بخشنامه جدید ارزی بانک مرکزی برای صادرات/ فقط 25 درصد ارز صادراتی به کشور بازگشته است

بخشنامه جدید ارزی بانک مرکزی برای صادرات/ فقط 25 درصد ارز صادراتی به کشور بازگشته است صمد کریمی امروز در هشتاد و یکمین نشست شوریا گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور گفت: مجموع صادرات غیر نفتی در 8 ماهه ابتدای امسال 27 میلیارد یورو است که از این میزان 6.8 میلیارد یورو را مجموع فروش ارز در سامانه نیما است و صادرکنندگان 7.3 میلیارد یورو ارز به نرخ 4200 تومانی از منابع بانک مرکزی دریافت کرده اند.
وی افزود: صادرکنندگان 2.7 میلیارد یورو از سامانه نیما خریداری کرده اند و مجموع واردات آنها در مقابل صادرات 66.7 میلیون یورو است.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
چرا آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد؟

چرا آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی در حالی آیت الله آملی لاریجانی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند که نکات قابل توجهی در اینباره از نظر و ظن نگارنده وجود دارد.
انتصاب آقای آملی لاریجانی در فاصله کوتاهی از وفات آیت الله شاهرودی نشان می دهد که رهبری در شرایط فعلی بر سرو سامان گرفتن مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید ویژه ای دارند. عمده اصرار رهبری نیز نشان می دهد که ایشان چابک تر کردن و کارآمدتر کردن این نهاد مهم را در فاصله کوتاهی مدنظر دارند. این در حالیست که ایشان پیش از این نیز برکارآمدتر کردن مجلس خبرگان توصیه های کرده بودند که تشکیل هیأت اندیشه ورز در این ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 290 روز و 19 ساعت پیش
به جای فوتسال از برزیل گوشت وارد می کنم

به جای فوتسال از برزیل گوشت وارد می کنم حسین شمس که اخیرا از سفر ویتنام و تدریس دوره سطح سه فوتسال در این کشور بازگشته است، در گفتگویی ضمن تشریح این سفر و برگزاری دوره های سطح بالای فوتسال، به استعفای علی کفاشیان از کمیته فوتسال واکنش نشان داد و همچنین تاکید کرد که نمراتش برای انتخاب بهترین های فوتسال جهان احساسی نبوده است.
مشروح گفتگوی حسین شمس در ادامه می آید:
دومین دوره سطح سه در ویتنام
دو سال پیش بود که دوره مربیگری سطح سه که دوره سطح بالایی است در ایران برگزار شد. امسال ویتنامی ها موفق شدند مجوز برگزاری دومین دوره را بگیرند. این اتفاق بزرگی برای ویتنام بود. ویتنام در فوتسال پیشرفت چشمگیری داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 290 روز و 19 ساعت پیش
فرکی سرمربی پیکان شد / نکونام به فیفا شکایت می کند؟

فرکی سرمربی پیکان شد / نکونام به فیفا شکایت می کند؟ عصر امروز (دوشنبه، 10 دی) حسین فرکی با حضور در این باشگاه ضمن تماشای دیدار دوستانه تیم های پیکان و مقاومت البرز ، قرارداد خود را با مسئولان باشگاه نهایی کرد و از فردا با حضور در تمرینات ، نظارت خود را بر تمرینات و عملکرد بازیکنان آغاز خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، چند روز قبل باشگاه پیکان با جواد نکونام که نیم فصل اول لیگ برتر هدایت نساجی مازندران را بر عهده داشت به عنوان جانشین مجید جلالی قرارداد امضا کرد. بعد از این اتفاق، هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با ارسال نامه ای به محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان از او خواست قرارداد با نکونام را فسخ کند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 290 روز و 21 ساعت پیش
پدیده در آستانه واگذاری به مالک جدید

پدیده در آستانه واگذاری به مالک جدید جلسه مشترک مدیران شرکت پدیده مادر و شرکت شهر خودرو با موضوع انتقال باشگاه پدیده در م
شهد برگزار شد.
در این جلسه که دکتر انتظاری مدیرعامل شرکت پدیده به همراه آقایان زارع صفت و بکائیان اعضاء هیات مدیره این شرکت و مهندس حمیداوی مدیرعامل و مهندس شهام نایب رئیس هیات مدیره شرکت شهر خودرو ، به همراه برادران رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی حضور داشتند، طرفین برای انتقال مالکیت باشگاه پدیده به توافق رسیدند.
بر این اساس توافق اصولی این انتقال برای در اختیار گرفتن باشگاه پدیده بر اساس مصوبه ستاد تدبیر استان ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 22 ساعت پیش
ابعاد جدید دستورالعمل بانک مرکزی برای صادرکنندگان

ابعاد جدید دستورالعمل بانک مرکزی برای صادرکنندگان صمد کریمی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: براساس آنچه در دستورالعمل ارزی بانک مرکزی در آبان ماه سال جاری نهایی شده، پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان مانند گذشته عمل نمی کند و آنها امکان آن را دارند که با ارز حاصل از صادرات خود واردات انجام دهند و تنها این تبادل را در سامانه ارزی ثبت کنند.
به گفته وی، بخش قابل توجهی از صادرکنندگان بزرگ به شکل ریالی به کشورهایی مانند عراق و افغانستان صادرات دارند که در حال حاضر تقاضای آنها برای پذیرش صادرات ریالی مانند آنچه پیش از مردادماه امسال اجرایی می شده، در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته و این درخواست در حال بررسی است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 290 روز و 23 ساعت پیش
انگلیس اظهارات سفیرآمریکا درباره سفر ترامپ به لندن را رد کرد

انگلیس اظهارات سفیرآمریکا درباره سفر ترامپ به لندن را رد کرد وی با اشاره به دعوتنامه اولیه ای که ترزا می نخست وزیر انگلیس برای سفر رسمی ترامپ به لندن ارسال کرده بود ، گفت: همانطور که می دانید تاریخ دقیقی برای این سفر در اختیار نداریم. زمانی که هماهنگی های بیشتری صورت گرفت اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.
این درحالی است که وودی جانسون سفیر آمریکا در لندن پیش تر در گفت وگو با شبکه رادیویی بی.بی.سی از احتمال سفر ترامپ به انگلیس پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا خبر داده بود. وی گفته بود که ترامپ مشتاق است قراردادهای تجاری قابل توجهی را با انگلیس در دوره پسا برگزیت امضاء کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
ایران با برتری مقابل قطر به استقبال جام ملت ها رفت

ایران با برتری مقابل قطر به استقبال جام ملت ها رفت تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار تدارکاتی خود پیش از آغاز جام ملت های آسیا به مصاف قطر رفت و با برتری دو بر یک زمین را ترک کرد.
این دیدار در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه و با درخواست کادر فنی هر دو تیم، پشت درهای بسته برگزار شد.
در دقیقه هفدهم مهدی طارمی گل نخست این دیدار را برای تیم ملی فوتبال ایران به ثمر رساند.
در دقیقه 42 احسان حاج صفی مرتکب خطا شد تا حسن الهیدوس کاپیتان تیم ملی قطر از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی بکشاند.
در آغاز نیمه دوم تیم ایران شروعی ایده آل داشت و توسط سردار آزمون به گل دوم دست پیدا کرده و از میزبان پیشی بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
جاده کندوان مسدود شد

جاده کندوان مسدود شد سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران از مسدود شدن جاده کندوان خبر داد و گفت: محور کندوان به دلیل تعمیر تونل شماره 5 از ساعت 21 امشب تا 5 بامداد سه شنبه مسدود شده است.
وی از رانندگان و مسافران خواست تا برای تردد از مسیر های جایگزین هراز و سوادکوه استفاده کنند.
70 کیلومتر از محور 200 کیلومتری کندوان در مازندران واقع شده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
گزارش رسیدگی سانحه اتوبوس دانشگاه آزاد به هیات دولت ارائه شد

گزارش رسیدگی سانحه اتوبوس دانشگاه آزاد به هیات دولت ارائه شد دکتر حسن روحانی با ابراز تأسف عمیق از وارد آمدن این فاجعه تکان دهنده و تسلیت به بازماندگان حادثه و جامعه دانشجویی، با توجه به مسئولیت نظارتی دولت و دفاع از حقوق عمومی، از وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و کشور و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری خواست با تشکیل هیأت رسیدگی به این حادثه، ضمن بررسی علل و عوامل مؤثر در وقوع آن و گفت وگو با دانشجویان، اساتید و مدیران دانشگاه و نهادهای مسئول، گزارش آن را به هیئت وزیران ارایه نموده و تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه اتخاذ نمایند.
سه شنبه گذشته سانحه دلخراش واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به جانباختن 10 دانشجو و ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
وزیر کشور: اختیارات بیشتر برای شوراها بار دولت را سبک تر می کند/در پرشور بودن و امنیت انتخابات با مجلس هم نظر هستیم

وزیر کشور: اختیارات بیشتر برای شوراها بار دولت را سبک تر می کند/در پرشور بودن و امنیت انتخابات با مجلس هم نظر هستیم به نامه نیوز، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این نشست پس از استماع نکات مد نظر اعضای فراکسیون و در پاسخ به سؤالات مطروحه در حوزه شهرداری ها و مشکلات شهر و روستا، ضمن موافقت با ادغام لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و طرح درآمدهای پایدار مجلس گفت: با همکاری جمالی نژاد معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با مجلس، این طرح می تواند با لایحه ادغام شود. البته در صورت ارائه این طرح به صورت جداگانه، رد طرح از سوی شورای نگهبان متصور خواهد بود.
وزیر کشور در خصوص لایحه پسماندها گفت: این لایحه باید هرچه سریعتر پیگیری شود تا راه برای انجام کار جدی تر در عرصه مدیریت پسماندها باز شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
واکنش عباس عبدی به پشیمانی محسن رضایی درباره توئیت جنجالی اش

واکنش عباس عبدی به پشیمانی محسن رضایی درباره توئیت جنجالی اش به گزارش نامه نیوز،عباس عبدی روزنامه نگار اصلاح طلب در واکنش به احساس پشیمانی محسن رضایی درباره توئیتی درباره عملیات کربلای 4 نوشت: ای کاش این پشیمانی را زمانی داشت که سرمایه جنگ را آورد تا در زمین سیاست سرمایه گذاری کند. کافی است تا نگاهی به دیگر سردارانی بیندازد که سرمایه جنگ را در همان زمین به یادگار گذاشتند و همچنان محترم اند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
پشت پرده استعفای غیر منتظره یک وزیر کابینه روحانی

پشت پرده استعفای غیر منتظره یک وزیر کابینه روحانی گروه سیاست نامه نیوز: روز گذشته الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس توئیت کرد و از استعفای وزیر بهداشت خبر داد. این موضوع در یک حالت ابهام خبری باقی ماند و وزارت بهداشت و درمان درصدد تکذیب یا تأیید خبر بر نیامد. بعد از ظهر امروز اما خبری در فضای رسانه ای منتشر شد که احتمال صحت استعفای قاضی زاده هاشمی را تقویت کرد.
گویا حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برای آخرین بار در جلسه شورای معاونین وزارت بهداشت شرکت و در پایان جلسه با خداحافظی از معاونین، این وزارتخانه را ترک کرد.
بشیر خالقی در گفتگو با نامه نیوز در واکنش به استعفای وزیر بهداشت گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تهران: فرمانداری تهران: تجمع امروز مقابل دانشگاه تهران غیرقانونی بود / تجمع با حضور 30-20 نفر برگزار شد / شرایط تحت کنترل است / دستگیری هیچ فردی گزارش نشده

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تهران: فرمانداری تهران: تجمع امروز مقابل دانشگاه تهران غیرقانونی بود / تجمع با حضور 30-20 نفر برگزار شد / شرایط تحت کنترل است / دستگیری هیچ فردی گزارش نشده عبدالعظیم رضایی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته تجمعاتی در داخل دانشگاه آزاد به دلیل اتفاق تاثربرانگیز برای دانشجویان این دانشگاه، برگزار شده است، اظهار کرد: این تجمعات نیازی به مجوز فرمانداری یا استانداری نداشت زیرا داخل دانشگاه برگزار شده است. اما امروز برخی افراد فرصت طلب در مقابل دانشگاه تهران تجمعات پراکنده ای داشتند.
وی ادامه داد: این تجمعات پراکنده بدون مجوز برگزار شد و بنابراین غیرقانونی بود. مشخص بود دست هایی در کار است تا فضا ناآرام شود ولی تعداد تجمع کنندگان بسیار اندک بود و در حال حاضر نیز به پایان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
سومین دیدار تدارکاتی رقیب ایران با دستور کاتانچ لغو شد

سومین دیدار تدارکاتی رقیب ایران با دستور کاتانچ لغو شد سایت اسپورت عراق خبر داد که کاتانچ، سرمربی تیم ملی عراق تصمیم گرفته به خاطر نزدیکی آغاز مسابقات جام ملت های آسیا 2019 سومین دیدار تدارکاتی برای تیم ملی این کشور را لغو کند.
تیم ملی عراق رقیب اصلی ایران در مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
جزئیات افزایش 5 میلیون تومانی وام مسکن مهر

جزئیات افزایش 5 میلیون تومانی وام مسکن مهر مهدی هدایت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص افزایش 5 میلیون تومان وام مسکن مهر شهر پردیس اظهار کرد: افزایش وام پیشنهادی برای افرادی (متقاضیانی) است که پروژه آنها در مرحله نصبیات مانده است.
وی افزود: معتقدم باید برای تحویل پروژه های مسکن مهر به مردم باید سه گروه با هم مشارکت کنند؛ وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن و مردم.
وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی امسال حداکثر ظرفیت های خود را در شهر پردیس برای تکمیل پروژه های مسکن مهر گذاشته است. تمام اراضی شرکت عمران را برای مسکن مهر تخصیص داده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
5 کشته و یک مصدوم در اتوبان قم - کاشان

5 کشته و یک مصدوم در اتوبان قم - کاشان سید مصطفی مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با تصادف یک دستگاه تریلی با خودروی ال 90 در اتوبان قم - کاشان اظهارداشت: این حادثه که ساعت 22 شب گذشته به وقوع پیوست و در اثر آن 5 مسافر جان خود را از دست دادند و یک نفر نیز مصدوم شد.
وی با بیان اینکه پنج نفر از سرنشینان خودروی ال 90 در این حادثه کشته شده اند، گفت: یک سرنشین دیگر خودرو با صدمات بسیار پس از اقدامات درمانی ابتدایی به بیمارستان شهید بهشتی کاشان توسط اورژانس منتقل شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
10 سئوال و جواب نیویورک تایمز در مورد آینده سوریه با حضور ایران و روسیه / مسکو و تهران در نهایت بایکدیگر به اختلاف می خورند؟

10 سئوال و جواب نیویورک تایمز در مورد آینده سوریه با حضور ایران و روسیه / مسکو و تهران در نهایت بایکدیگر به اختلاف می خورند؟ نیویورک تایمز نوشت: ترکیه تهدید کرده قصد دارد به منظور سرکوب کردها وارد خاک سوریه شود. نیروهای حکومت سوریه در حال ورود به نواحی است که نظامیان آمریکایی قصد خروج از آنها را دارند. اسرائیل مکرراً مواضع شبه نظامیان هوادار ایران را در عمق خاک سوریه بمباران می کند. روسیه نیز به زودی آخرین باقیمانده ها از نیروهای شورشی مخالف بشار اسد را نابود خواهد کرد. سوریه ای که ارتش آمریکا طبق دستور ترامپ قصد خروج از آن را دارد، نمونه ای بالکانیزه شده از کشوری است که هشت سال مداوم درگیر جنگ داخلی بوده است. با سرکوب شورشیان سوری و خروج نظامیان آمریکایی از این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
5 نشانه خاموش از مناسب نبودن وضعیت کودک تان در مدرسه

5 نشانه خاموش از مناسب نبودن وضعیت کودک تان در مدرسه 1- اکراه برای رفتن به مدرسه
بی میلی کودک برای از خواب بیدار شدن در صبح به ویژه اگر به موقع خوابیده باشد، می تواند نشانه ای از این باشد که در مدرسه چیزی نادرست است. برای متوجه شدن این ماجرا در بچه های دبستانی و کوچک به دنبال بهانه های تکراری آن ها برای ماندن در خانه مانند بیماری و بی حوصلگی باشید. برای نوجوانان به طور مداوم به مدرسه آنان مراجعه کنید. دونو کلارک لاو ، مشاور متخصص حوزه مدرسه پیشنهاد می کند در اوایل هفته دقت بیشتری برای دیدن این علایم در فرزند خود داشته باشید. او می گوید: شنبه ها روزهای رایج تری است که فرزندان می خواهند از مدرسه رفتن اجتناب کنند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
آیا ارتباط انسان با جن ممکن است؟

آیا ارتباط انسان با جن ممکن است؟ قرآن مجید وجود جن را تصدیق کرده است و ویژگیهای زیر را برای او برمی شمارد:
1. جن موجودی است که از آتش آفریده شده، بر خلاف انسان که از خاک آفریده شده است.[1]
2. دارای علم ، ادراک، تشخیص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است. [2]
3. دارای تکلیف و مسئولیت است. [3]
4. گروهی از آن ها مؤمن و صالح و گروهی کافرند. [4]
5. دارای حشر و نشر و معادند. [5]
6. قدرت نفوذ در آسمان ها و خبرگیری و استراق سمع داشتند و بعداً منع شدند. [6]
7. با بعضی از انسان ها ارتباط برقرار می کردند و با آگاهی محدودی که نسبت به بعضی از اسرار نهایی داشتند، به اغوای انسان ها می پرداختند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
امروز آخرین مهلت ثبت نام مجدد نقل و انتقال دانشگاه آزاد

امروز آخرین مهلت ثبت نام مجدد نقل و انتقال دانشگاه آزاد مهلت ثبت نام مجدد برای نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی از 5 دی ماه آغاز شده و تا ساعت 24 امروز دوشنبه 10 دی ماه ادامه دارد.
متقاضیان برای ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی باید به سامانه منادا به نشانی www.monada.iau.ir مراجعه کنند.
پیگیری آخرین وضعیت درخواست های مواد ثبت شده بر اساس شیوه نامه نقل و انتقالات به صورت آنلاین در سامانه منادا قابل مشاهده است و متقاضیان میهمانی نیز می توانند از 15 دی ماه و تا قبل از زمان شروع کلاس ها نتایج درخواست خود را از طریق سامانه مشاهده کنند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
آیا ملائکه ،گریه و خنده دارند؟

آیا ملائکه ،گریه و خنده دارند؟ جالب است بدانید پیامبر اکرم(ص) نیز این سوالات را از جبرئیل پرسیده اند ؟
ایشان از جبرئیل پرسید آیا ملائکه ،گریه و خنده دارند؟
فرمود :آری؟ به سه کس از روی تعجب می خندند و بر سه کس از روی ترحم ودلسوزی می گریند.
-اول: از کسی که سراسر روز را به سخنان چرند و پرند و (یا کارهای)بیهوده می گذارند، و چون شب شود نماز عشاء خوانده و باز به بیهودگی خود ادامه می دهد ،ملائکه می خندند و می گویند ای بی خبر از صبح تا شب سیر نشدی ،حالا سیر می شوی؟
- دوم: دهقانی که بیل و کلنگ خود را برداشته و به بهانه تعمیر و اصلاح زمین خود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
ارتباط جنسیت فرزند با افسردگی پس از زایمان

ارتباط جنسیت فرزند با افسردگی پس از زایمان این نوع افسردگی بر مادران تاثیربیشتری می گذارد اما می تواند بر پدرهم تاثیرگذار باشد.محققان دانشگاه کنت در بریتانیا با انجام بررسی های مربوط به افسردگی پس از زایمان، دریافتند احتمال ابتلا به افسردگی درمیان مادرانی که فرزند آن ها پسر است در مقایسه با آن هایی که فرزند دختر دارند، 79 درصد بیشتر و مهم ترین عامل در این میان، تغییر درتعادل شیمیایی مغز است.نتایج نشان داد افرادی هم که عوارض جسمی مرتبط با زایمان داشته اند، خطر افسردگی بعد از زایمان، در آن ها 174 درصد افزایش می یابد.این مطالعه در بین 296 زن انجام شد و نشان داد در مادرانی که فرزند پسر به دنیا آورده اند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
روح اموات چه مواقعی به ملاقات خانواده شان می آید؟

روح اموات چه مواقعی به ملاقات خانواده شان می آید؟ فرمودند : بله. عرض کردم : هر چند وقت یک بار به ملاقات ایشان می آید ؟ فرمودند : به اندازه فضیلت و قدر و منزلتی که هر کدام دارند .
بعضی هر روز ٬ بعضی هر دو روز یک بار و بعضی هر سه روز یک بار و هرکدام که منزلتشان کم است هر جمعه.
عرض کردم : در چه ساعتی می آیند ؟ فرمودند : هنگام ظهر و مانند آن.
عرض کردم : در چه صورت و قیافه ای می آیند ؟ فرمودند : در شکل گنجشک یا کوچکتر از آن .
خداوند فرشته ای را هم با او می فرستد تا آنچه مایه خوشحالی اوست به او نشان می دهد و آنچه مایه ناراحتی اوست از او می پوشاند .
منبع : بحار ج60 ص257
afkarnews.com ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
10 علت گزگز نوک زبان و درمان مورمور شدن زبان

10 علت گزگز نوک زبان و درمان مورمور شدن زبان گزگز نوک زبان ، احساس سوزن سوزن شدن، بی حسی زبان معمولا بخاطر از دست دادن حساسیت در اثر فشار یا آسیب به اعصاب به وجود می آید. برخی از شرایط پزشکی با مور مور شدن و بی حسی نوک زبان مرتبط باشند، بنابراین مهم است که از علائم هشدار دهنده برای بیماری های جدی مانند سکته آشنا شوید.
خواب رفتگی یا سوزن سوزن شدن زبان را ممکن است پس از نشستن در یک موقعیت ناراحت کننده برای مدت طولانی و یا خوابیدن بر روی یک بازو تجربه کنید. یکی از شرایطی که معمول نیست، احساس سوزن سوزن شدن و گزگز نوک زبان است که معمولا نتیجه یک فرآیند خاص مثل واکنش های آلرژیک است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 20 ساعت پیش
شکل درهای بهشت و جهنم چگونه است؟

شکل درهای بهشت و جهنم چگونه است؟ این در، در حقیقت درهای گناهانی است که به وسیله آن، افراد وارد دوزخ می شوند، هر گروهی بوسیله ارتکاب گناهی و از دری، همان گونه که درهای بهشت، طاعات و اعمال صالح و مجاهدت هایی است که بوسیله آن بهشتیان وارد بهشت می شوند. جهنم هفت در دارد (بعید نیست عدد هفت در اینجا عدد تکثیر باشد، یعنی درهای بسیار و فراوان دارد، همانگونه که در آیه 27 سوره لقمان نیز عدد هفت به همین معنی آمده است).
ولی واضح است این تعدد درها (مانند تعدد درهای بهشت) نه به خاطر کثرت واردان است به طوری که از یک در کوچک نتوانند وارد شوند، و نه جنبه تشریفاتی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 291 روز و 20 ساعت پیش
تقویت بینایی با چند دمنوش گیاهی

تقویت بینایی با چند دمنوش گیاهی نوشیدن دمنوش ها در فصول پاییز و زمستان بسیار مفید بوده و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف دارند.
مصرف سبزیجات برگ سبز و تازه، انواع میوه ها و غلات و خودداری از استفاده از غذا های فرآوری شده و فست فود ها تاثیر بسزایی در تقویت بینایی افراد دارد. مطالعات نشان می دهد با مصرف غذا های سالم، خطر ابتلا به آب مروارید تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
رژیم غذایی ناسالم روند پیری را تشدید می کند و به بافت های چشمی آسیب می زند و استفاده از مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A ، C و E موجب بهبود بینایی چشم می شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 21 ساعت پیش
 اختلال یادگیری در کودکان چه علائمی دارد؟

 اختلال یادگیری در کودکان چه علائمی دارد؟ هیچ درمان قطعی برای این مشکل وجود ندارد. برنامه های آموزشی تا حدود زیادی به حل این مشکل کمک می کند. اما تبعات این اختلال ممکن است تا آخر عمر همراه آن شخص باشد. افراد دارای اختلال یادگیری ممکن است با مشکلات زیادی در مدرسه یا محل کار مواجه باشند. همچنین اختلال یادگیری روی زندگی شخصی و روابط اجتماعی فرد مبتلا به شدت تاثیر گذار است.
علائم اختلال یادگیری
اولین علائم اختلال یادگیری با مشکلات تحصیلی دانش آموزان در مدرسه مشخص خواهد شد. والدین و معلمان پیش دبستانی جزو اولین افرادی هستند که علائم و نشانه های این اختلال را در کودکان تشخیص می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
سوزاندن چربی شکم با پیاده روی فقط با رعایت این نکات ممکن است

سوزاندن چربی شکم با پیاده روی فقط با رعایت این نکات ممکن است با رعایت این نکات می توانید با پیاده روی چربی شکم را بسوزانید
اگر فکر می کنید ورزش فایده ای ندارد و انگیزه ای برای 1 ساعت باشگاه رفتن ندارید دوباره فکر کنید. نیم ساعت ورزش ایروبیک روزانه مثل پیاده روی می تواند به سوزاندن چربی شکم و باریک شدن کمترتان کمک کند و از ابتلا به بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 پیشگیری نماید.
مطالعات متعددی از این ادعا حمایت می کنند. به عنوان مثلا مطالعه ای که در سال 2007 در مجله بین المللی چاقی منتشر شد به این نتیجه رسید که ورزش هوازی مانند پیاده روی سریع برای کاهش چربی احشایی ضروری است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
افشای اسرار جدیدی درباره صدام در سالروز اعدامش

افشای اسرار جدیدی درباره صدام در سالروز اعدامش خبرگزاری اردنی "أنباء سرایا" در گزارشی اعلام کرد: "سرنخ اول در این عملیات افسر عراقی بود که در زمان حمله نیروهای آمریکایی به غرب بغداد به اردن فرار کرد. این افسر "اسعد یاسین" نام داشت و بعد از فرارش در امان مورد بازجویی قرار گرفت.
"یاسین از طریق یک کشور عربی اطلاعاتی را به طرف های آمریکایی در امان داد. این اطلاعات این بود که فرد دیگری به اسم "محمد ابراهیم" از طرف صدام نزد وی آمده بود تا به او بگوید که صدام گفته به مقاومت بپیوندد و با او در تکریت دیدار کند."
این خبرگزاری اعلام کرد: "این اطلاعات سرنخ اصلی برای عملیات بازرسی اطلاعاتی و پیچیده پایگاه هایی بود که امکان داشت صدام در ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
در بیمارستانی که حادثه دیدگان دانشگاه آزاد بستری اند، چه می گذرد؟

در بیمارستانی که حادثه دیدگان دانشگاه آزاد بستری اند، چه می گذرد؟ حرف از خانواده ها که می شود، پیدا کردن آن ها و پای صحبت آن ها نشستند کار آسانی نیست، خانواده هایی که این روزها بیشتر از هر چیزی فقط بازگشت جگرگوشه هایشان به زندگی برایشان مهم است. وقتی باخبر شدیم پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور قصد دارد از چند دانشجویی که در بیمارستام امام خمینی بستری هستند بهترین فرصت بود که خودمان به بیمارستان برسانیم و با خانواده های چشم انتظار گفت و گویی داشته باشیم.
عقربه ها روی عدد 12 ظهر قفل شد به بیمارستان امام خمینی می رسم، بخش اورژانس و در ادامه بخش آی سی یو مقصدم است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
معاون قوه قضائیه:حصر قانونی است؛ در دوران پیامبر هم حصر داشته ایم / با ظریف با ظرافت برخورد کردیم

معاون قوه قضائیه:حصر قانونی است؛ در دوران پیامبر هم حصر داشته ایم / با ظریف با ظرافت برخورد کردیم در این نشست معاون قوه قضاییه با اشاره به این که ذاتا فردی دانشگاهی هستم اظهار کرد: خودم را میهمان قوه قضاییه می دانم چرا که از دانشگاه آمده ام و تعلق به دانشگاه دارم.
برخی واژه ها را برای برجام به کار نبریم
این مسؤول با بیان اینکه امروز در دانشگاه ها فراوان از شبهات شنیده می شود تصریح کرد: وقتی شبهه ها زیاد می شوند گاه باورمان می شود لذا باید با افراد آگاه ارتباط داشته باشیم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه در ادامه افزود: باید در مورد فتنه های آتی آگاهی لازم را داشته باشیم چرا که دشمن کار خود را تعطیل نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
لبنان با خطر بحران مالی در پی تشکیل نشدن دولت روبروست

لبنان با خطر بحران مالی در پی تشکیل نشدن دولت روبروست وی در اظهارنظری که خبرگزاری ملی لبنان آن را منتشر کرد، گفت: بحران اقتصادی در لبنان در بالاترین سطح خود قرار دارد و این بحران در حال تبدیل به بحران مالی است و امیدواریم که به بحران پولی تبدیل نشود.
وزیر دارایی لبنان به بدهی های سنگین کشورش به خارج نیز اشاره کرد.
لبنان سومین کشور بدهکار در جهان به نسبت تولید ناخالص داخلی است.
این کشور همچنین از نرخ پایین رشد اقتصادی رنج می برد و صندوق بین المللی پول امسال از این کشور خواست که اقدامات فوری را برای پایدار کردن وضعیت مالی خود اتخاذ کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
نگاه منطقه ای به بودجه و هدر رفت منابع

نگاه منطقه ای به بودجه و هدر رفت منابع به گزارش نامه نیوز، نگاه ملی به بودجه، موضوعی است که باید همیشه مورد توجه باشد، اما امسال به دلیل مسائل خاصی که به دلیل تحریم ها داریم و همچنین این موضوع که بودجه بندی ما انقباضی است، این نوع نگاه به بودجه بسیار مهم تر است. در واقع مساله ای که برای سال آینده بسیار به آن نیاز داریم، این است که نگاه ملی در بودجه بندی لحاظ شود.
البته برای پیشگیری از حاکم شدن نگاه منطقه ای و استانی در بودجه، پیش بینی هایی صورت گرفته است. یکی از این پیش بینی ها آن است که نمایندگانی که در کمیسیون تلفیق مجلس، بودجه را بررسی می کنند حق ارائه پیشنهاد در حوزه انتخابیه خودشان را ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
عضو انجمن اقتصاد انرژی ایران: منافع ملی در اولویت بودجه قرار گیرد

عضو انجمن اقتصاد انرژی ایران: منافع ملی در اولویت بودجه قرار گیرد به گزارش نامه نیوز، قیمتی که اکنون برای درآمدهای حاصل از نفت در بودجه پیش بینی شده است تقریبا 54 دلار است که به نظر تعیین قیمت محتاطانه و تصمیمی درست به نظر می رسد. این احتمال وجود دارد که در سال آینده، قیمت نفت بین 60 تا 70 دلار در هر بشکه باشد و پیش بینی اکثر کارشناسان نیز همین امر است. به همین دلیل اگر بودجه سال آینده با قیمت هر بشکه نفت54 دلار بسته شود خطر و شرایط بحرانی، اقتصاد کشور را تهدید نخواهد کرد و این احتمال وجود دارد که با کمبود بودجه شدید مواجه نشویم.
تصمیم اوپک در اجلاس اخیر این بود که عرضه نفت در بازارهای جهانی بالاست و باید این میزان ثابت شود، ولی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
آیا مجلس از فرمانده عملیات فریب توضیح می خواهد؟

آیا مجلس از فرمانده عملیات فریب توضیح می خواهد؟ به گزارش نامه نیوز، توییت اخیر محسن رضایی درباره عملیات کربلای 4 واکنش های زیادی را به دنبال داشت؛ واکنش هایی از جنس تکذیب تا تایید. درحالیکه عده ای این اظهارنظر را تحلیلی غلط توصیف کردند و آن را شایسته عذرخواهی از خانواده شهدا می دانند اما در مقابل عده ای بر این باورند که جنگ اصول و تاکتیک هایی دارد که برای عموم قابل درک نیست.
کمال دهقانی فیروزآبادی درباره واکنش ها به توییت اخیر محسن رضایی درباره عملیات کربلای 4 به خبرآنلاین گفت: به نظر من آقای رضایی در موضوع اخیر منظور دیگری داشتند که به درستی به آن پرداخته نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
گفته های میر حسین موسوی به روایت خاموشی: "قانوناً و شرعا باید از رهبری تبعیت کنم"/"نمی گویم تقلب شده"

گفته های میر حسین موسوی به روایت خاموشی: "قانوناً و شرعا باید از رهبری تبعیت کنم"/"نمی گویم تقلب شده" به گزارش نامه نیوز، در روزها و شبهای پرتنش کشور در فتنه ی 88، افرادی با شئون مختلف اجتماعی و حاکمیّتی، با موضع رسمی یا غیر رسمی به سراغ دو نامزد معترض در انتخابات ریاست جمهوری دهم رفته و با آنها مذاکراتی داشتند تا به رفع ابهامات و التهابات کمک کنند. اینان تماس ها و مذاکراتی در این جهت با آقای موسوی و آقای کروبی داشتند که زمینه ها، متن و پیامدهای هر یک سرگذشتی ویژه دارد و خواندنی است. در اینجا روایت آقای سیّد مهدی خاموشی را از تجربه ی خود در این باره می خوانیم که نمونه ای است از آن رشته تلاش های مستمر.
فهمیدم موسوی بی میل نیست ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
قول جهانگیری به نمایندگان غرب کشور و یک گلایه از آنها

قول جهانگیری به نمایندگان غرب کشور و یک گلایه از آنها به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام ناصری نژاد در خصوص جلسه شب گذشته نمایندگان دو استان چهار محال و بختیاری و خوزستان با معاون اول رئیس جمهور گفت: شب گذشته نمایندگان استان های خوزستان و چهار محال و بختیاری جلسه ای با آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و اردکانیان وزیر نیرو و مجموعه این وزارت خانه و معاون پارلمانی رئیس جمهور داشتند.
وی افزود: در این جلسه آقای جهانگیری از نمایندگان درباره نحوه برخورد با رئیس جمهور در جلسه ارائه بودجه 98 گلایه کرد که نمایندگان توضیح دادند که برخوردهایشان از سر ناچاری بود و مجبور بودند این کار را انجام دهند چون قبل از آن برخی از نمایندگان در سایر استان ها ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
سردار شریف: پایه اصلی تحریم ها بعد از وقایع سال 88 شکل گرفت

سردار شریف: پایه اصلی تحریم ها بعد از وقایع سال 88 شکل گرفت به گزارش نامه نیوز، سردار رمضان شریف در مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی ماه در گرگان، اظهار کرد: دشمن با تمام توان خود همانگونه که در جریان کودتاهای اول انقلاب، جنگ تحمیلی، درگیری های قومی و مذهبی و راه اندازی و تقویت سازمان منافقین خلق نقش داشت، در جریان فتنه 88 هم نقش بزرگی داشت.
وی افزود: فضای غبار آلودی که در این سال ایجاد شد، هزینه بسیار زیادی به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب ما تحمیل کرد. انتخابات سال 88 در میزان و مشارکت مردم، یکی از انتخابات های نمونه در 30 سالگی انقلاب بود ولی دشمن با استفاده از غفلت های داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
روایت محسنی اژه ای از رایزنی با نامزدهای معترض انتخابات 1388؛ بگو مگوی هاشمی رفسنجانی و تکذیب ری شهری در مجمع تشخیص/فکر می کردند، انقلاب تمام شد!

روایت محسنی اژه ای از رایزنی با نامزدهای معترض انتخابات 1388؛ بگو مگوی هاشمی رفسنجانی و تکذیب ری شهری در مجمع تشخیص/فکر می کردند، انقلاب تمام شد! به گزارش نامه نیوز، روایت غلامحسین محسنی اژه ای وزیر اطلاعات وقت از رایزنی با نامزدهای معترض انتخابات 1388 که در کتاب جدیدی به نام فتنه تغلب آمده است به شرح دیل است:
آقای غلامحسین محسنی اژه ای که سالها است از مقامات ارشد قضایی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود، تا مرداد سال 1388، یعنی دوران اوج فتنه، تصدی وزارت اطلاعات دولت نهم را برعهده داشت، اما پس از مخالفت با رئیس جمهور در ماجرای معاونت اولی آقای مشایی، برای دولت دهم، به عنوان وزیر معرفی نشد. وی پس از آن به فعالیت قضایی بازگشت و مسئولیت دادستانی کل کشور را برعهده گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
حاشیه صحن علنی، وقتی مطهری ریاست جلسه را بر عهده داشت؛ کریمی قدوسی: اسناد علیه فتنه گران را به رئیس مجلس تحویل می دهم / مطهری: مشکل اینجاست که بنده را هم فتنه گر خوانده اید

حاشیه صحن علنی، وقتی مطهری ریاست جلسه را بر عهده داشت؛ کریمی قدوسی: اسناد علیه فتنه گران را به رئیس مجلس تحویل می دهم / مطهری: مشکل اینجاست که بنده را هم فتنه گر خوانده اید به گزارش نامه نیوز، جواد کریمی قدوسی که امروز به عنوان یکی از ناطقان میان دستور در حال نطق بود در زمانی که صحبت هایش به پایان رسید، گفت: من بار دیگر اسناد مربوط به فتنه فتنه گران را به رئیس مجلس تقدیم می کنم.
در این لحظه کریمی قدوسی اسناد مورد نظر را به رئیس مجلس تحویل داد.
مطهری که در این لحظه ریاست جلسه را بر عهده داشت، خطاب به کریمی قدوسی گفت: مشکل اینجاست که شما بنده را هم جزو فتنه گران دانسته اید.
بر این اساس در این لحظه مجلس با خنده نمایندگان مواجه شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
وزارت کشور: شرایط انتخاب شهرداران پس از 20 سال تغییر کرد / دو شرط الزامی جدید: عدم اعتیاد به دخانیات و داشتن مدرک کارشناسی مرتبط

وزارت کشور: شرایط انتخاب شهرداران پس از 20 سال تغییر کرد / دو شرط الزامی جدید: عدم اعتیاد به دخانیات و داشتن مدرک کارشناسی مرتبط به گزارش نامه نیوز، سید سلمان سامانی با بیان اینکه شرایط جدید انتخاب شهرداران با رویکرد تخصصی و توجه ویژه به تجربیات افراد در این آیین نامه پیش بینی شده است، افزود: بر اساس آیین نامه جدید کسانی را می توان به سمت شهردار انتخاب کرد که دارای شرایطی از جمله تابعیت جمهوری اسلامی ایران، داشتن حداقل سی سال سن، انجام خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت دائم در زمان صلح برای مردان، اعلام اعتقاد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی و نداشتن محکومیت کیفری موثر باشند.
سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در آیین نامه اجرایی جدید شروط عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان و دخانیات و داشتن حداقل مدرک ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
چرا عادل الجبیر ناگهان رفت؟/ شیرین هانتر: تغییرات در عربستان نمایشی است

چرا عادل الجبیر ناگهان رفت؟/ شیرین هانتر: تغییرات در عربستان نمایشی است به گزارش نامه نیوز، محمد اکبری در خبرآنلاین نوشت: عربستان طی ماههای اخیر وضعیت ویژه ای را پشت سر می گذارد. همین روند سبب شده بود تحلیلگران انتظار تغییرات گسترده در ساختار حاکمیتی عربستان را داشته باشند. تغییراتی که احتمالا پای بن سلمان را هم به میان بکشد. موج آرام تغییر فعلا دامن وزیر خارجه را گرفت. در روند تغییر در ساختار کابینه در هفتۀ گذشته، عادل الجبیر برکنار و ابراهیم العساف به عنوان جانشین وی انتخاب شد. العساف وزیر اقتصاد و دارایی عربستان بود که دو سال پیش در جریان اقدامات بن سلمان با عنوان مبارزه با فساد برکنار شد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
حبیبی ماندنی شد

حبیبی ماندنی شد به گزارش نامه نیوز، اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اکثریت آراء اسدالله بادامچیان را به سمت رئیس و سید مصطفی میرسلیم را به عنوان نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی انتخاب کردند.
همچنین محمد نبی حبیبی با رای اعضای شورای مرکزی به دبیرکلی حزب موتلفه اسلامی ابقا شد.
در این جلسه سایر اعضای هیات رئیسه شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نیز انتخاب شدند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
استعفای خانم وزیر به جرم ارتباط برادرش با داعش + جزئیات

استعفای خانم وزیر به جرم ارتباط برادرش با داعش + جزئیات به گزارش نامه نیوز، شیماء الحیالی، وزیر آموزش و پرورش عراق گفت: داعش ساکنان موصل را با تهدید مجبور به انجام وظایفی می کرد و یکی از این ساکنان برادر من بود که در یکی از ادارات وابسته به داعش در این شهر فعالیت می کرد. داعش او را مثل بقیه مجبور کرده بود آنچه را بگوید و انجام دهد که این گروه می خواست اما هیچگاه سلاح به دست نگرفت و در کشتن عراقی ها مشارکت نکرد. "افراد خرابکار" فایل تصویری را برای اینکه ارتباط برادرم را با داعش ثابت کنند، منتشر کردند.
وی افزود: وضعیت برادر من مثل ده ها هزار عراقی دیگری است که مجبور به انجام وظایف خود در سایه تهدید و ارعاب داعش شدند و نباید کسی که بدون اینکه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی بالاگرفت! + جزئیات

جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی بالاگرفت! + جزئیات به گزارش نامه نیوز، روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از آوی گبای رئیس حزب اردوگاه صهیونیست نوشت که وی نخست وزیر آینده خواهد بود.
گبای افزود: "من برای انجام تغییر بزرگی در اسرائیل آمده ام و فکر می کنم که می توان تغییرات بزرگی را در دولت تحت ریاست بنیامین نتانیاهو ایجاد کرد. ما اکنون در جنگی واقعی برای آینده اسرائیل به سرمی بریم".
درپی فروپاشی کابینه ائتلافی نتانیاهو قرار است انتخابات زودهنگام پارلمانی در نهم ماه آوریل آینده در رژیم صهیونیستی برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
طرح جدید حذف یارانه؛ واریز ما به التفاوت به کارت خانوار + جزئیات

طرح جدید حذف یارانه؛ واریز ما به التفاوت به کارت خانوار + جزئیات به گزارش نامه نیوز، محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه حدود 14 میلیارد دلار امسال و نیز سال آینده به کالاهای اساسی اختصاص یافته است گفت: قیمت این کالاها در بازار متناسب با ارز 4 هزار و 200 تومانی تخصیص یافته نیست.در نشستی که سه شنبه هفته گذشته اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان دستگاه های نظارتی برگزار کردند راهکارهایی برای افزایش نظارت دولت بر قیمت کالاهای اساسی در نظر گرفته شد و اگر در کاهش این کالاها اتفاقی نیفتد نشان دهنده رانت در اقتصاد کشور است و استمرار این مسئله به هیچ وجه نمی تواند ادامه یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
کارگردان مستند هاشمی زنده است :مستند من سیاه نماتر است یا کتاب عالیجناب سرخ پوش ؟ /اگر بگوییم بیطرف بوده ایم دروغ گفته ایم

کارگردان مستند هاشمی زنده است :مستند من سیاه نماتر است یا کتاب عالیجناب سرخ پوش ؟ /اگر بگوییم بیطرف بوده ایم دروغ گفته ایم بخشی از اظهارات مطرح شده در مصاحبه را می خوانید:
* 6 ماه پیش از فوت ایشان حوالی شهریورماه بود که کار ساخت این مستند را آغاز کردیم و متاسفانه یک روز که در مرحله تدوین بودیم شایعه فوت ایشان منتشر شد.
* بعد از فوت ایشان یکی دو ماه فرآیند تولید متوقف شد و بعد از آن حوالی مرداد 97 بود که بار دیگر فیلمنامه را بازنویسی کردیم و تولید را مجدد کلید زدیم. برای منابع این مستند تمام مجموعه خاطرات آقای هاشمی و تمام خطبه های او را خواندیم و فیش برداری کردیم. از روایت ها و خاطرات نزدیکان ایشان هم استفاده کردیم و مورد پژوهش قرار دادیم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 292 روز و 16 ساعت پیش
زیر و بم زلزله سیاسی در کابینه عربستان/ چرا الجبیر برکنار شد؟

زیر و بم زلزله سیاسی در کابینه عربستان/ چرا الجبیر برکنار شد؟ عادل الجبیر از 29 آوریل 2015 سکان وزارت خارجه این کشور را بر عهده گرفت. البته الجبیر در پست تشریفاتی جدیدی با عنوان وزیر مشاور در امور خارجی انجام وظیفه خواهد کرد. وی جانشین، سعود الفیصل کارکشته ترین دیپلمات و وزیر خارجه عربستان شده بود که حدود چهار دهه بر این کرسی تکیه زد.
برکناری عادل الجبیر را نمی توان اقدامی غیرمنتظره تلقی کرد چرا که پیش از این زمزمه هایی مبنی بر برکناری وی وجود داشت و اخیرا هم در عرصه دیپلماتیک حضوری کم رنگ داشت و در واقع خالد بن سلمان برادر محمد بن سلمان سفیر عربستان در واشنگتن سعی می کرد که این نقش را بیشتر ایفا کند و خلأ عدم حضور وزیر خارجه در عرصه سیاسی را ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 17 ساعت پیش
آیا عزم دولت برای خصوصی سازی آموزش و پرورش جدی است؟

آیا عزم دولت برای خصوصی سازی آموزش و پرورش جدی است؟ هفته پیش رئیس جمهور لایحه بودجه سال 98 را تقدیم مجلس تقدیم کرد؛ اما سخنانش در روز ارائه بودجه به مجلس انتقادات بسیاری از کارشناسان را به همراه داشت. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند با برنامه هایی که برای بخش آموزش و پرورش طرح ریزی شده است این سازمان به سمت خصوصی سازی حرکت می کند.
البته این موضوع جدیدی نیست و از مدت ها پیش بحث خصوصی سازی در آموزش وپرورش مطرح بود، اما این موضوع تنها در محافل و رسانه ها مطرح بوده و زیاد جدی گرفته نمی شد. اما برنامه بودجه سال آینده نشان می دهد که عزم جدی برای خصوصی سازی شکل گرفته و پررنگ تر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 19 ساعت پیش
پیامدهای پیوستن ایران به توافقنامه پاریس بر معیشت مردم چیست؟

پیامدهای پیوستن ایران به توافقنامه پاریس بر معیشت مردم چیست؟ در سال 2015 بیست و یکمین نشست سالانه مجمع جهانی تغییر اقلیم (UNFCCC) موسوم به COP 21 در شهر پاریس برگزار شد. نتیجه این نشست تصویب موافقت نامه ای برای جلوگیری از افزایش بیش از 2 درجه ای دمای زمین بود. براساس این موافقت نامه کشور های عضو باید تولید گاز های گلخانه ای انسان ساخت را کاهش دهند. در این توافق نامه، مهمترین گاز گلخانه ای که در نتیجه مصرف سوخت های فسیلی تولید می شود، گاز معرفی شده CO 2 است و کشور های عضو توافق کرده اند تا با ارائه برنامه مشارکت ملی (NDC) به دنبال کاهش انتشار دی اکسید کربن باشند.
پیامدهای پیوستن ایران به توافقنامه پاریس بر معیشت مردم چیست؟
تعهدات ایران ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 20 ساعت پیش
مرگ دردناک کودک 2 ساله یمنی در آمریکا

مرگ دردناک کودک 2 ساله یمنی در آمریکا عبدالله حسن، دو ساله با یک بیماری مغزی متولد شده بود. مادرش، شیما سویله، که در حال حاضر در مصر زندگی می کند، از دیدار با پسرش براساس فرمان ممنوعیت سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای افرادی از کشورهای عمدتا مسلمان نشین از دیدار با پسرش ممنوع شده بود.
او سرانجام قبل از مرگ پسرش اجازه ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دریافت کرد.
شورای روابط اسلامی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد، عبدالله حسن در یک بیمارستان کودکان در اوکلند کالیفرنیا درگذشت.
علی حسن، پدر این پسربچه گفت: دل ما شکست. ما باید با کودکمان، نور زندگیمان، خداحافظی کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 21 ساعت پیش
در اعتراضات دی روزنامه ها چه صدایی را منعکس کردند؟

در اعتراضات دی روزنامه ها چه صدایی را منعکس کردند؟ اعتراضات دی ماه 96 در آغاز رنگ اقتصادی داشت اما به سرعت شعارهای سیاسی هم از زبان معترضان شنیده شد. به همین دلیل با وجود آنکه برخی معتقد بودند دغدغه های اصلی تظاهرکنندگان مشکلات اقتصادی و معیشتی است اما برخی دیگر از تحلیلگران، ساختارهای سیاسی را زمینه ساز مشکلات اقتصادی می دیدند و شعارهای سیاسی را ناشی از همین می دانستند.
این ماجرا که منجر به تظاهرات گسترده در سراسر کشور، درگیری پلیس و مردم در خیابان ها و کشته و مجروح شدن شماری از هموطنان شد، براساس شواهد موجود از هفتم دی ماه 96 در مشهد و چند شهر دیگر در استان های خراسان شمالی و جنوبی آغاز شد؛ گرچه حسن روحانی، 5 دی را نقطه آغاز می داند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 22 ساعت پیش
طارمی: حاضر نیستم با کسانی که کوتاهی کردند، عکس بگیرم/ هیچوقت به گذشته بر نمی گردم

طارمی: حاضر نیستم با کسانی که کوتاهی کردند، عکس بگیرم/ هیچوقت به گذشته بر نمی گردم مهدی طارمی، مهاجم ملی پوش الغرافه درباره شرایط تیم ملی اظهار کرد: اردوی خیلی خوبی داشتیم و برنامه های مد نظر کی روش انجام شده و تنها یک مشکل وجود داشته است. فضای اطراف این زمین تمرین با وجود امکانات زیاد، بسیار بزرگ است و باتوجه به حضور تیم های مختلف مانند چین به راحتی می توانند از تمرین های ما فیلم بگیرند و تمرین های ما را ببینند. در کل اردوی خوبی در حال برگزاری است.
او درباره بازی های دوستانه تیم ملی تصریح کرد: بضاعت ما همین بازی ها است. به نظر من فلسطین و قطر تیم های خوبی برای بازی های دوستانه هستند و می توانیم برنامه های مان را برای دیدارهای مان پیاده کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 22 ساعت پیش
توضیحات داوران ایرانی اعزامی به قطر در مورد VAR

توضیحات داوران ایرانی اعزامی به قطر در مورد VAR محمدرضا ابوالفضلی، داور فوتبال درباره تیم داوری ایران در جام ملت های آسیا گفت: خلیلی باعث افتخار است آقای فغانی با تیم داوری شان در جام ملت های آسیا حضور دارند. امیدواریم همانطور که انتظار داریم فینال این رقابت ها سوت بزنند، به بهترین شکل ممکن قضاوت کنند. ما هم به همراه آقایان بیژن حیدری، موعود بنیادی فر برای سه بازی دوستانه به کشور قطر آمده بودیم و از فرصت هم استفاده کردیم و با آقای ساکت نیز یک ملاقاتی داشتیم. این سه بازی دوستانه بازی قطر و الجزایر بود که این بازی را قطر یک بر صفر باخت. بازی بعدی چین و اردن بود که این بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 23 ساعت پیش
آبی پوشان پایتخت در قطر اردو می زنند

آبی پوشان پایتخت در قطر اردو می زنند مسئولین باشگاه استقلال به دنبال برپایی اردو در قطر هستند و طبق برنامه شاگردان شفر یک هفته در تهران تمرینات خود را سپری می کنند و سپس راهی اردوی برون مرزی خود می شوند.
قرار است اردو استقلال 10 روزه در خارج از ایران و به احتمال زیاد در کشور قطر برگزار شود.
هادی مباشری معاون اجرایی باشگاه استقلال در این باره گفت: با توجه به توافق نامه هایی که از گذشته با مسئولان السد قطر داریم، بیشتر مایلیم در کمپ این باشگاه اردو بزنیم.
توافقاتی نیز صورت گرفته و قرار است به زودی نهایی شود، اردوی تیم نیز احتمالاً از بیستم دی ماه آغاز می شود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
چگونه بوی بد دهان کودک را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد دهان کودک را از بین ببریم؟ گاهی اوقات کودکان هم مانند بزرگسالان دهان شان بوی بد می دهد. بوی بد دهان می تواند نشانه بیماری های دهان و دندان، بیماری های مختلف یا حتی عفونت باشد. بنابر این خیلی مهم است که پدر و مادر ها حواسشان به این موضوع باشد.
از عوامل این بدبویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- خشکی دهان: اگر فرزندتان از طریق دهان نفس می کشد (برای مثال گرفتگی بینی دارد)، باکتری های موجود در دهانش بدون دردسر رشد می کنند و زیاد می شوند!
- جسم خارجی: یک نخود، لوبیا، یک اسباب بازی کوچک، یا شی دیگری که فرزندتان در بینی خود قرار داده ممکن است باعث بوی بد دهان او شده باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
افسردگی پاییزی بیشتر سراغ چه کسانی می آید؟

افسردگی پاییزی بیشتر سراغ چه کسانی می آید؟ یک روان شناس گفت: افسردگی پاییزی نوعی از اختلالات خلقی است که در فصل پاییز رخ می دهد و با تغییر فصل برطرف می شود.
نوری اظهار کرد: افسردگی فصلی یکی از دلایل اختلالات خلقی است و هر چند که هر سال در یک زمان اتفاق می افتد، تصور می شود که نوعی از افسردگی باشد. یک شکل نادر از افسردگی فصلی به افسردگی تابستان معروف است که اوایل بهار شروع می شود و در پاییز به پایان می رسد ولی اغلب اختلالات افسردگی فصلی در ماه های پاییز و زمستان شروع می شود.
این روان شناس با بیان این که علایم مربوط به افسردگی فصلی می تواند بسیار دشوار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
آیا یارانه ایرانیان خارج از کشور قطع می شود؟

آیا یارانه ایرانیان خارج از کشور قطع می شود؟ جبار کوچکی نژاد، رئیس هیئت تحقیق و تفحص از هدفمندی یارانه ها، با بیان اینکه دولت طبق قانون باید یارانه نقدی دهک های بالای جامعه را حذف کند، اظهار داشت: متاسفانه دولت تاکنون به دلایل مختلف حاضر به اجرای این قانون نشده است.
وی با بیان اینکه طبق قانون باید حدود 20 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، افزود: دولت با عدم حذف دهک های بالا خلاف قانون عمل کرده است.
رئیس هیئت تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها با تاکید بر اینکه حدود 78 میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می کنند، اضافه کرد: طبق آمار، دولت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
فکر کردن باعث شارژ شدن مغز می شود

فکر کردن باعث شارژ شدن مغز می شود ممکن است که شما هم بارها در جمع های دوستانه یا از زبان بعضی بزرگ ترهای تان شنیده باشید که مغز انسان پس از تولد تغییر نمی کند و آدم یا از کودکی باهوش است یا فردی معمولی.
البته در گذشته نه چندان دور هم بسیاری از دانشمندان اعتقاد داشتند که مغز بعد از دوران کودکی تغییر نمی کند یعنی معتقد بودند که مغز مانند یک سیستم کامپیوتری از پیش طراحی شده است که با ورود انسان به دوره بزرگ سالی ثابت می ماند و امکان افزایش توانمندی هایش وجود ندارد. با این حال و با پیشرفت های انجام شده دهه اخیر، مشخص شده که این موضوع صحت ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 0 ساعت پیش
استرس، مغز را کوچک می کند

استرس، مغز را کوچک می کند بررسی های تازه پژوهشگران نشان می دهد که استرس مزمن، مغز شما را کوچک می کند!
موضوع فقط از دست رفتن برخی از قابلیت های مغز شما نیست. خودتان هم خوب می دانید که اگر زیاد استرس داشته باشید، حافظه تان یاری نمی کند و مطالب تازه را خوب یاد نمی گیرید، اما محققان می گویند این کاهش قدرت و سرعت به خاطر سپردن و به یاد آوردن، تنها بلایی نیست که با استرس زیاد بر سر مغزتان می آید.
بررسی های تازه پژوهشگران نشان می دهد که استرس مزمن، مغز شما را کوچک می کند! بله! از نظر محققان، استرس نه تنها توانایی مغز بلکه اندازه آن را هم تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند تاثیری غیرقابل جبران بر آن بگذارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
هفت دلیل برای کسل بودن و کمبود انرژی شما

هفت دلیل برای کسل بودن و کمبود انرژی شما کاهش سطح انرژی روزانه غیر قابل توضیح، تنها نشانه کاهش کیفیت خواب نبوده و قرار نیست با استراحت کافی از بین برود.
کمبود انرژی و احساس کسل بودن 7 دلیل پزشکی هم دارد که عبارتند از:
دیابت: گروهی از بیماران دیابتی که همواره قند خون تنظیم نشده دارند، چه آنهایی که دارو مصرف می کنند و چه آنهایی که داروی خاصی را استفاده نمی کنند، معمولا در ملاقات با پزشک خود احساس خستگی و بی حالی را گزارش می کنند. پس اگر شما احساس بی حالی و خستگی دائمی، تاری دید، پر ادراری و پرنوشی دارید، توصیه می شود که آزمایش قند خون ناشتا را حتما انجام دهید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
بیانیه هیأت امنا دانشگاه آزاد در برخورد با مسببان واژگونی اتوبوس

بیانیه هیأت امنا دانشگاه آزاد در برخورد با مسببان واژگونی اتوبوس سه شنبه هفته گذشته بود که خبری هولناک پیچید؛ در ساعت 12 و 20 دقیقه، اتوبوسی حامل دانشجویان به دلیل نقص فنی و بریده شدن ترمز، از مسیر خارج و واژگون شد و در طی آن 10 نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند که حال چند نفر از مصدومان این حادثه هم چنان نامناسب است. اتوبوس مذکور فاقد معاینه فنی بوده و 20 روز قبل از حادثه به سرویس های این دانشگاه اضافه شده بود.
براساس گزارش دانشگاه آزاد ، در جلسه فوق العاده هیات امنای این دانشگاه با حضور علی اکبر ولایتی ، ضمن گفت وگو درباره ابعاد و دلایل حادثه تلخ واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تصمیمات مهمی در این باره گرفته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
تعطیلی فرودگاه هانوفر آلمان به دلایل امنیتی

تعطیلی فرودگاه هانوفر آلمان به دلایل امنیتی فرودگاه شهر هانوفر آلمان پس از آن که مردی با خودروی خود قصد داشت گیت ورودی را تخریب و عبور کند، تعطیل شد.
گفته می شود راننده یک مرد لهستانی است که دستگیر شده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
دادستان قزوین: برخی مسئولان اداره کل میراث فرهنگی به دادسرا احضار شدند

دادستان قزوین: برخی مسئولان اداره کل میراث فرهنگی به دادسرا احضار شدند به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، محمد قاسمی در تشریح احضار و تحت تعقیب قرار گرفتن برخی از مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: حسب گزارش واصله از سوی مراجع نظارتی، اسناد و مدارک ارائه شده و تحقیقات مقدماتی به عمل آمده برخی از مسئولان این اداره کل تحت تعقیب قرار گرفته و صبح امروز به دادسرای قزوین احضار شدند.
دادستان مرکز استان افزود: مسئولان این اداره کل به دلیل اتهاماتی همچون اختلاس، ارتشا، مداخله و تبانی در معاملات دولتی، جعل اسناد دولتی و تضییع حقوق عمومی و دولتی از سوی دادسرای قزوین تحت تعقیب قرار گرفتند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
استیضاح حجتی در مجلس منتفی شد

استیضاح حجتی در مجلس منتفی شد احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آخرین اخبار از وضعیت استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در مجلس که قرار بود فردا(یکشنبه، 9 دی) در مجلس برگزار شود، گفت: طبق آخرین اطلاعی که از کسب کرده ام، آخرین نفر از نمایندگان استیضاح کننده نیز امشب امضای خود را پس گرفته که با این وضعیت استیضاح آقای حجتی منتفی است.
قیمت خرید تضمینی گندم، امهال وام های کشاورزی، صادرات محصولات مازاد کشاورزی مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی و همچنین عدم اجرای برخی از احکام برنامه ششم توسعه مانند احیای قنوات و.. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
4 عضو شبکه تبشیری صلیبی صهیونیستی دستگیر شدند

4 عضو شبکه تبشیری صلیبی صهیونیستی دستگیر شدند ترویج عقاید و افکار انحرافی مسیحیت در استان البرز مورد اعتراض رسمی مسیحیان قرار گرفته است.
5 نفر از اعضای این گروه نیز با تلاش دستگاه های مسئول روز 5 دی در استان البرز بازداشت شده بودند.
جریان تبلیغ و تبشیر مسیحیت بدون در نظر گرفتن اختلافات فرق و مذاهب مسیحی با تشکیل اردوگاه ها در سطح جهان اقدام به جذب مسلمانان و پیروان دیگر ادیان دیگر در قالب کلیساهای خانگی می کنند . ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
آمریکا نخستین انبار نظامی خود در سوریه را تخلیه کرد

آمریکا نخستین انبار نظامی خود در سوریه را تخلیه کرد به گزارش خبرگزاری آناتولی، پس از تصمیم غیرمنتظره هفته گذشته دونالد ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه، نخستین انبار نظامی آمریکا در نزدیکی مرز عراق روز جمعه تخلیه شده است.
بر اساس این گزارش یک منبع آگاه و قابل اعتماد محلی تاکید کرده است که نیروهای آمریکایی یک انبار نظامی در منطقه ملکیه واقع در استان حسکه در شمال شرق سوریه را تخلیه کرده اند.
این منبع آگاه افزود: خودروهای زرهی هامر و کامیون های نظامی آمریکایی از این انبار به عراق فرستاده شده است. نظامیان آمریکایی مستقر در این انبار نیز به خارج اعزام شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
سیاست های نظامی سه قدرت خاورمیانه؛ ایران و ترکیه سلاح می سازند؛ عربستان وابسته به واردات است / آیا ریاض با وجود بودجه نظامی بیشتر، از تهران و آنکار عقب می افتد؟

سیاست های نظامی سه قدرت خاورمیانه؛ ایران و ترکیه سلاح می سازند؛ عربستان وابسته به واردات است / آیا ریاض با وجود بودجه نظامی بیشتر، از تهران و آنکار عقب می افتد؟ رای الیوم نوشت: ایران و ترکیه در سه دهه اخیر توانسته اند یک صنعت نظامی بی نظیر ایجاد کنند که در پوشش بسیاری از نیازهای دفاعی به انها کمک کرده و موجب حرکت آنها به سمت استقلال در اتخاذ تصمیمات سیاسی می شود.
به گزارش انتخاب ، این رسانه عرب زبان ادامه داد: در طرف دیگر، عربستان سعودی همچنان نیاز به وارد کردن تمام تجهیزات دفاعی دارد و همین مساله آن را وابسته به دیگران کرده و باعث نگرانی سعودیها از نرسیدن این صنایع دفاعی، به دنبال ماجرای ترور خاشقجی شده است.
ایران موفق به برپایی یک صنعت موشکی مستحکم در سطوح کوتاه برد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
انتشار "جزییات کامل" جلسه رهبر انقلاب با نمایندگان کاندیداهای 88/ رهبر انقلاب به نمایندگان موسوی و کروبی چه گفتند؟

انتشار "جزییات کامل" جلسه رهبر انقلاب با نمایندگان کاندیداهای 88/ رهبر انقلاب به نمایندگان موسوی و کروبی چه گفتند؟ 6دی 1388 مصادف با عاشورای حسینی(ع) بود. در حالی که هیئات عزاداری از صبح عاشورا در حال عزاداری بودند، خبر می رسید افرادی که بعد انتخابات تهران را ناامن کرده اند، بار دیگر به خیابان آمدند اما این بار چهره ای دیگری از خود نشان دادند و به دسته های عزاداری حمله کردند، ایستگاه های صلواتی را تخریب کردند. گروهی که به بهانه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری تظاهرات خود را 8 ماه به هربهانه ای ادامه دادند، این بار دشمنی خود را با شعائر حسینی نشان دادند.
راهپیمایی 9 دی 1388 در واکنش به آشوبگران عاشورای 1388 انجام صحنه ای را آفرید که به انقلاب سوم تعبیر شد و مراسم راهپیمایی بزرگداشت حماسه نهم دی از آن ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 6 ساعت پیش
لاوروف: ترکیه و روسیه عملیات خود در سوریه را هماهنگ می کنند

لاوروف: ترکیه و روسیه عملیات خود در سوریه را هماهنگ می کنند به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به دنبال ورود نیروهای ارتش سوریه به شهر منبج مقام های ارشد ترکیه و روسیه مذاکراتی را آغاز کردند.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با مولود چاووش اوغلو، همتای ترک خود اظهار کرد: با توجه به توافق هایی که میان روسای جمهوری ما صورت گرفته است اقدامات بیشتر برای اجرای وظایف تعیین شده در چارچوب مذاکرات آستانه را به ویژه در زمینه مقابله با تروریسم، حل مسائل انسانی و ایجاد شرایط بازگشت آوارگان مد نظر قرار می دهیم.
در همین حال رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه گفت که مسکو و آنکارا در مورد مسائل مربوط به سوریه موضع مشترکی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 7 ساعت پیش
عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان:قرار نیست اصولگرا شویم/باید با شورای نگهبان، قوه قضاییه، صداوسیما و مجموعه سپاه گفت وگو کنیم

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان:قرار نیست اصولگرا شویم/باید با شورای نگهبان، قوه قضاییه، صداوسیما و مجموعه سپاه گفت وگو کنیم طبق نظرسنجی که اخیرا اعتمادآنلاین انجام داده است، 72 درصد از کاربران مجازی شرکت کننده، عملکرد دولت دوازدهم و حسن روحانی رییس جمهوری را ضعیف ارزیابی کردند؛ موضوعی که پیشتر نیز برخی از اصلاح طلبان نسبت به آن ابراز نگرانی کرده بودند و خواستار آن شدند که جریان اصلاحات رویکردی را برای جلوگیری از تشدید این موضوع به کار گیرد. عمادالدین باقی یکی از کسانی بود که در روز دانشجو پیشنهاد کرد اصلاح طلبان، در مواضع خود موضوعات جدی تر چون اصلاح قانون اساسی را دنبال کنند و شعارهای مهم تری را اولویت خود قرار دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 7 ساعت پیش
بررسی افزایش قیمت خودرو با حضور رحمانی در مجلس

بررسی افزایش قیمت خودرو با حضور رحمانی در مجلس به گزارش نامه نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی از حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه این فراکسیون خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است وزیر صمت در جلسه فردا (یکشنبه 9 دی) این کمیسیون حضور یابد.
وی افزود: موضوع افزایش قیمت خودرو، بلا تکلیفی در این رابطه و اینکه در نهایت افزایش قیمت خودرو به چه سرانجامی می رسد؟ از جمله مهم ترین محور این جلسه است که با حضور وزیر بررسی می شود.
سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس با بیان اینکه قرار است وزیر صمت در این جلسه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه به اعضای فراکسیون ارائه دهد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 10 ساعت پیش
این علائم عجیب، علائم یائسگی هستند!

این علائم عجیب، علائم یائسگی هستند! به گزارش نامه نیوز، گُرگرفتگی ، شایع ترین این علامتهاست و دست کم دو سوم زنان یائسه آن را تجربه می کنند اما علائم ناخوشایند دیگری نیز وجود دارد. قابل توجه ترین نشانه ها و عوارض یائسگی شامل موارد زیر می شود:
بوی بدن
حساس شدن سینه ها
سندرم دهان سوزان
احساس سرما و لرز
خشکی دهان و مشکلات دندانی
خشکی پوست
خستگی
ریزش مو یا نازک شدن مو
عدم توانایی برای تمرکز
پریودهای نامنظم
خارش
افتادگی سینه ها
تعریق شبانه
توقف پریود
مشکلات خواب و بیخوابی
خشکی و خارش واژینال
افزایش وزن و کُندی سوخت و ساز ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
شهروندان مراقب باشند؛ اجاره حساب بانکی ماهیانه 5 میلیون تومان!

شهروندان مراقب باشند؛ اجاره حساب بانکی ماهیانه 5 میلیون تومان! به گزارش نامه نیوز، اجاره حساب و کارت بانکی که تاکنون در سایت های قمار و شرط بندی مورد توجه کلاهبرداران و گردانندگان این سایت ها که عمدتا در خارج از کشور به منظور انجام فعالیت مجرمانه و پولشویی قرار داشت این بار با افزایش رصد تراکنش های بانکی با ارقام بالا و اعمال سقف خرید و جا به جایی پول در دستگاه های پذیرنده از جمله دستگاه های کارتخوان، دستگاه های خودپرداز و درگاه های بانکی، اجاره حساب بانکی توسط کلاهبرداران و فعالان فضای سیاه تجارت به منظور انجام پولشویی و فرار از مالیات یک راهکار به منظور ادامه روند فعالیت های مجرمانه به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
باز شدن جعبه سیاه یک عملیات؛ از کربلای 4 تا مجمع تشخیص/ آیا محسن رضایی مسئولیت عملیات لو رفته را می پذیرد؟

باز شدن جعبه سیاه یک عملیات؛ از کربلای 4 تا مجمع تشخیص/ آیا محسن رضایی مسئولیت عملیات لو رفته را می پذیرد؟ به گزارش نامه نیوز، کافی بود محسن رضایی در توئیتی کوتاه درباره عملیات کربلای 4 بنویسد تا بار دیگر آتش زیر خاکستر روشن شود. محسن رضایی خیلی کوتاه نوشته بود عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن انجام شد
اما ماجرای کربلای 4 چه بود که اینگونه افکار عمومی به سخنان محسن رضایی واکنش دادند؟ آنگونه که منابع رسمی گفته اند، این عملیات پیش از شروع لو رفته بود و همین موضوع باعث شد حدود هزار نیروی حاضر در آن به شهادت برسند.
سپاه، نظریه پژوهشگران مستقل درباره شکست این عملیات و اشتباه فرماندهان در انجام آن را قبول ندارند و اعتقاد دارند با وجود خسارات وارد آمده به نیرو های ایرانی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
راوی عملیات کربلای4: رضایی بسیار آرام گفت عملیات از رده به کلی سری لو رفته است !

راوی عملیات کربلای4: رضایی بسیار آرام گفت عملیات از رده به کلی سری لو رفته است ! به گزارش نامه نیوز، محمد درودیان راوی عملیات کربلای 4 که در زمان عملیات در کنار محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران حضور داشت، در وبلاگ شخصی خود علت لو رفتن عملیات کربلای 4 را مورد بررسی قرار داده است.
به نظر وی، با وجود نقش و اهمیت اطلاعات لو رفته در عملیات کربلای 4، مسئله اساسی، توانمندی نظامی عراق برای مقابله با این عملیات است که تاکنون به آن توجه نشده است. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که نمی توان علت شکست عملیات را به یک عامل اطلاعاتی و لو رفتن عملیات محدود کرد.
متن این نوشته که پیشتر از سوی مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ منتشر شد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 12 ساعت پیش
اختراع جوان تبریزی فیفا را شوکه کرد! + عکس

اختراع جوان تبریزی فیفا را شوکه کرد! + عکس به گزارش نامه نیوز، مسئله کمک داور ویدیویی بحران بزرگی در فوتبال ایران بود که به نظر می رسد راه حل بومی آن هم وجود دارد. سیستم قوی تر و پیشرفته تر از کمک داور ویدویی به نام سیستم پالدی در ایران توسط آقای سیروس پالدی مخترع تبریزی اختراع شده است که دیروز جمعه 8 دی با موفقیت در استایوم یادگار امام تبریز با نظارت فدراسیون فوتبال تست و اجرا شد.
این اختراع در سال 2016 و 2017 مدال های جهانی گرفت. این سیستم به نام داوری هوشمندانه مسابقات یا سیستم پالدی نامگذاری شده است که از مزایای آن می توان به نشانه گذاری لیزری نقطه خطا و محوطه خطا اشاره کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 293 روز و 12 ساعت پیش
ابطال سریال کارت های ملی قدیمی از امروز

ابطال سریال کارت های ملی قدیمی از امروز به گزارش نامه نیوز، سیف اله ابوترابی گفت: متاسفانه تعداد زیادی کارت هوشمند ملی صادر شده اما متقاضیان برای دریافت آنها به ثبت احوال مراجعه نکرده اند.
وی ادامه داد: به همین دلیل طی آخرین مصوبه،کارت هایی که مربوط به قبل از سال 96 درخواست داده شده، از امروز فاقد اعتبار خواهد بودو شماره سریال آنها باطل اعلام می شود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: بر همین اساس هیچگونه تغییر یا تمدیدی برای این موضوع اتخاذ نخواهد شد.
ابوترابی افزود: بنابراین این افراد هرچه زودتر و تا پایان مهلت اداری امروز باید به دفاتر پیشخوان دولت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
ناگفته های سردار فضلی از حمله فتنه گران به پایگاه بسیج در سال 88

ناگفته های سردار فضلی از حمله فتنه گران به پایگاه بسیج در سال 88 به گزارش نامه نیوز، سردار علی فضلی با اشاره به اینکه فتنه سال 88 یک شرایط و بستری دارد و این ماجرا به فضاسازی و عملیات روانی قبل از انتخابات ریاست جمهوری همان سال باز می گردد، اظهار داشت: در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 حضور مردم در پای صندوق های رأی حماسی بود و عده ای در تدارک فتنه ای بودند و فتنه گران آن حلاوت و شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کردند.
وی ادامه داد: فتنه گران سعی کردند با حمایت غربی ها و عناصری از داخل که از آن ها حمایت می کردند تا دو قطبی شدن را در قالب اصلاح طلبان و اصولگرایان به مردم القاء کنند لذا فتنه گری فتنه گران از آنجایی شروع شد که پیش از اعلام رسمی نتایج ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس: آمریکا پشت صحنه فتنه 88 قرار داشت/ رهبری ماه ها قبل از انتخابات هشدار داده بودند

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس: آمریکا پشت صحنه فتنه 88 قرار داشت/ رهبری ماه ها قبل از انتخابات هشدار داده بودند به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام علی شیرازی در آیین گرامیداشت 9 دی در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) با اشاره به اینکه اگر نهج البلاغه را درست بخوانیم دچار فتنه ها نمی شویم اظهار داشت: بیایید ارتباطمان را با نهج البلاغه بیشتر و عمیق تر کنیم.
وی با بیان اینکه حضرت امیرالمونین(ع) فرمودند فتنه با تبعیت از هوا نفس آغاز می شود گفت: فتنه ممزوج شدن حق و باطل برای شکستن حق است و انسان ها اگر بر هوای نفس خود غلبه کنند دچار فتنه نمی شوند.
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گام دوم فتنه را بدعت دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 14 ساعت پیش
ماجرای اختلاف جواد لاریجانی و علی اکبر ولایتی چه بود؟

ماجرای اختلاف جواد لاریجانی و علی اکبر ولایتی چه بود؟ به گزارش نامه نیوز، محمد جواد لاریجانی با حضور در برنامه دستخط در بخشی از این برنامه در پاسخ به سوالی درباره FATF اظهار کرد: دو جور است؛ یک این که استیصالا این را بپذیریم که 100 درصد غلط است و دیگر این که بگوییم ما با این ها می خواهیم کار کنیم، لازم نیست الان بپذیریم. یک نهادی است که هزار و 700 تا توصیه دارد. پولشویی، پالرمو و غیره دارد. می گوید به اینها بپیوندید؛ هر کدام از اینها کار دارد. ما می گوییم شما می خواهید با تروریسم مبارزه کنید دو نمونه مبارزه کنید ببینیم چطور مبارزه می کنید. دو نمونه خوب باشد. اگر عملیات و نتیجه خوب بود ما در دو نمونه دیگر هم همکاری می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
رهامی : آملی لاریجانی محتمل ترین گزینه برای ریاست مجمع است

رهامی : آملی لاریجانی محتمل ترین گزینه برای ریاست مجمع است به گزارش نامه نیوز، محسن رهامی با اشاره به درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی، در تحلیل گزینه های مطرح برای جانشینی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در قانون اساسی هیچ ویژگی خاصی برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ذکر نشده و این موضوع به نظر مقام معظم رهبری واگذار شده است. با این حال اما ریاست این جایگاه به سبب حضور جمعی از شیوخ، بزرگان نظام و مسئولان باسابقه کشور در مجمع، علی القاعده باید به کسی واگذار شود که به لحاظ شیخوخیت، ریش سفیدی و سوابق مسئولیت ها، امتیازاتی نسبت به سایرین داشته باشد.
وی ادامه داد: در نخستین دوره، مرحوم هاشمی رفسنجانی همزمان با مسئولیت ریاست جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 293 روز و 15 ساعت پیش
بهترین مسکن های گیاهی را بشناسید

بهترین مسکن های گیاهی را بشناسید این قبیل داروهای ضد درد اعتیادآور هستند و می توانند موجب آسیب جدی به کبد، کلیه ها و روده شوند. در همین راستا، طی سالیان اخیر تعداد افرادی که در پی جایگزین های طبیعی برای تسکین درد و بهبود شرایط بدن خود هستند، افزایش یافته است. برخی از مواد غذایی دارای خواصی هستند که می توانند به بهبود و تسکین درد کمک کنند. در ادامه با برخی از بهترین نمونه ها در این زمینه بیشتر آشنا می شویم.
زردچوبه
زردچوبه از گذشته های دور برای مبارزه با التهاب، تقویت سمزدایی، ترمیم بافت ها، تسکین درد، و بهبود سلامت کلی بدن مورد استفاده بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
آقای وزیر آموزش و پرورش با احترام فراوان این عکس تقدیم شما / گزارش را هم لطفا بخوانید

آقای وزیر آموزش و پرورش با احترام فراوان این عکس تقدیم شما / گزارش را هم لطفا بخوانید به گزارش فارس از رامشیر، از درِ خانه که وارد می شود با عجله سراغ بخاری را می گیرد؛ دستانش از سرما سرد و کِرخت شده است؛ فرصت نمی کند پاسخ مادرش را بدهد فقط می خواهد کنار بخاری بایستد تا کمی گرم شود؛ مادر با نگرانی به صورت رنگ پریده پسرش که از مدرسه برگشته نگاه می کند و می پرسد: بازهم سرما خوردی؟ و محمد پاسخ می دهد: هوا خیلی سرد است، در کلاس بخاری نداریم این ها را ابومحمد، پدر یک دانش آموز مدرسه شهیدجدحانی واقع در روستای مزنده شاوه می گوید.
دانش آموزان از سرما دور خود پتو پیچیدند
وی اضافه می کند: پسر و دختر من در این مدرسه درس می خوانند؛ مدرسه هیچ وسیله گرمایشی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 17 ساعت پیش
رشید قادر نبود خواسته های زنش را تامین کند مهشید هم با سینا به بی راهه رفت !

رشید قادر نبود خواسته های زنش را تامین کند مهشید هم با سینا به بی راهه رفت ! رشید، مرد 31 ساله با حضور در دادگاه خانواده به شرح ماجرای تلخ زندگی مشترک خود پرداخت و گفت: سه سال است که از زندگی مشترک من و مهشید می گذرد. دراین سه سال دخالت های بی جای مادر و خواهر مطلقه مهشید آرامش را از زندگی ما برده است.
وی ادامه داد: مادر و خواهرزنم هر روز با تحریک مهشید در خانه ما دعوا راه می اندازند به طوری که توقعات مهشید آن قدر زیاد شده است که از توان مالی من خارج است. هر چقدر هم که به همسرم می گویم من نمی توانم همه خواسته های او را تامین کنم بی فایده است زیرا مهشید معتقد است من به هر نحوی که شده باید خواسته های او را برآورده کنم و در غیر این صورت می گوید که او هنوز جوان است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
تحریم ایران بازار نفت را به آتش می کشد؟

تحریم ایران بازار نفت را به آتش می کشد؟ بازار نفت و قیمت این منبع انرژی در بازار یکی از خبرهایی است که این روزها در تمامی رسانه ها منتشر می شود. به خصوص که نوسان قیمت این منبع در پیش از تعطیلات کریسمس و بعد از تعطیلات قابل توجه بوده است و این سوال را برای رسانه ها ایجاد کرد که ایا بازار در مسیری متفاوت از سال قبل حرکت می کند؟ باید در نظر داشت که در سال 2018 میلادی قیمت نفت در بازار روند نزولی داشته است و ازبالغ بر 83 دلار در اواسط سال به حدود 42 دلار در آستانه تعطیلی کریسمس رسید.
خبر مهم و غیر قابل اغماض افت قیمت نفت در آستانه تعطیلی روز کریسمس در غرب و بازگشت به مسیر افزایشی بعد از پایان این روز بود و مساله مهم دیگر پیش بینی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
عاقبت شوم برای عامل خاموشی های شهرستان زهک / او کشته شد

عاقبت شوم برای عامل خاموشی های شهرستان زهک / او کشته شد سرهنگ آیت الله قره گوزلو فرمانده انتظامی شهرستان زهک اظهار داشت: صبح روز دوم دی ماه یک فقره مرگ مشکوک در روستای” علی آباد” به مرکز 110 اعلام و بلافاصله تیم های از پاسگاه انتظامی "قلعه نو” و نیرو های امدادی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در بررسی های عوامل انتظامی در محل حادثه مشخص شد مردی 32 ساله هنگام بریدن کابل های برق، دچار برق گرفتگی شده و در محل جان باخته است.
سرهنگ قره گوزلو با اشاره به کشف ادوات سرقت نظیر قیچی آهن بر و دستکش از محل کشف جسد تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی جسد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل و پرونده قضائی تشکیل شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
خواص و فواید گیاه افنان برای زنان

خواص و فواید گیاه افنان برای زنان قرن ها است که مردم جهان از داروهای گیاهی برای درمان انواع بیماری ها و اختلالات استفاده می کنند. درمان های گیاهی نسبت به درمان های دارویی شیمیایی از خطرات و عوارض کمتری برخوردار بوده و به طور کلی ایمن هستند. یکی از این گیاهان، گیاه افنان است که دارای خواص زیادی برای سلامت علی الخصوص بیماریهای زنانه است.
گیاه افنان گیاهی تلخ و متعلق به خانواده نعناع است. این گیاه، یک گیاه چند ساله است که بومی اروپا، شمال آفریقا و جنوب غربی و آسیای مرکزی است. افنان دارای گل های سفید زیبایی است و گل ها و همچنین تمام اجزای گیاهی آن، در اهداف دارویی مورد استفاده قرار می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
حمله مرگبار به اتوبوس گردشگران در مصر

حمله مرگبار به اتوبوس گردشگران در مصر انفجار بمب کنارجاده ای در قاهره پایتخت مصر، باعث کشته و مجروح شدن چندین غیرنظامی شد.
این انفجار روز جمعه یک اتوبوس حامل توریست ها در نزدیکی اهرام باستانی جیزه را هدف قرار داده است.
برخی منابع محلی از کشته شدن دستکم دو نفر در این حمله خبر داده اند.
هیچ گروهی تا کنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 293 روز و 18 ساعت پیش
شرایط خرید و فروش مسکن تغییر کرد

شرایط خرید و فروش مسکن تغییر کرد بسیاری از فعالان بازار مسکن از ورود بازار مسکن به دوره رکود تورمی خبر می دهند و معتقدند کم بودن حجم معاملات سبب شده است بازار دیگر تحرکی از خود نشان ندهد، با این حال قیمت ها همچنان در حال افزایش است.
متوسط قیمت مسکن در تهران با رشدی بیش از 90 درصدی به آستانه 10 میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است و اتفاقا همین رشد بی مهابا در دوره ای بسیار کوتاه زنگ های خطر را نه فقط برای بازار مسکن که برای صنایع وابسته به ساختمان به صدا درآورده است.
حالا قیمت یک واحد 40 متری در تهران، در منطقه ای متعارف و نه گران قیمت به محدوده 350 تا 400 میلیون تومان وارد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
حمله دختران قمه به دست به خانه مرد ثرومند تهرانی / او را به زور به اتاق خواب بردند

حمله دختران قمه به دست به خانه مرد ثرومند تهرانی / او را به زور به اتاق خواب بردند مردی پولدار با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران پرده از سرقت عجیبی برداشت و گفت: 2 پسر و 2 دختر جوان به بهانه خرید وسایل قدیمی- تزئینی وارد خانه ام شدند و با تهدید چاقو و قمه ابتدا دست و پایم را بستند سپس با زندانی کردن من داخل اتاق خواب، اموال داخل گاوصندوق که 2 ساعت مچی طلا و پول ایرانی، دلار، یورو، اسناد ملکی 3 باب خانه در ولیعصر(عج) و ستارخان، دفترچه حساب های بانکی، تعدادی سکه طلا و نقره بود و همچنین چند تخته قالیچه دستباف را سرقت کرده و سوار بر خودروی پژوی من پا به فرار گذاشتند.
وقتی پلیس با یک سرقت سازمان یافته روبه رو شد با دستور بازپرس شعبه 6 دادسرای شمیرانات پرونده برای رسیدگی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
مرد 29 ساله در خانه مجردی هر کاری که می خواست با دختر 23 ساله کرد

مرد 29 ساله در خانه مجردی هر کاری که می خواست با دختر 23 ساله کرد بنابر اعلام پلیس نیویورک، آنتونی 29 ساله در یک ماه گذشته نامزد 23 ساله اش را داخل آپارتمانش حبس کرده و دست به شکنجه وی زده است.
پلیس نیویورک همچنین اعلام کرد آنتونی با بستن دست و پاهای نامزدش وی را با آهن و پیچ گوشتی داغ سوزانده و بشدت کتک زده است. پلیس نیویورک پس از دریافت تماس مشکوکی مبنی بر وقوع این جنایت به محل اعزام شد و این زن را که بشدت آسیب دیده بود، پیدا کرد.
به گفته سخنگوی پلیس نیویورک، آنتونی با دیدن نیرو های پلیس قصد داشت از خروجی پشتی ساختمان فرار کند اما پیش از اینکه موفق شود به دام پلیس افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
از نظر طب ایرانی مصرف پیاز برای چه کسانی مفید است؟

از نظر طب ایرانی مصرف پیاز برای چه کسانی مفید است؟ هرچه تندی و تیزی پیاز، بیشتر و شکل آن کشیده تر باشد، جوهر ناری آن بیشتر است و بنابراین گرمی و خشکی بیشتری در بدن پدید می آورد. پیاز گرد سفید از پیاز کشیده سرخ، به اعتدال نزدیک تر است و برای مصرف روزانه در سالاد و در پخت و پز مناسبتر است. چنین پیازی در هنگام پوست کندن و خرد کردن نیز سوزش چشم کمتری ایجاد می کند.
کسانی که در هوای گرم دچار سردرد می شوند از خوردن پیاز خام (به خصوص پیاز سرخ کشیده) در تابستان جداً پرهیز کنند.
در مجموع پیاز خام بیشتر حالت دارویی دارد (کیفیت های گرمی و خشکی بدن را افزایش می دهد) و پیاز پخته بیشتر حالت غذایی دارد ولی از آن خلطهای غلیظ سوداوی و بلغمی حاصل می ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 19 ساعت پیش
افزایش قیمت خودرو/ کوبیدن سازمان حمایت بر طبل توخالی مصوبه ستاد تنظیم بازار

افزایش قیمت خودرو/ کوبیدن سازمان حمایت بر طبل توخالی مصوبه ستاد تنظیم بازار بعد از اعلام قیمت جدید چند محصول ایران خودرو، این بار شرکت خودروسازی سایپا اقدام نیز به افزایش قیمت 4 محصول خود کرده است.
براین اساس این شرکت خودروسازی طی بخشنامه قیمت پراید 151 (وانت پراید) را از 23 میلیون و 400 هزار تومان به 28 میلیون و 900 هزار تومان رساند و قیمت چانگان را از 75 میلیون میلیون به 127 میلیون تومان افزایش داد.
این در حالی است که قیمت خودرو چانگان در بازار طی هفته های گذشته بین 128 تا 129 میلیون تومان متغیر بوده است، بنابراین با این روند افزایش قیمت توسط خودروسازی ها قیمت خودروها کاملا به قیمت حاشیه بازار در حال نزدیک شدن است، اما معلوم نیست وزارت صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 20 ساعت پیش
لیست رسمی تیم ملی ایران برای حضور در جام ملت های آسیا

لیست رسمی تیم ملی ایران برای حضور در جام ملت های آسیا تیم ملی فوتبال ایران در گروه چهارم رقابت های جام ملت های فوتبال آسیا با تیم های عراق، یمن و ویتنام همگروه است.
تیم ملی ایران در تاریخ 7 ژانویه با یمن، 12 ژانویه با ویتنام و 16 ژانویه با عراق مصاف خواهد داد.
در شرایطی که کمتر از 8 روز دیگر به آغاز این مسابقات در امارات زمان باقی مانده است، لیست رسمی تیم ملی فوتبال ایران توسط سایت رسمی این مسابقات منتشر شده است.
اسامی به شرح زیر است:
دروازه بان ها: بیرانوند، عابدزاده و نیازمند
مدافعان: غفوری، حاج صفی، چشمی، میلاد محمدیف پورعلی گنجی، کنعانی زادگان، منتظری، حسینی، رامین رضاییان ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 293 روز و 20 ساعت پیش
خواص اعجاب انگیز چلغوز

خواص اعجاب انگیز چلغوز گیاه چلغوز ( به انگلیسی : Chilgoza Pine ) بومی کشورهای پاکستان، افغانستان و هیمالیا است و استفاده از این گیاه همانند روغن زیتون برای سلامتی بدن انسان مؤثر است. برگ های درخت چلغوز به شکل سوزنی مانند هستند. چلغوز دانه ای پر چرب و سرشار از اسید های چرب غیر اشباع مفید و همچنین اسید های آمینه ضروری برای بدن است. این دانه خواص و فواید فراوانی دارد.
کاج چلغوزه (در فارسی چَلغوزه از چهل غوزه به معنای چهل دانه در مخروط کاج) گونه ای کاج است که در منطقه شمال غربی هیمالیا شامل شرق افغانستان و شمال پاکستان و شمال غربی هند می روید. نام این کاج فارسی است و از ترکیب چهل و غوزه ساخته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 293 روز و 20 ساعت پیش
نجات 6 کوهنوردی گم شده در ارتفاعات شاهرود

نجات 6 کوهنوردی گم شده در ارتفاعات شاهرود علی آقا یحیایی امشب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در تشریح عملیات کمک به 6 کوهنورد گم شده در ارتفاعات شاهوار اظهار داشت: این تیم کوهنوردی از استان گلستان به ارتفاعات شاهوار استان سمنان آمده بودند که ساعت 17:5 دقیقه عصر امروز خبر گم شدن این گروه به مرکز اعلام شد.
وی تصریح کرد: دو تیم چهار نفره با تجهیزات کامل کوهستان برای نجات این افراد به منطقه اعزام شدند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان با اعلام اینکه در ساعت 21:35 دقیقه تیم اعزامی این افراد را پیدا کردند و همگی سالم هستند، افزود: عملیات انتقال هنوز به پایان نرسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 293 روز و 20 ساعت پیش
افزایش حقوق کارمندان چقدر خواهد بود؟

افزایش حقوق کارمندان چقدر خواهد بود؟ بر اساس مفاد پیش بینی شده در ابلاغیه ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 98 کشور دستگاه های اجرایی ملی و استانی در بند اول موظف شدند : ضریب ریالی افزایش حقوق را به طور متوسط 20 درصد لحاظ نمایند. رقم قطعی ضریب به تصویب هیات وزیران خواهد رسید. افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار و مستمری ها 20 درصد تعیین می گردد. رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.
محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه نیز پیش از این میزان افزایش حقوق کارکنان دولت را 20 درصد اعلام کرده است. بر این اساس اعتباری ویژه نیز در قالب بودجه برای ترمیم حقوق بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان دریافتی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 21 ساعت پیش
ریزش خونین کوه در جاده چالوس

ریزش خونین کوه در جاده چالوس سرهنگ رضا گودرزی شامگاه جمعهگفت: این حادثه ساعتی پیش در محدوده پل خواب جاده کرج – چالوس رخ داد.
وی اضافه کرد: مصدومان این حادثه پس از درمان اولیه توسط امدادگران به مراکز درمانی انتقال یافتند.
گودرزی گفت: با حضور به موقع راهداران جاده کرج – چالوس در محدوده پل خواب از سنگ پاکسازی شد.
وی اظهار داشت: متعاقب این حادثه، سقوط بهمن درمحدوه پیچ سرهنگ جاده کرج – چالوس سبب انسداد این محور شد که راهداران مسیر را بازگشایی کردند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 293 روز و 22 ساعت پیش
خواننده معروف ایرانی در سی سی یو بستری شد

خواننده معروف ایرانی در سی سی یو بستری شد بهنام صفوی، خواننده موسیقی پاپ که طی چندین ماه گذشته درگیر مراحل درمانی عارضه مغزی خود بود، از روز چهارشنبه پنجم دی به دلیل وخامت اوضاع جسمانی اش در بخش سی سی یو یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است.
بهنام صفوی، مرداد سال 96، عمل جراحی موفقیت آمیزی در شهر هانوفر آلمان تحت نظارت پرفسور سمیعی داشت. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 293 روز و 23 ساعت پیش
یارانه چه کسانی قطع می شود؟ + جزییات

یارانه چه کسانی قطع می شود؟ + جزییات عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در استان بوشهر با قدردانی از تلاش همه مسئولان اجرایی استان بوشهر و با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: گزارش خوبی از فعالیت های انجام شده از سوی مسئولان ارائه شد ولی تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله است.
وی با تشریح شرایط جمهوری اسلامی ایران در حوزه بین المللی، منطقه ای و داخلی افزود: در 40 سال گذشته با وجود فراز و نشیب های گوناگون ولی ایران اسلامی توانسته با اقتدار به پیشرفت و موفقیت های قابل توجهی دست یابد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه استمرار انقلاب اسلامی از تأکیدات و اصرارهای ملت ایران است تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 0 ساعت پیش
تولید روبات همیار تویوتا پشت درهای بسته

تولید روبات همیار تویوتا پشت درهای بسته به گزارش نامه نیوز، انتظار می رود که مرکز تحقیق و توسعه ای که تویوتا اخیرا راه اندازی کرده است، روی طرح روبات خانگی کار کند. این روبات می تواند برای کار در هر خانه ای سازگار باشد.
ژاپن دارای درصد بالایی از جمعیت سالمند است و به نظر می رسد در تلاش است با این نوع طرح ها، نرخ حمایت از سالمندان را افزایش دهد. تویوتا، یکی از قدیمی ترین سازندگان ژاپنی است و اکنون تمایل دارد روبات های خود را در داخل هر خانه در ژاپن، و احتمالا به زودی در سراسر جهان نیز ببیند.
گزارش منتشر شده از این شرکت نشان می دهد که متخصص جدید این شرکت؛ گیل پرات به عنوان مخترع و توسعه دهنده این روبات فعالیت خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 294 روز و 2 ساعت پیش
جدیدترین استراتژی اصولگرایان در قبال احمدی نژاد

جدیدترین استراتژی اصولگرایان در قبال احمدی نژاد به گزارش نامه نیوز، روزنامه شرق نوشت: از حمایت شش دانگ تا زاویه گرفتن بعد طعنه و تمسخر و انتقاد ، بایکوت و حملات زبانی اینها نقاط عطف استراتژی اصولگرایان در قبال محمود احمدی نژاد از سال 82 تاکنون است؛ اما به نظر می رسد استراتژی جدیدی که به تازگی اصولگرایان آغاز کرده اند، فراتر از حملات کلامی و زبانی خواهد بود. تاجایی که یک سایت اصولگرا پیش بینی کرده که رئیس سابق دولت قرار است با الگوگیری از جنبش اعتراضی اخیر در فرانسه به خیابان بیاید!
مشخص است که در صورت فراگیربودن این تحلیل چه واکنشی در قبال آن صورت خواهد گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 2 ساعت پیش
توصیه عباس عبدی به اصلاح طلبان و دولت

توصیه عباس عبدی به اصلاح طلبان و دولت به گزارش نامه نیوز، وضعیت عمومی سیاست چه در فضای کلی جامعه و چه در میان جناح های گوناگون تعریفی ندارد و حتی می توان گفت در مواردی ناامیدکننده است.
عباس عبدی، روزنامه نگار با این مقدمه، در یادداشتی نوشت: یکی از شواهد این ادعا، افزایش تفرق و گسیختگی نیروها در برابر فشار بیرونی است. به عبارت دیگر هنگامی که به یک نیروی سیاسی فشار وارد می شود، انتظار می رود و منطقی است که آنان برای مقابله با فشار خارجی، اتحاد کنند و اختلافات جزیی و حتی بزرگ تر خود را کنار بگذارند ولی به ظاهر وضعیت میان اصلاح طلبان و دولت عکس این حالت است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 3 ساعت پیش
اعلام حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در برابر ایران

اعلام حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در برابر ایران به گزارش نامه نیوز، "رابرت پالادینو" معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز جمعه در بیانیه ای مطبوعاتی بر حمایت آمریکا از حق دفاع رژیم اسرائیل تاکید کرد.
وی با اعلام پشتیبانی واشنگتن از اسرائیل در مقابل اقدامات ایران در سطح منطقه، ادعا کرد که فعالیت های ایران، امنیت رژیم صهیونیستی را به خطر می اندازد.
پالادینو با تکرار مواضع ضدایرانی خود مدعی شد که جمهوری اسلامی از گروه های تروریستی در سوریه و منطقه که هدف آن ها مشخصا حمله به اسرائیل است، پشتیبانی می کند.
وی با اعلام حمایت از اسرائیل در مقابل آنچه که "ماجراجویی تهاجمی" ایران خواند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 4 ساعت پیش
ایتالیا عرضه سلاح به عربستان را متوقف می کند

ایتالیا عرضه سلاح به عربستان را متوقف می کند به گزارش نامه نیوز، نخست وزیر ایتالیا در یک کنفرانس مطبوعاتی در رم اعلام کرد: دولت ایتالیا به دنبال توقف فروش سلاح به عربستان سعودی است و قصد دارد تا تصمیمی مناسب در این زمینه بگیرد.
دلیل این اقدام رم، ادامه جنگ در یمن و قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول می باشد.
جوزپه کونته گفت: "تایید میکنم، که این موضوع واقعاً در برنامه کاری ما قرار دارد. ما در همکاری با وزارت های دفاع، امور خارجه و لوئیجی دی مایو معاون نخست وزیر ایتالیا در خصوص پیامدهای احتمالی این اقدام تحقیق می کنیم." ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 4 ساعت پیش
هیچ معدنی نباید در اختیار دولت باشد

هیچ معدنی نباید در اختیار دولت باشد *** نقش حاکمیتی سازمان نظام مهندسی معدن
به گزارش نامه نیوز داریوش اسماعیلی که در جلسه ای با حضوررئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی، اعضای هیئت مدیره، جمعی از مدیران و رئیس سازمان صمت این استان در مشهد مقدس سخنرانی می کرد، با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی از استان های خوب کشور در حوزه معدن است که در آن کارهای اساسی و خوبی انجام می شود، اظهار داشت:
ما در هر فصل جلسه ای با روسای استان ها داریم و اولین جلسه آن نیز در استان خراسان برگزار شد.
ماده 2 قانون نظام مهندسی معدن که در واقع یک بحث حاکمیتی است به اهداف و وظایف سازمان نظام مهندسی معدن اشاره دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
پاسخ موسسه تنظیم و نشر آثار امام به مستند بهتان

پاسخ موسسه تنظیم و نشر آثار امام به مستند بهتان به گزارش نامه نیوز، حمید انصاری، قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره)، نسبت به برنامه ای که از بی بی سی فارسی با عنوان مستند بهتان برای حفظ نظام پخش شد، واکنش نشان داد.
در متن ارائه شده از طرف موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی، حمید انصاری نوشته است:
گرچه این برنامه بی.بی.سی بخاطر تکراری بودن تمامی سوژه های محتوایی آن فاقد ارزش رسانه ای است اما بمنظور تبیین حقیقتو پاسخ به شبهاتی که ممکن است از ناحیه این برنامه در اذهان پدید آمده باشد به بررسی نکات مهم آن می پردازم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
المیادین: عربستان مخالف بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیست

المیادین: عربستان مخالف بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیست به گزارش فارس، منابع دیپلماتیک شامگاه جمعه (7 دی) به شبکه المیادین لبنان گفتند که عربستان سعودی موافق بازگشت سوریه به اتحادیه عرب است.
این شبکه به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که عربستان سعودی به کشورهای عضو اتحادیه عرب گفته مخالف بازگشت سوریه به این اتحادیه نیست. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
لاریجانی: بانک ها مکلف به سرمایه گذاری در حوزه تولید شوند

لاریجانی: بانک ها مکلف به سرمایه گذاری در حوزه تولید شوند به گزارش نامه نیوز، علی لاریجانی که به قم سفر کرده است امروز جمعه با آیت الله العظمی نوری همدانی و آیت الله العظمی وحید خراسانی در دفتر این مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.
نماینده مردم قم در خانه ملت در دیدار با آیت الله نوری همدانی در خصوص مسائل مهم کشور تصریح کرد: موضوعی که کشور امروز با آن مواجه است مسائل اقتصادی است در این خصوص نیز رهبری تأکید داشتند بنابراین شورایی برای سامان بخشیدن مشکلات اقتصادی کشور با حضور سران قوا تشکیل شد تا تصمیمات این شورا بتواند برای مشکلات اقتصادی چاره جویی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 6 ساعت پیش
رئیس مجلس صفحه ای در توییتر ندارد

رئیس مجلس صفحه ای در توییتر ندارد به گزارش نامه نیوز، مهدی کیایی مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی ایجاد و راه اندازی هرگونه صفحه از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس در توییتر را تکذیب کرد و گفت که این صفحه جعلی است.
وی ادامه داد: رئیس مجلس برای اطلاع رسانی سایتی به آدرس http://larijani.ir/ و صفحه ای هم در اینستاگرام به آدرس larijani_ir دارد، البته آقای لاریجانی هیچگونه صفحه دیگری در سایر شبکه های اجتماعی ندارد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 6 ساعت پیش
توافق روسیه و انگلیس برای بازگشت دیپلمات های اخراجی

توافق روسیه و انگلیس برای بازگشت دیپلمات های اخراجی به گزارش نامه نیوز، روسیه و انگلیس توافق کردند تا تعدادی از پرسنل اخراجی سفارتخانه های دو کشور از ابتدای سال جدید میلادی به محل خدمت خود بازگردند.
چند ماه پیش، 23 دیپلمات روس از سفارت روسیه در لندن و همین تعداد دیپلمات انگلیسی نیز از سفارت انگلستان در مسکو اخراج شده بودند.
خبرگزاری تاس روز جمعه خبر بهبود روابط میان دو کشور را از قول الکساندر یاکوونکو سفیر روسیه در لندن اعلام کرد.
سفیر روسیه افزود: مطمئن نیستم که این اتفاق برای تمامی کارمندان (اخراجی) رخ دهد، ولی دستکم نیمی از پرسنل به محل کار خود باز می گردند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 6 ساعت پیش
آنجلینا جولی رئیس جمهور میشود؟

آنجلینا جولی رئیس جمهور میشود؟ به گزارش نامه نیوز، جولی با اشاره به همکاری خود با سازمان ملل متحد گفت کاری را خواهد کرد که بداند تغییراتی به دنبال خواهد داشت. او افزود: "فعلا در این باره سکوت خواهم کرد".
آنجلینا جولی، هنرپیشه مشهور هالیوودی، اشاره کرد که احتمال دارد وارد عرصه سیاست شود.
او در پاسخ به سوالی در این باره گفت: "اگر بیست سال پیش از من می پرسیدید می خندیدم. اما حالا نمی دانم. همیشه گفته ام که به جایی خواهم رفت که به من نیاز هست".
خانم جولی با اشاره به همکاری خود با سازمان ملل متحد گفت کاری را خواهد کرد که بداند تغییراتی به دنبال خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 7 ساعت پیش
درخواست آلمان و فرانسه از روسیه/ تفنگداران اوکراینی را آزاد کنید

درخواست آلمان و فرانسه از روسیه/ تفنگداران اوکراینی را آزاد کنید به گزارش نامه نیوز، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون به عنوان رهبران آلمان و فرانسه با انتشار بیانیه ای مشترک خواستار آزادی عبور و مرور و بدون محدودیت برای همه کشتی ها از طریق تنگه کرچ در دریای سیاه شدند.
در این بیانیه همچنین از روسیه خواسته شده تا تبعه و تفنگداران دریایی اوکراین که ماه گذشته در جریان عبور از این تنگه بازداشت شدند، آزاد شوند.
تنگه کرچ بخش جنوبی دریای سیاه را به بخش شمالی آن که دریای آزوف گفته می شود، پیوند می دهد و ماه گذشته نیرو دریایی روسیه چند فروند ناو جنگی اوکراین را در جریان عبور از این تنگه بازداشت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 7 ساعت پیش
استقبال ایران از ورود نیروهای سوری به شهر منبج

استقبال ایران از ورود نیروهای سوری به شهر منبج بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به ورود نیروهای سوری به شهر منبج اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر لزوم احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه، برافراشته شدن پرچم ملی سوریه در شهر منبج را گامی مهم در تثبیت حاکمیت دولت قانونی سوریه بر سراسر خاک این کشور و قدمی تازه برای حل بحران در این کشور می داند و از آن استقبال می کند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
تهدید شدید الحن دموکرات های کنگره توسط ترامپ

تهدید شدید الحن دموکرات های کنگره توسط ترامپ به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترامپ در توئیتی نوشت:
اگر دموکراتهای متخاصم برای ساخت دیوار مرزی به ما پول ندهند و قوانین مهاجرت را که در آن دست و پا می زنیم را تغییر ندهند؛ مجبور خواهیم بود تمام مرزهای جنوبی را به طور کامل ببندیم. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
سهم هر وزارتخانه از بودجه سال آینده چقدر است؟

سهم هر وزارتخانه از بودجه سال آینده چقدر است؟ سهم بودجه وزارتخانه های آموزش و پرورش (31 درصد)، تعاون، کار و رفاه اجتماعی (29 درصد) و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (10 درصد) در مجموع 70 درصد از بودجه 150 هزار میلیارد تومانی وزارتخانه ها در سال 1398 را شامل می شود. سلطانی ، کارشناس اقتصادی ، در استنتاجی از لایجه بودجه سهم هر وزارتخانه را از بودجه سال اینده به تصویر کشیده است. بایستی توجه داشت که این بودجه فقط بودجه وزارتخانه ها است و با بودجه کل آن بخش (مانند نفت، نیرو و دفاع) متفاوت است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
قیمت مسکن کاهش می یابد؟

قیمت مسکن کاهش می یابد؟ فرشید پورحاجت گفت: همانطور که پیش بینی میشد وضعیت مسکن در کشور بسیار پیچیده شده است و دلیل آن عدم سیاستگذاری مناسب برای تعادل بخشی به بازار مسکن است.
وی ادامه داد: باید بپذیریم که تحریم ها اثر خود را گذاشته اند، درست مثل همان اتفاقی که در سال 91 پس از شروع تحریم ها افتاد و ساخت و ساز از حدود130 میلیون متر مربع در سال96 به 50 میلیون مترمربع شدت کاهش یافت.
پورحاجت قوانین نامناسب و خلق الساعه را دلیل دیگری برای رکود بازار مسکن عنوان کرد و افزود: ما خود نیز با افسارهایی مثل قوانین مالیاتی، تامین اجتماعی، قانون پیش فروش ساختمان و حتی قانون نظام مهندسی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
خرید و فروش مرغ زنده بیش از 8700 تومان ممنوع شد

خرید و فروش مرغ زنده بیش از 8700 تومان ممنوع شد اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران در اطلاعیه به اعضای خود اعلام کرد: همکاران کشتار کننده و دفاتر فروش مرغ زنده استان تهران توجه داشته باشند که خرید مرغ زنده در سراسر استان تهران به قیمت بالاتر از 8700-8600 تومان بصورت واریز پیگرد قانونی جدی دارد و با خریداران و فروشندگان بالای نرخ فوق از طریق مراجع قضایی و تعزیرات برخورد قاطعانه خواهد گردید. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
صفارهرندی: بعد 9دی با جلوه های عریان منافقان آشنا شدیم/ سران اصلی فتنه بیرون کشور قرار دارند، داخلی ها فریب خوردند

صفارهرندی: بعد 9دی با جلوه های عریان منافقان آشنا شدیم/ سران اصلی فتنه بیرون کشور قرار دارند، داخلی ها فریب خوردند محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: در شرایط پس از 9 دی ماه بود که با جلوه های عریان تری از حضور منافقانی که تا آن روز خود را پشت شعارهایی مخفی کرده بودند، آشنا شدیم. در آن زمان کسانی آمدند و شعار ضدیت با امام و ولایت سر دادند و در ماه رمضان روزه خواری کردند، اما وقتی به گذشته برخی از آنها رجوع می کردیم حرف آنها پیاده کردن اسلام ناب بود.
وی تصریح کرد: در اینجا معلوم شد که خیلی از دعواهای قبلی هم مبنای آن دل های به فساد گرویده بود. این افراد خود را پشت شعار دفاع از امام مخفی کرده بودند، اما زمانی که به عکس امام اهانت شد سکوت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
خاتمی: ظرفیت برخی سیاسیون ما به اندازه ته استکان هم نیست

خاتمی: ظرفیت برخی سیاسیون ما به اندازه ته استکان هم نیست آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های امروز نماز جمعه (6 دی ماه) با تشریح ابعاد مختلف خودشیفتگی سیاسی، اظهار داشت: یک بعد خودشیفتگی در عرصه سیاسی است، زیرا اخلاق فقط فردی و اجتماعی نیست، بلکه در سیاست هم وجود دارد و قطعا خودشیفتگی در اخلاقِ سیاسی باعث سقوط و از بین رفتن است. متاسفانه در حال حاضر ظرفیت برخی سیاسیون ما به اندازه ته استکان هم نیست و این به معنای خودشیفتگی است.
وی بعد دیگر خودشیفتگی سیاسی را باندسالاری و حزب و گروه سالاری خواند و افزود: اکثر گروه های سیاسی ما در حال حاضر دچار همین بُعد از خودشیفتگی سیاسی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
درخواست دولت از مجلس برای مجوز تعیین تکلیف دانشگاه های موسسات و وزارتخانه ها

درخواست دولت از مجلس برای مجوز تعیین تکلیف دانشگاه های موسسات و وزارتخانه ها محمدباقر نوبخت درباره اظهارات رییس جمهور مبنی بر اینکه "باید صرفا یک آموزش عالی داشته باشیم و تمام بخش های دیگر باید یا منحل شده یا در وزارت علوم ادغام شوند"، گفت: تمام موسسات و دانشگاه ها باید با ضوابط و استانداردهای آموزش عالی و وزارت علوم اداره شوند؛ حتی ایده آل آن است که همه اینها از نظر تشکیلاتی هم وابسته به وزارت علوم باشند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که چرا با این ایده، همچنان در لایحه بودجه 98 برای آنها ردیف اعتباری در نظر گرفته شده است، توضیح داد: این حرف به آن معنی نیست که کار تحقیقات و آموزش عالی را در سایر واحدهای آموزش عالی که مرتبط با دیگر وزارتخانه ها ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 13 ساعت پیش
اولین واکنش الجبیر بعد از برکناری اش از وزارت خارجه عربستان

اولین واکنش الجبیر بعد از برکناری اش از وزارت خارجه عربستان خبرگزاری رسمی عربستان(واس) گزارش داد: عادل الجبیر از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور به خاطر صدور دستور برکناری وی از سمت وزارت خارجه و تعیین او به عنوان وزیر مشاور در امور خارجه و عضو کابینه قدردانی کرد.
الجبیر گفت: از خداوند می خواهم به لطف سفارشات پادشاه و ولیعهد در ادامه مأموریتم موفق باشم. دستورات پادشاهی نشان دهنده عزم و اراده برای ارتقای کشور و تحقق چشم انداز آن است. دیپلماسی عربستان از توجه ویژه رهبران برای ارتقای امکانات و تحقق حضور فعال بین المللی برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
امضای قرارداد تکمیل زیرساخت مسکن مهر با قرارگاه خاتم

امضای قرارداد تکمیل زیرساخت مسکن مهر با قرارگاه خاتم محمد اسلامی در نشست بررسی مسائل مربوط به مسکن مهر پردیس اظهار کرد: هیچ شأنی جز خدمتگزاری به مردم نداریم. اساس حرکت این است که بتوانیم تا سرحد امکان برای خانه دار کردن مردم تسهیل گری کنیم.
وی با بیان این که وظیفه دولت تولید مسکن نیست، افزود: دولت وظیفه دارد زمینه خانه دار کردن مردم را فراهم کند و این اطمینان را در درون حاکمیت ایجاد کند و جریان تولید مسکن پایدار انجام می شود.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عرضه و تقاضا باید تناسب داشته باشد تصریح کرد: بحث مربوط به تامین مسکن اقشار کم درآمد بایستی بایستی با سیاست های مستمر پایش شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
با این ترفندها از سردردهای میگرنی خلاص شوید

با این ترفندها از سردردهای میگرنی خلاص شوید به گزارش بهداشت نیوز: گاهی که دچار سردرد می شوید، ممکن است علائم اولیه و هشدار دهنده میگرن را در خود مشاهده می کنید. این علائم در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و چند ساعت یا چند روز قبل از بروز میگرن در خود مشاهده می کنید.سعی کنید به علائم خود قبل از هر بار میگرن دقت کنید و این علائم را برای خود یادداشت کنید.
رایج ترین علائم میگرن
نشانه های میگرن در مرحله پرودروم همیشه یکسان نیست و برخی از این نشانه ها بیشتر از بقیه مشاهده می شوند. به عنوان مثال زیاد خمیازه می کشید یا به طور مکرر نیاز به دستشویی رفتن دارید. بیشتر از حد معمول بعضی خوراکی های شیرین، به ویژه شکلات را می خورید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
مکان های امن خانه شما کجاست؟

مکان های امن خانه شما کجاست؟ حمیدرضا خانکه با اشاره به اینکه پنجم دی ماه سال 1382 زلزله بم اتفاق افتاد و متأسفانه از یک شهر 90 هزار نفری یک سوم جمعیت را از دست دادیم، گفت: یک سوم دیگر جمعیت مصدوم شدند و تقریبا 80 درصد سازه های شهر تخریب شد. در آن زمان سازمان مدیریت بحران شکل نگرفته بود، بنابراین سازمان ها، دانشگاه ها و دیگر افراد یاری کردند تا صدمات ناشی از زلزله را جبران کنیم، البته چندان هم موفق نبودیم و عملکرد خوبی نداشتیم و شاید بسیاری از اتفاقات ناگوار، ناشی از بی برنامه بودن ما بود.
وی افزود: به دنبال آن اتفاق، سازمان مدیریت بحران شکل گرفت و سازمان و کارگروه ها تشکیل شد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
تکنولوژی لامپ های هوشمند چیست؟

تکنولوژی لامپ های هوشمند چیست؟ استفاده بهینه از انرژی از جمله مقولات مهمی است که همواره در بحث طراحی و ساخت وسایل به آن توجه می شود.
لامپ هوشمند یکی از ابزارهای تأثیر گذار در حوزه تکنولوژی است که به کمک سیستم روشنایی می آمده و به یکی از ابزارهای مهم خانه های هوشمند تبدیل شده است.
این لامپ ها به دلیل دارا بودن طیف رنگ، قابلیت تغییر رنگ با توجه به سلیقه افراد را دارند و در کنار آن امکان نورپردازی ویژه از ویژگی های منحصر به فردی برای این دست از لامپ ها به شمار می رود.
همچنین در برخی مدل های ارائه شده به بازار، لامپ هوشمند از قابلیت پخش موزیک برخوردار است تا همزمان با روشنایی موسیقی نیز پخش کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
دستور ویژه ترامپ برای منع استفاده از محصولات هوآوی و زدتی ئی

دستور ویژه ترامپ برای منع استفاده از محصولات هوآوی و زدتی ئی رویترز با درج خبری دراین باره نوشت ترامپ می خواهد با صدور نامه ای در اوایل ژانویه اپراتورهای مخابراتی آمریکا را از هرگونه معامله با این دو کمپانی در بخش تجهیزات مخابراتی به خصوص در بخش 5 جی منع کند. {literal}{{/literal}لینک{literal}}{/literal}
به گفته منابع آمریکایی دستور مذکور بیش از 8 ماه است که نوشته شده و هنوز اعلام نشده است.
هوآوی و زد تی ئی متهم هستند که بخشی از حکومت چین بوده و سعی می کنند از طریق ابزارهای مخابراتی که می فروشند، از سایرین جاسوسی کنند.
در ماه اوت ترامپ به نهادهای حساس نظامی و دولتی دستور داد تا سیستم های نظارت ویدئویی از هوآوی و زد تی ئی نخرند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 15 ساعت پیش
لاریجانی با مراجع عظام تقلید دیدار کرد/ ارائه گزارش از شرایط اقتصادی کشور

لاریجانی با مراجع عظام تقلید دیدار کرد/ ارائه گزارش از شرایط اقتصادی کشور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده است، با حضرات آیات صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار لاریجانی گزارشی از روند شرایط اقتصادی کشور و کنترل ارز و همچنین در مورد شرایط منطقه و موفقیت هایی که کشور در این عرصه داشته ارائه کرد.
گفتنی است ضرورت همگرایی و همدلی بیشتر نیروهای سیاسی و کمک به رفع مشکلات مردم موضوع دیگری بود که رئیس مجلس به آن اشاره کرد.
آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار اظهار داشت: به نظر من سران احزاب و گروه های سیاسی از اوضاع کشور و گرفتاری های مردم بی اطلاع هستند وگرنه این گونه به مسائل حاشیه ای و فرعی نمی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 15 ساعت پیش
شرط بازگشت سوریه به اتحادیه عرب اعلام شد

شرط بازگشت سوریه به اتحادیه عرب اعلام شد به گزارش رویترز، انور قرقاش وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز پنج شنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی العربیه گفت که عضویت مجدد کشور سوریه در اتحادیه عرب- که هفت سال پیش به حالت تعلیق درآمد- به موافقت اکثریت اعضای این اتحادیه نیازمند است.
یک دیپلمات عرب که نخواست نامش فاش شود، هفته گذشته به خبرگزاری رویترز گفته بود که باور دارد اکثریت اعضای این اتحادیه خواستار پذیرش مجدد سوریه در این اتحادیه هستند- و انتظار می رود که تنها سه یا چهار کشور با عضویت مجدد سوریه در این اتحادیه مخالفت کنند.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 15 ساعت پیش
وزیر علوم: 90 درصد جوانان و نوجوانان به خدا و معاد معتقدند، این آمار خوبی است

وزیر علوم: 90 درصد جوانان و نوجوانان به خدا و معاد معتقدند، این آمار خوبی است به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: براساس مصوبه قانون برنامه ششم باید ساماندهی اساسی در مراکز آموزش عالی صورت گیرد و دانشگاه های بزرگ استانها با تجمیع دانشگاه های کوچک و ضعیف استانها در قالب یک دانشگاه سعی کنند شاخص های آن دانشگاه را ارتقا دهند، در این راستا بحث انحلال دانشگاه ها مطرح نیست؛ بلکه انسجام و اتحاد و انجام کارهای علمی مشترک مدنظر است.
وی با بیان اینکه آمار نشان می دهد که 90 در صد جوانان و نوجوانان به وجود خداوند و معاد معتقد هستند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 15 ساعت پیش
هاشمی دیگر زنده نیست؛ تخریب چی ها همچنان زنده اند/ ماموریت ویژه برای تخریب آیت الله

هاشمی دیگر زنده نیست؛ تخریب چی ها همچنان زنده اند/ ماموریت ویژه برای تخریب آیت الله گروه سیاست نامه نیوز: این 19 دی که برسد، سالگرد فوت آیت الله هاشمی دو ساله می شود اما تخریب چی ها دست بردار نیستند. آخرین تلاششان هم مستند هاشمی زنده است . مساله اصلی اما روایت تحریف شده آن ها از سال ها کار سیاسی آیت الله و واکنش خانواده هاشمی نیست. مساله اصلی حاشیه امنی است که به برخی فرصت یکه تازی علیه چهره ها و سیاسیون با سابقه را می دهد.
در واقع نه سازمان های سفارس دهنده این مستند ها مهم هستند و نه نام کارگردان ها و سازنده های این آثار بلکه مساله بستری است که فراهم شده تا در چارچوب مستندسازی هاشمی رفسنجانی، روحانی، بازرگان ، ظریف و دیگران را تخریب کنند و البته برخی دیگر را تطهیر ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 16 ساعت پیش
مداخله مجدد وزیر اماراتی در مسائل ایران!

مداخله مجدد وزیر اماراتی در مسائل ایران! وزیر مشاور امارات در امور خارجه در سخنانی مداخله جویانی و گستاخانه گفت: امیدواریم بهبود وضعیت معیشتی مردم ایران اولویت نخست حسن روحانی باشد!
به گزارش النشره، انور قرقاش وزیر مشاور امارات در امور خارجه در اظهاراتی مداخله جویانه خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفت: حسن روحانی درباره بودجه کشورش در سال آینده گفت که بهبود وضعیت معیشتی مردم هدف اول است.
وی افزود: چقدر امیدواریم که بهبود وضعیت معیشتی مردم ایران اولویت نخست حسن روحانی باشد تا اینکه به دخالت های منطقه و ماجراجویی در آن اهمیت بدهد و این موضوعات هدف اول ایران باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 294 روز و 17 ساعت پیش
شاهدخت دبی چرا فراری است؟

شاهدخت دبی چرا فراری است؟ مری رابینسون که بین سال های 1990 تا 1997 رئیس جمهوری ایرلند بود، به رادیو 4 بی بی سی گفت که همین ماه به دعوت همسر شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و برای کمک به دخترش لطیفه سفری به آنجا داشته است.
لطیفه 33 ساله یک بار در ماه مارس به قصد فرار از امارات خارج شد، اما به کشورش بازگردانده شد. از آن زمان او در انظار عمومی دیده نشده است. روز 11 مارس 2018 ویدیویی 40 دقیقه ای از این دختر در کنج اتاقی سفید منتشر شد که می گفت: شاید این آخرین ویدیویی باشد که او از خودش می گیرد. او تاکید داشت خانواده اش او را گرفتار محدودیت هایی کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
طلا دوباره در سراشیبی سقوط قرار گرفت

طلا دوباره در سراشیبی سقوط قرار گرفت محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به اینکه امروز هر انس طلا در بازار های جهانی 8 دلار کاهش داشته است افزود: با سیر صعودی ارزش سهام و بازار های مالی امروز هر انس طلا به قیمت 1266 دلار معامله شده است.
وی با بیان اینکه قیمت طلا در بازار های داخلی نیز با روند کاهشی مواجه شده است گفت: امروز سکه تمام بهار آزادی 3 میلیون و 600 هزارتومان، نیم سکه 1 میلیون و 850 هزارتومان، ربع سکه 1 میلیون و 150 هزارتومان و هرقطعه سکه یک گرمی نیز 660 هزار تومان معامله شده است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
دلار کهنه می فروشیم

دلار کهنه می فروشیم روزنامه شهروند: دلار کهنه فروخته می شود. این آگهی عجیب را می توانید روی شیشه برخی از صرافی های خیابان فردوسی ببینید. این روزها که دوباره تقاضا برای خرید دلار افزایش پیدا کرده، برخی از صرافی ها دست به کارهای عجیبی زده اند. آنها با چسباندن این آگهی به شیشه مغازه هایشان به مشتری های خود اعلام کرده اند که دلارهای قدیمی برای فروش دارند. این صرافی ها مدعی شده اند که تاریخ دلارهایشان مربوط به سال 2006 و ماقبل آن است و از مشتری خواسته اند در صورت تمایل نسبت به خرید آنها اقدام کند. این در حالی است که این روزها تقاضا برای خرید دلار در بازار بالا رفته و باز هم سر و کله دلال ها پیدا شده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
مصباحی مقدم: چرا سپرده گذاران بانکی مالیات پرداخت نمی کنند؟

مصباحی مقدم: چرا سپرده گذاران بانکی مالیات پرداخت نمی کنند؟ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ارز ناشی از نفت موجب بی ثباتی در اقتصاد ما شده است. به این دلیل که درآمد نفتی بسیار راحت به دست می آید و راحت نیز هزینه می شود، دولت ها را تنبل بار آورده و دیگر سراغ این نمی روند که مالیات حق را بگیرند.
غلامرضا مصباحی مقدم در نشستی با موضوع دستاورد های اقتصادی انقلاب اسلامی و جنگ ارزی، اظهار کرد: برای توضیح تحولات اقتصادی این چهار دهه باید آن را با قبل از پیروزی انقلاب مقایسه کنیم. کشور ما قبل از پیروزی انقلاب از نظر اقتصادی به شدت به غرب به ویژه آمریکا وابسته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 18 ساعت پیش
جزئیات طرح پیشنهادی اخذ عوارض از مطب پزشکان، دفاتر وکلا و رسانه ها

جزئیات طرح پیشنهادی اخذ عوارض از مطب پزشکان، دفاتر وکلا و رسانه ها حمید بادامی نجات در تشریح طرح شواری عالی استانها درباره اخذ عوارض از دفاتر وکلا، رسانه ها و مطب پزشکان گفت: این طرح در هفتمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها که در 20 و 21 تیرماه سال جاری برگزرا شد به تصویب رسید و به مجلس شواری اسلامی ارسال شده است.
وی افزود: بر اساس بند 24 ماده 55 قانون شهرداری ها اشاره شده که همه افرادی که کار تجاری انجام می دهند می بایست ملک آنها کاربری تجاری داشته باشد و این قانون شامل همه افراد می شود. اما در قانون استثنائی در نظر گرفته شد که عنوان می کند مطب پزشکان، دفاتر وکلا، اسناد رسمی ازدواج و طلاق ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 19 ساعت پیش
2019 سال تضعیف سعودی و تحکیم دستاوردهای منطقه ای ایران است

2019 سال تضعیف سعودی و تحکیم دستاوردهای منطقه ای ایران است همزمان با فرا رسیدن سال نو میلادی، روزنامه انگلیسی گاردین در سلسله گزارش هایی به بررسی اوضاع جهان در سال 2018 میلادی و تبعات آن برای سال 2019 پرداخته است.
گاردین در گزارشی که درباره غرب آسیا نوشته، اوضاع این منطقه در سال گذشته میلادی را اینطور خلاصه کرده است: همزمان با تضعیف عربستان سعودی، ایران در حال برنامه ریزی برای تثبیت دستاوردها است.
در آغاز این گزارش آمده است: اگر 2018 سال محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) بود، سال آینده احتمالاً هر چیزی غیر از این خواهد بود. برای ولیعهد جوان سعودی همه چیز با بخت یاری آغاز شد؛ بسته اصلاحات بلندپروازانه او در داخل کشور مورد پسند قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 19 ساعت پیش
امارات: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیازمند اجماع عربی است/اعتراف به پیروزی بشار اسد

امارات: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیازمند اجماع عربی است/اعتراف به پیروزی بشار اسد بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیازمند اجماع عربی است/اعتراف به پیروزی بشار اسد
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، امارات متحده عربی شامگاه پنجشنبه (6 دی) طی مراسمی رسماً بعد از شش سال از بازگشایی سفارت خود در شهر دمشق، پایتخت سوریه خبر داد.
در این مراسم، عبدالحکیم ابراهیم ، مشاور دولت امارات، یوسف النعیمی ، کاردار این کشور و حسین عبدالله البلوچی ، وابسته اداری سفارت و برخی از سفرای کشورهای عربی و نماینده وزارت خارجه سوریه حضور داشتند.
دولت امارات از زمان آغاز بحران و جنگ داخلی در سوریه از تسلیح معارضان و گروهک های تروریستی در حال جنگ با بشار اسد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 20 ساعت پیش
ترامپ محل استقرار نیروهای ویژه آمریکایی در عراق را لو داد

ترامپ محل استقرار نیروهای ویژه آمریکایی در عراق را لو داد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا احتمالا ناخواسته محل استقرار یک گروه از نیروهای ویژه آمریکایی در عراق را افشا کرده است.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، معمولا محل استقرار نیروهای ویژه آمریکایی به شدت مخفی نگاه داشته می شود و اگر اتفاقا از آنها فیلمی گرفته شود تصاویر آنها محو می شود.
اما با سفر از پیش اعلام نشده ترامپ به یک پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در غرب عراق (استان الانبار)، ترامپ ویدئویی را از دیدار خود با نیروهای آمریکایی در توییتر منتشر کرد که در یک صحنه، گروهی که به نظر می رسد نیروهای ویژه آمریکایی باشند، حضور دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 20 ساعت پیش
چطور استرس را به انرژی مثبت تبدیل کنیم؟

چطور استرس را به انرژی مثبت تبدیل کنیم؟ بر اساس پژوهشی که کارن دویر (Karen Dwyer) و مارلینا دیویدسون (Marlina Davidson) در سال 2012 انجام دادند، ترس از صحبت کردن در جمع، یکی از بزرگ ترین ترس های ما انسان هاست. اگر مانند بسیاری از افراد، سخنرانی در برابر جمعی از حاضرین بدترین کابوس شماست، احتمالا با نزدیک شدن به یک سخنرانی عمومی ترس شما را فرا خواهد گرفت.
در زندگی موقعیت های زیادی وجود دارد که به علت شرایط نامساعد عصبی نمی توانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. احساس اضطراب که شامل علائمی مانند ضربان قلب شدید، کوتاه شدن تنفس، عرق کردن و سرگیجه است؛ در چنین شرایطی کاملا طبیعی خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
هورمونی زنانه که کاهش آن بر همه چیز تاثیر می گذارد

هورمونی زنانه که کاهش آن بر همه چیز تاثیر می گذارد پایین بودن استروژن می تواند خانم ها را در هر سنی به دلایل گوناگون تحت تأثیر قرار دهد.
درباره ی استروژن
* بخش عمده ی استروژن توسط تخمدان ها تولید می شود.
* وقتی سطح استروژن پایین باشد می تواند از جنبه های گوناگون روی بدن اثر بگذارد.
* زنانی که اختلال خوردن مانند آنورکسیا دارند بیشتر در معرض پایین بودن استروژن هستند.
علت های پایین بودن استروژن
سطح استروژن به دلایل گوناگونی متفاوت است. هر بیماری که روی تخمدان ها اثر بگذارد یا به آن ها آسیب بزند می تواند موجب کاهش استروژن در بدن شود. قابل توجه ترین ریسک فاکتور برای کمبود استروژن، سن است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
رمزی که درهای بهشت با آن باز و بسته می شود

رمزی که درهای بهشت با آن باز و بسته می شود درهای بهشت هر کدام با رمز ویژه باز و بسته می شود. پیشوایان دین در احادیثی از این رمز و راز پرده برداری نموده اند:
1 پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: مکتوب علی باب الجنّة: لا إله إلاّ اللّه محمّد رسول اللّه، علیّ أخو رسول اللّه... بر در بهشت این سه کلمه نورانی نوشته شده، پروردگاری جز خدا نیست، محمّد (ص) پیامبر خدا و علی (ع)، برادر رسول خداست؛ یعنی این سه اصل که محتوای این سه کلمه است از هم جداشدنی نیست و اسلام راستین را شکل و جهت می بخشد.
2 امام صادق (علیه السلام) می فرماید: علی باب الجنّة مکتوب: الصّدقة بعشرة والقرض بثمانیة عشر صدقه، ده حسنه و قرض، هجده حسنه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 294 روز و 22 ساعت پیش
8کاری که قبل از خواب نباید انجام دهید

8کاری که قبل از خواب نباید انجام دهید داشتن خواب کافی در شب روی اخلاق، سطح انرژی و سلامت عمومی شما تاثیر مستقیم می گذارد. همچنین فعالیت های روزانه شما، این که چه می خورید و می آشامید و وضعیت روحیتان به ویژه در ساعات قبل از رفتن به رختخواب بر خواب شما اثر خواهد گذاشت.
مایکل گرندنر، پروفسور و استاد روانشناسی در دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: وقتی فردی از بیخوابی و یا سایر مشکلات مربوط به خواب رنج می برد، معمولا دلیل آن در کاری که او به صورت نا آگاهانه در ساعات قبل از خواب انجام می دهد نهفته است . در اینجا لیستی از کارهایی که انجام دادن آنها قبل از خواب برنامه خواب شما را به هم می زند به شما معرفی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 22 ساعت پیش
راه های برای از بین بردن بوی بد سیر از دهان

راه های برای از بین بردن بوی بد سیر از دهان سیر یکی از خوردنی هایی است که طرفداران بسیاری را دارد اما به دلیل بوی بدی که بعد از خوردن برای دهان ایجاد می کند، افراد از خوردن آن ممانعت میکنند. اگر شما هم به سیر علاقه دارید اما ابه دلیل بوی آن مصرف نمی کنید این مقاله را بخوانید. باید به شما بگوییم به جای اینکه صورت مساله را پاک کنید به دنبالراه های از بین بردن بوی بد سیر از دهان خود باشید. این مقاله درباره راه های از بین بردن بوی بد سیر از دهان به شما اطلاعات می دهد.
و حالا سراغ روش هایی می رویم که به شما کمک می کند تا بوی بد سیراز دهان را از بین ببرید:
1. خردل بخورید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 294 روز و 23 ساعت پیش
کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟

کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟ یکی از مهمترین موارد کارمندان، کارگران و صاحبان کار در پایان سال میزان پرداخت عیدی و سنوات است، این موارد کاملا وابسته به میزان پایه حقوق تعیین و پرداخت می شود.
تمامی کارگاه های مشمول قانون کار موظف به پرداخت عیدی و سنوات به هر یک از کارگران خود می باشند، که مبنای محاسبه آن یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، بعنوان عیدی و پاداش می باشد، و مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.
همچنین مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده اند باید به ماخذ60 روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه گردد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 23 ساعت پیش
در موبایل همسرم چه می گذرد؟

در موبایل همسرم چه می گذرد؟ در مهمانی دور هم نشسته اید، همه با هم در حال صحبت هستند؛ زن در آشپزخانه مشغول کمک کردن و شستن ظرف هاست و مرد با خیال راحت تلفن همراهش را از جیبش در می آورد و شروع به چت کردن می کند؛ زن همانطور که مشغول کار کردن در آشپزخانه است حواسش به غرق شدن شوهرش در نوشتن و خواندن است. با خود می گوید: یعنی با چه کسی چت می کند؟؛ سریع کارهایش را انجام می دهد تا برود و کنار همسرش بنشیند تا سر از کار او در آورد...
اینکه سرانجام این قصه چه می شود سوژه اصلی مقاله ما نیست بلکه ما در این مقاله قصد داریم به ریشه اصلی پنهان کاری مردان و علل روی آوردن آنان به روابط پنهانی در فضای مجازی بپردازیم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 295 روز و 0 ساعت پیش
قیمت 4 محصول سایپا افزایش یافت

قیمت 4 محصول سایپا افزایش یافت شرکت سایپا قیمت جدید 4 خودروی سراتو 1600 آپشنال، سراتو 2000 آپشنال، چانگان و پراید 151SE را اعلام کرد.
براساس اعلام شرکت سایپا قیمت سراتو 1600 آپشنال از 113 میلیون 62 هزار تومان به 196 میلیون تومان و قیمت سراتو 2000 آپشنال از 93 میلیون 813 هزار تومان به 176 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
همچنین قیمت چانگانcs35 از 74 میلیون و 952 هزار تومان به 127 میلیون تومان و پراید 151 SE از 23 میلیون و400 هزار تومان به 28 میلیون و900 هزار تومان تغییر یافته است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 0 ساعت پیش
سرلشکر جعفری :مشکلات امروز در کشور عمدتا در حوزه مدیریت و اقتصاد است/ آمریکایی ها حتی جرات بیان گزینه نظامی روی میز است را هم ندارند

سرلشکر جعفری :مشکلات امروز در کشور عمدتا در حوزه مدیریت و اقتصاد است/ آمریکایی ها حتی جرات بیان گزینه نظامی روی میز است را هم ندارند سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در مراسم بزرگداشت سردارشهید حمید تقوی فر که در حسینیه فاطمه الزهرا(س) پادگان ولیعصر برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی ،دفاع مقدس و مدافعین حرم اظهار کرد: شهید تقوی فر عمری در خدمت اسلام و انقلاب اسلامی بود و زندگی وی سراسر مبارزه و مجاهدت است.
وی با بیان اینکه بدون تردید شهید تقوی فر از درجه رفیع و بالایی برخوردار است، افزود: این شهید عالیقدر بسیار آگاهانه نسبت به اهداف انقلاب اسلامی در میدان مقاومت و مبارزه حضور داشتند و مسیر را طی کردند و از روزهای اوایل جنگ هشت ساله در واحد اطلاعات سپاه سوسنگرد مشغول فعالیت بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 3 ساعت پیش
شلیک موشک به ارتش سعودی

شلیک موشک به ارتش سعودی یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دو عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی در نزدیکی گذرگاه علب در منطقه عسیر را در هم شکستند.
از سوی دیگر یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با دو فروند موشک زلزال 1 مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در این منطقه را هدف قرار داد.
تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان دو نظامی سعودی در جنوب شرق "جحفان" در جیزان را به هلاکت رساندند.
همزمان با این تحول یگان توپخانه ای ارتش و کمیته های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران در این منطقه را هدف قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 3 ساعت پیش
خبر فوری/ تغییرات در کابینه سعودی؛ وزیر خارجه عربستان برکنار شد

خبر فوری/ تغییرات در کابینه سعودی؛ وزیر خارجه عربستان برکنار شد منابع سعودی گفتند که ابراهیم العساف وزیر جدید امور خارجه معرفی شده و عادل الجبیر از این سمت برکنار شده اما وزیر مشاور دولت در امور خارجه تعیین شده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
کلید دمشق در دست مسکو/ خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه چه تاثیری بر معادلات منطقه دارد؟

کلید دمشق در دست مسکو/ خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه چه تاثیری بر معادلات منطقه دارد؟ به گزارش نامه نیوز، احتمالا یکی از غیرقابل پیش بینی ترین اتفاقات نظامی در منطقه، خروج آمریکا از سوریه بود؛ اتفاقی که گویا در کاخ سفید هم برسر آن توافقی وجود نداشت؛ نیروهای نظامی در حالی از سوریه خارج می شدند که منابع آگاه از نشست محرمانه جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ برای اطمینان دادن به شرکای آمریکا در منطقه در مورد عدم خروج نیروهای آمریکایی از سوریه تا زمان خروج ایران خبر داده می دادند!
اسرائیل هم همچون بولتون از این خبر ناگهانی تعجب کرده بود. یکی از مقامات ارشد اسراییلی درباره خروج آمریکا از سوریه گفته بود ترامپ با این کار اساسا کلید سوریه را به ولادیمیر پوتین تقدیم کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 12 ساعت پیش
مراسم ترحیم آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

مراسم ترحیم آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد به گزارش نامه نیوز، در این مراسم که اعضای خانواده و بستگان آیت الله هاشمی شاهرودی، رؤسای قوای سه گانه، علما و روحانیون، مسئولان، شخصیت ها، میهمانان خارجی و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، قاریان قرآن آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و ذاکران اهل بیت (علیهم السلام) به ذکر مصیبت پرداختند.
همچنین حجت الاسلام صدیقی در سخنانی، نزول هدایت را لطف دائمی پروردگار بر بندگان خود دانست و با اشاره به نقش مهم علماء دین در این مسیر، گفت: آیت الله هاشمی شاهرودی از جمله فقیهان بزرگ و برجسته ای بود که با وجود قرار داشتن در قله های علم و معرفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
افشای مکاتبات پشت پرده اسرائیل به اتحادیه اروپا/ فشار بیشتری به ایران بیاورید

افشای مکاتبات پشت پرده اسرائیل به اتحادیه اروپا/ فشار بیشتری به ایران بیاورید به گزارش نامه نیوز، مکاتبات دیپلماتیک لو رفته اروپا نشان داد که مقامات اسرائیلی به همتایان اروپایی فشار می آوردند تا موضع شان در برابر ایران را سختگیرانه تر کنند.
در چندهفته اخیر اخبار متعددی درباره هک شدن مکاتبات دیپلماتیک کشور های اروپایی منتشر شده است. روزنامه الحیات در گزارشی از بروکسل مفاد برخی از این مکاتبات را، که توسط هکر های ناشناس به سرقت رفته است، رسانه ای کرد.
یکی از این مکاتبات، گفتگو های وزرای خارجه اتحادیه اروپا در پنجم و ششم فوریه 2016 در آمستردام را توصیف می کند. این گزارش، که کمتر از یک ماه بعد از اجرای توافق هسته ای سال 2015 نوشته شده ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
توضیحات مهم معاون دریایی سازمان بناد ر از علت توقیف دو شناور ایرانی در کویت

توضیحات مهم معاون دریایی سازمان بناد ر از علت توقیف دو شناور ایرانی در کویت به گزارش نامه نیوز، هادی حق شناس د رباره توقیف دو فروند شناور خدماتی ایرانی د ر بندر الزور کویت، از رایزنی های سازمان بنادر و دریانوردی د رباره رفع توقیف این شناورها خبر داد و افزود: حد ود 20 روز پیش این توقیف رخ داده است.
وی بیان کرد: موضوع اختلاف بین یک شرکت پیمانکار داخلی با یک شرکت پیمانکار کره ای است که قصد نصب یک پل را د ر کویت داشتند، شرکت کره ای قرارداد بهره برداری و استفاده از این دو شناور ایرانی را داشته است.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: این شناورها از فروردین ما ه امسال به بندر کویت اعزام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 13 ساعت پیش
مخالفت آلمان با استقرار موشک های جدید هسته ای در اروپا

مخالفت آلمان با استقرار موشک های جدید هسته ای در اروپا به گزارش نامه نیوز، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در مصاحبه ای تاکید کرد: اگر پیمان مهم کنترل تسلیحات در دوران جنگ سرد، لغو شود، آلمان مخالف هرگونه اقدامی برای استقرار موشک های میان برد هسته ای در اروپا خواهد بود.
وزیر خارجه آلمان افزود: تحت هیچ گونه شرایطی اروپا نباید به مرحله ای برای بحث و گفتگو بر سر استقرار مجدد تسلیحات تبدیل شود. استقرار موشک های جدید هسته ای میان برد با مقاومت و مخالفت گسترده در آلمان روبرو خواهد شد.
ایالات متحده تهدید کرده است که از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 14 ساعت پیش
شرط نمایندگان مستعفی اصفهان برای پس گرفتن استعفا چه بود؟

شرط نمایندگان مستعفی اصفهان برای پس گرفتن استعفا چه بود؟ به گزارش نامه نیوز، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد با اشاره به آخرین وضعیت استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس، گفت: در آخرین جلسه مجمع نمایندگان استان تصمیم گرفته شد که در جلسات صحن علنی و کمیسیون های تخصصی حضور یابند.
وی با بیان اینکه نمایندگان استان اصفهان همچنان بر استعفای خود مُصر هستند، افزود: خواسته نمایندگان اصفهان از رئیس مجلس این است که طبق قانون استعفا نمایندگان به جریان بیفتد.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس ادامه داد: طبق قانون رئیس مجلس باید هفته آینده استعفای نمایندگان استان اصفهان را در صحن علنی اعلام وصول کند تا در دستور کار پارلمان قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 14 ساعت پیش
واکنش منفی جریان های سیاسی عراق به سفر سرزده رئیس جمهور آمریکا/ چرا ترامپ با عبدالمهدی دیدار نکرد؟

واکنش منفی جریان های سیاسی عراق به سفر سرزده رئیس جمهور آمریکا/ چرا ترامپ با عبدالمهدی دیدار نکرد؟ به گزارش نامه نیوز، جریان های سیاسی در عراق به سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عراق واکنش های منفی نشان داده اند.
فراکسیون اصلاح و سازندگی ( الاصلاح والاعمار) در مجلس نمایندگان با صدور بیانیه ای سفر ترامپ را محکوم کرد و گفت: اقدام رئیس جمهوری آمریکا به نقض آشکار حاکمیت عراق و ورودش به پایگاه عین الاسد در الانبار گویا این گونه است که این کشور ایالتی از ایالت های آمریکا است. برگزاری جلسه فوق العاده پارلمان امری ضروری برای بررسی این نقض( حاکمیت) ضروری گشته است.
این فراکسیون پارلمانی در بیانیه اش تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
مهم/ حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد همزمان با دیدار ترامپ

مهم/ حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد همزمان با دیدار ترامپ به گزارش نامه نیوز، منابع رسانه ای و کارکنان شاغل در منطقه الخضراء در مرکز بغداد گفتند که سفارت آمریکا واقع در این منطقه هدف حمله موشکی قرار گرفت.
این منابع به سایت شفق نیوز گفتند: سفارت آمریکا در منطقه الخضراء که تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داد، صبح امروز هدف دو موشک قرار گرفت.
این منابع افزودند: درپی حمله موشکی، آژیر خطر به صدا درآمد و هنوز خبری از تلفات و خسارت های احتمالی در دست نیست.
این حمله درپی سفر غیرمنتظره دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عراق برای دیدار با نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور به مناسبت سال نو مسیحی صورت گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
3 مقصر اصلی مرگ دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات مشخص شد + عکس

3 مقصر اصلی مرگ دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات مشخص شد + عکس اسامی قربانیان : محمد علی و سارا ابوالفتحی راد ، نگار باب الحوائج، نیلوفررادمهر، احسان صفائی،سجادپوراحسان،محمدرضافضیلتی نیا، علی حسین زاده نوا محمدجواد هوشنگی فر و رحمان عقلمند( راننده بدون عکس)
به گزارش نامه نیوز، پیمانکار شرکت مهران گشت سبلان یکی از متهمان بازداشت شده در این پرونده است که به خبرنگار ایران گفت: ما 45 اتوبوس داریم که تمامی آنها معاینه فنی دارند. دو ماه قبل دانشگاه از ما مدارک راننده ها و معاینه فنی را خواست که به آنها ارائه دادیم. زمانی که این اتفاق رخ داد من آنجا بودم و این حادثه حدود 30 ثانیه طول کشید. اتوبوس اصلاً واژگون نشد، واژگونی باعث شکسته شدن شیشه ها می شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 15 ساعت پیش
دختر جوان: مازیار می دانست شوهر دارم و فقط به فکر لکه دار کردن آبرویم بود

دختر جوان: مازیار می دانست شوهر دارم و فقط به فکر لکه دار کردن آبرویم بود به گزارش نامه نیوز، یک دختر روستایی اهل خراسان شمالی که نامزد داشت فریب چرب زبانی و وعده های دروغین یک پسر غریبه اهل یکی از استان های مجاور را برای ازدواج خورد اما حین فرار ماجرا لو رفت و پسر خطاکار توسط همسایه ها و خانواده دختر گیر افتاد.
دختر فریب خورده در این باره گفت: مدتی بود به اجبار پدرم با جوانی نامزد کرده بودم که در همین حین با مازیار که اهل یکی از استان های مجاور بود و برای اجرای یک پروژه کاری به روستای ما آمده بود، آشنا شدم.
بعد از آشنایی با پسر غریبه به خاطر کمبود محبت و همچنین ازدواج اجباری ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
خداوند در روز قیامت به چه کسانی غضب می کند؟

خداوند در روز قیامت به چه کسانی غضب می کند؟ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در کلامی ارزشمند هشت فردی که در روز قیامت، دشمن ترین افراد نزد خداوند خواهند بود را بیان فرموده اند.
رسول خدا حضرت محمد مصطفی صلی لله علیه و آله:
هشت تن هستند که در روز قیامت، دشمن ترین کسان نزد خداوند خواهند بود: دروغگویان؛ مستکبران؛ کسانی که کینه برادرشان را در سینه نگه می دارند و چون آنان را ببینند برایشان سوگند می خورند [که دوستشان دارند].
کسانی که، چون به سوی خدا و پیامبرش خوانده شوند، درنگ کنند و کُندی نمایند و چون به سوی شیطان و کارهایش خوانده شوند، بشتابند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
نحوه صحیح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!

نحوه صحیح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!! فرض کنید مهمان دارید. شوهر شما با حوصله و علاقه یک کیک می پزد و آن را برای مهمان ها می آورد اما دیزاین روی کیک خراب می شود و شما عصبانی و آشفته می شوید. صبر نمی کنید تا مهمان ها بروند و بعد همسرتان را سرزنش کنید، معطل نمی مانید و جلوی همه او را به باد انتقاد می گیرید. این موقعیت بی ادبی به نظر نمی رسد؟ اگر در یک رابطه به همدیگر احترام نگذاریم چنین صحنه هایی روی خواهند داد. اگر زنی لازم نبیند که به عزت نفس همسرش احترام بگذارد، چنین اتفاق هایی دور از انتظار نیستند. نباید اجازه دهید این شرایط در زندگی شما پیش بیاید، و مطمئنا با احترام گذاشتن می توانید جلوی وقوع آن را بگیرید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
رموزی نایاب از ازدواج که همه باید بدانند!!

رموزی نایاب از ازدواج که همه باید بدانند!! زنان در مورد این مسئله بسیار حساس هستند. در اکثریت جوامع این عقیده وجود دارد که هر چه زن ها زودتر ازدواج کنند، برای آن ها بهتر می باشد. برخی دلیل این باور را در توانایی های باروری و برخی هم دلیل این باور را در طراوات و تازگی زن می دانند. در این مورد می خواهیم مثالی را به شما ارائه دهیم، دختری 20 ساله را در نظر بگیرید، که قصد ازدواج دارد. این دختر هنوز شب ها را با رویاهای دخترانه خود به سر می کند و از روش های جلوگیری از بارداری چیزی نمی داند.
از طرفی شاید هم حتی توانایی اداره یک خانواده و بزرگ کردن یک بچه را نیز نداشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
آیا اجنه می توانند در زندگی انسان ورود کنند؟

آیا اجنه می توانند در زندگی انسان ورود کنند؟ یوسفی کیا، کارشناس مذهبی در رابطه با نقش اجنه در زندگی انسان عنوان کرد: در جهان خلقت علاوه بر موجوداتی که قابل حس با حواس پنجگانه ما هستند، موجودات دیگری نیز وجود دارند که به صورت طبیعی برای ما قابل درک حسی نیستند که جنیان از شمار همین موجودات به شمار می روند؛ اعتقاد به وجود جن اختصاص به اسلام ندارد، بلکه در دیگر ادیان ابراهیمی نیز وجود آنها پذیرفته شده است.
جنیان همچون انسان ها، راه خیر و شر را برمی گزینند
وی تصریح کرد: در نگاه اسلامی، جنیان همچون انسان ها موجوداتی صاحب اختیار هستند و می توانند مسیر و خیر و شر را با اختیار خود برگزینند که این مطلب نیز به روشنی از آیات قرآن قابل ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
مستندهای تخریبی علیه شخصیت های سیاسی؛ چه کسانی می خواهند میراث ایرانی ها را به تاراج ببرند؟

مستندهای تخریبی علیه شخصیت های سیاسی؛ چه کسانی می خواهند میراث ایرانی ها را به تاراج ببرند؟ این بعضی ها از گذشته های دور گرفته تا امروز نسبت به ارزش های دیرپای فرهنگ، هنر و ادب ایرانیان دچار تردید شده اند و با پرداختن به زندگی و فعالیت شخصیت های سیاسی، نقش آنان را در تاریخ ملت ما وارونه جلوه دهند.
ازجمله شخصیت تاریخی دکتر محمد مصدق، نخست وزیر وقت ایران را در مبارزات ضداستعماری او در جریان ملی شدن صنعت نفت نادیده گرفته و از این انسان شایسته در تاریخ معاصر عنصری پراشتباه و منفعل ترسیم کنند.
درباره دکتر علی شریعتی و شهید آیت الله بهشتی نیز به همین شکل گفتنی بسیار است که از عهده قلم نویسنده این یادداشت مختصر برنمی آید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
ادعای یک زن مطلقه در باره تجاوز در پارتی شبانه

ادعای یک زن مطلقه در باره تجاوز در پارتی شبانه این زن با مراجعه به دادگاه کیفری استان تهران در شکایتی به قضات شعبه دهم گفت: من مطلقه هستم و تنها زندگی می کنم. دوستی به نام منصوره دارم که رابطه مان خیلی صمیمانه است و هر از گاهی با هم به تفریح و گردش می رویم. چند وقت قبل منصوره به من پیشنهاد داد همراهش به یک پارتی بروم. او از این میهمانی خیلی تعریف کرد و گفت به هر دو ما حسابی خوش خواهد گذشت. بالاخره من هم قبول کردم همراهش بروم. محل پارتی ویلایی در رودهن بود و جوانان زیادی آمده بودند. من در آنجا مشروب خوردم و بعد از مدتی تحت تأثیر الکل از خود بی خود شدم و وقتی به خودم آمدم، فهمیدم چند جوان به من تجاوز کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
کار کیهان به فحاشی به ظریف رسید

کار کیهان به فحاشی به ظریف رسید این روزنامه با اشاره به مصاحبه اخیر وزیرخارجه با روزنامه خراسان که گفته بود همه هدف برجام اقتصادی نبود با ادبیات فحش گونه نوشت:تصریح وقیحانه محمدجواد ظریف مبنی بر فریب اقتصادی مردم در برجام، سزاوار توبیخ وی و دیگر دولتمردان مسئول، در مجلس و دستگاه قضایی است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 295 روز و 16 ساعت پیش
واژگونی مینی بوس در مازندران / 16 نفر مصدوم شدند

واژگونی مینی بوس در مازندران / 16 نفر مصدوم شدند ذکریا اشکپور در گفت وگو با ایسنا گفت: در ساعت 17 و 42 دقیقه چهارشنبه - 5 دی - خبر این حادثه به مرکز پیام شرق استان مازندران اعلام شد و بلافاصله آمبولانس های پایگاه های اورژانس گلوگاه، تیرتاش، نوکنده و هلال احمر پاسند، نوکنده و کردکوی به محل حادثه واقع در مسیر گلوگاه نوکنده اعزام شدند.
وی تصریح کرد: در این حادثه 16 نفر مصدوم شدند که یک نفر مرد و بقیه، خانم های 20 تا 48 ساله بودند.
سخنگوی اورژانس مازندران خاطرنشان کرد: تمام مصدومان پس از انجام اقدامات درمانی اولیه پیش بیمارستانی به بیمارستان های ثامن الائمه گلوگاه و شهدای بندر گز منتقل شدند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
دلایل رفت و برگشت 400 هزار تومانی قیمت سکه در بازار

دلایل رفت و برگشت 400 هزار تومانی قیمت سکه در بازار فردوسی امروز شاهد شرایط نامتعارفی بود،افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی از یک سو و رشد قیمت ارز در بازار از سوی دیگر شرایط بازار سکه را تحتتاثیر قرار داد.
طلا که از دیروز با رشد قیمت در بازارهای جهانی روبرو بود، امروز رکورد شکست و بنا بر اعلام محمد کشتی آرای به بالاترین سطح در 15 ماه اخیر رسید. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.3 درصد افزایش یافت و به 1271.85 دلار رسید. قیمت طلا در ابتدای معاملات تا مرز 1272.56 دلار پیش رفته بود.
در بازار آمریکا نیز هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با 0.3 درصد افزایش، به 1275.8 دلار رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 18 ساعت پیش
رم بیخ گوش میلان/برتری قاطع تورینو مقابل امپولی

رم بیخ گوش میلان/برتری قاطع تورینو مقابل امپولی در ادامه هفته هجدهم سری آ ایتالیا از ساعت 20 و30 دقیقه 3 دیدار دیگر برگزار شد که آاس رم که شرایط خوبی ندارد به مصاف ساسولو رفت و تورینو مقابل امپولی قرار گرفت.
پایتخت نشینان رمی در این دیدار با نتیجه قاطع 3 بر صفر مقابل ساسولو به برتری دست یافتند و تورینو هم برد ارزشمندی را کسب کرد.
نتایج 3 دیدار برگزار شده به شرح زیر است:
آاس رم 3 -ساسولو یک
برای رم پروتی، پنالتی 8، شیک 23 و زانیولا 59 گلزنی کردند.
تورینو 3 -امپولی صفر
اسپال - اودینزه
در جدول سری آ ایتالیا در پایان هفته هجدهم آاس رم با 27 امتیاز در رتبه هفتم و پایین تر از میلان 28 امتیازی قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 295 روز و 19 ساعت پیش
چرا حالا خورشید یک هفته پخش نشد؟

چرا حالا خورشید یک هفته پخش نشد؟ آخرین حضور رضا رشیدپور در برنامه تلویزیون مربوط به اجرای ویژه برنامه یلدایی شبکه سه با نام شب آرام است که او در این برنامه اعلام کرد روز شنبه تکرار این ویژه برنامه پخش خواهد شد و حالا خورشید به روی آنتن نخواهد رفت.
از روز یکشنبه هم تکرار مسابقه برنده باش از این شبکه پخش شد و این روند تا چهارشنبه ادامه پیدا کرد و باعث شد تا برخی رسانه ها حواشی درباره این برنامه بنویسند و شایعاتی نیز منتشر شود؛ در حالی که در این مدت عوامل برنامه حالا خورشید مشغول ساخت و آماده سازی دکور جدید بودند و به همین دلیل، برنامه روی آنتن نرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 22 ساعت پیش
آخرین وضعیت درمانی آیت الله مؤمن/سطح هوشیاری وی رو به بهبودی است

آخرین وضعیت درمانی آیت الله مؤمن/سطح هوشیاری وی رو به بهبودی است یکی از اعضای دفتر آیت الله مؤمن در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قمبا اشاره به آخرین روند درمانی ایشان اظهار داشت: وضعیت آیت الله مؤمن نسبت به روزهای گذشته بهتر است و پزشکان معتقد هستند شرایط ثابت بوده و جای امیدواری است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه عمل جراحی با موفقیت همراه بود و وضعیت هوشیاری تا حدودی بهتر شده است، تصریح کرد: از مردم درخواست داریم برای سلامتی ایشان دعا کنند.
آیت الله مؤمن نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری و نماینده مردم قم در مجلس خبرگان به دلیل مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه 30 آذرماه در بخش آی سی یوی یکی از بیمارستان های قم بستری است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 295 روز و 23 ساعت پیش
اخراج فرد مشکوک از تمرین تیم ملی ایران

اخراج فرد مشکوک از تمرین تیم ملی ایران تمرین امروز تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 17 در شرایطی برگزار شد که حضور یک فرد مشکوک نگاه های کادر فنی تیم ملی فوتبال را به خود جلب کرد. کی روش که متوجه نشد این شخص به چه شکل وارد منطقه شده از مسئولان تیم ملی خواست تا پیگیر این موضوع شوند و به همین علت محمدرضا ساکت و خراطی در تماس با مسئولان کمپ اسپایر خواستار توضیحات این فرد در محل تمرین امروز تیم ملی فوتبال ایران شدند.
شخص موردنظر که چهره ای ناراحت و عصبی داشت در حال جروبحث با مسئولان حفاظت کمپ اسپایر بود که در نهایت آیدی کارت او ضبط و وی از محل تمرین تیم ملی فوتبال ایران اخراج شد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 0 ساعت پیش
چه کسانی تاکنون سبد کالا گرفته اند؟

چه کسانی تاکنون سبد کالا گرفته اند؟ به گزارش نامه نیوز، دوم آبان ماه سال جاری هیأت دولت بسته حمایتی از خانوار های کم درآمد را تصویب کرد. این تصمیم از سوی دولت زمانی اتخاذ شد که نرخ ارز از ماه های پایانی سال 96 رو به افزایش رفت و به تبع آن قیمت کالا ها و خدمات مصرفی خانوارها نیز با رشد قیمتی محسوسی روبه رو شد، بدین منظور مسئولان دولتی از چندین ماه گذشته به فکر تهیه بسته حمایتی (سبد کالا) برای خانوار های کم درآمد و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی افتادند.
مرحله اول این طرح شامل مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور بود و در این طرح به ازای هر خانوار و بر حسب بعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 9 ساعت پیش
چرا عربستان با ایران دشمنی می کند؟

چرا عربستان با ایران دشمنی می کند؟ به گزارش نامه نیوز، مجتهد، افشاگر اسرار خاندان آل سعود در توییتی نوشت مواضع رژیم سعودی در قبال اقدامات منطقه ای تهران و بهره گیری سران عربستان و آمریکا از ایران هراسی برای نجات خود، دلایل مخالفت ریاض با کشورمان هستند.
او در توییتی نوشت: انتقاد از ایران نیز بر دو اصل تکیه دارد نخست، (ادعای) دخالت در امور منطقه. دوم: این انتقاد وحمله راه نجات ترامپ و بن سلمان خواهد بود.
این افشاگر همچنین در توییتی تاکید کرد: در عربستان با زندانیان به ویژه زندانیان زن شکنجه و بدرفتاری می شود.
مجتهد در حساب کاربری خود در توئیتر همچنین نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 9 ساعت پیش
رفت و برگشت قیمت ها در بازار طلا و ارز + جدول

رفت و برگشت قیمت ها در بازار طلا و ارز + جدول به گزارش نامه نیوز، بعد از صعودی شدن قیمت ها در بازار طلا و ارز، بانک مرکزی با ورود به هنگام به بازار و اقدام سیاست های مناسب، مانع از ادامه دار شدن افزایش قیمت ها شد.
هم اکنون قیمت دلار در صرافی ملی نسبت به صبح کاهش یافته و با قیمت 11 هزار و 200 تومان فروخته و با قیمت 11 هزار و 100 تومان خریداری می شود.
در بازار سکه و طلا نیز ریزش قیمت ها مشهود است، قیمت سکه از 3 میلیون و 940 هزار تومان صبح به 3 میلیون و 680 هزار تومان رسیده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 9 ساعت پیش
روحانی: کسانی که در حادثه اتوبوس دانشگاه، قصور داشتند باید مشخص و به مردم اعلام شوند/ بهبود معیشت و زندگی مردم هدف نخست لایحه بودجه است/ قیمت اجناس باید مدیریت شود

روحانی: کسانی که در حادثه اتوبوس دانشگاه، قصور داشتند باید مشخص و به مردم اعلام شوند/ بهبود معیشت و زندگی مردم هدف نخست لایحه بودجه است/ قیمت اجناس باید مدیریت شود به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز چهارشنبه در جلسه هئأت دولت، خاطر نشان کرد: در زلزله سال قبل کرمانشاه بسیاری از ساختمان ها و زیربناهای شهر تخریب شد، اما با بازسازی هایی که انجام شده بود با زلزله ای که امسال رخ داد، آنچه که از پارسال ساخته شده بود، در برابر زلزله هیچ گونه آسیبی ندیده و مقاومت کرده است و امروز باید در اقتصاد نیز راهی را در پیش بگیریم که با زلزله تحریم و فشار دشمنان، آسیبی نبیند و در این راستا هر آنچه لازم باشد در دولت و سایر قوا و شورای هماهنگی، تصمیم گیری خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 10 ساعت پیش
کاسبی کانال های تلگرامی از آشفتگی بازار ارز/ بازاری ها: قیمت دلار در کانال های تلگرامی خیالی است

کاسبی کانال های تلگرامی از آشفتگی بازار ارز/ بازاری ها: قیمت دلار در کانال های تلگرامی خیالی است به گزارش نامه نیوز، سیر قیمتی در بازار ارز از صبح امروز صعودی شد و برای ساعتی قیمت ها به کانال 12 هزاری هم وارد شد اما هم اکنون قیمت فروش دلار در خیابان فردوسی به قیمت های اعلامی توسط صرافی های بانک ها نزدیک شده است.
قیمت دلار در صرافی های بانک ها هم اکنون 11 هزار و 800 تومان است؛ قیمت فروش دلار در بازار آزاد نیز حدود 11 هزار و 900 تومان است.
این درحالی است که با وجود کاهش قیمت ها در بازار، هنوز برخی کانال های تلگرامی بر طبل گرانی می کوبند و اصرار دارند که قیمت واقعی در بازار خیلی بالاست. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 11 ساعت پیش
آخرین اسامی مصدومان و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد/شمار فوتی ها به 10 تن رسید / تعداد کل مصدومان 25 نفر است / یکی از فوتی ها هنوز شناسایی نشده + اسامی

آخرین اسامی مصدومان و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد/شمار فوتی ها به 10 تن رسید / تعداد کل مصدومان 25 نفر است / یکی از فوتی ها هنوز شناسایی نشده + اسامی به گزارش نامه نیوز، دکتر پیمان صابریان اسامی را بدین شرح اعلام کرد:
مصدومان بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) :
علیرضا ولی محمدی
مینا نعمتی
محمد ابراهیمی فر
میر مهنا یوزباشی
ملیکا سادات افتخار عزیزی
شکوه نعمتی
فاطمه عبداللهی
ثنا عابدی
فاطمه رحیمی
کیارش اسدی کمال
سامان قضاوتی
مهدی مغنیان
هدیه جلیلی
کوروش ثابت
کامیاب اهری
خدیجه وکیلی
یک نفر نیز مجهول الهویه است.
اسامی مصدومان بستری در بیمارستان شریعتی:
مرد مجهول الهویه
محمد امین عابدینی
سید آرین حقیقت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 296 روز و 13 ساعت پیش
امکان تغییر هویت مالک کارت سوخت در فرآیند فروش خودرو + جزئیات

امکان تغییر هویت مالک کارت سوخت در فرآیند فروش خودرو + جزئیات به گزارش نامه نیوز، هرچند زمان استفاده از کارت سوخت هنوز مشخص نشده اما این قانون به صورت قطعی در سراسر ایران اجرایی خواهد شد و همه مالکان خودرو و موتورسیکلت باید با کارت سوخت خود به سوخت گیری اقدام کنند. در این راستا، افرادی که فاقد کارت سوخت بودند، طی حدود یک ماه فرصت داشتند برای ثبت نام اقدام کنند و کارت سوخت آن ها به کارت بانکی شان متصل شد.
یکی از ابهامات موجود در این زمینه، این است که فرد اقدام کننده برای دریافت کارت سوخت المثنی که در فرآیند ثبت نام، کارت سوختش را به کارت بانکی متصل کرده، چنانچه به فروش خودرو اقدام کند، تکلیف کارت سوختی که برای این خودرو ثبت شده چه می شود؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 296 روز و 13 ساعت پیش
تغییرات جدید در شهرداری تهران/ حناچی اولین معاون را تغییر داد+ سند

تغییرات جدید در شهرداری تهران/ حناچی اولین معاون را تغییر داد+ سند به گزارش نامه نیوز، پیروز حناچی شهردار تهران طی حکمی عبدالرضا گلپایگانی را به عنوان معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب کرد.
بر اساس این گزارش، پیروز حناچی قبل از شهردار شدن معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 14 ساعت پیش
مقام معظم رهبری وارد مصلی تهران شدند/ اقامه نماز بر پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی

مقام معظم رهبری وارد مصلی تهران شدند/ اقامه نماز بر پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی به گزارش نامه نیوز، حضرت آیت الله خامنه ای دقایقی پیش بر پیکر آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی نماز خواندند.
آیت الله هاشمی شاهرودی شامگاه دوشنبه پس از تحمل دوره طولانی بیماری در بیمارستان خاتم الانبیاء دار فانی را وداع گفت.
مراسم وداع با رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز عصر روز گذشته، پس از نماز مغرب و عشاء با حضور مسئولین و آحاد جامعه در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
تابش در پاسخ به آیت الله جنتی: این مجلس محصول نظارت استصوابی شورای نگهبان است/ بهتر است فرافکنی نکنید

تابش در پاسخ به آیت الله جنتی: این مجلس محصول نظارت استصوابی شورای نگهبان است/ بهتر است فرافکنی نکنید به گزارش نامه نیوز، بیشتر از یک هفته است که موضوع انتشاره فیلم درگیری لفظی نماینده سراوان به یکی از داغترین بحث ها تبدیل شده است و انتشار ویدئوهایی که دیگر می توان به آن لقب سریال را داد هر روز جنجالی به پا می کند. در این میان هم هر ویدئویی که با انتطار آرام شدن فضا منتشر می شود تنها اوضاع را پیچیده تر از گذشته می کند به طوری که این روزها کلیت مجلس در سیبل انتقادات قرار گرفته است و نقدها تا جایی ادامه پیدا می کند که آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان عنوان می کند باید برای نمایندگان یک دوره آموزش اخلاق گذاشت. موضوعی که با واکنش برخی از کنشگران سیاسی قرار گرفت که پاسخ عباس عبدی نمونه بارز آن بود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز به مناسبت رحلت آیت الله شاهرودی

پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز به مناسبت رحلت آیت الله شاهرودی به گزارش نامه نیوز، جامعه روحانیت مبارز در پیامی، رحلت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، را تسلیت گفت.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
العلماء باقون ما بقی الدهر
رحلت جانگداز عالم ربانی، مجاهد سخت کوش، فقیه نوآور و مدیر آرمان گرا حضرت آیت الله سیدمحمود شاهرودی طاب ثراه را خدمت حضرت بقیه الله الأعظم ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید، حوزه های علمیه و ملت شریف ایران و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می کنیم.
آن عالم و مجاهد بزرگوار عمر سراسر پربرکت خود را در راه نهضت اسلامی ملت بزرگ ایران و ملت رنج دیده ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
مصدومان کار دست کارلوس دادند؛ امیدی که به ناامیدی تبدیل شد/ کی روش فهرست نهایی اش را تغییر داد

مصدومان کار دست کارلوس دادند؛ امیدی که به ناامیدی تبدیل شد/ کی روش فهرست نهایی اش را تغییر داد کارلوس کی روش حساب ویژه ای روی سعید عزت اللهی برای بازی در رقابت های جام ملت های 2019 آسیا کرده بود. او همچنین قصد داشت علی کریمی را به عنوان جانشین احتمالی عزت اللهی با خود ببرد اما آسیب دیدگی هافبک ملی پوش استقلال تهران نیز سبب شد تا سرمربی تیم ملی فوتبال ایران روی اسم او نیز قلم قرمز بکشد.
کی روش تا آخرین ساعات منتظر ماند تا پاسخ نهایی تست پزشکی مصدومان تیم ملی فوتبال ایران به دستش برسد اما وقتی دید امیدی به بازگشت آنها ندارد مجبور شد با آنها خداحافظی کند.
کاوه رضایی با وجود اینکه در جام جهانی روسیه نیز در لیست نهایی کی روش حضور نداشت اما سرمربی تیم ملی ایران قصد داشت رضایی را ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 296 روز و 16 ساعت پیش
پایان فصل خزان در سوریه/ چه کسانی پشت دروازه های دمشق به صف شدند؟

پایان فصل خزان در سوریه/ چه کسانی پشت دروازه های دمشق به صف شدند؟ علیرغم گذشت قریب به 8 سال از بحران سوریه و هجمه های فزاینده محور غربی عربی علیه دمشق، اما امروز و با آشکار شدن پیروزی ها و دستاوردهای ارزشمندِ میدانی نیروهای مقاومت سوری، کشورهای عربی یکی پس از دیگری در پشت دروازه های سوریه و به منظور عادی سازی روابطشان با دمشق، به صف ایستاده اند.
این اتفاق درحالی رخ می دهد که سران اتحادیه عرب در سال 2011 تحت فشارهای گسترده ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی، رأی به تعلیق عضویت سوریه از این اتحادیه دادند. اما اکنون و با تغییر معادلات در عرصه میدانی، کشورهایی که پیشتر رأی به تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب داده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 16 ساعت پیش
مهدی چمران: جلسات شورای وحدت همچنان تشکیل می شود/ تلاش می کنیم شکافی نباشد

مهدی چمران: جلسات شورای وحدت همچنان تشکیل می شود/ تلاش می کنیم شکافی نباشد گروه سیاست نامه نیوز : برای ورود به صحنه های رقابتی راهی جز هم افزایی نیست. بر همین اساس شورای وحدت با حضور شخصیت های طراز اول اصولگرا تشکیل شد. این شورا قرار بود نقاط مشترک مجموعه های انقلابی را پررنگ کند، اما برخی خبرها حاکی است که فعلا روند برگزاری جلسات کمرنگ است.درباره چرایی این مسئله با مهدی چمران نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفتگو کردیم.
مهدی چمران درباره خبر توقف جلسات شورای وحدت به نامه نیوز گفت: جلسات شورای وحدت با حضور دوستان همچنان تشکیل می شود.
وی یادآور شد: آقای رئیسی تا به حال خوشبختانه در تمامی جلسات مقرر بدون استثنا حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 296 روز و 17 ساعت پیش
رابطه جنسی چاقتان می کند یا لاغر؟

رابطه جنسی چاقتان می کند یا لاغر؟ می دانیم که برقراری رابطه جنسی منظم و درست فواید بسیاری برای سلامتی بدن دارد. تاثیرات مثبت رابطه زناشویی در زیبایی جسم و روح امری ثابت شده است تنها نکته ی قابل سوال برای برخی از زوجین این است که آیا نزدیکی می تواند نقشی در تناسب اندام و کاهش وزن داشته باشد یا برعکس؟نوشتن رپرتاژ آگهی
تاثیر رابطه جنسی برای لاغری و سوزاندن کالری
مطالعات دانشگاه مونترال بر روی 21 زوج، اطلاعاتی ارائه می دهد که نتایج تازه ای درباره میزان سوزاندن کالری ها در طول رابطه جنسی مطرح می کند.
در واقع بر اساس این مطالعه که در مجله PLOS ONE چاپ شده است، مشخص شد که مردان در حین رابطه جنسی به طور متوسط ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 296 روز و 17 ساعت پیش
چرا دستمال کاغذی برای زنان خطر دارد؟

چرا دستمال کاغذی برای زنان خطر دارد؟ متخصصان در رابطه با استفاده از دستمال کاغذی در زنان برای خشک کردن ناحیه تناسلی بارها هشدار داده اند و از مشکلاتی که برای سلامتی جنسی خانم ها به این وسیله ایجاد می شود نکته هایی بیان شده است.
حتما شما هم بارها از متخصصان شنیده اید که باید برای پیشگیری از ابتلا به عفونت های قارچی در ناحیه تناسلی، خودتان را پس از رفتن به دستشویی، خوب خشک کنید تا محیط گرم و مرطوبی برای رشد قارچ ها در این ناحیه به وجود نیاید امایک متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از آن روی این سکه می گوید و توصیه ها و هشدارهایی در این زمینه دارد که خواندنش خالی از لطف نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
پایان اقدام شوم با دختر 17 ساله در یکی از محله های قدیمی برازجان

پایان اقدام شوم با دختر 17 ساله در یکی از محله های قدیمی برازجان سرهنگ سید جواد رضوی عصر امروز در جمع خبرنگاران در برازجان با بیان اینکه امنیت مطلوبی در دشتستان برقرار است اظهار داشت: با همکاری همه جانبه مردم و فعالیت شبانه روزی پلیس امنیت پایداری در دشتستان حاکم است.
وی با تاکید بر اشراف پلیس دشتستان بر تمام امور افزود: شناسایی و کشف تخلف و متخلفان در دشتستان در کوتاه ترین زمان انجام می شود.
رئیس پلیس دشتستان از شناسایی و دستگیری آدم ربایان در برازجان خبرداد و بیان کرد: در پی مراجعه یک نفر تبعه افغانستان به پلیس دشتستان و اعلام مفقودی دختر 17 سالهاش در شهر برازجان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
ناپدری شیطان صفت مواد کشید و به سراغ دختر 15 ساله مشهدی رفت

ناپدری شیطان صفت مواد کشید و به سراغ دختر 15 ساله مشهدی رفت به گزارش رکنا، دختر 15 ساله ای که گویی قطرات اشکش پایان ندارد با بیان این که کاش خجالت را کنار می گذاشتم و ماجرای مزاحمت های ناپدری ام را برای مادرم بازگو می کردم به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری پنجتن مشهد گفت: فقط پنج سال داشتم که آخرین بوسه مادرم بر گونه هایم نقش بست و دستانم را برای همیشه رها کرد. او در حالی که برادر کوچک ترم را در آغوش می فشرد با چشمانی اشکبار به دنبال سرنوشت خودش رفت.
من که تا آن روز معنی طلاق را نمی دانستم دستان پدرم را محکم گرفتم تا او مرا رها نکند همان دستانی که بارها برای سیلی زدن به صورتم بلند شده بود ولی باز هم من آن دستان را دوست داشتم چرا که همان دست ها ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
قتل تازه عروس بخاطر طبقه آقا داماد! / خانواده عروس وی را آتش زدند

قتل تازه عروس بخاطر طبقه آقا داماد! / خانواده عروس وی را آتش زدند در یک حادثه وحشناک یک تازه عروس توسط خانواده اش به قتل رسید. بنابر گزارشات منتشر شده، خانواده این دختر در پی ازدواج دخترشان با پسری از طبقه ای متفاوت وی را به قتل رساندند و سپس جسدش را سوزاندند. دختر جوان که با یک پسر از طبقه ای متفاوت رابطه ای عاشقانه داشت نتوانسته بود پدر و مادرش را برای ازدواجش راضی کند و در پی مخالفت والدین بدون اطلاع آنها با پسر مورد علاقه خود در روز 3 دسامبر در منطقه آریا ساماج ازدواج کرده بود و خانواده این تازه عروس که از اقدام دخترشان عصبی بودند وی را به قتل رساندند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 296 روز و 18 ساعت پیش
آقا و خانم اصفهانی دستگیر شدند / آن ها 5 نفر را به دام انداخته بودند

آقا و خانم اصفهانی دستگیر شدند / آن ها 5 نفر را به دام انداخته بودند سرهنگ سعید سلیمیان اظهار داشت: با شکایت شهروندان مبنی بر اینکه یک خانم و آقا با تاسیس یک شرکت صوری و تخصیص سهام و سود مشارکت به سهام داران، مبالغی را دریافت و متواری شده اند، بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان وارد عمل شدند.
وی خاطر نشان کرد: در بررسی های به عمل آمده توسط کارآگاهان مشخص شد، این خانم و آقا که همسر بودند مبلغ 3 میلیارد ریال از 5 شهروند اصفهانی با این شیوه کلاهبرداری کرده اند.
سرهنگ سلیمیان از کشف محل اختفای آن ها توسط کارآگاهان خبر داد و بیان داشت: پس از هماهنگی با مقام قضائی این زوج کلاهبردار دستگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 296 روز و 19 ساعت پیش
چه کالاهایی سال آینده ارز 4200 تومانی می گیرند؟

چه کالاهایی سال آینده ارز 4200 تومانی می گیرند؟ سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه امروز این کمیسیون برای بررسی لایحه بودجه سال 98، گفت که در این لایحه نرخ ارز برای کالاهای اساسی 4 هزار و 200 تومان پیش بینی شده است.
محمدمهدی مفتح با اشاره به نشست عصر امروز(سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه که با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونین وی برگزار شد، گفت: براساس گزارش ارائه شده بودجه سال آینده در 2 سقف اعتباری تنظیم شده است، در سقف اول 407 هزار میلیارد تومان دیده شده است و در صورتی که برخی از درآمدها حاصل شود این سقف به 447 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
گران ترین و ارزان ترین خانه های تهران در کدام مناطق هستند؟

گران ترین و ارزان ترین خانه های تهران در کدام مناطق هستند؟ در فروردین ماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک تهران 11 میلیون و 773 هزار تومان بود که در ماه بعدی یعنی اردیبهشت به 12 میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافت. این رشد قیمت در ماه بعدی بهار و تابستان 97 همچنان ادامه داشت به طوریکه در شهریور امسال متوسط قیمت به 17 میلیون و 771 هزار تومان افزایش یافت.
در پاییز نیز این روند تدام یافت و طی آذرماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک با ثبت یک رکورد جدید به 22 میلیون و 255 هزار تومان رسید. حدود 89 درصد افزایش قیمت نسبت به اولین ماه بهار امسال. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
ادعای الحیات: ورود برخی نیروهای ایرانی از عراق به دیروالزور پس از خروج آمریکا از سوریه / رقابت آنکارا، دمشق و تهران برای پر کردن خلأ آمریکا

ادعای الحیات: ورود برخی نیروهای ایرانی از عراق به دیروالزور پس از خروج آمریکا از سوریه / رقابت آنکارا، دمشق و تهران برای پر کردن خلأ آمریکا سامر إلیاس در الحیات نوشت: چند ساعت پس از تاکید رئیس جمهور آمریکا بر خروج نیروهای این کشور از سوریه و دعوت او از دولتهای منطقه از جمله ترکیه، برای تکمیل فرآیند مبارزه با داعش، رقابت بین ترکیه و گروههای ارتش آزاد سوریه از یک سو و نیروهای نظام و نیروهای وابسته ایرانی از سوی دیگر، برای پر کردن خلأ خاصل از خروج نیروهای آمریکایی، شدت گرفته است.
به گزارش انتخاب ، این رسانه عرب زبان ادامه داد: در حالی که یکی از رهبران ارتش آزاد، 8 شرط را برای در هم پیچیدن صفحه گذشته با نیروهای قسد تعیین کرده است، رئیس مشترک مجلس دموکرات سوریه(مسد)، ریاض درار ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 296 روز و 21 ساعت پیش
حذف یارانه نقدی ثروتمندان در بودجه 98 کلید خورد

حذف یارانه نقدی ثروتمندان در بودجه 98 کلید خورد در متن لایحه بودجه 98 آمده است، در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها مصوب 10 دیماه سال 88 و با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم وهمچنین معطوف نمودن پرداخت یارانه به خانوار های نیازمند و در اجرای ماده (39) قانون برنامه ششم توسعه تمامی دریافتی ها (منابع) مندرج در جدول ذیل به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها نزد خزانه داری کل کشور واریز و پس از تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور، مطابق جدول ذیل هزینه می گردد.
خانوار های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سازمان بهزیستی و سایر خانواده های کم درآمد در سال 98کماکان یارانه دریافت خواهند کرد و از فهرست دریافت کنندگان ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 22 ساعت پیش
نقدی بر مستند هاشمی زنده است / هاشمی زنده است اگرچه دروغ نمی گوید، اما تا حد بسیار زیادی نامعتبر است/ آگاهی تاریخی جامعه این گونه بالا نخواهد رفت

نقدی بر مستند هاشمی زنده است / هاشمی زنده است اگرچه دروغ نمی گوید، اما تا حد بسیار زیادی نامعتبر است/ آگاهی تاریخی جامعه این گونه بالا نخواهد رفت پرداختن به مستندی مانند هاشمی زنده است نه به دلیل ضعف و قوت های درونی مستند، که از بابت روایتی که از سوژه اش ارائه می دهد اهمیت دارد. مستند، از منظر فنی و ساختاری، اثری ضعیف است. بدون فراز و نشیب، تدوین ضعیف، کارگردانی ضعیف تر و گفتارمتنی که توان بیان مقصود خود را ندارد. همه این ها می تواند دلایل متقنی باشند برای نپرداختن به این مستند، اما وقتی به سوژه توجه کنیم، کفه ترازو آنقدر سنگین می شود که نمی توان از کنار این اثر با بی تفاوتی عبور کرد.
سوژه مستند، علی اکبر هاشمی رفسنجانی است، به تعبیری مهم ترین شخصیت سیاسی تاریخ جمهوری اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 23 ساعت پیش
چانگان یک میلیون تومان ارزان شد

چانگان یک میلیون تومان ارزان شد چانگان امروز با کاهش یک میلیون تومانی قیمت نسبت به روزهای گذشته به قیمت 128 میلیون تومان در بازار خودرو به فروش رسید.
206 تیپ 5 بدون تغییر به قیمت 71 میلیون تومان و پژو پارس با کاهش یک میلیون تومانی به قیمت 70 میلیون تومان معامله شد.
پژو 405 بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته به قیمت 56 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد.
پراید 111 با کاهش 200 هزار تومانی به قیمت 37 میلیون و 500 هزار تومان و پراید 131 با کاهش 300 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت 35 میلیون تومان عرضه شد.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 0 ساعت پیش
پرسپولیس با دو لژیونر تمام کرد؛ سومی در راه است

پرسپولیس با دو لژیونر تمام کرد؛ سومی در راه است روزنامه خبرورزشی نوشت: پرسپولیس در نیم فصل در ظاهر استراحت می کند، اما این فقط ظاهر قضیه است و با دست فرمان برانکو، باشگاه در حال جذب نفراتی است که سرمربی روی جذب آن ها نظر دارد. بعد از آن که پرونده جذب مهدی طارمی به خاطر نوع قراردادش با الغرافه بسته شد، پرسپولیس تمرکز خود را روی جذب رضا قوچان نژاد گذاشت و حالا خبر می رسد سرخپوشان با مدیر برنامه های گوچی به جاهای خوبی رسیده اند.
آن ها همچنین با محمد نادری برای خط دفاعی به توافق رسیده اند، اما یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: نام لژیونرهایی که قرار است به پرسپولیس بیایند را نمی توانم فاش کنم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 297 روز و 1 ساعت پیش
چاووش اوغلو:خروج امریکا از برجام جهان را با خطر مواجه می کند/هشدار به فرانسه برای حمایت از کردها

چاووش اوغلو:خروج امریکا از برجام جهان را با خطر مواجه می کند/هشدار به فرانسه برای حمایت از کردها وزیر خارجه ترکیه در جلسه شورای سیاست گذاری خارجی این کشور مطالب مهمی را مطرح کرد.
چاووش اوغلو درخصوص تحریم ها علیه ایران گفت: امیدواریم آمریکا از تصمیم خود برای خروج از توافق هسته ای با ایران و تحرم این کشور دست بکشد.
وی افزود: این تصمیم آمریکا، دنیا و کشورهای اروپایی را با نگرانی های زیادی رو به رو کرده است، ما در این خصوص به آمریکا اعلام کردیم که خروج از توافق هسته ای هیچ سودی برای هیچ کس نداشته و نتایج خطرناکی را برای جهان درپی خواهد داشت.
چاووش اوغلو خاطرنشان کرد که امیدواریم آمریکا از طریق گفت وگو مشکلات خود با ایران را حل و فصل کند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 4 ساعت پیش
واکنش امام جمعه آبادان به عرضه آبزیان حرام گوشت

واکنش امام جمعه آبادان به عرضه آبزیان حرام گوشت به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام علی ابراهیمی پور اظهار کرد: گزارشات مفصل و متعددی از سطح شهر در زمینه عرضه آبزیان غیر شرعی، توسط مردم مومن آبادان به ما رسیده است.
وی افزود: عرضه اینگونه آبزیان هم از لحاظ شرع و هم از لحاظ سلامت مشکلات فراوانی را بوجود می آورد.
ابراهیمی پور به تبلیغات خلاف واقع در خصوص عرضه آبزیان غیر شرعی توسط افراد سودجو اشاره کرد و گفت: در اذهان مردم تبلیغات می کنند و این آبزیان را برای مردم جا می اندازند که فلان آبزی برای رفع بیماری های مختلف و یا برای رفع مشکل بسیار مفید است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 9 ساعت پیش
اعلام آمادگی اردوغان برای دیدار با پوتین/ کرملین: فعلا برنامه ای نداریم

اعلام آمادگی اردوغان برای دیدار با پوتین/ کرملین: فعلا برنامه ای نداریم به گزارش نامه نیوز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز (سه شنبه) از برنامه خود برای سفر به روسیه طی چند روز آینده و دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خبر داد.
طبق گزارش خبرگزاری تاس ، اردوغان پس از سخنرانی امروز خود در پارلمان ترکیه، تصمیمش برای سفر به روسیه را اعلام کرد.
بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز صبح امروز گفته بود در نظر دارد به مسکو سفر کرده و درباره تصمیم آمریکا برای خارج کردن نیروهای خود از سوریه با مقامات روس بحث و گفت وگو کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 9 ساعت پیش
مصباحی مقدم: پس از آیت الله شاهرودی، اداره جلسات مجمع تا زمان تعیین رئیس جدید، بر عهده آیت الله موحدی کرمانی خواهد بود/ صدر: آیت الله جنتی فقط یک جلسه مجمع را اداره کرد

مصباحی مقدم: پس از آیت الله شاهرودی، اداره جلسات مجمع تا زمان تعیین رئیس جدید، بر عهده آیت الله موحدی کرمانی خواهد بود/ صدر: آیت الله جنتی فقط یک جلسه مجمع را اداره کرد به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم گفت: مرحوم آیت الله شاهرودی از شاگردان مرحوم سید محمد باقر صدر بودند و از نظر علم واخلاق در حد مرجعیت بودند. آیت الله شاهرودی همواره با سعه صدر برخورد می کردند و هیچ گاه برخوردهای جناحی نداشتند. بنده همواره در جلسات ایشان حضور داشتم و ایشان بارها مطرح کردند که در مسائل اقتصادی از بقیه درس می آموزند با اینکه خودشان استادی برجسته بودند ،
او افزود: آیت الله شاهرودی ارتباط خوبی با دولت های مختلف و جناح ها داشتند و همواره متوازنانه رفتار می کردند و برخوردهای سیاسی ایشان هم جناحی نبود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 297 روز و 9 ساعت پیش
حمله به ساختمان وزارت خارجه لیبی کشته و زخمی برجای گذاشت

حمله به ساختمان وزارت خارجه لیبی کشته و زخمی برجای گذاشت به گزارش نامه نیوز، تارنمای الوسط نوشت، پیش از این حمله انتحاری، صدای تیراندازی از ساختمان وزارت خارجه به گوش می رسید. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 10 ساعت پیش
مهم/ واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

مهم/ واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد تا اطلاع ثانوی تعطیل شد به گزارش نامه نیوز، همدانچی، مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم تحقیقات بیان کرد:این حادثه حوالی ظهر امروز در واحد علوم تحقیقات رخ داد و در همان ابتدای امر نیرو های امدادی، آتش نشانی، اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه علت رخداد حادثه هنوز مشخص نشده است، ادامه داد: آمار مصدومان و کشته های این حادثه مطابق با آماری است که از سوی اورژانس اعلام شده است و تمامی مجروحان در همان ابتدا به نزدیکترین بیمارستان منتقل شدند.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 297 روز و 10 ساعت پیش
افشای پیشنهاد مالی به سودان در برابر قطع روابط با ایران و قطر

افشای پیشنهاد مالی به سودان در برابر قطع روابط با ایران و قطر به گزارش نامه نیوز، حزب حاکم کنگره ملی در سودان فاش کرد که سودان پیشنهادهایی از یک کشور دریافت کرده است که بر اساس آن دولت خارطوم روابطش با قطر، ترکیه و ایران را قطع کند تا به حمایت های مالی از آن( کشوری که نامش افشا نشده است) دست یابد .
محمد مصطفی الضو معاون رئیس بخش سیاسی حزب کنگره ملی با اعلام این خبر، تصریح کرد: این کشور به ما ابلاغ کرد که سودان در قبال دریافت آرد و سوخت، که به بحران کنونی این کشور پایان می دهد، باید روابطش با قطر، ترکیه، ایران و اخوان المسلمین را قطع کند.
از چهارشنبه 19 دسامبر(28 آذر) ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 11 ساعت پیش
چرا سبد حمایتی به بازنشستگان تأمین اجتماعی و کارگران پرداخت نشد؟

چرا سبد حمایتی به بازنشستگان تأمین اجتماعی و کارگران پرداخت نشد؟ به گزارش نامه نیوز، هیئت وزیران در تاریخ 27 آبان ماه به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه های کم درآمد جامعه را تصویب کرد.
بر اساس دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه های کم درآمد جامعه ، سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است برای پرداخت کمک جبرانی به میزان 200 هزار تومان به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و کارکنان شرکتی دستگاه های اجرایی که از محل منابع بودجه عمومی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 12 ساعت پیش
مخالفت نمایندگان کارگری با مزد منطقه ای/ از بی توجهی مجلس به معیشت تا طرح حذف حداقل دستمزد

مخالفت نمایندگان کارگری با مزد منطقه ای/ از بی توجهی مجلس به معیشت تا طرح حذف حداقل دستمزد به گزارش نامه نیوز، جمعی از نمایندگان مجلس طرحی را امضا کرده اند که بر اساس آن با الحاق یک تبصره به ماده 41 قانون کار پیشنهاد شده تا کارگاه های کوچک واقع در روستاها که کمتر از 10 کارگر داشته باشند دستمزدشان توافقی بوده و بیمه و دستمزد آنها براساس پولی که می دهند محاسبه شود.
این طرح که نخستین بار خبرش از یک موسسه خیریه اشتغال بیرون آمد و مشخص شد بر اساس پیشنهاد این موسسه به نمایندگان مجلس رسیده، گرچه هنوز در مجلس به سرانجام نرسیده اما با مخالفت های بسیاری از سوی فعالان کارگری مواجه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 12 ساعت پیش
احتمال حذف فردی مهم از تیم ترامپ

احتمال حذف فردی مهم از تیم ترامپ به گزارش نامه نیوز، استیو منوچین با اولین بحران جدی خود در مقام وزیر خزانه داری آمریکا دست و پنجه نرم می کند و ناتوانی وی در اطمینان دادن به سرمایه گذاران نگران از آشوب در واشنگتن، می تواند وی را قربانی خشم دونالد ترامپ از سقوط شدید ارزش سهام در بازارهای بورس آمریکا کند.
دیدار روز دوشنبه وزیر خرانه داری آمریکا با روسای نهادهای مالی و همچنین نشست یک روز پیش از آن با روسای شش بانک آمریکا نتوانست به نگرانی (سرمایه گذاران) درباره دولت آمریکا پایان دهد، آن هم در شرایطی که گزارش بلومبرگ درباره بررسی اخراج جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا از سوی ترامپ، به این نگرانی ها دامن زده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 12 ساعت پیش
کاهش چشمگیر بودجه مجلس در لایحه پیشنهادی دولت

کاهش چشمگیر بودجه مجلس در لایحه پیشنهادی دولت به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور لایحه بودجه سال 1398 را صبح امروز(سه شنبه) به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته علی لاریجانی کمیسیون های تخصصی مجلس پس از توزیع لایحه بودجه، 15 روز فرصت دارند لایحه بودجه را بررسی و گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند؛ نمایندگان نیز باید طی 10 روز نظراتشان درخصوص لایحه بودجه 98 را به کمیسیون های تخصصی ارائه دهند
بررسی لایحه بودجه تقدیمی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی حاکی از کاهش 107 میلیارد تومانی بودجه مجلس است.
بودجه مجلس براساس مصوب سال 1397 رقمی معادل 5 هزار و 432 میلیارد و 900 میلیون ریال بود که در لایحه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 297 روز و 12 ساعت پیش
انتقاد دوباره ترامپ از انتقال پول نقد به ایران پس از اجرای برجام

انتقاد دوباره ترامپ از انتقال پول نقد به ایران پس از اجرای برجام به گزارش نامه نیوز، دونالدترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری با انتقاد از حامیان برت مک گورک، نماینده پیشین آمریکا در ائتلاف جهانی موسوم به مقابله با داعش گفت که او مسئول انتقال 1.8 میلیارد دلار پول نقد به ایران بعد از توافق هسته ای بود.
ترامپ در پیام خود نوشت: جهت یادآوری آنهایی که از برت مک گورک جانبداری می کنند؛ او توسط اوباما منصوب شده بود و کسی است که مسئولیت یافت هواپیما را با 1.8 میلیارد دلار پول نقد پر کند و به عنوان بخشی از توافق وحشتناک هسته ای با ایران که به تایید باب کورکر کوچولو رسید (که اکنون مختومه است) آن را به ایران ارسال کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 14 ساعت پیش
ادعای اسرائیل در آستانه خروج آمریکا از سوریه/ آیا ایران کارخانه اسلحه سازی در سوریه و لبنان داشته است؟

ادعای اسرائیل در آستانه خروج آمریکا از سوریه/ آیا ایران کارخانه اسلحه سازی در سوریه و لبنان داشته است؟ به گزارش نامه نیوز، یکی از مقام های ارشد وزارت جنگ رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کرده ایران هیچ کارخانه ساخت موشکی در لبنان ندارد. کول باراما به یک رادیوی اسرائیلی گفته سایت هایی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل به آن اشاره کرده بود دیگر فعال نیست.
هفته گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر تعهد این رژیم برای مقابله با ایران در سوریه حتی در صورت خروج نیرو های آمریکا از این کشور تاکید کرد. ارتش اسرائیل نیز اعلام کرده در چهار سال گذشته بر جلوگیری از سنگرسازی های ایران در سوریه متمرکز بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 297 روز و 15 ساعت پیش
رئیس جمهور لایحه بودجه 98 را تقدیم مجلس کرد + متن لایحه

رئیس جمهور لایحه بودجه 98 را تقدیم مجلس کرد + متن لایحه به گزارش نامه نیوز، حسن روحانی که صبح امروز سه شنبه در جلسه علنی مجلس حضور یافته بود، پس از سخنرانی یک ساعته درباره ویژگی های لایحه بودجه 98 متن این لایحه را تقدیم رئیس مجلس کرد.
حسن روحانی و اعضای کابینه پس از تقدیم بودجه جلسه علنی مجلس را ترک کردند.
ماده واحده و جداول کلان منابع و مصارف بودجه
پیوست شماره یک : اعتبار طرح های تملک دارایی های سرمایه ای
پیوست شماره دو : درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی
پیوست شماره سه : بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت (به انضمام برنامه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 15 ساعت پیش
محمد جواد ظریف :به چه زبانی بگویم که دنبال 1400نیستم/ در محضر تعهد بدهم؟/چه کاری انجام بدهم که این نگرانی برطرف شود/آدمی هستم که بدون حساب حرف نمی زنم

محمد جواد ظریف :به چه زبانی بگویم که دنبال 1400نیستم/ در محضر تعهد بدهم؟/چه کاری انجام بدهم که این نگرانی برطرف شود/آدمی هستم که بدون حساب حرف نمی زنم بخس هایی از این مصاحبه را در ادامه می خوانید:
*یک روز می نویسند "پرواز هواپیماهای کاغذی بر فراز آسمان انتخابات " وقتی هواپیمای واقعی به کشور می آید می گویند نیاز مردم هواپیما نیست. یک روز می گفتند کدام آدم عاقلی بعد برجام در ایران سرمایه گذاری می کند؟ بعد که آمریکا تحریم ها را شروع کرد هر روز تیتر می زنند که فلان شرکت رفت. یک جور حرف بزنید یا برجام هیچ دستاورد اقتصادی نداشته پس چرا امروز می گویید شرکت ها می روند؟ یا برجام دستاورد اقتصادی داشته که باید بگویید داشته است؟ ممکن است همان روزنامه را به شکل هواپیمای کاغذی درآورده باشند چون فایده دیگری نداشته ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 16 ساعت پیش
دزد موبایل: دائما قیافه ام را گریم می کردم تا پلیس پیدایم نکند

دزد موبایل: دائما قیافه ام را گریم می کردم تا پلیس پیدایم نکند راننده تاکسی بلافاصله از خودرواش پیاده شد و مرد موتورسوار را که روی زمین افتاده بود گرفت و در حالی که مانع فرارش می شد فریاد زد این مرد دزد است، پلیس را خبر کنید.
بدین ترتیب مرد موتورسوار توسط مأموران پلیس بازداشت شد. راننده تاکسی در تحقیقات گفت: درحال رانندگی بودم و گوشی تلفن همراهم نیز روی داشبورد خودرو بود. ناگهان این مرد موتورسوار نزدیک شد و گوشی تلفن همراهم را از روی داشبورد قاپید و با سرعت فرار کرد. من هم او را تعقیب کردم و به ناچار با خودرو به موتورش زدم.
مأموران در بازرسی از جیب های متهم چند گوشی تلفن همراه سرقتی کشف کردند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 297 روز و 16 ساعت پیش
دلالان درپی خرید مسکن مهر پرند با نصف قیمت/پلیس فتا وارد ماجرا شد

دلالان درپی خرید مسکن مهر پرند با نصف قیمت/پلیس فتا وارد ماجرا شد محسن وطن خواهی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص ارسال پیامک از سوی دلالان به متقاضیان مسکن مهر شهر پرند، اظهار کرد: به طور قطع با این افراد از طریق پلیس فتا و نهادهای نطارتی برخورد خواهیم کرد.
وی با بیان این که طی اطلاعیه از متقاضیان مسکن مهر درخواست می کنیم شماره این دلالان را به ما اعلام کنند درباره چگونگی دسترسی دلالان به شماره همراه متقاضیان مسکن مهر، افزود: شماره همراه متقاضیان چند سالی است که در کارگزاری وجود دارد، ضمن این که پیمانکاران نیز جسته و گریخته برای برقراری ارتباط با متقاضیان جهت پیگیری واریزی این شماره ها را در اختیار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 16 ساعت پیش
چگونه انرژی منفی را از خانه خود بیرون کنیم؟

چگونه انرژی منفی را از خانه خود بیرون کنیم؟ همه ما گاهی اوقات عصر های تیره و تاری را از سر می گذرانیم. اما گاهی این فضای خانه است که حالت ثابتی از غم دارد و اوضاع را بدتر می کند.
وقتش است این موارد منفی را از خانه پاک کنیم. در این مقاله می خواهم تکنیک هایی به شما بیاموزم تا چنین فضاهایی را در خانه خود خنثی کنید و خود رنگ و بویی آرامش بخش به آن منتقل کنید.
کاری کنید همه چیز هوا بخورد
اولین گام برای خارج کردن انرژی منفی از خانه باز کردن تمام پنجره ها است. حتی اگر بیرون سرد هم باشد پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید هوا داخل خانه بیاید. هوای تازه همه چیز است تا وقتی جریان دارد پتو ها و بالش ها را در آن تکان دهید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 297 روز و 17 ساعت پیش
داماد آیت الله خاتمی یا برادر عروس نوبخت؟!

داماد آیت الله خاتمی یا برادر عروس نوبخت؟! وحید ایمانی فعال رسانه ای درباره اخبار انتصاب داماد آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران ، در حساب توییتر خود نوشت: ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 18 ساعت پیش
قتل عام خانوادگی توسط مرد خشمگین / قاتل خودکشی کرد

قتل عام خانوادگی توسط مرد خشمگین / قاتل خودکشی کرد بنابر منابع خبری شهر تگزاس آمریکا، باز هم متارکه و طلاق زن و شوهری حادثه ای فجیع و هولناکی آفرید به طوری که فردی به نام متوو اسپلیتگربر 37 ساله پس از به قتل رساندن همسر، مادر همسر و زخمی کردن پسر 4 ساله خود، دست به خودکشی زد. گزارش ها حاکی از آن است پیش از این حادثه شلی اسپلیتگربر با حضور خود در دادگاه پس از شکایت از اذیت و آزار همسر سابق خود به دلیل جدایی شان، مدعی شد که پیام های تهدید آمیزی از طرف متوو اسپلیتگربر مبنی بر به قتل رساندن فرزند خود دریافت کرده است؛ از این رو دادگاه پس از حق دادن شلی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 297 روز و 19 ساعت پیش
هزینه کارگران در آذرماه 37.4درصد بیشتر شد

هزینه کارگران در آذرماه 37.4درصد بیشتر شد در آذرماه سال 1397شاخص کل (بر مبنای 1395=100) برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب اعداد 151.7،151.0،155.3 را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل برای کل کشور،مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب 2.6،2.5،2.0 درصد افزایش داشته است. نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در دوازده ماه منتهی به آذر ماه سال 1397 برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی 18.0 درصد می باشد.
افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل( تورم نقطه به نقطه ) برای کل کشور 37.4 درصد می باشد، یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین 37 ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 20 ساعت پیش
بیانیه حزب الدعوه عراق درباره آیت الله شاهرودی

بیانیه حزب الدعوه عراق درباره آیت الله شاهرودی حزب الدعوه اسلامی عراق با صدور اطلاعیه به مناسبت آیت الله هاشمی شاهرودی، از آن مرحوم به عنوان آیت الله العظمی و فقید مجاهد یاد کرد که حیاتش را وفق جهاد، علم و ایفای مسوولیت های مختلف از جمله ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام نمود.
این حزب پر نفوذ عراقی، درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی را به مراجع و طلاب حوزه های علمیه در سراسر جهان، ملت های ایران و عراق و همه دوستداران و مقلدان آن مرحوم تسلیت گفته است.
حزب الدعوه عراق با اشاره به سوابق مبارزاتی مرحوم هاشمی شاهرودی خاطرنشان کرد که وی از بزرگان بحث خارج در حوزه علمیه و حامیان حرکت حزب الدعوه اسلامی عراق و مورد اعتماد آیت الله سید محمد باقر ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 297 روز و 21 ساعت پیش
اعتراف تکان دهنده دختر دانشجو ؛ مرد میلیاردر به زور مرا به خانه برد

اعتراف تکان دهنده دختر دانشجو ؛ مرد میلیاردر به زور مرا به خانه برد بنابر منابع خبری شهر مینیا پولیس آمریکا، پس از چندین بار بررسی فیلم ها، پیام ها و مدارک موجود علیه ریچارد لیو ، موسس و پایه گذار سایت J.D , او بی گناه تشخیص داده شد و حکم آزادی اش صادر گردید. این میلیاردر چینی که حدود یک هفته ایی را در شهر مینیا پولیس اقامت داشته، به جرم تجاوز به یک دانشجوی 21 ساله بازداشت شده بود؛ اما بنابر اثبات نشدن هیچ مدرک قابل توجهی، از زندان آزاد و به چین بازگشت. از طرفی دیگر وکیل این خانم این طور مدعی شده که به هیچ وجه حتی یک سوال هم پیرامون این قضیه از او پرسیده نشده است و وی قصد شکایت از لیو را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 297 روز و 21 ساعت پیش
مرد خبیث به بهانه ازدواج هرکاری دلش خواست کرد و فراری شد

مرد خبیث به بهانه ازدواج هرکاری دلش خواست کرد و فراری شد سرهنگ کرامت کریمی فرمانده انتظامی خنج بیان کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده با مضمون کلاهبرداری به پلیس آگاهی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در همه پرونده ها شاکیان مدعی بودند که فردی به بهانه ازدواج پس از جلب اعتماد، اظهار می کرد که قصد خرید ماشین لوکس و گران قیمت، راه انداختن شغل و فراهم کردن مقدمات ازدواج را دارد و مبلغی وجه نقد کم دارد که از این طریق پس از دریافت پول از محل متواری می شود.
سرهنگ کریمی ادامه داد: با کسب این اطلاعات، کارآگاهان اقدامات خود را برای شناسایی و دستگیری این فرد آغاز و پس از چند روز کار اطلاعاتی و تخصصی در نهایت وی را ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 297 روز و 22 ساعت پیش
رفتار مشکوک صرافان و دلالان در بازار ارز

رفتار مشکوک صرافان و دلالان در بازار ارز این روزها معامله ارز در بازار با کندی قابل توجهی روبر شده است. بسیاری از صرافان در ساعات میانی روز نیز با استناد به اینکه قیمت معلوم نیست از فروش ارز خودداری می کنند و در عین حال تنها تن به خرید می دهند. این در حالی است که در روزهای گذشته برخی صرافان با تغییر ناگهانی جهت تنها در قامت فروشنده ظاهر شده و دست از خرید می کشیدند. این جابجایی نقش ها سردرگمی مراجعان به بازار را در پی داشته است.
در چنین شرایطی به دلیل محدودیت در خرید و فروش آزاد ارز، بخش عمده ای از تقاضا به بازار سکه هدایت شده است به این ترتیب تقاضا برای خرید سکه در حال حاضر رو به افزایش است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 22 ساعت پیش
2 دلیل ویژه کی روش برای استفاده از فرمول وینفرد شفری درباره وریا!

2 دلیل ویژه کی روش برای استفاده از فرمول وینفرد شفری درباره وریا! در روزی که علیرضا جهانبخش از روی سکوها بازی تیم ملی ایران را نگاه می کرد و هنوز شرایط سلامتی اش مشخص نیست، کارلوس کی روش از وریا غفوری جای او در زمین استفاده کرد. وریا غفوری فصل قبل در هفته های پایانی در پست وینگر راست بازی کرد و کی روش به دلیل آنچه تغییر پست او خوانده بود این بازیکن را از لیست مسافران جام جهانی خط زد.
اتفاقاتی که انتقادات بسیاری به همراه داشت اما گزینه اصلی کیروش برای آن پست علیرضا جهانبخش بود. این بارهم وریا برای دفاع راست دعوت کرده بود اما آسیب دیدگی ستاره لستر شاید وریا را فیکس این پست در جام ملتها کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 297 روز و 23 ساعت پیش
عضو کارگزاران: روحانی بدون حمایت اصلاح طلبان پیروز انتخابات نبود

عضو کارگزاران: روحانی بدون حمایت اصلاح طلبان پیروز انتخابات نبود یدالله طاهرنژاد، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، ، با اشاره به اظهارات اخیر محمود واعظی مبنی بر "اینکه ما در سال 96 با گروهی نشسته باشیم و با هم چیزی را به عنوان ائتلاف امضا کرده باشیم خیر، نه در سال 92 این کار را کرده ایم و نه در سال 96" گفت: اظهارات آقای واعظی نه مورد قبول حامیان دولت و نه مخالفان او قرار گرفت.
وی با بیان اینکه به برکت گسترش شبکه اجتماعی اطلاعات مردم به قدری بالا رفته که می توانند به راحتی مطالب جدی را از طنز تشخیص دهند، تصریح کرد: من تعجب می کنم آقای واعظی چطور بدون توجه به عواقب یک اظهارنظر چنین مطالب خلاف واقعی را بیان می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 0 ساعت پیش
قبل از خواب این سوره ها را بخوانید

قبل از خواب این سوره ها را بخوانید در عصر کنونی و با وجود مشکلات بسیاری در زندگی که بسیاری از آن ها ناشی از زندگی صنعتی است، بسیاری از افراد شب ها نمی توانند به راحتی و با آرامش به خواب بروند و از این جهت، صبح ها به هنگام برخاستن از خواب، احساس خستگی مداوم دارند.
در این شرایط سوره هایی در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته که مسلمان ها با خواندن آن ها در هنگام خواب می توانند آرامش بیشتری به دست آورند. در هر حال شما هر کار مستحبی را قبل از خواب انجام دهید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود.
از صلوات غافل نباشید که حلّال مشکلات است؛ دعای فرج را زمزمه کنید و در نهایت در رختخواب کارهای روزتان را مرور نمایید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 298 روز و 0 ساعت پیش
آیت الله هاشمی شاهرودی به لقاءالله پیوست/پیکر ایشان در حرم حضرت معصومه (س) خاکسپاری می شود

آیت الله هاشمی شاهرودی به لقاءالله پیوست/پیکر ایشان در حرم حضرت معصومه (س) خاکسپاری می شود علیرغم تلاش پزشکان آیت الله هاشمی شاهرودی ساعت 22 و 3 دقیقه امشب به لقاء الله پیوست.
قرار است پیکر ایشان در حرم حضرت معصومه (س) خاکسپاری شود. جزئیات مراسم تشییع متعاقبا اعلام می گردد.
بیت آن مرحوم اطلاعیه ای را در این زمینه صادر کرد که به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
روح ملکوتی عالم ربانی، مجاهد و مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمود هاشمی شاهرودی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از طی یک دوره بیماری، به لقاءالله پیوست.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 298 روز و 2 ساعت پیش
انتقاد آیت الله علوی گرگانی از بروز بدحجابی در قم/ مسئولان قم را از بدحجابی نجات دهند

انتقاد آیت الله علوی گرگانی از بروز بدحجابی در قم/ مسئولان قم را از بدحجابی نجات دهند به گزارش نامه نیوز وی عصر دوشنبه در دیدار اعضای ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: قم حرم اهل بیت(ع) است و مسئولان باید برای حفظ حجاب و عفاف در این خطه مقدس تلاش کنند تا خیابان های شهر جولانگاه افراد بدحجاب نباشد.
آیت الله علوی گرگانی در ادامه افزود: امام خمینی(ره) می فرمودند که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این مملکت آسیب نرسد، بنابراین اگر در شهر مقدس قم بی بند و باری رواج پیدا کند، ما پشتیبان ولایت فقیه نبوده ایم و به طور قطع آسیب خواهیم دید.
وی خاطرنشان کرد: همه ما مدیون انقلاب و کسانی هستیم که در راه پیروزی و حفظ نظام اسلامی خون داده اند و ما از ثمره تلاش و ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 298 روز و 3 ساعت پیش
پاسخ مصباحی مقدم درباره گمانه زنی درباره ریاست بعدی مجمع تشخیص/تصمیم گیری درباره این موضوع بر عهده رهبری است

پاسخ مصباحی مقدم درباره گمانه زنی درباره ریاست بعدی مجمع تشخیص/تصمیم گیری درباره این موضوع بر عهده رهبری است به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آینده جایگاه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به وضعیت جسمی آیت الله هاشمی شاهرودی می گوید: نکته اساسی این است که آقای دکتر داوودی، مسئول دفتر ایشان یادآور شده اند هرچند حال جسمی ایشان وخیم است، اما با شب گذشته تغییری نکرده است. ما از خداوند درخواست شفای عاجل برای ایشان داریم تا بتوانند سلامت شان را بازیابند و به ریاست مجمع بازگردند، اما اگر خدای نخواسته اتفاقی برای ایشان پیش بیاید، رهبر معظم انقلاب هستند که درباره این موضوع تصمیم گیری خواهند کرد و آینده وضعیت مجمع در اختیار شخص دیگری نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 6 ساعت پیش
رییس سازمان خصوصی سازی خطاب به مجلسی ها: قبل از این شاهد تاراج بیت المال بودیم

رییس سازمان خصوصی سازی خطاب به مجلسی ها: قبل از این شاهد تاراج بیت المال بودیم به گزارش نامه نیوز، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی درباره واگذاری هایی که در زمان او در سازمان خصوصی سازی انجام شده است، اظهار کرد: در مجموع طی هفت سالی که در سازمان خصوصی سازی هستم از هیچ یک از واگذاری هایی که به بخش خصوصی واقعی انجام شده، پشیمان نیستم و فکر می کنم که همه واگذاری ها قانونمند، سالم و شفاف انجام شده است. در دو - سه مورد از واگذاری ها از جمله صنایع هوایی در زمانی که رئیس سازمان نبودم با شکست روبرو شد. البته اگر من هم در آن زمان رئیس سازمان بودم باز هم به همان طریق واگذاری ها را انجام می دادم.
شرکت های مورد انتقاد جزو واگذاری های موفق بوده اند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 8 ساعت پیش
گزارش پزشکیان درباره پرونده نماینده سراوان در جلسه هیات رییسه مجلس

گزارش پزشکیان درباره پرونده نماینده سراوان در جلسه هیات رییسه مجلس به گزارش نامه نیوز، بهروز نعمتی با اشاره به جلسه امروز هیات رئیسه مجلس گفت: این موضوع در جلسه امروز هیات رئیسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای پزشکیان به عنوان نایب رئیس مجلس و رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گزارشی از بررسی این پرونده در هیات نظارت را در جلسه مطرح کردند.
وی اضافه کرد: نهایتاً با توجه به اینکه این موضوع از اختیارات هیات نظارت بر نمایندگان است مقرر شد این هیات پرونده را تا حصول نتیجه بررسی و دنبال کند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 8 ساعت پیش
مرغ نزدیک 14 هزار تومان می پرد!

مرغ نزدیک 14 هزار تومان می پرد! به گزارش نامه نیوز، مهدی یوسف خانی، گفت: امروز مرغ در کشتارگاه با قیمت 12 هزار و 700 تومان به عمده فروشی ها عرضه شده است.
وی با بیان اینکه قیمت های اعلام شده به واحدهای صنفی استعلامی است گفت: قیمت مرغ در مراکز عمده فروشی برای عرضه به واحدهای صنفی 12 هزار و 900 تومان تعیین شده است. مرغ زنده از وزن 2 تا 3 کیلوگرم امروز 8700 تا 8600 قیمت گذاری شده است.امروز قیمت مرغ شمال در میدان بهمن 12400 و در مراکز خرده فروشی 13400 عرضه می شود.
یوسفخانی با بیان اینکه این قیمت ها با احتساب 10 درصد سود به مصرف کننده عرضه خواهد شد، گفت: قیمت سینه مرغ با کتف 22000 تومان ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 8 ساعت پیش
چرا سکه گران شد؟

چرا سکه گران شد؟ به گزارش نامه نیوز، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: امروز قیمت ها در قیاس با دیروز کمی افزایش یافته است. به همین دلیل هم سکه بهار آزادی به 3 میلیون و 470 هزار تومان رسیده است.
وی در خصوص چرایی افزایش قیمت طلا و سکه در روز جاری افزود: علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در بازار، افزایش قیمت جهانی طلاست. چراکه هر اونس طلا نسبت به دیروز 8 دلار افزایش یافته است.
کشتی آرای خرید و فروش طلا و سکه در بازار را عادی توصیف کرد و گفت: قیمت ارز تاثیری در افزایش قیمت سکه و طلا نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 12 ساعت پیش
قیمت سکه بالا رفت/ طلا باز هم گران شد

قیمت سکه بالا رفت/ طلا باز هم گران شد به گزارش نامه نیوز، امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به دیروز افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت 3 میلیون و 470 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 3 میلیون و 280 هزار تومان معامله می شود.
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و 755 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 60 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 635 هزار تومان فروخته می شود.
هر گرم طلای 18عیار هم 310 هزار تومان ارزش گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1264 دلار معامله می شود. که 8 دلار افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 12 ساعت پیش
استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در روز چهارشنبه/ 21 نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی موافق استیضاح حجتی

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در روز چهارشنبه/ 21 نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی موافق استیضاح حجتی به گزارش نامه نیوز، جلال محمودزاده نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این استیضاح با 44 امضاء تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده و قرار است روز چهارشنبه در جلسه علنی مجلس مطرح شود.
وی با اشاره به محورهای اصلی استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی افزود: قیمت پایین خرید نرخ تضمینی محصولات کشاورزی مانند گندم و سایر محصولات و همچنین جلوگیری از صادرات محصولات مازاد بخش کشاورزی مانند سیب زمینی و گوجه فرنگی که این وزارتخانه مانع صادرات آنها شده است بخشی از محورهای استیضاح حجتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 12 ساعت پیش
مهم/ واکنش تند امیر سیاری به ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس

مهم/ واکنش تند امیر سیاری به ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس به گزارش نامه نیوز، امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه مراسم تقدیر از پژوهشگران دانشگاه دافوس در پاسخ به سوال ایسنا در مورد واکنش ارتش به ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج فارس اظهار کرد: پاسخ نیروهای مسلح به این است که ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم. این ناو ده ماه در خلیج فارس نبوده و اکنون به این منطقه آمده است اما مشابه این ناو در منطقه بوده است.
وی در ادامه افزود: ما به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم این ناو به آب های سرزمینی ما در خلیج فارس نزدیک شود. ما در خلیج فارس بر اساس قوانین دریایی، آب های سرزمینی داریم و خارج از آب های سرزمینی ما ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 12 ساعت پیش
مهم؛ رئیس بیمارستان خاتم الانبیا خبر فوت را تکدیب کرد/ حال آیت الله هاشمی شاهرودی مثل روز گذشته است

مهم؛ رئیس بیمارستان خاتم الانبیا خبر فوت را تکدیب کرد/ حال آیت الله هاشمی شاهرودی مثل روز گذشته است به گزارش نامه نیوز، هادی کاظمی رئیس بیمارستان خاتم الانبیا در گفت و گو با خبرنگاران حاضر در بیمارستان در ارتباط با آخرین اخبار از سلامت آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: اتفاق جدیدی نیافتاده است و حال ایشان همانند چند روز گذشته است.
وی در واکنش به اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها و فضای مجازی گفت: ایشان در قید حیات و زیر دستگاه هستند.
کاظمی تصریح کرد: من همین الان از ای سی یو آمده ام. حالشان مثل دیروز است که زیر دستگاه مراقبتی بودند امروزم هم همین طور است.
وی تاکید کرد: من خبر فوت ایشان را تکذیب می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 14 ساعت پیش
متهم به پولشویی و اختلاس در دادگاه: به صنعت هواپیمایی و سیستم بانکی خدمت کردم

متهم به پولشویی و اختلاس در دادگاه: به صنعت هواپیمایی و سیستم بانکی خدمت کردم به گزارش نامه نیوز، نخستین جلسه محاکمه علی اکبر عمارت ساز رئیس سابق یکی از شعب بانک تجارت کرمان، تا لحظاتی دیگر در شعبه 4 دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی آغاز می شود.
متهم که در حال حاضر در دادگاه حضور یافته است، پیش از شروع جلسه، به خبرنگاران گفت: 5 سال بازداشت موقت بودم و در ششمین سال برای اولین بار به دادگاه آمدم.
وی مدعی است که فعالیت های او خدمت به صنعت هواپیمایی و بانکی کشور بوده است.
اتهامات عمارت ساز، عبارت است از: پولشویی، اختلاس توأم با جعل، معاونت در اختلاس و جعل، استفاده از سند مجعول، تصرف غیرقانونی در اموال توقیف شده، اخذ رشوه، تحصیل مال نامشروع ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 14 ساعت پیش
حزب الله با انتشار بیانیه ای به شایعات پایان داد

حزب الله با انتشار بیانیه ای به شایعات پایان داد به گزارش نامه نیوز، بخش ارتباطات رسانه ای حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آنچه که برخی از رسانه ها به نقل از منابع وابسته به حزب الله یا منابع نزدیک به آن درخصوص روند تشکیل کابینه، مسائل دولتی و همچنین مسأله واگذاری کرسی وزارتی به گروه "اللقاء التشاوری" (شش نماینده وابسته به حزب الله لبنان) منتشر کرده اند، صحت ندارد و حزب الله لبنان هیچ بیانیه ای در این خصوص صادر نکرده است.
بنا بر گزارش المنار، در این بیانیه همچنین آمده است: برای هزارمین بار تاکید می کنیم منابعی در حزب الله یا منابع نزدیک به آن وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 15 ساعت پیش
ترامپ: اردوغان به من قول داد

ترامپ: اردوغان به من قول داد به گزارش نامه نیوز، ترامپ افزود:ضمنا وی فردی است که می تواند این کار را انجام دهد، ترکیه در همسایگی سوریه قرار دارد، نیروهایمان در حال بازگشت به خانه هستند.
شبکه خبری سی ان ان نیز دراین باره گزارش داد: ترامپ روز 14دسامبر (23 آذر)درتماس تلفنی بااردوغان درباره سوریه به وی گفته بودکه' تمامش مال شما، ما کار خود را(درسوریه) انجام داده ایم.'
ترامپ روز چهارشنبه گذشته خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را اعلام کرد که این تصمیم واکنش های داخلی و بین المللی زیادی داشت.
جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا یک روز پس از اعلام این مطلب از سوی رئیس جمهوری آمریکا استعفا داد و امانوئل مکرون رئیس جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 15 ساعت پیش
خبر فوری/ "آیت الله هاشمی شاهرودی" رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به لقاءالله پیوست

خبر فوری/ "آیت الله هاشمی شاهرودی" رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به لقاءالله پیوست به گزارش نامه نیوز، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دقایقی پیش دار فانی را وداع گفت و به لقاءالله پیوست.
وی به دلیل تشدید بیماری در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود.
آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، متولد 1327 در شهر نجف اشرف و از شاگردان برجسته شهید آیت الله سید محمدباقر صدر بود.
پدر ایشان آیت الله سیدعلی حسینی شاهرودی از اساتید حوزه علمیه نجف محسوب می شد. آیت الله شاهرودی در نجف از محضر امام خمینی(ره) و آیت الله خویی نیز بهره مند شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 15 ساعت پیش
لیزر موهای زائد ممنوع!

لیزر موهای زائد ممنوع! به گزارش نامه نیوز، یک متخصص پوست در پاسخ به برخی شائبه ها درباره عوارض ناشی از لیزر موهای زائد نظیر ناباروری و یا تاثیر در غدد لنفاوی بدن، تاکید کرد: لیزر موهای زائد، عوارض طولانی مدت شناخته شده ای ندارد.
دکتر بنفشه تمیزی فر گفت: لیزر مو برای از بین بردن ریشه تمام موها در بدن استفاده می شود. در لیزر مو، نوع دستگاهی که با آن لیزر انجام می شود، بسیار مهم و موثر است و در حال حاضر موثرترین و پرکاربردترین لیزرها "الکساندرایت" با طول موج 750 نانومتر و "دایود" با طول موج 810 هستند.
چه کسانی می توانند کاندید لیزر مو باشند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 16 ساعت پیش
احمدی نژادی ها باز می گردند؟

احمدی نژادی ها باز می گردند؟ سخت شدن معیشت و روند رو به رشد آسیب های اجتماعی وقتی با اخباری از رانت خواری ها و مفاسد اقتصادی توأم می شود به غیر از اینکه نارضایتی های عمومی را به همراه دارد، زمینه پذیرش رفتارهای عوامگرایانه را نیز در جامعه فراهم می کند که این زنگ خطری برای دولت و حامیان اصلاح طلب آن خواهد بود.
متأسفانه در ماه های اخیر علاوه بر تأثیر تحریم ها و برخی سوء مدیریت های داخلی که به عدم تحقق وعده های رئیس جمهوری منجر شد، مردم با بمبارانی از اخبار مربوط به افزایش قیمت ها و تأثیر مخرب جولان دلالان و مفسدان اقتصادی بر معیشت خود روبه رو شدند و پاسخگویی و اطلاع رسانی مناسبی هم از سوی مجموعه حاکمیت نسبت به چرایی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 17 ساعت پیش
خبر ناراحت کننده در مورد آیت الله شاهرودی

خبر ناراحت کننده در مورد آیت الله شاهرودی به گزارش نامه نیوز نقل از ایسنا، به گفته این منبع آگاه، حال آیت الله هاشمی شاهرودی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام مساعد نیست.
وی خاطرنشان کرد که آیت الله شاهرودی در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه به سر می برد.
با شدت گرفتن بیماری آیت الله هاشمی شاهرودی، جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام در ماه های گذشته بدون حضور او برگزار شده است. آیت الله شاهرودی آخرین بار در 16 تیر 97 به عنوان رئیس، اداره جلسه مجمع را به عهده گرفت و از آن روز به بعد دیگر در جلسات مجمع شرکت نکرده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 298 روز و 17 ساعت پیش
آیا ترامپ برای جنگ با ایران برنامه ریزی کرده است؟

آیا ترامپ برای جنگ با ایران برنامه ریزی کرده است؟ گروه بین الملل نامه نیوز: وجود اتاق فکرها متعددی که با ساختار قدرت در امریکا در ارتباط هستند این موضوع را متبادر می کند که بازیگری چون ایالات متحده با قدرت اول نظامی و اقتصادی نمی تواند فاقد استراتژی لازم برای حضور در خاورمیانه باشد. احتمالا وقتی تصمیم بر نبودن در سوریه است، این خود یک استراتژی است. تصمیم یکباره ترامپ برای خروج از سوریه یکی دیگر از تصمیات آنی او بود که شگفتی تحلیلگران را دوباره برانگیخت. در حالی که سوریه تلاش میکند وضعیت جدیدی برای ثبات تجربه میکند و بازیگران متعدد این صحنه در حال برنامه ریزی برای ثبیت نقش خود هستند امریکا تصمیم به خروج از آن می کند و متغیرهای جدیدی در این ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 17 ساعت پیش
19 زن در تهران بی سر و صدا جان باختند / قاتل آن ها را حتما می شناسید!

19 زن در تهران بی سر و صدا جان باختند / قاتل آن ها را حتما می شناسید! پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در 8 ماه نخست امسال، 68 مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده اند.
این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد فوت ناشی از گاز مونوکسیدکربن 62 نفر اعلام شده بود، 9 درصد افزایش یافته است.ه، همچنین از تعداد فوتی های هشت ماهه سال جاری 49 نفر مرد و 19 نفر زن بوده اند.
گاز CO گازی است سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آن را قاتل The Murderer خاموش می نامند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 17 ساعت پیش
5 خاصیت ویتامین A که درباره آن نمی دانید

5 خاصیت ویتامین A که درباره آن نمی دانید این ویتامین برای قوه ی بینایی، سیستم ایمنی، سلامت اندام های داخلی و کمک به رشد کودکان، نقش قابل توجهی دارد.
ترکیبات ویتامین A در هر دو گروه غذایی گیاهی و حیوانی، به دو شکل کلی وجود دارد: ویتامین پیش ساخته شده و پروویتامین. ویتامین A پیش ساخته شده، به عنوان ویتامین فعال شناخته شده است و بدن می تواند آن را به همان صورتی که هست، مصرف کند. این نوع ویتامین در گوشت قرمز، مرغ، ماهی و لبنیات یافت می شود.
پروویتامین A، ویتامین های غیرفعال در موادغذایی گیاهی است که در بدن تبدیل به ویتامین فعال می شوند. به عنوان مثال بتاکاروتن در روده ی کوچک، به رتینول تبدیل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 17 ساعت پیش
هشدار، بیماران دیابتی با دیدن این علائم به پزشک مراجعه کنید

هشدار، بیماران دیابتی با دیدن این علائم به پزشک مراجعه کنید دیابت موجب سخت شدن رگ ها می شود که به نام آترواسکلروز خوانده می شود. این اتفاق وقتی رخ می دهد که میزان کلسترول خون بسیار زیاد شود.
شما حتما چیزهایی راجع به HDL و LDL شنیده اید.
LDL که به نام کلسترول بد معروف است، کلسترول را از طریق گردش خون به محل های مورد نیاز می برد.
HDL که به نام کلسترول خوب معروف است، کلسترولی که استفاده نمی شود را به کبد حمل می کند.
مقدار زیاد کلسترول باعث ایجاد پلاک هایی در عروق خونی می شود. این پلاک ها باعث می شوند که عروق خونی نازک تر از حد معمول شوند و انعطاف پذیری شان کم گردد. در نتیجه خطر لخته خونی، حمله قلبی و سکته مغزی زیاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
خودسوزی دختر اهوازی جلوی چشم مردم + جزییات

خودسوزی دختر اهوازی جلوی چشم مردم + جزییات رضا رفیعی اظهار کرد: ساعت 19/37 شامگاه ، شنبه 1 دی ماه، گزارش خود سوزی یک زن 36 ساله در کوی سعدی اهواز اطلاع داده شد.
وی خاطرنشان کرد: مصدوم به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
میلی به خوردن صبحانه ندارید؟ این مطلب به شما کمک می کند

میلی به خوردن صبحانه ندارید؟ این مطلب به شما کمک می کند ممکن است در برخی موارد، صبحانه نخوردن به دلیل بی میلی و حالت تهوع هنگام صبح باشد و این مسأله ناشی از دلایل متعددی است:
خستگی بیش از حد و مشکلات خواب: بی خوابی و کمبود خواب در طول مدت شبانه روز، چرخه ی خواب و بیداری را مختل می کند و تغییرات ناشی از آن می تواند بی اشتهایی به صبحانه یا حتی احساس حالت تهوع را به همراه داشته باشد.
گرسنگی طولانی مدت یا قند خون پایین: اگر آخر وعده ی غذایی تان شام باشد، ممکن است زمان صرف صبحانه حدود دوازده ساعت یا بیشتر از آخرین غذایی که خورده اید گذشته باشد. سطح پایین گلوکز در خون یا به عبارتی افت قند خون می تواند باعث احساس سرگیجه، ضعف و یا تهوع شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
زن جوان هنگام زایمان خودش را حلق آویز کرد

زن جوان هنگام زایمان خودش را حلق آویز کرد این زن در حالی که بند ناف کودک هنوز به بدنش متصل بود دست به خودکشی زد. افسران پس از تماس اضطراری همسر این زن خود را به محل حادثه رسانده و نوزاد را از میان لباس های مادر مرده اش پیدا کرده اند. بنا بر گزارش های پلیس نوزاد بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت نظر پزشکان قرار گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
کثیف ترین مادر جهان را بشناسید / او 2 نوزادش را داخل سطل آشغال انداخت!

کثیف ترین مادر جهان را بشناسید / او 2 نوزادش را داخل سطل آشغال انداخت! یک آرایشگر، به نام آلیسا دی والت ، سی ساله، به دو مورد قتل و بی حرمتی به اجساد متهم شده است. پلیس گزارش کرده است که مجرم در بیمارستان به خاطر خونریزی شدید بستری شده بود. پلیس اظهار داشت که آلیسا دی والت به دلیل سقط جنین در بیمارستان تحت درمان بود، اما او در بازجویی ها اعتراف کرد که مدتی قبل در خانه ای ساحلی در میرتل فرزند پسرش را به دنیا آورده بود. آلیسا دی والت گفته نوزاد زنده به دنیا آمد و چندین بار نفس کشید اما خودش نیاز به مراقب و درمان بیشتری داشت و نمی توانست شخصاً نوزاد را نجات دهد. دی والت یکبار دیگر نیز یک نوزاد را کشته بود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 298 روز و 18 ساعت پیش
وقتی ادرار این رنگی است نوشیدن آب خطرناک است

وقتی ادرار این رنگی است نوشیدن آب خطرناک است آب می تواند از پرخوری ما جلوگیری کند و همچنین در سوزاندن کالری های اضافی بدن کمک می کند. اما زمان هایی هستند که شما باید این ذهنیت که آب می تواند از پرخوری ما جلوگیری کند را کنار بگذارید.
همانگونه که میدانید و پیش از این بارها گفته ایم آب یکی از بهترین نوشیدنی ها از زمانهای دیرینه تا به هم اکنون می باشد و درسلامتی شما موثر بوده و می باشد علاوه بر این آب در سیستم گوارش بدن حائز اهمیت بسزایی می باشد و به کار آن کمک می کند و احساس تشنگی را از بین می برد.
اما نوشیدن آب در هنگام میل وعده های غذایتان توصیه نمی شود و به شدت خطرناک می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 19 ساعت پیش
نوبت دوم سود سهام عدالت کی توزیع می شود؟

نوبت دوم سود سهام عدالت کی توزیع می شود؟ داوود خانی معاون سازمان خصوصی سازی از تلاش برای واریز نوبت دوم سود نقدی مجامع شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: امروز جلسه ای درخصوص سهام عدالت در سازمان خصوصی سازی برگزار خواهد شد که در صورت امکان بازگشایی سامانه سهام عدالت برای دریافت کدهای شبا می توان از زمان و میزان دقیق توزیع سهام سود سهام عدالت در بهمن ماه امسال بیان کرد.
ارزش روز سبد سهام شرکت های بورسی و غیر بورسی سهام عدالت در حالی با افت معنی داری به 99 هزار و 419 میلیارد و 900 میلیون تومان رسیده که تا کنون سود نقدی مجامع دوره مالی 96 برای حدود 5 میلیون و 400 هزار نفر از مالکان این دارایی مالی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 19 ساعت پیش
گرد و خاک تاتنهام در گودیسون پارک

گرد و خاک تاتنهام در گودیسون پارک در آخرین دیدار هفته هجدهم لیگ برتر جزیره، اورتون در ورزشگاه گودیسون پارک از تاتنهام پذیرایی کرد که میهمان با درخشش مهاجم اهل کره جنوبی خود به پیروزی 6 بر 2 رسید.
سون هیونگ مین در این دیدار 2 گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد تا همچنان یکی از بهترین لژیونرهای فوتبال آسیا باشد.
هری کین 2 بار و دله علی و اریکسن دیگر گلزنان تاتنهام در این دیدار بودند تا این تیم با 42 امتیاز در رتبه سوم باقی بماند.
هم اکنون لیورپول با 48 امتیاز در صدر جدول رده بندی لیگ برتر جزیره قرار دارد و منچسترستی با 44 امتیاز، دوم است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 298 روز و 20 ساعت پیش
خانم هایی که میگرن دارند، این خبر خوب را بخوانند

خانم هایی که میگرن دارند، این خبر خوب را بخوانند این اختلال برای نخستین بار توسط یونانیان همی کرانیون - همی به معنای نیم و کرانیون به معنای جمجمه- نام گذاری شد چرا که یونانیان برای توصیف سردرد های ضربان دار و مزمن، اینگونه ابراز می کردند که نیمی از سر، به شدت درد می گیرد. مدتی بعد این واژه کیلومتر ها آن طرف تر در فرانسه دستخوش تغییر گردید و واژه میگرن به عنوان توصیف کننده این اختلال غیرطبیعی برگزیده شد.
اگر شما هم با این درد آشنایی دارید احتمالا این اختلال را به عنوان یکی از رنج آورترین اختلال های درمان ناپذیر می شناسید، اما اخیرا در موسسه Gustave Roussy فرانسه تحقیقاتی صورت گرفته است که می تواند نظر شما را راجع به میگرن تغییر دهد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 298 روز و 20 ساعت پیش
کاهش 112هزار تومانی ارزش هر گرم طلا در پاییز

کاهش 112هزار تومانی ارزش هر گرم طلا در پاییز در دومین روز زمستان، قیمت هر گرم طلا با 112هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای مهر ماه به 306هزار و 800تومان رسیده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 21 ساعت پیش
نرخ تازه 5 خودروی پرفروش اعلام شد؛ رونمایی از پژو207 با نرخ70 میلیونی

نرخ تازه 5 خودروی پرفروش اعلام شد؛ رونمایی از پژو207 با نرخ70 میلیونی گروه صنعتی ایران خودرو در لیست جدید قیمت های دی ماه 97 قیمت جدید 5 خودروی خود شامل هایما اس5، پژو207 دستی، پژو پارس اتوماتیک، دانگ فنگ اچ30 کراس و دنا پلاس را اعلام کرد.
بر اساس این لیست، قیمت پژو پارس LX اتوماتیک سال با ترمز ضدقفل و کیسه هوای راننده و سرنشین و ایموبیلایزر و یورو4 به مبلغ 76 میلیون و 700 هزار تومان، H30 Cross دنده اتوماتیک با تریم تیره و با کیسه های هوای راننده و سرنشین و جانبی و استاندارد آلایندگی یورو 4 و یورو 5 به مبلغ 75 میلیون تومان، دنا + (پلاس) با کیسه های هوای راننده و سرنشین و یورو4 و دنا + (پلاس) با کیسه های هوای راننده و سرنشین با تریم دورنگ و یورو4 به مبلغ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 21 ساعت پیش
افشاگری لوموند از زندگی پنهانی مکرون

افشاگری لوموند از زندگی پنهانی مکرون روزنامه فرانسوی لو موند در مقاله ای به بررسی رفتار و واکنش امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، از زمان شکل گیری جنبش اعتراضی ضدسرمایه داری در این کشور پرداخت.
به نوشته لو موند، از زمانی که اعتراضات به سیاست های اقتصادی فرانسه این کشور را وارد بحران کرد، مکرون که هر روز آماج انتقادها، توهین ها، هجمه ها و تهدید های منتقدان خود قرار گرفته بود زندگی خود را به طور کامل وارد یک مرحله پنهانی کرد چرا که خروج او از اقامتگاه ریاست جمهوری و حضور در انظار عمومی غالبا با دردسر همراه می شد. از زمانی که معترضان به سیاست های اقتصادی دولت مکرون، خیابان ها را صحنه نمایش نارضایتی و خشم خود تبدیل کردند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 23 ساعت پیش
چرایی گرانی مرغ از زبان مرغداران/ قیمت مصوب 9800 تومان را قبول نداریم

چرایی گرانی مرغ از زبان مرغداران/ قیمت مصوب 9800 تومان را قبول نداریم حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با اقتصادآنلاین با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت مرغ منطقی است، اظهار کرد: آنالیز هزینه تمام شده تولید ما را به قیمتی می رساند که اکنون مرغ در بازار عرضه می شود.
وی ادامه داد: در کمتر از یک ماه قیمت هر قطعه جوجه یکروز از 1200 به 3100 تومان رسیده است.
اسدالله نژاد همچنین افزایش قیمت نهاده های دامی را 70 درصد عنوان کرد.
وی در پاسخ یه این پرسش که با وجود تامین خوراک دام با ارز دولتی 4200 تومان چرا باید شاهد این میزان از افزایش قیمت در خوراک دام باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 23 ساعت پیش
دردسر جدید برای مورینیو با نقش آفرینی یک خانم ناشناس!

دردسر جدید برای مورینیو با نقش آفرینی یک خانم ناشناس! بنا بر ادعای این نشریه، آشنایی 2 نفر به زمان مربیگری مورینیو در رئال مادرید برمی گردد و آن ها طی این سال ها در بسیاری از نقاط دنیا در تعطیلات با یکدیگر ملاقات داشته اند. مورینیو تلاش زیادی کرد تا با راه حل های قانونی مانع انتشار این گزارش از سوی نشریه سان شود اما در نهایت این اتفاق رخ نداد. البته خانم رابینسون هم در پاسخ به سوال خبرنگار نشریه سان در مورد رابطه پنهانی با مورینیو مدعی شده نمی داند این خبرنگار در مورد چه چیزی صحبت می کند و همه چیز را تکذیب کرده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 299 روز و 0 ساعت پیش
ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد

ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد خودروسازان که ابتدا برنامه های فروش خود را متوقف کرده بودند، بعد از گذشت مدتی تصمیم به ثبت نام اینترنتی چند ده هزارتایی محصولات خود آن هم بدون اعلام قیمت نهایی و تنها با دریافت مقداری وجه به عنوان پیش پرداخت گرفتند. مورد عجیب دیگر این ثبت نام ها که با استقبال نسبتا خوبی نیز مواجه گردید، تاریخ تحویل بلند مدت آن ها بود که حتی تابستان 98 را نیز می شد در لیست های منتشر شده از سوی خودروسازان مشاهده کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 0 ساعت پیش
قیمت روز انواع لپ تاپ با برند ایسوس +جدول

قیمت روز انواع لپ تاپ با برند ایسوس +جدول آنچه در زیر می آید قیمت روز انواع لپ تاپ های جدید ایسوس در سطح بازار تهران است؛ ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 0 ساعت پیش
نیویورک تایمز: پوتین و ایران خوشحالند؛ نتانیاهو نگران

نیویورک تایمز: پوتین و ایران خوشحالند؛ نتانیاهو نگران نیویورک تایمز دربارۀ تصمیم ناگهانی ترامپ برای خروج ناگهانی از سوریه نوشته است:
هیچ کسی خواستار این نیست تا سربازان آمریکایی بیشتر از آن چیزی که لازم است در مناطق جنگی حضور داشته باشند.اما هیچ نشانه ای وجود ندارد که رئیس جمهور ترامپ درباره عواقب خروج عجولانه از سوریه فکر کرده باشد. عواقبی مانند اجازه دادن به نیروهای داعش برای بازسازی گروه و ایجاد یک بحران دیگر که می تواند آمریکا را دوباره به منطقه بکشاند.
خروج آمریکا همچنین می تواند هدیه ای برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تلقی شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 299 روز و 1 ساعت پیش
افزایش یک قطارسریع السیر از ایستگاه کرج - تهران

افزایش یک قطارسریع السیر از ایستگاه کرج - تهران به گزارش نامه نیوز، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه قبلا قطار سریع السیر از ایستگاه گلشهر به سمت تهران (صادقیه) اعزام می شدند، گفت: با توجه به حجم بالای مسافر که در ایستگاه گلشهر وجود دارد، مسافران در ایستگاه کرج در ساعات شلوغی صبحگاهی برای سوار شدن به قطارهای سریع السیر با مشکل روبرو بودند.
وی ادامه داد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با رویکرد تغییر و بهینه سازی ساعات شلوغی براساس الگوی تقاضای سفر، همزمان با بازگشایی مدارس و افزایش سفر دو اعزام قطار فوق العاده سریع السیر از ایستگاه کرج به سمت تهران (صادقیه) را در برنامه قراداد که باتوجه به افزایش رضایت مسافران درخصوص اعزام قطارهای ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 2 ساعت پیش
نشست فوق العاده اوپک برای کاهش تولید روزانه نفت

نشست فوق العاده اوپک برای کاهش تولید روزانه نفت به گزارش نامه نیوز، مزروعی درحاشیه گردهمایی وزیران کشورهای عربی صادر کننده نفت (آاوپک) در کویت افزود: تمدید توافقنامه تولید امضا شده در اوایل دسامبر مشکل نخواهد بود و کشورهای تولید کننده نفت با توجه به تقاضای بازار درباره آن تصمیم خواهند گرفت.
وی افزود: چنانچه کاهش یک میلیون و 200هزار بشکه ای کافی نباشد، نشست فوق العاده ای تشکیل خواهد شد تا ببینیم چه میزان کاهش تولید کافیست و همان تصمیم را اجرا خواهیم کرد.
رویترز افزود: با وجود توافق اعضای اوپک و متحدانش به ریاست روسیه در ماه جاری (دسامبر) برای کاهش تولید نفت به میزانی فراتر از حد انتظار بازار ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 4 ساعت پیش
محور هراز فردا و پس فردا مسدود می شود

محور هراز فردا و پس فردا مسدود می شود به گزارش نامه نیوز، سرهنگ محبی سیاوش محبی اظهار داشت: محور هراز از فردا به مدت 2 روز از ساعت 9 صبح الی 17 مسدود می شود.
وی گفت: این انسداد از پیست آبعلی به سمت آمل صورت خواهد گرفت.
رییس پلیس راه شرق استان تهران ادامه داد: این انسداد به علت عملیات راهسازی در محدوده گزنگ اجرا می شود و رانندگان وسایل نقلیه می توانند، از مسیرهای جایگزین محورهای فیروزکوه و کندوان تردد داشته باشند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 4 ساعت پیش
شریعتمداری : بسته حمایتی شامل حال کارگران بخش خصوصی هم می شود

شریعتمداری : بسته حمایتی شامل حال کارگران بخش خصوصی هم می شود به گزارش نامه نیوز، محمد شریعتمداری با اشاره به بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان ها، گفت: همه تلاش مان این است که بدهی ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند، در حال حاضر از طریق بانک رفاه کارگری موضوع در حال پیگیری است.
وی اظهارداشت: عمده مشکل ما مربوط بدهی معوقه از گذشته باقی مانده است، برای آن بدهی ها با سازمان برنامه و بودجه تفاهم هایی به عمل آورده ایم که مانند سال که قبل 4هزار و 300میلیارد تومان اوراق مشارکت با تضمین دولت فروختیم، امسال 5 هزار میلیارد تومان منتشر و فروخته شود، تا مطالبات قطعی سازمان تامین اجتماعی از دولت به این روش تسویه شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 5 ساعت پیش
رضا خندان با قرار کفالت آزاد شد

رضا خندان با قرار کفالت آزاد شد به گزارش نامه نیوز، محمد مقیمی وکیل مدافع رضا خندان عصر یکشنبه با اعلام این خبر گفت: در پی برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات رضا خندان و فرهاد میثمی و استماع دفاعیات صورت گرفته و موافقت دادگاه رسیدگی کننده با درخواست تبدیل قرار تامین وثیقه به قرار کفالت، دقایقی پیش موکلم رضا خندان با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.
اتهامات رضا خندان که 13 شهریور امسال در منزلش دستگیر و بازداشت شد، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی ، تبلیغ علیه نظام و اشاعه و ترویج بی حجابی در جامعه است.
فرهاد میثمی هم پزشک و فعال مدنی است که نهم مرداد ماه امسال در محل کارش دستگیر و اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 5 ساعت پیش
ابراز پشیمانی ماکرون نسبت به خروج آمریکا از سوریه

ابراز پشیمانی ماکرون نسبت به خروج آمریکا از سوریه به گزارش نامه نیوز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه امروز -یکشنبه- در واکنش به خروج آمریکا از سوریه، گفت که عمیقا از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه افسوس می خورد.
وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی در چاد سخنرانی می کرد گفت که متحد ما باید قابل اعتماد باشد.
رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد: من به شدت از تصمیمی که از سوی آمریکا در مورد سوریه گرفته شده پشیمانم.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته تصمیم خود مبنی بر خروج آمریکا از سوریه را اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 299 روز و 6 ساعت پیش
کارمند گمرک بخاطره نماینده سراوان اخراج شد؟

کارمند گمرک بخاطره نماینده سراوان اخراج شد؟ به گزارش نامه نیوز، پس از ماجرای مشاجره نماینده سراوان با کارمند گمرک ایران و حواشی ایجاد شده برخی رسانه ها و شبکه های مجازی مطرح شد که کارمند گمرک تعلیق شده است.
مشاهدات میدانی خبرنگار ما حکایت از آن دارد که امروز محمد بهنیا مامور وظیفه شناس گمرک در محل کار خود و در همان پست حاضر شده است.
همچنین بر اساس پیگیری های نشان می دهد، در رابطه با جنجال نماینده مجلس در گمرک تاکنون هیچ فردی بازداشت نشده است.
آخرین گزارش ها در این باره حاکی است، موضوع در مجموعه های نظارتی گمرک، وزارت اقتصاد و مجلس در حال پیگیری و بررسی بوده و نتایج به زودی مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 9 ساعت پیش
تذکر نماینده تهران به وزیر صنعت درباره ایران خودرو

تذکر نماینده تهران به وزیر صنعت درباره ایران خودرو به گزارش نامه نیوز، تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 2 دی 97) توسط علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است.
ابوالفضل سروش نماینده مردم تهران به وزیر صنعت لزوم نظارت بیشتر بر بازار خودرو را متذکر شد، چرا علی رغم عدم تحویل خودروهای ثبت نامی شرکت ایران خودرو در موعد مقرر این شرکت اقدام به ثبت نام و تحویل فوری خودرو کرده است.
علی کرد نماینده مردم میرجاوه در تذکری به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد که چرا دختران کودک زاهدانی معصوم و بی دفاع به علت بی مدیریتی شما در آتش سوختند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 10 ساعت پیش
خریداران عجله نکنند؛ سکه زیر 3 میلیون تومان می شود!

خریداران عجله نکنند؛ سکه زیر 3 میلیون تومان می شود! به گزارش نامه نیوز، احمد وفادار عضو هیات امنای صنف طلا و جواهر تهران با بیان اینکه کاهش نرخ ارز و سیاست های بانک مرکزی در تثبیت بازار و ادامه روند کاهشی ارزها موجب رکورد بی سابقه در کاهش نرخ سکه و طلا شده است می گوید با وجود آنکه نرخ اونس در بازار جهانی با 30 دلار افزایش مواجه شده است نرخ سکه و طلا در بازار متاثر از ثبات بازار ارز به روند کاهشی خود ادامه می دهد.
وفادار درباره دلایل کاهش قیمت سکه و طلا در بازار، اظهار داشت: فعالان صنف طلا و جواهر بر این عقیده هستند که روند کاهشی نرخ طلا و سکه در بازار ادامه دار است و مهمترین دلیل در کاهش قیمت طلا و سکه روند کاهشی نرخ ارز و به دنبال آن ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 11 ساعت پیش
با ابلاغیه قالیباف، 250 نفر از نیرو های قراردادی همشهری به نیروی دائم تغییر وضعیت دادند / 12 نفر از کارکنان با مدرک جعلی حقوق و پست گرفتند / موضوع برخی قرارداد ها با همشهری بی ارتباط است

با ابلاغیه قالیباف، 250 نفر از نیرو های قراردادی همشهری به نیروی دائم تغییر وضعیت دادند / 12 نفر از کارکنان با مدرک جعلی حقوق و پست گرفتند / موضوع برخی قرارداد ها با همشهری بی ارتباط است به گزارش نامه نیوز، حجت نظری صبح امروز با قرائت گزارش تحقیق و تفحص از موسسه همشهری گفت: لازم به ذکر است که برای اولین بار موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری در دستور کار قرار گرفته و بر همین اساس یک تیم 7 نفره شامل فخاری، حق شناس، خلیل آبادی، خداکرمی، فراهانی، نژادبهرام و بنده تشکیل شد و 9000 نفر ساعت کار پژوهشی و کارشناسی انجام گرفت.
وی با بیان اینکه در راستای بررسی عملکرد موسسه همشهری در دوره قبل و شفاف سازی هزینه کرد آن ها بحث طرح تحقیق و تفحص از موسسه همشهری را زیر نظر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلید زدیم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 12 ساعت پیش
قیمت دلار امروز چند؟

قیمت دلار امروز چند؟ به گزارش نامه نیوز، صرافی های دولتی قیمت دلار را برای فروش به مردم بدون تغییر قیمت نسبت به دیروز 9 هزار و 990 تومان اعلام کرده اند. این صرافی ها دلار را از مردم با قیمت 9 هزار و 970 تومان خریداری می کنند.
قیمت فروش یورو نیز در صرافی های دولتی بدون تغییر قیمت نسبت به صبح دیروز 11 هزار و 640 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در صرافی های دولتی 11 هزار و 590 تومان اعلام شده است.
5 صرافی دولتی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت 10 تا 15 تا 2000 دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 13 ساعت پیش
فیلمبردار جلسه غیرعلنی شناسایی شد

فیلمبردار جلسه غیرعلنی شناسایی شد به گزارش نامه نیوز، احمد امیرآبادی فراهانی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:
آقای علیم یار محمدی نماینده زاهدان اظهار داشتند که جلسه غیر رسمی مجلس را فیلمبرداری کرده و آن را در اختیار آقای درازهی نماینده سراوان گذاشتند که بخش عذرخواهی را پخش کنند.
هفته گذشته کلیپی از نماینده سراوان در فضای مجازی پخش شد که نشان می داد نماینده با یکی از کارکنان گمرک درگیری لفظی پیدا می کند، به دنبال آن مجلس برای بررسی موضوع با حضور وزیر اقتصاد جلسه غیرعلنی برگزار کرد و نماینده سراوان پشت تربیون توضیحاتی ارائه کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
نگاهی به علل رفتار نامناسب نمایندگان؛ مقصر کیست؟/ الهه کولایی: مسئولیت خطاهای نمایندگان به عهده نظام گزینشی شورای نگهبان است/ مصباحی مقدم: احزاب و گروه ها باید افراد شایسته تری را معرفی کنند

نگاهی به علل رفتار نامناسب نمایندگان؛ مقصر کیست؟/ الهه کولایی: مسئولیت خطاهای نمایندگان به عهده نظام گزینشی شورای نگهبان است/ مصباحی مقدم: احزاب و گروه ها باید افراد شایسته تری را معرفی کنند گروه سیاست نامه نیوز: ماجرای درگیری نماینده سراوان و مامور گمرک هنوز فیصله پیدا نکرده و حواشی آن ادامه دارد. بسیاری از سیاسیون به صراحت یا به کنایه از آقای نماینده انتقاد کرده و منتظر عذرخواهی وی هستند. کمیته های مختلفی در مجلس و دولت برای بررسی موضوع تشکیل و تا همین جای کار مشخص شده که او 45 دقیقا در گمرک معطل نشده است. بنا به آخرین اعلام گمرک هنوز مشخص نشده که لکسوس آبی متعلق به چه کسی بوده و درزاهی در همراهی واردکننده خودرو چه نیتی داشته است. با همه این ها نماینده جنجالی سراوان سر موضع خود ایستاده و خواهان برکناری مامور گمرک و استیضاح وزیر اقتصاد است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
حکم اعدام قاتل ملیکا 5 ساله تأیید شد + جزئیات

حکم اعدام قاتل ملیکا 5 ساله تأیید شد + جزئیات به گزارش نامه نیوز، احمد خسروی وفابا اعلام این خبر اظهار داشت: رأی اعدام صادره در پرونده قتل ملیکای 5 ساله اهل و ساکنفلاورجان که چندی پیش در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان رسیدگی شد، مورد تأیید قضات دیوانعالی کشور قرار گرفت.
وی افزود: دستگاه قضایی استان اشد مجازاتهای قانونی را برای متجاوزان به جان، مال و ناموس مردم و نیز مخلان نظم و امنیت جامعه اعمال خواهد کرد.
ملیکای 5 ساله در مهر ماه سال جاری قربانی یک معامله شوم مواد مخدرشده بود که با اقدامات سریع قضایی قاتل او دستگیر و پس از انجام تحقیقات در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اصفهان محاکمه شد.
منبع: افکارنیوز ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
تصمیم ویژه شورای پول و اعتبار/ پایان پرداخت سود روزشمار به سپرده های کوتاه مدت

تصمیم ویژه شورای پول و اعتبار/ پایان پرداخت سود روزشمار به سپرده های کوتاه مدت بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی که روز گذشته به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است، زین پس بانک ها حق ندارند به سپرده های کوتاه مدت سود روزشمار پرداخت کنند و باید ضوابط جدید را برای پرداخت سود به این سپرده ها رعایت کنند.
براساس مصوبه شورای پول و اعتبار از این پس، معیار پرداخت سود سپرده های سرمایه گذاری عادی از روزشمار به ماه شمار تغییر می یابد.
همچنین در این مصوبه تاکید شده که حداکثر نرخ سود علی الحساب برای سپرده های کوتاه مدت عادی 10 درصد سالانه است.
هدف اعضای شورای پول و اعتبار از تصویب این طرح کاهش فعالیت های سفته بازی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 16 ساعت پیش
آشنایی با مواد غذایی مضر برای بدن

آشنایی با مواد غذایی مضر برای بدن در این گزارش 5 خوراکی که بلافاصله آن را باید کنار بگذارید تا سلامتی تان تضمین شود را به شما معرفی کرده ایم.
مواد غذایی که باید دور آن یک خط قرمز بکشید!!
اکثر متخصصان تغذیه با رژیمی سرشار از سبزیجات و میوه های تازه موافق هستند، مصرف گوشت به اندازه کافی و کربوهیدرات های پیچیده مانند جو و عدس را می پذیرند و آن را یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامتی بدن می دانند.
نوشابه های گازدار
این نوشیدنی پرطرفدار که حاوی 46 گرم کالری شیرین است در راس خوراکی های پر ضرر قرار دارد. پوسیدگی دندان، چاقی، ابتلا به دیابت نوع 2، زوال عقل، حملات قلبی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 299 روز و 17 ساعت پیش
9 گزینه غذایی سالم که منابع غنی از آهن هستند!

9 گزینه غذایی سالم که منابع غنی از آهن هستند! کمبود آهن یکی از رایج ترین کمبودهای تغذیه ای در سراسر جهان بخصوص در میان کودکان و زنان باردار است.
آهن توسط بدن برای کمک به ایجاد هموگلوبین در سلول های قرمز خون استفاده می شود و اکسیژن را به سراسر بدن حمل می کند. احساس خستگی و عدم وجود انرژی، اختلال در معده، مشکلات در تمرکز و قرار گرفتن در معرض عفونت ها و بیماری از نشانه های ابتلا به فقر آهن هستند.
اینطور توصیه شده که زنان بین سنین 19 تا 50 سال حداقل 18 میلی گرم آهن در روز باید مصرف کنند و این میزان در زنان باردار باید 27 میلی گرم باشد. زنان بالای 50 سال تنها به 8 میلی گرم آهن در روز نیاز دارند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 299 روز و 18 ساعت پیش
آیا می توان در دوران بارداری اپیلاسیون انجام داد؟

آیا می توان در دوران بارداری اپیلاسیون انجام داد؟ در دوران بارداری بدن شما شروع به تغییرات فیزیکی و احساسی زیادی می کند. از جمله تغییرات هورمونی می توان به رویش موی بیشتر در نواحی ناخواسته اشاره کرد که موجب ناراحتی فرد می شوند. عموما انجام اپیلاسیون در دوران بارداری بی خطر است. اما زمانی که در خانه یا سالن اپیلاسیون می کنید باید به نکاتی توجه داشته باشید.
رشد مو در دوران بارداری
در زمان بارداری هورمون ها باعث به وجود آمدن تغییراتی در موها و ناخن های شما می شوند و چرخه رشد فعال شما طولانی تر می شود. بعد از این 9 ماه، تغییر سطح هورمون ها می تواند باعث به وجود آمدن چیزهایی غیر عادی شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 299 روز و 18 ساعت پیش
دلیل ورم پا در بارداری چیست؟

دلیل ورم پا در بارداری چیست؟ بیشتر خانمها در طول دوران بارداری، به خصوص سه ماهه سوم، دچار ورم دست و پا میشوند. این وضعیت نه تنها ظاهر ناخوشایندی به دست و پا میدهد، بلکه پوشیدن کفش را نیز دچار مشکل میکند. تورم دست و پا در دوران بارداری بیشتر در ساق پا، قوزک پا و دستها دیده میشود و در فصل تابستان بیشتر میشود.
گاهی اوقات دست و پا به طور ناگهانی متورم میشود و فرد به ناگاه متوجه ورم پاهای خود میشود که نمیتوان علت آنرا بارداری دانست، بلکه امکان دارد فرد دچار افزایش فشار خون شده باشد. فشار رحم و محتویات درون آن بر وریدهای لگنی تأثیر میگذارد و موجب اختلال در بازگشت وریدی خون از پاها یا اصطلاحاً اِدم (Edema) میشود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 299 روز و 18 ساعت پیش
آیا توافق پاریس اهرم فشار بر اقتصاد و صنایع حساس کشور است؟

آیا توافق پاریس اهرم فشار بر اقتصاد و صنایع حساس کشور است؟ توافق تغییر اقلیم پاریس باهدف کاهش گرمایش زمین از دو درجه به 1.5 درجه تا پایان قرن حاضر و سازگاری با تغییرات اقلیمی در اجلاس بیست و یکم کنوانسیون تغییرات اقلیم سازمان ملل متحد (UNFCCC) به تصویب رسید.
ایران نیز جزء امضاء کنندگان این توافق در اجلاس بیست و یکم بود. برای پیوستن نهایی کشور ها به توافق پاریس باید روند قانونی تصویب توافق فوق و همچنین سند تعهدات در داخل کشور ها طی شود.
بیشتر بخوانید : تعهدات ایران در توافق پاریس الزام آور است/ معلوم نیست هزینه های اجرای این تعهد از کجا تأمین خواهد شد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
سرمایه های خارج شده از ایران توسط خاندان پهلوی، چقدر بود؟

سرمایه های خارج شده از ایران توسط خاندان پهلوی، چقدر بود؟ در روز هایی که رضا پهلوی، با برنامه ریزی تلویزیون های مرتبط با انگلستان و رژیم سعودی، در رسانه ها ظهور و بروز بیشتری پیدا کرده، برخی در شبکه های اجتماعی با یادآوری ثروت افسانه ای که پدرش از ایران خارج کرده، به موضع گیری اخیر او در رابطه با بلوکه کردن اموال جمهوری اسلامی به نفع مخالفان واکنش نشان داده اند.
روزنامه وطن امروز درباره این موضوع نوشته است: میزان دارایی پهلوی هنگام خروج از ایران- که در رسانه ها از آن حرف به میان می آید- باورنکردنی است. ثروتی که در دوران پهلوی اول، در مقطع سقوط رضاخان و در فرار های چندباره محمدرضا (که شاید به همین خاطر همین فرار ها از عنوان شاه چمدانی برای او ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
برای مقابله با تحریم دارو چه راه هایی وجود دارد؟

برای مقابله با تحریم دارو چه راه هایی وجود دارد؟ غلامرضا اصغری سکاندار سازمان غذا و دارو، در این روز ها تلاش کرده است به هر نحو ممکن بازار دارویی کشور را از گزند آسیب های تحریم در امان نگه دارد. او، بدون اشاره به راه های جایگزین برای تامین مواد موثره در تولید برخی دارو ها در داخل، فقط به این نکته بسنده می کند که توانسته ایم به واسطه این راه های جایگزین، مواد اولیه برخی دارو ها که در کشورمان تولید می شود را تامین کنیم.
رئیس سازمان غذا و دارو، به وضعیت ذخایر دارویی کشور، 500 میلیون یورو اعتبار دارو و تجهیزات پزشکی، مشکلات تامین تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها، دلایل قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی، و همچنین ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
چرا تورم بالا در اقتصاد ایران ماندگار شده است؟

چرا تورم بالا در اقتصاد ایران ماندگار شده است؟ چرا با وجود آنکه مساله تورم در بسیاری از کشور ها حل شده است، اما اقتصاد ایران سال هاست که از تورم دورقمی رنج می برد؟ این پرسش یک پاسخ موجز و یک پاسخ مفصل دارد. خلاصه آنکه در اقتصاد ایران خلأ رویکردی و نبود جعبه ابزار ثبات قیمت ها در کنار بهره گیری نامناسب از ابزار های ضدتورمی عامل مزمن شدن درد تورم است. در مجموع تورم در دو گروه از کشور ها کماکان رشد بالایی دارد؛ کشور هایی که تورم را به عنوان پدیده ای پولی به رسمیت نشناخته و از سیاست پولی به عنوان یک ابزار مستقل برای مهار تورم استفاده نمی کنند.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 19 ساعت پیش
میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده چقدر است؟

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده چقدر است؟ محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره افزایش حقوق جامعه تحت پوشش وزارت رفاه از جمله مستمری بگیران نهاد های حمایتی و بازنشستگان کشوری در بودجه سال آینده، اظهار کرد: زندگی مددجویان را با افزایش مستمری ها از حداکثر دریافتی 55 هزار تومان به 550 هزار تومان رساندیم که این رقم با احتساب یارانه واریزی آن ها به 750 هزار تومان رسیده، اما باز ناکافی است.
وی با بیان اینکه افزایش بودجه و مستمری حقوق بگیران تامین اجتماعی نیز قانون خاص خود را دارد، افزود: سازمان تامین اجتماعی هنوز بودجه سال 98 خود را در هیئت امنا تصویب نکرده است البته پیش نویس اولیه را ملاحظه کردم و افزایش این بودجه و ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 20 ساعت پیش
آیا آتش بس یمن دوام می آورد؟

آیا آتش بس یمن دوام می آورد؟ پس از توافق میان گروه های یمنی که با تلاش های سازمان ملل رخ داد، آتش بس در الحدیده از روز سه شنبه اجرایی شد که شرط اجرای آن توقف عملیات نظامی به شکل کامل از سوی همه طرف ها به عنوان گام اولیه و به دنبال آن خالی کردن شهر الحدیده از گروه های نظامی و عقب نشینی نیرو های ائتلاف ضد یمن از اطراف و حومه شهر به مناطق مورد توافق تحت نظارت کمیته های سازمان ملل و کمیته های ارتش و کمیته های مردمی و فرماندهی ائتلاف متجاوز است.
استان الحدیده در 226 کیلومتری غرب صنعاء پایتخت یمن واقع شده و همین بر اهمیت استراتژیک آن افزوده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 299 روز و 20 ساعت پیش
علل علاقه آمریکایی ها برای فروش بذر تراریخته به ایران چیست؟

علل علاقه آمریکایی ها برای فروش بذر تراریخته به ایران چیست؟ آزاد عمرانی، عضو هیات رئیسه انجمن ارگانیک ایران و اتحادیه ملی محصولات کشاورزی، اظهار کرد: به خاطر بی توجهی هایی که به دلیل کشت پنبه صورت گرفت است تولید این محصول در کشور از حدود 200 هزار تن سال های قبل به 50 هزار تن رسیده است.
علل علاقه آمریکایی ها برای فروش بذر تراریخته به ایران چیست؟
وی افزود: دلیل این بی توجهی به کشت این محصول، عدم قرار گیری در اولیت های تولید است وگرنه مشکی در کشت پنبه نداریم که بخواهیم پنبه تراریخته را برا ی رفع آن وارد اراضی کشاورزی خود کنیم.
عمرانی اظهار داشت: نساجی مازندران زمانی نیاز پوشاکی کشور را به بهترین نحو در کشور تولید می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 21 ساعت پیش
ترامپ درمورد طولانی بودن تعطیلی دولت آمریکا هشدار داد

ترامپ درمورد طولانی بودن تعطیلی دولت آمریکا هشدار داد دولت آمریکا از بامداد روز شنبه با توجه به عدم توافق دموکرات ها و جمهوری خواهان در سنا بر سر منابع مالی مورد نظر دونالد ترامپ برای احداث دیوار مرزی با مکزیک، نیمه تعطیل شد.
پس از آن که روز جمعه توافق برای تامین بودجه ساخت دیوار مرزی به موفقیت نرسید، رهبران کنگره و کاخ سفید وعده داده اند تا در روزهای شنبه و یک شنبه برای توافقی به منظور پایان تعطیلی دولت پیش از آغاز تعطیلات کریسمس مذاکره کنند.
گاردین گزارش داد، ترامپ گفته است اگر منابع مالی لازم برای امنیت مرزی را دریافت نکند، تعطیلی دولت برای مدتی بسیار طولانی به طول خواهد انجامید . ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 299 روز و 22 ساعت پیش
تازه ترین آمار معاملات در بازار ثانویه / یورو ارزان شد

تازه ترین آمار معاملات در بازار ثانویه / یورو ارزان شد بر اساس اعلام بانک مرکزی، هر یورو امروز در سامانه نیما به 9391 تومان رسید که نسبت به هفته گذشته با کاهش بیش از 100 تومانی روبه رو بوده است.
براساس این گزارش، مجموع معاملات در سامانه نیما از نیمه مرداد تاکنون به 12 میلیارد یورو نزدیک شده و امروز به 11 میلیارد و 799 میلیون یورو رسید. این در حالی است که طی هفته های اخیر قیمت یورو در بازار ثانویه با افزایش همراه بود و از هفته گذشته این رقم بار دیگر کاهشی شده است.
با اعلام بانک مرکزی، مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در همین مدت یعنی از نیمه مرداد تاکنون به شش میلیارد و 285 میلیون یورو و در مقابل مجموعه تأمین ارز برای واردات در مدت مذکور ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 23 ساعت پیش
بارسلونا سال 2018 را با صدرنشینی به پایان رساند

بارسلونا سال 2018 را با صدرنشینی به پایان رساند بارسلونا در آخرین بازی اش در سال 2018 برابر سلتاویگو قرار گرفت و با دو گل مهمانش را در نوکمپ شکست داد.
گل نخست آبی اناری ها را عثمان دمبله در دقیقه 10 به ثمر رساند و در لحظات پایانی نیمه نخست لیونل مسی با پاس جوردی آلبا بازی را 2 بر صفر به نفع میزبان کرد.
در نیمه دوم توپی از خط دروازه ها رد نشد و بارسلونا توانست سه امتیاز این دیدار را کسب کند.
آبی اناری ها پس از 17 هفته 37 امتیاز کسب کردند و سال را با پیروزی و صدرنشینی به پایان رساندند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 300 روز و 0 ساعت پیش
جزئیاتی از وضعیت جسمانی آیت الله مؤمن

جزئیاتی از وضعیت جسمانی آیت الله مؤمن آیت الله مؤمن شنبه شب مجدداً دچارخونریزی مغزی شده و قسمت راست بدن وی به طور کامل فلج شده است.
گزارش ها از اعزام یک تیم پزشکی به قم و بر عهده گرفتن مسئولیت درمان آیت الله مؤمن حکایت دارد و گفته شده وضعیت وی مناسب نیست.
عصر امروز (1 دی ماه) نیز معاون درمان وزیر بهداشت به همراه دکتر زالی و دکتر طباطبایی - اساتید جراحی مغز و اعصاب - به نمایندگی از وزیر بهداشت از آیت الله مؤمن در قم عیادت کردند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 0 ساعت پیش
اخبار ضد و نقیض ورود نظامیان آمریکا از سوریه به شمال عراق

اخبار ضد و نقیض ورود نظامیان آمریکا از سوریه به شمال عراق اولین خبرها مربوط به منابع مطلع عراقی است که در شبکه های اجتماعی گفتند که نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه هم اکنون در حال عقب نشینی به داخل خاک اقلیم کردستان عراق هستند.
متعاقب آن برخی رسانه های عراق گزارش دادند که نظامیان آمریکایی خارج شده از خاک سوریه در پایگاه نظامی این نیروهای آمریکایی در حومه فرودگاه اربیل در شمال عراق مستقر شده اند.
خبرگزاری بغداد الیوم در گزارشی به نقل از منابع مطلع نوشت که نیروهای آمریکایی بعد از خروج از سوریه، در صدد ایجاد یک اتاق عملیات مشترک با مشارکت و حضور نیروهای پیشمرگه کرد عراق و نیروهای کرد سوریه در جوار مرزهای عراق با سوریه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 300 روز و 0 ساعت پیش
رئال مادرید برای سومین بار متوالی قهرمان شد

رئال مادرید برای سومین بار متوالی قهرمان شد بازیکنان تیم نامدار رئال مادرید در دیدار نهایی جام باشگاه های جهان2018 امارات با نتیجه 4بر یک تیم العین امارات را شکست داده و عنوان قهرمانی این جام را از آن خود کردند.
یحیی نادر هافبک مصری تیم العین دردقیقه 90 به همراه لوکا مودریچ دردقیقه 13 ، مارکوس یورنته دردقیقه 60 و سرخیو راموس دردقیقه 79 در این دیدار برای تیم رئال مادرید گلزنی کردند.
این درحالی بود که تسوکا شیوتانی هافبک ژاپنی تیم العین نیز دردقیقه 86 برای این تیم گلزنی و نام خود را هر چند به عنوان یکی بازیکنانی که دروازه رئال را باز کرده است در تاریخ این باشگاه به ثبت رساند اما مانع از شکست تیم خود نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 300 روز و 1 ساعت پیش
ایران برنده، اسرائیل بازنده

ایران برنده، اسرائیل بازنده آنا آرونهایم در روزنامه اسرائیلی جروزالم پست نوشت: عقب نشینی آمریکا از سوریه به معنی چراغ سبزی برای ادامه فعالیت های ایران در این کشور جنگ زده است که می تواند پیامد های نامطلوبی برای متحدان آمریکا در این منطقه به خصوص اسراییل داشته باشد. رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ پیشتر نیز تهدید به ترک سوریه کرده بود، اما دیگران او را متقاعد کرده بودند که از این تصمیم صرفنظر کند. اما توییت چهارشنبه شب او موجب غافلگیری متحدان آمریکا شد: پس از پیروزی های تاریخی علیه داعش، اکنون زمان بازگرداندن جوانان کشور از سوریه است . ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 300 روز و 3 ساعت پیش
کلانتری:تعهدات پاریس هیچ محدودیتی برای توسعه کشور ایجاد نمی کند/ تیرماه امسال شش روز باید تعطیل می شد/ محیط زیست نباید سیاسی باشد

کلانتری:تعهدات پاریس هیچ محدودیتی برای توسعه کشور ایجاد نمی کند/ تیرماه امسال شش روز باید تعطیل می شد/ محیط زیست نباید سیاسی باشد عیسی کلانتری در دیدار با نمایندگان هیات مدیره شبکه ملی سمن های زیست محیطی گفت: عده ای می گویند عضویت در معاهده پاریس باعث عقب افتادگی کشور، عدم