آغاز به کار نخستین نمایشگاه بخش تعاون کشور در بندرعباس

آغاز به کار نخستین نمایشگاه بخش تعاون کشور در بندرعباس به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، رئیس اتاق تعاون هرمزگان گفت: در این نمایشگاه 45 تولید کننده از سراسر کشور در 93 غرفه محصولات تولیدی خود را ارائه کرده اند.
عباس سالاری افزود: قیمت تمام شده کالا های تولیدی بخش تعاون در این نمایشگاه بدلیل عرضه مستقیم و حذف واسطه ها 30 درصد تخفیف دارد.
رئیس اتاق تعاون هرمزگان افزود: لوازم خانه و آشپزخانه، مواد غذایی و ماهی تازه بیشترین اقلام موجود در نمایشگاه بخش تعاون است.
عباس سالاری گفت: در این نمایشگاه محصولات استان های تهران، البرز، هرمزگان، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان ارائه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
تشکیل شصت پرونده تخلف در بازرسی از اصناف و بازاریان میناب

تشکیل شصت پرونده تخلف در بازرسی از اصناف و بازاریان میناب به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ فرماندار ویژه شهرستان میناب در نشست تنظیم بازار افزود: درج نکردن برچسب قیمت ها تخلف این واحد ها است.
محمد احمدی افزود: در پنج روز گذشته بیش از 700 مورد بازرسی و سرکشی محسوس از بازار و اصناف شهرستان صورت گرفته است.
وی گفت: براساس تفاهم صورت گرفته با راهداری، یک دستگاه اتوبوس از روز شنبه کار جابجایی مسافران را در مسیر میناب - بندرعباس و بالعکس با نرخ مصوب 10 هزار تومان برعهده دارد.
فرماندار ویژه میناب گفت: این اتوبوس صبح ها از ساعت 5 و نیم بامداد تا 15، و عصر ها از ساعت هفده تا 21 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
عفو وتخفیف مجازات 83نفر از محکومان استان کرمان

عفو وتخفیف مجازات 83نفر از محکومان استان کرمان به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان رئیس کل دادگستری استان گفت: مقام معظم رهبری بمناسبت 17 ربیع الاول ، 3 هزار و 552 محکوم را موردعفو یا تخفیف مجازات قرار گرفتندکه 83 نفر در زندانهای استان کرمان هستند.
موحد افزود: 61 نفر از این تعداد در استان از جمله 6 زن آزاد و بقیه مشمول تخفیف مجازات می شوندو در این بین دو محکوم به اعدام ، به حبس موقت تغییر محکومیت پیدا کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
اجلاسیه نماز شهرستان فراهان

اجلاسیه نماز شهرستان فراهان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ اجلاسیه نماز شهرستان فراهان با حضور فعالان حوزه فرهنگی و نماز به ریاست سرپرست فرمانداری فراهان و با حضور حجت الاسلام کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فضا سازی نماز در سطح شهر به صورت محیطی، ایجاد و تجهیز نمازخانه ادارات، اقامه نماز گردشی در یکی از روز های هفته در مدارس شهر و روستا و جدول تقویم زمانی با حضور اعضای شورای اقامه نماز و اختصاص زمین توسط شهرداری ها برای ساخت مسجد در شهرک های جدید التاسیس از مهمترین مصوبات جلسه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
توزیع مرحله دوم بسته های لوازم خانگی در مناطق سیل زده استان کرمانشاه

توزیع مرحله دوم بسته های لوازم خانگی در مناطق سیل زده استان کرمانشاه به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکرمانشاه، فرزین معتمدی گفت: از محل واریز نقدی کمک های مردمی به سیل زدگان کشور، 723 بسته لوازم خانگی برای سیل زدگان استان کرمانشاه در نظر گرفته شده که تا اواسط آذرماه در بین این خانوار ها توزیع می شود.
وی افزود: این اقلام شامل یک دستگاه یخچال، گاز، یک تخته فرش و دو تخته پتو است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اقلام فوق از طریق جمعیت هلال احمر خریداری و طی برنامه زمانبندی شده بین خانواده های نیازمند در مناطق سیل زده استان توزیع می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
تعویق انتخابات هیات فوتبال گیلان

تعویق انتخابات هیات فوتبال گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دبیر مجمع انتخابات هیات فوتبال استان گفت : مجمع انتخابات هیات فوتبال استان که قرار بود امروز برگزار شود، لغو شد.
فرزاد سیری افزود : از فدراسیون فوتبال تماس تلفنی گرفته و اعلام شد که نماینده فدراسیون نمی توانند در انتخابات هیات فوتبال گیلان شرکت کنند و دلیل آن را هم اعلام نکردند.
وی گفت : تاریخ برگزاری مجمع انتخابات هیات فوتبال گیلان فعلا مشخص نیست و در آینده اعلام خواهد شد.
پیش از این انتخابات در 2 مرحله 12 و13 آبان لغو شد.
قربانعلی الماسخاله ، اسماعیل شاد ، افشین ناظمی و امیر فر حسینی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
ثبات بازار مرغ در خراسان رضوی

ثبات بازار مرغ در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان گفت: تولید و عرضه 98 هزار تن گوشت مرغ باعث ثبات بازار و نرخ این ماده پروتئینی در خراسان رضوی شده است.
سعادت علی نیا افزود: در هشت ماه گذشته میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان حدود 52 میلیون قطعه بوده است که به علت افزایش 25 درصدی حجم جوجه ریزی میزان تولید گوشت مرغ در خراسان رضوی نسبت به پارسال بیشتر شده است.
وی بیان کرد: با وجود نرخ مصوب 129 هزار و 500 ریالی هر کیلوگرم گوشت مرغ از سوی ستاد کشوری تنظیم بازار و به علت فراوانی تولید و عرضه نرخ هر کیلوگرم آن در این استان 124 هزار ریال و ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
آزمون استخدامی دستگاههای دولتی در قم

آزمون استخدامی دستگاههای دولتی در قم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نماینده سازمان سنجش کشور در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما با اشاره به حضور 9 هزار و 65 نفر در این آزمون افزود: 3 هزار و 310 نفر آقا و 5 هزار و 755 نفر خانم در این آزمون شرکت کردند.
روح الله محمدی با اشاره به مجوز حضور برای تمامی رشته ها دانشگاهی و حوزوی در این آزمون گفت: 352 نفر به عنوان سهمیه استان قم در 9 دستگاه استان استخدام می شوند.
وی با بیان اینکه نتایج این آزمون تا یک ماه آینده اعلام می شود افزود: پذیرفتگان تا سه برابر ظرفیت از مسیر تارنمای سازمان سنجش به دستگاههای متقاضی معرفی شده و بعد از مصاحبه استخدام می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 23 ساعت پیش
ناپایداری هوا تا شنبه آینده در مازندران

ناپایداری هوا تا شنبه آینده در مازندران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، ناپایداری هوا در مازندران تا یکشنبه آینده ادامه دارد.
معاون گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: بیشترین میزان باراش باران در دو روز گذشته تا صبح امروز، در شهر های بابلسر به مقدار 96 میلی متر، ساری 73 میلی متر، آمل 69 و قائم شهر 64 میلی متر و بارش برف در این مدت در آلاشت به میزان 90 سانتیمتر و کجور و کیاسر 30 سانتی متر گزارش شد.
اسدی با اشاره به اینکه امروز از شدت بارندگی ها کاسته می شود، اما از فردا تا شنبه افزایش ابر و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف را در مازندران شاهد هستیم افزود: از یکشنبه تا سه شنبه آینده ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
برگزاری نخستین جشنواره رویش آذربایجان شرقی در مراغه

برگزاری نخستین جشنواره رویش آذربایجان شرقی در مراغه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی رئیس پارک علم و فناوری استان گفت : این جشنواره با شرکت 200 طرح فناورانه از صاحبان طرح در مراغه ترتیب یافته است.
واعظی افزود: از میان طرح های رسیده به دبیرخانه جشنواره 10 طرح را داوران انتخاب کردند و از میان طرح ها سه طرح منتخب شد.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را حمایت از صاحبان طرح ها برای تجاری سازی و تولید ثروت درشهرستان های استان اعلام کرد .
رئیس پارک علم و فناوری استان ادامه داد: برخلاف دیگر جشنواره ها پس از پایان جشنواره طرح های منتخب با استقرار در مراکز پارک علم و فناوری و مراکز رشد شهرستان ها ایده ها تجاری سازی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
دور جدید اردوی تیم آب های آرام مردان از فردا

دور جدید اردوی تیم آب های آرام مردان از فردا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دور جدید اردوی تیم ملی آب های آرام برای آمادگی و حضور موفق در مسابقه های قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک 2020 از فردا آغاز می شود.
این اردو به میزبانی دریاچه آزادی تا 26 آذرماه ادامه خواهد داشت.
در این مرحله، ایرج اقلیمی مربی با سابقه کشورمان هدایت ملی پوشان را برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک 2020 برعهده دارد.
مرتضی قاطع نیز سرپرست اردو است.
پیمان قویدل و علی آقامیرزایی از گیلان، احمدرضا طالبیان از اصفهان، امید احمدی از زنجان، امین بوداغی از مازندران و علیرضا جهان نما و علی مولایی از تهران در بخش کایاک و عادل مجللی از گلستان و علی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور

راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور راهپیمایی مردم سیستان و بلوچستان در حمایت از امنیت واقتدارکشور ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
رگبار پراکنده باران در اکثر نقاط سیستان و بلوچستان

رگبار پراکنده باران در اکثر نقاط سیستان و بلوچستان بنابه اعلام سازمان هواشناسی استان، این وضعیت هوایی تا صبح جمعه به ویژه مناطق مرکزی، جنوب، سواحل و روی دریا تداوم دارد و احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی نیز هست.
بنابراین پیش بینی از امشب شب تا اوایل هفته آینده شاهد کاهش محسوس دما خواهیم بود و تا 24 ساعت آینده در نواحی مرکزی و برخی نقاط جنوب وزش باد شدید از سمت غرب تا جنوب غرب برخی نقاط گردوخاک رخ خواهد داد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
گردهمایی فرماندهان بسیج دانش آموزی در قزوین

گردهمایی فرماندهان بسیج دانش آموزی در قزوین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، استاندار در گردهمایی فرماندهان بسیج دانش آموزی گفت: مواضع حکیمانه رهبر انقلاب، همچون گذشته، آبی بر آتش فتنه بود؛ هشیاری مردم و مسئولان هم فتنه انگیزی دشمنان را به نقطه پایان رساند.
هدایت الله جمالی پور افزود: امنیت امروز ما مرهون ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی در تشکیل بسیج است که طی آن، مردم برای دفاع از آرمان های خود یکی شدند.
وی اضافه کرد: بسیج سرمایه بزرگی برای کشور است که در کنار ارتش و سپاه، امنیت را برای کشور به ارمغان آورد.
استاندار همچنین گفت: امروز هم که مناسبات سیاسی دنیا، دستخوش منافع رژیم صهیونیستی شده ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
مادر شهیدان نامجو آسمانی شد

مادر شهیدان نامجو آسمانی شد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز یزد، پیکر مادر مادر شهیدان امیرعلی و نعمتعلی نامجو روی دستان مردم شهید پرور شهرستان میبد تشیع و در گلزار شهدای فیروز آباد درجوار فرزاندان شهیدش آرام گرفت.
شهیدان امیرعلی و نعمتعلی نامجو درعملیات های کربلای چهار و پنج به درجه والای شهادت نائل شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
قطع گاز به علت تعمیرات شبکه گازرسانی

قطع گاز به علت تعمیرات شبکه گازرسانی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، بر اساس اطلاعیه شرکت گاز استان فارس، به دلیل تعمیرات شبکه، جریان گاز در برخی از مناطق شیراز از ساعت 8 صبح دوشنبه 4 آذر به مدت 12 ساعت قطع می شود.
این مناطق شامل: ضلع جنوبی بلوار شهید رجایی (فرهنگ شهر) حد فاصل کوچه 25 تا کوچه 37 و همه کوچه ها و فرعی های منشعب از آن، ضلع شمالی خیابان تاکستان واقع در بلوار شهید رجایی و همه کوچه ها و فرعی های منشعب از آن و بلوار اندیشه واقع در بلوار شهید رجایی و همه کوچه ها و فرعی های منشعب از آن است.
شماره تلفن 194 امداد گاز، 24 ساعته پاسخگوی مشترکان است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
آزادی 28 زندانی در قزوین

آزادی 28 زندانی در قزوین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, دادستان قزوین گفت: به مناسبت ولادت نبی مکرم اسلام (ص), به درخواست کمیسیون عفو استان و موافقت رهبر معظم انقلاب 46 نفر از محکومین زندان مرکزی قزوین مورد عفو قرار گرفتند .
قاسمی افزود: 28 نفر از محکومین امروز آزاد شدند و بخش دیگری هم محکومیت آنها کاهش پیدا کرد . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 15 ساعت پیش
تشدید نظارت بر بازار و کنترل قیمت در کرمان

تشدید نظارت بر بازار و کنترل قیمت در کرمان به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان امروز نیز بازرسان به همراه قاضی تعزیرات حکومتی استان به مناطق تجاری شهر کرمان رفتند وبر قیمت ، کیفیت و کمیت اقلام مورد نیاز مردم نظارت کردند.
همچنین گروه بازرسی گشت مشترک تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن در بم در بازدید از پایانه های مسافر بری بم - کرمان و بم -نرماشیر,فهرج و ریگان از نصب نرخنامه کرایه بین شهری در این مکان اطمینان حاصل کردند.
همچنین این گشت مشترک 3 میوه فروشی متخلف و واحد های صنفی لوازم خانگی و مبل فروشی را بعلت گرانفروشی و ارایه نکردن صورتحساب و نداشتن برچسب قیمت پلمپ کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در مدارس مهاباد

اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در مدارس مهاباد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد؛ این طرح امروز در مدرسه رحمان شافعی اجرا شد و در آن تیم پزشکی به معاینه و اقدامات درمانی ناشی از پوسیدگی دندان دانش آموزان پایه ششم این مدرسه پرداخت.
عسکرزاده، مسئول تیم پزشکی گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت و آموزش و پرورش برای ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان به صورت رایگان اجرا می شود.
وی افزود: از طرف دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دو گروه یکی برای شمال و دیگری برای جنوب استان اختصاص داده شده است خدمات دندانپزشکی را به دانش آموزان پایه ششم ارائه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
اعلام سهمیه بنزین خودروهای عمومی و بین شهری

اعلام سهمیه بنزین خودروهای عمومی و بین شهری کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
درمان رایگان کارگران شهرک های صنعتی استان

درمان رایگان کارگران شهرک های صنعتی استان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
آغاز طرح تشدید نظارت بر بازار در خوزستان

آغاز طرح تشدید نظارت بر بازار در خوزستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت : در اجرای این طرح گشت های مشترک تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه های نظارتی حضور دارند.
بیرانوند افزود : در اجرای این طرح بازرسان به صورت روزانه و مستمر بازار را نظارت و با متخلفان برخورد می کنند.
وی ادامه داد : در کنار شعب اصلی ، شعب کشیک تعزیرات حکومتی در روزهای پنج شنبه و جمعه به پرونده ها رسیدگی می کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
انتخاب کاشان و آران وبیدگل به عنوان طرح آزمایشی تقویم گردشگری

انتخاب کاشان و آران وبیدگل به عنوان طرح آزمایشی تقویم گردشگری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری شهرستان آران وبیدگل با اشاره به اینکه این تقویم در دومدل رومیزی ونرم افزاری قابل استفاده است گفت: هر روز این تقویم به نام یکی ازآیینها ، مکانهای گردشگری ، مذهبی و تاریخی و صنایع دستی این دوشهرستان نامگذاری شده است.
مجید نوری افزود: این تقویم نوروز 1399 به سه زبان فارسی ، انگلیسی و عربی چاپ ودرمرحله اول دراختیارسفارتخانه ها ، دفاترخدمات گردشگری و سازمانهای دولتی قرارمی گیرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
افزایش دوبرابری مشارکت مردم باستادخبری 124

افزایش دوبرابری مشارکت مردم باستادخبری 124 به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز چهارمحال و بختیاری، رئیس سازمان صمت استان گفت: بمنظور جلوگیری از اجحاف و سوء استفاده در حق مردم ستاد خبری 124 بصورت شبانه روزی به مردم خدمات رسانی می کند.
سجادرستمی افزود:مردم ازروش های موجودشامل تلفن گویای 124 وسامانه ثبت شکایات 124وهمچنین بصورت حضوری می توانندشکایات خود را طرح کنند.
وی گفت:پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور مشارکت مردم در اعلام تخلفات صنفی از طریق ستاد خبری 124 دو برابر شده است.
رستمی گفت:روزانه 85 قلم کالای اساسی سبد خانوار مردم رصد می شودکه در روزهای اخیر نرخ 13 قلم کالا کاهشی گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
به گُل نشستن ایده پژوهشی

به گُل نشستن ایده پژوهشی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
تمدید طرح پاییزه کتاب تا 5 آذر

تمدید طرح پاییزه کتاب تا 5 آذر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت ارشاد، آقای محسن جوادی با تشکر از شهرداری تهران و مشهد در حمایت از طرح پاییزه کتاب 1398، از تمدید این طرح تا 5 آذر خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات سراسری اینترنت و تغییرات ناگهانی جوی در کشور تصمیم به تمدید این طرح گرفته شد.
طرح پاییزه کتاب 1398، در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از کتاب فروشان به عنوان پاتوق فرهنگی، با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی مؤسسه خانه کتاب همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب در تهران و شهرستان ها آغاز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
مه آلودگی گردنه های خراسان شمالی

مه آلودگی گردنه های خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مرکز خراسان شمالی رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: تردد خودروها را در گردنه های خراسان شمالی به ویژه گردنه اسدلی در مسیر بجنورد- اسفراین و امین الله در مسیر بجنورد- آشخانه را کند کرده است.
سرهنگ علیرضا حسین زاده با بارش پراکنده در استان و لغزندگی جاده ها از رانندگان خواست با احتیاط رانندگی کنند.
رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به ناپایداری جوی تا فردا، از رانندگان عبوری از مسیرهای کوهستانی انتظار می رود به سبب لغزندگی و مه آلود بودن جاده ها، احتیاط کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
مردم صف خود را از عناصر آشوب گر جدا کنند

مردم صف خود را از عناصر آشوب گر جدا کنند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، آیت الله سید علی اصغر دستغیب در پی ناآرامی های اخیر شیراز در پیامی بیان کرد: ضمن ارج جهادن به حق اعتراض مسالمت آمیز و نقد عملکرد مسئولان در چارچوب قانون اساسی که خون بهای شهیدان گرانقدر ایران اسلامی است از عموم مردم خواستارم صف خود را از عناصر فتنه گر و آشوب گر جدا کنند.
تولیت حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ (ع) گفت: حفظ امنیت و آرامش جامعه و مردم در اولویت اول است که مسئولان بدان همت می گمارند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
مرحله دوم حمایت های معیشتی واریز می شود

مرحله دوم حمایت های معیشتی واریز می شود به گزارش خبرگزاری صداو سیما از مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، با عنایت به دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر پرداخت بسته حمایت معیشتی موضوع مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، بدینوسیله مرحله دوم پرداخت در ساعت 24 امشب به ازای هر خانوار طبق جدول زیر به حساب بانکی سرپرستان مشمول، واریز و قابل برداشت خواهد بود.
1 یک نفره 550،000 ریال
2 دو نفره 1،030.000 ریال
3 سه نفره 1،380.000 ریال
4 چهار نفره 1،720.000 ریال
5 پنج نفره و بیشتر 2،050.000 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
اشتغالزایی 381 زن سرپرست خانوار در خراسان جنوبی

اشتغالزایی 381 زن سرپرست خانوار در خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: در 7 ماه گذشته 90 میلیارد و 625 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به زنان سرپرست خانوار زیرپوشش این نهاد پرداخت شد.
سیدرضا حسینی افزود: از این تعداد بیشترین طرح های اجرا شده در بخش دامداری با 195 طرح اختصاص دارد و مابقی طرح ها در بخش های صنایع دستی، خدمات، کشاورزی و صنفی و صنعتی است.
وی گفت: از این تعداد 296 طرح در روستاها و 85 طرح در مناطق شهری اجرا شد.
وی گفت: در این مدت 820 نفر از زنان سرپرست خانوار استان با هزینه 138 میلیون ریال از سوی کمیته امداد امام خمینی آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی برای مبادله اسرا جدی نیست

رژیم صهیونیستی برای مبادله اسرا جدی نیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آناتولی از غزه؛ نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز سه شنبه گفت : پرونده نظامیان رژیم صهیونیستی که در غزه به اسارت در آمده اند در گذشته شاهد تحرکاتی بود اما دولت اسرائیل برای امضای مبادله اسرا جدیتی ندارد .
صالح العاروری در مصاحبه تلویزیونی که از طریق شبکه ماهواره ای الاقصی پخش شد، افزود: در قضیه اسرا چند بار اقدامات و تحرکاتی صورت گرفت، اما جدیتی از طرف دولت اسرائیل برای تکمیل امضای توافقنامه مبادله اسرا و بازگشت سربازان اسرائیلی که در اسارت مقاومت در غزه هستند، مشاهده نکردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
شکست نشست نتانیاهو و گانتس

شکست نشست نتانیاهو و گانتس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، دیدار بنیامین نتانیاهو، رئیس حزب لیکود با بنی گانتس، رئیس حزب آبی-سفید در فلسطین اشغالی، که با هدف بررسی تشکیل کابینه ائتلافی برگزار شد، به نتیجه ای نرسید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
در پایان این دیدار، بنی گانتس گفت برگزاری سومین انتخابات، اتفاق نامناسبی است، اما این امر موجب نمی شود تا از اصولم دست بردارم.
وی با این سخنان به نوعی به شکست مذاکراتش با نتانیاهو اشاره کرد که به نوعی می تواند زمینه ساز برگزاری انتخابات زودهنگام دیگری در اراضی اشغالی باشد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
افزایش 59 در صدی کشفیلات قاچاق در استان

افزایش 59 در صدی کشفیلات قاچاق در استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه: بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه مشارکت مردم در اجرای قوانین و مقرارت در حوزه قاچاق، نقش اساسی دارد گفت: مردم با نخریدن کالای قاچاق و استفاده از تولیدات داخل کشور نه تنها به جلوگیری از این امر شوم کمک میکنند بلکه موجبات رشد اقتصاد کشور را فراهم می کنند.
بازوند با بیان اینکه بیشترین کشفیات در حوزه البسه، پارچه، لوازم صوتی و تصویری و مواد سوختنی بوده است تصریح کرد: در بحث قاچاق دام تا کنون موفق بوده ایم و توانسته ایم این امر را تا حدودی کنترل کنیم و با توجه به اینکه دام ها در تولیدات مواد پروتئینی و لبنی تاثیر فراوانی دارند لذا همکاری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
تخریب های میلیاردی در شیراز

تخریب های میلیاردی در شیراز به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس ، شهردار شیراز گفت : در اتفاقات اخیر زیرساخت های شهری در مناطق 6، 5، 4، ، 9 و 10 به طور کامل تخریب شده است .
حیدراسکندرپور افزود : آشوبگران علاوه بر تخریب چراغ های راهنمایی ، بالغ بر هفتاد درصد از دوربین های کنترل و نظارت بر ترافیک شهر را تخریب کردند .
وی افزود : علاوه بر این تابلوها ، ایستگاهه ای اتوبوس ، سطل های زباله ، وسایل بازی درون پارک های حاشیه ای و مبلمان شهری نیز توسط این افراد تخریب شده که طبق برآورد اولیه میلیاردها تومان خسارت به تجهیزات و تاسیسات بالادستی شهری وارد شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 28/ 08/ 98

بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 28/ 08/ 98 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، آخرین وضعیت جایگاه های سوخت و دستگاه های خدمات رسان پس از اغتشاشات اخیر و رونق دوباره تولید در فسا را در این بخش خبری ببینید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
تشییع شهید مدافع امنیت در شوش

تشییع شهید مدافع امنیت در شوش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، پیکر سروان شهید رضا صیادی ساعت 13 امروز، در صحن آرامگاه مطهر دانیال نبی(ع) شوش تشییع و سپس برای خاکسپاری به شهرستان دزفول منتقل می شود و در آرامگاه جابر بن انصاری آرام می گیرد.
شهید رضا صیادی دوشنبه 27 آبان برای مقابله با ناامن کنندگان حریم امنیت کشور، در شهرستان ماهشهر در درگیری مسلحانه با اشرار به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
پیگیریی مشکلات افزایش ترافیک شهری و کمبود توقفگاه در شهرکرد + فیلم

پیگیریی مشکلات افزایش ترافیک شهری و کمبود توقفگاه در شهرکرد + فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز چهارمحال و بختیاری، تمامی هم استانی هایی که در سامانه پیام رسان سروش و خبرگزاری صدا و سیما به شماره 09905090291 عضو هستند، می توانند مطالبات خود را از طریق همین سامانه با همکاران ما در میان بگذارند.
مطالبات شما هم از طریق تلفن شبانه روزی 31162060 با صدای شما ضبط و پیگیری می شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود
پیگیریی مشکلات افزایش ترافیک شهری و کمبود توقفگاه در شهرکرد + فیلم پیگیریی مشکلات افزایش ترافیک شهری و کمبود توقفگاه در شهرکرد + فیلم پیگیریی مشکلات افزایش ترافیک شهری و کمبود توقفگاه در شهرکرد + فیلم پیگیریی مشکلات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
نبود متقاضی برای 12 هزار مسکن مهر خراسان رضوی

نبود متقاضی برای 12 هزار مسکن مهر خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی در شورای مسکن استان با اشاره به مجموع سهمیه 120 هزار و 601 واحدی مسکن مهر این استان گفت: تاکنون 101 هزار و 85 واحد از این تعداد افتتاح شده و از 19 هزار و 516 واحد باقیمانده 12 هزار و 67 واحد، فاقد متقاضی است.
احمدیزدان پناه افزود: 12 سال پس از آغاز ساخت طرح مسکن مهر، آن دسته از مسکن مهر شهر جدید گلبهار که پیشرفت فیزیکی کمتر از 30 درصد دارد طبق قرارداد با شرکت عمران گلبهار تغییر مدیریت پیدا می کند و آن دسته از مسکن مهر این شهر که پیشرفت فیزیکی بین 30 تا 70 درصد دارد پس از طرح در شورای حل ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
لغو دیدار کاله مازندران و فولاد سیرجان

لغو دیدار کاله مازندران و فولاد سیرجان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، دیدار تیم های کاله مازندران و فولاد سیرجان لغو شد.
از هفته هفتم رقابت های لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور، تیم های کاله مازندران و فولاد سیرجان قرار بود عصر امروز چهارشنبه 29 آبان در سالن پیامبر اعظم آمل به مصاف هم بروند که این دیدار لغو و به زمان دیکری موکول شد.
تیم کاله از 5 بازی انجام داده با 3 برد و 2 باخت و کسب 9 امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
آغاز عملیات اجرایی فضای سبز باغ تندرستی اصفهان

آغاز عملیات اجرایی فضای سبز باغ تندرستی اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه حدود پنج هکتار از باغ تندرستی برای اجرای فضای سبز آماده شده گفت: براساس اعتبارات حدود سه میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای طراحی، اجرا و نظارت بر اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.
فروغ مرتضایی نژاد با بیان اینکه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان تمام مراحل اجرای فضای سبز طرح باغ تندرستی را به سازمان پارک ها واگذار کرده افزود: با توجه به اینکه بازار گل و گیاه همدانیان در آینده به باغ تندرستی منتقل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
تعطیلی مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهر طرقرود نطنز

تعطیلی مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهر طرقرود نطنز به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رضا چاوش پور مدیر آموزش پرورش نطنز گفت: به علت یخبندان و برودت هوا امروز تمام مقاطع تحصیلی شهر طرقرود نطنز در نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل است.
سرپرست اداره هواشناسی استان اصفهان گفت: در 48 ساعت گذشته تاکنون در شهر نطنز 25 سانتی متر و در ارتفاعات کرکس هم یک متر برف بر زمین نشسته و در پی یخبندان اکنون تمام مقاطع تحصیلی مدارس شهر طرقرود در نوبت صبح وبعدازظهر تعطیل شده است.
زهرا جهانبانی افزود: دمای هوای شهر نطنز به زیرصفر درجه رسیده است.
تعطیلی مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهر طرقرود نطنز تعطیلی مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهر طرقرود نطنز تعطیلی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
باران پاییزی در بیشتر مناطق استان اصفهان

باران پاییزی در بیشتر مناطق استان اصفهان به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: از 24 ساعت گذشته تاکنون در شهر چوپانان 4 وشش دهم ، خوروبیابانک سه و شش دهم ، کاشان چهار و خوانسار دو میلی متر باران باریده است.
حجت الله علی عسگریان افزود: همچنین در دیگر شهرستان های این استان هم بارش باران کمتر از یک میلی متر گزارش شده است.
وی گفت: دمای هوا هم تا فردا دو تا سه درجه سردتر می شود و برای روز جمعه تا شش درجه شاهد افت محسوس دما خواهیم بود.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
آرین شهر پر باران ترین نقطه در خراسان جنوبی

آرین شهر پر باران ترین نقطه در خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: در 24ساعت گذشته در آرین شهر 6میلیمتر، تپه طاق طبس5، ده محمد و سرند دیهوک، رباط خان، پیرحاجات و عشق آباد طبس و طبس 4میلیمتر، خرو، محمدشهر، چیروک و محمدآباد پسکوه 3میلیمتر، قاین، میغان نهبندان، ده شور، سرایان و دیهوک حدود 2میلیمتر، بیرجند، فردوس، نهبندان، کهنو و چاه دراز نهبندان و فتح آباد 1میلیمتر و پیکوه، طبسین، طاهرآباد فردوس و زهری نهبندان کمتر از 1میلیمتر بارندگی گزارش شد.
نخعی افزود: بارندگی در همه شهرستانهای استان ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
کشته شدن فرزند رییس جمهور سابق آلمان

کشته شدن فرزند رییس جمهور سابق آلمان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین ، پسر رییس جمهور سابق آلمان به ضرب چاقو به قتل رسید.
پسر ریچارد فون وایتس زکر پزشکی 59 ساله بود که گفته می شود هنگام سخنرانی در جلسه ای که حدود بیست نفر در آن حضور داشتند با حمله یکی از حاضران مواجه شد.
در این حادثه یکی از شرکت کنندگان نیز که قصد ممانعت از این اقدام را داشت زخمی شد.
پلیس فرد مهاجم را دستگیر کرد.
ریچارد فون وایتس زکر در فاصله سال های 1984 تا 1994 رییس جمهور آلمان بود و در سال 2015 درگذشت. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
زلزله شدید مکزیک را لرزاند

زلزله شدید مکزیک را لرزاند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک؛ موسسه مطالعات زمین شناسی آمریکا اعلام کرد زمین لرزه ای شدید به بزرگی شش و دو دهم درجه مکزیک را لرزاند.
این موسسه همچنین اعلام کرد کانون این زمین لرزه در 87 کیلومتری جنوب غرب پوئرتو مادرو Puerto Madero و عمق 26.1 کیلومتری زمین بود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
لغزندگی سطح جاده های خراسان رضوی

لغزندگی سطح جاده های خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: هم اکنون همه مسیرهای این استان به جز جاده تربت حیدریه- گناباد و بجستان لغزنده است.
سرهنگ محمدعلی احسان بخش افزود: در اطراف مشهد و جاده های کوهستانی نیز مه گرفتگی رقیق گزارش شده است.
وی با بیان اینکه ترافیک در جاده های استان عادی و روان است از رانندگان خواست با رعایت سرعت مطمئنه و دقت زیاد در جاده ها تردد کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری؛ جدول پخش برنامه های صدای (جهانبین) امروز چهارشنبه 29 آبان ماه 1398 به این شرح است.
رله شبکه خبر 00:01
شب های ایران 00:30
ارم استیشن و سازیان 02:00
حکیمانه 03:18
راه ولایت 03:24
گل بنگ 03:31
آیه های نور 05:08
نفس صبح و رله شبکه 06:00
تقویم تاریخ 06:20
صبح و زندگی 06:30
خبر 07:00
ادامه صبح و زندگی 07:10
خبر 08:00
پزشک خانواده 08:30
سلامت باشید 08:35
پیک روز 09:00
موسیقی 09:10
زندگی جاریست 09:15
خبر 10:00 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به حومه دمشق

حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به حومه دمشق به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دمشق، تلویزیون سوریه اعلام کرد: سامانه پدافند موشکی ارتش سوریه شماری از اهداف متخاصم را در حومه جنوبی شهر دمشق رهگیری و منهدم کرد.
سرلشکر محمد عباس کارشناس نظامی نیز گفت: احتمالا انفجارها در آسمان دمشق ناشی از حمله موشکی دشمن صهیونیستی است.
همچنین منابع خبری از پرواز جنگنده های صهیونیستی بر فراز آسمان جنوب لبنان و به ویژه شهر صور خبر می دهند.
فرماندهی ارتش سوریه: بیشتر موشک های جنگنده های متجاوز صهیونیست رهگیری شد
برخی منابع خبری از اصابت سه فروند موشک جنگنده های صهیونیستی به ساختمان فرماندهی نیروهای دفاع ملی سوریه در ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
نیکولاس برنز:ترامپ دچار فرومایگی اخلاقی شده

نیکولاس برنز:ترامپ دچار فرومایگی اخلاقی شده به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ,نیکولاس برنز معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه باشبکه تلویزیونی بی بی سی گفت:ترامپ دچار فرومایگی اخلاقی شده است.
برنز درباره بررسی موضوع استیضاح ترامپ و حمایت برخی از جمهوری خواهان از وی گفت:به نظرم جمهوری خواهان به واقعیت های موجود توجه ندارند. ترامپ تلاش داشت که با فشار بر دولت اوکراین این کشور را مجبور کند که از جو بایدن رقیب انتخاباتی اش تحقیقات انجام دهد. جمهوری خواهان با حمایت از ترامپ تلاش کردند که به آبرو و وجهه افرادی که در کنگره حاضرمی شوند، آسیب وارد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
فرماندهی ارتش سوریه :بیشتر موشک های رژیم صهیونیستی رهگیری شد

فرماندهی ارتش سوریه :بیشتر موشک های رژیم صهیونیستی رهگیری شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دمشق , برخی منابع خبری از اصابت سه فروند موشک جنگنده های صهیونیستی به ساختمان فرماندهی نیروهای دفاع ملی سوریه در مجاورت فرودگاه بین المللی خبر می دهند.
این منابع می گویند که سامانه موشکی ارتش سوریه در منطقه البارده در شمال استان درعا موشکهای صهیونیستی را رهگیری و منهدم کردند.
فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه ای اعلام کرد : حملات جنگنده های صهیونیستی به حومه شهر دمشق از منطقه مرجعیون لبنان و جولان اشغالی آغاز شد و سامانه پدافند موشکی ارتش سوریه در واکنش سریع به این حملات بیشتر موشک ها را رهگیری و منهدم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
شکست تلاشهای نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی

شکست تلاشهای نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الجزیره ، نشست بنیامین نتانیاهو با بنی گانتز بدون هیچ پیشرفتی در مذاکرات تشکیل کابینه اسرائیل ، پایان یافت. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
مقابله سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق

مقابله سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ،شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه از مقابله سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق و سرنگون کردن چند موشک خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
چهارمین جلسه تحقیقات درباره استیضاح ترامپ آغاز شد

چهارمین جلسه تحقیقات درباره استیضاح ترامپ آغاز شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا چهارمین جلسه عمومی تحقیقات درباره استیضاح دونالد ترامپ را آغاز کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
رهبر معظم انقلاب: مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است

رهبر معظم انقلاب: مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ حضرت آیت الله خامنه ای هدف اصلی از جلسه با تولید کنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی را تکریم این عناصر اساسی در افکار عمومی خواندند و سخنان تولیدکنندگان در این دیدار را بسیار مهم، سنجیده و قابل توجه دانستند.
رهبر انقلاب با بیان این نکته که ای کاش تعداد بیشتری از مسئولان بخش های دولتی و نمایندگان مجلس در این جلسه مهم حضور داشتند، گفتند: کسانی که در مورد رونق تولید جور دیگری فکر می کنند و برای حل مشکلات چشم به جای دیگری دارند، باید حرف های امشب این تولیدکنندگان را می شنیدند و درک می کردند که تنها دریچه انتقالِ حیات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
جانسون: 31 ژانویه از اتحادیه اروپا خارج می شویم

جانسون: 31 ژانویه از اتحادیه اروپا خارج می شویم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد، در تاریخ 31 ژانویه از اتحادیه اروپا خارج می شویم. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
در عرصه های سیاسی، امنیتی، نظامی دشمن را عقب زدیم

در عرصه های سیاسی، امنیتی، نظامی دشمن را عقب زدیم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ شماری از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:
* هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کار های این چند روز کار های امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
عاری سازی خاورمیانه از سلاح اتمی ضروری است

عاری سازی خاورمیانه از سلاح اتمی ضروری است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ازنیویورک, نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، آمریکا و رژیم صهیونیستی را مانع شکل گیری خاورمیانه عاری از سلاح های کشتار جمعی دانست و گفت : اسرائیل باید به همه پیمان های مربوط به سلاح اتمی، شیمیایی و بیولوژیکی بپیوندد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
مجید تخت روانچی در نشست عاری سازی خاورمیانه از سلاح اتمی و کشتار جمعی که در سازمان ملل برگزار شد، افزود: موضوع خاورمیانه عاری از سلاح اتمی برای نخستین بار از سوی ایران مطرح شد.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
تعطیلی مدارس کیش

تعطیلی مدارس کیش به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ، خانزادی گفت: با توجه به بارش باران و آبگرفتگی معابر فردا چهارشنبه مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی تعطیل است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
بیانیه گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان شمالی

بیانیه گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مرکز خراسان شمالی در این بیانیه آمده:
قال تبارک تعالی: فاستقم کما امرت و من تاب معک
نظام اسلامی ثمره مجاهدت امام راحل (ره) وشهدای عزیزومردمی بوده که درکوران ناعدالتی ها وخباثت ها و جنایت ها علیه حکومت طاغوتی قیام کردندوانقلاب اسلامی را به پیروزی رساندندودر طول 40 ساله گذشته نیزازسوی طواغیت منطقه و استکبار جهانی بارها گرفتاری هایی از جنس جنگ، تحریم ،تهدید، قطعنامه وفتنه های مختلف رادیده وبا استقامت در راه آرمان های انقلاب واعتماد به وعده های الهی ،امروز سربلنداین میدان شده ایم وتوانسته ایم درمقابل دشمنان نظام اسلامی ایستاده و خارچشم آنان باشیم . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
لحظه های زمستانی پاییز

لحظه های زمستانی پاییز عکاس: مهدی بیگدلی
لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
درخواست تد کروز برای نابودی برجام

درخواست تد کروز برای نابودی برجام به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، سناتور جمهوری خواه آمریکایی در پیامی توئیتری تشدید اقدامات دولت این کشور برای نابودی توافقنامه هسته ای ایران را خواستار شد.
سناتور تد کروز در واکنش به قصد آمریکا برای لغو معافیت های مربوط به تاسیسات هسته ای فردو نوشت: تصمیم دیروز گامی مهم در راستای نابودی توافقنامه فاجعه بار ایران در دوران اوباما بود. دولت آمریکا اکنون باید به معافیت های دیگر طرح های مرتبط با آن توافقنامه - به خصوص رآکتور آب سنگین اراک- پایان دهد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
لحظه های زمستانی پاییز

لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز:عکاس : مهدی بیگدلی
لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز لحظه های زمستانی پاییز ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
خاکی که هوای ریزش در سر دارد

خاکی که هوای ریزش در سر دارد به گزارش خبرگزاری صدا و سیم ا مرکز آذربایجان شرقی این حادثه موجب ترس و وحشت مردم و تخلیه اضطراری 120 خانه شد. البته این موضوع، اتفاقی نیست که برای اولین بار بیفتد. شمال کلانشهر تبریز سالهاست با این ریزشها درگیر است.
وقوع حادثه جدید
ساعت 6.30 صبح بود که خبردار شدیم در منطقه باغمیشه تبریز کوه بزرگی ریزش کرده و سنگ و خاک بر سر جاده و خانه ها ریخته است.
تا به محل برسیم ، هوا روشن تر شده بود و جمعیت زیادی در محل حادثه بودند.تنها خبر خوب این بود که کسی آسیبی ندیده است. کسی آن وقت صبح در جاده نبوده و خدا رحم کرده که حجم ریزش به اندازه ای نبوده که وارد خانه ها شود و پشت در و دیوار و ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
روسیه به همکاری نزدیک با ایران در تأسیسات فردو ادامه می دهد

روسیه به همکاری نزدیک با ایران در تأسیسات فردو ادامه می دهد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو به همکاری نزدیک خود با تهران در مورد تأسیسات هسته ای فردو ادامه خواهد داد. وزارت امور خارجه روسیه افزود: تصمیم آمریکا برای پایان دادن به معافیت های تحریمی تأسیسات هسته ای فردو، نقض تعهدات بین المللی است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
صدای خوش حرکت چرخ دنده ها در کارخانه قند فسا

صدای خوش حرکت چرخ دنده ها در کارخانه قند فسا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، با پیگیری مسئولان قضایی استان و فرمانداری ویژه فسا در سال رونق تولید، چرخ های تولید در کارخانه قند فسا دوباره به چرخش در آمد.
سرپرست فرمانداری ویژه فسا گفت:این کارخانه قادر است روزانه 800 تن چغندر قند را استحصال و به شکر سفید تبدیل کند.
آرگیو با بیان اینکه گام های خوبی برای اشتغال و تولید در شهرستان فسا برداشته شده است افزود: با راه اندازی مجدد در این کارخانه 315 نفر کارگر فصلی این کارخانه پس از چند ماه بیکاری مجددا مشغول به کار شدند.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
جامعه را به سمت کتاب و جستجوی حقیقت ببریم

جامعه را به سمت کتاب و جستجوی حقیقت ببریم به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد در آئین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی افزود: ویلدورانت به عنوان جامعه شناس و فیلسوفی که 40 سال از عمر خود را صرف نگارش کتاب ”تاریخ تمدن“ کرد بعد از انتشار کتابش این سوال را مطرح کرد که نمی دانم جهل علت فقر است؟ یا فقر علت جهل؟ چرا که هرجا قدم گذاشتم این دو را با هم دیدم نمیدانم کدام علت است و کدام معلول.
وی با اشاره به کتابخانه های فاطمه ها که در منطقه ای محروم با تعداد معدودی کتاب حالا کتابخانه عظیمی ساخته اند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
تمهیدات شهرداری قزوین با آغاز فصل بارش ها+فیلم

تمهیدات شهرداری قزوین با آغاز فصل بارش ها+فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, سامانه بارشی که از دیروز در استان فعال شده، تا فردا مهمان هم استانی های قزوینی است.
شهرداری قزوین هم با آغاز فصل بارش ها، تمهیدات ویژه ای برای غافلگیر نشدن در زمان برف و سرما، اندیشیده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
قطع گاز در برخی مناطق شهرستان اهواز

قطع گاز در برخی مناطق شهرستان اهواز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، سرپرست روابط عمومی شرکت گاز خوزستان گفت : گاز مشترکان در منطقه کوی مهدیس منازل نورد لوله تعاونی نفت ، تاکسیرانی و تهران جنوب فردا به علت انجام تعمیرات اضطراری قطع است.
فهد خباز افزود : این قطعی از ساعت هشت تا 18 فردا انجام خواهد شد.
وی ادامه داد : از مشترکان درخواست می شود در زمان قطعی گاز از دستکاری رگولاتور و کنتورهای منازل و اماکن خودداری و شیرهای مصرف داخلی خود را تا وصل مجددجران گاز به حالت بسته نگه دارند.
در خوزستان بیش از 979 هزار نفر در 77 شهر و 1768 روستا از نعمت گاز بهره مند هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
اعلام حمایت از امنیت و اقتدار کشور

اعلام حمایت از امنیت و اقتدار کشور .به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان در این بیانیه ضمن اعلام حمایت از امنیت و اقتدار کشور ، بر تداوم شکست توطئه های دشمنان ، در سایه بصیرت و هوشیاری ملت ایران و تلاش و مدیریت جهادی مسئولان تاکید کردند.
در بخشی ازاین بیانیه آمده است : بار دیگر ملت ایران دیدند دشمنان مستکبر انقلاب و نظام اسلامی در حالی که در عرصه جنگ سیاسی ، نظامی و فرهنگی شکست خورده اند به توطئه جنگ اقتصادی علیه ایران اسلامی روی آورده و با سوء استفاده از نارضایتی مردم ، درصدد تبدیل اعتراضات آرام به اغتشاش داخلی بودند.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
ممنوع شدن افزایش قیمت کالاها و خدمات

ممنوع شدن افزایش قیمت کالاها و خدمات به گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ آقای عباس تابش، به منظور تحقق دستور وزیر صمت مبنی بر اینکه در راستای اصلاح نرخ بنزین، هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع است، دستورالعملی برای اجرا به همه انجمن ها، اتحادیه ها، شرکت های تولیدی لاستیک و شرکت های پالایش و پخش فراورده های نفتی ابلاغ کرد.
در این ابلاغیه آمده است: در راستای ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر اصلاح نرخ بنزین و نیز در راستای هم افزایی و استفاده از پتانسیل های انجمن ها، اتحادیه ها و شرکت ها درجلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی و به تبع آن اجحاف در حق مصرف کنندگان ضروری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
توصیه های کارشناش شرکت گاز برای استفاده ایمن از وسایل گازسوز

توصیه های کارشناش شرکت گاز برای استفاده ایمن از وسایل گازسوز به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان؛ مردم باید ضمن صرفه جویی در مصرف گاز از ایمن بودن وسایل خود اطمینان حاصل کرده و در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین

همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، استاندار در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده گفت: با بررسی وضعیت سرمایه اجتماعی در استان، کارعلمی و پژوهشی انجام شود تا مسیر راه مشخص شود تا راهگشای دستگاه ها باشد.
جمالی پور افزود: بستر های ملی سرمایه های اجتماعی فراهم است، اما باید این موضوع را در استان پیگیری کنیم.
وی گفت: توسعه در کشور به همراهی مردم نیاز دارد و در این زمینه باید به دنبال سلایق و جهت گیری های اجتماعی باشیم.
استاندار افزود: با تشکیل کمیته ای، محور های مورد نیاز استان استخراج شود تا پایه های سند آمایش استان هم باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
اجرای طرح گردشگری در کویر حاج علی قلی دامغان

اجرای طرح گردشگری در کویر حاج علی قلی دامغان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان ، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان در جلسه بررسی وضعیت گردشگری گفت: بر اساس مصوبه دفتر جذب سرمایه گاری استان و بمنظور توسعه گردشگری پایدار و پویا سازی اقتصاد وا شتغال، 15 مصوبه گردشگری در استان تصویب که مقرر شد 2 طرح گردشگری در کاروان سرای قوشه و ایجاد اکو کمپ در کویر حاج علی قلی اجرای شود.
قاسمی افزود: تمام بسترهای خدماتی زمین به مساحت 2 هکتار در کویر حاج علی قلی آماده است.
وی افزود: با اجرای طرح گردشگری اکو کمپ در کویر حاج علی قلی علاوه بر رونق اشتغال منطقه، باعث جذب بیشتر گردشگر هم می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
با تمام وجود از امنیت مردم حراست می کنیم

با تمام وجود از امنیت مردم حراست می کنیم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز یزد، سردار میرحیدری با اشاره به اینکه، دستگاه های امنیتی نسبت به کنترل افراد مخل نظم و امنیت در استان اقدام کردند افزود: امروز با کمال اطمینان نسبت به شناسایی و کنترل عوامل اصلی در سطح استان اقدام کردیم وبا کمک مردم تعداد قابل توجهی از عوامل اصلی دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان خواستار همیاری و کمک مردم برای شناسایی عوامل باقیمانده مخل نظم و امنیت دراستان شد.
سردار میرحیدری افزود: من این اطمینان را به مردم استان می دهم که نیرو های امنیتی و نظامی از امنیت آن ها با تمام وجود حراست می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
افتتاح پلاتو اجراء تئاتر شهر خورشید در میبد

افتتاح پلاتو اجراء تئاتر شهر خورشید در میبد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میبد درآیین افتتاح این پلاتو با بیان اینکه این پلاتو که دارای 24 خط نوری است افزود: 200 متر زیربنا و 80 نفر ظرفیت نیز دارد.
زارع افزود: برای تعمیر و تجهیز این پلاتو که دومین پلاتو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد است؛ 150 میلیون تومان از محل اعتبارات کشوری هزینه شده است.
وی با بیان اینکه این دومین پلاتو اداره ارشاد است افزود: پلاتو اول با 70 متر زیربنا برای تمرین و دومین پلاتو هم برای اجرای نمایش درنظر گرفته شده است و علاوه بر این دو پلاتو یک سالن اصلی هم با 200 نفر ظرفیت را برای برگزاری مراسم های فرهنگی داریم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
پیگیری 20- مشکلات اهالی سوستان لاهیجان

پیگیری 20- مشکلات اهالی سوستان لاهیجان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
کشف 260 کیلوگرم شیشه در اصفهان

کشف 260 کیلوگرم شیشه در اصفهان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز اصفهان ،سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه باند قاچاقچیان مواد مخدر که 260 کیلوگرم شیشه را داخل لوازم خانگی مخفی کرده بودند دستگیر کردند.
ارزش این محموله 40 میلیارد ریال برآورد شده است .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
راهپیمایی حامیان ولایت

راهپیمایی حامیان ولایت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با صدور اطلاعیه ای از مردم شیراز خواست در راهپیمایی لبیک به رهبر معظم انقلاب اسلامی، حمایت از اقتدار و امنیت کشور، شرکت کنند.
بر اساس این اطلاعیه، مراسم راهپیمایی ساعت 9 و 30 دقیقه پس فردا پنج شنبه 30 آبان از چهارراه پانزده خرداد (پارامونت قدیم) آغاز و در جهارراه پیروزی به پایان می رسد.
هدف از این راهپیمایی محکوم کردن اقدامات عناصر فرصت طلب و ضد انقلاب در حوادث اخیر است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
ناامیدی دشمنان با برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت بالا

ناامیدی دشمنان با برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت بالا به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز یزد، فرماندار میبد گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلایل گرایش های سیاسی محلات و مناطق مختلف و همچنین حساسیت های سیاسی از ویژگی های خاصی برخوردار است.
حسین فلاح با بیان اینکه دشمن تمام ابزار و امکانات خود را به کارخواهد گرفت تا حضور مردم را کمرنگ جلوه دهد افزود: تاکنون دشمنان این نظام و ملت با حضور به موقع مردم درصحنه، کاری از پیش نبردند و این بارهم با مشارکت و حضور حداکثری مردم آرزوی آن ها به یاس و ناامیدی بدل خواهد شد.
وی اظهار داشت: ثبت نام کاندیدا های مجلس ازدهم تا شانزدهم آذرخواهد بود و به احتمال زیاد درحوزه انتخابی میبد و تفت هم آمار قابل ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
اعلام انزجار از اقدامات اغتشاشگران در خوزستان

اعلام انزجار از اقدامات اغتشاشگران در خوزستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، جمعی از عشایر دلاور عرب شهرستان های اهواز ، رامشیر و کارون با برپایی مراسم های جداگانه اقدامات اخیر اغتشاشگران در حمله و خسارت زدن به مردم و اماکن عمومی را محکوم کردند.
این عشایر غیور ضمن بیعت مجدد با مقام معظم رهبری و آرمان های والای انقلاب اسلامی ، حمایت خود را از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اعلام کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
صدور کارت ملی هوشمند برای 86/5 درصد مردم مازندران

صدور کارت ملی هوشمند برای 86/5 درصد مردم مازندران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، مدیرکل ثبت احوال مازندران با بیان اینکه 2 میلیون و 640 هزار نفر در مازندران واجد شرایط گرفتن کارت ملی هوشمند هستند، افزود: تاکنون 2 میلیون و 347 هزار و 427 کارت ملی هوشمند در استان صادر شده است.
علی رجبی تصریح کرد: تاکنون 86/5 درصد از جمعیت بالای 15 سال مازندران صاحب کارت ملی هوشمند شده اند.
او با بیان اینکه 370 هزار نفر تاکنون در مازندران کارت ملی هوشمند دریافت نکردند، افزود: شهر های میاندورود، نوشهر، قائم شهر، آمل، بابل و بهشهر پایین ترین ثبت نام را برای دریافت کارت ملی هوشمند داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
افتتاح پنجاه و ششمین کتابخانه وابسته به آستان قدس رضوی

افتتاح پنجاه و ششمین کتابخانه وابسته به آستان قدس رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، این کتابخانه در مسجد امیرالمومنین(ع) واقع در منطقه رسالت مشهد در سی و چهارمین برنامه سه شنبه های فرهنگی آستان قدس رضوی افتتاح شد.
کتابخانه امیرالمومنین(ع) با متراژ 400 مترمربع و گنجایش 100 نفر در طبقه فوقانی مسجدامیرالمومنین(ع) تجهیز و راه اندازی شد.
در حال حاضر این کتابخانه حدود 5500 نسخه منابع چاپی دارد و دارای تالارهای مطالعه قفسه باز آقایان و بانوان، تالار مطبوعات، امانت کتاب، واحد اینترنت و کتابخانه دیجتال است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
تشدید نظارت و بازرسی بر بازار

تشدید نظارت و بازرسی بر بازار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر بازار مسئولان با همراهی بازرسان صمت در بازار و مراکز خرید حاضر شده و بر نحوه عرضه کالا نظارت کردند .
بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هم با حضور در مراکز خرید و عرضه کالا و خدمات نظارت های شان را بر قیمتها به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت سوخت تشدید کرده اند .
این بازرسان از مردم خواستند تا از خریدن کالاهای بدون برچسب و قیمت مندرج ، خودداری و در صورت مشاهده گران فروشی مراتب را به سامانه 124 اطلاع دهند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
رقابت 200 دانش آموز در مسابقات قرآنی مشهد

رقابت 200 دانش آموز در مسابقات قرآنی مشهد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: در این دوره از مسابقات 200 شرکت کننده از 20 استان کشور در دو رشته هم خوانی و مدیحه سرایی باهم به رقابت پرداختند.
محمدرضا مسیب زاده ادامه داد: تقویت گروه های هم خوانی و ایجاد بستری مناسب برای فعالیت های قرآنی از جمله اهداف این مسابقات بود.
وی ادامه داد: این دوره از مسابقات از 26 لغایت 28 آبان ماه در محل مرکز پژوهش های آستان قدس رضوی برگزار شد و در پایان از سه گروه برگزیده در رشته های مختلف با اهدای لوح و هدایای نقدی تقدیر و تجلیل به عمل آمد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
بررسی وضعیت نیازمندان بهابادی

بررسی وضعیت نیازمندان بهابادی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز یزد، فرماندار بهاباد در این دیداربا اشاره به اینکه کمیته امداد نقش مهمی در توانمندسازی نیازمندان و کاهش آسیب هایی اجتماعی دارد خواستار فراهم آوردن شرایط ویژه جهت در اختیار قرار دادن سرمایه اشتغال زایی به این افراد شد تا بتوانند مستقل شوند.
خانی زاده جذب خیران، ساخت مسکن به صورت آپارتمانی در راستای حل مشکل مسکن مددجویان و بازاریابی فروش محصولات خانگی را نیز خواستار شد.
مطرح شدن ساخت مسکن نیازمندان در شورای مسکن استان و پیگیری لازم جهت فروش محصولات مشاغل خانگی با راه اندازی فروشگاه از مصوبات این جلسه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
صدور 40 موافقت اصولی در قیروکارزین

صدور 40 موافقت اصولی در قیروکارزین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: 40 موافقت اصولی برای اخذ مجوز تغییر کاربری یا واگذاری اراضی ملی برای اجرای طرح های مختلف کسب و کار در طول 6 ماه نخست امسال صادر شده است.
مهدی همتی افزود: بر اساس تبصره 4 ماده 1 قانون حفظ اراضی زراعی و باغ ها، احداث گلخانه ها، دامداری ها، مرغداری ها، پرورش ماهی و سایر تولیدات کشاورزی و کارگاه های صنایع تکمیلی و غذایی در روستا ها بهینه کردن تولیدات بخش کشاورزی بوده و تغییر کاربری محسوب نمی شود.
وی با تاکید بر لزوم اجرای قانون بیان کرد: این اداره در نیمه نخست سال ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
کشت پاییزه زیر لحاف برف

کشت پاییزه زیر لحاف برف به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ بارش برف در کنار خوشحالی مردم، خوشحالی کشاورزان را هم در پی داشت.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: بارش برف تاثیر مثبتی در روند کشت های پاییزه داشته افزایش رطوبت زمین را در پی دارد.
اهدی افزود: 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی امسال به کشت گندم دیم، گندم و جو آبی اختصاص یافته است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
گزارش مکتوب .... اربعین تجلی گاه عاشقان اباعبدالله الحسین ؛ بوشهری ها پیشقدم سفر به کربلا

گزارش مکتوب .... اربعین تجلی گاه عاشقان اباعبدالله الحسین ؛ بوشهری ها پیشقدم سفر به کربلا به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، حسین ویسه می افزاید: امسال 84 هزار و 318 نفر در استان بوشهر برای پیاده روی اربعین ثبت نام کردند که با توجه به ثبت نام 37 هزار و 550 نفر در سال گذشته، افزایش بیش از دو برابری را نشان می دهد.
وی می گوید : استان بوشهر از نظر تعداد شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین رتبه دوازدهم را در کشور کسب کرده، اما به نسبت جمعیت، این استان رتبه دوم را در تعداد شرکت کنندگان در بین استان های کشور دارد.
جانشین مدیر حج و زیارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: سامانه سماح که از ابتدای شهریور برای ثبت نام از متقاضیان حضور در مراسم اربعین حسینی در کشور عراق راه اندازی شده ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
گزارش مکتوب ..... روند احداث و توسعه نیروگاه اتمی بوشهر

گزارش مکتوب ..... روند احداث و توسعه نیروگاه اتمی بوشهر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان تنها نیروگاه اتمی خاورمیانه تا کنون فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است.
سال هزار و سیصدو پنجاه و چهار: یک سال بعد از تاسیس سازمان انرژی اتمی ایران این سازمان با بخش تکنولوژی و تحقیقات سازمان انرژی اتمی آلمان غربی موافقتنامه ای برای همکاری های بلندمدت امضا کرد و درپی آن شرکت " کرافت ورک یونیون " یکی از شرکت های وابسته به " زیمنس آلمان " ساخت دو واحد نیروگاه اتمی هریک به توان اسمی 1350 مگاوات و توان خالص هزار و صد و نود و شش مگاوات را در بوشهر برعهده گرفت . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
جشنواره بین المللی هنری در اسلام آباد

جشنواره بین المللی هنری در اسلام آباد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی هنری در اسلام آباد پایتخت پاکستان با حضور دیپلمات های خارجی مقیم پاکستان، هنرمندان داخلی و خارجی و هنردوستان پاکستانی در اسلام آباد برگزار شد.
اظهارات:
1- جمال شاه، رئیس شورای هنر ملی پاکستان
2- محد رضا کاکا، رایزن فرهنگی ج. ا. ا در پاکستان
3- رشید بت، از هنرمندان پاکستان
در این جشنواره بین المللی بیش از 400 هنرمند پاکستانی و 230 هنرمند از 34 کشور جهان از جمله کشورمان آثار هنری خود را به نمایش خواهند گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
آزادی زندانیان

آزادی زندانیان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان امروز گفت : این زندانیان 42 میلیون و 230 هزار تومان بدهی و دیه داشتند.
حجت الاسلام ستار علیزاده افزود : پیش از این عید غدیر امسال 5 زندانی با 80 میلیون تومان بدهی با درآمد موقاف آزاد شدند.
وی گفت : این زندانیان با درآمد موقوفاتی که به نیت آزادی زندانیان وقف شده بودند آزاد شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود : موقوفاتی که به نیت آزادی زندانیان ثبت شده بیشتر در شهرستان های رشت ، لاهیجان و رودبار است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
هشدار جهاد کشاورزی نسبت به افت شدید دما

هشدار جهاد کشاورزی نسبت به افت شدید دما به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، در این اطلاعیه آمده است: با ورود سیستم های مرطوب و سرد از غرب و شمال استان احتمال بارندگی از بعد از ظهر امروز تا روز چهارشنبه در سراسر استان وجود دارد که روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق کوهستانی و شمالی استان به صورت برف خواهد بود و از روز دوم آذر کاهش شدید دما در سراسر استان پیش بینی می شود.
این اطلاعیه می افزاید: پیش بینی می شود دما در مناطق کوهستانی و شمال استان تا 10 درجه زیر صفر کاهش یابد.
بنابراین به کشاورزان، باغداران و صاحبان واحدهای تولیدی بخش کشاورزی اعلام می شود برای جلوگیری ازسرمازدگی توصیه های لازم را اعمال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری

خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان در جلسه هماهنگی راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور گفت: این راهپیمایی با توجه به درخواست های مردمی و در حمایت از امنیت کشور برگزار می شود و از تمامی اقشار برای هرچه باشکوه برگزار شدن آن دعوت می شود.
حجت السلام خاضع افزود: این راهپیمایی پنج شنبه30 آبان ساعت 10صبح در میدان هفت تیر برگزار می شود و شرکت کنندگان مسیر چهار راه بانک صادرات تا میدان هفت تیرشهر یاسوج را راهپیمایی می کنند.
وی از مردم بصیر، آگاه و زمان شناس و انقلابی شهر یاسوج که با هوشیاری و غیرت دینی و ملی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
کشاورزان و باغداران بردسکن چشم به راه رسیدن کود شیمیایی

کشاورزان و باغداران بردسکن چشم به راه رسیدن کود شیمیایی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی ،دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستان بردسکن گفت: با وجود فرار سیدن فصل کاشت محصولات پاییزه از جمله گندم و جو در این شهرستان ،ظرف دوماه اخیر هیچ محموله کود شیمیایی به بردسکن حمل نشده است.
مرتضی مزروعی گفت: باغداران نیز برای آب زمستانی باغات خود نیاز به کود فسفاته و پتاسه دارند.
وی افزود: در هفته گذشته حواله های کود شیمیایی صادر شده است ولی تاکنون هیچ محموله ای به شهرستان حمل نشده است که برای حل این مشکل از فرمانداربردسکن در خواست پیگیری کرده ایم. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
رزمایش ذوالفقار ولایت در مرند

رزمایش ذوالفقار ولایت در مرند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی امیر سرتیپ نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: این رزمایش در دو مرحله تک شبانه و روزانه با حضور تیپ های 40 و 41، پهپاد، 321 متحرک هجومی و یگان مهندسی و با پشتیبانی بالگردهای هوانیروز برگزار شد.
امیر سرتیپ دوم حیدرزاده، فرمانده تیپ متحرک هجومی 321 گفت: رزمایش ذوالفقار ولایت هراس را در دل دشمن ایجاد کرد.
امیر سرتیپ شرفی، معاون عملیات نزاجا گفت: این رزمایش با دستاوردهای جدید و متناسب با تهدیدات روز با حضور یگان های هجومی شمال غرب برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
روستایی از جنس یار مهربان

روستایی از جنس یار مهربان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان؛ مطالعه و کتاب خواندن بخشی مهمی از زندگی مردمان این روستا بوده و کوچه محله هایش به نام کتاب های مشهور جهان مزین شده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
لغو پروانه فعالیت 13 شرکت حمل ونقل در استان کرمانشاه

لغو پروانه فعالیت 13 شرکت حمل ونقل در استان کرمانشاه به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکرمانشاه، فریبرز کرمی گفت: از آبان ماه سال گذشته تاکنون 69 جلسه کمیسیون ماده 12 در استان کرمانشاه تشکیل و پرونده 262 شرکت و مؤسسه حمل و نقل بررسی شده است.
وی افزود: در نتیجه این جلسات 150 شرکت حمل ونقل جریمه نقدی، 42 شرکت تذکر، 57 شرکت برائت و پروانه فعالیت 13 شرکت نیز لغو شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت 33 جلسه کمیسیون ماده 11 تشکیل و به پرونده 549 راننده رسیدگی شده است.
کرمی افزود: به دنبال برگزاری این جلسات 334 راننده تذکر کتبی دریافت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
مدارس ابتدایی مشهد 15 دقیقه زودتر تعطیل می شود

مدارس ابتدایی مشهد 15 دقیقه زودتر تعطیل می شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، معاون آموزش ابتدایی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با تصویب شورای آموزش و پرورش شهرستان مشهد و به منظور ملاحظات امنیتی و رفاهی برای دانش آموزان با توجه به تاریکی زودهنگام هوا در زمان تعطیلی نوبت عصر مدارس ابتدایی دو نوبته، این مدارس در ماه های آذر، دی و بهمن امسال به جای ساعت 16 و 55 دقیقه در ساعت 16 و 40 دقیقه تعطیل خواهد شد.
ابوالحسن حقیقی افزود: این امر در سایر 46 منطقه آموزشی استان نیز در صورت تصویب شورای آموزش و پرورش منطقه و جبران کسری ساعات آموزشی در سال تحصیلی جاری، بلامانع است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
گرامیداشت هفته بسیج در استان مرکزی

گرامیداشت هفته بسیج در استان مرکزی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ جانشین فرماندهی سپاه روح الله استان گفت: بیش از یک هزار عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی، عمرانی و اجتماعی در هفته گرامیداشت بسیج در این استان برگزار می شود.
سرهنگ پاسدار گلشن زاده افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی، برپایی نمایشگاه دستاوردها و خدمات 40 ساله بسیج در این استان، شرکت بسیجیان در نماز جمعه، برگزاری برنامه شکوه پایداری با حضور گردان های بیت المقدس، امام علی(ع)، عاشورا و کوثر و بهره برداری از چندین طرح عمرانی از مهمترین برنامه های سپاه روح الله در هفته گرامیداشت بسیج است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ها از صبح فردا

احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ها از صبح فردا به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز مازندران ،مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: با تقویت جریانات شمالی در سطح زمین از صبح فردا شاهد بارش باران و بارش برف در ارتفاعات و وزش باد گاهی نسبتاً شدید در استان خواهیم بود.
محمدرضا رضوی افزود: میزان ناپایداری جوی از روز پنج شنبه به طور موقت کاهش می یابد و بارش ها پراکنده خواهد شد.
او گفت: بر میزان بارندگی ها روز جمعه مجدداً افزوده می شود و دمای هوا به طور نسبی کاهش می یابد.
رضوی با اشاره به اینکه روز شنبه بارش ها به صورت پراکنده ادامه می یابد، افزود: آبگرفتگی معابر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
بازگشایی مسیر راه آهن تهران - مراغه

بازگشایی مسیر راه آهن تهران - مراغه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت : مسیر راه آهن تهران - مراغه که به علت خروج چرخ یکی از واگن های قطار مسافری تهران - تبریز بسته شده بود دوباره بازگشایی شد و حرکت قطار ها به جریان افتاد.
شاپور ارسلانی افزود : مسافران در راه مانده قطار تهران - تبریز نیز پس از انتقال به مراغه با اتوبوس راهی تبریز شدند .
به گفته مدیرکل راه آهن آذربایجان ، این حادثه خسارت جانی و مالی نداشته است .
قطار تهران – تبریز ساعت 21 شب گذشته با 350 مسافر تهران را به مقصد تبریز ترک کرده بود ، که در محدوده ایستگاه سهند مراغه دچار حادثه شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
بازگشایی بخشی از مسیر قطارشهری اصفهان

بازگشایی بخشی از مسیر قطارشهری اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ شهردار اصفهان درحاشیه بررسی میدانی وضعیت خدمات دهی قطار شهری با اشاره به اینکه به دلیل اقدامات عده ای فرصت طلب و وارد کردن خسارت به ایستگاه های شمال شهر تعدادی از ایستگاه های قطار شهری از مدار خدمت خارج شده بود گفت: در حال حاضر قطار شهری اصفهان از میدان امام حسین تا صفه خدمت رسانی می کند .
قدرت الله نوروزی با بیان اینکه در ناآرامی های اخیر 300 میلیارد تومان به زیرساخت های شهری آسیب رسیده افزود: در حوادث اخیر بیش از100 دستگاه اتوبوس شهری آسیب دیده که 28 دستگاه آن به طور کامل سوخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
پدافند غیرعامل در دانشگاه صنعتی مالک اشتر بومی شد

پدافند غیرعامل در دانشگاه صنعتی مالک اشتر بومی شد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، ابوطالب شفقت در دومین همایش ملی حفاظت از زیرساخت حیاتی در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران گفت: دانشگاه صنعتی مالک اشتر نخستین واحد دانشگاهی است که از سال 1380 هجری شمسی به موضوع پدافند غیر عامل به صورت علمی پرداخت و سازمان پدافند در نیرو های مسلح شکل گرفت و اکنون با بیش از 15 عضو هیات علمی و دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال فعالیت است.
معاون آموزشی وزیر دفاع، توسعه فرهنگ حفاظت از زیرساخت های عمومی و پایداری با تمرکز بر رویکرد مردمی را مهمترین هدف این همایش عنوان کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
فردا؛ لبیک اراکی ها به انقلاب و رهبری

فردا؛ لبیک اراکی ها به انقلاب و رهبری به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مردم با بصیرت، متدین و انقلابی اراک فردا چهارشنبه با شرکت در راهیپمائی مردمی با عنوان "میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور" حمایت خود را از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اعلام می کنند.
حجت الاسلام دانشی سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: پس از حوادث چند روز گذشته در کشور مردم با بصیرت، متدین و انقلابی اراک فردا چهارشنبه 29 آبان ماه با شرکت در راهیپمائی مردمی با عنوان "میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور" حمایت خود را از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اعلام می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
ناکامی متصرف زمین های منابع طبیعی در شفت

ناکامی متصرف زمین های منابع طبیعی در شفت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ فرمانده انتظامی شفت امروز گفت : این قطعه زمین در روستای لیف کوه خندان شفت از یک متصرف پس گرفته شد.
سرهنگ عبدالعلی شعبانی افزود : متصرف این قطعه زمین را با سیم خاردار محصور کرده بود تا در آن کشاورزی کند.
وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش 4 هزار مترمربع زمین را یک میلیارد ریال اعلام کردند اضافه کرد : متهم 45 ساله به مقامات قضایی معرفی شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
افزایش 80 درصدی کشت کلزا در کهگیلویه

افزایش 80 درصدی کشت کلزا در کهگیلویه به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با اشاره به آغاز فصل کشت پاییزه گفت: کلزا، محصولی استرتژیک و یکی از دانه های روغنی است که مزایای مختلفی نسبت به سایر محصولات کشاورزی دارد.
سید عمران تقوی افزود: تناوب مناسب کشت با غلات، قیمت بالای کلزا نسبت به گندم و خرید تضمینی این محصول باعث شده تا کشاورزان به کشت کلزا روی بیاورند.
وی گفت: کشاورزان شهرستان کهگیلویه در فصل زراعی جاری بیش از 600 هکتار از اراضی خود را زیر کشت کلزا برده اند که این سطح نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
درآمد 24 میلیاردی صیادان مازندران

درآمد 24 میلیاردی صیادان مازندران به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز مازندران ، مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه صید ماهیان استخوانی از 15 مهر در استان آغاز شده است، گفت: صیادان استان 42 روز گذشته 658 تن ماهی استخوانی به ارزش 24 میلیارد و 500 میلیون تومان از دریای خزر صید کردند.
ولی الله محمدزاده به فعالیت 53 شرکت تعاونی فعال صیادی پره استان در دریای خزراشاره کرد و افزود: صید ماهی استخوانی در مقایسه با مدت مشابه پارسال 25 درصد افزایش داشت.
او سرانه صید هر یک از تعاونی های پره را 12/5 تن اعلام کرد و گفت: ترکیب گونه ای ماهیان کپور 47 درصد، کفال 46 درصد و ماهی سفید 7 درصد بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
فعالیت عطاری ها زیر ذره بین بازرسان

فعالیت عطاری ها زیر ذره بین بازرسان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قم که صبح امروز به ریاست فرماندار قم برگزار شد تشکیل تیم های بازرسی برای نظارت و بازرسی بر تمام عطاری های قم به تصویب رسید.
از دیگر مصوبات این جلسه الزام عطاری ها به رعایت ساعت کاری مطابق با دیگر صنوف و الزام به نصب دوربین های مداربسته در مغازه های آنها بود.
آقای حیدری فرماندار قم در این جلسه با بیان اینکه در برخورد با اعتیاد باید از حالت تدافعی به حالت تهاجمی تغییر سیاست ایجاد کنیم گفت: از آنجا که شهر قم قرار است به عنوان شهر بدون دخانیات معرفی شود این امر باید در عمل به اثبات برسد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
تمرکز هفته بسیج بر رفع محرومیت

تمرکز هفته بسیج بر رفع محرومیت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، سرهنگ حاجتی امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: بیش از 4 هزار برنامه با محوریت پروژهای عمرانی ، اردوهای جهادی ، پزشکی و فرهنگی در استان برگزار می شود.
وی افزود: برنامه محوری 5 آذر به نام روز بسیج با گردهمایی 15 هزار نفری بسیجیان قدرت بسیج به نمایش گذاشته می شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر(ع) خوزستان تصریح کرد: شعار امسال هفته بسیج ، بسیج 40 سال خدمت /جهاد و شهادت است .
امروز از 2 کارمند صدا و سیما که در حادثه تروریستی 31 شهریور97 جانباز شده بودند تجلیل شد . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
بارش باران در دامغان

بارش باران در دامغان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
دستگیری شکارچیان متخلف در سرخس

دستگیری شکارچیان متخلف در سرخس به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رییس اداره محیط زیست سرخس گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره حین گشت زنی و کنترل منطقه حفاظت شده جنگل خواجه و ارتفاعات تخته بلند وبا بیتوته شبانه با توجه به سردی هوا از حضور دو شکارچی متخلف مطلع و با صدای شلیک گلوله آنان مواجه شدند.
موسی غلام زاده افزود: ماموران پس از شنیدن صدای شلیک و پایش منطقه شکار ممنوع این شکارچییان متخلف و مسلح را در منطقه مشاهده و در اقدامی غافلگیرانه قبل از آنکه موجب کشته شدن وحوش حفاظت شده م شوند آنان را دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
عضویت فعال 70 هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه در کتابخانه های عمومی

عضویت فعال 70 هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه در کتابخانه های عمومی به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکرمانشاه، حسنی خوانسار اظهار داشت: هم اکنون 106 باب کتابخانه عمومی در استان کرمانشاه وجود دارد که 87 مورد از آن کتابخانه های نهادی و 18 باب هم مشارکتی است.
وی افزود: از 87 باب کتابخانه نهادی هشت مورد روستایی و سه مورد سیار است که در شهرستان های هرسین، جوانرود و قصرشیرین فعالیت می کنند.
حسنی خوانسار خاطرنشانکرد: به ازای هر 2 نفر جمعیت استان کرمانشاه یک جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان موجود است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
شهر گنبدهای فیروزه ای ، رنگ آرامش گرفت

شهر گنبدهای فیروزه ای ، رنگ آرامش گرفت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ پس از تحمل سه روز رفتار هنجارشکنان ، آرامش بر چهره زخمی اصفهان زیبا نشست.
گرچه چهره اصفهان زیبا کمی خراش برداشته است ولی همزمان با نزول رحمت الهی رنگ آرامش به شهرمان برگشت.
ماجرا از آنجایی شروع شد که با اجرایی شدن طرح افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین در بامداد روز جمعه صف های طولانی خودرو ها در جایگاه های سوخت تشکیل شد.
مردم بیمناک از تبعات اقتصادی اجرای این طرح به نحوه و زمان اجرای آن معترض بودند و از مسوولان رفع نواقص طرح را خواستار شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
نیاز 100 میلیارد ریالی شهرستان خورو بیابانک

نیاز 100 میلیارد ریالی شهرستان خورو بیابانک به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ فرماندار خوروبیابانک گفت: این طرحها در حوزه دستگاههای فرمانداری ، بنیاد مسکن ، منابع طبیعی و آبخیزداری ، آبرفتی شهری و روستایی و جهاد کشاورزی است.
عباس بلانیان افزود: اجرای زهکش مزارع شهر فرخی و روستای گرمه، بازسازی 62 رشته قنات ، بازسازی باغ های خرما ، تکمیل ایستگاه های آتش نشانی شهرهای خور ، جندق و فرخی ، نصب دستگاه آب شیرین کن برای شهر خور ، ساخت مخزن آب شهرهای جندق و فرخی ، اصلاح شبکه و جمع آوری آبهای سطحی روستاهای هفتومان و چاه ملک از مهمترین این طرحها است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
هزینه 25 میلیارد ریالی برای آبخیزداری

هزینه 25 میلیارد ریالی برای آبخیزداری به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرماندار محلات با اشاره به اقدامات پیشگیرانه مجموعه مدیریتی شهرستان در خصوص فصل سرما اظهار کرد: جلسات ستاد مدیریت بحران تشکیل و پیش بینی های لازم انجام شده است، شهرداری و راهداری شهرستان نیز در آمادگی کامل برای اتفاقات احتمالی و بازگشایی محورهای مواصلاتی قرار دارند.
قمری افزود: سدها و بندهای موجود در شهرستان در سیلاب ابتدای امسال مانع از ورود سیل به روستاها شدند و نزدیک به 7 میلیون مترمکعب ذخیره کردند که در فصل تابستان و بهار از آن استفاده شد.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
ثبت نام طرح ملی مسکن در یزد به تعویق افتاد

ثبت نام طرح ملی مسکن در یزد به تعویق افتاد به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز یزد ، وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن در استان یزد، که قرار بود امروز انجام شود، به تعویق افتاد.
در این اطلاعیه آمده است مرحله بعدی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در این استان ها و زمان بازگشایی سامانه ثبت نام از متقاضیان متعاقباً اعلام خواهد شد.
بر اساس اعلام قبلی وزارت راه وشهرسازی قرار بود ثبت نام از متقاضیان در استان های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری از امروز آغاز شود که با توجه به عدم امکان اتصال به سامانه ثبت نام، زمان بازگشایی سامانه ثبت نام اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
خدمات رسانی متروی شیراز به مسافران

خدمات رسانی متروی شیراز به مسافران مدیرعامل مترو شیراز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، گفت: مترو شیراز فعال است و در همه ایستگاه ها به مسافران خدمات رسانی می کند.
مرادی افزود: مردم همانند گذشته از ساعت 6 صبح تا 10 شب می توانند برای سفر های درون شهری خود از مترو استفاده کنند.
متروی شیراز به دلیل مشکلات ایجاد شده در سطح شهر، دیروز دوشنبه 27 آبان ماه متوقف شده بود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
آغاز اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در فارس

آغاز اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در فارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در 31 استان و 120 شهرستان کشور طرح بررسی شیوع ناباروری را آغاز کرده است، در استان فارس هم در راستای این طرح یک هزار و 483 زن 15 تا 49 ساله مورد پرسشگری قرار می گیرند.
به گزارش خبر گزاری صدا وسیما ،مرکز فارس ،دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازامروز از آغاز اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در استان فارس خبر داد و با بیان اینکه این طرح از 25 آبان شروع شده و تا پایان آذر ماه امسال ادامه دارد گفت: در این طرح، یک هزار و 483 زن 15 تا 49 ساله در استان فارس مورد پرسشگری قرار می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
نجات جان بیمار 60 ساله با جراحی کلیه

نجات جان بیمار 60 ساله با جراحی کلیه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، فرشاد ظهرابی افزود: این بانوی 60 ساله با شکایت از درد مبهم همراه با ضعف و بی حالی برای معالجه خود مراجعه نمود.
وی با اشاره به اندازه غیرطبیعی کلیه این بیمار افزود: پس از انجام معاینات اولیه برای وی سونوگرافی درخواست شد که با بررسی نتیجه سونوگرافی مشخص شد کلیه چپ این بیمار بر اثر تجمع ادرار کاملاً متورم شده است. همچنین با دریافت نتیجه آزمایش، کم خونی شدید نیز برای این بیمار گزارش شد که پس از کنترل کم خونی برای بیمار مشخص شد یک سنگ به اندازه دو سانتی متر موجب انسداد مسیر خروجی کلیه شده و در نتیجه عملکرد کلیه را به طور کامل از بین ببرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
فعال شدن تمام خطوط اتوبوسرانی اصفهان

فعال شدن تمام خطوط اتوبوسرانی اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به اینکه در دو روز گذشته اختلالاتی در سرویس دهی اتوبوسرانی به شهروندان ایجاد شد گفت: از صبح امروز تمام 103 خط تندرو و کندروی اتوبوسرانی اصفهان فعال شده است.
علیرضا صلواتی با بیان اینکه در ناآرامی های روزهای گذشته 28 دستگاه اتوبوس شهر به طور کامل از بین رفت، افزود: در چند روز گذشته به 60 دستگاه اتوبوس شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان خسارت وارد شد.
وی گفت: با هماهنگی شرکت های حمل ونقل دانش آموزی، امروز فعالیت سرویس مدارس از سر گرفته شد تا مشکلی برای جابجایی 73 هزار دانش آموز اصفهانی بوجود نیاید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
دستگیری هکر اینستاگرامی در مازندران

دستگیری هکر اینستاگرامی در مازندران به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز مازندران،رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی مازندران گفت: در پی مراجعه 3 شهروند به پلیس فتا و طرح شکاتی مبنی بر هک صفحات شخصی اینستاگرام و درپی آن ارسال لینک جعلی بانک به فالوور های آنان برای خرید جزوه و برداشت از حساب بانکی آنان موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سرهنگ حسن محمدنژاد افزود: با بررسی شیوه و شگرد وقوع جرم، رد یکی از متهمان و هکر های سابقه دار در این حوزه شناسایی شد.
او گفت: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات دریافتند متهم برای فرار از دست قانون محل زندگی خود را ترک و به شهر های مرکزی کشور متواری شده ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
لغزندگی جاده های فارس

لغزندگی جاده های فارس فرمانده پلیس راه شمال فارس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، گفت: به دلیل بارش باران، همه جاده های مواصلاتی استان لغزنده است.
سرهنگ دهقانی افزود: بارش باران سبب کاهش اصطکاک لاستیک و جاده شده است و احتمال بروز حوادث وجود دارد.
وی از رانندگان خواست با سرعت مطمئن رانندگی و از شتاب خودداری کنند.
فرمانده پلیس راه شمال فارس گفت: شماره 21825704 مربوط به مرکز پیام و کنترل ترافیک شمال فارس است که آخرین وضعیت جوی جاده ها را در اختیار رانندگان قرار می دهد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
نجات 2 کوهنورد فرانسوی گرفتار در برف

نجات 2 کوهنورد فرانسوی گرفتار در برف به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:نیروهای عملیات هلال احمر این استان 2 کوهنورد فرانسوی گرفتار در برف نوکیان به سمت ماسوله در شمال شرقی آندراق را پس از 12 ساعت جست و جو نجات داد.
میرزایی افزود:این مفقودی ساعت 18 و سی دقیقه شامگاه روز دوشنبه گزارش شده بود.
وی گفت:این دو کوهنورد در سلامت کامل هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
تداوم سرما

تداوم سرما به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز آذربایجان غربی ، بر اساس اعلام هواشناسی استان امروز به جز بارشهای پراکنده در برخی نقاط آذربایجان غربی پدیده خاص دیگری نخواهیم داشت .
از نظر دمایی نیز همچنان شاهد کاهش نسبی دما و تداوم سرما در اغلب نقاط این استان خواهیم بود .
با این توصیف کارشناسان هوای استان در 24 ساعت آینده را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و تداوم سرما پیش بینی می کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
خلاصه ایی از رویدادهای خبری سیستان و بلوچستان

خلاصه ایی از رویدادهای خبری سیستان و بلوچستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز سیستان و بلوچستان ، اداره راهداری و حمل و نقل منطقه ایرندگان خاش150 کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران و 50 کپسول آتش نشانی بین رانندگان وانت بارها توزیع کرد.
..................................................................
امیریان فرماندار میرجاوه در بازدید از گلخانه های بخش لادیز گفت: با توجه به واقع شدن این بخش در دامنه کوه تفتان و پایین بودن دمای هوا، ضروری است شرکت نفت ناحیه زاهدان نسبت به تحویل سوخت گلخانه ها به موقع اقدام کند.
.................................................................. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
نبود نوسان قیمتی خاصی در بازار استان

نبود نوسان قیمتی خاصی در بازار استان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان گفت: هم اکنون با استفاده از توان نیروی انسانی و تجهیزات خودرویی دستگاه های اجرایی،گشت های مشترک به صورت شبانه روزی در حال انجام است و نوسان قیمت خاصی در بازارهای استان مشاهده نشده است.
سالار حسین پور افزود: افزایش قیمت 2 محصول کشاورزی گوجه فرنگی و پیاز قرمز به دلیل تغییرات فصلی بوده و ارتباطی با طرح مدیریت مصرف سوخت ندارد.
وی بیان کرد: افزایش کرایه خودروهای حمل و نقل درون شهری و برون شهری از مهمترین گزارش هایی است که از سوی مردم به سامانه 124 گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
نشست خبری سپاه با اصحاب رسانه

نشست خبری سپاه با اصحاب رسانه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، سرهنگ مسلمی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: 28 واحد آسیب دیده هم بازسازی و تا پایان آذر امسال تحویل هموطنان سیل زده خوزستان میشود.
وی درتشریح برنامه های هفته بسیج گفت : افتتاح 244 طرح محرومیت زدایی از جمله مهمترین برنامه های هفته بسیج با شعار "40 سال خدمت/ جهاد و شهادت" است.
سرهنگ مسلمی؛ غبارروبی گلزار شهدا/ برگزاری یادواره های شهدا / پیاده روی خانوادگی/ برگزاری جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری/ تجلیل از بسیجیان پیشکسوت و پایگاههای نمونه/برگزاری جشنواره فرهنگی رسانه ای ابوذر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
بخش خبری 20 بیست و هفتم آبان 98 + فیلم

بخش خبری 20 بیست و هفتم آبان 98 + فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
بر گزاری آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

بر گزاری آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس از بر گزاری هفتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در روز پنجشنبه 98/08/30 آبان در سیزده شهرستان استان خبر داد.
احمد علی افکاری سهم استان فارس از مجوز های استخدام در هفتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های کشور را 1615 نفر ذکر کرد. وی تعداد شرکت کنندگان در آزمون فارس را 35901 نفر عنوان کرد.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس گفت: این آزمون در شهرستان های شیراز، ارسنجان، اقلید، جهرم، داراب، فسا، فیروز آباد، کازرون، لارستان، لامرد، مرودشت، ممسنی و نی ریز بر گزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
روایت میدانی از حلقه های آشوب گرانه شنبه تبریز

روایت میدانی از حلقه های آشوب گرانه شنبه تبریز کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
خوزستان مه آلود می شود

خوزستان مه آلود می شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی همراه با رگبار، رعد و برق و تندباد لحظه ای تا اواخر وقت روز سه شنبه، بیشتر در نیمه شرقی این استان متمرکز است.
محمد سبزه زاری افزود: در روز چهارشنبه هفته جاری به دلیل ریزش هوای سرد انتظار بارش پراکنده و رگبار در برخی نقاط خوزستان پیش بینی می شود.
در شبانه روز گذشته بیشترین دمای هوا در شهرهای آبادان و خرمشهر 20 درجه و کمترین 15 درجه سانتیگراد بوده است.
هم اکنون دمای هوای در این منطقه 17 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 59 درصد گزارش شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
آغاز نام نویسی برای عضویت رایگان در کتابخانه های استان

آغاز نام نویسی برای عضویت رایگان در کتابخانه های استان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل کتابخانه های عمومی این استان گفت: این نام نویسی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی است و تا روز پنجشنبه 30 آبان ماه 1398 نیز ادامه دارد.
یاسر رحیمیان افزود: مردم کهگیلویه و بویراحمد می توانند با همراه داشتن کارت ملی و یک قطعه عکس پرسنلی سه در چهار برای نام نویسی به کتابخانه های عمومی شهرها و روستاهای این استان مراجعه کنند.
رحیمیان بیان کرد: آن عده از مردم کهگیلویه و بویراحمد که نام نویسی کنند به مدت یک سال عضو رایگان کتابخانه های عمومی این استان خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
حادثه رانندگی در سرخس با 4 کشته

حادثه رانندگی در سرخس با 4 کشته به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: این حادثه دیشب بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون و یک دستگاه خودرو سواری پراید در جاده روستایی "جاده زرد" سرخس روی داد که منجر به جان باختن چهار سرنشین خودرو پراید در دم شد.
سرهنگ محمد علی احسانبخش افزود: در این حادثه یک نفر هم به شدت مصدوم شد.
وی علت این حادثه را انحراف به چپ کامیون اعلام کرد.
از بیش از 20 هزار کیلومتر راه در خراسان رضوی بیش از 14 هزارکیلومتر آن راه روستایی و بقیه شهری است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
پیش بینی یخبندان در سمنان

پیش بینی یخبندان در سمنان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان ، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی ، امروز شدت بارندگی ها در استان سمنان افزایش می یابد و این بارش ها در ارتفاعات به صورت برف شدید و در سایر نقاط باران است .
در این اطلاعیه درباره احتمال جاری شدن سیلاب و رواناب بخصوص در مناطق جنوبی و وزش باد شدید ، لغزندگی جاده ها و گردنه های کوهستانی و کاهش دید افقی به علت مه آلودگی هشدار داده شده و آمده است : از روز پنج شنبه دمای هوا بین 6 تا 10 درجه کاهش دارد
مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: کاهش قابل ملاحظه دما همراه با وقوع یخبندان است و کشاورزان و گلخانه داران تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
نوبت مردم خراسان شمالی (9)

نوبت مردم خراسان شمالی (9) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
همایش جامع مدیریت پسماند در اهواز

همایش جامع مدیریت پسماند در اهواز کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
دهکده عروسک ها در مهریز

دهکده عروسک ها در مهریز به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، تهیه کننده نمایش "دهکده عروسک ها" گفت: در این نمایش بایدها و نبایدهای زندگی کودکان در قالب طنز به تصویر کشیده شده است.
محمد زارعین افزود:نمایش دهکده عروسک ها با گویش کودکانه و حاصل تلاش هشت نفر از دانش آموزان هنرمند مدارس مهریز است.
نمایش "دهکده عروسک ها" تا هفتم آذرماه هر شب در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز به روی صحنه می رود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
صادرات کیوی از عباس آباد

صادرات کیوی از عباس آباد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیر جهاد کشاورزی عباس آباد با اشاره به صادرات بیش از 3 هزار و 500 تن کیوی از عباس آباداین شهرستان به هندوستان، بحرین و امارات گفت : با صادرات این محموله بیش از 3 میلیون دلار ارز عاید کشور شد.
ابوالحسنی سطح زیر کشت کیوی در عباس آباد را هزار و 386 هکتار اعلام و پیش بینی کرد با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب تا پایان دی بیش از 40 هزار تن محصول از باغهای کلارآباد ، سلمانشهر و عباس آباد برداشت شود.
برداشت کیوی از نیمه دوم آبان آغاز می شود و تا دی ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
کنترل نوسانات قیمت گوشت در خراسان رضوی

کنترل نوسانات قیمت گوشت در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان امروز گفت: روز گذشته نوسانی در ارتباط با قیمت گوشت اتفاق افتاده بود که کنترل شد و اکنون شرایط بسیار خوبی داریم.
علی غفوری مقدم افزود: در دو، سه روز گذشته به طور مرتب جلسات تنظیم بازار را برگزار کردیم که در این مدت سه جلسه تنظیم بازار استان برگزار شده است.
وی گفت: کمیته نظارتی مشترک بین سازمان صمت، اتاق اصناف و سازمان بسیج اصناف تشکیل دادیم که کار نظارتی ویژه ای را شروع کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
پرداخت کمک های معیشتی دولت

پرداخت کمک های معیشتی دولت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اولین مرحله از پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت سوخت برای 20 میلیون نفر اجرایی شد. آقای نوبخت افزود: در مراحل بعد و تا هفته آینده این کمک ها به حساب سرپرستان 18 میلیون خانوار واریز می شود. + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
جریان سازی آگاهانه راه ترویج کتاب خوانی

جریان سازی آگاهانه راه ترویج کتاب خوانی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ آیت الله حسینی همدانی در نشستی با حضور کتابداران البرز گفت: ترویج کتاب هایی که پرورش فکر می دهند را در دست اقدام قرار گیرد و اجازه ورود کتاب های مضر به فضای کتابخانه ها داده نشود.
وی ادامه داد: برای آن که افراد را جذب کتاب و کتاب خوانی شوند باید یک جریان سازی آگاهانه کتاب خوانی داشت که یکی از راه حل های آن مشخص کردن شعار واحدی در این زمینه است.
آیت الله حسینی همدانی افزود: آموزش و پرورش به ویژه مسئولان مهدهای کودک نقش مؤثری درزمینه ایجاد انگیزه و جریان سازی مطالعه دارند که در این زمینه خود بنده 12 جلد کتاب ویژه کودک با نظارت شخصی ارائه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
راه اندازی خوشه سنگ نی ریز

راه اندازی خوشه سنگ نی ریز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، احد فتوحی پس از بازدید از تعدادی واحد سنگبری و فراوری سنگ در شهرک صنعتی سنگ نی ریز، گفت: مراحل امکان سنجی این خوشه انجام شده و در ماه های آینده مراحل راه اندازی و فعالیت این خوشه آغاز می شود تا با حمایت های این شرکت در حوزه های ارتقای فناوری، برگزاری تور های صنعتی و نمایشگاهی و نیز حمایت از واحد ها برای صادرات، شاهد رشد بیش از پیش صنعت سنگ در این شهرستان باشیم.
وی افزود: پس از خوشه سنگ شمال، این خوشه دومین خوشه صنعت سنگ استان محسوب می شود.
فتوحی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
تقویم و اوقات شرعی بیست و هشتم آبان شیراز + فیلم

تقویم و اوقات شرعی بیست و هشتم آبان شیراز + فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، امروز بیست و هشتم آبان 1398 هجری شمسی
بیست و یکم ربیع الاول 1441 هجری قمری
نوزدهم نوامبر 2019 میلادی
اذان صبح ساعت 5 و 6 دقیقه
طلوع آفتاب ساعت 6 و 27 دقیقه
اذان ظهر ساعت 11 و 45 دقیقه
غروب آفتاب ساعت 17 و 3 دقیقه
اذان مغرب ساعت 17 و 21 دقیقه
نیمه شب شرعی 23 و 5 دقیقه ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
اوقات شرعی امروز سه شنبه به افق شهرکرد

اوقات شرعی امروز سه شنبه به افق شهرکرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مرکزچهارمحال و بختیاری، امروزسه شنبه 28 آبان 1398هجری شمسی، 21 ربیع الاول 1441 هجری قمری و 19 نوامبر 2019 میلادی است.
اوقات شرعی امروز به افق شهرکرد به این شرح است.
اذان ظهر: 11:52
غروب آفتاب: 17:04
اذان مغرب: 17:23
نیمه شب شرعی: 23:10
اذان صبح فردا: 05:16
طلوع آفتاب فردا: 06:40 ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
رسیدگی به شکایات واصله به 124 در کمترین زمان ممکن

رسیدگی به شکایات واصله به 124 در کمترین زمان ممکن عزیزالله افضلی در حاشیه گشت مشترک تعزیرات حکومتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: یکی از مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور و استان تهران این بود که طرح های نظارتی و گشت های ویژه دو برابر شود که سازمان تعزیرات هم گشت های خود را افزایش داده است.
وی گفت: ما امروز برای چند روز متوالی است که در معیت سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، اتاق اصناف و اتحادیه ها رصد بازار را انجام می دهیم و قطعاً برخورد قانونی ما با سوء استفاده کنندگان از شرایط موجود، تشدید خواهد شد.
افضلی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
شلیک موشک به سرزمیهای اشغالی

شلیک موشک به سرزمیهای اشغالی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العالم ، ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی اعلام کرد چها فروند موشکی را که از سوریه به سمت مواضع ارتش اسرائیل در فلسطین اشغالی شلیک شده بود رهگیری کرده است.
شبکه تلویزیونی الجزیره نیز اعلام کرد آژیر های خطر در جولان اشغالی به صدا در آمده و گنبد آهنین چهار فروند موشک را بر فراز سرزمین های اشغالی رهگیری کرده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
مهمترین خبرهای جهان (7-19)

مهمترین خبرهای جهان (7-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مهمترین عناوین خبری 12 ساعت گذشته به شرح زیر است:
ایران
// نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با استقبال از خاورمیانه عاری از سلاح اتمی و کشتار جمعی گفت: نظام بین المللی باید آمریکا و اسرائیل را به رفتار مسئولانه و پذیرش و اجرای تعهدات هسته ای وادار کند (خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک).
// کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام کرد آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار گزارشی در عصر روز دوشنبه، عبور ذخایر آب سنگین ایران از مرز 130 تن را تایید کرد (خبرگزاری صداوسیما از وین) ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
:: میربها- حضور ایران در اجلاس آمبودز-مانی

:: میربها- حضور ایران در اجلاس آمبودز-مانی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین اجلاس آمبودز- مان آسیایی بعنوان عضو هیات مدیره و خزانه دار کل انتخاب شد.
سی و پنج کشور مهم آسیا عضو این نهاد بین المللی با ربع قرن پیشینه است. آمبودز - مان نامی که از کلمه میانجیگری گرفته شده و نهادی برای حل اختلاف میان مردم و دستگاههای دولتی است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
با صدا:
- اردوغان رییس جمهور ترکیه ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
اوقات شرعی بیست و هشتم آبان در سمنان

اوقات شرعی بیست و هشتم آبان در سمنان اذان صبح در سمنان ساعت 5:08
طلوع آفتاب 6:35
اذان ظهر 11:42
غروب آفتاب 16:48
اذان مغرب 17:07
و نیمه شب شرعی 22:58 ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
زمین لرزه 4.5 ریشتری قطور را لرزاند

زمین لرزه 4.5 ریشتری قطور را لرزاند به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان غربی، به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت 3و44 دقیقه بامداد امروز در عمق 10کیلومتری زمین اتفاق افتاد.
از خسارت احتمالی این زمین لرزه خبری مخابره نشده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
زمین لرزه 4.5 ریشتری حوالی قطور آذربایجان غربی

زمین لرزه 4.5 ریشتری حوالی قطور آذربایجان غربی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان غربی، به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت 3و44 دقیقه بامداد امروز در عمق 10کیلومتری زمین اتفاق افتاد.
از خسارت احتمالی این زمین لرزه خبری مخابره نشده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
وقوع زمین لرزه 4.5دهم ریشتری در حوالی قطور

وقوع زمین لرزه 4.5دهم ریشتری در حوالی قطور به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان غربی، به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت 3و44 دقیقه بامداد امروز در عمق 10کیلومتری زمین اتفاق افتاد.
از خسارت احتمالی این زمین لرزه خبری مخابره نشده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
41 کشته و شماری زخمی در درگیری های مالی

41 کشته و شماری زخمی در درگیری های مالی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از باماکو، مقامات نظامی مالی با اشاره به وخامت امنیت در این کشور غربی آفریقا اعلام کردند، در پی تشدید درگیری ها در مناطق شرقی این کشور، 24 نیروی نظامی و 17 شبه نظامی کشته شدند.
نیرو های نظامی مالی و نیجر در نزدیکی تابانکورت در شمال شرقی مالی در حال عملیات گشت زنی مشترک بودند که از سوی گروهی از تروریست ها مورد حمله قرار گرفتند.
مقامات نظامی مالی اعلام کردند: در این درگیری ها 24 نیروی نظامی و 17 نفر از تروریست ها کشته، 29 نفر زخمی و بیش از صد نفر نیز بازداشت شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
بیش از نیمی از مردم آمریکا با استیضاح ترامپ موافقند

بیش از نیمی از مردم آمریکا با استیضاح ترامپ موافقند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، بر اساس نتایج اولین نظرسنجی پس از برگزاری جلسات استماع عمومی در کنگره، اکثریت مردم آمریکا معتقدند دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به دلیل اقدامات جنجال برانگیز مربوط به اوکراین باید استیضاح و از مقام خود برکنار شود.
براساس نتایج نظرسنجی ای بی سی نیوز-ایپسوس ABC News-Ipsos، در حالی که 51 درصد از مصاحبه شوندگان معتقدند ترامپ در کنگره آمریکا باید محاکمه و مجرم شناخته شود، 6 درصد دیگر موافق استیضاح بدون برکناری وی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
سامانه 124؛ دریافت شکایات از قیمت کالا ها

سامانه 124؛ دریافت شکایات از قیمت کالا ها به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، آقای حسین مدرسی خیابانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی نیز برای دریافت گزارش های مردمی فعال شده است، افزود: فهرست قیمت کالا های اساسی در اپلیکیشن آپ نیز به مردم ارائه شده است.
وی با بیان اینکه سه میلیون واحد صنفی داریم که نمی توانیم برای هر کدام از آن ها یک بازرس بگذاریم از مردم خواست از فروشگاه هایی خرید کنند که برچسب قیمت کالا دارند گفت: برای اطمینان مردم از مبارزه تنظیم بازار با سوء استفاده کنندگان شرایط کنونی تخلفات آن ها در سامانه 124 و اپلیکیشن آپ قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
خبر های کوتاه بخش 20 بیست و هفتم آبان 98 + فیلم

خبر های کوتاه بخش 20 بیست و هفتم آبان 98 + فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری کنگره شهید زین الدین و شش هزار شهید استان قم

برگزاری کنگره شهید زین الدین و شش هزار شهید استان قم به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قم، در این مراسم که امشب با حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان دوران دفاع مقدس، مسئولان و گروه های مختلف مردمی در مجتمع امام خمینی(ره) و در جوار گلزار شهدای علی بن جعفر برگزار شد، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم گرامی داشته شد.
سردار شاهچراقی فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع)ایمان، توکل، اخلاص، بصیرت و ولایتمداری را رمز توفیق رزمندگان و از ویژگی های باز شهیدان برشمرد و بزرگداشت شهدا را باعث تقویت بصیرت در جامعه عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
پرداخت حمایت معیشتی دولت از امشب

پرداخت حمایت معیشتی دولت از امشب به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه گفت: از ساعت 24 امشب حداقل برای 20 میلیون نفر حمایت معیشتی پرداخت می شود.
نوبخت با بیان اینکه فهرست خانوار هایی که شامل 20 میلیون نفر می شود از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد افزود : دومین مرحله پرداخت حمایت معیشتی ساعت 24 فردا چهارشنبه و سومین مرحله هم ساعت 24 شنبه 2 آذر انجام می شود.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم از هموطنانی که در فهرست مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت قرار نگرفتند خواست از اواسط هفته آینده از طریق کد دستوری #6369* از وضع خود مطلع شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
فعالیت بر بستر شبکه ملی اطلاعات

فعالیت بر بستر شبکه ملی اطلاعات نکته این است که این روز ها برای دسترسی به سایت های مختلف نباید از جستجوگر ها استفاده کرد بلکه باید بطور مستقیم آدرس همان سایت وارد شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
ادامه فعالیت سامانه بارشی تا فردا در استان

ادامه فعالیت سامانه بارشی تا فردا در استان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
بیش از 800 مورد بازرسی در حوزه آرد و نان در بردسکن

بیش از 800 مورد بازرسی در حوزه آرد و نان در بردسکن به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بردسکن گفت: از این تعداد بازرسی 35 واحد صنفی نانوایی متخلف شناسایی و به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.
مهندس شهرام طلوع فکور افزود: عمده تخلفات انجام شده تعطیلی غیر مجاز، رعایت نکردن ساعت کار، کم فروشی، تقلب، نداشتن درج قیمت و نصب نرخ نامه نان، عرضه خارج از شبکه آرد و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی است.
وی همچنین گفت: 12 مورد شکایت از نانوایی ها به واحد بازرسی این اداره اعلام که همه شکایت های واصله مورد بررسی و با متخلفان برابر ضوابط و مقررات برخورد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
آب و هوای جزیره کیش

آب و هوای جزیره کیش کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی

احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان، بر اساس اطلاعیه شماره 6 اداره کل هواشناسی استان کرمان و طبق بررسی اخرین نقشه های پیش یابی از امروز (دوشنبه 27آبان) سامانه بارشی در استان آغاز و تا اواخر وقت روز چهارشنبه(29 آبان) ادامه خواهد داشت.
این اطلاعیه می افزاید: در این مدت ناپایداریها بصورت افزایش ابر، وزش بادهای نسبتا شدید و بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود.
از بعدازظهر چهارشنبه کاهش محسوس دما در استان رخ خواهد داد. لذا یخزدگی و لغزندگی سطح جاده ها و معابر دور از انتظار نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
انعکاس مهمترین رویداد های 27 آبان استان در بخش خبری 19 رادیو

انعکاس مهمترین رویداد های 27 آبان استان در بخش خبری 19 رادیو کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
افزایش نظارت ها با توجه به اصلاح قیمت بنزین

افزایش نظارت ها با توجه به اصلاح قیمت بنزین کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
ترویج و برگزاری نماز جماعت در دستور کار مسئولان

ترویج و برگزاری نماز جماعت در دستور کار مسئولان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ استاندار مرکزی روز دوشنبه در نشست ستاد اقامه نماز استان گفت: ترویج فرهنگ دینی و نماز برای اثربخشی هرچه بیشتر باید به صورت مردمی انجام شود.
آقازاده افزود: ترویج فرهنگ دینی و برگزاری نماز جماعت توسط مردم برای افزایش اثربخشی آن از تاکیدات رهبر معظم انقلاب بوده و باید این مهم در دستور کار مسئولان استان مرکزی قرار گیرد.
وی ادامه داد : حفظ جزء 30 قرآن توسط پنج هزار دانش آموز در اراک از جمله آثار ترویح فرهنگ دینی توسط مردم است.
استاندار مرکزی گفت: ترویج و برگزاری نماز جماعت از جمله وظایف شخصی و فردی افراد بوده و این مهم باید در دستور کار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
اهدای چند سند تاریخی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور

اهدای چند سند تاریخی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما کرمان امروز چندین سند و دست خط از میرزا عبدالصمد خان صمد شهربابکی مامور مالیاتی شهربابک در سال 1288 از سوی نوه وی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور برای نگهداری اهدا شد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت

پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما .چندی قبل آقای دکتر سعید نمکی؛ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نامه ای را درباره موضوع جمعیت به رهبر معظم انقلاب نوشت که در آن نامه آمده بود: مستحضرید مهمترین مؤلفه ارزشیابی جمعیت، میزان باروری کل (TFR) است که در سال 1395 این شاخص را 2 و یک صدم اعلام کردند، سپس با رایزنی هایی که انجام دادند این عدد به 2 و یک دهم ارتقا یافت. تحلیل علمی این رقم یعنی آنکه مسؤولان نظام نباید بدین حد نگران باشند و ما به بالاتر از سطح جایگزینی رسیده ایم. نخستین گام اینجانب و همکارانم تشکیک نسبت به این ارقام بود که می تواند حاصل یک اشتباه محاسباتی و یا خدای ناکرده محصول یک غرض ورزی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
تجلیل از دانش آموزان و فرهنگیان برتر بویراحمد

تجلیل از دانش آموزان و فرهنگیان برتر بویراحمد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
ادامه بارش ها در خوزستان تا فردا

ادامه بارش ها در خوزستان تا فردا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت : فعالیت سامانه بارشی همراه با رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه ای تا اواخر امروز در استان و تا اواخر فردا بویژه در نیمه شرقی استان ادامه دارد.
محمد سبزه زاری افزود : در این مدت احتمال بارش برف در ارتفاعات استان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه احتمال بارش برف در ارتفاعات استان در این ایام وجود دارد ، ادامه داد : طی روز چهارشنبه بدلیل ریزش هوای سرد انتظار بارش پراکنده و رگبار در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
نظارت بازرسان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی بر بازار

نظارت بازرسان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی بر بازار کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
تشریح زمان و نحوه پرداخت حمایت معیشتی

تشریح زمان و نحوه پرداخت حمایت معیشتی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان؛ محمدباقر نوبخت با اعلام این خبر افزود: حمایت معیشتی حدود 20 میلیون نفر، ساعت 24 امشب به حساب سرپرست خانوار ها واریز می شود.
وی اضافه کرد: تا آخر همین هفته هم حمایت معیشتی حدود 20 میلیون نفر دیگر پرداخت می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: احتمالاً اوایل هفته آینده نیز حمایت معیشتی حدود 20 میلیون نفر باقیمانده واریز خواهد شد.
نوبخت خاطرنشان کرد: به زودی ساز و کاری هم ارائه می شود تا افرادی که در شمار این 60 میلیون نیستند و متقاضی دریافت حمایت معیشتی هستند، ثبت نام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
نخستین برف پاییزی در همدان

نخستین برف پاییزی در همدان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
درخواست پلیس از مردم برای شناسایی اغتشاشگران

درخواست پلیس از مردم برای شناسایی اغتشاشگران به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی این استان در بیانیه ای اعلام کرد؛
پلیس با ادامه هرگونه ناامنی و اقدامات مخل آسایش و نظم و امنیت عمومی، قاطعانه برخورد خواهد کرد.
در این بیانیه آمده است؛
در پی اتفاقات چند روز گذشته و ایجاد خساراتی به اموال عمومی و دولتی در کشور و به تبع آن در برخی از شهرهای استان تجمعات غیرقانونی از سوی عده ای بسیار معدود و مغرض انجام شد، پلیس بر اساس وظیفه ذاتی خود بلافاصله در صحنه حاضر شد و با "سعه صدر و درایت و هوشمندی" مأموریت خود را انجام داد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
بسته درخواست های مردمی

بسته درخواست های مردمی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
استقبال از کبدی کار قزوینی

استقبال از کبدی کار قزوینی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، احمدرضا عسگری که عضو تیم ملی کبدی جوانان است پس از قهرمانی تیم در اولین دوره مسابقات جهانی به قزوین بازگشت و مورد استقبال مسئولان ورزش استان قرار گرفت.
وی در یک سال و نیم گذشته عضو تیم ملی بوده و برای حضور در اولین دوره مسابقات جهانی کبدی جوانان به مدت 11 ماه در اردو های تیم ملی حضور داشته است.
تیم ملی در فینال بعد از شکست کنیا به عنوان قهرمانی دست یافت.
اولین دوره مسابقات جهانی کبدی جوانان به میزبانی کیش با حضور 14 تیم برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
تجمع مردمی در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر ؛ فردا در تبریز

تجمع مردمی در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر ؛ فردا در تبریز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اعلام کرد : این راهپیمایی فردا سه شنبه 28 آبان ساعت 10 با حضور مردم بصیر و انقلابی تبریز از میدان ساعت به سمت مصلای حضرت امام (ره) برگزار خواهد شد.
ادارات ، نهادها ، سازمانها و تشکلهای مختلف استان با صدور اطلاعیه های جداگانه ای ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر از عموم مردم ولایتمدار تبریز برای شرکت در این راهپیمایی دعوت کردند.
نماینده ولی فقیه در استان هم در پی مصوبه سران سه قوه و حمایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب از طرح مدیریت مصرف سوخت ، در پیامی از مردم بصیر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
بارش بیش از یک متر برف در گردنه بیژن

بارش بیش از یک متر برف در گردنه بیژن به گزارش خبرگزای صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: این محور که سی سخت را به پادنا در استان اصفهان متصل می کرد با بارش برف مسدود شده که با توجه به کوهستانی بودن آن تا اطلاع ثانوی مسدود است.
نصیری ارتفاع برف در شرایط فعلی را بیش از یک متر اعلام کرد و افزود: به واسطه ارتفاع این محور بارش ها به صورت برف ادامه خواهد داشت که عملا امکان بازگشایی آن تا ایام عید امکان پذیر نخواهد بود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اضافه کرد: با اولین بارش برف در محور های کوهستانی، راهداران با استقرار در مسیر های یاسوج به شیراز ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
صدور مجوز برای سمن ها در قزوین با امضای استاندار

صدور مجوز برای سمن ها در قزوین با امضای استاندار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، این تصمیم در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گرفته شد.
بر این اساس از این پس برای ساماندهی سازمان های مردم نهاد و نظارت بر نحوه عملکرد و خروجی فعالیت آن ها، مجوز های این سازمان ها فقط با امضای استاندار صادر می شود.
استاندار در این جلسه گفت: تاکنون در صدور پروانه فعالیت سازمان های مردم نهاد، هر دستگاهی با دیدگاه خود عمل می کرد که در موضوعات مختلف از جمله موسسات مالی و بانکی مشکلاتی ایجاد کرد.
جمالی پور در ادامه به تولید ملی اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
تولید بیش از 40 مدل لوازم خانگی نتیجه خودباوری

تولید بیش از 40 مدل لوازم خانگی نتیجه خودباوری مدیرعامل این کارخانه در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما گفت:تولید انواع مدل های یخچال، فریزر، ساید بای ساید، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و اجاق گاز از جمله تولیدات ما می باشد.
سلطان حسین فتاحی افزود: ما در داخل کشور 21 درصد از سهم بازار را در اختیار داریم و 5 درصد از تولیدات ما به کشورهای همجوار صادر می شود.
وی به برخی از مشکلات پیش روی تولید هم اشاره کرد و گفت: مالیات بر ارزش افزوده یکی از عمده مشکلاتی است که امروز سر راه اکثر تولیدکنندگان قرار گرفته است.
وی افزود: در تمام دنیا این مالیات از مصرف کننده نهایی دریافت می شود ولی در کشور ما تولید کننده باید این مالیات را پرداخت کند و ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
توصیه به رانندگان: از سفر غیر ضروری به اصفهان بپرهیزید

توصیه به رانندگان: از سفر غیر ضروری به اصفهان بپرهیزید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی اصفهان با اشاره به بارش های جوی از رانندگان و مسافران خواست تا با پرهیز از سفرهای غیرضروری بر زمان و مکان سفر خود مدیریت داشته باشند و با اطلاع از وضعیت راهها در جاده ها تردد کنند.
سرهنگ اصغر زارع افزود: اکنون بارش برف در مسیرهای داران-الیگودرز، نطنز-کاشان، فریدون شهر-پشت کوه، فریدون شهر-داران، داران - نجف آباد، داران - چادگان، گلپایگان - خمین، گلپایگان - موته، زرین شهر - شهرکرد ، سمیرم- پشته، کنارگذر غرب، آزادراه نطنز - اصفهان، اصفهان - میمه و میمه - دلیجان همچنان ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
سازمان بازرسی بازوی توانمند دادگستری

سازمان بازرسی بازوی توانمند دادگستری به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، حجت الاسلام قدرتی گفت: قضات دادسرا می بایست به گزارش های سازمان بازرسی به دلیل اینکه از یک مرجع تخصصی صادر می شود، توجه ویژه ای کنند و گزارش های این سازمان را نسبت به سایر پرونده ها که دارای اهمیت بیشتری هستند مورد بررسی ویژه قرار دهند.
رئیس کل دادگستری استان با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سازمان بازرسی که فرمودند "سازمان بازرسی چشم نظام است، امین نظام است، امید نظام هست" افزود: اصل بر این است که گزارش های سازمان بازرسی معتبر است اگر متهم قبول ندارد باید دلیل بیاورد و می تواند به شعبه برای اخذ کارشناس رسمی، درخواست دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
طرحهای نیمه تمام در حوزه گردشگری مازندران

طرحهای نیمه تمام در حوزه گردشگری مازندران به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز مازندران، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در نشست تخصصی سرمایه گذاری در آمل ، با اشاره به وجود 173 طرح نیمه تمام گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان گفت: تکمیل این طرحها به بیش از 24هزارو500 میلیارد تومان نیاز دارد.
سیف الله فرزانه دراین نشست تخصصی سرمایه گذاری که با حضور 60 مجری و سرمایه گذار شهرهای آمل، محمودآباد، بابل و فریدونکنار و بابلسر برگزار شد، افزود: با تکمیل این طرحها بسیاری ازکمبودهای اقامتی و گردشگری در مازندران برطرف خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
رانندگان تاکسی اجازه افزایش کرایه مصوب را ندارند.

رانندگان تاکسی اجازه افزایش کرایه مصوب را ندارند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما کرمان معاون پشتیبانی حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما کرمان به سهمیه بنزین مصوب ، برای رانندگان تاکسی اشاره کرد و گفت : با توجه به سهمیه در نظر گرفته شده رانندگان اجازه افزایش نرخ مصوب را ندارند
محمد مهدی نژاد با بیان اینکه 6 خودرو بازرسی در شهر در حال کنترل نرخ کرایه تاکسی ها هستند از مسافران خواست تخلفات احتمالی در این زمینه را با تلفن 124 تعزیرات / 137 شهرداری / 33342214 تاکسی رانی و سامانه پیام کوتاه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اطلاع دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
سرشماری حیات وحش در مناطق حفاظت شده لارستان

سرشماری حیات وحش در مناطق حفاظت شده لارستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، رییس اداره محیط زیست لارستان گفت:سرشماری سالانه حیات وحش در مناطق حفاظت شده لارستان آغاز شد .
خدانظر انصاری افزود: هرساله سرشماری حیات وحش در فصل پاییز انجام می شود و علاوه بر برآورد جمعیت، روند تغییرات جمعیتی، ثبت زیستگاه، عوامل تهدید کننده و نقاط ضعف و قوت زیستگاه مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: سرشماری 200 هزار هکتار منطقه تحت مدیریت محیط زیست لارستان، با حضور کارشناسان ، محیط بانان و کارشناسان اداره محیط زیست لارستان و تشکل های مردمی سرشماری صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
تصویب شش طرح کشاورزی در خوروبیابانک

تصویب شش طرح کشاورزی در خوروبیابانک به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ فرماندار خوروبیابانک گفت: این طرح ها به مساحت 121 هزار مترمربع در کارگروه مسکن و شهرسازی این شهرستان به تصویب رسید.
عباس بلانیان افزود: این طرح ها شامل پرورش بزداشتی 600 راس، پروار بندی شتر با ظرفیت 150 نفر، مرغداری گوشتی با ظرفیت 10 هزارقطعه و شترمرغ چند سننی با ظرفیت 300 قطعه در شهرهای خور، فرخی و جندق و روستای ابراهیم آباد اجرای می شود.
وی گفت:: با راه اندازی این طرح ها زمینه اشتغال حدود 50 نفر فراهم می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
افزایش بارندگی های امسال نسبت به میانگین بلند مدت

افزایش بارندگی های امسال نسبت به میانگین بلند مدت به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان سمنان ، رضا اردکانیان در سفر به آرادان گفت : بارندگی های از ابتدای مهر ماه امسال تا کنون نسبت به میانگین بلند مدت 35 ساله ، دو درصد بیشتر و نسبت به سال آبی گذشته 40 درصد کمتر است .
وی خجم ذخیره مخازن ساخته شده در کشور را 50 میلیارد متر مکعب اعلام کرد و گفت : با توجه به خالی بودن حجم 24 میلیارد متر مکعب از این مخازن ، این مقدار با سیلاب های ملایم ، منظم و کم خسارت سال آبی امسال پر شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
وزیر نیرو همچنین با اشاره به اجرای برنامه های تقویم آبادانی این وزارتخانه با عنوان "پویش هر هفته الف ب ایران " گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
تغییر نرخ بنزین به نفع کشور و مردم

تغییر نرخ بنزین به نفع کشور و مردم به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ اکرمی در شورای اطلاع رسانی با بیان اینکه تغییر نرخ بنزین به صورت کارشناسی و با تصمیم سران سه قوا گرفته شده است، گفت: هر اقدام اقتصادی عوارضی دارد اما یقینا منافع آن بیشتر برای کشور و به ویژه برای مردم است.
وی اصلاح رفتارهای اقتصادی مردم را ازمزایای این طرح دانست.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی عنوان کرد: صدا و سیما با ساخت برنامه های اقناعی به تشریح و اجرای این طرح کمک کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
تا اطلاع بعدی تغییر قیمت کالاها غیر قانونی است

تا اطلاع بعدی تغییر قیمت کالاها غیر قانونی است به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ رحمانی بصورت ویدئو کنفرانس در نشست ستاد تنظیم بازار هرمزگان افزود: کالا های اساسی مورد نیاز از قبل ذخیره شده است و در این زمینه کمبودی در کشور نداریم.
قائم مقام وزیر در امور بازرگانی نیز گفت: در قالب سهمیه ویژه به ناوگان حمل و نقل دورن شهری سوخت تعلق می گیرد.
مدرس خیابانی افزود: پایگاه های دریافت شکایت مردمی و سامانه 124 آماده دریافت شکایت های مردمی است.
خلیل قاسمی رئیس سازمان صمت هرمزگان نیز گفت:بازرسان بصورت محسوس و نامحسوس بازار استان را پایش می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
کشف بیش از 222 کیلو گرم شیشه در گمرک شهید رجایی

کشف بیش از 222 کیلو گرم شیشه در گمرک شهید رجایی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس؛ مدیرکل گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات هرمزگان گفت:228 بسته مواد مخدر شیشه به صورت ماهرانه ای در سقف یک کانتینر یخچالی جاساز شده بود.
ابوالفضل اکبرپور افزود:قاچاق چیان قصد داشتند مواد مخدر شیشه را از افغانستان به امارات متحده عربی ترانزیت کنند.
وی افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از 450 تن انواع مواد مخدر در گمرکات کشور کشف شد که نسبت به پارسال 390 درصد افزایش دارد.
اکبرپور گفت:مواد مخدر شیشه به ستاد مبارزه با مواد مخدر تحویل شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
نائب قهرمانی انزلی در رقابت های والیبال ساحلی کشور

نائب قهرمانی انزلی در رقابت های والیبال ساحلی کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ در دهمین دوره رقابت های والیبال ساحلی سازمان بنادر و دریانوردی کشور که در بندر بوشهر برگزار شد تیم بندر انزلی پس از تیم میزبان بر سکوی نائب قهرمانی گرفت.
در این دوره از رقابت ها 21 تیم از بنادر کشور در دهکده گردشگری بندر بوشهر با هم مسابقه دادند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
تجمع خودجوش مردمی اعلام انزجار از اشرار و آشوبگران حوادث اخیر کشور

تجمع خودجوش مردمی اعلام انزجار از اشرار و آشوبگران حوادث اخیر کشور به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز چهارمحال و بختیاری ، تجمع خودجوش مردمی اعلام انزجار از اشرار و آشوبگران حوادث اخیر کشور و تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت، فردا سه شنبه ساعت 10صبح درمصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
هزینه 15 میلیاردی برای ساماندهی شبکه برق

هزینه 15 میلیاردی برای ساماندهی شبکه برق به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ مدیر امور برق خوروبیابانک گفت: این میزان اعتبار برای هزار و 300 اصله پایه و تجهیزات عایقی شبکه اتصال برق فشار قوی این شهرستان هزینه شده است.
اسماعیل محمدی نصیری از جمله اهداف اجرای این طرح را خاموشی های بی برنامه از زمستان پارسال تا بهار و پاییز امسال همچنین فرسودگی تجهیزات عایقی شبکه برق شهرستان خوروبیابانک بیان کرد.
وی گفت: برای اجرای ساماندهی و تجهیز شبکه برق شهرستان خوروبیابانک و ارتقاء ایمنی این شبکه ها بیش از 600 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
گردآوری پرونده فرهنگی شهدا

گردآوری پرونده فرهنگی شهدا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امر ایثارگران کشور امروز در آیین گشایش نمایشگاه مشق مناجات شهدا در رشت گفت : 220 هزار نفر از هموطنان مان در زمان انقلاب و سال های دفاع مقدس شهید شدند که از این شهدا 90 هزار وصیتنامه ، 9 میلیون فایل سند ، و 270 هزار پرونده فرهنگی موجود است.
رحیم نریمانی افزود : وصیت نامه ها و اسناد به جا مانده از شهدا ، گنجینه ماندگار ایثار و شهاد ت هستند و بنیاد شهید کشور درصدد است تا با برپایی نمایشگاه های وصیت نامه ها و پرونده های فرهنگی شهدا ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
بهره برداری از دو باب کتابخانه عمومی در خوی

بهره برداری از دو باب کتابخانه عمومی در خوی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزآذربایجان غربی ، عابدی فرماندار خوی در این این نشست گفت : با بهره برداری از دو باب کتابخانه عمومی در منطقه جمشید آباد خوی و بخش قطور مساحت فضاهای کتابخانه ای خوی به 5 هزار 600 متر مربع رسید
وی با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ مطالعه برضرورت توسعه کتابخانه های دیجیتالی تاکید کرد
جعفری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هم در نشست توسعه کتابخانه های سیار را از اولویت برنامه های این نهاد برای توسعه فرهنگ کتابخوانی دانست و خواستار حمایت و کمک فرمانداری و نهادهای فرهنگی از این طرح شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
دستگیری یک کلاهبردار کارت های رفاهی بازنشستگان در کرمان

دستگیری یک کلاهبردار کارت های رفاهی بازنشستگان در کرمان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت : در پی شکایت 3 مالباخته مبنی بر خرید از کارت رفاهی این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت که پس از تحقیقات پلیس فرد کلاهبردارکه خانمی 60 ساله است را شناسایی ودر حین ارتکاب جرم در یک طلا فروشی دستگیرکردند .
سرهنگ فداء افزود : این کلاهبردار با جعل شناسنامه اقدام به دریافت کارت رفاهی بازنشستگان نموده است و بسیاری از اسنا د و مدارک در این رابطه نیز از منزل وی کشف شد.
وی افزود : این متهم به مراجع قضایی تحویل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
سفید پوش شدن شهرستان گلپایگان

سفید پوش شدن شهرستان گلپایگان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ بارش 10 سانتیمتری برف موجب قطعی چند ساعته برق در برخی از مناطق شهر گلپایگان در شب گذشته و صبح امروز شد.
شاپور حدادی پورمدیر برق شهرستان گلپایگان علت قطعی برق را افتادن شاخه های درختان بر روی خطوط انتقال برق بیان کرد.
سید مهدی حسینی رئیس اداره هواشناسی گلپایگان نیز گفت: از ابتدای سال جاری زراعی تاکنون 1/21 میلی متر نزولات جوی در این شهرستان باریده است که این میزان در سال زراعی گذشته 8/34 میلی متر بوده است.
سفید پوش شدن شهرستان گلپایگان سفید پوش شدن شهرستان گلپایگان سفید پوش شدن شهرستان گلپایگان سفید پوش شدن شهرستان گلپایگان سفید ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
اجرای طرح شبکه های محلی قرآن در همه شهرستان های خراسان رضوی

اجرای طرح شبکه های محلی قرآن در همه شهرستان های خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: با هدف شناسایی ظرفیت های قرآنی هر محله و یا مسجد طرح شبکه های محلی قرآن در همه شهرستان های استان اجرا می شود. اعلام کرد.
حجت الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی در حاشیه معارفه حجت الاسلام هادی شکاری به عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بردسکن به خبرنگار ما گفت: مقدمات اجرای این طرح در برخی از شهرستان های استان در حال انجام و هدف این است که نهضت قرآن آموزی را در استان ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه اعزام روحانیان به مناطق مورد نیاز از رسالت های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
مخالفت استاندار با واگذاری ساختمان های فنی و حرفه ای + فیلم

مخالفت استاندار با واگذاری ساختمان های فنی و حرفه ای + فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مرکز خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی گفت: این شورا با هدف برخورداری جوانان استان از ظرفیت های آموزش های فنی و حرفه ای، با واگذاری برخی ساختمان های اداره کل فنی و حرفه ای به دیگر دستگاه ها و نهاد ها مخالفت کرد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
نحوه پیگیری کارتهای سوخت

نحوه پیگیری کارتهای سوخت به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای کرمان افرادی که از سال 1394 به بعد نیز کارت سوخت انها در باجه های معطله مانده است هم می توانند از این طریق کارت سوخت خود را پیگیری نمایند .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
ارتفاع 30 سانتی برف درتاراز

ارتفاع 30 سانتی برف درتاراز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مسئول پایگاه امداد و نجات تاراز اندیکا گفت : بارش برف و باران از دیروز در این بخش شروع شده و همچنان ادامه دارد .
تورج احمدی با بیان اینکه حدود 77 میلی متر باران نیز در ایستگاه باران سنجی تاراز به ثبت رسیده است افزود : تردد در محور تاراز – بازفت همچنان با استفاده از زنجیر چرخ جریان دارد .
وی ادامه داد : همچنین 2تیم در پایگاه امداد و نجات تاراز اندیکا مستقر هستند و در صورت نیاز به شهروندان و مسافران گرفتار در برف امدادرسانی می کنند .
اندیکا با سه بخش مرکزی ، چلو و آبژدان از شهرهای شمالی خوزستان است که بیشتر ارتفاعات آن برفگیر هستند ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
نمایش توانمندی های زنان روستایی استان

نمایش توانمندی های زنان روستایی استان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای زنان روستایی استان در اراک گشایش یافت.
این نمایشگاه با هدف ارتقاء و ایجاد و افزایش درآمد برای زنان روستایی و خانوارهای آنان از امروز به مدت سه روز در محل سازمان جهاد کشاورزی استان در اراک دایراست.
خانم پورمتین مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: دراین نمایشگاه انواع محصولات و فرآورده های کشاورزی استان در حوزه های مختلف صنایع تبدیلی، فرآورده های لبنی، گیاهان دارویی، مصنوعات و صنایع دستی زنان روستایی در 20 غرفه این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته و عرضه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
9000 هکتار از مزارع زیر کشت نخود پاییزه رفت

9000 هکتار از مزارع زیر کشت نخود پاییزه رفت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شهریار قاسمی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان، با اشاره به اینکه هم اکنون سالانه 150 هزار هکتار نخود بهاره در مزارع استان کرمانشاه کشت می شود گفت: برنامه جهاد کشاورزی جهت دهی کشاورزان به کشت پاییزه نخود است چرا که در کشت پاییزه نخود علاوه بر اینکه امکان استفاده گیاه از آب باران وجود دارد، زمان رسیدن گیاه به مرحله گلدهی هم در خشکی نمی افتد که محصول با کمبود آب مواجه شود.
قاسمی با توصیه به نخودکاران برای کشت پاییزه نخود، گفت: ارقام خوبی از نخود پاییزه مثل ارقام عادل و منصور را داریم که علاوه بر اینکه ارقام پابلند بوده و امکان استفاده از ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
لایحه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در انتظار تصویب نمایندگان

لایحه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در انتظار تصویب نمایندگان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: سال گذشته منطقه آزاد تجاری قصرشیرین به همراه هفت منطقه دیگر و 12 منطقه ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی تصویب و به شورای نگهبان ارجاع داده شد.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شورای نگهبان با بررسی این مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی از بخش های از نقشه های آن ها ایراداتی گرفت که به حمدالله در این بررسی از منطقه آزد تجاری قصرشیرین هیچگونه ایرادی گرفته نشد و به نحوی از نظر شورای نگهبان تایید شد، اما ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
پیشنهاد استانداری قم برای افزایش سهمیه برخی خودروها

پیشنهاد استانداری قم برای افزایش سهمیه برخی خودروها به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم دیشب در برنامه گفتگوی خبری سیمای مرکز قم با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر تشکیل ستاد پایش سامانه حمل و نقل شهری در همه استان ها گفت: در اولین گام، با پیشنهاد تمام استان ها، سهمیه تاکسی های دوگانه سوز از 200 لیتر به 250 لیتر در ماه افزایش یافت.
محسن بهشتی از تشکیل روزانه این ستاد خبر داد و گفت: در سه جلسه این ستاد در سه روز گذشته پیشنهادات استان قم مبنی بر افزایش سهمیه بنزین آمبولانس ها از 500 به750 لیتر ، تقاضای اختصاص سهمیه برای امداد خودروها ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 1 ساعت پیش
ارتفاع 32 سانتیمتری برف در چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ

ارتفاع 32 سانتیمتری برف در چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، مرکز چهارمحال وبختیاری؛ کارشناس هواشناسی استان گفت:: به دنبال ورود سامانه بارش زا در شهرکرد مرکز استان 12 سانتیمتر برف بارید.
خانم نوروزی افزود: ارتفاع برف در فارسان 27، بلداجی 14، بن و بروجن 12، فرخشهر 9، سامان، اردل و ایلیبیگی نیز به پنج سانتی متر رسیده است.
وی گفت: سامانه بارشی حد اکثر تا ظهر امروز در استان فعال است و به تدریج بارندگی ها در نیمه شمالی استان کاهش می یابد، اما در نیمه جنوبی بارش ها با شدت کمتر ادامه خواهد داشت.
نوروزی افزود: برای روز سه شنبه وقوع پدیده مه گرفتگی و کاهش دید در برخی مناطق بویژه محور های کوهستانی پیش بینی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 3 ساعت پیش
فعالیت سامانه بارشی امروز در زنجان

فعالیت سامانه بارشی امروز در زنجان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکززنجان ؛ کارشناس هواشناسی زنجان گفت: پیش بینی می شود سامانه فعال بارشهایی را برای امروز بویژه درساعات عصرگاهی همراه داشته باشد .
سلطانی افزود: سجاس با دمای منفی 8 و نیم درجه سردترین ایستگاه استان بود .
دمای کنونی شهر زنجان هم منفی است .
فعالیت سامانه بارشی امروز در زنجان فعالیت سامانه بارشی امروز در زنجان فعالیت سامانه بارشی امروز در زنجان فعالیت سامانه بارشی امروز در زنجان فعالیت سامانه بارشی امروز در زنجان ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 3 ساعت پیش
نعطیلی مدارس ابتدایی رودهن و پردیس

نعطیلی مدارس ابتدایی رودهن و پردیس به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به دلیل ادامه بارش برف پیش دبستان و دبستان های رودهن و پردیس امروز دوشنبه در نوبت صبح و عصر تعطیل است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 3 ساعت پیش
مشکلات فرهنگی مقابله با ابولا در کنگو

مشکلات فرهنگی مقابله با ابولا در کنگو به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، مشکلات فرهنگی مقابله با بحران ابولا را در جمهوری دموکراتیک کنگو دشوار کرده است.
شیوع بیماری ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو مشکل بزرگ بهداشتی و درمانی برای این کشور بوجود آورده است. اما پیچیدگی های فرهنگی و سیاسی سبب شده است کار امدادگران برای مقابله با شیوع این بیماری دشوارتر شود. این بیماری از زمان شروع در جمهوری دموکراتیک کنگو در سال گذشته جان بیش از دو هزار نفر را گرفته است.
شماری از مردم این کشور در مقابل طرح واکسیناسیون مقاومت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
تعطیلی مدارس در برخی از شهرستان های استان بوشهر

تعطیلی مدارس در برخی از شهرستان های استان بوشهر به گزارش خبرگزاری صداو سیما ؛ مرکز بوشهر، بنا به اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر و بنا به تصمیم ستاد بحران استانداری بوشهر همه مدارس نوبت صبح در شهرستانهای بوشهر ؛ دشتستان و تنگستان ، بخش های آب پخش ، سعد آباد ، جزیره خارگ بدلیل بارندگی و آبگرفتگی در برخی معابر تعطیل شدند .
در خبر قبلی فقط مقطع ابتدایی در شهرستان بوشهر بجز عالی شهر اعلام شده بود که با آخرین تصمیم ها مدارس عالی شهر هم تعطیل اعلام شد .
در صورت اتخاذ تصمیم جدیدتر اطلاع رسانی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
پخش برنامه ای با اجرای یک مجری منتقد ترامپ در آمریکا قطع شد

پخش برنامه ای با اجرای یک مجری منتقد ترامپ در آمریکا قطع شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، یکی از شبکه های رادیویی شهر دِنور در آمریکا خبرساز شد. ماجرا به یکی از مجریان معروف این شبکه به نام کِرِیگ سیلورمَن مربوط می شود. وی روز شنبه همانند هفته های دیگر برنامه زنده داشت اما ناگهان پخش این برنامه متوقف شد. درواقع، اواسط برنامه، مدیران این شبکه رادیویی به قطع کردن پخش این برنامه مبادرت کردند و سیلورمن نیز اخراج شد. صفحه اختصاصی مربوط به برنامه سیلورمن نیز در پایگاه اینترنتی این شبکه رادیویی حذف شده است. سیلورمن وکیل است و اخراج او از این شبکه رادیویی به معنای بیکار شدن او نیست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
دادگاه نظامی مصر یک تبعه لیبی را به اعدام محکوم کرد

دادگاه نظامی مصر یک تبعه لیبی را به اعدام محکوم کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ دادگاه نظامی مصر یک تبعه لیبی متهم به دست داشتن درحمله خونین سال 2017 در صحرای غربی را به اعدام و 32 متهم دیگر این پرونده را به حبس ابد محکوم کرد .
به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره ، سرهنگ تامر الرفاعی سخنگوی ارتش مصر روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد دادگاه نظامی جنایی این کشور عبد الرحیم محمد المسماری تبعه لیبیایی این پرونده را به اعدام محکوم کرد .
حمله خونین در اکتبر سال 2017 و درجریان حمله نیروهای پلیس مصر به یک مخفیگاه افراد مسلح در یک منطقه دور افتاده در جنوب غرب قاهره رخ داد . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
درخواست دانش آموزان هندی برای مقابله با آلودگی هوا

درخواست دانش آموزان هندی برای مقابله با آلودگی هوا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، دانش آموزان هندی در اعتراض به آلودگی هوا تظاهرات کردند.
بحران آلودگی شدید هوا در هند همچنان ادامه دارد. این مسئله به برپایی تظاهرات مردمی منجر شده است. امروز دانش آموزان مدارس هند نیز به این تظاهرات ملحق شدند و در کنار والدین و معلمان خود در این حرکت اعتراضی شرکت کردند. کیفیت هوا در دهلی نو پایتخت هند و شهرهای مجاور آن در چند هفته اخیر به شدت افول کرده است.
شرکت کنندگان در تظاهرات امروز هند، ماسکهایی به صورت داشتند و نوشته هایی حمل می کردند که در روی آنها بر لزوم اقدامات فوری و جدی برای مقابله ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
برخورد دستگاه قضایی خوزستان با متخلفان بازار

برخورد دستگاه قضایی خوزستان با متخلفان بازار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، رئیس کل دادگستری خوزستان در گفتگو ویژه خبری شبکه خوزستان با بیان این مطلب افزود : دستگاه قضایی استان بشدت با افرادی که می خواهند با سوء استفاده از افزایش قیمت بنزین کالاها را احتکار ، کم فروشی یا با قیمت غیر قانونی انجام دهند بشدت برخورد می کند.
حجت الاسلام صادق مرادی ادامه داد ک شهروندان می توانند تخلفات را به دادگستری های شهرستان ها و استان اطلاع دهند.
وی تاکید کرد : علاوه بر بازرسان تعزیرات حکومتی و اصناف و سازمان صمت ، بازرسانی که از خود مردم هستند بر بازار نظارت کرده و به دادگستری اطلاع رسانی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور

یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
تایوان اعزام ناو هواپیمابر چین را به تنگه تایوان محکوم کرد

تایوان اعزام ناو هواپیمابر چین را به تنگه تایوان محکوم کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع تایوان اعلام کرد وزیر امور خارجه این منطقه بعد از اعزام روز یکشنبه یک فروند ناو هواپیمابر چین به تنگه تایوان چین را به اقدام برای "ارعاب" تایوان متهم کرد.
جوزف وو، وزیر امور خارجه تایوان اعزام ناو هواپیمابر چین را به تنگه تایوان که نخستین ناو هواپیمابر ساخت چین است، محکوم کرد. وزیر امور خارجه تایوان در توییتی اعلام کرد چین در نظر دارد به این ترتیب "در انتخابات تایوان مداخله کند". وی همچنین با اشاره به چالش های انتخابات تایوان که برای ماه ژانویه پیش بینی شده است، افزود "رای دهندگان مرعوب نخواهند شد". ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
پیگیری دریافت کارت سوخت

پیگیری دریافت کارت سوخت کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
شیخ نعیم قاسم: امت اسلامی را به اتحاد با ایران فرا می خوانم

شیخ نعیم قاسم: امت اسلامی را به اتحاد با ایران فرا می خوانم به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم, شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان در مصاحبه اختصاصی با این شبکه گفت: من امت اسلامی را به اتحاد با جمهوری اسلامی ایران فرا می خوانم. امت اسلامی باید متحد شود چرا که نقطه اشتراک های زیادی دارد.
وی افزود: هدف از برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران, ارسال این پیام به جهان است که ما برای حفظ اتحاد و اعلام همبستگی با یکدیگر آماده هستیم.
شیخ نعیم قاسم تأکید کرد: ایجاد وحدت اسلامی برای عربستان اهمیت ندارد و این کشور وحدت را سرکوب می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
تعطیلی مدارس بخش کهک قم

تعطیلی مدارس بخش کهک قم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، به علت کاهش دمای هوا و بارش ها، فردا دوشنبه 27 آبان روستاهای بالادست بخش کهک تعطیل اند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
ورود موج جدیدی از بارش ها به استان

ورود موج جدیدی از بارش ها به استان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
راه اندازی بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان

راه اندازی بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان ، نشست هم اندیشی راه اندازی بخش ویژه خبری دانشگاه با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان، رئیس دانشگاه سمنان، معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیما و نیز نمایندگان دانشگاههای استان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.
رئیس دانشگاه سمنان در این نشست با اشاره به محدود بودن زمان مجموعه های خبری صدا و سیما و از سویی دیگر با توجه به اهمیت موضوع علم و فناوری خواستار ایجاد باکس خبری با موضوع دانشگاه ها شد .
دکتر مسعود نصیری با بیان اینکه یک دهم جمعیت استان را دانشجویان تشکیل می دهند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
گیوه دوزی؛ هنری 200ساله در گلپایگان

گیوه دوزی؛ هنری 200ساله در گلپایگان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان ؛ مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلپایگان با اشاره به قدمت200 ساله گیوه دوزی دراین شهرستان گفت: درحال حاضر درشهرستان گلپایگان تنها یک نفر به تولید گیوه اشتغال دارد.
مصطفی قانونی با بیان اینکه درگذشته راسته ای در بازار گلپایگان به نام راسته گیوه دوزان وجود داشت گفت: امروز به دلیل استقبال نکردن مردم از گیوه دوزی ، این هنر رو به فراموشی است.
وی افزود: افرادی که به آموزش گیوه بافی علاقه مند باشند نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلپایگان آمادگی پرداخت تسهیلات به متقاضیان را دارد.
کد ویدیو
دانلود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
مه و کاهش دید در بعضی محورهای خراسان رضوی

مه و کاهش دید در بعضی محورهای خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مرکز مدیریت راههای خراسان رضوی اعلام کرد: مه هم اکنون محورهای مشهد- باغچه، مشهد - کلات، مشهد - چناران، مشهد- سرخس و مشهد - فریمان را فرا گرفته است و این محورها با کاهش دید مواجه است.
به رانندگان توصیه شده است: در این محورها با رعایت نکات ایمنی و سرعت مطمئنه رانندگی کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
آغاز برداشت ذرت از مزارع رودبار جنوب

آغاز برداشت ذرت از مزارع رودبار جنوب کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
صرفه جویی 82 میلیون لیتر بنزین در خراسان شمالی

صرفه جویی 82 میلیون لیتر بنزین در خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه در 9ماه امسال 77 میلیون متر مکعب گاز سی ان جی در استان استفاده شد افزود: در این مدت، با استقبال خوب مردم در استفاده از سوخت پاک، 82 میلیون لیتر بنزین صرفه جویی شد.
مجتبی شکوری افزود: با مصرف گاز سی ان جی از تردد دو هزارو 700 تانکر سوخت در جاده های استان جلوگیری شد.
استان خراسان شمالی دارای 29 جایگاه سی ان جی شامل 9 جایگاه دومنظوره و 20 جایگاه تک منظوره است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
مهمترین اخبار جهان (07-19)

مهمترین اخبار جهان (07-19) به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ مهمترین اخبار و رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است.
آمریکا
//وزارت خارجه آمریکا گفت روسیه رسما بازداشت یک شهروند آمریکایی را به این کشور ابلاغ کرده است. (خبرگزاری رویترز)
// نمایندگان دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را اواخر هفته جاری میلادی با بودجه 1/3 میلیارد دلار برای تامین بودجه وزارت امنیت داخلی آمریکا تا هشتم فوریه مطرح می کنند. (خبرگزاری رویترز)
// دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ارتش این کشور برای خارج کردن نیروهایش از سوریه چهار ماه فرصت داده است.(شبکه تلویزیونی الجزیره) ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
بازگشت نمایندگان شطرنج ایران از رقابت های جهانی روسیه

بازگشت نمایندگان شطرنج ایران از رقابت های جهانی روسیه به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هفتمین دوره این رقابت های جهانی از 4 تا 9 دی در سن پطرزبورگ روسیه برگزار شد و در آن احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، علیرضا فیروزجا و سارا خادم الشریعه به نمایندگی از کشورمان حضور داشتند.
در این رقابت ها سارا خادم الشریعه موفق شد دو مقام نایب قهرمانی شطرنج برق آسا و سریع جهان را کسب کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
اگر آمریکا یکجانبه گرایی را رها نکند چاره ای جز انتخاب راهی تازه نیست

اگر آمریکا یکجانبه گرایی را رها نکند چاره ای جز انتخاب راهی تازه نیست به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز سه شنبه گفت: اراده وی برای عاری سازی کامل هسته ای بدون تغییر باقی می ماند اما اگر آمریکا به درخواست اقدام یکجانبه از طرف کره شمالی ادامه دهد گزینه دیگری نخواهد داشت جز این که به دنبال راه تازه ای باشد.
کیم در اظهاراتی به مناسبت سال نو میلادی گفت اگر آمریکا اقدام متناظری اتخاذ کند پیشرفت سریع تری درباره عاری سازی هسته ای رخ خواهد داد.
وی همچنین از کره جنوبی خواست مانور نظامی مشترک با نیروهای بیرونی که در آن از دارایی های راهبردی استفاده می شود متوقف کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
گراش میزبان شب شعر منطقه ای اهل بیت (ع)

گراش میزبان شب شعر منطقه ای اهل بیت (ع) به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، دبیر شب شعر منطقه ای اهل بیت (ع) گفت: چهارمین شب شعر منطقه ای اهل بیت (ع) با حضور شاعرانی از استان های فارس و هرمزگان با سه موضوع وفات حضرت ام البنین (س)، تکریم مادران شهدا و تکریم همسران شهدا در شهرستان گراش برگزار می شود.
کارگز بیان کرد: علاقه مندان برای شرکت در این شب شعر می توانند تا دوشنبه، یکم بهمن ماه 1397 حداکثر سه اثر خود را به صورت تایپ شده و فایل word همراه با ذکر مشخصات و شماره همراه صاحب اثر به پست الکترونیکی Ahlebeit94@gmail.com ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
آسمان فارس صاف تا کمی ابری همراه با کاهش دما

آسمان فارس صاف تا کمی ابری همراه با کاهش دما به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، اداره کل هواشناسی فارس، آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد، کاهش دمای هوا و مه صبحگاهی پیش بینی کرد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
هشدار رهبر کره شمالی به آمریکا

هشدار رهبر کره شمالی به آمریکا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد: رهبر کره شمالی در مورد تغییر رفتار پیونگ یانگ در صورت ادامه فشارهای آمریکا هشدار داد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
الجزیره: ترامپ به ارتش آمریکا برای خروج از سوریه چهار ماه فرصت داد

الجزیره: ترامپ به ارتش آمریکا برای خروج از سوریه چهار ماه فرصت داد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ارتش این کشور برای خارج کردن نیروهایش از سوریه چهار ماه فرصت داده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
پرونده حقوق بشری بحرین و امارات سیاه است

پرونده حقوق بشری بحرین و امارات سیاه است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ گزارشگر شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد سال 2018 پایانی ناخوش در زمینه حقوق بشر برای برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس داشت.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
درست در یک روز، علیه دو فعال حقوقی که یکی شهروند بحرین بود و دیگری شهروند امارات متحده عربی حکم صادر شد. در بحرین، دادگاه عالی این کشور حکم پنج سال زندان نبیل رجب را تایید کرد. وکیل نبیل رجب به حکمی که علیه موکلش صادر شده بود اعتراض کرده بود اما دادگاه این اعتراض را رد کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
تقویم و اوقات شرعی سه شنبه یازدهم دی شیراز

تقویم و اوقات شرعی سه شنبه یازدهم دی شیراز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، امروز سه شنبه یازدهم دی
بیست و چهارم ربیع الثانی 1440 هجری قمری
یکم ژانویه 2018 میلادی
اذان ظهر 03: 12
غروب آفتاب 12: 17
اذان مغرب 30: 17
نیمه شب شرعی 22: 23
ذکر امروز: یا ارحم الراحمین
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
چاقوکشی در ایستگاه مترو در منچستر در شب سال نو میلادی

چاقوکشی در ایستگاه مترو در منچستر در شب سال نو میلادی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ پلیس انگلیس اواخر روز دوشنبه اعلام کرد سه نفر در حادثه ای در ایستگاه ویکتوریای منچستر در شب سال نو میلادی هدف ضربات چاقو قرار گرفتند.
پلیس گفت یک مرد را بازداشت کرده است.
پلیس افزود یک زن، یک مرد و یک مامور پلیس در این حادثه مجروح شدند و این ایستگاه در حال حاضر تعطیل و یک مرد بازداشت شده است.
در خبری دیگر؛ اداره آتش نشانی لندن اعلام کرد 20 خودرو آتش نشانی و حدود 120 مامور آتش نشان در حال مقابله با آتش سوزی در یک انبار در این شهر هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
چاقوکشی در ایستگاه مترو در منچستر انگلیس

چاقوکشی در ایستگاه مترو در منچستر انگلیس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ پلیس انگلیس با اعلام اینکه سه نفر در حادثه ای در ایستگاه مترو ویکتوریا در منچستر هدف حمله با ضربات چاقو قرار گرفتند؛ افزود این ایستگاه در حال حاضر تعطیل و یک مرد بازداشت شده است.
در خبری دیگر؛ اداره آتش نشانی لندن اعلام کرد 20 خودرو آتش نشانی و حدود 120 مامور آتش نشان در حال مقابله با آتش سوزی در یک انبار در این شهر هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
اعتراض به فروش تسلیحات نظامی ایتالیا به عربستان

اعتراض به فروش تسلیحات نظامی ایتالیا به عربستان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
بی عدالتی یکی از دلایل اعتراضات در فرانسه

بی عدالتی یکی از دلایل اعتراضات در فرانسه به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون فرانس 24؛ رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی خود در کاخ الیزه به مناسبت سال نو میلادی، از خشم مردم علیه بی عدالتی، تبعات جهانی سازی، نظام اداری و خشم علیه تغییراتی که هویت جامعه را زیر سوال برده است، سخن به میان آورد.
وی به جنبش ضد سرمایه داری در فرانسه اشاره کرد و گفت: ما شاهد بروز شکاف و خشمی که در گذشته ریشه داشت، بودیم. خشم علیه بی عدالتی و جهانی سازی که گاهی غیرقابل فهم است، خشم علیه نظام اداری که بسیار پیچیده شده است و خشم علیه تغییراتی عمیق که هویت جامعه ما را زیر سوال قرار می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه بسرعت ابلاغ می شود

مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه بسرعت ابلاغ می شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در یازدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، که شامگاه دوشنبه دهم دی در وزارت کشور برگزار شد، وزیر کشور و رئیس ستاد پس از استماع گزارش های ارائه شده از سوی کارگروه های تخصصی و دستگاه های عضو ستاد، ضمن اتخاذ و ابلاغ تصمیمات مقتضی، با تحسین مسئولیت شناسی مردم در مواجهه با شرایط اقتصادی کشور و همراهی و همگامی عمومی با سیاست های اقتصادی برای مقابله با تلاش دشمن، آثار و ابعاد تدبیر مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه را بر شمرد و با توجه به موفقیت های مهم بدست آمده، از این تدبیر تجلیل کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
لزوم دسترسی عموم به داده های وزارت کشاورزی

لزوم دسترسی عموم به داده های وزارت کشاورزی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ؛ نصرالله جهانگرد در همایش راهکار های ملی تحول کسب و کار در صنعت طیور با بیان اینکه آزادسازی اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی باعث افزایش ارزش افزوده این بخش می شود، افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید داده های موجود را در اختیار همه فعالان قرار دهد تا توسعه این بخش بهتر از گذشته تحقق یابد و متقاضیان تصمیم مناسبی در فعالیت های خود اتخاذ کنند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
وی با بیاین اینکه بسیاری از زیرساخت های اطلاعاتی حوزه کشاورزی آماده شده است گفت: اگر برداشت از این اطلاعات برای بخش خصوصی و فعالان استارت آپی باز شود، برای بازار دام ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
کمک کنید کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند

کمک کنید کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ابراهیم جمیلی در برنامه تیتر امشب همچنین خواستار حمایت مجلس و دولت از طرح وزارت صمت برای نوسازی صنایع پیش از عید شد و گفت: در شرایط فعلی که حال و روز تولید خوب نیست همه باید به منافع ملی فکر کنیم و دست به دست هم دهیم و از تولید کالاهای ایرانی حمایت کنیم.
عضو اتاق بازرگانی افزود: باید راه های رفتن سرمایه به بخش غیر مواد را ببندیم و کاری کنیم که سرمایه جذب تولید شود.
جمیلی همچنین با بیان این که همراه با تولید باید به رونق بازار هم توجه کنیم گفت: اولا نباید کالاهایی که مشابه داخلی دارند وارد شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 11 ساعت پیش
برپایی نمایشگاه حماسه 9دی

برپایی نمایشگاه حماسه 9دی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ مسئول عقیدتی بانوان کوی سازمانی گروه22توپخانه ارتش در شهرضا گفت: در نمایشگاه هنری 11غرفه آشپزی و 13غرفه صنایع دستی با حضور 24شرکت کننده از شهرهای کرمان، بوشهر، اصفهان، شیراز، خرم آباد و شهرضا برپا شده است.
اعظم میرطالبی افزود:صنایع دستی نیز شامل خطاطی، گرافیک، نقاشی روی چرم، ربان دوزی، سرمه دوزی، گلیم بافی، تابلو فرش، سوخت نگاری، سیاه قلم، سفالگری، میناکاری و عروسک بافی، معرق روی چوب با ساقه گندم، رباتیک و پته دوزی در غرفه هایی ارائه شده است.
محسن یزدانی مسئول سیاسی عقیدتی سیاسی گروه 22توپخانه ارتش درشهرضا نیز با بیان اینکه نمایشگاه سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
چهارسوی فرهنگ و هنر

چهارسوی فرهنگ و هنر کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
سوت پایان

سوت پایان سوت پایان این هفته و صبایی که برای همیشه به تاریخ پیوست. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
4 خانه ورزش روستایی در سبزوار فعال شد

4 خانه ورزش روستایی در سبزوار فعال شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: این مکان های ورزشی با 20 متر تشک تاتامی، میزهای شطرنج، پینگ پنگ، فوتبال دستی و صفحه دارت تجهیز شده و در روستاهای ابارش، رازقند، ایزی و دارین بخش های مرکزی و روداب این شهرستان به بهره برداری رسید.
مجید نصرالله زاده افزود: برای هر خانه ورزش روستایی در مرحله نخست 70 میلیون ریال هزینه شده که در مراحل بعد در صورت استقبال روستائیان و استفاده آنها از تجهیزات ورزشی این اعتبار افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه هدف از تجهیز و راه اندازی خانه های ورزش روستایی، ترویج ورزش ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
آغازمسابقات شطرنج دانش آموزان شهرستان بویراحمد

آغازمسابقات شطرنج دانش آموزان شهرستان بویراحمد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،کارشناس مسئول تربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد گفت:این مسابقات با شرکت 300 دانش آموز پسر و دختر در 3 دوره تحصیلی در مجموعه ورزشی پایدار شهر یاسوج آغاز و تا دو هفته دیگر ادامه دارد.
شاهین ظهرابی افزود:این مسابقات به روش سوئیسی و در 2 مرحله بین شرکت کنندگان برگزار می شود.
وی ادامه داد:درمجموع 30 نفر به مرحله استانی این مسابقات که به مناسبت چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می شود راه می یابند.
وی اضافه کرد:این مسابقات در راستای اجرای سندتحول بنیادین و با عنوان کانون قهرمان برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
بارش رحمت الهی در اکثر مناطق فارس

بارش رحمت الهی در اکثر مناطق فارس کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
نجات جان سه نوجوان گرفتار در ارتفاعات گویم

نجات جان سه نوجوان گرفتار در ارتفاعات گویم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: این نوجوانان که بعد از ظهر امروز در ارتفاعات کوه سرخ گرفتار شده بودند ، توسط تیم امداد تخصصی کوهستان ایستگاه چهار آتش نشانی شیراز در یک عملیات دو ساعته نجات یافتند و به پایین کوه انتقال داده شدند.
قانع افزود: حال عمومی این نوجوانان که برای تفریح به این منطقه رفته بودند، مساعد گزارش شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
دیدار آذرخش و سن ایچ ساوه؛ فردا

دیدار آذرخش و سن ایچ ساوه؛ فردا به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این دیدار ساعت 16 فردا در سالن فجر بندرعباس برگزار میشود.
در جدول رده بندی لیگ برتر فوتسال تیم سن ایچ با کسب 34 امتیاز ششم است و آذرخش نیز با 25 امتیاز در جایگاه دهم قرار دارد.
بازی رفت دو تیم در ساوه با برتری 7 بر 4 سن ایچ به پایان رسید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
تلاش دستگاه قضایی برای افزایش ظرفیت تولید سراب بافت

تلاش دستگاه قضایی برای افزایش ظرفیت تولید سراب بافت حجت الاسلام حکمتعلی مظفری امروز در بازدید از کارخانه سراب بافت در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما افزود : این کارخانه که از ابتدای امسال دوباره به چرخه تولید بازگشته است ، هم اکنون با 30 درصد ظرفیت تولید فعالیت دارد که با تزریق دولتی امید می رود از ابتدای سال آینده این رقم افزایش یابد .
وی، با اشاره به حمایت های اداره تصفیه امور ورشکستگی قوه قضاییه از این کارخانه اظهار کرد: این واحد تولیدی از سال 87 به دلیل وقوع آتش سوزی درسالن ریسندگی آن ومشکلات مالی ناشی از این حادثه تعطیل شده بود که با رفع موانع در ستاد تسهیل دوباره راه اندازی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
پرداخت بخشی از مطالبات مراکز درمانی

پرداخت بخشی از مطالبات مراکز درمانی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در مراسمی با حضور مسئولان استان ، پزشکان ، کادر درمانی و خیرین حوزه سلامت از خدمات دکتر طاهر احمدی رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی قدردانی شد و دکتر جمالیان به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد.
محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: پس از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش بهداشت و درمان از لحاظ کیفی رشد قابل توجهی داشته ایم و امیداریم همین روند ادامه داشته باشد.
وی به مطالبات پزشکان و کادر درمان اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
استان یزد همچنان بدون استاندار، فرماندار و شهردار+ فیلم

استان یزد همچنان بدون استاندار، فرماندار و شهردار+ فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تاخیر در انتصاب استاندار، فرماندار و شهردار یزد واکنش های منفی در بین مردم این استان داشته است.
گفته می شود گزینه نهایی برای استانداری یزد انتخاب شده اما معرفی این گزینه منتظر تشکیل نشست هیئت دولت است که تا کنون چندین جلسه به تاخیر افتاده است.
از سوی دیگر برغم معرفی معاون معماری شهرداری به عنوان گزینه انتخاب شده برای شهرداری یزد از سوی شورای اسلامی شهر یزد هنوز این گزینه از سوی وزارت کشور تایید نشده است.
دوره سه ماهه سرپرستی فرماندار یزد هم به پایان رسیده است و ظاهرا انتخاب فرماندار یزد هم موکول به انتخاب استاندار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر

چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر چهره زمستانی طبیعت در شهرستان رابر ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
2 دستگاه آمبولانس و10 دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد

2 دستگاه آمبولانس و10 دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در تشریح این خبر گفت : پس از زلزله 7.3 دهم ریشتری کرمانشاه مردم ،شخصیت ها و نهاد های مختلف از گوشه ایران به مردم این منطقه کمک کردند.
وی به حجم بالای کمک های مردمی به زلزله زدگان اشاره کرد و افزود : این واقعه تلخ در کنار همه مشقات و مشکلاتی که داشت نشان داد که مردم همچنان در صحنه هستند و درد هموطن خود را به خوبی حس کرده و برای کمک آماده اند.
مرادی با اشاره به حضور خیرین در بخش های مختلف برای کمک به زلزله زدگان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
میوه های میلیونی!

میوه های میلیونی! به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ میوه هایی که برای برخی از شهروندان میلیونی تمام شد!
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
جریمه و پلمب شدن نانوایی های متخلف روانسر

جریمه و پلمب شدن نانوایی های متخلف روانسر به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مر کز کرمانشاه مسلم حسینی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان روانسر گفت: در این بازدید ها 10 فقره پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع داده شد که براساس آرای صادر شده این نانوایی ها به پرداخت 15 میلیون و 580 هزار ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
وی اضافه کرد: یک واحد خبازی نیز در شهر روانسر پلمب شد.
حسینی افزود: کم فروشی، درج نکردن قیمت و گرانفروشی مهمترین تخلف نانوایی های این شهرستان بوده است.
وی بااشاره به اینکه ما به عنوان متولیان تحویل نان سالم به مردم مسئولیت ویژه ای برعهده داریم اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
اجرای طرح بازسازی بافت های فرسوده بندرعباس در چهار محله بندرعباس

اجرای طرح بازسازی بافت های فرسوده بندرعباس در چهار محله بندرعباس به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ مدیر کل فنی و اجرایی استانداری هرمزگان گفت: مرحله نخست این طرح بازگشایی معبر در محله های طلا بند، توحید، سیدکامل و چاهستانی ها در بندرعباس است.
آرش رضایی افزود: با بازگشایی این معبر ها صدور مجوز ساختمان سازی در مجاور معابر آغاز می شود.
وی گفت: صاحبان املاکی که در مجاور معابر قرار دارند در صورت تجمیع زمین های خرد از مشوق های بانکی و تخفیف در پروانه ساخت برخوردار می شوند.
مدیر کل فنی و اجرایی استانداری هرمزگان افزود: صاحبان املاک برای ساخت هر واحد در شهر بندرعباس از 40 میلیون تومان و در شهرستان ها از 30 میلیون تومان تسهیلات بانکی با ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد مترمکعب آب

کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد مترمکعب آب به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ در نشست امروز مدیران ارشد وزارت نیرو با رئیس جمهور اعلام شد تا پایان سال آینده با اجرای 58 طرح در حوزه کنترل آب های مرزی و احداث 47 سد زمینه برای کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد متر مکعب آب فراهم خواهد شد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
روزهای سخت کابل نشینان

روزهای سخت کابل نشینان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
بررسی وضعیت خصوصی سازی در مجمع نمایندگان استان

بررسی وضعیت خصوصی سازی در مجمع نمایندگان استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزکرمانشاه حجت السلام حسینی کیا رییس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در مجمع نمایندگان استان در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه گفت:: مجمع نمایندگان استان اشکالاتی به واگذاری پالایشگاه کرمانشاه گرفته است که تحقیق و تفحص آن در مجلس شورای اسلامی انجام شده و در آستانه ارائه از سوی کمیسون اقتصاد به صحن علنی مجلس است.
وی بااشاره به اینکه براساس ماده 63 قانون اساسی اگر اشخاص حقیقی از امتیازات کارکرد ستاد تسهیل استفاده کنند حق خرید واحد های واگذاری سازمان خصوصی سازی راندارند مگر اینکه هزینه آن را به صورت نقد پرداخت کنند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
افتتاح 12 طرح بزرگ شرکت آبفا در قم

افتتاح 12 طرح بزرگ شرکت آبفا در قم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم صادق پور در نشست خبری به مناسبت 11 دی سالروز تشکیل شرکت های سازمان آب و فاضلاب گفت : نیروگاه خورشیدی صد کیلووات،تکمیل رینگ غربی آبرسانی قم،دویست کیلومتر شبکه فاضلاب، اصلاح سی و پنج کیلومتر از شبکه آب شهر قم را از مهمترین طرح هایی است که در ده فجر به بهره برداری میرسد.
وی با اشاره به تحولات شرکت آبفا نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد :طول شبکه آبرسانی قبل از انقلاب سیصدکیلومتر بوده که این رقم در حال حاضر به بیش از دو هزارو صدو نود کیلومتر با سیصدو هفده هزار مشترک افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
آغاز ساخت یک مدرسه عشایری خیر ساز در دزفول

آغاز ساخت یک مدرسه عشایری خیر ساز در دزفول به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مدیر آموزش و پرورش عشایری خوزستان گفت : این مدرسه به صورت چهار کلاسه است.
حمید قنبری افزود : زمین و ساخت این مدرسه توسط یک نیکوکار مدرسه ساز اهدا و اجرا می شود.
وی همچنین از اهدای 70 جشمه ی سرویس بهداشتی توسط بسیج عشایری استان به مدارس عشایری خبر داد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
لزوم پیگیری جدی حادثه دانشگاه آزاد

لزوم پیگیری جدی حادثه دانشگاه آزاد به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، رئیس قوه قضاییه بر ضرورت پیگیری جدی، سریع و متقن حادثه تلخ واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دادستان تهران و با نظارت دادستان کل کشور تاکید کرد.
آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی گفت: اینکه عده ای چنین حادثه ای را اسباب تسویه حساب با برخی افراد قرار دهند، شایسته نیست و ما در رسیدگی های قضایی خود به این قبیل سر و صداها و جنجال های رسانه ای توجه نخواهیم کرد.
* از رهبر معظم انقلاب به دلیل اعتمادشان سپاسگزارم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
بخش خبری 16:45 یکشنبه 9 دی 1397 یزد

بخش خبری 16:45 یکشنبه 9 دی 1397 یزد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
انهدام شبکه مفسدان اقتصادی ارز دولتی

انهدام شبکه مفسدان اقتصادی ارز دولتی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات؛ سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان کردستان با هوشیاری و اقدامات به هنگام، پیچیده و گسترده اطلاعاتی شبکه ای از مفسدان اقتصادی و سوء استفاده کنندگان ارز دولتی را شناسایی، منهدم و 11 نفر از عناصر اصلی آن را دستگیر کردند.
در شرایط حساس اقتصادی و لزوم برنامه ریزی دقیق در استفاده از ذخایر ارزی، این شبکه معادل 4 هزار و 700 میلیارد تومان ارز دولتی را به بهانه واردات کالا های ضروری مردم از کشور خارج و در برخی کشور ها سرمایه گذاری کرده اند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در دام افتادند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
استفاده از ماهواره برای مدیریت منابع انرژی

استفاده از ماهواره برای مدیریت منابع انرژی رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، گفت : در همه جای دنیا ماهواره ها به صورت جدی به اقتصاد کشورها کمک می کنند به ویژه در کشور ما که در حوزه منابع طبیعی مانند آب و خاک سرمایه های زیادی دارد باید به سمتی رفت که با صنعت فضایی و داده هایی که ماهواره ها به زمین ارسال می کنند، از هدررفت منابع انرژی استفاده لازم را ببریم.
وی ادامه داد: خوشبختانه در این سال ها صنعت فضایی ما پیشرفت های قابل قبولی داشته است و می توانیم از داده هایی که ماهواره های در مدار برای ما ارسال می کنند برای نمونه متوجه شویم که کدام نقطه از ایران دچار کم آبی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
تسهیل روابط بانکی و پولی ایران و سوریه

تسهیل روابط بانکی و پولی ایران و سوریه به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ؛ همتی در حاشیه این جلسه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما با بیان اینکه شرایط سوریه هم اکنون متفاوت از گذشته است و بسیاری از کشور ها در حال بازگشایی سفارت خود در سوریه هستند، گفت: ایران و سوریه نیز در جهت افزایش همکاری های اقتصادی تلاش می کنند.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دیدار های دیروز وزیر اقتصاد و تجارت سوریه با فعالان اقتصادی افزود: هم اکنون مهمترین بحثی که برای توسعه روابط اقتصادی داریم و بسیار مهم است گسترش روابط بانکی و مسئله نقل و انتقال پول است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
اتحادیه اروپا در برابر فشارهای آمریکا توانمند نیست

اتحادیه اروپا در برابر فشارهای آمریکا توانمند نیست به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، بهرام قاسمی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی درباره روند مذاکرات برجامی با اروپا و تأخیر در اعلام اجرای مکانیسم مالی اروپا موسوم به SPV تصریح کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام، بنابرخواست کشور های اروپایی و جامعه جهانی، طرف اروپایی متعهد به تأمین منافع ایران در قالب برجام شد تا دو طرف، مذاکراتی را برای راهکار تداوم همکاری ها تدوین کنند.
وی افزود: پیچیدگی این شرایط و مکانیسم مالی از یک سو، فشار آمریکا بر کشور های اروپایی و ناتوانی اروپایی ها در برابر آمریکا از سوی دیگر منجر شد تا تلاش ها برای عملیاتی کردن این ساز وکار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
داده های ماهواره ای؛ عامل پیشرفت

داده های ماهواره ای؛ عامل پیشرفت محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما - در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضای ایران با وزیر نیرو - با بیان اینکه در صنعت فضایی پیشرفت خوبی داریم ،تاکید کرد: داده های ماهواره ای در کاهش هدررفت منابع انرژی به ما کمک می کند و باعث پیشرفت خواهد شد.
وی گفت: خوشحالیم از اینکه در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی اعلام کنیم در صنعت فضایی پیشرفت های خوبی داریم ، داده هایی که ما از ماهواره دریافت می کنیم تاثیر بسیار زیادی در کنترل هدررفت منابع انژری دارد.
وی ادامه داد: از ماهواره ها می توان در رصد و پایش منابع آبی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
امنیتی ترین کریسمس

امنیتی ترین کریسمس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از پاریس؛ دولت فرانسه در اقدامی بی سابقه و از ترس "تهدیدات تروریستی" و "اعتراضات مردمی" 148 هزار پلیس ضدشورش و نیروی امنیتی را برای مراسم (امشب) شب سال نو میلادی در شهرهای این کشور به کار گرفته است. در خیابانهای پاریس و حومه های این شهر نیز 12 هزار پلیس و نیروی امنیتی گمارده شده که نسبت به سال گذشته برای مراسم سال تحویل سه برابر شده است.
فرانسه سال گذشته برای سراسر این کشور از 139 هزار پلیس و نیروی امنیتی استفاده کرده بود اما امسال به دلیل نگرانی از احتمال تکرار حمله تروریستی چند روز پیش در استراسبورگ و نیز کنترل دامنه اعتراضات مردمی ضد سرمایه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
ادامه بلاتکلیفی خودرو های وارداتی دپوشده در گمرکات

ادامه بلاتکلیفی خودرو های وارداتی دپوشده در گمرکات به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مهدی دادفر گفت: ترخیص 16 هزار خودروی دپو شده در گمرکات در دور باطل و نامه نگاری های دستگاه های مسئول از بالاترین مقام دولت تا وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت افتاده و همچنان بلاتکلیف است.
وی با اشاره به بی نتیجه ماندن پیگیر های چند ماهه این انجمن برای ترخیص خودروی دپو شده در گمرکات گفت: پس از نامه محمد شریعتمداری وزیر وقت صنعت به معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر درخواست تشکیل هیئتی با محوریت ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و نمایندگان دستگاه های ذی ربط برای تعیین تکلیف خودرو های متوقف در گمرک ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
برف حمل و نقل را در بخش هایی از چین مختل کرد

برف حمل و نقل را در بخش هایی از چین مختل کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از آسوشیتدپرس ؛ برف و یخبندان موجب راهبندان سنگین در بسیاری از بخش های مرکزی و جنوبی چین شد.
رفت و آمد خودروها در استان های مرکزی هونان، سیچوان، گوئیجو، استان یوننان در جنوب غربی و جیانگشی در شرق، متناسب با سطح بارش برف که از شنبه آغاز شده است، با اختلال رو به رو شد. همچنین لغزندگی جاده ها موجب بروز سوانح رانندگی در استان های متعدد، از جمله برخورد 12 خودرو در گوئیجو شد. مبادی ورودی بزرگراهها در بعضی استان ها به منظور برف روبی به طور موقت مسدود شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
مشاهده خرس سیاه آسیایی در شهرستان سرباز

مشاهده خرس سیاه آسیایی در شهرستان سرباز به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر حفاظت محیط زیست سرباز با بیان این خبر گفت: بنا به گفته مردم بومی، سالهاست که خرس سیاه در رشته کوه بگابندِ منطقه جکیگور سرباز زیست میکند و بنا بر شواهد موجود، از رد پای خرس سیاه و تصاویر ضبط شده این جانور در دوربینهای تله ای، ثابت شد که خرس سیاه بلوچی هنوز ساکن این منطقه است.
دهواری افزود: رشته کوه صعب العبور و بکر بگابند، بدلیل داشتن منابع آبی و منابع غذایی فراوان، همچون خرما و عسل کوهی، زیستگاه جانورانی از قبیل خرس سیاه بلوچی، پلنگ و آهوست.
خرس سیاه آسیایی یکی از 8 گونه خرس باقی مانده در دنیاست که در قاره آسیا از ژاپن تا ایران پراکندگی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
اجرای طرح بیمه فراگیر باغات چای در گیلان ، بزودی

اجرای طرح بیمه فراگیر باغات چای در گیلان ، بزودی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان امروز گفت : 21 هزار هکتار باغات چای فعال گیلان بزودی با مشارکت صندوق حمایت از صنعت چای و سازمان چای کشور تحت پوشش بیمه فراگیر قرار خواهد گرفت.
آقای معمار زاده افزود : صندوق حمایت از صنعت چای فهرست باغدارانی که پارسال برگ سبز چای خود را تحویل داده اند با محاسبه حق بیمه بر اساس هکتار باغ هایشان تهیه می کنند.
وی اضافه کرد : سهم باغدار از بیمه فراگیر از مبلغ پول برگ سبز چای محاسبه خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
خرید لوازم کریسمس

خرید لوازم کریسمس ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
متلاشی شدن باند سارقان حرفه ای خودرو در نیشابور

متلاشی شدن باند سارقان حرفه ای خودرو در نیشابور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فرمانده انتظامی نیشابور گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت مشکوک افرادی در یکی از گاراژهای سطح شهر نیشابور و بررسی های اولیه، مشخص شد در این گاراژ با استفاده از هوا برش خودروها اوراق می شوند.
سرهنگ حسین دهقان پور افزود: در بازرسی از محل تعداد زیادی لوازم اوراق شده سرقتی خودرو به همراه یک دستگاه پراید سرقتی کشف و سه نفر نیز دستگیر شدند.
متهمان به سرقت خودروها در نیشابور و شهرهای دیگر اعتراف کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی و قرائت قرآن کریم در مشهد

افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی و قرائت قرآن کریم در مشهد به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز خراسان رضوی، دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان خراسان رضوی گفت:این جشنواره در چهار رشته فوتسال،والیبال،شطرنج و تنیس روی میز با حضور 360 نفر از ورزشکاران بانکهای کشور از امروز آغاز شد.
مونسان افزود : نفرات و تیم برتر به مسابقات المپیاد ورزشی بانکی کشور اعزام خواهند شد.
این المپیاد در برج سپهر مشهد در حال برگزاریست. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
زمین لرزه 4.1 ریشتری در ارزوئیه کرمان

زمین لرزه 4.1 ریشتری در ارزوئیه کرمان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد؛ این زمین لرزه ساعت 10و 14 دقیقه در عمق 8 کیلومتری به وقوع پیوست.
بر این اساس در ساعت 10و 18 دقیقه نیز پس لرزه 2و نه دهم ریشتری در همین منطقه رخ داده است.
تاکنون خسارتی گزارش نشده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
67 درصد حجم سرمایه گذاری صنعتی خراسان رضوی در فریمان

67 درصد حجم سرمایه گذاری صنعتی خراسان رضوی در فریمان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل شهرک صنعتی کاویان فریمان گفت: فریمان دارای دو شهرک صنعتی فعال است که مساحت کل شهرک و نواحی شهرستان فریمان 602 هکتار است.
وحید تعقیبی بابیان این که در دو سال گذشته 258 قرارداد با صنعتگران منعقد شده و 185 واحد بهره برداری رسیده است گفت: با بهره برداری از این واحدها 6 هزار و 31 نفر مشغول به کار شده اند.
وی ، نزدیکی به ایستگاه راه آهن سنگ بست و قرار گرفتن در منطقه محروم و برخوردار از معافیت مالیاتی 100 درصد تا 13 سال را از مهم ترین مزایای شهرک ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
بررسی نرخ تورم برای کاهش اختلافات آماری

بررسی نرخ تورم برای کاهش اختلافات آماری به گزارش خبرگزاری صداوسیما از بانک مرکزی، مدیر اداره آمار های اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه این بانک و مرکز آمار ایران دو نهاد اصلی تولید کننده آمار در کشور هستند، گفت: آمار های تولید شده این دو نهاد طیف گسترده ای از موضوعات و متغیر ها را پوشش می دهد و در مواردی هم آمار های مشترکی تولید می شود که به عنوان مثال می توان به نرخ تورم شاخص بهای کالا ها و خدمات مصرفی اشاره کرد.
محمود چلویان با اشاره به تفاوت نتایج نرخ تورم بانک مرکزی و مرکز آمار تاکید کرد: در برخی از مقاطع زمانی بین نتایج نرخ تورم بانک مرکزی و مرکز آمار اختلاف محسوسی رخ می دهد و در بررسی های انجام شده عمده دلایل این امر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
بازدید رئیس جمهور از مرکز ملی راهبری شبکه برق

بازدید رئیس جمهور از مرکز ملی راهبری شبکه برق به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما رئیس جمهور در این بازدید، با توضیح دکتر اردکانیان وزیر نیرو و متخصصان و مدیران وزارت نیرو و صنعت برق کشور در جریان روند اقدامات و فعالیت های این مرکز در کنترل و توزیع برق مورد نیاز کشور قرار گرفت.
در این بازدید برنامه وزارت نیرو در راستای تامین برق مطمئن و پایدار کشور در اوج بار سال 98 و الزامات آن شامل پیش بینی تراز تولید و مصرف در پیک سال 98، برنامه راه اندازی واحدهای نیروگاه های حرارتی، برنامه افزایش ظرفیت نیروگاه های حرارتی، تجدید پذیر و برقابی، طرح های اولویت دار شبکه انتقال برق کشور، برنامه های مدیریت مصرف ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
افول و شکست آمریکا

افول و شکست آمریکا پژوهش خبری صدا وسیما: این پژوهش به بررسی، شاخص یابی و محوربندی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 97 درباره آشکار شدن نشانه های افول و شکست آمریکا اختصاص دارد.
بررسی بیانات رهبر معظم انقلاب در این باره نشان داد که ایشان افول آمریکا را "سنت الهی" می دانند و بر حتمی بودن شکست سیاست ها و خباثت های آمریکا، تاریخی بودن عوامل افول آمریکا و محکوم بودن آمریکا به زائل شدن از صحنه قدرت جهانی تاکید دارند.
ایشان در این باره به شاخص عمده "آشکار شدن نشانه های افول اقتدار و هیمنه آمریکا" نظر دارند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
تصاویر بدرفتاری کارکنان یک مرکز آمریکایی علیه کودکان پناهجو

تصاویر بدرفتاری کارکنان یک مرکز آمریکایی علیه کودکان پناهجو به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، یک روزنامه آمریکایی تصاویری از بدرفتاری کارکنان یک اردوگاه پناهجویان را منتشر کرده است.
به گزارش روزنامه آریزونا ریپابلیک، این روزنامه این ویدئو ها را از اداره سلامت آریزونا بدست آورده است. شرکت ساوث کی در اواسط سپتامبر حوادثی را به مقامات این ایالت (آریزونا) و مقامات فدرال و مجریان قانون گزارش داده بود که شامل سه کودک و چند نفر از کارکنان اردوگاه یانگ تاون می شد، اما این شرکت آن زمان از بیان جزییات به صورت علنی خودداری کرده بود. ساوث کی در نهایت این اقامتگاه موسوم به "هاسیندا دل سول را بست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
باد شدید واحتمال بارش پراکنده در یزد

باد شدید واحتمال بارش پراکنده در یزد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز یزد ، کارشناسان هواشناسی برای استان آسمانی نیمه ابری تا ابری،در برخی نقاط بویژه مناطق جنوبی، شرقی و ارتفاعات مرکزی بارندگی(ارتفاعات برف)،گاهی وزش باد نسبتا شدید و در اواخر وقت کاهش ابر و کاهش دما پیش بینی کردند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
تایید صلاحیت 15 کاندیدا برای ریاست فدراسیون هندبال

تایید صلاحیت 15 کاندیدا برای ریاست فدراسیون هندبال به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ پس از بررسی مدارک و سوابق مدیریتی ثبت نام کنندگان برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون هندبال، از سوی شورای تجدیدنظر اسامی 15 نامزد تایید شده اعلام شد.
این اسامی به شرح ذیل است:
1-حمید علی آقانژاد
2-فاطمه ابوالقاسمی
3-خسرو ابراهیم زاده
4-محمد پورکیانی
5-مرتضی حسن پور
6-هادی خلیلی
7-مهدی طالب پور
8-ضرغام علی جانی
9-توفیق کابلی
10-احمد گواری
11-میترا نوری
12-علیرضا پاکدل
13-سیدعلی اصغر رفعت حقیقی
14-مرتضی غلام پور ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
کاهش صید کیلکا در گیلان

کاهش صید کیلکا در گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان مدیر کل شیلات استان امروز گفت: صیادان گیلانی از اول فروردین تا کنون 5 هزار و 7 تن کیلکا به ارزش 60 میلیارد ریال از دریای خزر صید کردند.
آقای شعبانی افزود: به علت شرایط جوی نامساعد صید ماهی کیلکا در مقایسه با مدت مشابه پارسال 7 درصد کاهش یافته است.
وی گفت: 5 درصد کیلکای صید شده در سبد غذایی خانوار ها و بقیه برای خوراک ماکیان و پرورش ماهی به پودر ماهی تبدیل شد.
مدیرکل شیلات گیلان تصریح کرد: پیش بینی می شود صیادان گیلانی تا پایان امسال 6 هزار تن کیلکا صید کنند.
280 صیاد گیلانی با 30 فروند شناور کیلکا صید می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته

سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته
همزمان با سراسر کشور: برگزاری آیین گرامیداشت حماسه 9 دی در لرستان
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی: اعتراف آمریکا به شکست در منطقه نشانه اقتدار بین المللی ایران
استاندار: تصویب 80 طرح برای توسعه یافتگی بخشهای بیرانوند و زاغه
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای: تامین آب مورد نیاز لرستان در گرو تکمیل سدهای موجود
جاده پل سیمره، بابازید: کم توجهی مسئولان در تکمیل طرح چهارخطه کردن این محور
گزارش وضع هوا: موج جدید بارشها در لرستان
ادای احترام مدیرکل مرکز لرستان به شهدای والا مقام در اولین روز کاری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
رویدادهای خبری دوشنبه 10 دی ماه؛ مرکز لرستان

رویدادهای خبری دوشنبه 10 دی ماه؛ مرکز لرستان رویدادهای خبری دوشنبه 10 دی ماه مرکز لرستان
1-بازدید امام جمعه خرم آباد از مرکز فرهنگی دفاع مقدس، ساعت 11:30
2-افتتاح دفتر هیئت جودو استان، ساعت 16، ورزشگاه تختی
3-معرفی کار آفرین برتر دورودی ( تولیدی)
4-نساجی بروجرد( گزارش تولیدی)
5-مصاحبه با مدیرکل میراث فرهنگی
6-مصاحبه با مدیر کل امور اقتصادی و دارایی
پیگیری از طریق تلفن 33229403 هماهنگی معاونت خبر و خبرگزاری صدا وسیما
برای اطلاع از اخبار منتشره شده می توانید به پایگاه اینترنتی خبرگزاری صدا و سیما_ لرستان به نشانی Lorestan . iribnews . ir مراجعه نمایید. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
دستگیری شکارچیان کل وحشی در گرمسار

دستگیری شکارچیان کل وحشی در گرمسار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان گرمسار گفت: ماموران محیط زیست با گشت و کنترل در زیستگاه های حیات وحش کلرز، موفق شدند یک گروه چهارنفره از شکارچیان غیرمجاز را که به شکار یک راس کل وحشی مشغول بودند، دستگیر کنند.
حبیب دارپرنیان افزود : شکارچیان متخلف ، پس از انجام مراحل قانونی، به پرداخت جریمه نقدی 100 میلیون ریالی محکوم شدند.
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان گرمسار گفت: در این عملیات، لاشه شکار، یک قبضه سلاح برنو 270 دوربین دار، هفت تیر، فشنگ، دو عدد پوکه فشنگ استفاده شده، دو عدد دوربین چشمی، دو عدد چاقو و یک دستگاه فاصله سنج هم از شکارچیان متخلف ضبط شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
دیدار رئیس جمهور با مدیران ارشد وزارت نیرو

دیدار رئیس جمهور با مدیران ارشد وزارت نیرو به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما آقای روحانی در ادامه دیدارهای مستقیم خود با مدیران ارشد وزارتخانه های دولت ، امروز با حضور در محل وزارت نیرو آخرین وضعیت طرح های آبرسانی و نیروگاهی کشور را بررسی می کند.
در دیدار امروز رئیس جمهور با مدیران ارشد وزارت نیرو تعدادی از مدیران این وزارتخانه گزارشی از مهمترین طرح های در دست اجرا به رئیس جمهور ارائه خواهند کرد.
پیش از این دیدار رئیس جمهور از مرکز دیسپاچینگ و نمایشگاهی از توانمندی های کشور در حوزه آب و نیرو بازدید می کند.
رئیس جمهور پیش از این با حضور در وزارتخانه های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی اولویت ها و انتظارات دولت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
بزرگداشت حماسه نهم دی در لرستان

بزرگداشت حماسه نهم دی در لرستان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
دادستان پیگیر جدی پرونده حادثه دانشگاه آزاد

دادستان پیگیر جدی پرونده حادثه دانشگاه آزاد گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما را در این زمینه ببینید:
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
امروز ، آخرین مهلت ارسال آثار به همایش بین المللی سوختگی

امروز ، آخرین مهلت ارسال آثار به همایش بین المللی سوختگی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، دبیر اجرایی همایش بین المللی سوختگی گفت: علاقمندان تا 10 دی می توانند مقالات خود را به نشانی الکترونیکی farsps 2019 [at]gmail.com ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی همایش به نشانی burn 2019.sums.ac.ir مراجعه کنند.
عبدالخالق کشاورزی افزود: محور های همایش شامل درمان، پیشگیری، بازتوانی و مراقبت های ویژه در سوختگی است.
هشتمین همایش بین المللی سوختگی با امتیاز بازآموزی 9 و 10 اسفند در شیراز برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
معامله قرن مرده به دنیا آمد

معامله قرن مرده به دنیا آمد زیاد النخاله در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به مسئله فلسطین در تلاش هستند، افزود: هدف از معامله قرن پایان دادن به مسئله فلسطین و جلب رضایت رژیم صهیونیستی و تحقق اهداف و آرزوهای این رژیم است.
وی تاکید کرد: جبهه مقاومت و مردم فلسطین، این معامله را نخواهند پذیرفت و آن را شکست خواهند داد.
النخاله در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون همواره از مردم فلسطین و اهداف آنان حمایت کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
انتقاد دولت کلمبیا از وجود طرح های احتمالی برای حمله به رئیس جمهور این کشور

انتقاد دولت کلمبیا از وجود طرح های احتمالی برای حمله به رئیس جمهور این کشور به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزیر امور خارجه کلمبیا روز شنبه از وجود طرح های احتمالی برای حمله علیه ایوان دوکه رئیس جمهور این کشور انتقاد کرد.
کارلوس هولمز تروخیلو وزیر امور خارجه کلمبیا در فایل ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد اعلام کرد: از چندین ماه پیش تحقیقاتی در خصوص حملات احتمالی علیه جان رئیس انجام شد.
وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر اعلام کرد سه شهروند ونزوئلایی که سلاح جنگی در اختیار داشتند ، بازداشت شدند. وزیر امور خارجه کلمبیا گفت: این بازداشت ها نگرانی هایی در میان مقامات ایجاد کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
نجات 45 مهاجر غیرقانونی در سواحل تونس

نجات 45 مهاجر غیرقانونی در سواحل تونس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ گارد ساحلی تونس روز یکشنبه اعلام کرد چهل و پنج مهاجر غیر قانونی را در سواحل شرقی این کشور نجات داده است.
حسام الدین جبابلی سخنگوی گارد ملی تونس گفت: قایق حامل آنها در سواحل جزیره ای در این منطقه خراب شده بود. این عملیات صبح روز یکشنبه انجام شد.
این منبع تصریح کرد افراد نجات داده شده که اغلب از اتباع کشورهای آفریقای زیر صحرا هستند، از وضع سلامتی خوبی برخوردارند ، همچنین در میان آنها زنان نیز دیده می شوند.
قایق آنها از لیبی عازم اروپا بود که در میان راه دچار سانحه شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
سوئیسی دستگیر شده در مغرب به آموزش تروریست ها مشغول بوده است

سوئیسی دستگیر شده در مغرب به آموزش تروریست ها مشغول بوده است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از روزنامه لوتان چاپ سوئیس؛ مرد سوئیسی - اسپانیایی دستگیر شده در مغرب در زمینه آموزش تروریست ها در این کشور فعال بوده است.
مقامات مغرب یک سوئیسی- اسپانیایی را دستگیر کرده اند که با قتل وحشیانه دو جهانگرد اسکاندیناوی مرتبط بوده است. وی در زمینه آموزش وسایل ارتباطاتی و تیراندازی به تروریست ها کمک می کرده است. اداره مرکزی بازپرسی های قضایی مغرب که مسئول مبارزه با تروریسم در این کشور است اعلام کرد سوئیسی مذکور روز شنبه دستگیر شده و در قتل دو کوهنورد اسکاندیناوی در جنوب کشور مشارکت داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 5 ساعت پیش
آسمان فارس بارانی است + فیلم

آسمان فارس بارانی است + فیلم به گزارش خ برگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، اداره کل هواشناسی فارس، آسمان استان را امروز، بارانی، همراه با بارش برف در ارتفاعات مناطق شمالی استان وزش باد و کاهش دما پیش بینی کرده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 6 ساعت پیش
جنگ افروزی های رژیم صهیونیستی در آفریقا و آمریکای لاتین

جنگ افروزی های رژیم صهیونیستی در آفریقا و آمریکای لاتین به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از گروه خبری قدس؛ رژیم صهیونیستی 60 کشور را در سراسر جهان به سلاح و تجهیزات جنگی مجهز می کند و جنگ هایی را در آفریقا و آمریکای لاتین تغذیه می کند.
گزارشهای رسانه ای نشان می دهد رژیم صهیونیستی یکی از 10 طرفی است که بیشترین صادرات تسلیحاتی را در جهان دارد. این رژیم تسلیحات و فن آوری امنیتی پیشرفته به ارزش سالانه بیش از هفت میلیارد دلار تولید می کند و صدها کارخانه دارد که با بیش از 140 هزار کارگر به تولید سلاح می پردازند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
یک روز شاد در پاپایی زنجان

یک روز شاد در پاپایی زنجان به گزارش خبرگزاری صدا وسیم ا مرکززنجان؛ پیست اسکی پاپایی در 45 کیلومتری جنوب غربی زنجان در 3 کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود واقع شده است این روز ها لحظات ماندگاری را ثبت می کند.
این پیست با وسعت 80 هکتار تنها پیست اسکی استاندارد استان زنجان است که با شیب تند وکم نظیر 35 درجه ای در میان 30 پیست اسکی کشور جای دارد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
هزینه های جاری کشور کل منابع کشور را به گروگان گرفته است

هزینه های جاری کشور کل منابع کشور را به گروگان گرفته است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی باحضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما با بیان اینکه در نوشتن بودجه های سنواتی مشکل مزمنی داریم، افزود: امسال این مشکل به علت تهدیدهای خارجی، بیشتر است.
وی با اشاره به وابستگی بخشی از بودجه به نفت، گفت: باید سهم صندوق توسعه ملی را به گونه ای افزایش می دادیم تا سهم در آمدهای نفتی در هزینه های جاری کشور، کم شود اما این میزان وابستگی در حال افزایش است.
قاضی زاده هاشمی افزود: برخی برآوردها تا 66 هزار میلیارد تومان غیر واقع بینانه در سقف در آمدی پیش بینی می کنند و معمولاً صدر درصد در آمدهای نفتی پیش ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
تنها 33 درصد آمریکایی ها از انتخاب مجدد ترامپ حمایت می کنند

تنها 33 درصد آمریکایی ها از انتخاب مجدد ترامپ حمایت می کنند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی هیل؛ بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده توسط هاروارد کپس/ هریس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صورتی که برای دومین دوره ریاست جمهوری نامزد شود تنها 33 درصد از رای دهندگان قطعا یا احتمالا به او رای خواهند داد.
در این نظرسنجی از 1473 نفر در مورد گزینه های رای قطعی به ترامپ ، رای احتمالی به ترامپ ، رای احتمالی به یک نامزد دموکرات ، رای قطعی به یک نامزد دموکرات یا رای به یک نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 سوال پرسیده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
ارتش سوریه مواضع تروریست ها را در حماه هدف قرار داد

ارتش سوریه مواضع تروریست ها را در حماه هدف قرار داد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ ارتش سوریه روز یکشنبه اعلام کرد با حمله به مواضع تروریست ها در حلب ضربات سنگینی به آنها وارد کرده است.
نظامیان سوری روز یکشنبه حملات هدفداری علیه مواضع تروریست های جبهه النصره در حماه انجام دادند.
خبرگزاری سانا سوریه تصریح کرد مواضع افراط گرایان نزدیک شهر مورک در شمال حماه هدف قرار گرفت. ضربات سنگینی به تروریست ها وارد شد.
پیشتر جبهه النصره و دیگر گروه های افراطی درخواست آنکارا را برای ترک کردن خط ارتباطی با نیروهای روس در استان ادلب و هم مرز با استان های حلب، لاذقیه و حماه رد کرده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
چین یک شبکه مخابراتی جهانی ایجاد می کند

چین یک شبکه مخابراتی جهانی ایجاد می کند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز، پوشش ارتباطات جهانی در سال 2030 میلادی در چین بعد از تکمیل سیستم ماهواره ای ارتباطات با پهنای باند وسیع میسر خواهد شد؛ این سیستم باعث می شود تا دسترسی به شبکه ارتباطات در هر زمان و مکانی میسر شود.
آزمایش ابتدایی سیستم ماهواره ای ارتباطات که هانجیان (Hongyan) نام دارد روز شنبه 8 دی در مرکز پرتاب ماهواره ای جیوچوان در شمال غربی چین انجام گرفت. بنا به گفته کارشناسان حوزه ارتباطات، آزمایش انجام شده بر روی این سیستم ماهواره ای کارکرد ارتباطات سیّار در مدار نزدیک زمین (low earth orbit) را تایید می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
دستیابی شبکه الجزیره به تصاویری جدید از عاملان ترور خاشقجی

دستیابی شبکه الجزیره به تصاویری جدید از عاملان ترور خاشقجی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ تلویزیونی الجزیره در خبری اعلام کرد به تصاویری دست یافته که المطرب و تیم ترور خاشقجی در حالی وارد منزل کنسول عربستان در استانبول می شوند که کیف هایی به همراه دارند و به نظر می رسد جسد خاشقجی داخل این کیف ها بوده است.
ماهر المطرب، افسر اطلاعاتی و از نزدیکان محمد بن سلمان و رییس تیم حفاظت وی در سفرهای خارجی به ویژه به اروپا و آمریکا است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
یحیی السریع: نیروهای یمنی حملات مزدوران سعودی را در الحدیده دفع کردند

یحیی السریع: نیروهای یمنی حملات مزدوران سعودی را در الحدیده دفع کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، یحیی السریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت نیروهای یمنی پیشروی مزدوران سعودی را به سوی مواضع ارتش و کمیته های مردمی در جنوب الحدیده دفع کردند. پیشروی مزدوران سعودی به طرف الجاح در جنوب الحدیده جریان داشت.
وی اضافه کرد جنگنده های متجاوزان پروازهای خود را برفراز شهرهای الحدیده، الدریهمی و الفازه افزایش داده است. نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن چهار حمله مزدوران متجاوز را در حرض در استان حجه در شمال یمن ناکام گذاشتند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
علت ورود مخفیانه ترامپ به عراق چه بود؟

علت ورود مخفیانه ترامپ به عراق چه بود؟ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از شبکه تلویزیونی الاتجاه؛ سفر مخفیانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عراق سوالات زیادی را درباره علت این مخفی کاری بوجود آورد. داستان از آنجا نشأت می گیرد که گردانهای حزب الله عراق با انتشار تصاویری که پهپاد آمریکایی در سال 2008 از سفر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا به عراق تهیه کرده بود اعلام کرد پهپاد آمریکایی را هک کرده و تصاویر را به صورت مستقیم دریافت می کرده است. بنابر این مشاوران ترامپ به او توصیه کردند که مخفیانه و شبانه به عراق سفر کند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
هیئت صنعا: امیدواریم سازمان ملل به اجرای توافلق استکهلم ادامه دهد

هیئت صنعا: امیدواریم سازمان ملل به اجرای توافلق استکهلم ادامه دهد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین؛ عضو هیئت صنعا در رایزنی های سوئد اظهار امیدواری کرد سازمان ملل متحد به اجرای توافق استکهلم ادامه دهد.
سلیم المغلس افزود: استقبال سازمان ملل متحد را از اقدام دولت صنعاء به عقب نشینی از بندر الحدیده ارزشمند می دانیم و همچنان منتظر هستیم که طرف دیگر نیز مرحله نخست توافق سوئد درباره الحدیده را اجرا کند.
وی اگفت: مهم است که سازمان ملل متحد هنگامی که هر طرف از مناطق مشخص شده عقب نشینی می کند، حضور داشته باشد. تلاش برای زیر سوال بردن هر اقدامی که طرف صنعاء با حضور سازمان ملل متحد انجام می دهد در واقع اتهام مستقیم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
حماسه 9 دی یک حرکت مردمی و خودجوش

حماسه 9 دی یک حرکت مردمی و خودجوش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین گردهمایی کارکنان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در اهواز با بیان این مطلب افزود : مردم بصیر و انقلابی کشورمان با بصیرت و آگاهی در مقابل فتنه دشمنان ایستادند و حماسه 9 دی را آفریدند.
سردار سرتیپ پاسدار محمد رضا نقدی افزود : در سال 1388 دشمنان با فتنه گری قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی داشتند اما با روشنگرهای مقام معظم رهبری و حضور با بصیرت مردم این فتنه خنثی شد.
وی با اشاره به اینکه در فتنه 88 عد ه ای از مسیر انقلاب اسلامی خارج و به دعوت بیگانگان پاسخ مثبت دادند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
نیروهای انصارالله یمن 2 سرباز سعودی را به هلاکت رساندند

نیروهای انصارالله یمن 2 سرباز سعودی را به هلاکت رساندند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الجزیره؛ رسانه های سعودی از هلاکت دو سرباز سعودی در درگیری با نیروهای انصار الله یمن در مرز جنوب خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
انصارالله یمن از شلیک 4 موشک بالستیک به جیزان خبر داد

انصارالله یمن از شلیک 4 موشک بالستیک به جیزان خبر داد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ انصارالله یمن از شلیک 4 موشک بالستیک به محل تجمع نظامیان سعودی در مرز جیزان خبر دادند.
همچنین؛ رسانه های عربستان سعودی از به هلاکت رسیدن دو نظامی سعودی در درگیر با نیروهای انصارالله یمن در مرز جنوب این کشور خبر دادند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
هشدار نسبت به بارش ، برف و سیل در خوزستان

هشدار نسبت به بارش ، برف و سیل در خوزستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت : پیرواطلاعیه و اخطاریه های های سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی و اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بارش برف در مسیرهای کوهستانی شرق خوزستان و کاهش دید و اختلال در ترافیک جاده ای فردا دوشنبه پیش بینی می شود.
کیامرث حاجی زاده افزود : براین اساس از فرمانداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان هازاستان خواسته شده است نسبت به اتخاذ تمهیدات و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری و پیشگیری از حوادث احتمالی ، الزام حضور فرمانداران ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
تاخیر در ساعت فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری

تاخیر در ساعت فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛مرکز چهارمحال و بختیاری؛مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان گفت:با توجه به شروع بارش ها و اخطاریه هواشناسی مبنی بر لغزندگی معابر و برودت هوا، فعالیت آموزشی مدارس و پیش دبستانی های شهرستان های کوهرنگ، اردل، بن، سامان و فارسان فردا دوشنبه 10 دی ماه در نوبت صبح با یک ساعت تأخیر(9صبح) آغاز می شود.
آقای حاجتی افزود:هر گونه تغییر در فعالیت سایر مراکز متعاقبا اعلام می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
تاکید رئیس جمهور بر ایجاد زیر ساخت های بیشتر و بهتر برای جذب گردشگران خارجی

تاکید رئیس جمهور بر ایجاد زیر ساخت های بیشتر و بهتر برای جذب گردشگران خارجی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر حسن روحانی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های بسیار مناسب جزیره کیش بر جذب سرمایه گذاران ایرانی مقیم کشورهای خارجی به همت سازمان منطقه آزاد کیش تأکید کرد.
رئیس جمهور با توجه به رفع محدودیت معامله و خرید ملک برای افراد دو تابعیتی در کشور، تأکید کرد: جزیره کیش می تواند نقش مهمی در جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور ایفا کند.
دکتر روحانی همچنین بر ایجاد زیر ساخت های بیشتر و بهتر برای جذب گردشگران خارجی به ویژه گردشگران کشورهای منطقه تأکید کرد و با توجه به ظرفیت های جزیره کیش ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
ائتلاف آمریکایی 1139 غیر نظامی را در عراق و سوریه کشته است

ائتلاف آمریکایی 1139 غیر نظامی را در عراق و سوریه کشته است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ پایگاه اینترنتی راشا تودی اعلام کرد: بر اساس گزارش رسمی منتشره شده از سوی ائتلاف (به اصطلاح) مبارزه با داعش در جریان عملیات موسوم به عزم راسخ در عراق و سوریه، تاکنون بیش از 1139 غیر نظامی جان خود را از دست داده اند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 13 ساعت پیش
9 دی - طبس ، سرایان

9 دی - طبس ، سرایان ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 13 ساعت پیش
9 دی - آیسک

9 دی - آیسک ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 13 ساعت پیش
سفیر سابق انگلیس در بحرین و سوریه: زمان ازسرگیری روابط با سوریه فرارسیده است

سفیر سابق انگلیس در بحرین و سوریه: زمان ازسرگیری روابط با سوریه فرارسیده است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ پیتر فورد سفیر سابق انگلیس در بحرین و سوریه به المیادین گفت : زمان ازسرگیری روابط عادی با سوریه فرا رسیده است.
فورد افزود: زمان آن فرا رسیده است که سوریه به اتحادیه عرب بازگردد. ادامه خصومت عربی با سوریه هیچ فایده ای ندارد و کشورهای عربی به این باور رسیده اند.
وی اضافه کرد: قطر نیز شاید در آینده نزدیک موضع خود را درباره سوریه تغییر دهد. قطر در برچیدن دولت سوریه از طریق حمایت مالی از گروههای تروریستی و تبلیغات رسانه ای شکست خورد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 13 ساعت پیش
بسیج مردمی عراق، نیروی دریایی تشکیل می دهد

بسیج مردمی عراق، نیروی دریایی تشکیل می دهد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ ستاد عملیات مرکزی بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) یکشنبه تشکیل نیروی دریایی حشد الشعبی را در چارچوب عملیات صلاح الدین اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 13 ساعت پیش
مقاومت تا بازگشت کامل سرزمین اشغالی به مردم فلسطین

مقاومت تا بازگشت کامل سرزمین اشغالی به مردم فلسطین به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العالم؛ زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: ما از اصول خود کوتاه نمی آییم و به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی تا بازگشت (کامل) فلسطین به مردم فلسطین ادامه می دهیم. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 14 ساعت پیش
تخصیص 240 میلیارد ریال اعتبار به نوسازی مدارس خراسان شمالی

تخصیص 240 میلیارد ریال اعتبار به نوسازی مدارس خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی مدیر کل نوسازی، توسعه، تجهیز مدارس استان با اعلام تخصیص 240میلیارد ریال اعتبار به نوسازی مدارس خراسان شمالی گفت: حدود 100 طرح عمرانی ناتمام استان در حال اجراست.
امین فلاح با بیان اینکه امسال ساخت 2 سالن حرکات اصلاحی برای دانش آموزان شیروانی و اسفراینی وارد مرحله اجرایی شد افزود: برای این سالن ها 15 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شد و تکمیل آنها به 25 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.
وی با اشاره به ابلاغ 2 میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات هنرستان های استان در سال جاری، گفت: نیاز استان در این بخش پنج میلیارد و 110 میلیون ریال است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 14 ساعت پیش
امام جمعه موقت تهران : نهم دی ماه باید مانند دیگرحماسه های انقلاب جاودانه بماند.

امام جمعه موقت تهران : نهم دی ماه باید مانند دیگرحماسه های انقلاب جاودانه بماند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما / آیت الله خاتمی در مراسم بزرگداشت نهم دی در شهرک اندیشه شهریار افزود : شناخت ماهیت نهم دی بدون شناخت فتنه هشتاد وهشت امکان پذیرنیست .
عضوهیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ابعاد مختلف فتنه هشتاد وهشت از جمله آشوب های خیابانی ، شعارهای هنجارشکن ، حمله به عزاداران حسینی ، سوزاندن مسجد لولاگر و توهین به مقدسات اسلام گفت : همه این حرکات از سوی دشمنان داخلی و خارجی هدایت و رهبری می شد .
آیت الله خاتمی افزود : طراحان این فتنه اهدافی را از جمله شکستن ابهت رهبری ، براندازی نظام ولایی و اثبات نوکری خود به اربابان خارجی شان دنبال می کردند . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 14 ساعت پیش
محرومیت تیم بوکس جوانان آذربایجان شرقی در رقابت کشوری

محرومیت تیم بوکس جوانان آذربایجان شرقی در رقابت کشوری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان امین قاسمی پور رییس هیات بوکس استان امروز گفت : درپی اعتراض و فحاشی کادر فنی تیم بوکس آذربایجان شرقی به داوری و مسئولان برگزاری مسابقات جوانان کشور ، با نظرسرپرست مسابقات این تیم از ادامه رقابت ها محروم شد.
رقابت های بوکس قهرمانی جوانان کشور انتخابی تیم ملی 6 دی در سالن تختی رشت آغاز شد و عصر فردا با برگزاری دیدارهای فینال به کار خود پایان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 14 ساعت پیش
یک آمریکایی چهار نفر را در ایالت میسوری به ضرب گلوله کشت

یک آمریکایی چهار نفر را در ایالت میسوری به ضرب گلوله کشت به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسوشیتدپرس؛ مقامات آمریکایی روز شنبه اعلام کردند یکی از اهالی منطقه سنت لوئیس St. Louis شریک زندگی خود، دو فرزندش و مادر وی را در خانه اشان به ضرب گلوله کشت.
مظنون سپس با ماموران به تبادل آتش پرداخت و از صحنه گریخت ولی چند ساعت بعد در یک فروشگاه دستگیر شد.
دادستان ها 15 مورد اتهام از جمله قتل عمد، ضرب و جرح و تلاش برای سرقت علیه ریچارد دارن امری Richard Darren Emery از اهالی سنت چارلز St. Charles ایالت میسوری وارد کردند.
مقامات می گویند مظنون 46 ساله بعدا هنگام فرار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 14 ساعت پیش
افزایش نگران کننده آمار بیکاری در استان+فیلم

افزایش نگران کننده آمار بیکاری در استان+فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مهمترین تیترهای ویژه های خبری بدین شرح است :
ادامه حرف و حدیث ها در مورد تاخیر در انتخاب شهردار یزد
فروش نجومی بلیط های کنسرت ها در بازار سیاه
افزایش نگران کننده امار بیکاری در استان
دهن کجی شکارچیان متخلف در منطقه شکار ممنوع کم کی بهاباد
وتصویری تامل برانگیز //در اولین ماه از فصل زمستان و شکوفه دادن درختان در خیابان مسجد جامع یزد
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
کارگاه بسته بندی حبوبات در نهاوند

کارگاه بسته بندی حبوبات در نهاوند خانواده ای در روستای ولی سیراب با ساخت و راه اندازی کارگاه بسته بندی حبوبات ، خشکبار و غلات توانسته علاوه بر حذف واسطه ها زمینه اشتغال 150 نفر را مستقیم و غیرمستقیم فراهم آورد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
یمنی ها تلفات و خسارات سنگینی به مزدوران سعودی در جیزان وارد کردند

یمنی ها تلفات و خسارات سنگینی به مزدوران سعودی در جیزان وارد کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره؛ یک منبع نظامی از دفع حمله گسترده مزدوران ارتش عربستان سعودی در جنوب منطقه جبل النار در جیزان خبر داد.
وی افزود در این حمله که با پشتیبانی هوایی ارتش عربستان سعودی انجام شد شمار زیادی از مزدوران کشته یا زخمی شدند و سه دستگاه خودرو آنها توسط نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن منهدم شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
40هزار کرمانی دارنده کارت قالیبافی

40هزار کرمانی دارنده کارت قالیبافی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، خانم دست پاک در دیدار با استاندار کرمان افزود: چهار دانشگاه در حوزه فرش آموزش دانشجویان را بر عهده دارندو باید دید چه زمانی دانش آموختگان رشته فرش می تواند کارگاه خانگی فرش ایجاد کنند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر اینکه فرش دستباف کرمان در دنیا شناسنامه دارد گفت: چهار فرش دستباف کرمان ثبت جهانی شده لذا چطور فرش اصیل کرمان نمی تواند به عنوان یکی از قابلیت های اصلی توسعه این استان معرفی شود.
وی از فرش به عنوان یک هنر صنعت ملی یاد کرد و ادامه داد: فرش دستباف باید از ذهن ها به عنوان یک تشریفات خارج شود زیرا این کالا هر چه بیشتر استفاده شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
دورهمی با چاشنی تولید

دورهمی با چاشنی تولید کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
انتشار محدوده های اکتشافی معادن استان سمنان در سامانه حد نگاری

انتشار محدوده های اکتشافی معادن استان سمنان در سامانه حد نگاری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت:
نمایش برخط محدوده های معدنی کشور، ثبت درخواست های اکتشافی در کشور به طور برخط بدون محدودیت زمانی، صدور پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره برداری، تمدید پروانه اکتشاف و انتقال آن، ابطال و انتقال یا سلب صلاحیت گواهی کشف، انتقال یا سلب صلاحیت پروانه بهره برداری و صدور مجوز برداشت به دلیل بی کفایتی ذخیره، از خدمات سامانه حدنگاری معادن است.
محمد فروهر افزود: فرآیند ارائه آمار تولید و استخراج ماهانه مواد معدنی مندرج در پروانه های بهره برداری برای بهره برداران و مسئولان فنی معادن ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
افزایش 54 درصدی تولید و 60 درصدی صادرات فرش دست باف گلستان

افزایش 54 درصدی تولید و 60 درصدی صادرات فرش دست باف گلستان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گلستان ؛ در این جشنواره یکصد نفر در 4 رشته بافت، رفوگری، طراحی و مرمت شرکت کردند.
به گفته حسن زاده معاون مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان؛ امسال تاکنون در این استان 82 هزار مترمربع فرش دست باف تولید شده که 54 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.
وی همچنین میزان صادرات امسال فرش دست باف از گلستان را 25 هزار مترمربع (60 درصد بیشتر از پارسال) و ارزش آن را یک میلیون و 300 هزار دلار اعلام کرد.
خانم حسینی رئیس اداره فرش گلستان هم از پرداخت تسهیلات به بافندگان فرش در این استان تا سقف 10 میلیون تومان با کارمزد 4 درصد خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
افزایش بیش از 3 برابری فرسایش خاک در استان

افزایش بیش از 3 برابری فرسایش خاک در استان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان میزان فرسایش خاک در جهان را 6 تن در هکتار در سال اعلام کرد و گفت:این در حالی است که این میزان در استان 20 تن در هکتار در سال است.
حکمتیان افزود:خشکسالی، آتش سوزی ها، بوته کنی گیاهان مرتعی، قطع درختان، شخم های غیر اصولی در اراضی شیب دار، کوهستانی بودن و موقعیت توپوگرافی استان و همچنین چرای دام مازاد بر مراتع از مهمترین عوامل فرسایش خاک در استان است.
وی اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری را از مهمترین راهکار های جلوگیری از فرسایش خاک برشمرد و اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
جشنواره زمستانه انار

جشنواره زمستانه انار به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ در این نمایشگاه 130 غرفه شرکت کرده اند که 90 درصدشان تولیدکننده هستند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
عمده سهام واگذاری پرسپولیس و استقلال باید به هواداران برسد

عمده سهام واگذاری پرسپولیس و استقلال باید به هواداران برسد پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در جلسه بررسی واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس در جمع خبرنگاران افزود: واگذاری این باشگاه ها باید از حساسیت و وسواس خواصی صورت بگیرد چرا که این تیم ها میلیون ها هوادار دارند که نباید به آنها آسیب روحی برسد.
وی گفت: این دو باشگاه اگر هوادار نداشتند تبدیل به الباقی تیم ها می شدند و برای واگذاری به هواداران باید تخفیفات خاصی در نظر گرفته شود چرا که آنها سرمایه های باشگاه هستند.
پیروانی افزود: چندین سال است که هدف بر واگذاری این باشگاه ها است ولی در این دوره و تصمیمی که گرفته شده عزم شان راسخ تر است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
پایان مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور در گرمسار+ فیلم

پایان مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور در گرمسار+ فیلم به گزارش خبرگزارش صدا و سیما ، مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با شرکت 260 دونده از 26 استان سراسر کشور در گرمسار با معرفی برترین ها پایان یافت.
در پایان این رقابت ها تیم های آذربایجان شرقی در رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان و سمنان در رده سنی جوانان قهرمان شدند.
در رده بزرگسالان ، خراسان شمالی و البرز ، در رده جوانان خراسان رضوی و همدان و در رده نوجوانان همدان و مازندران دوم و سوم شدند.
در بخش انفرادی هم این نتایج بدست آمد:
* انفرادی بزرگسالان:
1- علی اکبر برزی - خراسان شمالی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
برگزاری مراسم ترحیم آیت الله هاشمی شاهرودی در کرمان

برگزاری مراسم ترحیم آیت الله هاشمی شاهرودی در کرمان به گزارش خبر گزاری صداوسیما در این مراسم که قشرهای مختلف مردم و مسئولان استانی حضور داشتند، حجت الاسلام شیخ بهایی با اشاره به اساتید این عالم فقید مانند امام بزرگوار و شهید ایت الله صدر گفت کسب جنبه های علمی و فقهی در نزد چنین بزرگوارانی از مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی شخصیتی علمی و انقلابی ساخت.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تاکید مرحوم هاشمی شاهرودی بر دیدار های مستقیم و بدون واسطه با مردم در زمان ریاست قوه قضائیه اظهار داشت: همه مسولیت ها و برنامه های خود را به گونه ای انجام داده بود که تایید آنها در پیام مقام معظم رهبری مشهود بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
عملیات فریب

عملیات فریب به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ در روز هایی که در فضای حقیقی، سالگرد عملیات کربلای 4 را می گذرانیم، فضای مجازی با دو خط نوشته از فرمانده سابق سپاه حسابی داغ شده است، وقتی از این عملیات به عنوان عملیات فریب یاد می شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
بردخاتم اردکان مقابل درنای ارومیه+آلبوم تصاویر

بردخاتم اردکان مقابل درنای ارومیه+آلبوم تصاویر به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،از هفته دوم دور برگشت لیگ برتر والیبال کشور تیم خاتم اردکان در سالن آیت الله خاتمی این شهر پذیرای دورنای ارومیه بود که سه یک از سد مهمان خود گذشت .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، تیم خاتم ادرکان گیم اول را 22-25 به مهمان ارومیه ای خود واگذا رکرد اما سه ست بعدی را 17-25/12-25 و17-25 از این تیم برد تا سه امتیاز این دیدار خانگی را از آن خود کند.
تیم خاتم اردکان با این پیروزی 29 امتیازی شد و جایگاه سومی خود در جدول را تثبیت کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
واگذاری 60 هکتار از زمین های طبس به مردم

واگذاری 60 هکتار از زمین های طبس به مردم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سجادی رئیس اداره راه و شهرسازی طبس در شورای اداری این شهرستان گفت: ساخت این زمین ها در دهه فجر امسال آغاز می شود تا سال 98 به بهره برداری برسد و 2 هزار و 200 نفر از مزایای آن برخوردار شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هم گفت: برای پروژه دوبانده سازی دیهوک_ راور_فردوس حدود 25 میلیارد تومان اعتبار ملی در نظر گرفته شده و امسال نیز دوبانده شدن بخشی از راه پرحادثه طبس_ یزد در دستور کار است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
لایحه بودجه 98 کل کشور، حرکتی به سمت دولتی کردن شهرداری هاست

لایحه بودجه 98 کل کشور، حرکتی به سمت دولتی کردن شهرداری هاست به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجید فراهانی، در جریان نشست خبری پیرامون اثرات بودجه سال 98 کل کشور بر وضعیت مالیه شهرداری از دست اندازی دولت به بودجه شهررداری ها که طی سالیان گذشته وجود داشته و در لایحه اخیر حذف شده، انتقاد کرد.
وی در ابتدای این نشست گفت: در هفته گذشته شاهد ارائه بودجه 98 از سوی ریاست جمهوری به مجلس بودیم که بخشی از این بودجه به موضوعات مربوط به شهرداری ها به خصوص شهرداری تهران می شود.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی افزود: در این رابطه نکاتی وجود دارد که چالش های جدی برای شهرداری تهران ایجاد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
بزرگداشت یوم الله ماندگارِ نهم دی در آبادان

بزرگداشت یوم الله ماندگارِ نهم دی در آبادان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
دیدار مسئولان با اهالی کوی نیرو

دیدار مسئولان با اهالی کوی نیرو کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
اولین جلسه شورای اطلاع رسانی استان

اولین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛استاندار زنجان پاسخگو بودن مدیران استان را لازمه نظارت بر فعالیت دستگاهها دانست وگفت:شورای اطلاع رسانی وظیفه سیاستگذاری اطلاع رسانی برنامه های دولت را برعهده دارد.
وی افزود:مهمترین موضوع جامعه اطلاع رسانی مناسب راجع به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است.
در این جلسه اصحاب رسانه نیز مهمترین موضوعات مرتبط با این دستگاهها را نظارت /نحوه توزیع مناسب اقلام /حمایت از صنایع وفعالیته ای واحدهای تولیدی عنوان کردند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
مرگ خاموش جوان 30 ساله

مرگ خاموش جوان 30 ساله به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکزچهارمحال وبختیاری ، رییس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهرکرد گفت: یک جوان 30 ساله شهرکردی بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داد.
مجیدعلیپور افزود:ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهرکردپس ازتماس شهروندان ساکن دریکی آپارتمان های واقع دربلوارحافظ شمالی،خیابان غدیرمبنی بر انتشار بوی ناخوشاینداز یکی از واحدهای مسکونی به محل اعزام شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرکرد گفت:این جوان بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داده بود و متاسفانه بیش از چند روز از فوت این جوان گذشته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
دال در تالار وحدت کنسرت اجرا می کند

دال در تالار وحدت کنسرت اجرا می کند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، تازه ترین کنسرت گروه موسیقی دال ساعت 21 و 30 دقیقه روز پنجشنبه 13 دی با اجرای آثار منتخب این گروه در تالار وحدت تهران میزبان علاقه مندان موسیقی است.
گروه دال در کنسرت پیش رو که بعد از مدت ها دوری از اجرا های زنده برگزار می شود، تصمیم دارد علاوه بر اجرای آثار منتخب در آلبوم های گذر اردیبهشت و کلاغ سفید تعدادی از آثار جدید خود را نیز در حضور مخاطبان اجرا کند، این در حالی است که طبق شنیده ها آثار تازه این گروه از قطعاتی خواهند بود که طرفداران را غافلگیر می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: فرهنگی هنری انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
انتخاب رئیس جدید هیئت تیر اندازی استان کرمانشاه

انتخاب رئیس جدید هیئت تیر اندازی استان کرمانشاه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی ورزش وجوانان استان، مجمع انتخابات هیئت تیراندازی استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز به ریاست "علی دادگر " رییس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران وبا حضور " صابر رحیمی" مدیرکل ورزش وجوانان استان و نایب رئیس مجمع برگزارشد.
در ابتدای مجمع هرکدام از کاندیدا های احراز پست ریاست هیئت تیراندازی به ارائه برنامه های خود پرداختند.
در پایان پس از رای گیری "رضا نظری" با کسب 16 رای از مجموع 17 رای اعضای مجمع به مدت 4 سال به عنوان رئیس هیئت تیراندازی استان کرمانشاه انتخاب شد. ...