بهره برداری از هزار و 747 طرح شبکه توزیع برق

بهره برداری از هزار و 747 طرح شبکه توزیع برق به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس ،محمد ذاکری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: هزار و 747 طرح شبکه توزیع برق در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
وی افزود:17 هزار و 820 مشترک جدید در استان تامین می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان هزینه اجرای این طرح ها را 77 میلیارد تومان اعلام کرد.
وی افزود: این طرح ها شامل شبکه 20 کیلوولت هوایی و زمینی، 122 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی، 26 کیلومتر فشار ضعیف زمینی، 138 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 1 دقیقه پیش
شهردار ایلام: پروژه های عمرانی در حال اجرا دارای پیوست زیست محیطی است

شهردار ایلام: پروژه های عمرانی در حال اجرا دارای پیوست زیست محیطی است طالب صادقیان در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام با اشاره به مجموعه اقدامات و برنامه های در نظر گرفته شده برای تغییر و دگرگونی در بافت شهری ایلام اظهار داشت: دریک برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت پروژه های متعدد و متفاوتی را برای شهر ایلام تدوین کرده ایم.
شهردار ایلام گفت: با تنظیم چشم انداز 5 ساله در راستای توسعه شهر ایلام اولویت را به تامین اعتبارپایدار قرار داده ایم چرا که هرگونه اقدامی لازمه اش تامین اعتبار و منابع مالی است که باید تامین شود.
صادقیان با اشاره به اینکه خود شهرداری ایلام از نظر درآمدی دارای درآمد پایدار نبوده است و از قبل درآمد پایدار برایش تعریف نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 1 دقیقه پیش
پیش بینی ورود 30 هزار رأس دام برای عید قربان امسال/اعلام نرخ گوشت دام زنده از فردا

پیش بینی ورود 30 هزار رأس دام برای عید قربان امسال/اعلام نرخ گوشت دام زنده از فردا به گزارش ایسنا، عبدالحسین رحیمی در نشست خبری امروز دوشنبه در تشریح روند قیمت گذاری هر کیلو گوشت دام زنده گفت: محوریت ما برای قیمت گذاری ابتدا سلامت شهروندان است. تلاش بسیاری کردیم که در کمیته قیمت گذاری نرخ هر کیلو گوشت دام زنده را بگیریم و قیمت را به صورت کارشناسی کشف کنیم تا اجحافی به تولید کننده و مصرف کننده وارد نشود.
وی افزود: قطعا تا پایان امروز با تکمیل کارشناسی ها قیمت هر کیلو گوشت دام زنده را برای فردا اعلام می کنیم و پس از تعیین سقف قطعا نخواهیم گذاشت قیمت دام زنده در مراکز عرضه بیش از سقف تعیین شده باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 دقیقه پیش
سنگ شکن های حاشیه رودخانه بشار جا به جا می شوند

سنگ شکن های حاشیه رودخانه بشار جا به جا می شوند محسن جعفری نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خشکسالی ، کم بارشی های اخیر، عدم رعایت حق آب ها و برداشت های بی رویه آب توسط کشاورزان و بهره برداران حاشیه رودخانه بشار باعث کاهش دبی آب این رودخانه شده است.
وی کاهش دبی آب را تهدیدی برای زیست در آن دانست و افزود: اگر تدابیر منطقی اندیشیده نشود شاهد فجایع زیست محیطی در رودخانه بشار خواهیم بود.
جعفری نژاد بیان کرد: ارائه مستندات و گزارش های سازمان حفاظت محیط زیست سبب به تصویب رسیدن ممنوعیت کشت بهاره و پاییزه در حاشیه رودخانه بشار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
بستر های لازم برای توسعه شرکت مدیریت صادرات فراهم شود

بستر های لازم برای توسعه شرکت مدیریت صادرات فراهم شود به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: صادرات کهگیلویه و بویراحمد رویکردی پراکنده داشته و مراحل نهایی صادرات برخی از کالاهای منطقه در استان های همجوار صورت می گیرد.
وی افزود: شرکت مدیریت صادرات به منظور صادر کردن کالاهای ساخت استان و تأمین نیاز بازار خارجی راه اندازی می شود که با توسعه آن ،صادرات کهگیلویه و بویراحمد به طور چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.
احمدی بیان کرد: اداره های کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد و سازمان صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
23 واحد صنفی متخلف در جیرفت پلمپ شد

23 واحد صنفی متخلف در جیرفت پلمپ شد سرهنگ رضا محمدرضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح پایش و نظارت بر واحدهای صنفی و اماکن عمومی به منظور ارتقای امنیت اجتماعی در سطح اماکن عمومی و اصناف برای جلوگیری از بروز تخلفات و جرایم صنفی، از سوی پلیس امنیت عمومی و اتاق اصناف جیرفت به مدت یک ماه اجرا شد.
وی ادامه داد: در این طرح ماموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی از 63 واحد صنفی در سطح شهرستان بازدید و نسبت به توجیه و آگاهسازی متصدیان این واحدها در محل اقدام کردند.
سرپرست فرماندهی انتظامی جیرفت اظهار داشت: در این بازدیدها 23 واحد صنفی به علت نداشتن پروانه کسب پلمپ و تعداد 12 تذکر و 16 اخطاریه پلمپ صادر شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
گنبد سلجوقی در روستای کندال شوط مرمت شد

گنبد سلجوقی در روستای کندال شوط مرمت شد علی خورابلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مستندنگاری، آواربرداری با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، سکوسازی و مرمت بخش زیادی از بنا از جمله عملیات های کارگاهی گنبد مذکور بوده است.
وی اضافه کرد: شوط با داشتن 35 اثر ثبت شده ملی و بیش از این تعداد آثار تاریخی ناشناخته از جمله حمام تاریخی روستای صوفی ظرفیت بالایی در حوزه میراث فرهنگی دارد و تلاش داریم در اسرع وقت نسبت به تهیه پرونده ثبتی حمام و در صورت تامین اعتبار لازم شروع حفاظت و مرمت اضطراری آن اقدام کنیم.
خورابلو ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
کتابخانه های روستایی آذربایجان غربی 3 هزار نفر عضو دارد

کتابخانه های روستایی آذربایجان غربی 3 هزار نفر عضو دارد علی فیروز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعضا در چهار ماهه نخست سال جاری چهار هزار و 738 جلد کتاب را از این کتابخانه ها به امانت بردند.
وی اضافه کرد: اعضای کتابخانه صالح خدادوست سلماس در این مدت 835 جلد کتاب را مطالعه کردند و در این بازه زمانی پیشگام کتابخوانان کتابخانه های روستانی استان شدند.
وی ادامه داد: 11 باب کتابخانه روستایی به عنوان پاتوق های فرهنگی روستا در 6 شهرستان این استان خدمات کتاب محور را به علاقه مندان مطالعه ارائه می کنند.
وی بیان کرد: به روزرسانی کتاب ها و مجلات، ارائه خدمات غیر حضوری از طریق نرم افزار سامان نظیر عضویت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
مرکز تجمیع پلیس تخصصی آذربایجان غربی افتتاح شد

مرکز تجمیع پلیس تخصصی آذربایجان غربی افتتاح شد به گزارش ایرنا، مرکز تجمیع پلیس تخصصی با هدف اشراف اطلاعاتی مناسب، تسریع پروسه رسیدگی به شکایت ها و برآورده کردن کوتاه مدت انتظارات مردم به بهره برداری رسیده است.
مرکز تجمیع پلیس در زمینی به مساحت یکهزار و 430 مترمربع در سه قسمت ساختمان معاونت عملیات، سایت و مرکز پیام، سالن تجمیع و استودیوی خبری پلیس به بهره برداری رسید.
سالن تجمیع این مرکز از بخش های سالن قرارگاه امام علی (ع)، سالن تجمیع 110 و سالن مانیتورینگ جهت استقرار نمایندگان معاونت ها و پلیس های تخصصی تشکیل شده است.
سالن مانیتورینگ این مرکز به بیش از 160 دوربین سطح استان و نقاط جاده ای دسترسی و اشراف کامل دارد تا در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
36 روستای ایلام هفته دولت به شبکه آبرسانی متصل می شوند

36 روستای ایلام هفته دولت به شبکه آبرسانی متصل می شوند سید مهدی احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در استان، 10 پروژه آبرسانی روستایی در قالب هفت مجتمع آبرسانی در 6 شهرستان به بهره برداری می رسد.
وی افزود: با بهره برداری از این تعداد مجتمع آبرسانی، جمعیتی افزون بر 16 هزار و 221 نفر از اهالی روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.
معاون مهندسی توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام اعتبار تخصیص یافته برای اجرای این طرح ها را 135 هزار و 200 میلیون ریال برشمرد و یادآور شد: این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 دقیقه پیش
ثبات در بازار گوشت قرمز/ گوشت ارزان می شود

ثبات در بازار گوشت قرمز/ گوشت ارزان می شود علی اصغر ملکی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره وضعیت بازار گوشت قرمز در آستانه عید قربان اظهار کرد: با توجه به تدابیر اندیشیده شده دام عید قربان تامین شده و با کمبودی در این زمینه مواجه نیستیم.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزود: طبق اعلام مسئولان شهرداری تمام غرفه های در نظر گرفته شده برای عرضه دام در روز عید قربان در تهران تکمیل شده و کمبود دام نداریم.
وی گفت: 27 مکان برای عرضه دام در نظر گرفته شده و 50 هزار راس دام برای عید قربان در استان تهران برای عرضه پیش بینی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 20 دقیقه پیش
مقابله فعالانه با تحریم ها در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی

مقابله فعالانه با تحریم ها در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، حمید پورمحمدی در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: عملکرد بندهای 24 گانه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در چند سال گذشته امروز در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی بود و سازمان برنامه و بودجه و دبیرخانه گزارشی را براساس عملکرد تک تک بندها تهیه کرده که برخی از این گزارش ها مثبت بود و برخی از آنها نیاز به کار بیشتری داشتند این گزارش ها جمع بندی می شود و در قالب یک گزارش جامع از سوی فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی تقدیم مقام معظم رهبری می شود و اگر لازم باشد طرح های جدید مطرح شده و در برخی از کارها نیز بازنگری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 20 دقیقه پیش
زندگی در زیر بی نظیرترین چتر سنگی جهان

زندگی در زیر بی نظیرترین چتر سنگی جهان به گزارش ایسنا، شهر ماکو بهشت زیبایی های تاریخی و تمدن اصیل ایرانی است؛ این شهر علاوه بر آن که از نظر ساختار فیزیکی و ژئوپلیتیکی شهر جالب توجهی است، دارای آثار متعدد باستانی و تاریخی نیز است.
شهر ماکو یکی از قلاع محکم سرحدات ایران و عثمانی محسوب می شده، چنان که در سنه 1045 هجری، سلطان "مراد چهارم عثمانی"، "قره مصطفی پاشا" یکی از سرداران معروف خود را برای خرابی قلعه نظامی این شهر مامور کرد که با مرگ سلطان "مراد چهارم" این دستور عملی نشد. در زمان صفویه نیز قلعه نظامی ماکو برای دولت ایران و قلعه کاتور در ایالات وان برای دولت عثمانی اهمیت خاصی داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 20 دقیقه پیش
توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد به گزارش پارسینه ، بیژن نامدار زنگنه درباره آخرین وضعیت قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی، گفت: توتال به صورت رسمی قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی را ترک کرده و بیش از 2 ماه است که اعلام کرده از قرارداد خارج می شود.
وزیر نفت درباره جایگزین شرکت فرانسوی توتال در قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی تصریح کرد: در حال حاضر فرآیند جایگزینی شرکت دیگر در حال انجام است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 21 دقیقه پیش
امریکا نخستین خریدار فرش دستباف ایران است

امریکا نخستین خریدار فرش دستباف ایران است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ؛ فرشته دست پاک در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه میزان صادرات فرش دستباف ما به سایر کشورها متفاوت است افزود: سهم ایران از کل صادرات فرش به آمریکا 126 میلیون دلار و 27.9 درصد از کل صادرات فرش است.
وی افزود: سهم صادرات فرش به آلمان 57 و نیم میلیون دلار و 13.6 درصد کل صادرات فرش ایران است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: سهم کل صادرات فرش ایران به لبنان 30 میلیون دلار و 7.1 درصد کل صادرات فرش و همچنین سهم صادرات به انگلستان 23.4 میلیون دلار و 5 و نیم درصد از کل صادرات همچنین سهم صادرات به ژاپن 23 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 21 دقیقه پیش
هیچ مسئولی برای انجام درمان نباید به خارج از کشور برود

هیچ مسئولی برای انجام درمان نباید به خارج از کشور برود به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس؛ محمد رئیس زاده رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی در نشست خبری این سازمان گفت: درمان مسئولین در خارج از کشور غلط است و این کار را به هیچ عنوان تأیید نمی کنیم چرا که ما برای درمان اصلاً نیازی به ارجاع به خارج از کشور نداریم و تمام نیازهای درمانی در داخل کشور قابل انجام است.
وی ادامه داد: البته مرتب این مسئله را به مردم و در رسانه ها تأکید می کنیم و قطعا از مسئولان انتظار داریم که بیشتر از همه رعایت کنند. در مواردی دیده شده که برای درمان یک بیماری خاص بیمار به خارج از کشور ارجاع داده می شود که اکثراً هم این درمان ها نتیجه بخش نیست و بیماری که در داخل کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 21 دقیقه پیش
گرفتاری مردم ترکیه در صورت قطع صادرات گاز ایران

گرفتاری مردم ترکیه در صورت قطع صادرات گاز ایران به گزارش افکارنیوز ،
واردات نفت ترکیه از ایران در ماه ژوئن تقریبا 71 درصد کاهش یافته است.
بر اساس گزارش ماهانه مقام ناظر بر بازار انرژی ترکیه، درحالی که آنکارا در ماه می 930 هزار و 978 تن نفت خام از تهران خریده، این رقم در ماه ژوئن به 287 هزار و 842 تن کاهش یافته است.
میزان کاهش یافته با واردات نفت از روسیه جبران شده که در مجموع برابر با 378هزار تن است. ترکیه در ماه های مارس، آوریل و می هیچ نفتی از روسیه وارد نکرده است.
همچنین واردات از عراق نیز به میزان چشمگیری افزایش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 31 دقیقه پیش
بازشدن پرونده دو نرخی شدن هتلها/ارز گران در دست گردشگر خارجی

بازشدن پرونده دو نرخی شدن هتلها/ارز گران در دست گردشگر خارجی به گزارش خبرنگار مهر ، دو نرخی شدن هتلهای ایران بازهم خبرساز شد. چند سال پیش بود که هتلها نرخ ارزی از گردشگران خارجی می گرفتند چون آن زمان قیمت دلار و یوروثابت بود و به حال هتلدار فرقی نمی کرد که گردشگر خارجی ریال بدهد و یا ارز. چون همان ارز را به قیمت روز تبدیل می کردند و مشکلی هم وجود نداشت ولی پس از تدوین دستورالعمل نرخ گذاری واحدهای اقامتی و پیش آمدن بحث استانداردسازی هتلها، محمد شریف ملک زاده که مدتها معاون گردشگری و سپس رئیس سازمان میراث فرهنگی شده بود، دو نرخی بودن قیمت اتاق ها را رد کرد و این موضوع از آن سال مسکوت ماند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 31 دقیقه پیش
ایجاد 15 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی استان همدان

ایجاد 15 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی استان همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ؛ محمود تعجبی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان همدان گفت: این دانشگاه متناسب با نیاز روز دانشجویان به دنبال ایجاد رشته های کاربردی و عملیاتی است.
وی افزود : هم اکنون 4 هزارو 500 دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در 120 رشته و 18 مرکز مشغول تحصیلند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان ادامه داد : ثبت نام در مقطع کاردانی تا پنجشنبه این هفته ادامه دارد و از فردا هم ثبت نام در مقطع کارشناسی آغاز می شود.
تعجبی مدارک علمی کاربردی را از نظر وزارت علوم معتبر دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
تجمع طلاب کار دست وزیر کشور داد/ رحمانی فضلی برای توضیح درباره حادثه مدرسیه فیضیه به مجلس می رود

تجمع طلاب کار دست وزیر کشور داد/ رحمانی فضلی برای توضیح درباره حادثه مدرسیه فیضیه به مجلس می رود به گزارش نامه نیوز، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در رابطه با حوادث رخ داده در مدرسه فیضیه قم و اهانت به آیت الله هاشمی گفت: امروز سوالی را از وزیر کشور در کمیسیون مطرح کردیم و ایشان باید در مجلس حضور پیدا کنند و درباره حوادث رخ داده توضیحات لازم را ارائه کنند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
بارش باران و طراوت هوای گلستان

بارش باران و طراوت هوای گلستان بارش باران هوای گلستان را طراوتی دوباره بخشید و کشاورزان را خوشحال از این نعمت الهی کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون توسعه و هشدار هواشناسی گلستان گفت : بارش ها امروز نیز ادامه دارد.
رحمان نیا گفت : از شب گذشته تاکنون در گرگان 12 میلیمتر و در پارک ملی گلستان 25 میلیمتر باران باریده است .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 40 دقیقه پیش
جلسه تنظیم بازار در اهواز

جلسه تنظیم بازار در اهواز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، در جلسه ی ستاد تنظیم بازار خوزستان دو موضوع تثبیت قیمتها و عرضه ی انواع مایحتاج مردم در بازار مطرح و در دستور کار قرار گرفت. دانلود
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 41 دقیقه پیش
سوال جمعی از اعضای فراکسیون امید از وزیر کشور درباره تجمع قم

سوال جمعی از اعضای فراکسیون امید از وزیر کشور درباره تجمع قم نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از طرح سوال جمعی از اعضای این فراکسیون از وزیر کشور درباره تجمع قم خبر داد.
محمدرضا تابش در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مجموعه فعل و انفعالات و اتفاقاتی در کشور در حال وقوع است که قدری ابهام برانگیز است اگر این پازل ها را کنار هم بچینیم به این تحلیل می رسیم که جریانی فراتر از طرح سوال، استیضاح، تجمع و شعار ساختارشکنانه به دنبال سازمان دادن اقداماتی است که خواسته یا ناخواسته در موقعیت فعلی آب ریختن به آسیاب دشمن است.
وی با بیان این که این اقدامات موجب افزایش اعتماد مردم به حاکمیت نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 41 دقیقه پیش
مراسم "برائت از مشرکان" در صحرای عرفات + فیلم

مراسم "برائت از مشرکان" در صحرای عرفات + فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 41 دقیقه پیش
شناسایی 10محوطه از عصر مفرغ تا دوره اسلامی در سراوان

شناسایی 10محوطه از عصر مفرغ تا دوره اسلامی در سراوان به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مهدی مرتضوی سرپرست هیأت باستان شناسی پروژه تعیین حریم این محوطه های تاریخی گفت: روباهک نام معروفترین محوطه محدوده مورد مطالعه طرح بررسی باستان شناسی و گمانه زنی به منظور تعیین حریم محوطه های محدوده روباهک - دزک سراوان است.
وی توضیح داد: وجه تسمیه آن به زیست روباه در اطراف این محوطه که در طی فعالیت میدانی شاهد برخی از آنها بودیم باز می گردد.
مرتضوی گفت: کار میدانی حاضر در محدوده ای با وسعت تقریبی 600 هکتار در میان سراوان و روستای احمد آباد از طرفی و روستاهای دزک و کولو از طرف دیگر طی 45 روز صورت گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 50 دقیقه پیش
پدیده ای که خیال رفتن از البرز ندارد

پدیده ای که خیال رفتن از البرز ندارد مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: پیش بینی می شود بارندگی در پاییز امسال بالاتر از وضعیت نرمال باشد و این می تواند برای افزایش رطوبت خاک نویدبخش باشد.
به گزارش ایسنا، منصور رحمانیان در خصوص گرد و غبار دیروز یکشنبه 28 مرداد ماه گفت: با توجه به نبود بارش باران در دو ماه اخیر و نبود وزش باد در این مدت، با کوچکترین وزش باد شاهد افزایش غلظت گرد و غبار در استان بودیم.
وی با بیان اینکه منشأ گرد و غبار دیروز در داخل استان قرار داشت، افزود: عمده این کانون ها در جنوب نظرآباد، جنوب ساوجبلاغ و اشتهارد واقع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 50 دقیقه پیش
طرح جدید دولت برای مسکن اقشار متوسط جامعه

طرح جدید دولت برای مسکن اقشار متوسط جامعه باشگاه خبرنگاران جوان: معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت 50 هزار واحد مسکن جدید برای اقشار متوسط در شهرهای جدید خبر داد.
حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید امروز (دوشنبه 29مرداد) در نشست خبری، از ساخت واحدهای مسکن جدید در شهرهای جدید کشور خبر داد و گفت: 50 هزار واحد مسکن جدید در شهرهای پرند، اندیشه، مجلسی، فولادشهر، صدرا، بهارستان، هشتگرد، گلبهار، مهاجران، امیرکبیر، سیراف ساخته می شود.
وی تأکید کرد: از این تعداد عملیات اجرایی حدود 10 هزار واحد در هفته دولت و به تدریج ساخت مابقی واحدها تا آغاز دهه فجر کلید می خورد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 51 دقیقه پیش
جذب چشمه های جدید بار با انتقال سالانه 1/5میلیون تن بار از جاده به ریل

جذب چشمه های جدید بار با انتقال سالانه 1/5میلیون تن بار از جاده به ریل به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید رضا سادات حسینی در این باره بیان کرد: در راستای تحقق برنامه ششم توسعه مبنی بر انتقال هر چه بیشتر بار و مسافر بر روی ریل، اداره کل راه آهن اصفهان موفق به جذب بیش از 1/5 میلیون تن از سه چشمه جدید بار، شده است.
وی با بیان اینکه بارهای جدید، عمدتاً حمل فراورده های معدنی از مبدا اصفهان به مقصد بندر عباس است، افزود: جذب بارهای جدید با اقداماتی نظیر احداث خطوط آنتنی و حمل به صورت ترکیبی از ایستگاههای فیروزه ، چاریسه و دیزیچه محقق شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 51 دقیقه پیش
توالت های عتیقه اروپایی (عکس)

توالت های عتیقه اروپایی (عکس) در این گزارش تعدادی از توالت های عتیقه اروپایی را می بینید. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 51 دقیقه پیش
انتخاب خانه بوم گردی 10 روستا در آمل

انتخاب خانه بوم گردی 10 روستا در آمل به گزارشاز ساری ، علی فرشیدفر بخشدار دشت سر آمل گفت:منطقه بلیران در کنار روستای کمدره با دارا بودن جنگل ، رودخانه و تنوع گسترده زیست محیطی نقاط بکر و دست نخورده، فضای بسیار زیبایی را ایجاد کرده است.
وی افزود: این بخش دارای 38 روستا بوده که 30 روستای آن دارای دهیاری مصوب است و در آینده نزدیک با اختصاص یک مصوبه، بر تعداد دهیاری های بخش افزوده می شود.
شیدفر با اعلام استقبال بیش از حد گردشگران خارجی و داخلی از نقاط مختلف بخش دشت سر بیان کرد و گفت: در نخستین گام فعالیت خود، زمینه را برای ایجاد ارتباط با دانشگاه ها برای احیا و حفظ مناطق بومی و محلی مهیا کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
تولید سالانه 3/6ملیون تن فولاد در کارخانه گندله سازی چادر ملو/ نوسانات ارزی افتتاح واحدهای احیای مجتمع صنعتی را به تاخیر انداخت

تولید سالانه 3/6ملیون تن فولاد در کارخانه گندله سازی چادر ملو/ نوسانات ارزی افتتاح واحدهای احیای مجتمع صنعتی را به تاخیر انداخت محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادر ملو در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ گفت: ظرفیت کارخانه گندله سازی اردکان 3/6ملیون تن در سال است که در اواخر سال 97 به 4 ملیون تن افزایش میابد.
مصری نژاد با اشاره به تولید فولاد واحد های احیای الوند و غدیر افزود: در حال حاضر راه اندازی واحد احیای مجتمع صنعتی چادرملو هستیم که این مجتمع سالیانه قادر به تولید 1/55 ملیون تن فولاد است .
تامین برق استان از نیروگاه سیکل ترکیبی گندله سازی اردکان
مدیر مجتمع صنعتی چادر ملو گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
حیدری برای دومین سال رئیس شورای شهر مشهد شد

حیدری برای دومین سال رئیس شورای شهر مشهد شد به گزارش خبرنگارمهر،اعضای شورای اسلامی شهر مشهد صبح دوشنبه در آستانه ورود به دومین سال فعالیت این شورا انتخابات رئیس و اعضای هیات رئیسه آن را برگزار کردند وبر این اساس محمدرضا حیدری به عنوان رئیس شورای شهر، حمیدرضا موحدی زاده به عنوان نایب رئیس، علیرضا شهریاری و شهناز رمارم به عنوان منشی هاو محمدحسین ودیعی به عنوان خزانه دار شورای شهر مشهد انتخاب شدند و سوگندنامه را قرائت کردند.
اعضای هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در سال نخست فعالیت نیز همین ترکیب بود و در انتخابات امروز هیچ تغییری در آن اتفاق نیافتاد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
افتتاح 19طرح اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان

افتتاح 19طرح اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: ساخت باند دوم دامنه – خوانسار- گلپایگان – خمین ، بزرگراه کاشان – مشهد اردهال – برزک ، باند دوم نایین - انارک ، زیار- اژیه – ورزنه – حسن آباد ، هرند – کوهپایه ، باند دوم زواره – اردستان ،کمربندی خمینی شهر – نجف آباد ، کمربندی آران وبیدگل و اتصال به جاده قم – گرمسار و بهسازی راه اصلی سفید دشت – زرین شهر و قلعه شور – سه راهی رحیم آباد از جمله طرح های بزرگراهی استان است که با هزار و 362 میلیارد ریال هزینه در هفته دولت افتتاح می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
اولتیماتوم شفر به استقلالی ها

اولتیماتوم شفر به استقلالی ها خبرآنلاین: این روزها تمرینات استقلال در زمین صنایع دفاع برگزار می شود و آبی پوشان زیر نظر وینفرد شفر به تمرینات تاکتیکی می پردازند. استقلال در هفته چهارم برابر پارس جنوبی شکست خورد تا اولین شکست فصل را تجربه کند. وینفر شفر نسبت به این شکست عصبانی است و به بازیکنان تیمش تاکید می کرد که اگر می خواهند از رقبا عقب نمانند باید قید شکست را بزنند و حتی در خواب هم به این موضوع فکر نکنند. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
واکنش جواد خیابانی درباره شایعه تلخ و جنجالی در بیمارستان

واکنش جواد خیابانی درباره شایعه تلخ و جنجالی در بیمارستان به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حضور جواد خیابانی برای درمان بیماری اش در بیمارستان با انتشار عکس و شایعه ای دردناک جنجالی شده است.
فضای مسموم و مشمئز کننده شایعه سازی این بار گریبان جواد خیابانی را گرفت و اکانت های فضای مجازی برای بالا بردن تعداد کاربران خود به این شایعات دامن می زنند. در این ارتباط روز گذشته با انتشار عکسی از جواد خیابانی که در بیمارستان بستری است شایعه فوت او را منتشر کردند. شایعه ای که اکنون با واکنش او همراه شده است.
این عکس بسیار جالب است و نشان میدهد من مرده ام! ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
تخلف سرعت در جاده های خراسان رضوی 35 درصد کاهش یافت

تخلف سرعت در جاده های خراسان رضوی 35 درصد کاهش یافت ابراهیم نصری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس عملکرد 57 سامانه ثبت سرعت در جاده های خراسان رضوی طی چهار ماه نخست امسال حدود 57 میلیون تردد ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال تغییر چندانی نداشته اما سهم تخلف سرعت در این ترددها کاهش چشمگیر داشته است.
وی اظهار داشت: سهم تخلف سرعت در ترددهای جاده های استان در مدت مزبور 9 صدم درصد و در مدت مشابه سال گذشته 14 صدم درصد بود که کاهش بیش از 35 درصدی را نشان می دهد.
وی گفت: فعال بودن سامانه های نظارتی از جمله دوربین های ثبت تخلف و سامانه های ثبت سرعت و فعالیت نظارتی پلیس مهمترین عوامل کاهش قابل توجه سرعت غیر مجاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
اعضای کمیسیونهای شورای شهر مشهد مشخص شدند

اعضای کمیسیونهای شورای شهر مشهد مشخص شدند در چارچوب این انتخابات در آستانه آغاز دومین سال فعالیت پنجمین دوره شورای شهر مشهد احمد نوروزی، محمدحسین ودیعی، مجتبی بهاروند، سیدمحسن حسینی پویا و محمدهادی مهدی نیا به عنوان اعضای کمیسیون اقتصادی شورای شهر انتخاب شدند.
همچنین بتول گندمی، محمدحسن ودیعی، محمدرضا حیدری، حمیدرضا موحدی زاده و احسان اصولی به عنوان اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد انتخاب شدند و احسان اصولی، رمضانعلی فیضی، شهناز رمارم، حمیدرضا موحدی زاده و محمدرضا حیدری به عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی شورا برگزیده شدند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
پیوستن خانواده های جدا شده کره ای

پیوستن خانواده های جدا شده کره ای دریافت 13 MB
کد خبر 4379831 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
جنتی: رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

جنتی: رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود دبیر شورای نگهبان گفت: باید برنامه ریزی نمایندگان تحت تأثیر هیچ شخص و جریان سیاسی نباشد تا رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود و این امکان پذیر نیست مگر اینکه جز حق و حقیقت مدنظر نمایندگان مجلس نباشد.
به گزارش ایسنا، آیت الله جنتی در دیدار اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام محمدباقر (ع) گفت: اسلام به ویژه فقه پویای شیعه مدیون ائمه اطهار(ع) است؛ چرا که اگر آنها در مقابل حکومت های جور بنی امیه و بنی عباس مقاومت نمی کردند و رنج تبعیدها و زندان ها را به جان نمی خریدند، اکنون چیزی از اسلام باقی نمی ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
توقف 7 ساله پروژه آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور

توقف 7 ساله پروژه آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور به گزارش خبرنگار مهر ، محمد اصغر زاده صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: توزیع گوشت به صورت گرم یکی از مشکلات پیش رو است که باید مدیریت شود.
وی با اشاره به عید قربان بیان کرد: در کل استان 37 اکیپ سیار، 64 بازرس بهداشتی، 24 ناظر شرعی برای عید قربان پیش بینی شده اند.
اصغر زاده با بیان اینکه همچنین در راستای جلوگیری از بیماری های احتمالی توصیه های لازم به روستاییان داده شده است، افزود: دام باید به لحاظ بهداشتی معاینه شود که کنه ای به آن متصل نباشد در غیر این صورت نباید ذبح انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
مسجد نصیرالملک و سه هوا

مسجد نصیرالملک و سه هوا خبرگزاری شبستان – شیراز:
آخرین خبری که از مسجد نصیرالملک شیراز منتشر شد، نصب سازه فلزی در این بنای تاریخی است، سازه ای که به گفته کاظم شفیعی، متولی موقوفه نصیرالملک ، بنا بوده قرینه این سازه با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی در طاق قرینه این مسجد ایجاد شود.
وی که نصب این سازه را با نظر مستقیم کارشناسان میراث فرهنگی می داند، می گوید: تمام مراحل به شکل کتبی به اداره کل میراث فرهنگی اعلام شده و پس از نظر کارشناسان میراث این سازه که برای ایجاد حجره بوده، نصب شده است.
شفیعی با اشاره به اینکه طرح آشنایی گردشگران با فرهنگ اسلامی از مرداد گذشته آغاز شد و در این طرح کارشناسان و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
آئین دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در کانون های مساجد منتخب استان اردبیل برگزار می شود

آئین دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در کانون های مساجد منتخب استان اردبیل برگزار می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل، نادر سقاء، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل امروز (29 مردادماه) در جلسه هماهنگی هفته جهانی مساجد گفت: فردا 30 مرداد ماه همزمان با زمزمه حجاج در سرزمین عرفات، دعای عرفه در کانون های مساجد استان نیز قرائت خواهد شد.
وی، افزود: درخواست مغفرت و آمرزش از خصوصیت های این روز است و امیدواریم دعای همه مومنین به درگاه احدیت مورد قبول قرار گیرد.
سقاء، تصریح کرد: برگزاری مناسبت های دینی همیشه با استقبال خوب نوجوانان و جوانان قرار می گیرد و تلاش می شود تا همه اعضای کانون های مساجد در این ویژه برنامه حضور فعال داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
9 مرکز علمی کاربردی دراستان لرستان منحل شد

9 مرکز علمی کاربردی دراستان لرستان منحل شد به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، دکتر محمدحسین امید، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، امروز(29 مرداد) در جمع خبرنگاران، گفت: پیش بینی می شود امسال حدود سه هزار دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در مراکز علمی کاربردی مشغول تحصیل شوند.
وی افزود: در سال جاری، براساس مصوبه دولت 9 مرکز دولتی علمی کاربردی در سطح استان لرستان منحل شده است.
امید اظهار داشت: این مراکز تا فارغ التحصیلی دانشجویان کار خواهند کرد، اما امکان پذیریش دانشجوی جدید وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، با اشاره به اینکه اکثر این مراکز در شهر خرم آباد هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
عملیات ساخت طرح کارتن سازی شهرکرد آغاز شد

عملیات ساخت طرح کارتن سازی شهرکرد آغاز شد مدیر اجرایی طرح تولید کارتن سازی شهرکرد گفت: طرح ساخت کارتن و کاغذهای باطله از طربق فناوری تبدیل به کاغذ و کارتن بهداشتی می شود.
ایمان ابراهیم زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: در این طرح از طربق فناوری یو وی
(uv) گندزدابی و میکروب زدایی از کارتن و کاغذ باطله انجام می شود.
وی تصریح کرد: در این طرح از طریق ذرات نانو، آنتی باکتریال های کاغذ باطل از بین می رود و کاغذهای بهداشتی روانه بازار می شود.
ابراهیم زاده، میزان سرمایه گذاری ابتدایی این طرح را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در فازهای بعدی این میزان سرمایه گذاری به 250 میلیارد ریال می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
باد و طوفان شدید در مکه و صحرای عرفات +فیلم

باد و طوفان شدید در مکه و صحرای عرفات +فیلم شب گذشته باد و طوفان و باران شدیدی مکه و صحرای عرفات را دربرگرفت که موجب آشفتگی در بین مردم شد . ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
تمهیدات ویژه پلیس برای عید قربان

تمهیدات ویژه پلیس برای عید قربان به گزارش مشرق، سردار تقی مهری صبح امروز در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه ریزی پلیس برای برگزاری عید سعید قربان در سراسر کشور اظهار کرد: عید قربان امسال با تعطیلات پایان هفته مقارن شده و با توجه به این موضوع، پلیس در دو بخش ترافیکی و انتظامی، تمهیداتی را پیش بینی کرده است.
وی ادامه داد: پلیس راهور ناجا در سراسر کشور و در نقاطی که نماز عید قربان اقامه می شود تمهیدات ویژه ای را در نظر گرفته و در هر نقطه با توجه به موقعیت آن، محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی را طراحی کرده است که البته در کنار این تمهیدات، دسترسی های جایگزین برای مراکزی همچون ترمینال ها، پایانه های مسافری و .. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
ابتکار: امیدوارم دادستان زن داشته باشیم

ابتکار: امیدوارم دادستان زن داشته باشیم خبرگزاری ایسنا: معصومه ابتکار در ششمین نشست کشوری دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری های سراسر کشور و معاونان فرهنگ عمومی که در هتل نماز مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه خوشبختانه حضور زنان را به عنوان یک ضرورت بیشتر از گذشته در قوه قضاییه می بینیم ، اظهار کرد: در حال حاضر41 درصد کارمندان را بانوان تشکیل می دهند.
رییس جمهور سیاستی را پیش گرفتند که از ابتدای دولت دوازدهم سی درصد از مناصب مدیریتی دولت در اختیار زنان قرار گیرد. این سیاست در حال اجراست و نتایج خوبی داشته است. امیدواریم مشابه این سیاست در قوه قضاییه شکل بگیرد با توجه به توانمندی زنان شاهد حضور دادستان زن ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
تعطیل کردن موسیقی و کنسرت منطقی نیست

تعطیل کردن موسیقی و کنسرت منطقی نیست حمیدرضا موحدی زاده روز دوشنبه در نشست شورای شهر مشهد افزود: ایجاد نشاط اجتماعی در شهر به معنای بی بند و باری نیست. ممکن است این موضوع تفسیر ضمیر خود افراد باشد حتی در اسلام تاکید شده کلام خدا را وقتی بخوانید که دلتان شاد باشد.
وی ادامه داد: در مشهد نیز قانون جمهوری اسلامی ایران حاکم است ولی در سالهای اخیر محدودیتهایی در زمینه اجرای موسیقی و کنسرت در این شهر ایجاد شده است. باید همسویی صورت گیرد تا نشاط و شادمانی از مردم دریغ نشود.
عضو شورای شهر مشهد گفت: در شورای پنجم تعهد کرده ایم پاسدار حقوق و منزلت شهروندان باشیم، رونق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
تصاویر/ وقوع سیل بی سابقه در هند

تصاویر/ وقوع سیل بی سابقه در هند رویترز نوشت: وقوع این سیل عظیم تقریبا چیزی از استان کرالای هند را باقی نگذاشته است. عده ی بسیاری همچنان ناپدید هستند و اطلاعی از آنها نیست. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
نظارت بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان/ آغاز ساخت آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور پس از 7 سال توقف

نظارت بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان/ آغاز ساخت آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور پس از 7 سال توقف به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد اصغرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیکی عید قربان و شرایط ذبح بهداشتی دام، اظهار داشت: در این راستا دامپزشکی برنامه ریزی های لازم را انجام داده به طوری که 64 بازرس بهداشتی، 24 ناظر شرعی و 37 اکیپ سیار فعال می شوند.
وی تصریح کرد: برای پیشگیری از بیماری های احتمالی در این رابطه هشدارهای لازم به مردم استان داده شده است.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی به شرایط بهداشتی ذبح دام اشاره داشت و گفت: علاوه بر اینکه باید این شرایط مدنظر مردم برای ذبح دام قرار داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
سعید لیلاز قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو دیزل شد

سعید لیلاز قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو دیزل شد سعید لیلاز با صدور حکمی از سوی مهدی یونسیان، به عنوان قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو دیزل در بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش منصوب شد.
به گزارش عصر ایران به نقل از عصرخودرو، در بخشی از حکم صادر شده از سوی مدیرعامل ایران خودرو دیزل آمده، رجاء واثق دارم با اعمال تدابیر و با بهره گیری از توان و شایستگی های منابع مدیریتی و تخصصی و همچنین ظرفیت هیا بالقوه در انجام امور محوله و در جهت تحقق چشم انداز و اهداف استراتژیک شرکت به ویژه فرآیندهای بازاریابی، فروش، صادرات و خدمات پس از فروش به نحوی ساماندهی شود که موجبات تحقق برنامه های مصوب ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
تامین اقلام پزشکی روی میز مجلسی ها

تامین اقلام پزشکی روی میز مجلسی ها به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ سکانداران وزارتخانه های بهداشت و تعاون مهمان مجلس ها بودند تا به بررسی چالش های پیش روی تامین دارو و تجهیزات پزشکی بپردازند.
در این جلسه بنا شد دارو هایی که احتمال دارد در آینده دچار کمبود شوند در اولویت تامین و ذخیره قرار بگیرند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
آب شرب یا شیر کاکائو؟

آب شرب یا شیر کاکائو؟ سلامت نیوز : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: گل آلود شدن آب شرب روستایی پس از بارندگی و یا سیل مقطعی است.
به گزارش سلامت نیوز، مجبعلی رنج ور در پی انتشار اخبار آلوده بودن آب در روستاهای غرب گیلان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ارتقای کیفیت آب شرب روستاها یکی از اهداف مهم شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان است و اقدامات خوبی برای تحقق این امر صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در مسیر شبکه آب ممکن است، شکستگی وجود داشته باشد و این مشکلات قابل حال است، افزود: گل آلود شدن آب شرب روستا بعد از بارندگی و یا سیل به صورت مقطعی است و همواره همکاران ما بلافاصله پس از بارندگی از ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
آماده باش راهور برای نماز عید قربان و سفرهای آخر هفته

آماده باش راهور برای نماز عید قربان و سفرهای آخر هفته به گزارش خبرنگار مهر ، سردار تقی مهری صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات پلیس برای عید سعید قربان اظهار کرد: در پایان هفته ، عید سعید قربان را داریم که دو ماموریت ویژه را پلیس در این ایام بر عهده خواهد داشت. یکی تمهیدات ترافیکی برای برگزاری نماز عید قربان و دیگری تمهیدات ترافیکی است که در قالب طرح تابستانی برای سفرهای آخر هفته اجرا می شود.
وی با اشاره به تمهیدات پلیس برای نماز عید سعید قربان اظهار کرد: در این زمینه تمهیدات ترافیکی و انتظامی در سراسر کشور و در اطراف محل های برگزاری نماز عید فطر برگزار خواهد شد و در صورت لزوم محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی نیز به شکل موقت اعلام ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
گیاهان دارویی یکی از ظرفیت های اشتغال زایی در الموت به شمار می رود

گیاهان دارویی یکی از ظرفیت های اشتغال زایی در الموت به شمار می رود به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین ، علیرضا آشناگر شامگاه یکشنبه در سومین جلسه کارگروه تخصصی ارتقای اجتماعی و فرهنگی ستاد بازآفرینی شهری که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: نواحی حاشیه نشین استان نیازمند توسعه اجتماعی، فرهنگی و کاربردی مناطق است تا منجر به توسعه شهر و آبادانی گردد اما این موضوع از دید شهرداری و شورای شهر مغفول مانده و هیچ گونه اقدامی از سوی آنها انجام نشده است.
وی عنوان کرد: مناطق حاشیه شهر با معضلات بسیاری از جمله بیکاری روبرو هستند که این امر چهره ای نازیبا به شهر هدیه می کند و ضرورت دارد با اشتغال زایی به خصوص در عرصه مشاغل خانگی و همچنین افزایش بازارهای محلی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
کاتب از پاسخ های زنگنه قانع شد

کاتب از پاسخ های زنگنه قانع شد در جلسه علنی امروز (دوشنبه) سوال غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی از وزیر نفت درباره ی علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان مطرح شد.
بعد از توضیحات کاتب و زنگنه، مطهری رییس جلسه گفت: با توجه به این که پول اخذ شده از مشترکان گاز در قبوض آنها تحت عنوان بیمه خسارت گاز در سال 1397 با مجوز مجلس شورای اسلامی نبوده است و اکنون راهکار تنفیذ قانونی نیست، باید پول مردم برگردانده شود.
وی گفت : وزیر قول داده که این پول را که در سال 1395 بابت بیمه خسارت گاز گرفته شده را برگردانند. ان شاءالله اقدامات لازم صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن

آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن آغاز برداشت محصول انجیر از قطب تولید استان در بردسکن ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
توصیه های دامپزشکی را در عید قربان جدی بگیرید

توصیه های دامپزشکی را در عید قربان جدی بگیرید سید اصغر برائی نژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه شهروندان دام را از مراکز مجاز خریداری و ذبح را در همان مرکز انجام دهند افزود: چنانچه امکام ذبح دام در مراکز مجاز وجود ندارد ذبح و عملیات آماده سازی لاشه با رعایت نکات کامل بهداشتی با دستکش، عینک و ماسک انجام شود تا از انتقال بیماری ها جلوگیری شود.
وی گفت: گوشت گرم دام چه در مراکز بهداشتی و چه در منزل ذبح شده باشد باید 24 ساعت در یخچال بماند و دوره پیش سرد را بگذراند و پس از آن مصرف شود.
مدیرکل دامپزشکی استان تهران افزود: معاینه قبل از کشتار و حین کشتار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
سرزده ای به حاشیه شهر

سرزده ای به حاشیه شهر کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
ثبت چشمه تلخاب سرخه در فهرست میراث طبیعی کشور

ثبت چشمه تلخاب سرخه در فهرست میراث طبیعی کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مسئول ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی و فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در جلسه شورای ثبت میراث طبیعی کشور، چشمه آب معدنی تلخاب لاسجرد واقع در شهرستان سرخه به عنوان یک اثر ارزشمند و دارای قابلیت ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور شناخته شد.
هانی رستگاران افزود: با ثبت این اثر، تعداد آثار طبیعی استان سمنان که در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسیده است به 9 اثر افزایش یافت.
وی سردی آب این چشمه در تابستان و گرمای آن در زمستان را از ویژگی های چشمه معدنی تلخاب لاسجرد عنوان کرد و افزود: آب این چشمه به دلیل وجود گوگرد فراوان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
نخستین رویداد استارتاپ ایده های خلاق گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

نخستین رویداد استارتاپ ایده های خلاق گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان ،محمود باقری با بیان اینکه این رویداد به منظور شناسایی طرح ها و ایده های خلاق، نوآورانه و کارآفرینانه در حوزه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود، اظهار داشت: از همه فعالان این حوزه، تشکل های مردم نهاد، دانشجویان و ایده پردازان علاقه مند دعوت می شود در این رویداد شرکت کنند.
وی افزود: معرفی جاذبه ها و محصولات گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، خدمات بهداشتی و رفاهی، خدمات بیمه ای و بانکی، خدمات اطلاع رسانی، خدمات الکترونیک، خدمات پذیرایی، اسکان و اقامت و حمل و نقل از مهم ترین محور های برگزاری این رویداد است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
بررسی سوال 3 نماینده از وزیر نفت/ متقاضیان حاضر نشدند سوالات خود را به رای بگذارند

بررسی سوال 3 نماینده از وزیر نفت/ متقاضیان حاضر نشدند سوالات خود را به رای بگذارند به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، دویست و سی و پنجمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با یک ساعت تاخیر به دلیل برگزاری جلسه غیر علنی حدود ساعت 9 و 10 دقیقه امروز دو شنبه 29 مرداد و با 71 کرسی خالی آغاز شد.
بررسی سوال سه نفر از نمایندگان از بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت، آخرین دستورکار جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بود و پس از بررسی، نمایندگان متقاضی حاضر نشدند سوالات خود را به رای بگذارند.
سوالات علیرضا محجوب و نادر قاضی پور درباره چرایی بالا بودن میزان آتش سوزی در پالایشگاه های کشور و سوال غلامرضا کاتب نیز علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکین بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
نقش موثر بانک صنعت و معدن در تامین مالی نیروگاه سیستان و بلوچستان

نقش موثر بانک صنعت و معدن در تامین مالی نیروگاه سیستان و بلوچستان به گزارش پارسینه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، مالک نیروگاه 10 مگاواتی سیستان و بلوچستان و یزد در پنجمین کنفرانس و نمایشگاه انرژی خورشیدی ایران با موضوع " بررسی چالش های فضای کسب و کار انرژی های تجدیدپذیر در سال 97 " اظهار داشت: دو نیروگاه 10 مگاواتی در اشکذر استان یزد و در سیستان و بلوچستان استان زاهدان احداث شده که هر یک به ترتیب در دی ماه و اسفند ماه سال 1396 به بهره برداری رسیده اند.
وی با اشاره به کسب تجربیات فراوان در تاسیس نیروگاه سیستان و بلوچستان افزود: این منطقه با وجود محدودیت های فراوان یکی از بهترین مناطق جهت دستیابی به انرژی های تجدید پذیر از جمله انرژی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 50 دقیقه پیش
آماده باش راهور برای نماز عید قربان و سفرهای آخرهفته

آماده باش راهور برای نماز عید قربان و سفرهای آخرهفته به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات پلیس برای عید سعید قربان اظهار کرد: در پایان هفته ، عید سعید قربان را داریم که دو ماموریت ویژه را پلیس در این ایام بر عهده خواهد داشت. یکی تمهیدات ترافیکی برای برگزاری نماز عید قربان و دیگری تمهیدات ترافیکی است که در قالب طرح تابستانی برای سفرهای آخر هفته اجرا می شود.
وی با اشاره به تمهیدات پلیس برای نماز عید سعید قربان اظهار کرد: در این زمینه تمهیدات ترافیکی و انتظامی در سراسر کشور و در اطراف محل های برگزاری نماز عید فطر برگزار خواهد شد و در صورت لزوم محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی نیز به ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 50 دقیقه پیش
مبارزه با قاچاق اولویت پلیس در سال حمایت از تولید داخلی است

مبارزه با قاچاق اولویت پلیس در سال حمایت از تولید داخلی است به گزارش ایرنا، سردار حسین اشتری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: با توجه به دستورالعمل ابلاغی دولت برای تشدید برخورد با قاچاقچیان و محتکران، کشفیات نیروی انتظامی در حوزه قاچاق افزایش یافته است.
وی ادامه داد: همچنین کسانی که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را انبار و احتکار می کنند نیز با برخورد جدی پلیس مواجه می شوند.
وی اظهار داشت: نیروی انتظامی با بهره گیری از سربازان دلیر و مقتدر خود و با برخورداری از توانمندی های بالا و تجهیزات روز، حافظ مرز های کشور است.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وضعیت امنیت در شمالغرب کشور و آذربایجان غربی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
راه آهن قم به زودی به گمرک متصل می شود

راه آهن قم به زودی به گمرک متصل می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، محسن اعتماد پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اتصال راه آهن قم به گمرک می تواند در کاهش هزینه های تولید اثرگذار باشد.
وی اتصال راه آهن به گمرک را مسئله ای مهم در بهبود وضعیت حمل بار دانست و افزود: با تلاش های صورت گرفته در سال های گذشته این طرح بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی پیداکرده و امید می رود با برنامه ریزی های انجام شده در زمان بندی در نظر گرفته شده افتتاح و آماده بهره برداری شود.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
مکان های ارائه خدمات حقوقی رایگان توسط انجمن حقوق کودکان

مکان های ارائه خدمات حقوقی رایگان توسط انجمن حقوق کودکان به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری تسنیم ، انجمن حقوق کودک با اعلام شماره تلفن 021-42152 اعلام کرد که به اشکال ذیل اقدام به ارائه خدمات حقوقی به کودکان و نوجوانان می کند:
1- ارائه مشاوره حقوقی غیرحضوری
2- ارائه مشاوره حقوقی حضوری در واحدهای مستقر در دادگاه اطفال، دفتر انجمن و خانه های کودک. لینک آدرس و تلفن دفتر انجمن و خانه های کودک
3- قبول وکالت در موارد لزوم
4- همکاری با کانون اصلاح و تربیت در خصوص پرونده های ارجاعی
انجمن حمایت از حقوق کودک سازمانی مردم نهاد و یکی از پیگیری کنندگان تصویب لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
پذیرش بیش از 214 هزار نفر در ستادهای اسکان فرهنگیان همدان

پذیرش بیش از 214 هزار نفر در ستادهای اسکان فرهنگیان همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ؛ محمد پورداوود، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به پذیرش 214 هزار و 171 نفر اشاره کرد و افزود: بر این اساس 98 هزار و 923 نفر در قالب 27 هزار و 482 خانوار میهمان فرهنگی در مدارس اسکان پذیر و اقامتی آموزش و پرورش استان اقامت داشتند.
وی با اشاره به اینکه پذیرش خانواده های فرهنگی در پایگاه های اسکان فرهنگیان استان تا 15 شهریورماه ادامه دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه امسال 19 پایگاه در 19 منطقه آموزشی برای اسکان فرهنگیان در نظر گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
مقر پلیس اسپانیا مورد حمله قرار گرفت

مقر پلیس اسپانیا مورد حمله قرار گرفت به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز در خبری فوری از مادرید گزارش داد: پلیس اسپانیا طی پیامی توئیتری ضمن اعلام این خبر افزود 'فرد مذکور با هدف حمله به ماموران پلیس بامداد امروز دوشنبه وارد ایستگاه پلیس در کورنلا (Cornella) شد.'
به گفته پلیس، فرد مذکور کشته شده است اما خبرگزاری رویترز نوشت کشته شدن وی معلوم نیست.
سخنگوی پلیس اسپانیا درمنطقه کاتالونیا از ارائه اطلاعات بیشتری در این زمینه خودداری کرد.
جزییات بیشتر متعاقبا اعلام می شود...
اروپام**9158**1485
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 28/ 05/ 97

بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 28/ 05/ 97 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، از همزمان با هفته دولت بهره برداری از هزار و 300 طرح در استان تا میوه هایی که از رده خارج می شوند را در این بخش خبری ببینید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
قاسمی: کافر همه را به کیش خود پندارد

قاسمی: کافر همه را به کیش خود پندارد به گزارش مشرق ، بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ابتدای نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به فرا رسیدن عید سعید قربان ، این عید را پیاپیش تبریک و تهنیت گفت. قاسمی همچنین فرا رسیدن هفته دولت را که در پیش است، تبریک گفت.
سفارت خانه های خارجی باید حرمت شهروندان ایرانی را حفظ کنند
بهرام قاسمی در خصوص شکایت از نحوه برخورد کارکنان سفارتخانه ها در صدور روادید برای مراجعه کنندگان گفت: سفارتخانه های خارجی در تهران موظف هستند که حقوق شهروندان ایرانی را با دقت رعایت کنند و خدمات لازم را ارائه کنند. خبرهایی را من دیروز دریافت کردم و در حال بررسی هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 10 دقیقه پیش
تراز دریاچه با آغاز بارش های پاییزی افزایش می یابد

تراز دریاچه با آغاز بارش های پاییزی افزایش می یابد فرهاد سرخوش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه تراز دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح ثبت شده برای آن 42 سانتی متر افزایش یافته است، افزود: ارتفاع دریاچه ارومیه امروز /27 مرداد 1397/ به یکهزار و 270 متر و 43 سانتی متر رسید که نسبت به هفته گذشته سه سانتی متر کاهش یافته است.
سرخوش همچنین با اعلام اینکه مساحت دریاچه ارومیه به یکهزار و 916 کیلومتر مربع رسیده است، بیان کرد: مساحت این دریاچه نسبت به سال گذشته 12 کیلومترمربع کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه قبل از تشکیل ستاد احیا تراز دریاچه ارومیه سالانه به طور متوسط 40 سانتی متر کاهش می یافت، بیان کرد: برنامه ریزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 10 دقیقه پیش
هیچ اطلاعات قابل دسترسی از حوادث رخ داده در صنعت نفت وجود ندارد

هیچ اطلاعات قابل دسترسی از حوادث رخ داده در صنعت نفت وجود ندارد به گزارش خبرگزاری شبستان، علیرضا محجوب در نشست علنی امروز (دو شنبه 29 مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال مشترک خود و نادر قاضی پور از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: نتایج ناشی از حوادث پالایشگاه ها بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در 17 آوریل 2013 برای مردم ایالت تگزاس آمریکا حادثه ای رخ داد که طی آن 12 آتش نشان جان خود را از دست دادند، سپس رئیس جمهور آمریکا در یک فرمان تاریخی 3 ماه فرصت داد تا همه رویه های ایمنی بازبینی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
افزایش خود سرانه قیمت پروازهای داخلی /وزیر راه به موضوع افزایش قیمت ها ورود کند

افزایش خود سرانه قیمت پروازهای داخلی /وزیر راه به موضوع افزایش قیمت ها ورود کند علی اسدی کرم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص افزایش قیمت بلیط پروازهای داخلی ، اظهار داشت: وضعیت قیمت بلیط پروازهای داخلی کشور بسیار به هم ریخته و درصد افزایش قیمت آنها بسار بالا است که همین موضوع باعث شده تا مردم سرگردان و از افزایش قیمت ها بسیار ناراضی و ناراحت باشند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه افزایش قیمت بلیط پروازهای داخلی حساب شده نیست، گفت: مدیرکل فرودگاه های کشور مسئولیت این افزایش قیمت ها را بر عهده نگرفته، دلیل این موضوع که چرا قیمت پروازهای داخلی افزایش داشته است مشخص نیست و هرکسی به دلخواه قیمت ها را تغییر داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
هوای تهران، ناسالم برای گروه های حساس

هوای تهران، ناسالم برای گروه های حساس مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به ناسالم بودن هوای تهران برای گروه های حساس امروز (29 مرداد) گفت: دما هوا در تهران تا فردا (30 مرداد) کاهش خواهد یافت.
به گزارش ایسنا، حسین شهبازی با بیان اینکه پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (29 مرداد) است، اظهار کرد: برای برخی ساعات به ویژه در بعد ازظهر وزش باد با بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه با جهت متغیر بین جنوب شرقی تا جنوب غربی انتظار می رود.
وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
کهگیلویه و بویراحمد خنک تر شد

کهگیلویه و بویراحمد خنک تر شد ولی بهره مند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حداکثر دمای ایستگاه های هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد 2 تا سه درجه سانتیگراد کاهش یافته است.
وی بیان کرد: حداکثر دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گرمترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد که روز شنبه 45.8 درجه سانتیگراد بود در گرمترین زمان شبانه روز گذشته 42.6 درجه سانتیگراد گزارش شد.
بهره مند تصریح کرد: حداکثر دمای هوای شهر دوگنبدان نیز با 3 درجه کاهش نسبت به 48 ساعت گذشته در گرمترین زمان روز یکشنبه 42.5 سانتگراد است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: دمای هوای شهر دهدشت با حدود 2 درجه کاهش 42 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
سردترین نقاط کره زمین را بشناسید

سردترین نقاط کره زمین را بشناسید وبسایت گجت نیوز: زندگی در سردترین نقاط کره زمین دشوارتر از چیزی است که تصور می کنید! در این مطلب، عکس هایی از سردترین مناطق کره زمین را مشاهده خواهیم کرد، مکان هایی که حتی فکر زندگی برای چند دقیقه در آنجا نیز دشوار و طاقت فرسا است.
همانطور که افزایش دما می تواند شدیدا آزاردهنده باشد، کاهش دما نیز طاقت فرسا و در برخی مواقع کشنده خواهد بود. در دمای صفر درجه که آب یخ می زند، احساس بسیار بدی به ما دست داده و تصور می کنیم در حال منجمد شدن هستیم. حال شرایطی را در نظر بگیرید که دمای هوا از صفر درجه نیز چند ده درجه بیشتر کاهش پیدا کند! در سردترین نقاط کره زمین چنین وضعیتی حاکم است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
همه جنجالهای نماینده جنجالی!

همه جنجالهای نماینده جنجالی! فرارو - کیاوش حافظی: چند سال پیش از نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه عکس با زیرپیراهنی در دفتر کارش منتشر شده بود. این عکس همه ویژگی های قاضی پور را در خود نشان می داد. عکس یادآور کلیشه های یک سیاستمدار مردمی بود: وکیل واقعی، مردی از جنس مردم و مردی مدافع حقوق محرومین. این کلیشه ها در سیاست ایران از سال 84 به بعد تقویت شد. نادر قاضی پور هم سال 86 یعنی دو سال بعد از رفتن احمدی نژاد به پاستور، به بهارستان رفت. می توان او را قرینه احمدی نژاد در مجلس خواند؛ شباهت هایش با احمدی نژاد کم نیست. بارزترین ویژگی هردوی آن ها عریان گویی است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
تولید بیش از 2 هزار و 600 تن گوشت قرمز

تولید بیش از 2 هزار و 600 تن گوشت قرمز رضا علیپوری مدیرکل امور عشایر استان گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ؛ گفت: عشایر استان گلستان از ابندای سال تاکنون 2 هزار و 675 تن گوشت قرمز از دام های سبک و سنگین خود تولید کردند.
وی ادامه داد: مردمان عشایر از 763 هزار راس دام سبک و سنگین نگهداری می کنند که 25 درصد دام استان را تشکیل می دهد.
رضا علیپوری افزود: از این تعداد دام سبک و سنگین، شیر، کشک و پشم نیز تولید می شود.
وی گفت: سال گذشته، عشایر استان گلستان 6 هزار و 125 تن گوشت قرمز تولید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
معمای کشته شدن یک نوجوان در شیکاگو؛ خودکشی یا قتل به دست پلیس

معمای کشته شدن یک نوجوان در شیکاگو؛ خودکشی یا قتل به دست پلیس به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، مقامات آمریکایی می گویند یک نوجوان در شهر شیکاگو پس از آنکه پلیس او را تعقیب کرد خودش را کشته است ولی خانواده وی معتقدند ماموران پلیس این نوجوان را به ضرب گلوله کشته اند و خواستار بررسی مستقل در این خصوص هستند.
روزنامه شیکاگو تریبیون نوشت پلیس اعلام کرد استیو روزنتال پانزده ساله زمانی که ماموران دیدند وی یک سلاح کمری دارد و خواستند در این باره از او سوال کنند, فرار کرد. ماموران پلیس می گویند اندکی بعد این نوجوان خودش را با این اسلحه کشته است.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
کشف 6 هزار تن کالای غیرقانونی در یزد

کشف 6 هزار تن کالای غیرقانونی در یزد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
تامین 300 کیلووات ساعت برق مورد نیاز شهرداری اصفهان با استفاده از انرژی خورشیدی

تامین 300 کیلووات ساعت برق مورد نیاز شهرداری اصفهان با استفاده از انرژی خورشیدی امیرحسین ملک پور در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، اظهارکرد: امروزه مشکلات مربوط به کاهش منابع انرژی در تمام نقاط دنیا وجود دارد، اما کشورهای پیشرفته سعی بر آن دارند تا کمتر از سوخت های فسیلی استفاده کرده و بیشتر به سمت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و نو حرکت کنند، ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر گام های خوبی برداشته است.
وی افزود: وجود سالانه بیش از 300 روز آفتابی، مناطق بادخیز، دامداری های زیاد و سیستم مکانیزه جمع آوری پسماندها، اصفهان را مستعد گسترش انواع انرژی های تجدید پذیر کرده است . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
گوشت در عید قربان گران نمی شود

گوشت در عید قربان گران نمی شود به گزارش مشرق، علی اصغر ملکی درباره آخرین وضعیت بازار گوشت گوسفندی در آستانه عید قربان گفت: خوشبختانه با تدابیر انجام شده از سوی دولت، قیمت نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته ضمن اینکه درحال حاضر قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه داران حدود 51 هزارتومان است که با 10 درصد سود آن را به قیمت 58 تا 59 هزارتومان عرضه می کنند.
وی با بیان اینکه برخورد خوبی با قاچاق دام از کشور صورت گرفته است، افزود: علیرغم نزدیک شدن به عید قربان ، این امر نتوانسته بر قیمت گوشت در بازار تاثیرگذار باشد اما هم اکنون عرضه دام به اندازه کافی است و نیاز کشور در عید قربان را تامین خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
آمارهایی به نام شرق اصفهان و به کام دیگران/ خوب و بدی که با هم به مردم نمی رسد

آمارهایی به نام شرق اصفهان و به کام دیگران/ خوب و بدی که با هم به مردم نمی رسد به گزارش خبرگزاری فارس از شرق اصفهان، برخورداری استان اصفهان از پارامترهای مورد انتظار سرمایه گذاران دولتی و غیردولتی خیلی زود کانون توجه شد و تمرکز صنایع در آن اتفاق افتاد به طوری که امروزه غرب این استان به عنوان منطقه قفل شده برای احداث صنایع تلقی می شود و یا به عبارت دیگر به دلیل فزونی صنایع خرد و کلان در غرب این استان و انباشتگی، صنعتگران مشکلاتی را در توسعه صنعتی و فراهم آوردن نیروی کار در پیش روی خود دارند.
موقعیت جغرافیایی استان اصفهان و وجود نیروی کار و بسترهای لازم برای تولید چشم بسیاری از سرمایه گذاران را ناخودآگاه به سمت اصفهان می کشد و وقتی از غرب استان تعبیر قفل شدن را با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
تعیین تکلیف تعاونیهای زیانده خراسان رضوی

تعیین تکلیف تعاونیهای زیانده خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: 200 شرکت تعاونی روستایی تولید زنان و کشاورزی نیز در در فهرست تعیین تکلیف قرار دارند .
محسن اسفندیاری افزود : شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی با 655 تشکل یکی از بزرگترین شبکه های تعاون روستایی در کشور است.
یک میلیون و 700 هزار نفر از جمعیت استان خراسان رضوی ،جمعیت روستایی هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی سرعت می گیرد

واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی سرعت می گیرد محمد جهانشاهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود : کاروانسرای ایوانکی و خانه های قدیمی تدین، رحیمی و ابراهیمی از جمله آثار تاریخی استان است که امسال به منظور بهره برداری به بخش خصوصی در راستای اقتصاد مقاومتی واگذار می شود.
وی بیان کرد : در سال 96، سه کاروانسرای شاه عباسی دامغان، میاندشت و شاه عباسی ده نمک از آثار تاریخی که در اختیار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود که با هدف بهره برداری بخش خصوصی برای رونق اقتصادی استان سمنان واگذار شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به واگذاری اردوگاه های گردشگری به بخش خصوصی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
ورود فاضلاب شهر مریوان به دریاچه زریوار قطع می شود

ورود فاضلاب شهر مریوان به دریاچه زریوار قطع می شود به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، امیر قادری پس از بازدید از روند اجرای پروژه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب محلات سردوشی ها و استادیوم شهر مریوان اظهار داشت: این پروژه به طول 960 متر با پیشرفت 30 درصدی و برآورد اولیه 29 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست و تاکنون حدود 10 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
وی اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی برخی پروژه ها در ظاهر چندان چشمگیر نیست اما اقداماتی زیربنایی و ارزشمند است که پروژه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب محلات سردوشی و استادیوم در مریوان در همین راستا است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
طوفان شن 7.5 میلیارد تومان به کشاورزی نهبندان خسارت زد

طوفان شن 7.5 میلیارد تومان به کشاورزی نهبندان خسارت زد محمد مالکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خسارت ها به محصولات باغی و زراعی از جمله پسته، عناب، خرما، انگور، انار، پنبه، جالیز، سرگوم، ارزان و گندم وارد شد که این محصولات بین 20 تا 90 درصد خسارت دید.
وی بیان کرد: بادهای 120 روز سیستان همه ساله از نیمه دوم خرداد ماه همراه با شن و ماسه و ریزگردها آغاز و تا اوایل شهریور ماه ادامه دارد.
وی گفت: وزش بادهای سیستان سبب تبخیر شدید آب و خشکی زمین های زیرکشت و کنده شدن بوته ها و ترک خوردن محصولات زراعی جالیزی مانند هندوانه، خربزه و طالبی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
هوای یزد، ناسالم است

هوای یزد، ناسالم است مهدیه السادات حدادیان روز دوشنبه به ایرنا گفت: هم اکنون میزان غلظت ذرات معلق در هوای یزد حدود سه برابر حد مجاز ثبت شده است .
به گفته وی با توجه به شرایط موجود، گروه های حساس، بیماران تنفسی قلبی، کودکان و سالخوردگان از هرگونه تردد غیر ضروری حتی المقدور خودداری نمایند.
وی اظهار داشت: این شرایط بطور مداوم رصد و اطلاع رسانی خواهد شد.
حد مجاز ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است که اکنون شاخص هوای استان بیشتر از این میزان را نشان می دهد.
شاخص کیفیت هوای سالم بین صفر تا 50 پاک ، 50 تا 100 سالم، 100 تا 200 ناسالم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
نشست شورای آموزش وپرورش استان

نشست شورای آموزش وپرورش استان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
زمزمه دعای عرفه در32 بقعه وامامزاده استان زنجان

زمزمه دعای عرفه در32 بقعه وامامزاده استان زنجان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان ، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان زنجان گفت : مراسم دعای عرفه در امامزاده سید ابراهیم زنجان هم ساعت 15 امروز به صورت زنده از شبکه استانی اشراق پخش خواهد شد.
مراسم متمرکز استانی در شهرستان زنجان و به میزبانی امامزاده سید ابراهیم (ع) حسینیه و زینبیه زنجان برگزار خواهد شد.
موسوی افزود: زمزمه دعای عرفه ومداحی وروضه خوانی عاشقان اهل بیت ع وصلوات بر اباعبدالله از برنامه های این مراسم است ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
جبران کسری اعتبارات با طرح محدوده ترافیکی

جبران کسری اعتبارات با طرح محدوده ترافیکی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز اصفهان؛معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: طرح محدوده ترافیکی در هفته های آینده مصوبات شورای ترافیک را می گیرد.
علیرضا صلواتی افزود: مدیریت شهری اصفهان برای آرام سازی ترافیک و اولویت دادن به حمل و نقل غیرموتوری اعم از پیاده و دوچرخه در مرکز شهر، اجرای طرح تردد زوج و فرد خودروها را به عنوان یک طرح سلبی از سال 89 با نصب دوربین های ثبت تخلف در محدوده مرکزی شهر اصفهان را آغاز کرد.
وی با بیان اینکه این طرح چندان موفق نبود و باعث افزایش سرانه مالکیت خودرو در میان شهروندان شد به طوری که برخی از شهروندان با خرید دو خودرو یکی پلاک زوج و یکی پلاک ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
نصب موفق لاینر فلزی شفت فشار قائم نیروگاه اوما اویا در سریلانکا

نصب موفق لاینر فلزی شفت فشار قائم نیروگاه اوما اویا در سریلانکا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ با نصب آخرین قطعه آبراهه قائم نیروگاه اوما اویا در سریلانکا، به طور عملی کار شافت فشار 620 متری این نیروگاه با روشی نوین برای نخستین بار در جهان و در زمانی کمتر از یک چهارم روش های رایج با موفقیت به پایان رسید.
سرپرست مرکز طراحی سیستم و اتوماسیون گفت: مجموعه رباتیکی این طرح که از بخش های کلیدی و بسیار مؤثر این طرح محسوب می شود، به طور کامل در ایران طراحی، ساخته و به کشور سریلانکا ارسال شد.
دکتر دورعلی افزود: این مجموعه ماشین آلات با انتقال لوله های پوشش فلزی، نفرات و تجهیزات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
تولید سالانه 4900 تن ماهی در استان همدان

تولید سالانه 4900 تن ماهی در استان همدان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان ، مدیرکل شیلات استان همدان گفت:: بیش از 960 مزرعه تولید و پرورش ماهی در استان سالانه بیش از 4 هزار و 900 تن تولید دارند که امسال قرار است به 5 هزار تن افرایش بابد.
آقای دولو با اشاره به اینکه سالانه 2 هزار و 200 تن گوشت ماهی در نهاوند تولید می شود، افزود: 40 درصد شیلات استان در این شهرستان تولید می شود.
نهاوند خواهر خوانده شیلات غیرساحلی کشور هم نامیده می شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
راه اندازی 4 واحد تولید فرش دست بافت

راه اندازی 4 واحد تولید فرش دست بافت کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
هند نسبت به شیوع بیماری های پس از سیل هشدار داد

هند نسبت به شیوع بیماری های پس از سیل هشدار داد به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های هند در روز دوشنبه، در جریان سیل بی سابقه در ایالت کرالا که به دلیل بارش های مداوم در چندین روز و همچنین سر ریز شدن یک سد رخ داد ، دست کم 370 جان خود را از داده و بیش از 700 هزار نفر مجبور به ترک خانه های و اسکان در اردوگاههای موقت شدند.
دولت هند برای اسکان سیل زدگان بیش از پنج هزار اردوگاه در سراسر ایالت برپا کرده است.
با توجه به تراکم جمعیت در این ایالت کشاورزی که شمار روستاها در آن بالاست اکنون دولت هند نگران گسترش بیماری های عفونی مربوط به آب است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
پرداخت غرامت به زنی که حاضر نشد به کارفرمایان خود دست بدهد

پرداخت غرامت به زنی که حاضر نشد به کارفرمایان خود دست بدهد به گزارش ایلنا به نقل از فاینشنال تایمز، داداگاه کار در شهر اوپسالای سوئد به نفع زنی رای داده است که در جلسه مصاحبه خود با کارفرمایان یک شرکت خصوصی از دست دادن به آنها خودداری ورزیده است.
این زن متقاضی آن بوده است که به عنوان مترجم ویدئویی یا تلفنی در این شرکت مشغول به کار شود اما مصاحبه با نظر کارفرمایان ناتمام مانده است.
او سپس به کمک دفتر مبارزه با تبعیض سوئد از کارفرمایان این شرکت به دادگاه کار اوپسالا شکایت کرده است که در نهایت دادگاه شرکت را به پرداخت غرامت 40 هزار یورویی به این زن محکوم کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
کشف خط لوله انتقال غیرمجاز آب در هشتگرد

کشف خط لوله انتقال غیرمجاز آب در هشتگرد خبرگزاری ایرنا: فرماندار ساوجبلاغ از کشف بزرگترین خط انتقال غیرمجاز آب به طول 3کیلومتر در شهر جدید هشتگرد خبر داد.
ابوالقاسم پالیزگیر گفت: مجتمع های مسکونی در حال ساخت و گلخانه های مجاور آن در قالب انشعابات غیرمجاز آب شرب مردم را به سرقت برده و سال ها است شهر را دچار بحران آب کرده اند.
.وی گفت: افراد متخلف فکر همه جوانب را کرده و با استفاده از لوله هایی با فشار 16 کار انتقال آب اشامیدنی را انجام داده بودند که در طول زمان موجب ترکیدگی و آسیب به لوله ها نشود تا مسئولین آبفا متوجه انتقال این آب نشوند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 10 دقیقه پیش
چرا دکتر محمد مصدق قهرمان من نیست؟

چرا دکتر محمد مصدق قهرمان من نیست؟ به گزارش مشرق ، علی علیزاده کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی، در کانال تلگرامی خود طی یادداشتی با موضوع 28 مرداد ماه نوشت:
1- دکتر محمد مصدق را استقلال خواه و استعمارستیزی راستین میدانم. بخشی مهم از تاریخ مبارزه با امپریالیسم. نه تنها در ایران که در کل جهان سوم. رهبری او در ملی کردن صنعت نفت، الگوی ملتهای بسیاری برای بیرون کردن استعمارگران شد. از ملی کردن کانال سوئز در مصر تا استقلال اندونزی و الجزایر. سیاست نه شرقی نه غربی مصدق هم، الهام بخش عبدالناصر مصری، جواهر لعل نهرو نخست وزیر هند و احمد سوکارنو قهرمان استقلال اندونزی برای تاسیس جنبش عدم تعهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کفش فروش

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کفش فروش برترین ها: این عکس در پایتخت بنگلادش یعنی شهر داکا گرفته شده است؛ شهری که در نواحی مرکزی بنگلادش قرار دارد و طبق آخرین سرشماری در سال 2008، جمعیتش هفت میلیون تَن است. این هفت میلیون بنگلادشی به کمک مغازه رنگارنگ پیش رو، هیچگاه کمبود دمپایی راحتی را در زندگی خود حس نمی کنند.
برای دیدن عکس در اندازه بزرگ بر روی آن کلیک کنید. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
طلا دو دلار گران شد

طلا دو دلار گران شد به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.1 درصد افزایش یافت و به 1185.31 دلار رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته به 1159.96 دلار سقوط کرده بود که پایین ترین قیمت در 19 ماه گذشته بود.
در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر 0.7 درصد افزایش یافت و به 1191.60 دلار رسید.
طلا هفته گذشته 2.2 درصد کاهش قیمت داشت که ششمین کاهش هفتگی متوالی این فلز ارزشمند بود و همچنین بزرگترین کاهش هفتگی طلا از دسامبر به شمار رفت.
به گفته ساش دوا، نایب رییس تحقیقات فلزات، انرژی و ارز در شرکت "ریلایگر سکوریتیز" ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
کامران: نگوییم تفحص از مجلس بد است

کامران: نگوییم تفحص از مجلس بد است به گزارش ایسنا، حسن کامران در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در خلال رسیدگی مجلس به لایحه حفاظت از خاک در تذکری برای چندمین بار درخواست تحقیق و تفحص از مجلس را مطرح کرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: تفحص از مجلس را از اردیبهشت ماه مطرح کردیم ولی بعد از چهار ماه هنوز خبری از تعیین تکلیف آن در مجلس نیست، باید به خودمان، کمیسیون و مجلس یک جوالدوز بزنیم.
علی مطهری در پاسخ به تذکر کامران گفت: موضوع شما را در هیات رییسه پیگری می کنم.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
کشف 80 تن برنج ایرانی احتکار شده در ایلام

کشف 80 تن برنج ایرانی احتکار شده در ایلام به گزارش خبرنگار مهر ، سردار صادق حسینی امروز در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: با تلاش نیروهای اطلاعات سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام، 80 تن برنج ایرانی احتکار شده در شهر ایلام کشف و ضبط شد.
وی گفت: ما در یک جنگ اقتصادی بزرگ قرار داریم که معیشت و اقتصاد مردم را مورد هجمه قرار داده است.
سردار حسینی ادامه داد: باید با محتکرین با اشد مجازات، جدی و انقلابی برخورد شود. سپاه و بسیج به طور ویژه کشف و شناسایی این لانه های خطرناک را در دستور کار خود قرار داده و قطعاً با هماهنگی، مدیریت و کنترل می توان از شرایط فعلی گذر و آبروی ملت ایران را حفظ کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
ثبت پنج محصول راهبردی و صادراتی ایران

ثبت پنج محصول راهبردی و صادراتی ایران سید مهدی میرصالحی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: این محصولات ابتدا به ثبت ملی و سپس بر اساس معاهده لیسبون که در سال 83 در ایران تصویب شد و عضویت در سازمان مالکیت فکری و این فرایند به ثبت این سازمان می رسد.
وی ادامه داد: از مزیت های ثبت جهانی؛ حفظ اصالت و جایگاه اقتصادی و تجاری محصولات ایران در بازارهای بین المللی و در نهایت مصرف کننده که همواره به دنبال این هستند که محصولات اصلی را استفاده کنند با ثبت جهانی این محصول و درج کد بین المللی می توانند مطمئن شوند که محصول اصلی را استفاده می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
مشکلات جایگاه های عرضه سوخت در مناطق روستایی هرمزگان رفع شود

مشکلات جایگاه های عرضه سوخت در مناطق روستایی هرمزگان رفع شود به گزارش خبرگزاری مهر ، ایرج حیدری در نشست بررسی مسائل و مشکلات جایگاه های عرضه سوخت وابسته به سازمان تعاون روستایی استان هرمزگان، تصریح کرد: با توجه به نقشی که روستاهای استان در تولید و اشتغال هرمزگان دارند نباید خللی در تامین سوخت این مناطق ایجاد شود.
وی افزود: شرکت پخش فرآورده های نفتی و سازمان تعاون روستایی استان با اتخاذ ساز و کاری مشخص نسبت به رفع مسائل و مشکلاتی که جایگاه های عرضه سوخت در مناطق روستایی استان با آن مواجه هستند، اقدام نمایند.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
شهردار: گورستان های متروکه اسکو تجمیع می شود

شهردار: گورستان های متروکه اسکو تجمیع می شود بابک شریفی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به درخواست شهروندان از شهرداری در خصوص ساماندهی گورستان های متروکه، افزود: یکی از مهم ترین مطالبات مردمی ساماندهی گورستان های متروکه است که امیدواریم با همکاری مستمر بین شهرداری، شورای اسلامی شهر و اداره اوقاف و امور خیریه بتوانیم در راستای تحقق مطالبات مردم قدم های ارزشمندی را برداریم.
وی اظهار داشت: در حال حاضر و در محدوده داخل شهر اسکو هفت گورستان قدیمی وجود دارد که به دلیل متروکه بودن کارکرد خود را از دست داده اند و چون با روند توسعه شهری در داخل محدوده های اصلی شهر واقع شده اند، لازم است نسبت به تجمیع آنها اقدام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
فروشگاه کوروش قبل از انقلاب +عکس

فروشگاه کوروش قبل از انقلاب +عکس در تصویر زیر فروشگاه کوروش در سال 1354 را می بینید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان

برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپایی جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
هوا گرم تر می شود

هوا گرم تر می شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان؛ کارشناس سازمان هواشناسی خوزستان گفت: دمای هوا در شهرهای آبادان و خرمشهر از فردا تا پایان هفته با دو درجه افزایش به 48 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
آقای نجفی افزود: در بیست و چهار ساعت آینده آسمان شهرهای آبادان و خرمشهر صاف همراه با غبارمحلی و وزش باد پیش بینی می شود.
وی دمای کنونی هوا را 35 درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: در شبانه روز گذشته بیشترین دمای هوا 46 درجه و کمترین 28 درجه سانتیگراد بوده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
برداشت گوجه فرنگی در بویین زهرا

برداشت گوجه فرنگی در بویین زهرا به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین زهرا پیش بینی کرد: بیش از 41 هزار تن گوجه فرنگی از 795 هکتار مزارع برداشت شود.
سعید صالحی میانگین متوسط عملکرد این محصول در هر هکتار را 52 تن در هکتار برآورد کرد.
صالحی افزود: به علت بهره وری و استفاده بهینه و مناسب از منابع آبی سطح زیر کشت گوجه نسبت به سال های زراعی گذشته 600 هکتار کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: بیش از 746 هکتار از اراضی گوجه کاری این شهرستان بصورت سیستم آبیاری تیپ کشت شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
کشف انبار بزرگ احتکار ابزار فولادی سنگ شکن در بجنورد

کشف انبار بزرگ احتکار ابزار فولادی سنگ شکن در بجنورد به گزارش خبرگزاری صداوسیمای خراسان شمالی، در ادامه بازرسی های سازمان های نظارتی و اطلاعاتی و در پی گزارش های مردمی دیشب یک انبار بزرگ احتکار لوازم فولادی سنگ شکن به ارزش تقریبی 2 میلیارد تومان در حاشیه شهر بجنورد کشف و پلمپ شد.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی باتفاق دادستان عمومی و انقلاب بجنورد با حضور در این انبار ضمن تشکر از مردم و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خراسان شمالی از برخورد جدی با محتکران و توزیع کالاهای مکشوفه در بازار خبر داد و گفت : قطعا عرضه این کالاها موجب کاهش قیمت های غیرمنطقی بازار خواهد شد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
پشت پرده برکناری فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد

پشت پرده برکناری فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد روز گذشته جلسه فوق العاده و فوری هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی تشکیل و با تصمیم اعضاء فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی عزل و طهرانچی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد. بلافاصله در فضای رسانه ای گمانه زنی هایی کلید خورد مبنی بر اینکه اختلافات میان فرهاد رهبر با علی اکبر ولایتی و تهرانچی زمینه ساز اتخاذ این تصمیم شد.
به گزارش نامه نیوز، برای رفع سئوالات و ابهامات افکارعمومی با حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به گفتگو نشستیم.
تغییر و تحولاتی را که در دانشگاه آزاد اتفاق افتاد، چه طور ارزیابی می کنید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
شهریور، ماه مرگ در جاده ها/ افزایش 9 درصدی ضبط گواهی نامه رانندگان پر خطر

شهریور، ماه مرگ در جاده ها/ افزایش 9 درصدی ضبط گواهی نامه رانندگان پر خطر به گزارش شفاف ، سردار تقی مهری رییس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران در رابطه با تمهیدات پلیس راهور در تعطیلات عید قربان اظهار کرد: امسال عید سعید قربان با تعطیلات آخر هفته هم زمان شده است به همین دلیل پلیس تمهیدات خاصی برای تعطیلات به خصوص مراسم نماز عید قربان برقرار در نظر گرفته است.
وی افزود: پلیس در تمام مکان هایی که نماز عید قربان برگزار می شود تمهیدات ترافیکی ویژه در نظر گرفته است.
رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: ما در فصل تابستان قرار داریم و شهریور ماه پر ترددترین و پر تصادف ترین ماه سال است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
خواهر و برادر شهیدی که منتظر نتیجه کنکور بودند + عکس

خواهر و برادر شهیدی که منتظر نتیجه کنکور بودند + عکس به گزارش مشرق ، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان در اینستاگرام خود با انتشار این تصویری نوشت: فرزانه و عطاالله دوقلو خواهر وبردار افغانی از شیعیان غرب کابل که اخیراً در آتش تکفیر شهید شدند.
این دو امسال با هم در کنکور سراسری افغانستان شرکت کردند و هر دو ممتاز تحصیلی بودند.
به علت فقر خانواده عطاالله با قالیبافی هزینه کلاسهای کنکور را تأمین می کرد.این خواهر و برادر شهید مظلوم منتظر نتیجه کنکور بودند. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
چرا لوازم خانگی در بازار نیست؟/ کسی با ارز4200تومان لوازم خانگی وارد نکرد

چرا لوازم خانگی در بازار نیست؟/ کسی با ارز4200تومان لوازم خانگی وارد نکرد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، کالا در بازار لوازم خانگی نیست یا احتکار و اختفا به سراغ این بازار هم آمده است؟ فروشندگان و کسبه بازار لوازم خانگی مدعی هستند با وجود ممنوعیت واردات، تولیدکنندگان داخلی نه تنها محصولات خود را به بازار عرضه نمی کنند، بلکه با تزریق قطره چکانی به واحدهای فروش، آن هم به قیمت مصرف کننده، بازار لوازم خانگی را با مشکل روبه رو کرده اند. اما در مقابل، تولیدکنندگان داخلی، موضوع مطرح شده در ارتباط با عدم عرضه را تکذیب می کنند. این در حالی است که بنا به روایت رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
فیلم/ توصیف"عمران خان" از ساده زیستی امام خمینی(ره)

فیلم/ توصیف"عمران خان" از ساده زیستی امام خمینی(ره) "عمران خان" رهبر حزب تحریک انصاف که با پیروزی در انتخابات به نخست وزیری پاکستان رسیده است ساده زیستی امام خمینی (ره) را الگویی برای جوانان کشورش دانست. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 40 دقیقه پیش
منشأ گرد و غبار البرز داخلی است

منشأ گرد و غبار البرز داخلی است به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز،مدیرکل هواشناسی البرز با اشاره این که منشأ گرد و غبار دیروز یکشنبه 28 مرداد ماه در داخل استان قرار داشت افزود: عمده این کانون ها در جنوب نظرآباد، جنوب ساوجبلاغ و اشتهارد واقع شده است.
وی گفت: طی امروز و فردا هم شاهد گرد و غبار با غلظت کمتر در استان هستیم.
وی در ادامه با بیان اینکه تا قبل از سال های 86 و 85 بحث کانون داخلی گرد و غبار در استان البرز مطرح نبود گفت: در آن سال ها وضعیت آب های زیرزمینی و بارش در استان خوب بود اما از سال 86 به بعد علاوه بر خشکسالی، تبخیر و تعریق هم به یکی از معضلات استان تبدیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
برگزاری 40 برنامه همزمان با دهه ولایت در خراسان جنوبی

برگزاری 40 برنامه همزمان با دهه ولایت در خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، دبیر ستاد مردمی غدیر استان برگزاری یادواره شهدایی که سالگردشان مصادف شده با ایام دهه ولایت، کاروان شادی صبح عید غدیر و اجرای ضرب زور خانه ای از جمله برنامه های این دهه عنوان کرد .
آرزومندان افزود: 45 نانوایی سال گذشته در شب عید غدیر نان رایگان توزیع کردند که امسال نیز این برنامه به صورت گسترده تر اجرا می شود.
وی گفت: مردم می توانند کمک های نقدی خود را به شماره 472339605 بانک تجارت ارسال کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
حال و هوای حجاج صبح روز عرفه + فیلم

حال و هوای حجاج صبح روز عرفه + فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
آموزش فعالان کانون های فرهنگی از مهرماه نظام مند می شود

آموزش فعالان کانون های فرهنگی از مهرماه نظام مند می شود به گزارش ایسنا، امیر لله گانی در سومین نشست تخصصی مجامع کانون های فرهنگی وزارت بهداشت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تالار دکتر شریعتی این دانشگاه برگزار شد، به تصویب و ابلاغ نظام نامه آموزشی کانون ها به دانشگاه های علوم پزشکی کشور و اجرای آن از مهر ماه جاری اشاره کرد و گفت: در این نشست تلاش دارم تا در فرصتی به برنامه جامع آموزشی تحت عنوان نظام نامه آموزشی کانون ها بپردازیم.
وی ادامه داد: این نظام نامه تدوین و مصوبات کلی را گرفته شده است و در چهار حوزه تخصصی توسط دبیران کانون های فرهنگی در دانشگاه ها کار خود را آغاز خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
630 تن گوشت دولتی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

630 تن گوشت دولتی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد محمد شفیع عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 610 تن مرغ منجمد و 20 تن گوشت قرمز با هدف تنظیم بازار در 35 فروشگاه طرف قرارداد این شرکت در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد.
وی بیان کرد: توزیع مرغ منجمد و گوشت گوساله به قیمت دولتی در استان ادامه دارد و هم اکنون روزانه 20 تا 30 تن از این محصولات در کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود و محدودیتی برای توزیع این کالاها وجود ندارد.
سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس قیمت مصوب گوشت منجمد گوساله نرخ هر کیلوگرم 289 هزار و 500 هزار ریال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
نماز عید قربان در 110 بقعه امامزاده های مازندران برگزار می شود

نماز عید قربان در 110 بقعه امامزاده های مازندران برگزار می شود حجت الاسلام مسعود قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بقاع این امامزادگان در داخل محدوده شهرها واقع است تا مردم دسترسی راحت تری به این مکان ها داشته باشند.
وی ادامه داد : همچنین حضور امام جماعت به عنوان یکی دیگر از ملاک های انتخاب این امامزادگان برای برگزاری نماز عید قربان بود .
معاون اوقاف مازندران گفت که در روز عید قربان علاوه بر اقامه نماز، برنامه های دیگری هم در بقاع متبرک برگزار می شود.
وی از برپایی خیمه های معرفت برای پاسخگویی به شبهات دینی افراد به عنوان بخشی از اقدامات فرهنگی در روز عید قربان امسال عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
تلاش برای ماندگاری مجاوران در منطقه ثامن مشهد

تلاش برای ماندگاری مجاوران در منطقه ثامن مشهد سید فرهاد حجازی معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ثامن در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد گفت: با روی کار آمدن پنجمین دوره شورای شهر مشهد، تأکید ها بر این است که مردم در منطقه ثامن به عنوان ساکن بمانند و سکونت احیا شود.
وی ادامه داد: اگر قرار باشد مثل 20 سال قبل شیب مهاجرت به سمت خروج از این منطقه باشد این منطقه جمعیتش را از دست می دهد، همه این ها درحالی است که مردم سرمایه های اجتماعی این منطقه در حال بهسازی و بازسازی محسوب می شوند و اگر در بافت حضور نداشته باشند از منطقه ثامن یک خوابگاه بیشتر باقی نخواهد ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
آغاز کشت ذرت دانه ای و علوفه ای در ایرانشهر

آغاز کشت ذرت دانه ای و علوفه ای در ایرانشهر کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
نشست علنی مجلس آغاز شد

نشست علنی مجلس آغاز شد نشست علنی مجلس شورای اسلامی پس از یک ساعت جلسه غیرعلنی، دقایقی قبل با ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد.
نمایندگان در جلسه غیرعلنی صبح امروز پارلمان که با حضور امیرحاتمی برگزار شد درباره سند دفاعی کشور و رونمایی از هواپیمای جدید بحث و تبادل نظر کردند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
مراسم پرفیض دعای عرفه در مصلای الغدیر خرم آباد

مراسم پرفیض دعای عرفه در مصلای الغدیر خرم آباد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
عمق خشکسالی در سیستان فراتر از یک زلزله

عمق خشکسالی در سیستان فراتر از یک زلزله خشکسالی معضلی برای سیستان که حالا زندگی مردم این دیار با آن گره ایی کور خورده است و اکنون مردم سیستان چشم امید به باز شدن این گره کور دارند. منطقه سیستان(زابل) از جمله مناطقی است که با دارا بودن آب و هوای گرم و خشک، همواره پدیده های طبیعی سیل و خشکسالی به وفور در آن دیده شده است و ساکنان آن خسارات بسیار زیادی را متحمل شده اند.
به گزارش ایسنا- عامل اصلی مهاجرت ساکنان سیستان کاهش نزولات جوی و خشک شدن چاه های موجود در منطقه است.خشک شدن دریاچه هامون نیز طی چند سال اخیر در روند افزایش مهاجرت نقش به سزایی داشته است.
از بین رفتن اراضی کشاورزی در سیستان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
مروری بر عناوین صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان

مروری بر عناوین صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، صفحه نخست روزنامه های امروز (دوشنبه 29 مرداد ماه) اصفهان را در زیر مشاهده کنید.
انتهای پیام/63077/ک/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد

هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز ، با 42 عدد افزایش بر روی 117 قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است.
همچنین دراین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطرکمتر از 10 میکرون از 67 به 135 افزایش و میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از 22 به 18 کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش، ایستگاه های فرمانداری شهر ری با شاخص 153، پیروزی (منطقه 13) با شاخص 139 و شهرداری منطقه 21 و بوستان سلامت (منطقه 17) به طور مشترک با شاخص 138 بیشترین میزان آلودگی هوای شهر تهران در ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
ذبح گوسفند در 7 پایگاه کمیته امداد پایتخت انجام می شود

ذبح گوسفند در 7 پایگاه کمیته امداد پایتخت انجام می شود به گزارش روز دوشنبه کمیته امداد استان تهران، حمیدرضا شیران به نحوه دریافت گوشت قربانی و جمع آوری نذورات مردمی در روز عید قربان اشاره کرد وافزود: مردم نیکوکار و خیراندیش استان تهران می توانند گوشت قربانی و نذورات خود را به پایگاه ها و ادارات این نهاد درسطح استان تحویل دهند تا بین نیازمندان توزیع شود.
وی با بیان اینکه بیش از 100 پایگاه در استان تهران آماده دریافت نذورات قربانی مردم نوع دوست استان می باشند، ادامه داد: این پایگاه ها شامل 44 اداره کمیته امداد، 47 مرکز نیکوکاری و مصلای های نماز عید قربان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
خداحافظی با بلیت های کمتر از 250 هزار تومان!

خداحافظی با بلیت های کمتر از 250 هزار تومان! به گزارش ایسنا، در طول سال هایی که از اجرایی شدن طرح آزادسازی نرخ بلیت هواپیما می گذشت، با توجه به بالا بودن تعداد انتخاب های مسافران برای سفر در مسیرهای داخلی همواره ایرلاین ها تلاش می کردند در کنار برنامه ریزی برای سودآوری شرکت های خود شرایط را برای رقابت با دیگر ایرلاین ها نیز حفظ کنند و به این ترتیب عملا نرخ بلیت پروازهای داخلی افزایش دائمی را تجربه نمی کرد.
در طول این سال ها امکان آن وجود داشت که در ایام پیک سفر یا روزهای خاص که مسافران برای مسیرهایی تقاضایشان را بالا می بردند قیمت ها در بسیاری از خطوط هوایی قیمت میانگین 150 هزار تومانی داشت و حتی در بسیاری از روزها بلیت های یکطرفه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
جزئیاتی کمتر شنیده شده درباره آزادی اسرای جنگ

جزئیاتی کمتر شنیده شده درباره آزادی اسرای جنگ به گزارش مشرق ، به مناسبت بیست و هشتمین سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشورمان، مجید شاه حسینی، معاون وقت کمیسیون اسرا و مفقودین ایرانی و عضو فعال کمیته مذاکرات به منظور تبادل اسرا در جنگ تحمیلی و کارشناس ارشد امور آزادگان سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس، ضمن تشریح جزئیاتی چند از روند بازگشت آزادگان به کشورمان و انتقال اسرای عراقی به کشورشان، به سؤالات ما پاسخ داد.
اولین گام های آزادسازی اسرا چگونه برداشته شد؟
در تاریخ 22/ 69/5 پس از اینکه دیکتاتور عراق چندین نامه به مقامات ایران نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
سخنگوی دانشگاه آزاد: خبرعزل فرهاد رهبر را من هم از رسانه ها شنیدم / به من هم دلیلش را نگفتند

سخنگوی دانشگاه آزاد: خبرعزل فرهاد رهبر را من هم از رسانه ها شنیدم / به من هم دلیلش را نگفتند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه ایران نوشت:خبر غیرمنتظره عزل فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد برای خیلی ها تعجب برانگیز بود. بسیاری پرسیدند، که چطور می شود فرهاد رهبر که روزی برای مسئولان دانشگاه آزاد خیرالموجودین بود به یکباره از مدیریت این دانشگاه برکنار شود.
هرچند که عزل فرهاد رهبر ناگهانی بود، اما پیش از این هم اخباری از وجود اختلاف میان او و علی اکبر ولایتی به گوش می رسید. این اختلافات از زمستان سال گذشته اوج گرفت. در آن زمان که گفته می شد فرهاد رهبر قهر کرده و در محل کار خود حاضر نمی شود. حتی عنوان شد که او استعفا کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
زنان فاروج چشم انتظار ساخت بوستان بانوان

زنان فاروج چشم انتظار ساخت بوستان بانوان امروزه زنان بخش اعظمی از جامعه انسانی را تشکیل می دهند و مسئولیت تربیت نسل آینده را نیز بر عهده دارند، هم اکنون بانوان در زمینه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ورود پیدا کرده اند که یکی از این زمینه ها که جایگاه مناسب و ویژه ای هم پیداکرده است فعالیت در حوزه ورزش است اما فضاها و امکانات موجود فاروج پاسخگوی نیاز این قشر نیست.
فروردین پارسال بود که بارقه های نشاط در دل بسیای از زنان شهرستان فاروج برای داشتن فضایی مستقل و بدون محدودیت ایجاد شد اما تاکنون در این راستا هیچ اقدامی انجام نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
قطع برق محدوده ای از بلوار بنی فضل

قطع برق محدوده ای از بلوار بنی فضل به گزارش خبرگزاری فارس از قم، پس از آن که خاموشی های گسترده در استان قم، به دلیل کاهش نسبی دمای هوا و همچنین همراهی مردم در مدیریت پیک مصرف و صرفه جویی بهینه انرژی به پایان رسید، شرکت توزیع نیروی برق استان قم در روزهای پس از آن، قطعی های موقت برق را در برخی نقاط استان و به منظور بهینه سازی شبکه برق فشار متوسط اطلاع رسانی کرد که این روند ادامه دارد.
بر این اساس، امروز دوشنبه بیست و نهم مرداد ماه و از ساعت 10:30 و به مدت دو ساعت، برق محدوده بلوار بنی فضل، حدّ فاصل پایه های تیر 3 تا 15 قطع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
مهاجری: بابت طلبکاری از نظام، توبه کنیم

مهاجری: بابت طلبکاری از نظام، توبه کنیم محمد مهاجری؛ فعال سیاسی اصولگرا با روزنامه اعتماد گفتگو کرده است.
بخشی از گفتگو با وی را بخوانید:
مدتی است واژه توبه سیاسی به ادبیات سیاسی ایران اضافه شده است. پیام این واژه سازی برای مردم چیست؟
کلمه توبه یک بار مذهبی و شرعی دارد که بار معنایی آن با آنچه این روز ها به عنوان توبه سیاسی مطرح می شود، متفاوت است. موضوع توبه تنها نزد خداوند بوده و یک موضوع شخصی است که شرایط خاصی را می طلبد زیرا انسان باید در شرایط روحی ویژه ای به خداوند قول دهد که اشتباه خود را تکرار نمی کند.
مدتی است برخی افراد توبه سیاسی را به معنای توبه شرعی مطرح کرده اند که به عقیده میان این دو توبه ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
انتقال زائران به عرفات

انتقال زائران به عرفات گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ در خصوص تصاویری از انتقال زائران بیت الله الحرام به سرزمین عرفات ....
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
مزارعی که به آتش کشیده می شوند

مزارعی که به آتش کشیده می شوند ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
ترافیک سنگین در آزادراه های قزوین-کرج و کرج-تهران

ترافیک سنگین در آزادراه های قزوین-کرج و کرج-تهران رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشئور گفت :هم اکنون در همه محورهای استانهای شمالی شاهد بارش باران هستیم .
به گزارش میزان، سرهنگ نادر رحمانی در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده های کشور اظهار کرد: در حال حاضر ترافیک در آزادراه های قزوین-کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل کلاک و کرج-تهران حدفاصل شهرک خاتم تا گرمدره سنگین است.
وی درخصوص آخرین وضعیت جوی جاده های کشور گفت: در برخی از محور های استان های گیلان، گلستان اردبیل و مازندران مه گرفتگی و بارش پراکنده باران را شاهد هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
خوشه سنگ، صنعتی با پای لنگ !

خوشه سنگ، صنعتی با پای لنگ ! به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از قم، 240 واحد تولید سنگ که در زمینه هایی همچون سنگ های ساختمانی و تزئینی در قم فعالیت می کنند، چند سالیست که به یکی از خوشه های سنگ کشور تبدیل شده اند؛ اما حالا چند صباحیست که این خوشه سنگ شکن، زیر بار بی مهری های کمر شکن مسئولان، طراوت و شادابی خود را از دست داده و چهره سخت و مقاومش به بیماری زرد روی و تکیده می ماند.
برای عیادت از این صنعت بیمار که زمانی از قِبَل آن 4 هزار خانوار نان می خوردند، سری زدم به شهرک محمود آباد در 18 کیلومتری شهر قم.
آقای سبزه یکی از تولیدکنندگان سنگ و عضو این خوشه است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
برگزاری کارگاه بین المللی آب و شهر در دانشگاه یزد

برگزاری کارگاه بین المللی آب و شهر در دانشگاه یزد به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، دبیر این همایش گفت: کارگاه بین المللی آب و شهر: سیستم های آبی و ساختارهای شهری بخشی از پروژه بزرگ آب و شهر: اشتراک دانش میان ایران، آسیا و اروپا است، که برنامه پژوهشی مشترک میان دانشگاهها، مراکز پژوهشی و متخصصان معماری، شهر و مهندسی از کشورهای مختلف است.
دکتر محسن عباسی هرفته افزود: این کارگاه با حضور بیش از 30 متخصص حوزه های شهر و آب از سراسر دنیا به صورت مشترک ازسوی دانشگاه یزد، پژوهشکده معماری بومی، پایگاه میراث جهانی شهر یزد، دانشکده معماری بل ویل- پاریس، لابراتوار تحقیقاتی Ipraus و لابراتوار تحقیقاتی Lab’urba برنامه ریزی و برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
تک عکس/ پلور

تک عکس/ پلور ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
بررسی مجدد تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98

بررسی مجدد تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو به منظور بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در سال 98 و مصوبه تاثیر قطعی جلسه فوق العاده برگزار می کند.
به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی افزود: گزارش کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارائه شد. کمیته آموزش عالی پیشنهاد داد برای کنکور سال 98، توصیه کردند شورای سنجش و پذیرش دانشجو با توجه به اینکه اولین سال اعمال قوانین نظام جدید متوسط است و همچنین توجه به نامه 175 نماینده مجلس مجددا تشکیل جلسه بدهد.
وی افزود: این جلسه به منظور بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در سال 98 و مصوبه شورای سنجش و پذیرش تشکیل شود و تاثیر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
برای برخورد با واحدهای خدماتی اهرم قانونی قوی نیاز است

برای برخورد با واحدهای خدماتی اهرم قانونی قوی نیاز است امین قاسمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ، اظهار کرد: بیش از صد واحد غیرمجاز خدمات رسان داشتیم که نظارتی روی آنها انجام نمی شد.
وی اضافه کرد: در سال های اخیر نظارت روی صدور مجوزها تشدید شده و بر اساس ضوابط میراث فرهنگی بهره برداری انجام می گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان ادامه داد: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغات، اگر طرحی انجام نشود به حالت اولیه برمی گردد و در این خصوص باید کمیسیون تشکیل شود تا نظارت ها دقیق تر صورت گیرد.
وی گفت: زمین های زیادی برای اجرای طرح های مختلف داریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
عناوین روزنامه های صبح امروز

عناوین روزنامه های صبح امروز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ بحران اعتماد ، دهاقان مهد گلخانه های ایران ، زوج و فرد، مالکیت خود رود را افزایش داد ، تاب آوری شهر اصفهان پایین است و مشوق مالیاتی برای تولید اصفهان دیگر عناوین صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان است.
عناوین روزنامه های صبح امروز عناوین روزنامه های صبح امروز عناوین روزنامه های صبح امروز عناوین روزنامه های صبح امروز عناوین روزنامه های صبح امروز عناوین روزنامه های صبح امروز ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
انعقاد 20 قرار داد خدمات شهری

انعقاد 20 قرار داد خدمات شهری به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ عالیخانی اعتبار این قرار داد ها را 250 میلیارد ریال دانست و افزود: 30 فعالیت ویژه در راستای این قراردادها تعریف شده است و سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی محدودیتی در انعقاد قراردادهای مختلف با شهرداری های این استان ندارد.
وی افزود: آمادگی برای همکاری با شهرداری اراک در خصوص 50 دستگاه اتوبوس گازسوز خریداری شده برای ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی ادامه داد: بودجه مصوب امسال به دلیل مشکلات اقتصادی کمتر از سال های گذشته و به مبلغ حدود 400 میلیارد ریال بسته شده که این رقم با فعالیت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
شهروند خبرنگار

شهروند خبرنگار کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
ترافیک سنگین در آزادراه های قزوین-کرج و کرج-تهران/ مه گرفتگی و بارش باران در محورهای استان های شمالی

ترافیک سنگین در آزادراه های قزوین-کرج و کرج-تهران/ مه گرفتگی و بارش باران در محورهای استان های شمالی سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده های کشور اظهار کرد: در حال حاضر ترافیک در آزادراه های قزوین-کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل کلاک و کرج-تهران حدفاصل شهرک خاتم تا گرمدره سنگین است.
وی درخصوص آخرین وضعیت جوی جاده های کشور گفت: در برخی از محورهای استان های گیلان ،گلستان اردبیل و مازندران مه گرفتگی و بارش پراکنده باران را شاهد هستیم.
وی افزود: محور شریانی ایلام - اسلام آباد غرب ( مسیر جایگزین: قدیم ایلام-قلاجه) مسدود است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
طوفان و باران در مکه + فیلم

طوفان و باران در مکه + فیلم باد شدید درمکه
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
باد وطوفان در عرفات
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بارش باران در عرفات
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 51 دقیقه پیش
فوایدی که مذاکره ندارد!/جدال عجیب سر گل استرالیا و لوازم آرایشی!/ پرده برداری از چهره شیطان/28 مرداد و اسناد سیاه امریکا

فوایدی که مذاکره ندارد!/جدال عجیب سر گل استرالیا و لوازم آرایشی!/ پرده برداری از چهره شیطان/28 مرداد و اسناد سیاه امریکا به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، سرمقاله امروز روزنامه حمایت با عنوان فوایدی که مذاکره ندارد! منتشر شده و در آن چنین آمده است: واشنگتن نه فقط با دشمنانش، بلکه با دوستان و متحدانش هم از در خدعه و نیرنگ وارد می شود و هیچ گفتگو و مذاکره ای میان آمریکا و اتحادیه اروپا وجود ندارد که پس از آن، موجی از انتقادات سران اروپایی راهی کاخ سفید نشود. درست از وقتی که ترامپ روی کار آمد و سر صحبت را با اروپایی ها باز کرد، بروکسل در لاک دفاعی و حتی تهاجمی فرو رفته و علی الدوام از جدا کردن مسیر خود از واشنگتن و روی پای خود ایستادن صحبت می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 51 دقیقه پیش
نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت

نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت به گزارش افکارنیوز ،
مقصود اسعدی سامانی درخصوص افزایش قیمت بلیت های داخلی و خارجی گفت: بیش از 60 درصد هزینه های شرکت های هواپیمایی ارتباط مستقیم با نرخ ارز دارد. بنابراین اگر نرخ ارز با قیمت 4200 تومان در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار گیرد، افزایش قیمت نخواهیم داشت.
وی گفت: شرکت های هواپیمایی برای تعمیر هواپیما، تامین قطعات و مسائل مربوط به نگهداری هواپیما نیاز به هزینه های ارزی دارند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: اگر نرخ ارز تغییر پیدا کند مطمئنا نرخ بلیت هواپیما نیز تغییر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 51 دقیقه پیش
کیفیت هوای مشهد 29 مرداد در شرایط سالم

کیفیت هوای مشهد 29 مرداد در شرایط سالم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ مقایسه غلظت آلاینده ها حاکی از آن است که بر غلظت تمامی آلاینده ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.
بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه های سطح شهر کیفیت هوا در ایستگاه های امامیه و خاقانی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و سایر ایستگاه های سطح شهر در شرایط مجاز می باشد.
بیشترین بار آلودگی از ایستگاه واقع در امامیه با عدد شاخص 145 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.
انتهای پیام// ف. م
افزایش غلظت آلاینده ها در مشهد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 0 دقیقه پیش
بهره برداری از فاز اول آزاد راه تهران-شمال تا پایان سال

بهره برداری از فاز اول آزاد راه تهران-شمال تا پایان سال به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز، نجفی با اشاره به این که بهره برداری از آزادراه تهران –شمال سالانه بیش از هزار میلیارد تومان صرفه جویی در سوخت را همراه دارد، گفت: آزادراه تهران-شمال مسیر 185 کیلومتری تهران به چالوس را به 121 کیلومتر کاهش می دهد.
وی افزود:طی 11 ماه گذشته روند پیشرفت آزادراه تهران شمال با رفع موانع، تسریع شد.
نجفی گفت: به گواه مسئولان و کارشناسانی که در این پروژه دخیل هستند، طی 11 ماه گذشته با پیگیری های صورت گرفته، کمترین موانع در استان البرز سر راه پیشرفت پروژه آزادراه تهران-شمال بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
آسمانی صاف همراه با وزش باد شدید

آسمانی صاف همراه با وزش باد شدید به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،آسمانی صاف ودر بعداز ظهر وشب در بخی نقاط وزش باد شدید با احتمال گردوخاک جو غالب هوای استان است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
جدول پخش رادیو فارس 29 مرداد

جدول پخش رادیو فارس 29 مرداد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، جدول پخش رادیو فارس امروز دوشنبه بیست و نهم مرداد 1397 را ببینید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
50 هزار سبد غذایی در مناطق دچار خشکسالی سیستان توزیع شد

50 هزار سبد غذایی در مناطق دچار خشکسالی سیستان توزیع شد امیرالدین روح نواز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: این خدمات رسانی داوطلبانه و انساندوستانه با توجه به وقوع خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان و راه اندازی پویش نذر آب در سه حوزه خدمات سلامت محور ، تامین آب شرب و خدمات معیشتی از سوی جمعیت هلال احمر انجام شده است.
وی ادامه داد: در اجرا و برگزاری این پویش مطالبه گری که یکی از وظایف جمعیت هلال احمر است، 19 کاروان پزشکی با مشارکت تیم های درمانی و پیراپزشکی داوطلب جمعیت هلال احمر استان های گیلان، سمنان، خراسان رضوی، کردستان، مرکزی، قزوین، خوزستان، قم، فارس، گلستان، همدان، آذربایجان های شرقی و غربی، تهران، مازندران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
برندسازی طرح و نقشه، فرش اردبیل را جهانی می کند

برندسازی طرح و نقشه، فرش اردبیل را جهانی می کند اسحاق رسولی در گفت وگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: ما با هدف توسعه بازار صادرات فرش در زمینه طرح و نقشه های جدید بافندگان را کمک می کنیم تا در حوزه بازاریابی و طرح و نقشه هنرصنعت فرش بتوانیم اهداف و برنامه های خود را تحقق بخشیم.
وی با بیان اینکه 55 هزار بافنده فرش در استان امکان تولید محصولات متنوع را دارند، خاطرنشان کرد: ما باید در حوزه بازاریابی و برندسازی طرح و نقشه بیشتر کار کنیم تا فرش اردبیل در این مقطع متحول شود.
رئیس خوشه فرش اردبیل بیان کرد: ما در خوشه صنعتی درصدد مطالعه زنجیره ای هنرصنعت فرش هستیم تا با اولویت توسعه بازار و تنوع بخشی به طرح و نقشه بتوانیم به اهداف ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
کشف سه غار توسط غارنوردان بنابی

کشف سه غار توسط غارنوردان بنابی به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، فریدون وحدانی با اشاره به گزارش اهالی روستاهای ساکن در اطراف این غارها و گروه غارشناسی بناب افزود: پس از جمع آوری اطلاعات میدانی و شناسایی و آشنایی با موقعیت جغرافیایی منطقه و با هماهنگی اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان چاراویماق و بناب، در طول یک ماه موفق به شناسایی و اکتشاف و نقشه برداری از این سه غار شدند.
وحدانی در خصوص اهمیت غارهای کشف شده خاطر نشان کرد: این غارها بکر و دست نخورده و از لحاظ زمین شناسی این منطقه جزو منطقه های کارست و فرسایشی بوده و مستعد برای غارشناسی و غارنوردی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
خشکسالی به 20 درصد درختان مناطق حفاظت شده گچساران خسارت زد

خشکسالی به 20 درصد درختان مناطق حفاظت شده گچساران خسارت زد ولی رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کوه خامی با مساحت بیش از 25 هزار هکتار، کوه سرخ با 32 هزار هکتار و کوه دیل با 10 هزار هکتار مساحت از جمله مناطق حفاظت شده این شهرستان محسوب می شوند.
وی بیان کرد: خشکسالی چند سال اخیر موجب کاهش تولید ثمر درختان زالزالک، آلبالو وحشی، بنه، بلوط و کلخنگ در مناطق حفاظت شده این شهرستان شده است.
رمضانی اظهار داشت: 10 درصد از گیاهان دارویی مناطق حفاظت شده این شهرستان از جمله آویشن، لیزک و کارده بر اثر خشکسالی خسارت دیده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
30 درصد از اختیارات به شهرداری و شورا تهران داده شده است

30 درصد از اختیارات به شهرداری و شورا تهران داده شده است به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در جلسه هم اندیشی تدوین برنامه سوم شهر تهران که در برج میلاد برگزار شد افزود: به همین دلیل تاکنون مدیریت یکپارچه شهری شکل نگرفته است.
وی با بیان اینکه در تدوین برنامه اسناد بالادستی باید مورد توجه قرار گیرد اظهارداشت: برای تعیین اولویت ها و تمرکز بر آنها رویکردهایی بر مبنای نیازسنجی تعریف شد؛ بر این اساس مسائلی از جمله حمل و نقل، ترافیک، آلودگی هوا، تاب آوری، بافت تاریخی، آسیب های اجتماعی، عدالت در زیرساخت ها و درآمدهای پایدار برای شهر تهران مطرح شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
اعزام دانشجویان دانشگاه تفرش به اردوی جهادی پل ذهاب

اعزام دانشجویان دانشگاه تفرش به اردوی جهادی پل ذهاب مهدی مرادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: این اردوی جهادی با هدف کمک به مردم زلزله زده استان کرمانشاه و با حضور اثرگذار دانشجویان در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: برنامه ما برای فعالیت در منطقه کمک در ساخت و اتمام پروژه های عمرانی از جمله مسکن نیازمندان و مدرسه در شش روستای کوئیک حسن، کوئیک مجید، کوئیک عزیز، تینه هوا، کلینه، بازگیر شهرستان سر پل ذهاب است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تفرش اظهار داشت: برنامه های فرهنگی در این مناطق برگزار گردیده است تا دانشجویانی که به مناطق اعزام شده اند بتوانند حداکثر بهره معنوی از این اردو ها را ببرند و ان شاءالله هرچه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
حضور کاروان سلامت هلال احمر آذربایجان غربی در شهرستان کنارک

حضور کاروان سلامت هلال احمر آذربایجان غربی در شهرستان کنارک حسن محمودی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کنارک اظهار کرد: در راستا اعزام کاروان سلامت وجهت کمک به مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان به مدت 5 روز در این استان ودر منطقه کنارک روستای کهیر حضور داریم.
وی افزود: بسته غذایی که خیرین و جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی آماده کردیم و حدود 1725 بطری آب و حدود یک کامیون اقلام زیستی به جمعیت هلال احمر استان ارسال شده و در حال بسته بندی اقلام هستیم که متعاقبا در مناطق محروم توزیع می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از توزیع توزیع سبد های معیشتی بین خانوار های آسیب دیده ناشی از خشکسالی خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
تخصیص اعتبارات ساخت آشیانه بالگرد هلال احمر استان بوشهر

تخصیص اعتبارات ساخت آشیانه بالگرد هلال احمر استان بوشهر به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست با مسئولان جمعیت هلال احمر کشور با تاکید بر توجه بیشتر به زیرساخت های امدادی استان بوشهر اظهار داشت: این استان از ظرفیت مهم و استراتژیکی در بخش های مختلف صنعتی، تولیدی، گاز، نفت و نیروگاه اتمی برخوردار است که نیاز دارد متناسب با این ظرفیت ها زیرساخت های امدادی فراهم شود.
وی، با بیان اینکه زنجیره عظیم نفت و گاز به عنوان پایتخت انرژی کشور در استان بوشهر مستقر است تاکید کرد: حادثه در موارد گوناگون ممکن است ایجاد شود که باید در این عرصه نیروهای امدادی با تجهیزات پیشرفته مستقر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
ممنوعیت شکار در کوثر تمدید شد/ تشدید برخورد با شکارچیان غیرمجاز

ممنوعیت شکار در کوثر تمدید شد/ تشدید برخورد با شکارچیان غیرمجاز به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در روزهای اخیر اخبار خوبی از سوی اداره محیط زیست استان اردبیل مبنی بر تشدید نظارت ها در برخورد با شکارچیان غیرمجاز و تمدید ممنوعیت شکار در منطقه دربند مشکول به مدت 5 سال دیگر شنیده می شود.
با توجه به کاهش چشمگیر بسیاری از گونه های جانوری و درخواست به حق حامیان محیط زیست و حیوانات از این سازمان برای ایجاد محدودیت در صدور پروانه شکار و یا جلوگیری از صید و شکار؛ این سازمان به ویژه در اردبیل فعالیت های گسترده و مناسبی را از خود به نمایش گذاشته و حفاظت از انواع گونه های جانوری در کنار ترویج احساس مسؤولیت در برخورد با طبیعت را به صورت عملی در برنامه های خود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته

سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته
معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در خرم آباد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای باز آفرینی بافتهای فرسوده
پلدختر: منطقه زیودار، بزرگترین انجیرستان سیاه متمرکز کشور
استاندارخواستارشد: استفاده از امکانات دولتی برای ترویج ازدواج آسان
خرم آباد: کشف 8 تن چای احتکار شده به ارزش 6 میلیارد ریال
گزارش هواشناسی: افزایش تدریجی دمای هوا در لرستان تا روز چهارشنبه
13 تا 16 شهریور ماه امسال: برگزاری شانزدهمین اجلاس پیرغلامان کشور در خرم آباد
فروریختن بخشی از تاج آبشار بیشه، بر اثر خشکسالی و کاهش آب آبشار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
شالیزارهای برنج در نور آباد سمیرم

شالیزارهای برنج در نور آباد سمیرم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ روستای نور آباد بخش پادنا تنها روستا در سمیرم که در این روستا اهالی روستا برنج کاری می کنند .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
این روستا در حاشیه رودخانه ماربر واقع شده و وجود باغ ها در کنار شالیزارهای برنج زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است .
در این روستا 150 خانوار زندگی می کنند که شغل اهالی روستا کشاورزی و دامداری است
روستای نور آباد بخش پادنا سفلی در فاصله 50 کیلومتری جنوب سمیرم و در فاصله 210 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
کشف 2 انبار حاوی 52 تن برنج خارجی در ملایر

کشف 2 انبار حاوی 52 تن برنج خارجی در ملایر بهزاد کاکاوند رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ملایر در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از کشف 2 انبار برنج خارجی قاچاق طی روز های گذشته در تعزیرات حکومتی این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ملایر گفت: یکی از انبار ها شامل 32 تن و دیگری 20 تن برنج خارجی است که پرونده با 2 متهم در حال بررسی قرار دارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
گداها و پیله ورها در شمار گردشگران خارجی

گداها و پیله ورها در شمار گردشگران خارجی یک فعال گردشگری معتقد است: محاسبات آماری گردشگری در جایی اشتباه و غیرقابل اعتماد شده که متکدیان پاکستان و پیله ورهای عراق و نخجوان هم خودشان را جزو گردشگران خارجی جا زده، آمد و شد زیادشان را در این چند ماه به پای رشد گردشگری گذاشته اند.
به گزارش ایسنا، اکبر غمخوار که سه دهه تجربه را در گردشگری پشت سر گذاشته است، به مهم ترین چالش ها و مشکلات این صنعت که شاید بیشتر آن ها بی ارتباط با تحریم ها باشد، پرداخت و با اشاره به آماری که از 38 درصد رشد سفر گردشگران خارجی به ایران در چهارماه نخست امسال اعلام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 29 مرداد

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 29 مرداد * روزنامه شهرآرا:
این روزنامه در تیتر نخست خود نوشت: توسعه فرودگاه مشروط شد.
عکس نخست روزنامه شهرآرا نیز با عنوان 'کمربند میلیاردی روی میز دادستان کل'، تصویری از نشست خبری استاندار خراسان رضوی به مناسبت هفته دولت است.
* روزنامه قدس:
این روزنامه عبارت 'نوبت عزل و افشای مدیران دو تابعیتی' را به عنوان تیتر نخست منتشر کرد.
عکس نخست روزنامه قدس هم با عنوان 'کشتی چراغ اول را روشن کرد'، تصویری از قهرمانان مدال آور کشتی در بازی های آسیایی است.
* ویژه نامه استانی روزنامه قدس: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
نگران تحریم فولاد هستیم

نگران تحریم فولاد هستیم پول نیوز - حدود 10 روز از آغاز دور نخست تحریم های آمریکا علیه صنایعی همچون فولاد و خودروسازی می گذرد اما کرباسیان معاون وزیر صنعت به پول نیوز می گوید: تحریم ها هنوز اثری در فروش محصولات فولادی نداشته است .
متولی صنایع معدنی در حالی این نکته را اعلام می کند که خود نیز نگران فروش فولاد و جابه جایی پول حاصل از فروش این محصول است. " نگران این هستیم که در ماه های آینده در جابه جابی پول با مشکل مواجه شویم، به همین دلیل کمیته مقابله با تحریم ها در ایمیدرو تشکیل و هر هفته جلساتی را با فعالان بازار، صادر کنندگان و کارشناسان برای شناسایی راه هایی جدیدی برای دور زدن تحریم ها برگزار می کنیم." ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
ادامه بارش ها در نوار شمالی کشور تا فردا

ادامه بارش ها در نوار شمالی کشور تا فردا مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طبق پیش بینی های صورت گرفته بارش های خوبی در نوار شمالی کشور رخ داد و اکنون نیز در استان های اردبیل و گلستان شاهد بارش باران هستیم.
وی اظهار داشت: امروز نیز در استان های گیلان ، مازندران ، گلستان و خراسان شمالی شاهد بارش باران خواهیم بود که در استان های گلستان و نواحی شرقی استان مازندران و خراسان شمالی با رعد و برق و در برخی مناطق با بارش شدید باران همراه خواهد بود.
حقیقت ادامه داد: در نوار شمالی استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به ویژه شهرهای شمالی این استان ها بارش های پراکنده همراه با رعد و برق پیش بینی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
موفقیتی به پاس 30 سال همراهی

موفقیتی به پاس 30 سال همراهی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 30 دقیقه پیش
خوابگاه دختران علوم پزشکی زنجان به داخل شهر منتقل نشده است

خوابگاه دختران علوم پزشکی زنجان به داخل شهر منتقل نشده است دکتر مهران محسنی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از معضلات دانشگاه علوم پزشکی زنجان این است که ستاد مرکزی در داخل شهر واقع شده و همین مساله موجب عدم دسترسی دانشکده های مستقر در مجموعه گاوازنگ شده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس این معاونت از سال گذشته برای ساماندهی خوابگاه دانشجویی پسران که در داخل شهر ساکن هستند، رایزنی هایی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برای اختصاص و اجاره یک بخش از خوابگاه دانشجویی را انجام داده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: پس از کسب موافقت های لازم از سوی دانشگاه آزاداسلامی بخشی از خوابگاه دانشجویی این دانشگاه برای اسکان پسران در نظر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
کشاورزان آمریکایی بازنده جنگ تجاری پکن - واشنگتن

کشاورزان آمریکایی بازنده جنگ تجاری پکن - واشنگتن به گزارش ایرنا بازار محصولات کشاورزی چین، یکی از حوزه هایی است که به دلیل اعمال تعرفه پکن بر واردات کالا از آمریکا، از محصولات این کشور خالی شده است و به جای آن کشاورزان روسی خود را برای ورود به این بازار بزرگ آماده می کنند.
چین و روسیه در حال تحکیم روابط خود برای مقابله با آمریکا هستند که با تعرفه های سنگین و تحریم ها با هر دو کشور درگیر شده است مهمترین توافق دو کشور واگذاری هزاران هکتار زمین زراعی از سوی روسیه به کشاورزان چینی است.
چین در پی اعمال تعرفه های سنگین آمریکا، ورود دانه های روغنی از آن کشور را بشدت محدود کرده در صورتی که به آن نیاز زیادی دارد همین موضوع باعث شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
بطحایی و خطر استیضاح

بطحایی و خطر استیضاح به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، با پیروزی حسن روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت 1396 و انتخاب مجدد او به عنوان رییس دولت دوازدهم، گمانه زنی های زیادی درباره افراد کابینه دوم روحانی مطرح شد. وی در این مدت با استفاده از مشورت کارگروه هایی که تعیین کرده بود و سابقه مدیریتش، با آرامش تلاش کرد اشخاصی را به مجلس معرفی کند که از نظر او می توانند مسیر درست پیش گرفته شده در دولت یازدهم را ادامه داده و نواقص دولت قبل را در دولت آینده برطرف کنند. سید محمد بطحایی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.
** پیشینه اجرایی سیدمحمد بطحایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
چرا ریاست فرهاد رهبر شیرین نبود؟

چرا ریاست فرهاد رهبر شیرین نبود؟ علی اکبر ولایتی در مراسم معارفه محمدمهدی طهرانچی به مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد، بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان است. اگر چنین باشد، بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان می تواند در همه بخش های داخلی موثر باشد و چه بسا تاثیری منطقه ای داشته باشد. دانشگاهی که در دورترین نقاط کشور زمینه تحصیلات عالی را فراهم کرد. بزرگترین دانشگاه در جهان می تواند به این مفهوم هم اشاره داشته باشد که اعوجاج و انحراف از مسیر طراحی شده ممکن است تاثیری کاهنده در جامعه داشته باشد، همچنان که تاثیر مثبت آن قطعی خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
نظر محمد هاشمی درباره شعار جنجالی در قم

نظر محمد هاشمی درباره شعار جنجالی در قم خانواده آقای هاشمی هرکدام در این کشور جایگاه ویژه ای دارند و این وضعیت را به نوعی مدیون زحمات و فعالیت های آیت ا... هاشمی در قبل و بعد از انقلاب هستند. محمد هاشمی که برادر کوچک تر آیت ا... است فعالیت های گسترده ای را در نظام جمهوری اسلامی برعهده داشته که ریاست سازمان صدا و سیما، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین ریاست دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله آن ها بود.
به گزارش روزنامه قانون، محمدهاشمی در این سال ها فعالیت های خاص سیاسی ندارد و به نظر می رسد سعی دارد تا بدون مناقشه به زندگی ادامه دهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
واکنش بازار به طرح سکه ای بهارستان

واکنش بازار به طرح سکه ای بهارستان دنیای اقتصاد: روز گذشته، مسیر کاهشی بازار سکه و دلار، با انعکاس یک خبر از مجلس، افزایشی شد. سکه که در اواسط روز تا کانال 3 میلیون و 660 هزار تومان عقب نشینی کرده بود، با خبر اعلام وصول طرح عادی ممنوعیت واگذاری این فلز گرانبها در مجلس به یکباره صعودی شد.
سکه تحت تاثیر جوسازی و نگرانی معامله گران تا مرز 3 میلیون و 800 هزار تومان پیشروی کرد. دلار نیز که در ابتدای روز تحت تاثیر 3 متغیر، تعطیلی پیش روی بازارهای همسایه، کاهش تقاضای احتیاطی در بازار و روان تر شدن جریان عرضه تحت فشار نزولی بود، پس از انتشار خبر مجلس تغییر مسیر داد.
واکنش بازارها به طرح مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
کشف بزرگترین خط انتقال غیر مجاز آب

کشف بزرگترین خط انتقال غیر مجاز آب به گزارش خبرگزاری صداو سیمامرکز البرز،فرماندار ساوجبلاغ از کشف بزرگترین خط انتقال غیرمجاز آب به طول 3کیلومتر باقطر 110 پلی اتیلن در شهر جدید هشتگرد خبر داد .
پالیز گیر گفت: مجتمع های مسکونی در حال ساخت و گلخانه های مجاور آن درقالب انشعابات غیر مجاز آب شرب مردم را به سرقت برده وشهر راسالهاست دچار بحران آب کردند.
وی گفت: افراد متخلف فکر همه چیز را کرده بودند و با استفاده از لوله هایی با فشار 16 کار انتقال اب اشامیدنی را انجام داده بودند که در طول زمان موجب ترکیدگی و اسیب به لوله ها نشود تا مسئولین آبفا متوجه انتقال این اب نشوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
جهانگیری قهر نبود/فساد یقه سفیدها مختص به کشور ما نیست/اتهام احمد عراقچی هنوز مشخص نشده است

جهانگیری قهر نبود/فساد یقه سفیدها مختص به کشور ما نیست/اتهام احمد عراقچی هنوز مشخص نشده است به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، ششمین قسمت از برنامه گفت وگو محور 10:10 دقیقه با حضور کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بررسی موضوعات فساد های یقه سفید ها, بازداشت احمد عراقچی, حقوق های نجومی, دسترسی آزاد به اطلاعات, جعل چک های دولتی, امضا های طلایی و نحوه عملکرد این ستاد امشب (یکشنبه 28 مرداد ماه)در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد.
گفتنی است برنامه 10:10 دقیقه یک گفت وگوی رو در روست که قرار است به شفافیت فضای سیاسی کشور کمک کند و ابهامات موجود در ذهن مخاطبان در حوزه های مختلف را با حضور یک میهمان شاخص مرتبط با آن حوزه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
آتش سوزی هورالعظیم عمدی نیست/ تنها یک هواپیما در منطقه عملیلت انجام می دهد/ تنها راه رهاسازی حق آبه اروندرود است

آتش سوزی هورالعظیم عمدی نیست/ تنها یک هواپیما در منطقه عملیلت انجام می دهد/ تنها راه رهاسازی حق آبه اروندرود است علی ساری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص آخرین وضعیت آتش سوزی هورالعظیم، گفت: روز به روز وضعیت در این منطقه بدتر می شود چرا که هنوز از سیستم آبپاشی برای خاموش کردن آتش استفاده می شود در حالی که باید رها سازی آب صورت گیرد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نزدیک به 50 روز از این آتش سوزی هنوز هر روز مجوز پرواز گرفته می شود و توسط هواپیما بر روی آتش آب ریخته می شود. این را هم بدانید که در حال حاضر یک فروند هواپیما در منطقه فعال است و همین یک فروند هم محدودیت هایی دارد که باعث می شود این روند به کندی دنبال شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
تمجید طعنه آمیز حمید فرخ نژاد به جوانان گروه های جهادی+عکس

تمجید طعنه آمیز حمید فرخ نژاد به جوانان گروه های جهادی+عکس به گزارش خبرگزاری شبستان ، فرخ نژاد نوشت: توی این وانفسا دزدی و اختلاس و بخور بخور، یه عده جوون عاشق و با خدا به روستاها و مناطق محروم میرن وتحت عنوان “گروههای جهادی” به مردم خدمت میکنن، دمتون گرم خدا خیرتون بده، کاش یه ذره از غیرتتون رو دم کلفتایی که سرمایه این مملکت رو حیف و میل و حاتم بخشی میکنن داشتن.
پایان پیام/ 52 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
آغاز نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد

آغاز نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد به گزارش ایسنا ، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که متقاضی نقل و انتقال و میهمانی برای نیمسال اول سال تحصیلی 97-98 هستند و موفق به ثبت درخواست خود در سامانه منادا نشده اند، می توانند از امروز دوشنبه 29 مرداد تا روز چهارشنبه 31 مردادماه با مراجعه به سامانه منادا به نشانی www.monada.iau.ir مراجعه و برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.
این مهلت غیرقابل تمدید بوده و تنها به درخواست هایی که از طریق سامانه منادا ارسال شوند، رسیدگی می شود.
به گفته ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نتایج نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد برای نیمسال اول سال تحصیلی 97-98 قبل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
البرز/تقویم روز و اوقات شرعی+فیلم

البرز/تقویم روز و اوقات شرعی+فیلم کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
اقدامات استرالیا برای مقابله با بدترین خشکسالی نیم قرن اخیر

اقدامات استرالیا برای مقابله با بدترین خشکسالی نیم قرن اخیر به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رسانه های استرالیایی، ایالت ها و شهرهای مختلف این کشور به ویژه نیو ساوت ولز، کوئینزلند، ویکتوریا، در ماههای تابستان سال جاری گرمترین دما را نسبت به نیم قرن سال اخیر تجربه کردند.
طبق گزارش رسانه های این کشور جریانات خشک آب و هوایی سبب شده که تا بخش های مختلف این کشور با افزایش 4 تا 5 درجه گرما نسبت سال قبل در بخش های روبه رو باشد.
طبق این گزارش گرمای بی سابقه در مناطق شمالی، مرکز و شرق استرالیا تاکنون خسارت های زیادی به مزارع کشاورزی، مراتع و دام های این کشور زده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
ورود ساز به پارک ها آزاد شد

ورود ساز به پارک ها آزاد شد بعد از فراز و نشیب ها و جریان سازی های تابلوهای ورود ساز ممنوع در پارک ها، سرانجام نوشته های این تابلوها در پارک جمشیدیه تهران پاک شد.
به گزارش ایسنا، 22 روز از زمان شروع بحث تابلوهایی با عنوان ممنوعیت ورود ساز به پارک ها که در ایسنا مطرح شد، می گذرد و حالا بعد از گذشت این زمان، نوشته هایی با عنوان خواهشمند است از به همراه آوردن آلات موسیقی، قلیان، حیوانات (سگ و ...) و برپایی چادر در سطح محوطه بوستان جداً خودداری فرمایید. از روی همه ی تابلوها با رنگ سفید پاک شد.
یکی از نگهبان های پارک جمشیدیه در این زمینه به ایسنا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
پیغام خطا: خطا

پیغام خطا: خطا ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
تأمل حقوقی درباره تجمع طلاب

تأمل حقوقی درباره تجمع طلاب روزنامه ایران در یادداشتی به قلم بهمن کشاورز حقوقدان، آورده است: درباره این تجمع چند نکته به شرح زیر قابل تأمل است:
اینکه راهپیمایی و تجمع محتاج کسب اجازه قبلی از وزارت کشور هست یا نیست و اصل 27 قانون اساسی را چگونه باید تفسیر و اجرا کرد، سال هاست که محل بحث بوده است. به هر حال صرف نظر این که نظر شخصی بنده در این مورد چه باشد، مسلم این است که مقامات مسئول و به اصطلاح حاکمیت بر این اعتقاد هستند که برای راهپیمایی و تجمع باید از وزارت کشور تحصیل اجازه شود.
بنابراین در مورد هر تجمعی- بویژه اگر در آن مسائل بحث انگیزی مطرح شود- اولین پرسش این است که آیا مجوز داشته یا نه؟ اگر مشخص شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
انصراف پیمانکار پروژه فاضلاب ماسوله به دلیل شرایط بازار

انصراف پیمانکار پروژه فاضلاب ماسوله به دلیل شرایط بازار به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه شورای شهر شهرک تاریخی ماسوله یکشنبه شب با حضور مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان فومن، اعضای شورای شهر ماسوله و شهردار این شهر با محوریت رسیدگی به آب بها و فاضلاب این شهرک تاریخی برگزار شد.
مدیر امور آب و فاضلاب فومن در این جلسه با اشاره به برخی مشکلات و موانع موجود در مسیر اجرای پروژه فاضلاب طبقه سوم بازار شهرک تاریخی ماسوله، اظهارکرد: مجموعه شهرداری ماسوله همکاری خوبی در اجرای این پروژه تاکنون داشته است.
اصلاح 100 متر از شبکه فاضلاب در ماسوله
وحید مهجور با بیان اینکه به رغم تنش های موجود در این زمینه تاکنون 100 متر از شبکه اصلاح شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
حکم پرونده دختر وزیر سابق هفته آینده صادر می شود

حکم پرونده دختر وزیر سابق هفته آینده صادر می شود حکم پرونده تعزیراتی دختر یکی از وزرای دولت یازدهم هفته آینده صادر می شود.
به گزارش مهر، اواسط مرداد ماه بود که انبار داروهای احتکار شده به ارزش 5میلیارد تومان در استان البرز کشف شد. پس از کشف این انبار، یک منبع آگاه به خبرنگار مهر گفت: این انبار متعلق به دختر یکی از وزرای سابق است.
در بررسی های اولیه مشخص شد که در این انبار، تعداد زیادی از این داروها تاریخ مصرف گذشته بوده است و وی قصد توزیع داروهای فاسد را داشته است. شنیده شده است اغلب این داروها جزو داروهای جنرال و مکملها بوده که قرار بوده است این فرد آنها را به بازار تزریق کند.
تداخل صنفی در کنار احتکار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
نگاهی به عملکرد بی بی سی فارسی هنگام اغتشاشات در ایران/شبکه خبری یا ترمینال رسانه ای آشوبگران؟

نگاهی به عملکرد بی بی سی فارسی هنگام اغتشاشات در ایران/شبکه خبری یا ترمینال رسانه ای آشوبگران؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ از ابتدای تأسیس تلویزیون بی بی سی فارسی در ماه های پیش از انتخابات ریاست جمهوری 1388 تا به امروز، شبکه دولتی انگلیس همواره به عنوان بازوی رسانه ای هدایت آشوبگران در داخل کشور فعالیت کرده است.
پس از اعلام نتایج انتخابات 88، بی بی سی فارسی به عنوان تریبون آشوبگران وارد عمل شد و با توجه به فیلتر توئیتر که به عنوان بستری برای هماهنگی سرکرده های اغتشاشات در ایران فعالیت می کرد، عملاً این بی بی سی فارسی بود که در نقش سازماندهی آشوبگران وارد صحنه شد.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
چقدر در جذب گردشگران شیعه اروپایی موفق بوده ایم؟

چقدر در جذب گردشگران شیعه اروپایی موفق بوده ایم؟ به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نوعی از گردشگری که با توجه به میزان بازدید انفرادی و گروهی مردم از مناطق زیارتی با هدف تبلیغ مذهبی یا گذراندن اوقات فراغت تعریف شده، با عنوان گردشگری مذهبی شناخته می شود که با فرهنگ دینی گره خورده است.
کشور ما جاذبه های گردشگری چشمگیری دارد که از میان آن ها می توان به مشهد، پیرنارکی یزد، آرامگاه استر و مردخای، مسجد جمکران و شهر قم و آرامگاه شاهچراغ در شیراز اشاره کرد؛ بنابراین میزان جذب گردشگر مذهبی برای کشور ما از اهمیت بسزایی برخوردار است البته همواره شاهد بازدید گسترده شیعیان کشور های منطقه خاور میانه از جاذبه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
اگر با دنیا مذاکره کرده بودیم مشکلات امروز را نداشتیم

اگر با دنیا مذاکره کرده بودیم مشکلات امروز را نداشتیم خانواده آقای هاشمی هرکدام در این کشور جایگاه ویژه ای دارند و این وضعیت را به نوعی مدیون زحمات و فعالیت های آیت ا... هاشمی در قبل و بعد از انقلاب هستند. محمد هاشمی که برادر کوچک تر آیت ا... است فعالیت های گسترده ای را در نظام جمهوری اسلامی برعهده داشته که ریاست سازمان صدا و سیما، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین ریاست دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله آن ها بود.
محمدهاشمی در این سال ها فعالیت های خاص سیاسی ندارد و به نظر می رسد سعی دارد تا بدون مناقشه به زندگی ادامه دهد. وی این روزها در یک مرکز تحقیقاتی فعال است و با اندکی تامل درپاسخگویی ها به سوالات می توانیم درک کنیم که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
انتقاد تند روزنامه دولت از تیم هسته ای احمدی نژاد

انتقاد تند روزنامه دولت از تیم هسته ای احمدی نژاد روزنامه ایران نوشت: علی باقری، معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در گفت وگویی با روزنامه وطن امروز تا توانسته از خجالت دیپلماسی دولت اعتدال و محمدجواد ظریف درآمده است.
او که سابقه حضور در مذاکرات هسته ای دولت های نهم و دهم را در کارنامه خود دارد و در دولت نهم هم معاون اروپای وزارت خارجه بوده است، همصدا با برخی هم طیفان خود مذاکرات هسته ای و برجام را به باد انتقاد گرفته و مدعی شده که مذاکره کنندگان 100 حق هسته ای ایران را به باد داده اند.
او در بخشی از این گفت وگو گفته متأسفانه دیپلماسی دولت تدبیر و امید به گونه ای است که تصویر یک کشور صغیر و محجور را نزد بیگانگان پدیدار می ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
استخدام مدیر پروژه زنجیره تامین در شرکت جهان خودرو قائم

استخدام مدیر پروژه زنجیره تامین در شرکت جهان خودرو قائم شرکت جهان خودرو قائم جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
استخدام مهندس الکترونیک در تهران

استخدام مهندس الکترونیک در تهران یک شرکت معتبر واقع در مرکز تهران ، فعال در زمینه ی الکترونیک و IT جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
استخدام مدیر فروش، کارمند فروش در شرکت آرشین تجارت در تهران

استخدام مدیر فروش، کارمند فروش در شرکت آرشین تجارت در تهران شرکت آرشین تجارت جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
آخرین قیمت آپارتمان در منطقه 13

آخرین قیمت آپارتمان در منطقه 13 17302 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 20 دقیقه پیش
سفر ایرانیان به خاور دور روسیه تسهیل شد

سفر ایرانیان به خاور دور روسیه تسهیل شد قانونی در روسیه به اجرا درآمده است که بر اساس آن سفر اتباع ایرانی و 17 کشور دیگر به خاور دور روسیه تسهیل می شود.
به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی وزارت توسعه مناطق شرق روسیه اعلام کرد: اتباع خارجی 18 کشور از جمله ایران که روادید الکترونی دریافت می کنند می توانند وارد همه فرودگاه های مناطق خاور دور (شرق روسیه) شوند.
این قانون علاوه بر ایران شامل اتباع الجزایر، بحرین، برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مراکش، مکزیک، امارات، عمان، عربستان، سنگاپور، تونس، ترکیه و ژاپن نیز می شود.
بر اساس این قانون ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
پشت پرده طولانی شدن صف های بنزین در سیستان و بلوچستان

پشت پرده طولانی شدن صف های بنزین در سیستان و بلوچستان به گزارش ایرنا، این روزها صف های طولانی بنزین در شهرهای سیستان و بلوچستان به صحنه ای عادی اما غیرعادی تبدیل شده است که به ادعای برخی افراد به ویژه شایعه پراکنی قاچاقچیان این صفها نتیجه تحریم های جدید و کاهش سهمیه سوخت است اما شواهد حاکی از آن است که هیچ مشکل و کمبودی در تامین و توزیع سوخت به جایگاهها وجود ندارد و عامل اصلی تشکیل این صف ها سودجویی برخی افراد و قاچاقچیان سوخت است که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.
این شرایط در همه شهرهای سیستان و بلوچستان مشاهده می شود به گزارش خبرنگار ایرنا این روزها در شهرهای مسافرپذیر استان مانند چابهار اکثر مسافران برای تأمین سوخت با مشکل مواجه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
تاملی بر کارنامه 40 ساله وزرای آموزش و پرورش

تاملی بر کارنامه 40 ساله وزرای آموزش و پرورش به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، با گسترش علوم مختلف و پیشرفت های صنعتی توجه به آموزش و پرورش امری فراگیر و جهانی شده به گونه ای که یکی از شاخص های مهم رشد هر جامعه ای را وسعت دامنه وظایفی می دانند که آموزش و پرورش آن بر عهده گرفته است.
آموزش و پرورش به صورت امروزی در ایران قدمتی بیش از صدساله دارد، تعلیم و تربیت در سال های قبل از پیروزی انقلاب در دسترس افراد محدودی بود که وقت و پول لازم برای گذراندن مقاطع تحصیلی را داشتند. با پیروزی انقلاب اسلامی تحولی عظیم در سیستم آموزشی کشور به وجود آمد و با سرعت زیاد سیستم آموزشی به تمام نقاط دوردست نیز راه یافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
جسد این زن پس از 30 سال سالم است + عکس های باورنکردنی!

جسد این زن پس از 30 سال سالم است + عکس های باورنکردنی! به گزارش نامه نیوز، همه جمع شده اند و چیز آماده است. سی سال قبل یک زن تروجایی که نامش مشخص نیست درگذشت اما امروز همانند زندگان کاملا مرتب و تمیز است و لباس نو بر تن دارد.
در حقیقت این زن یکی از هزاران مرده ای است که در اندونزی هر سه سال یکبار از قبر بیرون آورده شده و لباس نو بر تن آنها پوشانده می شود تا از این طریق عشق و احترامشان را به اجدادشان نشان دهند.
منبع: رکنا ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
سایت های باستانی به خاطر بی پولی مدفون می شوند/به پای حفاران غیرمجاز و تخریب گران میراث فرهنگی نمی رسیم/اگر اجازه دهند هیات های مطرح کاوش به ایران می آیند

سایت های باستانی به خاطر بی پولی مدفون می شوند/به پای حفاران غیرمجاز و تخریب گران میراث فرهنگی نمی رسیم/اگر اجازه دهند هیات های مطرح کاوش به ایران می آیند به گزارش خبرنگار ایلنا، حضور در میان ادوار تاریخی و کشف حقایقی از آنچه در گذشته جریان داشته، یکی از هیجان انگیزترین عواملی ست که سبب کشش بسیاری از جوانان به سمت باستان شناسی می شود. اما تا چه اندازه این رشته در ایران موفق بوده؟
مهدی رهبر یکی از پیشکسوتان باستانشناسی ایران است که در سال 1316 شمسی در سمنان بدنیا آمد. با وجود آنکه در ابتدای امر تحصیلات خود را در رشته کشاورزی شروع کرد اما چندی بعد به سمت باستان شناسی کشیده شد و توانست رتبه نخست این رشته را کسب کند. او طی سال های گذشته سرپرستی کاوش محوطه های باستانشناسی متعددی را برعهده داشته و با هیا ت های باستان شناسان خارجی و ایرانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
روایت زندگی طلبه ای که با "دوبس دوبس" از در و دیوار بالا می رود

روایت زندگی طلبه ای که با "دوبس دوبس" از در و دیوار بالا می رود یعنی حجت الاسلام محمد حبیب اللهی طلبه 30 ساله ای که کار اصلی اش کارشناسی مسائل فرهنگی در نهاد رهبری دانشگاه تهران و مشاوره ورزشی در دفتر امام جمعه کن است. وقت هم گیر بیاورد، خودش را می رساند به مجموعه ورزشی شهدا در وحیدیه و با دوبس دوبس از در و دیوار بالا می رود. پاسی از شب گذشته که به ملاقاتش می روم. اینجا همه پارکوربازهای جوان حاج آقا صدایش می زنند. حاج آقا چه حاج آقایی؛ باید دو متر به هوا بپری و بین زمین و آسمان پاهایت را 180 درجه باز کنی که متوجه شوی دقیقاً چه می گویم! یکی یکی سروکله پارکوربازها پیدا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
مذاکرات روسیه و هند برای تولید جت های نسل پنجم

مذاکرات روسیه و هند برای تولید جت های نسل پنجم رئیس شرکت هواپیمایی یونایتد روسیه (UAC) از آغاز مذاکرات مسکو و دهلی نو پیرامون پروژه تولید نسل پنجم هواپیمای جنگنده خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، یوری اسلیوسار رئیس شرکت هواپیمایی یونایتد (UAC) روز یکشنبه اعلام کرد که به رغم گزارش های رسانه ای مبنی بر عقب نشینی هند از پروژه تولید نسل پنجم جتهای جنگنده (FGFA)، مقامات مسکو و دهلی نو مذاکرات در مورد این پروژه را آغاز کرده اند.
اسلیوسار در گفتگو با شبکه رادیویی روسیا وان گفت: ما هنوز این موضوع را مختومه نکردیم، ما به گفتگو با هندوستان برای توسعه مشترک نسل پنجم [این هواپیما] ادامه می دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
چرا آیت الله کاشانی تجدید رابطه با انگلستان را عزای ملی می دانست؟

چرا آیت الله کاشانی تجدید رابطه با انگلستان را عزای ملی می دانست؟ به گزارش افکارنیوز ،
28 مرداد سال 32 عوامل رژیم پهلوی با کمک سازمان سیای آمریکا توانستند دولت قانونی محمد مصدق را برکنار و محمدرضاشاه که از کشور به ایتالیا گریخته بود را به ایران برگردانند.
با پیروزی کودتاگران در مردادماه، پرونده چندسال مبارزه و جهاد برای ملی شدن نفت ایران پایان تلخی پیدا کرد. برخی اعضای دولت مصدق به زندان محکوم شدند و آیت الله کاشانی و مسلمانان مبارز مجبور به خانه نشینی شدند.
یکی از برکات نهضت ملی شدن صنعت نفت، قطع رابطه با انگلستان بود. امتیاز نفت کشور آن زمان در اختیار دولت انگلیس بود اما با تصویب ملی شدن نفت در مجلس شورای ملی در سال 1329 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
برداشت منابع معدنی بر اساس قانون باشد

برداشت منابع معدنی بر اساس قانون باشد به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرهاد دلق پوش عصر یکشنبه در دیدار با فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان آستانه اشرفیه، منابع معدنی را تجدید ناپذیر دانست و با بیان اینکه مصالح موجود در بستر رودخانه سفیدرود، مناطق جلگه ای و رودخانه های گیلان محدود است، اظهار داشت: بسیاری از پروزه های عمرانی نیازمند استفاده از منابع و مصالح همچون شن و ماسه رودخانه ای هستند که نیاز است با دقت بیشتری نسبت به برداشت آنها اقدام کنیم.
وی با تصریح اینکه با توجه به محدودیت معادن رودخانه ای نمی توان جوابگوی نیاز همه بخش ها بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
مذاکره روسیه و هند برای تولید جتهای جنگنده نسل پنجم

مذاکره روسیه و هند برای تولید جتهای جنگنده نسل پنجم یوری اسلیوسار رئیس شرکت هواپیمایی یونایتد (UAC) روز یکشنبه اعلام کرد که به رغم گزارش های رسانه ای مبنی بر عقب نشینی هند از پروژه تولید نسل پنجم جت های جنگنده (FGFA)، مقامات مسکو و دهلی نو مذاکرات در مورد این پروژه را آغاز کرده اند.
اسلیوسار در گفتگو با شبکه رادیویی روسیا وان گفت: ما هنوز این موضوع را مختومه نکردیم، ما به گفتگو با هندوستان برای توسعه مشترک نسل پنجم [این هواپیما]ادامه می دهیم. به طور گسترده ای گزارش شد که هندوستان در حال خروج از این پروژه است. اما آن ها از این پروژه خارج نمی شوند، و صرفاً سئوالات بسیاری مطرح کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 40 دقیقه پیش
تمسخر مدیرکل زندانهای استان تهران توسط یک روزنامه

تمسخر مدیرکل زندانهای استان تهران توسط یک روزنامه در این مطلب آمده است:
مدیرکل زندان های استان تهران: بقایی در صحت کامل است.
ما از این انشا نتیجه می گیریم که ...
الف) نرخ عدس به زودی کاهش پیدا می کند.
ب) رشد درختان در بهار آینده بهتر می شود.
ج) افشاگری خون مردم پایین می آید.
د) هر سه گزینه فوق بی ربط و غلط است.
17302 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 40 دقیقه پیش
برای خرید برلیانس چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید برلیانس چقدر باید هزینه کرد؟ به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان برای خرید خودروی برلیانس در بازار بسته به مدل و میزان کارکرد آن باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
از وزیر دارایی شدن دکتر محمد سجادی تا رای اعتماد مجلس به 16 وزیر روحانی

از وزیر دارایی شدن دکتر محمد سجادی تا رای اعتماد مجلس به 16 وزیر روحانی به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
29 مرداد 1334 ، حسین علا، دکتر محمد سجادی را به سمت وزیر دارایی معرفی کرد.
29 مرداد 1340 ، دریانی، بازرگان معروف طبق قرار بازپرس بازداشت شد. وی متهم به برداشت 23 میلیون تومان از صندوق شرکت شهرآرا شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
خط نفوذ و خودزنی پسابرجام

خط نفوذ و خودزنی پسابرجام به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، برخی رویکردهای مدیریتی بوی نفوذزدگی و خسارت می دهد. به نظر می رسد با دستکاری در ادراک و محاسبات روبرو هستیم. اگر قرار باشد آمریکا نقشه های ضد ایرانی خود را به روز رسانی کرده باشد، از کدام منافذ وارد می شود؟ قطعا ایران به نسبت سال 1332 ده ها برابر قدرتمند شده و آمریکا برعکس، به موضع ضعف افتاده است. این تغییر اساسی موازنه را درباره پیروزی و تداوم 40 ساله انقلاب و سپس، ریشه دواندن در عراق و سوریه و لبنان و یمن و بحرین و حتی حیاط خلوت کاخ سفید در آمریکای لاتین مشاهده می کنیم. در عین حال نباید از مکاید دشمن به ویژه در زمینه نفوذ و اخلال و اختلال غافل شد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
ماجرای پرونده احمد عراقچی چه بود؟ +فیلم

ماجرای پرونده احمد عراقچی چه بود؟ +فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ششمین میهمان برنامه 10:10 دقیقه باشگاه خبرنگاران جوان است.
پالیزدار در بخشی از این برنامه در پاسخ به حواشی بازداشت احمد عراقچی معاون پیشین ارزی بانک مرکزی ، توضیحاتی داد که در ویدئو زیر می توانید مشاهده کنید.
بیشتر بخوانید : فیلم کامل گفتگوی 10:10 دقیقه با دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
ماجرای بازداشت معاون ارزی بانک مرکزی از زبان کاظم پالیزدار + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
قطع آب در دامغان و سمنان

قطع آب در دامغان و سمنان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، برای اجرای شبکه توزیع ، امروز دوشنبه 29 مرداد ماه ، اشتراک آب شهروندان دامغان ساکن شهرک گلستان، مسکن مهر، بیمارستان ولایت، دانشکده بهداشت، دانشگاه دامغان، دانشگاه آزاداسلامی، محیط زیست ، ایستگاه آتش نشانی شماره 2، دادسرای انقلاب و شهرک بوستان از بلوار حافظ حدفاصل میدان سعدی تا بلوار سعدی و ضلع جنوبی بلوار حافظ تا کمربندی قدیمی از ساعت 8:30 تا 16 قطع میشود.
شرکت آبفا همچنین در اطلاعیه دیگری اعلام کرد : اشتراک آب برخی مناطق سمنان برای تعمیرات فنی تجهیزات و خط انتقال چشمه روزیه از ساعت 16 تا 21 قطع و یا با کاهش فشار مواجه است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
فیلم | مسخره کردن پیکان در یک برنامه آمریکایی!

فیلم | مسخره کردن پیکان در یک برنامه آمریکایی! Video/Audio Link
6167
دانلود ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 51 دقیقه پیش
چهار گروه دامپزشکی بر ذبح دام قربانی در پلدختر نظارت می کنند

چهار گروه دامپزشکی بر ذبح دام قربانی در پلدختر نظارت می کنند رضا عسکری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه ها در سطح شهرستان پلدختر برای اطمینان از سالم بودن دام های قربانی و در جهت حفظ سلامت مردم و جلوگیری از انتقال بیماری های قابل انتقال از دام به انسان در روز عید قربان نظارت کامل دارند.
وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری های مشترک بین انسان و دام مانند تب کریمه کنگو که این روزها در کشور شایع است فاقد هرگونه علامت ظاهری در دام است و تماس با دام موجب انتقال به انسان می شود برای جلوگیری از شیوع این بیماریها بر ذبح دام های قربانی در روز عید قربان نظارت بهداشتی صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 51 دقیقه پیش
پیش بینی حضور بیش از 2 هزار نفر در مراسم روز عرفه

پیش بینی حضور بیش از 2 هزار نفر در مراسم روز عرفه به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه تاتار فرماندار قصرشیرین گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 2 هزار نفر برای مراسم روز عرفه در مرز خسروی حضور داشته باشند.
وی گفت : برنامه ریزی لازم برای برگزاری این مراسم صورت گرفته است.
وی افزود: سال گذشته حدود 2 هزار نفر در این مراسم حضور داشتندو پیش بینی می شود امسال بیشتر از سال گذشته از این مراسم استقبال شود.
فرماندار قصرشیرین با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی برگزاری مراسم روز عرفه در این شهرستان تصریح کرد: برای مکان برگزاری این مراسم جانمایی صورت گرفته و ادارات مربوطه هم برای برگزاری هرچه بهتر آن هماهنگی لازم را ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 0 دقیقه پیش
باخت اقتصاد ملی به تولیدکننده نماها

باخت اقتصاد ملی به تولیدکننده نماها به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، آنها واردات را به مثابه ضربه به تولیدات ملی تعریف می کردند و مدافعان واردات را منفعت طلب می دانستند. تولیدکنندگانی که ادعای خودکفایی داشتند معتقد بودند که واردکنندگان و مونتاژکاران جز اینکه ارزهای کشور را خارج می کنند سود دیگری در کشور ندارند. یکی از مدعیان تولید داخلی عنوان می کرد، برخی از برندهای خارجی قطعات را به صورت منفصله وارد کشور و بدون هیچ داخلی سازی تنها مونتاژ می کنند. اما همواره در بزنگاه های اقتصاد ایران مانند تحریم یا افزایش نرخ ارز، کاستی های برخی از تولیدکنندگان آشکار می شود، اینکه تا چه حد به واردات نیازمند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
هورالعظیم، رزمگاه آتش و آب

هورالعظیم، رزمگاه آتش و آب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، هورالعظیم یکی از بزرگ ترین تالاب های ایران محسوب می شود.
این تالاب در مرز ایران و عراق واقع شده، حدود یک سوم این تالاب در ایران و دو سوم آن در کشور عراق قرار دارد و از دیدگاه منابع جانوری و گیاهی بسیار غنی بوده که هم اینک این منابع با نابودی روبرو است.
آب تالاب هورالعظیم از آب های اضافه رود کرخه، دویرچ و بخشی از آب های اضافه اروندرود تامین می شود و ژرفای این تالاب کم است، ولی تدریجاً در وسط آن به چند متر می رسد، سراسر هورالعظیم با نی پوشیده شده است و مساحت مشخص شده توسط اداره کل محیط زیست خوزستان به عنوان تالاب حدود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
تکمیل و بهره برداری 18 طرح عمرانی قصرشیرین

تکمیل و بهره برداری 18 طرح عمرانی قصرشیرین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه رضایی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قصرشیرین از تکمیل و بهره برداری 18 طرح عمرانی با حدود 20 میلیارد ریال اعتبار در ایام هفته دولت امسال در این شهرستان مرزی خبر داد.
وی گفت : این طرح ها در بخش های کشاورزی ، خدماتی ، انجام روکش آسفالت ، احداث مسکن مددجویان ، احداث معابر و بخش میراث فرهنگی است.
وی ، هفته دولت را فرصتی مناسب برای بیان دستاوردها و خدمات دولتمردان ذکر کرد و اظهار داشت: مسئولان دستگاه های اجرایی باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی ، خدمات ارائه شده توسط دولت به مردم را بازگو کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 11 دقیقه پیش
کشف 2 انبار حاوی 52 تن برنج خارجی در ملایر

کشف 2 انبار حاوی 52 تن برنج خارجی در ملایر بهزاد کاکاوند رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ملایر در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از کشف 2 انبار برنج خارجی قاچاق طی روزهای گذشته در تعزیرات حکومتی این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ملایر گفت: یکی از انبارها شامل 32 تن و دیگری 20 تن برنج خارجی است که پرونده با 2 متهم در حال بررسی قرار دارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 11 دقیقه پیش
سخنگوی دانشگاه آزاد:خبرعزل فرهاد رهبر را من هم از رسانه ها شنیدم/به من هم دلیلش را نگفتند

سخنگوی دانشگاه آزاد:خبرعزل فرهاد رهبر را من هم از رسانه ها شنیدم/به من هم دلیلش را نگفتند هرچند که عزل فرهاد رهبر ناگهانی بود، اما پیش از این هم اخباری از وجود اختلاف میان او و علی اکبر ولایتی به گوش می رسید. این اختلافات از زمستان سال گذشته اوج گرفت. در آن زمان که گفته می شد فرهاد رهبر قهر کرده و در محل کار خود حاضر نمی شود. حتی عنوان شد که او استعفا کرده است. اما همه این خبرها از سوی علی اکبر ولایتی تکذیب شد.
دیروز از دانشگاه آزاد خبر آمد که دکتر طهرانچی سرپرست جدید دانشگاه آزاد شد. خبری که بلافاصله روی خروجی خبرگزاری دانشگاه آزاد هم قرار گرفت و در آن تأکید شده بود که هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی جلسه فوری تشکیل دادند تا فقط موضوع عزل رئیس این ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 11 دقیقه پیش
جهانگیری: اروپایی ها متعهد به جبران شده اند

جهانگیری: اروپایی ها متعهد به جبران شده اند جهانگیری در گفت و گو با ایرنا درباره آخرین وضعیت بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام و تحقق خواسته های ایران تصریح کرد: برجام فرصت خوبی ایجاد کرده بود که هم کشور بتواند مسائلش را از نظر توسعه پیش ببرد و هم جایگاه بین المللی خوبی پیدا کند که آمریکایی ها، ضربه ای را با خروج خود به برجام زدند.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه" تلاش ما این است که از منافع برجام همچنان استفاده کنیم"، خاطرنشان کرد: از جهت سیاسی اتفاق خوبی افتاده و آمریکایی ها تنها شده و در انزوا قرار گرفته اند و جمهوری اسلامی ایران در موقعیتی قرار گرفته است که جز دو سه کشور، همه کشورها از مواضع ایران حمایت کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 11 دقیقه پیش
تکذیب شایعه عضویت سفیر ایران در عمان در یک حزب سیاسی

تکذیب شایعه عضویت سفیر ایران در عمان در یک حزب سیاسی روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد خبر منتشره در خصوص عضویت آقای محمد رضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
طبق ماده 89 اساسنامه وزارت امور خارجه عضویت در احزاب، فرقه ها و دسته های سیاسی برای کارمندان وزارت امور خارجه ممنوع است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
فیلم/ حادثه وحشتناک در نزدیکی عوارضی!

فیلم/ حادثه وحشتناک در نزدیکی عوارضی! یک راننده در برزیل که با سرعت زیادی رانندگی می کرد در ایستگاه عوارضی تعادل خودرویش را از دست داد و چپ کرد. در کمال تعجب این راننده بدون کمک دیگران توانست خود را از شیشه جلوی خودرویش خارج کند. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
تجمع طلاب نیاز به مجوز داشت یا این حرف درموردشان صادق است که:همه مردم برابرند اما بعضی ها برابرترند؟

تجمع طلاب نیاز به مجوز داشت یا این حرف درموردشان صادق است که:همه مردم برابرند اما بعضی ها برابرترند؟ در باره این تجمع چند نکته به شرح زیر قابل تأمل است:
اینکه راهپیمایی و تجمع محتاج کسب اجازه قبلی از وزارت کشور هست یا نیست و اصل 27 قانون اساسی را چگونه باید تفسیر و اجرا کرد، سال هاست که محل بحث بوده است.
به هر حال صرف نظر این که نظر شخصی بنده در این مورد چه باشد، مسلم این است که مقامات مسئول و به اصطلاح حاکمیت بر این اعتقاد هستند که برای راهپیمایی و تجمع باید از وزارت کشور تحصیل اجازه شود.
بنابراین در مورد هر تجمعی- بویژه اگر در آن مسائل بحث انگیزی مطرح شود- اولین پرسش این است که آیا مجوز داشته یا نه؟ اگر مشخص شود مجوز نداشته ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
قیمت گوشت قرمز مهار شده است

قیمت گوشت قرمز مهار شده است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه شهبازی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از خرید 26 تن گوشت گوسفند از گرجستان خبر داد و گفت: با توزیع این مقدار گوشت ، قیمت آن در بازار تثبیت شده است.
وی قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفند را 24 هزار تومان و گوساله را 16 هزار تومان اعلام کرد و گفت: 580 تن گوشت منجمد مرغ ذخیره شده و روزانه 20 تن در بازار توزیع می شود.
وی همچنین گفت: با وجود اینکه هفت هزار تن شکر ذخیره و به اندازه کافی در بازار توزیع شده اما قیمت شکر حدود 10 درصد افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
کره مغز پسته با چه قیمتی در بازار عرضه می شود؟

کره مغز پسته با چه قیمتی در بازار عرضه می شود؟ به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، قیمت انواع کره (بکر/ تصفیه نشده با دستگاه چرخ) در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است:
آخرین قیمت اقلام اساسی را اینجا ببینید.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
با 500 میلیون تومان کجا می توان خانه خرید؟

با 500 میلیون تومان کجا می توان خانه خرید؟ به گزارش افکارنیوز ،
با سرمایه 500 میلیون تومانی می توان برای خرید واحد های نوساز تا بیش از 20 سال ساخت با متراژ 50 تا بیش از 100 متر در مناطق مختلف تهران اقدام کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
تصاویر صفحه روزنامه های دوشنبه 29 مرداد

تصاویر صفحه روزنامه های دوشنبه 29 مرداد به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، تصاویر صفحات نخست روزنامه های کشور امروز دوشنبه 29 مرداد به شرح زیر منتشر می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
نشت نفت به چاه های آب از پالایشگاه تندگویان سابقه دارد/ انجام نمونه برداری و تکمیل مستندات

نشت نفت به چاه های آب از پالایشگاه تندگویان سابقه دارد/ انجام نمونه برداری و تکمیل مستندات به گزارش ایسنا، حدود دو هفته گذشته کیومرث کلانتری - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران - در بازدید از اراضی اطراف پالایشگاه نفت شهید تندگویان تهران با انتقاد شدید از عملکرد این مجموعه در حوزه محیط زیست اظهار کرده بود که نفت به چاه های آب کشاورزی و زمین های اطراف نفوذ کرده و باعث آلودگی آن ها شده است.
زهره عبادتی - رییس اداره محیط زیست شهرستان ری- در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه این موضوع در دادگاه طرح دعوی شده است، گفت: پرونده این پالایشگاه در مراجع قضایی در مرحله رسیدگی است. پالایشگاه نفت و شرکت های نفتی که در آلودگی آب های زیرزمینی دخیل هستند باید طرح های و برنامه های خود برای ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
گلخانه شهدای اسلام آبادغرب 56 هکتار وسعت دارد .

گلخانه شهدای اسلام آبادغرب 56 هکتار وسعت دارد . به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه بازوند استاندار کرمانشاه گفت : گلخانه شهدای اسلام آبادغرب 56 هکتار است و دو سال است در بلاتکلیفی به سر می برد .
وی با اشاره به کلنگ زنی این طرح در دو سال قبل افزود: تاکنون هیچ کار خاصی برای این گلخانه انجام نشده است.
بازوند با بیان اینکه برنامه زمان بندی اجرای این گلخانه باید هرچه زودتر اعلام شود، یادآور شد: اگر سرمایه گذار نمی تواند پای کار باشد، باید عوض شود.
وی گفت: این گلخانه ظرفیت تولید 450 تن در هر هکتار دارد .
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
خط نفوذ و خودزنی پسابرجام

خط نفوذ و خودزنی پسابرجام به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، روزنامه کیهان در سرمقاله شماره امروز خود نوشت:
برخی رویکردهای مدیریتی بوی نفوذزدگی و خسارت می دهد. به نظر می رسد با دستکاری در ادراک و محاسبات روبرو هستیم. اگر قرار باشد آمریکا نقشه های ضد ایرانی خود را به روز رسانی کرده باشد، از کدام منافذ وارد می شود؟ قطعا ایران به نسبت سال 1332 ده ها برابر قدرتمند شده و آمریکا برعکس، به موضع ضعف افتاده است. این تغییر اساسی موازنه را درباره پیروزی و تداوم 40 ساله انقلاب و سپس، ریشه دواندن در عراق و سوریه و لبنان و یمن و بحرین و حتی حیاط خلوت کاخ سفید در آمریکای لاتین مشاهده می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
شهرداری یاسوج از افزایش تجهیزات آتش نشانی خبر داد

شهرداری یاسوج از افزایش تجهیزات آتش نشانی خبر داد به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری، آتش نشانانی که گاه حتی وضعیت شغلی امنی نداشتند با این حال برای نجات همنوعانشان از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و دل به حادثه ها سپردند تا جایی که گاهی خود اسیر حوادث و بلایایی شدند که دیگران را از مهلکه آن نجات داده بودند.
حوادثی که اغلب آن ناشی از کمبود تجهیزات و امکاناتی بود که حالا با همت و پیگیری معاون عمرانی استاندار، شهردار،ریاست شورای شهرو رئیس سازمان آتش نشانی بالاخره فراهم شد و در آیینی با حضور شهردار و رئیس شورای شهر از این تجهیزات رونمایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
گازرسانی به 26 روستای شهرستان اسلام آبادغرب

گازرسانی به 26 روستای شهرستان اسلام آبادغرب به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه سیروس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت : با اجرای این پروژه دو هزار خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
وی اعتبار اولیه اجرای این پروژه را 7.7 میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: گازرسانی به 15 روستا تا پایان سال 97 و مابقی روستاها تا اوایل سال آینده به اتمام خواهد رسید.
به گفته این مسئول، هم اکنون پوشش گاز در روستاهای اسلام آبادغرب 81 درصد و در مناطق شهری این شهرستان 99 درصد است.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
رشد قابل توجه ورود مسافران تابستانی به شهرستان روانسر

رشد قابل توجه ورود مسافران تابستانی به شهرستان روانسر به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ویسمرادی فرماندار روانسر گفت: در پنج ماهه امسال بیش از 600 هزار نفر از جاذبه های گردشگری شهرستان روانسر بازدید کرده اند.
وی با اشاره به رشد قابل توجه ورود مسافران تابستانی به شهرستان روانسر، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 600 هزار نفر از این شهرستان بازدید کرده اند.
وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت 250 هزار گردشگر از مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه بازدید داشته اند که از این تعداد 62 هزار نفر از داخل غار دیدن کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
جنگلی که سال هاست روی خلیج سیدنی شناور است +تصاویر

جنگلی که سال هاست روی خلیج سیدنی شناور است +تصاویر به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ یک کشتی متروکه و کهنه بر روی آب های آرام، در خلیج هوم بوش شهر سیدنی واقع در استرالیا، آرام گرفته که تبدیل به جنگلی شناور شده است. با گذر سالیان دراز، بوته ها و درختانی بر روی این قایق متروکه رشد و نمو کرده و یک جنگل زیبا و منحصر بفرد پدید آمده که توجه بسیاری از عکاسان و گردشگران را بخود جلب کرده است.
منطقه ای که این قایق و جنگل شناور سیدنی زیبا روی آن قرار دارد، منطقه ای متمول و ثروتمند در اطراف خلیج هوم بوش، واقع در ساحل جنوبی رودخانه پاراماتا و شهر سیدنی، واقع شده است، در روزگاری نه چندان دور ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 41 دقیقه پیش
پرواز های دوشنبه 29 مرداد از فرودگاه های مازندران

پرواز های دوشنبه 29 مرداد از فرودگاه های مازندران به گزارشاز ساری ،پرواز های روز دوشنبه 29 مرداد ماه از فرودگاه های مازندران به این شرح است.
فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری
فرودگاه نوشهر
فرودگاه رامسر
انتهای پیام /آ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 41 دقیقه پیش
تحصیل 8500 دانش آموز در نوار مرزی خراسان جنوبی

تحصیل 8500 دانش آموز در نوار مرزی خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از فعالیت 230 آموزشگاه در نوار مرزی استان خبر داد و گفت : هشت هزار و 500 دانش آموز در این آموزشگاه ها تحصیل می کنند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، علی اصغر موسوی کیا در دومین گرد همایی اعضاء کمیته همکاری های حوزه های علمیه آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان خراسان جنوبی گفت : رسالت اصلی ما تربیت دانش آموزان در طراز اسلامی است.
وی در ادامه افزود : در استانی قرار داریم که دارای ویژگی های خاصی اعم از پراکندگی شهری و روستایی بوده و سومین استان پهناور کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 51 دقیقه پیش
فیلم/ شکار توسط لاک پشت گوشت خوار!

فیلم/ شکار توسط لاک پشت گوشت خوار! قدرت آرواره های این لاک پشت به اندازه ای است که به راحتی می تواند استخوان حیوانات را خورد کند. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 51 دقیقه پیش
زمستان سیاه در انتظار LNG آمریکا

زمستان سیاه در انتظار LNG آمریکا به گزارش افکارنیوز ،
پتروچاینا که زیرمجموعه شرکت ملی نفت چین است، ممکن است خرید محموله های گاز طبیعی مایع (LNG) آمریکا را در طول ماه های سردتر و درست زمانی که پایانه های صادراتی جدید آمریکایی راه اندازی شده اند، متوقف کند. این اقدام ممکن است تامین کنندگانی مانند "چنیر انرژی" را ناچار کند قیمت ها را برای جذب خریداران دیگر در فصل گرما که تقاضا به اوج خود می رسد، کاهش دهد.
اگرچه شرکت های LNG آمریکا عمده درآمدشان را از قراردادهای بلندمدت کسب می کنند اما شرکت چنیر زمستان گذشته از بازار محموله تکی که در آن قیمت های آسیایی در بحبوحه افزایش مصرف چین به بالاترین حد در سه ساله اخیر صعود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 51 دقیقه پیش
روایتی از زندگی "زیر سقف کاهگلی"; گروه های جهادی سرپناه 100 ساله را بازسازی کردند

روایتی از زندگی "زیر سقف کاهگلی"; گروه های جهادی سرپناه 100 ساله را بازسازی کردند به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، در کوچه پس کوچه های روستا بوی کاهگل می آید گویا تعداد خانه های کاهگلی زیاد است و آنچه در اینجا می بینیم محرومیت و فقر است که با یکدیگر دست و پنجه نرم می کنند و مردم روستای کاهکش از توابع شهرستان سامان چاره ای ندارد جز اینکه با این مشکلات کنار بیاییند.
در روستای کاهکش فقط محرومیت و فقر دیده می شود و چشم هایی که در انتظارند تا از آن سوی راه ها و پشت کوه ها افرادی بیایند و خدمتی به این مردمان انجام دهند، حالا تنها گروه های جهادی هستند که پاسخ این چشم انتظاری را می دهند و برای خدمت به هم نوع وارد میدان می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
واگذاری گوزن های قرمز ایرانی پارک "قرق" به بخش خصوصی؛ مرگ در کمین " مرال فراری"

واگذاری گوزن های قرمز ایرانی پارک "قرق" به بخش خصوصی؛ مرگ در کمین " مرال فراری" به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، بیش از 40 سال است که پارک جنگلی قرق، به عنوان تنها سایت نگهداری و زادآوری گوزن قرمز در کشور به شمار می رود و بیشتر گوزن های قرمزی که در مراکز نگهداری از جمله ارسباران و قزوین زندگی می کنند، از نسل گوزن های قرق هستند. حیواناتی که چندسالی است براثر بیماری " یون" تعداد آنها به شدت کاهش یافته و البته صدایی هم از کسی درنیامده است. حالا با این توجیه که محیط زیست گلستان توانایی تأمین هزینه های نگهداری از گوزن های قرمز ایرانی را ندارد، نگهداری آنها به بخش خصوصی سپرده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
مجوزهایی که تاریخ ری را دفن می کنند

مجوزهایی که تاریخ ری را دفن می کنند به گزارش ایسنا، 23 مرداد در تماس مردم محلی شهر ری با ایسنا، از به دست آمدن یک سازه و تعدادی آثار سفالی در محدوده ی ری قدیم و نزدیکی چشمه علی و نزدیک اتوبان شهید کریمی خبر دادند، اتفاقی که گفته می شد با مجوز چند سال گذشته شهرداری و بدون استعلام از میراث فرهنگی رخ داده است.
رد پیدا شدن این سازه را که گرفتیم، انتهایش به بزرگراه امام علی در شهر ری می رسید؛ بزرگراهی که با وجود پیدا شدن آثار و سازه های تاریخی مختلف در نهایت باستان شناسان، تصمیم گرفتند رویش را آسفالت کنند؛ تا ماشین ها به راحتی تردد داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
صادرات چهارماهه ایران به پاکستان 66 درصد افزایش یافت

صادرات چهارماهه ایران به پاکستان 66 درصد افزایش یافت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمود حاجی یوسفی پور افزود: صادرات چهار ماهه نخست امسال از ایران به پاکستان 377 میلیون دلار بود.
به گفته وی، صادرات چهار ماهه پارسال 227 میلیون دلار بود که نشاندهنده رشد 66 درصدی است.
رایزن بازرگانی ایران در پاکستان افزود: در این مدت شاهد رشد صادرات 633 درصدی خرما و 276 درصدی شکلات به پاکستان بودیم.
وی ادامه داد: بر این اساس محصول خرما از یک میلیون و 600 هزار دلار صادرات در چهار ماهه نخست پارسال به بیش از 12 میلیون دلار در چهارماهه نخست امسال رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 41 دقیقه پیش
شهر ارواح در ایتالیا!

شهر ارواح در ایتالیا! مهمترین سایت های توریستی ایتالیا، خرابه های باستانی آن هستند. بنابراین شاید تعجب برانگیز نباشد که برخی از مکان های قابل توجه آن، به خاطر وقوع بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل و مسائل اقتصادی خالی از سکنه شده و به شهر ارواح تبدیل شده باشند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
حکایت آزاده اردبیلی از دوران سخت اسارت

حکایت آزاده اردبیلی از دوران سخت اسارت به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، آزاده و جانباز اردبیلی واژه اسارت را به بهای حفظ ارزش ها و آرمانهای نظام جمهوری اسلامی عین آزادی می داند.بهزاد امین ساجدی متولد سال 1345 زاده دیار شهیدپرور و دلاورمردان غیور و انقلابی؛ استان اردبیل می باشد که طبق گفته خود در پاییز سال 1362 به همراه گروهی از رزمندگان اسلام از استان اردبیل به جبهه اعزام شده و در جریان یکی از عملیاتهای بزرگ و مهم به اتفاق تنی چند از لشکر خودی به اسارت نیروهای عراقی درآمده است که در ادامه جزییات و داستان زندگی این آزاده سربلند را از قول خود می خوانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 21 دقیقه پیش
تداوم خشکسالی در آلمان باعث پیدا شدن شهر آتلانتیس از زیر آب شد

تداوم خشکسالی در آلمان باعث پیدا شدن شهر آتلانتیس از زیر آب شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رسمی آلمان، یک پل و بنیان های روستای بریش Berich که توسط محلی ها به شهر آتلانتیس دریاچه ادر Eder معروف شده است، از سطح آب این دریاچه در ایالت مرکزی هسه Hesse آلمان نمایان شده است.
سومین سد بزرگ آلمان در حالی به عمد در حال خالی شدن است که مسئولان محلی در تلاشند سطح آب رودخانه وسر Weser را همچنان برای کشتیرانی بالا نگه دارند.
آلمان نیزمانند بسیاری از دیگر کشور های اروپایی طی ماه های اخیر با کاهش شدید باران و خشکسالی روبرو بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 21 دقیقه پیش
تداوم بن بست مخاطره آمیز روابط ایران و جهان عرب مواجهه نا متوازن جهان عرب و ایران

تداوم بن بست مخاطره آمیز روابط ایران و جهان عرب مواجهه نا متوازن جهان عرب و ایران دلتای جهان عرب متشکل از سه سرشاخه اصلی ست. اعراب خلیج فارس؛ اعراب مدیترانه شرقی تا مرز های غربی ایران و نهایتا آفریقای عربی.این سرشاخه ها در مجموع تشکیل دهنده همان چیزی ست که اعراب خود آن را"امت واحد عربی" توصیف و در دیکسیونر دیپلماسی، "منطقه خاورمیانه" خوانده می شود. "امت عربی" در ورای همه باورها و تعلقات ایدئولوژیک ، القا کننده هویت عمومی و ناسیونالیزم اجتماع عربی، فارغ از پراکندگی جغرافیایی کشورهای عرب در منطقه خاورمیانه است . احتمالا باورش قدری سخت وشاید مضحک به نظر برسد اما "امت واحد عربی"در ذات و ساختار خود نوعی قبیله گرایی تاریخی نا کارآمد را باهمه مختصات و مناسبات درونی آن در جهان ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 40 دقیقه پیش
ذبح بیش از 12 میلیون رأس دام / افزایش 37 درصدی تولید گوشت شتر

ذبح بیش از 12 میلیون رأس دام / افزایش 37 درصدی تولید گوشت شتر به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آخرین گزارش منتشر شده از مرکز آمار در خصوص کشتار دام کشتارگاه های کشور در سال 96 نشان می دهد که در این مدت وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های کشور جمعا به 429 هزار تن رسید که در این بین سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.
بررسی ها نشان می دهد در سال 96 بالغ بر یک میلیون و 134 هزار و 123 رأس گاو و گوساله در کل به وزن حدود 222 میلیون و 923 هزار و 523 کیلوگرم معادل 52 درصد ذبح شده است.
همچنین 8 میلیون و 609 هزار رأس گوسفند و بره به وزن 161 میلیون و 535 هزار و 294 کیلوگرم معادل 37 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 40 دقیقه پیش
آسمان فارس، صاف و آفتابی + فیلم

آسمان فارس، صاف و آفتابی + فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، اداره کل هواشناسی فارس، آسمان استان را صاف و آفتابی همراه با ورزش باد و غبار محلی پیش بینی کرد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 40 دقیقه پیش
جا باز کردن مگان در قلب ملکه الیزابت، پرنس چالز را خشمگین کرد

جا باز کردن مگان در قلب ملکه الیزابت، پرنس چالز را خشمگین کرد به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با تغییر وصیت نامه ملکه الیزابت دوم، میراث خانواده سلطنتی تنها به فرزندان و نوه ها نخواهد رسید، بلکه اعضای جدید این خاندان که به تازگی وارد خانواده سلطنتی شده اند نیز از ارث بهره خواهند برد که یکی از تازه واردان مگان مارکل همسر شاهزاده هری است.
این خبر که منبع آن یکی از اعضای نزدیک خانواده سلطنتی است، خشم پرنس چالز پسر ارشد ملکه الیزابت را برانگیخت. پرنس چالز شاهزاده 69 ساله ولز معتقد است ملکه باید بهتر از همه مگان را بشناسد و دست به چنین بذل و بخششی نزند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
یزد | قصه تنهایی "حاج حسین"؛ دیدار امام خامنه ای تنها مرهم 35 سال خانه نشینی جانباز میبدی

یزد | قصه تنهایی "حاج حسین"؛ دیدار امام خامنه ای تنها مرهم 35 سال خانه نشینی جانباز میبدی به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، استان یزد در طول سال های انقلاب به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس هزاران شهید و جانباز برای پاسداری از ارزش های ایران اسلامی تقدیم کرده و این شهدا و ایثارگران به مانند دیگر نقاط ایران عزیزمان، سندهای افتخار دارالعباده هستند.
جانبازانی که یکی از ناحیه دست و دیگری از ناحیه پا جانباز هستند و برخی به دلیل قطع نخاعی بودن سال های سال است که روی ویلچر و تخت هستند و انتظار شهادت می کشند، انتظاری که با دردها و سختی های فراوانی همراه است.
در این بین اما کمتر جانبازی را می توان پیدا کرد که صورت زیبای خود را در راه دفاع از انقلاب تقدیم کرده باشد و الان بدون ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
احتکار به زعفران رسید

احتکار به زعفران رسید باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عضو شورای ملی زعفران بر این باوراست که برخی افراد سود جو پس از گذشت چند ماه از نگهداری زعفران در انبار ها و فروش محصول با نرخ های دلخواه بازار را متشنج کرده اند.
علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگویی درباره آخرین وضعیت بازار طلای سرخ، اظهار کرد: با توجه به آنکه تا آغاز فصل برداشت تنها دو ماه زمان باقی است، زعفران چندانی برای عرضه در بازار وجود ندارد.
وی از آغاز برداشت زعفران از 20 مهر ماه خبر داد و گفت: با وجود آنکه زعفران کالایی نیست که مدت زمان آن نا محدود باشد،بنابراین تا دو ماه آینده مابقی زعفران های موجود در انبارها باید جذب بازار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
خلاصه بازی السد 1 - الغرافه 1

خلاصه بازی السد 1 - الغرافه 1 ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 51 دقیقه پیش
عصبانیت مجری تلویزیون از نرخ بلیت هواپیما

عصبانیت مجری تلویزیون از نرخ بلیت هواپیما برترین ها: المیرا شریفی، مجری تلویزیون در توییت خود از نرخ بلیت هواپیما انتقاد کرد. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 11 دقیقه پیش
خلاصه بازی الدحیل 0 - الریان 0

خلاصه بازی الدحیل 0 - الریان 0 ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 11 دقیقه پیش
برخورد پندآموز احمد متوسلیان با اسیر عراقی

برخورد پندآموز احمد متوسلیان با اسیر عراقی به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، جاویدالاثر احمد متوسلیان فرمانده دلاور لشکر 27 محمد رسول الله (ص) از جمله چهره های شاخص جمهوری اسلامی ایران است که هنوز هم با گذشت 36 سال از مفقود شدن وی در لبنان، بسیاری هنوز چشم انتظار بازگشت وی به میهن هستند. خبرگزاری میزان بُرش هایی از زندگی این قهرمان کشورمان را که در کتاب می خواهم با تو باشم گردآوری شده است، منتشر می کند.
افسر اسیر عراقی
نیروها یک افسر عراقی قوی هیکل را اسیر کرده بودند. همه او را دوره کرده بودند و از او می خواستند تا بلند بگوید: مرگ بر صدام. او هم این جمله را نمی گفت. به همین خاطر چند نفر او را کتک زدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 11 دقیقه پیش
تدوام خشکسالی در آلمان

تدوام خشکسالی در آلمان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رسمی آلمان یک پل و بنیان های روستای بریش Berich که توسط محلی ها به شهر آتلانتیس دریاچه ادر Ederمعروف شده است از سطح آب این دریاچه در ایالت مرکزی هسه Hesse نمایان شده است. سومین سد بزرگ آلمان در حالی به عمد در حال خالی شدن است که مسئولان محلی در تلاشند سطح آب رودخانه وسر Weser را همچنان برای کشتیرانی بالا نگه دارند.
آلمان نیزمانند بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی طی ماه های اخیر با کاهش شدید باران و خشکسالی روبرو بوده است. انتظار می رود دولت آلمان روز چهارشنبه ارائه کمک های فدرال به مزرعه داران و کشاورزان خسارت دیده از خشکسالی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 11 دقیقه پیش
قیمت واحد مسکونی در خیابان بهشتی تهران

قیمت واحد مسکونی در خیابان بهشتی تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
ورود ساز به پارک ها آزاد شد

ورود ساز به پارک ها آزاد شد خبرگزاری ایسنا: بعد از فراز و نشیب ها و جریان سازی های تابلوهای ورود ساز ممنوع در پارک ها، سرانجام نوشته های این تابلوها در پارک جمشیدیه تهران پاک شد.
22 روز از زمان شروع بحث تابلوهایی با عنوان ممنوعیت ورود ساز به پارک ها که مطرح شد، می گذرد و حالا بعد از گذشت این زمان، نوشته هایی با عنوان خواهشمند است از به همراه آوردن آلات موسیقی، قلیان، حیوانات (سگ و ...) و برپایی چادر در سطح محوطه بوستان جداً خودداری فرمایید. از روی همه ی تابلوها با رنگ سفید پاک شد.
یکی از نگهبان های پارک جمشیدیه در این زمینه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
سفیر آلمان تصویری از خود با لباس بختیاری منتشر کرد +تصویر

سفیر آلمان تصویری از خود با لباس بختیاری منتشر کرد +تصویر به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ میکائیل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران ترجیح داده است تعطیلات تابستانی خود را در میان اقوام عشایر استان چهارمحال بختیاری بگذراند. او پیش از این با انتشار تصاویر موتور سواری در خیابان های تهران و استفاده از اتوبوس درون شهری برای جابه جایی خبرساز شده بود.
سفیر آلمان تجربیات خود از سفر و زندگی میان عشایر را در حساب کاربری خود در توئیتر به اشتراک می گذارد. او امروز لباسی بختیاری به تن کرده و در کنار مردی از این قوم عکس گرفته و آن را منتشر کرده است. او در توضیح این عکس نوشته است: ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 41 دقیقه پیش
مظنه واحدهای کلنگی در تهران

مظنه واحدهای کلنگی در تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 51 دقیقه پیش
سایت های غیرمجاز بلیت هواپیما در اختیار دادستان

سایت های غیرمجاز بلیت هواپیما در اختیار دادستان خبرگزاری مهر : مقصود اسعدی سامانی درخصوص افزایش قیمت بلیت های داخلی و خارجی گفت: بیش از 60 درصد هزینه های شرکت های هواپیمایی ارتباط مستقیم با نرخ ارز دارد. بنابراین اگر نرخ ارز با قیمت 4200 تومان در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار گیرد، افزایش قیمت نخواهیم داشت.
وی گفت: شرکت های هواپیمایی برای تعمیر هواپیما، تامین قطعات و مسائل مربوط به نگهداری هواپیما نیاز به هزینه های ارزی دارند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: اگر نرخ ارز تغییر پیدا کند مطمئنا نرخ بلیت هواپیما نیز تغییر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 1 دقیقه پیش
طولانی شدن صف نیازمندان به کمک های غذایی در لندن

طولانی شدن صف نیازمندان به کمک های غذایی در لندن به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، روزنامه ایندپندنت با انتشار تصاویری تکان دهنده از فقر در جامعه انگلیس ، از طولانی تر شدن صف کارگرانی خبر داد که به دلیل فقر مجبور هستند به مراکزی مراجعه کنند که غذای رایگان در اختیار نیازمندان قرار می دهند.
در لندن شمار کسانی که مجبور هستند درآمد خود را هزینه اجازه خانه کنند و برای تامین غذا به مراکز خیریه ای که غذای رایگان می دهند، مراجعه کنند و بعد از ایستادن در صفی که روز به روز طولانی تر می شود بتوانند نیاز خود را تامین کنند بیشتر می شود. هر روز در خیابان های معروف لندن می توان شاهد حضور ده ها نفر در صف هایی بود که گرسنه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 1 دقیقه پیش
ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان

ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان اتفاق ناخوشایندی که برای جانباز قاسم رضایی افتاده است، ابعاد سوال برانگیز زیادی دارد که شفاف سازی در باره آن تنها با پیگیری و پاسخگویی دستگاه های مسئول در این زمینه اتفاق می افتد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، قاسم رضایی یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس بود که 30 درصد جانبازی داشت و 25 درصد این جانبازی متعلق به مجروحیت اعصاب و روان بود. او سال گذشته در افسریه مفقود شد و در دو ماه بعد در شهر قم توسط مأمورین نیروی انتظامی بازداشت شده و به خاطر نداشتن هیچ مدرک شناسایی و وضعیت نامناسبت روحی و روانی هویتش مشخص نشد و به خاطر شباهتش به اتباع افغانی به اردوگاه اتباع افغانستانی منتقل و سپس به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
گشت و گذار تسنیم در شهر خوی /از سه چرخه های بی پلاک تا وانت بارهای بی نشان؛ معضلات تمامی ندارد

گشت و گذار تسنیم در شهر خوی /از سه چرخه های بی پلاک تا وانت بارهای بی نشان؛ معضلات تمامی ندارد به گزارش خبرگزاری تسنیم از خوی ، بسیاری از مردم این شهر معتقدند وانت بارها و سه چرخه هایی که اغلب در کسب و کار میوه و دست فروشی فعالیت دارند عامل حجم وسیعی از معضلات ترافیکی خوی هستند و عبور و مرور مردم را با مشکل مواجه کرده اند، در این میان خود دست فروشها، صاحبان وانت بارها و سه چرخ ها می گویند از سر ناچاری و بیکاری به این شغل روی آورده اند و برای تأمین روزی خود و خانواده هایشان چاره ای جز دست فروشی در معابر و خیابان ها ندارند.
خبرنگار تسنیم در گزارش پیش رو به سراغ همین افراد و مسئولان مربوطه رفته و گزارشی از حال و روز این افراد تهیه کرده است که در پی می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 21 دقیقه پیش
استاندار خوزستان پاسخگوی بی آبی مداوم خرمشهر و آبادان باشد

استاندار خوزستان پاسخگوی بی آبی مداوم خرمشهر و آبادان باشد میثم مدهوش عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در خرمشهر اظهار داشت : استاندار خوزستان به عنوان نماینده عالی دولت و رئیس شورای تامین استان، به صورت مستقیم مسئول وضعیت بحرانی قطعی های مداوم آب در دو شهرستان خرمشهر و آبادان می باشد.
وی افزود : طی ده روز گذشته، مردم مناطق مختلف شهرستان خرمشهر بیش از 7 روز در بی آبی کامل به سر بردند و در چنین شرایطی قطعا نماینده عالی دولت در استان، موظف و مکلف به پیگیری میدانی مسئله ی پیش آمده می باشد، در حالی که طی این ایام در هیچ یک از رسانه های معتبر استان خوزستان هیچگونه مصاحبه و یا خبری مبنی بر پیگیری مسئله ی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
پرواز های دوشنبه 29 مرداد ماه 97 فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز

پرواز های دوشنبه 29 مرداد ماه 97 فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ پرواز های دوشنبه 29 مرداد ماه 1397 در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز به شرح زیر است:
پرواز های خروجی خارجی
استانبول ساعت 03:00
وین ساعت 04:35
دبی ساعت 15:45
مسقط ساعت 17:45
پرواز های خروجی داخلی
مشهد ساعت 01:15
مشهد ساعت 02:30
تهران ساعت 05:30
تهران ساعت 06:00
لاوان ساعت 06:00
تهران ساعت 06:05
بندرعباس ساعت 06:15
تهران ساعت 07:30
مشهد ساعت 07:50
تهران ساعت 07:55
آبادان ساعت 08:10
خارک ساعت 09:10
تهران ساعت 09:20 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
بی بی سی فارسی در نقش ترمینال رسانه ای آشوبگران

بی بی سی فارسی در نقش ترمینال رسانه ای آشوبگران مجله فارس پلاس: از ابتدای تأسیس تلویزیون بی بی سی فارسی در ماه های پیش از انتخابات ریاست جمهوری 1388 تا به امروز، شبکه دولتی انگلیس همواره به عنوان بازوی رسانه ای هدایت آشوبگران در داخل کشور فعالیت کرده است.
پس از اعلام نتایج انتخابات 88، بی بی سی فارسی به عنوان تریبون آشوبگران وارد عمل شد و با توجه به فیلتر توئیتر که به عنوان بستری برای هماهنگی سرکرده های اغتشاشات در ایران فعالیت می کرد، عملاً این بی بی سی فارسی بود که در نقش سازماندهی آشوبگران وارد صحنه شد.
با شکست پروژه امنیتی_سیاسی فتنه 88 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
فتوکلیپ| کودتای 28 مرداد چگونه شکل گرفت؟

فتوکلیپ| کودتای 28 مرداد چگونه شکل گرفت؟ به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، کودتای 28 مرداد سال 1332 یکی از نقاط عطف تاریخ معاصر ایران است که موجب شد نتیجه چندین سال مجاهدت ملت ایران برای دست یابی به ملی شدن نفت با دخالت های خارجی متوقف شود.
بیشتر بخوانید ماجرای حمله طرفداران مصدق به بیت آیت الله کاشانی چرا آیت الله کاشانی تجدید رابطه با انگلستان را عزای ملی می دانست؟ عوامل داخلی و خارجی کودتا چه کسانی بودند؟
شاه که روز 25 مرداد بر اثر افشای طرح کودتایش برای دستگیری مصدق از کشور فرار کرده بود، این بار با کمک سازمان CIA و تحت عنوان عملیات آژاکس و با کمک فضل الله زاهدی توانست یک کودتای موفق را برنامه ریزی کند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
تغییر ساعت کار ادارات کرمانشاه از ابتدای شهریور

تغییر ساعت کار ادارات کرمانشاه از ابتدای شهریور ساعت کار ادارات در استان کرمانشاه از ابتدای شهریور ماه ، به روال قبلی خود باز می گردد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما : ساعت کار ادارات استان کرمانشاه که از ساعت 6:30 تا 13:30 تغییر پیدا کرده بود از ابتدای شهریور ماه امسال ، به روال گذشته خود برمی گردد.
براساس بخشنامه ای که استانداری ، ساعت کار ادارات از ابتدای شهریور ماه امسال از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 تا 15 و روزهای پنجشنبه از ساعت 7:30 تا 14 خواهد بود.
بر همین اساس ساعات کاری ادارات ، به استناد مصوبه هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد شرکت های توزیع برق استان کرمانشاه به منظور کاهش مصرف برق از 16 تیر ماه به 6 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
طولانی شدن صف نیازمندان به کمک های غذایی در لندن

طولانی شدن صف نیازمندان به کمک های غذایی در لندن به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، روزنامه ایندپندنت با انتشار تصاویری تکان دهنده از فقر در جامعه انگلیس، از طولانی تر شدن صف کارگرانی خبر داد که به دلیل فقر مجبور هستند به مراکزی مراجعه کنند که غذای رایگان در اختیار نیازمندان قرار می دهند.
در لندن شمار کسانی که مجبور هستند درآمد خود را هزینه اجازه خانه کنند و برای تامین غذا به مراکز خیریه ای که غذای رایگان می دهند، مراجعه کنند و بعد از ایستادن در صفی که روز به روز طولانی تر می شود بتوانند نیاز خود را تامین کنند بیشتر می شود. هر روز در خیابان های معروف لندن می توان شاهد حضور ده ها نفر در صف هایی بود که گرسنه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 41 دقیقه پیش
امضای تفاهم نامه ساخت پنج تصفیه خانه فاضلاب در خوزستان

امضای تفاهم نامه ساخت پنج تصفیه خانه فاضلاب در خوزستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، استاندار خوزستان در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت : این تفاهم نامه برای ساخت پنج تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای ایذه، بهبهان، شوش، اندیمشک و بستان است.
غلامرضا شریعتی با بیان اینکه ساخت این پنج تصفیه ی خانه فاضلاب در راستای مصوبه فروردین ماه پارسال هیات دولت در خصوص حل مشکلات زیربنایی استان است افزود : امیدواریم روند فاینانس هم در ایران و هم در چین در طول هشت ماه آینده به سرانجام برسد و کار اجرایی شروع شود البته در این مدت پکیج هایی را در این شهرها مورد بهره برداری قرار خواهیم داد که قسمتی از فاضلاب شهری تصفیه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 41 دقیقه پیش
سفر ایرانیان به خاور دور روسیه تسهیل شد

سفر ایرانیان به خاور دور روسیه تسهیل شد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، دفتر مطبوعاتی وزارت توسعه مناطق شرق روسیه اعلام کرد: اتباع خارجی 18 کشور از جمله ایران که روادید الکترونی دریافت می کنند می توانند وارد همه فرودگاه های مناطق خاور دور (شرق روسیه) شوند.
این قانون علاوه بر ایران شامل اتباع الجزایر، بحرین، برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مراکش، مکزیک، امارات، عمان، عربستان، سنگاپور، تونس، ترکیه و ژاپن نیز می شود.
بر اساس این قانون، اتباع 18 کشور می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه، مشخصات گذرنامه به همراه عکس خود را وارد کنند و نهایتا تا 30 روز بعد پاسخ درخواست روادید خود را دریافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 51 دقیقه پیش
بهره برداری از تجهیزات تفریحی بدون مجوز، غیرقانونی است/70 درصد تجهیزات بازی مهدکودک های کردستان خارج از دامنه استاندارد اجباری است

بهره برداری از تجهیزات تفریحی بدون مجوز، غیرقانونی است/70 درصد تجهیزات بازی مهدکودک های کردستان خارج از دامنه استاندارد اجباری است شهناز حسن زاده در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: به منظور استانداردسازی تجهیزات شهربازی ها می بایست شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران، بازرسی لازم را انجام داده که در صورت عدم انطباق با استانداردهای مربوطه پس از اصلاح و استانداردسازی مجدداً بازرسی و در صورت منطبق بودن با استانداردها برای تجهیز مورد نظر گواهینامه ایمنی سالانه صادر شود.
وی در ادامه افزو: اعتبارگواهینامه صادر شده توسط شرکت بازرسی یکساله بوده که علاوه بر آن هر سه ماه یکبار نیز باید بازرسی ادواری انجام شود و در صورت عدم انجام بازرسی ادواری سه ماهه گواهی ایمنی از درجه اعتبار ساقط می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 51 دقیقه پیش
روند انتقال زائران به عرفات ادامه دارد

روند انتقال زائران به عرفات ادامه دارد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از عرفات، روند انتقال زائران کشورمان به عرفات که از عصر روز گذشته (یکشنبه) آغاز شده است، همچنان ادامه دارد.
روند انتقال زائران کشورمان از مکه به عرفات در حال انجام است و تا ساعاتی دیگر تمام زائران در عرفات مستقر می شوند.
ترافیک سنگین شهر مکه و وقوع باد و طوفان و بارش باران روند انتقال زائران را کمی کند کرده بود ولی در حال حاضر با مساعد شدن شرایط جوی، انتقال زائران به خوبی در حال انجام است.
در اثر طوفان برق برخی خیمه ها در عرفات قطع شده بود ولی با تلاش عوامل اجرایی حج، برق این خیمه ها نیز در حال وصل شدن است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
خط نفوذ و خودزنی پسابرجام

خط نفوذ و خودزنی پسابرجام به گزارش مشرق ، محمد ایمانی در یادداشت روزنامه کیهان نوشت:
برخی رویکردهای مدیریتی بوی نفوذزدگی و خسارت می دهد. به نظر می رسد با دستکاری در ادراک و محاسبات روبرو هستیم. اگر قرار باشد آمریکا نقشه های ضد ایرانی خود را به روزرسانی کرده باشد، از کدام منافذ وارد می شود؟ قطعا ایران به نسبت سال 1332 ده ها برابر قدرتمند شده و آمریکا برعکس، به موضع ضعف افتاده است. این تغییر اساسی موازنه را درباره پیروزی و تداوم 40 ساله انقلاب و سپس، ریشه دواندن در عراق و سوریه و لبنان و یمن و بحرین و حتی حیاط خلوت کاخ سفید در آمریکای لاتین مشاهده می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
زیاده خواهی برخی وکلا را تصدیق می کنم/ تعرفه وکالت در ایران از تمام کشورهای دنیا ارزان تر است

زیاده خواهی برخی وکلا را تصدیق می کنم/ تعرفه وکالت در ایران از تمام کشورهای دنیا ارزان تر است به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، مرتضی شهبازی نیا دی ماه سال گذشته رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) شد و این سمت را پس از بهمن کشاورز بر عهده گرفت.
در گفت وگوی تفصیلی خبرگزاری فارس با شهبازی نیا موضوعاتی چون ایرادات فعلی نهاد وکالت و ضرورت اصلاحات، کمبود وکیل در کشور، درآمد وکلا، وجود وکلای متخلف و مشکلات صنفی وکیلان مورد بررسی قرار گرفت.
* اصلاح نسبت به ایجاد یک نهاد جدید در وکالت ارجحیت دارد
فارس: لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب اسفند سال 1333 است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
مرور یاد و خاطره شهدای سینما رکس

مرور یاد و خاطره شهدای سینما رکس به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز آبادان آبادانی ها در چهلمین سالروز شهدای آتش سوزی سینما رکس آبادان، یاد این شهدا را گرامی داشتند.
جمعی از مردم آبادان با حضور بر سر مزار شهدای حادثه آتش سوزی سینما رکس ضمن قرائت فاتحه و قرآن، بر لزوم پاسداشت یاد و خاطره این جان باختگان که با سوختنشان مشعل انقلاب روشن و جریان شکل گیری انقلاب سریعتر شد، تاکید کردند.
مردم در ادامه این آئین با حضور بر یادمان شهدای سینما رکس با نثار شاخه های گل و روشن کردن شمع خاطرات تلخ این حادثه غمبار که مسبب آن ایادی رژیم منحوس پهلوی بودند را مرور کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 10 دقیقه پیش
پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس استان اصفهان در روز گذشته (یکشنبه 28 مرداد ماه) را در اینجا مشاهده می کنید:
توضیح نماینده اردستان درباره عدم امضای سؤال از رئیس جمهور
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم امضای سؤال از رئیس جمهور ضمن اعلام موافقت با این سؤال، دلیل عدم امضای آن را تشریح کرد.
خبرنگاران مطالبات کارگران شهرداری را منعکس کنند/ سخنگوی جدید شورای شهر اصفهان انتخاب شد
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بخش عمده ای از کارگران شهرداری مطالباتی دارند و رسالت خبرنگاران این است که صدای آنان را به مسؤولان شهرداری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 11 دقیقه پیش
تشکیل پرونده احتکار آهن و میلگرد به ارزش 6 هزار میلیارد تومان

تشکیل پرونده احتکار آهن و میلگرد به ارزش 6 هزار میلیارد تومان آفتاب نیوز :
سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات با بیان اینکه بعد از اعلام دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، به اصناف و اتحادیه ها در ارتباط با لزوم عرضه 38 قلم کالای اساسی به بازار، رسیدگی به پرونده های احتکار این نوع کالاها در اولویت سازمان تعزیرات قرار گرفت، اظهار کرد: در همین چارچوب در این چند هفته اخیر، 230 پرونده مهم و ملی را در سراسر کشور در موضوع احتکار تشکیل شده است.
وی که در برنامه رادیویی سخن می گفت با بیان اینکه یکی از مهمترین پرونده ها در این زمینه مربوط به احتکار آهن و میلگرد در استان های اصفهان و آذربایجان غربی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 11 دقیقه پیش
تهران "قالیباف" بین 5 شهر برتر جهان قرار گرفت

تهران "قالیباف" بین 5 شهر برتر جهان قرار گرفت به گزارش مشرق ، ناصر امانی با اشاره به گزارش اخیر موسسه معتبر اکونومیست از بهبود کیفیت زندگی در پایتخت کشورهای جهان و قرار گرفتن تهران در بین پنج کشوری که بالاترین بهبود را داشته اند گفت: این گزارش که توسط یک موسسه معتبر بین المللی تهیه شده، و در واقع عملکرد پنج ساله اخیر مدیریت شهری تهران را ارزیابی کرده است نشان می دهد همه تبلیغات و جوسازی ها و جنگ روانی که طی دو سال گذشته علیه مدیریت شهری سابق انجام گرفته و ادامه دارد سیاسی بوده و با هدف تخریب یکی از مهم ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
گداها و پیله ورها در پوشش گردشگران خارجی

گداها و پیله ورها در پوشش گردشگران خارجی اکبر غمخوار که سه دهه تجربه را در گردشگری پشت سر گذاشته است، در گفت وگو با ایسنا به مهم ترین چالش ها و مشکلات این صنعت که شاید بیشتر آن ها بی ارتباط با تحریم ها باشد، پرداخت و با اشاره به آماری که از 38 درصد رشد سفر گردشگران خارجی به ایران در چهارماه نخست امسال اعلام شده است، گفت: دسترسی نداشتن به آمارِ درست و واقعی همیشه یکی از مهم ترین چالش های گردشگری بوده است؛ چون اعدادی که اعلام می شود، براساس اعلام نهادهایی خارج از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از مُهر ورود در مرزها است، برای همین هم پیله ورهایی را که مثلا از نخجوان، بصره و کردستان عراق فقط برای خرید، سفری چند ساعته به ایران دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
روزنامه های اقتصادی دوشنبه 29 مردادماه 97

روزنامه های اقتصادی دوشنبه 29 مردادماه 97 به گزارش تابناک اقتصادی تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور در روز دوشنبه 29 مردادماه 97 منتشر گردید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛از حرف تا عمل

حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛از حرف تا عمل به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ فروردین سال گذشته بعد از انتقاد یک نماینده مجلس نسبت به زیرپا گذاشتن حریم شخصی اتباع کشورمان در فرودگاه گرجستان و انتشار آن در رسانه ها توجه افکار عمومی به نحوه برخورد با بانوان محجبه در مبادی ورودی هوایی این کشور را به خود جلب کرد و این اتفاق با پی گیری ها و رایزنی های سفارت ایران در تفلیس موضوع به پایان رسید؛ این بار اما پس از یک سال اعتراض هایی درباره همین اتفاق به دست استاندار اصفهان رسیده و موج جدید از انتقادها را به دنبال داشته و انتظارها برای بررسی مجدد هتک حجاب بانوان در این فرودگاه را بیش از گذشته کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 21 دقیقه پیش
نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت

نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: فهرست سایت های اینترنتی غیرمجاز را در اختیار دادستانی کل کشور قرار دادیم و قوه قضاییه نیز پیگیری های لازم را برای مسدود کردن این سایت ها انجام می دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مقصود اسعدی سامانی درخصوص افزایش قیمت بلیت های داخلی و خارجی گفت: بیش از 60 درصد هزینه های شرکت های هواپیمایی ارتباط مستقیم با نرخ ارز دارد. بنابراین اگر نرخ ارز با قیمت 4200 تومان در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار گیرد، افزایش قیمت نخواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 30 دقیقه پیش
نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت

نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مقصود اسعدی سامانی درخصوص افزایش قیمت بلیت های داخلی و خارجی گفت: بیش از 60 درصد هزینه های شرکت های هواپیمایی ارتباط مستقیم با نرخ ارز دارد. بنابراین اگر نرخ ارز با قیمت 4200 تومان در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار گیرد، افزایش قیمت نخواهیم داشت.
وی گفت: شرکت های هواپیمایی برای تعمیر هواپیما، تامین قطعات و مسائل مربوط به نگهداری هواپیما نیاز به هزینه های ارزی دارند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: اگر نرخ ارز تغییر پیدا کند مطمئنا نرخ بلیت هواپیما نیز تغییر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 31 دقیقه پیش
وقتی مقصر رانت 18 میلیارد دلاری ژست مبارزه با فساد می گیرد

وقتی مقصر رانت 18 میلیارد دلاری ژست مبارزه با فساد می گیرد به گزارش مشرق ، روزنامه کیهان در ویژه های خود نوشت:
به گزارش ایرنا، معاون اول روحانی گفت: جمهوری اسلامی با مشکل روبروست، اما کار نخبگان، صاحب نظران، دولت ، مجلس و کار همه ارکان حکومت به جای اینکه به جای مسائل حاشیه ای خود را سرگرم کنند این است سرمایه اجتماعی و اعتماد ملت را دوباره بازسازی کنند تا ملت به آینده خود مطمئن باشد.
جهانگیری گفت: به عنوان کسی که یک مسئولیت اجرایی مهمی بر دوش دارد، می دانم امروز زندگی مردم دچار مشکل است. می دانم فشارهای اقتصادی که به خانوارها وارد می شود آن ها را در چه شرایطی قرار می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 31 دقیقه پیش
چگونه با کسی که او را دوست نداریم رفتار کنیم؟

چگونه با کسی که او را دوست نداریم رفتار کنیم؟ به گزارش نامه نیوز وقتی شخصی به شما می گوید دوستت دارم اما شما احساس مشترکی به او ندارید نمی دانید در پاسخ چه باید بگویید. شاید بهتر باشد در چنین شرایطی درباره آینده رابطه با او بحث کنید اما هرگز نباید خودتان را تحت فشار قرار دهید.
چگونه با کسی که او را دوست نداریم رفتار کنیم؟
اگر آمادگی رفتار متقابل ندارید و یا احساس مشترکی نسبت به او ندارید پاسخ دادن به ابراز علاقه او تبدیل به چالش بزرگی می شود.
در ادامه توصیه هایی برای مدیریت این موقعیت آمده است.
اگر فکر می کنید که بالاخره روزی به او علاقمند می شوید روی احتمالات تمرکز کنید ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 31 دقیقه پیش
دوچرخه سوار خوزستانی مسیر شوشتر تا مشهد مقدس را رکاب می زند

دوچرخه سوار خوزستانی مسیر شوشتر تا مشهد مقدس را رکاب می زند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز ، فرهاد سیف حمامی رکاب زن شوشتری قصد دارد با عبور از استان های مختلف کشور مسیری معادل یک هزار و 800کیلومتر تا مشهد مقدس را با هدف معرفی آداب، فرهنگ و رسوم استان خوزستان و نیز با شعار "خوزستان را دریابید" رکاب بزند.
وی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با بیان اینکه "قصد دارم از این طریق به ترویج شعار خوزستان را دریابید بپردازم"، اظهار داشت: قصد دارم برای رسیدن به مشهد مقدس از استان های قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی عبور کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 31 دقیقه پیش
حکم پرونده دختر وزیر سابق هفته آینده صادر می شود

حکم پرونده دختر وزیر سابق هفته آینده صادر می شود به گزارش خبرنگار مهر ، اواسط مرداد ماه بود که انبار داروهای احتکار شده به ارزش 5میلیارد تومان در استان البرز کشف شد. پس از کشف این انبار، یک منبع آگاه به خبرنگار مهر گفت: این انبار متعلق به دختر یکی از وزرای سابق است.
در بررسی های اولیه مشخص شد که در این انبار، تعداد زیادی از این داروها تاریخ مصرف گذشته بوده است و وی قصد توزیع داروهای فاسد را داشته است. شنیده شده است اغلب این داروها جزو داروهای جنرال و مکملها بوده که قرار بوده است این فرد آنها را به بازار تزریق کند.
تداخل صنفی در کنار احتکار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 40 دقیقه پیش
حمله مار سمی به کشیش آمریکایی

حمله مار سمی به کشیش آمریکایی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 40 دقیقه پیش
تکذیب عضویت سفیر ایران در احزاب سیاسی

تکذیب عضویت سفیر ایران در احزاب سیاسی خبرگزاری ایلنا: روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد خبر منتشره در خصوص عضویت محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
طبق ماده 89 اساسنامه وزارت امور خارجه " عضویت در احزاب، فرقه ها و دسته های سیاسی برای کارمندان وزارت امور خارجه ممنوع است. " ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 41 دقیقه پیش
افزایش صادرات از گمرکات بوشهر

افزایش صادرات از گمرکات بوشهر به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر به نقل از واحد مرکزی خبر، بهروز قره بیگی اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال بیش از 11 میلیون تن کالا به ارزش حدود 6 میلیارد دلار به خارج از کشور صادر شده که این آمار با احتساب میعانات گازی است.
وی افزود : صادرات بدون احتساب میعانات گازی حدود 7 میلیون تن و به ارزش 3 میلیارد و 300 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی 11 درصد و به لحاظ ارزشی 38 درصد افزایش داشته است.
معاون صادرات و ترانزیت گمرکات استان بوشهر گفت : این کالاها عمدتا به کشورهای امارات متحده عربی ، چین ، هند ، ژاپن ، کره جنوبی ، فلیپین و سایر کشورها صادر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 41 دقیقه پیش
تأکید وزارت خارجه بر ممنوعیت عضویت کارکنان در احزاب سیاسی

تأکید وزارت خارجه بر ممنوعیت عضویت کارکنان در احزاب سیاسی آفتاب نیوز :
در بیانیه روابط عمومی وزارت امور خارجه کشورمان آمده است: خبر منتشره در خصوص عضویت آقای محمدرضا نوری شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
طبق ماده 89 اساسنامه وزارت امور خارجه عضویت در احزاب، فرقه ها و دسته های سیاسی برای کارمندان وزارت امور خارجه ممنوع است . ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 41 دقیقه پیش
الهام گیری از انبیاء موجب از بین رفتن یکنواختی در زندگی است

الهام گیری از انبیاء موجب از بین رفتن یکنواختی در زندگی است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، شهید ناصر دشتی پور در تاریخ 20 مهر 1343 در اهواز متولد شد و در تاریخ 10 اردیبهشت 1365 در فاو به شهادت رسید.
فراز هایی از وصیت نامه شهید دشتی پور به شرح زیر است.
اضطراب و نگرانی از آینده، تأثر و افسوس بر گذشته، از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را درهم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد. دنیا این نیست که با چشم می بینیم، بلکه باید بیشتر بیدار باشیم و بیشتر دقت کنیم تا با تفکر دقیق بتوانیم جهان را بشناسیم و مسائل آن را درک کنیم و متوجه شویم.
خدایا کمک مان کن که زیر بار ظلم نرویم و دچار غفلت نشویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 41 دقیقه پیش
پیگیری ریختن گازوئیل در جاده چالوس توسط دادستانی

پیگیری ریختن گازوئیل در جاده چالوس توسط دادستانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز با اشاره به سه برابر شدن متوسط تردد استان البرز نسبت به کشور در ارتباط با لغزندگی جاده چالوس، اضافه کرد: روکش آسفالت، مشکل فنی ندارد و در مورد ریختن گازوئیل در جاده، دادستان کرج، پیگیری می کند.
به گزارش ایلنا، مهرداد جهانی امروز ضمن بازدید از محور کرج_ کندوان در جمع خبرنگاران، گفت: لغزندگی جاده از نظر رویه آسفالت مورد تایید نیست و از پلیس راه گزارش خواستیم که دلایل تصادفات این جاده را گزارش کند.
وی با اشاره به تصاویر لغزش و انحراف چند خودرو در محور کرج _ چالوس گفت: تصاویر گازوئیل ریزی در جاده منتشر شده که رانندگان در پیچ جاده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان

طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت : طبق پیش بینی سامانه های هواشناسی ، از روز سه شنبه تا پایان هفته در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان ، شاهد وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم بود.
مرتضی فرجی در ادامه گفت : از اواخر روز دوشنبه شاهد افزایش شدت وزش طوفان و گرد وخاک در شهرهای شمالی استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این مدت سرعت وزش باد به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت هم خواهد رسید و همچنین شاهد افزایش دما بین 5 تا 7 درجه در نیمه شمالی استان خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
ارتباط 21 : هشدار به انبارداران و توزیع کنندگان

ارتباط 21 : هشدار به انبارداران و توزیع کنندگان به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، قبله در ارتباط تلفنی استودیو پخش خبر 21 شبکه اول سیما افزود : تعداد انبارهای شناسایی و ثبت شده در سامانه انبارها ، حدود 90 درصد از انبارهای کل کشور را شامل می شود تا ابتدای شهریور باید 100 درصد انبارهای موجود در سامانه ثبت گردند و انبارداران می توانند اقدام به ثبت نام نمایند و از روند ثبت در سامانه جا نمانند در غیر این صورت کالاهایی که در انبارهای ثبت نشده موجود باشد از ابتدای شهریور احتکار محسوب می شود .
او شفافیت در موجودی کالاهای انبار شده را از جمله مزیت های سامانه انبار ذکر کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت

نام سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی رفت به گزارش خبرگزاری صداوسیما از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مقصود اسعدی سامانی درخصوص افزایش قیمت بلیت های داخلی و خارجی گفت: بیش از 60 درصد هزینه های شرکت های هواپیمایی ارتباط مستقیم با نرخ ارز دارد. بنابراین اگر نرخ ارز با قیمت 4200 تومان در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار گیرد، افزایش قیمت نخواهیم داشت.
وی گفت: شرکت های هواپیمایی برای تعمیر هواپیما، تامین قطعات و مسائل مربوط به نگهداری هواپیما نیاز به هزینه های ارزی دارند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: اگر نرخ ارز تغییر پیدا کند مطمئنا نرخ بلیت هواپیما نیز تغییر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 51 دقیقه پیش
برق هسته ای نیاز امروز و فردای کشور

برق هسته ای نیاز امروز و فردای کشور به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تابستان امسال، کشور با مشکل تامین برق و خاموشی های پی در پی مواجه بود کاهش بارش ها، راندمان پایین نیروگاهها و هدر رفت برق در مسیر انتقال، از دلایل اصلی کاهش تولید و عدم تامین برق مورد نیاز کشور است.
به گفته سخنگوی توانیر بیش از 52 هزار مگاوات نمی توان در کشور برق تامین کنیم. این یعنی برای تامین برق باید به سراغ انرژی های نو رفت.
همه ی ما به خوبی می دانیم که منابع فسیلی بر روی کره زمین در حال تمام شدن هست و منابعی که انسان ها تا به امروز از آنها استفاده کرده اند دیر یا زود به پایان خواهد رسید ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 51 دقیقه پیش
وزارت خارجه شایعه عضویت سفیر در حزب سیاسی را تکذیب کرد

وزارت خارجه شایعه عضویت سفیر در حزب سیاسی را تکذیب کرد روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد خبر منتشره در خصوص عضویت آقای محمد رضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
طبق ماده 89 اساسنامه وزارت امور خارجه عضویت در احزاب، فرقه ها و دسته های سیاسی برای کارمندان وزارت امور خارجه ممنوع است.
2323 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 51 دقیقه پیش
شب شعر و خاطره شهدای بخش مرکزی املش برگزار شد

شب شعر و خاطره شهدای بخش مرکزی املش برگزار شد به گزارش ایرنا حسن حسن نیا رئیس راویان دفاع مقدس استان گیلان یکشنبه شب در این مراسم به نقل خاطره هایی از دوران پرافتخار دفاع مقدس پرداخت و عیسی پژوهی از فرماندهان املشی هشت سال دفاع مقدس نیز خاطراتی از اوایل دفاع مقدس در شهر املش و نقش موثر مساجد بیان کرد.
محمدتقی ابوالحسن پور از شاعران املشی نیز دلاورمردی های رزمندگان را در قالب نظم برای حاضران قرائت کرد.
املش در 70 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و 230 شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی ایران کرده و 2 شهید گمنام نیز در این شهرستان آرمیده است.
7291/2007
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 0 دقیقه پیش
علت اصلی کمبود محصولات پتروشیمی در بازار

علت اصلی کمبود محصولات پتروشیمی در بازار سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اختلاف قیمت 225 درصدی کارخانه و بازار محصولات پتروشیمی را عامل کمبود این مواد در بازار اعلام کرد و افزود: بازار از نظر تولید محصولات پتروشیمی کمبودی ندارد.
ولی ملکی در گفت وگو با ایسنا تصریح کرد: در جلسه بعدازظهر امروز (یک شنبه) کمیسیون، وضعیت تولید و بازار محصولات پتروشیمی با فعالان و دست اندرکاران بخش خصوصی و سه نفر از معاونان وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت بررسی شد.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس ادامه داد: در این نشست اختلاف قیمت کارخانه و بازار محصولات پتروشیمی مورد بررسی قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 0 دقیقه پیش
روایت چمران افغانستان از جنایات آمریکا در زندان گوآنتانامو

روایت چمران افغانستان از جنایات آمریکا در زندان گوآنتانامو به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ خط خونین عاشورا تا امتداد تاریخ کشیده شده است و لبیک گویان حسینی هنوز در مقابل یزیدیان زمان ایستاده اند و به وضوح می بینیم که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلاست.
و اکنون شهید بارز دیگری که از سلاله حسین(ع) در کربلای خونین افغانستان به دست جنایتکاران یزیدی همانند هزاران عاشق پاکباخته و کبوتر پرپر شده در سراسر جهان از یمن گرفته تا فلسطین و سایر بلاد اسلامی و آزادیخواه بشری، مورد هجمه شکست خوردگان صهیونیستی و آمریکایی با نام داعش و طالبان و تکفیری های وهابی قرار گرفت؛پزشک متعهد و مومن انقلابی دکتر موسوی است که از تبار همین میراث داران عاشورا بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 1 دقیقه پیش
بارش های نقطه ای ادامه دارد/ آبگرفتگی برخی از معابر در گلستان

بارش های نقطه ای ادامه دارد/ آبگرفتگی برخی از معابر در گلستان نوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سامانه بارشی از چند ساعت قبل (یکشنبه 28 مرداد) فعالیت خود را در گلستان آغاز کرده سبب آبگرفتگی برخی از معابر شده است.
داداشی ادامه داد: بارش ها به صورت نقطه ای بوده و بیشترین بارش در شرق و شمال شرق استان اتفاق افتاده است.
وی افزود: تاکنون بیشترین بارش در مناطق خیرخواجه داشلی برون از توابع گنبدکاووس، جنگل گلستان و سه راهی کلاله اعلام شده و فعالیت این سامانه تا فردا به صورت نقطه ای ادامه خواهد داشت.
داداشی میزان بارش خیرخواجه را 8.6 میلی متر اعلام کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 10 دقیقه پیش
فال روزانه 29/ 05/ 1397

فال روزانه 29/ 05/ 1397 فال روزانه دوشنبه 29 مرداد 1397
چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است
دوست عزیزی که 29 مرداد به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی موقر، متواضع، عاقل، مثبت اندیش و فداکار هستید. شما از ارتباط برقرار کردن با دیگران لذت می برید و با همه ی اطرافیانتان خیلی زود و راحت ارتباط برقرار می کنید. ویژگی های منفی شما غرور و تکبر بیش از اندازه و نداشتن قدرت تصمیم گیری هستند. خودتان از لحاظ سلامتی با هیچ مشکل خاصی مواجه نخواهید بود اما سلامتی والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگتان باعث نگرانی شما خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 10 دقیقه پیش
پیشنهاد استاندار تهران به شهرداری

پیشنهاد استاندار تهران به شهرداری خبرگزاری ایسنا: استاندار تهران در جلسه شورای ترافیک استان گفت: شرکت مطالعات شهرداری تهران در مدت مشخص طرح جامع شهر تهران را ازطریق شخصیتی حقوقی که پاسخگو باشد، پیگیری کند.
به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی با اشاره به این پیشنهاد که شهرداری تهران برای طرح جامع شهر تهران مشاوری در نظر بگیرد، گفت: شخصیتی حقوقی که می تواند یک شرکت باشد، با تصمیم شهرداری انتخاب شده تا مطالعات انجام شده در مورد طرح جامع شهر تهران را بررسی و در نهایت مطالعه نهایی را برای تصویب در شورای ترافیک شهر و استان تهران ارائه دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 11 دقیقه پیش
تهران "قالیباف" بین 5 شهر برتر جهان قرار گرفت

تهران "قالیباف" بین 5 شهر برتر جهان قرار گرفت ناصر امانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به گزارش اخیر موسسه معتبر اکونومیست از بهبود کیفیت زندگی در پایتخت کشورهای جهان و قرار گرفتن تهران در بین پنج کشوری که بالاترین بهبود را داشته اند گفت: این گزارش که توسط یک موسسه معتبر بین المللی تهیه شده، و در واقع عملکرد پنج ساله اخیر مدیریت شهری تهران را ارزیابی کرده است نشان می دهد همه تبلیغات و جوسازی ها و جنگ روانی که طی دو سال گذشته علیه مدیریت شهری سابق انجام گرفته و ادامه دارد سیاسی بوده و با هدف تخریب یکی از مهم ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 11 دقیقه پیش
چهلمین سالگرد شهدای سینما رکس آبادان گرامی داشته شد

چهلمین سالگرد شهدای سینما رکس آبادان گرامی داشته شد به گزارش ایرنا به مناسبت چهلمین سالروز حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان جمعی از مردم، خانواده های جانباخته این حادثه، شهروندان و هنرمندان آبادانی، یادمان شهدای سینما رکس را گلباران کردند.
شهروندان آبادانی در فضایی معنوی و آرام ضمن قرائت فاتحه و نثار دسته گل یاد جان باختگان این حادثه را گرامی داشتند.
در این اجتماع خودجوش مردمی که ساعاتی به طول انجامید، جمعی از حاضران به روایتگری حادثه دلخراش آتش سوزی سینما رکس پرداختند و از بی توجهی مسئولان نسبت به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای این فاجعه انتقاد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
روایتی تکان دهنده از فاجعه سینما رکس آبادان

روایتی تکان دهنده از فاجعه سینما رکس آبادان به گزارش نامه نیوز فاجعه سوزاندن عمدی سینما رکس فاجعه ای ملی و دهشتناک بود. زنده در آتش سوختن دردناک ترین و بدترین نوع مرگ است، مرگی که شبانگاه بیست و هشتم مرداد ماه 40 سال پیش به سراغ صدها مرد ، زن و کودک بیگناه آمد.
زمانی که خانواده های قربانیان در آن شب شوم و وحشتناک از کشته شدن عزیزان خود در این حادثه با خبر شدند چه حالی پیدا کردند؟ تصور آن نیازی به فکر کردن ندارد، به سرعت صحنه های ضجه و مویه جلوی چشم همه می آید.
آنچه که در ادامه می آید مطلبی است که در آبان ماه سال 57 در مجله ای به نام تهران مصور به چاپ رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
مراسم دعای عرفه در 20 بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می شود

مراسم دعای عرفه در 20 بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، حجت الاسلام حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور با بیان اینکه روز عرفه یکی از روزهای سفارش شده خدا است و در این روز انسان با دعا و نیایش علاوه بر طلب عفو از خداوند متعال ارتباط خود را با معبود بیشتر می کند، از عموم مردم ولایتمدار جهت شرکت دراین مراسم معنوی دعوت به عمل آورد.
وی اظهار داشت: مراسم دعای پرفیض عرفه در شهر بوشهر در امامزاده عبدالمهیمن (ع) ، امامزاده محمدبن باقر(ع) ، امامزاده حسن وجعفر(ع) ریشهرو امامزاده هاشم (ع) پایگاه هوایی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
مسئولین پاسخگو باشند: ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+اسناد

مسئولین پاسخگو باشند: ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+اسناد به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، قاسم رضایی یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس بود که 30 درصد جانبازی داشت و 25 درصد این جانبازی متعلق به مجروحیت اعصاب و روان بود. او سال گذشته در افسریه مفقود شد و در دو ماه بعد در شهر قم توسط مأمورین نیروی انتظامی بازداشت شده و به خاطر نداشتن هیچ مدرک شناسایی و وضعیت نامناسبت روحی و روانی هویتش مشخص نشد و به خاطر شباهتش به اتباع افغانی به اردوگاه اتباع افغانستانی منتقل و سپس به آن سوی مرز هدایت شد.
در اسفند ماه سال 96 به خانواده از طریق دادسرا اطلاع داده می شود که جانباز به افغانستان فرستاده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
تأکید وزارت خارجه بر ممنوعیت عضویت کارکنان در احزاب سیاسی

تأکید وزارت خارجه بر ممنوعیت عضویت کارکنان در احزاب سیاسی به گزارش ایسنا، در بیانیه روابط عمومی وزارت امور خارجه کشورمان آمده است: خبر منتشره در خصوص عضویت آقای محمدرضا نوری شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
طبق ماده 89 اساسنامه وزارت امور خارجه عضویت در احزاب، فرقه ها و دسته های سیاسی برای کارمندان وزارت امور خارجه ممنوع است .
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
حاشیه نشینی از معضلات بزرگ کشور و استان قزوین است

حاشیه نشینی از معضلات بزرگ کشور و استان قزوین است به گزارش ایرنا علیرضا آشناگر روز یکشنبه در سومین جلسه کارگروه تخصصی ارتقای اجتماعی و فرهنگی ستاد بازآفرینی شهری که در استانداری قزوین برگزار شد افزود: نگاه صرف کالبدی به موضوع سکونت از نقاط اصلی ضعف تمامی طرح های جامع و تفصیلی کشور است و باید برای توسعه متوازن شهری از این نوع نگاه دوری جست.
معاون استاندار دستیابی به توسعه شهری پایدار را مستلزم توسعه کاربردی و اجتماعی و فرهنگی مناطق حاشیه نشین عنوان کرد و گفت: متاسفانه این موضوع از چشم متولیان امور شهری پنهان مانده و در حال حاضر از طرف شهرداری ها و شوراهای شهر تمایلی برای ورود به مناطق حاشیه نشین و کار در این مناطق دیده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
کندی طرح های عمران شهری آبادان

کندی طرح های عمران شهری آبادان به گزارش از آبادان ؛حسین حمیدپور شهردار آبادان گفت:هفت طرح بهسازی و نوسازی معابری شهری در آبادان آغاز شده، ولی تعلل برخی از دستگاه های اجرایی موجب کندی پیشرفت این طرح ها شده است.
وی افزود: در حال حاضر چند پروژه عمران شهری در فاز چهار و 2 امیرآباد، فاز یک و چهار ذوالفقاری و مسکن مهر آبادان در دست اجراست تا مناطق حاشیه ای شهر به لحاظ زیرساختی ساماندهی شوند.
شهردار آبادان گفت:: پروژه های عمرانی در آبادان با مدت زمان 24 ماهه از ابتدای امسال در نقاط مختلف آبادان آغاز شده و انتظار می رود سایر دستگاه های اجرایی در روند اجرا و تسریع طرح ها همکاری لازم را داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
جامعه محلی مخالف کاهش مرال های پارک جنگلی قُرق است

جامعه محلی مخالف کاهش مرال های پارک جنگلی قُرق است رییس شورای شهر قرق در این پیوند به خبرنگار ایرنا گفت که طبق توافق اداره محیط زیست گلستان با بخش خصوصی 6 راس مرال از پارک جنگلی قرق به شهرستان دیگری در حال انتقال است.
پارک جنگلی قرق در فاصله 24 کیلومتری شرق گرگان و در مسیر جاده اصلی ترانزیتی مشهد - تهران از تفرجگاه های مهم استان گلستان است که در حاشیه آن از دهه 50 شمسی با ایجاد مرکزی تحت نظارت محیط زیست چند راس مرال نگهداری می شود.
صابر میرپور رییس شورای شهر قرق گفت: مرال ها نماد این شهر و جاذبه گردشگری بوده و خواسته اهالی منطقه جلوگیری از انتقال این گونه زیبای جانوری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
گرانی بلیت موجب لغو پروازهای هواپیمایی زاگرس از ماهشهر شد

گرانی بلیت موجب لغو پروازهای هواپیمایی زاگرس از ماهشهر شد عبدالرضا غلامی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تنها پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس فرودگاه بندرماهشهر به دلیل افزایش نرخ بلیت از سوی این شرکت لغو شد افزود:لغو پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس تا عصر روز دوشنبه ادامه دارد اما پرواز سایر شرکت های هواپیمایی در این فرودگاه برقرار است.
وی افزود: مدیریت شرکت هواپیمایی زاگرس به دلیل نوسان نرخ ارز