نظام بانکی برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک دارای مشکل است

نظام بانکی برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک دارای مشکل است محمدحسین مقیسه امشب در کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در سال 83 بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اظهار کرد: طی سال های 84 و 85 فعالیت این صندوق به تهیه و تدوین اساسنامه ها و آئین نامه ها انجام شد.
به گزارش نامه نیوز وی فراهم کردن ملزومات توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغال زایی با توجیه اقتصادی و با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تسهیل و تضمین وثیقه تسهیلات اعطایی بانک ها را از اهداف صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ذکر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 1 دقیقه پیش
نقص فنی هواپیمای تهران-مشهد

نقص فنی هواپیمای تهران-مشهد در سالروز تاسیس هما پرواز شماره 468 هواپیمایی ایران ایر به مقصد مشهد پیش از برخاستن به علت نقص فنی به پارکینگ فرودگاه مهرآباد بازگشت و مسافران را پیاده کرد.
به گزارش نامه نیوز این پرواز که قرار بود 20:10 تهران را به مقصد مشهد ترک کند پیش از برخاستن به علت نقص فنی مسافران را پیاده کرد تا هواپیمایی ایران ایر اعلام کند با هواپیمای جایگزین این پرواز انجام خواهد شد.
منبع: افکار نیوز ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 31 دقیقه پیش
دانستن چرایی سقوط پرواز یاسوج، حق مردم است

دانستن چرایی سقوط پرواز یاسوج، حق مردم است آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در مصلای امام خمینی (ره) یاسوج افزود: باید بدانیم آیا باز هم باید شاهد این حوادث باشیم یا خیر. مطالبه مردم این است که بدانند چرا و چگونه این حادثه اتفاق افتاد.
به گزارش نامه نیوز ، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حق مردم ایران و مردم کهگیلویه و بویراحمد است که چرایی سقوط هواپیمای تهران - یاسوج مشخص شود.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در مصلای امام خمینی (ره) یاسوج افزود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 51 دقیقه پیش
حقوق کارکنان دولت حداکثر تا 19 اسفند واریز می شود

حقوق کارکنان دولت حداکثر تا 19 اسفند واریز می شود رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد که کارکنان دولت، حداکثر تا نوزدهم اسفندماه حقوق می گیرند.
به گزارش نامه نیوز ، محمدباقر نوبخت عصر شنبه در سومین همایش سالیانه نظام فنی و اجرایی کشور که در سالن غدیر سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، تصریح کرد: قرار است از پانزدهم اسفندماه به بعد، حقوق کارکنان دولت را حداکثر تا نوزدهم اسفند اختصاص دهیم.
وی اضافه کرد: امسال مجلس شورای اسلامی در تبصره 19 قانون بودجه 1397 تغییری ایجاد نکرد و برای سال آینده باید غیر از منابع صندوق توسعه ملی که به میزان 140 هزار میلیارد ریال امکان استفاده داریم، از منابع دیگری برای اولویت های برنامه ششم استفاده کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه تصویب شد

قطعنامه آتش بس 30 روزه سوریه تصویب شد قطعنامه آتش بس 30 روزه در سوریه با رأی مثبت تمام اعضای شورای امنیت تصویب شد.
به گزارش نامه نیوز قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش بس 30 روزه در این کشور، با رأی مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.
بر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.
گروه های تروریستی القاعده، جبهه النصره و داعش از شمول این آتش بس مستثنی شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
تأکید مراجع بر رسیدگی فوری به پرونده خیابان پاسداران

تأکید مراجع بر رسیدگی فوری به پرونده خیابان پاسداران آیت الله حسین نوری همدانی با تسلیت شهادت شهدای ناجا و بسیجی در پاسداران تهران، خواستار رسیدگی فوری به جرائم مجرمان را خواستار شد و گفت: نیروی انتظامی بستر امنیت در جامعه را ایجاد کرده و این امنیت را حفظ می کند.
به گزارش نامه نیوز وی از شهدای گرانقدر بسیج نیز تجلیل کرده و ضمن عرض تسلیت به خانواده این شهدا گفت: مسؤولان باید به جرایم مجرمان هر چه زودتر رسیدگی کرده و عاملان این جنایات را قصاص کنند.
آیت الله نوری همدانی یادآور شد: بنده در سال گذشته در بحث وقف به مناسبت وقف بر ادیان عرض کردم که صوفیه یک فرقه انحرافی است و هر 72 فرقه که مدعی هستند منحرف بوده و دشمن اهل بیت علیهم السلام ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
بعیدی نژاد از تصمیمات مهم بین تهران و لندن برای حل بحران یمن خبر داد

بعیدی نژاد از تصمیمات مهم بین تهران و لندن برای حل بحران یمن خبر داد به گزارش نامه نیوز در یادداشت سفیر کشورمان آمده است:
سفر آقای عراقچی به انگلیس برای انجام دومین دور گفتگوهای جامع سیاسی میان دو کشور در شرایط حساس جهانی و منطقه ای از اهمیت زیادی برخوردار بود. با توجه به تحولات برجام از یکطرف و مذاکرات مهمی که در سطح شورای امنیت سازمان ملل متحد و در سطح قدرتهای بزرگ جهانی و منطقه ای برای پایان دادن به بحران یمن از سوی دیگر وجود دارد، دو طرف تلاش می کنند که با هماهنگیهای بیشتر امکان تاثیر گذاری اقدامات جمعی را بالا ببرند. در خصوص برجام البته ایران و انگلیس هر دو بر حفظ اعتبار برجام و مخالفت با هر گونه تغییر برجام بهر صورتی که توسط ترامپ پیشنهاد میشود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
حمله نیکی هیلی به سوریه از تریبون شورای امنیت؛ دمشق باحمایت مسکو هزاران نفر را در غوطه شرقی بمباران می کند!

حمله نیکی هیلی به سوریه از تریبون شورای امنیت؛ دمشق باحمایت مسکو هزاران نفر را در غوطه شرقی بمباران می کند! به گزارش نامه نیوز به نقل از الجزیره، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت این سازمان ادعاهای مضحکی را علیه دمشق و مسکو مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی ضمن نادیده گرفتن حمایتهای کشورش از تروریست های تکفیری در سوریه، دمشق و مسکو را به کشتار غیرنظامیان در غوطه شرقی متهم کرد.
نماینده آمریکا افزود: آمریکا آماده دادن رأی مثبت به پیش نویس قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد است. غوطه شرقی دمشق بیش از این نباید شاهد اقدامات مجرمانه باشد!
وی همچنین به منظور فریب افکار عمومی و تطهیر چهره آمریکا در نزد افکار عمومی گفت که باید اجازه ورود کمک های پزشکی و انسانی به ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
تلاش سیاستمدار اسرائیلی برای ترغیب اتحادیه اروپا به تحریم حزب الله

تلاش سیاستمدار اسرائیلی برای ترغیب اتحادیه اروپا به تحریم حزب الله یائیر لاپید وزیر پیشین اقتصاد و رهبر حزب یش عاتید (آینده ای هست) در رژیم صهیونیستی، امروز (پنجشنبه) با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.
به گزارش نامه نیوز لاپید در توئیتر خود نوشت: امروز با نمایندگان کمیته امنیتی و سیاسی اتحادیه اروپا دیدار کردم و درباره فعالیت های حزب الله به آنها گزارش دادم.
وی در این گفت وگوها درخواست کرد که فعالیت های جنبش حزب الله لبنان در تمام کشورهای اروپایی ممنوع شود و ضربه سختی به این سازمان وارد آید.
لاپید همچنین در دیدار با موگرینی بر لزوم ممنوع شدن حزب الله از سوی اتحادیه اروپا و اجازه ندادن به این گروه برای فعالیت در این ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
پوتین چگونه توانسته تاکنون دوام بیاورد؟ /فرمول های موفقیت مرد یخی

پوتین چگونه توانسته تاکنون دوام بیاورد؟ /فرمول های موفقیت مرد یخی به گزارش نامه نیوز در این مقاله آمده است: در روزهای پایانی سال 2014 نشریه تایم مقاله ای با عنوان " پوتین لحظات روشن اقتصاد روسیه را به جای رشد و شکوفایی به قهقهرا می برد " منتشر کرد .با این وجود سه سال از زمانی که قیمت نفت به نصف ارزش خود رسید می گذرد و اتفاق خاصی برای پوتین رخ نداده است . نفتی که درواقع نیمی از بودجه اصلی کل کشور روسیه را نیز تامین می کند .
در طول سال 2014، غرب با اعمال تحریم های شدید اقتصادی بر علیه بانک ها، شرکت های انرژی و بخش دفاعی روسیه ، اقدام به حذف بزرگترین شرکت های روسی از بازارهای سرمایه بین المللی کرد و در نتیجه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
سوال معنادار حسام الدین آشنا از احمدی نژاد؛ از انتخابات 84 شروع کنیم یا 88؟

سوال معنادار حسام الدین آشنا از احمدی نژاد؛ از انتخابات 84 شروع کنیم یا 88؟ به گزارش نامه نیوز حسام الدین آشنا در پیام تلگرامی خود نوشته است؛
برگزاری فوری و آزاد را از کدام انتخابات آغاز کنیم؟ خوب است از انتخابات 84 شروع کنیم یا از همان 88 شروع کنیم بهتر است؟ ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
خبری مهم از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد

خبری مهم از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می گیرد به گزارش نامه نیوز غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید، در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته ایم، استنباط ما این بوده است که گشایش برای ملاقات های محصورین ایجاد و انشاالله تا عید رفع حصر صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
ریزگردها میزان افسردگی را در خوزستان چند برابر کرده است

ریزگردها میزان افسردگی را در خوزستان چند برابر کرده است به گزارش نامه نیوز، علیرضا سرکاکی عصر امروز در حاشیه همایش مغز و شناخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی استرس زیادی به مردم خوزستان وارد شد و در این شرایط اصلاً امکان یادگیری برای دانش آموزان و دانشجویان ما وجود نداشت و آنها تحت تأثیر منفی جنگ قرار گرفتند.
وی افزود: گرمای شدید و بی سابقه در تابستان و خشک سالی هم آثار منفی خاص خود را بر سطح یادگیری در جمعیت دانش آموزان و دانشجویان خوزستان داشته اند و اینها مشکلاتی نیستند که یک شبه حل شوند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: گرمای شدید و طاقت فرسای خوزستان و استرس های ناشی از آن بر عملکرد مغز ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب

نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب به گزارش نامه نیوز این جملات را دونالد ترامپ یا بنیامین نتانیاهو به زبان نیاورده اند یا لااقل اخیرا نگفته اند بلکه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، همین چند روز قبل در نامه ای سرگشاده خطاب به مقام معظم رهبری نوشته و به ایشان پیشنهاد داده که ضمن این کار، رئیس قوه قضاییه را برکنار کنند.
با مطالعه این نامه، نکات و سوالاتی به ذهن می رسد که بد نیست آقای احمدی نژاد بخوانند و پاسخ دهند:
1. اولین نکته تاسف بار این است که به نظر می رسد شما به عنوان فردی که 8 سال مسئولیت مستقیم اجرای قانون اساسی را بر عهده داشته اید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
معاون ترامپ: آمریکا هرگز بار دیگر توافق هسته ای با ایران را تایید نمی کند

معاون ترامپ: آمریکا هرگز بار دیگر توافق هسته ای با ایران را تایید نمی کند به گزارش نامه نیوز "مایک پنس" معاون رئیس جمهور آمریکا طی سخنرانی در کنگره محافظه کاران تاکید کرد: آمریکا هرگز بار دیگر توافق هسته ای با ایران را تایید نخواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حضور رهبری برگزار شد

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حضور رهبری برگزار شد در این مراسم که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی با تبیین عوامل درونی و بیرونی ارتجاع و جلوه های آن خاطرنشان کرد: ارتجاع به معنی بازگشت به بینش ها، ارزش ها و رفتارهای جاهلیت است و اگر جامعه دچار ارتجاع شد، همه ارزش ها از بین خواهد رفت.
به گزارش نامه نیوز سخنران مراسم با تاکید بر اهمیت عبرت آموزی از ایام فاطمیه، گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در خطبه عمیق فدکیه خطر ارتجاع را گوشزد کرده و ارتجاع را عامل بسیاری از مصائب می دانند لذا همه باید مراقب این خطر باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
خنثی شدن توطئه تروریستی در سن پترزبورگ

خنثی شدن توطئه تروریستی در سن پترزبورگ به گزارش نامه نیوز شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود در مسکو اعلام کرد: نیروهای امنیتی فدرال روسیه، توطئه تروریستی را برای هدف قرار دادن یکی از ایستگاه های وسایل نقلیه عمومی در شهر سن پترزبورگ خنثی کردند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
کاخ سفید به دنبال اعمال تحریم های جدید علیه روسیه

کاخ سفید به دنبال اعمال تحریم های جدید علیه روسیه به گزارش نامه نیوز ؛ کاخ سفید اعلام کرد اعمال تحریمهای جدیدی را بر ضد روسیه به علت دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مد نظر قرار داده است.
مسئولان بلند پایه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن بی اساس دانستن اتهام برخی منابع و گروهها را در خصوص رفتار ملایمت آمیز واشنگتن در قبال روسیه، اعلام کردند دولت در نظر دارد تحریمهای جدیدی بر ضد مسکو وضع کند.
کنگره آمریکا نیز پیش از این تحریم روسیه را به علت دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 خواستار شده است. وزارت خزانه داری آمریکا سی ام ژانویه فهرستی از دویست مسئول روس که با تحریمهای احتمالی جدید آمریکا روبرو ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
قیمت طلا کاهش یافت / احتمال کاهش بیشتر در روزهای آینده

قیمت طلا کاهش یافت / احتمال کاهش بیشتر در روزهای آینده به گزارش نامه نیوز امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 2.9 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 1321 دلارو 10 سنت معامله شد.
قیمت امروز فلز زرد در کمترین زمان 1320 دلار و 30 سنت و در بیشترین زمان 1325 دلار و 10 سنت به فروش رفت.
قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یکماه گذشته 19.8 دلار کاهش داشت اما نسبت به یکسال گذشته 83.9 دلار با افزایش همراه بود.
در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره کاهش 7 سنتی داشت و هر اونس از این فلز به قیمت 16.43 دلار به فروش رفت. فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم هم هر کدام 2 دلار کاهش داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
توضیح وزارت خارجه درخصوص مصاحبه ظریف با شبکه آمریکایی

توضیح وزارت خارجه درخصوص مصاحبه ظریف با شبکه آمریکایی به گزارش نامه نیوز به آگاهی می رساند مصاحبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با شبکه پی .بی .اس. (PBS) آمریکا که در روزهای اخیر پخش شده است، دقیقا مربوط به سال گذشته است که ایشان در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ سال 95 با تولیدکننده مستند پی.بی.اس. مصاحبه کردند و آن ها اکنون این برنامه را در دو اپیزود (هفته گذشته و هفته آینده) با عنوان خصومت ایران و سعودی پخش می کنند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید به کشور/ کولاک و برف در منطقه سقوط هواپیما

اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید به کشور/ کولاک و برف در منطقه سقوط هواپیما به گزارش نامه نیوز در این اخطاریه آمده است:
"پیرو اطلاعیه شماره 103 در تاریخ دوم اسفند ماه وضعیت هوای مناطق متاثر از سامانه بارشی جدید به شرح زیر پیش بینی می شود:
روز پنجشنبه سوم اسفندماه بارش باران و برف دراستان های زنجان، جنوب استان های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف همچنین در استان های کرمانشاه، کردستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، همدان، قزوین، اصفهان، فارس، شمال و شرق خوزستان،کرمان، جنوب یزد، بارش باران گاهی با رعد و برق و در ایلام و برخی مناطق خوزستان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
واکنش محسن رضایی به برخورد ناجا با دراویش

واکنش محسن رضایی به برخورد ناجا با دراویش محسن رضایی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: نیروی انتظامی ، شهدای فراوانی در مسیر مبارزه با اشرار، قاچاقچیان مواد مخدر و متجاوزان به حریم امنیت شهروندان تقدیم کرده است که تازه ترین هایشان در رویارویی با برهم زنندگان نظم عمومی در خیابان پاسداران تهران به شهادت رسیدند.
به گزارش نامه نیوز وی ادامه داد: ضمن قدردانی از حسن تدبیر و مدیریت فعالانه فرماندهی نیروی انتظامی که بی آن که به کسی آسیب وارد کنند، نظم وامنیت را برقرار کردند، شهادت جانسوز مأموران فداکار آن نیرو را تسلیت می گویم. آشوبگران و شرارت آفرینان با هر نام و وابستگی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
حکم دراویش آشوبگر چیست؟

حکم دراویش آشوبگر چیست؟ وحید یامین پور با استناد به مواد 279 و 286 قانون مجازات اسلامی حکم احتمالی دراویش آشوبگر را توییت کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ATR آسمان تکذیب شد

پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ATR آسمان تکذیب شد مدیرکل دفتر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری خبر پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ATR آسمان را تکذیب کرد.
به گزارش نامه نیوز محمدسعید شرفی اظهار کرد: کارشناسان دفتر بررسی استاندارد پرواز و کارشناسان فرانسوی که هم اکنون در تهران مستقر شده اند با مشاهده عکس هایی که توسط بالگرد ها در ارتفاعات از منطقه سقوط هواپیما و همچنین عکس های گرفته شده از سوی افرادی که از پایین به منطقه کوهستانی اعزام شدند، به نتایجی مبنی بر وجود جعبه سیاه در برخی نقاط رسیدند.
وی تاکید کرد: باید گروه هایی برای جستجوی جعبه سیاه به نقاط مشخص شده اعزام شوند که قابلیت شناسایی جعبه سیاه هواپیما را دارند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
اما و اگرها بر سر چند خودکشی سیاسی در اوین

اما و اگرها بر سر چند خودکشی سیاسی در اوین ماجرا به قبل از دستگیری کاووس سیدامامی بازمی گردد؛ یعنی زمانی که تازه اعتراضات دی ماه داشت فروکش می کرد؛ در آن مقطع خبر خودکشی سینا قنبری تمام فضای مجازی را پر کرد. مسئولان یک به یک توضیحاتی پراکنده در این رابطه دادند اما از آنجایی که چندان قانع کننده نبود نمایندگان مجلس بازدید از زندان اوین را کلید زدند.
به گزارش نامه نیوز بازدیدها انجام شد اما باز روایت های متفاوتی از دل این بازدید بیرون آمد. محمدجواد فتحی گفت: ظاهرا این فرد با استفاده از نایلون های سطل زباله و گره زدن آن در یکی از سرویس های بهداشتی مربوط به بند 4 به گفته پزشکی قانونی، خودکشی کرده است که ما فیلم خودکشی را هم دیدیم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
تشدید بارش ها در بسیاری از شهرها/ برف و کولاک در منطقه سانحه ATR از بعدازظهر

تشدید بارش ها در بسیاری از شهرها/ برف و کولاک در منطقه سانحه ATR از بعدازظهر بررسی آخرین نقشه ها و مدل های هواشناسی بیانگر استقرار سامانه بارشی فعال در شرق دریای مدیترانه است که در سه روز آینده کشور ما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.
به گزارش نامه نیوز روز جمعه گستره بارش ها علاوه بر مناطق غربی، شمال غرب، دامنه های زاگرس، جنوب غرب، به شمال شرق کشور هم کشیده می شود و در جنوب و نواحی مرکزی کشور موقتاً از مقدار بارش ها کاسته خواهد شد و بعدازظهر جمعه در بخش هایی از غرب و جنوب غرب کشور در استان های ایلام، کرمانشاه، غرب لرستان و شمال خوزستان بارش ها تشدید می شود.
روز شنبه بارش ها در جنوب غرب، جنوب، غرب، دامنه های زاگرس، دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از جنوب شرق ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
نتانیاهو: برجام ایران را جسورتر کرده است

نتانیاهو: برجام ایران را جسورتر کرده است به گزارش نامه نیوز ، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی مدعی شد که برجام، جمهوری اسلامی (ایران) را جسورتر کرده است اما موجب شده است که منطقه در جهت معکوسی شکل بگیرد.
وی مدعی شد که توافق هسته ای یک بزرگراه به سوی (دستیابی به) زرادخانه هسته ای در اختیار جمهوری اسلامی قرار می دهد و خصومت ورزی آن را در سرتاسر خاورمیانه افزایش داده است.
تایمز اسرائیل در گزارش خود نوشت نتانیاهو که در کنفرانس رؤسای سازمان های عمده یهودی در بیت المقدس سخن می گفت، از هرگونه اشاره به موضوع تحقیقات جاری درباره اتهامات فساد خود خودداری کرد و به جای آن تلاش کرد در این نشست بر انتقاد از برجام ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
نیروهای حفاظت کرد بخش هایی از حلب را تحویل ارتش سوریه داد

نیروهای حفاظت کرد بخش هایی از حلب را تحویل ارتش سوریه داد به گزارش نامه نیوز اسپوتنیک اعلام کرد که مناطقی که به ارتش سوریه تحویل داده شده قبلا تحت کنترل کردها بوده است.
این مناطق شامل الهلک ، بعیدین ، الشقیف ، شیخ خضر در شهر حلب است.
بنابر این گزارش، ارتش سوریه منطقه شیخ مقصود و الاشرفیه در شهر حلب را نیز به زودی از نیروهای کرد تحویل می گیرد.
با ورود ارتش سوریه به این مناطق موسسه های دولتی کار خود را از سر می گیرند و پرچم سوریه در این مناطق برافراشته می شود .
نوری محمود سخنگوی واحد حفاظت مردم کرد ورود نیروهای دولتی سوریه به مناطق تحت کنترل کردها در شهر حلب را تکذیب کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
زلزله 4.1ریشتری هجدک کرمان خسارت نداشت

زلزله 4.1ریشتری هجدک کرمان خسارت نداشت به گزارش نامه نیوز محمد باژیان در گفت و گو با ایرنا افزود: این مناطق با توجه به بحث مقاوم سازی ساختمانها در مقابل زلزله ای بالاتر از پنج ریشتر نیز از استحکام لازم برخوردارند .
به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران زلزله ای با بزرگی 4.1 ریشتر عصر امروز (پنجشنبه) ساعت 14و 18دقیقه و 39ثانیه حوالی هجدک در استان کرمان را لرزاند.
این زمین لرزه در عمق 7 کیلومتری زمین و در طول جغرافیایی 57.26 و عرض 30.72 رخ داد.
10 آذر سال جاری نیز زلزله 6.1 ریشتری هجدک واقع در شهرستان راور را لرزاند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
دلار و سکه همچنان در مسیر نزولی

دلار و سکه همچنان در مسیر نزولی قیمت دلار که در چند هفته اخیر با جهش قابل توجهی همراه شده بود، طی روزهای اخیر روند آن نزولی شده، به طوری که طی حدود 10 روز از حدود 4950 تومان به کمتر از 4600 تومان رسید. در بازار امروز نیز روند نزولی دلار ادامه پیدا کرده است و به قیمت 4520 تومان رسیده است.
به گزارش نامه نیوز اما در میان سایر ارزها یورو هم که اخیر به بیش از 6000 تومان رسیده بود، اکنون قیمت آن شکسته شده است و حدود 5500 تومان در بازار معامله می شود. همچنین در حال حاضر پوند انگلستان 6733 تومان و لیر ترکیه 1294 تومان قیمت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
وزیر خارجه عربستان: توافق هسته ای برای تغیر رفتار ایران کافی نیست

وزیر خارجه عربستان: توافق هسته ای برای تغیر رفتار ایران کافی نیست به گزارش نامه نیوز عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی، امروز پنجشنبه در پارلمان اروپا حاضر شد و در خصوص مسائل مختلف منطقه اظهارنظر کرد.
این سخنان به شکل زنده از شبکه العربیه منتشر شد. او بعد از اینکه گفت، عربستان حمایت خود از عراق را بعد از داعش برای بازسازی و آغاز زندگی جدید ادامه می دهد، ایران را به دخالت در امور منطقه متهم کرد و گفت که ایران از شبه نظامیان حوثی حمایت می کند و در امور منطقه از جمله امور فلسطین دخالت می کند.
الجبیر در پاسخ به سوالی درباره برنامه هسته ای ایران گفت: ما ملاحظاتی درباره توافق هسته ای ایران داریم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
حضور ایران در سوریه برای مبارزه با تروریسم است/پهپاد سرنگون شده متعلق به ارتش سوریه بود

حضور ایران در سوریه برای مبارزه با تروریسم است/پهپاد سرنگون شده متعلق به ارتش سوریه بود معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با لیز دوست، خبرنگار ارشد سرویس بی بی سی جهانی در مورد حل بحران سوریه گفت: ایران به راه حل نظامی برای پایان دادن به بحران سوریه اعتقادی ندارد.
به گزارش نامه نیوز بر اساس آنچه که سایت بی بی سی از این مصاحبه منتشر کرده، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این گفت وگو اعلام کرده است: ایران تماس هایی با سوریه، روسیه و ترکیه برای پایان دادن به بحران انسانی در غوطه شرقی برقرار کرده است.
عراقچی که برای شرکت در گفت وگو های سیاسی ایران و انگلیس به لندن سفر کرده است در این مصاحبه با بیان این که همه نگران این وضعیت هستند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
پنج ویژگی جالب در تاریخ مرسدس بنز + تصاویر

پنج ویژگی جالب در تاریخ مرسدس بنز + تصاویر به گزارش نامه نیوز ، مرسدس بنز اخیرا در یوتیوب فعالیت خود را افزایش داده است و در سری بهترین های بنز (Best of Benz) کلیپ های جالبی قرار می دهد. آخرین بار ویدئویی از پنج مدل لوکس در تاریخ خودروی مرسدس بنز منتشر شد و این بار پنج نکته ی گفته نشده از دست آوردهای گذشته ی این خودروساز مشهور آلمانی در جدیدترین کلیپ، برجسته می شود.
قبل از این که رایانه ها به اندازه کافی کوچک باشند تا بتوانند در صندوق عقب خودرو جا بگیرند، مرسدس بنز برای جمع آوری داده ها خلاق بود. مجموعه ای از سیم ها خودروی آزمایش را به مرسدس بنز 300 واگن متصل می کند که می تواند خودروی آزمون را دنبال کند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
نتیجه تلاش های دیپلماتیک ایران برای بازگرداندن اموال تاریخی/ رأی مثبت دیوان عالی آمریکا به عدم مصادره الواح هخامنشی

نتیجه تلاش های دیپلماتیک ایران برای بازگرداندن اموال تاریخی/ رأی مثبت دیوان عالی آمریکا به عدم مصادره الواح هخامنشی علی اصغر مونسان با اعلام این خبر افزود: وکلای 9 نفر از اتباع ایالات متحده آمریکا با وارد کردن اتهام واهی حمایت ایران از تروریسم و تأمین سلاح برای حماس در جریان یک بمب گذاری در سال 1997، در یکی از دادگاه های ایالت شیکاگو طرح دعوی کردند و در غیاب ایران به عنوان طرف دعوی موفق به اخذ حکم محکومیت ایران به پرداخت مقادیر کلانی غرامت به شاکیان پرونده شدند که به منظور اجرای این حکم، وکلای شاکیان پرونده در پی توقیف و صدور حکم حراج اموال فرهنگی تاریخی که در موزه ها و مؤسسات آمریکایی از جمله مؤسسه شرق شناسی شیکاگو نگهداری می شدند برآمدند تا مبلغ حاصل از حراج اشیای تاریخی به آنان تحویل داده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
میشل عون: شرایط منطقه اجازه آغاز جنگی دیگر را به اسرائیل نمی دهد

میشل عون: شرایط منطقه اجازه آغاز جنگی دیگر را به اسرائیل نمی دهد به گزارش نامه نیوز به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان با حضور در برنامه ای که از این شبکه پخش می شود، با اشاره به دیدارش با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در کاخ ریاست جمهوری لبنان گفت: در این دیدار در مورد مسائل مورد اختلاف با اسرائیل از جمله مرزهای زمینی و آبی و حقوق کنونی و از دست رفته خود که اسرائیل به دنبال آن است مذاکره کردیم.
وی در مورد نگرانی نسبت به بازگشت حوادث 2006 و جنگ با اسرائیل گفت: شرایط کنونی به اسرائیل اجازه نمی دهد از مرزها عبور کند زیرا لبنان تصمیم دارد از مرزهای خود دفاع کند. در غیر اینصورت نتایج فاجعه بار خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
امروز آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری

امروز آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری به گزارش نامه نیوز دکترحسین توکلی ، ضمن اعلام این مطلب افزود: کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سال 97 از روز سه شنبه اول اسفند ماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و تمامی داوطلبان تا ساعت 24 امروز پنجشنبه سوم اسفند فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای و شماره پرونده و دریافت پرینت کارت ورود به جلسه خود را اقدام کنند.
وی افزود: تا ساعت 8 صبح امروز تعداد 160 هزار داوطلب نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
فواید شگفت انگیز تخم بلدرچین که از آنها بی خبرید

فواید شگفت انگیز تخم بلدرچین که از آنها بی خبرید به گزارش نامه نیوز ، تخم بلدرچین، مجموعه غنی ای از ماده های مغذی مهم را به بدن می رساند و بنابراین، گزینه مناسب و ایمنی برای اضافه شدن به رژیم غذایی محسوب می شود. اگر با فواید تخم بلدرچین آشنایی ندارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.
تقویت بینایی
مقدار قابل توجهی از ویتامین A در تخم بلدرچین وجود دارد و این یعنی مصرف تخم بلدرچین به طور منظم برای محافظت از بینایی مفید است. فعالیت آنتی اکسیدانی ویتامین A می تواند به کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا کمک کند و مانع از ابتلا به آب مروارید شود. درنتیجه شما می توانید با مصرف تخم بلدرچین، بینایی خودتان را تقویت کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
وام ازدواج 15 میلیون تومان شد

وام ازدواج 15 میلیون تومان شد به گزارش نامه نیوز در جلسه علنی امروز (پنج شنبه) مجلس شورای اسلامی با تصویب بند ب تبصره 16 لایحه بودجه 97 مصوب شد: به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه بانک ها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال 1397 یکصد و پنجاه میلیون (150.000.000) ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
آیا عربستان و اسرائیل به دنبال محاصره ایران از طریق آذربایجان هستند؟

آیا عربستان و اسرائیل به دنبال محاصره ایران از طریق آذربایجان هستند؟ به گزارش نامه نیوز جمهوری آذربایجان به دلیل مجاورت با ایران، توجه عربستان و اسرائیل را جلب کرده است، جیمز ام دورسی، طی یادداشتی در وبگاه لوبلاگ به رقابت ایران و عربستان برای کسب نفوذ در آذربایجان پرداخت و ونوشت: آذربایجان، جدیدترین میدان نبرد دو کشور (ایران و عربستان) است. کشوری اقتدارگرا و غنی از نفت با اکثریتی از شیعه، اما (دولتی) سکولار در مرز شمالی ایران است.
بهبودی اخیر روابط عربستان با آذربایجان در حالی مطرح می شود که گزارش هایی مبنی بر هشدار دستگاه های امنیتی آذربایجان به دولت این کشور درباره نفوذ فزاینده ایران در جمهوری آذربایجان منتشر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
عملیات روز پنجم جست و جو در دنا متوقف شد / تیم های امداد بازگشتند / بارش برف تا سه شنبه ادامه دارد

عملیات روز پنجم جست و جو در دنا متوقف شد / تیم های امداد بازگشتند / بارش برف تا سه شنبه ادامه دارد عزیز فیلی روز پنجشنبه با اعلام این خبر به ایرنا افزود: پنج تیم امداد و نجات هلال احمر که صبح امروز به منطقه سقوط هواپیمای ای. تی. آر اعزام شده بودند به دلیل شرایط نامساعد جوی بازگشتند.
به گزارش نامه نیوز وی عنوان کرد: 2 تیم امدادی که شب گذشته نیز در محل سقوط هواپیما بودند در حال بازگشت به قرارگاه هستند.
فیلی بیان کرد: شرایط نامساعد جوی و لزوم حفاظت از جان امدادگران دلیل این تصمیم بوده است.
وی یادآور شد: تمام تلاش مجموعه ستاد بحران استان و تیم های امداد و نجات هلال احمر بر جستجو و انتقال سریعتر اجساد جان باختگان به یاسوج و تسکین آلام بازماندگان و خانواده هاست. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
دیوان عالی پاکستان نواز شریف را از ریاست حزب حاکم عزل کرد

دیوان عالی پاکستان نواز شریف را از ریاست حزب حاکم عزل کرد به گزارش نامه نیوز ، دیوان عالی پاکستان طی حکمی اعلام کرد، محمد نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان نمی تواند رهبر حزب خود یعنی مسلم لیگ شاخه نواز باشد. این در حالی است که شریف خود بنیانگذار این حزب بوده است.
اواخر ماه ژوئیه سال گذشته میلادی دیوان عالی پاکستان، در ارتباط با پرونده اتهامی فساد، از نواز شریف، سلب صلاحیت کرده بود و به دنبال این رای شریف از سمت خود کناره گیری کرد.
به گزارش بی بی سی، رای این دیوان به دنبال تحقیقات در مورد اتهام های فساد که علیه شریف صورت گرفته، صادر شد، اتهام ها، مربوط به دست داشتن فرزندان شریف در معاملات چند شرکت ثبت شده در خارج بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
افزایش مخالفت با ادامه حکومت نتانیاهو /فساد آقای نخست وزیر کار دست او داد

افزایش مخالفت با ادامه حکومت نتانیاهو /فساد آقای نخست وزیر کار دست او داد پلیس رژیم صهیونیستی به تازگی تحقیقات درباره پرونده موسوم به 4000 را آغاز کرده است، نتانیاهو در این پرونده متهم است میلیون ها دلار تسهیلات مالی در اختیار شاؤول الویچ مالک شرکت بِزِک قرار داده است تا پایگاه خبری واللا رسانه زیر نظر این شرکت از نخست وزیر و خانواده اش حمایت رسانه ای کند.
به گزار شنامه نیوز نخستین پرونده فساد نخست وزیر رژیم صهیونیستی دریافت هدیه از بازرگانان است که به 'پرونده 1000' معروف شد، دومین مورد آن نیز پرونده موسوم به 2000 است که نخست وزیر رژیم اشغالگر طی چند مورد گفت وگو با 'ارنون موزس' صاحب امتیاز روزنامه یدیعوت آحارانوت از وی خواسته بود در قبال اعمال محدودیت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
هشدار ایران درباره اقدامات نسنجیده در شورای امنیت برای بحران یمن

هشدار ایران درباره اقدامات نسنجیده در شورای امنیت برای بحران یمن غلامعلی خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در دیدار با آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان، برای همکاری با مارتن گریفیتس نماینده جدید این سازمان در امور یمن به منظور پایان دادن به بحران سه ساله این کشور اعلام آمادگی کرد.
به گزارش نامه نیوز در این دیدار خوشرو با اشاره به اوضاع اسفبار انسانی در یمن و لزوم دست یابی به یک راه حل سیاسی، هشدار داد که حمایت از هر اقدام نسنجیده و یکجانبه در شورای امنیت، می تواند به وخامت بیشتر اوضاع منجر شود.
گوترش نیز اظهار داشت که تمام تلاش خود را برای رسیدن به مصالحه سیاسی در یمن به کار خواهد گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ارزانی دلار و گرانی خودرو در سوانح گم شد!

ارزانی دلار و گرانی خودرو در سوانح گم شد! چهار روز از مفقود شدن هواپیمای آسمان در مسیر تهران-یاسوج، می گذرد و پس از این مدت هیات فرانسوی هفت نفره به منظور همکاری در روند بررسی علت سقوط هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان وارد تهران شدند، چراکه بر اساس استانداردهای بین المللی، کشور طراح و سازنده هواپیما می تواند پس از بروز سانحه، نماینده ای برای شرکت در بررسی سانحه هواپیما اعزام کند.
به گزارش نامه نیوز سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته که نیز قرار است بعد از این جلسه که با هدف بررسی فنی و تخصصی علت سانحه برگزار شده، این تیم فرانسوی از محل سانحه بازدید کنند تا بعد از آن کارهای کارشناسی آغاز شود.
بلایی که به خیر گذشت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
مصر گذرگاه رفح را به صورت کامل بست

مصر گذرگاه رفح را به صورت کامل بست به گزارش نامه نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سفارت فلسطین در قاهره شامگاه چهارشنبه از اقدام مقامات مصر در بستن ناگهانی گذرگاه رفح تنها یک روز بعد از گشایش آن خبر داد.
سفارت فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که مقامات مصر بسته شدن ناگهانی این گذرگاه را ابلاغ کرده اند.
بر اساس این گزارش، مقامات مصری دلیل این اقدام را بیان نکردند.
سفارت فلسطین در قاهره روز سه شنبه از تصمیم مقامات مصری برای گشودن گذرگاه زمینی رفح به مدت چهار روز خبر داده بود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ادعای جدید نتانیاهو به بهانه حمله به برجام: یک ائتلاف ضد ایرانی در خاورمیانه در حال ظهور است! /می توان تخمین زد که سالانه دهها میلیارد دلار به خزانه ایران سرازیر می شود

ادعای جدید نتانیاهو به بهانه حمله به برجام: یک ائتلاف ضد ایرانی در خاورمیانه در حال ظهور است! /می توان تخمین زد که سالانه دهها میلیارد دلار به خزانه ایران سرازیر می شود به گزارش نامه نیوز به نقل از رسانه صهیونیستی هاآرتص، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در یک سخنرانی خطاب به هیأتی از نمایندگانِ کنفرانس رؤسای سازمانهای بزرگ یهودیان آمریکا (Conference of Presidents of Major Jewish American Organizations) که در هفته جاری از بیت المقدس دیدن می کنند، مدعی ظهور یک ائتلاف ضد ایرانی در خاورمیانه شد.
بنیامین نتانیاهو با انتقاد از توافق هسته ای منعقده میان ایران و شش قدرت جهانی در سال 2015، ادعا کرد که این توافق ضمن افزایش اقدامات تجاوزکارانه تهران (!) ، دلیلِ اصلی خطرناک بودن ایران است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
درمان کبد چرب با یک تغییر در رژیم غذایی

درمان کبد چرب با یک تغییر در رژیم غذایی کاهش مصرف پاستا، سیب زمینی و دیگر خوراکی های غنی از کربوهیدرات روش شناخته شده ای برای پایین آوردن وزن است. هر چند مطالعات جدید نشان می دهد رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات پایین می تواند در درمان بیماری کبد چرب غیرالکلی هم مفید باشد.
به گزارش نامه نیوز پزشکان سوئدی دریافتند تنها دو هفته رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات پایین سطح چربی کبد را کاهش می دهد.
بیماری کبد چرب غیر الکلی با انباشت مازاد چربی در کبد شناخته می شود. بر خلاف کبد چرب الکلی، بیماری کبد چرب غیر الکلی ناشی از مصرف زیاد مواد الکلی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
تاثیر مفید ورزش در سلامتی پس از درمان سرطان

تاثیر مفید ورزش در سلامتی پس از درمان سرطان به گزارش نامه نیوز به نقل از medscape، تحقیقات انجام شده توسط محققان هلندی نشان داد بیماران سرطانی که در طول درمان خود ورزش می کنند تا سال ها فعال می مانند و احساس خستگی کمتری خواهند داشت.
مدیر این تحقیقات می گوید: ورزش کردن به صورت مداوم در دوران درمان تاثیرات طولانی مدت و کوتاه مدت بر بیماران می گذارد.
ورزش در زمان شیمی درمانی باعث کاهش عوارض این نوع درمان نیز می شود. به علاوه می تواند در آینده خستگی بیماران را حتی تا 4 سال کاهش دهد.
بیمارانی که در این مطالعات مورد بررسی قرار گرفتند دوبار در هفته به مدت 60 دقیقه ترکیبی از ورزش هوازی و قدرتی با شدت متوسط تا شدید انجام می ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
تحلیل هاآرتص از موضع آینده پوتین در میدان سوریه: بازگشت به سوی اسرائیل یا ماندن کنار ایران؟

تحلیل هاآرتص از موضع آینده پوتین در میدان سوریه: بازگشت به سوی اسرائیل یا ماندن کنار ایران؟ در بخشی از این مقاله می خوانیم: مدتی پیش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، فکر کرد که آمریکا را به سرپرستی باراک اوباما شکست داده و برای رسیدن به اهداف خود پیروز شده است . او سعی کرد ، رئیس جمهور سوریه را که با منافع وی همراه بود نجات دهد . همزمان با نجات بشار اسد ، پوتین برای بازسازی وضعیت متزلزل ناشی از منافع متضاد ایران و اسرائیل نیز تلاش کرد .
به گزارش نامه نیوز در این میان او یک سرمایه گذاری نسبتا کوچک نیز در منطقه انجام داد ؛ یعنی استقرار 12 هواپیما ، و 2 هزار نفر نیرو . از منظر سیاست خارجی این طرح نمادی از به دست گرفتن قدرت با صرف کمترین هزینه بود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
در همایش صادرکنندگان صنایع کوچک چه گذشت؟

در همایش صادرکنندگان صنایع کوچک چه گذشت؟ در همایش تقدیر از صادرکنندگان برتر صنایع کوچک که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و نیز جمعی از صادرکنندگان صنایع کوچک در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد از 31 واحد برتر صادرکننده در حوزه صنایع کوچک تقدیر به عمل آمد.
به گزارش نامه نیوز در ابتدای این مراسم غلامرضا سلیمانی معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از پیگیری ایجاد بانک صنایع کوچک خبر داد و اعلام کرد که در حال حاضر 1500 واحد کوچک صنعتی تحت تملک بانک ها قرار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
قصاص برای مردی که شوهر زن موردعلاقه اش را کشت

قصاص برای مردی که شوهر زن موردعلاقه اش را کشت او گفت: همسرم علی طبق معمول هر روز برای رفتن به محل کارش از خانه خارج شد و بعد از آن هیچ خبری از او نشد. حتی به تلفن همراهش نیز جواب نمی داد تا اینکه گوشی اش خاموش شد و حالا من نگران او هستم .
به گزارش نامه نیوز کارآگاهان بعد از شنیدن اظهارات این زن تجسس های خود را برای یافتن علی آغاز کردند و مشخصات او به مأموران ابلاغ شد، اما ردی از این مرد به دست نیامد تا اینکه فردی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کرد جنازه ای را در جاده ای خارج از شهر مشاهده کرده است.
وقتی مأموران به محل اعلام شده رفتند جسد مردی جوان را یافتند که هدف چند گلوله قرار گرفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آمریکا اینگونه به یاری داعش می شتابد

آمریکا اینگونه به یاری داعش می شتابد به گزارش نامه نیوز ، منابع خبری گزارش داده اند ائتلاف تحت رهبری آمریکا در حال انتقال اعضای گروه تروریستی داعش از منطقه الحسکه در سوریه هستند.
یک رسانه روسیه روز چهارشنبه مستنداتی منتشر کرده که بالگردهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا را در حال تخلیه عناصر گروه تروریستی داعش در منطقه الحسکه سوریه نشان می دهند.
به نوشته اسپوتنیک، فیلم هایی که روی YouTube و فیسبوک منتشر شده اند فرایند جابجایی تروریست های داعش توسط بالگردهای ائتلاف آمریکا را نشان می دهند.
در همین حال یک منبع در منطقه الحسکه به شرط عدم افشای نام به اسپوتنیک گفته که مردم محلی شاهد نشست و برخاست مکرر بالگردهای آمریکایی در ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
مدیرعامل آسمان: از هیچ خلبانی چک نگرفته ایم/کاپیتان فولادی،فرم تایید شرایط پرواز را امضا کرده بود

مدیرعامل آسمان: از هیچ خلبانی چک نگرفته ایم/کاپیتان فولادی،فرم تایید شرایط پرواز را امضا کرده بود به گفته علایی، آقای دامادی سخنان منتشرشده از قول او را تکذیب کرد و به دنبال منبع انتشار این سخنان نادرست است.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: برخلاف ادعاهای مطرح شده، هیچ کس حتی مدیران شرکت هواپیمایی نمی توانند خلبان را وادار به انجام پرواز کنند. طبق مقررات بین المللی حتی اگر خلبانی به دلائل شخصی اعلام کند آمادگی پرواز را ندارد، شرکت هوایی نمی تواند او را وادار به پرواز کند و باید خلبان دیگری را بکار گیرد. برای شرکت ما هم موارد مشابهی پیش آمده که خلبانی مثلا به علت تالمات روحی اعلام کرده است آمادگی پرواز ندارد و مدیران ما هم خلبان دیگری را برای پرواز استفاده کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
فروش گوشت خرس و اعضای بدن کفتار برای شکستن طلسم،همراه با گارانتی! /خرافه های عجیب وغریب

فروش گوشت خرس و اعضای بدن کفتار برای شکستن طلسم،همراه با گارانتی! /خرافه های عجیب وغریب در این میان اما خرافه مدت هاست حیات وحش ایران را نشانه گرفته و بتازگی به کمک فضای مجازی، آسیب بیشتری به محیط زیست کشور تحمیل می کند، چون این روزها سایت ها و کانال های زیادی را می توان پیدا کرد که در آن به اجزای حیات وحش چوب حراج زده می شود، از خواص درمانی زبان و گوشت خرس بگیرید که باعث کشتار بیرحمانه این گونه ها در ایران شده است تا تبلیغ آزادانه، آنلاین و بی قید اجزای خاص بدن کفتار با ضمانت نامه محکم و ارسال رایگان به محل!
به گزارش نامه نیوز رسیدن به فروشندگان سخت نیست، جست و جوی ساده در چارگوش جادویی گوگل، شما را به فهرستی از فروشندگان اجزای حیات وحش در فضای مجازی وصل می کند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آموزش، مهم ترین گام در تربیت جنسی کودک است

آموزش، مهم ترین گام در تربیت جنسی کودک است سیما فردوسی در سمینار آموزشی تربیت جنسی کودکان که به همت جهاد دانشگاهی قزوین در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، تصریح کرد: تربیت کودکان در حیطه های مختلف از قبیل تربیت دینی، تربیت عاطفی، اجتماعی، تحصیلی و جنسی انجام می گیرد. تربیت جنسی اهمیت بالایی دارد؛ چرا که سالانه هزاران کودک تحت آزار جنسی قرار می گیرند و اغلب این کودکان در این زمینه آموزش ندیدند و اطلاعاتی نداشتند.
به گزارش نامه نیوز عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: آزار جنسی آثار کوتاه مدت و آثار خفته دارد. در واقع در بلندمدت آثار این آزار نشان داده می شود، بنابراین کودکان باید توسط والدین آموزش جنسی را بیاموزند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
جلسه فوق العاده شورای امنیت در مورد سوریه

جلسه فوق العاده شورای امنیت در مورد سوریه به گزارش نامه نیوز ، شورای امنیت درحالی برای بررسی تحولات در غوطه شرقی تشکیل جلسه می دهد که فرانسه، ایتالیا، سوئد و مصر خواستار آتش بس فوری بشردوستانه در این منطقه شده اند.
واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: با توجه به نگرانی هایی که امروز شنیدیم تشکیل جلسه فوری شورای امنیت ضروری است، باید اطمینان حاصل کنیم که تمام کشورها می توانند دیدگاه های خود را در این رابطه ارائه دهند تا به راه های برون رفت از این موضوع دست یابیم.
در همین حال، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز چهارشنبه شب گفت: پاریس خواستار آتش بس فوری بشر دوستانه در منطقه غوطه شرقی است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
اعلام نظر دولت در مورد قطع یارانه ثروتمندان

اعلام نظر دولت در مورد قطع یارانه ثروتمندان به گزارش نامه نیوز محمدباقر نوبخت در جلسه علنی دیروز و در جریان بررسی تبصره 14 بودجه 97 در مورد هدفمندی یارانه ها، گفت: دولت خود را موظف به اجرای تمامی احکام و وظایف و قوانین مصوب مجلس بخصوص مصوبات در بودجه می داند اما گاهی مکانیزم احکام به گونه ای است که امکان اجرایی شدن آن نیست.
وی افزود: یکی از این موارد، حذف یارانه خانواده های پردرآمد از طریق بررسی تراکنش های مالی و آزمون وسع آنها است. این یعنی ما باید حساب و تراکنش 80 میلیون جمعیت را کنترل کنیم که این عملا باعث مخدوش شدن امنیت در عرصه اقتصاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
تصمیم آخر برای حقوق 97 کارمندان دولت

تصمیم آخر برای حقوق 97 کارمندان دولت به گزارش نامه نیوز، نمایندگان در نخستین گام از بررسی تبصره 12 لایحه بودجه، با تصویب بند الف این تبصره مقرر کردند که افزایش حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیات علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به طور جداگانه توسط دولت در این قانون انجام می گیرد؛ به نحوی که تفاوت تطبیق موضوع ماده 78 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهر ماه 1386 در حکم حقوق، بدون تغییر باقی بماند.
نمایندگان در ادامه و در بررسی ساز و کار افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده، دولت را مکلف کردند حقوق و مزایای مستمر گروه های مختلف حقوق بگیر شاغل دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
روشی نوین برای درمان آسیب های مغزی

روشی نوین برای درمان آسیب های مغزی هنگامی که این آزمایش بر روی مدل های حیوانی آزمایش شد، آنها دریافتند این تکنیک آسیب مغزی را کاهش داده و به مغز در بهبود هرچه سریع تر بافتش کمک کرد.
به گزارش نامه نیوز طبق گفته "مرکز کنترل و پیشگیری درمان" (CDC)، سالانه 800 هزار نفر در ایالات متحده دچار سکته مغزی می شوند و در نتیجه حدود 140هزار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند. نجات یافتگان از این بیماری معمولا یک دوره طولانی از توانبخشی را می گذرانند و در موارد وخیم، می تواند منجر به آسیب دائمی مغزی شود.
محققان "مرکز تحقیقات علوم زیستی"(Regenerative Bioscience Center) دانشگاه جورجیا در این مطالعه از سلولهای ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
مرگ تلخ پسر 4 ساله در شلیک بی هدف مرد شرور + عکس

مرگ تلخ پسر 4 ساله در شلیک بی هدف مرد شرور + عکس دخترکوچولو هنگام تیراندازی کنار برادر، خواهر و مادربزرگش در خودرو نشسته و درحال حرکت بودند که ناگهان هدف شلیک قرارگرفت و در دم کشته شد.
به گزارش نامه نیوز ریچارد ادوارد سخنگوی پلیس ایالتی گفته، عامل جنایت مردی به نام دارنل بیتینگ است که به طور ناگهانی و بی دلیل به سمت خودرو اعضای یک خانواده شلیک کرده است.او پس ازدستگیری تحت بازجویی قرارگرفته اما تاکنون انگیزه اش را بیان نکرده است.
منبع:رکنا ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
نوجوان 16ساله جان سه بیمار را نجات داد

نوجوان 16ساله جان سه بیمار را نجات داد رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: حسین اکبری 16 ساله ،ساکن فلاورجان، بر اثر خونریزی مغزی در بیمارستان امام خمینی فلاورجان بستری و دچار مرگ مغزی شده بود.
به گزارش نامه نیوز دکتر مرتضی نوری گفت:با در خواست خانواده این نوجوان فلاورجانی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا اصفهان کبد وی به بیماران نیازمند بخشیده شد.
دو کلیه این بیمار هم به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافت.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
حقایقی درباره استخوان هایتان که باید بدانید

حقایقی درباره استخوان هایتان که باید بدانید حقایقی درباره استخوان هایتان که باید بدانیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استخوان ها از مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر، پروتئین ها مانند کلاژن و سلول ها ساخته شده اند. در این میان هر آنچه که می خوریم یا می نوشیم-حتی داروها- می توانند قدرت و انعطاف پذیری استخوان ها را تحت تاثیر قرار دهند.
به گزارش نامه نیوز استروژن، کلید تراکم استخوان است: زنان بیشتر از مردان دچار پوکی استخوان می شوند و آنهم بعد از دوران یائسگی. دلیل آن هم پایین آمدن سطح استروژن بعد از دوران یائسگی است. در این مرحله تراکم استخوان یک زن می تواند هر 5 سال یک بار به میزان بیش از 20 درصد کاهش یابد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
7 ماده غذایی که هیچگاه دو بار نباید گرم شوند+اینفوگرافیک

7 ماده غذایی که هیچگاه دو بار نباید گرم شوند+اینفوگرافیک به گزارش نامه نیوز گرم کردن غذاها برای بار دوم و در مورد برخی اقلام خوراکی بلامانع است اما در مورد بعضی دیگر از مواد غذایی، به ھیچ وجه کار درستی نبوده و شما را با مشکلات جدی سلامت مواجه می کند.
7 ماده غذایی که هیچگاه دو بار نباید گرم شوند
منبع:بهداشت نیوز ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
گوشی های هوشمند به این 5 دلیل موجب افزایش اضطراب می شوند

گوشی های هوشمند به این 5 دلیل موجب افزایش اضطراب می شوند خواب بی کیفیت، یکی از شایع ترین علائم فیزیکی اضطراب است، اما بیشتر ما همچنان از موبایل خودمان به عنوان ساعت زنگ دار استفاده می کنیم. متخصصان می گویند: این نکته یعنی موبایل قبل از خواب دقیقا کنار ما قرار می گیرد و بعد از بیدار شدن نیز دوباره کنارمان است.
به گزارش نامه نیوز بنابراین، همه ما به سادگی وسوسه می شویم تا موبایل خودمان را قبل از خواب و بلافاصله پس از بیدار شدن چک کنیم. با این حال، آیا تا کنون به این مساله فکر کرده اید که این عادت تا چه اندازه مخرب است؟ به احتمال زیاد، نه. پس اگر به کیفیت خواب خودتان اهمیت می دهید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود؟

مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود؟ مالیات بر ارزش افزوده در چند سال اخیر به انواع مالیات هایی که در نظام مالیاتی کشور دریافت می شود، اضافه شد.
به گزارش نامه نیوز مفهوم مالیات بر ارزش افزوده چیست؟
برای درک بهتر مفهوم این نوع مالیات، بهتر است ابتدا بدانیم ارزش افزوده در این قانون به چه معناست. ارزش افزوده، تفاوت بین ارزش کالا و خدمات فروخته شده با ارزش کالا و خدمات خریداری شده است.
مالیات بر ارزش افزوده، مالیاتی است که خریدار هنگام خرید کالا یا خدمات، باید به فروشنده بپردازد و فروشنده کالا و خدمات، این مالیات را در زمان های معینی به دولت پرداخت می کند.
نرخ مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
منچستر کار را به بازی برگشت کشاند/ شکست رم در اوکراین

منچستر کار را به بازی برگشت کشاند/ شکست رم در اوکراین در ادامه مسابقات مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب دو دیدار همزمان در اسپانیا و اوکراین برگزار شد.
به گزارش نامه نیوز، منچستریونایتد در زمین سویا به میدان رفت و با ارائه یک بازی تدافعی توانست به هدف خود رسیده و با کسب تساوی بدون گل تکلیف صعود را به بازی برگشت در خانه بکشاند. دخیا در این بازی ستاره منچستر بود و بارها دروازه این تیم را از فروپاشی نجات داد.
در دیگر بازی رم ایتالیا در زمین شاختاردونتسک اوکراین به میدان رفت و در حالی که یک بر صفر پیش بود در نهایت دو بر یک شکست خورد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
تداوم بارش برف در ارتفاعات دنا تا سه روز آینده

تداوم بارش برف در ارتفاعات دنا تا سه روز آینده امیر سرکرده کارشناس هواشناسی در خصوص پیش بینی وضعیت هوا در ارتفاعات کوه دنا اظهار کرد: طی چند ساعت گذشته یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور شده است، به طوریکه برای بعدازظهر امروز بارش پراکنده برف در چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود.
به گزارش نامه نیوز وی ادامه داد: جو ناپایداری وارد منطقه شده که سبب افزایش دما خواهد شد، بنابراین در ارتفاعات، بارش برف و در نقاط پست بارش باران را شاهد خواهیم بود.
سرکرده تصریح کرد: به دلیل یکسان نبودن ارتفاعات در مناطق کوهستانی، وزش باد شدید در این منطقه دور از ذهن نخواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
سردار رحیمی: دستگیری تمامی عوامل اصلی ایجاد آشوب در خیابان پاسداران/درخواست حکم اعدام برای راننده معاند داریم

سردار رحیمی: دستگیری تمامی عوامل اصلی ایجاد آشوب در خیابان پاسداران/درخواست حکم اعدام برای راننده معاند داریم سردار حسین رحیمی که در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با اشاره به حادثه اغتشاشات روز دوشنبه در خیابان پاسداران گفت: ساعت 10 صبح دوشنبه تعداد 50 نفر جلوی کلانتری 102 پاسداران حاضر و پیرو قضیه بیست و نهم دی ماه که یک نفر از عوامل منتسب به فرقه ای که به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی، ایراد خسارات عمدی و فراری دادن متهم حسب دستور قضایی بازداشت و با قرار 150 میلیون تومانی روانه زندان شد تجمع کردند.
به گزارش نامه نیوز این مقام عالی انتظامی یادآور شد: این افراد قصد ورود به کلانتری را داشتند که با هوشیاری پلیس ناکام ماندند. ما به صورت مکرر با نمایندگان آنان صحبت کردیم ولی نتیجه ای نداد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
واکنش جالب حسام الدین آشنا به نامه احمدی نژاد به رهبری؛خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند...

واکنش جالب حسام الدین آشنا به نامه احمدی نژاد به رهبری؛خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند... به گزارش نامه نیوز؛ حسام الدین آشنا در توئیتی نوشت: خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند که به او بیاموزد نباید پا از گلیمش فراتر نهد و زودهنگام به انتخابات بیاندیشد یا فرمان عزل صادر کند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
پس از برجام ده ها میلیارد دلار به خزانه ایران سرازیر شده

پس از برجام ده ها میلیارد دلار به خزانه ایران سرازیر شده بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در همایشی با حضور روسای سازمان های یهودی در آمریکا مدعی شد که در منطقه خاورمیانه ائتلاف ضد ایران قوت گرقته است.
به گزارش نامه نیوز نتانیاهو با انتقاد از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 (برجام) گفت: پس از برجام ده ها میلیارد دلار هر ساله به خزانه ایران سرازیر می شود.
وی تصریح کرد: اگر تغییری در این توافق ایجاد نشود، شاهد حرکت آزادانه ایران به سمت زرادخانه هسته ای خواهیم بود چرا که ایرانی ها توانایی آن را دارند که در مقیاسی نامحدود اورانیوم غنی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
بیانیه مهم نورعلی تابنده، سرسلسله دراویش گنابادی بعد از اغتشاشات پاسداران

بیانیه مهم نورعلی تابنده، سرسلسله دراویش گنابادی بعد از اغتشاشات پاسداران نورعلی تابنده، سرسلسله دراویش گنابادی طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن رفتار برخی منسوبان به دراویش، خواستار برخورد با عاملان حادثه خشونت بار اخیر در پاسداران شد.
به گزارش نامه نیوز متن این بیانیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در پی بیانیه ای که دیروز نوشته بودم، برخی نکات وجود داشت که باعث ایجاد ابهام و سؤالاتی شد، لذا لازم دیم مطالب ذیل را در تکمیل و توضیح آن بیانیه ذکر کنم.
اخیراً حوادثی تلخ و برخلاف اصول شرعی و عرفانی به بهانه های واهی از جمله صدور حکم دستگیری در اطراف منزل اینجانب رخ داد که موجب تأسف شدید همه ما گردید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
درخواست روسیه برای نشست فوری شورای امنیت

درخواست روسیه برای نشست فوری شورای امنیت به گزارش نامه نیوز نماینده سوریه در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع در غوطه شرقی در سوریه شد.
بر اساس گزارش ها نماینده روسیه خواسته تا این جلسه فردا برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
نتانیاهو: برجام تغییر نکند، ایران در مقیاس نامحدود اورانیوم غنی می کند

نتانیاهو: برجام تغییر نکند، ایران در مقیاس نامحدود اورانیوم غنی می کند بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه مدعی شد که ائتلاف ضد ایران در منطقه خاورمیانه شدت گرفته است.
به گزارش نامه نیوز،وی که در همایشی با حضور روسای سازمان های یهودی در آمریکا صحبت می کرد از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 (برجام) انتقاد کرد.
نتانیاهو گفت: می توان برآورد کرد که ده ها میلیارد دلار هر ساله به خزانه ایران می رود. اگر این توافق تغییر پیدا نکند، شاهد حرکت آزادانه ایران به سمت زرادخانه هسته ای خواهیم بود. آنها قادر خواهند بود در مقیاسی نامحدود اورانیوم غنی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
گروهک "بوکوحرام" 111 دانش آموز دختر را در نیجریه ربود

گروهک "بوکوحرام" 111 دانش آموز دختر را در نیجریه ربود به گزارش نامه نیوز، پلیس نیجریه از ربایش ده ها دانش آموز دختر توسط گروهک تروریستی بوکوحرام خبر داد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از پلیس نیجریه گزارش داد، گروهک تروریستی تکفیری بوکوحرام اخیر به یک مدرسه ای دخترانه در این کشور حمله کرده و 111 نفر از دانش آموزان این مدرسه را با خود برده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
نخستین بقایای جانباختگان نمونه گیری شد

نخستین بقایای جانباختگان نمونه گیری شد به گزارش نامه نیوز کامروز امینی افزود: این کار شامل کد گذاری، عکسبرداری و نمونه برداری برای آزمایشهای ژنتیک برای احراز هویت از طریق دی ان ای است.
وی بیان داشت: این کار توسط 40 کارشناس انجام می شود.
امینی تصریح کرد: کارشناسان پزشکی قانونی در آمادگی کامل به سر می برند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد

تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد به گزارش نامه نیوز ، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تعلیق ایران از لیست سیاه را تمدید و از اقدمات تهران ابراز رضایت کرد.
گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF (Financial Action Task Force) به عنوان یک سازمان فرا دولتی در سال 1989 توسط کشورهای عضو گروه جی 7 تشکیل شد.
بررسی درباره وضعیت قوانین مبارزه با پول شویی در بازارهای مختلف مالی در سراسر جهان و اعلام نتیجه آن در جلسات دروه ای به کشورهای عضور، وظیفه این سازمان بین دولتی است تا این کشورها بتوانند ریسک سرمایه گذاری در بازارهای مالی هدف را بررسی و در مورد سرمایه گذارانی که به کشورهای مشکوک می روند احتیاط کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
المیادین: بیش از 400 نفر از نیروهای مردمی سوریه در عفرین مستقر شدند

المیادین: بیش از 400 نفر از نیروهای مردمی سوریه در عفرین مستقر شدند به گزارش نامه نیوز، بیش از چهارصد تن از نیروهای مردمی سوریه در جبهه های نبرد در عفرین مستقر شدند.
پیش از این نیز نوری محمود سخنگوی ی.پ.گ طی بیانیه ای، حضور نیروهای دولت مرکزی سوریه در عفرین را تایید کرد.
متن بیانیه به شرح زیر است:
پس از گذشت یک ماه از مقاومت افسانه ای نیروهای ما علیه ارتش ترکیه و گروه های تروریستی همپیمان آن از جبهه النصره، داعش و غیره و همچنین وارد کردن تلفات سنگین به نیروها و تجهیزات متجاوزان، یگان های ما تصمیم گرفتند که دولت سوریه و ارتش آن را به انجام وظایف خود در مشارکت در دفاع از عفرین و محافظت از مرزهای سوریه در برابر این تهاجم دعوت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
توافق اردن و ترکیه درباره همکاری نظامی

توافق اردن و ترکیه درباره همکاری نظامی به گزارش نامه نیوز خلوصی آکار رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در سفر به اردن با محمود فریحات همتای اردنی خود دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی، هماهنگی دو کشور در بسیاری از مسائل مربوط به نیروهای مسلح دو طرف بررسی شد.
طبق گزارش شبکه روسیا الیوم، در این دیدار دو طرف همچنین توافقنامه همکاری نظامی امضا کردند.
آکار روز سه شنبه (دیروز) نیز با عبدالله دوم شاه اردن دیدار و درباره آخرین تحولات سوریه و عراق و راهکارهای تقویت همکاری نظامی بین اردن و ترکیه بحث و تبادل نظر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
خنثی سازی باند تروریستی داعش در شمال مغرب

خنثی سازی باند تروریستی داعش در شمال مغرب به گزارش نامه نیوز، وزارت کشور مغرب در بیانیه ای از نابودی یک باند تروریستی داعش متشکل از 6 نفر در شهر طنجه خبر داد.
در این بیانیه آمده است که بر اساس تحقیقات انجام شده اعضای این باند به سرکردگی یک تروریست سابقه دار در حمله با سلاح سرد علیه چندین نفر در شهر طنجه دست داشته اند.
این تحقیقات نشان داد که بازداشت شدگان با یک باند داعشی که اوایل ماه جاری در دو شهر طنجه و مکناس متلاشی شد، مرتبط بوده و دست داشتن این باند در طرح ریزی برای عملیات های تروریستی در مغرب تأیید شده است.
بنابر گزارش شبکه روسیا الیوم، وزارت کشور مغرب در این بیانیه آورده است که مقادیری سلاح سرد اعم از چاقو ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
نظر ضرغامی درباره اغتشاشات خیابان پاسداران

نظر ضرغامی درباره اغتشاشات خیابان پاسداران عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما و عضو شورای عالی فضای مجازی در کانال تلگرامی اش نوشت:
به گزارش نامه نیوز پلیس، پس از اتمام ضرب الاجل، ظرف 10 دقیقه غائله را جمع کرد و کوچه پس کوچه های گلستان هفتم پاسداران را که سنخیتی با زی درویشی ! ندارد را از وجود اغتشاشگران پاکسازی کرد.
کسانی هم که همیشه دل در گروی رفتار آمریکایی ها دارند، فهمیدند که بین جنایت هولناک و تاریخی آنان در محاصره، سوزاندن و نسل کشی فرقه داودیه در تگزاس با کارآمدی و توانمندی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی چقدر فاصله هست. ناجا همان بود که باید باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد

تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تعلیق ایران از لیست سیاه را تمدید و از اقدمات تهران ابراز رضایت کرد.
به گزارش نامه نیوز گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF (Financial Action Task Force) به عنوان یک سازمان فرا دولتی در سال 1989 توسط کشورهای عضو گروه جی 7 تشکیل شد.
بررسی درباره وضعیت قوانین مبارزه با پول شویی در بازارهای مختلف مالی در سراسر جهان و اعلام نتیجه آن در جلسات دروه ای به کشورهای عضور، وظیفه این سازمان بین دولتی است تا این کشورها بتوانند ریسک سرمایه گذاری در بازارهای مالی هدف را بررسی و در مورد سرمایه گذارانی که به کشورهای مشکوک می روند احتیاط کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
موضع گیری معاون وزیر خارجه آمریکا علیه روسیه

موضع گیری معاون وزیر خارجه آمریکا علیه روسیه به گزارش نامه نیوز، به نقل از کی یف پُست ، جان سولیوان (John Sullivan) معاون وزیر خارجه آمریکا در سفر به اوکراین علاه بر تشویق مقامات این کشور به مبارزه با فساد و انجام اصلاحات، روسیه را به تجاوزگری علیه اوکراین متهم کرد.
معاون وزیر خارجه آمریکا در سخنانی در کی یف با اعلام حمایت های واشنگتن از این کشور اعلام کرد که مقامات کنونی اوکراین باید تلاش های خود را در راستای تحقق انقلاب میدان به کار ببندند.
وی در ادامه مدعی شد که روسیه علیه همسایه خود به تجاوزگری و نقض تمامیت ارضی مبادرت ورزیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی افزایش یافت

سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی افزایش یافت محمد ملکیان روز چهارشنبه افزود: در راستای آسایش هموطنان عزیز در روزهای پایانی سال و ایام نوروز سقف برداشت روزانه وجه نقد برای ملی کارت ها از طریق دستگاه های خودپرداز این بانک افزایش یافت.
به گزارش نامه نیوز وی اضافه کرد: این طرح با توجه به افزایش نیاز مردم در ماه پایانی سال به وجه نقد از یکم اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین سال آینده ادامه دارد.
روابط عمومی اداره امور شعب بانک ملی همدان گفت: چنانچه شهروندان هنگام برداشت وجه نقد از دستگاه های عابربانک دچار مشکل شدند می توانند با شماره تماس های ضروری درج شده در کنار دستگاه های خودپرداز تماس حاصل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
"اسرائیل انفجار یک هواپیمای اماراتی را خنثی کرده است"

"اسرائیل انفجار یک هواپیمای اماراتی را خنثی کرده است" به گزارش نامه نیوز، این روزنامه نوشت، یگان 8200 اطلاعات نظامی اسرائیل مانع از عملیاتی شد که داعش سال میلادی گذشته برای آن طرح ریزی کرده بود تا یک هواپیمای اماراتی را منفجر کند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
اولین گروه جانباختگان حادثه سقوط هواپیما به بیده سمیرم رسید

اولین گروه جانباختگان حادثه سقوط هواپیما به بیده سمیرم رسید به گزارش نامه نیوز اولین امدادگران پس از دو روز جستجو در محل با پیکر برخی از جانباختگان به منطقه بیده وارد شدند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
وزیر خارجه فرانسه: درگیری های سوریه رنگ و بوی بین المللی به خود گرفته است

وزیر خارجه فرانسه: درگیری های سوریه رنگ و بوی بین المللی به خود گرفته است به نوشته پایگاه اینترنتی یوروپ 1، 'ژان ایو لودریان' که قرار است در روزهای آتی برای رایزنی درباره اوضاع جاری در سوریه و درگیری های موجود در این کشور، به تهران و مسکو سفر کند، هشدار داد: بدترین اوضاع در سوریه، در مقابل ما قرار دارد.
به گزارش نامه نیوز، لودریان در پارلمان کشورش گفت: اوضاع در منطقه خاورمیانه، بسیار بحرانی و جدی شده و به ویژه وضعیت در سوریه بیش از پیش رو به وخامت گرائیده است. اگر از من بپرسید، می گویم که بدترین وضعیت ممکن در سوریه، در مقابل ما قرار دارد، چرا که متاسفانه روند سیاسی در این کشور متوقف شده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
ورود بخش دیگری از نیروهای مردمی به عفرین

ورود بخش دیگری از نیروهای مردمی به عفرین به گزارش نامه نیوز، سانا گزارش داد که بخش جدیدی از نیروهای مردمی وارد شهر عفرین در شمال غرب سوریه شده اند تا از ساکنان در رویارویی با داعش و عملیات "شاخه زیتون" ترکیه حمایت کنند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
پس از مشاهده یک خودروی مشکوک؛ یک ساختمان دولتی در مجاورت کاخ سفید تخلیه شد

پس از مشاهده یک خودروی مشکوک؛ یک ساختمان دولتی در مجاورت کاخ سفید تخلیه شد به گزارش نامه نیوز به نقل از راشاتودی، مشاهده یک خودروی مشکوک باعث تخلیه یک ساختمان دولتی در مجاورت کاخ سفید شد.
سرویس مخفی آمریکا در این باره اعلام کرد که پلیس در واکنش به مشاهده این وسیله نقلیه در نزدیکی خیابان هفدهم که در مجاورت کاخ سفید قرار دارد، مجبور به تخلیه این ساختمان شده است.
نیروهای امنیتی در پی این حادثه به مکان مذکور اعزام شده اند.
تا کنون جزئیات بیشتری درباره این رویداد منتشر نشده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
شفر: با تاکتیک، کار گروهی و شخصیت بهتر الهلال را بردیم/ با اعتماد به نفس خوبی راهی عمان شدیم

شفر: با تاکتیک، کار گروهی و شخصیت بهتر الهلال را بردیم/ با اعتماد به نفس خوبی راهی عمان شدیم وینفرد شفر سرمربی استقلال در حاشیه بازگشت الریان بازی اول ما در لیگ قهرمانان بود و بازیکنان ما کمی به دلیل اولین بازی عصبی و نگران بودند. در بین دو نیمه به بازیکنان گفتم می توانیم نتیجه را عوض کنیم و دیدید که با تغییر سیستم به 4-4-2، بازی را عوض کردیم و توانستیم بازی را در اختیار بگیریم.
وی افزود: با یک اعتماد به نفس خوب به عمان رفتیم تا برابر الهلال قرار بگیریم. ما در این چند روزی که در عمان بودیم، تمرینات آماده سازی خوبی داشتیم. بازی های الهلال را تماشا کردیم و در جلسات آنالیز به بازیکنان توضیح دادیم چه کاری انجام دهند و تمرینات خوبی را سپری کردیم تا با آمادگی کامل به میدان برویم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
یکی از کوهنوردان اعزامی به محل لاشه هواپیما: شایعه زنده ماندن چند نفر از مسافران در لحظه حادثه غیر ممکن است

یکی از کوهنوردان اعزامی به محل لاشه هواپیما: شایعه زنده ماندن چند نفر از مسافران در لحظه حادثه غیر ممکن است ایمان احمدپور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: احتمال این که کسی در برخورد هواپیما با کوه در لحظه حادثه زنده مانده و سپس بر اثر خونریزی یا سرما فوت کرده باشد کاملاً غیر ممکن و دور از ذهن است. کسانی که این شایعات را در قالب احتمالات مطرح کرده اند هیچ درکی از محل حادثه ندارند.
به گزارش نامه نیوز وی ادامه داد: از هواپیمای فلزی بزرگترین قطعه ای که باقی مانده است یک صفحه فلزی 2 در 3 متری است و حتی موتور هواپیما به قطعات کوچک تبدیل شده است. کسی که محل حادثه و وضعیت پیکرها را دیده باشد متوجه می شود که امکان زنده ماند کاملا غیر ممکن است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی منطقه سقوط هواپیما

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی منطقه سقوط هواپیما در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: بارش بطور متناوب تا نیمه شب ادامه خواهد داشت که موجب محدودیت و کاهش دید قائم وافقی می شود و عملیات پروازی در سطوح میانی و پایین را محدود خواهد کرد. در سطوح پایین جو از نیمه های شب به طور موقت از میزان پدیده و ابرناکی کاسته می شود و انتظار می رود که از صبح فردا (3 اسفندماه) وضعیت هوا و دید افقی و قائم برای انجام عملیات پروازی مناسب تر شود.
به گزارش نامه نیوز اوایل روز جمعه (4 اسفند) وضعیت هوا به طور موقت بهتر ولی مجددا از بعد از ظهر افزایش ابر و بارش باران و برف پیش بینی می شود که تا اواخر وقت روز جمعه ادامه خواهد یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
نبیه بری: معادله اسرائیل مردود است

نبیه بری: معادله اسرائیل مردود است به گزارش نامه نیوز به نقل از النشره، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان بر ضرورت تسریع در تصویب بودجه سال 2018 این کشور تاکید کرد و گفت: همان گونه که امنیت مرزهای کشور و امنیت جامعه اهمیت دارد؛ بودجه یکی از پایه های آن است.
وی افزود: اگر بودجه تا پنجم ماه مارس آینده به پارلمان نرسد، تصویب آن محال است.
رئیس پارلمان لبنان بیان کرد: موضع لبنان در حمایت از حاکمیت زمینی و دریایی مان، یکپارچه است و همبستگی کامل میان لبنانی ها وجود دارد.
نبیه بری گفت: معادله کنونی بر پایه این اصل قرار دارد که مال من مال من است و مال شما برای ما و شما است . این معادله قطعا مردود است و قابل اجرا نخواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
نوشداروی تعویض های برانکو؛ حسرت در وقت اضافه

نوشداروی تعویض های برانکو؛ حسرت در وقت اضافه بعد از گل دوم السد در دقیقه 51 بازی همه منتظر ایجاد تغییراتی از طرف برانکو بودند تا رخوت به وجود آمده در بازی پرسپولیس از بین برود. برانکو اما که در همین لیگ قهرمانان بارها نشان داده بود در نیمه دوم می تواند با تعویض های موثر جریان بازی را تغییر دهد این بار نتوانست برنامه ای قابل قبول ارائه بدهد.
به گزارش نامه نیوز ، ورود بشار رسن به جای منشا اولین تغییر قرمزها بود که البته راه به جایی هم نبرد. منشا که در 65 دقیقه فقط یک شوت زده و موقعیتی ویژه را از دست داده بود، ناکام جای خود را به رسن داد اما بازیکن عراقی پرسپولیس هم که برانکو امید زیادی به ساق هایش بسته بود نتوانست گره گشای سردرگمی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
محمود عباس در شورای امنیت نیکی هیلی را عصبانی کرد!

محمود عباس در شورای امنیت نیکی هیلی را عصبانی کرد! به گزارش نامه نیوز، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت ضمن انتقاد از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ترک جلسه بدون شنیدن صحبت های او گفت: بسیار متاسفم که عباس سالن را بدون شنیدن حرف های ما ترک کرد، ما به او به عنوان رهبر فلسطینی ها احترام می گذاریم اما نصیحت یکی از مذاکره کنندگان ارشد آنها یعنی صائب عریقات را که از من خواست ساکت شوم و دست از انتقاد از عباس بردارم هرگز نخواهم پذیرفت بلکه با صدای بلند از واقعیت های دشوار صحبت خواهم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
ماجرای اخاذی کثیف مرد شیاد از یک زن لو رفت

ماجرای اخاذی کثیف مرد شیاد از یک زن لو رفت به گزارش نامه نیوز زنی با حضور در دادسرای جنایی تهران در شکایتش به بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران عنوان کرده بود: من از یک سال پیش با زنی در لاین آشنا شدم.
وی ادامه داد: او به صورت مجازی با من در ارتباط بود تا اینکه بالاخره در این گیر و دار یک بار قرار گذاشتیم که رو در رو همدیگر را ببینیم.
این زن گفت: لحظه دیدار از فرط حیرت شوک زده شدم. زیرا زن مورد نظر مرد بود و از تعجب شاخ درآوردم.
او سوار ماشین من شد و به من گفت اگر به من پول ندهی من آبرویت را خواهم برد و تمامی محتوای چت هایمان در لاین را به شوهرت نشان خواهم داد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
پاداش پایان خدمت مدیران حداکثر هفت برابر حداقل حقوق خواهد بود

پاداش پایان خدمت مدیران حداکثر هفت برابر حداقل حقوق خواهد بود به گزارش نامه نیوز نمایندگان مجلس شورای اسلامی عصر امروز چهارشنبه 2 اسفند و در ادامه بررسی بخش هزینه ای بودجه سال 97 کل کشور جزء الحاقی 3 بند الف تبصره 12 را تصویب کردند.
بر اساس این مصوبه، پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری کارکنان دولت مصوب 26 اردیبهشت 135 و اصلاحات آن و پاداش های مشابه به مقامات، رؤسا و مدیران و کارکنان کلیه دستگاههای اجرائی موضوع ماده(29) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین وزارت اطلاعات ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
ادعای ترکیه درباره عقب نشینی نیروهای دولت سوریه از عفرین

ادعای ترکیه درباره عقب نشینی نیروهای دولت سوریه از عفرین به گزارش نامه نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) اظهار کرد، نیروهای حامی دولت سوریه سه شنبه تلاش داشتند وارد منطقه عفرین سوریه شوند اما بعد از مواجه شدن با آتش توپخانه نیروهای ترکیه ، مجبور به عقب نشینی شدند.
ابراهیم کالین، سخنگوی اردوغان در یک کنفرانس خبری تهدید کرد، در صورتی که باز هم چنین تلاش هایی برای ورود به عفرین انجام شود تبعاتی جدی به وجود خواهد آمد.
این در حالی است که ترکیه از ماه گذشته میلادی عملیاتی را در مرزهای سوریه به بهانه اقدام علیه شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق کرد آغاز کرده و این عملیات همچنان ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
دیدار هیات آمریکایی با پادشاه و ولیعهد عربستان

دیدار هیات آمریکایی با پادشاه و ولیعهد عربستان به گزارش نامه نیوز، به نقل از روسیا الیوم، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان با اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ریاض گفتگو کرد.
پس از این دیدار نیز محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با رویس نشست و گفت وگو داشت.
در این دو دیدار روابط دوجانبه و آخرین تحولات خاورمیانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
هیات آمریکایی علاوه بر رویس، شامل پل کوک، عضو کنگره این کشور و کریستوفر هنزل، کاردار سفارت آمریکا در ریاض بود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
اضهارات شاهین بیانی درباره برتری یک بر صفر استقلال مقابل الهلال

اضهارات شاهین بیانی درباره برتری یک بر صفر استقلال مقابل الهلال شاهین بیانی ، درباره برتری یک بر صفر تیم استقلال مقابل الهلال عربستان اظهار داشت: الهلال مانند همیشه تیم پُرقدرت و خوبی است، اما با این مشکلی که برای میزبانی تیم های ایرانی پیش آمده، نتیجه گرفتن استقلال مقابل این تیم کار بزرگی بود. با این برد شانس صعود استقلال به مرحله بعد زیاد شد.
وی ادامه داد: بازی به طور کلی متعادل بود و اگر الهلال هم پیروز زمین می شد، کسی تعجب نمی کرد. در هر صورت برای صعود از این گروه سه امتیاز دیدار مقابل الهلال خیلی مهم بود.
پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد دربی هفته آینده تیم های استقلال و پرسپولیس و اینکه شانس کدام تیم را برای برتری در این مسابقه بیشتر می ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
جزئیاتی از واژگونی قطار باری در ایستگاه کاشمر

جزئیاتی از واژگونی قطار باری در ایستگاه کاشمر محمدهادی ضیایی مهر در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرد که کلیه خطوط ریلی مسافری استان باز است و هیچ مشکلی در اعزام قطارها از مشهد و بالعکس وجود ندارد.
به گزارش نامه نیوز وی خاطرنشان کرد: محموله این واگن ها، گندله فولاد است و خسارتی وارد شده باید در مراحل بعد بررسی شود. این محموله ها متعلق به بخش خصوصی و معمولا بیمه هستند.
مدیرکل راه آهن خراسان تاکید کرد: علاوه بر باز بودن مسیر مشهد- تهران و بالعکس مسیر مشهد به شرق و جنوب کشور باز است و در اعزام قطارها مشکلی وجود ندارد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
سیدحسن خمینی درگذشت مادر زهرا رهنورد را تسلیت گفت

سیدحسن خمینی درگذشت مادر زهرا رهنورد را تسلیت گفت به گزارش نامه نیوز، متن پیام تسلیت حجت الاسلام سیدحسن خمینی بدین شرح است:
بسمه تعالی
خواهر گرامی سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد زید عزها
درگذشت مادر بزرگوارتان را تسلیت عرض نموده، علو درجات آن مرحومه مغفوره را از خدای متعال مسئلت دارم و برای همه بازماندگان صبر و اجر آرزومندم.
سید حسن خمینی ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
واعظی خواستار رسیدگی به وضعیت خانواده جانباختگان حادثه هواپیما شد/ با جدیت به دنبال جعبه سیاه هستیم/ اگر کسی مقصر باشد با آن برخورد می شود

واعظی خواستار رسیدگی به وضعیت خانواده جانباختگان حادثه هواپیما شد/ با جدیت به دنبال جعبه سیاه هستیم/ اگر کسی مقصر باشد با آن برخورد می شود امروز(چهارشنبه 2 اسفند) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران در مورد حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج اظهار داشت: این موضوع روالی دارد که با جدیت به دنبال بررسی جعبه سیاه هستیم. ما نباید در مورد علل این حادثه پیش بینی کنیم. اگر کسی مقصر باشد با آن برخورد می شود.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: رییس جمهور در جلسه امروز، از فرمانده نیروی انتظامی تهران تشکر کرد و خواستار پیگیری وضعیت از دست رفتگان حادثه شد.
واعظی با اشاره به نزدیک شدن به پایان سال و فرا رسیدن سال نو، اظهار داشت: تلاش خواهد شد مردم تعطیلات خوبی داشته باشند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
بازیکنی که باشگاه پرسپولیس او را نمی خواهد!

بازیکنی که باشگاه پرسپولیس او را نمی خواهد! در لیست برانکو ایوانکویچ که به دفتر باشگاه رسیده تا حمیدرضا گرشاسبی با تک تک بازیکنان حال حاضر تمدیدقرارداد کند، نام بوژیدار رادوشویچ را هم می بینیم.
به گزارش نامه نیوز ، دروازه کروات سرخپوشان که همیشه نیمکت نشین بوده و هر وقت هم به میدان رفته، نتوانسته به خوبی جای خالی علیرضا بیرانوند را پر کند یا به افزایش تعداد کلین شیت های پرسپولیس کمکی داشته باشد.
با توجه به اینکه قرارداد رادو بر مبنای دلار تنظیم شده، باشگاه تمایلی به تمدیدقرارداد این بازیکن ندارد اما برانکو مصرانه منتظر تمدیدقرارداد رادو است. اختلاف نظرها بر سر ماندن یا جدایی این دروازه بان همچنان ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
دستور جدید ترامپ به کنگره درباره موشک بالستیک روسیه

دستور جدید ترامپ به کنگره درباره موشک بالستیک روسیه به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این تحقیقات قرار است مشخص کند که آیا توسعه یک موشک بالستیک از سوی روسیه با نام موشک RS-26 منجر به نقض معاهده موسوم به "کاهش قوای هسته ای میان برد" مربوط به دوره رونالد ریگان می شود یا خیر.
به گزارش نامه نیوز، کاخ سفید اعلام کرد: دونالد ترامپ بعد از رایزنی با مقام های عالی رتبه دولتش قصد دارد یک تحقیق و بررسی انجام دهد تا تعیین کند آیا موشک بالستیک RS-726 روسیه معاهده مذکور را نقض می کند.
ترامپ در بیانیه ای گفت: من به موجب اختیاراتم به عنوان رئیس جمهور و طبق قانون اساسی و قوانین آمریکا، وزیر امور خارجه را مامور می کنم که با هماهنگی وزیر دفاع ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
سوال هایی که برانکو باید پاسخ دهد

سوال هایی که برانکو باید پاسخ دهد تورج عاطف - نامه نیوز، یک باخت بد برای قهرمان ایران و صدرنشین بلامنازع لیگ کشورمان در مقابل تیم دوم لیگ ستارگان قطر رقم خورد. این شکست می تواند ماحصل پاسخ ندادن برانکو ایوانکوویچ به برخی سوال ها باشد.
1/ سوال اول
در بازی با نماینده ازبکستان به وضوح شکاف دفاع های کناری با دو مدافع مرکزی پرسپولیس دیده می شد، اما سوال این است که چرا این روزنه ها ترمیم نشدند؟ گلهای دوم و سوم السد به پرسپولیس ماحصل توپهائی بود که از خلا دو مدافع کناری پرسپولیس حاصل شد و شاید دو گل دیگر هم زده نشد.
2/ سوال دوم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
واکنش بقایی به ادعای دادن پول به فرماندهان سپاه؛ رسید دارید؟ /ما در دولتی پاک دست خدمت کردیم

واکنش بقایی به ادعای دادن پول به فرماندهان سپاه؛ رسید دارید؟ /ما در دولتی پاک دست خدمت کردیم حمید بقایی در جمع خبرنگاران پیش از ورود به دادگاه تجدیدنظر در جمع خبرنگاران گفت: امروز قرار است به مطالب مطرح شده در پرونده درباره روزنامه ایران رسیدگی شود.
به گزارش نامه نیوز وی گفت: روزنامه ایران متعلق به خبرگزاری ایرنا و ایرنا هم متعلق به وزارت ارشاد است و ارتباطی به بنده ندارد که بخواهم در این زمینه پاسخگو باشم.
بقایی ادامه داد: بخش دیگری از مطالب پرونده مربوط به ادعای دادن پول به فرماندهان سپاه است. بنده خطاب به فرماندهان سپاه از آنها می پرسم آیا به شما پول داده ام؟ رسید دارید؟
بقایی گفت: اگر دادگاه علنی برگزار شود مردم می فهمند که ما در دولتی پاک دست خدمت کردیم. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
امیر حاتمی در باکو : دو کشور قصد دارند روابط نظامی و دفاعی خود را گسترش دهند

امیر حاتمی در باکو : دو کشور قصد دارند روابط نظامی و دفاعی خود را گسترش دهند وزیر دفاع در بدو ورود به باکو، مورد استقبال حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در باکو قرار گرفت.
به گزارش نامه نیوز، امیر سرتیب امیر حاتمی و هیئت همراه در این سفر دو روزه ضمن دیدار با "ذاکر حسن اف" وزیر دفاع جمهوری آذربایجان، با مقامات بلند پایه سیاسی دفاعی این کشور هم دیدار و درباره توسعه مناسبات و همکاری های دفاعی نظامی وهمچنین پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو می کنند.
امیر سرتیپ حاتمی در فرودگاه حیدر علی اف باکو در جمع خبرنگاران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
خروج قطار باربری از ریل در نیشابور/ حادثه تلفات جانی نداشت

خروج قطار باربری از ریل در نیشابور/ حادثه تلفات جانی نداشت طبق اعلام شاهدان محلی این قطار با 21 واگن به دلیل نامعلومی از ریل خارج شده است.
به گزارش نامه نیوز این قطار باری حامل سنگ آهن بوده است که از گلگهر سیرجان به مبدا کارخانه سنگ آهن نیشابور در حرکت بوده که در ایستگاه نمکی کنترل آن از دست خارج و به سمت ایستگاه کاشمر حرکت می کند که در بین راه واژگون می شود.
طبق اعلام مسئولان محلی این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته و تنها لوکوموتیوران دچار جراحات سطحی شده که برای مداوا به مرکز درمانی منتقل شده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
عزاداری استقلالی ها در اتوبوس بعد از بازی با الهلال و واکنش جالب شفر

عزاداری استقلالی ها در اتوبوس بعد از بازی با الهلال و واکنش جالب شفر بعد از برد تیم استقلال مقابل الهلال عربستان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه بازیکنان این تیم در اتوبوس مشغول عزاداری شدند.
به گزارش نامه نیوز، استقلالی ها با پخش صدای یکی از مداحان معروف مشغول سینه زنی در اتوبوس بودند که وینفرد شفر و دستیارانش با تعجب به بازیکنان نگاه می کردند.
شفر بعد از این اتفاق از اعضای تیم سوال کرد که بازیکنان مشغول چه کاری هستند که وقتی متوجه شد آنها به دلیل اعتقادشان این کار را انجام می دهند برایشان دست زد و آنها را تشویق کرد.
استقلال در دومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال عربستان در مسقط با یک گل پیروز شد تا صدرنشین گروه شود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
پشت پرده خشونت دراویش در پاسداران/هدف چماق به دستان حمایت از سرحلقه دراویش نبوده/یک روایت تلگرامی /پسوند گناباد را برای آشوب گران استفاده نکنید

پشت پرده خشونت دراویش در پاسداران/هدف چماق به دستان حمایت از سرحلقه دراویش نبوده/یک روایت تلگرامی /پسوند گناباد را برای آشوب گران استفاده نکنید سیدحسین نقوی حسینی ضمن تشریح جلسه امروز صبح این کمیسیون بیان کرد: در این جلسه با اشاره به اینکه حادثه اخیر امنیت و آرامش مردم را دچار خدشه کرده است و عده ای سرخود بدون رعایت نظم و امنیت به جان و مال مردم خسارت وارد می کنند، گفته شد که سابقه این قائله برمی گردد به بازداشت چهار نفر از سرحلقه های این گروه انحرافی که البته آن موضوع مدیریت شد، اگرچه در همان دوران هم شاهد اقدامات ساختارشکنانه این گروه ها بودیم.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: بعد از آن ماجرا اطراف خانه تابنده هر روز 100 نفر یا 200 نفر با وسایل و سلاح های سرد جمع می شدند و ادعای حفظ امنیت تابنده را داشتند که خود تابنده به آنها ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
آخوندی: 11 گروه مسئول بررسی علل سقوط هواپیمای یاسوج شدند/ برای پیدا کردن جعبه سیاه از ارتش و فرانسوی ها کمک خواستیم

آخوندی: 11 گروه مسئول بررسی علل سقوط هواپیمای یاسوج شدند/ برای پیدا کردن جعبه سیاه از ارتش و فرانسوی ها کمک خواستیم عباس آخوندی با حضور در جلسه کمیسیون های مجلس برای توضیح درباره حادثه سقوط هواپیما در جمع خبرنگاران گفت: مجلس باید به این مسائل ورود کند ما از اینکه مجلس جلسه می گذارد و پرسش دارد و از این مساله خوشحالیم چون یعنی سیستم نظارتی و مدیریتی کشور زنده است.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: جلسه امروز در دو بخش نحوه جست وجو و دلایل وقوع سانحه خلاصه می شد. در بخش اول سوالات مختلفی شد و توضحات داده شد. سازمان هواپیمایی بر اساس قانون از همان ابتدا ستاد بررسی سانحه را تشکیل داد و 11 گروه مسئول این کار شدند که ببینند نقص در چه مرحله ای بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
بروجردی خواستار برخورد با مسببان حوادث خیابان پاسداران شد

بروجردی خواستار برخورد با مسببان حوادث خیابان پاسداران شد علاءالدین بروجردی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در خلال رسیدگی مجلس به لایحه بودجه 97، با تسلیت سانحه تلخ سقوط هواپیمای آسمان و شهادت جمعی از نیروهای ناجا و بسیج در حادثه تروریستی تهران گفت: بنده این جنایت تروریستی را که در خیابان پاسداران تهران اتفاق افتاد و منجر به شهادت جمعی از عزیزانمان شد را محکوم می کنم.
به گزارش نامه نیوز، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی همچنین از نیروهای وزارت اطلاعات و بسیج برای کنترل این حادثه تشکر کرد.
بروجردی خواستار برخورد جدی با برهم زنندگان امنیت و آرامش مردم و قاتلان جنایت تروریستی خیابان پاسداران شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
سوال مطهری از وزیر دادگستری اعلام وصول شد/ علت تداوم حصر چیست؟

سوال مطهری از وزیر دادگستری اعلام وصول شد/ علت تداوم حصر چیست؟ به گزارش نامه نیوز، محمدعلی وکیلی در جریان رسیدگی مجلس به جزئیات لایحه بودجه 97، سوال علی مطهری نماینده مردم تهران از وزیر دادگستری در خصوص علت تداوم حصر را اعلام وصول کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
مجلس صندوق تأمین خسارت های بدنی را مکلف به تأمین دیه زندانیان حوادث رانندگی کرد

مجلس صندوق تأمین خسارت های بدنی را مکلف به تأمین دیه زندانیان حوادث رانندگی کرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه (2 اسفندماه 96) در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 97 کل کشور، ادامه تبصره 11 لایحه را به بررسی گذاشته و به تصویب رساندند.
به گزارش نامه نیوز، بر اساس بند (د) تبصره 11، صندوق تأمین خسارت های بدنی مکلف است دیه زندانیان حوادث رانندگی را که به دلیل محدودیت سقف تعهدات شرکتهای بیمه و صندوق مذکور در زندان به سر می برند و قبل از لازم الاجراء شدن قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب 20/2/1395 زندانی شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
باشگاه لایپزیگ برای سرمربی ناپولی اتاق سیگار ساخت! + عکس

باشگاه لایپزیگ برای سرمربی ناپولی اتاق سیگار ساخت! + عکس بسیاری از اهالی فوتبال به سیگار کشیدن سرمربیان و دیگر اعضای کادر فنی تیم ها در کنار زمین و به طور کلی در استادیوم ها ایراد می گیرند. مائوریتزیو ساری سرمربی ناپولی هم یکی از آن سیگاری های حرفه ای است که تحت تأثیر این انتقادات قرار نگرفته و در رختکن، کنار زمین یا هر قسمت دیگری از استادیوم که احساس نیاز کند یکی از آن سیگار های معروفش را کنار لب خود می گذارد.
به گزارش نامه نیوز ، ناپولی فردا شب (پنجشنبه) در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا میهمان لایپزیگ است و میزبان آلمانی هم برای جلب نظر حریف ایتالیایی، برای او یک اتاق سیگار در رختکن تیم میهمان ساخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
استقلال بهترین تیم ایرانی در آسیا

استقلال بهترین تیم ایرانی در آسیا دومین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم به پایان رسید و 4 نماینده کشورمان در گروه های A تا D این رقابت ها نتایج خود را در این هفته از رقابت ها هم مشخص کرده اند.
به گزارش نامه نیوز ، در میان چهار تیم استقلال، پرسپولیس، ذوب آهن و تراکتورسازی هیچ تیمی موفق به پیروزی در هر 2 دیدار خودش نشد و تیم 6 امتیازی بین ایرانی ها نداریم.
در این میان استقلال تهران با 4 امتیاز از 2 بازی که حاصل یک پیروزی و یک تساوی است، موفق ترین تیم ایرانی در رقابت های آسیایی در 2 دیدار گذشته بوده و پرسپولیس و ذوب آهن 3 امتیازی هستند و سرخپوشان پایتخت به لطف تفاضل گل، عملکرد بهتری داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
مراسم تشییع پیکر مادر زهرا رهنورد با حضور چهره های اصلاح طلب برگزار شد

مراسم تشییع پیکر مادر زهرا رهنورد با حضور چهره های اصلاح طلب برگزار شد مراسم تشییع پیکر احترام السادات نواب صفوی مادر زهرا رهنورد دقایقی پیش با حضور چهره های سیاسی اصلاح طلب در منزل وی برگزار شد.
به گزارش نامه نیوز، در این مراسم تاکنون محسن میردامادی، هادیان، حجت الاسلام هادی غفاری، علیرضا بهشتی و مصطفی تاجزاده حضور دارند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
زمانی: گفته بودم درس بزرگی به الهلالی ها می دهیم/ استقلال دربی بباز نیست!

زمانی: گفته بودم درس بزرگی به الهلالی ها می دهیم/ استقلال دربی بباز نیست! حسن زمانی ، درباره برتری یک بر صفر استقلال مقابل الهلال عربستان در دومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: حال ما بهتر از این نمی شود! گفته بودم از دو بازی اول در لیگ قهرمانان آسیا 4 امتیاز بدست می آوریم. این را هم گفته بودم که سه شنبه درس بزرگی به الهلالی ها داده و انتقام شکست سال گذشته پرسپولیس را هم می گیریم.
به گزارش نامه نیوز ، وی در مورد بی احترامی بازیکنان الهلال که قرار بود به دلیل سانحه هواپیمایی تهران - یاسوج یک دقیقه سکوت کنند، گفت: از این آدم ها نباید انتظار اخلاق داشته باشیم. عربستانی ها اخلاق را زیر پا گذاشتند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
شرایط نامساعد آب و هوایی در محل سقوط هواپیما /احتمال انتقال پیکرها از سی سخت

شرایط نامساعد آب و هوایی در محل سقوط هواپیما /احتمال انتقال پیکرها از سی سخت داریوش کریمی ادامه داد: امروز در روز چهارم عملیات جستجو به سر می بریم و متاسفانه پیش بینی ما بارش باران در منطقه است.
به گزارش نامه نیوز وی بیان داشت: اکنون منطقه پوشیده از ابر می باشد و در قسمت غربی قله بارندگی آغاز شده، جلسه مفصلی با کوهنوردان محلی داشته با توجه به اینکه شرایط سختی است قرار شد از جبهه شمالی که شهرستان سمیرم قرار گرفته و از قسمت جنوبی یعنی سی سخت عملیات را ادامه دهیم.
کریمی بیان داشت: پیش بینی ما این است تا با تلاش نیروهایی که در قله حضور دارند پیکر جان باختگان را از زیر برف خارج کنند اما برای انتقال آن کار بسیار دشواری را در پیش رو داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
قید 2 فوریت برای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

قید 2 فوریت برای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح 2 فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان را تهیه و تدوین کردند.
به گزارش نامه نیوز، به موجب این طرح، هیاتی مشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان را دارد که پس از بررسی ها درصورت حصول اطمینان از منبع نامشروع، این اموال را به بیت المال باز می گرداند.
براساس این گزارش، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درحال جمع آوری امضا برای این طرح در صحن علنی مجلس است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
درخواست عجیب! / به خاطر شکست مقابل استقلال دیاز را اخراج کنید!

درخواست عجیب! / به خاطر شکست مقابل استقلال دیاز را اخراج کنید! به گزارش نامه نیوز به نقل از سایت عاجل عربستان، محسن آل شیخ اعلام کرد امکان خروج رامون دیاز از سمت سرمربیگری تیم الهلال ریاض به خاطر شکست برابر نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد.
رئیس سازمان ورزش عربستان پس از پیروزی استقلال برابر الهلال در بازی امشب (سه شنبه) هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا از گروه D گفت: من شروع به تردید کرده ام که آیا رامون دیاز می خواهد به کارش در الهلال ادامه دهد.
سایت عاجل در ادامه خبرش آورده است: تیم الهلال به نتایج ضعیف خود با شکست یک بر صفر برابر استقلال تهران ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی حوادث خیابان پاسداران آغاز شد

جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی حوادث خیابان پاسداران آغاز شد جلسه صبح روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به صورت غیرعلنی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
به گزارش نامه نیوز، در جلسه امروز نمایندگان، حوادث خیابان پاسداران را که منجر به شهادت سه مامور نیروی انتظامی و دو بسیجی شد را مورد بررسی قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
درمان این بیماری پوستی شایع با عصاره وانیل

درمان این بیماری پوستی شایع با عصاره وانیل به گزارش نامه نیوز ، پزشکان در بررسی های خود به ترکیبی دست پیدا کردند که می تواند گزینه مناسبی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به پسوریازیس باشد.پزشکان در این بررسی دریافتند شکل ترکیبی و ساختگی از عصاره وانیل به نام وانیلین می تواند در درمان پسوریازیس موثر باشد.
در این بررسی پزشکان تایوانی تاثیر دوز بالایی از وانیلین را برای مدت یک هفته روی موش های مبتلا به پسوریازیس آزمایش کردند که به کاهش چشمگیر التهاب پوست منجر شد درحالیکه این اثرگذاری در موش هایی که این ترکیب را دریافت نکرده یا دوز پایینی مصرف کرده بودند مشاهده نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
زمین لرزه 3.4 ریشتری نوشهر را لرزاند

زمین لرزه 3.4 ریشتری نوشهر را لرزاند زمین لرزه ای به بزرگی 3.4 ریشتر ساعت 8 و 1 دقیقه و 45 ثانیه صبح چهارشنبه شهرستان نوشهر در غرب مازندران را لرزاند.، این زمین لرزه در عمق 11 کیلومتری زمین و در موقعیت 36.55 درجه شمالی و 51.58 درجه شرقی به وقوع پیوست.
به گزارش نامه نیوز، بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک کشور، این زمین لرزه در 13 کیلومتری نوشهر، 17 کیلومتری شهر پول و 19 کیلومتری شهر چالوس ثبت شده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
لاوروف: آمریکا در تامین امنیت افغانستان ناکام مانده است

لاوروف: آمریکا در تامین امنیت افغانستان ناکام مانده است سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش در مورد تلاش های ناتو برای جلوگیری از تهدیدات داعش در افغانستان دچار تردید است و هم اکنون فعالیت این گروه در مناطق مرزی شمال و شرق افغانستان در حال افزایش است.
به گزارش نامه نیوز، وی در نشست خبری مشترک با خواجه محمدآصف همتای پاکستانی خود گفت که مأموریت نظامی به رهبری آمریکا در افغانستان در تأمین امنیت این کشور ناکام مانده است.
به گفته لاوروف، آمریکا و ناتو حقایق را رد می کنند و تلاش دارند طوری وانمود کنند که داعش یک تهدید جدی نیست اما ما برای دفع تهدیدات در حالت آماده باش قرار می گیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
حمله ارتش ترکیه به نیروهای مردمی سوریه به محض ورود به عفرین/ تشکر یگان های مدافع خلق از دمشق

حمله ارتش ترکیه به نیروهای مردمی سوریه به محض ورود به عفرین/ تشکر یگان های مدافع خلق از دمشق ورود پیشقراولان نیروهای مردمی سوریه به شهر عفرین همزمان با حملات توپخانه ای و بمباران جنگنده های ترکیه ای و پرواز این جنگنده ها در حریم هوایی منطقه بود.
به گزارش نامه نیوز، در سایه پرواز هواپیماهای جاسوسی ترکیه بر فراز گذرگاه "زیاره" همزمان با ورود نیروهای مردمی سوریه، این نیروها ناگزیر به واکنش به حملات توپخانه ای ترکیه شدند. تاکنون اطلاعاتی از تلفات در بین صفوف نیروهای مردمی در اثر این حملات منتشر نشده است.
بخش اطلاع رسانی درباره جنگ موسوم به "الإعلام الحربی" وابسته به حزب الله لبنان روز سه شنبه گزارش داد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
مصرف این میوه ها در فصل زمستان ممنوع

مصرف این میوه ها در فصل زمستان ممنوع به گزارش نامه نیوز ، یک متخصص طب ایرانی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی ایران در4 فصل سال به خیلی از میوه ها دسترسی داریم, ما این اجازه را نداریم در فصل زمستان خیار و میوه های با طبع سرد بخوریم, با توجه به اینکه در دسترس افراد باشد, چون عامل بیماری افراد است.
دکتر حسین رضایی زاده اظهار داشت: کم خوردن، به اندازه خوردن و به وقت خوردنش مهم است.
به گفته وی شخصی که طبیعت دستگاه گوارشش سرد است, وقتی میوه ای که طبیعت سرد دارد مثل گوجه سبز، آلبالو، خیار و... بخورد, دچار دل پیچه و دل درد و نفخ می شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
دانستنی هایی که سلامتی تان را بیمه می کند

دانستنی هایی که سلامتی تان را بیمه می کند به گزارش نامه نیوز به نقل از رکنا، مطالعه نکات روزانه سلامت راه درست زیستن را می آموزد. با پیروی از این نکات سلامتی تان را حفظ کنید.
روغن کلزا
این روغن نه تنها باعث افزایش کلسترول نمی شود بلکه می تواند در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هم موثر باشد، چون با ماده گیاهی به نام فیتوسترول ترکیب شده و باعث جذب کلسترول خون می شود.
انار
انار خواص غذایی و دارویی فراوان دارد. انار ترش طبعی سرد و خشک و انار شیرین مزاجی سرد و معتدل دارد و این میوه حاوی ویتامین هایی مانند A ،E ،C و اسید فولیک است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
آهنچیان: حذف تدریجی کنکور امکان پذیر است

آهنچیان: حذف تدریجی کنکور امکان پذیر است دکتر محمدرضا آهنچیان ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: همه به خوبی می دانند که وسعت و ریشه کنکور سراسری به اندازه ای است که اصلاح آن از عهده یک مدیریت و حتی وزارت علوم، ساخته نیست و در اینجا به یک اجماع سراسری از مراجع تصمیم گیرنده نیاز داریم که از مجلس شورای اسلامی تا شورای عالی انقلاب فرهنگی و سرانجام بدنه دولت را به یاری می طلبد.
به گزارش نامه نیوز، وی اضافه کرد: تاکنون رقابت بر سر تصاحب صندلی دانشگاهی بیش از 80 درصد از رشته محل های کنکور سراسری، از میان رفته است و این در راستای سیاست های کلان فرهنگی کشور بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
چرا حتما باید فلفل سبز بخوریم؟

چرا حتما باید فلفل سبز بخوریم؟ به گزارش نامه نیوز ، در هر غذایی که فکرش بکنید از انواع و اقسام غذا و سالاد و ساندویچ گرفته تا نان های خانگی و انواع سس سالسا و از همه مهم تر چاشنی ایرانی از جنوب کشور که امروز به شما آموزش می دهیم، می توانید از فلفل سبز مکزیکی استفاده کنید و از خواص تغذیه ای آن بهره بگیرید. مثل معروف ایرانی فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه ریزه در مورد این فلفل های کوچک سبز با پوست کلفت کاملا صدق می کند. چون در نگاه اول مثل فلفل دلمه ای شیرین به نظر می رسند، ولی تندی آن و خواص تغذیه ای آن زبانزد عام و خاص در تمام دنیا است.
ماده اصلی ضد سرطان ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
برانکویی که می خواهد همیشه برانکو باشد، به هر قیمت!

برانکویی که می خواهد همیشه برانکو باشد، به هر قیمت! برای صدرنشین لیگ ایران که دومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر حتی از پایان لیگ هم به آنها نزدیک تر است، شکست 3-1 در آسیا مقابل السد می تواند بیشتر از هرچیز شبیه یک تلنگر باشد.
به گزارش نامه نیوز ، پرسپولیس برانکو خیلی آماده است. آنها فصل پیش در گروه مرگ حضور داشتند و تا نیمه نهایی رسیدند، پس صعود آنها در این فصل هم قابل پیش بینی است، اما با توجه به یک سری نکات که قاعده همیشه برانکو بودن، به مرد کروات نیمکت پرسپولیس اجازه تغییر ایجاد کردن را نمی دهد. تغییراتی که حتی اگر همان فصل پیش هم اعمال می شد، شاید تیمش را حتی بالاتر از نیمه نهایی هم می برد. شاید برانکو حق داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
زمان احتمالی طرح سوال از رئیس جمهوری در مجلس

زمان احتمالی طرح سوال از رئیس جمهوری در مجلس به گزارش نامه نیوز او با اشاره به جلسه ای که در دفترش درباره سوال از رئیس جمهور برگزار شد، این جلسه را برای ایجاد هماهنگی بین امضاکنندگان خواند. او با اشاره به جلسه ای که در کمیسیون اقتصادی تشکیل شد و نمایندگان دولت در آن به سوالاتی پاسخ دادند، گفت: اگر تا سه شنبه آینده امضاکنندگان مصر به سوال از رئیس جمهور باشند و تعدادشان بالای 73 نفر باشد رئیس جمهور تا یک ماه فرصت دارد به صحن علنی مجلس بیاید و پاسخگوی سوالات باشد. اگر امضاها در حد نصاب باشد احتمال دارد روز سه شنبه آینده طرح سوال از رئیس جمهور کلید بخورد.
احتمال منتفی شدن سوال از رئیس جمهور ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
بهترین مواد غذایی برای باروری مردان

بهترین مواد غذایی برای باروری مردان به گزارش نامه نیوز ، سلنیوم یک ماده آنتی اکسیدانی است که برای عملکرد طبیعی بیضه و انجام پروسه اسپرماتوژنز ضروری می باشد. این ماده قادر به کاهش رادیکالهای آزاد اکسیژن می باشد و لذا انتظار می رود که در افزایش باروری مؤثر باشد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، دوز مصرف روزانه پیشنهادی مصرف سلنیوم 60 تا 70 میکروگرم است. سلنیوم نقش مهمی در تنظیم تیروئید، تقویت تستوسترون، بهبود عملکرد سیستم ایمنی و حفظ سلامت پوست ایفاء می کند. در ادامه به مواد خوراکی سرشار از سلنیوم اشاره می شود
آجیل ها
یک منبع غنی از سلنیوم، خشکبار است که در اکثر مناطق وجود دارد.
غذاهای دریایی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
آخرین آمار از تعداد پیکرهای پیدا شده از بقایای سقوط هواپیما

آخرین آمار از تعداد پیکرهای پیدا شده از بقایای سقوط هواپیما به گزارش نامه نیوز جلال پوران فرد با بیان اینکه برخی از اجساد کشف شده قابل شناسایی نیست، افزود: اجساد برای تشخیص هویت و طی کردن مراحل قانونی به پزشکی قانونی یاسوج منتقل می شوند.
براساس اخبار تکمیلی ارسال شده 15 پیکر در شرایطی قرار دارد که قابل شناسایی است.
همچنین مرتضی دهقان معاون سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه نیروهای امدادی دیروز توانستند به محل سقوط هواپیما برسند، اظهار داشت: کلیه مکالماتی که بین واحد کنترل پرواز و خلبان صورت می گیرد در دستگاه CVR یا جعبه سیاه ضبط می شود تا برای بررسی های بعدی استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
5 اشتباه رایج در گرفتن تست قند خون

5 اشتباه رایج در گرفتن تست قند خون 1. انتخاب ناحیه نامناسب در نوک انگشت
به گزارش نامه نیوز ، بعضی از متخصصان می گویند که بزرگ ترین اشتباه افراد مبتلا به بیماری دیابت، انتخاب قسمتی از انگشت برای تست قند خون است که دقیقا عصب ها در همان نقطه قرار دارند. درواقع، همین ویژگی باعث می شود که نوک انگشت، حساس ترین قسمت از دست باشد و انجام دادن تست قند خون در این قسمت نیز به احساس درد منجر شود.
راه حل: دست های خودتان را به همدیگر متصل کنید، طوری که نوک انگشت ها روی همدیگر قرار بگیرند. بعد تست قند خون را روی لبه هایی از انگشت انجام بدهید که قابل مشاهده هستند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
ماله کشی عربستان روی انهدام جنگنده پیشرفته اسرائیل

ماله کشی عربستان روی انهدام جنگنده پیشرفته اسرائیل به گزارش نامه نیوز یکی از شاخص های همگرایی میان رژیم آل سعود با رژیم صهیونیستی را می توان نحوه پوشش رسانه ای اتفاق اخیر و سقوط جنگنده رژیم صهیونیستی توسط سامانه های راداری دولت سوریه ارزیابی کرد.
ریاض در راستای اجرای معامله قرن که بخشی از آنها مبتنی بر عادی سازی کامل روابط میان با تل آویو است، از تریبون تبلیغاتی خود برای استحکام این ائتلاف استفاده کرده و دستورالعمل های خود را در مقابله دائمی با محور مقاومت قرار داده است. به همین مناسبت ضربه ای که رژیم صهیونیستی در سقوط جنگنده اف 16 خود دریافت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
بدهی دولت به بانک مرکزی 63 هزار میلیاردی شد

بدهی دولت به بانک مرکزی 63 هزار میلیاردی شد روند رشد بدهی های دولت به شبکه بانکی همچنان ادامه دارد. در کنار طلبی که بانک ها از دولت دارند و تا 25 هزار میلیارد تومان می رسد، بانک مرکزی نیز رقم قابل توجهی از آن طلبکار است. بررسی صورت وضعیت شبکه بانکی نشان می دهد که بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان آذرماه امسال به 63 هزار و 300 میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با 57 هزار و 600 میلیارد پایان سال قبل حدود 6300 میلیارد تومان افزایش دارد.
به گزارش نامه نیوز در مجموع بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی از آذرماه 1394 تا آذرماه امسال نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان رشد داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
چند نفر در آشوب های خیابان پاسداران به شهادت رسیدند؟

چند نفر در آشوب های خیابان پاسداران به شهادت رسیدند؟ سردار منتظرالمهدی در این باره گفت: عوامل خرافه پرست و فریب خورده دراویش گنابادی و مخلان نظم و امنیت در ادامه تجمعات اخیر خودشان در خیابان پاسداران در تهران، در عمل مذبوحانه و خباثت آمیز، با استفاده از یک دستگاه اتوبوس، سه تن از دلاورمردان سبز پوش و حافظان نظم و امنیت نیروی انتظامی را که برای سامان بخشی امنیت و در تعاقب مطالبات مردمی، در منطقه حاضر شدند، به شهادت رساندند.
به گزارش نامه نیوز ، سردار سعید منتظر المهدی افزود: همچنین در ادامه ناآرامی ها دو نفر از عزیزان بسیجی توسط فرقه خرافه پرست به شهادت رسیدند که یک نفر آنان توسط خودروی سمند زیرگرفته و نفر دیگر با ضربات سلاح سرد به شهادت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
رونمایی از بزرگ ترین دشمن آمریکا

رونمایی از بزرگ ترین دشمن آمریکا به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نتایج نظرسنجی گالوپ حاکی از افزایش قابل توجهی در تعداد شهروندان آمریکایی است که معتقدند کره شمالی تهدیدی علیه ایالات متحده محسوب می شود.
موسسه نظرسنجی گالوپ اعلام کرد، در افکار عمومی، کره شمالی در میان سایر کشورها بیشترین تهدید برای آمریکا محسوب می شود و 51 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، این کشور شرق آسیا را بزرگ ترین دشمن آمریکا می دانند.
در همین حال، روسیه نیز در این نظرسنجی جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. نظرسنجی گالوپ نشان می دهد، 19 درصد آمریکایی ها از بین کشورهای مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
زلزله 3.1 ریشتری رودهن در استان تهران را لرزاند

زلزله 3.1 ریشتری رودهن در استان تهران را لرزاند ساعت 2 و 13 دقیقه بامداد چهارشنبه زمین لرزه ای به بزرگی 3.1 در مقیاس ریشتر شهر رودهن در شهرستان دماوند را به لرزه درآورد.
به گزارش نامه نیوز، این زمین لرزه در عمق 8 کیلومتری زمین و در عرض جغرافیایی 35.81 و طول جغرافیایی 51.95 شرقی به وقوع پیوسته است.
این زمین لرزه در فاصله 9 کیلومتری رودهن، 11 کیلومتری بومهن در شهرستان پردیس و 14 کیلومتری شهر پردیس رخ داده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
واکنش وقیحانه نتانیاهو به درخواست تشکیلات فلسطینی در سازمان ملل

واکنش وقیحانه نتانیاهو به درخواست تشکیلات فلسطینی در سازمان ملل به گزارش نامه نیوز ، بنیامین نتانیاهو با ادعای این که محمود عباس از فرایند صلح می گریزد گفت: وی میلیون ها دلار به خانواده های کشته شدگان فلسطینی پرداخت کرده است.
محمود عباس روز گذشته در نشست شورای امنیت سازمان ملل خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی صلح در نیمه سال 2018 بر اساس قطعنامه های سازمان ملل و مشارکت گسترده طرف های ذیربط منطقه ای و بین المللی شد.
وی همچنین خواستار اجرای طرح صلح عربی و انعقاد یک توافقنامه منطقه ای به هنگام دستیابی به قطعنامه صلح میان فلسطینیان و صهیونیست ها شد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
حمله کیهان به دولت به بهانه سقوط هواپیما /اولویت خرید هواپیما ولو با منت کشی نیست

حمله کیهان به دولت به بهانه سقوط هواپیما /اولویت خرید هواپیما ولو با منت کشی نیست به گزارش نامه نیوز در این مطلب آمده است؛
از سال 84 تا 94 تلفات هوایی ایران 500 کشته بود و در همان مدت، میزان تلفات جاده ای 219 هزار نفر! با این شرایط، آیا فهم این مسئله خیلی سخت و جانکاه است که اولویت ما هم اینک باید توسعه و ایمن سازی حمل ونقل و مسافرت زمینی قرار گیرد؟ از طرفی دیگر! سقوط هواپیما زمان مناسبی برای حمله نه به منتقدان ولو با دروغگویی و تحریف و ناجوانمردی بلکه، موضوع مناسبی برای نقد و تاختن به دولت هایی بود که با تحریم های ظالمانه مردم ایران را هدف قرار می دهند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
برای کوچک کردن شکم در عرض یک هفته، 7 گام ساده را فراموش نکنید

برای کوچک کردن شکم در عرض یک هفته، 7 گام ساده را فراموش نکنید به گزارش نامه نیوز به نقل از آوای سلامت، با این اوصاف غلبه بر نفخ شکم از طریق مصرف برخی مواد غذایی به راحتی امکان پذیر است:
افزایش مصرف فیبر: نفخ و به همراه آن ابتلا به یبوست باعث افزایش حجم شکم می شود. یک راه برای از بین بردن این عارضه، مصرف بیشتر فیبر از طریق رژیم غذایی است. فیبر منجر به تخلیه مواد زائد از شکم می شود. فیبرهای محلول و نامحلول که در پسیلیوم و سبوس یافت می شوند، وارد روده بزرگ شده و سرعت دفع را افزایش می دهند.
کاهش مصرف سدیم: سدیم خود عاملی برای تجمع آب در بدن و افزایش حجم شکم است. بدن ما روزانه به بیش از 1500 میلی گرم سدیم نیاز ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
چاقوکشی مرگبار به خاطر جای پارک خودرو

چاقوکشی مرگبار به خاطر جای پارک خودرو چند روز قبل مسئول یکی از بیمارستان های داراب با 110 تماس گرفت و از مرگ مشکوک مردی جوان خبر داد. ماموران با حضور در بیمارستان متوجه شدند مرد جوان از سوی فردی در حالی که براثر ضربه چاقو زخمی شده بود به بیمارستان منتقل شده و در آنجا جان باخته است. همچنین ماموران در تحقیق از دوستان پسر جوان متوجه شدند او در جریان درگیری خیابانی با یک نفر به قتل رسیده است.
به گزارش نامه نیوز با گزارش این جنایت به بازپرس و دستور قضایی او ، جسد مرد جوان به پزشکی قانونی منتقل شد.
با تشکیل پرونده قضایی در دادسرای داراب و دستور قضایی بازپرس پرونده، کاراگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی استان فارس ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تهدید سود دلار /3 عامل اثرگذار بر روند دلار اسفندماهی

تهدید سود دلار /3 عامل اثرگذار بر روند دلار اسفندماهی این اتفاق در حالی رخ داد که ماه اول زمستان، شاخص بازار ارز نزدیک به 9 درصد افزایش قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده بود. در آن سو، در بازار سکه، قیمت این فلز گران بها در آخرین روز بهمن ماه 8 هزار تومان افت کرد و با قیمت یک میلیون و 495 هزار تومان به کار خود پایان داد. این قیمت به معنای کاهش 5/ 1 درصدی سکه در بهمن ماه بود، این اتفاق در حالی رخ داد که سکه در دی ماه نزدیک به 10 درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود. سکه در اوایل بهمن ماه تنها سطوح زیر یک میلیون و 500 هزار تومان را تجربه کرده بود.
کاهش شدید روزهای آخر دلار ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
نماینده گناباد: هیچ نسبتی بین آشوبگران تهران با گناباد نیست

نماینده گناباد: هیچ نسبتی بین آشوبگران تهران با گناباد نیست حمید بنایی نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آشوب های روز گذشته عده ای دراویش تقلبی در تهران، گفت: هرگونه اغتشاش و آشوب و اعتراضی که خارج از مدار قانون باشد محکوم هست و من هم به عنوان نماینده مردم این اقدام ناپسند افرادی که اقدام به اغتشاش و شهید کردن تعدادی نیروی خدوم انتظامی کردند محکوم می کنم.
وی افزود: مردم گناباد مردمی هستند که در طول تاریخ انقلاب نشان دادند وفادار به نظام، انقلاب، امام و آرمان های رهبری و شهدا هستند و هم اکنون هم در کنار یکدیگر در کمال آرامش و آسایش زندگی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
افشای موارد جدید رسوایی جنسی سازمان بین المللی "آکسفام"

افشای موارد جدید رسوایی جنسی سازمان بین المللی "آکسفام" در پی برملا شدن رسوایی جنسی در میان برخی از کارمندان اکسفام که سال 2010 برای کمک به زلزله زندگان هائیتی به این کشور اعزام شده بودند، مدیر کل این موسسه خیریه بریتانیایی روز سه شنبه اعلام کرد گزارشی مبنی بر تایید بیست و شش مورد جدید از رفتار جنسی نامناسب را دریافت کرده است.
به گزارش نامه نیوز مارک گولدرینگ، مدیر کل سازمان امدادرسانی بین المللی آکسفام در جمع اعضای یک کمیسیون پارلمانی بریتانیا تصریح کرد: شانزده مورد از بیست و شش رفتار نامناسب جنسی گزارش شده مربوط به برنامه های بین المللی این سازمان است که از وقوع رسوایی هایی جدید حکایت دارد و بقیه موارد از نظر زمانی به عقب تر باز می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
واکنش جمعیت الوفاق بحرین به تائید حکم نهایی انحلال این جمعیت

واکنش جمعیت الوفاق بحرین به تائید حکم نهایی انحلال این جمعیت جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای نسبت به اقدام دیوان عالی بحرین مبنی بر تایید حکم نهایی انحلال این جمعیت واکنش نشان داد.
به گزارش نامه نیوز الوفاق در این بیانیه آورده است: صدور حکم نهایی مبنی بر انحلال الوفاق در راستای اجرایی نمودن برنامه و نقشه ای است که البندر مشاور سابق دیوان پادشاهی پس از جدا شدن از این دیوان و خروج از بحرین آن را در گزارشی برملا کرد.
الوفاق در این خصوص گفت: این گزارش که بیش از 500 صفحه بود از برنامه برای تجزیه جامعه بحرین و تخریب اجزای تشکیل دهنده آن به روشهای مختلف پرده برداشت که یکی از این روشهای ذکر شده تخریب سازمانهای سیاسی از طریق انحلال و بستن آنها ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
ارتباط ضربه به سر و زوال عقل در سنین بالاتر

ارتباط ضربه به سر و زوال عقل در سنین بالاتر تحقیقات نشان داده اند آسیب شدید به سر نظیر ضربه در حین ورزش یا تصادف با وسیله نقلیه با ریسک کوتاه مدت زوال عقل مرتبط است. اما تحقیق جدید نشان می دهد این ریسک تا سال های متمادی و حتی تا چندین دهه بعد ادامه خواهد داشت.
به گزارش نامه نیوز پیتر نورداستروم ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه یوما سوئد، در این باره می گوید: ارتباط بین ضربه به سر و احتمال خطر زوال عقل تا بیش از 30 سال بعد از ضربه به سر وجود دارد.
این مطالعه گسترده با بیش از 3.3 میلیون نفر از جمعیت سوئد از سال 2005 آغاز شد و سن افراد 55 سال به بالا بود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
استارتاپ ها چهره اقتصاد کشور را در کوتاه مدت دگرگون می کنند

استارتاپ ها چهره اقتصاد کشور را در کوتاه مدت دگرگون می کنند اسماعیل قادری فر روز جمعه با بیان این که در مجموع روند شکل گیری استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین و خلاق در کشور بسیار مناسب و رو به رشد بوده است، گفت: قطع به یقین می توان به این عرصه هم در حوزه نقش آفرینی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه اشتغال پایدار و سطح بالا امیدوار بود.
به گزارش نامه نیوز وی ادامه داد: کسب و کارهای نوین به خصوص کسب و کارهایی که بر پایه اقتصاد دیجیتال استوار است، می توانند چهره اقتصاد را دگرگون کرده و این بحثی است که پیشتر در دنیا ثابت شده است.
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری درعین حال گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
ارتباط استعمال سیگار الکترونیکی با افزایش ریسک ذات الریه

ارتباط استعمال سیگار الکترونیکی با افزایش ریسک ذات الریه تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کوئین مری لندن نشان می دهد بخار ناشی از سیگارهای الکترونیکی موجب می شود باکتری های عامل ذات الریه به سلول های پوشش مجاری هوایی چسبیده و احتمال ابتلا به این بیماری تقویت شود.
به گزارش نامه نیوز یافته ها همچنین نشان می دهد مصرف کنندگان سیگارهای الکترونیکی در مقایسه با سایر افراد در معرض ریسک بالاتر ابتلا به عفونت ریه قرار دارند.
تیم تحقیق به سرپرستی جاناتان گریگ، سه نوع آزمایش را انجام دادند.در یک آزمایش، سلول های پوشش بینی انسان در محیط آزمایشگاه در معرض سیگار الکترونیکی قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
مصرف میوه و سبزیجات به توقف گسترش سرطان سینه کمک می کند

مصرف میوه و سبزیجات به توقف گسترش سرطان سینه کمک می کند مطالعات متعددی نشان داده اند که ویژگی برخی مواد خوراکی می تواند به پیشگیری، مقابله و توقف سرطان و خطرات احتمالی آن کمک کند. این موضوع بر اهمیت رژیم غذایی سالم بخصوص در طول درمان سرطان تاکید دارد.
به گزارش نامه نیوز به گفته تیم تحقیق، محدودکردن مصرف مواد غذایی سرشار از آسپاراژین، از جمله لبنیات، گوشت گوساله، مرغ، تخم مرغ، ماهی، مغزیجات آجیلی، سویا و غلات کامل، و افزایش مصرف میوه و سبزیجات می تواند روند گسترش سرطان سینه را متوقف نماید. آسپاراژین نوعی اسیدآمینه است.
یافته های نشان می دهد محدودکردن اسیدآمینه آسپاراژین بر موش های لابراتواری مبتلا به سرطان سینه سه گانه منفی به شکل قابل ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
به ناتو اجازه استفاده از خاک عراق علیه ایران را نخواهیم داد

به ناتو اجازه استفاده از خاک عراق علیه ایران را نخواهیم داد نخست وزیر عراق تاکید کرد که این کشور اجازه نخواهد داد ناتو یا غیره از خاکش علیه ایران استفاده کنند.
به گزارش نامه نیوز حیدر العبادی در نشست خبری هفتگی خود گفت: عراق حتی زمانی که درگیر تروریسم بود با حضور نیروهای نظامی موافقت نکرد.
وی افزود: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد از اراضی عراق توسط ناتو یا غیره علیه ایران استفاده شود.
حیدر العبادی در خصوص کنفرانس بازسازی عراق در کویت نیز خاطرنشان کرد: کنفرانس کویت سکوی اولیه برای جذب سرمایه گذاری ها بود و ما در این زمینه موفقیت چشمگیری داشتیم. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
حزب حاکم ونزوئلا خواستار انتخابات پارلمانی زودهنگام شد

حزب حاکم ونزوئلا خواستار انتخابات پارلمانی زودهنگام شد دیوزدادو کابلو نائب رئیس حزب حاکم سوسیالیست در ونزوئلا پیشنهاد داد انتخابات کنگره این کشور زودتر از موعد برگزار شود.
به گزارش نامه نیوز کابلو در حالی خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی در آوریل سال 2018 (اردیبهشت ماه 97) همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا شده است، که هنوز دو سال تا اتمام دوره فعلی کنگره این کشور باقی است.
اقدامات کنگره ونزوئلا که اکثریت آن را مخالفان دولت تشکیل می دهند در حال حاضر از سوی مجلس موسسان قانون اساسی که به دستور نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور تشکیل شده، خنثی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
صائب عریقات:تشکیلات خودگردان فلسطین دوام نمی آورد

صائب عریقات:تشکیلات خودگردان فلسطین دوام نمی آورد صائب عریقات به شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: این حرفی هایی که می خواهم بزنم شاید خشم محمود عباس را برانگیرد و آن این که رئیس واقعی تشکیلات خودگردان اویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل و نخست وزیر واقعی تشکیلات خودگردان نیز ژنرال بولی مردخای هماهنگ کننده امور مناطق اشغالی کرانه باختری است.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: محمود عباس بدون اجازه مردخای و لیبرمن اجازه خروج از رام الله را ندارد.
عریقات درباره طرح تشکیل دوکشور نیز گفت: با توجه به گسترش موج شهرک سازی از سوی رژیم صهیونیستی افکار عمومی فلسطین این موضوع را غیر واقعی می داند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
برانکو: شکست تلخی بود اما جنگ صدرنشینی ادامه دارد/ مقابل السد نباید اشتباه کرد

برانکو: شکست تلخی بود اما جنگ صدرنشینی ادامه دارد/ مقابل السد نباید اشتباه کرد برانکو ایوانکوویچ بعد از شکست سه بر صفر پرسپولیس برابر السد قطر گفت: اشتباهات زیادی در این بازی داشتیم که باعث شد حریف به پیروزی برسد.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: در هر دو نیمه در خط دفاعی اشتباهاتی داشتیم. نهایت تلاش خود را به کار گرفتیم تا تیم را جمع کنیم اما متاسفانه دروازه ما به راحتی باز می شد.
او ادامه داد: السد تیم قدرتمندی است و نباید در چنین دیدارهای بزرگی اشتباه کرد. شکست سنگین و تلخی بود اما باید این بازی را فراموش کرد و تیم را برای دیدارهای بعدی آماده کرد. رقابت برای صدرنشینی ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
شفر: رحمتی را بازی دادم چون باتجربه تر است/ استقلال شخصیت بالایی دارد

شفر: رحمتی را بازی دادم چون باتجربه تر است/ استقلال شخصیت بالایی دارد وینفرد شفر با حضور در نشست خبری درباره دیدار با الهلال صحبت های مختلفی را مطرح کرد.
به گزارش نامه نیوز، مشروح اظهارات سرمربی استقلال در ادامه می آید:
صحبت های اولیه؟
اول از همه باید این را بگویم که عمان کشور زیبایی است اما خوشحال نیستم که بازی خانگی ما در ایران برگزار نمی شود و در خارج از ایران برگزار می شود. این بازی اگر در تهران بود ما 80 هزار تماشاگر داشتیم. برای این بازی که استقلال و الهلال هستند، باید هواداران بیشتری در ورزشگاه باشند. از کسب برد و سه امتیاز خوشحال هستم. بابت سه امتیاز و بازی خوبی که انجام دادیم خوشحال هستم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
افتخاری: الهلال را در ورزشگاه مورد علاقه اش بردیم/ این پیروزی تقدیم به خانواده جانباختگان پرواز یاسوج

افتخاری: الهلال را در ورزشگاه مورد علاقه اش بردیم/ این پیروزی تقدیم به خانواده جانباختگان پرواز یاسوج سید رضا افتخاری مدیر عامل باشگاه استقلال پس از پیروزی این تیم مقابل الهلال، پیامی صادر کرد.
به گزارش نامه نیوز، در این پیام آمده:
در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا ( س )، استقلال دست به کار بزرگی زد و در ورزشگاه مورد علاقه تیم الهلال، حریفش را مقتدرانه شکست داد. بابت کسب این پیروزی شیرین مقابل الهلال، بسیار خوشحالم. الهلال تیم قدرتمندی است اما استقلال باز هم ثابت کرد حتی فینالیست دور قبل لیگ قهرمانان آسیا هم نمیتواند بر عزم و اراده و کار سخت تیم ما چیره شود. از کلیه اعضای کادر فنی، بازیکنان و همه عوامل تیم بابت کار و تلاش سختشان تشکر میکنم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
تساوی ارزشمند بارسا در شب طلسم شکنی مسی/ بایرن کار را در بازی رفت تمام کرد

تساوی ارزشمند بارسا در شب طلسم شکنی مسی/ بایرن کار را در بازی رفت تمام کرد در ادامه مسابقات دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، سه شنبه شب دو بازی به طور همزمان برگزار شد.
به گزارش نامه نیوز، در مهم ترین مسابقه بارسلونا در ورزشگاه استمفوردبریج به مصاف چلسی رفت که این بازی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت تا بارسا به بازی برگشت امیدوار تر باشد.
ویلیان در دقیقه 62 چلسی را پیش انداخت اما بارسلونا در دقیقه 75 روی اشتباه مدافع چلسی و فرصت طلبی اینیستا و پاس خوب او به مسی گل تساوی را به ثمر رساند. مسی با این گل طلسم ناکامی مقابل چلسی را شکست چراکه تاکنون موفق به باز کردن دروازه این تیم نشده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
حمله گرگ به روستائیان کهنگان در شهرستان سمیرم

حمله گرگ به روستائیان کهنگان در شهرستان سمیرم به گزارش نامه نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، در این حادثه دو نفر از اهالی روستای کهنگان دچار مصدومیت در ناحیه دست و کتف شدند که با حضور به موقع نیروی های اورژانس پس از درمان اولیه به مرکز درمانی انتقال یافتند.
منبع: خبر گزاری دانشجو ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
هیات 7نفره فرانسوی وارد تهران شدند

هیات 7نفره فرانسوی وارد تهران شدند به گزارش نامه نیوز براساس استانداردهای بین المللی، کشور طراح و سازنده هواپیما می تواند پس از بروز سانحه، نماینده ای برای شرکت در بررسی سانحه هواپیما اعزام کند./ سازمان هواپیمایی کشور
منبع: روزنامه ایران ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
اغلب آمریکایی ها دولت و کنگره را در گسترش درگیری های مسلحانه مقصر می دانند

اغلب آمریکایی ها دولت و کنگره را در گسترش درگیری های مسلحانه مقصر می دانند تحقیقی که اخیراً به صورت مشترک توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای بی سی نیوز انجام شده نشان می دهد که بسیاری از آمریکایی ها، از عملکرد دولت و کنگره کشورشان در مقابله با کشتار مردم با اسلحه های موجود در دست غیرنظامیان آمریکایی، رضایت ندارند.
به گزارش نامه نیوز این نظرسنجی در سایه حادثه دوشنبه هفته گذشته انجام شده؛ حادثه ای خونین که طی آن یک جوان نژادپرست 19 ساله به نام نیکلاس کروز با یک مسلسل روز ارتش آمریکا، 17 نفر را در دبیرستانی که از آن اخراج شده بود، کشت.
نظرسنجی واشنگتن پست-ای بی سی نیوز نشان می دهد که از هر 10 آمریکایی 6 نفر اعتقاد دارند که دونالد ترامپ رئیس جمهور ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
چاد روابط خود با قطر را از سر می گیرد

چاد روابط خود با قطر را از سر می گیرد جمهوری چاد شامگاه سه شنبه توافق از سرگیری روابط خود با قطر را امضا کرد.
به گزارش نامه نیوز شبکه الجزیره قطر گزارش داد، چاد و قطر در دوحه با امضای این یادداشت تفاهم خواستار از سرگیری روابط دیپلماتیک بین 2 کشور شدند.
این توافق همچنین خواستار بازگشت سفرای 2 کشور به پایتخت طرف مقابل است که سال گذشته به دنبال بحران قطر با چهار کشور عربی، فراخوانده شده بودند.
عربستان سعودی خرداد ماه امسال به همراه امارات، بحرین و مصر قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد و روابط خود با این کشور را به کل قطع کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
قطعات اجساد 32 نفر از مسافران پیدا شده/ادامه جستجو برای یافتن سایر مسافران/استقرار تکاوران در منطقه

قطعات اجساد 32 نفر از مسافران پیدا شده/ادامه جستجو برای یافتن سایر مسافران/استقرار تکاوران در منطقه محسن مهرعلیزاده در گفت وگوی زنده تلویزیونی خود با اعلام این خبر، وضعیت بد جوی را علت تاخیر در جستجو برای یافتن اجساد تا ظهر فردا عنوان کرد.
به گزارش نامه نیوز استاندار اصفهان ادامه داد: ظهر فردا قطعات اجساد 32 مسافری که امروز پیدا شده اند به همراه سایر مسافرینی که فردا تجسس خواهند شد را به یاسوج انتقال خواهیم داد.
او ادامه داد: پیکر جانباختگان سانحه هواپیمای مسافربری به یاسوج منتقل و به محض شناسایی به خانواده ها تحویل می شوند.
30 تکاور در منطقه مستقر شدند
همچنین تسنیم نوشت: ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
پیدا شدن 45 جسد سرنشینان هواپیمای یاسوج صحت ندارد/ شرایط انتقال اجساد فعلا مهیا نیست/ سقوط عامل فوت مسافران بوده نه سرمازدگی

پیدا شدن 45 جسد سرنشینان هواپیمای یاسوج صحت ندارد/ شرایط انتقال اجساد فعلا مهیا نیست/ سقوط عامل فوت مسافران بوده نه سرمازدگی جلال پورانفرد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: اینکه به نقل از بنده گفته شده 45 جسد در محل سقوط هواپیمای یاسوج در ارتفاعات دنا پیدا شده صحت ندارد .
به گزارش نامه نیوز وی با تاکید بر اینکه تاکنون تنها 30 جسد در ارتفاعات دنا پیدا شده است، اظهار داشت: امکان انتقال اجساد با توجه به شرایط کنونی در منطقه امکان پذیر نیست.
رئیس اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویر احمد در پاسخ به این سئوال که آیا صحت دارد برخی از مسافران بدلیل سرمازدگی در ارتفاعات دنا فوت کرده اند نه سقوط هواپیما؟ خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
اطلاعیه ایساکو درباره اغتشاشات دراویش در خیابان پاسداران

اطلاعیه ایساکو درباره اغتشاشات دراویش در خیابان پاسداران به گزارش نامه نیوز در این اطلاعیه آمده است: برخی شبه رسانه های ضدانقلاب به منظور سرپوش گذاردن بر اقدام جنایت کارانه عوامل اغتشاشگر که شب گذشته در منطقه پاسداران با استفاده از یک دستگاه اتوبوس به مأمورین خدوم نیروی انتظامی و مردم حمله نمودند، با انتشار عکس جعلی از یک اتوبوس بنز مستعمل و فرسوده از کار افتاده قدیمی مدعی شدند که اتوبوس استفاده شده در اغتشاش شب گذشته از ناوگان حمل و نقل کارکنان شرکت ایساکو بوده است؛ در حالی که اتوبوس حادثه دیشب با اتوبوسی که در این عکس نمایش داده شده از نظر رنگ، مدل و شرکت سازنده نیز تفاوت های فاحشی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
اردوغان:با روحانی و پوتین در مورد عفرین به توافق رسیدیم /اجازه نخواهیم داد هیچ نیرویی وارد شهر عفرین شود

اردوغان:با روحانی و پوتین در مورد عفرین به توافق رسیدیم /اجازه نخواهیم داد هیچ نیرویی وارد شهر عفرین شود رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و حسن روحانی رئیس جمهور ایران در خصوص مسأله عفرین به توافق رسیده است.
به گزارش نامه نیوز وی ضمن تأکید بر اینکه مرحله جدیدی از عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه آغاز خواهد شد گفت که حمله توپخانه ای به مواضع نیروهای مردمی وابسته به ارتش سوریه در عفرین باعث شد تا این نیروها از این شهر خارج شوند.
اردوغان که به خاک سوریه تجاوز کرده است افزود: اجازه نخواهیم داد هیچ نیرویی برای حمایت از گروه های مسلح کُرد وارد شهر عفرین شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
ارتش سوریه وارد عفرین شد

ارتش سوریه وارد عفرین شد به گزارش نامه نیوز وی گفت: آری، این خبر حقیقت دارد. امروز ارتش دولتی سوریه وارد عفرین شد تا همراه با دسته های کرد در مقابل نیروی های مسلح ترکیه و ارتش آزاد از این شهر دفاع کنند. نیرو های دولتی سوریه برای کمک به مردم عفرین وارد شهر شدند. نمی توانیم اطلاعات در باره تعداد سربازانی که وارد عفرین شدند فاش سازیم. این ها اسرار جنگی هستند . ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
لاوروف: ما آرمان های کرد ها را به رسمیت می شناسیم /نگرانی ترکیه از آنچه در سوریه رخ می دهد را درک می کنیم

لاوروف: ما آرمان های کرد ها را به رسمیت می شناسیم /نگرانی ترکیه از آنچه در سوریه رخ می دهد را درک می کنیم وزیر امور خارجه از ترکیه خواست به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد و دغدغه های امنیتی خود را از طریق گفت و گو با دولت سوریه کند.
به گزارش نامه نیوز سرگئی لاوروف افزود: نگرانی ترکیه از آنچه در سوریه رخ می دهد را درک می کنیم و به رسمیت می شناسیم؛ ما آرمان های کرد ها را هم به رسمیت می شناسیم.
وی با اشاره به اینکه آمریکا در شرق فرات به دنبال تحقق اهداف ژئوپلیتیکی است ابراز امیدواری کرد همه درعمل بصورتی محکم تلاش کنند تا از مشکل کرد ها در جهت منافع خود استفاده نشود، در غیر اینصورت هرج و مرج در منطقه افزایش خواهد یافت. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
در آخرین لحظات در هواپیمای پرواز تهران-یاسوج چه گذشت؟/ خلبان تصور کرد کوه را رد کرده است

در آخرین لحظات در هواپیمای پرواز تهران-یاسوج چه گذشت؟/ خلبان تصور کرد کوه را رد کرده است کاپیتان عین الله اردشیری، خلبان پیش کسوت کشور اظهار کرد: با بررسی تصاویری که تا ساعت 12 امروز از محل حادثه منتشر شده، هواپیما اصلا طرح تقرب برای فرود را انجام نداده است و روی NDB (دستگاه تقرب پرواز فرودگاه) نرفته است.
به گزارش نامه نیوز وی که تمام سوانح هوایی کشور را بررسی کرده است، گفت: هواپیما در قسمت شرقی با سلسله قله های دنا برخورد کرده و نتوانسته قله را رد کرده و به قسمت غربی که شهر یاسوج و باند فرودگاه قرار دارد، برسد.
او درباره شرایط و تصمیمات احتمالی خلبان پیش از برخورد با کوه گفت: خلبان از میان ابرها ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
تشخص هویت پیکر مسافران هواپیمای ATR در یاسوج

تشخص هویت پیکر مسافران هواپیمای ATR در یاسوج مدیرکل ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: پیکر جانباختگان هواپیمای ATR در شهر یاسوج معاینه و تشخیص هویت می شوند.
به گزارش نامه نیوز، مهرداد علی بخشی با اعلام این خبر گفت: پس از سقوط هواپیما و طبق تماس هایی که با خانواده ها برقرار شد، در یاسوج، تهران و شهرستان هایی که خانواده مسافران پرواز در آن ساکن بودند، کار نمونه گیری خون برای آزمایش های DNA انجام گرفت.
مدیرکل ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: تیم های پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد و پزشکی قانونی استان فارس و اصفهان آماده معاینه پیکرها و تشخیص هویت آنها هستند و پس از انجام مراحل قانونی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
شکست سنگین پرسپولیس برابر یاران ژاوی/ شاگردان برانکو بی خطرتر از همیشه

شکست سنگین پرسپولیس برابر یاران ژاوی/ شاگردان برانکو بی خطرتر از همیشه قرمزپوشان تهران در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19 سه شنبه شب در قطر به مصاف السد رفتند.
به گزارش نامه نیوز، برانکو که تیمش در بازی اول با سه گل نسف قارشی را شکست داده بود برای این بازی در غیاب محرمی که دچار سرماخوردگی شده ترکیب علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، علی علیپور، گادوین منشا را انتخاب کرد.
برای تیم سرشناس قطری نیز ترکیب السد قطر: سعد الشیب، حمید اسماعیل، مرتضی پورعلی گنجی، پدرو رورو، عبدالکریم حسن، سالم الحجری، ژاوی، یاسر ابوبکر، اکرم عفیف ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
اسکان 24 امدادگر هلال احمر در نخستین شب پس از کشف لاشه هواپیما

اسکان 24 امدادگر هلال احمر در نخستین شب پس از کشف لاشه هواپیما مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد نجات هلال احمر افزود: 24 نفر از تیم های تخصصی هلال احمر امشب در محل کشف لاشه هواپیما اسکان دارند.
به گزارش نامه نیوز، وی خاطرنشان کرد: جست وجو برای یافتن دیگر اجساد سرنشینان هواپیمای تهران-یاسوج ادامه خواهد داشت و به همین منظور تیم های تخصصی هلال احمر امشب در محل حادثه اسکان دارند.
رئیس سازمان امداد نجات هلال احمر اضافه کرد: تلاش ها برای انتقال اجساد فردا ادامه خواهد داشت.
سلیمی اظهار کرد: تیم های تخصصی و هلی برد هلال احمر تا نزدیک ترین نقطه به محل حادثه سازماندهی شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
اعزام 1200 نیروی ویژه ارتش ترکیه به عفرین

اعزام 1200 نیروی ویژه ارتش ترکیه به عفرین دست کم 1200 نیروی نظامی ویژه ترکیه راهی شهر عفرین شده اند.
به گزارش نامه نیوز، این در حالی است که پیشتر خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که ترکیه مناطق مسکونی نزدیک به محل استقرار نیروهای مردمی مورد حمایت ارتش سوریه در شهر عفرین را مورد هدف قرار داد.
این اقدام بعد از ورود نیروهای مردمی وابسته به ارتش سوریه به شهر عفرین صورت گرفت. نیروهای مردمی وابسته به ارتش سوریه برای حمایت از نیروهای مدافع خلق کُردی برای دفاع از شهر عفرین در برابر تجاوز ترکیه وارد این شهر شده بودند.
ورود نیروهای ترکیه می تواند به رویارویی مستقیم نیروهای وابسته به ارتش سوریه و نیروهای ارتش ترکیه منجر شود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
اختلال تلگرام سراسری بود

اختلال تلگرام سراسری بود پیام رسان تلگرام که در روزهای اخیر مشکل چندانی از لحاظ برقراری ارتباط نداشت، از حدود ساعت پنج عصر امروز (سه شنبه) دچار اختلال شده و کاربران نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند.
به گزارش نامه نیوز، به نظر می رسد اختلال در تلگرام مربوط به شبکه داخلی ایران نبوده زیرا حساب توییتری تلگرام نوشته است: تعدادی از کاربران ما در اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا در حال حاضر در ارتباط خود با مشکل مواجه شده اند. ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم اتصال تمامی کاربران را دوباره برقرار کنیم. صبور باشید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
اوضاع سوریه وزیر خارجه فرانسه را به تهران کشاند

اوضاع سوریه وزیر خارجه فرانسه را به تهران کشاند لو دریان که در پارلمان فرانسه صحبت می کرد، با اعلام این خبر، گفت اگر برای حل بحران سوریه اقدامی صورت نگیرد ما به سمت فاجعه ای انسانی حرکت می کنیم.
به گزارش نامه نیوز، پیش از این لو دریان قرار بود در ماه دی به تهران سفر کند، اما به دلیل وقوع آشوب در برخی شهرهای ایران، این سفر به تعویق افتاد.
علاوه بر لو دریان، وزیران خارجه اسپانیا و هلند هم قرار است امشب وارد تهران شوند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
مهرعلیزاده: انتقال پیکرها در شرایط کنونی ممکن نیست/ عملیات تا روز جمعه ادامه یابد

مهرعلیزاده: انتقال پیکرها در شرایط کنونی ممکن نیست/ عملیات تا روز جمعه ادامه یابد محسن مهرعلیزاده در رابطه با آخرین وضعیت عملیات جستجو اجساد مسافران هواپیمایی تهران - یاسوج گفت: هشت تیم متشکل از 40 نفر از نیروهای هلال احمر و تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران به محل سقوط هواپیما اعزام شده و در آنجا چادر زده اند.
به گزارش نامه نیوز، وی با بیان اینکه امکان نشستن بالگرد در منطقه وجود ندارد، اظهار داشت: البته بالگردها وسایل و امکانات مورد نیاز را به منطقه برده و تحویل می دهند. باد شدیدی در حال وزیدن است به طوری که بالگردها مجبور هستند کیلومترها آنسوتر از لاشه هواپیما وسایل را پیاده می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
وزرای امور خارجه اسپانیا و هلند امشب به تهران می آیند

وزرای امور خارجه اسپانیا و هلند امشب به تهران می آیند به گزارش نامه نیوز، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اعلام خبر سفر وزرای امور خارجه اسپانیا و هلند به کشورمان اظهار داشت: دیدار و گفتگو با وزیر امور خارجه و دیگر مقامات کشورمان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص راههای تقویت و توسعه روابط دوجانبه، از جمله اهداف سفر این مقامات اروپایی به تهران است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
زمین لرزه در شیراز

زمین لرزه در شیراز حوالی ساعت 16 و 24 دقیقه ی بعدازظهر سه شنبه اول اسفند، زمین لرزه ای خفیف در شیراز حادث شد.
به گزارش نامه نیوز، مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، شدت این زمین لرزه را 3.4 و کانون آن را در منطقه بیضا و عمق آن را 10 کیلومتری زمین اعلام کرده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار قطع فروش تسلیحات آمریکا و اروپا به عربستان شد

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار قطع فروش تسلیحات آمریکا و اروپا به عربستان شد بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان، ابراز نگرانی وزرای خارجه فرانسه و انگلستان از برنامه دفاع موشکی ایران را موضوعی بی دلیل و بدون هرگونه توجیه منطقی خواند و اظهار داشت: همانطور که بارها اعلام کرده ایم جمهوری اسلامی ایران بر اساس دکترین نظامی و تجارب گرانسنگ بدست آمده از جنگ تحمیلی 8 ساله علیه مردم بی دفاع ایران و حمایت سخاوتمندانه برخی کشورها از دیکتاتور متجاوز بعثی به سرزمین و مردم بزرگ ایران، برنامه دفاع موشکی خود را به منظور پیشگیری و بازدارندگی از تجاوز مجدد دیگر زیاده خواهان طراحی کرده است و در این مسیر روشن و کاملا منطبق با موازین بین ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
اطلاعیه هواپیمایی آسمان

اطلاعیه هواپیمایی آسمان به گزارش نامه نیوز، در این اطلاعیه که یک نسخه از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است:
انا لله و انا الیه راجعون
مصیبت جانگداز فقدان جمعی از هموطنان عزیزمان در سانحه غمبار هواپیمای ATR 72 هواپیمائی آسمان را به ملت شریف ایران و خانواده های گرانقدر آن عزیزان تسلیت و تعزیت می گوئیم.
به اطلاع مردم عزیزمان به ویژه بازماندگان سانحه هواپیمای ATR72 می رساند برابر دستورالعمل های مربوطه، به محض اطلاع از ناپدید شدن هواپیما از صفحه رادار، ستاد بحران در محل شرکت تشکیل گردید و پس از قطعیت یافتن سانحه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
شورای نگهبان از فردا بودجه را بررسی می کند

شورای نگهبان از فردا بودجه را بررسی می کند شورای نگهبان از فردا چهارشنبه 2 اسفندماه 96 کار بررسی مصوبه مجلس در مورد لایحه بودجه سال 97 کل کشور را آغاز می کند.
پیش از این سخنگوی شورای نگهبان گفته بود که چنانچه کار بررسی بودجه در مجلس پایان نیابد، شورای نگهبان به منظور سرعت بخشیدن به کار، بررسی مصوبه مجلس در مورد بودجه 97 را آغاز خواهد کرد.
همچنین کدخدایی عنوان کرده بود که چنانچه لازم باشد، شورای نگهبان جلسات فوق العاده ای را برای بررسی بودجه برگزار خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
اجساد پیدا شدند

اجساد پیدا شدند به گزارش نامه نیوز یک کوهنورد سی سختی گفت: کوهنوردان سی سختی اولین گروهی هستند که به محل لاشه هواپیما رسیده اند و اجساد را پیدا کرده اند.
قربانعلی صیادی افزود: ما به لاشه هواپیما رسیده ایم و اجساد برخی از مسافران نیز مشاهده شده است.
وی بیان داشت: تعداد اجساد هنوز مشخص نیست اما بیشتر اجساد کشف شده و تعدادی نیز در زیر برف مدفون هستند ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
قعله نویی: در لیگ قهرمانان رکورد زده ام/ به روح مادرم اخراج مقابل سایپا ناحق بود

قعله نویی: در لیگ قهرمانان رکورد زده ام/ به روح مادرم اخراج مقابل سایپا ناحق بود امیر قلعه نویی امروز در گفت وگویی رادیویی درباره دیدار ذوب آهن مقابل لوکومتیو اظهار کرد: ما در بازی قبلی هم تا دقیقه 70 با نظم ظاهر شدیم و حتی از این دیدار بانظم تر بودیم. هنوز آن فرهنگ حرفه ای در فوتبال ما حاکم نیست.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: تورس زمانی گران ترین بازیکن لیگ جزیره بود. او در فینال جام جهانی دقیقه 88 وارد زمین می شود و دقیقه 92 همسترینگش پاره می شود. این بازیکن در آن سطح می داند چه یک دقیقه چه 90 دقیقه باید تلاش کند و این نگرش را دارد. ما در بازی قبلی به تعویض ها و اشتباهات فردی باختیم. یک مقدار فرهنگ حرفه ای را باید در فوتبال حاکم کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
تکذیب عاملیت به شهادت رسیدن ماموران نیروهای انتظامی از سوی یک فعال حقوق دراویش

تکذیب عاملیت به شهادت رسیدن ماموران نیروهای انتظامی از سوی یک فعال حقوق دراویش فرهاد نوری با تاکید بر اینکه هیچگاه خشونت در مسلک دراویش نبوده است، به اتفاقات شب گذشته خیابان پاسداران تهران و به شهادت رسیدن 5 تن که 3 نفر از آنها ماموران انتظامی بودند، اشاره کرد و با بیان اینکه دراویش هیچگاه آغازکننده خشونت نبودند، اظهار کرد: دراویش هیچگاه نمی خواستند که این اتفاقات بیفتد. آنها همواره تجمعاتی مسالمت آمیز داشته اند، اما درباره اتفاقات دیشب باید دید که چه کسانی می خواهند از این اغتشاشات سود ببرند و تقصیر را بر گردن دراویش بیندازند.
به گزارش نامه نیوز، این فعال حقوق دراویش افزود: هیچ کسی موافق خشونت نیست و حتی یک مورد پیدا نمی شود که دراویش آغازکننده خشونت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
آرامش به پاسداران بازگشت

آرامش به پاسداران بازگشت سردار حسین رحیمی در خصوص انتشار برخی تصاویر مبنی بر اینکه نارآرامی ها به صورت محدود در منطقه پاسداران ادامه دارد، گفت: این مطلب کاملا کذب است و از دیشب این منطقه صددرصد آرام است و کوچکترین مشکلی وجود ندارد.
به گزارش نامه نیوز، وی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال دارد با تاریکی شب دوباره این محدوده دچار مشکل شود، گفت: این احتمال وجود ندارد و ما مشکلی در این منطقه نداریم. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
عابدزاده: سیستم ELT هواپیمای تهران- یاسوج کار نکرد/ هواپیمای ATR مدت 6سال زمینگیر بود

عابدزاده: سیستم ELT هواپیمای تهران- یاسوج کار نکرد/ هواپیمای ATR مدت 6سال زمینگیر بود نشست خبری علی عابدزاده، رییس سازمان هواپیمایی کشور درباره سانحه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج از ظهر امروز (سه شنبه) در تهران درحال برگزاری است.
به گزارش نامه نیوز، عابدزاده در جمع خبرنگاران درباره سیستم ELT هواپیمای تهران- یاسوج گفت: تمام هواپیماهای سبک و سنگین ما به این سیستم مجهز هستند. هواپیمای مذکور هم از آن برخوردار بوده اما علت اینکه چرا عمل نکرده، هنوز مشخص نیست و بسیاری موضوعات دیگر بعد از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما روشن می شود.
وی افزود: وضعیت بسیار نامناسب جغرافیایی و آب و هوایی منطقه با شیارهای بسیاری که وجود دارد، امکان دسترسی افراد عادی به محل حادثه را نمی دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
نجفی: تهران در ایفای نقش جهانی ناموفق بوده است

نجفی: تهران در ایفای نقش جهانی ناموفق بوده است محمدعلی نجفی در جمع ایرانیان مقیم لهستان در ورشو گفت: به اعتقاد من، تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران باید یک شان و نقش فراملی داشته باشد و هم در داخل این نقش مورد توجه قرار گیرد و هم در ارتباطات بین الملی و فراملی آن را مورد قبول قرار دهیم.
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: تهران با وجود ظرفیت های بسیاری که دارد نتوانسته در خارج از مرزهای ایران، نقش جهانی و بین المللی ایفا کند. این مسئله از سویی به دیپلماسی عمومی کشور مرتبط است. می توان گفت کشور ما تقریبا در هیچ حوزه ای از حوزه های دیپلماسی عمومی نقش جهانی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
محور یاسوج - سی سخت برای دستیابی به لاشه هواپیما مسدود شد

محور یاسوج - سی سخت برای دستیابی به لاشه هواپیما مسدود شد سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: محور یاسوج - سی سخت (گردنه بیژن) کیلومتر 20 در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل انجام عملیات امداد جهت دستیابی به هواپیمای سقوط کرده تهران یاسوج تا اطلاع ثانوی مسدود است.
به گزارش نامه نیوز، گفتتنی است هواپیمای مسافربری تهران به مقصد یاسوج روز یکشنبه دقایقی پس از پرواز از رادار محو شده و در محدوده سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما مسافربری در حوالی ساعت 8 از باند فرودگاه مهرآباد بلند شده و حدود 50 دقیقه بعد از رادار خارج شده است ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
توافق احتمالی کردها با دمشق

توافق احتمالی کردها با دمشق از روز گذشته اخبار بسیاری درباره توافق میان نیروهای کُرد و دولت سوریه برای ورود ارتش سوریه به عفرین برای دفاع از این شهر در برابر حملات ترکیه و تروریستهای ارتش آزاد سوریه در میان رسانه ها دست به دست می شود.
به گزارش نامه نیوز، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ظهر روز گذشته اعلام کرد که نیروهای دفاع مردمی سوریه وارد عفرین خواهند شد، ولی به گفته شبکه خبری المیادین ، به خاطر مسائل لجستیکی این مسئله تا این لحظه صورت نگرفته است.
نوری محمد سخنگوی یگانهای مردمی کُرد مدعی شد که با دمشق در خصوص ورود نیروهای دولتی به عفرین به توافق نرسیده اند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
فرمانده نیروی زمینی ارتش: امکان فرود بالگرد در منطقه سقوط هواپیما وجود ندارد

فرمانده نیروی زمینی ارتش: امکان فرود بالگرد در منطقه سقوط هواپیما وجود ندارد امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش با ابراز امیدواری به اینکه تا دو ساعت آینده به اجساد دسترسی پیدا می کنیم، گفت: 25 نیروی مخصوص و یک واحد از هوابرد شیراز وارد منطقه شده اند و این یگان های کماندویی در حال ساماندهی شدن هستند.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: این نیروها ساماندهی شدند تا بتوانند با تجهیزات ویژه ای که دارند خود را به محل اجساد برسانند. طوری برنامه ریزی کردیم که علیرغم شرایط سخت و ناپایدار جوی که در منطقه حاکم است، کلاه سبزهای نیروی زمینی و یگان هوابرد مجهز و آماده باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
بسیج همه امکانات برای انتقال اجساد سقوط هواپیمای تهران - یاسوج

بسیج همه امکانات برای انتقال اجساد سقوط هواپیمای تهران - یاسوج سیدعلی وفایی مقدم افزود: لاشه هواپیما در منطقه ای خطرناک و صعب العبور است که بالگردهای امدادی نتوانسته اند در محل فرود بیایند.
به گزارش نامه نیوز، وی با بیان این که در حال تصمیم گیری برای انتقال نیرو هستیم، تاکید کرد: در زمینه نیروها و تجهیزات برای جمع آوری اجساد در قرارگاه سی سخت تصمیم گیری می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این مطلب که 51 تیم از مجموعه دستگاه های مختلف امدادی و نظامی و انتظامی در سمت جنوب کوه دنا و بیش از این تعداد نیز در شرق کوه دنا مستقر و آماده هستند، افزود: به علت این که شرایط منطقه مورد نظر سخت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
هواپیمایی که سقوط کرد از سال 1993 در حال بهره برداری بود/ ایران بارها به سازمان ملل بابت نتایج تحریمها هشدار داده بود/ تحریم های ناوگان هوایی ایران حادثه آفرید

هواپیمایی که سقوط کرد از سال 1993 در حال بهره برداری بود/ ایران بارها به سازمان ملل بابت نتایج تحریمها هشدار داده بود/ تحریم های ناوگان هوایی ایران حادثه آفرید هواپیماهای دو موتوره ATR-72 از سال 1993 در حال بهره برداری اند. یکی از مدل های این هواپیما در مسیر یاسوج-تهران مورد استفاده قرار گرفته و سقوط کرد.
به گزارش نامه نیوز، بر اساس گزارش آسوشیتدپرس حادثه سقوط هواپیما نگرانی ها نسبت به امنیت پروازها در ایران را زنده کرده است. ناوگان هوایی ایران سالها تحت تحریم های بین المللی قرار داشته است. هواپیمایی آسمان در لیست سیاه کمیسیون اتحادیه اروپا از سال 2016 قرار دارد. 190 خط هوایی دیگر پیش از این در لیست سیاه اروپا بودند. ایران همواره اعتراض کرده و آمریکا را به دلیل تحریم ها مسبب از بین رفتن امنیت پرواز ها در ایران می داند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
کارشناسان فرانسوی برای علت یابی حادثه ATRبعداز ظهر به تهران می آیند

کارشناسان فرانسوی برای علت یابی حادثه ATRبعداز ظهر به تهران می آیند علی عابدزاده با بیان اینکه پس از 48 ساعت تلاش و همکاری نهایتا توانستیم حدود یک ساعت و نیم پیش محل حادثه را پیدا کنیم، گفت: کارهای لازم تاکنون انجام گرفته اما به علت نامساعد بودن شرایط آب و هوایی پیدا کردن هواپیما با تاخیر مواجه شد.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: کلیه نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، هلال احمر و سایر گروه ها در تلاش هستند تا از طریق زمینی و هوایی نیروهای امدادی بتوانند خودشان را به هواپیما برسانند. چرا که زین پس هدف اصلی ما پیدا کردن علت وقوع حادثه است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه تیم های تجسس در منطقه حضور دارند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
حضور کلاه سبزهای ارتش برای انتقال اجساد سانحه هوایی یاسوج تا یک ساعت دیگر

حضور کلاه سبزهای ارتش برای انتقال اجساد سانحه هوایی یاسوج تا یک ساعت دیگر امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: کلاه سبزهای تیپ 65 نیرو مخصوص نزاجا در حال حرکت برای رسیدن به محل اجساد هواپیمای تهران_یاسوج هستند.
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: حدودا تا یک ساعت و نیم دیگر، کلاه سبزها به اجساد خواهند رسید، نیروهایمان زبده و کارآزموده هستند و تجهیزات مان نیز برای انتقال اجساد کافی است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امکان فرود هلی کوپتر در محل سقوط هواپیما وجود ندارد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
افزایش قیمت نفت آمریکا و کاهش نفت برنت

افزایش قیمت نفت آمریکا و کاهش نفت برنت بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 70 سنت یا 1.1 درصد افزایش نسبت به روز گذشته، به 62.38 دلار در هر بشکه رسید.
به گزارش نامه نیوز، به گفته معامله گران، قیمت وست تگزاس اینترمدیت در نتیجه واردات کمتر از خط لوله کی استون کانادا که از اواخر سال گذشته به دلیل نشتی، پایین ظرفیتش فعالیت کرده است، افزایش یافت.
اما خارج از آمریکای شمالی، نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، تحت تاثیر افت بازارهای سهام آسیا و صعود ارزش دلار، با افت قیمت روبرو شد.
بهای معاملات آتی نفت برنت با 19 سنت یا 0.3 درصد کاهش نسبت به روز دوشنبه، به 65.48 دلار در هر بشکه رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
افشاگری درباره همکاری اطلاعاتی انگلیس با قذافی /محل رهبر گروه مبارزان اسلام گرا را چه کسی لو داد؟

افشاگری درباره همکاری اطلاعاتی انگلیس با قذافی /محل رهبر گروه مبارزان اسلام گرا را چه کسی لو داد؟ به گزارش گاردین، اسناد لیبی نشان می دهند، ریچارد دیرلاو، رئیس وقت ام آی6 سال 2004 به طرابلس سفر کرد تا درباره چگونگی اجرای یک کمپین مشترک علیه افراطگرایان لیبیایی تبعیدی گفت وگو کند. این اسناد در هفته های اخیر در طرابلس به دست آمده است و در یکی از آنها با مهر فوق سری نشان می دهد که معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی در نامه ای به تونی بلر، نخست وزیر سابق انگلیس در سال 2003 پنج درخواست در ازای توقف برنامه های تسلیحات هسته ای لیبی داشت.
به گزارش نامه نیوز این یافته ها، ابعاد جدیدی از همکاری مخفیانه سرویس های اطلاعاتی انگلیس و رژیم قذافی در اجرای برنامه ربودن اعضای گروه "مبارزان اسلام گرای ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
تنش امنیتی میان آمریکا و چین بر سر "فوتبال هسته ای"

تنش امنیتی میان آمریکا و چین بر سر "فوتبال هسته ای" به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پایگاه اطلاع رسانی اکسیوس در گزارشی با استناد به پنج منبع اعلام کرد مقاهای چینی اجازه ندادند مشاور نظامی ترامپ که "فوتبال هسته ای" یا کیف حاوی اطلاعات، کدها و رمزهای حمله هسته ای را همراه داشت به تالار بزرگ خلق، محل دیدار رئیس جمهور آمریکا با همتای چینی اش، وارد شود.
به گزارش نامه نیوز، در این هنگام میان نیروهای امنیتی چینی و تیم همراه آمریکایی یک مناقشه مختصری رخ داد اما یک مقام آمریکایی به سرعت خود را به جان کلی، رئیس دفتر ریاست جمهوری رساند و مراتب را به اطلاع وی رساند. کلی به مقام های آمریکایی گفت به حرکت ادامه دهند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
ترامپ به دنبال ابطال توافقنامه بوئینگ و ایران

ترامپ به دنبال ابطال توافقنامه بوئینگ و ایران این روزنامه صهیونیستی در گزارشی به قلم میچل ویلنر در پایگاه اینترنتی خود نوشت: دولت دونالد ترامپ در حال اجرای طرحی است که قرارداد شانزده میلیارد دلاری ایران و شرکت هواپیماسازی بوئینگ را ابطال کند.
به گزارش نامه نیوز، در صورت تحقق این طرح ترامپ، توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. سال گذشته زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا راهبرد جدید خود را درباره ایران اعلام کرد مقام های دولت وی اعلام کردند که او با توافق میان تهران و شرکت بوئینگ مخالفت خواهد کرد. در حال حاضر هم مقام های دولت آمریکا اسنادی را ارائه می کنند که نشان می دهند ترامپ با توافق تهران و شرکت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
معرفی 12 ملی پوش بسکتبال برای بازی با قزاقستان/ ارغوان خط خورد

معرفی 12 ملی پوش بسکتبال برای بازی با قزاقستان/ ارغوان خط خورد پس از پایان آخرین تمرین تیم ملی بسکتبال، کادر فنی اسامی 12 بازیکن را برای دیدار با قزاقستان اعلام کرد.
به گزارش نامه نیوز، اسامی بازیکنان به شرح زیر است:
صمد نیکخواه بهرامی
حامد حدادی
اوشین ساهاکیان
محمد جمشیدی
ارسلان کاظمی
محمد حسن زاده
آرن داودی
سجاد مشایخی
نوید نیکتاش
میثم میرزایی
سعید داورپناه
نوید رضایی فر
روزبه ارغوان به دلیل سرما خوردگی این بازی را از دست داد.
دیدار ایران و قزاقستان در پنجره دوم انتخابی جام جهانی 2019 پنجشنبه سوم اسفند در شهر آستانه و به میزبانی قزاقستان برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
یک نفر از نیروهای بسیج در درگیری با دراویش گنابادی به شهادت رسید/ یک بسیجی دیگر در کما

یک نفر از نیروهای بسیج در درگیری با دراویش گنابادی به شهادت رسید/ یک بسیجی دیگر در کما به گزارش نامه نیوز در جریان آشوب های شب گذشته برخی از دراویش فرقه گنابادی در خیابان پاسداران تهران، یک نفر از نیروهای بسیجی حاضر در میدان به نام محمدحسین حدادیان به شهادت رسیده است.
بنابراین گزارش، یک نفر دیگر از نیروهای بسیج نیز به دلیل بالا بودن میزان جراحات وارده در حالت کما به سر می برد.
به گزارش فارس، در جریان آشوب های شب گذشته جمعی از دراویش فرقه گنابادی که تا امروز نیز ادامه داشت چند خودرو به سمت مأموران نیروی انتظامی و تعدادی از بسیجیان حمله کرده که موجب شهادت و جراحت آنها شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
آرامش درخیابان پاسداران / حضور یگان ویژه پلیس درمحل

آرامش درخیابان پاسداران / حضور یگان ویژه پلیس درمحل به گزارش نامه نیوز ورودی همت به خیابان فرخ یزدی و پاسداران همچنان با حضور عوامل پلیس راهور بسته است .
محدودیتی های ترافیکی و کاهش دسترسی خودروها به پاسداران همچنان وجود دارد و تردد خودرو از چهار راه گل نبی- خیابان ناطق نوری به طرف پاسداران انجام می شود و ماموران نیروی یگان ویژه و راهنمایی و رانندگی خودروها را درمسیرهدایت می کنند.
براساس این گزارش از چهار راه پاسداران تردد خودروها تا قبل از گلستان دهم و همچنین خیابان موازی آن از جمله ابراهیمی و اسماعیلی از گلستان پنجم مسدود شده است.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
تصاویر شهدای ناجا در درگیری ها با دارویش

تصاویر شهدای ناجا در درگیری ها با دارویش پلیس پایتخت تصاویر شهدای نیروی انتظامی که شب گذشته در خیابان پاسداران در حین برقراری نظم و امنیت به شهادت رسیدند را منتشر کرد.
به گزارش نامه نیوز، اسامی شهدای ناجا به این شرح است:
گروهبانیکم رضا امامی
گروهبانیکم محمدعلی بایرامی
سرباز وظیفه رضا مرادی علمدار ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
تکذیب شایعه برکناری نجفی از سوی محسن هاشمی

تکذیب شایعه برکناری نجفی از سوی محسن هاشمی محسن هاشمی با اعلام اینکه شهردار پیشین تهران در دوره ای 12 ساله برنامه های خود را اجرا کرد و انصاف این است که فرصت مناسب به مدیریت جدید شهری داده شود تا بتواند برنامه های خود را اجرا کند، افزود: کارنامه عملکرد شهردار سابق در برابر شهروندان تهران که با حضور بی سابقه و شکستن رکورد مشارکت در انتخابات، خواهان تحول در مدیریت شهری شدند، گشوده است.
به گزارش نامه نیوز، وی با اشاره به اجماع 21 عضو شورای شهر در خصوص تفویض مسئولیت به شهردار تهران، بر حمایت شورا از نجفی در انجام وظایف و مسئولیت های دشوار محوله تاکید کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
رئیس جمهور ونزوئلا ترامپ را به مذاکره دعوت کرد

رئیس جمهور ونزوئلا ترامپ را به مذاکره دعوت کرد نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در توئیترش نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان کمپین انتخاباتی اش از عدم دخالت در امور داخلی سایر کشورها دفاع کرد و حالا زمان آن رسیده تا این مساله را محقق کند و به جای اقدامات خصمانه وارد مذاکره شود. گفت وگو در کاراکاس یا واشنگتن؟ زمان و مکانش را اعلام کنید من آنجا خواهم بود.
به گزارش نامه نیوز، در چهارم فوریه سال جاری میلادی، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال بررسی تحریم ها علیه بخش نفت ونزوئلا با هدف افزایش فشار بر مقام های این کشور و مجبور کردن آن برای رعایت مجدد روند قانون اساسی است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
اخذ خسارت زیست محیطی از کشتی های خاطی قبل از خروج از کشور

اخذ خسارت زیست محیطی از کشتی های خاطی قبل از خروج از کشور محمد راستاد،مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره ادعاهایی که نسبت به اعمال حاکمیت سازمان بنادر در آب های تحت مسئولت این سازمان شده تاکید کرد: اعمال حاکمیت الزاما به مفهوم رویکردهای سختگیرانه در دریا نیست.
به گزارش نامه نیوز، وی با بیان اینکه کشورهای ساحلی باید متعهد به وظایفی هم در راستای مقررات داخلی خود و هم در راستای کنواسیون های بین المللی باشند، اظهار داشت: موضوع مهم در اعمال حاکمیت های دریایی، تامین ایمنی دریانوردی است. به این معنا که باید در آب های تحت مسئولیت خودمان شرایط لازم برای اینکه دریانوردی به صورت ایمن انجام شود، فراهم کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
محسن رضایی خطاب به نتانیاهو: حمله نکرده اید چون نتوانسته اید

محسن رضایی خطاب به نتانیاهو: حمله نکرده اید چون نتوانسته اید محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش سراسری روحانیون سپاه به یاوه گوهای نتانیاهو پاسخ داد.
به گزارش نامه نیوز، رضایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مونیخ به وزیر خارجه ایران بی ادبی کرده، نمایش کودکانه ای به راه انداخته و به خیال خود، ایران را تهدید کرده است.
ما به او می گوییم اگر حمله نکرده اید، برای این است که نتوانسته اید. با کوچکترین حماقت یا حمله ای به ایران ، ما تلاویو را با خاک یکسان می کنیم و حتی فرصت فرار را هم از نتانیاهو می گیریم. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
افزایش تقاضا برای خانه های نقلی

افزایش تقاضا برای خانه های نقلی در میان فایل های فروش ملک، خانه های کمتر از متری 2 میلیون و 500 هزار تومان دیده نمی شود. این در شرایطی است که دولت طی سال های گذشته با ارایه تسهیلات صندوق پس انداز یکم، سعی داشت قدرت خرید دهک های متوسط را برای خرید مسکن ترمیم کند، اما به اعتقاد فعالان بازار، افزایش قیمت های اخیر این اثر را خنثی کرده و عرضه برای خانه های نقلی و متراژ پایین در تهران برای تقاضای ایجاد شده بسیار محدود است.
به گزارش نامه نیوز، گزارش های میدانی از مناطق مختلف حاکی از آن است که قیمت واحدهای مسکونی 50 متری از 2 میلیون و 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان در نوسان است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
معمای دلار گران/بسته سیاستی بانک مرکزی خوب کار کرده است/ تورم تازه هم نتایج مثبت دارد و هم منفی

معمای دلار گران/بسته سیاستی بانک مرکزی خوب کار کرده است/ تورم تازه هم نتایج مثبت دارد و هم منفی بررسی داده های آماری از بخش های مختلف اقتصادی کشور در سال 96 نشان می دهد که اقتصاد ایران با مانع بزرگ نرخ ارز روبرو شده؛مانعی که سیاستگذاران اقتصادی دولت را با دو راهی تصمیم گیری مواجه کرده است.یا نرخ سودبانکی را افزایش دهند که این تصمیم آنطور که اقتصاددانان می گویند سبب کاهش نرخ رشداقتصادی شده و کاهش نرخ رشد اقتصادی مصادف با بالارفتن نرخ بیکاری است.راه دیگر این است که نرخ سود بانکی کماکان 15 درصد باقی بماند و پول های باقیمانده در بانک تحت تاثیر التهابات بازار روانه بازارهای سوداگرانه شود و این اتفاق به معنای افزایش نرخ ارز. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
هواپیماهایی که سال ها پس از سقوط پیدا شده اند

هواپیماهایی که سال ها پس از سقوط پیدا شده اند پیدا کردن هواپیماها در کوه ها و دریاها از اقدامات بسیار سخت برای تیم های امداد و نجات است.
به گزارش نامه نیوز، بیش از 48 ساعت از سقوط هواپیمای پرواز تهران-یاسوج گذشته است و نیروهای امداد هنوز به دنبال ردی از این هواپیما در کوه های دنا هستند.
8 دقیقه بعد از پرواز این که این هواپیما از رادار اصفهان، به کنترل پرواز فرودگاه یاسوج تحویل داده شد و پیش از اینکه وارد کوه های دنا شود از رادار خارج شد و این دقیقا اصلی ترین عاملی است که باعث شده امدادگران در شرایط بد آب و هوایی لاشه هواپیما را پیدا نکنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
خبر فوری : لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/لاشه هواپیما در منطقه سی سخت پیدا شده است/ هلال احمر پیدا شدن لاشه را تایید کرد

خبر فوری : لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/لاشه هواپیما در منطقه سی سخت پیدا شده است/ هلال احمر پیدا شدن لاشه را تایید کرد به گزارش نامه نیوز ، لاشه هواپیمای تهران - یاسوج در منطقه دنا پیدا شد.
بالگردهای سپاه، قطعاتی شبیه به بقایای یک هواپیما را در ارتفاعات دیده اند و عکسبرداری کرده اند.
این عکس ها برای اطمینان در حال بررسی توسط مدیرعامل هواپیمایی آسمان در پشت درهای بسته است و به محض بررسی و اعلام نظر، به اطلاع خواهد رسید.
گفته می شود لاشه هواپیما سمت منطقه سی سخت پیدا شده است.
سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، خبر پیدا شدن لاشه هواپیمای ساقط شده تهران یاسوج را در یکی از مناطق برف گیر منطقه نوقل، تایید کرد.
اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
دست رد عربستان به سینه قطری ها/ریاض خواهان مشارکت در ائتلاف امنیتی نیست

دست رد عربستان به سینه قطری ها/ریاض خواهان مشارکت در ائتلاف امنیتی نیست عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در کنفرانسی خبری در وین در اشاره به شورای همکاری خلیج فارس گفت: ما عملا تشکیلات این چنینی داریم.
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: امیدواریم که قطری ها به مسیر درست بازگشته و از حمایت خود از تروریسم دست بکشند. اگر این کار را کنند، عضوی می شوند که از حضور آن در شورای همکاری استقبال می شود و در آن صورت می توانند برای بهبود شرایط امنیتی تمامی ما عمل کنند.
پیشتر تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر از کشورهای منطقه خواست تا اختلافات خود را کنار گذاشته و توافق امنیتی را همچون اتحادیه اروپا امضا کنند تا منطقه را از لبه پرتگاه دور سازند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/نیروها کمتر از یک ساعت دیگر به محل می رسند

اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/نیروها کمتر از یک ساعت دیگر به محل می رسند به گزارش نامه نیوز مدیر کل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقطه دقیق سقوط هواپیما مشخص شد.
افشارنیا در جمع خبرنگاران افزود: اجساد پراکنده در ارتفاعات بالای چهار هزار متر در ارتفاعات نغول در کنار لاشه هواپیما دیده شده است.
وی بیان داشت: نیروهای امدادی به نقطه سقوط اعزام شده اند.
وی بیان داشت: نیروها کمتر از یک ساعت دیگر به محل می رسند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
خبر فوری : لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ عکس ها در حال بررسی توسط مدیرعامل هواپیمایی آسمان است / جلسه پشت درهای بسته در جریان است/لاشه هواپیما در منطقه سی سخت پیدا شده است

خبر فوری : لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ عکس ها در حال بررسی توسط مدیرعامل هواپیمایی آسمان است / جلسه پشت درهای بسته در جریان است/لاشه هواپیما در منطقه سی سخت پیدا شده است به گزارش نامه نیوز ، لاشه هواپیمای تهران - یاسوج در منطقه دنا پیدا شد.
بالگردهای سپاه، قطعاتی شبیه به بقایای یک هواپیما را در ارتفاعات دیده اند و عکسبرداری کرده اند.
این عکس ها برای اطمینان در حال بررسی توسط مدیرعامل هواپیمایی آسمان در پشت درهای بسته است و به محض بررسی و اعلام نظر، به اطلاع خواهد رسید.
گفته می شود لاشه هواپیما سمت منطقه سی سخت پیدا شده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
حضور190نیرو درمنطقه جستجوی لاشه هواپیما/احتمال افزایش بارش ازفردا

حضور190نیرو درمنطقه جستجوی لاشه هواپیما/احتمال افزایش بارش ازفردا به گزارش نامه نیوز ، جلسه ویدئو کنفرانس دبیرکل جمعیت هلال احمر در سالن EOC ساختمان صلح برگزار شد و محمود محمدی نسب با ارتباط ویدئو کنفرانس با استان های درگیر در عملیات جست و جوی لاشه هواپیمای مفقودی در دناکوه از آخرین جزئیات این عملیات مطلع شد.
وی در این جلسه گفت: عملیات جستجو برای لاشه هواپیما همچنان ادامه دارد. در حال حاضر 45 تیم عملیاتی در حال آماده سازی برای جست و جو هستند. از استان های اصفهان، فارس، لرستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد تیم هایی برای کمک اعزام شده اند.
وی با اشاره به شرایط جوی نامناسب گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
هشدار یک اصلاح طلب درباره احتمال تکرار اعتراضات دی ماه

هشدار یک اصلاح طلب درباره احتمال تکرار اعتراضات دی ماه این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: آن چیزی که باید از گذشته درس بگیریم این است که اگر حاکمان یک جامعه بیش از اندازه مقابل خواست مردم مقاومت کنند، اگر به مطالبات مردم توجهی نکنند، اگر کارآمدی سیستم شان دچار مشکل شود، مردم در ابتدا سعی می کنند که امور را با اصلاح پیش ببرند اما اگر این مسیر افاقه نکند و مقابل این مسیر ایستادگی شود رفتارهای تحول خواهانه به معنای تغییر ساختار حکومت در میان مردم اوج می گیرد.
به گزارش نامه نیوز، تاجرنیا با اشاره به اعتراضاتی که در دی ماه 96 افتاد، گفت: شروع این اعتراضات توسط برخی از چهره های سیاسی معترض به دولت و عمدتا در جهت تضعیف دولت بود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
دستمزد کارگران 13تا 16 درصد افزایش می یابد

دستمزد کارگران 13تا 16 درصد افزایش می یابد حمید حاج اسماعیلی، درباره اینکه چه راهی برای پر کردن شکاف موجود بین دستمزد کارگران و سبد معیشت وجود دارد، اظهار کرد: هیچ راهی وجود ندارد جز اینکه دولت دغدغه ای که برای کارمندان دارد برای کارگران نیز داشته باشد.
به گزارش نامه نیوز این فعال بازار کار افزود: دولت تعیین کننده اصلی دستمزد برای کارگران است و کارگران و کارفرمایان در این باره از دولت تبعیت می کنند اما، دولت دغدغه و نگرانی جدی درباره دستمزد کارگران ندارد و خود را مسئول تامین نیاز کارگران به حساب نمی آورد و این بزرگترین مشکلی است که در حال حاضر در کشور وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
اردوغان در تماس با پوتین: توافق نظام اسد با شبه نظامیان کرد عواقبی خواهد داشت

اردوغان در تماس با پوتین: توافق نظام اسد با شبه نظامیان کرد عواقبی خواهد داشت کرملین در بیانیه ای اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تماسی تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکی اش درباره وضعیت سوریه و پرونده های تقویت همکاری در چارچوب نشست آستانه پرداخت.
به گزارش نامه نیوز، دو طرف در جریان این تماس تلفنی همچنین بر آمادگی خود جهت هماهنگی مستحکم و قوی برای تلاش های روسیه، ترکیه و ایران به خاطر تضمین مناطق کاهش تنش و پیشبرد روند سیاسی به سمت گسترش توافقاتی که در کنفرانس گفت وگوی ملی سوریه در سوچی به آن دست یافتند، تاکید کردند.
در چارچوب توافق کشورهای ضامن (ترکیه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
مادر زهرا رهنورد درگذشت

مادر زهرا رهنورد درگذشت به گزارش نامه نیوز صبح امروز احترام السادات نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در گذشت. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
مجید انصاری: تشکر رهبر انقلاب از آقای ظریف حجت را تمام کرد

مجید انصاری: تشکر رهبر انقلاب از آقای ظریف حجت را تمام کرد به گزارش نامه نیوز مجید انصاری درباره سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب و قدردانی ایشان از وزیر امور خارجه اظهار داشت: به نظر من یکی از جلوه های عدالت در سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب همین تشکر ویژه ای بود که از آقای ظریف کردند. ما در طی چندسال گذشته شاهد زحمات طاقت فرسا و مجاهد تیم دیپلماتیک کشور به مدیریت و محوریت آقای دکتر ظریف بودیم. ظریف پیگیر کار سختی بودند، چون عرصه مذاکره و دیپلماسی با عرصه نظامی و جنگ متفاوت است.
وی ادامه داد: در جبهه و جنگ، دشمن روبه رو است و ابزار مقاومت در برابر دشمن که اسلحه، شلیک و آتش و عملیات نظامی است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
نشانه هایی از زنده ماندن یکی از مسافر ان پرواز تهران- یاسوج

نشانه هایی از زنده ماندن یکی از مسافر ان پرواز تهران- یاسوج در پی سقوط این هواپیما، تاکنون صدها خبر از مسئولان محلی و کشوری منتشر و برخی ازآنها، تکذیب شده است اما ادعاهای اعضای خانواده و دوستان یکی از مسافران این پرواز، بسیاری از این خبرها را از اساس زیر سوال می برد .
به گزارش نامه نیوز، نام این مسافر، حسین رستمی تقی دیزج اهل استان اردبیل و ساکن ملارد است که برای کار به یاسوج سفر می کرد.
بنا بر اعلام مسئولان امر، هواپیمای مسافربری ATR72 ساعت 8 صبح از فرودگاه مهرآباد تهران برخاسته و پنجاه دقیقه بعد از روی صفحه رادار محو شده است .
این درحالیست که ساعت 8:56 دقیقه یکی از دوستان حسین رستمی در یاسوج که منتظر اوست، با شماره اش تماس می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
پایان درگیری های گلستان هفتم در ساعت 4/30 بامداد/ 300 نفر دستگیر شدند

پایان درگیری های گلستان هفتم در ساعت 4/30 بامداد/ 300 نفر دستگیر شدند سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی با اعلام پایان ضرب الاجل پلیس درساعت 4 بامداد گفت: در ساعت 4:30 بامداد محل آشوب و درگیری دراویش با پلیس و خیابانهای اطراف پاکسازی شد و این آشوب درساعت 4/30بامدادبه پایان رسید.
به گزارش نامه نیوز، او ادامه داد: در این آشوب بیش از 300 نفر از آشوبگران دراویش دستگیر شدند که دربین آنان رانندگان خودروهای مرگ(اتوبوس و سمند) ونیز ضاربان وعناصراصلی بودند.
سخنگوی ناجا با اشاره به مجروح شدن برخی از نیروهای ناجا گفت: حدود 30 نفر از مامورین حاضر درصحنه و همچنین تعدادی از آشوب گران نیزمجروح شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
پاسخ وزیر ارتباطات به یک شبهه مهم ؛ تماس ها با مسافر هواپیما قبل از سقوط بوده است

پاسخ وزیر ارتباطات به یک شبهه مهم ؛ تماس ها با مسافر هواپیما قبل از سقوط بوده است به گزارش نامه نیوز ، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینستاگرام پیرامون حادثه هوایی در مسیر تهران - یاسوج نوشت:
در خصوص اخباری که در مورد وجود گوشی روشن یکی از مسافرین طرح شد و نیز اخبار دیگری که روز گذشته در خصوص تماس یکی از شهروندان یاسوجی با یکی از مسافرین و صحبت با وی در هنگام پرواز مطرح شد، توضیحاتی را عرض می کنم.
الف. مطلع شدیم که تلفن همراه یکی از مسافرین پس از ناپدید شدن هواپیما روشن بوده و تا ساعت هفت عصر همان روز در دسترس بوده و سپس به دلیل احتمالی اتمام باتری خاموش می شود. موقعیت تلفن همراه در سایت روستای کهنگان سمیرم بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
احتمال یافتن هواپیما با کاهش ابرهای ارتفاعات دنا قوت گرفت

احتمال یافتن هواپیما با کاهش ابرهای ارتفاعات دنا قوت گرفت به گزارش نامه نیوز با توجه به کاهش توده های ابر در ارتفاعات و افزایش میزان دید احتمال یافتن لاشه هواپیما وجود دارد.
بنابراین گزارش، ورژانس کشور در منطقه سمیرم در دو قسمت تجسس را ادامه می دهد، اولی پرواز بالگردهای سازمان اورژانس بر فراز رشته کوههای دنا و دومی خودروی آفرود اورژانس کشور در دشت سمیرم.
گفتنی است هواپیمای ای تی آر 72 – 500 متعلق به هواپیمایی آسمان صبح یکشنبه 29 بهمن ماه از صفحه رادار خارج شد. این هواپیما ساعت 8:54 دقیقه از تهران عازم یاسوج بود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
دستگاه تقرب پرواز فرودگاه یاسوج غیرعملیاتی است

دستگاه تقرب پرواز فرودگاه یاسوج غیرعملیاتی است به گزارش نامه نیوز وی که بدلیل برخی ملاحظات خواست نامش در مصاحبه ذکر نشود، در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت فرودگاه یاسوج اظهار داشت: این فرودگاه در منطقه کوهستانی واقع شده و وضعیت جوی و آب و هوای این منطقه در فصل زمستان اکثرا نامساعد است.
وی با بیان اینکه در اینگونه مواقع، باید برای چنین فرودگاه هایی دستورالعمل قوی و دستگاه ناوبری با فناوری بالا طراحی و تعبیه شود، افزود: دستگاه DVOR/DME این فرودگاه طبق اطلاعیه هوانوردی و نوتام (NOTAM: Notic To AirMan) های صادر شده، غیر عملیاتی است و هواپیما با دستگاه NDB که سال هاست در دنیا منسوخ شده در حال تقرب برای نشستن بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
مه گرفتگی و کاهش دید در محورهای 5 استان/ترافیک در اتوبان کرج

مه گرفتگی و کاهش دید در محورهای 5 استان/ترافیک در اتوبان کرج به گزارش نامه نیوز ، پلیس راه راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد شاهد بارش برف در استان خراسان رضوی (محورهای تربت حیدریه-مشهد و مشهد-چناران) هستیم.
به گفته پلیس بارش باران را نیز در اکثر محورهای استان های مازندران و گلستان، استان زنجان (محورهای قیدار-همدان و قیدار-زنجان) و استان خراسان رضوی (محورهای چناران-قوچان و نیشابور) شاهدیم.
بنا بر این گزارش محورهای استان خراسان شمالی (محورهای بجنورد-آشخانه و بجنورد-اسفراین و آشخانه-چمن بید)، استان مازندران (محور ساری-کیاسر)، استان خراسان رضوی (محورهای ملک آباد-تربت حیدریه و مشهد-سرخس) ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
آغاز توزیع کارت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 97 از امروز

آغاز توزیع کارت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 97 از امروز به گزارش نامه نیوز ، آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 97 از ساعت 8 صبح روز جمعه چهارم اسفندماه آغاز می شود.
کارت ورود به جلسه آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 97 از امروز اول اسفندماه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.
داوطلبان از امروز تا ساعت 24 روز پنجشنبه سوم اسفندماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای یا اطلاعات ثبت نامی خود می توانند نسبت به دریافت کارت و پرینت آن اقدام کنند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
سفیر آمریکا در تل آویو: خالی شدن شهرک ها در کرانه باختری باعث جنگ داخلی در اسرائیل می شود

سفیر آمریکا در تل آویو: خالی شدن شهرک ها در کرانه باختری باعث جنگ داخلی در اسرائیل می شود به گزارش نامه نیوز، دیوید فریدمن که در نشست پشت درهای بسته روسای سازمان های یهودی آمریکای شمالی در قدس صحبت می کرد، گفته است: حدود 400 هزار شهرک نشین که در کرانه باختری زندگی می کنند هرگز به مکان دیگری نخواهند رفت و به نظر من خروج دسته جمعی آن ها ممکن است منجر به جنگی داخلی شود.
وی افزوده است: این جنگ به دلیل سرپیچی سربازان ارتش اسرائیل از اوامر دولت روی خواهد داد؛ چراکه سران ارتش اسرائیل بیش از پیش به صهیونیست های به گفته او متدین گرایش یافتند آن هایی که به این سرزمین پایبند هستند و معتقدند که خداوند این سرزمین را به آن ها بخشیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
یک نماینده مجلس: آقای آخوندی، اگر کشور و نظام را دوست دارید استعفا بدهید

یک نماینده مجلس: آقای آخوندی، اگر کشور و نظام را دوست دارید استعفا بدهید به گزارش نامه نیوز حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با انتقاد از سیاست های وزارت راه و شهرسازی در حوزه امنیت راه های هوایی و زمینی و مشکلات ایجاد شده در این حوزه گفت: باید نگاه کارشناسی و موشکافانه ای به وقایع اخیری که در کشور و در حوزه حمل ونقل رخ داده داشته باشیم.
وی افزود: حدود 5 حادثه ناخوشایند از قبیل واژگونی اتوبوس، برخورد دو قطار در محور شاهرود و همینطور حادثه پلاسکو و دیگر اتفاقات افتاده که متاسفانه در این وقایع آسیب شناسی درباره علت آن ها صورت نگرفته و ما پس از این حوادث متوجه نشدیم که علل این حوادث چه بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
دبیر سیاسی روزنامه شرق:واژه ها را دستمالی نکنیم/ نام حمله با اتوبوس به صف ماموران، قتل عمد است

دبیر سیاسی روزنامه شرق:واژه ها را دستمالی نکنیم/ نام حمله با اتوبوس به صف ماموران، قتل عمد است مازیار خسروی دبیر سیاسی شرق با اشاره به اقدامات خونین دراویش گنابادی در خیابان پاسدارن در توئیتر نوشت: واژه ها را دستمالی و استحاله نکنیم؛ نام حمله با اتوبوس به صف ماموران، قتل عمد است. دست گرفتن چماق و پرتاب کوکتل مولوتوف هم اوباش گری. مبارزه مسالمت آمیز هر چه باشد این نیست. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
درمان سکته مغزی با نصب حسگر بر روی گلو

درمان سکته مغزی با نصب حسگر بر روی گلو به گزارش نامه نیوز ، امروزه از میکروفون برای حل این مشکل و کمک به تکلم افراد نجات یافته از سکته مغزی استفاده می شود. اما این میکروفون ها نمی توانند به خوبی صدای بیمار و صدای محیط اطراف را از یکدیگر تشخیص دهند و از همین رو مشکلاتی را برای بیماران ایجاد می کنند.
محققان دانشگاه نورت وسترن آمریکا برای کمک به کاهش این مشکلات حسگری را طراحی کرده اند که با نصب آن بر روی سطح بیرونی گلو می توان به درمان تدریجی مشکلات ناشی از سکته مغزی کمک کرد و به توانایی افراد برای بلع غذا و صحبت کردن به صورت عادی را به تدریج احیا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
رونمایی از موبایلی شبیه آیفون ایکس

رونمایی از موبایلی شبیه آیفون ایکس به گزارش نامه نیوز شرکت ایسوس تصمیم دارد در کنگره جهانی موبایل 2018 از موبایل Zenfone5 رونمایی کند.
این در حالی است که یک هفته تا آغاز کنگره جهانی موبایل باقیمانده و بسیاری از شرکت های تولید کننده تصمیم دارند محصولات پرچمدار خود را در آن رونمایی کنند. درهمین راستا کارشناسان تخمین می زنند شرکت ایسوس نیز پرچمدار 2018 خود را رونمایی کند.
تصاویری از این موبایل در وب سایت های مختلف منتشر شده و با توجه به جزییات دستگاه به نظر می رسد ایسوس زن فون5 را در این رویداد رونمایی خواهد کرد.
درهمین راستا وب سایت Giz China تصاویری از دستگاه جدید ایسوس با کد Z01RD منتشر کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
احمدی نژاد نمی خواست به همه یارانه بدهد

احمدی نژاد نمی خواست به همه یارانه بدهد محمود بهمنی ، رییس کل سابق بانک مرکزی در گفتگو با خبرآنلاین، با اعلام این مطلب افزود:امروز همه منتقد طرح هدفمندی یارانه ها شده اند اما اگر کمی به عقب برگردید می بینید چطور در آن سال ها همه کشور بسیج شده بودند که این طرح اجرایی شود. همه می پرسیدند چرا طرح هدفمندی یارانه ها را اجرایی نمی کنید ،در مجلس دائم به دولت تذکر می دادند. حالا همه بسیج شدند که چرا اجرا کردید.
به گزارش نامه نیوز وی در پاسخ به این سوال که آیا شیوه اجرا نادرست بود یا خیر، گفت: شاید شیوه اجرا خوب نبود.
او در پاسخ به این سئوال که چرا به همه مردم ، به این شیوه یارانه پرداخت شد که راه اصلاح دشوار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
سفیر سوئد به وزارت امور خارجه احضار شد

سفیر سوئد به وزارت امور خارجه احضار شد به گزارش نامه نیوز بهرام قاسمی با اعلام این خبر افزود: در این دیدار اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدام دولت سوئد در اعطای تابعیت به فردی که به جاسوسی برای موساد و رژیم صهیونیستی و مشارکت در قتل دانشمندان ایرانی اعتراف کرده است، به سفیر سوئد اعلام شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: در این احضار به سفیر سوئد تاکید شد بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران تابعیت اکتسابی و خارجی نامبرده مورد قبول نمی باشد و وی کماکان ایرانی است و از همین روی اقدام دولت سوئد را اقدامی نا متعارف ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
اعزام کماندوهای ارتش به محل سقوط پرواز تهران-یاسوج/ احتمال یافتن لاشه هواپیما تا قبل از ظهر سه شنبه

اعزام کماندوهای ارتش به محل سقوط پرواز تهران-یاسوج/ احتمال یافتن لاشه هواپیما تا قبل از ظهر سه شنبه محمدسعید شرفی در رابطه با جدیدترین اقدامات انجام شده برای یافتن هواپیمای ATR آسمان اظهار کرد: کارها برای یافتن لاشه هواپیمای مذکور بین دستگاه های ذی ربط تقسیم بندی شده است.
به گزارش نامه نیوز مدیرکل دفتر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این که امروز تجهیزات کمکی زیادی به محل وقوع سانحه می رسد، تصریح کرد: علاوه بر این کماندوهای ارتش نیز برای کمک به عملیات تجسس به محل سقوط هواپیما اعزام شده اند.
وی با بیان این که پیش از این 5 هلی کوپتر در اختیار داشتیم که امروز تعداد آنها به 7 فروند افزایش می یابد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران/یروهای شهرداری در حال پاکسازی گلستان هفتم و انتقال چندین خودروی به آتش کشیده شده هستند/تعدادی از ماموران پلیس و دستگیرشدگان به مراکز درمانی منتقل شدند

پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران/یروهای شهرداری در حال پاکسازی گلستان هفتم و انتقال چندین خودروی به آتش کشیده شده هستند/تعدادی از ماموران پلیس و دستگیرشدگان به مراکز درمانی منتقل شدند به گزارش نامه نیوز ، دقایقی پیش به دنبال عملیات پلیس، دراویشی که از روز گذشته با اقداماتی اخلال گرانه در محدوده خیابان پاسداران تعدادی از خیابان های فرعی را مسدود کرده بودند و با روشن کردن آتش و ایجاد موانع باعث سلب آرامش اهالی شده بودند، متفرق و تعدادی هم دستگیر شدند.
براساس این گزارش، طی ساعات گذشته و به دلیل چندین حمله از سوی این افراد به نیروهای پلیس و زیر گرفتن ماموران متاسفانه علاوه بر 3 نیروی پلیس، یکی از نیروهای بسیج نیز به شهادت رسید.
در حال حاضر با اتمام عملیات پلیس، نیروهای شهرداری در حال پاکسازی گلستان هفتم و انتقال چندین خودروی به آتش کشیده شده هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
خط و نشان فرمانده ارتش لبنان برای اسرائیل

خط و نشان فرمانده ارتش لبنان برای اسرائیل به گزارش نامه نیوز ، فرمانده ارتش لبنان اعلام کرد که ارتش این کشور با هرگونه تجاوز اسرائیل به هر قیمتی مقابله خواهد کرد.
سرتیپ جوزف عون گفت: ما مجددا مخالفت قاطع خود را با اقدام اسرائیل در خدشه به حاکمیت لبنان و حقمان برای سرمایه گذاری در تمام منابع خود اعلام می کنیم.
عون طی افتتاحیه هشتمین کنفرانس منطقه ای با عنوان حمایت از ثبات و توسعه کشورهای عربی و منطقه خاورمیانه تصریح کرد که ارتش لبنان از هیچ وسیله ای برای مقابله با هرگونه تجاوز اسرائیل به هر قیمتی که تمام شود فروگذار نخواهد کرد.
منبع: مهر ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
چطور کبوترها می توانند از ما در برابر بیماری ها محافظت کنند؟

چطور کبوترها می توانند از ما در برابر بیماری ها محافظت کنند؟ به گزارش نامه نیوز محققان دانشگاه کالیفرنیا در پیشنهادی عامه پسندانه این موضوع را مطرح کردند که ما می توانیم با تشکیل یک گروه کانونی از کبوترها ردیابی کنیم که آنها چطور همان منابع آبی، خاکی و هوای آالوده ای را مصرف می کنند که انسان در آنها زیست و از آنها تغذیه می کند. به این ترتیب، با گذر زمان می توانیم بفهمیم که ما واقعاً با چه آلاینده هایی روبرو هستیم، از فلز گرفته تا بیسفنول ای تا سرب.
با اینکه دید چندان مثبتی در مورد کبوترها وجود ندارد اما محققان بر مشابه بودن سبک زندگی آنها با انسان اصرار می ورزند؛ آنها شیر می مکند، بافت های مشابهی با انسان دارند و به شیوه مشابهی پرسه زنی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
افشای حمایت تسلیحاتی اسرائیل از معارضان سوری /تلاش برای مقابله با نفوذ منطقه ای ایران

افشای حمایت تسلیحاتی اسرائیل از معارضان سوری /تلاش برای مقابله با نفوذ منطقه ای ایران روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی در یادداشتی افشا کرد رژیم صهیونیستی برای عقب راندن ایران در منطقه، حمایت هایش از معارضان سوری را افزایش داده و اکنون 7 گروه مختلف را تحت پوشش دارد.
به گزارش نامه نیوز در ابتدای این یادداشت با اشاره به پیشرفت میدانی نیروهای دولتی و مقاومت سوریه و همچنین کاهش نفوذ و حضور آمریکا در منطقه، آمده است که این تحولات اسرائیل را مجبور کرده در سیاست هایش در بلندی های جولان، تغییرات اساسی ایجاد کند.
هاآرتص با بیان اینکه تغییرات واقعی در وضعیت میدانی بلندی های جولان در حال رخ دادن است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
روسیه: منشور جنگ علیه ایران راه حل مسائل منطقه ای نیست

روسیه: منشور جنگ علیه ایران راه حل مسائل منطقه ای نیست به گزارش نامه نیوز سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت که مسکو نگران تشدید تنشها میان ایران و رژیم صهیونیستی است.
لاوروف در ادامه افزود که مسکو نمی تواند با اقداماتی موافقت کند که راه حل هر مسأله منطقه ای را در منشور جنگ علیه ایران می جویند.
وزیر خارجه روسیه گفت: ما اینگونه اقدامات را در سوریه، در یمن و حتی در خصوص تحولات مسئله فلسطین شاهد بودیم؛ از جمله شناسایی اورشلیم [بیت المقدس] به عنوان یگانه پایتخت اسرائیل .
لاوروف همچنین گفت که حادثه مربوط به سقوط ادعایی یک پهپاد ایرانی در سرزمینهای اشغالی باید مورد تحقیق قرار گیرد. وی در این باره خاطرنشان کرد: ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
تل آویو: اسرائیل هرگز داعش را یک تهدید نمی دید

تل آویو: اسرائیل هرگز داعش را یک تهدید نمی دید به گزارش نامه نیوز ، نفتالی بنت وزیر آموزش و عضو ارشد کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه با تکرار ادعاهای بی اساس علیه ایران، خواستار آغاز تقابلی همه جانبه با تهران شد.
بنت طی سخنرانی در همایش عروتص شوع با بیان اینکه اسرائیل به اتفاقات در جنوب و شمال نگاهی اشتباه و انزواگرایانه دارد، مدعی شد سرمنشأ این اتفاقات، از ایران است.
به نوشته وبگاه عروتص شوع وی با ادعای اینکه حزب الله در لبنان، نیروهای مردمی در سوریه و حماس در غزه دست نشانده ایران هستند، گفت آنها تا آخرین قطره خون خود با اسرائیل خواهند جنگید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
بوریس جانسون: ارسال تسلیحات نظامی ایران به یمن مایه نگرانی است!

بوریس جانسون: ارسال تسلیحات نظامی ایران به یمن مایه نگرانی است! به گزارش نامه نیوز ، بوریس جانسون روز دوشنبه در اظهاراتی پوچ و فتنه انگیز مدعی وجود نشانه هایی دال بر ارسال تسلیحات ساخت ایران به یمن حتی پس از وضع تحریم تسلیحاتی علیه این کشور شد!
وی با صدور بیانیه ای ادعا کرد: یافته های اخیر هیأت کارشناسان سازمان ملل در خصوص یمن مرا به شدت نگران کرده است، زیرا این یافته ها نشان می دهد که موشکها و تجهیزات نظامی ساخت ایران حتی پس از وضع تحریمهای تسلیحاتی هدفمند علیه یمن، به این کشور ارسال شده اند!
این سیاستمدار انگلیسی در ادامه با ادعای اینکه ایران باید از فعالیتی که به تشدید تنشها در منطقه می انجامد، دست بردارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
ذوق زدگی حامیان داعش از وقایع گلستان هفتم

ذوق زدگی حامیان داعش از وقایع گلستان هفتم به گزارش نامه نیوز برخی از رسانه های عربی زبان وابسته به کشورهای عربی منطقه و غرب که از سال 2011 با حمایت همه جانبه از تروریست ها، اقدامات وحشیانه آن ها در سوریه و عراق را پوشش می دادند، روز دوشنبه در خبرهای فوری و گزارش های خود به وقایع ناگوار خیابان پاسداران پرداختند.
شبکه العربیه سعودی در گزارش های خود به نقل از جریان ها و رسانه های معاند از تجمع دارویش گنابادی در مقابل کلانتری خیابان پاسداران خبر داد و با وارونه جلوده دادن وقایع در خیابان پاسداران مدعی شد: پس از حمله پلیس به تجمع کنندگان این تجمع به خشونت و خون ریزی کشیده شد و شماری از دراویش زخمی شدند . ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
کشف مواد مخدر به ارزش 7 میلیون دلار در میانمار

کشف مواد مخدر به ارزش 7 میلیون دلار در میانمار به گزارش نامه نیوز ارتش میانمار با صدور بیانیه ای اعلام کرد: 259 کیلوگرم ماده مخدر کریستال متافتامین و 120 کیلوگرم ماده مخدر تریاک را در یک عملیات جست و جو در مناطق تولید و قاچاق مواد مخدر در نزدیکی روستای لوالخان واقع استان نا آرام شان در نزدیکی مرز چین در شمال میانمار، کشف شده است.
بیانیه ارتش در یکی از صفحات شبکه های اجتماعی منتشر شده و حاوی اطلاعات جزیی از مواد کشف شده از جمله صدها بشکه اسید و دیزل، 750 بطری سود سوز آور، 22 فریزر، 12 ژنراتور و مخازن بزرگ کافئین و مواد شیمیایی دیگر، است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
عاملان آتش سوزی امامزاده شهر کرد دستگیر شدند

عاملان آتش سوزی امامزاده شهر کرد دستگیر شدند به گزارش نامه نیوز ، سرهنگ سید روح الله موسوی با اعلام این خبر افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر بروز آتش سوزی در امامزاده سید محمد شهر سورشجان، ماموران انتظامی بخش لاران به همراه عوامل آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
وی اظهار کرد: با حضور ماموران در محل مشخص شد آتش سوزی قسمت هایی از ساختمان و وسایل موجود در امامزاده از بین رفته که با آغاز تحقیقات پلیسی و بررسی همه جانبه موضوع، فرضیه عمدی بودن حریق مطرح شد.
سرهنگ موسوی افزود: در بررسی میدانی سرنخ هایی از فرد مظنون به دست آمد و با شواهد به دست آمده دستگیری عاملان آتش سوزی در دستور کار قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
گوترش: پیام های ارسالی از سوی اسرائیل می گوید تمایلی به جنگ با لبنان ندارد /درگیری مستقیم اسرائیل و حزب الله بدترین کابوس است

گوترش: پیام های ارسالی از سوی اسرائیل می گوید تمایلی به جنگ با لبنان ندارد /درگیری مستقیم اسرائیل و حزب الله بدترین کابوس است آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه درباره احتمال وقوع درگیری مستقیم بین رژیم صهیونیستی و حزب الله در لبنان ابراز نگرانی کرد.
به گزارش نامه نیوز گوترش طی سخنرانی در دانشگاه لیسبون گفت پیام های ارسالی از سوی رژیم اسرائیل و حزب الله نشان می دهد که آنها تمایلی به وقوع جنگ ندارند اما گاهی اوقات یک جرقه برای آغاز چنین درگیری هایی کافی است.
به نوشته خبرگزاری رویترز وی توضیح داد: من عمیقا درباره تنش زایی هایی که به سختی قابل پیش بینی در منطقه هستند، نگرانم.
دبیرکل سازمان ملل هرگونه درگیری جدید بین حزب الله و اسرائیل را به بدترین کابوس تشبیه کرده و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
تسکین فوری میگرن بدون دارو

تسکین فوری میگرن بدون دارو به گزارش نامه نیوز وقتی درد میگرن شروع می شود واقعا می تواند فلج کننده باشد. این درد تند و تیز نه تنها در شقیقه ها بلکه در تمام سر پخش می شود؛ احساس تهوع و ناراحتی گوارشی، ناتوانی در تحمل نور، صدا و حتی کوچک ترین حرکت، از علائم شایع میگرن هستند. به جای اینکه تسلیم درد وحشتاک میگرن شوید، می توانید به شیوه های درستی تسکینش دهید. در این مطلب چند راهکار به شما توصیه می کنیم که کمک تان می کنند این سردرد شدید را تا حدودی آرام کنید، بدون اینکه نیازی به دارو داشته باشید.
آب انگور بنوشید
شاید مدتها باشد که آب انگور ننوشیده باشید اما خوب است بدانید وقتی درد میگرن شروع می شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
بالگردها را پای کوه مستقر کردیم/ تا پیدا شدن آخرین مسافر از پا نمی نشینیم

بالگردها را پای کوه مستقر کردیم/ تا پیدا شدن آخرین مسافر از پا نمی نشینیم محمد کرم دُرآبادی امشب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ساعت 5:30 صبح امروز بالگردهای اورژانس به پرواز درآمدند.
به گزارش نامه نیوز وی با بیان اینکه به دلیل شرایط نامساعد جوی پرواز در ارتفاعات غیرممکن بود، افزود: این بالگردها در چند سورت پروازی در محدوده ای که مقدور بود بالا و پایین رفتند اما نتیجه ای نداشت.
مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: از سمت یاسوج بالگردهایی که قصد داشتند به کمک تیم های عملیاتی بیایند دو بار تلاش کردند اما نتوانستند از ارتفاعات دنا عبور کنند.
وی ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان در این سانحه تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
خلبان ATR تا آخرین لحظه اعلام وضعیت اضطراری نکرد

خلبان ATR تا آخرین لحظه اعلام وضعیت اضطراری نکرد به گزارش نامه نیوز، مرتضی دهقان در تشریح آخرین جزئیات سانحه هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان، بیان کرد: آخرین مکالمات خلبان هواپیمای ATR با برج مراقبت فرودگاه یاسوج، بابت تقرب پرواز و کاهش ارتفاع بوده است.
وی افزود: در اطلاعات اولیه که در دست داریم خلبان هیچ اعلام وضعیت اضطرار نداشته است و طبق این اطلاعات، شواهد حاکی از آن است که ارتباط در یک لحظه قطع شده و حادثه به صورت ناگهانی رخ داده است.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی اظهار داشت: همه این اتفاقات در بازه زمانی کوتاهی رخ داده و حادثه پیش آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
راه اندازی گمرک موبایلی از سال آینده

راه اندازی گمرک موبایلی از سال آینده به گزارش نامه نیوز احمد ذاکری در آیین معارفه مدیرکل جدید گمرکات استان یزد با اشاره به گام های بلندی که گمرک در جهت تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برداشته، به راه اندازی و تکمیل سامانه جامع امور گمرکی در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: سامانه جامع امور گمرکی نقش مهمی در تسهیل و افزایش سرعت و دقت تشریفات گمرکی داشته و مورد تحسین سازمان جهانی گمرک قرار گرفته است.
مدیرکل امور اداری و رفاه گمرک جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تکمیل سامانه جامع امور گمرکی ادامه داد: برای رشد و توسعه کشور باید علاوه بر اینکه در درون خود هماهنگی داریم با دید مثبت به تولید، تجارت و صنعت بنگریم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
بازارگرمی بانکها برای دریافت سپرده بیشتر از مشتریان

بازارگرمی بانکها برای دریافت سپرده بیشتر از مشتریان به گزارش نامه نیوز اوراق مشارکت ریالی و ارزی که از سوی دولت برای کنترل بازار ارز توزیع شده است، حاشیه های مثبت و منفی بسیاری داشته است. برخی بر این باورند که تنها راهکاری که در شرایط کنونی اقتصاد ایران، دولت می توانست اجرا کند، همین انتشار اوراق مشارکت ارزی و ریالی بوده و عده ای دیگر بر این باور هستند که این تصمیم، تمام دستاوردهای 5 ساله تورم تک رقمی و خروج از رکود را بر باد می دهد؛ به خصوص اینکه دوباره پول ها را از تولید بیرون کشیده و به سمت سپرده های بانکی می برد.
بخشنامه بانک مرکزی چه می گفت؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
ماجرای حفر چاه در تخت جمشید

ماجرای حفر چاه در تخت جمشید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تا سال 1394 و بر اساس ضوابط حریم اثر جهانی تخت جمشید مبنی بر ممنوعیت حفر هرگونه چاه در این محوطه و لزوم استعلام از سازمان میراث فرهنگی، مجوزی در این زمینه به هیچ متقاضی نداده است.
به گزارش نامه نیوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در توضیحی نسبت به مطلبی با عنوان پیگیری حفاری در محدوده تخت جمشید که یکی از رسانه ها با نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی مطرح کرده بود، اعلام کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تا سال 1394 و بر اساس ضوابط حریم اثر جهانی تخت جمشید مبنی بر ممنوعیت حفر هرگونه چاه در این محوطه و لزوم استعلام از ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
عبدالله ناصری: اصلاح طلبان محافظه کار نشده اند/ تغییر تاکتیک داده ایم نه تغییر راهبرد/ فاصله ای بین اصلاح طلبی و جامعه مدنی، پدید نیامده است/ در این چند سال تلاش کردیم خود را با حاکمیت هماهنگ کنیم

عبدالله ناصری: اصلاح طلبان محافظه کار نشده اند/ تغییر تاکتیک داده ایم نه تغییر راهبرد/ فاصله ای بین اصلاح طلبی و جامعه مدنی، پدید نیامده است/ در این چند سال تلاش کردیم خود را با حاکمیت هماهنگ کنیم گروه سیاست نامه نیوز: اصلاح طلبان در دهه سوم حیات خود به نظر می رسد با چالش های جدی و جدیدی، روبرو هستند؛ چالش هایی که به نظر می رسد این روزها پررنگ تر از گذشته شده است. اصلاح طلبان در چند وقت اخیر در یک تغییر محسوس سعی کردند میانه خود را با حاکمیت نزدیک کنند و هرچه بیشتر خود را در دایره قدرت، حفظ نمایند؛ امری که به تعبیر برخی چهره های اصلاح طلب موجب محافظه کاری آنها شده است. آیا این مساله می تواند موجب شود که شکاف میان اصلاح طلبان و سرمایه اجتماعی شان بیشتر از گذشته شود و در نهایت نوار روند پیروزی های انتخاباتی این طیف سیاسی قطع شود؟ اگر چه شواهد امر و رخدادهای فضای سیاسی همه حکایت از آنچه ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
خوش گذرانی پسران و دختران زورگیر با خودروی سرقتی

خوش گذرانی پسران و دختران زورگیر با خودروی سرقتی چند روز قبل مأموران پلیس حین گشت زنی حوالی اندیشه کرج به پرایدی که مقابل یک باغ پارک شده بود، مشکوک شده و پس از استعلام شماره پلاک این خودرو متوجه شدند که خودروی مذکور سرقتی است.
به گزارش نامه نیوز با اطمینان از سرقتی بودن خودروی مذکور، مأموران به یک دختر و پسر جوان که حوالی باغ پرسه می زدند، مشکوک شده و در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر جوان راننده خودروی سرقتی است و به همین دلیل این پسر و دختر بازداشت شدند.
پس از تحقیقات بیشتر مشخص شد این که این پسر و دختر جوان با همدستی یک دختر و پسر دیگر در باندی فعالیت دارند که از شهروندان در جاده تهران کرج یا اندیشه تهران سرقت و زورگیری می ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
روایتی از سؤاستفاده های ایرلاین ها؛ پرواز را به خاطر بسپار !

روایتی از سؤاستفاده های ایرلاین ها؛ پرواز را به خاطر بسپار ! ماجرای ناوگان هوایی ایران ماجرای پر غُصه ای است. وقتی هواپیمای شرکت آسمان که از تهران عازمِ یاسوج بود سقوط کرد و 66 نفر از هموطنانمان را به کام مرگ فرستاد، همه ی ما اندوگین شدیم، اما تلخ تر از این اندوه، اندیشیدن به این است که این حوادث تمامی ندارد.
به گزارش نامه نیوز هواپیماهای فرسوده در سیستم هوایی کشورمان هر روز از این شهر به شهری دیگر می پرند و هر کدامشان آبستنِ حادثه ای تلخ اند. همین یک ماه پیش یکی از مقام های مسئول قضایی طی نامه ای آسیب های موجود در سازمان هواپیمایی کشوری را به رئیس فعلی سازمان هواپیمایی ابلاغ کرده بود. اما رسیدگی کجاست. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
اهدای خون کم شد/چرا مردان دو برابر زن ها می میرند

اهدای خون کم شد/چرا مردان دو برابر زن ها می میرند ایرج حریرچی به موضوع کاهش اهدای خون در فصل سرما اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شروع فصل سرما، مراجعه کنندگان برای اهدای خون کمتر می شود درحالیکه بیماران نیازمند به خون نمی توانند از قاعده سرمای هوا پیروی کنند.
به گزارش نامه نیوز وی ادامه داد: آمار اهدای خون کمی کاهش پیدا کرده است و نیاز هست که اهداکنندگان مستمر و سایر اهداکنندگان برای اهدای خون مراجعه کنند، چرا که معمولا میزان عمل های جراحی در ماههای آخر سال افزایش پیدا می کند و از مردم درخواست می کنیم که برای اهدای خون مراجعه کنند.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
دختر 19 ساله قاتلانش را معرفی کرد!+ عکس

دختر 19 ساله قاتلانش را معرفی کرد!+ عکس قربانی که لیزت آندریا گوئستا - 19 ساله - نام داشت از سوی دو پسر جوان در یکی ازخیابان های سان فرانسیسکو مورد حمله قرار گرفت و با پیکری خونین نقش زمین شد.
به گزارش نامه نیوز جنایتکاران به تصور این که قربانی شان جان باخته است با خیال راحت او را رها کرده و متواری شدند. غافل از اینکه دختر جوان با پیکری نیمه جان خود را کشان کشان به مأموران رسانده و ضاربانش را معرفی کرده است.
کارآگاهان پلیس گفته اند دختر جوان در آخرین نفس های خود نام دو ضارب را فاش کرده اما پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
واشنگتن پست: برای ایران، برجام فاجعه بارترین توافق است

واشنگتن پست: برای ایران، برجام فاجعه بارترین توافق است در حالی که اظهارات ضد برجامی مقام های دولت آمریکا از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ همواره به گوش رسیده، حالا یک روزنامه نگار ارشد آمریکایی برجام را برای ایران، فاجعه بارترین توافق خوانده است.
به گزارش نامه نیوز جانشین سردبیری واشنگتن پست یادداشتی برای این روزنامه آمریکایی با این عنوان منتشر کرد: توافق هسته ای(برجام) برای ایران، "فاجعه بارترین" توافق است .
جکسون دایل در این مطلب ابتدا به موضوع آشوب های پراکنده دی ماه در برخی شهرهای ایران اشاره کرد و مدعی شد که این آشوب ها، ابتدا با افزایش بهای تخم مرغ آغاز شد و در انتها به شعارهایی چون سوریه را رها کن رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
الجبیر: قطر باید به حمایت های خود از تروریسم پایان دهد

الجبیر: قطر باید به حمایت های خود از تروریسم پایان دهد عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی امروز اعلام کرد که حوثی ها(انصارالله) مسئول اوضاع انسانی در یمن هستند.
به گزارش نامه نیوز وی همچنین با اشاره به جایگزینی نماینده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد که از ماموریت نماینده سازمان ملل حمایت می کند.
الجبیر تصریح کرد که قطر در رفتارهای خود تجدیدنظر نکرده است و این کشور باید به حمایت های مالی خود از تروریسم پایان دهد.
وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی ان بی سی نیز اظهارات ضدایرانی مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره تجارت کشورهای اروپایی با ایران را تکرار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) به دوبی به روال عادی برگشت

پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) به دوبی به روال عادی برگشت رسانه و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، حدود ساعت 17:30 امروز دوشنبه 30 بهمن ماه فرودگاه بین المللی دوبی درخواست توقف پروازها از مبداء فرودگاه های خاورمیانه به دوبی را برای کاهش ترافیک ورودی این فرودگاه اعلام کرد.
به گزارش نامه نیوز به همین علت پرواز شرکت های هواپیمایی امارات و ماهان از مبداء فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به دوبی نیز با تاخیر انجام گرفت، اما ساعت 19:40 این محدودیت رفع گردید و پروازها به روال عادی بازگشت.
در همین راستا پرواز شماره 065 هواپیمایی ماهان در ساعت 19 و 40 دقیقه و پرواز هواپیمایی امارات با شماره 980 در ساعت 19 و 50 دقیقه فرودگاه بین ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
آخرین چک هواپیمای ATR چه زمانی انجام شد؟

آخرین چک هواپیمای ATR چه زمانی انجام شد؟ بهادر عشایری در گفت وگوی ویژه خبری دیشب با بیان اینکه پرواز هواپیمای "ای تی آر" تهران - یاسوج تاخیر نداشته و رأس ساعت مقرر یعنی 7 و 55 دقیقه پرواز کرده است ، اظهار کرد: هر حادثه هواپیمایی تا زمانی که FTR یا CDR هواپیما خوانده و پیاده نشود هیچ مقامی در هیچ رده ای مجاز به تشخیص یا پیش بینی علت حادثه نیست .
به گزارش نامه نیوز عشایری با بیان این کهسازمان هواپیمایی کشور به عنوان متولی بررسی این سانحه صلاحیت اظهار نظر دارد، افزود: حجت الله فولاد خلبان هواپیمای حادثه دیده پرواز تهران - یاسوج در زمینه پرواز با هواپیمای ای تی آر ( ATR ) با تجربه ترین در کشورمان و معلم منتخب سازمان هواپیمایی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
استفاده از پهپادهای نظامی برای یافتن لاشه هواپیمای آسمان

استفاده از پهپادهای نظامی برای یافتن لاشه هواپیمای آسمان مرتضی دهقان با اشاره به برگزاری جلسات با دستگاه های ذی ربط در رابطه با سقوط هواپیما آسمان اظهار کرد: صبح امروز همکاران بنده توانستند با چند فروند هلی کوپتردر محل حاضر شده و به عملیت جستجو ادامه دهند که به محض ارسال هرگونه اطلاعات آن را در اختیار مردم قرار می دهیم.
به گزارش نامه نیوز وی تصریح کرد: در این راستا تیم های امدادی و جستجوگر زمینی نیز فعالیت خود را متوقف نکرده و تا پیدا شدن اثری از لاشه این هواپیما به کار خود ادامه خواهند داد.
وی بیان کرد: سازمان هواپیمایی با بخش های عملیاتی مرتبط جهت استفاده از پهپادهای نظامی نیز هماهنگی های لازم را انجام داده که به محض صدور مجوز از آن ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
جزئیات اخرین مکالمات خلبان پرواز یاسوج با برج مراقبت

جزئیات اخرین مکالمات خلبان پرواز یاسوج با برج مراقبت یک مقام مسئول در شرکت هواپیمایی آسمان نسبت به اظهارات اخیر مبنی بر مجهز نبودن هواپیمای آسمان به سیستم مکان یاب واکنش نشان داد و گفت: هواپیمای آسمان مجهز به سیستم ELT یا سیستم مکان یاب هواپیما بوده است و پرداخت نکردن آبونمان و حق عضویت سیستم مکان یاب صحت ندارد، ضربه کافی برای فعال شدن این سیستم وارد نیامده است.
به گزارش نامه نیوز این مقام مسئول توضیح داد: ایرلاین ها با شرکت های بین المللی ارائه دهنده این سرویس طرف نیستند و سازمان هواپیمایی کشوری تامین کننده این سرویس و قرارداهای فی مابین است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
اوتیسم با آزمایش خون شناسایی می شود!

اوتیسم با آزمایش خون شناسایی می شود! گروهی از متخصصان انگلیسی با بیان اینکه این تست در نوع خود اولین است یادآورد شدند که می تواند به تشخیص سریع اختلال طیف اوتیسم در کودکان منجر شود و در نتیجه درمان مناسب زودتر آغاز شود.
به گزارش نامه نیوزاختلال اوتیسم در اصل بر تعاملات و ارتباطات اجتماعی افراد تاثیر می گذارد و علائم آن شامل بیش فعالی، اضطراب، عدم سازگاری با محیط های جدید، اختلال گفتاری و مشکلات رفتاری می شود.
از آنجایی که علائم این اختلال گسترده است تشخیص آن به خصوص در مراحل اولیه بیماری می تواند سخت و غیرقطعی باشد.
ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
الاخبار: فشار آمریکا به لبنان برای ممانعت از خرید سلاح از روسیه

الاخبار: فشار آمریکا به لبنان برای ممانعت از خرید سلاح از روسیه الاخبار در شماره امروز (دوشنبه) در گزارشی با عنوان آیا الحریری، پوتین را تحقیر می کند ؟! به قلم فراس الشوفی نوشت: از سفر سعد الحریری نخست وزیر لبنان به مسکو و دیدارش به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پنج ماهی می گذرد، اما وعده های او درباره همکاری های تجاری و نظامی با روسیه همچنان در حد حرف باقی مانده است.
به گزارش نامه نیوز این روزنامه می افزاید: این دیدار پس از آن بود که یعقوب الصراف وزیر دفاع لبنان در ماه آگوست سال 2017 و در حاشیه برگزاری کنفرانس و نمایشگاه نظامی روسیه در پایتخت این کشور، کلیت توافقنامه ای را برای همکاری نظامی با روسیه طراحی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
حمایت عربستان از نفت 70 دلاری

حمایت عربستان از نفت 70 دلاری وزیر انرژی عربستان که قبلا از نفت 60 دلاری ابراز رضایت می کرد، اکنون نفت 70 دلاری را به عنوان رقمی می داند که قیمت نفت باید مورد معامله قرار گیرد.
به گزارش نامه نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ برای چندین دهه عربستان نقشی تعدیل کننده در بازار نفت ایفا می کرد و در مقابل درخواست های کشورهای عضو اوپک نظیر ایران و ونزوئلا برای افزایش قیمت نفت، مقاومت می نمود. اما ظاهرا اکنون این نقش در حال تغییر است.
قیمت نفت به لطف اجرای قدرتمندانه توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش نسبت به 2 سال قبل دو برابر شده و مازاد ذخیره نفتی انباشته شده در بازار تقریبا به سطح عادی خود باز گشته است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
ستاره پرسپولیس، برترین بازیکن هفته اول لیگ قهرمانان آسیا + عکس

ستاره پرسپولیس، برترین بازیکن هفته اول لیگ قهرمانان آسیا + عکس زمانی که مهدی طارمی دچار محرومیت شد خیلی ها بر این عقیده بودند که این تیم در فاز تهاجمی بامشکل گلزنی مواجه می شود اما این اتفاق رخ نداد.
به گزارش نامه نیوز، در غیاب آقای گل دو فصل اخیر لیگ برتر، علی علیپور که همیشه در سایه او قرار داشت و اکثرا به عنوان بازیکن جانشین به میدان می رفت تبدیل به گلزن اول قرمزها شد.
علیپور حالا با 17 گل زده تقریبا عنوان آقای گل دوره فعلی لیگ برتر را از آن خود کرده و به تازگی به تیم ملی هم دعوت شده است.
وی در لیگ قهرمانان نیز با زدن دو گل در بازی نخست پرسپولیس مقابل نسف قارشی برای مدعیان آقای گلی آسیا خط و نشان کشید تا نشان دهد قصد متوقف شدن ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
تایید تیتر قطری ها درباره متخصص آسیا؛ طارمی، مدعی جدی آقای گلی لیگ قهرمانان

تایید تیتر قطری ها درباره متخصص آسیا؛ طارمی، مدعی جدی آقای گلی لیگ قهرمانان قبل از بازی الغرافه برابر تراکتورسازی تبریز روزنامه های قطری به مهدی طارمی تیتر متخصص گلزنی در آسیا دادند.
به گزارش نامه نیوز، طارمی که فصل گذشته در آسیا گل های زیادی برای پرسپولیس زده بود در بازی پلی آف این فصل درخشید و با گلزنی توانست الغرافه را به مرحله گروهی برساند.
وی در هفته نخست برابر نماینده امارات نیز گلزنی کرد تا این لقب را از قطری ها بگیرد، لقبی که در بازی با تراکتورسازی نشان داد برازنده اش است.
مهاجم ایرانی الغرافه در این بازی که با سه گل به سود تیمش خاتمه یافت گل اول و سوم را به ثمر رساند و روی گل دوم نیز که گل به خودی بود، تاثیر مستقیم داشت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
ناگفته هایی از رازِ سر به مهر حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم

ناگفته هایی از رازِ سر به مهر حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم شهید عماد فائز مغنیه از جمله جوانان لبنانی بود که از سنین نوجوانی فعالیت های مبارزاتی خود را از جنبش آزادی بخش فلسطین(فتح) در کنار یاسر عرفات شروع کرد.
به گزارش نامه نیوز مغنیه نبوغی تکرار نشدنی در نوع خود داشت که در عرصه مبارزه نظامی و اطلاعاتی او را منحصر به فرد کرده بود تا جایی که تمام دستگاه های جاسوسی دنیا 25 سال به دنبال او بودند اما حاج رضوان مانند شبهی آنها را با خود می کشاند و درست زمانی که فکر می کردند او را در مشت خود گرفته اند غیب می شد. مأموران امنیتی آنقدر خود را از جستن او عاجز می دیدند که حتی گمان کردند عماد صورت خود را جراحی پلاستیک کرده و چهره اش را تغییر داده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
کشف قاچاق سیگار از ایران به ترکیه در قالب محموله پتروشیمی

کشف قاچاق سیگار از ایران به ترکیه در قالب محموله پتروشیمی ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق کالا موفق به کشف یک محموله سیگار شدند که از ایران به مقصد ترکیه قاچاق می شد.
به گزارش نامه نیوز کشف این محموله موجب تعجب ماموران گمرک شد، چرا که پیش از این تمامی محموله های سیگار قاچاق کشف شده، وارداتی بوده و چنین موردی سابقه نداشته است.
قاچاقچیان این محموله را در تمامی قسمت های کف تریلر و کامیون جاسازی و سپس با تخته های چوبی قسمت کف تریلر را پوشانده بودند، اما ماموران گمرک بازرگان با رصد اطلاعات کالاها و به کمک دستگاه کنترلی ایکس ری کامیونی این محموله قاچاق را شناسایی و کشف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
چه خبر از احزاب ایران...؟!/ وارثان مرحوم عسگراولادی و آنهایی که می خواستند 5 هزار جنتلمن تربیت کنند، کجایند؟!

چه خبر از احزاب ایران...؟!/ وارثان مرحوم عسگراولادی و آنهایی که می خواستند 5 هزار جنتلمن تربیت کنند، کجایند؟! حوالی 9 ماه از انتخابات ریاست جمهوری 96 گذشته و فضای سیاسی کشور آرام تر شده است.
به گزارش نامه نیوز اما بایسته های سیاسی هیچوقت کمرنگ نمی شود و رفتن و تمام شدن انتخابات نیز دلیلی بر این نیست که کنشگران سیاسی وظایف خود را انجام ندهند.
یکی از اصلی ترین مخاطبان این نکته احزاب هستند.
احزاب اصلاح طلب و اصولگرایی که گاهی تک و توک، خبری از آنها به گوش می رسد، در آستانه انتخابات ها بیش فعال می شوند و بعد هم مثل خورشیدی که در افق دریا به داخل آب فرو می رود؛ دیگر خبری از آنها نیست.
ما در این گزارش و طی آنچه که در ادامه خواهید خواند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
ظریف به تهران بازگشت

ظریف به تهران بازگشت به گزارش نامه نیوز، وزیر امور خارجه پس از سفر به آلمان و روسیه و شرکت و سخنرانی در دو نشست مهم بین المللی و دیدار و گفت و گو با مقامات و شخصیت های سیاسی و بین المللی به تهران بازگشت. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
آتش سوزی در کابین هواپیمای ماهان؟

آتش سوزی در کابین هواپیمای ماهان؟ به گزارش نامه نیوز علی قاسم زاده افزود: پرواز ساعت 17عصر امروز یک فروند هواپیمای ماهان که قرار بود از کرمان به سمت تهران حرکت کند دچار فایربک شده بود که برای اطمینان بیشتر از هواپیمای جایگزین استفاده شد.
وی درارتباط با فایربک توضیح داد که برخی مواقع به علت سوخت ناقص و آمیخته شدن سوخت با هوا ممکن هست از انتهای موتور هواپیما مقداری شعله آتش بیرون بزند .
به گفته قاسمی این پرواز با یک هواپیمای جایگزین انجام گردید. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
عکس/ بازی عجیب زنان در مسجدالحرام!

عکس/ بازی عجیب زنان در مسجدالحرام! انتشار تصویری از چهار زن که در حال ورق بازی در مسجدالحرام هستند، در محافل مختلف عربستان و خارج از این کشور جنجال به پا کرده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
وزیر دفاع لبنان: اسرائیل ماهانه بیش از 150 بار به حریم لبنان تجاوز کرده است

وزیر دفاع لبنان: اسرائیل ماهانه بیش از 150 بار به حریم لبنان تجاوز کرده است به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ملی لبنان، الصراف این سخنان را در نشست امنیتی مونیخ مطرح کرد.
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: در 15 سال گذشته لبنان تجاوزگر نبوده اما اسرائیل به دنبال تجاوز به لبنان بوده است.
وزیر دفاع لبنان در پاسخ به پرسشی درباره تهدید بنامین نتانیاهو نخست وزیر لبنان برای حمله به لبنان گفت: لبنان نیت تجاوز به هیچ کسی را ندارد اما در مقابل برای دفاع از خودش آماده است و هیچ شکل از تجاوز را نخواهد پذیرفت.
الصراف نسبت به قدرت ارتش لبنان برای حمایت از خاک و مرزهای این کشور ابراز اطمینان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
الجبیر: رفتار قطر تغییر نکرده است

الجبیر: رفتار قطر تغییر نکرده است به گزارش نامه نیوز به نقل از النشره، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان گفت: ما حامی ماموریت نماینده سازمان ملل در امور یمن هستیم.
وی مدعی شد: جنبش انصارالله مسئول وضع انسانی در یمن است.
وزیر خارجه عربستان که در نشست خبری با همتای اتریشی خود سخن می گفت بیان کرد: قطر رفتارش را تغییر نداده است و این کشور باید از حمایت تروریسم دست بردارد.
شایان ذکر است که عربستان با به راه انداختن جنگ علیه ملت یمن بسیاری را به شهادت رسانده است که در میان آنها کودکان و زنان به چشم می خورند. جنگنده های سعودی زیرساخت ها و مراکز بهداشتی و مدارس را بمباران می کنند و عامل شیوع و گسترش بیماری های واگیردار ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
روحانی: مذاکرات آستانه و سوچی برای ثبات و امنیت سوریه امیدآفرین بوده است/تقدیر اردوغان از نقش ایران در مبارزه با تروریسم

روحانی: مذاکرات آستانه و سوچی برای ثبات و امنیت سوریه امیدآفرین بوده است/تقدیر اردوغان از نقش ایران در مبارزه با تروریسم به گزارش نامه نیوز حسن روحانی شامگاه دوشنبه در گفتگوی تلفنی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با وی، مبارزه با تروریسم و عاری کردن سوریه از گروه های تروریستی و مقابله با رفتارهای تجزیه طلبانه در منطقه را از اهداف مشترک ایران و ترکیه عنوان کرد و افزود: امروز توطئه های تجزیه طلبانه و تلاش هایی برای استقرار دولت های دست نشانده در منطقه در حال وقوع است که باید با گسترش همه جانبه همکاری ها در راستای رفع این نگرانی های امنیتی تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه مذاکرات سران و مسئولان ایران، ترکیه و روسیه در آستانه و سوچی در جهت تقویت آرامش، ثبات و امنیت سوریه، امید آفرین بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
گفتگوی تلفنی اردوغان و روحانی درباره عفرین و ادلب

گفتگوی تلفنی اردوغان و روحانی درباره عفرین و ادلب به گزارش نامه نیوز به نقل از النشره، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز دوشنبه در تماسی تلفنی با حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در خصوص تحولات اخیر سوریه به ویژه عفرین و ادلب گفتگو کرد.
طرفین همچنین اهمیت همکاری در زمینه مبارزه با تروریست ها را در این رایزنی تلفنی مورد تأکید قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
رئیس سازمان بازرسی کل کشور: در حال پیگیری اختلاس در وزارت نفت هستیم

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: در حال پیگیری اختلاس در وزارت نفت هستیم ناصر سراج در حاشیه مراسم ختم محمد سراج در پاسخ به سوالی در ارتباط با اختلاس صورت گرفته در وزارت نفت و فرار متهم پرونده اظهار کرد: طبق قانون ، سازمان بازرسی قبل از اقدام حق ورود ندارد. وقتی اقدام صورت گرفت ما به مسئله ورود پیدا می کنیم.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد : در ارتباط با روند رسیدگی این پرونده، خوشبختانه اموال خیلی زیادی کشف کرده ایم که شامل تعداد زیادی ماشین های آخرین مدل می شود . ان شاءالله بقیه اموال را هم کشف می کنیم.
وی همچنین گفت: این میزان از اموال کفاف مبلغ اختلاس شده را نمی دهد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درحضور رهبرانقلاب

برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درحضور رهبرانقلاب به گزارش نامه نیوز ، مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با تبیین علل افول جوامع از ارزش ها، گفت: از دیدگاه ام الائمه سلام الله علیها وجود نفاق، دوری از قرآن، شکستن حرمت حضرت رسول الله (ص)، پیروی از شیطان و ایجاد تفرقه و اختلاف، عوامل اصلی سقوط جامعه از ارزش های دینی هستند.
سخنران مراسم افزود: امروز لازم است با درس گرفتن از تاریخ مانع تکرار اتفاقات تلخ شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: مذهبی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
تجمع دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران

تجمع دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران به گزارش نامه نیوز ، از ساعتی پیش عده ای از دراویش گنابادی در اعتراض به بازداشت یکی از دراویش، در منطقه پاسداران تهران تجمع کردند. در جریان این تجمع یک خودروی مشکوک برخی از ماموران نیروی انتظامی کلانتری 102 پاسداران را زیر گرفته است که شنیده های ضد و نقیض از شهادت 3 تن از ماموران ناجا و زخمی شدن چند تن دیگر حکایت دارد.
برپایه این گزارش، برخی از کانال های ضد انقلاب و وبسایت های وابسته به دراویش گنابادی از ساعتی پیش با انتشار اخبار غیر واقعی سعی در تحریک افکار عمومی دارند.
تجمع دراویش گنابادی، تردد در منطقه پاسداران و مناطق اطراف آن را با اختلال مواجه کرده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
علت تعداد زیاد پزشک و پرستار در هواپیمای حادثه دیده تهران - یاسوج

علت تعداد زیاد پزشک و پرستار در هواپیمای حادثه دیده تهران - یاسوج ایرج حریرچی با اشاره به اینکه در هواپیمای تهران_یاسوج تعدادی از همکاران پزشک و پرستار حضور داشتند که برای ارائه خدمت به یاسوج می رفتند، اظهار داشت: عملیات تجسس در منطقه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج توسط بالگردهای اورژانس و سایر نیروها، در حال انجام است و در حال حاضر 100 نیروی اورژانس و 40 آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس در محل حادثه حضور دارند.
به گزارش نامه نیوز سخنگوی وزارت بهداشت گفت: دکتر شاپور یاری پور به همراه همسرشان که پرستار هستند و فرزندشان همچنین خانم فاطمه دالوندی که دانشجوی پزشکی بودند، مژگان نظری دانشجوی پزشکی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
تحلیل کاپیتان پاکروان از سقوط پرواز تهران - یاسوج و پاسخ به چند ابهام

تحلیل کاپیتان پاکروان از سقوط پرواز تهران - یاسوج و پاسخ به چند ابهام "کاپیتان حسن پاکروان" که سابقه 30 سال پرواز را در کارنامه دارد و اکنون خلبان هواپیمای ایرباس 320 است، با بیان اینکه یک خلبان قبل از پرواز در هنگام سوار شدن بر هواپیما ابتدا کتاب هواپیما را مطالعه می کند، افزود: در این کتاب تمامی سیستم ها بررسی شده و اگر در گذشته دچار نقص فنی شده و تمامی اقداماتی که بر روی آن صورت گرفته مورد ارزیابی قرار می گیرد.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: اگر نقایص جدیدی روی سیستم ظاهر شود، به بخش فنی اطلاع داده می شود تا این نقیصه برطرف شود و سپس پرواز صورت گیرد و اگر قطعه ای باید تعویض یابد، تا زمان تعویض پرواز انجام نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
فریرا: بازی سختی مقابل قهرمان ایران داریم/ میگوئل: برای شکست پرسپولیس آماده ایم

فریرا: بازی سختی مقابل قهرمان ایران داریم/ میگوئل: برای شکست پرسپولیس آماده ایم اسوالدو فریرا، سرمربی السد قطر در نشست خبری قبل از دیدار با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا گفت: السد در 2 جبهه لیگ داخلی و آسیا رقابت می کند و به همین خاطر ماموریت ما سخت می شود. لیگ داخلی بسیار فشرده است اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین عملکرد را مقابل پرسپولیس داشته باشیم.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: ما فردا مقابل تیم قدرتمندی قرار می گیریم. پرسپولیس یکی از قدرتمندترین تیم های ایرانی است و این تیم قهرمان لیگ ایران است در نتیجه بازی سختی پیش رو داریم. این بازی در ورزشگاه خانگی ما برگزار می شود و ما در باشگاه خودمان اصلا سختی را متوجه نمی شویم و هدف ما پیروزی و کسب تمام ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
قطعاتی از هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد

قطعاتی از هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد به گزارش نامه نیوز، گزیده سخنان ایشان به شرح زیر است:
▪️طبق اخبار موثقی که از سوی همکاران هواپیمایی آسمان دریافت شده قطعاتی از هواپیما در ارتفاعات 3600 متری مشاهده شده است اما از آنجا که امکان هلی برد در شرایط جوی بد کنونی وجود ندارد از فردا صبح به صورت دقیق در منطقه مورد جست وجو ادامه پیدا می کند.
▪️قبول داریم که صبح امروز تا زمان سوخت گیری هلی کوپترها و حرکت آنها وقفه ای اتفاق افتاد و در این مدت زمان کوتاه و مناسب برای جست وجوی هواپیمای سانحه دیده از دست رفت اما بنده به عنوان مسئول باید پاسخگوی شما مردم و نمایندگان باشم و وظیفه من پاسخگویی به شماست. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
امیر حاتمی به جمهوری آذربایجان سفر می کند

امیر حاتمی به جمهوری آذربایجان سفر می کند به گزارش نامه نیوز، امیر امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در رأس یک هیئت بلند پایه نظامی و به دعوت رسمی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به این کشور سفر می کند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
پیروزی خانگی ذوب آهن مقابل لوکوموتیو/ شاگردان قلعه نویی امیدوار شدند

پیروزی خانگی ذوب آهن مقابل لوکوموتیو/ شاگردان قلعه نویی امیدوار شدند در هفته دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان از گروه دوم مسابقات میزبان لوکوموتیو ازبکستان بود.
به گزارش نامه نیوز، شاگردان امیر قلعه نویی که در بازی اول خود در قطر سه بر یک به الدحیل باختند برای جبران مافات به امتیازهای این بازی چشم دوخته بودند.
محمد نژاد مهدی، جورجی گولسیانی، خالد شفیعی، سید محمد حسینی، قاسم حدادی فر، بختیار رحمانی، مرتضی تبریزی، محمد رشید مظاهری، میلاد فخرالدینی، حمید بوحمدان و کی روش استنلی در ترکیب اصلی قرار گرفتند که در نیمه دوم ستاری جانشین فخرالدینی شد و حدادی فر هم جای خود را به رجب زاده داد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
سقوط هواپیمای مسافربری در اصفهان /امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد/65 مسافر در پرواز بوده است/تشکیل جلسه اضطراری مدیریت بحران در فرودگاه یاسوج

سقوط هواپیمای مسافربری در اصفهان /امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد/65 مسافر در پرواز بوده است/تشکیل جلسه اضطراری مدیریت بحران در فرودگاه یاسوج مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور، اعلام کرد: یک فروند هواپیمای مسافربری که از تهران به مقصد یاسوج در حال پرواز بود 20 دقیقه پس از پرواز از رادار محو شده و در محدوده سمیرم اصفهان سقوط کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر یک فروند بالگرد اورژانس به منطقه اعزام شده است، گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد و اخبار تکمیلی در این خصوص اعلام می شود.
بنابراین گزارش، دست کم 65 مسافر در پرواز بوده است.
همچنین جمعیت هلال احمر کشور اعلام کرد که پایگاه های امدادی استان اصفهان در آماده باش هستند و نیروهای امدادی 3 پایگاه به محل حادثه در سمیرم اعزام شدند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 14 ساعت پیش
4 روز طوفانی در دوره نخست وزیری نتانیاهو / احتمال جنگ با ایران ؛ زمزمه های استعفا و ترامپی که برای یک شب تبدیل به اوباما شد!

4 روز طوفانی در دوره نخست وزیری نتانیاهو / احتمال جنگ با ایران ؛ زمزمه های استعفا و ترامپی که برای یک شب تبدیل به اوباما شد! این رسانه اسرائیلی ادامه داد: سرفصل خبرهای صبح روز بعد (یکشنبه ) سرشار از بحث جنگ بودند "چه زمانی جنگ در شمال رخ می دهد؟ آیا اسرائیل به ایران حمله می کند؟ روسیه چه می کند؟". نتانیاهو در جریان نشست کابینه در همان روز (یکشنبه) در مورد احتمال درگیری و مسائل مرتبط با جنگ سخن گفت .
به گزارش نامه نیوز تا سه شنبه شب ماجراها محدود به همین آشوب های منطقه ای بود، تا این که یک موضوع جدید ، جنجال به پا کرد. سه شنبه شب، باز هم نتانیاهو با ظاهری آراسته بر صفحه تلویزون ظاهر شد و این بار در بیانیه ای زنده به لنزهای دوربین گفت که او در خصوص اتهامات مطرح شده از سوی پلیس بی گناه است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 14 ساعت پیش
نزدیکی تدریجی عربستان به چین و یک دنیا سوال؛ آیا نقش آمریکا در منطقه محدود می شود؟ / پکن، کدام یک را ترجیح می دهد؛ تهران یا ریاض؟

نزدیکی تدریجی عربستان به چین و یک دنیا سوال؛ آیا نقش آمریکا در منطقه محدود می شود؟ / پکن، کدام یک را ترجیح می دهد؛ تهران یا ریاض؟ در ادامه این گزارش آمده است: در این جا یک سوال مطرح می شود مبنی بر اینکه آیا نزدیکی عربستان و چین آغاز کاهش روابط عربستان و آمریکا خواهد بود یا اینکه چین نمی تواند خلأ جایگاه ایالات متحده را برای سعودیها پر کند؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است نزدیکی عربستان و چین در دو سطح اقتصادی و امنیتی را بررسی کرده و انعکاسهای آن بر روابط عربستان و آمریکا را تحلیل کنیم.
به گزارش نامه نیوز از حیث اقتصادی، معاون وزیر تجارت چین در اکتبر گذشته از تصمیم جدی چین و ریاض برای ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری به ارزش 20 میلیارد دلار خبر داده و عربستان را بزرگترین شریک تجاری چین در سطح غرب آسیا و آفریقا دانست ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 14 ساعت پیش
ادعای وال استریت: اروپایی ها با عراقچی در مونیخ درباره قدرت منطقه ای گفتگو کردند

ادعای وال استریت: اروپایی ها با عراقچی در مونیخ درباره قدرت منطقه ای گفتگو کردند نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی جدید ادعا کرد که روز شنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، شماری از دیپلماتهای اروپایی با یک مقام بلندپایه دولت ایران دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش نامه نیوز این نشریه آمریکایی هدف دیپلماتهای اروپایی از انجام این دیدار را محدود سازی قدرت نمایی ایران در منطقه و تحقق یکی از تقاضاهای کلیدی دولت آمریکا عنوان کرد.
در این گزارش آمده است که تلاش و اِعمال فشار دیپلماتهای اروپایی برای ممانعت از مداخله ادعایی ایران در یمن، سوریه و سایر بخشهای خاورمیانه در واقع با هدف متقاعد ساختن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به حفظ توافق هسته ای ایران (برجام) و فهماندن این ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 14 ساعت پیش
ظریف وارد مونیخ شد

ظریف وارد مونیخ شد به گزارش نامه نیوز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برای شرکت در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ وارد این شهر شد.
ظریف امروز در کنفرانس امنیتی مونیخ در خصوص مهمترین مسائل مربوط به امنیت منطقه ای و بین المللی سخنرانی و دیدگاه های کشورمان را تشریح خواهد کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان علاوه بر سخنرانی در این کنفرانس با برخی مقامات کشورهای خارجی شرکت کننده در این کنفرانس نیز دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ از روز جمعه 27 بهمن ماه به مدت سه روز (16 تا 18 فوریه) در مونیخ مرکز ایالت بایرن آلمان در حال برگزاری است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
چرا بدون دلیل چاق می شویم و راه حل آن

چرا بدون دلیل چاق می شویم و راه حل آن به گزارش نامه نیوز ، شاید شما هم از افرادی باشید که سالها از افزایش وزن رنج می برند و از رژیم گرفتن ناامید شده اند. این افراد می گویندکه هر چه انجام می دهند وزن آنان روز به روز افزایش می بابد. چرا با وجود اینکه تمام تلاشتان را می کنید کاهش وزن نمی یابید؟ ممکن است مقصر اصلی یکی از عوامل چاق کننده ای باشد که در ذیل بدان می پردازیم:
اولین مخرب کاهش وزن: مبل راحتی شما ( چرا که ممکن است ساعت ها روی آن بنشینید و تلویزیون تماشا کنید)
پژوهشگران دریافته اند که افرادی که بین 1-5/2 ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند نسبت به افرادی که کمتر از یک ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 16 ساعت پیش
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: پروژه دولت همراه تکمیل شده است/ رونمایی از دولت همراه در آینده ای نزدیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: پروژه دولت همراه تکمیل شده است/ رونمایی از دولت همراه در آینده ای نزدیک محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره عدم رونمایی از پروژه دولت همراه اظهار داشت: پروژه دولت همراه تکمیل شده است و انتظار می رود تا پایان سال جاری از آن رونمایی شود.
به گزارش نامه نیوز، وزیر ارتباطات با اشاره به وعده رونمایی از پروژه دولت همراه تا پایان دهه فجر و با حضور ریاست جمهوری تاکید کرد: از نگاه ما، دهه فجر هنوز تمام نشده است و به زودی این پروژه عظیم رونمایی می شود.
در همین خصوص، یکی از مدیران هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
تهیه پیش نویس قطعنامه برای محکومیت ایران در شورای امنیت

تهیه پیش نویس قطعنامه برای محکومیت ایران در شورای امنیت نمایندگان آمریکا، بریتانیا و فرانسه در شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه ای را تهیه کرده اند که قصد دارد ایران را در ارتباط با دستیابی انصارالله یمن به موشک، محکوم بکند.
به گزارش نامه نیوز، پیش نویس قطعنامه جدید در مورد یمن را بریتانیا با مشورت آمریکا و فرانسه تهیه کرده و آن را در اختیار همه نمایندگان 15 کشور عضو شورای امنیت قرار داده است.
این پیش نویس همچنین در نظر دارد اجازه اعمال تحریم های مشخص به خاطر هرگونه فعالیت در رابطه با موشک های بالستیک در یمن را بدهد. این اقدام می تواند مقدمه اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
فتحی: دریافت مجوز احزاب از کمیسیون ماده 10 به منزله اجازه فعالیت در تمام کشور است/ لزوم صدور مجوز تاسیس دفاتر خارج از کشور برای احزاب/ قانون احزاب جدید حتماً باید اصلاح شود

فتحی: دریافت مجوز احزاب از کمیسیون ماده 10 به منزله اجازه فعالیت در تمام کشور است/ لزوم صدور مجوز تاسیس دفاتر خارج از کشور برای احزاب/ قانون احزاب جدید حتماً باید اصلاح شود محمدجواد فتحی با اشاره به برخی ایرادهای قانون جدید احزاب اعلام کرد: اساساً قوانین دست ساز بشر مطلق نیستند و انگ نسبیت بر پیشانی شان خورده و اتفاقاً به همین دلیل است که این قوانین هر از گاه اصلاح می شوند.
قانون احزاب جدید حتماً باید اصلاح شود
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: به نظر می رسد قانون احزاب مصوب مجلس نهم قانونی است که حتماً باید نسبت به اصلاح آن اقدام کرده و آن را با مقتضیات زمان منطبق کنیم.
لزوم صدور مجوز تاسیس دفاتر خارج از کشور برای احزاب
نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس با اشاره به برخی محدودیت ها در قانون جدید برای فعالیت احزاب در خارج از کشور خاطرنشان ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
یک کارشناس اقتصادی: قیمت دلار واقعی می شود/ سیاست جدید بانک مرکزی عاقلانه بود/ خرید اوراق سپرده بانکی به جای دلار

یک کارشناس اقتصادی: قیمت دلار واقعی می شود/ سیاست جدید بانک مرکزی عاقلانه بود/ خرید اوراق سپرده بانکی به جای دلار سید بهاءالدین حسینی هاشمی ، کارشناس مسائل اقتصادی درباره تصمیم جدید بانک مرکزی برای افزایش نرخ سود بانکی گفت: سیاست کاهش سود بانکی توسط بانک مرکزی سیاست درستی نبود. بعضی از مردم با جمع کردن مقداری پول آن را در بانک ها سرمایه گذاری کرده تا بتوانند ازطریق دریافت سود مشکلات زندگی روزمره خود رابرطرف کنند.
به گزارش نامه نیوز، او در ادامه گفت: در این شرایط دولت سودهای بانکی را از نرخ 25 ،26 در صد تا نرخ 15 درصد هم کاهش داد. کسانی که در بانک پول های خود را سرمایه گذاری کرده بودند به خاطر کاهش سود به مشکلات زیادی برای مخارج زندگی خود برخوردند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
پسر16ساله:آقای قاضی!اگر مواد نمی فروختم،من و مادرم از گرسنگی می مردیم

پسر16ساله:آقای قاضی!اگر مواد نمی فروختم،من و مادرم از گرسنگی می مردیم به گزارش نامه نیوز ، پسرنوجوان به قضات گفت: از وقتی یادم می آید پدرم همیشه مادرم را به هر بهانه ای کتک می زد و هنوز کبودی صورت مادرم را فراموش نکرده ام. پدرم مواد مصرف می کرد وهر وقت که پولی برای خرید مواد نداشت دسترنج مادرم را که با کار کردن در خانه های مردم به دست می آورد با زور و کتک از او می گرفت و چند روزی غیبش می زد.
این نوجوان پس از چند لحظه سکوت ادامه داد: وقتی برای کار مراجعه کردم با بن بست روبه رو شدم.پس به ناچار سراغ دوستان پدرم رفتم و به حمل مواد برای آنها پرداختم تا پولی دربیاورم که مادرم و خودم ازگرسنگی نمیریم.. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
روزنامه جام جم: مجلس ، راه را برای زمین خواران هموار کرد

روزنامه جام جم: مجلس ، راه را برای زمین خواران هموار کرد به گزارش نامه نیوز روزنامه جام جم نوشت:قانونی برای تشویق زمین خواری و تنبیه آنان که متعهد به قانون بودند. این نتیجه تصویب مصوبه ای در مجلس است که بر اساس آن، راه برای قانون گریزان هموار شده و موانعی برای افرادی ایجاد می شود که تا پیش از این براساس قانون به تعهداتشان وفادار بوده اند.
متن مصوب شده به این شرح است: درصورتی که اراضی ای که در بندهای یک و 2 این بند الحاقی آمده و در راستای اهداف و کاربری تعیین شده مورد استفاده قرار نگرفته، باید مسترد گردند. اگر این اراضی دارای مستحدثات است و قلع و قمع آن ممکن نباشد، باید قیمت آن به نرخ روز توسط کمیته ای متشکل از استاندار ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
پایین آوردن فشارخون بدون دارو

پایین آوردن فشارخون بدون دارو فشار خون بالا ارتباط نزدیکی با عدم فعالیت بدنی دارد و این در حالی است که ورزش می تواند به پایین آورن فشار خون در افراد مبتلا پرفشاری خون کمک کند.
به گزارش نامه نیوز، اگرچه در برخی افراد همراه با بالارفتن سن، خطر ابتلا به پرفشاری خون افزایش می یابد اما ورزش می تواند برای پیشگیری از این عارضه بسیار تاثیربخش باشد و آن را تا حدود زیادی کنترل کند.
چطور ورزش فشار خون شما را پایین می آورد؟
ورزش منجر می شود عضله قلب شما قوی تر شود. قلب قوی تر مقدار بیشتری خون را با تلاش کمتری تلمبه می کند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
شروع کاهشی ارز و سکه

شروع کاهشی ارز و سکه دیروز شاخص کل بورس با رشد 82 واحدی (08/ 0 درصدی) در سطح 98 هزار و 430 واحد ایستاد. با وجود بازگشت شاخص دلار از کف 3 ساله در ساعات پایانی معاملات روز جمعه، مس 7185 دلار، سرب بالاتر از 2600 دلار و روی در 3568 دلار قرار گرفت.
به گزارش نامه نیوز امری که تا حدی از فلزی معدنی ها حمایت کرد. فولاد با نوسان نزدیک سقف تکنیکال، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشت. تعطیلی سال نوی چین باعث تقویت احتیاط نسبت به قیمت جهانی کالاها از جمله محصولات پتروشیمی است. خبر مشمولیت معافیت مالیاتی برای شرکت هایی که اقدام به افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها کرده اند موج مثبت را در خودرویی ها رقم زد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
درگیری پسران مجرد، به قتل ختم شد/ روایت متهم به قتل از لحظه ای که با چاقوی میوه خوری به قلب رفیقش زد

درگیری پسران مجرد، به قتل ختم شد/ روایت متهم به قتل از لحظه ای که با چاقوی میوه خوری به قلب رفیقش زد به گزارش نامه نیوز ، به دنبال اظهارات پسر جوان- سهراب- او بلافاصله به کلانتری انتقال یافت و پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد لحظاتی قبل از اعتراف سهراب، پسر جوانی به نام کوروش که هدف ضربات چاقو قرارگرفته بود پس ازانتقال به بیمارستان شهید فیاض بخش جان باخته است.
پس ازاعلام خبرقتل کوروش، موضوع بلافاصله به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم تحقیق اعلام شد. درادامه تحقیقات مقدماتی نیز پنج نفر ازطرفین نزاع دستگیرشده و روزگذشته همراه متهم اصلی، برای بازجویی به شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
بهترین پیشنهاد برای مقابله با لکه های پوست

بهترین پیشنهاد برای مقابله با لکه های پوست به گزارش نامه نیوز ، نور آفتاب دارای اشعه های بسیار مضر است و همین اشعه ها سبب لک شدن پوست صورت می شود.
ماست ترش و زردچوبه از جمله مواد غذایی هستند که این لکه های خورشیدی را از بین می برند پس برای از بین بردن این لکه ها و برای داشتن پوستی شفاف این 2 ماده غذایی را با یکدیگر مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید.
همچنین مخلوط دوغ و جو هم لایه برداری مناسب برای پوست است.
منبع: رکنا ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
زلزله 4.3ریشتری شاهرود را لرزاند/ کلاته خیج کانون زلزله

زلزله 4.3ریشتری شاهرود را لرزاند/ کلاته خیج کانون زلزله سید محمدرضا هاشمی ضمن اشاره به وقوع زلزله ای به بزرگی 4.3 در مقیاس ریشتر ساعت 02:02:11 بامداد یکشنبه در کلاته خیج شاهرود افزود: اکیپی برای بررسی خسارات احتمالی به منطقه اعزام شده اند که تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع خسارت ارسال نشده است.
به گزارش نامه نیوز، وی این زلزله را در موقعیت جغرافیایی 36.83 شمالی و 55.30 شرقی و در عمق 10 کیلومتری زمین گزارش داد و تصریح کرد: زلزله مذکور در 18 کیلومتری کلاته خیج، 25 کیلومتری رامیان و 27 کیلومتری نوده خاندوز استان گلستان بوده است. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 17 ساعت پیش
تولید پژو 2008 متوقف شده است؟

تولید پژو 2008 متوقف شده است؟ محمد رضا معتمد با اعلام اینکه تولید پژو 2008 متوقف نشده است، اظهارداشت: هر گونه اظهار نظری مبنی بر روند تولید این خودرو باعث افزایش قیمت آن در بازار آزاد و دلال بازی می شود.
به گزارش نامه نیوز وی تصریح کرد:شرکت ایکاپ در چارچوب تعهدات خود برنامه ریزی لازم جهت تحویل خودرو به مشتریان را بعمل آورده است.
منبع: افکار نیوز ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی