مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان

مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: در حال حاضر تعداد بیشتری از جوانان با علائم شدیدتر بیماری کووید-19 و مرگ ناشی از آن مواجه هستند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت تعداد قابل توجهی از افراد جوان با علائم شدید بیماری کووید-19 مواجه شده یا بر اثر آن جان خود را از دست می دهند.
کارشناسان به دنبال آن هستند تا مشخص شود چرا افراد کمتر از 60 سال که به نظر از وضعیت سالمی برخوردارند به دلیل ابتلا به بیماری کووید-19 و وخامت حال شان به بستری شدن در بخش های مراقبت ویژه نیاز پیدا می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 613 روز و 19 ساعت پیش
بازگشت اکثر زندانیان فراری زندان سقز

بازگشت اکثر زندانیان فراری زندان سقز روابط عمومی زندان شهرستان سقز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: اکثر زندانیانی که از زندان سقز متواری شده بودند به صورت خود معرف و یا با تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی استان دستگیر و به زندان بازگشتند.
در این اطلاعیه با اشاره بر مراقبت از سلامت زندانیان در تمام زندان های استان آمده است: این زندانیان با سوء استفاده از شرایط خاص زندان به علت کنترل شیوع ویروس کرونا و اجرای برنامه های سلامت محور از زندان سقز متواری شده بودند که با تلاش های شبانه روزی اکثر آنان به زندان بازگشتند.
در پایان این اطلاعیه بر ادامه تلاش ها برای دستگیری سایر زندانیان فراری تاکید گردیده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 613 روز و 19 ساعت پیش
اتحادیه اروپا خواستار معافیت بشردوستانه تحریم های ایران شد

اتحادیه اروپا خواستار معافیت بشردوستانه تحریم های ایران شد در پی امتناع ایالات متحده آمریکا برای لغو تحریم های یکجانبه علیه کشورهایی، چون ایران، کوبا و ونزوئلا، اتحادیه اروپا نیز روز گذشته (جمعه)، از معافیت های تحریمی بشردوستانه حمایت کرد تا با تعلیق تحریم های اقتصادی، کشورهایی، چون ایران و کوبا و ونزوئلا بتوانند برای مقابله با ویروس ناشناخته کرونا به تجهیزات پزشکی و دارویی دسترسی داشته باشند.
بنا به گزارش پایگاه خبری کونتراپانت ، آرانچا گونزالس لایا وزیر امور خارجه اسپانیا در یک کنفرانس خبری ویدئویی اعلام کرد که وزرای خارجه اتحادیه اروپا در یک نشستی که روز گذشته از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد از ایجاد معافیت تحریمی برای دسترسی کشور های در حال ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 613 روز و 20 ساعت پیش
ادغام بسته معیشتی و یارانه برای همیشه منتفی شد

ادغام بسته معیشتی و یارانه برای همیشه منتفی شد حسین میرزایی سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی درباره ادغام بسته معیشتی و یارانه در سال 99، اظهار کرد: ادغام یارانه و بسته معیشتی در سال 99 امکان پذیر نیست.
سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی بیان کرد: استدلالی از سوی مجلس شورای اسلامی مطرح شد مبنی بر اینکه یارانه و بسته معیشتی ادغام و مبلغ آن 72 هزار تومان شود، اما این کار به ضرر 60 میلیون نیازمند بود.
وی با اشاره به اینکه ادغام بسته معیشتی و یارانه و تعلق این مبلغ به تمام افراد نقض هدفمندی بود، گفت: طی جلسات برگزار شده، این موضوع در کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه به طور قطعی لغو شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 613 روز و 20 ساعت پیش
پاتوق کثیف زن خلافکار

پاتوق کثیف زن خلافکار هیچ گاه فکر نمی کردم با پنهان کردن رفتار های گناه آلود، بازیچه مردان هوسران شوم و در دام زنی شیطان صفت بیفتم که به خاطر سودجویی هایش زندگی ام را نابود کرد و مرا درون لجنزاری انداخت که اگر با شکایت همسایگان دستگیر نمی شدم معلوم نبود ...
این ها بخشی از اظهارات زن 22 ساله ای است که در پاتوق سیاه یک زن خلافکار به چنگ قانون افتاد. این زن جوان که دستبند های نقره ای به جای النگو های طلا بر دستانش خودنمایی می کرد، درباره سرگذشت تلخ خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری شهرک ناجای مشهد گفت: آن چه از دوران کودکی به خاطر دارم فریاد های وحشتناک و کتک کاری های پدر و مادرم بود که هنگام خماری پدرم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 613 روز و 20 ساعت پیش
رکورد تلفات کرونا در آمریکا شکسته شد/ قیمت نفت بالاتر رفت / زدن ماسک به آمریکایی ها توصیه شد

رکورد تلفات کرونا در آمریکا شکسته شد/ قیمت نفت بالاتر رفت / زدن ماسک به آمریکایی ها توصیه شد به گزارش پارسینه به نقل از رسانه های بین المللی: رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین کنفرانس خبری خود از مردم آمریکا خواست به صورت داوطلبانه در بیرون از خانه یا در حضور دیگران ماسک صورت بزنند یا با پارچه ای جلوی صورت خود را بگیرند.
دونالد ترامپ غروب جمعه 15 فروردین در کنفرانس خبری در کاخ سفید شرکت کرد. او گفت: به توصیه مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری موسوم به سی دی سی از مردم می خواهد که صورت خود را بپوشانند و این موجب کاهش شیوع کرونا می شود. پرزیدنت ترامپ گفت که این توصیه داوطلبانه است و شخصا این کار را نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 613 روز و 21 ساعت پیش
اگر استرس کرونا دارید به این سامانه مراجعه کنید

اگر استرس کرونا دارید به این سامانه مراجعه کنید زهرا همتی اظهار کرد: این سامانه با هدف غربالگری هوشمند عموم مردم برای تعیین سطح سه حالت افسردگی، اضطراب و استرس افراد توسط سازمان بهزیستی کشور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه این سامانه راه اندازی شده است.
مدیر کل بهزیستی ایلام با بیان اینکه، این سامانه به همت دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح محب (مشاوره و حمایت های روانی- اجتماعی در بلایای طبیعی و انسان ساخت) طراحی شده که در قالب آن خدمات بر اساس سطح بندی اضطراب افراد ارائه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 613 روز و 21 ساعت پیش
نیمار: در قرنطینه خانگی هستم اما سخت تمرین می کنم

نیمار: در قرنطینه خانگی هستم اما سخت تمرین می کنم نیمار که هم اکنون در برزیل بسر می برد و به خاطر شیوع کرونا، در وضعیت قرنطینه خانگی است، از آخرین اوضاع خود در مصاحبه ای صحبت کرده است.
وی در گفتگو با سایت فوتبال اظهار داشت: در خانه به همراه خانواده ام حضور دارم و هر روز تمرینات سختی را انجام می دهم. امیدوارم هر چه سریع تر بتوانیم از این دوره سخت عبور کنیم و به زندگی عادی بازگردیم.
او که در سال 2017 در ازای 222 میلیون یورو از بارسلونا به پاری سن ژرمن نقل مکان کرد و گران ترین فوتبالیست تمام ادوار شد، افزود:از این زمان با مسئولیت پذیری استفاده می کنم. بسیار سخت تمرین می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 613 روز و 22 ساعت پیش
الزرفی: از تشکیل دولت منصرف نمی شوم

الزرفی: از تشکیل دولت منصرف نمی شوم الزرفی اواخر وقت جمعه در بیانیه ای نوشت: روز شنبه برنامه دولت آینده را تقدیم رییس مجلس می کنم و از وی خواهم خواست تا برای معرفی کابینه، نشستی فوق العاده برگزار کند.
وی افزود: از پست نخست وزیری منصرف نمی شوم و از همه گروه های سیاسی و اجتماعی که از من حمایت کردند، سپاسگزارم.
نخست وزیر مکلف عراق ادامه داد: برنامه آینده من بر سه پایه هم افزایی بین المللی، کوشش برای حل بحران مالی و قانونمند کردن دولت بنا شده است.
الزرفی تأکید کرد: تصمیم با نمایندگان مجلس است که در مسیر تشکیل کابینه که بر اساس گفت وگو با گروه های سیاسی تشکیل می شود با من همراهی می کنند یا خیر؟ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 613 روز و 22 ساعت پیش
جزئیات بسته معیشتی در سال 98/ چه تعداد از افراد بسته معیشتی دریافت کردند؟

جزئیات بسته معیشتی در سال 98/ چه تعداد از افراد بسته معیشتی دریافت کردند؟ از آذرماه سال 98 در پی اصلاح قیمت بنزین دولت اقدام به واریز بسته حمایت معیشتی به حساب 60 میلیون ایرانی کرد که تاکنون چهار مرحله از این بسته به حساب مشمولین واریز شده است.
مرحله اول واریز حمایت معیشتی در سه نوبت به حساب سرپرست خانوار های مشمول واریز شد این فصل به ازای خانوار های تک نفره 55 هزار تومان خانوار دو نفره 103 هزار تومان خانوار سه نفره 138 هزار تومان خانوار 4 نفره 172 هزار تومان و خانوار های 5 نفره و بیشتر 250 هزار تومان بوده است.
پس از واریز مرحله اول محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد افرادی که بسته معیشتی به آن ها پرداخته شده است بر اساس بررسی های ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 613 روز و 22 ساعت پیش
ایستادن در آستانه فصل سرد

ایستادن در آستانه فصل سرد علی ربیعی، دستیار ارتباطات رییس جمهوری و سخنگوی دولت با این مقدمه در یادداشتی نوشت: ما اکنون در سال 99 در آستانه قرن نوین ایرانیان ایستاده ایم. گرچه ابتلا و مرگ هر روز هموطنان بر اثر کرونا فضایی حزن آلود را در دل های ما حاکم کرده اما از سوی دیگر در مبارزه جامعه بزرگ سلامت و جنبش خیر جمعی همراه با سازمان های مردم نهاد انرژی های معطوف به حیات آزاد می شود. کارکردهای جامعه سلامت با همه مولفه های درمانی، بهداشتی، ارتباطی و عاطفی و اجتماعی آن مقاومت نیرومندی را در مقابل مرگ پراکنی کرونایی و تحریمی به عمل آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 613 روز و 22 ساعت پیش
هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تعجیل کشورها در لغو قرنطینه

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تعجیل کشورها در لغو قرنطینه به گزارش جمعه شب سی.ان.بی.سی نیوز، ادهانوم در کنفرانسی خبری در ژنو سوئیس اظهار کرد: همه ما از تبعات عمیق اجتماعی و اقتصادی این ویروس مطلعیم. اما بهترین راه برای پایان دادن به محدودیت ها و کاهش تأثیرات اقتصادی آن، شکست دادن این ویروس است.
ادهانوم همچنین از کشورها خواست تا برنامه های بیمه ای و بهداشتی را برای شهروندان خود گسترش داده و موانع مالی پیش روی مسائل بهداشتی را بردارند.
او گفت: اگر مردم به دلیل ناتوانی مالی از خدمات درمانی دور شوند، نه تنها به خودشان لطمه می زنند بلکه کنترل کرونا دشوارتر شده و جامعه در معرض خطر قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
قیمت عرصه های مسکن مهر پردیس مشخص شد

قیمت عرصه های مسکن مهر پردیس مشخص شد مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه در جهت حمایت از مالکان واحدهای مسکن مهر در پردیس شرایط ویژه ای را برای فروش عرصه در نظر گرفته ایم، گفت: فروش عرصه امسال با توجه به تمهیداتی که در حوزه بودجه در نظر گرفته شده بود برای واحدهای مسکن مهر شهر پردیس و پرند به فروش گذاشته شد و خوشبختانه در این حوزه استقبال بسیار زیادی از سوی مالکان صورت گرفت.
مدیر عامل شرکت عمران پردیس افزود: فروش عرصه در قالب 2 مدل انجام می شد که یک مدل از آن ها به صورت نقدی بود و مدل دیگر برای متقاضیانی که توانایی پرداخت نقدی را نداشتند به صورت اقساطی در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
پخش پشت صحنه پایتخت از تلویزیون

پخش پشت صحنه پایتخت از تلویزیون پشت صحنه فصل ششم پایتخت شنبه ( 16 فروردین ماه) ساعت 22:15 بعد از بخش خبری، از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.
قسمت پایانی مجموعه پایتخت 6 پس از پایان بحران کرونا ضبط و پخش خواهد شد. به گفته سیروس مقدم، کارگردان این مجموعه، قسمت آخر قرار است در زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضع عادی کرد، ساخته و پخش شود.
همچنین در آخرین پلان این سریال که امشب (15 فروردین ماه) روی آنتن رفت، تأکید شد که پخش قسمت پایانی این سریال، به بعد از شکست کرونا موکول می شود.
طبق اعلام شبکه یک سیما، فصل جدید مجموعه نون خ که برای رمضان تدارک دیده شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
ویروس کرونا 1 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را ظرف 3 هفته نابود کرد

ویروس کرونا 1 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را ظرف 3 هفته نابود کرد به گزارش سی ان بی سی، طبق گزارش جدید فوربز، ثروت رئیس جمهور آمریکا در 3 هفته اخیر با تأثیر منفی شدید ویروس کرونا بر اقتصاد جهان، یک سوم کاهش یافته است.
سقوط بازارهای مالی آمریکا با رشد هشدار دهنده سطح مرگ ومیر و رکورد زدن بیکاری به دردسری بزرگی برای ترامپ تبدیل شده بود و حالا امپراطوری تجاری شخصی او هم در این میان آسیب دیده است.
ط بق داده های مجله فوربز، در ابتدای ماه گذشته ثروت ترامپ 3.1 میلیارد دلار برآورد شده بود اما تا 18 مارس به 2.1 میلیارد دلار کاهش یافت.
ترامپ مالک مجموعه ای از 500 شرکت و سازمان در ده ها کشور جهان است که نام او را بر روی خود دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
رکورد جدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا

رکورد جدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا آمریکا رکورد جدیدی در مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا ثبت کرد.
بر این اساس، مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور از 7 هزار تن عبور کرد. همچنین شمار مبتلایان به ویروس کرونا نیز به رقم بی سابقه 273 هزار تن رسید.
آمریکا با فاصله بسیار زیاد، نخستین کشور جهان از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا است. مقامات آمریکایی اعلام کرده اند انتظار می رود در روز ها و هفته های آتی آمار تلفات و قربانیان ویروس کرونا در این کشور شاهد جهش باشد. هم اینک بیش از 5 هزار و 800 بیمار مبتلا به کرونا در این کشور در وضعیت وخیم قرار دارند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
آخرین خبر از وضعیت پدر ورزشکار معروف که به کرونا مبتلا شده

آخرین خبر از وضعیت پدر ورزشکار معروف که به کرونا مبتلا شده دکتر سید اشکان اردیبهشت مسئول کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون دو و میدانی در خصوص انتشار خبر ابتلای پدر احسان حدادی به بیماری کرونا در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: پیش از ابتلای احسان حدادی به ویروس کرونا پدر گرامی ایشان به این بیماری مبتلا شده بود و مراحل درمان وی نیز جریان داشت. به همین منظور هر دوی این عزیزان در حال حاضر در قرنطینه خانگی و تحت مراقبت هستند.
خوشبختانه مراحل درمان به گونه ای بوده که وضعیت سلامتی کنونی آنها رو به بهبودی است و امیدوارم طی روزهای آتی هر دوی این عزیزان سلامتی کامل را به دست بیاورند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
انتقاد کانادا از ایالات متحده برای ممنوعیت صادرات ماسک

انتقاد کانادا از ایالات متحده برای ممنوعیت صادرات ماسک به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات کانادایی از دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به منظور ممانعت از صادرات ماسک تنفسی N95 شرکت 3M به کانادا برای استفاده پزشکان و پرستاران انتقاد کردند. پیش بینی می شود کروناویروس در پرجمعیت ترین مناطق این کشور بیشتر گسترش یابد.
مقامات نهاد بهداشتی ایالت انتاریو کانادا با ادامه ی اقدامات فعلی جهت مبارزه با کرونا پیش بینی کرده اند که تا پایان ماه 80 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و یک هزار و 600 کشته خواهند داشت. آن ها از مردم خواسته اند که در خانه بمانند و رفت وآمد های خود را به حداقل برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
واعظ آشتیانی: کم نشدن دستمزد فوتبالیست ها دو دلیل دارد/ برخی خود را برای ورزشکاران شیرین می کنند

واعظ آشتیانی: کم نشدن دستمزد فوتبالیست ها دو دلیل دارد/ برخی خود را برای ورزشکاران شیرین می کنند امیر رضا واعظ آشتیانی در مورد اینکه اکثر باشگاه های بزرگ جهان از جمله بارسلونا و یونتوس دستمزد بازیکنان را کاهش داده اند اما در ایران هیچ باشگاهی در این زمینه اقدامی نکرده اظهار داشت: دلیل این سکوت در فوتبال ایران مشخص است زیرا اکثر باشگاه های فوتبال ما یا متعلق به دولت هستند یا تحت پوشش کارخانه هایی هستند که به نوعی زیر شاخه دولت محسوب می شوند بنابراین باشگاه ها پولی از جیب خود خرج نمی کنند و فقط تماشاگر این اوضاع بحرانی هستند.
وی افزود: در خارج از ایران باشگاه ها باید مقابل سهامداران محدود یا سهامداران وسیعی که دارند پاسخگو باشند اما در ایران باشگاه های ایران ملزم به پاسخگویی نمی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 613 روز و 23 ساعت پیش
کرونا در کدام کشورها بیشترین قربانیان را گرفته است؟

کرونا در کدام کشورها بیشترین قربانیان را گرفته است؟ به گزارش خبرگزاری رویترز، تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا با احتساب 766 مورد جدید، به 14 هزار و 681 فوتی، در هلند با 148 مورد جدید به یک هزار و 487 فوتی و هم چنین در کانادا با بیش از 50 مورد جدید، به 178 فوتی رسید.
مقامات هلند اعلام کردند، شمار تلفات کرونا در این کشور با ثبت 148 مورد فوتی، به یک هزار و 487 تن رسیده است. با ثبت یک هزار و 26 مورد مبتلای جدید قطعی، تعداد کل مبتلایان در هلند به 15 هزار و 723 تن رسید.
در کانادا نیز افزایش آمار مرگ و میر در اثر کرونا تقریبا به میزان 20 درصد گزارش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 614 روز و 0 ساعت پیش
گروه 77 و چین خواستار لغو تحریم های یکجانبه آمریکا شد

گروه 77 و چین خواستار لغو تحریم های یکجانبه آمریکا شد به گزارش بامداد شنبه خبرگزاری فرانسه، گروه 77 و چین در بیانیه ای که به طور ضمنی خطاب به آمریکاست، اعلام کرد: اقدامات یکجانبه و قهری اقتصادی، تأثیری منفی بر ظرفیت کشورها در پاسخ مناسب [به شیوع کرونا] خواهد داشت.
این گروه همچنین هشدار داد که این تحریم ها بر دسترسی کشورهای تحت تحریم به تجهیزات و امکانات پزشکی و اقدامات درمانی آنها برای مردمشان تأثیر می گذارد.
این بیانیه افزود: ما از جامعه بین الملل می خواهیم تا اقداماتی فوری و مؤثر برای جلوگیری از استفاده از اقدامات یکجانبه و قهری اقتصادی علیه کشورهای در حال توسعه اتخاذ کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 614 روز و 0 ساعت پیش
هشدار بانک جهانی درباره رکود بزرگ جهانی به دلیل کرونا

هشدار بانک جهانی درباره رکود بزرگ جهانی به دلیل کرونا به گزارش رویترز، بانک جهانی جمعه شب اعلام کرد که با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا انتظار می رود جهان دچار رکود اقتصادی بزرگی شود.
بانک جهانی تاکید کرد که از جمله برنامه های آن برای مقابله با رکود پیش بینی شده، حمایت از کشور های فقیر است.
بانک جهانی اعلام کرد که به زودی با سران کنیا و اتیوپی و دیگر کشورها، نحوه و چگونگی حمایت آن از تلاش هایشان برای مقابله با کرونا را مورد بررسی قرار می دهد.
کریستالینا جئورجیوا رئیس صندوق بین المللی پول نیز اخیرا در سخنانی هشدار داده که در صورت ادامه این شرایط، جهان وارد مرحله رکود اقتصادی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 614 روز و 0 ساعت پیش
بازداشت مرتضی کهنسال روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود

بازداشت مرتضی کهنسال روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود مرتضی کهنسال روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود بازداشت شد.
مرتضی کهنسال مدعی طب اسلامی در اقدامی عجیب با ورود به بخش های مختلف بیمارستانی در گیلان ضمن به سخره گرفتن توصیه ها و دستورات پزشکی از خود فیلم هایی گرفته بود که نشان می داد مشغول مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا است.
این اقدام واکنش افکار عمومی و جامعه پزشکی را در پی داشت و دادگاه ویژه روحانیت حکم بازداشت این روحانی مدعی طب اسلامی را در همان نخستین روز های سال جاری صادر کرد.
بر همین اساس مرتضی کهنسال روز گذشته در لنگرود بازداشت و در حال حاضر در بازداشتگاه به سر می برد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 614 روز و 0 ساعت پیش
4 قتل در نوروز کرونایی!

4 قتل در نوروز کرونایی! ماجرای اولین جنایت هولناکی که قاضی ویژه قتل عمد را از پای سفره هفت سین به منطقه التیمور مشهد کشاند، از آن جا آغاز شد که اهالی خیابان پنجتن 85 با دیدن جسدی لحاف پیچ در کنار دیوار یک منزل مسکونی، مدام با پلیس 110 تماس می گرفتند. ترس از یک جسد کرونایی بر اهالی محله، سایه افکنده بود و هیچ کس جرئت نزدیک شدن به جسد را نداشت. دقایقی بعد با حضور نیرو های انتظامی در محل کشف جسد، آرامش نسبی به اهالی بازگشت، اما قصه ها و حدس هایی درباره جسد لحاف پیچ، بر اثر کنجکاوی برخی افراد، دهان به دهان می پیچید. هنگامی که خودروی حامل قاضی ویژه قتل عمد مشهد وارد خیابان پنجتن 85 شد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 614 روز و 0 ساعت پیش
آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به پایان است؟

آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به پایان است؟ در حالی که پس از عدم توافق کشور های صادر کننده نفت، سعودی بی مهابا بر افزایش تولیدات خود افزود و البته ترامپ نیز از این مساله استقبال کرد و تنها دغدغه خود را تامین بنزین در داخل امریکا معرفی کرد و آن را به لطف مساعدت ویژه بن سلمان در شکستن قیمت نفت مهیا معرفی کرد، اما حالا و پس از گذشت یک ماه از این مساله بحران کرونا از یک سو و مقرون به صرفه نبودن استخراج نفت شل آمریکا از دیگر سو ترامپ را از استمرار این وضعیت و عواقب ان بسیار نگران کرده است. رایزنی های اخیر او در شرایط جدید با سعودی و روسیه تلاشی است برای ارامش بخشیدن به بازار رو به افول نفت جهانی. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 614 روز و 0 ساعت پیش
ترامپ: صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع می کنم

ترامپ: صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع می کنم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: با صدور یک فرمان اجرایی، صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع خواهم کرد.
وی گفت: ایالت نیویورک اکنون در کانون شیوع ویروس کرونا قرار دارد. تلاش می کنیم نیاز این ایالت و سایر ایالت ها در راه مبارزه با ویروس کرونا را تامین کنیم.
ترامپ تاکید کرد: ما در حال مبارزه با یک دشمن نامرئی هستیم. جهان بسیار دیر به خطر انتشار شیوع ویروس کرونا پی برد. ماسک های طبی جایگزین فاصله گذاری فیزیکی در جامعه نخواهد شد.
وی با اشاره به تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 614 روز و 0 ساعت پیش
پلوسی:آمریکا باید بسته نجات 2 تریلیون دلاری خود را افزایش دهد

پلوسی:آمریکا باید بسته نجات 2 تریلیون دلاری خود را افزایش دهد به گزارش سی ان بی سی، نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا خواهان لایحه ای دیگر برای گسترش بسته کمک مالی 2 تریلیون دلاری تصویب شده در هفته گذشته شد تا تخریب اقتصادی ویروس کرونا را محدود کند.
پلوسی پس از اینکه گزارش ماهانه مشاغل آمریکا نشان داد اقتصاد این کشور در ماه مارس 701 هزار شغل غیر کشاورزی را از دست داده است، به سی ان بی سی گفت: 2 تریلیون دلار کافی نیست.
این دموکرات کالیفرنیایی گفت که خواهان این است که یارانه نقدی ای بیش از 1200 دلار تصویب شده قبلی به افراد پرداخت شود. او همچنین گفت تلاش می کند وام تخصیص داده شده به تجارت های کوچک از 350 میلیارد دلار تصویب شده قبلی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 614 روز و 1 ساعت پیش
تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا

تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا علی ربیعی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امشب گزارش وضعیت کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که برخلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند. از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سردارهای ما اکنون سیمایی کاملا متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند، پزشکی که در ایام نوروزی خود را در لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود، کارگران خدماتی گمنام، کادر درمان و سازمان های مدنی که کار غربالگری را برعهده دارند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 614 روز و 1 ساعت پیش
سایه سنگین تورم بر آینده بازار مسکن

سایه سنگین تورم بر آینده بازار مسکن رکود بخش ساخت و ساز کماکان بازار مسکن را در سایه مخوف تورم نگه داشته و بر اساس صحبتهای کارشناسان طرحهای دولتی نیز نتوانسته این خطر را از بازار مسکن دور کند. بنا به گفته محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، کشور به حدود 900 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی در سال نیاز دارد؛ در حالی که تولید بین 300 تا 350 هزار واحد مسکونی است.
تقاضای مطلق خواه ناخواه بروز می کند
بیت الله ستاریان، کارشناس اقتصاد مسکن نیز می گوید در شرایط فعلی با توجه به جهش قیمت ها ممکن است تقاضای نسبی در کوتاه مدت عقب نشینی کند اما تقاضای مطلق خواه ناخواه بروز پیدا می کند و این انباشتگی همانند جمع شدن آب در پشت سد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 614 روز و 1 ساعت پیش
ویروس کرونا چه تاثیری روی زنان باردار دارد؟

ویروس کرونا چه تاثیری روی زنان باردار دارد؟ کبری شجاعی متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه مقالات علمی منتشر شده ای در مورد مستعد بودن زنان باردار نسبت به کرونا ویروس وجود ندارد، گفت: هر چند خانم های باردار تغییرات ایمونولوژیک و فیزیولوژیکی را تجربه می کنند که می تواند آن ها را به عفونت های تنفسی از جمله کووید 19 حساس کند.
او افزود: طبق موارد گزارشات شده، خانم های باردار در مقایسه با دیگر افراد جامعه، در صورت ابتلا به سایر انواع ویروس کرونا مثل سارس (کرونا ویروس سندروم حاد یا SARS-CoV)، مِرس (کروناویروس سندرم تنفسی خاورمیانه MERS-CoV) و سایر عفونت های تنفسی نظیر آنفولانزا، عوارض و مرگ و میر بیشتری را پیش رو دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 614 روز و 2 ساعت پیش
رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022

رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022 عروسک های نوزدهمین دوره از بازی های آسیایی 2022 طی یک مراسم دیجیتال رونمایی شد. کنگ کنگ، لیان لیان و چن چن نام این عروسک ها است.
این مراسم به دلیل شیوع کرونا به صورت آنلاین و طی 20 دقیقه انجام شد. شیخ احمد، رئیس فدراسیون هندبال آسیا و رئیس شورای المپیک آسیا در این مراسم حضور داشتند.
نوزدهمین دوره بازی های آسیایی از 10 تا 25 سپتامبر در هانگژوی چین برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 614 روز و 3 ساعت پیش
آخرین وضعیت بارش های ایران/ رشد 24 درصدی بارش ها نسبت به متوسط درازمدت+جدول

آخرین وضعیت بارش های ایران/ رشد 24 درصدی بارش ها نسبت به متوسط درازمدت+جدول بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش های جوی از آغاز سال آبی جاری (اول مهر 98) تا چهاردهم فروردین ماه (192 روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر 242.1 میلی متر است.
این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت (195.1 میلی متر) 24 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (279.8 میلی متر) کاهشی 13 درصدی را نشان می دهد.
جدول زیر، وضعیت بارندگی تجمعی حوضه های آبریز درجه یک کشور از اول مهر تا ساعت 18:30 روز چهاردهم فروردین سال آبی 99 98 را نشان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 614 روز و 4 ساعت پیش
موفقیت حیرت انگیز مردی ناقص الخلقه که مادرش هم تحمل دیدنش را نداشت! + تصاویر

موفقیت حیرت انگیز مردی ناقص الخلقه که مادرش هم تحمل دیدنش را نداشت! + تصاویر ببریدش، نمی خواهم ببینمش! این جمله ای بود که مادر نیک ووییچیچ بعد از غافلگیری ناامیدکننده ای که در اتاق زایمان با آن مواجه شده بود، با فریاد به زبان آورد. تجربه ی ویرانگری برایش بود؛ او 9 ماه تمام فرزندش را با خاطری آسوده در رحمش حمل کرده بود و حالا یکباره با نوزادی با نقص فیزیکی مواجه شده بود.
او نیک را از همان زمانی که درون رحمش رشد می کرد دوست داشت، حتی قبل از اینکه چشمش به او افتد. متأسفانه او در کشاکش احساسات ناخوشایندی قرار گرفته بود، نگرانی، دلواپسی و ترس از آنچه که در زندگی انتظار فرزندش را می کشید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 614 روز و 4 ساعت پیش
عکس | محسن تنابنده و احمد مهرانفر خیلی پیش از آنکه نقی و ارسطوی پایتخت شوند

عکس | محسن تنابنده و احمد مهرانفر خیلی پیش از آنکه نقی و ارسطوی پایتخت شوند محسن تنابنده و احمد مهران فر در فیلم سینمایی استشهادی برای خدا به کارگردانی علیرضا امینی بازی کرده اند. تنابنده برای بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را هم دریافت کرد.
فیلم استشهادی برای خدا سال 86 به سینما آمد و چهار سال پس از آن در نوروز سال 90 بود که این زوج در سریال پایتخت شخصیت های نقی و ارسطو را معرفی کردند.
این دو در فیلم استشهادی برای خدا کنار جمشید هاشم پور نقش آفرینی کردند.
این عکس ها را علیرضا امینی کارگردان استشهادی برای خدا منتشر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 614 روز و 5 ساعت پیش
همه آنچه که باید در مورد بسته معیشتی، زمان و مقدار واریز در سال 99 بدانید

همه آنچه که باید در مورد بسته معیشتی، زمان و مقدار واریز در سال 99 بدانید حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت در خصوص سوال های متعددی که مردم درباره بسته معیشتی دارند پاسخ داد.
در این گزارش می توانید به پاسخ برخی از سوالات خود درباره بسته معیشتی و علت تعلق گرفتن و نگرفتن این بسته به خود و یا اطرافیانتان برسید.
ملاک مشمول شدن و یا نشدن افراد برای دریافت بسته معیشتی چه بود و اساساً هدف از اولویت بندی در اختصاص بسته حمایتی دولت چه بود؟
میرزایی: زمانی که تسهیلات محدودی داریم، اما تقاضا بیشتر از تسهیلات هست باید رتبه بندی و اولویت بندی کنیم پس ملاک هایی را مشخص کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 614 روز و 6 ساعت پیش
وقوع زمین لرزه در سوریه و شمال لبنان

وقوع زمین لرزه در سوریه و شمال لبنان مرکز ملی زلزله نگاری سوریه اعلام کرد در ساعت 21:15 به وقت محلی، زمین لرزه ای به شدت 4،7 ریشتر سواحل شرقی دریای مدیترانه را لرزاند.
مرکز این زمین لرزه در فاصله 65 کیلومتری شهر لاذقیه و در عمق 20 کیلومتری زمین قراردارد.
اهالی در استان های ساحلی لاذقیه و طرطوس، حلب در شمال و نیز شهر های حماه و حنص در مرکز سوریه این زمین لرزه را احساس کردند.
شبکه تلویزیونی الحدث نیز از وقوع زمین لرزه در نزدیک شهر طرابلس در شمال لبنان خبر داد و اعلام کرد این زمین لرزه در بیروت نیز احساس شده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 614 روز و 6 ساعت پیش
زمین لرزه بخشی از سوریه و شمال لبنان را لرزاند

زمین لرزه بخشی از سوریه و شمال لبنان را لرزاند شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه از وقوع زمین لرزه در استان های لاذقیه، طرطوس، حماه، حمص و حلب در سوریه خبر داد.
شبکه تلویزیونی الحدث نیز از وقوع زمین لرزه در نزدیکی شهر طرابلس در شمال لبنان خبر داد و اعلام کرد این زمین لرزه در بیروت نیز احساس شده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 614 روز و 6 ساعت پیش