هفت زخمی در حمله به مرکز روان درمانی پنسیلوانیا

هفت زخمی در حمله به مرکز روان درمانی پنسیلوانیا به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از خبرگزاری "راشا تودی"، به گفته پلیس روز جمعه مردی با چاقو به بیماران یک مرکز روان درمانی در پنسیلوانیا حمله کرد و هفت تن را با ضربات چاقو مجروح کرد.
این فرد 38 ساله که از بیماران همان مرکز درمانی بوده و تحت نظر پزشکان مرکز قرار داشته در نهایت با شلیک گلوله نیروی ویژه پلیس از پای در آمد.
به گفته پلیس انگیزه این مرد از این کار هنوز مشخص نشده اما تحقیقات در این باره در جریان است. ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 313 روز و 3 ساعت پیش
اعتراف به جنایت مرد آمریکایی پس از 13 سال

اعتراف به جنایت مرد آمریکایی پس از 13 سال به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از خبرگزاری "آسوشیتدپرس"، مقامات ایالت کارولینای جنوبی می گویند راز جنایات مردی که بیش از یک دهه پیش دست کم هفت تن را کشته و این جنایات را پنهان نگهداشته بود با پیدا شدن زنی درون یک کانتینر انباری که از گردن به زنجیر کشیده شد بود، بر ملا شد.
"تاد کولپ" پس از دستگیری به کشتاری اعتراف کرد که از سال 2003 پرونده آن بسته نشده بود. او به قتل مالک، مسئول خدمات مشتریان، مکانیک و حسابدار یک فروشگاه موتورسیکلت در "اسپارتانبرگ کانتی" اعتراف کرد.
کولپ همچنین مکان دفن دو تن دیگر از قربانیانش را به ماموران پلیس نشان داد ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 318 روز و 0 ساعت پیش
پلیس ویتنام به دنبال 60 معتاد فراری

پلیس ویتنام به دنبال 60 معتاد فراری به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از خبرگزاری "آسوشیتدپرس"، روز یکشنبه 133 تن از معتادان یک مرکز بازپروری در جنوب ویتنام لباس ها و وسایل شخصی خود را آتش زدند و از این مرکز گریختند. مقامات ویتنامی تا کنون 73 تن از این افراد را دستگیر کرده اند .
معتادان این مرکز دیروز نیز با پرتاب سنگ و ظروف فلزی به سوی پلیس که برای برقراری آرامش در اطراف مرکز مستقر شده بودند خواستار آزادی از این مرکز شدند و به گزارش رسانه های محلی پلیس برای کنترل آنها مجبور به استفاده از گاز اشک آور شد .
در حال حاضر تعدادی از افرادی که تصور می شود آغازگر این آشوب بودند برای بازجویی در بازداشت به سر می برند . ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 318 روز و 0 ساعت پیش
9 کشته و 43 زخمی در دو حادثه آزادراه شانگهای چین

9 کشته و 43 زخمی در دو حادثه آزادراه شانگهای چین به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از خبرگزاری "شین هوا"، به گفته مقامات چینی در دو حادثه جداگانه در آزادراهی در شانگهای 9 تن جان خود را از دست دادند و 43 تن دیگر نیز مجروح شدند .
به گفته پلیس شانگهای حدود ساعت شش صبح امروز تماس هایی در رابطه با برخورد چندین خودرو با یکدیگر به علت هوای مه آلود دریافت کرد .
در یکی از این حوادث در اثر برخورد یک دستگاه تانکر با چهار نفر که برای بررسی اوضاع آزادراه از خودرو پیاده شده بودند دو تن در دم جان باختند .
حادثه دیگر با فاصله سه کیلومتری در حالی رخ داد که یک ون مهندسی بین دو خودروی سنگین مچاله شد و پنج سرنشین ون در دم جان خود را از دست ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 318 روز و 0 ساعت پیش
دستگیری سارق با 22 مورد سرقت در اسلام آباد غرب

دستگیری سارق با 22 مورد سرقت در اسلام آباد غرب به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "بهروز سرتیپ نیا" در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین مورد سرقت محتویات داخل خودرو و منزل در شهرستان اسلام آبادغرب، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: پلیس شهرستان با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر متهم در این زمینه شد.
این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی های فنی پلیس به 15 مورد سرقت محتویات داخل خودرو و هفت مورد منزل اقرار کرد.
سرهنگ سرتیپ نیا با اشاره به بازسازی صحنه جرم، از شناسایی تمامی مالباختگان در این زمینه خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 323 روز و 6 ساعت پیش
کشف 130 کیلوگرم مواد مخدر در فیروزکوه

کشف 130 کیلوگرم مواد مخدر در فیروزکوه سردار "عبدالرضا ناظری" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ماموران پلیس با رصد اطلاعاتی از فعالیت یک باند توزیع مواد مخدر که قصد انتقال یک محموله را از استان های شرقی به استان های غربی و مرکزی داشتند مطلع شدند.
وی با اشاره به اینکه در عملیات مشترک پلیس مواد مخدر شرق استان تهران و ماموران انتظامی شهرستان "فیروزکوه" اعضای این باند در یکی از محورهای مواصلاتی دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، بیان داشت: ماموران در بازرسی از خودروی سوداگران مرگ بیش از 130 کیلوگرم حشیش کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه از ابتدای امسال 932 خرده فروش و 106 قاچاقچی دستگیر و سه تن و 800 ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 323 روز و 6 ساعت پیش
نیروی انتظامی مهیای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع)

نیروی انتظامی مهیای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) سردار" حسین اشتری" در بازدید از پایانه مرزی چزابه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: نیروی انتظامی از چند ماه گذشته قرارگاه اربعین را راه اندازی کرده و همکاران ما در مرزهای کشور مهیای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) هستند.
وی با اشاره به اینکه در بازدید از مسیر های منتهی به مرز چزابه شاهد ترافیک روانی بودیم، خاطر نشان کرد: از مبدا حرکت زائران تا پایانه های مرزی مهران، شلمچه و چزابه تحت پوشش کامل انتظامی و ترافیکی قرار دارد تا زائران سفر معنوی خود را به راحتی انجام دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: گوناگون انتشار : 323 روز و 6 ساعت پیش
انهدام باند سارقان ساختمان های نیمه کاره در جنوب پایتخت

انهدام باند سارقان ساختمان های نیمه کاره در جنوب پایتخت سرهنگ " مرتضی بیرانوند " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح جزئیات این خبر گفت:در پی دریافت اخبار و گزارش های مردمی مبنی بر اینکه مدتی است یکی از مغازه های محدوده میدان رازی تهران تبدیل به پاتوق افراد سارق شده و این موضوع امنیت و آرامش ساکنان محدوده مذکور را برهم زده است؛پرونده ای در این رابطه تشکیل و تیمی از ماموران دایره تجسس کلانتری 115 رازی رسیدگی به موضوع رابه عهده گرفتند.
وی افزود:بلافاصله ماموران تجسس این یگان ، تحقیقات خود را در رابطه با صحت و سقم موضوع آغاز کردند و در ادامه با انجام چندین مرحله تحقیق محلی نامحسوس دریافتند فردی به نام "قادر" ضمن راه اندازی پاتوق ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 323 روز و 8 ساعت پیش
محموله 4 میلیارد ریالی کیف و کفش قاچاق توقیف شد

محموله 4 میلیارد ریالی کیف و کفش قاچاق توقیف شد سرهنگ "یوسف سپهوند" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در تداوم طرح های مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی در تحقیقاتی گسترده از تردد محموله ای قاچاق توسط یک دستگاه کامیون از محورهای مواصلاتی استان مطلع شدند و بلافاصله برنامه ریزی لازم برای توقیف این محموله آغاز شد.
وی با بیان اینکه با تمهیدات اجرایی پلیس، سرانجام خودرو در یکی از محورهای مواصلاتی شناسایی و متوقف شد، افزود: در بازرسی از این کامیون سه هزار و 324 جفت کفش و 95 کارتن کیف فاقد هر گونه مدارک گمرکی کشف شد.
سرهنگ سپهوند در ادامه با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این محموله را چهار میلیارد ریال برآورد کردند ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 323 روز و 8 ساعت پیش
مذاکره با دستگاه های مختلف برای کاهش آسیب های اجتماعی

مذاکره با دستگاه های مختلف برای کاهش آسیب های اجتماعی سرهنگ "محمدرضا آمویی" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: بیکاری، اعتیاد، طلاق، قاچاق کالا، سرقت، خودکشی و نزاع جزو آسیب های اجتماعی اولویت دار استان هستند که بر پایه ارزیابی های مستمر و نتایج تحقیقات و پژوهش های معاونت اجتماعی استان به دست آمده است.
وی بیکاری را اولین و مهمترین آسیب و معضل استان برشمرد و گفت: براساس برآوردهای انجام شده، ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی استان، بیکاری است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه بیکاری امروز به دغدغه اصلی مردم و مسئولان استان تبدیل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 323 روز و 8 ساعت پیش
ضرورت رعایت حقوق شهروندی در مراکز انتظامی/ نظم و انضباط سرلوحه کار پلیس است

ضرورت رعایت حقوق شهروندی در مراکز انتظامی/ نظم و انضباط سرلوحه کار پلیس است به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "علیرضا مظاهری" در جمع کارکنان انتظامی شهرستان "مانه" و "سملقان" با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: امروز یکی از مقولاتی که بسیار حائز اهمیت بوده و همه تحلیل گران داخلی و خارجی روی آن تاکید زیادی دارند بحث امنیت در ایران است.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه امنیت امروز نظام اسلامی به برکت خون شهدا، ایثارگران و صبر و مقاومت خانواده این عزیزان است، بیان داشت: امنیت مطلوب خراسان شمالی با همراهی و همدلی همه مسئولان، دستگاه های امنیتی، نیروهای مسلح و مردم شهیدپرور استان به دست آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 323 روز و 8 ساعت پیش
کشف محموله مواد خوراکی قاچاق در همدان

کشف محموله مواد خوراکی قاچاق در همدان به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "حاجی محمد مهدیان نسب" با اعلام این خبر گفت: پلیس استان پس از رصد اطلاعاتی دقیق، تدوین طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به صورت هماهنگ در سراسر استان در دستور کار قرار داد.
وی افزود: در این راستا ماموران کلانتری 12 شهرستان نهاوند موفق به شناسایی و توقیف یک دستگاه تریلر و کشف یک محموله کالای قاچاق شامل مواد خوراکی خارجی از این خودرو شدند.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه اذعان داشت: کارشناسان ارزش این محموله را دو میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 324 روز و 4 ساعت پیش
ضرورت کشف جرایم در فضای مجازی و مبارزه با جرایم اخلاقی و اجتماعی

ضرورت کشف جرایم در فضای مجازی و مبارزه با جرایم اخلاقی و اجتماعی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "ایرج کاکاوند" در جمع معاونان و روسای پلیس استان یزد خاطرنشان کرد: امروزه جرایم از فضای حقیقی به سمت فضای مجازی می رود از این رو پیشگیری از وقوع جرایم در فضای مجازی نیز بسیار مهم و ضروری است.
وی یکی از مهمترین جرایم در این فضا را جرایم مالی و سرقت اینترنتی برشمرد و ادامه داد: در این خصوص آموزش و آگاه سازی مردم برای پیشگیری از این جرایم باید با استفاده از ظرفیت های موجود به ویژه صدا و سیما اقدام کرد.
سردار کاکاوند کشف جرایم در فضای مجازی و مبارزه با جرایم اخلاقی و اجتماعی را بسیار ضروری دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 324 روز و 4 ساعت پیش
آمادگی ناجا برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی(ع) / افتتاح مرکز مانیتورینگ اربعین در مهران

آمادگی ناجا برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی(ع) / افتتاح مرکز مانیتورینگ اربعین در مهران به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار" حسین اشتری"در نشست ستاد اربعین که در استان ایلام برگزار شد، گفت: حرکت کلیه زائران از مبدا تا پایانه های مرزی مهران و چزابه تحت پوشش کامل انتظامی و ترافیکی قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه جمعیت بیشتری از مرز مهران عبور خواهد کرد، گفت: با توجه به اختصاص نیروی کمکی به این پایانه مرزی، آمادگی کامل جهت خدمات رسانی به زائران وجود دارد.
سردار اشتری با توصیه به مردم که اخذ گذرنامه را به روزهای آخر موکول نکنند، گفت: طی 40 روز گذشته، یک میلیون گذرنامه صادر و به دست مردم رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: گوناگون انتشار : 324 روز و 6 ساعت پیش
22 تن برنج قاچاق در عسلویه توقیف شد

22 تن برنج قاچاق در عسلویه توقیف شد به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سهام صالحی" گفت: مأموران یگان امداد پس از کسب خبری مبنی بر اینکه یک دستگاه کامیون تریلر حامل برنج قاچاق در شهر "نخل تقی" قصد خروج از این شهر را دارد، سریعا محور های خروجی را زیر نظر گرفته و بعد از شناسایی و رؤیت ، کامیون مذکور را متوقف کردند.
وی افزود: مأموران در بازرسی از این کامیون ، 550 کیسه 40 کیلوگرمی برنج فاقد هر گونه مدارک گمرکی کشف کردند.
سرهنگ صالحی با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش این محموله یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شد ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 331 روز و 9 ساعت پیش
اجرای طرح مقابله با قاچاق سوخت در سیریک/ تخریب 700 متر لوله انتقال سوخت قاچاق از خشکی به دریا

اجرای طرح مقابله با قاچاق سوخت در سیریک/ تخریب 700 متر لوله انتقال سوخت قاچاق از خشکی به دریا سردار"عزیزاله ملکی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت:طرح مبارزه با قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی غیرمجاز، با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته و شناسایی چندین نقطه آلوده واقع در شهر کوهستک و روستای زیارت شهرستان"سیریک"، با تشکیل اکیپ های ویژه از مأموران انتظامی اجرا شد.
وی افزود:در اجرای این طرح دو دستگاه خودرو وانت نیسان فاقد پلاک ، یک دستگاه کامیون فوتون حامل 6 مخزن 10هزار لیتری و چهار دستگاه پمپ مکنده که در زمینه قاچاق سوخت فعالیت داشتند توقیف شد.
این مقام انتظامی بیان کرد:همچنین در این طرح، 700 متر لوله انتقال سوخت از خشکی به دریا تخریب، 10 مخزن هزار لیتری ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 331 روز و 9 ساعت پیش
انهدام باند سارقان حرفه ای با 26 فقره انواع سرقت

انهدام باند سارقان حرفه ای با 26 فقره انواع سرقت سرهنگ "قربان صنعتی" فرمانده انتظامی شهرستان چناران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: هفته گذشته یکی از تیم های کلانتری 13 گلبهار هنگام گشت زنی شبانه در خیابان بهار به سه سرنشین(دو مرد و یک زن) یک دستگاه خودرو پراید مشکوک که در استعلام مشخصات خودرو مشخص شد این خودرو در شهر مشهد به سرقت رفته است.
وی افزود: ماموران کلانتری 13 ،به راننده خودرو دستور ایست دادند که راننده پراید بر سرعت خود افزوده و تیم گشت کلانتری پس از طی مسافتی تعقیب و گریز سرانجام خودرو را متوقف و سه سرنشین آنها را دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 331 روز و 9 ساعت پیش
دستگیری 120 مخل نظم و امنیت عمومی در پاتک شبانه پلیس پایتخت/طرح های پلیس جهت افزایش احساس امنیت شهروندان و ایجاد امنیت پایدار صورت می گیرد

دستگیری 120 مخل نظم و امنیت عمومی در پاتک شبانه پلیس پایتخت/طرح های پلیس جهت افزایش احساس امنیت شهروندان و ایجاد امنیت پایدار صورت می گیرد به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، صبح امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت:پلیس امنیت عمومی پایتخت ضمن اجرای طرح گسترده برخورد با اراذل و اوباش ،موفق به دستگیری متهمانی در این زمینه شده است.
وی با بیان اینکه 80 درصد از متهمان دستگیر شده ، سابقه دار بوده و به کرات توسط ماموران دستگیر شده اند،افزود: با توجه به اینکه برخورد با مخلان نظم عمومی از دغدغه های اصلی و مطالبات به حق شهروندان است، تیم های عملیاتی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، طی چند روز گذشته با شناسایی مناطق آلوده و پاتوق های اراذل و اوباش موفق به دستگیری 120 شرور شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 332 روز و 4 ساعت پیش
جاعلان 85 میلیارد ریالی در بندرانزلی به دام افتادند

جاعلان 85 میلیارد ریالی در بندرانزلی به دام افتادند سردار " محمدرضا میرحیدری " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: ماموران آگاهی شهرستان بندرانزلی در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر فعالیت اعضاء یک باند جعل چک، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه با تحقیقات نامحسوس شبانه روزی و شناسایی اعضای باند، موضوع جعل و کلاهبرداری متهمان برای کارآگاهان محرز شد، افزود: یکی از اعضای باند که فردی 22 ساله بود، در حالی که قصد داشت یک چک جعل شده 85 میلیارد ریالی را وصول و به حساب جعلی خود واریز کند، دستگیر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 332 روز و 4 ساعت پیش
قتل! خاتمه وعده های پوشالی دکتر قلابی

قتل! خاتمه وعده های پوشالی دکتر قلابی مرد شیک پوش که از طرز برخورد سرایدار فهمیده بود که او، وی را با کس دیگری اشتباهی گرفته است، عینکش را از روی چشمانش برداشت و به پیرمرد لبخندی زد و گفت: اولا من مهندس نیستم و دکترم در ثانی من با صاحب ویلا کاری ندارم، اتفاقا با شما کار دارم!
-با من آقا! بنده حقیر چه خدمتی می توانم برایتان انجام دهم؟ ان شاءالله که خیر است
-حتما خیر است! اگر من را در خانه ات یک چای مهمان کنی، خواهم گفت که این کار خیرم چیست.
-آقای دکتر شرمنده ام نکنید، کلبه درویشی ما فقیر فقرا که قابل شما را ندارد، بفرمایید خواهش می کنم اجازه بدهید من جلوتر بروم و به کوکب خانم خبر دهم که هم چای بگذارد و هم خانه را ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 334 روز و 5 ساعت پیش
توقیف کامیون کشنده قاچاق در میاندرود

توقیف کامیون کشنده قاچاق در میاندرود سرهنگ "رضوانی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ،گفت: در پی نیابت قضائی از استان گلستان مبنی بر ورود غیر قانونی یک دستگاه خودروی کامیون کشنده به کشور و تردد آن در یکی از شهرستان های استان مازندران ، موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این استان قرار گرفت .
وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات پلیسی موفق شدند خودروی مورد نظر را که در شهرستان میاندرود در حال تردد بود، شناسایی کنند .
سرهنگ رضوانی تصریح کرد: پلیس، این خودرو را که ارزش ریالی آن بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون ریال است را حین تردد در یکی از روستاهای این شهرستان متوقف کردند . ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 337 روز و 6 ساعت پیش
اعلام شرایط برای مشمولان غیر غایب که قصد حضور در راهپیمایی اربعین را دارند/ میزان وثیقه برای سفرهای زیارتی مشمولان غیر غایب

اعلام شرایط برای مشمولان غیر غایب که قصد حضور در راهپیمایی اربعین را دارند/ میزان وثیقه برای سفرهای زیارتی مشمولان غیر غایب به گزارش پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد: مشمولان غیر غایب برای خروج از کشور می بایست با سپردن وثیقه تعیین شده ، مجوز دریافت نمایند که ثبت درخواست خروج از کشور مشمولان ساکن استان تهران برای سفرهای زیارتی و سیاحتی به صورت اینترنتی بوده و مشمولان سایر استان ها نیز با مراجعه حضوری به معاونت وظیفه عمومی مرکز استان می توانند برای اخذ مجوز خروج از کشور اقدام کنند.
شایان ذکر است کلیه مشمولان غیرغایب استان تهران که قصد خروج از کشور برای سفرهای زیارتی و سیاحتی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 341 روز و 8 ساعت پیش
نجات 51 زن از دست قاچاقچیان در مکزیک

نجات 51 زن از دست قاچاقچیان در مکزیک به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از پایگاه اینترنتی " هرالد تریبیون " ، بنا به گفته دادستان پایتخت مکزیک پلیس این کشور موفق به نجات 51 زن از دست قاچاقچیان و دستگیری هفت تن در این رابطه شده است.
در بیانیه ای که دادستانی در این باره منتشر کرده آمده است: این افراد ابتدا این زنان را به عنوان خدمتکار به استخدام در می آوردند اما سپس آنها را وادار به انجام کارهای خلاف و منافی عفت می کردند.
تحقیقات در این باره پس از آن صورت گرفت که یکی از کارمندان محلی که این زنان در آنجا مورد سوءاستفاده قرار می گرفتند در تماسی ناشناس با اداره پلیس، سرنخ هایی در این باره بیان می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
افزایش ضریب مقاومت اجتماعی مردم با اقدامات پیشگیرانه/ امضاء تفاهم نامه پلیس مواد مخدر با دانشگاه فردوسی

افزایش ضریب مقاومت اجتماعی مردم با اقدامات پیشگیرانه/ امضاء تفاهم نامه پلیس مواد مخدر با دانشگاه فردوسی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مسعود زاهدیان"، در تشریح شرایط ژئوپلیتیکی و آسیب های ناشی از آن، افغانستان را قطب اصلی تولید تریاک و مواد مشتق آن معرفی کرد و افزود: در سال های گذشته رشد تولید تریاک به صورت تصاعدی بوده و سطح زیر کشت آن رو به افزایش است و پیش بینی می شود چهار هزار و 500 تن تریاک از 220 هزار هکتار زمین های زیر کشت خشخاش برداشت شود.
وی ادامه داد: امروز پلیس به دنبال این است علاوه بر اقداماتی که در حوزه مبارزه با مواد مخدر در مرزها و داخل کشور انجام می دهد، دانش بنیان عمل کند که در این خصوص بیش از 250 عضو هیئت علمی دانشگاهی ، با پلیس همکاری دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 353 روز و 1 ساعت پیش
همه دستگاه ها و شهروندان در ایجاد امنیت نقش دارند

همه دستگاه ها و شهروندان در ایجاد امنیت نقش دارند به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا میرحیدری در نشست تعاملی با اعضای شورای اسلامی شهر رشت که به مناسبت هفته ناجا بر گزار شد، با بیان اینکه همه دستگاه ها و شهروندان در ایجاد امنیت نقش دارند، گفت: منتخبین مردم در شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم می توانند کمک حال پلیس باشند.
فرمانده انتظامی استان گیلان مردم این استان را قانون مدار و دوست دار امنیت برشمرد و افزود: برای این مردم باید تلاش ها را افزایش داد.
وی وضعیت عمرانی و شهری رشت را نسبت به تراکم جمعیتی نامناسب برشمرد و ادامه داد: از ده ها سال قبل مشکلات شهرسازی در این شهر ایجاد شده و تا کنون پابرجا مانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی امری ضروری است/ لزوم توجه به توریسم مذهبی

اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی امری ضروری است/ لزوم توجه به توریسم مذهبی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر "علی لاریجانی" صبح امروز در جلسه مشترک شورای اداری استان و فرماندهان و مدیران فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به اینکه در طول تاریخ کمترین حادثه ای مثل حادثه عاشورا اثرگذار بوده است، اظهار داشت: جنگ های زیادی درجهان رخ داده که در زندگی متعارف انسان ها به عنوان واقعه تاریخی از آن یاد می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ های تاریخی، انقلاب درونی در انسان ها ایجاد نمی کنند، افزود: حادثه عاشورا انقلابی درونی در انسان ها و بشریت ایجاد می کند و تنها مختص شیعه نیست، عاشورا انقلابی درونی است برای کسانی که به آن نزدیک می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: گوناگون انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
پیشنهاد تشکیل ائتلاف ضد داعش توسط پلیس فتا / جرایم سایبری رو به افزایش است

پیشنهاد تشکیل ائتلاف ضد داعش توسط پلیس فتا / جرایم سایبری رو به افزایش است به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سید کمال هادیانفر" در جمع خبرنگاران با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم اظهار کرد: امروز میزبان رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بودیم و گزارشی از وضعیت فضای مجازی کشور، اقدامات و فعالیت های پلیس فتا نیز ارائه شد.
وی با اشاره به بازدید دکتر بروجردی از بخش های مختلف پلیس تولید و تبادل اطلاعات ( پلیس فتا) بیان کرد: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نکات خوبی مطرح کردند و ازنظرات ایشان حتما بهره خواهیم برد.
رئیس پلیس فتا در خصوص عملکرد این پلیس بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
دعای خیر مردم، پشتوانه معنوی ماموریت های نیروی انتظامی است

دعای خیر مردم، پشتوانه معنوی ماموریت های نیروی انتظامی است به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"علی اکبر جاویدان" در برنامه زنده تلویزیونی شب های هیرکان با بیان اینکه شهداء ولی نعمتان ما هستند، بیان داشت: راه و آرمان شهداء، چراغ هدایت راه ما است.
وی با اشاره به تامین امنیت و حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی و جان و ناموس آحاد جامعه بیان داشت: یکی از مهمترین ماموریت های پلیس بر اساس وظیفه ذاتی خود، حفظ امنیت و برنامه ریزی دقیق و آمادگی کامل برای ماموریت های محوله است.
فرمانده انتظامی گلستان با بیان اینکه پوشیدن لباس خدمت توفیق بزرگی است که نصیب کارکنان انتظامی شده است، تصریح کرد: فلسفه وجودی نیروی انتظامی ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
توقیف خودروهای حامل کالای قاچاق میلیاردی در فسا

توقیف خودروهای حامل کالای قاچاق میلیاردی در فسا سرهنگ "علی شیبانیان" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ماموران انتظامی شهرستان فسا با اجرای طرح تشدید برخورد با قاچاقچیان کالا و با استقرار ایست و بازرسی و کنترل خودروهای عبوری در محور های مواصلاتی، تعداد دو دستگاه اتوبوس و هفت دستگاه خودرو سواری حامل محموله قاچاق را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودروها، تعداد716 ثوب انواع البسه، 76عدد کیف زنانه، 10 کارتن حاوی قطعات درب کرکره ای، سه دستگاه تلویزیون و دو دستگاه سینمای خانگی، 17طاقه پارچه، یک دستگاه موتورسیکلت 250 سی سی و مقادیر زیادی انواع خوراکی کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
بخش اعظمی از امنیت مطلوب کشور مرهون تلاش پلیس است

بخش اعظمی از امنیت مطلوب کشور مرهون تلاش پلیس است به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "فرج الله فصیحی رامندی" با حضور در دفتر سردار "محمودی" فرمانده انتظامی استان قزوین ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ناجا اظهار داشت: این نامگذاری ها و مناسبت ها بهانه ای برای عرض خدا قوت به شما خدمتگزاران راستین نظام است چراکه زحمات ماموران نیروی انتظامی در ایجاد آرامش در جامعه و تامین امنیت جای دست مریزاد و تقدیر و تشکر دارد که هم برای فرماندهان و هم کارکنان انتظامی استان آرزوی موفقیت داریم.
وی ادامه داد: کشور ما در یک محوطه ای با حاشیه ناامن قرار داشته و در عین حال در درون کشور در آسایش و آرامش به سر می بریم و این امر بر همه مردم واضح و مبرهن است که بخش ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: گوناگون انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
کشف 2 میلیارد و 64 میلیون ریال لوازم آرایشی قاچاق

کشف 2 میلیارد و 64 میلیون ریال لوازم آرایشی قاچاق به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: با کسب خبری مبنی بر تهیه و توزیع لوازم آرایشی قاچاق در سطح شهر مشهد توسط سه فرد سود جو تیمی از پلیسی آگاهی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.
سرهنگ "حمید رزمخواه" اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز با کنترل نامحسوس این افراد انبارهای دپو کالاهای قاچاق را در محدوده خیابان کوشش شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.
وی تصریح کرد: ماموران پلیس پس از اطمینان صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی وارد عمل شدند و در بازرسی از انبارها ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
پیام نیروی انتظامی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم

پیام نیروی انتظامی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم به گزارش پایگاه خبری پلیس، متن این پیام به شرح ذیل است ؛
" ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه"
بار دیگر عطر معنوی و دل انگیز محرم در فضای زمان و مکان پیچید و... محرم آمد و پیام عدالت خواهی، ظلم ستیزی و ولایت محوری را در گوش جان ها طنینی دوباره افکند.
محرم؛ ماه بصیرت، شکوفایی، سوگواری خردمندانه و ماه عشق است. ماه رشد و بالندگی، جوشیدن و اندیشیدن و ... مدرسه عشقی که باید در آن درس چگونه زیستن آموخت و محرابی که در آن نماز ایمان و حماسه و برای خدا بودن اقامه نمود.
آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، بلکه رخداد محرم و "عاشورا" ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: مذهبی انتشار : 354 روز و 4 ساعت پیش
چاه آب در زنجان جان سه نفر را گرفت

چاه آب در زنجان جان سه نفر را گرفت به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ " ایرج خانی پور " گفت: این حادثه در کیلومتر 90 مسیر ارتباطی زنجان - میانه در اطراف روستای سلطان آباد اتفاق افتاد.
وی افزود: مقنی وقتی درون چاه قرار می گیرد پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل کمبود اکسیژن و کاهش سطح هوشیاری در آب غوطه ور می ماند که در این لحظه یکی از حاضرین در صحنه برای نجات مقنی وارد چاه شده و خود نیز دچار حالت خفگی می گردد که در نتیجه نفر سوم برای نجات این 2 نفر دل به چاه می زند که متاسفانه او نیز به وضعیت آنان دچار می شود.
خانی پور اظهار کرد: نفر چهارم با دیدن این صحنه ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
کاهش 10 درصدی متوفیان حوادث رانندگی درون شهری/ همکاری 120 هزار همیار پلیس در خراسان شمالی

کاهش 10 درصدی متوفیان حوادث رانندگی درون شهری/ همکاری 120 هزار همیار پلیس در خراسان شمالی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "علیرضا مظاهری" در همایش همیاران پلیس، فرهنگ یاران ترافیک، راهور محله و تجلیل از نمونه های ترافیکی با تبریک هفته ناجا، افزود: در استان بیش از 250 نفر فرهنگیار ترافیک وجود دارد که پل ارتباطی پلیس و دانش آموزان و یاری دهنده پلیس هستند.
وی به نقش اساسی آموزش و پرورش در فرهنگ سازی مسائل ترافیکی اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش به واسطه در ارتباط بودن با تمامی اقشار جامعه نقش اساسی در تربیت دانش آموزان و فرهنگ سازی در مسائل و موضوعات مختلف از جمله مسائل ترافیکی و فرهنگی را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: اجتماعی انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
اعتراف سارق داخل خودرو به 20 فقره سرقت در قم

اعتراف سارق داخل خودرو به 20 فقره سرقت در قم سرهنگ "احمد کرمی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت:در پی چندین فقره سرقت داخل خودرو در قم موضوع در دستور کار ماموران آگاهی استان قرار گرفت.
وی ادامه داد: متهم با پرسه زنی در شهر خودروهایی که در مکان های خلوت پارک و از لحاظ کیفیت ایمنی پایین تر بودند را انتخاب و در فرصتی مناسب اموالی که در اینگونه خودروها روئیت می کرده را سرقت و بلافاصله متواری می شده است.
رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: مأموران پلیس آگاهی استان با تلاش شبانه روزی و انجام یک سری اقدامات پلیسی نهایتاً متهم را شناسایی و دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
کشف کالای قاچاق به ارزش 6 میلیارد ریال در کردستان

کشف کالای قاچاق به ارزش 6 میلیارد ریال در کردستان سرهنگ جعفر آژنگ در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا، مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان دیواندره حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک و دستور توقف دادند.
وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو 175 دستگاه گوشی تلفن همراه و 543 ثوب البسه قاچاق کشف شد ،افزود: یک دستگاه خودرو در این راستا توقیف ،یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان در پایان عزم پلیس در برخورد با پدیده قاچاق را جدی و به دور از هرگونه چشم پوشی عنوان و خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
سارقان حرفه ای منزل در ماکو به دام افتادند

سارقان حرفه ای منزل در ماکو به دام افتادند سردار "ناصر اصلانی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در ماکو ، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد : ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند سارقان را شناسایی کنند، در استعلام های صورت گرفته مشخص شد که متهمان از سارقان حرفه ای و سابقه دار هستند.
این مقام انتظامی ادامه داد : پس از شناسایی مخفیگاه متهمان، ماموران به صورت نامحسوس، آنها را تحت نظر قرار داده و شب گذشته حین سرقت دستگیر کردند ؛ همچنین در این راستا یک دستگاه پژو پارس توقیف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
کشف بیش از 12 هزار عدد داروی فاسد در دوره چگنی

کشف بیش از 12 هزار عدد داروی فاسد در دوره چگنی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "سلطان مراد زارع " گفت : در پی دریافت خبری مبنی بر توزیع داروهای فاسد در داروخانه ای در دوره چگنی ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد ، صاحب داروخانه مذکور قصد توزیع داروهای خوراکی و آرایشی بهداشتی فاسد در بین مردم را دارد که توسط ماموران دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
زارع گفت: در بازرسی از داروخانه مورد نظر ، 12 هزار و 675 عدد انواع داروی فاسد کشف و تحویل مرکز درمانی این شهرستان شد.# ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: حوادث انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
توقیف سواری پراید با بیش از 52 میلیون ریال خلافی

توقیف سواری پراید با بیش از 52 میلیون ریال خلافی سرهنگ "حمیدرضا گرایلی" رئیس پلیس راهور خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: ساعت 19:45 روز گذشته یکی از تیم های گشت پلیس راهور هنگام روان سازی ترافیک و کنترل خودروهای عبوری در بلوار آزادی مشهد یک دستگاه سواری پراید را به علت سرعت غیرمجاز متوقف کردند .
وی افزود: پس از توقف خودرو و در استعلام صورت گرفته مشخص شد این خودرو دارای 94 فقره تخلف و 52 میلیون و 450 هزار ریال خلافی پرداخت نشده است.
سرهنگ گرایلی تصریح کرد: بر اساس ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی این خودرو توقیف و روانه پارکینگ شد.# ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: گوناگون انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
نقش موثر همراهی مردم و مسئولان در توسعه امنیت پایدار

نقش موثر همراهی مردم و مسئولان در توسعه امنیت پایدار به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "غلامعباس غلامزاده" در جلسه شورای اداری استان گفت: امروز پلیس به دنبال امنیتی پایدار و مردم محور است که بر اساس ارزش های دینی اسلامی شکل گرفته باشد.
وی افزود: پلیس با تبعیت از مقام معظم رهبری به سربازی هوشیار و مجاهد تبدیل شده است و این مایه افتخار و سربلندی ماست که با گفتمان فرمانده کل قوا مدال مجاهدان فی سبیل الله بر سینه پلیس نقش بسته و این برای ما بسیار با ارزش است .
غلامزاده با بیان اینکه پلیس رسالت خود را با تدبیر و استقامت دنبال می کند، تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: پلیس دسته: سیاسی انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش