توسعه آذربایجان غربی نیازمند عزم جدی است

توسعه آذربایجان غربی نیازمند عزم جدی است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، رییس سازمان برنامه ریزی استان در جلسه کمیته برنامه ریزی اشنویه گفت: سالیانه 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع تعادل و توازن نسبت به میانگین کشوری نیاز داریم و ا ز ابتدای امسال تاکنون 1600 میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافته است.
حضرتی افزود: تا پایان سال تمامی معوقات و حقوق و مزایای مرزی کارمندان دولت پرداخت می شود.
حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: 7 استان کشور در ردیف استانهای محروم قرار دارند و استان آذربایجان غربی نیز جزو آنهاست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 دقیقه پیش
نظارت دقیق بر بازار؛خواسته استاندار زنجان

نظارت دقیق بر بازار؛خواسته استاندار زنجان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛ استاندار زنجان در جلسه کارگروه تنظیم بازار، گفت:باید قیمت ها در استان زنجان نسبت به استان های دیگر بررسی شده و در این بررسی باید به صورت منظم قیمت ها از استان های دیگر اخذ و مقایسه شود.
حقیقی با تاکید بر اینکه هر کالایی در هر صنفی باید برچسب قیمت داشته باشد، افزود: باید ارتباط نظارت و کنترل بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف بیشتر شود و باید کارگروه کالای قاچاق را در استان فعال کرد .
وی با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش تقاضا در بازار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 دقیقه پیش
انتخاب طرحهای دانش آموزان تبریزی در جشنواره خوارزمی

انتخاب طرحهای دانش آموزان تبریزی در جشنواره خوارزمی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: دانش آموزان عدنان بابکان رتبه اول کشوری با طرح "وب سرور Java Script " در گروه علمی کامپیوتر، ابوالفضل حمامی مقام اول کشوری با عنوان طرح "از چشم پنجره" در گروه علمی زبان و ادبیات فارسی و سینا چرتابی کاظم پور رتبه سوم کشوری را با عنوان طرح "موتور براشلس 12 قطبی با مدار درایور الکترونیکی" در گروه علمی برق و الکترونیک این جشنواره کسب کردند.
پاشایی یادآور شد: در بخش دانش آموزی بیستمین دوره جشنواره جوان خوارزمی از مجموع حدود 9 هزار طرح در سراسر کشور ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 دقیقه پیش
اردن رویکرد جدیدی را در قبال سوریه خواستار شد

اردن رویکرد جدیدی را در قبال سوریه خواستار شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری شینهوا، ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن با توجه به واقعیات جدید در سوریه خواستار رویکرد جدیدی در برابر بحران این کشور ویران شده از جنگ شد.
الصفدی در دیدار با استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه گفت: رویکرد جدید برای کمک به مردم سوریه ضرورت دارد تا در کشور خودشان امنیت و ثبات داشته باشند. وزیر امور خارجه اردن با انتشار بیانیه اعلام کرد الصفدی در این دیدار گفت: همه تلاش ها باید بر حمایت از سوریه و حفظ اتحاد و تمامیت ارضی این کشور متمرکز باشد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 دقیقه پیش
ایران از توافق های اولیه استکهلم استقبال می کند

ایران از توافق های اولیه استکهلم استقبال می کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز سه شنبه با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: ایران از توافق های اولیه بین احزاب و گروه های یمنی در استکهلم و تحت نظارت فرستاده دبیر کل سازمان ملل استقبال و قویا از ادامه گفتگوها در راستای دستیابی به توافق های نهایی بر سر همه مسائل حمایت می کند. متجاوزان بیگانه باید هر چه زودتر حملات هوایی خود و جنایت علیه بشریت را خاتمه دهند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 14 دقیقه پیش
داماد سارق در دام پلیس آگاهی

داماد سارق در دام پلیس آگاهی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت :فردی که گاوصندوق حاوی پنج میلیارد ریال وجه نقد و طلا را از منزل مادر زنش سرقت کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس در اراک شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ "سیدنورالدین حسینی" رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: مدتی پیش خانمی در تماس با مرکز فوریت های پلیس 110، گزارشی از سرقت گاوصندوق منزلشان را اعلام داشت که بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس برای بررسی موضوع به صحنه سرقت اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 14 دقیقه پیش
ورود سومین کشتی حامل روغن خام به بندر امیر آباد

ورود سومین کشتی حامل روغن خام به بندر امیر آباد سومین کشتی حامل روغن خام از نوع آفتابگردان در بندر امیر آباد بهشهر پهلو گرفت.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، این محموله روغن خام به منظور تنظیم بازار مصرف از کشور روسیه، صبح امروز وارد بندر امیر اباد بهشهر شد .
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور گفت: کشتی تجاری Lankaran با ظرفیت 5 هزار و 500 تن روغن خام خوراکی آفتابگردان به صورت فله از روسیه در بندر امیرآباد پهلو گرفت و فرآیند تخلیه آن توسط همکاران ما در شرکت غله آغاز شد.
سیدمحمد جعفری افزود: با قرار 66 هزارتن در دو بخش 33 هزار تن در غالب ذخائر استراتژیک ، سومین کشتی وارد بندر امیرآباد شد . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 24 دقیقه پیش
خرید توافقی لیمو شیرین در فارس

خرید توافقی لیمو شیرین در فارس مدیرکل تعاون روستایی فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، گفت:این محصول از امروز در شهرستان جهرم به قیمت هزار و 200 تا هزار و 400 تومان از باغداران خریداری می شود.
احد بهجت حقیقی افزود: این اقدام دولت با هدف ایجاد تعادل و توازن در بازار عرضه لیمو شیرزین انجام می شود و تا رسیدن بازار به تعادل و توازن قیمت ف ادامه دارد.
بهجت حقیقی تاکید کرد: زمانی که محصولی برای باغدار یا کشاورز به علت کم شدن قیمت، صرفه اقتصادی نداشته باشد، دولت برای جلوگیری از دلسرد شدن تولید کننده در تولید محصول ف آنرا به قیمت توافقی خریداری می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 24 دقیقه پیش
بازدید رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از فضاهای آموزشی کرمان

بازدید رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از فضاهای آموزشی کرمان به گزارش خبر گزاری صداوسیما رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، در این سفر سه روزه ، در بدو ورود به جنوب استان کرمان مدرسه "شهید رهروان" روستای سالارآباد بخش نودژ از توابع شهرستان منوجان را که جزو مدارس تخریبی است بازدید و ساخت مدرسه جدید جایگزین این فضای آموزشی را آغاز کرد
رخشانی مهر در بازدید ازمدارس فرسوده شهر نودژمنوجان با اشاره به وضع نامناسب فضاهای آموزشی در جنوب کرمان افزود درلایحه بوجه سال 98 ردیف اعتبار خیران افزایش قابل توجه ای داشته و حدود هزار میلیار تومان برای تکمیل طرحهای نیمه تمام خیران تامین اعتبار شده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 24 دقیقه پیش
بررسی دستاوردها و چالش های کشور در چهل سالگی انقلاب

بررسی دستاوردها و چالش های کشور در چهل سالگی انقلاب به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در آئین روز دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با بیان این مطلب به تشریح مسائل روز جامعه پرداخت و گفت : یکی از آفت ها و چالش های بزرگ فعلی نبود کادر سازی و تربیت نیروی مدیریتی است .
حسین مظفر تصریح کرد : اگر سیاست های اقتصاد مقاومتی برای درون زا شدن و برون نگر شدن محقق می شد بساری از مشکلات معیشتی پیش نمی آمد.
وی خوش باوری به برجام و آمریکا را نادرست دانست و تاکید کرد : در همان زمان هم رهبری بر بدبینی خود صحه گذاشتند اما برجام تنها توانست بسیاری از حقانیت های جمهوری اسلامی ایران را به اثبات برساند ولی مزایای مطرح شده به ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 25 دقیقه پیش
بازدید معاون اول رئیس جمهور از دو واحد صنعتی در غرب بندرعباس

بازدید معاون اول رئیس جمهور از دو واحد صنعتی در غرب بندرعباس دکتر جهانگیری با حضور در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل از روند ساخت سازه های دریایی و حوضچه های تعمیر و ساخت شناروها در این مجتمع بازدید کرد و سپس با حضور در آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی غرب بندرعباس از نزدیک از روند ساخت و پیشرفت این طرح مطلع شد.
آب شیرین کن یک میلیو ن متر مکعبی با هدف انتقال آب مورد نیاز صنایع در استان های کرمان و یزد در حال ساخت است. مرحله نخست این طرح تا تابستان 98 به بهره داری می رسد
77 ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 34 دقیقه پیش
ششمین روز گفتگوی طرفهای یمنی در استکهلم

ششمین روز گفتگوی طرفهای یمنی در استکهلم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین ؛ در استکهلم گفتگوی طرفهای یمنی وارد ششمین روز خود شده است ، طرفهای گفتگو یعنی هیئتهایی از جنبش انصارالله موسوم به گروه صنعا و هیئتی از دولت مستعفی یمن موسوم به گروه ریاض برای پایان بخشیدن به جنگی در یمن که به هزار و سیصد و پنجاهمین روز خود رسیده است .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 34 دقیقه پیش
کشف یک تن چوب تاغ قاچاق

کشف یک تن چوب تاغ قاچاق به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ رضا شفیعی گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آران و بیدگل در بازرسی از یک خاوردر منطقه تاغزارهای روستای حسین آباد هزار کیلوگرم چوب تاغ کشف کردند.
وی افزود: در این زمینه دو نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 35 دقیقه پیش
سرطان سینه ،یک چهارم سرطانهای خوزستان

سرطان سینه ،یک چهارم سرطانهای خوزستان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خوزستان ،جهش یا تغییر درDNA یا ماده ی ژنتیکی سلول اتفاق می افتد ، سلول تغییر یافته ،دیگر ازدستورها و علائم داخلی پیروی نمی کند و درمدت کوتاهی به سلولهای جدید که جهش یافته اند تقسیم می شود و این فرایند با ایجاد تومورهای خوش خیم و بد خیم ادامه می یابد.
برخی سرطانها با برداشتن تومورها بهبود می یابد و تعدادی دیگر به علت فراگُستری دربدن فرد مبتلا ، او را به کام مرگ می کشاند.درحال حاضرشایع ترین انواع سرطانها درکشورسرطان معده ودستگاه فوقانی درمردان وسرطان سینه درزنان گزارش شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: علمی و پزشکی انتشار : 44 دقیقه پیش
زنجان با 6 دوچرخه سوار در مسابقات جاده

زنجان با 6 دوچرخه سوار در مسابقات جاده به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛دوچرخه سواران زنجانی در مسابقات جاده حضور یافتند.
این مسابقات در 6 گروه سنی به مدت 2 روز در مازندران برگزار خواهد شد.
بهمن بیگدلی، محمدرضا اسکندری، سعید انفراد، امیر احرامی، صادق یعقوبی و اکبر روحی، دوچرخه سواران زنجانی اعزامی به این پیکارها هستند.
این مسابقات حکم انتخابی تیم ملی را دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 44 دقیقه پیش
کاربردی شدن مقالات دانشگاهی رویکرد وزارت علوم

کاربردی شدن مقالات دانشگاهی رویکرد وزارت علوم به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ محسن شریفی در نشست خبری هفته پژوهش که در سالن همایش های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، افزود: پارسال براساس آمار اسکوپوس تعداد 55 هزار مقاله به ثبت رسیده بود و اکنون بر اساس آمار سال 2018 که هنوز به پایان نرسیده تعداد مقالات به 55 هزار رسیده است.
وی گفت: رویکرد ما به سمت کاربردی شدن، کار های ترویجی و نتایج کاربردی است.
مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم درباره مقالات و نشریات در این نشست گفت: میزان رشد مقالات ما در بخش پژوهش بین المللی در سال های 95 و 96 رشد خوبی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 44 دقیقه پیش
دارالقران زنجان

دارالقران زنجان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 44 دقیقه پیش
معرفی گونه های جدید پرورش ماهی در قفس های دریایی

معرفی گونه های جدید پرورش ماهی در قفس های دریایی گونه های جدید پرورش ماهی در قفس های دریایی خزر و خلیج فارس به زودی رها سازی می شوند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، رئیس سازمان تحقیقات شیلات کشور امروز در دومین همایش ملی آبزی پروری دریایی و محیط های محصور در ساری از معرفی گونه های فیل ماهی ( بلوگا) ، سوف و آزاد در دریای خزر و سوکلا و سی بس در خلیج فارس و جنوب کشور برای پرورش در قفس های دریایی خبر داد و گفت : به زودی 100 هزار بچه ماهی آزاد دریای خزر در قفس های دریایی دریای خزر رها سازی می شوند .
توکلی با بیان اینکه گونه سوف ماهیان هم با تکمیل دوره های تحقیقاتی و رسیدن به وزن های بالاتر به قفس های دریایی دریای خزر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 44 دقیقه پیش
کاشت بذربادام کوهی در کاشان

کاشت بذربادام کوهی در کاشان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ خالویی کارشناس منابع طبیعی در جمع دانش آموزان گفت: مشارکت دانش آموزان در کاشت نهال های جدید از جمله راهکارهای آشنایی آنها با منابع طبیعی است.
کارشناسان اداره منابع طبیعی شهرستان تفت که به کاشان آمده بودند نیز به منظور آگاهی بخشی بیشتر فعالیت های اداره منابع طبیعی به بیان اهمیت فضای سبز و روش کاشت بذر برای دانش آموزان پرداختند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 45 دقیقه پیش
آسفالت معابر سه روستا

آسفالت معابر سه روستا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ محمد سلمان بخشدار مرکزی خوروبیابانک گفت: برای آسفالت معابر این روستاها به طول 17 هزار و 400 متر مربع سه میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.
شهرستان خوروبیابانک با 12 هزار کیلومتر وسعت و جمعیت 20 هزار نفری در 420 کیلومتری شرق اصفهان واقع شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 45 دقیقه پیش
اکران رایگان فیلم های جشنواره سینما حقیقت در اصفهان

اکران رایگان فیلم های جشنواره سینما حقیقت در اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری اصفهان با اشاره به اینکه این اولین بار است همزمان با تهران آثار در اصفهان اکران می شود گفت:سال های پیش پس از جشنواره آثار باز نمایش می شد.
خطیبی افزود:28 فیلم جشنواره سینماحقیقت در اصفهان شامل فیلم های مستند حلب:سکوت جنگ ،به کارگردانی امیر اصانلو ، آواز جغد کوچک ،مهدی نور محمدی ، نجات، امیرحسین نوروزی ، باد ، حمید جعفری ، تمام چیزهایی که جایشان خالیست، زینب تبریزی ، رویای روهینگیا محمد مهدی خالقی ، اسرار دریاچه، آرمین ایثاریان ، اهل آب، آزاده بی زار گیتی ، پنهان شدگی، سید رضا رضوی ، لسک ،محمدرضا وطن دوست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 45 دقیقه پیش
تشکیل سه انجمن یاوران وقف

تشکیل سه انجمن یاوران وقف به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا گفت: هر کدام از این انجمن ها از 5 نفر از معتمدان و یا افراد صاحب نفوذ شهرضایی تشکیل شده که با شناسایی نیازهای محل یا منطقه یا کل شهرستان واقفان را راهنمایی می کنند و در راستای وقف متناسب با نیازهای روز اقدامات لازم را انجام می دهند.
فرهادعرب افزود: کمک به تسهیل ازدواج جوانان ، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ، درمان بیماری های خاص ، توسعه فناوری های دانش بنیان ، نشر و چاپ کتاب ها و مقالات علمی ، تحصیل دانش آموزان بی بضاعت و توسعه فضاهای ورزشی از جمله نیازهای شهرستان شهرضا برای وقف است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 53 دقیقه پیش
مورد فدراسیون فوتبال خاص است و باید بررسی شود

مورد فدراسیون فوتبال خاص است و باید بررسی شود عادل آذر در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره موضوع بازنشستگی رئیس فدراسیون فوتبال افزود: مورد ایشان خیلی مورد خاصی است و باید به عنوان موردی بررسی شود و تنها موردی که محل بحث است و رسانه ها هم خیلی به آن پرداخته اند همین مورد رئیس فدراسیون فوتبال است.
وی تصریح کرد: در همین خصوص با معاونت ذیربط وزارت ورزش و جوانان نشستی داشتیم و نکات حقوقی و قانونی را مطرح کردیم و آنها درصددند راه حل قانونی را پیدا کنند.
عادل آذر در پایان گفت: برای پاسخ دادن به این سوال باید پرونده کامل را بگیریم و ادعای حقوقی آنها را ببینیم و چارچوب های مندرج در قانون را احصاء کنیم و اگر قانون شامل ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 54 دقیقه پیش
افتتاح مجتمع آموزشی، فرهنگی برکت شهید حججی

افتتاح مجتمع آموزشی، فرهنگی برکت شهید حججی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
خشم معترضان از صدقه 100 یورویی مکرون

خشم معترضان از صدقه 100 یورویی مکرون کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
کشف کالای قاچاق میلیاردی در مرودشت

کشف کالای قاچاق میلیاردی در مرودشت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس،سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: ماموران پلیس آگاهی در طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با انجام اقدامات اطلاعاتی و ایست و بازرسی مقطعی، به یک دستگاه وانت نیسان مظنون و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از آن خودرو، 20 عدد تجهیزات صوتی از نوع باند، پاور، دستگاه تنظیم صدا، ساب، پایه باند و میکروفن قاچاق و فاقد مدارک گمرکی کشف و راننده را دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی مرودشت با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش اموال یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
امنیت و آرامش مردم مهمترین هدف وزارت اطلاعات است

امنیت و آرامش مردم مهمترین هدف وزارت اطلاعات است به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز،وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه یکی از اهداف سرویسهای جاسوسی برای ضربه زدن به نظام اسلامی آسیب رساندن به روان انسان ها است گفت: امنیت و آرامش مردم مهمترین هدف وزارت اطلاعات است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح روز سه شنبه 20 آذر ماه 97 در نشست شورای اداری استان البرز افزود: این حق طبیعی مردم است که امنیت برای آنان تامین شود.
دکتر علوی گفت: امنیت و توجه به کرامت انسانی بسیار مهم است و اگر کرامت انسان ها حفظ شود سراغ کار خلاف نمی روند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
برگزاری اولین مانور شبانه امداد و نجات

برگزاری اولین مانور شبانه امداد و نجات به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه هدف از برگزاری این مانور را افزایش آمادگی نیروهای عملیاتی و پاسخگویی مناسب در زمان بروز حوادث اعلام کرد و گفت: در این مانور 40 نیروی عملیاتی با 13 دستگاه امدادی در قالب 6 تیم ارزیاب، جستجو و نجات شهری و بین شهری، اسکان، مستندساز و واکنش سریع حضور داشتند.
عابدینی افزود: در این مانور عملیاتهای جستجو و نجات، تریاژ، رهاسازی، انتقال و اسکان و تغذیه اضطراری انجام شد تا نقاظ ضعف و قوت شهرستان در زمان بروز سوانح و حوادث شناسایی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
گفتگوهای یمن در استکهلم

گفتگوهای یمن در استکهلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
رودخانه بهمنشیر عاری از فاضلابهای شهری

رودخانه بهمنشیر عاری از فاضلابهای شهری مدیر اداره آبفای آبادان در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت40 تلمبه خانه فاضلاب در شهر گفت: از این تعداد دو تلمبه خانه وارد بهمنشیر می شد که با طراحی یک پروژه این دو تلمبه خانه هم وارد فاضلاب شهری می شوند.
علیرضا خلیلی نیا با یادآوری رایگان شدن یک دوره 45 روزه در قبوض آب افزود: هزینه این دوره از ابتدای تیر تا 15 مرداد افزون بر 2 میلیارد تومان است که مقرر شده منطقه آزاد اروند آن را پرداخت کند.
وی در ادامه با اشاره به 720 کیلومتر شبکه فاضلاب معادل 50 تا 40 درصد شبکه فاضلاب شهر خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
افتتاح مجتمع آموزشی، فرهنگی برکت شهید حججی در نجف آباد

افتتاح مجتمع آموزشی، فرهنگی برکت شهید حججی در نجف آباد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
شوخی مرگبار

شوخی مرگبار به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خلیج فارس سرهنگ عبدالمجید کرمی گفت: در تحقیقات پلیس مشخص شد مردی 63 ساله با تفنگ بادی دوست 50 ساله اش را از ناحیه راست سینه مجروح کرده است .
وی افزود: متهم با تصور اینکه اسلحه خالی است به سمت دوستش شلیک کرد که وی پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحت فوت کرد.
34 ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
انتخاب رئیس جدید هیات بدنسازی و پرورش اندام هرمزگان

انتخاب رئیس جدید هیات بدنسازی و پرورش اندام هرمزگان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس ، مجمع انتخابات هیات بدنسازی و پرورش اندام هرمزگان پیش از ظهر امروز به ریاست ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.
برای تصدی صندلی ریاست هیات بدنسازی و پرورش اندام هرمزگان سه کاندید به نام های حسین اخلاقی، ادریس قریشی و حمید رضا محمدی نام نویسی کرده بودند.
بدین ترتیب حسین اخلاقی با کسب 10 رای از مجموع 17 رای ماخوذه به مدت چهار سال سکاندار هیات بدنسازی و پرورش اندام هرمزگان انتخاب شد.
حسین اخلاقی رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان اکنون به عنوان مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
یاسوج سردترین نقطه استان

یاسوج سردترین نقطه استان شهر یاسوج با کمینه دمای منهای 2- درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد در 24 ساعت گذشته بود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 14 دقیقه پیش
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه فردوسی مشهد

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه فردوسی مشهد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و همکاری های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه با هدف همکاری دو جانبه در زمینه های هماهنگی و همکاری در امور آموزشی وپژوهشی، علمی بین المللی و فرهنگی بین دو دانشگاه به امضا رسید.
دکتر غلامعلی فرزی همکاری های مشترک برای تقویت ارتباطات علمی بین المللی و فراهم آوردن زمینه بهره مندی از دستاوردهای پژوهشی و اجرای طرح های پژوهشی مشترک را از برنامه های پیش بینی شده در این تفاهم نامه برشمرد و افزود: همکاری با هدف تألیف، چاپ و انتشار کتب و نشریات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 14 دقیقه پیش
موزه هفت چنار میزبان اولین جشنواره "فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی"

موزه هفت چنار میزبان اولین جشنواره "فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی" به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سهیلا صادق زاده شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر برگزاری این جشنواره را در بستر فعالیت های فرهنگی، اجتماعی رویدادی مهم برشمرد و گفت: اولین جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی در دو بخش صنایع دستی و غذای ملل در موزه هفت چنار برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را آشناسازی شهروندان با فرهنگ و هنر و غذاهای کشورهای مختلف برشمرد و افزود: ایرانیان از دیر باز به مهمان نوازی، نوع دوستی و مهرورزی شهره بوده اند و در واقع برگزاری این جشنواره در راستای تحقق شعار "تهران شهری برای همه" گامی به سوی انتقال پیام صلح و دوستی از ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 23 دقیقه پیش
ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد، نتیجه مستقیم توسعه نظام مجوز دهی

ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد، نتیجه مستقیم توسعه نظام مجوز دهی به گزارش خبرگزاری صداو سیما از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، علی فیروزی افزود: مطالبه گری مردم منجر به پیشرفت و توسعه نظام مجوز دهی کشور شده و باعث ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در کشور و مانع از بروز فساد در دستگاه ها خواهد شد.
علی فیروزی در خصوص تعداد ثبت درخواست های صدور مجوز کسب و کار گفت: تا کنون بیش از 8400 درخواست ثبت مجوز از این سیستم داشته ایم از این تعداد تقریبی 2300 مجوز صادر شده و همچنین بیش از 187000 استعلام از دستگاه های کشور داشته ایم اگر به همین تعداد تنها هزینه کاغذ و کپی را حذف کنیم بسیار صرفه جویی انجام شده است که این اولین نقطه مثبت و قابل توجه راه اندازی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 ساعت و 23 دقیقه پیش
24 آذر، آغاز هفته پژوهش

24 آذر، آغاز هفته پژوهش به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مسعود برومند در نشست خبری که در سالن همایش های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد افزود: هفته پژوهش امسال از 24 آذر با شعار پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی، آغاز می شود و 28 آذر به پایان می رسد.
وی گفت: تفاوت هفته پژوهش امسال با سال های گذشته در نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری و فن بازار است که دوشنبه 3 دی این نمایشگاه فعالیت خود را همزمان با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل آغاز می کند و تا 6 دی ادامه دارد.
برومند در ادامه به برخی از ویژگی های هفته پژوهش سال 97 اشاره کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 23 دقیقه پیش
کمال، کی روش و کرار محرومان سرشناس

کمال، کی روش و کرار محرومان سرشناس به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ با اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، کمال کامیابی نیا از پرسپولیس و کی روش استنلی از سپاهان در هفته پانزدهم لیگ برتر محروم هستند.
اسامی محرومان سایر تیم ها که پیش از این اعلام شده بود به شرح زیر است:
وحید خشتان استقلال خوزستان
کرار جاسم، اکبر ایمانی صنعت نفت آبادان
فرشاد سالاروند، علی غلام زاده فولاد خوزستان
میلاد فخرالدینی ذوب آهن اصفهان ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
کشف هفت هزار عدد قرص روانگردان در خراسان رضوی

کشف هفت هزار عدد قرص روانگردان در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: این تعداد قرص روانگران ترامادول و متادون قاچاق در 24 ساعت گذشته به همت مرزبانان در این استان کشف و ضبط شد.
سردار ماشاءلله جان نثار افزود: ارزش ریالی این قرصها 300 میلیون ریال برآورد شده است.
وی گفت: در این عملیات سه قاچاقچی دستگیر و به همراه خودرو و کشفیات به مرجع قضایی تحویل شدند.
فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: مرزبانان هنگ مرزی سرخس هم پس از دریافت اطلاعاتی موفق شدند 11هزار عدد سیگار قاچاق را کشف و دو نفر را در این ارتباط دستگیر کنند.
خراسان رضوی با ترکمنستان و افغانستان هم مرز است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
ساخت پردیس سینمایی در محل سینما پیروزی کرمانشاه

ساخت پردیس سینمایی در محل سینما پیروزی کرمانشاه به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکزکرمانشاه افشین آزادی رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه سینما پیروزی به عنوان یکی از سینما های قدیمی شهر کرمانشاه در اختیار حوزه هنری قرار گرفته است، اظهار داشت: در اثر زلزله سال گذشته از جهت سازه ساختمانی آسیب های جدی به این سینما وارد شد و با توجه به شرایط نامناسب این سینما تخریب شد.
افشین آزادی افزود: با توجه به فرسوده بودن سینما و تخریب کامل آن تاکنون سندی برای تجهیز و بازسازی سینما پیروزی از سوی شهرداری برای مجوز این سینما اخذ نشده است، اما تا پایان دی ماه امسال مجوز های ساخت سینما صادر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
سارقان احشام محلات در دام پلیس

سارقان احشام محلات در دام پلیس به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرمانده انتظامی محلات گفت: چهار عضو باند سارقان احشام در این شهرستان شناسایی شدند و به چنگال قانون گرفتار آمدند.
بیرانوند افزود: پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر وقوع چندین فقره سرقت احشام در شهر نیم ور و با انجام اقدامات تخصصی و تحقیقات کارآگاهان پلیس، عاملان این سرقت ها شناسایی و دستگیر شدند.
وی اظهارداشت: اعضای این باند چهار نفره سرقت احشام شهرستان در محلات در جریان بازپرسی ها به هفت فقره سرقت احشام اعتراف و محل نگهداری احشام سرقتی در شهر نیم ور را نیز افشا کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
برگزاری اجلاسیه استانی نماز از فردا در یاسوج

برگزاری اجلاسیه استانی نماز از فردا در یاسوج به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، دبیر ستاد اقامه نماز استان گفت:این اجلاسیه با هدف آشنایی با شیوه ها و مهارت های ترویج فرهنگ نماز ودعوت به نماز برگزار می شود.
چراغ زاده افزود:در این مراسم آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و آقای دریس معاون فضای مجازی ستاد اقامه نماز کشور به عنوان میهمان ویژه حضور دارند.
وی گفت:این اجلاسیه فردا از ساعت 8:45 در تالار دکتر عسگریان دانشگاه یاسوج آغاز و تا نماز ظهر ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
ضرورت پژوهش علمی در حوزه آسیبهای اجتماعی

ضرورت پژوهش علمی در حوزه آسیبهای اجتماعی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، تقی رستم وند امروز در نشست مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری های سراسر کشور در تبریز افزود: آسیب های اجتماعی را تنها نباید در حوزه های اجتماعی بررسی کرد چون حوزه هایی چون اقتصاد و سیاست هم در آن دخیل است.
معاون اجتماعی وزیر کشور لزوم پرهیز از سیاه نمایی از وضعیت اجتماعی کشور را یادآور شد و گفت : نباید با پرداختن به آسیب های اجتماعی ، دستاوردهای انقلاب اسلامی در 4 دهه گذشته فراموش شود و این آسیب ها بر خدمات سال های گذشته سایه بیندازد.
وی افزود: باید مراقبت شود تا پدیده های اجتماعی به پدیده های امنیتی و سیاسی تبدیل نشود و بازیچه دست دشمنان قرار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
مجموعه خبر شبانگاهی 20و 45 دقیقه: دوشنبه97/9/19

مجموعه خبر شبانگاهی 20و 45 دقیقه: دوشنبه97/9/19 کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
برقراری حق منطقه جنگی برای کارمندان آموزش و پرورش

برقراری حق منطقه جنگی برای کارمندان آموزش و پرورش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، غلامرضا طراوت در جمع خبرنگاران بیان کرد: تاکنون حق منطقه جنگی برای کارمندان آموزش و پرورش استان در شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و منطقه خارگ اجرایی نشده بود که با پیگیری های مدیرکل آموزش و پرورش استان این مهم مورد موافقت مسوولان قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به مکاتبات متعدد و پیگیری های مداوم آموزش و پرورش استان با وزارت آموزش و پرورش، احکام منطقه جنگی20 و 25 درصد برای فرهنگیان شهرستان های مذکور صادر شد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه برقراری حق منطقه جنگی کارمندان دولت از درخواست های بحق ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 34 دقیقه پیش
توزیع هدایای ریاست جمهوری بین دانش آموزان روانسری

توزیع هدایای ریاست جمهوری بین دانش آموزان روانسری به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مر کز کرمانشاه عثمان ویسی مدیرآموزش و پرورش روانسر گفت: 4 هزار و 689 بسته آموزشی اهدایی ویژه نهاد ریاست جمهوری به مناسبت سالگرد زلزله ویرانگر 21 آبان 96 بین دانش آموزان این شهرستان توزیع شد.
ویسی اضافه کرد: این بسته های نوشت افزار میان دانش آموزان 121 مدرسه شهری و روستایی مقاطع ابتدایی این شهرستان توزیع شده است.
مدیرآموزش و پرورش روانسر ارزش ریالی هر بسته اهدایی را 850 هزار ریال اعلام کرد و ادامه داد: در مجموع سه میلیارد و 985 میلیون ریال نوشت افزار به دانش آموزان این شهرستان اهدا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 43 دقیقه پیش
آغاز رویداد استارت آپ ویکند حوزه توزیع گاز از 21 آذر ماه

آغاز رویداد استارت آپ ویکند حوزه توزیع گاز از 21 آذر ماه به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری گفت: رویداد استارت آپ ویکند حوزه توزیع گاز با هدف ارائه ایده های خلاقانه از سوی شرکت کنندگان که شامل دانشجویان رشته های مکانیک، برق، شیمی، شرکت های دانش بنیان، همکاران شاغل در شرکت ملی گاز ایران و شرکت های گاز استانی، شرکت های تأمین کننده اقلام صنعت گاز، پیمانکاران اجرایی و همه افرادی که در حوزه توزیع گاز ایده ای دارند و صاحب نظر هستند برگزار خواهد شد.
بوشهری افزود: این رویداد ایده پردازی که توسط شرکت گاز استان قزوین و با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار می شود از 21 آذر ماه آغاز و تا 23 آذرماه ادامه خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 43 دقیقه پیش
مسیر جلالی و پیکان از هم جدا شد

مسیر جلالی و پیکان از هم جدا شد به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ باشگاه پیکان اعلام کرد مجید جلالی و این باشگاه در کمال حسن برادری و مصالحی که به نفع باشگاه است قطع همکاری نمودند.
در این جلسه توافق ، باشگاه از زحمات بی شائبه مجید جلالی طی دو سال و نیم به عنوان سرمربی تیم فوتبال پیکان تقدیر و تشکر کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 44 دقیقه پیش
گفتگوی ترکیه با سازمان ملل درباره تحقیقات در مورد ترور خاشقجی

گفتگوی ترکیه با سازمان ملل درباره تحقیقات در مورد ترور خاشقجی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الجزیره، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت: با مسئولان سازمان ملل درباره بین المللی کردن تحقیقات مربوط به جنایت قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول، گفتگو می کنیم.
چاوش اوغلو افزود: همه جهان موضع ترکیه را درباره جنایت ترور خاشقجی تحسین می کند. هیچ همکاری از طرف عربستان درباره ماجرای قتل خاشقجی دریافت نکردیم. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 44 دقیقه پیش
افزایش غبار و مه آلودگی در سمنان + فیلم

افزایش غبار و مه آلودگی در سمنان + فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 44 دقیقه پیش
تامین آب اضطراری و توسعه شبکه آبرسانی شهرهای دارای تنش آبی در اولویت است

تامین آب اضطراری و توسعه شبکه آبرسانی شهرهای دارای تنش آبی در اولویت است به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان ، معاون سازمان آب و فاضلاب کشور در بازدید از حاشیه شهر زاهدان همچنین گفت: شهر زاهدان با تنش آبی مواجه است که تسریع در روند اجرای طرح آبرسانی از چاه نیمه ها به این شهر در دستور کار قرار دارد.
پاکروه افزود: منابع مالی نیز برای توسعه شبکه فاضلاب و استفاده از پساب در مناطقی چون شهر زاهدان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه جمعیت پوششی فاضلاب در زاهدان 20درصد است، افزود: در نظر داریم توسعه این زیرساخت را به 25 درصد برسانیم.
پاکروه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 53 دقیقه پیش
معرفی سرمربی جدید آلومینیوم اراک

معرفی سرمربی جدید آلومینیوم اراک به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ اکبرزاده با بیان اینکه متاسفانه در شرایطی قرار گرفتیم که باشگاه چاره ای جز پذیرش استعفای سرمربی تیم ندارد چرا که ربیعی بر رفتن از اراک اصرار دارد گفت: بعد از بازی با سرخپوشان سرمربی جدید آلومینیوم را معرفی می کنیم.
وی افزود: هیچ یک از مسئولان باشگاه به طور دقیق نمی دانند علت استعفای محمد ربیعی، سرمربی آلومینیوم، چیست.
عضو هیات مدیره باشگاه آلومینیوم اراک اضافه کرد: طی صحبت هایی که با ایشان داشتیم تنها بر این موضوع تاکید دارند که از جو فوتبال اراک خسته هستند و به خاطر زیاد بودن فشار ها نمی توانند به همکاری با آلومینیوم ادامه بدهند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 53 دقیقه پیش
اهدای دو محموله آجر صادراتی از نایین به عتبات عالیات

اهدای دو محموله آجر صادراتی از نایین به عتبات عالیات به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان نایین گفت: این محموله های اهدایی شامل حدود 50تن آجر توکار به ارزش ریالی 110میلیون ریال است.
مجید حسن زاده افزود:این محموله را خانواده شهید حسن یوسف پور محمدی و خیران و نمازگزاران آستان مقدس امامزاده سلطان سیدعلی(ع) نایین، برای ساخت صحن مطهر حضرت فاطمه الزهرا(س) در جوار حرم مطهر حضرت علی(ع) واقع در شهر نجف اهدا کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
کمک سه میلیارد ریالی خیران به امامزادگان نطنز

کمک سه میلیارد ریالی خیران به امامزادگان نطنز به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز اصفهان ؛ رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نطنزگفت: با اجرای طرح مودت و مشارکت خیران ،این میزان کمک نقدی و غیر نقدی به منظور تجهیز و توسعه بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان این شهرستان هزینه شده است .
حجت الاسلام مرتضی اکبری افزود:همچنین با مشارکت 52 میلیون ریالی خیران سه پنکه سقفی و یک کابینت به آستان مقدس امامزاده سید جلال الدین مهدی(ع) تکیه السادات و دو یخچال، دو بخاری و چهار فرش 12متری به آستان مقدس امامزاده سید مراد(ع) نطنز اهدا شد.
شهرستان نطنز در 120کیلو متری شمال اصفهان واقع شده است . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 4 دقیقه پیش
اجرای مجموعه برنامه های جذاب آبرنگ

اجرای مجموعه برنامه های جذاب آبرنگ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رئیس اداره امور تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری با بیان اینکه در نیمه دوم سال با تغییر آب و هوا و رنگ طبیعت ، تفریحات و سرگرمی های مردم نیز تغییرمی کند گفت: در این راستا سرفصل مشترکی با نام آبرنگ شامل 6 بازی متناسب با رده های سنی مختلف همچون دومینو، طناب کشی و آب پاشی برنامه ریزی شده است.
نفیسه گلشیرازی با اشاره به اینکه پرداختن به بازی و تفریحات پرتحرک و شادی آور در این میان از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: برنامه های آبرنگ تا پایان فصل زمستان در جزیره بازی ویژه کودکان، باغ تجربه ویژه شهروندان ارشد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 5 دقیقه پیش
کاهش قیمت سکه و طلا در بازار اصفهان

کاهش قیمت سکه و طلا در بازار اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان ، نرخ سکه، طلا در بازار امروز استان بدین شرح اعلام شد:
یک مثقال طلا :1.406.000
طلا 18 عیار :324.600
سکه قدیم :3.501.000
سکه جدید :3.631.000
نیم سکه :1.877.000
ربع سکه :1.086.000
سکه گرمی :643.000 ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 5 دقیقه پیش
پیش بینی وضع هوا در شهر های استان

پیش بینی وضع هوا در شهر های استان پیش بینی دمای هوای امروز سه شنبه بیستم آذر ماه 1397 در شهر های دارای ایستگاه هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 13 دقیقه پیش
لایروبی و گندزدایی 2 مجتمع آبرسانی روستایی اهواز

لایروبی و گندزدایی 2 مجتمع آبرسانی روستایی اهواز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اهواز گفت : این طرح ها در مجتمع های آبرسانی روستایی شهید الماسی شیبان و شهدای جنگیه انجام شده است.
محمود آریاخاکی افزود : پس از بارندگی های اخیر و افزایش آب رودخانه ها، میزان تیرگی و گل و لای آب خروجی افزایش یافت و بر همین اساس برای پیشگیری و کاهش میزان کدورت و افزایش شاخص های کیفی آب شرب این مخازن لایروبی و گندزدایی شد .
وی ادامه داد : مجتمع آبرسانی روستایی شهید الماسی شیبان 91 روستا با جمعیتی بالغ بر 14 هزار و 58 خانوار و مجتمع آبرسانی روستایی شهدای دغاغله 6 روستای با جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 413 خانوار را ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 14 دقیقه پیش
مرمت 25 رشته قنات در خوروبیابانک

مرمت 25 رشته قنات در خوروبیابانک به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مدیر جهاد کشاورزی خوروبیابانک گفت: لایروبی ، کول گذاری ، پیشکارکنی ، پینه برداری ، بغل تراشی و ریزش برداری عملیات مرمتی این قناتها بودند.
وی افزود: هم اکنون برای 10رشته قنات دیگر دو میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافته است که عملیات مرمت و بهسازی آنها تا پایان سال اجرا می شود.
وی گفت: خوروبیابانک 118 رشته قنات دارد که 92 رشته آن فعال و بقیه خشک است.
شهرستان خوروبیابانک 2200 اراضی باغی و زراعی دارد که 85 درصد از این اراضی با آب قنات آبیاری می شوند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 14 دقیقه پیش
غلبه مهندسان ایرانی بر مسائل فنی طرح توسعه حرم امام حسین (ع)

غلبه مهندسان ایرانی بر مسائل فنی طرح توسعه حرم امام حسین (ع) به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، عقیل طریحی در بازدید از پیشرفت مرحله نخست طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع) مزین به نام صحن حضرت زینب (س) که به دست مهندسان، پیمانکاران و عوامل ایرانی در حال اجراست، با اشاره به پیچیدگی های فنی و مهندسی طرح توسعه حرم امام حسین (ع) گفت: مهندسان ایرانی با مهار کردن آب های زیرسطحی، ایجاد دیوار آب بند و بتن ریزی پی پروژه همزمان با مراقبت از سازه تاریخی حرم، شایستگی خود را در اجرای این طرح بزرگ نشان دادند.
استاندار کربلا افزود: برادران ایران، شایستگی و ظرفیت های فنی خود را نشان داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 24 دقیقه پیش
برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در پارسیان

برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در پارسیان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس؛ مدیر جهاد کشاورزی پارسیان پیش بینی کرد بیش از 70 هزار تن محصول برداشت شود.
یعقوب دلدار افزود: محصول امسال به علت کاهش سطح زیر کشت بیش از 15 درصد کمتر از پارسال است.
وی گفت:گوجه فرنگی برداشت شده علاوه بر تامین بازار های داخلی، به استان های آذربایجان، همدان، اصفهان، فارس، خراسان و سیستان و بلوچستان ارسال می شود.
برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل آذرماه آغاز می شود و تا پایان فروردین ادامه دارد.
شهرستان پارسیان رتبه سوم سطح زیر کشت و رتبه دوم تولید گوجه فرنگی خارج از فصل را در استان دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 24 دقیقه پیش
خدمات انجمن حمایت از خانواده های زندانیان در زابل

خدمات انجمن حمایت از خانواده های زندانیان در زابل به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان ، دادستان زابل با بیان این مطلب در همایش این انجمن گفت: یکی از اقدامات خوب و موثری که در حوزه قوه قضائیه در سالیان اخیر انجام شده، تشکیل انجمن حمایت از خانواده های زندانیان است.
سرگزی افزود: انجمن حمایت از خانواده های زندانیان در زابل از سال 1379تاسیس شده و بنا بر رسالتی که بر عهده قوه قضائیه است بخش عمده ای از خانواده های زندانیان را حمایت کرده است.
وی گفت: خدمات مختلفی مانند توزیع بسته های غذایی و حمایتی، حمایت از تحصیل فرزندان زندانیان، اشتغال زایی برای زندانیان و تشویق آنها به تحصیل از خدماتی است که ارائه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 24 دقیقه پیش
سفرهای خارجی هواپیماهای ای تی آر ادامه می یابد

سفرهای خارجی هواپیماهای ای تی آر ادامه می یابد به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، فرزانه شرفبافی با اشاره به نخستین پرواز خارجی هواپیمایATR 72-600 این شرکت هواپیمایی گفت: به طور کلی برای پروازهای هواپیمای ای تی آر، نام پروازهای منطقه ای در نظر گرفته شده است. بنابراین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای برقراری پرواز این هواپیما به مقصد کشورهایی که در منطقه ایران هستند، یعنی کشورهای همسایه یا کشورهایی که 600 کیلومتر با مرز ایران فاصله دارند، برنامه دارد.
وی ادامه داد: سفرهای پر ترددی را شناسایی کردیم و بعد از برنامه زمستانی پروازها، برنامه مفصلی برای راه اندازی پروازهای خارجی هواپیمای ای تی آر داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 24 دقیقه پیش
آزمون دفاتر خدمات سلامت برگزار می شود

آزمون دفاتر خدمات سلامت برگزار می شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ محسن فرهادی افزود: در آیین نامه اجرایی قانون اصلاح مواد خوردنی، آرایشی و بهداشتی که مبنای عمده فعالیت های حوزه ایمنی غذا در سطح عرضه است دو ماده اصلی گنجانده شده است یکی از آن ها ماده 24 است که در آن واحد های صنفی موظف هستند نقاط بحرانی بهداشتی واحد های صنفی خودشان را شناسایی کنند و در ماده 25 تأکید شده است که باید این موارد شناسایی شده به دستگاه ناظر گزارش شود، به این معنا که قبل از ورود بازرس حاکمیتی به واحد صنفی آن واحد باید نوع خدمات و محصولات عرضه شده در واحد صنفی خودش را به دستگاه ناظر معرفی و ضمانت های لازم را در جهت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
تجلیل از 30 خانواده دارای فرزند چندقلو در زابل

تجلیل از 30 خانواده دارای فرزند چندقلو در زابل به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان ، فرمانده ناحیه بسیج سپاه زابل دراین مراسم گفت: فرزندآوری و افزایش نسل صالح از آموزه های اسلام و گسترش جامعه توحیدی است.
سرهنگ ثمره حسینی هدف از برگزاری این مراسم را مهارت افزایی خانواده ها و آموزش سبک فرزندپروری عنوان کرد.
دکتر نوحی عضو هیئت علمی دانشگاه شاهرود هم در این مراسم گفت: فرزندانی که در خانواده های پر جمعیت رشد می کنند حس همدلی و حمایت گری در آنها زیاد است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
پیشکسوت فوتبال کشور حامی کودکان نیازمند ساوجی

پیشکسوت فوتبال کشور حامی کودکان نیازمند ساوجی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ساوه گفت: 50 کودک یتیم و بی سرپرست ساوجی تحت حمایت آقای گل جهان قرار گرفتند.
هزاوه افزود: دیروز با هماهنگی مسئولین تیم فوتبال سایپا و در حین تمرین این تیم، موضوع حمایت از کودکان با علی دایی در میان گذاشته شد.
وی ادامه داد: در پی این دیدار، آقای گل جهان تعهد کرد که 50 نفر از کودکان بی سرپرست و یتیم که تحت پوشش کمیته امداد شهرستان ساوه هستند ماهیانه از سوی وی کمک های نقدی دریافت کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
نخست وزیر انگلیس گرفتار در دو سوی مخالفت ها

نخست وزیر انگلیس گرفتار در دو سوی مخالفت ها به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، نخست وزیرانگلیس که با وجود اعلام قبلی، رای گیری درباره توافقش با اتحادیه اروپا درخصوص چگونگی جدایی از این اتحادیه را در پارلمان کشورش به تعویق انداخت؛ رو به سوی این اتحادیه دارد.
" ترزا می " که قرار بود امروز سه شنبه توافقش با اتحادیه اروپا درباره برگزیت را در مجلس عوام به رای بگذارد دیشب پس از نشستی اظطراری و چند ساعته با اعضای هیئت دولت آن را به تعویق انداخت.
مخالفت گسترده همه احزاب عمده و پر نفوذ انگلیس با این توافق؛ خانم "می" را در پارلمان به عقب نشینی واداشت. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
برداشت هندوانه شب یلدا در میناب

برداشت هندوانه شب یلدا در میناب به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، مدیرجهادکشاورزی شهرستان میناب گفت: این شهرستان با تولید بیش از 18 هزار تن هندوانه، بخش عمده هندوانه شب یلدا در سراسر کشور را تامین می کند.
عباس مویدی افزود: سطح زیر کشت هندوانه امسال نسبت به سال قبل 30 درصد به علت رعایت الگوی کشت، کاهش یافته است.
محصول برداشت شده علاوه بر توزیع در بازار های سراسر کشور به کشور روسیه هم صادر می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
هر شب با اخبار ورزش استان سمنان+ فیلم

هر شب با اخبار ورزش استان سمنان+ فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
جاری شده آب 70 درصد از چشمه های خشکیده عشایر استان

جاری شده آب 70 درصد از چشمه های خشکیده عشایر استان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، معاون اداره کل امور عشایر استان گفت: بارندگی های پاییز امسال در استان موجب جوشش و جاری شدن 70 درصد از چشمه های خشک شده مناطق عشایری شد.
بهمن آزادی افزود: 80 درصد از چشمه و قنات تأمین آب آشامیدنی مناطق عشایری این استان معادل 450 حلقه چشمه در فصل تابستان به دلیل کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی به طور کامل خشک شده بودند که بر اثر بارندگی سال زراعی جاری هم اکنون دبی آنها افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه متوسط میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در کهگیلویه و بویراحمد 369 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
صدور کارت آزمون فراخوان کشوری دفاتر خدمات سلامت

صدور کارت آزمون فراخوان کشوری دفاتر خدمات سلامت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ تمام داوطلبان برای دریافت پرینت کارت ورود به جلسه از امروز تا 22 آذر به نشانی اینترنتی azmoon.iaeh.ir/other.php مراجعه کنند و در روز برگزاری آزمون با به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه عکس دار مطابق جدول حوزه های امتحانی اعلام شده در جلسه شرکت کنند.
جدول حوزه های امتحانی این آزمون در سامانه ثبت نام و اطلاع رسانی متقاضیان دفاتر خدمات سلامت به نشانی reg.ava-salamat.ir قابل دسترسی است.
آزمون طرح ملی دفاتر خدمات سلامت روز پنجشنبه 22 آذر برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
جشنواره غذاهای بومی ومحلی وصنایع دستی زنان در چابهار

جشنواره غذاهای بومی ومحلی وصنایع دستی زنان در چابهار به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان ،این جشنواره یک روزه با حصور 100 نفر از میهمانان وزارت ورزش وجوانان سراسر کشور درمحل هتل ونوس دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی شهرچابهار برگزار شد.
این جشنواره با همکاری بانوان موسسه گوهرصدف و حوزه گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار وموسسه خورشید تابان برگزار شد.
جشنواره غذاهای بومی ومحلی وصنایع دستی زنان در چابهار جشنواره غذاهای بومی ومحلی وصنایع دستی زنان در چابهار جشنواره غذاهای بومی ومحلی وصنایع دستی زنان در چابهار جشنواره غذاهای بومی ومحلی وصنایع دستی زنان در چابهار جشنواره غذاهای بومی ومحلی وصنایع دستی زنان در چابهار جشنواره ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
انعکاس رویدادهای خبری استان از بخش خبری 20 نوزدهم آذر

انعکاس رویدادهای خبری استان از بخش خبری 20 نوزدهم آذر کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 3 دقیقه پیش
قدر دانی از بسیجیان نمونه در صدا و سیمای مرکز کرمان

قدر دانی از بسیجیان نمونه در صدا و سیمای مرکز کرمان به گزارش خبر گزاری صدا و سیمای مرکز کرمان مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان در جمع کارکنان بسیجی صدا و سیمای مرکز کرمان امروز با پاسداشت فعالیتهای خالصانه بسیجیان گفت: کار بسیجیان و تفکر ارزشمندشان انجام دادن کارها تنها برای رضایت خداوند است و این تفکر بسیجی بر تشکلهای بسیج مقدم است .
اقای علیرمضانی با تقدیر از تلاش دست اندر کاران رسانه بر تلاش برای تهیه ی ویژه برنامه های چهل سالگی انقلاب تاکید کرد و اظهار داشت : دشمن در حال برنا مه ریزی توطئه های مختلف است و برنامه سازان رسانه با همه ی امکانات و توان برای چهلمین سالگرد انقلاب و خنثی کردن نقشه های شوم دشمنان تلاش خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 15 دقیقه پیش
ایران رتبه نخست کارآفرینی در جنوب غرب آسیا

ایران رتبه نخست کارآفرینی در جنوب غرب آسیا به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، اسماعیل قادری فر در دومین همایش ملی کارآفرینی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، افزود: کارآفرینی فناورانه مفهومی بالاتر از کارآفرینی عمومی است و اگر تا دیروز نسل اول کارآفرین در کشور مونتاژکار بودند امروز باید بگوییم که در این عرصه پژوهشگران فاصله گرفته اند و هم اکنون شاهد هستیم که در اطراف دانشگاه صنعتی شریف حدود 500 شرکت دانش بنیان فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور به سه هزار و 700 شرکت رسیده است، گفت: ما امروز مدعی هستیم که در عرصه کارآفرینی فعالیت خوبی داشته ایم و هم اکنون همه آمار های منتشر شده حاکی از آن است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 36 دقیقه پیش
تامین آب در صدر مسائل کشور

تامین آب در صدر مسائل کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس؛ اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از آب شیرین کن صد هزار مترمکعبی بندرعباس افزود: مسئله آب جدی است که برای پرداختن به توسعه صنعتی، اقتصادی و رفاه مردم باید به آن بپردازیم.
وی گفت: محدودیت منابع آب مسئله امروز و فردای ما نیست، بلکه مسئله سیاسی، اجتماعی است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: دغدغه سال های اخیر، دریاچه ارومیه و تالاب ها در استان های مختلف است.
جهانگیری گفت: موضوع کمبود آب خاص ایران نیست، بلکه مسئله بسیار جدی، ملی، جهانی و منطقه ای است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 5 دقیقه پیش
امکان ایجاد اصلاحاتی در لایحه بودجه 1398 وجود دارد

امکان ایجاد اصلاحاتی در لایحه بودجه 1398 وجود دارد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی با اشاره به اینکه این جلسه یک نشست اقتصادی بود اما در عین حال در خصوص مسائل سیاسی نیز بحث شد گفت: در جلسات گذشته چارچوبی را تنظیم کرده بودیم که سیاست های آن به نحوی، بودجه سال آینده کل کشور را در نظر می گرفت.
وی افزود: مقام معظم رهبری رهنمون دادند و ما بر مبنای رهنمود جدید مقام معظم رهبری جلسه ای داشتیم که این سیاست ها را چگونه اجرایی و عملیاتی کنیم، البته جلساتی هم ظرف این هفته خواهیم داشت و تا هفته آینده نکاتی که مورد نظر مقام معظم رهبری است نهایی خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 5 دقیقه پیش
اعطای تسهیلات کم بهره به قالی بافان شهرستان فسا

اعطای تسهیلات کم بهره به قالی بافان شهرستان فسا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، کشاورز در بازدید و بررسی مشکلات بافندگان فرش دستباف شهرستان فسا گفت:6 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای اجرای 6 طرح پشتیبان قالی بافی در این شهرستان اختصاص یافته که موجب اشتغال بیش از 200 نفر خواهد شد.
وی افزود: از این میزان اعتبار، 2 میلیارد و 500 میلیون ریال آن پرداخت شده که موجب اشتغال 50 نفر شده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فسا بیان کرد: هر کدام از پشتیبانان تولید فرش که مایل به بهره مندی از این تسهیلات باشند، می توانند به این اداره مراجعه کنند . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 16 دقیقه پیش
سخنان رئیس جمهور درباره FAFT

سخنان رئیس جمهور درباره FAFT به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ روزنامه آرمان در گفتگو با غلامرضا مصباحی مقدم تیتر آینده سیاسی ایران در اختیار میانه رو هاست را برگزید.
روزنامه های آفتاب، ابتکار، اطلاعات، ایران، جوان، جمهوری اسلامی، خراسان، دنیای اقتصاد، شرق، قانون، مردم سالاری و همشهری به سخنان دکتر حسن روحانی در جمع وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی اشاره کردند و تیتر های حسن روحانی در واکنش به کسانی که می گویند با fatf اسلام می رود ، کسانیکه شعار می دهند هزینه اش را هم بگویند ، ای کاش اسلام را می فهمیدید ، رئیس جمهور: عقب ماندگی های گذشته در بخش مسکن باید جبران شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 56 دقیقه پیش
ضرورت تسریع در خدمت رسانی به عشایر سیل زده پلدختر

ضرورت تسریع در خدمت رسانی به عشایر سیل زده پلدختر کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 45 دقیقه پیش
قطع جریان گاز طبیعی در برخی مناطق اراک

قطع جریان گاز طبیعی در برخی مناطق اراک به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در این اطلاعیه آمده است: به دلیل انجام عملیات ضروری بر روی شبکه گاز شهرستان اراک و جاده خمین ابتدای خیابان صنعت،ز جریان گاز مشترکان خیابان های صنعت ؛ تولید و کوچه های منتهی به آنها و همچنین گاز روستاهای حسین آباد و بغدادی و تمامی تالارباغ های واقع در جاده حسین آباد بغدادی امروز سه شنبه 20 آذر از ساعت 13 تا 19 قطع خواهد شد .
در این اطلاعیه از مشترکان گاز طبیعی واقع در این مناطق درخواست شده ضمن رعایت نکات ایمنی به منظور جلوگیری از بروز خطر های احتمالی، شیر اصلی گاز واحد خود را در تاریخ و ساعات قطع گاز به صورت بسته نگه دارند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 45 دقیقه پیش
بازدید وزیر بهداشت از خانه تاریخی حاج آقا علی

بازدید وزیر بهداشت از خانه تاریخی حاج آقا علی بازدید وزیر بهداشت از خانه تاریخی حاج آقا علی بازدید وزیر بهداشت از خانه تاریخی حاج آقا علی بازدید وزیر بهداشت از خانه تاریخی حاج آقا علی بازدید وزیر بهداشت از خانه تاریخی حاج آقا علی بازدید وزیر بهداشت از خانه تاریخی حاج آقا علی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 56 دقیقه پیش
آغاز بزرگترین رویداد فرهنگی خراسان جنوبی، تا دقایقی دیگر

آغاز بزرگترین رویداد فرهنگی خراسان جنوبی، تا دقایقی دیگر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، تاکنون بیش از 500 یادواره شهید و13 اجلاسیه در خراسان جنوبی به مناسبت کنگره ملی 2 هزار شهید استان برگزار شده است.
همچنین 122 کتاب در خصوص شهدا و 60 فیلم، مستند، نمایش تلویزیونی و رادیویی در کنار تشکیل گروههای سرود و همخوانی به مناسبت این کنگره تهیه شده است که امروز در کنگره ملی 2 هزار شهید استان رونمایی می شود.
سرلشکر جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و جانشین قوه قضائیه، از مهمانان کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی اند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 6 دقیقه پیش
ترامپ:کومی اعتراف کرد مدرکی درباره همدستی ستاد ترامپ و روسیه وجود نداشته است

ترامپ:کومی اعتراف کرد مدرکی درباره همدستی ستاد ترامپ و روسیه وجود نداشته است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در دو توییت پیاپی نوشت جیمز کومی رییس سابق اف بی آی در جلسه استماع غیر علنی کنگره اذعان کرد زمانی که اف بی آی را ترک می کرد هیچ مدرکی از همدستی ستاد انتخابات ترامپ با روسیه وجود نداشت.
به بیان دیگر، نقشه بی آبرو کردن (ترامپ رییس جمهور آمریکا) غیر قانونی است و هیچگاه نباید آغاز می شد. ترامپ در توییتی دیگر نوشت جیمز کومی رییس سابق اف بی آی به علت اعترافاتش در جلسه استماع کنگره مبنی بر اینکه می دانسته دموکرات ها پول پرونده جعلی ضد ترامپ را داده اند به شدت تحت فشار است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 16 دقیقه پیش
مهمترین اخبار جهان (7-19)

مهمترین اخبار جهان (7-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مهمترین عناوین خبرهای 12 ساعت گذشته به شرح زیر است:
انگلستان
// نخست وزیر انگلیس گفت: رای گیری درباره لایحه برگزیت را به تعویق خواهد انداخت. (خبرگزاری رویترز)
// ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت: برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت، اگر به نتایج متفاوتی بینجامد به درخواست ها برای همه پرسی سوم منجر می شود. (خبرگزاری رویترز)
// ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت: دولتش متعهد است روز 29 مارس از اتحادیه اروپا خارج شود. (خبرگزاری رویترز)
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 26 دقیقه پیش
سی ان ان: ترامپ به قانون شکنی متهم است

سی ان ان: ترامپ به قانون شکنی متهم است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، ترامپ نگران است استیضاح شود.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، پیگیری پرونده مولر درباره ارتباط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تخلفات انتخاباتی سال دو هزار و شانزده همچنان ادامه دارد. ترامپ به شدت نگران این مسئله است. ترامپ به قانون شکنی متهم است. منابع مطلع به سی ان ان گفتند دونالد ترامپ نگران است پس از آن که دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفته اند او را استیضاح کنند و این احتمال به صورت جدی مطرح است. ماه آینده کنگره جدید آمریکا با حضور اعضای جدید آغاز به کار می کند و گمانه زنی ها درباره پیگیری طرح استیضاح ترامپ به صورت جدی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 26 دقیقه پیش
منطقه سبز باسوادی، طرحی برای ریشه کنی بیسوادی

منطقه سبز باسوادی، طرحی برای ریشه کنی بیسوادی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان امروز گفت:تحصیل بیسوادان حداقل تا سوم ابتدایی، ریشه کنی و به صفر رساندن بیسوادی از اهداف اجرای طرح منطقه سبز در استان گیلان است.
آقای محمدی با اشاره به اینکه طرح منطقه سبز نخستین بار در سال 83 در گیلان اجرا شد افزود: در این طرح جامعه هدف افراد 10 تا 49 سال است.
وی با بیان اینکه بر اساس آمار سال 95 جمعیت 10 تا 49 ساله گیلان یک میلیون و 589 هزار و 253 نفر است گفت: حدود 97 درصد این جمعیت باسواد و حدود 3 درصد بیسوادند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 26 دقیقه پیش
پرواز های سه شنبه 20 آذر فرودگاه شیراز

پرواز های سه شنبه 20 آذر فرودگاه شیراز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، پرواز های سه شنبه 20 آذر 1397 در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز به شرح زیر است:
پرواز های خروجی خارجی
استانبول ساعت 03:00
دوحه ساعت 04:55
مسقط ساعت 10:50
دبی ساعت 11:20
شارجه ساعت 13:40
مسقط ساعت 15:00
پرواز های خروجی داخلی
تهران ساعت 05:00
تهران ساعت 06:00
تهران ساعت 06:00
بندرعباس ساعت 06:15
کیش ساعت 07:00
تهران ساعت 07:45
تهران ساعت 08:00
اهواز ساعت 08:45
لامرد ساعت 09:00
کیش ساعت 09:05
خارک ساعت 09:10
رشت ساعت 09:40 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 36 دقیقه پیش
صفحه نخست روزنامه های فارس بیستم آذر

صفحه نخست روزنامه های فارس بیستم آذر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، صفحات نخست روزنامه های امروز سه شنبه بیستم آذر فارس را ببینید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 36 دقیقه پیش
طناب بر گردن کاخ سفید

طناب بر گردن کاخ سفید به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک، بازرس مولر حلقه محاصره ترامپ را تنگ تر کرده است، آنقدر که برخی ها در کنگره می گویند ترامپ باید منتظر عواقب کارهایش باشد زیرا ممکن است بعداز پایان دوران ریاست جمهوری حکم حبس بگیرد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 16 دقیقه پیش
صاحب خانه شدن 60 درصد خانوار های دو معلول در فارس

صاحب خانه شدن 60 درصد خانوار های دو معلول در فارس معاون هماهنگی موسسات غیر دولتی، مشارکت های مردمی و اشتغال اداره کل بهزیستی فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، گفت: در چهار سال گذشته 593 خانه در شهر ها و 260 خانه روستایی ساخته به خانوار های دارای دو معلول یا بیشتر تحویل داده شده است.
هوشیار افزود: همه تسهیلات شامل زمین و وام 30 میلیون تومانی بلا عوض به خانواده های معلولان اعطا شده است.
طبق تفاهم نامه ای که بهزیستی فارس از سال 93 با بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن وانجمن خیرین راه و شهر سازی منعقد کرده است، ساخت 599 واحد مسکن روستایی و 741 واحد شهری در دستور کار قرار گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 36 دقیقه پیش
برگزیت در تونل تاریکی

برگزیت در تونل تاریکی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، ضرب الاجل اتحادیه اروپا برای خروج انگلیس از این اتحادیه رو به پایان است و اختلافات در درون انگلیس بر سر جدایی به اوج رسیده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
باصداها به ترتیب:
1 – شهروند انگلیسی
2 – ترزا می – نخست وزیر انگلیس
3 – جرمی کوربین – رهبر حزب کارگر
4 – کرستی بلکمن – نماینده حزب ملی اسکاتلند
5 – وینست کیبل – رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 46 دقیقه پیش
زلزله در شهدادکرمان ، بدون خسارت

زلزله در شهدادکرمان ، بدون خسارت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران کانون زلزله را در عمق 10 کیلومتری زمین و ساعت وقوع آنرا 5 و یازده دقیقه امروز سه شنبه 20 آذر 97 اعلام کرد.مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.مجید سعیدی افزود: به احتمال زیاد کانون زلزله در مناطق کوهستانی بین شهداد و سیرچ بوده است.وی ادامه داد: تیم های امداد و نجات برای بررسی بیشتر به منطقه اعزام شده اند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 46 دقیقه پیش
تعیین وثیقه برای مدیر بازداشتی هوآوی به تعویق انداخت

تعیین وثیقه برای مدیر بازداشتی هوآوی به تعویق انداخت به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاهی در کانادا تصمیم گیری درباره تعیین وثیقه برای مدیر مالی شرکت هوآوی را تا ساعت 10 صبح روز سه شنبه به وقت محلی به تعویق انداخت.
تصمیم دادگاه برای تعویق تصمیم گیری درباره تعیین وثیقه برای مدیر مالی شرکت هوآوی تا صبح روز سه شنبه (به وقت محلی) به این معناست که وی یک شب دیگر در بازداشت خواهد ماند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 46 دقیقه پیش
ساخت سالانه 100 هزار واحد مسکونی برای بازآفرینی شهری

ساخت سالانه 100 هزار واحد مسکونی برای بازآفرینی شهری به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هوشنگ عشایری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما ادامه داد: باید 4 هزار میلیارد تومان منابع برای این منظور قرار داده می شد که در بودجه سال 97 از محل تبصره 18 پیش بینی شده بود و از آنجا که احتمال می دادیم منابع آن تحقق پذیر نباشد به صندوق توسعه پیشنهاد داده و مصوبه سران قوا و اذن مقام معظم رهبری در این باره اخذ شد.
بر اساس تفاهمنامه میان شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی، مقرر شد 3 هزار و 770 میلیارد تومان معادل ریالی از صندوق توسعه ملی به این طرح اختصاص یابد تا بانک مسکن بتواند در کلانشهرها 50 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 56 دقیقه پیش
درخشش ایران در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی مالزی

درخشش ایران در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی مالزی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کوالالامپور، یکصد و هفده نوجوان ایرانی در رقابتی تنگاتنگ با هزاران شرکت کننده از 43 کشور جهان با کسب بیشترین کاپ های خوش رنگ و لعاب مسابقات بین المللی یو سی مس (محاسبات ذهنی و چرتکه ای) در جایگاه نخست دنیا ایستادند.
دانش آموزان کشورمان با شرکت در بیست و سومین دوره مسابقات جهانی یوسی مسدر مالزی، موفق شدند در سطوح ده گانه با پاسخ صحیح به 200 سئوال در مدت زمان هشت دقیقه و کسب سه جایگاه قهرمان قهرمانان، 24 رتبه دقهرمانی، 45 مقام نخست، 22 رتبه دوم و 23 مقام سوم با ایستادن بر قله این رقابت ها، هوش محاسباتی برتر خود را به نمایش بگذارند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 6 دقیقه پیش
کنفرانس بین المللی مسکو با حضور هیات پارلمانی ایران

کنفرانس بین المللی مسکو با حضور هیات پارلمانی ایران به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از مسکو؛ کنفرانس بین المللی "نقش پارلمانها در دنیای معاصر" با حضور نمایندگان عالی رتبه پارلمانی 50 کشور جهان و 6 سازمان بین المللی به میزبانی روسیه برگزار شد.
گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی در این نشست معتبر بین المللی حضور داشتند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
اظهارات:
1- رمضانعلی سبحانی فر - رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه
2- ایگور موروزوف - رئیس گروه دوستی شورای فدراسیون و مجلس شورای اسلامی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 46 دقیقه پیش
دوره دانش افزایی دانشجویان روس درباره ادبیات معاصر ایران

دوره دانش افزایی دانشجویان روس درباره ادبیات معاصر ایران به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از مسکو؛ دوره دانش افزایی ادبیات معاصر ایران به مدت سه روز با حمایت بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا، مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در کتابخانه ادبیات خارجی مسکو آغاز به کار کرد.
هدف از برگزاری این دوره آشنایی نسل جدید اسلام شناسان و ایران شناسان روس با ادبیات معاصر ایران و جنبه های معنوی و آموزه های اخلاقی آن و همچنین تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر ادبیات معاصر ایران است.محمدرضا موحدی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مسئولیت برگزاری این دوره را برعهده دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 ساعت و 46 دقیقه پیش
آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در فیلادلفیا دهها نفر را آواره کرد

آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در فیلادلفیا دهها نفر را آواره کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از آسوشیتدپرس؛ آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیای آمریکا دهها نفر را آواره کرد.
این آتش سوزی در ساعت دو بامداد به وقت محلی آغاز شد. دویست نفر آتش نشان بیش از شش ساعت در هوای بسیار سرد برای مهار کردن آتش سوزی تلاش کردند. دهها نفر از ساکنان این ساختمان و ساختمان های مجاور تخلیه شدند.خطوط انتقال برق و گاز در منطقه قطع شد. در این حادثه، دو آتش نشان زخمی شدند. تحقیقات درباره علت این آتش سوزی ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 11 ساعت و 16 دقیقه پیش
ایران یک گذرگاه حیاتی برای ما است

ایران یک گذرگاه حیاتی برای ما است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری آناتولی از ایروان، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران خارجی در مقر نخست وزیری این کشور، موضوع قره باغ را یک اولویت اعلام کرد و گفت: " ما امیدواریم این مسئله حل و فصل شود و ما از راه حل مسالمت آمیز حمایت کامل می کنیم ".
پاشینیان که ائتلاف تحت رهبری او با بیش از هفتاد درصد آرا به پیروزی رسید، خاطرنشان کرد ما روابط سنتی خوبی با روسیه و شرکای خود را در اتحادیه اروپا داریم و عضو شورای اروپا هستیم ". ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 36 دقیقه پیش
آسمان فارس صاف و آفتابی + فیلم

آسمان فارس صاف و آفتابی + فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، اداره کل هواشناسی فارس، آسمان استان را صاف و آفتابی همراه با وزش باد پیش بینی کرد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 36 دقیقه پیش
تقویم و اوقات شرعی سه شنبه بیستم آذر شیراز

تقویم و اوقات شرعی سه شنبه بیستم آذر شیراز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، امروز سه شنبه بیستم آذر
سوم ربیع الثانی 1440 هجری قمری
یازدهم دسامبر 2018 میلادی
اذان ظهر 53: 11
غروب آفتاب 02: 17
اذان مغرب 20: 17
نیمه شب شرعی 12: 23
اذان صبح 22: 05
طلوع آفتاب 45: 06
ذکر امروز: یا ارحم الراحمین
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 36 دقیقه پیش
زمین لرزه در هویزه

زمین لرزه در هویزه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت : این زمین لرزه به بزرگی سه و هشت دهم در مقیاس امواج درونی زمین رخ داد.
کیامرث حاجی زاده افزود : این زمین لرزه ذز ساعت یک و 51 دقیقه و 58 ثانیه و در عمق 14 کیلومتری زمین به وقوع پیوست.
تاکنون گزارشی از خسارت های احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 16 دقیقه پیش
افزایش مبادلات تجاری روسیه و چین در سال جاری

افزایش مبادلات تجاری روسیه و چین در سال جاری به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مطبوعات روسیه گزارش دادند این کشور احتمال دارد مبادلات تجاری با چین را در سال 2018 تا 100 میلیارد دلار افزایش دهد. روزنامه نزاویسمایا گازتا روز دوشنبه گزارش داد مقامات چین اعلام کردند مبادلات روسیه و چین از ژانویه تا نوامبر در مجموع به 97 میلیارد و 23 میلیون دلار رسید که نشان دهنده افزایش حدود 28 درصدی در مقیاس سالانه است.
قبل از هر چیز این بهای نفت است که زمینه را برای افزایش صادرات روسیه به ویژه تحویل نفت به چین فراهم کرده است. روسیه تاکنون به اندازه کل سال 2017 به چین نفت فروخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 17 دقیقه پیش
آدمکشی، سرانجام کری فوتبالی

آدمکشی، سرانجام کری فوتبالی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ برنامه 90 این هفته دوشنبه شب با بررسی بازی های لیگ برتر و جام حذفی فوتبال در یک هفته اخیر از شبکه سه سیما به روی آنتن رفت.
نود درجه
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
کلیپ جذاب از واکنش های مربیان لیگ برتر در کنار زمین
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بررسی وضعیت لژیونرها و انتقاد از دعوت از فرشاد احمدزاده به تیم ملی
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
ماجرای پنالتی های جنجالی پرسپولیس و سپاهان
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
کارشناسی داوری سپاهان - پرسپولیس
کد ویدیو ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 56 دقیقه پیش
ثبات اقتصادی، معیشت و اشتغال؛ اولویت دولت

ثبات اقتصادی، معیشت و اشتغال؛ اولویت دولت به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، اسحاق جهانگیری در این جلسه که وزرای نیرو، تعاون کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و فعالان اقتصادی نیز حضور داشتند گفت: ما از اقتصادانان، کارشناسان و نخبگان می خواهیم با کمک یکدیگر ثبات را به اقتصاد ایران برگردانیم و کاری کنیم نرخ ارز و بازار و تورم با ثبات و قابل پیش بینی باشد.
وی گفت: صادرکنندگان از وضعیت فعلی افزایش قیمت ارز برای توسعه صادرات غیر نفتی باید استفاده و ما به ازای آن ارز و کالای مشابه مورد نیاز کشور وارد کنند.
معاون اول رئیس جمهور افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 36 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا مذاکره مجدد را درباره توافق برگزیت رد کرد

اتحادیه اروپا مذاکره مجدد را درباره توافق برگزیت رد کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد توسک رئیس شورای اروپا گفت مقامات اتحادیه اروپا دیگر درباره مفاد توافق برگزیت با انگلیس مذاکره نخواهند کرد.
وی این اظهارات را بعد از آن عنوان کرد که ترزا می نخست وزیر انگلیس یک رای گیری پارلمانی درباره این توافق را که با شکست سنگین مواجه خواهد شد به تعویق انداخت.
مقامات اتحادیه اروپا گفتند توسک احتمالا روز سه شنبه با ترزا می دیدار خواهد کرد و در این دیدار زمینه برای نشست سران اروپا درباره برگزیت با حضور ترزا می فراهم خواهد شد.
این نشست قرار است روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 45 دقیقه پیش
جدیت دستگاه قضا در صیانت از حقوق مردم

جدیت دستگاه قضا در صیانت از حقوق مردم به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در شورای قضایی استان با تبیین اهمیت حقوق مردم در نظام جمهوری اسلامی، گفت: یکی از مهم ترین سیاست ها و اولویت های جدی دستگاه قضایی، صیانت از حقوق مردم است که به صورت ویژه مورد توجه دادگستری کل استان نیز قرار دارد.
استقرار نمایندگی پزشکی قانونی، تعزیرات حکومتی و ثبت اسناد در شهرستان گرمه و بررسی گرانفروشی برخی داروخانه ها از مهم ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 16 دقیقه پیش
دو بمب افکن راهبردی روسیه وارد ونزوئلا شدند

دو بمب افکن راهبردی روسیه وارد ونزوئلا شدند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، دو بمب افکن راهبردی روسیه روز دوشنبه وارد ونزوئلا شدند.
دولت ونزوئلا اعلام کرد این بمب افکن ها در مانورهای هوایی با هدف تقویت استحکامات دفاعی این کشور واقع در آمریکای جنوبی، شرکت خواهند کرد.
پس از آن که دو بمب افکن توپولف-160 و دو هواپیمای دیگر وارد فرودگاه بین المللی کاراکاس شدند، ژنرال ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع ونزوئلا از حدود 100 خلبان و دیگر نیروهای روس استقبال کرد.
پادرینو اعلام کرد اعزام این هواپیماها نشان می دهد ما همچنین داریم آماده می شویم در صورت لزوم تا آخرین نفس از ونزوئلا دفاع ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 36 دقیقه پیش
عقب نشینی کامل مکرون

عقب نشینی کامل مکرون به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، رییس جمهور فرانسه در سخنرانی 13 دقیقه ای ضبط شده خود 4 اقدام فوری را خطاب به مردم فرانسه ایراد کرد تا بتواند خشم معترضان به سیاست های سرمایه داری رو فروبنشاند.
مکرون گفت: با افزایش ندادن مالیاتها قدرت خرید مردم را افزایش می دهیم. حداقل حقوق را 100 یورو از سال 2019 افزایش می دهیم. اضافه کاریهای بدون مالیات در نظر خواهیم گرفت و پاداش آخر سال برای همه کارمندان و کارگران و حقوق بگیران اعمال می شود.
وی با بیان اینکه ما می خواهیم آشتی ملی برقرار کنیم افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 46 دقیقه پیش
مکرون: خشم در فرانسه عمیق و قابل توجیه است

مکرون: خشم در فرانسه عمیق و قابل توجیه است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت خشم در کشورش عمیق و قابل توجیه است.
رئیس جمهور فرانسه گفت در 18 ماه گذشته قادر نبوده است پاسخی به مشکلات 40 سال گذشته بدهد.
مکرون گفت می داند برخی از حرف هایی که وی زده مردم را ناراحت کرده است.
وی افزود: معتقد است می تواند راهی برای بیرون رفتن از مشکلات جاری پیدا کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 6 دقیقه پیش
تمسخر نخست وزیر انگلیس در پارلمان این کشور

تمسخر نخست وزیر انگلیس در پارلمان این کشور به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، ترزا می امروز در مجلس عوام انگلیس حاضر شد تا اعلام کند رای گیری درباره توافقنامه خروج انگلستان از اتحادیه اروپا موسوم به طرح برگزیت را به تعویق می اندازد.
می قصد داشت در سخنانش این گونه وانمود که فراحزبی عمل کرده و دیدگاههای همه احزاب و گروهها را درباره توافقنامه برگزیت درنظر گرفته است. اما وقتی او از این حربه سیاسی برای پیش بردن برنامه اش استفاده کرد اعضای حزب مخالف دولت با خنده های معنادار و بلند خود او را به باد تمسخر گرفتند.
ترزا می گفت: بنده به مطالبی که در این مجلس مطرح شد با دقت گوش کردم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 15 دقیقه پیش
نشست آیت الله دژکام با فعالان تشکل های دانشجویی

نشست آیت الله دژکام با فعالان تشکل های دانشجویی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
برجام موجب نمی شود چشم خود را به روی فعالیت های ایران ببندیم!

برجام موجب نمی شود چشم خود را به روی فعالیت های ایران ببندیم! به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، فدریکا موگرینی در بخشی از نشست مطبوعاتی خود درباره روابط اتحادیه اروپا و ایران، گفت: پشتیبانی همه جانبه ما از اجرای کامل برجام به این معنی نیست که چشم خود را به روی دیگر مسائلی که در این کشور (ایران) می گذرد ببندیم. این مانع نمی شود که ما حمایت و همدردی کامل خود را برای نمونه از کشورهای عضو اتحادیه اروپایی اعلام داریم که شاهد فعالیت های غیرقانونی(!) برخی بخش های ایران بوده اند آنچنان که در فرانسه و دانمارک اتفاق افتاد. لذا ما بر حمایت خود تصریح کرده ایم و داریم در این زمینه کار می کنیم و مهم تر از همه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
برداشت هندوانه در خنج

برداشت هندوانه در خنج کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
سه پیروزی، یک تساوی و یک شکست برای شطرنج ایران

سه پیروزی، یک تساوی و یک شکست برای شطرنج ایران به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در روز دوم مسابقات شطرنج انفرادی قهرمانی آسیا در فیلیپین، امروز نمایندگان ایران به رقابت با حریفان خود پرداختند.
طبق برنامه و در دور نخست بخش آزاد ، پرهام مقصودلو برابر "چن" از چین به برتری رسید. علیرضا فیروز جا "ناوا" از فیلیپین را شکست داد.
محمد امین طباطبایی در مصاف با "محمد اروان" از هند به تساوی رضایت داد و احسان قائم مقامی برابر "ژانگ" از مالزی شکست خورد.
همچنین در بخش بانوان مبینا علی نسب توانست "برنالس" از فیلیپین را شکست دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 56 دقیقه پیش
تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالی

تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا تحریم هایی در ارتباط با کره شمالی بر سه نفر، شامل مشاور نزدیک رهبر کره شمالی اعمال کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 6 دقیقه پیش
سبک زندگی؛ غذای ایرانی

سبک زندگی؛ غذای ایرانی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ در سال های اخیر تغییر شیوه زندگی با رواج الگو های غلط، وضع سلامت جسم و روان جامعه را دستخوش دگرگونی کرده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 6 دقیقه پیش
سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 26 دقیقه پیش
نگاه خلاق یک دانش آموز یزدی به شعار سال +فیلم

نگاه خلاق یک دانش آموز یزدی به شعار سال +فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، نازنین هشت ساله، دانش آموز یزدی با خلاقیت خود کتابی با عنوان کالای ایرانی نوشته و آن را برای دسترسی دیگر دانش آموزان در کتابخانه مدرسه قرار داده است.
نازنین این تاثیر را از موضوع کلاس خانم معلم و وسایلی که در منزل از آن استفاده می کند گرفته است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 36 دقیقه پیش
پایان دوره داوری درجه2 جودو بانوان کشور

پایان دوره داوری درجه2 جودو بانوان کشور به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، این دوره آموزشی با حضور 28داور از 8 استان به مدت 4روز زیر نظر 2مدرس فدراسیون جودو به میزبانی خانه جودو همدان برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 37 دقیقه پیش
صعود پاس همدان به رده دوم گروه ب

صعود پاس همدان به رده دوم گروه ب به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان، در هفته سیزدهم و پایانی نیم فصل نخست این رقابت ها، عصر امروز پاس همدان در شهر بابک کرمان به مصاف مس رفت و با تک گل دقیقه 74 مرتضی حسین زاده میزبان خود را از پیش رو برداشت تا با 20 امتیاز به رده دوم گروه ب صعود کند.
در این گروه آرمان گهر سیرجان با 23 امتیاز صدرنشین و شهرداری بندرعباس با 18 امتیاز در رده سوم است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
کشت 4 هزار هکتار گندم به صورت مکانیزه در بخش رخ

کشت 4 هزار هکتار گندم به صورت مکانیزه در بخش رخ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه امروز با بیان این مطلب گفت: این روند تا اوایل دی امسال همچنان ادامه دارد.
محمد رضا عباس پور افزود: به منظور حمایت از گندم کاران این منطقه هزار و 300 تن انواع کود شیمیایی تهیه و به کشاورزان تحویل شده است.
وی گفت: 5 تن میانگین تولید گندم در سال زراعی جاری در هر هکتار بوده که برداشت شده است.
بخش رخ از عمده مناطق کشت گندم در تربت حیدریه است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
خبرگرام شبکه اترک. قسمت دوم

خبرگرام شبکه اترک. قسمت دوم فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
بررسی پرونده اسرا در مذاکرات سوئد به تعویق افتاد

بررسی پرونده اسرا در مذاکرات سوئد به تعویق افتاد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، شبکه تلویزیونی المسیره به نقل از خبرنگار خود در سوئد گزارش داد: نشست ویژه گفتگو درباره پرونده تبادل اسرا به دلیل پاییند نبودن هیئت ریاض (دولت مستعفی یمن) به ارائه مستندات (فهرست اسامی) به تعویق افتاد، این در حالی است که این هیئت درخواست کرده بود این نشست امروز سه شنبه برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 6 دقیقه پیش
وزیر کشور لبنان: چند حمله تروریستی در ماه مه خنثی شد

وزیر کشور لبنان: چند حمله تروریستی در ماه مه خنثی شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری رویترز؛ نُهاد مشنوق وزیر کشور لبنان روز دوشنبه گفت این کشور یک توطئه توسط تروریست های مستقر در سوریه را برای اجرای دو حمله در سال جاری میلادی علیه مراکز عبادی و نیز مواضع ارتش لبنان خنثی کرده است.
وی در یک کنفرانس خبری تلویزیونی گفت این حملات از سمت استان ادلب سوریه برنامه ریزی شده و قرار بود همزمان با انتخابات سراسری لبنان در ماه مه صورت گیرد.
مشنوق افزود نیروهای امنیتی لبنان این توطئه را زیر نظر داشتند و آن را خنثی کردند. لبنان برای مردم این کشور و نیز گردشگران امن است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 6 دقیقه پیش
قرارگاه فرماندهی فرهنگی

قرارگاه فرماندهی فرهنگی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان قلب تپنده علم و فرهنگ کشور همیشه باید یک قدم جلوتر از دیگر دستگاه های مسئول هم از خطر همیشگی نفوذ و پیشروی دشمن در عرصه جنگ نرم جلوگیری کند و هم پاسدار آرمان های اصلی انقلاب اسلامی و استقلال فرهنگی کشور باشد؛ وظیفه خطیری که اکنون در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در کوران دشمنی ها لزوم آن بیشتر احساس می شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 6 دقیقه پیش
گشایش نمایشگاه کودک و نوجوان در همدان

گشایش نمایشگاه کودک و نوجوان در همدان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، حدود 70واحد فعال در زمینه اسباب بازی و وسایل کمک آموزشی از سراسر کشور محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.
این نمایشگاه تا 25 آذر صبح و عصر پذیرای علاقمندان است.
برگزاری برنامه های آموزشی و جنگ شادی برای کودکان و نوجوانان از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 6 دقیقه پیش
افشای متن کامل فایل صوتی قتل خاشقجی

افشای متن کامل فایل صوتی قتل خاشقجی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، متن کامل فایل صوتی آخرین لحظات زندگی جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی توسط شبکه تلویزیونی سی ان ان افشا شد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
اظهارات:
مجری سی ان ان: نیک رابرتسون
پرفسور تییار آری: تحلیل گر سیاسی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 17 دقیقه پیش
تاکید مرکل بر ضرورت چندجانبه گرایی بین المللی

تاکید مرکل بر ضرورت چندجانبه گرایی بین المللی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، صدراعظم آلمان بر لزوم استفاده از اصل چندجانبه گرایی برای حل مسائل جهان تاکید کرد.
اجلاس جهانی مربوط به توافق بین المللی درباره حمایت از مهاجران در مراکش در حال برگزاری است. حدود هشتاد درصد کشورهای حاضر در این نشست با توافق غیرالزام آوری موافق هستند که بر ضرورت حمایت جانی از مهاجران و آوارگان تاکید دارد. البته آمریکا و شمار معدودی از کشورها با این پیمان مخالف هستند. وقتی امروز آنگلا مرکل صدراعظم آلمان پشت تریبون این کنفرانس قرار گرفت تا در حمایت از مهاجران سخن بگوید حضار او را به شدت تشویق کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 17 دقیقه پیش
درگیری بین فلسطینی ها و نظامیان صهیونیست در رام الله

درگیری بین فلسطینی ها و نظامیان صهیونیست در رام الله به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: نظامیان رژیم صهیونیستی از منطقه "البالوع" و "الارسال" در رام الله عقب نشینی کردند. شهروندان فلسطینی با سنگ به مقابله با نظامیانی برخاستند که قصد داشتند دوباره به مناطقی در رام الله بازگردند.
خبرنگار افزود نظامیان صهیونیست همچنین اقدام به ضبط دوربین های نظارتی در خیابان های رام الله کردند و تجهیزات خبرنگار خبرگزاری وفا را از او گرفتند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 26 دقیقه پیش
یادواره شهدای فرهنگی در ارومیه

یادواره شهدای فرهنگی در ارومیه کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 26 دقیقه پیش
کسب و کاری کوچک با همتی بلند

کسب و کاری کوچک با همتی بلند کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 26 دقیقه پیش
کسب و کاری کوچک با همتی بلند

کسب و کاری کوچک با همتی بلند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، بانوی کارآفرین ارومیه ای با راه اندازی کارگاه کوچک خانگی اقدام به تولید چیپس میوه کرده است.
این بانویی کارآفرین با دریافت تسهیلات مالی از صندوق کارآفرینی زنان و با همکاری خانواده خود موفق به راه اندازی این کسب و کار خانگی شده است.
محصولات تولیدی این کارگاه به صورت میوه خشک و چیپس انواع میوه علاوه بر داخل کشور مشتریان پروپاقرصی در کشور قطر نیز دارد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
گزارش تصویری؛ مشکلات طرح های شهری در قزوین+ فیلم

گزارش تصویری؛ مشکلات طرح های شهری در قزوین+ فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 46 دقیقه پیش
به علت اختلافات رای گیری درباره توافق برگزیت به بعد موکول شد

به علت اختلافات رای گیری درباره توافق برگزیت به بعد موکول شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن؛ نخست وزیر انگلیس در نشستی ویژه در پارلمان این کشور اختلافات فراوان را علت تاخیر رای گیری درباره توافق بدست امده با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی خروج از این اتحادیه و چگونگی روابط پس از ان اعلام کرد. ترزا می در میان غوغای نمایندگان عضو مجلس اعیان انگلیس حاضر شد و در حالی که سخنانش بارها با فریادهای مخالفان قطع می شد گفت: با آنکه در بخشهایی از توافق به دست آمده با اتحادیه اروپا بر سر جدایی حمایت های لازم شده است اما در یک مورد (اختلاف بر سر ایرلند شمالی) اختلاف نظر فراوان است و برای اینکه مجلس دچار دودستگی نشود رای گیری فردا بر سر توافق به دست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 46 دقیقه پیش
خبر های کوتاه بخش خبری 20 نوزدهم آذر 97+ فیلم

خبر های کوتاه بخش خبری 20 نوزدهم آذر 97+ فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 56 دقیقه پیش
شهروند خبرنگار: تصاویر ارسالی شما شهروندان+ فیلم

شهروند خبرنگار: تصاویر ارسالی شما شهروندان+ فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 56 دقیقه پیش
ترزا می: رای گیری درباره لایحه برگزیت را به تعویق می اندازم

ترزا می: رای گیری درباره لایحه برگزیت را به تعویق می اندازم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری رویترز؛ ترزا می نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت برنامه رای گیری در پارلمان بر سر توافق برگزیت را به تاخیر می اندازد زیرا این طرح امکان دارد با اختلاف زیادی رد شود.
وی افزود: ”روشن است که هرچند حمایت گسترده ای از بسیاری از وجوه اصلی این طرح وجود دارد، دغدغه های وسیع و عمیقی نیز درباره ماده مربوط به ایرلند مشاهده می شود.“
ترزا می گفت: ”بر این اساس، رای گیری فردا را به تعویق می اندازیم و در این زمان به کار شکاف انداختن در پارلمان ادامه نمی دهیم.“ ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 6 دقیقه پیش
کشت گندم و جو در 300 هزار هکتار از اراضی استان اردبیل

کشت گندم و جو در 300 هزار هکتار از اراضی استان اردبیل به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اردبیل، روحی با بیان اینکه امسال پیش بینی می شود سطح زیر کشت این محصول به 400 هزار هکتار برسد افزود: دولت امسال هرکیلوگرم گندم را از کشاورزان به قیمت هزارو 600 تومان خریداری خواهد کرد.
وی افزود: 3 هزار تن بذر گواهی شده ، ضد عفونی شده و مرغوب گندم و 2هزار تن جو در اختیار زارعین قرار گرفته و نهاده های مورد نیاز از قبیل انواع کودهای شیمیایی بموقع در دسترس بهره برداران قرارخواهد گرفت . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
اعزام دانش آموزان بویراحمد به مناطق عملیاتی جنوب

اعزام دانش آموزان بویراحمد به مناطق عملیاتی جنوب کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
رونمایی از اولین مینی بوس مدیریت بحران کشور بردسکن

رونمایی از اولین مینی بوس مدیریت بحران کشور بردسکن به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی و دبیر بحران شهرداری بردسکن گفت: این خودرو منحصر به فرد با هزینه ای بالغ بر 85 میلیون ریال تجهیز و راه اندازی شده است.
مجتبی صادقی افزود: این خودرو دارای امکاناتی از قبیل: میز کنفرانس ، بانک جامع اطلاعاتی بحران ،سیستم صوت و تصویر پیشرفته با قابلیت ارتباط به صورت ویدئو کنفرانس ، دریافت تصاویر ارسالی ، تلفن ماهواره ای ، اینترنت پر سرعت ،سیستم هوشمند هواشناسی ، بیسیم مدیریت بحران ، تجهیزات کمکهای اولیه و اطفاء حریق امکانات پیشرفته برق رسانی و تجهیزات اسکان است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
کشف قاچاق 2 میلیاردی در کُردستان

کشف قاچاق 2 میلیاردی در کُردستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، سردار علی آزادی، گفت: مأموران انتظامی شهرستان دهگلان در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا موفق به توقیف خودروی حامل کالای قاچاق شدند.
وی گفت: با اشراف اطلاعاتی، مأموران انتظامی خودروی مورد نظر در سطح شهر را مشاهده کردند که راننده با رؤیت مأموران به سرعت از محل متواری شد.
سردار آزادی، افزود: طی یک تعقیب و گریز پلیسی، سواری پژو پارس مورد نظر حین خروج از شهر توقیف و با هماهنگی مراجع قضایی مورد بازرسی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودروی مورد نظر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 20 ساعت و 26 دقیقه پیش
برخورداری 11 هزار خانوار نیازمند ازحمایت کمیته امداد استان

برخورداری 11 هزار خانوار نیازمند ازحمایت کمیته امداد استان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با بیان اینکه تمامی خدمات کمیته امداد به منظور توانمندی خانوار های تحت حمایت انجام می شود گفت:با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و شرایط سخت زندگی افراد نیازمندی از جمله کارگران،کشاورزان و افراد بی بضاعت به چرخه حمایتی این نهاد وارد شدند.
قباد مبشری با اشاره به اینکه در حال حاضر کمیته امداد از 40 هزار و 842 خانوار حمایت می کند افزود:355 خانوار از این تعداد خانواده هایی هستند که به دلیل زندانی بودن سرپرست،تحت حمایت این نهاد قرارگرفته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 26 دقیقه پیش
آیت الله علم الهدی: تکیه بر آموزش و غفلت از پرورش، مشکل امروز تعلیم و تربیت

آیت الله علم الهدی: تکیه بر آموزش و غفلت از پرورش، مشکل امروز تعلیم و تربیت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: برای جریان تعلیم و تربیت و رشد اجتماعی دانش آموزان باید کار شود و در این مسیر موضوع امر به معروف و نهی از منکر یک حرکت ارزشمند و موثر است.
آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در مراسم پایانی دومین جشنواره دانش آموزی مفلحون خراسان رضوی در مشهد، مشکل امروز تعلیم و تربیت را تکیه بر آموزش و غفلت از پرورش توصیف و بیان کرد: به خصوص در مدارس غیرانتفاعی دانش آموزان گرفتار تکلیف گرایی و آموزش شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 20 ساعت و 27 دقیقه پیش
رقابت های کشتی چهارجانبه کیش

رقابت های کشتی چهارجانبه کیش رقابت های کشتی چهارجانبه کیش در سالن غدیر مجموعه ورزشی المپیک کیش برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 37 دقیقه پیش
وجود 500 کودک بازمانده از تحصیل در استان

وجود 500 کودک بازمانده از تحصیل در استان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه از این تعداد 250 نفر پسر و بقیه دختر هستندگفت:بیشتر این کودکان در مناطق روستایی و عشایری استان سکونت دارند.
هادی زارع پور انسداد مبادی بی سوادی را یکی از راهکار های ریشه کن کردن بی سوادی دانست وافزود:در این زمینه باید بستر لازم برای تحصیل همه کسانی که در سن تعلیم هستند را فراهم کرد.
زارع پور با بیان اینکه هم اکنون پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی استان 98.82 درصد است، گفت:از 680 کودک شناسایی شده بازمانده از تحصیل در استان امسال 180 نفر از آن ها شامل 83 دختر و 97 پسر تحت پوشش تحصیلی قرار گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 37 دقیقه پیش
افتتاح مرکز پایش مراقبت های درمانی در رفسنجان

افتتاح مرکز پایش مراقبت های درمانی در رفسنجان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، در ادامه سفر وزیر بهداشت به رفسنجان، مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) افتتاح شد. مرتضوی رئیس اورژانس رفسنجان گفت: این مرکز در ساختمانی با زیربنای 250مترمربع مستقر و با صرف 2میلیارد ریال به امکانات نرم افزاری لازم مجهز شده است.
وی افزود: این مرکز، بخش های اورژانس بیمارستانی را با استفاده از دوربین های مداربسته به صورت مستمر رصد می کند و در صورت مراجعه بیش از حد بیمار، اعزام بیماران به بیمارستان های دیگر و نیز ظرفیت تخت های بیمارستانی را مدیریت می کند. مرتضوی گفت: در کنار این مرکز واحد عملیات بحران اورژانس رفسنجان(E.O ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 37 دقیقه پیش
استقرار جو پایدار روی استان

استقرار جو پایدار روی استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ بر این اساس در اکثر مناطق آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می شود. از فردا تا پایان هفته باتوجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا در مناطق صنعتی و پرجمعیت استان از جمله کلانشهر اصفهان روند افزایش غلظت آلاینده های جوی انتظار می رود که در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه منجر به کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
دمای هوا در 24 ساعت آینده در اکثر مناطق استان یک تا دو درجه افزایش می یابد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 46 دقیقه پیش
گردهمائی مخترعان بسیجی و مسئولان با هدف ارائه راهکار+فیلم

گردهمائی مخترعان بسیجی و مسئولان با هدف ارائه راهکار+فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،سرهنگ خرمدل فرمانده سپاه فتح استان در این گردهایی گفت: ایجاد بازار با محوریت سرمایه گذاری،تولید واشتغال برای جامعه،حمایت از نخبگان علمی،بهره گیری از توانمندی نیروی انسانی از مهمترین محورهای نشست چهره های علمی وکارآفرین است.
نماینده مردم شهرستان بویراحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برخورداری از ایمان وعزم جدی با محوریت فرهنگ وبرنامه عامل ترقی وموفقیت جامعه به ویژه در بخش تولید واشتغال است.
حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان هم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
حضور علیپور، لژیونر ها و 5 استقلالی در لیست کی روش

حضور علیپور، لژیونر ها و 5 استقلالی در لیست کی روش به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، کارلوس کی روش – سرمربی تیم ملی اسامی 35 بازیکن اولیه را جهت آماده باش برای اردوی نهایی تیم ملی و جام ملتهای آسیا اعلام کرد.
لازم به توضیح است لیست پیوست، اسامی بازیکنان در لیست آماده باش بوده و اسامی بازیکنان نهایی برای مسابقات جام ملتهای آسیا روز شنبه 24 آذر اعلام خواهد شد.
بر این اساس پس از اعلام اسامی نهایی بازیکنان در روز شنبه و حضور آنها در اردوی تیم ملی، کاروان ایران برای حضور در مسابقات جام ملتهای آسیا و اردوی قطر، دوشنبه آینده 26 آذر ماه تهران را به مقصد قطر ترک خواهد کرد.
اسامی بازیکنان به این شرح است:
دروازه بانها: ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
افتتاح سه خانه ورزش روستایی

افتتاح سه خانه ورزش روستایی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان ؛ دبیر هیات ورزش های بومی محلی استان گفت: این خانه های ورزش در روستاهای اسلام آباد زواره ، حیدرآباد و اونج اردستان با هزینه 350 میلیون ریالی دهیاری و هیات ورزش بومی و محلی افتتاح و راه اندازی شد.
علی صفایی گفت: با توجه به نبود مکانی مناسب برای ورزش روستائیان، نهضت ایجاد خانه های ورزشی در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر بیش از200 باب خانه ورزش روستایی دراستان افتتاح شده افزود: پیش بینی می شود این آمار تا پایان سال به بیش از 300 باب برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
آزمایش دوپینگ سرزده و بازنشستگان ورزشی

آزمایش دوپینگ سرزده و بازنشستگان ورزشی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ؛ خبرنگاران تحریریه ورزشی خبرگزاری صداوسیما در به وقت ورزشی ها امروز از حواشی مختلف در رشته های مختلف ورزشی گفتند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 6 دقیقه پیش
23 کشته در درگیری های شمال افغانستان

23 کشته در درگیری های شمال افغانستان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری شین هوا، پلیس فاریاب در شمال افغانستان روز دوشنبه اعلام کرد در درگیری میان نیروهای دولتی با گروههای شبه نظامی، دو تن از نیروهای وابسته به دولت به همراه 21 تن از عناصر شبه نظامی کشته شدند.
کریم عروش، سخنگوی پلیس استان فاریاب در مصاحبه با رسانه ها اعلام کرد در یکی از این موارد، در درگیری میان نیروهای پلیس و عناصر وابسته به دولت با گروه طالبان که یکشنبه شب به یک پست امنیتی در منطقه دولت آباد حمله کرده بودند، 11 شبه نظامی از جمله ملا نصرت، یکی از سرکردگان محلی طالبان کشته و 14 شبه نظامی دیگر نیز زخمی شدند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 7 دقیقه پیش
دادگاهی در چین فروش آیفون را به درخواست شرکت کوالکام متوقف کرد

دادگاهی در چین فروش آیفون را به درخواست شرکت کوالکام متوقف کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ، دادگاهی در چین فروش گوشی های تلفن همراه اپل، (آیفون) را به درخواست شرکت کوالکام متوقف کرد. کوالکام یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 7 دقیقه پیش
سی بی اس: آزار جنسی صدها کودک آمریکایی در اردوگاه های آموزشی

سی بی اس: آزار جنسی صدها کودک آمریکایی در اردوگاه های آموزشی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، شبکه سی بی اس آمریکا از صدها مورد گزارش آزار و اذیت جنسی در اردوگاه های کودکان در سراسر آمریکا خبر داد.
سی بی اس اعلام کرد گزارش هایی درباره بیش از پانصد قربانی دریافت کرده ایم که در پنجاه و پنج سال گذشته در اردوگاههای کودکان هدف آزار و اذیت جنسی بوده اند. حامیان این قربانیان معتقدند تعداد واقعی موارد آزار و اذیت جنسی احتمالا بسیار بیشتر از این رقم است چرا که بسیاری از این سوءاستفاده ها گزارش نشده است.
مادر یکی از قربانیان آزار و اذیت جنسی در آمریکا به جسیکا دانکان خبرنگار سی بی اس گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 27 دقیقه پیش
قدردانیِ از راهداران ناجی یک قلاده گرگ

قدردانیِ از راهداران ناجی یک قلاده گرگ کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 36 دقیقه پیش
به یاد تنها شهید مدافع حرم خراسان جنوبی

به یاد تنها شهید مدافع حرم خراسان جنوبی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 46 دقیقه پیش
نمایش نوین ترین دستاورد های فناورانه و دانش بنیان کشور

نمایش نوین ترین دستاورد های فناورانه و دانش بنیان کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار؛ عبدالساده نیسی از ارائه نوین ترین دستاورد های فناورانه و دانش بنیان کشور در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار خبر داد و گفت: این نمایشگاه در واقع محل نمایش دست یافته های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی یک سال اخیر مراکز علمی و دانشگاهی کشور است.
دبیر ستاد ملی هفته پژوهش افزود: امسال نمایشگاه هفته پژوهش برای اولین بار با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همزمان با ششمین نمایشگاه دیگر از جمله نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از سوم تا ششم دی و در محل ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 46 دقیقه پیش
پرداخت 12 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده سال 97

پرداخت 12 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده سال 97 کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 46 دقیقه پیش
دوره مهارت آموزی تحکیم بنیان خانواده ویژه زندانیان+فیلم

دوره مهارت آموزی تحکیم بنیان خانواده ویژه زندانیان+فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 46 دقیقه پیش
بز سانن حیوانی با صرفه اقتصادی بالا +فیلم

بز سانن حیوانی با صرفه اقتصادی بالا +فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،سلیم افزود حمایت از گسترش پرورش بز سانن در استان از سیاست های این سازمان است.
وی گفت از مهمترین ویژگی های این حیوان سازگاری بالا با رژیم های خوراکی گوناگون و اقلیم های متفاوت از جمله در مناطق کوهستانی و دشت ها است.
رییس اداره دام و طیور جهاد کشاورزی مهریز نیز گفت :بسیاری از هزینه های نگهداری بز سانن از جمله خوراک ، هزینه کارگر و سوخت در مقایسه با سایر بز ها بسیار پایین تر است و این حیوان در برابر بیماریها هم مقاومت بالایی دارد وهمین موضوع اشتیاق دامداران برای نگهداری بز سانن را بیشتر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 46 دقیقه پیش
گشایش دوازدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی

گشایش دوازدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رمضانی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: 60 هزار عنوان کتاب از 186 ناشر در دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان با تخفیف 30 درصدی که 10 درصد تخفیف توسط ناشران و 20 درصد تخفیف بن است ارائه خواهد شد.
نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی از 19 تا 24 آذر از ساعت 15:30 تا 21:30 برای بازدید علاقمندان دایر است و در روزهای پنج شنبه و جمعه در نوبت صبح نیز از ساعت 9 تا 11 دایر خواهد بود.
همچنین در افتتاحیه این نمایشگاه از کتاب سیمای شیدایی مجموعه خاطرات و دل نوشته های شهید شهاب رونمایی شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 16 دقیقه پیش
پاکسازی و حمل زباله در باغستان شهریار

پاکسازی و حمل زباله در باغستان شهریار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، فرماندار و رئیس شورای تامین شهریار با اشاره به تشکیل کمیته اضطرار برای انتقال زباله های جمع شده در شرق شهریار گفت : تمام این زباله های انباشته شده ، از منطقه جمع اوری و به محل تجمع اصلی منتقل شد .
طاهری با بیان اینکه شهرداری باغستان باید از ابتدا جلوی ورود خودروهای حمل زباله تهران به این منطقه را می گرفت افزود : با عوامل خاطی و سود جویان برای به خطر انداختن بهداشت و سلامت مردم ، برخورد قاطع می شود .
وی با اشاره به اینکه شهرداری باغستان و شهرداری تهران در وقوع این فاجعه زیست محیطی تقصیر دارند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 16 دقیقه پیش
پوروشنکو لایحه لغو پیمان دوستی و همکاری با روسیه را امضا کرد

پوروشنکو لایحه لغو پیمان دوستی و همکاری با روسیه را امضا کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ؛ پترو پوروشنکو رئیس جمهور اوکراین لایحه ای برای لغو پیمان دوستی و همکاری با روسیه را امضا کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 16 دقیقه پیش
آغاز برداشت لیمو شیرین از قطب تولید این محصول در کشور

آغاز برداشت لیمو شیرین از قطب تولید این محصول در کشور کارشناس مکانیزاسیون و آمار و اطلاعات مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی فارس، در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، گفت: برداشت لیمو شیرین از 17 هزار هکتار باغ در فارس آغاز شده است.
سید اصغر صداقت با بیان این که 6 هزار و 600 هکتار در قیر و کارزین و 7 هزار و 550 هکتار در جهرم به کشت لیموشیرین اختصاص دارد افزود: این دو شهرستان به ترتیب با 273 و 190 هزار تن تولید این محصول مقام نخست کشور را به خود اختصاص داده است .
وی گفت: داراب، کازرون و فسا دیگر تولید کنندگان لیموشیرین در فارس هستند و فارس با تولید 500 هزار تن لیموشیرین ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 17 دقیقه پیش
خودروهای پرستاره کیفی مشخص شدند

خودروهای پرستاره کیفی مشخص شدند به گزارش خبرگزاری صداوسیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ در دسته قیمتی یک گروه خودروهای سبک- سواری پژو 2008 و سوزوکی گرند ویتارا و در دسته قیمتی 2، کیاسراتو، هیوندای i20 ، هیوندای accent و هاوال h2 موفق به دریافت 4 ستاره کیفی شدند.
در دسته قیمتی 3 b30 و چانگان cs35 و در دسته قیمتی 4 رنو ساندرو اتوماتیک ، تندر 90 پلاس اتوماتیک، تندر 90 پلاس، پژو 207 اتوماتیک، پارس تندر، پژو 207 و آریو دنده ای 4 ستاره گرفتند.
در دسته قیمتی 5 هیچکدام از خودروهای ساخت داخلی نتوانستند در رده کیفی بالا قرار بگیرند و سایپا ایکس 111، سایپا ایکس 131 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 17 دقیقه پیش
دانشجو باید منتقد باشد

دانشجو باید منتقد باشد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان ؛ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس دیشب در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه دانشجو باید منتقد باشد و توانایی نقد درست داشته باشد گفت: نقد درست بین تملق و چاپلوسی و لجن مال کردن است و هر کسی توانایی این کار را ندارد.
وی افزود: دانشجو می تواند یک مصلح اجتماعی باشد و مصلح هم قبل از هر چیز باید صالح باشد .
علی مطهری گفت: اگر آرمان فلسطین داریم باید به وحدت میان کشورهای اسلامی نیز توجه کنیم نه اینکه کشورهای اسلامی از ترس ایران به دامن رژیم صهیونیستی بیفتند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 56 دقیقه پیش
تأثیر محبت اهل بیت (ع) بر ایجاد وحدت اسلامی

تأثیر محبت اهل بیت (ع) بر ایجاد وحدت اسلامی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، علی اکبر ولایتی در حاشیه نشست شورای مرکزی همایش جهانی محبان اهل بیت (ع) در جمع خبرنگاران درباره وظیفه دانشگاه ها در زمینه مقابله با استکبار جهانی و روشنگری در میان امت اسلامی گفت: بی تردید مطالعات اصلی و عمقی، تأثیر محبت اهل بیت (ع) در راستای وحدت اسلامی و تقابل با دشمنان و سازمان ها در حوزه و دانشگاه بیان می شود و هر دو در کنار هم می توانند به این مجموعه بسیار مهم عمق ببخشند.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: همایش جهانی محبان اهل بیت (ع) زمینه ای است که همه مسلمانان را دور یکدیگر جمع می کند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 26 دقیقه پیش
ناپدید شدن سلاح های اسرائیل، پیام مبارزه طلبی حزب الله به اسرائیل است

ناپدید شدن سلاح های اسرائیل، پیام مبارزه طلبی حزب الله به اسرائیل است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، رای الیوم نوشت ناپدید شدن سلاح های ارتش تل آویو، پیامی از سوی حزب الله به عناصر این ارتش بود تا بدانند در هر صورت حزب الله راهی برای دسترسی و مقابله با آنها پیدا خواهد کرد.
روزنامه اینترنتی رای الیوم که از لندن به روز می شود در سرمقاله خود آورده است، مفقود شدن دو تیربار نصب شده روی زرهپوش های اسرائیلی در نزدیکی مرزهای جنوب لبنان در درجه نخست نشانگر شکست اسرائیل و بعد هم قدرت حزب الله و نیروهای آن بود.
دو احتمال را می توان برای تفسیر این حادثه در نظر گرفت: ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 36 دقیقه پیش
نیروی دریایی روسیه از پیوستن 12 فروند ناو جنگی به ناوگان دریای سیاه خبر داد

نیروی دریایی روسیه از پیوستن 12 فروند ناو جنگی به ناوگان دریای سیاه خبر داد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ایتارتاس، نیروی دریایی روسیه روز دوشنبه از پیوستن 12 فروند ناو جنگی به ناوگان دریایی این کشور در سال 2019 میلادی خبر داد.
الکساندر موسیف، یک مقام عالی رتبه ناوگان دریایی روسیه روز دوشنبه اعلام کرد نیروی دریایی این کشور در دریای سیاه در سال 2019 میلادی شش فروند ناو جنگی با کلاس های مختلف و همچنین شش فروند کشتی پشتیبان دریافت خواهد کرد.
همانگونه که پیش از این گزارش شده بود، ناو جنگی اورخوفو زویفو مسلح به موشک های کروز روز دوشنبه در مراسمی رسمی به ناوگان دریای سیاه روسیه ملحق شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 46 دقیقه پیش
ترزا می رای گیری درباره توافق برگزیت را در پارلمان انگلیس لغو کرد

ترزا می رای گیری درباره توافق برگزیت را در پارلمان انگلیس لغو کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از بلومبرگ ، ترزا می نخست وزیر انگلیس رای گیری درباره توافق برگزیت را در پارلمان این کشور لغو کرد. یک منبع آگاه از این موضوع اعلام کرد رای گیری درباره طرح ترزا می درخصوص برگزیت پس از هشدارها به وی مبنی بر اینکه در مسیر شکستی سنگین قرار دارد لغو شد.مایگل گاو وزیر محیط زیست انگلیس اعلام کرده بود ترزا می به دنبال تغییراتی در توافق برگزیت است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 46 دقیقه پیش
پیش نشست همایش ملی دیدگاههای علوم قرآنی آیت الله فاضل (ره) + گزارش

پیش نشست همایش ملی دیدگاههای علوم قرآنی آیت الله فاضل (ره) + گزارش به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گلستان ؛ همایش ملی دیدگاههای علوم قرآنی مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی، پنجم اردیبهشت 98 در قم برگزار می شود.
تاکنون 200 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 23 ساعت و 46 دقیقه پیش
نخستین سالروز فروپاشی حوزه سرزمینی داعش در عراق است

نخستین سالروز فروپاشی حوزه سرزمینی داعش در عراق است 1- پرده برداری از دسیسه نظام سلطه در دامن زدن به اختلاف های طایفه ای و مذهبی
2- تربیت هزاران نیروی رزمنده برای دفاع از اندیشه اسلام ناب
3- بردن خاکریز دفاع از جمهوری اسلامی ایران در صدها کیلومتری مرزهای ملی
4- امنیت جاده زمینی از ایران تا عراق و سوریه
5- زنده شدن اصل جهاد و شهادت در میان مسلمانان
6- ظهور نسل تازه ای از فرماندهانی چون شهیدان همدانی، نصیری، تقوی که یادآور شهیدان همت، خرازی ، صیاد . ... است.
7- رسوا کردن چهره دروغین زر و زور و تزویر نزد ملت ها
8- نشان دادن چهره واقعی ائتلاف دروغین مبارزه با تروریسم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ناجی کودکان

ناجی کودکان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اعتراض مردمی در یمن

اعتراض مردمی در یمن به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از صنعا ؛ مردم یمن با برگزاری تظاهرات اعتراضی خواستار بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده شدند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
مصاحبه ها: 1- عدنان احمد, کارمند شرکت نفت یمن
2- احمد داود, شهروند یمنی
3- احمد الحسنی, کارمند وزارت ورش جوانان
4- وفاء القدس, فعال حقوقی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
انجام 5 هزار بازدید از کشتارگاه های طیور استان مرکزی

انجام 5 هزار بازدید از کشتارگاه های طیور استان مرکزی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزیبا بیان اینکه بازدیدها و مراقبت های انجام شده امسال دراستان نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 2 برابر افزایش یافته گفت: در جریان این بازدیدها 33 کانون بیماری طیور در استان مشاهده شد.
اثنا عشری افزود: 73 مورد بازدید و 2 هزار و 429 مورد نمونه برداری آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری های ویروسی در سال جاری از مزارع فعال حد واسط آبزیان استان انجام شد که در این بازدید ها موردی از بیماری در این مزارع مشاهده نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کشف محموله هرویین در دشت ارژن

کشف محموله هرویین در دشت ارژن به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: یک خودرو پژو پارس حامل مواد مخدر در دشت ارژن متوقف شد.
سرهنگ"عبدالله خسروانی" افزود: در بازرسی از این خودرو 2 کیلو و 960 گرم هرویین و 935 گرم مواد پیش ساز شیشه از نوع افدرین کشف شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
صدور مدرک دریانوردی در خوزستان

صدور مدرک دریانوردی در خوزستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت : در هشت ماهه امسال چهار هزار و 330 فقره انواع مدرک دریانوردی شامل گواهینامه های شایستگی، مهارت، صیادی و شناسنامه دریانوردی برای دریانوردان استان صادرشده است.
موسی پور افزود : در این مدت 184 نفر از متقاضیان در آزمون های دریانوردی شرکت کرده و از این تعداد متقاضی 135 نفر موفق به کسب نتیجه قبولی شده اند.
وی ادامه داد : دریانوردان و متقاضیان شاغل در شناورها، ضمن گذراندن دوره های آموزشی برابر با استانداردهای جهانی آموزش دریانوردی و کسب دانش لازم در خصوص استانداردهای دریانوردی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
دییلماسی فرهنگی ایران و ترکیه

دییلماسی فرهنگی ایران و ترکیه کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
پرداخت حقوق سوم کارگران نیشکر هفت تپه

پرداخت حقوق سوم کارگران نیشکر هفت تپه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، غلامرضا شریعتی با بیان این که تا کنون دو ماه از حقوق معوق کارگران پرداخت و بحث بیمه آنان نیز حل شده است و به محض این که کار در کارخانه آغاز شود، ظرف مدت دو تا سه روز آینده نیز حقوق سوم از مطالبات کارگران پرداخت می شود.
وی افزود حدود 80 درصد از اورهال کارخانه نیشکر انجام شده است افزود : امیدواریم ظرف مدت چند روز آینده کار اورهال کارخانه به اتمام برسد و بتوان کار را با تمام توان در این کارخانه آغاز کرد.
سریعتی ادامه داد : امیدواریم با تغییرات ایجاد شده و برنامه هایی که مدیرعامل جدید کارخانه برای فعالیت داده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
کتک زدن یک معلم در رستم آباد رودبار

کتک زدن یک معلم در رستم آباد رودبار به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ تازه ترین اخبار حوادث نوزدهم آذر97 ایران را در صفحه حوادث گروه استان های خبرگزاری صداوسیما دنبال کنید.
کتک زدن یک معلم در رستم آباد رودبار
اولیای دانش آموزی در رستم آباد رودبار معلمی را به باد کتک گرفت.
رییس اداره آموزش و پرورش رودبار گفت: عصر دیروز اولیای یکی از دانش آموزان دبستان شهادت رستم آباد رودبار معلم پایه دوم مدرسه را در مقابل دانش آموزان کتک زد.
آقای علی عطایی افزود: شنیده شده که مادر این دانش آموز با همسرش تماس تلفنی گرفته و به وی گفته که فرزند شان از ترس معلم به مدرسه نمی رود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تلاش آمریکا برای سرنگون کردن دولت ونزوئلا

تلاش آمریکا برای سرنگون کردن دولت ونزوئلا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از نیویورک تایمز؛ نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا توانست در انتخابات محلی روز یکشنبه در ونزوئلا قدرت خود را در این کشور هر چه بیشتر تحکیم کند.
مادورو همچنین رئیس جمهور آمریکا را به تلاش و توطئه برای سرنگون کردن دولت ونزوئلا متهم کرد.
مقامات انتخاباتی ونزوئلا گفتند اکثر 2500 کرسی شوراهای محلی در سراسر این کشور بر اساس نتیجه انتخابات روز یکشنبه به طرفداران حزب متحد سوسیالیست ونزوئلا تعلق گرفت.
مادورو پس از اینکه رای خود را به صندوق انداخت, دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و سایر رهبران جهان را که وی را فردی دیکتاتور می نامند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی در گرگان

نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی در گرگان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت : پنجمین نمایشگاه تخصصی بذر، کود، سم و نهاده های کشاورزی و دومین نمایشگاه گلخانه، ادوات باغبانی، ماشین آلات و صنایع وابسته از فردا تا 23 آذر در محل نمایشگاه های بین المللی استان در جاده گرگان – آق قلا برگزار می شود.
مختار مهاجر گفت : 48 شرکت از 9 استان گلستان، مازندران، تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، البرز، همدان و استان مرکزی در این نمایشگاه حضور دارند.
این نمایشگاه از ساعت 4 عصر تا 9شب برای بازدید عموم آماده است . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی هواشناسی استان

پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی هواشناسی استان به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک؛ مدیر کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی حاکی از افزایش پایداری هوا و سکون نبی جو طی روزهای آینده می باشد که شرایط را برای وارونگی دمایی مهیا می سازد.
بهاروند احمدی افزود: براین اساس پیش بینی می شود پتانسیل انباشت آلاینده های شهری به ویژه برای اراک و شهرهای صنعتی و پرجمعیت در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
او توصیه کرد: با توجه به این شرایط برای آمادگی برای این شرایط تمهیدات لازم در نظر گرفته شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بخش حمل و نقل نقش بسیار بزرگی در شرایط تحریم برای کشور دارد

بخش حمل و نقل نقش بسیار بزرگی در شرایط تحریم برای کشور دارد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ آقای روحانی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی، وزارتخانه بزرگی است و اداره آن هم سخت است، گفت: از اواسط دولت یازدهم به این نتیجه رسیدیم که برخی وزارتخانه ها باید به دو وزارتخانه تبدیل شود و به همین خاطر ما لایحه آن را به مجلس بردیم که در مجلس نمایندگان در این زمینه به هر دلیلی همراهی نکردند.
وی جدا شدن بخش راه و شهرسازی از حمل و نقل و همچنین جدا شدن بخش بازرگانی از صنعت و معدن را از جمله این لوایح دانست که باید براساس قانون اساسی به مجلس ارائه می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
نرخ بیکاری استان مرکزی پایین تر از میانگین کشوری

نرخ بیکاری استان مرکزی پایین تر از میانگین کشوری به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت:بر اساس آخرین آمار مرکز آمار ایران در سال جاریمیانگین نرخ بیکاری کشور 12 و یک دهم درصد است که این آمار در استان مرکزی 9 و 6 دهم درصد اعلام شده است.
آبایی هزاوه افزود: استان مرکزی پارسال در زمینه کاهش نرخ بیکاری با هفت و 9 دهم درصد رتبه اول کشور را داشت اما به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و صنعت استان مرکزی نرخ بیکاری به ویژه در اراک نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
جمعیت کارگری بیمه شده استان مرکزی 297 هزار نفر است که جامعه کارگری استان مرکزی با احتساب خانواده های آنها حدود 960 هزار نفر است و ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
داستان تبصره 14 و سوئ برداشت برخی همشهریان از آن +فیلم

داستان تبصره 14 و سوئ برداشت برخی همشهریان از آن +فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، علیزاده در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما افزود ازدحام تعداد زیادی از مردم یزد که به گفته خودشان برای ثبت نام افزایش یارانه و یا جلوگیری از قطع آن آمده بودند روز های پر کاری را برای کمیته امداد استان رقم زد.
وی گفت فراخوان ثبت نام این اداره برای افزایش تعداد افراد زیر پوشش در راستای تبصره 14 بوده است .
علیزاده افزود مهلت ثبت نام تبصره 14 هم اکنون پایان یافته و بیش از سه برابر سهمیه اعلام شده ثبت نام کرده اند.
علیزاده گفت ثبت نام برای بسته های حمایتی ، عیدی، افزایش یارانه و نظایر آن هیچ ارتباطی به کمیته امداد ندارد و توسط وزارت رفاه دنبال میشود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
آغاز چهارمین نشست پروتکل تامین ایمنی دریانوردی دریای خزر

آغاز چهارمین نشست پروتکل تامین ایمنی دریانوردی دریای خزر به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، چهارمین نشست بررسی همکاری تامین ایمنی دریانوردی در دریای خزر با حضور هیئت های نمایندگی کشورهای ایران، آذربایجان، قزاقستان، فدراسیون روسیه و ترکمنستان، امروز و فردا در هتل همای تهران برگزار می شود.
ایمنی دریانوردی شامل ایمنی ناوگان های کشتیرانی در دریای خزر و عملیات دریایی و نیز بهره مندی از ظرفیت های حقوقی در خصوص کنترل و بازرسی کشتی هاست که محورهای اصلی چهارمین نشست بررسی همکاری در زمینه تامین ایمنی دریانوردی در دریای خزر است.
این نشست در ادامه نشست های قبلی است که آخرین آن در خرداد امسال بود که در نشست سوم طرفین توافق کردند ادامه بررسی و ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
هرمزگان میزبان معاون اول رئیس جمهور

هرمزگان میزبان معاون اول رئیس جمهور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس، استاندار هرمزگان گفت:بهره برداری از مرحله نخست آب شیرین کن یکصد هزار متر مکعبی بندرعباس، طرح گازرسانی به نیروگاه های سایت میانی و بهره برداری از فاز نخست نیروگاه 135 مگاواتی منطقه ویژه خلیج فارس از مهم ترین برنامه های سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به هرمزگان است.
فریدون همتی افزود:بازدید از روند ساخت آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی هرمزگان، مجتمع کشتی سازی و صنایع فرا ساحل ایران (ایزوایکو) و گمرکات استان ، دیدار با مردم منطقه کوشای احمدی و شرکت در شورای اداری استان از دیگر برنامه های سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهور به استان است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
اجرای طرح ارتقای ایمنی موتورسواران در دو محور پرتصادف خراسان شمالی

اجرای طرح ارتقای ایمنی موتورسواران در دو محور پرتصادف خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: طرح ایمن سازی فیزیکی محورها شامل نصب علائم، نصب رفلکتورهای چشم گربه ای و آشکارسازی نقاط پرتصادف، در محور شیروان- زیارت و راز- جرگلان اجرا می شود .
علی اصغر بدیعی مقدم افزود: این دو محور، بیشترین تصادف راکبان موتور سیکلت را به خود اختصاص داده است و تلاش داریم تا با اجرای این طرح، ایمنی تردد راکبان موتور سیکلت را ارتقا دهیم.
وی گفت: در نیمه نخست امسال 21 درصد از تلفات تصادفات جاده ای استان مربوط به موتور سواران بود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
رویدادهای خبری دوشنبه 19 آذر ماه؛ مرکز لرستان

رویدادهای خبری دوشنبه 19 آذر ماه؛ مرکز لرستان رویدادهای خبری دوشنبه 19 آذر ماه مرکز لرستان
1-آغاز طرح زمستانه پلیس، فرماندهی انتظامی، ساعت 8
2-اجرای طرح سرشماری وحوش، یافته کوه خرم آباد، ساعت 8
3-گزارش مردمی با موضوع گرانی گوشت، سطح شهر، ساعت 9
4-مسابقات فوتسال سازمان جنگلها و مراتع، ورزشگاه تختی، ساعت 8
پیگیری از طریق تلفن 33229403 هماهنگی معاونت خبر و خبرگزاری صدا وسیما
برای اطلاع از اخبار منتشره شده می توانید به پایگاه اینترنتی خبرگزاری صدا و سیما_ لرستان به نشانی Lorestan . iribnews . ir مراجعه نمایید. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
نشست رئیس جمهور با وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی

نشست رئیس جمهور با وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ؛این دومین نشست رئیس جمهور با مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی در سال جاری است.
طرح بازآفرینی شهری در بافت های فرسوده 543 شهر بامشارکت توسعه گران بخش خصوصی،نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل جاده ای و تکمیل و رفع مشکلات واحدهای مسکن مهر از مهمترین طرح ها و اولویت های وزارت راه و شهرسازی در سالجاری است.
در جلسه امروز وزیر و معاونان این وزارتخانه در حوزه های مختلف گزارشی از آخرین وضعیت حوزه کاری خود ارائه می دهند .
سپس رئیس جمهور اولویت ها و رویکردهای دولت دوازدهم در حوزه راه و شهرسازی را اعلام خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
اوقات شرعی به افق یزد

اوقات شرعی به افق یزد به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،دوشنبه 19 آذر 1397 هجری شمسی ،2 ربیع الثانی 1440 هجری قمری و10 دسامبر 2018 میلادی است.
اذان صبح 05:16
طلوع افتاب 06:41
اذان ظهر 11:45
غروب آفتاب 16:48
اذان مغرب 17:07
نیمه شب شرعی 23:02 ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
بارش یک و نیم متری برف در گردنه های سروآباد

بارش یک و نیم متری برف در گردنه های سروآباد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان ؛ بارش برف و باران که از 4 روز پیش در استان کردستان آغاز شده ، افزایش 6 برابری ورودی سدهای استان را هم در پی داشته است.
رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کُردستان گفت : در 24 ساعت گذشته راهداران استان بیش از 662 کیلومتر از راه ها را در مسیرهای ارتباطی برف روبی کرده اند.
دانش زندی افزود: در این مدت 237 دستگاه خودروی گرفتار در برف رها سازی شده و 70 نفر مسافر نیز در راهدارخانه ها به صورت موقت اسکان داده شدند.
فرمانده پلیس راه کُردستان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
90 میلیون تومان یارانه کتاب در نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی

90 میلیون تومان یارانه کتاب در نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: 60 هزار عنوان کتاب در دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان با تخفیف 30 درصدی به خریداران ارائه خواهد شد.
ناصر نبی زاده، با بیان اینکه 10 درصد تخفیف توسط ناشران و 20 درصد تخفیف بن است، افزود: 60 هزار عنوان کتاب در حوزه های کودک، کمک آموزشی، دانشگاهی، علمی، تاریخ، زبان، حقوق در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه 116 غرفه دراین نمایشگاه دایر است، گفت: 300 ناشر برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کردند ولی به دلیل محدودیت در فضای برگزاری نمایشگاه زمینه حضور برای تمامی ناشران فراهم نشد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
آمریکا اولین و روسیه دومین تولیدکنندگان بزرگ سلاح

آمریکا اولین و روسیه دومین تولیدکنندگان بزرگ سلاح به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ موسسه پژوهشی صلح بین المللی استکهلم روز دوشنبه اعلام کرد روسیه بعد از آمریکا ، به دومین تولیدکننده بزرگ سلاح در جهان بدل شده است.
پیشتر انگلیس از سال 2002 این جایگاه را در اختیار داشت و اکنون هم بزرگترین سازنده سلاح در غرب اروپا به حساب می آید.
موسسه پژوهشی صلح بین المللی استکهلم در گزارش سالانه خود گفته است شرکتهای روسی در مجموع در سال 2017 حدود 37/7 میلیارد یا 9/5 درصد از کل فروش تسلیحاتی جهان در این سال ( 398/2 میلیارد دلار) سلاح فروخته اند که رشد سالانه ای معادل 8/5 درصد را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
شهادت یک نظامی سوری در حمله خمپاره ای تروریستها

شهادت یک نظامی سوری در حمله خمپاره ای تروریستها به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ مرکز آشتی روسیه بین طرفهای درگیر در سوریه از کشته شدن یک نظامی سوریه و زخمی شدن یک نفر دیگر در حمله خمپاره ای تروریستها در استان لاذقیه خبر داد.
ژنرال سرگئی سولوماتین رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه روز یکشنبه اعلام کرد : با وجود فعال سازی نظام توقف درگیریها در سراسر خاک سوریه ، گروههای مسلح غیرقانونی در 24 ساعت گذشته مواضع ارتش سوریه را در سندران و ابوضالی و تل التوت در استان لاذقیه و معن ، کبریه ، تلمرک ، قبیبه و ابوالحده در استان حماه و محله های شمال غربی و جنوب غربی و غربی حلب و محله های ذهبیه و السکاری در شهر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
افزایش تولید تخم مرغ در فارس

افزایش تولید تخم مرغ در فارس مدیر طیور جهاد کشاورزی فارس درگفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، گفت: سالانه 4 میلیون و 100 هزار قطعه مرغ تخم گذار در واحد های فعال تولید می شود که ظرفیت تولید 52 هزار تن تخم مرغ را دارند.
رستگار افزود: این میزان مرغ در 67 هزار واحد فعال مرغ تخم گذار تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.
وی افزود: پیش بینی می شود تا پایان امسال 52 هزار تن تخم مرغ در استان تولید شود که نسبت به مدت مشابه پارسال هزار تن افزایش دارد.
مدیر طیور جهاد کشاورزی فارس گفت: مازاد تخم مرغ استان فارس به استان های بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان و سایر استان های جنوبی ارسال می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
گروه ملی فولاد ایران آماده تولید محصول

گروه ملی فولاد ایران آماده تولید محصول به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ،مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران در گفتگو با خبر سیمای مرکز خوزستان با بیان اینکه عزم همگانی در سطح استان برای حل مشکلات گرون ملی فولاد ایران اتخاذ شده افزود: با امضای تفاهم نامه سازمان خصوصی سازی و بانک ملی در روزهای آینده بیشتر مشکلات کارخانه برطرف خواهد شد.
کسری غفوری با بیان اینکه خط سوم گروه ملی نیز راه اندازی خواهد شد که فولاد اکسین با تامین مواد اولیه نقش اساسی در به اوج رسیدن گروه ملی خواهد داشت.
وی علت اصلی تجمعات کارگران گروه ملی را پرداخت نشدن مطالبات در شرایط اقتصادی عنوان کرد و افزود خوشبختانه از5ماه معوقات 4ماه پرداخت شده ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
استقبال هیئت صنعاء از طرح پیشنهادی گریفیتس درباره تعز

استقبال هیئت صنعاء از طرح پیشنهادی گریفیتس درباره تعز به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المسیره؛ طرح پیشنهادی مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن درباره تعز، شامل آتش بس، بازگشایی گذرگاه ها و فرودگاه ها می شود.
بر اساس این گزارش در طرح پیشنهادی گریفیتس در خصوص تعز بر آتش بس و کاهش تنش از سوی همه طرف های درگیری در این منطقه تاکید شده است.
در طرح این به بازگشایی همه راه ها و گذرگاه های استان تعز و بازگشایی فرودگاه ها تاکید شده است.
المسیره همچنین به نقل از برخی منابع اعلام کرد هیئت صنعاء از طرح پیشنهادی مارتین گریفیتس درباره تعز استقبال کرده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مهمترین خبرهای جهان (7-19)

مهمترین خبرهای جهان (7-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مهمترین عناوین خبری 12 ساعت گذشته به شرح زیر است:
ایران
// وزیر امور خارجه ایران گفت: منطقه ما زورگویان قلدر زیادی به خود دیده که جز جنگ و بدبختی به بار نیاورده اند. آنچه ما نیاز داریم نه زورگویان قلدر بلکه منطقه ای قوی است. (خبرگزاری صدا وسیما)
چین
// چین در اعتراض به صدور قرار بازداشت یکی از مدیران ارشد شرکت هوآوی سفیر آمریکا در پکن را احضار کرد. (خبرگزاری رویترز)
فرانسه
// رسانه های فرانسوی از حمله یک مرد جوان با چاقو به چند نفر در یک ایستگاه قطار در شرق فرانسه خبر دادند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
برداشت وش پنبه در جویم

برداشت وش پنبه در جویم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، اولادحسین مسئول جهاد کشاورزی بخش جویم گفت: برداشت پنبه از هزار هکتار سطح زیر کشت در این بخش آغاز شد. اولادحسین افزود: بیشتر برداشت پنبه در این بخش بصورت دستی و 15 درصد بوسیله کمباین قوزه چین انجام می شود.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان بهمن ماه دو هزار و 750 تن وش پنبه برداشت و به کارخانه های لارستان، داراب، فسا و استان های قم و البرز ارسال شود.
چهار هزار و 700 هکتار از مزارع لارستان به کشت پنبه اختصاص دارد و پیش بینی شده است 14 هزار تن وش پنبه از این مزارع برداشت شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
سفر ستاری به آفریقای جنوبی

سفر ستاری به آفریقای جنوبی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، این سفر به دعوت رسمی وزیر علم و فناوری آفریقای جنوبی صورت گرفته و سورنا ستاری روز چهارشنبه در این نشست سخنرانی و از نمایشگاه جانبی بازدید خواهند کرد .
این هیات متشکل از 48 شرکت دانش بنیان است که دکتر ستاری را همراهی می کنند .
قرار است بر اساس هماهنگی های صورت گرفته نشست تجاری شرکت های دانش بنیان ایرانی و آفریقای جنوبی (بیزینس فروم)در روز سه شنبه با هدف توسعه بازار های صادراتی محصولات ایرانی برگزار شود .
دیدار با مقامات این کشور از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری رییس جمهور به آفریقای جنوبی است . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مشکلات دانشجویان ایرانی در روسیه

مشکلات دانشجویان ایرانی در روسیه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو؛ مراسم روز دانشجو امسال در حالی با حضور اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه برگزار شد، که دانشجویان پرتعداد ایرانی در دانشگاههای روسیه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
مصاحبه ها:
1- دارائی - دانشجوی ایرانی
2-مومن - دانشجوی ایرانی
3- رضی - دانشجوی ایرانی
4- وخشیته - دبیرانجمن اسلامی دانشجویان در روسیه
5- مهدی سنایی - سفیرجمهوری اسلامی ایران در روسیه
6- علی سبحانی فر - رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
افزایش خشونت های جسمی و جنسی علیه زنان در ایتالیا

افزایش خشونت های جسمی و جنسی علیه زنان در ایتالیا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما در ایتالیا هر 3 روز یک زن درمحیط خانوادگی به قتل می رسد.
براساس امارهای رسمی در ایتالیا، درده ماهه نخست سال جاری میلادی 106 زن به دست همسران و یا شریک زندگی سابق خود به قتل رسیده اند که 90 درصد این موارد در چهار دیواری خانه به وقوع پیوسته است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انجمن های حامی حقوق زنان در ایتالیا با ابراز تاسف از افزایش خشونت های فیزیکی و جنسی علیه زنان، تصویب قوانینی شدیدتر برای مبارزه با خشونت های ناشی از نابرابری جنسی را خواستار شدند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
بحران استعفا در کابینه دولت بلژیک در آستانه انتخابات جدید پارلمانی

بحران استعفا در کابینه دولت بلژیک در آستانه انتخابات جدید پارلمانی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون فرانس 24؛ حزب ملی گرای فلماند ، از دولت ائتلافی بلژیک خارج شد.
بر اساس این گزارش، حزب ملی گرای فلماند بلژیک در اعتراض به پیمان مهاجرتی سازمان ملل،دولت ائتلافی این کشور را ترک کرد.
با استعفای وزیران ملی گرای حزب ائتلاف فلماند جدید در دولت بلژیک، شارل میشل نخست وزیر این کشور در راس دولتی باقی خواهد ماند، که از این پس دولت اقلیت بدون اکثریت پارلمانی محسوب می شود؛ ولی با خطر سقوط روبرو نخواهد بود. پادشاه بلژیک استعفای وزرای کشور، دارایی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
دعوت از مردم شیراز برای شرکت در برنامه اهدای خون

دعوت از مردم شیراز برای شرکت در برنامه اهدای خون به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، بیمارستان آنکولوژی امیر با همکاری سازمان انتقال خون اقدام به برگزاری برنامه "اهدا خون، اهدا زندگی" برای کمک به بیماران نیازمند خون کرده است.
علاقمندان به شرکت در این رسم نیکو، می توانند بیستم آذرماه به واحد سیار انتقال خون در بیمارستان آنکولوژی امیر واقع در بلوار شهید رجایی (فرهنگ شهر)، ایستگاه11، روبروی استخر کوثر مراجعه کنند.
بیمارستان آنکولوژی امیرسال 1381 به همت بانوی خیر، زهرا سعادت به یاد فرزند مرحومش امیررضا حدائق در فضایی به مساحت 6 هزار متر مربع برای خدمات درمانی به بیماران سرطانی بنا شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
تقویم و اوقات شرعی نوزدهم آذر شیراز + فیلم

تقویم و اوقات شرعی نوزدهم آذر شیراز + فیلم اذان ظهر امروز شیراز ساعت 11 و 53 دقیقه است.
امروز نوزدهم آذر 1397 هجری شمسی
دوم ربیع الثانی 1439 هجری قمری
دهم دسامبر 2018 میلادی
اذان صبح 5:20
طلوع آفتاب 6:44
اذان ظهر 11:53
غروب آفتب 01: 17
اذان مغرب 17:20
نیمه شب شرعی 11: 23
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
آسمان فارس صاف تا قسمتی ابری + فیلم

آسمان فارس صاف تا قسمتی ابری + فیلم به گزارش خ برگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، اداره کل هواشناسی فارس، آسمان استان را امروز، صاف تا قسمتی ابری همراهد با وزش باد و احتمال بارش پراکنده در نواحی غربی استان پیش بینی کرده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
خبرگزاری رسمی سوریه: فرودگاه مورد حمله قرار نگرفته است

خبرگزاری رسمی سوریه: فرودگاه مورد حمله قرار نگرفته است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از منابعی در فرودگاه دمشق خبرداد، فرودگاه مورد حمله قرار نگرفته است.به گزارش خبرگزاری صداوسیما از دمشق به گفته این منابع وضعیت فرودگاه عادی است و خللی در برنامه پروازها صورت نگرفته است.
منابع خبری رسمی سوریه از واکنش پدافند هوایی ارتش این کشور در پی دیدن اهدافی متجاوز آسمان محدوده فرودگاه بین المللی دمشق خبرداده بودند . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
اوقات شرعی نوزدهم آذر در سمنان

اوقات شرعی نوزدهم آذر در سمنان اذان صبح در سمنان ساعت 5:25
طلوع آفتاب 06:55
اذان ظهر 11:49
غروب آفتاب 16:43
اذان مغرب 17:04
و نیمه شب شرعی23:05 است ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
ترامپ تا پایان سال درباره رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید تصمیم خواهد گرفت

ترامپ تا پایان سال درباره رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید تصمیم خواهد گرفت به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع مطلع اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تا پایان سال میلادی کنونی درباره رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید تصمیم خواهد گرفت. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
درگیری شدید بین نیروهای متجاوز با انصار الله یمن

درگیری شدید بین نیروهای متجاوز با انصار الله یمن به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما شبکه تلویزیونی "الجزیره" از درگیری های شدید بین نیروهای متجاوز و مزدوران با نیروهای انصار الله یمن در شرق الحدیده خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
از حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی، حسابرسی نشده است

از حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی، حسابرسی نشده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، سید محمد علوی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما افزود: این موضوع را به همه مراجع قانونی منعکس کردیم اما پاسخی دریافت نکردیم.
وی به برخی از سازوکارهای مبارزه با فساد و پیشگیری از آن اشاره و اضافه کرد: اکنون ما فقط با مفسد مبارزه می کنیم در حالی که مفسدان در حال تکثیر هستند و باید با فساد مبارزه کرد .
علوی با اشاره به اینکه در زمینه شفافیت مالی قوانین زیادی داریم، گفت: متاسفانه کسی به این قوانین توجه نمی کند و قانون ها را بد می نویسیم و ضمانت اجرای لازم را هم ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
دموکرات های آمریکا احتمال استیضاح ترامپ را مطرح کردند

دموکرات های آمریکا احتمال استیضاح ترامپ را مطرح کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان ارشد دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه احتمال استیضاح یا محکومیت زندان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را مطرح کردند که در صورت اثبات دستور وی برای پرداخت حق السکوت غیرقانونی به زنان اجرا می شود، مسئله ای که در کنار تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات آمریکا و رسوایی های دیگر، فشار قانونی بر ترامپ را افزایش می دهد.
آدام شیف (Adam Schiff) رئیس آتی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در این زمینه گفت: این احتمال بسیار زیاد وجود دارد که در روز خروج دونالد ترامپ از سمت ریاست جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
زخمی شدن 7 صهیونیست

زخمی شدن 7 صهیونیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما در تیراندازی در نزدیکی رام الله در کرانه باختری 7 صهیونیست زخمی شدند که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
رسانه های رژیم صهیونیستی تصاویری را از زمان تیراندازی به سوی شهرک نشینان صهیونیست در ورودی شهرک عوفر در نزدیکی رام الله در کرانه باختری منتشر کردند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
ادعای عادل الجبیر: ایران در لبنان دخالت می کند

ادعای عادل الجبیر: ایران در لبنان دخالت می کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العربیه، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی در کنفرانس مطبوعاتی پس از اختتامیه نشست شورای همکاری خلیج فارس مدعی حمایت از مردم سوریه و حل سیاسی بحران یمن شد. وی در تکرار ادعاهای واهی خود ضد ایران مدعی شد ایران در امور داخلی لبنان دخالت می کند.
عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست شورای همکاری بر حمایت از مردم سوریه و حل سیاسی بحران یمن تاکید کرد. الجبیر افزود: سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) بر تقویت و حفظ جایگاه این شورا اصرار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
هشدار ترزا می به نمایندگان پارلمان انگلیس برسر توافق برگزیت

هشدار ترزا می به نمایندگان پارلمان انگلیس برسر توافق برگزیت به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ، نخست وزیر انگلیس بار دیگر درخصوص پیامدهای رد توافق برگزیت در رای گیری روز سه شنبه، به نمایندگان پارلمان هشدار داد.
ترزا می به نمایندگان پارلمان انگلیس هشدار داد در صورت رد توافق برگزیت در رای تاریخی روز سه شنبه در پارلمان، این خطر وجود دارد که این کشور پادشاهی همچنان در اتحادیه اروپا باقی بماند.
نمایندگان پارلمان انگلیس سه شنبه رای خود را به پیمان خروج از اتحادیه اروپا که نتیجه هفده ماه مذاکرات سخت و فشرده لندن با بروکسل بوده است اعلام خواهند کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
نوید بهره برداری از دو جاده ترانزیتی در فارس

نوید بهره برداری از دو جاده ترانزیتی در فارس به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس در بازدید از راه های شهرستان خرامه گفت: دو محور اصلی و ترانزیت در این شهرستان در دست اجرا ست که یکی از این محورها، محور خاوران – سروستان – خرامه – ارسنجان – سعادت شهر بطول 85 کیلومتر است که 55 کیلومتر آن زیرسازی شده و در حال بهره برداری است و سه کیلومتر باقیمانده از خرامه تا ارسنجان هم مطالعاتش انجام شده و آماده مناقصه است.
تکاور افزود: این محور منتهی به لار، جهرم و بندرعباس است و کمربندی شرقی شیراز محسوب می شود و فاصله بندرعباس تا مرکز کشور را 120 کیلومتر کاهش می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد

بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، علی آقامحمدی در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: دولت نباید به گونه ای رفتار کند که بانک مرکزی ناچار شود به او خط اعتباری دهد و بدهی های او را پوشش دهد.
آقامحمدی گفت: بانک ها به علت اینکه روابط شان توسط بانک مرکزی کنترل نشده است، اضافه برداشت هایی را انجام می دهند که به رشد نقدینگی منجر شده است.
وی با بیان اینکه کنترل بانک های بد یکی از اقدامات کلیدی است، افزود: اختیاراتی که سران قوا به بانک مرکزی داده اند بی سابقه بوده است بنابراین رئیس کل بانک مرکزی باید از اختیارات تام خود استفاده کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی

آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ادعاهای دوباره پادشاه سعودی درباره ایران

ادعاهای دوباره پادشاه سعودی درباره ایران به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العربیه، ملک سلمان پادشاه عربستان در سخنانی واهی و ضد ایرانی بار دیگر مدعی شد که ایران از تروریست ها و گروه های افراطی حمایت و در امور داخلی کشورهای مختلف دخالت می کند.
ملک سلمان در افتتاحیه نشست شورای همکاری خلیج (فارس) که در ریاض برگزار شد، گفت: نظام ایران همچنان با حمایت از نیروهای تروریستی و افراطی و دخالت در امور داخلی سایر کشورها، سیاست های خصمانه و دشمنانه خود را ادامه می دهد. ملک سلمان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: مقابله با چالش هایی که منطقه با آن روبرو است نیازمند تلاش های هماهنگ است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
کاهش 22 درصدی آمار تصادفات فوتی درون شهری

کاهش 22 درصدی آمار تصادفات فوتی درون شهری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، آقامحمدیان در نشست با خبرنگاران گفت: تصادفات منجر به فوت حوزه درون شهری استان در هشت ماهه سال گذشته 23 نفر بود که امسال با 5 نفر کاهش به 18 نفر رسیده است و در نتیجه شاهد کاهش 22در صدی تصادفات منجر به فوت درحوزه درون شهری هستیم.
وی افزود: 56 درصد فوتی های تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند که بیشتر دلیل این تصادفات ، بی توجهی به جلو از سوی رانندگان و سرعت غیرمجاز است.
رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: با توسعه کنترل مکانیزه تخلفات راهور علاوه بر کاهش تصادفات ، شاهد اجرای طرح های مختلفی از جمله طرح زوج و فرد در سطح استان خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
امدادرسانی اورژانس استان به 14 مصدوم حوادث جاده ای

امدادرسانی اورژانس استان به 14 مصدوم حوادث جاده ای به گزارش خبرگزاری صداوسیما رییس مرکزاورژانس 115 استان گفت:با شروع بارش باران که از ظهر امروز در کرج و به خصوص جاده کرج_ چالوس آغاز شد ، 13 حادثه در نقاط مختلف این جاده رخ داد و 14 مصدوم برحای گذاشت
دکتر بابایی به امداد رسانی به مصدوم بدحال تصادف بین وانت و اتوبوس در کیلومتر 4 جاده کرج_ چالوس اشاره کرد و افزود:.این تصادف ساعت 14:33 در محدوده روستای کندر رخ داد که سرنشین وانت به شدت مجروح شد و با عملیات احیای قلبی ریوی به مجتمع درمانی امام علی کرح منتقل شد .
وی افزود در تصادفی دیگر در محدوده پارکینگ نوری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
کاهش تصدی گری آموزش و پرورش با برون سپاری در حوزه سواد آموزی

کاهش تصدی گری آموزش و پرورش با برون سپاری در حوزه سواد آموزی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی مهدی مودی معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به جذب 5 هزار و 700 سواد آموز تاکنون در استان گفت: در راستای اجرای سیاست های دولت، امسال بیش از92 درصد فعالیت ها در سه حوزه سواد آموزی، به موسسات و نهادهای عمومی واگذار شد.
فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
عربستان، سعودی های درگیر پرونده خاشقجی را تحویل ترکیه نمی دهد

عربستان، سعودی های درگیر پرونده خاشقجی را تحویل ترکیه نمی دهد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، عربستان اعلام کرد سعودی های درگیر پرونده قتل خاشقجی را به ترکیه تحویل نمی دهد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
کشف سوخت قاچاق در سپیدان

کشف سوخت قاچاق در سپیدان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، فرمانده انتظامی شهرستان سپیدان گفت: در طرح مبارزه با سوخت قاچاق، ماموران پاسگاه انتظامی سرناباد هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی، به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.
سرهنگ سلطان محمدی با بیان اینکه در بازرسی ازخودرو، 2 هزار لیترنفت سفید کشف شد، افزود: در این خصوص یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
آسانتر شدن روند پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید برای روستائیان + مصاحبه

آسانتر شدن روند پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید برای روستائیان + مصاحبه به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گلستان ، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید گلستان ساعتی پیش در گفتگوی تلفنی با بخش خبری بیست سیمای گلستان در پاسخ به گلایه های مردم از روند دریافت ضامن در این صندوق گفت : روند پرداخت تسهیلات برای روستائیان در بخش ضمانت تسهیلا شده و روستائیان در صورت نداشتن سند مسکن و زمین و یا واحد دامداری و صنعتی در روستاها ملزم به معرفی ضامن کارمند هستند.
حسین پهله وری افزود : سرپیچی از این قانون تخلف محسوب می شود و متقاضیان در صورت مشاهده می توانند به فرمانداریهای محل سکونت و یا صندوق کارآفرینی امید گزارش دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
روحانیون، پیشقراولان انقلاب اسلامی

روحانیون، پیشقراولان انقلاب اسلامی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی نماینده ولی فقیه در استان گفت: حوزه و روحانیت در صیانت و ترویج ارزش های ناب انقلاب اسلامی نقش ویژه ای ایفا کرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی امروز در دومین جلسه کمیته حوزه و روحانیت ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان با تبین جایگاه بی بدیل روحانیت از قبل انقلاب اسلامی تاکنون، روحانیون را پیشقراولان انقلاب اسلامی دانست و گفت: روحانیون از قبل انقلاب در خط مقدم وهمیشه یار و یاور امام (ره) وسخنگوی بنیانگذار انقلاب اسلامی در سرتاسر ایران بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
چین میزبان سومین دوره مسابقات ربوکاپ آسیا – اقیانوسیه

چین میزبان سومین دوره مسابقات ربوکاپ آسیا – اقیانوسیه به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ، تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با کسب 9 مقام اول در رشته های مختلف عنوان قهرمانی دومین دوره مسابقات ربوکاپ آسیا – اقیانوسیه را به دست آورد.
تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در لیگ ربات های انسان نما سایز بزرگ و کودک، ربات های صنعتی، ربات های فوتبالیست متوسط، ربات های پرنده، ربات های امدادگر واقعی در جابجایی اجسام و اکتشاف مقام اول را از آن خود کرد.
در این مسابقات و در لیگ ربات های خانگی تیم مالزی مقام برتر را کسب کرد و در لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک تیم دانشگاه تهران به مقام برتر رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
قصه بی سرانجام زباله های طلایی

قصه بی سرانجام زباله های طلایی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛برای تهیه گزارشی به شهرک صنعتی روی زنجان رفته بودم که حرکت مداوم کامیون ها با بارهای شبیه به باطله به یک مقصد، نظرم را جلب کرد.
با کامیون ها هم مسیر شدم،پس از مسیرهای پر از گل و لای به مقصد رسیدیم .
ابنجا شبیه معدن بود و تا چشم کار می کرد ، خودروهای سنگین درحال تخلیه باطله ، میدیدیم.
چند نگهبان با دوربین های مدار بسته در محل ، کنجکاوم کرد تا هر طور شده از ماجرا مطلع شوم ، اما نگهبانان اجازه ورود به محل اصلی را ندادند و گفتند باید با مدیر عامل هماهنگ شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
سرقت نافرجام طلافروشی در مشهد

سرقت نافرجام طلافروشی در مشهد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: 2 جوان مسلح که اسلحه هایی مشابه کلت و یوزی داشتند با ورود به یک طلافروشی در خیابان امامت مشهد قصد سرقت از آنجا را داشتند که با به صدا در آمدن آژیر پا به فرار گذاشتند.
سزدار تقوی افزود: زمانی که سارقان اسلحه را از زیر لباس خود خارج کرده بودند طلافروش متوجه شده و بلافاصله آژیر را به صدا درآورده بود.
وی گفت: کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی و پلیس مشهد بلافاصله وارد عمل شدند و تحقیقات فنی و پلیسی را برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
دانش آموزان صفاشهر در راه سرزمین نور

دانش آموزان صفاشهر در راه سرزمین نور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، 144 دانش آموز صفاشهر در قالب کاروان راهیان نور با عنوان از مدرسه تا مدرسه به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.
این دانش آموزان در مدت سه روز از مناطق عملیاتی شلمچه، والفجر 8، یادمان شهدای دهلاویه و فکه بازدید می کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
دستگیری راننده جاعل پلاک در شاهرود

دستگیری راننده جاعل پلاک در شاهرود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سرهنگ سید مجتبی اشرفی گفت : این راننده با دستکاری پلاک خودرو متخلف می کرد و ماموران راهنمایی و رانندگی شهرستان شاهرود ضمن متوقف نمودن خودرو، با استعلام از سامانه دوربین های نظارت شهری تخلفات وی با پلاک دستکاری شده را کشف کردند.
وی افزود: این خودرو مذکور 38 میلیون ریال خلافی داشت که ماموران انتظامی ضمن توقیف خودرو و ضبط گواهینامه، راننده متخلف را به مراجع قضایی تحویل دادند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
تاکید شورای همکاری خلیج فارس بر هماهنگی بین اعضاء

تاکید شورای همکاری خلیج فارس بر هماهنگی بین اعضاء به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین؛ شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه پایانی سی و نهمین نشست خود به میزبانی عربستان بر هماهنگی بین اعضای این شورا در همه زمینه ها تاکید کرد.
در این بیانیه آمده است: چالشهایی که با آن مواجهیم به تقویت همکاری در همه زمینه ها نیاز دارد.
این شورا بر ادامه برنامه های تحقق همکاری اقتصادی بین کشورهای عضو و نقش محوری کشورهای شورای همکاری در حفظ امنیت منطقه تاکید کرد.
سران کشورهای عضو شورای همکاری در این بیانیه بر پایبندی خود به مسئله فلسطین و حمایت از وحدت فلسطینی تاکید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی

یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛عصر امروز در زنجان ، در مراسمی یادی شد از آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با قرائت کتابهایی از وی.
یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
ارتفاع برف در گردنه ی تته به یک و نیم متر رسید

ارتفاع برف در گردنه ی تته به یک و نیم متر رسید به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکزکردستان رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کُردستان گفت: در 24 ساعت گذشته راهداران استان بیش از 662 کیلومتر از راه ها را در مسیرهای ارتباطی برف روبی کرده اند.
دانش زندی افزود: در این مدت 237 دستگاه خودروی گرفتار در برف رها سازی شده و 70 نفر مسافر نیز در راهدارخانه ها به صورت موقت اسکان داده شدند.
فرمانده پلیس راه کُردستان گفت: تردد انواع کامیون و خودروهای کشنده در گردنه تودارملای جاده سنندج - مریوان به علت تداوم بارش برف و باران ممنوع است.
هم اکنون ارتفاع برف در گردنه ی تته در سروآباد به یک و نیم متر می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت روز جهانی داوطلب

مراسم بزرگداشت روز جهانی داوطلب به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان استاندار امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی داوطلب که در رشت برگزار شد با اشاره به ارزشمند بودن فعالیت های انسان دوستانه و خیرخواهانه اعضای جمعیت هلال احمر گفت : داوطلبانه بودن این فعالیت ها در کنار کمک ها و تلاش های خالصانه و صادقانه است که نقش تاثیرگذار خود را بیشتر نشان می دهد.
آقای سالاری فعالیت های امدادی جمعیت هلال احمر گیلان را در شرایط و موقعیت های مورد نیاز قابل قبول عنوان کرد و افزود : این جمعیت علاوه بر فعالیت های روزمره ، در حوادث و سوانحی که عزم جدی تری را می طلبید به خوبی از عهده کار برآمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
جانباز دوچرخه سوار تهرانی در بندرگز + مصاحبه

جانباز دوچرخه سوار تهرانی در بندرگز + مصاحبه به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گلستان سید مسعود طباطبایی جانباز 65 درصدکه تا کنون 4 بار با دوچرخه به استان های مختلف سفرکرده است ؛ دور پنجم سفر خود را از شهر زلزله زده سرپل ذهاب آغاز کرده است.
او تا کنون در مجموع بیش از 65 هزار کیلومتر در دورهای مختلف رکاب زد.
سید مسعو طباطبایی در ادامه این سفر با گذشتن از شهرهایی مانند شاهرود ، خراسان شمالی و بیرجند سفر خود را در خلیج فارس به پایان می رساند .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
2 کودک در کاشمر بر اثر گازگرفتگی جان باختند

2 کودک در کاشمر بر اثر گازگرفتگی جان باختند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مسئول آتش نشانی کاشمر گفت: بر اساس اظهارات مادر این کودکان، مادر به همراه 2 کودک خود دیشب برای استحمام وارد حمام شده که بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن هر سه نفر آنان بیهوش شده بودند و مادر بعد از گذشت بیش از 10 ساعت هوشیاری خود را به دست آورده است.
امیر نژادرحیم افزود: در این حادثه به علت رعایت نشدن استاندارد های وسایل گازسوز در منزل مسکونی 2 دختر سه و شش ساله براثر گازگرفتگی در داخل حمام جان خود را از دست دادند.
وی اظهار داشت: آبگرمکن موجود در محل که نزدیک حمام قرار داشت دارای اشکال فراوان در دودکش و لوله تخلیه بود که موجب برگشت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
کشته و زخمی شدن 455 مزدور سعودی در یمن

کشته و زخمی شدن 455 مزدور سعودی در یمن به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المسیره، یحیی السریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، در چند روز گذشته بیش از 455 تن از کشته ها یا زخمی های مزدور سعودی به بیمارستانهای مارب و بیمارستانهای سیار در نهم منتقل شده اند. وی افزود: از آغاز تنش آفرینی نظامی مزدوران سعودی، دهها جسد نیروهای مزدور در میادین درگیری در نهم باقی مانده است.
وی تاکید کرد: دشمن تلاش کرد با شلیک موشکهای ممنوعه خوشه ای از مارب، از پیشروی مزدوران خود در جبهه نهم پشتیبانی کند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
دانشجویان با تولید علم به مدیریت فرهنگی کشور کمک کنند

دانشجویان با تولید علم به مدیریت فرهنگی کشور کمک کنند به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکردستان، حجت الاسلام مختار کرمی ظهر امروز در جلسه بررسی و آسیب شناسی نیاز های جوانان در زمان حال، که در سالن جلسات مجتمع فرهنگی نور برگزار شد ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان استان، گفت: دانشجویان می توانند به پیشرفت و توسعه کشور و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه کمک کنند.
حجت الاسلام کرمی افزود: توصیه می کنم دانشجو اگر می خواهد اثرگذار باشد و در جامعه سالم بماند، نباید دنبال طیف و گروه خاصی راه بیفتد چرا که اصول و آرمان های ما امام و ولایت است.
وی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
نمایشگاه خوشنویسی در سنندج

نمایشگاه خوشنویسی در سنندج به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، به گفته دبیر انجمن خوشنویسی سنندج 67 اثر خوشنویسی از 40 هنرجوی دوره های ممتاز و عالی خوشنویسی سنندج در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده است.
کاوه چمنی افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه، ایجاد انگیزه برای هنرجویان و ترغیب به فعالیت هنری بیشتر آنان است.
این نمایشگاه از 17 تا 22 آذر آماده بازدید علاقه مندان است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
عضو هیئت صنعا : مذاکرات خوبی درباره تبادل اسرا با هیئت ریاض داشتیم

عضو هیئت صنعا : مذاکرات خوبی درباره تبادل اسرا با هیئت ریاض داشتیم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ عبدالقادر مرتضی عضو هیئت مذاکره کننده صنعا در رایزنی های سوئد و رئیس کمیته اسرا گفت : نشستی طولانی را با هیئت ریاض با حضور تیم سازمان ملل متحد برگزار کردیم.
المرتضی افزود: این دیدار مثبت بود و به راه حل های تقریبا نهایی در خصوص مسائل فنی اجرای توافق تبادل اسرا دست پیدا کردیم. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
بازگشت صدها آواره سوری از لبنان به مناطق آزاد شده در کشورشان

بازگشت صدها آواره سوری از لبنان به مناطق آزاد شده در کشورشان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم؛ صدها شهروند آواره سوری از لبنان به مناطق آزاد شده در کشورشان بازگشتند.
مرکز روسی استقبال از آوارگان سوری و توزیع مناسب آنها در سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: روز گذشته دو هزار آواره سوریه به کشورشان بازگشتند.
در این بیانیه امده است: هزار و چهارصد آواره سوری دیروز از لبنان و منطقه تل الکلخ به کشورشان بازگشتند و سایر آوارگان نیز از اردن و از طریق گذرگاه النصیب وارد سوریه شده اند.
در این بیانیه همچنین آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
قربانی مرگ خاموش در مبارکه

قربانی مرگ خاموش در مبارکه به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز اصفهان ؛ به گزارش خبرگزاری صداو سیما ،مرکز اصفهان ؛ مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: مرد 31 ساله امروز در مبارکه بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داد .
دکتر غفور راستین افزود: نصب نادرست لوله بخاری این حادثه اعلام شده است . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
سناتور روس: اروپا دیگر جزیره آرامش و رفاه نیست

سناتور روس: اروپا دیگر جزیره آرامش و رفاه نیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکسی پوشکف، سناتور روس در صفحه خود در توئیتر اعلام کرد با توجه به رویدادهایی که به تازگی در چند کشور عضو اتحادیه اروپا روی داده این قاره وارد مرحله جدید تاریخ خود شده است. پوشکف، رئیس کمیسیون سیاست رسانه ای شورای فدراسیون ( مجلس علیا پارلمان روسیه ) در توئیتر نوشت: اگر چه تاکنون تصور می شد اروپا جزیره آرامش و رفاه خواهد ماند، اما اوضاع به صورت قابل توجهی تغییر کرده و افسانه های گذشته از بین رفته است.
الکسی پوشکف اعلام کرد تاکنون به نظر می رسید اروپا در جهانی که با طوفان ها رو به رو است به عنوان جزیره آرامش و رفاه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
یمن: متجاوزان سعودی بیش از 15 حمله هوایی انجام دادند

یمن: متجاوزان سعودی بیش از 15 حمله هوایی انجام دادند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المسیره؛ یحیی السریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: جنگنده های متجاوز سعودی همزمان با تشدید حملات توپخانه ای و موشکی، بیش از 15 حمله هوایی به نهم و ساحل غربی و صعده انجام دادند.
وی افزود: مزدوران سعودی تلاش کردند به طرف منطقه التباب السود در الضبوعه در نهم پیشروی کنند اما تلفات و خسارات سنگینی متحمل شدند.
وی افزود: مزدوران سعودی در شش روز گذشته 13 تلاش نافرجام برای پیشروی در جبهه نهم انجام دادند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
حواشی دیدار زردپوشان با پرسپولیس

حواشی دیدار زردپوشان با پرسپولیس به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان ؛ به دلیل آماده نبودن طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان بیش از 10 هزار نفر از تماشاچیان این دیدار موفق نشدند بازی را از نزدیک تماشا کنند و پشت در ورزشگاه ماندند.
عده زیادی از هواداران سپاهان که تعدادشان به50 هزار نفر می رسید به دلیل ازدحام جمعیت در راهروهای ورزشگاه نشسته و عده ای نیز به دلیل کمبود جا ، این دیدار را ایستاده تماشا کردند .
قسمت وی آی پی و جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه هم با حضور غیر رسانه ای ها پر شد به طوری که خیلی از خبرنگاران به صورت ایستاده و در جایگاه دیگر بازی را مخابره کردند . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
لیندسی گراهام:همکاری با رژیم جنایتکار سعودی به ضرر آمریکاست

لیندسی گراهام:همکاری با رژیم جنایتکار سعودی به ضرر آمریکاست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره ، لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه آمریکا گفت همکاری با ولیعهد سعودی و رژیم جنایتکار عربستان به آمریکا آسیب وارد می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
دردسر اهالی کوچه مشاطان با حفاری ها+ فیلم

دردسر اهالی کوچه مشاطان با حفاری ها+ فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
اعلام رضایت برانکو از نتیجه بازی سرخ پوشان

اعلام رضایت برانکو از نتیجه بازی سرخ پوشان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز اصفهان؛ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با حضور در نشست خبری بعد از دیدار با سپاهان درباره این دیدار گفت: با وجود اینکه بچه های ما امروز شخصیت و ارداه یک تیم برنده را در مقابل یکی از بهترین تیم های ایران داشتند ،شاهد بازی خوبی از هر دوتیم بودیم .
برانکو ایوانکوویچ با بیان ما در ایران سه دربی با استقلال، تراکتورسازی و سپاهان داریم افزود: از لحاظ بدنی، ذهنی، شخصیتی و همه عوامل ما خوب بودیم و به بازیکنانم تبریک می گویم.
وی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر پرسپولیس بیش ترین ضرر از داوری را داشته است گفت: امروز از قضاوت فغانی راضی بودیم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
توزیع لاستیک در بین تاکسی داران+ فیلم

توزیع لاستیک در بین تاکسی داران+ فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
شکست مشت آهنین الیزه

شکست مشت آهنین الیزه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس؛ منابع فرانسوی اعلام کردند شنبه سیاه به لحاظ بیلان عملکرد پلیس این کشور یک رکورد محسوب می شود.
برخی کارشناسان سیاسی امنیتی معتقدند شنبه سیاه روز شکست هرمس و در هم پیچیده شدن سیاست مشت آهنین الیزه به حساب می آید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
مصاحبه ها:
1- کریستف کاستانه..... وزیر کشور فرانسه
2- شهروند فرانسوی معترض به سیاست های دولت ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
ثبات مالی و پولی، بدون اصلاحات بنیادین ممکن نیست

ثبات مالی و پولی، بدون اصلاحات بنیادین ممکن نیست به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، علی مدنی زاده در همایش امنیت اقتصاد با عنوان بررسی بحران بانکی در ایران خاطرنشان کرد: بحران بانکی موجود اگرچه از طریق وجوه و سرمایه بانک مرکزی پوشیده ماند اما انتظارات تورمی و در نهایت رکود تورمی را دامن زد.
وی با بیان این که در بحران چندین ساله بانکی به سر می بریم اما به تدریج آثار فاجعه بار آن در حال نمودار شدن است گفت: دهه 70 را با بانکداری دولتی و دهه 80 را با توسعه کمی نامتوازن در نظام مالی تجربه کردیم.
این صاحبنظر اقتصادی ادامه داد: در دهه 90 با افول مالی دست به گریبان هستیم که کمبود دسترسی ها به اعتبارات بانکی و نرخ سود بالای تسهیلات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
برگزاری نخستین دوره آموزشی نجات از ارتفاع در سبزوار

برگزاری نخستین دوره آموزشی نجات از ارتفاع در سبزوار برگزاری نخستین دوره آموزشی نجات از ارتفاع در سبزوار برگزاری نخستین دوره آموزشی نجات از ارتفاع در سبزوار برگزاری نخستین دوره آموزشی نجات از ارتفاع در سبزوار برگزاری نخستین دوره آموزشی نجات از ارتفاع در سبزوار برگزاری نخستین دوره آموزشی نجات از ارتفاع در سبزوار ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
لیگ برتر بسکتبال ، مصاف شهرداری گرگان با حریف خوزستانی

لیگ برتر بسکتبال ، مصاف شهرداری گرگان با حریف خوزستانی به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گلستان این دیدار از ساعت 16 فردا در سالن امام خمینی (ره ) گرگان برگزار می شود.
شهرداری گرگان هم اکنون با 6 امتیاز در رده چهارم جدول ردبه بندی و حریفش تیم پدافند رعد خوزستان با 4 امتیاز در رده هشتم قرار دارند .
9 تیم در رقابتهای لیگ برتر بسکتبال کشور بازی می کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
برق گرفتگی جوان 22ساله در ورزنه

برق گرفتگی جوان 22ساله در ورزنه به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ مسئول هلال احمر شهر ورزنه گفت: این جوان 22ساله شهر ورزنه که برای برای کار به روستای کفرود بخش بن رود رفته بود در حال تخریب دیوار با دستگاه دریل هیلتی دچار برق گرفتگی شد و حین کار جان خود را از دست داد.
علیرضا اصغری به مردم توصیه کرد: هنگام استفاده از وسایل برقی نکات ایمنی را رعایت کنند.
ورزنه، یکی از شهرهای شهرستان اصفهان در مرکز بخش بن رود و 110کیلومتری شرق اصفهان واقع است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
تداوم پیروزی های گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال

تداوم پیروزی های گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور گیتی پسند با نتیجه چهار بر دو از سد میزبانش سن ایچ ساوه گذشت تا همچنان به صدر نشینی خود در لیگ ادامه دهند.
در نیمه نخست این دیدار ابتدا محمدحسین درخشانی اولین گل تیمش را وارد دروازه میزبان کرد و در ادامه محمد شجری بود که گیتی پسند را در خارج از خانه از حریف پیش انداخت.
در ادامه سن ایچی ها با زدن دو گل خیلی زود به بازی برگشتند و در این میان سعید احمد عباسی از گیتی پسند با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد و بازی هفته بعد تیمش مقابل فرش آرا را از دست داد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
سیستم بانکی بازوی قدرتمند حمایت از تولید

سیستم بانکی بازوی قدرتمند حمایت از تولید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، سرپرست استانداری فارس در چهارمین جلسه شورای هماهنگی بانک های فارس گفت:در حال حاضر مدیران و مسؤلان کشور باید مشکلات بخش خصوصی و سرمایه گذاران را با انعطاف حل کنند.
رحمانی افزود: مدیران بانک ها می توانند در تامین منابع و رونق بخشی اقتصاد کشور تاثیر مثبتی داشته باشند.
سرپرست استانداری فارس اضافه کرد: در دو، سه سال گذشته با وجود مشکلات و گلایه ها، همواره سیستم بانکی به عنوان بخشی که می تواند حرکت آفرین باشد مورد حمایت دولت بوده است.
رحمانی بیان کرد: ضمن اینکه باید نظارت مقتدرانه بر سیستم بانکی باشد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
پرداخت تسهیلات ویژه به نانوایان مهاباد

پرداخت تسهیلات ویژه به نانوایان مهاباد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزمهاباد، معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندارمهابادگفت: درمرحله نخست7 میلیاردو800 میلیون ریال تسهیلات برای نانوایان اختصاص یافته است.
صنعتی افزود: سقف این تسهیلات برای هرنانوایی 150 میلیون ریال است که برای حوزه بهسازی، خریدتجهیزات موردنیاز، سرمایه درگردش وآموزش کارکنان پرداخت می شود. وی تصریح کرد: متقاضیان می توانند با دردست داشتن مدارک لازم به اتحادیه نانوایان مراجعه کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
دیدار حساس شهرداری بندرعباس و نفت گاز گچساران

دیدار حساس شهرداری بندرعباس و نفت گاز گچساران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، در هفته سیزدهم و پایانی نیم فصل نخست مسابقات لیگ دسته دو فوتبال باشگاه های کشور از ساعت 14 عصر فردا (دوشنبه) تیم شهرداری بندرعباس مهمان تیم نفت و گاز گچساران است.
در جدول رده بندی گروه دوم شاگردان آرش برهانی در تیم شهرداری با کسب 18 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارند و تیم نفت و گاز گچساران با 15 امتیاز پنجم است.
تیم آرمان گهر سیرجان نیز با کسب 23 امتیاز صدرنشین است.
فصل جدید مسابقات لیگ دسته دو فوتبال باشگاه های کشور پس از کنار گذاشته شدن تیم های صبای قم و راه آهن تهران با شرکت 26 تیم در دو گروه سیزده تیمی در حال برگزاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
اعزام مشمولان فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم فردا دوشنبه 19 آذر

اعزام مشمولان فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم فردا دوشنبه 19 آذر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس،سرهنگ دستوری زاده افزود: مشمولان در روز اعزام به موقع و در اول وقت اداری در محل اعزام حاضر و مدارک هویتی، برگه آماده بخدمت، برگه معرفی به مرکز آموزشی و وسایل شخصی همراه داشته باشند.
براساس این اطلاعیه، با توجه به اعمال محدودیت های ترافیکی و تسریع در اعزام، مشمولان از آوردن همراه خودداری کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
روشنفکر واقعی به استقلال کشور می اندیشد

روشنفکر واقعی به استقلال کشور می اندیشد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی گفت: روز 16 آذر، روز دانشجو را به دانشجویان، استادان و همه کسانی که در خدمت علم، دانش و فرهنگ کشور هستند تبریک می گویم و یاد شهدای دانشجو، دکتر شهید بهشتی و امام خمینی(ره) را گرامی می دارم و امروز توفیقی است برای من که در جمع صمیمی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی باشم.
وی افزود: پارسال بسیجیان به من گفتند؛ اما به دلیل مشغله کاری نتوانستم در جمع دانشجویان حضور پیدا کنم و امسال این توفیق را دارم که در جمع صمیمی شما حضور پیدا کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
هشتگ داغ های فضای مجازی

هشتگ داغ های فضای مجازی هشتگ بازی سازش، 16 آذر، ایران خودرو، فرانسه و ... جزو هشتگ های داغ امروز فضای مجازی است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
برخی سناتورهای آمریکایی خواستار اخراج سفیر عربستان از واشنگتن هستند

برخی سناتورهای آمریکایی خواستار اخراج سفیر عربستان از واشنگتن هستند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از نشریه آتلانتیک ؛ یک سناتور آمریکایی خواستار اخراج سفیر عربستان از آمریکا شد.
این نشریه در پایگاه اینترنتی خود نوشت: سفیر عربستان در آمریکا بی سر و صدا به واشنگتن بازگشته است اما آیا کسی با او حرف خواهد زد؟ شاهزاده خالد بن سلمان، برادر ولیعهد عربستان چهارشنبه بعد از حدود یک ماه به آمریکا بازگشته است. او بعد از کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی واشنگتن را ترک کرده بود. بسیاری از سناتورهای آمریکایی ولیعهد عربستان را مسئول قتل خاشقجی می دانند اما دولت ترامپ واضح و آشکار گفته است که خواهان عبور از مسئله کشته شدن خاشقجی است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
عنوان چهارمی کاراته کای شیرازی در لیگ جهانی

عنوان چهارمی کاراته کای شیرازی در لیگ جهانی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، پیکار های لیگ جهانی کاراته وان در چین به پایان رسید و در روز پایانی این رقابت ها علیرضا شیرصفت کاراته کای شیرازی باقبول شکست مقابل مهدی زاده دیگر نماینده کشورمان در دیدار رده بندی، به مقام چهارم بسنده کرد.
این ورزشکار در وزن منهای 67 کیلوگرم کومیته انفرادی مقابل حریفانی از فرانسه، چین، بلژیک، ازبکستان و عربستان به برتری رسیده بود و در نیمه نهایی مغلوب حریف قدرتمندی از برزیل شد.
لیگ جهانی کاراته وان به میزبانی شهر شانگ های چین برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
افزایش دفاتر پرداخت خسارت بیمه سلامت در تهران

افزایش دفاتر پرداخت خسارت بیمه سلامت در تهران به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، کوروش فرزین در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت استان تهران افزود: ماهانه 8 تا 9 میلیارد تومان برای پرداخت خسارت به بیمه شدگان هزینه می شود، این درحالی است که سالانه حدود 100 میلیارد تومان هزینه پرداخت خسارت خواهد بود که البته هم شامل بیمه شدگان تهرانی و هم بیمه شدگانی است که از استان های دیگر به تهران مراجعه و خدمات درمانی در تهران دریافت می کنند و براساس تفاهم نامه صورت گرفته، فرد بیمه شده می تواند هم از استانی که دفترچه بیمه صادر شده و هم از استانی که خدمت می گیرد، خسارت نیز دریافت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
همایش " طنین آذر" گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه لرستان

همایش " طنین آذر" گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه لرستان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
دوبرابر شدن صادرات کالا از گمرک تمرچین

دوبرابر شدن صادرات کالا از گمرک تمرچین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزآذربایجان غربی ، در جریان بازدید استاندار آذربایجان غربی در جلسه ای با حضور مسئولان استانی و شهرستانی موانع و مشکلات موجود بر سرراه صادرات کالااز مرز تمرچین بررسی شد .
شهریاری در مصاحبه با خبرنگار مان در پیرانشهر گفت : گمرک تمرچین از جمله گمرکات فعال آذربایجان غربی در جنوب این استان است که صادرات کالاها از این گمرک از رونق خاصی برخوراست
از این گمرک کالاهایی از جمله مصالح ساختمانی ، مصنوعات فلزی و پلاستیکی ، لبنیات ، میوه تره بار ، ماشین آلات صنعتی ، البسه و سنگ های نمای ساختمانی به کشور همجوار صادر می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
جلوگیری از هدر روی هزاران بشکه نفت در گچساران

جلوگیری از هدر روی هزاران بشکه نفت در گچساران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت:با نصب دستگاه های تفکیک گر سیار و فراورش (MOS & MOT) بر روی چاه های نفت و با برنامه ریزی صورت گرفته در این شرکت و به کارگیری دستگاه های فرآورش نفت خام، سالانه از سوزاندن هزاران بشکه نفت در گودال های سوخت در محل چاه های نفت جلوگیری می شود.
هوشنگ صیدالی افزود:پیش از این انجام آزمایش های جریانی در سال های گذشته از طریق جریان دادن چاه به گودال سوخت سرچاهی صورت می گرفت و این عملیات موجب آلودگی محیط زیست و هدر رفت سرمایه ملی می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
احیا بخش زیادی از اراضی بیابانی گچساران

احیا بخش زیادی از اراضی بیابانی گچساران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران ذخیره سازی 70 هزار مترمکعب روان آب را از مهمترین آثار اجرای این طرح برشمرد و گفت:اجرای این طرح علاوه بر ذخیره سازی آب موجب اصلاح، تقویت و بارورسازی خاک می شود.
فرجام جلیلی افزود:شرایط لازم برای اجرای این طرح شامل زمین بدون پوشش و یا حداقل پوشش و شیب کمتر از 20 درصد و خاک دارای نفوذ پذیری است.
جلیلی میانگین هلالی هایی اجرا شده در شهرستان را به قطر پنج متر، طول 10 متر و ارتفاع پشته 80 سانتی متر اعلام کرد و اضافه کرد:هر هلالی می تواند 10 متر مکعب آب در خود جای دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
تشییع پیکر بانو مرحومه داود الموسوی در دامغان

تشییع پیکر بانو مرحومه داود الموسوی در دامغان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، زنده یاد بانو سیده خدیجه داودالموسوی همسر محروم حجت الاسلام سید طاهر شاهچراغی از علمای دامغان ، مادر حجت الاسلام سید علی شاهچراغی امام جمعه شهر ری وهمسر برادر آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان است که دیروز در 93 سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت .
نماینده ولی فقیه در استان سمنان بر پیکر این بانوی مکرمه نماز خواند و جمعی مردم دامغان ، زنده یاد داود الموسوی را از حسینیه معصوم زاده به سمت آرامگاه فردوس رضا دامغان تشییع و به خاک سپردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
افتتاح سامانه سککوک در ارومیه

افتتاح سامانه سککوک در ارومیه به گزارش خبرگزای صداوسیما مرکزآذربایجان غربی ،این سامانه از امروز در استان فعال شده است و هدف از راه اندازی آن حمایت از کسب و کارهای کوچک و پربازده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
ارتقاء سطح بهداشتی مزارع پرورش ماهی از برنامه های دامپزشکی کشور

ارتقاء سطح بهداشتی مزارع پرورش ماهی از برنامه های دامپزشکی کشور به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،مسئول اکیپ ممیزی سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه بازدید و ممیزی مزارع پرورش و تکثیرآبزیان در یاسوج گفت:یکی از برنامه های دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور، ارتقاء سطح بهداشتی قرنطینه ای مزارع پرورش و تکثیر قزل آلایی می باشد که اقدام به واردات تخم چشم زده قزل آلا از خارج از کشور می کند.
دکتر نادر زکیان افزود:تخم چشم زده قزل آلای وارداتی نیازمند اعمال ضوابط بهداشتی قرنطینه ای خاصی می باشد تا از انتقال بیماری از طریق آن ها به مزارع پرورش ماهی کشور جلوگیری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج

تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
فعالیت 57 آزمایشگاه استاندارد

فعالیت 57 آزمایشگاه استاندارد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در نشست در اداره کل استاندارد استان بوشهر با اظهار رضایت از آزمایشگاه های استاندارد استان گفت:در این نشست مسائل و مشکلات آزمایشگاه ها را با توجه به نوسانان ارز و مشکلاتی که در زمینه واردات ایجاد شده مورد بررسی قرار داده و به دنبال راهکاری برای افزایش تعرفه ها هستیم.
دکتر خاکی فیروز افزود: تعداد آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده براساس معیارهای بین المللی 900 آزمایشگاه و بر اساس معیارهای ملی و روش اجرایی حدود دو هزار آزمایشگاه است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
دیدار مسئولان دبیرخانه همایش سبک زندگی با امام جمعه یزد

دیدار مسئولان دبیرخانه همایش سبک زندگی با امام جمعه یزد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما مرکز یزد ، دبیر این همایش گفت: این همایش سال گذشته نیز با محوریت سلامت در دانشگاه آزاد برگزار شد.
نصیری زاده افزود: با توجه به اهمیت موضوع نحوه برگزاری همایش به گونه ای صورت گرفته که خانواده ها به صورت رایگان برای بهره مندی از پژوهش ها در این همایش حضور داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه یزد در این دیدار با اشاره به هجمه دشمنان برای از بین بردن نظام خانواده گفت امروز چاره جویی علمی و عملی برای حفظ و استحکام بنیاد خانواده در کشور از مهمترین کارهاست . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
دوری از نگرش های سیاسی به موضوع سدهای استان

دوری از نگرش های سیاسی به موضوع سدهای استان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
نظارت بر فروشگاه های سموم دفع آفات نباتی

نظارت بر فروشگاه های سموم دفع آفات نباتی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین از نظارت بر فروشگاه های سموم دفع آفات نباتی به صورت طرح 15 روزه در این شهرستان خبر داد.
عباس علیخانی افزود: با توجه به مصوبه هیئت وزیران در مرداد ماه امسال، و به منظور نظم دهی به قیمت کالاها، گروهی متشکل از نمایندگان جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت از فروشگاه های سموم دفع آفات نباتی بازدید می کنند.
او اظهار داشت: در این بازدید ها داشتن پروانه بهره برداری معتبر، پروانه مسئول فنی، حضور مسئول فنی در فروشگاه ها، نصب قیمت های کالا ها بر روی قفسه ها و در معرض دید مشتریان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تب تند قیمتها در بازار ماهی خرم آباد

تب تند قیمتها در بازار ماهی خرم آباد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
اقدامات آبخیزداری مایه خیر و برکت کشور است

اقدامات آبخیزداری مایه خیر و برکت کشور است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ محمود حجتی امروز در جمع مدیران منابع طبیعی سراسر کشور با بیان اینکه امسال علاوه بر کمک های صندوق توسعه ملی 593 میلیارد تومان از سوی استانداران استان ها به کمک منابع طبیعی آمد، افزود: این همان همت، پشتکار و اراده ای است که خواستیم و انجام شد.
وی اقدامات آبخیزداری را نمونه بارز خواستن و توانستن دانست و گفت: هیچ گاه کوتاهی ها و کارهای گذشته را که انجام نشده است به دیگران نسبت ندهیم بلکه بهترین داور وجدان آدمی است و در دادگاه وجدان، خودمان را محکوم کنیم نه دیگران را !
اقدامات آبخیزداری را مستند سازی و به افکار عمومی اطلاع رسانی کنید ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
برپایی جشنواره رشد در دانشگاه ایلام

برپایی جشنواره رشد در دانشگاه ایلام به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام ؛دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام گفت: برگزاری اولین جشنواره رویش استعداد دانشجویی می تواند در آمادگی دانشجویان برای ورود به بازار کار واشتغال موثر باشد .
دریافت فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
2برد و1 تساوی حاصل تلاش نمایندگان کرمان در لیگ یک

2برد و1 تساوی حاصل تلاش نمایندگان کرمان در لیگ یک به گزارش خبر گزاری صداوسیما در رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور تیم مس کرمان درخانه درآخرین دقایق تیم فجر سپاسی شیراز را شکست داد وبه سه امتیاز شیرین دست یافت.
در این دیدار عیسی پرتو در دقیقه 62 و شروین بزرگ در دقیقه95 برای مس کرمان و سلمان بحرانی در دقیقه 50 برای فجر سپاسی گلزنی کردند.
با این نتیجه مس کرمان با 27 امتیاز و تفاضل کمتر نسبت به تیم دو در رتبه چهارم جدول رده بندی لیگ دسته یک فوتبال کشور قرار گرفت و فجرسپاسی شیراز نیز با 13 امتیاز یازدهم شد.
گل گهر سیرجان دیگر نماینده استان کرمان نیز در بندر ماهشهر به مصاف شهرداری این شهر رفت و توانست به برتری سه بر یک دست یابد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
نانو غشاهای پلیمری برای تصفیه پساب

نانو غشاهای پلیمری برای تصفیه پساب کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
اتحادیه زنبورداران، گامی برای افزایش تولید عسل

اتحادیه زنبورداران، گامی برای افزایش تولید عسل به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در آیین افتتاح ساختمان شرکت تعاونی زنبورداران استان گفت: عسل تولیدی استان قزوین از انواع شناخته شده و مرغوب کشوری است و باید به ارتقاء کیفیت این محصول کمک کنیم.
فاطمه خمسه افزود: جهاد کشاورزی به دنبال ایجاد شرایط مناسب در شهرستان های مختلف استان برای افزایش تولید عسل طبیعی است و تعاونی زنبورداران در همین راستا تشکیل شده است.
او تشکیل اتحادیه استانی زنبورداران را گامی بلند برای بهبود تولید عنوان کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اشتغال دو هزار و 500 نفر در صنعت زنبورداری گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
بررسی چالش های بهداشتی آبادان

بررسی چالش های بهداشتی آبادان فرماندار آبادان با بیان اینکه برای خدمت رسانی و آبادانی، آبادان به اقدام ویژه همه مسئولان نیاز دارد گفت: باید تلاش کنیم هرچه زودتر سند توسعه شبکه فاضلاب آبادان تنظیم و خدمت رسانی ها در این زمینه مدون و با برنامه ریزی گسترده انجام شود.
موسوی افزود: آب های سیاه راکد و فاضلاب غیربهداشتی در کانال های روباز باید ظرف یک هفته آینده با همکاری آبفا، شهرداری و پالایشگاه جمع آوری شود و دیگر شاهد اینگونه آلایندگی ها نباشیم.
در این نشست مصوب شد منطقه آزاد اروند در یک فرصت 3ماهه نسبت به تخلیه زباله های شهری و ساختمانی اقدام و تمهیدات لازم را برای دیوارکشی و حراست اراضی آن محدوده بیاندیشد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
رفع تصرف بیش از 94 هکتار از اراضی ملی سمیرم

رفع تصرف بیش از 94 هکتار از اراضی ملی سمیرم به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز اصفهان ؛ رییس دادگستری شهرستان سمیرم گفت: از ابتدای امسال تاکنون این میزان اراضی به منظور حفظ حقوق بیت المال در این شهرستان رفع تصرف شده است .
حمیدرضا ابوالحسنی زارع افزود: در این مدت همچنین 30فقره از ساخت و ساخت های غیر مجاز در اراضی ملی تخریب و 13 هزار موردنیز ثبت مالکیت شده است .
اراضی ملی این شهرستان بیش از 450 هزار هکتار وسعت دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
شعار جشنواره چهاردهم رادیو انتخاب شد

شعار جشنواره چهاردهم رادیو انتخاب شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، دکتر شاه آبادی شعار جشنواره چهاردهم را رادیو صدای صمیمی لحظه ها برگزید.
وی همچنین با محفوظ ماندن جای مردم در جشنواره، از اختصاص یک بخش ویژه برای مخاطبان خبر داد.
بخش تعاملی به جشنواره جهانی رادیو اضافه شده که یکی از وجوه شاخص و متمایز چهاردهمین جشنواره جهانی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صداست.
بخش تعاملی بیانگر جایگاه ارزشمند مخاطبان و توجه ویژه به علاقه مندان رادیو است.
همه شنوندگان و علاقه مندان رادیو می توانند یک اثر در قالب آزاد و با موضوعاتی همچون پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، ایثار و فداکاری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
درآمد ارزی با صادرات ماهی به روسیه

درآمد ارزی با صادرات ماهی به روسیه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت : در هفته کنونی 57 هزار و 338 کیلوگرم ماهی قزل آلای منجمد از مرز زمینی این شهرستان به روسیه صادر شد.
آقای پورضرب ارزش این مقدار ماهی قزل آلای صادر شده را 230 هزار دلار عنوان کرد.
وی افزود : از ابتدای امسال تاکنون 304 تن پنیر و خامه پاکتی، 9 تن شیر پاستوریزه، 20 تن گوشت فیل ماهی ، 4 تن روغن ماهی، 47 تن پودر ماهی، 20 تن ماهی خاویاری منجمد، 82 هزار قطعه جوجه یک روزه، 17 تن تخم مرغ نطفه دار و 46 تن ماهی منجمد از مرز زمینی آستارا به کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
فساد مالی، حمله به ارزش های سازمان ملل است

فساد مالی، حمله به ارزش های سازمان ملل است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت "روز جهانی مقابله با فساد مالی" که هر سال نهم دسامبر گرامی داشته می شود گفت فساد مالی " حمله به ارزش های سازمان ملل" است.
بر اساس اعلام پایگاه اینترنتی سازمان ملل، گوترش گفت:" فساد مالی " جوامع را از داشتن مدرسه، بیمارستان و سایر خدمات مهم محروم می کند، سرمایه گذاری خارجی دور می شود و کشورها از منابع طبیعی خود محروم می شوند."
هر سال یک تریلیون دلار رشوه پرداخت می شود. این در حالی است که دو تریلیون و ششصد میلیون دلار دزدیده می شود و همه اینها به سبب فساد مالی است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تولید بیش از 15 تن زعفران خشک در خواف

تولید بیش از 15 تن زعفران خشک در خواف به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر جهاد کشاورزی خواف سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان را شامل 3 هزار و 900 هکتار مزرعه بارور و 400 هکتار مزرعه غیربارور ذکر کرد و افزود: کشت زعفران در خواف به صورت پراکنده است و به ازای هر هکتار سطح زیرکشت 250 نفرروز از مرحله کاشت تا برداشت مشغول کار می شوند .
رحمان دادپور افزود: میانگین برداشت این محصول در شهرستان 4 کیلو زعفران خشک از هر هکتار است .
وی گفت: سال گذشته 14 تن و 700 کیلو زعفران خشک در این شهرستان برداشت شده است .
دادپور خاطرنشان کرد: کشت زعفران با توجه به نیاز کمتر به آب ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
دادستان های آمریکا ترامپ را به فریب دادن رای دهندگان متهم کردند

دادستان های آمریکا ترامپ را به فریب دادن رای دهندگان متهم کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روزنامه نیویورک تایمز ؛ دادستان های آمریکا معتقدند دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور رای دهندگان را فریب داده است.
این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود و در تفسیری به قلم پیتر بیکر و نیکلاس فاندوس افزود: در افشاگری های اخیر دادستان های آمریکا که درباره دونالد ترامپ و گروه وی تحقیق می کردند، تصویری از وی ترسیم شد که براساس آن این نامزد انتخابات، شخصا طرح غیرقانونی دخل و تصرف در انتخابات سال 2016 را هدایت می کرده است و مشاورانش بیش از آنکه وی اذعان کرده بود، با روسیه ارتباط داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تا دقیقه 1: سپاهان 0 - 0 پرسپولیس

تا دقیقه 1: سپاهان 0 - 0 پرسپولیس به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ؛ در دیداری معوقه از هفته دوزادهم لیگ برتر فوتبال طلایی پوشان دیار زاینده رود در ورزشگاه نقش جهان اصفهان و با قضاوت علیرضا فغانی میزبان پرسپولیس هستند؛ فغانی را در قضاوت این بازی رضا سخندان و محمدرضا منصوری کمک می کنند.
امیر قلعه نویی هدایت تیم سپاهان را بر عهده دارد؛ وی در این بازی سپاهان را با ترکیب زیر راهی زمین کرد:
پیام نیازمند، محمد ایرانپوریان، عزت الله پورقاز، سیاوش یزدانی، سعید آقایی، مهدی کیانی(کاپیتان)، حامد بحیرایی، ولادیمیر کومان، مهرداد محمدی، سجاد شهباززاده، کیروش استنلی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
جزئیات اعمال محدودیت تراکنش های بانکی اعلام شد

جزئیات اعمال محدودیت تراکنش های بانکی اعلام شد به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، ناصر حکیمی درباره اعمال محدودیت تراکنش های کارتی، گفت: نکته اصلی این است که با تغییرات سقف تراکنش های بانکی هیچ محدودیتی برای زندگی مردم ایجاد نشده و تنها بانک مرکزی با این مهم، یک انتظام بخشی در ابزارهای پرداخت بر اساس کاربرد آن اعمال کرده است تا مردم به نسبت کاربرد هر یک از ابزارهای بانکی و پرداخت از خدمات آن برخوردار شوند.
وی تصریح کرد: با اقدامات فوق، در عمل هیچ محدودیتی در انتقال وجه با مبالغ بالا به وجود نیامده است و مردم برای انتقال وجه یا خرید با مبالغ بالا می توانند از سامانه ساتنا این عملیات را بدون محدودیت انجام دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
یونیسف: محرومیت های شدید کودکان مهاجر را مجبور به فرار کرده است

یونیسف: محرومیت های شدید کودکان مهاجر را مجبور به فرار کرده است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) روز شنبه در مراکش پیش از برگزاری کنفرانس بین المللی مهاجرت گزارشی را منتشر و اعلام کرد بیش از نیمی از جوانان و پناهجویان 14 تا 24 ساله می گویند محرومیت های شدید آنها را مجبور به ترک کشورشان کرده است.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از رباط، یونیسف از این که حدود 44 درصد از کودکان و جوانان به تنهایی کشور خود را ترک کرده اند، ابراز تأسف کرد.
این گزارش بر پایه تحلیل اطلاعات به دست آمده در سه ماه اخیر و در چارچوب یک تحقیق که به صورت آنلاین از 4000 جوان که خود را پناهجو یا مهاجر معرفی کردند، انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
کشف 40 کیلو گرم مواد مخدر قبل از ورود به کیش

کشف 40 کیلو گرم مواد مخدر قبل از ورود به کیش به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ، سرهنگ رحیم جهانبخش با اشاره به این اقدام پلیسی قبل از ورود سوداگران مرگ به کیش، گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر کیش با همکاری فرماندهی انتظامی کرمان در یک عملیات مشترک موفق به کشف 40 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک شدند.
فرمانده انتظامی ویژه کیش افزود: دراین عملیات پلیسی مشترک 7 نفر از سوداگران مرگ دستگیر و 4 دستگاه خودرو توقیف شود.
رئیس پلیس کیش در خصوص تلاش پلیس در برخورد با عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر اشاره و گفت: اعتیاد آفت اجتماع و زمینه ساز تباهی جوانان و مقابله با آن نیازمند عزم ملی است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
به روزرسانی و تعمیرات اساسی پتروشیمی جم

به روزرسانی و تعمیرات اساسی پتروشیمی جم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
مازندران قهرمان مسابقات کیوکوشین تزوکای ایران

مازندران قهرمان مسابقات کیوکوشین تزوکای ایران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، مسئول برگزاری مسابقات گفت : در این دوره از مسابقات 113 کاراته کا از 14 استان کشور شرکت کرده بودند.
جعفر مبلغ الاسلام هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد رقابت سالم بین قهرمانان ایران و ارتقا سطح علمی و روحی و جسمی ورزشکارانکیوکوشین تزوکای اعلام کرد .
وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در تمام رده های سنی برگزار شد ، گفت : در پایان این دوره از مسابقات تیم مازندران قهرمان و تیم های لرستان و آذربایجان شرقی به ترتیب دوم و سوم شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
کاهش 17 درصدی آمار تصادفات در جاده های پارس آباد

کاهش 17 درصدی آمار تصادفات در جاده های پارس آباد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، علی علایی که در جلسه شورای ترافیک شهرستان پارس آیاد سخن می گفت ، افزود: در آینده نزدیک رفوژ بلوار جاده ورودی شهر از سمت اجیرلو تکمیل می شود و همزمان دوربین های مدار بسته ثبت تخلفات رانندگی نیز نصب خواهد شد تا شاهد کاهش بار ترافیکی ورودی و مرکز شهر باشیم.
وی بر لزوم نصب سرعت گیر در برخی از نکات حادثه خیز شهر اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه فصل آسفالت ریزی تمام شده است، شهرداری می تواند با استفاده از آسفالت سرد اقدام به نصب سرعت گیر کند تا خللی در کیفیت آسفالت پیش نیاید. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
ارائه مجوز به مجتمع های چند منظوره باید بر اساس نیازسنجی باشد

ارائه مجوز به مجتمع های چند منظوره باید بر اساس نیازسنجی باشد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، محمد سالاری در جریان بررسی طرح الزام شهرداری تهران به تدوین سند تعیین فعالیت های مجاز به استقرار در پهنه کار و فعالیت (S) و پهنه مختلط (M) و همچنین ساماندهی مال ها و مجتمع های چند منظوره شکل گرفته در راستای اجرای تکالیف طرح تفصیلی در توضیح این طرح گفت: طرح تفصیلی شهر تهران دارای 4 پهنه S, M, R وG است، پهنه های s و m از جمله پهنه هایی هستند که می توان در آنجا مجتمع های چندمنظوره تجاری، اداری و خدماتی احداث کرد، بخصوص پهنه s که پهنه کار و فعالیت است. طرح تفصیلی شهر تهران در ابتدای سال 91 ابلاغ شد و قرار بود حداکثر تا یکسال تکالیف آن نیز انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
پایان فصل تئاتر پیشوا

پایان فصل تئاتر پیشوا به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در این مراسم که در سینماهنر شهرستان پیشوا برگزار شد از میان پانزده اثر اجرا شده در خانه فرهنگ شیخ جنید، پنج اجرا به بخش پایانی راه یافت و حائز جوایز شدند که آثار برتر در سینما هنر پیشوا بزودی به اکران عمومی در می آید.
همچنین دراین مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان تهران در سخنانی از آغاز ساخت نخستین فرهنگسرای شهر ستان در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع خبر داد.
احد جاودانی در این مراسم ضمن تشکر از اصحاب هنر نمایش شهرستان پیشوا و مسئول انجمن نمایش استان تهران به جهت برگزاری این فصل تئاتر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
فردا روابط بانکی ایران و چین از سر گرفته می شود

فردا روابط بانکی ایران و چین از سر گرفته می شود مجید رضا حریری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، با بیان اینکه بعد از اتفاقات 4 نوامبر که وارد مرحله جدیدی از برجام شدیم روابط بانکی ما و چین متاثر از این اتفاق باید بازطراحی می شد افزود : خوشبختانه روز جمعه گذشته این قضیه حل و فصل شد و به علت تعطیلات روزهای شنبه و یکشنبه در چین ، فردا نقل و انتقال مالی میان ایران و چین از طریق کونلون بانک بعنوان تنها بانک طرف مبادله با بانکهای ایرانی ، آغاز می شود.
وی اضافه کرد : در ماه یک میلیارد دلار واردات از چین داریم و در دو ماه گذشته که اختلال جدی در مبادله بانکی میان دو کشور بود دو میلیارد دلار تقاضای انباشته وجود دارد که حتماً ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
آغاز به کار فعالیت تاکسی گردشگری در کاشان

آغاز به کار فعالیت تاکسی گردشگری در کاشان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون امنیتی گردشگران خارجی ، برخی از تاکسی های مدل بالا به عنوان تاکسی گردشگری مشخص شدند .
مهران سرمدیان افزود: صلاحیت فنی و حرفه ای این رانندگان بر عهده سازمان تاکسیرانی و صلاحیت فردی از جمله گزینش، آموزش زبان و نحوه برخورد با گردشگران خارجی به عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
وی همچنین از طراحی و راه اندازی اپلیکیشن حمل و نقل گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و با اشاره به اینکه تمام رانندگان تاکسی گردشگری در این اپلیکیشن ساماندهی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
حملات شدید متجاوزان سعودی-اماراتی به یمن

حملات شدید متجاوزان سعودی-اماراتی به یمن کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
ممنوعیت ذبح دام در معابر عمومی و خانه ها

ممنوعیت ذبح دام در معابر عمومی و خانه ها به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار صبح امروز در کمیته ساماندهی کشتارگاه های دام استان، از ابلاغ منطقه بندی برای احداث کشتارگاه های صنعتی در استان خبر داد و گفت: کسانی که قصد سرمایه گذاری در احداث این کشتارگاهها دارندبا اولویت استقرار در 5 منطقه از استان می توانند اقدام کنند تا گوشت سالم برای مردم وارد بازار شود.
در خراسان جنوبی 8 کشتارگاه سنتی و 2 کشتارگاه نیمه صنعتی فعال است.
علوی مقدم همچنین ضمن تاکید بر منع ذبح غیر مجاز در معابر و خانه ها ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
هدف گذاری ورزش ایران برای المپیک 2020

هدف گذاری ورزش ایران برای المپیک 2020 به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جلسه ستاد عالی بازی های المپیکی و پارالمپیکی با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و دیگر اعضا برگزار شد.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برگزاری منظم جلسات ستاد عالی بازی های المپیکی و پارالمپیکی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با برگزاری منظم جلسات از این پس نظارت ویژه ای هم صورت خواهد گرفت تا با ایجاد شرایط بهتر در زمینه حمایت های مختلف از رشته های پرامید کاروان قدرتمندی را با نظارت قوی راهی المپیک توکیو کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
برای المپیک توکیو برنامه هدف دار خواهیم داشت

برای المپیک توکیو برنامه هدف دار خواهیم داشت به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی افزود: این نخستین جلسه ستاد در خصوص المپیک 2020 بود که گزارش بسیار خوبی کارشناسان وزارت ورزش و جوانان در مورد رشته هایی که امید کسب مدال آن ها بالا است ارائه دادند.
وی ادامه داد: ارزیابی مقدماتی انجام شد و قرار بر این شد آن رشته هایی که بر حسب تجربه و اطلاعاتی که داریم امید کسب مدال آن ها بالا است به طور ویژه جلساتی از هفته آینده با مسئولان فدراسیون ها و مربیان آن ها برگزار و کارشناسی آن ها آغاز شود.
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
85 درصد سدهای خراسان رضوی خالی است

85 درصد سدهای خراسان رضوی خالی است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی امروز با بیان این مطلب گفت: براساس گزارش ها میزان بارندگی های اخیر امسال 55 میلی متر بوده است که متوسط میانگین بارش نسبت به پارسال 5 برابر شده است.
حجتعلی شایان فر در نخستین همایش آموزشی – تخصصی مدیریت بحران منطقه ترشیز کهن به میزبانی شهرستان بردسکن افزود: امیدواریم در ادامه سال با بارش های مناسب این کمبود جبران شود.
وی از دهیاران خواست نسبت به آموزش و آگاهی های لازم در روستاها درباره ساخت و ساز و مقاوم سازی به مردم اهتمام داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
بیمه بیش از 120 هکتار مزارع کلزا در بابل

بیمه بیش از 120 هکتار مزارع کلزا در بابل به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، سید احمد طاهری به کشت پاییزه دانه روغنی کلزا در 256 هکتار زمین های کشاورزی شهرستان بابل افزود: 121 هکتار از مزاع کلزا این شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با بیان اینکه امسال قرارداد کشت کلزا در زمین های شالیزاری 55 هکتار و خشکه زاری 201 هکتار منعقد شده است، سطح بذر کاری شده مزارع کلزای این شهرستان را 256 هکتار و سطح سب را 221 هکتار اعلام کرد.
طاهری گفت: هزار و 699 کیلوگرم بذر شامل هایولا 4815، 50، تراپر، آگامکس و دلگان میان کلزاکاران بابلی توزیع شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
آغاز طرح زمستانه راهداری گلستان

آغاز طرح زمستانه راهداری گلستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: طرح راهداری زمستانه با حضور یکصد و 50 دستگاه ماشین آلات و تجهیزات سبک و سنگین راهداری از امروز به مدت سه ماه و به صورت شبانه روزی در راه های گلستان انجام می شود.
مهدی میقانی افزود : از حدود 5 هزار کیلومتر راه گلستان یک هزار و 700 کیلومتر آن برفگیر است .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
اسامی راه یافتگان به مرحله پایانی بخش دختران و پسران جشنواره قصه گویی

اسامی راه یافتگان به مرحله پایانی بخش دختران و پسران جشنواره قصه گویی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی، در بخش دختران و پسران 14 تا 18 سال مسابقه ملی، از میان بیش از هزار و 600 اثر رسیده به دبیرخانه، هیأت داوران منطقه ای و کمیته انتخاب آثار، پس از بررسی قصه های برتر 31 استان کشور، 6 اثر را برای اجرای صحنه ای در مرحله پایانی جشنواره بیست و یکم برگزیدند.
بر اساس رأی داوران، کیمیا یعقوبی گودرزی از تهران با قصه رستم و اکوان دیو، نگار موحدی رودی از خراسان رضوی با قصه اشتر خجو، فرانک سعیدی از کرمانشاه با قصه عصاره مهربانی، مبینا جعفری از هرمزگان با قصه کلوچه خوشمزه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
تور راهنمایان گردشگری کشور در سیستان و بلوچستان

تور راهنمایان گردشگری کشور در سیستان و بلوچستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: این افراد با هدف شناخت و معرفیِ ظرفیت های گردشگری سیستان و بلوچستان ، وارد این استان شده اند.
جلالزایی افزود: در این تور، 30 نفر راهنمای گردشگری حضور دارند که در مدت اقامت 8 روزه خود در سیستان و بلوچستان، از آثار باستانی و مناطق گردشگری شمال تا جنوب استان دیدن خواهند کرد.
شهر سوخته منطقه سیستان با بیش از 5 هزار سال قدمت، نخلستان ها، سنگ نگاره های هفت هزار ساله سراوان، سفال کلپورگان سراوان، سواحل بکر اقیانوسی جنوب استان با جنگل های حرا و کوه های مریخی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
حضور پر شور هواداران سپاهان در ورزشگاه

حضور پر شور هواداران سپاهان در ورزشگاه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ جایگاه اختصاص یافته به هواداران پرسپولیس درحال پرشدن است و حدود 300 هوادار این تیم بیرون از ورزشگاه مانده اند.
در حالی که حدود دو ساعت تا شروع دیدار دو تیم سپاهان و پرسپولیس باقی مانده ، هواداران دو تیم درحال حرکت به سمت ورزشگاه هستند و در مسیرهای ورودی به ورزشگاه ترافیک شدیدی وجود دارد.
بلیت های جایگاه ویژه در این بازی فروخته نمی شود و تمامی بلیت های این قسمت توزیع شده است.
هواداران سپاهان پس از سپری کردن ترافیک در رسیدن به ورزشگاه باید در صف های طولانی تهیه بلیت منتظر بمانند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
شناسایی 66 محوطه باستان شناسی در سمیرم

شناسایی 66 محوطه باستان شناسی در سمیرم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ اولین فصل بررسی باستان شناختی بخش مرکزی شهرستان سمیرم و تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تپه گل افشان با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اجرا شد.
سرپرست هیئت باستان شناسی گفت: در نتایج اولیه بررسی 66 محوطه از دوران پارینه سنگی تا دوره شمس آباد مانند تل سربازی،دوره باکون-لپویی و بانش مانند محوطه های نوروزعلی، شتر خوس و مش نبی تا دوران تاریخی اسلامی و قرون معاصر از جمله محوطه های تپه سرهنگ،تپه گل آقاجی و چندین محوطه دیگر شناسایی شد.
محمدحسین طاهری افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
رصد بازار شب یلدا به وسیله گروه های نظارتی

رصد بازار شب یلدا به وسیله گروه های نظارتی به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه رامین پهلوانی رئیس بازرسی اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به اینکه قیمت گذاری در تهران انجام می شودگفت: قیمت گذاری درشهرستان ها انجام نمی شود.
پهلوانی افزود: واحد های صنفی افزایش قیمت را به افزایش قیمت مولد های انرژی نسبت می دهند و در نهایت آن را به افزایش قیمت دلار و یورو ختم می کنند.
وی درباره رصد بازارشب یلدا گفت: هشت اکیپ ازسوی اتاق اصناف بازار یلدا را در کرمانشاه رصد می کند که از این تعداد سه اکیپ گشت خودرویی و دواکیپ نیز به صورت گشت موتوری به مدت یک هفته بازار شب یلدا را کنترل خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
تربیت 30 هزار قرآن آموز در دوره های جامعه القرآن کریم استان

تربیت 30 هزار قرآن آموز در دوره های جامعه القرآن کریم استان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مسئول جامع القرآن کریم استان گفت: این قرآن آموزان از سال 1383 که این مرکز تاسیس شده است در کلاس های روخوانی، روان خوانی، تجوید، تفسیروحفظ قرآن کریم شرکت کرده اند.
پری جبارکیش افزود:دراین مدت 50 نفر از شرکت کنندگان موفق به حفظ تمام قرآن کریم، 150 نفر 10 جزء به بالا و 2500 نفرهم در حال آموزش حفظ قرآن کریم هستند.
وی هدف از این دوره ها را آشنایی بیشتر با قرآن کریم و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه و در خانواده ها بیان کرد و ادامه داد:از مجموع 24 واحد جامعه القرآن فعال دراستان 20 واحد فضای مناسبی ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
مجموعه خبر شبانگاهی 20و 45 دقیقه:شنبه97/9/17

مجموعه خبر شبانگاهی 20و 45 دقیقه:شنبه97/9/17 کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
برفروبی 662 کیلومتر راه در کُردستان

برفروبی 662 کیلومتر راه در کُردستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، دانش زندی افزود: در این مدت 237 دستگاه خودروی گرفتار در برف رها سازی شده و 70 نفر مسافر نیز در راهدارخانه ها به صورت موقت اسکان داده شدند.
وی گفت: در این مدت 187 نفر با استفاده از 85 دستگاه ماشین آلات راهداری مشغول ارائه خدمت به مسافران در محور های استان هستند و 478 تُن انواع شن و ماسه نیز برای این منظور مصرف کرده اند.
زندی یادآور شد: راهداران استان اکنون در محور های ارتباطی و گردنه صلوات آباد سنندج - همدان، سقز - مریوان، سنندج - دیواندره، سروآباد - کامیاران و سروآباد - اورامانات مشغول انجام عملیات برفروبی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
تشدید نظارت ها بر بازار در شیروان

تشدید نظارت ها بر بازار در شیروان فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
جان گرفتن تالاب شادگان در پی بارشهای اخیر

جان گرفتن تالاب شادگان در پی بارشهای اخیر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان گفت: بخش عمده ای از تالاب شادگان حدود یک سال خشک بود ، اما باران های اخیر موجب شد آب رودخانه جراحی که تامین کننده آب تالاب می باشد ، به این تالاب برسد و اکنون تقریبا کل مساحت تالاب شادگان آبگیری شده است.
رحیم مجدمی با اشاره به شور شدن آب تالاب شادگان در پی خشکسالی و ورود فاضلاب و پسماند صنایع به این تالاب بین المللی، تصریح کرد: در حال حاضر آب شور شسته شده و اکنون آب شیرین تالاب بر آب شور غلبه کرده است.
وی درخصوص وضعیت مهاجرت پرندگان مهاجر در تالاب نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
12 استاد دانشگاه تبریز در جمع یک درصد برتر پژوهشگران ایرانی

12 استاد دانشگاه تبریز در جمع یک درصد برتر پژوهشگران ایرانی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت : بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر علیرضا ختائی در حوزه های موضوعی شیمی و مهندسی ، دکتر مهران صباحی، بهنام محمدی ایواتلو، دکتر وحید نورانی، دکتر سید حسین حسینی، دکتر سید محمد سید محمودی، دکتر سعید زینالی هریس، دکتر ابراهیم بابایی، دکتر مرتضی یاری در حوزه موضوعی مهندسی، دکتر سیامک طلعت اهری در حوزه موضوعی مهندسی علوم کامپیوتر، دکتر جلال شیری در حوزه موضوعی علوم کامپیوترو دکتر بابک قنبرزاده در حوزه موضوعی علوم کشاورزی جزو یک درصد برتر پژوهشگران ایرانی انتخاب شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
پیروزی تیم شاهین لنده در لیگ برتر فوتبال استان

پیروزی تیم شاهین لنده در لیگ برتر فوتبال استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد؛ از سری بازی های معوقه هفته هفتم سوپر لیگ استان در لنده، تیم شاهین این شهر صاحب نخستین برد خود در خانه شد.
در این دیدار که در ورزشگاه شهید دستغیب لنده برگزار شد تیم شاهین این شهر با تک گل سعید هدایت کیش در نیمه دوم حریف خود اتحاد قلعه رئیسی را با شکست بدرقه کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
تشکیل شبکه ملی خیرین، موثر در ازدواج و خانواده

تشکیل شبکه ملی خیرین، موثر در ازدواج و خانواده به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، عبدالرضا رحمانی فضلی در یکصد و دهمین جلسه شورای عالی اجتماعی کشور با تأکید بر اهمیت ازدواج و خانواده افزود : در هفتمین جلسه ای که در (بحث آسیب های اجتماعی) در خدمت مقام معظم رهبری بودیم گزارشی از موضوع ازدواج و خانواده ارائه دادیم و قرار شد که گزارش ها را سه ماه به سه ماه تهیه کنیم و یک گزارش نیز از ابتدای امسال در این خصوص تهیه شود ، بنابراین همه دستگاه های مربوطه گزارش کار خود را مبتنی بر اقدامات کمی مبتنی بر اهداف تعیین شده تهیه کنند و به ستاد بدهند.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج

تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج تشییع شهید مدافع امنیت در یاسوج ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
قطع ارتباطی 15 روستا در پاوه بر اثر بارش برف

قطع ارتباطی 15 روستا در پاوه بر اثر بارش برف کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دریافت فیلم ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
دعوت 18 مازندرانی به اردو تیم ملی کشتی آزاد

دعوت 18 مازندرانی به اردو تیم ملی کشتی آزاد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ؛ اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان 26 آذر تا 4 دی در خانه کشتی عبداله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود .
مازندرانی ها دعوت شده به اردو به این شرح است :
57 کیلوگرم: رضا اطری
61 کیلوگرم: بهنام احسان پور ، محمدباقر یخکشی و ایمان صادقی
70 کیلوگرم: سید احمد محمدی
74 کیلوگرم: مهدی تقوی , امیرحسین کاووسی و محمد نخودی
79 کیلوگرم: امید حسن تبار
86 کیلوگرم: حسن یزدانی، کامران قاسم پور و احمد بذری
92 کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
تجلیل از فعالان ستاد اربعین در یزد +تصاویر

تجلیل از فعالان ستاد اربعین در یزد +تصاویر به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز یزد ، مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور در این مراسم با اشاره به اینکه امسال اقدامات ارزشمندی در حوزه ارائه خدمات به زائران انجام شد افزود: توسعه زیرساخت ها در مرزها به سمت تکمیل شدن به پیش می رود
مرادی افزود :در اربعین امسال برای دومیلیون و یکصد هزار نفرروادید صادر شد و بیش از 2200 موکب شناسنامه دار در ایام اربعین حسینی به ارائه خدمات به زوار ابا عبدالله الحسین (ع)پرداختند.
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه یزد هم در این مراسم ضمن قدردانی از فعالان اربعین حسینی در ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع)در ایام اربعین گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
رویدادهای خبری یکشنبه 18 آذر ماه؛ مرکز لرستان

رویدادهای خبری یکشنبه 18 آذر ماه؛ مرکز لرستان رویدادهای خبری یکشنبه 18 آذر ماه مرکز لرستان
1-نمایشگاه تجهیزات کشاورزی، محل دائمی نمایشگاه بین المللی، ساعت 15
2-تهیه گزارش با موضوع گرانی قیمت گوشت
3-جلسه هم افزایی فعالیتهای قرآنی، اوقاف، ساعت 11
4-گزارش تولید نهال
پیگیری از طریق تلفن 33229403 هماهنگی معاونت خبر و خبرگزاری صدا وسیما
برای اطلاع از اخبار منتشره شده می توانید به پایگاه اینترنتی خبرگزاری صدا و سیما_ لرستان به نشانی Lorestan . iribnews . ir مراجعه نمایید.
همچنین درشبکه های اجتماعی به نشانی @iriblorestannews شما می توانید آخرین خبرهای استان را ملاحظه بفرمایید وبا ارسال تصاویر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
بافت و اهدی 900 مترمربع فرش دستباف

بافت و اهدی 900 مترمربع فرش دستباف به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گفت: این فرش ها از ابتدای سال در 200 کارگاه از سوی حدود 13 هزار بافنده پاره وقت بافته شد.
سرهنگ جوینده افزود: ارزش این فرش های تولیدی 450 میلیون تومان بود که درآمد حاصل از فروش آن برای ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف و صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی هزینه شد.
وی گفت: بافندگان شهرستان طبس بیشترین سهم را در تولید این فرش ها داشتند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
کنترل آفت مگس زیتون

کنترل آفت مگس زیتون به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان امروز گفت: با وجود بالا بودن تراکم مگس زیتون، در سال زراعی 97-96 این آفت کنترل شده و خسارت آن به کمتر از 5 درصد باغات رسید.
آقای محمدی با اشاره به وجود 8 هزار و 792 هکتار باغ زیتون در شهرستان رودبار افزود: 2 هزار و 100 هکتار از این باغات در پایین دست به علت سنتی بودن و قدمت درختان بیش از 200 ساله درگیر آفت مگس زیتون است.
وی گفت: شیب بالای 45 درصد، درختان قدیمی و درهم با ارتفاع 15 متر، فاصله کم درختان از هم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
سرپل ذهاب باز هم لرزید

سرپل ذهاب باز هم لرزید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری وابسته به موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران کانون این پس لرزه که در عمق 17 کیلومتری زمین در ساعت 6:54:11 روی داد حوالی حوالی سرپل ذهاب در استان کرمانشاه اعلام شده است .
هنوز از خسارت احتمالی این زمین لرزه گزارشی دریافت نشده است.
اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
ریزش کوه در محور "بجنورد-آشخانه"

ریزش کوه در محور "بجنورد-آشخانه" به گزارش خبرگزاری صداوسیمای خراسان شمالی ، رئیس پلیس راه استان از ریزش کوه در محور " بجنورد-آشخانه " حوالی روستایی مملجه خبر داد.
سرهنگ حسین زاده افزود: خوشبختانه این ریزش هیچگونه خسارت جانی و مالی در بر نداشت.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون محور های استان از تردد روان و آرام برخوردار است از رانندگان خواست با توجه به بارش نزولات آسمانی با احتیاط رانندگی کنند و از شتاب زدگی و عجله پرهیز نمایند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
مهمترین خبرهای جهان (7-19)

مهمترین خبرهای جهان (7-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مهمترین عناوین خبری 12 ساعت گذشته به شرح زیر است:
مصر
// منابع نظامی در قاهره اعلام کردند نیرو های دریایی مصر، انگلیس و ایتالیا روز جمعه در رزمایشی مشترک در دریای مدیترانه شرکت کردند. (خبرگزاری شین هوا از قاهره)
فرانسه
// پلیس پاریس برای متفرق کردن معترضان جنبش ضد سرمایه داری که خیابان ها را به تسخیر خود در آورده بودند متوسل به گاز اشک آور و پاشیدن آب شد. (شبکه تلویزیونی اسوشیتد پرس)
// یک منبع دولتی در فرانسه از بازداشت 700 معترض به سیاست های نظام سرمایه داری این کشور در پاریس پایتخت فرانسه خبر دادند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
مماشات چین و جری تر شدن روز افزون دولت ترامپ

مماشات چین و جری تر شدن روز افزون دولت ترامپ با وجود اینکه روسای جمهور امریکا و چین در نشست گروه 20 در آرژانتین توافق کردند که ظرف سه ماه آینده جنگ تجاری را بین خود برای دستیابی به توافق به حالت تعلیق در آورند اما دولت ترامپ نه تنها همچنان به طور یکجانبه به جنگ تجاری با چین ادامه می دهد بلکه در تلاش است پرونده های فراتجاری دیگری را علیه چین باز و در عین حال دیگر کشورهای غربی را در این منازعه با خود همراه کند.
اقدام کانادا در بازداشت خانم منگ وانژو مدیر مالی شرکت هوآوی و احتمال استرداد وی به امریکا یکی از این پرونده ها است که هر روز ابعاد جدیدی به خود می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
استفاده از فن آوری های نوین در کشاورزی چین

استفاده از فن آوری های نوین در کشاورزی چین به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی سی تی وی، استفاده از فن آوری های پیشرفته در زمینه کشاورزی سبب بهبود زندگی کشاورزان در جنوب چین شده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
به روز رسانی شیوه های کشاورزی سبب افزایش میزان درآمد کشاورزان در استان گوانکسی ژوانگ( Guangxi Zhuang)در جنوب چین شده است.
اگر چه فصل برداشت موز سپری شده است اما استفاده از فن آوری های جدید سبب شده است که کشاورزان بتوانند در مناطق حومه شهر چونگ ژو (Chongzuo)مرکز این استان موزهای گلخانه ای پرورش دهند.آنها هم اکنون به شدت مشغول برداشت موزهای گلخانه ای هستند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
میزان مطلوب اشتغال برای دانشجویان فنی و حرفه ای

میزان مطلوب اشتغال برای دانشجویان فنی و حرفه ای به کزارش خبرگزاری صدا و سیما آقای صالحی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که به کرمان سفر کرده است در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود : روند حمایت از دانشجویان برای رسیدن به اشتغال، براساس شناسایی رشته های مورد نیاز بازار کار صورت میگیرد و امسال از وزارت علوم مجوز لازم را اخذ کردیم تا بتوانیم رشته های تحصیلی را با بازار کار مرتبط کنیم . صالحی افزود : بنای کار ما این است که ضمن اصلاح برنامه های درسی ، یک محیط کار واقعی و عملی در دانشگاههای فنی و حرفه ای ایجاد کنیم که لازمه آن داشتن ازمایشگاهها و کارگاههای آموزشی مجهز است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
انتشار فراخوان همایش بین المللی آموزش اعمال جراحی بینی و سینوس

انتشار فراخوان همایش بین المللی آموزش اعمال جراحی بینی و سینوس به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، دبیرخانه همایش بین المللی آموزش اعمال جراحی بینی و سینوس اعلام کرد: محور های همایش شامل جراحی های پلاستیک و زیبایی، پوست، فک و صورت است.
در این رویداد علمی، با حضور جراحان و متخصصان جهان، آخرین روند و روش ها و تکنولوژی ها در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی صورت و بینی بررسی و آخرین محصولات شرکت های دارویی و آزمایشگاه های جراحی نمایش داده می شود.
علاقمندان می توانند مقاله های خود را به نشانی اینترنتی contact@shirazrhinology.com ارسال یا برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی http://www.shirazrhinology.com/?lang=fa مراجعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
عضو هیئت اعزامی صنعا: مانعی برای نظارت بر ورود و خروج فرودگاه صنعا وجود ندارد

عضو هیئت اعزامی صنعا: مانعی برای نظارت بر ورود و خروج فرودگاه صنعا وجود ندارد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، عضو هیئت اعزامی دولت نجات ملی یمن به گفتگوهای سوئد اظهار داشت، اگر فرودگاه صنعا به روی پروازهای خارجی باز شود، از نظر انصارالله برای نظارت بین المللی بر ورود و خروج این فرودگاه مانعی وجود ندارد.
عبدالقادر مرتضی در گفتگوی تلفنی با الجزیره گفت: فرودگاه صنعا به مثابه شاهرگ حیاتی است، هزاران بیمار در یمن می میرند به این دلیل که تعطیلی این فرودگاه موجب شده است تا از بیش از دو سال قبل کار انتقال این بیماران به خارج از یمن دشوار شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش