(کاریکاتور) غافلگیری جالب وزیر بهداشت!

(کاریکاتور) غافلگیری جالب وزیر بهداشت! در حاشیه تعجب وزیر بهداشت از موبایل داشتن دانش آموزان یک مدرسه، محمدرضا میرشاه ولد این کارتون را در شهرآرا منتشرکرد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 16 دقیقه پیش
(تصویر) محسن هاشمی سوار بر موتور

(تصویر) محسن هاشمی سوار بر موتور محسن هاشمی امروز با موتور سیکلت خود را به جمع اعضای شورا برای حضور در مراسم تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل به مناسبت سالروز شوراها رساند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 25 دقیقه پیش
وزارت نیرو: انتقال آب از دریای عمان خیال پردازانه است

وزارت نیرو: انتقال آب از دریای عمان خیال پردازانه است مشاور وزیر نیرو در امور راهبردی و توسعه پایدار 'طرح انتقال آب از دریای عمان به مشهد' را خیال پردازانه توصیف و بیان کرد: به جای این طرحها باید به اصلاح الگوی مصرف آب روی آورد که طبق بند هشت سیاستهای اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری توصیه شده است.
به گزارش ایرنا؛ محمد فاضلی روز پنجشنبه در نشستی با عنوان 'الزمات پایدارسازی منابع آب' در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور اساتید، مدیران حوزه آب و فاضلاب و فعالان تشکلهای زیست محیطی خراسان رضوی افزود: طبق این طرح قرار است آب دریای عمان از کریدورشرق یعنی از سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی به خراسان رضوی و مشهد برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 26 دقیقه پیش
پمپئو وزیر خارجه آمریکا شد

پمپئو وزیر خارجه آمریکا شد وزیر خارجه پیشنهادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا توانست با حداقل رای لازم، سکان این وزارتخانه را به دست گیرد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا در 13 مارس با یک پیامک توئیتری رکس تیلرسون وزیر خارجه خود را که در سفر آفریقایی بود از کار برکنار و مایک پمپئو رئیس سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) را برای این منظور معرفی کرد.
پمپئو در دو نوبت در کمیته روابط خارجی سنا حاضر شد. وی در نخستین جلسه نتوانست رای لازم را کسب کند اما با رایزنی های جمهوریخواهان در نشست دوم توانست با 11 رای در برابر 9 رای، از پشتوانه کمیته روابط خارجی برخوردار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 36 دقیقه پیش
(تصویر) کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز

(تصویر) کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز رئیس روابط عمومی آموزش وپرورش خوزستان گفت: ولی یکی از دانش آموزان در حمیدیه با ورود به کلاس درس یک معلم ما را مورد ضرب و شتم قرار داد.
به گزارش مهر، بابک نوری زاده امروز پنج شنبه با اظهار تاسف از ضرب و شتم دبیر فیزیک توسط ولی دانش آموز در حمیدیه اظهار کرد: متاسفانه دیروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت، در پی تاخیر یکی از دانش آموزان روستای دهکده حمیدیه همکار ما آقای جرفی وی را به دفتر راهنمایی می کند که پس از تماس وی با اولیا خود، پدر دانش آموز بدون هماهنگی و اطلاع مسئولان مدرسه به کلاس درس معلم مراجعه کرده و وی را مورد ضرب و شتم قرار می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 دقیقه پیش
روسیه: تغییر در برجام غیرممکن است

روسیه: تغییر در برجام غیرممکن است سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه از اظهارات روسای جمهور فرانسه و امریکا درباره برجام ابراز نگرانی کرد.
به گزارش فارس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اظهارات روسای جمهور آمریکا و فرانسه درباره توافق هسته ای برجام واکنش نشان داد.
امانوئل ماکرون که برای سفری سه روزه به واشنگتن سفر کرده روز دوشنبه (24 آوریل/4 اردیبهشت ماه) در نشست خبری مشترک با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید آمادگی خود را برای همکاری با آمریکا جهت رسیدن به توافقی جدید در خصوص ایران با چهار ستون اعلام کرد. (بیشتر بخوانید) ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد در برنامه ششم توسعه حداقل 20 درصد افزایش خواهد داشت.
به گزارش فارس، عبدالرضا عزیزی بعدازظهر امروز در نشست مشترک اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با مدیران استان فارس اظهار داشت: زمانی که قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شد، در ابتدا موجب عدالتی نسبی در میزان حقوق و دستمزدها شد اما در حال حاضر با تغییر شرایط، موجب بی عدالتی شده است.
وی افزود: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی سعی کرده اند در تمام طرح ها صدای اقشار گوناگون را بشنوند تا یک عدالت نسبی در پرداخت ها به وجود آید. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 26 دقیقه پیش
نام لیونل مسی می تواند برند شود

نام لیونل مسی می تواند برند شود براساس حکم یک دادگاه اروپایی، لیونل مسی، یکی از پردرآمدترین فوتبالیست های جهان می تواند نامش را به عنوان برند (نشان بازرگانی) ثبت کند.
به گزارش بی بی سی، تیم های فوتبال بارسلونا و آرژانتین هفت سال مبارزه حقوقی کردند تا بتوانند نام لیونل مسی را در لباس ها و وسایل ورزشی استفاده کنند.
درخواست اولیه آنها از سوی شرکت اسپانیایی فروش دوچرخه "ماسی" ( Massi) به چالش کشیده شد. این شرکت استدلال کرده بود که اسم مسی با ماسی شباهت فراوانی دارد و ممکن است باعث سردرگمی مشتریان شود.
اما دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در پاسخ به آن گفت که این فوتبالیست مطرح تر از آن است که باعث ایجاد سردرگمی برای ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 46 دقیقه پیش
چگونه بساط تجمع ها در بهشت جمع شد؟

چگونه بساط تجمع ها در بهشت جمع شد؟ با استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران، بساط اعتراض های هر روزه مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر نیز برچیده شد، به نحوی که دیگر خبری از تجمع در خیابان بهشت نیست.
به گزارش ایرنا، با شروع به کار نجفی به عنوان شهردار تهران، آمار تجمع های اعتراضی نسبت به دوره مدیریت قبلی به یکباره آنقدر زیاد شد که بیشتر ایام هفته شاهد برگزاری تجمع مقابل ساختمان شهرداری و شورا بودیم.
آمار تعداد تجمع های اعتراضی مقابل ساختمان شهرداری بعد از انتخاب نجفی به عنوان شهردار تهران نسبت به قبل آنقدر زیاد بود که برخی تحلیلگران امور شهری ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 5 دقیقه پیش
انتقال سفارت جمهوری چک از تل آویو به قدس

انتقال سفارت جمهوری چک از تل آویو به قدس میلوش زمان رئیس جمهوری چک اعلام کرد که کشورش سفارت خود را از تل آویو به قدس منتقل خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد، یک سایت عبری زبان به نقل از رئیس جمهوری چک نوشت که هر کس با انتقال سفارت به قدس مخالفت کند ترسو و بزدل است!
وی خاطرنشان کرد: در ماه آینده در اولین گام یک کنسولگری افتخاری در شهر قدس دایر می کنیم.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که آندری بابیش نخست وزیر جمهوری چک اعلام کرد که کشورش هرگز سفارت خود را به قدس منتقل نخواهد کرد.
وی خاطرنشان ساخت که دولت چک هرگز بر خلاف سیاست های مشترک اتحادیه اروپا در قبال قدس عمل نخواهد کرد و مصوبات ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
وزیر خارجه پاکستان عزل شد

وزیر خارجه پاکستان عزل شد دادگاهی در پاکستان وزیر خارجه این کشور را به جرم پولشویی از حضور در پارلمان و ادامه کار وزارت منع کرد حال آنکه ممکن است این حکم با درخواست تجدید نظر مواجه شود.
به گزارش مهر به نقل از روزنامه پاکستان، محمد خواجه آصف وزیر خارجه پاکستان به اتهام پولشویی به صورت مادام العمر از حضور در پارلمان این کشور منع شد.
وی همچنین از سمت وزارت خارجه پاکستان نیز عزل شده است.
گفتنی است این حکم که امروز از سوی دادگاه عالی اسلام آباد اعلام شد ضربه مهلکی برای حزب حاکم مسلم لیگ (نواز) آن هم تنها چند ماه مانده به برگزاری انتخابات عمومی، تلقی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
آیت الله نوری همدانی: اخذ دیرکرد توسط بانک ها، حرام است

آیت الله نوری همدانی: اخذ دیرکرد توسط بانک ها، حرام است آیت االه نوری همدانی با بیان اینکه دیرکردی که بانک ها اخذ می کنند، حرام است، گفت: این دیرکردها موجب تعطیلی برخی کارخانه ها شده است.
به گزارش ایسنا، آیت الله نوری همدانی صبح امروز در دیدار با وزیر کار، تعاون ورفاه اجتماعی در قم بیان کرد: امام خمینی بارها در صحیفه نور تاکید کرده اند که انسان ها نسبت به زیر دست خودشان مسئول هستند؛ هر کسی که در محیطی مشغول به فعالیت است، حقوقی دارد و باید این حقوق رعایت شود.
وی با بیان اینکه مردم سپر دین در برابر دشمن هستند، گفت: همین مردم موفق شدند استبداد و طاغوت را شکست بدهند و انقلاب کنند و در 8 سال جنگ تحمیلی در برابر دشمن ایستادند و خدمت به این ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
محمود حجتی در یک قدمی شهرداری تهران

محمود حجتی در یک قدمی شهرداری تهران فرارو- شواهد قراین نشان می دهد محمود حجتی وزیر کشاورزی به یک قدمی مدیریت شهرداری تهران رسیده است. گفته می شود حزب کارگزاران سازندگی دیروز رسما حمایت خود را از حجتی اعلام کرده است. از طرف دیگر با توجه به این که حجتی مورد حمایت دیگر حزب اصلاح طلب یعنی اتحاد ملت هم هست به نظر می رسد مسیر برای شهردار شدن او باز شده است.
حزب کارگزاران امیدوار است که با شهردار شدن حجتی اجماع به جبهه اصلاحات بازگردد.
حالا امروز غلامحسین کرباسچی دبیرکل کارگزاران در گفت و گویی اظهار کرد "'محمود حجتی می تواند برای تهران گره گشا باشد." ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 45 دقیقه پیش
(ویدئو) تست تصادف فولکس واگن پاسات مدل 2017

(ویدئو) تست تصادف فولکس واگن پاسات مدل 2017 بعد از سال ها فولکس واگن با نسل هفتم Passat که در سال 2012 در ایالات متحده آمریکا معرفی شده است، وارد شد.این محصول را میتوان رقیبی سرسخت برای غول های ژاپنی یعنی هوندا آکورد و تویوتا کمری دانست.
یکی از دلایل قانع کننده برای برررسی Passat رسوایی اخیر این شرکت و اختراعات اخیر موتور دیزلی کارآمد TDI فولکس واگن می توان دانست.دو موتور بنزینی که در هنگام خرید این ماشین محبوب می توانید انتخاب کنید ، یک موتور 4 سیلندری با قدرت 170 اسب بخار 1٫8 لیتری توربوشارژر و یک موتور 3٫6 لیتری 6 سیلندر با قدرت 280 اسب بخار که هر دو با شارژر اتوماتیک استاندارد شارژ می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
علی دایی آب پاکی را روی دست استقلال ریخت

علی دایی آب پاکی را روی دست استقلال ریخت سرمربی سایپا در نشست خبری تیمش قبل از بازی با پیکان حاضر شد.
به گزارش خبرآنلاین؛ علی دایی سرمربی ساپا در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان گفت: می خواهیم برنده باشیم و فصل را با پیروزی مقابل پیکان به پایان برسانیم.
او این را گفت و ادامه داد: شرایط جدول به گونه ای است که دو تیم به تیم پیکان چسبیده اند و این تیم اگر در بازی فردا مقابل ما ببازد و حریفانش پیروز شوند در جدول سقوط خواهد کرد به همین خاطر پیکان با تمام قوا به مصاف ما می آید و در عین حال ما هم سعی می کنیم برنده باشیم و امیدواریم به اتفاقات خوبی که رخ بدهد و در جدول صعود کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
پامپئو به فلسطین اشغالی می رود

پامپئو به فلسطین اشغالی می رود رئیس فعلی سیا که در صورت تأیید در سنا به عنوان وزیر خارجه آمریکا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، در نخستین سفر دیپلماتیک خود قرار است به فلسطین اشغالی برود.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام صهیونیست امروز پنج شنبه اعلام کرد که مایک پامپئو گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای سمت وزیر خارجه این کشور که امروز انتصاب وی در این سمت در سنا نهایی می شود، قرار است در نخستین سفر دیپلماتیک خود به فلسطین اشغالی سفر کند.
بنا بر گزارش منابع صهیونیستی، این مقام صهیونیست در گفت وگو با نیویورک نیوز گفته است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 25 دقیقه پیش
زلزله 3.7 ریشتری کیش را لرزاند

زلزله 3.7 ریشتری کیش را لرزاند زمین لرزه ای به بزرگی 3.7 ریشتر جزیره کیش در استان هرمزگان را به لرزه درآورد.
به گزارش فارس، براساس اطلاعات رسیده از مرکز زلزله نگاری کشور ظهر امروز 6 اردیبهشت ماه زلزله 3/7 ریشتری در ساعت 13:52:49 در جزیره کیش به وقوع پیوست.
عمق این زلزله در 10 کیلومتری زمین بوده و خسارتی در پی نداشته است.
گفتنی است؛ این زمین لرزه در 15 کیلومتری جزیره کیش، 26 کیلومتری جزیره هندورابی و 39 کیلومتری بندر چارک رخ داد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 25 دقیقه پیش
برانکو: یه زمانی ورق بود، الان پلی استیشن است!

برانکو: یه زمانی ورق بود، الان پلی استیشن است! سرمربی پرسپولیس گفت: آخرین حرف همیشه نتیجه است که مشخص می کند و ما به این نتیجه ای که بدست آوردیم، جواب منتقدان را دادیم.
به گزارش فارس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در نشست خبری تیمش از بازی مقابل سپیدرود گفت: آخرین بازی ما است در لیگ برتر و بعد از آن جشن قهرمانی خواهیم گرفت. طبیعی است که دوست داریم مقابل هوادارانمان آخری بازی را که با جشن قهرمانی همراه خواهد بود با برد پشت سر بگذاریم. من از شما اصحاب رسانه که در طول فصل از من حمایت کردید و زحمت کشیدید، شکر می کنم امیدوارم همین روند را در کنار هم ادامه دهیم و همینطور لازم می دانم از هواداران پرشور پرسپولیس که در همه جای ایران ما ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 25 دقیقه پیش
هشدار درباره احتمال سیلاب در چند استان

هشدار درباره احتمال سیلاب در چند استان سازمان هواشناسی از احتمال وقوع رگبار، باران، رعد و برق، وزش باد شدید و سیلاب در برخی استان های مرکزی و نیمه غربی کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: با توجه به شدت بارش در روزهای جمعه و شنبه در مرکز و نیمه غربی کشور، در روز جمعه 1397/02/07، رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید در استان های خوزستان، جنوب و غرب لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال وبختیاری، جنوب همدان، غرب مرکزی، جنوب غرب کرمانشاه. پیش بینی می شود.
برای روز شنبه نیز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در استان های کرمانشاه، شمال ایلام، شمال خوزستان، جنوب و غرب کردستان ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
3 کشوری که بدون حمایت آمریکا دوام نمی آورند

3 کشوری که بدون حمایت آمریکا دوام نمی آورند تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به اینکه ترامپ به سه کشور به عنوان مستعمره های آمریکا می نگرد، ادامه سیاست های ترامپ را عامل ورشکستگی و بر باد رفتن ثروت این کشورها دانست.
به گزارش مهر، عبدالباری عطوان با اشاره به موضع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قبال کشورهای ثروتمند حاشیه خلیج فارس آورده است: این موضع گیری سه نکته مهم دارد؛ نخست، تاکید ترامپ بر اینکه کشورهای خلیج فارس ثروتمند نشده اند مگر با حمایت آمریکا و امکان ادامه حضور آمریکا در منطقه نیست؛ مفهومش این است که صدها میلیارد دلاری که از این کشورها گرفته وی را سیر نکرده و خواستار پول بیشتری است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
سردار سلامی: در جنگ هستیم،اما دست برتر را داریم

سردار سلامی: در جنگ هستیم،اما دست برتر را داریم جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما در جنگ هستیم اما دست برتر را داریم ، چراکه ما خطوط نگرانی دشمنان را کشف کردیم ،هر پایگاهی از دشمنان را که بخواهیم به آتش می کشانیم.
به گزارش ایرنا، سردار حسین سلامی روز پنجشنبه در دومین روز همایش روسای دادگستری و دادستان های سراسر کشور در ساری افزود: امروز منافع حیاتی دشمنان را شناسایی کردیم ،توان دفاعی و حمله قوی داریم و با برخی آزمایش های نظامی قدرت را نشان داده ایم .
وی با بیان اینکه ایران در اولویت اصلی حمله دشمنان پس از انقلاب قرار دارد ، افزود: امروز تجربه خوبی در مبارزه داریم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
تاثیرات منفی نوسانات نرخ ارز در بازار مسکن

تاثیرات منفی نوسانات نرخ ارز در بازار مسکن مشاهدات نشان می دهد که نوسانات نرخ ارز هم بازار اجاره نشینی را تحت تاثیر منفی قرار داده و هم به رکود بازار خرید و فروش مسکن دامن زده است.
به گزارش قانون، بر اساس شنیده ها پس از بحران هایی که در بازار ارز و سکه به وجود آمد، صاحبخانه ها دست به کارهای عجیب و غریبی زده اند و حتی شنیده شده که در قبال مبلغی به عنوان پول رهن، ماهانه تعدادی سکه یا مبلغی ارز یا ارقام غیرمعقول بر اساس توافق از مستاجر طلب می کنند. به این ترتیب ارزش پول رهن به مرور کاهش پیدا می کند و مالک خود را در قبال این کاهش ارزش، مسئول نمی داند ولی در مورد پول اجاره با دریافت سکه یا ارز از مستاجر در واقع اجاره خود را بر مبنای ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 35 دقیقه پیش
(تصویر) دوسند منتشر نشده درباره نحوه مومیایی کردن رضاشاه

(تصویر) دوسند منتشر نشده درباره نحوه مومیایی کردن رضاشاه سوم اردیبهشت ماه جسد یک مومیایی کشف شد و اظهارنظرات درباره احتمال تعلق این مومیایی به رضاشاه پهلوی خبرساز شد. یک موسسه تاریخی دو سند تاریخی درباره نحوه مومیایی کردن رضاشاه را منتشر کرد.
به گزارش تسنیم، سوم اردیبهشت ماه جاری بود که در عملیات طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) جسد یک مومیایی کشف شد و اظهارنظرات درباره احتمال تعلق این مومیایی به رضاشاه پهلوی خبرساز شد و جوی از شایعات را درباره این مومیایی منتشر کرد.
به همین مناسبت موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی دو سند منتشرنشده درباره مومیایی کردن جنازه رضاشاه منتشر کرده که به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 15 دقیقه پیش
افزایش 6 برابری استفاده از پیام رسان های داخلی

افزایش 6 برابری استفاده از پیام رسان های داخلی وزیر ارتباطات: با فعال شدن پیام رسان های داخلی استفاده از پیام رسان های خارجی 10 درصد کاهش یافته است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز با سفر به اردبیل در فرودگاه این شهر، استقبال از پیام رسان های داخلی را خوب ارزیابی کرد و از افزایش 6 برابری استفاده از این پیام رسان ها خبر داد.
وی با بیان اینکه پیام رسان های داخلی در ارائه خدمات مشکل خاصی ندارند و از شاخص های کیفی مناسبی برخوردار هستند، افزود: این پیام رسان ها همچنان در حال توسعه و ارتقای خدمات خود می باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
جاده چالوس فردا یک طرفه می شود

جاده چالوس فردا یک طرفه می شود براساس اعلام پلیس راه جاده چالوس فردا یک طرفه خواهد بود.
به گزارش میزان، براساس اعلام پلیس راه مازندران آمد و شد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 فردا جمعه هفتم اردیبهشت از کرج به مرزن آباد ممنوع است.
همچنین رفت و آمد همه کامیون ها و کامیونت ها از ساعت 12 تا 24 امروز و از ساعت 8 تا 24 روز جمعه هفتم اردیبهشت از جاده هراز ممنوع است.
براساس این اعلام آمد و شد موتور سیکلت نیز تا ساعت 6 روز شنبه 8 اردیبهشت از جاده های چالوس، هراز و سوادکوه ممنوع خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 46 دقیقه پیش
عدم پایبندی بوئینگ به زمان تحویل هواپیما به ایران

عدم پایبندی بوئینگ به زمان تحویل هواپیما به ایران شرکت هواپیمایی بوئینگ اعلام کرد: با ابهام در وضعیت توافق هسته ای ایران و اینکه احتمالاً آمریکا پای خود را از این توافق بیرون بکشد تحویل 3 هواپیمای جت 777 به ایران نیاز به بررسی بیشتر دارد و شاید با ایرلاین های دیگر جایگزین شود.
به گزارش فارس به نقل از رویترز؛ شرکت هواپیمایی بوئینگ مشتریان جدیدی را برای هواپیماهای خود پیدا کرده است. این در حالیست که پیش از این قرار بود تعدادی هواپیما برای ایران در سال جاری تحویل دهد. نامشخص بودن وضعیت برجام و اینکه ترامپ مرتب تهدید می کند که از توافق هسته ای با ایران خارج خواهد شد شرایط تحویل سریع هواپیمای بوئینگ به ایران را تیره و تار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
طرح ترافیک از 15 اردیبهشت اجرا می شود

طرح ترافیک از 15 اردیبهشت اجرا می شود شهرداری تهران در اطلاعیه ای به برخی شایعات درباره تعویق زمان اجرای طرح ترافیک پاسخ داد.
به گزارش ایسنا، معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهرات در اطلاعیه ای اعلام کرد: پیرو اطلاعیه های قبلی سازمان حمل و نقل و ترافیک در خصوص طرح ترافیک سال 1397 به اطلاع عموم شهروندان می رساند که شهرداری تهران با توجه به آمادگی کامل برای اجرای طرح ترافیک جدید، برنامه ای برای تمدید مهلت اعلام شده ندارد.
در این اطلاعیه آمده است: طرح ترافیک سال جاری را طبق ضوابطی که از قبل تعیین و اطلاع رسانی شده است، از روز پانزدهم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 6 دقیقه پیش
تولد نوزادان 4 قلو در اهواز

تولد نوزادان 4 قلو در اهواز در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز مادری اهوازی توسط عمل سزارین صاحب 4 فرزند شد.
به گزارش ایلنا، در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز مادری اهوازی توسط عمل سزارین صاحب 4 فرزند شد.
در این عمل 4 نوزاد که شامل یک پسر و سه دختر بودند متولد شدند و نوزادان جهت مراقبت های بیشتر در بخش نوزادان این بیمارستان بستری شدند ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 15 دقیقه پیش
مسکو، سامانه پدافند هوایی به سوریه می دهد

مسکو، سامانه پدافند هوایی به سوریه می دهد رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد که مسکو بزودی سامانه های جدید پدافند هوایی به دمشق تحویل خواهد داد.
به گزارش ایسنا، ژنرال 'سرگئی رودسکوی'امروز در کنفرانس مطبوعاتی گفت: متخصصان روسی به آموزش نظامیان سوری ادامه می دهند و به آنها در فراگیری نمونه های جدید سامانه پدافند هوایی که ارسال آن در آینده نزدیک آغاز می شود، کمک می کنند.
وی توضیح داد: علاوه بر آن نظامیان سوری و کارشناسان وزارت دفاع سوریه به بررسی مشروح نتایج دفع حمله موشکی اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 15 دقیقه پیش
پرواز های تهران - سلیمانیه از سرگرفته می شود

پرواز های تهران - سلیمانیه از سرگرفته می شود نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران اعلام کرد که پروازهای تهران – سلیمانیه از سرگرفته می شود.
به گزارش ایسنا، ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران در گفت وگو با پایگاه خبری خندان اعلام کرد که شرکت های گردشگری سلیمانیه و ایران مصوبه ای صادر کردند که به موجب آن پروازهای تهران – سلیمانیه از سرگرفته می شود.
وی افزود: از سرگیری این پروازها نیازمند برخی مقدمات است که احتمال دارد یک هفته طول بکشد.
هم چنین بر اساس گزارش الفرات نیوز، قرار بود روز سه شنبه هیاتی از اقلیم کردستان عراق به بغداد سفر کند و در رابطه با گذرگاه های مرزی ایران و سلیمانیه بحث و گفت وگو کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 15 دقیقه پیش
آغاز مقدمات عملیات غواصی در سانچی از فردا

آغاز مقدمات عملیات غواصی در سانچی از فردا شرکت مشاور سالویج هلندی که از طرف بیمه گران ناظر بر عملیات غواصی سانچی است،عملیات خود را برای این منظور آغاز و طبق زمان بندی که از سوی این شرکت اعلام شده، قرار است مقدمات عملیات غواضی از فردا شروع شود.
به گزارش ایسنا، شرکت مشاور سالویج هلندی که از طرف بیمه گران ناظر بر عملیات غواصی سانچی است،عملیات خود را برای این منظور آغاز و طبق زمان بندی که از سوی این شرکت اعلام شده، قرار است مقدمات عملیات غواضی از فردا شروع شود.
سومین اجلاس چهارجانبه بررسی حادثه سانچی با حضور نمایندگان کشورهای جمهوری اسلامی ایران، پاناما، چین و هنگ کنگ از روز چهارشنبه در شانگهای آغاز به کار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 16 دقیقه پیش
نئوکان ها بانک مرکزی را هدف گرفته اند

نئوکان ها بانک مرکزی را هدف گرفته اند فرارو - در روز های اخیر، تلاش مخالفان برجام برای تحریم بانک مرکزی ایران بیشتر شده است.
به گزارش فرارو، با آغاز سفر ایمانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، به آمریکا گمانه زنی ها درباره سرنوشت توافق هسته ای موسوم به برجام در رسانه های بین المللی بیشتر شده است. اروپایی ها برای متقاعد کردن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به ماندن در برجام، پیشنهاد کرده اند که درباره محدود کردن فعالیت های ایران در منطقه با واشینگتن مذاکره کنند. در این میان، چهره های شاخص محافل نئوکان برای خط دهی به این مذاکرات، مسائل منطقه ای را با برجام مرتبط می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
رکوردی دیگر برای کریستیانو رونالدو

رکوردی دیگر برای کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید با پیروزی در دیدار برابر بایرن مونیخ یک رکورد دیگر را به نام خود به ثبت رساند.
به گزارش ایسنا و به نقل از elport، رئال مادرید در دیدار رفت نیمه نهایی برابر بایرن مونیخ به میدان رفت و توانست با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد.
رئال با پیروزی که در خانه بایرن به دست آورد شانس بسیار بالایی برای تجربه سومین فینال پیاپی خود در لیگ قهرمانان خواهد داشت.
کریستیانو رونالدو که با زدن 15 گل در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ قهرمانان جای دارد عملکرد ناامید کننده ای از خود نشان داد و نتوانست در دیدار برابر بایرن نه گل بزند و نه پاس گل بدهد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
فشار اسرائیل بر ایتالیا برای تحریم ایران

فشار اسرائیل بر ایتالیا برای تحریم ایران فرارو- رژیم صهیونیستی به تنها کشور عضو اتحادیه اروپا که مخالف تحریم ایران است، فشار می آورد.
به گزارش فرارو، چندی پیش اتحادیه اروپا در راستای متقاعد کردن دونالد ترامپ، رئیس جمهر آمریکا، به ماندن در توافق هسته ای پیشنهادی برای اعمال تحریم علیه ایران ارائه کرد. ایتالیا با ایران پیشنهاد مخالفت کرد. اکنون یک رسانه اسرائیلی گزارش داد که رژیم صهیونیستی به ایتالیا برای پذیرش تحریم ایران فشار آورده است.
مقامات بلندپایه اسرائیلی به شبکه 10 تلویزیون اسرئیل گفته اند در اوایل ماه آوریل، یووآل روتم، مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، جیانلویگی بندتی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
14کشته و زخمی در واژگونی مینی بوس

14کشته و زخمی در واژگونی مینی بوس سخنگوی سازمان اورژانس کشور از واژگونی یک دستگاه مینی بوس در محور فسا- داراب خبر داد.
مجتبی خالدی در گفت وگو با ایسنا، درباره جزییات این حادثه اظهار کرد: این مینی بوس ساعت 5:53 صبح امروز در محور فسا – داراب، منطقه دشت خانگلی، واژگون شد. به دنبال این حادثه چهار دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.
وی افزود: مجموع مصدومان و موارد فوتی 14 نفر است؛ دو نفر در این سانحه جان خود را از دست دادند و 12 نفر به مراکز درمانی اعزام شدند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
نتایج آزمون ارشد دهه دوم خرداد اعلام می شود

نتایج آزمون ارشد دهه دوم خرداد اعلام می شود رییس سازمان سنجش آموزش کشور از ظرفیت پذیرش 170 هزار نفری آزمون کارشناسی ارشد سال 97 خبر داد و گفت: نتیجه اولیه این آزمون دهه دوم خرداد و نتیجه نهایی دهه اول شهریور ماه اعلام می شود.
به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از جلسه آزمون کارشناسی ارشد که در پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد امسال از نظر ماهیتی هیچ تفاوتی با سال گذشته ندارد و در این دوره تعداد 142 هزار داوطلب نسبت به سال قبل کمتر شرکت کرده اند.
وی در ادامه تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 26 دقیقه پیش
روایت 10 سال زندگی با خیانت همسر

روایت 10 سال زندگی با خیانت همسر روزنامه خراسان نوشت:
سال هاست که دیگر از آن عشق و علاقه ای که در نامه های عاشقانه اش موج می زد، خبری نیست من آن عشق مرده را در قلبم دفن کرده ام به طوری که دیگر بر اثر گذشت زمان نه تنها به فراموشی سپرده شده است بلکه هر روز تنفرم از این عشق مرده بیشتر می شود. دیگر سال هاست که خیانت های همسرم بر زندگی خالی از مهر و عاطفه ام سایه انداخته است و من در این خانه سرد و بی روح، چون مترسکی متحرک روزگار می گذرانم اما وقاحت و بی شرمی های همسرم تا جایی رسید که مزاحمت های خیانت بارش برای یکی از نزدیکانم آغاز شد و ... ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 13 ساعت و 15 دقیقه پیش
سقوط طلای جهانی

سقوط طلای جهانی قیمت طلا در بازار جهانی پس از اینکه در معاملات روز گذشته به پایین ترین سطح در پنج هفته اخیر سقوط کرد، روز پنجشنبه تحت تاثیر قوی ماندن دلار، تغییر چندانی نداشت.
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.05 درصد افزایش یافت و به 1323.66 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته حدود یک درصد سقوط کرده و به 1318.51 دلار رسیده بود که پایین ترین قیمت از 21 مارس بود.
در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن 0.1 درصد افزایش یافت و به 1324.7 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با 10.20 دلار یا 0.8 درصد کاهش، در 1322 ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 15 دقیقه پیش
شهردار تهران کیست؟!

شهردار تهران کیست؟! پروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت:
این روزها هرجا گعده سیاسی است، بحث انتخاب شهردار پایتخت داغ است. از راهروهای مجلس تا گوشه و اطراف اتاق های دولت، از دفاتر احزاب کوچک و بزرگ اصلاح طلب و اصولگرا تا صحن سبز و عسلی شورای شهر پایتخت و حتی ساختمان های اصلی و فرعی شهرداری تهران بزرگ همه جا بحث از این است که بالاخره پس از این همه ماجرای پرماجرا، کلید این شهر بزرگ به دست چه کسی خواهد رسید و شخصا به عنوان یکی از نمایندگان مردم این شهر بزرگ، فکر می کنم مهم ترین مساله در این انتخاب کلیدی، همچون هر قول و فعلی، عمل به قانون است و پایبندی به آن ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 26 دقیقه پیش
مادر صنایع دستی ایران درگذشت

مادر صنایع دستی ایران درگذشت ماه نساء شهسواری پور بانوی کهنسال سیرجانی که در پروسه ثبت جهانی گلیم شیریکی پیچ به عنوان "مادر صنایع دستی ایران" معرفی شد، صبح امروز در سن 110سالگی درگذشت.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، ماه نساء شهسواری پور یکی از قدیمی ترین بازمانده های نسل گلیم شیریکی پیچ سیرجان که در جریان بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی جهت بررسی پرونده ثبت جهانی سیرجان به عنوان "شهرجهانی گلیم شیریکی پیچ" مورد توجه قرار گرفت و به عنوان "مادر صنایع دستی ایران" معرفی شد، صبح امروز (5 اردیبهشت ماه) بر اثر کهولت سن، دارفانی را وداع گفت. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 5 دقیقه پیش
طالب زاده: "الیور استون" می گفت آمریکا کشور زامبی ها است

طالب زاده: "الیور استون" می گفت آمریکا کشور زامبی ها است تسنیم نوشت: مصاحبه نادر طالب زاده با الیور استون، سه شنبه چهارم اردیبهشت در قالب "ویژه نامۀ سی و ششمین برنامه فجر" از شبکه چهارم سیما پخش شد. مصاحبه ای بسیار مهم و تماشایی که به سبب توانایی و تخصص آقای طالب زاده در مسائل سیاسی، سینما و بخصوص فیلم های الیور استون به درستی هدایت شد و نتایج عجیبی داشت. الیور استون آنقدر علیه کشور متبوعش حرف زد که انگار در حال شنیدن خطبه های نماز جمعه هستیم.
شاید هیچکس دیگر بجز نادر طالب زاده نمی توانست مصاحبه با الیور استون را به این خوبی هدایت کند. مخصوصاً که استون فقط برای انجام یک گفت وگوی زنده اعلام آمادگی کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 6 دقیقه پیش
وقتی بازار کفش تبریز غافلگیر شد

وقتی بازار کفش تبریز غافلگیر شد ایسنا نوشت: رئیس جمهور امروز همه ما و کل بازار کفش تبریز را غافلگیر و شوکه کرد. امروز قوت قلب گرفتیم. این را یکی از مغازه داران بزرگ بازار کفش تبریز که هنوز از دیدار و گفت وگوی ناگهانی با رئیس جمهور هیجان زده است می گوید.
امروز بعد از پایان مراسم جشن تبریز 2018 درحال رفتن به محل برگزاری نشست خبری رئیس جمهور بودیم که متوجه شدیم انگار تیم دکتر روحانی در حال عزیمت به مقصد دیگری است. بلافاصله با پرس و جو فهمیدم که رئیس جمهور به صورت سر زده درحال رفتن به بازار کفش تبریز است. منتظر هماهنگی های معمول در این سفرها نماندم و سریع با یک پیک موتوری خودم را به بازار رساندم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 26 دقیقه پیش
احتیاط انتظاری- انتظامی بازار ارز

احتیاط انتظاری- انتظامی بازار ارز در روزهای اخیر، معامله گران ارزی با احتیاط زیادی رفتار کرده اند. به گفته فعالان، بخشی از این احتیاط ناشی از مسائل امنیتی و دستگیری های اخیر بوده است که پس از ممنوع شدن معاملات ارز در بازار آزاد صورت گرفت. با این حال، قسمت دوم احتیاط بازیگران ارزی ناشی از صبر و انتظار آنها نسبت به آینده برجام بود.
به گزارش دنیای اقتصاد، به باور فعالان، گفت وگوهای روزهای اخیر پیرامون برجام و اظهارات مختلف مقام های اروپایی، آمریکایی و ایرانی انتظارات مختلفی را در میان معامله گران ایجاد کرده است؛ با این حال، کمتر فعال ارزی جسارت آن را داشته که بر اساس انتظارات فعلی خود اقدام به خرید و فروش عملی کند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 36 دقیقه پیش
سنگینی طلاق روی 7 کیلو طلای مهریه

سنگینی طلاق روی 7 کیلو طلای مهریه مهریه 7 کیلو طلا هم نتوانست زندگی پرتلاطم زن و شوهر جوان را نجات دهد تا اینکه کشتی آرزوهای آنها قبل از دهمین سالگرد ازدواج در دادگاه خانواده به گِل نشست.
به گزارش ایران، وقتی که مهراوه و حمید وارد شعبه 276 دادگاه خانواده شدند، قاضی غلامرضا احمدی مشغول بررسی پرونده این زوج بود که روی آن عبارت دادخواست مطالبه مهریه به چشم می آمد. پس از چند لحظه قاضی رو به زن کرد و گفت: شما مهریه تان را شامل 7 کیلو طلای 18 عیار به انضمام 12 سکه طلا مطالبه کرده اید، آن هم بعد از 9 سال و نیم زندگی مشترک. چه شده که حالا به فکر گرفتن مهریه تان افتاده اید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 22 ساعت و 36 دقیقه پیش
قتل مادر به خاطر ارثیه پدری

قتل مادر به خاطر ارثیه پدری پسرجوان که بر سر ارثیه با برادرش اختلاف داشت در یک درگیری شدید به اشتباه مادرش را با چاقو به قتل رساند.این متهم صبح دیروز از زندان به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد تا محاکمه شود.به گزارش خبرنگار حوادث ایران ، رسیدگی به این پرونده از مرداد سال 95 به دنبال درگیری خونین در یکی از خیابان های دماوند شروع شد.درحالیکه تحقیقات پلیسی درباره قتل زن میانسالی که دراثر ضربه چاقو کشته شده بود شروع شد، پسر جوان مقتول به اتهام قتل دستگیر شد و درهمان بازجویی های مقدماتی به قتل مادرش اعتراف کرد.
در دادگاه چه گذشت؟ ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 22 ساعت و 36 دقیقه پیش
چرا عبدالله گل بهترین گزینه در برابر اردوغان است؟

چرا عبدالله گل بهترین گزینه در برابر اردوغان است؟ سجاد آتشبار*؛ آیا یکی از نزدیک ترین دوستان اردوغان می تواند نقطه ی پایانی بر جاه طلبی های سیاسی رئیس جمهور ترکیه بگذارد؟ اعلام برگزاری زودهنگامِ انتخابات ریاست جمهوری و مجلس توسط رجب طیب اردوغان، موجب حیرت بسیاری از ناظران و سیاستمداران ترکیه شد.
این تصمیم در شرایطی اتخاذ شد که عملیات شاخه ی زیتون برای تصرف شهر عفرین اخیرا با موققیت به اتمام رسیده، و احساسات ملی گرایانه در میان بخش قابل توجهی از افکار عمومی ترکیه به غلیان آمده است. در چنین شرایطی بنظر می رسد که اردوغان تصمیم گرفته تا از آورده ی سیاسی این رویداد حداکثر استفاده را کرده و این بار با صفت قهرمان ملی به آرای عمومی مراجعه کند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 45 دقیقه پیش
چند نکته در باب گشت ارشاد

چند نکته در باب گشت ارشاد احسان اقبال سعید؛ دست به دست شدن فیلم برخورد بانوی مامور گشت ارشاد با یک دختر جوان ایرانی موج بزرگی را به راه انداخت که واکنش مقامات بلندپایه در جایگاه های گوناگون را هم برانگیخت. احساسات جریحه دار شده از دیدن برخورد تتد و فیزیکی خانم مامور حق را به تمامی به جانب دخترک دادند واحتمالا بانوی مامور و معذور مورد بازخواست مافوق هایش هم قرار گرفته که با نوع برخوددش هم خوراک گسترده ای برای سیاه نمایی و هجمه رسانه ای برای شبکه های خارجی فراهم کرده و حتی در داخل هم به اعتبار پلیس لطمه زده است.
در نکوهش برخورد این خانم بسیار گفته ونوشته شده ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 55 دقیقه پیش
واکنش زیباکلام به تیتر کیهان علیه ظریف

واکنش زیباکلام به تیتر کیهان علیه ظریف صادق زیباکلام در روزنامه ایران نوشت:
متهم کردن محمد جواد ظریف به دیپلمات نبودن و برخلاف منافع ملی دانستن اظهارات او از سوی روزنامه کیهان اتفاق تازه ای نیست. این موضعی است که از سوی جریان های تندرو در سال های اخیر به دفعات مطرح شده است. آنها با تفاسیر اغلب نادرستی که از اظهارات او بویژه در مورد پیشنهاد گفت و گوهای منطقه ای ارائه می کنند از او می خواهند که برای گرفتن مهر تأیید دیپلمات بودن از سوی آنها مطابق با خواست و سلیقه شان سخن بگوید. اما این خواست و سلیقه چیست؟ این همان رویکرد رادیکال و تهاجمی است که به اشتباه از آن با عنوان رویکرد انقلابی یاد و دفاع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 6 دقیقه پیش
جنجال پولدارها به خاطر 300 هزار تومان!

جنجال پولدارها به خاطر 300 هزار تومان! قطع حقوق 50قهرمان ورزشی از سوی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان به دلیل تمکن مالی در روزهای اخیر جنجال های زیادی را به پا کرد و اعتراض برخی از چهره های مطرح ورزش را در پی داشت.
به گزارش شرق، مدیرعامل این صندوق وابسته به وزارت ورزش در مصاحبه ای سعی کرده بود درباره چرایی این ماجرا توضیح بدهد، اما این اتفاق آتش اختلافات را شعله ورتر کرد و روز گذشته هادی ساعی یکی از همان قهرمان هایی که حقوقش قطع شده، در مصاحبه ای تند اعلام کرد حقش ضایع شده است.
واکنش تند هادی ساعی
با این که لیستی از این 50 قهرمان که به دلیل تمکن مالی حقوق شان قطع شده منتشر نشد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 25 دقیقه پیش
ظریف: آمادگی ایران برای تعامل با دیگران در بازسازی سوریه

ظریف: آمادگی ایران برای تعامل با دیگران در بازسازی سوریه وزیر خارجه ایران اولویت اصلی در سوریه را برقراری آتش بس خواند و گفت: ما پیش از این همکاری خود را با سوریه به منظور بازسازی این کشور آغاز کرده ایم و در این زمینه آماده تعامل با دیگران نیز هستیم.
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در دومین اجلاس اتحادیه اروپا درباره سوریه به بروکسل سفر کرده است، در سخنرانی خود در این اجلاس رسیدگی به وضعیت انسانی در سوریه را یک اولویت خواند و تاکید کرد: چنانچه کمک های انساندوستانه همسو با اصول انساندوستانه و بدون پیش شرط ها یا انگیزه های سیاسی باشد، این کمک ها نه تنها وضعیت زندگی بی خانمان ها و آوارگان را بهبود می بخشد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اصغر شرفی: ما جعبه سیاه فوتبال ایران هستیم!

اصغر شرفی: ما جعبه سیاه فوتبال ایران هستیم! اصغر شرفی درباره فساد در فوتبال و حرف های فردوسی پور گفت: خود عادل هم می داند یکی از کسانی که برای نخستین بار از فساد در فوتبال حرف زد، من بودم اما متأسفانه خیلی تنها بودم.
روزنامه خبرورزشی نوشت: اصغر شرفی یکی از قربانیان پرونده فساد در فوتبال است. او حرف های زیادی برای گفتن دارد و قرار است به دفتر خبرورزشی بیاید تا درباره همه ناگفته ها صحبت کند.
شبی که برنامه 90 پخش شد با هم بحث کردیم. درباره فساد در فوتبال و حرف های فردوسی پور...
خود عادل هم می داند یکی از کسانی که برای نخستین بار از فساد در فوتبال حرف زد، من بودم اما متأسفانه خیلی تنها بودم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مرکز آمار: تورم پارسال 8.2 درصد بود

مرکز آمار: تورم پارسال 8.2 درصد بود مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور را 8.2 درصد و این شاخص را برای مناطق شهری و روستایی به ترتیب 8.1 درصد و 8.8 درصد اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، آمار منتشر شده مرکز آمار ایران نشان می دهد شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در سال 1396 بر مبنای (100=1395) برای کل کشور، مناطق شهری و روستایی به ترتیب عدد 108,2 و 108.1 و 108.8 ثبت شد.
بر این پایه، نرخ تورم کل نسبت به سال 1395 برای کل کشور و مناطق شهری 1.3 واحد درصد و برای مناطق روستایی 1.6 درصد واحد درصد افزایش یافت.
شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در سال 1396 برای کل کشور ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چمبرلین جام جهانی را از دست داد

چمبرلین جام جهانی را از دست داد بازیکن انگلیسی تیم فوتبال لیورپول ادامه فصل و جام جهانی فوتبال را از دست داد.
به گزارش فارس، الکس اوکسلد چمبرلین، هافبک انگلیسی لیورپول در دیدار شب گذشته تیمش مقابل رم در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا دچار مصدومیت شد و طبق اعلام رسانه ها ادامه فصل را از دست داد.
بر این اساس وی جام جهانی روسیه و حضور در ترکیب تیم ملی انگلیس را از دست داد.
لیورپول شب گذشته با نتیجه 5 بر 2 رم را در هم شکست تا امیدوار به صعود به مرحله فینال لیگ قهرمانان اروپا باشد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
حامی 90 باز از شبکه رفت!

حامی 90 باز از شبکه رفت! با رفتن مدیر ورزشی شبکه سه، آینده برنامه های این حوزه در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.
به گزارش خبرآنلاین، تغییر جایگاه مدیران در صدا و سیما مسئله غریبی نیست و اتفاقی است که بارها و بارها ممکن است رخ دهد اما هنگامی که بحث تغییر و جا به جایی مدیران در شبکه سه مطرح باشد، آنگاه این تغییرات برای اهالی ورزش و به ویژه فوتبالی ها مهم می شود.
علی اصغر پورمحمدی که چند سالی بود به جایگاه مدیریت در تلویزیون برگشته بود و مدیر شبکه سه بود، یک بار دیگر سمت خود را ترک کرد و دیگر جایگاهی در این شبکه پر مخاطب ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
(کاریکاتور) مومیایی کلا تکذیب شد!

(کاریکاتور) مومیایی کلا تکذیب شد! در حاشیه جسد کشف شده در حفاری های حرم حضرت عبدالعظیم... محمدرضا میرشاه ولد، این کارتون را در هفت صبح منتشرکرد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دیدار و گفت وگوی ظریف و موگرینی در بروکسل

دیدار و گفت وگوی ظریف و موگرینی در بروکسل وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) در حاشیه کنفرانس حمایت از سوریه و منطقه در بروکسل دیدار و گفت وگو کردند.
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در دومین کنفرانس اتحادیه اروپا درباره سوریه با عنوان حمایت از سوریه و منطقه در بروکسل به سر می برد، در حاشیه این کنفرانس با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کرد.
این کنفرانس با حضور 80 کشور به ریاست مشترک اتحادیه اروپا و سازمان ملل در بروکسل برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
پاسخ قاطع ایران به تهدیدات آمریکا

پاسخ قاطع ایران به تهدیدات آمریکا نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در وین گفت: مشکل اصلی اقدامات و سیاست های یکجانبه گرایانه ایالات متحده آمریکاست که بزرگترین تهدید علیه آینده ان پی تی و اهداف خلع سلاح هسته ای است.
به گزارش ایسنا، رضا نجفی در دومین نشست کمیته مقدماتی کنفرانس 2020 بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) در ژنو افزود: تا زمانی که این سیاست های هسته ای آمریکا باقی است، هیچ پیشرفتی در خلع سلاح هسته ای بدست نخواهد آمد و انتظار می رود اشاعه سلاح های هسته ای در همه جنبه های آن ادامه یابد.
متن کامل سخنرانی رضا نجفی به این شرح است: ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ماکرون: برجام را ترک نمی کنیم

ماکرون: برجام را ترک نمی کنیم رییس جمهوری فرانسه گفت که کشورش از توافق هسته ای با ایران خارج نخواهد شد زیرا این توافق را امضا کرده است.
به گزارش ایسنا، امانوئل ماکرون در سخنرانی خود در کنگره آمریکا اظهار کرد: در مورد ایران هدف ما مشخص است. ایران هیچ گاه نباید هیچ سلاح هسته ای داشته باشد؛ نه حالا، نه پنج سال دیگر، نه 10 سال دیگر و نه هیچ وقت.
وی هشدار داد: با این حال این سیاست ها هرگز نباید ما را به سمت جنگ در خاورمیانه سوق دهد.
ماکرون خاطرنشان کرد: بیان این مسأله صحیح است که این توافق احتمالا تمامی نگرانی ها و دغدغه های مهم را شامل نمی شود اما ما نمی توانیم بدون جایگزینی قابل توجه، آن را کنار بگذاریم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
مدیر شبکه سه سیما تغییر کرد

مدیر شبکه سه سیما تغییر کرد مدیر شبکه سه سیما تغییر کرد و علی فروغی جایگزین علی اصغر پورمحمدی شد که سال ها در این سمت فعالیت داشت. پورمحمدی هم در سمت قائم مقام معاون سیما به فعالیت خود در تلویزیون ادامه می دهد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، دکتر پورحسین همچنان به عنوان قائم مقام معاون سیما در امور محتوایی به فعالیت خود ادامه می دهد.
متن حکم انتصاب مدیر جدید شبکه سه سیما که توسط معاون سیما ابلاغ شده، به این شرح است:
جناب آقای علی فروغی
نظر به تعهد و تجربیات ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت مدیر شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب می شوید. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
عباس عطار، عکاس سرشناس درگذشت

عباس عطار، عکاس سرشناس درگذشت فرارو- عباس عطار، عکاس سرشناس ایرانی و عضو تاثیرگذار آژانس عکاسی مگنوم در سن 74 سالگی درگذشت.
رئیس آژانس مگنوم درگذشت عباس عطار را تسلیت گفته و نوشته او یکی از ستون های مگنوم بود که برای بسیاری از عکاسان این آژانس دوست و مربی بود.
عطار در پاریس زندگی می کرد و از بسیاری از رویدادهای مهم جهان از جمله انقلاب ایران، جنگ ویتنام، عکاسی کرد.
مگنوم او را یک "شهروند واقعی جهان" خوانده که جنگ ها، بلایا، انقلاب ها و لحظات شگفت انگیز آن را ثبت کرده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
به دنبال دلار 4200 تومانی!

به دنبال دلار 4200 تومانی! دولت رقم 4200 تومان را برای قیمت دلار به طور رسمی اعلام کرد و تمامی نرخ های بیش از آن را تخلف و قاچاق دانست و با وجود این که بانک مرکزی بیش از دو میلیارد دلار را با همین قیمت برای واردات تخصیص داده، همچنان نحوه دستیابی به دلار با این قیمت مورد سوال است. این موضوع در کنار مسائلی که عمدتا به حوزه تولید و عرضه بر می گردد مهمترین اخبار اقتصادی امروز ایسنا را تشکیل دادند.
به گزارش ایسنا، در سیاست ها دولت برای کنترل بازار ارز به تک نرخی کردن ارز انجامید و دولت قیمت رسمی دلار را 4200 تومان اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
برنامه وزارت دفاع درصورت خروج آمریکا از برجام

برنامه وزارت دفاع درصورت خروج آمریکا از برجام مهر نوشت: وزیر دفاع گفت: قطعا همه کشور منسجم و یکپارچه دارای برنامه بوده و در صورت خروج آمریکا از برجام برنامه وزارت دفاع نیز به موقع انجام می شود.
امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به اقدامات وزارت دفاع درصورت خروج آمریکا از برجام، گفت: بدعهدی سبب تزلزل اعتماد در صحنه بین الملل می شود و حتما آثار و تبعات بین المللی دارد که پاسخگوی آن کسانی هستند که این تزلزل را ایجاد می کنند و این موضوعی کاملا جدی است.
وزیر دفاع تصریح کرد: قطعا همه کشور منسجم و یکپارچه دارای برنامه بوده و در صورت خروج آمریکا از برجام برنامه وزارت دفاع نیز به موقع انجام می شود. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
خط و نشان های برجامی

خط و نشان های برجامی فرارو- در دو روز گذشته بحث برجام داغ بوده است و مقامات ایران و آمریکا برای یکدیگر خط و نشان کشیده اند. از یکسو ایران تهدید کرده در صورت خروج آمریکا از برجام در این توافق نمی ماند و حتی زمزمه های خروج از "ان پی تی" مطرح شده است در سوی دیگر ماجرا دونالد ترامپ تهدید کرده است که اگر ایران برنامه هسته ای را از سر بگیرد با مشکلات بزرگ تری روبرو خواهد شد.
به گزارش فرارو، امروز حسن روحانی، رییس جمهور در سخنانی صریح تهدید کرد که اگر برجام را لغو کنند، فعالیت هسته ای تهران هم تغییر خواهد کرد. او در تبریز گفت: اگر بخواهند برجام را زیر پا بگذارند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
زوج "گلزار و حیایی" در شبکه نمایش خانگی

زوج "گلزار و حیایی" در شبکه نمایش خانگی سری دوم سریال ساخت ایران با بازی محمدرضا گلزار و امین حیایی بعد از 6 سال از پخش فصل اول آن، وارد شبکه نمایش خانگی شد. سریالی که فصل اول آن در مدت زمان کوتاه، مخاطب های زیادی پیدا کرد و پای شبکه تماشا را هم به پخش خود باز کرد. حالا پس از 6 سال و کمی تغییرات در تیم تولید، در 22 قسمت آماده و از چهارشنبه 5 اردیبهشت پخش آن در شبکه نمایش خانگی آغاز شده است.
بازیگران اصلی ساخت ایران محمدرضا گلزار و امین حیایی هستند. زوج بازیگر پرطرفداری که اولین بار در فیلم "شش و بش" کنار هم قرار گرفتند و نقش دو دوست کلاهبردار را داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نظریه تکامل با قرآن سازگار است

نظریه تکامل با قرآن سازگار است ایکنا نوشت: چهارمین همایش ملی اعجاز قرآن کریم 5 اردیبهشت در دانشگاه تربیت مدرس آغاز به کار کرد. در بخش اول این همایش و سخنرانی های این همایش علیرضا طالب پور، رییس پژوهشکده اعجاز قرآن و فرزانه روحانی مشهدی، عضو هیئت علمی پژوهشکده اعجاز قرآن به ارائه مقالات خود پرداختند.
روش های برون دینی در اثبات اعجاز قرآن
طالب پور در آغاز سخنانش گفت: عنوان مقاله من روش های برون دینی در اثبات اعجاز قرآن است، من در این مقاله ابتدا بیان قرآن درباره اعجار مورد بررسی قرار گرفته و بعد امکان اثبات اعجاز قرآن بررسی شده و به ابعاد مختلف اعجاز قرآن پرداخته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دین تکنولوژیزه به سکولاریسم می انجامد

دین تکنولوژیزه به سکولاریسم می انجامد ایکنا نوشت: همایش بین المللی دین، فرهنگ و فناوری پیش از ظهر 4 اردیبهشت با سخنرانی مهدی گلشنی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدامین قانعی راد، عضو انجمن جامعه شناسی ایران، حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، حمید رضا آیت اللهی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی(ره) و حجت الاسلام و المسلمین سیدسعیدرضا عاملی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در دانشگاه صنعتی شریف ادامه یافت.
توجه به علوم انسانی ضروری است
گلشنی در آغاز سخنانش گفت: جامعه مهندسی ما باید به علوم انسانی توجه کند، رشته های مهندسی محبوب هستند، اما تفکر حاکم در این رشته ها قالبی است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
صداوسیما مالک جناب خان شد

صداوسیما مالک جناب خان شد معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما گفت: با تلاش معاونت حقوقی و امور مجلس صداو سیما و براساس پیگیری های به عمل آمده تمامی حقوق مالکیت طرح صنعتی، علامت تجاری و کاراکتر عروسکی جناب خان به رسانه ملی واگذار شد.
به گزارش ایلنا، معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیما در پاسخ به این سؤال که چرا رسانه ملی به این فکر افتاد که شخصیت عروسکی جناب خان را جزو آثار سازمان به ثبت برساند، افزود: به طور کلی ثبت آثار و دارایی های فکری سازمان صدا و سیما از جمله شخصیت های عروسکی، علامت شبکه های تلویزیونی از جمله سیاست های کلی معاونت است و در دستور کار اداره کل مالکیت فکری و حقوق بین الملل قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مرگ تنها "خرس قطبی گرمسیری" در جهان

مرگ تنها "خرس قطبی گرمسیری" در جهان تنها خرس قطبی جهان که در مناطق استوایی متولد و زندگی کرده بود به علت بیماری های مربوط به کهولت سن در سنگاپور مرد.
به گزارش ایسنا، "اینوکا"، تنها خرس قطبی گرمسیری جهان در باغ وحش سنگاپور متولد شد و در حالی که بیش از یک دهه بیشتر از همنوعانش در حیات وحش زندگی کرده بود در سن 27 سالگی به دلایل کهولت سن مرد.
حضور اینوکا در باغ وحش سنگاپور به عنوان یک خرس قطبی همواره دغدغه و موضوع مورد بحثِ فعالان محیط زیست و فعالان حقوق حیوانات بوده است.
سنگاپور به عنوان کشوری که یک درجه بالاتر از خط استوا قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
"عزت الله ضرغامی" در تک و تا!

"عزت الله ضرغامی" در تک و تا! فرارو- این روزها یکی از انتقادهایی که به جریان اصولگرایی مطرح می شود مسئله موج سواری برخی از چهره های این جریان بر روی نارضایتی ها و انتقادهای موجود در جامعه در قبال رویدادهای کشور است. منتقدان بر این باورند که این چهره های اصولگرا صرفای یک بازی سیاسی را با هدف انتخابات ریاست جمهوری آغاز کرده اند.
به گزارش فرارو؛ انتخابات ریاست جمهوری سال 92 آغازگر دوران جدیدی برای جریان اصولگرایی بود. به طوری که بعد از آن تغییر رویه جدی در رویکرد برخی افراد در این جریان ایجاد شد که با عملکرد و مواضع پیشینشان بسیار متفاوت بود که البته در بخشی از افکار عمومی نگاه اعتمادآمیزی به آن ایجاد نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
روحانی به راست، چپ کرده است

روحانی به راست، چپ کرده است فرارو- یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: واقعیت این است که آقای روحانی بعد از اینکه چرخش محسوسی به راست داشت دیگر حرفی برای گفتن باقی نگذاشته است. در چنین وضعیتی چه حرفی می توانست به هواداران و مردمی که پای صندوق های رای رفتند و به ایشان رای دادند، بزند؟ به نظر من آقای روحانی در چرخش به راست، خودش شرمنده بود و می دانست به مردم رودست زده است؛ بنابراین صحبتی نداشت.
به گزارش فرارو بعد از سخنرانی حسن روحانی و انتقادات او به کابینه خود تحلیل های مختلفی انجام شد و برخی معتقد بودند که روحانی صرفا یک نمایش اجرا کرد و مانند دفعات قبل صرفا با هدف جلب توجه افکار عمومی آن اظهارات را بیان کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
مومیایی منسوب به "رضا شاه" کجاست؟

مومیایی منسوب به "رضا شاه" کجاست؟ سه روز پیش در فضای مجازی و اینترنتی، از کشف جسدی در صحن حرم حضرت عبدالعظیم (ع) که مومیایی خوانده می شد، خبر داده شد، خبری که هنوز هیچ رسانه ای نتوانسته آن را به اثبات و سرانجام برساند!
به گزارش ایسنا، گفته ها حاکی از آن بود که چهار روز پیش به دنبال اجرایی کردن طرح توسعه ی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در شهر ری، یک جسد در صحن غربی آستانه کشف شده، اما یک روز بعد یعنی دوشنبه سوم اردیبهشت، نخست سایت خبری "روزآروز" از این کشف خبر داد؛ کشف جسدی در صحن حرم حضرت عبدالعظیم (ع) که احتمالا مومیایی است و متعلق به رضا شاه پهلوی . کشفی که بخشی از تصورهای تاریخی ایرانِ معاصر را به هم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
درخواست تغییر ساعت و زمان امتحانات مدارس

درخواست تغییر ساعت و زمان امتحانات مدارس در پی تقارن امتحانات پایان سال و ماه مبارک رمضان، دانش آموزان انجمن های اسلامی سراسر کشور طی نامه ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار تغییراتی در نحوه برگزاری امتحانات شدند.
به گزارش فارس، دانش آموزان انجمن های اسلامی سراسر کشور طی نامه ای به سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، نکات خود را در خصوص تقارن ماه مبارک رمضان و برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه سال تحصیلی مطرح کردند.
در این نامه آمده است: ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد با سعادت امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تقدیر و تشکر بابت عنایات و زحمات جنابعالی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون به کما رفت

بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون به کما رفت حسین شهاب بازیگر که تجربه نزدیک به پنج دهه فعالیت در سینما را داشت به دلیل نارسایی قلبی به کما رفت.
به گزارش سینماروزان، حسین شهاب بازیگر که تجربه نزدیک به پنج دهه فعالیت در سینما را داشت به دلیل نارسایی قلبی به کما رفت.
حسین شهاب از جمله بازیگران نقشهای مکمل بود که بعد از اشتغال به ورزش کشتی در باشگاههای پولاد و فردوسی از اواخر دهه چهل به بازیگری روی آورد.
اولین فیلم حسین شهاب گردش روزگار بود و به دنبال آن و در دهه های مختلف در آثاری همچون کافر ، دشنه ، تنگسیر ، گوزنها ، برزخیها ، شیلات ، شب بیست و نهم و واکنش پنجم ایفای نقش کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
احتمال جنگ ایران و اسرائیل پس از انتخابات لبنان

احتمال جنگ ایران و اسرائیل پس از انتخابات لبنان روزنامه نگار مشهور جهان عرب معتقد است که اغلب جنگ ها و انقلاب ها در منطقه خاورمیانه در تابستان آغاز شدند و معتقدیم با توجه به نگرانی که در میان اسرائیلی ها وجود دارد و با توجه به افزایش تنش ها، این تابستان مستثنی نخواهد بود.
به گزارش ایلنا، عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در سرمقاله جدید خود درباره آخرین تحولات خاورمیانه می نویسد:
با وجود آنکه دو هفته تا موعد مقرر تصمیم گیری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص توافق هسته ای ایران زمان باقی مانده است، جنگ تهدیدها و تهدیدهای مخفیانه داغ تر شده و وارد بخش های خطرناکی از یک طرف از سوی آمریکا و اسرائیل و از طرف ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
جزئیات وام مسکن 40 تا 160 میلیونی با سود جدید

جزئیات وام مسکن 40 تا 160 میلیونی با سود جدید با کاهش سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از 9.5 به 8 درصد اقساط پرداختی و سود تمام دوره این وام برای متقاضیان تعدیل و نسبت به گذشته به صرفه تر شد.
به گزارش ایسنا، صندوق پس انداز مسکن یکم طرحی بود که بعد از رایزنی های زیاد بین وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن و بانک مرکزی در نهایت در سال 1394 در بانک مسکن به مرحله اجرا درآمد.
این وام در ابتدا تا سقف 40 تا 80 میلیون تومان بود و شرایط آن به گونه ای که متقاضی باید برای دریافت این تسهیلات برای دوره یک ساله سپرده گذاری کرده و در نهایت مبلغ مورد نظر را دریافت می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
با پیکر رضاشاه چه کنیم؟

با پیکر رضاشاه چه کنیم؟ محسن رنانی، استاد دانشگاه، در یادداشتی در کانال تلگرامی اش نوشت:
مقدمه:
عکس ها نشان می دهد که پیکر مومیایی شده ای که این روزها در جوار حرم حضرت عبدالعظیم کشف شده است، همان کالبد رضاشاه است که پس از تخریب مقبره رضاشاه توسط آقای خلخالی و سایر انقلابیان، در زیر آوار مدفون و اکنون با خاک برداری هویدا شده است.
من اگر مسئول میراث فرهنگی بودم، حتی اگر مشکوک بودم، فرض را بر این می گذاشتم که این پیکر رضاشاه است و وظیفه قانونی خود را در قبال حفظ میراث تاریخی کشور انجام می دادم تا آنگاه که بررسی های بعدی واقعیت را آشکار سازد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
'محافظ بن لادن' در آلمان حقوق می گیرد!

'محافظ بن لادن' در آلمان حقوق می گیرد! سامی در آلمان تحت نظر است
یک مرد تونسی که ادعا می شود زمانی محافظ اسامه بن لادن بود و از سال 1997 در آلمان زندگی کرده ماهانه 1168 یورو از نظام تامین اجتماعی این کشور حقوق می گیرد.
به گزارش بی بی سی، این رقم را یک دولت منطقه ای در آلمان به درخواست حزب راست افراطی "آلترناتیو آلمان" (ای اف دی) فاش کرد.
رسانه های آلمان از این مرد فقط با لقب "سامی ا" نام برده اند و نام کامل او منتشر نشده است.
او اتهام ارتباط با پیکارجویان جهادی را رد می کند. مقام های آلمانی اخراج او به تونس را به دلیل نگرانی از خطر شکنجه رد کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
سفر کارشناسان ایرانی به روسیه درباره فیلتر تلگرام

سفر کارشناسان ایرانی به روسیه درباره فیلتر تلگرام نماینده تهران از سفر برخی کارشناسان بخش مخابرات به روسیه خبر داد.
علیرضا رحیمی در توییتر نوشت: گروهی از کارشناسان ارشد بخش مخابرات در معیت یک عضو کابینه برای ارزیابی بیشتر فنی و مذاکره در خصوص تلگرام به روسیه سفر کرده اند.
پیچیدگی فنی و نرم افزاری تلگرام برخی تصمیمات را با تاخیر روبرو کرده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
لیبرمن به واشنگتن می رود

لیبرمن به واشنگتن می رود وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قرار است روز چهارشنبه به واشنگتن سفر و درباره ایران با مقامات آمریکایی دیدار و رایزنی کند.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه برای دیدار و رایزنی با مقامات آمریکایی درباره نقش ایران در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه به واشنگتن سفر می کند.
براساس بیانیه ای که دفتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی منتشر کرده است وی قرار است با جیمز متیس وزیر دفاع، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و تعدادی از سناتورهای آمریکایی دیدار و گفت وگو کند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
ماجرای درگیری های مریوان چه بود؟

ماجرای درگیری های مریوان چه بود؟ دادگستری شهرستان مریوان ضمن تایید درگیری در این شهرستان که منجر به کشته شدن یک نفر شده، اعلام کرد که در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است.
بر اساس پیگیری های ایسنا، دادگستری مریوان اعلام کرد که شب گذشته - 4 اردیبهشت ماه - حدود ساعت 9 درگیری در این شهرستان رخ داده و یک نفر با سلاح سرد به قتل رسیده است.
این مرجع قضایی اعلام کرد: دلیل اصلی این حادثه اختلاف حساب مالی بین شخص مقتول و مظنون به قتل بوده که در ابتدا درگیری لفظی صورت گرفته و سپس درگیری فیزیکی روی داده و در نهایت منجر به قتل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
جنجال اصلاح طلبانه درباره اظهارات ترقی

جنجال اصلاح طلبانه درباره اظهارات ترقی بدنبال اظهارات حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه،روزنامه اعتماد به این موضوع پرداخته است.
این روزنامه نوشته است: حمیدرضا ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی در گفت وگویی تلویحا از شنود دفتر سید محمد خاتمی اطلاع داده و گفته است: آقای خاتمی تصور نکند اگر در جلسات خصوصی حرفی می زند، کسی حرف های او را نمی فهمد یا نمی شنود! موضع گیری هایش و تمام مسائلی که بیان می کند همه به گوش نظام می رسد! فقط این نیست و یک منبع آگاه نیز به اعتمادآنلاین گفته است: نه تنها در دفتر خاتمی که در منزل مسکونی او هم مواردی از شنود پیدا شد که بچه های اصلاح طلبی که قبلا در وزارت اطلاعات بودند ابزار و دستگاه های ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
(تصاویر) سجده شکر ستاره های مسلمان لیورپول بعد از گلزنی

(تصاویر) سجده شکر ستاره های مسلمان لیورپول بعد از گلزنی در دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا لیورپول با درخشش ستاره های مسلمان خود آاس رم را گلباران کرد.
به گزارش فارس، محمد صلاح که 2 گل و دو پاس گل در این دیدار ثبت کرد بعد از گلزنی مقابل تیم سابقش 2 بار سجده شکر به جا آورد.
مانه دیگر ستاره مسلمان لیورپول هم بعد از گلزنی به مانند صالح سجده شکر به جا آورد.
در نقطه مقابل ادین ژکو بازیکن بوسنیایی و مسلمان رم هم گلزنی کرد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
جزییات کودک آزاری دلخراش در ماهشهر

جزییات کودک آزاری دلخراش در ماهشهر عوامل شکنجه و آزار روحی سه کودک ماهشهری از سوی پلیس بازداشت شدند. در روزهای گذشته این کودک آزاری در شهرک طالقانی بندرماهشهر به دادستانی گزارش شد که بررسی ها بیانگر کودک آزاری توسط والدین بود. این موضوع به سرعت در دستور کار قرار گرفت و پدر خانواده در همان روز دستگیر و راهی زندان شد و نامادری کودکان هم تحت تعقیب قرار گرفت. روز گذشته او نیز دستگیر شد و برای طی مراحل قانونی در اختیار مراجع ذیربط قرار گرفت. در حال حاضر نیز پرونده در حال تکمیل نهایی است و تا به حال حکمی در این رابطه صادر نشده است.
ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
خنثی سازی طرح ترور نارندرا مودی

خنثی سازی طرح ترور نارندرا مودی پلیس هند از دستگیری فردی که گفته می شود قصد ترور نخست وزیر این کشور را داشته، خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از شینهوا، پلیس هند امروز-سه شنبه- از دستگیری فردی خبر داد که گفته می شود قصد ترور نارندرا مودی نخست وزیر این کشور را داشته است.
فرد بازداشت شده محمد رفیق نام داشته و در پی انتشار مکالمه تلفنی وی با شخصی دیگر در شبکه های اجتماعی، دستگیر شده است.
رفیق طی این مکالمه که ابتدای آن معمولی بود، ناگهان می گوید: تصمیم گرفتیم مودی رو از بین ببریم. ما قبلا هم در سال 1998 این کار را انجام دادیم. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
جزییات سفره شام دیدار رهبران دو کره

جزییات سفره شام دیدار رهبران دو کره قرار است از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در مراسم شام جلسه دیدار رهبران دو کره، با نوعی غذای سنتی سوئیسی که از سیب زمینی تهیه می شود، پذیرایی شود تا به نوعی برای او تجدید خاطره دوران مدرسه باشد.
به گزارش بی بی سی، با وجود آن که رسما تایید نشده اما گفته می شود که آقای کیم در کشور سوئیس تحصیل کرده است.
همچنین قرار است به خاطر حضور آقای مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی، نوعی ماهی که از غذاهای رایج بندر پوسان، شهر زادگاه اوست، در فهرست غذاهای میز شام ارائه شود.
رئیس جمهور کره جنوبی و رهبر کره شمالی قرار است جمعه با یکدیگر ملاقات کنند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
شمخانی با دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار کرد

شمخانی با دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار کرد دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای شرکت در اجلاس مقامات عالی امنیتی پنج قاره جهان به شهر سوچی در فدراسیون روسیه سفر کرده است سه شنبه شب و در اولین برنامه کاری خود با نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش ایسنا، مقامات عالی امنیتی دو کشور در این دیدار طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه ایران و روسیه از جمله روند همکاریهای جاری دو کشور در حوزه مبارزه با تروریسم ، بحران یمن ، توسعه ناامنی در افغانستان و همچنین موضوع تهدید ناشی از انتقال گروههای تروریستی شکست خورده در سوریه به کشورهای آسیای میانه را بررسی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه

بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه فرارو- رضا پهلوی در بیانیه ای که در توئیتر منتشر کرد گفت "پس از بررسی تمام شواهد و جوانب" به این نتیجه رسیده که "پیکر پیداشده در شهرری به احتمال بسیار قوی به رضاشاه تعلق دارد."
به گزارش بی بی سی، رضا پهلوی در این بیانیه تاکید کرد که جسد رضاشاه هیچگاه بعد از دفن از ایران خارج نشده و از ایران خواست امکان دسترسی "پزشکان و کارشناسان علمی مورد تایید خانواده" را به جسد بدهند.
او همچنین از مقامات خواست اجازه دفن رضاشاه را "آنگونه که شایسته اوست بدهند" در آرامگاهی که "نشان داشته باشد و برای همه شناخته شده باشد." ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
مکرون: به دنبال مهار ایران هستیم

مکرون: به دنبال مهار ایران هستیم امانوئل مکرون روز سه شنبه گفت ما به دنبال مهار ایران و حضورش در منطقه هستیم.
به گزارش ایسنا، به نقل از نیویورک تایمز،امانوئل مکرون پیش از آغاز دیدار رسمی خود با ترامپ در کاخ سفید گفت:موضوع توافق هسته ای ایران بسیار حائز اهمیت است اما ما به دنبال تصویر بزرگتری هستیم که امنیت در سرتاسر منطقه است.
مکرون پیش تر اعلام کرده بود که هیچ طرح جایگزینی برای برجام وجود نخواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
جزییات کنسرت آهنگساز اسکاری در تالار وحدت

جزییات کنسرت آهنگساز اسکاری در تالار وحدت جزییات کنسرت نیکولا پیووانی، آهنگساز برنده اسکار در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد.
به گزارش خبرآنلاین، نیکولا پیووانی در این کنسرت که ساعت 18:30 چهارشنبه 5 اردیبهشت در تالار وحدت برگزار می شود، منتخبی از قطعاتی را که پیش از این برای تعدادی از فیلم های سینمایی ساخته است، اجرا می کند.
مدیران ارشد دولتی، بیش از 200 نفر مهمان از سفارت ایتالیا، فیلمسازانی که فیلم های آنها در بخش رقابتی سی و ششمین جشنواره جهانی حضور دارد، فیلمسازان خارجی حاضر در جشنواره، جمعی از استادان و رییس دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
فرد توهین کننده به امام رضا(ع) دستگیر شد

فرد توهین کننده به امام رضا(ع) دستگیر شد فردی که در فضای مجازی به امام رضا (ع) اهانت کرده بود دستگیر شد.
به گزارش ایسنا، گفته می شود که این فرد در حال فرار از کشور بوده که دستگیر شده است.
دادسرای عمومی و انقلاب تهران روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد: فردی که در فضای مجازی به یکی از ائمه معصومین اهانت نموده بود تحت تعقیب قضایی قرار گرفت و نامبرده توسط دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
حمید بقایی تحت مراقبت پزشکی است

حمید بقایی تحت مراقبت پزشکی است مدیرکل زندان های استان تهران وضعیت حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، مصطفی محبی در رابطه با اخبار منتشره در فضای مجازی در خصوص وضعیت بقایی، گفت: محکوم علیه حمید بقایی تحت مراقبت پزشکی قرار دارد و در طی روزهای اخیر تغییری در وضعیت ایشان پدیده نیامده است.
وی افزود: کما فی السابق اجرای حکم محکومیت نامبرده در حال اجراست.
پس از تایید حکم دادگاه بدوی حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و قطعیت آن و همچنین ابلاغ حکم صادره، مأمورین پلیس 22 اسفند ماه سال 96 نسبت به دستگیری و معرفی محکوم علیه جهت اجرای حکم صادره از جمله 15 سال حبس و چهل و سه میلیارد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
وزیر اطلاعات: انهدام 300 تیم تروریستی

وزیر اطلاعات: انهدام 300 تیم تروریستی وزیر اطلاعات گفت : 300 تیم تروریستی سال گذشته در کشور منهدم شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علوی در جمع مردم مراغه در مسجد جامع این شهر افزود: با تلاش فرزندان شما در وزرات اطلاعات تروریستهایی که برنامه و نقشه قبلی برای اجرای طرح های تروریستی در کشور داشتند از پای در آمدند.
وی گفت: به برکت بیداری و همت سربازان گمنام امام زمان (عج) برای تامین امینت در شرایط کنونی ایران اسلامی یکی از امن ترین و آرام ترین کشور های دنیا است.
علوی خاطرنشان کرد: اگر مردم در کنار هم باشند دشمن پوشالی همانند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
مطهری: گشت ارشاد دچار تخطی شده است

مطهری: گشت ارشاد دچار تخطی شده است نائب رئیس مجلس با بیان اینکه گشت ارشاد دچار تخطی شده است، گفت: با این حال فرد مذکور به خاطر توهین و هجوم به نیروی پلیس دچار تخلف شده و نباید مقاومت می کرد.
به گزارش مهر، در پایان جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، نصرالله پژمانفر در تذکر شفاهی خود با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات بوده و مستحب نیست، گفت: لطفا در این زمینه فتوا ندهید و اظهارنظرهای خود را به مسائل سیاسی معطوف کنید و شرعیات را زیر سوال نبرید.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اقدام مامور ناجا که دچار تخطی شده قابل بررسی و پیگیری است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
جلسات رئیس دولت اصلاحات شنود می شود؟

جلسات رئیس دولت اصلاحات شنود می شود؟ اعتماد آنلاین نوشت: جواد امام با اظهار اینکه شنود جلسات سید محمدخاتمی دور از ذهن نیست و احتمال آن وجود دارد ، گفت: خاتمی ظاهر و باطنش یکی است و چیز پنهانی ندارد.
جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران و از نزدیکان رئیس دولت اصلاحات در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر شنود دفتر کار و محل زندگی سیدمحمد خاتمی گفت: شنود جلسات آقای خاتمی دور از ذهن نیست.
او گفت: ما نه شنود کار می گذاریم و نه اطلاعاتی از شنود داریم اما احتمالاً آقای ترقی که این خبر را اعلام کردند خودشان با این عوامل شنود در ارتباط هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
آیت الله مکارم : شاید نیاز به فیلتر نباشد

آیت الله مکارم : شاید نیاز به فیلتر نباشد آیت الله مکارم شیرازی در دیدار جمعی از مسئولان وزارت ارتباطات با تبریک اعیاد شعبانیه گفتند: در حال حاضر موضوع فضای مجازی از مسائل درجه نخست جامعه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی، این مرجع عظام تقلید گفت: ما قبلا بارها گفتیم اما خیلی ها گوش نمی دادند، گفته بودیم که این موضوع روزی به مسأله تبدیل خواهد شد که عواملی سبب جدی تر گرفتن این فضا شد، خطرات و ضررها سبب شد حتی کسانی که توجه نداشتند عزم خود را جزم کنند و بدانند که با پیام رسان های خارجی نمی توان کار کرد چرا که خطر آفرین هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
بارندگی دوباره از روز جمعه

بارندگی دوباره از روز جمعه سازمان هواشناسی اعلام کرد فعالیت سامانه بارشی موجود، امروز در شمال شرق کشور ادامه دارد و پس از آن متوقف خواهد شد اما روز جمعه سامانه بارشی دیگری وارد کشور می شود.
به گزارش مهر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق کشور متمرکز است. از این رو در شمال شرق و بخش هایی از شرق بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید لحظه ای پیش بینی می شود و بارش ها در نیمه شمالی خراسان رضوی شدت بیشتری خواهد داشت.
احد وظیفه افزود: امروز در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور، وزش باد شدید و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
مرتضوی در بند 241 اوین چه می کند؟

مرتضوی در بند 241 اوین چه می کند؟ اسفندیار رحیم مشایی، یار غار احمدی نژاد و از دیگر اعضای حلقه اولیه دولت های نهم و دهم است که از قضا با مرتضوی نیز دارای آشنایی و همکاری قدیمی است. حمید بقایی رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی برای تحمل حکم 15 ساله زندان خود وارد زندان اوین شده است و او نیز در بند 241 حضور دارد.
به گزارش آرمان، "در روزی به زندان رفت که محمودرضا رحیمی آزاد شد". در مقابل سعید مرتضوی به زندان رفت اما سه جوان کهریزک زنده نشدند، مطبوعات توقیف شده رفع توقیف نشدند و... در آن ایام کمتر فردی تصور می کرد قاضی سابق که نقش مهمی در این اتفاقات داشت برای فرار از حکم قاضی فعلی در شمال کشور پنهان شود و در نهایت صبح یکشنبه ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
برانکو در جمع 150 مربی برتر دنیا

برانکو در جمع 150 مربی برتر دنیا سرمربی پرسپولیس در رنکنیگ برترین مربیان دنیا 20 پله صعود داشت.
به گزارش ایلنا، جدیدترین رنکینگ اعلام شده از سوی فدارسیون جهانی فوتبال در خصوص برترین مربیان جهان اعلام شد و طبق آن برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات پرسپولیس مثل همیشه بالاتر از تمام مربیان شاغل در فوتبال ایران قرار گرفت.
برانکو در این فهرست با صعود 20 پله ای به رتبه 149 دنیا رسید تا در جمع 150 مربی برتر دنیا قرار بگیرد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
عصبانیت ذوالنور ازغیبت سیف در مجلس

عصبانیت ذوالنور ازغیبت سیف در مجلس یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با انتقاد از صحبت های رئیس جمهور در مورد دستگاه های نظارتی گفت: اگر رئیس جمهور با این ادبیات صحبت و عمل کند زیر مجموعه او هم همین گونه رفتار و عمل می کند.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در تذکری اظهار کرد: رئیس جمهور در فرمایشات خود گفته که دستگاههای نظارتی باید بر مبنای قانون و نه عقل ناقص خود عمل کنند. عقل ناقص مبنای عملکرد دستگاههای نظارتی نیست. این صحبت های رئیس جمهور در حالی است که اگر قرار باشد این طور عمل کنند قطعا زیر مجموعه ایشان نیز همین رویه را در پیش می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
جولان آبمیوه های قاچاق عربی در سوپرمارکت ها

جولان آبمیوه های قاچاق عربی در سوپرمارکت ها مدت ها از جولان آبمیوه های قاچاق عربی در سوپرمارکت ها می گذرد، اما به نظر می رسد برای عرضه این آبمیوه ها سخت گیری خاصی لحاظ نشده و در نهایت حساسیت ها به چند برند خاص مربوط شده است.
به گزارش ایسنا، در سال های گذشته بارها اعلام شده که هیچ یک از شرکت های عرب مجوز صادرات کالا به ایران را ندارند براین اساس واردات هیچ گونه آبمیوه عربی قانونی نیست. اما با این وجود در اغلب سوپرمارکت های سطح شهر تهران انواع و اقسام نوشیدنی های عربی وجود دارد. البته گاه شرکت های ایرانی با توجه به شرایط، دست به اقدامی معنادار زده و نوشیدنی هایی را با ظاهر مشابه انواع عربی وارد بازار کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
(تصاویر) رونمایی از سومین فرزند شاهزاده ویلیام

(تصاویر) رونمایی از سومین فرزند شاهزاده ویلیام فرارو- کیت مدیلتون، روز دوشنبه (23 آوریل 2018 برابر با 3 اردیبهشت 97) در بیمارستان سنت مری در غرب لندن، سومین فرزند خود را به دنیا آورد.
بر اساس بیانیه کاخ سلطنتی هنوز برای این نوزاد نامی انتخاب نشده است اما به زودی نام او مشخص می شود. این نوزاد پسر است و 3 کیلو و 800 گرم وزن دارد.
اعلامیه تولد نوزاد سلطنتی در مقابل کاخ باکینگهام
اعلامیه تولد فرزند کیت مدیلتون وشاهزاده ویلیام روی سه پایه ای مجلل در حیاط کاخ باکینگهام نصب شده است.
شاهزاده ویلیام فرزند شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا و پرنسس دایانا است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
افشاگری فردوسی پور درباره یک پنالتی عجیب

افشاگری فردوسی پور درباره یک پنالتی عجیب اتفاقات عجیبی در فوتبال ایران رخ می دهد.
به گزارش خبرآنلاین؛ عادل فردوسی پور امشب به اتفاقات مشکوک در فوتبال ورود کرد.او فاش کرد قبل از یک بازی شنیده بودند دقیقه 32 پنالتی اتفاق می افتد. غیاثی از مسئولان اصلی کمیته داوران در آن زمان گفت داور بازی را عوض کردند ولی در دقیقه 37 همان مسابقه بازهم پنالتی اتفاق افتاد! منظور عادل این بود که ظاهرا اصلا پنالتی مربوط به داور یا تعویض آن نبوده بلکه یک بازیکن نقش اصلی را در این زمینه ایفا کرده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
نصرالله: در پی تغییرات جمعیتی نیستیم

نصرالله: در پی تغییرات جمعیتی نیستیم دبیر کل حزب الله لبنان در همایش انتخاباتی منطقه جبیل در استان جبل لبنان در خصوص مسائل داخلی و منطقه ای به سخنرانی پرداخت.
به گزارش فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در همایش انتخاباتی با نام وفاداری به عزت که در منطقه جبیل در استان جبل در شرق لبنان برگزار شده است، به سخنرانی پرداخت.
انتخابات لبنان قرار است در تاریخ 6 می (16 اردیبهشت) برگزار شود و گروههای مقاومت نیز اقدام به برگزاری میتینگ های انتخاباتی در مناطق مختلف این کشور کرده اند.
دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنان خود انفجار تروریستی در افغانستان که از سوی تروریست های داعش در یک مرکز انتخاباتی رخ داد را ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
راسته مجازی تبادل ارز

راسته مجازی تبادل ارز دیروز فضای ارزی کشور با بمباران خبری مواجه شد و بخشی از وضعیت بازیگران بازار را تعیین تکلیف کرد. مهم ترین خبر انتقال فضای معاملاتی ارز به دنیای مجازی با هدف متشکل بودن معاملات و تمرکز بود. هدفی که در چهره سامانه ارزی جدید بانک مرکزی با عنوان نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی) تجلی یافت. این سامانه را می توان به عنوان راسته مجازی تبادلات ارزی توصیف کرد. با راه اندازی این سامانه، متقاضیان و عرضه کنندگان ارز در یک محیط الکترونیکی با واسطه گری صرافان سفارش ها و پیشنهادهای خود را به ثبت می رسانند.
ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
سه نکته کرباسچی درباره مخالفت با شهردار شدن هاشمی

سه نکته کرباسچی درباره مخالفت با شهردار شدن هاشمی غلامحسین کرباسچی در روزنامه سازندگی نوشت: اعضای شورای شهر تهران در یک رأی گیری استمزاجی با شهردار شدن آقای محسن هاشمی مخالفت کردند. چند نکته در این خصوص لازم به ذکر است:
1 طبق قانون اعضای شورا مشخص کننده این مسأله هستند که چه فردی برای شهرداری گزینه بهتری است. افراد دیگر که بیرون از شورا هستند می توانند درباره عملکرد و نمادی که از شورا در جامعه منعکس است، اظهارنظر کنند. باید توجه کنیم در شرایطی که این همه مشکلات داخلی و خارجی برای کشور وجود دارد و مردم در زندگی شهری با انبوهی از مشکلات اداری و اجرایی و زیست محیطی و ترافیک و غیره مواجه هستند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
پشت پرده دو پست جنجالی ستاره های آبی و قرمز

پشت پرده دو پست جنجالی ستاره های آبی و قرمز افزایش فعالیت فوتبالیست های سرشناس در اینستاگرام و شریک کردن هواداران در زندگی فوتبالی و شخصی شان با دردسرهای زیادی همراه بوده است. مدت هاست فوتبالیست های ایرانی واکنش های خود به اتفاقاتی که درون و بیرون مستطیل سبز برایشان رخ می دهد را در صفحه های اینستاگرام شان ابراز می کنند که اغلب اوقات این واکنش ها دردسرهای زیادی برای آنها به دنبال دارد و جنجال ساز می شود.
به گزارش شهروند، فوتبالیست سرشناسی که می خواهد باشگاهش را برای دریافت مطالبات یا تمدید قرارداد تحت فشار بگذارد، پست هایی پر از ایهام منتشر می کند و جنجالی بزرگ را رقم می زند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
کارنامه اولین ماه بازار مسکن 97

کارنامه اولین ماه بازار مسکن 97 کارنامه اولین ماه بازار مسکن 97 از شروع کاهشی معاملات آپارتمان در تهران با قیمت های اسفند 96 حکایت دارد.
به گزارش دنیای اقتصاد، اطلاعات رسمی از بازار معاملات مسکن در فروردین امسال نشان می دهد حجم خرید واحد مسکونی در مقایسه با فروردین پارسال، 5 درصد کاهش پیدا کرده است. هرچند تغییرات ماهانه حجم معاملات در فروردین 97 با توجه به تعطیلی دست کم دوهفته ای بازار، به شکل سنتی شیب منفی داشته؛ اما نتایج بررسی ها درباره افت نقطه ای خرید و فروش ها مشخص می کند 5 عامل در توقف مسیر رو به رشد معاملات مسکن نقش دارد.
در آمارهای ملکی فروردین منعکس شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
صدا و سیما ممیز ناخوانده فضای مجازی

صدا و سیما ممیز ناخوانده فضای مجازی صدا و سیمای ورشکسته اصرار دارد که حوزه تسلطش را به فضای مجازی بکشاند. تلویزیون که حالا با ریزش شدید مخاطبان خود روبه رو است و با کمک های دولتی سرپا مانده، دیروز خبرساز شد. رسانه ها از قول احد آزادیخواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نوشتند اعضای کمیسیون فرهنگی تصویب کرده اند که صداوسیما به تولید ویدیو و صوت در فضای مجازی نظارت کند و مجوز تولید بدهد.
به گزارش شهروند، این موضوع واکنش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به دنبال داشت و او در صفحات شخصی اش نسبت به این موضوع انتقاد کرد و آن را مانع بزرگ تولید محتوا در فضای مجازی و کسب وکارهای آی تی محور دانست ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اگر مومیایی باشد، پهلوی اول است

اگر مومیایی باشد، پهلوی اول است همین تک جمله که مومیایی پیدا شده در ری، احتمالا متعلق به پهلوی اول است بمب خبری شد و ده ها سوال و شایعه در پی اش آمد.
به گزارش شهروند، دیروز حواس خیلی ها جمع اخباری درباره یک مومیایی بود؛ یک مومیایی که گفته شد در بخش غربی آستان حضرت عبدالعظیم(ع) شهرری پیدا شده؛ درست در محوطه مقبره ای که اردیبهشت سال 59 با خاک یکسان شد و حالا در اردیبهشت ماه 38 سال بعد از آن، میان اخبار جایی پیدا کرده است. نخستین خبرها درباره تأیید پیدا شدن یک مومیایی در شهرری را رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرد و این که پس از کشف این جنازه، آن را دوباره دفن کرده اند ؛ ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
دو روایت متفاوت از جنایت فلکه چهارم خزانه

دو روایت متفاوت از جنایت فلکه چهارم خزانه متهم پرونده نزاع و درگیری منجر به جنایت در منطقه خزانه دستگیر شد. این درحالی است که دو روایت مختلف در این پرونده وجود دارد و تحقیقات درخصوص بررسی و صحت آنها در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفته است.
به گزارش شهروند، ساعت 23 روز 24 فروردین امسال وقوع یک درگیری در فلکه چهارم خزانه- کوچه نعیمی به کلانتری 160 خزانه اعلام شد. بلافاصله مأموران کلانتری در محل حاضر و در همان بررسی اولیه مشخص شد جوانی 17ساله بر اثر اصابت ضربات جسم تیز، به قتل رسیده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
مومیایی سر در گم ری

مومیایی سر در گم ری همین تک جمله که مومیایی پیدا شده در ری، احتمالا متعلق به پهلوی اول است بمب خبری شد و ده ها سوال و شایعه در پی اش آمد.
به گزارش شهروند، دیروز حواس خیلی ها جمع اخباری درباره یک مومیایی بود؛ یک مومیایی که گفته شد در بخش غربی آستان حضرت عبدالعظیم(ع) شهرری پیدا شده؛ درست در محوطه مقبره ای که اردیبهشت سال 59 با خاک یکسان شد و حالا در اردیبهشت ماه 38 سال بعد از آن، میان اخبار جایی پیدا کرده است. نخستین خبرها درباره تأیید پیدا شدن یک مومیایی در شهرری را رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرد و این که پس از کشف این جنازه، آن را دوباره دفن کرده اند ؛ ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
دلهره در کاخ شی جین پینگ

دلهره در کاخ شی جین پینگ کره شمالی و کره جنوبی در مراحل نهایی آماده سازی برای برگزاری نشست بین رهبرانشان قرار دارند که قرار است جمعه همین هفته در روستای مرزی پونمونجوم برگزار شود.
به گزارش دنیای اقتصاد، در همین راستا، یک گام از سوی کره جنوبی برداشته شد تا روند آشتی میان دو کره سرعت بیشتری بگیرد. به همین دلیل، کره جنوبی تبلیغات خصمانه علیه پیونگ یانگ در مرزهای مشترک با کره شمالی را دیروز(دوشنبه) و پیش از نخستین نشست بین رهبران دو کره متوقف کرد. جاشوا برلینگر ، گزارشگر سی ان ان در 23 آوریل، نوشت: ارتش کره جنوبی بلندگوهای بزرگی که به سخن پراکنی و تبلیغ علیه همسایه شمالی اختصاص داده شده بود را جمع کرد و این حسن ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
فرمانده ناجا: برخورد با بدحجابی به نفع جامعه است

فرمانده ناجا: برخورد با بدحجابی به نفع جامعه است جمعی از اعضای کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه) مهمان فرمانده ناجا بودند.
به گزارش فارس، در این دیدار علاالدین بروجردی گفت: برخورد با بدحجابی به نفع جامعه است؛ چرا که ناامنی بیشتر در کمین افرادی است که با پوشش نامناسب در جامعه ظاهر می شوند.
وی افزود: دشمن با ایجاد ناهنجاری های فرهنگی، به دنبال ترویج بی حجابی و نوعی وادادگی فرهنگی است که نیاز به طراحی و برنامه ریزی منسجم دارد.
در ادامه این دیدار سردار حسین اشتری فرمانده ناجا تصریح کرد: پلیس همواره در خط مقدم جبهه مبارزه با ناهنجاری هاست و باید طبق قانون، ماموریت خود را به انجام رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
یک خودرو در کانادا 10 نفر را زیر گرفت

یک خودرو در کانادا 10 نفر را زیر گرفت حمله با خودرو به عابران در تورنتو کانادا چندین زخمی برجای گذاشت.
به گزارش یورونیوز؛ به گفته پلیس تورنتو بین 8 تا 10 نفر در این حادثه زخمی شده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه 4 نفر از مجروحان علائم حیاتی ندارند.
هنوز هیچ کشته ای توسط مقامات رسمی تایید نشده است.
این خودرو یک دستگاه ون بود که حدود ساعت 1 و نیم بعدازظهر به وقت محلی وارد جمعیت در خیابان یونگ شد.
مقامات رسمی هنوز تروریستی بودن حادثه را تایید یا رد نکرده اند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
ماکرون وارد آمریکا شد

ماکرون وارد آمریکا شد رییس جمهوری فرانسه برای دیدار با همتای آمریکایی خود به واشنگتن سفر کرد.
به گزارش ایلنا، هواپیمای امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه دقایقی قبل در واشنگتن به زمین نشست.
رییس جمهوری فرانسه ه همراه همسرش به آمریکا سفر کرده تا در دیدار با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، برای حفظ برجام تلاش کند.
ماکرون پس از سخنرانی در فرودگاه، به همراه همسرش با خودروی تشریفات راهی کاخ سفید شد تا با ترامپ و دیگر سران آمریکا دیدار کند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
کولایی: فرصت دوران اوباما را از دست دادیم

کولایی: فرصت دوران اوباما را از دست دادیم یک استاد دانشگاه گفت: متاسفانه ما فرصت دوران اوباما را از دست دادیم و امروز با تجمیع همه نیروهای ضدایرانی در آمریکا به ویژه مثلث ائتلاف رژیم اسرائیل، عربستان سعودی و آمریکا روبه رو هستیم.
به گزارش ایسنا، الهه کولایی استاد دانشگاه تهران طی سخنانی در نشستی به عنوان آینده برجام و چشم انداز مناسبات روابط ایران و ایالات متحده گفت: با توجه به تجمیع نیروهای ضدایرانی در آمریکا ناچاریم در چنین فضایی به سمت کشوری مثل روسیه برویم. امروز مثلث اسرائیل، عربستان و آمریکا علیه ایران غیرقابل انکار است اما در عین حال معتقدم فرصت داریم تا در یک رویکرد سازنده بازی را به نفع مردم ایران رقم بزنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
درگیری در تمرین سپاهان

درگیری در تمرین سپاهان در تمرین امروز سپاهان برخی از هواداران اعتراض شدیدی نسبت به عملکرد بعضی از بازیکنان داشتند.
به گزارش فارس، پرافتخارترین تیم لیگ برتر حال و روز خوبی ندارد و امسال یکی از نتایج ضعیف خود را کسب کرده است. این نتایج به قدری ضعیف بود که تیم سپاهان تا آستانه سقوط به لیگ دسته یک هم قرار گرفت. این نتایج باعث شد تا هواداران سپاهان از عملکرد تیمشان ناراضی باشند. شنیده شده است که برخی از هواداران در تمرین امروز بازیکنان سپاهان حضور داشتند و از عملکرد بعضی از بازیکنان و نتایج به دست آمده ناراضی بودند و اعتراض شدیدی داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
غرق شدگی دو نفر در رودخانه بر اثر سیل

غرق شدگی دو نفر در رودخانه بر اثر سیل مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: دو نفر از روستای چبد بخش بازفت بر اثر وقوع سیل امروز، در رودخانه غرق شدند و یک نفر نیز در سرمور میانکوه بر اثر صاعقه جان خود را از دست داد.
به گزارش ایسنا، سیداحمد مرتضوی اظهار کرد: با وجود وسعت بارش ها طی ساعت های اخیر در چهارمحال و بختیاری که موجب سیل و آب گرفتگی درشهرستان های کوهرنگ، فارسان، لردگان، کیار و اردل شد، 13 تیم عملیاتی متشکل از 45 امدادگر و نجات گر با استفاده از 13 دستگاه خودرو کمک دار و با تجهیزات کامل امدادی به این مناطق اعزام شدند . ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
معاون اول احمدی نژاد چند روز در زندان بود؟

معاون اول احمدی نژاد چند روز در زندان بود؟ محمدرضا رحیمی که با حکم شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به 15 سال حبس محکوم شده بود و مدت حبسش در دیوان عالی کشور به 5 سال 91 روز کاهش یافته بود از زندان آزاد شد، اما معاون اول دولت دهم چند روز را در زندان سپری کرد؟
پس از صدور کیفرخواست برای محمدرضا رحیمی در روزهای پایانی سال 92، پرونده معاون اول محمود احمدی نژاد به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.
اتهامات معاون اول دولت دهم تشکیل یا رهبری شبکه چند نفری برای ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری ، اخذ رشوه و تحصیل مال از طریق نامشروع بود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
الیور استون در تهران: مامور امنیتی آمریکا نیستم

الیور استون در تهران: مامور امنیتی آمریکا نیستم الیور استون کارگردان سینمای هالیوود با اشاره به اینکه دوران تجارت هالیوود رو به اتمام است، کارگردانان جوان را به ساخت آثاری در مورد اتفاقات سایبری دنیا تشویق کرد.
به گزارش ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، الیور استون کارگردان، نویسنده و تهیه کننده هالیودی آخرین کارگاه دارلفنون سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر را در کاخ جشنواره برگزار کرد.
پیش از شروع کارگاه، مازیار میری مدیر دارالفنون سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ضمن ابراز خوشحالی از حضور الیور استون در ایران از وی برای اینکه بلافاصله پس از بازگشت از اصفهان به کارگاه آمده است تشکر کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
(تصاویر) بازدید سرپرست شهرداری تهران از خط 6 مترو

(تصاویر) بازدید سرپرست شهرداری تهران از خط 6 مترو سمیع الله حسینی مکارم، سرپرست شهرداری تهران صبح امروز از خط 6 متروی تهران و روند ساخت این خط بازدید کرد.
سرپرست شهرداری تهران از افتتاح ده کیلوتر از خط شش مترو تا پایان شهریور خبر داد. خط شش مترو تهران با 30 ایستگاه در 31 کیلومتر در حال ساخت است.
این مسیر از حرم عبدالعظیم حسنی در شهرری آغاز و تا ایستگاه شهدای کن ادامه دارد.
عکاس: مسعود ماکاوند/باشگاه خبرنگاران ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
جریمه "تعقیب کنندگان خودرو های امدادی"

جریمه "تعقیب کنندگان خودرو های امدادی" تعقیب کنندگان خودروهای امدادی 30 هزار تومان جریمه می شوند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، یکی از تخلفاتی که علاوه بر زیر پا گذاشتن مقررات، جنبه غیراخلاقی نیز در آن مستتر است، راه ندادن و یا حرکت و تعقیب خودروهای امدادی به ویژه آمبولانس در حین انجام ماموریت است.
در زمانی که مصدوم و یا بیماری داخل آمبولانس باشد، در واقع امدادگران در داخل آمبولانس تمام سعی و تلاش خود را می کنند تا بیمار را در آن لحظات حساس به بیمارستان برسانند. در آن ثانیه های طلایی است که راننده آمبولانس از تمام ظرفیت ها و مهارت خود استفاده می کند تا آن مصدوم یا بیماری را که می تواند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
الزامات تشکیل مجمع گفت وگوی منطقه ای خلیج فارس

الزامات تشکیل مجمع گفت وگوی منطقه ای خلیج فارس ایکنا نوشت:
علی بیگدلی، کارشناس مسائل سیاسی و استاد سابق دانشگاه شهید بهشتی، درباره شرایط پیچیده منطقه، به ویژه تشدید رویکرد خصومت آمیز عربستان با ایران و امکان عملیاتی شدن ایده وزیر امور خارجه کشورمان پیرامون ایجاد یک مجمع گفت وگوی منطقه ای در خلیج فارس گفت: بیان این ایده یا پیشنهاد در شرایط فعلی بیشتر جنبه تاکتیکی دارد زیرا فضای منطقه آنقدر علیه ما تشدید شده است که با ایجاد چنین مجمعی امکان رفع اختلافات ما با کشورهای عربی وجود ندارد.
مجمع گفت وگوی منطقه ای خلیج فارس چگونه رنگ واقعیت به خود می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
سینماها از پرداخت عوارض معاف شدند

سینماها از پرداخت عوارض معاف شدند معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، با اشاره به تلاش های سازمان سینمایی از لغو دریافت عوارض بلیت سینما ها از سوی شهرداری ها خبر داد.
به گزارش ایلنا، رمضانعلی حیدری خلیلی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در پی پیگیری های مکرر انجمن سینماداران از سازمان سینمایی در خصوص لغو قانون دریافت عوارض 5 درصدی بلیت سینما توسط شهرداری ها، در این زمینه مذاکرات با وزارت امور اقتصاد و دارایی در سال 96 آغاز شد که خوشبختانه با مصوبه اینوزارتخانه در خصوص لغو دریافت این مبلغ همراه شد.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
فشار به وزیر ارشاد برای موضع گیری علیه پناهی

فشار به وزیر ارشاد برای موضع گیری علیه پناهی فشار فضای فرهنگ را به سیاست شبیه می کند! این را دیگر همه می دانند، اما گویا برخی نظرشان این است که بد نیست فرهنگ هم بیش از گذشته به سیاست آغشته شود ! از روزی که اصغر فرهادی چند جایزه بین المللی گرفته و حتی اسکار را دوبار به ایران آورده، معلوم نیست چه رخ داده که انواع و اقسام نظراتی مطرح می شود که گویا به نوعی می خواهد بر فرهادی و امثال او فشار وارد کند یا دست کم نظر خواهی هایی می شود که انگار قصدش این است که می خواهد برای او مشکلی به وجود آید!
به گزارش شهروند، موضوعات مربوط به اسکار را یحتمل به یاد دارید؟ به ویژه آن بیانیه هایی که در برنامه هفتِ مرحوم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
رابرت دنیرو: هرگز نقش ترامپ را بازی نمی کنم

رابرت دنیرو: هرگز نقش ترامپ را بازی نمی کنم رابرت دنیرو در برنامه گفتگوی جشنواره ترایبکا در پاسخ به پرسش یکی ازمخاطبان گفت که نقش دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را هرگز ایفا نمی کند.
خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، رابرت دنیرو بازیگر افسانه ای سینما که بسیاری از نقش های مهم تاریخ سینما را ایفا کرده و همواره به دنبال حضور در نقش های جدید است اعلام کرد که نقشی وجود دارد که او هرگز آن را بازی نخواهد کرد.
دنیرو در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان در برنامه ی گفتگوی روز شنبه جشنواره ترایبکا مبنی بر این که حضور در چه نقشی را نخواهد پذیرفت گفت که نقش دونالد ترامپ را ایفا نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
پیانیست یخ های قطبی وارد تهران شد

پیانیست یخ های قطبی وارد تهران شد این آهنگساز و پیانیست در خطاب به هواداران ایرانی خود گفت: امیدوارم بتوانم با طرفدارانم در کنسرت دیدار کنم. خیلی خوشحالم که می توانم در ایران کنسرتی برگزار کنم.
به گزارش ایلنا، لودوویکو اینائودی پس از سال ها مطالعه درباره ایران، شنبه شب وارد ایران شد تا در شب های 4، 5 و 6 اردیبهشت ماه با مخاطبان ایرانی خود دیدار کند.
اینائودی پس از حضور در تهران گفت: در حال حاضر از موسیقی ایرانی سررشته ای ندارم اما تنها چیزی که می دانم این است که کشور ایران را دوست دارم و کشور ایران، کشوری خیلی وسیعی بوده که تمام تمدن ها از آنجا شروع شده است به همین دلیل خیلی به ایران علاقه دارم و سعی می کنم حالا ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
قول وزیر کشور درباره وضعیت کولبران

قول وزیر کشور درباره وضعیت کولبران وزیر کشور با اشاره به مشکلات پیش آمده برای فعالیت کوله بران در برخی از استانهای مرزی گفت: دولت با طرح جدیدی که اخیرا به تصویب رسانده بدنبال ساماندهی فعالیت کوله بری در استانهای مرزی است.
به گزارش ایسنا، جلسه بررسی آخرین وضعیت بازارچه های مرزی کشور عصر روز گذشته به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این وزارتخانه برگزار شد.
در این جلسه برخی از مواد آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های غیر رسمی موقت مرزی مورد بازنگری قرار گرفت.
رحمانی فضلی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات پیش آمده برای فعالیت کوله بران تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
ماکرون: در برابر پوتین نباید ضعیف بود

ماکرون: در برابر پوتین نباید ضعیف بود رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه ای جدید تاکید کرد که تعجب نخواهد کرد اگر رئیس جمهوری آمریکا دوره کامل ریاست جمهوری اش را تا آخر طی کند.
به گزارش ایسنا، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جریان مصاحبه با برنامه روز یکشنبه شبکه "فاکس نیوز" در پاسخ به این سوال که آیا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دوره ریاست جمهوری چهار ساله خود را تا آخر طی خواهد کرد یا خیر، گفت: هرگز از این مساله تعجب نخواهم کرد. من با ترامپ همکاری می کنم چراکه هر دوی ما به شدت در خدمت کشورهایمان هستیم.
وی درخصوص تحقیقات رابرت مولر ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
واریز اشتباه 35 میلیارد دلار به یک حساب

واریز اشتباه 35 میلیارد دلار به یک حساب دویچه بانک- بزرگ ترین بانک آلمان- اعلام کرد خطای عملیاتی باعث واریز 28 میلیارد یورو ( 35 میلیارد دلار) به حساب یک مرکز مبادلاتی شده است که این بانک حتی با آن مراوده ای ندارد.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از آر تی، هنوز مشخص نیست که در این حادثه که در ماه مارس اتفاق افتاده است، دویچه بانک می خواسته چه مقدار وجه پرداخت کند، اما مجموع مبلغ تراکنش، 5 میلیارد دلار بیشتر از ارزش بازار این بانک بوده است. بانک اعلام کرده است می خواسته این مبلغ را به عنوان وثیقه به حسابش در بازار " یورکس" منتقل کند که بازاری بین المللی با تمرکز بر اوراق مشتقه اروپایی است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
چرا "کیم جونگ اون" عقب نشینی کرد؟

چرا "کیم جونگ اون" عقب نشینی کرد؟ فرارو- به گزارش رسانه های کره جنوبی ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در تماس تلفنی با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به او گفته است، به منظور اجتناب از سرنوشت "فاجعه باری" که دو رهبر عرب یعنی صدام، دیکتاتور سابق عراق و معمر قذافی دیکتاتور مخلوع لیبی به آن دچار شدند، دست از برنامه هسته ای کشیده است.
براساس این گزارش او افزوده است، تصمیم اخیرش در زمینه توقف آزمایش موشک های بالستیک و آزمایش های هسته ای را در اثبات این مساله اتخاذ کرده است.
صدام حسین سال 2006 و پس از برگزاری دادگاه در عراق محاکمه و به اعدام محکوم شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
واکنش مولاوردی به احتمال شهردار شدنش

واکنش مولاوردی به احتمال شهردار شدنش دستیار ویژه رئیس جمهور در مورد شائبه حضور خود در کرسی شهردار تهران، گفت: هیچ صحبتی با من نشده است و طبق همه روال هایی که وجود دارد از مسأله ای که مطرح شد اصلاً خبر ندارم.
به گزارش فارس، شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در گفت وگو با خبرنگار در مورد شائبه حضور خود در کرسی شهردار تهران، گفت: نه، هیچ صحبتی با من نشده است و طبق همه روال هایی که وجود دارد از مسأله ای که مطرح شد اصلاً خبر ندارم.
وی ادامه داد: خود من هم رغبتی به کار اجرایی در این سطح و شکل ندارم. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی کابل به 176 کشته و زخمی

افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی کابل به 176 کشته و زخمی وزارت بهداشت افغانستان از افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی روز یکشنبه در کابل به 57 کشته و 119 زخمی خبر داد.
به گزارش مهر، شمار تلفات انفجار تروریستی روز یکشنبه در کابل پایتخت افغانستان به 176 کشته و زخمی افزایش یافت.
بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان، تاکنون 57 نفر در این حادثه کشته و 119 نفر دیگر زخمی شده اند.
این در حالی است که شاهدان رویداد می گویند آمار تلفات این حمله تروریستی بیشتر از این ها است.
گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی امروز در منطقه دشت برچی واقع در غرب کابل را به عهده گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
عواقب قیمت گذاری نجومی آپارتمان های نوساز

عواقب قیمت گذاری نجومی آپارتمان های نوساز قیمت گذاری نجومی واحدهای نوساز بیشتر در مناطق مصرفی رخ داده و این وضعیت در مورد اغلب محله های مناطق لوکس تهران همچون مناطق یک و سه، صدق نمی کند.
به گزارش دنیای اقتصاد، انتظار افزایش قیمت از سوی مالکان آپارتمان های نوساز موجب شده قیمت پیشنهادی این گروه از املاک به حدی افزایش یابد که بسیاری از متقاضیان خرید نوساز در روزهای اخیر، از جست وجوی این واحدها صرف نظر کنند.
تحقیقات دنیای اقتصاد از مشاوران املاک نشان می دهد بسیاری از سازنده ها تحت تاثیر ورود کامل بازار به فاز رونق در دو ماه گذشته، انتظار دارند هر ماه رقم قابل توجهی بر قیمت پیشنهادی خود اضافه کنند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
وام مسکن 6 درصدی می آید

وام مسکن 6 درصدی می آید معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان افزود: در صورت افزایش قیمت مسکن در مناطق نوسازی شده، واحدهایی به صورت واحدهای استیجاری عمومی با نرخ استطاعت مالی ساکنان اختصاص یافته و به آنها واگذار می شود و مابه التفاوت هزینه پرداختی به طرق مختلف از سوی دولت تامین می شود.
به گزارش دنیای اقتصاد، معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن به دنبال تسهیل جریان پرداخت تسهیلات است، گفت: هم اکنون پیشنهاد ریاست جمهوری برای تقلیل سود وام خرید آپارتمان به 6 درصد در بافت ناکارآمد شهری پذیرفته و در آینده ای نزدیک از سوی بانک مرکزی به سایر بانک ها ابلاغ خواهد شد که قطعا فرصت بسیار ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
گذار اون از بمب به اقتصاد

گذار اون از بمب به اقتصاد اکنون اون از آزمایش هسته ای به مباحث اقتصادی رو آورده است. در واقع، او دچار نوعی گذار فکری از بمب به اقتصاد شده است. لی جونگ سئوک وزیر سابق اتحاد دو کره در سئول می گوید: او خواستار نوعی رشد اقتصادی سریع از نوع چین است. کشوری که او در نظر دارد متفاوت از آن چیزی است که پدرش تصور می کرد.
به گزارش دنیای اقتصاد، روز شنبه رهبر کره شمالی اعلام کرد که سیاست پیشرفت موازی را کنار می نهد. اون تاکید کرد اکنون وقت آن است تا خط و مسیر استراتژیک جدیدی در پیش گرفته شود و بر منابع ملی برای بازسازی اقتصادی کشور تمرکز شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
انحراف دوبله در یارانه نقدی

انحراف دوبله در یارانه نقدی کارنامه هفت ساله هدفمندی منتشر شد.
به گزارش دنیای اقتصاد، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه از عملکرد هدفمندی یارانه ها از سال 1389 تا 1395 حاکی از انحراف دوبله در بخش منابع و مصارف است. تعدیل نکردن قیمت حامل های انرژی، طی سال های اخیر باعث شده که بخشی از منابع هدفمندی از بودجه و استقراض از بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی تامین شود. از سوی دیگر اعطای یارانه به همه گروه های درآمدی جامعه، باعث شده که عملا همه منابع، صرف هزینه یارانه های نقدی شود و سهم تولید و پوشش هزینه عمرانی دولت به زیر یک درصد برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
زلزله 3.6 ریشتری سومار را لرزاند

زلزله 3.6 ریشتری سومار را لرزاند دقایقی قبل زمین لرزه ای به قدرت 3.6 ریشتر سومار واقع در استان کرمانشاه را لرزاند.
به گزارش فارس، دقایقی قبل زمین لرزه ای به قدرت 3.6 ریشتر سومار را لرزاند.
دقایقی قبل زمین لرزه ای به قدرت 3.6 ریشتر سومار واقع در استان کرمانشاه را لرزاند.
بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله ساعت 23 و 18 دقیقه امشب و در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
راز اسید پاشی با مقتول دفن شد

راز اسید پاشی با مقتول دفن شد مرد بابلی که سال گذشته هدف اسیدپاشی قرار گرفته بود در حالی دو ماه بعد جان باخت که راز این جنایت را با خود به گور برد.
به گزارش ایران، اوایل اسفند سال گذشته مرگ مرد 35 ساله ای که بر اثر اسید پاشی در بیمارستان سوانح سوختگی تهران بستری بود به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. به دنبال اعلام این خبر تحقیقات از سوی بازپرس محسن مدیر روستا آغاز شد.
پدر قربانی این حادثه به ایران گفت: چند سال قبل پسرم به خاطر اختلافاتی که داشت از همسر اولش جدا شد. مدتی بعد هم با یک زن که پسری 7 ساله داشت ازدواج کرد. شب حادثه - 4 دی - عروسم به خانه مادرش رفته بود و پسرم با بچه او در خانه تنها بود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
کارت هایی که قابل اعتماد نیستند

کارت هایی که قابل اعتماد نیستند استفاده از دستگاه های اسکیمریا کپی کننده باعث شده مجرمان با سوء استفاده از امنیت پایین کارت های بانکی، حساب اشخاص را به راحتی خالی کنند.
به گزارش ایران، کلاهبرداری و سوءاستفاده از کارت های بانکی مشتریان یکی از مسائلی است که در سال های اخیر مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده است. استفاده از دستگاه های اسکیمریا کپی کننده باعث شده مجرمان با سوء استفاده از امنیت پایین کارت های بانکی، حساب اشخاص را به راحتی خالی کنند.
پرونده های بسیاری در طول سال گذشته و حتی ابتدای سال 97 در مراجع قضایی وجود دارد که نشان می دهد کلاهبرداران بانکی با آگاهی از نقایص این کارت ها اقدام به خالی کردن صدها ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
تولید اسکناس از کود انسانی!

تولید اسکناس از کود انسانی! مهدی قلی مرادی از شغل عجیب خود می گوید
به گزارش شهروند، کمتر کسی فکر می کند چنین شغلی هم در ایران وجود داشته باشد. البته طبیعتا خرید و فروش کود حیوانی، حرفه ای نیست که درباره آن نشنیده باشیم، اما عرضه کود انسانی چطور؟ واقعیت این است که خیلی از ما حتی دلش را نداریم به چاه دستشویی خانه خودمان نگاهی بیندازیم، چه برسد به این که محتویات آن را بار بزنیم، خشک کنیم و بفروشیم! مهدی قلی مرادی، شهروند استان اصفهان در این گفت وگو از شغل عجیب خود می گوید. شغلی که هر چند راحت و آرام درباره آن صحبت می کند، اما شنیدن درباره آن همچنان برای من سخت است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
امیدواران بهشت

امیدواران بهشت دیروز اعضای شورای شهر تهران 28 گزینه را نامزد شهرداری پایتخت کردند
به گزارش شهروند، شورای پنجم شهر تهران بار دیگر یک روز سرنوشت ساز و پرحاشیه را پشت سر گذاشت و 28 نفر را به عنوان نامزدهای کلیدداری پایتخت انتخاب کرد. اعضای این شورا که در هشت ماه سپری شده از عمر آن، به اندازه یک دوره چهارساله خبرساز شده اند و به نظر می آید همچنان این روند را ادامه خواهند داد، دیروز گزینه های مدنظر خود برای شهرداری را در غیاب خبرنگاران و پیش از جلسه علنی اعلام کردند که در بین آنها اسامی شناخته شده ای مانند، محمدرضا عارف ، محمدعلی افشانی و پیروز حناچی دیده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
ماجرای نیمه شب خونین میرجاوه

ماجرای نیمه شب خونین میرجاوه در این حادثه 2 پرسنل مرزبانی و 2 نفر از نیروهای سپاه و بسیج شهید شدند در پی این حمله 3 نفر دیگر هم مجروح شدند که حال یکی از آنها وخیم است
به گزارش شهروند، هفته گذشته حادثه تلخی در یکی از پاسگاه های مرزی رخ داد. حادثه ای که در آن 4 نفر از نیروهای مرزبانی و بسیجی به شهادت رسیدند و 3 نفر دیگر هم مجروح شدند. حمله اشرار مسلح به پاسگاه ریگ ملک میرجاوه در نقطه صفر مرزی آغاز این درگیری بود.
استوار یکم وحید حسین زاده و سرباز وظیفه ابوالفضل غلام پور از پرسنل مرزبانی در حین تیراندازی و مقابله با اشرار مسلح شهید شدند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
لباس چی می پوشند؟!

لباس چی می پوشند؟! دختران وزنه بردار بعد از 70 سال پنجشنبه در یک تورنمنت بین المللی روی تخته می روند.
به گزارش شهروند، وزنه برداری زنان چند ماه پس از رسمی شدن فعالیتش در ایران، حالا برای نخستین بار در مسابقات بین المللی شرکت می کند. رقابت های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا از دیروز در ازبکستان استارت خورده و نمایندگان کشورمان هم در بخش دختران و پسران در این مسابقات حاضر هستند. دختران ایرانی که نخستین تجربه بین المللی خود را پشت سر می گذارند، با تیمی 4 نفره راهی ازبکستان شدند و از پنجشنبه روی تخته حاضر خواهند شد.
پایان طلسم 70 ساله ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
با کودک مبتلا به اوتیسم چه کنیم؟

با کودک مبتلا به اوتیسم چه کنیم؟ استراحت کردن پدر و مادرهای فرزندان مبتلا به اوتیسم کاملا ضروری است هیچ وقت فرزند خود را با دیگران مقایسه نکنید و موفقیت های کوچکش را جشن بگیرید
به گزارش شهروند، پدر و مادرها می توانند با استفاده از روش های مختلف به فرزندان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم ASD کمک کنند تا بتوانند بر چالش هایشان غلبه کنند. اما حمایت از پدر و مادرها هم اهمیت بسیاری دارد. اگر فرزند شما مبتلا به اوتیسم است، رسیدگی به خودتان خودخواهی یا عملی تجملاتی نیست، بلکه یک ضرورت است. وقتی از لحاظ احساسی قوی باشید می توانید برای فرزند محتاج خود پدر یا مادر خوبی باشید ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
من اسیر داعش بودم

من اسیر داعش بودم بیوه آمریکایی از زندگی در میان داعش می گوید.
به گزارش شهروند، زندگی آمریکایی سامانتا سالی ، در یک تعطیلات، زیرورو و به ضرب و شتم، تجاوز گروهی، شکنجه و فیلم های تبلیغاتی خلافت خودخوانده داعش تبدیل شد.
او می گوید، وقتی در سال 2014 به هنگ کنگ رفت، شوهرش، موسی الحسانی قول یک تعطیلات را به او داد. این زوج تصمیم گرفته بودند که به موراکو مهاجرت کنند و زندگی جدید و ارزان تری را آغاز کنند.
روزها بعد اما، سالی می گوید که او در مرز ترکیه و سوریه در نزدیکی سرزمین های اشغالی داعش ایستاده بود. شوهرش، سارا، دخترشان را گرفته بود و سامانتا هم پسرشان متیو را که آن زمان 7ساله بود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
اهدای 100 هزار درخت صبور

اهدای 100 هزار درخت صبور ورشوچی می گوید، از 25 سال پیش به عنوان بنیانگذار صنعت کشت و بافت گیاهی در ایران فعالیت می کند و با مشاوره عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و معاون رئیس جمهوری خوزستان را برای اهدای نهال ها انتخاب کرده، استانی که در طول جنگ بیش از سه ونیم میلیون فرد از نخل هایش سوخت و حالا با خشکسالی و بزرگ شدن هر روزه کانون های غبار که وسعتشان به 700 هزار هکتار می رسد، گردوغبار میهمان هر روزه اش شده است.
به گزارش شهروند، 85 هزار نخل خیلی زود در خوزستان پخش شد. روستاییان گرفتند و در خانه هایشان کاشتند. شرکت های نفت، پادگان ها، اداره ها و هرکس که نخل مثمری می خواست هم همینطور. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
(تصاویر) انفجار انتحاری کابل با 52 کشته و 119 زخمی

(تصاویر) انفجار انتحاری کابل با 52 کشته و 119 زخمی فرارو- مقامات افغانستان از حمله ای انتحاری به یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در کابل خبر دادند.
در این حمله 52 نفر کشته و 119 نفر زخمی شدند. ثبت نام رای دهندگان در آستانه انتخابات پارلمانی افغانستان در سراسر این کشور در حال برگزاری است.
مسئولان کمیته برگزاری انتخابات افغانستان، ناامنی را اصلی ترین تهدید برای انتخابات می دانند. انتخابات مجلس در افغانستان پس از 8 سال و در ماه اکتبر برگزار خواهد شد.
داعش با انتشار بیانیه ای مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفت.
عکس ها: رویترز ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
میهمان جدید اوین

میهمان جدید اوین سعید مرتضوی که در دو پرونده کهریزک و تأمین اجتماعی دارای اتهامات متعدد است، در پرونده قتل سه نفر از بازداشت شدگان اعتراض های سال 88 به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به معاونت در قتل متهم شد.
به گزارش شهروند، بالاخره پیدا شد؛ سعید مرتضوی که همه حداقل در یک هفته گذشته به دنبال او بودند بالاخره دیروز در یک ویلا در سرخرود مازندران پیدا شد تا همزمان با آزادی محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم از زندان، برای گذراندن حکم دو ساله زندان خود به بند 241 زندان اوین منتقل شود.
خبر بازداشت مرتضوی در حالی از سوی خبرگزاری میزان منتشر شد که 22 فروردین ماه، غلامحسین محسنی اژه ای ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
قیمت طرح ترافیک در سال 97 ارزان تر شد

قیمت طرح ترافیک در سال 97 ارزان تر شد پورسیدآقایی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سرفاصله حرکت قطارها را در خطوط یک، دو و چهار مترو تا چهار دقیقه کاهش داده ایم.
به گزارش ایسنا، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: قیمت طرح ترافیک در سال 97 برای مردم ارزان تر شده است.
پورسیدآقایی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سرفاصله حرکت قطارها را در خطوط یک، دو و چهار مترو تا چهار دقیقه کاهش داده ایم.
وی افزود: خط 6 و 7 مترو به زودی وارد مدار می شود، بخش هایی از خط 7 تا آخر اردیبهشت، وارد مدار می شود و 10 کیلومتر از خط 6 نیز تا اول مهرماه افتتاح می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
خودروی شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟

خودروی شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟ مدیرعامل ایران خودرو در مورد خودروی شخصی خود گفت: خودروی شخصی من یک ماکیسمای مدل 83 است که در زمان مدیریت شرکت سایپا خریده بودم.
به گزارش تسنیم، هاشم یکه زارع امروز در حاشیه نشست دانشجویان دانشگاه شریف که با موضوع " خودروسازی ایران زیر ذره بین" برگزار شده برد در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان که پرسید خودروی شخصی شما چیست؟ گفت: خودروی شخصی من یک ماکیسمای مدل 83 است که در زمان مدیریت شرکت سایپا خریده بودم.
وی با بیان اینکه قبلا در شرکت پژو پارس داشتیم که در حال حاضر به دنا تغییر کرده است، افزود: تردد های خارج از شهر را یا با همان ماکسیما یا ویتارا انجام می دهم. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
لایحه حمایت از محیط بانان تصویب شد

لایحه حمایت از محیط بانان تصویب شد احمد همتی در توضیح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در این جلسه لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل بانان بعد از بحث و بررسی به تصویب رسید.
به گزارش ایسنا، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل بانان در این کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی تصویب شد.
احمد همتی در توضیح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در این جلسه لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل بانان بعد از بحث و بررسی به تصویب رسید.
وی در توضیح این لایحه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
107 میلیون دلار از پول دکل های نفتی دود شد!

107 میلیون دلار از پول دکل های نفتی دود شد! علیزاده طباطبایی اضافه کرد: در کیفرخواستی که برای متهمان اصلی یعنی مدیران وقت شرکت تأسیسات دریایی که از طرف وزیر نفت وقت انتخاب شده بودند، در دادسرا صادر شد مشخص است که کاملاً ملاحظه آن ها شده است. با این کیفرخواست پولی برنمی گردد مگر اینکه دادگاه نوع جرم را تغییر دهد.
به گزارش اعتمادآنلاین، سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل برخی از متهمان پرونده دکل نفتی با اعلام اینکه 9 اردیبهشت ماه جلسه بعدی دادگاه دکل نفتی برگزار می شود گفت: این جلسه آخرین جلسه برای متهمان است و بعد از آن یکی دو جلسه برای دفاع وکلاست که تا آخر اردیبهشت دادگاه تمام و رأی صادر خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
هشدار نوبخت به منتقدان روحانی

هشدار نوبخت به منتقدان روحانی سخنگوی دولت با انتقاد از برخی حاشیه سازی ها پیرامون سخنرانی رئیس جمهور در روز ارتش،بر حمایت همیشگی و حداکثری دولت و شخص رئیس جمهور از همه پاسداران امنیت کشور در همه بخش ها و نیروها تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با اشاره به برداشت های نادرست برخی سیاسیون و رسانه ها از سخنان رئیس جمهور در روز ارتش که در ادامه منجر به سوءاستفاده بدخواهان کشور و نظام شد، با رد این برداشت ها، گفت: آقای روحانی، سالها در حوزه های نظامی و امنیتی مسئولیت داشته و در تمام این سالها، ارتباطی وثیق، عمیق و راهبردی با نیروهای پاسدار امنیت کشور، اعم از ارتش ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
دعوای زنان در فرودگاه کیش نسبتی با دادستان کل ندارد

دعوای زنان در فرودگاه کیش نسبتی با دادستان کل ندارد روابط عمومی دادستانی کل کشور با صدور اطلاعیه ای ادعای مطرح شده از سوی یک مدعی در مورد وابستگی به دادستان کل کشور را تکذیب کرد.
در پی انتشار فیلمی در برخی شبکه های مجازی مبنی بر درگیری لفظی دو زن در فرودگاه کیش و طرح ادعای وابستگی یکی از زنان به یکی از مقامات عالی قضایی، روابط عمومی دادستانی کل کشور با صدور اطلاعیه ای موارد مطرح شده در این فیلم را تکذیب کرد و اعلام داشت که ادعای کذب مطرح شده از سوی یکی از طرفین این درگیری در مورد وابستگی به دادستان کل کشور از سوی دادستان حوزه مربوطه در دست بررسی است و موضوع قابل پیگرد قانونی خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
برد هیجان انگیز استقلال؛ سقوط نفت تهران

برد هیجان انگیز استقلال؛ سقوط نفت تهران در هفته ای که سقوط نفت تهران قطعی شد، استقلال 10 نفره مقابل پیکان به برتری رسید و ذوب آهن نیز توانست پرسپولیس را در خانه شکست بدهد.
به گزارش خبرآنلاین دیدارهای هفته بیست ونهم لیگ برتر فوتبال امروز برگزار شد که نتایج کامل این دیدارها را در زیر مشاهده می کنید:
ذوب آهن 2 - پرسپولیس یک
گل: میلاد فخرالدینی (70) و کی روش استنلی (88) برای ذوب آهن و علی علیپور (48) برای پرسپولیس
ورزشگاه فولادشهر اصفهان
داور: حسین زرگر
کارت: محمد ستاری و محمدرضا حسینی از ذوب آهن و محمد انصاری از پرسپولیس
استقلال 3 - پیکان 2 ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
دکترین چندلایه صهیونیستی برای مقابله با ایران

دکترین چندلایه صهیونیستی برای مقابله با ایران فرارو- کارشناس صهیونیست، یک دکترین چند لایه برای مقابله با ایران پیشنهاد کرد.
به گزارش فرارو، همزمان با افزایش تنش ها بین ایران و اسرائیل و نیز بالا رفتن احتمال بروز جنگ بین دو طرف، تحلیلگران صهیونیستی درباره نحوه مواجهه با ایران تحلیل هایی منتشر می کنند. در همین رابطه، عاموتص عسائل، طی یادداشتی در روزنامه جروزالم پُست، یک دکترین چند لایه ای برای مقابله با ایران پیشنهاد کرد.
به گفته عسائل، یک دکترین نباید به موقعیت ها بلکه باید به ساختار های ورای آن ها بپردازد. در نمونه ایران - اسرائیل ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر به دیلی میل و گاردین هم رسید

برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر به دیلی میل و گاردین هم رسید خبرآنلاین در گزارشی نوشت: فیلم جنجالی برخورد مامور زن گشت ارشاد با دختر جوانی در یکی از پارک های تهران، نه تنها به سوژه روز خبرگزاری ها و روزنامه های داخلی تبدیل شده است، بلکه به رسانه های بین المللی هم راه پیدا کرد.
در کنار این که سایت ها و روزنامه های ایرانی به موضوع برخورد خشن مامور گشت ارشاد با دختر جوان در تهران پرداختند، روزنامه ها و سایت های خارجی هم این موضوع را بازتاب دادند و با انتشار عکس و فیلم، به وضعیت زنان در ایران اشاره کردند. گاردین از این اتفاق به عنوان یک موضوع شوک برانگیز یاد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
واردات برنج آزاد شد

واردات برنج آزاد شد در حالی که ممنوعیت واردات برنج براساس تصمیم وزیر جهاد کشاورزی در نیمه دوم پارسال هم تمدید شده بود، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از آزاد شدن مبادی این محصول استراتژیک خبر داد.
به گزارش ایسنا، هرساله پس از فصل برداشت برنج و در نیمه دوم سال واردات برنج آزاد می شد و تا ابتدای مردادماه ادامه پیدا می کرد، اما سال گذشته وضعیت به گونه ای دیگر بود، چرا که براساس دستور وزیر جهاد کشاورزی با توجه به افزایش واردات بیش از حد برنج در نیمه نخست پارسال، ورود این محصول در نیمه دوم ممنوع شد تا تعادلی در بازار آن به وجود بیاید. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
چطور با شکست عاطفی مدارا کنیم؟

چطور با شکست عاطفی مدارا کنیم؟ یک روان شناس گفت: مدارا و کنار آمدن با شکست عاطفی شاید در وهله اول سخت به نظر برسد، اما مهم ترین مسئله برای مقابله با از دست دادن عملکرد عادی روزمره است.
به گزارش ایسنا، فرناز امیراصلانی اظهار کرد: شاید عمومی ترین واکنشی که به عنوان یک راه حل به ذهن کسی که درگیر اتمام رابطه عاطفی است می رسد، این است که با یک شخص دیگر رابطه عاطفی برقرار کند. چنین فردی می خواهد به خودش ثابت کند که مشکلی نداشته است و به راحتی می تواند با یک نفر دیگر به نتیجه برسد، اما این تصور کاملا غلط است؛ در واقع تا زمانی که خاطره فرد قبلی در ذهن مان پررنگ است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
اولین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد

اولین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد وزیر اقتصاد در جریان طرح سوال نماینده همدان از مجلس کارت زرد گرفت.
به گزارش ایسنا، سوال امیر خجسته نماینده همدان از وزیر اقتصاد در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس مطرح شد که این سوالات در خصوص نوسانات بازار ارز، حقوق و مزایای اعضای هیات مدیره بانک ها و علت ورود بانک ها و موسسات مالی به عرصه خرید و فروش مسکن بود.
پس از اظهارات وزیر و توضیحات نماینده همدان، این سوالات به رای مجلس گذاشته شد و نمایندگان با 109 رای موافق، 48 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر، سوال را وارد دانستند.
سوالات نماینده همدان از وزیر اقتصاد مربوط به سال 95 بوده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
(تصاویر) آرامگاه صائب تبریزی در اصفهان

(تصاویر) آرامگاه صائب تبریزی در اصفهان آرامگاه شاعر سبک هندی قرن یازده هجری محمد علی بن میرزا عبدالرحیم تبریزی معروف به صائب در باغ شخصی وی به نام باغ تکیه در خیابان صائب اصفهان بنا شده است ساختمان فعلی آن در سال 1346 ساخته شده است.
مجموعه آثار وی قریب به 120000 بیت می رسد. او از شعرای تبریزی بود که به اصفهان سفر کرد و در اصفهان درگدشت.
عکاس: مرتضی صالحی/تسنیم ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
پزشکیان ماجرای "دختر خوشگلا" را شرح داد

پزشکیان ماجرای "دختر خوشگلا" را شرح داد نایب رئیس مجلس درباره فایل منتشر شده از مذاکرات مجلس که حاوی صدای "دختر خوشگلا را به ما هم نشان بده" است، توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش خبرآنلاین، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در پاسخ به تذکر کواکبیان درباره لزوم دفاع هیات رئیسه از شأن و اقتدار مجلس و حواشی پیش آمده بعد از انتشار فایل صوتی با صدای "دختر خوشگلا را به من نشان بده" گفت: این مساله شیطنتی است که در فضای مجازی درست کرده و با آبروی افراد بازی می کنند. صوتی در فضای مجازی پخش شد که مربوط به زمانی است که آقای محبی نیا صحبت می کند و صدای دیگری کنار صدای ایشان شنیده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
سردرگمی مشتریان در بازار خودرو

سردرگمی مشتریان در بازار خودرو دی ماه سال گذشته دولت مصوبه جدید خود در زمینه ساماندهی و مدیریت واردات خودرو را ابلاغ کرد و بعد از آن بود که ناگهان قیمت خودرو در بازار خودروهای وارداتی حتی تا چند دهه میلیون تومان افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی تهران، بی سامانی در بازار خودرو، بلاتکلیفی مشتریان، سردرگمی دولت در تصمیم گیری ها برای بازار خودرو، رکود، نوسانات ارزی و اثرات آن روی قیمت ها و... تنها بخش کوچکی از تصویری است که این روزها در بازار خودرو کشور به خصوص خرید خودروهای خارجی موج می زند؛ کلید واژه هایی که به قفل شدن بازار منجر شده است و عملا بازار خودرو را بی سامانی کشانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
دلیل توقف پروازهای فوق العاده ایران به ترکیه

دلیل توقف پروازهای فوق العاده ایران به ترکیه شرکت هواپیمایی قشم ایر در اطلاعیه ای اعلام کرد که با دستور مقامات ترکیه ای پرواز شرکت های ایرانی به این سه شهر ترکیه متوقف شده و در حال حاضر امکان برقراری پرواز با آنها وجود ندارد.
به گزارش ایسنا، معاون بازرگانی قشم ایر تاکید کرد که توقف تمام پروازهای فوق العاده شرکت های هواپیمایی ایرانی به ترکیه نهایی شده و فعلا امکان پرواز به سه شهر ازمیر، اسپارتا و دنیزلی وجود ندارد.
شرکت هواپیمایی قشم ایر در اطلاعیه ای اعلام کرد که با دستور مقامات ترکیه ای پرواز شرکت های ایرانی به این سه شهر ترکیه متوقف شده و در حال حاضر امکان برقراری پرواز با آنها وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
زلزله 4.6 ریشتری، کرمان را لرزاند

زلزله 4.6 ریشتری، کرمان را لرزاند زلزله ای به بزرگی 4.6 ریشتر حوالی کیانشهر و کوهبنان در استان کرمان را لرزاند.
به گزارش مهر، ساعت 33 دقیقه امروز یکشنبه زلزله ای به بزرگی 4.6 ریشتر در 15 کیلومتری کیانشهر و 16 کیلومتری کوهبنان در استان کرمان رخ داد.
مرکز این زلزله 10 کیلومتری عمق زمین اعلام شده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
دستگیری خفاش شب رشت

دستگیری خفاش شب رشت در ساعات بین 14 تا 17 به مغازه هایی که در محله گلسار رشت فقط فروشنده زن داشت می رفت و با تهدید چاقو علاوه بر سرقت ، آنها را آزار و اذیت می کرد که تاکنون 19 زن علیه او شکایت کرده اند.
به گزارش صبا، مرد آزارگر که پس از سرقت از مغازه ها در ساعات خلوت، زنان فروشنده را مورد آزار و اذیت قرار می داد، در دام پلیس گیلان افتاد.
سرهنگ فرهاد فلاح کریمی، رییس پلیس آگاهی استان گیلان گفت: متهم 35 ساله اهل انزلی است که علاوه بر سرقت از مغازه ها، فروشندگان زن در مغازه های رشت را آزار و اذیت می کرد. وی از دی ماه سال گذشته در ساعات خلوت عصر به ویژه در ساعات بین 14 تا 17 به مغازه هایی که در محله ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
ابرپروژه های صنعتی در 4 سال آینده

ابرپروژه های صنعتی در 4 سال آینده آمارها حاکی از آن است که از مجموع پروژه های در دست اجرا، 22 طرح در حوزه صنایع نوین، 9 پروژه در حوزه نفت و گاز و انرژی، 7 پروژه در صنایع حمل ونقل و 16 طرح در سایر صنایع در دستور کار قرار گرفته است که به گفته متولیان صنعت کشور عمدتا به سرمایه گذاری در بخش مناطق محروم اختصاص دارد.
به گزارش دنیای اقتصاد، توزیع صنعتی پروژه های کلان در دست اجرای کشور در 4 سال آینده منتشر شد. ارزیابی ها نشان می دهد 54 پروژه بزرگی که در چهار بخش صنایع نوین ، نفت، گاز و انرژی ، صنایع حمل ونقل و سایر صنایع تعریف شده اند، سرمایه گذاری بیش از 490 هزار میلیارد ریالی و اشتغال زایی 30 هزار نفری را در پی خواهد داشت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
سورپرایز اتمی کره شمالی

سورپرایز اتمی کره شمالی به گزارش دنیای اقتصاد، سورپرایزهای سریالی اون همچنان ادامه دارد. رهبر کره شمالی اعلام کرد تلاش ها برای برنامه هسته ای کامل شده و این کشور دیگر نیازی به آزمایش های هسته ای و موشکی ندارد.
اون تاکید کرد محل انجام آزمایش های هسته ای در شمال این کشور را برای اثبات حسن نیت خود خواهد بست. رئیس جمهور آمریکا هم از این اقدام حمایت کرد و در توییتی نوشت: این خبر بسیار خوبی برای کره شمالی و جهان است؛ موفقیت بزرگی است. منتظر جلسه سران دو کشور هستم.
سورپرایز های رهبر کره شمالی همچنان ادامه دارد. اگر در گذشته سورپرایزهای او بیشتر هسته ای- موشکی بود اما این روزها سورپرایزهای اون دیپلماتیک است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
راه حل هفت دغدغه روحانی

راه حل هفت دغدغه روحانی بر مبنای اظهارات روحانی نبود تناسب بین مسوولیت پذیری و پاسخگویی در بین مسوولان و اجرایی نشدن کامل تفکیک قوا از جمله مسائلی است که در حوزه تقسیم کار در فضای تصمیم گیری کشور مشکلاتی را ایجاد کرده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، رئیس جمهور در سخنان روز گذشته خود در جلسه هم اندیشی با مدیران دولتی به هفت دغدغه اشاره کرد که نشانه های آن در کشور کاملا عیان شده و نیازمند ارائه راه حلی سریع از سوی سیاست گذاران است.
بر مبنای اظهارات روحانی نبود تناسب بین مسوولیت پذیری و پاسخگویی در بین مسوولان و اجرایی نشدن کامل تفکیک قوا از جمله مسائلی است که در حوزه تقسیم کار در فضای تصمیم گیری کشور مشکلاتی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
جدال خونین مرد روستایی با پلنگ گرسنه

جدال خونین مرد روستایی با پلنگ گرسنه مرد روستایی که از سوی یک پلنگ وحشی مورد حمله قرار گرفته بود به طور معجزه آسا از مرگ نجات یافت.
به گزارش ایران، این روستایی 36 ساله هنگامی که برای کار روزانه از خانه بیرون رفت ناگهان با شنیدن صدای غرش های وحشتناک یک قلاده پلنگ گرسنه غافلگیر شد.
حیوان درنده بی آنکه فرصت عکس العملی به مرد جوان بدهد به سوی او یورش برد. جدال مرد روستایی با پلنگ چند دقیقه ای طول کشید تا اینکه چند نفر از اهالی روستای بالا سوار شهرستان کلاله با شنیدن فریاد های او متوجه ماجرا شده و به کمکش شتافتند.
در جریان این حادثه هولناک صورت مرد روستایی بر اثر ضربات پنجه های قوی پلنگ زخم های عمیقی برداشت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
کشف 1.5 تن مواد مخدر در البرز

کشف 1.5 تن مواد مخدر در البرز با تلاش مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر محموله یکهزارو560 کیلوگرمی مواد مخدر در استان البرز کشف و46 متهم در این رابطه دستگیرشدند.
به گزارش ایران، سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز صبح دیروز دریک نشست خبری گفت: به دنبال تعامل اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور و استان البرز برای مبارزه با سوداگران مرگ یکی از عناصر اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر که به طور گسترده در کشور فعالیت می کرد شناسایی شد.
با رصد های اطلاعاتی وکنترل مجرمان موادمخدر مشخص شد این فرد با همراهی یک نفر دیگر درصدد انتقال مواد مخدر با یک دستگاه تریلر از یکی از شهرهای شرقی کشور به استان های تهران و ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
نمیکت لرزان 14 مربی لیگ برتری

نمیکت لرزان 14 مربی لیگ برتری بررسی سرنوشت 16 سرمربی لیگ برتری برای همکاری با باشگاه های کنونی نشان می دهد که جابه جایی های متعددی روی نیمکت ها در راه است تا این لحظه فقط برانکو ایوانکوویچ و مجید جلالی قراردادهای خود را با پرسپولیس و پیکان تمدید کرده اند
به گزارش شهروند، لیگ برتر هفدهم رو به پایان و تغییرات باشگاه ها در راه است. معمولا روال فوتبال ایران این طور است که بعد از پایان هر دوره از لیگ برتر اغلب تیم ها با تغییراتی گسترده روبه رو می شوند. یکی از عمده ترین تغییراتی که معمولا بعد از پایان لیگ ها رخ می دهد روی نیمکت تیم هاست ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
استثنا در همه سازمان ها هست

استثنا در همه سازمان ها هست ماموران گشت ارشاد تنها در مواردی اقدام می کنند که مورد زننده و نامناسبی باشد و وضع جامعه را جریحه دار کند ماموران آموزش می بینند تا با بکارگیری مهارت های اجتماعی و ارتباطی تذکرات بسیار نرم و مناسب دهند بالاخره استثنا در همه سازمان ها هست. ما هم اعتقاد نداریم که همه نیروهای پلیس بدون مشکل هستند با ماموران خاطی برخورد انضباطی می کنیم
به گزارش شهروند، چند روزی است که ماجرای برخورد گشت ارشاد با یک زن جوان، جنجالی شده است. پس از انتشار فیلم مربوط به این ماجرا، مسئولان زیادی از نیروی انتظامی و وزارت کشور گرفته تا معاونان رئیس جمهوری نسبت به ماجرا واکنش نشان دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
ظریف وارد پرونده آب سیستان وبلوچستان شد

ظریف وارد پرونده آب سیستان وبلوچستان شد مدت ها بود که افغانستان با احداث سدهای متعدد حقابه ایران را نمی داد و تنها آبی که از هیرمند به مردم جنوب غرب کشور ما می رسید، آب رودخانه سه ماه بهار بود که از هیرمند سرریز می شد. حالا کار به جایی رسیده که از همان سه ماه بهار هم آبی به سیستان وبلوچستان نمی رسد و سیستان وبلوچستان آب ندارد.
به گزارش شهروند، افغانستان سال هاست هیرمند را از سیستان وبلوچستان دریغ می کند و امسال اوضاع خشکسالی وخیم تر است، آن قدر که حالا مذاکرات جدی وزیر امور خارجه با افغانستان کلید خورده است.
مدت ها بود که افغانستان با احداث سدهای متعدد حقابه ایران را نمی داد و تنها آبی که از هیرمند به مردم جنوب غرب کشور ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
ترامپ در انتخابات 2020 نامزد نمی شود

ترامپ در انتخابات 2020 نامزد نمی شود جمهوریخواهان واشنگتن و سراسر آمریکا ترامپ را یک چهره سیاسی زخم خورده می دانند و همین امر منجر شده تا از حمایت آتی خودشان صرف نظر کرده یا حتی مستقیما رئیس جمهوری آمریکا را به چالش بکشند.
به گزارش شهروند، نشریه آمریکایی واشنگتن پست با اشاره به بحران های ریاست جمهوری دونالد ترامپ و عدم حمایت جمهوریخواهان، احتمال نامزدشدن او در انتخابات 2020 را زیر سوال برد و نوشت: عدم مشارکت ترامپ در انتخابات آتی هر روز بیش ازپیش روشن می شود.
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: این حقیقت دارد که رهبران حزب جمهوریخواه آمریکا همزمان با لطمه زدن دونالد ترامپ به قوانین ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
دستگیری کودک 8 ساله به جرم سرقت از حساب بانکی پدرش

دستگیری کودک 8 ساله به جرم سرقت از حساب بانکی پدرش پسربچه ای 8ساله به جرم عجیبی در نیشابور دستگیر شد. این کودک در چندین نوبت به حساب بانکی پدرش دستبرد زده بود.
به گزارش شهروند، پسربچه ای 8ساله به جرم عجیبی در نیشابور دستگیر شد. این کودک در چندین نوبت به حساب بانکی پدرش دستبرد زده بود.
سرهنگ بیات مختاری، رئیس پلیس نیشابور درباره جزییات این پرونده گفت: پدر این کودک که از برداشت های گاه و بی گاه از حسابش کلافه شده بود، به پلیس فتای نیشابور مراجعه کرد. پس از طرح شکایت، رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت. با بررسی های کارشناسان پلیس فتا ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
میدان چه کنم

میدان چه کنم زیرزمینی شدن میدان شهدای هفتم تیر تصویب نشد.
به گزارش شهروند، میدان هفت تیر درواقع میدان نیست ؛ آشفته گاهی که کارگران 6سال است در آن مشغول کار هستند و هنوز به جایی نرسیده اند. یکی می گوید قرار است زیرزمینی شود و دیگری می گوید قرار بود پایانه های تاکسیرانی و حمل ونقل عمومی در این مکان تعبیه شود.
آنچه میدان هفت تیر را از دیگر میدان های تهران متمایز می کند سردرگمی که سال هاست گریبانش را گرفته؛ این جا یادآور میدان چه کنم است. دور میدان حصاری کشیده اند تا شلوغی و سیمای نابسامان کارگاه ها و غبار بولدوزرها را پنهان کند اما چشم انداز مشوش آنها از پل عابر پیداست ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
شنبه به وقت رگبار محیط بانان

شنبه به وقت رگبار محیط بانان شنبه اول اردیبهشت، ساعت به وقت سه ونیم بامداد، چهار محیط بان سوار بر قایق گشتزنی شدند تا صیادان غیرمجاز را رصد کنند. اسلحه را یکی از محیط بان ها بر دوش گرفت و سه نفر دیگر، چشم در چشم درختان و آب و آسمان، طبیعت را می کاویدند.
به گزارش شهروند، درست ساعت هفت صبح دیروز بود که رودخانه دز تکان خورد، با گلوله هایی که رگباری از لوله مسلسل پرتاب می شد و چهار نفر را هدف گرفته بود. آن چهار نفر، محیط بانان پارک ملی دز بودند؛ پارک ملی دزفول. محیط بانان را صیادان مسلح، به ضرب گلوله مجروح کرده و پا به فرار گذاشتند؛ با قایق موتوری. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
نجاتگران وفادار

نجاتگران وفادار سیصد سال است که انسان ها از سگ های آموزش دیده برای عملیات های امدادی استفاده می کنند
به گزارش شهروند، بسیاری از سگ ها می توانند برای انجام فعالیت های جست وجو و نجات آموزش ببینند. با این حال، اغلب اوقات این سگ ها، سگ های ورزشی، شکاری یا نگهبان گله هستند. سگ های جست وجو و نجات (تجسس) باید دارای تمایل شکار، قدرت بویایی فوق العاده، استقامت فیزیکی، درجه هوشی بالا و توانایی تعلیم پذیری عالی باشند. این سگ ها می توانند تعلیم داده شوند تا بوی انسان را در هوا تشخیص دهند، مسیری را روی زمین پیگیری و مردم را در زیر آوار پیدا کنند (زنده یاب) و بسیاری دیگر از کارها را انجام دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
زندگی خصوصی فوتبالیست شاعر

زندگی خصوصی فوتبالیست شاعر مصلح می گوید مداحی را از فوتبال و شعر بیشتر دوست دارد ولی برخی مسخره اش می کنند!
به گزارش شهروند، در پرسپولیس تیمی که زندگی خصوصی ستاره هایش هر از چندگاهی در محافل ورزشی سروصدا ایجاد می کند، داستان دو بازیکن کاملا متفاوت است. دونفری که زمین تا آسمان با سایر نفرات فرق دارند.
محمد انصاری و شایان مصلح! دو بازیکنی که رفتارهای مذهبی در روزمرگی شان بیشتر از دیگران نمایان است و اخلاق شان هم در فوتبال امروز ایران آن قدر خوب هست که تعریف و تمجیدها از این دو بازیکن از هر طرف شنیده می شود. البته این دونفر اگر مثل بعضی دیگر از هم تیمی ها حاشیه داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
تیراندازی در نزدیکی کاخ شاه سعودی در ریاض

تیراندازی در نزدیکی کاخ شاه سعودی در ریاض برخی فعالان توئیتر از وقوع حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ شاه سعودی در ریاض خبر دادند.
به گزارش فارس، برخی کاربران و فعالان قطری در صفحه توئیتر خود اعلام کردند که در نزدیکی کاخ شاه سعودی در ریاض تیراندازی شده است.
کاربران اینترنتی فیلم حادثه تیراندازی در نزدیک کاخ ملک سلمان را نیز منتشر کردند.
گزارش بیشتری درباره جزئیات این حادث هنوز منتشر نشده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
انهدام باند سارقان تراکتور، راز 2 فقره قتل را فاش کرد

انهدام باند سارقان تراکتور، راز 2 فقره قتل را فاش کرد فرمانده انتظامی استان همدان از انهدام باند سارقان تراکتور، کشف 13 دستگاه تراکتور و 2 فقره قتل در استان خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار بخشعلی کامرانی صالح در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت تراکتور در سطح استان توسط سارقان ناشناس موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه تحقیقات مأموران پلیس، فردی ناشناس از اهالی استان های جنوبی که در سال های اخیر اقدام به خرید چند دستگاه تراکتور از همدان کرده بود، شناسایی شد که در بررسی قولنامه فروش تراکتور مشخص شد مشخصات ذکر شده در قولنامه با مشخصات یک دستگاه تراکتور ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
واکنش متفاوت مطهری به برخورد گشت ارشاد با دختر جوان

واکنش متفاوت مطهری به برخورد گشت ارشاد با دختر جوان نایب رئیس مجلس درخصوص ویدیوی منتشره شده از برخورد مامور نیروی انتظامی با یک دختر جوان گفت: مسئولان نباید در مقابل حوادثی مانند برخورد مامور نیروی انتظامی با یک دختر جوان، به گونه ای موضع گیری کنند که اقتدار پلیس آسیب ببیند.
به گزارش خانه ملت، علی مطهری امروز- شنبه- درخصوص ویدیوی منتشره شده از برخورد مامور نیروی انتظامی با یک دختر جوان در یکی از پارک های تهران که بحث هایی را به دنبال داشته است، افزود: در این ویدیو چند نکته قابل توجه است. مقاومت این دختر همراه با توهین و هجوم در مقابل فرمان پلیس و عکس العمل پلیس در مقابل این مقاومت که البته توام با تندی و توهین بوده از نکات قابل توجه است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
تیم بحران زده قدوس بازهم شکست خورد

تیم بحران زده قدوس بازهم شکست خورد تیم اوسترشوندس به همراه سامان قدوس در هفته پنجم لیگ سوئد با شکستی خانگی را متحمل شد.
به گزارش خبرآنلاین، شنبه شب تیم فوتبال اوسترشوندس در دیداری خانگی در هفته پنجم لیگ برتر سوئد برابر تیم اوربرو با نتیجه 2-0 تن به شکست داد.
سامان قدوس، ملی پوش ایرانی تیم اوسترشوندس امشب 90 دقیقه در ترکیب این تیم بازی کرد اما نتوانست مانع شکست تیمش شود.
در جدول رده بندی لیگ بسوئد تیم اوسترشوندس که این روزها با بحران بازداشت رئیس خود به دلیل کلاهبرداری مواجه است، رتبه دوازدهم را با 4 امتیاز در اختیار دارد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
راهکارهای درمان اگزمای پوست

راهکارهای درمان اگزمای پوست دبیر اجرایی کنگره قاره ای درماتولوژی با اشاره به اینکه 20 درصد اگزماهای تماسی از نوع آلرژیک و 80 درصد از نوع تحریکی است، گفت: درمان این بیماری علاوه بر پیشگیری بستگی به وسعت و انتشار آن دارد که پزشک داروی تزریقی، خوراکی یا مالیدنی تجویز می کند.
به گزارش تسنیم، دکتر منصور نصیری کاشانی در آستانه برگزاری کنگره قاره ای درماتولوژی اظهار داشت: این کنگره 5 تا 7 اردیبهشت در سالن همایش های صدا و سیما به همت مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
نصیری کاشانی با اشاره به اینکه بیماری اگزما یکی از موارد مورد بحث در این کنگره است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
سیف: التهابات بازار ارز با اقدام دشمن شروع شد

سیف: التهابات بازار ارز با اقدام دشمن شروع شد رئیس کل بانک مرکزی گفت: التهابات بازار ارز با اقدام های دشمن شروع شد و برخی نیز به آن دامن زدند.
به گزارش ایرنا، ولی الله سیف روز شنبه در اجلاس هم اندیشی مدیران ارشد دولت، در محل سالن اجلاس سران، با بیان اینکه در چهار سال گذشته، بازار ارز وضعیت باثباتی داشت، افزود: از نیمه دوم سال 96 التهابات بازار ارز شروع شد که برخی عوامل موثر بر آن، روشن است که می توان گفت و برخی را هم نمی توان گفت.
وی نرخ ارز را تابعی از واقعیت های اقتصادی و تعادل عرضه و تقاضا دانست و افزود: در شرایطی که تعادل بین عرضه و تقاضا وجود دارد، التهاباتی را شاهد بودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
صرافی ها سکه هم نمی فروشند

صرافی ها سکه هم نمی فروشند بازار ارز و سکه درحالی خلوت شده و از تب و تاب افتاده که تقریبا همه صرافی ها تابلو اعلان قیمت هایشان را خاموش کرده اند و هیچ نوع ارز و سکه ای نه قیمت گذاری می کنند و نه می فروشند.
به گزارش ایسنا، حدود 10 روز پس از اجرای سیاست جدید دولت و بانک مرکزی در مورد نرخ ارز و تعیین قیمت 4200 تومانی برای دلار، بازار ارز از تب و تاب افتاده است؛ چراکه بر اساس آنچه بانک مرکزی چندی پیش اعلام کرده " خرید و فروش اسکناس ارزی توسط صرافی ها ممنوع شده است و آنها نمی توانند در این مورد اقدام کنند، چراکه بانک ها ملزم به خرید و فروش اسکناس شده اند". ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
لغو نشست خبری قلعه نویی و برانکو

لغو نشست خبری قلعه نویی و برانکو نشست خبری دیدار ذوب آهن و پرسپولیس لغو شد.
به گزارش ایسنا، نشست خبری دیدار ذوب آهن و پرسپولیس که قرار بود امروز در اصفهان برگزار شود به دلیل اینکه پرواز تیم فوتبال پرسپولیس ساعت 5 به سمت اصفهان حرکت می کرد، توسط باشگاه ذوب آهن لغو شد. دیدار تیم های ذوب آهن و پرسپولیس فردا ساعت 18 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
ابداع یک رسم الخط بهتر از بریل برای نابینایان

ابداع یک رسم الخط بهتر از بریل برای نابینایان محققان یک رسم الخط لمسی جدید ابداع کرده اند که می تواند کارایی بیشتری از خط بریل برای نابینایان داشته باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، محققان دانشگاه "بروکلین" یک سیستم جدید نوشتاری لمسی موسوم به "الیا"(ELIA) برای نابینایان ابداع کرده اند که ممکن است کارآمدتر از خط بریل باشد.
گفته می شود که آموزش این خط جدید تنها سه ساعت به طول می انجامد، در حالی که آموزش خط بریل حداقل 10 ماه زمان می برد.
طبق برآورد موسسه "ELIA Life Technology" که مبتنی بر دانشگاه "بروکلین" است، کمتر از یک درصد افراد مبتلا به نقص دید می توانند خط بریل را بخوانند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
توانایی مغز انسان در خلق ساختار های 11 بُعدی

توانایی مغز انسان در خلق ساختار های 11 بُعدی پژوهشگران سوئیسی، برای نخستین بار، ادعای وجود ابعاد بالا در مغز را روی موش ها آزمایش کردند.
به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس الرت، سال گذشته عصب شناسان برای بررسی ساختار مغز، یکی از شاخه های ریاضیات را با روش کاملا جدیدی به کار گرفتند.
آنها دریافتند که مغز، ساختارهای هندسی چندبعدی دارد که می توانند تا 11 بُعد داشته باشند. از آنجا باور همیشگی براساس جنبه سه بعدی بود، این ادعا عجیب به نظر می رسید اما شاید نتیجه این پژوهش، گام بعدی در درک بافت مغز انسان باشد.
این مدل مغزی توسط گروهی از پژوهشگران " پروژه بلو برین" (Blue Brain Project) – یک موسسه پژوهشی سوئیسی برای بازسازی مبتنی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
(تصاویر) ویرانه های ماراوی؛ میراث داعش در فیلیپین

(تصاویر) ویرانه های ماراوی؛ میراث داعش در فیلیپین فرارو- ساکنان شهر ماراوی در فیلیپین اولین بار بعد از پایان درگیری ارتش این کشور و نیرو های داعش به شهرشان بازگشتند.
شهر ماراوی در جنوب فیلیپین طی 5 ماه درگیری های خشونت آمیز از چنگ گروه مائوته، که با گروه تروریستی داعش بیعت کرده بودند، آزاد شد.
درگیری های 5 ماه اخیر منجر به آواره شدن بیش از 300 هزار نفر در جنوب فیلیپین شد و بیش از 920 شبه نظامی، 165 سرباز در این درگیری ها کشته شدند.
درگیری در ماراوی منجر به ویرانی خانه های مردم، تاسیسات شهر و ساختمان های اداری شد که بازسازی آن هزینه ای بالغ بر یک میلیارد دلار خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
گوگل راه دور زدن فیلترینگ را بست!

گوگل راه دور زدن فیلترینگ را بست! گوگل سرویس domain fronting خود که به منظور دور زدن فیلترینگ در کشورهای متعددی استفاده می شد را به تازگی حذف کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت Neowin، این روزها که بحث فیلترینگ شبکه های اجتماعی و پیام رسان های مختلفی در برخی کشورها بالا گرفته است، حالا گوگل، یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی در جهان، اعلام کرده است که سرویس دامین فرانتیگ (domain fronting) خود را غیرفعال کرده است.
این سرویس یکی از راهکارهای اصلی برخی پیام رسان های فیلتر شده همچون تلگرام و همچنین بسیاری از توسعه دهندگان فیلترشکن یا VPN بوده است تا به وسیله آن بتوانند فیلترینگ را دور بزنند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
علی کوچولو به شبکه من و تو پیوست

علی کوچولو به شبکه من و تو پیوست امید آهنگر بازیگر نقش علی کوچولو به شبکه های ماهواره ای خارج از کشور پیوست.
در تازه ترین نمونه از پیوستن بازیگران ایرانی به شبکه های ماهواره ای امید آهنگر به شبکه من وتو پیوست. براساس خبری که در وب سایت خبرگزاری صبا منتشر شده است، بازیگر سریال پرطرفدار علی کوچولو در دهه 1360 که سال ها در هلند زندگی مشغول تحصیل و فیلمسازی بود، به تازگی به همراه همسر خود نوشین خانی بازیگر فیلم سام و نرگس به شبکه ماهواره ای من و تو پیوست. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
(تصاویر) نمایش آثار اندی وارهول و عباس کیارستمی

(تصاویر) نمایش آثار اندی وارهول و عباس کیارستمی فرارو- نمایشگاه گروهی سیاه و سفید با انتخاب فریدون آو در گالری ایوان افتتاح شد.
نمایشگاه سیاه و سفید شامل آثاری از مجموعه شخصی فریدون آو است که در مدیاهای گوناگون مانند نقاشی، مجسمه و عکس خلق شده اند و وجه اشتراک این آثار سیاه و سفید بودن همه آنها است.
در این مجموعه آثاری از اندی وارهول، عباس کیارستمی، صادق تیرافکن، فریدون آو، علی رضا، سهند حسامیان، علی شایسته، امیر کسری گلرنگ، نیکزاد نجومی، بیتا فیاضی، فرهاد مشیری، وحید حکیم، امید حلاج، امیر محمدزاده، پانته آ رحمانی، کامبیز صبری، کوروش شیشه گران، سپهر مصری، مهسا تهرانی، سارا عباسیان، مهسا کریمی زاده، ذبیح الله محمدی، نرگس هاشمی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
روزنامه اطلاعات: چرا آن ها که سهمشان در اقتصاد بیش از دولت است، مسئولیت نمی پذیرند؟

روزنامه اطلاعات: چرا آن ها که سهمشان در اقتصاد بیش از دولت است، مسئولیت نمی پذیرند؟ روزنامه اطلاعات در مقاله ای نوشت: درباره چرایی میل به مهاجرت بخش قابل توجهی از ایرانیان، مقالات متعددی چاپ شده و اظهار نظرهای متفاوتی نیز بیان شده است.
در همین هفته های اخیر خبرهایی شنیده ایم از تقاضای مهاجرت بیش از یک و نیم میلیون نفر برای اقامت در کانادا و استرالیا همین طور خبرهایی شنیده ایم از خروج سرمایه 34 میلیارد دلاری از کشور.
گذشته از درستی یا نادرستی بسیاری از آمارهایی که به مهاجرت نخبگان یا میل به مهاجرت گسترده جوانان اشاره دارد، آنچه که بدون اشاره یا نیاز به استناد به آمار هم عیان است و شاهد مثال نمی خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
جسد خلبان هواپیمای ترکیه ای که سقوط کرد، کجاست؟

جسد خلبان هواپیمای ترکیه ای که سقوط کرد، کجاست؟ مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی با بیان اینکه علت وقوع سانحه بالگرد نفت فلات قاره تا دو هفته دیگر اعلام می شود، گفت: گزارش نهایی دلایل سقوط هواپیمای آسمان هشتم اردیبهشت منتشر خواهد شد.
به گزارش ایلنا، حسن رضایی فر، آخرین اطلاعات درباره علت وقوع سه سانحه اخیر هوایی؛ پرواز تهران- یاسوج، هواپیمای جت ترکیه ای و بالگرد شرکت نفت فلات قاره و زمان انتشار گزارش های نهایی این سه سانحه را تشریح کرد.
مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی با اشاره به سانحه اخیر هلی کوپتر شرکت نفت فلات قاره که به منجر به فوت دو تن از سرنشینان شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
چرا سپاه وارد فعالیت های اقتصادی شد؟

چرا سپاه وارد فعالیت های اقتصادی شد؟ روزنامه جوان از رسانه های وابسته به سپاه پاسداران نوشت: یکی از انگیزه های مهم برای ورود سپاه به عرصه اقتصادی ذخیره وسیع تجهیزاتی بود که از زمان جنگ در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باقی مانده بود. در کنار این مقتضیات جنگ سبب شده بود قرارگاه های متعدد فنی و مهندسی برای اجرای پروژه های مختلف در داخل سپاه تشکیل شود.
از جمله مهم ترین ابداعات مهندسی سپاه در جنگ می توان به ساخت پل خیبر در عملیات مهم خیبر یا زیر سازی و جاده سازی های گسترده در عملیات والفجر 8 اشاره کرد که زمینه عبور رزمندگان را از رودخانه اروند امکانپذیر کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
قول امام جمعه کازرون به معترضان

قول امام جمعه کازرون به معترضان تجمع مردم کازرون در خصوص طرح تجزیه این شهرستان، روز گذشته نیز ادامه داشت. معترضان که در میدان شهدای شهرستان کازرون تجمع کرده بودند، به طرف ستاد نماز جمعه حرکت کرده و اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.
به گزارش شرق، در چند ماه اخیر مردم کازرون بارها به طرح تجزیه این شهرستان معترض شده اند. دوشنبه گذشته نیز بازار کازرون تعطیل شد و طیف ها و گروه های مختلف اجتماعی با تجمع در میدان مرکزی این شهر، خواستار جلوگیری از تجزیه کازرون شدند. آنها در این تجمع که شرکت کنندگان آن بیش از پنج هزار نفر بودند، به عملکرد حسین رضازاده ، نماینده شهرستان کازرون در مجلس به شدت اعتراض کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
(تصویر) سخنرانی یک زن پیش از خطبه های نماز جمعه

(تصویر) سخنرانی یک زن پیش از خطبه های نماز جمعه رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی در نماز جمعه خوی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت، یکی از طرح های بسیار مهم در طول انقلاب اسلامی است که به نوعی با منویات مقام معظم رهبری مطابقت داشته است. حدود 210 هزار نفر از مزایای طرح تحول نظام سلامت، از شروع طرح تاکنون، در شهرستان خوی بهره مند شده اند.
به گزارش وبدا، دکتر فاطمه مقدم تبریزی به مناسبت هفته سلامت به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان، پیرامون هفته سلامت و شعار پوشش همگانی سلامت برای همه، در همه جا ، به تبیین مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت جامعه و تحول نظام سلامت پرداخت و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
تصویر پیراهن پرو در جام جهانی را برسانید به آقای ساکت!

تصویر پیراهن پرو در جام جهانی را برسانید به آقای ساکت! از پیراهن تیم ملی پرو در جام جهانی 2018 روسیه رونمایی شد.
به گزارش خبرآنلاین پرویی ها بعد از سال های سال و از عصر کوبیلاس در جام جهانی 1978 و بازی با ایران ، به جام جهانی رسیده اند. کشوری هستند فقیر با قدرت پایین مردم برای خرید لباس اوریجینال. آنها اما با یکی از 5 کمپانی بزرگ لباس ورزشی دنیا قرارداد اسپانسری بستند و پولی برای لباس های شان نمی دهند.
لباس های شان طرح زیبایی دارد و در عین سادگی، بهترین کیفیت و طرح را هم دارد و هویت ملی یونیک برای کشور پرو دارد و اگر کسی ببیند، متوجه خواهد شد این طرح اختصاصی آنهاست ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
جعفرزاده ایمن آبادی: گوینده جمله دختر...! عضو پایداری است

جعفرزاده ایمن آبادی: گوینده جمله دختر...! عضو پایداری است جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مجلس گفت: گوینده جمله " دختر..." اصولگرا و عضو پایداری است.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، ناینده رشت در مجلس در توئیتی نوشت: خدا را شکر یک نماینده اصولگرای پایداری گاف دختر ...! رو کرده و عضو لیست و فراکسیون امید و اعتدالی نیست. دیگه رسانه های اصولگرا احساس تکلیف نمی کنند به فحش ببندش و هزار جور وارونه حرفش رو جلوه بدهند. چون خودی بوده مشکلی نیست! ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
اطلاعیه هواشناسی؛ رگبار و باد شدید در راه است

اطلاعیه هواشناسی؛ رگبار و باد شدید در راه است سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای وضعیت استان های کشور را در پی ورود سامانه بارشی جدید تشریح کرد.
در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها از بعد از ظهر امروز (31 فروردین ماه)سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد که پیامد آن به صورت رگبار باران، گاهی رعد وبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ است. این سامانه امروز شمال آذربایجان غربی و شرقی و برخی نقاط کردستان و غرب اردبیل و فردا (اول اردیبهشت) آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، برخی نقاط استان های کرمانشاه، لرستان،ایلام،همدان، مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
واکنش فرماندار مشهد به بازداشت رئیس اداره ارشاد

واکنش فرماندار مشهد به بازداشت رئیس اداره ارشاد فرماندار مشهد در واکنش به بازداشت رئیس اداره ارشاد این شهر گفت: ما این روند را تأیید نمی کنیم و این روند مناسبی نیست. اگر او به دلیل حاشیه های کنسرت برج سلمان بازداشت شده باشد، تاجایی که ما اطلاع داریم، در این موضوع نقشی نداشته و وظیفه قانونی خود را انجام داده است.
محمدرحیم نوروزیان فرماندار مشهد در گفت وگو با اعتمادآنلاین درباره بازداشت رئیس اداره ارشاد این شهر گفت: بر اساس آخرین اطلاع اوتا دیشب در بازداشت بودند. آقای استاندار و مدیرکل ارشاد استان هم پیگیر هستند. تا دیشب که پیگیر بودیم نتیجه ای نداد و گفتند که چیز خاصی نیست و باید یکسری سؤال شود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
تصادف خونین مینی بوس در دامغان

تصادف خونین مینی بوس در دامغان سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به و اژگونی یک دستگاه مینی بوس در محور گلوگاه دامغان، گفت: در پی این حادثه یک نفر جان خود را از دست داده و 11 نفر مصدوم شدند.
مجتبی خالدی در گفت وگو با فارس ، در ارتباط با واژگونی مینی بوس در دامغان اظهار داشت: این حادثه در ساعت 12:50 صبح امروز در محور گلوگاه دامغان در منطقه توسکاچشمه به وقوع پیوسته است.
وی افزود: لحظاتی پس از این حادثه دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد تا اقدامات لازم جهت کمک به حادثه دیدگان صورت گیرد.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
رفع حصر در آینده نزدیک بعید است

رفع حصر در آینده نزدیک بعید است یک عضو فراکسیون امید، گفت: کمیته رفع حصر تاکنون چند ملاقات با مقامات و مسئولین داشته اما تاکنون جلسه ای با رئیس جمهور نداشتیم و باید رئیس جمهور با توجه به تعهدی که دارد رفع حصر را پیگیری کند.
به گزارش اعتمادآنلاین، عبدالرضا هاشم زایی نماینده تهران و عضو کمیته رفع حصر با اشاره به عدم پاسخ رئیس جمهوری به دیدار با این کمیته، گفت: روحانی رئیس شورای عالی امنیت ملی و رئیس جمهور است. او به قانون اساسی سوگند یاد کرده است. علاوه بر این مهمترین خواسته و دغدغه در شعارهای مردم در زمان انتخابات مسئله رفع حصر بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 6 ساعت پیش
سردار سلامی: موشک ها آماده شلیک است

سردار سلامی: موشک ها آماده شلیک است جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دستها روی ماشه و موشک ها آماده شلیک است، گفت: اگر دشمن بخواهد بر این سرزمین اراده شومی کند، موشک ها شلیک خواهد شد تا هر دشمنی را به خاک مذلت بنشاند.
به گزارش ایسنا، سردار حسین سلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه تهران با بیان اینکه الهامات امام حسین(ع) پس از 1400 سال باعث شد که امام بزرگ انقلاب اسلامی بر اساس آن مفاهیم زیبا، سرشت وجود یک نهاد نیرومند بنام سپاه را شکل دهد، اظهار کرد: سپاه امروز در عاشورای سال 61 هجری شکل گرفت و به همین دلیل است که مردان این سپاه از روزی که لباس سبز جهاد را به تن کردند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
دو کشته بر اثر تصادف در جاده چالوس

دو کشته بر اثر تصادف در جاده چالوس تصادف دو خودرو در جاده چالوس دو کشته و 4 مجروح برجای گذاشت.
به گزارش میزان، تصادف دو خودرو در جاده چالوس دو کشته و 4 مجروح برجای گذاشت.
داوود رجبی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: تصادف دو دستگاه خودرو در محور کرج به کندوان (تونل یک) در ساعت 3 بامداد جمعه سی و یکم فروردین ماه منجر به جان باختن 2 نفر و مصدومیت 4 نفر شد.
ی ادامه داد: 2 دستگاه خودرو سمند و پراید در تونل یک محور کرج- کندوان (جاده_چالوس) با یکدیگر برخورد کردند که 6 نفر مجروح شدند. متأسفانه 2 تن از مصدومان این حادثه با وجود انجام اقدامات درمانی توسط نیرو های امدادگر و نجاتگر پایگاه امدادی کوشک ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
اجرای حکم کهنسال ترین محکوم به اعدام در آمریکا

اجرای حکم کهنسال ترین محکوم به اعدام در آمریکا خبرگزاری رویترز روز جمعه خبر داد که مقام های ایالت آلاباما یک زندانی هشتاد و سه ساله و کهنسالترین محکوم به اعدام تاریخ معاصر آمریکا را به اتهام بمبگذاری های 29 سال پیش اعدام کردند.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز جمعه خبر داد که مقام های ایالت آلاباما یک زندانی هشتاد و سه ساله و کهنسالترین محکوم به اعدام تاریخ معاصر آمریکا را به اتهام بمبگذاری های 29 سال پیش اعدام کردند.
والتر مودی که تا آخرین لحظه بر بیگناهی خود اصرار داشت، پنجشنبه به وقت محلی به وسیله تزریق سم مجازات شد. وی متهم بود که در سال 1989 با ارسال دو بسته بمبگذاری شده ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
آغاز دوباره بارش باران از عصر امروز

آغاز دوباره بارش باران از عصر امروز کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از عصر امروز خبر داد.
به گزارش میزان، کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از عصر امروز خبر داد.
محمد اصغری گفت: امروز با روند افزایش دما مواجه هستیم و این روند با شیب تندتری در سواحل دریای خزر به ویژه سواحل شرقی آن مانند کرانه های استان گلستان دما می تواند تا 14 درجه گرم تر شود.
وی گفت: این گرم شدن هوا در شرق کشور نیز به صورت ملموس حس خواهد شد.
اصغری افزود: میزان سرعت باد در میان استان های سیستان و بلوچستان و کرمان افزایش پیدا خواهد کرد و باد های جنوبی در شمال کشور نیز غالب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 9 ساعت پیش
حقوق بگیران در سال 97 چقدر باید مالیات بدهند؟

حقوق بگیران در سال 97 چقدر باید مالیات بدهند؟ بر اساس بند الف تبصره 6 لایحه بودجه مصوب شده در کمیسیون تلفیق، مرتبط با موضوع ماده 84 قانون مالیاتهای مستقیم در سال آینده سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان 27 میلیون و ششصد هزار تومان تعیین شده است.
به گزارش تسنیم، در قانون بودجه سال 96حقوق های تا دو میلیون تومان از مالیات معاف بود و از دو میلیون تومان تا 10 میلیون تومان مشمول مالیات10درصدی می شد و مابقی نیز مشمول مالیات 20 درصدی می شدند.
بر اساس مطالعات ،حدود 80 درصد کسانی که حقوق بگیر بخش دولتی و خصوصی هستند زیر دو میلیون تومان دریافتی دارند، به همین دلیل سقف معافیت مالیاتی به دو میلیون و300 هزار تومان افزایش یافت . ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
بازیگرانی که روی پرده می آیند

بازیگرانی که روی پرده می آیند سینمای ایران با اکران شش فیلم سینمایی جدید از نیمه اردیبهشت ماه شاهد حضور بازیگرانی در ژانرهای مختلف و همچنین هنرپیشه هایی از کشورهای خارجی روی پرده نقره ای خواهد بود.
به گزارش ایسنا با توجه به اعلام شورای صنفی نمایش قرار است شش فیلم سینمایی جدید در سینماها به نمایش دربیایند و جایگزین فیلم هایی شوند که در نوروز امسال به نمایش درآمدند.
فیلم های سینمایی چهارراه استانبول به کارگردانی مصطفی کیایی به سرگروهی سینما آزادی، خجالت نکش به سرگروهی سینما استقلال، جشن دلتنگی پوریا آذربایجانی به سرگروهی سینما زندگی، خوک مانی حقیقی به سرگروهی پردیس سینمایی کوروش ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
یک طرفه شدن چالوس از بعد از ظهر امروز

یک طرفه شدن چالوس از بعد از ظهر امروز رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از یکطرفه شدن محور چالوس از مازندران به سمت تهران از بعداز ظهر امروز خبر داد.
به گزارش ایسنا، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از یکطرفه شدن محور چالوس از مازندران به سمت تهران از بعداز ظهر امروز خبر داد.
سرهنگ نادر رحمانی درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور در 31 فروردین ماه، گفت: در حال حاضر در شرایط ترافیکی جاده های کشور مشکل خاصی مشاهده نمی شود و کلیه محورهای مواصلاتی از ترافیکی روان برخوردار هستند.
وی افزود: در محورهای مواصلاتی کشور مداخلات جوی مشاهده نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
مطهری فرهنگ را شکل دهنده هویت ملی می داند

مطهری فرهنگ را شکل دهنده هویت ملی می داند ایکنا نوشت: سمینار بازخوانی خدمات متقابل اسلام و ایران ، نقد روایت مطهری از ناسیونالیسم ایرانی 29 فروردین در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ادامه داشت و حجت الاسلام و المسملین حمید پارسانیا، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و محمدعلی فتح اللهی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در پنل دوم این نشست به سخنرانی پرداختند.
مطهری فرهنگ را شکل دهنده هویت ملی می داند
پارسانیا در آغاز سخنانش گفت: من به دو نکته می خواهم بپردازم، اول اینکه مسئله مطهری چه بوده و دوم این که بستر تئوریک شهید مطهری برای حل این مسئله چیست؟ درباره مسئله دوم باید بگویم شهید مطهری متاخر به آن ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
جای خالی عدل و ظلم در فقه

جای خالی عدل و ظلم در فقه ایکنا نوشت: حجت الاسلام و المسلمین رسول جعفریان در مطلبی با عنوان چرا در فقه کتاب عدل و ظلم نداریم؟ که آن را در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است می نویسد: در مورد ظلم، در فقه بحث کافی و حتی غیر کافی نشده است. یعنی کتابی تحت عنوان عدل و ظلم در فقه می توانست باشد که نیست. گویی تصور این بود که اگر به همین فتاوا عمل شود، لازم نیست جایی از اساس در باره عدل و ظلم و مصادیق آنها و تعاریف و تکنیک پیاده کردن آن پرداخته شود.
در پی دو پست از کانال تلگرامی ایشان که به این موضوع اختصاص دارد، که با پاره ای اصلاحات منتشر می شود: ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
مطهری به نژادپرستی اعراب فاتح ایران توجه نکرده است

مطهری به نژادپرستی اعراب فاتح ایران توجه نکرده است ایکنا نوشت: قاسم پورحسن، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی 29 فروردین در سمینار بازخوانی خدمات متقابل اسلام و ایران ، نقد روایت مطهری از ناسیونالیسم ایرانی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی سخنرانی کرد.
مطهری به نژادپرستی اعراب فاتح ایران توجه نکرده است
پورحسن در آغاز سخنانش با عنوان تحلیلی بر کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام گفت: دوره ای که مطهری دست به 9سخنرانی در فاصله سه ماه در سال 1347 شمسی در باره نسبت ایران و اسلام می زند، دوره پراهمیتی است. هفده سال قبل مرحوم زرین کوب کتاب دو قرن سکوت را نوشته بود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
غلبه محوریت فلسفه غرب در رویکرد غیرکلاسیک به قرآن

غلبه محوریت فلسفه غرب در رویکرد غیرکلاسیک به قرآن ایکنا نوشت: سیدجواد میری، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه عالم غیب در قرآن در مقابل عالم شهادت قرار داده شده است، آیا نمی توان این را به سود دوگانه آسمانی و زمینی در اسلام دانست؟ گفت: تقابل خدا و انسان و بحث هایی در خصوص علم الهی و علم انسانی بحثی متفاوتی است که من به آن ها وارد نمی شود.
وی افزود: وقتی می خواهیم نظام معنایی اسلام را تدوین بکنیم چه کار باید کنیم تا بگوییم این نظام معنایی آمده تا در امر اجتماعی شریک شده و آن را شکل دهد؟ همچنین ما چگونه می توانیم مفهوم سازی لازم را برای توضیح و تبیین این مسئله در نسبت با امر ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
روح سرگردان ملیت ایرانی

روح سرگردان ملیت ایرانی ایکنا نوشت: سمینار بازخوانی خدمات متقابل اسلام و ایران ، نقد روایت مطهری از ناسیونالیسم ایرانی، 29 فروردین در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی آغاز به کار کرد. در پنل اول این نشست آیدین ابراهیمی، دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، زهرا حاجی شاه کرم، دانش آموخته دکتری جامعه شناسی، حسن کلباسی اشتری، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین مظفری، پژوهشگر حقوق بین الملل، محمدحسین بادامچی، پژوهشگر اندیشکده راهبردی مهاجر دانشگاه شریف و حجت الاسلام والمسلمین داود مهدوی زادگان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به سخنرانی پرداختند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 6 روز و 10 ساعت پیش
"اصولگرایان" مشغول چه کاری هستند؟

"اصولگرایان" مشغول چه کاری هستند؟ فرارو- مدتی است که خبری از جریان اصولگرایی نیست و با وجود اینکه تنها یک سال و چند ماه تا انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده است اما هیچ خبری از این جریان سیاسی منتشر نمی شود و این سوال مطرح می شود که اصولگرایان کجا هستند؟
به گزارش فرارو؛ طی ماه های اخیر بارها و بارها اخباری از جلسات و تحرکات انتخاباتی اصلاح طلبان در خروجی رسانه ها قرار گرفته است اما در نقطه مقابل اصولگرایان در سکوتی عجیب فرو رفته اند. آنها که طی چند انتخابت اخیر موفقیت چندانی کسب نکردند حالا با وجود اینکه انتخابات مجلس را در پیش دارند، آرام گرفته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 11 ساعت پیش
96، سال دختران تهرانی!

96، سال دختران تهرانی! از تعداد 199704 رویداد ولادت به ثبت رسیده در سال 96 در استان تهران، 102871 نفر دختر و 96833 پسر بوده اند و بیشترین میزان فرزندآوری در گروه سنی مادران 30 تا 34 سال با رقم 64988 برابر و 32.54 درصد بوده است.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای منتشر شده سازمان ثبت احوال استان تهران، در سال 1396 تعداد 199704 رویداد ولادت به ثبت رسیده که 99.82 درصد آن در مناطق شهری و 0.18 درصد آن در نقاط روستایی به وقوع پیوسته است که سهم ولادت مردان در کل استان 51.51 درصد و این سهم برای زنان 48.49 درصد بوده و نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در کل استان نیز برابر 106 بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 11 ساعت پیش
ترامپ پوتین را به کاخ سفید دعوت کرد

ترامپ پوتین را به کاخ سفید دعوت کرد سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در اظهاراتی اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان یک تماس تلفنی از ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دعوت کرد تا در کاخ سفید با هم دیدار کنند.
به گزارش مهر به نقل از راشا تودی، وزیر خارجه روسیه ادامه داد: آمریکا مناطق اعلام شده از سوی روسیه به عنوان خط قرمز را در حملات اخیر به سوریه نقض نکرد.
وی در ادامه مواضع پیشین مسکو درباره امکان فروش سامانه پدافند هوائی اس- 300 به سوریه پس از تهاجم شنبه هفته جاری سه کشور غربی به دمشق را محتمل دانست. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 11 ساعت پیش
افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟ به گفته وزیر کار، حقوق بازنشستگان و حداقل بگیران تامین اجتماعی امسال 19.5 درصد افزایش می یابد.
به گزارش ایسنا، علی ربیعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی - با اعلام این خبر گفت: حقوق حداقل بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال 1397 به نسبت سال گذشته 19.5 درصد افزایش خواهد داشت.
وی افزود: برای سایر سطوح مانند سایر سطوح حقوق بگیران و شاغلین، شیوه محاسبات تغییر می کند و کمی به نسبت سال گذشته پیچیده تر می شود، از این رو افزایش حقوق دیگر تنها درصد و عدد ثابت نیست و در سال 1397 حقوق برای سایر سطوح با افزایش 10.14 درصدی به علاوه 2808 تومان روزانه در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 12 ساعت پیش
قوانین جدید مالیاتی در مناطق آزاد

قوانین جدید مالیاتی در مناطق آزاد رییس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به تکمیل نظام اطلاعات مالیاتی، از رصدو وصول مالیات فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: این فعالان با ارایه اظهارنامه از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند.
به گزارش پژوهشکده پولی بانک مرکزی، سیدکامل تقوی نژاد، با اشاره به سطح همکاری های مطوب بین سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و سازمان مالیاتی، گفت: اعمال معافیت مالیاتی در مناطق آزاد منوط به ارایه اظهارنامه است و در غیر اینصورت امکان ارایه معافیت ها وجود ندارد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه مسئولان مناطق آزاد در این زمینه کمک کردند که سازمان بتواند در مناطق ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 12 ساعت پیش
ظریف به نیویورک رفت

ظریف به نیویورک رفت محمد جواد ظریف بامداد امروز وارد نیویورک شد.
به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می شود به نیویورک سفر کرده است.
سخنرانی در اجلاس صلح پایدار، دیدار و گفت وگو با مقامات خارجی و سخنرانی در شورای روابط خارجی آمریکا از جمله برنامه های وزیر امور خارجه در این سفر است. تعدادی از مقامات وزارت خارجه ظریف را در این سفر همراهی می کنند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
اسد نشان اهدایی فرانسه را پس داد

اسد نشان اهدایی فرانسه را پس داد پس از اینکه امانوئل مکرون تهدید به پس گرفتن مدال شوالیه از بشار اسد کرد، رئیس جمهور سوریه، مدال صلیب بزرگ را که ژاک شیراک رئیس جمهور اسبق فرانسه به وی تقدیم کرده بود را بازگرداند.
به گزارش تسنیم، یک منبع در ریاست جمهوری سوریه گفت که بازگرداندن این مدال، به دلیل مشارکت فرانسه در تجاوز اخیر به سوریه صورت گرفت.
وی افزود: بشار اسد به داشتن مدال نظامی که وابسته به آمریکا است، افتخار نمی کند.
آمریکا و فرانسه و انگلیس بامداد شنبه بیست و پنجم فروردین با نقض حاکمیت سوریه و قوانین بین المللی، اهدافی را در خاک سوریه هدف قرار دادند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
توضیح سالار عقیلی درباره سرود تیم ملی

توضیح سالار عقیلی درباره سرود تیم ملی باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یکی از خوانندگان سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه، از همکاری موفقش با بابک زرین برای این سرود خبر داد.
سالار عقیلی خواننده یکی از سرودهای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه در خصوص این سرود گفت: خدا را برای این اتفاق مهم شکر می کنم. برای ایران خواندن، کار بسیار دشواری است و بار سنگینی روی دوشم حس می کنم؛ چرا که مردم کشورم، توقع زیادی از من برای این سرود دارند.
او افزود: خوشحالم که با آهنگسازی بابک زرین این اتفاق می افتد. امیدوارم که بتوانم از این کار مهم سر بلند بیرون بیاییم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
افشاگری خداداد عزیزی درباره تماس دلال ها

افشاگری خداداد عزیزی درباره تماس دلال ها اتفاقات عجیب و غریب در دسته اول لیگ ایران از گذشته تا به امروز وجود داشته است.
به گزارش خبرآنلاین، بهروز رهبری فرد مربی سابق استیل آذین فاش کرده این باشکاه در سال 86 برای آنکه به لیگ برتر برسد انواع و اقسام زد و بندها را داشت. خداداد عزیزی در آن فصل مدیر فنی تیم پیام مشهد بود که اتفاقا توانست به لیگ برتر صعود کند.
او در این باره به خبرورزشی گفته است: من یادم نمی آید دقیقا چه اتفاقاتی افتاد ولی همان فصل به خود من پیش از یک بازی حساس زنگ زدند و گفتند اگر 20 میلیون بدهید بازی را برایتان در می آورم که من خیلی محترمانه به طرف گفتم برو پی کارت! ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 13 ساعت پیش
(تصاویر) "عایشه"، "ملکه شکارچی" تروریست های بوکوحرام

(تصاویر) "عایشه"، "ملکه شکارچی" تروریست های بوکوحرام فرارو- پس از جنگ گسترده میان ارتش نیجریه و سربازان گروه تروریستی بوکوحرام، گروهی از مردم نیجریه که مهارتی در مبارزه دارند به ارتش این کشور برای دستگیری سربازان بوکوحرام می کنند. البته آن ها پولی از مقامات نیجریه نمی گیرند یا دستمزدشان بسیار کم است و تنها سلاحی که در دست دارند ابزاری است که خودشان ساخته اند.
"بوکوحرام" که ترجمه آن "تحصیلات غربی ممنوع" است، در صدد تشکیل یک دولت افراطی در شمال شرقی نیجریه است. این گروه تاکنون ده ها هزار نفر را کشته، میلیون ها نفر را بی خانمان کرده و نامش در میان خطرناک ترین گروه های مسلح جهان قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 5 ساعت پیش
متخلفان قاچاق چوب در لرستان دستگیر شدند

متخلفان قاچاق چوب در لرستان دستگیر شدند فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از دستگیری متخلفان قاچاق چوب در استان لرستان که روز گذشته اقدام به ضرب و شتم محیط بان منطقه کرده بودند، خبر داد.
سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: دیروز بعدازظهر یکی از محیط بانان استان لرستان به نام محمدحسین موحدی کیا در درگیری با متخلفان محیط زیست، دچار آسیب شدید شد.
وی گفت: این محیط بان در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد در حال گشت زنی بوده که با سه متخلف روبه رو می شود که با تبر در حال قطع کردن درخت بودند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 6 ساعت پیش
افشاگری جدید خداداد عزیزی

افشاگری جدید خداداد عزیزی خبرورزشی نوشت: بهروز رهبری فرد سال 86، یعنی 11 سال قبل در استیل آذین شاگرد علی پروین بود. این باشگاه با هدایتی تا آستانه صعود به لیگ برتر رفت اما در نهایت ناکام ماند. هرچند دو سال بعد این تیم به لیگ برتر رسید ولی هیچ گاه نتوانست دوام زیادی در سطح اول فوتبال ایران داشته باشد. رهبری فرد اخیراً در مصاحبه ای پرده از تلاش های پنهانی استیل آذین در سال 86 برای صعود به لیگ برتر برداشت.
او از این گفت که داور می خریدند، بازیکن می خریدند و... اگر لابه لای اخبار همان سال چرخی بزنید، به یک مصاحبه جالب از خداداد عزیزی برمی خورید. در سال 86 او مدیر فنی تیم پیام خراسان بود و به لیگ برتر هم صعود کردند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 6 ساعت پیش
بلند شدن دودسفید از کوه نمک جاشک بوشهر

بلند شدن دودسفید از کوه نمک جاشک بوشهر معاون سیاسی فرماندار دیر در استان بوشهر گفت: در پی زمین لرزه 5.9 ریشتری در 3 کیلومتری "کاکی"، دود سفید از کوه نمک روستای جاشک از توابع استان بوشهر بلند شده است.
مسعود تنگستانی به ایسنا گفت: مرکز زمین لرزه امروز بوشهر در حوالی شهر کاکی در شهرستان دشتی بوده است. این زمین لرزه با قدرت 5.9 ریشتر و در عمق 18 کیلومتری زمین رخ داده است.
وی افزود: کانون این زمین لرزه در 168 کیلومتری شیراز و 95 کیلومتری مرکز استان بوشهر قرار دارد. این زمین لرزه در شهرستان دیر، بخش آبدان و بخش بردخون نیز احساس شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 11 ساعت پیش
کدام نماینده گفت دختر خوشگلا رو نشون بده ؟!

کدام نماینده گفت دختر خوشگلا رو نشون بده ؟! روزنامه شرق نوشت: روز سه شنبه؛ جهانبخش محبی نیا مشغول صحبت درباره یک طرح در مجلس بود. میان دو جمله اش سکوت کرد تا نفسی بگیرد.صدای مجلس از رادیو پخش مستقیم می شد. در حالی که محبی نیا ساکت بود، ناگهان صدایی دورتر از میکروفون اصلی به گوش رسید: به ما این دختر خوشگل ها رو نشون بده .
جمله را درست شنیدند: به ما این دختر خوشگل ها رو نشون بده . از مجلس شورای اسلامی چنین صدایی آمد. این جمله در فضای مجازی حکم بمب را دارد؛ بیشتر حساب ها و کانال ها در تلگرام، توییتر و اینستاگرام که باز شود، این جمله به گوش می رسد: به ما این دختر خوشگل ها رو نشون بده . ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 13 ساعت پیش
یمن یک فروند پهپاد آمریکایی را ساقط کرد

یمن یک فروند پهپاد آمریکایی را ساقط کرد یگان ارتش و کمیته های مردمی یمن ، سامانه موشکی پاتریوت امارات و تجمع نیروهای عبد ربه منصور رئیس جمهوری مستعفی و نیروهای ائتلاف سعودی را در شهرستان ساحلی المخا در جنوب غرب تعز هدف قرار داد.
به گزارش ایرنا، شبکه خبری المیادین گزارش داد که پدافند هوایی یمن یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع ام کیو 9 را در استان الحدیده واقع در غرب این کشور سرنگون کرده است.
المیادین که این خبر را به نقل از یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد، جزییات بیشتری در این باره نداد.
این منبع نظامی همچنین گفت که یگان ارتش و کمیته های مردمی یمن ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
یک پیشنهاد عجیب، قم کشور مستقل شود

یک پیشنهاد عجیب، قم کشور مستقل شود حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، در یادداشتی که در کانال تلگرامی نامه های حوزوی منتشر شده است، پیشنهاد تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری مستقل مانند واتیکان را داده است تا حوزه علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان جهان تبدیل شود.
به گزارش انتخاب، حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر "جامعه المرتضی" در یادداشتی پیشنهاد تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری مستقل را داده است.
حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، در یادداشتی که در کانال تلگرامی نامه های حوزوی منتشر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
پیشنهاد عجیب یک روحانی:قم،کشور مستقل شود

پیشنهاد عجیب یک روحانی:قم،کشور مستقل شود حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، در یادداشتی که در کانال تلگرامی نامه های حوزوی منتشر شده است، پیشنهاد تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری مستقل مانند واتیکان را داده است تا حوزه علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان جهان تبدیل شود.
به گزارش انتخاب، حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر "جامعه المرتضی" در یادداشتی پیشنهاد تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری مستقل را داده است.
حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، در یادداشتی که در کانال تلگرامی نامه های حوزوی منتشر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
10 سوال پزشکی درباره حادثه دومای سوریه

10 سوال پزشکی درباره حادثه دومای سوریه کمیته سلامت و دفاع مقدس فرهنگستان علوم پزشکی کشورمان در گزارشی آورده است: در مورد حادثه شهر دومای سوریه که در 18 فروردین اعلام شد، اطلاعاتی قبل از بازرسی علمی در اخبار و رسانه های غربی منتشر شد و مبنای حمله اخیر سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، ابعاد پزشکی حادثه اخیر دومای سوریه در پنجمین جلسه کمیته سلامت و دفاع مقدس فرهنگستان علوم پزشکی کشورمان مورد بررسی قرار گرفت و 10 سوال در این زمینه مطرح شد.
کمیته سلامت و دفاع مقدس فرهنگستان علوم پزشکی کشورمان در گزارشی آورده است: در مورد حادثه شهر دومای سوریه که در 18 فروردین اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
لوگوی جدید فولکس واگن

لوگوی جدید فولکس واگن به گزارش بلومبرگ دامنه تغییرات اخیر در گروه خودروسازی فولکس واگن که با تغییر مدیر و سیاست های اصلی این گروه آغاز شد، اکنون به جزئیاتی نظیر نشان تجاری نیز کشیده شده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، شرکت خودروسازی فولکس واگن نشان تجاری خود را تغییر خواهد داد.
به گزارش بلومبرگ دامنه تغییرات اخیر در گروه خودروسازی فولکس واگن که با تغییر مدیر و سیاست های اصلی این گروه آغاز شد، اکنون به جزئیاتی نظیر نشان تجاری نیز کشیده شده است.
به این ترتیب محصولات برند فولکس واگن از سال آینده میلادی با نشانی جدید به بازار عرضه خواهند شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
متهم به قتل با پای خود به کلانتری رفت

متهم به قتل با پای خود به کلانتری رفت تنها مظنون قتل شبانه پسر جوان که مدت هاست به سرطان خون مبتلا ست، پس از معرفی خود به پلیس مدعی شد که در جنایت نقشی نداشته است.
به گزارش ایران، بامداد 27 فروردین مأموران کلانتری 160 خزانه در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ پسر نوجوانی در بیمارستان خبر دادند. دربررسی ها مشخص شد که پسر نوجوان 72 ساعت قبل به همراه دوستش و زن مطلقه ای در حال عبور از خیابان بوده که مرد جوانی به نام ایرج با قمه به آنها حمله کرده و مقتول و دوستش بشدت مجروح می شوند.
درحالی که به نظر می رسید ایرج به خاطر علاقه به زن جوان دست به این جنایت زده است، دستور بازداشت او صادر شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
پای لنگ قاتل او را لو داد

پای لنگ قاتل او را لو داد او شامگاه 26 فروردین امسال برادرش را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود که موضوع این جنایت بلافاصله به بازپرس جنایی و تیم تحقیق اعلام شد و کارآگاهان با بازبینی فیلم دوربین مداربسته در اطراف محل قتل دریافتند قاتل ناشناس یک پایش می لنگد.
به گزارش ایران، قاتل مرد جوان پس از انجام جنایت شروع به جست و جو در فضای مجازی کرد و زمانی که دید خبری از این جنایت در نشریات و شبکه های مجازی منتشر نشده، مطمئن شد که ردی از جنایتش فاش نشده است به همین دلیل فرارش را به تعویق انداخت اما سرانجام لنگی پایش راز جنایت او را فاش کرد و دستبند به دست در مقابل میز مأمور تحقیق نشست. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
کوچ مشتریان از بازار خودرو

کوچ مشتریان از بازار خودرو فروش خودرو در نمایندگی خودروسازان رونق گرفت.
به گزارش دنیای اقتصاد، رکود بر بازار خودروی ایران در شرایطی سایه ای سنگین افکنده که از نمایندگی های فروش خودروسازان بوی رونق به مشام می رسد.
اگر این روزها سری به بازار خودرو زده باشید، حتما متوجه بی رونقی و رکود سنگین حاکم بر نمایشگاه ها شده اید، رکودی که هرچند مدت هاست رخ داده، اما در هفته های ابتدایی امسال، پررنگ تر از قبل به نظر می رسد.در باب چرایی این رکود، دلایل مختلفی مطرح می شود، از جمله اینکه مشتریان معمولا در ابتدای سال به سراغ خرید خودرو نمی روند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
معمای محبوبیت ترامپ

معمای محبوبیت ترامپ این موسسه با بررسی 16 ماه از عملکرد رئیس جمهوری آمریکا که به شکل سینوسی بالا و پایین رفته است اعلام کرد که در ماه آوریل به 51 درصد رسیده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، دو توییت اخیر ترامپ را که نگاه کنید، توانسته وعده های خود را محقق کند: ایجاد اشتغال- پایین آمدن مالیات ها. همزمان با این توییت، موسسه نظرسنجی راسموسن اعلام می کند محبوبیت ترامپ به 51 درصد رسیده است.
این موسسه با بررسی 16 ماه از عملکرد رئیس جمهوری آمریکا که به شکل سینوسی بالا و پایین رفته است اعلام کرد که در ماه آوریل به 51 درصد رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
جغرافیای استانی خطر زلزله

جغرافیای استانی خطر زلزله مفهوم قرارگیری 35 شهر روی نوار خطر نسبی بسیار زیاد چیست؟
به گزارش دنیای اقتصاد، نقشه کامل خطر زلزله در مناطق مختلف کشور ، اعلام عمومی شد. شهرهای 31 استان روی این نقشه، بر حسب میزان خطر نسبی زمین لرزه با 4 رنگ جانمایی شده است؛ به طوری که 35 شهر از استان های مهم، روی نوار لرزه ای با خطر بسیار زیاد قرار دارند.
علی بیت اللهی، زلزله شناس و عضو کمیته تهیه کننده نقشه، با تشریح محتوای پهنه بندی خطر زلزله در ایران اعلام کرد: سطوح چهارگانه خطر با برآورد شتاب ناشی از زلزله های احتمالی در نقاط مختلف تعیین شده است. به گفته او، نیروی مخرب زلزله قابل کنترل است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
تغییر تاکتیک در بازار سکه

تغییر تاکتیک در بازار سکه به نظر می رسد بانک مرکزی به دلیل برخی از عوامل دست به تغییر تاکتیک در پیش فروش سکه زده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، بانک مرکزی، پیش فروش سکه در بازه یک ماهه را متوقف کرد. هفته گذشته، بانک مرکزی طرح پیش فروش سکه را در بازه های زمانی، یک ماهه تا 24 ماهه اجرایی کرد؛ اما جدیدترین گزارش ها حاکی از آن است که در حال حاضر، طرح یک ماهه پیش فروش سکه با مبلغ یک میلیون و 590 هزار تومان متوقف شده است.
به نظر می رسد بانک مرکزی به دلیل برخی از عوامل دست به تغییر تاکتیک در پیش فروش سکه زده است. پس از اعلام یکسان سازی ارزی و کنترل فضای بازار، سیاست گذار برای به دست گرفتن عنان بازار ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
یک میلیارد تومان برای رهایی از قصاص

یک میلیارد تومان برای رهایی از قصاص متهم درحالی که اشک می ریخت و بشدت پشیمان بود گفت: همسر 18ساله باردارم را قربانی خشونت خودم کردم، من اشتباه کردم نمی دانم چه شد عصبانیت مرا دیوانه کرده بود وقتی به خودم آمدم که کار از کار گذشته و همسرم جان باخته بود انگار دنیا بر سرم خراب شد...
به گزارش خبرنگار حوادث ایران ، رسیدگی به این پرونده از نوزدهم خرداد سال 87 به دنبال مرگ مشکوک زن باردار در خیابان سلسبیل تهران شروع شد.کارآگاهان جنایی وقتی در محل جنایت حضور یافتند با جسد زن جوانی به نام یاسمین -18ساله- در اتاق خواب روبه رو شدند.
ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
آزادی نگین پس از 65 روز

آزادی نگین پس از 65 روز کودک 6ساله یزدی از اسارت گروگانگیران در زاهدان آزاد شد.
به گزارش شهروند، دختری پس از 2 ماه به آغوش خانواده اش بازگشت. این دختربچه به مدت 65 روز در اسارت آدم رباها بود.
گروگانگیران در ازای آزادی این کودک 6 ساله، 100 میلیون تومان درخواست کرده بودند. اما پلیس آگاهی با کمک نیروهای سپاه، آدم ربایان را ناکام گذاشت و پس از شناسایی و دستگیری کودک ربایان، این دختر را به خانواده اش بازگرداند.
دوشنبه 23 بهمن سال 96 بود که نگین از سوی آدم ربایان ربوده شد. این دختر همراه با خانواده اش در شهر یزد زندگی می کردند که به دلیل نامعلومی طعمه نقشه شوم کودک ربایان شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
یک آگهی عجیب

یک آگهی عجیب مردم زنگ می زنند و با ما همدردی می کنند رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان در گفت وگو با شهروند : کلیه تنها عضوی است که می توان از طریق فروش عضو آن را پیوند زد وزارت بهداشت باید با آگهی دهندگان فروش قرنیه و قلب و ریه برخورد کند
به گزارش شهروند، محمدرضا و جواد و محمد و علی آگهی زده اند؛ آگهی فروش چشم و کلیه. خلاصه ماجرا همین است. محمدرضا یکی از چهار دوستی است که چند سال پیش از دهدشت کهگیلویه وبویراحمد برای کار به تهران آمدند و حالا مادر یکی شان باید در بیمارستان عمل قلب باز کند. محمدرضا حالا به شهروند می گوید برای تأمین هزینه عمل مادر دوستش و البته به دلیل فرستادن پول برای خانواده اش با ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
آن زمان گذشت

آن زمان گذشت دانش آموزان دهه شصت معتقدند در زمان مدرسه رفتنشان از نظر ظاهر ی به آنها سخت گیری شده و دانش آموزان دهه هشتادی از آزادی عمل بیشتری در این باره می گویند معاون دوره متوسطه آموزش وپرورش: آیین نامه ای که درباره پوشش دانش آموزان در مدارس ملاک عمل است تصویبش به سال 79برمی گردد بنابراین می شود گفت این آیین نامه برای دهه 80 است
به گزارش شهروند، نسل سوخته ایم. همه سختگیری ها و بایدها و نبایدها برای ما بود. این جمله برای آنها که حالا دیگر یک گروه چندمیلیونی شناخته شده اند، آشناست: دهه شصتی ها. آنها که درددل ها و حرف هایشان از زمانی که مدرسه می رفتند و مقرراتی که تمامی نداشتند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 7 روز و 22 ساعت پیش
برزخ تلگرام

برزخ تلگرام عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با شهروند : قرار نیست برای انتخاب شبکه اجتماعی به کسی تعیین تکلیف شود با فیلترینگ تلگرام در دی ماه سال 96، بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی به استفاده از فیلترشکن روی آوردند
به گزارش شهروند، خبرهای ضد و نقیض درباره فیلترینگ تلگرام ادامه دارد، درحالی که فیلترینگ تلگرام هنوز نه تنها عملی نشده، بلکه به طور رسمی هم تایید نشده، دستگاه های دولتی یکی پس از دیگری، خروج خود را از تلگرام اعلام می کنند.
صبح دیروز پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری اعلام کرد که در راستای پاسداشت منافع ملی و برای رفع انحصار از پیام رسان ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
دیدار مخفیانه رئیس سیا با کیم جونگ اون

دیدار مخفیانه رئیس سیا با کیم جونگ اون گفت وگوها در سطح عالی میان آمریکا و کره شمالی در جریان است.
به گزارش شهروند، مقامات آمریکایی اعلام کردند؛ مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و نامزد تصدی پست وزارت خارجه این کشور در جریان عید پاک سفری محرمانه به کره شمالی داشته و با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در راستای نشست آتی او با دونالد ترامپ مذاکره داشته است. این سفر مایک پمپئو به عنوان مسئول ارشد آمریکا اشاره ای قوی به آمادگی دونالد ترامپ به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار با کیم جونگ اون است.
به گزارش گاردین، روز سه شنبه، دونفر که اطلاعات دقیق و بی واسطه ای در مورد سفر پمپئو به کره شمالی داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
همه ما مقصریم

همه ما مقصریم در آن چادر با زهرا محمودی آرایشگر جوانی آشنا شدم که در روزهای سخت بعد از زلزله برای روحیه دادن و کارآفرینی برای زن های زلزله زده آرایشگاه باز کرده بود.
به گزارش شهروند، اولین روزهای بعد از زلزله کرمانشاه روزهای سختی بود. در سرپل ذهاب و مناطق زلزله زده همه چیز به هم ریخته بود و هیچ چیز سر جای خودش نبود؛ در روزهایی که آدم ها از ترس زلزله خانه هایشان را ترک کرده بودند و کار و زندگی دیگر مثل سابق جریان نداشت، به عنوان خبرنگار اعزامی روزنامه شهروند به کرمانشاه و بین زلزله زده ها رفتم.
از موضوعاتی که در آن روزهای سخت بعد از بحران ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
خداحافظی با اسکناس آمریکایی

خداحافظی با اسکناس آمریکایی وزیر اقتصاد و دارایی : حذف دلار از مبادلات تجاری ایران چندان دور از دسترس نیست
به گزارش شهروند، یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی شد خبر کوتاه اما قابل پیش بینی بود. زمزمه های حذف دلار از سبد ارزی که از نخستین ماه های پارسال سر زبان ها افتاده بود، با تصویب طرح قراردادهای دو جانبه و چند جانبه پولی مشخص شد که فراتر از بحث های نظری است.
اردیبهشت سال گذشته بود که قوه مقننه با همکاری مرکز پژوهش های مجلس ، تدوین طرح قراردادها و پیمان های دوجانبه و چندجانبه پولی با دیگر کشورها را برای حذف دلار و یورو از مبادلات پولی ایران در دستورکار قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
تشنه آب

تشنه آب استاندار خوزستان : مشکل آب منطقه غیزانیه تبعات اجتماعی و امنیتی دارد.
به گزارش شهروند، داشتم برای اینستاگرام لایو می گرفتم، اما نمی دانستم لحظه بعد خودم گرفتار طوفانم. سیر از غذای ظهر، در حیاط خانه نشسته بودند به چای خوردن. پنجشنبه، ساعت 3 ظهر؛ صدا، های و هوی باد و تصویر، حرکت یک کوه به سمت روستا بود.
تصویر نزدیک تر، های و هوی هم بیشتر. باد و خاک پیچید و باران شدید به روستای شان رسید. چشم، چشم را نمی دید. نادر زرگانی از اهالی یکی از روستاهای مسیر زرگان معمر از توابع غیزانیه اهواز و عضو شورای بخش غیزانیه است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
توقف فعالیت کانال تلگرامی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی

توقف فعالیت کانال تلگرامی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی فعالیت کانال اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در تلگرام متوقف شد.
به گزارش عصرایران، در اطلاعیه کانال تلگرامی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی آمده است: به اطلاع همکاران محترم در رسانه ها و عموم مخاطبان گرامی می رساند، برابر قوانین و مقررات، اطلاع رسانی اخبار دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی منبعد در تلگرام متوقف و صرفا از طریق پیام رسان های داخلی صورت خواهد گرفت.
گفتنی است دبیرخانه شورای عالی امنیت اعلام کرده است که از این پس اطلاع رسانی درباره اخبار و مطالب مربوط به مجلس خبرگان رهبری در پیام رسان های سروش، ایتا و آی گپ انجام می شود. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
18 مصدوم در واژگونی مینی بوس در پارس آباد - اردبیل

18 مصدوم در واژگونی مینی بوس در پارس آباد - اردبیل سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پژشکی اردبیل گفت: واژگونی یک دستگاه مینی بوس درمسیر پارس آباد 18 مصدوم برجای گذاشت.
به گزارش تسنیم، فرهاد غیبتی عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه در اثر واژگونی یک دستگاه مینی بوس به دلیل ترکیدگی لاستیک در کیلومتر 5 پارس آباد جاده کشت وصنعت مغان 18 نفرمصدوم و راهی بیمارستان شدند.
وی افزود:این واژگونی بعد از ظهر چهارشنبه مورخ 29 فروردین اتفاق افتاده و در این حادثه با اقدام به موقع عوامل زحمتکش و فداکار اورژانس پارس آباد تعداد 18مصدوم بدون فوتی به بیمارستان امام پارس آباد انتقال یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
تمیزکردن خیابان تنبیه هک کردن کامپیوتر

تمیزکردن خیابان تنبیه هک کردن کامپیوتر روز چهارشنبه (18 آوریل) دانش آموزان آکادمی تجارت به مدت سه ساعت خیابان های شهر اشتایر اتریش را تمیز کردند.
به گزارش عصرایران، موضوع هک کردن کامپیوتر یکی از معلمان و دسترسی به سؤالات امتحان وقتی لو رفت که حتی دانش آموزان ضعیف هم با نمره عالی به همه سؤالات پاسخ دادند.
بعد از اجرای حکم تنبیهی تمیزکردن خیابان ها، دانش آموزان باید دوباره رشته مربوطه را امتحان بدهند.
پلیس اتریش نیز در حال تحقیقات در رابطه با "جاسوسی و هک کامپیوتر" است و هنوز مشخص نیست که در این زمینه اعلام جرم خواهد کرد یا خیر. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
پیام تشکر وزیر اطلاعات از مقام معظم رهبری

پیام تشکر وزیر اطلاعات از مقام معظم رهبری حجت الاسلام علوی در پی دیدار امروز وزیر و کارکنان وزارت اطلاعات با حضرت آیت الله خامنه ای، پیام تشکری را خطاب به معظم له منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، در متن این پیام آمده است: دیدار و میثاق مجدد فرزندان مستطاب عالی در وزارت اطلاعات دگرباره نور امید را در بین فرزندانتان چندین برابر کرد و با تابش ناب آن خورشید پرفروغ اشک شوق بر دیده جمع مشتاقان و خیل سربازان گمنام امام زمان (عج) نشست.
خدای بزرگ را شاکریم که فرزندان شما که مدال مقدس سربازی گمنام امام زمان (عج) را از امام بزرگوارمان دریافت نمودند و بارها و بارها مورد تفقد و عنایت حضرت مستطاب عالی قرار گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
آب شور، توان مردم آبادان را گرفته است

آب شور، توان مردم آبادان را گرفته است عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در زمان حاضر آب شور توان مردم آبادان را گرفته است.
به گزارش مهر، غلامرضا شرفی عصر امروز در آئین راه اندازی دریچه های نخستین قفل کشتیرانی کشور در سد سلولی بالادست بهمنشیر در محل روستای منیخ خرمشهر افزود: امروز نهادهای جمعیتی با هر علت و کثرتی درصدد آن هستند که بتوانند آب های خود را حبس و استفاده بهینه کنند که به طور عمده به دو منظور توسعه کشاورزی و صنعت انجام می شود.
وی اظهار کرد: امروز اگر ما شاهد صنعت بودیم و با پیدایش آن شاهد رشد و توسعه در خوزستان و آبادان بودیم به دلیل همین آب است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
کاوه مدنی استعفا داد

کاوه مدنی استعفا داد پس از گذشت چند روز از شایعه استعفای کاوه مدنی و اظهارنظرهایی که از سوی او و مخالفان و موافقان استعفایش در فضای مجازی صورت گرفته بود، سازمان حفاظت محیط زیست عصر امروز در پیامی اعلام کرد معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای خطاب به رییس سازمان حفاظت محیط زیست از سمت خود استعفا داد.
به گزارش ایلنا، کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست، از سمت خود استعفا داد.
پس از گذشت چند روز از شایعه استعفای کاوه مدنی و اظهارنظرهایی که از سوی او و مخالفان و موافقان استعفایش در فضای مجازی صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
هدف حمله اسرائیل به سوریه، ایران بوده است

هدف حمله اسرائیل به سوریه، ایران بوده است یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: هدف حمله هفته گذشته اسرائیل به سوریه یک سامانه دفاعی هوایی متعلق به ایران بوده است.
به گزارش ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: مقامات اطلاعاتی و افراد مطلع مدعی شده اند که در پایگاه هوایی تی فور (T4) سوریه که هفته گذشته از سوی اسرائیل هدف قرار گرفت، یک سامانه دفاعی هوایی پیشرفته ایرانی وجود داشته است.این اطلاعات جدید تائیدکننده این حقیقت است که دولت ترامپ در حال همکاری با اسرائیل برای مقابله با گسترش نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
شرط ترامپ برای خارج نشدن از برجام

شرط ترامپ برای خارج نشدن از برجام رئیس کمیته روابط خارجی سنا می گوید با وجود پیشرفت هایی که در مذاکرات اروپا و آمریکا درباره تغییر برجام به وجود آمده، اگر این تغییرات مد نظر ترامپ حاصل نشود، او از برجام کناره گیری می کند.
به گزارش فارس، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا می گوید تردیدی ندارد که اگر توافق هسته ای با ایران آنطور که کاخ سفید می خواهد تغییر نکند، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از آن خارج می شود.
وی که با پایگاه دیلی بیست صحبت می کرد، با این حال گفت: فکر می کنم بسیاری از اطرافیان رئیس جمهور... دوست دارند شاهد دستیابی به یک چارچوب توافق باشند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
حمله به خودروی نماینده سبزوار مقابل مجلس

حمله به خودروی نماینده سبزوار مقابل مجلس یک جوان معترض ظهر امروز با میلگرد به خودروی نماینده سبزوار مقابل مجلس حمله کرد و شیشه های خودروی وی را شکست.
رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با ایسنا با تایید حمله جوانی معترض، به خودروی خود گفت: پس از پایان جلسه علنی مجلس جوان معترضی به خودروی من که مقابل مجلس پارک بود حمله کرد و به آن آسیب رساند که در اثر این حمله شیشه های جلوی خودرو شکست
وی با بیان اینکه در زمان وقوع این اتفاق در داخل نبوده، گفت: من به همراه ارباب رجوع کنار ایستاده بودم و راننده هم داخل ماشین نبود.
سبحانی فر با بیان اینکه این فرد مهاجم در حالت عادی نبوده ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 8 روز و 6 ساعت پیش
(تصاویر) تشییع شهدای مرزبانی میرجاوه در مشهد

(تصاویر) تشییع شهدای مرزبانی میرجاوه در مشهد شب گذشته نیروهای مرزبانی میرجاوه با اشرار و گروهک تروریستی درگیر شدند که در این عملیات 2 مرزبان و 2 بسیجی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
تشییع این شهدا صبح امروز از مهدیه مشهد به سمت حرم مطهر رضوی برگزار شد.
عکاس: محسن رحیمی/میزان، احمد حسنی/باشگاه خبرنگاران ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 6 ساعت پیش
ریشه اعتراض بازاریان در کردستان

ریشه اعتراض بازاریان در کردستان فرارو- شهر های مرزی استان کردستان در روز های اخیر شاهد اعتراض بازاریان کسبه به بسته شدن مرز ها است. بانه، مریوان، سقز و جوانرود از جمله شهر هایی است که گفته می شود اعتراض ها در آن ها گسترده بوده است. براساس گزارش ها این اعتراض ها امرور چهارشنبه هم ادامه پیدا کرده است.
به گزارش فرارو، این اعتراضات از روز های ابتدایی فروردین ماه آغاز شد، به مرور گسترده تر شد. روز گذشته بازاریان مریوان با پهن کردن سفر های خالی در خیابان به وضعیت موجود اعتراض کردند. به گزارش خبرگزاری تسنیم آن ها کره کره همه مغازه ها و پاساژ ها را پایین کشیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 6 ساعت پیش
رادان هم بازیگر سریال نمایش خانگی شد

رادان هم بازیگر سریال نمایش خانگی شد بهرام رادان به عنوان جدی ترین گزینه حضور در سریال رقص روی شیشه که به زودی برای شبکه نمایش خانگی تولید خواهد شد، با این پروژه وارد مذاکره شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از مشاور رسانه ای و مدیر روابط عمومی پروژه، سریال رقص روی شیشه به کارگردانی مهدی گلستانه و تهیه کنندگی پیمان جعفری برای پخش در شبکه نمایش خانگی تولید می شود.
عوامل مجموعه رقص روی شیشه ، پس از دریافت موافقت اصولی از شورای پروانه ساخت مشغول نگارش قسمت های مختلف فیلمنامه هستند و پیش تولید رسمی و انتخاب بازیگران را آغاز کرده اند و مذاکره با بهرام رادان به عنوان جدی ترین گزینه حضور در این مجموعه صورت گرفته که به احتمال ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 7 ساعت پیش
(تصاویر) دیدار کارکنان وزارت اطلاعات با رهبر انقلاب

(تصاویر) دیدار کارکنان وزارت اطلاعات با رهبر انقلاب حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات و جمعی از مسئولان و کارکنان این وزارتخانه صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
عکس ها: پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 7 ساعت پیش
موافقت ضمنی عارف با شهردار شدن

موافقت ضمنی عارف با شهردار شدن یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به گزینه های مطرح برای شهرداری تهران، گفت که عارف خواستار بررسی موضوع شهردار شدنش در فراکسیون امید شده است.
محسن علیجانی در گفت وگو با ایسنا، محسن هاشمی، ترک نژاد، افشانی، تقی زاده خامسی شهردار مشهد، محمدرضا عارف و محمدرضا تابش را از گزینه های مطرح برای شهرداری تهران عنوان کرد و گفت: البته ممکن است اسامی دیگری هم بعد از این مطرح شود اما نهایتا این شورای شهر است که در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد.
وی درباره احتمال شهردار شدن عارف، گفت: اینکه کسی از مجلس برای تصدی شهرداری تهران انتخاب شود منعی ندارد، ضمن اینکه آقای عارف شخصی محوری است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 9 ساعت پیش
اعمال نرخ های جدید بلیت مترو از شنبه

اعمال نرخ های جدید بلیت مترو از شنبه مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از اعمال نرخ های جدید بلیت مترو از شنبه اول اردیبهشت خبر داد.
به گزارش ایلنا، فرنوش نوبخت با اشاره به اعمال نرخ های جدید بلیت مدت دار مترو اظهار کرد: بلیت های مدت دار سه ماهه، شش ماهه و یک ساله مترو به ترتیب با مبالغ 150، 250 و 450 هزار تومان و تخفیف 25 درصدی به فروش خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به اینکه سامانه eticket.tehran.ir از شنبه به روز رسانی می شود، افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به این سایت و انتخاب بلیت های مدت دار مورد نیاز خود، بلیت خریداری شده را از ایستگاه های منتخب دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 9 ساعت پیش
تاثیر نوسانات دلار بر مربیان خارجی فوتبال ایران

تاثیر نوسانات دلار بر مربیان خارجی فوتبال ایران اگر دلار با نرخ دولتی در اختیار باشگاه های ورزشی قرار نگیرد، آیا ماندن کی روش، شفر، برانکو، سائلام و دیگر مربیان شاغل در لیگ برتر فوتبال ایران صرفه اقتصادی دارد؟
به گزارش اعتماد، زمانی که برانکو به ایران آمد، از باشگاه قبلی خود چیزی حدود 300هزار دلار دریافت می کرد اما زمانی که نژادفلاح به عنوان مسئول وقت باشگاه با این مربی کروات قرارداد بست، قراردادش در سال حدود 600 هزار دلار بود. در ادامه با روند موفقیت های تیم و البته فشار هواداران، طاهری که سکان دار وقت باشگاه بود، قراردادی 750 هزار دلاری در سال با پروفسور قرمزها منعقد کرد تا ثبات در کادر فنی این تیم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 9 ساعت پیش
عالیشاه به پرسپولیس برگشت

عالیشاه به پرسپولیس برگشت بازیکن پیشین پرسپولیس با باشگاه تراکتورسازی تبریز تسویه حساب کرد تا در تمرینات تیم قرمز پوش پایتخت شرکت کند.
به گزارش ایسنا، امید عالیشاه، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس که برای گذراندن دوران سربازی به تراکتورسازی تبریز رفته بود پس از این که در 19 بهمن ماه رسما دوره خدمت سربازی اش به پایان رسید صبح امروز (چهارشنبه) برگه تسویه حسابش را از باشگاه تراکتورسازی دریافت کرد تا خدمت سربازی او به پایان برسد.
او از فردا در تمرینات پرسپولیس شرکت می کند و از فصل آینده مشکلی برای حضور در این تیم ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 9 ساعت پیش
اعزام گروه غواص به سمت سانچی در 10 روز آینده

اعزام گروه غواص به سمت سانچی در 10 روز آینده علل وقوع حادثه سانچی بعد از گذشت حدود پنج ماه هنوز مشخص نشده و بسیاری از ابعاد این حادثه همچنان در ابهام قرار دارد. ابعادی که اگرچه گمانه زنی های بسیاری درمورد آن ها وجود دارد، اما هنوز نمی توان حکم قطعی درمورد آن ها صادر کرد.
به گزارش ایسنا، 16 دی ماه سال گذشته نفتکش ایرانی سانچی با کشتی فله بر چینی تصادف کرد و باعث حریق سانچی و غرق شدن سانچی بعد از یک هفته شد. از آنجایی که 32 پرسنل سانچی مفقود شده و تنها پیکر دو نفر از آن ها پیدا شد، این حادثه ابهامات بسیاری بر جایی گذاشت.
یکی از مهم ترین ابهامات نحوه وقوع حادثه و چرایی عدم جلوگیری از وقوع آن توسط پرسنل دو کشتی بود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 11 ساعت پیش
دی کاپریو به اسکورسیزی جایزه می دهد

دی کاپریو به اسکورسیزی جایزه می دهد لئوناردو دی کاپریو جایزه رابرت آزبورن را به مارتین اسکورسیزی اهدا می کند.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، لئوناردو دی کاپریو به عنوان اهدا کننده جایزه رابرت آزبورن به مارتین اسکورسیزی کارگردان نامدار انتخاب شد.
این جایزه قرار است در افتتاحیه جشنواره فیلم کلاسیک TCM امسال به این کارگردان اهدا شود.
دی کاپریو در 5 فیلم اسکورسیزی بازی کرده و همکاری آنها از سال 2002 با فیلم دارو دسته نیویورکی شروع شد و آخرین فیلم مشترک شان گرگ وال استریت در سال 2013 بود.
بازیگر محبوب اسکورسیزی این جایزه را 26 آوریل در لس آنجلس و برای تجلیل از چند دهه فعالیت این فیلمساز برای خلق فیلم های ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 روز و 11 ساعت پیش
برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید پرداخت کرد؟

برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید پرداخت کرد؟ برای خرید یک آپارتمان 76 متری در صادقیه باید 420 میلیون تومان پرداخت کرد.
به گزارش میزان، برای خرید آپارتمان در منطقه صادقیه بسته به متراژ آن باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 11 ساعت پیش
(طنز) سعید مرتضوی با تیپ های خارجی!

(طنز) سعید مرتضوی با تیپ های خارجی! ضمیمه طنز بی قانون امروز هم به برخی اظهار نظرها و خبرهای منتشرشده در رسانه ها، واکنش نشان داد. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 11 ساعت پیش
دورزدن تحریم با سوآپ ارزی

دورزدن تحریم با سوآپ ارزی سایه روابط سیاسی بر روابط اقتصادی دور از انتظار نیست. از وقتی ایران رنگ وبوی تحریم را در سال های مختلف به خود دیده، راهکارهای مختلفی را برای رهایی از تحریم یا به تعبیری همان دورزدن تحریم های ناعادلانه در پیش گرفته است.
به گزارش شرق، حالا در اقدامی که البته در گذشته امتحان خود را پس داده بود، ایران و ترکیه پیمان پولی یا همان سوآپ ارزی را رسما افتتاح کردند تا از بار سنگین تحریم دلار (و شاید در آینده یورو) در امان باشند.
بر این اساس، نخستین اعتبار اسنادی (LC) با استفاده از قرارداد پیمان پولی/ سوآپ ارزی ریال ایران و لیر ترکیه برای تأمین مالی تجارت از کشور ترکیه گشایش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 11 ساعت پیش
ترجمه ماکیاولیستی یک لایحه!

ترجمه ماکیاولیستی یک لایحه! فرارو - بخشش لازم نیست اعدامش کنید. داستان این جمله را همه ما شنیده ایم. می دانیم که این جمله را می توان به دو صورت خواند؛ اول به گونه ای که جان یک نفر نجات پیدا کند و دیگر طوری که جان او را بگیرد. جان آن فرد تنها در گروی یک ویرگول است. شاید تا قبل از اینکه نمایندگان مجلس اشتباه مشابهی مرتکب شدند فکر می کردیم داستان جان بخشی یک ویرگول فقط در کلاس ادبیات و زبان فارسی کارآیی دارد. چند وقت پیش بود که نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه 96 به داستانی که به محصیلن دبیرستانی تدریس می شد جنبه واقعی دادند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 11 ساعت پیش
علت تغییرات نیروی زمینی ارتش چیست؟

علت تغییرات نیروی زمینی ارتش چیست؟ فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: کارآمدی نیروها را ارتقا داده ایم تا در صورتی که اتفاقی رخ دهد، در بالاترین وضعیت ممکن باشند.
به گزارش مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری پس از پایان مراسم رژه روز ارتش در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش امروز آماده تر از هر زمان دیگری است، اظهارداشت: تغییرات عمده ای در ساختار نیروی زمینی ایجاد کرده ایم تا کارآمدی آنها برای آینده در صورتی که اتفاقی رخ دهد، در بالاترین وضعیت ممکن باشد.
وی همچنین با بیان اینکه هوانیروز امید ملت در شرایط بحران است، عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 11 ساعت پیش
احتمال محرومیت دوباره پرسپولیس

احتمال محرومیت دوباره پرسپولیس بازیکن سابق تیم پرسپولیس برای رسیدگی به پرونده اش وکیل گرفت.
به گزارش فارس، با شکایت باشگاه فولاد خوزستان از باشگاه پرسپولیس با اتهام تحریک سروش رفیعی برای رفتن به این تیم بعد از پایان دوران سربازی، قهرمان لیگ باز هم در آستانه محرومیت قرار گرفته است.
این در حالی است که طبق ادعای باشگاه فولاد خوزستان، رفیعی باید بعد از پایان سربازی به فولاد می رفت اما این بازیکن به پرسپولیس پیوست.
روزبه وثوق احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان با تائید این خبر گفت: ما نامه باشگاه فولاد خوزستان را دریافت کردیم و نامه ای هم برای سروش رفیعی فرستادیم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 12 ساعت پیش
توضیح درباره حذف 40 ماده لایحه تامین امنیت زنان

توضیح درباره حذف 40 ماده لایحه تامین امنیت زنان معاون حقوقی قوه قضاییه درباره حذف 40 ماده از لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت که توسط دولت تهیه شده بود، توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش تسنیم، ذبیح الله خداییان در پاسخ به این سؤال که گفته می شود قوه قضاییه 40 ماده از لایحه پیشنهادی دولت تحت عنوان تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را حذف کرده است اظهار کرد: پیش نویس اولیه لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در ابتدا توسط دولت تهیه شده بود که به لحاظ ماهیت قضایی آن، به قوه قضاییه ارسال شد و در دستور کار معاونت حقوقی قوه قضاییه قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 12 ساعت پیش
عبدی: چگونه به پیام رسان داخلی اعتماد کنیم؟

عبدی: چگونه به پیام رسان داخلی اعتماد کنیم؟ عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:
واقعیت این است که هرچه دل مان می خواهد تا تحولی مثبت در فضای رسمی رسانه ای ببینیم تا آن را برجسته کنیم و به آینده فضای رسانه ای کشور امیدوار شویم، موردی دندان گیر پیش نمی آید که دل خود را به آن خوش کنیم؛ از این رو رسانه های غیررسمی با سرعت زیاد در حال پیشروی هستند و رسانه های رسمی روز به روز در حال به حاشیه رفتن. اکنون هم که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گوی سبقت را از همه ربوده است، در پی راه اندازی فضای مشابهی هستند که سر نخ آن در داخل باشد. به نظر می رسد که مشکل این فضا چند چیز است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 8 روز و 13 ساعت پیش
قرارداد ربیع خواه با پرسپولیس تمدید شد

قرارداد ربیع خواه با پرسپولیس تمدید شد حمید رضا گرشاسبی همان گونه که پیش از این اعلام کرده بود با فراخواندن محسن ربیع خواه به باشگاه ، پس از مذاکره کوتاهی که انجام شد، قرارداد وی را تمدید کرد.
به گزارش فارس، سرپرست باشگاه پرسپولیس با فرا خواندن هافبک پرسپولیس بدون توجه به آسیب دیدگی وی که در جریان بازی روی داد، قرارداد این بازیکن را تمدید کرد.
حمید رضا گرشاسبی همان گونه که پیش از این اعلام کرده بود با فراخواندن محسن ربیع خواه به باشگاه ، پس از مذاکره کوتاهی که انجام شد، قرارداد وی را تمدید کرد.
محسن ربیع خواه که پیش از آسیب دیدگی اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
(تصاویر) اتفاق عجیب در رختکن اینترمیلان

(تصاویر) اتفاق عجیب در رختکن اینترمیلان در آغاز بازی های هفته سی و سوم سری آ ایتالیا اینتر در ورزشگاه سن سیرو برابر کالیاری به میدان رفته است.
به گزارش ایلنا، اسپانسر باشگاه اینتر تصمیم گرفت بازیکنان این تیم با طرحی متفاوت مقابل کالیاری به میدان بروند.
در آغاز بازی های هفته سی و سوم سری آ ایتالیا اینتر در ورزشگاه سن سیرو برابر کالیاری به میدان رفته است.
اسپانسر باشگاه اینتر تصمیم گرفت در طراحی لباس های شاگردان اسپالتی برای این بازی متفاوت تر از همیشه عمل کند. با رضایت بازیکنان نام آنها روی لباس های تهیه شده برای این دیدار با نام کاربری شان در فضای مجازی نقش بست. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
اعلام هویت سهمیه بگیران طرح ترافیک ؟

اعلام هویت سهمیه بگیران طرح ترافیک ؟ معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نام همه دریافت کنندگان مجوز طرح ترافیک خبرنگاری و رسانه محل اشتغال آنها را در پایگاه اطلاع رسانی خود منتشر خواهد کرد.
به گزارش دنیای اقتصاد، در حالی که هنوز فرآیند رسیدگی به مدارک ارسالی خبرنگاران و دیگر سهمیه بگیران طرح ترافیک جدید و همین طور ساکنان محدوده مرکزی شهر طی نشده است، گمانه زنی هایی درباره شروع اجرای طرح از روز شنبه، اول اردیبهشت ماه مطرح شده است. با این وجود امروز که آخرین روز کاری فروردین ماه است، زمان دقیق اجرای این طرح اعلام خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
انتخاب شهردار با 1+16 شاخص

انتخاب شهردار با 1+16 شاخص اعضای شورای شهر پنجم سال گذشته، لیستی مشتمل بر 16 شاخص عمومی برای انتخاب شهردار تهران ارائه و اعلام کردند بنا دارند گزینه نهایی شهرداری پایتخت را با تکیه بر این 16 شاخص انتخاب کنند.
به گزارش دنیای اقتصاد، گزینه نهایی شهردار جدید پایتخت 26 روز دیگر معرفی خواهد شد. اعضای شورای شهر تهران روز گذشته در جریان یک جلسه هم اندیشی در یک بازبینی کلی با اضافه کردن یک شاخص به 16 شاخص اصلی انتخاب شهردار که شهریورماه سال گذشته برای انتخاب شهردار شانزدهم مدنظر قرار داده بودند، ماراتن دوباره انتخاب شهردار را از میان 7 گزینه آغاز خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
بحران دستمزدها در ونزوئلا

بحران دستمزدها در ونزوئلا دستمزد پایین در کنار ریاست فردی نظامی بر وزارت نفت کاراکاس، موجب فرار هزاران نفر از کارمندان شرکت ملی نفت ونزوئلا در ماه های اخیر شده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، کارگران شرکت ملی نفت ونزوئلا خواهان دریافت حقوق خود به دلار شده اند؛ چراکه پایه حقوق ماهانه آنها حدود 8/ 8 میلیون بولیوار است که براساس ارزش دلار در بازار سیاه این کشور معادل 14 دلار در ماه یا کمتر از 50 سنت در روز محاسبه می شود.
دستمزد پایین در کنار ریاست فردی نظامی بر وزارت نفت کاراکاس، موجب فرار هزاران نفر از کارمندان شرکت ملی نفت ونزوئلا در ماه های اخیر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
خشم ترامپ از نیکی هیلی

خشم ترامپ از نیکی هیلی به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که دولت آمریکا قصد دارد تا تحریم های جدیدی علیه شرکت ها و افراد روسی که به کمک توسعه تسلیحات شیمیایی دمشق آمده اند اعمال کند.
به گزارش دنیای اقتصاد، دونالد ترامپ، دست کم برای یک دوره اندک با دور جدید تحریم ها علیه روسیه مخالفت کرده است. این درحالی است که قرار بود روز دوشنبه دور جدیدی از تحریم ها علیه روسیه ابلاغ شود و همین امر موجب شده است تا بین او و تیم مشاوران امنیتی اش اختلافاتی پدید آید.
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، نیکی هیلی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
اعدام برای 3 عضو باند مخوف دزدان بانک ها

اعدام برای 3 عضو باند مخوف دزدان بانک ها این سارقان که طی 3 سال با تشکیل یک باند با انجام شیوه های ماهرانه ای دست به سرقت می زدند از سال 88 تا سال 90 به طور مسلحانه و در لباس مأموران پلیس یا با نقاب هایی بر چهره شان وارد بانک ها می شدند و با تهدید و ارعاب اقدام به سرقت پول ها می کردند.
به گزارش ایران، 3 عضو یک باند که به چند بانک در شهرهای شیراز ، اصفهان و فلاورجان مسلحانه دستبرد زده بودند در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به اعدام محکوم شدند.
این سارقان که طی 3 سال با تشکیل یک باند با انجام شیوه های ماهرانه ای دست به سرقت می زدند از سال 88 تا سال 90 به طور مسلحانه و در لباس مأموران پلیس یا با نقاب هایی بر چهره شان وارد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
نقشه شوم زن خیانتکار برای شوهر ثروتمند

نقشه شوم زن خیانتکار برای شوهر ثروتمند خونسردی و آرامش زن جوان در صحنه قتل همسرش، سرنخی مهم برای کشف راز این جنایت از سوی کارآگاهان بود.
به گزارش ایران، اواسط زمستان سال گذشته سناریوی قتل مردی ثروتمند در خانه خودش در حال کلید خوردن بود. عاملان جنایت در غیاب وی وارد خانه اش شده بودند تا جنایتی شوم را برایش رقم بزنند. دقایق به کندی می گذشت سرانجام مرد ثروتمند به خانه اش برگشت. سه مرد در اتاق خواب مخفی شده بودند لحظاتی بعد شهریار پا به داخل خانه گذاشت و....
ردپای خونی در صحنه جنایت
ساعت 7 بعدازظهر 11 دی سال گذشته مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت وگفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
جدال اصلاح طلبانه در راه بهشت

جدال اصلاح طلبانه در راه بهشت با مطرح شدن برخی از چهره های سرشناس سیاسی اصلاح طلب چون محسن هاشمی، محمدرضا عارف و اسحاق جهانگیری، برخی از اعضای شورای شهر بر این اعتقادند که سایه سیاسی شدن از روی شهردار باید زدوده شود.
به گزارش شهروند، پذیرش استعفای محمدعلی نجفی، توسط شورای شهر تهران، سطح گمانه زنی ها در مورد گزینه بعدی شهرداری را بالا برده و به شکلی جدی تداوم می یابد. موضع گیری هایی که از دو ناحیه بیرون از شورا و درون شورا توسط اردوگاه اصلاح طلبان صورت می گیرد. با مطرح شدن برخی از چهره های سرشناس سیاسی اصلاح طلب چون محسن هاشمی، محمدرضا عارف و اسحاق جهانگیری ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
جنجالِ صافی

جنجالِ صافی وزیر بهداشت دیروز به مجلس رفت تا درباره واردات صافی های دیالیز به نمایندگان پاسخ بگوید و در مقابل چند نماینده به او تاختند.
به گزارش شهروند، قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی می گوید چرا با وجود برخورداری از تولید داخل، صافی دیالیز وارد کشور می شود؟ و وزیر بهداشت پاسخ می دهد که نباید به اسم حمایت از تولید داخل، جنس کم کیفیت را دو برابر قیمت بخریم.
صحن علنی مجلس، دیروز روز شلوغی را پشت سر گذاشت، صدای حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در فضای سالن اصلی مجلس بالا و پایین می رفت، یکی تند حرف می زد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
روسیه: سیاست ما همچنان حفظ برجام است

روسیه: سیاست ما همچنان حفظ برجام است سرگئی ریابکوف نیز اعلام کرد سیاست روسیه همچنان حمایت و حفظ برجام است و هیچ تغییری را در قبال آن نمی پذیرد.
به گزارش ایلنا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه دیدار کرد.
در این ملاقات موضوعات مختلف همکاری های دو کشور در عرصه های بین المللی و از جمله برجام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سرگئی ریابکوف نیز اعلام کرد سیاست روسیه همچنان حمایت و حفظ برجام است و هیچ تغییری را در قبال آن نمی پذیرد.
وی افزود که انتظار است که اروپا نیز همچنان به تعهدات خود در قبال برجام پایبند باشد و منطقی است در جهت حفظ آن بکوشد و تسلیم خواسته های آمریکا نشود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
تنها راه اتمام جنگ در سوریه از نگاه موگرینی

تنها راه اتمام جنگ در سوریه از نگاه موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفت وگوهای سوری-سوری را تنها راه حل برای پایان دادن به جنگ در سوریه خواند.
به گزارش فارس، فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در پارلمان اروپا تأکید کرد که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد.
وی در نشستی در پارلمان اروپا ادعاهای تأییدنشده درباره استفاده دولت سوریه از سلاح های شیمیایی را تکرار کرد و آن را کاملاً غیرقابل قبول خواند.
موگرینی گفت: نکته اصلی در اینجا این است: اکنون بیش از هر زمانی پیدا است تنها راه حل کاربردی و ممکن برای جنگ در سوریه، راه حل سیاسی است؛ بعد از 7 سال، شکی در این مورد وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
اعتراض ایران به پاکستان در پی درگیری در میرجاوه

اعتراض ایران به پاکستان در پی درگیری در میرجاوه سخنگوی ناجا از تماس تلفنی فرمانده مرزبانی ناجا با مقامات پاکستانی و اعتراض وی پس از حمله اخیر اشرار مسلح به مرزبانان در منطقه میرجاوه خبر داد.
به گزارش تسنیم، سردار سعید منتظرالمهدی در خصوص حمله اخیر اشرار و درگیری با مرزبانان اظهار کرد: درپی حمله چندتیم گروهک تروریستی به برجک میل75 مرزی میرجاوه درسحرگاه امروز 2تن از مرزبانان غیرتمند ناجا در مقاومت و پایداری مردانه وحراست از مقر مرزبانی به شهادت رسیدند.
سخنگوی ناجا اضافه کرد: به دنبال این درگیری تعدادی ازتروریستها زخمی شدند و پس از آن از مرز پاکستان متواری شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
روش های مسدودسازی کارت های بانکی

روش های مسدودسازی کارت های بانکی پلیس فتا پایتخت در خصوص جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی از کارت های بانکی، روش های مسدودسازی کارت ها در هر ساعتی از شبانه روز را اعلام کرد.
به گزارش فارس، پلیس فتا پایتخت در خصوص جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی از کارت های بانکی در ایامی که بانک ها تعطیل هستند، اعلام کرد: می توان در صورت نیاز کارت های بانکی را بدون مراجعه به بانک عامل در هر ساعتی از شبانه روز مسدود کرد.
پلیس فتا روش های مسدودسازی کارت های بانکی را به شرح ذیل اعلام کرد:
مسدودسازی کارت از طریق تماس با تلفن گویای بانک مربوطه مسدودسازی کارت از طریق اینترنت بانک مسدودسازی کارت از طریق همراه بانک مسدودسازی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
پیام تبریک رهبر کره شمالی برای بشار اسد

پیام تبریک رهبر کره شمالی برای بشار اسد رهبر کره شمالی امروز با ارسال نامه ای برای بشار اسد، سالروز استقلال سوریه را به رئیس جمهوری این کشور تبریک گفت.
به گزارش مهر، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز سه شنبه اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر این کشور در نامه ای به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه 72مین سالروز استقلال این کشور را به وی تبریک گفته است.
در نامه رهبر کره شمالی خطاب به بشار اسد آمده است: خوشحالم که سوریه تحت رهبری شما توانسته است از تمامیت ارضی و امنیت خود دفاع کند.
وی در ادامه این نامه با قربانیان مبارزه سوریه در راه اجرای عدالت در این کشور و مقابله با تروریسم ابراز همدردی کرده است. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
قتل دو جوان با اسلحه شکاری

قتل دو جوان با اسلحه شکاری ر پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر درگیری در جاده خوران ایوان و قتل دو نفر، موضوع به صورت ویژه در دستورکار قرار گرفت و گشت کلانتری به محل اعزام شد.
به گزارش ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان ایوان از قتل دو جوان با اسلحه شکاری خبر داد.
سرهنگ سعید عالی پور با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر درگیری در جاده خوران ایوان و قتل دو نفر، موضوع به صورت ویژه در دستورکار قرار گرفت و گشت کلانتری به محل اعزام شد.
وی افزود: با بررسی های انجام شده مشخص شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
بازداشت مواد فروش مجازی در اینستاگرام

بازداشت مواد فروش مجازی در اینستاگرام با رصد شبانه روزی ماموران دایره مبارزه با جرایم سایبری (فتا) و پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب مشخص شد که مرد جوانی در یکی از شبکه های اجتماعی (اینستاگرام) اقدام به تبلیغ و فروش انواع مواد مخدر می کند.
به گزارش ایلنا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از دستگیری یک خرده فروش مواد مخدر که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به تبلیغ و فروش مواد مخدر می کرد، خبر داد.
سرهنگ محمد بخشنده با اعلام خبر فوق گفت: با رصد شبانه روزی ماموران دایره مبارزه با جرایم سایبری (فتا) و پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب مشخص شد که مرد جوانی در یکی از شبکه های اجتماعی (اینستاگرام) اقدام به تبلیغ و فروش ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
اختلاف نظر درباره جاسوس بودن کاوه مدنی

اختلاف نظر درباره جاسوس بودن کاوه مدنی تابش: در خصوص سایر فعالین بازداشت شده نیز رئیس سازمان محیط زیست تاکید کرد که علیرغم اینکه هیاتی 4 نفره از سوی رئیس جمهور برای پیگیری این موارد مامور شده است، اما در جریان نیستیم.
به گزارش ایسنا، رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت که طبق اظهارات رئیس سازمان محیط زیست وزارت اطلاعات و برخی دستگاه ها درباره جاسوس بودن فعالان بازداشت شده محیط زیست اختلاف نظر دارند.
محمدرضا تابش در گفت وگویی، در تشریح نشست مشترک اعضای فراکسیون محیط زیست و فراکسیون شفاف سازی مجلس با کلانتری رئیس سازمان محیط زیست که ظهر امروز درمحل کمیسیون تلفیق برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
ذوب آهنِ قلعه نویی در آسیا به استقلال رسید

ذوب آهنِ قلعه نویی در آسیا به استقلال رسید ذوب آهن ایران با تساوی برابر لوکوموتیو ازبکستان به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.
به گزارش ایسنا، در ادامه هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، از گروه B ذوب آهن ایران از ساعت 18:30 مهمان لوکوموتیو ازبکستان بود که در پایان دو تیم به تساوی 1-1 رضایت دادند و با این نتیجه ذوب آهن با 7 امتیاز و عملکرد بهتر در بازی رو در رو نسبت به حریف ازبکستانی به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کرد.
تک گل نیمه ذوب آهن را مرتضی تبریزی در دقیقه 25 به ثمر رساند. برای لوکوموتیو نیز اسلام تاخائوائف گلزنی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
جزئیات بیشتر از مرگ سه کارگر پارس جنوبی

جزئیات بیشتر از مرگ سه کارگر پارس جنوبی سه کارگری که روز بیست و ششم فروردین در فاز 13 پارس جنوبی دچار حادثه شدند، از من بسکت سقوط کرده و در بیمارستان امام خمینی جان باختند.
به گزارش ایلنا، روز بیست و ششم فروردین، سه کارگر فنیِ شاغل در فاز 13 پارس جنوبی دچار حادثه شدند و در بیمارستان امام خمینی کنگان جان باختند.
منابع خبری، علت مرگ این کارگران را سقوط از من بسکت (محفظه حمل نفر با سبد) که برای ساخت مراحل طبقات مخرن ال پی جی استفاده می شود، اعلام کردند. این کارگران از ارتفاعی حدودا 25 متری سقوط کردند.
ظاهرا این اتفاق به دلیل باز شدن ضامن ها، بست ها و شگل های محفظه رخ داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
ترامپ و پوتین هماهنگ هستند

ترامپ و پوتین هماهنگ هستند استادیار گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی گفت: از تحولات اخیر این طور برداشت می کنم که ترامپ و پوتین با یک دیگر هماهنگ هستند، زیرا آمریکا از هجوم به مواضع روسیه خودداری می کند و به نوعی به سمت درگیری با یکدیگر نمی روند.
دکتر روح الله اسلامی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه دیدارهای اخیر بن سلمان از کشورهای غربی و قراردادهای کلان نفتی عقد شده چند هدف را دنبال می کرد، عنوان کرد: نخست اینکه بایستی نقش ایران در منطقه کاهش پیدا کند، دوم آنکه بایستی ارتباط حزب الله لبنان و ایران با دولت سوریه قطع شود و در نهایت حمله ای علیه مواضع سوریه صورت بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
105 سال حبس برای بانکدار متهم به دور زدن تحریم های ایران

105 سال حبس برای بانکدار متهم به دور زدن تحریم های ایران فرارو- بانکدار ترکیه ای با احتمال محکوم شدن به حبس ابد مواجه است.
به گزارش فرارو به نقل از بلومبرگ، یک بانکدار ترکیه ای که در ژانویه گذشته به دور زدن تحریم های ایران محکوم شده، به یک توصیه مبنی بر محکوم شدن او به حبس ابد اعتراض کرد و آن را ناموجه خواند.
اداره قضایی عفو مشروط آمریکا، شواهد پرونده مهمت هاکان آتیلا، بانکدار ترکیه ای زندانی در آمریکا به اتهام دور زدن تحریم های ایران، را بازبینی کرده و به قاضی پرونده توصیه کرده که این بانکدار به 105 سال زندان محکوم شود. وکلای آتیلا، سندی 62 صفحه ای برای رد یافته های اداره عفو مشروط تهیه کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
اکران عصبانی نیستم قطعی شد

اکران عصبانی نیستم قطعی شد غلامرضا فرجی از اکران قطعی 6 فیلم جدید از حدود نیمه اردیبهشت در سینماهای سراسر کشور خبر داد.
به گزارش ایلنا، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه اولین جلسه شورای صنفی نمایش بعدازظهر امروز در خانه سینما تشکیل شد گفت: در این جلسه مقرر شد فیلم سینمایی چهارراه استانبول به کارگردانی مصطفی کیایی در گروه سینمایی آزادی، فیلم خجالت نکش به کارگردانی رضا مقصودی در گروه سینمایی استقلال، فیلم سینمایی جشن دلتنگی به کارگردانی پوریا آذربایجانی در سرگروهی سینمای زندگی، فیلم سینمایی خوک به کارگردانی مانی حقیقی در سرگروه سینمایی کورش ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 روز و 6 ساعت پیش
فردا صبح فرودگاه های تهران تعطیل است

فردا صبح فرودگاه های تهران تعطیل است مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که چهارشنبه 29 فروردین همزمان با روز ارتش، پروازهای فرودگاه های استان تهران از ساعت 7 و 30 دقیقه تا 11 و 30 دقیقه انجام نخواهند شد.
به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که چهارشنبه 29 فروردین همزمان با روز ارتش، پروازهای فرودگاه های استان تهران از ساعت 7 و 30 دقیقه تا 11 و 30 دقیقه انجام نخواهند شد.
رضا جعفرزاده توضیح داد: به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور، مقرر شد در این ساعات ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 6 ساعت پیش
2 خودروی جدید به بازار ایران می آید

2 خودروی جدید به بازار ایران می آید مدیرعامل سایپا گفت: باتوجه به برنامه مشترک با شرکت چانگان برای توسعه همکاری ها، به زودی دو مدل خودروی دیگر چانگان را در ایران تولید و به بازار عرضه خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی سایپا، در بازدید محسن جهرودی از مرکز تحقیق و توسعه و مرکز تست شرکت چانگان، دو طرف بر توسعه فعالیت های مشترک در امور تحقیقات و طراحی تاکید کردند.
شرکت چانگان در سال2017 حدود سه و نیم میلیون دستگاه تولید داشته و شریک تجاری فورد، سوزوکی، مزدا و پژو سیتروئن نیز هست.
در جریان این بازدید، محسن جهرودی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به برنامه توسعه سبد محصولات گروه سایپا در سال جاری گفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 6 ساعت پیش
(تصاویر) دره جن ها و آبگرم مرتضی علی در طبس

(تصاویر) دره جن ها و آبگرم مرتضی علی در طبس کال جنی یا دره جن ها دره ای است که در شمال طبس و 35 کیلومتر با شهرستان طبس فاصله دارد.
چشمه آبگرم مرتضی علی نیز از جاذبه های گردشگری طبیعی شهرستان طبس است که بالاتر از این چشمه دره تنگی وجود دارد که در آن طاق شاه عباسی بنا شده است. قدمت این طاق را به دوره صفویه نسبت می دهند.
عکاس: محمد خادم الشیخ/میزان ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 6 ساعت پیش
ضرغامی: به امام جمعه تبریز گفتم شاخ غول رانشکستید رفتید استادیوم

ضرغامی: به امام جمعه تبریز گفتم شاخ غول رانشکستید رفتید استادیوم رییس اسبق رسانه ملی در مورد قرارهای صبحانه ای که با چهره های مختلف سیاسی، فرهنگ و هنری برگزار می کند، می گوید: برای من که الان در آستانه 60 سالگی قرار دارم و در وسط حاکمیت هستم، مهم است که چرا فرزند آقای زم چنین مسیری را طی کرده. برای من مهم است وقتی آقای ابطحی در جریان فتنه بازداشت شد و پس از آن، در جریان اعتراف های تلویزیونی قرار گرفت، چه فرآیندی را طی کرده است. شما این مسائل را به حساب کنجکاوی شخصی ام بگذارید!
عزت الله ضرغامی با اشاره به ایراد حسن روحانی به سیاست صداوسیما نسبت به بدحجابی به ویژه در ایام انتخابات گفت: یک بار آقای روحانی به من اشکال گرفت و گفت آقای ضرغامی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
فرانسه نشان دولتی خود را از اسد پس می گیرد

فرانسه نشان دولتی خود را از اسد پس می گیرد فرانسه قصد دارد نشان لژیون دونور را که سال 2001 میلادی به بشار اسد، رییس جمهوری سوریه اهدا شده بود، از او پس بگیرد.
به گزارش یورونیوز، کاخ الیزه دوشنبه 16 آوریل 2018 میلادی/ 27 فروردین سال 1397 اعلام کرد که فرانسه قصد دارد روند لازم برای پس گرفتن نشان لژیون دونور از بشار اسد را توسط امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه آغاز کند.
این خبر دو روز پس از حملات هوایی مشترک آمریکا، فرانسه و بریتانیا به چند پایگاه نظامی و مرکز تحقیقاتی در سوریه اعلام شد.
نشان لژیون دونور قدیمی ترین نشان دولتی فرانسه است که ناپلئون بناپارت در سال 1806 میلادی آن را بنیان نهاد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 8 ساعت پیش
تلگرام را می توان فیلتر کرد؟

تلگرام را می توان فیلتر کرد؟ وزیر ارتباطات درباره ادعای قابل فیلتر نبودن شبکه تلگرام ، گفته است که بنا بر گزارش های واصله تغییری در ساختار نرم افزار تلگرام در مدت اخیر دیده نشده؛ این در حالی است که مدیر تلگرام چندی پیش از غیرقابل فیلتر بودن این پیام رسان در آینده ای نزدیک خبر داده است.
به گزارش ایسنا، شدت گرفتن حساسیت ها به فعالیت تلگرام در کشور و همچنین فیلتر شدن آن در روسیه باعث شد تا موسس تلگرام با انتشار توئیتی به این مسائل واکنش نشان دهد و خبر از غیرقابل فیلتر شدن تلگرام با استفاده از فناوری بلاک چین دهد. امری که حالا و با گذشت چند روز از آن ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 9 روز و 8 ساعت پیش
حمله موشکی به الشعیرات تکذیب شد

حمله موشکی به الشعیرات تکذیب شد یک منبع آگاه خبر حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات در حومه حمص را تکذیب کرد.
به گزارش تسنیم، این منبع آگاه تاکید کرد خبر حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات صحت ندارد.
بامداد امروز برخی رسانه ها از حمله موشکی به دو فرودگاه الشعیرات و الضمیر خبر داده بودند که منبع شلیک این موشک ها اعلام نشده بود. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 8 ساعت پیش
احمدی نژاد دهان باز کند همه چیز به باد می رود!

احمدی نژاد دهان باز کند همه چیز به باد می رود! خبرآنلاین نوشت: بهمن شریف زاده در واکنش به اینکه گفته می شود حکمتی در برخورد نکردن با احمدی نژاد است، گفت: اینکه می گویند حکمتی وجود دارد تنها بحث حفظ آبرو است.
بهمن شریف زاده، روحانی حامی احمدی نژاد و مشایی در گفتگویی دلایل عدم برخورد حاکمیت با رئیس دولت های نهم و دهم را تشریح کرد که مشروح آن در ادامه می آید:
برخی مقامات قضایی عنوان کردند اگر با احمدی نژاد برخورد نمی شود حتما حکمتی در آن است؛ به نظر شما این حکمت چیست؟ آبروی خودشان.
منظورتان چیست؟
من فکر می کنم تنها حکمتی که می تواند وجود داشته باشد حفط آبروی دادگاهی است که آقای بقایی را محاکمه کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 9 ساعت پیش
ظرفیت حج 97 تکمیل شد

ظرفیت حج 97 تکمیل شد رییس سازمان حج و زیارت از تکمیل ظرفیت ثبت نام زائران در کاروان های حج تمتع امسال خبر داد.
به گزارش ایسنا، حمید محمدی در نشست شورای برنامهریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت گفت: ظرفیت ثبت نام در بیش از 575 کاروان حج تمتع 97 تکمیل شده و قسط دوم هزینههای حج در دهه دوم اردیبهشت ماه از زائران دریافت خواهد شد.
وی همچنین آخرین مهلت برای اعلام نتیجه نهایی معاینات پزشکی زائران حج را دهم اردیبهشت ماه اعلام کرد.
دکترسیدعلی مرعشی رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته درحوزه پزشکی حج تمتع 97 ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 9 روز و 10 ساعت پیش
آیین نامه طرح ترافیک خبرنگاران تصویب شد

آیین نامه طرح ترافیک خبرنگاران تصویب شد دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از تصویب آیین نامه طرح ترافیک خبرنگاران، خبر داد.
محمد علی کرونی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه آیین نامه طرح ترافیک خبرنگاران به تصویب کمیسیون حمل و نقل شورای شهر رسید گفت: این آیین نامه از سوی معاونت حمل و نقل به شورا ارائه شده که در نهایت با کمی تغییرات تصویب شد.
وی با بیان اینکه تعریف روزنامه نگاری، خبرنگاری و عکاس خبری تغییر و در بعضی موارد حذف شد گفت: برخی قیدو بندها بعدا دست و پاگیر می شود که نهایتا آنها را حذف کردیم.
کرونی با بیان اینکه بر اساس آیین نامه افرادی که دارای قرارداد کار معیین با رسانه هستند باید مدارکی همچون بیمه ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 12 ساعت پیش
درخواست ارزی آیت الله جنتی از نمایندگان

درخواست ارزی آیت الله جنتی از نمایندگان اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس امروز (دوشنبه) با آقای جنتی دبیر شورای نگهبان، آقای کدخدایی سخنگوی شورا و یکی از حقوقدانان شورا جلسه ای داشتند که در این جلسه همفکری هایی در خصوص برخی طرح ها و لوایح در دستور کار مجلس صورت گرفت.
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از دیدار امروز (دوشنبه) اعضای این کمیسیون با دبیر، سخنگو و یکی از حقوقدانان شورای نگهبان خبر داد.
جلیل رحیمی جهان آبادی گفت : اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس امروز (دوشنبه) با آقای جنتی دبیر شورای نگهبان ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان را بشناسید

محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان را بشناسید تازه ترین گزارش های منتشر شده در ماه ژانویه سال جاری 2018 میلادی حاکی است که شبکه های اجتماعی فیس بوک، یوتیوب و واتس اپ به ترتیب رتبه های نخست تا سوم فهرست پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها در جهان را به خود اختصاص داده اند.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمارها، شبکه های اجتماعی فیس بوک، یوتیوب و پیام رسان واتس اپ در فهرست پرطرفدارترین ها قرار گرفته اند.
تازه ترین گزارش های منتشر شده در ماه ژانویه سال جاری 2018 میلادی حاکی است که شبکه های اجتماعی فیس بوک، یوتیوب و واتس اپ به ترتیب رتبه های نخست تا سوم فهرست پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها در جهان را به خود اختصاص ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
نمایندگان استان یزد به رئیس جمهور نامه نوشتند

نمایندگان استان یزد به رئیس جمهور نامه نوشتند نمایندگان استان یزد پیرامون مشکلات آب در یزد به رئیس جمهور نامه نوشتند.
به گزارش مهر، سید ابوالفضل موسوی بیوکی اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان یزد پیرامون مشکلات آب در یزد، نامه ای برای رئیس جمهور نوشتند.
وی بیان کرد: از آنجا که مسئله آب یزد و اصفهان و برخی شهرهای دیگر به هم پیوسته است و از وظایف دولت، تامین آب شرب مردم است، لذا طی نامه ای از رئیس جمهور خواستیم تا نسبت به مشکلات آب شرب یزد توجه بیشتری را معطوف دارند.
موسوی بیوکی افزود: آب برای مردم یزد حیاتی است و به طور قطع همه مسئولان استان اعم از نمایندگان و مدیران اجرایی استان نسبت به حل این مسئله حساسیت لازم را داشته و ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
استشمام بوی بد از آب های تصفیه شده جنوب تهران

استشمام بوی بد از آب های تصفیه شده جنوب تهران عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از نحوه تصفیه آب در جنوب این شهر گفت: بوی بد از آب های تصفیه شده ری استشمام می شود.
به گزارش مهر، حسن خلیل آبادی شامگاه دوشنبه در نشست استاندار تهران با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا ،شهرداران و دهیاران شهرستان ری طی سخنانی اظهار داشت: ما در ری دارای چندین مشکل اساسی هستیم، که یکی از این مشکلات مشاغل مزاحمی است که به این ری تحمیل شده است و سبب به هم ریختگی می شود، برخی از این مشاغل دارای اتحادیه هایی هستند که در تهران فعالیت کرده و عوارض اتحادیه را به تهران پرداخت می کنند ولی در شهرری فعال هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
نحوه مقابله سوریه با حمله موشکی آمریکا

نحوه مقابله سوریه با حمله موشکی آمریکا ارتش روسیه آمار تفضیلی از نحوه مقابله پدافند سوری ها با موشک های آمریکا، انگلیس و فرانسه منتشر کرده که نشان می دهد غربی ها در تضعیف توان هوایی ارتش سوریه، ناکام مانده اند.
به گزارش فارس، وزارت دفاع روسیه که سامانه راداری مدرنی در سوریه دارد و از عملیات ضدتروریسم در این کشور حمایت می کند، آمار دقیقی از نحوه مقابله پدافند ارتش سوریه با موشک های شلیک شده آمریکا و هم پیمانانش ارائه کرد.
آمریکا با همراهی محدود انگلیس و فرانسه، بامداد امروز شنبه، 105 فروند موشک از ناوها و زیردریایی هایشان در خلیج فارس و دریای مدیترانه و همچنین از بمب افکن ها و جنگنده هایشان در منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
سرمشق روسی در نوسان ارزی

سرمشق روسی در نوسان ارزی عمق شوک ارزی هفته قبل با توجه به بی سابقه بودن این میزان تضعیف روبل در برابر دلار از سال 1999 میلادی محرز می شود.
به گزارش دنیای اقتصاد، روسیه هفته گذشته یک شوک ارزی جدید را تجربه کرد. نرخ برابری دلار به روبل در کمتر از 72 ساعت از 58 به 65 رسید. تضعیف نزدیک به 12 درصدی پول ملی روسیه نسبت به دلار آمریکا تحت تاثیر ریسک های سیاسی و تنش های ژئوپلیتیک رخ داد.
عمق شوک ارزی هفته قبل با توجه به بی سابقه بودن این میزان تضعیف روبل در برابر دلار از سال 1999 میلادی محرز می شود. همزمان با ریزش روبل و شاخص سهام روسیه ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
ادعای جدید وکیل متهم جلسه محاکمه را ناتمام گذاشت

ادعای جدید وکیل متهم جلسه محاکمه را ناتمام گذاشت وکیل متهم مدعی شد موکلش قاتل نیست و همسر او بر اثر مصرف دارو جان باخته است به همین خاطر از قضات دادگاه خواست تا گزارش سم شناسی پزشکی قانونی را بررسی کنند.
به گزارش ایران، این پرونده چهارم شهریور سال 93، با اعلام خبر قتل زنی به نام راضیه در دستور کار مأموران پلیس کهریزک قرار گرفت. در نخستین بررسی ها مشخص شد وی با همسرش هادی درگیر و مجروح شده است. اما پس از انتقال به بیمارستان بر اثر خونریزی مغزی فوت کرده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، مشخص شد علت فوت ضربه مغزی و فشار بر عناصر حیاتی گردن بوده است به این ترتیب پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
انتقام گیری از رئیس با دزدان اجاره ای

انتقام گیری از رئیس با دزدان اجاره ای سه مرد جوان که از سوی دو دختر اجیر شده بودند تا رئیس یک شرکت خصوصی را گوش مالی دهند، با رضایت شاکی در انتظار حکم دادگاه هستند.
به گزارش ایران، صبح دیروز متهمان پرونده در شعبه هشتم دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستادند. شاکی در بیان ماجرا گفت: من رئیس یک شرکت خصوصی در خیابان پاسداران تهران هستم. یک روز در شرکت نشسته بودم و میهمان داشتم که ناگهان سه مرد با سلاح سرد به دفتر من حمله کرده و با تهدید یک فقره چک 600میلیون تومانی، گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و ساعت من و آن خانم میهمانم را به سرقت بردند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
جزئیات آدمخواری یک پدر و پسر در تهران

جزئیات آدمخواری یک پدر و پسر در تهران پدر و پسری که در تهران آدمخواری کرده اند هولناک ترین پرونده را رقم زدند. بقیه جسد خورده شده هنوز پیدا نشده است.
به گزارش مشرق، 11 فروردین ماه سال گذشته دختر جوانی از راز عجیب ناپدید شدن مادربزرگش پرده برداشت.
این دختر به قاضی گفت: روز گذشته هر چه با خانه مادربزرگم تماس گرفتم کسی پاسخگو نبود و همین باعث نگرانی ام شد تا به خانه وی در غرب تهران بروم و زمانی که وارد خانه قدیمی شدم پدر و پسر آشنایی که به خاطر تنها بودن مادربزرگ با هم زندگی می کردند ادعا کردند که روز گذشته مادربزرگم از خانه خارج شده و در این مدت فکر می کردند او به خانه ما آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
دلیل غرق شدن سانچی مشخص شد

دلیل غرق شدن سانچی مشخص شد رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه خطای انسانی طرف چینی نیز در بروز سانحه برای سانچی دخیل بوده است، گفت: مجموعه ای از عوامل در بروز این حادثه دردناک دخیل بوده و مقصر مشخصی برای این سانحه نمی توان معرفی کرد.
تصویر دلیل غرق شدن سانچی مشخص شد
به گزارش خانه ملت، محمدرضا رضایی با اشاره به برخی نقل قول ها در خصوص مقصر بودن کاپیتان در بروز سانحه سانچی، گفت: مجموعه ای از عوامل در بروز این سانحه دردناک دخیل بوده و مقصر مشخصی برای این سانحه نمی توان معرفی کرد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
سرنوشت معمایی تینا

سرنوشت معمایی تینا پدر این دختربچه وقتی دید هیچ خبری از تنها دخترش نشد، دست به خودکشی زد.
به گزارش شهروند، آخرین بار چهارشنبه شب بود که تنها دخترش را دید. چون حال خوبی نداشت، تینا را به خانه پدربزرگش برد تا شب را در کنار او بماند. فردای آن روز دلتنگ دخترش شد. با پدرش تماس گرفت و از او خواست تینا را به خانه شان بفرستد، اما نتوانست دخترک پنج ساله اش را ببیند.
حالا 5 روز از آن پنجشنبه تلخ گذشته و پدر تینا همچنان در آرزوی دیدن دخترش به انتظار نشسته است. انتظاری تلخ که درنهایت او را به تخت بیمارستان کشاند. نتوانست زندگی را بدون دخترش تاب بیاورد. دست به خودکشی زد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
مخالفان تلگرام موافق شدند!

مخالفان تلگرام موافق شدند! حالا برخی نمایندگان مجلس و البته فعالان فناوری اطلاعات و ارتباطات معتقدند چرخش مواضع عده ای نسبت به تلگرام از آن جهت است که مسئولیت فیلترینگ احتمالی این پیام رسان را به دوش دولت بیندازند.
به گزارش شهروند، در هیاهوی این روزهای تلگرام، دیروز ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهارعجیبی داشت. او به رادیو گفت که مخالف فیلترینگ تلگرام است و خودش هم در اینستاگرام و هم تلگرام حضور دارد! این درحالی رخ داد که فیروزآبادی قبل از این به تلویزیون گفته بود تلگرام برای اقتصاد ایران مضر است و از مدافعان فیلترینگ تلگرام به نظر می آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
چرا رسانه ملی از تلگرام دل نمی کند؟

چرا رسانه ملی از تلگرام دل نمی کند؟ درباره ارتباط سروش با سیما تردیدی وجود ندارد. از یکی دو سال قبل و زمانی که فیلتر کردن تلگرام جدی نبود و فقط زمزمه های آن شنیده می شد، نشانه های جدی وجود داشت که مدیران جام جم به دنبال این جابجایی اند.
به گزارش شهروند، این روزها به هر شبکه سیما که سر بزنید با تبلیغ کانال های سروش مواجه خواهید شد. سیمایی ها که قبلا اجازه نداشتند اسم تلگرام را بر زبان بیاورند و باید با ایما و اشاره و تنها با دادن بخشی از نشانی بینندگان شان را به کانال های اختصاصی شان در تلگرام هدایت می کردند حالا با فراغ بال از سروش می گویند و مخاطبان را دعوت می کنند تا به این پیام رسان مراجعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
تلاش اروپا برای حفظ برجام

تلاش اروپا برای حفظ برجام موگرینی: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا از ادامه اجرای برجام اطمینان یابیم رئیس جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان در ماه جاری برای گفت وگوی برجامی با ترامپ به آمریکا خواهد رفت
به گزارش شهروند، مسئولان کشورهای اروپایی امضا کننده برجام این روزها با نزدیک شدن به ضرب الاجل دونالد ترامپ درخصوص توافق هسته ای، بار دیگر در اروپا گرد هم آمدند تا راه های پابرجا نگه داشتن برجام را بررسی کنند.
سخنگوی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از برگزاری یک جلسه هماهنگی میان موگرینی و ژان ایو لودریان، بوریس جانسون و هایکو ماس وزیران امور خارجه فرانسه ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
شفر: با این برد دهان بعضی ها بسته شد

شفر: با این برد دهان بعضی ها بسته شد وی اضافه کرد: کسانی بودند در تهران که شاید نمی خواستند ما این بازی را برنده شویم ولی الان دهانشان بسته شده است. به مهدی رحمتی تبریک می گویم، بیست بازی در آسیا بدون گل خورده.
به گزارش باشگاه استقلال، وینفرد شفر بعد از برتری تیمش مقابل الهلال در نشست خبری بعد از مسابقه اظهار داشت: امروز ما تیم قهرمان عربستان را شکست دادیم و بسیار بسیار از این بابت خوشحالم.
وی افزود: می دانید ما مشکلاتی قبل از بازی داشتیم و یک بازیکن ما هم قبل از دقیقه پنجم مصدوم شد با این حال همه بازیکنانم با تمام وجودشان تلاش کردند و از این جهت به آنها افتخار می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 23 ساعت پیش
بازگشت دختر ربوده شده به آغوش خانواده

بازگشت دختر ربوده شده به آغوش خانواده گروگان دختر بچه ای شش ساله و تبعه افغانستان است که از یزد ربوده شده بود.
به گزارش میزان، فرمانده پلیس آگاهی استان سیستان وبلوچستان گفت: آدم ربایان به قصد اخاذی این دختربچه را ربوده سپس به زابل و پس از آن به زاهدان منتقل کرده بودند.
سرهنگ ملاشاهی افزود: آدم ربایان برای رهایی این کودک، 100 میلیون تومان از خانواده اش درخواست کرده بودند.
وی گفت: با اقدامات اطلاعاتی نیرو های پلیس آگاهی، عوامل این آدم ربایی شناسایی شدند که در نهایت کودک ربوده شده ساعت 24 دیشب در شهرک جهاد زاهدان از چنگ آدم ربایان نجات یافت.
سرهنگ ملاشاهی افزود: در این رابطه تاکنون دو نفر دستگیر شده اند. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 23 ساعت پیش
دستگیری زورگیران خانی آباد با 100 فقره سرقت

دستگیری زورگیران خانی آباد با 100 فقره سرقت جلیلیان با اشاره به بازداشت این افراد تصریح کرد: در بازرسی بدنی از افراد حاضر در درگیری تعداد هشت کارت عابر بانک مسروقه، یک قبضه سلاح سرد و مدارک هویتی مسروقه کشف و ضبط شد که درپی آن ماموران همه متهمان را برای تحقیقات به کلانتری منتقل و تحت بازجویی قرار دادند.
به گزارش ایلنا، سرهنگ دوستعلی جلیلیان در این باره گفت: نیمه شب گذشته ماموران کلانتری 152 خانی آبادنو در حال گشت زنی در اطراف یکی از پمپ های بنزین حوزه استحفاظی خود بودند که متوجه درگیری میان چند نفر در یکی از جایگاه ها شدند و برای بررسی موضوع تغییر مسیر داده و به محل درگیری رفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 23 ساعت پیش
درحمله به سوریه یک موشک هم سرنگون نشد

درحمله به سوریه یک موشک هم سرنگون نشد آمریکا، فرانسه و انگلیس بامداد شنبه با بهانه کردن وقوع حمله شیمیایی در منطقه دوما در غوطه شرقی، اهدافی در سوریه را هدف حمله قرار دادند.
به گزارش تسنیم، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا امروز در سخنانی گفت که بیش از 100 موشک به سوریه شلیک کردیم و حتی یک موشک نیز سرنگون نشد و همگی به اهداف خود اصابت کردند.
آمریکا، فرانسه و انگلیس بامداد شنبه با بهانه کردن وقوع حمله شیمیایی در منطقه دوما در غوطه شرقی، اهدافی در سوریه را هدف حمله قرار دادند.
دولت سوریه هر گونه دخالت در حمله شیمیایی را رد و از بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای انجام بررسی های لازم دعوت کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
تازه ترین حرف های سعید طوسی پس از بازگشت از ترکیه

تازه ترین حرف های سعید طوسی پس از بازگشت از ترکیه سعید طوسی، قاری مشهور قرآن به تازگی رفت و آمدهای جدیدی دارد. امروز عکس هایی از او در کشور ترکیه و شهر ازمیر منتشر شد که در یک مراسم با نام شب معراج حضور داشته است.
به گزارش اعتمادآنلاین، سعید طوسی، قاری مشهور قرآن درباره سفرش به ترکیه گفت که نام برنامه را نمی داند اما برنامه قرآنی و به دعوت حزب اسلام خواهان بوده است.
سعید طوسی، قاری مشهور قرآن به تازگی رفت و آمدهای جدیدی دارد. امروز عکس هایی از او در کشور ترکیه و شهر ازمیر منتشر شد که در یک مراسم با نام شب معراج حضور داشته است. مراسمی که خود طوسی از نام آن اعلام بی خبری می کند و می گوید که این مراسم به دعوت حزب اسلام خواهان ترکیه ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
آماری از برتری پرسپولیس مقابل السد

آماری از برتری پرسپولیس مقابل السد پرسپولیس و السد در چارچوب هفته پایانی از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی رودرروی هم قرار گرفتند که نماینده کشورمان با پیروزی یک بر صفر موفق شد به عنوان تیم اول راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.
به گزارش تسنیم، تیم پرسپولیس در دیدار مقابل السد در آمار هم شرایط خوبی داشت.
پرسپولیس و السد در چارچوب هفته پایانی از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی رودرروی هم قرار گرفتند که نماینده کشورمان با پیروزی یک بر صفر موفق شد به عنوان تیم اول راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. آمار این بازی را در زیر می بینید: ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
صادق محرمی: همه بازیکنان بهترین بودند

صادق محرمی: همه بازیکنان بهترین بودند مدافع پرسپولیس گفت: از کسب عنوان بهترین بازیکن زمین خوشحالم اما بیشتر بخاطر صعود خوشحالم.
به گزارش ایسنا، صادق محرمی پس از پیروزی برابر السد در نشست خبری حاضر شد و اظهار کرد: خوشحالم اما خوشحالی بیشتر بخاطر صعود به عنوان صدرنشین است. تمام بازیکنان بهترین بودند و امیدوارم با همین قدرت در مرحله بعد حاضر شویم و به سوی قهرمانی پیش رویم.
او درباره مقایسه اش با مهدی مهدوی کیا گفت: خوشحالم که با چنین اسطوره ای مقایسه می شوم اما فاصله ما زیاد است. من باید بیشتر کار و تمرین انجام دهم. راه طولانی در پیش دارم و باید تلاش بیشتری کنم. ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 1 ساعت پیش
اخاذی از دختران به بهانه انتشار تصاویر خصوصی

اخاذی از دختران به بهانه انتشار تصاویر خصوصی چندی پیش خانمی به این پلیس مراجعه و در اظهاراتش آورده بود فردی پس از دوستی با دخترش در فضای مجازی و جلب اعتماد وی، عکس های خانوادگی اش را در فضای مجازی منتشر کرده است، که ماموران این پلیس بررسی موضوع و دستگیری متهم را در دستور کار قرار دادند.
به گزارش ایلنا، رئیس پلیس فتا پایتخت روز گذشته از دستگیری متهمی خبر داد که به ازای دریافت یک میلیارد ریال از شاکی، قصد داشت عکس های خصوصی و خانوادگی وی را در فضای مجازی منتشر نکند.
سرهنگ "تورج کاظمی" درباره جزییات این خبر گفت: چندی پیش خانمی به این پلیس مراجعه و در اظهاراتش آورده بود فردی پس از دوستی با دخترش در فضای مجازی و جلب اعتماد وی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 10 روز و 1 ساعت پیش
صاعقه جان شهروند ایلامی را گرفت

صاعقه جان شهروند ایلامی را گرفت مسئول امداد و نجات هلال احمر شهرستان آبدانان گفت: صاعقه عصر امروز در یکی از روستاهای شهرستان آبدانان جان یک مرد 42 ساله را گرفت.
به گزارش تسنیم، خسرو خدادادی اظهار داشت: عصر امروز و در پی رخداد بارش های شدید یک نفر در سراب نقل بخش سراب باغ شهرستان آبدانان توسط برخورد صاعقه جان باخت.
مسئول امداد و نجات هلال احمر شهرستان آبدانان فرد جان باخته به نام حسین احمدی 42 ساله از شهروندان آبدانانی و از عشایر روستای سراب نقل هستند.
وی با اشاره به اینکه زمانی که حادثه دیده به بیمارستان منتقل شده بودند به سبب برق قوی صاعقه جان خود را از دست داده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 10 روز و 1 ساعت پیش
عملکرد خودسرها، از طبرزدی تا احمدی نژاد

عملکرد خودسرها، از طبرزدی تا احمدی نژاد برهم زدن تجمعات سیاسی ، برهم زدن سخنرانی شخصیت های سیاسی ، حمله به سفارتخانه ها و نمونه هایی دیگر از این دست از سوی نیروهای خودسر ، مواردی بوده است که در مقاطع تاریخی مختلف در ایران به کرات یافت می شود.
به گزارش انصاف نیوز، به همین بهانه، با علی باقری ، مدیرکل سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات گفت وگویی انجام شد و درباره ی مسایل مختلفی از جمله تجمعات سیاسی و برخورد با آنها، نیروهای خودسر که از عملکرد آنها با عنوان خشونت مقدس یاد می کند، صحبت شد. همچنین باقری با توجه به رفتارهای اخیر احمدی نژاد معتقد است که ما موجودات ضعیف را تبدیل به مارهایی در آستین می کنیم که هیچ کس جلودارشان نیست و جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 1 ساعت پیش
روایت محمود صادقی از شهادت پدرش در حادثه 7تیر

روایت محمود صادقی از شهادت پدرش در حادثه 7تیر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتدای شنیدن خبر بمبگذاری حزب جمهوری اسلامی همه نگران شهید بهشتی بودیم؛ ای کاش تفکر تشکیلاتی ایشان رواج پیدا کند.
به گزارش ایسنا، محمود صادقی در نخستین اکران دانشجویی مستند ترور سرچشمه که به همت انجمن اسلامی دانشکده حقوق و علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان خاطره ای از لحظه شنیدن خبر شهادت پدرش در حادثه بمبگذاری حزب جمهوری اسلامی اظهار کرد: دغدفه همه ما در آن روز شهید بهشتی بود. در ساعت های ابتدایی بمبگذاری می گفتند که شهید بهشتی زنده هستند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 4 ساعت پیش
پارلمان مصر حمله به سوریه را محکوم کرد

پارلمان مصر حمله به سوریه را محکوم کرد کمیسیون روابط خارجه در پارلمان مصر در بیانیه ای رسماً حمله نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از رای الیوم، این کمیسیون با محکوم کردن این حمله، اعلام کرد که مصمم است با کمیسیون های روابط خارجه در پارلمان های عربی رایزنی کرده تا دولت های عربی را به دست یابی به یک راه حلی برای این بحران که مانع از ریختن خون سوری ها شده و تمامیت و حاکمیت سوریه را حفظ کند، ترغیب کنند.
این کمیسیون به این مساله اشاره کرد که بیانیه ای را برای محکوم کردن این حمله برای پارلمان های سه کشور ایالات متحده ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 4 ساعت پیش
کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهای شرقی

کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهای شرقی وزارت اطلاعات،از کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهای شرقی کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، در اطلاعیه روابط عمومی وزات اطلاعات آمده است: سربازان گمنام امام زمان (عج) محموله کلان مواد منفجره را که قرار بود با پوشش مواد مخدر از مرزهای شرقی به کشور وارد شود، کشف و ضبط کردند.
نیروهای اداره کل استان سیستان و بلوچستان با اقدامات اطلاعاتی و فنی توانستند گروه های تروریستی را در انتقال 80 کیلوگرم مواد منفجره ترکیبی، 17 عدد تله انفجاری پدالی (مخصوص بکارگیری در بمب های کنار جاده ای و تله های انفجاری) ، 28 قبضه سلاح کمری با دوهزار و 100 فشنگ، 35 قبضه نارنجک جنگی، ده ها چاشنی الکترونیکی ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: حوادث انتشار : 10 روز و 5 ساعت پیش
ترکیب استقلال مقابل الهلال اعلام شد

ترکیب استقلال مقابل الهلال اعلام شد یازده بازیکن استقلال مقابل الهلال مشخص شدند.
به گزارش ایسنا، با نظر وینفرد شفر، سید مهدی رحمتی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، خسرو حیدری، فرشید باقری، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، سرور جپارف، داریوش شجاعیان و مامه بابا تیام برای استقلال در مصاف با الهلال به میدان می روند. ادامه خبر ...