مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان

مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: در حال حاضر تعداد بیشتری از جوانان با علائم شدیدتر بیماری کووید-19 و مرگ ناشی از آن مواجه هستند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت تعداد قابل توجهی از افراد جوان با علائم شدید بیماری کووید-19 مواجه شده یا بر اثر آن جان خود را از دست می دهند.
کارشناسان به دنبال آن هستند تا مشخص شود چرا افراد کمتر از 60 سال که به نظر از وضعیت سالمی برخوردارند به دلیل ابتلا به بیماری کووید-19 و وخامت حال شان به بستری شدن در بخش های مراقبت ویژه نیاز پیدا می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 92 روز و 21 ساعت پیش
بازگشت اکثر زندانیان فراری زندان سقز

بازگشت اکثر زندانیان فراری زندان سقز روابط عمومی زندان شهرستان سقز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: اکثر زندانیانی که از زندان سقز متواری شده بودند به صورت خود معرف و یا با تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی استان دستگیر و به زندان بازگشتند.
در این اطلاعیه با اشاره بر مراقبت از سلامت زندانیان در تمام زندان های استان آمده است: این زندانیان با سوء استفاده از شرایط خاص زندان به علت کنترل شیوع ویروس کرونا و اجرای برنامه های سلامت محور از زندان سقز متواری شده بودند که با تلاش های شبانه روزی اکثر آنان به زندان بازگشتند.
در پایان این اطلاعیه بر ادامه تلاش ها برای دستگیری سایر زندانیان فراری تاکید گردیده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
اتحادیه اروپا خواستار معافیت بشردوستانه تحریم های ایران شد

اتحادیه اروپا خواستار معافیت بشردوستانه تحریم های ایران شد در پی امتناع ایالات متحده آمریکا برای لغو تحریم های یکجانبه علیه کشورهایی، چون ایران، کوبا و ونزوئلا، اتحادیه اروپا نیز روز گذشته (جمعه)، از معافیت های تحریمی بشردوستانه حمایت کرد تا با تعلیق تحریم های اقتصادی، کشورهایی، چون ایران و کوبا و ونزوئلا بتوانند برای مقابله با ویروس ناشناخته کرونا به تجهیزات پزشکی و دارویی دسترسی داشته باشند.
بنا به گزارش پایگاه خبری کونتراپانت ، آرانچا گونزالس لایا وزیر امور خارجه اسپانیا در یک کنفرانس خبری ویدئویی اعلام کرد که وزرای خارجه اتحادیه اروپا در یک نشستی که روز گذشته از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد از ایجاد معافیت تحریمی برای دسترسی کشور های در حال ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
ادغام بسته معیشتی و یارانه برای همیشه منتفی شد

ادغام بسته معیشتی و یارانه برای همیشه منتفی شد حسین میرزایی سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی درباره ادغام بسته معیشتی و یارانه در سال 99، اظهار کرد: ادغام یارانه و بسته معیشتی در سال 99 امکان پذیر نیست.
سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی بیان کرد: استدلالی از سوی مجلس شورای اسلامی مطرح شد مبنی بر اینکه یارانه و بسته معیشتی ادغام و مبلغ آن 72 هزار تومان شود، اما این کار به ضرر 60 میلیون نیازمند بود.
وی با اشاره به اینکه ادغام بسته معیشتی و یارانه و تعلق این مبلغ به تمام افراد نقض هدفمندی بود، گفت: طی جلسات برگزار شده، این موضوع در کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه به طور قطعی لغو شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
پاتوق کثیف زن خلافکار

پاتوق کثیف زن خلافکار هیچ گاه فکر نمی کردم با پنهان کردن رفتار های گناه آلود، بازیچه مردان هوسران شوم و در دام زنی شیطان صفت بیفتم که به خاطر سودجویی هایش زندگی ام را نابود کرد و مرا درون لجنزاری انداخت که اگر با شکایت همسایگان دستگیر نمی شدم معلوم نبود ...
این ها بخشی از اظهارات زن 22 ساله ای است که در پاتوق سیاه یک زن خلافکار به چنگ قانون افتاد. این زن جوان که دستبند های نقره ای به جای النگو های طلا بر دستانش خودنمایی می کرد، درباره سرگذشت تلخ خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری شهرک ناجای مشهد گفت: آن چه از دوران کودکی به خاطر دارم فریاد های وحشتناک و کتک کاری های پدر و مادرم بود که هنگام خماری پدرم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
رکورد تلفات کرونا در آمریکا شکسته شد/ قیمت نفت بالاتر رفت / زدن ماسک به آمریکایی ها توصیه شد

رکورد تلفات کرونا در آمریکا شکسته شد/ قیمت نفت بالاتر رفت / زدن ماسک به آمریکایی ها توصیه شد به گزارش پارسینه به نقل از رسانه های بین المللی: رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین کنفرانس خبری خود از مردم آمریکا خواست به صورت داوطلبانه در بیرون از خانه یا در حضور دیگران ماسک صورت بزنند یا با پارچه ای جلوی صورت خود را بگیرند.
دونالد ترامپ غروب جمعه 15 فروردین در کنفرانس خبری در کاخ سفید شرکت کرد. او گفت: به توصیه مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری موسوم به سی دی سی از مردم می خواهد که صورت خود را بپوشانند و این موجب کاهش شیوع کرونا می شود. پرزیدنت ترامپ گفت که این توصیه داوطلبانه است و شخصا این کار را نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
اگر استرس کرونا دارید به این سامانه مراجعه کنید

اگر استرس کرونا دارید به این سامانه مراجعه کنید زهرا همتی اظهار کرد: این سامانه با هدف غربالگری هوشمند عموم مردم برای تعیین سطح سه حالت افسردگی، اضطراب و استرس افراد توسط سازمان بهزیستی کشور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه این سامانه راه اندازی شده است.
مدیر کل بهزیستی ایلام با بیان اینکه، این سامانه به همت دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح محب (مشاوره و حمایت های روانی- اجتماعی در بلایای طبیعی و انسان ساخت) طراحی شده که در قالب آن خدمات بر اساس سطح بندی اضطراب افراد ارائه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
نیمار: در قرنطینه خانگی هستم اما سخت تمرین می کنم

نیمار: در قرنطینه خانگی هستم اما سخت تمرین می کنم نیمار که هم اکنون در برزیل بسر می برد و به خاطر شیوع کرونا، در وضعیت قرنطینه خانگی است، از آخرین اوضاع خود در مصاحبه ای صحبت کرده است.
وی در گفتگو با سایت فوتبال اظهار داشت: در خانه به همراه خانواده ام حضور دارم و هر روز تمرینات سختی را انجام می دهم. امیدوارم هر چه سریع تر بتوانیم از این دوره سخت عبور کنیم و به زندگی عادی بازگردیم.
او که در سال 2017 در ازای 222 میلیون یورو از بارسلونا به پاری سن ژرمن نقل مکان کرد و گران ترین فوتبالیست تمام ادوار شد، افزود:از این زمان با مسئولیت پذیری استفاده می کنم. بسیار سخت تمرین می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
الزرفی: از تشکیل دولت منصرف نمی شوم

الزرفی: از تشکیل دولت منصرف نمی شوم الزرفی اواخر وقت جمعه در بیانیه ای نوشت: روز شنبه برنامه دولت آینده را تقدیم رییس مجلس می کنم و از وی خواهم خواست تا برای معرفی کابینه، نشستی فوق العاده برگزار کند.
وی افزود: از پست نخست وزیری منصرف نمی شوم و از همه گروه های سیاسی و اجتماعی که از من حمایت کردند، سپاسگزارم.
نخست وزیر مکلف عراق ادامه داد: برنامه آینده من بر سه پایه هم افزایی بین المللی، کوشش برای حل بحران مالی و قانونمند کردن دولت بنا شده است.
الزرفی تأکید کرد: تصمیم با نمایندگان مجلس است که در مسیر تشکیل کابینه که بر اساس گفت وگو با گروه های سیاسی تشکیل می شود با من همراهی می کنند یا خیر؟ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
جزئیات بسته معیشتی در سال 98/ چه تعداد از افراد بسته معیشتی دریافت کردند؟

جزئیات بسته معیشتی در سال 98/ چه تعداد از افراد بسته معیشتی دریافت کردند؟ از آذرماه سال 98 در پی اصلاح قیمت بنزین دولت اقدام به واریز بسته حمایت معیشتی به حساب 60 میلیون ایرانی کرد که تاکنون چهار مرحله از این بسته به حساب مشمولین واریز شده است.
مرحله اول واریز حمایت معیشتی در سه نوبت به حساب سرپرست خانوار های مشمول واریز شد این فصل به ازای خانوار های تک نفره 55 هزار تومان خانوار دو نفره 103 هزار تومان خانوار سه نفره 138 هزار تومان خانوار 4 نفره 172 هزار تومان و خانوار های 5 نفره و بیشتر 250 هزار تومان بوده است.
پس از واریز مرحله اول محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد افرادی که بسته معیشتی به آن ها پرداخته شده است بر اساس بررسی های ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
ایستادن در آستانه فصل سرد

ایستادن در آستانه فصل سرد علی ربیعی، دستیار ارتباطات رییس جمهوری و سخنگوی دولت با این مقدمه در یادداشتی نوشت: ما اکنون در سال 99 در آستانه قرن نوین ایرانیان ایستاده ایم. گرچه ابتلا و مرگ هر روز هموطنان بر اثر کرونا فضایی حزن آلود را در دل های ما حاکم کرده اما از سوی دیگر در مبارزه جامعه بزرگ سلامت و جنبش خیر جمعی همراه با سازمان های مردم نهاد انرژی های معطوف به حیات آزاد می شود. کارکردهای جامعه سلامت با همه مولفه های درمانی، بهداشتی، ارتباطی و عاطفی و اجتماعی آن مقاومت نیرومندی را در مقابل مرگ پراکنی کرونایی و تحریمی به عمل آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تعجیل کشورها در لغو قرنطینه

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تعجیل کشورها در لغو قرنطینه به گزارش جمعه شب سی.ان.بی.سی نیوز، ادهانوم در کنفرانسی خبری در ژنو سوئیس اظهار کرد: همه ما از تبعات عمیق اجتماعی و اقتصادی این ویروس مطلعیم. اما بهترین راه برای پایان دادن به محدودیت ها و کاهش تأثیرات اقتصادی آن، شکست دادن این ویروس است.
ادهانوم همچنین از کشورها خواست تا برنامه های بیمه ای و بهداشتی را برای شهروندان خود گسترش داده و موانع مالی پیش روی مسائل بهداشتی را بردارند.
او گفت: اگر مردم به دلیل ناتوانی مالی از خدمات درمانی دور شوند، نه تنها به خودشان لطمه می زنند بلکه کنترل کرونا دشوارتر شده و جامعه در معرض خطر قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
قیمت عرصه های مسکن مهر پردیس مشخص شد

قیمت عرصه های مسکن مهر پردیس مشخص شد مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه در جهت حمایت از مالکان واحدهای مسکن مهر در پردیس شرایط ویژه ای را برای فروش عرصه در نظر گرفته ایم، گفت: فروش عرصه امسال با توجه به تمهیداتی که در حوزه بودجه در نظر گرفته شده بود برای واحدهای مسکن مهر شهر پردیس و پرند به فروش گذاشته شد و خوشبختانه در این حوزه استقبال بسیار زیادی از سوی مالکان صورت گرفت.
مدیر عامل شرکت عمران پردیس افزود: فروش عرصه در قالب 2 مدل انجام می شد که یک مدل از آن ها به صورت نقدی بود و مدل دیگر برای متقاضیانی که توانایی پرداخت نقدی را نداشتند به صورت اقساطی در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
پخش پشت صحنه پایتخت از تلویزیون

پخش پشت صحنه پایتخت از تلویزیون پشت صحنه فصل ششم پایتخت شنبه ( 16 فروردین ماه) ساعت 22:15 بعد از بخش خبری، از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.
قسمت پایانی مجموعه پایتخت 6 پس از پایان بحران کرونا ضبط و پخش خواهد شد. به گفته سیروس مقدم، کارگردان این مجموعه، قسمت آخر قرار است در زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضع عادی کرد، ساخته و پخش شود.
همچنین در آخرین پلان این سریال که امشب (15 فروردین ماه) روی آنتن رفت، تأکید شد که پخش قسمت پایانی این سریال، به بعد از شکست کرونا موکول می شود.
طبق اعلام شبکه یک سیما، فصل جدید مجموعه نون خ که برای رمضان تدارک دیده شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
ویروس کرونا 1 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را ظرف 3 هفته نابود کرد

ویروس کرونا 1 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را ظرف 3 هفته نابود کرد به گزارش سی ان بی سی، طبق گزارش جدید فوربز، ثروت رئیس جمهور آمریکا در 3 هفته اخیر با تأثیر منفی شدید ویروس کرونا بر اقتصاد جهان، یک سوم کاهش یافته است.
سقوط بازارهای مالی آمریکا با رشد هشدار دهنده سطح مرگ ومیر و رکورد زدن بیکاری به دردسری بزرگی برای ترامپ تبدیل شده بود و حالا امپراطوری تجاری شخصی او هم در این میان آسیب دیده است.
ط بق داده های مجله فوربز، در ابتدای ماه گذشته ثروت ترامپ 3.1 میلیارد دلار برآورد شده بود اما تا 18 مارس به 2.1 میلیارد دلار کاهش یافت.
ترامپ مالک مجموعه ای از 500 شرکت و سازمان در ده ها کشور جهان است که نام او را بر روی خود دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
رکورد جدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا

رکورد جدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا آمریکا رکورد جدیدی در مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا ثبت کرد.
بر این اساس، مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور از 7 هزار تن عبور کرد. همچنین شمار مبتلایان به ویروس کرونا نیز به رقم بی سابقه 273 هزار تن رسید.
آمریکا با فاصله بسیار زیاد، نخستین کشور جهان از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا است. مقامات آمریکایی اعلام کرده اند انتظار می رود در روز ها و هفته های آتی آمار تلفات و قربانیان ویروس کرونا در این کشور شاهد جهش باشد. هم اینک بیش از 5 هزار و 800 بیمار مبتلا به کرونا در این کشور در وضعیت وخیم قرار دارند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
آخرین خبر از وضعیت پدر ورزشکار معروف که به کرونا مبتلا شده

آخرین خبر از وضعیت پدر ورزشکار معروف که به کرونا مبتلا شده دکتر سید اشکان اردیبهشت مسئول کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون دو و میدانی در خصوص انتشار خبر ابتلای پدر احسان حدادی به بیماری کرونا در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: پیش از ابتلای احسان حدادی به ویروس کرونا پدر گرامی ایشان به این بیماری مبتلا شده بود و مراحل درمان وی نیز جریان داشت. به همین منظور هر دوی این عزیزان در حال حاضر در قرنطینه خانگی و تحت مراقبت هستند.
خوشبختانه مراحل درمان به گونه ای بوده که وضعیت سلامتی کنونی آنها رو به بهبودی است و امیدوارم طی روزهای آتی هر دوی این عزیزان سلامتی کامل را به دست بیاورند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
انتقاد کانادا از ایالات متحده برای ممنوعیت صادرات ماسک

انتقاد کانادا از ایالات متحده برای ممنوعیت صادرات ماسک به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات کانادایی از دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به منظور ممانعت از صادرات ماسک تنفسی N95 شرکت 3M به کانادا برای استفاده پزشکان و پرستاران انتقاد کردند. پیش بینی می شود کروناویروس در پرجمعیت ترین مناطق این کشور بیشتر گسترش یابد.
مقامات نهاد بهداشتی ایالت انتاریو کانادا با ادامه ی اقدامات فعلی جهت مبارزه با کرونا پیش بینی کرده اند که تا پایان ماه 80 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و یک هزار و 600 کشته خواهند داشت. آن ها از مردم خواسته اند که در خانه بمانند و رفت وآمد های خود را به حداقل برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
واعظ آشتیانی: کم نشدن دستمزد فوتبالیست ها دو دلیل دارد/ برخی خود را برای ورزشکاران شیرین می کنند

واعظ آشتیانی: کم نشدن دستمزد فوتبالیست ها دو دلیل دارد/ برخی خود را برای ورزشکاران شیرین می کنند امیر رضا واعظ آشتیانی در مورد اینکه اکثر باشگاه های بزرگ جهان از جمله بارسلونا و یونتوس دستمزد بازیکنان را کاهش داده اند اما در ایران هیچ باشگاهی در این زمینه اقدامی نکرده اظهار داشت: دلیل این سکوت در فوتبال ایران مشخص است زیرا اکثر باشگاه های فوتبال ما یا متعلق به دولت هستند یا تحت پوشش کارخانه هایی هستند که به نوعی زیر شاخه دولت محسوب می شوند بنابراین باشگاه ها پولی از جیب خود خرج نمی کنند و فقط تماشاگر این اوضاع بحرانی هستند.
وی افزود: در خارج از ایران باشگاه ها باید مقابل سهامداران محدود یا سهامداران وسیعی که دارند پاسخگو باشند اما در ایران باشگاه های ایران ملزم به پاسخگویی نمی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
کرونا در کدام کشورها بیشترین قربانیان را گرفته است؟

کرونا در کدام کشورها بیشترین قربانیان را گرفته است؟ به گزارش خبرگزاری رویترز، تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا با احتساب 766 مورد جدید، به 14 هزار و 681 فوتی، در هلند با 148 مورد جدید به یک هزار و 487 فوتی و هم چنین در کانادا با بیش از 50 مورد جدید، به 178 فوتی رسید.
مقامات هلند اعلام کردند، شمار تلفات کرونا در این کشور با ثبت 148 مورد فوتی، به یک هزار و 487 تن رسیده است. با ثبت یک هزار و 26 مورد مبتلای جدید قطعی، تعداد کل مبتلایان در هلند به 15 هزار و 723 تن رسید.
در کانادا نیز افزایش آمار مرگ و میر در اثر کرونا تقریبا به میزان 20 درصد گزارش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
گروه 77 و چین خواستار لغو تحریم های یکجانبه آمریکا شد

گروه 77 و چین خواستار لغو تحریم های یکجانبه آمریکا شد به گزارش بامداد شنبه خبرگزاری فرانسه، گروه 77 و چین در بیانیه ای که به طور ضمنی خطاب به آمریکاست، اعلام کرد: اقدامات یکجانبه و قهری اقتصادی، تأثیری منفی بر ظرفیت کشورها در پاسخ مناسب [به شیوع کرونا] خواهد داشت.
این گروه همچنین هشدار داد که این تحریم ها بر دسترسی کشورهای تحت تحریم به تجهیزات و امکانات پزشکی و اقدامات درمانی آنها برای مردمشان تأثیر می گذارد.
این بیانیه افزود: ما از جامعه بین الملل می خواهیم تا اقداماتی فوری و مؤثر برای جلوگیری از استفاده از اقدامات یکجانبه و قهری اقتصادی علیه کشورهای در حال توسعه اتخاذ کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
هشدار بانک جهانی درباره رکود بزرگ جهانی به دلیل کرونا

هشدار بانک جهانی درباره رکود بزرگ جهانی به دلیل کرونا به گزارش رویترز، بانک جهانی جمعه شب اعلام کرد که با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا انتظار می رود جهان دچار رکود اقتصادی بزرگی شود.
بانک جهانی تاکید کرد که از جمله برنامه های آن برای مقابله با رکود پیش بینی شده، حمایت از کشور های فقیر است.
بانک جهانی اعلام کرد که به زودی با سران کنیا و اتیوپی و دیگر کشورها، نحوه و چگونگی حمایت آن از تلاش هایشان برای مقابله با کرونا را مورد بررسی قرار می دهد.
کریستالینا جئورجیوا رئیس صندوق بین المللی پول نیز اخیرا در سخنانی هشدار داده که در صورت ادامه این شرایط، جهان وارد مرحله رکود اقتصادی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
بازداشت مرتضی کهنسال روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود

بازداشت مرتضی کهنسال روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود مرتضی کهنسال روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود بازداشت شد.
مرتضی کهنسال مدعی طب اسلامی در اقدامی عجیب با ورود به بخش های مختلف بیمارستانی در گیلان ضمن به سخره گرفتن توصیه ها و دستورات پزشکی از خود فیلم هایی گرفته بود که نشان می داد مشغول مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا است.
این اقدام واکنش افکار عمومی و جامعه پزشکی را در پی داشت و دادگاه ویژه روحانیت حکم بازداشت این روحانی مدعی طب اسلامی را در همان نخستین روز های سال جاری صادر کرد.
بر همین اساس مرتضی کهنسال روز گذشته در لنگرود بازداشت و در حال حاضر در بازداشتگاه به سر می برد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
4 قتل در نوروز کرونایی!

4 قتل در نوروز کرونایی! ماجرای اولین جنایت هولناکی که قاضی ویژه قتل عمد را از پای سفره هفت سین به منطقه التیمور مشهد کشاند، از آن جا آغاز شد که اهالی خیابان پنجتن 85 با دیدن جسدی لحاف پیچ در کنار دیوار یک منزل مسکونی، مدام با پلیس 110 تماس می گرفتند. ترس از یک جسد کرونایی بر اهالی محله، سایه افکنده بود و هیچ کس جرئت نزدیک شدن به جسد را نداشت. دقایقی بعد با حضور نیرو های انتظامی در محل کشف جسد، آرامش نسبی به اهالی بازگشت، اما قصه ها و حدس هایی درباره جسد لحاف پیچ، بر اثر کنجکاوی برخی افراد، دهان به دهان می پیچید. هنگامی که خودروی حامل قاضی ویژه قتل عمد مشهد وارد خیابان پنجتن 85 شد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به پایان است؟

آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به پایان است؟ در حالی که پس از عدم توافق کشور های صادر کننده نفت، سعودی بی مهابا بر افزایش تولیدات خود افزود و البته ترامپ نیز از این مساله استقبال کرد و تنها دغدغه خود را تامین بنزین در داخل امریکا معرفی کرد و آن را به لطف مساعدت ویژه بن سلمان در شکستن قیمت نفت مهیا معرفی کرد، اما حالا و پس از گذشت یک ماه از این مساله بحران کرونا از یک سو و مقرون به صرفه نبودن استخراج نفت شل آمریکا از دیگر سو ترامپ را از استمرار این وضعیت و عواقب ان بسیار نگران کرده است. رایزنی های اخیر او در شرایط جدید با سعودی و روسیه تلاشی است برای ارامش بخشیدن به بازار رو به افول نفت جهانی. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
ترامپ: صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع می کنم

ترامپ: صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع می کنم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: با صدور یک فرمان اجرایی، صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع خواهم کرد.
وی گفت: ایالت نیویورک اکنون در کانون شیوع ویروس کرونا قرار دارد. تلاش می کنیم نیاز این ایالت و سایر ایالت ها در راه مبارزه با ویروس کرونا را تامین کنیم.
ترامپ تاکید کرد: ما در حال مبارزه با یک دشمن نامرئی هستیم. جهان بسیار دیر به خطر انتشار شیوع ویروس کرونا پی برد. ماسک های طبی جایگزین فاصله گذاری فیزیکی در جامعه نخواهد شد.
وی با اشاره به تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
پلوسی:آمریکا باید بسته نجات 2 تریلیون دلاری خود را افزایش دهد

پلوسی:آمریکا باید بسته نجات 2 تریلیون دلاری خود را افزایش دهد به گزارش سی ان بی سی، نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا خواهان لایحه ای دیگر برای گسترش بسته کمک مالی 2 تریلیون دلاری تصویب شده در هفته گذشته شد تا تخریب اقتصادی ویروس کرونا را محدود کند.
پلوسی پس از اینکه گزارش ماهانه مشاغل آمریکا نشان داد اقتصاد این کشور در ماه مارس 701 هزار شغل غیر کشاورزی را از دست داده است، به سی ان بی سی گفت: 2 تریلیون دلار کافی نیست.
این دموکرات کالیفرنیایی گفت که خواهان این است که یارانه نقدی ای بیش از 1200 دلار تصویب شده قبلی به افراد پرداخت شود. او همچنین گفت تلاش می کند وام تخصیص داده شده به تجارت های کوچک از 350 میلیارد دلار تصویب شده قبلی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا

تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا علی ربیعی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امشب گزارش وضعیت کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که برخلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند. از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سردارهای ما اکنون سیمایی کاملا متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند، پزشکی که در ایام نوروزی خود را در لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود، کارگران خدماتی گمنام، کادر درمان و سازمان های مدنی که کار غربالگری را برعهده دارند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 3 ساعت پیش
سایه سنگین تورم بر آینده بازار مسکن

سایه سنگین تورم بر آینده بازار مسکن رکود بخش ساخت و ساز کماکان بازار مسکن را در سایه مخوف تورم نگه داشته و بر اساس صحبتهای کارشناسان طرحهای دولتی نیز نتوانسته این خطر را از بازار مسکن دور کند. بنا به گفته محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، کشور به حدود 900 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی در سال نیاز دارد؛ در حالی که تولید بین 300 تا 350 هزار واحد مسکونی است.
تقاضای مطلق خواه ناخواه بروز می کند
بیت الله ستاریان، کارشناس اقتصاد مسکن نیز می گوید در شرایط فعلی با توجه به جهش قیمت ها ممکن است تقاضای نسبی در کوتاه مدت عقب نشینی کند اما تقاضای مطلق خواه ناخواه بروز پیدا می کند و این انباشتگی همانند جمع شدن آب در پشت سد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 4 ساعت پیش
ویروس کرونا چه تاثیری روی زنان باردار دارد؟

ویروس کرونا چه تاثیری روی زنان باردار دارد؟ کبری شجاعی متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه مقالات علمی منتشر شده ای در مورد مستعد بودن زنان باردار نسبت به کرونا ویروس وجود ندارد، گفت: هر چند خانم های باردار تغییرات ایمونولوژیک و فیزیولوژیکی را تجربه می کنند که می تواند آن ها را به عفونت های تنفسی از جمله کووید 19 حساس کند.
او افزود: طبق موارد گزارشات شده، خانم های باردار در مقایسه با دیگر افراد جامعه، در صورت ابتلا به سایر انواع ویروس کرونا مثل سارس (کرونا ویروس سندروم حاد یا SARS-CoV)، مِرس (کروناویروس سندرم تنفسی خاورمیانه MERS-CoV) و سایر عفونت های تنفسی نظیر آنفولانزا، عوارض و مرگ و میر بیشتری را پیش رو دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 4 ساعت پیش
رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022

رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022 عروسک های نوزدهمین دوره از بازی های آسیایی 2022 طی یک مراسم دیجیتال رونمایی شد. کنگ کنگ، لیان لیان و چن چن نام این عروسک ها است.
این مراسم به دلیل شیوع کرونا به صورت آنلاین و طی 20 دقیقه انجام شد. شیخ احمد، رئیس فدراسیون هندبال آسیا و رئیس شورای المپیک آسیا در این مراسم حضور داشتند.
نوزدهمین دوره بازی های آسیایی از 10 تا 25 سپتامبر در هانگژوی چین برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 5 ساعت پیش
آخرین وضعیت بارش های ایران/ رشد 24 درصدی بارش ها نسبت به متوسط درازمدت+جدول

آخرین وضعیت بارش های ایران/ رشد 24 درصدی بارش ها نسبت به متوسط درازمدت+جدول بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش های جوی از آغاز سال آبی جاری (اول مهر 98) تا چهاردهم فروردین ماه (192 روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر 242.1 میلی متر است.
این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت (195.1 میلی متر) 24 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (279.8 میلی متر) کاهشی 13 درصدی را نشان می دهد.
جدول زیر، وضعیت بارندگی تجمعی حوضه های آبریز درجه یک کشور از اول مهر تا ساعت 18:30 روز چهاردهم فروردین سال آبی 99 98 را نشان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 6 ساعت پیش
موفقیت حیرت انگیز مردی ناقص الخلقه که مادرش هم تحمل دیدنش را نداشت! + تصاویر

موفقیت حیرت انگیز مردی ناقص الخلقه که مادرش هم تحمل دیدنش را نداشت! + تصاویر ببریدش، نمی خواهم ببینمش! این جمله ای بود که مادر نیک ووییچیچ بعد از غافلگیری ناامیدکننده ای که در اتاق زایمان با آن مواجه شده بود، با فریاد به زبان آورد. تجربه ی ویرانگری برایش بود؛ او 9 ماه تمام فرزندش را با خاطری آسوده در رحمش حمل کرده بود و حالا یکباره با نوزادی با نقص فیزیکی مواجه شده بود.
او نیک را از همان زمانی که درون رحمش رشد می کرد دوست داشت، حتی قبل از اینکه چشمش به او افتد. متأسفانه او در کشاکش احساسات ناخوشایندی قرار گرفته بود، نگرانی، دلواپسی و ترس از آنچه که در زندگی انتظار فرزندش را می کشید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 7 ساعت پیش
عکس | محسن تنابنده و احمد مهرانفر خیلی پیش از آنکه نقی و ارسطوی پایتخت شوند

عکس | محسن تنابنده و احمد مهرانفر خیلی پیش از آنکه نقی و ارسطوی پایتخت شوند محسن تنابنده و احمد مهران فر در فیلم سینمایی استشهادی برای خدا به کارگردانی علیرضا امینی بازی کرده اند. تنابنده برای بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را هم دریافت کرد.
فیلم استشهادی برای خدا سال 86 به سینما آمد و چهار سال پس از آن در نوروز سال 90 بود که این زوج در سریال پایتخت شخصیت های نقی و ارسطو را معرفی کردند.
این دو در فیلم استشهادی برای خدا کنار جمشید هاشم پور نقش آفرینی کردند.
این عکس ها را علیرضا امینی کارگردان استشهادی برای خدا منتشر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
همه آنچه که باید در مورد بسته معیشتی، زمان و مقدار واریز در سال 99 بدانید

همه آنچه که باید در مورد بسته معیشتی، زمان و مقدار واریز در سال 99 بدانید حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت در خصوص سوال های متعددی که مردم درباره بسته معیشتی دارند پاسخ داد.
در این گزارش می توانید به پاسخ برخی از سوالات خود درباره بسته معیشتی و علت تعلق گرفتن و نگرفتن این بسته به خود و یا اطرافیانتان برسید.
ملاک مشمول شدن و یا نشدن افراد برای دریافت بسته معیشتی چه بود و اساساً هدف از اولویت بندی در اختصاص بسته حمایتی دولت چه بود؟
میرزایی: زمانی که تسهیلات محدودی داریم، اما تقاضا بیشتر از تسهیلات هست باید رتبه بندی و اولویت بندی کنیم پس ملاک هایی را مشخص کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
وقوع زمین لرزه در سوریه و شمال لبنان

وقوع زمین لرزه در سوریه و شمال لبنان مرکز ملی زلزله نگاری سوریه اعلام کرد در ساعت 21:15 به وقت محلی، زمین لرزه ای به شدت 4،7 ریشتر سواحل شرقی دریای مدیترانه را لرزاند.
مرکز این زمین لرزه در فاصله 65 کیلومتری شهر لاذقیه و در عمق 20 کیلومتری زمین قراردارد.
اهالی در استان های ساحلی لاذقیه و طرطوس، حلب در شمال و نیز شهر های حماه و حنص در مرکز سوریه این زمین لرزه را احساس کردند.
شبکه تلویزیونی الحدث نیز از وقوع زمین لرزه در نزدیک شهر طرابلس در شمال لبنان خبر داد و اعلام کرد این زمین لرزه در بیروت نیز احساس شده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
زمین لرزه بخشی از سوریه و شمال لبنان را لرزاند

زمین لرزه بخشی از سوریه و شمال لبنان را لرزاند شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه از وقوع زمین لرزه در استان های لاذقیه، طرطوس، حماه، حمص و حلب در سوریه خبر داد.
شبکه تلویزیونی الحدث نیز از وقوع زمین لرزه در نزدیکی شهر طرابلس در شمال لبنان خبر داد و اعلام کرد این زمین لرزه در بیروت نیز احساس شده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
چالش جدید جرارد در اینستاگرام

چالش جدید جرارد در اینستاگرام کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
شایعه به کما رفتن لاریجانی تکذیب شد

شایعه به کما رفتن لاریجانی تکذیب شد بهروز نعمتی اظهار کرد: آقای لاریجانی در پی ابتلا به کرونا در قرنطینه خانگی به سر می برد و من امروز عصر و همچنین حدود ساعت 10 امشب تلفنی با ایشان گفتگو کردم.
وی افزود: شایعه منتشر شده درباره به کما رفتن رئیس مجلس صحت ندارد. ایشان در منزل مشغول مداواست و حالشان از دیروز بهتر است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
توئیت باشگاه رم درباره دختر ایرانی متخصص اورژانس/عکس

توئیت باشگاه رم درباره دختر ایرانی متخصص اورژانس/عکس توئیتر انگلیسی باشگاه آ.اس. رم امروز در توئیتی به ماجرای رزا دیدار متخصص بخش اورژانس پرداخته است. در این پست آمده است:" رزا متخصص اورژانس در بیمارستانی در تهران پایتخت ایران است. او به مدت 2 ماه از دیدار خانواده اش محروم شد و با وجود احساس خستگی اش این عدم دیدار و فعالیت های او در روزهای شیوع کرونا در بیمارستان ادامه دارد. برادرش می گوید: او هوادار سپیدورد رشت، منچستر یونایتد و آ.اس.رم است و فقط می خواهد از خوردن یک فنجان چای در خانه مادرش لذت ببرد."
در این توئیت عکسی از این متخصص اورژانس ایرانی که روی آن نوشته شده :قهرمان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
درگذشت ناگهانی موسی الرضا ولی نژاد

درگذشت ناگهانی موسی الرضا ولی نژاد موسی الرضا ولی نژاد استاد ماهر دوتار نوازی سبک گلیان و پیرو پدربزرگوارش روانشاد سلطان رضا بود.
او در زمانی که هیچ حمایتی از موسیقی نواحی نمی شد، گروهی رابنام جولان راه انداخت و به تربیت عده ای جوان علاقه مند پرداخت.
ولی نژاد امروز جمعه 15 فروردین ساعت 4 عصر بر اثر سکته قلبی در بیمارستانی در شیروان درگذشت. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران / نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم

استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران / نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم دکتر علیرضا زالی درباره شیوع کرونا در شهر تهران، افزود: تهران هنوز به شرایط مطلوب کنترل کرونا نرسیده و این مهم، نیازمند بررسی های بیشتر در روزهای آتی خواهد بود.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: اگرچه شتاب شیوع کرونا در تهران کمی کند شده اما هنوز به حد قابل قبول نرسیده و هنوز هم شاهد مراجعه مردم به اورژانس ها و مراکز درمانی برای درمان کرونا هستیم.
وی با اشاره به این که میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی نیز در روزهای اخیر افزایش یافته، توضیح داد: تهران هنوز در شرایط مطلوب کنترل کووید-19 قرار ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
مقام آلمانی:آمریکا دست به دزدی دریایی زده است

مقام آلمانی:آمریکا دست به دزدی دریایی زده است 200 هزار ماسک تنفسی که آلمان سفارش خرید آنرا به چین داده بود با اقدام آمریکا به مقصد نرسید و آمریکایی ها در فرودگاه بانکوک محموله آن را تصاحب کردند.
آندریاس گایزل مصادره این ماسک ها از سوی آمریکا را تایید کرد و گفت: ما این اقدام آمریکا را به عنوان دزدی مدرن دریایی تلقی می کنیم.
وی خطاب به مسئولان آمریکا گفت: کسی با دوست ماوراء بحاری خود این گونه رفتار نمی کند حتی در دوران بحران جهانی هم نبایستی روش های غرب وحشی حاکم شود.
رییس کل امور امنیتی و پلیس برلین از دولت آلمان خواست آمریکا را نسبت به رعایت قواعد بین المللی متوجه کند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
پوتین از احتمال کاهش تولید 10 میلیون بشکه ای نفت خبر داد

پوتین از احتمال کاهش تولید 10 میلیون بشکه ای نفت خبر داد ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه از تماس تلفنی خود با دونالد ترامپ ، همتای آمریکایی خود خبر داد و گفت که همه (کشورهای تولید کننده نفت) در مورد بازار انرژی و نفت نگران هستند.
پوتین شامگاه جمعه از احتمال کاهش تولید نفت به میزان ده میلیون بشکه نفت در روز یا حتی بیشتر خبر داد و گفت: ما برای همکاری با ایالات متحده آمریکا در مورد بازار نفت آماده ایم .
رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه همه کشورها در استقرار و پایداری بلندمدت بازار نفت منافعی دارند، گفت که مسکو هم اکنون در حال بررسی و ارزیابی اوضاع بازار جهانی نفت بوده و شرایط و منافع کشورهای تولید کننده و مصرف کننده در نظر دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
ما و جهان پساکرونا از زبان قالیباف

ما و جهان پساکرونا از زبان قالیباف متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
در جهان دگرگون شدۀ آینده نقشی مؤثر خواهیم داشت یا صرفاً نظاره گر خواهیم بود؟
شیوع ویروس کرونا در مدت زمان کوتاهی جهان را درگیر خود کرده است و در صورتی که طولانی شود تأثیری ماندگار بر همۀ ارکان نظم آیندۀ جهانی خواهد گذاشت. برای تحلیل ژئوپلتیکی این پدیدۀ مهم می توان به نکات ذیل اشاره کرد؛
1-شیوع ویروس کووید-19 نشان داد برخلاف آنچه برخی پژوهشگران در مورد کاهش نقش دولت ها و جایگزینی آن با سایر بازیگران فراملی و فروملی بحث کرده اند، هنوز هم دولت ها بازیگر اصلی جوامع هستند و این نقش در بحران ها تشدید می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
زمین لرزه 4 ریشتری کهنوج در استان کرمان + جزئیات

زمین لرزه 4 ریشتری کهنوج در استان کرمان + جزئیات زمین لرزه ای به بزرگی 4 ریشتر در عمق 8 کیلومتری زمین حوالی کهنوج در استان کرمان را در ساعت 20:36 لرزاند.
گزارش مقدماتی زمین لرزه
بزرگی: 4
محل وقوع: استان کرمان - حوالی کهنوج
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1399/01/15، 20:36:37
طول جغرافیایی: 57.65
عرض جغرافیایی: 27.75
عمق زمین لرزه: 8 کیلومتر
نزدیک ترین شهرها:
23 کیلومتری کهنوج (کرمان)
30 کیلومتری نودژ (کرمان)
33 کیلومتری قلعه گنج (کرمان)
نزدیکترین مراکز استان:
148 کیلومتری بندرعباس
288 کیلومتری کرمان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
آمار قربانیان کرونا در اروپا از 40 هزار نفر فراتر رفت

آمار قربانیان کرونا در اروپا از 40 هزار نفر فراتر رفت به گزارش خبرگزاری فرانسه روز جمعه با استناد به آمار های رسمی منتشر شده از سوی نهاد های دولتی در کشور های اروپایی اعلام کرد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در قاره اروپا اکنون از مرز 40 هزار نفر عبور کرده است.
ایتالیا با بیش از 14500 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا، بیشترین آمار قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی به خود اختصاص داده است و پس از این کشور، اسپانیا با حدود 11 هزار مورد مرگ ومیر در رتبه دوم جای گرفته است. این دو کشور در سطح جهانی نیز تاکنون بیشترین آمار قربانیان ویروس کرونا را داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
محمود عباس: رژیم اشغالگر مسئول سلامت اسرای فلسطینی است

محمود عباس: رژیم اشغالگر مسئول سلامت اسرای فلسطینی است محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، امروز (جمعه)، در یک سخنرانی که از تلویزیون های فلسطینی پخش شد ضمن درخواست آزادی اسرای فلسطینی، تاکید کرد رژیم صهیونیستی مسئول سلامت این اسرا است.
به گزارش خبرگزاری صفا ، رئیس تشکیلات خودگردان در این سخنرانی در خصوص شیوع ویروس کرونا در فلسطین صحبت کرد و در این ارتباط گفت که به علت شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته، حالت فوق العاده را به مدت 30 روز تمدید کند.
محمود عباس تاکید کرد: تلاش می کنیم تا جای ممکن ویروس کشنده کرونا را محاصره کنیم و در این راه به آگاهی و پایبندی ملت مان به دستورالعمل های مسئولین ذیربط تکیه می کنیم . ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
22 درصد کودکان ایرانی دچار اضافه وزن هستند

22 درصد کودکان ایرانی دچار اضافه وزن هستند محمد جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش در برنامه با هم برای هم با بیان اینکه یک جلسه ورزش در طول یک هفته برای دانش آموزان کافی نیست، اظهار کرد: در سال 1306 درس تربیت بدنی تصویب شد و قرار بر روزی یک جلسه ورزش در برنامه درسی بود، ولی به دلیل کمبود امکانات مالی و انسانی تبدیل به یک جلسه در هفته شد و بر همین اساس در برنامه درسی وزارت آموزش و پرورش، زنگ تربیت بدنی یک جلسه است.
وی با اشاره به شرایط موجود، سیاست ها و برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت را بر ارتقای فعالیت های حرکتی و ورزشی دانش آموزان دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
بورل: تحریم ها نباید مانع تحویل کالا های ضروری برای مقابله با کرونا شود

بورل: تحریم ها نباید مانع تحویل کالا های ضروری برای مقابله با کرونا شود جوسپ بورل روز جمعه پس از پایان نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا که به صورت ارتباط ویدیویی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: کرونا یک بحران جهانی است و پاسخ آن باید در سطح بین المللی ارائه شود.
وی افزود: ما نباید فقط به فکر حل شیوع کرونا در اروپا باشیم. حتی اگر موفق به چنین کاری شویم، مشکل حل نشده و هر لحظه آتش آن به اروپا بر می گردد.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در همین پیوند نسبت به شیوع کرونا در قاره آفریقا هشدار داد و یادآور شد که با توجه به کمبود ظرفیت های پزشکی، ممکن است اوضاع بسرعت از کنترل خارج شود. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه

دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (جمعه) همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رئیس جمهور در تماسی با مهندس محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها، در فرصت باقی مانده نسبت به وضعیت پایانه های مسافربری و فرودگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
اعلام جدول زمانی برنامه های درسی 16 فروردین شبکه های 4 و 7

اعلام جدول زمانی برنامه های درسی 16 فروردین شبکه های 4 و 7 برنامه تلویزیونی آموزش دروس برای مقاطع مختلف تحصیلی که از طریق شبکه 4 و شبکه آموزش (7) در روز شنبه 16 فروردین به طور زنده پخش می شود، به شرح زیر است:
شبکه آموزش:
متوسطه دوره اول:
از ساعت 8 تا 8:30 درس ریاضی پایه 9
از ساعت 8:30 تا 9 درس علوم تجربی پایه 8
از ساعت 9 تا 9:30 درس عربی پایه 7
برنامه دوره ابتدایی:
از ساعت 10:30 تا 11 فارسی و نگارش پایه اول
از ساعت 11 تا 11:30 بازی و ریاضی پایه دوم
از ساعت 11:30 تا 12 علوم تجربی و تفکر پایه سوم
از ساعت 12تا12:30 بازی و ریاضی پایه چهارم.
از ساعت 12:30 تا 13 فارسی و نگارش پایه پنجم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
آذری جهرمی:صداوسیما برای رفع نیاز مردم ما را همراهی کند/ شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید

آذری جهرمی:صداوسیما برای رفع نیاز مردم ما را همراهی کند/ شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: شبکه موبایل در تهران به حداکثر میزان ظرفیت نامی خود رسیده است. تنها راه افزایش ظرفیت پهنای باند، اضافه کردن فرکانسی است که در اختیار صداوسیماست.
وی ادامه داد: فرکانس های حال حاضر شبکه موبایل در باندهای بالاست و فرکانس های در اختیار صداوسیما، باند پایینند. در فرکانس های پایین تعداد دکل کمتری لازم است احداث شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: اگر فرکانسی که خالی است و صداوسیما هم استفاده نمی کند، در اختیار موبایل قرار گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
گوترش از حمایت کشورها از طرح آتش بس در کشورهای درگیر جنگ استقبال کرد

گوترش از حمایت کشورها از طرح آتش بس در کشورهای درگیر جنگ استقبال کرد به گزارش آسوشیتدپرس، آنتونیو گوترش روز جمعه به وقت محلی در کنفرانسی خبری در نیویورک اعلام کرد 70 کشور، سازمان مردم نهاد، رهبران مذهبی و بیش از یک میلیون نفر با امضای توماری آنلاین از درخواست 10 روز پیش وی برای آتش بس در کشورهای درگیر جنگ حمایت کرده اند.
وی افزود که طرف های درگیر در کامرون، جمهوری آفریقای جنوبی، کلمبیا، لیبی، میانمار، فیلیپین، سودان جنوبی، سودان، سوریه، اوکراین و لیبی تمایل و استقبال خود برای آتش بس را اعمال کرده اند.
با این حال، گوترش اظهار داشت: البته مشکلاتی در مقابل اجرای آتش بس وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
بهبود بیمار کرونایی 97 ساله در طبس

بهبود بیمار کرونایی 97 ساله در طبس دکتر علی پدرام متخصص داخلی و از پزشکان حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا در شهرستان طبس، از بهبود بیمار 97 ساله مبتلا به کرونا در این شهرستان خبر داد.
غلامحسین حجی زاده مسن ترین بیمار بهبودیافته طبس است که پس از 10 روز بستری به دلیل ابتلا به ویروس کووید-19 با حال خوب از بیمارستان مرخص شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی

راه اندازی سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر بالا افزود: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با مشارکت جهاد دانشگاهی تلاش کردند با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی، علاوه بر بستر سازی لازم برای تولید ماسک، گان و مواد ضدعفونی کننده، امکان خرید محصولات و دریافت خدمات از سامانه های معتبر و دارای مجوز اینترنتی تحت پوشش سامانه www.ohop.ir را فراهم کردند.
وی افزود : با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و ضرورت بهره گیری از همه فرصت ها برای رفع مسائل و مشکلات ناشی از شیوع این ویروس ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
الناز شاکردوست و بهبود پایتخت پس از شکست کرونا!

الناز شاکردوست و بهبود پایتخت پس از شکست کرونا! الناز شاکردوست در فیلم مطرب کنار مهران احمدی نقش آفرینی کرده است. مطرب یکی از موفق ترین فیلم های گیشه سینمای ایران شد و رکوردهای بسیاری را جابه جا کرد.
شاکردوست در شرح این عکس نوشت: این حسیه که همه ما بعد از شکست کرونا و از قرنطینه سالم بیرون اومدن خواهیم داشت. عکس مربوط به فیلم سینمایی مطرب به همراه مهران احمدی عزیز (بهبود از سومالی برگشته این روزهای پایتخت )
View this post on Instagram
این حسیه که همه مون بعد از شکست کرونا و از قرنطینه سالم بیرون اومدن خواهیم داشت عکس مربوط به فیلم سینمایی مطرب به همراه مهران احمدی عزیز (بهبود از سومالی برگشته ی این روزهای پایتخت) ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
نامه منتخبان مردم به مقام معظم رهبری/ مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

نامه منتخبان مردم به مقام معظم رهبری/ مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیاز های بخش تولید کشور به کار خواهند بست. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
نمکی:هنوز وارد مرحله کنترل و مهار کرونا نشده ایم

نمکی:هنوز وارد مرحله کنترل و مهار کرونا نشده ایم سعید نمکی، با عنوان این مطلب که در فاز مدیریت بیماری کرونا قرار داریم، افزود: هنوز وارد فاز کنترل و مهار این ویروس نشده ایم.
وی ادامه داد: الان وضع ما در تمامی استان های کشور نسبت به قبل بسیار بهتر شده است، اما این به معنای عبور از دوران مهار و کنترل بیماری نیست. بلکه در مرحله مدیریت بیماری قرار داریم.
وزیر بهداشت تاکید کرد: وقتی وارد مرحله کنترل و مهار بیماری شویم، حتماً به مردم اطلاع خواهیم داد.
نمکی همچنین از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند از 20 فروردین خبر داد و گفت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران

تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران یوسف حجت با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که از فردا (شنبه، 16 فروردین ماه) طرح های ترافیکی در تهران اجرایی شود، گفت: اما طی هماهنگی با پلیس و وزارت کشور به این جمع بندی رسیدیم که اجرای طرح های ترافیکی اعم از طرح زوج و فرد سابق و طرح ترافیک تا یک هفته دیگر به تعویق افتد.
وی با بیان این که بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و کارمندان دولت نیز باید به صورت شیفتی فعالیت کنند، اظهار کرد: برداشت ما این است که مشکل ترافیکی در هفته پیش رو نخواهیم داشت.
وی تأکید کرد: در شرایط کرونایی استفاده از خودروی شخصی نسبت به استفاده از حمل و نقل عمومی مناسب تر است و به همین ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
علم الهدی: با نذر سلامت به اقشار آسیب پذیر کمک کنید

علم الهدی: با نذر سلامت به اقشار آسیب پذیر کمک کنید به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام علم الهدی، در پنجمین هفته تعطیلی نماز جمعه سراسر کشور، حجت الاسلام علم الهدی در خطبه تصویری جمعه 15 فروردین ماه، نکاتی را در خصوص اهمیت رسیدگی به اقشار آسیب پذیر جامعه در شرایط توقف کسب وکارها، ویژگی جوان مسلمان و شیطنت های دشمن بیان کردند.
متن خطبه به شرح زیر است:
السلام علیکم و رحمت الله
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدالله و اشهد ان لا اله الا الله وعن محمد صلی الله علی وآله عبده و و رسوله
اوصیکم عباد الله و نفسی بتقوالله
با توجه به تعطیلی نماز جمعه در خدمت بینندگان و شنوندگان محترمی که به نکات این پیام تصویری توجه ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
کناره گیری کوربین از رهبری حزب کارگر انگلیس

کناره گیری کوربین از رهبری حزب کارگر انگلیس جرمی کوربین در این پیام که در توئیتر منتشر شده آورده است: در حالیکه به عنوان یک رهبر از مقام خود کناره گیری می کنم می خواهم از تمامی حمایت های شما از من و حزب کارگر در تمام چهار سال و نیم گذشته تشکر کنم.
بحث کنار رفتن کوربین از رهبری حزب کارگر بعد از شکست این حزب از حزب محافظه کار در انتخابات پارلمانی انگلیس قوت گرفت.
کوربین به دلیل حمایت از مردم فلسطین و انتقاد از دولت انگلیس به دلیل حمایت از عربستان در جنگ یمن و فروش سلاح به ائتلاف سعودی با وجود نقض گسترده حقوق بشر از سوی این کشورها، همواره تحت انتقادات شدیدی قرار داشت. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
ترامپ از پوتین برای ارسال کمک های پزشکی تشکر کرد

ترامپ از پوتین برای ارسال کمک های پزشکی تشکر کرد به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه فاکس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از حمایت های روسیه در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا و ارسال کمک های پزشکی روسیه به آمریکا تشکر کرد.
پس از مکالمه تلفنی بین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در خصوص راه های مقابله با شیوع ویروس کرونا یک هواپیمای بزرگ روسی که حامل تجهیزات پزشکی بود، این هفته وارد آمریکا شد.
ترامپ ضمن قدردانی از اقدام روسیه گفت: این یک حرکت خوب از سوی رئیس جمهور روسیه بود. ما تجهیزات خوبی داشتیم، ولی بلافاصله آن را [کمک های روسیه] را پذیرفتم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران به دولت برای مقابله با کرونا

پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران به دولت برای مقابله با کرونا براساس اطلاعات ارائه شده در این بسته، اتاق بازرگانی پیش بینی کرده در صورتی که شیوع این ویروس در مدت زمان کوتاه مدت بین سه تا شش ماه باشد دولت باید در چند حوزه اقدامات حمایتی را در دستور کار قرار دهد که به وسیله آن تبعات اقتصادی این ویروس کاهش یابد.
براین اساس دو نوع حمایت اصلی باید در دستور کار قرار گیرد؛ حمایت نخست معطوف به کمک به کاهش شیوع بیماری و حفظ سلامت افراد جامعه و کمک دوم در حوزه اقتصاد برای کاهش اثرات منفی این ویروس خواهد بود.
اتاق بازرگانی در ادامه این بسته به شرایط خاصی که کرونا برای اقتصاد ایجاد کرده اشاره کرده و آورده است با توجه به این که فراگیری این ویروس هم به ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
فغانی به کمپین AFC برای مبارزه با کرونا پیوست

فغانی به کمپین AFC برای مبارزه با کرونا پیوست کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی جدیدی از افراد سرشناس فوتبال این قاره را که به کمپین قطع زنجیره ویروس کرونا AFC پیوستند، معرفی کرد.
علیرضا فغانی، داور سرشناس کشورمان که در این فصل در لیگ فوتبال استرالیا سوت می زند به کمپین AFC ملحق شد.
پیش از این علیرضا جهانبخش، هافبک ایرانی برایتون نیز به این کمپین AFC برای مبارزه با ویروس کرونا ملحق شده بود. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات

تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی از حمایت های دکتر علوی وزیر اطلاعات و همکاران وی در وزارت اطلاعات برای همکاری با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تقدیر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر علوی
وزیر محترم اطلاعات
با سلام و احترام
بدینوسیله از حمایت های بی دریغ حضرتعالی و همکاران ارجمندتان در آن وزارتخانه در زمینه اطلاع رسانی و پیگیری به موقع امور مربوط به مدیریت بیماری کرونا در ستاد مرکزی، به خصوص توسط حراست کل و عزیزان متولی ارتباطات خارجی در زمینه هدایا و مایحتاج ضروری و همچنین بزرگوارانی که در کشف تجهیزات و ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
آیا ویروس کرونا از طریق صحبت کردن و تنفس هم منتقل می شود؟

آیا ویروس کرونا از طریق صحبت کردن و تنفس هم منتقل می شود؟ به گزارش روز جمعه سی ان ان، این گزارش در قالب یک نامه و در پاسخ به پرسش کاخ سفید در خصوص احتمال انتقال ویروس از طریق مکالمه رودرروی افراد با یکدیگر ارسال شده است.
بر اساس این گزارش با وجود محدود بودن دامنه تحقیقات تخصصی مرتبط با این ویروس، نتایج موجود نشان می دهد ویروس جدید کرونا قابلیت انتقال به بدن از طریق تنفس را دارد. بر این اساس، یکی از اعضای کارگروه ویژه مقابله با کرونا در کاخ سفید اعلام کرد: استفاده عمومی از ماسک در سراسر آمریکا به طور جدی در این کارگروه بررسی می شود.
بر اساس اعلام مرکز مقابله و کنترل بیماری های آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
واکنش شورای کشتی آسیا به تصمیمات اخیر اتحادیه جهانی

واکنش شورای کشتی آسیا به تصمیمات اخیر اتحادیه جهانی متن نامه ارسالی "دولت تورلیخانف" رئیس بخش آسیایی اتحادیه جهانی کشتی به تمامی فدراسیون های کشتی قاره کهن به شرح زیر است:
این روزها بواسطه انتشار ویروس کووید 19 تمامی دنیا با شرایطی چالش برانگیز روبروست. در این میان جامعه بزرگ کشتی نیز استثنا نبوده و ما وظیفه داریم با صبر و حوصله به دستورات و پیشنهادات مقامات مسوول گوش فرا دهیم. وظیفه ما بعنوان یک انسان مقابله با این ویروس است و این مهم تنها با رعایت مسوولیت های اجتماعی ممکن می باشد.
همانطور که مستحضر هستید بخش آسیایی اتحادیه جهانی کشتی در روزهای ابتدایی شیوع ویروس در نظر داشت تا رقابت های گزینشی را برگزار نماید تا قاره ما از این ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
آمادگی بانک مرکزی برای کمک به دولت از طریق عملیات بازار باز

آمادگی بانک مرکزی برای کمک به دولت از طریق عملیات بازار باز به گزارش پارسینه، عبدالناصر همتی روز جمعه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: درجه اثرگذاری هر سیاست اقتصادی بستگی مستقیم به ابزارهایی دارد که در اختیار سیاست گذار است.
وی ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته، بانک مرکزی با شناخت و آگاهی از دستاوردهایی که بانک های مرکزی دنیا در مدیریت سیاست پولی و ارزی داشته اند، بصورت پیوسته مجموعه ای از ابزارها را طراحی و پس از تصویب مراحل قانونی در سبد ابزارهای خود قرار داد.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: هدف از این ابزارسازی، کنترل نوسانات اقتصادی، کنترل تورم و کمک به رشد پایدار اقتصادی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
سیدجلال حسینی از فوتبال خداحافظی می کند؟

سیدجلال حسینی از فوتبال خداحافظی می کند؟ کاپیتان باتجربه و پرافتخار پرسپولیس که اکنون در 38 سالگی نیز جزو نفرات تاثیرگذار و باکیفیت این تیم محسوب می شود، نسبت به شایعه مربوط به خداحافظی اش از فوتبال واکنش نشان داد.
سید جلال حسینی در گفتگو با اپلیکیشن پرسپولیس درباره شایعه خداحافظی اش از فوتبال گفت: اصلا بحث خداحافظی من از فوتبال وجود ندارد و تا جایی که بتوانم به کارم ادامه خواهم داد. تنها دغدغه فکری من در حال حاضر حل مشکلات باشگاه پرسپولیس است.
وی ادامه داد: به هر حال همه می دانند که پرسپولیس با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند، اما همه باید تلاش کنند تا مشکلات برطرف شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
اسرائیل مقام فلسطینی را به اتهام فعالیت در بیت المقدس شرقی بازداشت کرد

اسرائیل مقام فلسطینی را به اتهام فعالیت در بیت المقدس شرقی بازداشت کرد فادی الهدمی در خانه خود در نزدیکی کوه زیتون بازداشت شد. دفتر وی ویدئوی دوربین های مدار بسته خانه او را منتشر کرده است. در ویدئو پلیس در حال تفتیش خانه با سگ هایی که در اختیار دارد دیده می شود. طبق گزارش های منتشر شده پلیس اسرائیل مبلغی معادل 2 هزار و 750 دلار را نیز ضبط کرده است. این چهارمین باری است که وی بازداشت می شود.
اسرائیل در جنگ شش روزه سال 1967، در یک عملیات نظامی گسترده شرق بیت المقدس را تصرف و آن را ضمیمه خاک خود کرد. این اقدام در محافل بین المللی و سازمان ملل به رسمیت شناخته نمی شود. فلسطینی ها می خواهند که شرق بیت المقدس پایتخت کشور آینده آن ها باشد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 14 ساعت پیش
با شیوع کرونا در اسپانیا خاکسپاری هم آنلاین شد

با شیوع کرونا در اسپانیا خاکسپاری هم آنلاین شد روزالیا ماسکار و همسر 88 ساله اش در روستای زارزا د تاجو شهر کوئنکا اسپانیا دفن شدند.
نتایج آزمایش نشان داد که همسر روزالیا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت شده است اما دلیل مرگ خود او هنوز در دست بررسی است.
برگزاری مراسم ختم این دو نفر به دلیل وضعیت اضطراری کشور با حضور تعداد انگشت شماری از بستگان آنها ممکن بود.
نوه این زوج کهنسال که از تلفن همراه برای دعوت از دیگر اقوام برای حضور در این مراسم مجازی استفاده می کند.
اگرچه شهرهای بزرگی چون مادرید و بارسلونا شاهد بیشترین تعداد تلفات بوده اما میزان مرگ و میر در دهکده های اسپانیا نیز رو به گسترش است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
لغو دوره بین المللی داوری ووشو

لغو دوره بین المللی داوری ووشو به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ چندی پیش کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو تصویب کرد تا دوره داوری بین المللی این رشته در 5 قاره برگزار شود.
قرار بود دوره فوق در سطح قاره آسیا به میزبانی بالی اندونزی برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، لغو شد.
در صورتیکه فدراسیون جهانی تصمیم دیگری برای برگزاری این دوره در آینده اتخاذ کند، به اطلاع داوران خواهد رسید. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
هشدار محمد معتمدی نسبت به شیوع ویروسی کشنده تر از کرونا

هشدار محمد معتمدی نسبت به شیوع ویروسی کشنده تر از کرونا محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی با انتشار متنی در صفحه شخصی اش از کم توجهی مردم دنیا به گرسنگی بسیاری از کودکان در جهان انتقاد کرد و از سازمان های جهانی مرتبط خواست تا نسبت به رفع این گرفتاری اقدام کنند.
در متن منتشر شده از سوی محمد معتمدی آمده است:
عدالت اجتماعی چیست؟ آیا رشد اقتصادی با عدالت اجتماعی ارتباطی دارد؟ کشور هند پنجمین اقتصاد بزرگ دنیاست، ولی اکثر مردم آن دچار فقر مفرط هستند. و یا کشور آمریکا که بزرگ ترین و ثروتمندترین اقتصاد جهان است سی و هشت میلیون فقیر دارد.
معمولاً اقشار فرودست جامعه به دولتمردانی امید دارند که رشد اقتصادی را ارتقا ببخشند به امید آنکه در ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
تعقیب و گریز جنجالی در اتابک

تعقیب و گریز جنجالی در اتابک سرهنگ کارآگاه " سعداله گزافی " در تشریح خبر گفت: در ساعت 10 شب مورخه سیزدهم فروردین ماه امسال کارآگاهان گشت ویژه پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده اتابک به یک دستگاه خودروی پراید مشکوک شدند که با انجام استعلام مشخص شد پراید مذکور دارای سابقه سرقت در مورخه دوازدهم فروردین از محدوده کلانتری 114 غیاثی می باشد.
وی افزود: سارق با دیدن خودوری گشت پلیس پا بر پدال گاز گذاشته و اقدام به فرار می نماید. با شروع تعقیب و گریز راننده خودروی مسروقه بدون توجه به اخطار های پلیس و با ورود به خیابان های فرعی و انجام حرکات بسیار خطرناک و حرکت در خلاف جهت و با تغییر مسیر ناگهانی به فرار خود ادامه داده که ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
از گسترش کنترل های مرزی در آلمان تا پیشی گرفتن اسپانیا از ایتالیا در تعداد مبتلایان

از گسترش کنترل های مرزی در آلمان تا پیشی گرفتن اسپانیا از ایتالیا در تعداد مبتلایان کرونا همچنان در اتحادیه اروپا گسترش یافته و نگرانی ها و چالش های بیشتری ایجاد می کند.
خروج مرکل از قرنطینه
جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا نشان می دهد که "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان روز جمعه بعد از یک دوران قرنطینه دو هفته ای به دفتر خود بازگشت. این خبر را "استفان زایبرت"، سخنگوی دولت المان اعلام کرده است. به گفته وی مسلما مرکل در محل کار خود هم همچنان قواعد فاصله گذاری را مورد توجه قرار داده و گفتگو با سران کشور ها را به صورت تلفنی و یا با ویدئو کنفرانس برگزار خواهد کرد. مرکل چندی پیش به دلیل ارتباط با یک پزشک مبتلا به کرونا به قرنطینه رفت و تست های کرونایی که انجام داد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
پیشنهاد کی روش برای کاهش دستمزدش به خاطر کرونا

پیشنهاد کی روش برای کاهش دستمزدش به خاطر کرونا شیوع ویروس کرونا باعث شده رقابت های مختلف ورزشی از جمله لیگ های معتبر فوتبال جهان لغو و به زمان دیگری موکول شوند.
رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا اعلام کرده که کارلوس کی روش و دستیاران او آماده هستند تا بخشی از دستمزد خود را به خاطر بحران کرونا دریافت نکنند.
رامون خسورون افزود: تاکنون نیازی به این کار نبوده است، اما چنین رفتاری تنها از انسان های شریف سر می زند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 18 ساعت پیش
دستورات رئیس جمهور در مدیریت بیماری کرونا و کمک به کسب و کارهای آسیب دیده

دستورات رئیس جمهور در مدیریت بیماری کرونا و کمک به کسب و کارهای آسیب دیده به گزارش پارسینه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در تماس با سعید نمکی و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور دستور داد به سرعت از روند اجرا و میزان تاثیر و موفقیت طرح فاصله گذاری اجتماعی، ارزیابی های دقیقی تهیه کنند تا در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا برای هرگونه تصمیم گیری درباره روند مدیریت و پیشبرد مبارزه با کرونا مورد بهره برداری قرار گیرد.
جلسه آتی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا قرار است روز یکشنبه برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
کدامیک از سیاسیون ایران کرونا گرفتند؟

کدامیک از سیاسیون ایران کرونا گرفتند؟ گرچه شیوع ویروس کرونا در کشورمان از اواخر بهمن ماه سال 98 آغاز شد و تاکنون تعدادی از مسئولین و مقامات از گزند این ویروس در امان نماندند، اما انتشار خبر ابتلای علی لاریجانی رئیس قوه مقننه کشورمان بار دیگر خبر ابتلای چهره های سیاسی به این ویروس را برای مخاطبین جذاب کرد.
البته علی لاریجانی اولین کسی نیست که به عنوان عضوی از مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا مبتلا شده چه آنکه از همان ابتدای شیوع این ویروس در کشورمان تعداد زیادی از مجلس نشینان دچار این بیماری شدند.
** کدامیک از نمایندگان مجلس به کرونا مبتلا شدند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
عکس/گریم متفاوت لیلا حاتمی برای نقشی که در نهایت به هانیه توسلی رسید

عکس/گریم متفاوت لیلا حاتمی برای نقشی که در نهایت به هانیه توسلی رسید در فیلم زمان می ایستد که سال 1384 ساخته شد، یکی از گزینه های ایفای نقش لیلا حاتمی بود. البته این نقش را در نهایت هانیه توسلی بازی کرد.
تصویری از تست گریم لیلا حاتمی برای فیلم زمان می ایستد ببینید. این فیلم سال 1384 به سینما عرضه شد.
علیرضا امینی کارگردان فیلم که این عکس را منتشر کرده است، در این باره می گوید: سال 83 فیلم زمان می ایستد رو می خواستم بسازم که با گلشیفته فراهانی و بعد لیلا حاتمی واسه اون نقش تست گریم رفتیم که به دلایلی کار عقب افتاد و در نهایت خانم هانیه توسلی این نقش رو بازی کرد.
تصویر زیر نمایی از این فیلم با بازی هانیه توسلی را نشان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 21 ساعت پیش
تولید واکسنی که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند

تولید واکسنی که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند به گزارش دیلی میل، محققان دانشگاه پیتسبورگ یک واکسن جدید برای کووید19 ساخته اند که پروتئین هایی را در بدن انسان آزاد و طی 2 هفته ویروس را نابود می کند. پیش بینی می شود چندماه دیگر واکسن مذکور روی انسان ها آزمایش شود.
به گفته محققان دانشگاه پیتسبورگ این واکسن را می توان به شیوه ای نوین و با کمک وصله ای کوچک حاوی سوزن های ریز به بدن انسان منتقل کرد.
این وصله حاوی400 سوزن بسیار ریز است که پروتئین های مذکور را به پوست انسان منتقل می کنند. در حقیقت سوزن های ریز این وصله از شکر و پروتئین ساخته شده اند که به راحتی در پوست حل می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 21 ساعت پیش
خانواده های کم درامد ژاپنی بسته مالی 1850 دلاری می گیرند

خانواده های کم درامد ژاپنی بسته مالی 1850 دلاری می گیرند پیش بینی می شود حدود 10 میلیون خانوار ژاپنی برای دریافت کمک های ویژه به عنوان یکی از ستون های اصلی بسته اقتصادی اضطراری دولت در مبارزه با کرونا واجد شرایط باشند.
اعطای این بسته در حالی است که در پی کمبود ماسک در ژاپن دولت این کشور اعلام کرده بود قصد دارد ظرف هفته آینده به حدود 50 میلیون خانوار ماسک های پارچه ای قابل شست و شو توزیع کند.
بر اساس این گزارش شهرهایی که آمار ابتلا به ویروس کرونا در آن ها بیشتر است در اولویت قرار می گیرند اما این موضوع باعث انتقاد مردم از دولت شده بود که دو عدد ماسک برای هر خانوار بسیار کم است.
عبور مبتلایان از مرز سه هزار تن ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 22 ساعت پیش
ترامپ: کاهش تولید جهانی نفت 15 میلیون بشکه در روز خواهد بود

ترامپ: کاهش تولید جهانی نفت 15 میلیون بشکه در روز خواهد بود به گزارش رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روز پنجشنبه گفت: با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان صحبت کرده و انتظار دارد عربستان و روسیه 15 میلیون بشکه در روز تولید خود را کاهش دهند. این دو کشور تمایل خود را برای امضای یک قرارداد اعلام کرده اند.
ترامپ ابتدا در توییتر اعلام کرده بود این کاهش تولید حدود 10 میلیون بشکه در روز خواهد بود، ولی بعد این رقم را بالا برد.
رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا در توییتر نوشت: اگر این اتفاق بیفتد، خبر خوبی برای صنعت نفت و گاز خواهد بود .
بازار های نفت در ماه مارس با شدت گرفتن اختلاف بین عربستان و روسیه در بحبوحه کاهش تقاضای جهانی به خاطر ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
تشریح تخفیفات "طرح ترافیک" 99 برای ساکنان محدوده

تشریح تخفیفات "طرح ترافیک" 99 برای ساکنان محدوده عمار سعیدیانفر با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر در سال گذشته ساکنین محدوده قبل از ساعت 8:30 یک خروج رایگان و بعد از ساعت 17 یک ورود رایگان به محدوده داشتند، گفت: در بازه بین 8:30 تا 17 ، تعرفه عوارض ورود به طرح ترافیک و آلودگی هوا برای آن ها نصف قیمت خواهد بود.
وی در مورد وضعیت ساکنان محدوده های طرح ترافیک در سال جاری با بیان اینکه براساس مصوبه شورای شهر و به منظور بهبود تسهیلات ساکنین، این بازه به ساعت 9 تا 16 تغییر می یابد، گفت: همچنین تسهیلاتی برای ساکنان محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا ( زوج و فرد سابق ) در نظر گرفته شد که براین اساس ساکنان با اجرای طرح جدید از ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
چهره جدید علیرضا جهانبخش

چهره جدید علیرضا جهانبخش ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
آخرین آمار ابتلای به ویروس کرونا در ترکیه

آخرین آمار ابتلای به ویروس کرونا در ترکیه فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه درباره آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 79 نفر دیگر از مبتلایان جان خود را از دست دادند و تعداد کل جانباختگان به 356 نفر رسید.
وی با اشاره به اینکه در روز پنجشنبه 2456 نفر به این بیماری مبتلا شدهاند، اضافه کرد: در مجموع 18135 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدهاند.
وزیر بهداشت ترکیه با ذکر این نکته که روز گذشته بیش از 4 هزار نفر مورد آزمایش کرونا قرار گرفته اند، افزود: 82 نفر نیز بهبود یافتهاند.
روز چهارشنبه برای اولین بار طی یکماه گذشته ترکیه تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا را به تفکیک استان ها ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
پیکر مطهر سردار سلگی در نهاوند آرام گرفت+عکس

پیکر مطهر سردار سلگی در نهاوند آرام گرفت+عکس پیکر مطهر سردار شهید میرزامحمد سلگی بدون آیین تشییع در زادگاهش، نهاوند و کنار همرزمان شهیدش آرام گرفت.
به خاطر حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا آیین تشییع و خاکسپاری این شهید بدون حضور مردم برگزار شد.
خانواده این شهید بزرگوار در پیامی از ابراز همدردی مردم استان همدان و مسوولان لشکری و کشوری قدردانی کردند.
سردار میرزا محمد سلگی راوی کتاب تحسین شده آب هرگز نمی میرد صبح امروز به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی در دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی آسمانی شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
پنتاگون فرمانده ناوهواپیمابر روزولت را برکنار کرد

پنتاگون فرمانده ناوهواپیمابر روزولت را برکنار کرد نیروی دریایی ارتش آمریکا از برکناری فرمانده ناو هواپیمابر روزولت در پی نامه شدید الحن وی به پنتاگون پیرامون ویروس کرونا خبر داد.
بر اساس این گزارش، برت کروزیه فرمانده ناو هواپیمابر روزولت به دلیل درز نامه وی درباره شیوع ویروس کرونا در این ناو جنگی برکنار شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
ترامپ: ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده است / به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم

ترامپ: ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده است / به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری درباره کرونا مدعی شد: ما به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم. ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها از ما نداشته است تا ما اجازه ارسال تجهیزات پزشکی به این کشور را بدهیم.
رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران در دوره شیوع ویروس کرونا ادعا کرد: ضربه بسیار سختی به اقتصاد و ارتش ایران وارد شده است و از ویروس کرونا نیز بسیار آسیب دیدند. جمهوری اسلامی درخواستی برای کاهش تحریم ها مطرح نکرده تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری چه شد؟

تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری چه شد؟ چند روزی است که علاوه بر اهمیت تعیین حقوق و دستمزد برای کارگران، سازمان برنامه و بودجه کشور در تکاپوی همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح است.
عمده ترین مشکلی که امسال برای این قشر منجربه گله گذاری شد، افزایش 50 درصدی حقوق واریزی برای حقوق بگیران دولتی و محرومیت آن ها از این میزان دریافتی بود. به همین سبب دولت در صدد این موضوع برآمده و قصد دارد دو برابر مبلغ تخصیص یافته سال 98، را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بین آن ها تقسیم کند.
اما طی این سال ها، بازنشستگان چقدر شاهد افزایش حقوق بوده اند؟ طی مقایسه ای کوتاه ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
کارگران برای دریافت غرامت و بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا باید چه اقداماتی انجام دهند؟

کارگران برای دریافت غرامت و بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا باید چه اقداماتی انجام دهند؟ صرفا بیکاران غیرارادی مشمول قانون کار که بیمه شده تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری هستند، می توانند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند.در این شیوه نامه مشترک میان معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی نحوه معرفی جهت برقراری مقرری بیمه بیکاری، چگونگی اطلاع رسانی به ثبت نام شدگان مشمول قانون بیمه بیکاری که در سامانه بیمه بیکاری ثبت درخواست کرده اند و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند مشخص شده است.بیکاران مشمول قانون بیمه بیکاری ناشی از حوادث غیرمترقبه ثبت نام شده در سامانه می توانند تا سه ماه (اسفند ماه 98 لغایت اردیبهشت 99) بیمه بیکاری دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است

نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است محمد باقر نوبخت در توییتی نوشت: کارگر عزیزی مرا خطاب قرار داد که چرا فقط پیگیر افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری هستم و در برابر کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی احساس مسئولیت نمی کنم؟
خدا می داند احساس شرمندگی کردم اما قانون درخصوص این عزیزان ساز و کاری مشخص کرده که خارج از اختیار من است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
زلزله فرخی اصفهان را لرزاند

زلزله فرخی اصفهان را لرزاند به گزارش روز جمعه مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق 7 کیلومتری زمین به وقوع پیوست.
کانون این زلزله در موقعیت 33.92 عرض شمالی و 54.87 طول شرقی ثبت شده است.
هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.
فَرْخی شهری در بخش مرکزی شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان ایران است که تا مرکز استان 400 کیلومتر فاصله دارد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
تحلیل عملکرد کشورهای مختلف در مقابله با کرونا

تحلیل عملکرد کشورهای مختلف در مقابله با کرونا "دکتر حقدوست" در برنامه تیتر امشب 5 شنبه شب شبکه خبر با اعلام این مطلب، به مقایسه 15 کشور مبتلا به بیماری کووید 19 پرداخت که بیش از دیگر کشور ها به بیماری کرونا مبتلا هستند.
این متخصص بیماری های عفونی گفت: با توجه به مراودات دو کشور چین و آمریکا، دولت آمریکا در روز های نخست بیماری کرونا و شیوع آن، آن را در این کشور نادیده گرفت.
دکتر حقدوست بااشاره به ناتوانی کشور های اروپایی و آمریکایی در پوشش بیمه ای مبتلایان به ویروس کرونا افزود: اگر شهروندی در آمریکا و اروپا بیمه نباشد با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
ستاره وزنه برداری بانوان در صف اول مبارزه با کرونا

ستاره وزنه برداری بانوان در صف اول مبارزه با کرونا کرونا شیوع گسترده ای در کشور داشته و تمامی عوامل و کادر درمانی کشور برای مبارزه با این بیماری وارد کارزار شده و در خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند.
بسیاری از سالنهای ورزشی در سراسر ایران با مساعدت اهالی ورزش بدل به بیمارستان سیار برای نگهداری از بیماران شده است. در کنار این، اهالی ورزش خود نیز آستین ها را بالا زده و وارد گود شده اند تا کرونا را شکست بدهند .
در این گیر و دار ورزشی ها به خصوص کادری که در امور ورزشی هم فعالیت می کنند، همپای سایر پزشکان در صف مبارزه با کرونا تلاش می کنند و از هیچ اقدامی فروگذار نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
هشدار وزیر بهداشت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار

هشدار وزیر بهداشت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به رئیس جمهور درباره دستورالعمل ابلاغی وزارت صمت برای بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار هشدار داد.
نمکی ضمن هشدار نسبت به عواقب این دستوراعمل نوشت : قویا اعلام می کنیم هرگونه تصمیم آتش به اختیار توسط هر دستگاه دولتی، غیر دولتی، فرهنگی و مذهبی که مورد تایید نباشد، شعله هایش به سرعت دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت.
اگر امروز کاهش التهاب اولیه مشاهده می شود آثار مدل مبتنی بر کارشناسی، تدبیر و گام های برنامه ریزی شده است.کوچک ترین حرکت نسنجیده، آسیب های غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت... ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
رؤسای احتمالی کمیسیون های تخصصی پارلمان چه کسانی هستند؟ + اسامی

رؤسای احتمالی کمیسیون های تخصصی پارلمان چه کسانی هستند؟ + اسامی ترکیب مجلس یازدهم نسبت به مجلس دهم بیش از 75 درصد تغییر کرده است و اصلاح طلبان و اعتدالیون نیز سهم بسیار کوچکی را از صندلی های پارلمان توانسته اند کسب کنند. از حیث چهره های جریان اصولگرا نیز باز هم تفاوت ها زیاد است تا جایی که سه گروه اصولگرایان سنتی، نواصولگرایان و جبهه پایداری هریک توانسته اند تعدادی از نفرات خود را راهی مجلس یازدهم کنند و همین موضوع احتمالا در تعیین روسای جدید کمیسیون اه نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.
از خرداد ماه سال جاری که مجلس با چهره های عمدتا جدیدتری کار خود را آغاز خواهد کرد، پیش بینی می شود، تغییرات اساسی را در ترکیب کمیسیون های مجلس شاهد باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
تغییر چهره علیرضا جهانبخش در روزهای قرنطینه+عکس

تغییر چهره علیرضا جهانبخش در روزهای قرنطینه+عکس شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، مسابقات فوتبال را لغو کرده و لیگ برتر انگلیس هم دو هفته است به حالت تعویق رسیده است. علیرضا جهانبخش ستاره ایرانی برایتون که در قرنطینه خانگی به سر می برد ریش های خود را کوتاه کرده و تغییر چهره داده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 3 ساعت پیش
وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد

وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد در ابتدا آقای فرانسوا داون مدیر اجرایی اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) هماهنگی بین کشورهای عضو این اتحادیه را برای مقابله با ویروس کرونا ضروری دانسته و از مشارکت تمام اعضای این اتحادیه در مقابله با کوید 19 در جهان قدردانی نمود. آقای مارک گیگون رئیس گروه ویژه کووید 19 UIC ضمن تشکر از همکاری همه کشورهای عضو برای مقابله و از بین بردن این ویروس درجهان، یادآورشدکه این اتحادیه دستورالعمل های لازم را تدوین و برای اعضا صادر می نماید. این کارگروه ویژه هر دو هفته یک بار با برگزاری وب کنفرانس، آخرین اقدامات و وضعیت راه آهن ها را برای مقابله با انتشار این ویروس مورد بررسی قرار می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 5 ساعت پیش
شوخی اینستاگرامی بهاره افشاری با الناز شاکردوست!

شوخی اینستاگرامی بهاره افشاری با الناز شاکردوست! الناز شاکردوست بود که اعلام کرد، قرنطینه سرآشپزش کرده است. حالا نوبت بهاره افشاری است که از قرنطینه برای آشپزی استفاده کند.
او تصویر زیر را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: قرنطینه از من یک سرآشپز بین المللی ساخت. البته او توضیح داد که : عکس ها مال سه ماه پیش است که قرار بود برای کار دیگری استفاده شود. بی خبر از کرونا.
به نظر می رسد پست اینستاگرامی بهاره افشاری شوخی با جمله الناز شاکردوست است که دیروز نوشته بود: قرنطینه از من یک سرآشپز ساخت.
View this post on Instagram
خب قرنطینه از من یک سرآشپز بین المللی ساخت بگید ببینم چی دوست دارید براتون درست کنم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 94 روز و 6 ساعت پیش
تعلیق تمام پروازهای از مبدا ایران به آلمان

تعلیق تمام پروازهای از مبدا ایران به آلمان روابط عمومی هواپیمایی هما پنجشنبه شب در اطلاعیه ای اعلام کرد: به آگاهی مسافران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به مقصد آلمان می رساند با توجه به محدودیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری فدرال آلمان، به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به فرانکفورت، هامبورگ و کلن تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.
با این حال رایزنی برای بازگرداندن هموطنان از آلمان به ایران از طرف "هما" در حال انجام است.
مسافران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 46621888 تماس گرفته و به منظور استرداد بلیت به دفاتر فروش "هما" یا دفاتر خدمات مسافرتی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 7 ساعت پیش
خطر کرونا هنوز تهران را تهدید می کند

خطر کرونا هنوز تهران را تهدید می کند رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه نباید فریب آرامش را خورد، تصمیم گیری مسئولان بر اساس طرح فاصله گذاری اجتماعی و ماندن مردم در خانه را خواستار شد.
آقای علیرضا زالی گفت: شرایط بیماری کرونا در تهران هنوز به ثبات نرسیده است و نباید فریب کاهش مراجعات به مراکز درمانی را خورد.
وی تصریح کرد: کمتر شدن مراجعات به مراکز درمانی نباید موجب شود گمان کنیم که خطر این بیماری در تهران فروکش کرده است، چون هنوز برخی از مسافران به خانه خود برنگشته اند و این دسته از افراد می توانند ناقل ویروس به دیگران باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 8 ساعت پیش
آمار موارد ابتلا به کرونا در جهان از مرز یک میلیون تن گذشت+جدول

آمار موارد ابتلا به کرونا در جهان از مرز یک میلیون تن گذشت+جدول بعد از سه ماه از آغاز شیوع این بیماری در چین در اواخر دسامبر گذشته، آمار مبتلایان به کووید 19 در جهان از مرز یک میلیون تن گذشت.
امروز پنجشنبه تعداد مبتلایان به کرونا در 207 کشور جهان از یک میلیون تن گذشت. این ویروس به کشته شدن بیش از 51 هزار تن در جهان انجامیده است.
تعداد افراد بهبود یافته نیز به 211 هزار و 351 مورد رسیده است.
آخرین به روز رسانی: 15 فروردین 1399 ساعت 30 دقیقه بامداد
مبتلایان فوت شدگان بهبود یافتگان
1،005،871 51,671 210,575
کشورهای دارای بالاترین آمار کرونا
آمریکا
ابتلا فوت
238،836 5,768
بهبود یافتگان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
مصاحبه کمتر دیده شده با سردار قاآنی در دوران دفاع مقدس

مصاحبه کمتر دیده شده با سردار قاآنی در دوران دفاع مقدس کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
کلاس های درس تلویزیون در روز جمعه 15 فروردین

کلاس های درس تلویزیون در روز جمعه 15 فروردین برنامه تلویزیونی آموزش مکمل برای مقاطع مختلف تحصیلی که ازطریق شبکه های آموزش و چهار در روز جمعهپانزدهم فروردین ماه 1399 پخش می شود به شرح زیر است:
متوسطه دوره اول:
ساعت9 تا9:30درس تفکر و سبک زندگی پایه 8 .
ساعت9:30 تا10 درس ادبیات فارسی پایه 9
ساعت10 تا 10:30 درس تفکر و سبک زندگی پایه8
دوره ابتدایی:
ازساعت10:30 تا11بازی و ریاضی پایه اول.
از ساعت 11تا11:30 فارسی و نگارش پایه دوم.
از ساعت 11:30 تا12پیام ها و هدیه های آسمانی پایه سوم.
ازساعت12تا12:30 فارسی و نگارش پایه چهارم.
از ساعت 12:30 تا13 پیام هاو هدیه های آسمانی پایه پنجم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
یه لقمه نون پرپری من بخورم یا اکبری

یه لقمه نون پرپری من بخورم یا اکبری View this post on Instagram
یه لقمه نون پر پری من بخورم یا اکبری #درخانه_میمانیم #احمد_مهرانفر #پایتخت6
A post shared by Ahmad Mehranfar/احمدمهرانفر (@ahmadmehranfar) on Apr 2, 2020 at 12:29pm PDT ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
روحانی: همه ی دستگاه ها ، ایام نوروز را درخدمت و برای حفظ سلامت مردم سپری کردند

روحانی: همه ی دستگاه ها ، ایام نوروز را درخدمت و برای حفظ سلامت مردم سپری کردند رئیس جمهوری پنجشنبه شب در این یادداشت خود افزود: نوروز امسال با روزهای دشوار مقابله با کرونا، همزمان شد.
وی افزود: نظام سلامت، دستگاه های دولتی و غیردولتی، ایام نوروز را با انجام وظیفه و تلاش برای حفظ سلامت مردم، سپری کردند. جلسات ستاد ملی مدیریت کرونا، هیأت دولت و همچنین ستاد اقتصادی، بی وقفه برگزار شد تا تصمیم سازی و پشتیبانی لازم در کوتاه ترین زمان ممکن، صورت پذیرد.
رئیس جمهوری گفت: ویدئوکنفرانس های مختلف با مسئولان استانی، بیمارستان ها و پزشکان نیز موجب شد تا برآوردی دقیق تری از وضعیت و نیازهای آنها بدست آید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران

واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران به گزارش پایگاه خبری هیل، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و یکی از نامزدهای باقی مانده در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای معرفی نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز پنج شنبه طی بیانیه ای از مقامات دولت ترامپ خواست در راستای کاهش تحریم هایی که مانع ارسال اقلام پزشکی به ایران برای مبارزه با کرونا می شوند، گام های عملی بردارند.
جو بایدن که البته خود نیز در دوران حضورش در کاخ سفید به عنوان معاون باراک اوباما نقش مؤثری در اعمال فشارهای اقتصادی و سیاسی علیه ایران ایفا کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
وزیر بهداشت: نقش آفرینی بی بدیل مردم در تاریخ زرین کشورمان ثبت خواهد شد

وزیر بهداشت: نقش آفرینی بی بدیل مردم در تاریخ زرین کشورمان ثبت خواهد شد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی از نقش آفرینی بی بدیل مردم ایران در همراهی برای قطع زنجیره کرونا در ایام تعطیلات نوروز و همچنین روز طبیعت، قدردانی کرد.
در پیام سعید نمکی خطاب به مردم ایران آمده است: دیروز همزمان با روز طبیعت که هرسال بر مبنای سلوک اجداد سرزمینمان و فرهنگ و سنت زیبای دیرینمان همگان به آغوش پرمهر و نوازشگر طبیعت می رفتیم تا به سفارش خواجه شیراز عمل کنیم که می فرمود:
به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی به گلزار آ که از بلبل غزل گفتن بیاموزی
با بهره از خرد دیرین مردم هوشمند این سرزمین کهن حماس ه ای نیکو و بیاد ماندنی آفریدید و در راستای تمنای ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: مذهبی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
تمدید بخشنامه دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران تا 20 فروردین

تمدید بخشنامه دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران تا 20 فروردین غلامرضا عباسی پاشا با اشاره به تمدید بخشنامه سازمان استخدامی کشور بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا بخشنامه سازمان استخدامی کشور در مورد نحوه حضور کارکنان در دستگاه های اجرایی تا 20 فروردین ماه تمدید شده است.
وی با بیان اینکه به دستگاه ها اجرایی تکلیف شده تا حداکثر تمهیدات اولیه بهداشتی و ضدعفونی انجام شود افزود: حضور کارکنان با استفاده حداکثری از ظرفیت دورکاری لحاظ شده و اینکه تنها یک سوم کارمندان حضور داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران خطاب به فرمانداران ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
پیام وزیر کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم "

پیام وزیر کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم " به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی متن کامل این پیام به شرح زیر است :
#روز جهانی اوتیسم گرامی باد
فاصله گذاری اجتماعی فرصتی برای درک جهان متفاوت معلولین عزیز برای همه ماست اینجانب محمد شریعتمداری وزیر تعاون ،کارو رفاه اجتماعی در مدت یک سال و اندی که مسئولیت وزارت رفاه را بر عهده دارم، دردها و مشکلات مختلف معلولین عزیز را دیده و شنیده ام. یکی از آنها فاصله این عزیزان با جامعه است. معلولین عزیز به علت مناسب نبودن فضاهای اداری و شهری ما بیشتر اوقات ناخواسته در خانه و کاشانه پر مهر و رمز و رازشان محبوس هستند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
مرگ 760 مبتلا به کرونا در ایتالیا طی 24 ساعت گذشته

مرگ 760 مبتلا به کرونا در ایتالیا طی 24 ساعت گذشته مقامات ایتالیا اعلام کردند که طی 24 ساعت گذشته 760 نفر دیگر از مبتلایان به کرونا در این کشور جان خود را از دست دادند تا مجموع قربانیان کرونا در این کشور به 13 هزار و 915 نفر برسد.
همچنین طی 24 ساعت گذشته 4 هزار و 668 نفر دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند تا مجموع مبتلایان به کرونا در این کشور به 115 هزار و 242 نفر برسد.
از سوی دیگر در این کشور اروپایی 18 هزار و 278 نفر از مبتلایان به کرونا توانستند بهبودی خود را بدست بیاورند.
در حال حاضر مجموع مبتلایان به کرونا در سرتاسر جهان به بیش از 981 هزار نفر رسیده که از این تعداد بیش از 50 هزار نفر جان خود را از دست داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
مشاور ترامپ: آمریکا قصد حمله به چند موضع نظامی عراقی را دارد

مشاور ترامپ: آمریکا قصد حمله به چند موضع نظامی عراقی را دارد گابریل صوما مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه، امروز (پنجشنبه)، در گفت و گو با خبرگزاری المعلومه مدعی شد که آمریکا قصد دارد یک عملیات هوایی علیه چند پایگاه نظامی در عراق انجام دهد اما نه در مقطع کنونی.
در همین ارتباط، مشاور رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه مدعی شد: کاخ سفید با فرماندهان نظامی در خصوص اجرای یک عملیات هوایی علیه مواضعی نظامی که بقای نیروهای آمریکایی را در عراق تهدید می کند، بحث کرده است .
صوما خاطر نشان کرد که این عملیات به علت درگیری آمریکا با شیوع ویروس کرونا و اوضاع بهداشتی و سیاسی بد کشور عراق اکنون انجام نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
قدردانی معاون وزیر کشور از اقدامات مدیریت شهری و روستایی برای جلوگیری از کرونا

قدردانی معاون وزیر کشور از اقدامات مدیریت شهری و روستایی برای جلوگیری از کرونا به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تاکید کرد: شهرداری ها بویژه در بخش های آرامستان ها، مدیریت پسماندها، آتش نشانی و میادین میوه و تره بار و دهیاری ها در روستاهای کشور با اقدامات شبانه روزی خود؛ همپای مجموعه درمانی در صف نخست خدمت رسانی در زمینه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در کشور و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی قرار دارند.
جمالی نژاد همچنین با اشاره به گستردگی کار در سطح کشور و اهمیت استفاده از همه ظرفیت های موجود در همه دستگاه های اجرایی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
توصیه صالحی به ایرانیان خارج از کشور برای بیان تنگناهای تحریمی در روزهای کرونا

توصیه صالحی به ایرانیان خارج از کشور برای بیان تنگناهای تحریمی در روزهای کرونا سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه ترین توئیت خود خطاب به ایرانیان خارج از کشور نوشت:
از بنگاه های خبری ضد ملت ایران انتظاری نیست، اما از ایرانیان خارج از کشور انتظار می رود که هرکدام یک رسانه باشند:
در روایت همراهی ملت و دولت ایران علیه کرونا
در بیان تنگناهای تحریمی در ایام کرونا
در باز روایت مشاهدات کرونایی برای مردم ایران
ایرانیان کنار هم در مقابله با⁧ کرونا⁩ ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
کنسرتی رایگان برای 2 میلیون و 700 هزار مخاطب

کنسرتی رایگان برای 2 میلیون و 700 هزار مخاطب فرزاد فرخ طی سه شب گذشته و در تاریخ های 9، 11 و 13 فروردین 1398 کنسرت های آنلاین خود را در فضای مجازی برگزار کرد.
این کنسرت ها به همت موسسه فرهنگی هنری آوازی نو برگزار شد و مهمترین هدف از برگزاری چنین رویدادی، روحیه دادن به مردم و کادر درمانی در روز های مبارزه با کرونا بود.
کنسرت های آنلاینِ فرزاد فرخ هر شب از ساعت 20:30 و با اجرای هفت یا هشت قطعه برگزار شد.
براساس آمار اعلام شده، این اجرا ها در تمام صفحه های یاد شده هر شب حدود 900 هزار بازدیدکننده داشته است.
در مجموع اجرا های فرزاد فرخ طی سه شب، حدود 2 میلیون و هفتصد هزار مخاطب داشته است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
رسوایی دیگر کاسبان کرونا در ایران/ یک منبع آگاه: صدور گواهی فوت بیماران کرونایی صرفا در صلاحیت وزارت بهداشت است

رسوایی دیگر کاسبان کرونا در ایران/ یک منبع آگاه: صدور گواهی فوت بیماران کرونایی صرفا در صلاحیت وزارت بهداشت است چندی پیش پایگاه اطلاع رسانی وابسته به گروهک منافقین، طی مطلبی که برخی مخاطبان ان را دروغ سیزده نامیدند مدعی شد که رییس قوه قضاییه دستور داده تا در گواهی فوت متوفیان بر اثر کرونا، دلایلی غیر از آن به عنوان علت فوت درج شود و این موضوع را به مقابله با اخبار مربوط به جان باختگان کرونایی نسبت داده.
البته با کمی دقت به خوبی مشخص می شود که تهیه کنندگان این سناریوی مضحک که موج سواری بر کرونا و کاسبی با این ویروس در ایران را جزو ماموریت های اصلی خود تعریف کرده اند، حتی به خود زحمت ندادند یکبار در رابطه با آنچه می نویسند، تحقیق و مطالعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد در پی تماس های برخی نمایندگان و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال لاریجانی، ریاست مجلس شده اند، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه ای منتشر کرد. متن این اطلاعیه بدین شرح است:
"در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، به آگاهی می رساند حسب اطلاع واصله از حوزه ریاست مجلس، به دنبال بروز برخی علائم ، از ایشان آزمایش کرونا به عمل آمد و با توجه به نتیجه مثبت آن در حال حاضر در قرنطینه و تحت درمان می باشند". ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
تولید 2میلیون ماسک و 70هزار لباس ایزوله توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام

تولید 2میلیون ماسک و 70هزار لباس ایزوله توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه مراسم توزیع این اقلام با اشاره به توزیع 100 هزار بسته لوازم بهداشتی در مناطق محروم کشور در قالب پویش احسان سلامت گفت: در این پویش که توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام راه اندازی شده، تاکنون 100 هزار بسته لوازم بهداشتی شامل محلول ضدعفونی کننده، ژل دست و ماسک تنفسی در مناطق محروم کشور توزیع شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به سهم 10 هزار بسته ای استان مازندران ازاین پویش خاطرنشان کرد: امروز 5 هزار بسته لوازم بهداشتی برای توزیع در استان مازندران تحویل داده شد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
احسان علیخانی سکوتش را درباره جنجال استقلال شکست

احسان علیخانی سکوتش را درباره جنجال استقلال شکست آریا عظیم نژاد داور عصر جدید در یکی از قسمت های این برنامه با نام آندره آ استراماچونی سرمربی سابق استقلال شوخی کرد و آن را شبیه به موجودات ماقبل تاریخ دانست.
بعد از این اظهارنظر انتقادات از عصر جدید، عظیم نژاد و همینطور علیخانی آغاز شد. خیلی از آبی ها معتقد بودند، چون علیخانی پرسپولیسی است، با برنامه چنین کاری کرده است.
مجری برنامه عصر جدید، اما در اظهارات جدیدش، نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و گفت: ضمانت می کنم اینطور نبوده که کسی بنشیند فکر کند تصمیم بگیرد یه بخشی از جامعه را، آن هم باشگاه بزرگی مثل استقلال و طرفداران نازنین اش را ناراحت کند. این بی معرفتی در ماست ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
غریب آبادی: آژانس تجهیزات تشخیص سریع کرونا در اختیار ایران قرار می دهد

غریب آبادی: آژانس تجهیزات تشخیص سریع کرونا در اختیار ایران قرار می دهد کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام کرد با رایزنی های به عمل آمده، آژانس بین المللی انرژی اتمی بزودی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا (RT-PCR ) به ایران ارسال می کند.
غریب آبادی افزود: به همراه این دو دستگاه، تجهیزات حفاظت شخصی کاربران دستگاه، تجهیزات مربوط به راه اندازی و ارتقاء و کالیبره کردن، و کیت های مخصوص تشخیص که از سه تکنیک استفاده می کنند نیز ارسال می شوند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
احتمال کاهش بیش از 8درصدی رشد اقتصادی آلمان در نیمه نخست سال 2020

احتمال کاهش بیش از 8درصدی رشد اقتصادی آلمان در نیمه نخست سال 2020 به گزارش رویترز، پیتر آلتمایر روز پنجشنبه به این موضوع اشاره کرد که اقتصاد آلمان در دو ماه نخست سال و پیش از آنکه این کشور در ماه مارس عملا در قرنطینه فرو برود، عملکرد خوبی داشته است.
وی در ادامه گفت: انتظار داریم که در تعدادی از ماه های نیمه نخست سال 2020، رشد اقتصادی کشور بیش از 8درصد کاهش یابد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
پرواز مشکوک بالگرد ها بر فراز بغداد

پرواز مشکوک بالگرد ها بر فراز بغداد به گزارش شبکه تلویزیونی "المیادین" آسمان بغداد پایتخت عراق به دنبال آن به صحنه پرواز بالگردهای عراقی تبدیل شده است که مقام های واشنگتن روز چهارشنبه تأیید کردند که دو سامانه دفاع هوایی پاتریوت در پایگاه عین الاسد (غرب استان الانبار) و حریر (در اقلیم کردستان عراق) را مستقر کرده اند.
خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرده بود که آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی اش در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرده است.
این تحولات درحالی رخ می دهد که ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به سرکردگی آمریکا روز یکشنبه نیز از خروج نیروهای خود از پایگاه "کی 1" کرکوک ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
مهمان امشب برنامه دورهمی کیست؟

مهمان امشب برنامه دورهمی کیست؟ قرار است قسمتی از برنامه دورهمی که علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس مهمان آن بود، امشب ساعت 23 از شبکه نسیم بازپخش شود.
دیشب هم برنامه دورهمی تکراری بود. شب گذشته قسمتی که محمد بحرانی مهمان برنامه بود، دوباره پخش شد.
در ایام نوروز هر شب ساعت 23 پخش و در ساعت های 6 صبح / 11 صبح / 17 بعد از ظهر باز پخش می شود. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
هشدار سازمان های بین المللی در خصوص بحران جهانی غذا به سبب کرونا

هشدار سازمان های بین المللی در خصوص بحران جهانی غذا به سبب کرونا به خبرگزاری فرانسه، شماری از سازمان های بین المللی در خصوص خطر وقوع کمبود مواد غذایی در بازار های جهانی به سبب آشفتگی های ناشی از شیوع کرونا در تجارت جهانی و تأمین مواد غذایی هشدار دادند.
مدیر سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل، مدیر سازمان جهانی بهداشت و مدیر سازمان تجارت جهانی در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: پیچیدگی ها در خصوص تأمین مواد غذایی ممکن است سبب ایجاد محدودیت هایی در زمینه صادرات شود که در این صورت به کمبود در بازار جهانی منجر خواهد شد.
در این بیانیه مشترک همچنین آمده است: در خصوص این سه سازمان که به مسأله بهداشت، تغذیه و تجارت جهانی مرتبط هستند، آنچه مهم به نظر می رسد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
برق گران شد؟

برق گران شد؟ شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) روز پنجشنبه اعلام کرد: پیرو طرح حذف قبض کاغذی برق که پس از اطلاع رسانی های گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتدای مهرماه سال 98 به اجرا درآمد، شایعاتی با متنی یکسان در چند نوبت در فضای مجازی منتشر شده است که این شرکت به منظور شفاف سازی و جلوگیری از نگرانی هموطنان، نسبت به انتشار توضیح و روشنگری دراین خصوص اقدام کرده است که آخرین مورد آن نیز مربوط به اوایل دی ماه 98 بود.
تاکید می شود که در این طرح، فقط قبض کاغذی برق حذف شده و هیچ گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان همچنان براساس مبلغ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
رئیس مجلس کرونا گرفت

رئیس مجلس کرونا گرفت در پی تماس های برخی نمایندگان و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال لاریجانی، ریاست مجلس شده اند، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه ای منتشر کرد. متن این اطلاعیه بدین شرح است:
"در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، به آگاهی می رساند حسب اطلاع واصله از حوزه ریاست مجلس، به دنبال بروز برخی علائم ، از ایشان آزمایش کرونا به عمل آمد و با توجه به نتیجه مثبت آن در حال حاضر در قرنطینه و تحت درمان می باشند". ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
رحمانی: کالاها و اقلام مورد نیاز مردم تا پایان سال ذخیره سازی شده است

رحمانی: کالاها و اقلام مورد نیاز مردم تا پایان سال ذخیره سازی شده است رضا رحمانی در این خصوص تصریح کرد: کالا به اندازه کافی در بازار وجود دارد و برای ماه مبارک رمضان و حتی بعد از آن تا پایان سال برنامه ریزی ها و تدابیر لازم برای تامین و ذخیره سازی کالاها در انبارهای کشور اندیشیده شده است.
وی با بیان اینکه بخشی از این کالاها از محل تولید داخل و بخشی از طریق واردات تامین شده است، گفت: واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم با تعرفه گروه یک کالایی انجام شده است و کالاها در سریع ترین زمان ممکن بارگیری و تخلیه شده اند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر انجام رصد مداوم بازار ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
اقدامات تسهیلی بانک مرکزی کویت برای افزایش نقدینگی در بحران کرونا

اقدامات تسهیلی بانک مرکزی کویت برای افزایش نقدینگی در بحران کرونا به گزارش بلومبرگ، براساس اعلام بانک مرکزی کویت، این نهاد علاوه بر این در راستای افزایش نقدینگی، با تسهیل شرط ریسک وزنی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط، آن را از 75 به 25 درصد کاهش داد.
این بانک همچنین سقف وام های قابل اعطا را از 90 به 100درصد افزایش داده است. افزایش درصد بودجه قابل تخصیص به منظور توسعه مسکونی براساس ارزش ملک یا هزینه توسعه نیز از دیگر اقدامات بانک مرکزی کویت در بحبوحه شیوع کرونا است.
بنا به اعلام بانک مرکزی این کشور، اقدامات مذکور انعطاف پذیری بانک ها را برای اعطای وامِ بیشتر افزایش داده و تاکید کرده که در صورت لزوم اقدامات گسترده تری را در دستور کار قرار خواهد داد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
قدردانی وزیر کشور از اقدامات استاندار تهران در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

قدردانی وزیر کشور از اقدامات استاندار تهران در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به این شرح است:
جناب آقای محسنی بندپی
استاندار محترم تهران
سلام علیکم
اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی تا این لحظه، مرهون تلاش و مجاهدت شبانه روزی تمامی مسئولین به ویژه جنابعالی به عنوان رییس استانی ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد که نتیجه و ثمره این مجاهدت فی سبیل الله تحقق شکوه حماسه همبستگی و اتحاد ملی در مبارزه با این بیماری منحوس عالم گیر می باشد. جا دارد از زحمات شما و همه همکاران عزیز و سخت کوشم اعم از معاونینتان، فرمانداران، بخشداران و دهیاران و سایر افتخارآفرینان این حماسه ملی که برگ دیگری از افتخارات تاریخ تمدن ساز ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
صادرات گاز ایران به ترکیه؛ 11 انفجار در 15 سال

صادرات گاز ایران به ترکیه؛ 11 انفجار در 15 سال ترکیه اولین مشتری گاز ایران با خط لوله به شمار می رود. صادرات گاز به این کشور بر اساس توافقی در میانه دهه 90 میلادی، از سال 2001 آغاز شد.
صادرات گاز ایران به ترکیه اگرچه تا 5 سال بعد از آغاز، با امنیت کامل در جریان بود اما بعد از آن با حوادث تروریستی فراوانی رو به رو بوده و همین امر باعث شده تا در 15 سال گذشته جریان گاز بین دو کشور با وقفه هایی همراه شود.
از سال 85 تاکنون، 11 مورد انفجار در خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه به ثبت رسیده، انفجارهایی که در اغلب موارد رد پای گروهک تروریستی پ. ک. ک را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
تونی فرگوسن: عنوان قهرمانی را از حبیب پس بگیرید

تونی فرگوسن: عنوان قهرمانی را از حبیب پس بگیرید به گزارش پارسینه ؛چهارشنبه گذشته حبیب از طریق شبکه های اجتماعی اعلام کرد، در روسیه قرنطینه است و به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان خروج از کشور را ندارد.
حبیب نیز در اینستاگرام خود گفت: من از شما بیشتر ناراحت هستم که این مبارزه احتمالا مثل تمام رویداد های ورزشی دیگر، لغو شود. برای این مبارزه برنامه داشتم، اما من قادر نیستم همهچیز را کنترل کنم.
این مبارز روس، قرار بود 18 آوریل با تونی فرگوسن مبارزه کند، هرچند این رویداد هنوز مکان مشخصی ندارد.
تونی فرگوسن در گفتگو با ESPN گفت: حبیب نمی خواهد این مبارزه را انجام دهد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
پیام تسلیت رئیسی به مناسبت شهادت شهید سلگی

پیام تسلیت رئیسی به مناسبت شهادت شهید سلگی پیام تسلیت حجت الاسلام رییسی بشرح زیر است:
"مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بدلوا تبدیلا
خبر عروج آسمانی برادر جانباز سردار حاج میرزا محمد سلگی و پیوستن به خیل شهدای سرافراز انقلاب اسلامی، پس از عمری مجاهدت و جانبازی در را خدا، موجب تاثر اینجانب گردید.
این مرد آسمانی که سال های با برکت عمرش را در جبهه حق و سنگرهای دفاع مقدس سپری کرد، همچون ستاره ای روشن در آسمان دفاع مقدس درخشید، و بخشی از رشادت و عاشقی او در راه خدا در سالیان پس از جنگ نیز نقل قصه ها و روایت های آن دوران بود و همین ویژگی ها ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
کرونا قیمت مواد غذایی را کاهش داد؛ بهای قند 19 و روغن 12 درصد پایین آمد

کرونا قیمت مواد غذایی را کاهش داد؛ بهای قند 19 و روغن 12 درصد پایین آمد مطابق اعلام فائو، شاخص قیمت سبد مواد غذایی شامل غلات، دانه های روغنی، لبنیات، گوشت و شکر در ماه مارس به 172.2 واحد رسیده که 4.3 درصد پایین تر از فوریه است.
عبدالرضا عباسیان، اقتصاددان ارشد و ایرانی فائو، دلیل افت قیمت ها را کاهش تقاضای جهانی مواد غذایی به دلیل وخیم تر شدن چشم انداز اقتصادی پس از شیوه ویروس کرونا ارزیابی کرد.
گزارش ماهانه فائو نشان می دهد که در میان مواد غذایی قیمت قند و شکر با 19.1 درصد کاهش بیشترین افت را داشته است. فائو دلیل این امر را کاهش تقاضا به دلیل اجرای قرنطینه عمومی در بسیاری از کشورها و افت مصرف تولیدکنندگان اتانول پس از سقوط قیمت جهانی نفت عنوان کرده ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
ثریا قزل ایاغ درگذشت

ثریا قزل ایاغ درگذشت نوش آفرین انصاری - دبیر شورای کتاب کودک- با تایید این خبر، گفت: متاسفانه او امروز صبح (14فروردین) ما را ترک کرد. این نویسنده از بهمن ماه دچار کسالت شد و در بیمارستان بستری بود، البته من اطلاع دقیقی از بیماری اش نداشتم.
او افزود: قزل ایاغ مقارن با روز جهانی کتاب کودک ما را ترک کرد، آن قدری به کودک، کتاب و ادبیات کودک علاقه داشت و تمام عمر خود را بر سر این کار گذاشت. از این بابت هم بسیار متاسف هستیم و تصمیم داریم بعد از رفع مشکل کرونا و امکان تشکیل جلسه، جلسه یادبودی برای او داشته باشیم. قزل ایاغ کارهای بزرگی برای ادبیات کودکان کرد. او یکی از بزرگترین شخصیت های حوزه ادبیات کودک بود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
نتانیاهو کدام فیلم را به ایران نسبت داد؟+ویدیو

نتانیاهو کدام فیلم را به ایران نسبت داد؟+ویدیو "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی کلیپی از مینی سریال "هالمارک" در سال 2007 به اشتراک گذاشت و ادعا کرد که این شواهدی است مبنی بر اینکه ایران در حال مخفی کردن تعداد قربانیان کرونا خود است!
پایگاه خبری "businessinsider" نوشت، به گفته خبرنگار پایگاه "Axios "، نتانیاهو دوشنبه شب در تماس تلفنی با وزرای کابینه خود این کلیپ را مورد بحث و گفتگو قرار داد و ادعا کرد این کلیپ نشان می دهد که سربازان ایرانی در حال دفن اجساد به صورت دسته جمعی هستند.
به گفته نتانیاهو، این کلیپ را بار نخست توسط "میر بن شابت"، مشاور خود دیده است و از وی خواسته تا به دیگر اعضای کابینه نشان دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
ناصرایمانی:حاشیه ها در شرایط بحرانی سهمی مهلک هستند /مردم نگران اند و روز به روز استرس شان بیشتر می شود

ناصرایمانی:حاشیه ها در شرایط بحرانی سهمی مهلک هستند /مردم نگران اند و روز به روز استرس شان بیشتر می شود به گزارش پارسینه ؛ ناصرایمانی ، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با پارسینه اظهار داشت: درگیر ویروسی هستیم که همه را نگران کرده و شرایط کشور را در حالتی کاملا فوق العاده قرار داده است. پس شرایط ایجاب می کند، برای رهایی از آسیب های این معضل همه دستگاه ها و نهاد ها دست به دست هم بدهند تا بلکه آرامش به جامعه برگردد.
او در ادامه سخنانش گفت: دولت به عنوان قوه مجریه تا به امروز تلاش هایی شبانه روز انجام داده است، اما از آنجایی که مردم واقعا نگران اند و روز به روز استرس شان بیشتر می شود، لازم است فعالیت ها به طور ثابت به مردم توضیح داده شود تا بلکه آن ها به این باور برسند که مشکل ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
شناسایی 2875 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور/ 3956 نفر از بیماران، در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند

شناسایی 2875 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور/ 3956 نفر از بیماران، در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند به گزارش پارسینه؛ دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت کرونا در کشور گفت:از ظهر دیروز تا امروز 14 فروردین 1399 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، 2875 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به 50468 مورد رسید.
خوشبختانه تا کنون 16711 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد.
متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 124 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشگان بر اثر این بیماری در کشور به 3160 نفر رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
مرتضی مبلغ:مهار کرونا روحیه جهادی می خواهد /پساکرونا باید با دقت مدیریت شود /دولت به فکر مردم است

مرتضی مبلغ:مهار کرونا روحیه جهادی می خواهد /پساکرونا باید با دقت مدیریت شود /دولت به فکر مردم است به گزارش پارسینه ، مرتضی مبلغ، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با پارسینه اظهار داشت: کرونا بلایی است که همهِ جهان را به بدترین حالتِ ممکن درگیر خود کرده است. پس تاکیدِ موکد چیزی جز این نمی تواند باشد که همه در کنار هم تلاش کنیم، شرایط بحرانی به گونه ای مدیریت شود که انشاءالله با کمترین خُسران ممکن این روز های دلهره آور را پشت سر بگذاریم.
معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات در ادامه سخنانش گفت: دولت این روز ها تلاش هایی را برای اداره مطلوب وضعیت از خود نشان می دهد. با این حال رفع نگرانی موجود در جامعه نیازمند همت و زحمتی بسیار مضاعف است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
بررسی وضعیت مبتلایان به کرونا، پس از ترخیص از بیمارستان

بررسی وضعیت مبتلایان به کرونا، پس از ترخیص از بیمارستان دکتر فدایی زاده با اشاره به راه اندازی طرح پیگیری وضعیت بیماران ترخیص شده از بیمارستان، اظهارکرد: این طرح در بیمارستان مسیح دانشوری در حال اجر است.
وی با بیان این که ممکن است برای برخی بیماران حتی پس از مرخص شدن از بیمارستان نیز مشکلاتی پیش بیاید، از پیگیری وضعیت بیماران با روش های مختلف توسط بیمارستان مسیح دانشوری خبر داد.
فدایی با اشاره به روش های مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا پس از ترخیص از بیمارستان، ادامه داد: طبق اطلاعاتی که بیماران طی تماس ها و پیگیری هایی که انجام می شود به کارشناسان می دهند، تصمیم گیری های بعدی برای ارجاع مبتلایان و ادامه روند درمان اتخاذ می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
خودرو های 200 تا 300 میلیون تومانی در بازار کدام است؟

خودرو های 200 تا 300 میلیون تومانی در بازار کدام است؟ براساس مشاهدات میدانی، انوع خودرو 200 تا 300 میلیون تومانی در بازار آزاد به شرح زیر است:
انواع خودرو 200 تا 300 میلیون تومانی در بازار
مدل خودرو قیمت بازار (تومان )
پیکاپ ریچ 215.000.000
بسترن B30 237.000.000
چانگان CS35 250.000.000
جک S3 اتوماتیک 250.000.000
چری آریزو 5 (توربو) 288.000.000
برلیانس کراس 219.000.000
ام وی ام X33 275.000.000
رنو ساندرو استپ وی (اتوماتیک) 250.000.000
براساس مشاهدات میدانی، انوع خودرو 200 تا 300 میلیون تومانی در بازار آزاد به شرح زیر است:
انواع خودرو 200 تا 300 میلیون تومانی در بازار ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
معرفی مشهورترین رهبران گروه تروریستی داعش

معرفی مشهورترین رهبران گروه تروریستی داعش کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در حمله اکتبر سال جاری توسط نیرو های امریکایی در منطقه باریشه استان ادلب تحلیل های متفاوتی را از جانب کارشناسان در خصوص آینده این گروه و فعالیت های تروریستی در منطقه خاورمیانه به همراه داشت. گروهی معتقد بودند که کشته شدن بغدادی در کنار از دست رفتن کلیه مناطق تحت تصرف این گروه و کشته شدن اکثر رهبران و فرماندهان بارز آن ها به منزله پایان عمر داعش خواهد بود. دسته ای دیگر، اما معتقدند مطالعه تاریخچه فعالیت گروه های تکفیری در منطقه نشان می دهد مرگ یک رهبر نه تنها به معنی پایان کار گروه نبوده بلکه در مواردی موجب آزادسازی ناگهانی پتانسیل مخفی آن ها ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
رشد تشکیل سرمایه ثابت در تولید ناخالص داخلی سال 98+جدول

رشد تشکیل سرمایه ثابت در تولید ناخالص داخلی سال 98+جدول تشکیل سرمایه ثابت یکی از معیار های مهم در عملکرد اقتصادی سالیانه کشور ها محسوب میشود. بر اساس برآورد پژوهشکده مرکز آمار ایران، در سال گذشته، تولید ناخالص داخلی کشور (به قیمت جاری) حدود 2400 هزار میلیارد تومان بوده که 400 هزار میلیارد تومان آن مربوط به تشکیل سرمایه ثابت ناخالص میباشد.
بر این اساس، تشکیل سرمایه ثابت در ماشین آلات 185 هزار میلیار تومان و تشکیل سرمایه ثابت در ساختمان 218 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
به این ترتیب سهم تشکیل سرمایه ثابت نسبت به تولید ناخالص داخلی از 15 درصد سال 1397 به حدود 17 درصد در سال گذشته برآورد شده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
پاسخ کنایه آمیز معاون وزیر ارتباطات به ادعای مدیر روابط عمومی صدا و سیما

پاسخ کنایه آمیز معاون وزیر ارتباطات به ادعای مدیر روابط عمومی صدا و سیما سجاد بنابی نوشت: خیلی ممنون برای گزارش سه سال تلاش ما برای پس گرفتن فرکانسی که خالیه و آزاد نمی کنید.
برادرم! ⁧ نرخ نجومی⁩ تبلیغات رو بیارید پایین ببینید بخش خصوصی ما چه طور ضریب نفوذ اینترنت خانگی رو دو برابر می کنه.
راستی فرکانس رو چه کسی ⁧ سو⁩ می کنه که برنمی گردونید به مردم؟ ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
آشنایی با حریف آسیایی پرسپولیس

آشنایی با حریف آسیایی پرسپولیس تیم فوتبال پرسپولیس در سومین و چهارمین بازی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف التعاون عربستان برود. سرخ ها درحالی باید به مصاف این تیم بروند که قرار بود بازی رفت 12 اسفند برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا برخی از مسابقات هفته سوم لیگ قهرمانان لغو شد.
این تیم که با التعاون عربستان، الشارجه امارات و الدحیل همگروه است، در بازی اول مقابل نماینده قطر شکست خورد و رو در روی الشارجه به تساوی رسید تا قعرنشین این گروه شود. این تیم در بازی سوم باید به مصاف التعاون برود که این دیدار به دلیل شیوع ویروس کرونا در 12 اسفند برگزار نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
نشت اطلاعات تلگرام چه تبعاتی دارد؟

نشت اطلاعات تلگرام چه تبعاتی دارد؟ به گزارش ایسنا، پس از فیلترینگ تلگرام، در کنار پیام رسان های داخلی، استفاده از نسخه های غیررسمی تلگرام در بین کاربران ایرانی رواج یافت و اگرچه کارشناسان امنیتی بارها استفاده از نسخه های غیررسمی را منع کردند، اکنون شماره تلفن و شناسه های کاربری 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام از طریق این نسخه های غیررسمی جمع آوری شده و برای فروش در بازار سیاه قرار گرفته است.
در واکنش به این اتفاق، امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- اعلام کرد : در گزارش مرکز ماهر در دی 1396 در مورد عدم امنیت پوسته های تلگرام هشدار دادیم. البته شواهدی وجود دارد که این اطلاعات به شیوه دیگری جمع آوری شده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا مبتلا شد

وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا مبتلا شد یعقوب لیتمسان وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی دچار بیماری کرونا شد.
رسانه های اسرائیلی بامداد امروز پنجشنبه گزارش دادند که لیتمسان و همسرش به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی در آخرین آمار خود، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی را حدود 4000 نفر و شمار قربانیان را 12 نفر اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
قیمت آپارتمان در تهران؛ 14 فروردین 99 +جدول

قیمت آپارتمان در تهران؛ 14 فروردین 99 +جدول براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه به امکانات اطراف منزل و موقعیت آن قیمت های مختلفی را می بینیم در این گزارش سعی کردیم از هر منطقه 22 گانه تهران یک مورد قیمت مسکن را با عمر بنای متوسط 8 سال و متراژ متوسط 80 متر گردآوری کنیم.
توجه کنید که قیمت ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می کند.
لیست قیمت واحد مسکونی در مناطق مختلف تهران به شرح زیر است:
منطقه آدرس متراژ پارکینگ قیمت هر متر مربع (تومان ) تعداد اتاق امکانات مسکن ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
پاسخ پوردستان به انتشار شایعه شهادت برخی رزمندگان مقاومت

پاسخ پوردستان به انتشار شایعه شهادت برخی رزمندگان مقاومت امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مصاحبه ای توسل به شایعات را نشانه اوج استیصال و درماندگی دشمن دانست و همچنین گفت: متوسل شدن دشمن به شایعات نشان دهنده آن است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از چه قابلیت، توانمندی و اقتداری برخوردارند و تا چه حد دشمن از وجود آن ها احساس ترس می کند.
وی در عین حال شهادت را اوج آروزی رزمندگان اسلام دانست و خطاب به ملت ایران، تاکید کرد: فرزندان ایران اسلامی در ارتش و سپاه با تمام قوت در جهت اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران آمادگی های لازم را دارند و چنانچه که دشمن بخواهد حرکتی انجام دهد او را از حرکت خود پشیمان خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
قدردانی افغانستان از ایران به خاطر پذیرش رایگان اتباع خارجی مبتلا به کرونا

قدردانی افغانستان از ایران به خاطر پذیرش رایگان اتباع خارجی مبتلا به کرونا به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، در اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران آمده است: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا جمهوری اسلامی ایران، همه اتباع خارجی که در این کشور زندگی می کنند، چنانچه دچار بیماری کرونا شوند، پذیرش آن ها در بیمارستان های دولتی رایگان خواهد بود.
در ادامه این اطلاعیه آمده که سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران طی جلسات متعدد، مشکلات مختلف مهاجرین از جمله درمان آن عده از مهاجرین افغان را که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، با مقامات وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
پوتین و اردوغان درباره مبارزه با کرونا و اوضاع سوریه گفتگو کردند

پوتین و اردوغان درباره مبارزه با کرونا و اوضاع سوریه گفتگو کردند دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین چهارشنبه شب اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در این گفت وگوی تلفنی که به ابتکار طرف ترکیه ای برگزار شد، وضعیت در ارتباط با انتشار ویروس کرونا را بررسی کردند.
روسای جمهوری روسیه و ترکیه، یکدیگر را از تدابیر بکار گرفته شده برای مبارزه با ویروس کرونا در کشورشان مطلع و به همکاری درخصوص تامین شرایط بازگشت اتباع روسی از ترکیه به کشور خود توجه خاص کردند.
پوتین و اردوغان در ادامه گفت وگوی تلفنی به تبادل نظر درباره مسائل مربوط به حل و فصل اوضاع سوریه ازجمله اجرای توافقات روز پنجم ماه مارس سال 2020 برای تثبیت اوضاع منطقه امن ادلب سوریه پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
نتانیاهو: پیش بینی ترامپ درباره شمار تلفات کرونا در آمریکا خوش بینانه است

نتانیاهو: پیش بینی ترامپ درباره شمار تلفات کرونا در آمریکا خوش بینانه است به گزارش تایمز اسرائیل، بنیامین نتانیاهو که به تازگی از قرنطینه داوطلبانه خارج شده، گفت پیش بینی ترامپ درباره تلفات 100 تا 250 هزار نفری ناشی از ویروس کرونا در آمریکا خوش بینانه است. وی این را هم گفت که رژیم صهیونیستی در یک مقطع سرنوشت ساز در نبرد با ویروس کرونا قرار گرفته است.
نتانیاهو با اشاره به هشدار دونالد ترامپ مبنی بر اینکه آمریکا طی هفته آینده با آماری بین 100 تا 250 کشته در پی شیوع ویروس کرونا مواجه می شود، گفت: این پیش بینی خوش بینانه است . وی در ادامه افزود: آماری که ترامپ اعلام کرده معادل 5000 کشته در اسرائیل خواهد بود . ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
مدافع استقلال در آستانه بازگشت به پارتیزان بلگراد

مدافع استقلال در آستانه بازگشت به پارتیزان بلگراد نیکولای بودروف مدافع بلغارستانی استقلال در تعطیلات نیم فصل به جمع آبی پوشان اضافه شد. این بازیکن که عضو تیم ملی بلغارستان نیز هست بعد از تعطیلات لیگ به دلیل شیوع ویروس کرونا راهی کشورش شد، اما وی به دلیل مشکلات مالی که با استقلال دارد خواستار فسخ قراردادش شده که البته با توجه به فرصتی که به این باشگاه داده بود مشکلی برای جدایی از استقلال ندارد.
بورودوف از زمان حضورش در استقلال مطالبات خود را دریافت نکرده و همین موضوع باعث شده تا خواستار جدایی از استقلال شود. البته سعادتمند در تدارک حل این مشکلات بود، اما ظاهرا وی در مورد مساله بودورف دچار مشکل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
تمدید مهلت آمادگی برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027

تمدید مهلت آمادگی برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 به گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تصمیم گرفته است تا مهلت اتحادیه های عضو را برای ارائه "درخواست" برای میزبانی از جام ملت های آسیا 2027 را تا 30 ژوئن 2020 تمدید کند.
این تصمیم با توجه به همهگیری ویروس COVID-19 گرفته شده است تا به انجمن های عضو ، که بسیاری از آنها تحت تأثیر شیوع جهانی کرونا قرار گرفته اند ، زمان کافی برای بررسی فرایندهای داخلی را دهد.
کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه خود در دسامبر سال گذشته در هنگ کنگ ، موافقت کرده بود میزبان آتی را برای حضور در جام ملت های آسیا ، با زمان آماده سازی بیشتر معرفی کند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
مذاکره صندوق بین المللی پول با مقامات ایران برای اعطای وام

مذاکره صندوق بین المللی پول با مقامات ایران برای اعطای وام به گزارش رویترز، ایران به عنوان خسارت دیده ترین کشور خاورمیانه از کرونا، از صندوق بین المللی پول درخواست دریافت 5 میلیارد دلار از محل بودجه اضطراری این نهاد کرده است.
براساس اظهارات جهاد آزور مدیر صندوق بین المللی پول در خاورمیانه و آسیای مرکزی در یک نشست آنلاین، این نهاد جهانی برای آگاهی از نیازهای ایران به منظور به جریان افتادن اقدامات لازم، در حال مذاکره با مقامات این کشور است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
همه قهرمان ها شنل ندارند + عکس

همه قهرمان ها شنل ندارند + عکس منبع:برترین ها ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
وقتی آیت الله خامنه ای از سوی یک مأمور تهدید به کشتن شد

وقتی آیت الله خامنه ای از سوی یک مأمور تهدید به کشتن شد کتاب خون دلی که لعل شد روایت خاطرات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، از زندان ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی است. در بخشی از کتاب خاطره ای از حضور رهبر انقلاب در زندان شاهنشاهی و شنیدن خبر درگذشت جمال عبدالناصر در زندان نقل شده است که در ادامه می خوانید؛
در میان زندانیان، گروهبانی ترک زبان از اهالی استان آذربایجان بود که به دلیلی پیش پا افتاده، به شش ماه زندان محکوم شده بود. به او اجازه داده شده بود که فضای کوچکی را در نزدیکی سرویس های بهداشتی برای چای درست کردن و فروختن به زندانیان در اختیار بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
کره جنوبی 89 مبتلا و 4 مرگ جدید ناشی از کرونا را گزارش کرد

کره جنوبی 89 مبتلا و 4 مرگ جدید ناشی از کرونا را گزارش کرد به گزارش خبرگزاری یونهاپ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره جنوبی صبح پنجشنبه اعلام کرد که با افزایش 89 مورد جدید ابتلای قطعی به کووید19، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 9 هزار و 976 نفر رسید که از این تعداد، 169 نفر جان باخته و 5 هزار و 828 نفر بهبود یافته اند.
شمار روزانه بهبودیافتگان از کرونا در کره جنوبی از روز 12 مارس (22 اسفند 98) تاکنون همواره بیشتر از مواد ابتلای روزانه بوده و این امر باعث شده که شیب موارد فعال ابتلا در این کشور از همان روز کاهش شود.
اکنون 3 هزار و 979 نفر در کره جنوبی همچنان در اثر ابتلا به کرونا بیمار هستند و این در حالی است که این رقم در 11 ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
فرانسه بار دیگر در تلفات کرونا رکورد زد

فرانسه بار دیگر در تلفات کرونا رکورد زد به گزارش خبرگزاری رویترز، مقام های فرانسه بامداد پنجشنبه اعلام کردند که با مرگ 509 نفر ظرف 24 ساعت گذشته در این کشور، شمار کل فوتی های ناشی از کرونا در فرانسه به 4 هزار و 32 نفر رسید.
روز سه شنبه گذشته آمار فوتی های روزانه در فرانسه 499 نفر اعلام شده بود که بیشترین مرگ ومیر روزانه از آغاز شیوع کرونا در این کشور بود؛ اما آمار روز چهارشنبه با شکست رکورد قبلی، مرگبارترین روز را در فرانسه رقم زد.
فرانسه چهارمین کشور پس از ایتالیا، اسپانیا و آمریکا است که آمار جانباختگان ناشی از کرونا در آن از شمار جانباختگان در چین فراتر رفته و از 4 هزار نفر نیز عبور کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
البخیتی: برای آزادی مأرب تصمیم گیری شده است

البخیتی: برای آزادی مأرب تصمیم گیری شده است محمد البخیتی با بیان این خبر افزود، در این موضوع، در برابر برخورد مثبتی که داشتیم، پاسخی دریافت نکرده ایم.
وی که در برنامه لعبه الامم در المیادین سخن می گفت، از میانجیگری هایی ناموفق با هدف حل موضوع مأرب خبر داد و گفت: برای آزادسازی مأرب تصمیم گیری شده است. ما به میانجیگری های داخلی و میانجیگری یک کشور عربی که نگرش حمایتی به اخوان المسلمین دارد فرصت دادیم، زیرا مأرب، منطقه تحت تسلط و تمرکز اخوان المسلمین است به همین منظور مدعی هستیم که در این موضوع با اعتماد به شرایط معین، از جمله گشودن راهها، تعامل مثبت با درآمد های نفتی و گازی به عنوان حق همه شهروندان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
تازه ترین آمار تولید و واردات ملزومات پیشگیری از کرونا

تازه ترین آمار تولید و واردات ملزومات پیشگیری از کرونا در تازه ترین اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اختیار قرار گرفته، از 13 اسفند سال گذشته تا 8 فروردین امسال یک میلیون و 900 هزار ماسک N95، تعداد 14 میلیون و 250 هزار ماسک سه لایه و 540 هزار لباس یکسره (گان) به کشور وارد شده است.
همچنین در این مدت 1000 تن الکل ثبت سفارش شده و طی هفته جاری هم 200 تن الکل وارد شده است.
طی این 24 روز بیش از 15 میلیون و 266 هزار عدد ماسک سه لایه و N95 تولید شده که حدود 14 میلیون و 887 هزار عدد از آن تا 8 فروردین توزیع شده و مابقی در انتظار تحویل به شرکت های پخش زیرمجموعه سازمان غذا و دارو بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
فرانسه: در صورت ادامه بحران کرونا به حد کافی ذخیره دارویی داریم

فرانسه: در صورت ادامه بحران کرونا به حد کافی ذخیره دارویی داریم ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز چهارشنبه با اعلام این مطلب در مجلس ملی، در عین حال گفت که کشورش در کوتاه مدت به مدیریت مصرف لوازم پزشکی به ویژه در زمینه تجهیزات احیا بیمار نیاز دارد.
او با یادآوری که تقاضای جهانی برای تجهیزات احیا بیمار ظرف هفته های اخیر 2 هزار برابر شده، تصریح کرد: با این همه چون هنوز کسی نمی داند نقطه اوج بیماری همه گیر کرونا کی فرا می رسد و چقدر به طول می انجامد، ما باید در زمینه مدیریت منابع خود دقت به خرج دهیم و توان تولیدی خودمان را بالا ببریم.
در روزهای اخیر پزشکان و مسئولان بیمارستان های فرانسه در مورد احتمال کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در آینده هشدار ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
جانسون: مرگ تعداد زیادی از انگلیسی ها به دلیل کرونا غم انگیز است

جانسون: مرگ تعداد زیادی از انگلیسی ها به دلیل کرونا غم انگیز است بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در سخنانی با اشاره به مرگ 563 انگلیسی طی 24 ساعت گذشته در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا گفت که تعداد زیاد قربانیان همه را غمگین کرده است.
وی که در قرنطینه خانگی صحبت می کرد، افزود: پایبندی ما به اقدامات مناسب، در کنترل این ویروس کمک خواهد کرد و تلاش می کنیم تا تست های ابتلا به این ویروس را افزایش دهیم و هیچ چاره ای جز قرنطینه مبتلایان وجود ندارد.
نخست وزیر انگلیس در ادامه اضافه کرد: اطمینان دارم که سرانجام این ویروس را شکست خواهیم داد و از شما دعوت می کنم که در منازل خود باقی بمانید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
پنتاگون: عملیات استقرار سامانه موشکی در عراق ادامه دارد

پنتاگون: عملیات استقرار سامانه موشکی در عراق ادامه دارد سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که عملیات استقرار سامانه دفاعی موشکی در عراق ادامه دارد.
وی که با شبکه خبری الجزیره گفتگو می کرد، افزود: به دلایل امنیتی، وضعیت سیستم های موشکی را که در عراق فعالیت می کند، تشریح نخواهیم کرد.
سخنگوی پنتاگون تاکید کرد، بغداد می داند که نیاز مشترکی به سامانه دفاعی موشکی برای حمایت از نیرو های حاضر در عراق وجود دارد.
ارتش آمریکا اخیرا اقدام به استقرار سامانه دفاعی موشکی پاتریوت در دو پایگاه عین الاسد واقع در غرب عراق و حریر در اربیل مرکز منطقه کردستان عراق کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می شود؟

ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می شود؟ روز گذشته خبر مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات از سوی وزارت علوم اعلام شد. این خبر ابهام و پرسش و پاسخ های بسیاری را در ذهن دانشجویان ایجاد کرد. در ادامه این گزارش به بیان توضیحاتی درباره شرایط مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات می پردازیم.
معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ بخشنامه ای 20 بندی به دانشگاه ها خبر داد که در این بخشنامه، حذف نیمسال تحصیلی 99-98 بدون احتساب در سنوات به درخواست دانشجو مجاز شد.
در این ابلاغیه 20 بندی درباره حذف ترم تحصیلی آمده است: حذف یک یا چند درس ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
اعتراض پرستاران آمریکا به کمبود تجهیزات حفاظتی در مقابله با کرونا

اعتراض پرستاران آمریکا به کمبود تجهیزات حفاظتی در مقابله با کرونا به گزارش راشاتودی، جین راس رئیس اتحادیه ملی پرستاران آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: پرستاران شاغل در بیمارستان های مختلف و تحت اداره شرکت اچ سی اِی هولدینگز از شرایط کاری بدون داشتن تجهیزات حفاظتی مناسب گله مند هستند .
در همین راستا، پرستاران شاغل در بیمارستان های تحت اداره این شرکت بهداشتی و درمانی در هفت ایالت آمریکا روز سوم ماه آوریل با برپایی اعتصاب خواستار شرایط کار بهتری می شوند.
در میان شکایت ها از کمبود تجهیزات حفاظتی، جین راس از وجود گزارش هایی مبنی بر اجبار به استفاده مجدد از ماسک های محافظ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
قدرت الله صالحی، بازیگر پیشکسوت درگذشت +عکس

قدرت الله صالحی، بازیگر پیشکسوت درگذشت +عکس قدرت الله صالحی هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون سال 1331 در گرگان به دنیا آمده بود. او در نمایش ها، فیلم های سینمایی و سریال های زیادی نقش آفرینی کرده بود.
بازی در سریال های خانه ای در تاریکی و ولایت عشق بخشی از کارنامه تلویزیونی او است. از فیلم های سینمایی این بازیگر می توان به سراب و مزرعه پدری اشاره کرد.
او در عرصه تئاتر هم دست پری داشت و در نمایش های زیادی در جایگاه کارگردان و بازیگر نقش آفریده بود.
صالحی در سالروز شهادت برادرش دعوت حق را لبیک گفت. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
خطر ابتلا به کرونا برای بیماران قلبی، ریوی و دیابتی بیشتر است

خطر ابتلا به کرونا برای بیماران قلبی، ریوی و دیابتی بیشتر است این موضوع پیش از این در مطالعات انجام شده در برخی کشورهای دیگر کانون کرونا از جمله ایتالیا و چین تأیید شده بود، اما این نخستین بار است که در آمریکا چنین موضوعی با انتشار یک گزارش علمی تأیید می شود.
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا گفته نتایج منتشر شده با بررسی حدود 7 هزار مورد ابتلا به کووید 19 در ایالات متحده به دست آمده اما قطعی نیست زیرا این مطالعه به تفکیک سن، جنس، نژاد و جغرافیا انجام نشده و شامل بسیاری از افرادی که به ویروس دچار شده اما هنوز بهبود نیافته اند، نمی شود.
آن دسته از افراد مبتلا به کرونا که سی دی سی در سرتاسر آمریکا روی آنها مطالعه انجام داده پیشینه بیماری های ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 2 ساعت پیش
پرسپولیس بالاتر از استقلال در رده پنجم آسیا/عکس

پرسپولیس بالاتر از استقلال در رده پنجم آسیا/عکس پرسپولیس در جدیدترین رده بندی اعلام شده از سوی سایت معتبر فوتبال دیتابیس بهترین تیم ایران و تیم پنجم آسیا است.
آخرین رده بندی باشگاهی ایران و آسیا در سال 99 و 29 مارس از نگاه سایت فوتبال دیتابیس بر اساس تصویر بالا منتشر شد که تیم فوتبال پرسپولیس با 1573 امتیاز در رده پنجم آسیا و اول ایران قرار دارد. استقلال نیز در رده سیزدهم بالاتر از سایر تیم ها قرار دارد.
در این جدول الهلال عربستان، چونبوک موتورز کره جنوبی، الدحیل قطر و شانگ های SIPG چین در رده های اول تا چهارم قاره کهن جای گرفته اند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
عطسه و سرفه خطرناک ترین راه انتقال ویروس کرونا هستند

عطسه و سرفه خطرناک ترین راه انتقال ویروس کرونا هستند حسین عرفانی، در گفتگو با شبکه خبر، با بیان اینکه ما با یک بیماری مسری نوپدید مواجه هستیم، گفت: کووید 19 یک بیماری واگیر دار است که تاکنون سیستم ایمنی هیچ کس با این بیماری مواجه نبوده است.
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، افزود: ما به دنبال این هستیم که چرخه ابتلای این بیماری از شخص بیمار به دیگران را قطع و یا به صفر کاهش دهیم.
وی ادامه داد: برای این کار باید به چند نکته از جمله رعایت نکات بهداشتی توجه شود.
عرفانی گفت: هر فرد بیمار می تواند در هر 5 روز دست کم 2 نفر را مبتلا می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 4 ساعت پیش
14 فروردین روز جهانی اوتیسم پیام آور چیست؟

14 فروردین روز جهانی اوتیسم پیام آور چیست؟ رضوان مدنی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت : 14 فروردین ماه 99 مصادف با دوم آوریل روز جهانی اوتیسم میباشد که پیام آور لزوم آگاهی بیشتر از احوالات عزیزان دارای این اختلال بوده و درک کردن شرایط آن ها را گوشزد می کند.
او گفت: اما آنچه حائز اهمیت است خدمت به این طیف دارای اختلال و فراهم نمودن شرایط برای حضور آن ها در جامعه است.
رضوان مدنی افزود: اوتیسم نوعی اختلال رشدی است که کودکان و بزرگسالان مبتلا به آن در ارتباطات کلامی، غیرکلامی، تعاملات اجتماعی و بازی مشکل دارند. در این افراد حرکات تکراری 'دست زدن" پریدن" دلبستگی به اشیای خاص و یا مقاومت در برابر تغییر دیده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 4 ساعت پیش
خادم الشریعه در رده اول ایران وچهاردهم جهان/ مقصودلو صدرنشین ماند

خادم الشریعه در رده اول ایران وچهاردهم جهان/ مقصودلو صدرنشین ماند فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) لیست جدید ماهانه خود را اعلام کرد. این اولین رده بندی جدید اعلام شده در سال جدید شمسی به حساب می آید که بر اساس آن سارا خادم الشریعه و پرهام مقصودلو صدرنشین دیگر شطرنجبازان ایرانی هستند.
بر اساس رنکینگ جدید فیده و در بخش استاندارد مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان با 2863 واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج بازان جهان قرار دارد.
در این بخش فابیانو کاروانا آمریکایی با 2835 واحد ریتینگ و دینگ لیرن چینی با 2791 واحد ریتینگ در رده رده های دوم و سوم برترین شطرنجبازان جای گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 5 ساعت پیش
اینفوگرافیک/روز های تلخ و شیرین سال 98/ از دستگیری روح الله زم تا شهادت سردار مقاومت

اینفوگرافیک/روز های تلخ و شیرین سال 98/ از دستگیری روح الله زم تا شهادت سردار مقاومت جمهوری اسلامی ایران در سالی که گذشت شاهد روزهایی بود که هر کدام به تنهایی امنیت کشور، منطقه و جهان را تحت تاثیر قرار داد، روزهایی که قدرت بازدارندگی ایران اسلامی بیشتر از گذشته به جهانیان نشان داده شد.
در سال 98 خباثت آمریکایی ها با ترور سردار مقاومت و افزایش تحریم ها در برابر جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش ثابت شد اما از طرف مقابل با موشک باران مهم ترین پایگاه خود در منطقه جواب آشوبگری های خود را داد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 5 ساعت پیش
تلاش خودروساز آمریکایی برای مقابله با کرونا

تلاش خودروساز آمریکایی برای مقابله با کرونا همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان همچون ایالات متحده آمریکا که هم اکنون در صدر جدول مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته است، بسیاری از شرکت های خودروسازی بزرگ و فعال در این کشور همچون فورد و جنرال موتورز و فیات کرایسلر اعلام کردند که از بخش اعظمی از خطوط تولید کارخانه های خود به منظور تولید و تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی بیماران کوبید 19 و مبتلایان به ویروس کرونا استفاده خواهند کرد.
حالا بر اساس گزارش وب سایت npr، شرکت خودروسازی فورد با انتشار بیانیه ای به تازگی اعلام کرده که قصد دارد ظرف سه ماه آینده بالغ بر 50 هزار دستگاه تهویه ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 6 ساعت پیش
شوخی AFC به یادآوری رسن با قهرمانی پرسپولیس+عکس

شوخی AFC به یادآوری رسن با قهرمانی پرسپولیس+عکس کنفدراسیون فوتبال آسیا این روزها به دلیل تعطیلی مسابقات برای سرگرم کردن مخاطبانش در صفحات مجازی به اجرای نظرسنجی و شوخی با بازیکنان می پردازد.
توئیتر رسمی AFC با انتشار تصویری از بشار رسن با حالت خاص خود نوشت: پرسپولیس بشار رسن را دارد تا در دورانی که در خانه هستید، به یادتان بیندازد قهرمان لیگ ایران چه تیمی است.
روز گذشته نیز AFC با شادی گل ارسلان مطهری، مهاجم استقلال شوخی کرده بود. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 6 ساعت پیش
آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 200هزار نفر گذشت

آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 200هزار نفر گذشت پایگاه آماری worldometers روز چهارشنبه با استناد به آمار های رسمی منتشر شده از سوی نهاد های دولتی آمریکا، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را بیش از 200 هزار نفر اعلام کرد.
بر اساس آخرین آمار های منتشر شده در این پایگاه آماری، در ساعات سپری شده از روز چهارشنبه (13 ساعت به وقت واشنگتن) حدود 12 هزار نفر به شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا افزوده شده است.
بیش از 83 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در آمریکا ساکن ایالت نیویورک هستند و این ایالت به تن هایی بیش از 40 درصد از آمار ابتلا به کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 6 ساعت پیش
ویدیو| مهارت خلبان ها در پارک کردن جنگنده ها بر روی ناو

ویدیو| مهارت خلبان ها در پارک کردن جنگنده ها بر روی ناو کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 7 ساعت پیش
هواپیمای حامل کمک های پزشکی روسیه به آمریکا رسید

هواپیمای حامل کمک های پزشکی روسیه به آمریکا رسید نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در این خصوص اطلاع داد. پیشتر سفیر روسیه در آمریکا گفته بود که هواپیما حاوی تجهیزات لازم برای نجات جان آمریکایی ها، مواد ضدعفونی کننده، عینک، ماسک و دستگاه های تنفسی است. وی همچنین ابراز اطمینان کرد که آمریکا در صورت لزوم با روسیه همکاری خواهد کرد.
توافق مربوط به ارسال هواپیما از روسیه به آمریکا در جریان گفتگوی تلفنی روسای جمهور دو کشور در روز دوشنبه حاصل شد. سفیر روسیه در آمریکا بیان داشت که تهدید بیماری همه گیر کل جهان را درگیر کرده است و بنابراین مبارزه با آن به تلاش مشترک نیازمند است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 7 ساعت پیش
ویدیویی از لشگرکشی موریانه ها در مقابل مورچه ها

ویدیویی از لشگرکشی موریانه ها در مقابل مورچه ها کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 7 ساعت پیش
کمک 500 هزار دلاری اوفید به برنامه های مقابله با کرونا در ایران

کمک 500 هزار دلاری اوفید به برنامه های مقابله با کرونا در ایران کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، از تصویب کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه بین المللی (اوفید) به برنامه های مقابله با کرونا در ایران خبر داد.
غریب آبادی افزود: این کمک از طریق سازمان بهداشت جهانی و برای خرید و توزیع تجهیزات و اقلام پزشکی مورد نیاز فوری بیمارستان ها در اختیار کشورمان قرار می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 7 ساعت پیش
بررسی جزئیات تصمیمات جدید دولت برای مقابله با کرونا

بررسی جزئیات تصمیمات جدید دولت برای مقابله با کرونا "علی ربیعی" در گفتگو با تیتر امشب ضمن ابراز همدردی با خانواده های جان باختگان گفت: امروز در جلسه هیئت دولت درباره پیامد های اجرای طرح فاصله اجتماعی و وضعیت موجود کشور ناشی از شرایط کرونایی گفتگو شد.
سخنگوی دولت گفت: با کاهش تردد در این ایام مصرف بنزین هم 48 میلیون لیتر کاهش یافت.
سخنگوی دولت از ظرفیت های بهداشت در مقابله با کرونا و همچنین خالی بودن 4 هزار تخت نیرو های مسلح گفت:.
ربیعی با بیان اینکه روح ایثارگری و از خودگذشتگی مردم و کادر درمانی نقطه برتری ما بود، افزود: جمعیت جوان کشور بر خلاف جوامع اروپایی به ما کمک کرد تعداد جانباختگان کشور نسبت به دیگر کشور ها کمتر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 7 ساعت پیش
مشمولان بسته معیشتی کرونا مشخص شدند

مشمولان بسته معیشتی کرونا مشخص شدند حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت درباره مشمولان بسته معیشتی کرونا، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته شد که بسته معیشتی کرونا با مبلغ 200 تا 600 هزار تومان به برخی از خانوار ها واریز شود.
وی بیان کرد: شناسایی خانوار های نیازمند برعهده وزارت رفاه بود که این شناسایی صورت گرفت و برای نیم دهک پایین کشور که حدود یک میلیون و 500 هزار نفر بودند واریز شد.
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت افزود: این خانوار ها از لحاظ درآمد پایین ترین سطح قرار داشتند و شغل، مسکن، خودرو، درآمد نداشتند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 7 ساعت پیش
بهداشت جهانی: در چند روز آینده به رقم یک میلیون مبتلا به کرونا می رسیم

بهداشت جهانی: در چند روز آینده به رقم یک میلیون مبتلا به کرونا می رسیم تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی درباره روند شیوع کرونا در روزهای آینده سخن گفت. وی ضمن سخنرانی در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در ژنو گفت: میزان مرگ و میر بیش از دو برابر طی هفته اخیر افزایش یافته است. در چند روز آینده ما به رقم یک میلیون مبتلا به ویروس کووید 19 می رسیم و تقریبا 50 هزار نفر نیز جانشان را از دست می دهند.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 900 هزار نفر گذشته و تعداد جان باختگان به بیش از 45 هزار نفر رسیده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
ثبت ابتلای گربه ها به کرونا ویروس

ثبت ابتلای گربه ها به کرونا ویروس بر اساس اطلاعات منتشر شده وب سایت دولتی چین، China.org.cn، مقامات هنگ کنگ اعلام کردند که کروناویروس SARS-CoV-2 در گربه یک بیمار مبتلا به کرونا ویروس، COVID-19 پیدا شده است.
پس از تشخیص بیماری صاحب گربه، حیوان خانگی به یک مقر قرنطینه در بندر هنگ کنگ فرستاده شد. نمایندگان وزارت زراعت، شیلات و حفاظت از طبیعت هنگ کنگ حیوان خانگی را از لحاظ دارا بودن ویروس کرونا مورد بررسی قرار دادند و در حفره های دهان و بینی و همچنین روده ها عفونت را پیدا کردند.
سخنگوی این بخش گفت: " گربه هیچ علائمی از بیماری ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
مردم ترکیه با آب ترشی به جنگ کرونا رفتند

مردم ترکیه با آب ترشی به جنگ کرونا رفتند با اعلام ورود کرونا به ترکیه مردم این کشور روش منحصر به فردی را برای مبارزه با این ویروس مسری به کار بستند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد: با شیوع بیماری کرونا بازار ترشی فروش ها به شدت رونق پیدا کرده است.
بر اساس این گزارش مردم ترکیه از آب ترشی به عنوان سلاحی جهت مقابله با ویروس کرونا استفاده می کنند و آب سرکه و نمکی که ترشی ها در آن نگهداری می شود خواهان زیادی در میان مردم پیدا کرده است.
مردم ترکیه معتقدند این مایع به دلیل وجود مواد پروبیوتیک برای تقویت ایمنی بدن شان بسیار مفید بوده و می تواند این ایمنی را افزایش دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
تداوم سقوط بازارهای سهام اروپا و آسیا در سایه پاندمی کرونا

تداوم سقوط بازارهای سهام اروپا و آسیا در سایه پاندمی کرونا به گزارش سی ان بی سی، پس از اینکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که آمریکا باید منتظر 2 هفته بسیار بسیار دردناک باشند و نرخ مرگ ومیر ویروس کرونا در این کشور به شدت بالا خواهد رفت، بازارهای سهام جهان به سقوط سنگین خود ادامه دادند.
شاخص پن یوروپین استاکس 600 اروپا 3.40 درصد سقوط کرد.
داکس آلمان با سقوط سنگین 3.85 درصدی روبرو شد، در حالی که فوتسی انگلیس 3.70 درصد از ارزش خود را از دست داد و کاک فرانسه 4.16 درصد پایین آمد. فوتسی میلان ایتالیا هم امروز 2.16 درصد افت کرد.
در بازار آسیا گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 1 ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
جان باختن یک بسیجی در ماموریت کنترل ورودی شهر کرج

جان باختن یک بسیجی در ماموریت کنترل ورودی شهر کرج سرگرد پاسدار مجتبی عبدالملکی افزود: مصطفی پیران امروز 13 فروردین ماه بر اثر حادثه دلخراش تصادف با موتورسیکلت در پل فردیس کرج به بیمارستان منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با توجه به شدت جراحات و خونریزی شدید داخلی این بسیجی 18 ساله جان خود را تقدیم امنیت و سلامت کرد.
از ابتدای شیوع کرونا و فعال شدن ستاد کرونا در استان، بسیجیان استان در اقشار مختلف در عرصه های مختلف امنیت سلامت جامعه همچون ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن مختلف، حضور در واحدهای درمانی، تهیه و توزیع لوازم پیشگیرانه و همچنین کنترل ورودی ها و غربالگری حضور فعال داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
وزیر بهداشت:بی خیال و غافل نشوید، کرونا هنوز مهار نشده است!

وزیر بهداشت:بی خیال و غافل نشوید، کرونا هنوز مهار نشده است! سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه کمیته ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: به هیچ عنوان نباید منحنی شیوع کرونا ما را مغرور و دچار غفلت کند زیرا اپیدمی مانند ورزش کشتی است؛ در کشتی در دقیقه نود فکر می کنید که با امتیاز رقیب خود را خاک کرده اید اما او با یک ضربه فنی شما را خاک می کند.
او ادامه داد: اگر ما لحظه ای غفلت کنیم این منحنی با یک پیک وحشتناک همه را گرفتار می کند و من از همه خواهش می کنم که در چنین شرایطی دچار غفلت و بی خیالی نشویم زیرا ما هنوز در مرحله مدیریت بیماری هستیم و به فاز مهار و کنترل بیماری نرسیده ایم و باید حواسمان به این پیک باشد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
انجام مطالعات نهایی روی دارویی موثر در درمان کرونا در کشور

انجام مطالعات نهایی روی دارویی موثر در درمان کرونا در کشور دکتر غلامحسین مهرعلیان با اشاره به اقدامات سازمان غذاودارو در حوزه تامین و تولید یک نوع داروی موثر در درمان بیماران مبتلا به کرونا، اظهار کرد: داروی آویگان (فاوپیراویر) یک برند ژاپنی است که پس از شیوع کرونا در چین برای درمان بیماران استفاده شد و نتایج نشان داد که در درمان برخی از بیماران توانسته طول بستری را کاهش دهد و در بهبود حال عمومی بیماران نسبتا موثر باشد.
وی افزود: این دارو علی رغم نتایج مثبت اولیه، هنوز توسط آژانس های بین المللی دارویی دنیا برای درمان بیماری کووید 19 تائیدیه نگرفته و زمان زیادی برای مطالعات بیشتر نیاز دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
هشدار فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران

هشدار فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران دکتر علیرضا زالی امروز چهارشنبه سیزدهم فروردین ماه مصادف با روز طبیعت درباره اوضاع استان تهران در این روز اظهار کرد: خوشبختانه امروز شاهد تحقق یک رفتار ستودنی و بسیار افتخار آمیز از سوی مردم استان به خصوص شهروندان تهران بودیم.
وی ادامه داد: امروز شاهد آن بودیم که مردم شریف تهران با یک نگاه مسئولانه و با مسئولیت پذیری اجتماعی توصیه های بهداشتی را در دستورکار قرار دادند و با توجه ویژه به این توصیه ها شاهد حداقل حضور افراد در شهر بودیم.
دکتر زالی با بیان اینکه مشاهدات میدانی موید عدم حضور و اسکان مردم در شهر به ویژه پارک ها و تفرجگاه ها در روز طبیعت بود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
پدیده سریال پایتخت: استقلالی هستم/ محسن تنابنده من را کشف کرد

پدیده سریال پایتخت: استقلالی هستم/ محسن تنابنده من را کشف کرد ابوالفضل رجبی بازیگر نوجوان نقش بهروز در سریال پایتخت 6 درباره شرایط این روزهای خود توضیحاتی را بیان کرد.
-به نام خدا. سلام و عرض ادب دارم خدمت تمام افرادی که این مصاحبه را می خوانند. فرا رسیدن سال 99 را به تمام هموطنانم تبریک می گویم و در خدمت شما هستم.
*ابوالفضل عزیز چند سالته، اهل کجایی و از کی بازیگری را شروع کردی؟
-بنده 13 ساله و اهل ساری هستم. البته اصالت پدر و مادر بنده جویبار و سوادکوه است، اما ساکن ساری هستیم. از سال 97 بازیگری را شروع کردم و زیر نظر استاد میار دوره دیدم.
*کار پایتخت چندمین کار شما است؟ کدام یک از عوامل شما را کشف کرد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
همکاری اوقاف شمیران با بیمارستان ها و کادر درمانی برای مقابله با کرونا

همکاری اوقاف شمیران با بیمارستان ها و کادر درمانی برای مقابله با کرونا سیدحسن میرکریمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات در زمینه همکاری این اداره با برخی بیمارستان ها در مقابله با ویروس کرونا گفت: با توجه به اینکه بیمارستان های مسیح دانشوری، بقیةالله (عج) و شهدای تجریش در منطقه شمیرانات به عنوان مراکز درمانی برای پذیرش بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است، اداره اوقاف این منطقه اقدام به همکاری با این مراکز درمانی کرده است و در همین راستا طی درخواست رئیس بیمارستان شهدای تجریش از اداره اوقاف شمیرانات مبنی بر همکاری در زمینه تهیه اقلام مورد نیاز در مواجهه با شیوع بیماری کرونا، اقداماتی از سوی این مرکز برای رفع مشکلات و نیازمندی های این بیمارستان صورت پذیرفت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
مرگ 563 فرد مبتلا به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته/ شمار قربانیان از 2000 نفر گذشت

مرگ 563 فرد مبتلا به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته/ شمار قربانیان از 2000 نفر گذشت به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، وزارت بهداشت انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با افزایشی چشمگیر طی 24 ساعت گذشته، به 2352 نفر رسیده است.
بر اساس جدیدترین آمار های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت انگلیس، طی 24 ساعت گذشته 563 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند که این رقم تا به امروز بیشترین آمار مرگ ومیر بر اثر کرونا طی یک شبانه روز در انگلیس به شمار می رود.
وزارت بهداشت انگلیس شمار مبتلایان به کرونا در این کشور را نیز حدود 29500 نفر اعلام کرده است که این رقم در مقایسه با آمار روز گذشته بیش از 4300 نفر افزایش نشان می ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
مسابقات تنیس ویمبلدون هم لغو شد

مسابقات تنیس ویمبلدون هم لغو شد کمیته برگزاری مسابقات امروز تصمیم به لغو تنیس ویمبلدون گرفت.
برای نخستین بار است که در طول برگزاری مسابقات، این رقابت ها لغو می شود. قرار بود این تورنمنت روزهای 29 ژوئن تا 12 جولای برگزار شود.
این تورنمنت به عنوان قدیمی ترین رویداد تنیس به شمار می رود که از سال 1877 آغاز شده است. تنها جنگ جهانی باعث لغو این مسابقات شده بود.
شیوع ویروس کرونا در جهان تاکنون جان 44 هزار نفر را گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
تکذیب حفر گورهای دسته جمعی، تهدید فعالان فضای مجازی و 3 شایعه کرونایی دیگر

تکذیب حفر گورهای دسته جمعی، تهدید فعالان فضای مجازی و 3 شایعه کرونایی دیگر بر اساس اطلاعات مرکز مقابله با شایعات سایبری در روز 12 فروردین ماه 1399، کانال های تلگرامی وابسته به منافقین، با انتشار ویدئویی، شایعه حفر گورهای دسته جمعی برای دفن جان باختگان کرونا در لنگرود را منتشر کردند که با بررسی های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص گردید این شایعه کذب بوده و ویدئوهای مربوط به آن، پیش از این، در دو مرحله در اسفند ماه 98 با عنوان دفن بیماران کرونایی در گورهای دسته جمعی و دفن جان باختن تعداد زیادی از موسیقی دانان لنگرودی بر اثر کرونا منتشر شده بود. این در حالی ست که در ویدئوی مذکور نیز ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
دورهمی امشب هم تکراری پخش می شود؟

دورهمی امشب هم تکراری پخش می شود؟ قرار است قسمتی از برنامه دورهمی که محمد بحرانی و سینا درخشنده مهمان بودند، امشب ساعت 23 از شبکه نسیم پخش شود. به این ترتیب بینندگان امشب شاهد دورهمی تکراری خواهند بود.
دورهمی در ایام نوروز هر شب ساعت 23 پخش و در ساعت های 6صبح / 11 صبح / 17 بعد از ظهر باز پخش می شود. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
در گفتگوی لاریجانی با 4 استاندار مطرح شد: تشکیل ستادهای حمایت از بیکارشدگان کرونایی

در گفتگوی لاریجانی با 4 استاندار مطرح شد: تشکیل ستادهای حمایت از بیکارشدگان کرونایی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس با کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر و استانداران آذربایجان غربی، کردستان و گیلان، ضمن بررسی آخرین وضعیت شیوع کرونا و کنترل ترددها در این استانها، خواستار ایجاد ستادهای استانی برای کمک رسانی به افرادی شد که شغل خود را در بحران کرونا از دست داده اند.
رئیس مجلس در تماس با کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر در جریان آخرین اقدامات هلال احمر در مقابله با شیوع کرونا و همچنین روند امدادرسانی این نهاد در مناطق سیل زده قرار گرفت و خواستار استمرار خدمات آموزشی و اجتماعی این جمعیت برای مهار کرونا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
فیلم|تجمع برای برداشتن بنزین از نشت خط لوله

فیلم|تجمع برای برداشتن بنزین از نشت خط لوله کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
سه پیام تسلیت جداگانه رییس جمهور برای درگذشتگان اخیر

سه پیام تسلیت جداگانه رییس جمهور برای درگذشتگان اخیر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحومه حاجیه خانم زهرا حمیدی، فرزند شهید بزرگوار حاج عباس حمیدی، همسر شهید والامقام حاج محمود تویسرکانی و مادر شهید سرافراز محسن تویسرکانی، از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همنشینی با شهیدانش و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت کرد.
متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
انالله و اناالیه راجعون
درگذشت مرحومه حاجیه خانم زهرا حمیدی، فرزند شهید بزرگوار حاج عباس حمیدی، همسر شهید والامقام حاج محمود تویسرکانی و مادر شهید سرافراز محسن تویسرکانی، از غیور مردان دوران دفاع مقدس ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
تاکید اردوغان بر گذر موفقیت آمیز ترکیه از بحران کرونا

تاکید اردوغان بر گذر موفقیت آمیز ترکیه از بحران کرونا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، طی سخنانی در نشست هفتگی حزب عدالت و توسعه که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن اشاره به تدابیر دولت جهت مبارزه با کرونا بر گذر این کشور از بحران ناشی از شیوع این ویروس تاکید کرد.
او گفت: این دوره (بحران کرونا) را با موفقیت سپری خواهیم کرد. بزرگترین مزیت ما، مبارزه زودهنگام با این بیماری با استفاده از امکانات درمانی کشورمان است. هدف ما گذار از این برهه بحرانی با کمترین زیان و قربانی اندک است.
رئیس جمهور ترکیه افزود: مردم عزیز ما تا پایان این روز های سخت در خانه بمانند. ترکیه طی 7 سال گذشته خطرات زیادی را دفع کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
ایتالیا از لیگ ملت های والیبال کنار کشید

ایتالیا از لیگ ملت های والیبال کنار کشید به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم، برونو کاتانئو، رئیس فدراسیون والیبال ایتالیا در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که تیم ملی والیبال این کشور به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا لیگ ملت های 2020 شرکت نخواهد کرد.
کاتانئو در این مورد گفت: ما به آینده فکر می کنیم، ولی تمرکز ما روی بیشترین کمک در حال حاضر به وضعیت جهان است. مسافرت های پیش روی تیم ملی و مشکلات مالی، عمده دلایل ما برای عدم شرکت در لیگ ملت هاست.
در حالی که ایتالیا پس از شیوع ویروس کرونا اصلاً شرایط خوبی ندارد و تلفات جانی شهروندان این کشور بسیار بالاست، لیگ والیبال ایتالیا، تنها تعلیق شد و هنوز خبری از پایان لیگ نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
اعلام جدول زمانی برنامه های درسی 14 فروردین شبکه های 4 و 7

اعلام جدول زمانی برنامه های درسی 14 فروردین شبکه های 4 و 7 جدول زمانی مدرسه تلویزیونی از طریق شبکه آموزش و 4 سیما برای روز پنجشنبه 14 فروردین 99 اعلام شد.
شبکه آموزش
متوسطه دوره اول:
ساعت 9 تا 9.30 درس ادبیات فارسی پایه هفتم
ساعت 9.30 تا 10 درس آمادگی دفاعی پایه نهم
ساعت 10 تا 10.30 درس فرهنگ و هنر پایه هشتم
برنامه دوره ابتدایی:
ساعت 10.30 تا 11 فارسی و نگارش پایه اول دبستان
ساعت 11 تا 11.30 پیام ها و هدیه های آسمانی پایه دوم دبستان
ساعت 11.30 تا 12 بازی و ریاضی پایه سوم دبستان
ساعت 12 تا 12.30 مطالعات و مهارت های اجتماعی پایه چهارم دبستان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
لایی وحید امیری به پیکه در صفحه فیفا

لایی وحید امیری به پیکه در صفحه فیفا یکی از جذاب ترین صحنه ها برای ایرانی ها در خلال جام جهانی فوتبال در روسیه صحنه ای بود که وحید امیری توانست به زیبایی توپ را از بین پاهای جرارد پیکه، مدافع صاحب نام اسپانیایی و عضو تیم بارسلونا عبور دهد. در ادامه ارسال زیبای این بازیکن روی سر مهدی طارمی نشست ولی ضربه سر طارمی با اختلاف ناچیز از بالای دروازه به بیرون رفت.
اینستاگرام جام جهانی فوتبال فیفا با انتشار این صحنه نوشت: برای قدردانی از این مهارت زیبا. کسانی که توانایی این مهارت را دارند تگ کنید.
به گزارش ایسنا، وحید امیری بعد از جام جهانی به ترابزون اسپور ترکیه پیوست و بعد از یک سال بار دیگر به پرسپولیس برگشت. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
جذب بازیکن و مربی خارجی از سوی سرخابی ها ممنوع می شود؟

جذب بازیکن و مربی خارجی از سوی سرخابی ها ممنوع می شود؟ به گزارش سرویس ورزشی پارسینه ؛ تا چند روز آینده سررسید پرداخت بدهی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به طلبکاران خود به پایان می رسد و مشخص نیست که این مبلغ گزاف چطور از سوی آنها پردتخت می شود.
وزارت ورزش حالا تصمیم گرفته به دلیل سومدیریت مدیران این دو باشگاه طی سالیان اخیر در برخورد با پرداخت حق و حقوق بازیکنان و مربیان خارجی، عقد قرارداد جدید با بازیکنان و مربیان خارجی را برای این دو تیم ممنوع کند. البته که این موضوع هنوز به صورت رسمی تایید نشده اما ظاهر امر نشان می دهد که مسعود سلطانی فر از بدهی سنگین این دو باشگاه دولتی به خارجی ها اصلا راضی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
کاهش آمار خودکشی در ژاپن

کاهش آمار خودکشی در ژاپن به گزارش تلویزیون نیپون، این دهمین سال متوالی است که این شاخص کاهش یافته است نخستین بار از سال 1978 است که آمار خودشکی در این کشور به زیر 20 هزار مورد رسیده است با این حال، در سطح جهانی، میزان خودکشی در ژاپن قابل توجه است.
بر اساس داده های منتشر شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، در میان هفت عضو این سازمان، از سال 1998 تا کنون بیشترین خودکشی در ژاپن روی داده است.
در سال 2017، دولت اصول کلی سیاست پیشگیری از خودکشی را تدوین کرد.
هدف این است که تا سال 2026 میزان خودکشی به 30 درصد یا بیشتر نسبت به سال 2015 کاهش یابد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
تولد نوزاد مبتلا به کرونا از مادر کرونا مثبت در آذربایجان غربی

تولد نوزاد مبتلا به کرونا از مادر کرونا مثبت در آذربایجان غربی دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در بیست وسومین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونای آذربایجان غربی افزود: این نوزاد طی روزهای گذشته از مادر مبتلا به کرونا به دنیا آمد و کرونای وی در تست اولیه مثبت شد ولی پزشکان پس از 2 روز تست دوباره ای از او گرفتند که باز هم نتیجه آن مثبت بود.
وی اضافه کرد: بررسی بالینی نشان می دهد که وضعیت مادر و فرزند مناسب بوده و روند درمانی آنان در حال طی شدن است.
وی از روند افزایشی ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی خبر داد و بیان کرد: این روند باید با اقدامات کنترلی مسوولان و همراهی مردم تغییر یابد و در زمان حاضر مشارکت مناسبی از سوی مردم شکل گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
کشف حدود 28 میلیون انواع لوازم بهداشتی در 24 ساعت گذشته

کشف حدود 28 میلیون انواع لوازم بهداشتی در 24 ساعت گذشته سردار محمد رضا مقیمی ضمن قدردانی از همراهی مردم در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در پیشگیری از شیوع این بیماری اظهارکرد: همچنان مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی در اولویت اول مأموریتی پلیس امنیت اقتصادی ناجا قرار داشته است و همکاری با سایر نهادها در توزیع سریع این اقلام با تمام توان در دستور کار قرار دارد.
وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه لوازم بهداشتی و انبارها طی 24 ساعت گذشته، حدود 28 میلیون عدد انواع لوازم بهداشتی شامل 27 میلیون و 627 هزار و 777 عدد انواع دستکش و ماسک ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
شرط تراکتوری ها برای موافقت با لغو لیگ

شرط تراکتوری ها برای موافقت با لغو لیگ مدیران باشگاه تراکتور چندبار با ارسال نامه به سازمان لیگ، خواستار تعطیلی بازی ها و لغو این فصل شدند، اما این موضوع نیاز به بررسی بیشتر و مجوز از سوی فیفا دارد.
در ابتدا این طور تصور می شد که در صورت تعطیلی لیگ، چهار تیم بالای جدول می توانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده را به دست بیاورند، اما شایعات دیگری هم مطرح شده مبنی بر اینکه اگر لیگ در همین جا متوقف شود و فصل نوزدهم به پایان برسد، جدول رقابت ها پاک می شود و تیم ها بر اساس رده بندی فصل قبل، وارد لیگ قهرمانان آسیا می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
وال استریت ژورنال: اولین تراکنش مالی با اینستکس 500 هزار یورو ارزش داشت

وال استریت ژورنال: اولین تراکنش مالی با اینستکس 500 هزار یورو ارزش داشت وال استریت ژورنال در مطلبی به اولین تراکنش مالی اروپا با ایران از طریق ساز و کار مالی اینستکس پرداخت.
در این مطلب آمده است: حقیقت این است که جزئیات زیادی از این تراکنش مالی منتشر نشده است. با این حال، افراد آگاه اعلام کردند تجهیزات پزشکی فروخته شده به ایران از یک شرکت آلمانی خریداری شده بود و برای درمان بیماری های خونی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. دو طرف برای نهایی کردن این معامله ماه ها تلاش کردند.
این مقام آگاه اعلام کرد: ارزش مالی این تراکنش 500 هزار یورو بوده است و این تجهیزات ارتباطی با شیوع ویروس کرونا در ایران ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
روسیه: اینستکس تراکنش کالاهای تحریم شده را انجام دهد

روسیه: اینستکس تراکنش کالاهای تحریم شده را انجام دهد میخاییل اولیانوف روز چهارشنبه در توییتر نوشت: تروییکای اروپا (فرانسه، آلمان و انگلیس) از ارسال موفقیت آمیز کالاهای درمانی به ایران از طریق سیستم اینستکس خبر داده اند.
وی افزود: این اقدام را می توان تبریک گفت، در تابستان سال گذشته اعلام شد که این کانال (اینستکس) راه اندازی شده است. اما در واقع همینک آغاز بکار کرده است برای موفقیت بیشتر این طرح آرزوی موفقیت می کنیم.
اولیانوف در توییت دیگری نوشت: باتوجه به اینکه تحریم های فرا مرزی آمریکا لغو نشده است باید اقدامات اینستکس را بر کالاهایی که تحریم شده اند نیز گسترش داد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
قرنطینه ایتالیا تا دو هفته دیگر تمدید می شود

قرنطینه ایتالیا تا دو هفته دیگر تمدید می شود اسپرانزا گفت: ما نباید نشانه های مثبت را با تمام نشانه های شفاف اشتباه بگیریم. داده ها نشان می دهد که در مسیر درستی هستیم و اقدام های سخت گیرانه نتیجه دارد.
پس از اینکه ایتالیا در روزهای اخیر سیر صعودی موارد ابتلا را ثبت کرد اما داده های این هفته نشان می دهد روند رشد شمار مبتلایان در حال کند شدن است به طوریکه تعداد افراد جدید مبتلا به ویروس کرونا در روز گذشته 4 هزار و 53 نفر بود که نسبت به روزهای قبل کاهش پیدا کرد. با این حال شمار قربانیان همچنان بالا است و به بیش از 800 نفر در روز می رسد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
نیروهای آمریکایی به زودی پایگاه "الحبانیه" را تحویل عراق می دهند

نیروهای آمریکایی به زودی پایگاه "الحبانیه" را تحویل عراق می دهند به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تحسین الخفاجی، سخنگوی رسمی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت: نیروهای ما طی چند روز آینده پایگاه هوایی الحبانیه بین شهر فلوجه و رمادی در غرب عراق را از نیروهای آمریکایی و هیئت ائتلاف بین المللی تحویل می گیرد.
الخفاجی گفت: پایگاه هایی که نیروهای ما از ائتلاف تحویل گرفته اند به خاطر اجرای مکانیزم جدیدی بین عراق و آمریکا برای مبارزه با تروریسم است.
وی درباره عقب نشینی نیروهای آمریکایی از پایگاه عین الاسد گفت: تحویل گرفتن پایگاه ها براساس جدول زمانی مشخص شده انجام می شود.
پایگاه الحبانیه یکی از قدیمی ترین پایگاه های نیروهای آمریکایی در عراق است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
گوگل:امسال دروغ آوریل نداریم

گوگل:امسال دروغ آوریل نداریم گوگل که بدون شک یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی در جهان به شمار می رود، به تازگی اعلام کرده که رسم قدیمی و همیشگی دروغ آوریل موسوم به April Fools’ Day را که همواره روز نخست ماه آوریل انجام و برگزار شده و موجب سرگرمی خیل عظیمی از مردم در کشورهای مختلف جهان می شود، امسال با توجه به بحران های کنونی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا از تمامی پلتفرم های خود حذف خواهد کرد .
بر اساس گزارش نیویورک پست، گوگل در این خصوص با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است: هم اکنون با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و درگیری بسیاری از کشورهای جهان با بیماری کووید-19 ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
پایتخت از بدآموزی ها تا ادعای سانسور از سوی سازندگان/ فرجی: پایتخت پایان خوبی دارد

پایتخت از بدآموزی ها تا ادعای سانسور از سوی سازندگان/ فرجی: پایتخت پایان خوبی دارد مجموعه پایتخت یکی از پربیننده ترین و پرمخاطب ترین سریال های تلویزیون است که اتفاقات روزمره یک خانواده معمولی را به تصویر می کشد. این خانواده هر بار دچار مشکلات جدیدی می شوند که پیگیری آن با فضای طنزی که دارد برای مخاطبان جدی است و تقریبا خانواده ها در شب های نوروز هرجا که باشند خود را به تماشای این سریال می رسانند. امسال هم طبق نظرسنجی های صورت گرفته همچنان این سریال پربیننده ترین سریال بوده است. اما این فصل یک تفاوت جدی با فصل های قبلی داشته و آن استفاده از برخی کلمات نامناسب، نشان دادن برخی ناهنجاری ها و به تصویرکشیدن لحظاتی بوده که خیلی به مذاق خانواده فرهنگ دوست ایرانی خوش نیامده و ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
وضعیت حضور مردم در مناطق چهارگانه محیط زیست در سیزده بدر

وضعیت حضور مردم در مناطق چهارگانه محیط زیست در سیزده بدر سرهنگ جمشید محبت خانی با اشاره به اجرای طرح خلوت سازی توسط محیط بان ها و همچنین ممنوعیت تردد در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور (پارک های ملی، پناهگاه ای حیات وحش، آثار طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده در سراسر کشور) خصوصا در روز طبیعت اظهار کرد: امروز همزمان با روز طبیعت محیط بانان با آمادگی 100 درصدی در پارک ها حضور دارند و از تردد افراد ممانعت می کنند، به لطف خدا ترددها به شدت کاهش یافته است.
وی ادامه داد: با اجرای طرح خلوت سازی از نهم فروردین ترددها کاهش یافته و مردم نیز همکاری خوبی با خادمان خود در نیروی انتظامی و همچنین سایر نیروهای امدادی، پلیس راهور و ... دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
واکنش مقاومت فلسطین به حمله رژیم صهیونیستی به سوریه

واکنش مقاومت فلسطین به حمله رژیم صهیونیستی به سوریه به گزارش المیادین، جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین به حمله ددمنشانه شب گذشته رژیم صهیونیستی به سوریه واکنش نشان دادند.
حازم قاسم سخنگوی حماس گفت: حمله رژیم صهیونیستی به سوریه به مثابه حمله به امت اسلامی است.
وی بر ضرورت وحدت امت اسلامی برای مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی که دشمن واقعی امت اسلامی است، تاکید کرد.
از سوی دیگر جهاد اسلامی فلسطین هم در بیانیه ای اعلام کرد: حمله به سوریه به مثابه حمله به اعراب و مسلمانان است. حملات مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه موضع مسئولانه و جدی در پاسخ به ادامه این تروریسم را طلب می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
ارزانترین مناطق تهران در بازار مسکن

ارزانترین مناطق تهران در بازار مسکن طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسفند ماه 1398 در حالی که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به 15 میلیون و 560 هزار تومان رسید، حدود 56 درصد معاملات در بین واحدهای کمتر از میانگین انجام شد.
کمترین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز به مناطق 18 با میانگین 7 میلیون و 479 هزار تومان، منطقه 20 با 7 میلیون و 500 هزار تومان، منطقه 17 با 7 میلیون و 960 هزار تومان و منطقه 16 با 8 میلیون و 265 هزار تومان اختصاص یافت.
بیشترین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز به مناطق یک با 33 میلیون و 217 هزار تومان در هر متر مربع ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
نشت بنزین از خط انتقال اهواز - تهران مهار شد

نشت بنزین از خط انتقال اهواز - تهران مهار شد حمیدرضا کیهان پور با رد نقص فنی این خط انتقال بنزین افزود: نشت خط لوله انتقال بنزین اهواز به تهران ناشی از اقدام سارقان برای سرقت بنزین بوده است که خوشبختانه موفق به این کار غیرقانونی نیز نشدند.
وی گفت: چند سارق صبح روز سه شنبه پس از حفر 1.5متری مسیر خط لوله در یک منطقه خلوت اقدام به نصب غیرحرفه ای اتصالات به این خط کرده بودند تا در یک موقعیت مناسب و به دور از چشم ماموران بازرسی و کنترل شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه خوزستان اقدام به سرقت بنزین کنند که متعاقب آن سه شنبه شب با نشت اتصالات و بالا آمدن بنزین روی سطح زمین ، سارقان موفق به این کار نمی شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
موسوی:بازی با کلمات، شکست های سیاسی و نظامی را جبران نخواهد کرد

موسوی:بازی با کلمات، شکست های سیاسی و نظامی را جبران نخواهد کرد سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به اظهارات بی اساس سخنگوی ائتلاف متجاوزین نظامی به یمن اظهار داشت: عربستان سعودی با توهم پیروزی در چند هفته، مبادرت به تجاوز نظامی به یمن کرد و اکنون پس از گذشت پنج سال همچنان با این محاسبه اشتباه دست به گریبان بوده و این در حالیست که تنها دستاورد این اقدامات تجاوزکارانه جز ویرانی و کشتار مردم یمن نبوده است .
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن بی اساس خواندن ادعای سخنگوی ائتلاف مبنی بر حضور کارشناسان ایرانی در یمن و اتهامات باطل وی علیه کشورمان افزود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
سفیر چین در ایران: تصاویر فروش خفاش مربوط به چین نیست

سفیر چین در ایران: تصاویر فروش خفاش مربوط به چین نیست چانگ هوا سفیر چین در تهران در صحفه توئیتر خود نوشت: این در چین نیست.
وی در توئیت خود به تصاویری از خفاش های در حال فروش اشاره کرده بود که بعضی رسانه های غربی از جمله اسکای نیوز مدعی شده بودند مربوط به بازاری در یکی از شهرهای چین است. تصویر منتشر شده مربوط به بازاری در اندونزی است.
کمیته دایمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین ماه قبل طرحی به منظور تکمیل ممنوعیت تجارت غیر قانونی و خوردن حیوانات وحشی را به تصویب رساند.
طبق این مصوبه جدید نهاد قانونگذار چین، شکار، تجارت، حمل و نقل و خوردن حیوانات وحشی، اعم از آن که در حیات وحش رشد کرده یا پرورش شده باشد، ممنوع است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
دومین تلاش زندانیان داعش برای فرار از زندان الحسکه اقلیم کردستان

دومین تلاش زندانیان داعش برای فرار از زندان الحسکه اقلیم کردستان رسانه های محلی گزارش می دهند دوشنبه شب زندان صنعا در الحسکه صحنه درگیری ها و شورش های گسترده میان زندانیان و نیروهای امنیتی بوده است. همچنین بارها صدای شلیک گلوله از محوطه زندان به گوش رسیده و آمبولانس ها در مقابل زندان مجروحان را به بیمارستان منتقل کردند.
همچنین نیروهای آمریکایی برای کنترل اوضاع به کمک نیروهای امنیتی کرد در این منطقه آمدند. هواپیماهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به طور گسترده در حال پرواز و گشت زنی بر فراز منطقه بودند و با پرتاب بمب های منور به مسئولان کرد کمک می کردند تا زندانیانی که از زندان فرار کرده اند را دستگیر کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
آخرین خبرها درباره محصولات جدید ایران خودرو

آخرین خبرها درباره محصولات جدید ایران خودرو کیانوش پورمجیب معاون معاون تحقیقات ، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت : این گروه صنعتی در سال جاری محصولات جدید رانا پلاس ، سورن پلاس ، سمند بهینه ، دنا پلاس اتوماتیک ، 207 پانوراما دستی و اتوماتیک وk132 را روانه بازار می کند.
وی افزود: تولید و عرضه چهارمحصول صندوق دار k132 ، کراس اوورk125و هاچ بک k121 و دنای برقی از بهمن سال 99 تا بهمن 1401 در دستور کار این خودرو ساز قراردارد.
پورمجیب خاطرنشان کرد: خودروk132 که حاصل تفکر دانش ایرانی است برپایه پلتفرم ایران خودرو با 92 درصد ساخت داخلی ، تولید آن در بهمن سال جاری آغاز می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
گوترش: کرونا بزرگترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم است

گوترش: کرونا بزرگترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم است به گزارش خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: تنش اقتصادی و سیاسی غیرعادی که به دلیل شیوع کرونا به وجود آمده خطر واقعی برای صلح نسبی است که جهان طی دهه های اخیر شاهد آن بوده است. این بیماری تهدیدی برای همگان در جهان است و تأثیر اقتصادی آن می تواند جهان را به رکودی بی سابقه بکشاند.
وی افزود: جمع بین این دو واقعیت و خطر نقش آن در افزایش بی ثباتی و افزایش تنش ها و نزاع ها نشان می دهد که این بحران سخت ترین بحرانی است که از زمان جنگ جهانی دوم با آن مواجه بوده ایم. این بیماری بزرگترین آزمونی است که از زمان تشکیل سازمان ملل با آن مواجه بوده ایم. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
شریعتمداری: باید دعا کرد ترامپ به کرونا مبتلا نشود

شریعتمداری: باید دعا کرد ترامپ به کرونا مبتلا نشود حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به تحرکات روزهای اخیر آمریکایی ها در عراق گفت: این روزها، آمریکا بعد از ناکامی در تحمیل مهره خود به عنوان نخست وزیر عراق، دست به تحرکات نظامی تازه ای زده است که با توجه به شرایط سختی که با آن روبروست، بسیار بعید به نظر می رسد این تحرکات نظامی و جا به جائی نیروها،اهمیتی بیشتر از یک عملیات روانی داشته باشد.
وی با بیان اینکه آمریکا و متحدان اروپائی و منطقه ای آن طی دو دهه اخیر شکست های سنگینی را در منطقه تجربه کرده اند، تصریح کرد: آن ها به خوبی می دانند که از کمترین توان و آمادگی لازم برای ورود به یک درگیری تازه در منطقه برخوردار نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
ماجرای تحقیق روی تاثیر روغن بنفشه بر درمان کرونا چیست؟

ماجرای تحقیق روی تاثیر روغن بنفشه بر درمان کرونا چیست؟ با انتشار ویروس کرونا در ایران بسیاری از افراد سودجو که هیچ گونه اطلاعات آکادمیک در زمینه علوم پزشکی ندارند در فضای مجازی به تبلیغ و انتشار برخی راهکارهای درمانی بیماری کرونا از قبیل استعمال روغن بنفشه را مطرح کردند مسئولان و پزشکان بارها از مردم خواسته اند که به شایعات در فضای مجازی اهمیت نداده و تنها با رعایت بهداشت فردی و در خانه ماندن زمینه ابتلا به این بیماری را کاهش دهند در این خصوص مهدی یوسفی رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می گوید: هر ماده به عنوان دارو زمانی در چرخه درمان بیماری و تجویز طبی قرار می گیرد که همه فرآیندها و موازین علمی آکادمیک را سپری کرده و تاییدیه های ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
قدردانی رئیس جمهور از نیروهای مسلح کشور

قدردانی رئیس جمهور از نیروهای مسلح کشور به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سردار سرلشگر پاسدار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، گزارشی را از اقدامات قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) در رابطه با مقابله با بیماری کرونا تقدیم رئیس جمهور کرد.
رئیس جمهور نیز در پاسخ به گزارش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پی نوشت نمود که "از اقدامات همه نیروهای مسلح در این شرایط حساس، تشکر می شود." ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
شوک ویروس کرونا، رشد اقتصاد جهانی را به صفر رسانده است

شوک ویروس کرونا، رشد اقتصاد جهانی را به صفر رسانده است تحلیل گران مؤسسه اعتبارسنجی اس اندپی پیش بینی کردند که با وجود قرنطینه کشورها و بسته شدن بازارهای مهم به علت شیوع ویروس کرونا، تلاطم اقتصادی به وجود آمده در دنیا رشد اقتصادی جهان را به صفر خواهد رساند.
اقتصاددان ارشد مؤسسه اس اندپی گلوبال، پاول گرونوالد، در یادداشتی تحقیقی نوشت: در واکنش به تداوم تأثیر خارق العاده پاندمی ویروس کرونا بر فعالیت های اقتصادی و بازارهای مالی جهان، ما پیش بینی می کنیم که رشد اقتصادی جهان امسال فقط 0.4 درصد باشد و در سال 2021 رشد اقتصادی جهان به 4.9 درصد بازگردد. شدت سقوط فعالیت های اقتصادی بسیار شدید خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
پوتین خانه نشین شد

پوتین خانه نشین شد دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با اعلام این خبر افزود: پوتین امروز از راه دور به سر کار رفت و حتی جلسه وی با اعضای دولت از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
وی افزود: حتی رئیس جمهوری روسیه هم ترجیح می دهد در این روزها از راه دور کار کند و این رویه فعلا ادامه خواهد داشت.
دولت روسیه از هفته گذشته تلاش زیادی برای در خانه نگه داشتن مردم این کشور برای مقابله با شیوع کرونا کرده است و حتی مجازات های سنگین مالی و زندان برای آن دسته از افراد حقیقی، حقوقی و مقامات دولتی در صورت نقض قوانین قرنطینه در نظر گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
وزیر بهداشت خواستار اجرای طرح شهروند مسئول در مراکز پرتردد شد

وزیر بهداشت خواستار اجرای طرح شهروند مسئول در مراکز پرتردد شد به گزارش روز چهارشنبه وبدا، سعید نمکی در این نامه با بیان این که سامانه جامع اطلاعات مردمی سجام و سامانه پیامکی 3000129، آماده دریافت گزارشات مردمی به منظور برخورد با متخلفان احتمالی در مراکز عمومی و اصناف تجاری پرتردد به خصوص جایگاه های سوخت، فروشگاه های بزرگ و نانوایی ها است، بر ضرورت اطلاع رسانی این سامانه ها در شبکه های سراسری و استانی صدا و سیما تاکید کرده است.
در متن نامه وزیر بهداشت به دکتر علی عسگری آمده است:
ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات ارزشمند رسانه ملی در زمینه کنترل اپیدمی بیماری کرونا و آگاه سازی مخاطبان و با عنایت به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مراکز عمومی و ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
قیمت طلا،سکه و ارز چهارشنبه 1399/01/13 / قیمت سکه 6 میلیون 300 هزار تومان

قیمت طلا،سکه و ارز چهارشنبه 1399/01/13 / قیمت سکه 6 میلیون 300 هزار تومان قیمت دلار ارز سکه طلا در بازار امروز چهارشنبه 13 فروردین 99 تحت تاثیر اخبار منتشر شده مشخص شد. روز گذشته دوازدهم فروردین ماه اتحادیه طلا و جواهر قیمت انواع سکه و طلا را اعلام کرد که بر این اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت 6 میلیون 250 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 6 میلیون 150 هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای 18 عیار هم 643300 تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار های جهانی نیز هر اونس طلا 1620 دلار قیمت خورد.
چهارشنبه 13 فروردین
تغییر قیمت لحظه نوع
(0.01%) 10 149,030 دلار
(-0.03%) -50 169,030 یورو ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
احتمال بازگشت رونالدو به منچستریونایتد

احتمال بازگشت رونالدو به منچستریونایتد برنده پنج توپ طلا که دو سال پیش پس از کسب افتخارات متعدد در رئال مادرید، این تیم را پس از 9 سال به مقصد یوونتوس ترک کرد، ممکن است به منچستریونایتد بازگردد، تیمی که بین سال های 2003 تا 2009 در آن عضویت داشت و در آنجا زیر سایه سرالکس فرگوسن و پشتکار بالایش تبدیل به ستاره ای نامدار در دنیای فوتبال شد.
نشریه اسپانیایی مارکا چاپ مادرید گزارش داد، کریستیانو رونالدوی 35 ساله به نظر می رسد در آستانه ترک یوونتوس در تابستان پیش رو قرار دارد. براساس این گزارش، بازگشت به منچستریونایتد یکی از گزینه های احتمالی و پیش روی مهاجم پرتغالی یوونتوس است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
مادر، همسر و فرزند شهید آسمانی شد

مادر، همسر و فرزند شهید آسمانی شد به گزارش ایثار اسوه صبر و مقاومت حاجیه خانم زهرا حمیدی، فرزند شهید حاج عباس حمیدی، همسر شهید حاج محمود تویسرکانی و مادر شهید محسن تویسرکانی دارفانی را وداع گفت و پس از سال ها رنج دوری از خانواده به دیدار همسر، فرزند و پدر شهیدش شتافت.
شهید حاج عباس حمیدی اردیبهشت 1361، در سید جابر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. شهید حاج محمود تویسرکانی نیز یکم اردیبهشت ماه 1365، در فاو بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نائل آمد و شهید محسن تویسرکانی سیزدهم آبان ماه 1362 در سن 15 سالگی، در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.
خانم حمیدی در سال 1389 نشان ملی ایثار دریافت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
جهانگیری: تمرکز دولت تامین منابع ارزی و ریالی است

جهانگیری: تمرکز دولت تامین منابع ارزی و ریالی است اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت ضمن قدردانی از افرادی که به سفر نرفتند و در خانه ماندند، گفت: وزیر راه و شهرسازی امروز در گزارشی از کاهش سفرهای ریلی تا 94 درصد، جاده ای تا 75 درصد و هوایی تا 70 درصد ارائه کرد که این اتفاق مهمی است که در این ایام شاهد آن بودیم.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: امروز هم سیزده بدر است و با توجه به اینکه رفتن به طبیعت جزو آیین ایرانیان است، اما امروز در خانه ماندند؛ گزارش هایی از ماندگاری مردم در خانه در جلسه هیات دولت ارائه شد که مهم و قابل توجه بود و از این همکاری مردم تشکر می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 19 ساعت پیش
بازارهای فروش خفاش و سگ در چین مجددا بازگشایی شد!

بازارهای فروش خفاش و سگ در چین مجددا بازگشایی شد! با عادی شدن شرایط در شهرهای چین و پایان یافتن قرنطینه، این کشور به بازارهای فروش خفاش و سگ اجازه فعالیت و بازگشایی مجدد داد داد!
پایگاه خبری "مترو" نوشت، با برداشتن محدودیت ها در این کشور هزاران نفر از خریداران با مراجعه به بازارچه های فروش خفاش و سگ شهر "گیلین"، بازگشت به حالت عادی را نشان دادند.
بسیاری از حیوانات مانند خرگوش، گربه و اردک در بازارچه های این کشور سر بریده می شوند و حیواناتی مانند سگ و خفاش در قفس قرار دارند تا به عنوان غذا فروخته شوند!
در یکی دیگر از بازارچه های جنوبی شهر "دونگوان" یک فروشنده با بیلبورد تبلیغی به فروش خفاش پرداخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 20 ساعت پیش
راه اندازی سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی دارای تسهیلات قرض الحسنه

راه اندازی سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی دارای تسهیلات قرض الحسنه در راستای حمایت بانک مرکزی از کسب و کار های زیان دیده از شیوع ویروس کرونا و تعویق پرداخت تسهیلات آن ها و همچنین تعویق پرداخت تسهیلات وام های قرض الحسنه، روابط عمومی بانک مرکزی در پی ابلاغ بخشنامه های مربوطه به شبکه بانکی به اطلاع می رساند چنانچه از حساب کسانی که اقساط قرض الحسنه دارند یا از حساب ضامنین آن ها در شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری، برداشتی بابت اقساط انجام شد، هموطنان می توانند موضوع را در سامانه ذیل درج کنند.
قطعا پیگیری لازم از طرف بانک مرکزی انجام خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
ستاد اجرایی فرمان امام به بی احترامی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پاسخ داد

ستاد اجرایی فرمان امام به بی احترامی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پاسخ داد حجت الله نیکی ملکی در صفحه توییتر خود نوشت: به دروغ گفتن، تحریم و غارت اموال مردم ایران خاتمه دهید. صادق باشید و دلیل عصبانیت خود را بگویید، عصبانی هستید، چون علیرغم تحریم ها نتوانستید مانعی برای تولید. تامین و تدارک خط تولید ماسک و دارو های مورد نیاز بیماران کرونایی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان امام شوید. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
شوخی سعید عزت اللهی با سریال پایتخت و نقی معمولی!

شوخی سعید عزت اللهی با سریال پایتخت و نقی معمولی! این روزها در شرایطی همه در قرنطینه خانگی به سر می برند، بازار چالش اینستاگرامی داغ است و هر روز یک چالش به راه می افتد. سعید عزت اللهی هافبک ملی پوش ایران در استوری اینستاگرامش در طعنه به این چالش ها از جمله معروف نقی معمولی در سریال پایتخت استفاده کرد و نوشت: منو فعلا به چالش دعوت نکنید. من استندبای حاجی ام. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی تیراندازی

جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی تیراندازی فدراسیون جهانی تیراندازی رنکینگ جدید تیراندازان را در ماه آوریل منتشر کرد که بر اساس آن الهه احمدی در تفنگ سه وضعیت یک پله صعود داشت. آرمینا صادقیان با یک پله سقوط در تفنگ بادی در رده سیزدهم قرار گرفت. نجمه خدمتی در تفنگ بادی شش پله و در سه وضعیت 9 پله سقوط داشت.
در این ماه قرار بود مسابقات تیراندازی جام جهانی هند برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.
نجمه خدمتی، آرمینا صادقیان، فاطمه کرم زاده، هانیه رستمیان، مهیار صداقت و جواد فروغی تیراندازان المپیکی ایران هستند.
نمایندگان اهداف پروازی ایران در ماده اسکیت مردان برای هشتمین ماه پیاپی در رنکینگ جهانی اهداف پروازی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 21 ساعت پیش
قدردانی رئیس دفتر روحانی از کسانی که امروز در خانه می مانند

قدردانی رئیس دفتر روحانی از کسانی که امروز در خانه می مانند محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به فراگیری کمپین #در_خانه_میمانیم در روز طبیعت جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با انتشار ویدئویی در این زمینه در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:
سیزده فروردین نماد علاقه مندی دیرین ایرانیان به طبیعت و دل باختگی آنان به آداب و سنن ملی این مرز و بوم است. از تمامی هموطنان عزیز که به هشدار های جدی متخصصان و پزشکان توجه کرده و برای شکستن زنجیره شیوع بیماری کرونا امروز در خانه می مانند، از صمیم قلب تشکر می کنم. در تمامی راهبرد هایی که در سراسر دنیا برای مقابله با کرونا به کار گرفته شده، شرط اصلی همراهی مردم است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
وزیر راه خبر داد؛ ساخت 400 هزار مسکن در دستورکارِ سال 99

وزیر راه خبر داد؛ ساخت 400 هزار مسکن در دستورکارِ سال 99 در پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید سازمان برنامه و بودجه که اختصاص به بررسی طرح های وزارت راه و شهرسازی داشت و با حضور آقایان محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان دو دستگاه برگزار شد، طرح های در دست اقدام و قابل بهره برداری تا پایان سال 1399 بررسی و مقرر شد: نحوه تخصیص بودجه به این طرح ها در قالب یک تفاهمنامه مشترک، حداکثر تا پایان فروردین مبادله شود.
وزیر راه و شهرسازی در این نشست اولویت دادن به طرح های نیمه تمام در حوزه راه های ریلی، جاده ای ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
نوسازی و اصلاح ساختار مدیریتی استقلال، گام اول مدیرعامل جدید باشگاه

نوسازی و اصلاح ساختار مدیریتی استقلال، گام اول مدیرعامل جدید باشگاه پیش از حضور احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل استقلال، فتح الله زاده تصمیم داشت تغییراتی را در ساختار این باشگاه ایجاد کند؛ حتی نشست هایی را با نفراتی چون نظری جویباری، علی امیری، بهرام امیری و ... برگزار کرد اما در نهایت از سمت خود استعفا کرد تا این تحولات در حد حرف بماند و شکل اجرایی به خود نگیرد.
با حضور سعادتمند به عنوان مدیرعامل استقلال، تصمیم دارد در اولین اقدام سیستم اجرایی باشگاه را ساماندهی کرده و شکل فعال تری به آن دهد. به طور مثال قرار است کمیته های انضباطی، مالی و اجرایی باشگاه تشکیل شود و سامان جدی و عملیاتی بگیرند تا شاهد ساختاری جدی در این باشگاه مردمی باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
نوبخت:مجموعه برنامه های اولویت بندی شده با هدف تحقق جهش تولید در آینده نزدیک ارائه خواهد شد

نوبخت:مجموعه برنامه های اولویت بندی شده با هدف تحقق جهش تولید در آینده نزدیک ارائه خواهد شد به گزارش مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود، بر مبنای این برنامه ها ها هزار و 400 کیلومتر ریل جدید می توان افتتاح کرد و همچنین برنامه ای برای دو بانده و یا تکمیل هزار کیلومتر خط آهن مطرح شده است. از سوی دیگر برنامه ریزی برای افتتاح 600 کیلومتر آزادراه و 850 کیلومتر بزرگراه و همچنین 300 هزار واحد مسکونی انجام شده است.
نوبخت گفت: در جلسه امروز مقرر شد تا یک کمیته مشترک مجموعه پیشنهادهای مطرح شده را بررسی و در جلسات آتی گزارش نهایی را به ستاد ارائه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 22 ساعت پیش
ثبت رکورد جدید ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا

ثبت رکورد جدید ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا تعداد مبتلا های روزانه ویروس کووید19 در آمریکا هر روز در حال بیشتر شدن نسبت به روز های قبل است و طی بیست وچهار ساعت گذشته نیز این رکورد جابه جا شد.
بر اساس آمار اعلام شده در وبسایت دانشگاه جان هاپکینز ، از روز گذشته تا کنون 24384 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده گزارش شده است.
همچنین طی بیست وچهار گذشته 732 آمریکایی نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در آمریکا به 188172 نفر و تعداد قربانیان آن نیز به 3873 نفر رسید ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 23 ساعت پیش
جزئیات پرداخت وام 2میلیون تومانی به کارگران ساختمانی

جزئیات پرداخت وام 2میلیون تومانی به کارگران ساختمانی علی اصلانی درباره اختصاص 5000 میلیارد تومان اعتبار به صندوق بیمه بیکاری برای حمایت از کارگران آسیب دیده از کرونا گفت: یکی از مصوبات اخیر نشست اقتصادی ستاد مقابله با کرونا پرداخت 5000 میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت بیمه بیکاری به تمام مشاغل و صنوف بود. طبق قانون، مقرری بیمه بیکاری به کسانی تعلق می گیرد که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند ولی در شرایط حاضر این محدودیت برداشته شده است.
وی ادامه داد: کارگری که سه تا چهار ماه سابقه کار داشته و به دلیل کرونا کارش را از دست داده باشد هم می تواند درخواست بیمه بیکاری بدهد و از منابع تخصیص داده شده استفاده کند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 23 ساعت پیش
گزارشگر سازمان ملل خواستار رفع تحریم های ایران شد

گزارشگر سازمان ملل خواستار رفع تحریم های ایران شد گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حق غذا رفع تحریم های بین المللی علیه کشورهایی مانند ایران، سوریه و ونزوئلا با توجه به شیوع ویروس کرونا را خواستار شد.
هلال اِلوِر روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: ادامه تحریم های اقتصادی فلج کننده علیه سوریه، ونزوئلا، ایران، کوبا و تا حدودی زیمبابوه موجب تضعیف شدید حق بنیادین شهروندان عادی برای دسترسی به غذای کافی و مناسب شده است.
وی همچنین رفع تحریم های اقتصادی یکجانبه علیه کشورهای مذکور را ضرورتی انسانی و عملی خواند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 0 ساعت پیش
جاسوسه ای که برای نجات خود زبانش را سوراخ کرد!

جاسوسه ای که برای نجات خود زبانش را سوراخ کرد! زنان بسیاری در طول تاریخ، مأموریت کسب اطلاعات و جابه جایی اخبار محرمانه را برعهده داشته اند، اما ماجرای ماریا اسکاربک طور دیگری است؛ او را باید جسورترین جاسوسه تاریخ بدانیم؛ رویکرد او در کسب اطلاعات و مهارت عجیبش در استتار و مخفی کاری، از اسکاربک یک اسطوره جاسوسی ساخت؛ آن قدر که حتی وینستون چرچیل، نخست وزیر انگلیس، او را بهترین مأمور مخفی و جاسوس بریتانیا در اروپای تحت اشغال نازی ها می دانست. ماریا، با ظاهری معصوم و دوست داشتنی، آن قدر آرام و خجالتی بود که اگر می خواستند در میان شغل های منتسب به او، جاسوسی را قرار بدهند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
رئیس کل بانک مرکزی: بانک های عامل مقابله با آثار اقتصادی کرونا تعیین شد

رئیس کل بانک مرکزی: بانک های عامل مقابله با آثار اقتصادی کرونا تعیین شد به گزارش پارسینه ؛ عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: امروز 12 فروردین در بانک مرکزی چند تصمیم مهم برای سال 99 گرفته شد:
1. در زمینه سیاست های اعتباری سه اقدام صورت می گیرد:
1-1 در مقابله با آثار اقتصادی کرونا، بانک های عامل مشخص شد و ساز و کار پشتیبانی از طرح بزرگ تأمین اعتبار 75 هزار میلیارد تومانی حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا با هدف حمایت از تداوم اشتغال نیروی کار واحدهای اقتصادی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
2-1 در زمینه کمک به ایجاد جهش تولید، مقرر شد واحد نظارت بر زنجیره تأمین در جهت تعمیق و توسعه زنجیره تأمین مالی تولید کالاهاو خدمات در بانک ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
ترامپ:مردم آمریکا باید برای روزهای بد طی 2 هفته آینده آماده باشند

ترامپ:مردم آمریکا باید برای روزهای بد طی 2 هفته آینده آماده باشند رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی گفت که مردم این کشور باید خود را برای روزهایی بد طی دو هفته آینده در پی شیوع ویروس کرونا آماده کنند.
دونالد ترامپ در عین حال خواستار مشارکت همه جانبه برای مقابله با ویروس کووید 19 شد.
وی همچنین افزود که پیش از این هم گفته است که اقدامات در این خصوص تا اواخر ماه آوریل ادامه خواهد داشت.
ویروس کرونا که نخستین بار در شهر ووهان چین مشاهده شد بسیاری از کشورها از جمله آمریکا را درگیر کرده است.
این ویروس به مرگ و میر و مبتلا شدن شمار زیادی از افراد در نقاط مختلف جهان منجر شده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
حادثه دلخراش با چهار کشته و مجروح در کرمان

حادثه دلخراش با چهار کشته و مجروح در کرمان رضا میرزایی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در ساعت 21 و 30 دقیقه دوازدهم فروردین ماه از حادثه تصادف دلخراش در شهر کرمان مطلع شدیم.
میرزایی محل این حادثه را خیابان امام خمینی (ره) شهر کرمان عنوان کرد و افزود:با توجه به شدت حادثه بلافاصله دو تیم اطفاء حریق و امداد و نجات سازمان آتش نشانی از ایستگاه شماره 1 واقع در میدان قرنی در محل حادثه حاضر شدند.
او عنوان کرد: آتش نشانان بدون اتلاف وقت اقدام به خروج سرنشینان محبوس شده که به علت شدت بسیار زیاد این حادثه امکان خارج کردن و بیرون آوردن آن ها از بین آهن پار ه های خودرو وجود نداشت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
کدام مسؤولان دولتی تهران کرونایی شدند؟

کدام مسؤولان دولتی تهران کرونایی شدند؟ نوع جدید کرونا ویروس با نام علمی کووید19 که در ابتدا گمان می کردند که نوع ناشناخته ای از بیماری ذات الریه است، از دی ماه سال گذشته در ووهان چین شیوع یافته و اکنون حدود 200 کشور جهان را درگیر خود کرده و هنوز گسترش آن متوقف نشده است .
بر این اساس، بیش از یک ماه است که مردم ایران و به تبع استان تهران با کرونا دست و پنجه نرم می کنند و این ویروس زندگی عادی آنان را مختل کرده است؛ ویروسی که برایش مردم عادی و مسئول فرقی ندارد و همه را درگیر خود کرده است؛ طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان، مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری تا به امروز به حدود 45 هزار تن رسیده و نزدیک 3 هزار تن جان خود را ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
حمله راکتی تروریست ها به سراقب در ادلب سوریه

حمله راکتی تروریست ها به سراقب در ادلب سوریه به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، گروه های تروریستی در سوریه به حومه شهر آزاد شده سراقب در استان ادلب حمله راکتی کردند.
جزئیات بیشتری در این باره منتشر نشده است.
این در حالی است که روز گذشته نیز منابع خبری سوریه اعلام کردند پدافند هوایی ارتش سوریه با شماری اهداف متخاصم در آسمان حمص مقابله کرد.
خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، اعلام کرد پدافند هوایی ارتش سوریه با تجاوز جنگنده های صهیونیستی مقابله کرده است.
تلویزیون سوریه اعلام کرد سامانه پدافند هوایی ارتش سوریه با واکنش به موقع توانست شماری از موشک های رژیم صهیونیستی را رهگیری و منهدم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 1 ساعت پیش
درگذشت یک هنرمند بر اثر کرونا

درگذشت یک هنرمند بر اثر کرونا کیومرث درمبخش که از چند روز قبل به دلیل بیماری به بیمارستان مراجعه کرده بود گویا در بیمارستان به کرونا مبتلا می شود و در سن 74 سالگی از دنیا می رود.
این هنرمند که متولد 1324، تهران بود ، فیلم بوف کور+زندگی و مرگ صادق هدایت و مجموعه مستندهای درباره طبیعت از جمله آثار هنری اش بود.
خبر درگذشت این هنرمند را برادرش کامبیز درم بخش در اینستاگرام تایید و اعلام کرد که او بر اثر عوارض بیماری کرونا صبح امروز در پاریس از دنیا رفته است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 96 روز و 2 ساعت پیش
بزرگترین تغییرات در برنامه نمایش فیلم های هالیوود

بزرگترین تغییرات در برنامه نمایش فیلم های هالیوود استودیو سونی پیکچرز، اعلام کرد تاریخ اکران بسیاری از تولیدات مهم این کمپانی همچون موربیو س. (Morbius)، شکارچیان روح: افترلایف (Ghostbusters: Afterlife)، آنچارتد (Uncharted) و پیتر خرگوش 2: فراری (Peter Rabbit 2) را تا سال 2021 به عقب انداخت.
تقریباً هیچ یک از پروژه های اصلی سونی در سال 2020 روی پرده نخواهد رفت به جز فیلم دراماتیک پدرانگی با بازی کوین هارت که برنامه نمایش آن به جای 23 ژانویه 2021 در 23 اکتبر 2020 انجام خواهد شد. فیلم تام هنکس با عنوان سگ تازی (Greyhound) هم تا اطلاع بعدی از برنامه نمایش سونی کنار گذاشته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 96 روز و 8 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های آموزشی دانش آموزان در روز13 فروردین اعلام شد

جدول پخش برنامه های آموزشی دانش آموزان در روز13 فروردین اعلام شد جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی روز چهارشنبه13فروردین به شرح زیر است:
شبکه آموزش:
متوسطه دوره اول:
ساعت9 تا9: 30درس فرهنگ و هنر پایه7
ساعت9: 30 تا10 درس نگارش پایه 9
ساعت10 تا 10: 30 درس ادبیات فارسی پایه8
برنامه دوره ابتدایی:
ساعت10: 30 تا 11 بازی و ریاضی پایه اول.
از ساعت 11 تا11: 30بازی و ریاضی پایه دوم.
از ساعت 11: 30 تا12 فارسی و نگارش پایه سوم.
ازساعت12تا12: 30بازی و ریاضی پایه چهارم.
از ساعت 12: 30 تا13 علوم تجربی پایه پنجم.
از ساعت 13: 20 تا 13:40 بازی و ریاضی پایه ششم.
متوسطه دوم: ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 96 روز و 10 ساعت پیش
تصمیم جدیدی برای سینما گرفته نشده است/ برپایی جلسات پس از تعطیلات

تصمیم جدیدی برای سینما گرفته نشده است/ برپایی جلسات پس از تعطیلات معاون ارزش و نظارت سازمان سینمایی درباره اقدامات جدید صورت گرفته در کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما که پیش از تعطیلات نوروز 2 جلسه تشکیل داد و مصوباتی نیز داشت، گفت: برخی سینماداران به صندوق اعتباری هنر معرفی شدند و بخش معاونت اداری و مالی کارگروه در حال بررسی مسایل مربوط به کارفرما ها و موارد مشابه آن است همچنین کمک های مربوط به بخش خانه سینما نیز انجام شده است.
طباطبایی نژاد درباره تصمیمات کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما برای خسارت وارد شده بر سینماداران تشریح کرد: اعلام شده که هر سالن می تواند به صورت شش ماهه با کارمزد 4 درصد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 96 روز و 11 ساعت پیش
بهناز جعفری رو در روی مهران مدیری در دورهمی

بهناز جعفری رو در روی مهران مدیری در دورهمی برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری امشب 12 فروردین میزبان بهناز جعفری است.
جعفری چندی پیش برای شرکت در جشنواره بین المللی فیلم برلین به آلمان سفر کرده بود. او یکی از بازیگران فیلم یلدا به کارگردانی مسعود بخشی است که در جشنواره برلین پذیرفته شده بود.
سریال خاک سرخ و فیلم های سینمایی لانتوری و خشم و هیاهو برخی از آثار این بازیگر هستند.
دورهمی به کارگردانی مهران مدیری در این ایام، هر شب از شبکه نسیم پخش می شود. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
کشور سیرالئون اولین مورد مرگ ناشی از کرونا را تأیید کرد

کشور سیرالئون اولین مورد مرگ ناشی از کرونا را تأیید کرد جولیوس مادا بیو، رئیس جمهور کشور سیرالئون (کشوری در غرب قاره آفریقا که پایتخت و بزرگ ترین شهر آن فری تاون است) نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 در خاک این کشور را اعلام کرد که مردی 37 ساله بود و از 16 مارس زمانی که از فرانسه وارد این کشور شده بود در قرنطینه به سر می برد.
وی هم چنین گفت: وقتی من در اولین کنفرانس مطبوعاتی راجع به گسترش کروناویروس حضور یافتم، گفتم که مسئله ما، اما و اگر شیوع این ویروس نیست، مسئله ما زمان شروع این اپیدمی در کشور است که اکنون زمان آن فرا رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
دیپلماسی اقتصادی دولت فعال نیست/ مجموعه دولت به بخش خصوصی اعتماد کند

دیپلماسی اقتصادی دولت فعال نیست/ مجموعه دولت به بخش خصوصی اعتماد کند عزت الله اکبری تالارپشتی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تأکیدات مجدد رهبر معظم انقلاب در راستای حمایت از تولید داخلی و نام گذاری سال جدید بر این اساس، اظهار داشت: در بحث جهش تولید آنچه که راه را خیلی سریع روان می کند، همان برنامه ها و قوانین بالادستی مملکت است که تاکنون طراحی شده تا اجرایی شوند.
وی افزود: دولت باید تصدی گری را کنار بگذارد و به بخش خصوصی و تعاونی خود اعتماد کند و همان حمایت، هدایت و نظارت را بیشتر و عملیاتی تر را دنبال کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
امیرعبداللهیان: تحرکات نظامی ⁧آمریکا⁩ در ⁧عراق⁩ می تواند نوعی جنگ روانی باشد

امیرعبداللهیان: تحرکات نظامی ⁧آمریکا⁩ در ⁧عراق⁩ می تواند نوعی جنگ روانی باشد حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ⁧جابجایی و تحرکات نظامی این روز های ⁧آمریکا⁩ در ⁧عراق⁩ و منطقه می تواند نوعی جنگ روانی باشد. کاخ سفید قدرت ⁧مرجعیت⁩ و مردم عراق را از نزدیک دیده است. اگر آمریکایی ها مرتکب خطای نظامی جدید شوند، بی تردید به خروج سریعتر آمریکا از منطقه و پایان ⁧صهیونیسم⁩ می انجامد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 12 ساعت پیش
بازداشت استاد ایرانی در آمریکا

بازداشت استاد ایرانی در آمریکا سیروس عسکری پژوهش ها و دستاورد های علمی شایانی در حوزه متالورژی داشته و به بهانه نقض تحریم های آمریکا در بدو ورود به کشوری که تحصیلات دوره دکترای خود را در آنجا گذرانده بود، بازداشت می شود. اتهامی که بعد از چند ماه در دادگا های آمریکا از آن تبرئه شد، اما دوباره به بهانه واهی حضور غیرقانونی، بازداشت و در زندانی با کمترین امکانات بهداشتی قرار داده شد.
در حال حاضر، همزمانی این بازداشت با همه گیری ویروس کرونا و نبود اقدامات پیشگیرانه در زندان آمریکا، نگرانی های جامعه علمی را بیش از پیش کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
رد دادخواست مردم انگلیس برای رفع تحریم های ایران/بعیدی نژاد: آیا واقعا این پاسخ درست مردم است؟

رد دادخواست مردم انگلیس برای رفع تحریم های ایران/بعیدی نژاد: آیا واقعا این پاسخ درست مردم است؟ حمید بعیدی نژاد در رشته توئیت هایی نوشت:
1-دولت انگلیس در پاسخ به دادخواست مردمی انگلیس نسبت به توقف تحریم ها علیه ایران، پاسخ داده که تحریم های محدود انگلیس در حوزه حقوق بشر و صادرات تجهیزات خاص با کاربرد نظامی، تاثیر چندانی بر توانایی ایران برای مقابله با کورونا ندارند که بخواهند متوقف شوند. آیا واقعا این پاسخ درست مردم است؟
2-درخواست مردم و انتظار آن ها اینست که دولت انگلیس در چارچوب تعهدات خود در برجام و همچنین تعهدات جهانی حقوق انساندوستانه، با نادیده گرفتن تحریم های ظالمانه آمریکا، از موسسات بانکی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 13 ساعت پیش
اسامی 74 دکتر و پرستار که کرونایی شهید شدند / آمار کل ایران

اسامی 74 دکتر و پرستار که کرونایی شهید شدند / آمار کل ایران بیش از 40 روز از پرپر شدن پزشکان و پرستاران عزیزمان می گذرد، اما با این حال خیلی از مردم همچنان رعایت نمی کنند و باعث شیوع هرچه بیشتر بیماری کرونا می شوند. در این بین کادر درمان بیمارستان ها با اقدام های فداکارانه از یک فاجعه انسانی جلوگیری کردند.
اسامی 74 شهید کادر درمان ایران که در مقابله با کرونا جان خود را فدا کردند:
دکتر عبدالله عباسی - متخصص عفونی گرگان
دکتر مرتضی وجدان - پزشک مشهد
دکتر علی محمودخان شیرازی - پزشک عمومی شیراز
دکتر حمیدرضا مهینی - پزشک عمومی پاکدشت
دکتر حسین جوهری- متخصص گوش، حلق وبینی قم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
وضعیت کاری ادارات تا 20 فروردین اعلام شد

وضعیت کاری ادارات تا 20 فروردین اعلام شد کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سؤال درباره وضعیت کاری ادارات تا 20 فروردین، گفت: 2 میلیون و 500 هزار کارمند قطعی داریم که 1 میلیون و 200 هزار معادل 50 درصد در همان ابتدای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند. از 50 درصد بعدی 500 هزار نفر کارکنان نظام سلامت هستند که نه تن ها امکان تعطیلی آن ها وجود ندارد، بلکه به طور مضاعف هم کار می کنند و 250 هزار نفر هم در شهرداری ها فعال هستند که 200 هزار نفر در حوزه خدمات عمومی هستند که تعطیل بردار نیست و بخشی دیگر از کارمندان دولت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
عکس | آشپزی الناز شاکردوست در قرنطینه

عکس | آشپزی الناز شاکردوست در قرنطینه الناز شاکردوست بازیگر فیلم شبی که ماه کامل شد در اینستاگرام تصویری از خودش منتشر کرد که مشغول آشپزی است. او با تشویق مردم به در خانه ماندن نوشت: قرنطینه از من یک سرآشپز ساخت. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
لزوم تصویب پاداش ویژه برای افرادی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند

لزوم تصویب پاداش ویژه برای افرادی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند الهام فخاری در جلسه مجازی شورای شهرتهران بر ضرورت پیگیری بودجه ویژه اقشار اجتماعی حوزه آسیب که به دستگاه های دولتی از جمله بهزیستی پرداخت شده تاکید کرد و گفت: این ضرورت در حالیست که فعالیت مراکز اجتماعی و ماده 16 بهزیستی متوقف شده است.
مرخصی زندانیان و موج مراجعه به گرمخانه ها
فخاری در ادامه گفت: هنوز ریالی از بودجه حمایتی خدمات اجتماعی به شهرداری که در خط مقدم و میدانی مراکز خدمات اجتماعی را با تدبیر به موقع برقرار نگه داشته و مانع آلودگی، درگیرشدن و انتقال توسط افراد بی سرپناه شده، پرداختی صورت نگرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 14 ساعت پیش
گاف پایتخت به روایت مجری صدا و سیما / عکس

گاف پایتخت به روایت مجری صدا و سیما / عکس در سری جدید سریال پایتخت که این شب ها از شبکه یک سیما پخش می شود، شخصیت هما با بازی ریما رامین فر گوینده خبر شده است. در یکی از قسمت های سریال هما در حالی که با همسرش نقی است، برگه های خبری را نشان می دهد که قرار است پس از بازگشت به محل کار بخواند.
این رویداد از نظر مجری و گوینده شبکه خبر اصلا درست نیست. المیرا شریفی در این باره نوشته است: هما سعادت خبر ها را گذاشته بود داخل کیفش که ببره بعد از ناهار برگرده بخونه؟ شوخی ناممکن. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 96 روز و 15 ساعت پیش
پدر شهیدان فهمیده به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان فهمیده به فرزندان شهیدش پیوست حاجیه خانم کریمی والده شهیدان فهمیده نیز دوشنبه 12 اسفند سال گذشته، آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
لبخند حاج قاسم چگونه در قاب عصرجدید ثبت شد؟

لبخند حاج قاسم چگونه در قاب عصرجدید ثبت شد؟ مهران رحمانی هنرمند نقاش کشورمان که در برنامه عصر جدید با خلق تابلویی از لبخند سردار حاج قاسم سلیمانی، نمایشی جذاب از تکنیکی جدید در نقاشی هم ارائه کرد، درباره کارش به خبرنگار مهر گفت: کاری که در برنامه عصر جدید اجرا کردم، نقاشی سرعتی یا تک ضربه یا تک حرکتی نام دارد که با تکنیک های مختلفی سر صحنه اجرا می شود. این نوع نقاشی در کشور ما جدید محسوب می شود و من برای اجرا در این برنامه تلویزیونی از چسب استفاده کردم که پایان کار، نقطه طلایی آن باشد و به نوعی جذابیت بصری بیشتری ایجاد کند.
وی بیان کرد: با وجود اینکه این نوع خلق اثر نقاشی جدید است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
نامه رییس کمیته بین المللی المپیک درباره تاریخ جدید بازی های المپیک

نامه رییس کمیته بین المللی المپیک درباره تاریخ جدید بازی های المپیک توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک در نامه خود از تغییر زمان بازی های المپیک توکیو و تعویق یک ساله آن خبر داده است.
در این نامه که خطاب به کمیته ملی کشور های مختلف است آمده است: بعد از تماس تلفنی با آقای موری یوشیرو، ریِیس کمیته برگزاری بازی های المپیک، به اطلاع می رساند که تاریخ برگزاری بازی های المپیک توکیو2020 از 23جولای تا 8 آگوست 2021 تعیین گردید.
این تصمیم پس از درخواست های متعدد و بعد از کنفرانس روز پنچ شنبه گرفته شد که از ما خواسته بودید تا دراسرع وقت نسبت به تعیین زمان جدید بازی ها اقدام نماییم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 96 روز و 16 ساعت پیش
هشدار پلیس به تهرانی ها: امروز و فردا به پارک ها نروید/ متخلفان اعمال قانون می شوند

هشدار پلیس به تهرانی ها: امروز و فردا به پارک ها نروید/ متخلفان اعمال قانون می شوند سردار حسین رحیمی (رئیس پلیس تهران بزرگ) با بیان اینکه روز سیزدهم فروردین براساس ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا حضور در پارک ها ممنوع است و اتراق در حاشیه پارک ها هم ممنوع است، گفت: حدود 1400 پارک در تهران داریم که حدود 100 مورد از آن ها؛ پارک های جنگلی و مهم هستند که تردد با خودرو هم در آن امکان پذیر است و 190 پارک بزرگ هم داریم که امکان تجمع در آن وجود دارد.
وی ادامه داد: از مردم می خواهیم این تذکرات را رعایت کنند و به پارک ها نیایند، زیرا در صورت توقف و عدم توجه به تذکر پلیس، خودروی آن ها توقیف شده و حتی اعمال قانون و جریمه 500 هزار تومانی خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
دستورالعمل پرداخت بیمه بیکاری به علت کرونا

دستورالعمل پرداخت بیمه بیکاری به علت کرونا دستورالعمل بیمه بی کاری به دلیل شیوع کرونا توسط معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تدوین و امضاء شد.
در این دستورالعمل آمده است: باتوجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در کشور و اقدامات موثری که این وزارت خانه به منظور ارائه خدمات لایق تر به جامعه هدف در حوزه حمایت از مشاغل و بیمه بی کاری من جمله طراحی سامانه الکترونیکی ثبت تقاضا متقاضیان بیمه بی کاری بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها و کاریابی های غیردولتی و همینطور حذف مراحل حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری تا پایان اردیبهشت به عمل آورده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
رضایی: هرگونه اقدام نظامی آمریکا در عراق مانند حمله داعش است

رضایی: هرگونه اقدام نظامی آمریکا در عراق مانند حمله داعش است محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار مطلب در صفحه شخصی اش در فضای مجازی به برخی تحرکات در عراق از سوی آمریکا واکنش نشان داد.
متن کامل یادداشت رضایی به شرح زیر است:
هرگونه اقدام نظامی آمریکا در عراق مانند حمله داعش است. ترور و تجاوز در شکل دولت و گروه فرقی ندارد. آمریکا از عراق خارج شود وگرنه مردم عراق اخراج شان می کنند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 17 ساعت پیش
بیانیه سپاه: کوچکترین خطای دشمنان علیه جمهوری اسلامی آخرین خطای آنان است

بیانیه سپاه: کوچکترین خطای دشمنان علیه جمهوری اسلامی آخرین خطای آنان است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با پاسداشت یوم الله 12 فروردین روز جمهوری اسلامی، کوچک ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین خطای آنان قلمداد و تأکید کرد: پاسخ های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی باورناپذیر بوده و حتی فرصت ابراز پشیمانی به آنان نخواهد داد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت 41 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین ماه 1358 با اراده آحاد ایرانیان در همه پرسی بی نظیر و معنادار دهم و یازدهم فروردین ماه همان سال، به رغم توطئه ها و نقشه های پلید و شیطانی نظام سلطه و استکبار در مهار ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
کرونا 12 فروردین: شناسایی 3111 مبتلا و مرگ 141 نفر در 24 ساعت

کرونا 12 فروردین: شناسایی 3111 مبتلا و مرگ 141 نفر در 24 ساعت به گزارش پارسینه ، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: امروز در فاز مدیریت شده بیماری کرونا در ایران قرار داریم که این مهم هم با مشارکت جمعی حاصل شده است. امروز شاهد همکاری تنگاتنگ و هم افزایی بین تمامی دستگاه ها برای از بین بردن این بیماری هستیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: 3111 نفر مورد جدید از بیماری کرونا در کشور شناسایی شده است که با احتساب این موارد مبتلا به این بیماری 44 هزار و 606 مورد در کشور است.
وی افزود: خوشحالیم که تا کنون 14 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 18 ساعت پیش
حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا

حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا یک منبع امنیتی در عراق امروز (سه شنبه) از حمله موشکی به پایگاه عین الاسد که محل حضور نیرو های آمریکایی در استان الانبار است، خبر داد و اعلام کرد که این حمله موشکی توسط سامانه پاترویت آمریکا رهگیری شد.
پایگاه نظامی عین الاسد با موشک های کاتیوشا هدف قرار گرفته شد، اما این حملات موشکی توسط سامانه دفاعی پاترویت آمریکا که در این پایگاه مستقر شده است، رهگیری شد و این حمله هیچ گونه خسارت جانی یا مادی در پی نداشت.
خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرد که آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی اش در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
ویدیو| شرایط کاری 20 فروردین به بعد از زبان رئیس جمهور

ویدیو| شرایط کاری 20 فروردین به بعد از زبان رئیس جمهور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: امروز مصوب کردیم که پروتکل سختگیرانه تا 20 فروردین ماه ادامه یابد و اینکه بعد از 20 فروردین چه پروتکلی اجرا شود نیست قرار شده آمار و ارقام و تحلیل از سوی وزارت بهداشت تا 14 فروردین به دست ما برسد و هر زمان که تحلیل است که وزارت بهداشت کشور آماده شد ظرف امروز و فردا جلسه بگذارید چرا که این مسئله برای صدا و سیما مردم آموزش و پرورش جوانان و آموزش عالی مهم است انشالله بتوانیم یکشنبه اوایل هفته آینده اعلام کنیم.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
راز تحرکات نظامی خطرناک ترامپ در عراق

راز تحرکات نظامی خطرناک ترامپ در عراق در حالی که دنیا با ویروس قاتلی به نام کرونا دست و پنجه نرم می کند، اما به نظر می رسد که دونالد ترامپ که در وضع بغرنجی به خاطر گستردگی شیوع کرونا در آمریکا قرار گرفته است نیات شومی در یکی از کشور های خاورمیانه یعنی عراق در سر می پروراند و به دنبال انجام تحرکاتی خطرناک است و نقل و انتقالات نظامیان آمریکایی از پایگاه های کوچک به پایگاه های بزرگی مانند عین الاسد گواه آن است.
راز نقل و انتقالات گسترده نظامیان آمریکایی در عراق
این موضوعی است که گروه های مقاومت عراق هم به خوبی آن را دریافته اند به طوری که محمد محیی سخنگوی گردان های حزب الله عراق روز گذشته در یک گفت وگوی تلویزیونی اعلام ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 19 ساعت پیش
روند کاهشی بسیار ملایم کووید19 در کشور/امکان بروز نوسانات کرونایی در برخی استان ها/ درخواست تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان فروردین ماه

روند کاهشی بسیار ملایم کووید19 در کشور/امکان بروز نوسانات کرونایی در برخی استان ها/ درخواست تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان فروردین ماه به گزارش پارسینه؛ دکتر قاسم جان بابایی امروز در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران گفت: همه مردم به صورت شبانه روزی اخبار کرونا را می شنوند. اولین مورد مثبت کرونا در کشورمان در قم بود که بنده آنجا حضور داشتم. 29 بهمن ماه بود که موارد مشکوکی را به ما گزارش و اعلام کردند که از نظر علائم بالینی با آنفلوآنزا تفاوت هایی دارد. بر این اساس ما با تیم عفونی به قم رفتیم و وقتی موارد را با تست انجام دادیم و تست مثبت اعلام شد، همان روز با دستور وزیر بهداشت دو مورد مثبت را اعلام کردیم.
وی افزود: همان شب تصمیمات مهمی در ستاد استانداری قم گرفتیم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
تلگرام های غیررسمی کار دست کاربران داد

تلگرام های غیررسمی کار دست کاربران داد پس از فیلترینگ مقطعی تلگرام در دی ماه سال 1396 و سپس فیلتر دوباره آن در 10 اردیبهشت سال 97 که تا امروز ادامه یافته، در کنار پیام رسان های داخلی، نسخه های غیررسمی تلگرام رشد کردند.
به دلیل متن باز بودن تلگرام، این اپلیکیشن قابلیتی دارد که می توان به راحتی برنامه ای جدید روی آن نوشت و از این رو پوسته های فارسی تلگرام از جمله تلگرام طلایی و هاتگرام توانستند بدون فیلترینگ به فعالیت خود ادامه دهند و تنها با تفاوت هایی جزئی مانند فیلتر شدن برخی از کانال ها روبه رو بودند.
اگرچه مهم ترین تفاوت نسخه های فارسی تلگرام در مقایسه با پیام رسان های ایرانی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
کرونا جان 5000 فلسطینی را در زندان های رژیم صهیونیستی تهدید می کند

کرونا جان 5000 فلسطینی را در زندان های رژیم صهیونیستی تهدید می کند روزنامه القدس العربی نوشت: این نهاد در بیانیه ای اعلام کرد، در پی ثبت مبتلایان به کرونا در میان زندانبانان و بازرسان رژیم صهیونیستی؛ نگرانی های زیادی نسبت به سرنوشت 5 هزار اسیر در زندان های رژیم اشغالگر وجود دارد و به دلیل اقداماتی که اداره زندان های این رژیم بر زندانیان تحمیل کرده است، از جمله اینکه آن ها را از ملاقات با خانواده و وکلای خود منع کرده، دستیابی به اطلاعات درباره شرایط اسیران دشوار شده است.
در این بیانیه بر ضرورت اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور تشکیل کمیته پزشکی بین المللی بی طرف برای معاینه اسرا و اطمینان از سلامت آن ها تاکید شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
تمجید سرمربی تیم ملی بلژیک از هافبک رئال مادرید/ هازارد می تواند بازیکن اصلی رئال باشد

تمجید سرمربی تیم ملی بلژیک از هافبک رئال مادرید/ هازارد می تواند بازیکن اصلی رئال باشد روبرتو مارتینز، سرمربی تیم ملی بلژیک درباره وضعیت این روز های ادن هازارد هافبک مصدوم رئال مادرید در این باشگاه گفت: هازارد در اولین فصل حضورش در رئال مادرید بدشانس بود. هرچند فکر می کنم در آینده نقشی کلیدی برای این باشگاه بازی خواهد کرد.
به گزارش پارسینه و به نقل از AS، این مربی فوتبال در ادامه گفت: هازارد بسیار معقول و آرام است. هازارد این روز ها روی بهبود مصدومیتش تمرکز کرده و تلاش دارد تا بازی های کمتری را به دلیل مصدومیت از دست بدهد.
مارتینز در ادامه گفت: تنها کاری که هازارد در ادامه عمر فوتبالش باید انجام دهد این است که تلاش کند تا نقش اصلی خودش را در مادرید بازی کند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
تنها 6.9 درصد دانش آموزان به اینترنت دسترسی ندارند

تنها 6.9 درصد دانش آموزان به اینترنت دسترسی ندارند محسن حاجی میرزایی در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به اینکه تنها 869هزار و 400نفر معادل 6.9درصددانش آموزان به اینترنت دسترسی ندارند، نوشت: غالب این دانش آموزان در کلاس های چند پایه تحصیل می کنند و برای آنان نیز برنامه داریم.
وی افزود: متاسفانه در خبری نادرست از قول من نقل شده 30درصددانش آموزان دسترسی به اینترنت ندارند که از اساس کذب است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
دفاع مقدس، تحریم و کرونا، سه امتحان بزرگ الهی برای مردم ایران بوده است

دفاع مقدس، تحریم و کرونا، سه امتحان بزرگ الهی برای مردم ایران بوده است حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه با تبریک دوازدهم فروردین ماه به عنوان روز جمهوری اسلامی، گفت: دوران دفاع مقدس، تحریم و شاید شیوع کرونا، سه امتحان بزرگ الهی برای مردم ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود که در هر سه این آزمون ها، با همراهی و همکاری و حمایت مردم سربلند و پیروز بیرون آمده ایم.
متن سخنان رئیس جمهور به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دوازدهم فروردین ماه 41 سال پیش در چنین روزی نظام جمهوری اسلامی ایران با آراء قاطع مردم به عنوان نظام مصوب و دائمی این کشور اعلام شد و یکی از افتخارات انقلاب اسلامی این بود که ما را به جمهوری اسلامی هدایت کرد و ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 96 روز و 21 ساعت پیش
من افشاگر خبر ویروس نبودم، من منبع خبر ویروس بودم

من افشاگر خبر ویروس نبودم، من منبع خبر ویروس بودم خانم دکتر آی فن، رئیس بخش اوژانس بیمارستان ووهان ، در اقدامی جسورانه در گفت وگویی با نشریه ی Renwu در چین اعلام کرد، در ماه دسامبر سال گذشته، وقتی به بالادستی ها گفت که ویروسی شبیه سارس آمده و دارد قربانی می گیرد، توبیخ رسمی شد. دولت چین در اواخر ژانویه ی 2020 بود که تازه اعلام کرد، ویروس تازه ای از خانواده ی کرونا در چین مشاهده شده است.
دکتر آی فن در شرایطی این مصاحبه را انجام داد که هر آن ممکن است به دلیل این افشاگری بازداشت و به حبس محکوم شود یا کار خود را برای همیشه از دست بدهد. دکتر فن هم یکی از همکاران دکتر لی ون لیانگ است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 22 ساعت پیش
آسوشیتدپرس: آمار دولتها قابل اعتماد نیست/ تلفات فرانسوی ها از 3000 تن گذشت/ مسکو قرنطینه شد

آسوشیتدپرس: آمار دولتها قابل اعتماد نیست/ تلفات فرانسوی ها از 3000 تن گذشت/ مسکو قرنطینه شد به گزارش پارسینه به نقل از رسانه های بین المللی، شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در کشور های جهان تا به امروز از 35 هزار و شمار مبتلایان از 740 هزار نفر فراتر رفته است. از این تعداد حال بیش از 150 هزار نفر بهبود یافته است، این در حالی است که کشور های مختلف برای مقابله با شیوع ویروس راهکار های متفاوتی را دنبال می کنند. برای مثال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که پیش از این از بازگشت به وضعیت عادی در این کشور در زمان عید پاک سخن گفته بود روز یکشنبه دستورالعمل رعایت فاصله اجتماعی در ایالات متحده را تا روز 30 آوریل (11 اردیبهشت) تمدید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
رهاسازی 9 خودرو از مسیر سیلاب

رهاسازی 9 خودرو از مسیر سیلاب مرتضی سلیمی در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: طی 48 ساعت گذشته 12 استان از جمله آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و یزد درگیر حوادث جوی شدند.
وی با بیان اینکه بر همین اساس در 24 شهر و روستا و پنج محورکوهستانی امدادرسانی های لازم انجام شد، گفت: طی این اقدامات به 275 نفر امداد رسانی و برای شش نفر اسکان اضطراری فراهم شد همچنین 29نفر نیز از نقاط پرخطر به مناطق امن منتقل شدند.
رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 96 روز و 23 ساعت پیش
گفتگوی وزیران خارجه عراق و ترکیه

گفتگوی وزیران خارجه عراق و ترکیه وزارت خارجه عراق اعلام کرد که محمد علی الحکیم، وزیر خارجه عراق تماس تلفنی با مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه برقرار ساخت و در این تماس دو طرف درخصوص چشم انداز های همکاری دوجانبه و هماهنگی استراتژیک میان دو کشور در قبال مسائل منطقه ای و جهانی گفتگو کردند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 0 ساعت پیش
عملیات عناصر داعش در شرق دیالی خنثی شد

عملیات عناصر داعش در شرق دیالی خنثی شد نیرو های حشد شعبی بار دیگر موفق شدند حملات عناصر داعش را در این کشور خنثی کنند.
عناصر داعش که قصد داشتند عملیاتی را علیه منطقه نفت خانه واقع در شرق دیالی انجام دهند با واکنش به موقع نیرو های حشد شعبی روبه رو شدند.
لازم به ذکر است که روز گذشته نیرو های حشد شعبی و ارتش عراق عملیات جدیدی را به منظور پاکسازی نینوا و صلاح الدین از بقایای داعش کلید زدند.
بر اساس این گزارش، عملیات مذکور تحت عنوان بهار پیروزی های بزرگ نامگذاری شده است.
نیرو های ارتش عراق عملیات حشد شعبی را تحت پوشش هوایی قرار می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 0 ساعت پیش
استراماچونی: حیف شد همکاری با استقلال پایان یافت

استراماچونی: حیف شد همکاری با استقلال پایان یافت آندره آ استراماچونی که در نیم فصل نخست هدایت تیم استقلال را بر عهده داشت و با این تیم نتایج خوبی به دست آورد، در نهایت از جمع آبی پوشان جدا شد و به کشورش بازگشت. این مربی تاکنون هدایت تیمی را عهده دار نبوده است.
استراماچونی درباره توقف رقابت های سری A. ایتالیا در شرایط بحرانی شیوع کرونا و اقدام بازیکنان یوونتوس مبنی بر کاهش رقم های قراردادشان گفت: الان واقعا دوره ای خاص است. اما باید مثبت بمانید. فقط با این فداکاری می توانیم از این وضعیت خارج شویم. درباره کاهش رقم دستمزد بازیکنان یوونتوس نیز باید بگویم که این یک حرکت زیبا از طرف بازیکنان است که نشان می دهد آن ها اوضاع و مشکلات احتمالی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 97 روز و 0 ساعت پیش
برنامه فعالیت دانشگاه تربیت مدرس پس از تعطیلات نوروزی اعلام شد

برنامه فعالیت دانشگاه تربیت مدرس پس از تعطیلات نوروزی اعلام شد ببر اساس اعلام مدیریت امور اداری دانشگاه تربیت مدرس؛ کلیه واحد های دانشگاه اعم از معاونت ها، دانشکده ها، پژوهشکده ها و سایر مدیریت ها از روز شنبه شانزدهم فروردین ماه صرفا در صورت نیاز ضروری و بنا به تشخیص مسئول آن واحد به صورت شیفت بندی و با حضور حداکثر یک نفر در هر یک از بخش های آموزشی، پژوهشی و اداری و مالی فعالیت خواهند داشت.
همچنین دانشگاه از مسئولان دانشکده ها و واحد ها درخواست کرده تا سایر کارکنان با برنامه ریزی لازم، بصورت دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند.
مدیریت امور اداری دانشگاه تربیت مدرس همچنین از اعضای هیات علمی دانشگاه تقاضا نموده ضمن استفاده حداکثری از امکانات آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
توتی: فکر نمی کنم لیگ ایتالیا از سر گرفته شود

توتی: فکر نمی کنم لیگ ایتالیا از سر گرفته شود شیوع ویروس کرونا باعث لغو رویداد های زیادی شده است و یکی از این رویداد ها رقابت های لیگ ایتالیا است که به دلیل شیوع گسترده کرونا در قاره اروپا متوقف شده است.
فرانچسکو توتی مهاجم پیشین رم و تیم ملی ایتالیا، معتقد است رقابت های این فصل لیگ فوتبال ایتالیا که به دلیل همه گیر شدن کروناویروس به حالت تعلیق درآمده است، انجام نخواهد شد. پس از 26 هفته از رقابت ها، یوونتوس با 63 امتیاز مقام اول سری آ. را در اختیار دارد. در رده دوم لاتزیو است و اینتر با 54 امتیاز در مکان سوم است.
فرانچسکو توتی درباره تعطیلی رقابت های لیگ فوتبال ایتالیا گفت: من فکر می کنم رقابت های قهرمانی از سر گرفته نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
واشنگتن معافیت های همکاری هسته ای با ایران را برای 60 روز تمدید کرد

واشنگتن معافیت های همکاری هسته ای با ایران را برای 60 روز تمدید کرد آمریکا بامداد سه شنبه به وقت تهران، معافیت های تحریمی شرکت های خارجی فعال در صنعت هسته ای ایران را برای یک دوره 60 روزه تمدید کرد. موارد معافیت های مزبور چهار مورد هستند.
آخرین بار، واشنگتن در ماه ژانویه معافیت های مزبور را برای 60 روز تمدید کرده بود.
پیش از این رسانه ها از تمدید معافیت های هسته ای ایران خبر داده بودند. آنچه در این گزارش ها آمده بود حکایت از اختلاف بین دو وزارتخانه خارجه و خزانه داری آمریکا بر سر تمدید معافیت ها داشت.
بر اساس گزارش های مزبور وزارت خزانه داری موافق تمدید معافیت ها و وزارت خارجه آمریکا مخالف آن بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
تاکید عراق و ترکیه بر اجرای هماهنگی های استراتژیک و تقویت همکاری

تاکید عراق و ترکیه بر اجرای هماهنگی های استراتژیک و تقویت همکاری محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود به صورت تلفنی در خصوص راه های تقویت همکاری های دوجانبه و هماهنگی های استراتژیک میان دو کشور در قبال مسائل منطقه ای و بین المللی رایزنی کرد.
دو طرف در خصوص آخرین تحولات امنیتی در منطقه و همچنین اقدامات عراق و ترکیه در قبال مبارزه با گسترش ویروس کرونا بحث و تبادل نظر کردند.
الحکیم بر ضرورت اجرای رایزنی ها میان دو کشور در خصوص مسائل مورد توجه آن ها تاکید کرد.
چاووش اوغلو با صبری بوقادوم همتای الجزایری خود نیز صحبت کرد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
بیرانوند در بین 5 مصاحبه ماندگار AFC

بیرانوند در بین 5 مصاحبه ماندگار AFC علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه توانست با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو در بازی با پرتغال که با تساوی یک بر یک به پایان رسید نام خود را بر سر زبان ها بیندازد.
در مصاحبه ای دو بخشی که احساسات او در آن نمایان بود، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در مورد گذشته سخت خود، صحبت های قبل از جام جهانی در مورد روبرو شدن با رونالدو و آنچه که در ذهنش می گذشت را، باز کرد. "بزرگترین لحظه" زندگی او در جام جهانی رقم خورد و این دروازه بان درباره آن اتفاق به صحبت پرداخت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: ورزشی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
12 فروردین؛ روز نخستِ حکومت الله در ایران

12 فروردین؛ روز نخستِ حکومت الله در ایران دوازدهم فروردین سالروز تاریخی ترین همه پرسی و رفراندومی است که توانست مشارکت 98.2 درصد مردم کشورمان پای صندوق های رای و تغییر نظام سیاسی کشور از پهلوی به جمهوری اسلامی را موجب شود.
رهبر فقید انقلاب اسلامی پس از ورود به کشور در 12 بهمن 1357 شرط پیروزی مطلق و نهایی انقلاب اسلامی را کوتاه شدن دست مزدوران و ته مانده های وفادار به رژیم پهلوی از ساختار اداری و نظامی کشور اعلام کردند. ایشان در پیامی شش بندی از آحاد مردم خواستند به افرادی که با ماسک انقلابی از رژیم منقرض پشتیبانی می کنند و نهضت را بد نام می کنند، مهلت فعالیت ندهند و ابتکار عمل را در دست داشته باشند . ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: سیاسی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
دامه بازگشت سهام آمریکا از سقوط

دامه بازگشت سهام آمریکا از سقوط روز دوشنبه با افزایش اقدامات تشویقی دولت آمریکا برای مقابله با تأثیرات اقتصادی منفی ویروس کرونا، سهام وال استریت به بازگشت خود ادامه داده و شاخص ها جهش بزرگی دیگری را به ثبت رساندند.
میانگین صنعتی داوجونز 690.70 واحد یا 3.2 درصد سقوط کرد و در 22327.48 واحد بسته شد. اس اندپی 500 با 3.4 درصد جهش به 2626.65 واحد رسید، کامپوزیت نزدک 3.6 درصد بالاتر و در 7774.15 واحد به کار خود پایان داد.
سهام شرکت های تکنولوژی مانند مایکروسافت، آمازون و آلفابت پیشتاز رشد سهام در وال استریت بودند. مایکروسافت 7 درصد جهش کرد و آمازون و آلفابت به ترتیب 3.4 درصد و 3.3 درصد بالا آمدند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
شمار جانباختگان بیماری کرونا در آمریکا از مرز 3000 تن گذشت

شمار جانباختگان بیماری کرونا در آمریکا از مرز 3000 تن گذشت روز دوشنبه در حالی که مقامات و شهروندان ایالت نیویورک آمریکا با خوشحالی از ورود ناو بهداری یکهزار تختخوابی نیروی دریایی آمریکا استقبال می کردند، این کشور مرگبارترین روز خود از زمان شیوع کرونا را تجربه می کرد.
به گفته مقامات بهداشت و درمان آمریکا، در روز دوشنبه شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به این ویروس همه گیر از مرز 3،000 تن گذشت (3017 مورد) که تنها در روز دوشنبه، 540 مورد مرگ و میر ثبت شد.
از سوی دیگر، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید -19 در آمریکا نیز به بیش از 163،000 رسیده است.
ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: علمی و پزشکی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
همسر شطرنج باز معروف ارمنستانی در اثر تصادف رانندگی جان باخت

همسر شطرنج باز معروف ارمنستانی در اثر تصادف رانندگی جان باخت همسر لوون آرونیان شطرنج باز معروف ارمنستانی که حدود دو هفته پیش تصادف شدیدی کرده بود امروز (سه شنبه) جان خود را از دست داد. آریانه کائوئیلی 33 سال داشت که حدود دو هفته پیش در یک تصادفی شدید در ایروان آسیب جدی دید. آریانه کائوئیلی در هفت المپیاد برای فیلیپین و استرالیا شطرنج بازی کرد. آریانه با لوون آرونیان در سال 2017 ازدواج کرد. بسیاری از شطرنج بازان دنیا معتقد بودند که این زوج باهوش ترین زوج در شطرنج جهان بودند.
گزارش های اولیه بعد از تصادف حاکی از آن بود که وضعیت او با وجود جدی بودن صدمه، تثبیت شده است، اما امروز لوون خبر های ناراحت کننده ای مبنی بر درگذشت همسرش را به اشتراک گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: حوادث انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
تغییر تاکتیک روسیه در مقابله با تحریم های آمریکا

تغییر تاکتیک روسیه در مقابله با تحریم های آمریکا ولادیمیر فرولوف، دیپلمات سابق و تحلیلگر سیاست خارجی در مسکو در این باره اظهار کرد: روسیه از دولت نیکلاس مادورو فاصله نگرفته و به دنبال مقابله با تلاش های آمریکایی برای سرنگونی دولت حاکم در ونزوئلا است.
پس از این که آمریکا در ماه های اخیر شرکت های تابعه روس نفت را به دلیل تجارت و همکاری با ونزوئلا هدف تحریم قرار داد، نگرانی ها نسبت به تحریم های گسترده تر افزایش یافت. آمریکا اخیرا به احتمال افزایش فشار روی بخش نفت روسیه برای کاهش تولید اشاره کرده است. این امر در پی تصمیم اخیر روسیه برای عدم کاهش بیشتر تولید و مخالفت با پیشنهاد اوپک روی داد که باعث شد عربستان سعودی به تلافی عدم همکاری ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
پمپ بنزین ها چه زمانی فرسوده می شوند؟

پمپ بنزین ها چه زمانی فرسوده می شوند؟ فاطمه کاهی در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه تمامی جایگاه های سوخت به طور مداوم مورد بازرسی قرار می گیرند، اظهار کرد: بخش مهندسی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی روی این موضوع تاکید ویژه ای دارد و بازرسی های جدی روی جایگاه ها در همین راستا صورت می گیرد.
به گفته وی بخش مهندسی شرکت ملی پخش حداقل دو تا سه بار در ماه بررسی از جایگاه ها را در دستور کار خود دارد و اگر مشکلی باشد آن مشکل برطرف خواهد شد و نگرانی در این رابطه وجود ندارد.
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی افزود: علاوه بر این سازمان ملی استاندارد نیز از جایگاه ها بازرسی هایی را به عمل می آورد که این مساله نیز در بهسازی و ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 97 روز و 1 ساعت پیش
استقرار پاتریوت های آمریکایی در عراق؛ نبرد بزرگ نزدیک است؟

استقرار پاتریوت های آمریکایی در عراق؛ نبرد بزرگ نزدیک است؟ به گزارش پارسینه ، عراق در روز های گذشته شاهد تحولاتی بوده است که گمانه زنی ها درباره قصد آمریکا برای حمله گسترده به مواضع الحشد الشعبی را افزایش داده است.
روز جمعه، 8 فروردین، سفارت آمریکا در عراق اعلام کرد وزارت خارجه این کشور دستور داده تمامی کارمندانش در اربیل و بغداد هرچه سریعتر کشور عراق را به دلیل شیوع ویروس کرونا ترک کنند.
پس از آن خبر خروج نیرو های آمریکایی از پایگاه های القیاره، کی 1 کرکوک و مقر های نظامی در استان نینوا منتشر شد. یک منبع آگاه عراقی در گفتگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: خارجی انتشار : 97 روز و 4 ساعت پیش
پلاسیدو دومینگو خواننده مشهور اپرا بستری شد

پلاسیدو دومینگو خواننده مشهور اپرا بستری شد پلاسیدو دومینگو خواننده اپرا به دلیل ویروس کرونا در بیمارستانی در آکاپولکوی مکزیک بستری شد. سخنگوی وی گفته است او در حال بهتر شدن است و بدنش دارد به معالجات پاسخ می دهد.
22 مارس اعلام شده بود این خواننده 79 ساله به کرونا مبتلا شده است. او در صفحه فیس بوکش اعلام کرده بود که تست کرونایش مثبت شده است.
وی از مردم خواسته بود بسیار محتاط باشند و به راهنمایی های اساسی برای شستن دست به دفعات توجه و فاصله فیزیکی با دیگران را رعایت کنند تا بتوانند مانع از انتقال ویروس شوند.
وی نوشته بود: بیش از همه مهم است که در خانه بمانید. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: فرهنگی هنری انتشار : 97 روز و 6 ساعت پیش
کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به مرحله تولید انبوه رسید

کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به مرحله تولید انبوه رسید این کیت توسط متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح طراحی و تولید شده است.
سردار عزیزی دلشاد مسئول اداره تحقیقات صنعتی ستادکل نیرو های مسلح گفت: این کیت در زمان سه ساعت می تواند بیماری را با دقت خیلی خوب تشخیص شدهد و می تواند بر اساس تمام ژنوم های دنیا عمل کند. نمونه تحقیقاتی این کیت قبل از اسفندماه و پیش از آنکه اولین نمونه بیماری کرونا در کشور شخیص داده شود آماده شده بود و از آن زمان تا کنون سیر مراحل تحقیقاتی خود را طی کرده و مجوز های لازم را کسب کرده و امروز آماده تولید انبوه است تا در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 97 روز و 7 ساعت پیش