پرشورترین نمایشگاه مطبوعات

پرشورترین نمایشگاه مطبوعات بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، با حضور پرشور حدود هزار رسانه در فضایی بالغ بر 15 هزار متر مربع جمعه در حالی به کار خود پایان داد که با خبر خوش رییس جمهور درباره یارانه مطبوعات آغاز و با وعده پرداخت صد در صدی اعتبارات معاونت مطبوعاتی توسط رییس دفتر رییس جمهور به پایان رسید.
نمایشگاهی با حضور تمام طیفهای سیاسی صاحب رسانه در کشور که نشان از فضای باز و آغوش گشوده دولت و وزارت ارشاد برای پذیرایی از همه رسانه ها در جشن سالانه خودشان بود.
امسال نمایشگاه مطبوعات تفاوت های ویژه ای با سالهای قبل داشت که از آن جمله می توان به برگزاری نشست های خبری وزرا ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 371 روز و 0 ساعت پیش
بهداد: هیچ وقت علیه مرد م بازی نکرد ه ام

بهداد: هیچ وقت علیه مرد م بازی نکرد ه ام حامد بهد اد حالا پانزد ه، شانزد ه سالی می شود که د ر د نیای بازیگری حضور د ارد ، حضوری مستمر که کارنامه رنگارنگی از همکاری با کارگرد ان های مختلف را برایش رقم زد ه است. د ر تمام این سال ها یعنی از سال 79 که با فیلم آخر بازی همایون اسعد یان پایش به سینما باز شد ، تقریبا هیچ سالی نبود ه که حد اقل یک فیلم را به کارنامه بازیگری اش اضافه نکرد ه باشد . حامد بهد اد اما بازیگری است که بیشتر نقش هایش، نقش هایی شلوغ و هیجانی است .
د ر د نیای بازی هایش شاید سه یا چهار نقش آرام و منزوی را بازی کرد ه باشد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 371 روز و 1 ساعت پیش
پیشگوی آمریکایی: ترامپ استیضاح می شود!

پیشگوی آمریکایی: ترامپ استیضاح می شود! استاد تاریخ آمریکایی که پیروزی دونالد ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیش بینی کرده بود، از استیضاح وی خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، آلان لیچمن با استفاده از 13 عامل کلیدی برای پیش بینی پیروز انتخابات ریاست جمهوری استفاده کرد. به کمک این روش منحصر به فرد، این استاد تاریخ موفق شد پیروزی ترامپ را پیش بینی کند.
وی اظهار داشته است: من پیش بینی می کنم که، حزب جمهوری خواه در کنگره او را استیضاح می کند. آنها ترامپ را نمی خواهند، به دلیل اینکه نمی توانند وی را کنترل کنند. او غیر قابل پیش بینی است.
این استاد تاریخ معتقد است که، ترامپ خودش باعث استیضاح وی می شود. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 12 ساعت پیش
بابک زنجانی دست به افشاگری زده است؟

بابک زنجانی دست به افشاگری زده است؟ وکیل بابک زنجانی در خصوص نامه منتشر شده زنجانی به دادستان تهران توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش مهر، رسول کوهپایه زاده در پاسخ به این سوال که چند وقت پیش بی بی سی فارسی نامه ای که به نقل از بابک زنجانی به دادستان تهران ارسال شده بود را منتشر و در آن اعلام کرده بود که زنجانی با نام بردن پرونده برخی از افراد سرشناس، خواهان ارائه دادرسی به طرز دیگری بوده است، این نامه مورد تایید شما است یا خیر؟، گفت: حضور رسانه های بیگانه و دخالت آن ها در پرونده موکل و دیگر پرونده ها نه تنها موجه نیست بلکه بیانگر این است که آنها به دنبال امیال سیاسی خود هستند و من هیچ ارتباطی با این رسانه ها نگرفتم. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 371 روز و 20 ساعت پیش
تغییر موضع ترامپ در قبال معترضان

تغییر موضع ترامپ در قبال معترضان خبرگزاری رویترز امروز (جمعه) خبر داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا چند ساعت پس از سرزنش معترضان خود ، از آنان تقدیر کرد.
وی ابتدا دیشب در توییتی نوشت: 'انتخابات موفق و بسیار آزاد ریاست جمهوری را برگزار کردیم. حالا معترضان حرفه ای با تحریک رسانه ها اعتراض می کنند. خیلی بی انصافی است!'
وی چند ساعت بعد واوائل صبح جمعه به وقت نیویورک درتوییت دیگری نوشت : ' ازعلاقه گروه های اندکی ازمعترضان به کشور بزرگمان بسیار خرسندم. همگی با افتخار و در کنار هم خواهیم بود.'
درهشت شهر بزرگ آمریکا وپس از شکست هیلاری کلینتون دمکرات از نامزد جمهوریخواهان اعتراضات اغلب آرام و مسالمت آمیزی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 372 روز و 3 ساعت پیش
اظهارات فرزند یکی از دیپلماتهای ربوده شده در لبنان

اظهارات فرزند یکی از دیپلماتهای ربوده شده در لبنان سیدرائد موسوی فرزند دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان با اشاره به انتخاب میشل عون به عنوان رییس جمهور جدید لبنان، اظهار کرد: لبنان در سال های اخیر از نظر سیاسی شرایط خوبی نداشت که در نتیجه به پیگیری های ما برای سرنوشت اتباع ربوده شده ایرانی در لبنان لطمه وارد کرد اما با انتخاب وی به عنوان رییس جمهور امیدواریم پیگیری های بیشتری انجام شود و ما نیز درخواست جدی خود را برای پیگیری سرنوشت دیپلمات های ربوده شده ایرانی مطرح خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: این موضوع در سطح ملی مطرح است و هم خانواده های ما و هم دولت جمهوری اسلامی باید در این زمینه کارهای جدی انجام دهند چرا که این شکایت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 372 روز و 20 ساعت پیش
خبر خوب هافبک استقلال برای منصوریان

خبر خوب هافبک استقلال برای منصوریان مدافع هافبک استقلال پایش به تمرین های این تیم باز شد.
به گزارش تابناک، خسرو حیدری مدافع هافبک استقلال که از مدت ها قبل به دلیل مصدومیت در تمرین های این تیم شرکت نمی کرد امروز (جمعه) در تمرین آبی ها حاضر شد و تمرین های اختصاصی را پشت سر گذاشت. به نظر می رسد این بازیکن می تواند به بازی استقلال و صبا در جام حذفی که جمعه هفته آینده برگزار می شود، برسد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 372 روز و 20 ساعت پیش
بهای نفت کاهش یافت

بهای نفت کاهش یافت قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 7 سنت کاهش به 45 دلار و 77 سنت رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که بازار مجددا بر روی مازاد عرضه موجود متمرکز شده و اگر اوپک و سایر تولید کنندگان توافقی روی کاهش قابل توجه تولید صورت ندهند، انتظار نمی رود این مازاد عرضه فروکش کند، قیمت نفت امروز کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 7 سنت کاهش به 45 دلار و 77 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز به دلیل تضعیف تقاضا در این کشور 10 سنت کاهش داشت و به 44 دلار و 56 سنت رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 372 روز و 22 ساعت پیش
کاخ سفید: دیدگاه اوباما درباره ترامپ تغییر نکرد

کاخ سفید: دیدگاه اوباما درباره ترامپ تغییر نکرد 'جاش ارنست' سخنگوی کاخ سفید پس از اولین دیدار 'باراک اوباما' و 'دونالد ترامپ'، با اعلام این مطلب که صحبت های این دو معطوف به دوره انتقال و مسایل مرتبط بود، گفت، دیدگاه اوباما درباره ترامپ تغییر نکرده است.
به نوشته مجله تایم آمریکا، ارنست به خبرنگاران گفت، این دیدار معطوف به گفت وگو درباره دوره انتقال، اداره و سازماندهی کاخ سفید، سیاست خارجی و امنیت ملی بود و به خوبی هم برگزار شد. این دو امروز در کاخ سفید درباره انتخابات ریاست جمهوری صحبت نکردند.
ارنست خاطر نشان کرد، در این دیدار، دو طرف درباره مسایلی که انتظار می رود اوباما در سفر پیش رو به اروپا و آمریکای لاتین مطرح کند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 372 روز و 23 ساعت پیش
گفتگوی تلفنی شاه عربستان خطاب با ترامپ

گفتگوی تلفنی شاه عربستان خطاب با ترامپ 'سلمان بن عبدالعزیز آل سعود' پادشاه عربستان در گفت وگوی تلفنی با 'دونالد ترامپ' نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ضمن تبریک این پیروزی به ترامپ، از آرزوی کشورش برای توسعه روابط تاریخی و راهبردی با آمریکا سخن گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العربیه، سلمان در این گفت وگوی تلفنی گفت، ریاض مشتاق توسعه روابط تاریخی و راهبردی با آمریکا و همکاری برای استقرار صلح و ثبات در خاورمیانه و جهان است.
وی در این مکالمه، برای مردم آمریکا پیشرفت و شکوفایی بیشتری در دوران ریاست جمهوری ترامپ آرزو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 372 روز و 23 ساعت پیش
ادامه تظاهرات ضد ترامپ در آمریکا

ادامه تظاهرات ضد ترامپ در آمریکا هزاران نفر پنجشنبه شب برای دومین شب پیاپی در بسیاری از شهرهای آمریکا در اعتراض به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تظاهرات کردند.
به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، صدها دانشجو در محوطه دانشگاه کالیفرنیا در شهر لس آنجس گرد آمدند که پلاکاردها و نوشته هایی در دست داشتند که روی آنها شعارهایی علیه ترامپ نوشته شده بود.
نخستین تظاهرات ضد ترامپ به محض اعلان پیروزی این میلیاردر عوامگرا در محوطه این دانشگاه برگزار شد.
یکی از تظاهرکنندگان به نام دیزیر ریوریا 24 ساله به فرانس پرس گفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 372 روز و 23 ساعت پیش
تصاویر/ دیدار اوباما و ترامپ در کاخ سفید

تصاویر/ دیدار اوباما و ترامپ در کاخ سفید رئیس جمهور منتخب آمریکا برای بحث در مورد نحوه انتقال قدرت، به کاخ سفید رفته است.
به گزارش فرادید، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا روز پنج شنبه برای اولین بار از زمان پیروزی در انتخابات، با باراک اوباما رئیس جمهور این کشور دیدار کرد. در این نشست، طرفین در مورد نحوه انتقال آرام قدرت از دولت کنونی به دولت آتی صحبت کردند.
در حالی که رسانه ها در انتظار ثبت لحظه ورود ترامپ به کاخ سفید بودند، وی از دربی دیگر وارد ساختمان شده و با اوباما دیدار کرد. بر خلاف هشت سال قبل که اوباما و جورج بوش با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند، دو رئیس جمهور با هم عکس نگرفتند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 373 روز و 1 ساعت پیش
اولاند به سران اروپا: با ترامپ صریح باشید و قاطع

اولاند به سران اروپا: با ترامپ صریح باشید و قاطع رئیس جمهور فرانسه از سران اتحادیه اروپا خواست در مواجهه با رئیس جمهور جدید آمریکا بسیار روشن، هوشیار و قاطع رفتار کنند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رئیس جمهور فرانسه از سران اتحادیه اروپا خواست در مواجهه با رئیس جمهور جدید آمریکا بسیار روشن، هوشیار و قاطع رفتار کنند.
کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) اعلام کرد؛ فرانسوا اولاند در پیامی به سران اتحادیه اروپا گفت: ما باید به ویژه در سه موضوع امنیت ، اقتصاد و محیط زیست کاملا قاطع و روشن با دونالد ترامپ صحبت کنیم.
وی افزود: ما در مواجهه با رییس جمهور جدید آمریکا به اروپایی متحد نیاز داریم تا بتواند حرفش را بزند و سیاست خود را بر ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 373 روز و 17 ساعت پیش
اولین کشتی مسافربری چابهار به مسقط راه اندازی شد

اولین کشتی مسافربری چابهار به مسقط راه اندازی شد محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه اندازی اولین کشتی مسافربری بین چابهار و مسقط در عمان خبر داد و گفت: "قیمت بلیط رفت و برگشت این مسیر 400 تا 800 هزار تومان است."
به گزارش تسنیم، معاون وزیر راه و شهرسازی در توضیح این مسافرت دریایی گفت که این کشتی مسافت بین چابهار تا مسقط را در سه ساعت طی میکند، کشتی ها ساعت 8:30 حرکت کرده و 11:30 به مقصد می رسد.
آقای سعید نژاد همچنین عنوان کرد: "براساس برنامه ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک کشتی های ایرانی نیز وارد این مسیر دریایی می شوند." ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 373 روز و 17 ساعت پیش
100 پرواز در مسکو لغو شد

100 پرواز در مسکو لغو شد بارش برف سنگین که از چهارشنبه شب مسکو را فرا گرفته، سبب لغو بیش از 100 پرواز و تاخیر چندین پرواز دیگر به مقاصد خارجی و داخلی، بروز اختلال در کار فرودگاه ها و سرگردانی مسافران شده است.
تا ساعت هشت امروز (پنجشنبه) شرمیتووا فرودگاه اصلی مسکو و همچنین دوماددوا و ونوکووا افزون بر لغو پروازها، برنامه زمانی چندین پرواز را نیز تغییر داده اند تا شرایط برای حرکت آماده شود.
بنا به اعلام پایگاه روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس، فرودگاه دوماددوا با 88 لغو و 10 تاخیر پرواز بیشترین تغییر را در برنامه های کاری خود داده است و مسافران زیادی سرگردان شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 373 روز و 22 ساعت پیش
پیام تبریک اردوغان به ترامپ

پیام تبریک اردوغان به ترامپ رجب طیب اردوغان طی تماس تلفنی با دونالد ترامپ، پیروزی وی را در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا تبریک گفته و در مسئوولیت جدیدش آرزوی موفقیت کرده است.
به گزارش خبرآنلاین، اردوغان در تماس تلفنی خود با ترامپ با اشاره به اینکه ترکیه و آمریکا دو متحدانی هستند که روابط هردو کشور مبتنی بر احترام متقابل و منافع مشترک است، اظهار داشت: بر این باورهستم که در دوره جدید، روابط دوجانبه با همکاری مشترک همدیگر، بیش از پیش تقویت شود.
طرفین علاوه بر روابط دوجانبه، برای گسترش هرچه بیشتر مناسبات، همکاری ها در موضوعات منطقه ای و بین المللی و در رأس آن تروریسم، بر عزم خود تأکید کردند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 373 روز و 23 ساعت پیش
نتیجه پرونده سوءرفتار برد پیت

نتیجه پرونده سوءرفتار برد پیت پرونده تحقیقات درباره سوءرفتار برد پیت، بدون یافتن هرگونه مدرکی نشان دهنده رفتار نادرست این بازیگر بسته شد.
به گزارش خبرآنلاین، آنجلینا جولی یک روز پس از مجادله برد پیت با مداکس در یک پرواز خصوصی برای حفظ سلامت خانواده، درخواست جدایی از پیت را به دادگاه ارائه کرد. مداکس نخستین فرزندخوانده برد پیت و آنجلینا جولی است.
پس از آن مددکاران اجتماعی درباره احتمال سوءرفتار برد پیت با مداکس 15 ساله تحقیقات خود را آغاز کردند، اما سرانجام هیچ گواهی مبنی بر سوءرفتار این بازیگر نیافتند.
دپارتمان خدمات خانواده و فرزندان لس آجلس اعلام کرده بود که نمی تواند در جریان بودن این تحقیقات را تایید ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 374 روز و 0 ساعت پیش
واکنش کره شمالی به روی کار آمدن ترامپ

واکنش کره شمالی به روی کار آمدن ترامپ کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد که حتی با روی کار آمدن دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا، این کشور برنامه هسته ای خود را رها نخواهد کرد.
ترامپ که دیروز به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد پیشتر در سخنانی اعلام کرده بود که اگر به این نتیجه برسد گفت و گو نتیجه بخش است با کره شمالی مذاکره خواهد کرد.
کره شمالی تاکنون به طور مستقیم در باره پیروزی ترامپ موضع نگرفته اما رسانه های گروهی این کشور که معمولا دیدگاههای دولتمردان آن را منتشر می کنند، گزارش کرده اند که دولت آینده آمریکا در برخورد با قدرت هسته ای کره شمالی کار دشواری در پیش خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 374 روز و 0 ساعت پیش
رنج های دختر 11 ساله که حکم قصاص دوچشم را اجرا کرد

رنج های دختر 11 ساله که حکم قصاص دوچشم را اجرا کرد 7 سال بزرگتر شده است. دختربچه 4 ساله ای که درعرض چند ثانیه همه زندگی اش عوض شد. حالا 11 سال دارد، ولی پای صحبت هایش که بنشینی، دختری را می بینی که هیچ نشانه ای از کودکی و دنیای کودکی ندارد. 7 سال گذشته ولی فاطمه بیشتر از این حرف ها بزرگ شده است. با چشمانی که دیگر نمی بیند و با یک عینک دودی، طوری صحبت می کند که انگار دردهایش تمامی ندارد. دختربچه ای که تنها آرزویش دیدن این دنیاست. دنیایی که به او و کودکی اش رحم نکرد.
فاطمه تنها 4 سال داشت که در آن شب تاریک ازسوی شوهرعمه اش شکنجه شد و چشمانش را به خاطر ریختن آهک از دست داد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 374 روز و 11 ساعت پیش
اولین سخنان هیلاری کلینتون پس از شکست

اولین سخنان هیلاری کلینتون پس از شکست هیلاری کلینتون با همراهی خانواده اش سخنرانی نمادین پذیرش شکست در انتخابات را ایراد کرد.
به گزارش ایسنا، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) در جمع هواداران خود برای سخنرانی پذیرش شکست حاضر شد.
او گفت، پیش تر به دونالد ترامپ پیروزی وی را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفته و اعلام کرده که حاضر است با وی همکاری کند.
هیلاری کلینتون تصریح کرد، امیدوار است که ترامپ رئیس جمهوری همه باشد. او گفت: ما انتقال صلح آمیز قدرت در آمریکا را گرامی می داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 374 روز و 12 ساعت پیش
اوباما: سیاست همین است

اوباما: سیاست همین است رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی گفت که از اظهارات دونالد ترامپ در سخنرانی اعلام پیروزی دلگرم شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه واشنگتن پست، باراک اوباما در پی پیروزی کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ایراد سخنرانی پرداخت. اظهارات اوباما به شرح زیر است.
دیروز پیش از آغاز شمارش آرا من ویدیویی ضبط کردم که برخی از شما ممکن است دیده باشید و در آن به مردم آمریکا گفتم بدون توجه به این که شما در انتخابات از چه جناحی بوده اید و کاندیدای شما رأی آورده است یا خیر، خورشید فردا طلوع خواهد کرد. این پیش بینی به وقوع پیوست و اکنون خورشید طلوع کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 374 روز و 12 ساعت پیش
(تصاویر) بازار ارز تهران در روز پیروزی ترامپ

(تصاویر) بازار ارز تهران در روز پیروزی ترامپ بازار ارز و طلا تحت تاثیر رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی و دلار آمریکا امروز چهارشنبه نوزده آبان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده دچار نوسان شد بطوری که قیمت سکه بهار آزادی 22 هزار تومان و نرخ دلار 17 تومان گران شد. نرخ دلار آمریکا با 17 تومان رشد 3653 تومان، یورو با 57 تومان افزایش 4 هزار و 96 تومان و درهم امارات با 7 تومان رشد یک هزار و پنج تومان داد و ستد شد.
*عکاس: جواد هادی/ فارس ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 374 روز و 19 ساعت پیش
ایران و فردای انتخابات آمریکا

ایران و فردای انتخابات آمریکا هراس و شگفتی، ترکیبی رعشه برانگیز، جامعه آمریکا را دربر گرفته بود. ترس از بامداد چهارشنبه مردم را گریزان از مباحث پساانتخاباتی کرده بود؛ انتخاباتی که به آوردگاهی تاریخی میان دو جامعه بس متفاوت موجود در آمریکا در هزاره نوین بدل شد. بزنگاهی که هویت هر دو جامعه را برساخته و شکافی چه بسا پرنشدنی را در ینگه دنیا تعمیق بخشید.
شکاف میان دو جامعه آمریکایی هفته ها پیش از آغاز مناظره های انتخاباتی نیز سر باز کرده بود. شکافی میان دارندگان تحصیلات بالا و پایین، سکولارها و دینداران، سفیدپوستان و اقلیت ها، حامیان مهاجرت و مخالفان آن؛ شکافی که دامن زننده نفرت در بطن جامعه آمریکایی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 375 روز و 1 ساعت پیش
آشوب در بازهای مالی پس از اعلام پیشتازی ترامپ

آشوب در بازهای مالی پس از اعلام پیشتازی ترامپ با تقویت چشم انداز پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا بازارهای بورس آسیا افت کرده است.
شاخص همه بازارهای عمده منطقه کاهش یافته و پول بیشتری صرف خریداری طلا و ارزهای با ثبات از جمله ین شده است.
درحالی که معامله گران سهام انتظار پیروزی راحت هیلاری کلینتون را داشتند، حتی یک رقابت فشرده هم برای ایجاد بی ثباتی کافی است.
نیکی 225 ژاپن 2.2 درصد کاهش یافت، هانگ سنگ در هنگ کنگ 3.5 درصد و شانگهای کامپوزیت 1.3 درصد.
شاخص ای اس اکس 200 استرالیا هم 3.7 درصد افت کرد درحالی که کوسپی کره جنوبی 2.8 درصد پایین آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 375 روز و 3 ساعت پیش
این سلفی های خجالت آور

این سلفی های خجالت آور روزنامه آفتاب یزد نوشت: آن عکس زشت بود و خجالت آور؛ اما این فروریختگی اخلاقی چهره دومی هم دارد؛ چهره ای که با بهره گرفتن از آن افرادی مانند این ورزشکار به خود جرأت هنجارشکنی می دهند. عکس های منتشر شده در شبکه های مجازی از مراسم مرحوم پورحیدری در بنیان های اخلاقی،عملا چیزی بدتر از عکس با جسم نیمه جان یک مریض است. چطور فقط خوب خود را می بینیم و بد دیگران را؟!
چند روز پیش یکی از قهرمانان و نخبگان جامعه ورزشی ایران، آقای پورحیدری، فوت کردند. من البته چندان آشنایی با امور ورزشی و ورزشکاران ندارم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 375 روز و 20 ساعت پیش
آخرین مهلت دریافت ویزای اربعین

آخرین مهلت دریافت ویزای اربعین معاون سازمان حج و زیارت از صدور بیش از 600 هزار روادید برای ثبت نام کنندگان سماح در 16 دفتر کنسولگری عراق خبر داد.
به گزارش ایسنا، حمید محمدی از ثبت نام بیش از یک میلیون و 70 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: از روز دوشنبه 2300 دفتر زیارتی در سراسر کشور کار ثبت نام و دریافت ویزای زائران را به صورت یک جا انجام می دهند که مشتاقان زیارت اربعین برای سهولت و تسریع در فرآیند صدور ویزا می توانند به این دفاتر مراجعه کنند.
وی افزود: تا این لحظه بیش از 600 هزار روادید برای زائران اربعین ثبت نام کننده در سماح در 16 دفتر کنسولگری عراق صادر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 375 روز و 22 ساعت پیش
حریق ناگهانی اتوبوس در اتوبان آزادگان

حریق ناگهانی اتوبوس در اتوبان آزادگان رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از حریق ناگهانی یک دستگاه اتوبوس درون شهری در بزرگراه آزادگان خبر داد.
به گزارش ایسنا، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از حریق ناگهانی یک دستگاه اتوبوس درون شهری در بزرگراه آزادگان خبر داد.
سرهنگ نادر رحمانی در این باره گفت: حوالی ساعت 9:15 امروز یک دستگاه اتوبوس درون شهری در مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان در حال حرکت بود که ناگهان در محدوده نوروز آباد از ناحیه موتور دچار حریق شد.
وی با بیان اینکه در پی این حادثه ترافیک سنگینی در بزرگراه آزادگان ایجاد شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 375 روز و 22 ساعت پیش
روشی جدید برای درمان زیکا

روشی جدید برای درمان زیکا متخصصان ادعا کرده اند که به تازگی به روشی دست یافته اند که به کمک آن می توان جنین را از اثرات مخرب ویروس زیکا در امان نگه داشت.
به گزارش ایسنا، متخصصان آمریکایی تاکنون توانسته اند در موش های آزمایشگاهی و با روش درمان آنتی بادی به این موفقیت دست پیدا کنند اما معتقدند که سرانجام می توان با همین سیستم به روش درمانی برای زنانی که در دوران بارداری به ویروس زیکا آلوده شده اند دست یافت.
ویروس زیکا می تواند آسیب جدی به مغز نوزاد وارد کند. همچنین در "آنتی بادی تراپی"، سلول های خون از افرادی که به تازگی آلوده به ویروس زیکا شده و با آن مقابله کرده اند گرفته شده و مورد استفاده قرار می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 375 روز و 22 ساعت پیش
یادبود ژاپنی ها هم برای عباس کیارستمی

یادبود ژاپنی ها هم برای عباس کیارستمی شرکت ژاپنی پخش کننده فیلم های کیارستمی در ژاپن و تهیه کننده ی آخرین اثر این فیلم ساز مثل یک عاشق ؛ برنامه ای 9 روزه برای بزرگداشت این فیلم ساز فقید برپا کرد.
به گزارش ایسنا، شرکت پخش و تولید فیلم یورواسپیس که بیشتر از 20 سال پخش کننده همه فیلمهای کیارستمی در سراسر ژاپن بوده و تهیه کننده آخرین کار او مثل یک عاشق بود، مراسم یادبودی را به مدت 9 روز در محل سینمای خود در توکیو برگزار کرد.
هوری کوشی تهیه کننده و رئیس این شرکت معتبر پخش که از دوستان نزدیک عباس کیارستمی است، این برنامه را مراسم ترحیم کیارستمی خواند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 375 روز و 22 ساعت پیش
تبریک اسطوره فوتبال آلمان به علی کریمی

تبریک اسطوره فوتبال آلمان به علی کریمی میشاییل بالاک تولد علی کریمی را تبریک گفت.
به گزارش خبرآنلاین، میشائیل بالاک که چندی پیش با انتشار عکسی از علی کریمی یادی از او کرده بود، این بار به بهانه تولد این بازیکن، عکسی از وی در صفحه شخصی خود منتشر کرده و به فارسی نوشت:
دوست عزیز، علی کریمی تولدت مبارک. آرزوی بهترین را برای تو و خانواده ات دارم.
در زیر متن پیام اسطوره فوتبال آلمان برای علی کریمی را مشاهده می کنید. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 375 روز و 23 ساعت پیش
ماجرای مرموز گم شدن زنان یک خانواده

ماجرای مرموز گم شدن زنان یک خانواده اوایل هفته گذشته زنی میانسال ساکن منطقه مراوه تپه برای رفتن به میهمانی از خانه خارج شد اما به طور مرموزی ناپدید شد.
به گزارش روزنامه ایران، با توجه به اینکه خانواده زن 50 ساله ساعت ها از او بی خبر بودند و تلاش های چند ساعته برای یافتن ردی ازوی به نتیجه نرسید، موضوع گم شدن او به پلیس اعلام شدکه بلافاصله تجسس برای یافتن این زن در دستورکار قرار گرفت.
براساس آخرین گزارش ها با توجه به اینکه دمپایی و کلاه این زن در حوالی رودخانه اترک استان گلستان پیدا شده، عملیات جست و جو در اعماق این رودخانه آغاز شده و همچنان ادامه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 376 روز و 0 ساعت پیش
احکام صادر شده برای تخلفات احمدی نژاد

احکام صادر شده برای تخلفات احمدی نژاد محمود صادقی نماینده تهران: احکام صادر شده برای احمدی نژاد فراتر از سه حکم است.
به گزارش اعتماد، رقم کلی تخلفات ایشان و دولتش 48 هزار میلیارد تومان بود و این سه حکم بخشی از این مجموعه بزرگ است. احکام ریز و درشتی در دیوان محاسبات علیه اجزای دولت سابق و شخص رییس دولت صادر شده و قطعی است.
به این معنا که در سیستم خود دیوان رفت و برگشت کرده و بعد از صدور رای طرف هایی که محکوم شده اند دفاع کرده اند و در محکمه دیوان این آرا قطعیت پیدا کرده است.
سیستم دیوان محاسبات هم به گونه ای است که قوه اجرایی دارد و می تواند خود آرایش را اجرا کند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 376 روز و 1 ساعت پیش
آخرین آرایش آرای هیلاری و ترامپ

آخرین آرایش آرای هیلاری و ترامپ روز موعود فرا رسید و صدای زنگ مبارزه به صدا در آمد. اگر روزی روزگاری ترامپ در مسابقات نمایشی کشتی کج حضور پیدا می کرد، امروز باید به شکل رسمی روی یک رینگ نفس گیر با هیلاری کلینتون مبارزه کند. روزی که قرار است یک نفر از آن رینگ پیروز میدان باشد و پیروز میدان نیز 4 سال سکان هدایت آمریکا را به دست خواهد گرفت.
به گزارش دنیای اقتصاد، این مسابقه در حالی زنگ صدای آن به صدا درآمده است که هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها از سوی اف بی آی متهم شده بود که احتمالا اسناد طبقه بندی شده را از طریق یک سرور خصوصی ارسال می کرده است؛ اما روز یکشنبه، درحالی که 48 ساعت به روز انتخابات باقی مانده بود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 376 روز و 1 ساعت پیش
انهدام دو تیم خرابکار توسط سپاه و وزارت اطلاعات

انهدام دو تیم خرابکار توسط سپاه و وزارت اطلاعات سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: سپاه و مجموعه نیروهای مسلح و امنیتی کشور برفعالیت گروهک ها تروریستی که عمدتا وابسته به سرویس های بیگانه هستند، تسلط کامل دارند.
سردارسرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف درپاسخ به سئوال مبنی بر اینکه ناکامی های آمریکا در برابر جلوه های قدرت نرم جبهه مقاومت را در چه می بینید؟ ادامه داد، به نظر من دو تا موضوع ناکامی های آمریکایی ها را برای آنان مکشوف کرده است.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توضیح داد، شما ببینید درهمه پرونده های امنیتی که آمریکایی ها دراطراف کشورهای اسلامی از جمله افغانستان ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 376 روز و 11 ساعت پیش
رعد و برق خط 5 متروی تهران را از کار انداخت

رعد و برق خط 5 متروی تهران را از کار انداخت بر اساس باران و رعدوبرق فعالیت خط 5 مترو تهران از صادقیه به سمت کرج متوقف شد.
به گزارش تسنیم شرکت بهره برداری مترو تهران طی اعلامیه ای از توقف فعالیت ایستگاه صادقیه به سمت کرج خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: شرکت بهره برداری مترو تهران ضمن پوزش از مسافران محترم، به اطلاع می رساند که به علت رعد و برق شدید و قطع برق در بخش شمالی خط 5 مترو (تهران تا اتمسفر) سرویس دهی از صادقیه به سمت کرج درحال حاضر انجام نمی شود. این اعلامیه افزوده است: مهندسان و کارکنان شرکت بهره برداری مترو تهران به سرعت در حال تعمیر و رفع نقص به وجودآمده هستند و تردد قطارها به محض امکان از سر گرفته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 376 روز و 12 ساعت پیش
(عکس) ترامپ در حال تماشای سخنرانی تبلیغاتی همسرش

(عکس) ترامپ در حال تماشای سخنرانی تبلیغاتی همسرش دونالد ترامپ در حالی که در هواپیمای شخصی خود از یک گردهمایی به گردهمایی دیگر سفر میکند مشغول تماشای سخنرانی تبلیغاتی همسرش است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 376 روز و 18 ساعت پیش
پشت پرده حضور جدیدی در خانه پورحیدری چه بود؟

پشت پرده حضور جدیدی در خانه پورحیدری چه بود؟ عباس جدیدی شب گذشته به خانه اسطوره باشگاه استقلال رفت تا در مورد حرف و حدیث هایی که در موردش به وجود آمده بود از خانواده پورحیدری عذرخواهی کند.
به گزارش ورزش سه، ماجرا از انتشار یک عکس پرحاشیه شروع می شود، عکس یادگاری عباس جدیدی با پیکر نیمه جان منصور پورحیدری که این موضوع واکنش های تندی را از سوی کابران اینترنتی به همراه داشت.
این عکس مربوط به آخرین روزهایی می شود که اسطوره استقلال در بیمارستان ایران مهر با بیماری مبارزه می کرد و عده ای انتشار این عکس توسط جدیدی را سوء استفاده از محبوبیت منصور پورحیدری می دانستند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 376 روز و 18 ساعت پیش
داعش در موصل از گاز خردل استفاده کرده است

داعش در موصل از گاز خردل استفاده کرده است همزمان با کاهش شدت درگیری ها در شرق موصل، یک مسئول امنیتی کرد اعلام کرد، داعش در درگیری های شهر موصل از گاز خردل و کلر استفاده کرده است. این در حالی است که پیشمرگ ها امروز (دوشنبه) از کنترل خود بر شهر بعشیقه خبر دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، منابع عراقی می گویند، پس از تصمیم ارتش عراق برای بازگشت به منطقه گوگجلی و تمرکز بر آن و مصون کردن خطوط مقدم خود از شدت درگیری ها در محور شرقی موصل کاسته شده است.
درگیری های شدیدی میان نیروهای عراقی و داعش در مرزهای منطقه رادیو و تلویزیون دولتی عراق در شرق موصل رخ داد و این نیروها کنترل این منطقه را در دست گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 376 روز و 18 ساعت پیش
تشخیص سرطان پروستات با یک آزمایش خون جدید

تشخیص سرطان پروستات با یک آزمایش خون جدید محققان انگلیسی آزمایش خون جدیدی ابداع کرده اند که می تواند مردانی را که در معرض خطر بالای ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند، شناسایی کند.
به گزارش ایرنا، ابداع یک آزمایش خون برای تشخیص بیماری سرطان پروستات، می تواند هزاران مرد را از درمان های غیرضروری نجات دهد و افراد در معرض خطر را به موقع شناسایی کند.
در این روش جدید که توسط محققان دانشگاه 'کویین مری' در لندن ابداع شده است، سلول های تومور در مراحل ابتدایی رشد، تشخیص داده می شوند.
این روش، در صورتی که یافته های ابتدایی آن که بر اساس آزمایش روی 80 نمونه بیمار مبتلا به سرطان پروستات به دست آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 376 روز و 18 ساعت پیش
حکم 2 متهم دیگر پرونده حمله به سفارت عربستان

حکم 2 متهم دیگر پرونده حمله به سفارت عربستان وکیل مدافع دو نفر دیگر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان از ابلاغ حکم پرونده موکلانش خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمد نریمانی اظهار کرد: یکی از موکلانم به 6 ماه حبس محکوم شده و موکل دیگرم به 91 روز حبس تعلیقی محکوم شده است.
مصطفی شعبانی وکیل مدافع تعدادی از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان در 14 آبان ماه به خبرنگار ایسنا از ابلاغ حکم حبس موکلانش در این پرونده خبر داده بود.
وی درباره مفاد حکم صادره در پرونده متعرضان به سفارت عربستان گفت: حکم این پرونده به صورت الکترونیکی به من ابلاغ شده است و موکلانم به حبس محکوم شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 376 روز و 18 ساعت پیش