شهید محمود قاسمی: با پیروی از دستورات ولی فقیه دشمن را نابود کنید

شهید محمود قاسمی: با پیروی از دستورات ولی فقیه دشمن را نابود کنید به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش ، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
تبرک لحظاتمان با شهید محمود قاسمی: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
شهادت در راه خدا هنر است

شهادت در راه خدا هنر است به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی شامگاه دوشنبه در جمع هنرمندان پیشکسوت انقلابی و هنرمندان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان جنوبی افزود: شهدا در هر دورانی بازوی پیغمبران بودند و از صدر اسلام تاکنون هرچه داریم از اینها داریم.
وی بیان کرد: هنر این است که انسان مثل خدا شود یعنی آیینه ای پاک که اشعه خورشید در آن منعکس شود.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه خداوند انسان را موجودی متفاوت از سایر موجودات آفریده است اظهار داشت: در عالم هم فرشتگان و هم عالم حیوانات وجود داشت اما خدا موجودی به نام انسان خق کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
حدیث روز/ مجازات نشنیده گرفتن درخواست سائل

حدیث روز/ مجازات نشنیده گرفتن درخواست سائل مشرق- امام صادق علیه السلام از پدر بزرگوارش علیه السلام روایت کرده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:
هر گاه امت من در برابر نیازمندی که درخواست کمک می کند خود را به نشنیدن و کری بزند و از مقابل او با بی تفاوتی و غرور و متکبرانه بگذرد، پروردگار من به عزت خود سوگند خورده و فرموده است: به عزتم سوگند که مسلماً و بی تردید برخی از آنان (امت) را به خاطر برخی دیگر عذاب خواهم کرد.
متن حدیث:
عن سلیمان بن سماعة عن عمه عاصم الکوفی عن أبی عبد الله عن أبیه ع قال قال رسول الله ص إذا تصامت أمتی عن سائلها و مشت بتبخترها حلف ربی عز و جل بعزته فقال لأعذبن بعضهم ببعض. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
هنگام استجابت دعا چه زمانی است؟

هنگام استجابت دعا چه زمانی است؟ گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، امام صادق علیه السّلام فرمود:دعا را در چهار وقت بخوانید:
1-هنگام وزیدن بادها.
2-وقت زوال سایه ها (هنگام ظهر).
3-وقت فرود آمدن باران
4-هنگام ریختن اول قطرۀ خون مؤمن در راه خدا (در جبهۀ جهاد) زیرا در این چیزهاست که درهای آسمان گشوده شوند.
الکافی، ج. 2 , ص. 476
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 290 روز و 19 ساعت پیش
آخرین سفارش حضرت خضر(ع) به حضرت موسی(ع) چه بود؟

آخرین سفارش حضرت خضر(ع) به حضرت موسی(ع) چه بود؟ به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش های تاریخی است.
به دلیل آشنایی بیشتر و تلمذ در پیشگاه پروردگار الهی و ائمه معصومین، هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.
امام سجّاد علیه السلام:
کانَ آخِرُ ما أوصی بِهِ الخِضرُ مُوسی بنَ عِمران علیهماالسلامأن قالَ لاتُعَیِّرَ نَّ أحَدا بِذَنبٍ؛ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 290 روز و 21 ساعت پیش
شیطان در کمین مرحوم شیخ انصاری

شیطان در کمین مرحوم شیخ انصاری گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ،یکی از شاگردان مرحوم شیخ انصاری چنین می گوید: در زمانی که در نجف درمحضر شیخ به تحصیل علوم اسلامی اشتغال داشتم یک شب شیطان را در خواب دیدم که بند ها و طنابهای متعدّدی در دست داشت. از شیطان پرسیدم: این بند هابرای چیست؟ پاسخ داد: این ها را به گردن مردم می افکنم و آن ها را به سوی خویش می کشانم و به دام می اندازم. روز گذشته یکی از این طناب های محکم رابه گردن شیخ مرتضی انصاری انداختم و او را از اتاقش تا اواسط کوچه ای که منزل شیخ در آنجا قرار دارد کشیدم ولی افسوس که با تلاشهای زیادم شیخ ازقید رها شد و رفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 290 روز و 23 ساعت پیش
ما می رویم تا وظیفه خود را انجام دهیم و نتیجه آن برای مان مهم نیست

ما می رویم تا وظیفه خود را انجام دهیم و نتیجه آن برای مان مهم نیست گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شهید بهرام حق نجات از شهدای هشت سال دفاع مقدس کشورمان است.
فراز هایی از وصیت نامه این شهید بزرگوار به شرح زیر است.
خدایا از تو می خواهم که مرا یاری کنی تا در راه تو قدم بردارم همانطور که خداوند می فرماید هرکسی در امور بر خداوند توکل نماید او برایش کافی است. و حال اگر بنده گام در راه جهاد با کفار گذاشت هرگونه سرنوشتی که پروردگارش برای او تعیین نماید تفاوتی ندارد. ما می رویم تا وظیفه خود را انجام دهیم و نتیجه آن برای ما مهم نیست که چه بر سر ما خواهد آمد ان شاالله که خداوند قبول نماید.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
9 دی، انقلاب سوم

9 دی، انقلاب سوم به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، روباه پیر می گفت : بیش از 300 سال است ما در این کشوریم و همه را میهمان کرده ایم، قدری تحمل کنید میهمانیِ این حکومت هم تمام و دوران استعمار آغاز خواهد شد.
اما این بار هم تحلیل هایشان قدرت حضور، وحدت و حذف من و تبدیل به ما شدن را لحاظ نکرده بود؛ فراموش کرده بودند دو انقلاب که به باورهای آنان نشدنی بود را، از بهمن سال 57، حذف سلطنت پهلوی و شروع حکومت علوی تا تسخیر لانه جاسوسی شغال زرد رفیق دیرین چپاول هایشان، مردمان همین خاک سلمان فارسی، همت، قندچی و حججی پرور در دوران تنگنا و بعضا طاغوت به یکباره با عزم راسخ و التزام عملی دگرگون کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
امام جمعه جدید تهران کیست؟

امام جمعه جدید تهران کیست؟ حجت الاسلام شیخ محمدجواد حاج علی اکبری از طرف رهبر معظم انقلاب به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد. این خبر کوتاهی بود که امروز ظهر در رسانه ها منتشر شد، در همین راستا بر آن شدیم تا زندگی این روحانی مجاهد را بررسی کنیم.
حاج علی اکبری را همه با چهره ی خندانش می شناسند، به عنوان یک روحانی ساده زیست، در فضای مدیریتی، به اخلاق مداری و تفکر سیستمی منبعث از دیدگاه های شهیدبهشتی (رضوان الله تعالی علیه) ملتزم بوده و در ادوار مدیریتی مختلف، از دو ویژگی روزآمدی و ابتکار برخوردار بوده، هرچند که همواره از حضور رسانه ای پرهیز داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم آغاز شد

ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم آغاز شد به گزارش خبرگزاری فارس ثبت نام برای حضور در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از ساعت 14 امروز 10 دی ماه همزمان در سراسر کشور و از طریق پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir آغاز و تا اوایل بهمن ماه ادامه دارد.
آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم امسال با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود. در این مشارکت، اجرای طرح بشارت در برنامه های آزمون مشترک دستگاه های فوق قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، آزمون رشته های الکترونیکی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه اول و دوم اسفندماه و آزمون رشته های کتبی نیز روز پنج شنبه نهم اسفندماه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
180 مستند از زندگی شهدای قرآنی ساخته شده است

180 مستند از زندگی شهدای قرآنی ساخته شده است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرری، رحیم قربانی مسوول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ یکشنبه شب همزمان با یوم الله نهم دی در ششمین یادواره سوره های سرخ که در تالار شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: به فضل الهی از سال 92 با پیشنهاد سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ ستاد شهدای جامعه قرآنی و تکریم خانواده محترم آن ها شکل گرفت و تا امروز شناسایی 2 هزار شهید قرآنی در سراسر کشور انجام شده است.
وی با اشاره به شناسایی بیش از 330 شهید قرآنی در استان تهران ادامه داد: منش، رفتار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
کارگاه تخصصی تربیت مربی غدیر شناسی برگزار می شود

کارگاه تخصصی تربیت مربی غدیر شناسی برگزار می شود به گزارش ایسنا، به نقل از بنیاد بین المللی غدیر سومین کارگاه تربیت مربی تخصصی غدیر شناسی در روزهای یازدهم تا چهاردهم دیماه به مدت 4 روز و به میزبانی بنیاد بین المللی غدیر در محل مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) واقع در جمکران ابتدای بلوار انتظارقم برگزار می شود .
مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر، در حاشیه نشست هیات مدیرۀ این بنیاد اعلام کرد : مراسم افتتاحیۀ این دوره های تخصصی با هدف مقابله با تهاجمات گسترده فرهنگی و تعمیق تفکر و اندیشۀ نجاتبخش غدیر و گسترش آموزه های ولایت و امامت روز سه شنبه در ساعت 8 صبح برگزارمی شود . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
مطالعات فرهنگی تشیع چیست؟

مطالعات فرهنگی تشیع چیست؟ به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه نخست از سلسله نشست های هسته مطالعات فرهنگی تشیع برگزار می شود.
در این نشست احمد پاکتچی به سخنانی با موضوع بررسی تاثیر بسته های فرهنگی بر خوانش متون شیعی ، محسن حسام مظاهری به سخنانی در خصوص الگوهای مطالعه مناسک شیعی پرداخت.
همچنین دبیر علمی این نشست سید محمد هادی گرامی است.
نشست مطالعات فرهنگی تشیع چیست؟ روز دوشنبه 17 دی از ساعت 10 الی 12 در ساختمان کتاب صادق واقع در بزرگراه شهیدچمران، پل مدیریت، جنب دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.
کد خبر 4500519 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
تعمیق و تکثیر "عقلانی اندیشی دینی" راه مبارزه موثر با تکفیرگرایی است

تعمیق و تکثیر "عقلانی اندیشی دینی" راه مبارزه موثر با تکفیرگرایی است آیت الله احمد مبلغی در نشست تخصصی پدیده تکفیر از منظر ادیان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم با زمینه های تکفیر، فضاهای تکفیر و گروه های تکفیری به صورت اساسی مبارزه اجتماعی بکنیم، بهترین راه، ترویج، تعمیق و تکثیر "عقلانی اندیشی دینی" در جامعه است .
▪ تعریف عقلانی اندیشی
وی ادامه داد: عقلانی اندیشی به معنای پذیرش یک شیء برای شیء در صورت وجود تناسب عقلی میان آن دو، و انکار یک شی برای یک شی در صورت عدم تناسب عقلی میان آن دو است .
▪ اهمیت و کارکرد عقلانی اندیشی در شناخت دین
وی با اشاره به کارکرد عقلانیت اندیشی در شناخت دین یادآورشد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
امت واحده بدون عقلانیت دینی متفرق می شود

امت واحده بدون عقلانیت دینی متفرق می شود به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و عضو مجلس خبرگان رهبری امروز در نشست تخصصی پدیده تکفیر از منظر ادیان که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: اگر در روند فهم دین، به جای عقلانی اندیشی، شیوه ها و رویکردهایی همچون سلفی اندیشی، جمود اندیشی، عادت اندیشی و سطحی اندیشی شکل گیرد، دین کارکردهای وحدت ساز، انسان ساز و فرهنگ ساز خود را از دست می دهد؛ بلکه فراتر از آن، کارکردهای معکوس و وارونه پیدا می کند.
وی افزود: اگر بخواهیم با تکفیر و گروه های تکفیری به صورت اساسی مبارزه اجتماعی کنیم، بهترین راه مبارزه ترویج ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
گفتگو| پاسخ آیت الله کعبی به مسئله ی جرم و گناه در موضوع شراب: تزاحم را شنیده اند اما هضم نکرده اند

گفتگو| پاسخ آیت الله کعبی به مسئله ی جرم و گناه در موضوع شراب: تزاحم را شنیده اند اما هضم نکرده اند به گزارش خبرگزاری تسنیم ، آیت الله عباس کعبی از شاگردان علامه مصباح یزدی و از فقهای برجسته حوزه علمیه قم است که سطوح عالی و خارج فقه و اصول را در حوزه علمیه قم در محضر آیات عظام و دیگر اساتید حوزه از جمله حضرات آیات، وحید خراسانی، میرزا جواد تبریزی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، جعفر سبحانی، سید کاظم حائری و مرحوم سید محمود هاشمی شاهرودی فرا گرفت و درمباحث تفسیر، معارف الهی، فلسفه دین و تهذیب نفس ازمحضر اساتیدی چون حضرات آیات، جوادی آملی، مصباح یزدی، مشکینی، مظاهری و مرحوم احمدی میانجی استفاده کرده است اما امروز او را از نزدیک علمای به آیت الله مصباح یزدی می شناسند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
شبی که عباس دانشگر برات شهادتش را گرفت +عکس

شبی که عباس دانشگر برات شهادتش را گرفت +عکس به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، نفر سوم عنوان مستندی است که حضور سه رزمنده ایرانی در سوریه را روایت می کند که عباس دانشگر در این جمع سه نفره به درجه رفیع شهادت نائل می شود. این مستند شب گذشته(یکشنبه 9 دی 97) با حضور سردار حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع), خانواده شهید عباس دانشگر و جمعی از فرماندهان و دانشجویان این دانشگاه در تالار اندیشه دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد.
پس از اکران این مستند, سردار حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در سخنانی این مستند را مستندی زیبا و خوب خواند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
برخی از زندانیان قربانی عملکرد مسؤولین هستند/ فقر؛ ارمغان لیبرال دموکراسی

برخی از زندانیان قربانی عملکرد مسؤولین هستند/ فقر؛ ارمغان لیبرال دموکراسی به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با معاون سلامت اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور، اظهار داشت: شرایط زندان ها در ایران نسبت به آنچه در دنیا و آنچه در اذهان عمومی وجود دارد بسیار متفاوت است.
وی با تأکید بر اینکه انسانی که به لحاظ فرهنگی دارای غنای روحی باشد هیچگاه دست به خلاف نمی زند، اضافه کرد: متأسفانه از لحاظ ساختار فرهنگی به وظیفه ها عمل نشده و برخی آن را رها کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به ترویج انواع و اقسام بزهکاری ها در فضای مجازی و مشکلات اجتماعی و فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
والدین اجازه ترک تحصیل را به فرزندان خود ندهند

والدین اجازه ترک تحصیل را به فرزندان خود ندهند به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، ماموستا مصطفی محمودی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پیرانشهر با اشاره به لزوم احسان به پدر و مادر اظهار کرد: خداوند متعال در آیه 23 سوره مبارکه اسراء فرمود همانطور که خدا را عبادت می کنید باید نسبت به پدر و مادر نیز احسان و نیکی کرده و با آنان جدل نکنید.
وی بیان کرد: فرزندان نباید کلمه ای بر زبان جاری کنند که والدین ناراحت شده و سبب آزار آنان شوند چون پدر و مادر از بدو تولد، زحمات بسیاری برای فرزندان خود کشیده و باید فرزندان نیز قدردان زحمات آنان باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
مسابقه کتابخوانی "زندگی به سبک روح الله" برگزار می شود

مسابقه کتابخوانی "زندگی به سبک روح الله" برگزار می شود بهروز صادقی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار داشت: بدون شک شخصیت والای امام راحل نشأت گرفته از فکر و اندیشه و راه آن امام است و ادای احترام به ساحت آن حضرت که عمری را در جهت بندگی و اطاعت خداوند و اعتلای کلمه الله و دین مبین اسلام گذراند، اهمیت ویژه ای دارد.
وی تکریم و تجلیل از مقام والای امام راحل(ره) را تکریم از ارزش ها و خوبی ها دانست و افزود: به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) این اداره کل اقدام به برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه زائرین حرم امام خمینی(ره) و اعضای کتابخانه های عمومی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
وقتی مهتاب گم شد به چاپ سی ودوم رسید

وقتی مهتاب گم شد به چاپ سی ودوم رسید به گزارش خبرگزاری فارس، وقتی مهتاب گم شد قبل از آنکه شرح زندگی علی خوش لفظ باشد، روایتی عینی از یک واقعه تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند.
علی خوش لفظ که نامش را به خاطر نزدیکی تولدش با ولیعهد پهلوی، جمشید گذاشته اند، سال ها بعد در نوجوانی هم زمان با وقوع انقلاب اسلامی خود نیز دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان ها می شود. همین انقلاب درونی باعث می شود که او در اولین اعزام به جبهه نام خود را به علی خوش لفظ تغییر دهد و سرانجام زندگی اش هم تغییر کند.
کتاب به خوبی نشان می دهد که جوانان و نوجوانان یک شهر چگونه به واسطه انقلاب تغییر مسیر دادند و این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
چه خواب هایی تعبیر می شود؟

چه خواب هایی تعبیر می شود؟ به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، همان دنیایی است که نمی دانیم، کجاست؟ نه مجازی است و نه حقیقی؛ ترکیبی مبهم از واقعیت و تخیل است. بعضی وقت ها انسانِ انسانت می کند، بعضی وقت ها هم بی اختیار و بی هویت. آن جا همه چیز عجیب و غریب است. شگفت و پر معناست. عالمِ خواب حقیقتا عالم گنگ و پنهانی است.
بیشتر بخوانید: دیدن مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تجربه ی جهنمی یا بهشتی
از قتل تا سرگرمی، از آشفتگی و کسالت تا اوج لذت، همگی در خواب اتفاق می افتاد. بعضی وقت ها آنقدر عذاب آور است که یادآوریش ناراحتت می کند و گاهی اوقات آنقدر لذتبخش است که آن را به دنیا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
اختصاص 350 میلیون تومان بن کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد به نمایشگاه سراسری کتاب کاشان

اختصاص 350 میلیون تومان بن کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد به نمایشگاه سراسری کتاب کاشان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،سید علی بخارایی زاده، مسئول اجرایی سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان، گفت: بازدیدکنندگان این نمایشگاه می توانند با ارائه کارت شناسایی معتبر و مراجعه به شعبه بانک شهر مستقر در نمایشگاه با 20 درصد تخفیف بن خرید بگیرند.
وی تصریح کرد: خریدار با خرید دو بن نقدی 50 و 100 هزار تومانی به ترتیب فقط مبلغ 40 هزار و 80 هزار تومان آنرا پرداخت می کند و بن کتاب را تحویل می گیرد.
به گفته وی، همچنین امکانی برای بازدیدکنندگان این نمایشگاه فراهم شده است که می توانند اسامی نویسندگان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
رونمایی از کتاب پایان مجسمه در نمایشگاه سراسری کتاب کاشان

رونمایی از کتاب پایان مجسمه در نمایشگاه سراسری کتاب کاشان به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، "موسی کیخا" در آیین رونمایی این کتاب در پنجمین روز نمایشگاه اظهار داشت: پایان مجسمه خاطرات و دست نوشته های شخصی من در بحبوحه مبارزات مجاهدت های مردم کاشان برای پیروزی انقلاب اسلامی از نیمه دوم سال 56 تا 23 بهمن ماه سال 57 است.
وی افزود: از وقتی حرکت های انقلابی در ایران آغاز شد شغل کابینت سازی را رها کرده و به ثبت وقایع مبارزات مردمی در کاشان مانند مسیرهای راهپیمایی، شعارها، زمان و مکان تظاهرات، درگیری ها و حملات مامورین ساواک مشغول شدم.
کیخا با اشاره به خفقانی که در دوران مبارزات انقلاب اسلامی در سراسر ایران وجود داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
نهم دی ماه مال مسؤولان بود یا مردم؟!

نهم دی ماه مال مسؤولان بود یا مردم؟! یک فعال فرهنگی و مدرس رسانه ای در مشهد با طرح این سئوال که 9 دی ماه مال مسؤولان است یا مردم به بررسی این موضوع از زاویه مردمی و از منظر فقه حکومتی اسلام پرداخته است.
نهم دی ماه مال مسؤولان است یا مردم؟!
-مال نظام
نظام مال مسؤولان است یامردم؟
-مال همه!
همه مسؤولان یا مردم؟!
-هر دو!
مگر مثل هم هستند مال و اموال مسؤولان و مردم؟!
-قرار بوده باشند! مال مسؤولان و مردم در بهره بردن از بیت المال یکی بوده در حکومت علوی که الگوی ماست
الگوی مسؤولان یا مردم؟! چون مسؤولان و مردم که یکی نیستند الان؛ هستند؟! ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
مراسم ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی در قم برگزار شد

مراسم ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی در قم برگزار شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، مراسم ارتحال آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه یکشنبه توسط آیت الله العظمی سید محمد شاهرودی مرجع تقلید شیعیان در مسجد امام رضا (ع) برگزار شد.
آیت الله شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعیان، آیت الله سید عبدالهادی شاهرودی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید محمد فقیه عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید علی نقی اردبیلی استاد سطوح عالی حوزه علمیه، آیت الله سید کاظم شاهرودی استاد سطوح عالی حوزه علمیه، نمایندگان بیوت مراجع، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
آیت الله هاشمی شاهرودی نسبت به تحکیم مبانی تشیع اهتمام داشت

آیت الله هاشمی شاهرودی نسبت به تحکیم مبانی تشیع اهتمام داشت به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، حجت الاسلام والمسلمین میردامادی شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی که توسط آیت الله العظمی سید محمد شاهرودی مرجع تقلید شیعیان در مسجد امام رضا (ع) برگزار شد، اظهار داشت: اگر انسان می خواهد در مسیر اهل بیت (ع) گام بردارد باید قلب سلیم داشته باشد.
وی با بیان اینکه خاندان آیت الله شاهرودی همه دارای قلب سلیم هستند، افزود: آیت الله العظمی سید محمود شاهرودی پدر آیت الله العظمی سید محمد شاهرودی مرجع تقلید شیعیان پایه گذار بسیاری از امور خیر بودند و زعامت حوزه علمیه نجف را برعهده داشتند و بسیار خدوم بودند و با رژیم بعث مبارزه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
شهید حسین شعبانی راد: باید انقلابمان را به دنیا صادر کنیم

شهید حسین شعبانی راد: باید انقلابمان را به دنیا صادر کنیم به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش ، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
تبرک لحظاتمان با شهید حسین شعبانی راد: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
پایان جهان نیچه ای وضرورت امر دینی/ نقدی بر نظریه بیژن عبدالکریمی

پایان جهان نیچه ای وضرورت امر دینی/ نقدی بر نظریه بیژن عبدالکریمی به گزارش خبرنگار مهر ، اسدالله رحمان زاده، استاد فلسفه در کانترا کاستا کالج در کالیفرنیای آمریکا در یادداشت به نقد و بررسی کتاب پایان امر دینی، پایان حیات معنوی نوشته بیژن عبدالکریمی استاد فلسفه پرداخته است که در ادامه از نظر شما می گذرد؛
از آنجا که من کتاب پایان امر دینی، پایان حیات معنوی را در دسترس ندارم، چکیده ای را که دکتر عبدالکریمی نوشته اند، مورد بررسی قرار می دهم. عبدالکریمی بر عدم امکان زیست دینی و زندگی بر اساس نسبت آدمی با ساحت قدس تأکید می کند. در نوشته ایشان امر دینی یک مفهوم چند لایه است که به موارد زیر اطلاق می شود: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
آیا ارتباط انسان با جن ممکن است؟

آیا ارتباط انسان با جن ممکن است؟ قرآن مجید وجود جن را تصدیق کرده است و ویژگیهای زیر را برای او برمی شمارد:
1. جن موجودی است که از آتش آفریده شده، بر خلاف انسان که از خاک آفریده شده است.[1]
2. دارای علم ، ادراک، تشخیص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است. [2]
3. دارای تکلیف و مسئولیت است. [3]
4. گروهی از آن ها مؤمن و صالح و گروهی کافرند. [4]
5. دارای حشر و نشر و معادند. [5]
6. قدرت نفوذ در آسمان ها و خبرگیری و استراق سمع داشتند و بعداً منع شدند. [6]
7. با بعضی از انسان ها ارتباط برقرار می کردند و با آگاهی محدودی که نسبت به بعضی از اسرار نهایی داشتند، به اغوای انسان ها می پرداختند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
پس از انقلاب بزرگترین آرشیو قرآنی در جهان را تشکیل دادیم / رژیم پهلوی انگیزه ای برای انس گرفتن جوانان با قرآن ایجاد نمی کرد

پس از انقلاب بزرگترین آرشیو قرآنی در جهان را تشکیل دادیم / رژیم پهلوی انگیزه ای برای انس گرفتن جوانان با قرآن ایجاد نمی کرد به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، شاید یکی از برجسته ترین دستاورد های انقلاب اسلامی ، ترویج فرهنگ قرآنی و توجه به موضوعاتی چون، قرائت و حفظ قرآن کریم است. برای تحقق هدفی، چون تشکیل جامعه ی قرآنی، جمهوری اسلامی از ابزار رسانه هم استفاده کرد و به فرمان رهبر معظم انقلاب ، رادیو و شبکه ی قرآن تشکیل شد.
در خصوص توجه به فرهنگ قرآنی پس از پیروزی انقلاب با احمد ابوالقاسمی قاری برجسته ی بین المللی و مدیر رادیو قرآن گفتگو کردیم. وی با اشاره به دستاورد های قرآنی انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره روزگاری که بخشش کم می شود

حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره روزگاری که بخشش کم می شود مشرق- امیرالمومنین امام علی علیه السلام:
مردم را روزگاری دشوار در پیش است که توانگر اموال خود را سخت نگهدارد ، در صورتی که به بخل ورزی فرمان داده نشد.
خدای سبحان فرمود: بخشش میان خود را فراموش نکنید بدان در آن روزگار، بلند مقام، و نیکان خوار گردند، و با درماندگان و ناچاران ، خرید و فروش می کنند در حالی که رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله و سلّم از معامله با درماندگان نهی فرموده است.
متن حدیث:
قَالَ علی (علیه السلام):
یَأْتِی عَلَی النَّاسِ زَمَانٌ عَضُوضٌ یَعَضُّ الْمُوسِرُ فِیهِ عَلَی مَا فِی یَدَیْهِ وَ لَمْ یُؤْمَرْ بِذَلِکَ قَالَ اللَّهُ سُبْحَانَهُ وَ لا ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
وقف یک قطعه زمین کشاورزی در نهاوند

وقف یک قطعه زمین کشاورزی در نهاوند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، حجت الاسلام فیض الله اسدپور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند اظهار کرد: یک قطعه زمین کشاورزی به مساحت 38 هزار مترمربع به ارزش 760 میلیون تومان در روستای دهفول نهاوند وقف شد.
وی تصریح کرد: این زمین در راستای ایتام نیازمندان شهرستان وقف شده است که کمک به هزینه های درمان نیازمندان و برپایی مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) و امام حسین(ع) در شهرستان از دیگر نیات این موقوفه است.
اسدپور با بیان اینکه ورثه مرحوم میرولی میری این زمین را وقف کردند، افزود: همچنین یک قطعه زمین نیز به مساحت 640 مترمربع در شهرستان وقف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
آیا ملائکه ،گریه و خنده دارند؟

آیا ملائکه ،گریه و خنده دارند؟ جالب است بدانید پیامبر اکرم(ص) نیز این سوالات را از جبرئیل پرسیده اند ؟
ایشان از جبرئیل پرسید آیا ملائکه ،گریه و خنده دارند؟
فرمود :آری؟ به سه کس از روی تعجب می خندند و بر سه کس از روی ترحم ودلسوزی می گریند.
-اول: از کسی که سراسر روز را به سخنان چرند و پرند و (یا کارهای)بیهوده می گذارند، و چون شب شود نماز عشاء خوانده و باز به بیهودگی خود ادامه می دهد ،ملائکه می خندند و می گویند ای بی خبر از صبح تا شب سیر نشدی ،حالا سیر می شوی؟
- دوم: دهقانی که بیل و کلنگ خود را برداشته و به بهانه تعمیر و اصلاح زمین خود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
کوچکت را هم از خدا بخواه

کوچکت را هم از خدا بخواه گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، امام صادق می فرمایند: از سیف تمار،گوید:شنیدم امام صادق(علیه السّلام)می فرمود: بچسبید به دعاء،زیرا شما به هیچ کرداری به مانند آن مقرّب به خدا نشوید و هیچ حاجت کوچکی را برای آنکه کوچک است واننهید که برای آن به درگاه خدا دعا کنید!زیرا آنکه کوچک ها را دارد،همان است که بزرگها را دارد.
کافی، ج. 2 , ص. 467
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
روح اموات چه مواقعی به ملاقات خانواده شان می آید؟

روح اموات چه مواقعی به ملاقات خانواده شان می آید؟ فرمودند : بله. عرض کردم : هر چند وقت یک بار به ملاقات ایشان می آید ؟ فرمودند : به اندازه فضیلت و قدر و منزلتی که هر کدام دارند .
بعضی هر روز ٬ بعضی هر دو روز یک بار و بعضی هر سه روز یک بار و هرکدام که منزلتشان کم است هر جمعه.
عرض کردم : در چه ساعتی می آیند ؟ فرمودند : هنگام ظهر و مانند آن.
عرض کردم : در چه صورت و قیافه ای می آیند ؟ فرمودند : در شکل گنجشک یا کوچکتر از آن .
خداوند فرشته ای را هم با او می فرستد تا آنچه مایه خوشحالی اوست به او نشان می دهد و آنچه مایه ناراحتی اوست از او می پوشاند .
منبع : بحار ج60 ص257
afkarnews.com ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
ماجرای شهادت سجاد شاه سنایی در مقابله با اغتشاشگران سال 96

ماجرای شهادت سجاد شاه سنایی در مقابله با اغتشاشگران سال 96 به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، نام شهید در ذهن مردم همیشه یادآور دوران دفاع مقدس و در سال های اخیر یادآور شهدای مدافع حرم ماست، شهدایی که افتخار کشور و شهرشان هستند و مردم به وجود چنین جوان هایی در این مرز و بوم افتخار می کنند، اما نام شهید که می آید باید به یاد شهدای مدافع امنیت هم باشیم.
شهدایی که شاید 8 سال دفاع مقدس را ندیده و از غافله شهدای مدافع حرم جا مانده اند، اما جان خود را بر کف دست گرفته و در برابر اغتشاشگران و کسانی که مخل آرامش مردم ایران زمین هستند درگیر می شوند. برای یک بسیجی تفاوتی ندارد در جبهه نرم باشد یا سخت، در جبهه مدافعان حرم باشد یا مدافعان وطن ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
شکل درهای بهشت و جهنم چگونه است؟

شکل درهای بهشت و جهنم چگونه است؟ این در، در حقیقت درهای گناهانی است که به وسیله آن، افراد وارد دوزخ می شوند، هر گروهی بوسیله ارتکاب گناهی و از دری، همان گونه که درهای بهشت، طاعات و اعمال صالح و مجاهدت هایی است که بوسیله آن بهشتیان وارد بهشت می شوند. جهنم هفت در دارد (بعید نیست عدد هفت در اینجا عدد تکثیر باشد، یعنی درهای بسیار و فراوان دارد، همانگونه که در آیه 27 سوره لقمان نیز عدد هفت به همین معنی آمده است).
ولی واضح است این تعدد درها (مانند تعدد درهای بهشت) نه به خاطر کثرت واردان است به طوری که از یک در کوچک نتوانند وارد شوند، و نه جنبه تشریفاتی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 20 ساعت پیش
اصفهان|روایت پدر شهید شاه سنایی از چگونگی شهادت فرزندش+فیلم

اصفهان|روایت پدر شهید شاه سنایی از چگونگی شهادت فرزندش+فیلم به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، پس از تشکیل گروهک تروریستی سلفی داعش با کمک های بی دریغ کشورهای حوزه خلیج فارس و صد البته کشورهای غربی و دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی با هدف تجزیه و نابودی ایران اسلامی و حمله به کشورهای عراق و سوریه و اعلام خبر قصد تعرض به حرم اهل البت عصمت و طهارت خون جوانان مومن و غیرتی به جوش آمد.
از همان روزها علاوه بر گروه های مردمی فاطمیون شامل شیعیان افغانستانی، زینبیون شامل شیعیان پاکستانی، حزب الله لبنان و حشد الشعبی عراق که با هدف مقابله با این گروهک تروریستی تأسیس شد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با تأسی از آرمان ها و هدف اصلی خود یعنی حفظ انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 20 ساعت پیش
همایش سوره های سرخ؛ یادواره شهدای قرآنی

همایش سوره های سرخ؛ یادواره شهدای قرآنی ششمین یادواره شهدای قرآنی با عنوان همایش سوره های سرخ با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا یکشنبه نهم دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در تالار شیخ صدوق (ره) آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد. عکس: مهدی خانلری 03:10 - 1397/10/10 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 22 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اسباب تحریم

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اسباب تحریم فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
اسباب تحریم
سؤال583 - کسی با دختری به عقد متعه ازدواج کرد و در حین متعه با مادرش زنا کرد سپس در یک جلسه مدت او را بخشید و به عقد دائم خود در آورد و اکنون دارای شش اولاد است آیا وظیفه مرد نسبت به زن و وظیفه زن نسبت به اولاد و وظیفه اولاد نسبت به ارث چه میباشد.
جواب: بنابر احتیاط واجب مرد باید این زن را طلاق بدهد و مهر المسمی را باید بپردازد و اگر مهر المسمی کمتر از مهر المثل است مهر المثل بدهد و یا مصالحه بنماید و زن نیز باید از این مرد فورا جدا شود و تا آخر با این مرد ازدواج نکند واولادی که در این مدت پیدا کرده اند چون جاهل به حکم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد رضاع

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد رضاع فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
رضاع
سؤال605 - خواهری دارم که تقریبا شش ماه از زن دیگری که پسری داشته شیر خورده یعنی این طور که 24 ساعت یک مرتبه شیر آن زن را میخورده و بقیه را از شیر مادر خود و مواد خوراکی دیگر تغذیه میکرد و آن هم مرتب و در ساعت معین نبوده گاه گاهی شب آن هم یک وعده شیر آن زن را میخورده بفرمائید ازدواج آن پسر با خواهرم چه صورت دارد
جواب: ظاهرا در فرض مرقوم اگر در مدت تقریبا شش ماه هر شبانه روز یک مرتبه شیر خورده استخوانش محکم و گوشت در بدنش روئیده شده است بنابر این ازدواج او با پسر مرضعه حرام و باطل است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد زنی که شوهر او مفقود الاثر است

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد زنی که شوهر او مفقود الاثر است فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
حکم زنی که شوهر او مفقود الاثر است
سؤال574 - شخصی مدت هفت سال از وطن خودش مهاجرت کرد و هیچ خبری از او نبود و عیال او به خیال این که شوهرش دیگر زنده نیست شوهر کرد و دارای چهار بچه شد فعلا شوهر اولش آمده مرقوم فرمائید تکلیف زن مزبوره نسبت به شوهر اول و دوم چیست و هم چنین حکم این بچه ها بچه نحو است.
جواب: در فرض سؤال این زن بر شوهر دوم حرام ابدی است و باید از همدیگر بدون طلاق جدا شوند و واجب است عده وطی به شبهه نگه دارد و بچه های آنها چون ولد شبهه بوده اند در حکم حلال زاده اند و زن به شوهر اول بر میگردد و اگر شوهر اول او را طلاق بدهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
بی بی ما زنان چه کنیم که اهل نجات شویم؟

بی بی ما زنان چه کنیم که اهل نجات شویم؟ گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، در چند سال قبل، محترمه علویه ای که مداومت بر نماز جماعت مسجد جامع داشت به بنده گفت: مدتهاست که به جده ام صدیقه طاهره فاطمه زهرا - سلام اللَّه علی ها - متوسل شده ام برای نجاتم تا اینکه شب گذشته در عالم رؤیا آن حضرت را دیدم عرض کردم بی بی ما زنان چه کنیم که اهل نجات باشیم؟
فرمود: شما زنان به شش چیز مواظبت کنید تا اهل نجات شوید و من غفلت کردم از پرسش آن شش چیز و از خواب بیدار شدم و تو بگو آن شش چیز کدام است. بنده به نظرم رسید که در قرآن مجید آخر سوره الممتحنه وظایف زنان و شروط پذیرفته شدن بیعت آن ها با رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم را بیان فرموده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
شکوفایی ارتباط کودکان با کتاب آسمانی در برنامه نوگلان قرآنی

شکوفایی ارتباط کودکان با کتاب آسمانی در برنامه نوگلان قرآنی امید حدادنسب تهیه کننده برنامه های تلویزیونی، در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص پخش برنامه نوگلان قرآنی گفت: نوگلان قرآنی حدود یک سال است که از آنتن شبکه قرآن پخش می شود.
وی افزود: رویکرد این برنامه توجه به مفاهیم قرآنی است و برای سنین 6-10 سال تدارک دیده شده است.
حدادنسب عنوان کرد: این برنامه که به صورت تولیدی پخش می شود، دارای بخش های مختلفی مانند پلاتوی مجری، قرآن خوانی خردسالان و کودکان، انیمیشن های معارفی و وُله های مناسبتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
دادستان کل کشور به بازار تهران رفت

دادستان کل کشور به بازار تهران رفت حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در راستای احقاق حقوق عامه از صبح امروز تا حوالی ظهر با حضور در بازار تهران، به صورت مستقیم وضعیت اقتصادی حاکم بر بازار را مورد بررسی قرار داد و گلایه ها و درد و دل های مردم و کسبه را شنید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
همسر عزیزم؛ بچه ها را مرتب به مساجد ببر

همسر عزیزم؛ بچه ها را مرتب به مساجد ببر گزوه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شهید سید کریم حسینی از شهدای هشت سال دفاع مقدس کشورمان است.
فرازهایی از وصیت نامه این شهید بزرگوار به شرح زیر است.
بارالها به جبهه آمدم تا تکلیف خود را ادا کنم و از من راضی باشی.
اما افسوس که نتوانستم مأموریت خود را به نحو احسن انجام دهم که به تو نزدیکتر شوم و از من راضی باشی.
همسر عزیزم از بچه ها به خوبی نگهداری کن و آنها را در راه فراگیری علم و دانش یاری نما و مرتب آنها را به مساجد ببر تا فرد مفیدی برای جامعه ما باشند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
ترتیل صفحه 546 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

ترتیل صفحه 546 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت های دینی: امام علی(ع) فرمودند: هر کس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد به استوارترین راه ها هدایت می شود . (نهج البلاغه خطبه 147)
در ادامه ترتیل آیات 14 تا 9 سوره مبارکه حشر واقع در صفحه 546 قرآن کریم با صدای استاد شهریار پرهیزکار تقدیم می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
برگزاری مراسم پایانی صلح از نظرگاهِ مولانا

برگزاری مراسم پایانی صلح از نظرگاهِ مولانا به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مراسم پایانی هشتمین نشستِ دو روزه مِهرِ مولانا با عنوانِ صلح از نظرگاهِ مولانا ، عصر یکشنبه نهم دی ماه در تالار قلم سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با حضور محسن جوادی - معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - و نیکنام حسینی پور - مدیرعامل خانه کتاب - برگزار شد.
اشرف بروجردی در این مراسم اظهار کرد: در روزگاری که جنگ و خشونت، انسان را در برابر انسان قرار داده و چهره مِهر و مِهرورزی را با آتش ستیزه و عناد سیاه کرده است، به جا است که گفتار بزرگان فرهنگ و تمدن را بازخوانی کنیم و سخن سترگشان را درباره صلح و آشتی به جان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
عقد و وصلت کردن با این افراد حرام است

عقد و وصلت کردن با این افراد حرام است ازدواج با محارم در قرآن کریم با محارم صراحتا حرام اعلام شده هست و دستورات دینی جامعی در این خصوص در اسلام ارائه شده هست. زنان از سه رآه به مردان محرم میشوند و ازدواج با محارم حرام می باشد.زنان به مردان از سه راه محرم می شوند: نسب، رضاع و ازدواج. کسانی که از راه نسب به انسان محرم اند، عبارت اند از:
1. پدر و مادر و هر چه بالا روند مثل پدر بزرگ و مادر بزرگ ؛
2. اولاد و هر چه پایین روند مثل نوه و نتیجه ؛
3. خواهر و برادر و هر چه پایین روند مثل خواهرزاده و برادرزاده ؛
4. عمو و عمه و هر چه بالا روند مثل عمو و عمه پدر و مادر ؛ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در کربلا برگزار شد

مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در کربلا برگزار شد به گزارش ایرنا، این مراسم با حضور گسترده مردم و مسئولان کربلا، شیوخ عشایر، نمایندگان عتبات مقدسات، اساتید دانشگاهها و مراکز علمی، آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق، نمایندگان حوزه های علمیه و مراجع ، علما برگزار شد.
در این مراسم همچنین سران و فرماندهان و اعضای گروههای جهادی همانند عصائب اهل حق، جند الامام، بدر، نجباء، فضیلت، حزب الدعوه، مجلس اعلا، موسسه فرهنگی صدر و موسسه شهید محراب شرکت داشتند.
رئیس و اعضای شورای استان کربلا، هیاتی از استان بابل، ارگانهای ایرانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
چرا از نظر مشایی برای دیدن علم خدا باید علم انسان را ببینیم؟

چرا از نظر مشایی برای دیدن علم خدا باید علم انسان را ببینیم؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، همواره یکی از مهمترین مدعاهای حلقه انحرافی شکل گرفته در دولت های دهم این بوده که انحراف یک برچسب است که مخالفین سیاسی آقای احمدی نژاد برای از میدان به در کردن وی و متفرق کردن هوادارانش ساخته اند و اساساً انحرافی در افکار و عقاید این حلقه وجود نداشته و این حلقه بهترین منادیان و معتقدان اسلام ناب، مکتب امام خمینی (ره) و گفتمان انقلاب اسلامی بوده و هستند.
به تازگی کتابی به نام روایت انحراف توسط پژوهشگران اندیشکده ولاء و درباره عقاید و افکار حلقه موسوم به حلقه انحرافی تألیف شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
حکم شرعی برقراری رابطه دهانی زن و مرد

حکم شرعی برقراری رابطه دهانی زن و مرد رابطه دهانی یکی از متعارف ترین فعالیت های جنسی بین زن و مرد است که باید ببینیم دین اسلام درمورد آن چه حکم شرعی دارد. حکم شرعی لیسیدن آلت تناسلی زن و مرد یا بوسیدن آن از نظر شرعی رابطه دهانی بشرط وارد نشدن ترشحات اندام تناسلی اشکالی ندارد، هر چند که مورد نکوهش قرار گرفته در صورتی که ترشحات آلت تناسلی زن و مرد وارد دهان شود حرام است
خوردن مایع منی و ترشحات مهبلی در هنگام اوج لذت جنسی، علاوه بر این که از لحاظ شرعی و دینی حرام است، از نظر دکتری و بهداشتی نیز صحیح نیست. مشکلات زیادی برای حلق و دهان، معده و دستگاه گوارش پیش میآورد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
برخی مسؤولان نگاه شان بر خلاف نگاه رهبری به آمریکا است

برخی مسؤولان نگاه شان بر خلاف نگاه رهبری به آمریکا است به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، حجت الاسلام مهدی ماندگاری در دومین یادواره استانی شهدای مدفون در امام زادگان و بقاع متبرکه استان خراسان رضوی در بقعه امام زادگان عین علی(ع) و زید علی(ع) در شهر درود گفت: از 74 شهید شهر درود 70 شهید در بقعه این امام زادگان مدفون هستند که موجب افزایش درجه معنوی بقاع متبرک شدند.
رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا تصریح کرد: بصیرت برای پیدا کردن راه حق نیاز است که اولین بصیرت در پیدا کردن معبود است، ما انسان ها همیشه به دنبال پیدا کردن معبود هستیم.
بی خداها هیچ غلطی نمی توانند بکنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
تلاوت مجلسی سوره مبارکه اعراف آیات 4-8 با صدای منصور قصری زاده

تلاوت مجلسی سوره مبارکه اعراف آیات 4-8 با صدای منصور قصری زاده به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، سوره اعراف هفتمین سوره قرآن، از جمله سوره های مکی است و به سبب بازگویی ماجرای اصحاب اعراف بدین نام خوانده شده است. این سوره از جمله سوره هایی که با حروف مقطعه آغاز گردیده و از سوره های طوال می باشد. در این سوره به منظور هدایت و عبرت آیندگان، به تفصیل به معاد و داستان انبیای مختلف، پرداخته شده است.
تلاوت مجلسی سوره مبارکه اعراف آیات 4-8
دانلود
وَکَمْ مِنْ قَرْیَةٍ أَهْلَکْنَاهَا فَجَاءَهَا بَأْسُنَا بَیَاتًا أَوْ هُمْ قَائِلُونَ ﴿4﴾ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
مسابقه کتابخوانی نماز و عبادت فاطمه زهرا (س) در اراک

مسابقه کتابخوانی نماز و عبادت فاطمه زهرا (س) در اراک حمید کربلاییحسنی، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین اهمیت نماز و اقامه نماز اول وقت و با اخلاص و حضور قلب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در این راستا اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی کرده است.
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک با اشاره به اینکه این سازمان در راستای اهداف کالان خود در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه اقدام به برگزاری این مسابقه کرده است، افزود: مسابقه کتابخوانی نماز و عبادت حضرت زهرا سلام الله ویژه عموم شهروندان اراکی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
حماسه 9 دی نماد غیرت دینی مردم نسبت به شهدا و انقلاب اسلامی است

حماسه 9 دی نماد غیرت دینی مردم نسبت به شهدا و انقلاب اسلامی است حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین کبیریان در گفت وگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان ، درباره اهمیت و نقش حماسه 9 دی درحفظ امنیت کشور، گفت: یکی از مهم ترین نعمت های خدای متعال به انسان ها امنیت است، امنیت در ابعاد مختلفی از جمله امنیت جانی، مالی، فکری و روانی بروز و ظهور دارد، جامعه ای که سلامت فکری و امنیت روانی داشته باشد می تواند جامعه ای پویا، فعال و رو به رشد باشد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهرا ن افزود: دشمن همواره به دنبال از بین بردن امنیت و سلامت روانی جامعه است، به همین خاطر از ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان داخلی و خارجی تلاش کردند امنیت جامعه را مخدوش کرده و زیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
هر کس عمق گناه را بشناسد آن را عملی سخت و تلخ خواهد دید

هر کس عمق گناه را بشناسد آن را عملی سخت و تلخ خواهد دید به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه امروز یکشنبه نهم دی ماه پیش از آغاز درس خارج فقه که در حوزه عملیه امام رضا(ع) برگزار شد، گفت: بر اساس فرمایشات امیرمومنان امام علی(ع) گناه نکردن آسان تر از انجام گناه و توبه است.
وی افزود: برخی تصور می کنند انجام گناه آسان است اما اگر به عمق گناه توجه کنند خواهند فهمید که عملی سخت و تلخ است، نافرمانی، سرپیچی و طغیان در برابر خالق رزاق بسیار سخت است.
آیت الله رشاد با بیان اینکه طغیان و عصیان درمقابل فردی قوی برای شخص ضعیف بسیار سخت است و همه این مساله را درک و فهم می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
فعالیت 2 هزار امام جماعت در کردستان

فعالیت 2 هزار امام جماعت در کردستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، حجت الاسلام مهدی حیدری کبیر از فعالیت 100 امام جمعه در مصلا های استان خبر داد و گفت: هزارو 600 روحانی هم امامت نمازجمعه در سطح روستا های استان را برعهده دارند.
وی گفت:هزار و 500 طلبه هم در استان مشغول فراگیری علوم دینی هستند.
معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به وجود مدرسه تخصصی امام شافعی در استان خبر داد و گفت: 18 نفر از طلاب در این مدرسه مشغول فراگیری علم هستند.
حجت الاسلام حیدری کبیر به خدمات ارزنده روحانیان در استان فرهنگی کردستان اشاره کرد و گفت: استان کردستان 52 شهید روحانی تقدیم نظام و انقلاب کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
احمدی نژاد به پاپ فرانسیس نامه نوشت

احمدی نژاد به پاپ فرانسیس نامه نوشت انصاف نیوز: محمود احمدی نژاد در پیامی خطاب به پاپ فرانسیس خورخه ماریو برگولیون رهبر مسیحیان کاتولیک جهان ، آغاز سال نو میلادی را به وی تبریک گفت و با تحلیلی از روند تحولات جهانی تاکید کرد که برای حل مشکلات بشریت ، هیچ راهی جز بازگشت به راه حقیقی انبیاء الهی و مدیریت انسانهای صالح از جنس و نسل انبیاء باقی نمانده است.
ایشان در پیام خود با تاکید بر وحدت آفرین بودن اصل دین آورده است: پیروان پیامبران، هر یک خود دینی آفریده و موجبات تفرقه را فراهم آورده اند و متاسفانه به نام دین الهی و به ادعای پیروی از انبیاء الهی جنگ راه می اندازند، سرزمین ها را اشغال و ثروت ملت ها را چپاول می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
بزرگداشت حماسه 9 دی در همدان

بزرگداشت حماسه 9 دی در همدان بزرگداشت حماسه نهم دی ماه با عنوان روزبصیرت و میثاق امت با ولایت با حضور اقشار مختلف مردمی و سخنرانی حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در پیاده راه امام خمینی(ره) برگزارشد. عکس: بهزاد علیپور 16:57 - 1397/10/09 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
حماسه بزرگ 9 دی در کرمان به روایت تصویر

حماسه بزرگ 9 دی در کرمان به روایت تصویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، حماسه بزرگ مردمی 9 دی در کرمان با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، فدایی استاندار کرمان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و مدیران استان مقابل حسینه ثارالله شهر کرمان برگزار شد.
آئین پاسداست مراسم 9 دی شهر کرمان با سخنرانی حجت الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس همراه بود.
انتهای پیام/ح ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
خودجوش آمده ایم کسی اجبار نکرد/آمده ایم تا پشتیبان ولایت باشیم

خودجوش آمده ایم کسی اجبار نکرد/آمده ایم تا پشتیبان ولایت باشیم به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان ، نهمین سالگرد سالروز حماسه 9 دی روز بصیرت و آگاهی با حضور پرشور مردم تهران در میدان امام حسین برگزار شد.
نکونام یکی از شرکت کنندگان در این مراسم است که در مورد حضور در این روز می گوید: حضور در 9 دی وظیفه قشر حزب اللهی است از آن جهت که این روز، روز پیوند ملت با ولایت است و روزی است که به عنوان نماد آگاهی ملت ایران شناخته شد. امروز نیز مردم برای تجدید میثاق با 9 دی سال 88 در این میدان حضور یافتند تا به دشمنان بفهمانند که پشتیبان ولایت هستند و روی پای خودشان ایستادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
حضور مردم در 9 دی آمریکا را با بن بست مواجه کرد/ پیش بینی رهبر انقلاب از آینده سوریه

حضور مردم در 9 دی آمریکا را با بن بست مواجه کرد/ پیش بینی رهبر انقلاب از آینده سوریه به گزارش خبرگزاری فارس، همایش در سایه سار بصیرت به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی، با حضور سردار رمضان شریف سخنگو و مدیرکل روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، امیر محسنی شهردار منطقه 17 و خانواده معظم شهدا و چهره های برجسته فرهنگی مذهبی شهر تهران، شنبه هشتم دی ماه در مرکز همایش های فرهنگ سرای بهاران برگزار شد.
در ابتدای مراسم امیر محسنی شهردار منطقه 17 گفت: به روزهای پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک می شویم و شیرینی چهلمین سال این پیروزی را با هم تجربه خواهیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت سالروز حماسه 9 دی در یزد به روایت تصویر

مراسم بزرگداشت سالروز حماسه 9 دی در یزد به روایت تصویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، مردم یزد امروز در سالروز حماسه غرور آفرین نهم دی، بار دیگر در مسجد روضه محمیدیه(ص) و در جوار تربت سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی(ره) گردهم آمدند و با آرمان های امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و شهدا تجدید پیمان کردند. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای کشور در قم برگزار می شود

یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای کشور در قم برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با اشاره به روند تشکیل اجلاس های سراسری گفت: هر دو سال یکبار اجلاس سراسری جامعه مدرسین با حضور علما و فضلای سراسر کشور در قم برگزار می شود و امسال نیز در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 12 و 13 دیماه یازدهمین اجلاس با حضور شخصیت های تأثیرگذار و مسئولان کشوری، نمایندگان خبرگان، اعضای محترم جامعه مدرسین و اساتید حوزه، نمایندگان طلاب و روحانیونی که در نهادهای مختلف کشوری حضور دارند برگزار خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به موضوع این اجلاس افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی ماه در قم به روایت تصویر

مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی ماه در قم به روایت تصویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی ماه با حضور علما، روحانیون و اقشار مختلف مردم در مدرسه فیضیه قم برگزار شد .
انتهای پیام/ ز ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
برگزاری سلسله نشست های دهه بصیرت در قم

برگزاری سلسله نشست های دهه بصیرت در قم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،سلسله نشست های بصیرتی باحضور برخی چهره های سرشناس سیاسی کشور،از روز یکشنبه9دی ماه لغایت18دی ماه به همت شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم در ده مسجد سطح شهر برگزار می شود.
مکان و سخنران های برنامه های ده شب، ده مسجد قم به شرح زیر است:
یکشنبه 9 دی ماه-بیژن نوباوه- مسجد انصار الحسین خیابان آزادگان، بلوار انصار
دوشنبه 10 دی ماه-مجید بذرافکن-مسجد محمد رسول الله (ص) خیابان بنیاد
سه شنبه 11 دی ماه-حسین نجابت-مسجد 14 معصوم (ع) خیابان صدوقی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 11 ساعت پیش
نه دی روز بیعت و میثاق ملت و امامت شد.

نه دی روز بیعت و میثاق ملت و امامت شد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،سردار علی فضلی صبح امروز در تجمع مردم اصفهان به مناسبت سالروز حماسه 9 دی اظهار داشت: 29 خرداد زمانی که امام زمان در نماز جمعه دعوت به وحدت کردند و فرصت بیشتری را پیش بینی کردند و تصور می رفت اگر روح ملی داشتند ختم همه مسائل بیانات نایب امام زمان باشد روز بعد فاجعه بدتری را به مردم تحمیل کردند.
فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (ع) گفت: این ها به دنبال کشته سازی هستند، هشت ماه ام القرای جهان اسلام را به اندازه هشت سال انرژی گرفتند و بیش از صد هزار بسیجی را درگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
رونمایی از سامانه جامع آموزش حوزه علمیه خواهران

رونمایی از سامانه جامع آموزش حوزه علمیه خواهران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،طی مراسمی از سامانه جدید جامع آموزش در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران رونمایی شد.
از ویژگی های این سامانه افزایش چندبرابری کارایی و عملکرد سامانه در بخش های مختلف نظیر انتخاب واحد و ثبت نمره است؛ سامانه جدید جامع آموزش حوزه علمیه خواهران منطبق با آخرین قوانین و بخش نامه های آموزشی بوده و زمان فرایندهای پرکاربرد در این سامانه کاهش یافته است.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در معاونت آموزش و مرکز فناوری عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسرا

آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسرا به گزارش خبرگزاری مهر ، سری جدید و هشتم مسابقه تلویزیونی اسرا در بخش قرائت تقلیدی از اساتید مطرح مصری، از امروز یکشنبه نهم دی ماه در روزهای فرد به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود .
بر این اساس، شرکت کنندگان در روزهای یکشنبه با قرائت تقلیدی از استاد مصطفی اسماعیل، روزهای سه شنبه از استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد و روزهای پنج شنبه از استاد محمد صدیق منشاوی به رقابت می پردازند .
همچنین اساتید قرآن کریم از جمله : رحیم خاکی، محمدرضا پورزرگری و امین پویا به عنوان داور و کارشناس در سری هشتم مسابقه تلویزیونی اسرا حضور خواهند داشت . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
ثبت نام دوره فقه القضاء از فردا آغاز می شود

ثبت نام دوره فقه القضاء از فردا آغاز می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مرکز آموزش های تخصصی فقه، وابسته به مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) طی فراخوانی و اعلام شرایط و مواد آزمون دوره هشتم فقه القضا، برای سال تحصیلی 99-98 دانش پژوه می پذیرد. ثبت نام از داوطلبان شرکت در دوره هشتم فقه القضا از تاریخ 1397/10/20 تا 1397/11/20 از طریق پایگاه اطلاع رسانی فقه القضا به نشانی www.atfeqh.ir انجام خواهد گرفت.
شرایط و مواد آزمون دوره هشتم فقه القضا عبارتند از:
آزمون جذب مرکز آموزش های تخصصی فقه
مواد آزمون آزمون ورودی دوره:
فقه:
قضا، شهادات، متاجر، اجاره، نکاح، طلاق، اقرار، حدود، قصاص و دیات از کتاب شرح لمعه؛ ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
9 دی روز مایوس شدن دشمنان بود

9 دی روز مایوس شدن دشمنان بود به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سردار علی فضلی صبح امروز در تجمع مردم اصفهان به مناسبت سالروز حماسه 9 دی اظهار داشت: 29 خرداد زمایی که امام زمان در نماز جمعه دعوت به وحدت کردند و فرصت بیشتری را پیش بینی کردند و تصور میرفت اگر روح ملی داشتند ختم همه مسایل بیانات نایب امام زمان باشد روز بعد فاجعه بدتری را به مردم تحمیل کردند.
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت:اینها به دنبال کشته سازی هستند، هشت ماه ام القرای جهان اسلام را یه اندازه هشت سال انرژی گرفتند و بیش ازصد هزار بسیجی را درگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
ویژگی های برجسته شهدای ایرانی از نگاه نوجوان لبنانی؛ به شناخت شهدای دفاع مقدس نیاز داریم

ویژگی های برجسته شهدای ایرانی از نگاه نوجوان لبنانی؛ به شناخت شهدای دفاع مقدس نیاز داریم به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا , وقوع انقلاب اسلامی ایران آغاز تحولی عظیم در پهنه عالم در مسیر رشد ارزش های دینی بود؛ زیرا این انقلاب زمانی به پیروزی دست یافت که مکاتب الحادی دنیا سایه بر نظامات سیاسی و اجتماعی دنیا افکنده و از این طریق جوامع بشری را تحت سلطه ظالمانه خود در آورده بودند.
از این جهت آموزه های انقلاب اسلامی که آغشته به نیازهای فطری بشر بود به سرعت مرزهای جغرافیایی را پیمود و در سایر جوامع اسلامی و غیر اسلامی نفوذ کرد. به اذعان بسیاری از اندیشمندان و نخبگان سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
چرا فرهنگستان علوم اسلامی، مبانی اندیشه ای خود را چاپ نمی کند؟

چرا فرهنگستان علوم اسلامی، مبانی اندیشه ای خود را چاپ نمی کند؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، در قسمت اول گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا پیروزمند در مورد نسبت میان حکمرانان نظام اسلامی با دانش بومی اسلامی تولید شده صحبت کردیم. در قسمت دوم راجع به نقد و بررسی عملکرد فرهنگستان علوم اسلامی به گفتگو نشستیم. بخش دوم مصاحبه با قائم مقام موسسه فرهنگستان علوم اسلامی به شرح زیر است:
آیا فرهنگستان علوم اسلامی در تدوین سند الگوی پیشرفت نقشی ایفا کرد؟ و با توجه به فراخوانی که رهبر انقلاب دادند، در نقد و بررسی و ترمیم این سند چه فعالیتی داشتید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
کتاب توبه و استغفار در کلام رهبر انقلاب منتشر شد

کتاب توبه و استغفار در کلام رهبر انقلاب منتشر شد به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،کتاب توبه و استغفار؛ در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مشتمل بر پنج گفتار حضرت آیت الله خامنه ای در باب استغفار و توبه بوده که شرح کاملی از سخنرانی های ایراد شده ایشان در ماه مبارک رمضان است.
این کتاب در 5 فصل مختلف، به بررسی مباحث اخلاقی همچون دعا، ذکر، اجابت و جایگاه والای آنها در عقاید دینی، اهمیت دعا و ذکر، شرایط ظاهری و باطنی دعا و شروط اجابت آن، فواید و دستاوردهای دعا پرداخته است.
در آخرین فصل این کتاب نیز به کیفیت دعا و درخواست بندگان از خداوند با نظر به توصیه ها و سفارش های اهل بیت(ع) اختصاص یافته است که در ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسرا

آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسرا به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، سری جدید و هشتم مسابقه تلویزیونی اسرا در بخش قرائت تقلیدی از اساتید مطرح مصری، از امروز یکشنبه نهم دی ماه در روزهای فرد به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
بر این اساس، شرکت کنندگان در روزهای یکشنبه با قرائت تقلیدی از استاد مصطفی اسماعیل، روزهای سه شنبه از استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد و روزهای پنج شنبه از استاد محمد صدیق منشاوی به رقابت می پردازند.
همچنین اساتید قرآن کریم از جمله : رحیم خاکی، محمدرضا پورزرگری و امین پویا به عنوان داور و کارشناس در سری هشتم مسابقه تلویزیونی اسرا حضور خواهند داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 16 ساعت پیش
کتاب محور سعادت جامعه است

کتاب محور سعادت جامعه است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،آیت الله عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان در حاشیه بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: کتاب در همه ادیان و امت های گذشته مبنای عدالت، تعلیم، تربیت و تزکیه بوده است و در هر جامعه محور جامعه کتاب باشد، سعادتمند است.
وی با بیان اینکه سنت خداوند بر آن بوده است که تمامی پیامبران را با کتابی فرستاده است، ابراز داشت: جامعه بشری در صورتی به عدل و داد برمی گردد که به کتاب عمل کند اما منظور از کتاب هر کتابی نیست بلکه منظور کتابی بوده که شک و شبهه نداشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 16 ساعت پیش
9دی تجلی قدرت خدا بود

9دی تجلی قدرت خدا بود به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم گرامیداشت نهم دیماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت روز یکشنبه با حضور فرماندهان و کارکنان تیپ 116 شهید صفوی قزوین در مسجد حضرت امام خمینی (ره) این تیپ برگزار شد.
حجت الاسلام مهدوی امام جمعه شهر الوند در این مراسم اظهار داشت: در دین مبین اسلام، ولایت محور تمام ارکان است و در زمان غیبت ائمه معصومین علیه السلام مردم بایستی از ولی فقیه تبعیت کنند.
وی، ولی فقیه را جانشین امام معصوم علیه السلام در جامعه اسلامی دانست و افزود: مردم در مقابل ولی فقیه همان وظیفه ای را دارند که نسبت به امام معصوم در زمان حضورشان داشتند و همان تبعیت محض از ولایت مطلقه فقیه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 16 ساعت پیش
فکر کردن به گناه در روح انسان چه اثراتی دارد؟ / وقتی ذهن مخاطب هدف فضای مجازی می شود

فکر کردن به گناه در روح انسان چه اثراتی دارد؟ / وقتی ذهن مخاطب هدف فضای مجازی می شود به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،انسان موجودی دو بُعدی است. نیمی از وجودش جسم او و مادی است و نیمه دیگرش روح و آن غیر مادی است. هر یک از آن ها حرکت و فعل و انفعالاتی دارند و برای بقا و حیات خویش نیازمند غذای ود هستند. حیات روح به زدودن غبار و زنار هایی است که از گناه و معصیت بر آیینه وجودش می نشیند و تکامل او در تزکیه و گرایش به معنویت و ارتباط با خدا است. اوج کمالش در وصال به ربوبیت و ربّی و ربّانی شدن آن است. چنان که آلوده گشتن روح به گناه و معصیت، آن را به سوی فنا و نیستی سوق میدهد.
روح سرچشمه افعال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 17 ساعت پیش
ولایت فقیه مصون کننده کشور است

ولایت فقیه مصون کننده کشور است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مصطفی آشناگر روز شنبه در مراسم هفتگی هیات آل یاسین به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی افزود: عظمت، قداست و بزرگی حماسه 9 دی در این بود که مردم با تبعیت از رهبری راه و مسیر صحیح را که نظام و انقلاب به آن احتیاج داشت پیدا و انتخاب کردند.
وی اظهارداشت: روشنگری ها و نکاتی که رهبرمعظم انقلاب در طول سال 88 و قبل و بعد جریان انتخابات برای ملت ایراد فرمودند باعث شد تا جامعه ایمانی رشد یافته و حماسه 9دی شکل بگیرد.
امام جمعه موقت گناوه گفت: در هر زمانی که از فرمان ولی امر اطاعت نشود نظام و کشور دچار خدشه و آسیب خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 17 ساعت پیش
سامانه جامع آموزش حوزه علمیه خواهران رونمایی شد

سامانه جامع آموزش حوزه علمیه خواهران رونمایی شد به گزارش خبرگزاری فارس از قم، طی مراسمی از سامانه جدید جامع آموزش در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران رونمایی شد.
از ویژگی های این سامانه افزایش چندبرابری کارایی و عملکرد سامانه در بخش های مختلف نظیر انتخاب واحد و ثبت نمره است؛ سامانه جدید جامع آموزش حوزه علمیه خواهران منطبق با آخرین قوانین و بخش نامه های آموزشی بوده و زمان فرایندهای پرکاربرد در این سامانه کاهش یافته است.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در معاونت آموزش و مرکز فناوری اظهار کرد: این اقدام برگ زرین و افتخار دیگری برای مجموعه حوزه علمیه خواهران است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 18 ساعت پیش
حدیث روز/ صفات فتنه در کلام امیرالمومنین(ع)

حدیث روز/ صفات فتنه در کلام امیرالمومنین(ع) مشرق - امیرالمومنین امام علی علیه السلام در فرازی از خطبه 92 نهج البلاغه :
آنگاه که فتنه ها روی آورند، حقّ و باطل درهم آمیزند و شبهه و سردرگمی ایجاد کنند ، و هنگامی که پشت کردند، شناخته شوند . فتنه ها چون بادها در گردشند ، گاهی به شهری رسند و آنجا را مورد تاخت و تاز قرار دهند و زمانی به شهر دیگر هجوم آورند.
بهوش باشید که خطرناک ترینِ فتنه ها از نظر من فتنه بنی امیّه است که فتنه ای کور و تاریک، و بلای آن همه گیر است. ولی گروهی خاص قربانیان آن خواهند شد.
آری، آن که نیک بنگرد و حقیقت را دریابد، بپا خیزد و به رنج و بلا افتد، و آن که چشم و گوش بسته بماند و تسلیم امواج باطل گردد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 18 ساعت پیش
هیچ دری کوبیده نشود جز آنکه به روی کوبندۀ خود باز شود

هیچ دری کوبیده نشود جز آنکه به روی کوبندۀ خود باز شود گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، امام صادق علیه السلام می فرماید ای میسر!دعا کن و مگو که کار گذشته است،راستی در نزد خدای عزّ و جلّ مقامی است که به آن جز با درخواست نتوان رسید،اگر چنانچه بنده ای دهان خود را ببندد و درخواستی نکند چیزی به او داده نشود،تو درخواست کن تا به تو بدهند،ای میسر!هیچ دری کوبیده نشود جز آنکه به روی کوبندۀ خود باز شود.
کافی ج. 2 , ص. 466
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 19 ساعت پیش
چرا فرهنگستان علوم اسلامی، مبانی اندیشه ای خود را چاپ نمی کند؟

چرا فرهنگستان علوم اسلامی، مبانی اندیشه ای خود را چاپ نمی کند؟ خبرگزاری فارس گروه اندیشه: در قسمت اول گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا پیروزمند در مورد نسبت میان حکمرانان نظام اسلامی با دانش بومی اسلامی تولید شده صحبت کردیم. در قسمت دوم راجع به نقد و بررسی عملکرد فرهنگستان علوم اسلامی به گفت وگو نشستیم. بخش دوم مصاحبه با قائم مقام موسسه فرهنگستان علوم اسلامی به شرح زیر است:
آیا فرهنگستان علوم اسلامی در تدوین سند الگوی پیشرفت نقشی ایفا کرد؟ و با توجه به فراخوانی که رهبر انقلاب دادند، در نقد و بررسی و ترمیم این سند چه فعالیتی داشتید؟
موضوع الگوی پیشرفت در ساختار برنامه پژوهشی فرهنگستان، از 30 سال قبل بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 19 ساعت پیش
حدیث رسول اکرم(ص) درباره میهمان

حدیث رسول اکرم(ص) درباره میهمان به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش های تاریخی است.
به دلیل آشنایی بیشتر و تلمذ در پیشگاه پروردگار الهی و ائمه معصومین، هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله :
اَلضَّیْفُ یَنْزِلُ بِرِزْقِهِ وَ یَرْتَحِلُ بِذُنوبِ اَهْلِ الْبَیْتِ
میهمان، روزی خود را می آورد و گناهان اهل خانه را می برد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 21 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد فسخ نکاح

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد فسخ نکاح فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
فسخ عقد نکاح
سؤال 555 - هر گاه مردی زنی را به شرط بکارت ازدواج نماید و زن ثیبه در آید در این صورت از مهر چیزی کم میشود یا نه و نیز عقد فسخ میگردد یا خیر
جواب: در فرض سؤال که شرط بکارت نموده اگر معلوم شود که قبل از عقد باکره نبوده شوهر اختیار دارد عقد را فسخ کند و با فسخ عقد اگر دخول نکرده زن چیزی بابت مهر حق ندارد و اگر دخول نموده باید مهر المسمی را به زن بدهد و در صورت عدم فسخ حق دارد به نسبت تفاوت مهر ثیبه بودن و باکره بودن چنین زنی از مهر المسمی کسر نماید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد نفقات

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد نفقات فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
نفقات
سؤال504 - شخصی با زنی که هیجده سال داشته ازدواج نموده و مدت شش سال هم هست که از ازدواج آنها میگذرد و آن زن فاقد ایام عادت زنانگی است و پستان زنانگی هم ندارد و به دکتر متخصص هم مراجعه نموده دکتر گفته که این زن دارای اولاد نخواهد شد و عقیم میباشد حالیه زوج برای خاطر اولاد قصد دارد زوجه را طلاق بدهد و ازدواج مجدد نماید مستدعی است بیان فرمائید که آیا به چنین زنی مهریه و نفقه ایام عده میرسد یا خیر
جواب: در صورتی که مشار الیها زن باشد عقد او صحیح بوده و طلاق هم صحیح است و اگر طلاق رجعی باشد فرقی بین زن اولاد دار و عقیم نیست و نفقه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اطاعت از شوهر و نشوز

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اطاعت از شوهر و نشوز فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
اطاعت از شوهر و نشوز
سؤال525 - مردی کارمند با زن کارمندی ازدواج میکند پس از ازدواج شوهر رضایت به ادامه کارمندی همسرش نمیدهد با توجه به این که زن در زمان ازدواج کارمند بوده آیا شوهر حقی دارد یا نه
جواب: در فرض سؤال چنانچه زوج میدانسته که زوجه اجیر است و با این حال اقدام به ازدواج نموده حق ممانعت از ادامه کار ندارد
سؤال526 - آیا محل سکونت فقط با انتخاب شوهر تعیین میگردد یا این که زن میتواند از قبول سکونت در محل مورد نظر شوهر اعم از شهر یا روستا و محل خودداری نماید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد عیوب زوجین

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد عیوب زوجین فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
عیوب زوجین
سؤال541 - اینجانب با دختری ازدواج نمودم که دارای عیوبی است به شرح زیر 1 - کری گوش 2 - مفهوم نبودن حرفهایش یعنی صحیح صحبت نمیکند 3 - کوتاه بودن انگشتان شست دو پا 4 - مو داشتن نوک پستان و بدون هیچ محتوی در پستان که پستانها شبیه به دو کیسه خالی است و دو عیب دیگر نیز، بلا فاصله اعتراض نمودم ولی تاکنون نتیجه ای نگرفتم در ذیل همین سؤال مرقوم فرمائید چه حقوقی به نامبرده تعلق میگیرد در صورتی که کوچکترین اشاره ای در مورد عیوب بالا نشده وبمن در ابتداء ازدواج چیزی نگفتند تقریبا کلاهی سرم گذاشتند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
نُه دی روز شکوفایی ماست/ روز روشنگری اهل ولاست

نُه دی روز شکوفایی ماست/ روز روشنگری اهل ولاست به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، محمود تاری متخلص به یاسر به مناسبت فرارسیدن نه دی حماسه بزرگ بصیرت شعری را سروده است.
حماسه 9 دی
نُه دی روز تلاطم خیز است
فصل دریا شدن پائیز است
نُه دی روز شقایق ها شد
روز احیا شدن دریا شد
نُه دی روز تجلّی در عشق
روز اظهار ولایت بر عشق
نُه دی روز حقیقت گویی است
در ره عشق سعادت جویی است
نُه دی جلوه جانبازی هاست
صحبت از فتنه براندازی هاست
فتنه گر فتنه بپا داشت اگر
شعله بر آینه بگذاشت اگر
دل به بیگانه سپرد این خائن
بود ابلیس ورا در باطن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
آیین بزرگداشت امامزاده موسی مبرقع(ع) برگزار شد

آیین بزرگداشت امامزاده موسی مبرقع(ع) برگزار شد به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امشب (شنبه 8 دی) در این مراسم گفت: اهل بیت(ع) برای ما درس و الگو هستند و دوست داشتن آنها یک تکلیف است و ما با این دوست داشتن، محبت خود را ثابت خواهیم کرد.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کسی که ولایت اهل بیت(ع) را نپذیرد به مقام آدمیت نمی رسد و راه آدم شدن تنها در گرو ولایت حضرت علی(ع) و اولاد آن حضرت است.
وی با اشاره به برکات زیر پرچم اهل بیت(ع) بودن گفت: قرار گرفتن در زیر این پرچم موجب می شود تا از فتنه در امان بوده و امنیت و آرامش داشته باشیم و باید بدانیم که زمانی که فتنه روشن شود، تر و خشک را با هم می سوزاند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
پدر میثم مطیعی کیست؟ + عکس

پدر میثم مطیعی کیست؟ + عکس به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، میثم مطیعی از مداحان جوان و پر طرفدار کشورمان و فارغ التحصیل دکترای تخصصی رشته علوم قرآن و حدیث از دانشگاه امام صادق (ع) و اکنون عضو هیئت علمی این دانشگاه است. او از شاگردان مرحوم آیت الله آقا مجتبی تهرانی است. وی در سال 89 در دوره دکتری دانشگاه امام صادق ورودی بهمن ماه پذیرفته شد و در سال 94 از رساله دکتری تخصصی خود با عنوان "مبانی و راهکارهای قرآنی و روایی در رویارویی با اهانت به معصومان (علیهم السلام) " دفاع کرد و با نمره عالی قبول شد و ...، چنین پسر انقلابی باید از پدری تلاشگر، جهادی و انقلابی باشد، اما پدر او کیست؟ ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
ترتیل صفحه 545 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن

ترتیل صفحه 545 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت های دینی: امام صادق(ع) فرمودند: هر کس قرآن را از رو بخواند، از بهره بینایی برخوردار است و از گناه پدر و مادرش کاسته می شود، هر چند کافر باشند . (الکافی، جلد 2، صفحه 613)
در ادامه ترتیل آیه 22 سوره مبارکه مجادله و آیات 1 تا 3 سوره مبارکه حشر واقع در صفحه 545 قرآن کریم با صدای استاد شهریار پرهیزکار تقدیم می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
برپایی محافل مذهبی و فرهنگی در مسجد دانشگاه صنعتی شریف

برپایی محافل مذهبی و فرهنگی در مسجد دانشگاه صنعتی شریف امین شریفی در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان به برنامه های هیئت الزهرا(س) مسجد دانشگاه صنعتی شریف در طول هفته اشاره کرد و گفت:هیئت مسجد دانشگاه صنعتی شریف از سال 76 فعالیت خود در این دانشگاه آغاز کرده است و در مناسبت های مذهبی و فرهنگی برنامه های مختلفی برگزار می کند.
مدیرهیئت الزهرا(س) دانشگاه صنعتی شریف بیان کرد: روزهای دوشنبه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر حجت الاسلام کاظم صدیقی، روزهای سه شنبه هیئت هفتگی و درس اخلاق در مسجد دانشگاه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام هدایت با موضوع سبک زندگی شادمانه و امام زمان پسند همراه با مهدکودک مهدیار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 2 ساعت پیش
بزرگداشت حماسه نهم دی در مسجد جامع امام صادق (ع)

بزرگداشت حماسه نهم دی در مسجد جامع امام صادق (ع) به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، همزمان با نهمین سالگرد حماسه نهم دی ماه ویژه برنامه بزرگداشت این حماسه به مدت سه روز در مسجد امام جعفرصادق(ع) به مدت سه روز بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برپا می شود.
این مراسم هفتم دی ماه با سخنرانی حجت الاسلام رکوفیان، استاد دانشگاه و تحلیگر سیاسی آغاز شد و امروز هشتم دی ماه با سخنرانی ساسان زارع، رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه می یابد.
در روز دهم دی ماه هم امینی،معاون سیاسی دانشگاه جامع امام حسین(ع) سخنرانی خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 2 ساعت پیش
برگزاری بزرگداشت حماسه نهم دی در مساجد تهران

برگزاری بزرگداشت حماسه نهم دی در مساجد تهران به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، بزرگداشت سالگرد حماسه نهم دی ماه در مساجد شمال شرق و شرق تهران به شرح زیر برپا می شود .
مسجد جامع قلهک
سخنران: حسین شریعتمداری
قرائت قرآن: کریم منصوری
زمان: هشتم دی ماه
نشانی: خیابان شریعتی، بالاتر از متروی قلهک
مسجد اعظم
سخنران: حجت الاسلام مهدوی
زمان: هشتم دی ماه
نشانی: خیابان شیخ صفی
مسجد جامع نارمک
سخنران: محمد حسین صفار هرندی
زمان: 13 دی ماه
نشانی: نارمک، خیابان سمنگان
مسجد امام خمینی(ره)
سخنران: استاد رضا زاده
زمان: هشتم دی ماه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 2 ساعت پیش
سیدحسن خمینی: تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم

سیدحسن خمینی: تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم یادگار امام با تأکید بر اینکه زیربنای یک جامعه احساس رضایت مردم است، گفت: باید قواعد رفتار انسان ها و علل سقوط و ثبوت را به دست بیاوریم تا در زندگی رعایت کنیم؛ و الّا هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند. اگر قواعد را رعایت نکنید، عرصه را از شما می گیرند.
به گزارش عصرایران به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم دهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی در حسینیه جماران، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص ثابت بودن روند زندگی بشر، بر توجه به سنّت های تاریخی تأکید و اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 2 ساعت پیش
سوگواره امامزاده موسی مبرقع در قم برگزار شد

سوگواره امامزاده موسی مبرقع در قم برگزار شد به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت تهران در این آیین اظهار داشت: دوست داشتن اهل بیت(ع) برای همگان یک تکلیف است و باید کسی که این بزرگان را دوست می دارد را نیز دوست داشته باشیم، چون از لوازم مودت این است که انسان هر کسی را که دوست دارد، دوستان و آثار او را هم از محبت خود محروم نکند.
آیت الله کاظم صدیقی بیان داشت: با سعادت ترین و خوشبخت ترین انسان ها کسانی هستند که به فضل، امتیاز و ارزش هایی که خداوند فقط به پیامبر(ص) و دودمان آن حضرت عطا فرموده است، معرف و شناخت قلبی پیدا کنند.
وی با تاکید بر اینکه کسی که ولایت اهل بیت(ع) را نپذیرد به مقام آدمیت نخواهد رسید، گفت: راه آدم شدن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
حضرت علی (ع) اولین مدافع حرم

حضرت علی (ع) اولین مدافع حرم حجت الاسلام محمد خلیل پور، نماینده ولی فقیه(مدظله) در ستاد پشتیبانی مدافعان حرم حضرت زینب(س) آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار شبستان گفت: شهدای صدر اسلام در قرآن جایگاه ویژه ای دارند ولی جایگاه شهدای این زمان بخاطر نبود معصوم و اراده و اعتقاد درونی افراد، جایگاه رفیع تری به خود اختصاص داده است.
وی به آیه وقاتلوهم حتی لاتکون فتنه و یکون الدین لله اشاره کرد افزود: با تامل در معنی این آیه متوجه می شویم که با کفار در هرکجایی باید جنگید و تا وقتی که از فتنه دست نکشند این جنگ ادامه دارد، این آیه به تنهایی مقام شهیدان به ویژه شهدای مدافع حرم را نشان می دهد چرا که شهدای مدافع حرم کیلومترها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
مکان برگزاری مراسم 9دی در کهگیلویه وبویراحمد اعلام شد

مکان برگزاری مراسم 9دی در کهگیلویه وبویراحمد اعلام شد به گزارش ایرنا، این مراسم در یاسوج در ساعت 10صبح در مصلای حضرت امام خمینی (ره) ، دهدشت مصلای حضرت امام خمینی (ره)10 صبح، گچساران مصلای حضرت امام خمینی (ره) 30 :9 صبح و باشت حسینیه مرحوم کرمی، 30 :9صبح برگزار می شود.
در شهر چرام مراسم 9دی در ساعت 10صبح مسجد حضرت ابوطالب (ع) ، لنده مصلای حضرت امام خمینی (ره) 10 صبح ، لیکک مصلای حضرت صاحب الزمان (عج) 10 صبح، سی سخت مسجد جامع، 10 صبح و پاتاوه مسجد جامع حضرت صاحب الزمان (عج) 10 صبح برگزار می شود.
همچنین در مارگون دبیرستان رضوان ساعت 9صبح در محل برگزاری نماز جمعه ساعت ، چیتاب مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) 10 صبح ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 4 ساعت پیش
تلاوت مجلسی سوره مبارکه رعد آیات 2-4 با صدای محمد هلیل

تلاوت مجلسی سوره مبارکه رعد آیات 2-4 با صدای محمد هلیل به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،سوره رعد، سیزدهمین سورهٔ قرآن و جزو سوره های مدنی است که در جزء سیزدهم قرآن جای گرفته است. رعد به معنای غرش آسمان است و از آیه سیزدهم گرفته شده است. این سوره درباره توحید و قدرت خداوند، حقانیت قرآن و نبوت پیامبر اسلام، رستاخیز و وصف بهشت و جهنم سخن می گوید.
از آیات مشهور این سوره آیه 28 است که آرامش دل ها را در گرو یاد خدا می داند و آیه 43 که بنابر نظر برخی مفسران، مراد از من عنده علم الکتاب در آن، امام علی(ع) است. نقل شده است هر کس سوره رعد را تلاوت کند، خداوند ده برابر ابرهای موجود در گذشته، حال و آینده به او حسنه می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 4 ساعت پیش
قم| انتخاب اشتباه در انتخابات عامل اصلی مشکلات معیشتی و اقتصادی است

قم| انتخاب اشتباه در انتخابات عامل اصلی مشکلات معیشتی و اقتصادی است به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی شامگاه امشب در مراسمی که به مناسبت ارتحال امامزاده امام موسی مبرقع(ع) که در مزار این امامزاده جلیل القدر برگزار شد، اظهار داشت: آن چیزی که زمینه های محبت به اهل بیت(ع) را در وجود انسان ایجاد می کند مسئله معرفت و شناخت است.
وی با برشمردن برخی از آثار و لوازم معرفت افزود: از لوازم مهم معرفت دوست داشتن همزمان اهل بیت(ع) و پیروان ویاران آن ها است، چیزی که مهم بوده این است که باید از خدا بخواهیم ما را در دنیا و آخرت از انسان های نیکو و الهی جدا نکند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 4 ساعت پیش
سید حسن خمینی: هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم/ به هر قیمتی باید مردم احساس رضایت کنند

سید حسن خمینی: هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم/ به هر قیمتی باید مردم احساس رضایت کنند یادگار امام با تأکید بر اینکه زیربنای یک جامعه احساس رضایت مردم است، گفت: باید قواعد رفتار انسان ها و علل سقوط و ثبوت را به دست بیاوریم تا در زندگی رعایت کنیم؛ و الّا هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند. اگر قواعد را رعایت نکنید، عرصه را از شما می گیرند.
به گزارش عصرایران به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم دهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی در حسینیه جماران، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص ثابت بودن روند زندگی بشر، بر توجه به سنّت های تاریخی تأکید و اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
حضور مبلغین حوزه علمیه الغدیر در مدارس غیزانیه

حضور مبلغین حوزه علمیه الغدیر در مدارس غیزانیه سیروس حسین پور، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 اهوازدر گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، گفت: به منظور معرفت افزایی و تبلیغ آموزه های اخلاقی و تربیتی دینی در بین دانش آموزان مدارس غیزانیه ، روحانیون معظم حوزه علمیه الغدیر اهواز حضور پیدا کردند.
وی افزود: اگر دانش آموزان با اسلام ناب محمدی آشنا شوند هرگز به انحراف کشیده نمی شوند.
حسین پور بیان داشت: یکی از اهداف حضور طلاب در مدارس، شکل گیری عمیق باورهای اعتقادی و دینی به صورت تئوری و عملیاتی می باشد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز عنوان کرد: مبلغین به تشریح و بیان نکات اخلاقی و تربیتی، احکام دینی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
انتقاد شدید آیت الله نوری همدانی از روحیه کاخ نشینی مسئولان

انتقاد شدید آیت الله نوری همدانی از روحیه کاخ نشینی مسئولان به گزارش مشرق ، آیت الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان و فضلای حوزه علمیه که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به آیه ای از سوره کریمه انفال اظهار داشت: اگر گروه حق در دفاع از راه الهی استوار و پایداری داشته باشند خداوند آن ها را یاری کرده و دستاوردهای فراوانی را برای آن ها به وجود می آورد.
وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور فرانسه افزود: امروز جنبش جلیقه زردهای فرانسه رسماً اعلام می کنند که از انقلاب ایران و از اندیشه های امام راحل الهام گرفته اند، انقلاب اسلامی باوجود تمام مشکلات و موانع به سمت رشد و ترقی گام برمی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
روایتی از اولین تظاهرات مردم آبادان علیه رژیم پهلوی و اقامه اولین نماز جمعه

روایتی از اولین تظاهرات مردم آبادان علیه رژیم پهلوی و اقامه اولین نماز جمعه به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، آیت الله غلامحسین جمی، از مبارزین نهضت اسلامی و اولین امام جمعه آبادان در 8 دیماه 1387 دار فانی را وداع گفت. به مناسبت سالروز درگذشت این روحانی مبارز و انقلابی، بخشی از خاطرات وی که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است، منتشر می شود.
نخستین راهپیمایی مردم آبادان علیه رژیم پهلوی
آیت الله جمی درباره ساماندهی راهپیمایی های مردم آبادان علیه رژیم پهلوی می گوید: راهپیمایی هایی که در آبادان شکل می گرفت، از متن مردم بود. یک عده برادران مذهبی و انقلابی که از اصناف و اقشار مختلف؛ فرهنگیان، بازاریان، تجار، دانشجویان، کارگران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
انتقاد آیت الله نوری همدانی از کاخ نشینی مسئولان

انتقاد آیت الله نوری همدانی از کاخ نشینی مسئولان مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از روحیه کاخ نشینی و تجمل پرستی برخی از مسئولان گفت: کاخ نشینی و تجمل گرایی مدیران و مسئولان در اسلام مضموم است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان و فضلای حوزه علمیه که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به آیه ای از سوره کریمه انفال اظهار داشت: اگر گروه حق در دفاع از راه الهی استوار و پایداری داشته باشند خداوند آن ها را یاری کرده و دستاوردهای فراوانی را برای آن ها به وجود می آورد.
وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور فرانسه افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
از نظر قرآن انسان دارای چه جایگاه و ارزشی است؟

از نظر قرآن انسان دارای چه جایگاه و ارزشی است؟ تمدن ماشینی غرب، و قدرت فزاینده تکنیک چشم ها را خیره و عقل های ظاهربین را، مبهوت ساخت، ونسل معاصر را بر آن داشت که به زندگی نیاکان خود با دیده تمسخر بنگرد و آنان را بیچارگانی بیندیشد که چشم وگوش بسته در جهان زیستند و رفتند.
قدرت ماشین تحول عظیمی در مسأله تولید و مصرف پدید آورد، و زراندوزی و ثروت یابی را بطور کامل آسان ساخت و در نتیجه تمایلات درونی انسان هارا تحریک نمود و در این مجال حس طمع و آز انسان بیش از هر حسی، شانس داشت.
توجه به یک حس و نادیده گرفتن دیگر تمایلات درونی، سبب شد که بسیاری از مرزهای اخلاقی آسیب پذیرد و کرامت و شرافت انسانی در ثروت وتولید خلاصه گردد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
موجه کردن تأخیر کارمندان در ژاپنی ها +عکس

موجه کردن تأخیر کارمندان در ژاپنی ها +عکس به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، ژاپنی ها همیشه به پرکار بودن و اخلاق مداری در زندگی اجتماعی شناخته شده اند؛ مردمانی که بر اساس آموزه های سنتی خود یاد گرفته اند در زندگی خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، اصول اخلاقی را رعایت کنند و به یکدیگر احترام بگذارند. انضباط فردی و اجتماعی و به ویژه تعهد کاری از خصائص مهم مردم این سرزمین است که به آن پایبند بوده و سعی می کنند آن را در جامعه خود رواج دهند.
یکی از همین آداب، پایبندی به انضباط اجتماعی و تعهد کاری است که یکی از مثال های آن موجه کردن تأخیر کارمندان است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
همه باید برای ریشه کن شدن بی سوادی تلاش کنند

همه باید برای ریشه کن شدن بی سوادی تلاش کنند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار مسئولان سواد آموزی استان قم بر ریشه کن شدن بی سوادی در جامعه تأکید کرد و گفت: باید همه مسئولان برای ریشه کن شدن بی سوادی و جهالت در جامعه تلاش کنند.
وی با بیان اینکه هیچ دردی بدتر از جهالت ونادانی نیست، افزود: بی سوادی درد بسیار بزرگ در جامعه است و شخص بی سواد، مانند کسی است که بینایی ندارد و دشمن سریع بر او مسلط می شود.
استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه همه مصیبت ها و مشکلات از صدر اسلام به خاطر جهالت، بی سوادی و بی بصیرتی مردم بوده است، گفت: اگر جامعه ای بی سواد و بی بصیرت نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 6 ساعت پیش
مدعیان حقوق بشرِ دنیا از فجایع فرانسه خجالت زده باشند

مدعیان حقوق بشرِ دنیا از فجایع فرانسه خجالت زده باشند به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی امام خمینی (ره) در جمع تعدادی از فعالان عرصه زنان وجود نیروهای دلسوز، کارآمد و فداکار که برای مصالح کشور و مردم جامعه، تلاش می کنند را یکی از نتایج انقلاب برشمرد و اظهار کرد: برخی مشکلاتی که در این جلسه در حوزه جمعیت و زنان ذکر شد، بخش کوچکی از مشکلات کشور است که در سایر بخش های کشور نیز وجود دارد و متأسفانه این مشکلات ناشی از ندانستن مسئله و یا نبود راه حل نیست، بلکه عده ای حاضر نیستند عمل کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 6 ساعت پیش
عزت در سایه اطاعت خداوند حاصل می شود

عزت در سایه اطاعت خداوند حاصل می شود به گزارش جام نیوز ، هر انسانی دوست دارد پیش دیگران عزیز باشد و در حقیقت انسان به طور غریزی دنبال عزتمندی است. در روایات آمده است که خداوند متعال اسباب عزتمندی را در اطاعت خود قرار داده است. این بدان معناست که هر کسی راه اطاعت و بندگی خداوند متعال را در پیش بگیرد خداوند محبت او را در قلوب مسلمانان و مومنین قرار می دهد و در نزد آنها عزیز می شود.
در روایتی آمده است که خداوند متعال می فرماید: وَضَعْتُ الْعِزَّ فی طاعَتی (بحارالانوار، ج 78، ص 453) ؛ عزّت را در اطاعت خویش قرار دادم
امیرمؤمنان امام علی علیه السلام نیز می فرمایند: مَنْ اطاعَ اللَّهَ سُبْحانَهُ عَزَّ وَ قَوی (شرح غررالحکم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 6 ساعت پیش
بزرگداشت آیت الله شاهرودی در مسجد سید اصفهان برگزار شد

بزرگداشت آیت الله شاهرودی در مسجد سید اصفهان برگزار شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، در این مراسم آیت الله عبداللهی امام جمعه سپاهان شهراز ویژگی های اخلاقی این عالم بزرگوار سخن گفت و تاکید کرد: ایشان در زمینه ی احکام و فقه مهارت بسیاری داشتند و آثار وجودی ایشان تا سالیان سال بسیاری از طلاب و علما را بهرمند خواهد کرد.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در خصوص شخصیت مرحوم هاشمی شاهرودی گفت : من از نزدیک به ایشان ارادت داشتم و یکی از ویژگی های شاخص ایشان نبوغ علمی بود به نحوی که ایشان مطالب اساتیدی را خود به تحریر در آوردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 6 ساعت پیش
سوگواره امامزاده موسی مبرقع(ع) در قم برگزار می شود

سوگواره امامزاده موسی مبرقع(ع) در قم برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، به مناسبت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت موسی مبرقع(ع) فرزند بلافصل امام جواد(ع)، مراسم عزاداری و سوگواری در جوار مرقد مطهر این امامزاده واجب التعظیم برگزار خواهد شد.
بر این اساس آستان مقدس ایشان بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء شنبه هشتم دی ماه، میزبان عزاداران می باشد.
در این مراسم آیت الله صدیقی به سخنرانی می پردازد و حاج محسن طاهری و حاج حسن شالبافان هم مداحی و روضه خوانی می کنند.
آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) در خیابان طالقانی (آذر) کوی 59 واقع است.
انتهای پیام/2258 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 7 ساعت پیش
نمازخانه های زندان های کردستان توسعه و تجهیز می شود

نمازخانه های زندان های کردستان توسعه و تجهیز می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، مدیرکل و اعضای شورای اقامه نماز زندان های استان امروز با رئیس ستاد اقامه نماز کردستان دیدار و فعالیت های انجام شده در راستای ترویج این فریضه الهی در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان را بررسی کردند.
مدیرکل زندان های استان کردستان در این دیدار اکثریت جامعه هدف زندان ها در بحث اقامه نماز را زندانیان قشر آسیب دیده جامعه دانست و اظهار داشت: تفاوت اصلی زندان ها با سایر دستگاه های اجرایی در بسیاری از فعالیت های فرهنگی و بالاخص نماز، جامعه هدفی است که با آن سرورکار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 7 ساعت پیش
قم| مشکلات معیشتی و اقتصادی طلاب را در مضیقه و استیصال قرار داده است

قم| مشکلات معیشتی و اقتصادی طلاب را در مضیقه و استیصال قرار داده است به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی نژاد عصر امروز در دیدار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: 9 دی ماه سال 88 در حکم انقلاب سوم است.
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه افزود: حادثه 19 دی از بیت آیت الله نوری همدانی آغاز و اتفاقات تلخ بعدی شکل گرفت،حرکت تاریخی مردم قم در 19 دی زمینه های شکل گیری انقلاب اسلامی را به وجود آورد.
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه عنوان کرد: در حال حاضر دوره هشتم مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه مشغول فعالیت است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 7 ساعت پیش
رییس ستاد سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن معرفی شد

رییس ستاد سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن معرفی شد به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا ، طی حکمی از سوی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی به سمت رئیس ستاد برگزاری سی وششمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم منصوب شد.
متن حکم به این شرح است:
جناب حجت الاسلام آقای سید مصطفی حسینی
به موجب این حکم جنابعالی به عنوان رئیس ستادبرگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم منصوب می شوید.
لازم است بابه کارگیری تمام توان و ظرفیت های موجود و مشارکت گیری از دستگاه های اجرایی کشور نسبت به برگزاری هرچه باشکوه تر این دوره از مسابقات اقدام و گزارش پیشرفت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 8 ساعت پیش
استاد پرورش از خط خدمت به مردم خارج نشد

استاد پرورش از خط خدمت به مردم خارج نشد به گزارش خبرگزاری فارس ، در متن پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(دامت برکاته) به همایش بزرگداشت استاد سید علی اکبر پرورش(رض) که شامگاه جمعه هفتم دی ماه توسط مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبائی در این همایش قرائت شد آمئه است، بسم الله الرحمن الرحیم ﴿ مَن کَانَ یُرِیدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمِیعًا إِلَیْهِ یَصْعَدُ الْکَلِمُ الطَّیِّبُ وَالْعَمَلُ الصَّالِحُ یَرْفَعُهُ ﴾﴿فاطر، آیه10﴾ یعنی کسی که خواهان عزت است و می خواهد در بین مردم و جامعه عزتمند باشد باید این مهم را از خدا بخواهد چرا که همه عزت از آن خداست و سخنان پاکیزه به سوی او صعود می کند و عمل صالح ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 8 ساعت پیش
نماینده ولی فقیه در سپاه قدس: اگر دستمان را در دست ولایت نگذاریم، توحیدمان کامل نمی شود

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس: اگر دستمان را در دست ولایت نگذاریم، توحیدمان کامل نمی شود خبرگزاری ایسنا: حجت الاسلام و المسلمین"علی شیرازی" در نشست بصیرتی "مشق حضور" در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) مبنی بر گفتن لا اله الا الله و رستگار شدن اظهار کرد: منظور از این حدیث نفی هر وجود غیر از خدا و نفی استکبار و رفتن زیر چتر خدای واحد است که این امر به بیان ساده و در عمل دشوار است.
وی افزود: منظور این است انسان در عمل بپذیرد خداوند همه کاره و قدرت و عزت دست اوست و مسلمین را بر کفر غالب می کند.
شیرازی با اشاره به تجلیل کرمانی ها از سردار سلیمانی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 9 ساعت پیش
مصباح یزدی: مدعیان آزادی، فرانسه را ببینند و از خجالت بمیرند/اسلام فقط برای معیشت مردم نیامده است

مصباح یزدی: مدعیان آزادی، فرانسه را ببینند و از خجالت بمیرند/اسلام فقط برای معیشت مردم نیامده است آفتاب نیوز :
آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، در جمع تعدادی از فعالان عرصه زنان وجود نیروهای دلسوز، کارآمد و فداکار که برای مصالح کشور و مردم جامعه، تلاش می کنند را یکی از نتایج انقلاب برشمرد و گفت: برخی مشکلاتی که در این جلسه در حوزه جمعیت و زنان ذکر شد، بخش کوچکی از مشکلات کشور است که در سایر بخش های کشور نیز وجود دارد و متأسفانه این مشکلات ناشی از ندانستن مسئله و یا نبود راه حل نیست، بلکه عده ای حاضر نیستند عمل کنند؛ یکی نمونه ساده آن، ربا در جامعه است و هیچ مسئولی هم از آن احساس نگرانی نمی کند؛ بلکه بالاتر گاهی منت بر سر مردم می گذارند که وام ربوی را با نرخ کمتر به آن ها اختصاص می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 9 ساعت پیش
مردم در حماسه 9 دی راه و جهت حرکت را به درستی پیدا کردند

مردم در حماسه 9 دی راه و جهت حرکت را به درستی پیدا کردند به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام مصطفی آشناگر امام جمعه موقت گناوه ظهر شنبه در مراسم هفتگی هیئت ال یاسین گناوه به مناسبت نهم دی و روز میثاق با ولایت اظهار داشت: نماز جماعت و برگزاری آن نمونه ای از تابعیت از امام و ولی امر است و به ما یاد می دهد که باید تابع و گوش به فرمان ولی امر بود و از وی تبعیت کرد.
وی افزود: همانگونه که در نماز جماعت اعمال انسان در گرو تبعیت از امام جماعت است و اگر تبعیت از امام نباشید اعمال باطل است در جامعه نیز باید همراه و تابع امام و ولی بود.
وی با اشاره به روایات الهی پیرامون تبعیت و تسلیم در برابر امر الهی و ولی امر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 9 ساعت پیش
اگر دستمان را در دست ولایت نگذاریم، توحیدمان کامل نمی شود

اگر دستمان را در دست ولایت نگذاریم، توحیدمان کامل نمی شود به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین"علی شیرازی" در نشست بصیرتی "مشق حضور" در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) مبنی بر گفتن لا اله الا الله و رستگار شدن اظهار کرد: منظور از این حدیث نفی هر وجود غیر از خدا و نفی استکبار و رفتن زیر چتر خدای واحد است که این امر به بیان ساده و در عمل دشوار است.
وی افزود: منظور این است انسان در عمل بپذیرد خداوند همه کاره و قدرت و عزت دست اوست و مسلمین را بر کفر غالب می کند.
شیرازی با اشاره به تجلیل کرمانی ها از سردار سلیمانی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 9 ساعت پیش
روایتی عجیب از مظلومیت شهدای کربلای 4/گروهان هایی که دیگر بازنگشتند

روایتی عجیب از مظلومیت شهدای کربلای 4/گروهان هایی که دیگر بازنگشتند به گزارش خبرآنلاین بخشی از این کتاب را می خوانید:
صبح روز 29 آذر 65،بلندگوی گردان به صدا در آمد که کلیه برادران گردان یاسین را به مسجد می خواند. برادر جلیل محدثی رفت پشت میکروفن و شروع کرد بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین. و سارعو الی مغفره من ربکم...
تا این آیه تلاوت شد، صدای گریه خوشحالی بچه ها درآمد. بوی عملیات می آمد. مضمون صحبتها از برنامه غواصی یی بود که به لشگر 21 امام رضا(ع) داده شده بود. برای کار در اروند و توجیهات جزئی تر توسط گروهانها و دسته ها انجام می شود. کار توجیه بسیار دقیق بود.
مأموریت لشگر21 امام رضا(ع) ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 10 ساعت پیش
گرامیداشت یوم الله 9 دی در قاب شبکه قرآن

گرامیداشت یوم الله 9 دی در قاب شبکه قرآن به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، همزمان با نهم دی ماه و به مناسبت گرامیداشت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه هایی را به همین مناسبت به روی آنتن خواهد برد.
برنامه روزی بهتر که هر روز از ساعت 9 صبح به صورت زنده به روی آنتن می رود در برنامه روز یکشنبه 9 دی با دعوت از حجت الاسلام تویسرکانی به موضوع بصیرت در قرآن خواهد پرداخت.
مجله اطلاع رسانی رصد با دعوت از حجت الاسلام قاضی عسکر به این موضوع خواهد پرداخت.
قطعه های کوتاه کارشناسی توسط آیت الله علم الهدی، قنبری و حجج اسلام رحیمیان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 10 ساعت پیش
اسناد شهید مطهری به سازمان اسناد اهدا شد

اسناد شهید مطهری به سازمان اسناد اهدا شد به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،خانواده شهید مرتضی مطهری با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی، با اشرف بروجردی، رئیس این سازمان دیدار و گفت وگو کردند.
در این دیدار مقرر شد اسناد، کتاب ها و دست نویس های شهید آیت الله شهید مرتضی مطهری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی اهدا شود تا پس از مرمت، در آرشیو نگهداری شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 10 ساعت پیش
گرامیداشت یوم الله 9 دی در قاب شبکه قرآن

گرامیداشت یوم الله 9 دی در قاب شبکه قرآن به گزارش خبرگزاری فارس؛ همزمان با نهم دی ماه و به مناسبت گرامیداشت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه هایی را به همین مناسبت به روی آنتن خواهد برد.
برنامه روزی بهتر که هر روز از ساعت 9 صبح به صورت زنده به روی آنتن می رود در برنامه روز یکشنبه 9 دی با دعوت از حجت الاسلام تویسرکانی به موضوع بصیرت در قرآن خواهد پرداخت.
مجله اطلاع رسانی رصد با دعوت از حجت الاسلام قاضی عسکر به این موضوع خواهد پرداخت.
قطعه های کوتاه کارشناسی توسط آیت الله علم الهدی، قنبری و حجج اسلام رحیمیان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
تفسیر و ثواب خواندن سوره فیل چیست؟

تفسیر و ثواب خواندن سوره فیل چیست؟ پیامبر اسلام(ص) و مسلمانان در محیط مکه، در اقلیتی محض بودند و مشرکان آنها را جهت اعتقاداتی که داشتند، زیر فشار و اذیت، قرار می دادند. خداوند در آیات بسیاری از پیامبر(ص) و مسلمانان حمایت کرده و مشرکان را از کارهایشان بیم داده است. سوره فیل در واقع بیانی از یک واقعه تاریخی است که در راستای اطمینان دادن و اعلام حمایت از پیامبر می باشد، به این صورت که ابرهه و سپاه فیل سوار که به قصد مبارزه با خداوند آمده بودن و بنابر نابودی کعبه داشتند، با معجزه الهی، نابود گردیدند و حال تو ای پیامبر که از کعبه برای ما عزیزتر و والاتر هستی، بدان از تو نیز حمایت کرده و مخالفانت را به سزای اعمالشان خواهیم رساند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
علما در سخت ترین دوران ها همراه مردم بودند

علما در سخت ترین دوران ها همراه مردم بودند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل هادوی، ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی(ره) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که با حضور حجت الاسلام المسلمین نعمت زاده امام جمعه مرند، داود گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مرند در مسجد قیام این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه معیار برای شناخت شخصیت، کلام وحی قرآن مجید و روایات اهل بیت(ع) است، ابراز داشت: بدون الهام از قرآن و اهل بیت(ع) نمی توان افراد و سرنوشت آن ها را شناخت و حق و باطل را تشخیص داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
نقش مردم در شکل گیری حکومت عدل / استبداد و دموکراسی غربی یک ریشه دارند

نقش مردم در شکل گیری حکومت عدل / استبداد و دموکراسی غربی یک ریشه دارند به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس با هجوم امواج شبهات و اشکالات مکاتب التقاطی و غیروحیانی پس از انقلاب اسلامی و مضاعف شدن این هجمه ها در سال های اخیر شایسته است نخبگان حوزه و دانشگاه بررسی ادله عقلی و نقلی بحث پر اهمیت حکومت اسلامی و ولایت فقیه را با نگاهی نو و متناسب با فضای جدید جامعه جهان اسلام و جامعه جهانی مورد بررسی و کنکاش قرار بدهند. در همین راستا سلسله دروس استاد آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی می تواند ارائه دهنده بینشی نو و دقیق در این باب باشد.
تفاوت ابتلائات امت هایی که با حکومت الهی پیمان بسته اند با سایر امت ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 12 ساعت پیش
9 دی، روز میثاق امت با ولایت

9 دی، روز میثاق امت با ولایت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، و بنا به اعلام روابط عمومی مرکز آموزش 05 به مناسبت فرا رسیدن روز بصیرت و میثاق ملت با ولایت در جلسه آگاه سازی سیاسی با حضور نماینده، ولی فقیه در سپاه قدس در مرکز آموزش 05 برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی نماینده، ولی فقیه در سپاه قدس در مرکز آموزش 05 ضمن گرامیداشت این روز وجود، ولی فقیه را از نعمات عزیز و عظیم الهی دانسته و گفت: تضعیف نظام در دو چیز است فتنه و کم کاری که در فتنه 88 اهمیت وجود مقدس ولایت فقیه برای همگان ثابت شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 12 ساعت پیش
اهمیت سرمه کشیدن در دین مقدس اسلام

اهمیت سرمه کشیدن در دین مقدس اسلام در دین اسلام سرمه کشیدن به چشم ها برای خانم ها و آقایان پیشنهاد شده هست و روایات بسیاری هم در این مورد وجود دارد.امروزه مسأله پیشگیری در محافل پزشکی و بهداشتی بطور جدّی پیگیری می شود و به مردم نیز سفارش می گردد، در حالی که اگر نگاهی گذرا به احکام سعادت بخش اسلام داشته باشیم،
بوضوح و روشنی در می یابیم که اسلام عزیز در هزار و چهار صد سال پیش پا فشاری و تأکید عجیبی بر پیشگیری در مسائل معنوی و مادّی نموده هست، تا جامعه اسلامی و مسلمانان هم از آلودگی به بیماریهای روحی و اخلاقی و روانی مصون بمانند، و هم بدن و جسم آنان مبتلا به امراض و ناراحتی های گوناگون نگردد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 12 ساعت پیش
تاکید آیت الله علوی گرگانی بر ریشه کنی بی سوادی در کشور

تاکید آیت الله علوی گرگانی بر ریشه کنی بی سوادی در کشور به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام قاسمی نیا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم که در بیت این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به سی ونهمین سال تأسیس نهضت سوادآموزی در کشور اظهار داشت: امیدواریم در آینده نزدیک ریشه بی سوادی و جهل و نادانی را در کشور از بین برده و آن را ریشه کن کنیم.
وی افزود: تمام مصیبت ما از صدر اسلام تابه حال همین بی سوادی بوده و اکثریت حرکت های اجتماعی مردمی که خوبی ها را از بین برده از جهل مردم بوده است، چراکه بی سوادان نمی دانند کاری که انجام می دهند درست است یا نه ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری قصه خوانی از کتاب قصه هایی از بانو فاطمه (س) در مدرسه راویان حدیث بهبهان

برگزاری قصه خوانی از کتاب قصه هایی از بانو فاطمه (س) در مدرسه راویان حدیث بهبهان حسین امیدیان، مسئول کتابخانه عمومی شهید مسعود پیشبهار بهبهان در گفتگو با گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، گفت: برنامه قصه خوانی از کتاب قصه هایی از بانو فاطمه (س) و آموزش کاردستی توسط کتابدار این کتابخانه در مدرسه "راویان حدیث" این شهرستان برگزار شد.
وی اظهار کرد: زندگانی پیامبر (س) و سلاله پاک وی همواره الگوی ما مسلمانان بوده و آشنایی با نحوه زندگی و رفتار ها و خلق و خوی این انسان های فرهیخته از دوران کودکی چه آن زمان که قصه های آنان سینه به سینه از پدران و مادران برای فرزندان نقل می شد و چه اکنون که در کتاب های زندگانی پیامبر و امامان، خوانده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
عملی کردن فقه اجتماعی، تکلیف دولت است/ وجوب هنجارسازی رفتارها

عملی کردن فقه اجتماعی، تکلیف دولت است/ وجوب هنجارسازی رفتارها به گزارش خبرنگار مهر ، متن زیر مشروح جلسه بیست و سوم درس خارج فرهنگ آیت الله محسن اراکی است که در ادامه می خوانید؛
مقدمه
فرهنگ یک نظام ارزشی است که همه فعّالیّت های ارادی انسان را در برمی گیرد؛ مجموعه ای از داوری های ارزشیِ به هم پیوسته و متکامل درباره کلیه رفتارهای انسانیِ انسان که مجموعه ساختاری هماهنگ و واحدی را شکل می دهند.از سویی فرهنگ خاستگاه رفتارهای ارادی انسانیِ فردی و اجتماعی است و لذا هرگونه تغییر در رفتارهای فردی و اجتماعی، دگرگونی در نظام فرهنگی را می طلبد و نیز هرگونه تغییر در نظام فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری طرح آموزشی کتابداران کانون های مساجد همدان

برگزاری طرح آموزشی کتابداران کانون های مساجد همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، طرح آموزش کتابداران کتابخانه های کانون های مساجد با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر کل نهاد کتابخانه های استان و 50 نفر از کتابداران در کانون امام صادق (ع) مریانج برگزار شد
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان در این خصوص گفت: این طرح با هدف آشنایی با ویژگی ها و توانمندی های کتابداران، ضرورت آموزش کتابداران و مروجان کتابخوانی، همچنین آشنایی با روش های مختلف ترویج کتابخوانی برای نوجوانان برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های سیمای مرکز اردبیل شنبه 8 دی ماه

جدول پخش برنامه های سیمای مرکز اردبیل شنبه 8 دی ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، برنامه های امروز سیمای صدا و سیمای مرکز اردبیل را مشاهده کنید.
ویژه برنامه شبانه 01:20
ترتیل خوانی قرآن کریم 04:25
برنامه مذهبی صبح 04:52
سخنرانی 06:36
مستند 07:17
تزه گون 08:00
اوشاقلار سلام 08:54
خبر 09:30
ائویم قراریم 10:00
سریال 11:02
برنامه مذهبی ظهر 11:57
خطبه های نماز جمعه 12:13
خطبه های نماز جمعه 12:17
مستند 12:58
مستند 12:59
سینمایی 13:53
کندحیاتی 15:25
اوشاقلار سلام 16:00
ائویم قراریم 16:38 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
برنامه های بصیرت افزایی با عنوان "چله انقلاب "در حرم رضوی

برنامه های بصیرت افزایی با عنوان "چله انقلاب "در حرم رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی امروز با بیان این مطلب گفت: این برنامه ها در قالب نشست های تخصصی با موضوع پرسمان های نهم دی برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سلطانی افزود: دعوت از سخنرانان مطرح کشور و ایراد سخنرانی بین زائران با محوریت دستاوردهای انقلاب اسلامی از مهم ترین این برنامه ها است.
وی گفت: همچنین دوره های آموزشی تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و هم اندیشی امامان جماعات از دیگر برنامه های "چله انقلاب" در حرم مطهر رضوی است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
برگزاری آیین پاسداشت حماسه 9 دی در مازندران

برگزاری آیین پاسداشت حماسه 9 دی در مازندران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران اعلام کرد: آیین گرامیداشت حماسه 9 دی ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با شعار 40 سال ولایت مداری، بصیرت و استقامت رمز جاودانگی در شهر های مازندران برگزار می شود.
در ساری: یکشنبه 9 دی، ساعت 9:30 در امام زاده یحیی ساری
قائم شهر: شنبه 8 دی ساعت 14:30 در حسینیه عاسقان ثارالله
بابل: ساعت 10 صبح روز یک شنبه در آستانه امام زاده قاسم (ع)
نکا: شنبه 8 دی بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
سفرهای ارزان قیمت به عتبات از سر گرفته شد

سفرهای ارزان قیمت به عتبات از سر گرفته شد به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، سال گذشته با توجه به لزوم افزایش اعزام های مشتاقان زیارت امام حسین (ع) و سایر اعتاب مقدسه عراق، سازمان حج و زیارت سفرهای ارزان قیمت به عتبات را برای اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه راه اندازی کرد.
بر همین اساس بسیاری از زائران و مشتاقان سفر به عتبات که از تمکن مالی برخوردار نبودند، توانستند با استفاده از این ظرفیت به سفر عتبات مشرف شوند که بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، این زائران از امکانات و تسهیلاتی که پیش بینی شده بود، رضایت کامل داشتند.
اعزام های ارزان قیمت به عتبات از سر گرفته شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
وقف منزل مسکونی با نیت سکونت طلاب و استادان حوزه علمیه

وقف منزل مسکونی با نیت سکونت طلاب و استادان حوزه علمیه به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان گفت: هفتمین وقف جدید اصفهانی ها در امسال از آقای فتجی در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه به نام این واقف نیک اندیش ثبت شد.
حجت الاسلام مهدی طاهری افزود: این واقف نیک اندیش منزلی مسکونی خود را با عرصه 92 و عیان 277 مترمربع دارای سه واحد وقف طلاب و استادان حوزه علمیه کرده است.
وگفت: براساس وقف نامه تنظیم شده این منزل مسکونی برای سکونت طلاب و استادان حوزه علمیه اصفهان بدون منزل مسکونی وقف شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
مناظره داغ احمد رهدار ومهدی نصیری/ فقه نظام ساز؛ امکان یا امتناع؟

مناظره داغ احمد رهدار ومهدی نصیری/ فقه نظام ساز؛ امکان یا امتناع؟ به گزارش مشرق، چندی پیش بود که آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی از عدم وجود چیزی به نام فقه نظامات سخن گفت و اظهار داشت امام اجتهاد موجود را کافی نمی دانست ولی فقه را کافی می داند منتهی فقهی که باید در آن فکر بشود، نوآوری بشود. در فقه نیاز به نوآوری های فراوان داریم، افق های زیادی در فقه باز می شود منتهی همین فقه موجود است نه اینکه ما چیزی به نام فقه نظامات داشته باشیم.
پس از این اظهارات بود که واکنش های مختلفی در مورد فقه نظام صورت گرفت. یکی از این واکنش ها یادداشت مهدی نصیری با عنوان فقه نظام ساز داریم یا نداریم؟ بود که با پاسخ حجت الاسلام رضا غلامی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
آیت الله نوری همدانی: مرحوم پرورش در زمینه خدمتگذاری به مردم و تعلیم و تعلم خوش درخشید

آیت الله نوری همدانی: مرحوم پرورش در زمینه خدمتگذاری به مردم و تعلیم و تعلم خوش درخشید به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان در پیامی به همایش بزرگداشت مرحوم علی اکبر پرورش که شامگاه جمعه در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: بسم الله الرحمن الرحیم ﴿ مَن کَانَ یُرِیدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمِیعًا إِلَیْهِ یَصْعَدُ الْکَلِمُ الطَّیِّبُ وَالْعَمَلُ الصَّالِحُ یَرْفَعُهُ ﴾﴿فاطر، آیه 10﴾یعنی کسی که خواهان عزت است و می خواهد در بین مردم و جامعه عزتمند باشد باید این مهم را از خدا بخواهد چرا که همه عزت از آن خداست و سخنان پاکیزه به سوی او صعود می کند و عمل صالح را رفعت می بخشد و بالا می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
ثبت نام متقاضیان سفر به عتبات آغاز شد

ثبت نام متقاضیان سفر به عتبات آغاز شد مرتضی آقایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حج و زیارت ایرنا افزود: زائران ثبت نام کننده در سامانه حج و زیارت تحت پوشش کامل خدمات درمانی، بیمه ای و امنیتی هستند و از ابتدا تا آخر بهمن به عتبات اعزام خواهند شد.
وی اظهار داشت: اعزام زائران در قالب کاروان های چهل نفره بوده و طبق برنامه ریزی 7 شب و 8 روز به طول خواهد انجامید.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: زائران عتبات بنا به نوع کیفیت کاروان ها می توانند برای سفرهای زمینی از یک میلیون و 900 تا دو میلیون و 100 هزار تومان پرداخت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
اگر خونم بر زمین ریخته شود در هر قطره اش نام خمینی(ره) را می بینید

اگر خونم بر زمین ریخته شود در هر قطره اش نام خمینی(ره) را می بینید خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت های دینی: در ادامه دیدار های جامعه قرآنی با خانواده های معظم شهدا، هیأتی متشکل از نمایندگان شورای عالی قرآن، سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ، اتحادیه تشکل های قرآن و عترت و جمعی از نمایندگان رسانه ها به دیدار خانواده شهید محمد رضا امیدوار رفتند.
شهید محمد رضا امیدوار اول فروردین 1344 در خانواده ای مذهبی در تهران چشم به جهان گشود. از کودکی با قرآن مأنوس بود و به تلاوت قرآن علاقه زیادی داشت. در دوران مدرسه فعالیت های مختلفی در مسجد باب الهوائج داشت و در کنار تلاوت به حفظ قرآن و هم مشغول بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
بزرگداشت سالگرد درگذشت علی اکبر پرورش در قم برگزار شد

بزرگداشت سالگرد درگذشت علی اکبر پرورش در قم برگزار شد به گزارش ایرنا، در این آیین باشکوه آیت الله رضا استادی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی رهبر معظم انقلاب و جمعی از علما، فضلا، اندیشمندان و شاگردان آن معلم پرتلاش عرصه تعلیم و تربیت حضور داشتند.
نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی سخنانی دراین مراسم گفت: مرحوم پرورش بواسطه داشتن اخلاق و متانت و برخوردهای خوب و متواضعانه نزد شخصیت ها و مسئولان نظام از شخص رهبر معظم انقلاب تا پایین ترین رده ها احترام خاصی داشت.
آیت الله مرتضی مقتدایی بیان داشت: ایشان به فرمایش ها و تذکرهای رهبری ترتیب اثر می داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
تغییر موسمی متون درسی معارف از راهبردهای نهاد رهبری است

تغییر موسمی متون درسی معارف از راهبردهای نهاد رهبری است به گزارش ایسنا، حجت الاسلام قریشی معاون آموزشی و پژوهشی نهاد در چهل و یکمین همایش سراسری مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به ظرفیت دروس معارف در دانشگاه ها گفت: با نگاه راهبری در بحث ظرفیت ها هیچ ظرفیتی به اندازه دروس معارف در دانشگاه ها نیست. 5 میلیون ساعت در هر ترم به این دروس اختصاص دارد.
وی ادامه داد: یکی از راهبردهایی که ما در خصوص آن به این نتیجه رسیدیم که نیاز به اصلاح وجود دارد این است که درس های ما به روز رسانی مناسب نمی شود. این در حالی است که مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های خود فرمودند: درس های معارف باید به صورت موسمی تغییر پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
برگزاری پنجمین سالگرد درگذشت مرحوم استادعلی اکبر پرورش

برگزاری پنجمین سالگرد درگذشت مرحوم استادعلی اکبر پرورش به گزارش ایسنا ، عضو شورای عالی حوزه جمعه شب در پنجمین سالگرد درگذشت مرحوم استادعلی اکبر پرورش در دارالقرآن کریم علامه طباطبایی گفت: مرحوم پرورش پناهگاه واقعی مردم بود.
آیت الله مقتدایی گفت: مرحوم پرورش ملجأ و پناهگاهی برای مردم بود؛ مردم نیز مشکلات خود را به ایشان مطرح می کردند و ایشان نیز هیچگاه در حل مشکلات مردم فروگذار نمی کرد.
عضو شورای عالی حوزه بیان کرد: امام حسن عسکری(ع) بیان کردند که دری در بهشت وجود دارد که باب المعروف است و جز اهل معروف از این درب وارد بهشت نمی شدند؛ ایشان در ادامه فرمودند که اهل معروف دنیا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
حدیث روز/ صفات منافقین در کلام امیرالمومنین(ع)

حدیث روز/ صفات منافقین در کلام امیرالمومنین(ع) مشرق - امیرالمومنین امام علی علیه السلام:
شخص منافق هرگاه نگاه می کند برای سرگرمی است، هر گاه سکوت می کند همراه با غفلت است، وقتی سخن می گوید بیهوده گویی می کند.
هرگاه بی نیاز شود طغیان می کند، وقتی گرفتاری به او رسد داد و فریاد راه می اندازد، زود ناراحت می شود و دیر خشنود می گردد.
از اندکِ خدا ناخشنود می شود و بسیارش هم او را خشنود نمی سازد، شرّ بسیار در سر می پروراند و مقداری از آنها را به کار می بندد و افسوس می خورد که چرا فلان کار بد را انجام نداده است .
متن حدیث:
امیر المؤمنین علیٌّ علیه السلام: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
خداوند در قبال رنج وسختی وغم مومن چه واکنشی نشان می دهد؟

خداوند در قبال رنج وسختی وغم مومن چه واکنشی نشان می دهد؟ گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ،رسول خدا صلی الله وعلیه می فرماید:رنج و سختی و غمی حتی اگر آن غم ملال خاطری باشد به مؤمن نرسد مگر آن که خداوند در قبال آن از گناهان وی محو نماید.
تحف العقول. 1 ص63.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
مناظره داغ احمد رهدار ومهدی نصیری/ فقه نظام ساز؛ امکان یا امتناع؟

مناظره داغ احمد رهدار ومهدی نصیری/ فقه نظام ساز؛ امکان یا امتناع؟ خبرگزاری مهر ، گروه دین و اندیشه_عباس بنشاسته، حامد رضایی: چندی پیش بود که آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی از عدم وجود چیزی به نام فقه نظامات سخن گفت و اظهار داشت امام اجتهاد موجود را کافی نمی دانست ولی فقه را کافی می داند منتهی فقهی که باید در آن فکر بشود، نوآوری بشود. در فقه نیاز به نوآوری های فراوان داریم، افق های زیادی در فقه باز می شود منتهی همین فقه موجود است نه اینکه ما چیزی به نام فقه نظامات داشته باشیم.
پس از این اظهارات بود که واکنش های مختلفی در مورد فقه نظام صورت گرفت. یکی از این واکنش ها یادداشت مهدی نصیری با عنوان فقه نظام ساز داریم یا نداریم؟ بود که با پاسخ حجت الاسلام رضا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
بر اساس نظر رهبر انقلاب منتشر شد؛ آیا استفاده از فیلترشکن جایز است؟

بر اساس نظر رهبر انقلاب منتشر شد؛ آیا استفاده از فیلترشکن جایز است؟ کانال نوجوان که یکی از کانال های وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای است و بیشتر به مسائل نوجوانان می پردازد، به تازگی احکام استفاده از فیلترشکن را طبق نظر رهبر معظم انقلاب، منتشر کرد که در ادامه مشاهده می کنید.
سوال: می خواستم بدونم اگر فیلترشکن را برای کار بدی استفاده نکنیم، اشکال دارد؟ مثلاً من به عکاسی علاقه دارم ولی برخی از برنامه ها و سایت های تخصصی فیلتر هستند و من برای کار لازم دارم.
پاسخ: استفاده از فیلترشکن بستگی به دو موضوع دارد:
اول: اگر استفاده از فیلترشکن بر خلاف قوانین و مقررات کشور باشد، استفاده از آن جایز نمی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
مناسبات امام جواد(ع) با شیعیان ساکن منطقه جبال ایران

مناسبات امام جواد(ع) با شیعیان ساکن منطقه جبال ایران چکیده
فرایند و چگونگی مناسبات اهل بیت(ع) با ایرانیان، یکی از مهم ترین مباحث تاریخ ایران در دوره اسلامی به شمار می رود. امام جواد(ع) در عمر کوتاه خود، با وجود محدودیت های بسیار، به روش های مختلف با شیعیان ساکن در ایران به ویژه در منطقه جبال (جبل) مانند قم، همدان و ری ارتباط داشت. این نوشتار پس از مروری بر مفاهیم اصلی استفاده شده در مقاله و اشاره به شرایط زیست اجتماعی امام جواد(ع)، کوشیده است با استناد به انواع گزارش های تاریخی، شکل های تعامل امام جواد(ع) با شیعیان ساکن در قم، همدان، ری، قزوین، آوه، کاشان، اصفهان و دینور را، که در قالب تماس ها، مکاتبات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 21 ساعت پیش
ستاره های مدفون در تخت فولاد| روایتی از زندگی خوشنویس اصفهانی

ستاره های مدفون در تخت فولاد| روایتی از زندگی خوشنویس اصفهانی به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، تخت فولاد مدفن شخصیت های بزرگ مذهبی، فرهنگی، هنری، علمی و اجتماعی است که مزار آنها محل رفت و آمد دوستداران علم و فرهنگ و ادب است. مردم اصفهان و حتی مردمی از سراسر ایران برای زیارت قبور آنها به تخت فولاد می آیند.
در ادامه سلسله گزارش های معرفی شخصیت های تخت فولاد اصفهان به معرفی میرزا عبدالحسین خوشنویس اصفهانی متخلص به قدسی می پردازیم.
میرزا عبدالحسین خوشنویس اصفهانی متخلص به قدسی فرزند ارشد میرزا محمدعلی خوشنویس است. میرزا محمدعلی خوشنویس معروف به میرزا محمدعلی قاری خوشنویس هنرمند دوره ناصرالدین شاه و از شاگردان درجه اول آقا زین العابدین اشرف ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 22 ساعت پیش
عیدی دادن به سبک حسن طهرانی مقدم

عیدی دادن به سبک حسن طهرانی مقدم گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شهید حسن طهرانی مقدم به عنوان پدر موشکی جمهوری اسلامی ایران، بیشترین نقش را در توسعه صنعت موشکی جمهوری اسلامی ایران داشته است. موشک هایی که امروز با برد 2 هزار کیلومتری خود، خواب راحت را بر چشمان دشمنان جمهوری اسلامی ایران حرام کرده اند. دانشمند برجسته ، مدیر بلند همت و پارسای بی ادعا صفت هایی بودند که حضرت آیت الله خامنه ای چند روز پس از شهادت حسن طهرانی مقدم در سال 1390 به او اطلاق کردند. خبرگزاری میزان بُرش هایی از زندگی این قهرمان کشورمان را که در کتاب مردی با آرزو های دوربُرد گردآوری شده است، منتشر می کند.
داستان دوم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 293 روز و 23 ساعت پیش
استاد پرورش یک عارف انقلابی بود

استاد پرورش یک عارف انقلابی بود به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله مرتضی مقتدایی شامگاه جمعه در مراسم پنجمین سالگرد ارتحال استاد سید علی اکبر پرورش در دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به ویژگی های استاد پرورش اظهار کرد: او یک عارف انقلابی و استاد متعهد بود، استاد پرورش با روی باز مردم را می پذیرفت و او مشکلات مردم را از زبان آن ها می شنید.
وی ادامه داد: استاد پرورش در دوره حیات خود به پناهگاهی برای مردم تبدیل شده بود و برای حل مشکلات آن ها تلاش می کرد، این که انسان مرجعی برای رفع گرفتاری های مردم باشد، توفیقی است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
کتاب های استاد پرورش برای هر قشری آموزنده است

کتاب های استاد پرورش برای هر قشری آموزنده است به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام و المسلمین احمد عابدی شامگاه جمعه در مراسم پنجمین سالگرد ارتحال استاد سید علی اکبر پرورش در دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به شرط استفاده از قرآن اظهار کرد: طهارت شرط استفاده از این کتاب آسمانی است، ترجمه ها و تفاسیر مختلفی برای قرآن نگاشته شده، اما با این وجود هنوز فکر کسی به باطن قرآن نرسیده است.
وی ادامه داد: برخی تفاسیر ادبی و برخی تفاسیر هنری برای قرآن نوشتند، اما کسانی که به جنبه هدایتی این کتاب آسمانی پرداختند، کم بودند.
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
استاد پرورش از استوانه های انقلاب اسلامی بود

استاد پرورش از استوانه های انقلاب اسلامی بود به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مرتضی نجفی قدسی شامگاه جمعه در مراسم پنجمین سالگرد ارتحال استاد سید علی اکبر پرورش در دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به ویژگی های استاد پرورش اظهار کرد: او همه تفاسیر مهم قرآن را مطالعه کرد، پربار بودن سخنرانی های استاد پرورش به دلیل احاطه او به قرآن بود و او پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در محضر شهدایی همچون شهید بهشتی و شهید مطهری سخنرانی می کرد.
وی ادامه داد: استاد پرورش از همان جوانی در علم، جهاد و عرفان می درخشید و شخصیت او ابعاد مختلفی داشت، استاد پرورش یکی از استوانه های انقلاب اسلامی بود و ابعاد شخصیت او ایجاب می کند که هر سال برای او بزرگداشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
انتشار کتاب آیت الله جوادی آملی پس از 63 سال!

انتشار کتاب آیت الله جوادی آملی پس از 63 سال! به گزارش سرویس فرهنگ و اجتماع جام نیوز ، حضرت آیت الله جوادی آملی آئین رونمایی از کتاب گرانسنگ تحریر الاصول تقریر درس خارج اصول حضرت امام خمینی (ره)، درباره تاخیر اجازه چاپ این اثر، اظهار داشت: این کتاب که تقریر درس خارج اصول حضرت امام خمینی (ره) است متعلق به 63 سال پیش می باشد که تا امروز اجازه چاپ آن را نمی دادیم، چون نگران بودیم که معاذالله ما را درگیر القاب و اوصاف و خیال کند، اما اینک که در پایان عمر هستیم و هیچ نگرانی از این بابت نداریم، اجازه چاپ این اثر را دادیم.
ایشان ادامه داد: اگر می بینیم حرف یک روحانی مانند حضرت امام (ره) اینچنین در جامعه اثر داشت و حرف دیگران نه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 1 ساعت پیش
حضور سفیر ایران در مراسم گرامیداشت یاد شهید حمید تقوی در عراق

حضور سفیر ایران در مراسم گرامیداشت یاد شهید حمید تقوی در عراق به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور خانواده این شهید و شهیدان شهر بلد و نیز تعداد زیادی از مسئولان اداری و انتظامی و دیگر مردم مشتاق شهر بلد برگزار شد، فرماندار بلد در سخنانی ضمن خوش آمدگویی به ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه، رحلت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی را به مقام معظم رهبری، دولت و مردم ایران و عراق و نیز حوزه های علمیه تسلیت گفت.
ایرج مسجدی نیز در این مراسم که با قرائت شعر توسط دو تن از شاعران محلی همراه بود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حمید تقوی و دیگر شهیدان دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام و با اشاره به دوستی و همکاری بیش از 30 ساله خود با شهید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 2 ساعت پیش
وضع معیشتی امروز مردم نتیجه انتخاب نادرست آن ها است

وضع معیشتی امروز مردم نتیجه انتخاب نادرست آن ها است به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین حجت الاسلام علی رضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه شامگاه امشب در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در مسجد امام خمینی(ره) و در حضور جمع کثیری از مردم شریف استان قزوین با اشاره به اینکه قزوین الگوهای بزرگ مقاومت را در خود دارد، اظهار کرد: مردم قزوین علاوه بر حماسه 9 دی در واقعه 7 دی نیز بیداری اسلامی خود را به اثبات رساندند.
پناهیان تصریح کرد: یک کارشناس یمنی پس از ایراد سخنرانی در دانشگاه تهران عنوان می کرد، ایران به اتکای موشک قیام نکرد ما نیز معتقدیم وقتی در راه خدا مبارزه کنیم پروردگار متعال ما را کفایت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 3 ساعت پیش
تودیع و معارفه ائمه جمعه داریون

تودیع و معارفه ائمه جمعه داریون به گزاش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد امام جمعه منطقه داریون شد.
با حضور مردم و جمعی از مسوولان، امام جمعه جدید منطقه داریون معرفی شد. حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد سابقه 9 سال امامت جمعه آبدان بوشهر را در کارنامه دارد.
امام جمعه داریون در ابتدای ورود به این شهر با حضور در گلزار مطهر شهدا به مقام شامخ آن به حق پیوستگان ادای احترام کرد و سپس در میان استقبال مردم به مصلای جمعه رفت.
پیش از این حجت الاسلام اسدی امام جمعه داریون بود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 3 ساعت پیش
تلاوت مجلسی سوره مبارکه احزاب 22-24 با صدای راغب مصطفی غلوش

تلاوت مجلسی سوره مبارکه احزاب 22-24 با صدای راغب مصطفی غلوش به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،سوره اَحزاب سی و سومین سوره و از سوره های مدنی قرآن است و در جزء 21 و 22 جای دارد. به جهت آنکه بخش مهمی از سوره به داستان جنگ احزاب یا خندق می پردازد، سوره احزاب نامیده شده است. سوره احزاب درباره پیروی نکردن از کافران و اطاعت از خداوند، برخی از قانون های دوره جاهلیت، وظایف همسران پیامبر، داستان ازدواج پیامبر با زینب بنت جحش و مسئله حجاب سخن می گوید.
سوره احزاب آیات مشهور بسیاری دارد، از جمله آیه ای که زنان پیامبر را اُمَّهات المؤمنین می خواند یا پیامبر را الگو معرفی می کند، همچنین آیه تطهیر، آیه خاتمیت، آیه صلوات و آیه امانت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 4 ساعت پیش
منتظر واقعی باید انتظار خود را در عمل نشان دهد

منتظر واقعی باید انتظار خود را در عمل نشان دهد به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام روزبه برکت رضایی ضمن برشمردن ویژگی های منتظر واقعی منجی عالم بشریت، حضرت حجت (ع)، گفت: منتظر واقعی کسی است که تمام حرکات و سکناتش حکایت از انتظار داشته باشد و در عمل این انتظار را نشان دهد.
وی با بیان اینکه تنها با گفتار انسان نمی تواند منتظر واقعی باشد، تصریح کرد: همان گونه که یک فرد برای مهمان خود انتظار می کشد و از همه لحاظ آماده مهمانی می شود تا از او پذیرایی کند، حتی به ظاهر خود توجه می کند؛ بنابراین فرد منتظر امام زمان (عج) نیز باید از چنین ویژگی های برخوردار باشد تا این ظهور محقق شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 4 ساعت پیش
پاسخ موسسه تنظیم و نشر آثار امام به مستند بهتان

پاسخ موسسه تنظیم و نشر آثار امام به مستند بهتان به گزارش نامه نیوز، حمید انصاری، قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره)، نسبت به برنامه ای که از بی بی سی فارسی با عنوان مستند بهتان برای حفظ نظام پخش شد، واکنش نشان داد.
در متن ارائه شده از طرف موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی، حمید انصاری نوشته است:
گرچه این برنامه بی.بی.سی بخاطر تکراری بودن تمامی سوژه های محتوایی آن فاقد ارزش رسانه ای است اما بمنظور تبیین حقیقتو پاسخ به شبهاتی که ممکن است از ناحیه این برنامه در اذهان پدید آمده باشد به بررسی نکات مهم آن می پردازم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
همایش های بزرگداشت حماسه 9 دی در 32 نقطه مازندران برگزار می شود

همایش های بزرگداشت حماسه 9 دی در 32 نقطه مازندران برگزار می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری ، بر اساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران مراسمات حماسه 9 دی امسال در 32 نقطه مازندران در مصلاها، امامزادگان و مساجد استان برگزار می شود.
این مراسمات به صورت ذیل است.
ساری؛ ساعت 9:30 روز یک شنبه 9 دی ماه در امام زاده یحیی ساری با سخنرانی حجت سید صدرالدین شریعتی استاد حوزه و دانشگاه
قائم شهر؛ ساعت 14:30 روز شنبه 8 دی در حسینیه عاسقان ثارالله با سخنرانی سردار طلایی نیک معاون وزارت دفاع
بابل؛ ساعت 10 صبح روز یک شنبه 10 دی در آستانه امام زاده قاسم (ع) باسخنرانی حجت الاسلام موحد مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
پاسخ حمید انصاری به بهتان بی بی سی

پاسخ حمید انصاری به بهتان بی بی سی به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، حمید انصاری، قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره)، نسبت به برنامه ای که از بی بی سی فارسی با عنوان مستند بهتان برای حفظ نظام پخش شد، واکنش نشان داد.
در متن ارائه شده از طرف موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی، حمید انصاری نوشته است:
گرچه این برنامه بی.بی.سی بخاطر تکراری بودن تمامی سوژه های محتوایی آن فاقد ارزش رسانه ای است اما بمنظور تبیین حقیقتو پاسخ به شبهاتی که ممکن است از ناحیه این برنامه در اذهان پدید آمده باشد به بررسی نکات مهم آن می پردازم ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
سالروز حماسه 9 دی در قزوین گرامی داشته شد

سالروز حماسه 9 دی در قزوین گرامی داشته شد به گزارش ایرنا، این مراسم در مسجد امام خمینی (ره) محله غیاث آباد قزوین برگزار شد.
در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان از اساتید حوزه علمیه قم، ابعاد و زوایای مختلف فتنه 88 به همراه اهداف و نقش دشمنان در برپایی آن را تشریح کرده و به تبیین حرکت مردمی 9 دی و نقش آن در خنثی سازی توطئه های دشمن و خاموش کردن این فتنه پرداخت.
همچنین در مراسمی دیگر با عنوان 'همایش بصیرتی راه شهیدان' که در حسینیه آستان مقدس امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا (ع) با حضور جمعی از اقشار و گروه های مختلف مردم برگزار شد، سالروز حماسه 9 دی گرامی داشته شد.
6104*3013 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
حضور دکتر لاریجانی در بیت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن آل احمد از خطبای مشهور شهر قم

حضور دکتر لاریجانی در بیت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن آل احمد از خطبای مشهور شهر قم دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده است، امروز (جمعه، 7 دی ماه) با حضور در بیت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن آل احمد با قرائت فاتحه ای درگذشت ایشان را به بازماندگان ایشان تسلیت عرض کرد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 6 ساعت پیش
بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در سمنان برگزار شد

بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در سمنان برگزار شد به گزارش ایرنا، در این مراسم که آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان، حشمت الله عسکری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان و دیگر شخصیت ها و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، قاریان آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کرده و ذاکران اهل بیت (ع) به مرثیه سرایی پرداختند.
رئیس مجمع جهانی تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی در این مراسم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 6 ساعت پیش
نمایندگان در رابطه با بودجه 98 شفاف عمل کنند

نمایندگان در رابطه با بودجه 98 شفاف عمل کنند به گزارش خبرگزاری فارس از چادگان، حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی ظهر امروز در نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: توصیه می کنم تقوای الهی و انجام واجبات و ترک محرمات را در مسائل روزمره خود قرار دهید چون ما زیر نظر هستیم و اعمال ما کنترل می شود؛ روزی همین زمین حوادث خود را آشکار خواهد کرد وقتی بدانیم اعمال ما ضبط می شود حواسمان را جمع خواهیم کرد.
امام جمعه چادگان بیان داشت: آیاتی از سوره برائت و نسا را یادآور می شویم که ابتدای سوره برائت با خشم شروع می شود و نشان می دهد باید در مقابل گناه ایستاد و مواظب کفار بود چون کافر و مشرک به عهد خود وفا نمی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
رسانه ها در روز 9 دی مسؤولان را زیر ذره بین قرار دهند/چهره مسؤولان را در 9 دی بهتر بشناسیم

رسانه ها در روز 9 دی مسؤولان را زیر ذره بین قرار دهند/چهره مسؤولان را در 9 دی بهتر بشناسیم به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، حجت الاسلام سید امین الله حجازی ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان گچساران با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا راه رسیدن به خداوند است.
امام جمعه گچساران با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو گفت: مهمترین این مناسبت بزرگداشت مراسم 9 دی ماه است روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است در واقع یک انقلاب و پیروزی بزرگی بود که این پیروزی امت اسلام بر منافقین را به محضر مقدس مولای امام عصر (عج) و رهبری و ملت سرافزاز امت اسلامی و خاصه به شهدای فتنه 88 که شهید شدند تا این مملکت بر رونق آن افزوده شود را این روز را تبریک می گویم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
نماز جمعه تهران / 7 دی 97

نماز جمعه تهران / 7 دی 97 نماز جمعه 7 دی 1397 به امامت آیت الله سید احمد خاتمی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
دلار 10 هزار تومانی جایگاه برجام را در اقتصاد کشور نشان می دهد

دلار 10 هزار تومانی جایگاه برجام را در اقتصاد کشور نشان می دهد به گزارش فارس از قزوین، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی میرامینی در خطبه های این هفته نماز جمعه آبیک که در مسجد حضرت ولیعصر عجل الله فرجه برگزار شد اظهار کرد :یکی از برجسته ترین ثمرات رعایت تقوای الهی ایجاد ستقلال روحی و شخصیت در فرد مومن است.
وی افرود: یکی از مهم ترین اقشار جامعه که استقلال روحی آنها از جهات مختلف سلامت روحی جامعه را تامین میکند، دختران هستند.
امام جمعه آبیک عنوان کرد: قالب دخترانی که در اماکن عمومی، با خودآرایی جلب توجه میکنند نوعا با حجاب مشکل اعتقادی ندارند، چرا که خیلی از آنها اهل نماز و رعایت شریعت هستند اما خلاء در زندگی آنها وجود دارد که کسی به آن خلاء ها پاسخ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
باید با بصیرت و آگاهی در برابر نقش های شوم دشمن ایستاد

باید با بصیرت و آگاهی در برابر نقش های شوم دشمن ایستاد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر زنجان بر داشتن بینش سیاسی، زمان و موقعیت شناسی در مقابل دشمن تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی گفت: اقدام به موقع لازمه بصیرت است و شناخت دشمن، مقابله به موقع در برابر توطئه ها موجب ایستادگی در برابر آن ها می شود.
وی با تاکید بر اینکه باید مسائل 9 دی با توجه به مهم بودن آن تبیین و ریشه یابی شود، افزود: دشمنان اسلام بعد از رحلت امام راحل در تلاش علیه ایران بودند که توطئه های آن ها بار ها خنثی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 10 ساعت پیش
فتنه گران اقتصادی، خون مردم را با احتکار و گرانفروشی می مکند

فتنه گران اقتصادی، خون مردم را با احتکار و گرانفروشی می مکند به گزارش ایرنا آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های این هفته نماز جمعه شیراز افزود: فتنه گران اقتصادی با توجه به مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند، گلوی مردم را می فشارند و خواسته یا ناخواسته به دشمنان این نظام خدمت می کنند.
وی اظهار داشت: خداوند همگان را به رعایت عدالت سفارش کرده زیرا انسان عادل، ملازمت تقوی دارد و اگر بخواهیم عدالت اقتصادی، اجتماعی در جامعه ایجاد شود باید کسانی را که در اداره جامعه بکار می گیریم، عادل باشند.
آیت الله دژکام ادامه داد: اینکه تصور کنیم با درست کردن ساختارها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 10 ساعت پیش
اسباب کشی آمریکا از کشور های منطقه بیانگر شکست استکبار است

اسباب کشی آمریکا از کشور های منطقه بیانگر شکست استکبار است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی گفت: آخرت در گرو اعمال دنیایی انسانهاست و افرادی که فساد نمی کنند، فخر فروشی ندارند، مردم را تحقیر نمی کنند و مرتکب فساد نمی شوند از لطف و رحمت خدا برخوردار خواهند شد.
وی افزود: در امور معنوی به انسان های متقی و بالاتر از خود و در امور مادی به افراد ضعیف تر از خود نگاه کنید تا شیفته دنیا نشوید.
نماینده، ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان کرد: هر کس آنچه برای خود می خواهد برای دیگران هم بخواهد منصف می شود و رسول گرامی اسلامی (ص) فرمودندهر کس آنچه برای خود نمی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 10 ساعت پیش
پنجاه و چهارمین درسگفتار اندیشه وعمل برگزار می شود

پنجاه و چهارمین درسگفتار اندیشه وعمل برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، در ادامه سلسله درسگفتارهای اندیشه و عمل موسسه امام موسی صدر، پنجاه و چهارمین درسگفتار اندیشه و عمل با عنوان تفسیر عقلانی قرآن از منظر سیدجمال الدین اسدآبادی و امام موسی صدر برگزار می شود.
سخنران این نشست نجمه کیخا است.
نشست نامبرده، روز دوشنبه دهم دی ماه ساعت 16 در موسسه امام موسی صدر برگزار می شود و حضور علاقمندان به این بحث آزاد است.
کد خبر 4497570
سارا فرجی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 10 ساعت پیش
ترس و خفت علت سفرمخفیانه ترامپ به عراق

ترس و خفت علت سفرمخفیانه ترامپ به عراق به گزارش خبرگزاری صداوسیما،حجت الاسلام والمسلمین حسین قدوسی در خطبه دوم نماز جمعه امروز ورامین گفت: رئیس جمهوری که نتواند آزادانه به پایگاه های نظامی اش در منطقه سفر ، تا از آنها بازدید کند دیگر نباید قلدری و شاخ وشانه برای دیگران بکشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از حضور متکدیان در معابر عمومی و چهار راه های شهر ، از جمله ورامین از دستگاههای دولتی خواست هر چه سریع تر برای حل دائمی این آسیب اجتماعی اقدام کنند.
امام جمعه موقت ورامین پایه گذار تامین اجتماعی در جهان را امام علی (ع) دانست و گفت : امیرالمومنین علی علیه السلام دستورات موکدی در تامین نیاز درماندگان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
امام جمعه همدان: وقتی قیمت دلار کاهش یافته اما قیمت کالاها کاهش نیافته، چه کسی را باید مسئول دانست؟

امام جمعه همدان: وقتی قیمت دلار کاهش یافته اما قیمت کالاها کاهش نیافته، چه کسی را باید مسئول دانست؟ به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: انسان باید همواره به دنبال سلوک الی الله باشد اما این سلوک و بندگی بدون دشمن شناسی محقق نمی شود.
وی با بیان اینکه اگر انسان دشمن خود را نشناسد دچار خسران و پشیمانی می شود، افزود: حتی افرادی مانند شاه و صدام ملعون وقتی به آمریکا اعتماد کردند جز آوارگی، خواری و نابودی چیزی نصیبشان نشد.
امام جمعه همدان 9 دی را جزء مهم ترین روزهای تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
اسباب کشی آمریکا از کشورهای منطقه بیانگر شکست استکبار است

اسباب کشی آمریکا از کشورهای منطقه بیانگر شکست استکبار است به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی گفت: آخرت در گرو اعمال دنیایی انسانهاست و افرادی که فساد نمی کنند، فخر فروشی ندارند، مردم را تحقیر نمی کنند و مرتکب فساد نمی شوند از لطف و رحمت خدا برخوردار خواهند شد.
وی افزود: در امور معنوی به انسانهای متقی و بالاتر از خود و در امور مادی به افراد ضعیف تر از خود نگاه کنید تا شیفته دنیا نشوید.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان کرد: هر کس آنچه برای خود می خواهد برای دیگران هم بخواهد منصف می شود و رسول گرامی اسلامی(ص) فرمودندهر کس آنچه برای خود نمی پسندد برای دیگران هم نپسندد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
تفاوت نظرات مراجع در موضوع عقد موقت

تفاوت نظرات مراجع در موضوع عقد موقت نظر مراجع در مورد اذن پدر در ازدواج موقت چیست؟ به طور کلی در این که در ازدواج (دائم یا موقت) دختر باکره ای که به حد بلوغ رسیده و رشیده است، یعنی مصلحت خود را تشخیص می دهد، اذن پدر شرط است یا نه، چند نظر هست.
تبیان: اذن پدر لازم است. (آیات عظام: امام خمینی، مکارم شیرازی، سیستانی، شبیری زنجانی، تبریزی، نوری همدانی).
الف: اذن پدر لازم است. (آیات عظام: امام خمینی، مکارم شیرازی، سیستانی، شبیری زنجانی، تبریزی، نوری همدانی).
[البته آیت الله سیستانی در دختری که متصدی امور زندگی خویش باشد اذن پدر را بنا بر احتیاط واجب لازم می داند نه به فتوا]ب ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
قم|رئیس مجلس با آیات عظام وحید خراسانی و نوری همدانی دیدار کرد

قم|رئیس مجلس با آیات عظام وحید خراسانی و نوری همدانی دیدار کرد به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که عصر دیروز به شهر مقدس قم سفرکرده پیش از ظهر امروز با آیات عظام وحید خراسانی و نوری همدانی دیدار و گفت وگو کرد و گزارشی از مسائل مهم کشور، تحریم های آمریکا، کنترل قیمت ارز و تدابیر اندیشه شده در این رابطه ارائه داد.
اقدامات صورت گرفته در تدوین بودجه، سرمایه گذاری بانک ها در تولیدکشور و کمک به رفع مشکلات مردم از دیگر موضوعات رئیس مجلس شورای اسلامی در گزارش خود بود.
همچنین پیش ازاین دیدارها رئیس مجلس صبح امروز با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور دیدار و گفت وگو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
معنویت گرایی جدید در تقابل با دینداری نهادینه و رسمی شکل یافته

معنویت گرایی جدید در تقابل با دینداری نهادینه و رسمی شکل یافته به گزارش خبرنگار مهر ، نود و دومین جلسه گروه علمی فلسفه دین با موضوع معنویت بدون دین در رویکرد پست مدرن با ارائه حجت الاسلام احمد شاکرنژاد و حضور اعضاء گروه در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد .
خلاصه مباحث مطرح شده بدین شرح می باشد :
مفاهیم، اصطلاحات و تعابیر بی ربطی همچون انرژی مثبت، قانون جذب، درمان یکپارچه، سلامت معنوی، رازهای موفقیت، خودشکوفایی، خلاقیت درون، جهان های موازی، کارما، خوددوستی معنوی، خنده درمانی، جستجوی معنا، اعتماد به نفس، یوگا، تائی چی، فنگ شوئی، هاله روحی، طالع بینی، هیپنوتیزم، دستان شفابخش، شعور کیهانی، گردشگری معنوی، مهارت های معنوی، سخنرانی انگیزشی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
مروری بر زندگی نامه سیاسی آیت الله حسین غفاری

مروری بر زندگی نامه سیاسی آیت الله حسین غفاری در روز 7 دی 1353 آیت الله حسین غفاری پس از گذراندن شش ماه زندان که با فشار ها و شکنجه های شدید همراه بود، بر اثر جراحات ناشی از همین شکنجه ها در زندان ساواک به شهادت رسید.
غفاری که همزمان با نهضت عمومی علما در نیمه دوم سال 1341، امامت جماعت مسجد الهادی تهران را برعهده داشت، سخنرانی هایی را علیه تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی ایراد کرد و به همراه علمای تهران اعلامیه هایی نیز علیه سیاست های شاه امضا کرد که در آن زمان، چاپ و توزیع شد. پس از طرح موضوع انقلاب سفید و اصلاحات ارضی از سوی محمدرضا پهلوی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
حکم شرعی ایجاد سایت و کانال با عکس و نام دیگران

حکم شرعی ایجاد سایت و کانال با عکس و نام دیگران آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی از مراجع معظم تقلید شیعیان در پاسخ به استفتائی حکم شرعی ایجاد سایت و کانال با عکس و نام دیگران در فضای مجازی را بیان کردند.
متن استفتاء و پاسخ معظم له به شرح زیر است:
استفتاء:
. برخی با استفاده از عکس و نام دیگران، در فضای مجازی سایت و کانال ایجاد می کنند. آیا این کار اشکال دارد؟
پاسخ آیت الله العظمی شبیری زنجانی:
چنانچه به قصد این باشد که با این کار خبر دهد صاحب آن عکس و نام، مالک این صفحه است، یا این کار سبب ضرر رساندن به آن شخص باشد جایز نیست. در غیر این صورت نیز اگر خلاف قانون باشد اشکال شرعی دارد.
منبع:خبرگزاری ابنا ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
مردم در حماسه 9دی نشان دادند که از خواص امت هستند

مردم در حماسه 9دی نشان دادند که از خواص امت هستند به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه های این هفته آبدان اظهار داشت: مردم درحماسه 9دی ثابت کردند که یار و یاور رهبر هستند و 9دی متعلق به همه مردم و همه گروهها و جناح هاست و نباید این حماسه تاریخی و بزرگ را به گروه خاصی تبدیل دهیم.
امام جمعه موقت آبدان گفت:درحماسه بزرگ 9دی مردم نشان دادند که از خواص امت هستند.
وی ضمن تسلیت درگذشت حضرت آیت الله شاهرودی بیان داشت: این اتفاق ضایعه ای اسفبار وجبران ناپذیر برای نظام و حوزه های علمیه بود.
پهلوزاده در بخش دیگر با اشاره به میلاد پیامبر خدا حضرت عیسی مسیح و آغاز سال نو میلادی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
علم الهدی: می خواهند فتنه88 را در 98 تکرار کنند

علم الهدی: می خواهند فتنه88 را در 98 تکرار کنند امام جمعه مشهد گفت: آن باطل السحری که در 88 به صورت یک حرکت خودجوش در 9 دی خنثی شد، اکنون نیز وجود دارد و با همان قدرت جلوی دشمن خواهد ایستاد و فتنه آنان را نقشه بر آب می کند.
به گزارش فارس، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه مشهد که با حضور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: کلام ما در خطبه اول در موضوع شیطان شناسی از نهج البلاغه و در تکمیل مباحثی که در شیطان شناسی از قرآن داشتیم است. در خطبه 64 امام علی(ع) و در فرازی از این خطبه که درباره پیشی گرفتن به عمل صالح است ویژگی و خصوصیتی را برای شیطان و شگردهای شیطانی بیان می ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
دعا برای پیدا کردن کار

دعا برای پیدا کردن کار از آیت اللّه بهجت (ره) پرسیدند: برای پیدا کردن شغل چه دعایی خوب است؟
فرمودند:: بعد از نماز صبح این دعا را زیاد تکرار کنید و قبل وبعد از آن #صلوات بفرستید تا ان شاالله فرج حاصل گردد:
((اللّهم اَغنِنی بحلالک عَن حَرامِکَ وبِفَضلِکَ عَمَن سِواک))
منبع: پرسش های شما وپاسخ های ایت اللّه بهجت، ص. 93 ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
خروج آمریکا از سوریه و عراق یا فرار است یا فریب

خروج آمریکا از سوریه و عراق یا فرار است یا فریب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران در خطبه های این هفته نماز جمعه مرکز استان گفت: خروج آمریکا از سوریه و عراق یا فرار است یا فریب است، اما دو گروه بزرگ یعنی انصارالله و مدافعان حرم می توانند آمریکا را از این کشور ها شکست دهند و خارج کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که یک خاورمیانه بلا معارض و اتحاد جماهیر اسلامی را تشکیل دهیم تا این منطقه از شر دشمنان نجات پیدا کند، بدانیم که دشمن یزید صفت است نه تنها تحریم اقتصادی می کند بلکه آب را هم به روی مردم می بندد، بنابراین باید هوشیار باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
نام نویسی متقاضیان سفر به عتبات در بهمن ماه از فردا آغاز می شود

نام نویسی متقاضیان سفر به عتبات در بهمن ماه از فردا آغاز می شود مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت گو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ،با اشاره به اعزام زائران به عتبات، اظهار کرد: پس از برپایی مراسم اربعین حسینی، اعزام های جدید به عتبات از سرگرفته شد و زائران بسیاری به عتبات مشرف شدند.
وی از آغاز نام نویسی دور جدید اعزام کاروان های سازمان حج و زیارت به عتبات خبر داد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به بهمن ماه، نام نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در بهمن سال جاری از روز شنبه 8 دی ماه آغاز می شود.
آقایی با بیان اینکه در این دوره یک هزار و 500 کاروان از سوی سازمان حج و زیارت به عتبات مشرف می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
رشد چشمگیر جمعیت باسواد پس از انقلاب اسلامی

رشد چشمگیر جمعیت باسواد پس از انقلاب اسلامی به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت الاسلام قاسم لیوانی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان، با اشاره به هفتم دی ماه مصادف به فرمان امام راحل برای تشکیل نهضت سوادآموزی اظهار کرد: علم در نزد همه انسان ها ارزشمند است و در علم آموزی دین، مذهب و قومیت مطرح نیست.
وی تصریح کرد: همه انسان ها دانایی را خوب می دانند و نادانی را نکوهش می کنند، در واقع علم آموزی را می توان یک نیاز فطری دانست اما عواملی ممکن است موجب بی سوادی برخی افراد در جامعه شود.
امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه عواملی مانند خانواده، شرایط اجتماعی و اقتصادی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
هیأت باید به دنبال ارتباط با مسجد باشد

هیأت باید به دنبال ارتباط با مسجد باشد به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام والمسلمین حسین سوزنچی در دهمین گردهمایی هیأت های محوری و برگزیده کشور در سالن همایش های مجتمع یاوران مهدی(عج) قم طی سخنانی با اشاره به نقش هیأت در معادلات جهانی گفت: شاید برخی از هیأت ها نسبت به میزان تاثیرگذاری خود آگاه نباشند اما در حقیقت اعمال هیأتی ها در سطح جهانی بازتاب خواهد داشت و پاداش و اجر ویژه ای برای آن ها درنظر گرفته خواهد شد.
وی با بیان اینکه برخی از افراد نسبت به ارتباطات جهانی ناآگاه هستند، اضافه کرد: در دورانی با مشاهده کردن شبکه های مجازی وحشت کردیم اما اکنون به دنبال حضور در این عرصه ها و نقش آفرینی در فضای مجازی هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
دیدار لاریجانی با آیت الله وحید خراسانی

دیدار لاریجانی با آیت الله وحید خراسانی به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در ادامه دیدارهای خود با علما و مراجع تقلید با حضور در بیت آیت الله وحید خراسانی با این مرجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.
رئیس مجلس در این دیدار به ارائه گزارشی از وضعیت کشور، اقدامات صورت گرفته در تدوین بودجه و... پرداخت.
لاریجانی پیش از این با حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، شبیری زنجانی، نوری همدانی و سبحانی از مراجع عظام تقلید دیدار کرده بود.
انتهای پیام/2258 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
اجمالی/اصول اعتقادی مسلمانان باید برهانی باشد نه تقلیدی

اجمالی/اصول اعتقادی مسلمانان باید برهانی باشد نه تقلیدی به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده در نظام اسلامی اظهار کرد: در آیین اسلامی به والدین بارها تأکید شده که به نکات تربیتی فرزندان دقت داشته و خوبی ها را به فرزندانشان بیاموزند.
وی با بیان اینکه باید نسبت به والدینی که خوبی ها را به فرزندانشان انتقال ندهند اظهار تأسف کرد افزود: همه انبیای الهی نیز درزمانی که برای هدایت بشری آمده بودند به تربیت فرزند توجه داشته و مردم را به توجه به آن دعوت می کردند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه بهترین چیزی که والدین می توانند به فرزندان به ارث بگذارند ادب است نه مال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
اجمالی/9 دی یک معجزه الهی بود/ برنامه ریزی چندساله برای فتنه انگیزی

اجمالی/9 دی یک معجزه الهی بود/ برنامه ریزی چندساله برای فتنه انگیزی به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت الاسلام سید مجتبی میردامادی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) اظهار کرد: سپری که در مقابل هر بلایی می تواند انسان را حفظ کند تقوا است، اگر مسلمانان تقوا پیشه کنند در مقابل فقر، مشکلات، تحریم ها و سیاست های دشمنان سربلند خواهند شد.
امام جمعه اصفهان افزود: تمام مشکلات جامعه ریشه در فراموشی قیامت دارد، یک سوم قرآن را خداوند به موضوع معاد اختصاص داده و در خصوص این موضوع به مردم بشارت داده است، اما چرا مسؤولان ما این موضوع را فراموش کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
حفظ جایگاه ولایت فقیه موجب اقتدار نظام اسلامی می شود

حفظ جایگاه ولایت فقیه موجب اقتدار نظام اسلامی می شود به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت الله شیخ علی خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر زنجان ضمن دعوت از نمازگزاران برای رعایت تقوای الهی اظهار کرد: یکی از مهم ترین دستوراتی که در اسلام سفارش زیادی به آن شده نماز است.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان ضمن تاکید و سفارش بر اهمیت دادن به نماز در مدارس و دانشگاه ها بیان کرد: نماز نشانه بارز دین است.
وی در ادامه به جایگاه ولایت فقیه در زمان غیبت امام زمان (عج) تاکید کرد و گفت: هر چقدر جایگاه ولایت فقیه در کشور، تقویت و حفظ شود موجب اقتدار نظام اسلامی می شود.
انتهای پیام/73005 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
نواب خاص امام زمان چه کسانی هستند و چه ویژگی هایی دارند؟

نواب خاص امام زمان چه کسانی هستند و چه ویژگی هایی دارند؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، متن زیر جلسه سی و دوم از سلسله مباحث مهدویت است که توسط حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی ایراد شده است.
ما در رابطه با نحوه ارتباط امام با سطح جامعه سه واژه داریم سفیر نایب وکیل که در جلسه بعد باید راجع به تفاوت های این سه تا صحبت کنیم. مهمترین عنوان سفیران هستند که در عین حال که اینها نواب اربعه هم هستند یعنی هم عنوان سفارت را دارند هم عنوان نیابت را دارند. اما اینها مرتبه و شأنشان بالاتر از وکلاست چون سفیر و نایب خاص هر دو منصوب از طرف امام عصر علیه السلام هستند. بین سفیر و نواب اربعه تفاوت نیست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
11 اعمالی که شب اول قبر مرده را خشنود می کند

11 اعمالی که شب اول قبر مرده را خشنود می کند برای همه ما پیش آمده است که عزیزان خود را از دست بدهیم و یا در مراسم خاکسپاری اقوام و دوستانمان شرکت کرده باشیم و شب را برای آنها به دعا و نماز بپردازیم. نکته مهم اینجاست که اموات در شب اول قبر از ما بازماندگان چه می خواهند؟ چراکه آنها پس از مرگ هنوز ارتباط خودشان را با دنیا قطع نکرده اند و چشم انتظار خیرات و دعای آمرزش بازماندگان خود هستند.
شب اول قبر از جمله شب های مهم اموات است، چراکه مردگان در این شب سوال و جواب می شوند و روحشان به صورت کامل از دنیای مادی جدا می شود. همچنین در روایات و احادیث ائمه اطهار(ع) و بزرگان اسلام به سخت و عذاب شب اول قبر بارها اشاره شده و سفارش کردند که این ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
نباید حوزه به سمت مدرک گرایی برود/سیستم طراحی شده در حوزه های علمیه بسیار نوآورانه است

نباید حوزه به سمت مدرک گرایی برود/سیستم طراحی شده در حوزه های علمیه بسیار نوآورانه است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،علی لاریجانی ،رئیس مجلس شورای اسلامی با آیت الله اعرافی،مدیر حوزه های علمیه دیدار و گفت وگو کرد.
وی در این دیدار با بیان اینکه سیستم طراحی شده در حوزه های علمیه بسیار نوآورانه است، گفت: در گذشته اقداماتی صورت گرفته که باید حفظ شود ولی نباید حوزه به سمت مدرک گرایی پیش برود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در حوزه ملاک فضل افراد باشد، عنوان کرد: اقتباس ظاهری در این زمینه از دانشگاه برای حوزه مناسب نیست.
آیت الله اعرافی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
تقدیر خانواده زلزله زده کرمانشاهی از فعالان هیأت های مذهبی

تقدیر خانواده زلزله زده کرمانشاهی از فعالان هیأت های مذهبی به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مراسم اختتامیه دهمین گردهمایی مدیران و فعالان هیأت های محوری و برگزیده کشور ظهر امروز بعد از دو روز در سالن همایش های مجتمع آموزشی و فرهنگی یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد.
در روز نخست این همایش رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر، موسی نجفی رئیس پژوهشکده اندیشه سیاسی و تمدن اسلامی، حجت الاسلام مجتبی نام خواه از پژوهشگران برجسته حوزوی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی وافی مدیر مؤسسه فرهنگی آموزشی خانه خورشید، علی منصوری مسؤول کارگروه چهل سالگی جبهه فرهنگی انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 13 ساعت پیش
بررسی روابط متقابل هیأت مذهبی و نهادهای انقلابی

بررسی روابط متقابل هیأت مذهبی و نهادهای انقلابی به گزارش خبرگزاری فارس از قم، برنامه های نخستین روز از دهمین گردهمایی دو روزه هیأت های محوری و برگزیده کشور با برگزاری سه کمیسیون تخصصی با محوریت بررسی روابط متاقبل هیأت و نهادهای انقلاب در مجتمع فرهنگی و آموزشی یاوران مهدی(عج) به پایان رسید.
در روز نخست این همایش رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر، موسی نجفی رئیس پژوهشکده اندیشه سیاسی و تمدن اسلامی، حجت الاسلام مجتبی نام خواه از پژوهشگران برجسته حوزوی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی وافی مدیر مؤسسه فرهنگی آموزشی خانه خورشید، علی منصوری مسؤول کارگروه چهل سالگی جبهه فرهنگی انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 13 ساعت پیش
روایت جالب فرزند مرحوم آیت الله حائری شیرازی از معمم شدنش+عکس

روایت جالب فرزند مرحوم آیت الله حائری شیرازی از معمم شدنش+عکس به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، فرزند مرحوم آیت الله حائری شیرازی روایتی را از خوشحالی پدر خود در دوران معمم شدنش روایت می کند که آن مرحوم در اوج سادگی، صفا و محبت پدرانه اقدام جالبی را انجام داد.
فرزند مرحوم آیت الله حائری شیرازی روایت می کند: حدوداً 2 سال قبل بود، یکی دو روز پس از معمم شدنم، می خواستند خوشحالی و محبت خود را در اوج سادگی ابراز کنند، خودشان رفتند سر کوچه نون و فلافل با سس اضافه گرفته بودند تا باهم بخوریم.
گفتنی است، محمدصادق (محی الدین) حائری شیرازی روحانی شیعه ایرانی، عضو سابق مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سابق شیراز بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 13 ساعت پیش
عیادت آیت الله جنتی از آیت الله مؤمن

عیادت آیت الله جنتی از آیت الله مؤمن به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری با حضور در بیمارستان شهید بهشتی از آیت الله مؤمن عیادت کرد و در جریان روند درمان ایشان قرار گرفت.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی گزارشی از روند درمانی آیت الله مؤمن نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری ارائه کرد.
آیت الله مؤمن از جمعه شب گذشته در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری است.
انتهای پیام/پ
بستری شدن آیت الله مؤمن در بیمارستان ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 13 ساعت پیش
دیدار دکتر لاریجانی با مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور

دیدار دکتر لاریجانی با مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی که به قم سفر کرده است، صبح امروز (جمعه، 7 دی ماه) با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور دیدار و گفت وگو کرد.
براساس این گزارش آیت الله اعرافی در خصوص عملکرد حوزه های کشور، گفت: برنامه پنجساله برای حوزه های علمیه تدوین شده است که با توجه به این برنامه بتوانیم به شرایط ایده آل برسیم بنابراین براساس این برنامه ها امید است که وضعیت امروز حوزه تا چند سال آینده به روندی ایده آل برسد.
دکتر لاریجانی در این دیدار گفت: سیستمی که برای حوزه های علمیه تدوین شده بسیار نوآورانه است البته کارهایی که در گذشته انجام شده نیز باید حفظ ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
تشرف جمعی از بانوان طلبه لبنانی به حرم مطهر رضوی

تشرف جمعی از بانوان طلبه لبنانی به حرم مطهر رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی گفت: پانزده نفر از طلاب خواهر از کشور لبنان با هماهنگی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی ضمن تشرف به حرم مطهر رضوی و بهره مندی از زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) از کتابخانه مرکزی، موزه های مرکزی، قرآن کریم و هدایای مقام معظم رهبری بازدید کردند .
غلامرضا کحلکی افزود: به این جمع از طلاب پس از حضور در ضیافت مهمانسرای حرم مطهر رضوی و به منظور بهره مندی بیشتر از زیارت امام رضا(ع) و نیز انتقال فرهنگ، سیره و معارف رضوی، هدایای فرهنگی اهداء شد . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
استاد پرورش به پیروی از ولایت بسیار مقید بود

استاد پرورش به پیروی از ولایت بسیار مقید بود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران شامگاه پنجشنبه در پنجمین آیین نکوداشت استاد علی اکبر پرورش اظهار کرد: تفاوت کتب انجیل و تورات با قرآن در این است که قرآن را خود خداوند قرائت کرده است ولی آن ها را به صورت لوح نوشته اند و این فرق بسیار مهمی است.
امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: انسان ها اگر دلشان را به مطهریون وصل بکنند، قلوب آن ها منقلب خواهد شد و این باعث می شود که در انسان یک انقلاب به وجود بیاید.
وی با اشاره به مرحوم پرورش تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
یزدی ها افزون بر 14میلیاردریال برای بازسازی عتبات کمک کردند

یزدی ها افزون بر 14میلیاردریال برای بازسازی عتبات کمک کردند محمدرضا جعفری خرمی عصر پنجشنبه در نشست ستاد عتبات عالیات ابرکوه افزود: این میزان کمکها در قالب وجوه نقدی ، طلا ، سکه و کالاست که اهدا شد.
وی پیش بینی کرد، با توجه به استقبال مردم کمک ها تا پایان امسال به 25 میلیارد ریال برسد.
جعفر خرمی بابیان اینکه تاکنون ریال پولی نقد یا ارز ، از ایران برای بازسازی عتبات از کشور خارج نشد افزود: پول ، طلاهای اهدایی مردم تبدیل به جنس مورد نیاز برای بازسازی و سپس به عراق ارسال می شود.
این مسئول اظهار کرد: برای جمع آوری کمک های مردمی جشنواره و سوگواره نشانه ارادت در استان برگزار می شود که جشنواره ابرکوه هفتم اسفندماه امسال همزمان با سالروز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 15 ساعت پیش
ماجرای بخشیدن قاتل فرزند سید ابوالحسن اصفهانی

ماجرای بخشیدن قاتل فرزند سید ابوالحسن اصفهانی به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،در مسیر بندگی گزیده ای از بیانات حجت الاسلام عالی است که به مسائل مهمی از مباحث اعتقادی و اخلاقی ما پرداخته است.
حجت الاسلام عالی این بار درباره بخشش، صحبت کرده است. فایل صوتی صحبت های حجت الاسلام عالی در اینجا قابل دریافت است.
ماجرای بخشیدن قاتل فرزند سید ابوالحسن اصفهانی
دانلود
چارهٔ دفع بلا نبود ستم
چاره احسان باشد و عفو و کرم
گفت شه نیکوست خیر و موقعش
لیک چون خیری کنی در موضعش
قالَ علیٌّ علیه السلام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 16 ساعت پیش
اعزام زوج های نایینی به مشهد مقدس / قول نماینده نایین و خوروبیابانک محقق شد

اعزام زوج های نایینی به مشهد مقدس / قول نماینده نایین و خوروبیابانک محقق شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین و خوروبیابانک گفت: در مردادماه سال جاری همزمان با شب ولادت امام رضا (ع) درمراسم جشن ازدواج برای زوج هایی که تحت پوشش این موسسه بودند قول اعزام به مشهد داده شد که مقدمات آن فراهم گردید تا در دی ماه جاری این زوج ها به مشهد مقدس اعزام شوند.
وی افزود: در ترویج ازدواج آسان و بهره گیری از تعالیم ارزشمند اسلامی با اینکه کمک خوبی در برگزاری ازدواج های آسان و از طرفی به تشکیل خانواده می انجامد جهت تشویق به امر ازدواج و از طرفی تبرک در زندگی زوج ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 16 ساعت پیش
نواب خاص امام زمان چه کسانی هستند و چه ویژگی هایی دارند؟

نواب خاص امام زمان چه کسانی هستند و چه ویژگی هایی دارند؟ به گزارش خبرنگار مهر ، متن زیر جلسه سی و دوم از سلسله مباحث مهدویت است که توسط حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی ایراد شده است.
ما در رابطه با نحوه ارتباط امام با سطح جامعه سه واژه داریم سفیر نایب وکیل که در جلسه بعد باید راجع به تفاوت های این سه تا صحبت کنیم. مهمترین عنوان سفیران هستند که در عین حال که اینها نواب اربعه هم هستند یعنی هم عنوان سفارت را دارند هم عنوان نیابت را دارند. اما اینها مرتبه و شأنشان بالاتر از وکلاست چون سفیر و نایب خاص هر دو منصوب از طرف امام عصر علیه السلام هستند. بین سفیر و نواب اربعه تفاوت نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
شهید امیر نادی: رمز پیروزی انقلاب اسلامی حفظ وحدت کلمه است

شهید امیر نادی: رمز پیروزی انقلاب اسلامی حفظ وحدت کلمه است به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش ، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
تبرک لحظاتمان با شهید امیر نادی: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
محمدجواد و وسوسه های جن و انس

محمدجواد و وسوسه های جن و انس به گزارش گروه فرهنگ و هنر مشرق ، محمدجواد شاید پسر سر به هوای درون هر کدام از ماست که تکنولوژی او را مسخ کرده است و نمی گذارد به حقیقت زندگی پی ببرد. حقیقتی که انسان زمینی را به آسمان گره می زند. در داستان زندگی این پسرک بازیگوش، مانند زندگی همه آدم ها اتفاقی رخ می دهد تا راه راست و درست را نشانش بدهند و او خودش مسیرش را انتخاب کند. به طبع این اتفاق یا باید تأثیری از کتاب الهی باشد و یا تأثیری از سیره اهل بیت پیامبر (ص). که هر دو بر اساس حدیث ثقلین امانتی هستند در دستان ما.
با کتاب های دیگری از انتشارات جمکران آشنا شویم: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
راهکار های طلایی که شما را از چشم زخم در امان می دارد +فیلم

راهکار های طلایی که شما را از چشم زخم در امان می دارد +فیلم به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، چشم انسان دارای انرژی های مثبت و منفی است که هر کدام از آنها اثرات خاص خود را دارند. برخی از مردم چشم زخم را که همان انرژی منفی نگاه آدمی است، خرافه ای بیش نمی دانند. این موضوع اما حقیقتی انکار ناشدنی بوده که در دین اسلام نیز درباره آن سخن ها گفته شده است.
بیشتر بخوانید: لحظه به لحظه زندگی شما در معرض چشم زخم است!
دین اسلام که بر وجود چنین خطری تأکید داشته، برای دفع آن نیز راهکارهایی دارد که با پیروی از آنها قطعاً می توان بر این موضوع غلبه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
تا می توانید گناه نکنید!

تا می توانید گناه نکنید! به گزارش مشرق ، صفحه اینستاگرامی آیت الله بهجت قدس سره عکس نوشتی درباره حقّ الناس از بیانات ایشان منتشر کرد و نوشت:
خاطره یکی از شاگردان حضرت آیت الله بهجت قدس سره
شخصی از حضرت آیت الله العظمی بهجت درخواست دستوری فرمود. آقا که همیشه مشغول ذکر بودند، سر بلند کردند و فرمودند : تا می توانید گناه نکنید سپس سر به زیر انداختند و مجدّداً مشغول ذکر شدند.
بعد از چند لحظه سر بلند کردند و فرمودند: اگر احیاناً گاهی مرتکب شدید سعی کنید گناهی که در آن حقّ الناس است نباشد . باز سر به زیر انداخته و مشغول ذکر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
نعمت دنیا در چه صورت بر ما تمام است؟

نعمت دنیا در چه صورت بر ما تمام است؟ گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیامبر اکرم صلی الله وعلیه می فرمایند: کسی که در گذران زندگی دارای سه ویژگی باشد نعمت دنیا بر او تمام است:آنکه با سه امر روز را به شب و شب را به روز آرد:1-بدنش تندرست، 2- راهش أمن، 3-و غذای یک روز خود را داشته باشد؛ و چنانچه نعمت چهارمی نیز بدان اضافه شود نعمت دنیا و عقبی بر او تمام است، و آن ایمان به خدا و دین اوست.
تحف العقول/ج 1 ص. 65
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 19 ساعت پیش
حدیث امام زمان(عج) درباره حق

حدیث امام زمان(عج) درباره حق به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش های تاریخی است.
به دلیل آشنایی بیشتر و تلمذ در پیشگاه پروردگار الهی و ائمه معصومین، هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.
وَ عَنْهُ علیه السلام:
وَلْیَعْلَمُوا أنَّ الْحَقَّ مَعَنا وَ فینا، لایَقُولُ ذلِکَ سِوانا إلاّ کَذّابٌ مُفْتَرٍ وَ لا یَدَّعیهِ غَیْرُنا إلاّ ضالٌّ غَوی. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
رمزی که درهای بهشت با آن باز و بسته می شود

رمزی که درهای بهشت با آن باز و بسته می شود درهای بهشت هر کدام با رمز ویژه باز و بسته می شود. پیشوایان دین در احادیثی از این رمز و راز پرده برداری نموده اند:
1 پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: مکتوب علی باب الجنّة: لا إله إلاّ اللّه محمّد رسول اللّه، علیّ أخو رسول اللّه... بر در بهشت این سه کلمه نورانی نوشته شده، پروردگاری جز خدا نیست، محمّد (ص) پیامبر خدا و علی (ع)، برادر رسول خداست؛ یعنی این سه اصل که محتوای این سه کلمه است از هم جداشدنی نیست و اسلام راستین را شکل و جهت می بخشد.
2 امام صادق (علیه السلام) می فرماید: علی باب الجنّة مکتوب: الصّدقة بعشرة والقرض بثمانیة عشر صدقه، ده حسنه و قرض، هجده حسنه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
ما تو را نگه داشته ایم

ما تو را نگه داشته ایم گروه فرهنگی خبرگزاری میزان،مرحوم کربلایی احمد طهرانی می فرماید:
در همان مدتی که در کربلا زندگی می کردم، چندین موقعیت گناه برایم فراهم شد؛ ولی من از آن ها سر باز زدم؛ زیرا مطمئن بودم که این ها امتحان و فتنه های الهی است و هر گونه لغزشی در آن ها کار آدم را می سازد.
در یکی از آن روز ها چند بار شرایط معصیت فراهم شد؛ ولی هر بار از آن ها رو بر گرداندم.
دیگر از خود بی خود شده بودم، به حرم قمر بنی هاشم علیه السلام پناه بردم.
در آنجا به حضرت عرض کردم: بنده به خاطر تقرب به شما، از لذت معصیت چشم پوشی کردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 23 ساعت پیش
استاد پرورش سرشار از خلوص بود

استاد پرورش سرشار از خلوص بود به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت الاسلام کاظم صدیقی شامگاه پنجشنبه در پنجمین آیین نکوداشت استاد علی اکبر پرورش اظهار کرد: تفاوت کتب انجیل و تورات باقران در این است که قران را خود خداوند قرائت کرده است ولی آن ها را به صورت لوح نوشته اند و این فرق بسیار مهمی است.
امام جمعه موقع تهران در ادامه گفت: انسان ها اگر دلشان را به مطهریون وصل بکنند، قلوب آن ها منقلب خواهد شد و این باعث می شود که در انسان یک انقلاب به وجود بیاید.
وی با اشاره به مرحوم پرورش تصریح کرد: وی در بحث پیروی از ولایت بسیار مقید بود و به امام زمان ارادت بسیار خاصی داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 0 ساعت پیش
اختصاص 500 میلیون تومان برای ساخت زائرسرای مردم ایلام در مشهد

اختصاص 500 میلیون تومان برای ساخت زائرسرای مردم ایلام در مشهد به گزارش خبرنگار مهر ، قاسم سلیمانی دشتکی عصر پنجشنبه در نشست هماهنگی احداث زائر سرای استان ایلام در مشهد مقدس که در دفتر امام جمعه ایلام برگزار شد، ایجاد زائرسرا را موجب آسایش خاطر زائران ایلامی دانست و افزود: مردم ایلام چون مردم اقصی نقاط ایران محب اهل بیت علیهم السلام هستند و آن جزیی از زندگی مردم بحساب می آید.
استاندار ایلام در ادامه تصریح کرد: کسانی که دارای اعتقادات قوی هستند در تاب آوری مسائل و مشکلات زندگی استقامت بیشتری دارند و کمتر آسیب می بینند.
وی کارهای فرهنگی را یک سرمایه گذاری خوب در جامعه دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 2 ساعت پیش
قومس شناسی فرصتی برای شناخت ظرفیت ها برای توسعه سمنان است

قومس شناسی فرصتی برای شناخت ظرفیت ها برای توسعه سمنان است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فضیلت شامگاه پنجشنبه در اختتامیه چهارمین همایش قومی شناسی در فرهنگسرای کومش سمنان، افزود: قومس شناسی آگاهی از ریشه های فرهنگی و اجتماعی مردم این دیار را در پی دارد و بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های استان سمنان با شناخت از هویت فرهنگی این خطه تسهیل می شود.
فضیلت خاطرنشان کرد: بیداری و بصیرت ملی زاییده آگاهی عالمانه و حکیمانه از سرمایه های ملی است.
وی با اشاره به اینکه تهیه آثار ایران شناسی برای کودکان منجر به تقویت هویت ملی می شود، بیان کرد: تقویت هویت استانی، افزایش وفاق اجتماعی، افزایش نشاط علمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 2 ساعت پیش
اهدای جایزه آیت الله مشکینی در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار

اهدای جایزه آیت الله مشکینی در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار به گزارش بولتن نیوز ، حجت الاسلام محمدباقر ولدان اظهار کرد: جایزه آیت الله مشکینی در دو محور نماز جمعه و جوانان و نماز جمعه، قلب فرهنگی شهر از طرف این نهاد به بهترین آثاری که در کشور با این موضوعات ساخته شده باشند، تعلق خواهد گرفت.
وی افزود: جایزه ویژه درنظر گرفته شده برای نفرات اول تا سوم منتخب این جشنواره که از ابتدای دی ماه آغاز خواهد شد به ترتیب کمک سفر عتبات عالیات، کمک هزینه سفر زیارتی مشهد مقدس و کمک هزینه سفر زیارتی شهر قم خواهد بود.
بر اساس این گزارش سالن نمایش محراب مصلای قدس قم برای همکاری با این جشنواره میزبان نمایش برخی آثار مردمی جشنواره نهم عمار خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 3 ساعت پیش
نماز باران در زاهدان (عکس)

نماز باران در زاهدان (عکس) نماز طلب باران به امامت امام جمعه زاهدان امروز پنجشنبه با حضور گسترده و پرشور مردم در مصلی المهدی(عج)این شهر اقامه شد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 3 ساعت پیش
جلسه قاریان قرآن با حجت الاسلام عرفاتی

جلسه قاریان قرآن با حجت الاسلام عرفاتی به گزارش خبرگزاری مهر ، نشست صمیمی قاریان قرآن کریم با حجت الاسلام والمسلمین عرفاتی سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما در محل سالن جلسات این شبکه برگزار شد .
در ابتدای این نشست حجت الاسلام عرفاتی ضمن خوش آمدگویی به قاریان قرآن کریم، ورود شبکه قرآن و معارف سیما به سومین دهه فعالیت خود را انگیزه این دعوت دانست و گفت: استراتژی این شبکه در تبعیت از حدیث نبوی ثقلین است که امیدواریم با بهره گیری از نظرات و پیشنهادات شما عزیزان در این راه سربلند باشیم .
وی شبکه قرآن را خانه قاریان قرآن دانست و از راه اندازی استودیو ویژه تلاوت در شبکه قرآن و معارف سیما خبر داد و با بیان اینکه شورای تلاوت نیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 3 ساعت پیش
تلاوت مجلسی سوره مبارکه عادیات باصدای دکتر احمد احمد نعینع

تلاوت مجلسی سوره مبارکه عادیات باصدای دکتر احمد احمد نعینع به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،سوره عادیات یا والعادیات صدمین سوره و از سوره های کوچک قرآن است که یازده آیه دارد و با قسم آغاز می شود. نام سوره از آیه اول آن گرفته شده است و به معنای دوندگان و تیزتک ها است. درباره مکی یا مدنی بودن عادیات اختلاف است. این سوره در جزء سی ام قرآن قرار دارد.
سوره عادیات به جهادگران و زنده شدن مردگان در روز قیامت می پردازد و از ناسپاسی انسان سخن می گوید. در فضیلت تلاوت آن آمده است هر کس سوره والعادیات را بخواند، و بر آن مداومت کند، خداوند روز قیامت او را با امیرمؤمنان(ع) مبعوث می کند و در جمع او و میان دوستان او خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
آیت الله مکارم شیرازی: گروهی 4 هزار نفره در قم وظیفه امر به معروف را به زبان نرم برعهده دارند

آیت الله مکارم شیرازی: گروهی 4 هزار نفره در قم وظیفه امر به معروف را به زبان نرم برعهده دارند آفتاب نیوز :
آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای شهر کرج با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه اظهار کرد: ایشان در این روایت از کمیل که از جمله اصحاب خاص حضرت بود، خواست تا با او به خارج شهر برود و مسائلی برای او بیان کرد که سزاوار است با آب طلا نوشته شود.
وی افزود: حضرت در ادامه فرمودند ای کمیل! دل های انسان ها شبیه ظرف است و بهترین آنها موردی است که ظرفیتش بیشتر باشد ، یعنی چشمه جوشان فیض خدا محدودیتی ندارد و ما باید سراغ آن برویم و هر کدام به اندازه ظرفیت وجودی محدود خود برداشت کنیم از این رو بهترین ظرف های دل ها آن موردی است که ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در بروجرد برگزار شد

آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در بروجرد برگزار شد به گزارش ایرنا، استاد حوزه علمیه قم دراین آیین گفت: آیت الله شاهرودی ازعلمای بزرگی بود که در راه خدا قدم برمی داشت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی اسدی نسب افزود: این عالم ربانی علم خود را در راه خدا صرف کرد و خداوند نیز به ایشان مقام والایی داد.
وی اظهارداشت: علما دیوارها و حافظان اسلام هستند و اگر از دنیا بروند شکافی در دین ایجاد می شود.
استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: از ویژگی های بارز آیت الله شاهرودی واقعی بودن در دین بود، و همه محققین حوزه علمیه قم وی را به عنوان فقیه می شناختند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
آثار شکنجه های صدام بر بدن آیت الله هاشمی شاهرودی نمایان بود

آثار شکنجه های صدام بر بدن آیت الله هاشمی شاهرودی نمایان بود به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه پنج شنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله هاشمی شاهرودی فقیهی نوآور و عالمی مسئولیت پذیر بود و همه عمرشان با اخلاص برای انجام وظیفه فعالیت کرد.
وی با اشاره به توصیف مقام معظم رهبری و مراجع تقلید از آیت الله هاشمی شاهرودی بیان کرد: انسان هایی که روح خداترسی دارند نزد خدا ارزشمند و دارای جایگاه بالایی هستند.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به خصوصیات علمی آیت الله هاشمی شاهرودی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
از سوی نهاد های حوزوی مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در مسجد اعظم برگزار شد

از سوی نهاد های حوزوی مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در مسجد اعظم برگزار شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی امشب از سوی جامعه مدرسین ، مجلس خبرگان ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه و دیگر مراسم حوزوی با حضور علما و اقشار مختلف مردم در مسجد اعظم برگزار شد.
در این مراسم آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان خبری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید ، آیت الله علوی گرگانی، آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یافتند.
آیت الله امینی، آیت الله کعبی، آیت الله اعرافی، اکرم کعبی دبیرکل جنبش نجبا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
کنایه مجری برنامه ثریا به وعده های مسئولان/ افشاگری بی سابقه سردبیر سابق آمدنیوز درباره منابع مالی این کانال/ افزایش تنش های تجاری بین آمریکا و چین/ شوخی عموپورنگ با یک کودک ارومیه ای + فیلم

کنایه مجری برنامه ثریا به وعده های مسئولان/ افشاگری بی سابقه سردبیر سابق آمدنیوز درباره منابع مالی این کانال/ افزایش تنش های تجاری بین آمریکا و چین/ شوخی عموپورنگ با یک کودک ارومیه ای + فیلم مهمترین و پربازدید ترین اخبار سرویس فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان را می توانید در بسته شبانه فیلمگرام مشاهده کنید.
درخواست ویدئوچک در برنامه ثریا ! + فیلم
محسن مقصودی مجری برنامه ثریا درخواست کرد تا از سیستم ویدئوچک در حوزه های دیگری غیر از ورزش نیز استفاده شود.
افشاگری بی سابقه سردبیر سابق آمدنیوز درباره منابع مالی این کانال + فیلم
سام سرابی سردبیر سابق کانال آمد نیوز پس از جدایی از روح الله زم برخی از منابع مالی کانال ضد انقلاب آمدنیوز را فاش کرد.
ابزار قدرتمند چین در مقابل آمریکا/ آیا فروپاشی دلار نزدیک است؟ + فیلم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
تشییع پیکر یکی ازدانشجویان در حرم رضوی

تشییع پیکر یکی ازدانشجویان در حرم رضوی خبرگزاری مهر: مراسم تشییع و طواف پیکر یکی از دانشجویان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران ظهر پنجشنبه در صحن آزادی حرم مطهر امام هشتم (ع) برگزار شد.
در این مراسم که با حضور خانواده این دانشجو و جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد همراه بود پیکر محمدرضا فضیلتی نیا پس از طواف در حرم رضوی و اقامه نماز میت رهسپار آرامگاه ابدی خود شد.
همچنین ظهر امروز پس از اقامه نماز جماعت، دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد برای حادثه دیدگان حادثه تهران دعا کردند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
آیت الله مکارم شیرازی: اثر امر به معروف با زبان نرم بیشتر است

آیت الله مکارم شیرازی: اثر امر به معروف با زبان نرم بیشتر است به گزارش فارس، آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای شهر کرج با اشاره به روایتی از امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه اظهار کرد: ایشان در این روایت از کمیل که از جمله اصحاب خاص حضرت بود، خواست تا با او به خارج شهر برود و مسائلی برای او بیان کرد که سزاوار است با آب طلا نوشته شود.
وی افزود: حضرت در ادامه فرمودند ای کمیل! دل های انسان ها شبیه ظرف است و بهترین آنها موردی است که ظرفیتش بیشتر باشد ، یعنی چشمه جوشان فیض خدا محدودیتی ندارد و ما باید سراغ آن برویم و هر کدام به اندازه ظرفیت وجودی محدود خود برداشت کنیم از این رو بهترین ظرف های دل ها آن موردی است که گنجایش ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
آیت الله مکارم شیرازی: اثر امر به معروف با زبان نرم بیشتر است

آیت الله مکارم شیرازی: اثر امر به معروف با زبان نرم بیشتر است آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای شهر کرج با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه اظهار کرد: ایشان در این روایت از کمیل که از جمله اصحاب خاص حضرت بود، خواست تا با او به خارج شهر برود و مسائلی برای او بیان کرد که سزاوار است با آب طلا نوشته شود.
وی افزود: حضرت در ادامه فرمودند ای کمیل! دل های انسان ها شبیه ظرف است و بهترین آنها موردی است که ظرفیتش بیشتر باشد ، یعنی چشمه جوشان فیض خدا محدودیتی ندارد و ما باید سراغ آن برویم و هر کدام به اندازه ظرفیت وجودی محدود خود برداشت کنیم از این رو بهترین ظرف های دل ها آن موردی است که گنجایش بیشتری از ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
آیت الله هاشمی شاهرودی عمر خود را صرف انقلاب اسلامی کرد

آیت الله هاشمی شاهرودی عمر خود را صرف انقلاب اسلامی کرد به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت ارتحال آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در میاندوآب که با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله شاهرودی یار و یاور امام و رهبری بودند و این شخصیت بزرگوار در راه انقلاب اسلامی بارها از سوی رژیم بعثی عراق زندانی شده و سه برادرش در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب اسلامی شدند.
حجت الاسلام قریشی ادامه داد: در دین مقدس اسلام علما، فقها و شهدا از بالاترین مرتبه ارزش برخوردار هستند و آنان حفاظت و صیانت از دین را برعهده دارند و امام صادق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
برخی افراد مثل برگ درختان پاییز با هر بادی این طرف و آن طرف می روند

برخی افراد مثل برگ درختان پاییز با هر بادی این طرف و آن طرف می روند به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای شهر کرج با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه اظهار کرد: ایشان در این روایت از کمیل که از جمله اصحاب خاص حضرت بود، خواست تا با او به خارج شهر برود و مسائلی برای او بیان کرد که سزاوار است با آب طلا نوشته شود.
وی افزود: حضرت در ادامه فرمودند ای کمیل! دل های انسان ها شبیه ظرف است و بهترین آنها موردی است که ظرفیتش بیشتر باشد ، یعنی چشمه جوشان فیض خدا محدودیتی ندارد و ما باید سراغ آن برویم و هر کدام به اندازه ظرفیت وجودی محدود خود برداشت کنیم از این رو بهترین ظرف های دل ها آن موردی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 6 ساعت پیش
سائل مستمند اربابم

سائل مستمند اربابم به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،حسن کردی شاعر آیینی کشورمان که در مدح و مرثیه ائمه اطهار علیهم السلام اشعاری را سروده است، این بار سروده ای را به پیشگاه قدسی آقا اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم کرده که در ادامه با هم می خوانیم:
سائل مستمند اربابم
تشنه ی یک دو جرعه مهتابم
اشک هایم فقط به خاطر اوست
چشم هایم همیشه شاعر اوست
بی قرارم قرار می خواهم
درِ این خانه کار می خواهم
روی دل تنگی ام به سمت شماست
قبله ام تا همیشه کرب و بلاست
به غزل های گریه ام سوگند
نشود از تو لحظه ای دل کند
نوکری میکنم برای حسین ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 6 ساعت پیش
آیت الله جوادی آملی: امام خمینی(ره) داغ دین داشتند/ باید تولید کننده علم باشیم

آیت الله جوادی آملی: امام خمینی(ره) داغ دین داشتند/ باید تولید کننده علم باشیم آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در آئین رونمایی از کتاب گرانسنگ تحریر الاصول که در سالن همایش های بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، درباره تأخیر اجازه چاپ این اثر، اظهار داشت: این کتاب که تقریر درس خارج اصول حضرت امام خمینی(ره) است متعلق به 63 سال پیش می باشد که تا امروز اجازه چاپ آن را نمی دادیم چون نگران بودیم که معاذالله ما را درگیر القاب و اوصاف و خیال کند اما اینک که در پایان عمر هستیم و هیچ نگرانی از این بابت نداریم، اجازه چاپ این اثر را دادیم.
وی ادامه داد: اگر می بینیم حرف یک روحانی مانند حضرت امام(ره) این چنین در جامعه اثر داشت و حرف دیگران نه ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 6 ساعت پیش
هیأت جدای از مسجد در طولانی مدت نابود خواهد شد/ هیأت ها نقش مهمی در معادلات جهانی ایفا می کنند

هیأت جدای از مسجد در طولانی مدت نابود خواهد شد/ هیأت ها نقش مهمی در معادلات جهانی ایفا می کنند به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین حسین سوزنچی بعد از ظهر امروز در دهمین گردهمایی هیأت های محوری و برگزیده کشور در سالن همایش های مجتمع یاوران مهدی(عج) قم طی سخنانی با اشاره به نقش هیأت در معادلات جهانی اظهار کرد: شاید برخی از هیأت ها نسبت به میزان تاثیرگذاری خود آگاه نباشند اما در حقیقت اعمال هیأتی ها در سطح جهانی بازتاب خواهد داشت و پاداش و اجر ویژه ای برای آن ها درنظر گرفته خواهد شد.
وی با بیان اینکه برخی از افراد نسبت به ارتباطات جهانی ناآگاه هستند، اضافه کرد: در دورانی با مشاهده کردن شبکه های مجازی وحشت کردیم اما اکنون به دنبال حضور در این عرصه ها و نقش آفرینی در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 6 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در خرم آباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در خرم آباد برگزار شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد ، مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی امروز با حضور مسئولان، روحانیون و اقشار مختلف مردم در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد برگزار شد.
حجت الاسلام سید نواب موسوی از اساتید حوزه علمیه قم در این درمراسم اظهارداشت: آنچه که به انسان ارزش می دهد روح اوست و این روح تحت تاثیر عواملی هم می تواند به جایی برسد که جز خدا نبیند هم اینکه حقیر شود و سقوط کند. یکی از عناصر رشد شخصیت و تکمیل کننده فضائل روحانی روح علم وعلم آموزی است.
موسوی با اشاره به اینکه علم به روح انسان حیات می دهد و انسان جاهل مرده است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 8 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی

مراسم بزرگداشت رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی در سخنانی وی را از مفاخر حوزه های علمیه دانست و اظهار کرد: برکات و اثرات وجود این عالم ربانی از جمله در حوزه تحقیق و تألیف قابل تأمل است.
حجت الاسلام و المسلمین مظفری، خاطر نشان کرد: آیت الله هاشمی شاهرودی از خاندان بزرگی بود که همگی توان خود را صرف خدمت به اسلام کردند و در این راه سه شهید بزرگوار تقدیم نمودند.
وی یکی از ویژگی های آیت الله هاشمی شاهرودی را علاوه بر خدمت صادقانه به نظام مقدس اسلامی در سنگر های مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 8 ساعت پیش
فعالیت ها با محوریت عالمان دینی در مساجد انجام شود

فعالیت ها با محوریت عالمان دینی در مساجد انجام شود گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی روز پنجشنبه در نخستین اجلاس منطقه ای بسیج اساتید کشور با عنوان استاد و مسجد با حضور اساتید بسیجی استان های گیلان، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز و پیام نور تهران که با هدف ترویج گفتمان مسجدمحوری در مجتمع شهید مطهری بندر انزلی برگزار شد، اظهار داشت: اساتید بسیجی پیش قراول مبارزه با الحاد و کفر و مروجان ارزش های والای دین هستند.
وی به جایگاه والای مسجد از نگاه شریعت اشاره کرد و افزود: خداوند بنای مسجد را به دست انسان های مومن سپرده ضمن اینکه مسجد در تاریخ اسلام همواره نقش محوری داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
مداحی فرزند مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی +فیلم

مداحی فرزند مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی +فیلم به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت اللّه سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب پس از تحمل یک دوره بیماری در سن 70 سالگی دار فانی را وداع گفت. آیت اللّه هاشمی شاهرودی، متولد سال 1327 در شهر نجف اشرف و از شاگردان برجسته شهید آیت اللّه سیدمحمدباقر صدر و یار دیرین امام و رهبری بود.
آیت الله هاشمی شاهرودی صاحب پنج پسر بود که 3 نفر از آنان در امورات دفتر وی مشغول به کار هستند؛ سیدعلاء مشغول ادامه تحصیل در حوزه علمیه قم بوده و رئیس دفتر مرجعیت آیت اللّه شاهرودی در قم است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
جامعه با سرانه بالای کتاب جامعه ای بالنده و دارای سرانه پایین خشونت است

جامعه با سرانه بالای کتاب جامعه ای بالنده و دارای سرانه پایین خشونت است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاحیه سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان، در مصلی بقیة الله الاعظم این شهرستان گفت: با افزایش سرانه مطالعه کتاب و کتابخوانی و افزودن کتاب در سبد خانوار روی فرزندان سرمایه گذاری کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در کاشان همه چیز به دست مردم سپرده شده است گفت: می توان با تشکیل بنیاد کتاب و کتابخوانی نیز می تواند و حمایت مردمی خدمات خوبی در این حوزه انجام دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
آیت الله شاهرودی (ره) عالمی صاحب نظر و مطیع محض رهبر انقلاب بود

آیت الله شاهرودی (ره) عالمی صاحب نظر و مطیع محض رهبر انقلاب بود به گزارش خبرگزاری فارس از کوهدشت، ظهر امروز حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی (ره) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: عالم دارای مقام ارزشمند و والایی بوده و حق علم، بذل نمودن به کسی است که قدرش را می داند.
وی افزود: نجات معنوی و هدایت انسان که با علم الهی و جهت دار محقق می شود، از تمام نجات ها بالاتر است چراکه در این راستا، انسان مسیر درست خود را تشخیص می دهد.
امام جمعه کوهدشت پیام مقام معظم رهبری به مناسبت ارتحال آیت الله شاهرودی (ره) را فصیح ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
اطلاعیه ستاد نماز جمعه تبریز

اطلاعیه ستاد نماز جمعه تبریز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ستاد نماز جمعه تبریز اعلام کرد : آیین با شکوه عبادی - سیاسی نماز جمعه فردا 7 دی ماه به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در مصلای امام خمینی برگزار خواهد شد.
بر اساس اطلاعیه ستاد نماز جمعه تبریز ، سخنران قبل از خطبه ها آقای میکاییل جمال پور استاد دانشگاه و با موضوع نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت خواهد بود.
همچنین پیرو هماهنگی صورت گرفته معاون فنی و عمرانی شهردار کلانشهر تبریز ، شهردار منطقه 7 به همراه معاونان و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان به همراه معاونان قبل از اقامه نماز جمعه از ساعت 10 تا 11 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در زنجان برگزار می شود

مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در زنجان برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان در اطلاعیه مشترکی بمناسبت ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی، از تمامی مردم شریف استان زنجان دعوت کردند در مجلس یادبود آیت الله هاشمی شاهرودی که نهم دی ماه از ساعت 14 الی 16 در بقعه امامزاده سید ابراهیم (ع) شهر زنجان برگزار می شود حضور یابند.
آیت الله علی خاتمی و فتح الله حقیقی در پچیام خود عنوامن کردند: روح بلند و عرشی معلم اخلاق، عالم ربانی حضرت آیت اله هاشمی شاهرودی (ره) به ملکوت اعلی پیوست و قلوب اهل ایمان به ویژه ارادتمندان و شاگردان این فقیه عالیقدر را در سراسر کشور داغدار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
تجمع طلاب حوزه علمیه خراسان به مناسبت حماسه 9 دی

تجمع طلاب حوزه علمیه خراسان به مناسبت حماسه 9 دی دریافت 3 MB
به گزارش خبرنگار مهر ، طلاب حوزه های علمیه خراسان روز پنجشنبه همزمان با ایام حماسه 9 دی به منظور محکوم کردن فتنه گران در مدرسه علمیه نواب مشهد تجمع کردند.
در این مراسم که با سخنرانی امام جمعه مشهد بود حاضران با سردادن شعارهایی اقدامات فتنه گران در سال 88 را محکوم کردند.
کد خبر 4497079 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 10 ساعت پیش
کمک سه میلیارد ریالی خیران به هیات های مذهبی

کمک سه میلیارد ریالی خیران به هیات های مذهبی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز اصفهان ؛ رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ،خیران نیک اندیش اصفهان ، این میزان کمک نقدی را با نیت برپایی مراسم های مذهبی شامل روضه خوانی و تعزیه به 145 هیات مذهبی، مسجد و بقاع متبرکه ای این ناحیه اهدا کردند.
حجت الاسلام مهدی طاهری برخی از نیات این واقفان را مربوط به زمان و مکان خاصی دانست و افزود: در سال های گذشته ثبت موقوفات جدید با نیات برپایی مراسم های مذهبی کمتر شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 10 ساعت پیش
همایش طبیب دوار در قم برگزار شد

همایش طبیب دوار در قم برگزار شد گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،میرشکار،مدیرکل کمیته امداد استان قم در همایش طبیب دوار که با حضور اساتید حوزه علمیه و مدیران و مسئولان استان قم در سالن اجتماعات مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه راه نجات از مشکلات و آسیب های مختلف اهتمام مسئولان در انجام درست وظایف است، اظهار کرد: ایجاد اتصال میان خانواده و روحانیت و دستگاه ها و روحانیت خلا مهمی است که در کمیته امداد به دنبال رفع این خلا هستیم و تاکنون نیز موفقیت های بسیاری در این راستا حاصل شده است.
اکبر میرشکار با بیان اینکه کمیته امداد نقش یک اورژانس را بر عهده دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 11 ساعت پیش
کتاب تحریر الاصول در قم رونمایی شد

کتاب تحریر الاصول در قم رونمایی شد گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،آئین رونمایی از کتاب گرانسنگ تحریر الاصول تقریر درس خارج اصول حضرت امام خمینی(ره) توسط آیت الله جوادی آملی، امروز در سالن همایش های بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور اساتید، علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه و همچنین دانشگاهیان و صاحبنظران در سالن همایش های بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد،آیت الله جوادی آملی و حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی به ایراد سخن پرداختند.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین مقدسی مدیر پژوهشکده فقه و اصول پژوهشگاه علوم وحیانی معارج به ارائه توضیحاتی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 11 ساعت پیش
اسامی سخنرانان و زمان و مکان مراسم 9 دی استان تهران اعلام شد

اسامی سخنرانان و زمان و مکان مراسم 9 دی استان تهران اعلام شد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محسن محمودی بعد از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران حاضر در محل ستاد 9 دی استان تهران طی سخنانی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حماسه 9 دی اشاره کرد و گفت: این حرکت یک حرکت خودجوش بود، این خیلی معنا دارد و این امر نشانه بیداری و هوشیاری ملت بصیر و انقلابی ایران است.
رییس ستاد یوم الله 9دی استان تهران سپس به مسیرهای راهپیمایی در شهرستان های این استان اشاره و این مسیرها را همراه با سخنرانان آن ها به شرح زیر اعلام کرد:
شهرری
سخنران: آیت الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 11 ساعت پیش
رهبر انقلاب تاکنون بر پیکر کدام شخصیت ها نماز خوانده اند ؟

رهبر انقلاب تاکنون بر پیکر کدام شخصیت ها نماز خوانده اند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، در پی پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت درگذشت فقیه عالیقدر و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی شاهرودی که فرمودند:
"این ضایعه ی اسفبار که پس از حدود یک سال بیماری سخت و دردناک واقع شده است مایه ی تالّم همه ی کسانی است که به مقام علمی و خدمات با ارزش ایشان به نظام اسلامی و نیز به مجموعه های فقهی و اصولی و حقوقی حوزه های علمیه آشنا میباشند. ایشان استادی بزرگ در حوزه علمیه قم و کارگزاری با وفا در مهمترین تشکیلات نظام جمهوری اسلامی، عضو مؤثری در شورای نگهبان و رئیس موفقی در مجمع تشخیص مصلحت بودند و آثار و برکات علمی بسیاری از خود بر جای ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 11 ساعت پیش
برگزاری همایش 9 دی در مازندران

برگزاری همایش 9 دی در مازندران به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، حجت الاسلام یوسف پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران گفت: همایش پاسداشت حماسه 9 دی با شعار "40 سال ولایت مداری، بصیرت و استقامت رمز جاودانگی " در شهر های مختلف استان برگزار می شود.
ساری: ساعت 9:30 یک شنبه 9 دی در امام زاده یحیی
قائم شهر: شنبه 8 دی ساعت 14:30 در حسینیه عاسقان ثارالله
بابل: ساعت 10 یک شنبه در آستانه امام زاده قاسم (ع)
نکا: شنبه 8 دی بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع
بهشهر: جمعه 7 دی همراه با نماز مغرب و عشا در حسینیه قتلگاه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 11 ساعت پیش
کتاب تحریرالاصول درقم رونمایی شد

کتاب تحریرالاصول درقم رونمایی شد به گزارش ایرنا، مدیر پژوهشکده فقه و اصول بنیاد بین المللی اسراء در این آئین ، دانش اصول را روش استخراج فروع و مبانی دینی از منابع اسلامی دانست و گفت: فقیهان، متکلمان و حکیمان در طول تاریخ به دنبال روشی برای فهم مبانی دینی از منابع دینی بودند که این قواعد را به نام اصول نامیدند.
حجت الاسلام یدالله مقدسی با بیان اینکه علمای بزرگ اسلام در طول قرن ها درخت تنومند علم اصول را بنا نهاده اند گفت: این دانش همچنان به دنبال تبیین مبانی رشته های مختلف فقه از جمله فقه تمدنی است که در این زمینه نقش عقل و نوع رابطه آن با نقل مورد توجه عالمان دینی قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 12 ساعت پیش
اجرای بیش از یکصد برنامه بصیرت افزایی در کشور

اجرای بیش از یکصد برنامه بصیرت افزایی در کشور حجت الاسلام و المسلمین اعرافی در نشست اعضای ستاد بزرگداشت دهه بصیرت با بیان اینکه این برنامه ها به همت حوزه های علمیه سراسر کشور برگزار می شود افزود: بصیرت افزایی یکی از مهمترین رسالت های حوزه های علمیه است که باید طول سال به روش های مختلف محقق شود.
وی حضور قشرهای مختلف مردم در بطن انقلاب اسلامی را تاثیر گذار و محوری خواند و خاطرنشان کرد: حرکت به هنگام مردم قم در قیام طلاب مدرسه فیضیه سبب حماسه 19دی و به تبع آن پیروزی انقلاب اسلامی شد .
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این نشست گفت: ویژه برنامه های دهه بصیرت ساعت 10 صبح در مدرسه فیضیه آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 12 ساعت پیش
عیادت وزیر اطلاعات و معاون رئیس جمهور از آیت الله مومن

عیادت وزیر اطلاعات و معاون رئیس جمهور از آیت الله مومن به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات و حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران به نمایندگی از رئیس جمهور و هیات دولت با حضور در یکی از بیمارستان های قم از آیت الله مؤمن عیادت کرده و در جریان روند درمان وی قرار گرفتند.
دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این عیادت به تشریح وضعیت جسمانی آیت الله مؤمن و همچنین اقدامات پزشکی صورت گرفته پرداخت.
آیت الله مؤمن نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری و نماینده مردم قم در مجلس خبرگان به دلیل مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه 30 آذر ماه در بخش آی سی یوی یکی از بیمارستان های قم بستری است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 12 ساعت پیش
نظام توزیع کتاب اصلاح شود

نظام توزیع کتاب اصلاح شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حجت الاسلام محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، درآیین افتتاحیه سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان در مصلی بقیة الله الاعظم کاشان، با بیان اینکه بخش زیادی از نگاه ما به کتاب ریشه در دین ما دارد، اظهار داشت: معجزه رسول اکرم کتاب قرآن و اولین سوره نازل شده بر پیامبر نیز در مورد قرآن بوده است و آیات متعددی در این مورد در قرآن ذکر شده است.
وی با بیان اینکه برخی اوقات از تعالیم دینی خود فاصله می گیریم، افزود: در 14 قرن پیش تعالیم دینی ما بر قرآن تایید کرده اما متاسفانه سرانه مطالعه کتاب ما در کشور نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 12 ساعت پیش
آیت الله جوادی آملی: حوزه علمیه در غنی ترین دوران خود است

آیت الله جوادی آملی: حوزه علمیه در غنی ترین دوران خود است به گزارش ایرنا، وی روز پنجشنبه درآئین رونمایی از کتاب تحریرالاصول در بنیاد بین المللی اسراء قم با بیان اینکه دلال علم با پژوهشگر و تولید کننده علم متفاوت است افزود: آشنا بودن با نظرات دیگران خوب است ولی باید طلاب علاوه بر آشنایی با این نظرات، به دنبال تولید علم و تحول در این علوم باشند.
وی با اشاره به تحصیل بیش از 50 هزار طلبه در حوزه علمیه تاکید کرد: باید کیفیت آموزش در حوزه های علمیه به گونه ای باشد تا عالمان بزرگی مانند آخوند خراسانی و صاحب جواهر تربیت شوند.
آیت الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی راه عالم، حکیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
مساجد گیلان میزبان خاطره گویی مبارزان انقلاب

مساجد گیلان میزبان خاطره گویی مبارزان انقلاب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی - هنری مساجد گیلان در مراسم آغاز سلسله نشست های نقل انقلاب در مسجد شهید حبیب زاده محله نقره دشت رشت، گفت: شب خاطره انقلاب یکی از مجموعه برنامه های تبیینی - تحلیلی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است تا پایان دهه مبارک فجر در 40 مسجد استان برگزارمی شود.
وی با بیان اینکه، کانون های مساجد باید در زمینه تبیین انقلاب و دستاورد های آن، نقش مساجد در انقلاب و نقش مساجد در زمینه تمدن سازی آگاهی های لازم را به نسل جدید ارائه دهند، افزود: در این نشست ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
مسجد بزرگ ترین پایگاه عالمان دین و انقلاب برای حل مشکلات مردم و مقابله با جنگ نرم

مسجد بزرگ ترین پایگاه عالمان دین و انقلاب برای حل مشکلات مردم و مقابله با جنگ نرم به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، صبح امروز نخستین اجلاس منطقه ای استاد و مسجد با حضور فرماندهان سپاه، روحانیون و اساتید بسیجی از استان ها اردبیل، البرز، قزوین، زنجان، تهران و گیلان در سالن اجتماعات مجتمع شهید مطهری بندر انزلی برگزار شد.
مسجد بزرگ ترین پایگاه عالمان دین در طول تاریخ است
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خدای متعال اولین چیزی را که بر کره زمین احداث کرد خانه خدا بود اظهار کرد: کعبه خانه ای است که تمامی مسلمانان به آن سجده می کنند.
آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به اینکه اولین اقدام پیامبر (ص) بعد از احداث خانه کعبه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
رمز و راز موفقیت و خوشی در زندگی مشترک به روایت امام صادق(ع)

رمز و راز موفقیت و خوشی در زندگی مشترک به روایت امام صادق(ع) به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، حجت الاسلام جمشیدی مدیر مرکز مشاوره صدرا قم در همایش تخصصی زندگی به سبک رضوی، با بیان اینکه تمام مباحث مربوط به خانواده درباره مدیریت نقش، تحکیم و تعالی خانواده است، گفت: بسیاری از مشکلات زندگی مشترک و طلاق های صورت گرفته مربوط به پنج سال اول زندگی است یا نقطه آغاز آن در این برهه زمانی است.
مدیر مرکز مشاوره صدرا قم افزود: در کشور چین طلاق کمتر از ایران اتفاق می افتد، چون بر اساس قانون آن کشور زوجین قبل از ازدواج باید به مدت 30 یا 40 ساعت در کلاس های آموزشی خانواده شرکت کنند و بعد از این کار ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
عواملی که باعث کم شدن روزی می شود

عواملی که باعث کم شدن روزی می شود به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، از عوامل افزایش یا کاهش روزی، اسباب معنوی است. به این معنا که خداوند میزان روزی هر فرد و جامعه ای را علاوه بر سعی و تلاش فردی و گروهی، در گروی رفتارهایی قرار داده که افراد از خود بروز می دهند. به عنوان نمونه مردی از پیامبر گرامی اسلام(ص) از کمی رزق و روزی شکایت کرد، حضرت فرمود: أدِمِ الطَّهارَهَ یَدُم عَلَیکَ الرِّزْق ؛ بر طهارت مداومت کن تا رزق و روزی نیز بر تو مداوم باشد. او طبق دستور عمل کرد و رزقش وسعت یافت. ( مستدرک الوسائل ج 13، ص41) و یا امام صادق(ع) در یک روایت یکی از راهکارهای افزایش روزی را در دید و بازدیدهای خویشاوندی معرفی کرد و فرمود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
آیت الله هاشمی شاهرودی از یک جامعیت علمی برخوردار بودند

آیت الله هاشمی شاهرودی از یک جامعیت علمی برخوردار بودند حجت الاسلام غلامرضا پیوندی، مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی پیرامون شخصیت آیت الله هاشمی شاهرودی به خبرنگار مهر گفت: ایشان جزو شاگردان برجسته 3 تن از علمای بزرگ شیعه یعنی مرحوم شهید صدر، حضرت امام (ره) و مرحوم آیت الله العظمی خویی بودند که جزو شاگردان ویژه و درجه یک این بزرگان بودند. به مباحث فقهی فوق العاده مسلط بودند و کتب متعددی در این زمینه دارند. همچنین به مسایل روز جامعه و مسایل حقوقی از لحاظ علمی اشراف داشتند. در زمانی هم که ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشتند شاهد بودیم که به مباحث حقوقی کاملاً مسلط هستند؛ چه مباحث حقوقی اسلام و چه مباحث حقوقی روز دنیا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
مدیران با رشد مطالعاتی خود به رشد مدیریتی بپردازند

مدیران با رشد مطالعاتی خود به رشد مدیریتی بپردازند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان و امام جمعه این شهرستان، در پیام خود به آیین گشایش سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان که با این حدیث مَن تَسَلّی بِالکُتبِ لَم تَفُتهُ سَلوَة (کسی که خود را با کتاب ها آرامش داده هیچ آرامشی را از دست نداده است.) آغاز شده بر ارزش علم و شناخت خود و خالق خود و عالم هستی در رسیدن به سعادت ابدی تاکید کرده و گفته است: آدمی در نظام تکوین موجودی برتر است و به سوی هدفی متعالی که چیزی جز عبودیت خدا نیست در حرکت است و در راه نیل به هدف و رسیدن به سعادت ابدی به علم و شناخت خود و خالق خود و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 14 ساعت پیش
اعمالی که شب اول قبر، اموات را شاد می کند

اعمالی که شب اول قبر، اموات را شاد می کند به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، برای همه ما پیش آمده است که عزیزان خود را از دست بدهیم و یا در مراسم خاکسپاری اقوام و دوستانمان شرکت کرده باشیم و شب را برای آنها به دعا و نماز بپردازیم. نکته مهم اینجاست که اموات در شب اول قبر از ما بازماندگان چه می خواهند؟ چراکه آنها پس از مرگ هنوز ارتباط خودشان را با دنیا قطع نکرده اند و چشم انتظار خیرات و دعای آمرزش بازماندگان خود هستند.
شب اول قبر از جمله شب های مهم اموات است، چراکه مردگان در این شب سوال و جواب می شوند و روحشان به صورت کامل از دنیای مادی جدا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 14 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل پنجشنبه 6 دی ماه

جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل پنجشنبه 6 دی ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، برنامه های امروز رادیویی صدا و سیمای مرکز اردبیل را مشاهده کنید.
خبر سراسری 00:00
شبهای ایران 00:30
آی ایشیقیندا 02:30
پرسمان اعتقادی 03:30
سخنرانی 04:20
تلاوت قرآن-اذان صبح 05:35
ارغنون 06:00
سلام ساوالان 07:00
خبر سراسری 08:00
کئف احوال 08:35
خبر و پیامهای محلی 09:00
اوشاقلار سلام 09:30
ائویم اوجاغیم 10:00
زنگ ورزش 11:00
ایشیقلی یول 11:30
تلاوت قرآن-اذان ظهر 11:59
مردم مسئولار 12:30
و اینک شما 13:30 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
مسجد بزرگ ترین پایگاه عالمان دین در طول تاریخ است

مسجد بزرگ ترین پایگاه عالمان دین در طول تاریخ است به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در نخستین اجلاس منطقه ای استاد و مسجد در سالن اجتماعات مجتمع شهید مطهری بندر انزلی با بیان اینکه خدای متعال اولین چیزی را که بر کره زمین احداث کرد خانه خدا بود اظهار کرد: کعبه خانه ای است که تمامی مسلمانان به آن سجده می کنند.
وی با اشاره به اینکه اولین اقدام پیامبر بعد از احداث خانه کعبه، ساخت مسجد قبا بود افزود: پیامبر به حضور در مسجد تأکید فراوانی داشت و برای محوریت مسجد از ائمه نیز صحبت های زیادی مطرح شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
نان سنگک با عطر مهربانی +عکس

نان سنگک با عطر مهربانی +عکس به گزارش مشرق، حجت الله عبدالملکی اقتصاددان در اینستاگرام با انتشار تصویری زیبا از یک نانوایی در تهران نوشت:
تو خیابون بغلی پارک اوستا (خ آزادی، به سمت انقلاب بعد از نواب) یه نونوایی سنگک هست که نان با عطر مهربانی میده.
یه تابلو نصب کرده که کسانی که پول نون ندارن یه دونه از کاغذهای رسید بانکی نصب شده رو بردارن و نون بگیرن. هرکسی هم که میخواد انفاق کنه میتونه از دستگاه کارت خون نونوایی دو تومن یا بیشتر کارت بکشه و رسیدش رو رو تابلو بچسبونه برا نیازمندایی که محتاج نون هستن.
می بینید مهربانی چقدر ساده س؟! تقرب به خدا چقدر کم هزینه س؟! ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های صدا و سیما مهاباد پنجشنبه 6 دی ماه

جدول پخش برنامه های صدا و سیما مهاباد پنجشنبه 6 دی ماه به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، جدول پخش برنامه های صدا وسیما مهاباد پنجشنبه 6 دی ماه به شرح زیر است:
تکرار فیلم سینمایی 01:20
باز پخش طنز پیشگان 02:50
باز پخش دل افروزان 03:20
تکرار خبر فارسی 04:00
تکرار شه و باش 04:25
اذان شافعی وجعفری 05:20
تکرار خبر کردی 06:00
تکرار سریال سرزمین های شمالی 06:25
سرود جمهوری اسلامی +تلاوت قرآن 06:45
مستند مواهب 06:55
سرود جمهوری اسلامی +تلاوت قرآن 07:02
طنز پیشگان 07:30
تکرار کازیوه 08:30 پخش زنده
تکرارباغچه ی گولان 09:50 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
نقل انقلاب در مساجد گیلان

نقل انقلاب در مساجد گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی - هنری مساجد استان در مراسم آغاز سلسله نشست های نقل انقلاب که در مسجد شهید حبیب زاده محله نقره دشت رشت برگزار شد گفت: شب خاطره انقلاب یکی از مجموعه برنامه های تبیینی - تحلیلی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است که تا پایان دهه مبارک فجر در 40 مسجد استان برگزار شود.
حجت الاسلام رضوانی نژاد افزود: در نشست ها مبارزان انقلابی برای مردم خاطره گویی می کنند.
در مراسم آغاز سلسله نشست های نقل انقلاب آقای قدیری از مبارزان گیلانی انقلاب جایگاه مسجد شهید حبیب زاده نقره دشت را در جمع آوری و ساماندهی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
اختصاص جایزه ای به نام آیت الله مشکینی در جشنواره عمار

اختصاص جایزه ای به نام آیت الله مشکینی در جشنواره عمار به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی ستاد نمازجمعه قم، حجت الاسلام محمد باقر ولدان درگفت وگویی افزود: جایزه آیت الله مشکینی در دو محور نماز جمعه و جوانان و نماز جمعه قلب فرهنگی شهر از طرف این نهاد به بهترین آثاری که در کشور با این موضوعات ساخته شده باشند تعلق خواهد گرفت.
به گفته وی جایزه ویژه درنظرگرفته شده برای نفرات اول تا سوم منتخب این جشنواره که از ابتدای دی ماه آغاز خواهد شد به ترتیب کمک سفر عتبات عالیات، سفر زیارتی مشهد مقدس و قم می باشد.
وی اظهار داشت: سالن نمایش محراب مصلای قدس قم میزبان نمایش برخی آثار مردمی جشنواره نهم عمار خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
خداوند در روز قیامت به چه کسانی غضب می کند؟

خداوند در روز قیامت به چه کسانی غضب می کند؟ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در کلامی ارزشمند هشت فردی که در روز قیامت، دشمن ترین افراد نزد خداوند خواهند بود را بیان فرموده اند.
رسول خدا حضرت محمد مصطفی صلی لله علیه و آله:
هشت تن هستند که در روز قیامت، دشمن ترین کسان نزد خداوند خواهند بود: دروغگویان؛ مستکبران؛ کسانی که کینه برادرشان را در سینه نگه می دارند و چون آنان را ببینند برایشان سوگند می خورند [که دوستشان دارند].
کسانی که، چون به سوی خدا و پیامبرش خوانده شوند، درنگ کنند و کُندی نمایند و چون به سوی شیطان و کارهایش خوانده شوند، بشتابند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
آیا اجنه می توانند در زندگی انسان ورود کنند؟

آیا اجنه می توانند در زندگی انسان ورود کنند؟ یوسفی کیا، کارشناس مذهبی در رابطه با نقش اجنه در زندگی انسان عنوان کرد: در جهان خلقت علاوه بر موجوداتی که قابل حس با حواس پنجگانه ما هستند، موجودات دیگری نیز وجود دارند که به صورت طبیعی برای ما قابل درک حسی نیستند که جنیان از شمار همین موجودات به شمار می روند؛ اعتقاد به وجود جن اختصاص به اسلام ندارد، بلکه در دیگر ادیان ابراهیمی نیز وجود آنها پذیرفته شده است.
جنیان همچون انسان ها، راه خیر و شر را برمی گزینند
وی تصریح کرد: در نگاه اسلامی، جنیان همچون انسان ها موجوداتی صاحب اختیار هستند و می توانند مسیر و خیر و شر را با اختیار خود برگزینند که این مطلب نیز به روشنی از آیات قرآن قابل ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
آیت الله شاهرودی در عنفوان جوانی از شهید صدر اجازه اجتهاد گرفت

آیت الله شاهرودی در عنفوان جوانی از شهید صدر اجازه اجتهاد گرفت حجت الاسلام سیدامید موذنی، معاون پژوهش پژوهشگاه شهید صدر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از ویژگی های برجسته مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، نبوغ علمی و عمق فقهی و اصولی ایشان است که در پس پرده فعالیت های اجتماعی و مسئولیت های سیاسی ایشان همواره چنان که باید و شاید دیده نشده است.
وی با بیان اینکه ایشان یکی از برجسته ترین شاگردان علامه شهید آیت الله صدر بود که در عنفوان جوانی از استاد شهیدش اجازه اجتهاد گرفت، اظهار داشت: وی در همان سنین درس های اصول شهید صدر را تقریر کرد و ازاین رو به عنوان اولین نفر، مکتب اصولی شهید صدر را برای آیندگان زنده نگه داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
تشرف زائران پاکستانی به حرم مطهر رضوی

تشرف زائران پاکستانی به حرم مطهر رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، بیش از 20 نفر از کارکنان کنسولگری و خانواده ارتش پاکستان با تشرف به حرم مطهر و بهره مندی از زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) از کتابخانه مرکزی، موزه ی مرکزی و موزه قرآن کریم آستان قدس رضوی بازدید کردند.
به این جمع از زائران پاکستان پس از حضور در ضیافت مهمانسرای حرم مطهر رضوی و بهره مندی هرچه بیشتر از زیارت امام رضا(ع) هدایای فرهنگی اهداء شد.
این زائران به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی و با هدف انتقال فرهنگ و سیره معارف رضوی،به حرم رضوی مشرف شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
تکفیری ها خوارج دنیای امروز هستند

تکفیری ها خوارج دنیای امروز هستند حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی چهارشنبه شب در جلسه تفسیر نهج البلاغه افزود: همان گونه که در زمان جنگ صفین و نهروان، خوارج و تفکر ظاهر گرایانه آنان وجود داشت در زمان حال نیز وجود دارد که این امر طبق پیش بینی امام علی (ع) است.
وی اضافه کرد: حضرت علی (ع) با خوارج تا زمانی که دست به شمشیر نبرده بودند، مدارا کرد و به محض ایجاد نا امنی در سرزمین اسلامی، با آنان به جنگ پرداخت و امروز نیز وظیفه ما ایستادن در مقابل تکفیری ها و وهابی هاست.
وی بیان کرد: در حال حاضر نیز ما در وضع مشابهی قرار داریم و وهابیت های تکفیری شعارهای خوارج را بیان می کنند و در جهالت محض هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
آیا اجنه می توانند در زندگی شما ورود کنند؟

آیا اجنه می توانند در زندگی شما ورود کنند؟ به گزارش شفاف ، محسن یوسفی کیا در رابطه با نقش اجنه در زندگی انسان عنوان کرد: در جهان خلقت علاوه بر موجوداتی که قابل حس با حواس پنجگانه ما هستند، موجودات دیگری نیز وجود دارند که به صورت طبیعی برای ما قابل درک حسی نیستند که جنیان از شمار همین موجودات به شمار می روند؛ اعتقاد به وجود جن اختصاص به اسلام ندارد، بلکه در دیگر ادیان ابراهیمی نیز وجود آنها پذیرفته شده است.
جنیان همچون انسان ها، راه خیر و شر را برمی گزینند
وی تصریح کرد: در نگاه اسلامی، جنیان همچون انسان ها موجوداتی صاحب اختیار هستند و می توانند مسیر و خیر و شر را با اختیار خود برگزینند که این مطلب نیز به روشنی از آیات قرآن ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
شهید مجید بادامی: رهبر را همراهی کنید

شهید مجید بادامی: رهبر را همراهی کنید به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش ، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
تبرک لحظاتمان با شهید مجید بادامی: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
ماجرای اجابت درخواست فرعون توسط خدا و حیرت حضرت موسی (ع)! +فیلم

ماجرای اجابت درخواست فرعون توسط خدا و حیرت حضرت موسی (ع)! +فیلم به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، برخی اوقات که دنیا عرصه را بر ما تنگ می کند، مستاصل به این در و آن در می زنیم تا کسی دستمان را بگیرد، غافل از اینکه دستی بالاتر از دست پرودگار مهربان وجود ندارد و کلید درهای بسته زندگی مان تنها نزد اوست.
بیشتر بخوانید : سوره ای که شما را از تمام بندگان خدا بی نیاز می کند! +فیلم
خدای کریمی که اگر صدایش کنی، فریاد تو را بی پاسخ نخواهد گذاشت، هرچند که از نظر دیگران لایق حاجت روا شدن نباشید و بنده ای ترد شده به نظر برسید اما تنها اوست که همیشه چشم انتظار بازگشت بندگانش است و هرچند که به درخواست هایمان گوش می سپارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 18 ساعت پیش
خداوند در چه صورتی جواب ما را نمی دهد؟

خداوند در چه صورتی جواب ما را نمی دهد؟ به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ،رسول خدا (ص) فرمود خداوند عزوجل می فرماید: هیچ مخلوقی نیست که به غیر من پناه ببرد، مگر این که دستش را از اسباب و ریسمان های آسمانها و زمین کوتاه کنم، پس اگر از من بخواهد عطایش نکنم و اگر مرا بخواند جوابش ندهم.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 19 ساعت پیش
بعد از اهانتی که در عاشورای 88 به وسیله ی یک عده تحریک شده نسبت به امام حسین(ع) انجام گرفت، دو روز فاصله نشد که مردم در 9 دی موضع صریح خودشان را علنی ابراز کردند

بعد از اهانتی که در عاشورای 88 به وسیله ی یک عده تحریک شده نسبت به امام حسین(ع) انجام گرفت، دو روز فاصله نشد که مردم در 9 دی موضع صریح خودشان را علنی ابراز کردند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حضرت آیت الله خامنه ای، در تاریخ 27 مهر 1389 در اجتماع بزرگ مردم قم بیاناتی را ایراد فرمودند.
بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار به نقل از KHAMENEI.IR ، به شرح زیر است:
بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم
الحمد للَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی القاسم المصطفی محمّد و علی اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما بقیّةاللَّه فی الأرضین
تبریک عرض میکنم میلاد مسعود حضرت ثامن الائمه (علیه الاف التّحیّة و الثّناء) و همچنین دهه ی کرامت و میلاد حضرت فاطمه ی معصومه (سلام اللَّه علیهما) را ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 19 ساعت پیش
خاطره ای کمتر شنیده شده از شهید حججی

خاطره ای کمتر شنیده شده از شهید حججی به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، شهید محسن حججی یک روحانی واقعی بود، روحانی به معنی کسی که به جامعه روح تازه ای داد و توجه همه را بار دیگر به سوی ارزش های ناب الهی جلب کرد. او از جهادگران و اعضای فعال موسسه شهید احمد کاظمی بود که در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروهک تروریستی داعش درآمد و پس از دو روز به دست تروریست های تکفیری در سوریه به فیض شهادت نائل شد. شهید حججی 25 ساله و اصالتاً اهل نجف آباد اصفهان بود که از وی فرزندی دو ساله به یادگار مانده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به خانواده این شهید فرمودند: خدا شهید شما را عزیز کرده ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 20 ساعت پیش
فریاد امام علی(ع) از امتیازدهی برخی "صف اولی های" دوران پیامبر(ص)

فریاد امام علی(ع) از امتیازدهی برخی "صف اولی های" دوران پیامبر(ص) به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با رحلت رسول گرامی اسلام(ص) دنیای اسلام تا مدت ها شاهد عقبگردی ملموس و قابل توجهی از ارزش های نبوی شد؛ زیرا دینی که خود را با شعار عدالت خواهی و مبارزه با تبعیض به جهانیان معرفی کرد، در این دوران شاهد رفتارهایی بر خلاف این شعارها بود. این چالش به ویژه در دوران حاکمیت خلیفه سوم اهل سنت یعنی عثمان به اوج خود رسید تا حدی که بر اساس منابع تاریخی از علل شورش علیه عثمان تغییر نامتعارف شیوه نبوی در انتصاب کارگزاران حکومتی و بی عدالتی در توزیع ثروت عمومی و منابع مالی جامعه اسلامی شمرده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 21 ساعت پیش
آخرین وضعیت درمانی آیت الله مؤمن/سطح هوشیاری وی رو به بهبودی است

آخرین وضعیت درمانی آیت الله مؤمن/سطح هوشیاری وی رو به بهبودی است یکی از اعضای دفتر آیت الله مؤمن در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قمبا اشاره به آخرین روند درمانی ایشان اظهار داشت: وضعیت آیت الله مؤمن نسبت به روزهای گذشته بهتر است و پزشکان معتقد هستند شرایط ثابت بوده و جای امیدواری است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه عمل جراحی با موفقیت همراه بود و وضعیت هوشیاری تا حدودی بهتر شده است، تصریح کرد: از مردم درخواست داریم برای سلامتی ایشان دعا کنند.
آیت الله مؤمن نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری و نماینده مردم قم در مجلس خبرگان به دلیل مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه 30 آذرماه در بخش آی سی یوی یکی از بیمارستان های قم بستری است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد احکام ازدواج

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد احکام ازدواج فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
احکام ازدواج
سؤال428 - شخصی در زمان حکومت گذشته دو دختر داشته برای دختر کوچک خواستگار آمد و با شناسنامه دختر بزرگ دختر کوچک را به شوهر داده و سند بنام دختر بزرگ است ولی موقع اجرای عقد صیغه بنام دختر کوچک خوانده شد و به عکس با شناسنامه دختر کوچک دختر بزرگ را شوهر داده چنین ازدواجی چه صورت دارد.
جواب: عقد نکاح صحیح است نسبت به همان دختری که در وقت عقد مورد اشاره بوده هر چند اسم او اسم واقعی او نبوده و با شناسنامه دیگری عقد شده و اگر نزاع موضوعی در بین باشد مرافعه شرعیه لازم است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد مهریه

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد مهریه فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
مهریه
سؤال 455 - در محضر رسمی برای زوجه حین العقد مبلغی صداق جهت ازدواج دائم تعیین گردیده و پس از گذشتن زمانی زوجه از زوج خود در شرائط نامساعدی مبلغی اسناد رسمی بعنوان افزایش مهریه که در سند مقید شده گرفته حال بفرمائید هر گاه زیادی مهریه قابل مطالبه نباشد آیا در حکم بذل زوج است و شرعا زوجه میتواند بعنوان بذل از زوج خود مطالبه نماید یا خیر
جواب: زائد بر آنچه در عقد ذکر شده حق مطالبه ندارد مگر آن که به یکی از عقود لازمه زوج متعهد شده باشد آن را بپردازد یا در مقابل چیزی که مالیت دارد تعهد نموده باشد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد عقد اکراهی

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد عقد اکراهی فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
عقد اکراهی
سؤال406 - دختری میگوید که از من سؤال شد که آیا حاضر برای ازدواج با این پسر هستی یا نه جوابی ندادم چون نمیخواستم با او ازدواج کنم ولی پدر و مادرم بر من فشار آوردند و من فقط زبانی قبول کردم آیا این عقد درست است یا نه
جواب: در فرض سؤال اگر دختر به جهت اکراه پدر یا مادر اذن عقد را داده صحت و نفوذ عقد موقوف بر امضا آن بعد از ارتفاع اکراه است و اگر اکراهی که موضوع حکم شرعی است در بین نبوده فقط اصرار پدر و مادر باعث اجازه عقد بوده عقد صحیح است و در نزاع موضوعی مرافعه شرعیه لازم است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اولیا عقد

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اولیا عقد فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
اولیاء عقد
سؤال408 - اگر ولی صغیر زنی را به ازدواج صغیر در آورد و او راضی به ازدواج با آن زن نباشد و به او تحمیل نمایند و در سنینی نباشد که تشخیص و تمیز بدهد که چگونه زنی برای او انتخاب نموده اند و نیز به او مهلت تشخیص نداده باشند این ازدواج چه صورت دارد
جواب: از قضیه شخصیه اطلاع ندارم بطور کلی اگر پسر صغیر بوده و ولی شرعی او برای او زوجه اختیار کرده با رعایت مصلحت صغیر وقتی پسر کبیر شود نمیتواند عقد ازدواج را رد کند بلی اگر بخواهد طلاق بدهد مانع ندارد و اگر کبیر بوده و بدون رضایت او برای او زن عقد کرده عقد بدون رضایت او صحیح نیست و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) د رمورد عقد فضولی

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) د رمورد عقد فضولی فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
عقد فضولی
سؤال420 - آیا در عقد نکاح فضولیت جاری است که با اجازه درست شود یا خیر.
جواب: بلی هر گاه نکاح فضولی واقع شود با اجازه صحیح میشود.
سؤال421 - در عقد فضولی که محتاج به اجازه است آیا اجازه باید فوری باشد یعنی بدون فاصله پس از عقد یا خیر
جواب: لازم نیست پس اگر اجازه با فاصله شدن زمان طولانی بعد از عقد هم حاصل شود صحیح است چه تأخیر اجازه از جهت جهل به وقوع عقد یا به خاطر فکر و مشورت کردن باشد
سؤال422 - آیا در اجازه نمودن عقد فضولی لفظ خاصی لازم است یا خیر مثل این که بگوید به عقدی که خوانده شده راضی هستم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
مدیر حوزه های علمیه برادران استان هرمزگان معرفی شد

مدیر حوزه های علمیه برادران استان هرمزگان معرفی شد به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، شامگاه چهارشنبه در حسینه امام خامنه ای دفتر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، و در حضور قائم مقام مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور، امام جمعه بندرعباس و جمعی از علماء و روحانیون سراسر استان، مدیر جدید حوزه های علمیه استان معرفی شد.
در این آئین، آیت الله نعیم آبادی ضمن گرامیداشت یاد آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: وی، عالمی وارسته و مرجعی عالیقدر دارای رساله و از اساتید بزرگ حوزه بودند.
امام جمعه بندرعباس در ادامه با اشاره به انتخاب مدیر جدید حوزه های علمیه برادران استان هرمزگان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
داستان عبد فرار

داستان عبد فرار به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، درزمان عارف کامل، ملا حسینقلی همدانی (ره) درنجف اشرف، مردی شرور زندگی می کرد که به عبد فرّار مشهور بود. او همواره به مردم آزار می رساند وباعث ترس آن ها می شد.
ازقضا روزی ملا حسینقلی همدانی درصحن مطهر حضرت علی (ع) نشسته بود که عبد فرّار ازآنجا گذشت. آن مرحوم هیچ اعتنایی به اونکرد. همین موضوع، سبب اعتراض او شد. اوبه ملاحسنیقلی گفت: را نمی شناسی؟ من عبد فرّارم. چرا به من احترام نگذاشتی؟
ملا حسینقلی در کمال آرامش پاسخ داد: عجیب است، چرا به تو عبد فرّار می گویند؟ از خدا گریخته ای یا از رسول او؟ تأثیر همین کلام ساده ملا، عجیب بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
آیت الله شاهرودی احیاگر پیوند مستحکم مصلحت و فقاهت بود

آیت الله شاهرودی احیاگر پیوند مستحکم مصلحت و فقاهت بود به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، نظام اسلامی این روزها شخصیتی را از دست داد که نه تنها به دلیل مسئولیت هایی که بر عهده گرفت، بلکه به سبب نوع نگاهی که به مسایل داشت، بی نظیر بود و شاید بتوان گفت که انتخاب جایگزین برای ایشان در ارکان مهم نظام، کاری بسیار سخت است چرا که مرحوم آیت الله شاهرودی هم در اخلاق و هم در سیاست همراه با دیانت سرآمد بود و این مساله است که جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد.
آیت الله هاشمی شاهرودی شاگرد برجسته آیت الله سید محمدباقر صدر بود و به همین دلیل با اهمیت حاکمیت اسلامی در جوامع بشری آشنایی کامل داشت و با این نوع نگاه بود که توانست در طول چهار دهه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 0 ساعت پیش
روایت عارف از دیدار با مادر یکی از مصدومان دانشگاه

روایت عارف از دیدار با مادر یکی از مصدومان دانشگاه عارف نوشت: امروز به اتفاق تعدادی از همکارانم در مجلس به عیادت از دانشجویان مصدوم در بیمارستان امام خمینی رفتیم. برخی از دانشجویان عزیز به لطف الهی و تلاش تیم پزشکی مرخص شدند ولی تعدادی دیگر هنوز تحت درمان هستند و باید با جدیت روند درمانشان توسط پزشکان و مسئولان بهداشت و درمان دنبال شود.
خانواده برخی از دانشجویان عزیز درخصوص مسئولیت پذیری مدیران دانشگاه آزاد سخنان به حقی مطرح کردند. مادر یکی از آنان که از شدت مصدومیت فرزند عزیزش بسیار ناراحت بود، خواستار رسیدگی جدی کادر پزشکی بیمارستان به فرزندش بود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 0 ساعت پیش
عاملی که باعث رکود اقتصادی می شود

عاملی که باعث رکود اقتصادی می شود به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا از عوامل افزایش یا کاهش روزی، اسباب معنوی است. به این معنا که خداوند میزان روزی هر فرد و جامعه ای را علاوه بر سعی و تلاش فردی و گروهی، در گروی رفتارهایی قرار داده که افراد از خود بروز می دهند. به عنوان نمونه مردی از پیامبر گرامی اسلام(ص) از کمی رزق و روزی شکایت کرد، حضرت فرمود: أدِمِ الطَّهارَهَ یَدُم عَلَیکَ الرِّزْق؛ بر طهارت مداومت کن تا رزق و روزی نیز بر تو مداوم باشد. او طبق دستور عمل کرد و رزقش وسعت یافت. ( مستدرک الوسائل ج 13، ص41) و یا امام صادق(ع) در یک روایت یکی از راهکارهای افزایش روزی را در دید و بازدیدهای خویشاوندی معرفی کرد و فرمود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 1 ساعت پیش
آخرین وضعیت درمانی آیت الله مؤمن

آخرین وضعیت درمانی آیت الله مؤمن آفتاب نیوز :
یکی از اعضای دفتر آیت الله مؤمن در گفت وگو با تسنیم با اشاره به آخرین روند درمانی ایشان اظهار داشت: وضعیت آیت الله مومن نسبت به روزهای گذشته بهتر است و پزشکان معتقد هستند شرایط ثابت بوده و جای امیدواری است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه عمل جراحی با موفقیت همراه بود و وضعیت هوشیاری تا حدودی بهتر شده است، تصریح کرد: از مردم درخواست داریم برای سلامتی ایشان دعا کنند.
آیت الله مؤمن نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری و نماینده مردم قم در مجلس خبرگان به دلیل مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه 30 آذرماه در بخش آی سی یوی یکی از بیمارستان های قم بستری است. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 2 ساعت پیش
شخصیت و هویت انسان در خلوص نیت و خدمت به مردم است

شخصیت و هویت انسان در خلوص نیت و خدمت به مردم است به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید علیرضا عبادی چهارشنبه شب در دیدار با اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی اظهار داشت: از روزی که بشر از سنگ و کلوخ زمین استفاده می کرده تا امروز که به قوای مرموز اجزا و عناصر زمین دست یافته تاکنون به هیچ کمبود و مانعی برنخورده است.
وی با بیان اینکه خداوند بشر را نیازمند آفریده تا منبع حرکتش باشد و خودش خلق کند، بیان کرد: استعدادهای معنوی، روح و جان انسان فصل طولانی دارد و همه شدنی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 2 ساعت پیش
آرامگاه آیت الله شاهرودی در حرم حضرت معصومه (س)

آرامگاه آیت الله شاهرودی در حرم حضرت معصومه (س) خبرگزاری میزان: پیکر آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی بر روی دستان مردم و مسئولان کشوری در قم تشییع، و در حرم مطهر کریمه اهل بیت به خاک سپرده شد. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 2 ساعت پیش
مازندران میزبان جشنواره ملی محصولات قرآنی

مازندران میزبان جشنواره ملی محصولات قرآنی به گزارش خبرنگار مهر ، سعید قربانی چهارشنبه شب در نشست فصلی روسای ادارات امورقرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان های شمالی کشور گفت: استان مازندران میزبان سومین جشنواره ملی محصولات قرآنی در کشور است.
وی اظهار داشت: نشست منطقه ای و فصلی با هدف نقد و بررسی فعالیت های سازمان دارالقرآن الکریم و با ایجاد تعامل سازنده بین استان ها و مرکز برگزار می شود که می تواند زمینه توسعه و همکاری بین استان های همجوار را فراهم کند.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بسیار ارزشمند دارالقرآن الکریم مازندران در برگزاری طرح های قرآنی به ویژه برگزاری کارگاه های مختلف سبک زندگی و مهارت های زندگی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 2 ساعت پیش
مطالعه مهم ترین شاخص توسعه محسوب می شود/نظام توزیع کتاب اصلاح شود

مطالعه مهم ترین شاخص توسعه محسوب می شود/نظام توزیع کتاب اصلاح شود به گزارش به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، 337 امین نمایشگاه استانی کتاب و چهاردهمین نمایشگاه استان اصفهان و سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان عصر امروز در آیینی با حضور مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهردار کاشان در مصلای بزرگ کاشان گشایش یافت.
نظام توزیع کتاب اصلاح شود/مطالعه مهم ترین شاخص توسعه محسوب می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان عصر امروز در آیین افتتاح سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 3 ساعت پیش
راه اندازی ستاد نماز جمعه با 15 معاونت

راه اندازی ستاد نماز جمعه با 15 معاونت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، امام جمعه شیراز در مراسم آغاز به کار محل جدید ستاد نماز جمعه شیراز گفت: مسجد شهدا که به عنوان محل جدید فعالیت ستاد نماز جمعه در نظر گرفته شده، یکی از مهمترین مساجد شیراز است که عمده فعالیت های مذهبی و علمی این شهر در اینجا انجام شد.
آیت الله دژکام افزود: هدف از انتخاب مسجد جامع شهدا برای ستاد نماز جمعه، حفظ نقش این مسجد به عنوان پایگاه فعالیت های مذهبی شیراز است.
وی گفت: در این مسجد به عنوان محل جدید فعالیت ستاد نماز جمعه شیراز، مجموعه های آموزشی، ستادی، عبادی، کتابخانه و بخش های مختلف فعال خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 3 ساعت پیش
بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی درمسجد اعظم قم

بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی درمسجد اعظم قم مراسم بزرگداشت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی از سوی رهبر معظم انقلاب و با حضور مراجع عظام تقلید از جمله حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، سبحانی، جوادی آملی و علوی گرگانی و همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مسجد اعظم قم برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 4 ساعت پیش
دارالقرآن کریم الگوی موفق در حوزه فعالیت های قرآنی باشد

دارالقرآن کریم الگوی موفق در حوزه فعالیت های قرآنی باشد به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام ناصرشکریان امیری شامگاه چهارشنبه در نشست فصلی روسای ادارات امورقرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان های شمالی کشور گفت: امروز سازمان درالقران الکریم در حوزه برنامه ریزی و هدف گذاری می تواند الگویی موفق در حوزه فعالیت های قرآنی قرار گیرد.
وی در ادامه با اشاره اینکه فعالان قرآنی باید خود را همیشه حاضر در محضر قرآن بدانند و از نور وجودی قرآن کریم خود را بهره مند سازند ، افزود: انسان قرآنی باید همه تلاش خود را در جهت ترویج معارف قران کریم بکار بندد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مثبت ارزیابی کردن از چنین نشست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 4 ساعت پیش
تلاوت مجلسی سوره مبارکه قمر آیات 49 تا آخر صوتی با صدای ابراهیم شعشاعی

تلاوت مجلسی سوره مبارکه قمر آیات 49 تا آخر صوتی با صدای ابراهیم شعشاعی به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،سوره قمر پنجاه و چهارمین سوره و از سوره های مکی قرآن است که در جزء 27 جای دارد. این سوره را قمر می نامند چون به معجزه شق القمر پیامبر اسلام(ص) اشاره می کند. آیات این سوره بیشتر مربوط به انذار و تهدید است و از اقوام پیشین و بدحالی شان در روز قیامت هنگام بیرون شدن از قبرها و حضورشان برای حساب قیامت، به جهت پندگیری از آنها یاد می کند. اقوامی که نامشان در این سوره آمده، قوم عاد، قوم ثمود، قوم لوط و قوم فرعون است.
از آیات مشهور سوره قمر آیه ای است که می گوید قرآن برای پندآموزی آسان بیان شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 4 ساعت پیش
بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در مسجد اعظم قم

بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در مسجد اعظم قم مراسم بزرگداشت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی از سوی رهبر معظم انقلاب و با حضور مراجع عظام تقلید از جمله حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، سبحانی، جوادی آملی و علوی گرگانی و همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مسجد اعظم قم برگزار شد. عکس: محسن کرمعلی 20:48 - 1397/10/05 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 4 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی

مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از سوی رهبر معظم انقلاب امشب در مسجد اعظم قم برگزار شد. در این مراسم که حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، سبحانی، جوادی آملی، علوی گرگانی، امینی، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب، نمایندگان بیوت مراجع، برخی اعضای مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین، حجج اسلام و المسلمین اعرافی مدیرحوزه های علمیه، سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهلبیت (س)، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 5 ساعت پیش
وجود کمبود در بم بعد از گذشت 15 سال از زلزله

وجود کمبود در بم بعد از گذشت 15 سال از زلزله به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،حجت الاسلام تدینی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،در مراسم یادبود جانباختگان زلزله بم در جمع مردم بروات ضمن ابراز همدردی با مردم منطقه گفت:در روز های اول زلزله که رهبر معظم انقلاب از شهر بم دیدن کردند در خلال صحبت هایشان و در جمع مردم داغدار بم فرمودند مصیبت وارده شده به این عزیزان هرگز از اذهان مردم پاک نمی شود مقام معظم رهبری مردم بم را خیلی از ما بهتر می شناختند و فرمودند زلزله بم از امتحانات الهی می دانیم.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 5 ساعت پیش
آیت الله هاشمی شاهرودی به مسؤولیت ها و جایگاه ها اعتبار می بخشید/برخی با ظرفیت های حوزه آشنا نیستند

آیت الله هاشمی شاهرودی به مسؤولیت ها و جایگاه ها اعتبار می بخشید/برخی با ظرفیت های حوزه آشنا نیستند به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی امشب در مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی که از سوی رهبر انقلاب اسلامی در مسجد اعظم قم برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه هیچ چیزی در عالم همانند نبود علما شیطان را خوشحال نمی کند، اظهار کرد: فضل علما همانند برتری آخرت نسبت به دنیا است.
وی با تاکید بر اینکه ثمره آیت الله هاشمی شاهرودی تازه به باروری رسیده بود، اضافه کرد: هر چند که به واسطه بیماری فوت ایشان قابل پیش بینی بود اما این حادثه بسیار سنگینی است که به زودی ها نمی توانیم آن را فراموش کنیم و حوزه های علمیه باید خون دل بخورند تا همانند شاهرودی ها به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 5 ساعت پیش
تقویت جایگاه های نماز جمعه بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست

تقویت جایگاه های نماز جمعه بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست به گزارش ایرنا آیت الله لطف الله دژکام، عصر چهارشنبه در آیین افتتاح دفتر ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز افزود: ستادهای اقامه نماز از سویی مکانی برای رساندن صدای ائمه جمعه به مردم و از سوی دیگر فرصت و مجالی است که مردم این صدا را بشنوند.
وی بیان کرد: ستادهای نماز جمعه استان فارس در بین سایر مناطق کشور عملکرد خوبی داشته اند و با توجه به بارگاه مقدس احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) در شیراز، باید ستاد نماز جمعه این شهر در خور سومین حرم اهل بیت (ع) باشد.
**نماز جمعه در خور سومین حرم اهل بیت برگزار نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 6 ساعت پیش
کاشان|نظام توزیع کتاب اصلاح شود

کاشان|نظام توزیع کتاب اصلاح شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، حجت الاسلام محمدعلی انصاری عصر امروز در آیین افتتاح سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان با بیان اینکه بخش زیادی از نگاه ما به کتاب ریشه در دین دارد، اظهار داشت: معجزه رسول اکرم کتاب قرآن و اولین سوره نازل شده بر پیامبر نیز در مورد قرآن بوده و آیات متعددی در این مورد در قرآن ذکر شده است.
وی با بیان اینکه برخی اوقات از تعالیم دینی خود فاصله می گیریم، افزود: در 14 قرن پیش تعالیم دینی ما بر قرآن تایید کرده اما متاسفانه سرانه مطالعه کتاب ما در کشور نسبت به سایر کشورها پایین تر است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 6 ساعت پیش
جلسات تفسیر قرآن در آذربایجان غربی نیازمند ساماندهی است

جلسات تفسیر قرآن در آذربایجان غربی نیازمند ساماندهی است حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی آذربایجان غربی افزود: در بعضی مساجد برخی افراد بدون تخصص اقدام به تفسیر قرآن کرده و براساس اطلاعات بسیار اندک مسائل شبهه انگیز مطرح می کنند.
وی به جشنواره های ملی آیات و کنگره سراسری عقیله العرب اشاره کرد و ادامه داد: جشنواره ها باید پرمحتوا و غنی باشد و تلاش شود در آنها از شاعران آیینی و صاحب نفس استفاده شود تا این جشنواره ها تاثیر لازم را داشته باشد.
وی تاکید کرد: مدیران و مسوولان باید آشنایی بیشتری با قرآن داشته باشند و حداقل بتوانند متن قرآن را بخوانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 296 روز و 6 ساعت پیش
اعلام برگزاری دوره بین المللی شیعه شناسی در حرم رضوی؛ امسال

اعلام برگزاری دوره بین المللی شیعه شناسی در حرم رضوی؛ امسال به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی گفت: هشتمین دوره بین المللی شیعه شناسی با حضور پژوهشگران خارجی و با همکاری مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی و دانشگاه ادیان و مذاهب قم، اسفند امسال در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
غلامرضا کحلکی افزود: این دوره ویژه پژوهشگران خارجی و در واقع فرصت مطالعاتی برای نخبگان غیر ایرانی است که به طور تخصصی درباره مذهب تشیع تحقیق می کنند.
وی هدف از برگزاری دوره های بین المللی شیعه شناسی را توان افزایی علمی شیعه شناسان سراسر جهان اعلام کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: