 متری کالارآلتو اسپانیا نصب شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
اسکلت 3.67 میلیون ساله متعلق به انسانی متفاوت از ما است؟ / عکس

اسکلت 3.67 میلیون ساله متعلق به انسانی متفاوت از ما است؟ / عکس به گزارش خبرآنلاین ، وی معتقد است با گونه ای جدید از بشر مواجه هستیم. گونه موسوم به پاکوتاه که 3.67 میلیون سال پیش زندگی می کردند، با آنچه ما تاکنون درباره گونه های مختلف از بشر می شناسیم، متفاوت هستند. { لینک }
اسکلت زن سالخورده با بازوی چپ فلج تائید می کند که وی متعلق به هیچ کدام از گونه های شناخته شده بشر نیست. پاهای وی درازتر از دستانش بوده که این ویژگی با تکامل انسان مدرن همراه است. همچنین سایر مطالعات نشان می دهد وی از رژیم غذایی خاص گیاهی بهره می برده و در ارتفاعی بیش از 130 سانتی متر می ایستاده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
علت قرمزی چشم و خطرات ناشی از آن

علت قرمزی چشم و خطرات ناشی از آن آیا تا به حال به قرمزی چشمان خود در آینه توجه کرده اید؟ به طور معمول قرمزی چشم بر اثر کم خوابی ایجاد می شود اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که در زیر می خوانید.
التهاب ملتحمه در شرایطی رخ می دهد که لایه شفاف بیرونی چشم متورم یا عفونی شود. همین امر موجب قرمزی بخش سفید چشم می شود. این التهاب مسری و معمولا با علائمی مانند خارش همراه است.
استفاده بیش از حد قطره چشم
استفاده از قطره های چشم بدون نسخه و حاوی ایمیدازولین به میزان زیاد می تواند به رگ های چشمی آسیب رسانده و باعث قرمزی آنها شود.
لنز تماسی آسیب دیده ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
9 درمان عالی سرفه خشک کودکان و نوجوانان

9 درمان عالی سرفه خشک کودکان و نوجوانان والدین دوست ندارند فرزندانشان از هر نوع بیماری هرچند خفیف و جزیی رنج ببرند و هنگامی که این بیماری چیزی شبیه سرفه های خشک باشد، می تواند بسیار ناراحت کننده شود. هر گونه سرفه در کودکان آزاردهنده است، اما سرفه های خشک به علت تحریک بیشتر گلو اذیت کننده تر هستند. اغلب دارو های شیمیایی بر روی سرفه تاثیری ندارند و به جای آن می توانند اثرات جانبی نامطلوب داشته باشند؛ بنابراین بهترین راه برای درمان سرفه های خشک در کودکان انتخاب درمان های خانگی مناسب است.
دلیل سرفه های خشک چیست؟
سرفه مکانیسم طبیعی بدن برای باز نگه داشتن راه های تنفسی و از بین بردن و دفع مخاط و مایعات اضافی در لوله های تنفسی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
10 راز برای شروع یک هفته موفق

10 راز برای شروع یک هفته موفق برای یک شروع خوب هیچ وقت دیر نیست . یادتان هست که چند کار را به فردا و اول هفته موکول کرده ایم. امروز همان روز است پس بهتر است دست به کار شویم.
برای شروع یک فعالیت جدید و شروع کارها هیچ وقت دیر نیست اما ما اغلب عادت کرده ایم آن را به شروع هفته یا شنبه موکول کنیم امروز همان روز است پس بیایید شروع کنیم:
برای شروع یک هفته عالی کاری می بایست:
1 - برنامه ریزی کنیم
یک دفتر چه تهیه کنید و اولویت های هفته را در آن یادداشت کنید هر کاری که انجام شد و یا هرقرار ملاقاتی را که انجام دادید به اصطلاح تیک بزنید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیفتاده است.
2 - وقت بگذارید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
کاهش وزن با لیمو در 2 هفته

کاهش وزن با لیمو در 2 هفته برنامه منظم کاهش وزن با لیمو در مدت 14 روز
روز اول : آب 1 لیمو را با 1 فنجان آب ترکیب کنید
روز دوم : آب 2 لیمو را با 2 فنجان آب
روز سوم : آب 3 لیمو را با 3 فنجان آب
روز چهارم : آب 4 لیمو را با 4 فنجان آب
روز پنجم : آب 5 لیمو را با 5 فنجان آب
روز ششم : آب 6 لیمو را با 6 فنجان آب
روز هفتم : آب 7 لیمو را با 10 فنجان آب
روز هشتم : آب 6 لیمو را با 6 فنجان آب
روز نهم : آب 4 لیمو را با 4 فنجان آب
روز دهم : آب 3 لیمو را با 3 فنجان آب
روز یازدهم : آب 2 لیمو را با 2 فنجان آب
روز دوازدهم : آب 2 لیمو را با 2 فنجان آب ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
ممنوعیت مصرف نمک دریا در بین خانواده ها

ممنوعیت مصرف نمک دریا در بین خانواده ها به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به اینکه امروزه برخی از خانواده ها در دام تبلیغات غیرواقعی قرار گرفته اند، گفت: امروزه آمار ها نشان می دهد، برخی از خانواده ها نمک دریا را به منظور مفید بودن آن در سبد غذایی خود قرار می دهند، این نمک نه تنها نمی تواند مفید باشد، بلکه سلامت آنان را نیز به خطر می اندازد.
وی افزود: خانواده ها باید فقط از نمک تصفیه شده یددار و آن هم به مقدار کم مصرف کنند و ضرورت دارد استفاده از نمک های صنعتی، صادراتی، نمک دریا، نمک کوه، نمک فله ای برای مصارف خوراکی جدا خودداری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
ریسک بالای وقوع سکته در پی مصرف داروی ام اس

ریسک بالای وقوع سکته در پی مصرف داروی ام اس به گزارش خبرنگار مهر ، اکثر بیماران مبتلا به این مشکلات که می تواند منجر به ناتوانی دائمی و مرگ شود، بعد از دریافت تزریق اولیه Lemtrada دچار علائم شدند. در یک بیمار، علائم سه روز بعد از دریافت دارو پدیدار شد.
به گفته یک متخضض بیماری ام اس، این اطلاعات برای افراد مبتلا به بیماری ام اس مهم است اما بدین معنا نیست که آنها باید فورا مصرف دارو را متوقف کنند.
دکتر آصاف هارل ، از بیمارستان لنوکس هیل نیویورک، در این باره می گوید: هر دارو به موازات فواید، عوارضی هم دارد، اما در مورد بسیاری از بیماران داروی Lemtrada درمانی واقعا موثر است از اینرو بیماران نباید مصرف داروی شان را متوقف کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
کاوشگر چین برای مطالعه بخش تاریک ماه به فضا پرتاب شد

کاوشگر چین برای مطالعه بخش تاریک ماه به فضا پرتاب شد به گزارش ایرنا تلویزیون مرکزی چین گزارش کرد، پرتاب این ماه پیما یکی از مهمترین اقدامات علمی و فضایی چین محسوب می شود تا بتواند بخش هایی ناشناخته تر از کره ماه را که در دید نیست، مورد بررسی های علمی قرار دهد و کاوش های تازه ای داشته باشد و نهایتا برنامه فضایی این کشور را تکمیل کند.
این کاوشگر که با یک راکت حامل پیشرفته ساخته چین با مدل لانگ مارچ 3 بی در ساعت 2:23 بامداد امروز شنبه از پایگاه فضایی Xichang در استان سیچوانگ پرتاب شد، در واقع اولین اقدام و تلاش بشر برای فرود به نیمه تاریک کره ماه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
طرز تهیه سالاد سیب زمینی با زیتون و پنیر فتا

طرز تهیه سالاد سیب زمینی با زیتون و پنیر فتا وب سایت هفت گنج: اگر این روزها سری به انواع رستوران های لوکس بزنید می بینید که گاها تنوع و قیمت سالاد از غذای اصلی بیشتر است. در تهیه سالاد تنوع زیادی وجود دارد و شما می توانید با کمی خلاقیت خوشمزه ترین سالاد ها را درست کنید. مزیت درست کردن سالاد این است که زمان کمتری برایش صرف می کنید و همچنین برای سلامتی خود نیز ارزش زیادی قائل شده اید. شاید خوردن سالاد های تکراری برایتان خسته کننده شده باشد پس با ما باشید تا با طرز تهیه یک نوع سالاد متفاوت و خوش طعم آشنا شوید که به راحتی تهیه می شود.
مواد لازم: ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
آمار مبتلایان به آسم در ایران/توصیه وزارت بهداشت به مبتلایان آسم در شرایط آلودگی هوا

آمار مبتلایان به آسم در ایران/توصیه وزارت بهداشت به مبتلایان آسم در شرایط آلودگی هوا آفتاب نیوز :
دکتر مهدی نجمی در گفت وگو با ایسنا، درباره آمار شیوع آسم در دنیا گفت: بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی بیش از 334 میلیون نفر از مردم دنیا مبتلا به بیماری آسم هستند و پیش بینی می شود که طی یک دهه آینده صد میلیون بیمار مبتلا به آسم به بیماران فعلی اضافه شوند.
آمار شیوع آسم در ایران
وی درباره این آمار در ایران گفت: طبق مطالعات انجام شده، شیوع آسم در کشور ما نیز طی سالیان اخیر افزایش یافته است. بر اساس پیمایشی که در سال 1394 در خصوص شیوع علائم آسم در کشور انجام شد، شیوع آسم در جمعیت بالغ حدود 9درصد و در گروه سنی کودکان و نوجوانان حدود 10 درصد است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
علل شیوع ناهنجاری مادرزادی در نوزادان چیست؟

علل شیوع ناهنجاری مادرزادی در نوزادان چیست؟ به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، در جهان بیش از 2 هزار و 700 ناهنجاری مادرزادی ثبت شده که در ایران سالانه 5 هزار معلول جسمی حرکتی با منشا ژنتیک به معلولیت های قبلی اضافه می شود.
ناهنجاری مادرزادی بیماری است که منشا آن ژنتیکی است و 5 درصد کودکان کشور با این بیماری متولد می شوند. بخشی از این بیماری کروموزومی است که می توانند بدون وراثت و بدون این که از پدر و مادر منشا گرفته شده باشند، در نطفه اتفاق افتند و بخشی دیگر ژنی هستند.
دلایل اختلالات ژنتیکی ازدواج فامیلی، مصرف دخانیات، داروها و آلودگی های زیست محیطی است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
درمان قطعی دیابت روش های سلولی است/ ظهور نارسایی قلبی در کشور ما 10 سال زودتر ظهور می کند

درمان قطعی دیابت روش های سلولی است/ ظهور نارسایی قلبی در کشور ما 10 سال زودتر ظهور می کند باقر لاریجانی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به تاثیر تحصیلات در کاهش ابتلا به بیماری دیابت گفت: افزایش تحصیلات و اطلاعات مردم باعث می شود مردم مراقبت از خود را افزایش دهند. افزایش آگاهی مردم نقش کلیدی در جالوگیری از بیماری های غیر واگیر دارد.
لاریجانی در ادامه گفت: در کنترل دیابت از ابزار های مختلفی استفاده می شود. تداوم درمان در بیماری های غیرواگیر مضمن بسیار اهمیت دارد و خیلی مهم است که افراد اطلاعات خود را در زمینه بیماری خود افزایش دهند؛ و در طول درمان خود را رها نکنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
افزایش خطر سرطان سینه در زنان شب کار

افزایش خطر سرطان سینه در زنان شب کار تحقیقات جدید نشان می دهد زنان شب کار در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند، چرا که نور مصنوعی مانع از تولید هورمون هایی می شود که نقش مهمی در سرکوب رشد تومورها دارند.
به گزارش مهر، یافته های این تحقیق نشان می دهد زنانی که قبل از یائسگی هستند و در حال حاضر یا در گذشته سیگاری بودند و نیز در نواحی با میزان بالای نور در فضای باز در شب زندگی می کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.
پیتر جیمز ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در این باره می گوید: در جامعه مدرن صنعتی ما نور مصنوعی تقریبا در همه جا وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
12 عادت ظاهرا بی ضرر که برای حفظ سلامتی باید سریعاً ترک شان کنید!

12 عادت ظاهرا بی ضرر که برای حفظ سلامتی باید سریعاً ترک شان کنید! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، همه ی ما می دانیم که کم خوابیدن و زیاد غذا خوردن برای سلامتی بسیار مضر هستند. اما گاهی حتی ساده ترین عادت های ما هم می توانند سلامت ما را به خطر بیندازند. مثلا آیا می دانستید که اگر جلوی عطسه کردن تان را بگیرید، همین کار ساده می تواند شما را راهی بیمارستان کند یا جویدن آدامس می تواند تمرکزتان را کم کند؟ در ادامه به 12 مورد از این عادت های مضر می پردازیم که در ظاهر ایرادی ندارند اما در حقیقت سلامت ما را به خطر می اندازند.
1- نگه داشتن عطسه
به کدام قسمت بدن صدمه می زند؟ دستگاه تنفسی، عروق خونی، مغز و در بدترین حالت، مری. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
افزایش خطر سرطان سینه در زنان شب کار

افزایش خطر سرطان سینه در زنان شب کار به گزارش خبرنگار مهر ، یافته های این تحقیق نشان می دهد زنانی که قبل از یائسگی هستند و در حال حاضر یا در گذشته سیگاری بودند و نیز در نواحی با میزان بالای نور در فضای باز در شب زندگی می کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.
پیتر جیمز ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در این باره می گوید: در جامعه مدرن صنعتی ما نور مصنوعی تقریبا در همه جا وجود دارد. نتایج ما نشان می دهد قرارگیری وسیع در معرض نورهای فضای باز در ساعات شب می تواند یک فاکتور پرخطر جدید برای سرطان سینه باشد.
به گفته جیمز، به نظر می رسد ملاتونین، هورمون تولید شده در مغز انسان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و تقویت سلامت قلب و مغز

فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و تقویت سلامت قلب و مغز به گزارش خبرنگار مهر ، سیب زمینی سرشار از فیبر و پتاسیم است و می تواند موجب افزایش روند هضم، میزان کلسترول و کنترل دیابت شود. وانگهی، سیب زمینی می تواند با بیخوابی مقابله کند. محققان فواید سیب زمینی را به شرح زیر اعلام می کنند:
حفظ سلامت قلب و عروق : سیب زمینی سرشار از فیبر، پتاسیم، و ویتامین های C و B6 است که می تواند برای سلامت قلب مفید باشد. میزان فیبر موجود در آن می تواند به کنترل میزان کلسترول و حفاظت از قلب هم کمک کند. نتایج مطالعات نشان می دهد خوردن سیب زمینی به دوری از بیماری قلبی ایسکمیک نیز کمک می کند. با مصرف به اندازه سیب زمینی می توان ریسک بیماری های قلبی را کاهش داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش<